לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:10
7צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
סובלים מדלקת מפרקים פסוריאטית?
01/06/14 13:53
52צפיות
מרכז פוע״מ (פסוריאזיס עורי ומפרקי) מזמין אתכם לכנס בנושא:

פסוריאזיס – הרבה יותר ממחלת עור
שיתקיים ביום רביעי כ׳ סיון תשע"ד, 18.6.14, בשעה 18:00
באולם ההרצאות בבניין הלב ע״ש סמי עופר, במרכז הרפואי תל-אביב, קומת כניסה מרחוב ויצמן.
הכנס מוקדש לחולי פסוריאזיס ודלקת מפרקים פסוריאטית ובני משפחותיהם.
בתוכנית:

18:00-18:30 התכנסות וכיבוד קל

18:30-18:40 דברי פתיחה וברכה
פרופ’ אורי אלקיים, מנהלת המכון לראומטולוגיה ומרכז פוע”ם
ד”ר חגית מץ, סגנית מנהל מחלקת עור ומנהלת מרכז פוע”ם.

18:40-19:00 כלים לאיתור דלקת מפרקים פסוריאטית אצל חולי פסוריאזיס
פרופ' אורי אלקיים, מנהלת המכון לראומטולוגיה ומרכז פוע”ם.

19:00-19:20 סיכום עשור של הטיפולים הביולוגיים בחולי פסוריאזיס – מה למדנו?
ד”ר חגית מץ, סגנית מנהל מחלקת עור ומנהלת מרכז פוע”ם.

19:40-19:20 טיפולים חדשים בפסוריאזיס ודלקת מפרקים פסוריאטית
פרופ' אורי אלקיים וד"ר חגית מץ, מנהלות מרכז פוע״מ.

19:40-20:00 ההתמודדות הרגשית עם מחלת הפסוריאזיס
גב׳ אניטה חיימוביץ, פסיכולוגית רפואית, השירות הפסיכולוגי.

20:00-20:30 פאנל שאלות ותשובות
ההשתתפות בכנס הינה ללא תשלום אך כרוכה בהרשמה מראש בטלפון: אימי 03-6973668
או בדוא״ל: imin@tlvmc.gov.il . יש לציין במייל שם מלא ומס׳ טלפון.
מס׳ המקומות מוגבל, אנא הבטיחו את מקומכם והירשמו בהקדם!
ביום האירוע, החל מהשעה 17:00 תתאפשר חניה חינם ע״ב מקום פנוי
בחניון ההנהלה של ביה״ח (סמוך למיון) עם הצגת ההזמנה המצורפת
כתובות אינטרנט מצורפות:
acid uric- gut
29/05/14 06:53
35צפיות
שלום !אשתי סובלת זה זמן רב מדלקת מפרקים - gout או  acid uric כתוצאה מזה היא סובלת מכאבים והתנפחות של מפרקים  .
בהתקפה של gout יש לה כאבים חזקים. מה ניתן לעשות?
גאוט
30/05/14 10:15
23צפיות
גאוט זו מחלה מאוד לא שכיחה בנשים בגיל הפוריות. לכן אם אשתך בגיל הפוריות הייתי פונה לדיעה שניה לגבי האבחנה.
אם אכן גאוט רצוי לשמור על כלכלה דלת פורינים כלומר למעט בבשר אדום, חלקי פנים, אלכוהול, שתייה ממותקת. מומלצת גם ירידה במשקל ואיזון גורמי סיכון לבביים כמו יצר לחץ דם, סכרת, שומנים.
לגבי טיפות תרופתי יש להיות במעקב ראומטולוגי מסודר.
גאוט
30/05/14 10:15
7צפיות
גאוט זו מחלה מאוד לא שכיחה בנשים בגיל הפוריות. לכן אם אשתך בגיל הפוריות הייתי פונה לדיעה שניה לגבי האבחנה.
אם אכן גאוט רצוי לשמור על כלכלה דלת פורינים כלומר למעט בבשר אדום, חלקי פנים, אלכוהול, שתייה ממותקת. מומלצת גם ירידה במשקל ואיזון גורמי סיכון לבביים כמו יצר לחץ דם, סכרת, שומנים.
לגבי טיפות תרופתי יש להיות במעקב ראומטולוגי מסודר.
פורום הסרת שיער נפתח ב|תפוז|
28/05/14 12:12
3צפיות
|שמאל| טיפול הסרת שיער נהפך להיות חלק מהשגרה של חיינו, שפע המונחים והטכנולוגיות הקיימים בשוק יוצרים לא פעם בלבול. רבים מאיתנו חולמים על גוף חלק, נעים וסקסי. הסרת שיער בלייזר היא דרך נפלאה להשיג תוצאות מצויינות אך לעיתים התהליך לא פשוט ולפעמים אם נעשה בצורה לא נכונה הדבר יכול להוביל לנזק קוסמטי קשה. לפני שמגיעים לטיפול  חשוב לדעת את כל המידע על מנת שנוכל לקבל החלטה נכונה ולא נתאכזב מהתוצאות או מהתהליך!

לכן פתחנו בשבילכם את פורום הסרת שיער בו תוכלו לקבל מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא, ללמוד ולהחכים.

אתם מומזנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ערכים גבוהים עבור ESR,CRP
26/05/14 23:24
150צפיות
שלום רב,
אני מקווה שלא התבלבלתי ואכן אפשר לשאול בפורום הזה את השאלה הבאה.
לפני חודשיים הלנתי בפני רופאת המשפחה על תופעה של תחושות פתאומיות של רצון להקיא.. תחושה שאני מחוויר ועומד להקיא או להתעלף- בעיקר בנסיעות(ללא בחילה שהקדימה לכך)
ומקרים רבים של חוסר תיאבון שיכול להמשך לפחות חצי יום. מבדיקת דם התברר אצלי CRP גבוה - 1.5 ורמת לימפוציטים נמוכה שהרופאה לא ייחסה לכך חשיבות..
הרופאה אמרה שיש לי תהליך דלקתי אבל לא משהו רציני, ונתנה לי פראמין.

אז אמנם התאוששתי, אבל מאז ועד היום, אני חווה הרבה מאוד תופעות "מוזרות" שאין להן קשר אחת לשנייה - כאבים בכתף(רק בשבועיים האחרונים), תחושות לא נעימות בחלק התחתון של הגרון שמלוות בעקצוצים בלשון, תחושת כובד בראש ולפעמים בעיניים, רגישות לתנועות חדות או שינויים חדים בעוצמות קול(נגיד - צעקות) , צרבות רבות, וכו'

עשיתי בדיקה חוזרת והתגלה אצלי: CRP גבוה עדיין - 1.2 וESR - 22 גבוה מהנורמה.
כמו כן, רמת הברזל אצלי ירדה בתוך חודשיים מ145 ל65 - מתחת לנורמה. יש לציין שגם נמצא אצלי EBNA 1gG(POS), אם כי התופעות הנ"ל לא מאוד קשורות למחלת הנשיקה או למה שהנגיך גורם באופן כללי.

אילו סוג של דלקת ייתכן ויש לי על סמך התופעות הנ"ל? קצת מייאש לדעת שהרופאים מתקשים לאבחן ולא מייחסים לערכים הללו חשיבות למרות שאני חווה ביום יום תופעות נורא מעצבנות ובלתי נסבלות.

תודה מראש!
מדדי דלקת
28/05/14 17:05
81צפיות
אבי שלום,
הסימפטומים שאתה מתאר אכן לא מאוד ספציפיים וקשה על פי התאור שלך לתת אבחנה מדוייקת. מדדי הדלקת רק מוגברים מעט. אני מציע לחזור ולהיבדק אצל רופאת המשפחה ואם הכאבים בכתף ימשכו נין לפנות לבדיקת רופא ראומטולוג.
רופאה שלמה,
ד"ר אורי ארד
פורום טיפול זוגי ומשפחתי ב|תפוז|
26/05/14 11:52
3צפיות
|לב|המועקה הזאת שנופלת על כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של השבוע, החודש או השנה יכולה להשפיע עלינו ולשבש כל אחד מההיבטים בחיינו.
הפתרון לא תמיד צריך להיות בפסיכולוג או כדורים, אלא בקיומו של מקום שבו אפשר לפרוק את מה שיושב לנו על הלב, בלי שיצקצקו וישפטו אותנו. מקום כזה שאפשר פשוט להוציא את מה שמציק לנו.

בפורום טיפול זוגי ומשפחתי, תוכלו להתייעץ בכל שאלה, בעיה, או התלבטות בנוגע לחייכם הפרטיים.

אל תשמרו את הדברים בלב, בואו להתייעץ כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
דקת פרקים
25/05/14 09:13
79צפיות
אני בת 28
הובחנתי ב דלקת פרקים על רקע פסורייזיס  כבר חצי שנה, אני נוטלת כדורים -3 כדורים של METOTPEKCAT2.5  ׁ7.5ׂ  פעם בשבוע וערכי C-REACTIVE PROTEIN   היה 8 וכעת 1.6
ESR ירד מ 85 ל 57

יש לי עדיין כאבים חזקים במפרק היד , אבל מפריע לי מאד מפרק הלסת בצד אחר שמשמיע סוג של פריקות וגורם לכאב בלעיסה

מה דעתך המלומדת ,האם יש צורך בטפול נוסף ,במיוחד לגבי הלסת ?
האם הטפול שאני נוטלת נראה מספיק ונכון.

אני מודה לך מאד

מייל:  jacjac3@walla.com
דלקת מפרקים פסוריאטית
28/05/14 16:59
65צפיות
הילה שלום,
על פי התאור שלך שעדיין יש כאבים חזקים במפרק היד ובלסת ובבדיקות דם מדדי הדלקת עדיין מוגברים (אני מניח שהנורמה של CRP בקופה שלך הוא עד 0.5) ניתן להסיק שדלקת המפרקים עדיין פעילה ושהטיפול שאת מקבלת כעת לא מספיק יעיל. את צריכה להתיעץ עם הרופא הראוטולוג המטפל לגבי האופציות להמשך שכוללות באופן כללי הגברת מינון המתוטרקסט, הוספה של תרופה נוספת או החלפה לתרופה אחרת.
רפואה שלמה,
ד"ר אורי ארד
פוסט שכתבתי המסכם את ארוע עמותת מפרקים צעירים
24/05/14 17:27
28צפיות
אשמח אם תקראו ותחוו דעה
תודה ושבוע טוב!6155
כתובות אינטרנט מצורפות:
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:01
38צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
beta 2 glycoprotein lgg >50
19/05/14 10:33
89צפיות
בשתי בדיקות שונות יצא ערך beta 2 glycoprotein lgg  מעל 50. קיים גסטרופרזיס (נמצא תחת מיפוי קיבה), כדוריות דם לבנות מתחת לנורמה.
האם יתכן שמדובר בלופוס כאשר בדיקות הדם ללופוס אנטיגולט יצאו תקינות. מה הקשר בין הערך הגבוה של הנוגדן והגסטרופרזיס.

הרבה תודה
IgG beta2GP
21/05/14 16:54
82צפיות
משה כנראה שאין קשר בין הבדיקה לגסטרופרזיס ולא ברור לי למה ביצעו את הבדיקה הזו. על מנת לפרש את משמעות תוצאות הבדיקה צירך לדעת יותר פרטים קלינים - בעיקר למה שלחו את הבדיקה הזו. זאת בדיקה שמבוצעת בעיקר כאשר יש בעיות של קרשיות יתר או הפלות חוזרות על מנת לבדוק האם שינה סיבה אוטואימונית לקרישיות יתר.
כאשר היא חיובית ללא קליניקה רלוונטית אז אין לה משמעות.
שיגורן
18/05/14 03:36
111צפיות
יובש בפה עם תחושת שריפה - האם יש לחשוש מזריקת הרדמה אצל רופא שיניים. או כל דבר אחר בטיפול אצל רופא שיניים.
חומר גירגור נגד דלקת חניכיים - יצר מצוקה גדולה.
טיפולי שיניים בחולי שיוגרן
21/05/14 16:51
96צפיות
לא אמורה להיות בעיה מיוחד אצל רופא השיניים. בהצלחה.
מתוטרקסאט אבווה
13/05/14 21:07
135צפיות
האים התרופה הזאת  יכולה להזיק למי שחולה בגלאוקומה
מתוטרקסט וגלאוקומה
16/05/14 01:01
104צפיות
לא  התרופה מתוטרקסט אינה מחמירה גלאוקומה.
מהי אתזופטיה ללא מעורבות של sij?
13/05/14 19:59
49צפיות
לאחר מיפוי עצמות הראומטולוגית אמרה שיש לי אתזופטיה ללא מעורבות של sij? מה זה אומר ומה הטפול ?  האם זו פיברומיאלגיה?

תודה  אביבה
אנתזופתיה
16/05/14 00:57
66צפיות
אנתזופתיה מתייחסת לדלקת בחיבור שבין הגיד לעצם.
מפרק הסאקרואיליאק (SIJ) הוא המפרק המחבר בין עצם הזנב לעצם האגן.
בדיקת מיפוי עצמות היא בדיקה מאוד לא מדוייקת ולא ניתן בעזרתה לבצע אבחנה חד-משמעית או לשלול אבחנה של דלקת במפרק הסאקרואיליאק.
דלקת פרקים ושיוגרן
13/05/14 04:22
94צפיות
מה הסיכויים של חולי דלקת פרקים מסוג שיוגרן לחזור ולתפקד מבחינת ניידות? האם גם דלקת פרקים מסוג זה אפשרית לטיפול באותה מידה שאחרות?
תסמונת שיוגרן ודקלת מפרקים
16/05/14 00:53
45צפיות
דנה שלום,
בתסמונת שיוגרן דלקת המפרקם היא בדרך כלל קלה וכמעט אף פעם לא גורמת לנזק מבני בלתי הפיך במפרקים ולכן הסיכוי לחזור ולתפקד הוא טוב והדלקת בדרך כלל מגיבה היטב לטיפול תרופתי.
בברכה,
ד"ר אורי ארד
ראומטולוגים צבאיים
08/05/14 11:16
68צפיות
הגיוס שלי בתחילת יוני ואובחנה אצלי ראומטולוגיה. הוועדה הרפואית בלשכת הגיוס לא מכירה את המחלה הזו. מה אני עושה הלאה? אני רוצה להתגייס, אבל יודעת שאצטרך פטורים שונים.
נעה
תיקון - פיברומיאלגיה
08/05/14 11:18
62צפיות
כמובן שאובחנה אצלי פיברומיאלגיה....
אשמח להתייחסותכם המהירה. אני עתודאית והגיוס של המסלול שלי עוד פחות מארבעה שבועת.
RE
09/05/14 18:06
58צפיות
שלום נעה,

למיטב הבנתי, מערכת צבאית יכולה לבוא לקראתך בהקלת תנאי השירות. במידה ואינך בשירות קרבי פעיל, את יכולה לבקש להיות קרובה לבית על מנת לאפשר איכות השינה טובה יותר ויכולת מנוחה וביצוע פעילות גופנית בשעות הפנאי. שהיה בבסיס סגור (ובמיוחד, שירות קרבי) עלולים להקשות עליך. למיטב ידיעתי, הצבא אמור להתחשב עם בקשות להקלות עומס גופני במטופלי FIBROMYALGIA.

יחד עם זאת, לציין כי אני עובדת במערכת אזרחית בלבד והנאמר לעיל מתבסס על ניסיוני עם החיילים בהם טיפלתי עד כה.

בהצלחה!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום