לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

דופק מהיר
21/01/13 09:03
29צפיות
שלום.בזמן האחרון הדופק של נע בסביבות 90=100 במנוחה נבדקתי עי קרדיולוג עברתי בדיקות אקו לב מאמץ הולטר והיה דופק מהיר אני לא מרגישה שזה מהיר בכל אופן מה שאני שואלת הרופא נתן לי קרדילוק 1.25 והיה רשום במכתב בבדיקה דופק 98 בעוצמה נורמודינמי. מה משמעות המילה עו6441צמה: נורמודינמי? תודה.
מפל
20/01/13 10:55
39צפיות
שלום
בני בן שנה ו-3 חודשים ובבדיקת אקו לב כשנולד ראו כי יש על פני המסתם הריאתי מפל עד 30 ממ"כ שיא עם מידה קלה של הרחבה פוסט סטנוטית. לפני כשנה הוזמנו למעקב נוסף ושם ראו כי תפקוד הלב תקין ללא עדות להפרטרופיה של חדר ימין הצרות קלה של המסתם העורקי מפל מקסימלים 36-38 ממ"כ PFO עם זרימה מימין לשמאל. היום היינו שוב בביקורת והאבחנה הייתה PDA קטן עם דלף משמאל לימין. ללא PFO. מפל 48 ממ"כ (פיק) על מוצא חדר ימין. MILD TR-50 ממ"כ ללא היצרות במוצא חדר שמאל קשת אאורטה תקינה. הוזמנו לביקורת בעוד חצי שנה שוב.
הרופא אמר לי שיש בעיה במסתם הריאתי בין החדר הימני לעורק הריאה שלא גדל, אולם לפי המספרים הללו אני רואה שכן יש עליה. מה המשמעות של זה? האם יש לכך השפעה על חיי היום יום?
תודה מראש על תשובה וסליחה על האורך של השאלה.
תשובה
21/01/13 19:45
22צפיות
בנושא זה עדיף להתייעץ עם קרדיולוג ילדים....
בהצלחה
המלצה על ד"ר גליק ופרופסור בלאסמן
15/01/13 18:40
81צפיות
אני בן 62 ועברתי ארוע SVT שגרם לדופק מהיר כ180  לדקה. הופנתי לד"ר גליק אהרון ופרופסור בלאסמן מבית החולים איכילוב שהם מומחים לאבלציה.
את האבלציה ביצעו לי בבית חולים אסותא. ברצוני לציין מיומנותם הרבה ומקצועיותם של פרופסור בלאסמן ברנרד וד"ר גליק אהרון
ואת היחס הנפלא וסובלנות הרבה שהם גילו כלפיי עם הסברים ודברי הרגעה שקיבלתי לפני בצוע התהליך.
אני שמח שנפל בחלקי להיות פציינט שלהם וממליץ מכל הלב.

אילן סילאדי

טלפ":  למי שמעונין לשמוע פרטים - 0522460989
שאלה..
14/01/13 14:36
33צפיות
בזמן האחרון היה לי חולשה ודפיקות לב כאילו הלב נופל...שלחו אותי לאקו שיצא תקין מלבד למעט נוזל סביב קרום הלב ושלחו אותי לעשות הולטר שבתשובה היה כתוב קצב לב מהיר,הפרעות קצב לא משמעותייות...הלכי לקידיולוג והוא המליץ לעשות א.ק.ג.שיצא שוב קצב לב מהיר.  הקידולוג המליץ רק לחזור עוד חצי שנה...מוזר בעניי. .מה אין טיפול לזה?
תשובה
17/01/13 19:46
19צפיות
במידה ועדיין יש הרגשת דופק מהיר ניתן ליטול טיפול בחוסמי בטא במינון נמוך( דרלין, קרדילוק וכו)
בהצלחה
פורומים חדשים ב|תפוז|
09/01/13 17:58
2צפיות
|קלפי|מערכת הבחירות נכנסת לישורת האחרונה שלה, ובין אם החלטתם כבר במי אתם בוחרים או שאתם עדיין מתלבטים, אתם מוזמנים לפורום החדש של מפלגת "ארץ חדשה"
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סיוע| חליתם? נפצעתם? חושבים שלא קיבלתם את טיפול כהלכה? פורום רשלנות רפואית נפתח מחדש ואתם מוזמנים לבוא ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
תוצאת אקו לב וספורט
08/01/13 21:55
70צפיות
השלום,
לאחר בדיקת מאמץ שנמצאה תקינה נשלחתי לאקו לב בשל איוושה סיסטולית 2/6.
אציין עוד שה א.ק.ג תקין, לחץ דם תקין לחלוטין וכך גם ערכי הכולסטרול, שומנים בדם וכדומה - בסה"כ בריא - בן 36 (גובה 1.75, 72 ק"ג) ועוסק בספורט בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע ע"פ הזמן.

תוצאות בדיקת האקו לב - ואני מצטט:
"תפוקת הלב תקינה ואין תסמינים לבביים.
נצפה פרולפס סיסטולי קצר ומוקדם בסיסטולה נצפה במסתם המיטרלי ללא שינויים מיקסומטוטיים במסתם הנ"ל עם רגורגיטיצה מזערי ברמת המסתם בלבד. ממצא זה יחשב וריאנט תקין. יש להקפיד על בריאות השיניים. אין הנחיה לאנטיביוטיקה מניעתית. אין הגבלה בספורט מבחינת הלב.
ביקורת: בעוד 5 שנים או לפי המלצת הרופא המטפל."

גם לשאלתי בע"פ הקרידולוג ענה כי אין שום מניעה לספורט באשר היא ולמעשה לא מדובר בבעיה משמעותית כפי שגם כתב כאמור.

אבל - לאחר ששלחתי את התשובה למרכז לרפואת הספורט התקשר אלי הרופא משם ואמר:
שיש בעיות בכל זאת, גם אם מוגדרות כקלות, ועלי להיזהר. לעסוק בספורט בעצימות נמוכה ולא להעלות דופק מעל 150. אחרת הממצאים האלו עשויים להיות כבדים יותר וכו'. כמו כן ציין שיש לעשות אקו בעוד שנה ולא בעוד כ 5 שנים כפי שרשם הקרדיולוג.

יצאתי רגוע מהקרדיולוג אך נלחצתי מהשיחה השניה שבה נאמר לי שעלי להיזהר וכדומה

אודה מאד על דעתך לגבי 2 הדעות השונות.
תשובה
11/01/13 17:51
32צפיות
ממצא זה של צניחת העלה האחורי של המסתם המיטראלי בדרגה קלה הינו שכיח( 2%  מהאוכלוסיה).
לפי ממצאי האקו אין מקום לדאגה ואין מגבלות מיחדות. יש לחזור על הדיקה עוד3-5 שנים אלא אם יש שינוי במצב הבריאתי
בהצלחה
כמה נבדקים נמצאים בריאים לחלוטין
07/01/13 18:20
34צפיות
בבדיקת מיפוי לב במאמץ עם תליום?
בדיקת מאמץ ארגומטריה או אקו
07/01/13 10:11
51צפיות
בן 60 במסגרת בדיקות שגרתיות הפנייה לארגומטריה. חבר טוב אומר שרק אקו- לב במאמץ   (אקו לב במנוחה תקין) מראה באמת מה קורה. לבקש אקו-לב במאמץ במקום ארגומטריה רגילה (אקג) ?? מה נכון?? תודה.
תשובה
08/01/13 19:21
42צפיות
לבדיקת אקו במאמץ אומנם רגישות וסגוליות גבוהה יותר להערכת איסכמיה. אך נראה כי בהעדר גורמי סיכון או קליניקה כלשהיא ואק"ג שהינו תקין בבסיסו גם מבחן מאמץ יספיק....
בהצלחה
º
תודה!! וישר כח!
11/01/13 10:24
15צפיות
|4U| רוצים להושיט יד?
06/01/13 18:57
5צפיות
מחפשים התנדבות מרתקת, רגישה ומצילת חיים? מחפשים לתרום מהמחשב האישי בבית?
מעוניינים לרכוש כלים יחודיים לתמיכה נפשית?

נבחרת המתנדבים של סהר מחפשת מתנדבים חדשים לתמיכה בפורומים ובצ'אט.
הראיונות לקורס המתנדבים הקרוב מתקיימים כעת ? מעוניינים?
אנא מלאו את טופס ההתנדבות ונחזור אליכם.

דיגוקסין
05/01/13 23:29
46צפיות
שלום חברה
האם קיים מכשיר הבודק את רמת הדיגוקסין בדם?
תודהלילה טוב ושבוע טוב
תשובה
08/01/13 19:22
25צפיות
אין מכשיר כזה , ניתן למדוד זאת רק בבדיקת דם
º
תודה
08/01/13 21:13
5צפיות
בשנה האחרונה בערך
05/01/13 23:14
55צפיות
יש לי תופעה חדשה: כשאני מתרגשת מאד או מתרגזת קשה לי לנשום. כאילו יש לי אבן על החזה. זה עובר כשאני נירגעת. יש לציין שאני בת 55, בריאה ועוסקת בספורט ביומיום.כל הבדיקות התקופתיות שלי תקינות.  מה עשויה להיות הבעיה?  לאיזה רופא לפנות, אם בכלל?
תשובה
08/01/13 19:18
32צפיות
יש לפנות להמשך בירור אצל רופא המשפחה
אבל מה נראית לך הבעיה?
08/01/13 20:42
24צפיות
לב?

לחצים?
תשובה
11/01/13 17:48
31צפיות
ישנן מספר אפשרויות, ולכן יש לבצע מספר בדיקות, בינהן אק"ג וכן מבחן מאמץ
בסדר, ביום א' אני אצל הרופאה, אבל
11/01/13 18:32
16צפיות
בכל הפעמים שעשיתי בדיקת מאמץ התוצאות היו בסדר גמור.  תודה.
התחשמלות
03/01/13 12:28
51צפיות
היי,
אתמול בעבודה קיבלתי זרם חזק ממכשיר חשמלי והחשמל נפל.
יש צורך לבדוק את זה? אולי פגע לי בלב? במוח?
יש לי גם שלפוחית באצבע..
ללכת לרופא?
º
זה די דחוף.. אז אם אפשר מענה בבקשה..
04/01/13 19:29
46צפיות
תשובה
05/01/13 22:48
42צפיות
הסכנה העיקרית בהתחשמלות הינה ביממה הראשונה, עם זאת מומלץ לפנות לבדיקת רופא למען הסר ספק
קפה ולחץ דם...
03/01/13 08:53
50צפיות
התפרסם באינטרנט מאמר חתום על ידי פרופ רביד שטוען שקפה בריא ואפילו הרבה...
אפשר לקבל התייחסות מרופאי הפורום ?
http://www.pauza.co.il/MagazineContent.aspx?Item=3...
º
03/01/13 10:25
10צפיות
º
אשמח לחות דעת של רופאים...
06/01/13 13:51
19צפיות
פורומים חדשים ב|תפוז|
02/01/13 16:45
6צפיות
דמיינו לעצמכם שיום אחד בלי שום הסבר או הכנה - כל החשמל בעולם פשוט יעלם|!|. בלי אורות, בלי טלוויזיה, בלי סמארטפונים, בלי תחבורה...
הפורום החדש של הסדרה המצליחה והמדוברת - רבולושן- Revolution הוא בדיוק המקום לדבר ולעקוב אחרי עולם שכזה.
אז אם גם אתם כבר התמכרתם ולא יכולים לחכות עד לפרק הבא, הפורום הוא בדיוק המקום המושלם בשבילכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
בדיקה
08/01/13 12:05
5צפיות
שאלת לחץ דם
02/01/13 13:29
46צפיות
יש לי שאלה,לפני כמה ימים מדדתי לחץ דם ויצא 104/70,אני נוטלת אנלקס וקרדילוק 2.5 מ"ג כל אחד מזה כמה שנים.
הרופאה החליטה להוריד לי את האנלדקס,והיום מדדתי לחץ דם ויצא נמוך יותר 94/63,והרופאה הורתה לי להפסיק גם את הקרדילוק.מחר אני אמדוד שוב
האם יש לי מה לדאוג עם לחץ דם נמוך כזה?או שזה לא מדאיג?
תשובה
05/01/13 22:51
29צפיות
לחץ דם בערכים אלה, כל עוד אינו תסמיני  אינו בעייתי, עם זאת יש לעקוב אחרי ערכי לחץ הדם לאחר הפסקת התרופה....
בהצלחה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום