לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

מיקרואדנומה - עם פרולקטין תקין
23/02/14 18:59
64צפיות
שלום.

בן 28
עברתי MRI בשנתיים האחרונות עקב כאבי ראש, בחילות בבוקר, עייפות ובעיות בתפקוד המיני.

כך כתוב ב-MRI:
אוכף טורקי
גוש בחלק הימני של בלוטת ההיפופיזה 9.5x6.8 מ"מ.
החומר האפור ולהבן שמורים, ללא מוקדי סיגנל חריג.
החדר הרביעי במיקום ומימדים תקינים
המעבר הקניו-צרביקלי, גזע המוח, הגשר והמוחון שמורים.
לסיכום:
גוש היפופיזרי - מיקרואדנומה

עשיתי בדיקות הורמונליות מקיפות, כולל פרולקטין מס' פעמים - תקין לחלוטין.

האם החולשות, בחילות, עייפות מוגזמת , בעיות בתפקוד מיני וכו' קשורים לממצא הנ"ל ?
למרות פרולקטין תקין?

מה צריך להיות המשך הבירור לגבי? ואצל איזה רופא?

תודה
האם אתה במעקב אנדוקריני?
24/02/14 10:34
36צפיות
אם לאו אתה צריך להיות. יכול להיות שהממצא ההיפופיזרי אינו מפריד הורמונים, אלא גורם לירידה בהפרשת הורמונים מסויימים בשל אפקט לחץ - זהו מצב פחות שכיח בגידולים קטנים מ - 1 ס"מ.
האם הפרופיל ההורמונלי היה שמור לחלוטין? כולל רמת טסטוסטרון, LH, FSH?
תשובה לד"ר יעיש
24/02/14 13:33
37צפיות
תשובה לד"ר יעיש
קודם כל תודה על ההתייחסות

אני לא נמצא במעקב אנדוקריני, עכשיו אני יודע שאני צריך
אז תודה, אני באמת אבקש מעקב מאנדוקרינולוג

אני מצרף את הבדיקות ההורמונליות האחרונות שנערכו לי
הדבר היחיד הגבוה שם הוא IGF-1

בכל מקרה, האם ממצא כמו שיש לי, יכול להסביר את התופעות שאני חווה בשנים האחרונות?
כאבי ראש,בחילות בבוקר, סחרחורות, תחושה כללית רעה במיוחד בחלק מהיום, בעיות בתפקוד המיני ובחשק מיני
בנוסף בעיות זיכרון בעיקר לטווח קצר, טשטוש ראייה ועוד שלל בעיות אחרות.

תודה רבה !
לא בדקו GH שזה הורמון גדילה
24/02/14 17:27
21צפיות
ממליצה להשלים גם את הבדיקה הזו ולחזור שוב על הבדיקה של IGF1.
אתה צריך להיות במעקב ווטיפול אנדקוריני, צריך לראות את ההדמייה שעשית וממליצה גם על בדיקת עיניים כולל שדות ראייה.
תודה! עוד משהו...
24/02/14 19:39
28צפיות
לגבי ה-IGF-1
הבדיקה נעשתה ללא הכנה מיוחדת, הגעתי בבוקר אחרי צום ועשו לי אותה עם שאר הבדיקות - זה תקין או שצריך הכנה מיוחדת?
ועל מה מעיד ה-IGF-1 במידה והוא ברמה כמו שיש לי בבדיקות?
והאם מיקרואדנומה שאינה מפרישה פרולקטין, כמו שיש לי, יכולה להסביר את שלל התופעות שאני סובל מהן?
בדיקת שדות ראייה כן עשו לי - יצאה תקינה
למרות שבפועל, הראייה שלי נעשתה מטושטשת בשנתיים-שלוש האחרונות.

תודה
לא צריך הכנה מיוחדת
25/02/14 11:21
21צפיות
צריך לשלול עודף בהפרשת הורמון גדילה ולכן חשוב לחזור על הבדיקה ולבצע בדיקת GH.
לגבי הראייה תפנה לאופטומטריסט יכול להיות שאתה זקוק למשקפי ראייה.
טיפולי דיקור היפותירואידיזם
23/02/14 17:37
31צפיות

סובלים מתת פעילות של בלוטת התריס?

גברים/נשים מעל גיל 21, הסובלים מתת פעילות מאובחנת של בלוטת התריס (היפותירואידיזם)
מוזמנים לסדרת טיפולים ברפואה סינית.

הטיפולים במסגרת עבודה קלינית,  ללא עלות !
ונערכים בקליניקת "ברושים" - אוניברסיטת תל אביב.

לפרטים נוספים :  
hypothyroid.broshim@gmail.com
שרון- 054-6630800
ליאור- 052-8554500                                              
ההצעה הזו לא על דעת מנהלת הפורום
05/03/14 20:10
14צפיות
עם כל הכבוד לרפואה האלטרנטיבית, ובמיוחד זו שמנסה להשתלב במסגרות אקדמיות רגילות, אין כל הוכחה שדיקור (אשר תופס מקום מרכזי ברפואת המזרח בו מחלת השימוטו כה נפוצה) יכול להועיל  ולשנות את המהלך הטבעי של תת פעילות. אם מטרת העבודה היא להקל על חלק מהתסמינים שמשום מה ממשיכים על אף איזון הורמונלי, אין לי בעיה עם הצעה זו, אבל אם יש כאן נסיון לתת תקווה לאנשים שהם יבריאו בלי צורך לקבל כדורים, הרי שאני חייבת לתקן את הרושם הטועה והמטעה.
חלק גדול מאנשים עם השימוטו מתנדנדים עם תפקודי תריס גבוליים במשך שנים. כאלה שלעיתים חוזרים תקינים ולפעמים חורגים, אלא שבד״כ החריגות אינן גדולות, פ שומרים ספונטאנית על תפוקת הורמוני תריס סבירה ולכן אינם בהכרח זקוקים לטיפול. אצל אנשים כאלה טיפול בדיקור, כמו שום טיפול, יביא לפעמים לבדיקה חוזרת תקינה מעצם התנהגות תפקודי התריס, בלי כל קשר לטיפול. אין כל בסיס וכל סיכוי שטיפול בדיקור יחזיר לבלוטה שלא מתפקדת כלל את התפקוד ולכן אני רוצה להזהיר כאן.
ובכל מקרה אני חושבת שקריאה זו הייתה צריכה קודם לקבל את הסכמתנו!
העלאת מינון אלתרוקסין
23/02/14 15:55
24צפיות
שלום,
שאלה עבור אמי: בת 77, עם היפותירואידיזם , נוטלת כמות יומית של 50מק"ג אלתרוקסין. בנוסף, תרופה להורדת לחץ דם. לאחרונה היא חשה עייפות, דופק מואץ במצבים שלא יצרו זאת עד לאחרונה ועלתה מעט במשקל (2-4 ק"ג). משקל גופה כ-68 ק"ג, גובה 1.58. כמי שעצמה נוטלת אלתרוקסין, נראה לי שהכמות שהיא לוקחת קטנה מדי ושייתכן שזו הסיבה לסימפטומים הנ"ל. בדיקות לב מקיפות לא העלו דבר. משהו נוסף שהתווסף לאחרונה - חומציות יתירה בקיבה. גם לכך היא מקבלת תרופה. אשמח לשמוע את דעתך אם יש מקום להעלאת המינון. כמובן שנעשה זאת רק לאחר ביקור אצל האנדוקרינולוג.
תודה!
כמובן שהצורך מוכתב מהבדיקות
05/03/14 20:15
11צפיות
המינון עצמו אינו אומר הרבה. יש אנשים שזקוקים למינונים קטנים.מה שיכול להיות מאד רלוונטי זה סותר החומצה, שכן אחה בהחלט מפחיתים את יעילות ספיגת התירוקסין. כך שללא ספק חשוב שתעשה בדיקה, ואם ה-TSH שלה עלה משמעותית, בהחלט יש מקום להגביר מינון.
קשריות - פענוח.
23/02/14 15:16
70צפיות
שלום רב.
הבדיקות האחרונות שביצעתי אשמח לפענוח.

אונה ימנית : אינה מוגדלת,16x12
הודגמו 2 קשריות היפואקואיות קטנות עד 4 מ"מ

אונה שמאלית : אינה מוגדלת,18x14
הודגם קשר סולידי מעורב במידות 9x5 מ"מ

איסטמוס: בעובי תקין

הבדיקה הקודמת נכתב 2 קישריות סולדיות בכל צד.
בבדיקה הזאת נכתב "הודגם קשר סולידי מעורב" בצד שמאל.
מה המשמעות ? ומה ההבדל בין סולידי למעורב?
תודה
מעורב הכוונה חלק ציסטי - נוזלי וחלק סולידי
24/02/14 17:29
37צפיות
הקשרים קטנים מ - 1 ס"מ ולא תוארו מאפיינים חשודים ולכן ניתן לעקוב בעזרת בדיקת US בעוד כחצי שנה.
אלטרוקסין
23/02/14 14:22
33צפיות
הי, אני בן 33 גובה 1.80 משקל 75. לפני כמה שנים אובחנתי כנראה בשימוטו.עשיתי את כל הבדיקות אצל אנדוקרינולוג לאחר גילוי TSH גבוה, US וכל השאר. אני כרגע מאזן את עצמי בכ-1300 מק"ג אלטרוקסין בשבוע ורופא המשפחה אמר לי שאין מה לעשות בנידון ואם אני מאוזן כבר שנים במינון הזה - ממש אין מה לעשות וזה "לכל החיים".

האם זה נכון?

יש לציין שאני באמת מאוזן עם מינון זה, אני עושה ריצות כפעמיים בשבוע ואוכל נכון.

בהשימוטו יש הרס של הבלוטה
24/02/14 10:28
24צפיות
כאשר מתפתחת תת פעילות משמעותית המצב אינו הפיך ויש צורך בטיפול לכל החיים.
אלטרוקסין ותופעות לוואי
23/02/14 10:00
34צפיות
גילו לי תת פעילות גבולית והתחלתי לקחת אלטרוקסין 50 מזה 4 ימים.
1. האם התרופה יכולה לגרום לי לבחילות? ( לוקחת בבוקר עם קצת מים)
2. אם אני נכנסת ל"היפר" במקרה- אחרי הכמה זמן נטילת התכשיר אני אמורה לזהות את זה?( כי היה נדמה לי שנהיה לי חם מהרגיל)
לא אמורה לגרום לבחילה
23/02/14 11:15
30צפיות
סביר שלא תכנסי להיפר מהמינון הזה. תעשי בדיקת תפקודי תריס בעוד כחודש.
אינטראקציה בין סינטרואיד ומירנה
23/02/14 09:33
21צפיות
.שלום רב
אני מעט מודאגת בשל תוצאות בדיקות התירואיד שלי. בחודש אוגוסט כשהותקנה לי המירנה הTSH שלי היה 2.8 והFT4 15.4 U וכעת חצי שנה אחרי בבדיקה השבוע ה TSH שלי 9.11  והFT4 13.6 . גם ערכי הטריגליצרידם שלי עלו ל255 ולא שיניתי תזונה כלל. אני חוששת שהמירנה גורמת לחוסר האיזון הזה. בחיפוש באינטרנט מצאתי כמה איזכורים על אינטרקציות כאלה אבל אני הדיוטה גמורה והייתי רוצה שתעזורו לי לפרש את תוכנה לפחות של ההודעה הזו:
Estrogens/Progestogens (Includes Mirena) ↔ Thyroid Function Tests
Moderate Potential Hazard, Moderate plausibility
Applies to: Thyroid Disease
When administering estrogen and/or progestogen therapy in patients with thyroid disorders, clinicians should be aware that these hormones may affect thyroid function tests. Changes have mostly been reported with the use of combination oral contraceptives. Specifically, thyroid-binding globulin (TBG) may be increased, resulting in elevated circulating total thyroid hormone, as measured by PBI (protein-bound iodine), T4 by column or radioimmunoassay, or T3 by radioimmunoassay. Free T3 resin uptake may be decreased. On the contrary, a decrease in TBG and, consequently, thyroxine concentration, has been reported by the manufacturers of the progestin-only (norethindrone) oral contraceptives

האם עלי להסיר את המירנה?
הורמונים
23/02/14 11:20
19צפיות
לא אמורים להשפיע על ה - TSH אלא רק לעלות את החלק הכללי של הורמוני התריס.
לגבי הטריגליצרידים העליה יכולה להיות כתוצאה מהחשיפה להורמונים - יש לשקול שינוי טיפול בהתאם למחלות רקע, אופציה להפחתתם ע"י דיאטה/אומגה 3 וכו'.
º
הרבה תודה
23/02/14 14:14
4צפיות
פענוח US של הטירואיד
21/02/14 13:54
56צפיות
בת 49, לפני 11 שנה לערך חליתי שסרטן השד בצד השמאלי. לאחר מספר ניתוחים להסרת צינורות החלב הנגועים לשמחתי טופלתי בהקרנות בלבד. לפני שנה וחצי עברתי כריתה מוחלטת של בלוטות התריס עקב סרטן והשימוטו. הגידול היה בצד השמאלי. קיבלתי טיפול יוד של 100 מיליקירי ומאז מטופלת באלטרוקסין בלבד. TSH אחרון 0.71. בבדיקת US אחרונה התוצאות הינן: מצב לאחר כריתה שלמה של הטירואיד. לא הודגמו גושים במיטת הבלוטה. ספק שרידי רקמה. בלוטות לימפה יוגולריות בודדות, דו צדדיות, הגדולה משמאל 18 מ"מ. כל הבלוטות בעלות צורה מוארכת. המלצות: המשך ברור ומעקב.
יתכן שלא קשור אך לאחרונה אני סובלת משילשול וכיבה רכה, מה שלא איפיין אותי בעבר.
שאלתי היא מה זה בלוטת לימפה יוגולרית. האם המשך הבירור מצריך ביופסיה?
אודה להייחסות מהירה בכדי להניח את הדעת עד כמה שניתן,
תודה מראש
אמי
ע"פ התיאור הבלוטה נראית תקינה
22/02/14 00:40
26צפיות
אין קשר לסימפטומים מהם אתן סובלת. מה רמות התירוגלובולין שלך?
תוצאות בדיקת דם גבר בן 80
21/02/14 11:39
49צפיות
tsh גבוה 8,15 ''''ft4 נמוך 10,5''' eosinophils גבוה 6 '''rbc נמוך 4,40 מה זה יכול להיות?
תת פעילות בלוטת תריס
22/02/14 00:41
45צפיות
יש לשקול התחלת טיפול באופן הדרגתי. לגבי ההאאוזונויה יש צורך בבירור בהתאם לחשד הקליני.
ד"ר יעיש, אשמח אם תוכלי להגיב גם
22/02/14 09:05
44צפיות
לשאלותיי שעלו בעקבות תשובתך הקודמת. קישור לשרשור:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

בתודה
תגובה
22/02/14 20:27
52צפיות
שלום HollyGolightly
נראה שאם את רוצה להבין מש קורה תתצטרכי ללמוד לבד
http://blimey.dreamwidth.org/4577.html
תודה! המאמר פוקח עיניים
22/02/14 21:59
36צפיות
אביא הדפסה שלו לרופא שלי.

תודה רבה רבה רבה!
הגבתי...אני חושבת שכדאי להחליף טיפול
23/02/14 09:26
26צפיות
ליוטירוקס
ושלוש שאלותי לתגובתך - הפעם באופן יותר מסודר:
23/02/14 10:41
32צפיות
1.  הרי החומר הפעיל באלטרוקסין וביוטירוקס הוא אותו חומר פעיל. למה לדעתך יוטירוקס יפעל עלי אחרת מאשר האלטרוקסין?

2.  האם את מכירה תרופה/תרופות אחרת/אחרות שעושות את פעולת היוטירוקס/אלטרוסין וכו' אבל שהחומר הפעיל בהן אחר?

3.  נעניתי על ידי zukir שיוטירוקס נספג יותר טוב. שואלת אותך: אם כך מדוע יוטירוקס אינו ניתן בפעם הראשונה כשמתגלה תת פעילות של בלוטת התריס? כל מי שאני מכירה עם תת פעילות מספרת אותו דבר: ניתן טיפול באלטרוקסין.

ושוב חוזרת על שאלה מספר 2 - האם מוכרות לך תרופה או תרופות אחרות המורידה/מורידות את רמת ה-TSH ושהחומר הפעיל בהן הוא אחר מזה שבאלטרוקסין/יוטירוקס וכו'?

בתודה

תשובות
23/02/14 11:16
30צפיות
1. הספיגה טובה יותר
2. לא
3. אני נוטה לתת יוטירוקס כבחירה אטשונה לטיפול בתת פעילות בלוטת התריס
שאלה נוספת:
23/02/14 11:43
22צפיות
באילו מקרים את נוהגת לתת T3 לתת פעילות בלוטת התריס?

סליחה על כל הטירדה. אני פשוט מאד מודאגת.
כל הכבוד!
23/02/14 11:17
30צפיות
HollyGolightly השאלות שלך מאוד לעניין. נחכה לתשובות.
בנתיים אני אספר את מה שקראתי על חשימוטו.
כאשר TSH גבוה זאת בעצם דרישה מבלוטה לספק יותר הרמונים T4 וT3 אבל לרוב T4 ואז הגוף הופך את T4 לT3 במידת הצורך. אם מנגנון ההמרה נפגע אז בלוטה "עובדת שעות נוספות". מצד אחת זה לא עוזר כי עדיין גוף לא מקבל מספיק T3 אבל בצד שני תאים של בלוטה מתים מהר מאוד בגלל המעמץ. מכוון שבלי הרמונים של בלוטה החיים לא מתאפשרים, ניכנסים לתמונה נוגדים. הם בעצם לא הורסים את התאים של בלוטה אלא רק מונעים מהם לעבוד בכלל. באופן כזה הגוף שלנו מנסה לשמור על פעילות של בלוטה שמאפשרת את המשך החיים בלבד.מצד אחת לדרוש יותר הרמונים ומצד שני לא להרוס את הבלוטה לגמרי. על בראיות כבר לא מדובר פה. ברגע שלוקחים T3 במקרה ספציפי הזה הנוגדים צריכים להתכנס לנורמה שלהם.
מרשם
23/02/14 10:56
26צפיות
אם רופא שלך יתן לך מרשם לT3 תגידי לי בבקשה. אני מחפש אנדוגרינולוג שפוי. הסברתי לרופא שלי מה שכתוב במאמר, הסברתי שאחרי כמה שנים עם T4 היה לי TSH בהרבה גבוה מנורמה וכאשר הוא חזר לנורמה קיבלתי התקף חרדה. בדיוק לפי המאמר. התחלתי לקחת T3 לבד (אין מה לעשות, אנדוקרינולוג היה מוכן להרוג אותי בעצמו ולא לתת מרשם לT3) ונס, תוך ימים בודדים!! TSH שלי חזר לגבולות הנורמה שלו. ההרגשה כללית אי אפשר להשוות פשוט, אני מרגיש מצויין. ומה אמר אנדוקרינולוג?
1. זה ששנים TSH שלי רק עלה על רקע קבלת אלטרוקסיון - הרופא דילג
2. כאשר העודף של T4 פרץ את כל מנגנוני ההגנה של גוף שלי ו TSH ירד ל 2 - הרופא אמר: "הנה, אתה רואה, זה עובד!"
3. ביחד עם TSH=2 קיבלתי התקף חרדה - הרופא אמר: "זה לא קשור. אתה צריך פסיכיאטר"

אני עדיין מחפש רופא בארץ שיכול לתת מרשם לT3.

אם משהו מכיר אני מאוד אשמח לדעת.

תשובות
23/02/14 11:41
25צפיות
לתגובתך הקודמת: ד"ר יעיש ענתה. הסתכל בשרשור. היא ענתה (באופן לקוני אמנם) על שאלותיי.

לתגובתך זו: כמה שאלות:

האם לקחת את T3 בנוסף לאלטרוקסין. או שלקחת רק T3?

אין לי מושג אם אשיג מרשם ל T3 או לא. קודם כל אני הולכת לרופא המשפחה עם המאמר המודפס. ונראה מה יאמר. אקח זאת משם.

ושאלה אחרונה: איך ניתן להשיג T3 ללא מרשם?

T3
23/02/14 12:39
21צפיות
אנני רופא. אני לא יכול להמליץ לך על טיפול. את צריכה ללמוד ולהבין לבד מה הגוף שלך דורש. יש 3 מקרים בסך הכל
1. טיפול בT4
2. טיפול בT3
3. טיפול משולב בT3 וT4
נתתי פה קישור אחת. את יכולה לחפש עוד חומר בכיוון הזה של אותו רופא או של אחרים. זה גם משאני עושה. אין בנתיים מישהו שמעוניין לעזור לי מצד של רופאים.

T3 משיגים בחו"ל. או בעמצעות קרובי משפחה או דרך בתי מרקחת  ברשת(יש כאלה שלא דורשים מרשם) כמוון זאת סכנה. אבל עם גם כך משאירים אותנו למות אז מה זה משנה? :)

למה המצב הוא כזה לפי דעתי יש כמה סיבות:
1. לרוב הרופאים לא אכפת מבן אדם, התפקיד שלהם זה לסדר פרמטרים בבדיקות דם. שהבדיקות עצמן בעייתיות. לדוגמה FT3 וFT4 זה בעצם הרמונים בדם ולא ברקמות. לתוצאות האלו יש מעט משמעות. בדיקות של TT4 וTT3 שעושים בחו"ל בארץ לא עושים.  
2. טיפול בT3 בא בסתירה לדוגמה(doctrine) רפואית קיימת כרגע. הדוגמה אומרת: אם יש מספיק T4 אז גוף תמיד ייצליח לקבל ממנו T3 בכמות הנדרשת.
3. ויכולים להיות עוד כמה סיבות קשורות לכסף.
תגובה:
23/02/14 12:54
18צפיות
תודה רבה על התשובות.

אם אכן יתברר שטיפול ב T3 הוא מה שאני צריכה, אני מאד מאד מקווה שהרופאים יכירו בכך ויתנו מרשם. אני לא רואה את עצמי קונה תרופה ברשת. אין לי מושג מה זה בית מרקחת ברשת אפילו.

כמובן שאם יוחלט על טיפול ב T3 אודיע לך. אבל אינני מוכנה לתת שמות רופאים על גבי פורומים. כך שאם זה בכלל יקרה (נראה לי סיכוי קלוש) תצטרך לפתוח כרטיס משתמש בתפוז.
שלום ZZ. מעדכנת אותך שלרופא המשפחה
23/02/14 17:11
21צפיות
לא היה מושג מה לעשות. הוא הפנה אותי, כפי שתיארתי שיעשה, לאנדוקרינולוגית. קשה לי מאד להאמין שיצא מזה טיפול ב- T3 (מה גם שאינני לגמרי בטוחה שלזה אני זקוקה).  במידה ויוחלט על טיפול ב-T3 (סביר שלא), אעדכן אותך על גבי הפורום.

תודה רבה לך על האינפורמציה ועל ההשקעה.
אה, וכמובן: אם הרופא (כפי שכתבתי - כרגע
23/02/14 11:47
22צפיות
זה רופא המשפחה) ייתן לי מרשם ל-T3, אודיע לך. ייתכן כמובן שייתן לי מרשם ליוטירוקס או משהו כזה. אני כמובן אשקול אם לעבור ליוטירוקס (או כל שם אחר), או אם לפנות ישר לאנדוקרינולוגית.

אין לי מושג מדוע הטיפול ב T3 הוא כנראה כה נדיר. האם אתה במקרה יודע?
התנגשות עם אלטרוקסין
21/02/14 10:22
50צפיות
שלום ד"ר,
יש לי תת פעילות של בלוטת התריס ואני לוקחת אלטרוקסין ומאוזנת.

אני מאוד סובלת מתסמונת קדם ווסתית של המחזור.

יש כמוסות טבעיות שנקראות אגנוס קאסטוס ואני רוצה לנסות לקחת אותן.

האם יכולה להיות בעיה כלשהיא בגלל שאני לוקחת גם אלטרוקסין?

תודה רבה מראש

לא מכירה את הכמוסות האלה
22/02/14 00:42
33צפיות
בכל מקרה את האלטרוקסין יש ליטול בנפרד מתרופות אחרות.
Thyroid Peroxidase Ab?
21/02/14 00:10
46צפיות
אני בת 42 מטופלת מזה שנים באלטרוקסין עקב תת פעילות של בלוטת התריס.
ערכי FT3 ו- TSH שלי מאוזנים בגל האלטרוקסין, אבל בחצי השנה האחרונה התחילו לבדוק לי גם Thyroid Peroxidase Ab והערכים תמיד גבוהים - 300-415, כשהגבול העליון צ"ל 35.

מה המשמעות?
האם עלי לדאוג או לשנות משהו בבדיקות או הטיפולים?
האם להיבדק תקופתית מעבר לאיזון ה- TSH?
תודה
זה רק אומר שיש לך השימוטו
22/02/14 00:38
35צפיות
מחלה אוטואימונית עם נוגדנים עצמיים שהרסו את הבלוטה.
אין לכך שום משמעות מעבר ואין צורך במעקב אחר רמות הנוגדנים.
חבל
20/02/14 19:23
53צפיות
שלום..חשוב לי קודם כל להגיד שאין לי שום תלונות וקיבלתי הרבה מהפורום הזה..

אבל..חבל שדווקא אלא שמחכים כמה ימים לתשובה ועברו לדף  הבא הם אלה שלא קיבלו התיחסות..
T4 גבולי בהריון
20/02/14 18:03
45צפיות
היי "דר,
אני שבוע 6 + כמה ימים.
הרופא בדק TSH וT4 לפני שבוע וכמה ימים
הTSH היה בטווח הנורמה - 3.52  mIu/l ( כשהגבול הוא 0.5-4.8) אך שמעתי שבהריון הוא אמור להיות 2.5  ( בהריון לפני שנה הייתה לי הפלה בוששת והוא היה 5 אבל הT4 היה תקין)
אבל הT4 היה נמוך מהנורמה- 10.1  יחידות: pmol/l ( כשהגבול התחתון 10.3)
אני די לחוצה, הייתי אצל אנדוקרינולוג והוא רשם לי אלטרוקסין 50 כי היו לי כמה הפלות כדי להיות רגועים.
יש לי הפניה לבדיקות דם לעוד חודש כולל נוגדנים ( לאמא שלי יש תת תריסיות)
אני די לחוצה-  ואם הבדיקה הייתה גבולית במקרה ואני "סתם" מקבלת טיפול? זה יכול לפגוע בבלוטת התריס ולגרום לה להיות תלויה באלטרוקסין, לא?
ואם יהיו לי תופעות של "היפר" מה לעשות? יש לי תור רק לעוד חודש כי הרופא עסוק. האם זה יכול לפגוע בהריון?
אין לי תופעות של "היפו" ( למרות שחשבתי שכן, אבל הן עברו. הייתי חולה או משהו).
אני ממש לחוצה. האם אני צריכה טיפול? או אולי כדאי לעשות בדיקה נוספת לפני הטיפול? ( אני קצת חוששת כי קראתי שהעובר יכול להפגע מחוסר T4- האם המצב שלי קריטי?)
תודה
אין לך מה להיות לחוצה
20/02/14 18:22
33צפיות
לרוב, מתחילים טיפול בהריון להורדת TSH מתחת ל - 2.5 במקרים גבוליים כמו שלך כשיש נוגדנים חיוביים. בכל מקרה זאת לא טעות להתחי טיפול כדי להוריד קצת את ה - TSH. תעשי בדיקה חוזרת בעוד כשלושה שבועות כולל נוגדנים לתירואיד. אין צורך בבדיקות נוספות.
תודה. האם העובר הספיק להפגע?
20/02/14 21:46
14צפיות
האם עצם העובדה שאני לוקחת עכשיו את התרופה תגרום לי לקחת אותה גם בעתיד?אחרי ההריון?
תודה
בלוטת התריס והיפופיזה -דחוף תשובה תודה רבה
20/02/14 12:58
46צפיות
יש לי היפופיזה ערכתי בדיקות של הבלוטה_ TSH          וההורמו         4 נמוכים מהנורמה ואילו ההורמון 3 גבוהה מהנורמה... האם אני בתת או ביתר פעילות בלוטת התריס.
º
לא ברורות תשובות הבדיקות שעשית
20/02/14 18:23
17צפיות
יוטירוקס ושמן אורגנו
20/02/14 07:07
49צפיות
היי דר' קרן, מה שלומך?
אני על יוטירוקס ורוצה להתחיל טיפול בשמן אורגנו. האם יכולה להיות עם זה בעיה?

תודה ויום טוב
גלי [:
º
לא
20/02/14 18:23
10צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום