לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אנדוקרינולוגיה
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

ממצאי בדיקה מה זה אומר?
09/04/2015 | 17:37
1
71
אז אחרי שבוע מאז שעשיתי את הבדיקה הזאת היום רק זה הגיע והגעתי לקחת את זה ואין לי כל כך מושג מה זה בעצם אומר אז חשבתי לשאול פה ולקבל קצת פרטים בינתיים עד לתור שייקבע לי ואני רוצה קצת סדר וגם להרגיע את עצמי קצת כי המצב הדי חדש הזה אצלי קצת מלחיץ לפעמים עם התסמינים שיש לזה עליי כמו עייפות כאבי שרירים הרגשת קור ירידה במצברוח ובעניין ועוד כמה דברים כאלה...אז ככה זה נראה מהכתוב
האיסטמוס מעובה עד 0.5 ס"מ
האונה הימנית מוגדלת כ-1.9x2.2x4.8 ס"מ,מרקם מעט בלתי הומוגני
האונה השמאלית בגודל תקין 1.6x1.8x4.5 ס"מ,מרקם מעט בלתי הומוגני
אפשר הסבר ותודה על התגובה...

זה כלום
11/04/2015 | 10:07
34
סה,כ הבלוטה ללא ממצא בעייתי. המרקם הלא הומוגני מרמז שיש לך אולי השימוטו. לא סוכרת כבר, איך תפקוד הבלוטה עצמה? למה עשו לך US?
יוד בהריון
09/04/2015 | 08:58
2
27
שלום ד"ר

אני בהריון תאומים טרימסטר שני.
לא אוכלת דגים מתחילת ההריון.
TSH תקין (בהריון, לפני זה רוב הזמן היה גבוה מעט, בסביבות 4-5). גם T3 T4/
לא טופלתי בתרופות אי פעם.

קראתי שהריוניות צריכות לקבל יותר יוד מאדם רגיל, ושבארהב נשים לוקחות זאת כבר כרווטינה בהריון. אני לא לוקחת מולטי ויטמין בהריון בגלל תופעות לוואי (נוטלת כל ויטמין בנפרד).
אני רוצה לקנות כמוסות יוד, במינון שמתאים להריונית ומלבד כמוסות של אצות ים של סולגאר (שאני לא מעוניינת בהם בגלל כספית וכו') לא מוצאת משהו בפארמים.
איך נקרא היוד שנמצא במולטי ויטמין או כזה שבטיחותי לאישה בהריון?
והאם בהריון תאומים ובהנחה שלא לקחתי עד עכשיו כדאי לקחת יותר מה-200 מק"ג שמצויינים במולטי ויטמינים להריוניות?

תודה וחג שמח

לא ידוע לי שיש צריכה מוגברת להריון תאומים
11/04/2015 | 10:10
1
20
המכסה המומלצת היא 220 מיקרוגם בזמן הריון, כשהמולטיויטמינים להריון מכילים בד"כ 150, ההנחה שאת היתר מקבלים מהמזון .
 לא יודעת אם ניתן לרכוש את היוד במינון כזה בנפרד ממולטיויטמין.  לא יודעת מה להגיד לך. תצטרכי להתפשר, או לאכול מאכלי ים או לקחת תוסף הריון.
תודה ד"ר, יש יוד במינון אחר? איך הוא נקרא? ניתן לחצות כדורים
11/04/2015 | 15:29
3
בדיקות דם אנטי TPO
08/04/2015 | 10:32
1
42
ביצעתי בדיקות דם ותוצאות הבדיקות הראו anti tpo>1000 teroid s ab<20 קצת מודאגת ואני מעוניינת לדעת מה זה אומר התור לאנדוקרינולוג די רחוק. יש לי כמו כן בלוטת תריס אונה ימנית מוגדלת לא אחידה. אשמח לתשובתכם
זה אומר תהליך אוטו-אימוני של בלוטת התריס
11/04/2015 | 10:02
38
רוב הסיכויים שמדובר ב-Hashimoto's. איך תפקוד הבלוטה? בכל אופן שום דבר מדאיג.
שיער פנים דליל?
07/04/2015 | 22:19
3
47
אני גבר בן 25 גיל שבו לרוב הגברים כבר יש זקן מלא, אך למרות זאת שיער הפנים שלי צומח בצורה די דלילה והרבה פחות מהממוצע. אני מודע לכך שכמות הזקן מושפעת בין היתר מגורמים גנטים. אבל למרות זאת אני מעוניין לבצע בדיקת דם כדי לשולל איזו שהיא הפרעה גופנית.
ברצוני לשאול מהם הבדיקות הרלווניטיות לעניין זה? ואילו הרומונים אחראים על צמיחת הזקן?
ממידע שקראתי באינטרנט אין בהכרח קשר בין רמת הטסטוסטרון בדם לבין כמות שיער הפנים, האם זה נכון?
נכון שאין בהכרח קשר בין רמת טסטוסטרון לכמות השיער בזקן
08/04/2015 | 08:56
2
38
הטסטוסטרון הוא ההורמון הגברי העקרי שמשפיע על סימני המין המשניים כולל תשעורת גברית. אולם הרגישות של העור לטסטוסטרון משתנה בין אנשים כך שרוב הגברים עם זקן דליל אין להם חסר בטסטוסטרון. אם אתה מרגיש טוב, ללא ירידה בחשק המיני, לא סביר שייש בעיה.  אם בכל זאת אתה מעוניין לבדוק, אפשר לבדוק את רמת הטסטוסטרון הכללית ורמת sex hormone binding globulin.
מלבד גורמים גנטיים אילו עוד גורמים משפיעים?
09/04/2015 | 10:49
1
17
על רמת הזקן?
גיל והורמון הטסטוסטרון
11/04/2015 | 10:05
32
אם הטסטוסטרון תקין, וקרוב לוודאי שכן, זה פשוט גנטי. יש עמים שלמים שמעט ואין אצלם גדילת זקן. למשל עמי המזרח הרחוק. יפן וסין, ובכל זאת הטסטוסטרון שלהם תקין לגמרי ולא שונה מאשר אצל גברים שעירים ... סמיכות הזקן בכל זאת ממשיכה להתפתח גם מעבר לגיל 20, אתה רק בן 25, יש סיכוי שזה עוד יגבר. 
תירוגלובולין אחרי כריתה של בלוטת התריס
07/04/2015 | 18:17
1
51
שלום לפורום,
אני במעקב לאחר כריתת בלוטה לפני שנה וחצי בשל קרצינומה פפילרית ואבלציה עם 30 מיליקירי של יוד.
התקבלו הערכים הבאים
 Thyroglobulin tm=1.1 ng/ml (נבדק פעמיים)
 Thyroglobulin ab< 20 IU/ml

בבדיקה האחרונה לפני שנה עוד הייתה נוכחות גבוהה של נוגדני ab ולכן אין לי מדד טוב להשוואה.
 אז מה בדיוק עושים עם הערכים האלה? למיטב הבנתי לא אמורה להיות נוכחות נוגדנים בכלל. 
חג שמח :)

מה רואים ב-US?
11/04/2015 | 10:01
26
אין נוגדנים כעת.  מבחינה זו זה תקין.  התירוגלובולין מדיד,  מה היה ה-TSH אז?
 האם זה נעשה תחת סטימולציה של תיירוגן? אם כן אז זה תקין, אם לא זה אומר שהתירוגלובולין מדיד. לא סיפור גדול אבל כדי לענות יותר במדויק הייתי רוצה לדעת מה הייתה הפתולוגיה המקורית. בת כמה את?
ניתוח תוצאות MRI של הההיפופיזה
07/04/2015 | 10:28
1
59
היי דר' תורג'מן,
לפני כחודשיים המלצת לי לעבור הדמיה של ההיפופיזה בעקבות טסטוסטרון נמוך, הנה הקישור לשרשור המקורי:
היום קיבלתי את תוצאות הבדיקה (כתובות למטה) ואשמח אם תוכלי להתייחס אליהן מכיוון שיקח זמן עד שקבל תשובה מהרופא המפנה.
תודה מראש.

---------------------------
בהיפופיזה מימין מודגם תהליך קטן שאינו מתאדר כשאר הבלוטה, היכול להתאים למיקרואדנומה קטנה,
לקורלציה קלינית ומעבדתית.
הפינאליס מודגם בגודל מירבי של 0.75 ס"מ – בגדר התקין.
מודגם אות חריג בודד בחומר לבן תת קורטיקלי מימין. FLAIR- ו T2 בסדרות משוקללות
חדרי המוח, ציסטרנות וחריצים תקינים.
לאחר הזרקת גדוליניום אין עדות להאדרה פתולוגית או לממצא פוקלי.
אות זרימה תקין מכלי הדם התוך גולגולתיים וללא עדות לממצאים אקסטרא קרניאליים.

התרשמות: חשד למיקרו-אדנומה קטנה בהיפופיזה.
אותות חריגים בודדים.
-------------------------------------------------

לא מסביר
11/04/2015 | 09:58
26
אם הפרולקטין תקין,  אז המיקוראדנומה הזו לא מסבירה את ההיפוגונדיזם השניוני.
 מה שזה אומר הוא שיש לך היפוגופניזם היפוגונדוטרופי נרכש, לאל סיבה ברורה (אידיופטתי), וכרגע מה שצריך לעשות הוא להציע לך טיפול חלופי בטסטוסטרון. בהצלחה!
שאלה לגביי תוצאות בדיקות
06/04/2015 | 18:23
1
97
TSH 4.48

10 IU/ml -קטן מ Thyroid Peroxidase Ab 

מה אומרות תוצאות הבדיקות? האם כדאי לבקש הפניה לאנדוקרינולוג אם ברצוני לנסות להיכנס להריון בחודשים הקרובים?
בנוסף אני מתקשה לרדת במשקל 

(לפני כשנה וחצי הTSH  היה מעל 5 ורופא המשפחה לא הפנה אותי לאנדוקרינולוג)
לא צריך אנדוקרינולוג
06/04/2015 | 21:18
71
 הנוגדן הזה שלילי, לא שולל שיש לך בכל זאת השימוטו. לא  טעות לתת קצת תירוקסין לקראת הריון, על הנייר לא חובה.
שאלת המשך...
05/04/2015 | 22:32
2
67
האם טיקים הם תופעת לוואי של increlex?
אחרי כחודש של הזרקות, פתאום הופיעו אצל בני טיקים תכופים. (מגיגול נראה שכן אבל לא הבנתי אם זה מקרה חריג).

ממש לא נראה לי
06/04/2015 | 07:28
1
27
תודה
06/04/2015 | 22:26
4
היכן ניתן לעשות בדיקת גלקטין 3?
04/04/2015 | 23:28
12
חג שמח לכל החברים
03/04/2015 | 09:10
39
בריאות, אושר, חופש, ושלום  שיהיה על כולנו ועל כל העולם.
תשובה mg/24h 16.1 ל-HIAA-5 URINE 24h
02/04/2015 | 22:22
5
70
שלום,
באיסוף שתן HIAA-5 URINE 24h התקבלה תשובה mg/24h 16.1 (הנורמה: 2-8).
מה משמעות התשובה? האם קרצינואיד או יש אפשרויות נוספות?
לפני שנה עשיתי את הבדיקה, התקבלה תשובה 10.5. עכשיו התבקשתי לחזור עליה, משום שהתשובה היתה גבולית.
מה צפוי לי הלאה, מבחינת בדיקות ו/או טיפול? (אני בת חמישים, חולה במחלה אוטואימונית ויל"ד, מטופלת באימורן וטריטייס)
תודה.
רופאים יקרים, אשמח לתשובתכם
05/04/2015 | 12:29
4
29
מה הייתה הסיבה לביצוע הבדיקה?
06/04/2015 | 07:27
3
67
זה מוגבר, זה יכול לנבוע מקרצינואיד, במיוחד אם יש קליניקה. וזה יכול להיות סתם או בגלל מאכלים שמעלים או תרופות. אבל אם יש קליניקה מתאימה זה בהחלט דורש  בירור.
הגעתי להתייעצות עם גסטרולוג מומחה
06/04/2015 | 08:11
2
36
בגלל כאב גרון חזק וירידה לא מוסברת במשקל.
הוא שם לב לפריחה אדומה חזקה באיזור הצואר-חזה שהופיעה ונעלמה בזמן הביקור, וללבוש הקצר שלי ביום קר, (תחושת חום), והיפנה לבדיקה. זה היה לפני שנה, והתשובה אז היתה 10.5 ונחשבה לגבולית. (גם תשובת כרומוגרנין היתה לפני שנה 110, קצת מעל הנורמה).
לפני כשבועיים הגעתי, עדין בגלל אותו כאב גרון עקשן, לאנדוקרינולוגית חדשה. היא ביקשה לוודא שהערך חזר לנורמה. הפריחות נמשכות, עדין חם לי, הירידה במשקל נעצרה לתקופה ובזמן האחרון חזרתי לרדת, ללא דיאטה.

הבדיקה נערכה בהקפדה רבה על התרופות והדיאטה המיוחדת.

תודה על תשובתך.
האם תוכלי בבקשה לפרט קצת איזה מין בירור אני עתידה לעבור? אילו בדיקות הדמייה או בדיקות אחרות מצפות לי?
יש לך שלשולים?
06/04/2015 | 21:16
1
40
ואילו בדיקות הדמיה כבר עשית? צילום/CT של בית חזה? CT בטן?, אם הדמיה לא תראה כלום אני מניחה שיעשו לך מיפוי עם סומטוסטטין.
 בת כמה את? מה מקור כאב הגרון הזה. בדקו לך את בלוטת התריס ב-US?
תודה! אנסה להשיב דבר דבר
06/04/2015 | 21:55
31
יש לי בעיינ של מוליכות במעי, לרוב אין שילשול, השבוע יש.
עוד לא עשיתי בדיקות הדמייה, מלבד מיפוי רגיל של בלוטת התריס לפני שבוע, בגלל החג תהיה לו תשובה רק בשבוע הבא. 
היום קיבלתי אישור לבדיקת כרומוגרנין שאבצע בימים הקרובים.
אני בת חמישים, ברקע MG.
כאב הגרון התחיל איפשהו ב-2012. US של התירואיד בהדסה היה כרגיל, (הסתיידויות עדינות שידוע עליהן מאז 1994).  בקיץ 2013 עברתי MRI של הצואר והגרון שהיה תקין. CT אני לא יכולה לעשות בגלל שאסור יוד ב-MG. מקור כאב הגרון עדין אינו ידוע, רופאת אא"ג מומחית אליה פניתי מצאה שהרגישות בעיקר בבלוטת התריס, שתי האונות והאיסתמוס, ולכן פניתי לייעוץ אנדוקרינולוגי.

תודה רבה על התייחסותך.

תודה
02/04/2015 | 21:29
31
תודה לד"ר תורגמן ולד"ר שרון..

על העזרה התמיכה האכפתיות והתשובות בכל עת וזמן..

חג שמח לכן ולבני ביתכן..

מיכל
TSH נמוך בהריון
02/04/2015 | 16:51
1
57
שלום
אני בהריון תחילת שבוע שמיני, לפני יומיים היה לי TSH של 0.54.
היום לאחר יומיים חזרתי על הבדיקה ויצא לי - 
T3 5.81
TSH 0.27
T4 FREE 17.71
כלומר תוך יומיים הייתה ירידה.
אני חייבת לציין שיש לי יציאות רכות מאוד, וגם יש לי קושי לעלות במדרגות ועליות, ונראה לי שיש לי גל חום עכשיו אבל יכול להיות שזה מהלחץ :)
בלוטת התריס שלי הייתה תקינה תמיד.
האם ברגע שה T3 ו T4 תקנים זה בסדר?
האם ירידה תוך יומיים זה גם בסדר?
באיזה רמת דחיפות עלי לטפל בזה?
תודה!
הבדיקה תקינה
04/04/2015 | 22:00
39
הנורמה של TSH בשליש הראשון של ההריון 0.1-2.5 ככה ששתי הבדיקות בנורמה. תמיד כשבודקים שני בדיקות לא מתקבלת אותה תוצאה וזה לא נקרא ירידה גדולה. קיימות מגבלות לבדיקת ההורמונים בהריון ולכן הבדיקה החשובה היא TSH. אין דחיפות, עקב התלונות כדאי להיבדק אצל אנדוקרינולוג.
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/2015 | 13:49
4
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
רמת TSH בשליש השלישי להריון
02/04/2015 | 12:49
3
60
שלום,
בת 27, הריון ראשון, שבוע 32.
תוצאות ב.TSH מתחילת ההריון (לא נבדק T3,T4):
שבוע 5: 3.12mlU/L
שבוע 9: 2.21mlU/L
שבוע 26: 1.98mlU/L
שבוע 32: 3.79mlU/L
בעבר היו לי רמות מעט גבוהות של TSH כאשר המקסימום הגיע ל-7.5mlU/L, אנדיקרינולוג אמר שאין צורך עדיין בטיפול ולהיות במעקב בהריון.בשנתיים האחרונות הרמה הייתה בטווח הנורמלי.
הבנתי שבשליש האחרון הטווח המקסימלי של TSH הוא 2.5mlU/L, האם הרמה הגבוהה(3.79) סיכנה את העובר? מהי השפעת TSH גבוה על העובר?
עליתי הרבה במשקל בתקופה האחרונה, האם יש קשר?
הרופא (אינו אנדיקרינולוג) המליץ על אלטרוקסין 50 מק"ג 4 פעמים בשבוע, האם הטיפול נכון? יש סכנה בנטילת הכדורים לעובר?

קצת חוששת ואשמח להסבר.
תודה.
הערה נוספת
02/04/2015 | 13:24
2
34
בנוסף, ביקש שאבצע בדיקות דם בעוד חודש ואחזור אליו בשבוע 38. זה לא מאוחר מדיי?
איך אדע שהכדורים עובדים והכל תקין עם העובר?
TSH בהריון
04/04/2015 | 16:05
1
63
בהריון TSH תקין בטרימסטר הראשון עד 2.5 ואח"כ עד 3 ככה שהחריגות מינמאליות וחסרות חשיבות וכמובן שאין שום מקום לדאגה. להתחיל טיפול ברמה כמו שלך אין מידע שממש חיוני בכל מקרה לא יזיק מינון קטן של אלתרוקסין. בהריון אחרי כל שינוי במינון מומלץ לחזור על TSH אחרי 5 שבועות. בהפרעה כל כך מינימאלית זה כנראה לא ממש חשוב לחזור על הבדיקה 2-3 שבועות לפני הלידה. אפשר להמשיך עד הלידה ואז להפסיק ואחרי חודשיים מהלידה לחזור על TSH.
מסכימה עם ד"ר בשקין.
06/04/2015 | 07:24
33
נבדקו נוגדנים?. אם הם חיוביים, היה אולי מקום להתחיל טיפול לפני ההריון. אבך בשלבהזה אני לא בטוחה שזה ישנה משהו. גם לא יזיק אם את רוה להיות על הצד הבטוח ולהוריד קצת את ה-TSH
US לבלוטת התריס
01/04/2015 | 12:45
1
80
האם לפני US לבלוטת התריס צריך להפסיק לקחת אלטרוקסין? אם כן, כמה זמן לפני?

אין צורך להפסיק
01/04/2015 | 20:25
42
US מדגים את מבנה הבלוטה ולא את התפקוד ככה שאין קשר לאלתרוקסין, אין צורך בהפסקה.
לאחר ניתוח אבצס בגלוטוס שמאל
01/04/2015 | 09:08
1
27
חולה קוליטיס או קרוהן כרגע יש פיסטולה, בוצע ניתוח במדיקל הרצליה, הכירורג רשם  באזור זה נמושה נודולה קטנה ברקטום התחתון בקצה האצבע.

מה יכולה להיות המשמעות?

תודה
לא יודעת מה זה, אבל זה בטוח לא מתחום האנדוקרינולוגיה
06/04/2015 | 07:18
6
תוקף של אלטרוקסין
01/04/2015 | 07:46
1
45
יש לי אלטרוקסין שתוקפו הוא עד יוני 2015. מה אומר התוקף? האם במהלך יוני עוד אפשר להשתמש בו או שהוא כבר לא יהיה יעיל באותו זמן?
בהחלט אפשר
06/04/2015 | 07:22
23
תרופות בד"כ טובות כחצי שנה אחרי  תאירך התפוגה.
שאלה על התבגרות מינית מוקדמת - ילד בן 7
30/03/2015 | 21:28
1
46
שלום
לבן שלי בן השבע יש ריח של זיעה בבית השחי לאחר משחק כדורגל/ריצה
האם הדבר מעיד על התבגרות מינית מוקדמת , האם עליי לפנות לרופא...?
תודה רבה
מיכל
לא בהכרח
31/03/2015 | 06:11
41
צריך לראות מדדים אחרים כגון נפח האשכים, גודל הפין, שינוי בשק האשכים.  זיעה חריפה והופעת שיער גוף אינן תמיד מצביעות על תהליך התבגרות ממש, יתכן ויש תהליך מעט מוקדם של מה שקרוי אדרנרכה, שלא חייב להביא להתבגרות מינית מוקדמת.
 הייתי קודם כל מבקשת שרופא/ת הילדים  שמכיר/ה אותו יבדוק אותו בדיקה גופנית.
בעיה באלקטרוליטים
31/03/2015 | 22:26
2
37
שלום
אני אישה בת 58 בסך הכל די בריאה, משקל תקין וכושר טוב.
אחת לשנה בדיקות תקופתיות עד כה תקינות.
בבדיקה תקופתית לפני 3 חודשים יצא NA נמוך מהנורמה רק 133.2
הרופא ביקש שאחזור על זה עוד 3 חודשים ובדקתי אתמול בבוקר בצירוף עוד בדיקות:
נתרן יצא הפעם 137 ( הנורמה 137-145 )
חומצה אורית 7.2
קריאטינין תקין 0.8
פוטסיום 4.2
אוסמולריות בדם 277 ( הנורמה 280-305 ) - זה בעיה?
אוסמולריות בשתן 480 ( הנורמה 50-1200 ) - עשיתי באותו זמן כמו בדיקת הדם.
יתר הבדיקות שנתן לי כימיה, ספירת דם , סוכר , בלוטת מגן מצוין = 2 , קורטיזול תקין ( 610 ).

הייתי אצל הרופא בצהריים אמר שרוב הסיכוי שזה חסר משמעות אבל הפנה אותי לאנדוקרינולוג בקופ"ח. התור בעוד חודשיים וחצי.

רציתי לשאול האם התוצאות תקינות או שיש בעיה? אם כן איזה בעיה?
תודה רבה

רופא המשפחה כנראה צודק
06/04/2015 | 07:21
1
21
את מרבה לשתות? אם כן אולי רצוי שקצת תגבילי את השתיה.  עד התור לאנדוקרינולוג הייתי חוזרת שוב על הבדיקות.  לפי האוסמולריות של השתן והדם, נראה מתאים למצב שנקרא SIADH, אבל אם את בריאה, זה כנראה זניח. יצאו גם בדיקות שומני דם?
אלקטרוליטים
06/04/2015 | 10:36
9
תודה רבה ד"ר תורג'מן
בוצעה בדיקת שומנים הכל תקין בנורמה.

בימים האחרונים בוצעו עוד פעמיים בדיקת דם:
בחמישי סודיום 134.6 ללא בדיקות נוספות.
אתמול סודיום 138 עם אוסמולריות 282 בדם ו 608 בשתן ( הנורמה 50-1200 ).
הרופא אמר אתמול שעכשיו הוא רגוע. ברגע שהסודיום יצא תקין אז הכל בסדר
ונבדוק עוד 3 חודשים.
אבל אני כבר מוטרדת היות וקראתי באינטרנט שכשהאוסמולריות בדם נמוכה ( 282 בקצה הנמוך )
אז בשתן גם צריכה להיות נמוכה מתחת ל 100 אבל בפועל היה לי 608.
האם זה סימן שיש את הבעיה שכתבת? 
הרופא אמר שכל עוד הסודיום תקין לא מעניין כמה האוסמולריות בדם ובשתן הפער ביניהם חסר משמעות.
מה דעתך?
תודה רבה

חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
20:01 | 30.08.15 efiey
09:51 | 29.08.15 דר קרן תורגמן
19:13 | 27.08.15 tara1704
23:49 | 26.08.15 אורחים בפורום
21:20 | 26.08.15 אורחת חדשה באתר
17:41 | 26.08.15 אורחים בפורום
14:32 | 26.08.15 R S Z
21:36 | 24.08.15 אורחים בפורום
17:34 | 24.08.15 אורז בסמטי
מקרא סימנים
בעלת תוכן