לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

להתרשמות המעוניינים
27/10/13 11:07
229צפיות
להתרשמות המעוניינים
קראתי שאסור לציין טלפון או הודעות מכירה, אבל ראיתי שמותר להעלות תמונות, אז הנה כמה:

חנוכיית שבעת הקנים
חנוכייה מיוחדת. בגובה 86 ס"מ וברוחב 55 ס"מ.
º
מגזמה של פעם
27/10/13 11:08
140צפיות
מגזמה של פעם
º
מותר לפרסם הודעות מכירה ב-1 לחודש או בלוחות
27/10/13 11:13
88צפיות
למסירה,6 כרכים שכתב צ'רצ'יל
27/10/13 13:19
96צפיות
אודות מלחמת העולם השניה.יצא לאור 1957
º
כנ"ל
27/10/13 16:18
38צפיות
אני מקבל את החוקים אבל...
27/10/13 18:30
117צפיות
מזל שזה לקראת סוף החודש.שמת לב שישנה התרעמות מידי פעם...מעניין כמה פעמים אנשים היו חסרי סבלנות או מקום ופנו למחוזות אחרים למכור או למסור?לפעמים מה כדאי,שאחד מחברי הפורום יהנה או שפח התכלת של איסוף הנייר?
אתה צודק במאת האחוזים. לדעתי "החוק" שהמפקד
27/10/13 18:47
106צפיות
קבע הוא מטופש ואין בו שום הגיון. אבל הוא המפקד.
לא הייתי אומר שבחוכמה רבה חוק זה נקבע אבל הוא הולך עם הקוו הזה כל הזמן ולא נראה לי שנצליח לשכנע אותו כי עדיף במשך כל החודש לנסות למסור / למכור פריטים, מאשר ילכו לפח הזבל ו/או לארגז המיחזור במקרה הטוב
כשאני מגיע למקום,אני מכבד את חוקיו
27/10/13 18:59
96צפיות
אבל כל האספנים יודעים שתזמון,הוא דבר חשוב באספנות.הגעת מאוחר מדי,היית בצד השני של השוק,לא נכנסת באותו היום לפורום - פספסת.... ( הדי,ככה אולי היית מפספס את קופ' הסיגריות,אם היית מגיע דקה מאוחר יותר... )
דבר נוסף,צמצום יום המכירה מפעמיים לפעם בחודש,ואח"כ לחזור ללוח,היא לדעתי,תוצאה של חוסר רצון לחכות חודש שלם כדי לפרסם פריט,ולא כי נגמרו הפריטים למכירה במדינה שלנו.
הסיגריות הם דוגמה נהדרת. אחד הסוחרים אמר לי
27/10/13 19:21
96צפיות
כי עבר לידי ברגע שלקחתי את החבילה וליבו נחמץ. כנראה הכל זה עניין של טיימינג.
ושוב תודה שהזכרת לי את ההצלחה של הסיגריות. פשוט לא יאומן.
ועוד קופסה מדהימה שלא היתה בחבילה ההיא
31/10/13 18:22
31צפיות
ועוד קופסה מדהימה שלא היתה בחבילה ההיא
אמצע שנות הארבעים
גם אני בעד שינוי החוק - כשיש למסור/למכור מייד
29/10/13 07:47
53צפיות
כמובן מבלי שתהיה מגמה של הפיכת הפורום לאתר מכירות במקום אתר לעניין בנושא הרלוונטי
הכוונה שתהיה אופציה לא רק בראש חודש

אני מצביעה בעד
חוצ"מ הלוחות תמיד נראו לי כמו מסתור הודעות
29/10/13 07:48
42צפיות
זה נעלם שם ונשכח במקום שיהיה גלוי ונגיש


אנימקווה שיש מקום לשינוי בעניין הזה
בהחלט הלוחות זה כמו להסתתר בחושך בעיר אחרת
29/10/13 08:55
39צפיות
מהעיר שבה אתה נמצא ומחפש.
טיפשי לחלוטין הקטע הזה ולא ברור לי.

בהחלט המפקד של הפורום, אם רואה שהגזמנו (אנחנו או סוחרים) והמקום הפך לבית מסחר בלבד שיודיע השבוע "לא עוד" וימחוק. יש לו את האפשרות, והידע, איך לעשות זאת (למחוק התכוונתי מבחינת הידע).
לא רואה שמאות סוחרים ו/או אספנים מציעים למכירה אלפי פריטים כל יום.
ומי שלא רוצה לקנות שלא יכנס לשירשור הקניה.
לא מצליח להבין את עמדתו של המפקד. לא מצליח.
לכבשה ולשאר הפורום
29/10/13 10:00
67צפיות
לפני שנה פתחנו מסורת חדשה ״ השירשוק החודשי״ שבו כל אחד יכול לפרסם את הקניות והמכירות שלו.
עד כאן היה בסדר גמור והיתה היענות גדולה. לאחר מכן היתה ירידה אז דיברתי עם ההנהלה והגענו להבנה משני הצדדים
שצריך פעמיים בחודש שרשור מכירות.
גם כאן היתה היענות אבל לא כל כך רצינית כמו פעם קודמת.
הורדתי את זה לפעם בחודש וגם כאן בקושי היתה היענות.
הסברתי לכם שנחזור למתכונת הלוחות ואתם רציתם שנחזור לשירשוק החודשי. קראתי והסכמתי.

את האמת אני כבר לא יודע מה אתם רוצים.

יש לי הצעה שכבר הצעתי אותה בעבר אבל משום מה לא עשיתם דבר בנידון:
תרשמו להנהלת הפורומים גם במסרים וגם בפורום משוב שאתם מעוניינים לפתוח שוב את  פורום יד שניה.
אני אשמח בכיף להמליץ על אותו אחד שיקח את המושכות וינהל את הפורום ואפילו יעודד לרשום בפורום.
יש הבדל בין פורום יד שניה לבין אספנות
29/10/13 11:24
73צפיות
אני לא מחפש מכונת כביסה או נעל משומשת - כל היתרון הוא ההיכרות המקדימה בינינו, ההבנה מה כל אחד אוסף, סינון של איכות הפריטים ולא כל חפץ מלפני עשרים שנה הוא "ענתיקה".
המהות של אספנות היא החלפה ומכירה תמידיים שמגדילה את האוספים ומשפרת את איכות הפריטים הקיימים, וגם בשרשור המכירה ישנו מידע בעל ערך סביב הפריטים המוצעים, מדוע ישנה התנגדות לשרשור שבועי?
גם אם בתקופה מסויימת הוא יהיה פחות פעיל.
. מה פורום יד שניה? מה זה קשור?
29/10/13 11:48
58צפיות
רוצים כאן בפורום שלנו (ולא של המפקד) שנוכל להעלות בתדירות גבוה אבל עדין שלא תיפגע באוירה של הפורום, דברים שאנחנו רוצים לתת / למכור / להחליף וכו.
כאן זה הבית ולא פורום סרטי אימה ו/או בפורום " בוא תיקח משהו שלא שווה כלום ותשלם המון ולך תחפש אותי כי אני כבר בניק חדש מוכר לפרייאר חדש" .
כאן זה הבית. כאן זה החברים (מתחיל להישמע כמו שיר) וכאן אני רוצה לעשות את ההחלפות / מכירות שלי בהתאם למה שחברי הפורום רוצים.
מה לבקש מההנהלה. מה זה הפיקוד העליון?
רוצים למכור / להחליף / לתת כאן זה המקום וכאן זה הזמן.
לא ברור לי ההתעקשות גם אם אין עשרות פניות כל פעם. אז מה אם אין? היכן הבעיה לא מובן לי !!!
מה פורום יד 2....
30/10/13 09:32
47צפיות
צודק 100%. לא ברורה לי ההתחסדות והכללים של לא לסחור ולא לתת מספרי טלפונים. אני אספן מטבעות [בעיקר החברה הממשלתית] וכמו כל אספן שאיננו רוטשילד באופן אוטומטי אתה הופך למעין רבע סוחר כי אין לך אפשרויות כספיות בלתי מוגבלות אז אתה גם מוכר או מחליף כדי להעשיר את האוסף. זה לא הופך אותך לשיילוק או לשודד, ואתה מפסיד הזדמנויות קניה בגלל נושא המיילים והמסרים ואי האפשרות לתקשר נורמלי דרך טלפון. זה קצת מזכיר לי את נושא האיימיש ועקרונותיהם. היום כבר לא נוסעים בעגלות עם גלגלי עץ. האם העיקרון שאסור למכור או לקנות כ"כ חשוב - בטל גם את נושא הלוחות כי חלילה יתנהל מסחר אספני דרכם והפורום ייפגע רחמנא ליצלן. צביעות וטיפשות, אין לי הגדרה אחרת, ואם תרצה  - מחוק כהרגלך את מה שכתבתי.
גלעד
גלעד לא הייתי רוצה שהפורום הזה יהיה.....
30/10/13 11:58
44צפיות
כמו מה שקורה בפורום קולקט.לגבי הפורום הזה דבר ראשון הוא הלמידה .ולהיות בחברתם של האספנים .ולגבי מסחר רצוי שזה יהיה בהחלט במינון .ולא לוח של מסחר.ואני בהחלט בעד סוחרים
לאברהם - תשובה
30/10/13 15:12
35צפיות
אתה בהחלט צודק שלא היינו רוצים לראות בשום מקום מה שקורה בקולקט , אבל בגלל פסיכופט אחד לא שורפים את כל העולם. לדעתי אין קשר בין מה שכתבתי לבין מה שקורה בקולקט. למידה, אספנות ומסחר [לא מסחר שחיים ממנו אלא משהוא בזעיר אנפין שיכול להרחיב את האוסף] הולכים לדעתי יחד, בעיקר שבתפוז נותנים "לוחות" ו"מסרים" שבעצם הם דרך תקשורת למסחר רק שבצורה מסובכת יותר. בשביל מה זה טוב? לא עדיף שירוצו פריטים מסוגים שונים עם מחירים שונים באתר כדי שכולם יקבלו מושג לגבי שווי אמיתי של דברים? זה גם יכול לחסוך להרבה אספנים ריצות למכירות פומביות במחירים מופקעים. זה רק יכול לעשות טוב לכולם לדעתי, וכמובן שאינני מתכוון שהפורום יהפוך ליד 2. הסירבול וחוסר הגמישות וסיבוך העניינים שלא לצורך הם שמפריעים לי. מה מפריע שכולם ידעו כמה שווה מטבע , צלחת, חנוכיה עתיקה וכו? זה יכול להוסיף ידע ולאפשר רכישות זולות ונוחות יותר בין משתתפי הפורום.
גלעד
מסכים אם מה שכתבת .רק חשוב המינון.
30/10/13 17:11
27צפיות
כאשר מי שמכיר את הפורום .יודע שכאשר פותחים הודעה חדשה. היא דוחקת שרשורים קודמים החוצה. ואז יכול להיות מצב שכל מכירה  תפתח  הודעה חדשה. וכך יעלמו  שירשורים. וזאת הסיבה שחשוב לקבץ את כל המכירות בזמן אחד. אני פה בפורום הזה כבר כעשור. ורכשתי כאן הרבה יותר ידידים מאשר פריטים
יותר פשוט לזרום עם הבקשה הנוכחית
29/10/13 12:03
46צפיות
האם צריך בשביל זה אישורים מגבוה?
פשוט לאפשר כנוכחות הודעות כאלו מידי פעם כשנוח לכל מי שצריך
ובזה העניין פתור
לא צריך יד-שנייה
פשוט לתת לפורום לזרום כהרגלו עם התוספת הקטנה של מידי פעם מכירות/מסירות

יום טוב
ת"אמת,לא נעים לי...
29/10/13 11:50
48צפיות
אבל יש לי דוגמאות מצויינות.יש לי חברה שקונה פריטים,משפצת ומוכרת.שלשום ראיתי בפייסבוק סוחרת שמוכרת שידה,הפניתי את החברה,אך אמרתי לה להתקשר לא לכתוב,היא שמעה בעצתי והצליחה לקנות במחיר מצויין!אחרות שרק כתבו לסוחרת נענו כי הפריט נמכר.אם החברה היתה רק כותבת ומחכה לתשובה,היתה עלולה להחמיץ.... (טיימינג).דוגמא נוספת:ראיתי ביום א' פרסום ותמונות על מכירת פריטים,כתבתי (לא היה מס' טלפון) באופן פרטי ונענתי שאפשר להגיע ביום ד',שאלתי אם אפשר ביום ב',כי בדברים כאלה כל הקודם זוכה!קבעו איתי לאתמול,אתמול נדחתי להיום.יש סיכוי גדול (כך נאמר) שאני אהיה היחיד,כי ליתר נאמר ביום ד'... (שוב טיימינג...) עלי להודות שחוץ מפריטים שאני רוכש לעצמי אני גם מוכר,אבל הרבה פעמים,אם אני נתקל בפריט שמישהו אחר מתעניין ולא בהכרח קשור אלי,אני מעדכן אספנים אחרים ללא כוונת רווח (ויעידו על כך הדי וסבתא רותי).אומר שוב,טיימינג והזדמנויות חשובים אצל אספנים אבל עם אצבע על הדופק שהפורום לא יהפך למה שקרה לדפי האספנים בפייסבוק שמוצפים כל הזמן ע"י סוחרים קבועים.
עלית -לחנוכיה יש בדרך כלל
27/10/13 20:21
131צפיות
עלית -לחנוכיה יש בדרך כלל
וממה שזכור לי 9 בזיכים .ובמוצג יש רק 7 שזה מנורה .!
מצ"ב צילום של חנוכיה
º
נכון. זו מנורת שבעת הקנים.
30/10/13 14:41
23צפיות
º
שאלות, בקשות, והערכות
42תגובות
27/10/13 00:20
73צפיות

(המשך...)
º
שרשור שעונים לכבוד שעון החורף
84תגובות
27/10/13 00:00
407צפיות

(המשך...)
שרשור שעונים לכבוד שעון החורף
אוסף ארני דרוק. תמונות קשות.
60תגובות
26/10/13 21:44
1791צפיות
א. המכירה הבאה של קדם יוצאת לדרך וכולה מבוססת על אוספי ארני דרוק.
אני מאוד ממליץ לעבור על הקטלוג, ובטוח שחלקכם כבר עושים תוכניות בנידון.

ב. חלק מספרי הילדים שנמצאים שם נמכרים ככאלה שאינם נמצאים בספריה הלאומית.
במחשבה...

(המשך...)
א. המכירה הבאה של קדם יוצאת לדרך וכולה מבוססת על אוספי ארני דרוק.
אני מאוד ממליץ לעבור על הקטלוג, ובטוח שחלקכם כבר עושים תוכניות בנידון.

ב. חלק מספרי הילדים שנמצאים שם נמכרים ככאלה שאינם נמצאים בספריה הלאומית.
במחשבה אופטימית הייתי שמח לדעת שלספריה הלאומית לפחות תהיה אפשרות ליצור קשר עם הקונה ולסרוק את הספרים החסרים.

ג. בנימה אישית אני רוצה לאמר שכבר נכחתי בתצוגה של אוספיו בעבר וזה לא פשוט. אוסף כה גדול ומכובד של פריטים נדירים די מגמד את מה ששוכב לי בארגזים.
זה אוסף כה עשיר (בכל מובן של המילה) שמבהיר עד כמה מלאכת הליקוט בימינו חסרת סיכוי.
אני אוהב לראות אוספים גדולים, אבל למה להשפיל?

ד. שמתי עין על כמה וכמה דברים. אבל גם על המחירים.

ה. למכירה כליה במצב סביר.

איך נקרא .או כיצד מכנים .חוט זה.
25/10/13 18:07
158צפיות
איך נקרא .או כיצד מכנים .חוט זה.
הסתכלו הייטב.
אני לא מבין בחוטים האשה סיפרה לי.

צ'י
חוט תפירה
25/10/13 18:25
86צפיות
ויתכן שאתה מתכוון ל'חוט מכליב'

מכל מקום זה חוט תפירה והוא מתאים לתפירה במכונה.

אם זה מכלב - הוא לא מתאים למכונה
25/10/13 18:37
72צפיות
ובכדי לבדוק אם הוא אכן מכלב - צריך לנסות לקרוע
אם נקרע בקלות - אכן זה
מיועד לתפירת-ביניים (איחוד 2 יריעות) - לפני תפירה בחוט כותנה או סינטטי אחר שמתאים ידנית או למכונה
אכן חוט מכליב. ובהזדמנות זו תמונות
26/10/13 09:34
77צפיות
אכן חוט מכליב. ובהזדמנות זו תמונות
מקופסה שהייתה סגורה מספר שנים.
ובה מחטים.

צ'י
ועוד מחטים.
26/10/13 09:36
61צפיות
ועוד מחטים.
לא יודע אם הם עתיקים.

צ'י
º
צי' האם זה אוסף חדש?
26/10/13 10:04
29צפיות
אברהם .אז ככה .האשה קונה בכל הזדמנות
26/10/13 11:03
61צפיות
קונה מחטים .לטענתה למחטים  יש תכונה שהם נעלמים .(בדיוק שצריך אותם)
לאן אני שואל .והיא חושבת שיש ארץ מחטים שם כל המחטים מתכנסים.
ועדין לא מצאו את הארץ הזו.

צ'י
אצלי יש איש קטן.ושלא רואים אותו.
26/10/13 11:08
59צפיות
והוא אחראי לכל מה שנעלם. יש מנהג רומני ידוע. כאשר אתה לא מוצא משהו. הופכים כוס. ממשכים לחפש.ואיזה פלא. מוצאים לבסוף.
בדיוק לא מזמן כתבתי על זה!!
26/10/13 23:22
43צפיות
אפרת .הירושלמים תמיד חייבים לחשוב אחרת?
26/10/13 23:32
29צפיות
מאיפה מרוקאיים. זה לגמרי רומני. ויש עוד שיטה. אבל היא שייכת לגויים. רק אם כל השיטות לא עוזרות. אז אפשר לפנות אליו.והשם שלו הוא "סנט אנטוני" .והוא אחרי למצוא את כל האבדות
קיבלתי המלצה ממרוקאית, שאין לה שום קשר
26/10/13 23:33
33צפיות
לרומניה, מה לעשות? העיקר שזה עובד.
לגמד שלכם קוראים אנטוני? והוא אטלקי מסוקס?
לשכנה המרוקאית.היית שכנה רומניה
26/10/13 23:38
32צפיות
וממנה היא קיבלה את המרשם. ואנטוני שלנו הוא אנגלי. ורק פטריק קים היה מסוקס
מה שאתם צריכים שיהיה לכם; זו ערמת שחת
26/10/13 11:57
44צפיות

מחט לא מחפשים  בארץ המחטים, כי היא עצמה מחט.

מחט מחפשים בערמת שחת

º
יש מצב שעדיין מוכרים מחטים בנייר מקופל
26/10/13 10:54
40צפיות
זה הדבר ה"כבד" היחיד שקניתי
25/10/13 09:44
141צפיות
זה הדבר ה"כבד" היחיד שקניתי
דווקא באחד השווקים שלא צילמתי בו,
פשוט פתאום על אם הדרך בשבת ראיתי שלט קטן מפנה לשוק פישפשים מקומי
ברור. או שמצלמים או שקונים מצלמה.
25/10/13 09:59
70צפיות


יפה
חיפה חיפה....
25/10/13 10:28
87צפיות
שלט שוק פשפשים יש גם לכיוון חיפה,
שלט נוסף היריד של מוישלה.
מחר ב0830  נפגש בשוק חיפה, משם נמשיך לעוספיה לביקור אצל מוישלה.
בואו בואו בואו..
º
מישהו יודע מזה?
24/10/13 23:11
161צפיות
מישהו יודע מזה?
אני חושב שזה אמור להיות מפתח למשהו בעל
24/10/13 23:26
53צפיות
שיניים, משהו שסוגרים בתנועה סיבובית
טל"ח.
º
מסכים עם קודמי.פותחן בקבוקים
25/10/13 00:21
30צפיות
º
נראה כמו פותחן לבקבוקים
24/10/13 23:32
36צפיות
º
פותחן לבקבוקים עם פקק.
24/10/13 23:50
30צפיות
פיצוח זריז. אכן פותחן בקבוקים
25/10/13 06:22
55צפיות

נמצא מעל מיניבר במלון. עיצוב יוצא מן הכלל, ונעים מאוד למגע. עשוי סגסוגת אלומיניום, או אולי מגנזיום.
º
זקו.ואיפה הוא היום???
25/10/13 07:38
35צפיות
נשאר היכן שהיה.
25/10/13 08:39
81צפיות
נשאר היכן שהיה.
אני לא לוקח דברים שאינם שלי.

אתה יכול לראות את הצילום המקורי כפי ובזמן שצולם במלון עם רצף צילומים על ציר הזמן. [שם של כל קובץ הוא זמן הצילום]

אם הייתי חושק בו ו"לוקח" אותו, הרי לא הייתי מיצר עדות מפלילה.
º
זקו.סתאאאאאאאאאאאם.לא חשדתי אפילו לרגע
25/10/13 09:39
31צפיות
º
הרגעת אותי.
25/10/13 09:57
23צפיות
לא מקובל מיציקת מגנזיום שהתהליך הוא מאוד יקר
25/10/13 11:59
44צפיות
זאת מתכת דליקה...
אני לא חושב שדבר כזה יוצקים.
25/10/13 15:17
34צפיות
יותר סביר שזה פרוסה מפרופיל משוך. בקשר לחומר, אני לא יודע לומר.
צודק זקו, זו אקסטרוזיה. כנראה אלומיניום.
25/10/13 17:13
37צפיות
יכול בהחלט להיות אלומיניום עם אנודייז
25/10/13 18:29
29צפיות

יפה
ברזלים ברזלים בואו הבייתה 2(בוקי)
24/10/13 18:56
145צפיות
ברזלים ברזלים בואו הבייתה 2(בוקי)
מספר פריטים שרכשתי .
זה הראשון.בסוף מחכה הפתעה.
צ'י
פריט 2.
24/10/13 18:58
114צפיות
פריט 2.
זוכרים ? בסוף הפתעה.

צ'י
º
פריט 3
24/10/13 18:59
86צפיות
פריט 3
פריט 3א
24/10/13 19:01
81צפיות
פריט 3א
המתכת כסף 800.
הקישוטים סביב יפים בעיניי

צ'י
פריט 4
24/10/13 19:03
77צפיות
פריט 4
סלסלה כל הפריטים תוצרת סין.

צ'י
פרוט 4א
24/10/13 19:05
70צפיות
פרוט 4א
הפריט יצוק .לא עבודת ניסור.

צ'י
פריט 5
24/10/13 19:07
84צפיות
פריט 5
סלסלה לפירות.
זוכרים הפתעה?

צ'י
פריט 5א
24/10/13 19:09
100צפיות
פריט 5א
המשך והפתעה מחר.

צ'י
º
כלים נאים מרחיבים דעתו של האדם..
24/10/13 19:30
37צפיות
º
באמת התרחבתי ו.....יפים מאד
24/10/13 22:16
30צפיות
פריט נוסף.
25/10/13 07:39
69צפיות
פריט נוסף.
וההפתעה כמו שהבטחתי.
לאחר הקפה של הבוקר.
מקווה שתהיה מעניינת  ולא מאכזבת.

צ'י
Surprise=הפתעה
25/10/13 09:14
85צפיות
Surprise=הפתעה
מה דעתכם הפתעה או לא?

צ'י
צי' מיניאטורות .יפות תתחדש.
25/10/13 09:37
49צפיות
האם כולם מכסף?.ומאיפה?
אברהם .כולם כסף 800.
25/10/13 09:52
79צפיות
אברהם .כולם כסף 800.
נקנו אצל בן עמי.
ניסיתי לקנות את המגף גובהו שישה סנטימטר.
אחר זכה בו שילם כולל העמלה 500 $ שיגעון.

צ'י
º
תתחדש! מודה שהופעתי.
25/10/13 11:55
35צפיות
º
כן, לצ'י מסתבר יש יד ממש ענקית.
25/10/13 12:59
30צפיות
º
כלים נאים, צ'י. שיהיה לך נעים. מברוכ.
25/10/13 10:01
28צפיות
º
תודה. תודה למברכים...צ'י
25/10/13 10:18
25צפיות
יופי של ברזלים תתחדש
26/10/13 07:55
24צפיות
גם אתמול ביום שישי היה יבול מוצלח
של ברזלים ביפו אעלה בהיזדמנות
º
תתחדש ממש יופי של ברזלי כסף
26/10/13 19:35
20צפיות
º
שוטט צ'י
26/10/13 20:00
13צפיות
לפני כשבועיים שבתי מארה"ב
65תגובות
24/10/13 11:51
232צפיות
בטיול סובב חלק מניו אנגלנד.
הנה שלל תמונות שאולי יענינו אתכם ואוכל להרחיב בהמשך אם אשאל.

אתחיל לפי סדר כרונולוגי של הטיול, מוזיאון שעונים בבריסטול קונטיקט
כשאותי עניינה דווקא תצוגת המיכשור שצילמתי בהחבא

(המשך...)
לפני כשבועיים שבתי מארה"ב
בטיול סובב חלק מניו אנגלנד.
הנה שלל תמונות שאולי יענינו אתכם ואוכל להרחיב בהמשך אם אשאל.

אתחיל לפי סדר כרונולוגי של הטיול, מוזיאון שעונים בבריסטול קונטיקט
כשאותי עניינה דווקא תצוגת המיכשור שצילמתי בהחבא
|*|נפתח פורום ארבעים פלוס
24/10/13 11:01
45צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום ארבעים פלוס
אם אתם בשנות הארבעים לחייכם, זה המקום להתכתב, לשוחח, להכיר ולדון עם בני גילכם על כל מה שבאמת מעניין אתכם.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
במוצ"ש הקרוב נעשה שרשור שעונים
24/10/13 19:11
87צפיות
 במוצ"ש הקרוב נעשה שרשור שעונים
לכבוד שעון החורף הבא אלינו לטובה. אז תכינו את המצלמות והסורקים.
מתוך אוסף השעונים שיוצג ב"ימי בנימינה" השבוע
26/10/13 21:56
89צפיות
מתוך אוסף השעונים שיוצג ב"ימי בנימינה" השבוע
שבת 2.11 בבצרה.
º
עוד ....מתוך אוסף השעונים
26/10/13 21:57
83צפיות
עוד ....מתוך אוסף השעונים
º
עוד ....מתוך אוסף השעונים
26/10/13 21:58
71צפיות
עוד ....מתוך אוסף השעונים
º
עוד ....מתוך אוסף השעונים
26/10/13 21:59
68צפיות
עוד ....מתוך אוסף השעונים
º
אחרון...התייאשתי...יש עוד הרבה..
26/10/13 22:01
54צפיות
אחרון...התייאשתי...יש עוד הרבה..
נושקה אנחנו מציגים רק שעונים שברשותינו
27/10/13 00:17
51צפיות
או שכאלו שצילמנו. לא כאלו ששמים למכירה זה מה שיפה בשרשורים משותפים.
º
שעון תיליון -שלי - עם ציפוי אמאייל
27/10/13 00:34
65צפיות
שעון תיליון -שלי - עם ציפוי אמאייל
מה אתם חושבים? ציור מוזר בשער סידור
43תגובות
24/10/13 06:30
201צפיות
בפורום הזה יש שקלא וטריא ורעיונות - גם, ודווקא, מאנשים בעלי אוספים שונים.

יש אצלי סידור לא ישן במיוחד - 1871, ואף לא מצאתי בו משהו מיוחד בטקסט התפילה. הציור על השער מוזר לי ואני לא מצליח לחשוב לשם מה, ומה לחיה (א-הונט??) בשער סידור.

יש לי חולשה לסידורי תפילה כי הם ספרים שבלים משימוש במיוחד...

(המשך...)
מה אתם חושבים? ציור מוזר בשער סידור
בפורום הזה יש שקלא וטריא ורעיונות - גם, ודווקא, מאנשים בעלי אוספים שונים.

יש אצלי סידור לא ישן במיוחד - 1871, ואף לא מצאתי בו משהו מיוחד בטקסט התפילה. הציור על השער מוזר לי ואני לא מצליח לחשוב לשם מה, ומה לחיה (א-הונט??) בשער סידור.

יש לי חולשה לסידורי תפילה כי הם ספרים שבלים משימוש במיוחד סידור תפילה לימי חול ושבת.

a penny for your thoughts

º
שאלות, בקשות, והערכות
23/10/13 08:10
29צפיות
ערך של מטבע זהב - 18 קראט, 10 קורונה 1906
22/10/13 09:02
118צפיות
אני מבקש לדעת ערך של מטבע זהב - 18 קראט, שכתוב עליו 10 קורונה משנת 1906
תשובה..
22/10/13 19:02
106צפיות
בס"ד

ערך 10 קרונות זהב כ-450 ₪
טוהר הזהב 21.6 קראט ולא 18.
עזרה בזיהוי
20/10/13 21:55
181צפיות
עזרה בזיהוי
שלום לכולם.

צריך את עזרתכם בזיהוי של פנס שהגיע לידיי.
אשמח לכל פרט.
פנס צבאי בסגנון בריטי WWII
21/10/13 17:42
89צפיות
ראה את הכפתור הראשי אם יש עליו סימן כלשהו, הפוך את הפנס ובחן את בסיסו. מופיע משהו?
עזרה בזיהוי
21/10/13 18:59
63צפיות
היי קודם כל תודה.
כנראה מישהו צבע את הפנס ולכן קשה לראות כיתוב כלשהוא.
אבל מאחור יש מעין תפס לחגרה ועליו אני מצליח לזהות     ELECTONIC LTD NO 1 _____________
הפנס באתר פרש
21/10/13 21:37
78צפיות
עזרה בזיהוי
21/10/13 22:17
50צפיות
נתן המון תודה.
למדתי עוד משהו.
אח של הפנס
24/10/13 21:26
42צפיות
אח של הפנס
חפש סימן של חץ קטן .
סדרת ספרים ישנים
23/10/13 06:54
87צפיות
שלומות לכולם,
סדרת שי לחג של הסופרת תמר לזר בהוצאת מור -
מישהוא יודע שנת הוצאה?
האם יש כריכות שונות?
מחיר מבוקש?
אשמח לכל אינפורמציה
תודה
תמר בורנשטיין - לזר
23/10/13 14:54
100צפיות
תמר בורנשטיין - לזר
הודפסו 2 מהדורות שונות לסדרת שי לחג, של תמר בורנשטיין-לזר.
מאחר ואני מתעניינת בספרי חנוכה (מדויק יותר: בסביבונים), אני
מעלה כאן סריקה של 2 ספרים שונים, שניהם לחנוכה, מהמהדורות
השונות.

להלן המהדורה החדשה יותר.

ייתכן מאוד ושאלתך מכוונת למהדורה הישנה יותר
23/10/13 15:02
83צפיות
ייתכן מאוד ושאלתך מכוונת למהדורה הישנה יותר
מטבען של סדרות, הודפסו ספרים שונים, לכל חג
ספר נפרד. מכאן גם שהכריכות שונות.
אינני יודעת באיזו הוצאה הודפס כל ספר מאלה
שסריקתם מועלית כאן, גם לא את שנת ההוצאה
מאחר והספרים כרגע אינם נגישים (הסריקות ממאגר
הסריקות של הספרים הנמצאים בספרייתי).

מחיר ? יכול לנוע בין 5 ש"ח ועד.....השמיים הם הגבול.
ככל שלב הרוכש מתיר לו לשלם.

הנה סריקת הספר הנוסף, ממהדורה ישנה יותר של
סדרת "שי לחג", גם הוא על חנוכה.
נסיון נוסף להעלאת סריקת המהדורה הישנה
23/10/13 15:07
69צפיות
נסיון נוסף להעלאת סריקת המהדורה הישנה
אגב, תמר בורנשטיין-לזר היא שכתבה גם את סיפורי קופיקו
וצ'יפופו המוכרים כל כך.
הערכת תמונה של Ivan Aivazovsky
21/10/13 19:16
83צפיות
היי , יש לי תמונה חתומה ע"י Ivan Aivazovsky אשמח אם תוכלו לעזור לי להעריך את השווי שלה
תנסה בבית מכירות גדול
23/10/13 20:18
37צפיות

רק כדאי לקחת בחשבון שבשוק יש הרבה מאד ציורים מזויפים של איבזובסקי.
סבתא רוצה למכור סט סרביס
23/10/13 08:11
84צפיות
סבתא שלי ביקשה ממני עזרה למכור סט service עם צלחות וסכום.

איפה אוכל למכור באינטרנט סט כזה?

זה לאספנים.

כמובן שאנסה יד2, אבל חשבתי אולי יש אתרים/לוחות ספציפיים למוצרים נוסטלגיים לאספנות.

מודה לעונים
דגמי מכוניות
23/10/13 13:24
51צפיות
שלום רב יש לי כמה סטים של דגמי מכוניות במצב מצויין כמו חדש.
מי שמעוניין בעוד פרטים/תמונות שישלח מסר ואשמח לשלוח תמונות או לתת יותר פרטים.

תודה רבה.
º
בנוסף יש לי גם דגמי כירכרות ישנות יוצרו באנגל
23/10/13 14:31
21צפיות
ברשותי מס' מטבעות,ערכן?
23/10/13 19:30
75צפיות
ברשותי מס' מטבעות,ערכן?
מטבע של דולר משנת 1974,1977
º
מטבע נוסף של דולר שנת 2000
23/10/13 19:34
72צפיות
מטבע נוסף של דולר שנת 2000
מטבע מ 1874
23/10/13 19:37
61צפיות
מטבע מ 1874
איכות התמונה לא משהו...
º
צד שני - אשמח לכל מידע אודותיו
23/10/13 19:40
55צפיות
צד שני - אשמח לכל מידע אודותיו
בולים
25/10/13 19:50
75צפיות
יש לי 1000000 בולים איפו לימכור ?
ספרת אותם אחד אחד?
25/10/13 21:15
55צפיות
אתה יכול לנסות למכור בבית מכירות פומביות.

תלוי איזה בולים יש לך
26/10/13 08:21
32צפיות
זה עסק לא פשוט
לאוהבי השחמט שבינינו, ולא רק
22/10/13 19:08
135צפיות
לאוהבי השחמט שבינינו, ולא רק

ראו איזה יופי.

º
יפה, זקו, איפה זה?
23/10/13 07:54
34צפיות
בעירה בשם אוברלינגן
23/10/13 09:45
74צפיות
בעירה בשם אוברלינגן
היושבת על אגם בודן [קונסטנץ] על הגדה הגרמנית.

הצריח הוא חלק ממערך ביצורי המקום.

הדי, תרשה לי להצחיק אותך עוד קצת
20/10/13 23:13
143צפיות
º
תוספות
20/10/13 23:52
103צפיות
תוספות
º
צד שני
20/10/13 23:53
68צפיות
צד שני
נתן. בהחלט אתה ממשיך להצחיק אותי אפילו בנכר.
24/10/13 23:49
17צפיות
מחר חוזר לארץ ורק היום יצא לי לעלות למחשב ולראות מה קרה בפורום השבוע (בקופנהגן היפיפיה). בהחלט הצחקת אותי ולא בגלל שיש לי את הפריטים הללו. אין לי אותם.  אני משתדל לאסוף פריטים יש שנות השביעים של אל על (לפעמים יש פריטים שיותר חדשים כמו משחק שבני תמרי ז״ל נתן לי וזה משחק משנת 1984 או כובע של קברניט שגם הוא משנה זו ועוד כמה פריטים אבל משתדל לא לחרוג משנים אלו מפאת חוסר מקום). מחזיר המפתחות שהועלה לשירשורים זה הוא מסוף שנות החמישים תחילת שנות השישים. מחזיק מפתחות יפה (ויש לי אותו גם).
קבר רחל
44תגובות
20/10/13 19:13
269צפיות
היי

כחלק ממאמצי הפלסטינאים למחוק כל זהות וקשר של העם היהודי לארץ ישראל, הם החלו לקרוא לקבר רחל בשם מסגד בילאל בן-רבאח למרות שמאות שנים הם קראו לאתר בשם "קובת רחל" (כיפת רחל). לפני כשנתיים לערך נתנה הרשות הפלסטינאית לשם מסגד בילאל בן-רבאח גושפנקא רשמית, למרות שאין כלל ספק שמדובר באתר...

(המשך...)
קבר רחל
היי

כחלק ממאמצי הפלסטינאים למחוק כל זהות וקשר של העם היהודי לארץ ישראל, הם החלו לקרוא לקבר רחל בשם מסגד בילאל בן-רבאח למרות שמאות שנים הם קראו לאתר בשם "קובת רחל" (כיפת רחל). לפני כשנתיים לערך נתנה הרשות הפלסטינאית לשם מסגד בילאל בן-רבאח גושפנקא רשמית, למרות שאין כלל ספק שמדובר באתר יהודי קדוש שגם מוסלמים כיבדו. אני הזדרזתי והמלצתי לדואר להנפיק בול של קבר רחל. היום התבשרתי כי הבול יונפק בסוף החודש. הבול מדהים ביופיו בעיני ואני מצרף צילום שלו.

אלי
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום