לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ראומטולוגיה
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/2014 | 14:27
7
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אבחון פוטנציאלי של דלקת מפרקים שגרונית
17/09/2014 | 22:04
1
112

שלום,
אני בת 27. לפני 4 חודשים התעוררתי בבוקר עם כאבים בכל המפרקים בגוף. מאז לא היה לי יום אחד של הקלה מלאה והכאבים נותרו בעינם להוציא החמרות והקלות זמניות. חוץ מזה, אני בריאה. עשיתי בדיקת בלוטת תריס והתוצאות היו בתחום הנורמה. בדיקת נוגדנים שעשיתי הצביעה על צליאק, למרות שביופסיה בדרכי העיכול (גסטרוסקופיה) שעשיתי דווקא יצאה נורמלית. התחלתי דיאטה ללא גלוטן לפני חודש ללא הקלה בכאבים. בהוראת רופא, התחלתי ליטול נוגדי דלקות שונים. התחלתי לקחת Meloxicam לפני 3 חודשים ללא שיפור במצב, ועברתי לקחת Naproxen לפני כשבוע ימים, עדיין ללא שיפור במצב. בבדיקות דם שעשו לי, נמצא שריכוז חלבוני C-Reactive  שלי גבוה, אבל פקטור ראומטידי (rheumatoid factor) לא נמצא בדמי. חוץ מזה, כל יתר הבדיקות היו בגדר הנורמה. הראומטולוג שלי רשם לי Humira ואמר לי שזה משמש לטיפול בסוגים שונים של דלקות פרקים, ומאחר שהמקרה שלי נראה כמו דלקת מפרקים שגרונית, הטיפול עשוי להועיל.
התסמינים שלי הם:
1. נפיחות וקישיון באצבעות הידיים סביב הפרקים האמצעיים, בעיקר בבוקר.
2. כאבים במרפקים. כאשר הכאבים במרפקים מחמירים ישנה הופעה של בליטות גדולות במרפקים. הבליטות נעלמות בד"כ תוך יומיים ואז הכאב שוכך וחוזר לרמה הבסיסית שלפני הופעת הבליטות.
3. חוץ מהנפיחויות באצבעות הידיים ובמרפקים, אין נפיחות אחרת נראית לעין במפרקים אחרים, אבל כל המפרקים מושפעים וכואבים ברמה זו או אחרת. כואב לי להחליף בגדים, לשאת דברים, להזדקף כשאני יושבת, ואפילו לישון שינה מלאה בלילה.
4. קול צרוד וכאבים בבליעה.
5. כאב שרירים קל.
6. קשיים בהליכה. ההרגשה בהליכה היא כאילו כף הרגל שלי חבולה.

השאלה שלי היא כיצד ניתן לאבחן דלקת מפרקים שגרונית כאשר נמצא בבדיקה שהפקטור הראומטידי (rheumatoid factor) שלי הוא שלילי ((sero negative ? האם טיפול ב-Humira  הוא לדעתך יעיל במקרה שלי מבלי שאנו יודעים בדיוק מה יש לי?
תודה רבה,
סטפני

אבחון דלקת פרקים
21/09/2014 | 10:58
86
שלום סטפני,
תודה על התיאור המפורט והמדויק של התמונה הקלינית.
הייתי ממליצה להשלים את הבירור ע"י בדיקת דם לנוגדנים anti-CCP. נוגדנים מסוג anti-CCP הינם ספציפיים לדלקת פרקים מסוג דלקת פרקים שגרונית ולעיתים מקדימים את הופעת rheumatoid factor חיובי. הבדיקה כלולה בסל הבריאות.
כמו-כן, נהוג להשלים את הבירור למחלות אוטואימוניות נוספות כגול systemic lupus, myositis. אני משערת שעברת את הבדיקות למחלות הללו.
Humira מהווה טיפול יעיל לדלקת פרקים שגרונית וגם seronegative. על מנת לתת חוות דעת מלאה, ממליצה לגשת לבדיקה במכון ראומטולוגי באיכילוב ולדון בכל פרטי המקרה.
רפואה שלמה!
סקלרודרמה אצל אמי
15/09/2014 | 11:58
3
59
שלום, אצל אמא שלי איבחנו סקלרודרמה שבאה לידי ביטוי בעור כאשר כבר בדיי הרבה מקומות העור הופך לקשה  המחליף צבעים בין לבן לאדמדם וכחלחל..רופאה  שלה (שלא שלחה אותה לבדיקות דם בכלל) נתנה לה סטרואידים לחודש אבל זה לא עזר בכלל..וכתמים חדשים מופיעים..אמא שלי ממש בדכאון. האם יש סיכוי לעצור את ההתפשטות של המחלה?  ואם יש המלצה על רופא מעולה באיזור הדרום\השפלה...או מרכז אם אין..
אשמח מאוד לעזרה

סקלרודרמה
17/09/2014 | 15:15
53
התקשות העור במחלת הסקלרודרמה יכולה באמת להיות קשה ומציקה. יש מספר טיפולים שיכולים לפעמים להקל כמו תרופה מסוג מתוטרקסט. מומלץ באופן כללי להימנע מטיפול בסטרואידים בחולי סקלרודרמה מכיוון שבמחלה זו הטיפול בסטרואידים נחשב כגורם סיכון לסיבוך הכרוך בפגיעה בכליה.
אנחנו לא ממליצים על רופאים ספציפים בפורום, אבל אני כן ממליץ להגיע לביקורת ודעה שניה במכון לראומטולוגיה בבית חולים איכילוב, שם גם אולי נוכל להפנות אתכם לראומטולוג באזור מגוריכן.
תפנו לפרופסור לוי מביח מאיר פנימית ה הוא מומחה במחלה הזו
22/09/2014 | 14:33
1
28
תודה על העזרה
23/09/2014 | 17:07
12
האם פלקווניל באמת הכרחי?
15/09/2014 | 10:53
2
64
אצלי הלופוס בא לידי ביטוי בצורתו הקלה, בעיקר עייפות ותשישות כרונית, כמעט ללא סימפטומים נוספים.
בזמנו כשנטלתי את הפלקווניל לא הרגשתי בשום שינוי משמעותי בעייפות, או בכלל, לכן הפסקתי לפני מספר שנים, למורת רוחה של הרופאה.
מדוע אם כן ממליצים לי שוב ושוב להמשיך בטיפול "ליתר בטחון"?
לפעמים יש לי הרגשה שהרפואה סתם מנסה לדחוף לנו תרופות. 
בת 38.

האם כדאי ליטול פלאקווניל בלופוס קל?
17/09/2014 | 14:58
1
65
פלאקווניל היא תרופה בטוח, כמעט ללא תופועת לוואי. במספר מחקרים נמצא שטיפול בפלאקווניל בקרב חולי לופוס אשר נמצאים ברמיסיה מונע התלקחויות של המחלה ואף מאריך חיים  אצל המטופלות. לכן ההמלצה היא להמשיך עם טיפול בפלאקווניל גם כאשר המחלה קלה בתור טיפול מנוע.
תודה רבה.
18/09/2014 | 21:54
15
לחצים/כאבים באוזניים בלתי נסבלים
13/09/2014 | 14:56
1
42
שלום רבמזה3  שבועות סובלת מכאבי אוזניים שמחמירים.הבאכ תמידי ובשכיבה מתגבר.ביצעתי בדיקות אוזניים מקיפות-נשללה דלקת באוזן נשלל סינוסיטיס ובדיקת שמיעה תקינה.כמו כן חשה במוגבלות בפתיחת עפעפיים כלפי מעלה והעין לא זזה עד הסוף ימינה ושמאלה.הייתי אצל 3רופאיי עיניים שטענו שאין דלקת ואין גלאוקומה ולחץ בעיניים תקין.מה עוד ניץן לעשות?היתכן שהבעיה בעצבים?עזרה בבקשה.תודה
Re:
14/09/2014 | 08:43
27
שלום רב,

ראשית, מאחלת אבחנה מהירה ורפואה שלמה.
לציין כי השאלה אינה שייכת לפורום ראומטולוגי.
בהחלט ניתן לפנות לרופא  נוירולוג.

בברכה,
דלקת מפרקים תגובתית שלאחר סטרפטוקוק
12/09/2014 | 23:10
1
57
שלום ד"ר, 
רופא ראומטלוג אבחן אצלי דלקת מפרקים תגובתית שלאחר סטרפטוקוק, והורה לי ליטול ארוקוקסיה 90 לטווח ארוך, ויטמין D באופן קבוע ויומי, וכן טיפולי חום של המפרקים. לדבריו, סביר שכאבי המפרקים יעברו בתוך מספר חודשים. 
רציתי לשאול האם הטיפול האמור הוא המקובל למצב המתואר? האם זה בסדר ליטול ארקוקסיה לטווח ארוך? ומהו הצפי להבראה מהמצב הזה? 
תודה מראש 
Re: poststrepcoccal arthritis
14/09/2014 | 08:41
41
שלום רב,
הטיפול בנוגדי דלקת (במקרה שלך - arcoxia) אכן טיפול מקובל לדלקת פרקים תגובתית לאחר זיהום בסטרפטוקוק.
באופן עקרוני, הטיפול בטוח לאורך זמן. כמו לכל תרופה, ל-arcocixa יכולות להיות מספר תופעות לוואי, אך לרוב הסבילות לטיפול זה טובה. ממליצה לדון על פרופיל ת. לוואי של arcoxia עם הראומטולוג המטפל כדי לקבל הדגשים לסיכון הרלוונטי עבורך (בהתחשבות במחלות רקע, תרופות אחרות שאת נוטלת וכד').
הפרוזנוזה לריפוי מלא טובה.
רפואה שלמה!
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
11/09/2014 | 17:29
10
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/2014 | 18:53
1
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
RNP 4.5 - RNP A 4.5 . מה זה אומר?
09/09/2014 | 16:28
2
57
RNP חיובי
10/09/2014 | 14:21
54
משמעות תוצאות הביקה הזו תלויות לחלוטין בקונטסט הקליני ובממצאי הבדיקות האחרות.  לעיתים קרובות תוצאוה חיובית חסרת משמעות (נחשבת תוצאה שהיא false postivie) ולעיתים נדירות היא קשורה למחלות אוטואימוניות. מומלץ לפנות לרופא הראוטולוג המפנה לבדיקה על מנת לקבל הסבר על משמעות התוצאות.
זוהי שנה שלישית שאני נמצא בערכים של ה- 5
10/09/2014 | 16:14
21
כאב אצבעות יד
09/09/2014 | 16:18
1
63
כחודשיים יש לי כאבים בעצמות האצבעות בידיים..יותר בשמאלית כאשר פותחת וסוגרת יד ובעיקר בבוקר. ישנה שם רגישות למים שנוזלים על היד במיוחד קרים. ראומטולוג הזריק זריקה של דפו מדרול ולא עזר כלום. מה יכול להיות ? תודה . דליה
כאבים ביד
10/09/2014 | 14:18
63
דליה שלום, ישנן מספר רב של סיבות לכאבים ביד. על מנת לתת תשובה מעמיקה צריך לבדוק אותך. אני מציע שתפני לראומטולוג המטפל על מנת לקבל הסברים. ניתן לפנות למכון לראומטולוגיה בבית חולים איכילוב בתל אביב לצורך הערכה נוספת.
השפעת תזונה
09/09/2014 | 13:51
1
47
שלום
אני מקבל ב 7 שנים האחרונות 6 כדורי מטרוטקסט בשבוע עקב דלקת פרקים
מעוניין למצא דרך להוריד המינון באופן משמעותי או בכלל
האים יש אמת בכל הדיאטות (מניעת בשר,חלב,ירקות כאלו ואחרים ...) ?

דיאטה שתאפשר הפחתתהטיפול במתוטרקסט
10/09/2014 | 14:15
62
מבחינה מדעית אין מחקרים שהדגימו שניתן על ידי דיאטה כזו או אחרת להפחית את הצורך בטיפול במתוטרקסט עקב דלקת מפרקים.
|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/2014 | 12:23
5
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
הפסקת ליריקה בהדרגה
07/09/2014 | 14:54
2
102
שלום רב

אני נוטל ליריקה פעמיים ביום 150 מ"ג כל פעם

כיצד עלי להפחית בהדרגה עד להפסקת נטילת התרופה

תודה מראש
הפחתת מינון טיפול בליריקה
10/09/2014 | 14:13
1
53
אני מציע להפחית ל-75 מ"ג פעמיים ביום למשך 5 ימים ואז ל-75 מ"ג פעם ביום למשך עוד 5 ימים ואז להפסיק.
מנסיון כדאי הפסקה יותר הדרגתית.
30/06/2015 | 12:58
3
ראומטולוג שמומחה בדלקת בברך סינוביטיס?
06/09/2014 | 22:28
1
37
Re:
06/09/2014 | 22:38
27
שלום רב,
אם אני מבינה את השאלה נכון - כל ראומטולוג הינו מומחה להערכה ולטיפול של דלקת בברך.
רפואה שלמה!
דלקת פרקים פסוריאטית ללא פסורזיאזיס פעיל?
04/09/2014 | 20:06
1
55
האם יתכן מצב שאדם יחלה בדלקת פרקים פסוריאטית - גם אם אין  לו פסוריאזיס פעיל אלא רק קיים במשפחתו כתורשה?
האם דלקת כזו עלולה גם להגיע עד כדי מים בברך?
תודה
Re:
06/09/2014 | 22:42
45
שלום רב,
אכן, דלקת פרקים מופיעה בשכיחות גבוהה יותר בקרובי משפחה של חולי psoriasis. לעיתים, דלקת פרקים מקדימה את הופעת psoriasis.
אחד הביטויים השכיחים של דלקת פרקים הוא נפיחות המפרק -"מים בברך".
לציין כי קיימים טיפולים יעילים למצב זה.
רפואה שלמה!

סלזופאין
04/09/2014 | 19:01
1
42
אני  עם  דלקת  מיפרקים  מינורית.  מטופל  שנים  עם  סלזופרין.האם  זה  טיפול  מונע?
האם  כדיי  להפסיק?או  לקחת  לצמיתות.יתכן שכדור זה  גורם  לנזק  אחר  במשך  השנים?

Re:
06/09/2014 | 22:48
31
שלום בני,
SALAZOPYRIN הוא טיפול נוגד דלקת ומונע התלקחות של דלקת פרקים. הטיפול נחשב כבטוח לאורך שנים (אם יש סבילות טובה לטיפול).
ההחלטה לגבי משך הטיפול היא אינדיבידואלית וכדאי לדון בה עם הראומטולוג המטפל. במידה והמחלה שקטה לאורך שנים, ניתן לשקול הפחתה במינון והפסקת הטיפול תוך המשך מעקב.
בהצלחה!
|*|נפתח פורום סדרות וסרטי אנימציה
03/09/2014 | 12:09
4
|אקשן| אנימציה היא גם אבל ממש לא רק לילדים. פתחנו בשבילכם פורום בו לדבר על סדרות אנימציה מנילס הולגרסון ועד ספיידרמן לדורותיו.
אז אם אתם אוהבים את סרטי דיסני, משפחת סימפסון או סתם אוהבים להיזכר בסדרות וסרטי אנימציה נוסטלגיים, הפורום הזה הוא בשבילכם.

|טי-וי|היכנסו כבר עכשיו לפורום סדרות וסרטי אנימציה
נפיחות באצבעות בכף יד ימין עם היקיצה בבוקר .
31/08/2014 | 20:20
66
דלקת פרקים
31/08/2014 | 14:01
1
58
האם גירוד מסיבי ברגליים מלווה בפצעים מעיד על דלקת פרקים בתוצאה של בדיקת דם 1.887
גרד ברגליים
31/08/2014 | 17:00
56
לא, גרד כלשעצמו בדרך כלל איננו סימפטום של דלקת במפרקים.
דלקת פרקים
31/08/2014 | 17:17
3
85
שלום 
איך  יודעים  לאבחן אם  כאבי ברכיים  נגרמים  מעומס יתר  מספורט  או  מדלקת פרקים ?
היסטוריה :  במשך  שנים רצה 3  פעמים בשבוע 10  ק"מ  בכל ריצה+אימון כוח בחד"כ.
לפני  חצי שנה  כאבים  בברך  ימין  עם  הגבלה  בתנועה של  כיפוף לאחור , לאחר שלושה חודשים  שאין  הקלה(לא לקחתי כדורים ) נשלחתי  ל MRI התוצאה  מפרק  הברך תקין  יש מעט  נוזל  .
לפני שנה וחצי  אובחנתי  בסבוריאזיס יש לי  בעיקר  בקרקפת , ושלושה נגעים קטנים וקלים  במפסעות ובגב ובציפורן אחת הרגל (הציפורן  כבר שנים ) .
השאלה  האם  ייתכן  שהנוזל הוא  כתוצאה  מדלקת פרקים ולא  בהכרח מעומס ?
איך מאבחנים  ?  מה  שמדליק לי  נורה  אדומה  זה  שהכאב  נגרם 24 שעות אחרי  הריצה  ולא  מיד .
עד היום  הברך לא חזרה לקדמותה והפסקתי  עם  הספורט  כדי לא לעשות  נזק עד  לאבחון הבעיה .
יש  לי  כאבים  גם  במפרק  לסת  שמאל  צילום  של  המפרק  תקין כאבים בעת לעיסה והגבלה  בפתיחת הפה , מפרק  זה לא  יכול להפגע מספורט  לכן  התחלתי  לחשוד  שאולי  זה  דלקת פרקים  ראומטית  .
אשמח להמלצתך  כיצד עלי  לפעול . טיפול אצל רופא  ספורט  או  ראוטולוג ?
תודה 

Re: דלקת פרקים
06/09/2014 | 23:02
50
שלום רב,
האבחנה בין המצב של עומס יתר לבין דלקת לעיתים לא קלה.
לפי התיאור שלך, MRI לא תמך בסימני דלקת בברך. לציין כי כמות קטנה של נוזל יכולה להמצא בחלל המפרק כתוצאה מפגיעה מכאנית במבנה המפרק.
מסכימה כי עצם הופעת כאב במפרק הלסת ונוכחות של מספר נגעים עוריים דורש הערכה בשאלה של דלקת פרקים.
מציעה לפנות לראומטולוג לצורך הערכה. הערכה כזו תכלול בדיקה גופנית ובדיקות דם. רופא ספורט יכול לתת הערכה מכאנית בנוגע לבעיה בברך.
רפואה שלמה!
כאב ברכיים
08/09/2014 | 12:52
1
99
שלום,
אומנם לא אוכל לעזור באבחנת הגורם לכאבי הברכיים, אך יש לי המלצה לטיפול אפשרי לשיכוך כאבים באזורים רבים בגוף.
ישנו מכשיר רפואי בשם בי-קיור לייזר שמבוסס על טכנולוגיית הלייזר הרך הקיימת כבר שנים רבות ונמצאה כבטוחה לשימוש.
המכשיר, אשר זמין בבתי מרקחת רבים, מאפשר הקלה בכאבים שונים במרבית חלקיי הגוף ואף מסייע לספורטאים רבים בהפחתת כאבים ודלקות.

במידה ואת מעוניינת, אני ממליצה לך ליצור קשר עם נציג שירות לקוחות בטלפון 3414* אשר יסביר לך באופן אישי על הבי קיור לייזר ויתרונותיו.
המשך יום נעים ושקט,
מור, בי-קיור לייזר

תודה רבה
08/09/2014 | 22:15
6
אבדוק את הנושא 
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
23:34 | 25.08.15 היא הלכה בשדות
22:20 | 24.08.15 סחבק23
15:58 | 22.08.15 אורחים בפורום
13:57 | 18.08.15 אורחים בפורום
08:59 | 18.08.15 אורחים בפורום
11:34 | 17.08.15 אורחים בפורום
15:09 | 15.08.15 אורחים בפורום
09:59 | 09.08.15 אורחים בפורום
00:29 | 08.08.15 אורחים בפורום
23:20 | 07.08.15 אורחים בפורום
20:30 | 07.08.15 אורחים בפורום