בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

|מכירה| אזור המרכז/השרון - טסטומקס ג'ל 50
23/05/14 19:29
25צפיות
שלום לכולם,

מציע למכירה 3 קופסאות של טסטומקס ג'ל 50, סגורות ובתוקף עד סוף השנה, שנשארו לי אחרי סיום של טיפול ואיני זקוק להן יותר.

המוצר מוצע למכירה רק לאנשים שיש להם מרשם בתוקף ומכירים את המוצר.

המחיר יהיה 75% מהמחיר המקורי, וכך שני הצדדים מרוויחים.
זמין באזור המרכז והשרון.

צרו קשר בהודעה פרטית או במייל שהוא: ssspiker40 שטורדל walla נקודה קום.

יום נעים.
הפורום איננו מקום לממכר תרופות
24/05/14 08:34
30צפיות
ראינו כבר בהצעה הקודמת שלך מה שזה מזמין. אתה רוצה לסחור בתרופות ללא רשיון לכך אנא עשה זאת במקום אחר ולא בפורום.
שלום, סליחה, דילגתם עלי אני בתחתית העמ' 19.5
23/05/14 18:17
44צפיות
דעתכם חשובה לי מאד....

תודה רבה!
º
עכשיו כבר בעמוד אחד אחורה...תודה שוב
23/05/14 18:18
15צפיות
עכשיו ראיתי, תודה ד"ר יעיש, בדיוק ענית לי אבל
23/05/14 18:24
41צפיות
מה לגבי מה שכתוב בUS?
זה יכול להתפרש כממצא אחר בבלוטה, "חשוד" או שדורש מעקב, בלי קשר לפאראתירואיזם?
לקחתי תור לאנדו', ויצא ל14.10!
תודה רבה שוב..
זה יכול להיות בלוטת ליפה או קשרית
24/05/14 10:21
46צפיות
צריך לראות את הבדיקה - בכל מקרה את לא צריכה להיות מודאגת.
הייתי פונה לאנדוקרינולוג שיחליט אם צריך לחזור על הבדיקה.
º
המון המון תודה דר יעיש!
24/05/14 13:04
7צפיות
היפופיזה מוגדלת
23/05/14 15:54
26צפיות
מה זה היפופיזה מוגדלת בת אחותי בת15 וכול  הבדיקות מראות שהכול תקין אבל יש לה  היפופיזה מוגדלת שאנו לא יודעים מה זה
בילדים מתבגרים
23/05/14 18:10
19צפיות
רואים לפעמים היפופיזה מעט מוגדלת. בכל מקרה הייתי פונה לאנדוקרינולוג ילדים שיסתכל על ההדמייה כדי לראות שאין ממצא בהיפופיזה ויעשה בירור הורמונלי אם צריך.
שלום לד׳ר תורג׳מן
22/05/14 16:08
80צפיות
יש לי נודולה בבלוטת התריס למעלה כחמש עשרה שנים,לפני כשבוע עברתיfna under ultrasound.התוצאות הן:קשרית בודדת באונה הימנית 9על 15 מ׳מ.יתר הבלוטה תקינה.תאור מיקרוסקופי:      Smallthyroid nodule with dispersedgroups of follicular cells on the background of blood with some  colloid no evidence of proliferation(non hipercellularity)and no atypia.   Diagnosis:small adenomatoid.   מה דעתך?האם  את מציעה להמשיך במעקב us?אם כן,באיזו תדירות?האם כדאי בעתיד לחזור על fna, או שמותר לי ׳לשכוח׳ את הנודולה? תודה על תשומת ליבך
התשובה תקינה (עדיף פעם הבאה לצרף עותק מקורי
23/05/14 18:04
37צפיות
של התשובה) בכל מקרה תעשי מעקב us בעוד חצי שנה - שנה ובמקרה הצורך יעשו ניקור חוזר (אם הקשר יגדל או יראו מאפיינים חשודים)
שלום רב , אני מחפש המלצה על רופא
22/05/14 12:34
52צפיות
המתמחה בבולטת התריס ,
וכמו כן הייתי מעוניין לדעת האם אתם יכולים לחוות דעה על רופא בשם : דוד אולחובסקי?  

תודה רבה
(אשמח לספר יותר פרטים אם צריך )
לא ממליצים בפורום על רופאים
22/05/14 13:51
37צפיות
מאחר שזה פורום מקצועי ,ובחסות בית החולים איכילוב, לא מקובל להמליץ פה על רופאים.
בלוטת התריס. אשמח לעזרה..
22/05/14 11:01
106צפיות
בת 26, לא בהריון ולא אחרי לידה בעברי לידה אחת לפני 3.6 שנים.
עשיתי פעמיים בהפרש של שבוע בדיקות דם לבלוטת התריס בגלל עייפות חולשה ודפיקות לב מואצות:
אשמח לדעת מה אומרות התוצאות:
תוצאות בדיקת דם שבוע ראשון:
TSH-    <0.05
T4- FREE-    19.15 pmol/L
T3- FREE-      5.83 pmol/L

תוצאות בדיקת דם אחרי שבוע:
THYROGLOBULIN -        22.9 µg/L
THYROGLOBULIN Ab -              <20.0
TSH-               <0.05
T4- FREE-   20.54 pmol/L
T3- FREE -    6.82 pmol/L

כמו כן עשיתי אולטרהסאונד בלוטת התריס:
ואלה התוצאות:
בלוטת התריס לא מוגדלת
האיסטמוס בעובי כ-0.6 ס"מ
האונה הימנית ברוחב כ-1.7 ס"מ, קוטר ap כ-   1.7 ס"מ
האונה השמאלית ברוחב כ-1.3 ס"מ , קוטר ap כ- 1.7 ס"מ
רקמת הבלוטה מעט הטרוגנית וגסה עם זרימת דם ערה במקצת.
לא הודגמו קשרים.
מומלץ המשך בירור לשלילת תירואידיטיס.

הרופאה לא נתנה לי כלום ולא הסבירה את התוצאות..
אשמח לדעת מה אומרות התוצאות ומה צריך לעשות?
והאם זה קשור לפוריות כי מנסים להכנס להריון כרגע ללא הצלחה..
תודה רבה!
ויום טוב..

לא יודע עם מפריע לפוריות, אבל
23/05/14 17:36
36צפיות
יש לך עודף פעילות בלוטת התריס ואת צריכה להיות מטופלת.
זה גם מסביר את התופעות שתיארת, במיוחד דפיקות הלב המואצות וכתוצאה עייפות וחולשה.
זה יכול להתאים
23/05/14 18:08
40צפיות
לתירואידיטיס - דלקת בבלוטת התריס (היה לך חום? מחלת חום? כאבים בצוואר/אזניים לאחרונה?), האם נלקחו מדדי דלקת?
הייתי גם לוקחת נוגדנים - tsi's למחלת גרייבס כיוון שיכולה להיות תמונה דומה באולטראסאונד.
הבדיקה שתעזור להבדיל בינהם היא מיפוי בלוטת התריס.
בוקר טוב! מה קרה לפורום?
22/05/14 09:43
69צפיות
אני חדשה, וגיליתי פורום מקסים ופעיל, עם רופאות שאין כמוהן מקצועית ואנושית...
כמובן שהגעתי בעקבות בעיה..
ולפני יומיים וחצי שאלתי שאלה, ומחכה בסבלנות
אולם נראה כאילו הכל השתתק כאן..
בכל מקרה איחולי יום טוב לכולם! 5
º
בנתיים קוראת אחורה כבר כמה ימים הגעתי לס 2011
22/05/14 09:51
29צפיות
מעט
22/05/14 13:24
57צפיות
סבלנות. לא תשארי בלי תשובה.
הרופאות שעונות פה מאד  מאד עסוקות , והן גם עונות בהתנדבות ובזמנן הפנוי -המועט מאד, מן הסתם.
לפעמים עובר קצת זמן, אבל אין מצב שלפחות אחת מהן לא תשנס מתניים , תפשיל שרוולים - ותענה על כל השאלות - לפעמים לפי הסדר שנשאלו , ולפעמים לפי הדחיפות.
טיפת אורך- רוח
ברור לגמרי!
22/05/14 13:48
34צפיות
תודה רבה על התגובה... יש סבלנות
אוטרוגסטן או נורתיסטרון?
20/05/14 14:34
32צפיות
שלום רב!
אני טרנסית, נוטלת זולדקס+אסטרופם 6 מ"ג.
הוצע לי  לקחת למשך חודשיים פרוגסטרון במינון = נורתיסטרון 1 מ"ג ליום. (אני מעדיפה לא לפרט "בפומבי", אלא אם כן זה חשוב לתשובה..)
הבעיה היא ששמעתי שנורתיסטרון זהו סוג פרוגסטרון שעלול לגרום לזיכור\העלאת  טסטוסטרון בגוף.
השאלות שלי הן:
1. האם אכן יש מה לחשוש מהנורתיסטרון (מבחינת זיכור וכו'), או שלמשך חודשיים זה לא יזיק  ?
2. יש כידוע תכשיר אוטרוגסטן, שכמדומני הוא פרוגסטרון יותר "טבעי", השאלה האם להעדיף אותו? ואם כן איזה מינון ממנו שווה לנורתיסטרון 1 מ"ג?
תודה רבה!!
אנחנו לא נוהגים להוסיף טיפול
23/05/14 18:11
22צפיות
בפרוגסטרון במקים של mtf מאחר ואין רחם. הדבר אכן, יכול לגרום לתופעות לוואי והוא לא מקובל.
הפרשת חלב ללא היריון
20/05/14 13:49
36צפיות
כבר 10 שנים שיש לי הפרשות ממש קלות של חלב, רק בלחיצה. לפעמים מרגישה גודש ולפעמים זרמים.
הפרולקטין שלי תקין 260 ומחזור סדיר ביותר
אני לפני תהליך של כניסה להיריון עם תרומת זרע,
רופא הפיריון שלי אמר שעדיף שאני אלך לאנדוקרמינולוג לבדוק את זה לפני שאני נכנסת להיריון.
יש לי סיבה לחשוש? זה מעיד על חוסר פיריון??
היית אצל אנדוקרינולוג?
23/05/14 18:01
26צפיות
אם לאו, אני ממליצה לך ללכת ולבצע בירור מקיף. האם כל הפרופיל ההורמונלי שלך תקין?
Norethisterone גורם לזיכור\עליה בטסטוסטרון?
20/05/14 08:42
22צפיות
שלום
בכדי לא להאריך יותר מידי, אני לא אפרט אלא אשאל בתימצות:
אני טרנסית, הנוטלת זריקות זוזלודקס+ 6 מ"ג אסטרופם ליום.

כעת הציעו לי לקחת - למשך חודש וחצי בלבד, ו*לא* לצורך שינוי המין - כדורים המכילים את החומר Norethisterone .
השאלה היא: האם החומר הזה עלול ליצור זיכור ו\או עליה ברמות הטסטוסטרון?

אודה לתשובתכם בדחיפות!
תודה
זה פורגסטרון
24/05/14 08:37
17צפיות
ואת לא צריכה פורגסטרון במסגרת הטיפול לשינוי מין.  זה  כלול בתוך גלולות למניעת הריון, ולאישה שלוקחת את זה  למטרה זו , או לאישה שיש רחם אין בעיה. אבל את ממש לא צריכה את זה. מספקי אסטרוגן, ואסטרפם זה אסטרוגן. מי מציע?
ב-2 מילים...
24/05/14 21:40
8צפיות
ד"ר גולדפרב מקנדה, בעלת הפרוטוקולים הידועים להנקה ללא הריון...
גריבס-המשך טיפול
20/05/14 08:30
48צפיות
לפני 10 חודשים התחלתי בטיפול תרופתי של מרקפתיזול , וזאת לאחר שאובחנה מחלת הגרייבס. מצב בדיקות הדם מראה שחלה ירידה ברמות ההורמונים t4' t3 אך רמת הtsh לא התרוממה מעל 0.01 תופעה נלווית" הקיימת היא החמרה במצב העיניים לבלט קל בעין שמאל. אני שוקלת את צעדיי הבאים ומבקשת את המלצתך. האם נכון לקחת סיכון בטיפול ביוד לאור המצב בעיניים שעלול להחמיר, או שעדיף לעבור ניתוח להוצאת הבלוטה? יש לציין שמעבר לגרייבס, אני במעקב כ10 שנים לגבי גידולי קטן בבלוטה שנמצא בfna תקין פעמיים אך יש לעקוב בהמשך... במיפוי שעשיתי לפני כשנה הוא לא נראה. אך אולי בשל כך נכון לעשות ניתוח? תודה מראש, קרן.
fna פעמיים???
20/05/14 11:12
28צפיות
על  אותו גידול????
הרי אם  היה  שפיר  נשאר שפיר?????
23/05/14 17:40
21צפיות
אצל נוירואופתלמולוג שמתעסק בזה - יש לנו במכון מרפאה מיוחדת לגרייבס אופתלמופתיה ואפשר להגיע אליה להמשך בירור (טלפון - 6973417), חוץ מזה צריך לזכור שלוקח הרבה זמן ל - TSH להתאושש ולפעמים הוא נשאר נמוך. לגבי הממצאים בבלוטה חשוב לראות אותם ב - us ולהחליט אם צריך הערכה נוספת.
תשובה חריגה לבדיקת TB-Ab
20/05/14 00:26
38צפיות
שלום רב,

אני בהיריון והתקבלו אצלי התוצאות הבאות:
1. TSH - 1.36 (בד"כ סביב 1 לפני ההריון)
2. TB-Ab - 25% (כאשר טווח עליון הוא 20%).

האם עליי לעשות בדיקות נוספות? לרוץ לרופאה או שזה לא ביג דיל?

תודה!
º
האם את סובלת מפעילות יתר של בלוטת התריס?
23/05/14 18:12
13צפיות
לא אובחנתי מעולם כסובלת מיתר פעילות
08/06/14 01:04
ערכי ה TSH שלי יוצאים בטווח התקין תמיד, לרוב הם סביב הערך 1.

תודה ושבוע טוב.
תשובות בדיקות
19/05/14 20:22
50צפיות
FREE T4                       10.18 PMOL/L  (    7.00-   17.00) (..*......)

FREE T3                        4.30 PMOL/L  (    3.80-    6.00) (.*.......)

TSH                            0.26 MIU/L   (    0.34-    5.60)*(.........)

מה אני אמורה להבין מתשובות בדיקות אלה ?
מה הרקע?
19/05/14 22:34
23צפיות
למה עשית בדיקות כאלו? את יכולה להוסיף טיפה רקע?
בכל מקרה, TSH נמוך אבל זה לא עודף תריסיות.
tsh נמוך בנוכחות הורמונים בגבול
23/05/14 17:35
21צפיות
תחתון של הנורמה... זה יכול להיות הרבה דברים - האם זה ממצא חדש? הייתי ממליצה לפנות לאנדוקרינולוג להמשך בירור.
תופעות לוואי בעקבות טיפול ביוד
19/05/14 18:12
69צפיות
ביום ראשון קיבלתי טיפול ביוד במינון של 27% (בינוני) מאז אני מטיל שתן בקצב לא רגיל למרות שאני לא שותה מספיק,סובל מצרבת ,האם זה חלק מתופעות הלואי ??
מינון
19/05/14 22:39
58צפיות
הי מרק,
מקווה שבינתיים אתה מרגיש טוב יותר.
תופעות הלוואי לטיפול מאוד אינדובידואליות אבל הם מתרכזות ביום יומיים הראשונים בלבד. חולף במהירות ולא משאיר סימנים
אגב, 27% זה לא המינון שלך. אולי זו רמת הספיגה שנמדדה לפני הטיפול כדי לקבוע את המינון.
המינון נמדד ביחידות מילי-קירי.
Zukir
20/05/14 11:32
32צפיות
היי Zukir
תודה לך,

אני לומד כל יום דברים חדשים כאן.

מרק
כמו שכבר ענו לך -
23/05/14 17:41
27צפיות
דלקת בדרגי השתן אינה תופעת לוואי שכיחה של טיפול ביוד והתחושה הנ״ל נובעת מריכוז של היוד בשלפוחית ותחלוף במהרה.
בן 25 חושב שהייתי אמור להיות יותר גבוה
19/05/14 16:46
56צפיות
בחיים, לעולם אני לא אדע אם אני חושב נכון ?
האם בוצע בירור אנדוקריני
23/05/14 18:12
17צפיות
בגיל ההתבגרות? האם היתה בעיה? מה הגובה של ההורים שלך?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום