לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

|אקשן|הקרנה מיוחדת של סרט משובח
19/01/14 16:14
5צפיות
|*|המבקרים ברחבי העולם כבר משבחים את הסרט עטור הפרסים ומועמדויות לאוסקר "מועדון הלקוחות של דאלאס" ולכם יש עכשיו הזדמנות לצפות בו לפני כולם בהקרנה מיוחדת רק לגולשי תפוז|!|
לפרטים והרשמה לחצו כאן
העלמות רקמות בגוף
18/01/14 18:47
30צפיות
הרקמה שנעלמה לי נמצאת ברגל ממש למטה ליד כף הרגל ובצד של כף הרגל השוק רחוקה מהשנייה אני צריכה לדאוג?? ומה הטיפולים?
רקמה
22/01/14 20:58
22צפיות
לא כל כך הבנתי את השאלה? האם זו שאלת המשך לשאלה ששאלת מקודם?
חשד ללופוס
18/01/14 16:04
53צפיות
דר אופיר שלום ה אני חושב לגבי חשד ללופוס הייתי אצל רופא העיניים ומסר לי שיש לך יובש קל מאוד בעיניים -
לאחרונה אני מרגיש הרבה יותר טוב מהסימפטומים שהיו לי . לציין שהתחלתי לקחת את האפקסור 150 ליום .חוץ מקצת כאב בעיניים  ואיי נוחות בשלפות השתן וקצת צריבה

עשיתי בדיקות דם והנה התוצאות

לופוס
22/01/14 20:55
42צפיות
איפה?
לופוס
22/01/14 20:57
42צפיות
מצאתי...
סה"ך בדיקות הדם בסדר גמור, ולא מראות על כל חשד ללופוס.

רק בריאות...
לופוס
25/01/14 21:59
18צפיות
דר אופיר שלום ותודה על התשובה , זה שאני נוטל פלוקוניל זה אומר שיש לי את המחלה? ולמה חשיפה לשמש התחילה לעשות לי כל כך רע חולשה ולא מרגיש טוב בכלל , אין פריחה ואין כלום רק חולשה רק אחרי שינה זה עובר לי , ותנוחה של פצעים בלשון ?
AS
17/01/14 13:39
45צפיות
שלום רב!
אני בן 32, אובחנתי לאחרונה על ידי ראומטולוג שיש לי AS. בשנים האחרונות יש לי התפרצות כאבים באזור סקרו איליאק אחת ל4-6 חודשים בערך. הוא אמר שהדלקת מופיעה אצלי באופן קל והמליץ לי לקחת תרופה ביולוגית. זוהי תקופה לא קלה עבורי ולכן אבקש לשאול, בשביל לעשות מעט סדר בדברים. אודה מאוד אם תוכלו להתייחס לכל שאלותי.
1. האם נכון לרוץ מיד לתרופות אלו? אני מבין שהן חזקות, ועם תופעות לוואי. האם לא כדאי לטפל בתרופות קלות יותר, ובמיוחד לאור העובדה שהוא אמר שהדלקת מופיעה אצלי באופן קל. (מקריאה באינטרנט אני מבין שקו הטיפול הראשון זה לא בהכרח תרופות ביולוגיות). אם כן, מה האפשרויות האחרות?
2. בשיטוטים באינטרנט ראיתי שקיים חשש כלשהוא לסרטן לימפומה. גם אם זה טרם הוכח, אודה להתייחסותכם לאפשרות זו.
3. האם נוטלים תרופות אלו למשך כל החיים?
4. אני עובד במקצועות הבריאות. האם נטילת תרופה ביולוגית עלולה לחשוף אותי לזיהומים באופן מוגבר בבית החולים בו אני עובד? וכן בקופת החולים בה אני עובד?
5. לשם הבנה כללית - רק כאשר יש לי התפרצות כאבים (אחת למס' חודשים) עלול להתרחש הנזק למפרק, או שהנזק הוא גם תהליך לא סמפטומטי?
תודה רבה!
שותפה ....
20/01/14 11:01
38צפיות
אלי שלום,
בחודש מאי האחרון אובחנתי לאחר תקופה ארוכה מאוד של סבל כסובלת מ - AS.
אצלי זה התפרץ מיד אחרי לידה. במקום לשמוח עם בני התינוק שכבתי כל היום מרותקת למיטה נעזרת בקביים על מנת ללכת
ובמשכבי כאבים.
אצלי בתחילה חשבו שמדובר בתופעה שקשורה ללידה..... רק 11 חודשים אחרי הלידה התקבלה האבחנה ....ותקוותי לאיזושהי "הפתעה חולפת" נגוזו... :(
הכל אותה תקופה טופלתי נגד כאבים בתכשירים מסוג ה NSAIDS....ארקוקסיה, אטופן, נקסין ועוד.....רבים ששכחתי אם שמם
ב MRI הראשון שנעשה חודשיים לאחר הלידה לא ראו פגיעה משמעותית בסקרואיליאק.....רק במאי ב- MRI חוזר נצפו שינויים ניווניים בסקרואיליאק....
מה שהוביל לאבחנה!!!

אני מסוגלת להזדהות עם תחושותיך.....לא יודעת מה מקומך בחיים.... מבחינת עבודה....זוגיות....ילדים....ו.....חלומות לעתיד.....
אין ספק שההההככככללללל משתנה מכאן ועכשיו.....

לצערי הרב רופאים לא יודעים הרבה על מהלך המחלה (לשמחתי "נפלתי" על רופא שאמר לי זאת באופן אמיתי וגלוי!!!
התקדמות המחלה יכולה להיות מהירה מצד אחד.... ומצד שני היא יכולה להיות לאורך חיים בקצב איטי (הי אנחנו לא נעשים צעירים :)
אני כותבת לך ממה שאני למדתי......מבחינת פרוטוקול רפואי האישור ניתן לטיפולים ביולוגיים לאחר חצי שנה של נסיונות עם NSAIDS.....
גם כשמתקבלת ההחלטה להתחיל טיפולים ביולוגיים יש בדיקות רבות שצריך לבצע (אקו לב, בדיקות דם להפטיטיס,צילום ריאות וטסט מונטו.....יתכן ששכחתי כמה)
בנוגע לשאלתך השניה....לאחרונה נתקלתי במאמר מחקרי שאומר שיתכן שהעליה בשכיחות של המחלות הללו נובעת מעצם המחלה ולא מהטיפול.....
אני אחפש את המאמר ואם אמצא קישור אשלח......
אני התחלתי מיומירה...ולאחר התחילו לי דלקות במפרקי הכתפיים עברתי לאנברל.....שבוע שני בסה"כ בינתיים....החמרה!!!
לגבי הזמן שלוקחים את התרופות....אני הבנתי שזה לכל החיים.....
הזמן שלוקח לתרופה להתחיל לעבוד הוא ארוך.....ביומירה לקח לי חודשיים של טיפולים עד שהתחלתי להרגיש שיפור....
מצד שני ...שלושה ימים אחרי שהפסקתי את היומירה על מנת להתחיל אנברל כבר לא יכולתי ללכת ....
אני בעקבות המחלה אבדתי את עבודתי....יצאתי לפנסיה בגיל 33.....
אני היום מחפשת תחום שאוכל לעבוד בו אך עם גמישות מירבית.
עם ארבעה ילדים בבית משכורת אחת לא מספיקה ....וקצבת הנכות משלמת את שכר הדירה בדיוק.....

נקודה נוספת.....כל עוד אתה עדין עובד קח זמן לבדוק את זכויותיך הפנסיוניות....גש לבעל מקצוע.....תבדוק אם יש אפשרות להגדיל את ההפרשות לקרן הפנסיה....ולהגדיל את ביטוח אובדן הכושר (לא בטוח שיתנו ברגע שיש אבחנה) אני יודעת שלילדי כשיתחילו לעבוד אתן מתנה.....ליווי של יועץ פנסיוני לקביעת התנאים.....(מי חושב על הדברים האלו בגילנו?!?!?)

הפרופסור עמיטל הווארד התארח בוובינר שיזמה עמותת מפרקים צעירים והעביר הרצאה בנושא AS וטיפול ביולוגי ארוך טווח. לגבי שאלתך על התקדמות המחלה תחת הטיפולים לשיטתו הטיפול עוצר את התקדמות המחלה.....

אלי, אני מקווה שעזרתי לך בנתיים.....אני יודעת שעוברת עליך תקופה לא קלה ......בהצלחה.....
ואם תרצה...עוד פרטים....תוכל ליצור עימי קשר
דלקת מפרקים מקשחת
25/01/14 16:24
40צפיות
הי אלי,
האמת היא שקשה לי להמליץ על טיפולים בהתכתבות, אך אנסה לתת עקרונות כלליים. אשמח אם תציין על סמך מה בוצעה האבחנה ומה בדיוק מפריע לך שבגינו חיפשת עזרה רפואית.
1. היום ההמלצות לטיפול הן אכן להתחיל עם תרופות נוגדות דלקת NSAIDS ובמידה של חוסר תגובה מספקת מומלץ לעבור לתרופות ביולוגיות. במידה והסימפטומים הם אחת לכמה  חודשים יש הרבה רופאים שימליצו לקחת NSAIDS רק בזמן הכאבים (אני מסכים עם המלצה זו) למרות שזה לא רשום בשום מקום. פרט לNSAIDS ותרופות ביולוגיות אין עוד טיפולים תרופתיים שהוכחו כיעילים. כמובן שטיפול פיזיקלי כמו פיזיוטרפיה, התעמלות לשמירה על גמישות עמוד השדרה היא חשובה מאד.
2+4. לגבי תופעות לוואי - הן קיימות כמו בכל תרופה, אך מרבית המטופלים נוטלים אותן ללא שום תופעות לוואי. התופעות לוואי הקיימות היא עליה בזיהומים שונים - אך במידה ויש מחלה זיהומית כמו דלקת ריאות וכו' מטפלים בה וזהו, נדיר שיהיה זיהום מסכן חיים, ולא צריך לשנות את אורח החיים שלך, גם אם אתה עובד במערכת הבריאות. נמצא גם קשר למחלות גידוליות שונות, בניהן בעיקר גידולי עור (לא מלנומה) ועל לימפומה.. זהו לא מידע מאד מבוסס וחזק ויש עבודות שמראות על סיכון מוגבר ויש כאלה שלא הדגימו סיכון מוגבר, כמו כן יתכן שדלקת מפרקים שגרונית שלעצמה (שזו אוכלוסיית המטופלים העיקרית בטיפולים ביולוגיים) גורמת לסיכון מוגבר ללימפומה.
3. זו מחלה כרונית ודורשת טיפול כרוני, ולכן לרב הטיפולים הם ממושכים, אך התחלת הטיפול לא גורמת ל"התמכרות" ובמידה ותפסיק מאיזושהי סיבה. כיום יש עבודות שמנסות לבדוק אפשרות של ריווח הטיפולים, אך אין הטוויות ברורות לגבי זה כעת.
5. סביר להניח התהליך קיים גם כאר אינך מרגיש אותו, אם כי לא ניתן לדעת את זה בודאות, אני מניח שזה מאד תלוי בסף הרגישות לכאב של כל אחד. לעיתים מגלים סאקרואיליאיטיס באנשים שהם אסימפטומטיים לחלוטין, ונשאלת השאלה מה לעשות? רב הראומטולוגים לדעתי יגידו לא לטפל, אך כאמור זה לא מבוסס מחקרית.

לסיכום, אני חושב שקיבלת "ספינה" מורכבת להשיט, ואתה צריך "קפטן" טוב שיעזור לך, כי יש לך שאלות נכונות ואתה צריך לקבל את כל המידע ולהחליט ביחד עם הרופא שלך.
מה שכן אני יכול להגיד שמשהו מעודד (בהנחה שאכן יש לך AS) שהיום האפשריות הטיפוליות הן טובות בעשרות מונים למה שהיה לפני כ 20 שנים, וזאת הרבה הודות לטיפולים הביולוגיים, ומרבית חולי ה AS מטופלים היטב ולא מרגישים שהם "חולים" למעט זרקיה פעם בשבוע /שבועים / חודש, וזה לא "סוף העולם".

נשמח להעריך אותך במכון הראומטולוגי באיכילוב.
בהצלחה.
לד"ר אלאלוף
27/01/14 19:27
25צפיות
שלום ד"ר אלאלוף,
אני מאוד מאוד מעריך את התשובה המפורטת שכתבת.
אובחנתי ע"י ראומטולוג בעקבות כאבים במפרק סקרו אילאק ובעקבותיו MRI.
שאלתי את שאלותי אודות התרופות הביולוגיות מכיוון שאני מעדיף להמנע מהם. מכיוון שאני מבין (וכך אמר הראומטולוג שהלכתי אליו) שהמחלה אצלי מופיעה באופן יחסית קל , הדלקות אצלי מתפרצות אחת לכ-5 חודשים (בד"כ בעקבות תקופת מתח נפשי גבוה מאוד), ומכיוון שהדלקת אצלי נרגעת בעקבות נטילת NSAIDs, חשבתי שאולי איני צריך לרוץ לתרופות הביולוגיות.
ד"א אני עובד בבי"ח בו יש גם מחלקה לשחפת, והבנתי שיש להזהר משחפת בנטילת תרופות ביולוגיות (אם כי איני עובד במחלקה זו).   
תודה רבה רבה!
º
מקפיץ..לד"ר אלאלוף אודה אם תוכל להתייחס
21/02/14 13:02
14צפיות
ANTI HISTONE
17/01/14 02:46
33צפיות
הנני בן 18 וסובל ככל הנראה מתסמונת התשישות הכרונית.
אחד הרופאים ביצע בדיקת ANTI HISTONE אשר נתנה תוצאה חיובית. אינני נוטל תרופות.
אשמח לשמוע את חוות דעתך לאור ממצא זה: http://www.myg.co.il/index.php?loc=see&pic=php...
בנוסף, אם נראה לך כי יש בדיקה כלשהי שכדאי לבצע בנושא תסמונת התשישות הכרונית או תרופה יעילה לטיפול סימפטומטי, אשמח גם כן לשמוע.

להלן רשימה של הבדיקות שבוצעו עד כה בנוסף על הבדיקות הכלליות ואלו שהצגתי לעיל:
- B12 קצת נמוך (בינתיים מקבל זריקות, אין שיפור במצב).
- בדיקת אלרגיות על ידי דקירה.
- בדיקת אלרגיות על ידי לקיחת דם.
- בדיקה פנימית של המעי (מצלמה).
- בדיקת פרזיטים.
- שתן.
- שקיעת דם.
- בדיקת הולכה חשמלית בשרירים.
- איידס
- בדיקה אצל קרדיולוג.

תודה רבה.
anti histone
22/01/14 20:54
24צפיות
לא כל כך ציינת את התסמינים שלך, ועל סמך מה נעשתה האבחנה ועי מי.
בכל מקרה anti histone זו בדיקה שלעיתים מקושרת ללופוס שנגרמת ע"י תרופות - drug induced lupus וכבדיקה בפני עצמה אין לה כל כך משמעות אם אין קליניקה תואמת ובמיוחד בדיקה ANA.
רפואה של ביצוע בדיקות מעבדה והדמייה כפי יכולתך היא לא רפואה טובה, ויש לנסות להתמקד בכיוון מסויים, כמות הבדיקות שבצעת עצומה, ולדעתי מאד יתכן שמוגזמת (כמובן בהתחשב בכך שלא שמעתי את תלונותיך), וכאשר מבצעים הרבה בדיקות לעיתים קרובות יש תוצאה שהיא false positive כלומר תוצאה שיוצאת חיובית בצורה שגוייה, יתכן כמו שיצא לך anti histonej חיובי.
אם מדובר בישנוניות ולא רק בעייפות/תשישות הייתי משלים גם בדיקת שינה לבדיקת הפרעת שינה אורגנית שיכולה לגרום לישנוניות, בהתאם לתלונותיך (שאיני יודע מהן) יש לשקול גם בדיקת שינה שנקראת MSLT שמכמתת את מידת הישנוניות.

בהצלחה
תופעות לוואי אלורין
16/01/14 17:37
33צפיות
אתמול הובחנתי על ידי הרופא שהכאב בבוהן שיש  לי זה התקף גאוט ושחומצת השתן שלי היא 9.7 .
הרופא רשם לי אלוריל והיום קניתי את התרופה.
שבחנתי מקרוב את האזהרות גיליתי שיש תופעות לוואי ממש מלחיצות.
האם עליי להתייחס לזה ברצינות או שזה סתם אזהרות?
והאם מישהו שמע על תרופה שעוזרת לגאוט בלי כל תופעות הלוואי שמצוינות בתרופה אלוריל?
יש טיפול אלטרנטיבי
19/01/14 15:26
22צפיות
סבלתי כשנה מהתקפי גאוט קשים שהתחילו בבוהן רגל שמאל ועברו לבוהן רגל ימין. ההתקפים היו קשים והיו ימים שלא יכולתי לדרוך על הרגליים.
קיבלתי מהרופא המטפל אלוריל 300 מיליגרם וכולכיצין שלא השפיעו ולא הפחיתו הכאבים.
ההתקפים נמשכו בין שבועיים לשלושה וחזרו כול חודשיים בערך.
לפני תשעה חודשים החלטתי להפסיק לקחת את האלוריל והכולכיצין על דעת עצמי ופניתי דרך האינטרנט לד”ר שרה ברק ובהמלצתה אני לוקח את כמוסות המורינגה והספירולינה הטבעיים ומאז אין לי כאבים בשני הרגליים, אני נדהם שבבוקר הרגליים שלי ללא נפיחות או כאב. במהלך היום   מתפתחת נפיחות  בשני הקרסוליים אך ללא כאב, ד”ר שרה ברק המליצה לי להרים הרגליים למעלה מדי פעם וזה עוזר.
אני מרגיש הבדל של יום ולילה באיכות החיים שלי מאז שאני משתמש במורינגה והספירולינה וממליץ בחום לחברים שלי ולכול הסובלים מגאוט לנסות זאת.
זה טיפול אלטרנטיבי בלי תופעות לוואי
גאוט
25/01/14 15:54
29צפיות
הי נדב
גאוט היא מחלה שמתבטאת בדלקת מפרקים התקפית ונגרמת מחומצה אורית גבוהה. לא בהכרח כל מי שיש לו חומצה אורית גבוהה יפתח גאוט, ולכן אין הטוויה לטפל בחומצה אורית גבוהה אסימפטומטית. אחרי התקף ראשון לרב אנחנו לא ישר מתחילים טיפול תרופתי, ומנסים לשנות אורחות חיים שכוללים שינוי תזונתי, ירידה במשקל, הפסקת תרופות שמעלות חומצה אורית במידה וקיימות וכו', אם למרות הנ"ל המחלה חוזרת אזי לרב יומלץ טיפול.
גאוט היא מחלה שמאד קל לטפל בה, וברגע שהחומצה האורית יורדת מתחת לערך הרצוי (לרב 6) לא יהיו יותר התקפים.
אלוריל היא תרופת הבחירה להתחיל איתה, ולמרות תופעות לוואי מאד קשות שהיא יכולה לגרום, הן נדירות מאד מאד במינונים הנכונים, ורב רובם של האנשים אינם מרגישים שום תופעות לוואי.
לא ברורה לי בדיוק לוח הזמנים של מחלתך, אך לא מתחילים אלוריל בזמן התקף חריף, ואם לא נטלת אז טוב עשית. בנוסף אלוריל מתחילים עם מינון מינימלי לרב 100 מג ליום ואז מעלים לפי הצורך. כמו כן יש לתת תרופה נוספת בתחילת הטיפול באלוריל שאח"כ מופסקת.
אם אתה מרגיש שרופא המשפחה שלך אינו מספיק מתמצא הייתי ממליץ לך לבקש הפנייה לראומטולוג, ובמידה ויש התקף חריף שניתן להגיע לטיפול מיידי כמו הזרקה.

אני מבין את המשיכה לטיפול "טבעי" ולא לטיפול "כימי" אך לצערי לרב מדובר באשליה. לרפואה הקונבנציונלית אין התנגדות לטיפול טבעי ואנחנו אפילו בעד, אנחנו רק רוצים הוכחות. לשני הצמחים שרשומים בתגובה אין שום מידע שהם עוזרים, מצד שני באתרים שמוכרים אותם הם פתרון ללחץ דם, שומנים, מתחים, קמטים, שיפור המערכת החיסונית ועוד ועוד... אני פחות מאמין בדברים שפותרים הכל... יתכן שהמגיב שניסה והצליח גם ביצע שינוי באורחות חייו, ירד במשקל, אכל פחות בשר אדום וכו' ולכן הרגיש את השיפור.

לא יודעת למי לפנות כבר
16/01/14 16:45
28צפיות
זאבת יכולה לגרום לריקמות בגוף להיות ריקות או להעלם?
העלמותרקמות בגוף
16/01/14 16:47
32צפיות
כמו איזו רקמה לדוגמא?
לא יודעת מה לעשות
16/01/14 13:56
37צפיות
לפני חודש התחילו אצלי כאבים ברגליים אבל בלי נפיחות וכאב קל ולפני שבועיים הבחנתי שזה היה נפוח והיו לי כאבים נורא חזקים הלכתי לרופאת משפחה היא הפנתה אותי לאולטרה סאונד הלכתי לשם אתמול ואמרו לי שרקמות חסרים ויש ריקמות ריקות ושהשוק רחוקה מהשנייה.אני צריכה לדאוג? ומה הטיפולים?
חוסר רקמות בשוק
16/01/14 16:49
37צפיות
ענת אני לא מצליח להבין את התשובה של בדיקת האולטראסאונד. יש לך את הפענוח הרשמי? הכי טוב לגשת עמו לרופא - גם לרופא משפחה ולבקש הסבר יותר מעמיק.
לא יודעת למי לפנות
16/01/14 09:45
29צפיות
כבר פעם שנייה החודש שאחרי מחלת חום ושיעול מופיעה לי נפיחות בכפות הרגליים והידיים. פעם שעברה לא יכולתי אפילו לעמוד או לסגור את כף היד. הפעם הנפיחות פחות חמורה אבל יותר עקשנית.
עם הנפיחות מופיעה אדמומיות וגרד בגב היד, בכף הרגל ובאצבעות, פריחה על הברכיים, על המרפקים ובצידי הגוף.
למי לפנות?? האם זו אלרגיה? האם דלקת פרקים?
נפיחות בכפות ידיים ורגליים לאחר מחלת חום
16/01/14 16:52
37צפיות
יכולים להיות מספר גורמים לנפיחות וכאבים לאחר מחלת חום. אם אכן יש כאבים ונפיחות בכפות הידיים או כפות הרגליים עלייך לפנות לבדיקת ראומטולוג.  אם הנפיחות לא חולפת ניתן לקבוע תור למרפאה לאיבחון מוקדם של דלקת מפרקים דרך  קביעת תורים כללי של איכילוב 6974000 ולבקש מרפאת אבחון מוקדם לדלקת מפרקים

גורם ראומטידי
15/01/14 19:44
35צפיות
מה משמעות הערך 10.10> עבור Rheumatoid Factor
10.10> עבור Rheumatoid Factor
16/01/14 16:53
30צפיות
המשמעות היא שהבדיקה תקינה
RF
22/01/14 20:46
22צפיות
זה אומר שזה מתחת לערך המינימלי - כלומר תקין
דלקת מפרקים
15/01/14 18:48
34צפיות
לפני חודש התחילו אצלי כאבים ברגליים אבל בלי נפיחות וכאב קל ולפני שבועיים הבחנתי שזה היה נפוח והיו לי כאבים נורא חזקים הלכתי לרופאת משפחה היא הפנתה אותי לאולטרה סאונד הלכתי לשם אתמול ואמרו לי שרקמות חסרים ויש ריקמות ריקות ושהשוק רחוקה מהשנייה.אני צריכה לדאוג? ומה הטיפולים?
מעקב MRI/דימות
15/01/14 11:05
32צפיות
שלום רב!
אובחנתי כחולת AS בשנת 2008 על סמך קליניקה ו-MRI שהראה סקרואיליאטיס דו צידי ודלקת חוזרת בברך עם פגיעה בעצם (עברה מספר ניקורי מפרק). חסרת גן HLA-B27, רקע משפחתי, מדדי CRP תקינים, שקיעה מואצת קצת בד"כ, ליקוציטים גבוהים מאד בשתן קבוע (יש קשר?).

לא נוטלת טיפול ביולוגי כי המצב יחסית טוב ומתפקדת ככה אולם יש  החמרה באחרונה.

שאלותיי הן:
1. מה ניתן לעשות לגבי העייפות המלווה את המצב?
2. הברך עושה בעיות, מתנפחת ויורדת על דעת עצמה (ללא ניקור בשנה האחרונה) ואני חוששת שאני גורמת לנזק רציני. היות ולא היו בדיקות MRI מ2008 ביקשתי אולם נשלחתי רק לרנטגן (באגן רןאים את הפגיעה, בברך הכל נראה תקין ושמור) ואולטרה סאונד לברך בו לא ראו כלום.
האם ניתן והגיוני לבקש MRI לצורך בירור התקדמות ומצב המחלה? מאד חשוב לי גם על מנת לבסס פעילות ספורטיבית בהתאם למצבי ולעדכן בפיזיו.
מה הייתם ממליצים לי לעשות? אני מבינה שלא ששים לתת MRI בגלל המחיר, אולם ייתכן כי המחיר שאצטרך לשלם בעתיד (החלפת מפרק למשל) יהיה גבוה משמעותית. מה עושים?

תודה רבה!
MRI כמעקב אחר מחלת ankylosis spondylitis
15/01/14 16:20
26צפיות
בדיקת MRI של מפרקי הסאקרואיליאק משמשת בעיקר לצורך אבחנה ולא לצורך מעקב. המעקב מתבצע בעיקר בעזרת הערכה קלינית של מצב המטופל לפי תלונותיו וממצאים הבדיקה הגופנית ובמקרים מוסיימים גם על ידי בבדיקת מדדי דלקת בדם. בדיקת ה-MRI לא תוסיף אינפורמציה לגבי "ביסוס פעילות ספורטיבית" או לגבי הצורך בטיפול בפיזיותפריה.  
רק לעיתים נדירות כאשר החולה מטופל ועדיין סובל מכאבים ללא שיפור ועולה השאלה האם הכאבים הם על רקע דלקת שלא הגיבה לטיפול לעומת כאבים שאינם דלקתיים,ויש משמעות לתוצאות הבדיקה לצורך החלטה על המשך הטיפול התרופתי - אזי יש מקום לבדיקת MRI חוזרת.
מקווה שהתשובה עוזרת. בכל מקרה כדאי גם לדון בנושא עם הרופא הראומטולוג המטפל.
תודה אך התכוונתי לMRI לברך :)
15/01/14 18:34
12צפיות
רנטגן ואולטרה סאונד שנשלחתי אליהם לא החוו דבר
לפני 7 שנים בMRI כבר ראו הרס מתחיל
וכאמור אני פוחדת שהספורט שאני עושה/אעשה לא מתאים או לא נכון
לא עדיף להקדים תרופה למכה לפני שאצטרך החלפת מפרק?
אם לא ניתן לעקוב ולראות באמצעים האחרים - מדוע לו לחזור על MRI?
אולי לפי תוצאתו, למשל, יוחלט כי זה הזמן לטיפול הביולוגי שיעצור את ההתקדמות בהרס מפרק הברך?
תודה!
MRI ברך
16/01/14 16:46
22צפיות
זו שאלה מאוד ספציפית ואין לה תשובה כללית. שוב, גם ה-MRI גם של הברך לא יתן תשובה האם ואיזה סוג של פעילות גופנית את יכולה לעשות. ההמלצה הכללית היא להמשיך בפעילות גופנית כל עוד היא לא מכאיבה. לגבי הצורך ב-MRI למעקב - עלייך להתיעץ עם הרופא הראומטולוג - האם הבדיקה תתרום עוד אינפורמציה מעבר לנתונים הקליניים, המעבדתיים וההדמייתיים הקיימים כבר עכשיו והאם תוצאותיה ישליכו על החלטה טיפולית. אם את מעוניינת ניתן לגשת למכון לראומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב (איכילוב) על מנת לקבל דעה נוספת - הטלפון לקביעת תורים הוא 03-6974000. צריך כמובן להגיע עם כל התעוד הרפואי הרלוונטי כולל דיסקים של תוצאות בדיקות ההדמיה.
º
תודה :)
16/01/14 17:38
5צפיות
שאלה קצת מביכה אבל חשוב לי לדעת
13/01/14 18:37
101צפיות

האם קיים קשר בין שימוש של סלאזופירין (2 ליום) לבין חוסר חשק מיני ו/או דיכאון?
לפי ויקיפדיה, כן.

תודה
סאלאוזפירין ודכאון\חשק מיני
15/01/14 16:09
49צפיות
דכאון וחוסר חשק מיני אינם נחשבים כתופעות לוואי של הטיפול בסאלאזופירין. יתכן וקיימים תיאורי מקרה נדירים כאלו אך אז בד"כ לא ברור אם הם באמת תופועת לוואי של הטיפול או סתם צירוף מקרים או בכלל תוצאה של המחלה שבגינה ניתו הטיפול בתרופה.
סאלאוזפירין כן ידוע כגורם לאוליגוספרמיה (ספירת זרע נמוכות) וחוסר פוריות אצל גברים המטופלים בתרופה אבל התופעה הפיכה לחלוטין לאחר כחודשיים-שלושה מעת הפסקת הטיפול.

בכל מקרה שיש חשד לתופעת לוואי כגו דכאון או ירידה במחשק המיני ויש חשש שמדובר בתופעת לוואי של הטיפול - מומלץ לתהיעץ עם הרופא\ה המטפל\ת בנושא.
º
תודה רבה
15/01/14 17:52
8צפיות
|*|נפתח פורום ביונסה|תו|
13/01/14 15:40
3צפיות
זאת בהחלט תקופה מרגשת להיות מעריץ של ביונסה|!| הזמרת המצליחה שיחררה את אלבומה החמישי בדרך שהפתיעה את העולם כולו.
אם גם אתם מעריצים, פורום ביונסה הוא המקום לדבר ולהתעדכן בכל מה שקשור לזמרת האהובה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז
12/01/14 17:07
7צפיות
התפקיד כולל:
- איתור תכנים מעניינים והפיכתם לאייטמים מושכים אשר יוצגו בעמודים  
   הראשיים באתר.
- יצירת הסכמי תוכן ושיתופי פעולה.
- ניהול שותפי תוכן, ניהול ערוצי הפצת תוכן כגון פייסבוק.

דרישות:
- ניסיון בתוכן האינטרנט, רצוי בתחום הווידאו והבידור.
- יכולת עריכה וכתיבה מעולים.
- ידע בצילום.
- שליטה בתוכנות פוטושופ, פרמייר, אופיס.
- הבנה מציינות של פייסבוק.
- יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובעל פה.
- יכולת עבודה עצמאית.

נא לשלוח קורות חיים למייל forums@tapuz.co.il בצירוף דרישות שכר

בהצלחה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום