לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר.
באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים.
אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:
-סוכרת
-שומני דם גבוהים
-יתר לחץ דם
-השמנת יתר
-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים
-הפרעות בתפקוד המיני
חוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה).

במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.

המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000
ל-9000 מטופלים.

וקצת על עצמי:
אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.

יחד איתכם ובשבילכם
דר´ קרן תורגמן
מומחית באנדוקרינולוגיה

הריון
20/07/14 11:42
41צפיות
שלום וברכה

היה לי שבועיים בחילות ,כאבי ראש, בחילה מריחות ...
המחזור איחר לי בשבועיים
הייתי אצל רופאה היא אמרה לי לעשות בדיקת דם להריון , אתמול התחיל לי דם אני לא בטוחה  שזה וסת כי זה היה צבע אדום בהיר ולא אותו דם של וסת שתמיד היה לי .

השאלה שלי אם היה לי דם זה אומר שלא נכנסתי להריון ?
תלוי בכמות
21/07/14 06:42
22צפיות
תלוי בזרם ובנפח הדימום ומשכו. אם זה רק כיתום, זה יכול עדיין להיות הריון. הכי טוב לעשות בדיקה ותדעי.
בלוטת התריס - המשך
20/07/14 06:06
50צפיות
ד"ר שלום!
תודה על תשובתך והמשך לשאלתי רציתי לשאול: האם עליה ברמת TSH מ2.0 ל4.5 בעקבות טיפול בליטיום לא גורם לשום תופעה בכלל גופנית/נפשית דכדוך קל... אין בכלל שום השפעה קלינית אן אחרת על קפיצה כזאת ברמה?
תודה
º
לא
21/07/14 06:41
12צפיות
האם אפקט מצטבר של הורמונים משפיע על FSH?
19/07/14 18:33
34צפיות
אני בת 40.5. התחלתי טיפולי פריון בגיל 39 וקצת.
כשהתחלתי את התהליך עשיתי בדיקות פרופיל הורמונלי מקיפות והתוצאות היו מצויינות , לא פחות. (וזאת עפ"י הרופא כמובן)
כמובן שבאותה העת הייתי "נקייה" מכל השפעה הורמונלית חיצונית.

מאז שהתחלתי את טיפולי הפריון נכנסתי לשני הריונות ספונטניים (עם תמיכה הורמונלית כמובן שעודדה אותי לייצר יותר מביצית אחת) , שלצערי הסתיימו שתיהן בהפלה בשבוע 9.
בתמיכה הורמונלית אני חווה לעיתים קרובות היפר ביוץ (7-8 זקיקים) אבל גם יצא לי פעמיים שהביוץ "חמק" ממני.

אני מפרטת מידע זה כי לאחרונה עשיתי את בדיקות הדם המקיפות מחדש לקראת IVF ותוצאת ה- FSH יצאה מאד גבוהה (17 כאשר לפני שנה וחודשיים בקירוב, ז"א לפני תחילת הטיפולים, הייתי 4!).

אני מבינה שגדלתי בשנה והזמן אינו עובד לטובתי אבל הזינוק בערך גורם לי להניח כי מדובר באפקט מצטבר של זריקות הורמונליות בניסיון להרות.
אני מקבלת DECA, מנופור, גנאל ומסיימת באוביטרל.

האם ההערכה שלי היא הגיונית או שמא כלל לא סבירה?

תודה
ולהשלמת התמונה תוצאות נוספות ברשותך :)
19/07/14 18:41
16צפיות
E-2= 164 pmol/l
LH=4 IU/L
FSH=17 IU/L
PROGESTRONE=6.4 nmol/L

תודה רבה
לא נראה לי שזה מהטיפול
21/07/14 06:41
17צפיות
יותר סביר להניח שזה בכל זאת תוצאה של הגיל. אבל הייי שואלת את הגינקולוגים שרגילים לטפל בנשים בגילך בפרוטוקולים כאלה. אולי הם יודעים משהו שאני לא מכירה.
פלקווניל ופפילרי
19/07/14 09:41
42צפיות
האם מותר לקבל טיפול ארוך בפלקווניל שמדכא תגובה חיסונית, 5 שנים לאחר סרטן פפילרי  שכלל בלוטות לימפה?
הפלקווניל משפיע על מערכת החיסון, האם לא מסוכן במצב כזה?
ברקע- כבר לא בדיכוי TSH, ובטיפולי פוריות ש"משגעים" את הTSH, עם 2 הפלות מוקדמות עם APLA .
תודה
אני לא רואה מדוע לא
19/07/14 16:20
28צפיות
לא ידוע שטיפול בפלקווניל מעודד סרטן. אז בהחלט כן מותר
התחלת שיעור ברגליים לילדות
18/07/14 20:19
53צפיות
ערב טוב,

ביתי בת 7, ושמתי לב שיש לה התחלה של שיער שחור ברגליים

לא נראה שיש סימנים נוספים (שיעור באיבר המין, בית שחי) או הנצת שדיים

מלבד זאת היא מאוד גבוהה לגילה (אחוזון 95%) אבל תמיד הייתה באחוזון זה

שאלתי היא - האם שיעור ברגליים קשור בכלל להתחלת התבגרות? האם לבדוק?

תודה רבה!
לא
21/07/14 06:39
35צפיות
צריך שיהיו סימנים אחרים.
טוסטסטרון חופשי
17/07/14 20:38
41צפיות
שלום,
עקב בדיקת טוסטסטרון כללי בתחתית הנורמה, נשלחתי לביצוע בדיקת טוסטסטרון חופשי.
התוצאה שקיבלתי היא גם בתחתית הנורמה     pmol/L 38.26, כאשר הטווח הוא בין 31 ל 142.
מבדיקה שלי באינטרנט, התוצאת טוסטסטרון חופשי שקיבלתי אופיינית לגברים שגילם כמעט פי שלוש מגילי (אני בן 31).
האם אני בודק את האינפורמציה במקומות לא נכונים ?
איך ייתכן שתוצאה כזאת נמצאת בתוך הנורמה ולא מתחת לנורמה?
האם נושא הורמוני המין הוא נושא שקשור יותר לתחום ההתמחות של אנדרוקרינולוגים או אולי לתחום ההתמחות של אורולוגים?
כי האנרוקרינולוג שראה את התוצאות שקיבלתי בנתיים לא קבע חד משמעית האם התוצאה מחייבת המשך בירור וטיפול, או שהיא נחשבת תקינה . האם כדאי לפנות לאורולוג  להמשך בירור וטיפול או יותר נכון לקבל חוות דעת נוספת מאנדרוקרינולוג נוסף?
הבירור והטיפול המושכל הוא באנדקרוינולוגיה
19/07/14 09:16
41צפיות
לצערי אורולוגים  לרוב רואים רק את השורה התחתונה,  טסטוסטרון נמוך, ואז הם מתחילים טיול בלי לברר את הסיבה.  המקום גם של  בירור וגם של טיפול  במקרה של היפוגונדיזם אצל גבר הוא אצל האנדוקרינולוגים.
היפוגונדיזם
20/07/14 20:23
18צפיות
אני קורא במאמרים מיקצועיים באינטרנט שטסטוסטרון חופשי מתחת ל 5 ng/dL  (כלומר 64.35 pmol/L) הוא סימן להיפוגונדיזם, ואילו בבדיקה שערכתי דרך קופת החולים, כאשר קיבלתי ערך שהוא נמוך בהרבה, ערך זה  עדיין נחשב בתוך הנורמה והוא נחשב תקין לגמריי! האם טעיתי באופן המרת הערכים ?
אותו סיפור לגביי טוסטסטרון כללי:
לכל מאמרים מיקצועיים שקראתי באינטרנט, טסטסטרון כללי מתחת ל 300 ng/dL (כלומר 10.41 nmol/L) הוא סימן ברור להיפוגונדם. התוצאה שקיבלתי הייתה במעט מעל ערך זה.
ואילו לפי הבדיקה שערכתי דרך קופת החולים, הטווח התחתון של הנורמה הוא 8.4 nmol/L.
את המידע לגביי ערכים תקינים של טסטסטורון וטסטוסטרון חופשי וידאתי במספר מקורות, ולא הסתמכתי על מקור אחד בלבד.

האם במכון האנרוקריני באכילוב אופן האיבחון (סקלת הערכים שמאבחנת היפוגונדיזם) דומה לאופן של רופאי קופת החולים, או למקובל בעולם ?

טסטוסטרון אצל גברים
23/07/14 20:22
5צפיות
קבלתי תוצאה של ההורמון  8.78  MMOL\L  קרוב מאד  למינימום שהוא 8.4
גילי 52
מה  משמעות   התוצאה  ?
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:25
5צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
סינטרויד
16/07/14 20:20
87צפיות
האם יש מצב ששינו את ההרכב של סינטרויד? התחלתי קופסה חדשה לפני כחודש ויש לי תופעות המזכירות את אלו שהיו עם השינוי באלטרוקסין. נשירת שיער חריפה ועייפות בלתי מוסברת.
לא שידוע לי
19/07/14 09:13
39צפיות
ואולי זה לא קשור.  את יכולה לפנות לחברה ולברר איתם. אנחנו בוודאי לא קבלנו על כך שום הודעה.
אוסטאופניה
16/07/14 10:42
32צפיות
שלום רב
ברצוני לדעת האם את הכתובת הנכונה לבוא להתייעצות בנוגע לאוסטאופניה
תודה רבה
לווא דווקא אני
19/07/14 09:12
23צפיות
אבל אנדוקרינולוגים באופן כללי כן. אנחנו מבררים ומטפלים בנושא הזה.
פענוח תוצאות אולטראסונד
15/07/14 08:41
58צפיות
שלום, אמי קיבלה היום תוצאות אולטראסונד של בלוטת מגן +צוואר כלהלן: אונה ימנית- מוגדלת. הודגמו מס' רב של תהליכים מוקדיים ברובם היפראקוגניים עד לקוטר 2.5 ס"מ. ניתן לזהות נגע היפואקוגני עם מרקם בלתי אחיד עם רושם של הסתיידויות עדינות, קוטר הנגע כ- 1.3 ס"מ tirads4b. אונה שמאלית- מוגדלת. הודגמו מספר רב של תהליכים מוקדיים היפראקוגניים ובעלי הדיות מעורבת עד לקוטר של כ- 2.5 ס"מ. לא הודגמו הסתדויות פתולוגיות. איסטמוס- מעובה ובלתי סדיר כולל מוקדים היפראקוגניים עד לקוטר 1.4 ס"מ. בלוטת רוק תת לסתיות תקניות. בלוטות לימפה- לא הודגמו בלוטות מוגדלות פתולוגיות בצוואר. התוצאות הללו מדאיגות נורא בעיקר בהתייחס לנגע באונה הימנית. אודה לך אם תוכלי לשפוך אור על משמעותן ועל הסיכויים שאותו נגע הינו סרטני והאם אכן יש סיבה לדאגה. כמו כן, אשמח לדעת מה המשמעות של המונח- TIRADS4B. תודה רבה
משמעות TIRADS4b
18/07/14 12:37
36צפיות
בנסיון לאחד את צורת הדיווח של בדיקות US, החליטו לדרג את המראה של הקשרים מקשרים שנראים לגמרי שפירים ועד לקשרים שנראים כמעט על בטוח ממאירים,  גם זה די סובייקטיבי והקלסיפיקציה הזו לא מקובלת על כולם. הסיכון לממאירות באותה קשרית מימין הוא מעל 10%. אז זה לא אומר הרבה. כי הטווח די רחב.  א פריורי, קשרים שנמצאים ב-US, מבלי שיודעים דבר כלהו עליהם, הסיכון לממאירות הוא 5-10%, כך שזה לא אומר הרבה.
אבל אמור מספיק שירצו לנקר וזה מה שצריך לעשות.
בכל קמרה  אין סיבה מיוחדת לדאגה, לא רואים כל מעורבות של בלוטות לימפה.
בשורה התחתונה, יש לך בלוטה רק קשרית, ישנה קשרית אחת שמעוררת חשד ויש מקום לנקרה וגם לנקר  אולי את הקשרים הגדולים עם הדיות מעורבת .
תרגום בדיקת אולטרסאונד
15/07/14 00:34
53צפיות
שלום, אני אשמח אם תכלו לעזור לי להבין את פירוש הבדיקה.
עשיתי לפני שבוע אולטרסאונד לאחר ששמתי לב לבליטה בצד ימין בצוואר באזור בלוטת התריס.
תוצאות הבדיקה:
אונה ימנית של בלוטת התריס מוגדלת, מתמלאה ע"י קישרית ציסטית עם מחיצה בתוכה בגודל 2, 5X2, 1X2, ו-2 ס"מ, קשרית שנייה קטנה 0.3 ס"מ.
איסתימוס הודגמו שני קישריות בחלקו השמאלי, קישרית הגדולה 0.8 ס"מ שניה דלת הדים בגודל 0.4 ס"מ.
שמאל: אונה שמאלית של בלוטת התריס בגודל ומרקם תקינים קשרית ציסטית בגודל 0.2 ס"מ.
סיכום: קשריות בבלוטת התריס כמתואר.
כמו כן, בלוטות הרוק והלימפה תקינות ועשיתי בדיקות דם לתפקוד הבלוטה וכל הבדיקות יצאו תקינות גם כן: TSH- 2.67, T3- 5.3 T4-15.9

כמובן שעשיתי תור לאנדוקרינולוג אך עדיין אשמח אם תכלו להגיד לי מה בדיוק זה אומר.
תודה מראש
אהובה
לא נשמע נורא בכלל
18/07/14 12:29
24צפיות
מדובר בקשרים ציסטיים. חלקם גדולים יחסית.  לרוב אין ממאירות בקשרים כאלה, אבל צריך לראות מה יגדי מי שיבדוק אותך, לפעמים גם בקשרים ציסטיים מחליטים לדגום את החקל הסולידי אם יש כזה. לא דחוף ולא מאיים.
º
תודה רבה!
18/07/14 16:52
4צפיות
דוקטור קרן תורגמן - תודה ועדכון
14/07/14 14:11
95צפיות
שלום דוקטור,
לפני למעלה משנתיים התייעצתי כאן לגבי עליית BETA HCG בגבר ללא מציאת המקור (כאשר לפני 14 שנים היה לי סרטן באשך ימין).
העלייה נמשכה למעלה משנתיים וחצי. התייעצתי כאן רבות בעבר ולכן גם מבקש לעדכן.
לפני חודש נמצא גידול באשך השני שלאחר הוצאתו הסמן ירד.
תודה רבה על הייעוץ הרב.
אני זוכרת טוב
18/07/14 12:27
45צפיות
תודה על העדכון. קמווה שאתה חש בטוב. בזמנו אמרת שה-US תקין, מה גרם לשינוי ואיפשר את הגילוי? העובדה שזה גדל? תזכיר לי מה אמרתי לך בזמנו.
כעת תצטרך לקבל טיפול בטסטוסטרון, האם הותחל כבר?
קר בריאות!
BETA HCG
21/07/14 22:11
7צפיות
בזמנו ה LH ו- FSH היו אפס. הדבר נבע כפי שאת אמרת עקב נוכחות של BETA HCG. לאחר הוצאת הגידול הבטא ירד לאפס. LH FSH עלו מעט. התחלתי יום לאחר הניתוח לקחת נבידו. לאחר חודש וחצי זריקה נוספת ואחכ כל 3 חודשים לכל החיים.
את אמרת שנראה לך שיש גידול שהינו מתחת ליכולת הזיהוי הרדיולוגית ואכן באשך שמאל התגלה גידול 2.2 סמ (הבעייה היא שבמשך 7 חודשים לא נשלחתי לבדיקת US של האשך ואני גיליתי זאת במישוש ידני לבסוף).
היה חשד של מיקרואדנומה בבלוטת ההיפופיזה (עברתי פעמיים MRI שהיה ללא שינוי והחשד למיקרואדנומה גם נפסל בפעם השנייה.
כעת סמנים כולם תקינים 3 שבועות לאחר הניתוח כולל CT. בינתיים הומלץ על מעקב צמוד. הגידול שנמצא הינו MIXED GERM CELL TUMOR המכיל SEMINOMA ברובו ובאחוזים בודדים מכיל EMBRYONAL CARCINOMA.
תודה רבה.
FSH נמוך בהריון
14/07/14 13:46
34צפיות
שלום,
אני בת 34, כחצי שנה לאחר לידה ובהריון - שבוע 9.
יש לי תופעות של חולשה, בחילות, סחרחורות ושרירים חלשים.
להלן תוצאות הבדיקות:
TSH: קטן מ-0.03 mIU/I
Free Thyroxine (FT4): 20.4
Triiodothyronine Free FT3: 7.13
Thyroid Peroxidase Ab: 14.4
אלו תוצאות של בדיקה חוזרת, לפני כשבועיים הערכים היו מעט פחות חמורים.
אני מודאגת מאד, מה עושים? האם לחכות שה-HCG בטא יירד?
האם יש סיכון לעובר? האם יש צורך בטיפול תרופתי כלשהו?
תודה מראש,
הדר
º
טעות בכותרת - TSH נמוך בהריון
14/07/14 14:06
13צפיות
לא נראה מדאיג, דור מעקב
18/07/14 12:25
16צפיות
זה לא נדיר בתחילת הריון, בומיוחד אצל נשים עם בחילות והקאות.
לא נראה שיש סיכון בערכים אלה, ורוב הסיכויים שהם ירדו לבד. מציעה מעקב בעוד שבועיים וביתיים לא לטפל.
היפרקלציה
14/07/14 10:46
36צפיות
אי בת 65 ,לפני למעלה מ20 שנה עברתי הקרנות בצואר, (בגלל סרטן השד) לפני כשנה התגלתה היפרקלצמיה . בבדיקות אחרונות עלה הקלציום ל11.2 (בשנה שעברה 11)  hpp קפץ ל150 (75 שנה שעברה). האם יש צורך בניתוח? מה הטיפול המומלץ.
לא בטוח
18/07/14 12:23
14צפיות
חשיפה לקריהנ מעלה את הסיכון להפתח היפרפראתירואידיזם. המהלך של המחלה לא שונה בשל כך. בגילך ברמה כזו לא בטוח שאת ממלאה את הקריטריונים לניתוח. צריך לראות צפיפות עצם, לבדוק שאין אבני כלייה, לראות את תקפוד הכלייה וכו.. רק אז, ולאחר מעקב מסוים, מחליטים אם צריך או לא.  בכל מקרה את צריכה מעקב אם את לא עבורת ניתוח
שאלה
13/07/14 23:37
41צפיות
שלום

השאלה הפעם בשביל אחותי..

במשך כמה שנים אחותי היתה מטופלת באלטורוקסין באיזה שלב על דעת עצמה היא החליטה להפסיק..

במשך תקופה ארוכה [2-3] הדבר עבד מצוין...

בבדיקה לפני 6-7 חודשים הערך היה 2.3..

לפני שבועים בגלל חולשה קיצונית וכאבים קשים ברגל..היא נשלחה למספר בדיקות דם בין היתר גם TSH הפעם הערך היה כמעט על הגבול הגבוהה 4.8..

כשביקשה מרופא המשפחה לחזור לאלטרוקסין שאולי יטיב כמו בעבר היא נענתה שבערכים אלא אין הדבר מקובל ודרוש...

נכון לדעתך לחזור או רופא המשפחה צודק..

תודה על התשובות
מיכל
לא בטוח
18/07/14 12:21
19צפיות
לרוב בערכים כאלה לא מרגישים דבר. אני אל בטוחה שמה שהיא מרגישה נובע מכך שה-TSH שלה עלה מעט. ולכן אני לא בטוחה שהיא תרגיש יותר טוב  עם טיפול. זה לא מסוכן לנסות ולעקוב, אבל לא בהכרח  לייחס את הכל רק לזה, כדאי לבדוק אפשרויות אחרות שמסבירות חוללשה, בוודאי כאבים קשים ברגל שאינם כלל מוסברים ע"י ה-TSH הזה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום