לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
השמנה ובמיוחד השמנת יתר כרונית, מפריעה לכל אחד הסובל ממנה. הדרכים לרדת במשקל הינן רבות, בינהן דיאטות ואף ניתוחים לקיצור קיבה, במקרים המתאימים. קהילה זו באה לעזור לכם להבין מהו משקל עודף, מהי השמנת יתר ומהי השמנת יתר כרונית. מי מאיתנו מתאים לניתוח ומי לא וכיצד ניתן לעבור ניתוח שכזה ובמה הוא כרוך. במרכז הרפואי ת"א קיים מרכז ייחודי לטיפול בסובלים מהשמנת יתר כרונית ובו צוות רופאים מומחים מתחומים שונים: כירורגים, אנדוקרינולוגים, מומחים לתזונה ועוד, זאת על מנת לאפשר למטופל לקבל את המידע והאפשרויות העומדות בפניו, בצורה הטובה ביותר. במסגרת הקהילה ישתתפו אנשי צוות המרכז, על מנת שנוכל לענות לשאלותיכם בצורה המקצועית ביותר. הערות, הארות והצעות יתקבלו בברכה ד"ר שי אלדר מרון, המערך הכירורגי, המרכז הרפואי ת"א.

חברת ביטוח
06/06/12 18:17
172צפיות
שלום רב
לאחר כשבועיים וחצי המתנה לתשובה בנושא כיסוי הוצאות ניתוח בריאטרי ע"י חברת ביטוח קיבלתי תשובה שלילית עקב כך שחברת ביטוח לא נותנת כיסוי עבור בעיות רפואיות קשורות לעודף משקל. מה עושים? אין לי אפשרות לשלם באופן פרטי 60000 ש"ח אין ביטוח רפואי משלים
באיזה חברת ביטוח מדובר ?
06/06/12 21:00
137צפיות
ובנוסף מי אמר שצריך ניתוח פרטי?
הייתי היום באיכילוב בית חולים צבורי מנתחים מעולים ותורים לניתוח של 6 שבועות
והכל תמורת טופס 17 שעולה לך 27 ש"ח
חשבי על כך

תכנסי לפורם משורוולים יש שם אנשים עם נסיון רב ותוכלי לקבל המון מידע

בהצלחה
שני דברים
07/06/12 07:02
142צפיות
אחד לגבי הביטוח, תבדוק טוב את הפוליסה שלך אני חושבת שאם אין החרגה כלשהי מפורשת לגבי המשקל, וזה משהו שהם היו צריכים לעשות כאשר הפוליסה נערכה, אז אני לא חושבת שהם יכולים להגיד לך שהם לא נותנים כיסוי, אז קח את הפוליסה ואם יש לך סוכן ביטוח תשב איתו ותראו אם יש או אין איזשהן הגבלות בפוליסה.
חברת ביטוח היא קודם כל חברה כלכלית שהמטרה שלה היא להרוויח כסף ולא להוציא כסף, אז ברור שהיא תנסה להתחמק ולא לשלם, אבל אל תוותר תנסה ואם עדין אומרים לך לא אבל אתה חושב שמגיע לך גם שווה לפנות במכתב למפקח הכללי של הביטוחים.

לגבי הפרטי, אם הבנתי נכון, ניתוחי קיצור קיבה נמצאים בסל הבריאות, כלומר גם אם אין לך ביטוח משלים אתה אמור לקבל את הניתוח בעלות של טופס 17 (בכללית 29 ש"ח)
תפנה למוקד של הקופה בה אתה חבר ותבדוק באילו בתי חולים הם מנתחים ולאילו בתי חולים ניתן לקבל טופס 17, ואז תפנה לבתי החולים הנ"ל למחלקה בריאטרית ותבדוק מי הרופאים שמנתחים שם ומהי הפרוצדורה לניתוח.

....
05/06/12 22:27
81צפיות
בבקשה לגבי זכאות לניתוח
אני מבקש טיפים לגבי הועדה ומה הקריטריונים
אני עם bmi 41.5  וכולם אומרים שאני לא צריך ניתוח (יש לך מסת שרירים)אני ממשיך לאכול וכמובן משמתודהין
אתה זכאי לניתוח (בכפוף לתוצאות הבדיקות)
06/06/12 05:34
127צפיות
אפשר לשאול מי הם ה"כולם אומרים"?
º
יש לבצע בדיקות ולגשת לועדה הבריאטרית
29/07/12 09:26
21צפיות
שלום
05/06/12 20:33
95צפיות
הסובלים מהחזר וושט - ריפלוקס, קשה למדי.

יכולים לעשות טבעת ?!
ואם לא, יש מצב לסדר את הבעיה בניתוח תוך כדי עשיית הטבעת ?

תודה רבה
º
רצוי שלא
29/07/12 09:23
13צפיות
חדש במרכז הרפואי ת"א סדנת הרזיה יחודית
05/06/12 18:42
70צפיות
ד"ר סובחי

אני מנסה להכנס  לאתר אך לא ניתן

תוכל להסביר לי באיזה סדנה מדובר
ניתוח שרוול
03/06/12 20:17
155צפיות
ערב טוב
אולי משהו יכול לעזור לעשות לי סדר לגבי ניתוח שרוול - בנוגע להשתתפות קופ"ח מכבי בניתוח זה.ברשותי ביטוח מגן הזהב שלהם ונאמר לי שיהיה עלי להשתתף בעלות . האם מי מאלו שעברו יכול לתת לי מעט פרטים לגבי נושא זה?
שאלה נוספת היא זמן ההמתנה לניתוח אחרי הוועדה . ייתכן שזמן ההמתנה הוא חמישה חודשים ???
אודה לתשובתכם.
שינוי בהשתתפות העצמית בניתוחים
05/06/12 12:25
155צפיות
לאחרונה חל שינוי בגובה ההשתתפות העצמית במכבי
ניתן לקבל פרטים בשיווק אסותא
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
03/06/12 19:46
28צפיות
|*| הפורום המצליח של אחת הסדרות הכי מעניינות על מסכינו חוזר - יחד עם התוכנית, שמתחילה בעונה חדשה ;-)
היפה החנון - תוכנית המציאות המצחיקה, המרגשת, ההזויה-לעתים  והכי חמודה שיש כבר החלה וכל חובבי הסדרה מוזמנים לפתיחה המחודשת של הפורום -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| אנא כורדי - הפורום הביתי ליהודי כורדיסטאן|!|
בואו להתעדכן ולהתכתב בכל החדש והמעניין בתחום הפולקלור והמטבח הכורדי -
המוזיקה, הריקודים, התלבושות והאוכל מחכים לכם ;-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לאחר ניתוח טבעת
03/06/12 19:12
118צפיות
היי,

אני ממש לא מבינה מה קורה לי ? אני שבועיים ויומיים לאחר הניתוח, מרגישה ממש לא טוב מבחינת האוכל. אני אוכלת מעט מאוד לדוגמה היום 100 ג"ר גבינה, מלפפון ואולי רבע תפוח, נס קפה 2 עד כה אני מרגישה מלאות, נפיחות נוראית, רצון ללכת לשירותים כל הזמן, סוג של עצירות, משהו לא עובד . במשקל בכלל אין על מה לדבר אני רואה עליה במקום ירידה , האם זה יכול להיות . אני ממש סובלת . אכלתי היום 40 ג"ר קורנפלקס עם חלב ואני מרגישה שיש לי בחילה .

האם המצב הזה יכול להיות לאחר הניתוח או שמשהו לא תקין ?

אולי אני צריכה לחזור לכלכלת נוזלים עד שהגוף ירגע ?

אשמח לעזרה , עדי.
אצל מי נותחת? האם התייעצת עם צוות המנתח?
04/06/12 15:39
99צפיות
אם את שותה נוזלים בכמות של 1.5-2 ליטר ביום לפחות?
מה הסיבה שאת אוכלת כל כך מעט? הבחילות? אין לך תיאבון?

על המשקל אין לך בכלל מה להסתכל חודש ימים. תרדי בכלל מהנושא הזה. איכשהו יש לי הרגשה שהתגובות הלא טובות הן תגובה פסיכוסומטית לתסכול שלך מהמשקל.

לא יודעת להגיד לך אם כלכלת נוזלים עשויה לעזור.
תחכי לתשובת הרופא בפורום. וגם תתייעצי עם המנתח שלך.
וכמו כן אני ממליצה לך גם להתקשר אלי ולספר לי את כל הנתונים שאשאל אותך, ואז בד"כ אני יכולה להבין איפה הבעיה ומה נכון לעשות כדי לפתור אותה.
התובנות שלי לא מזיקות, גם אם לא יועילו. וכמובן ההצעות שלי לא מחייבות אותך. אבל הניסיון לימד שיש לי הרבה הצלחה בהכוונה הזו של מנותחים חסרי ניסיון.

טל' 03-5781855, אופירה, לא בשבת, בשעות הערב, להשאיר הודעה עם מס' טלפון באין מענה.
תודה רבה
04/06/12 21:40
64צפיות
תודה רבה על התשובה , אני אצור איתך קשר מחר אם זה בסדר?
אני היום חזרתי לכלכלת נוזלים ו
והגוף נרגע - פחות גזים וכן אין רצון ללכת לשירותים. אני שותה מעל 2 ליטרים מים.
אני נותחתי אצל דר אבינוח אך הוא לצערי לא עונה. התייעצתי בנתיים עם מישהי מהצוות והיא הרגיעה שזה טבעי וגם לדעתה יש לי לחץ סביב הניתוח שגורם לקשיים .

אני לא רעבה כמעט לחלוטין - היום שתית 3 כוסות קפה , מים קרוב ל 3 ליטר וכוס ריוויון .יש לי כאבים בצד שמאל שנאמר לי שזה ייתכן מהטבעת ושהזמן יעשה את שלו.

תודה רבה שוב על העזרה, עדי
מספיק לשאול את אוסנת או את סיגל
04/06/12 23:45
77צפיות
לא צריך את הד"ר עצמו בשביל שאלות אלה. הוא עונה לטלפונים ב-5 בבוקר, וב-12 בלילה...

מחר תנסי להתקשר מ-13.00 עד 19.30. אם יצאתי תשאירי הודעה ומס' טלפון, כי גם אחה"צ אצא לכמה זמן, וכשאחזור אוכל להתקשר.

אני זוכרת מקרה דומה, של אשה שהיה לה קשה עם התזונה, ובאמת הצעתי לה לחזור לכלכלת נוזלים לעוד כמה ימים וזה הקל עליה. ההחלמה שלה פשוט היתה ארוכה יותר מהרגיל, זה הכל. ובמקרה כזה, באמת מאריכים קצת את שבוע הנוזלים, ואת שבוע הכלכלה הרכה וכך הלאה, לפי הצורך.
לאחר שלושה שבועות וחצי
12/06/12 16:24
42צפיות
אופירה תודה רבה

אני הייתי מאוד לחוצה, עברתי באמת ליומיים -שלושה על נוזלים בלבד ובהדרגה לכלכלה רכה וכעת כבר יכולה לאכול הנפיחות כבר פחות מורגשת באופן משמעותי וכן ההרגשה הכללית שהגוף חזר לתפקד . לפני יומיים ניסיתי קציצות רכות והכל עבר בשלום, מקווה שהכל ימשיך טוב בסוף החודש יש לי סגירה ראשונה ומקווה לראות תוצאות ולהרגיש טוב, תודה רבה, עדי

ייתכן שבנוסף לקשיים אחרי הניתוח , הקושי הרגשי והלחץ של לראות תוצאות למרות שאני מבינה שזה לא קסם וזה תהליך ארוך הייתי לחוצה וזה השפיעה גם על ההחלמה ועל התזונה.
לאחר ניתוח הטבעת
05/06/12 12:22
107צפיות
אם שבועיים אחרי ניתוח הטבעת יש עדיין אי נוחות כפי שאת מתארת רצוי להיבדק בהקדם ע"י הרופא שלך ולבצע צילום ושט קיבה ותריסריון
עד אז ממליץ לחזור לכלכלה נוזלית
במבי 10
03/06/12 17:36
105צפיות
מישהו יודע או חווה ? שהטבעת נפלה מה מרגישים .? איך יודעים ?
טבעת לא נופלת. טבעת זזה/ מתנקבת/ חודרת לקיבה
04/06/12 15:43
115צפיות
יש כמה סימנים שונים שדווחו אצל אנשים שעברו את זה.

פשוט תסבירי מה את מרגישה, ונגיד לך אם יש חשש לתזוזת טבעת או לתקלה אחרת.
תזוזת הטבעת
05/06/12 12:23
125צפיות
תזוזת הטבעת כרוכה בכאב ברום הבטן הקאות בנפח גדול לעיתים בצבע שחור הקאות ליליות ושיעול לילי
אני מעונין לעבור ניתוח שרוול אצל ד"ר ספיבק
03/06/12 15:02
149צפיות
ניקבע לי ועדה במכבי לגבי זכאות לניתוח
אני מבקש טיפים לגבי הועדה ומה הקריטריונים
תודה
º
בהצלחה
05/06/12 12:28
79צפיות
מבקש חוות דעת על ד"ר הדר ספיבק
03/06/12 14:52
1827צפיות
שלום רב,

אבקש לקבל המלצות על ד"ר ספיבק ממי שמכיר אותו או שהתנתח אצלו.

תודה רבה מראש,

חיים.
דר' ספיבק
03/06/12 22:00
621צפיות
עברתי ניתוח שרוול אצל דר' ספיבק ב-22.4.12 , הניתוח עבר בהצלחה, דר' ספיבק אדם מאד נחמד, עדין ומנומס וכמובן מקצועי מאד.
במידת הצורך טילפנתי אל הרופא לאחר הניתוח והוא היה מאד סבלן אלי ואמר לי, אני נמצא כל יום שני במרפאת החוץ ואת יכולה להגיע אלי.ממליצה מאד.
בהצלחה.
º
רופא מעולה
05/06/12 12:24
549צפיות
שרוול /מעקף
02/06/12 14:27
172צפיות
אני בת 50 לאחר עשרות נסיונות של דיאטות כושלות
bmi=40 בריאה לחלוטין
סיימתי את כל הבדיקות לניתוח בריאטרי
ואני שואלת מה הניתוח הטוב ביותר עבורי
שרוול או מעקף  
תשובה שרוול או מעקף
02/06/12 15:49
158צפיות
מעקף מיועד בעיקר למכורים למתוק. הוא בעצם מפנה מהר מאוד את האוכל מהקיבה ישר למעי.
לכאורה יתרון גדול אך למעשה מחייב תלות בתוספי מזון לאורך כל החיים.
בניגוד לשרוול שמאפשר ספיגת מינרלים וויטמינים [לאחר כחצי שנה עד שנה] ,
אבל בהתנהלות לא נכונה יכול להתרחב.

בהצלחה
מכורה למתוק
02/06/12 21:29
142צפיות
שבוע טוב ומבורך
חדשה בפורום

אני שנתיים אחרי טבעת מתכווננת שכשלה באופן ניחרץ כעת בדרך לניתוח שני אך בדילמה והשמח עם תסייעו בידי להגיע להחלטה נכונה על מנת להגיע לניתוח המתאים לי באמת
אני מכורה למתוק לכן מלכתתחילה הטבעת נכשלה אך זאות לא ידעתי את שיודעת היום שטבעת למכורי מתוק לא מתאימה .
כעת צריכה להוציא את הטבעת ולעבור ניתוח נוסף .
מחר יש לי פגישה בבית החולים וולפסון בתחילה חשבתי על שרוול אך מהר מאוד הבנתי שעקב הטבעת יכול להיות לי שרוול רוחבי מידי שלא יועיל להרזיה במידה והיה זה ניתוח ראשוני .
לכן חושבת כעת על מעקף כיבה יותר מאשר על שרוול .
לאחר שקראתם מה הייתם ממליצים לי שרוול או מעקף ?
תודה.
ניתוח מועדף
05/06/12 12:28
187צפיות
באופן עקרוני שני הניתוחים יכולים להיות מוצלחים עם יתרון קל לניתוח המעקף , אך צריך לזכור שמדובר בניתוח גדול יותר עם שינוי בהמשכיות מערכת העיכול , ההחלטה תהיה שלך יחד עם הרופא המנתח
מציאת פסיכולוגית להפרעות אכילה
01/06/12 19:33
72צפיות
שלום, עברתי ניתוח טבעת לפני שבוע ואני מעוניינת בהמלצה על פסיכולוגית המומחית בהפרעות אכילה.
תודה, אופיר.
º
באיכילוב : 03-6974000
05/06/12 12:29
53צפיות
שאלה בעקבות שבר...
01/06/12 15:25
89צפיות
בתוצאות סי.טי שקבלתי השבוע כתוב שיש לי בקע ונטרלי מכיל שומן בבטן תחתונה.

בהנחה שאצטרך ניתוח (אצטרך לדעתך?) האם אפשר "באותה מכה" גם לעשות את ניתוח השרוול...?
שילוב תיקון בקע עם שרוול
05/06/12 12:30
68צפיות
רצוי לא לשלב בין שני הניתוחים  - רצוי להמתין מספר חודשים אחרי ניתוח השרוולן ואז לבצע תיקון של דופן הבטן יחד עם תיקון הבקע
שבוע שני כלכלה רכה
30/05/12 20:02
101צפיות
היי ,

אני בשבוע השני אני אוכלת מוצרי חלב דלי קלוריות והוספתי מעט ירקות כתבתי בהודעה הקודמץ אני מרגישה נפיחות בבטן וכאבים שהולכים ובאים בצד שמאל של הבטן. גזים , רצון להתפנות כל הזמן וכן עם התזונה המועטה עליה במשקל . האם זה משהו שיכול להיות?

תודה עדי .
כאבים בצד שמאל אחרי ניתוח
01/06/12 10:11
112צפיות
לא ברור איזה ניתוח עברת , אבל בכל מקרה אם הכאב נמשך או מופיע חום רצוי להיבדק על ידי הרופא המנתח ,
לעיתים זה חלק ממהלך תקין אחרי ניתוח
שבוע שני אחרי טבעת
30/05/12 10:14
129צפיות
היי,

אני כעת שבוע וחצי אחרי הניתוח , מרגישה טוב יותר, התחלתי לאכול ע"פ ההוראות: גבינה , יוגורט, יוגורט דיאט עם פרי , דלורית מאודה , מלפפון . בהדרגה ובכמויות קטנות מאוד לדוגמא: 250 ג"ר גבינה לכל היום , 2 יוגורטים, 200 ג"ר דלורית, מלפפון , 2 קפה= כל זה חולק על פני כל היום . ע"פ חישוב שלי בין 350- 700 קלוריות ליום הצלחתי לאכול.
עליתי במשקל שני ק"ג מהיום השני שהתחלתי לאכול האם זה נורמלי ?
אני מרגישה מלאות ונפיחות , האם זה הגיוני? ירדתי 6 ק"ג בשבוע של הנוזלים וכעת אני בעליה???

אשמח לעזרה בהקדם,עדי
לא ירדת 6 קילו ולא עלית 2
31/05/12 00:29
123צפיות
לא מודדים משקל ומסיקים מסקנות כל יום. אחרי שבוע וחצי אי אפשר ללמוד מספיק מידע על ירידה/עלייה במשקל. צריך להשוות תוצאות כל חודש, ורק כך רואים ירידה או עלייה אמיתית.
בסוף החודש תראי כמה ירדת. זו הירידה האמיתית שלך.
ירידה במשקל אמיתית ומצטברת אינה נלמדת מהתנודות החריפות בעקבות מצבים אקוטיים. היא נלמדת לאורך תקופה מצטברת. כל הזמן יהיו תנודות של 2 ק"ג לכאן ולכאן, לכן צריך להסתכל תמיד על הממוצע החודשי, וממנו להסיק מסקנות על ירידה/עלייה אמיתית.

נראה לך נורמלי שירדת 6 קילו בשבוע, כלומר שירדת בקצב של 25 קילו בחודש? נכון שלא סביר? אז את מבינה שראית מצג שווא על גבי המשקל. איבוד נוזלים וכד'. את מבינה שה"עלייה" של 2 קילו אינה עלייה, אלא מצג נכון יותר.
ברור שאיבוד הנוזלים יפסיק ברגע שתתחילי לאכול. הרי אדם לא אמור לצום כל חייו. אם האדם עבר גיל חצי שנה, הוא אמור להיזון ממאכלים מגוונים יותר מאשר נוזלים בלבד...

מלאות ונפיחות יכולה להיות מההתמודדות של הקיבה החלושה עם החלבון של מוצרי החלב והסיבים של הירקות. זה בסדר גמור. תראי מה קורה לאורך כל החודש הראשון, ומזה תסיקי מסקנות. יש לך עצירות או יציאות נורמליות? אם יש עצירות זמנית, זה גם יכול להסביר את הנפיחות.
תחושת מלאות ונפיחות יכולה להיות גם פסיכוסומטית. תבדקי אם עצמך ביושר אם זה לא בא משם.
תודה רבה
31/05/12 06:35
45צפיות
תודה על ההסבר, אני ממש לחוצה ומשתדלת לאכול ע"פ ההנחיות באופן מדויק. ,מקווה להצליח. אני מרגישה מעט עצירות , גזים תופעה שלא הייתה כמעט קודם לכן וקושי ביציאות למרות הכלכלה הרכה.

תודה רבה, עדי
ירידה במשקל אחרי ניתוח טבעת
01/06/12 10:09
107צפיות
הירידה במשקל אינה ליניאריתויש תקופות של ירידה מהירה , לעיתים עצירה או אפילו עליה קלה ,
לא צריך להשקל כל יום
מספיק פעם בשבוע ולהקפיד על מעקב סדיר
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום