לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
השמנה ובמיוחד השמנת יתר כרונית, מפריעה לכל אחד הסובל ממנה. הדרכים לרדת במשקל הינן רבות, בינהן דיאטות ואף ניתוחים לקיצור קיבה, במקרים המתאימים. קהילה זו באה לעזור לכם להבין מהו משקל עודף, מהי השמנת יתר ומהי השמנת יתר כרונית. מי מאיתנו מתאים לניתוח ומי לא וכיצד ניתן לעבור ניתוח שכזה ובמה הוא כרוך. במרכז הרפואי ת"א קיים מרכז ייחודי לטיפול בסובלים מהשמנת יתר כרונית ובו צוות רופאים מומחים מתחומים שונים: כירורגים, אנדוקרינולוגים, מומחים לתזונה ועוד, זאת על מנת לאפשר למטופל לקבל את המידע והאפשרויות העומדות בפניו, בצורה הטובה ביותר. במסגרת הקהילה ישתתפו אנשי צוות המרכז, על מנת שנוכל לענות לשאלותיכם בצורה המקצועית ביותר. הערות, הארות והצעות יתקבלו בברכה ד"ר שי אלדר מרון, המערך הכירורגי, המרכז הרפואי ת"א.

11 שנה לאחר טבעת
24/07/12 12:09
105צפיות
האם יש צורך להחליף את הטבעת ? הטבעת שלי בת 11 שנה, מרגישה מצוין ושומרת על 40 קילוגרם פחות
אשרייך ומה טוב חלקך
25/07/12 10:15
61צפיות
ויישר כוח גדול על השמירה וההתמדה, בבריאות.

כשם שאין מחליפים ברכיים או עצם הירך כל עוד לא התקלקלו, גם אם הם צפויים להתקלקל, כך גם אין מחליפים טבעת תקינה שלא התקלקלה.
לא פותחים את הגוף אם אין סיבה טובה במיוחד לכך.
פותחים את הבטן רק כדי להחליף טבעת שהתנקבה, או להחזיר למקום טבעת שזזה, או להוציא טבעת שחדרה לקיבה וגרמה לפציעתה (נדיר).
לכל התופעות הללו יש סימנים די ברורים, והתופעות הללו גורמות לקשיים מאוד מאוד ברורים. כך שכל עוד הכל בסדר, אז הכל בסדר!
º
אין שום סיבה להחליף, המשך הצלחה
25/07/12 15:39
54צפיות
האם מכירים את ד"ר נאסר סקרן ?
24/07/12 10:29
210צפיות
שלום רב,
הרופא מקבל כיום בבי"ח העמק , אני מעוניין לעבור שם ניתוח למרות שכבר יש לי תור בפוריה אצל ד"ר גירון.
למי שי ניסיון אצל ד"ר סקרן? אשמח לשמוע.
º
רופא מצויין
25/07/12 15:43
96צפיות
º
תודה לך על תשובתך , אבל רציתי לשמוע ממטופלים
25/07/12 19:36
66צפיות
אז ככה. ...
23/07/12 11:13
127צפיות
במרץ 2009 עברתי ניתוח להצרת קיבה בטבעת, הייתי סכרתית כמה שנים טובות. אינסולין וכו'  וכו', לא הייתי אכלנית גדולה אבל הסכרת ניפחה אותי. אחרי שלושה חודשים השלתי ממשקלי 16 ק"ג ומאז הספקתי להשמין ולרזות חזרה . מה שכן אין לי יותר סכרת. שאלה לי אליכם.. אחרי 3 שנים, רציתי לדעת איך אני אמורה לדעת אם עליי להצר את הטבעת... אני סגורה 4 וחצי... מאז ומתמיד. אני מאוד מקפדיה מאז לא לשתות מוגז או אלכוהול  .. לא אוכלת לחם ומתקשה באכילת פחמימות..  
לתגובתכם.
אם את צריכה לרזות, וכמויות המזון גדולות עדיין
25/07/12 10:20
94צפיות
צריך לסגור את הטבעת. אם אינך צריכה לרזות, או שכמויות המזון קטנות מאוד - אין צורך לסגור.

אם את צריכה לרזות, אבל את מקיאה את האוכל ואינך יודעת לאכול עם טבעת - אין טעם לסגור, כי אז תקיאי יותר.
עלייך ללמוד לאכול עם טבעת ולהקטין ע"י טכניקות האכילה את כמות המזון ולהגיע לשובע מכמות קטנה ביותר.

לשם כך צריך לקרוא באופן קבוע בפורום "קיצורי קיבה" - התומך במנותחים - ולברר שם את הטכניקות הנכונות לאכילה ללא הקאות.
יש שם שרשור "התנהלות נכונה עם טבעת" ב"הודעות הנבחרות" של הפורום (כלים ומידע  ---> הודעות נבחרות), אליו מצורף קובץ וורד המפרט את טכניקות האכילה הנכונות.
אופירA
25/07/12 11:43
53צפיות
תודה אופירה. אז קודם כל  אני עדיין מרזה ועדיין מרגישה את ההגבלה . תודה לאל לא מקיאה אבל מה שבאמת עזר לי להבין איך לחיות עם הטבעת בשלום זה עצם שתיית מים לפני הארוחה. אני ופחמימות עדיין לא הולך יחד, משום מה אם זה לא פסטה ברוטב שמנת עשיר ושומני שמחליק  זה פשוט לא עובר. אני די " בגמילה"  מזה . עיקר הכלכלה שלי כיום מורכבת  בעיקר מחלבונים  כגון גבינה צפתית בעיקר וגאודה מידי פעם , וירקות. אני לא מצליחה לאכול משהו אחר. לא אורז לא לחם,  וכיוצא בזה.די השלמתי עם זה. אני אעיין באמת בפורום תודה.. ♥ זה תמיד נחמד לעת שאתה לא מתמודד לבד.
שתיית מים מיד לפני אכילה זו טכניקה חשובה מאוד
25/07/12 12:58
86צפיות
יש עוד כמה טכניקות חשובות. תקראי אותן בקובץ של כללי האכילה הנכונה (2 עמודים בוורד).
יכולת האכילה שלך מאוד מוגבלת, ואת עדיין מרזה, לדברייך. אז אין שום סיבה כרגע לסגור את הטבעת. תתמידי באכילה בריאה.
אופירA
25/07/12 14:21
40צפיות
תודה, קראתי את המסמך, מצחיק לחשוב שלא חשבתי על האופציה להיכנס לפורום מיד אחרי הניתוח. את כל זה למדתי על בשרי אבל טוב שזה כתוב. אני יכולה  רק לסכם שכל מילה שם בסלע.. אינני יודעת מי כתב את המאמר אבל הוא מאוד מדויק ויכול בהחלט לעזור למנותחים חדשים בתחילת דרכם , וגם לכאלה כמוני אחרי 4 שנים.  אז שאפו על המאמץ ועל ההכוונה.
תודה על ההמלצה על המסמך!
25/07/12 17:45
36צפיות
הטכניקות הללו פותחו ע"י אנשים יצירתיים כמוני וכמוך - שלמדו על בשרם והבינו איך הכי כדאי לאכול.
הם הפיצו את הניסיון שלהם במשך השנים האחרונות בפורום הוותיק הזה (הוא קיים למעלה מ-12 שנה!), ואני למדתי מהם וגם פיתחתי טכניקות מניסיוני החל מלפני 5 שנים.

יש עוד המון טכניקות למצבים אישיים שונים (כל גוף מתנהג אחרת, וצריך טכניקות אחרות), להתנהגות בהריון, להתמודדות עם קליפה שנתקעה, למניעת וריפוי רפלוקס לילי וצרבת בכלל (שמתפתח לעיתים קרובות מאוד לאחר כמה שנים) וכמובן למניעת סיבוכים שונים ותקלות שונות.

במשך 5 השנים קראתי ושמעתי המון סוגים שונים של מצבים ואיך מתמודדים איתם, וריכזתי את כל המידע הזה. על בסיסו כתבתי את המסמך הכללי (שלא מכיל הכל, כמובן, אלא רק את המצבים הסטנדרטיים), וכן גיליתי שרוב האנשים לא יצירתיים ולא מבינים איך לאכול, ולא מבינים כמה ההקאות מזיקות ומסוכנות, ולא מחברים בין ההתנהגות שלהם לבין הנזקים שנגרמים להם לאורך השנים.
לכן אני קוראת לאנשים להיעזר במידע שבפורום התמיכה ועונה יחד עם וותיקים נוספים (כמו קובי, שעונה גם כאן, והוא וותיק מאוד) לשאלות של האנשים, והם טוענים שהשיטות הללו משנות להם את איכות החיים בגדול. בשנה האחרונה הם גם הכריחו אותי לקחת על עצמי את ניהול הפורום, כי המנהלים הוותיקים פרשו.
המון בהצלחה אופירA♥
25/07/12 20:32
23צפיות
כייף שיש אנשים כמוך! מפרגנת לגמרי ♥
סגירת הטבעת
25/07/12 15:37
78צפיות
הצורך בסגירה נקבע לפי נפחי הארוחות וקצב הירידה במשקל וההסתגלות שלך למצב
אין קשר בין הנפח שבטבעת לבין הצורך בסגירה
ד"ר סובחי שאלה לי אליך..
25/07/12 20:32
59צפיות
אם לא בדקתי את הטבעת מאז שעשיתי אותה ב- 2009 ואני עדיין מרגישה את ההגבלה אם כי רגילה אליה.. זה לא מחייב מצידי לבדוק אותה ? הבנתי שהיא מוצרת ע"י סיליקון שנכנס לכריות האוויר, אין מצב שיש בריחה של החומר שממלא אותה? או שהיא נשארת כך במצב זהה? או שאם אני מרגישה בסדר ולא מקיאה  רק לעיתים נדירות מאוד, ייתכן והיא בסדר. כאילו , יש לה בלאי ? אשמח לשמוע על כך בהרחבה.תודה מראש
את ההצרה רצוי לבצע תחת שיקוף -
28/07/12 14:34
51צפיות
ואז אפשר להתרשם מקוטר המעבר וממיקום הטבעת ולבדוק אם ישנה  דליפה של נוזל מהטבעת
בעיקרון אין חיי מדף לטבעת ואין צורך בהחלפתה אם הכל תקין
º
תודה :)
29/07/12 08:09
16צפיות
אז ככה. ...
23/07/12 11:13
86צפיות
במרץ 2009 עברתי ניתוח להצרת קיבה בטבעת, הייתי סכרתית כמה שנים טובות. אינסולין וכו'  וכו', לא הייתי אכלנית גדולה אבל הסכרת ניפחה אותי. אחרי שלושה חודשים השלתי ממשקלי 16 ק"ג ומאז הספקתי להשמין ולרזות חזרה . מה שכן אין לי יותר סכרת. שאלה לי אליכם.. אחרי 3 שנים, רציתי לדעת איך אני אמורה לדעת אם עליי להצר את הטבעת... אני סגורה 4 וחצי... מאז ומתמיד. אני מאוד מקפדיה מאז לא לשתות מוגז או אלכוהול  .. לא אוכלת לחם ומתקשה באכילת פחמימות..  
לתגובתכם.
º
ראי תשובה למעלה
25/07/12 15:43
45צפיות
קיצור קיבה
23/07/12 03:02
125צפיות
שלום,
אחרי שחבר טוב שלי עשה את זה וירד בצורה מדהימה.התחלתי לחשוב על זה,
וההתלבטות שלי היא כזו :
אני אומנם שמן , כ- 50 ק"ג מעל המשקל הרצוי, ושומר על האיזון הזה מעל 15 שנה.
אך למרות זאת אני לא אוכל כמויות של אוכל ולא מנשנש כל הזמן , ולרוב אוכל ארוחה עיקרית אחת ביום (מנה בגודל סביר)
ולפעמים ארוחה ערב קלה (באמת קלה .. חחח )
לאחר הניתוח שהחבר עשה , הוא מרוצה אבל הוא לא מסוגל לסיים אפילו סטייק של 150 גרם ואפילו בארוחות ילדים הוא בקושי מסיים חצי.
אני רוצה את הניתוח אבל מצד שני הייתי רוצה לאכול נורמלית , לאכול פרוסת בשר של 150 גר' או צלחת סלט זה נשמע לי סביר (או שאני טועה? )
אשמח לקבל חוות דעת והמלצות.
קודם כל כדאי לך לגשת לייעוץ דיאטני
25/07/12 10:07
72צפיות
כי לפני ניתוח, אתה צריך להבין מדוע יש לך 50קילו עודף משקל - שזה עודף מכובד מאוד מאוד - כאשר אתה אוכל רק ארוחה עיקרית אחת ביום ולא כמויות ולא מנשנש.
רק אם תדע בדיוק למה אתה שמן, תוכל לדעת אם ניתוח יעזור לך, ואיזה ניתוח מתאים לך יותר (כי יש כמה ניתוחים, וכל אחד שונה לחלוטין מהשני, וכל אחד מתאים לטיפוס אחר. החבר שלך אינו בהכרח הטיפוס שלך, ומה שקרה לו לא בהכרח יקרה לך. יותר סביר שלא יקרה לך מה שקרה לו...).

כמו כן, אם אין לך מודעות תזונה (הבנה מדוע אתה שמן, ידיעה בכללי התזונה מה משמין ומה לא), רוב הסיכויים שניתוח לא יצליח לך לאורך שנים, כי חובה להיות מודע לבעיה שאתה סובל ממנה כדי למנוע אותה ככל האפשר ע"י התנהגות. הניתוח לא פותר את כל הבעיות, אבל רבות מהן יכולות להיפתר ע"י שינוי התנהגות עקב מודעות.

הסבר לדיאטנ/ית שאינך מבקש לקבל הוראות תזונה בלבד, אלא גם להבין מדוע אתה שמן, מה גורם לך להשמנה, מה תצטרך לעשות כדי לשנות את זה (אצל כל אדם התשובה אחרת), ואז תתבונן יחד עם הדיאטנית אם אתה מסוגל לעשות את השינויים הללו באורח החיים בעצמך, ולהתמיד בזה לאורך 70 שנה.
ומה שאתה לא מסוגל לעשות ללא עזרה - צריך לראות אם ניתוח יכול לעזור ואיזה.
תודה על התשובה
25/07/12 18:26
37צפיות
הייתי אצל דיאטנית מספר פעמים , וגם הרופא שלי המליץ שאעה את הניתוח במטרה לירידה מהירה יותר במשקל.
הסיבה להשמנה היא אותה ארוחה ביום , לפחות זה מה שנאמר לי ע"י אותם דיאטנים ורופא.
לא כמות האוכל היא הבעייתית אלא תדירות האוכל ותוכן הארוחה.
קצת קשה לעבור את הניתוח ולאכול נרמלי
25/07/12 15:41
112צפיות
המטרה של הניתוח היא הגבלה ניכרת בנפחי הארוחות בכדי להביא לירידה במשקל אבל לא לאכול נורמלי
תודה על התשובה
25/07/12 18:28
46צפיות
אני מבין שאם נפח הארוחות שלי הוא כרגע לא גדול ולא מוגזם
אז הניתוח רק יקשה עליי בעתיד.
כבר התחברתם למחוברים? |טי-וי|
22/07/12 18:37
30צפיות
העונה השנייה בשיאה ולנו כבר קשה להתנתק מחמשת המחוברים שלנו -
גדעון, סקאזי, ג'ייסון, אמירם וחנוך מדביקים אותנו בכל יום א' וד' למסך, אבל מה עושים כשהפרק נגמר|?|
פורום מחוברים 2 נפתח במיוחד עבורכם ומחכה לחובבי הסדרה שרוצים לשוחח על הפרקים, הדמויות וגם לשמוע קצת רכילות ;-)
נתראה שם|?|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
תזונה לאחר ניתוח טבעת
19/07/12 19:33
85צפיות
שלום, אני כיום שבוע לאחר ניתוח הטבעת.
האם אני יכולה לאכול ביצה מקושקשת?
האם אני יכולה לאכול מלפפון מקולף ומלפפון חמוץ?
אם משהו לא יוצר כאבים האם זה אומר שאני יכולה לאכול אותו?

תודה רבה מראש
כלכלה אחרי ניתוח טבעת
22/07/12 08:26
105צפיות
הכלכלה בשבוע הראשון אחרי ניתוח הטבעת מבוסס על כלכלה נוזלית
בשבוע השני מתקדמים לכלכלה רכה בהדרגה ורק בשבוע השלישי מתחילים בכלכלה מוצקה תוך הקפדה על לעיסה טובה ואיטית
כל התהליך מחייב ליווי של דיאטנית
עדיין מוקד למלפפון
שלגיה מחכה לכם בקולנוע ב-|תפוז|
18/07/12 12:18
7צפיות

|פטיש| מי שומר על השומרים|?|
אנחנו שמחים לארח את אחת הדמויות המרכזיות בתחום ביקורת התקשורת בישראל -
שוקי טאוסיג, עורך "העין השביעית".
שוקי יענה לכל השאלות מחר בשעה 10:00.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תפוח| להקרנת "שלגיה והצייד" כבר נרשמתם|?|
ערב מהאגדות צפוי לגולשים שיגיעו להקרנת טרום-בכורה לסרט החדש "שלגיה והצייד",
בכיכובן של שרליז ת'רון וקת'רין סטיוארט ;-)
מהרו להירשם - מספר המקומות מוגבל|!|
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
שאלה על הטבעת
17/07/12 13:38
110צפיות
היי,
עברתי בסוף חודש פברואר 2012 את ניתוח של הקיצור קיבה.
התחלתי את הניתוח ב 114 קילו.
היום לאחר כחמישה חודשים ירתדי רק 8 קילו.
האם זה הגיוני שאני יורדת כל כך מעט?
כל מי שאני  מכירה שעשה את הניתוח אמר לי שהייתי אמורה לרדת הרבה יותר.
אודה לעזרתכם..
לגביי ניתוח טבעת
21/07/12 16:05
79צפיות
אני הופתעתי עכשיו כי גם אני בדילמה ואפילו מיואשת,אני עברתי את הניתוח לפני שלושה שבועות וירדתי רק 6.5 קילו ואני לא מבינה גם למה זה כל כך איטי כי אוכלת נכון ללא שטויות מסביב בכלל ולא מבינה!
עניין של זמן..
22/07/12 07:59
65צפיות
שלושה שבועות זה לא חמישיה חודשים..
אני באמת לא יודעת מה לעשות..
אין לך שום דילמה...
22/07/12 16:07
63צפיות
ירדת ב-3 שבועות 6.5 קילו, ואת טוענת שזה כל כך איטי... וכי למה ציפית? לרדת 20 קילו בחודש? חלומות באספמיה.
אין לך דילמה אלא ציפיות מופרזות חסרות היגיון, בדיוק כמו לצפות מתינוק בן 3 שבועות למחוא כפיים ולהגיד אמא!

לא עלית את כל המשקל העודף ב-3 שבועות, ולכן גם לא תרדי אותו ב-3 שבועות.
עלייך ללמוד במהירות האפשרית את כללי הירידה במשקל והתזונה הנכונים, כדי לפתח ציפיות ריאליות בלבד. 6.5 ק"ג בחודש זה ה-מ-ו-ן. חפשי את הידע המתאים שיעניק לך את התובנה הזו, ועוד הרבה תובנות נוספות, לבל תפתחי עוד ציפיות מוזרות ותתאכזבי קשות, כי אכזבה וייאוש הם תעודת ביטוח כנגד ירידה במשקל!!!

עודף משקל של עשרות ק"ג (שמזכה אותך בניתוח רפואי) הוא בעיה קשה, וכדי לפתור בעיות קשות בצורה מוצלחת חובה דבר ראשון להבין מה קורה, ולא להיות במצב שאת לא מבינה!
לצורך כך צריך לשאול, ללמוד ולהתלמד.
עושים זאת בפורום התמיכה של מנותחים, שם יש המון מנותחים כמוך שמתלבטים כמוך ומשלימים השכלה חשובה ע"י הדרכה של מנותחים וותיקים ובעלי ידע וניסיון. הפורום נקרא "קיצורי קיבה" ויש קישור בצד שמאל של הדף (באמצע). כדאי לך לשוטט שם לפחות שנה, עד שתביני כל מה שאת צריכה להבין. ניתנת גם הדרכה טלפונית ספציפית אישית על ידי, ואת הפרטים תראי בהודעות השונות בפורום התמיכה.
ירידה אחי ניתוח טבעת
22/07/12 08:28
102צפיות
הירידה במשקל היא פונקציה של נפחי הארוחות והתכולה הקלורית
יש לך טבעת שניתן להצר ,
ממליץ על ביצוע ההצרה בהקדם  בכדי להשיג תוצאות טובות יותר
סגירה
22/07/12 08:42
73צפיות
סגרתי כבר שלוש פעמיים אחרי הניתוח..
לדעתי אני סגורה משהו כמו 8, האם להמשיך ולסגור פעם רביעית??
אתה חושב שזה מה שיתרום לירידה במשקל?
קודם כל, לא עברת קיצור קיבה, אלא הגבלת קיבה
22/07/12 16:22
81צפיות
חשוב לדעת את המינוח הנכון לתהליך הכירורגי שעברת, כמו שחשוב לדעת כל מידע בנוגע להליך זה.
ההליך שעברת הוא ניתוח להגבלת קיבה באמצעות טבעת מתכווננת, ולא ניתוח לקיצור קיבה, כי לא חתכו לך שום דבר בקיבה ולא קיצרו אותה.

בניתוח הטבעת הירידה במשקל מתרחשת כאשר כמויות המזון קטנות כתוצאה מהגבלת המעבר מהוושט לקיבה ע"י הטבעת.
צריך להרגיש שהטבעת מגבילה ושכמויות המזון קטנו מאוד מאוד מאוד.
לא משנה אם את צריכה לסגור פעם אחת או לסגור 12 פעמים. את צריכה לסגור עד שהטבעת מגבילה היטב.
האם הטבעת מגבילה אותך באופן שאת יכולה לאכול בכל ארוחה רק כמה ביסים? מן הסתם שלא.
אז זו האינדיקציה אם צריך להמשיך לסגור.

כמה לסגור - אם אינך מרגישה עדיין הגבלה והפחתה בכמויות המזון, כדאי לך לסגור עוד 1CC. אם את מרגישה הגבלה קלה והפחתה קלה בכמויות המזון, כדאי לך לסגור עוד 1/2CC. כעבור 3-4 שבועות תגיעי למסקנה אם ההגבלה מספיקה או שצריך עוד, ותסגרי עוד 1/2CC או 1/4CC בהתאם לכמות ההגבלה.

ניכר משאלותייך שאינך מבינה מה קורה בניתוח הטבעת. עלייך לדעת שחשוב מאוד להבין את התהליך כדי להצליח בניתוח הטבעת. רבים האנשים שלא מצליחים בניתוח זה, ומסתבכים בהמון קשיים ותקלות, רק משום שהם אינם מבינים מה קורה להם ומה עליהם לעשות כדי להצליח.
במובן זה, מנתחי הטבעת דומים למוכרי רכב, ואם האדם אינו דואג ללמוד נהיגה, אלא מצפה שמוכר הרכב ידאג לתפקוד הרכב - אזי הרכב לא ייסע והאדם לא יבין מה הטעות שהוא עושה.
כדי "ללמוד נהיגה" יש לפנות למורה לנהיגה, ולא ל"כל מי שאת מכירה שעשה ניתוח" ואומר ש"היית אמורה לרדת הרבה יותר" ללא שהוא מנמק את אמירתו. כי זו לא אמירה נכונה. אם אין לך עדיין הגבלה, לא היית אמורה לרדת בכלל במשקל, גם אם חלפו 20 שנה מיום הניתוח.

לכן אני ממליצה לך לקרוא בפורום התמיכה למנותחים (קיצורי קיבה), ולשאול שם את כל השאלות, וכן להיות איתי בקשר טלפוני לקבלת הסבר איך בדיוק זה עובד ואיך את צריכה להתנהג כדי שזה יעבוד (בקיצור, כדי ללמוד "נהיגה בטבעת" דרך הטלפון).
תודה רבה על תגובתך..
23/07/12 08:13
48צפיות
איך יוצרים איתך קשר טלפוני?
אשמח לקבל ייעוץ והכוונה מסודרת ...
תודה.
º
ללא קשר לנפח הסגירה - חשוב לסגור
25/07/12 15:45
53צפיות
אני חושבת שעלייך...
23/07/12 11:16
60צפיות
לבדוק אם עצמך אם את שותה מוגז או אלכוהול... הגזים והאלכוהול פשוט מרחיבים את הטבעת ומונעים ממך לשמור על הטבעת בצורה בה היא אמורה להיות. אם את שותה מוגז.. הטבעת  לא צרה כפי שאת חושבת שהיא.
הבנתי..
23/07/12 11:55
39צפיות
כמה צריך לךהיות סגורים? או שזה אינדבידואלי לכל אחד?
לדעתי לגמרי אינדיבידואלי
23/07/12 15:03
34צפיות
יש לי חברה שסגורה 8 כבר שנתיים והיא הורידה רק 7 ק"ג , היא לא ממש שומרת שותה ומנשנשת שוקולדים.. אז אממ.. כל אחד וגופו הוא ויכולת השמירה על פי כח רצון..והבנת  התהליך.
בהצלחה ♥
מנהל הפורום יחזור לענות בסוף השבוע
17/07/12 10:49
34צפיות
לצערנו, ד"ר סובחי אבו עביד, מנהל הפורום, נאלץ לצאת לחופשה קלה ולא יכל לתת מענה על השאלות בתקופה האחרונה.
עד סוף השבוע הוא יחזור לענות על השאלות באופן סדיר.
עמכם הסליחה,
הנהלת הקהילות של המרכז הרפואי ת"א
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
16/07/12 19:18
11צפיות
|טי-וי| 4 חברות, אשר מתאחדות יחד כנגד אדם אנונימי המאיים לחשוף את כל סודותיהן הכמוסים, תוך ניסיון לפתור את הרצח המסתורי של חברתן אליסון.
בואו לדבר על סדרת המתח והמסתורין "שקרניות קטנות" בפורום החדש -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|דושיח| הורים, ילדים ומתבגרים מוזמנים לקבל ייעוץ מקצועי מהפסיכולוגית שלנו בכל נושא שתרצו. אם, לדוגמה, לילד שלכם יש קשיים בבית הספר, המנהלת תשמח לייעץ לכם בפורום החדש: ייעוץ פסיכולוגי לילדים -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

התגעגעתם לסדרה "עניין של זמן" ולדמויות האהובות|?|
הסדרה חוזרת ומגוללת את סיפורם של ויצמן, מרקוביץ', דנה, שרון וכל החבורה - שנמצאים בשנות ה-40 לחייהם ;-) בואו לדבר על זה בפורום|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
צריכה המלצה לדיאטנית
16/07/12 18:08
76צפיות
שלום לכולם, שבועיים לאחר מעקף,
מבקשת לדעת האם יש למישהו המלצה על דיאטנית למעקב שעובדת עם הכללית, אזור גבעתיים-תל אביב או רחובות -אשדוד
ברחובות יש את
17/07/12 06:49
64צפיות
טליה ברים (לא סגורה על שם המשפחה) דיאטנית שעובדת ברמז
ויש גם את ענבל וינברגר שגם מפעילה קבוצות תמיכה לאנשים אחרי ניתוח בריאטרי , ברמז רחובות אבל זה פתוח לכל קופות החולים
תודה
19/07/12 09:33
27צפיות
תודה רבה
º
נשמח לקבל אותך במרכז באיכילוב 03-6974000
22/07/12 08:29
36צפיות
עזרה דחוף 4 ימים לפני ניתוח.
15/07/12 23:23
126צפיות
בס"ד
בעלי לפני ניתוח שיהיה יום שישי, הרופא מאוד מוסמך ומוכר אנחנו עושים באופן פרטי.
בעלי היה צריך להתחיל את דיאטת הפחמימות ולא עשה אני מאוד לחוצה שהניתוח ישתבש עקב זה.
הייתי רוצה לדעת אם יש סיכון בזה שהוא לא עושה את הדיאטה???? ( הכבד שלו שומני) תודה רבה אם אפשר מענה דחוףףףף
º
אין חובה בביצוע דיאטת הלבון לפני ניתוח -
22/07/12 08:30
54צפיות
רוצה עזרה
14/07/12 19:33
121צפיות
היי אני בת 39 גרושה שבוע, עם עודף משקל גדול ורוצה לעשות קיצור קיבה
בחיפה . מה אלי לעשות ??? אם ה bmi הוא בסביבות ה 35 מה זה אומר ??? שאני צריכה להמשיך לזלול ??? מה כדאי לעשות ??? אני זקוקה לעזרה והכוונה כי אני רוצה שינוי בחיים שלי - אני שייכת לכללית ואין לי מושלם
שלום סיגל7777
15/07/12 17:33
83צפיות
ד"ר סובחי לא עונה הרבה זמן בפורום
הרשי לי להפנות את תשומת ליבך לפורום בתפוז של קיצורי קיבה בניהול של אופירה ואלט
יש בפורום הזה הרבה חברים שיוכלו לעזור לך

קובי
אנדיקציה לניתוח
22/07/12 08:31
73צפיות
בהעדר מחלות הקשורות למשקל אין אנדיקציה להתערבות ניתוחית .
אף אחד לא מציע לך לזלול ולעלות , אולי ההפך יחד עם פעילות גופנית בליווי דיאטנית
שינוי בחיים
22/07/12 15:57
37צפיות
שלום לך,

קודם כל, אם בגילך יש לך BMI35, מן הסתם שהבעיה לא תיפתר מאליה. אז השינוי הראשון הכי חשוב שאת צריכה לעשות בחיים שלך, לדעתי, זה לעשות לך מושלם, כי אם בעתיד תהיי זכאית לניתוח, אולי תהיה לך בעיה בלי ביטוח משלים. ובכלל, כשיש השמנת יתר זה מצב שגורר הרבה בעיות רפואיות, והביטוח הבסיסי לא מעניק מספיק מענה רפואי לבעיות אלה.
שינוי נוסף שאולי הייתי ממליצה לך לעשות, זה לעבור לקופ"ח מכבי... אבל זה באמת שיקול שלך. אני לא מספיק מכירה אותך כדי לייעץ ברצינות דבר כזה.

גם בנוגע למצב ההתנהגות הגורמת להשמנה אני מסכימה איתך שצריך לעשות שינוי רציני, והשאלה היא איך.
האופציה הניתוחית אינה פתוחה בפנייך, אם אין לך מחלות נלוות להשמנה, כי ההשמנה אמנם מטרידה אך לא מספיק חמורה כדי להצדיק התערבות ניתוחית.
אני גם מאוד לא ממליצה לעלות במשקל באופן יזום, כדי להיות זכאית לניתוח, כי ניתוח לעולם אינו מבטיח שתרדי במשקל את מה שעלית. אני מכירה כבר כמה וכמה אנשים, שעלו במשקל כדי להיות זכאים לניתוח, והצליחו להוריד רק את מה שעלו, ויותר מזה לא ירד... אז מה הם הרוויחו מלחתוך את הגוף ולחבל במערכת העיכול?

בנוסף לזה, הניתוח אינו פותר את כל הבעיה, אלא עוזר לך לעשות מה שאת צריכה לעשות בלאו הכי כל החיים - לשמור על מודעות תזונה גבוהה במיוחד, לאכול דל קלורי, לפזר אכילה במשך היום (לפחות כל 3 שעות), לעבור ממזונות מקמח לבן למזונות מדגנים מלאים, לשתות הרבה מים ופחות קפה וקולה, לאכול לאט מאוד ועם הפסקות בזמן האכילה, לוותר על סוכר במזון ובשתייה ולאכול ממתקים רק בצורה מוקצבת ומוגבלת. לעקוב אחר המשקל באופן קבוע, לאכול תמיד פחמימות יחד עם חלבון (כדי לשבוע מכמות קטנה יותר), להכניס בתזונה כמה שיותר ירקות (כדי להפחית הערך הקלורי הכללי ולספק ויטמינים ובריאות). לעשות פעילות גופנית סדירה ככל האפשר.
ואת זה עושים בעזרת קבוצת תמיכה או תמיכה אישית (מאמנת, דיאטנית), במשך כל החיים, גם אחרי ניתוח.

אם כל המאמצים לא יעזרו, כמעט שמובטח לך שבמשך השנים בלאו הכי תעלי במשקל עוד, ותהיי זכאית לניתוח.

בכל אופן, כיוון שהשינוי צריך להיעשות לכל החיים, ולא שינוי זמני בלבד, הגישה היא לחיות כל יום מחדש, בלי קשר לנפילה, לכישלון, לטעויות וכד'. יתכן שמצוי בך דפוס החשיבה שקיים אצל הרבה שמנים, האומר: נכשלתי, לא הצלחתי בדיאטה, אז אין לי מה להתאמץ, שוברים את הכלים ולא משחקים. זהו דפוס החשיבה של שחור לבן, שמתרגם קשיים לייאוש, וייאוש לאכילה בולמוסית או אכילת משמינים מרובה (חטיפים, ממתקים, עוגות, גלידות, מטוגן - בעצם כל דבר בלי חשבון).
אם דפוס כזה מאפיין אותך, עלייך ללמוד לצבוע את החיים באפורים וורודים, ולא בשחור ולבן. כלומר להבין שצריך לעשות את העבודה גם אם נכשלים ונופלים, וגם אם זה קורה תדירות. כל הזמן צריך לקום ולעשות את העבודה, כמו תינוק הלומד ללכת, שצריך כל הזמן לקום עד שיצליח לו ללכת, ולעולם לא להתייאש מאינספור הנפילות שלו בדרך.

אדם שמכין עצמו נפשית למשימה כזו בתור פרוייקט חיים, שוכר ככל האפשר את העוזרים המתאימים מקצועית לעזור לו (מאמן נפשי, מאמן כושר, דיאטנית או קבוצה במטרה להעלות את מודעות התזונה הנכונה) ומבין שהכלי החכם שלו זו התמדה ללא גבול, ללכת תמיד תמיד בדרך הזו - יתגייס כל כולו למשימה ויצליח, ברבות הזמן.
מצוי מאוד שאנשים שהצליחו לעשות מהפך בחייהם ולרדת הרבה במשקל, ימשיכו לעסוק בתמיכה כל ימי חייהם, כדי שתמיכתם באחרים תהווה גם תמיכה עבורם להמשיך בדרך כל החיים, ולא להפסיק בזכות ההישג.
שתי שאלות לד''ר סובחי
12/07/12 22:45
140צפיות
1. האם יש לך הסדר עם קופ"ח מאוחדת?
2. בסטטיסטיקה איזה ניתוח עמיד ליותר זמו טבעת או שרוול?

בברכה
ניתוחי שרוול וטבעת
22/07/12 08:34
95צפיות
ראשית עדיין אין הסכם עם מאוחדת
מה הכוונה בעמיד ? אם הכוונה לתוצאות ארוכות טווח - המעקב אחרי השרוול הוא של 10 שנים אבל בטבעת יש יותר מ15 שנים .כאשר ברוב העבודות מראים אחוזי הצלחה של כ 50% בטבעת
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום