לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

שאלה
30/12/13 16:34
212צפיות
איור של יוסי שטרן לא מקור אלא חתום- שווי?
º
תמונה.
31/12/13 01:16
82צפיות
והכוונה בלא מקור חתום?
31/12/13 15:31
88צפיות
ייתכן שזו ליתוגרפיה - האפשרות הסבירה היחידה לעבודה שאיננה כביכול מקור והיא חתומה (זה עניין פילוסופי-תפיסתי ואפשר להתווכח האם זה מקור או לא). יש לזה ערך מסוים תלוי גודל, נושא, מצב ומספר עותקים. עקרונית יוסי שטרן שהיה מאייר, קריקטוריסט וצייר מחונן - לא אמן מאד "נחשב", אבל סחיר ברמה בינונית.
אם זה רק פוסטר והחתימה בתוך ההדפסה אין לזה ערך מסחרי.
אגב כך
31/12/13 20:01
82צפיות
יש לי אוסף גדול מאוד של גרפיקה  עבודות על נייר והדפסים מכל הסוכים [ליתוגרפיות,  סריגרפיות, תחריטים, תצריבים, חיתוכי-עץ, לינול וכן רישומים ואקוורלים. מאמנים ישראלים  לאורך השנים.
ובשיחה  טלפונית שקיימתי לפני ימים מספר עם בעל בית ממכר  למכירות פומביות - למדתי ממנו שכמעט אין שוק ואין מחיר ליצירות שכאלה.אין עניין ואין ביקושד.
האמנים היחידים שיש להם 'שוק' הנם  אלה מבצלאל. ועוד כמה בודדים.
SIC TRANSIT
תמונת השוק
31/12/13 22:13
105צפיות
נכון מאד. אני עוקב שנים אחרי תנודות שוק האמנות הישראלית. כמעט כל מה שכלול בקטגוריה של "מקור משוכפל" סובל מביקוש מועט. הליתוגרפיות שזוכות לביקוש בעיקר משל גוטמן, רובין וארדון. תחריטים מבוקשים כמעט רק מהתותחים הכבדים בתחום - שטרוק, ליליין, פינס, רסקין ושטיינהרדט.  
לדברי בן-שיחי גם פינס [חיתוכי עץ] הולך ונשכח
01/01/14 01:55
80צפיות
מעניין שלא הזכרת את בודקו.
כנראה שהמיתון העולמי פוגע גם בשווקים בחו"ל. לגבי יצירות של אמנים ידועים.
בודקו כמעט לא מופיע בשוק
01/01/14 10:06
60צפיות
או בקטלוגים, בממוצע עבודה-שתיים בשנה. הוא נשכח כמעט לגמרי. לא מן הנמנע שתהיה התעניינות מחודשת, זו הרי אופנה - בשביל זה צריך חשיפה, נניח תערוכה גדולה.
לגבי קריסטלים - הם נמכרים כמעט במשקל, במחיר מגוחך. פורצלנים פחות נפגעו אבל גם לא להיט.
מצער מאוד. בודקו הוא אמן גדול וטוב
01/01/14 23:23
51צפיות
לפני שנים אחדות יצא ספר לצייר באות עברית וכן התקיימה תערוכה באצירת אליק מישורי בבנין האוניברסיטה הפתוחה ברעננה. גם יצא קטלוג  דקיק לכבודה.
לתערוכה לא היתה תהודה - לא ראיתי בעיתונים. ועכל פעם שדביקרתי בה הייתה שוממה מאיש.
לי יש 'חולשה' לבודקו  ובספרייתי רבים מספריו. יש לי גם אוסף קטן של תחריטים וחיתוכי עץ.

מעניין שיש ביקוש לאמנים שהזכרת. קשר עקיף לבצלאל?
בזמנו הייתה תערוכה גדולה לזאב רבן  עם קטלוג מפואר.
ואחכ הופיעו מהדורות חדשות של ספריו. מעניין ש'תאומו' גור אריה לא זכה לתערוכה שכזו..
בספרייתי רבים מספריו וכן ספרי גור-אריה [מהדורות מקוריות]
גם לא הזכרת את אבל פן.,צייר מצויין עם שם עולמי [טוב לפחות צרפתי] אבל הזכרת את ראסקין  האמריקני שחשבתי שהוא 'כמעט' אנונימי כאן. בזמנו הקדשתי לו מקום רב בספר\קטלוג שלי יודאיקה - ספרי מאיירים יהודיים. 2008  עמ 65-69. ורבים הרימו גבה ושאלו מי \מה \למה ראסקין. אגב שוב בספרייתי רבים מספריו - [לא רק אלה שצצים פה ושם בפומביות, גדולי המידות, אלא גם  הספרים הישנים ביידיש.]

מצער מאוד לקבל אישור נוסף  "לערך" של היום-הערך המסחרי- לקריסטלים ולפורצלנים. אמי המנוחה הביאה אותם לארץ בשנות ה30. והם היו מזכרת מביתה ועולמה שחרבו. רק שהיום הסיפור רק סיפור, מזכרת היא אישית. והמוצר כבר לא מעניין איש. חבל.

אני אחיה עם מה שצברתי ומה שירשתי.
ומקווה שמשהו  ידבר גם לילדי.
והחכמה האנושית היא 'לקוות'

לילה טוב
יש בהחלט ביקוש ער לרוב הקשור לבצלאל
03/01/14 00:40
33צפיות
ודווקא בודקו מבכירי המורים הראשונים שם נשכח. לגבי אבל פאן, טעות שלי, ליתוגרפיות שלו מבוקשות למדי. כרגע כל פריט של זאב רבן נחטף ומשיג מחירים גבוהים.
באחד המוסדות בהם אני עובד היתה לא מזמן תערוכת תחריטים והדפסים של אמנים ישראלים/יהודים והוצגו בה כמה הדפסים של רסקין - טכנית מדובר באחד האמנים הטובים בעולם, ברמה של שטרוק וליליין, הנושאים שלו יותר קוסמופוליטיים ולפיכך סחירים יותר בעולם הרחב.
טוב לדעת.אבל כנראה שלא אנצל המידע הזה
03/01/14 15:17
32צפיות
יש לי כמה עשרות ליתוגרפיות [חתומות -לא רק בפלטה]  של אבל פן. וכן אלבומו הגדול 'התנ"ך' וגם נאד הדמעות.- אבל אלה יצירות שאיני רוצה להפרד מהם.
יש לי גם רישום מקורי של רבן - כנ"ל.[+מרבית ספריו כולל חד-גדיא]
יש לי הרבה עבודות של גור-אריה. [גרפיקה וספרים] מה קורה לו בשוק המוזר הזה?
º
עם חשיפה נכונה גור-אריה יימכר טוב ב"קדם"
03/01/14 18:28
27צפיות
תודה. ועוד תהיות.
04/01/14 15:49
29צפיות
מסתבר שיש עדיין עניין בצימוקים. אבל את העוגה "היבשה "
משאירים. על הצלחת.

האמת שזו התלבטות קשה. האם ללהפרד מהתמונות המבוקשות בשוק [שגם אנחנו אוהבים] ולהשאר אם אלה שהשוק מאס בהם
או לשמור את כולם ולא לעשות לחצאין.

יש לי באוסף גם יצירות של 'זרים' ומסתבר כמעט ולא מוכרים כאן.
אברדם ,מישונז ,קרמשטיק ,פדר , אופלר, קלינגר,, קורינת. LOEB BELLA
 ומקומים שנשכחו כמו לופטגלס' מורה ,בנימין לוי ,סבא ,גולדברג ,בונה,,אבני,בזם, צבי לבני,, משולם,פרופס,פינגרש, הופשטטר,גילדור
ועוד ועוד.
ודינם כנראה להתפזר בין ילדי.[או חלילה להימסר  בפרוטות]
בדוק את המכירות של "תירוש" ותופתע
04/01/14 17:24
29צפיות
אלפרד אברדם, גרגואר מישונז, אדולף פדר מוכרים ונמכרים היטב.
מהמקומיים שלום סבא, שמואל בונה, אהרן אבני, נפתלי בזם, צבי לבני, עודד פיינגרש ואוזיאש הופשטטר בהחלט נמכרים. מתוכם בזם סופר-מבוקש, בונה - מאד תלוי בנושא, אבני גם. פיינגרש סובל מעודף היצע ומחירים זניחים.

ממה שאני מבין רפי, בידכם אוסף מכובד מאד. שקול יצירת קטלוג מלא, דבר שאתה בקיא בו. זה רק יעזור.
תודה. [גם על מהירות התגובה-
04/01/14 17:49
24צפיות
לדעתך בית המכירות של תירוש הוא הכתובת הנכונה להערכת היצירות -ואם יוחלט למכור חלק מה-זו הכתובת הטובה ביותר?
אם אחליט למכור את אוסף האקסליבריס שלי - הציעו לי את קדם. אבל הם עוסקים ביודאיקה והאוסף של בינלאומי [אגב חלק ניכר מהתויות הם תחריטים חיתוכי עץ\לינול ושאר טכניקות הדפסה איכותיות. רבים חתומים וממוספרים.

קטלוג של יצירות לשם מה? הרי  לא תהיה תערוכה. - למזכרת לילדים?

האוסף שלנו - בחלקו מתבסס על אוסף הורי -נבנה על ידינו במשך 50 שנה ויותר. אגב ויתורים על דברים רבים [נא לא לרחם...]
לפי הפתגם הסיני  - יש לך לירה תקנה לחם כדי לחיות. יש לך 2 לירות בלירה השניה תקנה פרח כדי שיהי טעם לחיים
קטלוג - לשם מה?
05/01/14 00:26
20צפיות

קטלוג לא נועד בהכרח לטובת תערוכה. זה כלי עבודה שנועד לרכז את המידע על אוסף, לביטוח, קל לשנע אותו לכנסים, למחקר וכו'. אוסף מקוטלג אוטומטית הופך לבעל משמעות וערך מוסף גבוה.
חלק מפרנסתי כאוצר עצמאי מבוססת על קיטלוג אוספים ולצערי רק מעטים מודעים לאפשרות ואו יכולים לשאת בהוצאות (סוג של השקעה).
,תודה
05/01/14 15:40
17צפיות
אם לחשוב על כך אז יש לי מחברת ובו רשומים כל היצירות [מעין קטלוג פרטי]
אבל נתת לי רעיון -אם אצליח לאזור כוחות- לצלם את כל היצירות. ולציין ליד כל תצלום גודל טכניקה פרטי האמן.
עכשיו נחוץ לרתום את אחד מילדי לתפקיד הצלם.
מדובר בעצם בקטלוג במהדורה של בודדים. [הדפסה עי מחשב - שוב עי אחד "הילדים"]
שמאי חברת הביטוח צילם אצלנו 'קירות' ולא כל תמונה בנפרד.

אשתי ניסתה בעבר לקטלג חלק מהספריה - מבצע סיזיפי שלא צלח. אפילו רכשנו מכשיר קורא ISBN ומתאר הספר [הלועזי] לפי רשימת בספריות הלאומיות של אמריקה אנגליה  ל-צרפת איטליה וגרמניה\אוסטריה. - יש פחות מידע]

אגב כך - יש לך רעיונות לגבי שאלתי על 'הברזלים'? -אשמח
דינם של 'הברזלים' כדין היצירות הדו-מימדיות
06/01/14 00:10
14צפיות
רודי להמן אמן סופר-חשוב מבצלאל. פסלי ברונזה תמיד מבוקשים כך או אחרת. לגבי חומרים אחרים - יש תנודות חזקות, חרס וגבס לא מאד מבוקשים.
אני חושב ש"תירוש" זה המקום.
שוב תודה
06/01/14 01:30
12צפיות
האם השמות שהזכרתי בכלל מוכרים או שנשכחו כבר?

אני מקווה שנציגי בתי-המכירות עורכים 'ביקורי-בית' ללא התחייבות  רק לשיחה והתרשמות.
אני מכיר רק את להמן ולוצ'אנסקי
06/01/14 14:25
10צפיות
אבל השכלתי האמנותית פורמלית רק בחלקה.
כדי לא לקוות, רצוי שתערוך מספר שיחות טלפון עם בתי המכירות הגדולים, ייתכן שתתבקש לשלוח איזשהו קובץ דיגיטלי מקדים.
תרומתי הצנועה
06/01/14 14:48
15צפיות
אלי אילן- פסלו יד לי"א [מינכן] ליד איכילוב. וכן פסלים בביתן-השיקום בתלהשומר ובכיכר ברמת-גן שאיני זוכר את שמה. [לא רחוק מכיכר נוח] היה לו סטודיו ביפו העתיקה בכיכר קדומים. \עי הבית של סימון-טנר]
קונסטנט - יש מוזיאון פרטי בביתו ברמתגן

שניהם נפטרו מזמן-מזמן.
יעל הראשון יש לפחות 2 ספרים [שברשותי]

דודא - עיצב מטבעות או מדליות לחברה הממשלתית

רוזין = פרא-בצלאל [סבא-רבה של עודד פיינגרש] מתועד בהרחבה בספר אמנים ואמנות בארץ ישראל במאה הי"ט.

ייעל [גורפינקל] מהקרמקאיות הותיקות והאיכותיות בארץ. כלים ו'תמונות מאריחים]
קריב [קריקסנוב - עובד בחימר בטכניקה מיוחד. שריפה בכבשן פתוח.והיצירות 'מלוכלכות' בעשן

ברנדד סגל [או בן כפי שנקרא בארץ] אמן יהודי אמריקני שחי בארץ בשנות ה50-60. הציג תערוכה [הקטלוג  מצוי אצלי] בגלריה כץ בתלאביב. פיסל בכל החומרים לי יש פסל עץ, ברונזה אלומיניום ו'חוט ברזל'

בתיה עוזיאל - [מוכרת מהכינותי מראש בטלביזיה]  לנו יש עבודות זכוכית מורכבות.
פסלי חימר או קרמיקה, מבוקשים היום ע"י אספני
07/01/14 09:05
14צפיות
קרמיקה ישראלית. אז זה הכיוון, לדעתי. ושוב, דרך מכירות פומביות.
תודה. מוזר להתיחס לפיסול אמיתי כאל 'החומר'
07/01/14 17:14
27צפיות
שממנו הוא נעשה. להתייחס אל
בוריס כץ. רונית ברנגה, עמיחי שרפשטיין, ג'ורג' פטרוב כרמית גת שרון פקטורוביץ  גדעון קרוב  יעל גורפינקל כאל -'קרמיקאים' נראה משונה בעיני.הם פסלים לכל דבר ועניין.

כאשר רכשנו את היצירות קנינו 'פיסול'
יש לנו גם כלי נוי מקרמיקה מכל מיני יצרנים - רובם בני עשרות בשנים. מבית ההורים ומקצת הוספנו במרוצת השנים.
יש לי כמה פריטים של החברים ב"מחזור" בבצלאל
04/01/14 18:43
44צפיות
שבו היה סבא קרצ'מר - אבל פן, פרסןב, אבניאל, מורו, גור אריה, וגם בודקו בעיניין האותיות...
במוזיאון הנמצא בשלבי הקמה אני מתכנן להקדיש חדר נפרד(החדר הראשון..) לבצלאל של בוריס שץ כמסביר את ה"סיפתח" לברזלנים ואומני הרקוע של תחילת המאה.
אז אנא שימרו כל מידע ואל תזרקו קטלוגים ופריטים שיתאימו לחדר הזה.אני עוד אתלבש עליכם, ברשותכם, בחודשים הקרובים.
כמובן - שכל מה שיכול ללכת לקדם ותירוש - שם מקומו, קטונתי..
תודה,בעז
º
שץ, מורו, אבניאל - בברזלים
04/01/14 18:46
53צפיות
שץ, מורו, אבניאל - בברזלים
º
עוד
04/01/14 18:48
38צפיות
עוד
º
עוד 2
04/01/14 18:50
31צפיות
גור אריה
º
עוד 3 ואחרון
04/01/14 18:53
30צפיות
עוד 3 ואחרון
º
כמובן ששכחתי את שטרוק וליליאן
04/01/14 18:58
27צפיות
יש לך אוסף משפחתי מעורר קנאה וראוי למוזיאון
04/01/14 22:25
40צפיות
בזמנו פנו אלינו מכמה מוסדות  בבקשה 'לתרום' את האוספים שלנו [בעיקר ספרים -שעל חלקם כתבתי בספרים\קטלוגים שלי וכן תוי הספרים] הבטיחו לנו 'הנצחה' כזו או אחרת.

ההנצחה לא כל כך מעניינת אותנו. שקלנו והחלטנו לסרב.
השקענו המון מאמצים ולימודים ,ממון וחיפושים לאורך עשרות שנים [למעלה מ50- בבניית האוסף. פריט לפריט.ספר לספר
לא נראה לנו שנרצה 'לתרום'.
כרגע אני מאוכזב  מהערכות המחירים שקיבלתי.
אם זו אכן רמת התקבול הצפויה.
האוסף ישאר אצלנו ויעבר לילדים ולנכדים.
חןששני שלא הובנתי כראוי:
07/01/14 10:05
17צפיות
התכוונתי לספר שאני מתכנן חדר אחד ל"בצלאל", ושם תהיה "פינת עיון" בספרות, קטלוגים וכד'.
כמובן שלא התכוונתי לבקש פריטי אוספים משפחתיים - מי כמוני מבין את הפספסוס באי שמירתם בבית ובמשפחה.
מאידך, אשמח לקבל המלצות לספרות מקצועית, לקטלוגים מתערוכות וכד' - ואם יש כפולים ומיותרים, מה טוב..
כבר קיבלתי המלצות ואף מספר חומרים שכאלו מחברים בפורום - ותודתי הרבה על כך.
בודאי שאינני מתכוון ואינני רואה את ה"מוזיאון" שלי (תצוגה פרטית פתוחה לציבור) כמוסד שרוצה ויכול להבטיח הנצחה...
(בינתיים מצאתי את עצמי כתורם פריטים למוסיאון שרונה, תערוכה קרובה במגדל דוד,מוזיאון קק"ל, בית העצמאות..ועוד)
יום טוב, בעז
ציירים
02/01/14 00:35
78צפיות
ציירים
אבי היה צייר

בשנות ה-50 ובמחצית הראשונה של שנות ה-60 הוא השתתף בהרבה תערוכות, חלקן עם ציירים נוספים וחלקן בתערוכות יחיד שהגדולה שבהן נערכה בבניין אל על בתל אביב 1963

בספר המבקרים שלו הביעו את הערכתם הציירים מרסל ינקו ואביגדור סטימצקי ועורך הדין מיכאל כספי שביקרו בתערוכה שלו והספר עם חתימותיהם נמצא אצלי

גם בעיתונות היו מודעות על חלק מהתערוכות, כמו המודעה הזאת על תערוכה שנערכה במרכז לתרבות צרפת בתל אביב בחודש מאי 1961

כל זה לא עזר לאבי להיות צייר מפורסם
מודה שהשמות -ככל שאני זוכר- לא מוכרים לי.
02/01/14 01:01
43צפיות
זולת הציירת אנה פראנק שציירה בצבעי פסטל תמונה גדולה של אשתי כאשר הייתה  ילדה קטנה [וזה היה מזמן]
תמונה זו בחדר השינה שלנו. גם הנדלר צייר את אשתי - וגם התמונה  הזו אצלנו.
ובעניין אוספים מפעם שאבד עליהם הכלח
02/01/14 00:49
63צפיות
יש לי [ירושה] 2 מדפים של פיגורות מזכוכית -ניפוח- צבעונים ויפים ל חיות  ועופות.

הערה שקיבלתי פעם מ'אינטילגנט' שביקר  אצלנו.- מה הקיטש הזה עושה אצלך?
ובאותה הזדמנות - מאחר שדיברו על 'ברזלים' אשאל
04/01/14 22:14
32צפיות
יש בכלל 'שוק' ועניין בפסלים.?מושג על מחירים
יש לנו פסלים [קטנים] ברונזה של אלי אילן ברונזה ואלומיניום ועת של בראנרד סגל [בן סגל - בתערוכה לפני שנים בגלריה כץ בתא]
גבס של דודא [דוד אדלשטיין] חימר של קריב [גדעון קריקסנוב] קרמיקה של יעל [גורפינקל]  עץ של קונסמנט. מיניאטורות [בגובה סיגריה או פחות] של רודי להמן גבס של רוזין ברונזה של לוצ'נסקי וכד.
יש לי גם רקועי נחושת של בצלאל..- סצנות תנכיות.[רבקה משקה את יצחק, פרעה במרכבותיו וכד'.] לא חתומים
ואפילו קורת-גג עשוי מכסף של שאגאל
תהיה מוכן בשירשוק להציג כמה - או לכתוב של מי
31/12/13 23:43
79צפיות
ומה ובכמה? הייתי מעוניינת לראות ולשקול קנייה.
השמות הם רבים ומגוונים. אין טעם למנותם
01/01/14 02:02
77צפיות
כי החלטנו שלא לתת אותם בנזיד-עדשים.
אס אין כאן 'כסף גדול' אז עדיף שישארו בחזקתנו
כנראה שנהנה מהם כל עוד אנחנו כאן. ואח"כ יעברו לידי הילדים.

דברים מתסכלים גם שמעתי לגבי קריסטלים ופורצלנים.
ושוב. החלטנו להשאירם ולהורישם בבוא הייום
APRES NOUS LE DELUGE
º
במקרה שלכם המבול (של דברים יפים) הוא סימפטי
02/01/14 17:02
35צפיות
תודה. במקרים מסויימים אני מרגיש עצמי בר-מזל
02/01/14 19:38
41צפיות
שזכיתי לחיות עם חפצים יפים.
אני בן יחיד כך ש'כמעט' כל בית הורי אצלי.
וגם מבית הורי אשתי הגיעו לא מעט פריטים.

מומלץ לשטוף את העינים באלבומי התמונות שליח בפורום.
איך שאני מתדרדר.התחלתי אם מתכות עברתי לברזלים
29/12/13 19:52
189צפיות
איך שאני מתדרדר.התחלתי אם מתכות עברתי לברזלים
מחירי המתכות מאמירים.(אם כי לאחרונה יש ירידה)
ואז ראיתי כלי נחמד בשקלים בודדים .המתכת פיוטר.
מה רע ?כלי יפה .

צ'י
º
אחרי הברקה הוא נראה יותר מהוגן....צ'י
29/12/13 19:53
130צפיות
אחרי הברקה הוא נראה יותר מהוגן....צ'י
º
יגעת והברקת תהנה!
29/12/13 20:08
35צפיות
º
זקו תודה בגילי כל הנאה היא א'מייחאלע..צ'י
29/12/13 20:12
33צפיות
צי' אני לא בטוח שזה פיוטר
29/12/13 20:13
58צפיות
הפיוטר אפור.ולא מגיע לברק שכזה.אני אצלם מספר פריטים מפיוטר
º
צודק - פיוטר ישאר אפור.
29/12/13 20:31
46צפיות
זוג הפמוטים האמצעי הוא גם פיוטר.
29/12/13 20:34
106צפיות
זוג הפמוטים האמצעי  הוא גם פיוטר.
לפיוטר  יש ברק כמו לכסף .הוא מאפיר עם הזמן .
בעוד שהכסף משחיר.

צ'י
צי' טעות
29/12/13 20:43
80צפיות
צי' טעות
הפיוטר הוא מתכת שברובו בדיל מעט נחושת .ותוספת של עופרת
צי' טעות
29/12/13 20:44
60צפיות
צי' טעות
הפיוטר הוא מתכת שברובו בדיל מעט נחושת .ותוספת של עופרת
מבחינת שימוש .נראה לי רעיל בגלל העופרת
29/12/13 20:46
69צפיות
מבחינת שימוש .נראה לי רעיל בגלל העופרת
מבחינת כלים יש כלים יפים מאד.והרבה מאד משפילד
ועוד פיוטר
29/12/13 20:50
70צפיות
ועוד פיוטר
כלי מדידה.בסידרה של פאינט וגיל
º
ולבסוף מגים לבירה
29/12/13 20:51
70צפיות
ולבסוף מגים לבירה
אברהם אם תבריק את הכלים מראם יהיי כסף.צ'י
29/12/13 20:56
47צפיות
מהוויקפדיה.
מבחינה חיצונית, פיוטר הוא מתכת בהירה מבריקה שדומה מאוד במראה לכסף. כמו כסף, פיוטר גם יתחמצן לאפור עמום במשך הזמן אם יונח ללא טיפול. פיוטר הוא סגסוגת מאוד חשילה, והיא רכה מספיק כדי לפסל בה עם כלי יד, כמו כן אפשר לעצב אותה עם חבטות ולחיצות. בגלל התכונות האלו, פיוטר לא יכול לשמש להכנת כלים מעצמו. לפיוטר יש נקודת התכה נמוכה של בערך 225-240 מעלות צלזיוס, תלוי בריכוזים של החומרים בתערובת.
ולהוכחה שני צילומים של כלי פיוטר.
29/12/13 21:13
68צפיות
ולהוכחה שני צילומים של כלי פיוטר.
זו הראשונה.

צ'י
זה צלום 2עד סוף השבוע אנקה אותה ונראה.
29/12/13 21:16
72צפיות
זה צלום 2עד סוף השבוע אנקה אותה ונראה.
צלוחית מאד עתיקה .

צ'י
צי' על פניו זה לא נראה לי פיוטר
29/12/13 21:30
42צפיות
פיוטר כמה שלא ניסיתי להבריק נשאר בצבע אפור.אבל מבריק.האם יש חותמת מתחת לכלי
צי' נכנסתי לויקופדיה.ובאמת כתוב שזה מבריק....
29/12/13 21:38
48צפיות
כמו כסף.מה שאני מכיר  זה רק במצבו האפור.אז יכול להיות שאני טועה.וכל מה שהברקתי בפיוטר .אף פעם לא קיבלתי תוצאה של ברק מוכסף
אברהם הברקתי.אתה רואה אותי מצלם.
29/12/13 22:55
72צפיות
אברהם הברקתי.אתה רואה אותי מצלם.
הצילום לא מעביר את היופי  של הכלי.
אני עצמי השתוממתי לגלות.

צ'י
צי'. מה אומר ומה אגיד
29/12/13 23:08
50צפיות
הפתעת אותי בנושא.יש לי לא מעט כלים שונים מפיוטר.וכולם אפורים מאד .כמו השמים בחורף האנגלי.עם איזה חומר אתה מבריק את הפיוטר
ראשית אברהם סליחה על העיקוב בתשובה.
30/12/13 17:34
64צפיות
ראשית אברהם סליחה על העיקוב בתשובה.
ביחס לחומר הברקה .יש המון בשוק אני אוהב את זה
שבתמונה.
גם ניר זכוכית 0. עושה עבודה אם אתה לא רוצה הברקה מושלמת.
וכן משחת שיניים זולה .
רוב הפמוטים והחנוכיות המבריקות בחנויות הן לא כסף רובן פיוטר.
ולאספן הקומקומים בדרך כלל על כלי פיוטר אין סימון.

צ'י
צי' אני מכיר את החומר הזה
30/12/13 18:22
63צפיות
צי' אני מכיר את החומר הזה
יש לי קצת בעיה אם הקו שלך בנושא הפיוטר.רוב כלי הפיוטר שלי הם חתומים.והנה ספר בנושא כלי פיוטר
º
מצופה ניקל?
30/12/13 19:01
22צפיות
המפעלים האנגלים סימנו על פי רוב את הכלים .
31/12/13 15:24
30צפיות
על פי הסטנדרטים שהינו נהוגים בתקופתם.
º
מוזר - האם יש כיתוב או סימנים כלשהם בתחתית?
30/12/13 11:17
33צפיות
º
נראה יפה מאוד לאחר הברקה
30/12/13 16:44
27צפיות
פיוטר הוא סגסוגת מתכתית,
30/12/13 20:01
55צפיות
פיוטר הוא סגסוגת מתכתית, שעשויה בדרך כלל מ-85 עד 99 אחוז בדיל, 1 עד 4 אחוז נחושת, המשמש כמקשיח, עם תוספת של עופרת לדרגות הנמוכות של הסגסוגת, שיש להם גוון כחול. באופן מסורתי, היו שלוש דרגות איכות של פיוטר, שנועדו לשימושים שונים, למשל לתכשיטים וכלי שולחן. המשתנה ביניהם היה אחוז החומרים בתערובת. בתערובות מודרניות מערבבים בדיל עם נחושת, אנטימון ו/או ביסמות, בניגוד לעופרת.

מבחינה חיצונית, פיוטר הוא מתכת בהירה מבריקה שדומה מאוד במראה לכסף. כמו כסף, פיוטר גם יתחמצן לאפור עמום במשך הזמן אם יונח ללא טיפול. פיוטר הוא סגסוגת מאוד חשילה, והיא רכה מספיק כדי לפסל בה עם כלי יד, כמו כן אפשר לעצב אותה עם חבטות ולחיצות. בגלל התכונות האלו, פיוטר לא יכול לשמש להכנת כלים מעצמו. לפיוטר יש נקודת התכה נמוכה של בערך 225-240 מעלות צלזיוס, תלוי בריכוזים של החומרים בתערובת.

שימוש בפיוטר היה נפוץ מימי הביניים עד להתפתחות הייצור של זכוכית במאות ה-18 וה-19. פיוטר היה באותה תקופה החומר העיקרי שממנו עשו כלי שולחן עד לייצור של החרסינה. ייצור המוני של מוצרי זכוכית הביא לכך שהם החליפו את הפיוטר בחיי היום יום. השימוש בפיוטר הפסיק בהדרגה עד שלא היה קיים בשנת 1850. לעומת זאת , במאה ה-20, השימוש בפיוטר חזר.

אברהם עד כמה שידיעתי משגת שלך תוצרת חוץ
30/12/13 20:53
63צפיות
אברהם עד כמה שידיעתי משגת שלך  תוצרת חוץ
אלה שנעשו בארץ .לא מסומנים. בכל אופן לא ראיתי שום סימון.
על אלה מבחוץ יש סימון כל שהוא.

צ'י
מוישלה.את זה קראתי גם בויקופדיה
30/12/13 20:54
39צפיות
ניסיתי להבריק כלי פיוטר שהוא אפור.ומה שיצא לי זה כלי פיוטר אפור מבריק.
אברהם אתה מתייאש מהר מדי.תמשיך.
30/12/13 20:57
41צפיות
נסיון פשוט. כך סכין וחרד בתחתית תראה ברק של כסף.

צ'י
º
גרד כמובן.
30/12/13 20:58
28צפיות
מספר חותמות
30/12/13 21:17
60צפיות
מספר חותמות
צי' חבל לי לשרוט
נראה לי שאני אשאיר אותם בצבע הזה
30/12/13 21:20
61צפיות
נראה לי שאני אשאיר אותם בצבע הזה
יש לי כלי שאני לא בטוח בו.באם הוא פיוטר.לאחר שראיתי את שלך.אולי אותו אנסה להבריק
עוד חותמת
30/12/13 21:21
53צפיות
עוד חותמת
ווי ווי איזה שירשור נעשה
והאחרון
30/12/13 21:24
46צפיות
והאחרון
כמו שאמרת שזה תוצרת חוץ.וכבר  הגששים שבדיל תוצרת חוץ לא מחליד
גם בכלים שלי יש חותמות. בכלי פיוטר צרפתי
31/12/13 02:34
35צפיות
כתוב 86% שזו כנראה כמות הפיוטר.
להבריק גם אני לא הצלחתי.
מיליון תמונות ברשת זה אוסף?
29/12/13 13:25
142צפיות
הספריה הבריטית העלו מיליון תמונות תחריט וכיו"צ.
http://www.flickr.com/photos/britishlibrary/

טרם גיליתי שיטה לבצע חיפוש לפי תוכן.
אבל מי שאוהב אמנות זאת לא ישבע.
º
תודה. מקסים.
29/12/13 17:03
24צפיות
קבל עוד תמונות שנתפסו בדיוק בזמן
29/12/13 20:11
80צפיות
בעידן הפוטושופ, לא השתכנעתי מהרבה מהן.
29/12/13 21:19
56צפיות
יחי ההבדל הקטן, כמה זמן לוקח להפיק ולהדפיס תמונה היום לעומת תחריט.
כתוב palestine בחיפוש ותראה מה תקבל... הייתי
30/12/13 21:35
53צפיות
תמימה וחשבתי שאקבל תמונות מתקופת המנדט (היו אחדות כאלה בלבד).
ניצה
30/12/13 23:30
40צפיות
כשאת כותבת palestine בתיבת החיפוש את בעצם מחפשת את התמונות בנושא זה בכל האתר של flicker ולא רק בתמונות שהספריה הבריטית העלתה.
הבנתי, תודה. אבל היה כדאי - הקשתי ראשון לציון
31/12/13 00:04
36צפיות
(באנגלית כמובן) ובין התמונות שהתקבלו מצאתי תמונה שצולמתי בה בתערוכה במוזיאון ראשון וכלל לא ידעתי. רשום שמה של הצלמת - היא מוכרת לי ואזמין את התמונה.
האם מישהו מכיר/ראה לוח עברי/יהודי שמתחיל
29/12/13 06:51
104צפיות
בינואר ועד דצמבר. נשאלתי בשבת ועניתי שלא ראיתי.
לאיז לוח כבודו מכוון?
29/12/13 07:26
64צפיות

מכל מקום, הלוח הזה יכול להתחיל כרצונך ולהסתים כרצונך

http://rotter.net/luach.php

לוח שנה לתמיד.

º
לוח שנה
29/12/13 08:20
32צפיות
מנצל"ש - "יענקל שטעטל" בכפר חסידים
29/12/13 09:39
80צפיות
נתקלתי בכך רק היום -  במידה הסירטון והופיע כאן בעבר , אתכם הסליחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
כנראה שאינך מתכוון
29/12/13 11:30
56צפיות
ללוח באינטרנט.
בלוחות שבאינטרנט אין בעיה כזאת.

בכל מקרה באתר שלי בניתי לוח שנה שאפשר להדפיס אותו
ולהחליט מה יהיה הדף הראשון.
דרך אגב אפשר להדפיס אותו מימין לשמאל ומשמאל לימין
וכן יש אפשרויות של הדפסה בעברית, אנגלית ורוסית.
http://cgate.co.il/calendar/calendar_HE_LR.asp

בהצלחה, אריה
אם מדברים על יהודים אז הנה בדיחה שהפילה אותי
30/12/13 09:36
67צפיות
לריצפה.

אנגלית היא לא יידיש...

בימי המשבר הכלכלי הגדול בארה"ב בשנות השלושים, יהודים רבים חסרי כל הגיעו בגלי הגירה ממזרח אירופה וחיפשו עבודה .
שניים כאלה מסתובבים בניו- יורק. באחד הרחובות הם רואים שלט JOBS .
הם מצליחים להבין איכשהו שזו לשכת עבודה .

אומר יענק'ל לחיים: " אתה משכיל יותר , לך תראה במה מדובר "
מצליח חיים להגיע לחדר המראיינים , אולם כעבור 10 דקות הוא חוזר לחברו.

לשאלה המתבקשת " נו ?! ", הוא עונה:
אז ככה , אומר חיים, נכנסתי לחדר שבו ישבו שלושה גברים וגברת אחת והם מייד התחילו לבחון אותי .

שאל הגבר הראשון :          ? DO YOU SPEAK ENGLISH

"עשיתי חשבון שאם אגיד 'לא' - יזרקו אותי מיד, אז עשיתי עם הראש למטה למעלה."

אמר השני : SHOW US YOUR HAND  

עשיתי חשבון ש- HAND זה בטח כמו "האנט" באידיש והראיתי להם את היד .

אמר השלישי : SHOW US YOUR FOOT      

עשיתי חשבון ש- FOOT זה כמו "פוס" והראיתי להם את הרגל .

"נו... " שואל יענק'ל בקוצר רוח , "ואז...? "

ואז האשה שאלה:  DO YOU SMOKE?     
הראיתי לה את השמוק וכאן אני חושב עשיתי טעות.

לרכבי האפניים רשיון "נא להיתנהג בהתאם"
28/12/13 21:17
157צפיות
לרכבי האפניים רשיון "נא להיתנהג בהתאם"
בתקופת שנות ה 60 תפס אותי פקח עירוני והוציא לי את האוויר מהגלגלים מפני שנהגתי על המידרכה
ולא היתה לי לוחית אם מס!!!
ניזכרתי באירוע כאשר קניתי את הפריט
אבל היום אין לי אופניים אבל יש לי רשיון
והוראות נוספות נא לעיין בבקשה
28/12/13 21:20
97צפיות
והוראות נוספות נא לעיין בבקשה
נעים להיזכר
הוציא לך אוויר? היום זה היה נחשב הליך תוקפני
28/12/13 22:08
73צפיות
והיה אפשר לתבוע פקח כזה - היום
איך השתנה הכל.......לא יאומן

אבל בעצם אז גם הרביצו עם סרגל על הידיים
ועשו עוד כמה דברים....
גם אני עברתי חוויה דומה בילדותי בנתניה -
30/12/13 12:37
46צפיות
אבל השוטר שהתנפל על האופנים שלי פשוט קרע את הונטיל וזרק אותו הרחק,
צעק עלי ונסע לדרכו. תוקפני מאוד. חוויה רעה.
º
ואם היה רק מוציא את האויר זו היתה חוויה טובה?
30/12/13 12:54
25צפיות
חחח כמובן שלא, אבל הוא היה תוקפני ומפחיד
30/12/13 13:25
35צפיות
עד כדי כך שלא רציתי לרכב עוד על האופניים.
היום הייתי אומרת שכנראה הוציא עלי כעס אחר שהיה לו.
הוא ממש רצה לעשות נזק. מזל שלא הרביץ לי.
º
באתו הקשר - האם יש אספן של המספרים של אפניים?
29/12/13 09:43
51צפיות
º
שייקה מקיבוץ עין כרמל
30/12/13 13:49
84צפיות
שייקה מקיבוץ עין כרמל
מחפשת מאגר שמות יהודים ומקורם
27/12/13 18:09
92צפיות
זה לא רלוונטי לפורום אבל אשמח לעזרה
צריכה אתר שבו אקליד שם משפחה או לחילופין יש רשימה גדולה
ובצמידות אראה את מקור ארץ לידה

לא בכל האתרים יש מגוון שמות
אז ככל שיהיו יותר אופציות - יותר טוב
תודה
º
אם אני לא טועה דר אבשלום קור הוציא ספר כזה.
27/12/13 18:13
46צפיות
תודה אשמח למצוא משהו ברשת..
27/12/13 18:18
51צפיות
במיוחד שמדובר רק ב-3 שמות
בבקשה
27/12/13 18:22
76צפיות

בקישור הזה טמונים אוצרות
http://www.behindthename.com/

באשר לספר יש ספר שנקרא מוצא השמות כתב אותו אברהם שטאל.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אני אחדד - שמות משפחה (לא מצאתי שם)תודה
27/12/13 18:28
37צפיות
למה לא?
27/12/13 18:39
54צפיות
בחרי אזור ותמצאי שמות לרוב

http://surnames.behindthename.com/names/list.php
º
כשיש שם ומחפשים אזור - זה כבר עבודהתודה
27/12/13 18:49
21צפיות
על פי אותיות
27/12/13 18:41
45צפיות
תודה לא מצאתי את השמות המבוקשים
27/12/13 18:51
41צפיות
שבת שלום ותודה
עכשיו הגענו אל הנקודה
27/12/13 18:57
66צפיות
 אם תואילי להסגיר את השם, יתכן מאוד שתִמָצֵא לך תשובה
אפרופו נקודה. איך אתה מנקד את
27/12/13 20:58
49צפיות
המילים בהודעות?
º
ניקוד - נסי ותהני (או תתעני)...
27/12/13 21:17
72צפיות
 ניקוד - נסי ותהני (או תתעני)...
אז כָּכָה
28/12/13 07:42
37צפיות
אם אני מוצא את טבלת הניקוד -ויש כמה, אני משתמש בה.
ואם לאו, אני פשוט פותח מסמך וורד, כותב, מנקד, מעתיק ומדביק, ובא לציון גואל.

אגב, הטבלה שכבשת מחמד העלתה טובה למדי.
תודה לכבשת מחמד וזקו. כנראה לא יעזור
28/12/13 09:46
28צפיות
לי אני עושה הכל בסלולרי.
º
מצאתי פעם משהו דומה באתר בית התפוצות.
27/12/13 22:32
35צפיות
ראי פורום שורשים משפחתיים כאן בתפוז. חוצמיזה
30/12/13 18:53
13צפיות
יש לי את הספר של חנינה אשל שממנו לקטו גם אחרים. אם תשלחי לי את השמות אבדוק.
תודה, בינתיים כבר מצאתי את המקורות
30/12/13 19:17
12צפיות
ותודה על הכוונה הטובה
º
נשמח לשמוע מה מצאת.
30/12/13 20:59
8צפיות
º
שבת שלום.יש ברשותי כ20ק"ג אגורות אלומיניום
27/12/13 14:53
125צפיות
???
27/12/13 19:20
107צפיות
מותר להתיך אותן? אני חושב שזה לא חוקי.
אלו עם השיבולת? הייתה שם טעות בהטבעה, כך שאולי יש השוות יותר.
האגורה אלומיניום פסקה מלהיות הילך חוקי ב 1980
27/12/13 19:39
118צפיות
ולכן מותר כיום להתיך אותן.

20 קג זה המון מטבעות, אני משער שאם לא סיננו אותם עד היום, ייתכן שמתחבאות שם וריאציות נדירות או טעויות. אבל לעבור על הכל יהיה המון המון עבודה.
מתוך ניסיון של כמות דומה
27/12/13 19:55
147צפיות
מיון  מאד סיזיפי. ומצאתי בודדים .של שנות תשכא.  ולמעשה מה שחיפשתי זה תאריך גדול של תש"ך
שבוע טוב.זה הזכיר לי את פסל החירות ארה"ב
29/12/13 11:30
70צפיות
שבוע טוב.
שההיתי בטיול בארה"ב בשנת 80 באחד הימים נסעתי לפסל החירות ושם היה איש עם מכשיר שעשה מסנט תבליט של פסל החירות ,אגב גם בסאן דיגו ב"עלום המים" גם היה אחד שהכין מהסנט פה פתוח של כריש משהוא לדעתי יפה מאוד ומענין כמה שזכור לי ששלמתי לו 10 סנט לכל אחד .
אני חושב שהאיש הפך מזמן למיליונר מהעסק הזה.,הרי עברו 34 שנה מאז.
חשבתי שאולי יש בארצנו דבר כזה לפחות ליד הכותל ,אבל לא.
אף אחד לא תפס יוזמה וחבל.
מאיר כרמיאל
מאיר האם הכוונה לאלו בתמונה.?
29/12/13 13:06
96צפיות
מאיר האם הכוונה לאלו בתמונה.?
פעם אספתי מחו"ל .העברתי את האוסף לנכד.
צ'י
º
זה בגלל שאין לנו סנטים :)
01/01/14 11:08
16צפיות
כמה שאתה צודקולא רק זה נלקח מאיתנו
01/01/14 12:31
12צפיות
שלום לך.
כן זאת באמת המילה הנכונה למקרה זה.
כחייל זכור לי הנסיעות מעתלית לחיפה שהאוטובוס היה מגיע לאיזור חוף הכרמל (בית העלמין,לפעמים הינו יושבים באוטובוס רבע ועד 25 דקות עד שמסע ההלויה היה עובר .

גם כאשר הינו עוברים את המקום לכיוון חיפה ,הינו רואים מסע הלוויה כאשר הרכב של חברת קדישא נסע בנסיעה איטית ומאחור צי של רכבים עם פנסים דולקים.
גם בכרמיאל היה נהוג לנהוג כך,אבל מאז 1990-1 הענין נפסק והנפטר מובא באמבולנס לבית העלמין ומשםהמסע קצר .
מאז שנת 1990 הרבה דברים השתנו בארצנו למשל היום שאדם הולך ברחוב ורואה אדם שוכב רבים עוברים כאילו הוא שקוף .
אני זוכר שהינו רואים אדם שוכב על המדרכה היו עטים עליו אנשים ומצעים עזרה
פשוט אין ונגמר כבוד אדם לזולתו,אפשר לספור על יד אחת כאלה שמציעים עזרה.
לצערי בכל תחום אתה יכול לראות כיצד רומסים את כבוד האדם ללא כל רגש של בושה,אפילו צעירים נוהגים במבוגרים ביחס משפיל ומבייש.
מאיר כרמיאל
.
מטבעות
28/12/13 23:42
99צפיות
לפי סיפור ישן- (לא יודע אם הוא אמיתי)
מישהו קנה סטוק של מטבעות אגורה העגולות - ישנות  שיצאו מהשימוש-במחיר שלהן-
וכשאלו אותו למה?
ענה שהוא מייצר שייבות (דיסקיות בעיברית צחה)
ואם יקנה חומר גלם- ויצטרך לחתוך אותו זה יעלה לו הרבה יותר , וכאן הוא רק צריך לנקב- ויש לו דיסקית מוכנה.
ועוד על מטבעות
29/12/13 11:37
66צפיות
בזמן המנדט היו מטבעות חומות ולבנות.
מישהו אמר שמטבעות לבנות יותר יקרות מהחומות כך שישבנו
בחצר ליד ברז ושפשפנו בבוץ מילים (חומים) בכדי  להלבין אותם.

חשוב לציין שלא הפכנו למיליונרים וזה היה   בתקופת הגן
º
שאלות, בקשות, והערכות
41תגובות
27/12/13 05:15
39צפיות

(המשך...)
º
השירשוק השבועי
59תגובות
27/12/13 05:00
141צפיות

(המשך...)
אם מעניין מישהו - צילומי בלטות ישנות בתערוכת
26/12/13 21:42
213צפיות
אם מעניין מישהו - צילומי בלטות ישנות בתערוכת
"דאדא בלטה" של חוני המעגל שהיתה צריכה להיפתח  היום בכיכר קדומים ביפו.
תערוכה עם צילומי בלטות בתל אביב התקיימה בשנת 2002  וליווה אותה הספר שבידי:
בלטות שצילמתי בבית רבינוביץ בראשון לציון
26/12/13 21:48
131צפיות
 בלטות שצילמתי בבית רבינוביץ בראשון לציון
לפני שנהרס. בית ההורים של שמואל ושמשון רבינוביץ ז''ל ''סמוך הגדול'' ו''סמוך הקטן'' מהפלמ''ח.
º
רצפת המסדרון בבית רבינוביץ בראשון
26/12/13 21:51
122צפיות
רצפת המסדרון בבית רבינוביץ בראשון
מרצפות מצויירות בדירה בירושלים שגרנו
26/12/13 21:55
119צפיות
מרצפות מצויירות בדירה בירושלים שגרנו
בה בתחילת שנות הששים.
יפה מאוד
27/12/13 08:51
52צפיות
ושמעתי הרבה בעלי מקצוע מספרים שאין מה להשוות בין האיכות של הבלטות הישנות לאלו שעושים היום
בספר הנ''ל מוזכרים בעלי המקצוע של
27/12/13 10:26
56צפיות
פעם והמפעלים (בעיקר של משפחת שלוש בנווה צדק), יש מודעות ישנות וגם קבלה שקיבל ביאליק כאשר קנה מרצפות בבניין ביתו - ותמונות מרהיבות.
מענין מאוד ומעורר זכרונות
27/12/13 11:38
97צפיות
מענין מאוד ומעורר זכרונות
רצפה בחנות ירושלמית
והנה מרצפות מהאוסף המשפחתי
27/12/13 12:29
110צפיות
והנה מרצפות מהאוסף המשפחתי
מרצפות אלו נאספו מבית בהרצליה אשר נהרס, להערכתי הן בנות 100 שנה.
º
ועוד
27/12/13 12:30
83צפיות
ועוד
אלו הכי מיוחדות לטעמי.
27/12/13 12:35
107צפיות
אלו הכי מיוחדות לטעמי.
הפרח הוא יפהפה, ואין לי מושג איך השתלב ברצפה.
הרביעיה מעניינת במיוחד - נאספה מבית מוסלמי בעכו, ומראה סמל פאלי ומסכה או ראש חיה - האסורים באסלם כמו ביהדות. העבודה לא מדויקת, וכך ברור שלא יובאו מאירופה.
הי רון. אני חשבתי שהרביעייה זה ממש
27/12/13 14:11
67צפיות
מה שרואים בקליידוסקופ. יש לי חברים שאוספים קליידוסקופים וזה משמח אותם מאד רביעייה כזו. (לא שאני מנסה לרמוז שאמנון יוותר על רבע בלטה שהיא...)
º
התכוונתי היה משמח אותם. אם...
27/12/13 14:24
30צפיות
בבית היום.לא שינו את הריצוף כמו בילדותי.
27/12/13 16:37
84צפיות
בבית היום.לא שינו את הריצוף כמו בילדותי.
למה לשנות ? הריצוף בסדר.

צ'י
ועוד תמונה מן האוסף להנאתכם.
27/12/13 12:43
114צפיות
ועוד תמונה מן האוסף להנאתכם.
עכשיו אנחנו מחפשים קרש כביסה מזכוכית (ראיתי כזה - תוצרת ארה"ב או קנדה והוא יפהפה).
קרש כביסה מזכוכית? ? אז זה קרש או זכוכית?
27/12/13 13:09
57צפיות
יופי של אריחים.
שאלה טובה.
27/12/13 13:15
49צפיות
גם לפח המגולוון אנחנו קוראים קרש כביסה.
בכל אופן זה לוח זכוכית הבנוי באותה צורה, עם מסגרת עץ שעליה מודפס שם היצרן.
ראיתי אחד כזה לראשונה בבית שבו בצעתי הדברה לפני חודשיים -שלשה, וזמן קצר לאחר מכן ראיתי אחד נוסף - של יצרן אחר.
º
כזה למשל?
27/12/13 13:19
83צפיות
כזה למשל?
כן, אבל לזה אין מסגרת עץ.
27/12/13 13:56
47צפיות
ולא שהוא פחות יפה.
º
עכשיו מסתדר קרש כביסה מזכוכית...
27/12/13 14:30
88צפיות
עכשיו מסתדר קרש כביסה מזכוכית...
קרש כביסה מזכוכית זה לכביסה צבעונית?
27/12/13 16:58
53צפיות
והמתכת זה ללבנים?

איך זה באמת עובד עם הקרשים הללו?
אני מכיר אותם רק ככלי לנגינה
http://www.youtube.com/watch?v=aiWD01fex_I
קרש כביסה מזכוכית זה בשביל
27/12/13 17:03
61צפיות
כביסה שקופה.
לאחר כל הזכוכיות הנה קרש כביסה מקרש
27/12/13 19:10
76צפיות
לאחר כל הזכוכיות הנה קרש כביסה מקרש
צולם במוזיאון ראשן לציון
ולידיעתכם - קרש כביסה נקרא כסכסת:
27/12/13 19:12
85צפיות
ולידיעתכם - קרש כביסה נקרא כסכסת:
חידוש עבורי. אבל אילו אני הייתי אמונה
28/12/13 10:20
43צפיות
על בחירת שם עברי הייתי בוחרת קרקשת.
כסכסת מזכיר לי כסת שהיא כרית אסל מכבסים גם חולצות ומכנסיים...
º
לכסכסת יש טיפול בשמפו מיוחד.לא כן ?
28/12/13 11:44
32צפיות
º
זה קשקשת בסין ולא בשין...
28/12/13 14:12
26צפיות
º
איזה יופי
28/12/13 19:51
13צפיות
ולגבי האריחים
27/12/13 13:16
76צפיות
להערכתי יש לנו כ-150 אריחים שונים באוסף.
מרשים מאוד.
27/12/13 17:31
63צפיות
אני זוכר שראיתי שמישהו ניסה למכור את הראשונים שהצגת כאן כתוצרת בצלאל.
לא חושב שהיו לו סימוכין, אבל זה לא מופרך לפי צורת המנורה שמשולבת בדגם.
אני לא בטוח לגבי בצלאל
27/12/13 18:36
65צפיות
אבל למיטב זכרוני (וגם זה לא בטוח) הן יוצרו בירושלים.
ראיתי אותם בספר שנושאו ארכיטקטורה בירושלים.
הספר היה שייך לשכן שלי פרופ' וכמן, אשר היה בין היתר דיקן הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון.
לצערי הוא נפטר והספר כנראה נמסר.
º
פלטת שיש במטבח מעץ היא גם נקראת שיש?
30/12/13 17:45
59צפיות
º
ההודעה קפצה.......
30/12/13 17:46
13צפיות
מפעל מרצפות וותיק בתל אביב "מרצפות גלוסקא"
28/12/13 21:08
53צפיות
מייצרים מרצפות כאלו רח הרצל לפני סאלמה יש גם תצוגה יפה
סיפור קטן (......אולי וויכוח גדול)
26/12/13 09:16
199צפיות
זה ידוע לא מהיום שב"אגורה" יושבים סוחרים ו"טוחנים" את האתר באופן מקצועי
ים של סיפורים ואוסף חוויות וזה לטעמי האישי חבל מאד
וכבר שמעתי על חנות שנפתחה בזכות האתר.....משגשגת ביותר בתל-אביב...

מחד, אני אומרת לעצמי שאם מישהו צריך ככה להרוויח לחמו (במקום לגנוב..) - ניחא..
וגם אם זה לא עידן התמימות....ניחא
מאידך יש הרבה אנשים שזקוקים לדברים באמת ואין ידם משגת, הם חשובים לי יותר !

[[אני לא קושרת מסחר של אספנים לעניין הזה.. נא לא לקחת אישית..]]

אני מוסרת המון דברים שם באתר,
אני לא בודקת את הערך שלהם כי אין לי סבלנות, אבל בהחלט מזהה שיש לפעמים מצב שמשהו שווה קצת יותר.
חוש הריח שלי לגבי המבקשים באתר התפתח עם השנים, אני לא אומרת לאף אחד כלום באופן ישיר
פשוט לא מוסרת להם (במידת האפשר..)..
ומה לעשות - יש מצב שאני גם טועה בזיהוי..

בשבועות האחרונים פרסמתי ספר כלשהו למסירה...
ומישהו ישב לי על הווריד באופן לא תרבותי בלשון המעטה, החצוף הזה - כעס והתלונן למה אני לא מוסרת לידיו את הספר
כאילו שאני חייבת לו משהו בשל העובדה שהספר עוד יושב באתר ולא נמסר במשך תקופה..
10 הודעות הוא שלח לי.. איש אקדמיה, ידוע במקצועו...."חובב ספרים"...................................
(ד"א באתר יש תופעה - מלא פונים ואף אחד בסוף לא מגיע...)

בסופו של דבר מסרתי את הספר לאיש שמקצועו (כנראה..) רלוונטי לתחום בו עוסק הספר
והוא שלח לי הבוקר הודעה :
"בדקתי ברשת, הספר שווה 100 $ במצב טוב ו-40$ במצב פגום, האם תרצי אותו בחזרה..?"
שלחתי לו הודעה שיהנה ממנו בדרך שיבחר...

זה לא שאני מחדשת לכם משהו...
אבל זהו, עד כאן...סיפורצ'יק
סיפור בהחלט מעניין
26/12/13 10:41
123צפיות
ומי שקיבל את הספר ממך בהחלט איש הגון .והוגן. זה מאד דומה במה שכבר דנו ..האם מה שקיבלנו כמתנה מאספן אחר. ונמכר לאחר תמורת תשלום
º
נוכחת שבכל זאת נותרו אנשים הגונים
26/12/13 11:20
76צפיות
נהדר!
26/12/13 12:31
93צפיות
גם לי נסיון מ"אגורה".
לא זו בלבד שהצעתי למסור פריטים, גם טרחתי לנסוע מחוץ
לעירי כדי להביאם. מאחר והמקבלים לא נמצאו בביתם, סיכמנו
שאניחם במקום מסוים. כשלא קיבלתי טלפון, התקשרתי לשאול
אם מצאו אותם. נעניתי בחיוב. תודה, לא שמעתי.

מקרה אחר, די ביאס אותי למען האמת, התקשרתי ואמרתי
שאני מעוניינת בפריט כלשהו שהוצע ב"אגורה". מאחר והיה זה
בעיר רחוקה, הבטחתי שבתוך יומיים אתקשר לתאם בואי. אני
יודעת שפנייתי למוסרת הייתה הפנייה הראשונה. למחרת
התקשרתי, שברצוני להגיע. "הפריט נמסר", נעניתי.

עם כל זאת, באמת נחמד לקרוא שיש אנשים ישרים.
ולגבי המטרידן, מכאלה כדאי להתעלם. שישלחו מיילים, לא צריך
להשיב.
סיפור גדול ויכוח קטן. כל עוד האחד לא צריך
26/12/13 16:09
116צפיות
והשני מקבל וזה לא מגיע לפח. נפלא.
יופי של סיפור ויופי שיש עוד אנשים כמ איש הספרים הזה וכמוך!!!
גם לי יש ניסיון במסירת חפצים באגורה. אני
27/12/13 14:16
103צפיות
יכולה לספר על שני מקרים שקרו לי ואחד שאירע לחברתי. חברתי ראתה מודעה של קבוצת ספרים למסירה. בגלל מרחקי המגורים המפרסם הסכים לשלוח בדואר 2 ספרים, ואמר לה שעוד מישהו ביקש ואין לו בעיה עם זה. היא שלחה אליו מעטפה + בולים. בחלוף שבועיים הגיעה המעטפה עם ספר שכלל לא ביקשה. היא הודתה לשולח, וכתבה לו שכנראה קיבלה בטעות את הספר של המבקש השני אבל הוא השיב שפנו אליו והציעו לרכוש את הספרים ב- 40 ש"ח, ולכן היא צריכה להגיד לו תודה רבה שהוא פיצה אותה.
אני פירסמתי מודעה למסירת רהיטים. לא חלפו 5 דקות והתקשרה גברת שסיפרה שיש לה 10 ילדים והיא גרה בבני ברק ואני מצילה אותה והיא שולחת את בעלה לקחת את הדברים. מאוד שמחתי. התברר לי אחר כך שמדובר בעסק של יד שניה. מקרה אחר קרה לי עם גברת שפירסמה מודעה אודות מחלה משפחתית שממנה היא סובלת בגלל שאין לה מאוורר. מיד רצינו להושיע אותה ותרמנו לה מאוורר שרכשנו שנה קודם לכן. אלא שמאז היא המשיכה לפרסם מודעה שהיא מחפשת מאוורר. אין לי מושג מה היא עושה עם כל כך הרבה מאווררים...
המשפט האחרון שאמרת הזכיר לי בדיחה
27/12/13 15:23
98צפיות

אותה ניתן לקרוא בקישור המצורף. כפי שכתוב שם, שמעתי אותה בטלויזיה מדידי מנוסי נ"ע.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בתקוה שאחת הטכניקות תעבוד. לפעמים מקבלים "אופס". במקרה כזה סוגרים ולוחצים שוב על הקישור, ומקבלים את הדף הנכון.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
27/12/13 15:44
12צפיות
בקשר לספור של שלום עליכם
28/12/13 07:58
61צפיות
כשלמדנו את הסיפור בביה"ס השם לא היה האולר  
אלא  האיזמל| סדגש|

שבת שלום, אריה
º
האם אתה זוכר של מי התרגום?
28/12/13 20:38
21צפיות
לא זוכר היות וזה היה בספר לימוד
29/12/13 11:24
20צפיות
קשה לי לזכור את שם הספר ואת הכתה.
כנראה  שלמדנו בספר עברית "נתיבות"
º
שלט פח חדש לאוסף - כרמל מזרחי
25/12/13 14:31
202צפיות
שלט פח חדש לאוסף - כרמל מזרחי
נצל"ש כי אף אחד לא מגיב לך
27/12/13 05:23
109צפיות
נתחיל בזה שהשלט דווקא יפה ונשמר טוב.

זוכר שהראית לנו שיש לך את הפוסטר "ניני"? אז שים לב יותר נכון שימו לב כולם.:
ביום שבת בשעה 18:45 ישודר הסרט לראשונה בטלוויזיה בערוץ MGM (יס ערוץ 7, הוט ערוץ 19)
גלעד: הסרט הוקרן אינספור פעמים בערוצי הכבלים
27/12/13 13:46
50צפיות
הן של יס והן של הוט. הוא שודר בשבוע בו נפטר אריק איינשטיין יום אחרי יום. אוהבי הנוסטלגיה יאהבו את המקומות שהיו ואינם, בגדי הוינטאג', המכוניות וכו'.
השלט לאחר שיפוץ? אם כן -
27/12/13 11:01
74צפיות
חבל שלא ראינו את השלבים כמו בשלט הקודם. תתחדש.
º
היי, השלט במצבו המקורי... לא נגעתי
27/12/13 17:26
46צפיות
השלט נשמר היטב , תוכל להוסף על ידו
27/12/13 20:02
96צפיות
השלט נשמר היטב , תוכל להוסף על ידו
את השיר של כרמל מזרחי (במקור על גלויה).
º
הגלויה מצד שני
27/12/13 20:04
64צפיות
הגלויה מצד שני
º
תתחדש על השלט...יפה...........
27/12/13 18:14
34צפיות
מה זהמקסים חדש דנדש ממש יפה תתחדש
28/12/13 09:55
40צפיות
ומה לעניין יין בגיל השלט שבת שם.
פריטים חדשים באוסף
25/12/13 10:18
121צפיות
פריטים חדשים באוסף
כמה סיכות חדשות
º
מועצה מקומית מבשרת ציון
25/12/13 10:20
76צפיות
מועצה מקומית מבשרת ציון
º
צד שני
25/12/13 10:22
60צפיות
צד שני
º
אלכס האם זה הקסטל על המטבע ?.צ'י
25/12/13 15:32
33צפיות
גם אני חשבתי כך בהתחלה
25/12/13 15:41
45צפיות
סביר להניח קניון הר אל
אלכס חיפשתי סמל אבל אין
25/12/13 16:42
69צפיות
אלכס חיפשתי סמל אבל אין
מועצה אזורית חבל אילות לא עשו סמל.אבל מחזיק מפתחות ודגל כן יש.מעניין לך?
º
כן, כי אין לי
25/12/13 19:10
20צפיות
º
אלכס שלח לי את הכתובת במסר
25/12/13 19:13
18צפיות
º
פריטים חדשים באוסף
26/12/13 20:32
44צפיות
פריטים חדשים באוסף
º
צד שני
26/12/13 20:33
25צפיות
צד שני
º
שימו כאן את הפריטים לחג המולד
49תגובות
24/12/13 05:35
129צפיות

(המשך...)
 שימו כאן את הפריטים לחג המולד
להתפוצץ מצחוק
23/12/13 23:17
236צפיות
מזה ומן זה ויש להקליק על תכנים בפורום קולקט בע"מ
פיצול אישיות או פיצוץ אישיות - מה נסגר איתם?
23/12/13 23:28
106צפיות

אני בשוק
אני בהלם
אני ה-מ-ו-מ-ה
ממש לא מצחיק!!!
24/12/13 01:00
113צפיות
פורום שנועד לאספנים ולאספנות נהרס על ידי אנשים שונים תוך שימוש בשפה גסה ופוגענית, בפגיעה באנשים ובהעלבתם, קללות והשמצות וכל שאר הדברים המכוערים. פורום שהיה במה לאספנים בו הועלו נושאי אספנות רבים הפך לבמה לאנשים שלוחי רסן המתנהגים בבהמיות ובאכזריות. מצטער, אותי זה בכלל לא מצחיק!!! חבל שהעלת את זה כאן.
היה פורום מצויין ,
24/12/13 11:41
103צפיות
השתתפו הרבה חברים בעלי ידע רב ששמחו לחלקו לאחרים בחינם.
נחרב כבר לפני שנים ע"י טפשים.
ממש לא מצחיק....
24/12/13 12:22
85צפיות
לצערי - מזדהה עם כל מילה שכתבת. לקחו פורום מקצועי ומעניין והפכו אותו למזבלת מילים, וחבל שכך.
לא מצחיק
25/12/13 09:54
57צפיות
צודק במאת האחוזים.יש אחד או שניים שתשתמשים בכמה כנויים וכל מי שמפרסם דבר מסוים הם מתנפלים עליו.אני רק לא מבין את בעל האתר שלא עושה לזה סוף ואני מאמין שהוא יודע מי הנפשות הפועלות.חבל על האתר שכך נהרס.
זהוי מטבע , לדעתי מזויף , כמו שמישהו כתב
30/12/13 03:54
24צפיות
אודותיו , בתוספת בדיחה מקומית , בפתיחת הקשור השני.
מה אתה מנסה לעשות?
30/12/13 05:45
10צפיות
תפסיק עם השטויות שלך, כאן זה לא קולקט אז מספיק.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום