בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

ערב טוב
24/07/08 20:11
14צפיות
בשל פריחה בידיים, רגישות לשמש ותוצאות שקיעת דם לא טובות הועלתה אבחנה משוערת של sle ואני נוטלת מזה כחודש פרדניזון ופלקוויניל ויש שיפור משמעותי הן בפריחה העורית והן בפרקים
קיבלתי לעשות בדיקות דם וחלק גדול מהתוצאות קיבלתי אך אינני מבינה מה זה אומר
הראומטולוג שלי לא נמצא כרגע
אני מצ"ב את הבדיקות ואשמח לחוו"ד כלשהיא לגבי האם זה לופוס או לא

Cardiolipin IgG Ab |  | NEGATIVE

Cardiolipin IgM Ab |  | NEGATIVE

DNA ds Ab |  | NEGATIVE
NEGATIVE
Histones Ab

Antinuclear Ab Adults 1.19

הודעות לבדיקת Sm Ab. (Smith)   מתאריך   15/07/2008  
NEGATIVE

הודעות לבדיקת La Ab Anti SSB   מתאריך   15/07/2008  
NEGATIVE

הודעות לבדיקת Ro Ab Anti SSA   מתאריך   15/07/2008  
NEGATIVE

הודעות לבדיקת RNP-SM Ab   מתאריך   15/07/2008  
NEGATIVE

| mg/dl |  (
85
132  )
180 5
|    

Complement-C4 | mg/dl |  (
10  *
23.2  )
40

בדיקות מעבדה
29/07/08 20:52
8צפיות
בדיקות המעבדה בסדר להוציא ANA חיובי שהינה בדיקה כל כך ספציפית- לגב אבחנה סופית של SLE , השאלה היא עד כמה התלונות היו מרשימות ומשמעותיות-
פורומים חדשים בתפוז אנשים
24/07/08 15:51

המונח "דולמייקרים" אינו זר לכם? רוצות להראות את הדולי החדשה שלכן ולקבל עליה חוות דעת? פורום דוליז פותח מחדש את שעריו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

על בחורה שהיופי לא פותח לה דלתות - אבל זה לא אומר שהיא לא נתקלת בהן. בואו להצטרף להיסטריה העולמית בפורום הסדרה בטי המכוערת

לא רק אחות של... אתם מוזמנים לפורום לדבר על האלבום החדש של ג'נט ג'קסון
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

הידעתם? כל ילד צריך להיות פעיל לפחות 60 דקות ביממה! פורום רפואת ספורט ופעילות גופנית בילדים יספק עבורכם מענה בכל עניין הנוגע לנושא.
ד"ר גל דובנוב-רז, רופא ספורט, מומחה ברפואת ילדים במרכז לאיכות חיים "הדסה אופטימל" לשירותכם

מלכת היופי לשעבר ושחקנית ודוגמנית לוהטת בהווה זוכה לפורום משלה. מעריצים ומתעדכנים בכל מה שקשור לגל גדות

גם אם אתם יודעים מה זה "אוטוריטה" והיכן ממוקמת לבנון על המפה - אתם מוזמנים לפורום הריאליטי החדש - היפה והחנון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
טיפול בפרדניזון
23/07/08 17:22
14צפיות
שלום רב,
כבר התעייצתי עמך ד"ר אלקיים בפורום.. תזכורת.. בת 31 אנקילוזינג עם כאבים קשים..
כרגע מנסה מטרקוקסט ( משהו כזה..) שלא עוזר כלל. לוקחת גם אביטרן - 4 נרות ביום !!! ( במידה ולא לוקחת לא יכולה לעמוד על הרגליים)

היום הרופא מתן מרשם לפרדניזון שני כדורים של 10 מג' כל יום. רופאת המפשחה המליצה לקחת את שני הכדורים יחד כלומר בבת אחת 20 מג'.. ( לקחת שניהם יחד וזה עוזר)

מה לעשות לקחת אחד ואחד או את שניהם יחד?

יותר חשוב.. האם במינון הנ"ל  ( לאורך חודש ימים) יכולות להיות תופעות של מון פייס ( התעגלות הפנים) ושאר התנפחויות למינהן.. ( המרשם לחודש כי לאחריו מתחילה הומירה)

תודה רבה!
מנסיון שלי - כן
25/07/08 05:50
5צפיות
שנה אני על פרדניזון - 15 - אכן מנפח אפילו משמעותית. את הכדורים אכן לוקחים יחד.
מאחלת לך שיעזור ושלא תתקעי איתם כמוני. אני לא מצליחה להוריד את המינון כי ישר מתחילים לי כאבי תופת בכל העצמות והשרירים.

בהצלחה.
מנסה להקפיץ לתגובת פרופ' אלקיים
27/07/08 09:19
4צפיות
מ
ק
פ
י
צ
ה
פרדניזון
29/07/08 20:54
4צפיות
מומלץ ליטול את כל ה20 בבוקר - במקרים מסויימים בהם הטיפול אינו מספיק לכסות את החולה עד הבוקר, ניתן לשקול לחלק את המנה. אם הטיפול יהיה לזמו קצר, תופעות הלוואי לא יהיו משמעותיות. באופן כללי, פרדניזון אינו טיפול מקובל לאורך זמן לאנקילוזינג ואני מניחה שנתנו לך אותו לזמן קצר בלבד
זריקת קורטיזון
22/07/08 21:51
39צפיות

מי שבולע כל יום קורטיזון 15 מ"ג , יכול לקבל זריקת קורטיזון בשורשי הידיים.(יש לי דלקת פרקים RA)
לא יכולה להזיז אותם כבר חודשים רבים,פרופ' טישלר ולנגביץ אמרו שלא ניתן להזריק לשם .
אני שומעת הרבה אנשים שכן הזריקו והרגישו טוב.
למה הם לא רוצים להזריק? אולי צריך לעשות את זה אצל אורטופד?
שאלת אותם למה אי אפשר להזריק לשם?
23/07/08 11:29
4צפיות
אני אישית קיבלתי כמה פעמים זריקות לשורש כף היד.
כן שאלתי
23/07/08 18:39
5צפיות

שני דברים אחד שזה הורס את המפרק השני שאני בולעת כבר קורטיזון וזה לא עוזר.

יש לי תינוק בן 5 חודשים ואיני יכולה כלל להרים אותו עם שורשי הידיים, כל הזמן מחפשת קומבינות עם הזרועות
לאחוז בו והמסכן לא מבין מה קורה כאן. דיכאון טוטלייי , בולעת גם מטוטרקסאט 15 מ"ג ליום וגם לא עוזר.

עזרה לך הזריקה?
כן הזריקות עזרו ל-3-4 חודשים
23/07/08 20:40
3צפיות
נזק כתוצאה מהזריקות (AVN) עלול לקרות (לא בהכרח) לאחר הזרקות חוזרות ונישנות, לא אחרי
זריקה אחת. זריקות זה לא כמו כדורים, במקרה שלי הזריקות כן עזרו למרות שהכדורים והפלסים לא עזרו.
תנסי אולי לבקש פלס של קורטיזון זה אמור לתפוס (אם יש לך מזל).
לא נראה שהטיפול שאת מקבלת מוכיח את עצמו, אולי כדאי שתבקשי אלטרנטיבה אחרת.
תרגישי טוב.
º
תודה..
25/07/08 15:10
1צפיות
שלום, אינני יודעת אם זהו הפורום הנכון...
22/07/08 21:48
2צפיות
אני בת 40 לפני כארבעה חודשים התחלתי לסבול מכאבים בקרקפת, כאבים כאלו  כאילו מושכים לי בשיער, מין שריפות בקרקפת, וכן סחרחורות, ומין הרגשה שהצד הימיני של הפנים שלי נרדם
קיבלתי הפנייה לסיטי מהנוירולוג
האם יכול להיות כי מדובר בדלקת במערכת העצבים?
אשמח מאוד למענה
FMF ובטוח לאומי
22/07/08 11:57
1צפיות
האם FMF מוכרת כנכות ע"י בטל"א ??

האם יש למישהו מידע בנושא ?

תודה
נטילת קולכיצין לבנות
22/07/08 11:56
1צפיות
ראו האמור באתר YNET.

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-1982-258,00.ht...

האם נטילת קולכיצין תשפיע בצורה כלשהיא על הריון ? מומים בילד חו"ח ..??

תודה...
פענוח אנא חיובי - גיל 28 זכר
22/07/08 09:41
22צפיות
שלום רב,

אני פונה עקב הפניית רופאת המשפחה לייעוץ ראומטולוגי - מבקש חוות דעתכם טרם הביקור (התורים רחוקים)
כדי שאוכל לבצע בדיקות נוספות (אם צריך לפני כן ואגיע מוכן ללא טרטור)

בחודשים האחרונים אני סובל מכאבים חזקים (בא והולך) - בברכיים, במרפק היד ובכתפיים,
עייפות שנוחתת עלי באופן פתאומי - מנוחה קלה (10 דק) מעבירה את העייפות במהירות בה הגיעה.
פריחות שונות בחלקי הגוף(אמה, קרסול)  (בא והולך),
לחץ דם גבוהה לפעמי.

בדיקות הדם שביצעתי עד כה (וחורגות מערכי הייחוס):
C4 Complement 46 mg/dL
Neutrophils 70.3%
Antinuclear ab Possitive
ESR - 25MM/H
Anti B2GP1 Igg 18.8 U/mL
C-Reactive Prot. 21.3 Mg/L

מודה מראש על חוות דעתכם!
אלעד
ברור
22/07/08 20:15
13צפיות
אכן רצוי להשלים את הברור יל ידי ANTI DNA ANTI RO LA RNP SM CARDIOLIPIN  - בדיקת שתן וצילומי רנטגן של האזורים המעורבים
אבחון בקנדה
22/07/08 07:11
1צפיות
לפרופ' אלקיים שלום רב,
החלפתי איתך מספר מיילים בעבר על בדיקות ואבחון בקנדה. מצבי היה: כאבים עזים בכפות הרגליים, בייחוד במפרק המחבר את האצבעות לכף הרגל. כאבים חזקים בשורש פרק כף יד ימין, עד כדי אי אפשרות להפעיל את היד, להישען עליה, ואף חוסר אפשרות לכתוב בה. כל האיזורים האלה - חמים. כולל עייפות רבה כבר בשעות הערב המוקדמות. לפני שבועיים הראומטולוגית בדקה אותי וחשבה לכוון של דלקת פרקים.קיבלתי זריקה של 160 מ"ג פרדניזון, והתחלתי בטבליות MTX 10 מ"ג + פוליק אסיד פעם בשבוע, ונטילת טבליות סידן (1600 מ"ג) וויטמין די מדי יום, כנגד תופעות לוואי של התרופות. תוך יום יומיים הרגשתי הרבה יותר טוב, אך לאחר שבוע הכאבים והחום בשורש כף יד ימין מתחילים לחזור בהדרגה. צילומי רנטגן של 2 כפות הידיעם ושתי כפות הרגליים לא העלו דבר. כעת הרופאה הודיעה לי, כי בדיקות הדם טובות, למעט מימצאים המצביעים על דלקת קלה בגוף - הרופאה אינה יודעת את מקורה ואופיה. לאור מימצאים אלה היא כמעט בטוחה שאין המדובר בדלקת פרקים, אך אינה יודעת במה המדובר.
המימצאים -
שתן - בילירובין חיובי. דם - הכל בגדר הנורמה למעט: קריאטינין 109 (תוצאה זו קיימת הרבה שנים עקב עבר של אבנים בכליות), MCV - 78.3,
MCH - 25.9.  
ESR - 23
C3 COMPLEMENT - 1.56
C4 COMPLEMENT - 0.33
CRP - 14.60
RF - 23.4
CCP AD - 1/
DNAD - 8
TEST: HEPG NUCLEAR ANTIBODIES
NUCLEAR AB - NEGATIVE
אודה לחוות דעתך,
בברכה,
משה קמפנר
ויניפג, קנדה
כאבי מפרקים
22/07/08 20:13
1צפיות
התגובה הטובה לסטרואידים דווקא מרמזת על תהליך דלקתי- במקרים בהם בדיקות המעבדה די תקינות, הרושם הקליני הוא חשוב ביותר.
בכל מקרה אם הותחל טיפול בMTX אני מניחה שהרופאה כן התרשמה קלינית מדלקת מפרקים- כדאי לתת לתרופה קצת זמן לעבוד
משה מקנדה - תהיות נוספות
24/07/08 05:03
לפרופ' אלקיים, תודה על תשובתך.
לאור מה שכתבתי בהודעה הקודמת, האם את סבורה שעלי לעבור עוד בדיקות? לאושש/לשלול כוון ראומטולוגי ו/או תחומים אחרים?
לאור העובדה שהכאבים חוזרים למפרק של שורש כף היד, אך לא לכפות הרגליים - האם יכול להיות שמפרק שונים מגיבים בצורה שונה לקורטיזון? במידה וכן, מה אפשר לעשות כדי לשפר את הכאבים/נפיחות/רגישות/הגבלה בתנועה של היד? כעת יש מכת יתושים בקנדה, והרופאה אומרת כי חולי ארטיריטיס מגלים לעיתים רגישות לעקיצות - האם את יודעת על תופעה זו? האם קיימים בספרות מחקרים של קשר בין קור קיצוני (בחורף כאן מינוס 40 ...) לבין התפרצות דלקות מפרקים?

תודה,
מש, קנדה
כאבי שרירים ומפרקים
20/07/08 11:10
3צפיות
בוקר טוב פרופ' אלקיים!
בת 37  C.P מלידה (מתהלכת באופן עצמאי)
בחודשים האחרונים סובלת מספאזם מוגבר.
נבדקתי ע"י אורטופד מומחה +ניאורולוג
עושה פיזיוטרפיה על בסיס קבוע +דיקור סיני וצמחי מרפא.
אשמח להמלצתך גם לגבי כדור נגד כאבים (נרוסין כבר לא כ"כ משפיע)
הרבה תודה
כאבי שרירים
22/07/08 20:09
5צפיות
אולי כדאי לשקול טיפול במרפה שרירים כגון אלטרולט- מעבר לזה, קשה לתת המלצה ספציפית ללא בדיקה מעמיקה של המקרה
תודה רבה על התשובה ועוד שאלה...
22/07/08 20:18
1צפיות
האם אין זו תרופה נוגדת דיכאון?
והאם מותר בזמן טיפולי פוריות (IVF)?
שוב, המון תודה
כאבים בפרקים
19/07/08 22:30
2צפיות
שלום רב,
אני בן  26ומזה כמה חודשים אני סובל מכאבים בפרקים, בכפות הידים ובמפרק י הידיים, כאבי גב כתפיים וכן גם ברכיים בבוקר אני בקושי מצליח להתרומם מהמיטה, רופאת המשפחה שלחה אותי למיפוי  עצם ושם נכתב לי "מודגמת קליטה פתלוגית מוגברת ובולטת באספקט פרוקסימלי של קלויקולה שמאלית מתאים ל OSTEITIS CONDENSENS, שאלתי היא ממה דבר כזה יכול לנבוע, והאם ניתן לטיפול? אציין שאנני עושה ספורט כלל ועבודתי היא מול המחשב,
אשמח אם תוכל לענות לי
שבוע טוב
NLP EFT דימיון מודרך כהקלה וכפיתרון
20/07/08 21:14
12צפיות
כאבים פיזיים מקורם בתקיעויות נפשיות, חשיבתיות ומתת המודע שלנו. כלומר מחוויות שתת המודע שלנו ספג במשך השנים ואנחנו אפילו לא מודעים לכך. השינוי מתחיל בנו, בראש, בשינוי חשיבה, בשילוב עם טכניקות הפונות אל תת המודע. EFT עובד על קבלה עצמית, תוך כדי נגיעות במרידיאנים. ב TIMES TECHNIQUES המטופל בהיפנוזה קלה "מטייל" אל העבר ומשחרר רגשות שליליים והחלטות מגבילות. NLP עובד על אותן טכניקות הדמייה שמשנות התנהגות וחשיבה.

אני מטפלת בשיטות אילו, במקביל מאמנת כושר [פיזי] אישית, מאמינה גדולה בקשר בין תזונה, פעילות גופנית ו NLP.

לשאלות נוספות, הבהרות וודאי לטיפול אפשר לפנות אלי ישירות:
anatfeld@gmail.com
או לגלוש לאתר האינטרנט שלי ולקרוא עדויות של מטופלים, לקבל טיפים לחיים בריאים.
www.anatfeldman.com

בהצלחה !
כאבים
22/07/08 20:11
2צפיות
לא כדאי להתבסס על מיפוי העצמות כדי לקבוע אבחנה- התלןנות חשודות לתהליך דלקתי אך על מנת לאמתו ,צריך לערוך בדיקה על ידי ראמטולוג, בדיקות דם וצילומי אגן וע"ש
בכטרב ועוד
18/07/08 07:46
1צפיות
שלום

לפי הסימנים אני כנראה סובל מבכטרב (סקוראיליטיס + איריטיס).

בימים האחרונים יש לי כאבים באזור הצוואר וכתפיים, הכאב הוא יותר בתחתית הצוואר (בצד ומאחור) ומשפיע על אזור כתף ימנית (כאמרו הכאבים פחות בכתף עצמה ויותר בחלק הקרוב יותר למרכז הגוף מאחור, מתחת לצוואר).

שמתי לב שהכאבים מתחזקים בבוקר בזמן שאני יושב בשירותים. (האם זה בגלל תנוחת הישיבה ?)
כשאני מזיז את הראש לצדדים הכאב מתגבר, הרגשה כמו של מתיחה.

רציתי לדעת:
* האם יתכן כי הסימנים האלה נגרמים מה-בכטרב ?
* האם זה מצביע על החמרה במחלת הבכטרב ?
* היתכן כי מחלת הבכטרב מערבת גם תסמינים נוירולוגים ? יש לי בתדירות לא נמוכה, תחושות חולשה בגפיים, עייפות, חוסר יציבות, עצבנות (כוונה לא לעצבים באופי אלא שאני לא נינוח, כאילו מערכת העצבים מגורה באופן תמידי שגורם לי לחוסר שקט, אי יכול למצוא את מקומי וכו').

בשבוע האחרון היו לי מספר ימים של כאבים גם באזור האגן ומרכז הגוף מאחור (באזור הריאות) כמו דקירות ומתח, לא לקחתי כדורים פרט לאקמול פעם אחת, אך שמתי לב כי לרוב שינה בתנוחת עובר מעט מקלה על הכאבים - האם קשור ?

תודה על יעוץ והכוונה

(נ.ב. אני לא במעקב ראומטולוג מזה כ 8-9 שנים)
בכטרב
22/07/08 20:08
1צפיות
יש להניח שהסימפטומים שציינתי הם אכן חלק מן המחלה. מעורבות הצוואר לא נדירה בבכטרב ויתכן שהסימטומים החדשים מצביעים על החמרה כלשהי במחלה. לגבי התלונות הנאורולוגיות, על פי התאור, זה לא נראה לי קשור למחלה. אני כן חושבת שכדאי לחדש את המעקב הראומטולוגי
פורומים חדשים בתפוז אנשים
17/07/08 12:47

מתעניינים בפוליטיקה? מתפקדים לליכוד? בואו להפגין נוכחות ולדבר על כל נושאי המפלגה בפורום הליכוד

עולים לכיתה ז' ובא לכם לשתף בפחדים? לומדים בחטיבה ורוצים לדבר על הלימודים, החברים ומה שמסביב? פורום חטיבת הביניים הוא המקום עבורכם

על שתי משפחות - ישראלית ופלסטינית, המתעמתות עם המציאות הקשה של הקונפליקט דרך סיפור של ידידות אמיצה - פורום לסדרה הישראלית המרגשת  כוונות טובות

לאף אחד אין זכות לפגוע בך! הקשבה, ייעוץ ותמיכה בפורום אלימות במשפחה

נמאס לכם מהמשקפיים? ה"תכשיט" הזה על האף מטריד אתכם? חושבים על לנתח ורוצים מידע נוסף?
בפורום הסרת משקפים בלייזר תוכלו לקבל עיצות מד"ר דוד לנדאו, מנתח עיניים בכיר בהדסה ירושלים ובהדסה אופטימל - מכון הלייזר של הדסה להסרת משקפיים
מחלת פרקים כרונית
17/07/08 12:29
22צפיות
בביקורי אצל הראומטולוג לאחר שבדק אותי ציין שאני בתחילתה של מחלת פרקים כרונית ואז נתן לי מס' בדיקות ובדיקת דם מסויימת שמבוצעת רק דרך בלינסון. מה שלא מובן לי: -  הוא ציין שגם אם כל הבדיקות יהיו שליליות  זה לא אומר כלום.  אז אולי זה לא מדובר במחלת פרקים כרונית? איך ניתן לדעת שאכן מדובר במחלת פרקים כרונית?  - הוא רשם לי תרופה בשם פלאקוניל, ואמר לי לקחת 2 כדורים ביום כחודשיים ואז לרדת לכדור אחד.  החשש שלי שאולי מדובר בבעיה אחרת . בבדיקות דם רואים באמת דלקת . ואני סובלת מאז הלידה ( לפני כ- 6 חודשים) בכאבים בקרסוליים (תוך כדי הליכה) וקשיחות בפרקי האצבעות בכף היד .ובבוקר ובערב כאבים וקשיחות בכתפיים.אבל  הבעיה העיקרית היא חולשה קשה, לא יכולה לעמוד על הרגלים יותר מכמה דקות.      האם במידה ולא מדובר בדלקת פרקים כרונית, לקיחת תרופת פלאקוניל לא יכולה לעשות נזק?  אני מאוד חוששת לקחת את התרופה במיוחד שהבנתי שהיא מזיקה לעיניים.

תודה.
דלקת מפרקים
17/07/08 19:35
10צפיות
האבחנה של דלקת מפרקים הינה קלינית -על פי ההיסטוריה של החולה והבדיקה - על כן יש מקרים של דלקת מפרקים עם בדיקות דם תקינות אם כי זה מיעוט המקרים. פלאקניל היא תרופה קלה - אמנם מקובל לבצע בדיקת עיניים אך הסיכוי לפגיעה עינית קטן ביותר ואפשי כך שאם הראומטולוג סבור שיש מקום לטיפול בפלקניל, תקחי את התרופה
דרמטומיוזיטיס ותורשה
15/07/08 13:36
לבן זוגי התפרצה לראשונה לפני כחודשיים מחלת הדרמטומיוזיטיס. יש לנו ילד בן שלוש ואנחנו כיום בטיפולי פוריות לילד נוסף. האם זו מחלה תורשתית? האם יש סימנים מיוחדים שעלי לשים לב אליהם בבני בן ה-3 ? בחורף הנוכחי היתה לו פריחת יובש על הגוף, שהגיעה למצב שלא ניתן היה ללבוש לו בגדים מרוב רגישות וכאב. רק משחה עם סטרואידים ריפאה את הפריחה (רופא הילדים איבחן זאת כיובש שנוצר מהקור החורפי). האם היתה זו למעשה התפרצות של המחלה אצל הילד? ואם כן, כיצד ניתן למנוע אותה? יש לכך טיפולים?
האם ניתן לעשות ברירת עוברים במידה והמחלה תורשתית?
דרמטומיוזיוטיס
17/07/08 19:33
המחלה אינה תורשתית באופן שאת חושבת - הסיכוי שילדיך יחלו בדרמטומיוזיטיס קטן ביותר אם לא אפסי -הסירי דאגה מלבך בהיבט הזה-אין צורך בבדיקות מיוחדות לאיתו הבעיה. יש להניח שהפריחה לא קשורה לדרמטומיוזיטיס
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום