בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

בדיקת נשיפה
03/08/12 15:31
41צפיות
שלום,

עשיתי בדיקת נשיפה והתוצאה יצאה 4.659 שזה מחוץ לטווח. מה זה אומר- שהחיידק נמצא ופעיל?
בדיקת נשיפה
04/08/12 02:45
32צפיות
אם מעל הטווח מצביע על קיום חיידק
חיידק הליקובקטר
02/08/12 21:40
57צפיות
מזה מספר שנים יש לי התקפים וכאבים ברום הבטן, חומציות בלשון ובכלל הרגשה לא טובה. בעבר בבדיקת דם גילו את החיידק אך זה חזר שוב ושוב וגם יש לי בקע סרעפתי. בשנה שעברה ששוב הכאבים חזרו עשיתי בדיקת נשיפה והממצא היה בתאריך יולי 2011     35.526  שזה חיובי.

לפני שלושה חודשים שוב חזרו הכאבים ובתחילת יוני שוב עשיתי בדיקת נשיפה והתוצאה הייתה 45.594
לאחר חודשיים עברתי שוב בדיקת נשיפה [ בקורת]לבדוק אם לא נשאר חיידק והתוצאה הייתה  27.698

מה זה אומר? האם החיידק נשאר ומה מסביר שהטיפול לא יעיל [אנטיביוטיקה] שגם מגעילה ונוראה עם טעם מזעזע או שלא?
ואם כן האם יש טיפול אחר הומופאתי אולי. אודה לתשובה   
הליקובקטר
04/08/12 02:48
43צפיות
הליקובקטר פילורי עמיד לטיפול ולא אחת דורש מס שלובים ארוכים ואדוקים של טיפול, אנא פנה ליעוץ גסטרו וקבל המלצה לטיפול מתאים.
דיוורטיקוליטיס
02/08/12 17:53
34צפיות
שלום רב, עברתי קולונו מניעתית. אני בת 50, נמסר לי שיש לי דיברטיקוליטיס. אני לא סובלת מכאבי בטן, אוכלת תזונה עם סיבים, יציאות לפחות 2 ביום בקלות וללא משלשלים. לא ידעתי על התופעה ומעולם לא היתי סימפטומטית. מה דעתכם? מה ניתן לעשות כדי שלא יתפתחו דלקות בעתיד? תודה
דיוורטיקוליטיס
02/08/12 20:04
24צפיות
דיוורטיקוליטיס זו דלקת סביב סעיפים ומאחר וכתב שאת לא תסמינית ומרגישה טוב אני מניחה יש רק סעיפים או כפי שמכונים בלטינית "דיוורטיקולוזיס".
מדובר במצב שכיח ולרוב שאינו מסתבך ואינו דורש טיפול למעט הקפדה על יציאות רכות ומסודרות מה שאת עושה ממיילא.
במידה ויש חלילה זיהומים חוזרים של דופן המעי באיזור סעיפים (דיוורטיקוליטיס) אז יש מקום לשקול טיפולים או ניתוח, אבל כאמור זה כנראה אינו המצב אצלך.
º
תודה רבה
03/08/12 15:30
9צפיות
בדיקת רפלוקס בושט ומדידת תנועתיות
02/08/12 12:05
138צפיות
בוקר טוב

יש לי בעיה של קושי בבליעת מזון מוצק וצרבת .
אני אמורה לעשות 2 בדיקות
1. מבחן רפלוקס בושט עם ניטור ph
2. מדידת תנועתיות בושט
כיוון שהבדיקות הללו הן פולשניות, הייתי מאד רוצה לדעת האם הן מחוייבות המציאות, מה הן אמורות לבדוק,
והאם באמצעות התוצאות ניתן לפתור את הבעיה?

תודה רבה ויום טוב.
02/08/12 15:32
64צפיות
כמובן שההחלטה לנחיצותן של בדיקות נקבעת על יד רופא מטפל ולכן איני יכולה לחוות דיעה לנושא הנחיצות.
אם אינך חשה בטוחה בהמלצה שקיבלת את תמיד יכולה לפנות לחוות דעת שניה.
02/08/12 21:26
45צפיות

מודה לך מאד על התשובה המהירה !
הסתיידות בכבד
02/08/12 11:11
159צפיות
  בבדיקת קולונוסקופיה של המעי הגס נמצא ממצא של הסתיידות גסה באונה הימנית של הכבד בקוטר 2 ס"מ.ושאלתי היא מה משמעות הממצא ומה המשך הבדיקות שעלי לעשות.      תודה.חנה
הסתיידות בכבד
02/08/12 15:49
65צפיות
ממצאים מסויידים בד"כ שפירים, מומלץ לבצע הסתכלות חוזרת  על ההדמיה (רביזיה) ולפנות ליעוץ מסודר של מומחה כבד
הליקובקטור פילורי
01/08/12 22:59
24צפיות
שלום רב, החיידק נעלם לי תוך חודש. עשיתי לפני שבוע בדיקת נשיפה ואתמול גסטרוסקופיה ולא ראו את החיידק.

נעלם לי לאחר 3 ימים אנטיביוטיקה וטפול נטרופאתי ותזונה (דיאט) מחריפה ופרוביוטיקה ועל הדרך ירדתי 3 קג.
בקיצור נמנעתי משמרים,גלוטן, סוכר דברי חלב ובשרים (רק עוף ודגים אכלתי)

מאחלת לכולם שיעבור מהר!!!!

צואה בהירה ורכה
01/08/12 18:05
326צפיות
שלום רב,

במשך תקופה ארוכה , גוון הצואה בהיר( חרדל)ורך.

מהן הסיבות שיכולות להיות לכך.

תודה.
צואה בהירה ורכה
02/08/12 15:39
295צפיות
בדרך כלל קשור למזון אבל צריך כמובן לשלול סיבות אחרות ולכן ממליצה להתיעץ באופן מסודר עם רופא
שאלה לגבי בדיקת גסטרו
30/07/12 23:27
61צפיות
שלום,
לאימא שלי יש בעוד יומיים בדיקת מיפוי כליות (בגלל אבנים). בעוד שבוע יש לה תור לגסטרו בגלל ממצא לא ברור בקיבה. האם הפרש הזמן בין הבדיקות (6 ימים) יכול חלילה להזיק?

יעקב
שאלה לגבי בדיקת גסטרו
01/08/12 17:24
44צפיות
ככל הנראה לא תהיה בעיה
º
מצויין. תודה על העזרה!
01/08/12 18:13
6צפיות
הקרנת גולשים - והפעם בצפון ;-)
30/07/12 19:13
5צפיות
הפעם אנחנו עולים צפונה ושמחים לארגן עבורכם הקרנת טרום-בכורה בקריות |חיבוק|

אחרי ההתכנסות המסורתית, נצפה בקומדיה החדשה "טד" בכיכובם של מארק וולברג ומילה קוניס, אשר דנה באופן משעשע ומקורי בבחירה בין הילדות לבגרות, אותה כולנו עושים בשלב מסוים בחיינו.
הסרט יוצא לאקרנים ב-16.8 ואתם תוכלו לצפות בו לפני כולם יחד איתנו ;-)

רוצים להגיע|?| לפרטים נוספים ולהרשמה - http://www.tapuz.co.il/blog/net/Maavaron.aspx?entr...
מה ההבדל בין בדיקת גסטרוסקופיה לאנדוסקופיה?
29/07/12 15:38
119צפיות
מה ההבדל בין בדיקת גסטרוסקופיה לאנדוסקופיה בכל הקשור לוושט?
בדיקות גובה (האם צליאק?)
29/07/12 12:28
35צפיות
שלום למומחים,

עקב עלייה עקבית אך לא גבוהה בגובה של בתנו (בעקומה של 5%-10%), ערכנו בדיקות שונות, בתנו בת 7.

אחד הבדיקות שהומלצו לנו הנה צליאק.

יש לציין כי בתנו לא סובלת מרגישות לאחר מאכל אוכל זה או אחר, בטנה לא נפוחה ולא סובלת מכל חולי מלבד עלייה איטית מדי (לטענתנו) בגובה.

בבדיקה שבוצעה לפני כ - 3 שנים התוצאה הייתה TRANSGLUTA MINASE IGA   גדול מ 200, IGA  (בתחום הטווח).
בבדיקה חוזרת נמצא כי ה TRANSGLUTA MINASE IGA   גדול מ 100 ,  IGA  (בתחום הטווח).

יש לנו משפחות גדולות (לשני בני הזוג), ואין כלל מחלת צליאק במשפחה זו או אחרת.

רופא גסטרו טוען, שיש צורך בביופסה (בהרדמה מלאה) על מנת לבדוק (איננו מסכימים לכך).

לנו נראה שהוא נמהר מידי ומסיק מסקנות מהירות מדי ולא נכונות.

האם לפי התיאור לעיל לדעתכם יש בסיס לטענתנו?

מה משמעות התוצאה?  האם השינוי מגדול מ 200 לגדול מ 100 אינו בעל אופן לסטייה משמעותית מאוד המעיד על אופייה של הבדיקה או של התקיימות המחלה?  - הרופא לא מכיר בטענתנו ורוצה לבצע במהרה ביופסה, מה שנראה לנו מוזר (במיוחד שאין כל הרגשה שונה אצל הילדה, מעבר לבדיקתנו בנוגע לגובה).

אודה לתשובת המומחים.
בדיקות גובה (האם צליאק?)
01/08/12 17:23
29צפיות
ראשית אם אינכם וטחים ברופא אחד תמיד אפשר לפנות לחוות דעת שניה ושלישית.
שנית, ממצאים חיובים בבדיקות סרולוגיות לצליאק נמצאו בהסתברות גבוהה מאוד עם קיום של מחלה אבל בהחלט שיש אבחנה מבדלת.
חשוב לדעת שעל מנת לבסס אבחנה ניתן לבצע גם בדיקה גנטית (בדיקת HLA) ואם גם זו תהיה מתאימה כנראה שלא תהיה חובה בביצוע של ביופסיה.
אנא התיעצו עם גסטרואנטרלוג מומחה ברפואת ילדים.  
קרבי
29/07/12 01:31
30צפיות
שלום,אני שואל כאן כי את/ה רופא/ה שמטפלים גם בקרוהן אז אולי תוכלו לעזור לי עם ניסיון שלכם ושל מטופלים
אני חולה קרוהן אני בן 17 יש לי חודש הבא צו ראשון אני רוצה 2 דברים
1.להתגייס רגיל,לא להתנדב,להתגייס. 3 שנים ולא שנתיים.
2.להיות בקרבי (עם דגש על גולני אבל מה שבא ברוך הבא..)
אני רוצה להתגייס רגיל ושיתייחסו אליי כמו שיתייחס לחייל שלא יתייחסו אליי כמו איזה נכה וכמו איזה מסכן ואני רוצה שיתנו לי להחזיק נשק
ואני רוצה להיות כמו רוב החיילים.
מה אני יכול לעשות?כל מידע יעזור לי..זה החיים שלי אני ממש רוצה את זה והקרוהן לא מפריע לי בכלום לא היה לי התקף 9 שנים
קרבי
01/08/12 16:52
17צפיות
לצערי לצבא יש מערכת חוקים ייחודית ושם נקבעים פרופילים רפואיים בהתאם למצב רפואי קיים.
עד כמה שאני יודעת אבחנה של מחלת מעי דלקתית מחייבת פורפיל פוסל שירות ומי שרוצה לשרת צריך להתנדב.
|אקשן| הקרנה נוספת, לכם ולילדיכם|!|
25/07/12 12:13
2צפיות
"פיראטים!" - מהמפיקים של וואלאס וגורמיט, היא קומדיה בתלת מימד שתקרע אתכם מצחוק כמו מלח עם רגל מעץ שמחליק על קיפוד ים:
קפטן הפיראטים הוא שודד ים מזוקן ונלהב וכשלצידו צוות כושל במיוחד ונראה שאין להם סיכוי מול הסכנות האורבות להם בדרך. אך לקפטן יש מטרה אחת: לזכות בפרס פיראט השנה. הם יוצאים למסע ולרגע לא מוותרים על הדבר שפיראטים הכי אוהבים: הרפתקאות!

|אקשן|אז... לשמור לכם מקום על הסיפון?
הירשמו - http://www.tapuz.co.il/blog/net/Maavaron.aspx?entr...
כבר התחברתם למחוברים? |טי-וי|
22/07/12 18:38
5צפיות
העונה השנייה בשיאה ולנו כבר קשה להתנתק מחמשת המחוברים שלנו -
גדעון, סקאזי, ג'ייסון, אמירם וחנוך מדביקים אותנו בכל יום א' וד' למסך, אבל מה עושים כשהפרק נגמר|?|
פורום מחוברים 2 נפתח במיוחד עבורכם ומחכה לחובבי הסדרה שרוצים לשוחח על הפרקים, הדמויות וגם לשמוע קצת רכילות ;-)
נתראה שם|?|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
כאבים בבטן עליונה בצד ימין
22/07/12 14:26
686צפיות
כבר כמה ימים סובלת מכאבים בצד ימין, אחרי כריתת כיס מרה, (לפני כמה שנים).
הכאבים מקרינים לגב, ומנדנד כל היום!
מה עושים למי פונים?
תודה
כאבים בבטן עליונה בצד ימין
01/08/12 17:19
306צפיות
מקווה שבינתיים חלף, כמובן שאם עדין כואב לפנות לרופא, עדיף למנתח
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום