לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, ברוכים הבאים לפורום טרנסג´נדרס וחברימות. הפורום הזה עוסק בנושא הטרנסג´נדרס למיניהם, החל בטרנסיות וטרנסים שעברו/יעברו ניתוח, דרך קרוס דרסרס וכלה בג´נדרקווירים שמסרבים להגדרת מין. מטרת הפורום לספק תמיכה, אוזן קשבת וסביבה חברותית לקהילה הטרנסג´נדרית בישראל.

הפורום פתוח לכל מי שעובר תהליך זה או אחר של שינוי מין, שינוי מגדרי, ביטוי מגדרי, לחברים ובני משפחה, ולכל מי שהגדרת המין/מגדר שלו אינה שגרתית - כולם מוזמנים למסיבה, ללא הבדל דת, גזע, מין, גובה, משקל, שיער או ניסיון.

חלק מחברי הפורום היותר וותיקים מכירים גם מחוץ לדפי הפורום הוירטואליים, ולפעמים משתמשים לעתים בפניות אישיות, בדיחות פנימיות והומור עצמי, אך אין זה אומר שמדובר בחבורה סגורה. כל משתתף חדש מתקבל בברכה! כמו לכל פורום, גם לפורום זה יש חוקים:

~בלי מודעות "היכרויות" על גבי הפורום. לפורום יש לוח מודעות היכרות שנועד למטרה זו.

~בלי מודעות לשירותי סקס וכדומה.

~בלי פרסומות.

~בלי עלבונות אישיים - אם אתם לא מסכימים עם מישהו, דברו על זה כמו בוגרים.

~בלי יחס מזלזל לשום ענף של הקהילה, או בעצם, בלי יחס מזלזל כלפי אף אחד.

~בלי שיחות אישיות על גבי הפורום - אפשר להתכתב בעזרת שם משתמש דרך המסרים האישיים או חדר צ'אט כאן באתר תפוז.

~הפורום לא נועד לדיון בעד ונגד הנושא - אנחנו כאן בשביל עצמנו קודם כל.

~לפורום אין הגבלת גיל כרונולוגי, אבל אני מצפה מכולם להפגין בגרות נפשית וטקט מינימלי.

~כל חוקי תפוז כמובן חלים גם פה. ההנהלה אינה אחראית לתוכן הודעותיהם של הגולשים.

~בלי המלצות על טיפול הורמונלי מסוים עם מינונים מדויקים - הפורום הוא לא תחליף לקבלת טיפול וייעוץ מקיף מרופא בנושא השינוי ההורמונלי. אפשר לספר על חוויות אישיות לפי הטיפול האישי שלנו ולהתריע על טיפולים מיושנים אבל אי אפשר 'לתת מרשם' דרך הפורום גם אם אתם/ן רופאים, זה לא אחראי ולא חוקי.

(אלונה) יו איפה.

עזרה דחופה...
29/12/13 14:07
137צפיות
אני יודעת שקצת חפרתי עם הנושא של הביטוח לאומי סורי חח..
הנושא הוא כזה...
אמרתי לכם שדחו אותי בוועדה...
ערערתי והגעתי לוועדה לעררים..
סיימתי בוועדה לעררים ואחרי כשבוע התקשרו אלי ואמרו לי
"מכיוון והעלו לך את האחוזים של הנכות בוועדה החליטו שאת צריכה גם להיפגש עם העובדת הסוציאלית של הביטוח לשיחה"
לאחר מכן התקשרתי למוקד ובירורים נוספים
ואמרו לי ש"העובדת הסוציאלית תקבע אם כן או לא... ואם אני מתאימה לעבודה... או לא..."
אני באמת לא מסוגלת לצאת החוצה ברחוב אני מפחדת מאוד אני לא מבינה למה רק לי הם מתנגחים ראש בראש בצורה כזו... זה כבר על גבול המציק והמטריד כולם עוברים את זה בדקה וחצי מקסימום 2 ואני פשוט בקרבות איתם...
מה אני אמורה לעשות עם העובדת הסוציאלית הזו כדי להסביר לה שהקצבה הזו חשובה לי ושאני באמת מפחדת לצאת לעבוד אני לא מתפקדת כבר
ניסית לפנות לפרויקט גילה?
29/12/13 16:55
58צפיות
https://he-il.facebook.com/ProjectGilaTrans

http://www.gila-project.com/

אני לא כל-כך יודעת מה הם עושים שם, אבל אולי הם יכולים לעזור במשהו.

בינינו, לא הייתי אומרת שאני מפחדת לצאת החוצה. אני לא בטוחה עד כמה אכפת להם מרגשות של אחרים (ביטוח לאומי ידועים כגוף אטום).
פשוט תגידי להם שניסית למצוא עבודה ולא קיבלו אותך בגלל שאת טרנסית. אין להם איך להתווכח עם זה.
לא כולןם עברו את זה ולא כולםן קיבלו קצבה
29/12/13 21:19
59צפיות
זו הבעיה עם המוסד לביטוח לאומי, אבל אני מקווה שדווקא העובדת הסוציאלית תוכל לשמוע אותך יותר טוב ולא תמעיט בכל מה שעובר עלייך, דווקא לה חשוב לתאר את כל מה שעובר עלייך.
שינוי סעיף המין בתעודת הזהות
27/12/13 20:34
170צפיות
האם משהו השתנה בנושא? האם אפשרי היום לשנות את סעיף המין בתעודת הזאת?
בהחלט
28/12/13 13:47
116צפיות
רק אחרי שעשית ניתוח למטה ורופא בדק ואישר וכתב לך מכתב שעשית את הניתוח. את המכתב את מביאה למשרד הפנים ושם ישנו לך.
הנהלים לא השתנו אבל יש יותר מאופציה אחת
29/12/13 21:15
110צפיות
תמיד היה אפשרי לשנות את סעיף המין על פי מכתב מרופא על ביצוע ניתוח תחתון, אם זה מהמנתח בארץ או מכתב ממנתח מחו"ל אליו מצורף מכתב מרופא משפחה או אחר מהארץ. (יש צורך לקבל חותמת מלשכת הבריאות המחוזית שמאשרת את הרשיון של הרופא בכל אחד מהמקרים)

מה שהשתנה זו האופציה לגשת לשינוי סעיף המין עם מכתב מרופא שמדבר על הטיפולים לשינוי מין שעברת ועל כך שהם בלתי הפיכים (עדיף בלי שום פירוט מעבר לזה) ולכן יש לראותך כנקבה - שאר התהליך של חותמת לשכת הבריאות ואז לגשת למשרד הפנים נשארת אותו דבר.

אפשר לקרוא את התיאור המורחב במדריך הזה:
מדריך לטרנסג'נדרים במשרד הפנים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...
יונה גרינמן
24/12/13 22:25
120צפיות
קבעתי תור ליונה גרינמן דרך מאוחדת.
האם למישהו/ מישהי יש מושג אם היא מטפלת במטופלים חדשים דרך מאוחדת, או שגם דרך קופת חולים מאוחדת היא לא מטפלת?

תודה מראש (:
אם קבעת תור את תקבלי את הטיפול
24/12/13 22:42
96צפיות
הבעיה עם קבלת מטופלות/ים חדשים היא באיכילוב שם נהיה לה עומס גדול.
העובדה שהיא עובדת גם עם מאוחדת היא יתרון לחברי מאוחדת.
הבה נגילה- פרויקט גילה להעצמה טרנסית- ההשקה
24/12/13 00:10
78צפיות

פרויקט גילה להעצמה טרנסית שמחות להזמין אתכן.ם למפגש הקהילתי הראשון שלנו.
במפגש קודם כל נציג את הפעילות הקיימת והמתוכננת שלנו ונקיים דיון פתוח על צרכי הקהילה.
אחר כך נחגוג ביחד אל תוך הלילה במסיבה לוהטת

הכניסה חינם! (כמו כן ישנה אפשרות לקבל עזרה בהוצאות על נסיעות- נא לפנות אלינו בהודעה פרטית - עדיפות לפייסבוק).

19:30 התכנסות
20:00 * בדיוק *
הצגת הפרויקט ודיון קהילתי
ד"ר איריס רחמימוב
סיפור אישי - עו"ד לילה
22:00 הופעות, דיג'ייז מהממימות, מסיבה ובלאגן

לוח טרמפים:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AthK0...

אירוח ללינה:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AthK0...

מוזמנותים לעדכן את המסמכים אם אתםן יכולות להציע טרמפ או מיטה ללילה והמחפשים יצרו עימכם קשר
º
יום חמישי הזה 26/12
24/12/13 00:25
21צפיות
שאלה חשובה
22/12/13 17:28
116צפיות
מישהי/וא יודעים איפה יש בבאר שבע או באזור הקרוב מגורים טרנספרנדליים או חדרים להשכרה טרנספרנדליים? המצב בבית ניהיה קשה מאוד ואין שום התקדמות עם המשפחה אז אני שוקלת לעבור לגור במקום אחר לתקופה הקרובה
º
תחפשי יחידת דיור לעצמך....
23/12/13 22:25
35צפיות
גרוגרת עזרה
21/12/13 23:38
168צפיות
יש לי גרוגרת ממש בולטת והיא ממש מפריעה לי התחלתי את התהליך בועדה אבל אין לי כוחות לזה ודליה אמרה לי שיכול להיות רק אחרי שנתיים ואני לא רוצה לחכות

יש דרך לעשות את זה פרטי והאם זה ממש יקר ? אני כרגע מלצרית ואין לי את הסכום לזה...
תגידי לדליה גלבוע הזאות הניכבדה
22/12/13 10:44
133צפיות
שיש אחת בשם טלי שהייתה אצלכם בוועדה בתל השומר ועברה את  הניתוח גורגרת עוד ליפני שהיא עברה את הוועדה אני עברתי את הניתוח גורגרת ומתיחת מיתרי הקול ליפני שעברתי את הוועדה כול בנות עוברות ניתוח גורגרת ליפני שעוברות את הוועדה ככה שלא תשקר עלייך את הניתוח פנ ים מלא עברתי אחרי הוועדה  וניתוח חזה גם מקבלים אחרי שעוברים את הוועדה
באמת????
22/12/13 14:38
73צפיות
למה היא אמרה לי דבר כזה ? ואיך קובעים תור לגרוגרת?
באף אוזן גרון, תל-השומר
22/12/13 16:55
86צפיות
את צריכה לבוא לשם עם הפניה, קובעים לך תור לפרופסור וולף ואז קובעים תור לניתוח.

אני כבר מזהירה אותך שהתורים שם ארוכים מאוד ולפי מה שהבנתי יש המתנה ארוכה לניתוחי גרגרת.

בתאילנד המחירים נעים בין 5,000 ל 10,000 שקלים.

º
מאיפה אפשר לקבל הפניה כזאת חוץ מהוועדה?
22/12/13 20:44
52צפיות
הפניה מקבלים מרופא המשפחה
22/12/13 23:16
64צפיות
אין צורך לקבל את ההפניה מהגורמים בוועדה, אבל מי שכבר התחילו את התהליך של הוועדה, גם אם לא סיימו את המעקב של הוועדה, יכולים לפנות לביצוע הניתוח במחלקת אף אוזן גרון ולקבל את המימון של קופת החולים כחלק מסדרת הטיפולים שנכללים בכותרת "שינוי מין" על סמך המכתב שמקבלות בתחילת התהליך של הוועדה.

למי שנמצאת בוועדה ולמי שלא, יש צורך לשלוח בפקס הפניה מרופא המשפחה לפגישת ייעוץ למטרת הניתוח הנחוץ. את המספר ניתן לקבל מהמזכירות של המחלקה.
לאחר שליחת ההפניה יקבעו לכן תור לפגישה עם הרופא/ה ולאחריה כמובן יוכלו לקבוע לכן תור לניתוח עצמו שאליו כמובן יש צורך בהפניה מתאימה.
תיתקשרי לטלפון הזה למזכירה של פרופסור וולף
25/12/13 11:46
53צפיות
03-5302242 תגידי להם שאת טראנסג'נדרית ורוצה לקבוע תור לניתוח גורגרת הם יגידו לך מתי את באה  הם בודקים אותך ואחרי הבדיקה קובעים לך תור לניתוח בהצלחה :)
º
אוקיי תודה רבה!!
25/12/13 15:42
24צפיות
אתר גוגיי כתב על פרויקט גילה להעצמה טרנסית
21/12/13 21:23
64צפיות
אתר גוגיי כתב על פרויקט גילה להעצמה טרנסית
מתוך: אני מאמינה- פרויקט גילה
גילה היא קבוצה אקטיביסטית הפועלת לשינוי מציאות החיים של חברות וחברי הקהילה הטרנסג'נדרית ושל א/נשים חריגים מגדרית, ושמה דגש על העצמה אישית, תביעת זכויות ודרישת גישה למשאבים והזדמנויות.

הפרויקט פועל על מנת שכולנו נוכל לבחור את זהותנו המגדרית ולבטא אותה, בלי קשר למצבנו הכלכלי, הבריאותי, מוצאנו או דתנו, ומבקש להגן על חברי וחברות הקהילה מהטרדות, אפליה ואלימות.
אנו פועלות הן בסיוע אינדיבידואלי לחברי וחברות הקהילה, והן בקידום שינוי חברתי רחב במוסדות וברשויות, מתוך ההבנה שלמדינה תפקיד מרכזי בהסדרה של חוקי המגדר.

"ארגון טרנסג'נדרים ראשון מסוגו בישראל מבקש לשנות את סדר העדיפויות הקהילתי"
http://gogay.co.il/item.php?id=17449
יש סרטים דוקומונטרים על טרנסגדנרים ?
20/12/13 19:33
132צפיות
יצא לי לראות כמה את הסרטים הישראלים ראיתי את כולם לא זוכרת את השמות שלהם , יצא לי לראות מחול אבא שלי הוא אישה וחייל משנה את מינו , אני מחפשת עוד משהו
המתחרטים
20/12/13 19:54
137צפיות
דוקומנטרי על שני גברים שעברו את השינוי מזכר לנקבה והתחרטו.
º
השאלה איפה אני רואה את הסרט הזה?
20/12/13 20:02
52צפיות
º
דווקא את זה את מציעה
20/12/13 21:22
64צפיות
º
שיחכימו מהמגדר בכל היבטיו...
20/12/13 22:24
55צפיות
יש אחד
21/12/13 18:15
102צפיות
שקוראים לו ״טרנסג׳נדר אמריקאי״ דוקו שפרסם נשיונל ג׳אוגרפיק פעם. גם על טרנסג׳נדרים וגם על טרנסג׳נדריות
http://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-10698,00.
21/12/13 23:15
101צפיות
פקיסטני
יש בהוט vod
22/12/13 19:55
77צפיות
"קיץ של טרנס"
יום ראשון 22/12 מפגש טרנס חברתי
20/12/13 18:53
51צפיות
 יום ראשון 22/12 מפגש טרנס חברתי
טרנס חברתי

הקבוצה החברתית הפתוחה לכל הטרנסג'נדרים.
נפגש כמו בכל שבועיים ביום ראשון המתקרב, 22/12 מהשעה 20:00 במרכז הגאה בגן מאיר, תל אביב.

במפגש הפעם נדבר על זהות, כמה זהויות יש לנו ומה המשמעות שלהן עבורינו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שירות לאומי טרנס-פרנדלי ומגורים לטרנסג'נדרים
20/12/13 17:48
124צפיות

עמותת שלומית- עמותה להפעלת מתנדבים לשירות לאומי רוצה לפתוח דירת טרנסג'נדרים בספטמבר הבא (2014)!!!

זו הזדמנות מדהימה לאלו מבינכם, בגילאים 18 עד 24, טרנסג'נדרים שקיבלו פטור משירות צבאי מסיבותיהם שלהם, לעשות שירות לאומי משמעותי במגוון מקומות, ויתרה מכך לגור בדירה המותאמת לטרנסג'נדרים - עם ליווי מתאים, מכבד ומכיל.

הדירה תפתח במידה וירשמו שישה מתנדבים.
ניתן לפנות לטלי ווסרמן, רכזת שירות לאומי בעמותת שלומית: 050-8884490
זה יפתח מיד? או שיקח זמן?
20/12/13 20:48
55צפיות
אני בדיוק מנסה למצוא דרך לעבור לגור מחוץ לבית מסיבות שפשוט אין לי פה חופש או פרטיות [אני בשירות לאומי כמעט שנה כבר]
מדובר על ספטמבר 2014
20/12/13 21:05
46צפיות
אבל יכול להיות ששווה לפנות לעמותה המדוברת ולשאול לגבי עזרה בנושא. אולי יש להם מה להציע. מקווה שתוכלי למצוא את הפרטיות שלך במהרה.
אה תודה
20/12/13 22:52
32צפיות
אני מכירה כבר מישהו שנרשם לדירה הזאת כי שנה הבאה הוא מצתרף לשירות לאומי
אני אמנם מהאגודה למתנדב אבל אני כרגע מנסה למצוא את החופש שלי
כרגע
20/12/13 22:52
27צפיות
אני כבר בשלב של התהליך[4 חודשים כמעט 5 עם הורמונים] שאני מרגישה שאני צריכה את החופש הזה לביטוי של איך אני רוצה להראות ולא לפחד מההורים
מתיחת מיתרי קול
19/12/13 20:01
125צפיות
מישהי עברה את הניתוח הזה?
מרוצה מהתוצאות?
אה, לא משנה
21/12/13 22:24
88צפיות
בסוף החלטתי לא לעבור את הניתוח מאחר וכולם המליצו לי נגד.

אבל אם זה מעניין מישהי - קושרים את המיתרים עם תפירה מיוחדת. אסור לדבר במשך שבוע-שבועיים (לא זוכרת בדיוק).
הקול הסופי מתגבש אחרי חודשיים-שלושה. וזה ניתוח הפיך - פשוט מורידים את התפירה.
הטווח הקולי מצטמצם - מאבדים טונים נמוכים וגם כמה גבוהים.

סיכונים - דימום פנימי, זיהום וכל שאר הסיכונים שיש בכל ניתוח אחר
סיכון ספציפי לסוג ניתוח הזה - סיבוכים עם התפירה שיכולים להוביל לעיוות בקול או אפילו לאיבוד הקול.
אבל אסור לדבר?
21/12/13 22:45
74צפיות
יודעת על קושי אבל על איסור לא שמעתי, למרות שיש בזה הגיון.

מקווה להחזיר את המפגשים לאימון קול בצורה כלשהי בכדי לתרום לכל מי שזקוקה לאימון קול ודיבור נשי.
כן, לא בטוחה לגבי זה
22/12/13 00:15
53צפיות
הפסקתי להקשיב לרופאה בשלב כלשהו, אבל לגבי השאר אני די בטוחה ששמעתי נכון.

דרך אגב, יש מורות לפיתוח קול שמומלצות לטרנסיות?
אם אני כבר מוותרת על הניתוח אז לפחות לעבוד על הקול בצורה מקצועית.
מה???
21/12/13 22:49
54צפיות
מאיפה קיבלת את המידע הזה??

הניתוח אינו מי יודע מה מסובך. חותכים עם לייזר ומצרים את מיתרי הקול. לאלו שמעשנות אסור לעשן במשך יום יומיים כמדומני ואחרי זה הכל רגיל. אין איסור לדבר ולא כלום.

אני חושבת שקיבלת את המידע על ניתוחים בשיטות ענתיקות של קשירות וכו'. טוב שלא נתנו לך מידע שפותחים את הגרון מבחוץ

אגב, הסיכונים ממש ממש מזעריים. אני מכירה בחו"ל לפחות 2-3 שעברו ניתוחים כאלו שתיארתי ולא היתה שום בעיה או איסור דיבור.
דיברתי על הניתוח בתל השומר במסגרת הוועדה
22/12/13 00:05
72צפיות
ואני לא בטוחה לגבי ה״אסור״, כנראה פשוט מומלץ לא לאמץ את מיתרי הקול למשך שבוע-שבועיים.
לא כל-כך הבנתי מה הרופאה אמרה שם, איבדתי אותה כשהיא רמזה לי שהנישוי של הקול מזערי.

ואני יודעת שיש לייזרים לנישוי קול בחו״ל - בקוריאה יש מכון שלם שמתעסק במיוחד בזה והוא מאוד מומלץ.
אבל אני לא אטוס עכשיו לחו״ל בשביל הנישוי קול בלייזר (גם אין לי כסף לזה).

הנה קישור למכון ולנישוי קול בלייזר (למי שמעוניינת ויש כסף) - http://www.yesonvc.net/disease/feminization_surger...
º
יש לייזר לנישוי קול גם בביה"ח קפלן
26/12/13 18:22
37צפיות
הסרט שקרים בארון
19/12/13 18:17
163צפיות
למישהו/מישהי יש מושג איך אני יכולה לצפות בסרט הזה באינטרנט?

תודה רבה (:
º
גם אני רציתי ואין לי yes :(
19/12/13 20:02
47צפיות
כל חיפוש בגוגל
20/12/13 19:18
93צפיות
לדעתי יניב תוצאות, גם לצפיה ישירה. אישית לא אהבתי את הסרט הזה. לא חושב שהוא עושה שירות לקהילה הטרנסג׳נדרית. מעשה לא מוסרי להשיג ככה חלום חיים/הגשמה עצמית
חיפשתי בגוגל
20/12/13 19:28
66צפיות
אבל לא מצאתי תוצאות. או שמצאתי אחד, אבל הוא (הקישור) לא עובד.
במידה ויש לך קישור לסרט, אשמח אם תשלח לי אותו כאן או בפרטי.

תודה רבה (:
תנסי
21/12/13 18:13
64צפיות
את אחד הקישורים שהופיעו לי בחיפוש https://www.google.co.il/search?q=שקרים+בארון%2Bצפיה+ישירה&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=he&client=safari&gws_rd=cr&ei=yL21UtLsAaSEyQPStIGICw
אנחנו לא עד כדי כך סתומות, תודה
21/12/13 22:14
72צפיות
תאמין לי שפתחתי כל קישור אפשרי ואף אחד מהם לא עובד.
היחיד שכנראה אולי עובד (לא בטוחה בזה) זה באתר של yes (שדרך אגב רוב הקישורים בגוגל מפנים בדיוק לשם).
ושם אי אפשר לראות?
22/12/13 06:25
53צפיות
לא קראתי לאף אחת סתומה..
עושה שירות טוב מבחינת להראות
20/12/13 19:52
96צפיות
שזו לא גחמה ושזה רצון אמיתי שמאלץ את הבנאדם לעשות הכל כולל מה שמוצג בסרט.
מעניין, לא חשבתי על הזוית הזאת ככה
20/12/13 20:43
68צפיות
היה לי קשה עם המעשה ואת הסיבה שמתי בצד...
ואני הרגשתי
21/12/13 18:10
57צפיות
שהוא גורם לכולם לחשוב שהמטרה מקדשת את האמצעים. דבר שקשה לי להאמין בו. אבל כל אחד ואיך שהוא. הסביבה שלי תומכת אז אני ממש לא יודע איך זה מרגיש מהזווית של כוכבת הסרט
º
מי שעדיין מחפש את הסרט שישלח לי הודעה פרטית
23/12/13 23:04
48צפיות
שמעתן מורידים את הגיל
17/12/13 17:21
140צפיות
לניתוח לגיל 18 וגם התקופה של השנתיים תקוצר לשנה
אלו חלק מהשינויים שמקווים שיהיו לנוהל הקיים
17/12/13 23:14
82צפיות
אחרי פגישה עם שרת הבריאות ועוד פגישה עם סמנכ"ל המשרד של נציגים מהקהילה הגיעו לכמה הבנות אבל כרגע מחכים לסיכום מטעם משרד הבריאות כדי לדעת איך להמשיך במטרה להגיע למצב הכי אופטימלי בנושא הנוהל שמסדיר את הניתוחים לשינוי מין בארץ.

סיכום הפגישה בפירסום של פרויקט גילה מלפני שבוע:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5597273641...

במקביל פורסמה היום כתבה באתר וואלה בנושא ולפי הכותרת אפשר לחשוב שכבר השתנו הדברים אבל זה עוד לא הגיע לכך וברגע שיהיה ביטול רשמי של הנוהל הקיים ופירסום של נוהל חדש אנחנו נשמע על זה ונפרסם את זה במהרה
http://news.walla.co.il/?w=%2F18%2F2703868
שאלה
17/12/13 16:09
62צפיות
הייתי היום אצל הרופא שלי והוא בדק בתוצאות בדיקת דם האחרונה שלי ואמר שיש לי prolactin גבוה.. הוא אמר שאם זה גבוה מאוד אז זה מסוכן

מישהי יודעת מה זה הדבר הזה מה הוא עושה ומה יכול לקרות אם זה ימשיך לעלות?
קודם כל חשוב לדעת אם הבדיקה נעשתה בצורה נכונה
20/12/13 16:48
20צפיות
מה הכוונה, יש כמה דברים שמעלים את רמת הפרולקטין בדם זה קורה בלילה בזמן השינה ובעקבות מאמץ גופני.
לכן חשוב שלפחות 2 תנאים יתקיימו בדרך לבדיקות הדם:
- ביצוע בדיקת הדם לפחות שעתיים מהרגע שקמנו (ראיתי כבר המלצות לגבי 3 שעות אבל שעתיים בהחלט מספיקים לפי תוצאות של חברות שונות וגם שלי).
- לא להגיע לבדיקה לאחר מאמץ גופני, כולל לא לרוץ בשביל להספיק לבדיקה - זה פשוט יראה רמה גבוהה ולא רגילה למצב ערות ומנוחה.

אם התנאים האלה התקיימו ובכל זאת רמת הפרולקטין גבוהה מהטווח הרגיל במעט או יותר חשוב שהרופא ידע אם זו רמה שדורשת בדיקה מיוחדת לגורם או פשוט כיוונון כלשהו למינון האסטרוגן בטיפול ההורמונלי במטרה להביא את הרמה לטווח הבטוח.

אם לא התקיימו התנאים שהזכרתי מומלץ לעשות בדיקת דם חוזרת - מספיק שהיא תהיה רק לפרולקטין אם זה כל מה שחשוב לבדוק.
שאלה משונה
17/12/13 14:13
97צפיות
אז אני בחודשיים האחרונים בגלל בעיות בריאותיות שלאו דווקא קשורות להורמונים הפסקתי ליטול אנדרוקור בהתייעצות הרופאת משפחה שלי, וגם למשך חודש הפסקתי ליטול הורמונים באופן כללי, וחזרתי לאחרונה ושמתי לב שהחזקה שלי גדל בכמה סנטימטרים אחריי שחזרתי ליטול הורמונים, האם זה הגיוני?
ולפניי זה לא הייתה לי גדילה משמעותית לצערי הרב :\

נ.ב הרבה זמן גם לא כתבתי פה ואני מתגעגעת אלייך יו איפה גם כי לא ראיתי אותך עידנים ובאופן כללי התגעגעתי לפורום הזה בתפוז
האם הייתה דעיכה של החזה בזמן ההפסקה?
20/12/13 16:55
33צפיות
זה יכול לקרות לפעמים כשמפסיקות לקחת הורמונים וזה גם הגיוני שלאחר החזרה לטיפול תראי את הצמיחה בצורה ברורה מהזמן שלפני ההפסקה בו כבר לא היו התפתחויות בקצב גדול.

שמחה שאת לא נעלמת לגמרי, הפורום הזה עדיין ממשיך להתקיים!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום