בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים הוצאה לפועל. עצם הביטוי מפחיד את רוב האנשים. מעטים יודעים שגם ההוצאה לפועל עובדת על פי חוקים ברורים, המוכתבים לה ממערכת המשפט בישראל. בפורום הזה נשתדל לתת לכם הכוונה וייעוץ, כיצד לנהוג במקרים בהם נאלצתם להתמודד עם ההוצאה לפועל, או עם מקרים שבהם אתם עלולים להיתקל בהוצאה לפועל. יש לשים לב, שהעצות בפורום אינן תחליף ליעוץ משפטי, או ייעוץ מקצועי, אלא בגדר המלצה בלבד. גלישה נעימה!

אודות מנהל הפורום: 

עורך דין ליאור כספי, בעל משרד בתל אביב שעוסק בתחום ההוצל"פ מספר רב של שנים. המשרד מנהל עבור מוסדות, ארגונים ופרטיים תיקים בהוצל"פ ובמקביל מסייע לחייבים מצידו השני של המתרס לפנות להליכי איחוד תיקים, פשיטת רגל והסדרי חובות.

הפרשי תשלום מזונות
25/05/13 12:11
41צפיות
שלום רב,
אנ י מקבלת מזונות עבור שניי ילדיי 2500 מאביהם. המזונות משולמים בזמן דרך חשבון הבנק הפרטי שלי.
כיצד אני מבררת מהם הפרשי ההצמדה שצריכים להיות משולמים מזה כשנתיים.
מי יכול לעזור בזה.?
אשמח לדעת,

תודה על המענה
רונית פז
º
רואה חשבון
25/05/13 12:55
38צפיות
הפרשי הצמדה בתיקי מזונות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/05/13 23:06
37צפיות
יש מספר אפשרויות:
1) כמו שיועץ לך לגשת לרו"ח ולבקש שיכין דו"ח הצמדות, העלות של רו"ח בדר"כ כ-5,000 ש"ח.
2) לגשת לעו"ד שיש לו מערכת חישובי ריבית והצמדה בתיקי מזונות כמו הוצל"פ (משערכת), העלות בהתאם למו"מ בדר"כ נמוך מעלות רו"ח.
3) לחשב לבד על פי המדדים המפורסמים באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

שיהיה בהצלחה.
האם מס הכנסה מכירים בתשלומים חודשיים לכונ"ר ?
25/05/13 10:58
37צפיות
שלום רב,
רציתי לדעת האם מס הכנסה מכירים בתשלומים חודשיים לכונ"ר כהוצאה? ואם כן איך אני ניגש/מגיש את זה?
תודה
הוצאות לכונ"ר ומס הכנסה
26/05/13 23:10
22צפיות
כל הוצאה שהיא מוכרת בחלקה היחסי כוהצאה במס הכנסה.
לגבי החלק המוכר כהוצאה יש לפנות לאנשי מקצוע מתחום המיסוי כגון: רו"ח, יועצי מס, מנהלי חשבונות ועו"ד בתחום המיסים.
בעלי עסקים מגישים דוחות כל חודשיים ואנשים פרטיים מגישים בסוף השנה.
כול הוצאה שמייצרת הכנסה . היא הוצאה מוכרת
27/05/13 18:20
13צפיות
סתם תשלום כול שהוא הוא לא הוצאה . טיול לאילת זה הוצאה אם סגרתה שם עיסקה . סתם טיול הוא לא הוצאה מוכרת
לא בהכרח
27/05/13 19:00
16צפיות
הוצאות משפטיות למרות שאינן מייצרות הכנסה מוכרות כהוצאות כמו גם הרבה סיגי הוצאות אחרות.
הוצאה מישפטית שקשורה לעסק מובן שמוכרת כגון
27/05/13 19:26
12צפיות
אתה תובע חברה שלא סיפקה  סחורה . העורך דין זה הוצאה מוכרת .
השכן לא אמר לך בוקר טוב אתה תובע אותו זה לא הוצאה מוכרת .
עברתה באור אדום בנסיע ללקוח . זכיתה במישפט זה הוצאה מוכרת . לא זכיתה או שילמתה את הקנס זה לא הוצאה מוכרת .
אני עסקתי בעבודה לא חוקית (כבלים פירטיים) . מס הכנסה רצה מס מיזה . המדינה לא ננתנה לי לעבוד והעמידה אותי לדין . מס הכנסה הכיר בהוצאות ההגנה עלי . כי טען כול ההכנסה לא חוקית אז אני מכיר בהוצאה . אבל תתקין בבית אנטנה זה לא הוצאה לעסק .
עיקול זה על כל החשבון או על סכום מסויים?
24/05/13 19:50
59צפיות
אם אני בסיכסוך עם חברה X על סך Y וקיבלתי הודעה מהבנק שיש לי עיקול בחשבון על סכום Y. בחשבון יש הרבה כסף מעבר לסכום Y. האם העיקול הוא על סכום Y והחשבון יפעל כרגיל כל עוד אני לא מגיע לסכום Y המעוקל (הכרטיסי אשראי יעבדו, צ'קים לא יחזרו, אפשר להוציא מהכספומט ולעשות העברות בנקאיות), או שכל החשבון לא זמין עד שאפתור את בעיית העיקול?
תשובה
25/05/13 09:47
52צפיות
הבנק אמור לשים את סכום Y בצד לשם מימושו במידת הצורך . ולאחר מכן עליו להפעיל את החשבון באופן רגיל.
עיקול בחשבון בנק על סכום מסויים
26/05/13 23:23
38צפיות
תשובת רונה מלאה ונכונה. העיקול הוא עד גובה הסכום הרשום בעיקול. אולם, לא תמיד הבנקים מבצעים זאת ומעקלים את כל החשבון וכך נפגמת ההתנהלות בחשבון. לכן, מומלץ לדאוג לפנות לזוכה. ולהגיע להסדר עימו על העברת התשלום וביטול העיקול.
כמו כן, מומלץ לבדוק שלא מדובר במעקל בודד או שאולי קיימים מעקלים נוספים בדרך לעיקול.
כמו כן, מומלץ לבדוק שאין בדרך הגבלה על חשבון הבנק (על פי חוק שיקים ללא כיסוי.
עיקול רכב
24/05/13 18:42
99צפיות
רכשתי רכב משועבד ולאחר קבלת מכתב הצהרת כונות שילמתי אני מחשבוני את מלא הסכום ללאומי קארד שהיא המשעבדת ושלשה ימים לאחר הסרת השיעבוד סרנו לסניף דואר לבצע העברת בעלות ואז היתברר שבזמן זה בוצע עיקול לרכב מה הדרך הכי מהירה לשחרר את העיקול ולבצע העברת בעלות כי המוכר הינו בעל חובות רבים

5
תשובה
25/05/13 09:50
40צפיות
יש הבדל בין שיעבוד לבין עיקול, אם בעל הרכב הוא בעל חובות רבים אז יש מצב שהרכב מעוקל בכמה תיקים. כך שאם תשלם תיק מסויים עדיין יישארו עוד תיקים שעיקלו את הרכב.
שבעל הרכב ילך להוצאה לפועל ויוציא רשימת הליכים לפי ת.ז. שלו שסורקת את כל הליכי עיקולי הרכבים בכל התיקים שלו וכך תדעו איפה אתם עומדים. אם רק תיק אחד בהוצל"פ עיקל את הרכב שיגיע להסדר לגבי התשלום בתיק הזה ושישחרר את העיקול על הרכב.
שאלה נוספת, איך אתה קונה רכב מבלי לבדוק עיקולים ושיעבודים לפני הרכישה???
רכב משועבד ומעוקל
26/05/13 23:19
32צפיות
ראשית: לא קונים רכב משועבד ו/או מעוקל. בשביל זה המציאו את הבדיקה אם הרכב מכוקל או משועבד.
שנית: ההצעה של רונה קצת בעייתית, כי תצטרכו להוציא הרבה מסמכים מהוצל"פ. הדרך הפשוטה ביותר היא לגשת למשרד הרישוי ולבקש רשימת עיקולים על הרכב.
שלישית: הדרך הכי מהירה להעברת הבעלות היא לשלם את כל העיקולים ולהעביר בעלות.
רביעית: אם תעשות את שלב 3 (שלישית) מספיק מהר אולי ורק אולי תצליחו להמנע מעיקולים נוספים.
עיקול חשבון בנק
24/05/13 16:44
168צפיות
היי, יש לי שני חשבונות בנק. עקב חוב שהפסקתי לשלם באחד, פתחו נגדי בהליכים משפטיים. בשני אני בינתיים עומד בתשלומים. אני במינוס, אבל עומד במסגרת. השאלה היא במידה ובגלל ההליכים של הבנק השני יחליטו לעקל לי חשבון צד ג(כלומר את החשבון שאני נמצא בו במינוס אבל עומד בהחזרים), מן הסתם אין לי שם כסף שניתן לעקל אבל האם זה יפריע לי מלהמשיך ולבצע הפקדות על מנת להמשיך לעמוד בהחזרים? אני לא רוצה צרות משני בנקים.

תודה!
תשובה
25/05/13 09:53
45צפיות
יש מצב שבנק א' יעקל לך חשבון בבנק ב'. וזה ימנע ממך לנהל את החשבון באופן חופשי. הייתי ממליצה לפתור את הבעיה עם הבנק הראשון כך שלא יעשה לך צרות בבנק השני.
עיקול חשבון בנק ביתרת חובה
26/05/13 23:14
52צפיות
אכן כמו שאמרה רונה הבנק שפתח בהליכים יכול לבצע עיקול בחשבונך השני, אולם לא ניתן לממש עיקול ביתרת חובה.
יתרה מכך, המשמעות בחובות לבנק בגלל הקשר בין הבנקים (מחשבים, בנק ישראל) היא הקושי לנהל את חשבון הבנק ולקבל אשראים והלוואות למינהן.
אני לא רוצה מהם עוד הלוואות
27/05/13 07:38
27צפיות
כל מה שאני ארצה זה שהחשבון ימשיך להתנהל כמו שהתנהל עד היום כלומר שיכבדו את ההחזרים שלי להם ולא לשום צד אחר האם ניתן?
יתכן שאפשר לעקל לך את הזכות למשיכת יתר
27/05/13 10:12
44צפיות
היינו את הסכום שמותר לך למשוך במסגרת האשראי. זה די תיאורטי ולא שמעתי שעושים את זה בפועל.
צודק. וזה לא תיאורטי.
30/05/13 11:31
20צפיות
דבר ראשון ההלכה המנחה בעניין זה היא הלכת אלתית, שבה נפסק שניתן לעקל את מסגרת האשראי (מה שאומר למעשה שלא ניתן לעשות שימוש במסגרת האשראי).
בנוסף-יש פסק דין שניתן לפני כשנה וחצי-שנתיים שקובע שמאחר ומסגרת האשראי קבועה בהסכם שבין הבנק ללקוח הרי שמדובר בסכום שהבנק התחייב לתת ללקוח.
באותו פס"ד דובר על מסגרת אשראי שהייתה מגובה בחלקה בבטחונות שסופקו ע"י הלקוח והבנק חוייב להעביר למעקל את כל סכום מסגרת האשראי הפנויה עד לגובה הבטחונות.
ייפוי כח
22/05/13 15:39
33צפיות
האם נוסח ייפוי כח נתון לשינוי (כלומר: מחיקת סעיפים)
או שנוסח כזה הו סטנדרטי?
º
נתון לשינוי
22/05/13 17:46
14צפיות
יפוי כח
23/05/13 19:03
11צפיות
יפוי הכח למרות שהוא סטנדרתי, ניתן לערוך בו שינויים, אולם יש לקחת בחשבון שעריכת שינויים ביפוי הכח יפגעו במיופה הכח לבצע את תפקידו בשביל מייפה הכח (הלקוח) בהתאם לדיני השליחויות.
קדימויות בכינוס ועוד
22/05/13 13:48
35צפיות
כזכור חייב שליע בקש להכריזו כפושט רגל ,היה דיון ובשלב זה לא הוכרז אך נקבע נאמן שיממש את נכסי החייב

ככל הנראה עד היום התיק לא הועבר לנאמן , לפחות בתיק הכנר אין לכך זכר

בתביעות החוב המפורטות צצ לו לפתע תא משרדי לפירוקים ולפשיטת רגל מס הכנסה עם תביעת חוב של 450אלף ש"ח -סטטוס התביעה מצוין כ"טרם"[כך גם 2 תביעות נוספות ואחת אטחרת כ"מיוחדת"]

מיותר לומר שבדו"ח הכונס לא היה על כך דבר ומוזר אך גם החייב לא טען זאת [ככל הנראה הסתיר ממס הכנסה שעלו עליו בעקבות התיק]

שאלתי היא האם הם נושים כשאר הנושים או שיש להם קדימות?   כמו כן האם אפשר לברר  בגין מה החוב ולעיין ולראות אם נכון [באתר יש רק שם נציג ללא פרטי יצירת קשר וללא פרוט התביעות]

תודה  רבה
סדר קדימויות בכינוס נכסים בהליך פש"ר
23/05/13 19:08
21צפיות
ממה שאת מתארת לא ניתן לדעת האם הנושה החדש שהגיש תביעת חוב הוא נושא בדין קדימה או נושה מובטח או נושה בדין רגיל,
הסטטוס טרם אומר כי תביעת החוב טרם נבדקה.
לגבי תביעת החוב ניתן לפנות לכונ"ר ו/או למנהל המיוחד
דהנו אין קדימות בהכרח למס הכנסה?
23/05/13 21:00
17צפיות
בינתיים אלו כל הפרטים שבידי על תביעת מס הכנסה

כיצד באפשרותי לדעת אם למב הכנסה קדימות כלשהי?
חוב למס הכנסה הוא בדין קדימה
23/05/13 23:02
16צפיות
בפנייתך הקודמת לא ניתן היה להבין שמדובר בחוב למס הכנסה.

חוב לרשויות המס הוא חוב בדין קדימה אותו יש החייב צריך לשלם 100%.
מעבר לכך בדר"כ חוב לרשויות המס נתפס כחוב שלא בתום לב, דבר שעלול להביא לידי סיום הליך הפש"ר.
תודה. צינתי: תא משרדי לפירוקים ולפשיטת רגל מ
23/05/13 23:14
20צפיות
"תא משרדי לפירוקים ולפשיטת רגל מס הכנסה "  - כך הוא מופיע , מכאן אני מניח שאלו חובות למס הכנסה

די מפתיע כי בהצהרתו בבקשה לפירוק לא צין חוב למס הכנסה  ומדובר בחצי מיליון!
מתי עברה ההוצאה לפועל לעבוד עם חב' "מסר"?
21/05/13 12:58
61צפיות
פתאום שמתי לב שחלק מהמכתבים שמגיעים אלי מרשות האכיפה והגביה (ההוצאה לפועל) מגיעים אלי הביתה (למרות שיש לי תא דואר) ועל כולם מופיע "מסר".

ע"פ מה שידוע לי, משרדי ממשלה / חברות ממשלתיות (שההוצאה לפועל היא כזו) חייבים לשלוח מכתבים בדואר ישראל בלבד.

עם השימוש ב"מסר" יש לי שתי בעיות:
1. הדואר מגיע באיחור (יותר משבועיים) וזה כבר גרם לזה שלא ידעתי על בקשת תשובה/תגובה להליך שהיה
2. הדואר מגיע לבית שלי ולא לתא הדואר - מהתייבה אצלי בבית יש גנבות וטעיות במסירה כי יש שתי כניסות לבניין מהרחוב ולכל כניסה יש שני כניסות פנמיות (צד ימין וצד שמאל) מה שגורם ללא מעט טעויות. בדואר יש עקוב אחרי אוטומטי כך שאין בעיות.
דואר הוצל"פ
21/05/13 19:26
53צפיות
לא ידוע על דבר כזה שנקרה חברת מסר.
הוצאה לפועל שולחת דואר במעטפת דואר רישמי לכתובת המופיעה בתיק ההוצל"פ, כך שאם מופיעה כתובתך ולא כתובת תא הדואר אזי לכתובתך ישלח הדואר.
אם אתה רוצה שהדואר יגיע לתא הדואר תגיש בקשת חייב או זוכה (תלוי במעמדך בתיק) לשינוי פרטי חייב/זוכה.
אם כבר, אז לידיעתך ולידיעת כולם
21/05/13 20:19
46צפיות
מעבר לחברת "דואר ישראל" יש היום שתי חברות לטיפול ומסירת מכתבים. אחת נקראת "מסר" ואת שם השניה אינני זוכר (אני מקבל ממנה מעט מאוד מכתבים).
אתה (ואחרים) מוזמנים לבדוק את העניין מול הדואר.

לאומת מכתבים מהדואר - שאצלה מכתבים מהם מופיע בצד ימין למעלה מופיע או בול או חוטמת אוטומטית, לשתי החברות האחרות מופיעה של החברה (כמו המילה "מסר") בתוך ריבוע.

דרך אגב, גם פגשתי (ואני מכיר אותם בנפרד) את הדוורית שמגיע לבית שלי (והיא יודעת על תא הדואר שלי) ואת מי שמחלק את הדואר של חברת "מסר".
את המידע על השוני במכתבים של הדואר ושל חב' "מסר" קיבלתי לראשונה מאותה דוורית.

בנוסף, למרות שמעולם לא שיניתי את כתובתי (כמעט) לאף גורם (ובמיוחד ממשלתי) לתא הדואר שלי, בגלל הוראת 'עקוב אחרי', כל דואר שמיועד לכתובת בייתי ששמי רשום עליו מופנה לתייבה.
ובכל זאת
22/05/13 00:00
30צפיות
הדואר נשלח לכתובת לו הוא ממוען ויש מקרים למרות "עקוב אחריי" שהדואר בכל זאת מגיע לכתובת ולא לת.ד. למרות הכל.

הצעתי לך דרך לפתור את הבעיה מול הוצל"פ, אתה יכול לקבל אותה או להמשיך בשלך
חידוש רשיון נהיגה אחרי סגירת תיקים בהוצל"פ
20/05/13 13:45
91צפיות
מישהו יודע אם חייב לעשות תאוריה לאחר ששנתיים לא אישרו לי לחדש את רשיון הנהיגה בגלל תיקי הוצל"פ?
שאלה שצריכה להיות מופנית למשרד הרישוי
22/05/13 10:47
32צפיות
השאלה אינה קשורה להוצל"פ, יש לפנות למשרד הרישוי אפילו טלפונית ולשאול אותם היות ומדובר בנהלים שלהם.
º
חייב בתאורייה ובטסט. בהצלחה
22/05/13 17:45
26צפיות
מאסטר צ'ק
19/05/13 14:55
448צפיות

האם מישהו מכיר/נתקל בבית העסק הנ"ל?
º
כן
20/05/13 19:35
100צפיות
קצת לקונית התשובה :)
28/05/13 13:47
116צפיות
אבל בכ"ז תודה.
תוכל לפרט לי מה אתה יודע עליהם? או באילו נסיבות נתקלת בהם?
אישורי מסירה
18/05/13 01:01
90צפיות
יש משרד עו"ד בחיפה שמשתמש בשליחים שכנראה מזייפים חתימות של טופס האזהרה וכתוצאה מכך משיגים פס"ד במרמה.  
זה מה שעשו איתי, בגלל חוב שלטענת הבנק אני חייבת ושמוכחש על ידי,  זוייפה חתימתי על גבי המכתב של הבנק או הטופס הירוק והם השיגו פס"ד במרמה.  נגמרו לי נזקים, עוקלו הכספים שלי בבנק ואיני יכולה להוציא שקל מהחשבון.  כן הביאו אותי לבקש עיכוב הליכים והסרת העיקולים.  אני אשה מבוגרת וחולה ועקב זה נגרם לי סבל רב בזה שהטרחתי את עצמי להתרוצץ במשך שעות רבות בלשכת ההוצל"פ.  השאלה שלי האם אני יכולה להגיש את הבקשה להתנגדות וביטול כל ההליכים נגדי בטופס של ההוצל"פ או בתצהיר בלבד? ומה עושים עם החתימה המזוייפת שנחזתה להיות שלי? בתודה.
לדעתי...
18/05/13 09:16
51צפיות
קודם כל האם הכתובת שהייתה כתובה בטופס האזהרה שחתום ע"י היא הכתובת שאת באמת גרה בה?
קודם כל תבקשי עיכוב הליכים תטעני שהמסירה לא בוצעה לך, שזוייפה החתימה שלך לאחר מכן אם תצליחי להוכיח את זה תוכלי לבקש הסרת עיקולים אם באמת אין לך חוב.

השאלה העיקרית, כשיש חוב מבנק או כל דבר אחר, שולחים מכתב התראה, אחרי 30 יום אם אין תשובה אפשר לפתוח תיק, האם לא שלחו לך מכתב? החוב כלפי מי?
תשובה
18/05/13 10:40
43צפיות
אם לא מסרו לך את כתב התביעה זכותך להתנגד או לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות ולציין את פרשת הזיוף בצירוף תצהיר.
הגשת בקשה להארכת מועד + התנגדות + עיכוב הליכי
19/05/13 23:26
35צפיות
התשובות שקבלת נכונות ותוספת קטנה על מנת לחזק את טענותיך, יש להגיש תלונה במשטרה על זיוף חתימה על מסמכים. אולם בטרם תעשי זאת תבדקי האם יש מצב בו היה אדם נוסף בבית שקבל את האזהרה וחתם. כמו כן, יכול להיות שמדובר על אישור מסירה מסוג הדבקה על הדלת היות והמוסר לא הצליח לבצע המסירה לאחר 3 ביקורים..
אישורי מסירה
02/06/13 19:42
13צפיות
תודה על התגובות.  אבל... בינתיים משרד עורכי  הדין השיגו את מה שרצו - פס"ד ועיקולים במרמה ואותי עכשיו הם מריצים להגיש כל מיני בקשות ולהעזר בעורך דין ולהתיש אותי.  יכול להיות שאם הייתי יותר צעירה הייתי נלחמת נגדם,אבל השיטה הזו של חתימה  מזוייפת על אישורי מסירה היא שיטה ודרך הפעולה של משרדי עורכי דין  אלו וצריך שהמערכת תהיה מודעת לזה שיש משרדי עוה"ד שמפעילים שליחים שמזייפים חתימות.
דוחות חניה
17/05/13 19:53
68צפיות
מבקשת לדעת ממתי יש התיישנות של דוחות חניה, לא מוגזם לבקש תשלום על דוחות חניה מלפני 18 שנים,רחל
º
מוגזם. שיטת מצליח ואיומים.
19/05/13 10:10
36צפיות
התיישנות דוחות חניה
19/05/13 23:17
36צפיות
ההתיישנות הינה שנה. על העיריה להראות כי דוחות החניה נשלחו בדואר רשום לחייב במהלך תקופה זו
פתיחת תיק הוצל"פ בגין אי עדכון אמצעי תשלום
17/05/13 08:25
91צפיות
שלום,
נוצר לי חוב בחב' סלולר, החברה יצרה עימי קשר אמ כי עליי לשלם את החוב, ואכן סידרתי את התשלום תוך מספר ימים אך היא פתחה בכל זאת נגדי תיק בהוצלפ בטענה שהיא אמרה לי גם באותה שיחה לעדכן אמצעי תשלום ואני לא עדכנתי אם זו סיבה מספקת לפתוח תיק בהוצלפ?
תשובה
17/05/13 08:43
52צפיות
אם שילמת את כל החוב לפני פתיחת התיק בהוצאה לפועל, תגיש התנגדות בליווי תצהיר בלשכת הוצל"פ הקרובה לביתך.
בתצהיר תכתוב ששילמת את כל החוב ,תצרף קבלות, הדיון בתיק יעבור לבית משפט ושם חברת הסלולר תצטרך למסור את גירסתה, ואני משערת שהיא תסגור את התיק
בהצלחה
אפשרות נוספת
17/05/13 08:47
43צפיות
אפשרות נוספת היא להגיש בקשת חייב בטענת פרעתי, גם מלווה בתצהיר שם אתה מצרף קבלות
פתיחת תיק הוצל"פ הינה בגין חוב
19/05/13 23:22
40צפיות
במידה ונפתח תיק הוצל"פ כאשר אין חוב יש להגיש התנגדות במועד. בעניין זה תיקון קטן לתשובתה השנייה של רונה: טענת "פרעתי" טובה רק לאחר שקיים פסק דין ולכן במקרה זה טענת "פרעתי לא במקומה. הטענה הנכונה היא משפטית הינה העדר עילת תביעה למשל.
טענת "פרעתי" נדונה בהוצל"פ בעוד טענות אחרות נדונות בבית המשפט.
עוד יאמר כי הגשת טענת "פרעתי" כאשר לא היה צריך להגישה יכולה לגרור הוצאות כנגד מגיש הבקשה בהתאם לסעיף 19 לחוק הההוצל"פ.
חייב עזרה בעננין מזונות
17/05/13 00:19
60צפיות
יש  לי חובות ועיקולים ,חודשיים לא שילמתי מזונות  ,גרושתי ביקשה עיקול על המשכורת אך לטענתה דחו את בקשתה
השאלה שלי: האם יש אפשרות שאני יבקש בהוצל:פ שיעקלו את המשכורת שלי לטובת המזונות ? כדי שלא ילך לעיקולים אחרים?
כי בסך הכל זה כסף עבור הילדים שלי
תודה
תשובה
17/05/13 13:53
38צפיות
אין צורך שתבקש, עיקול מתיק מזונות קודם לכל עיקול מכל תיק אחר.
לטענת אשתך דחו את בקשתה, מי דחה? הוצאה לפועל או מקום העבודה?
ואם אתה מסכים לשלם לאשתך מזונות אז למה היא פתחה תיק נגדך בהוצאה לפועל.
לגבי שאר התיקים שיש לך בהוצאה לפועל אתה יכול לבקש איחוד תיקים.
בהצלחה
אין פקודות מאסר יותר!! החלשים ניצחו את המערכת
15/05/13 11:34
150צפיות

הצעת החוק שתמנע מאסרים של חייבים בהוצאה לפועל, שיזמה ח"כ מרב מיכאלי (עבודה), אושרה הערב (ב') במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. הצעת החוק של ח"כ מיכאלי הוצמדה להצעת חוק ממשלתית בנושא, המאריכה את הוראת השעה המונעת מאסרים של מי שחייבים כספים.

"כן, חובות צריך לשלם", מסרה ח"כ מיכאלי, "אבל גביית חובות צריכה להתבצע תוך פגיעה מינימלית בזכויות האדם של החייב או החייבת".

לדבריה, "רבות ורבים מאלה שהיו חשופים למאסר בגלל חוב אזרחי נמנים עם המוחלשים והמוחלשות ביותר בחברה, שהפגיעה בזכויותיהן הייתה קשה במיוחד. לא בכדי רוב מדינות העולם אינן מאפשרות שימוש במאסר לגבייה. העובדה היא שבשנתיים שחלפו מאז ביטול אפשרות המאסר והאיזון בכלים אחרים להוצאה לפועל, הגבייה לא רק שלא ירדה אלא שאף עלתה".

במדינות מפותחות בעולם נעשה שימוש מוגבל, אם בכלל, במאסר חייבים כאמצעי להוצאה לפועל של פסקי דין אזרחיים. הליכי מאסר מהווים אמצעי גבייה לא לגיטימי, תוך הפעלת לחץ לא ראוי, במערכת משפט מתוקנת.

האיום במאסר יוצר לחץ איום על החייב ומשפחתו, ועלול לגרור את החייב ללוות הלוואות נוספות, שאינו יכול לשלמן, על מנת להיחלץ מאיום המאסר. המטרה היא גביית חובותיו של החייב, והכנסת אדם למאסר – צעד המהווה פגיעה אנושה בזכויותיו – היא צעד עונשי, שלא תורם לגביית חובות מאדם שאינו יכול לשלמם. זאת, בניגוד לפעולות כמו עיקול נכסיו של חייב.

נתוני הגבייה שפורסמו בשנתיים האחרונות מצביעים על כך שמגוון הכלים שנוספו על אמצעים קיימים (הטלת מגבלות על שימוש בכרטיס אשראי, מגבלות על חשבון הבנק, שלילת רישיון נהיגה, מניעת אחזקת דרכון וקבלת מידע מרשימת גורמים), לצד הגבלות כמו עיקולים על חשבונות בנק, משכורת או כספים אצל צד ג', עיקול מטלטלין, רכב או מקרקעין, עיכוב יציאה מהארץ והבאת החייב לחקירת בירור, הם מענה הולם לביטול מאסר החייבים.

במהלך השנתיים שבהן הופעלה הוראת השעה, הוגשו לוועדת החוקה דיווחים בנוגע להיקפי הגבייה מחייבים. מהדיווחים הללו עולה כי יש עלייה קבועה בשיעור גביית החובות (גידול של 130%), בין השאר בשל מבצעי גבייה של רשות האכיפה והגבייה. מיכאלי הודיעה כי תפעל לגיבוש הצעה להסדר קבע בנושא זה.

החלשים ניצחו את המערכת המסכנה
כתובות אינטרנט מצורפות:
הגנבים ניצחו, התכוונת.
15/05/13 11:45
57צפיות
שווה להיות בעל חוב, שווה לא לשלם. לאט לאט המדינה מתפרקת מכל אפשרות לגבות חובות מגנבים, ובחסות מטריית זכויות הגנב, מאבד האדם הישר את זכויותיו. בושה.
נוכח עיוותי הדין בבתי המשפט
15/05/13 20:31
53צפיות
כבר אי אפשר לדעת מי הגנב-מי שניצח, מי שהפסיד או אולי מישהו אחר.
בוודאי שאפשר
15/05/13 21:05
48צפיות
המצב הקיים מאפשר לגנבים לדפוק את האנשים הישרים, שלא יכולים בחלק ניכר מהמקרים לגבות אפילו חלק קטן מכספם. מדינה עוכרת אזרחיה הישרים, מעודדת גנבים.
התיקים של החייבים מעלים אבק וקורי עכביש
21/05/13 10:22
29צפיות

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום