בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
15/04/12 18:20
4צפיות
|*| הערב הביצ'יות הגדולות של הטלוויזיה מתאחדות בסדרה חדשה ומשעשעת|!|
בואו לדבר על זה בפורום החדש של התוכנית מבית HOT - תנוחי|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| אם לכם הורה או קרוב משפחה שמתמודד עם מחלת הסרטן - אתם לא לבד!
בפורום ילדים להורים חולי סרטן תיזכרו שיש מקום בשבילכם - לתמוך ולהיתמך, לבכות ולצחוק - ובעיקר לזכור שיש עם מי לדבר |חיבוק|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| מתכננים להשקיע בהזדמנות ישראלית, השייכת לסקטור חיפושי הגז והנפט|?|
הצטרפו לקהילת המשקיעים התוססת בפורום הזדמנות ישראלית יה"ש|!|
רישיון עם קרוהן
15/04/12 17:54
33צפיות
שלום אני בקרוב בן 17
שמתי לב שבטופס ירוק לרישיון צריך להביא לרופא המשפחה שימלא איזה מחלות יש
יש לי קרוהן אבל לא הבנתי למה צריכים לרשום את זה?איפה בדיוק הנתון הזה יהיה רשום?
רישיון עם קרוהן
15/04/12 18:49
26צפיות
זה לא רשום על רשיון הנהיגה אבל נדרש לדווח
שלום
14/04/12 22:04
21צפיות
אימי סובלת זה חודשיים מצהבת שנגרמת מחסימת דרכי המרה המתבטאת בחולשה, גירודים חזקים בגוף וכמובן צבע צהוב חזק.
הבילירובין גבוה פי 150 מהנורמה.

מקבלת טיפול בסטרואידים, ללא תגובה משמעותית למעט שינוי בצבע הצואה.
תפקודי כבד תקינים, CT,MRI  תקינים, ביופסיה מראה על פקקי מרה ודלקת לא משמעותית.
על פניו, זה נראה כמו בר חלוף, אבל העניין הוא שזה תקוע... אין שיפור ברמות הגבוהות של הבילירובין , והרופא המלווה אותנו גם תקוע.

רציתי לדעת אם משהו ממבקרי הפורום פגש, ראה, חווה מקרה דומה ויכול להמליץ על משהו.

תודה מראש
צביקה

צהבת שנגרמת מחסימת דרכי המרה
15/04/12 14:58
25צפיות
בהחלט יתכן שמדובר במחלה שמגיבה באופן איטי לטיפול א ב ל במקרים כמו שאתה מתאר, של של מחלה שלא משתפרת ולא מגיבה באופן משביע רצון לטיםפול ו/או שהרופא המטפל אובד עצות אפשר ורצוי לפנות לחוות דעת נוספת.מציעה לפנות לאחד מכוני הגסטרו הגדולים במרכזים אקדמיים (בתי חולים) בהם יושבים מומחים למחלו של דרכי המרה ולהתיעץ.
º
תודה. זה בדיוק מה שהולך להיות
15/04/12 16:56
5צפיות
כאבי בטן
14/04/12 20:53
42צפיות
היי, אניבת 35 לפני כשנה וחצי התחילו לי כאבי בטן מאיזור הטבור ומעלה...המון בועות בבטן,נשירת שיער, יציאות משתנות שמתווספות אליהם ריר בתוך הצואה (כל יום יש יציאה אבל פעם קטנה, ופעם יציאה טובה..אך ללא שילשולים), הכאבים מגיעים והולכים...הלכתי לרופא עשיתי בדיקת דם מקיפה, נאמר לי שהיה לי מחסור בויטמין B12 ,D3 , ולאחר כחודשיים, זה חזר למצב נורמל (לקחתי זריקת ויטמין B12=ווטימינים) הכל היה נראה טוב, ללא בעיות בכבד, לא אנמית, למעט דבר אחד שהיה גן של צילאק..שהרופא אמר שזה לא בהכרח אלרגיה לצילאק.
עשיתי גם בדיקת צואה, לא נמצא דם..עשיתי בדיקת נשיפה ונאמר שיש לי הליקובטר פילורי, לקחתי את הטיפול המשולש, לאחר 3 שבועות עשיתי בדיקה חוזרת, ונאמר לי שהחיידק עדיין לא הושמד...
אני אישית מרגישה הרבה יותר טוב, אבל לפניכמה ימים קמתי י בבוקר והיו לי גזים, ואז בזמן היציאה יצא לי ריר, עם ריח רע...ממש נלחצתי, והיו לי רעשים בבטן
אני כולי מבולבלת, ולחוצה...הרופאה המליצה לי לעשות בדיקת מצלמה דרך הפה...ראשית כדי לשלול צילאק ושנית לראות מה קורה איתי...רציתי לשמוע את חוות דעתכם, והאם בדיקת מצלמה דרך הפה מספיקה?  שכחתי להוסיף גם שהפסקתי עם המוצרי חלב, והלחם לתקופה ועדיין התופעה קיימת, ובנוסף אני לוקחת כדורי פרויבטיקה, ופאפיה אינזמים.
º
למה פיספסתם את השאלה שלי....
15/04/12 22:57
18צפיות
כאב בטן
16/04/12 00:42
33צפיות
יש הרבה מאוד פרטים ובלבול במידע שמסרת.

הבדיקה החשובה לאבחן צליאק היא בדיקת הנוגדנים ובהמשך ביופסיה של רירית תרסריון. שתי הבדיקות עלולות. להדגים תוצאה שלילית כוזבת כאשר נמנעים מגלוטן בדיאטה ולכן רצוי לבצע אותן כאשר צורכים כמויות גבוהות של גלוטן לפחות חודשיים.  

המצלמה למעי דק, קפסולה יכולה לאבחן דלקת לאורך המעי הדק אבל לרוב אינה מבדילה בין סוגים שונים של דלקות או פתולוגיות ולעיתים נדרשת השלמה עם בדיקה אנדוסקופית ווביופסיות.

התלונות שלך יכולות לנבוע מהרבה סיבות ובראש ובראשונה בעיות תפקודיות שפירות בתוך התחום של מעי רגיש. כמובן שגם צליאק וסבות נוספות יכולות לבוא בחשבון.  

לסכום, ממליצה על יעוץ חוזר ומסודר אצל רופא גסטרו.
כאבים בבטן עליונה ובחזה
13/04/12 16:08
60צפיות
שלום,
סובל מזה 5 חודשים מכאבים בחזה ובבטן העליונה. כל בדיקות הלב יצאו תקינות ובהמלצת גסטרו בוצעה אנדוסקופיה.
בבדיקה נמצא דלקת בתריסריון ללא חיידק ההוליבקטר.
מטופל מזה חודש וחצי בלוסק 20 מ"ג ללא שיפור
אודה להמלצה להמשך טיפול

כאבים בבטן עליונה ובחזה
15/04/12 15:05
44צפיות
יתכן ויש מקום לתגבר מינון או להחליף תכשיר.
כמובן שאם לא משתפר באמצעים פשוטים אלה יש מקום לבירור חוזר אצל הרופא
בנוגע לגובה עם קרוהן
12/04/12 21:35
18צפיות
שלום לכולם אני בן 17
בגיל 13 גילו לי קרוהן והביאו לי כתרופה סטרואידים למשך איזה חודש חודשיים אם אני זוכר נכון
כיום כמו שאמרתי אני בן 17 והגובה שלי הוא 1.66 בלבד
אח שלי בן ה14 הוא 1.72
השאלה שלי זה האם הסטרואידים פגעו לי בגדילה?ובכללי האם מחלת הקרוהן פוגעת בגדילה?
ויש משהו שאני יכול לעשות או שאני תקוע בגובה הזה לכל החיים?
לא מומחית לקרוהן אבל..
13/04/12 20:01
13צפיות
חבר טוב חולה בזה,
הוא דווקא תפס גובה מהסטרואידים, יצא הכי גבוה מהמשפחה שלו.

אני לא יודעת אם זה קשור, לדבריו זה כן.

למה שלא תשאל את הרופא שלך? לדעתי בגיל 17 לא מפסיקים לגבוה..
לגובה עם קרוהן
15/04/12 14:44
14צפיות
אכן שמוש בסטרואידים לאורך זמן עלול לגרום להפרעה בגדילה א ב ל שימוש קצר טווח, כמו שאתה מתאר, בדרך כלל לא גורם לבעיה כזו!
יחד עם זאת, חשוב לדעת שמחלת קרוהן פעילה, בפני עצמה, עלולה לגרום לבעיה בגדילה.
כמובן שיש סיבות רבות נוספות להפרעה או עיכוב של גדילה והשכיחה שבהן היא משפחתית או תורשתית.
בכל מקרה, צריך להתיעץ עם הרופא המטפל (רופא הילדים) ובנוסף גם אנודקרינולוג של ילדים וכמובן לערב גם את הרופא שמטפל במחלת הקרוהן שלך (רופא הגסטרו) שיתיחס באופן ישיר לאפשרות של קשר לתופעה ולמחלה שברקע ולצורך בהתאמה של טיפול.
שאלה
12/04/12 18:10
88צפיות
שאלה
שלום,

אני בת 57.
משנת 2010 גילו לי בבדיקות אולטרסאונד, כבד מוגדל ושומני דרגה 3, אך עד עתה הטחול היה תמיד תקין בבדיקות האולטרסאונד.
לאחרונה, גילו אצלי בבדיקת האולטרסאונד שלא רק שהכבד שומני ומוגדל, אלא שהפעם גם הטחול מוגדל ואורכו 14.5 ס"מ, מרקמו הומוגני.

מצורפת בדיקת האולטרסאונד.

1. מה המשמעות של תוצאות הבדיקה?
2. מה המשמעות של טחול מוגדל? ממה זה יכול לנבוע?
3. כיצד ניתן למנוע הדרדרות נוספת, ואף לשפר את גודלו? האם זה באמצעות כדורים או תזונה?
מה יש לעשות במצב זה?
4. האם כדאי לבצע בדיקות נוספות, ואילו בדיקות רלוונטיות?
5. האם יש קשר בין טחול מוגדל לבין השמנה?

אודה לתשובה,
בברכה,
יעלה.
טחול מוגדל
15/04/12 14:53
60צפיות
ישנן סיבות רבות לטחול מוגדל ואי אפשר לקבוע מה הסיבה רק מהנתונים שמסרת כאן.
בד"כ אורך הטחול הוא כ -12- 11 סמ' אבל אצל אנשים שונים במצב הבסיסי התקין הגודל יכול להיות שונה, לכן ההערכה צריכה להעשות באופן פרטני ותוך כדי השוואה לממצאים של בדיקות הדמיה קודמות.
השמנה בפני עצמה אינה סיבה לטחול מוגדל. יחד עם זאת, חשוב לדעת שכבד שומני יכול להפוך להיות מודלק או מצולק ואז בעקיפין לגרום תופעה של הגדלה של הטחול משנית להצטברות של דם בתוכו.
לאור מה שאת מתארת כדאי לפנות באופן מסודר למרפאת כבד עם בדיקות מעבדה מעודכנות שכוללת ספירת דם כימיה מלאה כולל תפקודי כבד ותפקודי קרישה ובדיקות ההדמיה ולבדוק את הנתונים כולם ולהחליט על המשך ביור, מעקב ו/או טיפול.  
טחול מוגדל
15/04/12 14:55
34צפיות
יש לזכור כמובן שהגדלה של הטחול לא בהכרח קשורארה לכבד ויכולה לנבוע גם מבעיות המטולוגיות, בעיות של הדם וזו סיבה נוספת לכך שחשוב לבצע גם ספירת דם ותפקודי קרישה לפני שמתקדמים בבירור
שאלה - המשך
16/04/12 00:57
35צפיות
לד"ר הנית ינאי שלום,

תודה לתשובתך, למדתי ממנה.

ברצוני לשאול מספר דברים נוספים:

1. תחילה אציין שתפקודי הכבד שלי היו מעל הנורמה בשנתיים האחרונות (בשנתיים האחרונות - ALT בסביבות ה- 45, AST בסביבות ה- 42), אך לעומת תוצאת האולטרסאונד שלכאורה חלה בה "החמרה", בחודשיים האחרונים חל אצלי שיפור בבדיקות תפקודי הכבד, עם ערכי ALT=31, AST=27  שהם בגבול העליון של הנורמה.
כיצד ניתן להסביר הבדל זה בין שיפור בערכי תפקודי הכבד (ALT, AST) מצד אחד, אך החמרה בבדיקת האולטראסאונד (כבד מוגדל ושומני עם התחלה של צלקות, וטחול מוגדל)?

2. האם זה מסוכן הממצא של טחול (וכבד) מוגדל? תוך כמה זמן חשוב לבצע את הבירור במה מדובר, ומה הסכנות הקיימות?

3. בבדיקת אולטרסאונד אגן קטן נמצאו ממצא חדש, שיש לי ציסטות בשתי השחלות (עד 6 מ"מ), ממצא שלא היה קיים בבדיקה דומה שביצעתי לפני כשנה. האם ייתכן שקיים קשר בין ממצא זה לבין הכבד והטחול המוגדלים?

4. כתבת:
"כבד שומני יכול להפוך להיות מודלק או מצולק ואז בעקיפין לגרום תופעה של הגדלה של הטחול משנית להצטברות של דם בתוכו".
ייתכן שזה מה שיש לי, כי המבצעת של האולטרסאונד אמרה שמתחילים לראות אצלי בכבד גם מעט צלקות.
השאלה:  מה עלול לקרות אם זה יחמיר? מה ניתן לעשות במקרה כזה בשביל לשפר את המצב?

5. מה המשמעות של תוצאות בדיקת האולטרסאונד שצרפתי בהודעתי הקודמת, בחלק התחתון של דף תוצאות הבדיקה, שקשור לדופלר פורטלי? זה נראה תקין, האם זה אומר שיתר לחץ הדם הפורטלי שלי בכבד ובטחול תקינים, ואז הטחול המוגדל לא נובע מכך?

6. ציינת את הנושא של ספירת דם וכימיה בדם, ברצוני לציין את ערכי בדיקות הדם האחרונות שלי מהשבועיים האחרונים בהקשר זה: תפקודי הכבד AST=27, ALT=31 תקינים (עד לאחרונה הם היו גבוהים מהנורמה), יש לי MCH-Mean Cell Hemoglobin נמוך מעט מהגבול התחתון (26, כשהגבול התחתון הוא 27). תפקודי הקרישה שלי הם לא עדכניים, מאוגוסט 2011, אז היה לי ערכים תקינים INR=1, PT=11,PTT=23 (אני לא יודעת לגבי ה- INR אם זה בנורמה, כי לא כתוב מה הנורמה שלו, דרך אגב אני נוטלת מדללי דם- פלוויקס), אך בדיקות הקרישה לא עדכניות.

אודה לתשובותיך,
בברכה,
יעלה.
תשובת המשך
16/04/12 01:08
25צפיות
שלום יעלה. הפורום לא משמש תחליף להערכה רפואית מסודרת ועל כל שאלות שאת שואלת צריך לענות במסודר ובאחריות במרפאה. אנא פני לרופא מומחה למחלות כבד. בריאות שלימה.
פוליפ שומני
11/04/12 12:33
48צפיות
בעקבות פאנקראטיטיס קשה מאד, אשפוז ממשוך ושלושה ניתוחי בטן, וכן כאבי בטן חדים חוזרים ונשנים, הומלץ לי לעבור קולונוסקופיאה וירטואלית. בתוצאות הבדיקה התגלה פוליפ שומני שפיר 8 על 15 מ"מ וכן סעיפים מרובים בסיגמה. שאלתי היא האם לאור ממצא זה לא היה רצוי שאעבור קולונוסקופיאה רגילה והוצאת הפוליפ למרות הסיכונים?
תודה
פוליפ שומני
11/04/12 13:19
30צפיות
שלום, לצערי איני יכולה להתיחס לממצאים ולהמליץ משום שישנם לא מעט שיקולים בעד ונגד.
ההחלטה צריכה להתקבל אחרי דיון מסודר בכובד ראש ולכן את חייבת לדון בפרטים עם רופא גסטרו שמכיר אותך.
בהצלחה
.
º
תודה רבה
11/04/12 13:39
4צפיות
הכבד כבד...
09/04/12 23:45
51צפיות
לפני בערך שנה לקחתי גלולות, בגלל פצעים בפנים ומחזור לא תקין. לקחתי בערך תקופה של שנה, ולפני שנה הפסקתי.
בחודש האחרון ביצעתי בדיקות והתגלה גוש (גדול) בכבד.
הרופאה אמרה שזה ללא כלי דם. ושלחה אותי לרשימת בדיקות. כולל CT, בדיקות דם, מיפוי כבד והשד-יודע-מה-עוד.

אז סבבה, זה לא סרטן. אם זה מה שהרופאה התכוונה להגיד.
היא גם אומרת שזה לא קשור להרגלי תזונה, ואני יכולה להמשיך לשתות קפה, אלכוהול ולעשן סיגריות וסמים כרגיל.
(שמכל זה, זה אומר להמשיך לשתות קפה)

אני מרגישה שאני משתגעת.

אני לא מצליחה להבין כלום ממה שהולך אצלי ואשמח לעזרה...
הכבד כבד...
11/04/12 13:26
39צפיות
ישנם כל מיני ממצאים שמסתמנים כגוש בכבד ואי אפשר מהנתונים שהעברת כאן לקבוע או לשער בסבירות גבוהה את טיב הממצאים ומהותם.
יחד עם זאת, הרבה מאוד פעמים מדובר בממצאים שפירים.
כדי להתקדם בבירור חשוב להשלים את הבדיקות אליהן נשלחת ולפנות באופן מסודר למומחה למחלות כבד עם כל התוצאות כולל הדיסקים של ההדמיות השונות.
המומחה לעיניני כבד אמור לעבור על כל החומר ולתת הערכה ותשובות לכל השאלות שמטרידות אותך.
בהצלחה
תודה על התגובה...
15/04/12 16:14
10צפיות
איך אפשר להגיע למומחה כזה??
צריך הפניה מהרופאה???
דיאטה לאחר חסימת מעיים
09/04/12 19:47
49צפיות
שלום,
אני עברתי חסימת מעיים (intestinal obstruction) אשר טופלה ע"י טיפול קונסרבטיבי. החסימה נפתחה לאחר כארבעה ימים.
ברצוני לדעת מהי הדיאטה המומלצת לאחר הטיפול? מה מומלץ לאכול וממה כדאי להמנע?
תודה רבה!
דיאטה לאחר חסימת מעיים
11/04/12 13:28
33צפיות
חשוב לדעת מה הרקע לחסימה אבל בעיקרון מומלץ ללעוס טוב טוב את המזון שנכנס לפה ולבלוע תוכן שהוא מימי או דייסתי (כמו מזון לתינוק). בנוסף רצוי להמנע ממזונות עתירי סיבים ושארית שלא מסיסה כמו סלרי או אפרסמון פטריות תירס פופקורן גרעינים וקליפות למנהן. כדי לפנות באופן מסודר לדיאטן/נית ולקבל יעוץ מסודר. כדאי גם לפנות לרופא גסטרו על מנת להעריך את הממצאים והסיבות שהביאו למצב של חסימה ולדאוג להתאים טיפול עתידי ומניעה של אירועים דומים. בהצלחה
בדיקת CELIAC SCREEN
05/04/12 21:10
240צפיות
שלום
האם תוצאה של 15.5 מתוך 23 נחשבת תקינה?7839
בדיקת CELIAC SCREEN
11/04/12 13:29
120צפיות
אין לי מושג למה התכוונת אבל אם התוצאה בתווך הטווח שמוגדר תקין (נורמלי) אז זו תוצאה תקינה
בריאות,כבד,כיס מרה???
05/04/12 20:54
15צפיות
בזמן מקלחת השבוע,הבחנתי בנפיחות מתחת לשד ימין... הנפיחות רכה, מה יכולה להיות הבעיה????
בריאות,כבד,כיס מרה???
05/04/12 20:54
25צפיות
בזמן מקלחת השבוע,הבחנתי בנפיחות מתחת לשד ימין... הנפיחות רכה, מה יכולה להיות הבעיה????
בריאות,כבד,כיס מרה???
11/04/12 13:21
22צפיות
יש הרבה סיבות לנפיחות ולכן חייבים לפנות לרופא ולעבור בדיקה גופנית.
אנא פני לרופא המשפחה בהקדם ובהמשך אולי גם לכירורג.
בדיקות
03/04/12 09:49
60צפיות
שלום רב. קיבלתי את התוצאות המובאות.

0.48 negative הערות והסבר
גרף
הערות לבדיקה - HEPATITIS B Ab

הוספה לטבלת מעקב

HEPATITIS Bs Ag negative הערות והסבר
גרף
הערות לבדיקה - HEPATITIS B SURFACE Ag

הוספה לטבלת מעקב

HEPATITIS Be Ag negative הערות והסבר
גרף
הערות לבדיקה - HEPATITIS B e Ag

הוספה לטבלת מעקב

HEPATITIS C Ab negative

+ הוספת תגובההדפס | x סגור

BILIRUBIN TOTAL

1.6

BILIRUBIN-DIRECT 0.28 mg/dl 0.1
0.28
0.29

הערות והסבר
גרף
הערות לבדיקה - BILIRUBIN- DIRECT

הוספה לטבלת מעקב

GOT (AST) 14 U/L 0
14
31

הערות והסבר
GPT (ALT) 12 U/L 0
12
34

GGT 26 U/L 0
26
38

הערות והסבר
גרף

ALK. PHOSPHATASE 59 U/L

אוסיף ואציין כי לפני 4 ימים בילירובין טוטאל היה 1.2 והרופאה נתנה שנית את הבדיקה בשל כאבי בטן עליונה כאשר גסטרוסקופיה וקולונסקופיה תקינים(למעט בקע סרעפתי ופוליפים שפירים בקיבה.)

מבקשת לשאול מה המשמעות של העליה בבילירובין?
תודה רבה
בילירובין
05/04/12 09:54
25צפיות
בדיקת דם לבילירובין מבוצעת במטרה לאבחן מחלות כבד, מחלות בדרכי המרה ומחלות דם.
הבילרובין הוא פיגמנט שנוצר מפרוק של חומר שמרכיב את ההמוגלובין בתאי דם אדומים או במיוגלובין (חלבון שמרכיב שרירים).
הבילירובין TOTAL (כללי) הוא סכום כולל של כמובת הבילירובין "לא ישיר" והבילירובין "ישיר".

במקרה ששלחת (קצת קשה להבין את התוצאות) נראה שיש רמה מעט מוגברת של בילירובין כללי עד 1.6 ורובו "לא ישיר" ואין הפרעה באנזימי הכבד (תקינים).
קרוב לודאי שהסיבה לממצאים במעבדה היא מצב שפיר שאינו מסוכן ואינו בעל חשיבות קלינית במבוגרים ונקרא תסמונת ג'ילברט.

מדובר בתסמונת תורשתית, מופיעה ב-9% מן האוכלוסיה, במצב כזה תפקודו של אחד האנזימים בכבד, המסייע לפינוי בילירובין מן הגוף פגום. אצל פרטים שלוקים בתסמונת ג'ילברט יתגלו במעבדה רמות מוגברות של בילירובין בלתי ישיר. בדרך כלל רמת הבילירובין בדם אינה עולה מעל 3 גם באנשים הלוקים בתסמונת ג'ילברט, אך במקרים של מחלת חום, אימון גופני מאומץ, צום יכולות רמות הבילירובין להגיע עד 6. שאר תפקודי הכבד תקינים.

חשוב לציין כאשר בילרובין "לא ישיר" מוגבר קיימת גם אבחנה מבדלת ויש לשלול מצב של המוליזה, הרס של כדוריות דם אדומות. לצורך כך צריך לבדוק את ספירת הדם ומשטח הדם.

בכל מקרה, ממליצה תמיד לזור לרופא המטפל ולברר יחד איתו/ה את הצתוצאות של הבדיקות ומשמעותם.
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
02/04/12 19:01
4צפיות
|*| כי אפשר להוציא את הבן אדם מלוד, אבל אי אפשר להוציא לוד מהבן אדם 8-)
לודאים בעבר, בהווה, אנשים שפשוט אוהבים את העיר - אתם מוזמנים לפורום פעם לודאי תמיד לודאי -

|*| כל חובבי הרקמה - אתם מוזמנים לבית החדש שלכם|!|
כאן תוכלו לשתף ביצירותיכם, להתייעץ, לשאול ולהכיר יוצרים אחרים שהתחום זורם בעורקיהם.
הצטרפו לפורום רקמה -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| מה זה, איך אין פורום על ממתקי גומי|?|
חסר לכם איזשהו פורום בעיניים? רוצים לפתוח ולנהל פורום בנושא החביב עליכם?
פשוט מלאו את הטופס ונתקדם משם ;-) -
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום