בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, ברוכים הבאים לפורום טרנסג´נדרס וחברימות. הפורום הזה עוסק בנושא הטרנסג´נדרס למיניהם, החל בטרנסיות וטרנסים שעברו/יעברו ניתוח, דרך קרוס דרסרס וכלה בג´נדרקווירים שמסרבים להגדרת מין. מטרת הפורום לספק תמיכה, אוזן קשבת וסביבה חברותית לקהילה הטרנסג´נדרית בישראל.

הפורום פתוח לכל מי שעובר תהליך זה או אחר של שינוי מין, שינוי מגדרי, ביטוי מגדרי, לחברים ובני משפחה, ולכל מי שהגדרת המין/מגדר שלו אינה שגרתית - כולם מוזמנים למסיבה, ללא הבדל דת, גזע, מין, גובה, משקל, שיער או ניסיון.

חלק מחברי הפורום היותר וותיקים מכירים גם מחוץ לדפי הפורום הוירטואליים, ולפעמים משתמשים לעתים בפניות אישיות, בדיחות פנימיות והומור עצמי, אך אין זה אומר שמדובר בחבורה סגורה. כל משתתף חדש מתקבל בברכה! כמו לכל פורום, גם לפורום זה יש חוקים:

~בלי מודעות "היכרויות" על גבי הפורום. לפורום יש לוח מודעות היכרות שנועד למטרה זו.

~בלי מודעות לשירותי סקס וכדומה.

~בלי פרסומות.

~בלי עלבונות אישיים - אם אתם לא מסכימים עם מישהו, דברו על זה כמו בוגרים.

~בלי יחס מזלזל לשום ענף של הקהילה, או בעצם, בלי יחס מזלזל כלפי אף אחד.

~בלי שיחות אישיות על גבי הפורום - אפשר להתכתב בעזרת שם משתמש דרך המסרים האישיים או חדר צ'אט כאן באתר תפוז.

~הפורום לא נועד לדיון בעד ונגד הנושא - אנחנו כאן בשביל עצמנו קודם כל.

~לפורום אין הגבלת גיל כרונולוגי, אבל אני מצפה מכולם להפגין בגרות נפשית וטקט מינימלי.

~כל חוקי תפוז כמובן חלים גם פה. ההנהלה אינה אחראית לתוכן הודעותיהם של הגולשים.

~בלי המלצות על טיפול הורמונלי מסוים עם מינונים מדויקים - הפורום הוא לא תחליף לקבלת טיפול וייעוץ מקיף מרופא בנושא השינוי ההורמונלי. אפשר לספר על חוויות אישיות לפי הטיפול האישי שלנו ולהתריע על טיפולים מיושנים אבל אי אפשר 'לתת מרשם' דרך הפורום גם אם אתם/ן רופאים, זה לא אחראי ולא חוקי.

(אלונה) יו איפה.

איך זה שהביקוש לטרנס כזה מטורף???
51תגובות
23/10/13 01:30
619צפיות
כמו שמישהי אמרה שבאמת להיות הומו זה כבר לא האין בתל אביב, זה פאסה יש המונים ורובם עפים על עצמם.
לעומת זאת אחוז הטרנסיות הרבה יותר קטן לעומת הביקוש כך שכמעט כולן מחוזרות עד מעל הראש, בעיקר מסטרייטים הרי כל הומו חולם להפיל סטרייט מה שאנחנו לא צריכות להתאמץ כל כך:)

(המשך...)
כמו שמישהי אמרה שבאמת להיות הומו זה כבר לא האין בתל אביב, זה פאסה יש המונים ורובם עפים על עצמם.
לעומת זאת אחוז הטרנסיות הרבה יותר קטן לעומת הביקוש כך שכמעט כולן מחוזרות עד מעל הראש, בעיקר מסטרייטים הרי כל הומו חולם להפיל סטרייט מה שאנחנו לא צריכות להתאמץ כל כך:)
דיכאון\שינויים במצבי רוח - באיזו רמה?
22/10/13 23:06
111צפיות
כפי שאני מבינה, השימוש בחסם טסטוטסרון+אסטרוגן עלול להביא לדיכאון ושינויים במצבי רוח, וכן (אלי) להפרעות ריכוז וזיכרון.
השאלה שלי: אני עובדת בעבודה משרדית, וכן לומדת לימודים אקדמיים. האם התופעות הנ"ל אמורות להיות ברמה כזו שלא אוכל להמשיך בעבודה ולימודים סדירים?
מחכה לתגובות!
מנסיון של לא מעט נשים טרנסיות, אפשר לתפקד!
23/10/13 00:15
90צפיות
יכול להיות שיהיו לך שינויים שלא הכרת במצבי הרוח בתחילת השינוי ההורמונלי עד שהגוף מתאזן הורמונלית מחדש.
יכול להיות אחד ממצבי הרוח יהיה דכאוני יותר, אבל זה לא אומר שזה יהיה קבוע ובטח לא אומר שלא יהיה ברמה שתוכלי להתמודד עם זה.

לגבי בעיות ריכוז וזיכרון לא שמעתי חוויות בנושא.

מה שכן, גם עם תופעות כאלו או אחרות אפשר לחיות בסדר גמור, כמו כל דבר שיכול לעבור על כל אדם צריך להרגיש את זה ולהתמודד ככל שניתן להחזיק מעמד או לקחת את הזמן לעבור את זה.

חשוב לי להגיד לך שאת מציגה את זה בצורה שגורמת לי לרוץ ולהגיד לך שיהיה בסדר, שזה לא יהיה כזה קיצוני כי את מציגה דאגות על חיים שצריך להפסיק. לפעמים זה קורה לכמה מאיתנו אבל אני ממליצה לא לדאוג מראש מחוסר יכולת לתפקד. זה לא פעם יגיע משילוב של גורמים שונים ולא בדיוק תופעת לוואי של ההורמונים.
º
תודה אלונה על התגובה המושקעת:)
23/10/13 08:56
23צפיות
למה
23/10/13 07:32
35צפיות
את כל-כך מפחדת מהטיפול ההורמונלי?

עם כל ההודעות שלך על זריקות, תופעות לוואי, דיכאונות וכו׳ זה נראה כאילו את מתכוננת למלחמה.

את דואגת יותר מדי. הורמונים זה לא דבר כזה נורא.

זה לא שאני כל כך מפחדת כמו ש..
23/10/13 08:59
25צפיות
זה מבחינתי צעד אל ה"לא נודע"... קרי: אין לי נסיון בזה, וגם לא מכירה בסביבתי אף אחת שחוותה את זה, כך שאני ניזונת רק מהודעות כאלו ואחרות, והרושם שמתקבל הוא כנראה לא תמיד משקף את המציאות הסטטיסטית...(כי הרי אלו שלא חוות בעיות, לא כותבות "אין לי בעיות"...)

ודווקא לכן התגובה שלך, כמו של אלונה, חשובה לי ומרגיעה אותי:)

אז בהחלט - תודה:)!!
זה שאצלי הדיכאון הוא ממש קיצוני
23/10/13 12:02
56צפיות
מההורמונים אני פשוט בוכה 3 שעות  בוכה בוכה בוכה על כול דבר קטן אני בוכה אני שואלת את אמא שלי אמא את אוהבת אותי וזה? שאני יוצאת החוצה להירגע קצת לטייל אני גם בוכה ושואלת את אלוהים אלוהים למה לא הולדתה אותי אישה למה למה אני צריכה לסבול ולעבור את כול זה זה מאוד קשה אני בוכה כול יום המצבי רוח שלי מישתנים לקצה לקצה אים את עובדת ולומדת זה יותר קל ברגע שאתה לא עובדת ולא לומדת ובבית לבד זה פשוט את יכולה לבכות כמעט כול יום זה טוב שיש עבודה לימודים דברים שיסיחו את דעתך קצת ולא להיות לבד אלא בחב'רה אני מאחלת לך שינוי קל שתעברי את זה בקלות ופחות תיתרגשי נשמה
º
תודה!:) צר לי בשבילך..מאחלת לך שהכול יעבור:)
23/10/13 19:34
18צפיות
ומדוע את לא הולכת לטפל בזה?
23/10/13 22:21
21צפיות
אם השינוי הוא כזה קיצוני מקצה לקצה, אולי כדאי להתייעץ עם הרופא שלך
לפי מה שקראתי
24/10/13 07:15
44צפיות
לא מחוויה אישית כי עוד לא הגעתי לשלב הזה, קשה להפריד במחקרים בין ההשפעה הקלינית להשפעה הפסיכולוגית.

זה משתנה מאדם לאדם. קלינית צריך טסטוסטרון עבור מוטיבציה במידה מסוימת אז זה יכול לגרום לדכאון.

מאידך, זה יכול לשמח שנמצאות בתהליך סוף סוף ומתחילות לראות שינויים בגוף ומרגישות שקרב היום שבו נתחיל "לעבור" במגדר שלנו.

ולעומת זאת זה יכול לדכא שכל המשענות של המקום הבטוח הקודם שבו היינו הולכות לעזאזל ועכשיו אנחנו עושות את הקפיצה למקום חדש ואנחנו באמצע אוויר וזה מרגיש לא בטוח וכתוצאה מכך מייאש ומדכא.

אז קשה להפריד ולדעת מה מזה זה בגלל ההורמונים עצמם ומה מזה קשור בסיטואציה ואיך כל אחת מפרשת אותה.

כשמחליטות לעשות את הצעד, אנחנו עושות את זה בדרך כלל כי אנחנו כבר מדוכאות מלחיות את החיים בגוף שלא תואם למגדר שלנו והתהליך הקשה שאנחנו עוברות מכוון להוציא אותנו משם סוף סוף. או במילים אחרות, בשלב הזה דכאון לא זר לנו ואנחנו מחליטות להתמודד איתו באומץ כדי להגיע אל האור בקצה המנהרה.
º
24/10/13 09:34
26צפיות
º
כל אחד/ת לגופו/ה.
26/10/13 08:47
23צפיות
מעניין עד כמה התרופות הללו (ההורמונים) דומים
25/10/13 17:14
23צפיות
לתרופות אנטי דיכאוניות או לכאבים כרוניים..
(מי שמכיר את התרופות לכאבים כרוניים - שלצערי נטלתי אותן בעבר תקופה ארוכה) - כל התרופות הללו .. הורמונים ,אנטי דיכאוניים ונגד כאבים כרוניים.. חלק מתופעות הלוואי שלהם הם שינויים דרסטיים במצבי הרוח..
מעניין מבחינה רפואית איך כל המנגנונים האלה משתלבים..

למשל ידוע שבעניין תרופות לכאבים כרונים - הכאב כמובן בא בד בבד עם דיכאון .. ככה שהמנגנונים הללו בגוף קשורים.

ייתכן שגם לגבי הורמונים.
או למשל - יש את ה"סטיגמה" שאומרים שנשים יכולות יותר להתמודד עם כאב, או סובלות יותר.. אולי הכל קשור.
יש לך גוף נשי.....
22/10/13 00:57
116צפיות
אז קיבלתי מחמאה.
איכשהוא.

חבר (שמעולם לא ראה אותי ככה)  - נתן לי מחמאה השבוע -
"יש לך גוף מאוד נשי ,  ואת אפילו קצת יפה בפנים..."

"קצת יפה בפנים".

רציתי להכיר לו את האגרוף הנשי שלי באותו רגע

הסבר על תהליך שינוי מין
21/10/13 10:49
142צפיות
מישהיא יכולה לכתוב פה מה התהליך מא' ועד ת' (גם ניתוחים ותרופות והורמונים והורדת שיער וכו') כולל עלויות וכמה זמן לוקח? מ mtf תודה! אני פשוט רוצה להערך לזה נכון...
הי ויקטוריה, זה לא יסתכם בהודעה אחת :)
21/10/13 23:26
68צפיות
זה צרכים שונים לכל אחת, עלויות שונות לפי צרכים ולפי נתונים מסוימים, הורמונים ומינונים בהתאמה אישית ולכן גם העלויות יהיו שונות וכן הלאה.

בואי נתחיל לאט לאט, טיפולים שכל אחת יכולה לברר לבד כמו הסרת שיער, טיפולים רפואיים - החל משינוי מין הורמונלי דרך טיפולים קוסמטיים כירוגים וספציפית ניתוחים שנכללים לגמרי תחת הכותרת שינוי מין.

ממה נתחיל?

או שתרשמי באיזה שלב של התהליך את נמצאת כרגע
22/10/13 00:37
47צפיות
עדיף לך ללכת שלב שלב , באיזה מצב את כרגע ? אחר פגישה עם פסיכיאטר ? לפני ?
זה שלב ראשוני...
עדיין לא התחלתי כלום...
22/10/13 18:02
47צפיות
אני פדוט רוצה לדעת במה זה כרוך כדי להערך בהתאם
לדעתי
22/10/13 20:02
50צפיות
תתחילי קודם עם זה שתקבעי תור לפסיכיאטר יש את ד"ר רבינוביץ' בחיפה הוא מומחה לעניין, וברגע שהוא יאשר לך שאת טרנסית תוכלי להתחיל לקחת הורמונים דרך אנדרוקרינולוג , ברגע שתתחילי לקחת הורמונים את בעצם מתחילה את התהליך ואז תחשבי מה הלאה... זו דעתי וככה בדר"כ מתחילים.
קבעי תור לפסיכיאטר , הוא כבר יפנה אותך לאנדרוקרינולוג שנותן הורמונים וכך תמשיכי.. בהצלחה.
שתהיי בתהליך תוכלי לחשוב מה הלאה כרגע זה עוד קצת מוקדם לחשוב על הכל ..
פסיכיאטר
27/10/13 01:27
21צפיות
מספיק מבחינתו פגישה אחת וזהו? מה בדיוק קורה בפגישה הזו?
זה הוא קובע
27/10/13 20:18
18צפיות
בפגישה הוא שומע אותך, הוא ירצה לדעת פרטים כמו כמה זמן את מחפשת לשנות את מינך, האם את מודעת למחיר השינוי ועוד כל מיני שאלות, הוא מסכם את זה לדף אחד ואחר כך משנה את זה לדף עבור האינדוקרינולוג/ית שלך.
שלום לכולם, שאלה:
21/10/13 10:28
174צפיות
הבן שלי בן 8 וחצי (כמעט). מאז גיל 3 הוא אוהב להתחפש לבת.
כשהיה קטן היה מתחפש לבת אחרי הגן, ועכשיו כשהוא בבית הספר, זה נמשך...
הוא מתאפר, לובש שמלות, עקבים. אפילו מבקש ממני לקנות (בכאילו) לאחותי שמלה אבל במידה שלו.
הוא רוקד כמו בת, אוהב את כל הלבוש הנשי ואפילו יפה כמו בת :)))
בכיתה הוא מחובר בעיקר (אם לא רק) עם בנות.
אני תתומכת בו ב 100% . הכי חשוב לי שיהיה מאושר ולא משנה בכלל  - מה יעשה אותו מאושר-  אני איתו.
השאלה שלי, האם העדפת המגדר השני, בגיל כ"כ צעיר, מעידה חד משמעית שהוא ירצה להפוך לבת כשיגדל או זה יכול לחלוף?
האם יכול להיות שהעדפה שלו ללבוש שמלות ועקבים ולהתאפר כי הוא מאוד אוהב אופנה ופריטים יפים ולא בגלל נטייה לשינוי מגדר?
אשמח לדעתכם,
תודה :))
שאלה ללא תשובה
21/10/13 21:35
92צפיות
אפילו הבן שלך בעצמו לא ידע לענות על זה, למרות שלא יזיק לשאול לדעתו.

אני חושבת שהדבר הכי חשוב זה לתמוך בו ולהיות שם בשבילו.
גם אם הוא רוצה ללבוש בגדי נשים כי הוא אוהב את זה וגם אם הוא טרנסג׳נדר, להיות שם לצידו.
עם הזמן הוא יגבש זהות ויגיד לכם בעצמו (או שהוא יכול להגיד לכם כבר עכשיו, פשוט תשאלו אותו).

תנו לו להוביל אתכם למה שעושה אותו מאושר ותעזרו לו בדרך, תהיה אשר תהיה.

בכל אופן, גם אם יתברר שהוא טרנסג׳נדר, זה לא שהוא יתחיל לקחת הורמונים ולעבור ניתוח.
עד גיל 12 זה מסתכם בלבוש בלבד. אז אתם יכולים להסיר דאגה מליבכם לגבי השינויים ה׳קיצוניים׳.

והכי הכי חשוב - לא לתת למסגרות כמו בתי ספר לשבור אותו.
תמשיכי לתת לו להרגיש שזה בסדר
21/10/13 23:52
59צפיות
ברור שהוא יודע על הדרך בה כל העניין נתפס בחברה הכללית, לכן חשוב שהוא יקבל ממך וממי שקרוב אליו את החיזוקים שזה בסדר ולאו דווקא בצורה מילולית, שאין שום בעיה עם זה, שזה בסדר כמשהו זמני או לטווח ארוך, אם זה מעיד על מגדר שונה מזה שהוצמד לו מלידתו או פשוט בביטוי אישי.

לנו אין תשובה, אנחנו לא יכולים לדעת על אדם אחר ועדיף שלא נשליך עליו את החוויות שלנו חוץ מהעצה הפשוטה שכבר כתבתי למעלה :)
תודה רבה על התשובות בפורום ובמסרים :))
23/10/13 00:12
50צפיות
הארתם את דרכי :)
אין ספק שהבן שלי רוצה להיות בת, הוא גם אומר את זה בכל הזדמנות..., אנחנו עדיין לא יודעים בוודאות את המניע שלו (כמו שהבנתי זו יכולה להיות גם אפיזודה חולפת...), אבל אני איתו בכל אשר יבחר.
בזכותו נחשפתי לעולם מרתק שלא הכרתי... אני זורמת עם מה שעושה אותו מאושר. הלוואי והחברה בה אנחנו חיים היתה פתוחה יותר.
לילה טוב

º
23/10/13 00:51
17צפיות
זו לא אפיסודה חולפת
23/10/13 22:34
42צפיות
אם זה כבר כמה שנים כך, תהיי בטוחה שזו לא אפיסודה חולפת.
וכל הכבוד שאת תומכת בו, זה נדיר שההורים כה תומכים.
º
תודה :))
24/10/13 23:31
19צפיות
לפי מה שאת מספרת
24/10/13 07:01
43צפיות
לפי מה שאת מספרת, זו לא אפיזודה חולפת בכלל ואני חושבת שאני והרבה טרנסיות היינו מתות לדעת בגיל כה מוקדם כשאפשר לקחת הורמונים וההשפעה שלהם תהיה הרבה יותר ניכרת.

אני כמובן לא רופאה ולא מכירה את ילדתך (אני פונה אליה בלשון נקבה כי מהתיאור שלך נשמע לי שהיא בת) אך אם היא אומרת לך שהיא בת כל הזמן כבר שנים אז היא בת וכדאי אולי לוודא שהיא יודעת מה האופציות שלה מה לעשות לגבי זה כל עוד היא לא סיימה עדיין את גיל ההתבגרות וההשפעה הפיזית יכולה להיות ניכרת.

כמובן שאני לא מציעה להגיד לה קחי הורמונים, זה משהו שרק היא אמורה לבקש. אני פשוט מציעה לנוכח ההפצרות החוזרות ונשנות שלה שהיא בת ליידע אותה לגבי האופציות ולקחת אותה לפסיכולוגיות שיש להן נסיון עם זהויות מגדריות שיעזרו לה להגיע להחלטה מושכלת בריאה ונבונה מצד אחד ויחד עם זאת לא להפסיד את ההזדמנות היחודית של ההשפעה המוגברת של לקחת הורמונים לפני שהסתיים גיל ההתבגרות.
העיקר
24/10/13 07:04
34צפיות
העיקר לא להגיד לה לעשות שום דבר. אל תגידי לה לקחת הורמונים. אל תגידי לה לא לקחת הורמונים. אל תגידי לה ללכת לפסיכולוג או לא ללכת לפסיכולוג. הכוונה של דברי היא לתת לה אופציות ושהיא תחליט מה לעשות איתן.
ל RuthPeleg
24/10/13 23:30
34צפיות
זה יפה שפנית לבני כ"בת".
מגיל 3 בני מתחפש לבת (ואני גם מצלמת אותו בכל הזדמנות).
אנחנו מדברים מאוד פתוח ובכל פעם כשהוא מתחפש לבת, אני גם פונה אליו בשם של "בת".
נדמה לי שהוא נולד "בת" במעטפת של בן. זה מדהים לראות את זה. הוא גם יפה כמו בת... וגם רגיש.
הוא כל הזמן אומר לי שמקנא בבנות, תמיד שיחק בבובות. מגיל צעיר מאוד הוא ואני שומרים את הסוד הזה...
בעלי ממש לא פתוח לזה... הוא חושב שאני "מעודדת" אותו בכך שאני זורמת איתו... מה שבעלי לא מבין זה שנולדים עם זה. ולא משנה אם אזרום איתו או לא, אם מדובר ב"דבר האמיתי" אז זה שם כדי להשאר.  השוני היחיד זה שהוא לא ישתף אותנו וזו לא אופציה מבחינתי.
אני עדיין בסימן שאלה אם הרצון שלו להיות בת הוא משהו מולד או נרכש. כלומר האם זה כי הוא מאוד קרוב אלי ומוקף במין הנשי סביבו (חברות) ומנסה לחכות אותי ואת החברות שלו או שזה עמוק יותר... מתי באמת מבינים "שזה זה" ?!
אני מעדיפה לזרום איתו ולהתקדם בקצב שלו... הוא פתוח איתי מאוד ואין לו סודות ממני.
אמרתי לו כמה פעמים שמבחינתי יש לי 3 בנות...
גם חשפתי אותו (ככל הניתן לגיל שלו) שניתן להפוך לבת כשגדולים. ואם צריך להתחיל הכל מחדש, במקום אחר, אז הכל פתוח מבחינתי. הוא עדיין לא מבין את כל המשמעויות...
אין ספק שכאשר הוא מחופש (ומאופר), העיניים שלו זורחות והוא מרגיש הרבה יותר בנוח... זה רגע מושלם.
עם אמא תומכת מהממת כמוך
25/10/13 04:24
34צפיות
עם אמא תומכת מהממת כמוך אני בטוחה שיהיה בסדר לא משנה מה היא תחליט לעשות או איך היא תחליט שהיא רוצה שיפנו אליה ואיך היא רוצה שהגוף שלה יראה. שמחה שמילותי התקבלו בחיוביות :)
|*|נפתח פורום מפלגת מרצ
20/10/13 17:28
5צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום מפלגת מרצ.
זה המקום להתעדכן בחדשות על פעילות המפלגה, לדון על המצב הפוליטי ולהשאר עם היד על הדופק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שלום לכולם ,אני חדש
20/10/13 14:55
164צפיות
שלום, שמי אופיר ואני חושב שאני טרנסג'נדר.
עכשיו מבחינה פיזית, אני בת.
אני מאוד רוצה להשתנות, ואני שונא את כל הדברים שיש לבנות, אם זה מחזור, שדיים, איבר המין הנשי........
בשבילי זה כמו עונש!
אז רציתי לשאול ולהתייעץ כאן- אולי יש משהו שאני יכול לעשות עכשיו? בגיל הזה? ובלי לספר להורים?
כנראה שאי אפשר לקחת הורמונים והכל...
אבל סתם "טריקים" כאלה שאפשר לעשות עם הגוף?
יש כאן מישהו שהתנסה בזה בעבר?
אשמח לעזרה.
תודה, אופיר.
היי אופיר!
21/10/13 20:54
91צפיות
קודם כל, אם אפשר לשאול בן כמה אתה?

בקשר למה ששאלת. יש דבר שנקרא ביינדר, זה כמו גופיה שלובשים מתחת לבגדים והיא משטיחה את החזה. אם החזה לא גדול מאוד אפשר להשטיח אותו ממש לרמה שאי אפשר להבחין בו. אפשר להזמין את זה באינטרנט אם אתה מעוניין וצריך עזרה אני אשמח לעזור.

יש גם "packer" ו-STP  שמיועדים להיראות כמו איבר מין גברי או לאפשר לך להשתין בעמידה. אני פחות מבין בזה אבל אני מניח שאפשר גם להזמין מהאינטרנט.

מבחינת שיער, אפשר להסתפר קצוץ, לגלח צורה של מפרצים, ולהתגלח למרות שאין ממש שיערות גבריות.
תודה
21/10/13 21:56
70צפיות
אני בן 14...
מצא חן בעיניי הביינדר חחח  
בגיל שלי  אפשר לקנות את הביינדר בלי שההורים ידעו?
אני רוצה לעשות משהו שייראה כאילו אני בן, אבל בלי שההורים יעלו על זה... אז זה יוצא ממש מסובך...
בכל אופן תודה
היי אופיר
22/10/13 11:41
74צפיות
ביינדר וכל שאר הדברים לא נמכרים בארץ, אתה צריך לקנות אותם מהאינטרנט מחו"ל. כך שאתה צריך למצוא דרך לעשות את זה מבלי לספר להורים וגם דרך לקנות מחו"ל בלי כרטיס אשראי, אני ממליץ על ויזה נטענת. בקשר לביינדר... אם תלבש אותו, יש סיכוי שההורים ישימו לב (תלוי כמה הם מקדישים לך תשומת לב) ואז אולי עדיף לשקול לשתף אותם עם איך אתה מרגיש (אתה תצטרך לכבס את הביינדר כי הוא סופג זיעה בקלות ואז אם כבר יודעים, לקנות אותו ולכבס אותו לא יהיו בעיה). אם אין אפשרות עכשיו לספר להם, כדאי לנסות לספר לחבר/ה ואולי הם יעזרו לך לקנות את הביינדר. עכשיו, אם אין לך כסף לקנות את הביינדר, וזה נשמע לך מסובך מידי, צעד ראשון יהיה שתלך לספר/ית ותבקש תספורת קצרה אם עדיין אין לך (אל תחפף, תבחר איזה סגנון ותבקש משהו שיתאים לך לפנים, לא רק שיהיה קצר). תספורת קצרה תעביר אותך בקלות גם אם אין לך ביינדר כי בדרך כלל לבנות בגילאים כאלה אין שיער קצר. בגדים שגדולים עלייך בכמה מידות יכסו פרופרציות גוף לא רצויות אם אין לך ביינדר. בכל מקרה, אם אין לך בגדים של בנים או יוניסקס תנסה לבקש מההורים בפעם הבאה שאתם הולכים בגדים. אם הם שואלים למה, תסביר שזה סגנון חדש שלך וככה אתה רוצה להיות. אם אתה צריך עזרה, אתה יכול לשאול אותי בפרטי. אם אתה מהמרכז, אני מוכן לנסות לעזור לך לקנות ביינדר. מה שכן, אני ממליץ לעכשיו לא לקנות ביינדר אם אתה רק מנסה וזה לא דחוף מאד, תלך צעד ראשון על ביגוד ועל תספורת קצרה, אם אתה מרגיש שאתה צריך לעבור לשלב הבא, תעבוד על קניית ביינדר.

בהצלחה!
היי גבר
22/10/13 21:03
57צפיות
בקשר לשיער הקצר, אני מאוד רוצה, אבל ההורים פשוט לא מרשים לי!
זה כאילו אני בגיל 3 !!!
עם בגדים של בנים אני הולך ..
רק שגם זה, ההורים (במיוחד אמא שלי) לא ממש מרוצים מהעניין ...
היי השיער הקצר חשוב
23/10/13 10:07
52צפיות
מה שאני הייתי עושה זה, הייתי הולך לאינטרנט ומוציא תמונות של נשים מפורסמות עם שיער קצר ויפה. ואז הייתי מראה לאמא ואומר לה שאני חושב ששיער קצר מאד יפה וככה אני רוצה וזה יתאים לי לסגנון. אם היא תגיד לא, תשאל למה. תנסה לשכנע. אתה כבר בן 14, זכותך ללכת עם איזו תספורת שתרצה, זכותך להתנסות בסגנונות שונים. ואם לא תאהב, מדובר בשיער, והוא יצמח חזרה. לא מדובר פה בדבר בלתי הפיך.

אם ההורים לא מרשים באופן טוטאלי, תזכור שיש בנים עם שיער ארוך. ולמרות שיהיה יותר קשה לעבור עם שיער ארוך, בגיל שלך, אתה עדיין יכול לעשות את זה, פשוט תצטרך להשקיע במראה הכללי ובעיקר בסגנון הלבוש שישדר שמדובר בבן, אפילו אם יש לך שיער ארוך. אתה יכול להוציא תמונות מהאינטרנט של בנים עם שיער ארוך ולראות איך אתה יכול לעבוד על המראה הכללי שלך שיהיה יותר גברי. בהצלחה ( :
הלוואי שאני הייתי אישה ביולגית
23/10/13 11:58
54צפיות
מה לא הייתי נותנת בישביל להיוולד אישה ולהיות אישה ביולוגית
º
בואי נתחלף חחח
23/10/13 15:47
30צפיות
וואי תודה!!
23/10/13 15:46
42צפיות
אני אנסה את זה
אני גם הרבה זמן פחדתי להסתפר
25/10/13 04:52
40צפיות
אז הסתובבתי תקופה עם כובע צמר שממש עזר לי עבור והרגיע את הצורך להסתפר עד שהיה לי אומץ...אז אולי תנסה כובע:)

בקשר לביינדר, אפשר פעמים ראשונות במקום ביינדר לשים תחבושת אלסטית, אל תסתובב עם זה שעות, רק קצת מול המראה לבדוק איך זה מרגיש לך. (אבל שוב, זה מאוד לא בריא, אל תלך ככה הרבה).
שאלת (תם) לגבי פלירטוטים
20/10/13 14:51
154צפיות
אתמול יצאתי לאיזה אירוע (ואגב פגשתי שם שתי טרנסיות וואוו .. היה לי תענוג כל רגע לשוחח איתן) פשוט הבדל שמיים וארץ ממה שמכירה .

בכל מקרה, שאלה, בתור אישה , כמובן שרמת הפלירטוטים עם גברים היא יותר גדולה , מתחילים כל הזמן.

אני אוהבת לתת הרגשה טובה, לא אוהבת להיות מתנשאת או בפוזה , ולמרות שביישנית (אם כי זה די משתנה) אני נהנית לדבר עם גברים .

אבל יש גברים שברור לי שמהתחלה אין משיכה לא יהיה כלום מבחינתי.
איך בעצם יושבים ליד גבר ונהנים מהשיחה שלו , כשברור לי שהגבר מדבר איתי במחשבה שיזרום משהו מעבר, ולי רק נעים לדבר.
איך כאילו משדרים לו , שבכיף לי להמשיך לארח לחברה, לדבר, אבל לא מעוניינת במשהו מעבר.

למשל אחת הדוגמאות , אתמול התיישב לידי בחור מאוד מאוד מאוד מבוגר, (כשברור שרצה להתחיל איתי) , ורציתי לדבר איתו כי משהו בו נראה לי מעניין. אבל פחדתי שזה ישדר לו שאני "מעוניינת".

ואלונה- סליחה , לא מצאתי את הפורום של ורדה רז'יאל ז'קונט (גם לא תחת האות פ' -פסיכולוגיה בגרוש) אז פירסמתי פה :)
זה נקרא לרתום את העגלה לפני הסוס
20/10/13 20:50
85צפיות
זה שאת לא נמשכת מינית למישהו בגלל המראה שלו, לא פוסל את זה שיהיה שיחה ביניכם. חושבת שהוא מפנטז באותו רגע איך להשכיב אותך ולמשש אותך וכו'? שיפנטז, מקסימום שתגיעו למצב כזה אז פשוט תאמרי שאת לא במצב כרגע לשכב / לא מחפשת סקס / יש לך מחזור / יש לך כאב ראש / צריכה לקום מוקדם בבוקר / בדיוק את עומדת לחזור לחבר / את לסבית - מחקי את המיותר

לא צריך לפסול בגלל מראה. את אף פעם לא יודעת אם תהיה ידידות טובה בינך לאותו בחור, או שאולי תזדקקי לו באיזה משהו בהמשך הדרך, ואלו רק כמה דוגמאות.
נכון, אבל יש איזו הבנה בסיסית או רצון מצד הגב
20/10/13 20:59
53צפיות
להבין שאם הבחורה דיברה איתו... זו אומר ש"וואלה"... עניינתי אותה (ולא רק לשיחה על מזג אויר).
הרי בד"כ כשבחורה לא מעוניינת היא יודעת לעשות את הפוזה או להתעלם וכו'.

ברור שמבחינה פורמלית , זה שדיברתי עם גבר על כל נושא שבעולם לא כורת בינינו ברית בו אני מחויבת לשכב איתו.

ועדיין - גבר שבא התיישב לידי על ספה אומר בעצם - ראיתי אותך ומצאת חן בעיניי.
אם אני משתפת פעולה - זה מרמז לו שיש על מה לדבר...

אבל שוב - אלא כנראה בעיות מתפלספות מדי.

לא נכון
20/10/13 21:13
38צפיות
את הולכת בשחור או לבן, ומה לעשות, בחיים יש גם המון גוונים של אפור. יש גברים שבאמת רוצים לשוחח ואולי להכיר ואם לא יוצא המשך אז זה לא סוף העולם, ואני לא רואה צד חיובי בהתעלמות מהרגע הראשון אלא אם הוא מתקרצץ.

זהו, שלא חסר מתקרצצים , כל כך הרבה פעמים
20/10/13 22:00
38צפיות
היו לי מקרים של גברים שלא ידעו מה זה "לא".. (אני לא מדברת במיטה) , אלא בפלרטוט . ששלחו ידיים , גם כשסילקתי אותן באגרסיביות , שנצמדו וכו'  .. שאני כבר , מה לעשות , חשדנית בעניינים האלה.

לפעמים הסימן הכי קל יכול להתפרש לגבר כאילו קיבל רשות לעולם ומלואו.. ולא משנה אח"כ כמה פעמים תגידי לו "לא.

שונה במינה אני כ"ך מבינה אותך
20/10/13 22:25
38צפיות
ומבינה על מה את מדברת.
מה שאת צריכה להסביר לו זה פשוט מאוד שאת מעוניינת בו בתור ידיד ואם זה מתאים לו.(ולהבהיר לו טוב טוב שאת לא מעוניינת בשום דבר מעבר...)
הכי טוב זה פשוט להגיד את האמת :).
º
21/10/13 12:07
6צפיות
את חושבת יותר מידיי
21/10/13 04:10
41צפיות
מדברים נהנים הוא מציע את מסרבת.
זה מאוד פשוט.
סתם שאלה סקרנית - אם מותר...
21/10/13 21:35
49צפיות
את כבר "עוברת" כאשה למרות שלא לקחת עדיין הורמונים?
לא ממש -
22/10/13 00:55
42צפיות
כלומר - אני נשית... קרוסיות אחרות גם אומרות לי את זה , ואין לי ספק שאני על סקאלת הנשית  ,גם בלי הורמונים (ואין ספק גם שלא חסרים פגמים כן ?),
ועצם העובדה ש"חטפתי" נאצות מקוקסינליות (בכוונה משתמשת במילה הזו ,ובכוונה חוזרת שוב לדוגמא הזו, ומתנצלת - אבל זו מציאות חיי - עצם העובדה שניאצו אותי כמה פעמים - רק מבהירה לי שזה מקנאה.
כי קוקסינלית שנראית גברית שעשתה סיליקון בשדיים , בוודאי שמראה כמו שלי שהוא עדין , בלי ציצים - יפריע לה).

מצד שני , ברור לי ש"עוברת" כאישה בפנים (פרצוף) -  אני לא..
ולפעמים גברים כאילו עושים עצמם שהם לא מבינים מה אני .. וזה לדעתי בדיחה כי לא צריך להגזים ב-ר-ו-ר שרואים מה אני , לפי דעתי לפחות.
אגב , זו הסיבה אגב שלא מכניסים אותי לכל מיני מועדונים כנראה כי "עוברת" אני לא . משהו שם עוד לא מלוטש .
נשית פלוס - כלומר בסקאלה של הנשיות - אני כן.

מקווה שעניתי עם כל ההתפלספות

תראי פגשתי למשל שתי טרנסיות נחמדות  שממ.. אני מניחה שישר קולטים שהם טרנסיות , ומצד שני, לגמרי אם הייתי נראית כמוהן , או אחת מהן - אני יודעת שהיה לי לגמרי ביטחון לצאת ככה בחוץ באור יום, כי למרות ש"רואים" יחסית, מצד שני היא יכולה לעבור בשקיפות כאישה.. שום דבר לא צועק, או קרקסי וכו'.

באמת תשובה מושקעת:) ואני שמחה בשבילך:)
22/10/13 02:13
35צפיות
דבר אחרון שמעניין אותי, (ושוב - רק אם מותר לשאול...): למה באמת את לא לוקחת הורמונים? (אלא אם כן את אולי לא מגדירה עצמך כטרנסית)
הגישה שלי
24/10/13 07:25
26צפיות
אם זה נראה לי אדם שמכיר חשיבה שלפיה מה שאני אומרת זה מה שאני מתכוונת אליו...

בניגוד לחשיבה הטרו נורמטיבית שכל סירוב וכל הצהרה על "רק כידידים" היא קריאת תיגר במשחק של חיזור...

אז אם אני רואה סימנים שאני מדברת עם אדם כזה, ואם אני יודעת שהוא מעוניין ואני לא מעוניינת, אני אשתדל להבהיר בעדינות אך בכנות שמעניין אותי לדבר איתו, אך לשם הבטחון והנוחות שלי חשוב לי שידע ויהיה בסדר עם זה שהעניין של ידידותי בלבד.
פוסט חדש: על אישור ל-MTF/FTM מפסיכיאטר
18/10/13 22:09
101צפיות
הייתי השבוע אצל פסיכיאטרית לקבל את האישור עבורי וניצלתי את הפגישה כדי להבין מדוע חלק מהאנשים לא מקבלים אישור. שוחחתי גם עם עוד 2 פסיכיאטרים לגבי הנושא ואז כתבתי את הפוסט הבא שאולי יסייע.

http://hetz.me/otm7k
º
לפני קריאת הפוסט, אנשים לא מקבלים אישור?
18/10/13 22:13
40צפיות
יש ויש
18/10/13 22:17
51צפיות
חלק מקבלים בפגישה הראשונה, במיוחד אלו בגילאי 30 ומעלה
חלק צריכים פגישות נוספות אם הפסיכיאטר לא משוכנע או שיש לו חשד לגבי הרצון לתהליך

אני לא מכירה מקרים שלא קיבלו אישור לגמרי, אני כן מכירה מקרים של אלו שפנו ומשלא קיבלו בפגישה ראשונה הם לא חזרו לאותו פסיכיאטר
אחרי קריאה. מרשה לי לשאול שאלה לא נעימה?
18/10/13 22:36
71צפיות
האם את לא קיבלת אישור כבר מהפגישה הראשונה הזאת?
(את לגמרי לא חייבת לענות)

הדעה שחשוב לי לקדם היא הזכות שלנו על גופנו, לכן אני מאמינה שאישור המטפל מתחום בריאות הנפש היא מיותרת. מטפל שמאמין בזה גם אבל יודע שלמכתב ממנו יש משקל בנושא לא יגרור את הפונה אליו לשיחות ארוכות ומיותרות.
אנו מכירים כמה מטפלים שמראש ידוע שלא יתנו אישור אחרי פגישה אחת וזה לא בגלל שהם חושדים בכל מי שמגיע בעניין הזה (למרות שיהיו גם מטפלים כאלה) אלא בגלל סיבות שונות החל משמירה על התחת שלהם, דרך היתלות בסטנדרט הטיפול הותיק של הארי בנג'מין ועד תירוץ שהאדם עדיין לא מוכן...
שלא לדבר על משהו שלא שמור רק לשיחות עם אנשים בנושא המגדרי והוא הגדלת מספר הפגישות להגדלת ההכנסה. אם פסיכיאטר בכיר בבית חולים ממשלתי (דוגמא אמיתית) יכול לתת הפניה לטיפול הורמונלי לאחר פגישה אחת עם אדם טרנסג'נדר שמבקש את ההפניה הזאת למה מטפל פרטי דורש מספר פגישות או אפילו המון פגישות לאורך זמן רב ולא הגיוני?

התשובה שקיבלת מהפסיכיאטרית היא קודם כל חשדנות בכל אדם שמעוניין לעשות שינוי מין, הורמונלי וכירורגי, טרנספוביה בצורתה הישנה והמוכרת. והסעיפים הקטנים לא באמת משפרים את הכיוון הראשוני שקודם כל לא מאמין ורק אחר כך מחליט אם זה אמיתי או לא.

מה שחשוב זו תמיכה, אם אדם צריך אותה לפני השינוי, במקום השינוי, ובטח במהלך ואחרי השינוי. - זה לצערנו לא קיים מספיק ובטח לא בצורה נרחבת ונגישה מספיק וזה מה שצריך לקדם במקום לתת תוקף לגישות הפחדניות, הבורות והלא נותנות אחריות אישית לאדם על עצמו.
לא צריך לפחד מאדם שמתחרט, צריך לדאוג שלאף אחד לא תהיה בעיה להתחרט כי זו פשוט עוד אופציה ובחירה אישית.
אני שמחה לענות
18/10/13 23:02
45צפיות
פעם ראשונה שהלכתי, זה היה השבוע - קיבלתי את האישור עוד במחצית הראשונה של הפגישה, המחצית השניה הוקדשה לנושאי .. טאבלטים ומה מומלץ עבור הפסיכאטרית

הסיבה שבגינה בדקתי את זה כי ראיתי בקבוצת טרנסקסואליות ישראליות שמישהי דיברה על זה למה טרנסיות אחרות לא קיבלו אישור, מה שגרם להן לעבוד בשיטת השוק השחור כדי לקנות הורמונים.

איש אינו חולק על הזכות שלנו על גופינו. יחד עם זאת, מערכת הבריאות ובמיוחד קופות החולים, לא מוכנות שיצא מצב כזה שמחר (נניח לשם הדוגמא) אני אתחיל לבלוע כדורים במימון הקופה ואחרי כמה חודשים שיתחילו לגדול לי שדיים אני אתחרפן ואחליט שלא בא לי לעשות MTF, אז הם מצידם מנסים לכסות את הצד הזה. טכנית גם ניתן בקלות לזייף מסמך כזה (סתם מסמך ב-WORD עם חותמת וקשקוש בכלל של המזכירה!), אז הם מנסים לכסות את התחת שלהם.

בתכל'ס קל מאוד לעקוף את המערכת הזו וכתבתי את זה בפוסט: תצטלמתי בכמה בגדים שונים בכל מיני מקומות ציבוריים או ברחוב באור יום, תראי שאין לך בעיה להיראות אשה בחוץ, ואני מתקשה להאמין שפסיכיאטרית לא תאשר לך.

אני דווקא לא קיבלתי חשדנות כלל וכלל. הסברתי לה מדוע אני רוצה, מדוע לא עשיתי זאת עד היום (פחד), וסיימנו את העניין די מהר (והיא אגב דתיה, הייתי אצל ד"ר וישנה).

לגבי תמיכה, את צודקת, אבל פה זה עניין של חצי כוס ריקה/מלאה. ליוויתי טרנסיות בתהליכים עוד משנות ה-90 והמצב כיום הרבה, הרבה יותר טוב ממה שהיה אז. כיום יש יותר פורומים, יש פייסבוק ויש מפגשים. בזמנו היה אולי מפגש אחת לשבועיים ומקומות שהיו מוכנים לקבל אותם (כשאת לא "עוברת") היו ממש בקושי. היום יש כבר טרנס נייטס ובמקומות בילוי רבים אם תגיעי בלבוש נשי הסלקטורית לא תזרוק אותך. צריך לשפר עוד וצריך שתהיה יותר אינטרקציה בין טרנסיות כדי שאחת תוכל לעודד את השניה אבל לדברים האלו לוקח זמן. אישית אני יכולה להעיד שלא קיבלתי הזמנות חדשות לפייסבוק שלי מצד טרנסיות (אבל כן קיבלתי המון פניות מצד כל מיני גברים חרמנים שעתה מכירים את החסימה של פייסבוק).

אני מסכימה איתם שלא צריך לפחד מאדם שמתחרט, אבל צריך (וטוב שיש) פלטפורמה שהוא/היא יכול/ה לשתף את פחדיו/ה כפי שזה נעשה כאן, ולדעתי אם תהיה לו/לה תמיכה, אחוזי ההתחרטות ירדו.
19/10/13 00:33
21צפיות
ולגבי מה שקראת באותה קבוצת פייסבוק, נראה לי שדובר שם על 'שלב' יותר מתקדם ובעיות לקבל את הטיפול ההורמונלי בעלות המסובסדת ובלי קשיים בירוקרטים.
אבל יכול להיות שדובר גם על אי קבלת האישור/הפניה לטיפול ההורמונלי.
יפה ושיהיה בהצלחה . אגב, אולי יש עוד אופציות
19/10/13 11:20
18צפיות
מדוע החשש של רופאים לא למהר ותוך פגישה אחת לתת לבן אדם "לממש את הזכות על גופו" .

צריך לתת קצת קרדיט למערכת (ולא - לא שאני כזו פרו-מערכת הבריאות) , אני אעשה השוואה (אולי שתקומם אתכם ,אבל תבינו זה רק לצורך ההשוואה).
זכות האדם על גופו - זה נכון.
מחר יבוא בן אדם ששואף למות - ויבוא לרופא לבקש תרופות לסייע לו למות. למה לא לתת ?
הרופא המשכיל צריך להבדיל בין אדם ששואף למות כי הוא חולה במחלה עם כאבי תופת שאי אפשר לסבול ,או שמדובר בחייל שבור לב שאהובתו עזבה אותו והוא רוצה להתאבד כי מבחינתו זה סוף העולם.

כנ"ל , כמה שאני יודעת זה לגבי הורמונים.
הרופאים כנראה רוצים להבדיל בין גחמה רגעית , לבין רצון אמיתי לעבור שינוי .. ולסייע לאותו אדם שבשבילו השינוי זה גחמה רגעית. ... לא שאיכפת להם אם בן אדם יעשה שינוי או לא , אלא יותר כי התהליך ההפוך פחות פשוט. (אחרי שעושים ניתוחים זו הכוונה).

זהו. זו דעתי. וכיף לשמוע על עוד מישהי אמיצה שעשתה את הצעד .  ובהצלחה.

בכל מקרה אין ספק זה שזה מתסכל שאדם
19/10/13 11:23
17צפיות
שממש ממש להוט לעשות את השינוי, מגיע לרופא שרוצה למשוך את זה "בקצב שלו" וכמה מפגשים.
אני הייתי תולשת שערות (את אלה שעוד נשארו).

הנקודה של הפסיכיאטר
19/10/13 14:01
14צפיות
היא למצוא האם הלהיטות היא זמנית והאם האדם יודע לאן הוא מכניס את עצמו, לכן כשהם רואים להיטות, הם נכנסים למצב "זהיר" ולא מאשרים מיידית (לפחות בחלק מהמקרים)
אכן. ואני שמחה בשבילך. ותעדכני ממקור ראשון
19/10/13 14:55
12צפיות
איך הולך, איך התהליך
יצא לי רק מעט "לנבור" בבלוג שלך , אבל כל הכבוד על התיעודים.
ומקווה שתתעדי את התהליך וכל השינויים ממקור ראשון.

אם הולכים לפסיכיאטר הנכון
19/10/13 08:01
40צפיות
אין סיבה שלא לקבל אישור בפגישה הראשונה.

כשאני הלכתי לפסיכיאטר לא רק שקיבלתי אישור בפגישה הראשונה, גם יצאתי מהפגישה עם מרשם להורמונים.

אז באמת כמו שכבר נאמר, יש פסיכיאטרים ויש פסיכיאטרים.
אנחנו צריכות לעשות רשימה בפורום לא ?
19/10/13 11:25
19צפיות
שייסע למתחילים ולמתחילות פה
יש רשימה כזאת וכל המלצה חדשה מתקבלת בברכה
19/10/13 11:37
29צפיות
רשימת רופאים טרנספרנדלי ומומלצים:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...
º
:) הגיוני שתהיה באמת :)
19/10/13 14:55
20צפיות
º
19/10/13 17:19
6צפיות
מרשם להורמונים?
19/10/13 21:42
36צפיות
בלי בדיקות דם אפילו???
כן
20/10/13 08:35
23צפיות
לקראת סוף הפגישה הוא הציע לתת לי מרשם מלא להורמונים (אסטרופם ואנדרוקור), אבל לקחתי רק את המרשם לאנדרוקור. לשאלתך, לא היו לי בדיקות דם או כל מסמך אחר שקשור למצב הבריאותי שלי.
º
אגב, מי הרופא אם אפשר לשאול?
20/10/13 20:30
13צפיות
ד"ר יצחק בן-ציון
22/10/13 20:11
25צפיות
הוא גם סטנדאפיסט בזמנו הפנוי
זה כנראה בגלל שהוא לא רק פסיכיאטר
22/10/13 23:49
20צפיות
אבל לתת מרשם בלי לראות את המינימום שניתן לגבי הבריאות שלך בצורה של בדיקות דם...
ולגבי טרנסג'נדרים שמתחת לגיל 18
19/10/13 12:13
45צפיות
אני הייתי אצל הפסיכיאטר בגיל 16.. לא ממש פולטיים אבל נראת יחסית מאוד נשית, אני זוכרת שנידרש להביא את שני ההורים כי חתימה של אחד לא תעזור. חייבים את שניהם, אבל מכירה סיפור של מישהי שהביאה רק את אמא שלה ואישרו לה כי אבא שלה לא ממש נוכח בחיה.
בכל אופן לבשתי מעיל שחור גדול.. תמיד הייתי מסתובבת איתו גם בקיץ כדי להסתיר את הגוף שלי, לא אהבתי אותו... ושחיכינו לתורנו, יצאה מהחדר בלורה עם טייץ גופייה מנומרת צמודה ועקבים גבוהים... כנראה התלבשה ככה כדי שלפסיכיאטר לא יהיה עוררין.
לי לא היו תמונות כאישה... ולמען האמת הוא גם לא ביקש.
שאל אותי כמה שאלות בנושא, ואז הסביר להורים שזו באמת טרנסקסואליות, ופנה אלי בנקבה באופן שוטף אף על פי שההורים עדיין לא.
וכמו כן קיבלתי את האישור בפגישה הראשונה...
הפסיכיאטר לא מנסה להפיל אותך (לפחות רובם) הוא רק עובד עם חוק יבש שכנראה גם לא מאמין לו ונותן מרשם בפגישה ראשונה...
שינוי קול
18/10/13 12:26
96צפיות
קראתי שלדבר טוו גבוה או נמוך מהרגיל הורס את מיתרי הקול.
אתן מן הסתם לא מעדיפות לדבר בקול הרגיל הגברי
אתן לא מפחדות שכל זמן עידון הקול אתן הורסות את המיתרים?
º
טון*
18/10/13 12:27
22צפיות
הרעיון הוא לדבר בקול שלנו ללא מאמץ
18/10/13 18:30
49צפיות
זה עניין של אימון וזה הרבה יותר מרק לדבר בטון אחר.

מה גרם לך לדאוג לנו בנושא הזה?
שמעת מישהי שהתאמצה בצורה לא טבעית?
או ששמעת מישהי שלא יכולת להבין איך זה שהיא לא נשמעת מתאמצת?
(אתה לא באמת חייב לענות על זה, במיוחד אם זה יהיה לא מכבד)
מי אמר שהורס?
18/10/13 21:39
34צפיות
מיתרים זה דבר די גמיש, ואם מתרגלים לדבר בטונציה אחרת, יש תקופת הסתגלות ואז אין ממש בעיות עם המיתרים.
בדיקות דם - שאלה ל"מבינות"..:)
18/10/13 10:39
139צפיות
בדיקות דם - שאלה ל"מבינות"..:)
שלום!
קיבלתי הפניה לבדיקות דם (מצורף בזאת צילום).
רציתי לשאול את ה"מבינות", האם בדיקות אלו כוללות גם את הבדיקות"
אסטרדיול, פרולקטין, PTT,  - כי אם לא, אפנה שוב לרופאה בכדי שתביא לי הפניה נוספפת.
תודה:)
אני קצת מבינה בתחום
18/10/13 16:40
46צפיות
(על אף שלא לוקחת הורמונים)
כמעט משוכנעת ששתי הבדיקות הראשונות שציינת אין פה בבדיקות הנ"ל

אם ההפניה היא של מכבי, אז בדקתי לך גם באתר של מכבי -כתוב ככה :
Prolactin (קוד בדיקה: 4146)
(Estradiol (E2 (קוד בדיקה: 2670)
ואלה לא קודים שמופיעים בבדיקה שלך.

º
הבדיקות לא כוללות את מה ששאלת.
18/10/13 18:10
27צפיות
אלונה, מאוד אשמח אם תוכלי =
19/10/13 21:40
20צפיות
לראות אם בנוסף לבדיקות שציינתי חסר עוד בדיקה\ות, ולציין לי מה עוד חסר, בכדי שכשאפנה לרופאה שתיתן לי הפניה חדשה, אוכל לציין לה את כל מה שחסר!
המון תודה:)
והבדיקה הכי חשובה לא מופיע אצלך
19/10/13 15:42
30צפיות
TESTOSTERONE-TOTAL
וגם FREE ANDROGEN INDEX
וגם ESTRADIOL(E2)
º
אה סליחה טסטסטורון טוטאל מופיע אצלך
19/10/13 15:44
23צפיות
עשיתי רשימה מסודרת של כול מה שאת צריכה
19/10/13 21:55
30צפיות
COMPLETE BLOOD COUNT
ESR
GLUCOSE
UREA
CREATININE
ALK. PHOSPHATASE
GOT (AST)
GPT (ALT)
GGT
HEMOGLOBIN A1C
ELECTROLYTES
ESTRADIOL (E-2)
LH
FSH
PROLACTIN
TESTOSTERONE- FREE
TSH
LIPID PROFILE

בבקשה  ^_^
תרשי לי לשאול
19/10/13 23:21
23צפיות
א. בדיקת ELECTROLYTES וכן בדיקת LIPID PROFILE שציינת לא נמצאות באתר מכבי, האם יכול להיות שיש להן שם אחר?
ב. האם הבדיקות פרולקטין, PTT, כלולות ברשימה שסידרת?
תודה!:)
כן זה כולל פרולקטין,ושחכתי להוסיף PTT צודקת
19/10/13 23:40
15צפיות
כן זה כולל פרולקטין,ושחכתי להוסיף PTT צודקת ..  
º
אוקי.. תודה על ההשקעה:)
20/10/13 00:08
7צפיות
ומה עם השאלה הראשונה ששאלתי =
20/10/13 00:12
13צפיות
ואחזור עליה ברשותך:
בדיקת ELECTROLYTES וכן בדיקת LIPID PROFILE שציינת לא נמצאות באתר מכבי, האם יכול להיות שיש להן שם אחר?
אני לא יודעת, ממליצה ליפנות לרופה משפחה
20/10/13 19:19
17צפיות
אני לא יודעת, ממליצה ליפנות לרופה משפחה
º
פניתי.. הסתדר...תודה לך!:)
21/10/13 23:05
9צפיות
פרופסיה במקביל לטיפול הורמונלי?
17/10/13 21:19
58צפיות
כיום אני נוטלת פרופסיה.
השאלה שלי האם כשאתחיל לקחת הורמונים (חסם T + אסטרוגן) עדיין כדאי להמשיך עם הפרופסיה או שזה מיותר?
תודה!
שאלה מצויינת אשמח גם לשמוע תשובה לזה
17/10/13 21:35
38צפיות
אם מישהו יודע
האם פרופסיה בנוסף להורמונים מגבירה את הצמיחה הנשית בשיער?
זה אפשרי, מכירה מי ששילבו את הטיפולים.
18/10/13 19:12
29צפיות
אבל חשוב לדון בזה עם הרופא שייתן את הטיפול ההורמונלי. קודם כל כדי לעשות התאמה בין הטיפולים ואולי מתוך זה גם לשנות מינון או סוג של טיפול בשיער.

אולי תחשבו ביחד שכדאי לראות איך הטיפול ההורמונלי משפיע ואם יהיה צורך להוסיף מדש את הטיפול לשיער בצורה כזו או אחרת.

אין כאן תשובה אחת לכולן, אצל כל אחת יהיה צורך אחר והשפעה אחרת בשילוב כל הגורמים האישיים, פשוט לזכור שזה עוד גורם שיש צורך לתת עליו את הדעת כשמתאימים לך את הטיפול ההורמונלי.
מה שמוזר, שפרופסיה היא תרופה לגברים בלבד
18/10/13 19:27
21צפיות
כמה שידוע לי . .ולא לנשים.
מעניןי איך זה שבעלי הורמונים נשיים מקבלים אותה.

סתם הרהור.
אולי מיועדת לגברים
18/10/13 20:18
35צפיות
פרופסיה בסך הכל חוסמת את ה DHT שהוא הורמון מאוד פעיל מקבוצת האנדרוגנים.

אם אני לא טועה DHT נוצר מפירוק של הטסטוסטרון.
על פי ההגיון - אם אין מספיק טסטוסטרון לפרק (בגלל הטיפול ההורמונלי) אז גם לא יהיה מספיק DHT.
בנוסף יש גם את האסטרוגן שיתחרה עם הDHT.

DHT - דיהידרוטסטוסטרון

שאלתי את ד"ר קרן מפורום אנדוקרינולוגיה
22/10/13 20:04
27צפיות
והיא אכן טוענת כדברייך שמיותר לקחת פרופסיה במקביל לטיפול הורמונלי,מאחר והגוף ממילא לא מפריש DHT בהעדר (מוחלט או כמעט מוחלט)של טסטוסטרון.
יש מי שעדיין צריכות טיפול לשיער הראש
26/10/13 14:04
12צפיות
גם במקביל לטיפול ההורמונלי. ויש מי קיבלו טיפול עם פרופסיה או תכשירים אחרים לאותה מטרה. רק בשביל להזכיר שלא תמיד הכל עובד לפי ההיגיון ויש גורמים נוספים למשוואה.
במילים אחרות מה היית מציעה -
26/10/13 19:17
11צפיות
בא נאמר אני מתחילה טיפול הורמונלי, האם להפסיק עם הפרופסיה ולהמתין לראות מה קורה, ולבחון מספר חודשים מה קורה עם השיער ללא הפרופסיה, או שלדעתך כן להמשיך עם פרופסיה כרגיל, בלי לעשות נסיונות כנ"ל?
הכל בהתייעצות עם הרופאים
26/10/13 23:42
10צפיות
אין לי המלצה ולא נוכל לדעת מראש כמה המצב ישתפר עם הטיפול ההורמונלי או לא עם פרופסיה או תכשיר אחר או בכלל ללא.

תני לרופאים לעשות את החישובים, ברגע שתהיי אצל האנדוקרינולוגית את אמורה גם לתת לה את המקסימום מידע שניתן על עצמך בהקשר של תרופות שאת נוטלת ומטרות מהשינוי ובכלל - כאן נכנס השיתוף על כך שאת מטופלת בפרופסיה וזה אומר שאת מעוניינת בשיער מלא יותר ממה שיש לך כרגע. הרופאה אמורה לעזור לך להבין אם שווה לבדוק קודם איך משפיע הטיפול ההורמונלי או כבר מההתחלה לשלב אותו עם טיפול לשיער.
º
אוקיי , תודה!:)
26/10/13 23:54
9צפיות
בעיות רציניות בעיר שאני גרה בה.
17/10/13 18:05
104צפיות
היי, אני גרה בנצרת עילית, ואני חייבת לציין שהמצב שם מזעזע!
בתחילה, אנשים גידפו אותי (מן הסתם, הגילאים שלהם נעים בין 6 ל-22, צעירים בעיקר...) ואני היתעלמתי, שכן אין לי מה לאמר לאנשים המיתנהגים בצורה פרימיטיבית וברברית לחלוטין.
זה היתקדם לכך שהתחילו בעצם לעקוב אחריי ולקלל וליקרוא בשמות, והמשיך לכך שבעצם התחילו ליזרוק עליי אבנים...
במשך כמה זמן לא עשיתי דבר בנידון, עד שאתמול כבר עלו מיים עד נפש, והחלטתי ליתקוע ספרינט, ליתפוס אחד מהם בפינה וליקרוא למישטרה- וכך קרה... זה היסתיים בכך שהצעיר היה מפוחד כאדם בכלוב, ולמרות שהוא היתקשר לכל החברים שלו, הם היו כלום לעומת הזעם והחשיבה שאני הבעתי!
המישטרה הגיע, ואני הכרחתי את האדם להודות במעשיו, ולהגיד סליחה מול כל החברים שלו מולי, ולילחוץ לי את היד ולסיים את זה בכבוד- או... שאני יגיש כתב אישום ולו יהיה תיק פלילי.
אני מקווה שאירוע זה יהיה רמז לכל שאר רפיי הרגש המסויימים המיתגוררים באיזור בו אני גרה!

היום אני הלכתי למטה המישטרה בעיר, והגשתי דיווח מצב רישמי על התופעה המיתרחשת ופועמת שם ללא הפסק!
אסור לתת להם לעשות מה שבה להם, ואסור לתת את הלחי השנייה- מסיבה פשוטה שהיתעלמות פשוט לא פועלת- ליתר דיוק - לעולם לא פועלת! היא רק גוררת אותם ליהיות פראים יותר בהיתנהגותם!

אם אפשר, אני אשמח לקבל סיוע לכאן, ולעשות אף מיצעד גאווה אם צריך- שכן נישבר לי מהמצב, ועוד אני חזקה ברוחי ובגופי- אך... אני חושבת על אחרים שלהם אין את העומץ, הגאווה העצמית וביטחון ליפעול ומרגישים לבד, אני בהחלט לא יודעת אם יש כאלו אצלי בעיר... אך, לדעתי צריך לדבר בשמם של אילו שאוליי שם- ובעיקר בשם עצמי, ולהתחיל לעלות מודעות גם בחורים הנידחים, כנצרת עילית עילית, במדינה שלנו!
ממש קשה,
17/10/13 18:42
47צפיות
וגם אחד הדברים הכי מעצבנים שחלק מאותם מגדפים הם בעלי משיכה מינית לא נורמטיבית בעצם....

אני לא מכירה איך זה לחיות במקום שנחשב קטן או ש"כולם מכירים את כולם"... ככה שלא יכולה לשים עצמי בנעלייך.
נוט, מצטערת לשמוע שזה מה שעובר עלייך שם
18/10/13 19:30
35צפיות
אבל כל הכבוד על מה שעשית והעמידה על כך שמגיע לך חיים שקטים ומי שאלים צריך לקבל את מה שמגיע לו.

אני לא יודעת איזה רעיונות לפעולה יתאימו לך או לעיר שלך כרגע אבל טוב שהשמעת את קולך כאן, זו כבר התקדמות במטרה להראות שגם בערים קטנות יותר וב"חורים נידחים" כאלו ואחרים יש נשים טרנסיות, גברים טרנסים ובכלל אנשים טרנסג'נדרים ומגיע לנו לחיות מבלי להיות מוטרדים כי אין שום דבר לא לגיטימי במי שאנחנו.

המון חיזוקים
כל כך קשה כל כך לא יודעת מה לעשות חצויה
17/10/13 15:45
175צפיות
הקושי בין לבחור להיות קוקס\מתלבשת לבין להיות זכר הומו bear הורג אותי כל פעם מחדש
מצד אחד להיות אישה ואני אישה יפה, זה מקסים ואני אוהב את זה ויש לי ביקוש מטורף של גברים גם לסקס וגם לקשרים אבל עדיין לא יכולה לצאת מהבית לבושה כאישה או להראות בציבור ככה. והאמת רוב הקשרים שלי על בסיס סקס נטו. אני לא שלמה עם זה אני תמיד מרגישה חטא גדול שאני מתלבשת כאישה מתוקתקת מאין משחק או הצגה
ומצד שני אני יכול להיות הומו bear  עם זקן צרפתי ,גם כגבר אני חמוד אני טיפה מלא ובכל מקרה אוהב את המראה של הגברים השעירים והגדולים אבל כאן יותר קשה למצוא גברים כי אתן יודעות עד כמה ההומואים בררנים ולעומת זאת הסטרייטים הרבה פחות
אבל אולי אוכל בסופו של דבר למצוא דביבון חמוד ולחיות איתו כגבר בזוגיות אני מרגישה שאולי כטראנס יותר סקס והומו אולי קשר בסוף
כל כך חצויה ואם תגידו לי ללכת לפי הלב או ההרגשה הפנימית אני לא יודעת קשה מאוד המצב הזה.
הרבה מתלבשות יש בזמן האחרון לצורך סקס
17/10/13 18:40
105צפיות
כלומר - כי קשה למצוא סקס "על הגבר" ואילו "על האישה" הן משיגות המון סקס שבחיים לא היה.

זו שאלה שהעליתי פה לא מזמן - האם "השגת זיונים" בלבד, היא כשלעצמה סיבה מספקת לעבור תהליך לשינוי מין ?

מעניין באמת...
17/10/13 18:54
74צפיות
אם אכן הסיבה היא הצורך הבילתי-ניגמר לפורקן מיני בילבד... לא ניראה לי ששינויי מין זה הכרחי... שכן הדבר הינו סוג של פטיש מאולץ ומאולתר הבא מחוסר סיפוק מיתמשך, שפשוט מישתמש במה שזמין ומה שפועל כדי לקבל את הסיפוק המיני.
אם אכן זה פטישיסטי יותר, כמו "אביזר מין"... אז ניתן סך הכל להישתמש בזה ככלי- ולא כדבר נוסף.
למרות שאם הקטע הזיכרי חש שאין לו היתקדמות בכלל, זה עשויי להוביל למצב שמי לת ברירה בסופו של דבר יהיה הליך שינויי מין מתוך תיסכול מיני... לדעתי, זה עלול להוביל אנשים להרס עצמי, אלה אם כן זה מתאים להם לחלוטין, ואז אין בעייה.

הקטע הוא באמת לדעת האם האדם צריך ליהיות אישה כדיי ליחיות, או להחיות צד מסויים באישיות הפנימית... או שבכלל זה באמת אך ורק מיקוד מיני בילבד.

בהחלט דורש דיון מעמיק, ולא רק כאן- אלה בדיונים של פסיכולוגייה אקדמית.
תרשי לי רק להעיר הערה אחת למען כבודן של הטרנס
18/10/13 10:48
74צפיות
מבלי לפגוע בכבוד אף אחד (=לדעתי מי ששוקל לשנות מין בגלל "זיונים" וכדומה, הוא לא טרנסית, אלא גבר שרוצה לחיות כאשה למטרה מסויימת) חשוב לי להדגיש למען כבודן של הטרנסיות - שרובן ככולן לא עושות את זה לצורך סקס או "השגת זיונים". ממש לא בכיוון.
למה חשוב לי להדגיש את זה? כי למרבה הצער יש המון טרנסופובים שחושבים כך על טרנסיות (שזה סוג של פטיש וכו') ... ושאלות\דיונים מסוג זה בפורום הזה יכולות בהחלט לתרום לחיזוק הטעות שלהם . וחבל.
זו הערה בסדר גמור ובמקומה,
18/10/13 12:27
41צפיות
אחת ההתלבטויות שלי הייתה , היא שידוע לי שמי שנולד גבר (למשל) ורוצה לעשות את השינוי, אלו אנשים שהדבר "בוער" בהם ,אנשים שמרגישים שהם אישה לכל דבר ורק נולדו בגוף בצורה הלא נכונה.
(בלי קשר לנושא הסקס במיטה).

ולכן העליתי פה כמה פוסטים בעבר על הנושא שאני נתקלת בדוגמאות שמראות שהנושא "רחב" יותר מזה, ונתקלת באנשים (שכבודם במקומם מונח) שעושים את השינוי גם מטעמים וסיבות שלא היו מוכרים לי.
העולם והנושא הזה מורכב כנראה יותר משחור ולבן.
צופה - בקשר לגברים
18/10/13 14:13
48צפיות
גברים מתייחסים לטרנסיות כפטיש בלי קשר לאותן נשים שעושות את המעבר לצורך "השגת זיונים".
גברים מתייחסים לנשים טרנסיות ככה בגלל שהן טרנסיות ובלי קשר למניע שלהן לשינוי..
זו רק הערתי ודעתי בנוגע ליחס של גברים לנושא.
זה עובד ככה ולא ההיפך(לא בגלל שיש כמה נשים שעשו את השינוי בשביל זה גברים מנצלים או חושבים שטרנסיות הן צעצוע מין).
ברור שגברים סתומים בעניין, אבל זה לא פוסל...
20/10/13 00:42
46צפיות
שיש מי שאינן טרנסיות באמת וכנראה יותר פטישיסטים חרמנים, או נואשים או לא יודעת מה. אני מכירה לפחות אחת פה בפורום שהודתה שאת השינוי התחילה רק כדי למצוא חן בעיניי גבר, ולפי הסנטימנט שהמשיכה להביע, עדיין מאד ממוקדת ברצון להוכיח לאותו גבר כמה "שווה" היא וכמה הוא "מפסיד".

אני לא עושה שום דבר בשינוי המין בכדי להשיג גברים או נשים, או טרנסיםות אם כבר(אה, כן, יש לי בת זוג טרנסית מקסימה עכשיו, בין היתר), ואני לא נואשת כל כך לאהבה/זיונים שאתעלל בגופי כדי לקרב אותו לאידיאל של מישהו אחר.
º
http://www.timg.co.il/tapuzforum/images/Emo45
20/10/13 20:34
30צפיות
º
?
21/10/13 23:20
11צפיות
22/10/13 01:56
14צפיות
זה מה שהתכוונתי "לכתוב", אלא שיצא לי בטעות מה שיצא - כי "העברתי" את היד, במקום את הכיתוב "כן"...\
בהחלט מסובך, וזאת דעתי:
17/10/13 18:44
47צפיות
קודם כל, מבחינת מצב קשרים לאנשים לפי מה שנירשם:
בתור זכר, ניכר כי יותר קל לבצע קשרים עמוקים יותר- שכן אין הגבלה לבית בלבד, ויש אפשרות להראות פתיחות פנימית וחיצונית.
בתור אישה, זה מיתמקד בפורקן היחיד שבטח בחלקו גם טעון בתיסכול בחוסר היכולת בכלל להראות את הדבר הניפלא המיסתתר מהצד השני... אין ממש יכולת לפתח קשר גדול יותר כשיש אי-שקט פנימי בנוגע לדברים.
לדעתי זה יותר קשור למצב הפתיחות מאשר לעצם הזכר/נקבה... הנקבה הינה מוסתרת, ולכן... היא פשוט מקבלת את כל שבה, והיא חייבת לשחרר את עצמה באמצעי כזה... כשהמיניות בעצם מבטאת בדרך מסויימת את הנשיות שאין היא יכולה לבטא בצורה פומבית.
הזכר הינו חופשי בכל מיקרה, ואין לו באמת הגבלה פנימית הבאה לידיי ביטויי בתחושת ה"שבירת חוק" או בתחושה הפשוטה שהמצב הזה איננו אמיתי או לא מתאים, ולכן, הוא חופשי להראות את עצמו ללא סייג כלשהו, והוא חופשי לקבל אחרים בצורה מלאה יותר, ולחפש קשרים שמטרתם היא היתמשכות, ולא רק מין.
אז, לדעתי- אם האישה אוליי תיהיה חופשייה מכלוב רגש הבושא והשוני והסגירות בתוך הקירות, היא עלולה ליהיות פתוחה באותה מידה כזכר ליחסים שמיועדים להימתשך... ואף להשיג כאלו.

ומבחינת הקושי בין בחירה... יש כאלו שחיים את שניי החיים, ואוהבים את שניהם באותה מידה.
אך בחירות כאלו הם אכן לפי הלב והתחושה הפנימית, ואין קובע אשר יכול להגיד אחרת... הסוגייה כאן ניכרת כיותר ממוקדת בזוגיות שהיא התוצאה של ג'נדר אחד ואחר.

כמובן, אם יש הבדל בין האופי של הזכר ושל הנקבה, זה כבר סיפור אחר.

מקווה שסייעתי איכשהו
לא מבינה משהו
18/10/13 23:09
37צפיות
איזה חטא להתלבש כאשה? זו זכותך להתלבש איך שבא לך.

את לא צריכה לשנות מין, את יכולה להיות קרוסית ולהתלבש כרצונך. זה שיהיה לך פחות סקס או יותר סקס אינו קשור לשינוי מין. כקרוסית את יכולה לשים שדיים מלאכותיים ובסוף הערב לשים אותם במגירה. כטרנסית השדיים הם בתוך גופך, את לא יכולה להיפטר מהם וגם בלבוש גברי הם יבלטו (כן, יש טריקים לזה אבל גם אז זה לא ממש נוח, במיוחד בחום בקיץ).

סיבת סקס, לדעתי, לא אמורה להיות הפאקטור לשינוי. נסי לחשוב על זה בפשטות: מוכנה לחיות כאשה 24/7 עם כל ההוצאות של ניתוחים וכו'? אם כן, תתחילי בשינוי. אם לא, תהיי קרוסית.
שאלה לגבי אוורל
17/10/13 15:03
59צפיות
קניתי היום אוורל 100, והמדבקה של האוורל 100, ענקית (יחסית לאוורל 50) (5X5 ס''מ בערך), ודי מזכירה את הפלסטרים הרפואיים האלה, וזה די לא יהיה נוח להדביק בירכיים (ניראה לי), ובגב תחתון זה גם לא נוח כל כך (כי אני לא רואה למעשה מה אני עושה...), באילו עוד מקומות אפשר להדביק אותה?
אפשר להסתדר איתן גם במקומות שהזכרת
18/10/13 20:31
25צפיות
כנראה שתדעי רק אחרי שתנסי.
ואפשר גם בבטן התחתונה - בצדדים בעיקר צריך להיות לך מספיק מקום כמו שבירכיים צריך להיות מספיק מקום.

בהצלחה עם המינון החדש
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום