לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום גסטרו וכבד
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גסטרו וכבד

הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

צרבות
03/06/2012 | 22:42
1
37
גיל - 18
אני סובל כבר קרוב לשנתיים ממה שאני יכול לתאר כצרבות. זה קורה כמעט כל לילה, 15-20 דקות של מה שנדמה כעליית מיצי קיבה ושריפה בגרון ואז אפשר להרדם.
לאחרונה התלוו תחושות שבהתאם למה שקראתי באינטרנט אולי פסיכולוגי ואולי לא של משהו שתקוע בגרון ושאני צריך להתאמץ קצת יותר בבליעת מזון, וגם נראה שהצרבות תוקפות יותר ויותר במהלך היום.
הבנתי שלאורך זמן הדבר יכול להתפתח לדלקת ואפילו סרטן.
מה הדחיפות לבדיקה? השירות הצבאי לא מאפשר לי בקלות לגשת לבדיקה והפנייה תקח עוד הרבה זמן נוסף. אם יש איזשהם תרופות שאני יכול לנסות או איזה שהם המלצות?

תודה רבה.
צרבת כרונית
11/06/2012 | 21:10
27
בעיקרון אין דחיפות אבל כדאי לקבוע תור מסודר לרופא גסטרו וכדאי להתאים טיפול בסותרי חומצה שאותם ניתן לקבל אחרי הערכה מסודרת של רופא המשפחה
עוד נתון חשוב, הסיכון להתפתחות של סרטן אכן קיים אבל מינמלי ביותר (קטן מאוד)
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
03/06/2012 | 19:46
6
|*| הפורום המצליח של אחת הסדרות הכי מעניינות על מסכינו חוזר - יחד עם התוכנית, שמתחילה בעונה חדשה ;-)
היפה החנון - תוכנית המציאות המצחיקה, המרגשת, ההזויה-לעתים  והכי חמודה שיש כבר החלה וכל חובבי הסדרה מוזמנים לפתיחה המחודשת של הפורום -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| אנא כורדי - הפורום הביתי ליהודי כורדיסטאן|!|
בואו להתעדכן ולהתכתב בכל החדש והמעניין בתחום הפולקלור והמטבח הכורדי -
המוזיקה, הריקודים, התלבושות והאוכל מחכים לכם ;-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
המלצה לרופא גסטרו
03/06/2012 | 13:09
85
שלום,
מחפשת המלצה לרופא גסטרו מבוגרים למעקב של מחלת קרוהן (שקטה).
עדיפות לרופא של  מכבי, באיזור השרון (רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב).

תודה.
צוממה.
sitzmarks
01/06/2012 | 17:08
1
74
בתי בת 8 ועשרה חודשים צריכה לעשות בדיקת שומנים בצואה עם נטילת 3 כדורים sitzmarks למשך 4 ימים
ראיתי בכמה פרסומים שזה מיועד למבוגרים בלבד.
ממה הכדור עשוי? האם הוא מזיק? מתאים לגילה של בתי? האם יש תופעות לואי? הוא ראדיואקטיבי?
Sitzmark
03/06/2012 | 07:17
39
איני רופאת ילדים, בעיקרון מדובר בקפסולות שמכילות סמנים מתכתים שאפשר לזהות בבדיקת רנטגן פשוטה של הבטן.
אם תינוק לא בולע אפשר בעיקרון לפרק את הקפסולה ולערבב את טבעות המתכת הקטנטנות עם אוכל דייסתי.
כדאי שתתי עצי שוב עם רופא הילדים שהפנה ולתקבולים תשובות מוכוונות נוספות
האם יש צורך בפמוטידין
01/06/2012 | 15:12
1
39
שלום
בעלי עבר לפני כחצי שנה ניתוח להסרת הקיבה בעקבות סרטן
לפני כחודש חטף פריקרדיטיס חוזר ולכן הוא מקבל נקסין, קולכצין ופרדניזון.
כדי להגן על מערכת העיכול קיבל גם פמוטידין
בביקור אצל הרופא לפני כשבועיים הרופא הורה להמשיך עם התרופות עד היום
והיום להפסיק  את הנקסין ולעבור למינון כפול של קולכצין.

שכחנו לשאול האם הפסקת הנקסין משמעותה גם הפסקת הפמוטידין
תודה
האם יש צורך בפמוטידין
11/06/2012 | 21:08
11
כמובן שאת צריכה להוועץ ברופא המטפל ולא ברופא אקראי מעל דפי הרשת....בהצלחה ובריאות שלימה
הסבר לתשובות
31/05/2012 | 13:46
1
90
שלום רב
אני מבקש לדעת מה אומר התשובה הבאה gastric mucosa showing mild chronic gastritis h.p negative
וגם מה זה הבחנה T5700 - M40000
יש לציין שהביופסיה שלקחה יציאה תקינה

תודה מראש
gastric mucosa showing mild chronic gastritis
11/06/2012 | 21:07
102
מדובר בדלקת כרונית מצב שיכול להיות בגדר התקין אצל פרטים רבים
הציון  gastric mucosa showing mild chronic gastritis h.p negative מעיד על כך שלא נמצאו בביופסיה ממצאים המעידים על זיהום  בחיידק הליקובקטר פילורי
רוטה במבוגר?
29/05/2012 | 18:08
1
21
אני מתעניינת...
יכול להיות שיש עכשיו מתקפת רוטה באוכלוסייה?
הייתי היום אצל הרופאה והיא אבחנה רוטה (לא אבחון אמיתי אבל אמרה שזה נראה לה כמו רוטה). אני מבינה שזה לא נפוץ במבוגרים ואפילו בדרך כלל א-סימפטומטי.
כמו כן, אם בתי בת חצי שנה חוסנה בחיסון השני לפני שבועיים וזה אכן רוטה (מה הסיכויים שכן?), אז היא מוגנת?
rota virus
11/06/2012 | 21:03
9
אם את מוטרדת יש בדיקת צואה לבירור מכוון
אנזימי לקטאז - האם בסל הבריאות?
28/05/2012 | 01:52
1
37
שלום,

האם כדורים של אנזימי לקטאז כלולים ומסופסדים בסל הבריאות?

תודה.
לאקטז
03/06/2012 | 07:33
33
חושבת שכן
פרוביוטיקה למערכת העיכול
27/05/2012 | 19:42
1
54
אני בגיל 45.צורכת מספר חודשים פרוביוטיקה למערכת העיכול.הפרוביוטיקה מסייעת לי בטיפול בגזים.האם זה בסדר לצרוך פרוביוטיקה באופן קבוע?
פרוביוטיקה
03/06/2012 | 07:32
35
אין מידע על צריכה כרונית לאורך זמן.
טחורים וסרטן החלחולת
27/05/2012 | 17:22
1
49
שלום רב,
הנני בחורה צעירה בשנות ה-20, סובלת כבר שנה מתופעת טחורים באים וחוזרים (מטפלת בנרות שמקלים לתקופה ואז חוזרים חלילה), יש לציין שאני פעילה גופנית ומקפידה על תזונה עם סיבים ולא סובלת מעצירויות.
האם הטחורים החוזרים מעידים על סיכון לפתח את סרטן החלחולת? הטחורים עד כה מעולם לא דרשו אצלי פעולה כירורגית מקובלת אך הם אינם נעלמים לחלוטין וחוזרים בתקופות שונות. החשש שלי מגיע עקב מכר צעיר של המשפחה שגוסס מהמחלה.

תודה רבה..
טחורים
03/06/2012 | 07:32
39
טחורים זו תופעה שכיחה בעיקר כשיש עצירות ונטיה ללחץ כדי להתפנות בשרותים. הטחורים בפני עצמם לא קשורים לסרטן החלחולת אבל כשיש דימום חוזר מפי הטבעת צריך לשלול בעיה אחרת ונוספת לטחורים ולכן לפעמים ממליצים על בדיקה קולונוסקופית גם כשיש סבירות גבוהה שדמם רקטלי נובע מטחורים ( להמנע מפספסים).
קולוסקופיה
27/05/2012 | 17:10
4
76
קוראים לי מיכל, אני בת 23 ואני עושה שבוע הבא קולונסקופיה, בפעם הראשונה (ואני מקווה שהאחרונה).
יש לי כמה שאלות.

טופס ההנחיות שקיבלתי הוא טופס הנחיות למי שעושה את הבדיקה אחרי השעה 12 בצהריים. כתוב בו לא לאכול כלום מיום לפני בשעה 18:00 בערב. אני עושה את הבדיקה בשעה 19:00. האם צום של 25 שעות (ואולי יותר, אני עושה בביה"ח) הוא נחוץ?
וגם קרובי משפחה אמרו לי שאני יכולה לאכול מרק צח וקרטיבים. האם זה נכון?

בנוסף, בשלושת הימים לפני הבדיקה - מומלץ לא לעבוד? אני מרגישה שאני לא יכולה לאפשר לעצמי לוותר על שלושה ימי עבודה שהם למעשה ללא אישור מחלה.
*קולונסקופיה כמובן
27/05/2012 | 17:11
42
אממ... לגבי הצום אני לא יודע
29/05/2012 | 02:42
2
49
את מסתכנת בהכנה לא טובה שתפגע מיכולת הבדיקה, זה קצת דיי מתסכל להגיע עם הכנות כלכך מייגעות וקשות, (אני כבר לא זוכר מה יותר גרוע ההכנות או הבדיקה עצמה) ולגלות שהכל לא שווה הרבה ויהיה צורך לעשות בדיקה חוזרת.

לגבי ימי המחלה, אני לא מבין למה צריך 3 ימי מחלה לפני?! מספיק ביום תחילת הצום, ואפילו לא יום שלם, ביום הצום עדיף חופש מפני שאולי יהיה לך קשה ללא אוכל, זה בעצם תלוי בך..

בהצלחה ורק בריאות.
קצת קשה לי לדמיין את עצמי עובדת
29/05/2012 | 14:55
1
46
תוך כדי שאני לוקחת פעמיים ביום כדורים משלשלים.
אז שלושה ימים לפני?! עד להכנות אין צורך.
29/05/2012 | 21:00
32
עצה בנוגע לתשישות
25/05/2012 | 22:30
2
72
שלום לכם,

אני בן 21, טבעוני. מעוניין לקבל את עצתכם בנוגע לתשישות חמורה ממנה אני סובל זה מספר שנים, עוד קודם המעבר לתזונה טבעונית, המלווה בתסמינים קוגניטיביים ורגשיים משונים שאובחנו כדכאון, אך אין לי ספק כי אין זה אלא תיוג קל שאינו מצריך מחשבה מרובה.

עליי לציין כי אני מתקשה בתיאור התחושות שאני חווה, אך אנסה כמיטב יכולתי: עד לאחרונה הייתה התשישות מוחלטת, והורגשה במהלך היום כולו. בימים חופשיים נהגתי להתעורר משינה תשוש ולא-רענן לחלוטין, וכך שכבתי במיטתי או בהיתי במסך מחשב במשך מספר שעות באפיסת כוחות, עד שעלה בידי לאסוף כוחות מינימליים לקום ולעזוב את החדר. לאחר מכן נאבקתי בעצמי לצחצח את שניי, או לטייל מחוץ לביתי זמן קצר. חשתי שאין לי חמצן, או הכח לדבר. תחושות אלה לוו באפתיה, ערפל מנטלי ואטיות כללית. כאשר ניסיתי לנגן בפסנתר, לא היו לי הכח להזדקף על גבי הספסל ולהניע את ידיי. גופי היה מכונה מקולקלת.

לפני כשנתיים נתקלתי במידע בנושא מזון חי, ובהמשך לכך החלטתי להתנסות באכילת פירות בלבד עד לארוחת הצהריים. להפתעתי, חשתי בשינוי לראשונה זה שנים: הייתי נמרץ יותר, חי יותר, צלול יותר; התחלתי לזהות בן אנוש תחת שכבות הערפל והתשישות. השעות בהן אני צורך פירות הן אלה בהן אני פעיל, יוזם וחזק וגופי משרת אותי, בעוד שבהמשך היום אני נאבק לנשום וגופי מכביד עליי כמשקולת חסרת תועלת. השיפור הולך ומתחזק עם חלוף הזמן.

כאשר אני צורך מזון מבושל לראשונה לאחר צריכת פירות בשעות הבוקר, גופי חווה מעין הלם ועייפות חמורה מכה בי. ההשפעה משתנה לטובה או לרעה בין יום אחד למשנהו, אך לעולם יביא אותי מזון מבושל לידי תשישות. אני חש חוסר חמצן של ממש. ייתכן כי ההמלצה הטבעית היא מעבר לתזונה חיה, אך לעת עתה אני תוהה למה גופי כה חלש, כדי תגובה כה חריפה למזון מבושל. אירוני בעיניי שאני חש חלוש כטבעוני, בהשוואה לאוכלי הכל האנרגטיים הסובבים אותי.

כאמור, אשמח לעצתכם.

תודה.
כדאי לך
26/05/2012 | 02:26
1
36
לשאול באחד המקומות האלה -

פורום תזונה ודיאטה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?F...

פורום פיברו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

קומונת תחושות בטן (קיבה רגישה)
http://www.tapuz.co.il/Communa/userCommuna.asp?com...

בהצלחה!
תודה לך; אבדוק את הקומונה.
26/05/2012 | 07:31
20
בפורום פיברומיאלגיה העליתי את הנושא לפני זמן מה, אבל לא ניתן היה לסייע לי.
פענוח של בדיקת קולונוסקופיה וירטואלית.
24/05/2012 | 22:14
1
201
שלום רב.
נכתב לי בפענוח הנוסח הבא: "הבדיקה מוגבלת לפיענוח עקב חוסר דיסטנציה של הקולון היורד וסיגמה ורפלוקס למעי הדק"
מה זה אומר???
ולבסוף, בין היתר נכתב "עד כמה שניתן לדון, אין עדות לתהליך תופס מקום או פוליפ במהלך הקולון"
אז??? להיות רגוע?
בתודה.
קולונוסקופיה וירטואלית
03/06/2012 | 07:28
105
אלה מגבלות הבדיקה. לא היה ניפוח מספק ולכן הראות ירודה. לא נראה משהו חוסם אבל לא ניתן לשלול ממצאים קטנים.
אם בוצע לצורך סקר יש מקום לשקול אולי קולונוסקופיה אנדוסקופיות (פולשנית). מציעה שתתייעץ עם הרופא שלך (גסטרו).
|*| הקרנה פרטית לגולשי תפוז |אקשן|
24/05/2012 | 20:12
12
החלטנו לפנק את חובבי הקולינריה של תפוז: כלל הגולשים והבלוגרים מוזמנים להקרנת סרט פרטית|!|
הסרט הצרפתי המעולה "שף" מספר על שף מבוגר ומפורסם שמנסה להציל את מסעדתו, כשההצלה היחידה שלו מגיעה בדמות שף צעיר, מוכשר, אך חסר כל ניסיון.

אם גם אתם אוהבים לאכול או לבשל ורוצים לראות מה קורה במטבח, אבל הפעם מאחורי הקלעים וגם לצחוק קצת - אתם מוזמנים להירשם להקרנה|!| ההנאה מובטחת ;-)
פרטים נוספים בקישור - http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
חשש מסרטן המעי
24/05/2012 | 15:48
1
84
שלום רב,
מצטערת מראש על האורך שכן אני מאד חוששת
אמי בת 65 לפני כחודש היא עשתה בדיקות דם שגרתיות והרופאה החדשה שלה זימנה אותה לומר לה שיש לה אנמיה קלה מחוסר ברזל והפנתה אותה לבדיקת דם סמוי בצואה שיצאה שלילית.
הסתכלתי באתר אינטרנט על בדיקות הדם שלה משנת 2005 וראיתי שהאנמיה הזו קיימת אצלה זמן רב אך עם עליות וירידות. בבדיקה האחרונה שלה ההמוגלובין הוא 11.6 וההמטוקריט 35 ואם מסתכלים על בדיקה מלפני שנה וחצי, אז ההמוגלובין היה 11.9 וההמטוקוריט 37
לפני שנתיים וחצי למשל רמת ההמוגלובין הייתה 11.7 וההמטוקריט 36.5.
בשנה האחרונה יש לה גם תופעה של גזים ללא כל כאבי בטן, פשוט גזים מסריחים מאד. היום פעם ראשונה שהיא אמרה לי שיש לה כאבי בטן חזקים ושילשולים מהבוקר (מימיים, הייתה שירותים כארבע פעמים אך עכשיו מרגישה הרבה יותר טוב) השאלות שלי הן כאלה:
- לאור זה שיש לה את האנמיה כבר משנת 2005-06 האם יכול להיות שמתפתח אצלה גידול מאז ועד עכשיו לא עלו עליו?
- אם זה היה גידול האנמיה לא הייתה אמורה להיות חמורה יותר? כלומר ייתכן שרמת ההמוגלובין ירדה בשנה וחצי רק מ11.9 ל11.6?
- ב5 שנים האחרונות היא ביצעה 5 בדיקות לדם סמוי שיצאו שליליות, האם ייתכן שהתפספס הגידול בכולם? האם גידול מדמם לסירוגין? ומה זה בעצם דימום איטי כרוני?
- באילו ערכים של המוגלובין בד"כ אתם מאבחנים אנשים עם גידול במעי?
- מתי באמת מאבחנים סרטן במעי אצל רוב האוכלוסיה, עם אלו תסמינים הם מגיעים והאם גזים הם אחד מהם?
- שאלה אחרונה, האם עליי להיות מודאגת מהשילשול שהיה לה ואיך עליי לעקוב אחרי זה? האם יכול להיות שילשול כאפיזודה חולפת בלי לחשוש ממנו?

תודה רבה! רופאת המשפחה חושבת שאין צורך בקלונסקופיה כי אלו הערכים של בדיקות הדם שלה פחות או יותר במשך השנים והיא מסבירה את זה בתזונה לקויה. אך אני מאד חוששת!!
תודה
חשש מסרטן מעי גס
03/06/2012 | 07:25
43
בדרך כלל נמיה יציבה כזו אינה מרמזת על סרטן מעי גס. גם הסימפטומים אינם מכוונים אבל הסיבה שמומלץ לבצע בדיקת סקר היא שמדובר לא אחת במחלה שלא מתבטאת בתסמינים בשלבים הראשונים.
הדרך היחידה לאבחן או לשלול היא באמצעות בדיקת קולונוסקופיה שנמצאה הרבה יותר מדויקת מבדיקת דם סמוי בצואה (יכולה לפספס). לכן אם את ואמא חוששות כדי לבצע את הבדיקה. צריך לזכור שלקולונוסקופיה יש סיכון קטן וגם מגבלה של הכנה. בהצלחה.
מעוניינים בהמלצה עלרופא גסטרו ורופא פרוקטולוג
24/05/2012 | 10:38
3
73
שלום רב,
נודה אם נקבל המלצה לרופא גסטרואנטרולוג לקולונוסקופיה ורופא פרוקטולוג לבתנו בת ה- 15.5.
תודה רבה
רופא גסטרו
24/05/2012 | 11:05
1
76
מומלץ מאד ד"ר קינן
04-6293426
מנסיון אישי

תגידו שצחי שלח אותכם
רופא גסטרו
25/05/2012 | 23:51
46
תודה רבה
גסטרואנטרולוג מומלץ
16/07/2012 | 12:31
20
נתקלנו בבעיה דומה עם בננו הצעיר.  כדאי למצוא רופא  שמתמחה בילדים

נסו את אתר G-med.co.il
תוצאות בדיקות דם
24/05/2012 | 09:08
1
294
שלום לכולם
מזה כשבועיים וחצי אני סובל מבלוטות מוגדלות בצוואר במפשעה ובבית שחי
בנוסף יש כאבים מציקים בבטן התחתונה ובאזור הטחול והכבד.
היה גם חום נמוך-עד 38  שחלף לפני כשבוע - אך בלוטות עדיין מציקות וכואבות.
בנוסף הופיע אצלי אוביטיס בשני העיינים, הרופא שלי טוען שמדובר בתמונה ויראלית מה דעתכם?
תוצאות בדיקות דם שעשיתי אתמול
                                                                        :תואצות
                                                                        -------
 הקידב                   האצות       'חי        קדבנל המרונ תולובג     חווט
--------------------------------------------------------------------------------
=========
םדב הימיכ
=========
Glucose (B)               98         mg/dl              70 - 100  .(........*.).
Urea (B)                  30         mg/dl              17 - 43   .(....*.....).
Creatinine (B)            0.95       mg/dl            0,70 - 1,18 .(....*.....).
       13.05.2012 ךיראתמ לחה ,בל םיש
              .סוחייה יכרעב יוניש לח
eGFR                      60 ml/min/1.73m²-מ לודג
       .60 לעמ יוצר ךרע
K+ Potassium (B)          4.2        mmol/l            3,5 - 5,1  .(...*......).
Na- Sodium (B)            138        mmol/l            136 - 146  .(.*........).
Ca-Calcium (B)            9.3        mg/dl             8,1 - 10,4 .(....*.....).
Protein Total (B)         7.4        g/dl              6,6 - 8,3  .(....*.....).
Albumin (B)               4.3        g/dl              3,5 - 5,2  .(....*.....).
Bilirubin Total           0.90       mg/dl            0,30 - 1,20 .(......*...).
ALKP-Alkaline Phosphatase 71.3       u/l              30,0 - 120, .(....*.....).
ALT (GPT)                 16         U/l                 0 - 37   .(...*......).
AST (GOT)                 14         U/l                10 - 37   .(*.........).
==============
המטלוגיה כללי==============

ESR 1 hour                12.00      mm/hr            0,00 - 15,0 .(.......*..).
========================
רישכמ-םד תריפס-היגולוטמה
========================
WBC-Leucocytes            7.6        10*3/micl        4,50 - 11,0 .(....*.....).
RBC-Red Blood Cells       5.39       10*6/micl        4,50 - 5,50 .(........*.).
Hemoglobin                14.1       g/dl             13,5 - 17,5 .(.*........).
Hematocrit                41.0       %                41,0 - 53,0 .(*.........).
MCV-Mean Cell Volume      76         fl                 79 - 97   *(..........).
MCH-Mean Cell Hemoglobin  26.2       pg/cell         27,00 - 35,0 *(..........).
MCHC-M.Cell Hb cont.      34.4       g/dl            32,00 - 36,0 .(.....*....).
RDW-Red Cell Distri.Width 12.7       %               11,60 - 15,0 .(..*.......).
Platelets                 222        10*3/micl      150,00 - 450, .(.*........).
MPV-Mean Platelet Volume  10.1       fl                8,5 - 12,9 .(...*......).
Neutrophils %             60.3       %                  40 - 75   .(.....*....).
Lymphocytes %      &nbs
חום ובלוטות מוגדלות
03/06/2012 | 07:19
79
מקווה שהבראת. הבדיקות טובות אבל יעוץ רפואי מסודר נדרש והכרחי.
מעוניינים בהמלצה על רופא גסטרו לילדה
23/05/2012 | 18:04
1
28
מעוניינים לקבל המלצה על רופא גסטרו לקולונוסקופיה לילדה בת 15. האם מישהו שמע על פרופ' דוד ברנסקי?
מומלץ מאד מנסיון אישי
24/05/2012 | 11:07
43
ד"ר קינן
בזכרון יעקב
טלפון במרפאה
04-6293426
מנסיון אישי

תגידו שצחי שלח אותכם
אבחון IBS
22/05/2012 | 23:13
1
46
לפני 5 שנים,כאשר סבלתי מעצירות וכאבי בטן,עברתי סט של בדיקות אורגניות,ששללו אפשרויות אחרות. לאור זאת אובחנתיכסובל מ-IBS.
האם היום,כאשר אני סובל מעצירות מלווה בטחורים בדרגה גבוהה יותר,אך, אינני סובל מכאבי בטן,ניתן לומר שאינני סובל מ-IBS ??.
ובמילים אחרות: האם תנאי הכרחי לקיום IBS הינו כאבי בטן?
האם IBS איננה תופעה כרונית??
IBS
23/05/2012 | 00:49
30
מדובר במצב כרוני. התופעות עשויות להשתנות לאורך תקופות שונות בחיים ולכן מה שמתאר בהחלט אפשרי.
כאב בטן נוראי
23/05/2012 | 00:38
1
77
שלום, במהלך החודשים האחרונים יש לי התקפות של כאבי בטן בלתי נסבל.
כשהתחילו לפני כמה חודשים זה היה כל יום יומיים, הפסיק לתקופה ועכשיו כל שישה ימים.
הכאב הוא במרכז הבטן העליונה, סוג הכאב הוא לחץ, לוקח שעתיים לעבור, כרית חמה על המקום מקלה מעט על הכאב.

אולטרה סאונד - נצפו גזים בבטן.
CT - זוהתה אבן זעירה בכיס מרה.

ניסיתי "קל בטן" - לא עוזר.
לא הבחנתי בתבנית תזונה כלשהי שגורמת לי לכאבים למרות שנראה לי שיש קשר.

מה לדעתכם צריך לעשות בשביל לשכוח כאב זה (זה באמת לא משהו שאפשר לחיות איתו) ?
תודה, רוני.
כאב בטן
23/05/2012 | 00:51
63
יכולבטני כול להיות ששינוי תזונתי ישפר התסמינים
לפעמים גם סופחי גז
במקביל רצוי להיות במעקב מסודר של מומחה גסטרו
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
12:18 | 17.08.15 כאב 8
10:51 | 16.08.15 nikush22
09:39 | 28.01.15 r u t i m
19:31 | 24.01.15 אורחים בפורום
00:48 | 22.01.15 אורחים בפורום
17:48 | 21.01.15 חבובציק
21:52 | 18.01.15 חבובציק
21:18 | 18.01.15 hlevi03
17:13 | 15.01.15 קולו123
מקרא סימנים
בעלת תוכן