בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

US צואר בלוטת התריס
07/05/14 23:17
67צפיות
במיטת הבלוטה משמאל הודגמה קשרית היפואקוגנית ממדיה 0.55 ס"מ מה זאת אומרת ? האם זה מסוכן?
סביא להניח שלא מסוכן
09/05/14 20:25
41צפיות
היא מאד קטנה וצריך רק לעקוב אחריה.
מה היתה הסיבה לבדיקה?
בדיקת דם
07/05/14 21:36
47צפיות
מה פירוש ANTI-MYELOPEROXIDASE
לא קשור לאנדוקרינולוגיה
10/05/14 07:59
19צפיות
מדובר בנוגדנים שמופיעים בדלקות אוטו-אימוניות של כלי דם.
בלוטת לימפה מוגדלת
07/05/14 15:32
64צפיות
בן 19.אתמול שמתי לב במהלך מישוש כי יש לי שתי גולות קטנות בסנטר.אין לי שום כאב והבלוטות לא גדולות במיוחד,הבלוטות סמוכות אחת לשנייה.אין לי תופעות נוספות חוץ מזה כגון זיעה בלילה.
בדיקת דם כללית שנעשתה  לפני מספר ימים בלי קשר יצאה תקינה.יש לציין שאני סובל למעלה מחודשיים מפטרת הלשון ומטופל בכדורים נגד זה.האם יש ממה לחשוש?האם מישוש הבלוטות על ידי רופא מספיק על מנת לקבוע שמדובר במצב נורמלי?
לא קשור לאנדוקרינולוגיה כלל
09/05/14 20:24
26צפיות
יכול להיות קשור לפטרת שיש לך בלשון.
בכל מקרה, הכתובת שלך היא רופא המשפחה.
בלוטת תריס של עובר
07/05/14 15:25
46צפיות
שלום,
אני מבינה שהחל משבוע 13-14 לעובר כבר יש בלוטת תריס שמפרישה הורמונים.
האם זה נכון?
יש לי חברה שנולדה לה בת עם בלוטת תריס לא פעילה, והיא מקבלת אלטרוקסין החל מיומה הראשון.
(לחברה עצמה אין בעיה בבלוטת התריס, היא מאוזנת ותקינה).
האם ניתן לדעת על משהו כזה מראש?
או רק אחרי שהתינוק נולד?
מצב כזה לא מסכן את העובר?
תודה מראש (כן, אני בהריון ולכן הנושא מעניין אותי ומטריד אותי...)
לא ניתן לדעת מראש
09/05/14 20:24
29צפיות
גם לי יש חברים כאלה, אגב.

המצב לא מסכן את העובר - כי האמא שומרת עליו
אבל אחרי הלידה חשוב לעלות על זה כמה שיותר מהר, כי אחרת עלולה להיות פגיעה מוחית
כל הילדים הנולדים נבדקים לרמת T4 אחרי הלידה (בבדיקת דם מהעקב)
וזה נורא נדיר. את יכולה להיות רגועה.
º
השכיחות היא בערך 1:5000 תינוקות
10/05/14 08:08
14צפיות
פירוש תוצאות אולטרסאונד
07/05/14 11:35
91צפיות
שלום יש לי נפיחות בצד הימני בצוואר אני אחרי הריון תאומים וביצעתי אולטרסאונד ואלה התוצאות אונה ימנית מוגדלת באופן דיפוזי עקב מס ממצאים סולידיים שתופסים את רוב שטח האונה הממצא הגדול 1.8*2.4.3.3 סמ .מרקם בלתי אחיד עקב מרכיבים סולידים היפו ואיזואקוגנים לפרנכימה ,פרט לכך הודגמו הסתיידויות זעירות עם אספקת דם עשירה .בקוטב העליון של האונה הודגם קשר איזואקוגני מוגדר עי גבול היפואקוגני דק בגודל 1.3*0.8 סמ עם אספקת דם עשירה בהיקפו .בנוסף ברקמות רכות מופיע באזור תת לסתי מימין ומשמאל בלוטת לימפה מאורכת . הרופא שלח אותי לניקור .רציתי לדעת מה הפירוש של תוצאות האולטרסאונד ,תודה והאם הניקור כואב ?
הממצאים בהחלט חשודים
10/05/14 07:57
60צפיות
דווקא הממצא בקוטב העליון פחות חשוד מאשר צבר הממצאים שתופסים את האונה. לגבי בלוטות הלימפה, אני משערת שהכוונה היא שהן אובליות ולא עגולות, צורה אובלית היא אופיינית לבלוטת לימפה שפירה.
בקיצור הניקור ממש במקום. בהצלחה.
תוצאות מבחן ACTH
07/05/14 10:59
82צפיות
שלום רב
אשמח לדעת אם הערכים שהתקבלו תקינים:
CORTISOL (0)                 238.50 NMOL/L

CORTISOL (1)                 480.00 NMOL/L

CORTISOL (2)                 597.40 NMOL/L

PRG 17-OH (0)                  4.42 NMOL/L

PRG 17-OH (1)                  6.64 NMOL/L

PRG 17-OH (2)                 11.00 NMOL/L

ACTH TEST : 0'-30'-60' MIN'
יש עליה משמעותית ב- 17OH
09/05/14 20:22
41צפיות
יכול להיות שהמדובר ב- CAH.
מאידך, קורטיזול עלה יפה... מה שפחות מתאים

בקיצור, אני משאירה את הבימה לאנדוקרינולוגיות...
רק שלא תחשבי שלא התייחסתי אלייך...

ואגב, החתימה שלך נהדרת לטעמי.
לא! בננומול זה תקין!
10/05/14 08:07
43צפיות
אין פה כל עדות ל-CAH.
º
תודה רבה!
10/05/14 12:14
9צפיות
מחלת גרייבס
07/05/14 08:49
56צפיות
שלום רב
אני מטופלת במחלת גרייבס במרקפנטיזול. כיום רבע כדור 3 פעמים ביום. תוצאות בדיקות הורמוני בלוטה תקינים. עם זאת הדופק עדיין עולה לעיתים ואני לוקחת כל יום כ 20 מ"ג דרלין.
כמה זמן עלי להמשיך לקחת את המרקפנטיזול?
האם לאחר כשנה מפסיקים את הטיפול. האם יש אפשרות שאוגדר כבריאה?
אם לא  -האם ניתן להקטין את הבלוטה ופעילותה בלי "להרוג" אותה לחלוטין?
בברכה
אסנת
טיפול מקובל במחלת גרייבס
09/05/14 10:21
43צפיות
למשך כשנה וחצי עם ירידה במינון בהתאם לתפקודי תריס. הפסקת הטיפול תלויה בתפקודי בלוטת התריס. כ - 50% מהחולים לא חווים חזרה של המחלה לאאחר הפסקת הטיפול. במקרה של חזרה מקובל קורס טיפולי נוסף או טיפול ביוד רדיואקטיבי.
אין שום הגיון לקחת רבע כדור 3 פעמים ביום
10/05/14 08:04
34צפיות
למרקפטיזול זמן מחצית חיים ארוך. לכן אם את מקבלת 15 מ,ג כל יום. את יכולה לקחת יום חצי כדור ויום כדור שלם לסירוגין, וזאת פעם ביום וזה אותו הדבר, פחות מסובך ויותר מדויק כי בסה"כ לא קל לחצות את הכדורים האלה במדויק.
איזון תירואיד לפני כניסה להריון
06/05/14 18:50
41צפיות
שלום רב לרופאות הנכבדות (-:

אני בת 35, מאובחנת עם PCO ומנסה מזה כשנה להיכנס להריון.
בזמן עיון בפורום השכן (פוריות), נתקלתי בהודעות הקשורות לערכי TSH רצויים לפני ובזמן הריון, והבנתי שרצוי לשמור על ערך TSH נמוך מ- 2.5. הבדיקות האחרונות שלי מלפני חצי שנה היו:
TSH - 3.89
T3 Free - 5.7 pmol/L
T4 Free - 13.2 pmol/L

בעיון בבדיקות TSH שנערכו בעבר שמתי לב שלאורך ה-10 השנים האחרונות, ערך ה- TSH היה במגמת עליה ומעולם לא היה נמוך מ-2. התוצאה מהבדיקה האחרונה היא הגבוהה ביותר שהיתה לי.
שאלתי היא, האם לאור הבדיקות האחרונות עלולה להיות בעיה להכנס להריון? האם אני צריכה לפנות לאנדוקרינולוג על מנת להתחיל עם תירוקסין?
ועוד==אני מבינה שהבעיה העיקרית בהריון עלולה להיות קיום נוגדנים לתירואיד. אילו בדיקות עלי לבקש מרופאת המשפחה? TPO בלבד יספיק או שקיימות בדיקות נוספות שנחוצות?

תודה מראש על המענה וחג שמח.
אכן כן, הייתי חוזרת על הבדיקות עכשיו
09/05/14 10:19
25צפיות
כולל נוגדנים לתירואיד ובהתאם מחליטה על טיפול עם TSH מטרה מתחת ל - 2.5
חג עצמאות שמח
06/05/14 15:02
76צפיות
סליחה על האיחור אבל נותרו עוד כמה שעות. לצערי אני עסוקה מעל הראש עם בעיות בריאותיות משפחתיות (אבי מאושפז).
º
עצמאות שמח והחלמה מהירה.
06/05/14 18:31
50צפיות
עצמאות שמח והחלמה מהירה.
כמה שאלות בלוטת התריס
05/05/14 11:02
126צפיות
שלום,

מבקשת לדעת האם נכון הדבר שבגברים עם תת תריסיות יש דיכוי היצר המיני ואילו בגברים עם יתר תריסיות אימפוטנציה ?

שאלה נוספת: כמה זמן אחרי טיפול יוד 100 מיליקירי בגבר בטוח מבחינת ההקרנה להכנס להריון ?

תודה4257
שאלה
06/05/14 21:36
40צפיות
100 mci עבור יתר  פעילות???
על איזה רקע??
הריון
07/05/14 00:41
44צפיות
לא שמעתי מעולם על השפעה של תפקוד הבלוטה בצורה של דיכוי יצר מיני או אימפוטנציה.
אני מניח שמינון של 100 מיליקירי זה לאבלציה אחרי כריתה של הבלוטה.
ההנחיה הרגילה מדברת על חצי שנה המתנה עד לכניסה להריון. עד כמה שאני זוכר ההנחיה רשומה בלשון נקבה (כמובן) אבל אני מניח שהיא תקפה גם לגבר המשתתף בתהליך.
לא ההנחיה היא לנשים
10/05/14 07:45
35צפיות
ב"כ מבקשים שנה ולא חצי שנה.  אם כי הנתונים סה"כ  אצל נשים שהרו בטווח קצר יותר מהטיפול ביוד לא מדאיגים במיוחד, אבל כמובן לא מומלץ. לגבי גברים אין הנחיה כזו. יכולה להיות ירידה חולפת בספירת הזרע אחרי טיפל ביוד, אבל ל מיטב ידיעתי אין גדילה של פגיעות כרומוזומליות בתאי הזרע לאחר טיפול ביוד, לכן אין  מידע כי הפריה עם זרע של גבר שעבר טיפול ביוד  לאחרונה קשורה במומים בעובר.
יחסי מין אסורים לאחר טיפול ביוד במשך תקופה מסוימת (לא זוכרת בדיוק מה כתוב), אבל זה על מנת לא לחשוף את בו/בת הזוג לקרינה ולא בגלל בעיה עם הריון.
אולי לא שמעת
10/05/14 19:19
18צפיות
אך כשלא מרגישים טוב ולא  בקו  הבריאות  בדרך כלל יש  ירידה רצינית בייצר  המיני,
º
ההערה לאדון זוקיר
10/05/14 19:21
6צפיות
50מ"ג ליום לראשונה בחיי
04/05/14 19:45
53צפיות
ערך הבלוטה אצלי 4.23 בגלל ניסיון להרות הוצע לי להתחיל וליטול 50 מ"ג ליום
האם לתרופה השפעות לוואי?
האם מרגע שמתחילים לקחת למעשה זה לכל החיים?
תודה
בהצלחה!
04/05/14 20:19
31צפיות
את אמורה להגיע ל-TSH לא גבוה מ-2.5 בתקופת ההריון.
בכללי TSH בערך של 4.23 הוא בסדר לאחרי ההריון ותוכלי להפסיק לקחת אז את ההורמון.
לתרופה לא אמורה להיות תופעת לוואי.
º
תודה!
04/05/14 20:20
11צפיות
אבחון מחסור ביוד
04/05/14 16:59
32צפיות
שלום, אני פרסמתי פה הודעה לפני כמה חודשים לגבי בדיקת יוד בשתן שעשיתי.
בשלב הזה  לא ברור לי בכלל אם יש דרך מהימנה לאבחן מחסור ביוד,
ולא ברור לי עם בדיקת יוד בשתן היא באמת סממן למחסור ביוד.
רציתי לשאול האם ידוע לך על דרך לאבחן מחסור ביוד?

בתודה מראש, יגאל.
מחסור ביוד?
04/05/14 20:22
23צפיות
בתזונה הנהוגה בארץ הסיכוי למחסור ביוד הוא מאוד נמוך.
זה מתבטא בעובדה שהרבה מאכלים ודברי מזון מכילים יוד בכמות מספקת.
למשל המלח הרגיל בארץ, פירות ים ודגים, ועוד.
זה שהמלח מכיל יוד גם אומר שכל מוצר מוכן, אפילו סתם לחם שקונים במכולת, מכיל יוד.

מדוע אתה חושש שחסר לך יוד?
מדידית יוד בשתן הוא מדד
10/05/14 07:33
10צפיות
ברמה של אוכלוסיות, זהו המדד לצריכת יוד. ברמה האינדיבידואלית, אני לא יכולה להבטיח שזה יהיה מדויק ואולי זה גם נתון לשינויים מיום ליום. ברמה האינדיבידואלית בוודאי שהפרשה מרובה של יוד מצביעה על חשיפה לכמויות גדולות, רמה נמוכה איננה בהכרח הוכחה שהאדם באופן קבוע אינו מקבל מספיק יוד במזון.
יחד עם זאת, מה שצוקי כתב נכון, בגדול אין בארץ מחסור יוד. יש אזורים עם חשיפה גדולה יותר מאחרים, אבל בגדול, בשונה לארץ שאין לה גישה לים,  אין כאן בעיה של חסר יוד.
קשרית רטרוקרורלית
04/05/14 15:27
76צפיות
מה פירוש "קשרית רטרוקרורלית"?
דב
º
איפה בדיוק בגוף?
04/05/14 21:53
27צפיות
רטרוקרורלית
05/05/14 00:55
71צפיות
רטרוקרורלית = בין הCHORIONIC MEMBRANE והCHORIONIC VILLI, בחלק החיצוני של שק השפיר.
כדי להרגיע;  סביר להניח שזה CHORIOANGIOMA (קשרית שפירה של כלי דם) שאין לה יותר מדי משמעות, מתגלה לרוב באולטראסאונד. כדאי לדבר עם הגניקולוג שמצא את זה בסריקה.
º
אצל גבר????
05/05/14 10:17
25צפיות
הכוונה היא לרטרו-קלביקולרית
10/05/14 07:37
16צפיות
מאחורי עצם הבריח
עדכון אצל האינדו
04/05/14 14:08
80צפיות
שלום ד"ר קרן.
לא יודע אם את זוכרת . עידן בן 25 עם שני קשריות בבלוטת התריס
"אונה ימינית - ברוחב 2.0 ס"מ מורחבת הודגם קשר סולידי באורך 1.55 וברוחב 1.5 ס"מ פרט לכך מרקם האונה אחיד זרימת דם תקינה אונה שמלאית ברוחב 1.35 אינה מורחבת הודגם קשר סולידי באורך 1.0 וברוחב 0.35 ס"מ זרימת דם תקינה איסטמוס -ברוחב 0.3 ס"מ בפורטיס מימין הדוגמה בלוטת לימפה באורך 1.2 ס"מ וברוחב 0.8 ס"מ בפורטיס משמאל הדוגמה בלוטת לימפה באורך 1.5 ס"מ וברוחב 0.8 ס"מ באזור תת ליסתי מימין הודגמו מספר בלוטות לימפה הגדולה באורך 1.85 וברחוב 0.35 ס"מ באזור תת ליסתי משמאל הדוגמו מספר בלוטות לימפה הגדוה באורך 1.2 ס"מ וברוחב 0.8 ס"מ מבנה כול בלוטות הלימפה שמור"
רציתי רק לשאול לגביי הפגישה שלי אצל האינדו
הייתי לפני יומיים אצל ד"ר ליאור טלוקין .באמת רופא נחמד
הוא ראה את כול הבדיקות שלי והוא כמובן כמו ההמלצה שלך שלח אותי לניקור של השני קשריות ואמר לחזור אליו עם התוצאות
הווא רשם בהפנייה באבחנה משוערת " GOITER NODULAR NONTOXIC"
עכשיו יש לי שאלה. קראתי באינטרנט לגביי זפק וקשריות בכללי וכתוב שאחת מהסיבות זה חוסר בדיו
האם זה נכון ?ואם כן. האם אני צריך להוסיף את הדיו לתזונה שלי . ראיתי אתמול בסופר מלח מעושר בדיו  זה מומלץ?
הבלוטת תריס שלי בבדיקות דם הפעילות שלה תקינה .
הרופא נתן לי הפנייה לניקור גם בקפלן וגם לאסף הרופא
יש המלצה לאיזה עדיף? או ששניהם בסדר
תודה. עידן
חוסר ביוד, לא דיו
04/05/14 21:51
52צפיות
ובארץ זה לא נכון. יש מספיק יוד במזון ובמים. זאת לא הסיבה להעיותיך.
שרון צודקת
10/05/14 07:36
23צפיות
למעשה לא כל כך ידוע ממה נובעות הקשריות האלה. ניתן לגלות אותן באשנים בוגרים באמצעות US בכ-70-75% מהאנשים, כך שאתה לא לבד.  נראה לי שמבחינת הניקור שני המקומות טובים במידה שווה.
תודה .
11/05/14 14:40
4צפיות
אני שלחתי פקס לאסף הרופא .והם אמרו שאני אקבל בדואר את התאריך לניקור
מקווה שלא יותר מידי זמן
מה זה בדיוק "goiter nodular nontoxic "?
זה מה שהרופא רשם באבחנה משוערת .מסוכן?
תודה על כול התשובות לשאלות שלי ד"ר
º
האבחנה הזאת דווקא ממש לא מסוכנת
13/05/14 21:49
3צפיות
º
.
11/05/14 14:42
1צפיות
השמנה
04/05/14 02:21
80צפיות
שלום

מזה כמעט שנתיים שאני מטופל בלוסטרל 100 מ"ג בגלל חרדה והתקפי פאניקה.
מבחינת התקפי פאניקה המצב בהחלט השתפר, אין כמעט, אך חרדה עדיין קיימת.
בתחילת הטיפול קיבלתי ריספונד לחיזוק הלוסטרל (בהמשך היה ניסיון גם למיקטל במקום הריספונד), אך הפסקתי את זה לאחר כמה חודשים (רציתי להימנע ככל האפשר מריבוי תרופות, וכן בגלל אסוסיאציות מריספרדל שקיבל בן משפחתי)
כמו כן בגלל בעיות שינה קיבלתי מירו במינון נמוך, אך הפסקתי אותו לפני כחודשיים.
מאז תחילת הטיפול (קרוב לשנתיים) עליתי במשקל בערך 10-15 קילו.

רציתי לשאול:

א. מה הסיבה שהלוסטרל גורם לעליה במשקל? האם זה פוגע בחילוף חומרים? משפיע על מערכת כלשהי בגוף? משפיע על המערכת ההורמונלית בצורה כלשהי? או שזה נטו בגלל תאבון היתר שבא עם התרופה?
ב. כנ"ל לגבי מירו.
ג. האם מעבר לעניין של עליה במשקל, יש משהו בתרופות הללו שגורם לקושי בירידה במשקל על אף הפחתה באוכל וביצוע פעילות גופנית? או שעדיין זה קשור אך ורק לכמות האכילה בגלל התאבון?

תודה רבה
אתה בטוח שזה הלוסטרל?
04/05/14 21:50
38צפיות
כי דווקא הריספונד יותר מסתדר לי עם עליה במשקל.

מעבר לזה אני יכולה רק לומר שמנסיוני האישי - לקחתי לוסטרל לפני כמה שנים כטיפול מונע למיגרנות, והגעתי למינון כפול משלך (ללא הועיל, לצערי ), בלי שום תופעת לוואי של השמנה. ואני מאלה שישר עולים במשקל אם יש אפילו שביב סיבה...
לשאלתך, כמעט בטוח
06/05/14 01:00
26צפיות
את הריספונד הפסקתי די מזמן
את המירו גם הפסקתי לפני חודשיים בערך (אני חושב שהמירו גרם לי בעיקר לצורך במתוק)
כך שמה שנותר בעיקר זה הלוסטרל.
ייתכן (אני לא רופא) שמאחר ואת באופן כללי מקפידה על תזונה בריאה (כמדומני כך קראתי בעבר) אז את פחות מושפעת מכדורים שעשויים לעורר תאבון.
לוסטרל ידוע ככדור שעלול להשמין, אם כי כנראה לא אצל כולם אותו הדבר.
רציתי לדעת האם הכדורים הללו משמינים בגלל עליה בתאבון או שהם משפיעים על המערכת ההורמונלית וחילוף החומרים או אגירת נוזלים או כל מערכת אחרת שעלולה ליצור עליה במשקל.

תודה
לא יודעת מה המנגנון
06/05/14 02:36
25צפיות
בד"כ עליה בתיאבון. אבל לא חותמת לך על זה..
רק יודעת לספר לך שבתרופות אחרות עליתי במשקל בטיל
SSRI גומרים לעלייה במשקל
10/05/14 07:40
20צפיות
לא אצל כולם, לאבמידה שווה , אבל בגדול גורמים לעליה במשקל. יתכן כי גם הרספירדל שקבלת לתקופה מוגבלת גם תרם את שלו.
לרבו זה דרך עליה בתאבון, אני לא מודעת לכך שיש עבודות שמראות שזה משנה משהו בחילוף החמרים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום