לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אנדוקרינולוגיה
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

כאבי גרון
20/05/2015 | 23:46
2
51
בשנה האחרונה בכל חילוף עונה מקיץ לסתיו מסתיו לחורף מחורף לאביב ומאביב לקיץ יש לי כאבי גרון שנמשכים בין שלוש ימים לשבוע, הכאב מורגש בעיקר לאחר השינה . בבדיקת דם שעשיתי התגלה אצלי TSH גבוהה 5.8 שערך המקסימלי זה 4.8(t3 ו T4 יצאו תקין) יש לציין שעשיתי 2 בדיקות דם ובשתיהן יצא TSH גבוהה מעל הנורמה . ואת הבדיקות דם אני עושה בבוקר אבל אצלי זה כמו בדיקה לילית (מתעורר בצהריים עקב עבודה לילית)
הרופא משפחה אמר שבחריגה כזאת נמוכה לא מטפלים.
השאלה שלי היא האם הכאבי גרון שמגיעים בדיוק מאזור בלוטת התריס קשורים לTSH הגבוהה אצלי בדם? 
האם אני צריך לראות בכלל רופא אף אוזן גרון  וזה לא קשור  בכלל ? כי לא קראתי שתת פעילות בבלוטת התריס גורמת לכאבי גרון .

לא הכאבים אינם בגלל העליה הקלה של TSH
22/05/2015 | 11:30
1
28
אז צריך רופא אף אוזן גרון?
23/05/2015 | 03:52
18
או שכאב גרון בחילוף עונה זה טבעי?
תוצאות בדיקה הורמונלית לגניקומסטיה
20/05/2015 | 16:09
2
35
שלום,
יש לי גניקומסטיה בערך מגיל 13 היום אני בן 24 . אני רוצה לעבור ניתוח , הייתי אצל אנדרוקרינולוג שביקש בדיקות הורמונליות, אם אפשר לפענח לי את התוצאות. כדי לדעת האם אוכל לעבור ניתוח ,התור לרופא בעוד חודשיים,  בנוסף המשקל שלי תקין. תודה רבה.
יש לציין שאני לא לוקח תרופות
20/05/2015 | 16:23
15
בדיקות דם לבירור גינקומסטיה
20/05/2015 | 21:30
24
הכל תקין פרט לאנדרוסטנדיון שבעקרון זה לא חלק מהבירור לגינקומסטיה, אני לא יודע האם הרמה הזאת משמעותית.
טסטוסטרון יחסית לגיל גבולי אבל הרמה מאוד משתנה מבדיקה לבדיקה. אם אין ירידה בליבידו קרוב לוודאי לא משמעותי. כדאי לבדוק עוד פעמיים אם גבולי אז לבדוק SHBG ולהתייעץ עם אנדוקרינולוג. בכל מקרה הטיפול בגינקומסטיה ניתוחי.
ד"ר עמיר בשקין
קורטיזול חופשי בשתן וברוק
20/05/2015 | 15:00
3
28
ד"ר קרן הנכבדה,
בגלל עליית קורטיזול כללי בדם (בין 450-700) נשלחתי לביצוע קורטיזול ברוק יצא 0.33 בלילה (תקין לפי ערכי איכלוב החדשים) נשלחתי שוב לביצוע קורטיזול ברוק ובאיסוף שתן שבוצעו באותו יום האיסוך (הקורטיזול ברוק נלעס ב23:00 בליל האיסוף)
הקורטיזול באיסוף שתן בערכי איכלוב 94.3 (הערך העליון עד 75)
הקורטיזול ברוק 0.17
מה יכול להיות ההסבר לערכי הקורטיזול המוגברים באיסוף שתן? וערכים מוגברים ברוב בדיקות הדם?
אין לי סימני קושינג למעט לחץ דם התקפי וטכקירדיה וכאבי ראש. BMI 25 (גובה 1.90 משקל כ 84 ק"ג) 
אין לי לחץ וחרדות והאיסוף היה ביום רגוע לחלוטין.

תודה!
במבחן דיכוי אחרי 2 כדורי דקסמטזון ירד ל 30
20/05/2015 | 16:14
2
14
פרט אחרון: ישלי מיקרו אדנומה בהיפופיזה 7 ממ בצורה מוזרה
20/05/2015 | 16:24
22
עודף קורטיזול
20/05/2015 | 21:38
36
אם אחרי 2 כדורים של 0.5 מ"ג (כלומר 1 מ"ג) דקסאמטזון שנלקח ב 11 בליילה למחרת רמת הקורטיזול ב 8-9 בבוקר 30 ננטמול לליטר אז שולל עודף הפרשת קורטיזול (בתנאי שלא נלקח טיפול בקורטיקוסטרואידים אחרים). באיסוף שתן לקורטיזול מאוד שכיח שרמת הקורטיזול מעט מוגברת אבל אם המבחן דיכוי עם 1 מ"ג דקסאמטזון תקין אז אין לזה משמעות. כנראה שהגידול בהיפופיזה לא מפריש קורטיזול אבל מצריך בירור.

ד"ר עמיר בשקין
היי שוב שאלה לגבי הגברת חלב
20/05/2015 | 13:01
2
36
שכחתי לשאול אם חילבה מותרת למי שיש יתר פעילות ?
(יש לי הוט נודול~ גידול על הבלוטה)
כאמור לוקחת 1 put 50 mg
תודה
חילבה
20/05/2015 | 21:47
1
40
לא מומלץ לצרוך מאכלים עשירים ביוד תבדקי האם בחילבה יש בכלל יוד.
אין יוד, ותודה על התשובה
21/05/2015 | 13:41
11
פענוח אולטראסונד ומה זה PTA ?
20/05/2015 | 11:20
1
40
חוות דעתך בבקשה על תוצאות אלו-תודה מראש
בבדיקה: נקבה בת 56 שנה:בלוטת התריס-אינה מוגדלת בעלת מרקם אחיד.
אונה שמאלית-גודל 10*13 ממ מכילה קשרית היפואקוגנית בגול 5 ממ ובמעבר לאיסטמוס הודגמה קשרית 3 ממ
איסטמוס-עובי- 2 ממ
אונה ימנית גודל 12*13 ממ באספקט אמצעי אחורי הודגם קשר היפואקוכני וסקולארי גודל 8 ממ .באבחנה מבדלת קשרית בבלוטת התריס.PTA /.כמו כן קשריות היפוקאגניות קטנות עד 3 ממ.
משני צידי הצואר בתחנות 2 נצפו קשיות לימפה בגודל עד 25 ממ ו-20 ממ משמאל אינן חשודות
סכום: 1. קשריות בתירואיד כמתואר למעקב 2, חשד ל PTA בצוואר ימין -נא המשך בירור קליני מעבדתי והדמיה במידה ויש צורך

PTA
20/05/2015 | 21:55
49
זה קיצור של אדנומה של הפאראתירואיד (parathyroid adenoma). ברוב המקרים כאשר יש ממצא אקראי צמוד לבלוטת התריס שחשוד לאדנומה של הפאראתירואיד אין באמת אדנומה, אלא הגדלה של בלוטת פאראתירואיד עקב חסר בויטמין D. צריך לבדוק בדם רמת סידן אלבומין, PTH וכן 25 הידרוקסיויטמין D. אם רמת סידן מתוקנת לאלבומין גבוה וכן PTH גבוה אז חשוד לאדנומה של הפאראתירואיד. אם סידן מתוקן לאלבומין תקין, PTH גבוה וויטמין D נמוך אז כנראה רק חסר בויטמין D וצריך לטפל בחסר. בהצלחה.
למה לוקח כל כך הרבה זמן לקבל פה תשובה??...
19/05/2015 | 22:02
1
17
זה פורום, זה לא צ'ט ומה את רוצה?
26/05/2015 | 21:09
8
ד"ר תורג'מן היא אחת הרופאות העסוקות ביותר שהכרתי בחיי, התוכים אליה דרך קופ"ח מתחילים בהמתנה של חצי שנה ובמרפאות באיכילוב המתנה של שלושה חודשים... היא עונה פה לפעמים גם ב 6 בבוקר ותהיי בטוחה שהיא לא יוצאת מהעבודה בשעה 4 בצהריים...

בין כל אלו היא כבר שנים מנהלת פה את הפורום בשיא הנחמדות ומנסה לעזור כמה שאפשר לכולם- על חשבון הזמן הפרטי שלה ובהתנדבות.

זה פורום, זה לא קופת חולים וזה לא הרופא הפרטי שלך, זה שלוקח זמן לענות זה הכי לגיטימי בעולם.

פורום באינטרנט לא מחליף ייעוץ רפואי והוא לא מקום להתייעצויות דחופות, אם יש לך משהו דחוף- לכי לרופא שלך, פה את אמורה לקבל מענה מסוג אחר.

לבוא בטענות למישהי שמקדישה מהזמן הפרטי שלה עם המשפחה שלה, בהתנדבות, בשביל לעזור לאנשים- זה ממש, אבל ממש לא לעניין.
במקומך הייתי מתנצלת.
לא ראוי ולא הולם.
שאלה לגבי מינון היות'רוקס
19/05/2015 | 19:03
2
59
שלום, 
אני במהלך הריון ואני לוקחת כבר כשנתיים וחצי יות'רוקס 
אני בשליש השני שבוע 19 פלוס 3 ימים להריון. 
ועשיתי בדיקת דם לפי כמה ימים והתוצאה הייתה 
3.49 mIU/L - והבנתי שבשליש השני הגבול התקין זה 3 ברמת הtsh 
עד כה אני כל שבוע לוקחת מינון : 
4 ימים - כל יום 150 מק"ג 
3 ימים - כל יום 100 מק"ג 
מאחר ולא השגתי את הרופאה האנדו' בטלפון ונלחצתי מהעלייה 
של הtsh אני כבר יומיים העליתי את המינון במקום 150 מק"ג - ל-200 מק"ג 
אשמח אם תוכלי לומר לי כמה מינון עליי לקחת כדי שיתאזן לי ה-tsh 
תודה רבה רבה! 
מינון יותירוקס בהריון
20/05/2015 | 22:03
1
37
רמת ה TSH כמעט ביעד, אין בכלל מה להלחץ. מתוך מחשבה שמינון היותירוקס עולה לאורך ההריון אפשר להגדיל את המינון השבועי ב 100 (עוד 50 בשני ימים) ועוד 6 שבועות לחזור על TSH.
כלומר אם הבנתי נכון הגברת ביותר מדי
22/05/2015 | 11:29
28
אם בכל יום שלקחת 150 העלית ל-200,  זה אומר שהגברת ב-200 לשבוע וזה יותר מדי. 
בלוטת התריס ממצא קבוצה v
19/05/2015 | 11:57
1
55
דוקטור קרן תורגמן תודה מראש על תשובתך
נשלחתי לבצע us צוואר .הממצאים אונה ימינית ברוחב 1.9 ס״מ אורך 5.2 ס״מ עומק 1.5 ס״מ לא מוגדלת ,ברובה מרקם אחיד.
בקוטב תחתון הודגם תהליך היפואקוגני עם הסתיידות בתוכו כפול 0.5ס״מ0.4 משיק לאיסטמוס .בסמוך הודגם תהליך נוסף היפואקוגני בגודל 0.3כפול 0.5ס״מ . אונה שמאלית לא מוגדלת מרקם אחיד ברוחב 1.6 ס״מ אורך 4.3 ס״מ עומק 1.1ס״מ
האנדוקרינולוג ציין שגוש בגודל הזה לא מצריך בירור אך עקב הסתיידות שיש בגוש בגודל 0.5 באונה הימינית נשלחתי לבצע fna
התוצאה
בניקור טירואידאונה ימינית בהנחיית סונר התקבל קולואיד דליל וקבוצות יחסית רבות של תאים פוליקולרים בסידור סולידי ופפילארי. במספר תאים נראו גרעינונים מדומים .
הממצא חשוד  לגידול פפילארי. דרושה ביופסיה
קבוצה v
זאת השאלה
ביפן וגם בארצות הברית ישנה החלטה שגידולבבלוטת התריס המאובחן כפפילארי הקטן מ1 ס״מ לא נוגעים לדברי האינדוקרינולוג ישראל נימצאת בקו התפר בנוגע להחלטה זו אך לגבי בוצע איבחון והתוצאה חשד גבוה לסרטן קבוצה v האם להמלצתך  לאור ההמלצות בעולם כדאי להישאר במעקב כול חצי שנה ולא לבצע ניתוח כריתה של חצי בלוטת התריס מאחר והגידול קטן 0.5 ס״מ וגידולים אלו יכולים לא להתפתח והם כרגע חשד 65-  80 אחוז שזה סרטני חשוב לי לציין שבמשפחתי  אין היסטוריה  של סרטן בלוטת התריס.
תודה רבה על תשובתך אילנית
עדיין לא קיבלתי תשובה אשמח לתשובה תודה אילנית
22/05/2015 | 19:42
5
סליחה אני מאד עמוסה, אנסה, אני מקווה , הערב
19/05/2015 | 07:30
1
43
תודה ד"ר תורגמן!
19/05/2015 | 10:36
23
ממש מקוה שתצליחי לסייע לי בהודעה שפרסמתי למטה בדבר עזרה בהבנת הערכים שהתקבלו בבדיקת דם לבת 10! לא ישנה בלילות....
סוכרת והזרקות נגד קמטים,,,
18/05/2015 | 19:33
4
33
שלום ד"ר .
קרובת משפחתי בת 65 חולת סוכרת, מטופלת באינסולין,
כבר מעל - 12 חודשים,טלא מאוזנת ,(יש לה סוכרת מסוג 1 -מבוגרים), 
ובבדיקה האחרונה  התוצאה , A1C -10  שנחשב לגבוה.
השאלה היא זו:
היא מעוניינת לטפל בקמטים בעור פניה ,בהזרקות של חומצה היאלורונית,
האם זה לא יגרום לה נזק, בגלל הסוכרת והאינסולין ,או שאין פה בעייה ?
אודה לתשובתך,
 שרון.

תיקון הקלדה ,צ"ל סוכרת לא מאוזנת.
18/05/2015 | 19:34
12
רצוי לשפר את האיזון
19/05/2015 | 23:27
2
27
זה נראה לי יותר חשוב מזריקות לפנים. אין הוראת נגד מוחלטת, אבל  צריך לקחת בחשבון שיכולת הריפוי של העור מופחת בנוכחות של סוכרת לא מאוזנת. הייתי עשוה את הדברים בסדר שונה, וקודם מטפלת בסוכרת. זה לא רק גבוה, זה גבוה מאד מאד.
תודה! והאם ספורט יועיל לה להורדת AIC הגבוה ?
20/05/2015 | 13:14
1
19
מה עליה לעשות בכדי להוריד את הAIC הגבוה ,
היא מזריקה לפני הארוחות אינסולין -נבורפיד,ופעמיים ביום אינסולין לבמיר.
כעת התחילה  בספורט על הליכון כושר,האם  זה יוריד לה את ה- 10 AIC
או שיש עוד דברים שהיא צריכה לעשות ?
סוכרת סוג 1 לא מאוזנת
20/05/2015 | 21:45
21
למרות טיפול אינטנסיבי באינסולין, 5 זריקות ליום מאוד לא מאוזנת. קודם שאחות סוכרת תבדוק שטכניקת ההזרקה נכונה אח"כ לעבוד עם דיאטנית מומחית אינסולין על התאמה נכונה של כמות האינסולין הקצר למה שאוכלת. עם רופא סוכרת לבדוק שמינוני האינסולין לווימיר מתאימים.
ד"ר עמיר בשקין
חוסר שיווי משקל מסיבות אנדוקרינולוגיות
18/05/2015 | 16:07
2
46
שלום רב,
לאחרונה (3-4 חודשים) אני סובלת מחוסר שיווי משקל בעמידה והליכה.
רופא א.א.ג. שלל קשר לאוזניים, בדיקת ברה נמצאה שלילית, אני בבדיקות נוירולוגיות אך הסבירות נמוכה כנראה.
האם ישנה אפשרות שיש קשר בין מצב אי שיווי המשקל שלי ומצב בלוטת יותרת הכיליה...
אני סובלת גם מעייפות קיצונית, בעית ריכוז/זכרון, חום גוף נמוך (סביב 36 מעלות), נשירה חזקה של השיער (שלשמחתי התאזנה לאחרונה),
ירדתי גם במשקל (גם זה התאזן לאחרונה).
אי שיווי המשקל אינו קבוע אלא בא והולך וכל פעם ברמות אחרות - לפעמים מאוד מורגש לפעמים מינורי.
יש לציין שבדיקות של בלוטת המגן שעשיתי לנפי כ - 4 חודשים תקינות.
אודה על מענה,  יעל

אני לא רואה קשר לאנדוקרינולוגיה
19/05/2015 | 23:25
1
33
כל שאר הבדיקות תקינות, כימיה, B12?
קשר בין אי שיווי משקל ואנדוקרינולוגיה
20/05/2015 | 20:53
21
בהיותי בתערוכת היטק בתחום הרפואי נעזרתי בתוכנת אבחון רפואית אשר העלת השערה שאולי זה קשור לתת תפקוד של בלוטת יותרת הכיליה.
האם ייתכן...

הריון ונוגדנים לבלוטה
18/05/2015 | 15:49
1
54
שלום ד"ר
אני כרגע בשבוע 4+4
בעברי (אוגוסט 14) הפלה טבעית בשבוע 8 (אחרי שהפסיק להתפתח בשבוע 6)
בינואר 2014 בלוטת התריס עלתה ל5.65, בדקתי נוגדנים ונמצא-
Thyroglobulin Ab 81.9
מאז אני במעקב אחרי הבלוטה והערך שלה עומד בין 1.9-1.3
עשיתי בדיקה לבלוטה מיד עם גילוי ההריון (שבוע שעבר) והתושבה הייתה 1.3
האם בגלל הנוגדנים עליי ללכת לרופא מיד ולקבל טיפול תרופתי?
או רק במידה והערך של הTSH עולה? (בודקת כל שבוע)
תודה

לא חובה, אבל אישית הייתי נותנת לך
19/05/2015 | 23:23
29
לכל מקרה שלא יבוא. מינון קטן, לא יזיק.
נחיצות בבדיקת דם TSI
18/05/2015 | 14:30
1
36
שלום, לפני כמה חודשים עברתי כריתה חלקית של בלוטת התריס בגלל גוש בבלוטה הימנית שהתגלה כממאיר. בבדיקה אצל אנדוקרינולוג מומחה חודש אחרי הניתוח, הוא המליץ על בדיקת TSI כדי לראות את המשך הטיפול בחצי הבלוטה שנשארה. הבדיקה היא לא בסל הבריאות, ואני רוצה לשאול עד כמה היא נחוצה? איך זה קשור לגוש שהיה בבלוטה שהוסרה? ולמה בדיוק היא משמשת?
תודה.
אני לא מבינה את הצורך ב-TSI
19/05/2015 | 23:21
23
היא בדיקה שמבוצעת אצל אנשים שחושדים שיש להם מחלת גרייבס. או אצל נשים עם גרייבס שמהלך ההריון. אני באמת לא מבינה מה הוא מחפש.
עזרה בפענוח בדיקות דם אנדוקרינולוגיה לילדה בת 10
18/05/2015 | 01:14
3
47
שלום רב,
עקב תסמיני התפתחות מינית מוקדמת (צמיחת שד, שיעור קל, הפרשות ) של ביתי בת 10 - הופננו לבדיקות גיל עצמות ובדיקת דם.
ערכי הייחוס המופיעים בצמוד לבדיקות הינם של מבוגרים, והתור הבא אצל הרופאה המטפלת רחוק...אשמח מאד לעזרה בפענוח בדיקות הדם ביחס לילדה בגיל 10 . וכן - סליחה על הבורות - אבל האם ניתן להסיק מהם לגבי צפי הופעת מחזור?  זהו הנושא המטריד אותי בעיקר.
גיל עצמות - 11
תוצאות בדיקות אנדוקרינולוגיה
TSH        0.99 mlu/l
FT4         13 pmol/l
LH    3.0 IU/I
FSH         IU/I
DHEA-S       0.73 micmol/l
 Androstenedione 0.67 ng/ml

תודה עבור כל מידע ועזרה
אין מספיק נתונים
19/05/2015 | 23:19
2
41
אבל הופעת סימני התבגרות מינית  אחרי גיל 8, זה לא מוקדם, והופעת מחזור מגיל 10 והילך זה תקין. כך שאין פה שום דבר לא תקין.
 בבדיקות חסרה התוצאה של LH, ובעיקר בעיקר, חסרה בדיקת אסרטדיול. צה עם גיל העצמות שלה? יש תוצאה?

תודה רבה + תשובה לשאלתך
20/05/2015 | 06:49
1
24
גיל העצמות הוא 11
LH - Luteinizing Hormone 3.0 IU/l   

כעקרון בדיקות הדם עדיין חלקיות...ותוצאות מלאות יהיו בערך תוך שבוע אולי בגלל זה חסרה עדיין בדיקת אסרטדיול..
הסיבה שאני מודאגת היא כיון שהילדה בדיוק בת 10 קטנה רזונת מאד ילדותית. ונראה לי שיש פער מאד גדול בין ההתפתחות הרגשית שלה לבין מה שנראה על פניו כהתפתחות מינית....עם כל התסמינים שכבר הופיעו אנחנו מתמודדים יפה אבל קשה מאד יהיה להתמודד עם וסת. ולכן אני מתוחה ורוצה לדעת כמה "מוקדם" או "מאוחר" זה יכול להגיע. מה בבדיקות הדם מעיד על פעילות שאופיינית לגיל וסת? קשה מאד להבין מהאתר של מכבי כי כל ערכי הייחוס וההסברים מתיחסים רק למבוגרים...

אולי בגלל החג זה הלך לאיבוד....
25/05/2015 | 18:05
7
מנסה להקפיץ
תוצאות US בלוטת התריס
17/05/2015 | 17:37
2
81
שלום ד"ר תורג'מן
להלן תוצאות אולטרה סאונד שקיבלתי היום - 
אונה ימנית -  גודל - 3.5X1.3X1.9 ס"מ עם מרקם בלתי אחיד.
בהיבט מדיאלי קדמי של האונה בצמוד לאיסטמוס הודגם נגע בעל הדיות מעורבת בקוטר של כ - 1 ס"מ TIRADS2. הודגמו תהליכים מוקדיים זעירים יותר באונה. לא הודגמו הסתיידויות פתולוגיות.
אונה שמאלית -  בגודל 3.3X1.1X1 ס"מ עם מרקם בלתי אחיד. הודגמו מוקדים היפואקוגניים וספוגיים עד לקוטר 0.7 ס"מ. לא הודגמו הסתיידויות פתולוגיות.
איסטמוס בעובי 0.3 ס"מ, בלוטות רוק - תת ליסתיות תקינות, בלוטות לימפה - לא הודגמו בלוטות מוגדלות פתולוגיות בצוואר.
לסיכום - גויטר רב מוקדי - כמתואר - TIRADS2.
מה המשמעות, האם יש לגשת לאנדוקרינולוג בדחיפות..
תודה מראש,  סשה

המשמעות היא שאין שום דבר חשוד
19/05/2015 | 23:12
1
37
ואת לא צריכה כל בדיקה נוספת כרגע. מעקב US בעוד שנה שנה וחצי.
תודה ד"ר תורגמן !!!
20/05/2015 | 04:49
9
שאלה לבעלי ניסיון- ביטוח משכנתא
17/05/2015 | 17:04
2
41
שאלה לבעלי הנסיון בפורום,
חמש שנים אחרי כריתה של כל בלוטת התריס בשל סרטן. עומדת לפני חתימה על חוזה קנית דירה ויודעת שצריכה לקחת משכנתא
עם המשכנתא בא גם ביטוח חיים.
השאלה- האם עושים בעיות, האם צריך להביא אישורים מיוחדים, האם תהיה לי בעיה להוציא ביטוח חיים?
תודה רבה
D.
אני חושבת שאת צריכה לפנות לפורום ביטוחים לתשובה מתאימה
18/05/2015 | 12:30
1
19
לא, יש פה אנשים מנוסים
19/05/2015 | 23:11
39
אני לא יודעת אם הקומונה של סרטן בלוטת התריס עוד פעילה, אם כן אפשר לשאול גם שם. פשוט לשמוע מה שאנשים עברו ואיך הם פתרו את זה.
 כעקרון הם עושים בעיה. לא משנה שכותבים להם שזה שטוחות, הם עושים בעיה. אולי אם זה 5 שנים ויכתבו לך שאת לגמרי חופשיה ממחלה, זה יספק אותם, אבל תצפי לקשיים.
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
17/05/2015 | 16:11
|בית|מתעניינים בביצוע פרויקט תמ"א 38? נתקלים בשכנים סרבנים?
בואו להתייעץ על זה בפורום תמ"א 38:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|אתם או בני משפחתכם סובלים מפסוריאזיס? אל תעברו את זה לבד.
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום פסוריאזיס

|כלנית|יש לך שאלות לגבי אמצעי מניעה או הפסקת הריון?
היכנסי עכשיו לפורום הפסקת הריון ותקבלי מענה לכל השאלות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות בתחום חוות הדעת הרפואיות עבור תביעות נזיקין כנגד, ביטוח לאומי וחברות הביטוח?
היכנסו עכשיו לפורום חוות דעת רפואיות ותקבלו מענה:

|@|עברתם ניתוח בקע או שאתם עומדים לעבור?
בואו לדבר על זה בפורום ניתוחי בקע:

|כסף|חושבים שמגיע לכם החזר מס?
בואו לברר על כך בפורום מיסים והחזרי מס:

|סביון|בואו לקבל עצת מומחה על הנושא הכואב מכל.
היכנסו עכשיו לפורום כירורגיה אונקולוגית ותקבלו מענה לשאלותיכם:
אלטרוקסין + אנטיביוטיקה
17/05/2015 | 15:04
1
36
שלום אני בהריון שבוע 15, לוקחת אלטרוקסין לאיזון בלוטת התריס (500 מק"ג בשבוע).
יש לי חשד לדלקת בדרכי השתן (אין תוצאות לבדיקה עדיין), רציתי לשאול במידה ואצטרך לקחת אנטיביוטיקה לטיפול בדלקת, האם זה לא מפריע לספיגה של האלטרוקסין ? 
האםא לו שתי תרופות שניתן לקחת במקביל?

אודה לתשובה.
תודה רבה. 
במקביל כן, ביחד לא
19/05/2015 | 23:08
25
את התירוקסין תמשיכי לקחת על קיבה ריקה בבקר. את האנטיביוטיקה יותר מאוחר.
 לא מאמינה שזה ישפיע, אבל אפשר לעקוב אחרי ה-TSH בעוד שבועיים  למשל.
בלוטת התריס אחרי גרידה
17/05/2015 | 11:44
3
33
לפני שבועיים כתבתי פה. אני חודשיים לאחר גרידה בת 34. מגיל 19 לוקחת אלטרוקסין 100 ביום בשל תת בלוטת תריס. בזמן ההריון העלתי את המינון מיד אחרי הגרידה חזרתי למינון רגיל. חודש וחצי אחרי הtsh  היה 0.45. וt3 t4  תקינים בנורמה. התייעצתי כאן ונאמר לי להמשיך באותו מינון ולחזור על הבדיקה בהמשך. שבועיים אחרי שוב בדיקה במגמת ירידה 0.25. ושאר המדדים בנורמה. קבעתי תור לעוד שבועיים וחצי (הכי מוקדם שמצאתי באזורי) לאנדוקרינולוג. השאלה עד אז מה אני צריכה לעשות? אני גם לפני התחלת טיפולים לivf. זה בעיה להתחיל כך טיפולים?? תודה מראש
מוסיפה נתונים
17/05/2015 | 13:44
2
20
t3=3.71
t4=14.1
tsh=0.25
17/05/2015 | 13:46
1
14
אל תשני, זה ערך שאפשר בהחלט לעשות IVF
19/05/2015 | 23:07
6
בלוטה מוגדלת?
17/05/2015 | 15:04
1
32
אני סובלת כבר 15 שנה מהיפותירואידזם ומטופלת באלטרוקסין. השבוע היה נראה לי שהבלוטה עצמה נראתה מוגדלת (יש לי תור למרפאה בהמשך השבוע). מה המשמעות של זה? הבעיה הפכה להיפר? זה מסוכן? ימשיך לגדול..? והאם יכול לחזור לקדמותו?
תודה מראש!
בלוטה התריס גדולה
20/05/2015 | 22:14
15
בעקרון בהיפותירואידיזם ממושך הבלוטה לרוב מנוונת וקטנה. לא קשור להיפרתירואידיזם, זה אפשר לבדוק לפי TSH. אם באמת בלוטת התריס מוגדלת, חשוב לעשות US של הצוואר, האם יש קשריות בבלוטה? המשך השבוע זה בסדר, לא דחוף אבל כדאי לבדוק
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
07:53 | 03.09.15 תמרצוק
17:38 | 02.09.15 אורחת חדשה באתר
19:48 | 01.09.15 יעל גגג
09:01 | 01.09.15 אורחים בפורום
23:49 | 31.08.15 אורחת חדשה באתר
23:44 | 31.08.15 אורחת חדשה באתר
10:29 | 31.08.15 אורחים בפורום
20:01 | 30.08.15 efiey
19:13 | 27.08.15 tara1704
23:49 | 26.08.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים