בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

THYROGLOBULIN 491
07/06/14 07:45
52צפיות
מטופלת פוריות מהפורום השכן....
האם הערך המשוגע קצת שיצא לי בבדיקה (אומנם בדיקה אוקטובר 13 אבל עוד אצלי)
יכול להיות ה- מוקש שמפרק לי כל פעם את הלב עם עוד בדיקת הריון שלילית
אני מטפלת בבלוטת התריס שלי עם 550 יוטירוקס בשבוע
הצלחתי למקם אותה על 2.5 והT3 T4 בתוך מסגרת

תודה על כל מענה
אני מניחה שהכוונה ל-thyroglobulin Ab
07/06/14 07:57
37צפיות
אין לזה קשר, רק מאשק שיש לך Hashimoto's, מה שקובע הוא ה-TSH. בהצלחה!
נכון שכחתי AB להקליד...
07/06/14 09:22
37צפיות
קיבלתי מדוקטור או פרופסור זלוצובר שהוא מומחה פוריות /אנדוקרינולוגיה המלצה עמומה לגבי תוספת סטרואידים לקראת ההפרייה הבאה
לטענתו לא יועיל - לא יזיק
האומנם?
מאז שום רופא לא מוכן לשמוע על זה
יש גינקולוגים שנותנים טיפול כזה
07/06/14 11:16
41צפיות
זה קצת מאגיה שחורה, לדעתי אין  לכך ביסוס טוב. טיפול בסטרואידים הוא בוודאי לא מוכח כמפחית הפלות שסיבתן היחידה הנראית לעין היא מחלה אוטו-אימונית של בלוטת התריס.
לא יזיק?? מי אומר?
תודה- את נשמעת כמוהו
07/06/14 11:20
27צפיות
אחרי 6 הזרעות וארבעה IVF לא בא לי להתחיל שוב אם יש איזה שהוא סיכוי שאני מפספסת מוקש שניתן לניטרול

תודה
שאלה תיאורטית- האם קיים חיסון נגד גונדוטרופין
06/06/14 19:46
30צפיות
.כוריוני? האם יצא החיסון? שמעתי  שהולך לצאת חיסון נגד שרשרת בטא של ההורמון ושזהו הדור הבא של
אמצעי המניעה. האם ידוע לך על הפיתוחו/בטיחותו?
תודה מראש
שגיא
אני לא מכירה זאת
07/06/14 08:00
23צפיות
זה רעיון מקורי לגרימת הפלה מוקדמת, לא ממש אמצעי מניעה, או שהכוונה לנטרל את ה-LH שמופרש לפני הביוץ כדי למנוע אותו. לא שמעתי על כך, אבדוק. אבל גם אם זה בצנרת זה לאבשימוש אלא רק בשלב פיתוח. אני מניחה כי מדובר במתן נוגדןולא בחיסון במובן המקובל.
שאלת מינון - דחוף
05/06/14 22:24
90צפיות
שלום רב דר תורגמן,
אנו זקוקים נואשות לעצתך, בעלי בן 38 ב"ה בריא אשר גילה בבדיקות שגרתיות TSH-16
FT4-12 (תקין לפי ערכי מעבדה)
בדיעבד הסימפטומים שחווה מסתדרים מצויין עם תת הפעילות. נפגשנו עם אנדוקרינולוגית אנטיפטית שלא הסבירה לנו כלום ורק נתנה מרשם עם מינון שבועי של 700 .
כו כן היא טרה לעדכן אותנו שמדובר בתת פעילות קלינית, מיששה את הבלוטה ורשמה שהיא מוגדלת דיפוזית ללא קשריות, לא המליצה על אולטרסאונד אך נענתה לבקשה לתת הפניה בכל זאת.
הלוואי ויכולתי לדבר איתך ולקבל קצת הרגעה, אני לחוצה ומודאגת מאד.
האם המינון לא גבוה בתור התחלה? אין מקום להיות יותר עדינים?
האם ייתכן שמאחורי הערכים הללו מסתתרת בעיה חמורה יותר(סרטן חס וחלילה)
אני בטוחה שתפקידך הוא לא לטפל בחרדות שלי או בבורות שלי אך מתוקף היותך רופאה מקצועית מסורה ואמפטית  אשמח לקבל תשובה.
תודה רבה וחג שמח
איזה סרטים!
06/06/14 07:08
78צפיות
ראיתם רופאה במסגרת הקופה. אני מנחיה שלא היה לה עודף זמן להשקיע בהסברים. היום רופאים סומכים גם על כך שהמידע זמין ברשת.
תת פעילות של בלוטת התריס, להוציא סוכרת, זה המצב הכי נפוץ והכי טריביאלי באנדוקרינולוגיה. אם אין ממצא מיוחד במישוש הבלוטה, אין גם כל צורך בבדיקת  אולטרא-סאונד.
זה לא סרט, אין לזה כמעט כל קשר לסרטן, זה פשוט לטיפול. והמינון שקבל סביר, מדובר בגבר צעיר עם תת פעילות מאד ברורה ולא גבולית. סביר למרי להתחיל במינון מלא. יכול להיות שהיה מסתדר זמנית עם מינון יותר נמוך, אבל קרוב לוודאי שהיה מגיע למינון זה.
מה שיש לו היא ״מחלה״ (מילה גולה קצת) אוטו-אימונית של בלוטת התריס הקרויה Hashimotos's thyroiditis. כאמור קל לטיפול, וממש אין כל סיבה לדאגה . עכשיו את יכולה לחפש קצת בוויקיפדיה ולקבל את יתר המידע על המצב הזה.
º
תודה רבה
06/06/14 11:52
19צפיות
ערך גבוה לקורטיזול
05/06/14 21:17
50צפיות
אני בת 53 מטופלת בסינטרואיד בשל תת פעילות מזה 20 שנה . השנה הותקנה לי מירנה בשל מנורגיה.
בבדיקה של איסוף שתן 24 שעות במעבדת מכבי התוצאה שלי הייתה 140 כשהטווח הוא בין 90-5. קאטכולמינים יצאו תקינים. האם מדובר בסטרס ? האם כדאי להמשיך ברור בבדיקת דם או CT בטן?
למה זה נבדק?
06/06/14 07:00
36צפיות
אם הייתה לזה סיבה (חשד קליני) יש מקום להמשיך בבירור. ולא הבירור הוא קודם כל מעבדתי, רק אחרי שקובעים אבחנה. הולכים להדמיה.
לחץ דם אקראי בדיקה אצל הרופא
06/06/14 09:24
39צפיות
ראשית דר תורג'מן הרבה תודה על תגובתך המהירה. בביקור ראשון שלי אצל רופא משפחה חדש (שהוא גם רופא פנימי בוולפסון)חטפתי כנראה סינדרום החלוק הלבן והעלתי דופק ולחץ דם בבדיקת לחץ דם והוא היה שם מאוד גבוה . הרופא, שזו לו הפעם הראשונה שהוא פוגש אותי נבהל  ונתן לי בדיקות של איסוף שתן אקו לב והולטר (האקו יצא תקין ואת ההולטר עדין לא עשיתי).בשבועיים הבאים בבדיקה עצמית של לחץ הדם בבית עריכת טבלה ואח''כ השוואה אצל הרופא הגענו למסקנה כי באמת הדבר נבע  מלחץ וחרדה מהמעמד עצמו  וכי לחת הדם שמדדתי בעצמי היה אף נמוך יחסית.. עכשיו אני מבולבלת משום שהרופא כשראה אתמול את תוצאת איסוף השתן שלח אותי מיד לסיטי (עם יוד) וגיסתי לשעבר שהיא רופאת משפחה אמרה לי לעשות קודם כל בדיקת דם. אני פונה אלייך כאוטוריטה אנדוקרינית לפסוק בין השניים . ושוב המון תודה, תבורכי.
לא פוסקים באינטרנט
06/06/14 14:29
38צפיות
אבל אם יש שאלה, לדעתי כדאי לתת לאנדוקרינולוג לנהל את הבירור. ההדמיה מגיעה בהמשך, לא כעת.
פרוגסטרון רטראד
05/06/14 14:06
35צפיות
יש לי שאלה לצורך הבנה בלבד, ברשותך:
מה קורה לגבר מבחינה פיזיולוגית במידה והוא מזריק פרוגסטרון רטראד (דפולוט)?

תודה מראש
לא הרבה
06/06/14 06:58
21צפיות
אבל זה לא נחוץ לכלום. גם בתהליך של שינוי מין לא משתמשים בפרוגסטרון. היוצא מן הכלל הוא סיפרוטרון אצטאט (אנדרוקור) שהוא אמנם פרוגסטרון אבל עובד כאנטי-אנדרוגן
מרקם מלתי הומוגני בלבד.
05/06/14 10:12
37צפיות
קיים קושי ואי נוחות בבליעה.
בממצא אולטרסאונד-מרקם בלתי אחיד.
מה זה אומר?
בברכה, גלית.
כלום
06/06/14 06:56
28צפיות
אולי מצביע על Hshimoto, אבל בכל מקרה לא קשור לתחושות
אקסופטלמוס
03/06/14 21:38
41צפיות
האם אקסופטלמוס כתוצאה ממחלת גרייבס הוא רברזיבלי או שנשאר לתמיד?
תלוי בחומרה
04/06/14 20:02
28צפיות
המקרים הקלים משתפרים ספונטנית לפעמים, חלק מהמקרים מגיבים טוב לטיפול תרופתי (את מוזמנת לפנות למרפאה הייעודית שמנוהלת ע"י ד"ר מרקוס במכון שלנו- מרפאת מחלת עיניים של גרייבס). ובמקרים שלא משפרים לבד, יש מקום לכירורגיה ומתקבלות תוצאות מאד יפות.
חג שמח לכל חברי הפורום|גבינ
03/06/14 15:30
33צפיות
רק ביראות ורוגע
טיפול ב- נבידו
03/06/14 13:06
34צפיות
שלום רב,
שאלתי היא :
האם הטיפול ארוך הטווח ב- T-andecanoate (למי שסובל מהיפוגונידזם) מוגבל מעבר לתקופה של 3 שנים או 5 שנים וכו'. (בהנחה שמתבצע מעקב בדיקות דם תקופתי, בדגש על PSA ?)
בכבוד רב,
יוסי
º
לא מוגבל
03/06/14 15:28
23צפיות
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:10
5צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הפעם לא קשור (כנראה) לפורום אבל אני מודאגת
01/06/14 20:29
112צפיות
הפעם לא קשור (כנראה) לפורום אבל אני מודאגת
ועליכן אני סומכת. אבין אם לא תענו בגלל חוסר הקשר האנדוקרינולוגי.
לבני, בן 15 נערכו בדיקות דם בעקבות תלונה שלו על בעיית ריכוז.

בבדיקות ישנה חריגה משמעותית ב-fr-iron הוא עומד על 183 כשהטווח הוא בין 50 ל-120.
חריגה בcreatinini b שעומד על 1.04 כשהטווח הוא בין 0.26 ל-0.77
וכן חריגה לא גדולה ב-urea b שעומד על 47 כשהטווח הוא בין 15 ל-45
דבר נוסף הוא ה-B12 שמראה 205 כשהטווח מתחיל מ-211
הפריטין עומד על 49 כשהטווח הוא בין 20 ל-250

כל יתר הבדיקות (נעשתה בדיקה די מקיפה) תקינות.
אני מצרפת בהודעות הבאות את הבדיקה המלאה במספר חלקים.

במשפחה לופוס לאחותי וכמו שאת כבר מכירה פגיעות בבלוטה (תת פעילות) למגוון מבני המשפחה (הבת, עם בלוטה מנוונת מגיל 3).
אני די מודאגת מהקשר שיכול להיות בין הלופוס והאוטואימוניה לבין הקריאטינין הגבוה.

קראתי שהקריאטינין עשוי להיות גבוה אצל ספורטאים והוא אכן עושה ספורט (התעמלות קרקע) כ3-4 פעמים בשבוע, אבל זה עדיין לא מסביר את עניין הברזל.
מה דעתך בעניין?
כרגע הרופא ביקש לחזור על הבדיקות, ואולטרסאונד כליות.

אשמח לתגובה.
תודה.

º
בדיקות 2
01/06/14 20:42
40צפיות
בדיקות 2
º
בדיקות 3 ואחרון
01/06/14 20:44
24צפיות
בדיקות 3 ואחרון
זה באמת לא לכאן
02/06/14 07:45
74צפיות
את צריכה לראות עם רופא/ת הילדים שלו , לחזור על חלק מהבדיקות ובמקרה הצורך להרחיב אותן.
º
תודה. חשבתי שאקבל הרגעה קלה. נמשיך את הבירור.
02/06/14 08:21
24צפיות
האם הוא לוקח תוספי תזונה או אוכל קורנפלקס?
03/06/14 06:43
37צפיות
או מזון אחר מועשר בברזל?
אלה בד"כ הסיבות השכיחות ל- IRON גבוה.
תודה שרון. לא לוקח תוספי תזונה
03/06/14 07:46
34צפיות
אוכל מעט מאד קורנפלקס. אבל אוכל כל יום לביהס 2 סנדויצים של לחם מקמח מלא עם טחינה גולמית מלאה וירקות.
אני גם מבינה שחתך הגילאים בין ילד לבוגר בבדיקות הדם הוא 16. הנער מתקרב לגיל 16 ואז, בערכים של מכבי עדיין יש חריגה הקריאטינין ובברזל אבל היא קצת פחות מפחידה.
לגבי בי 12, שמתי לב, והוא לוקח עכשיו כדור מציצה אחד מתחת ללשון כל יום. אפשר לתת 2 ביום, לאור הערך הנוכחי שלו-200?
אפשר לתת שניים. לא בטוח שזה כדאי
06/06/14 07:07
20צפיות
כי עודף ויטמין יופרש בשתן.
וגם חסר לו B12
03/06/14 06:45
39צפיות
שיכול לפגוע בריכוז.
צריך להיות לפחות 300.
לא ראיתי רמת פריטין (אולי פספסתי) שחשובה במקרה כזה. וגם טרנספרין.
ויש עוד כמה בדיקות שצריך לעשות.
תופעות של פרדניזון
01/06/14 15:15
56צפיות
ד"ר שלום רב,

בת 58, לפני שנתיים בגלל דלקת בכתף וכאבים בכתף נתנו לי פרדניזון  20 מ"ג ואספירין במשך תקופה ארוכה (שנה) במינון יורד.
חודש לאחר תחילת הטיפול התחלתי להרגיש מן "רעב" לפנות בוקר שהיה חולף מיד עם האוכל.
הרעב ממשיך גם היום (כל יום לפנות בוקר), התחילה ירידה דרסטית במשקל (20 קילו) (היום אני 50 קילו), התחיל לחץ דם נמוך 90/46, כאבי בטן, אפטות בפה.
כמו כן מיד לאחר סיום הטיפול בפרדניזון הסוכר עלה ל 116 בצום (דווקא תחת השפעת פרדניזון היה תקין ואף נמוך).
אציין, כי לפני כן מעולם לא סבלתי מסוכר גבוה, לחץ דם נמוך, כאבי בטן וכו'...
בבדיקות יצא:
אלדוסטרון - 449 PMOL/L (טווח 28-444)
אשלגן 5.1 (טווח 3.5-5.1)
סודיום 143 (טווח 135-145)
dhea קטן מ 0.41
קורטיזול - 311 NMOL/L (טווח 138-690)  בצום בבוקר
tsh - 2.58  
t3 free -4.1
t4 free -14.2
gastrin 12.9 (טווח 13-115)
anti throid peroxid 114 (טווח 0-35)

האם תוכלי בבקשה לכוון אותי לאיזה תחום עליי לפנות, מה יכול היה להשתבש בגוף? מה זה יכול להיות?

תודה רבה
עדי

את כבר תיארת את זה בעבר
02/06/14 07:42
41צפיות
האם יש אנדוקרינולוג בתמונה (נראה לי שכן)? האם קיימת פריחה בעור? שלשולים? האם נעשתה הדמיית בטן? CT בטן? הייתי שוללת גידול נוירואנדוקריני, זה לא היפואדרנליזם /אדיסון.
זה בערך כל מה שאני יכולה  להגיד על סמך הממצאים שאת מתארת.
סובלות לפני הוסת מדכדוך/ עצבנות? בואו אלינו!
01/06/14 10:10
34צפיות
אם אתן סובלות  לפני המחזור מדכדוך, עצבנות או תנודות במצב הרוח
אנחנו מזמינים אתכן להשתתף במחקר חדש שנערך במסגרת מרכז המוח בבית החולים איכילוב.
בנושא: בדיקת יעילות טיפול בטכניקת היזון חוזר בנשים הלוקות בתסמונת דיספורית קדם ויסתית .

המעוניינות להשתתף מתבקשות לפנות אלינו בטלפון:
03-6973685
או לשלוח מייל לענת: anatha@tlvmc.gov.il

ההשתתפות במחקר בתשלום.
בלוטת התריס מוגדלת
01/06/14 10:10
61צפיות
שלום רב
זה כעשר שנים אני תחת בקורת של הבלוטה ואף בצעתי בקורת של FNA לפני כעשר  והכל תקין
הבלוטה מעט גדלה ביחס לשנים קודמות.
והתוצאות הן היום של האולטרה סאונד  / בלוטת התריס בעלת מרקם בלתי אחיד ,רב קשרי,זרימת הדם אינה מוגברת
אונה שמאלית אינה מוגדלת ,ניתן להפריד קשר אקוגני גודלו 15*26 (ללא שינוי בהשואה לבדיקה משנה שעברה
אונה ימנית מעט מוגדלת מכילה קשרים אקוגנים ,ללא הסתיידות בתוכם כאשר הגדול מבניהם עד 15 ממ מעט גדל בהשואה לבדיקה קודמת ..
היום אחותי הצעירה ממני בארבע שנים גילו לה בלוטת התריס סרטן..(אני בת 62) רציתי לציין כי לאמי כרתו חלק מהבלוטה שהייתה בגודל של כ 10 סנטימטר והיא בסדר גמור. לאחי גם בלוטה מוגדלת והכל תקין
רציתי לדעת כמה פעמים ובאיזו תדירות יש לבצע FNA ..אשמח לשמוע את דעתך
תודה רבה רבה

9
אין כלל
02/06/14 07:34
50צפיות
זה תלוי במראה של הממצאים ובקצב גדילתם. אם הקשרים הדומיננטיים הם אלה שנוקרו בעבר, והיו שפירים, ואם הם גדלו מעט ואין עוד סימנים מחשידים, אין צורך בניקור נוסף.
דחוף - שאלת המשך לדר' קרן תורגמן
31/05/14 14:48
98צפיות
ד'ר קרן תודה רבה על המענה המקיף והמרגיע.
אני טיפוס חרדתי ומהרגע שנודע לבעלי על תת פעילות בבלוטת התריס אני בסרטים שמדובר במשהו חמור, אני יודעת שאין זה תפקידך לטפל בחרדות שלי אך במסגרת היותך רופאה אמפטית, מקצועית ונחמדה אולי תוכלי להרגיע אותי שלא מדובר במשהו ממאיר? שאין קשר לגידול סרטני? אני כל הזמן מחפשת את התשובה למה זה השתבש אצלו ? ובאיזה דרך אפשר לשלול את נושא הממאירות בבלוטה...(הרופאה שנפגשנו איתה היתה חסרת סבלנות ורק ענתה שאין מה לדאוג, מיששה את הבלוטה וכתבה שהיא מוגדלת ללא קשרים ומבחינתה אין סיבה לעשות אולטרסאונד אבל אם אנחנו רוצים אז אין לה בעיה לשלוח אותנו....)
בבקשה תרגיעי אותנו...TSH=16 נשמע ונראה לנו מדאיג ביותר
תודה רבה לך.
שתי מחלות שונות
31/05/14 16:09
79צפיות
תת פעילות היא מחלה אוטואימונית שבה הגוף תוקף את הבלוטה והורס אותה בהדרגתיות. כתוצאה, הבלוטה מפרישה כמות הולכת וקטנה של הורמונים וזה גורם לתת פעילות.
ממאירות היא גידול סרטני של הבלוטה. למיטב ידיעתי אין קשר בין שתי המחלות מלבד העובדה ששתיהן קשורות לבלוטת התריס.
זה כמו להגיד שמחלת הסכרת שבה הלבלב מייצר פחות מדי אינסולין מצביע בהכרח על סרטן הלבלב - דבר שאינו נכון.
º
למה דילגו עליי??
02/06/14 14:57
16צפיות
º
כי קיבלת תשובה לעניין
03/06/14 06:41
20צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום