בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים הוצאה לפועל. עצם הביטוי מפחיד את רוב האנשים. מעטים יודעים שגם ההוצאה לפועל עובדת על פי חוקים ברורים, המוכתבים לה ממערכת המשפט בישראל. בפורום הזה נשתדל לתת לכם הכוונה וייעוץ, כיצד לנהוג במקרים בהם נאלצתם להתמודד עם ההוצאה לפועל, או עם מקרים שבהם אתם עלולים להיתקל בהוצאה לפועל. יש לשים לב, שהעצות בפורום אינן תחליף ליעוץ משפטי, או ייעוץ מקצועי, אלא בגדר המלצה בלבד. גלישה נעימה!

אודות מנהל הפורום: 

עורך דין ליאור כספי, בעל משרד בתל אביב שעוסק בתחום ההוצל"פ מספר רב של שנים. המשרד מנהל עבור מוסדות, ארגונים ופרטיים תיקים בהוצל"פ ובמקביל מסייע לחייבים מצידו השני של המתרס לפנות להליכי איחוד תיקים, פשיטת רגל והסדרי חובות.

חשש מנושים והצ"פ בגין חובות של דייר קודם!
26/04/13 14:56
49צפיות
שלום רב,

ברצוני לשאול כיצד ניתן לעדכן את הרשויות בדבר שינוי כתובת של נשום בעל תיק בהוצאה לפועל אשר לפנינו בדירה בה אנו חיים בשכירות כיום?

רקע
-------

אני ואשתי חיים בשכירות במרכז (ר"ג). לפננו התגוררה דיירת אשר צברה ואגרה חובות למספר רשויות - הרשות המקומית ( ארנונה) רשות השידור ( אגרת רשות השידור),  חברת תקשורת כלשהי ועוד.

כנראה שלאותה דיירת,  נוח ונעים היה שלא לעדכן את משרד הפנים ויתר הרשויות בדבר שינוי הכתובת שלה.. עד היום (שנה וחצי!) אנחנו מקבלים בדואר מכתבים ותזכורות מקופת החולים שלה, זימונים לתור בבית חולים, ואת כל המכתבים האדומים והצהובים של הרשויות השונות.

הקש ששבר את גב הגמל היה מכתב במעטפה גדולה אשר בישר על צבירת חוב של למעלה מששת אלפים ש"ח לעריית רמת גן + עמלת פתיחת תיק בהוצאה לפועל.  מספר שבועות לאחר מכן מצאנו פתק שהוצל"פ ערכו ביקור בכתובתנו אך לא נכנסו אל ביתנו כיוון שאיש לא היה בבית.

האם יש לי ממה לחשוש?

מה ניתן לעשות במצב כזה?

תודה
?!!
18/05/13 09:48
7צפיות
שהלכתם להעביר את הארנונה על שימכם לא דווח לכם כי יש חוב על הבית?
אני לא כ"כ בקיאה ולא רוצה להטעות,
לדעתי הכי טוב שתלכו עם החוזה שכירות שלכם למשרדי העירייה ותדווחו כי הנה החוזה, כי אתם התחלתם את השהות בבית בתאריך כזה וכזה וכי אין לכם שום קשר לחוב וכי האישה איננה גרה כבר בדירה.
שהם ילכו ויחפשו אותה, כל עוד אתם משלמים לכם אי אפשר לעשות כלום, מי שיכול איכשהו להינזק בעקיפין זה בעל הדירה עצמו.. שגם בסופו של דבר יפיל את זה על האישה שגרה בתקופה ההיא כמובן אם החוזה מגן עליו ונרחב כמו שצריך.
אשמח לקבל המלצות למשרדי עו"ד שמתמחים בהוצל"פ
25/04/13 21:49
27צפיות
כמה עולה בדרך כלל פגישת יעוץ?
במידה ואני זוכה בתיק, כמה % לוקח משרד עו"ד?

תודה
שכ"ט עו"ד בתחום הוצל"פ
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/04/13 00:17
47צפיות
ראשית: כל עו"ד קובע את שכרו בראות עיניו. אין כללים קבועים לגבי גובה השכ"ט.

שנית: לא ראוי ולא נכון לתת עלויות דרך אתר כזה או אחר, זה לא נכון ולא מקצועי. עוה"ד לא מכיר את התיק ואינו יכול לדעת במה מדובר ובאלו פעולות יצטרך לנקוט.

שלישית: יש הרבה עו"ד המתעסקים בתחום ההוצל"פ. המלצות אמיתיות עדיף לקבל מאנשים אשר טופלו ע"י עו"ד ויצאו מרוצים.

רביעית: את יכולה לפנות לעו"ד שניתן לאתרם באינטרנט, בספר עורכי הדין, בעיתונות וכדומה. תתקשרי תקביעי פגישה ולאחר פגישה תוכלי לדעת האם עורך הדין איתו נפגשת הוא מקצוען בתחום ההוצל"פ ויעשה בשבילך כל מה שצריך כפי שהיה פועל בשביל עצמו או בשביל אדם קרוב לו.
עקול חשבון בנק משותף שלי ושל אשתי לשעבר
25/04/13 15:53
55צפיות
אשתי לשער עזבה את הארץ לפני 10 שנים מאז אני עברתי לחיות עם אשה אחרת לצערי לא הצלחתי להוריד את שמה של אשתי לשעבר מחשבון הבנק ואני משתמש בחשבון זה. אתמול להפתעתי מופיע עקול על החשבון שלי מהוצאה לפועל של אשתי לשעבר מרשות השידור על אגרת הטלויזיה על סך מעל 5000 ש"ח כרגע אני ממש חסר אונים לא יודיע למי לפנות ולאן ללכת! אודה לכם אם תוכלו לעזור לי.
עיקול חשבון בנק
26/04/13 00:20
47צפיות
בשלב ראשון יש לפנות לגורם המעקל (הזוכה ו/או עוה"ד שמייצגו) ולדרוש ביטול הליך העיקול. במידה ולא יעזור להגיש בקשת צד ג' לביטול הליך העיקול, לפרט את העובדות ולתמוך במסמכים ותצהירים שלך ושל עדים נוספים.
חובות לבנקים
25/04/13 14:59
48צפיות
שלום,
יש לי חובות לבנקים בסביבות המאה אלף ש"ח, חלק דרך הסדר מול עורכי דין.
הסכום החודשי שהתחייבתי הוא גבוה מאוד ואין באפשרותי לעמוד בזה.
האם ניתן להגיש בקשה להוצאה לפועל שבה יקבעו סכום מסויים מגובה המשכורת שלי שאני אחלק לכל הבנקים.
הכנתי דוח יתרות של כל בנק, חשוב לציין שאני שכירה.
אודה על תשובתך בהקדם
יום של טוב
הסדרי חובות
26/04/13 00:24
40צפיות
ראשית לא ציינת האם מדובר בתיקי הוצל"פ או חובות טרם תיקי הוצל"פ.

שנית: ניתן לפנות לעוה"ד המייצגים את הבנקים ולבקש להגיע להסדר חובות חדש, יש מצב שתמצאי אוזן קשבת.

שלישית: במידה ומדובר בתיקי הוצל"פ, את יכולה לבקש חקירת יכולת בכול התיקים, את יכולה לבקש איחוד תיקים, את יכולה לבקש חייב מוגבל אמצעים ואת יכולה לגשת להליך פשיטת רגל.
עיקול רכב על צד ג' באמצעות הוצאה לפועל
25/04/13 10:02
26צפיות

שלום רב,
יש לי שאלה קטנה שאולי תוכלו לעזור לי...
הוכחתי בתיק הוצאה לפועל שהרכב משמש את החייב, אך ראש הלשכה ציין שאין בסמכותו לתת צו מידע ממשרד הרישוי על מנת שאבדוק על שם מי הרכב כדי שאוכל לעקלו.
האם יש חוק שמחייב זאת?
או האם ישנה דרך אחרת שאוכל לברר על שם מי הרכב לפי מס' רכב?
עיקול רכב לפי מספר רכב
26/04/13 00:27
18צפיות
במידה והצלחת להוכיח לרשם הוצל"פ כי הרכב משמש את החייב על בסיס קבוע את יכולה לבקש עיקול הרכב לפי מספר הרכב.

אכן לא בסמכות רשם ההוצל"פ לתת צו "גילוי מסמכים" למשרד הרישוי. זה בסמכות שופט.
עיקול לפי מס' רכב
28/04/13 11:41
8צפיות
תודה על התשובה.
אכן הוכחתי זאת.
האם יש תקנה או חוק כזה שאוכל לציין בפני הרשם שיש אפשרות לעקל לפי מס' רכב כמו שציינת?
מצאתי באינטרנט מסמך בעניין והכותרת שלו היא:  "סעד 13 - עיקול כלי רכב - פרק ד' לחוק פרק ה' לתקנות."
האם זאת התקנה שמציינת זאת?

כי כמו שהכרתי את ההתנהלות עד עכשיו זה ימשיך להיגרר עוד ועוד אלא אם אציין את כל הטענות והפרטים המדוייקים.
תודה רבה!!
עיקול רכב לפי מספר
28/04/13 15:39
7צפיות
אין צורך לציין הוראות חוק, הרשם מכיר אותן.

יש לסמן את ה-Xבטופס המתאים למלא את פרטי הרכב הנדרשים לעיקול, לרשום את הסיבות מדוע העיקול נדרש, לצרף תצהיר התומך בבקשת העיקול וכן לצרף אסמכתאות התומכות בבקשה. עוד רצוי לציין בפני הרשם את  המקום בו הוכחת טענתך (דיון מיום..., החלטה מיום...וכדומה).
התיישנות?!
25/04/13 01:42
53צפיות
האם יש התיישנות על חובות / פסקי דין???

אם כן, אחרי כמה זמן?? באיזה תנאים??

איך אפשר למנוע??

תודה
התיישנות חובות ופסקי דין טרום הליך הוצל"פ
26/04/13 00:33
49צפיות
זמני התיישנות של חובות ופסקי דין בטרם היותם תיקי הוצל"פ קבועים בחוק ההתיישנו. התיישנות פסק דין הינה 25 שנה. התיישנות חוב תלויה בסוג החוב (יש כאלה של 7 שנים ויש כאלה של 3 שנים ושנה ועוד).

מרגע שנפתח תיק הוצל"פ בגין החוב ו/או פסק הדין אין יותר התיישנות. יש מושג שנקרא גניזת תיקים מחוסר מע"ש. המשמעות היא כי תיקים שלא פעלו בהם תקופה ארוכה (שנתיים) תשלח הודעה לזוכה ואם הוא לא ינקוט בהליכים התיק יגנז. תיק גנוז ניתן לשפעול בקלות, הזוכה נוקט בפעולה והתיק "מתעורר" לחיים.
הצמדה לתשלומי מזונות
24/04/13 23:31
27צפיות
שלום,
אני מקבלת מזונות דרך ההוצאה לפועל כשלוש שנים,
לאחרונה התברר לי כי הסכומים לא היו צמודים , כשפניתי אליהם, אמרו לי שאביא חישוב מרו"ח על ההפרשים.
עולה המון.
מי אמור לחשב את ההצמדה  כשהטעות היא שלהם ?

תודה
לילי
תחשיב ריביות במזונות
26/04/13 00:39
13צפיות
ראשית: לשכת ההוצל"פ צודקים. הם לא מסוגלים לבצע החישוב הנ"ל ולכן נדרש רו"ח.

שנית: יש אפשרות לעו"ד שיש להם את המערכת שעושה חישובים כמו של מחשב הוצל"פ "משערכת" ואז הם יכולים להוציא החישוב ולבקש הגדלת החוב, אבל יתכן שבכל זאת יבקשו תחשיב רו"ח.

שלישית: יתכן כי נפלה טעות בלשכת ההוצל"פ (אף אחד לא חף מטעיות) אבל יש מצב גם שהטעות נובעת מכך שלא סימנת את ה-X במקומות הנכונים בטופס פתיחת ההליך ואז בהוצל"פ פועלים על פי מה שמסומן בטופס.

|תפוז|ערוץ אוכל חדש בתפוז|!|
24/04/13 17:04
1צפיות
אם ספרי הבישול שלכם מעלים אבק אבל על המקלדת שלכם יש שאריות של קמח,
אם בתכנון מטבח החלומות שלכם אתם משאירים מקום מיוחד גם למחשב,
אם כשאתם רעבים במקום לפתוח את המקרר אתם פותחים דפדפן,
אז יש לנו חדשות משמחות בשבילכם|!|

אנו שמחים להציג את ערוץ האוכל החדש של תפוז
http://www.tapuz.co.il/food/

10 פורומים של אוכל ומתכונים, 2,000 בלוגים, אלפי מתכונים מנצחים, טיפים מעולים, תמונות שנותנות מוטיבציה לקום ולבשל והכל מרוכז עכשיו בערוץ האוכל החדש שלנו.

|קדימה|מה עוד בערוץ האוכל החדש?

|אוכל| מדורי מתכונים: בשר, דגים, עוף, לחם ומאפים, סלטים, מרקים, קינוחים, אוכל חלבי, אוכל ללא גלוטן ועוד...
|גבינצ| מדור ביקורת מסעדות.
|יין| מדור יין ומשקאות
|פיצה| מתכוני וידאו
|מלחפלפל| בלוגים מומלצים
ועוד...

מומלץ להיכנס רעבים :-)
חייב 1 וחייב 2
24/04/13 10:47
61צפיות
אני חייב 1 במסגרת תיק הוצל"פ גרושתי חייבת 2 ואת הכסף אנחנו חייבים להוריה כך שנוצר מצב שרק אני משלם והיא לא משלמת מאומה
וכל המטרה של הוריה וגרושתי זה להרוויח מהרביות הרצחניות בהוצל"פ שאלתי מה אני יכול לעשות בעניין תודה
2 חייבים בתיק הוצל"פ
25/04/13 23:52
41צפיות
כל חייב בתיק הוצל"פ הוא חייב בכל החוב בתיק ההוצל"פ, כמו שניתן פסק דין כנגד 2 נתבעים ופסק הדין מחייב אותם ביחד ולחוד. כלומר יש מצב בו חייב אחד לא ישלם דבר בעוד החייב האחר ישלם את כל החוב.

אתה יכול לנסות להגיש בקשה (בקשה אחרת) ולנסות לטעון שהזוכה והחייבת 2 (גרושתך) עושים יד אחת כנגדך ועושים שימוש לרעה בהליכי הוצל"פ ולפיכך שהליכי ההוצל"פ כנגדך יעוכבו ויופעלו רק כנגד החייבת 2. הסיכוי לכך חלש אבל אשמח לשמוע האם צלח.
מה עושים אם העורך דין לא מוכן לדבר איתי????
24/04/13 10:38
59צפיות
לבעלי היה איחוד תיקים, פנינו לכל הזוכים כדי להגיע עימם להסדר לסגירת התיקים, עם כולם הגענו לפשרה (הם כבר סגרו את התיקים) חוץ מאחד... כבר קרוב לחודשיים אני מתקשרת יום יום למשרד והמזכירה טוענת שהוא לא נמצא, אני מבקשת שיחזור ומשאירה הודעות אבל הוא לא חוזר, כל פעם היא מבקשת ממני לשלוח הצעת פשרה בפקס, שלחתי כבר 3 הצעות( האחת על 7800₪, השניה 8500₪ והשלישית 8750₪ - החוב עומד על 12,300₪) והוא פשוט דחה את שלושתן. הסברתי למזכירה שזה לא יכול להמשך כך ובשיחת טלפון פשוטה יכלנו להגיע לפשרה ולסגור את התיק, אבל עדין אין שום תגובה מצד העורך דין.....
פניתי ללקוח עצמו שזו חברה של ביטוח שיקיים, שם בחברה אמרו לי שקיבלו הרבה תלונות על העורך דין שהוא לא חוזר לאנשים ולכן הם לא עובדים עימו יותר, הם גם אמרו לי שהוא קנה מהם את התיק (השיקיים) והם כבר לא צד בעניין.
מה עושים במצב כזה???
זה ממש מתסכל, אפשר להתלונן עליו?
אפשר לבקש הוראות מרשם ההוצל"פ
24/04/13 15:21
46צפיות
פורמלית זוהי טענת רעתי. את לא חייבת כסף לזוכה כיוון שהוא העביר את זכויותיו לאדם אחר, שלא מופיע בתור זוכה.
פעלתי על פי עצתך
23/05/13 12:58
7צפיות
ובקשתי מהרשם בטופס הודעה, הוראות כיצד לפעול, צירפתי מכתב בו פירטתי את הלך העיניינים וצירפתי מכתבים ומיילים שנשלחו אליו.
הרשמת נתנה החלטה, שעל הזוכה או בא כוח הזוכה לתת תגובה תוך שבוע ימים, ועד לקבלת החלטה היא נתנה צו תשלומים של 250₪ בחודש.
בנתיים נשאר לזוכה עוד איזה עשרה ימים להחזיר תגובה(הסבירו לי שישנם גם 14 ימי דואר).
מה קורה במידה והוא לא מגיב? הנציגים בהוצלפ אמרו לי שאני צריכה להגיש בקשה למתן החלטה בהעדר תגובה בטופס 846. מה אני אמורה לכתוב שם בדיוק? רק שאני מבקשת החלטה? האם יש לה אפשרות להחליט על הפחתת החוב בתיק או קיזוז חלק מהריביות? אשמח לכל המלצה או עצה!!!
תודה!!!
מה לעשות אם לקוח מבטל לי צ'קים?
24/04/13 00:28
47צפיות
אני עצמאית העוסקת בתחום יצירתי. פנה אלי עסק ע"מ שאספק להם מוצר ייחודי בעל מורכבות רבה בבנייתו (עבודת יד)
לאחר תלאות רבות, החזרות ותיקונים - מסרתי לידיהם את מוצר מוכן וגמור לשביעות רצונם תוך הסכמה לתקן את מה שיידרש לאחר תקופת שימוש קצרה במוצר.
בו-ביום שמסרתי להם את המוצר הסופי קיבלתי לידי צ'קים עם התשלום עבור המוצר ומסרתי עבורם קבלה כחוק.
לאחר יומיים של שימוש במוצר כשהצ'קים שלהם כבר הופקדו - הם יצרו איתי קשר וטענו שהמוצר לא תקין ודרשו שאתקן אותו.
הסכמתי מיד וללא טענות והגעתי אליהם ע"מ לאסוף את המוצר ולתקנו.
למחרת, עוד לפני שהספקתי לטפל במוצר קיבלתי טלפון מהבנק שלי עם הודעה שהצ'קים בוטלו. ללא תיאום איתי ובלי הודעה מוקדמת!

א. איך ייתכן שהצ'קים ניתנים לביטול יומיים לאחר התאריך שכתוב עליהם ואחרי שהופקדו בחשבוני?
ב. האם מותר ללקוח לבטל צ'ק במקרה כזה? הרי זה לא שהם לא קיבלו תמורה לכספם - הכוונה המוצהרת הייתה שאני לוקחת את המוצר ע"מ לתקנו ולהחזירו אליהם.
ג. מה מומלץ לעשות במקרה כזה? ומה דין הקבלה שנתתי להם?
ד. האם עליי לבקש מהבנק שלי שימסור לידיי את הצ'קים ולהעביר אותם לטיפול הוצל"פ?
תשובה
24/04/13 10:16
47צפיות
ראשית כדאי לך לברר עם הלקוח מה סיבת ביטול השיקים.

אם אינך מצליחה להגיע איתם להסדר בו תשיבי להם את המוצר והם ישלמו לך את התמורה, הרי שנותר לך להתחיל בהליכי גביית השיקים באמצעות ההוצאה לפועל.
תוספת לתשובה של ניר
24/04/13 13:16
26צפיות
בהתאם להוראות הבנקאות (שירות ללקוח) (מועד חיוב וזיכוי בשיקים) זיכוי בגין שיק שהופקד לחשבון הופך לסופי רק אחרי 3 ימי עסקים. כלומר ניתן לבטל שיק כל עוד לא חלפו 3 ימי עסקים.
לגבי העברה להוצאה לפועל-מסכים עם ניר.
לשלוח מכתב התראה
25/04/13 22:43
18צפיות
ואם לא יעזור לפנות ללשכת ההוצל"פ. לגבי הקבלה-יתכן שיש להוציא תעודת זיכוי. מומלץ לשאול בפורום מסים.
ביטול שיק
26/04/13 00:08
20צפיות
צודק עו"ד ניר, שיק ניתן לבטל עד 3 ימי עסקים מיום שהופקד.
אולם, ביטול שיק על פי פקודת השטרות מוגדר כעבירה שדינה מאסר (דבר שכמובן לא מיושם).
מבחינת פסיקת בית המשפט "ניתן" לבטל שיק (בין צדדים קרובים (נותן השיק ומקבל השיק) כאשר יש כישלון תמורה. דבר שצריך להוכיח בבית המשפט.

ממה שאת מספרת נראה על פניו שאין להם כוונה לכבד את העסקה, לפיכך מומלץ לשלוח מכתב התראה בטרם פתיחת תיק הוצל"פ ובמידה ולא יענו לך לפתוח תיק הוצל"פ ולראות אם יגישו התנגדות.

אם יגישו התנגדות תצטרכי להתאמת איתם בבית המשפט.

אם לא יגישו התנגדות תוכלי לנקוט כנגדם בהליכי הוצל"פ.
תיקון קטן . צ'ק לא ניתן לבטל תוך 3 ימים . אלה
28/04/13 23:29
47צפיות
הלקוח מבטל את הצ'ק . אני מפקיד את הצ'ק היום.  למחרת הצ'ק מגיע לבנק השני יש הוראת ביטול הבנק מיד מחזיר את הצ'ק והוא מגיע למחרת לבנק שהופקד בו הצ'ק . גג זה יומים . לא ניתן לבטל צק' שהופק אחרי 3 ימים . כי ביום השלישי הוא חזר לבנק שהופקד
הוצל"פ
24/04/13 00:05
102צפיות
היי אני עומדת להתחתן חודש הבא ויש לי תיק  הוצל"פ האם אפשר להוציא דרכון חדש או שזה בלתי אפשרי
דרכון כן, לצאת מהארץ- לא בטוח
24/04/13 12:14
88צפיות
תלוי אם בתיק יש לך עיכוב יציאה מהארץ
אם יש לך הגבלות בתיק
24/04/13 12:57
82צפיות
אז לא בטוח שתוכלי לחדש דרכון או להוציא חדש.
עיכוב יציאה מהארץ / הגבלה על חידוש דרכון
26/04/13 00:44
161צפיות
ראשית: מזל טוב לחתונה ושיהיה רק טוב.

שנית: 2 התשובות שניתנו ע"י המייעצים הקודמים, ביחד מהווים תשובה מלאה.
שתי שאלות לגבי עורכי דין
23/04/13 15:42
30צפיות
עזרתם לי כבר מאוד בעבר ואני מבקשת את עזרתכם שוב

1. אחי מחפש עורך דין שיטפל לו בין בנושא של הוצאה לפועל
באתר של הסיוע המשפטי כתוב כמה אחי צריך להרוויח בשביל שהוא יהיה זכאי לכך
לאחי 5 ילדים, הוא לא נשוי, אבל הוא משלם מזונות עבורם.
באתר של הסיוע המשפטי לא מצאתי שום התייחסות לזה
הייתכן שזה לא משנה האם אתה רווק בלי ילדים או רווק עם תשלום מזונות עבור חמישה ילדים

2. אחי רוצה ללכת לעורך דין פרטי (לא מהסיוע)
האם יש עורכי דין שפגישה ראשונה זה חינם כדי לראות אם בכלל יש התאמה?
כמה עולה פגישה בדרך כלל?
איך מתבצע החיוב אחר כך?
כמה אמור לעלות טיפול בנושא של איחות תיקים וכו'?

והעיקר איך מוצאים עורך דין טוב ולא יקר?
אשמח להמלצות במסרים מאזור ירושלים
תיק 5 שנים ולא קורה כלום
23/04/13 12:11
58צפיות
שאלה

היה משפט, וזכיתי בו, כאשר הסכום שזכיתי בו היה טיפה פחות מ5 אלף שח, בעקבות תאונת רכבים.
החייב לא הגיע למשפט ולא ענה לטלפונים ולא הייתה לי ברירה אלא לפתוח תיק בהוצאה לפועל.

אמרו לי שיש הליך חדש שנקרא הליך מהיר בגלל שהסכום פחות מ10,000 שח.
כמובן שעשיתי אותו.
היום 5 שנים אחרי, הם לא מצליחים למצוא אותו, טוענים שיש רכב בבעלותו אך לא מוצאים אותו, גם אין לו חשבון בנק.
ואני שואלת את עצמי, אם לבן אדם אין חשבון בנק, הוא לא מקבל משכורת אז בטח היה תשלום מביטוח לאומי(אך גם שם ההוצאה לפועל אומרת שהם לא מוצאים כלום). אז בעצם אדם נעלם? ככה סתם?

הייתי אתמול בהוצאה לפועל כדי לבדוק את המצב, והפקיד אומר לי זה בעיה אנחנו לא מוצאים אותו, אמרתי לו מה אתה אומר בעצם, אמר לי לא יודע.. אמרתי לו מה אז אני לא מבינה אני צריכה לשכור בריונים להרבייץ לו (כי כתובת יש אבל הבנתי שאין תכולה בבית ששווה משהו). ענה לי הפקיד כן..

פשוט בדיחה מה שקורה פה , מדהים לחשוב שאם לא אני הייתי זוכה אלא חברת סלקום או רשות השידור, או ערייה כלשהי, תוך שניה היו מוצאים את הבן אדם.

מה אני אמורה לעשות במצב כזה??? אני מרגישה שמצד אחד ההוצאה לפועל לא עושים כלום, מצד שני הזמן עובר ועובר ואני לא מקבלת כסף...

תודה
ההליך המקוצר טוב כשקל לגבות את הכסף
24/04/13 10:20
42צפיות
הוא לא מתאים כשמדובר בחייב חמקמק. במקרה שהחייב חמקמק צריך להוציא צו הבאה, להטיל הגבלות על החייב ולבצע חקירה עליו (מסלול המקוצר לא עושה זאת).

מכוון שמדובר בחוב קטן יחסית ספק אם ההוצאות יהיו שוות את הטרחה.
הפרטים לא ברורים
25/04/13 23:02
16צפיות
מצד אחד לא מוצאים אותו מצד שני יש כתובת אבל אין תכולת בית.

אי אפשר לגבות כסף ממי שאין לו.
הליך מקוצר
25/04/13 23:59
21צפיות
צודק עו"ד ניר ברקון. ניתן לראות זאת גם מהסטטיסטיקות של הרשות לאכפיה וגביה המוגשות כל שנה לשר המשפטים ומפורסמות באתר ההוצל"פ.
ההליך המקוצר יעיל רק במקרים של חייב שקל לאתרו וקל לגבות ממנו, ניתן לראות זאת גם מההליכים הננקטים ע"י ההוצל"פ בהליך המקוצר.

נגד חייבים "חמקמקים" צריך לפעול ב"אגרסיביות", משמע במלוא הליכי ההוצל"פ (הגבלות, מידע, צווי הבאה,וכדומה) וכן להשקיע במעקבים וחקירות (למי שיש משאבים לכך).

בתקווה שפקודות המאסר בתיקים רגילים יחזרו לשימוש (במאי 2013) אם לא יהיה שינוי אזי ניתן יהיה להפרע גם מחייבים "חמקמקים".
בטול תיק בהוצל"פ
23/04/13 08:14
34צפיות
הטענה שלי    הם  
לא ניתן  לפתוח   תיק  על פלוני   להגיש תביעה   נגד   פלוני    ולקיים דיון  נגד פלוני    בהתאם למיסמכים  הוא  החייב   ואחר  כך   לשנות  שם חייב   ללא  הסמכתה   רק על פי שמועה  של צד שלישי   ולא דין    בצורה חד צדידת     לשנות שם חייב    וליתבוע  את  אלמוני    ,  ולכן   מאחר  שמכתכילה לא ניתן  היה ליפתוח  תיק    בהוצל"פ    ולכן  היה מקום  ןלא ניתן   היה  לקיים  דיון  אצל   הרשמת   של ההוצל"פ ולכן    האם יש  אפשרות לבטל את  תיק  ההוצל"פ  ???.
ואם לא   האם ניתן  להגיש  תביעות   אישיות נגד המעורבים   בענין   ?  .
בדיון עם  אריה נאמר  שאני   חתמתי  בזיוף את  החתימה   אבל לא  כל  היה   . היה לי יפוי כוח לחתום  וזה לא זיוף
אם  מצרפים  את הכול    זה ניראה  כך
1.אני לא החייב על פי המיסמכים  . ולא  קיבלתי   מעולם  כול תמורה    שהיא מהזוכה
2.היה   דיון  עם החייב    על פי  שטר   חוב   בו  אמר  החייב  שאני חתמתי  את שמו  .ולכן הוגשה בקשה     להחליף שם חייב ופתחו תיק  הוצל"פ נגדי . זה נכון אני חתמתי את שמו על פי יפוי כוח   כללי  שיש לי של החייב   ובידיעת   הזוכה . ולצערי  הזוכה   בידיעה  צלולה  הפך את    שם החיב בהסכם  וזאת בניגוד למוסכם  במועד חתימת  ההסכם .
3.ניפתח תיק נגדי  בהוצל"פ  בניגוד לנהלים המחייב ליפתוח  תיק   רק נגד  החייב   ועל פי דין אני לא   חייב .  הוגשה  היתנגדות  שלי  והדיון עבר  לרשמת .ללא   ידיעתי   . ואישור מסירה   לא היה בכתובת שאני גר בא לפי משרד הפנים  .
3.היה דיון   ברשמת הוצל"פ   למרות  שמכתחילה  היה כשל וטעות ולכן  לא מוסמכת  לדון בתיק שלי   כי אני  לא חייב  לפי מיסמכים המעידים   שאין  קשר ביני   לבין  החוב  .
4.לקחתי ללב   קשה   מאוד  דברים שקרו לי  במישפחה   ובנוסף גם בעבודה ניראה שהכול קרס    היתי במצב של   ניתוק    מהסביבה    ואי שפיות  תקופה ארוכה  עד לאחרונה  בא    אני מנסה לקום אחרי   החושך  בא  האור  וליבנות שוב  מהתחלה .
אני מבקש צדק ולא רחמים  .
נוצר צרוף מיקרים    לצערי  שנוצל  לרעה ולא בתום  לב של הזוכה  .
זה מילחמה של חזק מול  חלש  . הזוכה  בחר  להילם בחלש  ולא באמת .  ואני   ניפגע  מאוד קשה מיכך
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום