בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

כולודוקס
18/06/12 19:55
39צפיות
בבדיקה u s  נמצא כולודוקוס ב גודל 1 סמ  מה צריך לעשות ??
כלדוכוס רחב
01/07/12 23:16
17צפיות
ממצא שבגיל מסויים מחייב בירור נוסף.
אנא פנה למומחה גסטרו עם התשובה
לאחר קולונוסקופיה  
17/06/12 17:41
70צפיות
לאחר בדיקת קולונוסקופיה החל לי טעם מר וחמוץ בלשון למה זה קורה
טעם לא טוב
01/07/12 23:17
48צפיות
לאטובלת ממש ברור מדוע, תרופות הטשטוש? ההכנה?
קנדידה
16/06/12 19:48
38צפיות
יש לי פטריה ופטרת ברגליים ובידיים פה ושם אפטות בפה ,התחילה לי גם שפשפת במפשעה אני בן אדם מאוד עייף ואני חולה קרוהן אז חיפשתי באינטרנט ואני חושב שיש לי פטריה קנדידה האם אני צודק?רשום שזה אופייני לחולי קרוהן..השאלה שלי זה האם יכול להיות שהיה לי את הקנדידה הזאת כמה שנים?כי מאז ומתמיד אני זוכר פטריה ברגל ועייפות כבדה..יכול להיות שאחרי הטיפול אני יהיה יותר עירני?
קנדידה
01/07/12 23:19
18צפיות
קנדידה קיימת בגוף של כולנו וגם על העור.
לגבי חולי קרוהן או מטופלים שמקבלים תרופות שמדכאות מערכת חיסון, כדאי וצריך להיבדק אצל רופא עור באופן תקופתי ובעיקר אם יש תופעות לא תקינות.
התנגשות בין אנטיביוטיקה לחידקים פרוביוטיים
15/06/12 15:26
66צפיות
שלום,
בעקבות כאבי בטן, יציאות מרובות ובחילות רופא גסטרו רשם לי אנטיביוטיקת מטרוג'יל.
בעבר רופאת נשים המליצה לי לקחת חידקים פרוביוטיים כאשר אני נוטלת אנטיביוטיקה על מנת למנוע התפתחות פטריות בנרתיק.
אז קניתי עכשיו ביו פימייל - פרוביוטיקה לנשים מועשרת בסיבים פרה-ביוטיים FOS ותכננתי לקחת את זה יחד עם האנטיביוקה.
השאלה היא האם יש סתירה בין שני הדברים בגלל ששניהם קשורים לחידקי מעיים?

תודה מראש.
התנגשות
01/07/12 23:22
17צפיות
ככלהתנגשותה כל הנראה אין התנגשות אבל אף אחד לא ממש הוכיח את זה.
באופן מעשי את יכולה לטול את דני התכשירים יחד.
אי סבילות ללקטוז -
15/06/12 08:51
35צפיות
יכולה להתבטא רק בנזלת וליחה?
אני סובלת הרבה שנים מגודש באף וליחה
לאחרונה ניסיתי לעבור לחלב דל לקטוז ונראה שהיה שיפור אבל יש ימים שזה מחמיר ומציק מאוד
בדרכי העיכול אין לי בעיות בדרך כלל.
יש טעם לעשות בדיקה ללקטאז?
אם כן, לאיזה רופא לפנות? גסטרו?

תודה
אי סבילות ללקטוז מתבטאת בתופעות אחרות
25/06/12 09:49
28צפיות
דווקא נזלת וליחה לא קשורות לאי סבילות למיטב ידיעתי. ברגע שאי סבילות ללקטוז קיימת, זה אומר שהגוף לא מסוגל לפרק את הלקטוז והתוצאה היא כאבי בטן, שלשולים ונפיחות בבטן.

בחלב דל לקטוז שיש בארץ יש כמות גדולה יחסית של לקטוז שרבים שרגישים מתקשים להתמודד איתה, אבל עושה רושם שהבעיה שלך אחרת ולכן כדאי שתימנעי בכלל ממוצרי חלב. תנסי חלב סויה - יש סוגים לא רעים, צריך להתרגל אבל זה לא כזה נורא כמו שנשמע. אני מציעה שתפני לרופא המשפחה ותבקשי סיוע, אני לא חושבת שזה עניין של גסטרו ובטח רופא המשפחה יידע לייעץ יותר.
לקטוז
01/07/12 23:26
14צפיות
אי סבילות ללקטוז נובית מקושי בפרוק סוכר החלב ומתבטאת בגזים ונפיחות בבטן. כשמפסיקים לגמרי צריכה של לקטוז - חולף.
תופעות דמויות אלרגיה נובעות מתגובה לא תקינה לחלבונים ויכולות להיגרם מכל מני מזונות כולל לקטוז. במקרים של אלרגיה יכול להופיע גודש אפי נזלת וכד. קשה לקבוע אבחנה מהנתונים שנמסרו. כדאי לדון ולהיוועץ ברופא הגסטרו המטפל. בכל מקרה אם מדובר באלרגיה אז יש להמנע לגמרי מצריכה של חלבון החלב.
כאבי בטן, יציאות לא תקינות ועוד
14/06/12 23:36
87צפיות
שלום דר ינאי
אני בת 31, אמא לשני קטנטנים. לפני שבועיים הופיע שלשול מלווה בהתכווצויות כואבות מאוד. זה נמשך כמה ימים ואז היתה ״הפוגה״ של יומיים. מאז ועד היום זה המצב: אני אוכלת משהו, אחרי רבע שעה מופיע כאב בטן חד, התכווצויות, זיעה קרה ובחילה ואני רצה לשירותים לעשות יציאה (שלשול). זה מחריף לקראת הערב ואם אני אוכלת מוצרי חלב או משהו חריף. מעולם לא הייתי רגישה לחלב.
ברקע: תת פעילות של בלוטת התריס מזה 4 שנים מטופלת באלטרוקסין ומאוזנת, מקבלת גלוקומין עקב ערכי סוכר מעט גבוהים מזה שנתיים וחצי, לוסק מזה כמה שנים עקב צרבות.
בדרך כלל היציאות תקינות.
בדיקות דם לפני כחודשיים היו תקינות.
מה היית ממליצה לעשות? מעבר לזה שאני פשוט לא מרגישה טוב כבר שבועיים אני מעט מודאגת מהתופעה.....
תודה מראש
שלשול
01/07/12 23:31
36צפיות
מקווה שהבראת בינתיים.
הסיפור נשמע כמו זיהום וירלי או חיידקי במערכת העיכול אשר הותיר אחריו (גם כשהחלמת) תופעה של אי סדירות במערכת העיכול. תופעה כזו עלולה להמשך זמן רב וברוב המקרים חולפת לבד. יחד עם זאת אם עדיין משלשלת חייבת לבצע בדיקות צואה כולל משטח תרבית וצואה טריה לקלוסטרידיום דיפיציל טוקסין.
בדיקות דם
14/06/12 22:58
82צפיות
שלום
קבלתי תוצאות של בדיקת דם
gpt alt 121
cot ast 119
ldh 482
את הבדיקות עשיתי כתוצאה מעיפות ורצון לישון
בבקשה פענוח התוצאות
תודה
ערב טוב
יפית
עליה באנזימי כבד
01/07/12 23:33
29צפיות
ישנן סיבות מרובות להפרעה באנזימי כבד. אנא פני לרופא בהקדם.
עזרה
14/06/12 11:26
32צפיות
מזה שנה אני סובל מעצירויות מתמשכות וכאבי בטן,לפני כשלושה חודשים אושפזתי במיון,בצילום התגלו מעיים נפוחים,ושוחררתי לאחר המלצות לחזור עם כל שינוי למיון או לרופא.
כעבור חודשיים,קיבלתי שוב התקף,והפעם הרבה יותר חזק ומקיף מהקודם,הגעתי אל הרופא שלי,ששלח אותי לבדיקות צואה ,ולמרבה פליאתי,בדיקות זרע.בלי להסביר לי למה.
מישהו יכול לומר לי אולי מה יכול להיות החשד שדורש את שתי הבדיקות האלה?
עצירות ובדיקת זרע
01/07/12 23:34
13צפיות
אין לי מושג
פענוח תשובה לבדיקת גסטרוסקופיה
13/06/12 21:51
133צפיות
שלום,

לפני 6 חודשים, הרגשתי כאבים בבטן העליונה בעיקר בלילה.
לאחר שקיבלתי לוסק מספר ימים , הרגשתי חנק בגרון. לאחר כחודש הרגשתי צריבה בגרון.
לאחר מכן לקחתי לנטון פעמיים ביום למשך חודש - זה לא העביר את התופעות, לכן הפסקתי.
כרגע אני שומרת באוכל על פי המלצה של דיאטנית (לא מאכלים חומציים, לא מטוגן וכדומה).
הופניתי לבדיקת גסטרוסקופיה עם ממצא של:  קיבה כולל היפוך - אודם קל, ביופסיות מהאנתרום ומהגוף.
כעת התקבלה התשובה הפתולוגית:
Antrum and body gastric biopsy:
Gastric mucosa without particular changes.
Lymphocytic aggregates in the lamina propria.
Helicobacter not indentified.

הבנתי שיש תאי לימפוציטים - מה זה אומר ומה הטיפול המתאים?

תודה רבה.
ביופסיות
01/07/12 23:38
47צפיות
צברים של תאים לימפוציטרים יכולים לרמז על חיידק כמו הליקובקטר פילורי.  
במקרה שלך לא זוהה חיידק אולי מפני שהיית תחת טיפול בלנטון שעלול להפריע לזיהוי החיידק. מציעה שתתייעצי עם רופא הגסטרו שלך
אפשר לקבל בבקשה פינוח של בדיקות
02/07/12 15:25
29צפיות
אפשר לקבל בבקשה פינוח של בדיקות
עשיתי את הבדיקות כי לעיתים לא היתה לי שליטה על סוגרים .
גם שתן וגם צועה .

ולפעמים עצירות חזקות מאוד.למרות הרבה ירקות טריים .

לפעמים היה יורד לי דם בצועה רק על הנייר היתי רואה לעיתים רחוקות
º
האם הפורום הזה פעיל ?ערב טוב לכם
03/07/12 19:10
13צפיות
שאלה על הליקובקטר פילורי/גסטריטיס
13/06/12 13:43
110צפיות
שלום,

לפני כשבועיים אובחנתי עם גסטריטיס והליקובקטר פילורי. ניתן לי טיפול משולש: 10 ימים של קלרידקס, מוקסיוויט פורטה ואומפרדקס ולאחר מכן 5 ימים נוספים של אומפרדקס בלבד. אתמול לקחתי את האומפרדקס בפעם האחרונה. יש לציין שבמהלך הטיפול סבלתי מתופעות לוואי של התרופות: בעיקר כאב ראש, חולשה, סחרחורת, קוצר נשימה ותחושה של מחנק בגרון (שאפיינה גם את המחלה עצמה).

היום, כאמור, לא לקחתי שום תרופה. עם זאת, מאז ארוחת הבוקר יש לי כאב ראש ואני מרגישה מחנק בגרון. האם מדובר בהמשך ההשפעה של האומפרדקס, או שמא זהו סימן שהגסטריטיס עדיין לא עבר ויש לפנות לרופא להמשך טיפול?
הקרנת סרט מיוחדת לגולשים|!|
12/06/12 18:18
7צפיות
הסרט "ליבו של קונור" מגיע לאקרנים ב-14.6 ופחות משבוע לאחר מכן, תוכלו לצפות בו יחד איתנו בהקרנה לגולשי תפוז |חיבוק|

בסרט החדש קונור סאליבן (קלן לוץ) הוא כוכב נבחרת הספורט והחתיך של התיכון אשר אביו נהרג ובעקבות כך התנהגותו הופכת אלימה והרסנית. לאחר שמוצא אהבה חדשה ומשיב לעצמו את התשוקה לספורט - קונור מגלה את הלוחם האמיץ שבתוכו.

|*| רוצים להיות בין המוזמנים|?|
לפרטים נוספים והרשמה - http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...
וידיאופלורוסקופיה לתינוקת בת שנה ו-7 חודשים
12/06/12 14:38
28צפיות
בתי בת שנה ושבעה חודשים. לאחר מס' אשפוזים בגלל דלקת ריאות, התגלה אצלה בגיל שנה וחודשיים תסנין (צל שחור ) בריאה הימנית, למטה. הגודל והצורה היו זהים, גם בצילום שנלקח אצלה כשהייתה בריאה יחסית.
לאחר מס' בדיקות ועל רקע שיעול מתמשך, גם בזמן אכילה, הועלה חשד שמדובר באספירציה של דרכי הנשימה והיא צפויה לעבור בקרוב בדיקת וידיאו-פלורוסקופיה. בינתיים היא מקבלת תרופת QVR – במינון של 400 מ"ג ליום (2 שאיפות בבוקר ובערב).
שאלותיי:
1. עד כמה הבדיקה הזו יעילה?
2. הילדה היפוטונית. האם יש לכך קשר? עד כמה שהתרשמתי, אין לה בעיות באכילה.
3. מהי רמת הסיכון הצפויה ממנה? הבנתי שמדובר בקרינה משמעותית.
4. מה בעצם היא אמורה לבדוק?
5. מהי רמת הקושי של הבדיקה? היא כרוכה בכאבים? היא נערכת מוקדם בבוקר. האם לאחריה הילדה תוכל ללכת למעון?
תודה
קפסולה לתינוקת
01/07/12 23:20
13צפיות
נא לפנות למומחה גסטרו ילדים
בלסטוציטיס הומיניס
11/06/12 07:16
53צפיות
מה מותר לאכול כשיש בלסטוציטיס[
בלסטוציטיס הומיניס
11/06/12 21:00
26צפיות
מותר לאכול הכל
שחקן כדורגל
11/06/12 01:05
29צפיות
שלום לעולם,אני כרגע בן 17
משחק כדורגל מגיל 12 ובאמת קיוויתי להיות שחקן כשאני יהיה גדול
חליתי בקרוהן לפני שנתיים ומאז אני בקושי משחק כדורגל ופרשתי מ'חוג',
השאלה שלי זה האם בתור חולה קרוהן אוכל להיות שחקן כדורגל?
או שאסור באופן מפורש?האם הרופאה תביא לי אישור לשחק?(אני מדבר כאן על להיות שחקן מקצועי ולא באיזה חוג או משהו..)
יש סיכוי שהרופאה תגיד לי שאסור לי שהיא לא מביאה לי אישור ואסור לי?הרי אני זוכר שלפני כמה חודשים רציתי לעבוד בסבלות והרופאה אמרה לי שלא כדאי כי זה יכול לעשות לי בעיות..
קרוהן וכדורגל
11/06/12 21:36
35צפיות
התשובה איהנה חד משמעית ותלויה במצב הספציפי של המחלה שלךֿ.
מציעה שתפנה לרופאה המטפלת ותדונו ביחד בפרטים.
אבל בכלליות
12/06/12 11:00
19צפיות
בלי קשר אליי ספציפית,לחולה קרוהן יש אפשרות לשחק כדורגל בצורה מקצועית בקבוצה?
נגיד בכל העולם אין כדורגלן חולה קרוהן שהוא משחק בליגות הבכירות?
בדקת נתונים בעמותה של קרוהן וקוליטיס?
11/07/12 13:25
7צפיות
זה הלינק שלהם - http://www.ccfi.co.il/

יכול להיות שלהם יש מידע רלוונטי.
ארקוקסיה 90Mg למי שיש רגישות ללקטוז
07/06/12 20:49
77צפיות
הי, כבר שאלתי את השאלה הזו בפורום אורתופדיה אבל אף אחד לא ענה לי. אולי כאן יתמזל מזלי.

אני סובל מדלקות בגידים בכף היד, באצבעות ובמרפק (כנראה כתוצאה משימוש ממושך מדי במחשב).
הלכתי לאורתופד והוא רשם לי ארקוקסיה 90 מיליגרם.

בכל מקרה קראתי את העלון לצרכן הלא מאוד סימפטי, והיה רשום שם שלמי שיש רגישות ללקטוז כדאי להתייעץ עם הרופא שלו אם בכלל ליטול את התרופה.
אני עדיין מנסה להשיג את הרופא בקשר לנושא הזה ולא מצליח, ובינתיים אני סובל.

בעיקרון אובחנתי בתור רגיש ללקטוז, וכל עוד אני לא מגזים עם מוצרי חלב אני לא כל כך מרגיש את זה, אני לא אשתה כוס שוקו, אבל כן אוכל סנדוויץ עם גבינת שמנת בלי בעיה, וגם יש לי כדורי לקטזין (אנזים של לקטאז) שאני לוקח עם מנות חלביות.

האם יש באמת ממה לחשוש? אם אני אקח את ארקוקסיה עם כדור לקטזין אני אהיה בסדר?

תודה!
רגישות ללקטוז וארקוקסיה
11/06/12 21:33
36צפיות
ברוב המקרים (שכיח מאוד) כשקובעים שלמשהו יש רגישות ללקטוז מדובר על רגישות לסוכר החלב שמתבטאת בנטיה לפתח גזים ונפיחות הבטן בשל חסר יחסי של אנזים שמפרק את הסוכר של החלב.
במקרים כאלה ההורייה היא להמנע מחלב ניגר או הרבה מוצרי חלב שמכילים הרבה מהסוכר שלא מתפרק כראוי ועלול להחמיר תופעות מסוג זה, במצבים אלו אין איסור מוחלט להחשף למוצרי חלב.

חשוב לציין שקימים מצבים  אחרים, נדירים יחסית, אשר בהם הכוונה ב"רגישות לחלב" היא אלרגיה אמיתית לחלבון החלב (ולא לסוכר החלב). מקרים אלו של אלרגיה אמיתית אינם רגישות ואינם מתבטאים בנפיחות וגזים אלא בתופעות אלרגיות מסוכנות כמו  נגעים עורים, נםיחות של ריוריות הלוע והגרון,  פגיעה נשימתית ועוד. מדובר בתופעות שיש בהם סיכון לחיים, ולכן במצב של אלרגיה לחלבון החלב יש איסור מוחלט לחשיפה גם מינמלית לחלב ומוצריו-מסוכן.

לסיכום, אם מדובר ברגישות לסוכר החלב ואתה זקוק לטיפול שיש בו מעט לקטוז הסיכון שתסבול מהטיפול מזערי, מציעה שאתה יחד עם הרופא שלך תשקלו את היתרון מול החיסרון ותחליטו אם יש או אין מקום לטיפול. מאידך, אם יש לך אלרגיה לחלב  עליך להמנע באדיקות יתרה מכל תכשיר שיש בו לקטוז.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום