לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

התבגרות מוקדמת אצל בנות
23/07/14 20:15
30צפיות
שלום רב
מחפשת אנדוקרינולוג / ית מומלצים2567
תופעות לוואי
23/07/14 16:37
42צפיות
שלום  רב
אני  בן  75. לפני  40  שנה  חליתי  בסרטן  פפילרי . הבלוטה  נכרתה . וקיבלתי  הקרנות מאז אני  במעקב  ושומר על  רמת TSH קרוב ל - 1 . אני  נוטל  תירוקסין 1350 מק"ג בשבוע . בדיקות  הדם  תקינות . לאחרונה  ביצעתי בדיקות דם  תירוקסין , T4 , וכו" שיצאו  תקינות  לבד  מ TSH = 10.34 .
מפתיע  מאוד לאחר  עשרות  שנים  בהן  התוצאה היתה  בסביבות = 1 .
בעת  האחרונה  אני  חש  רעב  בלתי  נשלט . כל  הזמן  אני  רעב . עליתי  במשקל  באופן  מדאיג .  יש  לי  מיחושי  בטן  משונים .
האם  התופעות  כנ"ל  קשורות  לעליית  רמת  הTSH ?
מה  ניתן  לעשות  על  מנת  לרסן  התופעות  כנ"ל ?
תודה  עבור  תשומת  הלב
לתשובתך  אמתין
בברכה     יקי
אני הייתי חוזר על הבדיקה
23/07/14 17:44
28צפיות
לא הגיוני בלי בלוטה, ללא שינוי במינון או בדרך לקיחת הכדורים, שתהיה קפיצה כזו גדולה ב-TSH.
אולי היתה בעיה בבדיקה או בהדפסת התוצאה.
לא תזיק בדיקה חוזרת...
השאלה מתי הייתה הפעם הקודמת שזה נבדק
26/07/14 17:57
19צפיות
ואם עלית הרבה במשקל, אולי זו הסיבה. אם זה חוזר על עצמו, ברור שצריך להגביר מינון.
היפוגונדוטרופיק היפוגונדיזם
23/07/14 14:32
57צפיות
בת 35
אובחנתי כבעלת היפוגונדוטרופיק היפוגונדיזם בבדיקות הורמונליות ביום השלישי למחזור ( עשיתי בעקבות העדר מחזור בחצי שנה האחרונה)
הבדיקות ההורמונליות שביצעתי לפני שנה היו תקינות.

האם זה נרכש?
מה הסיבות לכך?
איך מטפלים?

תודה
מספר סיבות
26/07/14 17:55
16צפיות
נרכש? בוודאי כי לא היה לך. זה בניגוד למולד. התפתחת, היה לך מחזור והוא נעצר, זה נרכש., עדיין יכול להיות על רקע גנטי, אבל עצם זה שזה לא מיום 0 זה נחשב נרכש.
סיבות:
פרולקטין גבוה?, גם אם לא גבוה, כדאי לבדוק אותו במיהולים
סטרס
מחלות אחרות
ירידה במשקל
גידול באזור ההיפופיזה היפותלמוס.

דורש בירור אצל אנדוקרינולוגה/ית

היפותירואיד בהריון
22/07/14 23:37
32צפיות
שלום
האם בהריון, שבוע 11 עם תאומים, ערכים של      TSH-5.47,  T3-4.37 , T4-10.63  הם גבוליים , האם זה מצריך אלטרוקסין?  
יש לציין שמעולם לא הייתה לי בעיה עם הבלוטה קודם. מקבלת כרגע תמיכה של נרות אוטרוגסטן.
תודה
בהחלט
26/07/14 17:51
14צפיות
גם תבקשי שיבדוק נוגדנים. אבל אני הייתי מטפלת לשמור TSH פחות מ-2.5. נראה כי מדובר בהריון יקר.  בת כמה את? 46 זה הגיל?
כן, ותודה על תשובתך....
27/07/14 00:13
9צפיות
הריון אחרי טיפולים... למיטב ידיעתך כמה זמן אצטרך ליטול את התרופה? איך יודעים שזה מאוזן?   מה דעתך על  תזונה ותוספי תזונה?
שוב,תודה ולילה טוב
בדיקת MRI
22/07/14 21:51
18צפיות
לאחר דימום תת עכבישי , לאחר כחודש בצעתי בדיקת MRI  
סיכום הבדיקה : עמדה מעט נמוכה של הטונסילים הצרבלריים האוכף מעט רחב
תודה
לא אומר כלום
22/07/14 22:01
15צפיות
אם זה MRI ואם היה משהו שהיה צריך להרחיב את האוכף, ה-MRI היה יכול להגדיר מה זה. תשובה מעורפלת מדי.
מזל שאתה במצב של בדיקת ביקורת אחרי דימום תת עכבישי, זה לא מובן מאליו
התבגרות מינית מוקדמת- לצורך כתבה
22/07/14 18:23
35צפיות
היי, לצורך כתבה עיתונאית וחשובה בנושא הורמונים והתבגרות מינית, אשמח לשוחח עם אמהות לבנות שמתפתחות מוקדם. כמובן שהכל חסוי ובעילום שם.
תוכלי ליצור איתי קשר במייל-  ch2research@gmail.com
תודה על שיתוף הפעולה.
התבגרות מינית מוקדמת בנות
23/07/14 20:09
27צפיות
איזה תועלת תצא  מהכתבה ? מה  מטרת הכתבה ?
אולטרא סאונד חוזר
22/07/14 13:55
57צפיות
ביצעתי היום אולטרא סאונד חוזר [אחרי שנה].

התשובה:

מבנה לא אחיד בצורה דיפוזית..
,הסתידות בגודל 7 מ"מ..

אין שינוי מלפני שנה...

תקין..נכון??

משהו אחד בזמן המטורף הזה חייב להיות תקין...

תודה על הכל
,מיכל
זה US של בלוטת התריס?
22/07/14 22:02
49צפיות
לא נראה בעייתי, אבל אפשר את הנוסח המדויק?
נוסח מדויק
23/07/14 13:36
43צפיות
קודם כל תודה על התשובה..

בלוטת המגן אינה מוגדלת.
בעלת מבנה לא אחיד בצורה דיפוזית.
מעבר איסטמוס-אונה שמאלית מודגמת הסתידות בגודל 7מ"מ.
וסקולריזציה רגילה בתוך הבלוטה.

ללא שינוי בפרק זמן...

תודה על הכל..
מיכל
התבגרות מוקדמת בנות
23/07/14 20:13
35צפיות
אני  מחפשת רופא /ה בתחום מקצוענית  
תודה
הוספה
24/07/14 12:46
30צפיות
יש לי הרגשה שמאז שהתחלתי את הטיפול בציקלוספומיד [עירוי פעם בחודש 1000 מ"ג] אני מאבדת שליטה יותר מתמיד..

בשבוע פלוס הראשונים אחרי העירוי למרות הבחילות וההקאות הערכים גבוהיים סביב 300פלוס..

ועכשיו עשיתי שוב בדיקת A1C שלפני חודש היתה 10.5 [גם מספיק מכובדת] עלתה ל12..

אין לי מושג מה לעשות כבר....

תודה על הכל
מיכל
נראה לי שזה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך
26/07/14 17:59
19צפיות
קודם כל איזון הסוכרת. כמה סטרואידים את מקבלת? את צריכה פשוט הרבה יותר אינסולין, הרבה הרבה יותר.
שבוע טוב
26/07/14 22:08
11צפיות
קודם כל תודה על התשובות...

היום אני על 60 מ"ג סטרואידים ביום לעיתים רחוקות יותר..

אני על מינון אינסולין של פיל... אני מחליפה את המילוי במשאבה כל יום ולפעמים גם פעמים...

ברור לי שכל שהזמן מתרחק מהעירוי הערכים חוזרים להיות סבירים יותר..לא אידיאלי אבל הרבה יותר סביר..
יהיה טוב..

אולי זה נשמע מטומטם..אבל עייפתי..

שבוע מצוין
מיכל
בשבוע הבא עומדת לעבור טיפול ביוד
22/07/14 08:35
33צפיות
במינון 30,
לפני הטיפול צריכה לקבל 2 זריקות tyrogen IM
24 ו- 48 לפני.

השאלה: מתי צריך לבצע את הזריקות מבחינת השעות ביום?

את היוד אני מקבלת בשעה 14:30 בערך

תודה
לא קריטי
22/07/14 22:03
24צפיות
אבל אם את יכולה לכוון לכוון הצהריים, אז זה יהיה קרוב ל48 ו-24 שעות
º
תודה - אני יכולה לעשות הכל , כפי שצריך/נידרש
22/07/14 22:44
12צפיות
בדיקות אולטרא סאונד צוואר
22/07/14 06:08
35צפיות
שלום.אני כמאט שנה אחרי הסרת בלוטת התריס וטיפול ביוד 50 מיל.היה סרטן רק באונה אחת ,פפילרי.בסקירה כל גופית הכל תקין. וכך כתוב הודגמו שלושה מוקדים יודפילים בצואר באיזור מיטת בלוטת התריס . הממצאים יכולים להתאים לשארית  לאחר כריתה שלמה של בלוטת התריס . פרט לכך אין לראות ממצאים פתולוגיים יודפילים בחלקים שונים של הגוף ערכי טירוגלובין בדם +2,5 ng / ml בבדיקת המעקב עשיתי בדיקות דם tsh 0.01     T3 3.8.  T4. 1.4  בדיקת אולטרא סאונד : בלוטת התריס: מצב לאחר כריתת בלוטת התריס ללא ממצא פתולוגי במיטתה . רקמות רכות צוואריות:משני צידי הצוואר הודגמו מספר קשרי לימפה , הגדול ביותר תת לסתי מימין מגיע בציר האורך עד 25 מ״מ ,בעלי ליבה שומנית ווסקולריזציה מרכזית . מה זה אומר ????? היה לי גם אולטרא  סאונד דומה לפני הטיפול ביוד והיה כתוב שם כך:לא נצפו גושים מוגדרים או בלוטת לימפה מוגדלות באזור מיטת בלוטת הריס . כמו כן , בתחנה 1 של הצוואר דו צדדי נצפו מספר בלוטות לימפה תגובתיות , המגיעות בציר אורכי עד22 מ״מ . תודה מראש .
הכל תקין
22/07/14 22:04
19צפיות
לא נראה שום דבר חשוד ב-US.
השמנה בעקבות יוטירוקס
22/07/14 00:15
59צפיות
היי,

אני בן 41
אני לוקח את התרופה מאז שאבחנו אצלי תת פעילות של הבלוטה (לפני שנה וחצי )

במשך שנה וחצי עליתי כ- 8 קילו . אין לי חשק לעשות ספורט , מרגיש נפיחות בבטן באופן קבוע

האם התרופה שקונים מחו"ל היא ללא תופעות לוואי ? הבעיה איתה היא רק הקניה ?

דבר נוסף זה האם תוחלת החיים של חולי הישימוטו  נמוכה ? גם  אם שומרים על איזון בהורמונים יגמו מחלות אחרות כגון סכרת בעתיד ?

תודה מראש
אלון
מה איתך? צא מזה!
22/07/14 06:58
52צפיות
לא שמנת בגלל היותירוקס, תוחלת החיים של חולי השימוטו לא מקוצרת, יש לי רושם שיש לנו כאן מקרה של דיכאון ולא של סתם תת פעילות. אם אתה מאוזן מבחינת TSH, מציעה לך להתייעץ עם פסיכיאטר/פסיכולוג, זה לא תת פעילות וזה לא יותירוקס.
לפני טיפול יוד
21/07/14 19:46
29צפיות
שלום ד"ר תוג'מן   ותודה אני קצת מודאגת ואין לי כרגע כתובת מקצועית פרונטלית  אלא רק ביום ראשון .
אני לפני טיפול ביוד,נפגשתי עם האנדו שלי כי הרגיש לי שהגרון נפוח (חודשיים אחרי ניתוח הסרת הבלוטה כתוצאה מסרטן פפילארי)הוא כמוני הרגיש בלוטה קטנטנה מתחת ללסת ושלח אותי לאולטרסאונד גרון ..היום בצעתי אוותו והרופא שביצע את הבדיקה אבחן בלוטה בגודל 16מ"מ ואמר שיש שם כלי דם משמע הצורה שלה לא תקינה ....האם זה אומר עוד ניתוח?
האם הטיפול יוד יכול לטפל בזה ..רק  אחרי חודשיים התחלתי לחזור לעצמי כי עשו לי גם דיסקציה צווארית -חתך ממש ארוך שכואב לי עד עכשיו,הפסיקו לי את הכדורים למיפוי ,התחילו לכאוב לי כול השרירים וחולשה נוראית אז חזרתי לנטול אותם. המחשבה על ניתוח נוסף ממש קשה לי כרגע...ואני מנסה להבין אם בעזרת טיפול היוד ניתן לטפל בבלוטה הזו בהנחה שהיא נגועה
תודה רבה על התשובה
שלום אתי
22/07/14 06:52
33צפיות
לא זה לא מצריך עוד ניתוח כרגע, יש סיכוי בהחלט שהטיפול ביוד יצליח לחסל את הבלוטה הזו גם אם היא מעורבת ופוספסה בזמן הניתוח. ובמיוחד אם את צעירה, כי הטיפול ביוד יעיל בחיסול בלוטות צוואריות במיוחד אצל אנשים צעירים.
ואם את צעירה ואם את באזור המרכז, אני מזמינה אותך להשתתף במחקר של ד"ר יעיש. כבר הסברתי בעבר עליו.
אנחנו בודקים את האפשרות שבעצם טיפול ביוד, בכך שהיוד מופרש בשתן, עלול לפגוע ברזרבה השחלתית. לא ממש ידוע על הנשוא הזה, וכפי שזה פוגע ביצור תאי זרע אצל גברים, יש סברה מאד הגיונית שהקרינה פוגעת בשחלות. אמנם נשים אחרי טיפול ביוד מצליחות ללדת על פי רבו, יכול להיות שזה בכל זאת מפחית את הסיכויים, ומקדים את הגיל של הכניסה לגיל המעבר.
אין מחקר שבדק זאת בצורה עתידית. המחקר שאנחנו מבצעות מתבסס על מדידה של הורמון AMH שמשמש כסמן לרזרבה זו.
מאד קל להשתתף וכמובן שאין זה בכלל אומר שהאישה צריכה להיות מטופלת אצלנו. אנחנו בודקים את ההורמון הזה לפני קבלת היוד, 3  , 6 חודשים ושנה לאחר הטיפול ועוקבים אחרי רמת ההורמון. אם את צעירה מגיל 45, נשמח מאד אם תוכלי לעזור. את יכולה לשלוח לי או לד"ר יעיש במסר את הפרטים שלך וניצור אתך קשר., כמובן שזה ללא תשלום, ושוב אין זה אומר שאנחנו מתכוונות שתעברי לטיפול שלנו.
גרייבס יוד
21/07/14 15:24
51צפיות
ד"ר שלום
חודש לאחר נטילת אלטרוקסין 100 מקג,  tsh עלה מ25  ל 84, (התחלתי עם  יוטירוקס אך  בגלל כאבי  ראש הוחלף לאלטרוקסין בהמלצת רופאת  המשפחה,,,שגם  משתמשת)
t4 עלה מ6.5 ל 10 ,
כלומר מינון של 100 מקג לא  מזיז  לי,,,הסמפטומים  הרגילים נשארו,,,,
האם  ניתן להעלות  ל200 במיידי???
תודה
21/07/14 17:24
55צפיות
לפני  כמה  חדשים,שכב  בחושך ובאזור  קריר,
האם מותר  להשתמש????נראה  טוב,
תודה,
לא ..לא ...לא
21/07/14 22:31
27צפיות
למה לא
21/07/14 23:19
27צפיות
גם  ככה תוקף הכדור טוב לשלוש שנים,מה כבר  יכול  לההיות,
יש גמחים של  תרופות שעבר  תקפן,,,,,לא  חבל??
תעבור בחזרה ל-euthyrox
22/07/14 06:55
44צפיות
כאב הראש לא היה קשור לדעתי בכלל.
אתה צריך מנון יותר גבוה, אבל לא הייתי הולכת ישיר ל-200, במיוחד לא אם אתה עובר ליותירוקס שנספג יותר טוב. הייתי עוברת ל-150 יותירוקס ובודקת בעוד חודש. כמה אתה שוקל? ולא, לא הייתי משתמשת באלטרוקסין שפג תוקפו. אם זה אלטרוקסין חדש, אין סיבה, זו תרופה זולה, ממש לא שווה לקחת סיכון. ואם זה ה-"אלטרוקסין הישן והטוב",  אין טעם שכן גם אם הוא עדיין פעיל, לא תוכל להשיג אותו תכשיר עוד פעם, אז מה הטעם? כדאי למצוא מינון לתכשיר טוב וזמין שתוכל לקבל אספקה רציפה ממנו לאורך זמן.
בוקר טוב,ד"ר ,
22/07/14 10:52
37צפיות
תודה לתשובה בן  הטילים,
אבל   הייתה לי   ממש  מיגרנה מתחילת השימוש  ביוטירקס  ועד   ההחלפה  לאלטרוקסין  ,כשבועיים,לא  יכלתי  כבל   לסבול את זה,
פשוט ניסיתי וזה לא   עבר,עם  אלטרוקסין אין כאבי ראש משום  מה,
אין גם  לרופאת  המשפחה הסבר  וגם חושבת  שאין קשר!!גם סיפקה לי נורמלול 50 להורדת לח"ד,היה  150 על  95 ,דופק תקין סביב 70,משקל 100 קג,
מה  שתרם ל15 קג מיותרים זה  הפסקת  עישון מעל  שנה מהפחד שלא יקפצו  העינים מחוריהם החוצה,,,,,,
האלטרוקסין הישן  שיש לי הוא כבר פורמולה חדשה,פשוט את  ה100 לא  ניתן לחצות,לכן רציתי להשתמש בישן,הוא 50,ממש לא בגלל הכמה שקלים שזה עולה,,,
מקבל את עצתך ללכת על  150 ,
וכנראה אם האלטרוקסין מספיק טוב לרופאת  המשפחה אולי  יהיה  גם טוב לי,(היא דרך אגב העלתה מינון כשהוחלפה הפורמולה ומרגישה לטענתה מצויין,,,)
בכל מקרה היוטירקס נשמר כאופציה ,הבנתי שלא רצוי לשנות כדור לעיתים קרובות,אנסה עוד קצת עם אלטרוקסין,
תודה,גיל,והאם צריך 200 מקג  בגלל המשקל ????????
אני בערך 180cm ,

אתה יכול לקחת 100 ו-200 לסרוגין
22/07/14 21:59
23צפיות
כך לא תצטרך לחצות את הכדור, והמינון הממוצע יהיה 150.
כאב הראש לא בגלל ה-euthyrox באחריות!!!
תודה ד"ר קרן
23/07/14 01:16
17צפיות
קצת נדפק לי  הזכרון מהבלוטה נראה  לי,,,,,אני  רציני,מאז  הגרייבס  ממש נדפק לי הזכרון,
לא אשתלט על מינון שונה כל  פעם,אלא  אם  ארשום ואכין מראש,וגם  את  זה  בטח  לא  אזכור  לעשות,
אתארגן על 50מקג
מעלה  ל150,,,,,
תודה ררררבבבבבה,
23/07/14 07:24
24צפיות
רוב הסיכויים שזה זה.
לחץ דם
23/07/14 10:41
28צפיות
יכול לההיות,
אבל מאז שאני  זוכר אני  130  /90  במנוחה,,,,אני  מניח  שעליית  משקל העלתה את לחץ  הדם ל150/95 ,
ותוסיף  אי  הקפדה  על  מלח  וחוסר ספורט כי אני לא  מאוזן ובקושי גומר יום  עבודה לא  קל,,,,
אבל,,,,,,
זה היה  כאב  ראש  מוזר,ברמת מיני  מגרנה,מתחילת נטילת 100מקג יוטירקס ועד  סיום השמוש,כשבועיים,
במהלך הנטילה לקחתי  גם נורמלול 25 ,,שבזמנו הספיק לי כשהייתי ביתר פעילות,,,,,כלומר,לא  הייתי  עם  לח"ד גבוה,מקסימום  גבולי,,,,,
אולי  צרוף מקרים בן יוטירקס לבן אחד שכל תופעת לוואי נדירה נופלת עליו !!!!!

נכון להיום נוטל נורמלול 50 ,לחץ דם מאוזן,אין כאבי ראש,
בריאות
21/07/14 10:59
44צפיות
האם אפשר במקרר?
אפשר לא צריך
22/07/14 06:56
54צפיות
בטמפרטורת החדר, גם בקיץ זה בסדר, אלא אם כן  את נמצאת בחוץ במדבר או משהו כזה.
בבקשה עזרה מיואשת
20/07/14 14:40
42צפיות
היי אני בחורה בת 33 +2 מתעסקת בספורט בד"כ בריאה נוטלת רק גלולות לאנדומטריוזיס לפני כחודש הרגשתי מעיין דלקת בגרון עם כאבים בצוואר אחרי 2 אנטיביוטיקות  חום מתמשך, הזעות בלילה, דופק גבוה ,ויורידה במשקל כמעט 4 ק"ג .התגלו ערכים גבוהים של T452 T3 14.55 והבלוטה TSH0.03 המוגלובין 11.6 ,נטורציטים 74.5
למרות שלפני חודש עשיתי בדיקות דם עקב נטילת גלולות ויזאבל (מטפל באנדומטריוס) הכל היה תקין .
נשלחתי לUS שם נכתב בלוטה מעט מוגדלת (לא חדש זה המבנה נעשה בדיקה לבלוטה ב2008) מרקם קשה.נשלךחתי גם למיפוי אולם מרוב פחד רכשתי תוסף תזונה יומים לפני בעצת רוקח ומסתבר שהוא מכיל יוד אז הבידקה לא אמינה,האינדוקרינית נתה תרופה בשם METHIMAZOL 5 MG התופעות של ההזעה נפסקו אולם עדיין יש חום ובנוסף ביקשה האינדוקרינית לא לקחת נורפן שזה בעצם מקל עלי אלא לקחת אקמול.אתמול אחרי כמעט שבוע נטילה חזר החום והכאבים בצוואר רק נורפן עזר לי.בנוסף נאמר לי ע"י האינדוקרינית כי על  פי הסימפטומים זו דלקת ולא גרייבס נתנה גם TSI עדין אין תשובה מתה מפחד.מה זה יכול להיות ע"כ הרבה זמן?מתי עובר?מתי אחזור להרגיש נורמלי?מתי אפשר הריון?האם הבלוטה תחזור להיות כפי שהייתה בעבר ???????????????
בבקשה עזרה דלקת בבלוטה או מחלה ?
20/07/14 14:39
46צפיות
היי אני בחורה בת 33 +2 מתעסקת בספורט בד"כ בריאה נוטלת רק גלולות לאנדומטריוזיס לפני כחודש הרגשתי מעיין דלקת בגרון עם כאבים בצוואר אחרי 2 אנטיביוטיקות  חום מתמשך, הזעות בלילה, דופק גבוה ,ויורידה במשקל כמעט 4 ק"ג .התגלו ערכים גבוהים של T452 T3 14.55 והבלוטה TSH0.03 המוגלובין 11.6 ,נטורציטים 74.5
למרות שלפני חודש עשיתי בדיקות דם עקב נטילת גלולות ויזאבל (מטפל באנדומטריוס) הכל היה תקין .
נשלחתי לUS שם נכתב בלוטה מעט מוגדלת (לא חדש זה המבנה נעשה בדיקה לבלוטה ב2008) מרקם קשה.נשלךחתי גם למיפוי אולם מרוב פחד רכשתי תוסף תזונה יומים לפני בעצת רוקח ומסתבר שהוא מכיל יוד אז הבידקה לא אמינה,האינדוקרינית נתה תרופה בשם METHIMAZOL 5 MG התופעות של ההזעה נפסקו אולם עדיין יש חום ובנוסף ביקשה האינדוקרינית לא לקחת נורפן שזה בעצם מקל עלי אלא לקחת אקמול.אתמול אחרי כמעט שבוע נטילה חזר החום והכאבים בצוואר רק נורפן עזר לי.בנוסף נאמר לי ע"י האינדוקרינית כי על  פי הסימפטומים זו דלקת ולא גרייבס נתנה גם TSI עדין אין תשובה מתה מפחד.מה זה יכול להיות ע"כ הרבה זמן?מתי עובר?מתי אחזור להרגיש נורמלי?מתי אפשר הריון?האם הבלוטה תחזור להיות כפי שהייתה בעבר ???????????????
אין מה למות מפחד, זה יחלוף
21/07/14 06:50
41צפיות
והאבחנה הייתה די ברורה מהדרך בה תיארת את המחלה. ממש לא היית צריכה לקחת מתימזול. זו דלקת הטיפול הוא סימפטומטי בלבד, מבוסס על נטילת נוגדי דלקת, דווקא  נוראפן ולא מרקפטיזול. אם  נוגדי הדלקת הלא סטרואידלים לא עוזרים, נותנים קצת סטרואידים לכמה זמן. נותנים גם משהו נגד דופק מהיר אבל  בסוף זה חולף לבד.  אחרי שלב הפעילות יתר , בא שלב של תת פעילות שגם הוא מסתדר לבד ובסופו של דבר הכל חוזר לנורמה. לא מסוכן, רק לא נעים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום