בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
השמנה ובמיוחד השמנת יתר כרונית, מפריעה לכל אחד הסובל ממנה. הדרכים לרדת במשקל הינן רבות, בינהן דיאטות ואף ניתוחים לקיצור קיבה, במקרים המתאימים. קהילה זו באה לעזור לכם להבין מהו משקל עודף, מהי השמנת יתר ומהי השמנת יתר כרונית. מי מאיתנו מתאים לניתוח ומי לא וכיצד ניתן לעבור ניתוח שכזה ובמה הוא כרוך. במרכז הרפואי ת"א קיים מרכז ייחודי לטיפול בסובלים מהשמנת יתר כרונית ובו צוות רופאים מומחים מתחומים שונים: כירורגים, אנדוקרינולוגים, מומחים לתזונה ועוד, זאת על מנת לאפשר למטופל לקבל את המידע והאפשרויות העומדות בפניו, בצורה הטובה ביותר. במסגרת הקהילה ישתתפו אנשי צוות המרכז, על מנת שנוכל לענות לשאלותיכם בצורה המקצועית ביותר. הערות, הארות והצעות יתקבלו בברכה ד"ר שי אלדר מרון, המערך הכירורגי, המרכז הרפואי ת"א.

|גביע| הזוכים בפרסי תפוח הזהב הם...
18/03/12 14:57
12צפיות
גולשים יקרים|!|

אתמול בערב התקיים טקס תפוח הזהב 2012 בו הענקנו פרסים למנהלי הפורומים שאתם בחרתם, לצד זוכים בפרסי ניהול שבחרנו אנחנו, הנהלת הפורומים.
ההצבעות היו רבות ובהרבה קטגוריות התחרות הייתה צמודה ביותר. בנוסף, הרבה פורומים צויינו לטובה והזכירו לנו עד כמה תפוז הוא בית, משפחה וקהילה תומכת בשביל כה רבים מכם |חיבוק|

אנחנו שמחים וגאים להכריז על הזוכים בקטגוריות השונות:

|דושיח| פרס הפורום החברתי
פורום הורים לתינוקות, בניהולן של muga, nicky17, merime

|למד| פרס הפורום המעשיר
פורום מזג האוויר ,בניהולו של niv s

|חיבוק| פרס הפורום התומך
פורום פוריות, בניהולן של טוליתי וספיקון

|גביע| פרס פורום שמשנה חיים
פורום צליאק בניהולן של אמא של הבנים ואלפקה פקה

|בית| פרס הכי טוב בבית
פורום שיחת נשים, בניהולה של דניאלההה

|זורו| הסמויה
פורום בגידות ואהבה אסורה, בניהולן של סודות שבלב וקוסמת 29

|4U| פרס המעורבות בקהילה
yulevi, מנהל פורום נגרות ואומנויות בעץ

|לב| פרס יקיר הקהילה
|*| kramerkaren, מנהלת פורום הורים לפעוטות
|*| שיח סלימאן ואבי ע, מנהלי פורום צלילה
|*| | מ י ר ב |, מנהלת פורום קרן פלס

|כלנית| פרס תגלית השנה
|*| nathaleish, מנהלת פורום מחפשי עבודה
|*| Lichy87, מנהלת פורום חרדה חברתית
|*| seelinewoman, מנהלת פורום סטוצים ומפגשים אחרים

|זר| פרס מפעל חיים
|*| חיה קרן, מנהלת פורום פיברומיאלגיה ו-CFS
|*| omer719, מנהל פורום האח הגדול
|*| AYELET1, מנהלת פורומים iPhone, iPod ו- iPad, ניווט ו-GPS, PocketPC, פאלם ו-Smartphone
|*| שרונההה, מנהלת פורום חמישים פלוס
|*| החתולית, מנהלת פורום ביקורת מסעדות

ברכות לזוכים וכמובן תודה לכם - שהצבעתם ופירגנתם לפורומים שאתם הכי הכי אוהבים |כתר|
שאלה לד"ר סובחי
18/03/12 09:41
66צפיות
שלום רב,
לפני כשנה עברתי ניתוח מעקף כיבה.
בגלל קטע גנטי אני צריכה לעבור בדיקה של סרטן במעי הגס הנקראת קולונוסקופיה.

שאלותיי הן:
1. האם בזמן הניתוח רואים אם יש גידולים במעי?
2. האם אפשר לעשות בדיקת קולונוסקופיה והאם האויר שמוכנס למעיים ולכיבה יכול לעשות נזק בגלל הניתוח שעברתי?

אודה על תשובתך
נינה
קולונוסקופיה
21/03/12 10:05
44צפיות
בקול ונוסקופיה רואים את חלל המעי הגס לכל האורך , במידה ויש ממצא ניתן לקחת ממנו ביופסיה או אפילו לכרות אותו
אין קשר בין הקולונוסקופיה והניתוח שעברת
האם אני מתאימה לניתוח?
14/03/12 07:34
61צפיות
שלום רב,
אני שוקלת 87 ק"ג וגובהי 1.57 .
בנוסף יש לי בעיות פרקים וסיפור משפחתי של בעיות לב.
האם אני מתאימה לניתוח קיצור קיבה?
תודה רבה,
יפה.
BMI 35 -
14/03/12 08:02
57צפיות
בהעדר מחלות הקשורות ישירות להשמנה כגון סכרת ויתר לחץ דם - אין אנדיקציה לניתוח
סיפור משפחתי של מחלות לב ובעיות פרקים אינן משנות את האנדיקציה
מאות שקלים למותג אופנה חדש ב-
04/03/12 15:00
8צפיות
תחרות תחפושות וקימורים
פורום אופנה מלאה מארח את תחרות התחפושות המקומרת ביותר בפרדס -
ואת מוזמנת להעלות תמונה של תחפושת מוצלחת במיוחד שלך
מי יודע אולי תהיי בין הזוכות בשובר ע"ס 500 ש"ח למותג IGOR
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

הילד משתעמם
דף פעילויות מיוחד לפורים בדף הבית הראשון שלי:
שירים, דפי צביעה, תפוזורות ועוד
http://www.myfirsthomepage.co.il/hagim/purim.htm
אני מועמד לניתוח אצלכם איך אפשר לבקש שאתה
04/03/12 14:20
40צפיות
דר שלום אני מועמד לניתוח אצלכם ומאד היתי רוצה שאתה תנתח אותי (ב"ה)
אחותי עשתה אצלך את הניתוח
יש אפשריות כזאת?
רופא שיש לו/חושב לרכוש iPad/טאבלט, מה כדאי?
02/03/12 17:49
28צפיות
טאבלט לרופא (בניגוד לרכב מרופא) - iPad 3?

מתלבט בין iPad 3 לבין כל מכשיר אחר עבור מתנה לרופא,
האם יש יתרונות/חסרונות כלשהן מבחינת שימושיות, יכולות, אפליקציות, ספרים וכו'
בין iPad לבין מכשירים אחרים?

השימוש יהיה בעיקר אפליקציות וספרים ייעודיים עבור הרופא.
אשמח לשמוע מה עדיף, למה וכמה.

תודה רבה.
שאלה דחופה (דר' סובחי)
02/03/12 12:43
95צפיות
דר' סובחי שלום
מנותח אצלך מ-29.1.12
אני מרגיש ממש לא טוב 39 חום וכו'.
הייתי אצל רופא כירוג של הקופת חולים הוא אמר שאין קשר לניתוח.
אחרי שנגע לי בבטן ולא היה לי כאבים
ושלח אותי לרופא משפחה.
הרופא משפחה הביא לי אנטיביוטיקה מוקסיפן 500 מילי גרם (בכדור)
מותר לי לנטול אותם?
ומותר לי לקחת אופטלגין בכדור?
תודה.
אלירן
º
להגיע לבדיקה בחדר מיון בהקדם
04/03/12 10:24
56צפיות
מה קורה ביום אחרי ניתוח שרוול?
01/03/12 23:12
261צפיות
שלום,
רציתי לדעת קצת על התהליך שיקום ביום אחרי הניתוח שרוול. לפני השיחרור מקבלים הנחיות לגבי המשך מעקב וטיפול? תודה
מהלך אחרי ניתוח שרוול
04/03/12 10:29
159צפיות
יום ראשון  אחרי ניתוח השרוול מתחיל עם פיזיוטירפיה נשימתית והתחלת שתיה צלולה
יש רופאים המבצעים צילום בליעה
בנוסף לשתיה החלוה ממשיך בקבלת קלקסאון למניעת היווצרות קרישי דם , נוזלים  , זנטק  ומלחים דרך העירוי ושיחה עם דיאטנית .
בנוסף מבוצעת בדיקת דם
על מאגר מצלמות המהירות ב-
01/03/12 13:41
3צפיות
ממפים את מכמונות המהירות בכבישים
atoo - ובשמו המלא אבי ניצן - עמל זה מספר שנים על מיפוי מכמונות המהירות בישראל.
כ-30% מדו"חות התנועה ניתנים בגין עבירת מהירות - אך רק 1%-4% מתאונות הדרכים נגרמות כתוצאה ממנה.
אבי יענה על שאלות בנושא מצלמות המהירות, קובץ הנתונים המקיף שבנה ושממפה אותן ועוד היום בשעה 19:00

מתרגלות יוגה קבלו כרטיסים לכנס המדהים
שלושה מורי יוגה בכירים ייפגשו וילמדו בכנס יוגה אחד, גדול ואיכותי - כנס איינגאר יוגה ישראל 2012
רוצות לקבל כרטיסי כניסה לכל ימי הכנס
ספרו לנו כיצד אתן מזינות ומטפחות את הנפש שלכן ואולי תזכו
ששלושה שבועות אחרי ניתוח טבעת אוכלת הכללללללל
01/03/12 09:11
72צפיות
מה יהייה ?הסגירה רק ב20.3 כי אבינוח לא בארץ
אני לר מרגישה אפילו טיפונת הגבלה
האם זה תקין מה פתחו אותי סגרו ולא הצרו????? מצחיק ככה אני מרגישה
לא הסבירו לך איך עובד ניתוח הטבעת?
01/03/12 10:14
48צפיות
פתחו אותך, סגרו ולא הצרו שום דבר בקיבה. זה בדיוק מה שהתרחש! לא ידעת שכך?
מוזר לי שאנשים הולכים לניתוח בלי לדעת מה מתרחש בו.

ניתוח הטבעת הוא ניתוח קצר בו מונחת טבעת סיליקון על הקיבה. הטבעת לא מנופחת ולכן היא לא מצרה שום דבר, רק כרוכה סביב הקיבה, בחלק העליון שלה, סמוך לחיבור לוושט.
יש רופאים שמצרים קצת את הטבעת תוך כדי הניתוח, ויש רופאים שרק מניחים אותה בניתוח. ד"ר אבינוח לא מצר את הטבעת בניתוח, רק מניח אותה.

אחרי הניתוח צריך להחלים במשך חודש ימים, ע"י כלכלה הדרגתית - שבוע ראשון נוזלים בלבד, שבוע שני כלכלה רכה, שבוע שלישי כלכלה רכה + בשר ודג טחונים, ושבוע רביעי מתחילים לאכול הכל כרגיל, בהדרגה. כלכלה מודרגת כזו מאפשרת לקיבה להחלים מהניתוח ומהטראומה שעברה בזה שהיא צריכה לחיות מהיום עם גוף זר סביבה. רקמת הקיבה מנסה להסתגל לגוף הזר במהלך החודש הזה, ומפתחת הצטלקות רקמתית סביבו.

אחרי שלב זה, מתחיל שלב הצרת הטבעת בצורה הדרגתית, ע"י הזרקה חיצונית. ד"ר אבינוח נוהג להזריק בפעם הראשונה 5CC לטבעת (אם אין שום הגבלה). כמות זו בד"כ לא מספקת שום הגבלה לרוב המנותחים (אם כי יש מנותחים שזה הרבה מידי בשבילם, והם צריכים פחות).
אין אפשרות להזריק יותר מכך בפעם הראשונה, כי הגבלת הקיבה צריכה להיעשות בצורה הדרגתית, כדי לא לגרום טראומה קיצונית מידי לקיבה. אם הקיבה תעבור טראומה, היא לא תסתגל לטבעת ותשתף איתה פעולה. ואילו כשמרגילים אותה הדרגתית, היא מסתגלת במשך הזמן לעבוד עם טבעת מגבילה.
כמו כן, אין אפשרות לדעת מה ההגבלה המתאימה לכל אדם ואדם, כי שרירי הוושט ורקמת הקיבה ומבנה הקיבה שונים מאדם לאדם, ולכן ההגבלה נעשית הדרגתית וכל אחד מגיע להגבלה בזמן אחר ובכמות אחרת של נוזל בטבעת. לכן יש אנשים שירגישו מוגבלים ב-3CC, ויש אנשים ב-6CC, ויש אנשים ב-9CC ויש אנשים שגם ב-11CC לא ירגישו מוגבלים מספיק, אבל 11.5 או 12 יספקו להם את ההגבלה הנכונה.

לכן אינך מרגישה כרגע שום הגבלה, וסביר שגם בחודשיים הקרובים לא תרגישי, ואולי גם לאחר מכן לא תרגישי הגבלה מספיקה ולא תרזי הרבה. אבל ברגע שתגיעי להגבלה מספיקה, תתחילי לרזות בקצב מהיר יותר. ככה זה בטבעת.

הטבעת היא כלי עזר להרזיה ולשמירה על המשקל. אדם שצריך להוריד במשקל עשרות ק"ג זה בד"כ אדם שהאיזון המטבולי שלו לא טוב, חילוף החומרים שלו איטי, והוא צריך מעט מאוד אוכל כדי לרזות ולשמור על משקלו. לכן הוא צריך להתרגל לאכול אוכל בריא דל קלורי, ולהתרגל לפעילות גופנית סדירה. הטבעת עוזרת לו להיות שבע למרות כמות האוכל הקטנה. כמו כן, הטבעת לא עוזרת למנוע אכילת ממתקים עתירי קלוריות, ולכן את זה צריך האדם למנוע בכוחות עצמו ע"י אמצעי עזר אחרים.

בנוסף לייעוץ הרפואי שתקבלי מהרופא בפורום זה, את מוזמנת גם לקרוא בפורום התמיכה למנותחים, "קיצורי קיבה" (קישור בצד שמאל באמצע), ולשאול שם כל שאלה על אורח חייהם של מנותחים ועל ניסיונם האישי, ולהעצים ידע ותובנות על כל מה שצפוי לך במשך התהליך עם הטבעת.

הערת אגב קטנה: "אבינוח" ו"סובחי" ודומיהם הם לא מהחבר'ה שלנו, הם רופאים, וראוי לכנותם - ד"ר אבינוח, ד"ר סובחי, וכדומה.
מה לא בארץ?? יש לי הידוק אצלו ב 6.3
01/03/12 13:16
19צפיות
תקשרי לבדוק...
9492
זוכים בסדנת אפייה ב-
29/02/12 15:41
2צפיות
טיפול בתמציות פרחי באך
בואו להכיר את תחום תמציות פרחי הבאך באירוח שיתקיים מחר בבוקר.
ניתן להשתמש בתמציות אלו כטיפול טבעי לסיוע בהתמודדויות רגשיות - שינויים במשפחה, פחדים, קשיי שינה ועוד.
בואו לשאול ולהתעניין בנושא עם המטפלת שרון בלודוברובסקי

זוכים בסדנת אפייה איפה איך
היום הוא היום האחרון לזכות באחת מחמש סדנאות האפייה בבית הספר לאפייה של אורן בקר
התחרות מתקיימת בחמישה בלוגים נהדרים בתפוז - לכל תחרות נושא אחר ולכן ניתן וכדאי להשתתף בכולן

יש לכם מתכון קל, מהיר, חסכוני וכשר
בבלוג של אריאלה פיקסלר אלון - בישול וחיים בקצב הסלסה - תוכלו לחלוק אותו לזכות בפרס!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

מתכוני חורף - תבשילי קדירה, מרקים, ממולאים ושלל מאכלים מחממים
שתפו אותנו במתכון חורף בבלוג של baronm10 - אוכל מכל הלב!

יש לכם מתכון מעולה וטעים שמכיל גם תפוז
CooknBake מחכה למתכונים התפוזיים שלכם בבלוג שלה -

איך אפשר בלי איזה קינוח טוב
הבלוג של פינוקית מתוקית, שמרית - זה לא רק שמרים, חוגג יום הולדת - הגיבו לה עם המתכונים המנצחים שלכם לעוגות או קינוחים חגיגיים!

לא חזקים בבישול או אפייה יש גם תחרות בשבילכם
אצל פנינת המטבח ספרו לנו על זכרון חזק שלכם ממנה בלתי נשכחת שאכלתם. אחרי שתזכו, כישורי האפייה שלכם ודאי ישתפרו

התחרויות תכף נגמרות ולא כדאי לפספס פרס מפנק שכזה
כרטיסים לסרט חדש לילדים ב-
28/02/12 16:33

על ארגון והפעלת ימי הולדת
איך מארגנים יום הולדת מוצלח? מתי כדאי להזמין הפעלה חיצונית ובאיזה מקרים כדאי לערוך לבד? איך לערוך יום הולדת מוצלח בתקציב צנוע?
לימור כרמי,בעלת סטודיו "ילדות בצבע", עוסקת בתחום כחמש שנים ותגיע לענות על כל שאלותיכם בנושא
האירוח יתקיים מחר בשעה 09:30 - התחילו לשרשר שאלות

מתכוננים למרתוני האביב
מתכוננים למרתון ירושלים? מתעניינים במרתונים בכלליות, בריצות, באימונים?
היום ב-20:30 יגיע לפורום נשים בספורט מאמן האתלטיקה והריצה דניאל קרן -
כולם מוזמנים ללמוד מהידע והניסיון הרב של דניאל, מייסד מרת"א - מועדון ריצות ארוכות, בתחום הספורט
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...

יש מפלצת בפריז ועוד בתלת מימד
קחו את הילדים לסרט האנימציה החדש והמעולה בתלת מימד "מפלצת בפריז" -
ספרו לנו מה מונע מכם להפוך למפלצת, בייחוד כשזה ממש נדרש ואולי תזכו בשלושה כרטיסים
בקשר לניתוח שרוול
28/02/12 15:49
54צפיות
יש לי כרטיס פלטינום של כללית מושלם, ואני עומדת בקריטריונים לניתוח שרוול, BMI 45, הקופה משתתפת בהוצאות לניתוח? אם כן אז כמה, וכמה השתתפות עצמית? בהנחה שאני עושה את הניתוח דרך הקופה ולא באופן עצמאי.
ההשתתפות של קופ"ח שונה מניתוח לניתוח ובתי חול
29/02/12 14:50
43צפיות
אם הניתוח מבוצע בבית חולים ציבורי - כמו איכילוב  אז אין השתתפות
במידה ומבוצע בבית חולים פרטי - יש לברר בקופה לגבי גובה ההשתתפות
בואו להצביע לתפוח הזהב 2012
28/02/12 12:15
2צפיות
גולשות וגולשים יקרים!

כל השנה הם משרשרים, נועצים, מאדימים, מוחקים, חובשים מפעם לפעם את כובע ה, אבל יודעים לתת חם כשצריך. לא מגיע להם שנפרגן להם?

בחודש הבא נעניק את פרסי תפוח הזהב 2012 למנהלים ולפורומים המובילים בתפוז ואתם - כן, אתם, הגולשים! – יכולים לבחור את הזוכים.  כי למי מגיע יותר מכם להשמיע את קולכם ולבחור את המנהלים והפורומים המצטיינים בתפוז?

אם תמיד רציתם לפרגן לפורום שעזר לכם במיוחד, לפורום בו הכרתם המון חברים או לכזה שתמך בכם בתקופות קשות – זו ההזדמנות שלכם!
כל שעליכם לעשות לבחור את הפורום המתאים ביותר בכל קטגוריה ולהצביע!

שימו :
ניתן להצביע עד יום שני (5.3.11) בשעה 23:59.
השאלון הוא אנונימי ולא מצריך מסירת פרטים מזהים.
ניתן למלא את השאלון פעם אחת בלבד. אנא חשבו היטב על כל בחירה ובחירה.
אין חובה להצביע בכל הקטגוריות, אם יש כזו בה אין לכם העדפה מיוחדת.
לא ניתן להצביע לפורומים טכניים המנוהלים על ידי עובדי תפוז.

אל תתנו לפורום האהוב עליכם, לבית השני שלכם או למנהל שמשקיע ימים כלילות כדי לטפח אותו להישאר מחוץ לטקס המרגש! נצלו את ההזדמנות להעניק פרסים למנהלים ולפורומים החביבים עליכם ביותר.!

הצביעו כאן http://www.tapuz.co.il/Minisites/SurveyForums

שיהיה בהצלחה

האם ניתוח שרוול - הוא פתרון טוב?
28/02/12 10:41
82צפיות
האם ניתוח שרוול - הוא פתרון טוב למי שסובל מהשמנת יתר?

כבר כמה שנים שאני רוצה לרדת במשקל ולא מצליחה, הייתי במכון כושר עם מאמן כושר צמוד, תזונאי, הייתי גם בכל מיני סדנאות הרזייה וחוגים. היה לי מאוד קשה להוריד קילוגרמים במשקלי, כל פעם הורדתי רק קצת משהו כמו 4-5 קילו ומיד חזרתי בחזרה עם המשקל הקודם.

התאיישתי עם המאבק במשקלי, קשה לי לדבוק בהרגלי תזונה, להתמיד כי זה לוקח המון זמן לרדת במשקל. אני מודה שאני מכורה לאוכל, ועצלנית נורא שגם כן אני נמצאת בסיכון מאוד גבוה לחלות בכל מיני מחלות, משום מה שאני נמצאת במשקל שהוא על קצה של השמנת יתר וזה מסוכן לבריאות, כבר מגלה אצלי כל מיני תופעות של עייפות פתאומיות, ואלרגיות שונות בגופי. אשר מקודם לא סבלתי מהם...

לאחר התייעצות עם הרופא משפחה ורופא פרטי החלטתי לעשות ניתוח שרוול כזה, לדעתי זה צעד והחלטה נכונה לעשות כדי להיפטר מהשמנת יתר, ואני עושה את הניתוח בעוד שבוע וחצי בערך....

אך שבדיוק שהניתוח מתקרב, אני קצת חוששת ואולי קצת מתחרטת שלא נלחמתי מספיק חזק, עם ספורט ותזונה. מצד שני, קצת שמחה שזה ניתוח מאוד יעיל למי שסובל מהשמנת יתר, וזה יעזור לי להיפטר מכל מיני מאכלים דרך תחושת שובע ואוריד במשקלי בתדירות יציבה. שגם בהמשך אהיה במעקב עם תזונאית, ורופא כדי להגיע למשקלי הרצוי ולהיפטר מהשמנת יתר באופן סופי.

מה דעתכם? על החלטה שלי, ובאופן כללי על הניתוח לקיצור קיבה, האם יש לזה תוצאות טובות למי שעבר ועשה את הניתוח?

תודה על הקשבה ואשמח לקבל תשובות בונות, יום טוב.
הפורום הזה הוא פורום רפואי נטו.את יכולה לעבור
29/02/12 16:28
47צפיות
לפורום הסמוך שנקרא-פורום קיצורי קיבה ,שם תוכלי לקבל תמיכה חברתית מקסימה.
כולנו עברנו את הניתוח הבריאטרי ושם תוכלי לקבל את התשובות.בהצלחה!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום