בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

ORENCIA
21/06/08 16:21
19צפיות
שלום, אני חולה ב-RA וזקוקה לORENCIA. רציתי לדעת האם ידוע על חולה RA בארץ המקבל תרופה זו (שאיננה רשומה עדיין במשרד הבריאות). תודה מראש,
אורנסיה
28/06/08 18:43
33צפיות
אני לא מכירה חולה שמטופל באורנסיה בארץ- יהיה צורך ביבוא אישי שה דרך הקופה באישור משרד הבריאו,
כאבים וגלולות
21/06/08 13:04
7צפיות
שלום רב,
אני בת 21, לפני מספר חודשים הופיעו אצלי כאבים בגב תחתון עם הקרנה לירך שמאל, תחושת כבדות בברך שמאל ונימול בשוק שמאל. בנוסף הופיעו מעט כאבי פרקים במפרקי הידיים ולעיתים מעט תחושת נימול בידיים. עברתי מספר בדיקות דם, התגלה אצלי ממצא חריג יחיד - חומצה פולית נמוכה ברמה קיצונית. כחודש אני נוטלת תוספים של ויטמין B12 וחומצה פולית, ובמקביל התחלתי התעמלות - פילאטיס. חל שיפור מסויים והכאבים פחתו.
לפני מספר ימים הכאבים חזרו, במקביל התחלתי ליטול גלולות למניעת הריון, מסוג מינס. האם ייתכן קשר בין הדברים? רופאת הנשים שלי אמרה לי לפני שהתחלתי ליטול אותן שאין קשר כי זה הורמונלי והכאבים עצביים. האם זה נכון או שעדיין יש סיכוי שזה קשור?
מה ניתן לעשות על מנת להקל על הכאבים? תחושות של זרמים חשמליים בירך, לעיתים מופחתים ולעיתים כואבים מאוד... (לרוב במנוחה - ישיבה, שכיבה - אך יכולים להופיע לעיתים גם תוך כדי הליכה, למשל). וגם - מעין תחושת "כבדות" ששוקעת על הברך.. והשוק נרדמת מפעם לפעם. מה אפשר לעשות? למה אני צריכה לשים לב?

תודה מראש.
כאבי גב
28/06/08 18:40
11צפיות
אכן לא נראה לי שכאבי הגב קשורים לגלולה אך כאבי מפרקים כן עשויים להיגרם על ידי הטיפול-במידה והבעיה הינה כאבי גב עם זרם רצוי להיבדק על ידי אוטרופד- לגבי כאבים מפרקים עש לערוך כמה בדיקו לאישור הקשר
פורומים חדשים בתפוז אנשים
19/06/08 15:35
הקהילות הרפואיות של מרכז רפואי הדסה יוצאות לדרך:

כולכם מוזמנים להתייעץ  עם ד"ר שאול ג'יימס, ראש מחלקת האסתטיקה בהדסה אופטימל תל אביב בנושא הסרת שיער בלייזר וכל המשתמע מכך בפורום הסרת שיער:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

עונת הקיץ שעומדת בפתח היא בדיוק הזמן לקבל טיפים בנושא עור הפנים. על כל שאלותיכם יענה ד"ר שאול ג'יימס, ראש תחום האסתטיקה בהדסה אופטימל ת"א בפורום רענון עור הפנים:

מתהפכים מצד לצד? לא מצליחים להירדם? יתכן ומדובר בבעיה רפואית. בפורום הפרעות שינה ונחירות תוכלו להתייעץ עם מומחה רפואת השינה בהדסה אופטימל. ד"ר נאש מייקל, אשר ייתן מענה לשאלות בנושא נחירות, שינה, נדודי שינה, דום נשימה וכד':

מי לא רוצה לדעת להכין אוכל טעים אך גם בריא? בפורום בישול בריא לקבל טיפים מהשף הרפואי ד"ר רני פולק, מנהל תחום סדנאות בישול גורמה בריאותיות בהדסה אופטימל

------

מדברים על זוכת העונה השלישית של כוכב נולד הבריטי שלהיטה "Bleeding Love" כבש את המצעדים בכל העולם , בפורום ליאונה לואיס
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

פורום לזמר והיוצר, בעל הלהיטים "הסוד שלי ממך", "שיר אהבה למוזה" ועוד - דנידין
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
כאבי פרקים המתחזקים לקראת ערב
18/06/08 17:44
14צפיות
הממצאים הם CRP 0.78 ו ESR 42 אך ראומטיד פקטור נורמלי. רופא המשפחה טוען שמדובר בפיברומלגיה אך למיטב הבנתי פיברומלגיה לא כרוכה בדלקתיות.

מצד שני, כך הבנתי, בדלקת מפרקים הכאבים הם דווקא בבוקר ואילו אצלי מדובר בכאבים המתחזקים ככל שיורד הערב משעה לשעה קצת יותר עד כדי חוסר יכולת לתפקד (הכאב הוא עצום בכל פעם שאני מתרוממת מישיבה לעמידה, בכל הרמת ידיים עד כדי חוסר אפשרות ללבוש חולצה או להרים משהו)  המצב היחיד בו לא כואב הוא מצב של מנוחה וחוסר תזוזה.  רופא המשפחה נתן לי אטופן שלא עוזר .
האם יתכן שמדובר בשחיקת הסחוסים? האם ממצאים כאלה מתאימים לתופעה? האם יתכן שתהליך כזה יתרחש בכל מקום כמעט בגוף? (הופיע בפתאומיות ונמשך כבר מספר חודשים ברציפות)

קשה לענות
21/06/08 12:47
4צפיות
כאבים המתגברים בסוף היום והמופיעים במנוחה אכן יותר טיפוסים לכאבים על רקע של שחיקה של הסחוס.הCRP מעט מוגבר ודווקא לא תומך בתהליך דלקתי. למעשה הבדיקה הגופנית חיונית על מנת לקבוע את האבחנה
מערכת הפורומים החדשה-עכשיו זה רשמי
17/06/08 12:56
אנו שמחים לבשר לכם כי מערכת הפורומים החדשה צפויה לעלות לאוויר באופן רשמי בשעות הקרובות.
המערכת החדשה תהפוך כבר היום לברירת המחדל, אולם אפשרות הכניסה למערכת הישנה לא תוסר עד שתושלם תקופת ההסתגלות.

אם אתם עדיין נתקלים בתקלות, באגים ובעיות, אתם לא לבד. אנחנו נמצאים כאן עבורכם באופן מתוגבר בפורום "הפורומים החדשים":
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

נשמח אם תמשיכו לדווח לנו על תקלות ובאגים, כדי שהצוות הטכני יוכל לטפל בהם במהירות וביעילות.

בהזדמנות זו אנו רוצים להודות מקרב לב לגולשים האכפתיים, שהעירו את עינינו, מצאו תקלות והציגו פתרונות יצירתיים,
תודה אישית לכל גולשי תפוז הנאמנים שהתקשרו למשרדים, שלחו מיילים, כתבו מסרים, צילמו מסכים ותרמו מזמנם כדי להשפיע וליצור מערכת נוחה וידידותית יותר.
יש לכם חלק גדול בהצלחתה ועיצובה של המערכת החדשה ואנו מודים לכם על האמון והסבלנות. הצעות ושיפורים נוספים יתקבלו בברכה, אנחנו לא בטוחים שנקבל הכל, אבל מבטיחים לשקול במלוא הרצינות.

שיהיה לכולנו בהצלחה שלכם, הנהלת הפורומים.

====================================================================

אירועי היום ב אנשים

נמאס לכם מדואר זבל? עו"ד נעמי אסיא מתמחה בקניין רוחני ודיני מחשבים, תתארח בפורום אינטרנט שיווק ופרסום, בין השעות 12:00-14:00
ותענה על שאלות הגולשים בנושא חוק האנטי ספאם החדש. כולכם מוזמנים!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

הערב ב-19:00 יתארח שי משיח, מטפל בשיטת פסיכודרמה - טיפול באמצעות דרמה ושילוב אומנויות בפורום שואלים את הקלפים וישיב לשאלות בתחום.
ניתן לשרשר לו שאלות כבר עכשיו:

בשעה 19:00 איתי פרל מארח את מיכל גבע וגיל לואיס בתוכניתו  "פרל  "jamבבלוגTV.
אתם מוזמנים לשרשר לאיתי ו לאורחים בקשות לשירים בשרשור התוכנית בפורום הרשמי:
קישור ישיר לתוכנית בבלוגטי.וי:http://he.blogtv.com/Shows/31652

ד"ר ארז מילר, פסיכולוג חינוכי מומחה, העובד עם תלמידים עם צרכים מיוחדים, בשירות הפסיכולוגי הציבורי ובקליניקות פרטיות,
יתארח בפורום הפרעות קשב ADHD בין השעות 21:00-22:00 וישיב לשאלות בנושא סיוע לילדים עם לקויות למידה או הפרעות קשב בבית ובבית ספר
הקליקו כאן:

ד"ר צביה בירמן, עובדת סוציאלית, המתמחה בטיפול בנשים גברים וזוגות בטיפולי פוריות,
תתארח בפורום תרומת ביציות החל משעה 21:00 ותשיב לשאלות בנושא המוכנות הנפשית לטיפולי פוריות בכלל ותרומת ביצית בפרט,
הרגשות והחששות המלווים את העניין, שאלות של הורים לילדים מתרומת ביצית.
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:
פיברומאלגיה
17/06/08 07:32
אובחנתי כסובלת מפיברומאלגיה 18/18 נק' כאב אובחנו, פניתי בלי קשר לתזונאית ואמש הביא לייעוץ גם נטוראפטית שאמרה לי דברים חדשים והייתי מעוניינת לשמוע דעה נוספת- לדבאיה אסור לאכול חלב בשום מצב שהוא, תירס, לחם קל או רגיל, תפוח אדמה, פלפל ירוק אין להימנע ממזונות אלה אלא בשום פנים ואופן שלא לאכול אותם ולהתחיל לאכול מש, קינואה, ויטמין E  B  C ואומגה 3 ולשתות חליטת תה צמחים בלבד. לדבריה אלה הדברים המקלים על הפיבר' ללא קשר לתזונה.

ברצוני לדעת האם באמת אין לאכול את המזונות האלה
תודה
דיאטה
17/06/08 20:11
2צפיות
יש אמונות לגבי שיטות דיאטה שונות- אם הדיאטה מאוזנת אפשר לנסות אותה אך הנושא אינו מבוסס מדעית
º
תודה רבה
17/06/08 20:19
ספורט מומלץ לחולי בכטרב (א.ס)?
17/06/08 01:02
3צפיות
שלום,
רציתי לברר איזה ספורט מומלץ במקרה של חולה במחלת א.ס ומאיזה כדאי מאד להמנע.
תודה רבה על העזרה.
ספורט
17/06/08 20:10
הספורט המומלץ ביותר הוא שחיה
שאלה בנושא בעיה ראומטולוגית
16/06/08 23:45
53צפיות
לרופא הפורום שלום רב,  
אני בת 44 ועקב חולשה וכאבים בשרירים ובפרקים (ואף קפיצות בשרירים) הופנתי לבדיקות מעבדה על ידי רופאה ראומטולוגית .
התוצאות החריגות העולות מדו"ח המעבדה הן כדלקמן:

המטולוגיה: 64ESR 1hour

וירולוגיה: cmv igG גדול מ- 250 - חיובי

אימונולוגיה: c.r.p 0.85

immunoglobulin G 1960

שאלתי אליך היא : על פי ממצאים אלו , מה יהיה כיוון ההבחנה , אני חוששת ממחלה מיאלגית , האם יש קשר בין התוצאות הללו לבין מחלות כמו טרשת נפוצה או ALS ?

הייתי מתייעצת עם הרופאה שלי ד"ר ויגלר אירנה שהיא אכן מצויינת אך לצערי הרב היא נמצאת בכנס באירופה , ובנתיים אני מצויה במצוקה רבה עקב חוסר הודאות .
אשמח לתשובתך בנושא

בדיקות מעבדה
17/06/08 20:09
16צפיות
בדיקות המעבדה אינן מכוונות כלל לכיוון נאורולוגי. לגבי אבחון מדוייקף תצרכי לחכות לדר ויגלר- תרגישי טוב !
התייעצות
16/06/08 19:53
3צפיות
שלום,
אני בת 32, בריאה בדרך כלל. לפני כחודש החלו כאבים עזים במפרק הירך ונימול ביד באותו הצד, בזמן הליכות ספורטיביות. לאחר כמה שבועות (בינתיים הפסקתי עם ההליכות) החלה חולשה קיצונית בגפיים ואחריה תחושת רדימות וחולשה כללית, עד כדי קושי לעמוד וללכת. לאחר כשבוע התחושה השתפרה אולם החלו כאבי פרקים (ברכיים, מרפקים, קרסוליים ואפילו אמצעות) ובצקות בברכיים.  ראומטולוג שהייתי אצלו אמר שכרגע אין סימנים לדלקת פרקים וצריך בינתיים לחכות ולראות אם התופעה עוברת, ולא רשם לי תרופות. הוא הסביר שוירוס יכול לגרום לסימפטומים כאלה ולהמשך אפילו חודשיים. מה הסיכוי שמדובר במחלת פרקים כרונית? ואם כן - מה המשמעות מבחינה תפקודית??
מאוד מאוד אודה לתשובה,
קצת לחוצה:)
חוות דעת
17/06/08 20:08
2צפיות
ההמלצת הראומטולוג סבירה בהחלט -אכן כדאי לחכות לפני שקובעים אבחנה. לגבי משמעות האבחנה, אני מציעה לחכות לקביעתה לפני דיון על השלכותיה האפשריות
מינון פרדיזון
16/06/08 18:22
3צפיות
האם מינון בשבוע של 2.5 מ"ג פרדיזון במשך חמישה ימים ו- 20 מ"ג ליומיים (בימים שני וחמישי) לנערה הסובלת מלופוס המתבטא בעייפות, כאב ראש, אורטיקריה עלול להזיק לאורך זמן לאור תופעות הלוואי של התרופה?
פרדניזון
17/06/08 20:06
3צפיות
המינון מוזר ביותר ולא מוכרת לי שיטת טיפול במינונים המצויינים. בס"כ אם עושים ממוצע שבוע ,מדובר במינונים סביב 7 מג ליום -
זה לא מינון גבוה במיוחד אך בכל מקרה היתי מתיעצת שוב לגבי שיטת הטיפול
כאבי ברכיים
15/06/08 16:52
3צפיות
אני בת 23. סובלת כ- 5 שנים מכאבים בשתי הברכיים. האבחון שקיבלתי מאורטופדים הוא שחיקת הסחוס ושעלי לחזק את השרירים ולעשות פיזיותרפיה. פיזיותרפיה רק החמירה את המצב. הכאבים באים בריצה, הליכה מאומצת, טיפוס, עלייה במדרגות ואחרי יום של הרבה עמידה על הרגליים. לאחרונה הייתי שוב אצל אורטופד ששלח אותי לצילום רנטגן בו לא התגלתה דלקת או משהו אחר. אני עושה יוגה באופן קבוע והיוגה אכן מאוד חיזקה את השרירים והקלה על הכאבים אך הם עדיין באים במאמץ.
אני בריאה באופן כללי אך התחלתי לברר על פיברולוגיה ואני שואלת את עצמי אם יש קשר ביני לבין התסמונת.אני סובלת בצורה חלקית מבעיות בקיבה, כאבי ראש, תשישות ועייפות אך אני תוהה אם זה קשור אחד לשני. מהם לדעתך הצעדים הבאים שעלי לעשות על מנת לאבחן את מה שיש לי?
תודה רבה
הצעד הבא
17/06/08 20:02
הצד הבא הוא לפנות לחוות דעת ראומטולוגית
קונצרט - קיבלתי הזמנה במייל
15/06/08 16:18
1צפיות
חברים יקרים!

אנא סמנו ביומן ובעיקר - בואו.
זה עומד להיות קונצרט נהדר של נגנים יקרים ובמחיר שווה לכל נפש ובכך - גם יהווה תמיכה במכון הראומטולוגי שלנו.
נסו גם להביא עמכם חברים וקרובים, ולהפיץ את המסר באימייל ובע"פ לאלה היקרים לכם.
ובעיקר ---- הצטרפו אלינו.

שלכם בתודה וציפייה

דני

----- Original Message -----
From: Dan Caspi  

קונצרט התרמה חגיגי

התזמורת הסימפונית הבין-דורית

מוצ"ש, 21 ביוני 2008 בשעה 21:30              

גיא פדר- מנצח                                      ליאור איתן – חלילן

בתוכנית יצירות מאת מוצרט, יוסף חממי, ויולדי, שוברט ואופנבך

במעמד כבוד שר הבריאות, מר יעקב בן יזרי

דמי כניסה: 50 ₪.  תרומות נוספות תתקבלנה  בברכה

הזמנת כרטיסים מראש בטלפון 052-8259800

ההכנסות מהקונצרט מוקדשות לרכישת ציוד רפואי עבור
המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי, תל אביב

תולדות ותודות המכון הראומטולוגי – פרופ' דן כספי

באדיבות עיריית תל אביב-יפו
מרכז המוסיקה ע"ש ג'ניס ופיליפ ג' לוין

רח' שארית ישראל 10, יפו

1. חיסון 2. המלצה
15/06/08 16:03
14צפיות
מתנצל מראש אם השאלות לא רלוונטיות לפורום, אנא מחקו אם לא רלוונטי.

1. האם חיסון נגד סרטן צוואר הרחם מומלץ לכל הנשים ?
האם גם לאישה המקיימת יחסים רק עם פרטנר אחד במשך שנים, יש טעם לקבל את החיסון ?
(למשל, אם יש אפשרות שהמחלה תהיה רדומה אצל הגבר, ועלולה לעבור אליה בעתיד,
או שהמחלה רדומה אצלה, ועשוייה להתעורר בעתיד)

שאלה נוספת בנושא אחר לגמרי :

2. אשמח לקבל המלצה לרופא אורתופד טוב באיזור המרכז,
   דרך קופת חולים כללית (ביטוח מושלם) - בעיות גב לאדם צעיר (25 - 30).
(כאבי גב תחתון בעת עמידה ממושכת, כאבים שונים במקומות שונים לעיתים וכו')

חיסון
17/06/08 20:01
2צפיות
ההמלצה היא לתת חיסון לכל אישה עד גיל 26 - פרטר אחד במשך שנים אכן מקטין משמעותית את הסכויים לחלות .
אנו לא נותנים המלצות שמיות בפורום . תוכלי לפנות למרפאה אורטופדית באיכילוב
סטרואידים ו NSAID
15/06/08 13:45
בהמשך לשאלה של שריתה

אני (עם RA) מנסה לרדת במינון הפרדניזון. ירדתי בכמות זניחה. כשאני מסתייעת בתוספי מזון (לא נכנס לזה כי טרם נוכחתי בהצלחתם).
לא שיניתי את שאר התרופות. כולל תרופות להורדת לחץ דם.
חזרו לי כאבים ברגל. לא בטוח שהם כאבי RA.
בדיקות הדם תקינות.

הכאבים לא נעימים אבל כמה שבועות הם "רק" ברגל אחת.
ז"א שאין החמרה מעבר להחמרה הראשונית.

משכחי כאבים - לא כ"כ עוזרים.
אמש ניסיתי לקחת ארביטרן 100 מ"ג בשחרור מושהה וההשפעה היתה מצויינת.

מה דעתך, אם כך, על נטילת NSAID מדי פעם כשלוקחים פרדניזון יום-יום?

תודה רבה רבה.

NSAIDS
17/06/08 19:59
1צפיות
אפשר להיעזר בNSAIDS אך רק מידי פעם - לא כדאי ליצור מצב של שילוב מתמיד של פרדניזון וNSAIDS -במצב כזה, רצוי להעלות מעט את הפרדניזון ולנסות תרופות נוספות לRA
הורדת מינון אנברל
15/06/08 10:08
29צפיות
שלום רב !!
אני חולה ב RA כ- 12 שנים.
לאחר שינוים בכתפיים וידיים התחלתי  לקבל  אנברל  25     פעמיים בשבוע.
לאחר זמן קצר  הפסקתי לסבול מכאבים וחשתי בשיפור ניכר בתנועת הכתפיים והידיים.
ירדתי למינון של פעם אחת בשבוע ועדין אני לא סובל מכאבים.
שאלותיי הם:
א)  האם כדי לי לנסות ולרדת עוד במינון.
ב)  האם  יש תרחישים עתידיים עקב השימוש בתרופה.
ג) ברצוני לנסוע להודו , האם זה כדאי ואם יש דרך לקחת תרופה שזקוקה לקירור.
אני קורא בפורם לאורך הרבה שנים , ומודה לך על  הזמן ,תשומת הלב והעזרה שאת נותנת לחולים.  
תודה
אנברל
17/06/08 19:57
8צפיות
אני לא ממליצה לרדת מתחת למנון של 25 מג פעם בשבוע - אם את בהפוגה זמן כה רב, ההטבה צפויה להימשך- לגבי הנסיעה להודו, תצטרכי להתאגן עם ציידנית קטנה השומרת על קירור. תבקשי מהראומטולוג מכתב המפרט את הצורך בזריקות על מנת שלא יתעוררו בעיות בשדות התעופה השונים
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום