לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:19
3צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אולטראסונד צוואר
22/10/14 00:10
45צפיות
להלן השתלשלות המקרה:
לפני 5 שנים כריתת בלוטת תריס+בלוטות לימפה בגין פפילרי
כמו כן עברתי 2 טיפולי יוד 175 מיליקרי כל טיפול.
תרגלובולין יציב כבר שנתיים
אולטראסאונד שבוצע היום:
בצואר הלטרלי מימין רמה 3,שני קשרי לימפה 9 ממ ו 10ממ.מכילי הסתידויות אךלא וסקולריים
ברמה 5,קשר לימפה דומה 15 ממ
כל הממצאים יציבים במעקב של 4 שנים.סיכום:בדיקה תקינה
ממצאים שאינם חשודים למחלה פעילה.יציבים 4 שנים.
שאלות:
1-למה הכוונה רמה 3 רמה 5?
2-בכל האולטראסאונדים שבוצעו משך 4 שנים,מעולם לא רשמו קשרי לימפה מכילי הסתידויות
   מה פשר המילה הסתידויות??-האם מכאן מתחיל הסרטן?
תודה

מה באמת רמת נתירוגלובולין?
26/10/14 12:53
23צפיות
קשרי לימפה עם מיקרוקלציפיקציות זה אינו תקין. אבל יתכן וזה לא חדש. למה לא הוזכרו קודם? אין לי מושג. רמה 3 ורמה 5, הכוונה לתחנות 3 ו-5, ואלה רק מצביעות על אזור בצואר. הוא מחולק ל6 תחנות בהן יש בלוטות לימפה. אז באמת מה רמת התירוגלבולין? כי אם היא מוגברת משמעותיץ, גם אםזהלא עולה,רוב הסיכויים שזה בא  מהבלוטות האלה
לד"ר תורגמן-רק שאני אבין..
01/11/14 13:45
7צפיות
שאלתי למה הכוונה הסתיידות,כתבת שזה מיקרוקלציפיקציות
למה הכוונה???עדיין בלוטות סרטניות???
רמת תרגלובולין  כבר 3 שניםאפס  (ניתוח היה לפני 5 שנים-בזמנו תרגלובלין היה מדיד,אין לי נוגדנים)
אשמח להבין עם איזה בלוטות הגוף שלי חי...,ממש חוששת שידביק איברים אחרים בגוף
Thyroglobulin Ab - גבוהה
21/10/14 22:13
44צפיות
שלום ד"ר תורג'מן,
אני כמעט 5 שנים לאחר כריתת בלוטת התריס מלאה בעקבות קרצינומה פפלירית.
ב 10 חודשים אחרונים   (לאחר לידה) תוצאות ה -Thyroglobulin Ab - גבוהים סביבות ה 100 על אף שיתר הפרמטרים תקינים את כל ההבדיקות ביצעתי במעבדות דם של מכבי -
לצורך וידוי נשלחתי לבדיקת דם במעבדות איכילוב - שם התוצאות היו שונות לחלוטין  בדיקות דם מאוגוסט:
TSH=0.14
FT4=1.41
FT3=107.86
Thyroglobulin Ab=26.3
0.20>Thyroglobulin-TM

- להלן תוצאות בדיקות הדם האחרונות  מאוקטובר ( מעבדות מכבי)
TSH=0.1
FT4=19
FT3=4.92
Thyroglobulin Ab=111
0.9>Thyroglobulin-TM
בבדיקת מעקב אולטרסאונד - הכל תקין - ללא שארית רקמתית במיטת הבלוטה

מדוע שונות כל כך גדולה בין המעבדות? האם צריך להדאיג מהתוצאות הנ"ל? מה אני צריכה  לעשות עכשיו?
להתיחסותך אשמח
בתודה,
ד.

זו אחת הבעיות
26/10/14 06:09
31צפיות
למרות שלדעתי ברוב המעבדות משתמשים באותן הערכות  לקביעת נוגדנים, עובדה שזה יכול להתשנות. הייתי חוזרת שוב על הבדיקה גם פה וגם שם. ובכל מקרה, אם יש חשד של עליה מחודשת של נוגדנים כנגד תירוגלובולין, אם בעבר היו שליליים, זה מצריך הדמייה טובה עם US טוב. 
בלוטת התריס
21/10/14 21:27
47צפיות
שלום  
** זכר בן 55  **

הבדיקה בוצעה בתאריך 20/10/2014.
סיבת הפניה: מעקב .
להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד בלוטת מגן +צוואר:
אונה ימנית: מוגדלת. בגודל: 5.9X2.2X2.2 ס"מ. עם מרקם הטרוגני.
הודגם קשר סולידי בלתי הומוגני גדול התופס את מרבית האונה ללא זרימת דם בתוכו.

: אנוה שמאלית בגודל 3.3X1X1.2:   
נצפו מספר קשריות קטנות עד 0.4 ס"מ.
איסטמוס תקין.
בלוטות רוק – תת לסתיות תקינות .
בלוטות לימפה - לא הודגמו בלוטות מוגדלות פתולוגיות בצוואר.
לסיכום: ללא שינוי בהשוואה לבדיקה הקודמת שברשותנו מ-2/

בבדיקת FNA שערכתי לפני 11 חודשים 
תוצאה צד שמאל****** 
FOLICUALR CELL IN PART CROWDED DISORGANIZED GROUPS WITH MILD NUCLER ATYPIA AND RARE NUCLEAR GROOVES ׂׂATYPIA OF UNDETERMINED SIGNIFICANCE SMALL AMOUNT OF COLLOID NUMEROUS PIGMENT LADEN MACROPHAGES AND FEWMULITINUCLEATED GIANT CELLS PRESENT 
FOLLOW-UP AND REASPIRATION RECOMMEND AS CLINICALLY INDICATED 
תוצאה צד ימין******** גוייטר 
COLLOID SHEETS AND CLUSTERS OF REGUAL FOLLICULAR CELLS CONSISTENT WITH NODULAR GOTER 

בבדיקה ידנית גוש רך מאוד ללא לימפומאדיה,בדיקת סיב אופטי דרך האף תקין לחלוטין 
האונה המוגדלת בצד ימין אובחנה כגוייטר, 
לא מובן מה בצד שמאל
אני לוקח כ5 שנים אלקטרוסין 50 מ"ג 5 פעמים בשבוע-מאוזן TSH 

אודה על הסבר- 

תודה מראש 

בצד שמאל זה כלום
26/10/14 06:07
19צפיות
בצד ימין זה מהשו ענק ולא תקין ב-FNA. צריך לחזור על ה-FNA ללא דיחוי. יחזור אותו הדבר, אם יש לך ביטוח פרטי, ניתן לעשות אצלנו בדיקות AFIRMA, ולא ההמלצה תהיה ניתוח להסרת האונה בגלל זיכון ללמאירות עד 15% בממצא כזה.
בצד שמאל האבחנה היא גוייטר
26/10/14 13:32
8צפיות
האם לבצע שוב FNA
אין לי ביטוח רפאי מה העלות של AFIRMA
האם בדיקה זו נותנת תשובה סופית האם הגידול סרטני?
תודה 
º
בצד ימין זה גוייטר
26/10/14 13:34
5צפיות
ביתי בת 12
21/10/14 13:49
51צפיות
   anti thyroid proxid  583 tsh 6  thyroglobin ab 624 היא מרגישה חולשה כאבי ראש ועצבנות יתר הרגשה לא נעימה אין חשק    אבקש ממך התייחסות למצבה           בתודה ההורים
יתכן שצריך טיפול
21/10/14 22:14
37צפיות
בדרך כלל אם הנוגדנים כנגד בלוטת התריס חיוביים וה TSH מעל 6 אז מומלץ טיפול בהורמון של בלוטת התריס, במיוחד אם יש תסמינים של תת פעילות של בלוטת התריס. העצבנות לא מתאים לתת פעילות של בלוטת התריס. כדאי להתייעץ עם אנדוקרינולוג ילדים.
ערב בנושא בריאות הלב ומניעת מחלות לב- 27.10
21/10/14 09:17
8צפיות
במסגרת ערבי "בריאות בתל-אביב" המתקיימים במרכז הרפואי תל-אביב בחסות "ידיעות תל-אביב", 
ייערך ערב בריאות ביום שני ה- ה- 27/10/14 , ג' חשון תשע"ה 20:00, באולם ההרצאות (אודיטוריום), 
בניין סוראסקי, קומה 2- , אגף ד' והפעם:

"תשומת לב ללב!"
ערב המוקדש למניעת מחלות לב

בתוכנית
דברי פתיחה וברכה – פרופ' גד קרן, מנהל המערך הקרדיולוגי.

על גורמי סיכון למחלות לב ומניעתן – ד"ר אילן קיציס, המרכז למניעה ולשיקום הלב, המערך הקרדיולוגי.

פעילות גופנית בהתאמה אישית - גב' נועה וייסמן-אלמרו, פיזיולוגית ראשית, המרכז למניעה ולשיקום הלב, המערך הקרדיולוגי.

"למה לי לקחת ללב?" - ד"ר אוהד בר-דוד, פסיכולוג, המרכז למניעה ולשיקום הלב, המערך הקרדיולוגי.

"לא צריך לאכול את הלב" – גב' לימור בן חיים, דיאטנית קלינית, המכון לאנדוקרינולוגיה, מטבוליזם ויתר לחץ דם.

פאנל שאלות ותשובות

עלות ההשתתפות 20 ₪ לאדם, לחברי beWell 15 ₪ בלבד.  
את הכרטיסים ניתן להזמין בימים א' – ה'  בין השעות 18:00 – 15:00 בטלפון: 03-6974239/3876 
לרישום באמצעות אתר האינטרנט: www.bewell.org.il
יש להזמין כרטיסים מראש! קבלת כרטיסים מוזמנים תתבצע ביום האירוע בין השעות 19:50 - 19:00, בכניסה לאולם ההרצאות, בניין סוראסקי, קומה 2-, אגף ד'. חניה חינם משעה 19:00 בחניון ההנהלה (בסמוך למיון) על בסיס מקום פנוי. 

בעיה של תפוקד בלוטת התריס
21/10/14 08:49
31צפיות
חשוב לי להגיע לרופאה מומחה לקבל טיפול טוב עד היום כל מה טיפול שקיבלת יש לי בעיות
º
אז תבקש הפניה לאנדוקרינולג/ית מרופא המשפחה
23/10/14 10:45
5צפיות
בדיקות לבדיקת להתפתחות פין של ילד בן 9
21/10/14 08:06
48צפיות
ואילו בדיקות נדרש לבצע לבדיקת התפתחות תקינה של שדיי ילדה בת 10?
הבדיקה הראשונית היא בדיקה גופנית
23/10/14 10:44
35צפיות
רק אם נראה שיש שם בעיה יש מקום לבדיקות נוספות
הפרעות בלוטת התריס
20/10/14 17:50
74צפיות

שלום קוראים לי עדו בן 23 עשיתי אתמול בדיקות לבלוטת התריס והתוצאות: 
tsh 5.6 t4free 22 
והסיבה לביצוע הבדיקה היא כי לפני שנה וקצת עשיתי את הבדיקות הנל. 
וממש לאחר מכן טסתי לחצי שנה. ואת התוצאות האילו קיבלתי רק בחול: 
5.5 Tsh 
18.8 t4free 
6.7 t3 free 
ובדיעבד בחול לאחר שנודע לי על התוצאות קראתי קצת ובאמת הבנתי שהתחושות שהרגשתי היו מאוד דומות לבעיות בבלוטות התריס. אבל כמובן שלא קיבלתי שום טיפול תרופתי בעניין כי לא הייתי בארץ וזה לא היה אפשרי 
לאחר מכן חזרתי באזור יוני וכמובן שחזרתי על הבדיקות והן יצאו: 
3.0 tsh 
21 t4free 
5.9 t3free 
ולכן שוב לא קיבלתי טיפול תרופתי כי מלבד הt4 הכל תקין 
אתמול שוב חזרתי על הבדיקות בגלל שאני גם מרגיש פחות טוב ובגם בגלל שיש צורך במעקב ואלה הן התשובות. הן קצת מוזרות ואני לא מבין ממה נובעים השינויים האלה כל הזמן? והאם יש משהו שאני עושה שגורם לזה? בנוסף הן הפוכות לא? מצד אחד מראות ככה יתר פעילות...מצד שני עודף פעילות.. 
ושאלה אחרונה במקרה שיש נפיחות בבלוטת התריס והיא לאו דווקא מפרישה הורמונים יתרים או פחותים אבל היא כן קרובה לושט ולגרון ובמקרים מסוימים של אכילה או עישון או שתייה יש מגע עם בלוטת התריס שיוצא מעט קושי בבליעה אבל לא משהו שמכביד יותר מדי, היא עשויה להזדהם או משהו בסגנון? ושאלה אחרונה אם הערכים של בלוטת התריס שלי הן לאורך זמן לא מאוד נוראיים כפי שאתה רואה אבל גם לא בשיא הנורמה, יש איזה גורם אחר בגוף שיכול להשפיע לרעה עלייה? כמו משהו עצבי? או זיהום בגרון? או רפלוקס שיש לי כל הזמן? או הפרעה בבלוטת המוח או ההיפותלמוס? או כמו שאמרתי נפיחות בה כך שאוכל או שתייה עשויים להשתפשף בה? כי התוצאות אמנם לא נוראיות אבל הן מראות איזושהי אי סדירות בבלוטה. ובכל פעם שמצבי הבריאותי מעט יורד אני עושה בדיקת דם והתוצאות לפניך..ומצבי הבריאותי כן קצת מפריע לי וכן יש לי הפרעות בגוף (לא קיצוניות אמנם) שזהות להפרעה בבלוטה וחשבתי אולי לאור התוצאות הללו לחפש אולי כיוון אחר שמשפיע על הבלוטה.. 
דבר אחרון הוא שאני כרגע לומד ולכן לוקח כמעט יום יום ריטלין ורציתי לדעת אם יכול להיות שיש לכך השפעה? (לפני הטיול לא לקחתי ריטלין ובכל זאת התוצאות הנל) 
תודה על הכל! 
אשמח לעזרה ואם צריך עוד פרטים בהקשר למצבי הפיזי כמובן שאשמח לתת אותם על מנת להגיע לבעיה 
שבוע מעולה! 

עדו שלום
23/10/14 10:44
37צפיות
נראה שיש לך הפרעה ממש קלה בבלוטת התריס, ומן הסתם זאת לא הסיבה להרגשה הרעה שלך.
יש תנודות בערכים באופן טבעי, אבל מטפלים רק כאשר TSH מעל ל-10.
רמת TSH משתנה לאט יותר, ולכן לעיתים נראה שאין קשר לרמות של FT$. זה פשוט משום שהתנודות של FT4 הרבה יותר מהירות וה- TSH מגיב לאט.
ובכל זאת
26/10/14 13:14
18צפיות
הצירוף של הורמונים גבוהים עם TSH לא מודכא לא סביר וקיים בשני מצבים עיקריים.מצב שנקרא  THYROID HORMONE RESISTANCE  שהוא מצב גנטי ומולד ומצב אחר שבו קיים גידול ((שפיר) בבלוטת יותרת המח שמפריש TSH. בשני המקרים אתה צריך לראות אנדוקרינולוג. אי אפשר לבטל את זה בכך שזו הפרעה קלה.מצד שני סיוכוי רב שלא  ימצאו דבר.
לחץ דם
20/10/14 17:44
35צפיות
ד"ר תורגמן שלום,
קודם לכל אשאל לשלומך ?
אני כזכור עם תסמונת אדיסון ויש לי בעייה בחודש האחרון,
בבדיקת לחץ דם בבוקר הבדיקה מראה לחץ דם של 150/100-140/95
אחה"צ והערב לחץ הדם איכשהו מסתדר ל- 126/80 - 130/85
האם יכולה להיות סיבה מיוחדת לשינוי הזה ? יש לציין שלחץ הדם שלי תמיד היה 120/80
אודה לתשובתך, יום טוב.

הסיבה היא אולי גנטית וגיל
26/10/14 05:53
16צפיות
בכל זאת אתה כבר לא צ'וצ'יק אם אני זוכרת נכון. נכן שיש לך  היפואדרנליזם (אגב לא אדיסון, כי אדיסון זו המחלה הראשונית ובמקרה שלך זה נובע מכשל של בלוטת יותרת המח), אבל אם אתה מקלב טיפול חלופי, ואתה מקבל, אין סיבה שאם קיימת גנטיקה של יתר לחץ דם, שלא תפתחת גם נטיה. היפואדרנליזם זו לא ערובה נגד לחץ דם בהמשך החיים.
 צריך לבדוק אם זה אכן כך, אולי לבצע הולטר של לחץ דם. אם אינך מקבל מינון גבוה מדי של סטרואידים, אזי יתכן והינך זקוק לטיפול להורדת לחץ דם. 
האם הסרת בלוטת התריס מפריע להיכנס להריון
20/10/14 16:09
46צפיות
שלום, אני עברתי ניתוח להסרת בלוטת התריס ורציתי לדעת איפה  אני  יכולה למצוא מחקר או כתבה שמעידה שאין בעיה לאנשים שהסירו את הבלוטה להיכנס להריון ולהביא ילדים ללא בעיה.
תודה
אין בעיה
23/10/14 10:39
25צפיות
רק צריך לוודא שנוטלים מספיק תירוקסין בהריון
זה לא מאמר אחד
26/10/14 12:58
23צפיות
זה מכלול של מאמרים שמתייחסים לנשים אחרי כריתת בלוטת התריס. בגדול אין בעיה. זה דורש איזון טוב טמעקב תפקודי תריס במהלך ההריון, אבל לא משהו בעייתי.
הפרשהמוגבר של פרולקטין
20/10/14 15:52
33צפיות
יש לי ילדה בת שנתיים בלידה ספונטנית ללא היסטוריה של בעיות פוריות או אי סדירות במחזור.
לפני כחצי שנה הפסקתי לקחת גלולות במטרה להיכנס בשנית להריון.
לאחר מספר חודשים של איחור בווסת, ביצעתי בדיקה הורמונלית שהציגה כי יש לי פרולקטין גבוה מהנורמה.
בדיקת דם נוספת הראתה כי אכן אין ביוץ.
הופנתי לאנדוקרינולוג להמשך טיפול שזה ביקש ממני לבצע בדיקת הדמייה לפני תחילת הטיפול, מה שעתיד לעכב את הכניסה להריון בחודשים ספורים (בשל תורים מאוד רחוקים)

שאלתי היא כמה זמן לאחר תחילת לקיחת כדורים להורדת הורמון הפרולקטין יש לצפות לחזרה בביוץ סדיר?

מנסיון אישי..
21/10/14 20:50
17צפיות
תוך חודשיים מלקיחת הכדורים נכנסתי להריון.. תוך חודש היה ביוץ
º
כן, בד"כ צ'יק צ'ק נכנסים להריון
23/10/14 10:45
6צפיות
יתר פעילות בבלוטת התריס ופריון
20/10/14 08:42
28צפיות
שלום רציתי להתייעץ.
יש לי ערך של tsh- קטן מ0.03...אני לוקחת כדור בשם מרקפטיזול על מנת לאזן את הבלוטה.
השאלה שלי האם אני יכולה להתחיל טיפול פוריות בד בבד?(איקקלומין ואוביטרל) או שעלי לחכות קודם שהבלוטה תתאזן?
מומלץ להחיליף טיפול ממרקפטיזול ל - ptu טרם הכניסה להריון
25/10/14 22:34
15צפיות
ובטרימסטר הראשון להריון בגלל תופעות לוואי של מרקפטיזול לעובר בשלב זה של ההריון.
מומלץ לנסות להרות כשתפקודי התריס מאוזנים. 
השימוטו וויטמין d שאלה לרופאה
19/10/14 21:00
53צפיות
שלום רב יש לי תת פעילות בלוטות התריס השימוטו- לוקחת יוטירוקס 5 פעמים בשבוע 75 מג ופעמיים 100 מג אני חוצה את הכדור כי הבנתי שמותר. לפני 3 חודשים tsh1.95 . היום תוצאה tsh 4.5 מעט גבוה. כמה להוסיף לשבוע??? כמו כן ויטמין די יצא נמוך 55 שהנורמה בכללית היא 75-250 . כמה טיפות ויטמין די 3 לצרוך??? תודה לרופאה מראש...
לגבי מינון יוטירוקס עדיף שתפני לרופא/ה המטפל/ת
23/10/14 10:38
21צפיות
לגבי ויטמין D - תלוי איזה טיפות יש לך.
בעקרון הטיפול הוא במינון של 2000 יחידות ליום. יש טיפות של 200 או של 400
צריך 10 טיפות של 200 או 5 של 400.

עם רמה כזו, מספיק 1000
26/10/14 05:50
22צפיות
 לגבי היותריקוס.  ה-TSH הזה לא בעייתי במיוחד אלא אם כן את מתכננת הריון. ניתן גם כך להעלות קצת את המינון, אבל ברוב המקרים תוצאה כזו איננה כלל קריטית. גם  חסר הויטמין D שלך לא נוראי בכלל. 1000 יחידות ליום יעשו את העבודה.
שאלה לדר תורגמן
31/10/14 04:35
6צפיות
ד"ר שלום רק בtsh 2.5 אני מרגישה טוב האם להעלות ב50 מג לשבועי יעזור או זה הרבה? כמו כן האם זה משנה לקחת 2 כדורים של 50 מג או אחד של מאה מג הספיגה שונה???
º
יעל
19/10/14 20:55
25צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום