בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"
03/12/13 17:21
5צפיות
|תפוז| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה- 17 של תפוז.|שי|
סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 17  פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

|*| אז מה כן יהיה? תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט "אחים בדם" בכיכובו של כריסטיאן בייל!

לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
איבחון FMF והקשר לתוצאת בדיקת SAA
02/12/13 21:01
52צפיות
שאלה בשביל אחותי :

בת 30
מגיל 12 סובלת מהתקפי כאבי בטן סביב הטבור המשתקים אותה לגמרי . (חייבת לעבור מיידית למצב שכיבה למנוחה כדי שזה יעבור)
כל הבדיקות האפשריות יצאו תקינות (סיטי בטן, גניקולוגי, גסטרו, קולונוסקופיה ...הכל יצא תקין)
בבדיקת SAA יצא ערך 17 . ולאחר שנה יצא ערך 21. (ידוע שהנורמה היא עד 6)
היא מטופלת בקולכצין פעמיים ביום 1 מ"ג.
בבדיקת מוטציות - יצאה לה מוטציה אחת חיובית - השאר תקין (אלו של הFMF יצאו תקינות)
ועדיין הרופאה בתל השומר בחרה לאבחן אותה כחולת FMF למרות שהיא אמרה שזה רק חשד.

בפועל :
הכאב לא עובר בשום צורה.
הטיפול לא עוזר כלל.
לא יכולה לתפקד עקב ההתקפים החוזרים ונשנים (לעיתים מעל 10 פעמים בחודש)
לאחר הלידה הראשונה שלה לפני כחצי שנה - המצב החמיר.

האם אכן מדובר בFMF ?
אם כן, מה תפקיד הקולחצין ? ולמה הוא לא מוריד את הרמה של הSAA ?
האם זה נכון שחייב לקחת קולחצין כשרמת הSAA גבוהה?
האם ייתכן שלא מדובר במחלה בריאותית אלא בעצב כלשהו ובבעיה בעצבים/ נפשית ???

יש לציין שהכאב לא מופיע במהלך הלילה כלל !!!! לא מתעוררת משינה בגלל הכאב.
אלא רק במהלך היום (לא מושפע מאוכל או מיציאות)

אשמח לתשובה / להפנייה / להכוונה
אנחנו ממש אובדי עצות מעל 18 שנים !!!!

תודה רבה !!!!
רויטל

FMF
04/12/13 16:42
30צפיות
רויטל שלום,
אבחנה של FMF לא נשענת על המצאות מוטציות בלבד אלא גם על הממצאים הקליניים. כדי לאבחן FMF יש צורך בביטויים קליניים מתאימים עם תמיכה בבדיקות גנטיות. יש נואנסים רבים לגבי האופי המדוייק של הקליניקה וכמה ואילו מוטציות בדיוק נמצאו.
מטרת הטיפול בכולכיצין היא להפחית את רמת הדלקת ככל שניתן על למנוע התקפים דלקתיים (בד"כ התקפים של חום ו\או כאבי בטן ו\או דלקת מרפקים) וכן על מנת למנוע סיבוך בשם עמילואידוזיס שבו חלבון לא תקין שנוצר בעקבות הדלקת ושוקע בכליות. לעיתים קרובות יש צורך לעלות את מינון הכולכיצין על מנת "להשתלט" על התקפי הדלקת (חולים רבים מטופלים ב-2 מ"ג ביום).
בכל מקרה מומלץ להתיעץ ולקבל תשובות מהרופאה הראומטולוגית המטפלת ותמיד ניתן לגשת לדעה נוספת.
F.M.F
02/12/13 12:16
45צפיות
F.M.F
הי, שמי אסף, אני מאובחן כחולה FMF מגיל 6/8. כיום בן 26.
מטופל אצל פרופסור לנגביץ כבר שנים, לוקח 3 כדורים ביום, וכמעט ואין סימנים להתקפים. לאחרונה אני לא מרגיש "בשיא" שלי והופנתי לבדיקות דם. יש לי את התוצאות דרך המכבי אוןליין, לאחר שבדקתי באינטרנט מה היא כל בדיקה , האמת שנלחצתי ! צרפתי קובץ של הבדיקות.
אשמח מאוד אם מומחה כל שהוא אשר גולש בפורום יכול לאושש לי את המידע לטוב או לרע (פשוט אין לי סבלנות לחכות עד התור הבא).
בנוסף אשמח לשמוע אם יש איזו שהיא דרך לייצב את את הבדיקות אם זה תוספים, או משהו טבעי, כל דבר.
לא נראה לי שזה קשור אבל מגיל 15 אני צמחוני ובשנתיים שלוש האחרונות טבעוני.
כל מידע חיוני והמלצות ייתקבלו בברכה. בנוסף אשמח לשמוע דעה לגביי שתיית אלכוהול עם המחלה.
תודה מראש :)
בדיקות דם
04/12/13 16:34
25צפיות
דן שלום,
ממה שאני יכול לראות בבדיקות דם - יש עליה קלה ב-CRP שהוא מדד כללי של דלקת וכן מעט עליה בספירת המונוציטים בדם.
כמובן שכדי להבין את הבדיקות צריך לדעת מה מצבך הקליני ומודע ביצעת את הבדיקות. אני מציע בכל זאת לא להלחץ - אין משהו מאוד מדאיג בבדיקות, לבצע בדיקות חוזרות לקראת הביקור הבא אצל הרופאה הראומטולוגית ולהתיעץ עמה.
שלום לכולם, אני לא יודעת אם זה הפורום הנכון,
01/12/13 20:49
66צפיות
אם זה לא אז אשמח אם תוכלו להנחות אותי.
אמא שלי בת60+ סובלת מזה זמן רב בכאבים ביד
היום אמר לה הרופא שזה סוג של מחלה אוטואימונית שתוקפת את הגוף ויכולה להמשך עד כשנה . המחלה הזו תוקפת את השרירים בגוף וזה יכול לעבור ממקום למקום בגוף.
קיבלה סטרואידים.
מישהו מכיר ?
תודה מירי
כאבים ביד
04/12/13 16:45
37צפיות
מירי שלום,
כמובן שלא נייתן לבצע אבחנה דרך הפורום עך סמך התאור שלך בלבד מבלי לדעת יותר פרטים ומבלי לבדוק את אמך. נראה לי שהכי פשוט לשאול את הרופא המטפל מה האבחנה המדוייקת.
כאבים ביד
11/12/13 01:08
21צפיות
הי מירי
קשה להעריך לפי הנתונים שאמרת.
האם היתה אצל ראומטולוג? אם לא, ממליץ לגשת בהקדם.
נשמח להעריכה במכון הראומטולוגי באיכילוב.
03-6974000
אפיתרפיה
01/12/13 13:59
31צפיות
אפיתרפיה לריפוי מחלות ראומטיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
פענוח בדיקת דם
01/12/13 13:30
47צפיות
אשמח לקבל הסבר לתוצאות הבדיקות המצורפות.

תודה
מצרף את הנתונים בגוף השאלה ללא הקובץ
01/12/13 13:54
35צפיות
שם הבדיקה תוצאה תוצאה לעומת טווח הנורמה
Speckled ANA PATTERN
POS 1:80 ANA TITER
Negative DNA Ab CONF
See ANA
TITER ANTINUCLEAR Ab_(ANA)
0.2> SSA (Ro) SINGLE
0.2> SSB (La) SINGLE
Borderline 9.0 DNA (ds) Ab
0.2> RNP
0.2> Sm (anti Smith Ab)
0.2> RNP A
0.2> RNP 68
0.2> SmRNP
0.2> SSA-60
0.2> SSA-52
0.2> CHROMATIN
0.2> JO-1
0.2> SCL-70
0.2> ANTICENTROMERE Ab
0.2> RIBOSOMAL P Ab
פירוט תוצאות הבדיקה
:DNA Ab CONF הערות לבדיקות
Confirm By IFA Crithidia
:ANTINUCLEAR Ab_(ANA) הערות לבדיקות
הסבר באתר המעבדה:לרופא
:DNA (ds) Ab הערות לבדיקות
See DNA Ab CONFIRMATION
הסבר באתר המעבדה:לרופא
בדיקות
04/12/13 16:30
26צפיות
דן שלום,
המשמעות של כל בדיקה אפשרית רק בהבנה של הקונטקסט הקליני הנלווה. בבדיקות דם יש ממצא של בדיקת ANA חיובית שלפעמים קשורה למחלות אוטואימוניות אך גם יכולה להופיע אצל אנשים בריאים.
על מנת להבין את משמעות הבדיקה מומלץ לפנות להתיעצות עם רופא ראומטולוג.
בדיקת קרישיות
29/11/13 15:45
47צפיות
שלום אני בת 21 עשיתי בדיקת דם של קרישיות inr יצא 1.1 pt יצא 12.2 שהמקסימום 12 ו ptt יצא בטווח הנורמה 25.5 .בנוסף יצא לי גם חוסר ב iron-ברזל שהמינימום 60 ולי יצא 42.בספירת דם mch יצא 24.2 שהמינימום 27 וmcv יצא 78 שהמינימום 79 ,יתר הערכים בספירת הדם ובכימיה בדם כולל תפקודי כבד וכליות בנורמה . רציתי לשאול האם התוצאה של בדיקת הקרישיות תקינה או לא ,אם לא מה יכולה להיות הסיבה? והאם הופעה של שטפני דם ממש קטנים לפעמים בציפורניים ,באורך מילימטר או שניים יכולה להיות קשורה לקרישיות הבנתי מעיון באינטרנט ולפי תמונות ששטפי הדם הקטנים נקראים splinter hemorrhages nails והאינטרנט מקשר זאת לתסמונת לופוס או לתסמונת אפלה.שטפי הדם נעלמים עם צמיחת הציפורן והם לא מבסיס הציפורן. התופעה של שטפי הדם הקטנים האלו קיימת בערך שלוש שנים. כשהלכתי לרופאי עור אמרו לי שזו התחלפות נימים בציפורניים. איני יודעת אם עליי לציין אך יש לי מיגרנות עם אאורה (הפרעה וחוסר נוירולוגי זמני בשדה הראייה לכחצי שעה עד הופעת כאב הראש ) כבר 9 שנים,דווקא מיגרנה מסוג זה יכולה לגרום לקרישיות יתר (לא תמיד). אני לחוצה מהתוצאה של הpt.
תודה רבה על תשובתך ושבת שלום.
קרישיות יתר
30/11/13 09:27
35צפיות
הי מאיה,
תוצאות בדיקות הקרישה שלך הן תקינות, סטייה מינימלית כפי שציינת היא בגדר הנורמה.
הפרעות של קרישיות יתר לעיתים מתבטאות בתפקודי הקרישה ב ptt מאורך, ויש בדיקות דם ספציפיות של קרישיות יתר. אך לפי מה שאת מספרת אין כל כך אינדיקציה לברר זאת. נהוג לברר זאת במקרים של קרישי דם, הפלות חוזרות וכו. ספלינטרים הם משהו שכיח ולא קשורים כל כך לקרישיות יתר ולכן לא צריך ״לקפוץ למסקנות״

מיגרנה עם אורה אינה קשורה ישירות לקרישיות יתר, יש נטייה מוגברת להפרעות בזרימת דם המוחית אם כי במנגנון של יכווץ כלי דם ולא קרישי דם.

יש איתותים של חסר ברזל לפי ה mcv,mch שציינת, אך יש להשלים בדיקות נוספות כגון רמת פריטין, טרנספרין, סטורצית טרנספרין והמוגבל ובין שלא ציינת.

חשוב לזכור שיעוץ בהתכתבות אינו מחליף בדיקת רופא וניתן לפנות להמטולוג לצורך בירור הנ״ל וחשד לחסר ברזל.

שבת שלום.
MRI למעקב AS
27/11/13 13:54
28צפיות

היות וAS היא מחלה עם אופי התקדמותי והיות וברנטגן רואים שינויים/פגיעות רק כשזה כבר די חמור
למה בעצם לא עוקבים נניח כל 5 שנים באמצעות MRI? למה לחכות שיראו ברנטגן ואולי יהיה מאוחר מידי?

אותי למשל אבחנו בMRI אחרי שבמיפוי וברנטגן לא ראו כלום אבל ה MRI הרבה יותר רגיש ומדויק.ובעצם ככה אובחנתי.

ואם הקופה לא מפנה אותי האם לבצע לבד? כמה עולה בערך?
MRI מעקב
27/11/13 16:29
24צפיות
דגנית-
בדיקת MRI משמשת לאבחנה של axial spondyloarthritis. המעקב והחלטות טיפוליות לא נעשות בעזרת MRI אלא על ידי מדדים קלינים (עוצמת הכאב, משך הנוקשות בוקר) ולפעמים גם מדדי דלקת בדם. הסיבה לכך היא שהטיפול בספונדילוארתריטיס הוא טיפול המפחית את הדלקת ולכן מפחית ואף מעלים את הכאב אבל לא הוכח\הודגם שהוא משנה את התקדמות המחלה מבחינה מבנית וגם, עד כה לא נמצא שיש תועלת בקבלת החלטה על שינוי הטיפול בעזרת בדיקת MRI חוזרת. לכן האינדיקציה לטיפול היא כאבים. לדוגמא, חולה שהחל טיפול בספונדילוארתריטיס ובעקבות כך כל הכאבים חלפו הוא מרגיש מצויין, לא זקוק לשינוי הטיפול גם אם בדיקת ה-MRI של מפרק הסאקרואיליאק שלו נשארת לא תקינה.
השימוש בבדיקה חוזרת נעשה רק לעיתים רחוקות כאשר הותחל טיפול ויש עדיין כאבים ולא ברור מבחינה קלינית ומעבדתית האם הכאבים הם כתוצאה מדלקת עמידה לטיפול או כתוצאה משינויים מבניים מכניים או מסיבה אחרת לא דלקתית. במקרה כזה תוצאות הבדיקה החוזרת יכולות לכוון האם יש צורך לנסות טיפול אנטי דלקתי אחר (במקרה שעדיין קיימת דלקת) או שהטיפול הדלקתי בבסדר אבל יש צורך רק בהגברת טיפול נגד כאבים (במקרה שהדלקת נעלמה ב-MRI).  
אני ממליץ לך לשוחח על כך עם הראומטולוג המטפל בך. תוכלו לדון על טיפול שאת מקבלת כעת והאם יש צורך לשנות אותו ואם הוא ממליץ לבצע בדיקת MRI חוזרת.
האם אפשר לאבחן AS בטעות?
27/11/13 13:53
34צפיות

אין את הגן
אין סמנים בדם CRP ושקיעה תקינים
רק לפי MRI סקרואיליאטיס
הגיוני?
ואין רקע במשפחה
זה לא יכול להיגרם סתם מעצלות עודף משקל וישיבה מרובה מול המסך?
אבחנה של ספונדילוארתריטיס
27/11/13 16:10
40צפיות
נעם שלום,
כל בדיקה מאפשרת אבחנה רק בקונטקסט הקליני הנכון. כך שבדיקת MRI לא תקינה של מפרק הסאקרואיליאק באדם בריא ללא כאבי גב כלל וללא סימפטומים נוספים, לא מאבחנת ספונדילוארתריטיס. לעומת זאת אותה בדיקה אצל גבר צעיר הסובל מכאבים גב כרוניים בעלי אופי דלקתי כן יכולה לבצע אבחנה של ספנדילוארתריטיס גם בעדר סיפור משפחתי או גורמי סיכון גנטיים ומדדי דלקת תקינים בבדיקת דם.
האבחנה הרשמית של מחלת Ankylosing spondylitis נעשת בעזרת מדדים קלינים ושינויים שמודגמים בצילומי רנטגן של עצמות מפרק הסאקרואלאילק. בשנים האחרונות, בנסיון לגלות את המחלה בשלב מוקדם, חל שימוש בבדיקת MRI שמסוגלת להדגים שינויים דלקתיים במפרק הסאקרואיליאק עוד בטרם נוצרו שינויים מבניים (אותם ניתן לראות בצילומי רנטגן). במקרה שכזה לא קוראים למחלה akylosing spondylitis אלא axial spondyloarthritis.
מומלץ בכל מקרה לפנות לרופא הראומטולוג המטפל על מנת לקבל הסבר על משמעות תוצאות בדיקת ה-MRI במקרה הפרטני שלך.
|*|נפתח פורום "איש משפחה"
26/11/13 17:58
4צפיות
|טי-וי| חולים על סטואי? חולמים שיהיה לכם כלב כמו בראין? פיטר גריפין מהווה עבורכם מודל לחיקוי? אז כנראה שפורום איש משפחה הוא המקום בשבילכם|!|
בואו לדבר על המשפחה הכי מופרעת ומיוחדת בטלוויזיה בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

שימו |לב|פורום סוגיות פסיכולוגיות אצל ילדים שינה את שמו ונקרא כעת פורום ייעוץ להורים. אתם מוזמנים להעזר בפורום ולהתייעץ
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לנועם
26/11/13 12:40
29צפיות
לנועם תתקשר למרפאה הריאומטולוגית בתל השומר טלפון מס'.....035305000 .אם אני לא טועה אתה התכוונת לפרופ' אלון פרס.מקווה שעזרתי.
פרופסור פרס
25/11/13 13:28
73צפיות
מחפש את מס הטלפון של הפרופסור
טלפון
25/11/13 23:52
37צפיות
הייתי מציע לברר במסלולים המקובלים
אולי מישהו מהמשתתפים יוכל לעזור
ANTI DS DNA
24/11/13 23:22
59צפיות
על מה זה יכול להצביע כשה- ANTI DS DNA כל הזמן עולה ועולה מ- 25 כרגע על 44
ראוי לציין ש- C3 היה נמוך וחריג ועכשיו חזר להיות תקין יחד עם C4

אלו תוצאות הבדיקות
אשמח למענה

ANTI DS DNA 44.00 IU/ML
( 0.00- 5.00) (.........)*

Positive
anti dsDNA
25/11/13 23:48
49צפיות
בדיקת anti dsDNA היא בדיקת נוגדן נגד מרכיבי גרעין.
יכולה להיות חיובית במחלות רקמת חיבור כמו מחלת SLE - לופוס.
רמת C3 נמוכה, גם יכולה להיות במחלה כגון לופוס.

נציין, שכל בדיקת מעבדה יכולה להיות false positive כלומר אם ניקח אנשים בריאים ונשלח לכולם בדיקות, לחלקם תהיה בדיקה חיובית גם ללא מחלה, ולכן כמובן שחשוב מאד ההקשר הקליני, למה נשלחו הבדיקות, סימפטומים נוספים וכו.

במקרה ששתי הבדיקות שציינת חיוביות כדאי להתייעץ עם ראומטולוג.
תודה על המענה
26/11/13 00:13
28צפיות
תודה רבה
מאובחנת עם פיברו וחשד ללופס. הבעיה שאין מספיק ממצאים קליניים מבחינת הרופאים והערך הזה כל הזמן עולה
DNA חיובי
27/11/13 16:37
34צפיות
כפי שד"ר אלאלוף הסביר לפעמים בדיקה יוכלה להיות false postivie. האם בדיקת ה-ANA שלך חיובית? אם לא, אז יתכן שמדובר אכן בטעות בבדיקת האנטי-DNA. במקרה של dsDNA חיובי אך קיים ספק קליני לגבי משמעות התוצאה, ניתן לנסות לבצע את הבדיקה בשיטה אחרת שנחשבת יותר מהימנה, כגון שיטת crithidia או שיטת Farr. צריך לבקש לבצע את הבדיקה בשיטות אלו בקופת חולים או ניתן לבצע אותה בשיטות אלו ברוב בתי החולים, כמו בבית חולים איכילוב.
תודה
27/11/13 20:26
12צפיות
זו פעם רביעית שאני עושה את הבדיקה בשיטה הזו והערכים כל הזמן עולים
ANA חיובי גם כן כל פעם
אבדוק. תודה
איבחון תוצראות בדיקות דם / שתן
23/11/13 21:00
57צפיות
שלום
אשמח לשמוע את חוות דעתכם לתוצאות בדיקות דם / שתן שעשיתי ( גבר בן 44 ) :
ANTISTREPTOLYSIN - 277
C-REACTIVE PROTEIN - 2.44
WBC - 4
MCHC - 32.3
NEUT - 1.7
BILIRUBIN TOTAL - 1.3
SPECIFIC GRAV - U STRI - 1.032
תודה רבה
בדיקות דם
23/11/13 22:35
34צפיות
הי רוני
בדיקות דם לרב זה תמיד בהקשר לחולה ולמצבו.
כל הבדיקות שהצגת כאן יכולות להיות תקינות לחלוטין או פתולוגיות.אני מניח ששלחת לכאן את הבדיקות שיצאו מטווח הנורמה., אך זה לא בהכרח מעיד על בעייה.
לדוגמה, antisterptolisin - שזה קיום נוגדנים נגד סטרפטוקוק, חשוב מאד לדעת למה הבדיקה נשלחה? האם זה עליה יחסית ? ירידה? לעומת הבדיקה הקודמת.
CRP - לפי מעבדות מסויימות הערך שציינת יכול להיות תקין, ובחלק פי 5 מהנורמה.

יש לחזור עם הבדיקות הנ"ל לרופא המפנה, ולשאול אותו למשמעותן.
דלקת פרקים - את מי תובעים
23/11/13 19:58
96צפיות
שלום
לפני שנה + התחלתי להרגיש כאבים בפרקים. העניין הסתבך והתפתח . לאחר כחודשיים עזבתי את מקום העבודה שלי ( גם בגלל העניין הזה , אבל לא רק.. ) .
מאז הייתי בבדיקות וטיפולים שונים ללא הועיל. לפני כחודש עברתי קופת חולים והחלפתי את הראומטולוג שלי . עכשיו אנחנו בבדיקות שונות לצורך איבחון איזה סוג דלקת פרקים יש לי ( יש קושי באיבחון - בזמנו רופא אחד חשב שיש לי פיברומיאלגיה )  .
לאחר מספר חודשים מאחר ולא שילמתי עצמאית את תשלומי הביטוחים שלי הם הופסקו ( פיספסתי גם את " הריסק הזמני " ) - העניין הוא שלמרות זאת , אמרו לי שמאחר ודלקת הפרקים החלה עוד בזמן עבודתי, יש מקום להגיש תביעה לחברת הביטוח .
הייתי מעוניין לקבל הנחיות מה עליי לעשות . מה עושים עכשיו ? איזה חוות דעת אני אמור להוציא ? מי אמור להוציא אותה ? האם אני אמור לפנות לראומטולוג פרטי או שהראומטולוג של קופ"ח אמור לתת לי חווו"ד ? כמה זה אמור לעלות ? האם יש מקום לתביעה מול ביטוח לאומי ?( רק אשתי עובדת ) וכו' וכו' .
תודה רבה
את מי תובעים?
27/11/13 16:38
57צפיות
ניתן לנסות לקבוע תור לרופא תעסוקתי ולהתיעץ עמו.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום