לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

חיידק הליקובקטר
09/07/14 12:27
29צפיות
שלום אובחינתי שיש לי חיידק הליקובקטר. החלטתי לא לקחת את האנטיביוטיקה כי הבנתי שזה קשה מאוד.
החלטתי לקחת בייעוץ נטורופתי שמן אורגנו 3פעמים ביום 10 טיפות וקלטיב כדורים ביום פעמיים ביום.
כבר חודשיים אני עם הטיפול הטבעי.
נמאס לי כי הכאבים הולכים וחוזרים והחייק לא מסתלק ממני
עד כמה קשה האנטיביוטיקה? אני נוהגת ,עובדת.
תודה
טיפול בהליקובקטר פילורי
09/07/14 13:49
29צפיות
טיפול הומיאופתי לא יעזור נגד החיידק וההוכחה היא המשך התסמינים מהם את סובלת
הטיפול האנטיביוטי הוא ל 10-14 יום עם אחוזי הצלחה טובים מאד. יש אנשים שסובלים מאי נוחות במהלך הטיפול (הרוב דווקא נוטלים את הטיפול ללא קושי) שעוברת לאחר גמר הטיפול עם הקלה בתסמינים. ניתן לקחת פרוביוטיקה במהלך ימי הטיפול להקלה על תסמיני האי נוחות הבטנית, בחילות ויציאות מוגברות.
גם במהלך הטיפול תוכלי לקיים שגרת חיים של עבודה ונהיגה
אני כן ממליץ לנסות את הטיפול האנטיביוטי
מבצע "צוק איתן" ב|תפוז| אנשים
08/07/14 19:33
4צפיות
לאור ההסלמה בשעות האחרונות והיציאה למבצע "צוק איתן" החלטנו לפתוח למענכם את פורום מבצע "צוק איתן".
פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב, להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים.
אנא גלו אחריות ואנא אל תפרסמו מיקומים של נפילת טילים

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בכל מה שקורה בשטח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

בתקווה לימים שקטים יותר|@|
שאלה לגבי בדיקת דם
07/07/14 15:08
17צפיות
שלום, בבדיקות הדם שעשיתי לפני כשבוע, יצאה תוצאה חיובית של HEPATITIS C. אשמח  לקבל הסבר כי זה נשמע מפחיד מאוד. רופא המשפחה שאל אותי המון שאלות, אם קיבלתי פעם עירוי דם, השתמשתי בסמים ועוד (התשובה שלילית לכל השאלות) והאמת די הלחיץ אותי. האם זה אומר שאני עלולה לחלות בצהבת? גם דרכי הטיפול כפי שהן מופיעות באינטרנט נשמעות לא ממש מעודדות ויש להם תופעות לוואי רבות. אשמח לקבל  ועצה והמלצה. תודה.
צהבת C
09/07/14 13:45
15צפיות
צהבת מסוג C היא זיהום כרוני של וירוס בכבד. דרכי ההדקה הינן לרוב חשיפה לדם נגוע כמו קבלת מוצרי דם שלא עברו בדיקה מקדימה לנוכחות מחלות, שימוש בסמים, ביצוע קעקוע או פירסינג במקום לא הגייני שלא מחליף מחטים וכו'.
לרוב מה שמופיע חיובי בבדיקה הוא נוגדנים לוירוס. הם יכולים להיות מוגברים גם אם חלית והבראת, אם יש זיהום אמיתי או כטעות בגלל חשיפה לוירוס דומה.
לכן יש צורך לאמת את האפשרות של זיהום פעיל על ידי מדידה ישירה של הוירוס בדם (ולא את הנוגדן) על ידי בדיקת PCR כמותי
במידה ומוכח זיהום פעיל, ישנה המלצה טיפולית שכן דלקת כרונית ללא טיפול מסכנת את האדם בפגיעה בכבד עד למצב של שחמת כבד ואף גידולי כבד ראשוניים. אין מדובר בפגיעה מיידית שכן לוקח לוירוס שנים רבות לפתח את סיבוכי המחלה בכבד
אם הבדיקה חיובית ואכן יש זיהום, לרוב מוצעת אפשרות טיפולית. הטיפול בצהבת C עבר שינוי גדול בשנים האחרונות כאשר היום אחוזי ריפוי הם סביב 90%.
הבעייה בטיפול היא שהוא מבוסס על תרופה בשל אינטרפרון שיש אנשים שסובלים במהלך הטיפול בה (לא כולם) מתופעות לוואי ובעיקר מתחושת מחלה (כמו שפעת ממושכת) אבל אחוז ניכר של מטופלים מצליח להשלים טיפול ובעתיד הקרוב יכנסו טיפולים חדשים ללא אינטרפרון ולמעדה עם כמעט 100% הצלחה וכמעט ללא תופעות לוואי.
מומחים צופים שלאור הטיפולים החדשים בשנת 2020 המחלה תוכחד מהעולם.
אני ממליץ על פנייה לרופא כבד (ניתן לקבוע תור במרפאת כבד במרכז הרפואי תל אביב) להערכה האם מדובר בזיהום פעיל כרוני והתאמת טיפול
º
תודה רבה
09/07/14 14:35
2צפיות
הסננה שומנית
07/07/14 13:56
10צפיות
שלום

אחרי עליה קלה באנזימי הכבד נשלחתי לאולטרה סאונד בטן.
באולטרה סאונד התוצאה היתה - כבד - עם הסננה שומנית.

אני בת 53, משקלי תקין, אני אוכלת בריא ומאוזן ולא עוברת
את ה- 1500 קלוריות ביום. אני עושה ספורט 6 פעמים בשבוע
כמו כן אני לא שותה אלכוהול.

מקריאה באינטרנט למדתי שהדרך למנוע כבד שומני היא
לעשות דיאטת הרזיה ולעשות ספורט, אבל היות וזו כבר
דרך החיים שלי, מה אני יכולה לעשות כדי לטפל בבעיה?

עינת
כבד שומני
09/07/14 13:34
17צפיות
הסננה שומנית של הכבד היא בעם הביטוי ההדמייתי של כבד שומני. לרוב צבירת שומן בכבד קשורה להשמנת יתר, סכרת, יל"ד וכולסטרול גבוה אולם ישנם גם אנשים עם משקל תקין, ללא גורמי סיכון ועדיין שסובלים מכבד שומני. אכן, כפי שרשמת, אין טיפול תרופתי לכבד שומני וההמלצה היא על שתיית 3 כוסות קפה ביום, פעילות גופנית וירידה במשקל (בעיקר למי שיש לו משקל עודף). אגב גם ירידה מהירה מידי במשקל (יותר מ-6 ק"ג בחודש) תגרום לכבד שומני.
שומן בכבד לרוב הינו ממצא מקרי וברוב אנשים בהם הוא מתגלה אין לו משמעות ואין להם הפרעה בתפקודי כבד. לכן כאשר מוצאים הפרעה באנזימי כבד יש לשלול סיבות נוספות של גורמים שעשויים לגרום לדלקת כבדית כגון, וירוסים, חשיפה תרופתית, הפרעות מטבוליות, צריכת אלכוהול וכו'.
אני ממליץ לפנות לרופא מומחה כבד להמשך בירור, ניתן לקבוע תור גם למרפאת כבד במרכז הרפואי תל אביב
שלום לכם
06/07/14 18:36
24צפיות

בס"ד

שלום לכם וערב טוב.

אשמח אם תוכלו לתת לי הכוונה רפואית למה שאכתוב כאן.
אני בת 20.
לצערי, סובלת כבר כמה שנים רבות מבעיות בעיכול.קשה לי מאוד ביציאות.
הדבר הזה גורם לי לבחילות ממושכות ממתי שאני קמה.
אני חשה כאבים בראש,בחלל החזה, ואני מרגישה שזה כתוצאה מהרעלים שלא מפנים את עצמם מגופי.
עשו לי צילומים כבר כמה פעמים ולא מצאו לי כלום.

מה עליי לעשות?

תודה רבה מראש והמשך שבוע טוב.
עצירות
09/07/14 13:15
30צפיות
את מתארת מצב של עצירות ממתשכת
לרוב הבעייה היא בתנועתיות ירודה ("עצלנות") של המעי הגס. לעיתים מצב זה נובע מהרגליי תזונה לא נכונים שכן המעי הגס אמון על ספיגת מים ומי שלא שותה מספיק או מי שאוכל בעיקר מאכלים "מעודדי" עצירות עשוי לפתח האטה בתנועתיות של המעי הגס. ישנם גם מצבים אחרים של חוסר איזון מלחים או בלוטת תריס שמשפיעים ויש גם מרכיב פסיכולוגי בתנועתיות המעי
אני מציע לך לשתות 2 ליטר מים ביום, לאכול סיבים תזונתיים בעיקר על בסיס ירקות, אפשר לשתות קפה עד 3 פעמים ביום ולעשות פעילות גופנית. אם את צורכת הרבה לחם, בננות או אורז אז כדאי להפחית מינון שלהם כי הם מגבירים עצירות
אם כל הנ"ל לא עוזר יש לפנות לרופא גסטרואנטרולוג להמשך בירור שיכלול בדיקות דם, בדיקת תפקוד פי הטבעת (מנומטריה) ויוכל לתת תוספת של סיבים או תכשירים כדוגמאת נורמלקס
אני מודה לך מאוד!
09/07/14 16:16
10צפיות
תודה רבה,אנסה באמת לבדוק זאת.
דלקת בוושט
04/07/14 14:15
39צפיות
שלום, אני נמצאת כרגע בחול (אפריקה)בת30 ואודה לעזרתכם. לפני כ 4 חודשים התחלתי להרגיש הרגשה כאילו משהו תקוע לי בגרון, שמתי לב לגרון מגורה. רופא אף אוזן גרון קבע שזה דלקת גרון ונתן אנטיביאוטיקות וכלום לא עזר, לאחר חודש הרגשה של משהו תקוע בגרון השתנתה לטעם מנטה בגרון וטעם מר בפה, פה הלכתי לבדיקה אנדוסקופיה. שם מצאו דלקת בוושט דרגה 2 עם כיבים שהיו מחוסים בשכבה לבנה שהרופא שתף במהלך הבדיקה. האבחון - Reflux Ezofagitis. נתנה לשתות למשך 10 ימים Domperidon + נקסיום 40 לתקופה של חודש. אמרה לא לאכול חריף וחמוץ. אני דואגת וחוששת מהטיפול האם הוא נכון, מכיוון שאני נמצאת במוזמביק וחוזרת לארץ בעוד כחצי שנה. בעוד כ10 ימים יעבור חודש מהאבחנה של הרופא.  הגרון עדיין אדום, יש בחילות מידי פעם וחמוץ בפה. מה הייתם ממליצים לעשות הלאה? (יש לי את הסרטון של הבדיקה)האם נחוץ לחזור לארץ באופן דחוף או מה שהם נותנים פה כנ"ל גם היו עושים בארץ..? תודה מראש.
דלקת בושט
05/07/14 11:26
29צפיות
annaba שלום,
מתיאור התסמינים עולה חשד למחלת רפקלוס כפי אבחן הרופא. במצב זה חומצת קיבה עולה מן הקיבה לושט ופוגעת ברירית הושט (שאינה עמידה לחומצה) ויוצרת דלקת. אם החומצה עולה גבוה יותר לגרון היא יכולה ליצור דלקת גם באיזור זה כולל גרון אדום, שיעול כרוני עם כיח ואפילו תסמינים דמויי אסטמה. בנוסף חלק מן האנשים יחושו תחושת שריפה לאורך בית החזה המרכזי וטעם מר או חמוץ בלוע. זוהי תחושת צרבת המלווה מצב של רפלוקס.
מבחינת תזונה מקובל להמעיט במזון מטוגן/שומני/חריף, להפחית שתיית קפה, אלכוהול ועישון. לא לאכול לפחות 3 שעות לפני השינה ולישון עם ראש מורם בזוית של כ-30%. כל הנ"ל יקלו כל התסמינים אך החלמה תושג באמצעות תרופות
הטיפול בדלקת בושט הוא תרופות נוגדות הפרשת חומצה בעיקר ממשפחת PPI ונקסיום הוא בחירה טובה. הטיפול הינו נקסיום 20 מ"ג פעמיים ביום או 40 מ"ג פעם ביום למשך חודשיים (עדיף לדעתי פעמיים ביום). אין צורך נטילת domperidone שכן הוא עשוי להמריץ את פעילות הקיבה.
בסה"כ האבחנה שקיבלת של מחלת רפלוקס (GERD) נכונה לטעמי כמו גם ההצעה לטיפול.
רפואה שלמה
תודה רבה!
07/07/14 18:11
7צפיות
תודה רבה לך דר אמיר ויצברד על תשובתך המפורטת. הצלחת קצת להרגיע אותי. כמה זמן לדעתך לוקח לרפא דלקת בוושט דרגה 2?
טיפול בדלקת בושט
09/07/14 13:09
12צפיות
משך הטיפול הוא חודשיים
רפואה שלמה
הליקובקטר קלרידקס - - - > יובש בפה
04/07/14 04:03
20צפיות
טופלתי כנגד הליקובקטר לפני חצי שנה, אחת התרופות היתה קלרידקס.
מאז ועד היום סובל מיובש בפה זה לא משתפר עם הזמן ולא חוויתי תופעה כזו בעבר.
אני חושד בקלרידקס אבל אולי זו תרופה אחרת הכלולה בטיפול המשולש.

אשמח לקבל מידע על הנושא /מי מטפל בבעיה.

תודה רום

יובש בפה
05/07/14 11:18
22צפיות
קלרידקס (או קארין) היא תכשיר אנטיביוטי ממשפחת המקרולידים (בשמו הגנרי-קלריטרומיצין) המשמש כאחת התרופות מהטיפול המשולש להכחדת הליקובקטר פילורי.
לתרופה תופעות לוואי אפשריות במערכת העיכול כאשר בצורה נדירה יכולה לגרום ליובש בפה. באופן עקרוני תופעות הלוואי נעלמות לאחר גמר טיפול ולא נותרות באופן קבוע וזאת לאור שרירית הפה מתחדשת כל הזמן
נוכח שהתסמינים נמשכים מעל חצי שנה, יש לחשוד במקור אחד ליובש בפה. הסיבות לכך יכולות להיות בעיות בייצור הרוק, בעיות אוטואימוניות בעיקר אם יש גם יובש בעיניים, חשיפה לתרופות אחרות לדוגמא מסוג אנטי-כולינרגי וכו'.
אני ממליץ לפנות להערכת רופא פה ולסת ורופא א.א.ג בשלב ראשוני
אוהבים לקנות אופנה ברשת|?|
30/06/14 11:29
3צפיות
|תיק|טרנד השופניג אונליין הפך בשנים האחרונות לתופעה מטורפת ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובאירופה. מאות אלפי נשים מעדיפות לעשות את הקניות שלהן ברשת, כבר לא צריך לצאת מהבית לבזבז דלק, לחפש חנייה ולהסתובב שעות בין החנויות השונות ולהתעייף.  
אפשר לקנות ברשת מהבית, לשבת בסבבה בפיג'מה ולגלוש בין האתרים השונים.

|קדימה|אז אם מתים לקנות ברשת אבל מפחדים? או רוצים לקנות מותג שלא נמכר בארץ ולא בטוחים אם האתר אמין? יש לנו את הפורום המתאים בשבילכם!
היכנסו לפורום קניית אופנה ברשת ותוכלו להתלבש הכי יפה שיש הכי זול שיש!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ארדיקציה
29/06/14 14:04
9צפיות
בבדיקה שקיימתי התגלה ה.פילורי חיובי ואני מקבל טיפול ארדיקציה.
אבקש לדעת בנוסף לטיפול התרופתי כיצד לנהןד בתזונה שלי היום יום(הכוונה איזה אוכל יש להימנע ממנו)
טיפול ארדיקציה
29/06/14 14:56
8צפיות
במהלך טיפול ארדיקציה אין המלצות תזונה מיוחדות
כן חשוב להקפיד לקחת את התרופות לפי ההוראות ולמשך כל זמן הטיפול שהומלץ
טיפול בפרוביוטיקה כן עשוי להקל על סבילות הטיפול למעי שסובל במהלכו מכאבי בטן, יציאות מוגברות, נפיחות וגזים
דלקת במעי
27/06/14 14:21
44צפיות
אני:  שלום רב

משהו יוכל לתת לי יותר מידע לגבי החיידק clostridium difficile?

כמו- האם ההחלמה ממנו לאחר טיפול רפואי היא מושלמת?

מה הסכנות של החיידק הזה.

איך חיים איתו?

מה הסכנות של החיידק?

האם אני מדבקת באיזה תקופה?

מהם תדירות הבדיקות ?

מה מותר ומה אסור?

הרופאים לא מנדבים הרבה מידע לצערי.

מה נכון לאכול בתקופה שהחיידק פעיל?

וקיבלתי אותו לאחר אישפוז משני ניתוחים...

אשמח לתגובות
זיהום בקלוסטרידיום
29/06/14 14:54
26צפיות
החיידק clostridium difficle הוא חיידק שמופיע בעיקר לאחר טיפולים אנטיביוטיים. האנטיביוטיקה הורגת את כלל חיידי המעי הטובים והוא גדל במקומם ויוצר זיהום שמאובחן בבדיקות צואה
ברוב המקרים הזיהום מתבטא בשלשול מיימי כאשר במיעוט במקרים יש דלקת חריפה עם חום,  כאבי בטן, שלשול דמי ובצורה נדירה מאד אף התנקבות של מעי
בעת זיהום ישנה אפשרות הדבקה עד שמסתיים השלשול ולכן נהוג לבודד את שירותי החולה משימוש על ידי אחרים
בעת זיהום מומלץ להמעיט באכילת מוצרי חלב ופירות וירקות. אין איסור אכילה אחרת
הטיפול בחיידק הינו על בסיס אנטיביוטיקות שהוא רגיש אליהן ועם אחוזי הצלחה טובים מאד. למרות זאת ישנם מחלימים אשר ישארו נשאים (בעיקר בחולים המתאשפזים פעמים רבות בבתי חולים)
נשאים לרוב אינם חולים בזיהום עצמו אך עשויים להדביק אחרים. רוב האנשים שיחלימו לא נושאים את החיידק בקרבם ואין להם תסמינים כלל
משך הטיפול הוא 10-14 יום ובמידה וחלפו התסמינים, אין צורך בביצוע בדירה חוזרת לאחר גמר הטיפול לנוכחות החיידק
במקרים של זיהום חוזר (עד 20% ממי שחלה בפעם הראשונה) החיידק יגיב שוב לטיפול אנטיביוטי אך חולים מסויימים עשויים לחזור לללקות בזיהום עוד פעמים מספר. למטופלים אלו מציעים טיפולים מיוחדים להקטנת שכיחות חזרה נוספת על ידי טיפול אנטיביוטי ממושך או אנטיביוטיות מסוגים מיוחדים שנמאו מתאימות לטיפול בחיידק. בחו"ל ישנם טיפולים בנודגנים נגד החיידק ולאחרונה הוחל בטיפולי של הכנסת חיידקים טובים להחליף את חיידק הקלוסטרידיום.
חשד למשהו בכבד
26/06/14 22:37
48צפיות
שלום,
אולטראסאונד בטן העלה חשד להמנגיומה בגודל 9.1* 6.6*7.9 ס"מ, ורוצים לשלול אדנומה, כיוון שאני לקראת טיפולי פוריות. לפני מספר שנים נעשה אולטראסאונד בטן, כהכנה לניתוח אחר, ולא נעשה דבר מאז. הממצאים היו דומים לבדיקה החדשה.
לאחרונה התגלה לי גוש גדול יחסית, בשד, ולאחר ביופסיות וצילומים, הרופאים סבורים שזה פיברוזיס ואין צורך להוציאו.
יש לי סכרת מסוג 1 שנים רבות, וראיתי באינטרנט קשר בין אינסולין לאדנומה. האמנם?
הופנתי לביצוע CT טריפאזי. כדי להפיג את המתח, אשמח לדעת כיצד מתקיים CT טריפאזי ומהי הפרוצדורה ואיך מרגישים אחריה.
במידה וזה אדנומה, האם אפשר לחיות עם זה? האם אפשר לכרות את האדנומה? האם אפשר להיות בהריון אחרי כריתה? האם יש קשר בין הגוש בשד לגוש בכבד?
לחוצה מאד! מקווה למצוא כמה תשובות.
תודה
ממצא כבדי
29/06/14 13:03
34צפיות
המאנגיומה כבדית היא ממצא לא נדיר שניתן למצוא בעד 7% מהאוכלוסיה (בעיקר בנשים) והינו תהליך שפיר של ריבוי כלי דם. יתכן ומדובר בנגע מולד שגדל עם השנים לאור שהוא עשוי להיות רגיש לאסטגן ואף לגדול בהריון. ברוב המקרים זהו ממצא אקראי ללא משמעות וללא תסמינים ולא לא מחייב טיפול אך המאנגיומות גדולות (מעל 4 ס"מ) עשויות לגרום לתסמינים כמו כאב בטן, שובע מוקדם ובחילות. באופן נדיר הממצא עשוי גם לדמם. גם ההמאנגיומה הינה תסמינית ניתן לשקול ניתוח להסרתה. נהוג לעקוב אחרי המאנגיומה מבחינת הדמייה כמו אולטרא-סאונד ואם לא לא גדלה היא לא מחייבת עוד מעקב.
לעומת זאת אדנומה היא תהליך גידולי שפיר (לא סרטני) של הכבד. אדנומה רגישה מאד להורמונים כמו אסטרוגן ולכן חשוב לאבחן אותה לפני טיפול פריון כי כאשר נמצאת אדנומה בכבד אסור לתת הורמונים עד ביצוע ניתוח כריתה שמומלץ לכל אדנומה מחשש שתגדל ותקרע עם דמם פנימי. אלא אם נסוגה לאחר הפסקת טיפול הורמונלי. יש קשר בין אדנומה לסכרת (אך בעיקר סוג 2 כדוגמאת MODY 3) אך גם למשקל יתר (שעשוי להיות בסכרת סוג אחד בשל טיפול אינסולין ממושכים), אלכוהול או כאמור טיפול בהורמונים.
לכן אם מדובר באדנומה ההמלצה היא כריתה לפני כניסה להריון.
אני לא בטוח שיש קשר ברור בין הממצא הכבדי לשד, יתכן כי מדובר במקריות
CT תלת פאזי הוא בדיקת סיטי עם חומר ניגוד שבודקת 3 שלבים, טרום הזרקת חומר ניגוד (כמו סיטי רגיל), בשלב המיידי לאחר ההזרקה (שלב עורקי) ושלב מאוחד (שלב ורידי) כדי להדגים איך הממצא הכבדי מקבל זרימת דם. מרגישים כמו סיטי רגיל (זאת אומרת בעקרון אין תחושה מיוחדת) אלא אם מופיעה אלרגיה לחומר הניגוד שהיא לא צפוייה אלא אם יש רקע של אלרגיה לחומר ניגוד בעבד.
מקווה שעזרתי
º
תודה רבה על התשובה המקיפה!
29/06/14 13:18
9צפיות
º
בבקשה
29/06/14 14:56
8צפיות
דרושה כתבת שטח לארמניה!
24/06/14 13:58
5צפיות
Magma Challenge הוא מסע שטח המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות.

המסע הקרוב יצא אל הנופים הנפלאים של ארמניה בין התאריכים 19-26/8/2014.

ספרי לנו בפורום שיחת נשים למה את צריכה להיות שם ואולי נשלח אותך למסע שטח נשי על חשבוננו.

הזוכה תצא בחינם למסע מאגמה צ'אלנג 2014 לארמניה ותכתוב בלוג על חוויותיה מהמסע!

|*| המסע הבא צפוי להתרחש בקוסטה ריקה. גולשות תפוז אשר ירשמו אליו יקבלו הטבה מיוחדת.
כדי להירשם למסע בקוסטה ריקה הקליקי כאן.
תפקודי כבד
20/06/14 07:01
27צפיות
שלום, בעלי קיבל תוצאות של בדיקות כבד: AST 48 ובדיקה חוזרת לאחר יום של שירדה ל42. ובבדיקת ALT 93שירד יום אחרי ל88. הוא ביצע את הבדיקות בעקבות הפניה של רופא עור עקב פריחה פטרייתית בעור. התוצאות כנראה השתנו בעקבות כדור שהוא לוקח בשם ARIUS. על מה זה יכול להצביע? האם ייתכן שזה משהו שיכול לעבור או שזה כבר נזק בלתי הפיך? תודה
הפרעה בתפקודי כבד
29/06/14 12:40
15צפיות
ערבה שלום,
יש מגוון סיבות להפרעה באנזימי כבד, החל במחלות זיהומיות כגון צהבת נגיפית, מחלות אוטואימוניות, חשיפה לתרופות או אלכוהול, מחלות מטבוליות או כבד שומני. רוב המקרים נובעים מחשיפה לתרופות (תרופות נגד פטרת ידועות בתופעות לוואי אלו) או כבד שומני.
אין הבדל משמעותי בתוצאות בין הבדיקות שכתבת כי כל בדיקה עשויה להשנות עד 10% אפילו מאותו אדם באותו יום. אין לדעתי קשר בין טיפול אנטיאלרגי באריוס ל"שיפור" בבדיקות הדם.
יש לבצע בירור להפרעה בתפקודי כבד אצל רופא גסטרו. לאחר זיהוי הסיבה מתחילים טיפול מתאים כאשר ברוב המקרים המצב הפיך (בעיקר בתגובה לתרופות), אגב הערכים שציינת אינם מאד מוגברים ומדובר למעשה בהפרעה קלה באנזימי כבד
ערב בריאות בנושא גידולי לבלב
18/06/14 13:44
9צפיות
בואו לערב בריאות המוקדש לגידולי לבלב שיערך ביום שלישי ה- 01/07/14, ג' תמוז תשע"ד בשעה 20:00, במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) באולם ההרצאות (אודיטוריום),
בניין סוראסקי, קומה 2- , אגף ד'.

בתוכנית:
דברי פתיחה– פרופ' רישארד נקש, מנהל היחידה להשתלות, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
על גידולים בלבלב וגידולים נוירואנדוקריניים בפרט - ד"ר אתי אושר-אפינגנדין, מרכזת תחום הגידולים הנוירואנדוקריניים, המכון לאנדוקרינולוגיה, המרכז הרפואי ת"א.
כיצד מאבחנים גידולים בלבלב?- ד"ר ארוין סנטו, מנהל המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי ת"א.
ניתוחי לבלב – מניתוחים דרך חור המנעול ועד לניתוח "פתוח" – ד"ר עידו נחמני, מנהל מחלקה כירורגית ב', החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הטיפול האונקולוגי בגידולי לבלב – מה חדש? - ד"ר רוית גבע, מנהלת המרכז לגידולי מערכת העיכול, המערך האונקולוגי, המרכז הרפואי ת"א.

לפרטים והרשמה: http://www.tasmc.org.il/Be-Well/Events/Pages/Pancr...
שאלת קרוהן
17/06/14 22:17
32צפיות
שלום,
חמי בן ה62 התגלה כחולה קורהן לפני כ9 חודשים ועבר ניתוח סטומה.
מהיום בבוקר הצואה שלו יוצאת דלילה בסטומה במקום לצאת סמיכה.
הוא מקבל סטופיט באופן קבוע מאז הניתוח ולאחרונה התחיל לקחת ריספרדל 1מ"ג, האם זה משפיע? האם יש צורך להגיע למיון?
סטומה בחולי קרוהן
29/06/14 12:30
16צפיות
LCA שלום,
לא ברור לי מהשאלה איזה סטומה יש לחמך (סטומה של מעי דק -איליוסטומיה או של מעי גס (קולוסטומיה) ויתרת הפרטים למחלת הקרוהן ממנה סובל. סטופיט אמור להקין את תדירות היציאות (מילוי השקית) כדי גם לשפר את הספיגה ולפעמים במקרים כאלו של הפרשה דלילה מעלים מינון. גם לריספרידל השפעה על תנועיות המעי. הסברים אחרים עשויים להיות בעיות ספיגה או פעילות דלקתית של הקרוהן. הפרשות נוזליות בכמה רבה עשויות לגרום להתייבשות ולכן כדאי לפנות להערכה רפואית, עדיף אצל הגסטרואנטרולוג המטםל או הכירורג המנתח. במצבי חירום ניתן גם לפנות למיון
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום