לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

DNA (ds) Ab בדיקת
23/03/14 23:05
153צפיות
התוצאה אצלי הייתה 11 מה זה אומר?
11.0 IU/ml
23/03/14 23:08
48צפיות
11.0 IU/ml -כך היה כתוב
DNA
26/03/14 16:08
63צפיות
משמעות תוצאות הבדיקות תלויות בנומרה באותה מעבדה ובמיחוד בקליניקה בגינה בוצעה הבדיקה. אני ממליץ להתיעץ עם רופא שהזמין את הבדיקה או עם רופא ראומטולוג.

ד"ר אורי ארד
מדעים
23/03/14 18:29
34צפיות
מה ההבל בין פרק למפרק?
אשמח אם תענו.
מיאו אנשים
פרק ומפרק
26/03/14 16:09
30צפיות
אין הבדל
פיברומיאלגיה+דלקת פרקים+MPO Possitive
23/03/14 08:12
56צפיות
שלום רב,
מזה זמן שחלה התדרדרות קשה במצב הבריאותי שלי אשר באה לידי ביטוי בעייפות קשה מאוד (בעבר אובחנתי כחולת נרקולפסיה בשתי מעבדות שינה וכחולת פיברומיאלגיה), יש לי קשיות ברגליים ובידיים אשר מחריפה מאוד לקראת הערב ובבוקר זה ממש קשה לי,  עובר הרבה זמן עד שאני מצליחה לשחרר במעט את הקשיות הזו.
בנוסף יש לי בצקת שהולכת ומחמירה בשוק הימני וגם השמאלי, הרגשת נפיחות ובצקתיות בכל הגוף ועלייה במשקל למרות שכבר יותר מחודשיים במשטר דיאטה שאין זה הגיוני שלא ירדתי גרם אלא רק תופחת. אני לא בהריון ושתי ההריונות שלי היו מאוד קשים עם סכרת הריונית קשה.
ישנה עלייה בסוכרים בצום בבוקר ולחץ דם גבוה. בנוסף במהלך היום הרגשת והופעת אדמומיות בפנים.
התפקוד שלי הולך ונהיה גרוע ואני ממש שואבת כוחות אדירים על מנת לעשות פעולות פשוטות בבית ובעבודה מאוד מאוד קשה לי אך מכריחה את עצמי לתפקד.
הכאבים עצומים והזיכרון שלי מטשטש כמו גם הראייה שאני מרגישה בשלבים מסויימים של היום עומס ולחץ בעיניים וכאילו יש לי בתוך העין חול...הרגשה כבדה מאוד וחוסר תיאבון.
אני ביצעתי המון בדיקות לאחרונה כולל גם של MPO Possitive והערך כל פעם עולה. הוא היה 1.70 ועכשיו 2.40
ובנוסף ישנם עוד כמה ערכים שתמיד לא בסוגריים.
הייתי אצל ראומטולוג שאיבחן שיש לי פיברומיאלגיה (שכבר אובחן בעבר) ודלקת כלשהי בפרקים. טרם חזרתי אליו עם הבדיקות שלח אותי לבצע שבהם הMPO יותר גבוה.
אני אובדת עצות ומתוסכלת, מרגישה שאני לגמרי לבד במערכה הזו.
חשוב לציין שהמצב שלי החמיר לאחר תאונה בה חטפתי צליפת שוט חזקה מאוד כי נכנסו בי מאחור.
אני נפוחה כואבת ומאוד מאוד מתוסכלת.
אולי מישהו מכם יוכל לעזור לי להבין מה יכול להיות שקורה לי בגוף עם ההחמרות האלה והתוצאות הללו בבדיקות הדם.
אני מודה לכם מראש, לואיז
MPO ופיברומיאלגיה
26/03/14 16:13
37צפיות
לואיז שלום,
על מנת להבין את משמעות הבדיקה יש כמובן צורך לבדוק אותך. את מוזמנת לפנות לבדיקה במכון לראומטולוגיה בבית חולים איכילוב (מרכז רפואי תל אביב, טל' 03-6974000) על מנת להיבדק ביסודיות על ידי רופא ראומטולוג ולקבל הסבר מלא על מצבך הרפואי ומשמעות בדיקות המעבדה.
רפואה שלמה,
ד"ר אורי ארד
CRP
20/03/14 00:58
62צפיות
שלום וברכה

קראתי על כך שבדיקת CRP בדם נותנת אינדיקציה לסיכון של מלות כלי דם ולב גם אם זה בנורמה של המעבדה בקופות החולים:

(סיכון נמוך למחלות לב וכלי דם: 2-0 מ"ג לליטר. סיכון בינוני למחלות לב וכלי דם: 3-2 מ"ג לליטר. סיכון גבוה למחלות לב וכלי דם: 5-3 מ"ג לליטר. דלקת פעילה: מעל 5 מ"ג לליטר.)

בבדיקת הדם אצלי התוצאות:

(CRP             3.80 MG/L    (    0.00-    5.00) (......*..)

בבדיקה קודמת התוצאה היתה 4.

עד לפני כשנה וחצי הערכים שהיו לי היו בסביבות 1 או נמוך מכך.
כיום אני בן 39

האם זה נכון שזה מעיד על סיכון עתידי כלשהו?
האם נדרש לעשות משהו בקשר לזה?
מה הדרך להוריד את זה?
CRP
22/03/14 21:37
43צפיות
הי אורי

יש באמת המון ספרות בנושא.
מי שמעודכן בזה יותר מאיתנו, הם הקרדיולוגים.
מציע לך לנסות להעלות את השאלה בפורום קרדיולוגיה.

בהצלחה
הפקת סרט על פיברומיאלגיה - עזרתכם בגיוס כספים
19/03/14 15:12
16צפיות
היי אנשים טובים
אני סיגל חולה בפיברו מזה כ-6 שנים. לאחרונה חברתי לאסף ארנרייך המתעד את אימו חולת הפיברו מזה כשנתיים. מטרתו העיקרית של הסרט, היא לעורר מודעות בקרב הקהילה הרפואית והאוכלוסייה בכלל למחלה ולנו החולים בה.
הסרט דן בעיקרו במחלת הפיברומיאלגיה, התדמית הבעייתית של המחלה והחולים בה, השלכות המחלה על החולה וסביבתו, דרכי ההתמודדות עם המחלה ועל הדרך הסיזיפית אותה עוברת החולה בחיפוש אחר מציאת מזור לכאבה.
כמו-כן ידון הסרט במציאת טיפולים שונים ועל יחס הממסד בהקניית טיפולים אלה לחולים כדוגמת השימוש בקנאביס רפואי ותא לחץ.
הסרט עד כה מומן כולו מכספנו הפרטי, וכן בעזרת מתנדבים מדהימים שתרמו מזמנם וכישרונם.
בימים אלה נמצא הסרט בשלב התהוות מתקדם. עם הכסף אנו צריכים להשלים צילומים, לתמלל את החומרים, לערוך את הסרט, לכתוב עבורו מוסיקה מקורית, לעשות תיקוני צבע וסאונד, לתרגם אותו, ולהוציאו ל"אוויר העולם" ולשווקו בארץ ובעולם.

אנו מגייסים את הכסף בעזרת אתר Headstart שם ניתן לראות קטעים ראשוניים מתוך הסרט.
שמנו לנו למטרה לגייס כ- 78,800 ₪. עד כה גייסנו כ- 21,000 ₪ ויש לנו כ-27 ימים להשלמת הפרויקט. לפי חוקי האתר, אם לא נגיע לסכום זה בזמן הנקוב נאבד גם את התרומות שכבר אספנו.
להלן הלינק לדף הפרויקט.
http://www.headstart.co.il/projectupdates.aspx?id=...

הסרט הזה ישרת את המטרה של כולנו - שיבינו אותנו יותר ויאפשרו לנו טיפול הולם. אם כל אחד מאיתנו יתרום קצת נגיע לסכום המטרה כדי שנוכל לסיים את הסרט ולהתחיל להפיצו בציבור הרחב. כמו-כן בבקשה שתפו את הסרט עם כמה שיותר אנשים וכן רעיונות למי אפשר לפנות כדי לגיס כספים יתקבלו בברכה.
בואו להיות שותפים זה חשוב. תודה ויום מקסים
סיגל
כתובות אינטרנט מצורפות:
Reumatic factor=5.3
18/03/14 11:28
38צפיות
קצב שקיעת דם=6  

מה זה אומר?

נשלחתי לבדיקה לאור כאבים בכפות ידיים וקושי באחיזה מיד בבוקר לאחר שינה למשך כמה דקות

תודה רבה!!

rheumatic factor
22/03/14 21:45
26צפיות
2 תוצאות הבדיקות תקינות.
גם רמת ה RF וגם שקיעת הדם בגדר הנורמה.
בכל מקרה כדאי לחזור עם התוצאות לרופא המפנה.

בריאות שלמה.
ANTI CCP
17/03/14 20:14
43צפיות
במהלך חשד לדלקת פרקים ביצעתי בהוראת הרופא את בדיקת הדם הבאה שיצאה תקינה הן בטווח הערכים והן במלל: שלילי.
מה זה אומר? שאין לי מחלת פרקים?
anti-CCP
19/03/14 15:39
37צפיות
בידקת אנטי-CCP היא בדיקה שעוזרת לאבחון של דלקתמפרקים שגרונתית - rheumatoid arthritis. בדיקה חיובית על רקע של קליניקה מתאימה (כאבי מפרקים דלקתיים וממצא של דלקת מפרקים בבדיקה גופנית) מאוד מכוון לאבחנה של דלקתמפרקים שגרונתית. אבל כשליש מהחולים בדלקתמפרקים שגרונתית הם שליליים לבדיקה ולכן בדיקה תקינה איננה שוללת את האבחנה. בנסוף בדיקה זו שלילית בדלקות מפרקים שאינם מסוג rheumatoid arthritis.
אין בדיקה אחת ששוללת אבחנה של דלקת מפרקים כלשהי. האבחנה נעשת על סמך אוסף של ממצאים קליניים ומעבדתיים.
בכל מקרה ממצא שלילי של אנטי-CCP היא תושבה טובה.
בברכה,
ד"ר אורי ארד
אני מודה לך על התשובה המפורטת
19/03/14 21:34
18צפיות
נשלחתי לעשות קולונוגרם מורחב ואני ממתינה לשאר התוצאות. מחזיקה אצבעות שהכל יהיה תקין.
שוב תודה רבה, מעריכה מאוד את התגובה שלך ד"ר.
עיוותים בידיים
16/03/14 19:14
65צפיות
ערב טוב, אני צריכה ייעוץ לגבי עיוותים בידיים.
אני בת 29 ויש לי דלקת פרקים מזה 10 שנים, כל השנים האחרונות הדלקת הייתה רדומה, הרגשתי פה ושם כאבים אבל לא משהו שהגביל אותי וריתק.
ללא כל תרופה כבר כמה שנים טובות. לאחרונה מרגישה מין לחץ עזה בפרקי הידיים בצד ימין בעיקר ונורא נורא מפחדת שזה תסמינים לקראת עיוותים בידיים.
האם יש מניעה לדבר? האם יש סימני כלשהם שאוכל לדעת שזה מתחיל לקראת? האם זה כואב כשזה קורה?
אני לא מצליחה להירדם כבר כמה ימים ואין לי עם מי להתייעץ, התור שלי לראומטולוג הוא רק במאי.
עזרה בבקשה
דלקת מפרקים
16/03/14 20:17
64צפיות
קשה לתת אבחנה ועצות טובות למניעה וטיפול בלי לראות אותך, ואין למעשה תחליף לתשאול ובדיקה רפואית מסודרת.
מציע לך לפנות למרפאת "early arthritis" באיכילוב שנועדה למקרים האלה.
על מנת לקדם את המהלך, מציע לך לבצע בדיקות דם בסיסיות וצילומים טרם הגעתך כולל ספירת דם, כימיה רחבה כולל CRP ושקיעת דם ולשיקול רופא המשפחה האם לבצע בדיקות סרולוגיות כמו rheumatoid factor , ANA וכו.
צילום חזה וצילום כפות ידיים גם יכול לעזור לפי ראות הרופא המשפחה.
ניתן ליצור קשר לקביעת תור ב
Irinak@tlvmc.gov.il
צייני בפנייתך שזה למרפאת
Early arthritis
בהצלחה
דלקת מפרקים
16/03/14 20:17
35צפיות
קשה לתת אבחנה ועצות טובות למניעה וטיפול בלי לראות אותך, ואין למעשה תחליף לתשאול ובדיקה רפואית מסודרת.
מציע לך לפנות למרפאת "early arthritis" באיכילוב שנועדה למקרים האלה.
על מנת לקדם את המהלך, מציע לך לבצע בדיקות דם בסיסיות וצילומים טרם הגעתך כולל ספירת דם, כימיה רחבה כולל CRP ושקיעת דם ולשיקול רופא המשפחה האם לבצע בדיקות סרולוגיות כמו rheumatoid factor , ANA וכו.
צילום חזה וצילום כפות ידיים גם יכול לעזור לפי ראות הרופא המשפחה.
ניתן ליצור קשר לקביעת תור ב
Irinak@tlvmc.gov.il
צייני בפנייתך שזה למרפאת
Early arthritis
בהצלחה
ראומטולוג ממכי טוב!
13/03/14 12:52
78צפיות
שלום

אני מתכנתת בת  41
לאחרונה כל פעם אחרי שינה-אני מרגישה כף היד כאילונפוחה
ואני מתקשה לאחוז

למשל משימה כמו משיכת חבל התריס בנסיון להעלותו

מאוד קשה

ידוע לכם מה זה?

האם יש טיפול לכך?

תודה!
כאבים אחרי שינה
14/03/14 23:04
59צפיות
מספר דברים יכולים לגרום למה שאת מתארת.
יתכן ובאמת זו בעיה ארגונומית של שימוש בעכבר וכו, יתכן משהו כמו תססמונת תעלה קרפלית, יתכן מחלה דלקתית ועוד אפשרויות.
מציע לך להגיע לבדיקת רופא ראומטולוג או אורטופד כף יד.
כאבים אחרי שינה
14/03/14 23:04
23צפיות
מספר דברים יכולים לגרום למה שאת מתארת.
יתכן ובאמת זו בעיה ארגונומית של שימוש בעכבר וכו, יתכן משהו כמו תססמונת תעלה קרפלית, יתכן מחלה דלקתית ועוד אפשרויות.
מציע לך להגיע לבדיקת רופא ראומטולוג או אורטופד כף יד.
נימול והרדמות האזור הירך ועד כף הרגל
10/03/14 19:04
52צפיות
לפני 8  חודשים עברתי ניתוח כריתת דיסק בחולויות l4 l5 ועד היום לפעמים כאבים באזור הניתוח ובאפן קבוע נימול והרדמות מהירך ועד כף הרגל ,
נימול
10/03/14 22:03
32צפיות
לא ציינת מה השאלה.
בכל מקרה פריצת דיסק היא יוצר עניין נוירולוגי / אורטופדי ואני מציע להעלות את השאלה שם.
בכל מקרה הייתי מנסה לחזור לרופא המנתח שמכיר הכי טוב אותך ולשאול אותו.
נימול
10/03/14 22:03
14צפיות
לא ציינת מה השאלה.
בכל מקרה פריצת דיסק היא יוצר עניין נוירולוגי / אורטופדי ואני מציע להעלות את השאלה שם.
בכל מקרה הייתי מנסה לחזור לרופא המנתח שמכיר הכי טוב אותך ולשאול אותו.
אמדוגיין
10/03/14 15:44
22צפיות
האם התכשיר מוגדר תרופה או שזה אמ"ר.
מי בעל התכשיר בארץ?
אמדוגיין
10/03/14 22:00
24צפיות
אמדוגיין לפי חיפוש ברדת הוא תכשיר ללא מרשם רופא.
בכל מקרה אין קשר לראומטולוגיה.
רמיקייד
08/03/14 14:51
56צפיות
שלום, אני אובחנתי כחולה בדלקת מפרקים פסוריאטית , לפני למעלה משנה וקיבלתי טיפול תרופתי של מטוטרקסט שבהתחלה הועילה, אבל מסתבר שיש לי מחלת עור נוספת הידרדניטיס סופורטיבה ובעקבות הטיפול המצב היה ממש חמור. בשל המצב אושפזתי ובהתייעצות עם הראומולוג הוחלט על הפסקת הטיפול במטוטרקסט וטיפול בכדור נוסף במהלך האישפוז אשר הגבתי אליו רע. לאור זאת התחלתי טיפול ברמיקייד. את הטיפול הראשון קיבלתי בבית חולים לפני כשבוע. הרופא שקיבל אותי הורה להחזיר גם מטוטרקסט. ממה שהבנתי שנהוג לתת את שתי התרופות במחלה של דלקת מפרקים פסוריאטית. רציתי לשמוע את חוות דעתכם. האם החזרת המטטוטרקסט לא עלולה לגרום לי שוב את הפצעים הקשים שבגללם אושפזתי?
MTX ב-Hydradenitis
09/03/14 07:57
57צפיות
מקבול לטפל ברמיקייד בשילוב עם מתוטרקסט בדלקת מפרקים שגרונתית (rheumatoid arthritis) מכיוון שהוכח שיעילות השילוב של שתי התרופות יעילה יותר מאשר הטיפול ברמיקייד או במתוטרקסט בלבד. בנוסף נמצא ששילוב של טיפול במתוטרקסט עם רמיקייד מפחית את תופעת היווצרותם של נוגדנים כנגד התרופה רמיקייד - תופעה שעלולה לגרום לאיבוד היעילות של רמיקייד. הנוהג הזה "מועתק" על ידי ראומטולוגים רבים לטיפול גם בדלקת מפרקים פסוריאטית למרות שאין מחקרים טובים במחלה זו שמוכיחים ששילוב של מתוטרקסט עם רמיקייד יעיל יותר מאשר רמיקייד בלבד.
לא ידוע לי על מקרים של החמרה של הידראדניטיס סופוראטיבה בעקבות טיפול במתוטרקסט. יש מקום להתעיץ עם רופא עור בנושא. את מומזמנת להתיעץ במרפאת פוע"מ במכון לראומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב. זוהי מרפאה בה נבדקים חולים עם דלקת מפרקים פסוריאטית גם על ידי רופאה ראומטלוגית וגם על ידי רופאת עור.
אתר המפראה הוא: http://www.tasmc.org.il/Internalmed/Rheumatology/P...
º
תודה רבה ד"ר ארד
09/03/14 13:31
32צפיות
התעייפות שרירים
06/03/14 15:48
81צפיות
היי,

אני בן 31 חולה קוליטיס (דלקת במעי הגס)

5 שנים אני סובל מכאבי פרקים (ברגליים ובידיים). ללא ממצא ברנטגן/סיטי/מיפוי.

כבר שנתיים אני חש בקושי להחזיק דברים למעלה למשך זמן שעולה על דקה.
במהלך היום אני מרגיש את השרירים עובדים אפילו כשאני לא עושה כלום.
ההרגשה היא כאילו עברתי זריקה ב2 הכתפיים.

בדיקות הדם לא מראים על דלקת כלשהי (ESR).

אני מחפש רופא יסודי ומקצועי , אפילו באופן פרטי, שיבדוק אותי כמו שצריך.
אני חושב שכאבי המרפקים קשורים אצלי לשרירים ואולי יש לי דלקת שרירים כלשהי שאני חייב לטפל.

אני מבקש המלצות על רופא שמבין עניין ובעל נסיון רב בנושא.

בברכה,
אסי
כאבי פרקים\שריריפ
08/03/14 23:11
70צפיות
אסי שלום, אתה מוזמן לבוא להיבדק במכון לראומטולוגיה במרכז רפואי תל אביב (איכילוב). הטלפון לקביעת תורים הוא 03-6974000.
רפואה שלמה,
ד"ר אורי ארד
התורים להבנתי רק ביוני :(
09/03/14 19:10
33צפיות
אני גם מבוטח של כללית וגר בפ"ת..לא יתנו לי לדעתי טופס 17 לאיכילוב :(

ניתן לזרז איכשהו?
POSITIVE: c-anca and anti mpo
02/03/14 14:56
56צפיות
שלום, בבדיקות שנעשו יש כמה נתונים מדאיגים:

P-ANCA                     NEGATIVE

C-ANCA                     POSITIVE

>1:80 :מיהול

VASCULITIS PROFILE         ראה פירוט

ANTI MPO   1.50 AI  (    0.00-    1.00) (.........)*

Positive

מה זה בעצם? אני מאוד נלחצתי.. האם יש סיבה?
אשמח לקבל תשובה,
בתודה מראש,

ANCA חיובי
05/03/14 15:09
32צפיות
שלום רב,
מכיוון שכל בדיקה רפואית היא לא מדוייקת, הדרך היחידה לפרש תוצאות בדיקת מעבדה היא לדעת מה הקליניקה של המטופל ומדוע בוצעה הבדיקה.
הבדיקה הזו נעשת כאשר יש חשד קליני לדלקת מסוג מסויים בכלי הדם בגוף אבל אני לא יודע אם אצלך יש ביטויים של מחלה שכזו.
בכל מקרה כדאי להתעיץ אם הרופא\ה שהזמין את הבדיקה לגבי המשמעות של הבדיקה אצלך.
בברכה,
ד"ר אורי ארד
דלקת פרקים פסוריאטית
02/03/14 09:55
67צפיות
שלום,

אני בת 34, בריאה ופעילה גופנית (רקדנית).

בשנה האחרונה התחילה לי נפיחות בכרית כף הרגל ממנה די התעלמתי.
לפני מעט יותר מחודש התחילו כאבים ונפחיות באצבעות היד.

לאחר ביקור אצל ראומטולוג, אובחנה דלקת פרקים פסוריאטית.

מספר שאלות -
1. האם באמת יש קשר בין העומס על המפרקים כרקדנית להתפרצות המחלה?
2. האם הפסקה מוחלטת של פעילות גופנית תסייע? לאורך כמה זמן?
3. מה הקשר בין דלקת הפרקים לפסוריאזיס?
4. עד כמה זה שכיח שלמרות שנכון להיום אין אצלי התבטאות עורית של המחלה היא תפרוץ מהמשך?
5. נכון להיום נתן לי הרופא סטרואידים (פרדניזון 15 מ"ג, לשלושה שבועות, יורד ב-5 כל שבוע). האם זה אמור לפתור את הבעיה או שזה רק מעין טיפול תומך?

תודה!
דלקת מפרקי פסוריאטית
05/03/14 15:01
50צפיות
שלום,
דקת מפרקים פסוריאטית מופיעה בכ-30 עד 35 אחוזים החולים במחלת פסוריאזיס עורית. אין קשר ישיר בין העומס על המפרקים כרקדנית לתפרצות המחלה - היא מתפרצת גם אצל אנשים שאינם פעילים מאוד גופנית - מדובר במחלקה דלקתית ולא כזו שנגרמת מעומס יתר. באופן כללי צרי להשאר פעילים גופנית כל עוד לא מבצעים פעילות מכאיבה. לא ידוע על סמך מה אובחנת בדלקת מפרקם פסוריאטית אין לך מחלה עורית של פסוריאזיס אבל במקרים מסויימים המחלה המפרקית מקדימה את ההתפרצות העורית.
דלקת מפרקים פסוריאטית היא בעלת מהלך שונה בין חולה לחולה וחלק מהמטופלים נהנים מתקופות בהן המחלה רדומה אבל באופן כללי מדובר בדלקת כרונית שלא ניתנת לריפוי אלא לטיפול בלבד. אם אכן מדובר בדלקת מפרקי ספוריאטית יהיה ככל הנראה צורך בטיפול אורך טווח בתרופות אנטי-ראומטיות ולא בפרדניזון.
בברכה,
ד"ר אורי ארד
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום