לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

צלקת לאחר ניתוח
01/10/14 09:54
39צפיות
1. תודה על התשובות שנתתן שעודדו ועזרו לי להבין כיצד עלי להתנהל במצב. 
2. לד"ר קרן תורג'מן החלמה מהירה לאביך.
3. הבנתי שניתן למרוח על הצלקת מהניתוח (הסרת בלוטת התריס) ויטמין E או משחה לריפוי הצלקת. האם ניתן למרוח מיד לאחר הניתוח או יש צורך להמתין תקופה מסויימת? 
כמו כן מה הטיפול העדיף - משחה או ויטמין E?
לא ממש מוכר לי
03/10/14 08:12
34צפיות
את צריכה לשאול את המנתחים. אני יודעת שלאנשים עם נטיה לייצר קלואידים ממליצים על מריחת משחה שנקראית kelocote, אני לא יודעת עד כמה היא יעילה באמת, ואני לא יודעת בדיקו מאיזה שלב מורחים אותה. לאנשים עם בעיה של ממש, נהוג להזריק לתוףך הפצע סטרואידים כדי למנוע הופעת הקלואיד.
קלוקוט די יעילה בצלקות סטנדרטיות
03/10/14 09:07
21צפיות
מורחים אותה אחרי שהחתך נסגר/מחלים, מספר שבועות אחרי הניתוח (אני לא זוכרת אם 3 או 6...)
תנסי לשאול בפורום של כירורגיה פלסטית, הכי בטוח.
סליחה על היעדרותי מהפורום
01/10/14 06:36
81צפיות
מאז חזרתי לעבודה ובעיקר לטיפול באבי החולה, אני קורסת. מקווה להתיישר בימים הקרובים. כבר שכחתי את החופש...
º
החלמה שלמה ומהירה לאביך...והתיישרות מהירה וקלה עבורך...
01/10/14 07:44
21צפיות
חזרה מהירה לחיים האמיתיים
03/10/14 08:52
22צפיות
שיחלים במהירות!
קושינג
01/10/14 03:36
49צפיות

שלום ד"ר תורג'מן,

לפני כ - שלוש שנים כמעט הלכתי לרופא נשים על מנת לבדוק הפרעות הורמונאליות של צמיחת שיער. יש לי משקל עודף מאז היותי ילדה, בשלב מסויים לקראת גיל 18 החלה לי צמיחת שיער מוגברת. המחזור שלי, סך הכל היה סדיר, אולי עם סטייה של כמה ימים מדי פעם. נשלחתי לבדיקות הורמונאליות על ידי רופא הנשים שלי, שלאחריהן קיבלתי הפנייה לאנדוקרינולוג. האנדוקרינולוגית שלחה אותי לטסט אנדוקרינולוגי בו לקחו לי דם מספר פעמים, לאחר מכן כשחזרתי אליה עם הבדיקות, שלחה אותי לאיסוף שתן על מנת לבדוק קורטיזול. באותו יום שקיבלתי ממנה את ההפנייה לאיסוף השתן, היא אמרה שאינה רוצה להלחיץ אותי לפני שהיא תשלול את מה שהיא חושבת(או משהו כזה, איני כל כך זוכרת), אני רק זוכרת שאותו יום התחלתי לחפש בגוגל על בלוטת יותרת הכליה. 

אני מודה שמשום מה בכל מה שקשור למצב רפואי אני נוטה לברוח במצבי לחץ, וככה עברו כמעט 3 שנים מבלי שהראיתי לה את תוצאות איסוף השתן, ככה שאין לי אבחנה וזה נעצר מאז. אגב, תוצאות איסוף השתן על פי מה שראיתי יצאו תקינות. הבדיקות הקודמות לעומת זאת, גם בבדיקת דם ההורמונאלית של רופא הנשים וגם במנות דם שהאנדוקרינולוגית שלחה אותי, היו חריגות. כל זה היה כשהייתי בת 23.

היום אני בת 25 וחצי, התחלתי קצת לאחר הבדיקות לקחת גלולות ששיפרו לי את נושא צמיחת השיער בשילוב עם לייזר. התחלתי לקרוא הרבה על הנושא, ואני מתחילה מחדש לבדוק את העניין והולכת גם לרופא נשים והולכת לקבוע באותו זמן לאנדוקרינולוג. מבחינת תסמינים יש לי עודף משקל(של השמנה בטנית בעיקר אך לא יודעת להגדיר כתסמין כי אין לי רגליים וזרועות רזות), שיעור יתר, מבחינת המחזור איני יודעת להגדיר כתסמין כי כפי שציינתי לא היה סדיר רק לעתים רחוקות. אני חוששת שיש לי קושינג, מה שללא ספק מונע ממני להמשיך לברוח. אני רושמת כאן את הערכים החריגים ואת התוצאות של איסוף השתן שלפי הרשום נראות תקינות, ואשמח אם תוכלי לשפוך לי קצת אור על מצבי אז(הרי אם יש לי משהו הוא לא נעלם..). מצטערת על הפוסט הארוך מאוד..תודה מראש.

בבדיקות דם ההורמונאליות של הרופא נשים:
Androstenedione - 4.94

איסוף דם: 
3.31
Cortisol 0' - 651
DHEA-S - 14.6
Hyd.Prog. 0: - 4.4
Hyd.Prog. 60' : 6
Insulin 0 - 2.9
LH 0' - 1.2
Testosterone Total - 2.3
TSH - 1.38
Glucose (B) - 93
Cortisol 60' שיצא 760 ולא סומן כחריג 

באיסוף שתן(שלא היו חריגות):
Cortisol Free (U)/24h - 38.4
Creatinine (U) /24h - 1.1
תיקון קטן
01/10/14 03:49
33צפיות
Androstenedione 3.31
לדעתי כבר בקרת בפורום
03/10/14 08:09
47צפיות
ולדעתי גם התייחסתי לתוצאות אז. הכל נראה תקין . אולי הטסטוסטרון גבולי, וזה לא מפתיע כי יש לך כנראה בכל זאת שחלות פוליציסטיות. תחת טיפול בגלולה כל הבירור הזה לא ממש משמעותי,  אני מניהח שנעשה לפני הגלולות, ואם ירצו לחזור ע הבירור או להוסי משהו, זה ידרוש הפסקת גלולות. לא נראה כמו קושינג, ה-UFC היה ממש נמוך. וגם לא נראה כמו CAH כי ה-17OHP היה תקין. אז נראה שהבירור לא הוביל לאבחנה שונה משחלות פוליצסטיות, והטיפול בגלולה הוא הדבר הנכון לעשות. רצוי מאד גם שתרדי במשקל מכל מיני סיבות. זה שאת שמנה מילדות אינו אומר שאת חייבת לסחוב את הבעיה הזו לכל החיים הבאים.
אני חייבת לציין שכאן לפחות הרגעת אותי
03/10/14 22:24
39צפיות
אני ממש מודה לך על תשובתך. האמת שזו פעם שנייה שאני מפרסמת, לראשונה שפרסמתי בדיוק טסת וענתה לי רופאה נחמדה במקומך שגם אמרה שזה לא נראה לה קושינג ואמרה לי לחכות לך שתחזרי. בכל אופן אני מחכה לתור שלי לאנדוקרינולוג על מנת להתחיל את כל האבחנה מחדש ואני מבינה שאצטרך להפסיק גלולות ולחכות זמן מה על מנת לעשות בדיקות. נורא חששתי מקושינג ומחלות אחרות של יותרת הכליה או המוח, לא ששחלות פולציסטיות זה נעים, אך זה כמובן עדיין עדיף..די קראתי הרבה על הנושא ואם אכן זה יהיה כך זה יסביר לי כמה דברים על עניין המשקל - סך הכל הייתי ילדה מלאה ובגיל 17 קפצתי במשקל בצורה לא הגיונית מבלי לשנות הרגלי אכילה. וכן אמנם קשה יותר לרדת וקל לעלות בחזרה, אבל אצלי זה ממש קורה די בצורה חריגה. וכן כמובן השיעור בגוף שהתחיל בערך בגיל 19. ללא ספק בלי קשר וודאי שכדאי שאוריד במשקל. 
רק אשמח לדעת מה זה CAH. 

חתימה טובה וצום קל.
אבחון של סרטן בבלוטות התריס
30/09/14 22:29
66צפיות
דר קרן תורגמן שלום רב,

אני בן 74 ולאחרונה בעקבות בדיקת אולטרא סאונד שהובילה לבדיקת FNA אובחנה אצלי סרטן בבלוטות התריס, להלן ממצאי הבדיקה:
 פרטים קליניים:
קשריות בשתי האונות של בלוטות התריס ובאיסתמוס, מתאים ל MNG, סוג הניתוח 1 בוצע    FNA X 3 מהקשרית אונה ימנית, 2 בוצע 
FNA X 2 מהאיסטמוס

ממצא פתלוגי:
בדיקה מיקרוסקופית בוצע ניקור באיסתמוס והתקבל קולואיד חופשי מעט סמיך בצורת Bubble gum.
קבוצות רבות של תאים פוליקולריים בסידור סולידי ופפילרי, בחלקן זוהו גרעינים בהירים Grooves וגרעינים מדומים.
קבוצות של פוליקולים שלמים מעטים. ובנוסף מאקרופגים מלאי פיגמנט, תאי ענק מרובי גרעינים.
הממצא מתאים ל Papillary carcinoma קבוצה 6 (VI)

שאלתי
1. מה הדחיפות לביצוע הניתוח לדעתך?
2. מה המשמעות של קבוצה 6? האם זו הדרגה? 

בתודה מראש
משה
זה רק אומר שזה סרטני
03/10/14 07:52
40צפיות
לא סופר דחוף, אבל דורש ניתוח. הגיל מוסיף אלמנט של סיכון מבחינת הסרטן, שלרוב אינו בעייתי, אבל לא הייתי מחכה בלי סוף. אם לא תוארו בלוטות לימפה חשודות, כנראה שזה   מוגבל לבלוטה. אבל לא ציינת דבר לגבי זה או לגבי גודל הקשרית שנוקרה וצאה סרטנית.
קשר הטרואקואי
30/09/14 14:31
36צפיות
שלום, מה משמעות קשר מוצק הטרואקואי בגודל 16/21 מ״מ, תודה
º
קשר מוצק בעל סמיכות דומה לזו של הרקמה שבתוכו הוא נמצא
01/10/14 00:02
19צפיות
קשר הטרואקואי
01/10/14 11:37
20צפיות
תודה על התשובה אבל האם אפשר לדעת על המשמעות הרפואית, האם שפיר או ממאיר
אי אפשר לדעת
03/10/14 08:26
18צפיות
הוא מכיל גם חלק סולידי וחלק נוזלי, והוא די גדול, רק ע"י ניקור ידעו אם זה שפיר. סטטיסטית רוב הסיכויים שזה שפיר, כי רוב הקשרים בבלוטה הם שפירים , רק כ-10% מהקשרים שמתגלים הם ממאירים. אין פה משהו שמחשיד במיוחד אבל רק הניקור יגיד.
אלטרוקסין לאחר לידה-חייבת עזרה
30/09/14 07:39
43צפיות
היי
בתחילת ההריון הtsh שלי היה 3.6 בשבוע ה5. הt4 היה ממש גבולי )טיפה מתחת לגבול( הוחלט לתת לי אלטרוקסין 50 לטחר חודש הtsh היה 2.7 העלו לי את המינון ואז הtsh ירד מתחת ל2.5 אבל למרות זאת המינון כל פעם הועלה למרות שהבדיקות היו בסדר והגעתי ל100 ביום כל יום. היה לי תור אצל האנדוקרינולוג אבל הייתי חולה ולא הגעתי. ילדתי לפני יומיים. מה אני אמורה ל עשות?לא לקחתי אלטרוקסין לפני ההריון ואין לי תור בקרוב לאנדוקרינולוג. מה לעשות בנתיים?
את יכולה להפסיק לקחת אלטרוקסין
01/10/14 00:01
32צפיות
ולבדוק TSH בעוד חודש וחצי.

גם רופא/ת משפחה יכול/ה לטפל בזה. לא חייבים אנדוקרינולוג...
אז פשוט להפסיק?
03/10/14 17:31
15צפיות
לגמרי?
תודה
º
כן. ולבדוק TSH אחרי 6 שבועות
03/10/14 20:10
6צפיות
º
האם דוסטינקס מסרטן?
29/09/14 22:27
21צפיות
º
לא שידוע
03/10/14 07:49
10צפיות
האם דוסטינקס מסרטן?
29/09/14 22:26
24צפיות
שלום, 
אני סובלת מרמת פרולקטין גבוהה מזה כשלוש שנים, ביצעתי בדיקות מקיפות כולל MRI של הראש והכול בסדר למעט הפרשה של חלב שקיימת כל הזמן הזה.
במקביל אני נוטלת תרופת ציפרלקס 20 מ"ג ליום.
לאחרונה ביצעתי הגדלת חזה והחלטתי לטפל בבעיה ע"י דוסטינקס. שמעתי כי התרופה מוד בעייתית ואף מסרטנת, האם הדבר נכון? 
שאלה נוספת איזה מינון הוא הנכון במצבי לקחת ואחרי כמה זמן מלקיחת הכדורים ההפרשה של החלב אמורה להפסיק, והאם זהו כדור שאצטרך לקחת כל חיי?
איפה ראית או שמעת שדוסטינק מסרטן??????
30/09/14 22:07
10צפיות
היי

גם אני לוקחת דוסטינק ואפילו בכמות מוגבר
4 כדורים בשבוע.
איפה ראית או שמעת כי דוסטינק מסרטן?????????????
ממש מפחיד מה שאת אומרת.

דוסטינקס
29/09/14 21:27
21צפיות
שלום

לפני 5 שנים כריתת בלוטת תריס+2 טיפולי יוד רדיואקטיבי מינון 175 מיליקירי כל טיפול.וזאת בעקבות פפילרי.
לפני שנה התגלה גידול בהפופיזה שלא מפריש פרולקטין.
ייעצו לי לנסות ליטול כדור דוסטינקס 0.5 מק"ג 4 כדורים לשבוע.שטולי יצמצם הגידול.
כמה שאלות ברשותך:
1 האם היו נסיונות ותוצאות טובות למי שלקח מינון כה גבוהה?דהיינו גידול שלא מפריש פרולקטין
יכול להצטמק ממינון גבוה של דוסטינקס?
2 האם דוסטינקס נחשב להורמון?כי אז זה אומר שאני מכניסה המון הורמונים לגוף?
3 האם דוסטינקס במינון כה גבוה,4 כדןרים לשבוע עלול לגרום לי לסרטן השד חס וחלילה?כי זה הורמון?
תודה

תשובות
03/10/14 07:49
11צפיות
לא דוסטינקס אינו הורמון, ולא גורם לסרטן שד. יש נתונים  מאד טובים הספרות ( לא מעט נתרמו ע"י עבודה מהמחלקה שלנו) אודות יעילות הטיפול. אני אל יודעת את כל הפרטים (גיל, גודל הממצא, מצב שדות הראיה), אבל אם זה גידול שניתן להוציא אותו כירורגית ואינו פולש לסינוסים הקברנוזים, יש סיכוי טוב לסיים את הפרשה הזו ע"י ניתוח לא קשה. לא הציעו לך?
שאלת הבהרה
03/10/14 14:48
5צפיות
לדבריך יש נתונים טובים בספרות
האם כוונתך שהיו מחקרים שאנשים עם גידול בהיפופיזה שלא מפריש פרולקטין,
נטלו מינון גבוהה של דוסטינק וזה גרם לגידול להצטמק???
אצלי הגידול 10 מ" תהליך בעל האדרה דיפרניצאלית בהיפופיזה מימין 8*11 מ"מ
מתאים למארקואדנומה קטנה ללא לחץ כיאזמתי או חדירה לסינוס קברנזי מימיןץ
הסינוסים הקוורנוזיים סימטריים
עמדת הגבעול ההיפופיזה והכיזמה תקינים.
אני בת 47,לא הציעו לי ניתוח אבל יש תקווה עם הדוסטינק?
התחלתי ליטול 3 כדורים בשבוע של 0.5 למרות שביקשו ממני 4 כדורים לשבוע..
מה דעתך,יש סיכוי שדוסטינק יצמצם הגידול ולו במעט?
גמר חתימה טובה!
עשיתי בדיקת th
29/09/14 15:11
48צפיות
ויצא 1.42 אני לוקחת 600 מג במהלך השבוע,)בת 56)האם המינון נכון?לפני חודשיים היה לי 0,49
בגלל תת פעילות או בגלל סרטן?
30/09/14 23:58
30צפיות
אם בגלל תת פעילות אז את עדיין צריכה לרדת קצת במינוןץ
בכמה לרדת
01/10/14 08:12
23צפיות
במהלך שלושה חודשים ירדתי מ 700 לשבוע 50 ואחכ עוד 50 וכבר חודש אני 600 מג
º
תת פעילות
01/10/14 08:13
11צפיות
למה כל הזמן זה משתנה
01/10/14 08:16
20צפיות
בשבועיים האחרונים יש לי כמו לחץ על הצוואר,ולא הרגשתי טוב,קושי לעמוד על הרגליים,נשירת שער שזה כבר הרבה זמן,תפיקות לב,למרות שעשיתי את כל בדיקות הדם ואקג הכל תקין,חשבתי שאולי ההורדה ההדרגתית מ 700 ל600 זה מה שגרם
º
TSH 1.4? את לא צריכה לשנות כלום
03/10/14 08:10
16צפיות
תת פעילות בלוטת התריס בהריון
29/09/14 09:33
43צפיות
שלום לרופאות היקרות,
סובלת מתת פעילות הבלוטה כבר מספר שנים ומטופלת ביוטירוקס.
כיום, בשבוע 17 הריון ראשון.
בפברואר השנה (לפני הכניסה להריון) הייתי מאוזנת TSH- 2.39 T3- 4.34 T4- 16
לאחר חודש כניסה להריון הTSH עלה קצת ל-2.7 והועלה מינון נטילת הכדור ל-100 מ"ג בכל יום. (T3- 4.19  T4- 16.9)
לפני חודש ערכתי שוב בדיקת דם כדי לראות שעליית המינון עובדת והופתעתי לגלות שה- TSH קפץ ל-3.55, נבהלתי מאוד והמינון עלה ל-100 מ"ג 5 פעמים בשבוע ו-150 מ"ג פעמיים.
אתמול (בשבוע 17) ערכתי בדיקת דם חוזרת וגיליתי כי הTSH קפץ ל-4.53!!!! (T3- 4.25 T4- 18.1).  מציינת כי לפני שבועיים וקצת התחלתי לקחת ויטמין של פרנטל של חברת אלטמן+ אומגה 3 של חברת אלספה וראיתי שיש שם 220 מק"ג יוד. לא יודעת מה זה אומר, אבל מציינת את זה כאן.
קבעתי תור אצל הרופאת משפחה להיום ואני בטוחה שהמינון יעלה אבל אני ממש מודאגת. מה זה אומר לגבי העובר? האם המספר הגבוה יכול להשפיע על העובר בצורה משמעותית? האם אתן ממליצות להפסיק לקחת את הפרנטל הנוכחי ולחפש אחד בלי יוד? אני נורא מפחדת מההשלכות של הנושא ולא יודעת מה לעשות.
אודה לעזרתכן , תודה רבה רבה!
בלי לחץ
30/09/14 23:57
29צפיות
זה לא עד כדי כך גבוה ומדאיג, וגם בשלב הזה לעובר יש כבר בלוטה משלו. אז בלי לחץ.
אני לא חושבת שיש משמעות לכמות של היוד בפרנטל, אבל אם את מוצאת אחד בלי יוד אולי עדיף.
בכל מקרה חכי ותראי מה אומרת דר' תורגמן, ותעלי במינון כמו שצריך.
אין בעיה עם תוסף היוד
03/10/14 08:00
17צפיות
לנשים בהריון יש צורך בכמות יוד מוגברת ולכן התוספים להריון מכילים את הכמות המומלצת להריון. אז לא תעשי נסיון לחפש אחד בלי יוד, זה ממש לא משנה לאיזון ולעובר זה רצוי.
 אין פה מה להילחץ מהתוצאה, פשוט להגביר קצת. בהריון יש צורך בהגברת המינון כ-30 עד 50% לעומת המינון הטרום הריוני.
בדיקת שתן
28/09/14 23:39
16צפיות
ד"ר תורגמן ברוכה השבה :)
עשיתי בדיקת שתן לקורטיזול FREE נוספת בשתן לאבחון קושניג. בבדיקה קודמת לא נמצא בכלל קורטיזול בשתן (היה כתוב שזה מתחת לסף זיהוי הבדיקה).
אני כאמור סובלת מאיספיקת כליות דרגה 5 [בקרוב דיאליזה] ויל"ד ומטופלת בכדורים לל"ד, כולסטרול ויטמין D זריקות ארטרופין. ואגב אני נותנת הרבה שתן כפול מהנורמלי כשלוש ליטר.
רציתי לדעת אם הבדיקה שוב תעלה שאין בכלל קורטיזול בשתן - מה זה בעצם אומר? יכול להיות שאני סובלת מקושינג ולא יהיה קורטיזול בשתן? יכול להיות שהוא נצבר בגוף?
אמרת בעבר שמחלת כליות משמבת את הפרשת הקורטיזול בשתן - האם זה אומר שבגלל מחלת הכליות אי אפשר לזהות את הקורטיזול או שהוא בכלל לא יוצא דרך השתן?
תודה וגמר חתימה טובה :)
º
מדובר באיסוף של 24 שעות לקורטיזול FREE
28/09/14 23:40
7צפיות
כן, אי אפשר להתייחס לערכים של UFC בנוכחות אי ספיקה סופנית
03/10/14 07:45
7צפיות
כי יש באמת ירידה בפינוי, לא שזה עושה קושינג. אבל לא למצב שכלל לא ניתן למדוד, או לפחות לא נראה לי סביר. יש כבר תשובה?
אבל ניתן בהחלט למדוד ברוק
03/10/14 07:46
5צפיות
זה לא אמור להיות מושפע מאי ספיקת הכליות. בדיקת רוק לקורטיוזל בשעת לילה מאוחרת יכולה מאד לעזור. אם את במכבי זו בדיקה שמופיעה בסל הקופה , כל רופא יכול להוציא לך אותה. בקופות אחרות כנראה שתצטרכי לשלם עבורה.
גלולות וקרישיות
28/09/14 20:46
24צפיות
שלום רב,
התחלתי ליטול היום גלולות מסוג מליאן- האנדוקרינולוגית המליצה ואמרה שיעזור לאקנה קשה שלא מגיב לשום דבר- גם לא ראקוטן!
האם הגלולות מהסוג הזה באמת ישפרו? תוך כמה זמן? אני נוטלת גם ראקוטן וגם אלדקטון- 50 מ"ג- את האלדקטון כחודש ואין שום הטבה.
האם זה בטוח לשלב את הגלולות עם האולדיספרון מבחינת הסיכון לקרישיות? הבנתי שהחומר שנקרא דוספירנון הוא החומר הבעייתי בגלולות מהסוג יאז ודיאנה ויסמין שמעלה את הסיכון לאירועים מהסוג הזה.
הבנתי שהוא נגזרת של האלדקטון
אני גם לוקחת ראקוטן?

המון תודה וערב נעים
º
אשמח להתייחסות...
01/10/14 14:33
10צפיות
לא נגזרת של אלדקטון
03/10/14 07:40
15צפיות
הוא פרוגסטרון שכמו אלדקטון יש לו תוכנה אנטי-אנדרוגנית, לכן לטיפול במצבים בהם יש קליניקה של היפראנדרוגניזם (PCO עם אקנה, שיעור יתר), זה יכול לעזור קצת יותר מגלולה רגילה שהפרוגסטרון שבה לא אנטי-אנדרוגן מובהק. למעשה כל הגלולות יכולות לעבוד כי העבודה היא דרך כמה נגנונים ולא רק דרך חסימת אפקט האנדורגן.
 לגבי השילוב עם אלדקטון, לא ידוע לי שזה מגביר את הסיכון להופעת קריש.
 כל גלולה לא רצויה אצל אישה עם קרשיות יתר. למעשה מה שמסוכן זה דווקא האסטרוגנים, אבל הייתיה ידיעה , כנראה מבוססת על מחקר כלשהו (לא זוכרת את הפרטים), שהגלולות שמכילות את הדרוספדירנון מעלות את הסיכון לתופעות כאלה. במליאן אין דרוספירנון אלא גסטודן. ואני לא יודעת שיש לה בעיה מיוחדת בנדון, בכל מקרה לא יותר מכל גלולה אחרת. חוץ מזה היא מכילה כמות קטנה של אתינילאסארדיול.
 לגבי היעילות, זה בכל זאת עניין של זמן.  מציעה שתחכי קצת בסבלנות. אני יודעת שזה קשה, כי זה על הפנים וזה מייאש, אבל את באמת מקבלת את הכל, זה בטוח יעבוד.
תודה רבה..ושאלה נוספת
03/10/14 08:24
12צפיות
יש לי שחלות פוליצסטיות המאפיין היחידי שלהן הוא שרואים אותן באולטראסאונד. יש לי מחזור סדיר, ביוץ, שתי בנות בבית שהגיעו בנסיונות הראשונים.
הפרופיל ההורמונאלי ללא גלולות לא הראה טסטסטרון גבוה בכלל! אז איפה בכל זאת מודדים אותו אם לא בבדיקות כאלה? אני מניחה שהוא קיים בכל זאת.
כן. זה מאוד קשה. ההתפרצות הנוכחית היא הקשה שחוויתי אי פעם.
האם האלדקטון במינון הנוכחי בשילוב מליאן יעזור? קראתי שרשמת שמתחת למינון 100 הוא לא יעיל.
את החפיסה של הליאן התחלתי לקחת ביום ה 14 של המחזור- לא יכולתי כבר לחכות.. אני יודעת שבחודש הראשון אני לא מוגנת.
ההפסקה שעושים עם מליאן למשך שבוע נשמעת לי בעייתית במקרה שלי- אני מניחה שבשבוע הזה יופיעו פצעים.. אפשר לקחת ברצף? 

תודה רבה ושבת נעימה
º
עדיין מחכה לתשובה.. ברשותך:) תודה
06/10/14 19:50
חשובה לי לדעת את דעתך...
28/09/14 13:03
59צפיות
שלום...
מאחר והפיסטולות הקימות נסתמו ללא אפשרות לצנתר אותן שוב...עברתי לפני חודש ניתוח פיסטולה חדש בבלינסון [הקודמות היו בשערי צדק].....הפעם בניגוד לפעמים הקודמות הניתוח בוצע בהרדמה כללית עם כמה ימי אשפוז ו25 סיכות שדכן..[הקודומות נגמרו עם 4-5  תפרים קטנים]...

כשהוצעו 10 הסיכות הראשונות הכל עבר בשלום למרות שהיה חשד לזיהום ולכן קיבלתי שבועים אנטיביוטיקה..אבל כשהוצעו ה15 הנוספות הפצע נפתח ומאז במשך חודש אני מסתובבת [חבוש] אבל עם חור ביד..שלא מראה שום סימני כיוון להסגר..

נכון שהסכרת שלי חוגגת עברנו לאינסולין של חברת לילי המולין R כדי שהנפחים היו יותר קטנים..ובאמת הסתימות במשאבה נעלמו הרגשת השרפה נעלמה אבל גם לאינסולין הזה קשה להתמודד עם 80 מ"ג סטרואידים ביום..

נוח לחלק מהרופאים ל"האשים" בהכל את הסכרת..אבל זה לא פצע שנוצר כשתוצאה מסכרת זה פצע מניתוח בגודל כדור פינפונג שמסרב להסגר....

נכונה הגירסה שאשמת הסכרת כאן???? או שאין דבר נוח יותר מלהפיל על גורם אחר...

התיאשתי מהכאבים....

תודה על כל התשובות 

מיכל
אחרי ביקורת כירורגיה פלסטית
30/09/14 00:35
31צפיות
שלום..

לדברי הפלסטקאי הסטרואידים והסכרת לא תורמים לענין..אבל ברור לו [בניגוד לכלי דם] שזה לא יסגר מעצמו..
נכון לעכשיו במשך 3 שבועות אני עם חבישה פנימית על מנת לנקות את האזור..
ולאחר מכן נשב על האפשריות לסגירה..

לדבריו מה שנראה לו נכון..זו הטריית עור...בקיצור עוד ניתוח ועוד בלגן

איך אני מצליחה להסתבך בכל דבר???

תודה על הכל
וגמר חתימה טובה
מיכל
אוי מיכל
01/10/14 00:00
35צפיות
אין ספק שהסכרת והסטרואידים מפריעים לריפוי פצעים.
אני מקווה שאחרי ההטריה יהיה לך קצת שקט בחיים.
הלואי שיכולתי לעזור במשהו.

º
תודה לך על כל התשובות והאכפתיות.....
01/10/14 00:16
13צפיות
משהו הסתבך לי
02/10/14 18:54
15צפיות
יש לי אומנם רופא אינדקרינולוג מאד מסור ואכפתי[באמת בכל שעה וזמן] הבעיה הקטנה שלי היא שהוא יצא לחופשת בחינה לחודשיים וחצי..אין לי שום כוונה לפנות לאף אחד מהרופאים האחרים שם בבלינסון אחרי שאכלתי לא מעט קש מהם...

ידעתי שהערכים שלי גבוהים במיוחד עקב הסטרואידים והמינון הגבוהה שלהם..

בגלל הרגשה מאד זיפתית ביצעתי בדיקות דם שבין הערכים שלהם היה : סוכר בשתן 1000 קטונים 150
סוכר בדם 456..A1C 12.6..ועוד...
רופא משפחה אחד [הם שני אחים בתורניות] טען שצריך לפנות למיון השני טען אין שום בעיה רק סוכר גבוהה מכיוון שהשני מתמחה באנדו הלכתי כדבריו...

השאלה אני מחכה עכשיו חודשים וחצי בלי לשנות כלום????? כי הרי האנדו המטפל כבר שינה הרבה ובאמת ניסה הכל..

תודה על התשובות,
וגמר חתימה טובה לכולם
מיכל
ברור שלא
03/10/14 08:03
16צפיות
את צריכה הרבה יותר אינסולין, ואת יכולה בהחלט לשאול את רופא המשפחה שלך שהוא גם אנדו לגבי איך וכמה, הוא כבר בשלב מתקדם של ההתמחות בעצמו. אבל את צריכה לעקוב אחרי האצטון בשתן ולדאוג שיפונה. כמות הסוכר בשתן משקפת רמה בדם אבל בפני עצמה לא אומרת הרבה. אצל קטונים בשתן זה לא לעניין.
קודם כלתודה על ההתיחסות
03/10/14 09:56
10צפיות
אני משתמשת היום באינסולין המוליין R שהוא ביחס 1/5 הווה אומר כל יחידה שם היא כפול 5...

אני בכלל לא בטוחה שרופא המשפחה ידע להתעסק אם זה...

אבל אני ינסה לקבל תשובה מהאנדו שלי למרות שהיום התוכנית היא על בסיס 30 יחידות [כלומר שרק הבסיס הוא 150] בלי הבולוסים....פרה  נראה לי מקבלת פחות....

מקווה להצליח..

שוב תודה על הכל
וגמר חתימה טובה 
מיכל
זה לא כל כך גבוה
03/10/14 15:14
11צפיות
יש אנשים שזקוקים למאות רבות של יחידות ליום. א עם האינסולין הזה, את פשוט יכולה לעשות זאת ביתר קלות, אבל לא צריך להסס.
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:18
3צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום