לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

תופעות לא ברורות של לחץ בחזה
11/03/13 17:28
58צפיות
אני בן 42, מתאמן לפחות פעמיים בשבוע - שוחה ורץ.
לפני חודש כשחזרתי מהעבודה, בזמן הנהיגה תקפה אותי סחרחורת חזקה מאד שעברה תוך מספר שניות, ומיד אחרי זה לחץ בחזה, דופק מאד מהיר וזיעה קרה. ישר נסעתי למיון - כל הבדיקות יצאו תקינות (אקג, בדיקות דם וטרופונין).
רופא המשפחה הפנה אותי לאקו-לב (שיצא תקין) ושבוע הבא יש לי מבחן מאמץ והולטר.
בינתיים יש לי מספר אירועים ביום של לחץ בחזה וסחרחורות (סוג של ורטיגו) - שמופיעים תמיד בזמן מנוחה (!), וחוצמזה אני ממשיך להתאמן כרגיל.
אני לוקח תוספי מזון של Q10 ואומגה 3, וכשמתחיל לי הלחץ בחזה אני לוקח ל-ארג'ינין (זה עוזר).

מה לדעתך קורה לי? תמיד הייתי בנאדם בריא - אני לא מעשן, לא סובל ממשקל יתר, אין במשפחה היסטוריה של מחלת לב.

תודה.
תשובה
11/03/13 19:01
42צפיות
מומלץ להמתין לממצאי ההולטר ואז לפנות לקרדיולוג  לפי הממצאים. לפי התלונות והממצאים עד כה לא ברור אם הבעייה הינה הפרעת קצב או בעיית סחרחורת ממקור אחר
בהצלחה
פענוח הולטר
19/03/13 16:41
18צפיות
nonsustained atrial tachycardia

מה זה אומר?
פעימה מוקדמת
11/03/13 14:08
80צפיות
אני שותה קרדילוק מתיי אפשר להרגיש בשינוי כי אני סובלת מההרגשה של הדופק ועייפות
פעימות מוקדמת הפרעת קצב
11/03/13 14:13
52צפיות
עשיתי אקו לב אקג הולטר יצא לי פעימות מוקדמות הפרעת קצב חוץ מזה האקו והאקג בסדר וכל הבדיקות בסדר חוץ מברזל נמוך מאוד הברזל יצא 15 ועלה עכשיו ל 20
תשובה
11/03/13 18:59
44צפיות
השפעת הקרדילוק הינה תוך זמן קצר. מומלץ לבדוק גם רמת המוגלובין ע"ר רמת הברזל הנמוכה
המלצה על ד"ר אהרון גליק וד"ר חיים קוזניץ
11/03/13 10:31
275צפיות
אני בן 48 ועברתי מספר ארועים של SVT במהלך תשע השנים האחרונות שהיה מלווה בדופק מהיר של כ-180 פעימות בדקה.
הקרדיולוג של קופ"ח מכבי ד"ר חיים קוזניץ המליץ על צריבה, ע"י ד"ר אהרון גליק באסותא רמת החייל.
תכף אחרי שהתקבלו תוצאות בדיקת הדם שלי לגבי מצב קרישת הדם, נקבע לי תור לאבלציה באסותא רמת החייל.
מאוד חששתי / פחדתי מזה, אולם במבט לאחור אני יכול לאמר שאין מרגישים בכלום (סה"כ שעה-שעה וחצי משך האבלציה).
גם הקרדיולוג של מכבי ד"ר חיים קוזניץ היה נוכח בזמן הטיפול.
היחס והסבלנות היו של ד"ר חיים קוזניץ והמקצועיות של ד"ר אהרון גליק היו יוצאי דופן, ועל כן אני רוצה לאמר תודה מקרב לב.

כמו כולם חפשתי חומר האיטרנט וכך הגעתי לפורום זה, ומצאתי את אילן סעדי שעבר אבלציה אצל ד"ר אהרון גליק בעבר, וכתב
עליו המלצה וכמו כן השאיר מספר טלפון למי שרצה לברר עוד פרטים.
כמובן שהתקשרתי ובסוף השיחה הודיתי לו על כך שהשאיר שם מלא + טלפון.
החלטתי שגם אני אעשה אותו הדבר אחרי האבלציה, למען אותם אנשים, שמחפשים לשאול שאלות אנשים שכבר עברו את הטיפול הזה.

יוסי זהר

הטלפון שלי למי שמעונין לשמוע פרטים >> 050-5266551
תוצאות הולטר
10/03/13 19:53
60צפיות
שלום,
אודה על פיענוח תוצאות ההולטר שבהמהשך והמלצה על המשך בדיקות/ טיפול במידת הצורך.
אני בריא בד"כ, עושה הרבה ספורט. לאחרונה הרגשתי לא טוב ונשלחתי לעשות בדיקות דם (תוצאותו תקינות), בדיקת אקו במאמץ (תקין) ובדיקת הולטר.
הקצב הבסיסי:  קצב סינוס  
מהירות מינימלית:  41  
מהירות מקסימאילית:  99  
מהירות ממוצעת:  55  
הפרעות קצב חדריות VPC’S:  נצפו סה''כ 3 VPC'S במשך הבדיקה.  
הפרעות קצב על חדריות APC‘S:  נצפו סה''כ 2 APC'S במשך הבדיקה .  
הפרעות הולכה:  מרווח P-R בשעות הלילה עד 0.24 שניות  
שינויים משמעותיים בקטע st:  לא נצפו.  
תודה מראש.
גיא
תשובה
11/03/13 18:56
48צפיות
ממצאי ההולטר
הינם בגדר הנורמה
תשובה
11/03/13 23:16
23צפיות
תודה רבה על התגובה המהירה
|תפוז| נפתח פורום פרק ב'
10/03/13 18:10
12צפיות
אם אתם לפני, אחרי או תוך כדי הגירושין ופירוק החבילה ואתם מחפשים מקום לחלוק, לדון, להתלבט, לשתף ולקבל עצות ותמיכה- פורום פרק ב' נפתח במיוחד בשבילכם. הפורום מהווה בית חם לכל מי שרוצה לפתוח דף חדש בסיפור האישי שלו|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מחפשת לרכוש משקפי חמצן (7-10 מטר) במחיר שפוי
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
08/03/13 22:51
14צפיות
מישהו יודע איפה ניתן למצוא?
ממש לא הגיוני לי לשלם 70 ש"ח ליחידה...העולם השתגע

אשמח לכל עזרה
|חללית|נפתח פורום עב"מים וחוצנים!
03/03/13 18:22
4צפיות
מה זה שם למעלה בשמיים? זה ציפור? זה מטוס? זה בטוח לא סופרמן!
אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו המחודשת של פורום עב"מים וחוצנים.
אתם מוזמנים לתת לסקרנות שלכם להשתולל! זה המקום לדון בכל הקשור לתופעת העב"מים ובאלה שככל הידוע מטיסים את חלקם.|חיזר|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
דופק לא סדיר
03/03/13 11:09
59צפיות
אני בן 58 עושה ספורט  ריצה ו אופני כביש
רץ כ40 קמ בשבוע   5 פעמים   וכן 4 שעות אופניים  פעם בשבוע
לאחרונה רגשי כי לאחר האימון ללאחר מספר שעות של מנוחה קצב הלב לא יורד   כאילו מהתרגשות  וכן לחץ הדם יורד-110-75    ודופק 110
בדיקת אקג נראית תקינה עם איבחון של   lt axis    deviation
לא   מרגיש איפות לאחר האימון
בדיקת דם מראה  כולסרול  hdl 33
ldl106
מה עלי לעשות ומה יכולה להיות הסיבה[
תשובה
03/03/13 19:50
42צפיות
על פניו לא נראה כי מדובר בבעייה קרדיאלית ראשונית.
במידה והתלונות נמשכות יש לשקול בצוע הולטר לב וכןן המשך ברור אצל הרופא המטפל
חופשה באלפים
01/03/13 14:48
17צפיות
אני בת 63, עם HOCM וקוצב לב. מעוניית לנסוע לחופשה באלפים הצארפתים. הכפשר בו בחרנו לשהות שוכן כ-2000 מטר מעל פני הים. האם אוכל להיות שם במשך שבוע, לאור מצבי.
תשובה
02/03/13 18:59
17צפיות
חשוב לדעת מה רמת התפקוד הבסיסי טרם הנסיעה והאם קיימת אי ספיקת לב
|*|מזמינים אתכם לסרט "היחידה"
27/02/13 18:04
פורים מאחורינו ופסח לפנינו, וכדי לעזור לכם להעביר את הזמן בין החגים בצורה המיטבית אנו שמחים להזמין אתכם לשובר הקופות הבריטי ואחד מסרטי הפעולה הטובים ביותר שנעשו בשנים האחרונות בהשתתפות דמיאן לואיס (הומלנד).
הסרט "היחידה" מבוסס על סדרת טלוויזיה בריטית מצליחה משנות ה-70 ועוקב אחר ג'ק ויחידת העילית שלו המופללת על ידי אדם מסתורי.

לפרטים נוספים על הסרט, מועד ההקרנה והרשמה:
https://www.facebook.com/tapuz.co.il/app_266224890...
פורומים חדשים ב|תפוז|
26/02/13 17:37
2צפיות
|טי-וי| מה משותף לדוקטור הו, מונטי פייתון, זיווגים, טורצ'רווד, טופ גיר, סקינס, אחוזת דאונטון... כולן כמובן סדרות בריטיות משובחות. אז אם סדרות בריטיות הן גם כוס התה שלכם בטח תשמחו לשמוע על פתיחתו מחדש של פורום טלוויזיה בריטית

|גיטרה| אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום הילינג אנרגטי. אתם מוזמנים להשתחרר ולחלוק עם חברים בעלי אותו עניין, את תחושותיכם בעניין הריפוי האנרגטי והתפתחות רוחנית המביאה לבריאות גוף-נפש.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|נקבה| אם גם את מוצאת את עצמך מתלבטת איך לשלב בצורה מיטבית בין הבית, האמהות והעבודה, פורום אמהות עובדות הוא המקום בשבילך. בפורום תוכלי  להתייעץ, לשוחח וללמוד מנסיונן של אמהות אחרות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סיוע|ד"ר שי אלדר, מומחה בכירורגיה כללית, היחידה לטיפול בהשמנת יתר, המערך הכירורגי במרכז הרפואי ת"א ינהל מעתה את פורום ניתוחי קיצור קיבה אשר נפתח מחדש. אתם מוזמנים לפורום:
טיפוס לגבהים לאחר ניתוח מעקפים
26/02/13 13:46
28צפיות
שלום
האם יש הגבלה הליכה בהרים  (שוויץ)  עד לגובה מסויים  וכמובן גם  נסיעה למקומות גבוהים  למי שעברו ניתוח מעקפים לפני  שנתיים  והיום הם בריאים לחלוטין  עושים  פעילות גופנית  במיוחד הליכות רבות שאלה זו מופנית לא עלי באופן אישי  אלא  מתוך מחקרים  שנעשו
תשובה
26/02/13 18:52
29צפיות
במידה ואין איסכמיה שארית ואין בעייה בתפקוד הלב אין מניעה לגבי הליכה מתונה בהרים בגובה בינוני 0 היינו פסגות אירופאיות)
כמה ריצה זה יותר מדי?
25/02/13 22:14
48צפיות
היי,

אני תוהה האם מה שאני עושה זה מסוכן, ויותר חשוב - אשתי תוהה אם מה שאני עושה זה מסוכן וממש נלחצת כל פעם שאני רץ מעל שעה..... הבטחתי לה שאשאל.

אני בן 29, לא שמן, יש לי "רשרוש" בלב שגיליתי עליו בגיוס אבל מאז (כבר כמה פעמים לקבל אישורים לחדר כושר מרופאים) לא מנע ממני לעשות כלום. עד לפני שנה בערך לא הייתי רץ באופן קבוע, מאז כמעט כל שבוע אני רץ פעם-פעמיים. התחלתי ב4-5 ק"מ, עליתי לאט עד שבספטמבר הגעתי ל8-10 ק"מ.. רצתי ככה מאז (8,10,8,10) ולקראת החצי-מרתון (ת"א) שנרשמתי אליו בינואר התחלתי בריצה הארוכה השבועית לעלות בהדרגתיות - 11, 13, 14, 15 - והיום 17.

השאלה האם אני עושה משהו לא בסדר.. האם למישהו כמוני שהוא לא ספורטאי המון שנים - המרחקים האלה ארוכים מדי ומסוכנים. אני לא מודד דופק בזמן הריצה אבל אני רץ ריצה בקצב סביר - 5:40 לק"מ (פלוסמינוס עשר שניות).

תודה
תשובה
26/02/13 18:51
34צפיות
באם העלייה באורך הריצה הינו הדרגתי, וללא תלונות נלוות אין בעייה מיוחדת
בהצלחה
כאבים בחזה
25/02/13 11:57
66צפיות
היי אני בת 23, בריאה בדרך כלל ( חוץ מאנמיה בעבר) לא ידוע לי על עבר של מחלות לב או משהו משפחתי. בשבועות האחרונים פעם בכמה ימים אני מרגישה כאב חזק מאוד בצד שמאל של החזה שלא קשור לפעילות מסויימת (אכילה, מאמץ, מנוחה וכו...) היו לי גם כאבים בשכמה שמאל וחולשה של יד שמאל, סחרחורת קלה מאוד וחולשה כללית. אתמול בערב זה קרה לי בעוצמה חזקה יותר מתמיד והיום בבוקר זה עבר. עשו לי בעבר בדיקת הולטר ואקג, ההולטר הראה שיש הפרעות בקצב הלב אבל לא משהו שדורש טיפול והאקג יצא תקין. אני לא יודעת אם זה קשור אבל לפעמים יש לי תחושה של ״החסרת פעימה״ שגורמת לי לשיעול. מה זה יכול להיות? יש צורך לגשת לרופא?
תשובה
26/02/13 18:49
49צפיות
התלונות המתוארות, לא נראות ממקור לבבי, ייתכן כי מקורן בשריר או בעצם, ולא נראה כי יש צורך בפעולה דחופה
לגבי הרגשת הפעימות המוקדמות- ממצא זה הינו שכיח ואם אינו תדיר אינו מצריך טיפול
כאבים בחזה
25/02/13 11:57
17צפיות
היי אני בת 23, בריאה בדרך כלל ( חוץ מאנמיה בעבר) לא ידוע לי על עבר של מחלות לב או משהו משפחתי. בשבועות האחרונים פעם בכמה ימים אני מרגישה כאב חזק מאוד בצד שמאל של החזה שלא קשור לפעילות מסויימת (אכילה, מאמץ, מנוחה וכו...) היו לי גם כאבים בשכמה שמאל וחולשה של יד שמאל, סחרחורת קלה מאוד וחולשה כללית. אתמול בערב זה קרה לי בעוצמה חזקה יותר מתמיד והיום בבוקר זה עבר. עשו לי בעבר בדיקת הולטר ואקג, ההולטר הראה שיש הפרעות בקצב הלב אבל לא משהו שדורש טיפול והאקג יצא תקין. אני לא יודעת אם זה קשור אבל לפעמים יש לי תחושה של ״החסרת פעימה״ שגורמת לי לשיעול. מה זה יכול להיות? יש צורך לגשת לרופא?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום