לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

ג'יארדיה
13/05/14 15:27
18צפיות
שלום,

לפני חצי שנה במהלך טיול בחו"ל חטפתי שלשול חמור שנמשך יומיים (לפני זה לא סבלתי מבעיות בבטן). מאז יש לי במשך חצי שנה כאבי בטן, גזים ובחילות (בלי שלשולים/הקאות). שמתי לב שכשיש כאבי בטן אין בחילות וההיפך.
לפני חודש וחצי לאחר בדיקות רבות נמצא בבדיקת צואה בודדת שיש לי ג'יארדיה למבליה. לקחתי טיפול אנטיביוטי שנראה שלא עזר מכיוון שאני ממשיך לסבול באופן עקבי מאותן תופעות שמסבות לי סבל רב. לאחר סיום הטיפול עשיתי עוד 3 בדיקות צואה והטפיל לא נמצא יותר, ולכן הרופאה (וגם רופא גסטרו) טוענים שכרגע אין טעם לקחת אנטביוטיקה נוספת.
העניין הוא שאני מאמין שהטפיל כנראה לא עבר, ממילא מאד קשה לאתר אותו.. ובנתיים אני ממשיך לסבול מאד ולא נראה שיש איזה פתרון. כל תרופה שנועדה לטפל בסימפטומים כמו קל בטן או דברים אחרים ממש לא עזרו.

יש אולי פתרון אחר מה ניתן לעשות? אני כבר ממש אובד עצות.
תודה.
גיארדיה
16/05/14 17:23
16צפיות
זיהום בגיארדיה עשוי לגרום לתסמינים שתיארך. את הטיפול קשה להדגים בבדיקו צואה רגילות לאור שאינו מופרש באופן קבוע בצואה אלא באופן מחזורי, לכן מבצעים לפחות 3 בדיקות צואה בימים שונים אולם גם בשיטה זו אפשר לפספס את נוכחות הטיפול. הבדיקה הרגישה ביותר הינה בדיקה גנטית מסוג PCR למציאת הDNA של הטפיל בצואה. אם יש חשש שלא הוכחד הטיפול בטיפול האנטיביוטי ניתן לבקש בדיקות מתקדמות מעין אלו. יש לציין כי יעילות הטיפול האנטיביוטי גבוהה. כמו כן מומלץ לבדוק רמות נוגדים מסוג IgA שאם הם נמוכים, עשוי להיות קשה להפטר מהגיארדיה
בנוסף לא בטוח שהתסמינים נובעים מהטפיל. העובדה שהן ממשיכים לאחר טיפול אנטיביוטי עשוי להחשיד שהן נובעים משינויים בתנועתיות המעי שעשויים להופיע בעד 10% מהאנשים לאחר זיהום מעיים (לרוב בחו"ל) בשל שינוי בהרכב חיידקים החיים במעי. למצב זה טיפול שונים ולא עוד קורס אנטיביוטי.
מומלץ לפנות לרופא הגסטרו לבירור אפשרות זו של post infecitous IBS
פיברוזיס כבד ואלכוהול
11/05/14 22:41
16צפיות
שלום,

אני כרגע כ 6 חודשים לאחר טיפול מוצלח נגד הפטיטיס C שנמשך במשך שנה.
לפני הטיפול, כלומר לפני כשנה וחצי ביצעתי בדיקת Fibro Scan, שהחזירה תוצאה של F3.

השאלה היא, כמה אלכוהול, אם בכלל אני יכול לצרוך על מנת לא לפגוע בתהליך ההשתקמות של הכבד וכמובן למנוע הידרדרות שלו?
ראוי לציין שלא עכשיו ומעולם לא היו לי שום תסמינים, גם לא פגיעה בתפקודי כבד, אני בן 28, למעט עניין הכבד, בריא לחלוטין.

תודה רבה.
אלכוהול במחלות כבד
16/05/14 17:13
13צפיות
דימדים שלום,
6 חודשים לאחר טיפול בצהבת C ללא עדות לנגיף מעידה על טיפול מוצלח.
מראש לא היה כבד שחמתי אלא רק צלקתי מתקדם (פיברוזיס דרגה 3 מתוך 4) ולכן אני מניח שתפקוד הכבד תקין
אלכוהול מחמיר את הצטלקות בכבד במקרים של צבהת C וגם ללא מחלה זו עשוי לבדו לגרום לדלקת כבד עם פיברוזיס בצריכה גבוהה של מספר משקאות כל יום
ההגבלה לחולי כבד מתקדמים לאלכוהול הינה לשני משקאות לשבוע אך כמובן זהו נתון כללי וקשה לנבא אם במקרה ספציפי האלכוהול יחמיר את המצב הכבדי
אני מציע לך להתייעץ על רופא כבד המטפל שלך על המקרה האישי שלך מבחינת אפשרות חשיפה לאלכוהול
º
תודה רבה, ענית על שאלתי.
16/05/14 17:26
6צפיות
כאבים בגב
11/05/14 14:26
21צפיות
אכלתי אורז ממש חם והרגשתי שנשרפתי בושט, לאחר מכן כל פעם שבלעתי או שתיתי מהר היה לי כאב בגב העליון שקצת ירד אחרי יום יומיים, עמו כן יש לים לפעמים שריפה בבסיס הגרון כשאני נושם האם יש קשר בין האורז להרגשות האלה? תודה
תחושת שריפה
16/05/14 17:06
21צפיות
אורז בפני עצמו לא יגרום לכאבים או תחושת שריפה אך מזון חם מאד עשוי לגרום לתחושת שריפה ואפילו כוויות מקומיות בושט שלרוב מחלימות ללא טיפול ספציפי
לאור שהתלונות ממשיכות, מומלץ לפנות להערכת רופא א.א.ג (בשל שריפה בבסס הגרון) וגסטרואנטרולוג כולל ביצוע בדיקת גסטרוסוקפיה להערכת נוכחות של דלקת בושט
יש לציין כי תחושת שריפה בושט הינה גם ביטוי של מצב נפוץ בשם רפקלוס (GERD) אשר בשבילו קיים טיפול תרופתי
מעי רגיז
10/05/14 21:35
40צפיות
האים יש טיפול יעיל לבטן נפוחה מאוד בגלל מעי רגיז?
מעי רגיז
16/05/14 17:03
25צפיות
למעי רגיש צורות ביטוי שונות כגון שלשול, עצירות, דפוס יציאות משתנה ונפיחות בטנית
ישנם טיפולים שונים אך יש צורך להעריך בדיוק את כלל התסמינים.
חלק מהטיפולים קשורים במציאת רגישות למזונות מסויימים כגון לקטוז ופרוקטוז או מתן תזונה מסויימת וחלק מהטיפולים קשורים בטיפול בדפוס היציאות
להשלמת בירור והתאמת טיפול מומלץ לפנות ליעוץ גסטרואנטרלוג
כבד מגורגר ודלקת פרקים
10/05/14 18:18
12צפיות
בצעתי סונר בטן עקב היותי נשאית הפטטיטיס b הממצא היה כבד מאט מגורגר ובאחד הפורומים קראתי שיש קשר בין דלקת פרקים לכבד מגורגר האמנם?
כבד מגורגר
16/05/14 17:00
12צפיות
כבד מגורגר הינו תיאור חיצוני של דופן הכבד בבדיקות הדמייה או בעת ניתוח.
כבד מגורגר עשוי לרמז על מחלה פנימית של הכבד שגורמת לשינוי מבני עם ביטוי של גרגור הדופן אך יש לציין כי לעיתים בדיקות הדמייה מדגימות תיאור שאינו התמונה האמיתית בשל מגבלות טכניות, ולכן נהוג לבצע בדיקות נוספות להעריך האם יש בכבד מחלה כרונית. בתור נשאית של הפטיטיס B לא אמורה להיות השפעה על הכבד כיוון שזהו מצב של נשאות ולא מחלה.
לדלקות פרקים בצורה מאד נדירה עשויה להיות מעורבות של איברים אחרים מאשר פרקים, למשל כבד, אבל כאמור אין זה מאפיין שגרתי של דלקת פרקים
אני מציע לפנות לייעוץ של מומחה כבד להמשך בירור, ניתן לפנות גם למרפאת הכבד של המרכז הרפואי תל אביב (איכילוב)
בעית קיבה?
09/05/14 09:16
45צפיות
בעית קיבה?
היו לי בשנה האחרונה כאבים באזור החזה והבטן העליונה. הלכתי לכל מיני בדיקות, בעיקר כדי לשלול בעיית לב. המסקנה היתה שהלב בסדר. עשיתי בדיקת גסטרוסקופיה, ומצאו שם משהו. לקחו ביופסיה, והתקבלה תשובה שלילית. עד היום אף אחד לא הצליח לדעת מה זה, וממה זה נובע. בנוסף, יש לי בחודשים האחרונים מדי כמה ימים מיחושים חזקים באזור הבטן העליונה. יש מקרים שזה יומיים רצופים, ויש מקרים שזה שבוע ללא שום דבר. כשאני הולך לישון בלילה, אני ישן טוב ולא מתעורר מזה, אפילו שאני הולך לישון כשהמיחושים קיימים. אני מצרף את הצילום של הנקודות האלו. כשמגדילים את התמונה, רואים שם את הסיכה שמצמידה את התצלום לדף, ולא צריך להתיחס אליה אלא רק לנקודות.
אשמח לכל הארה והערה שאולי יעזרו לי.
יש לי תור להתיעצות עם גסטרולוגית בעוד כחודש, אבל אני די חסר סבלנות עד הפגישה איתה, ואולי חוות דעת כאן תיתן לי איזה כיוון.
ממצאים בגסטרוסקופיה
16/05/14 16:52
24צפיות
רוני שלום,
לא ברור אם יש קשר ברור בין ממצאי הגסטרוסקופיה לתסמינים. ה"נקודות" בגסטרוסקופיה נראות כמו מבנית עגולים מרובים זעירים ובולטים מן הרירית. כמובן שלא ניתן להגיד בוודאות מן התמונה מה היא שכן ישנה אבחנה מבדלת ובעקרון ביופסיה אמורה לתת תשובה סופית. האבחנה המבדלת כוללת למשל בלוטות תקינות של התריסריון (בלוטות על שם ברונר) או  מבנים ציסטיים עדינים.
תיאור תסמיני הבטן בנוכחות קיבה תקינה בגסטרוסקופיה עשויים להחשיד לבעיות הקשורות לתנועתיות של הקיבה והושט שהן באות והולכות וקשורות גם לתזונה ומצב לחץ רגשי.
נסיון של הפחתת מזון שומני  או מטוגן, הפחתת כמות כוסות קפה, אכילה של מספר ארוחות קטנות לאורך היום ולא 2 גדולות בקצוות היום עשויות להקל על התסמינים עד הפגישה עם הרופאה
º
תודה רבה
25/05/14 21:55
3צפיות
שאלה נוספת
09/05/14 00:48
30צפיות

מצאו אצלי 2 ממצאים בכבד שנראים כמו המנגיומות. הומלץ לי לעשות CT אבל בגלל החשש שלי מקרינה מצטברת (עברתי בדיקות שונות עם קרינה) הופניתי למיפוי כבד וטחול עם כדוריות אדומות, למרות שנאמר לי שבדיקה זו פחות מדויקת. אם לא תהיה תשובה ברורה, אצטרך בכל מקרה לעשות בדיקת CT.
רציתי בבקשה לשאול לאיזו בדיקה יש קרינה רבה יותר? האם עדיף לוותר על המיפוי?
אגב, האם גם MRI מאפשר להגיע לאבחנה, אם אבחר לעשות בדיקה זו באופן פרטי?
תודה מראש.
המאנגיומה בכבד
16/05/14 16:45
12צפיות
המאניומה הינו ממצא שפיר העשוי כלי דם והינו התהליך השפיר הנפוץ ביותר בכבד עם שכיחות סביב 7% מהאוכלוסיה. לרוב מדובר בממצא ללא תסמינים
הממצא ניתן להדגמה במגוון בדיקות הדמייה אולם לרוב מתגלה באופן מקרי בבדיקות אולטרא-סאונד. כדי לאמת שמדובר בהמאניוגמה מקובל לבצע מיפוי כדוריות אדומות של כבד וטחול שהינה בדיקה בעלת רגישות גבוהה יחסית ודיוק טוב ולרוב מספיקה כדי לאשר אבחנה או לבצע בדיקת MRI שהינה מאד מדוייקת ואינה חושפת לקרינה אך הינה הכי יקרה.
בדיקת CT עשויה גם להדגים המאנגיומה אולם לאור שמדובר בבדיקה החושפת לקרינה פחות מקובל להשתמש בה לאימות ממצא של אולטראסאונד.

שאלה
09/05/14 00:01
21צפיות

שלום,

האם    blastocystis hominis יכול לגרום לתחושת מלאות תמידית באזור הרקטום בנוסף לשלשולים?

תודה.
בסטוציסטיס
16/05/14 16:35
8צפיות
שלום ענת,
בעקרון החיידק בלסטוציסטיס הומיניס אינו פתוגני ולכן גם מציאתו בגוף ככל הנראה לא מיוחסת למחלה מסויימת.
ככל הנראה אין קשר בינו לתסמינים שתיארת. במידה והתסמינים שלך הינם ממושכים, יש מקום לבצע בירור ע"י גסטרואנטרלוג
דלקת קיבה בעיקר אנטרלית
07/05/14 18:39
38צפיות
שלום רב,
לפני כיומיים עברתי גסטרוסקופיה בגלל התקפי חולשה ואנמיה קלה. התוצאה: דלקת קיבה בעיקר אנטרלית. כמו כן נלקחה ביופסיה. אני בן 47 ומעולם לא הייתה לי בעיה עם הקיבה, לא מעשן, לא שותה אלכוהול, שותה קצת קפה, אדם לחוץ.
עד שיגיעו תוצאות ועד שאגיע לרופא, מאוד אודה לכם אם תוכלו להאיר את עיניי: מה זה אומר? שיש דלקת בכל הקיבה אבל בעיקר באזור האנטרלי? שהדלקת היא רק באזור האנטרלי?
כמו כן מה עושים עם תשובה כזו? מה הן האופציות הטיפוליות אם בכלל.
האם מומלץ על טיפול ברפואה אלטרנטיבית/סינית?
סליחה על כל השאלות. ותודה
דלקת בקיבה
16/05/14 16:33
27צפיות
דלקת בקיבה או בשמה במקצועי גסטריטיס הינה תהליך של הסננת דופן הקיבה בתאי דם לבנים.
הדלקת עשויה להמצא באופן חריף (ונקראת פעילה) או בצורה איטית ומתמשכת לאורך חודשים ונקראת כרונית
מיקום הדלקת מכתיב את שמה. לקיבה חלק עליון שנקרא גוף או קורפוס ולכן אם מוצאים שם דלקת קוראים לה קורפורלית, וחלק תחתון שנקרא אנטרום ואם יש שם דלקת קוראים לה אנטרלית
דלקות חריפות עושות תסמינים כדוגמאת כאבי בטן והקאות דלקות כרוניות עשויות להמצא במקרה שכן לעיתים הינן ללא תסמינים כלל או שהן כגורמות לאי נוחות קלה או אנמיה קלה אם ישנו מרכיב של דמם מהרירית החולה.
הגורמים לדלקות הינן בעיקר זיהום בחיידק הליקובקטר פילורי או נטילת תרופות שפוגעות ברירית הקיבה בעיקר ממשפחת NSAIDS כמו אוודיל, נורופן, נקסין, וולטרן וכו'. בצורה נדירה יותר הדלקת הינה משנית למחלות אחרות כרוניות או תקופות אחרות.
אין משמעות רבה מבחינת החומרה או הסיכונים בין דלקת אנטרלית לזו של הגוף. זהו פשוט תיאור של מקום הדלקת כפי שהוגדם בגסטרוסקופיה
הטיפול הינו הפסקת תרופות שעשויות פגוע ברירית, הקטנת חשיפה לחומרים המגבירים ייצור של חומצת קיבה כגון אלכוהול ועישון, ומתן טיפול בנוגדי חומצה בעיקר ממשפחת PPI. במידה ונמצא החיידק הליקובקטר פילורי יש כמובן לבצע טיפול הכחדה.  בעיקרון אין מקום לרפואה משלימה בטיפול בדלקת קיבה.
תודה ובבקשה עוד קצת אינפורמציה תהייה לי לעזר
18/05/14 09:49
15צפיות
ד"ר ויצברד, מאוד מודה לך על התשובה המושקעת. יש לי בכל זאת עוד בקשה: מבחינת שיפור המצב עוד לפני שמגיעים תרופות. מבחינת תזונה, מה אני יכול לעשות כדי לשפר? איזה סוג תזונה? ממה להימנע? האם יש סוגי מאכלים שמומלצים? האם צריך להפסיק קפה? מה עם ספורט? המון תודה.
דלקת בקיבה
25/05/14 13:50
21צפיות
אין כל בעייה עם ספורט
מאכלים ש"קשים" לעיכול או שמגבירים הפרשת חוצת קיבה כדאי להפחית לתקופת זמן, כמו קפה, אלכוהול, אוכל מטוגן או שומני, מאכלים חריפים.
כן כדאי לאכול ארוחות קטנות יותר , יותר פעמים ביום (4 ארוחות קטנות במקום 2 גדולות) ולא לאכול 3 שעות לפני השינה.
למרות כל הנ"ל רוב השיפור מגיע עם תרופות המקטינות הפרשרת חומצה ממשפחת PPI כמו לוסק, אומפרדקס, לנטון וכו'. יש לודא כי נוטלים אותן חצי שעה לפני הארוחה
בהצלחה בטיפול
איזור צר במעי
04/05/14 02:16
35צפיות
שלום,
אני חולה במחלת קרוהן,
בשל המחלה יש לי איזור צר במעי - באיליו קוליטיס - במעבר בין המעי הדק לגס.

קפסולות שעשויות מאילו חומרים מגיעות שלמות לאיזור הזה במעי ?

האם מותר לי ליטול קפסולה של תוסף תזונה שמורכבת מהחומרים הבאים: potato starch (native and modified), glycerol, sorbitol, processed eucheuma seaweed, mono-and diglycerides, carnauba wax (glazing agent).

תודה רבה מראש
היצרות מעי במחלת קרוהן
04/05/14 11:23
32צפיות
כאשר יש היצירות במעי ישנה אפשרות של מזון ש"יתקע" באיזור ההיצרות ויגרום לחסימת מעי. כמובן לא כל היצרות תתבטא בחסימת מעי.
מקובל להפחית סיבים בתזונה אך לגבי מאכלים אחרים לא אמורה להיות בעיה שכן הם נספגים לאורך המעי הדק
מומלץ להתייעץ עם דיאטנית (המתמחה בתזונה במחלות מעי דלקתיות) ועם הרופא הגסטרואנטרלוג המטפל לגבי תזונה מתאימה במחלות עם ביטוי של היצרויות
צהבת C
04/05/14 00:11
26צפיות
שלום רב,

גילו לי חשד לצהבת C ע"י בדיקת דם, ויצא שהנוגדנים מראים על חיובי פעמיים.
לאחר מכן שלחו אותי לבדיקת PCR RNA והתשובה שהגיעה היא HCV ran not detected,
כמה שאלות על זה.
1 .האם זה אומר שאין לי את הוירוס בדם באופן סופי?
2. מה זה אומר שהנוגדנים יצאו חיובי, האם אני צריך לעשות משהו מיוחד או בדיקות עתידיות, מעקב וכו?
3. האם צריך להמנע משתיית אלכוהול בגלל זה?
4. מה הסיכוי שבמידה ואני אעשה בדיקת PCR RNA נוספת התוצאות יהיו שונות?(חיובי ולא not detcted)

תודה
צהבת C
04/05/14 11:18
16צפיות
באופן עקרוני אם בדיקת ב-PCR שלילית אז אינך חולה בצהבת C.
הנוגדנים יכולי להיות חיוביים אם נדבקת אך הבראת או שזה טעות בשל דמיון בין נוגדנים בגוף
חזרה על בדיקת PCR לא אמורה לתת תוצאה שונה אך נהוג לחזור עליה לאחר חצי שנה לודא שהיא תקינה גם בפעם שנייה
אין מניעה משתיית אלכוהול
אוקסליפלטין
03/05/14 13:48
17צפיות
אני לאחר 3 טיפולים באוקסליפלטין בשל סרטן מעי הגס תוך הפחתת המינון,  מנה השלישית.
אני סובלת כאב בעפעפיים בזמן בכי, כאב עצום בקצות האצבעות בחשיפה לקור (אף שבוע לאחר הטיפול)  עד כהות בקצות האצבעות לכיוון צבע שחור כמו כן סבלתי אמש (שבוע מהטיפול) בכאב עז בירך+++ .
האם אלו תופעות חוזרות? שכיחות?
אוקסליפלטין
04/05/14 10:46
12צפיות
שלום,
לטיפולים כימותרפיים מגוון תופעות לוואי אפשריות כולל תגובות אלרגיות, דלקות, זיהומים והשפעה ישירה על אברי גוף שונים המשתתפים במטבוליזם של התרופה
לאוקסלילטין תיאורים של דלקת בעפעפיים, הסמקות, פריחות, בצקות בגפיים  וכו.
התלונות שאת מתארת לגבי כמות הידיים עשויות לנבוע מממצאים של נוגדני קור או תופעה ראומטית שנקראת RAYNAUD. אני לא מכיר קשר ישיר בין תופעות אלו לבין אוקסליפלטין  אך בכל מקרה אני ממליץ להתייעץ עם האונקולוג המטפל שמכיר טוב יותר את תופעות הלוואי של התרופה
קרע בכבד לבן 5
30/04/14 18:34
31צפיות
נכדי בן החמש נפל ונחבל תוך כדי ריצה. נמצא קרע בכבד ואושפז לשבוע. הומלץ על שבוע בבית ועוד 5 חדשים ללא פעילות גופנית. כרגע עם כאבים בגב. יכול להיות קשר לכאבי הגב עם הפציעה בכבד??
תודה, יעל.
חבלה
04/05/14 10:06
16צפיות
לאחר חבלה עשויה להיות פגיעה פנימית (כמו קרע קטן בכבד) או חיצוני כמו שרירי הגב ונראה כי הכל קשור לאותו מנגנון פגיעה
לצורך מעקב אני ממליץ על יעוץ אצל רופא (אורטופד/כירורג ילדים) וגסטרואנטרולוג של ילדים.
ניתן להעזר גם בפורום גסטרו ילדים
תוצאות בדיקות מעבדה
30/04/14 17:02
44צפיות
היי,

אני בת 33 , בריאה בדר"כ.
ספירת דם יצאה תקינה למעט
A.P.INTESTINE % - "לא נמצא".

מה זה אומר?
לכל שאר האינזימים יצא ערך תקין.

המון תודה.
בדיקות דם
04/05/14 09:56
38צפיות
אני מניח שאת מדברת על הבדיקה של הסוגים השונים של האנזים Alkaline phsphatase בגוף. לא ברור לי מהמייל שלך מדוע בוצעה הבדיקה
ישנם מספר מקורות לאנזים והבדיקה משמשת כלי עזר להבחין בין המקורות השונים במקרה של של תוצאה גבוהה מהנורמה.
לאנזים זה תפקיד במטבוליזם של שומנים במעי. לאנשים בעלי סוגי דם שונים יש הפרשה שונה של האנזים שאולי עשוי להסביר שינויים בערך שלו כאשר אנשים בעלי סוג דם A מפרישים פחות מן האנזים ולכן עשויה להיות לו רמה נמוכה אצלם. במקרה אלו כלכלה דלת שומן עשויה לעזור מבחינת תסמיני מעי אם אלו קיימים.
פורום פונדקאות בחו"ל נפתח ב|תפוז|
29/04/14 12:14
4צפיות
|מוצץ|הורות באמצעות פונדקאות הופכת לדרך נפוצה ומקובלת להביא ילד לעולם, בשנים האחרונות אנו רואים עליה משמעותית במספר האנשים אשר עוברים תהליך פונדקאות בחו"ל.
הפורום הוקם על מנת להעניק לגולשים מידע בנוגע להליכי פונדקאות אשר מתבצעות בחוץ לארץ. החל מאלו מדינות אפשר לבצע את ההליך, החוקים השונים ועד למחירים.
כל אלו שעברו כבר בדרך הזאת, לאלה שעוברות ועוברים בה עכשיו, למתחילים לגשש, או שכבר נמצאים עמוק בפנים, כולם - הורים מיועדים ופונדקאיות, מוזמנים להשתתף ולשתף בו.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום