לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

חום גבוה המלווה ברעידות כל כחודש ..
03/01/09 12:52
2צפיות
בקשה עבור חברה, ..לא בטוחה שקשור לראומטולוגיה
בחורה כבת 45, ספורטאית, חוטפת כל תקופה (כחודש)חום גבוה כ29 צעלות המלווה לעיתים ברעידות ל24 שעות,
ואז עובר כלא היה..
רופאים מן המניין (רופאי משפחה), לא יודעים מה זה. בדיקות הדם הרגילות, לא מראות משהו חריג..
אשמח לשמוע עצתך
תודה
º
יש קשר למחזור החודשי?
04/01/09 17:20
º
ממש לא..משהו בלתי מוסבר..יש לך רעיון?
04/01/09 18:38
1צפיות
חום בצורה מחזורית
05/01/09 15:28
הממצא מחייב ברור פנימי - זה עשוי להיות קשור לתחום הראומטולוגי עם אבחנות כגון FMF או לופוס אך זה גם יכול להיות על רקע מחלות פנימיות אחרות
עליה לפנות לרופא המשפחה ולהתחיל בברור מקיף
º
תודה לך- אמסור לך
06/01/09 19:34
שלום פרופ אלקיים
01/01/09 18:08
1צפיות
שלחתי לך מסר דרך המערכת פה בתפוז ואודה מאד לתשובתך
בתודה,
אפרת
פורומים חדשים בתפוז אנשים
01/01/09 17:52

דרושים:

מנהל/ת לפורום רייקי:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F... |סלינק|
מנהל/ת לפורום ניקלודיאון ובובספוג:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
מנהל/ת לפורום המירוץ למיליון:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

-----------------------------------

פורום אוניברסיטת תל אביב נפתח! מתכננים להרשם? כבר רשומים? בואו להעזר, לקטר ולחלוק חוויות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

הסיפור שכובש את עולם הספרות והקולנוע בסערה מגיע גם לתפוז. פורום דמדומים מזמין אתכם לחוויה מצמררת חושים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

מכורים לאלכוהול? נמצאים בתהליכי גמילה משוקולד? בואו לקבל תמיכה, סיוע וחיזוק בפורום התמכרויות וגמילה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

רוצים לגלות מי ינצח בקרב האימתנים בין עולם ההיפ הופ לעולם המחול הקלאסי והמודרני? הכנסו בצעד קל לפורום מלחמת העולמות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

המצב הביטחוני כופה עלינו להתמודד עם הורות מסוג אחר: התמודדות עם פחדים, חרדות ופחד ממוות! פורום הורות בצל הקאסם הוא בית לכל הורי עוטף עזה -  אי של שפיות בסיטואציה הזוייה

רוצים לסייע לתושבי הדרום? לארח משפחות למספר ימים בביתכם? פורום משפחות למען תושבי הדרום מזמין אתכם לפתוח את הלב ולהקל על המשפחות, ולו במעט, בשעה קשה זו
כאבי ראש ולסת
01/01/09 14:33
141צפיות
בת 29 ברקע לופוס עקב כאבים עזים בראש ובלסת הופניתי ל mri להלן  והפענוח

תהודה מגנטית למוח , הודגמה מערכת חדרים סימטרית ותקינה כולל חדר רביעי
חריצים וציסרטנות תקינות.
לציין באונה השמאלית של הצרבלום הודגמה ונוס אנגיומה קטנה ללא דמום.
אין עדות למוקדים פתלוגים בחומר הלבן , אין עדות להאדרה פתלוגית לאחר הזרקת גדוליניום
בסדרת דיפוזיה ללא עדות לאוטם או לדמום.

סיכום- ונוס אנגיומה קטנה בצרבלום משמאל.

אני סובלת מכאבים חזקים בראש של לחץ חזק וגם בלסת בצדדים אינני יכולה לפתוח את הפה עקב כאבים עזים באזור הלסת.
לפעמים ישנה הרגשה שאני עומדת ליפול ,הכאבים בעיקר הם כאבים של לחץ תופסני חזק.
אשמח אם תוכל לפרש לי את הבדיקה ,.
האם יש קשר למחלת הלופוס שברקע.
אני כבר לא יכולה לסבול את הכאבים החזקים מה עליי לעשות .?
אני צריכה לגשת לניורוג בשבוע הבא,  האם לדעתך אצטרך לעבור ניתוח, ובכך הכאבים יחלפו?
תודה רבה לך
כאבים בלסתות
05/01/09 15:27
52צפיות
הרושם הוא שמדובר באבים במפרקי הלסתות- זה עשוי להיות קשור ללופוס. בדעקת MRI נראית תקינה ואינה מסבירה את התלונות
כדאי להתחיעץ עם מומחה לפה ולסת וראומטולוג
כאבי גב תחתון-אגן
31/12/08 14:30
23צפיות
מיום שבת יש לי כאבים בגב תחתון אגן
הכאבים הם רוחביים ולא על ציר עמוד השדרה
קשה לי להסתובב מצד לצד במיטה , לקום משכיבה לעמידה ולהפך .
קיבלתי מהרופא כדורים של איבופן 400 , 3פעמים ביום ומשחה לחימום הגב
הדבר לא עזר ואתמול קיבלתי זריקה
יש הקלה מסוימת אך עדין קשה לי לקום או להסתובב במיטה
מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאב ? האם רק חימום האזור ומנוחה יעשו את העבודה ?
אני כבר 4 ימים נחה בבית ואין הקלה
יש לציין כי האזור נתפס לי במקלחת , לא עשיתי תנועה חדה .
אני אחרי לידה (לפני 7 חודשים) וקיבלתי אפידורל

אשמח לעזרה או הכוונה בנושא
תודה
כאבי גב תחתון
31/12/08 22:48
5צפיות
מדובר בכאב גב תחתון חריף ותריך להמשיך במה שהותחל- משככי כאבים אנטי דלקתיים , חימום מקומי והתיעצות עם אוטרופד
תודה
01/01/09 11:27
4צפיות
באמת היום (יומיים אחרי הזריקה)
יש שיפור משמעותי אבל עדין יש כאבים כאשר משנה תנוחה משכיבה לישיבה ועמידה
אקבע בהקדם תור לאורטופד
תודה רבה !!
זה בסוף עובר
03/01/09 13:50
5צפיות
לא לדאוג יותר מדי
פרופסור דן כספי
30/12/08 20:17
235צפיות
מעונין בטלפון  של הקליניקה הפרטית של  פרופ דן כספי
º
ניסית ב 144?
31/12/08 12:05
28צפיות
החלמה ממחלות אוטואימוניות. יש כזה דבר?
30/12/08 12:25
6צפיות
לדעתי כן.
למרות שאמרו לי ש RA גרוע מחתונה קתולית.

להערכתי, שילוב התרופות שקיבלתי - סילק את סימני המחלה (לא שאין בעיות רפואיות נוספות).
נכון להיום, אני בתהליכי "גמילה".
יורדת (לאט מאוד ובזהירות ובניגוד להמלצות הרופא שלי) מהתרופות (שלכולן יש גם תופעות לוואי בלתי רצויות).
בשלב זה, אני לא מרגישה שינוי.
גם בדיקות הדם טובות (הן היו גם עם המינון הגבוה של התרופות).

אני יודעת שאם יהיה צורך - אחזור למינון המלא של התרופות.

אני עושה כל מיני דברים נוספים התומכים בהורדת תרופות (אין לי סמכות / הסמכה / הוכחות חותכות ליעילותם).

אני מחפשת אנשים שיצאו ממחלות אוטואימוניות ולא לוקחים תרופות.

אשמח לכל תגובה.

דלת

º
בהצלחה!
30/12/08 20:03
4צפיות
תודה, פרופ' אלקיים. את מכירה מי שהחלימו מ RA
31/12/08 12:04
2צפיות
או ממחלות אוטואימוניות אחרות כך שאינם נזקקים לתרופותיהן?

אם לא יודעים למה הן באות אולי הן גם הולכות...
הן הולכות כשהחולים הולכים
31/12/08 15:47
1צפיות
בדרך כל בשר... לא בטוח שאיחול ההצלחה היה חף מציניות.
גימבה - אולי את צודקת ואולי לא
31/12/08 17:52
1צפיות
בקשר לציניות.
אני נותנת לפרופ' אלקיים את הקרדיט שהיא אינה צינית גם אם היא נאמנה למה שלמדה ברפואה המקובלת. רופא טוב לא יכול להיות ציני למצוקות פציינט.

אני נוטה לחשוב, על סמך ניסיוני במקרה הפרטי שלי, שהמחלות האימוניות כואבות אבל לא ממיתות. פיזית.
איני בטוחה שאני צודקת. אני פשוט לא יודעת מספיק.
כמה שאני לומדת יותר אני מגלה (surprise, surprise) שאני יודעת פחות.

מה שהכי מפחיד אותי בתרופות נגד RA זה שהן משבשות (איני יודעת איך ועד כמה) את מערכת החיסון וזו הסיבה שאני מנסה להגמל.

אני חושבת שנכון לשלב במידת הצורך וההתאמה למקרה ועם ביקורת מתמדת, שיטות שעובדות. קונבנציונליות ואחרות.

יתכן, שכשאנחנו שותפים לאופן הטיפול (החלטה ועשייה) אנחנו מקדמים את ההבראה.
יש דבר כזה חשיבה תורמת.
ולא, אני ממש לא "ניו אייג'ית" אבל ברור שחשיבה "אני יכול לעשות" מעודדת יותר מ"אין ביכולתי לעשות דבר ואני תלוי במישהו אחר, רופא למשל".
קיראי את הפוסט על עקיצות הדבורים.
וראי מה קורה לילדות שמדקלמות "אני לא מבינה חשבון" בלי לנסות להבין.

מעשית: למה המחלה בהפוגה ומי יודע אם ההפוגה תימשך יום? שבוע? חודש? שנה? שנתיים? עשר שנים?
אם היא בהפוגה שנתיים - היא יכולה לבוא אלי כמו לכל אחד אחר.
גם אלי היא הגיעה פעם ראשונה בהפתעה.
אז מה, כולם יקחו תרופות למניעה? כל הזמן? למה, כי הן ב"סל"?

מספר הבהרות
31/12/08 19:05
1צפיות
א. בקשר לציניות - אנחנו כנראה לא מכירות את אותם הרופאים (ראומטולוגים), את מוזמנת להגיע
   לרופאה שלי היא כבר תיתן לך מנה של ציניות ישר לפנים (וזה אגב משותף לרוב הראומטולוגים שיצא לי לפגוש).
ב. מחלות אוטואימוניות כואבות ולא ממיתות? אפשר לחשוב שנתקע לאנשים קוץ באצבע וזה טיפה מייסר אותם.
    יש אנשים פחות ברי מזל שאצלם המחלה האוטואימונית (מחלות רבות ומגוונות) ממררת להם את החיים, שכבר לא ברור
    מה עדיף: להמשיך לחיות או למות.
ג. את כותבת שאינך יודעת את איך ועד כמה התרופות ל-RA משבשות את המערכת החיסונית, אולם את מנסה ל"היגמל" מהן בכל זאת.
   איך אפשר לפחד ממשהו, לבקר באופן מתמיד או להיות שותף לאופן הטיפול - כאשר חסרה ידיעה בסיסית כל כך בנוגע לאופי הטיפול אותו את מקבלת?
ד. חשיבה תורמת? ברפואה החשיבה התורמת היחידה היא החשיבה של הרופאים. רפואה זה לא דמוקרטיה אלא היררכיה ברורה והחולה
   יכול להשאיר את החשיבה (טובה ככל שתהייה) מחוץ לחדר הרופא.
ה.הפוגות?  אני מכירה את המילה רק מפורומים ומאמרים שקראתי עוד לא חווויתי הפוגה אמיתית וארוכה.
ו. תרופות ב"סל" - למרות חסרונותיהן של רוב התרופות ואחוזי ההצלחה העלובים, אנחנו צריכים להגיד תודה שהן ב"סל",
  תארי לך שבנוסף לכל היינו צריכים גם לקבץ נדבות?

ונסיים בנימה "ניו אייג'ית" - נקווה שהגלגול הבא יהיה קצת יותר מוצלח מהנוכחי, בהצלחה!
תגובותי
01/01/09 12:17
1צפיות
א. אני המצאתי את הציניות וזו התכונה שאחרים הכי פחות אוהבים אצלי. אולי זו הסיבה שבחרתי לא ללמוד רפואה.
ב. הייתי במצב של חוסר יכולת להזיז את כל אברי מקטנה עד גדול בגלל כאבים. בכיתי, קיטרתי, קיללתי - אבל האמנתי שלרפואה יש פתרון. לא רציתי למות. רציתי שהכאבים והנוקשות ימותו...
ג. לגבי הידיעה הבסיסית: כבר יש לי.  4 שנים של למידה אינטנסיבית יכניסו גם ל"בּוֹק-מושלם" קצת ידע. אני תאבת ידע בכלל,  בפרט בכל הנוגע לבריאותי.  לולא ידעתי משהו על התרופות - לא הייתי מנסה להגמל.
ד. אני מסכימה לגבי ההררכיה הברורה אבל איני מסכימה להתבטל.
אני יודעת (הרבה) פחות מהרופא, בוודאי אם הוא מומחה אבל אני לא אפס. מה שאני בהחלט יודעת יותר טוב מכל רופא הוא מה בדיוק אני מרגישה, היכן בגופי, ואם כאב אחד דומה לאחר.
ה. איני יודעת מה המחלה שלך (בטח כתבת אבל שכחתי. שלא כמו פרופ' אלקיים - לי אין כאן אחריות מקצועית) ואיני יודעת מדוע אני זכיתי בהפוגה (תרגעי,    יש לי כאבים ממקורות אחרים...). אולי בגלל שהייתי אדוקה הרבה שנים בהיצמדות לתרופות ואולי בגלל שהמחלה כמו שלא יודעים איך ולמה מגיעה - לא יודעים למה היא מתפוגגת. אדם זה דבר מורכב ואין האחת דומה לשני.
ו. מכיוון שעשרות שנים שילמתי ביטוח רפואי מבלי להזדקק לו, אני חוטאת ב"קבלת הסל כמובן מאליו".
מה שבטוח: הביטוח הרפואי בארץ, במיוחד אם יש לך משלימים, טוב יותר מאשר במדינות אחרות (אני פעילה קצת בפורום בינ"ל בנושא רפואי אחר). אני חושבת שגם (כעת אני חוטאת ב"חטא ההכללה") הרופאים רובם כאן יותר טובים. גם כאלה שאינם מוכנים לשמוע על רפואה משלימה.

מאחר שאינני מאמינה בגלגול הבא - אני מנסה להיטיב עם עצמי וסביבתי, ככל האפשר - כבר בגלגול הזה.

שנה (למיניינם) טובה.
תגובה לגימבה וד שם בדוי
03/01/09 08:53
1צפיות
קראתי את הדו שיח ביניכן..:) ואני מבקשת להגיב אם אפשר. גם אני חליתי במחלה אוטואמונית, שונה ממה שרשום כאן, אך לא נעימה כמו תמיד.המחלות מהסוג הזה הן כרוניות, לכן אי אפשר להפטר מהן לתמיד אבל יש אנשים שהם רדומות אצלן לתקופות, יש כאלה שהן באות והולכות,ויש כאלה שיש להם אפיזודה אחת ארוכה ואז נעלמות, אבל לא אומר שנעלמו מהגוף.
אבל בין זה לבין להגיד שמתים מהן...זה קצת מוגזם לא?
גם משפעת שלא מטופלת כראוי אפשר לעבור לעולם הבא לא?? :)
אני , אישית, מטופלת בשני סוגי כדורים מנסיון אני דוגלת ברפואה הקונבנציונלית. עם עליות וירידות מבוקרות של המחלה, וזה מה יש...
אגב, ציניות תמיד טובה לבריאות...
שבת שקלום ושקטה.
ל-OK...
03/01/09 12:30
1צפיות
כשכתבתי שהמחלות הולכות כשהחולים הולכים לא התכוונתי שהם הולכים
מהמחלה עצמה אלא באופן כללי (מוות נשיקה, תאונת דרכים או סתם טיל באמצע החיים).
באותה מידה שאחוז קטן מחולי השפעת אכן מסתבכים ונפטרים כך אחוז קטן מחולים אוטואימוניים
נפטרים, שמעתי על כמה כאלה שנפטרו (מעורבות של מוח).
בנוגע לציניות את צודקת, התשובה הראשונית שלי לדלת הייתה משום שראיתי שהיא מפתחת
ציפיות שווא מאיחול ההצלחה. לראייה - הפרופסור לא הביאה דוגמאות לחולים כאלה
שהבריאו (אולי היא עוד תביא).

שבת שלום.
גימבה יקרה
03/01/09 12:46
1צפיות
טוב אז זה בסדר..:) אני מקווה שהבחורה הנוספת מבינה את העניין. אני ארבע שנים עם מחלה אוטואמונית, חיים עם זה, זה לא סוף העולם אם היא מטופלת..ואפילו..יודעים להעריך את החיים בצורה טובה יותר...
אם יורשה לי לשאול..מה האוטואמונית שלך?? את יכולה לענות לי במסר פרטי...ביי
אין לי בעייה לענות גם כאן
03/01/09 13:57
1צפיות
סה"כ לא גנבתי אותן , יש לי לופוס ודלקת מפרקים.
ודאי ודאי
04/01/09 17:05
1צפיות
כל דיון שמוסיף ולו שבריר פיסת מידע - מועיל לעניות דעתי הדלה מאוד.
עד שלא יוכח אצלי (אני חוזרת ומדגישה: אצלי. אין לי שום אחריות על טיפול באדם אחר) אחרת - אני מאמינה שאני בהפוגה מהמחלה (שוב, לא שאין לי או לעמישראל צרות אחרות) ואני מבקשת לא לקלקל לי את האשלייה שההפוגה היא לנצח.
והיה ואתבדה והיא תחליט להתפרץ שוב - אזהה אותה מהר יותר ממה שזיהו אותה כשאובחנתי לפני (גמאני) 4 שנים. לכן אינני מפחדת מפניה.
לגבי הערכת החיים - זה תלוי. אני מעריכה חיים בלי כאבים. אני מאמינה שהעדר כאבים ותופעות לוואי אחרות - זה גם מאריך חיים.
הפרופסור עדיין לא הביאה דוגמאות לחולים כאלה
04/01/09 17:19
רק כי היא זהירה ואחראית ולא תתן לנו להאמין במימצאים שאין להם הוכחות מדעיות מקובלות. לא מפני שאינה מכירה חולים שהבריאו.

אין מצב ש 100% מהחולים מצבם אינו משתפר. אם זה היה המצב רופאים רבים היו מחפשים, מן הסתם, תעסוקה אחרת.
הסקאלה שבין שיפור חלקי להבראה מוחלטת - גי גדולה.
לא צריך להדחף. יש מקום לכווווווווווווווווווווולן (האם באמת הרוב נשים?)

אני מסכימה שהבראתי - או שאני בהפוגה, הודות לתרופות.
ללא התרופות הייתי באמת נמוגה אל עולם של כאבים.

אני כ"כ מאמינה ברפואה הקונבנציונלית - שאני חושבת שהיא הצליחה איתי. מעבר למקובל.
לכמה זמן?
אין לי תשובה.
בינתיים טפו-טפו-טפו  אני כבר חודשים רבים ללא סימפטומים.

במסגרת הסימנים (הבודדים יחסית לגילי המופלג) להיותי בגירה / מבוגרת / אדם אחראי - אני לוקחת אחריות למעשי וגם על הציפיות שלי...
אלו שעל הכריות וגם אלה הנוגעות בעינייני בריאות.
אני מסרבת (זכותי, לא?) לקבל כאקסיומה את המשפט שאמר לי רופא: RA גרוע מחתונה קתולית.
לגבי הציניות: סליחה על היוהרה אבל סביבתי טוענית שאני האמ-אמא של ממציאיה.

באיחולים לשנה בריאה יותר.
אולי תפטרי את הרופא ..:)
04/01/09 18:45
1צפיות
אולי תפטרי את הרופא שאמר לך שזה יותר גרוע מחתונה קטולית...:)
ואת בטח יודעת שחלק גדול מההחלנה או הפסיכולוגיה של ההחלמה קשורה ברופא המטפל ובאמון שאת נותנת לו..
גם לדעתי במחלות אוטואמוניות כאלה אי אפשר לברוח מהתרופות הקונבנציונליות. אפשר לנסות תוספת אבל בטח לא על חשבון.
ושוב- ציניות הכי טובה לבריאות..:)
לא חושבת שהבנתי אותך..
04/01/09 21:48
את רוצה דוגמאות לחולים שנמצאים בהפוגה ארוכה או כאלה
שהבריאו (קרי לא יהיו חולים יותר בחיים שלהם במחלה הספציפית שממנה הבריאו)?
הפוגה ובריאות הם דברים שונים, הפוגה זה משהו זמני (יכולה להיות ארוכה) ובריאות
זה מה שהיה לנו לפני שקיבלנו הגדרה של חולים כרוניים.
אני בטוחה שפרופסור אלקיים הייתה שמחה לבשר לנו שנמצאו חולים כרוניים במחלות
שלנו שהבריאו (ולא נמצאים בהפוגה).
את רוצה להיות בריאה או לפחות להתקרב לזה? יש מחקר ניסיוני בהשתלת מח עצם,
קיבלתי המלצות של מומחים להשתלת מח עצם, רק שמבחינה ראומטולוגית הדבר הוא ניסיוני
וגם מסתבר לא "משתלם" (מעמידים את המחלה עצמה מול הסכנות שבתהליך).
תעשי סבב של המטולוגים וספרי להם שאת לא רוצה "חתונה קתולית", תגייסי 150,000 ש"ח
ושיהיה המון בהצלחה!
בנוגע לציניות, לא נראה לי שהייתי שורדת 13 שנים בעסק הזה בלי קורטוב של ציניות,
אבל ממש לא אכפת לי להעניק לך את הציניות.
חולים בהפוגה הם, לדעתי, מי שהבריא לפחות
04/01/09 22:13
1צפיות
לתקופת ההפוגה. לא?
OK
עניין של סמנטיקה.
בודאי שאני רוצה דוגמאות לחולים שהבריאו.
חולים שנמצאים בהפוגה ארוכה זה גם לא רע...

שוב: הציניות לא תמנע ממני להיות אופטימית (עד שיוכח כי טעיתי).
למעשה, אני מרגישה כעת בריאה מכדי לחשוב על השתלת מח עצם.
מה גם שהתהליך נסיוני.
אם אחשוב שזה מתאים לי ארצה לדעת קצת יותר על הסיכויים...
וגם על הסבל בצפוי אולי כחלק מהתהליך...
אני רוצה להיות בריאה לא בגלל ההצלחה אלא בשביל לא לסבול.

מודה על ההכתרה...
בהנחה שני יותר מבוגרת ויותר מכוערת אומר: Age before beauty

אפשר להחלים ממחלות אוטואימוניות.
31/12/08 15:55
2צפיות

שלום,שמי אמיתי סמואילוף וברצוני לחלוק איתכם חוויה מדהימה של בריאות ואושר :

הכל התחיל כחצי שנה אחרי שחרורי מצה"ל וחליתי במחלה קשה של דלקת זיהומית בשרירים, "מיאוזיטיס".
באותה עת טיילתי בחו"ל ולכן היה עלי לחזור בדחיפות לאשפוז בארץ לאחר שהורדתי ממשקלי 13 ק"ג  ולאחר חולשה איומה וחוסר אונים לגבי מצבי.
במשך 6 שנים טופלתי בתרופות כגון סטרואידים ואימורן. לאורך כל השנים ניסיתי לרדת במינונים ולהבריא מהמחלה- ללא הצלחה!!! למראית עין כמעט ולא היו תופעות לוואי והתרופות העלימו את החולשה, אך היום אני יודע שלמעשה הם טיפלו בסימפטומים ולא במחלה.
נזקי התרופות מופיעים לרוב לאחר כמה שנים, אחרי 5 שנים התחלתי לעיתים להשתעל שיעולים דמיים, הצואה הייתה דמית, נפיחות בכל הגוף ומי יודע מה חיכה לי מעבר לפינה? החלטתי לקחת את בריאותי בסדר עדיפות ראשון לאחר שהפנמתי את העובדה שהמחלה מפריעה לי לכל מהלך חיי והחלטתי לעשות הכול בשביל להבריא.
לפני שנה התחלתי בהפחתה הדרגתית של תרופות ולפני 5 חודשים הפסקתי לחלוטין את צריכתם.
במקביל, לאחר המלצות מרובות הגעתי אל אלון גמליאלי והתחלתי טיפול מסיבי באפיתרפיה (עקיצות דבורים).
במשך תקופה של 4 חודשים במהלך שנה זו מצבי הלך והורע לאור הנסיבות שהגוף היה מכור לתרופות במשך שנים מספר. מכל הצדדים(כולל מצד הרופאים הקונבנציונאליים) לחצו עלי לחזור לדרך ה"ישרה" של לקיחת תרופות, שאם לא אני במצב סיכון חיי ובמצב של גרימת נזקים בלתי הפיכים לגופי.
אתמול, הצלחתי לשחות 10 ברכות ובערב יצאתי לרקוד- אין יותר כיווצים, עייפות וחולשה. אני נקי!!! בלי תרופות 5 חודשים. עדיין עוקץ את עצמי, אך בתהליך של הפחתה.
מישהו אמר לי פעם: אבא עשיר נותן כסף לילדיו, הילדים הופכים להיות עצלנים. אפשר להקביל אמרה זו.
עם התרופות הסינטטיות שבעצם מנוונות את המערכת הפנימית של הגוף בכך שהן פועלות בשביל הגוף ובכך מביאות צרות אחרות ואף גרועות יותר. בניגוד לכך ארס הדבורים יוצר מאין דלקת שלמעשה מכריחה את הגוף לייצר חומרים אנטי דלקתיים בעצמו, ובכך גורם להפעלה של המערכות הפנימיות בגוף- אל תתבלבלו, אל תהיו עיוורים ונתונים להשפעות ולחצים, חשבו טוב  מה אתם באמת רוצים בשביל עצמכם, אני ממליץ לכם לפחות לגשת ולהתייעץ. השיטה נקראת אפיתרפיה והיא מפותחת בחו"ל.
אני מודה כל יום לאלון ולדבורים על שאני בדרך להבריא לחלוטין, על הזכות לדעת ולעבור טיפול מדהים כל כך תחת ידו של "רופא אמיתי" וחבר לכל החיים כמו אלון.

לעוד מידע
www.apitherapy.co.il
בריאות דבש / אמיתי

אני מעדיפה שיטות שאינן מכאיבות
31/12/08 17:57
ויש לנקוט זהירות בשיטה שאתה מביא. מתוך האתר שלהם:

עקיצות - השפעותיהן וסוגי ריאקציות

עקיצות חרקים אינן מסוכנות בד"כ, אולם ישנם מיקרים של אלרגיה או אפילו תגובה קיצונית באם הנעקץ רגיש במיוחד לארס.
עפ"י מחקרים בין 0.4%- 2% מהאוכלוסיה הינם רגישים במיוחד לעקיצות חרקים.
עקיצת הצרעה הינה הנפוצה ביותר בפיתוח רגישות יתר אצל בני אדם, אחריו בשכיחות הן דבורות הדבש.
אדם אשר אינו אלרגי לארס החרקים מסוגל לספוג מספר עקיצות עם תגובה מקומית קלה.
את התגובות האלרגיות ניתן לסכם בצורה הבאה:
1. תגובה מקומית מיידית
2. תגובה מקומית מאוחרת
3. תגובה כללית מיידית
4. תגובה כללית מאוחרת

תגובה מקומית מיידית:
בתגובה זו כאשר נעקצת ע"י חרק תהיה תחושה של כאב חד באזור העקיצה למשך דקה או שתיים.
זוהי ההשפעה המיידית של העוקץ, תחושה זו של כאב חד לעיתים קרובות מתוארת גם כתחושת צריבה חזקה.

תגובה מקומית מאוחרת:
אם לאחר מכן מופיעה אדמומיות, התנפחות, גירוד, שלפוחיות או חום מסביב לאזור העקיצה אזי הינך מגיב תגובה מקומית מאוחרת לעקיצה.
סימפטומים אלו אינם מהווים סכנת חיים ונחשבים כתגובות רגילות לעקיצת חרקים.

תגובה כללית מיידית:
סוג תגובה זה הוא המסוכן ביותר לאלו הסובלים מאלרגיה לארס החרק.
זמן קצר לאחר העקיצה או העקיצות הגוף יפתח תגובה חזקה לארס.
זה עלול להתחיל בתחושת גירוד בכל הגוף(במיוחד בכפות הידיים ובקרקפת) ובהרגשת חולי או אדמומיות של העור.סימפטומים אלו עלולים להחמיר.
בתוך 5-10 דקות מזמן העקיצה הגוף ימשיך בתגובתו, יש לשים לב לסימנים הבאים:
קשיי נשימה, היצרות הסמפונות, קריסה או ירידה בלחץ דם וכשל כלייתי.
אם במשך זמן זה הנפגע אינו מקבל טיפול עזרה ראשונה מיידי, אזי סימפטומים אלו יכולים להחמיר ולהגיע למצב של אי ספיקת לב או הלם אנפילקטי אשר יכולים להוביל אף למוות. מצד שני בקבלת עזרה ראשונה בזמן ניתן לעזור לנפגע ולהציל את חייו. חשוב מאד לציין לעתיד שעל אדם זה לקבל תוכנית טיפולים חיסוניים מיוחדת ועליו לשאת עימו בכל עת ערכת חירום טיפולית נגד עקיצות חרקים.

תגובה כללית מאוחרת:
תגובה שיטתית זו יכולה להופיע בין שעה עד מספר שעות לאחר אירוע העקיצה.
הגוף כולו מגיב באדמומיות קלה, גירודים, בחילה, נוקשות או מחלה.
תגובות אלו אינן מהוות סכנת חיים ואינן דורשות טיפול חיסוני רציני.  

בדיקות אלרגיה
הארס האימנופטרי (של בעלי כנפיים דמויי קרום), עלול לגרום לתגובות אלרגניות מסוכנות.
במקרה כזה על פי רב ישתמש הרופא בטיפול חיסוני ע"י שימוש בארס עצמו לחיזוק המערכת החיסונית ובכך להקטין את התגובה האלרגית.
רמת הרגישות לסוג מסוים של ארס היא הקובעת את הטיפול החיסוני הנדרש.
ניתן לאתר רגישות יתר אצל בני אדם ע"י בדיקת אלרגיה בעור (RAST ).

בדיקת עור
במקרים מסוימים אדם כלל אינו מודע לרגישות יתר המצויה בגופו לארס חרקים.
עם זאת, עקיצה מקרית ותגובת הגוף לה יכולה להוות בסיס לבדיקת האלרגיה. על סמך תגובת הגוף בעבר ובעזרת בדיקת אלרגיה רפואית ניתן לאשר חשש לאלרגיה מסוימת.
במקרים רבים אנשים נוטים לייחס תגובה נורמלית של הגוף לתגובה אלרגית ומדווחים על עצמם כאלרגים לארס האימנופטרי, בעוד שבבדיקת העור אין לכך אישור.
בדיקת אלרגיה בעור נערכת ע"י רופא מומחה שיקבע את רמת הרגישות.
הרופא ישתמש בכמות קטנה ומרוכזת של אותו ארס שנבחן ויזריק אותו מתחת לעור או יחדירו בדקירות.
לאחר כ-20-30 דקות ימדוד הרופא את תגובת העור במקום ההזרקה, תגובה זו מספקת מידע על רמת רגישות היתר של הנבדק.

הלם אנפילקטי (תגובה אלרגית חמורה)

הארס של חרקים ממשפחת ההימנופטרה, Hymenoptera , (בעלי כנפיים דמויי קרום)  הינו מקור עשיר של מרכיבים תרופתיים פעילים.   חלק ממרכיבים אלו אחראיים באופן ישיר לתגובות אלרגניות בגוף האנושי.
עקיצת חרק יכולה לגרום לפעילות יתר של המערכת החיסונית וכשפעילות זו נעשית קיצונית היא עלולה להיות קטלנית. באופן כללי, התגובה האנפילקטית הקטלנית מועברת ע"י נוגדנים הידועים בשם אימונוגלובולין E (igE ).
בד"כ אך לא תמיד, אדם הסובל מתגובה זו נעקץ פעם אחת בעבר – וגופו נחשף לאותו ארס שעורר את יצירת נוגדני האימונוגלובולין E , אשר נצמדים לתאים חיוניים. תאים אלו מצויים לרב ברקמות רכות וברובם ליד כלי דם חשובים.  סוג נוסף של תאים – תאי דם לבנים מוכר כבסופילים ליקוציטים, יכול גם כן להיות קשור להלם אנפילקטי, סוג זה של תאים מצוי בכמויות קטנות במחזור הדם.
ברגע שבאים במגע עם אלרגן (ארס החרק), התאים החיוניים מתחילים לשחרר כמות מסיבית של מקשרים דלקתיים ראשוניים ומשניים אשר אחראים לתוצאת ההלם האנפילקטי.
הנוכחות של נוגדני igE איננה מחוייבת תמיד ליצירת ההלם האנפילקטי, שכן גם מליטין, לדוגמא, יכול באופן ישיר לגרום לתאים חיוניים לייצר מקשרים דלקתיים.  בכל מקרה הנזק הסופי זהה לזה הנגרם ע"י נוגדני igE .
לצערנו איננו יכולים תמיד להימנע מעקיצות חרקים.
תגובת הגוף לעקיצה תלויה בעיקר בכמות הארס החודרת. הסיכוי היחיד למזער את השפעות העוקץ הוא למנוע מהארס לחדור לשכבות העור העמוקות ומשם להתפשט בגוף כולו.
ניתן לעשות זאת בקלות באם מדובר בעקיצת דבורות הדבש, שכן העוקץ נשאר כהוכחה בעור הנעקץ.
יש להוציא את העוקץ מהר ככל האפשר. נראה שהדרך הטובה ביותר לתפוס את קצה העוקץ היא בעזרת פינצטה חדה. אך מכיוון שכלי זה אינו תמיד בנמצא, ניתן להשתמש בסכין, ציפורן, כרטיס פלסטיק, או פשוט לשפשף את העוקץ החוצה בעזרת האצבע.
לעולם אין ללחוץ את העוקץ משום שכך נגרום ליותר ארס לחדור.
ברגע שהעוקץ מוסר אז אפשר לנסות ללחוץ החוצה חלק מהארס בעזרת האצבעות.
שכחתי להודות לך על ה SHARING !
01/01/09 12:38
1צפיות
ועל זה אני אומרת גם: מכל מלמדי השכלתי.

בכל מקרה: אני סומכת על הרפואה הקונבנציונלית למקרה שמצבי יורע ואני מקווה שאשכיל (חו"ח טפו-טפו-טפו ) להבחין בכך לפני שאגיע למצב שבו הגעתי לראשונה לריאומטולוג.
הכחלת שפתיים וציפוניים + דלקת בקיבה
26/12/08 12:22
5צפיות
שלום
אני נערה בת 18
בערך מגיל 14 אני סובלת מבעיות בקיבה , עברתי גסטרוסקופיה לפני 4 שנים ונמצא גסטיטיס + הליקובטר פירולי
טופלתי בטיפול משולש והחיידק נעלם אך עדיין נשארו כאבים ,
כל ה4 שנים האלה לא עברו לי ממש הכאבים ,
לפני כחודש עברתי שוב גסטורקופיה עם ביופסיות שונות , והתגלה לי רק גסטריטיס .
לפני כמה חורפים ( בערך 3 ) התחלתי לסבול ממש מקור ,
השפתיים שלי מכחילות , אני נעשית חיוורת , כפות הידיים והציפורניים מכחילות ,
אני רוצה לציין שמאז שאני קטנה היו לי שפתיים סגולות בחשיפה לקור אבל לא הייתי סובלת כל כך !!
אמרו לי שיש קשר בין התסמינים האלו ( הגסטרולוג אמר שזה יכול ליהיות רינו ) לדלקת בקיבה..
יש לי עוד המון זמן תור לראומטולוג ,
רציתי לדעת מה ניתן לעשות במצב כזה,  והאם באמת יש קשר בין 2 המחלות ?
תודה ושבת שלום ..
עוד משהו נוסף
26/12/08 12:26
1צפיות
שנה שעברה הלכתי לקופת חולים בגלל זה,
הרופאת משפחה שלחה אותי לעשות כמה בדיקות דם והכל יצא תקין
היא לא עשתה כלום מעבר לזה למרות שאמרתי לה שאני סובלת !
שלשום אחות שראתה אותי בבית חולים שאלה אותי למה אני כחולה אמרתי לה שאני תמיד ככה ,
אז היא בדקה לי סיטורציה ויצא תקין .
כחלון בכפות הידיים
26/12/08 20:12
1צפיות
אם היה גסטריטיס עם הליקובקטר חיובי, זה קרוב לוודאי לא קשור לכחלון אצבעות הידיים. התופעה הזאת יכולה להיות קשורה לדלקת בושט. אם את סובלת מרגישות לקור מגיל צעיר, זה קרוב לוודאי חסר משמעות ופשוט אחד המאפיינים שלך. עד התור לראומטולוג, פשוט תקפידי להיות בסביבה חמה
לא הבנת אותי
26/12/08 20:20
מגיל צעיר היה לי את הסגול בשפתיים , אך לא סבלתי מקור
ב3 שנים האחרונות אני סוגלת מכחלון יותר קשה ומקור עד כדי שלפעמים אני בוכה מרוב שקר לי ..
יש מה לעשות עם זה ?
תרופות ביולוגיות
26/12/08 08:25
2צפיות

משהו כתב כאן שהתרופות עוזרות רק ל - 50 אחוז מהחולים.

דר' זה נכון? אני מרגישה שכל התקוות שלי התנפצו פתאום , כל כך מחכה לקבל תרופה חדשה
אחרי שכולם נכשלו, 4 שנים סובלת RA , לא יורדת מקורטיזון 20 "ג ,שורשי הידיים כבר עם נזק בלתי הפיך עם הגבלות קשות
בקושי מצליחה חהחזיק ביד כוס שתיה. כאבי תופת בלי הפוגה בכלל.
פתאום מרגישה יאוש מה עם התרופות החדשות באמת לא יעזרו, אך אפשר להמשיך לחיות עם כאבים כאלה.....
אל תתיאשי !התרופות הביולוגיות בהחלט מצויינות
26/12/08 20:10
3צפיות
רשמית הן עוזרות בכ60% מן החולים - אם אחת התרופות לא עוזרות, עוברים לתרופה השנייה. יש סיכוי טוב שתימצא התרופה המתאימה .רוב החולים משתפרים צאד תחת התכשירים הביולוגים אין סיבה שלא תהיי בין הנהנים
º
תבורכי עודד אותי מאוד - תודה
28/12/08 19:27
נימול ביד שמאל
25/12/08 22:08
60צפיות
שלום,
אבי בן 60 ,בריא בד"כ. בשנתיים האחרונות בכל פעם שקר מאוד בחוץ (הם גרים באזור מאוד קר בארץ) וכאשר הוא במנוחה ולא במאמץ,יש לו נימול בשתי אצבעות ביד שמאל והן גם נעשות קצת כחולות באזור הציפורניים.
ברגע שהוא מחמם אותן (ע"י שפשוף) הן חוזרות לעצמן.חשוב לי לציין שלפני כמה חודשים ללא קשר לתופעה, ביצע בדיקות דם,לחץ דם וא.ק.ג שיצאו תקינות.

אשמח לדעת מה יכול לגרום לתופעה ואיך ניתן לטפל בה
כחלון בכפות הידיים
26/12/08 20:07
12צפיות
את מתארת מצב שנקרא תופעת RAYNAUD - כחלון של אצבעות הידיים בחשיפה לקור . באופן מידי, צריך בעיקר להקפיד על חימום כפות הידיים ולהימנע מחשיפה לקור.במקביל רצוי להשלים כמה בדיקות מעבדה לחפש סיבה אפשרית לתופעה
תפנו לרופא המשפחה
כאבים במפרקי הידיים
25/12/08 14:51
4צפיות
שלום רב,
לפני כשנתיים התנפחו לי שתי גולות בשני מפרקי הידיים שלוו בכאבים בכפות הידיים ולעיתים גם חוסר יכולת לסגור אגרוף חזק. רופאת המשפחה חשדה כי מדובר בגידול למרות שההרגשה הייתה ברורה שיש שם נוזל וזה אינו גידול מוצק ולכן לא עשיתי אולטראסאונד כהמלצתה. הלכתי לאורטופד באופן פרטי והוא שאב לי את הנוזל (שאכן היה שם) והזריק למקום סטרואידים. בזמנו הוא טען כי הגיד  מפריש נוזלים כתוצאה ממאמץ של הידיים. לפני כחודש התנפח לי שוב מפרק הפעם רק ביד שמאל (רצוי לציין כי אני ימנית וליד שמאל אין הרבה שימושים אצלי) וכף היד ממש כאבה לי, לא יכלתי לסגור אותה בכלל שלא לדבר על להחזיק איתה אפילו כוס מים. האורטופד הפעם טען שאין מה לשאוב כי מדובר בדלקת בפרק ונתן לי ארקוקסיה 90 למשך חודש, ידוע ל כי ארקוקסיה היא תרופה חזקה בעלת תופעות לוואי רציניות ולכן לקחתי רק שבוע עד שהכאבים פסקו. במקביל לבת דודתי שבאותו גיל כמוני (24) היו סימנים דומים אך אותה הפנו לראומטולוג שעשה לה בדיקות דם ואמר שיש לה דלקת פרקים ורשם לה פלקוניל פעמיים ביום לכל החיים. שאלתי היא האם יתכן והמחלה הזאת היא גנטית והאם עלי להתעקש על בדיקת ראומטולוג? כרגע גם הרופאת משפחה וגם האורטופד ממליצים לי על נוגדי דלקות שונים (ארקוקסיה, איבופן וכו') והם לא שלחו אותי לבדיקות דם... יתכן שעלי להתעקש על כך? מה ההשלכות שעשויות להיות אם לא אקח את הפלקוניל?
תודה מראש
הפניה לראומטולוג
25/12/08 19:30
5צפיות
בהחלט מומלץ להתיעץ עם ראומטולוג- נראה שקיים תהליך דלקתי בשורשי כפות ידיים והשאלה היא למה. צריך להשלים את הבדיקות. לא בטוח שפלקניל היא התשובה במקרה שלך אך צריך לבחון את הטיפול המתאים. בכל אופן, התופעה נראית מעבר למאמץ יתר
שלום לך האם חייב פקוניל באופן קבוע 2 ביום
24/12/08 23:35
1צפיות
כי היום ניסיתי לא לקחת וגם לא לקחתי כדור לייריקה 150 מיליגרם .והרגשתי שלא היה לי תיאבון טווח של 6 שעות .

ומאוד מצא חן בעיני שלא היה לי תיאבון .נימאס לי יש לי תיאבון מוגבר עליתי והבטן שלי תפחה מאוד עליתי בשני מידות .
והפנים נפוכות .

האם יש אפשרות לשקול לקבל כדורים אחרים .כי יש לי גם פיברלגיה ודלקת שיגרונית ב9 מקומות בגוף .
ואני מקבלת MTX 15 באמפולה .

איזה כדורים יכולים לעזור לי לכאב ולמצב של דיכאון .

סימבלטה רופאת מישפחה אמרה לי שאסור לשלב עם MTX //כי אני מקבלת גם פריזמה 20 מיליגרם 2 ביום .ו2 למיקטל 25 מיליגרם .

אשמח מאוד מאוד עם יהיו לי כדורים שלא עושים לי תיאבון כי כבר נימאס לי אני לא מצליחה לשלוט בשום דרך .כמו ילדה קטנה .

תרופות אנטי דכאוניות
25/12/08 19:28
1צפיות
רוב התרופות האנטידיכאוניות עלולות לגרום להשמנה - יחד עם זאת יש הבדלים אינדיבידואלים בין התרופות השונות. אם את סובלת מפיברומיאלגיה, כדאי להתיעץ עם פסיכיארטר לגבי החלפת הרסיטל בסימבלטה
אני לא מקבלת לא סימבלטה ולא רסיטל
27/12/08 00:15
2צפיות
אז איזה כדורים אתה מציע עם יש פיברלגיה וגם דלקת פרקים ?
º
הסימבלטה יותר מומלצת
27/12/08 18:19
שלום לפרופסור אלקיים שלחתי לך מסר
24/12/08 18:56
חג חנוכה שמח ומואר.
כאב בכף הרגל!!
24/12/08 16:35
10צפיות
אני סובלת מדלקת פרקים RA, לפני חודש היו לי כאבים בקרסול,
לפני שבוע נשלחתי לבדיקה בקרסול והממצא הוא:
"קיימת קליטה מוגברת בקובואיד בכף רגל ימין ובפמור דיסטלי מימין".
אני עדיין סובלת מכאבים נורא חזקים בכף הרגל.
אודה לך אם תאמר לי את דעתך לגבי הממצא.

בתודה מראש.
מיפוי עצמות
25/12/08 19:26
5צפיות
הממצא לא כל כך ספציפי- זה יכול להצביע על דלקת במפרק המעורב או אולי מצב לאחר חבלה. כדאי גם להשלים את הברור על ידי בדיקת רופא וצילום רנטגן
קשר בין גלולות לתסמונת ריינו.
22/12/08 15:05
שלום.
אני סובלת מתסמונת ריינו ונמצאת בתהליך בירור אם מדובר רק בתופעה או שיש קשר למחלת פרקים.
שמעתי שיש קשר בין נטילת גלולות למניעה הריון לבין הופעת תסמונת הריינו שהתפתחה אצלי בשנה האחרונה.
האם זה יתכן? אני צריכה ליידע את הראומטולוגית שלי לגבי זה שאני נוטלת גלולות?
רצוי
23/12/08 19:54
1צפיות
אכן נמצא שגלולות עלולות לגרום לתופעת רינו אם כי ברוב המקרים זאת לא הסיב
לרוב, נהוג לנסות להפסיק את הגלולות ולבחון את התגובה
תודה. אני מעוניינת להתייעץ איתך בקשר לבדיקות
25/12/08 20:05
2צפיות
שקיבלתי.
רוב הבדיקות נמצאות בטווח הרצוי. חוץ מ-
ALBUMIN (BY EP) יצא 51.7
GLUBULIN ALPHA 1 יצא 5.8