לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

TSH - 1.13
24/03/14 18:59
41צפיות
שלום רב,
אני לוקחת יוטירקס כמה שנים לצורך איזון הבלוטה לקראת כניסה להיריון.
לפני ההיריון לקחתי 350 מ"ג. בזמן ההיריון לפני כשנה הגברתי את המינון בעצתך ל- 550.
ילדתי לפני 10 חודשים וכיום אני סובלת מהזעת יתר.

כעת TSH - 1.13.

אני מעוניינת להיכנס להיריון שוב בקרוב.

האם ניתן להפחית את המינון?  
תודה מראש,
סיון
היית צריכה לחזור למינו הקודם לאחר הלידה
26/03/14 22:51
22צפיות
אבל אם את מתכננת שוב הריון - לא הייתי נוגעת במינון
º
נכון מאד הערך מצוין ומתאים להריון
29/03/14 08:46
10צפיות
איזה נזק יכול להיגרם אם אני קונה אוכל בחוץ:
24/03/14 18:52
73צפיות
המבורגר קציצה אחת 200 גרם בלחמניה עם חסה, עגבניה,מלפפון חמוץ, רוטב שום.
3 פעמים בשבוע (ארוחת צהריים)

אומרים לי פה שזה מזיק , לא הבנתי למה, הרי אם אני אוכל בבית זה יותר קלוריות מזה , אבל פחות טעים אז אני מעדיף את זה..
מה בדיוק הבעיה עם זה?

כי אין לך שליטה על מה שנכנס ואופן ההכנה
29/03/14 08:30
41צפיות
אוכל תעשייתי מכיל כל מיני תוספים שנועדו להפוך את המוצר לעמיד יותר, ומושך יותר בטעם ובמראה שלו.
המבוגרים בד"כ עשויים מהבשר הלא משובח, מוסיפים להם שומן, הרבה מלח ועוד כל מיני דברים , שאתה בביתך כנראה לא היית מוסיף.
גם בהכנה ביתית, המבורגר מבשר בקר 3 פעמים בשבוע,  זאת לא דיאטה אידאלית.
זה לא שמשמין מזה, איזה נזק זה יכול לגרום ?
29/03/14 12:13
20צפיות
מדובר רק בקציצה אחת.
בלוטת התריס
24/03/14 13:53
86צפיות
ממצאים שנמצאו בבלוטת המגן
חלק ימני של האיסטמוס מעובה.
אונה ימנית בגודל 2.2*2.2*5.2 ס"מ מוגדלת ,מרקם של הבלוטה הנותרת אינו אחיד עם מס' קשריות הטרוגניות מוצקות מוגדרות היטב בקוטר מירבי עד 1.2 ס"מ מכילות הסתיידיות זעירות והתנזליות בגדלים שונים עם זרימה היקפית ומרכזית ערה בהפעלת דופלר צבע.
לסיכום: סימני זפק רב קשרי בחלק ימני הנותר של בלוטת המגן להמשך מעקב אנדרוקרינולוגי וסונוגרפי.
האם מדובר בממצא מדאיג?
לא במיוחד
29/03/14 08:12
28צפיות
אבל ישנן קשריות לא מזעריות עם הסתיידויות עדינות וזרימת דם ערה. אלה ממצאים שמצדיקים ניקור. אם נעשה כבר ניקור תחת US של הקשריות האלה, אפשר רק לעקוב.
למה הוסרה האונה השנייה?
פענוח תוצאות us
23/03/14 19:00
49צפיות
שלום,
לפני כחודשיים גילו אצל אימי גידול ממאיר במעי הגס, הגידול הוסר בניתוח לפרוסקופיה.
במקביל במשך חצי שעה התלוננה אימי על שיעול אך לאחר הניתוח הפסיק השיעול.
אימי נשלחה לבדיקת US ולהלן ממצאי סריקת אולטראסאונד בלוטת מגן +צוואר :
אונה ימנית: בגודל: x 1.5 x 2.2 3.6 ס"מ. עם מרקם אחיד .
אונה שמאלית: בגודל: x 1.4 x 1.6 3.6 ס"מ. עם מרקם אחיד .
איסטמוס תקין .
בלוטות רוק - תת לסתיות תקינות .
בלוטות לימפה - הודגמה בלוטת לימפה צוארית בתחנה 2 דו"צ עד קוטר 2.8 ס"מ עם מראה
סונוגרפי שמור .

אשמח לדעת מה זה אומר.
בברכה,

טל
זה תקין לגמרי
29/03/14 08:10
12צפיות
אין כל חשש מהכוון הזה.
תת תריסיות גבולית בהריון
23/03/14 16:07
62צפיות
היי ד"ר!
אני בשבוע ה11 להריון בת 37 (בעברי 2 הריונות תקינים ואחריהן כמה הפלות בשליש ה1 שלא קשרו את זה לבלוטת התריס)
בשבוע ה5 בצעתי בדיקות וה TSH יצא 3.52
וT4 יצא קצת מתחת לנורמה( יצא 10.1 כשהנורמה 10.3)

הייתי אצל אנדורקינולוג שרשם לי אלטרוקסין 50.
לפני שבוע (בשבוע ה10) חזרתי על הבדיקה( אני חייבת לציין שלקחתי את התרופה לפני הבדיקה ויש ימים שאני שותה או אוכלת משהו קטן אחרי הכדור. ככה יוצא לי) יחד עם נוגדנים
T4 ויצא 15.3
T3- 4.45
הTSH יצא 2.76 ( מומלץ מתחת ל2.5 לא?)
ואין לי נוגדנים כלל נגד בלוטת התריס.

נשאלתהשאלה האם זה מוצדק לקחת את האלטרוקסין? איך זה שאין נוגדנים והבלוטה לא בסדר?
מצד שני אני לוקחת את הכדורים ואני עדיין לא בהיפר.
מה זה אומר?
אני חוששת להרגיל את בלוטת התריס לכדורים....
האם זה נכון לקחת את הכדורים?
תודה ושבוע נפלא
לא תרגילי את הבלוטה, אל תדאגי
23/03/14 21:52
71צפיות
אחרי הלידה תוכלי להפסיק
מוצדק או לא מוצדק - יש גישות שונות.
להזיק, כנראה שזה לא יזיק, אז עדיף להיות על הצד הבטוחץ
האם ייתכן שאני צריכה תוספת אלטרוקסין?;-
24/03/14 08:47
48צפיות
הייתי אתמול אצל האנדוקרינולוג והוא טען שאני לא מאוזנת ( איך בגלל שיש לי TSH 2.7? ) ואמר לי שאני צריכה להעלות את מינון האלטרוקסין מ350 מ"ג בשבוע ל500 מ"ג בשבוע.
האם ייתכן?
אני חוששת להיות בהיפר ( הT4 שלי 15 ומשהו).
הוא ממש לא ענה על השאלות שלי או הסביר לי. פשוט אמר "צריך לאזן אותך וזהו"
פוחדת להיות בהיפר...
האם על סמך הבדיקות אני צריכה להעלות את האלטרוקסין? מפחיד אותי... לפני שניה הייתי אדם בריא ועכשיו ....
º
ותודה רבה על ההתשובה הקודמת
24/03/14 08:47
17צפיות
נזכרתי שאכלתי הרבה כרובית יום יומיים לפני
24/03/14 08:53
41צפיות
הבדיקה. קראתי שזה אוכל שמעכב את בלוטת התריס. ייתכן וזה העלה את הTSH ל2.7?
כן, עם התקדמות ההריון צריך בד"כ לעלות במינון
24/03/14 21:07
33צפיות
אבל אל חשש - בתום ההריון תוכלי להפסיק לחלוטין.
לא נעשים בהיפר ממינון כזה
29/03/14 08:32
18צפיות
מומלץ בהריון, אם כבר מחליטים לתת טיפול, לאזן על TSH שלא יעלה על 2.5. לכן הוא הציע להגביר עוד קצת. אין חשש מזה.
פענות תוצאות אולטראסאונד צווארי ובלוטת מגן
23/03/14 16:03
118צפיות
שלום,
לפני כחודשיים גילו אצל אימי גידול ממאיר במעי הגס, הגידול הוסר בניתוח לפרוסקופיה.
במקביל במשך חצי שעה התלוננה אימי על שיעול אך לאחר הניתוח הפסיק השיעול.
אימי נשלחה לבדיקת US ולהלן ממצאי סריקת אולטראסאונד בלוטת מגן +צוואר :
אונה ימנית: בגודל: x 1.5 x 2.2 3.6 ס"מ. עם מרקם אחיד .
אונה שמאלית: בגודל: x 1.4 x 1.6 3.6 ס"מ. עם מרקם אחיד .
איסטמוס תקין .
בלוטות רוק - תת לסתיות תקינות .
בלוטות לימפה - הודגמה בלוטת לימפה צוארית בתחנה 2 דו"צ עד קוטר 2.8 ס"מ עם מראה
סונוגרפי שמור .

אשמח לדעת מה זה אומר.
בברכה,

שני
נראה תקין
23/03/14 21:51
57צפיות
יש שם בלוטת לימפה שגם נראית תקינה - זה לא שייך לאנדוקרינולוגיה, אבל ייתכן שצריך לעקוב אחריה.
cortizol blood
23/03/14 13:05
23צפיות
בשלום
בבדיקת דם שערכתי הבוקר קבלתי תוצאה של 22 לאחר שלקחתי כדור בערב וכדור בבוקר לפני הבדיקה.
לעומת ערכי מינימום גבוהים יותר.
האם זה תקין?
אלי

בהחלט כן
29/03/14 08:09
4צפיות
המטרה של הבדיקה הייתה לראות שהקרוטיזול מדוכא למחרת בבקר, וזאת על מנת לשלול מצב שנקרא Cushing's syndrome, ועל  פעי תוצאה זו ניתן לשלול.
הריון וTSH
22/03/14 20:31
75צפיות
שבוע טוב,

ביום חמישי גיליתי לשמחתי הרבה שאני בהריון. יחד עם הבטא בדק לי רופא המשפחה את הTSH והערך הינו 3.08.

בעברי אובדן הריון שהתגלתה בו תת פעילות מאוחר מדי.
לאחר האובדן הבלוטה שלי התאזנה.

עכשיו אני מלאת חרדות, מפחדת שהבלוטה תכנס שוב לתת פעילות.
מה עלי לעשות? יש לי בבית יוטירוקס האם להתחיל לקחת? או לחכות לפגישה עם הרופא שתהיה רק בעוד שלושה שבועות?
האם זה מסוכן להריון שלי?

תודה רבה מראש.4849
אני לא רופאה או משהו..
23/03/14 14:45
49צפיות
אבל אני במקומך הייתי לוקחת כדור של 50 עד שהייתי רואה רופא. .
º
יש לך נוגדנים?
23/03/14 21:49
24צפיות
בדקו לי נוגדנים לפני שנה
24/03/14 18:54
37צפיות
והכל היה תקין.
הפעם בדקו לי רק TSH, וT4 (שיצא תקין).77
בעקרון אם אין נוגדנים - אין חובה לקחת אלטרוקס
24/03/14 21:09
42צפיות
זה נתון לשיקולו של הרופא המטפל, וגם שלך בעצם.
עד כמה שאני זוכרת, דר תורגמן מעדיפה לתת אלטרוקסין גם אם הנוגדנים תקינים.
נוגדנים
29/03/14 08:37
23צפיות
אם בעבר היה שיבוש בתפקוד בלוטת התריס סביב הריון והפלה, גם אם לא נמדדו נוגדנים חיוביים (והשאלה אילו נוגדנים בדקו, במכבי למשל בודקים רק TPO), זה עדיין לא אומר שאין ברקע השימוטו.   אפשר לחזור על ה-TSH ולראות את הכוון, אבל אם לא ירד, ו/או אם יעלה עוד, אני אישית כן הייתי נותנת לך טיפול במהלך ההריון, לפחות נגד העין הרעה
יוטירוקס
22/03/14 19:54
76צפיות
אם אני לוקחת 500 מק"ג שבועי אני יכולה לקחת ראשון עד חמישי 100 מק"ג ובשישי שבת להפסיק?

האם זה פחות יעיל באופן הזה, והאם בשבוע הראשון שאעשה זאת אהיה בפעילות יתר קלה זמנית?
זה אמור להיות בסדר
23/03/14 21:49
40צפיות
אבל עדיף לדלג רק יום אחד בכל פעם. נניח לא לקחת שני וחמישי.
השאלה מופנית לד"ר תורגמן-יוטירוקס
22/03/14 12:29
77צפיות
שלום

לפני 7 שנים גידול פפילרי בבלוטת תריס
לפני שנה וחצי לערך  עברתי ליוטירוקס.(לפני כן הייתי עם אלתרוקסין-עד ששינו את הפורמולה)
מאז שנה וחצי אני סובלת מהצטברות ליחה בגרון שגורמת לשיעול נוראי עד שהליחה יצאת.
בדיקת סיטי חזה-שלילית
וזה לא ריפלוקס
לכן נשאלת השאלה האם ייתכן שיש קשר ליוטירוקס?
האם זו אלרגיה /תופעת לואי של יוטירוקס?
או שמא זה נזק שנגרם לי מאלתרוקסין הישן(הפורמולה החדשה?)
לא משתמשת באף כדור אחר למעט יוטירוקס.
הליחה הזאת פשוט לא עוזבת אותי ואני כבר לא יודעת מאין היא נובעת?..
לכן כל שנשאר לחשוד ביוטירוקס
אשמח לשמוע חוות דעתך בנדון.

תודה
º
מקפיצה את השאלה
25/03/14 22:59
14צפיות
זה בד,כ ביטוי לתופעה אלרגית
29/03/14 08:05
23צפיות
אלא שאני אל חושבת שזו אלרגיה ליותריקוקס, ובטוח שזה לא נזק מאלטרוקסין.  כדאי שלעשי בדיקה מעמקיה אצל רופא/ת אלרגיות/אאג. לגבי הנשוא.
אם קבלת  טיפול ביוד, יכול להיות שיש קשר מסוים. בלוטות הרוק ניזוקות מהטיפול ביוד. אחרי זה לא פעם יש בעיה של יובש בפה ובגרון, ויתכן כי תפקוד לקוי של בלוטות רוק מעודד נטייה לזיהומים בגרון, ואולי גם בדרכי הנשימה העליונות. אמנם זה לא מודגש בתור תופעת לוואי לטווח ארוך מטיול ביוד, יש הרבה חולים שטופלו שמתלוננים על כך שהם הפכו להיות מאד רגישים לדלקות גרון בעוד לפי כן מעולם לא סבלו מכך. אז אלי זה גם חלק מההסבר, אבל הייתי קודם מבררת את הכוון האלרגי.
מצטערת, אין לי אינטרנט בבית כבר שבוע
21/03/14 18:57
79צפיות
ובעבודה אני לא מספיקה להגיע לפורום. אנשי בזק אמורים לבוא ביום ראשון לסדר את התקלה. משהו ען המודם המשודרג לגלישה במהירות מוגברת לא ממש הסתדר....
º
הכי קקות זה בזק ובזק בינלאומי
21/03/14 21:12
32צפיות
מינון אלטרוקסין לאחר לידה - דחוף
20/03/14 19:55
63צפיות
שלום רב,
הנני שבועיים לאחר לידה. במהלך ההריון נטלתי 900 מקג אלטרוקסין והייתי מאוזנת.
ערך TSH לפני חודש 0.93 ובעקבותיו הורד לי המינון ל850 מקג.
לאחר הלידה קיבלתי הנחיה להוריד מינון ל750 מקג. וכך עשיתי בשבוע וחצי האחרונים.

בדיקת TSH מהיום - 0.19.
T3 וt4 בטווח הנורמה.

אני מניקה באופן מלא ולכן חשוב לי מאד להיות מאוזנת.
מאחר שהאנדו שלי תהיה זמינה רק ברביעי אודה לסיוע בכמה להוריד את המינון בינתיים ומתי לבצע שוב בדיקה.

תודה רבה!
את צריכה לחזור למינון שהיית בו לפני ההריון
21/03/14 16:04
40צפיות
ולבדוק בעוד שישה שבועות.
שרון תודה
21/03/14 18:17
48צפיות
לפני ההריון לקחתי 600 מק"ג.
בינתיים האנדו חזרה אלי במייל ואמרה לי להישאר עם 750 מק"ג ולבדוק עוד חודש, כי ההפחתה במינון (מ850) עוד לא באה לידי ביטוי מאחר שחלף מעט זמן מאז שינוי המינון....
ממש מתלבטת מה לעשות /-:
צ'מעי, את זאת שתצטרכי לעמוד מולה ולומר
21/03/14 19:32
61צפיות
שהעדפת עצה של אינטרנט על עצה שלה...

זאת אומרת, אני הייתי אומרת לך לחזור ל- 600. שבוע וחצי זה בהחלט לא מספיק, אבל אפשר לראות מגמה, ואצלך המגמה הפוכה.
מה גם, שאני בכלל לא הייתי מחכה לתשובות הבדיקות, אלא אומרת לך לרדת במינון מיד לאחר הלידה, ובודקת 6 שבועות אח"כ.

אגב, ייתכן מאד שמה שקורה הוא, שאת מתחילה עכשיו דלקת שלאחר הלידה. במצב הזה יש פעילות יתר שנמשכת כמה שבועות ולאחריה תת פעילות עמוקה יותר לכמה שבועות, ולאחר מכן הכל נרגע.

אבל קחי בחשבון שאם את רוצה להמשיך מעקב איתה, להקשיב לעצה שלי על פני עצה שלה, עלול לגרום לך לאי נעימות בהמשך.
גם לי האנדו' אמר את זה
22/03/14 19:41
41צפיות
ובדיעבד היה עדיף לחזור למינון של תחילת ההריון...
אני מניחה את המטופלות שלי
29/03/14 08:08
28צפיות
לחזור מידית למינון הטרום הריוני בתנאי שהוא היה מספיק לאזן אותן, וזאת בלי בדיקה קודמת. בהריון מעלים מינון בממוצע 30 עד 50%, ואת בהחלט נופלת בטווח הזה, אין כל סיבה להישאר על המינון הזה אחרי הלידה.
תוצאות לא מרשימות
20/03/14 17:01
110צפיות
אני יודעת שהצלחתי מכל דבר קטן כגדול להסתבך....

ובכל זאת נלחצתי במיוחד לאור כך שהייתי בטוחה שלפחות זה הולך טיפה להשתפר..

הייתי מאד מרוצה שב10 החודשים הDKA הלך ונעלם. נכון הערכים לא מרשימים במיוחד אבל ממש לא גרועים יותר מבחודשים הקודמים..

ובכל זאת תוצאת הHBA1C  עלתה מ9.3 ל11.4 למה??????לתומי ההיתי בטוחה שהיא אמורה לרדת...

נכון מינון הסטרואידים עומד על 50-55 בגלל סתימות בפיסטולה [שבוע הבא אמור להיות הצינתור 11 בשנתיים וחצי האחרונות] נוספו דלקת כרונית בקיבה כתוצאה משימוש בסטרואידים שאומתה בביופסיה וגסטרופרזיס  [שצריך עוד לעבור בדיקה אחרונה בחודש הבא]....

ובכל זאת הגיוני שלמרות שאין שינוי לרעה בערכים דווקא זה עלה?

תודה מראש
מיכל
º
אין לי יותר מדי תובנות. רק קחי חיבוק.
21/03/14 22:23
29צפיות
º
שבוע טוב...ותודה גדולה על הכל
22/03/14 19:17
18צפיות
יכול להיות שאני
24/03/14 21:58
25צפיות
יכול להיות שאני הולכת ומסתבכת?

חזרו לי היום בבדיקות בדיקת חלבון בשתן בפעם הראשונה מאז שנמצאה לי סכרת הופיע חלבון..

נכון ברמה נמוכה שעדין בתקן..ובכל זאת נמצאה בניגוד לעד עכשיו שהיה תמיד שלילי..

הערכים שלי לדעתי השתפרו בתקופה האחרונה [כנראה רק לדעתי] עד כדי כך [ששוב בפעם הראשונה] פשוט נפלתי באמצע בנים העירה [ההיתי שם לסידורים] ולכמה דק לא ידעתי מה נעשה איתי ..

למזלי היה שם מישהו שתםס יוזמה [חולה סכרת בעצמו] ובבדיקת פשוטה נמצא ערך של 39..נתנו לי לשתות ולא לאט חזרתי לעצמי..

אבל איך לעזאזאל  [סליחה] כל "הניסים" אצלי?

לילה טוב
מיכל
נראה שבמילא
27/03/14 23:23
18צפיות
ההסתבכויות רק מחמירות כך שמצב הA1C וכו לא באמת ישתנו..

הייתי אמורה לעבור היום צינתור 11 של הפיסטולה למען שאוכל להמשיך בטיפולי הפלסמהפארזיס..
רק שאחרי שעה פלוס בחדר הצינתורים המצנתר הודיע לי שאין אפשרות להציל אותה מכיוון שהעורק סתום והדופן של העורק דק כשערה כך שהוא פחד להכנס לבלגן גדול יותר..

תודה לכם
ומצטערת נכנעתי לעתה...

שבת שלום
מיכל
אויאויאוי... מה אפשר להגיד?
28/03/14 17:47
31צפיות
ראשית החלבון, אם זה בתחום אז זה בסדר. אבל אין כאן תעודת ביטוח שלא יהיה. בוודאי לא עם ערכים כאלה.
היפוגליקמיה זה משהו שקורה לפעמים, נכון שאת לא רגילה לזה כי את עם ערכים כל כך גבוהים שאת לא מצפה לזה. בנושא העורק אין לי מה להגיד. אז מה יעשו?  יעשו פיסטולה אחרת במקום אחר?
הפלזמפרזיס עוזרת בכלל?
שבת שלום וסליחה  על זה שאני לא עונה, אני פשוט עוד לא התגברתי על כל הפיגור מהנסיעה הבהולה שלי לארה"ב (בני עבר שם ניתוח), ובמשך יותר משבוע לא היה לי אינטרנט בבית. בקיצור, מקווה שהמצב מהבחינה הזו ישתפר בימים הקרובים, אפילו ל- facebook  אין לי זמן להיכנס.
זקן דליל מאוד
20/03/14 15:13
36צפיות
שלום
אני בן 24 ויש לי זקן נורא דליל ,אף אחד במשפחתי לא סובל מאותה בעיה .רציתי לדעת אם ישנה בעיה בtest שהוא נמוך אז אפשר לטפל בדילול?
ואם כן רציתי לדעת גם האם רופא עור יכול לתת לי הפניה לבדיקת דם כולל הtest מכיוון שאני מטופל אצלו בקריוטן עקב פצעים פנים
תודה רבה
רופא/ת עור יכול/ה
28/03/14 17:41
15צפיות
השאלה אם יש סיבה לבדוק זאת. חסר של טסטוסטרון יעשה עוד דברים חוץ מזקן דליל  , בראש וברשונה ירידה בחש המיני וירידה בזיקפה.
אם אין לך תלונות בכוון זה, הסיכוי שימצאו לך טסטוסטרון נמוך מאד קטן.  אם ימצאו לך טסטוסטרון נמוך צריך לברר מה הסיבה. אבל כעיקרון ניתן לטפל בכך. אגב ירידה בטסטוסטרון עושה גם דילדול שיער בגוף.
אבחון רמת ביוד
20/03/14 02:41
25צפיות
שלום, אני פרסמתי פה הודעה לפני כמה שבועות לגבי בדיקת יוד בשתן.
אני עשיתי בדיקת יוד בשתן והתוצאות היו שאין לי יוד בשתן כלל.
הבדיקה נעשתה באיכילוב.
לצערי אני לא מצליח למצוא מידע איכותי לגבי בדיקת יוד בשתן, המידע באינטרנט מאוד מפוזר ויש קיצוניות לשני צדדים.
בדף של מעבדת איכילוב רשום:
"הבדיקה משמשת למעקב אחרי הפרשת יוד בשתן ומסייעת לענות על השאלות הקליניות הבאות: האם למטופל תזונה שיש בה כמות מספקת של יוד? (בתנאי הארץ זוהי שאלה נדירה, מאחר שאנו מניחים כי אין בארץ מחסור של ממש ביוד)."
כך שאני מניח שיש לפחות אפשרות שבדיקה כזאת תראה על מחסור ביוד, אך בבדיקה שנעשת נתגלה שאין לי יוד בשתן.
תוצאות הייחוס הן 0-10, כך שלא נראה שאפשר לאבחן מחסור, כי אפילו תוצאה של 0 היא בתוצאות הייחוס.
אני מבין שבדיקת יוד בדם לא קיימת. האם ידוע לך על איזו שיטה לאבחן מחסור ביוד?
שאלה שנייה היא האם יכול להיות שיוד בתזונה מופרש בצורה שונה, למשל Iodide במקום Iodine, והבדיקה הזאת מודדת רק אחד מהם?

תודה רבה!
יגאל
לסיכום, השאלה היא איך לאבחן מחסור ביוד
24/03/14 01:31
8צפיות
רק כדי להבהיר, השאלה היא אם את מכירה דרך לאבחן מחסור ביוד בגוף?
צריך להתייעץ עם תזונאי/ת ולהעריך את הצריכה
28/03/14 17:38
11צפיות
רוב הסיכויים שאין לך חסר יוד. כי כמעט ואין דבר כזה בארץ. אבל אפשר להעריך את כמות היוד שאתה צורך מהמזון ואם אתה מגיע ל-75 מיקרוגרם ליום, זה די והותר. בדיקה זו באה לבדקו הפרשה מרובה של יוד בשתן לא הפרשה תקינה נמוכה. היא נועדה בעיקר להגיד לנו אם אין עומס יוד רב מדי (עקב נטילת תרופות מסויימות או קבלת חמר ניגוד), ונחוצה לפני טיפולים ביוד רדיואקטיבי או מיפוי כל גופי ביוד.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום