לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

חברים עזרתכם:מציאה מהארגזים..
07/12/13 17:42
234צפיות
נחש הנחושת, שטנץ ופח
נתלתם אי פעם בפריט שזה המודל/שטנץ שלו?
כמובן שהפריט הסופי עשוי להיות סיכה/שלט/פלאק קטן מאוד, או 1:1 ..
תודה,בעז.
º
צילום טוב יותר?
07/12/13 17:43
111צפיות
נחש נחושת ריקוע פליז
º
אין לאף אחד רמז, זכרון, רעיון?
07/12/13 18:56
37צפיות
"נחש ממית, נחש מחיה" נראה כסמל של הרופאים...
22/12/13 21:38
5צפיות
נראה כסמל חיל רפואה, פלאק אולי לחיל רפואה, סצינה מדברית ...אולי עשו עבודה לשלט, תעודת הוקרה כלשהי לחיל הרפואה יתכן גם עבור הצבא הבריטי בחזית אפריקה- מצרים
בכל אופן נראה לי קשור לחיל רפואה
בהמשך תגובתו של נתן קלמן והקישור לויקיפדיה
22/12/13 21:48
1צפיות
משלים את הערכתי. והסצינה נראית כטיפול באנשים שהוכשו עי נחשים, ויתכן שאכן הדמות ליד הנחש היא של משה רבנו.
º
צילום טוב יותר?
07/12/13 17:44
85צפיות
נחש נחושת ריקוע פליז
º
צילום טוב יותר?
07/12/13 17:44
81צפיות
נחש נחושת ריקוע פליז
º
מתנצל. עשיתי בלגן...
07/12/13 17:46
46צפיות
º
זה לא אתה.זה תפוז
07/12/13 17:48
42צפיות
למה אתה מספר לו את זה? שירגיש קצת רע ! מה רע
07/12/13 18:59
54צפיות
בזה שבועז ירגיש קצת רע לפתיחת השבוע?
º
אמרו לך כבר שאתה נשמה
07/12/13 21:20
31צפיות
אכן נשמות טובות..
08/12/13 20:55
36צפיות
אבל מה עם הזיהוי? אין??..
אכזבה עמוקה.
השקיעו עבודה, הקרצ'מרים, ואף אחד לא יודע למה..
אני לא מכיר פריט כזה
07/12/13 20:07
68צפיות
אבל מי שמעוניין לדעת את סיפור התמונה יכול לקורא כאן

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%97%D7%A9_%D...
חיפוש אקראי בד"ר גוגל העלה שיש
08/12/13 21:03
76צפיות
"נחש הנחושת" המכירה הקרובה אצל בן עמי (מכירה מס 220).
אבל לא הצלחתי למצוא את הפריט עצמו!!
מישהו יודע, נתקל בנחש הזה?
בעז
כיוון אפשרי
09/12/13 14:08
37צפיות
לשאול אולי מישהו שבקיא בתולדות חיל הרפואה.. הם הרי אימצו את הנחש הזה בתור הסמל שלהם.

גיא.
במסגרת הכנות למעבר דירה מצאתי מסמכים שונים
07/12/13 15:54
92צפיות
במסגרת הכנות למעבר דירה מצאתי מסמכים שונים
רשיון רדיו צד א
º
צד ב
07/12/13 15:55
32צפיות
צד ב
º
תעודת מתנדב לצבא הבריטי
07/12/13 15:57
50צפיות
תעודת מתנדב לצבא הבריטי
º
תעודת שרות בצבא הבריטי
07/12/13 15:58
36צפיות
תעודת שרות בצבא הבריטי
º
תעודת סיום בגבעת השלושה 1936
07/12/13 16:00
38צפיות
תעודת סיום בגבעת השלושה 1936
סוגיה: בכמה להעריך פריט ? האם הוא שווה זהב ?
07/12/13 09:48
274צפיות
סוגיה: בכמה להעריך פריט ? האם הוא שווה זהב ?
מקרה ראשון - לפני זמן רב הופיעה ידיעה בפורום על פריט שהוצע למכירה. פנייה במסר למוכר ושאלה בכמה הוא מבקש למכור הפריט, נענתה: "תציעי בכמה את מוכנה לקנות". מאחר והפריט היה בעבור "אחר", שאלתי בכמה הוא מוכן לקנות ושלחתי מסר נוסף למוכר עם מחיר X, בעבורו אהיה מוכנה לקנות את הפריט.
נעניתי כדלקמן: "קיבלתי הערכת שווי על הפריט בסך X+ ₪ ויש לי הצעה מקונה אחר במחיר גבוה משלך". חזרתי ל"אחר" וסיפרתי לו שהמוכר קיבל הערכה גבוהה יותר מהמחיר שהיה מוכן לשלם. צחק ה"אחר" ואמר לי : "אני המעריך שהמוכר פנה אליו. ההערכה שנתתי הייתה נמוכה מהמחיר שהצעת כדי לקנות את הפריט". באותה דקה החלטתי שלא להמשיך יותר במו"מ.
מקרה שני – לאחרונה הוצע פריט כלשהו למכירה בפורום. פניתי במסר למציע ושאלתי למחיר. נעניתי: "האמת שאין לי כל מושג, אני בוחר להאמין ביושר האישי שלך, עשיתי זאת עם ...(כאן נכתב על עסקה מוצלח שבוצעה בעבר למול משתתף בפורום), ולא התאכזבתי. בטוח שגם הפעם אהיה צודק בבחירת הדרך הזו". השבתי שאינני סוחרת ואינני יודעת בכמה להעריך את הפריט. הצעתי גם לפנות לפורום בשאלה לגבי שווי הפריט. הדבר אמנם נעשה אך אז התווסף משפט נוסף: "יש גם שתי קונות אך אין לנו מחיר". העסקה, למולי, לא בוצעה.
אינני סוחרת. אני מניחה שמי שמוכר מצפה לקבל כמה שיותר. אך כמה יותר ??? האם מצפה לבנות בית ? האם הצעת סכום X  תראה סבירה בעיניו ? האם אינו מבקש הצעה בסיסית כדי להתחיל לסחרר במחיר למול קונים פוטנציאליים אחרים? מנין  הביטחון שיש קונה נוסף ואולי אין זה אלא כדי לעורר תחרות מול קונים עלומים. דהיינו, מתחילים לערוך מכירה פומבית בחוסר שקיפות (כבמקרה הראשון).
אני זוכרת את אותם ימים יפים כשהנאיביות, לכאורה, שררה בפורום. אז, אחד נתן. שני קיבל משלישי. כך כולנו יצאנו נשכרים. זכורות לי שתי מכונות כתיבה מסוג בייבי הרמס (האחת באנגלית והשנייה בעברית) שמסרתי ללא תמורה. לאחרונה קראתי מעל דפי הפורום שמכונת כתיבה אחת כזו שוויה 300 ₪.... ויודעים מה ? אינני מצטערת כלל שנתתי אותן במתנה. באותן שנים, כשהאווירה בפורום הייתה פחות מטריאליסטית (מבחינת הממון, לא מבחינת פריטי אוסף), הייתה הנאה הרבה יותר רבה מזו השוררת עתה.
לסיכום: אני מציעה לקבוע כלל בפורום. המציע פריט למכירה – ינקוב גם בסכום שהוא מבקש. אם לא יימצאו קונים, יוכל להתחיל להתמקח אך בדרך זו ייאלץ להוריד במחיר עד לשווי ריאלי שייקבע בין המוכר לקונה.

הסביבון בתמונה: מפרסום של אחד הבנקים מלפני כמה שנים.
כדי שלא לתת פרסום לבנק, אני נמנעת מלהעלות צילום הפרסום כולו.
מתי כן כדאי לכעוס..........
07/12/13 10:08
183צפיות
כאשר מסרת למישהו פריט ללא תמורה כל שהיא.והוא או היא לאחר מכן הוא מציע את זה למכירה.זה מכעיס
º
גם זה כבר קרה לי...
07/12/13 14:05
88צפיות
º
פה בפורום ??
07/12/13 17:08
70צפיות
º
כן וגם משהו יותר גרוע...
07/12/13 21:07
78צפיות
עוד מתי לכעוס
07/12/13 20:09
96צפיות
כשאתה שולח למישהו משהו- מתנה- חינם אין כסף- והוא אפילו לו טורח לומר
קרה לי בפורום הזה...ולא פעם אחת
הצעתך מאד הגיונית אבל הייתה הנחייה של מנהל
07/12/13 14:14
132צפיות
הפורום לא לפרסם מחירים בשירשוק. לגבי מכונות הכתיבה, הן נמכרו ביד 2 ואין לזה כל קשר לפורום.
לפחות מבחינתי, הכלל שלי הוא שאם אני מעלה פריט למכירה בפורום, אני קובעת לו מחיר מראש וכל הקודם זוכה. היו לי כבר מקרים שאחרי שהבטחתי את הפריט לפונה הראשון במחיר X, פנה מישהו אחריו והציע לרכוש בהרבה יותר. סירבתי ושמרתי אותו לפונה הראשון במחיר הזול יותר.
המקרים עליהם את מדברת קרו עם גולשים קבועים בפורום או לא מוכרים?
מילה של סבתא רותי ברזל .
07/12/13 17:10
102צפיות
כך מנסיוני האישי .!
תשובות:
07/12/13 20:25
81צפיות
א. אין צורך לנקוב במחיר בפורום. הדבר אמור להיעשות
   במסרים.
ב. המקרים שהועלו לעיל נעשו מול גולשים משתתפים
   (לפחות השתתפו בעבר או מוכרים).

אין לי אלא להעריך את יושרך. קבעת מחיר ולא שינית
דעתך על אף הצעה גבוהה יותר - כל הכבוד !
º
האם זו הסיבה שאין שרשוק השבוע?
07/12/13 16:13
59צפיות
עבורי, ההנאה לא נפגמת כשהפריטים עולים כסף
07/12/13 18:18
107צפיות
ולהיפך, רמת המקצועיות עלתה יחד עם איכות האוספים שמוצגים כאן, מבלי לפגוע באף אחד אבל בהשוואה לתקופה ה"נאיבית" בה היו פריטים נפוצים מאוד או כאלה שמחולקים בחינם - כולל אוסף הקוקה קולה שלי.
גם היום ישנן החלפות בין חברי פורום, לפני ומאחורי הקלעים בפריטים שאת חלקם ניתן למכור - זכותו של כל אחד להחליט איזה פריט למסור ועל איזה פריט להציב תג מחיר.

ישנם סוחרים, ישנם בעלי אינטרסים ויש כאלה שרוצים לקבל כסף תמורת פריט - מה רע במטריאליזם? לא מדובר בהתנדבות למען מוזיאונים, ילדים או חיות, אלא פריטים לשימוש אישי של אספנים פרטיים.
אם אני משקיע אלפי שקלים ועשר שנים באוסף, אין בי טיפה אחת של חרטה על כך שאני בוחר למכור אותו, בחלקו או בשלמותו, במקום לתרום אותו לאספן אחר.
ובהתאם, אין בי ציפיה לקבלת פריטים בחינם - אם המחיר מתאים, אני קונה או מנהל מו"מ, אם יש אפשרות להחלפה אני מחפש פריטים אחרים שיעניינו את אותו אספן.

לשמחתי, הקשרים החברתיים כאן הם כאלה, שמאפשרים מרחב מחייה לכל סוגי האספנים - גם העברת פריטים ללא תמורה וגם רכישה בסכומים סבירים.
את מסרת מכונת כתיבה ב-300 ש"ח, אני מסרתי כורסת וינטג' שקיבלה הערכה מסוחר בשוק הפשפשים בלפחות פי-2 ולא יכולתי להיות מאושר יותר על הבית אליו הגיעה.
ושרק נמשיך לתת ולהחליף (וגם למכור ולקנות)
º
סיכום מוצלח אורן. תודה
07/12/13 18:54
50צפיות
טעות, אורן
07/12/13 20:07
89צפיות
לא מסרתי מכונת כתיבה ב-300 ש"ח.
נתתי במתנה שתי מכונות כתיבה, שכמסתבר שוויין יחד 300X2 ש"ח.
אך לא זה העניין. גם אני שמחתי, מאוד למסירה ונהניתי
משמחת המקבל לפריטים. בכך, שנינו חווינו את ההנאה מעצם הנתינה.

אינני חושבת שרמת המקצועיות עלתה כאן. גם איכות האוספים לא.
גם בעבר רמת המקצועיות והפריטים הייתה גבוהה. ניתנו עיצות ע"י
מביני דבר והיו אוספים בעלי ערך (חבל שחלקם הפסיקו פעילות כאן).

"ישנם סוחרים..." נכון. האם פורום זה, הנקרא "פורום אוספים ואספנות",
בא לתת במה למסחר ? האם אין הפורום מיועד ראשית לכל, לאספנים ?
זכותך לעשות אם אוסף שלך ככל שתחפוץ: למכור, להחליף, לתת או אפילו
לזרוק. איש לא שופט אותך על כך. הדברים לעיל (בתחילת השרשור) כלל
אינם מתייחסים לכך ואין לי על כך ביקורת כלל.

מעניין שאתה מציין "אם המחיר מתאים...". ואני הבאתי דוגמאות של ניצול
קר ויבש של מוכרים שאינם מציינים מחיר ומנהלים מו"מ שאין בו שקיפות.
אם הדבר נראה לל סביר ותקין, אינני באה לשפוט אותך אך גם לא אתעלם
מתיאור הסיטואציה.

ייתכן וכדאי שאוסיף כאן, תופעה שרווחה בפורום. סוחרים מעלים שאלות לגבי
פריטים, מבקשים מידע ממביני דבר, הערכות וכדומה. לאחר שקיבלו את המידע
שהיה נחוץ להם מחברי הפורום, המבינים עניין, הולכים ומוכרים את הפריטים.
קיבלו מידע, לא שילמו גרוש בעבורו, ומתמחרים את הפריטים.
האם זו מטרת הפורום ?
לגבי הסעיף האחרון -
07/12/13 20:38
72צפיות
אני לא רואה את זה כמשהו רע.
אם מישהו רוצה למכור משהו במחיר מסוים, ואחרי התייעצות כאן מתברר לו שזה שווה פחות, והוא מוכר בפחות, בהתאם לשווי - מה רע?
כמובן שיכול להיות גם ההיפך (שמתברר שהשווי גבוה יותר), אבל זהו סיכון שעליו ועל הקונים הפוטנציאלים לקחת.
גם חברי הפורום מרוויחים מסוחר מברר שכזה - כך הם נחשפים לפריט מבוקש עבורם וגם הם מקבלים הערכת שווי ללא תמורה.

באשר למעריך שנתן הערכה בלי תמורה - זו כבר בעיה שלו. אם זה מפריע לו, הוא יכול להגיד - אני מסכים להגיד, אבל רק תמורת תשלום (או להעביר את הדיון למסרים ושם לדרוש תשלום).

הכל עניין של היצע וביקוש.

אני מצטרפת אליך בעצבים על אלה שמקבלים ולא אומרים תודה (מקווה שאני לא חטאתי בזה מעולם - קיבלתי הרבה דברים מקסימים מהרבה אנשים מקסימים!) ועל אלה שמקבלים בחינם ומוכרים בכסף (שהולך אליהם, כמובן, לא לנותן, אפילו לא חצי חצי).
לדעתי רחלה התכוונה לסוחרים באי ביי
07/12/13 21:11
71צפיות
שפונים אלינו לקבל הערכה ואחר כך מציעים למכירה האי ביי בפי 10 מההערכה...לא להיפך ולא לטובתינו.
שיציעו.
07/12/13 22:14
55צפיות
כמו שהם מבררים כאן מה השווי, גם מי שמעוניין לקנות יכול לברר.
אם הוא לא מברר וקונה במחיר גבוה, בעיה שלו.
כשהסוחר יראה שהוא לא מוכר, הוא יוריד את המחירים.
ואם בכל זאת יש קונים, הרי שהפריטים כבר לא שווים את המחיר שאמרו שהם שווים, והמעריך צריך לעדכן את הערכתו.
בדיוק !
07/12/13 21:23
59צפיות
מילא, אם היו מזדהים ככאלה.
אך הם שואבים מידע, מקבלים ומנצלים זאת לעסקותיהם.
אבל אם רואים שהם הציעו באיביי את
07/12/13 22:16
65צפיות
הפריטים, אז כבר יודעים מי הם, לא?
º
מה הבעיה עם בירור שווי פריט לפני מכירתו?
07/12/13 23:02
38צפיות
לי אין בעיה עם זה.
09/12/13 22:23
28צפיות
לדעתי זה הדבר הנכון לעשות.
ומה היית אומר על מישהו שמברר [לאו דווקא פה]
09/12/13 23:46
31צפיות
אומרים לו שהשווי 50 [לדוגמא] ואז אתה רואה שהוא דורש באי ביי 2000? תגידו לי זכותו לנסות למצוא פראייר אבל בעיני זו נוכלות לשמה.
לפורום לא מוגדרת מטרה
07/12/13 22:55
65צפיות
ואני לא חושב שהתיאור "ניצול קר ויבש" רלוונטי למקום שבו כולם נמצאים באופן חופשי, על חשבון הזמן הפנוי שלהם.
ראיתי תמונה יפה, למדתי שהשווי שלה 600$ במקום 400$, הכרתי את הצייר שלה - הרווחתי.
מה אכפת לי שהבעלים של התמונה מוכר אותה? מה אכפת לי שהוא מרוויח עוד 200$ בזכות מידע שקיבל בפורום - יש לי אחוזים מהמכירה?

ובפורום מכוניות - אם חסכו למישהו תיקון באלפי שקלים, הוא צריך לחלק את העודף בין המגיבים להודעה שלו?
ובפורום גינון - אם מישהו נותן טיפים, צריך לשלם לו לפי שעת עבודה של גנן מקצועי? לפי ערך העצים שהוא הצליח להציל מפני כנימות?

לצערך, חווית שתי סיטואציות לא נחמדות.
הפורום מורכב מאנשים ולא לכולם יש את רמות המוסר/אתיקה שעומדים בציפיות שלך או שלי או של כל משתתף/ת אחרים כאן, כולל הם עצמם שמבחינתם לא עשו דבר רע.
גם אני לא בטוח שירדתי לסוף דעתך בנוגע לשני המקרים.

ועדיין זו לא "מגמה שלילית" או "כיוון" שהפורום הולך בו, אלא חלק מתחום שרובו מבוסס על מסחר - איביי, שווקי פשפשים, בתי מכירות פומביות וסוחרים פרטיים.
אנחנו היוצאים מן הכלל שנותנים בחינם או מחליפים, אבל החוויה לא פחות נעימה לי כי עכשיו תחום האיסוף שלי הוא כזה שהפריטים בו עולים כסף ולא כמו פעם שאנשים כאן היו מעבירים שקיות עמוסות בין אחד לשני (כרטיסי ביקור/פחיות קוקה קולה/טלכרדים...).
גם אני התייחס לסעיף האחרון..
08/12/13 09:13
72צפיות
בס"ד

כאחד שנותן הערכות בפורום הזה בתחומים מסוימים יותר מעשר שנים מעולם לא צפיתי לקבל תמורה וגם לא עלה בדעתי לבקש, ומעולם לא הרגשתי מנוצל אפילו מאלה שלא אמרו תודה,
וגם מאלה שהזמינו אותי לביתם להערכה פרטנית לא גביתי תשלום אלא ביקשתי שיתרמו כראות עינם לעמותות רפואיות.
הסיבה שאני משתדל לעזור כאן בהערכה במיוחד לפריטים שערכם רב, היא בגלל סיפור של מכרים (שלא ידעו שיש לי קצת ידע בנושא) הלכו ומכרו לסוחר אוסף מטבעות ומדליות ובתוכם היו גם 8 מדליות מפלטינה, בואו נאמר שעל מטבעות הזהב והכסף הם רק נוצלו..על מדליות הפלטינה הם רומו בצורה גסה כי לא ידעו להבדיל בין כסף לפלטינה..הם קיבלו אז על 8 מדליות 80 דולר במקום 6400$
וחלילה שלא יוטל דופי על סוחרים וחנויות, רובם ישרים רק כדאי כעיקרון לעשות סקר שוק כמו בכל דבר..
וכן, זכיתי כבר להציל כאן בפורום כמה מלעשות שגיאות משמעותיות ובעבורי זה סיפוק.
על זה אפשר לומר בפשטות
08/12/13 10:45
75צפיות
"וכי האי גוונא נמי אמרי אינשי לאו עכברא גנב אלא חורא גנב.  כלומר המוכר לא פשע אלא הקונה."

]רש"י פסחים פט:]
º
08/12/13 20:28
19צפיות
º
תבורך! ויישר כח
08/12/13 10:52
33צפיות
º
זו הזדמנות לומר לך תודה. אני חושבת שבשם כולם!
08/12/13 12:42
36צפיות
º
08/12/13 14:01
7צפיות
גם אני מצטרפת לתודת לך, רוזן
08/12/13 14:15
43צפיות
אך לא לכוונותיך הטובות כיוונתי, גם לא לאותם תמימים שבאמת
מבקשים עיצה בפורום כי אינם מבינים. טוב שאתה מייעץ להם
ומצילם מפני חמדנותם של אחרים.
אני סוחר מתוחכם
08/12/13 06:10
97צפיות
אני בדרך כלל נותן בחינם,גיליתי לפני הרבה שנים(אני בן 60 כמעט) שכשאתה
נותן מתנה לאלמוני,כאילו יש מאין פלוני מופיע עם משהו שמזמן חפשת ושמח
לתת לך.
קשה לפעמים לקשר בין המקרים,אבל מנסיון כך זה עובד,תאמינו לי.
לכן בכותרת כתבתי סוחר מתוחכם,כי אני נהנה כשאני נותן חינם ונהנה
כשפתאום מופיע אדם ששמח לתת לי דבר שחיפשתי הרבה זמן,
º
"שלך לחמך על פני המים, כי ברוב הימים תמצאנו"
08/12/13 11:39
40צפיות
ראשית אני שותף לברכות שניתנו לרוזן.
10/12/13 20:11
33צפיות
ביחס למחירי פריטים זה כל כך מתנדנד .קשה להעריך .
המשתנים כלכך רבים.בעיקר תקופות של היצעה וביקוש.
ובקשר לקניה .דבר שלא אחזתי בידי .לא קונה.

צ'י
חנוכייה גדולה ככל הנראה מהמאה ה19
06/12/13 15:25
159צפיות
חנוכייה גדולה ככל הנראה מהמאה ה19
ברשותי חנוכייה עתיקה, ככל הנראה מהמאה ה19. נרכשה במקור מסוחר עתיקות צרפתי.
החנוכייה גדולה למדיי: גובהה כ38 ס"מ, רוחבה כ56 ס"מ
החנוכייה מעוטרת בריקועים שונים: אריות וכתרים לראשם, 2 מגני דויד מסוגננים ובמרכז עיטור מרשים של העיר ירושלים, על הקצה של הבניין המרכזי חצי סהר או ציפור. מתחת הכיתוב: "נר מלכות בחרוה". לא מצאתי כיתוב דומה על חנוכייה אחרת.

אשמח לדעת מה מקורה של החנוכייה וכן מה גילה המשוער להערכתכם.
תודה ושבת שלום.
º
תמונה נוספת
06/12/13 15:26
98צפיות
תמונה נוספת
º
תמונה נוספת +
06/12/13 15:27
65צפיות
תמונה נוספת +
º
תמונה נוספת ++
06/12/13 15:28
70צפיות
תמונה נוספת ++
יפהפיה. לא בטוח שהפענוח נכון.
06/12/13 15:32
102צפיות
לפני ואחרי המלה נר יש סימן. ושתי המלים לא מובנות. מלכות בחרוה כשנה יוצא 1957 וזה לא מתאים לנאמר.

מציע לצלם מקרוב את הכיתוב.

גוד שאבאס.
תמונת תקריב לכיתוב.
06/12/13 16:20
127צפיות
תמונת תקריב לכיתוב.
מקווה שזה יעזור לפענוח.
יתכן שעשה אותה אמן לא יהודי או שאינו קורא
06/12/13 17:57
77צפיות
עברית?
נתנו לו סקיצה והוא עשה כמיטב יכולתו...
חנוכייה יפה מאוד.
כך זה באמת נראה. לא יודע עברית...
08/12/13 06:54
56צפיות
אבל גם לא מוצא מה יכול להיות...
תודה לכם
10/12/13 00:01
14צפיות
נראה לי שכל עבודות הריקוע נעשו באופן ידני, ולכן יתכן והיא ייחודית.

עדיין לא ברור מה המקור של החנוכייה (כאמור, נרכשה במקור מצרפת, אך אני מסופק אם מקורה משם), מי יצר אותה ועוד.

אשמח, אם ניתן, לשמוע חוות דעת לגבי שוויה המשוער.
האם בול עם טעות שווה יותר?
06/12/13 13:10
119צפיות
http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L...
או שזה ממש לא משנה מה המקור.
אין כאן טעות.
06/12/13 17:27
132צפיות
ג'ני הפוכה
השירות הבולאי רצה להוציא בול של פסל החירות,  מצא אלטרנטיבה פשוטה יותר
שנראית יפה יותר מן המקור והדפיס. הטענה הצודקת שאינה דומה למקור. זה
לא טעות. טעות הייתה שווה לו היו מדפיסים לדוגמא פסל ללא כתר  ועם כתר
והם היו משווקות בשוק כאן נוצרת טעות. ראה דוגמא לטעות
גם בטעויות יש שווה יותר ופחות.
07/12/13 22:20
75צפיות
בהרבה מבולי פלשתינה א"י (הקטנים הצבעוניים עם ציורים של קבר רחל, כיפת הסלע וכו') נפלו טעויות, אבל בגלל שהן מזעריות ונפוצות הן לא שוות יותר מהבולים ללא הטעויות (שבגלל שהם נפוצים ביותר, גם הם לא שווים הרבה).

לעומת זאת, בולי מאוריציוס, זה כבר סיפור אחר:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mauritius_%22Post_Off...
º
מה הקשר של טעויות לבולי מאוריציוס?
08/12/13 00:33
37צפיות
הסיפור בקישור:
08/12/13 23:54
46צפיות
http://en.wikipedia.org/wiki/Mauritius_%22Post_Off...
במשך שנים חשבו שנפלה בהם טעות, וכתוצאה - ערכם עלה עד מאוד.
סיפור מעניין
09/12/13 16:00
63צפיות
סיפור מעניין
תודה רבה על הסיפור המעניין. לדעתי, ערכם עלה בגלל נדירותם (שבתחילה חשבו שנגרמה בגלל טעות) והם עדיין נדירים מאוד ויקרים מאוד גם אם ידוע שלא נעשתה טעות (הורסיה הראשונה). הרבה אנשים, אולי כמו כותב ההודעה הראשון, נוטים לחשוב שטעות בבול היא המובילה להתייקרותו אך, כמו שהסביר קוקו, הנדירות היא הקובעת ובול עם טעות עיצוב שהופץ בדואר ונמכר כבול רגיל לא יהיה יקר יותר מבולים אחרים שהופצו באותה הכמות. בדוגמא שלהלן, בול מבנגלדש שהודפס בבריה"מ שנושאו תמיכה במאבק הפלסטינאי וכותרתו "אנו מברכים את לוחמי החופש של פלסטין". ביום המכירה בסניפי דואר בבנגלדש, שם לב אחד הקונים כי בתרגום לערבית נרשם בטעות "אנו מברכים את המרצחים של פלסטין" (המילה בערבית "מוקטילין" משורש ק.ט.ל שפירושו להרוג. ניתן גם לתרגם "הלוחמים" אך עם קונוטציה שלילית של לוחמים שמטרתם להרוג ולא להגן, בד"כ). מכירת הבול הופסקה לחלוטין ובול זה התייקר מאוד ובעל ערך קטלוגי גבוה. כיום ניתן להשיג בול זה במחיר סביר יחסית והשמועה האינטרנטית אומרת שכנראה כמות שנותרה בידי אחד מהמדפיסים שוחררה לשוק.
בדיוק. היקרים הם לאו דווקא אלה
09/12/13 22:12
27צפיות
עם הטעות, אלא אלה שהופסקה הפצתם ובקיצור -הנדירים.
בספר הנהדר "הרפתקאות בארץ בול" יש המון סיפורים על בולים עם טעויות ועל בולים יקרים ונדירים, והסיפור על מאוריציוס זכור לי משם. אז עוד לא עודכן שהסיפור הוא סתם אגדה אורבנית, והספר מתייחס לסיפור הזה ברצינות רבה.
יש דווקא כמה שגיאות עיצוב מודרניות ששינו
10/12/13 11:50
24צפיות
דרמטית את מחיר הבול.
בולי זהירות בדרכים של ניוזילנד, פריט המראה ילד יושב בכיסא בטיחות כשפניו לפנים, עם כיוון הנסיעה. ברור זאת טעות עיצוב... ירדה הוראה לסניפי הדואר לא למכור, כמה פריטים זלגו החוצה, ובול מודרני נמכר היום ב כ 3000-5000 דולר...
לחברי הפורום - משתפת אותכם - יוסף באו
06/12/13 10:33
105צפיות
joseph bau museum
לכל חברינו היקרים,

בחודש פברואר 2014 נחגוג 70 שנה מאז שהורינו התחתנו בתוך מחנה הריכוז, פלאשוב. כמו כן זה יהיה בדיוק 20 שנה מאז שהסרט "רשימת שינדלר" הוקרן בארץ ו- 40 שנה מאז שאוסקר שינדלר נפטר.
אנחנו מתכננים אירוע גדול שבו יקחו חלק הרבה אמנים. כמו כן אנחנו מזמינות את סטיבן שפילברג לבוא ולחגוג איתנו וגם נזמין את השחקנים ששיחקו בסרט.
כמו שאתם יודעים סיפור האהבה של הורינו היה גדול מהחיים ואנחנו מאמינות שהם קמע לחיים טובים ולכן החלטנו לערוך ח"י חתונות באירוע בפברואר.
הופענו בטלויזיה בתוכנית של אורלי וגיא בערוץ 10. זה הלינק:
http://www.youtube.com/watch?v=yzR9YASOqKk

אחרי התכנית צלצלו אלינו הרבה אנשים שהציעו את עזרתם-
בעל יקב יתרום את היינות לאירוע
צלם אירועים יצלם
מעצב חופות רוצה לעצב את החופות
מעצבת שמלות כלה תתרום את השמלות וכמובן שצלצלו כמה זוגות המעונינים להתחתן. כל זוג עם סיפור מרגש.
אנחנו מחפשות עוד זוגות הרוצים להתחתן עם סיפור מיוחד.

התארגנה קבוצה של אנשים מעולם התקשורת, אמנים, שחקנים ואיכפתניקים שעוזרת לנו להרים את האירוע ביוזמתו של יום טוב משה שהוא במאי פרסומות. (הוא יצר את הפרסומת המפורסמת למילקי בכיכובה של סנדי בר ועוד פרסומות מפורסמות).

אחת הסיבות שאנחנו מארגנות אירוע כזה יוצא דופן ומקורי הוא בכדי לעורר תשומת לב למוזיאון שלנו "בית יוסף באו", בכדי להביא אותו למודעות הציבור ולמוסדות המדינה ולעזור לנו להמשיך ולתחזק אותו ולשמר אותו שכפי הידוע לכם נמצא במצוקה כלכלית קשה.

אנחנו גם זקוקות לעוד אנשים המעוניינים להתגייס למען מטרה זו ומוכנים לתרום מזמנם וכשרונם.
אנחנו מצרפות את אחד הסרטונים שיום טוב משה הכין:
http://www.youtube.com/watch?v=edpkUU908hg&lis...

בבקשה הפיצו את המכתב לכל חבריכם. אתם יכולים להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלנו: https://www.facebook.com/josephbauhouse
וגם בעמוד   https://www.facebook.com/clilabau

כל המעוניינים בבקשה כיתבו לנו ל- josephbau@hotmail.com
או צלצלו ל- 054-4301499   054-4212730
תודה מראש!

שלכם באהבה
צלילה והדסה באו
º
תודה על השיתוף.
06/12/13 10:52
23צפיות
º
ראיתי את הפרסום הזה בעיתון פוסט
06/12/13 12:25
52צפיות
ראיתי את הפרסום הזה בעיתון פוסט
בזמנו קניתי הן מחיים שטייר ז"ל אישית חומרים
06/12/13 12:43
76צפיות
בזמנו קניתי הן מחיים שטייר ז"ל אישית חומרים
שונים מהאוספים שלו והן לאחר לכתו הפתאומי מאלמנתו.
בין שאר החומרים מצאתי לאחרונה גם את המכתב הזה השזור בהומור רב של באו.

מכתב של יוסף באו לחיים שטייר. מעניין לקרוא.
לשניהם כאנשים וכגרפיקאים, יש להם פינה חמה אצלי.
º
מקסים. כך כך באוי
06/12/13 16:39
14צפיות
חידה לשבת - אומרים שפעם היה יותר טוב.
06/12/13 10:09
142צפיות
חידה לשבת - אומרים שפעם היה יותר טוב.
חיפשתי השבוע משהו באחד הכרכים ונתקלתי בכתבה הזו.
נו? זה לא מהעיתון של אתמול...
מנחשים באיזו שנה פורסמה הכתבה?
שלהי הששים תחילת השבעים.
06/12/13 10:16
48צפיות

º
את שלהי הששים אפשר לבטל. 1973-4
06/12/13 10:20
41צפיות
זקו אמר
06/12/13 10:53
43צפיות
לא נראה לי שהתשובה תהיה אחרת.
יכול להיות גם בשנות השבעים
06/12/13 11:43
40צפיות
מפני שמדובר בלירות.והלירה היית עד סוף שנות השבעים
נכון. ולכן חזרתי בי מ"שלהי שנות השישים"
06/12/13 16:12
33צפיות
ולכן זה בשנות השבעים. לא לפני 72'

º
06/12/13 16:13
5צפיות
º
כעת נמתין לאסיק.שיכתוב את התאריך
06/12/13 16:28
17צפיות
זו לא אמורה להיות חידה קשה
06/12/13 16:49
60צפיות
זו לא אמורה להיות חידה קשה
הנה קטע מתוך הכתבה, פשוט לקרוא ולא להאמין.

- הארץ, יולי 75

º
06/12/13 16:55
3צפיות
º
אז צדקנו
06/12/13 16:55
16צפיות
עכשיו נחש למה שללתי
06/12/13 16:57
37צפיות
את שנות השישים?
º
בגלל המיני?
06/12/13 17:05
24צפיות
לא. מיני היה לפני, ואחרי.
06/12/13 17:07
27צפיות
ישנה ראיה יותר טובה.

שללת בגלל הצלמת
06/12/13 17:09
34צפיות
עליזה אורבך החלה לעסוק בצילום מקצועי בשנות השיבעים.
לא
06/12/13 17:12
31צפיות
הסיבה היא שאלעזר לוין החל לכתוב בהארץ בתחום הנדל"ן משנת 1972
אלא, לא, אלא גם וגם.
06/12/13 17:15
30צפיות
וגם אתה בפותרים
גדול; אמנון
06/12/13 17:13
27צפיות
גם הצלמת וגם הכתב לעיניני נדל"ן אלעזר לוין החלו בעבודתם זו בהארץ ב1972
º
נתן , אז זה גם וגם
06/12/13 17:14
18צפיות
º
אולי קשור לעמוד החשמל - עמוד קווי מתח?
06/12/13 20:17
22צפיות
עדגיל.להזכירך.............
06/12/13 23:34
48צפיות
עדגיל.להזכירך.............
לפני כמה חודשים שאלתי על מקום לתקן שעון כיס והמלצת על שענית. לקח קצת זמן והשעון חזר אלי לשביעות רצון שלי. ומאד מרוצה מהתוצאה .וגם מהמחיר.תודה לך.השעון היה במשפחה של אישתי שנים.שכב במגירה
וחזר לעבוד אחרי הרבה מאד שנים
והמעניין שלא ידוע על מה למה ניתן הפרס
06/12/13 23:36
52צפיות
והמעניין שלא ידוע על מה למה ניתן הפרס
וזאת בסך הכל הסיבה לשימור
כנראה שזאת קרן צדקה
07/12/13 00:10
37צפיות
º
נתן תודה כוון מעניין
07/12/13 08:08
13צפיות
º
לפי המיני - 1970
07/12/13 10:12
16צפיות
º
1970
07/12/13 10:13
14צפיות
º
שאלות, בקשות, והערכות
05/12/13 21:00
25צפיות
מאיזה שנה הבקבוק הזה?
02/12/13 09:19
156צפיות
מאיזה שנה הבקבוק הזה?
הי,
מאיזה שנה זה?
(יקבי ציון, ליקר אגוזים)
º
מישהו? :(
02/12/13 15:05
32צפיות
º
לא יודע בדיוק ממתי אבל לא ישן במיוחד
02/12/13 18:25
43צפיות
עזרה בזיהוי מטבע
02/12/13 14:50
83צפיות
עזרה בזיהוי מטבע
שלום לכם,
אני מצרף תמונות של מטבע לא מזוהה משני צידיו.
אשמח לעזרה בזיהויו.
תודה
º
הצד השני.
02/12/13 14:52
51צפיות
הצד השני.
הדפס פיקאסו
04/12/13 21:42
73צפיות
יש לי הדפס של פיקאסו עם חתימתו, מספר 3 מתוך 250, מה סדר גודל של המחיר יכול להיות?

תודה
תלוי קודם כל אם החתימה אישית
05/12/13 00:46
58צפיות
בעפרון או מה שנקרא "בפלטה". אח"כ תלוי בנושא, בגוונים, בגודל, בתקופה. הדפסים חתומים אישית של פיקאסו לרוב לא מסתובבים סתם ברחוב.
ציור
05/12/13 17:28
34צפיות
מישהו מכיר חתימה R.M
מטבע 10 זלוטי מ1923
05/12/13 20:11
39צפיות
אני לא יודע מה שוויו והוא במצב מצוין
זיהוי והערכת מטבע.
03/12/13 15:00
125צפיות
זיהוי והערכת מטבע.
שלום! מישהו יכול להעריך את השווי של המטבע?
ולזהות אותו?

תודה!!!
º
צידו השני של המטבע
03/12/13 15:01
74צפיות
צידו השני של המטבע
זיהוי
03/12/13 15:59
105צפיות
זוהי מדליה הונגרית שעליה מוטבעת דמותו של ארפד מנהיג השבטים המדיארים שפלשו להונגריה והוא זה שהקים את מדינת הונגריה

לא יודע מה שוויה של המדליה
º
אתה יודע מאיזה שנה?
03/12/13 16:16
31צפיות
º
לא
03/12/13 16:28
22צפיות
º
מישהו??
04/12/13 12:40
16צפיות
תשאל גם בפורום הונגריה
05/12/13 23:26
19צפיות
אולי שם ידעו או יוכלו להפנות אותך למקום ששם יודעים

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מה ערך רהיט כזה
06/12/13 06:33
47צפיות
ארוןעתיק
משנת 1878.
מפורט בשרשור מאתמול...
הראתי בעבר עבודות של אבי.
05/12/13 17:36
123צפיות
ארון עתיק ומיוחד
עבד המון על שיפוץ הארון / רהיט המצורף, צירים מנעולים, קפיצים, כל הפטנטים עובדים כחדשים.
החדר צפוף וקשה לצלם.
מצאתי תמונות שאבי צילם לפני למעלה מעשר שנים, כאשר שיפץ רהיט זה.
התמונה מעט דהויה, אך ניתן להתרשם.
º
ובפנים-
05/12/13 17:38
60צפיות
ארון עתיק ומיוחד
º
ועוד פינה -
05/12/13 17:41
50צפיות
עוד פינה
ועוד פינה-
05/12/13 17:46
41צפיות
עוד פינה
הכל טופל, שופץ, לוקק ומורק.
כל המגרות הפטנטיות נפתחות, הכל עובד.
ישנה גם חותמת , וגם חתימה בעיפרון של היוצר- 1878, שנת הייצור.

מה ערכו של רהיט כזה???
ורהיט חדש שייצר בעצמו מא-ת
05/12/13 17:50
70צפיות
שולחן העבודה שלי
שולחן כתיבה, סקרטר מעץ אלון.
גם כן לפני כעשר שנים.
בנה 3 שולחנות לשלושת ילדיו, אחד לעצמו ואחד לפי הזמנה…..
ומבט מן הצד על אותו סקרטר
05/12/13 17:53
58צפיות
מבט מן הצד
תיקון טעות-
השולחנות נבנו לפני יותר מ 15 שנה.
שחזור משחק כדורגל שולחן של אחד מבני המשפחה
05/12/13 17:56
74צפיות
כדורגל שולחני
משחק ששיחקו בו משנת 1950 בערך.
אבי הכין לוח חדש, בנה מחדש את השחקנים, את הפרקים את הפטנט הבועט,
את הצביעה…..
º
ועוד פינה מהמשחק
05/12/13 17:57
55צפיות
שחזור משחק ישן
º
איזה אלוף. המשחק עוד קיים?
05/12/13 19:12
28צפיות
המשחק המקורי מראשית שנות ה50 קיים וגם
05/12/13 19:25
40צפיות
החדש, חיקוי מדויק של הישן.
הישן לא ראוי לשימוש.
בחדש משחקים מידי פעם.
º
איזה אבא מלך .!!
05/12/13 19:14
23צפיות
º
אכן בעל ידי זהב. הנגרות היתה תחביב. לא מקצוע.
05/12/13 19:28
26צפיות
עבודות מדהימות. אני בדיוק מנסה להדביק את
05/12/13 18:33
55צפיות
הידיים לישו קטן מגולף בעץ. דבק פלסטי, נכון? מישהו יודע?
º
יש דבק צהוב, דומה לפלסטי, חזק ממנו.
05/12/13 18:50
32צפיות
º
נכון, שכחתי. תודה.
05/12/13 19:51
15צפיות
º
וווווווווואאאאאאאאאאאוווווווווווווו. כל הכבוד
05/12/13 18:41
24צפיות
º
אומן .אומן.יופי של יצירות
05/12/13 22:42
16צפיות
|*|מזמינים אתכם לחגוג בסרט
05/12/13 17:19
10צפיות
מסיבת יום ההולדת של תפוז ממשיכה והפעם אנו מזמינים אתכם לסרט המצויין חייו הסודיים של וולטר מיטי.

אף אחד לא יודע את כוחם של החלומות שיש לנו בראש... עד שהם מתחילים להתגשם במציאות. זה מה שקרה בעיבוד המודרני של בן סטילר לאחד מסיפורי הפנטזיה המשפיעים בכל הזמנים ? האגדה המופתית על הפיתוי שבפנטזיות: ?חייו הסודיים של וולטר מיטי" מאת ג'יימס ת'רבר. סטילר לוקח את הקלאסיקה בת שניים וחצי העמודים מ-1939 ומפיח בה חיים במאה ה-21 כסרט קומי על אדם שמגלה שחייו האמיתיים עומדים להעיף את הדמיון שלו מעבר לעננים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן
תודה לחברי הפורום
07/12/13 18:55
57צפיות
 תודה לחברי הפורום שבחרו להגיע היום
  למרות מזג האויר ולבקר בעוספיא
   להתראות בשבוע הבא
               ביי   מוישלה
º
פריטים חדשים באוסף
05/12/13 16:09
144צפיות
פריטים חדשים באוסף
º
סיכות גולני
05/12/13 16:11
242צפיות
סיכות גולני
º
סיכה הדסה
05/12/13 16:12
105צפיות
סיכה הדסה
סיכות ומחזיקי מפתחות
06/12/13 09:34
68צפיות
שלום אלכס
ביום א 8 לחודש יש מכירה אצל בן עמי, ראיתי שם הרבה סיכות וסמלים. שווה לך לפתוח את הקטלוג באינטרנט, אולי יש שם משהוא שמענין אותך.
בהצלחה
גלעד
אני כבר עשיתי את הצעת מחיר לכמה סיכות
06/12/13 13:42
50צפיות
תודה
אלכס, תתחדש.
07/12/13 17:33
22צפיות
הסיכה הזו מדהימה. יש לך פרטים עליה?
מתי, יצרן?
תודה,בעז.
º
זה פיליגראן אמיתי, או הטבעה "דמוי פיליגראן"?
07/12/13 17:34
22צפיות
יש לי כמה סיכות אלה מתקופות שונות
07/12/13 17:42
44צפיות
יש לי כמה סיכות אלה מתקופות שונות
והצד השני של הסיכה
º
אתה מזהה מה כתוב על הקאנט מאחור?
07/12/13 17:48
27צפיות
סיכות שונות עם כתובות שונות
07/12/13 17:57
34צפיות
תוצרת ישראל
תוצרת פלסטין
Stanetskiy
º
+1
07/12/13 18:10
29צפיות
+1
º
+2
07/12/13 18:11
21צפיות
+2
º
+3
07/12/13 18:12
17צפיות
+3
פריטים למכירה
06/12/13 15:28
98צפיות
פריטים למכירה
06/12/13 16:31
74צפיות
שלום אלכס.
לא כולם [ואני ביניהם] מחוברים לפייסבוק. אם יש לך משהוא מעניין למכירה אולי כדאי שתפרסם אותו בנוסף לפייסבוק בפרסום רגיל באתר. אז יוכלו הקשישים כמוני לראות במה מדובר. אם זה מדליות כסף שלח לי בבקשה במייל או במסר.
 גלעד
גלעד שלום
06/12/13 16:41
62צפיות
זה גדול מדי - כ -300 תמונות של מדליות, כוללים מדליות כסף.
אלכס שלום
06/12/13 17:34
61צפיות
אם תוכל לשלוח לי למייל רשימה או תמונות של מדליות הכסף [ישראל בלבד] אשמח. יש לי גם הרבה כפולות להחלפה שאולי יעניינו אותך. המייל שלי     shula102@014.net.il . אם אתה מעדיף - אצור איתך קשר טלפוני.
גלעד
הדואר האלקטרוני שלך לא מקיבל מכתבים
06/12/13 18:05
58צפיות
הדואר האלקטרוני שלך לא מקיבל מכתבים
מדליות אלה:
1.
לאלכס
06/12/13 19:19
39צפיות
רובן יש לי, חלקן חסר ומענינות. אצור איתך קשר טלפוני ביום א.
תודה
גלעד
º
1a
06/12/13 18:06
75צפיות
1a
º
2
06/12/13 18:07
33צפיות
2
º
2a
06/12/13 18:08
28צפיות
2a
º
3
06/12/13 18:10
18צפיות
3
º
3a
06/12/13 18:12
17צפיות
3a
º
4
06/12/13 18:33
18צפיות
4
º
4a
06/12/13 18:34
17צפיות
4a
º
5
06/12/13 18:37
20צפיות
5
º
5a
06/12/13 18:38
18צפיות
5a
º
6
06/12/13 18:39
18צפיות
6
º
6a
06/12/13 18:39
20צפיות
6a
º
יש למכירה סיכות קק"ל לימי העצמאות? איזה שנים?
06/12/13 18:10
52צפיות
º
סיכות קק"ל לימי העצמאות
06/12/13 18:31
89צפיות
סיכות קק"ל לימי העצמאות
º
תודה. את כל אלה יש לי.
06/12/13 19:50
33צפיות
º
סיכות יום עצמאות
07/12/13 13:51
47צפיות
סיכות יום עצמאות
º
+1
07/12/13 13:52
38צפיות
+1
º
שלחתי מסר
07/12/13 15:06
19צפיות
º
מניחה שכל זה זה האוסף שלך ולא החלפות?
07/12/13 21:28
28צפיות
º
כן,זה האוסף
07/12/13 21:41
21צפיות
ישראל פנאופטיקום סטראוסקופ
04/12/13 20:40
228צפיות
ישראל פנאופטיקום סטראוסקופ
חוות דעתכם המלומדה בבקשה.

בתודה מראש.

º
תמונה
04/12/13 20:42
152צפיות
תמונה
º
תמונה 2
04/12/13 20:43
139צפיות
תמונה 2
נמכר!
06/12/13 22:40
60צפיות
ראשית הפריט ללא ספק משנות החמישים וזאת על פי הצילומים של מכוניות שנצפו בשיקופיות ואלו דגמים משנות החמישים לחלוטין.

מתי בשנות החמישים? ראשיתן או סופן? אין לדעת כי אין בנמצא מידע כלשהו שלא לדבר על המידע בגוף המוצר עצמו.

המוצר עצמו עשוי במה שקרוי "חמרים עניים" שזו דרך מאד מקןבלת לייצר מוצרים בשנים אלו, הסטראוסקופ עשוי עץ צבוע ידנית, הקרטון מאד בסיסי וכל המוצר אומר ראשוניות.

ועכשיו לדבר המכירה.

ובכן, המחיר הנדרש היה 1500 ש"ח. למרות נסיונות להוריד את המוכר מעמדתו בדבר פריט נדיר ביותר השווה, ככל הנראה הרבה למי שמחשיב את עצמו כאספן ישראליאנה רציני, המוכר עמד על שלו ומסבגרת עסקה בה נמכרו מספר פריטים אחרים, גולם לבסוף ערכו של הפריט הזה לצורך המכירה הזאת בסך של 1000 ש"ח.

הערה: השקיפויות המצור]ות לשרשור זה, אכן אלו השיקופיות בהן נעשה שימוש למוצר הזה.

תודה לכל המשתתפים.

תודה רבה על השיתוף המפורט. בד"כ אנשים
06/12/13 23:13
37צפיות
מקבלים תשובות ונעלמים. אז תודה ורק שאלה אחת - מעץ? אני הייתי מוכנה לחתום שזה פלסטיק לפי התמונה.
תשובה
06/12/13 23:59
38צפיות
גוף הסטראוסקופ הוא מעץ, המשקפות מפלסטיק, כמובן.
º
תודה שוב
07/12/13 10:42
15צפיות
דעתי הלא מלומדה - שזה מגניב! אני מכירה מישהו
04/12/13 21:47
114צפיות
שיש לו תמונות שאני מאמינה שיתאימו לזה. של ישראל
אני חושבת שיש לו עדיין סטים כאלה למכירה. 10
05/12/13 16:16
66צפיות
שקופיות כפולות בחבילה תמורת כ-100 ש"ח אם אני לא טועה. אם מישהו רוצה אז אבדוק.
חוות הדעת המקצועית שלי היא,
05/12/13 10:45
80צפיות
שזה מקסים ואני רוצה כזה.
תודה על השיתוף.

יש על זה שנת יצור?
על פי המפה אין ספק שזה לאחר קום המדינה
05/12/13 11:29
59צפיות
לכן ניתן להעריך כתחילת שנות ה50
בניתוח לא מחייב של "פנאופטיקום"
05/12/13 11:45
67צפיות
מסתבר לפי גוגל שהמושג אינו משמש בד"כ לתיאור מתקן סטראוסקופי כפי שאנחנו מכירים
אלא יתכן שהוא בא מפולנית ששם יש לו משמעות של "אוסף דברים מסקרנים"
פרטים נוספים ניתן יהיה ללמוד מבחינת התמונות שבקופסה.
- באתר העיתונות לא מצאתי אף איזכור למוצר לא בפירסומת ולא בכתבה.
אם נמשיך עם הניתוח הלא מחייב
05/12/13 13:14
53צפיות
סגנון הכתב והאיור נראים אמריקאיים.
º
זזו האריזה של השיקופיות
05/12/13 12:03
104צפיות
זזו האריזה של השיקופיות
º
וזו דוגמא
05/12/13 12:05
96צפיות
וזו דוגמא
יתכן ואנחנו מתקרבים לפיצוח
05/12/13 13:48
63צפיות
מי בפורום חיפאי, שיספר לנו אודות סטודיו "עדי" ?
º
המומחה שלי לחיפה לא יודע כלום על זה.
05/12/13 14:39
43צפיות
יפה מאוד! אפשר לעשות ערב צפיה
05/12/13 13:29
137צפיות
יפה מאוד! אפשר לעשות ערב צפיה
וזה טריק קטן ונחמד שאפשר לעשות עם התמונות הסטריאוסקופיות.
החלפה מהירה ביניהן נותננת רושם של צילום נע ותלת מימדי.
זה נסיון זריז שעשיתי. בקרוב אנסה להחיות עוד כמה מהסוג.
º
מדהים. איך העגיל מתנדנד לה על האוזן...
05/12/13 14:38
42צפיות
º
יופי.באמת נראה כתלת מימד
05/12/13 14:57
34צפיות
º
הנה ביקור במפעל "שמן"
05/12/13 17:50
76צפיות
הנה ביקור במפעל "שמן"
הי עידן, כתוב משהו על יד התמונה הזו? האם אלו
05/12/13 18:31
39צפיות
צוענים?
º
אני לא זוכר כיתוב, אך אלו בדואים
05/12/13 19:10
31צפיות
º
אתה יודע שיש/היו בדואים צוענים. בעיקר ליד י-ם
05/12/13 19:53
38צפיות
º
לא ידעתי. חשבתי שהיו רק בצפון שהגיעו מסוריה
06/12/13 12:38
22צפיות
בירושלים עדיין יש צוענים
06/12/13 14:18
25צפיות
לא כולם מבדילים בינם לפלסטינאים אך הפלסטינאים עצמם מכירים אותם ולא כל כך אוהבים אותם.
º
איך אהבתי! איזה יופי!!!
07/12/13 10:19
13צפיות
נראה שהשם של המוצר נגזר
05/12/13 18:17
44צפיות
מהמילים פנורמה ואופטיקה.  ומהן יצרו את ההלחם.  המכוון לפנורמה אופטית.

ובכן זה יכול להיות גם
05/12/13 21:06
34צפיות

הדבק של  של המילה כל PAN ואופטיקון : צפיה. ובעברית = רואה כל, או רואה הכל.
שלום, יש לי ציור שמן של יעקב גבאי....
04/12/13 17:07
245צפיות
ציור שמן על בד ,נוף עמק זבולון של הצייר יעקב גבאי
שלום לכל החברים כאן, בד"כ אני רק קורא
כאן את התובנות המעמיקות שלכם בעניני
אספנות ואוספים.הפעם יש לי שאלה אליכם.

ברשותי ישנו ציור שמן על בד של אמן ישראלי
בשם יעקב גבאי.גודל הציור 60X40 סנטימטר.
יש חתימה מקדימה ומאחורה והשנה שבה
צוייר הציור היא 1987. (רשום מקדימה).
את הציור קיבלתי בירושה מחמותי היקרה
שהלכה לעולמה לפני שנתיים ומאז הציור תלוי
אצלנו בסלון הבית.
אשתי כרגע בתהליך רפואי יקר ולכן אנו מחפשים
למכור חפצים שברשותינו לעזרה במימון הטיפול.
שאלתי היא כמה שווה הציור הזה למכירה ?
ואיפה ניתן למכור אותו ?
(סוחר משוק הפישפשים ביפו הסכים לתת לי
עליו 400 דולר לפני חודשיים בערך).

מודה אני לכל אחד מכם שיתן לי תשובה לשאלותיי.

נתן
תגגל - יעקב גבאי מכירות פומביות ותקבל כמה וכמ
04/12/13 21:57
122צפיות
תוצאות (פורום קולקט, מונטיפיורי, וכו')
יעקב גבאי צייר בן קיבוץ יגור
05/12/13 00:42
129צפיות
חי ופעיל מאד. מוכר ונסחר, כיום זוכה להכרה ולביקוש גוברים בארץ ובעולם. משרע המחירים שלו במכירות פומביות נרחב למדי ותלוי איכות ונושא. לדעתי זה מפעל נשר הישן.
גבאי מחירים
05/12/13 02:02
132צפיות
למיטב ידיעתי אם לא מכרת אל תעז למכור במחיר כזה !!!
גבאי שווה הרבהה!!!
ובמיוחד בחול .
והמבין יבין (לא יכול לפרט אבל בחול נמכר הרבה יותר יקר מאשר בארץ כך גם לגבי אמנים אחרים מסוימים)
מי עוד נמכר טוב בחו"ל?
05/12/13 07:27
117צפיות
אגב, מה מצבו של יוחנן סימון? עושה רושם שצייר הרבה
º
אני אישית לא הייתי מוכר בשנים הקרובות
07/12/13 21:50
31צפיות
כן ולא
05/12/13 09:42
102צפיות
ראה שוב את תגובתי הקודמת. תוצאות המכירות בפועל מראות שיש תנודות מאד חדות ולא תמיד מוסברות (אני מדבר רק על השמנים, לא כולל אטיודים או אקוורל שמוערכים בפחות). תמונות הנוף של ערים עתיקות כמו עכו או קיסריה זוכות בד"כ למחיר דומה בסקלה הגבוהה יותר, בטבע דומם יש קפיצות בין $200 ל$3000 ואף יותר. לא ראיתי שבחו"ל גבאי (שאני מאד מעריך ומחשיב כצייר ניאו-ריאליסטי חשוב) משיג מחירים גבוהים משמעותית. ההצעה של $400 אמנם נמוכה, אבל במכירה פומבית יש סיכוי שאפילו את זה לא היה משיג - התמונה והנושא לדעתי לא מהמשובחים של גבאי.
תודה לכל המגיבים עד כה.......
05/12/13 11:38
96צפיות
עשיתי גוגל כפי שהציע לי המגיב הראשון ואכן מצאתי שציוריו של
הצייר יעקב גבאי נמכרים היטב בבתי מכירות וגלריות בחוץ לארץ.
גם המחירים של ציוריו בחוץ לארץ גבוהים יותר מאשר בישראל.
ציור שמן של יעקב גבאי נמכר לפני שנה בבית מכירות פומביות
בטוקיו ,יפן בכ 4,000 דולר של ארה"ב. גם בבתי מכירות בטורנטו,
קנדה, באמסטרדם,הולנד ובמינכן,גרמניה נמכרים ציורים של
יעקב גבאי במחירים גבוהים.הוא בהחלט אמן מוכר וסחיר.

פניתי שוב אתמול לסוחר בשוק הפישפשים ביפו ולשמחתי הצלחתי
להוציא ממנו מחיר גבוה יותר על הציור של יעקב גבאי שברשותי.
הפעם הוא הסכים לתת לי עבורו 600 דולר. (לפני חודשיים הסכים
לתת לי רק 400 דולר).אני עדיין שוקל את הצעתו.

אני כמובן מודה לכל החברים שטרחו והגיבו וניסו לעזור לי.עזרתם לי
הרבה בתגובותיכם.

נתן
כתובות אינטרנט מצורפות:
למה שלא תנסה לגשת לתירוש או לשורשים -
05/12/13 12:08
79צפיות
בתי מכירות פומביות ידועים ושעוסקים בציורים ותראה מה דעתם... וכמובן, השאלה גם מתי יוכלו להעלות את הציור למכירה (למקרה שאתה לא מעוניין לחכות). אפשר להתחיל במשלוח תמונות באינטרנט אם לא נוח לך להגיע אליהם.
שני בתי מכירות הסכימו לקבל את הציור......
05/12/13 14:14
115צפיות
פניתי כבר לשני בתי מכירות פומביוות גדולים בישראל
ושניהם נתנו לי הערכת מחיר סבירה לצרכי מכירה.

בית מכירות אחד העריך את הציור של יעקב גבאי בין
1,100 דולר ל 1,300 דולר.

בית המכירות השני שפניתי עליו, המומחה שלהם נתן
לי הערכת מחיר טיפה יותר גבוהה. בין 1,200 דולר
ל 1,500 דולר.

שני בתי המכירות הסכימו לשים את הציור שברשותי
למכירה הפומבית הבאה שלהם שתתקיים בקיץ 2014.

לכן אני עדיין מתלבט האם לחכות חצי שנה עם הציור או
לנסות למכור אותו כעת לסוחר אמנות במחיר נמוך יותר.

נתן
º
בהצלחה! ותהיו בריאים
05/12/13 14:38
54צפיות
אם הסוחר ייתן לך 20-25% פחות מההערכה
05/12/13 22:06
89צפיות
של בתי המכירות, לך על זה כי ממילא יהיו לך עמלות אם זה יימכר דרך בתי המכירות. במילים אחרות, אם הסוחר יעלה ל-900, הייתי מוכרת. אם לא, אז לא. אל תשכח שבמכירה פומבית צייר ידוע יכול גם להגיע להרבה יותר אם תהיה תחרות בין מעוניינים.
תודה "סבתא" על היעוץ.......
06/12/13 10:58
72צפיות
לא נראה לי שהצליח להזיז אותו מהמחיר שלו.
באם להיות כנה למרות שאני לא בא מתחום
המסחר אני מבין את השיקול המסחרי של אותו
סוחר.הוא חיב להרוויח פי 3 לפחות על השקעתו.
כי יש תחשיב של זמן שהציור ישב אצלו עד שהוא
יצליח למכור אותו בעצמו.
ואם הוא ירויח "רק" 25% מהשקעתו?
06/12/13 21:01
60צפיות
אל תמהר למכור בזול.
זה ההבדל בין איש פרטי לסוחר.......
06/12/13 21:36
66צפיות
תודה goolgol שהתייחסת לדבריי כאן.
אני כמובן לא ממהר למכור ושוקל בקפידה
את צעדיי.

רק להתייחסות לדבריך,ההבדל בין סוחר
לבין איש פרטי שאיש פרטי ירכוש את הציור
בגלל שהוא אוהב אותו ואילו סוחר ירכוש
אותו רק במטרה לעשות רווח כספי נאה עליו.

מנסיוני הקצר בתחום הבנתי שסוחרי אמנות
עובדים על מתח רווחים של פי 3 על ציורים
שהם רוכשים עבור מכירה. (25 אחוז זה רזה
עבורם) לפי מה שהבנתי גלריות עובדות על
מתח רווחים של פי 4 לפחות.זה בכל אופן מה
שהצלחתי להבין בשבוע האחרון בגלל הציור.
הצצתי והוקסמתי - אני מהפורום השכן
06/12/13 18:41
114צפיות
התמונה פשוט מקסימה, בדיוק נשר מכיוון יגור
יש לעשות חיפוש בתירוש
06/12/13 22:31
77צפיות
  יש לעשות חיפוש  באתר " תירוש "  יעקב גבאי .
 יש שונות רבה במחירים  החל  מ 150 דולר ועד 2000 דולר
   כל מחיר  אפשרי במכירה פומבית
 כך ש 400 דולר נכון כמו כל מחיר  אחר
    ההחלטה בידיך
Ben Rai , יעקב גבאי נמכר בסותביס הונג קונג...
07/12/13 00:00
88צפיות
מי בכלל טורח לחפש בתירוש  ???

ציורים של יעקב גבאי נמכרים
בבית המכירות הפומביות סותביס
בהונג קונג במחיר של 7,000 דולר
לציור !!!

אני עושה שיעורי בית ותירוש ממש
לא מענין אותי במקרה זה.

שים לב ללינק ששמתי כאן עבורך.
7,000 דולר למכירה של ציור של יעקב
גבאי בהונג קונג.......

כתובות אינטרנט מצורפות:
נתן על תתלהב.זה יכול להיות חד פעמי.
07/12/13 00:08
57צפיות
ועל תזלזל בתירוש. כל כך מהר
powo, יעקב גבאי מוכר בכל העולם באלפי $ לציור
07/12/13 00:30
63צפיות
המכירות של הציורים של יעקב גבאי
הן בהחלט לא  ארוע חד פעמי כהגדרתך.

ציור שמן קטן על מזוניט של יעקב גבאי
נמכר בחודש שעבר בבית מכירות בניו יורק
ב 4,000 דולר.......

ציורים של יעקב גבאי נמכרים בבתי מכירות
פומביות בכל העולם.תבדוק ברישומים ותראה.

באמסטרדם,ניו יורק,מינכן,הונג קונג,טוקיו
וטורנטו......עשרות ציורים של יעקב גבאי
נמכרו במהלך השנים האחרונות לכן זה ממש
לא ארוע חד פעמי.
כתובות אינטרנט מצורפות:
נתן היקר
07/12/13 09:20
59צפיות
עד לפני כמה ימים.כאחד שלא ידעת כלום על יעקב גבאי.נתגלה לך אודות הצייר הזה.הכוונה שלי היית לארוע חד פעמי בהונג קונג.שיכול להיות שהציור נרכש .ולאו דווקא מפני שיעקב גבאי צייר אותו.אלה שהציור מצא חן בעיניי מישהו.הציור שלך נראה מקומי מאד.ולא בטוח כלל שהציור הזה ימכר דווקא בהונג קונג .או במקום אחר.כאשר קבלת הצעה להכנס לתירוש או לשורשים .זה בגלל שזה מקומי ולא תצטרך להסתבך עם מקומות רחוקים בעולם.בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה נ.ב לי זאת היית הפעם הראשונה ששמעתי את השם הזה
powo במחירים כאלה קונים בגלל "השם" של האמן
07/12/13 11:09
54צפיות
ראה, עד לפני מספר שבועות כלל
לא התעסקתי במחירים של ציורים
ובטח לא בציור של יעקב גבאי אשר
מצוי ברשותי כירושה מחמותי ז"ל.
הנסיבות הכריחו אותי לצלול לעולם
העיסקי של המסחר לאמנות ולהבין
כל מיני דברים שקודם כלל לא ידעתי.

במחירים של אלפי דולרים לציור בודד
אנשים לא משלמים בגלל שהציור
מוצא חן בעיניהם אלא בגלל שהם
מעריכים שלציור יש ערך אספני ומחירו
רק יעלה בשנים הבאות.
רק לשם המחשה ,הסוחר משוק הפישפשים
ביפו כלל לא התבונן בציור שהבאתי עליו.
אותו ענין רק באיזה מחיר הוא יוכל לדחוף
אותו ללקוח שלו ועל פי זה הוא עמד איתי
על המקח.מה שעניין אותו שהחתימה על
גבי הציור היא אמיתית והציור לא מזוייף.
º
נתן שיהיה לך בהצלחה
07/12/13 11:37
28צפיות
º
תודה , powo
07/12/13 12:55
21צפיות
אשמח אם תשתף אותנו גם בהמשך - במכירה בחו"ל
07/12/13 10:36
42צפיות
הרבה אנשים מתייאשים אחרי שמתברר להם עלות האריזה, משלוח וביטוח לחו"ל + עמלה גבוהה בחו"ל. מעניין אם עדיין זה יהיה כדאי ואיך זה התבצע.
Suki333, בקרוב העדכן לגבי התפתחויות......
07/12/13 11:18
70צפיות
ייצרתי שלשום קשר עם בית מכירות פומביות
גדול ורציני בלונדון שבבריטניה.

המומחה שלהם לאמנות מודרנית הסכים
לשים את הציור של יעקב גבאי שברשותי
במכירה הבאה שלהם בקיץ של 2014.

עדיין לא סגרנו סופית על הערכת מחיר שלו
לגבי הציור.כנראה שזה יהיה בסביבות ה
אלף שטרלינג פלוס מינוס (כ 8 אלף שקל).

שבוע הבא אני אבדוק עלויות ,אך לא נראה
לי שתהיינה עלויות כבדות. (משלוח+מס)
הבית מכירות לוקח כ 18 אחוז עמלה....
אני העדכן בהתפתחויות בהמשך...........
º
5.5 אלף ש"ח אבל מי סופר.....
07/12/13 11:26
51צפיות
º
נכון, פחות מ-5.7 לליש"ט. שים לב לחישוב נכון
07/12/13 19:10
29צפיות
צודקים.......
07/12/13 20:10
31צפיות
העיקר הבריאות.......
לסותביס וכריסטיס יש נציגויות בארץ.
07/12/13 14:00
50צפיות
אולי כדאי לבדוק גם איתם ולמסור בארץ.
בכל מקרה טוב שירדת מהרעיון למכור לסוחר בזול כי הוא צריך להרוויח לפחות פי 3....
תודה "סבתא" ,כבר בדקתי........
07/12/13 14:08
51צפיות
כריסטיס סגרו את הנציגות שלהם בישראל.
לסותביס עדיין יש נציגות אך הם שולחים
רק פעם בשנה ציורים מישראל למכירה
יעודית לציירים ישראלים שעורכים בניו יורק.

הם דורשים דמי השתתפות מאוד גבוהים
פלוס ביטוח ועמלה יקרה כך שמבחינה
עיסקית נראה לי שאוותר על שירותם הטוב.

כרגע בית המכירות הפומביות שפניתי עליו
בלונדון נראה לי הכי מתאים לביצוע המכירה.
זה נחמד שאת מתענינת והמשיך לעדכן.
º
בהצלחה! ורק בריאות...
07/12/13 14:16
28צפיות
ציור נפלא ויקר ערך. מתאר את נוף הקיבוץ. רפואה
22/12/13 21:58
8צפיות
שלמה. יעקב גבאי צייר ידוע ומוכר.
º
יש לי אלבום מלא כרטיסי ביקור.מעונינים?
04/12/13 10:48