לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

הבן שלי חיייל בן שמונה עשרה וסובל מכאבים בחזה
19/10/12 21:43
28צפיות
יש לו בגוף חיידק סטרפטוקוק מגיל צעיר כאשר מעת לעת הוא מטופל באנטיביוטיקה, האם יכול להיות קשר בין החיידק סטרפטוקוק לכאבים בחזה? האם בדיקת גסטרוסקופיה תעלה על זה או יש לבצע בדיקות נוספות?
אודה על תשובה
חלי
כאב חזה
20/10/12 17:56
26צפיות
חיידק הסטרפטוקוק יכול לגרום לזיהומים שונים בבני אדם כגון דלקת גרון, עור, קרום המוח, לב,וכו'. אלה לרוב מצבים שניתן לאבחן אותם יחסית בקלות ויש טיפולים יעילים. כאב חזה הוא לא סימפטום שכיח של חיידק זה . יש סיבות שונות לכאב חזה ויש צורך בבירור מכוון - קרדיאלי, ריאתי, אורטופדי. בד"כ גסטרוסקופיה לא מגלה סיבה לכאב חזה אם כי במצבים מסויימים כן מבצעים בדיקה זו כאשר חושבים שהמקור לכאב מהושט.
º
תודה רבה
20/10/12 18:11
5צפיות
שלום רב
19/10/12 17:53
40צפיות
הנני בת 37 נשואה + 2 בדכ בריאה מלבד ריפלוקס פסוראיזים פריצת דיסק

הנני מטופלת בלנטון 15 פעמיים ביום לריפלוקס

כרגע בהפסקה של שבועיים על מנת לעשות בדיקת הליקובטר פלורי

מזה כמה זמן יש לי מן כאבי בטן פעם איפה שהטבור פעם מעל הטבור פעם בטן תחתונה בצד שמאל פעם בצד ימין
כמו כן מידי פעם גם כאבים במותניים בשני צידי המותניים מתחת לחזה וגם בגב תחתון

ביצעו בדיקות דם של הכל הכל תקין
כמו כן בוצע אולטרסאונד בטן תקין
בליעת בריום תקינה למעט ריפלוקס
בדיקת אולטרסונד וגינלית תקינה
אין לאף אחד תשובות מה יש לי אודה אולי לאיזה עזרה משהו אני פשוט מיואשת
כמו כן בדיקת צליאק עדיין אין תוצאות
יש לציין שלפני ביוץ ומחזור אני נוראה סובלת מכאבים בטן וגם מיציאות מרובות עד 4 ליום
ממש אודה לקצת עזרה חסרת אונים תודה רבה וערב נעים
כאב בטן
20/10/12 18:00
34צפיות
בין הסיבות לכאב בטן מהסוג שאת מתארת נכללים מצבים של רגישות למזון מסויים כגון רגישות ללקטוז או /ופרוקטוז, וגם התסמונת של המעי הרגיש. שינוים הורמונלים יכולים לגרום לשינוים בתדירות היציאות וגם בכאב בטן. תקבעי תור לרופא גסטרו לצורך המשך בירור.
(ALT (GPT וAST(GOT)
19/10/12 16:24
45צפיות
שבת שלום

בעקבות הפיכתו לצמחוני לפני מספר חודשים בעלי עשה בדיקות דם.
בבדיקות הראו ערכים מאוד מאוד גבוהים של  ALT  + AST
מה זה אומר?
אציין שיש היסטוריה של בעיות בלב במשפחה משני הצדדים.

גובהו - 183ס"מ
גיל 34
משקל 105ק"ג

מה מומלץ לעשות?
תפקודי כבד
20/10/12 18:03
54צפיות
לדיאטה צמחונית רגילה אין קשר לעליה בתפקודי הכבד. מה זה בדיוק ערכים מאוד מאוד גבוהים? על כל פנים, עליה בתפקודי כבד מצריחה בירור ויש לפנות לרופא המטפל לצורך בירור זה. האם עקב נטילת תרופות? דלקות ויראליות? השמנה? אלו רק כמה סיבות בודדות לעליה באנזימי הכבד.
בעיות עיכול קשות
19/10/12 10:57
307צפיות
שלום רב,
הנני בן 28 סובל מזה מספר שנים מבעיות עיכול המתבטאות בגזים רבים, נפיחות, אי סדירות ביציאות, צואה דביקה וצפה  באסלה הגורמת לעצירות. בעקבות כך הנני סובל גם מטחורים פנימיים.
לאחר קולונסקופיה חלקית וגסטרוסקופיה לא אובחן דבר מלבד בקע סרעפתי בינוני וחיידק הליקובקטור שטופל, למייטב הבנתי אין קשר בין התסמינים לממצאים.

עייפתי מהבדיקות והטיפולים במרפאות הציבוריות.

מהם הגורמים האפשריים לסימפטומים אלו?
ואילו בדיקות עלי לדרוש על מנת לגלות את הבעיה?
בעיות עיכול
20/10/12 18:08
102צפיות
על פי הנתונים שמסרתה, יתכן ואתה סובל מרגישות למרכיבים באוכל שאתה אוכל. יתכן ויש רגישות ללקטוז או פרוקטוז (סוכר חלב וסוכר פירות) או אולי אתה סובל מהתסמונת של המעי הרגיש. אני לא כל כך מבין מה המשמעות של מרפאה ציבורית אבל כל רופא גסטרו מוסמך לברר את התלונות שלך ואם יש צורך אפשר להפנות למרפאות מיוחדות לבעיות של תפקוד של מערכת העיכול.
ALT (GPT)
19/10/12 08:58
87צפיות
שלום רב,
אני בן 28 גובה 192 שוקל 113 ק"ג בבדיקות דם גילו ALT (GPT) -70
לפני שנתיים עשיתי את אותה בדיקה והיה לי 82
מעבר לזה כל שאר התוצאות תקינות לחלוטין.
חשוב לציין שאמי חולת סכרת וכמו שידוע לי כבד שומני(במידה וזה זה )זה שלב אחד לפני סכרת.
מה עליי לעשות כרגע? האם צריך לבקש מהרופא אולטרסאונד כבד?

תודה מראש

אורח בפורום
ALT
20/10/12 17:48
40צפיות
ערך גבוה של ALT חייב לעבור בירור של סיבות שונות היכולות לגרום לעליה זו. כבד שומני הינו אחת הסיבות אך לא היחידה. צריך לבצע בדיקות דם מקיפות וכן גם US בטן. נא לפנות לרופא המטפל ולא להזניח.
תפקודי כבד גבוהים בהריון
18/10/12 06:53
209צפיות
שלום רב,
אני בת 37, בשבוע 29 בהריון שני.
בבדיקת דם שגרתית התגלתה עלייה ברמת תפקודי הכבד:
ALT (GPT) = 59 (הטווח העליון הוא 31)
AST (GOT) = 32 (כנ"ל)
כעבור שבועיים חזרתי על הבדיקה, והתוצאות היו גבוהות יותר:
ALT (GPT) = 84
AST (GOT) = 44
יתר הבדיקות תקינות - כולל לחץ דם, העמסת סוכר, ושאר ערכי בדיקות הדם. אין לי תופעות כגון גרד או כאבים וכן מעולם לא היתה לי בעיה של הפרעה בכבד.
האם יש סיבה לדאגה? מה ניתן לעשות? אילו בדיקות נוספות כדאי לבצע? אפגוש את הרופא בשבוע הבא, אך אשמח לקבל הערכה ראשונית כעת.
תודה רבה!
תפקודי כבד והריון
20/10/12 18:14
92צפיות
עליה של אנזימי הכבד בטרימסטר השלישי של ההריון מחייב מעקב מאוד צמוד. האם עברת מחלה חריפה לפני ביצוע הבדיקות? האם חוסנת בעבר להפטיטיס A ו- B ? אומנם זה נדיר בארץ אך קיים נגיף נוסף שנקרה הפטיטיס E ויש לו קשר הדוק עם הריון. מה עם ספירת הדם שלך? האם יש ערך נמוך של טסיות דם? האם יש חלבון בשתן? אני מציע לא לפספס את התור שלך אצל הרופא המטפל.
בדיקת קפסולה
17/10/12 20:03
40צפיות
שלום, האם ניתן לאכול תפוח אדמה לפני הבדיקה, או שנחשב לירק? (בגלל שבדיאטות מתייחסים אליו לפחמימות רציתי לדעת כיצד להתייחס)
קפסולה
19/10/12 07:52
34צפיות
ניתן לאכול תפוח אדמה בצורה של פירה. בד"כ הצום שבא לפני הבדיקה מספיק כדי שלא יהיה מזון שיפריע לקפסולה. לפעמים מבקשים מהמטופל לשתות חומר מרוקן שאמור לנקות את המעי לפני הבדיקה.
התרוקנות חלקית
16/10/12 13:13
78צפיות
שלום,

הבעיה שלי ממש לא נעימה- מזה כחצי שנה אני חש שלאחר הליכה לשרותים לא התרוקנתי לחלוטין, ואני נאלץ מדי פעם להשתמש במגבונים. עשיתי קולונוסקופיה שיצאה תקינה. לאילו עוד כיוונים ניתן להמשיך את הבירור?
התרוקנות חלקית
19/10/12 07:56
136צפיות
יש עוד מספר בדיקות שניתן לבצע להמשך בירור של התרוקנות חלקית: 1) מנומתריה רקטאלית (מדידת לחצים בפי הטבעת),  2) בדיקה של US פריניאלי דינמי ו-3) בדיקה של דפקוגרפיה (פרוקטוגרפיה). נא לפנות לרופא הגסטרו המטפל להמשך בירור או לפנות לאחת המרפאות של תנועתיות של המעי במכון גסטרו בבית חולים ציבורי.
מבקש המלצה לרופא גסטרו מומחה ומומלץ
16/10/12 10:23
114צפיות
הי לכולם,
אודה לכם אם יש לכם רופאי גסטרו מומחים ומצויינים (בעדיפות לרופאי כללית שכן יש לי כללית פלטינום אך עם זאת איני אמנע מללכת באופן פרטי במידה שאכן מדובר במישהו מאוד מאוד טוב) להמליץ לי עליהם...

להלן תיאור כללי של הבעיה שלי:
אני סובל מספר שנים כבר בעיות קיבה...לרוב זה היה תוקף אותי כל כמה שבועות, כאשר התקף הכוונה מספר ימים בהם אני נאלץ ללכת בתכיפות לשירותים וסובל מהרגשה של "בלאגן" בבטן ו\כאבי התכווצות של הקיבה. בשנה וחצי האחרונות הבעיה הזו החלה להחמיר וכעת אני סובל מהתקף כמעט כל יום שני (every other day)... לפני כחצי שנה הלכתי לרופאת גסטרו (דוקטור חיה בנתניה) ולאחר טיפול אנטיביוטי (לנסות להרוג טפיל שאולי יש לי ולא מצאו) שלא עזר היא ביצעה לי קולונוסקופיה אשר לא העלתה שום ממצא חריג ואמרה לי שאני סובל ממעי רגיז ואין מה לעשות עם זה חוץ מלקחת כדור קלבטן כשיש לי התקף...כמו שאמרתי, מאז המצב שלי רק החמיר לכן איני חושב שמדובר פה רק במעי רגיז...
אני גם ספורטאי וגם סטודנט והבעיה הזו מעבר להרגשה הפיזית והבריאותית הלא טובה, מפריעה לי לנהל את חיי הרגילים כבר...

תודה מראש!
הליקובקטר פילורי
15/10/12 16:38
58צפיות
יש לי כבר כמה זמן כאבי בטן איומים ובחילות, אני בקושי אוכלת ואף ירדתי במשקל
אני רואה אוכל יש לי בחילות ופשוט בא לי להקיא
אני מרגישה שהבטן שלי שורפת מבפנים
הלכתי לרופאה ועשיתי היום בדיקת נשיפה היא אמרה אולי יש לי חיידק בקיבה
האחות אמרה לי שיהיו תוצאות בערך עוד 3 שבועות
עכשיו מה אני עושה עד התוצאות?! אני לא מצליחה לאכול וכואבת לי הבטן
ניתן לציין שלפני כמה שנים היה לי כבר חיידק בקיבה
הפסקת טיפול אנטיפיוטי נגד HP וטיפול נטרופתי
15/10/12 20:17
61צפיות
שלום

לפני חודשיים היה לי כאבים עזים בחלק העליון של הבטן.
הרופאה שלי שלחה אותי לבדיקת צואה והתברר שיש לי חיידק HP חיובי
היא נתנה לי הטיפול המשולש (אומפרדקס ,מוקסופין ,וקארין ) ובעלי (רוקח) הביא לי פרוביוטיקה שאיטול באמצע בכדי לספק את הקיבה בחיידקים ידידותיים.
אחרי שלושה ימים של טיפול
הרגשתי בחילות ,עייפות ,ישנוניות , סחרחורות ,כאבי ראש, נימול בידיים , יובש בפה, טעם מר בפה ,כאבים בבטן ושלשולים. היום לא יכולתי יותר והחלטתי להפסיק את הטיפול כי אני לא יכולה לתפקד ומרגישה שאני לוקחת רעל לגוף והרופאה שלי הבינה את מצבי ושלחה אותי לתור לגאסטרו (שיקבע אולי אחרי חודש)

שאלתי את הרופאה שלי על רפואה אלטרנטיבית והיא ענתה לי שהיא לא יכולה להמליץ כי אין לה ניסיון בזה,
השאלה שלי מה דעתכם על הטיפול הטבעי?
תוך כדי חיפוש באינטרנט על טיפול נטרופתי ישנם הרבה "רופאים" אלטרנטיביים שמציעים טיפולים וערכות מיצים וטנקטורות. אך קשה לי לבחור ולדעת מי אמין ומי לא(אפקט כלבוטק)! האם מישהו ניסה טיפול נטרופתי ל HP? האם אתם ממליצים?

תודה מראש

טיפול נתורופתי להליקובקטר
19/10/12 07:42
38צפיות
אומנם אני לא נתורופט וגם לא עוסק בתחום של רפואה אלטרנטיבית אך עד כמה שידוע לי אין ולא קיים טיפול אלטרנטיבי להליקובקטר שהוא יעיל והוכח במחקרים קלינים מבוקרים.  התופעות לוואי שציינת של הטיפול האנטיביוטי הן מוכרות אם כי לא מאוד שכיחות ורוב המטופלים מסיימים את הקורס הטיפולי עד הסוף. לרוב, 3 ימי טיפול לא מספיקים אך לפני שמתחילה טיפול אחר, שווה לבדוק האם בכל זאת התלחת לחסל את החייד.
כאב בטן
19/10/12 07:48
32צפיות
תשובת מעבדה של הליקובקטר אמורה לקחת מספר ימים בודדים ולא 3 שבועות.  תבדקי שוב ישירות במעבדה תוך כמה זמן את מקבלת תשובה.
בשל התלונות אני מציע לך גם לקבוע תור לרופא גסטרו כי יש מקום לבירור יותר מעמיק.
פורומים חדשים ב|תפוז|
14/10/12 18:17
3צפיות
|תו| מחפשים מקום לחפור ולדון בכל מה שקשור במוזיקה|?| - בזמרים, בלהקות, בשירים, באלבומים וכו'
אז פורום מאחורי המוסיקה הוא בדיוק הפורום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|גאווה| "הנורמלי החדש" היא סידרה קומית חדשה על זוג הומואים שמחליטים להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאית. אפשר לסכם את הסדרה במשפט אחד, אבל למעשה מדובר בסדרה צבעונית מלאה בדמויות ססגוניות,משעשעת ומלאה בעימותים של ליברליות מול שמרנות ולא תמיד נוקטת בעמדה שהייתם מצפים שהיא תנקוט. אתם מוזנים לפורום החדש של The New Normal כדי להבין על מה כל המהומה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|לב| כשרובנו חושבים על בליינד דייט אנחנו חושבים על בית קפה נחמד, פאב או קולנוע. אבל מה קורה כשהבליינד דייט הופך באמת למפגש בחשיכה מוחלטת?
התוכנית החדשה בהנחיית ירון ברובינסקי מביאה את המשתתפים להרפתקה יוצאת דופן ואתם מוזמנים לדבר עליה בפורום החדש של דייט בחשיכה

|מיקרופון| כשסיימון קאוול ובריטני ספירס יושבים זה לצד זו בתוכנית אחת, יכולים לצאת מזה רק דברים טובים! ואם גם אתם מכורים לריאליטי המוצלח ביותר של מציאת הכישרון הבא בעולם המוסיקה, בטח יהיה לכם הרבה על מה לדבר בפורום אקס פקטור
סליחה על התיאור אבל
14/10/12 07:51
85צפיות
כבר חמישה ימים יש לי כאבי בטן חזקים (כמו התכווצויות או כממלאים את המעי באויר) בבטן הבינונית תחתונה. ביומיים שלושה הראשונים היו מין התקפים כאלו (כמו צירים) כל 20-30 דקות. ביומיים האחרונים יש הרבה פחות "התקפים" כאלו אבל יש תחושת כאב עמומה ואי-נוחות בבטן התחתונה כל הזמן. זה מלווה בהמון יציאות (ביום הראשון 14 יציאות ובימים האחרונים 6-7 ביום). לא מימיות אבל רכות ותמיד כל האסלה בצבע כתום-צהוב.
בהתחלה חשבתי שזה וירוס אבל היות וזה כבר היום הרביעי אני מודאג...
אחלה תיאור
14/10/12 22:47
61צפיות
יש סיבות שונות לאירועים של כאב בטן מלווה בריבוי יציאות כאשר הסיבות השכיחות הן הרעלת מזון וזיהומים שונים הנגרמים לרוב על ידי נגיפים או חיידקים. לאחר ויש שיפור עצמוני בתלונות רוב הסיכוים שאנחנו עוסקים בתהליך בשלבי הבראה. לפעמים לוקח יומיים ולפעמים שבועיים או כל פרק זמן בינהם. אם תהליך השיפור נמשך אזאי לא צריך כל התערבות נוספת. במקרה וחלה הרעה או המצב נמשך מעבר לשבועיים יש לפנות לבדיקה רפואית (רופא המשפחה תחילה).
º
תודה רבה
15/10/12 08:02
18צפיות
כאבי בטן תחתונה וקולו סקופיה
13/10/12 11:07
67צפיות
שלום בת 46 לפני חודש כאב בטן עמום פעם בצד ימין פעם בצד שמאל בטן תחתונה לפעמים בחילות יציאות תקינות פעם ביום לפעמים יציאה רכה לפעמים רגילה כאב מטריד אבל מתפקדת כרגיל . יש קצת ירידה בתיאבון אבל נראה לי שמרוב לחץ יש לציין שאני ממש לחוצה מהסימפטומים בריאה אני בדרך כלל . דרשתי מרופא משפחה הפניה לרופא גסטרו אך כיוון שתורים לרופאים האלו הם לעוד תקופה ארוכה הלכתי לרופא באופן פרטי הוא אמר שכנראה שזה שום דבר אבל ממליץ בכל זאת לעבור קולו סקופיה האם היית ממליץ אחרת? האם ניתן להגיע אליך באופן פרטי? תודה מראש
קולונוסקופיה
14/10/12 22:56
55צפיות
כאשר רופא גסטרו מחליט על ביצוע קולונוסקופיה, לוקח בחשבון שיקולים רבים: גיל המטופל, הסימפטומים המתוארים, סיפור רפואי עבר, סיפור רפואי משפחתי , הבדיקה הגופנית , תוצאות של בדיקות מעבדה וכו'. היות ומדובר בבדיקה פולשנית, רופא גסטרו שוקל בכובד ראש את ההחלטה של הפנייה לקולונוסקופיה.  כן מציע לך, לאחר שכבר פנית לרופא גסטרו לשעול אותו מה השיקולים בגללם מפנה אותך לקולונוסקופיה? אם הוא חושב שזה בטח שום דבר אך למה בכל זאת לבצע קולונוסקופיה?
º
תודה על תשובתך אפנה אליו עם השאלה
15/10/12 08:31
17צפיות
בקע היאטלי
12/10/12 13:56
353צפיות
שלום
בסיטי שעשיתי נרשם שיש בקע היאטלי קטן
לפני כשנתיים אבחנו אצלי רפולקס
הרופאה נתנה לי אומפרדקס אבל לא לקחתי באופן קבוע
בחודש האחרון הנפיחות והכאב באזור החזה החמירו
יש לי כאב בטן גם לאחר התרוקנות (שהיא תקינה יחסית)
השאלה שלי מה עושים במקרה של בקע? האם זה ורפולקס אותו דבר?
האם לקחת את האומפרדקס על בסיס קבוע?
האם זה קשור לגזים בבטן?
תודה
בקע סרעפתי
14/10/12 23:11
149צפיות
בקע סרעפתי הינו מצב מאוד שכיח ולרוב מתגלה באקראי וללא קשר לסיבה למה נעשתה הבדיקה שבה התגלה הבקע. מדובר במצב בו החיבור בין הושט לקיבה נמצא אנטומית מעל הסרעפת במקום מתחתיו. רוב הבקעים הם פשוטים ולא משמעותיים. במקרים חריגים, הבקע יכול להיות מאוד גדול (כמה מהקיבה נמצאית מעל הסרעפת?) ואז גורמת לתלונות שונות, חלקן של סובע מוקדם, קשיי נשימה או כאב ולפעמים או בקעים מורכבים בשל עליה של הקיבה דרך חריצים לא רגילים בסרעפת (לרוב מצבים מולדים). בקע סרעפתי ורפלוקס זה לא אותו דבר. יש הרבה מקרים בהם שני המצבים מתרחשים ביחד. אומפרדקס הוא טיפול מצויין לצרבת ורפלוקס אך אין לא כל השפעה על בקע סרעפתי שבו הטיפול היחיד הקיים הוא ניתוחי ומבצעים אותו רק במקרים מאוד חריגים או חמורים.
תודה רבה ושאלה נוספת
15/10/12 17:06
61צפיות
האם צריך לקחת את האומפרדקס באופן קבוע או רק כאשר יש בעיה
גסטרופרסיס - שאלות
11/10/12 06:34
653צפיות
שלום,
אחרי שנה וחצי של טלטולים בין רופאים אובחנתי בשבוע שעבר עם גסטרופרסיס. האם מישהו כאן סובל מהמחלה? האם מישהו מכיר תזונאי/ גסטרולוג/ מישהו שמכיר את המחלה ויוכל לעזור לי לשפר את מצבי?
תודה מראש
מאיה
גסטרופרזיס
11/10/12 18:53
131צפיות
גסטרופרזיס הינו מצב שבו יש עיקוב משמעותי בהתרוקנות הקיבה לאחר אוכל. זה מצב יחסית נדיר וזאת אבחנה שבדרך כלל נעשית על ידי גסטרואנטרולוג ולאחר בדיקות שונות כמו בדיקה של זמן התרוקנות קיבה. בד"כ במרכזים רפואיים גדולים  במכוני הגסטרו ישנה יחידה העוסקת בבעיות של תנועתיות של מערכת העיכול, כולל גסטרופרזיס.  
גסטרופרזיס
12/10/12 19:13
77צפיות
ד"ר פפר, שלום
עשיתי את כל הבדיקות (אנדוסקופיה, קולונוסקופיה, מיפוי ושט, התרוקנות קיבה), והאבחנה נעשתה על ידי גסטרואנטרולוג.
השאלה היא מה עכשיו - איך מטפלים, איך מתקדמים, האם יש מישהו בארץ שיוכל לעזור.

תודה ושבת שלום

מאיה
גסטרופרזיס
14/10/12 23:03
170צפיות
כמו שציינתי קודם, אני מציע לך לפנות לאחת היחידות של תנועתיות של מערכת העיכול במרכז רפואי גדול על מנת להעריך את חומרת המחלה ועל מנת שיוכלו להציע לך דרכי פעולה להקלה של המצב. לפעמים גסטרופרזיס הינו מצב המלווה מחלות מערכתיות אחרות ולפעמים הינה בעיה מוקדית של מערכת העיכול. אני לא יודע מהיכן את בארץ אבל בכל הערים הגדולות יש מרכז כזה (איכילוב, תל-השומר , הדסה עין כרם, סורוקה, רמב"ם).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום