לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ראומטולוגיה
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

מתוסכלת ופחדנית..
19/08/2007 | 18:50
2
3
היי ד"ר..
אני חוששת שלא תזכרי אותי מפעמים קודמות שהפניתי אלייך שאלות ..

בכל מקרה אני בחורה בת 20 מגיל 14 התגלה RA  ארטריטיס, אושפזתי מספר רב של פעמים כתוצאה מהמחלה ואפילו נשקל להחליף עצם..

כיום אני מתכננת להתחתן ולהביא ילדים לעולם, הבעיה היא שאני מטופלת בפרדניזון, פלאקוויניל , מטוטרקסט וסלאזופירין..

אני חוששת שהטיפול השגרתי ימנע ממני להביא ילדים בריאים ונורמליים לעולםם..

האם אני צודקת??
מזל טוב !
25/08/2007 | 18:07
1
1
מזל טוב על החתונה ! לא אמורה להיות בעיה .דלקת מפרקים ראומטוידית אינה פוגעת ביכולת להביא ילדים. מהתרופות שהזכרת, היחידה שתצטרכי להפסיק כ3 חודשים לפני הניסיונות להרות היא מטוטרקסט. ניתן להיכנס להריון תחת טיפול בפרדניזון,פלקניל וסלזופירין בלי סכנה צפויה לילוד. המחלה אף עשויה להיכנס להפוגה במהלך ההריון אך קיימת סכנת התלקחות אחרי הלידה. שיהיה בהצלחה !
תודה רבה!!!
02/09/2007 | 15:21
האמת שתמיד רציתי לשאול את השאלה הזאת ומשום מה פחדתי מהתגובה ..
אבל עכשיו אני רגועה וטוב ששאלתי.. אני מודה לך ד"ר ואתה מוזמן לחתונה..
שאלה לדר' אלקיים הפעם עם שם התרופה
14/08/2007 | 19:44
2
1
שלום רב, היות והנני חולת לופוס עורית, ולאחרונה החלו בצקות מתחת לעיניים, אחרי קונסוליה של רופאים הוחלט לנסות לתת לי
תרופה בשם:       mycophenolate motefil 500 mg

מבקשת לדעת בבקשה אם מוכרת התרופה לך, האם נוסתה בעבר והיתה הצלחה או לחילופין אי הצלחה, מהם הסיכונים בלקיחת תרופה זו.

תודה על תשובך

עדי
Mofetil mycophenolate
25/08/2007 | 18:03
1
2
זאת תרופה המושאלת מתחום ההשתלות והיא הופכת לתרופה בשמוש נרחב לטיפול בלופוס. יעילותה הוכחה מעל לכל ספק לגבי הטיפול במעורבות כליתית של לופוס. אנו רוראים לה "אימורן משופר " . התרופה גם בשימוש למעורבויות נוספות אם גי דווקא לגבי העור היא בוודאי לא הבחירה הראשונה . אני מניחה שאם המליצו עליה זה משום שיש התוויות נוספות
תודה, מחכה לאישור של הקופ"ח ואנסה
26/08/2007 | 20:49
חופשה
13/08/2007 | 23:33
3
חברים יקרים, אעדר מן הפורום לרגל חופשה עד ה24.08.07
המשך קיץ נעים
חופשה נעימה
14/08/2007 | 14:27
חופשה נעימה לך ד"ר...תבלי ותעשי חיים
15/08/2007 | 01:40
1
אנחנו נחכה לך פה וניקח גם חופשה בזה שנתאפק מלשאול שאלות  עד לשובך

חופשה נעימה  
לד"ר אלקיים
15/08/2007 | 19:34

חופשה נעימה תבלי ותהני.
תפקוד PLT
13/08/2007 | 17:54
1
3
ברקע SLE, כרגע טסיות 78,000, מאחר ויש גם שטפי דם נאמר לי ע"י ראומטולוגים שיש
צורך לעשות בדיקה של תפקוד טסיות עם הפרין (לא זוכרת אם זה השם).
הראומטולוגים יצאו מנקודת הנחה שהרופאת משפחה תדע איזו בדיקה לרשום - הם טעו.
אני אמורה לעשות את הבדיקה בעוד מספר ימים, הייתי רוצה לדעת איך קוראים לבדיקה על מנת
שהרופאת משפחה תוסיף אותה לטופס של הספירת דם.

תודה.
כדאי לברר אצל הראומטולוג - זאת לא בדיקה שגרתי
13/08/2007 | 23:31
דלקת פרקים זיהומית ??
12/08/2007 | 07:29
2
5
דר אלקיים שלום!
שמי אבי, בן 33 ללא עבר ראומטולוגי. לפני כשבוע התחלתי לסבול מכאב ברכיים וחולשה ברגל התחתונה. כעבור מספר ימים החל הכאב להתפשט כמעט לכל מקום בגוף, החל מאצבעות הרגליים, אחורי הברך, מפרקי הידיים גב תחתון וצוואר בדרגה שבהחלט מפריעה לתנועה.טיפול באיבופן אכן מפחית את הכאבים לזמן מוגבל. באופן מפתיע, אשתי סבלה מאותם תסמינים בדיוק שנמשכו שלושה שבועות וחלפו לחלוטין לפני מספר ימים.
שאלתי היא: האם יתכן ומדובר במחלה שמקורה ההתחלתי היה זיהומי (וירוס או חיידק) ? יש לציין כי שנינו טופלנו  לפני כ- שלושה שבועות באנטיביוטיקה לאחר דלקת גרון ותרבית חיובית לסטרפטוקוק A.
בתודה מראש
אבי
המשך שאלה - תוצאות בדיקות
13/08/2007 | 18:26
6
דר' אליקים שלום !
בהמשך לשאלה הקודמת להלן תוצאות בדיקות דם עדכניות:
ESR 14
.CRP 7.4 (0-5 range
נייטרופילים 75% (37-70)
לימפוציטים 18.6% (20-45)
דלקת תגובתית
13/08/2007 | 23:32
5
זה בהחלט יכול להיות תהליך ויראלי או דלקת מפרקים תגובתית לזיהום הסטרפטוקוקלי- אם כך, זנ אמור לעבור
השימוטו וביופסיה.
11/08/2007 | 03:18
5
3
שלום - אני בהליכי בירור למחלה אוטואימונית בר כמעט שנה - לאחרונה עלתה הסברה שאחת מהן לפחות היא השימוטו.
הייתי בביקור אצל אנדוקרינולוג - ועכשיו אני אמורה לעבור ביופסיה. השאלה שלי היא האם הביופסיה אמור לקבוע סופית אם יש לי השימוטו? או שמא מחפשים בביופסיה מחלה אחרת (זו שמפחיד להגיד את שמה)?

בנוסף יש חשש שאני סובלת גם דלקת שרירים - לא זוכרת את השם הרפואי של המחלה, אבל מדוסבר במחלה אוטואימונית.
שאלתי היא האם יש טיפול למחלת דלקת השרירים חוץ מסטרואידים?

חלק מהתסמינים הפיזים שמהם אני סובלת הם - קוצר נשימה קשה - ריאות נבדקו ונמצאו תקינות, כאבי תופת בכל חלקי הגוף ובשוקיים אפילו למגע עדין, הירדמויות ואיבוד תחושה בידיים ורגליים ולאחרונה קמתי לפני כחודש צרודה ובכל פעם שאני מדברת כואב לי הגרון - כבר לא יודעת מה קשור לאן ולמה...

אשמח לתשובות במידה וישנן...

האם יש מקום בשלב שבו אני נמצאת - לבירור נוסף אצל רופא מומחה ולאיזה רופא לגשת, ראומטולוג או רופא פנימי?
אשמח לקבל תשובה
12/08/2007 | 04:06
3
בבקשה - זה חשוב לי מאוד.
ביופסיה
13/08/2007 | 23:30
1
11
ביופסיה של הבלוטה יכולה לתמוך באבחנה של השימוטו - אם אכן יש חשד לדלקת שרירים, רצוי גם לבצע ביופסית שריר
איך מתבצעת ביופסית שריר?
14/08/2007 | 16:52
2
מי אמור להפנות לביופסיית שריר? האם רופאת המשפחה יכולה לתת הפניה?
ראי הודעתי אליך במסר פרטי, תודה
18/08/2007 | 15:15
1
תודה - החזרתי לך מסר.
18/08/2007 | 17:20
פורומים חדשים בתפוז אנשים
09/08/2007 | 15:14
1

יש לכם אלבום משלכם?  מתכננים לפתוח אחד? מעכשיו יש בית גם לאלבומים בפורום תפוז אלבומים החדש. בואו לפרסם, לשאול ולהתייעץ
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

בפאתי סיאטל המשטרה מצאה נער כבן 16 משוטט ברחובות עירום - ללא עבר, ללא זכרונות, ללא משפחה. בואו לעקוב אחרי מסעו של קייל XY בפורום לסדרה החדשה

הראל מויאל מגיע משם. אם גם אתם תושבי המקום, בואו לדבר על זה בפורום מעלה אדומים
אפלא
09/08/2007 | 13:17
1
האם את מכירה או מטפלת בחולי אפלא שמטופלים באספירין בלבד?
אספירין באפלה
11/08/2007 | 14:45
1
אם היו אירועים שי קרישי דם בוורידים או עורקים- אספירין אינו מספיק. לעיתים נותנים אספירין לחולים עם נוגדנים אנטי פוספוליפידים, ללא אירועי קרישיות יתר, במטרה למנוע הווצאות קריש אם כי אין הוכחות חותכות בספרות הרפואית לגבי יעילות האספירין
FMF
09/08/2007 | 10:29
1
11
אני בת 38 ונמצאת בשבוע השישי. הובחנתי כחולת FMF אבל אני לא נוטלת כולכיצין.
שלשום היתה לי התקפה של כאבים חזקים בצד שמאל של הבטן (ללא חום וללא כאבי מפרקים),
וזה נמשך כשלושה ימים.
בנוסף היום קיבלתי בדיקת SAA דרך עמותת מט"ה והתוצאות הינן:
CRP - 0.60
SAA - 79.00
חלבון השתן יצא תקין

האם משמע שתהיה לי בעיה בכליות?
האם זה כבר מעיד בוודאות שיש לי בעיה בכליות?
האם זה אומר שבעתיד תהיה לי בעיית כליות?
האם לי שיש SAA משמע שהוא חולה FMF ?
או שיתכן גם אנשים לא חולי FMF שיכול להיות להם SAA

תודה מראש
FMF
11/08/2007 | 14:44
14
אם אין חלבון בשתן אז אין כרגע מעורבות כליתית- הSAA הנו חלבון אשר עולה במצבי דלקת שונים ולא רק בFMF - כך שהוא אינו מספיק כדי לקבוע אבחנה של FMF. האם ביצעת בדיקה גנטית לFMF ? ולמה הפסקת את הכולכיצין ? רצוי לחדש את התרופה על מנת למנוע בעתיד סבוכי FMF
קבוצת תמיכה
08/08/2007 | 23:47
2
שלום לחברי הפורום,
רציתי לדעת האם מישהו יודע אם ישנה קבוצת תמיכה להורים שילדייהם סובלים מדלקות פרקים (מיעוט מפרקים)?

אודה על תשובה.
שלום רב
08/08/2007 | 17:21
1
5
אני בת 19 וסובלת ממספר תופעות שייתכן ויש קשר ביניהן. התופעות הינן:

1. כאבים ברגל ימין, בעיקר בשוק. עליי לציין כי לפני שנה בערך התגלתה אצלי אריתמה נודוזום. נבדקתי אצל ראומטולוג אשר הפנה אותי לבדיקות דם מקיפות ולצילום חזה (מתוך מחשבה שהאריתמה קשורה בחיידק הסרפטוקוקוס), אולם אלו לא העלו שום ממצא.
2. עקמת ופלטפוס.
3.חוסר פרופורציה בגוף. צד ימין גדול יותר מצד שמאל באופן די משמעותי. זה מתבטא בשדיים, בעצמות (יכול להיות שזה בגלל העקמת?), ברגליים, בידיים ואף בפנים (למשל בסנטר). כמו כן זה מתבטא גם ברמת שעירות בידיים למשל - יד ימין יותר שעירה משמאל. חשבתי שיכול להיות שזו בעיה הורמונלית כלשהי ואף ביצעתי בדיקות דם הורמונליות אך גם כן לא נמצא דבר.
4. דברים נוספים: סובלת מחזור קשה מבחינת כאבים (יש לי גם תסמונת קדם ווסתית- הכאבים והתסמינים מתחילים שבוע לפני המחזור), אקנה, רקע של אסטמה.

רציתי לשאול האם יכול להיות קשר בין כל התופעות הנ"ל ואילו עוד בדיקות ממולץ לעשות? כאבי הרגליים ממש חזקים עד לרמה שקשה לי ללכת ולתפקד

תודה רבה מראש
כאבי רגליים
11/08/2007 | 14:41
3
קשה לי לקשר בין האריטמה נודוזום לבין כאבי הרגליים- יתכן קשר בין הסקוליוזיס (אם היא קשה ) לבין חוסר סימטריות ואולי כאבי רגליים- כדאי להתיעץ עם אורטופד בנידון
האם יש קשר בין מחלת הפיברומיאלגיה למחלת
08/08/2007 | 07:42
2
7
ה-FMF?
FMF ופיברומיאלגיה
11/08/2007 | 14:35
1
8
הקשר לא ברור- תתכן שכיחות יתר של פיברומיאלגיה בFMF אך לרוב, אין הנתון הזה משמעותי
האם יכול להיות הפוך?
11/08/2007 | 15:25
4
האם יש קשר אם לאחד ההורים יש פיברו', האם אז יש יותר סיכוי שלילדים יהיה FMF?
החלפת טיפול תרופתי מפלקווניל למטרוקסט
07/08/2007 | 05:39
1
19
ד"ר שלום

אני סובל מראומטיד ארטריאטיס והייתי מטופל 10 שנים בפלקווניל, במינון של  כדור ליום  והרגשתי מצוין עם זה. למעט תופעת הלוואי של השחמה ופיגמנטציה של עור .

לפני 8 חודשים בשל כך שהמחלה נעצרה ולא היו לי כאבים,  המליץ הראומטולוג שלי להפסיק את הטיפול התרופתי לחלוטין.

חלפו 4 חודשים מהפסקת הטיפול והמחלה התפרצה שוב עם כאבים עזים בכפות הידים , כתפיים  מרפקים,  פרק אחד האצבעות התנפח ואף הופיעו לי נודלזזיס במרפקים.

בעקבות כך ניתן לי טיפול  ב- MTX (מטוראקסט) 4 כדורים לשבוע,  2 טבליות פרדינוזון ליום וחומצה פולית.  

למרות שחלפו חודשיים מתחילת הטיפול   ב- MTX  אין הטבה במצבי,  הכאבים לא חולפים, , ואני מרגיש עייפות תמידית ובחילות. אני כבר לא מדבר על כל התופעות שעלולות להיות מהתרופות הללו.

שאלתי היא :
האם כדאי לחזור לפלקווניל  למרות תופעת הלואי של השחמת עור הפנים שהשפיעה עלי בעבר? . ובנוסף האם  הפלקווניל יעזור לי לאחר שהפסקתי ליטול אותו  במשך 8 חודשים  ?

שאלה נוספת:
האם יש פרק זמן שצריך להמתין בין הפסקת לקיחת הMTX לנטילת הפלקווניל מחדש?

אני אובד עצות ואודה לך על תשובתך.
טיפול בראומטואיד ארתריטיס
11/08/2007 | 14:32
9
מינון הMTX שאתה מקבל הינו יחסית נמוך ועבור רוב החולים הוא אינו מספיק - על אף מה שכתוב, MTX אינה תרופה קשה ורוב החולים סובלים אותה היטב- לעיתים צריך להגיע למינון של 20 מג לשבוע- אם אכן אין תגובה אחרי חודשיים, יש להניח כי צריך להעלות את המינון אם כי ההשפעה המקסימלית מושגת כעבור 3 חודשי טיפול. לאור התגובה המצווינת לפלקניל, יש מקום לנסות שוב את התרופה וניתן ליטול בנוסף לMTX לפחות בשלב הראשון- לגבי השחמת העור, זו אכן תופעת לוואי אפשרית של פלקוניל וההחלטה לגבי נטילת התרופה תלויה בחומרת ההשחמה ומשמעותיה. אם התופעה היתה חמורה, לא היתי מחדשת את התרופה וכאמור היתי מעלה את מינון הMTX (בהתיעצות עם הרופא המטפל כמובן ) - אם תופעה השחמה היתה זניחה, בהחלט היתי שוקלת את חידוש הפלקניל
שאלה לדר' אלקיים
06/08/2007 | 19:01
2
עקב החמרה בעור והצקות בעיניים לפני כשבועיים התנכנסה קבוצת רופאים בענייני בתל שומר,  והוחלט לנסות לתת לי תרופה בשם: farotide, מקוה שמבטאת את השם כראוי, רק מחכה לאישור של טופס מקופ"ח לתרופה.
מבקשת לדעת פרטים על תרופה זו, באם יש חולים שניסו והיתה הצלחה, האם יש תופעות לואי או סיכונים כלשהם.

תודה
תרופה
11/08/2007 | 14:27
1
אני חושבת שרת משבשת את שם התרופה- האם תוכלי לבדוק את השם המדוייק ?
אוקי, אשאל שוב את השם של התרופה. תודה
11/08/2007 | 18:27
קשר בין נטילת פרטניזון לסכרת
05/08/2007 | 23:11
3
7
שלום רב,
רציתי לדעת האם יש קשר בין נטילת קורטיזונים לבין סכרת.
אני לוקחת כבר 6 שנים ברציפות פרטניזון  עקב דלקת פרקים ולאחרונה עלה חשש להתפתחות סכרת (סוכר 177 בבדיקות דם בצום).
בתודה על תשובתך
יש קשר ישיר
06/08/2007 | 18:37
8
בין פרדניזון וסכרת. פרדניזון עלול לגרום לסכרת במיוחד אם נוטלים אותו לתקופה ארוכה. אני קבלתי סטרואידים דרך הוריד במנינונים אסטרונומים ( 3 ימים 3500 מ"ג זו לא טעות דפוס) ופתחתי סכרת שטופלה באינסולין. כשהפסקתי עם הסטרואידים הסכרת עברה לאחר כמה חודשים. מה המינון שאת מקבלת? את צריכה לעשות בדיקת דם להמוגלובין A1C . זו בדיקה שמראה על מצב הסוכר 3 חודשים לפני. אם הבדיקה חיובית יש לשקול אולי להוריד את מינון הפרדניזון או להחליפו בתרופה אחרת
תרגישי טוב
פרדניזון וסכרת
11/08/2007 | 14:24
1
27
פרדניזון בהחלט יכול לעורר סכרת- זה מחייב טיפול ומעקב
בואו אספר לכם למה פרידנזוון גורם לסוכרת
11/08/2007 | 21:12
31
קודם כול שבוע טוב ומבורך
כידוע לכם הפרידנזון גורם ליתיאבון מוגבר ולחשק לאכול הרבה ממתקים ועוגיות  למשל אני הייתי שותה כול יום שבע מגים של נס קפה עם שבעה כפות סוכר חוץ מהוופלים ועודיות למינהם  כול דבר מתוק הייתי קופץ עליו הרגתי את הגוף שלי זקוק מאוד לסוכר כמו נרקומן היגעתי במשקלי ל130 ק"ג כמבון שהורדתי במינון חזרתי לאני עצמי אני שוקל היום 78 ק"ג
אבל מה שאני רוצה לציין שהפרידנזון עושה תיאבון לרצות לאכול מתוק כמה שיותר ולהמשך למתוק
אז תזהרו פרידנזון גם יכול לפגוע באיברים אחרים לא רק לעזור למחלות מסויימות הוא גם יכול לפורר עצמות
הוא גם פוגע בכבד בטחול בכליות אל היתרון שלו הוא יכול לעזור כמעט לכול מחלה חשוכת מרפא
רוצה לאחל לכם רפואה שלמה והחלמה מהירה מלאה ושלא תזדקקו לתרופות

בכבוד רב
מרואן
דליפת שתן
05/08/2007 | 20:09
1
לד"ר אלקיים שלום רב!!!
אני חולת פיברומיאלגיה ולאחרונה אני סובלת מדליפת שתן קלה.האם זה קשור בצורה כלשהי לפיברומיאלגיה?
האם ניתן לעשות משהו על מנת למנוע החמרה במצב?לאן עלי לפנות?
פיברומיאלגיה
11/08/2007 | 14:22
1
אין קשר ברור- אני ממליצה לפנות לאורוגינקולוג לאבחון וטיפול
לד"ר אלקיים שלום
05/08/2007 | 19:36
2
3
אני מאובחנת כסובלת מפיברו',
מזה כשבועיים עליה בחום בערב שנע בין 37.1-37.5
כאבי ראש חזקים שנובעים מכאב בשרירי הצוואר והשכמות
חולשה, עייפות קיצונית..בחילות, וכאבי שרירים...

בבדיקות מעבדה שעשיתי לא נמצא דבר
כולל בדיקות להמצאות וירוסים...ש.ד. ספירת דם, תפקודי כבד..
צילום חזה, צילום מערות הפנים, וע"ש צווארי...
רציתי לדעת מה נחשב לחום נורמלי?
והאם הוא משתנה מאדם לאדם?
ומה יכולה להיות סיבת החום?
האם יש קשר לפיברו?
רופאת המשפחה חושבת שזו מחלה ויראלית... אך בבדיקות הוירוסים שנלקחו רואים שבעבר חליתי במחלת הנשיקה
וCMV אין לי.
אני מודאגת...
תודה על תשובתך.
נועם.
חום
11/08/2007 | 14:21
1
חום עד 37.5 אינו משמעותי ואינו מחייב ברור אם אין תסמינים נוספים. אין כל קשר בין פיברומיאלגיה לחום . אני לא חושבת שיש מקום לדאגה-היתי ממשיכה לעקב בשלב זה
תודה על תשובתך
11/08/2007 | 16:14
לד"ר אלקיים
05/08/2007 | 08:09
1
2
אני מחכה עדין לתשובה על שאלתי האם לחולת פיברומיאלגיה מותר לעשות ניתוח להגדלת חזה עם שתלי סיליקון???
האם זה עלול להוות בעיה כלשהי? תודה !
פיברומיאלגיה
11/08/2007 | 14:20
1
אין מניעה מוחלטת- רק רצוי לדעת שהיו דיווחים על קשר בין הופעת פיברומיאלגיה אחרי השתלת סיליקון . יחד עם זאת, אין נתונים בדוקים על התלקחות הפיברומיאלגיה אחרי ניתוחים
לד"ר שלום רב
03/08/2007 | 10:26
1
אני ספורטאי 4 חודשים סובל מכאבי גב תחתון+נימול והקרנה לרגל\ כאבים עזים מאד ברגל ולפעמים הרגשה שממש "שורף" מבפנים
ביצעתי מיפוי עצמות ובדיקת SPECT והתגלו ההממצאים הבאים:
PARS INTERARTICULARIS בL2 משמאל
מוקד קליטה L2 יכול להיות מארטריטיס או מחבלה לא אופייני ל OSTEIOD OSTEOMA
כרגע אני ללא טיפול תרופתי מנסה פזיותרפיה , פילאטיס, שחייה => אך ללא כל הטבה.
השאלה שלי היא מה זה ארטריטיס? כיצד מאבחנים סופית את הבעיה ואיזה סוג טיפול ניתן
לבצע ע"מ לנטרל את הכאבים.

תודה רבה
נ.ב כרגע איבחנו בנוסף שיש בלט מאד קטן בחוליה אחרת ולא חושבים שהוא מקור הבעיה

ארתריטיס
11/08/2007 | 14:12
1
ארתריטיס היא דלקת במפרק- יחד עם זאת, אני לא מאמינה שזאת הבעיה שלך- הבעיה נשמעת אורטופדית ולא ראומטית
מחלה אוטואימונית והורדת מינון של האימוראן
04/08/2007 | 14:02
2
1
שלום רב
למען האמת אני בן 33 נכה בכסא גלגלים משותק בפלג גב תחתון
סובל כמו שהרופאים אומרים ממחלה אוטואימונית לופוס טראנווירס מיאליטס ופולי מיוזיטיס
הייתי פעמיים במצב אנוש ולא מוכן לחזור עוד פעם לטיפול נמרץ אני שונא את החדר הזה  עד מוות אני פונה אליך אדוני הרופא שתיעץ לי בבעיה שלי והיא ככה
אני הייתי נוטל אימוראן כול יום למשך שמונה חודשים 100מ"ג כול יום בזמן האחרון אני הורדתי אני נוטל כול שלוש ימים מאה מ"ג ובגלל זה התחליו להופיע בגוף פצעים ובמיוחד  בראש אתמול למשל יום שישי הייתי מאוד עצבני בגלל שהגוף שלי זקוק לתרופה והייתי זקוק לבית חולים אפילו רק לקחת מאה מ"ג המצב שלי התייצב
הנישמה שלי חזרה אומרים שהתרופה הזאתי לא ממכרת אבל ניראה לי שפיתחתי תלות
לתרופה האימוראן אמא שלי כול הזמן אומרת קח היא לא יודעת מה התרופה הזאתי יכולה לעולל לגופו של בן האדם ויש לה תופעות לוואי מכאן ועד הודעה חדשה כמו כול תרופה הקשורה במשפחה האלקטורסטרואידים  והמטטוטרקסרט והציקלופספאמיד
אני פונה אליך אדוני שתגיד לי על שם של רופא שמוכן לבוא הביתה אלי לכוון אותי
אבל לפני כן אני אעשה בדיקות דם שיהיו לו התוצאת של c3 c4 אנטי DNA ככה  
הרופא יהיה בעניינים ויהיה לו קצה חוט על מה שמתחולל בגופי
אשמח מאוד שתעזור לי בבעיה החמורה שלי כי אין לי למי לפנות ואני הבעיה שלי גם
שלא יוצא מהבית כי כשהייתי בטיפול נמרץ הייתי מחובר למכשיר הנשמה ולא רוצה שהמצב שלי הבריאותי ידרדר בגלל מזג האויר או בגלל כול בעיה שהיא
לכן אני נשאר בבית שומר על הבריאות שלי מכול משמר אבל בעיה אחת והיא המינון של התרופות שכחתי לציין אני סובל מבעיה ל אלבומין מאוד נמוך inr  גם לעיתים קרובות נמוך מאוד גם אלה מעסיקים אותי אשמח מאוד מאוד שתתייחס לבעיה שלי בתודה מראש

בכבוד רב
מרואן גהשאן הנואש
התיעצות
11/08/2007 | 14:18
1
2
שלום רב ! אכן הבעיה נשמעת מורכבת ואני מסכימה עם הצואך הדחוף להיות במעקב מסודר אצל רופא אתו תפתח יחסי אמון. אני מסכימה אתך כי תרופות כגון אימורן, ציקלופוספמיד ומטוטרקסו אינן נטולות תופעות לוואי פוטנציאליות. יחד עם זאת, נראה לי שאתה סובל ממחלה קשה שמחייהת טיפולים משמעותיים. לעיתים אין ברירה וצריך לזכור של על אף הכתוב באלוני התרופות ואינטרנט, רוב החולים אינם מפתחים תופעות לוואי והתועלת עולה על הנזק האפשרי. אני מאד לא ממליצה " לשחק" עם מינוני התרופות על דעת עצמך. איפה אתה במעקב מסודר ? כדאי להיות במעקב סדיר במסגרת מכון .בהתאם לתשובתך, אנסה לכוון אותך
לכבוד ד"ר אורי היקרה שלום רב ותודה רבהההה
11/08/2007 | 15:01
1
שלום רב
למען האמת אני לא מטופל באף מקום אני כבר מפחד להתקרב לבתי החולים מרוב שיש חיידקים אלימים
ומרוה שהוזנחתי בבתי חולים אני לא סתם הייתי פעמיים בטיפול נמרץ במצב אנוש אני בגלל טעויות של רופאים הייתי בחדר החשוך הזה אני רוצה שתעזרי לי תייעצי לי בקשר לתרופה הזאתי אני היום מקבל יום כן יום לא 50 מ"ג יש לי בעיה אחת תודה לאל תופעת פעצים בגוף שאני לוקח כדור הפצעים פחות אני מרגיש שפתחתי תלות לתרופה לא כמו שאומרים בעלונים של התרופות  מרגיש מכור לכדור האימורן כמו נרקומן כמו שאני מכור לפרידנזון אם יום אחד לא נוטל 15 מ"ג פרידנזון אני היום הזה לא אוכל התיאבון שלי נעלם אני מבקש ממך בכול בקשה שתכווני אותי מה לעשות אני חסר אונים מצד אחד אני רוצה להגמל מהאימורן מצד שני מחכה לפעם הבאה שיתקוף אותי הלופוס אני כין את עצמי שהוא יהיה נקי מהכדורים האלה
שמחתי לקבל ממך התייחסות תודה רבההה מאוד מעריך את הייחס שלך
כול טוב  והמון המון בריאות אושר ועושר ונחת לך ולכול עמו ישראל

בכבוד רב
מ.גהשאן מחיפה
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
23:34 | 25.08.15 היא הלכה בשדות
22:20 | 24.08.15 סחבק23
15:58 | 22.08.15 אורחים בפורום
13:57 | 18.08.15 אורחים בפורום
08:59 | 18.08.15 אורחים בפורום
11:34 | 17.08.15 אורחים בפורום
15:09 | 15.08.15 אורחים בפורום
09:59 | 09.08.15 אורחים בפורום
00:29 | 08.08.15 אורחים בפורום
23:20 | 07.08.15 אורחים בפורום
20:30 | 07.08.15 אורחים בפורום