לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים הוצאה לפועל. עצם הביטוי מפחיד את רוב האנשים. מעטים יודעים שגם ההוצאה לפועל עובדת על פי חוקים ברורים, המוכתבים לה ממערכת המשפט בישראל. בפורום הזה נשתדל לתת לכם הכוונה וייעוץ, כיצד לנהוג במקרים בהם נאלצתם להתמודד עם ההוצאה לפועל, או עם מקרים שבהם אתם עלולים להיתקל בהוצאה לפועל. יש לשים לב, שהעצות בפורום אינן תחליף ליעוץ משפטי, או ייעוץ מקצועי, אלא בגדר המלצה בלבד. גלישה נעימה!

אודות מנהל הפורום: 

עורך דין ליאור כספי, בעל משרד בתל אביב שעוסק בתחום ההוצל"פ מספר רב של שנים. המשרד מנהל עבור מוסדות, ארגונים ופרטיים תיקים בהוצל"פ ובמקביל מסייע לחייבים מצידו השני של המתרס לפנות להליכי איחוד תיקים, פשיטת רגל והסדרי חובות.

עיכוב יציאה מהארץ שלא כדין
20/06/13 22:22
49צפיות
יש מקרים בהם ביהמ"ש מבטל צו עיכוב יציאה מהארץ נגד נתבע/חייב וכיו"ב, אך במשטרת הגבולות לא מעדכנים את המחשב והחייב מעוכב בשדה התעופה ולא נותנים לו לצאת. מצבים כאלה גורמים עגמת נפש רבה לחייב, והוא זכאי לפיצויים.

מקרה כזה נדון לאחרונה בבימ"ש השלום. היה לי הכבוד לייצג את התובעים-אב ובנו-ונפסקו להם פיצויים.

פסה"ד מצורף לעיונכם.
תיק איחוד 3 אחוז.
20/06/13 20:16
61צפיות
בעל איחוד תיקים משלם 3אחוז כל חודש 2500 נגשתי לשם החוב כמעט נתקע על 75000,
הציעו לי לסגור תיקים קטנים אחרי חלוקת הכסף על הזוכים והתיק הכי קטן 2200שקל ואני משתכר ממשכורת 5000שקל.
איך אני אסגור תיקים קטנים במשכורת כזאת וצריך לשלם כל חודש 2500 זה בעיה יש פתרון לפשרה או נמשיך לשלם באויר?
חשבתי אולי יש משהו שאוכל להגיע איתו לרשם הוצאה לפועל?..תודה
איחוד תיקים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
20/06/13 22:41
39צפיות
באיחוד תיקים 3% משלם החייב במשך תקופה ארוכה את הריביות וההצמדות ולא את קרן החוב ולכן הסכום די "נראה תקוע".
ברוב המקרים הפתרון לחייבים הוא לא בהמשכות תיקי הוצל"פ אלא לצאת ממסגרת ההוצל"פ להליך הפש"ר.
מה פירוש הפש״ר?
21/06/13 19:37
21צפיות
פשיטת רגל?
הסדר פש"ר - מרשי:החייב חייב לו אינו חלק מהליך
20/06/13 10:53
49צפיות
שלום, בשעה טובה הגענו להסדר מאושר בפש"ר (לקח רק 4 שנים). אבל יש נושה אחד שלא הגיש תביעה בחצי השנה לאחר כינוס נכסים בטענה שלא קיבל מכתבים וסיפורים אחרים שהופרכו פורמאלית אך בכל זאת קיבל עוד פעמיים  הארכה להגיש לבית המשפט הסבר למה הוא לא עשה את זה. בכל מקרה, לדיון השני (לאישור סופי להסדר) הוא הגיע עוד הפעם טען שלא ידע לא שמע ואז השופטת דחתה את טענתו. אז הוא אמר שהוא לא מתנגד להסדר אם הוא אינו חלק מהליך זה וכך אושר הסכם פשרה הוסרו כל המגבלות. ( הכסף הועבר לקופת פש"ר כבר לאחר הדיון הראשון).
שתי שאלות בבקשה:
1) מז זה אומר באופן מעשי "אינו חלק מהליך"? והאם הוא יכול להמשיך לפעול נגדי בהוצל"פ?
2) האם ניתן לבקש מהלשכות הוצאה לפועל לסגור את התיקים בצרוף פסק הדין (הסדר פשרה)?
תודה
הסדר פשרה בפש"ר
20/06/13 22:49
30צפיות
ראשית: מזל טוב על הסדר הפשרה
שנית: נושה שלא הגיש תביעת חוב במועד וכל טענותיו נדחו, המשמעות היא שאין הוא יכול לתבוע את חובו יותר בכל הליך אחר לאחר קבלת ההפטר בהליך הפש"ר.
שלישית: הסדר הפשרה אינו סותם את הגולל על הליך ההוצל"פ וגם לא הליך הפשרה. כאשר הסדר הפשרה מיוסם בית המשפט המחוזי של הפש"ר נותן פסק דין (הפטר) הפוטר את החייב מכל חובתיו טרם מתן צו הכינוס (למעט חובות מסויימים (מזונות, המרכז לגביית קנסות).
רביעית: גם ההפטר אינו סותם את הגולל על תיקי ההוצל"פ לכן חובה  להגישו (מקור) להוצל"פ בצרוף בקשות לסגירת תיקי ההוצל"פ.
שישית: רצוי מאוד לא להסתפק בצו ההפטר ולהגיש פסיקתא לחתימת בית המשפטולאחר חתימתה ע"י בית המשפט להגישה בתיקי ההוצל"פ בבקשות לסגירת תיקי ההוצל"פ וביטול כל ההליכים.

שיהיה בהצלחה
º
תודה על התשובה כה מפורטת
23/06/13 20:48
9צפיות
שלום,באיזה אתר עליי להביט
19/06/13 18:33
44צפיות
ולראות אם עיקלו לי את הבית?
הבית רשום על שנינו אך מי שעושה את הבלגן זה בעלי ולא אני.(אני שכירה והוא עצמאי....)
תודה מראש לעונים.
אפשר להוציא נסח טאבו
19/06/13 22:13
73צפיות
באינטרנט ולשלם בכרטיס אשראי 10 ש"ח.
עיקול על בית
20/06/13 22:54
35צפיות
כתשובת עו"ד פנדריך. יש להכנס לאתר הטאבו לשלם 11 ש"ח ולהוציא נסח טאבו.

מצורף הלינק לאתר
http://ecom.gov.il/Counter/alternative/tabuNesach/...

יש להקיש גוש חלקה תת חלקה ולהמשיך על פי ההנחיות

בהצלחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
תגובת רשם
19/06/13 01:39
49צפיות
בתיק הוצלפ אני זוכה והרשם כתב לי לפנות באמצעים אחרים מה הכוונה
אין מספיק פרטים
19/06/13 09:53
22צפיות
ההחלטה עוסקת במה? מה בקשת מהוצל"פ עליו קבלת החלטה זו? האם בקשת הגבלות או מידע מבלי שפעלת קודם בפעולות עיקול צד ג'? האם בקשת צו הבאה בטרם נקיטת הליכים פחות קשים? וכדומה.
הסדר עם הבנק
18/06/13 10:27
52צפיות
שלום לכם
רשמתי פה אבל אעשה תזכורת
חוב לבנק 118,000 קפץ עכשיו ל150,000 ב30.6.13 הוצאה לפועל וקופות גמל, אוטו ,פק"ם וחלקה של הבית מעוקלים.
העורך דין מטעם הבנק פנה לעורך דין שלי לבקשה להסדר :
מזומן20,000 שח וכול חודש 2500 שח ל4 שנים ונסיים זאת
כי אם התיק יגיע להוצאה לפועל זה יקבוץ ואין דרך להסדר.
יהיה קשה לי לעמוד בזה אבל אין ברירה .
בכול אופן יש לי כמה שאלות :
1.1 אם מפטרים את בעלי ועדיין לא הסירו את העקילוים הוא לא יוכל לקבל את הפיצויים שמגיעים לו מהמעסיק ומהביטוח?
2. בצו תשלומים יש מקרים שיקחו לנו את הבית הפרטי שלנו?
יש לציין שאני לא מתנהלת עם הבנק הזה כבר שנה עברתי לבנק אחר
אודה לכם על התשובות תמר
תשובה לשאלתך
18/06/13 19:19
33צפיות
הבנתתי שיש לך עורך דין
לעניין פיצויי בעלך אם הבנק הטיל עיקול גם על החשבונות של בעלך וגם אצל המעביד שלו בעלך בבעיה, ללא אישור /ביטול העיקול בעלך לא יוכל לקבל את פיצוייו.
ישנם דרכי התחכמות אבל זה לא לעניין.
לעניין הבית אם יהיה הסדר עם הבנק לעניין פריסת החוב ואת תעמדי בהסכם אז הכל יתנהל בצורה מכובדת ללא הפרעות, אם לא תקיימי את ההסכם עם הבנק אז הכל כשיר על-פי חוק
חוב לבנק
18/06/13 20:19
35צפיות
ראשית אציין שלא ציינת על מה החוב. האם יתרת חובה בבנק, האם חוב הלוואה (עם ערבים בלי ערבים, חוב משכנתא) לכל אחד מהמקרים יש השלכות אחרות.
שנית: לא ברור מפנייתך האם התיק בהוצל"פ כי ציינת מחד עיקולים בהוצל"פ ומאידך כתבת כי במידה והתיק יגיע להוצל"פ הסכום יקפוץ ולא ניתן יהיה להגיע להסדר.
שלישית: לפעמים או יותר נכון לומר כי שווה להגיע להסדר אבל תלוי בתנאים והא הם מתאימים ליכולת החייב לשלם ולעמוד בהסדר.
רביעית: קיימים מקרים בהם החייב הוא אדם לא בריא, או בעל בעיות כלכליות וחובות רבים וכדומה אשר מאפשרים הסדר ואולי מחילה על חלק מהחוב הן מול רפרנט הבנק או הנהלת המחוז או הועדה הבינמשרדית.
תשובה לעו"ד אולמן
19/06/13 09:27
20צפיות
תודה על תשובתך אז התשובות שלי הם ככה:
חוב לבנק שהשארתי עובר ושב+הלוואות ללא ערבים .
אין עדיין תיק בהוצאה לפועל אבחל יש עיקולים מבית משפט
אנו בבעיות כלכליות והעורך דין מטעם בהנק יודע כי אמרנו לו אבל לא מעניין אותם
לגבי החלק ה4 שכתבת איך פונים או מספרי טלפון של הועדה הבנמשרדית ואולי אפנה אליהם ויוכיח להם שאנו בקשיים
בכול און אני לא רוצה להגיע להוצאה לפועל כי אז החוב יתפח
איזה הסדר הם יכולים להגיע איתנו?
תודה רבה
חוב לבנק
19/06/13 09:50
24צפיות
פנייה בכתב בצרוף מסמכים מאמתים דרך העו"ד שמייצג את הבנק או לפנות דרך הבנק במידה והעו"ד שלהם לא מטפל בכך או מאפשר לכם לפנות אליהם.
הוצאה לפועל
17/06/13 08:37
48צפיות
שלום! בידי הסכם גירושין שקיבל תוקף של פס"ד מלפני 14 שנים. בעלי לשעבר פרש לגמלאות, כבר לפני 7 חודשים. מקום עבודתו מעכב את ביצוע פס"ד מאחר והם דורשים שנגיע להסכמה נוספת. האם מומלץ לבצע הוצאה לפועל כדי לממש את פס"ד?
או להגיש תביעה משפטית? תודה
אין מספיק פרטים
17/06/13 18:22
18צפיות
למה לא רוצים לבצע את פסה"ד?
פסק דין מזונות ישן
18/06/13 20:28
16צפיות
ראשית: לא ברור מה עניינו של מקום עבודת הגרוש ותשלום דמי המזונות, אין להם כל סמכות להתערב.
שנית: במידה ועד כה לא פתחת תיק הוצל"פ ולא פנית לביטוח לאומי לקבל את המזונות  ולא קבלת מזונות כל אותן שנים הרי שיש לפתוח תיק הוצל"פ אולם יש לשים לב שמדובר בחוב מזונות עבר ויש להגיש תחשיב מזונות + ריבית והצמדות, דו"ח ערוך ע"י רו"ח שיש לו את מערכת החישוב של הוצל"פ [משערכת].
שאלה בעניין חקירת יכולת
16/06/13 23:35
57צפיות
אני התחלתי עבודה חדשה לפני חודשיים כך שאין לי מספר תלושים נכון לחקירת היכולת בנוסף מיכוון שלא עבדתי התגלגלתי בכל מיני מקומות כך שאין עליי כעת שום הוצאות מלבד טלפון סלולרי  ע"ס 250-300 ₪ לחודש

סך הכנסתי ממשכורת הינה -5000 ₪
מזונות אני משלם 2870  לפי חישוב בהוצל"פ
בנוסף יש לי עוד ילד מאישה אחרת שעליו אני משלם ללא הסכם  1800ש"ח
השאלה  איזה מסמך אני אמור להראות להוצל"פ על ילד שנולד לפני חודשיים בסך הכל
והאם יחשיבו את זה?

שאלה שנייה איזה צוו תשלומים  אני אמור לבקש ? שנקרא נורמאלי במצבי או שעדיף ללכת על חייב מוגבל באמצעים?

ניתן לציין שעם הזמן אני בונה על עליית שכר בעבודתי
תשובה
17/06/13 20:38
40צפיות
אין מספיק פרטים.. כמה תיקים? כמה כסף חוב?
אבל בכללי אתה יכולה לבקש מוגבל באמצעים ולהציע סכום של 150 ש"ח בחודש. בשאלון תציין את כל ההוצאות שלך כולל זה שיש לך תינוק נוסף בבית. ואתה לא צריך להוכיח שיש לך תינוק נוסף בבית , פשוט תציין את זה בשאלון ותצרף צילום ת.ז. שם רשם שיש לך 2 ילדים.
בהצלחה
היי רונה
17/06/13 23:49
30צפיות
כעת יש לי תיק 1 על 140000 ש"ח מהבנק
             תיק 2 על 1250 ₪ מערייה
             חוץ מתיק מזונות שהחוב עומד על 6800
השאלה אם אפשר לבקש מוגבל באמצעיים  ושלא יגבילו לי צ'קים
ועל איזה גובה לבקש תשלום ?
תשובה
18/06/13 20:49
24צפיות
כמו שאמר עו"ד אולמן , תיק מזונות לא נכלל באיחוד , צריך לשלם את במזומן.
לגבי שאר התיקים אפשר לבקש איחוד בתיק הגדול.
תיק מעיריה לא נראה לי שזה דרך הוצאה לפועל תבדוק זאת. בדר"כ לעיריות יש מנגנון גביה עצמאי משלהם שלא קשור להוצאה לפועל
תבקש צו תשלומים, הסכומים המינימלי לבקשה הוא 150 ש"ח בחודש, שזה לא מה שמבטיח לך שאת הסכום הזה תשלם. הכל לפי מצבך הכלכלי ולפי המסמכים שתצרף לשאלון שיוגש לרשם.
בהצלחה
חייב מוגבל אמצעים חקירת יכולת
18/06/13 20:24
42צפיות
לעניין המסמכים: יש להגיש את כל המסמכים התומכים בטענותיך ובתצהיר שבשאלון.
לעניין סוג התיקים: יוסבר כי תיק מזונות אינו נכלל באיחוד תיקים ו/או בחייב מוגבל אמצעיים וניתן יהיה להמשיך לפעול בו ללא כל הגבלה.
לעניין ההגבלות: על חייב באיחוד תיקים וחייב מוגבל אמצעיים חלות כל ההגבלות (בדרך כלל).
|*|מצטרפים לתכנית השגרירים של Flix
16/06/13 16:30
1צפיות
אוהבים לצחוק ולהצחיק?
רוצים לזכות בפרסים שווים?

בואו להיות שגרירי הצחוק של אתר Flix|!|

הירשמו לתכנית השגרירים של Flix
שתפו סרטונים מצחיקים ב-Facebook
צברו נקודות - וקבלו פרסים!

אתר Flix רוצה לתת לכם מתנות. |שי|
כל מה שאתם צריכים לעשות זה להירשם לתכנית השגרירים שלנו ולהתחיל לשתף בפייסבוק את הסרטונים הכי קורעים מצחוק.|ליצן|

ככל שיותר אנשים יראו את הסרטון בעקבות השיתוף שלכם, תקבלו יותר מטבעות.|כסף|
אתם מוזמנים גם לצרף עוד אנשים לתכנית שגרירי הצחוק שלנו, ולקבל כמות כפולה של מטבעות!

עם המטבעות שתצברו, תוכלו לקנות מתנות שוות בחנות הפרסים שלנו:
כרטיסים להופעות, סוף שבוע בצימר, ספרים רבי-מכר, כרטיסים לקולנוע ועוד!

שגרירים:
היכון, הכן, צא|!|
תשלום רטרואקטיבי על מחצית הוצאות חריגות
15/06/13 23:56
64צפיות
הגרוש לי ואבי ילדיי לא שילם מחצית הוצאות דידקטיות ורפואיות במשך שנים,בהם פיקססתי לו אותם לבית הוריו כי זה הפקס היחיד שהיה לי.פיקססתי בהתחלה מבית פרטי ולכן אין לי אישור מסירה ממכשיר הפקס.גם לא מוצאת את המקור,פשוט זה ישן ואינני מוצאת.הוא התעלם מהכל ולא שילם מאומה.כיום ,לאחר שהנחתי לו את העתקי הקבלות,בתיבת הדואר שלו,הוא החל לראשונה לשלם רק מחצית תרופה קבועה לבנינו ולא החזיר לי רטרו למרות שריכזתי לו את החוב המצטבר בעיניין מחצית התרופה,מאז שנוטל אותה הילד  שזה גם מאז שאביו לא משלם לי התרופה.ריכזתי דרך פלט מחשב מקופת החולים בו מרוכז כל המידע על כל תאריך בו ניקנתה התרופה והיכן ניקנתה וסיכמתי לו את סך ההוצאות שלי על אותה תרופה. הוא בטוח יכחיש שקיבל בפקס מהוריו ויטען שלא עידכנתיו על תחילת השימוש בתרופה למרות שכן עידכנתיו. האם אם אין לי דרך להוכיח ששלחתי לו מידיי חודש קבלות,והרי לא שילם,אז האם כיום על מנת לחייבו לשלם לי,אפשר להציג את ריכוז הקניות של התרופה בדף של קופת החולים,דף של תרופות שקניתי עבור ילד זה ספציפי ובינהם את התרופהה הכרונית,ולדרוש החזר עם ריבית והצמדה?
הוצל"פ מזונות
18/06/13 20:32
27צפיות
במידה ואין תיק הוצל"פ מזונות פעיל יש לשלוח לו מכתב בדואר רשום בו את מתרה בו כי אם לא ישלם על פי פסק הדין תאלצי לפתוח תיק הוצל"פ מזונות.
במידה ולא ישלם יש לפתוח תיק הוצל"פ
יש תיק בהוצלפ אך אני נמנעת מלהפעילו...
18/06/13 21:26
24צפיות
כי עדיין מקווה שישלם בטוב .השאלה היא אם כשאפעיל את החובות,האם יוכל הגרוש להשתמש בעובדה כי אין לי הוכחת מישלוח העתקי מכתבים ששלחתי בפקס להוריו שנים,כדי להתנער מתשלום או שזה לא מעניין בהוצלפ ואם אמציא הקבלות והוכחת ההוצאות,זה מספיק על מנת לשלם כיום עם ריביות והצמדה? כלומר:האם יכול לטעון שלא קיבל הפקסים מהוריו ובכך יפתרו אותו מהחובות ,רק בגלל שלא אוכל להוכיח ששלחתי?
הוצל"פ מזונות
19/06/13 09:48
23צפיות
את הוצל"פ צריך לעניין שביצעת את ההגדלות במועד ולא השתהית ובכך גרמת נזק ראייתי.
את הוצל"פ מעניין האם פעלת בתיק או לא.
לעניין המצאת הקבלות לגרוש, במידה ואת לא מיוצגת וההגדלות בוצעו זה מתפקידה של הלשכה לשלוח לו את הבקשות וההחלטות. יתרה מכך, המלצתי לך לשלוח לו מכתב רשום בעניין זה, תשובתו למכתב יכולה לפתור לך את בעיית המצאת החשבוניות.
º
תודה אבל מה זה "הגדלות"?
19/06/13 16:23
17צפיות
הגדלות בתיק הוצל"פ
19/06/13 20:12
16צפיות
הגדלה היא פעולה כספית בתיק ההוצל"פ שמשמעותה להגדיל את החוב בתיק ההוצל"פ בסכום המצוין בבקשה, סכום שיש לו ביסוס בפסק הדין למזונות.
למשל: כאשר בפסק הדין למזנות יש סעיף של השתתפות במחצית הוצאות חינוך והוצאות החינוך (תשלום למורה פרטי למשל) באותו חודש היו 500 ₪ אזי ניתן לבקש הגדלה של 250 ₪.. לבקשה יש לצרף חשבונית או קבלה
שאלה בנוגע להליך הטכני של עיקול.
13/06/13 13:01
72צפיות
סבתא שלי נפטרה לפני זמן די רב. העובדת הזרה תבעה אותה הרבה זמן לאחר מותה ולאחר חלוקת העיזבון.
למרות מותה, התנהל משפט(במעמד צד אחד) וסבתא שלי הפסידה במשפט(שוב מדובר על תביעה לאחר מותה).
התביעה איננה נגד היורשים אלא ספציפית נגד סבתא.

מה קורה מבחינת עיקול? הרי אין כאן תביעה נגד היורשים.. האם מותר למעקלים להגיע למרות שלא היורשים נתבעו והעזבון חולק ממש מזמן?
מדובר בהליך בטל ומבוטל
13/06/13 14:20
48צפיות
ולכן יש להגיש בקשה לביהמ"ש לבטל את פסה"ד, או לרשם ההוצלפ לא לאוכפו. המעקלים פועלים לפי צווים של לשכת ההוצלפ ותיאורטית אפשרי מצב שהם יגיעו אליכם.
תודה לך ושאלת המשך.
13/06/13 18:37
32צפיות
איך המעקלים ידעו לאן להגיע או אפילו לשלוח דואר?
הרי משכנו כבר כספים מהחשבון שלה וסגרנו אותו. את הבעלות על הדירה כבר ביצענו.
גם אחרים יכולים לענות.
17/06/13 15:22
15צפיות
אשמח לתשובה
º
השאלה איננה משפטית
17/06/13 18:23
13צפיות
שאלה דחופה: סכום מוגן מפני עיקול
13/06/13 11:00
134צפיות
אני שכיר וכנגדי יש צו עיקול ברישום לטובת זוכה בסכום של 80,000 ש"ח.
השכר שלי נטו גבוה מאוד וניתן לבצע עיקול מקסימאלי עד לגובה הפטור מעיקול לפי חוק הגנת שכר.
אני נשוי עם שני ילדים ולפיכך הסכום הפטור מעיקול עומד על 4281 ש"ח.
בביצוע עיקול המשכורת בפועל נותרה לי יתרה של 2600 ש"ח לערך (מתוך 15000 שח נטו).
על פי חוו"ד של העו"ד זה נובע כתוצאה מכך שהוא טוען שחוק הגנת השכר אינו נטו,
אלא הוא ברוטו בהפחתה של חיובי חובה (מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות)
ובמסגרת זאת חייבו אותי בתשלום (מהשכר המוגן) גם בתשלום החלק שלי להפרשות לקופות גמל
ולקרן השתלמות (1530 ש"ח לערך).
השאלה שלי האם תשלומים בגין הפרשות לקופת גמל וקרן השתלמות אינן נחשבים לצורך לתשלומים על פי הוראות חיקוק.
למה נקבע שכר מוגן בסכום נקוב, אם בסופו של דבר לא מדובר בשכר נטו.
תודה מראש על התשובה
תיק הוצל"פ כנגד שני חייבים
13/06/13 03:29
99צפיות
שלום לחברי הפורום ,

נפתח נגדי הליך הוצל"פ כנגד חוב של חברת פלאפון.

בעבר, עקב החלפת כרטיס אשראי ובנקים - ביקשתי מאימי שתחייב את כרטיס האשראי שלה, עד שאסדר את עניין התשלום (אמצעי תשלום משלי) - וכך היה.

לאחר כמה חודשים - עקב בעיות כלכליות, לא יכלתי לשלם את החוב, ועקב כך נותק המכשיר.

לא מזמן קיבלתי מכתב מהוצל"פ, ובו הפתעה - גם אני רשום כחייב, וגם אימי רשומה; הם (העו"ד וחברת פלאפון) צרפו את הטופס שבו היא נתנה אישור לחייב את כרטיס האשראי שלה, ובמידה ורוצים להפסיק את החיוב - יש להודיעה על כך בכתב, ולחכות מס' ימים ועוד.

בכל מקרה, הבעיה הנוצרת כאן היא שכעת ההליכים של ההוצל"פ לא רק יפנו אליי - אלא גם לאימי !!! וזה ממש לא משהו שחשבתי / קיוויתי ו/או ציפיתי !!!

ע"פ הבנתי ( תקנו אותי אם אני טועה ), עליהם למצות את הליכי הגבייה והמימוש מולי כחייב, ורק אח"כ מולה?

מה אני יכול לעשות על מנת שלא יגיעו לאימי שבסה"כ רצתה לסייע לי באותה תקופה? ובמידה ואשלם את צו התשלומים (מידי חודש כפי שנקבע) - האם היא תיהיה "חסינה" לעת עתה מהליכים נגדה? (עיקולי בנק, עיקולי מטלטלין וכד'?)

בבקשה עזרה בדחיפות !

בתודה רבה מראש !!!
תשובה
13/06/13 21:32
43צפיות
במידה ויש 2 חייבים בתיק הוצל"פ אז אפשר לפעול נגד שניהם במידה שווה. אמא שלך לא חסינה מפני עיקולים.
גם אם תגיש בקשה לצו תשלומים הוא יחול רק עליך שאתה חייב מס' 1 ועדיין אפשר יהיה לפעול נגד חייב מס' 2 שזו אמא שלך.
כך שהפתרון הוא ששניכם תצטרכו להגיש בקשה לצו תשלומים ובכך לסיים את החוב במהירות האפשרית.
2 חייבים בתיק הוצל"פ
14/06/13 00:37
44צפיות
ראשית: אומר שתשובת רונה נכונה ואוסיף לה אסבר.
שנית: אתה חייב בתיק מכח ההסכם עליו חתמת מול חברת הסלולר (הסכם ההתקשרות). אמל חייבת בתיק ההוצל"פ מכח ההסכם מול חברת הסלולר (התחייבות תשלום). לכן שניכם חייבים כחוק בהוצל"פ.
שלישית: כמו שאמרה רונה, נגד שני החייבים ניתן לפעול באיזה אופן שהזוכה יחפוץ ואין כל מגבלה.
רביעית: אמך לא חסינה בפני שום הליך, גם אם תלך לפשיטת רגל.
חמישית: לא ברור למה קיוות/רצית/שאפת/ציפית כשיצרת את החוב.
תשובה ועזרה
14/06/13 01:08
24צפיות
ראשית - תודה לכם על תשובתכם.

שנית, אנסה להבהיר - אין לי בעיה שכל ההליכים של הוצל"פ יהיו עליי ויופנו אליי, אך לאמא שלי אין ולא הייתה חצי נגיעה לזה - מעבר לכך שהיא נתנה אפשרות למשך חודשיים לחייב את כרטיס האשראי שלה עקב זה שלי לא היה אמצעי תשלום.

למען הסר ספק - לאמא שלי אין ולא היה כל קשר לחוב שנוצר ולכן אין שום סיבה בעולם שהיא תוציא צו תשלומים ותשלם משהו (ללא קשר אם היא מעוניינת לסייע לי כספית); איך אני מסיט או מעביר את תשומת לב התיק כך שהוא יופעל כלפיי בלבד?

האם ניתן לעשות משהו?

האם בעצם אני דיי שבוי מול העוה"ד של בא כוח הזוכה?
שוב אני מציין - במידה ואני אשלם ע"פ צו התשלומים ואעמוד בכך; האם אוכל כן להקפיא את נושא העיקולים או המשך ההליכים מול אימי?

בבקשה - עיזרו לי לקבל איזושהי הבנה או מושג מה אני יכול לעשות (לא מה כבר אבוד ולא ניתן לשנות וכד'..)

בתודה רבה מראש !!!!
הסדר בכתב מול ב"כ זוכה
14/06/13 14:21
28צפיות
במידה ואתה רוצה להבטיח עיכוב כל ההליכים נגדך וכנגד אמך אזי רצוי להגיע להסדר תשלומים בכתב מול ב"כ (עו"ד) של הזוכה ובהסכם זה תסכמו את גובה התשלומים ומספר התקופות וכן את עיכוב כל ההליכים ו/או ביטול חלקם בהתאם למספר התשלומים.
דרך נוספת לנטרל את אמך היא שתגיש התנגדות (הארכת מועד במידה וחלף המועד להתנגדות) לביצוע תובענה. אז התיק יקבע לדיון בבית המשפט ותהיה לה הזדמנות לטעון טענותיה ואולי תצליח לבטל התיק כנגדה.
תשובה
16/06/13 11:33
12צפיות
שלום,
לא ברור לי על מה בדיוק אמך חתמה. זו נקודה מרכזית אותה יש לבדוק. למיטב הבנתי הם עושים שימוש באמך כערבה שאינה מוגנת לכל דבר ועניין. יש לקבל פרטים נוספים לפני שניתן יהא לחוות דעה מקצועית. לדעתי הצנועה הסכמתה לשלם תשלום אחד או שניים אינו הופך אותה לבעלת החוב יחד איתך.

בברכה,
עו"ד אייל בניסטי
דוחות חנייה
12/06/13 23:32
38צפיות
שלום וברכה !!!!

שאלה: יש נגדי תביעה בבנק פועלים של 100K שקפץ בפתיחת תיק  בהוצל"פ ל140K  בנוסף יש לי דוחות חנייה
לאחרונה התחלתי לעבוד ותלוש המשכורת שלי עדיין נמוך

איך אוכל לצרף את הדוחות לחקירת יכולת  כדי שאוכל לפרוס הכל ביחד?
כי אם לא אעמד בתשלום הדוחות יהיה לי עיקול  בחשבון ואז לא אוכל לשלם צוו תשלומים או כל דבר אחר
תשובה
13/06/13 21:34
18צפיות
אי אפשר לצרף חוב של דוחות חניה לחובות של הוצל"פ
לעיריות יש מערך גביה משלהם שלא עובר דרך הוצאה לפועל. כך שלא תוכל לצרף חוב לחוב ולפרוס את החוב
חובות מכח 2 חוקים שונים
14/06/13 00:30
23צפיות
כמו שאמרה רונה, העיריה פועלת מכח פקודת המיסים גביה, יש להם מערך גביה משל עצמם ואין הם נזקקים להוצל"פ, לכן הליך הוצלפ"י לא יהיה יעיל במקרה שלך.
האופציות העומדות לרשותך הם:
1) להכיע להסדר עם כל אחד מהגופים בנפרד.
2) הליך חוץ הוצל"פ כגון הליך פש"ר.
שלום,אשמח להתייעץ באיזו בעיה.
12/06/13 20:03
52צפיות
לצערי,אני נשואה לגבר שמסבך אותי ללא הרף עם ההוצאה לפועל.
חשבון הבנק המשותף מעוקל בגלל הסיבוכים שלו.פתחתי חשבון בנק לבד (אני משלמת את כל התשלומים לבד).בחשבון המשותף יש לנו חובות  של הלוואות בלבד.הוא חשבון לא פעיל ביום יום למעט תשלום ההלוואות.(אני יקית,מקפידה לשלם בזמן).
כרגע החשבון  המשותף מעוקל.האם במידה ואקח הלוואה מהבנק האישי שלי
סכום גבוהה ואשלם את כל ההלוואות
אוכל לצאת מהחשבון המשותף?????
למרות שכרגע החשבון המשותף מעוקל והאיש לא משתף ואינו מוכן לומר לי מה קורה.
מה לעשות????
ברצוני להודות על התשובה.
כנראה שיש 2 הסכמים
12/06/13 20:20
29צפיות
אחד עם הבנק, ואחד ביניכם לבין עצמכם.

צריך לבדוק בכל הסכם את התנאים ליציאה חד צדדית. בדרך כלל ההסכם עם הבנק כולל גם את ההסכם בין בעלי החשבון.
תשובה מעו"ד אייל בניסטי
16/06/13 11:38
16צפיות
שלום רב,
יש לבדוק על מה בדיוק את חתומה הסכמים, הלוואות וכיו"ב. לאחר מכן ניתן להגיע להסדר עם הבנק או ב"כ הבנק כשמטרתך להגיע למצב בו את מופטרת מכל החובות שנוצרו וגריעתך מחשבון הבנק דנן.
בברכה,
עו"ד אייל בניסטי
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום