לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

º
שאלות, בקשות, והערכות
60תגובות
30/11/13 09:00
84צפיות

(המשך...)
לכבוד חנוכה מעלה שרשור משנת 2010
29/11/13 22:48
118צפיות
לטובת אלה שהצטרפו אלינו  לאחר אותה שנה.  סיפור מעניין על בול חנוכה שהונפק בארה''ב.  
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?For...
התחלת במלאכה, אמשיך אותה.....
29/11/13 23:13
131צפיות
התחלת במלאכה, אמשיך אותה.....
ומאז, היו הנפקות בולים ובהם סביבונים על בולים נוספים לחנוכה.
אתחיל בבול שהונפק בארה"ב ב-2011.

מוצג כאן גליון שלם של הבול שהונפק.
באותה שנה יצאה סדרה פרטית
29/11/13 23:17
95צפיות
באותה שנה יצאה סדרה פרטית
בארה"ב, כמתברר, ניתן להנפיק גם סדרה פרטית.
הסדרה כללה חנוכיה, מגן דוד וכמובן.....גם סביבון.

על אף היות הבולים מהנפקה פרטית, ניתן להשתמש
בהם למשלוח דברי דואר.
סביבונים
29/11/13 23:31
62צפיות
סביבונים
בול נוסף, מתוך סדרת חגים הנחוגים בדצמבר בקנדה,
היה בול ובו 2 סביבונים.
על אחת מפאות הסביבונים ניתן לראות את האות ש' -
"שם" (באותה סדרה הונפק בול נוסף של 8 נרות דולקים
ושמש).
גם השנה, הנפיק דואר ישראל מארז לילדים, לחג
29/11/13 23:46
67צפיות
גם השנה, הנפיק דואר ישראל מארז לילדים, לחג
הבולים הם בולים שהונפקו לשירי ילדים (לא שירי חנוכה).
אמנם, יש במארז חוברת הפעלה לילדים המיועדת לחג,
מצורף גם תקליטור עם שירי חנוכה ומשחק לוח.
שי יפה לילדים אך מאכזב מבחינתי בשל העדר בול עם סביבון.
שנה שעברה כמדומני העלתי מספר פריטים. הפעם
30/11/13 02:26
73צפיות
תמונה חנוכה ילד מדליק חנוכיה.
רק תמונה אחת מאוסף תמונות ילדים שיש לי.
ילד משנת 1960 מדליק חנוכיה ברוב ריכוז.
מנהג יהודי ארה"ב בחנוכה,
30/11/13 09:10
75צפיות
מנהג יהודי ארה"ב בחנוכה,
כנראה בהשפעת מנהגי החגים בסביבתם,
בחג המולד ושנה אזרחית חדשה, שולחים הם
כרטיסי ברכה לחנוכה (כמנהג שרווח, עשרות
בשנים של משלוח כרטיסי שנה טובה).

כאן, כרטיס ברכה לחנוכה בתוספת משפט
ביידיש: "א פריילעכן חנוכה".
אודה למי שיתרגם המשפט.

הכרטיס מקופל כך שבטרם פותחים אותו ניתן
לקרוא המשפט הבא:
As you gather around your Menorah
Lithing candles one by one   
Here's a little gift of Hanukkah gelt
To add to your Holiday fun

תרגום חופשי:
כשאתם מתקבצים סביב המנורה (מנורה ???-
מוזר שלא השתמשו כאן במילה העברית "חנוכיה")
מדליקים נרות אחד אחד
יש כאן מתנה קטנה של דמי חנוכה
כתוספת להנאת החג.

כאמור הכרטיס מקופל כמעין כיס, כך שניתן לשים שטר
כסף או מעות בתוכו.

כאמור, ניכרת השפעת חגי הנוצרים, הסמוכים לחג
החנוכה. כמו כן, הביטוי ביידיש שהתווסף לברכה
עשוי להעיד על המגזר שהשתמש בברכות מעין אלה.
הסמלים לחג, כפי שמאוירים בברכה: חנוכיה, סביבון
ושירים.

לצערי אינני יודעת ממתי הברכה.

רחל, נחמד לחוש את ההתלהבות שלך עם כל פריט
30/11/13 14:20
39צפיות
ופריט חדש. במאמר של משה רימר  ב''שבל'', שמובא בשרשור הקודם שהעליתי, מודגש הקשר בין  משלוח ברכות לחנוכה בקרב יהודי ארה''ב לרעיון הנפקת הבול שיזמה דלית קמחי. בזכותה ישנן גם כל הנפקות הבולים לאחר הראשון שהונפק עקב השתדלותה העקשנית.
º
א פריילעכן חנוכה".=חנוכה שמח.צ'י
02/12/13 17:21
12צפיות
º
02/12/13 23:31
3צפיות
פריט חדש, מהשנה
30/11/13 09:19
76צפיות
פריט חדש, מהשנה
השנה מצאתי באחת החנויות כרטיס ברכה
לחנוכה ובו מצוייר סביבון. מובן שהכרטיס לא
נשאר בחנות...

רק בהגיעי הביתה שמתי לב שקניתי למעשה
סט של שני כרטיסי:
האחד, זה שמועלה כאן, לחנוכה
והשני, אבוי, ברכה לחג המולד.

לא שאיכפת לי שמוכרים כרטיסים לכריסטמס.
יש מי שי לו חברים מהדת הנוצרית, שחוגגים
את החג (בד"כ בחו"ל) והכרטיס הברכה מיועד
למשלוח ברכה לחגם. אך מדוע לצרף בחבילה
אחת שני כרטיסים, שמטרת כל אחד מהם שונה ?
האם לא עדיף היה לשים 2 כרטיסים לחג החנוכה
יחדיו ושני כרטיסים, באריזה אחרת, לחג המולד ?

הכרטיס הודפס בארץ.
והנה הכרטיס לחנוכה מתוך האריזה שקניתי:
ופריט חדש נוסף מהשנה
30/11/13 09:29
74צפיות
ופריט חדש נוסף מהשנה
כמה שמחתי לגלות את המפיות לחג שמצאתי
לפני מספר ימים.
הערב, ערב הדלקת נר רביעי של חנוכה, תשמש
חבילת המפיות שקניתי את המוזמנים.
תוספת נחמדה ליצירת האווירה בחג (וכמובן,
תוספת נכבדה לאוסף מפיות הסביבונים שלי).
מכירה את הסביבונים של האגודה למען העיוורים?
30/11/13 12:36
52צפיות
קניתי כתרומה אבל בעיקר כי הבן שלי בן ה-26, מצא לנכון לציין שעוד לא שיחק בסביבון השנה. אז היום הוא ישחק בסביבון ובא לציון גואל.
º
התמונה
30/11/13 14:52
81צפיות
התמונה
לא מכירה
30/11/13 22:32
45צפיות
באמת סביבון נחמד.
מעניין למה האגודה נעלמה מעיני בעיר.
לאחרונה שוטטתי רבות במרכזי קניות וברחובות
ולא ראיתי את נציגי האגודה, שבחג האור אמורים
היו לגייס כספים למטרותיהם.
מקווה שבנך שיחק עם הסביבון ונהנה. כי ילד, תמיד
יישאר ילד ולא חשוב מה גילו הכרונולוגי.
אני יכולה לבקש ממנה לשמור לי. יש כמה צבעים
02/12/13 21:58
26צפיות
זה עולה 15 ש"ח לאחד - כתרומה. רוצה שאשאל אם יש עוד?
תודה ! אם אפשר תבקשי שישימו בצד
02/12/13 23:32
24צפיות
3 סביבונים, בצבעים שונים.
תשלחי לי במסר איך להעביר לך התשלום.
תודה רבה !
הי רחל,
03/12/13 20:10
20צפיות
היא שומרת לך 3 צבעים. אקבל אותם בשבת ואשלח לך. תשלחי שוב את כתובת המייל שלך במסר ואעביר לך את הפרסום שלהם עם הסביבונים כי יש גם ממתכת (אבץ, כנראה).
º
תודה שוקי, שלחתי מסר
03/12/13 21:28
8צפיות
ועל תנקסגיבוכה (Thanksgivukkah) שמעתם ?
30/11/13 22:38
57צפיות
ועל תנקסגיבוכה (Thanksgivukkah) שמעתם ?
השנה חג ההודיה האמריקאי וחג החנוכה חופפים.

הנה כרטיס ברכה המציין את שני החגים.
אל"ה תאגיד המיחזור - חג אורים שמח !
01/12/13 19:05
44צפיות
אל"ה תאגיד המיחזור - חג אורים שמח !
מודעה שפורסמה לאחרונה, ביוזמת תאגיד המיחזור
אל"ה מצאה חן בעיני והחלטתי להעלות אותה כאן.
בסריקה לא הצלחתי להכניס את כולה, אך די לראות
את השימוש היצירתי שעשו עם הסביבון:
"הסביבון שסובבת זה הבקבוק שמיחזרת".

בשולי המודעה נכתב (ולצערי לא נכנס בסריקה):
"גם בחנוכה, משליכים את הבקבוקים למיחזורית.
בקבוק אינו אשפה ומקומו רק במיחזורית. כשאתם
ממחזרים אתם מפגינים כבוד כלפי הסביבה, שומרים
על נקיון ארצינו הקדושה ותורמים לתהליך הפיכת
הבקבוקים למוצרים חדשים: סלסלות, מעילים, שולחנות
ואפילו סביבונים".

מאחר ומדובר בפרסום חינוכי שאינו מסחרי, ראיתי חובה
להעלותו כאן.
קריקטורות על אותו נושא
01/12/13 19:10
52צפיות
קריקטורות על אותו נושא
שתי קריקטורות פורסמו היום על נושא קיצור
חופשת הקיץ לתלמידי כיתות א'-ב'.

הראשונה, של ערן וולקובסקי פורסמה ב"הארץ"
והרי היא כאן:
והשנייה....
01/12/13 19:14
42צפיות
והשנייה....
קריקטורה של יותם פישביין שפורסמה היום
ב"ידיעות אחרונות".

אותו נושא, רעיונות שונים.
בשתי הקריקטורות שמחים המבוגרים. אך
למה פני הילדים נופלים ?

אני אוהבת את השימוש באובייקט הסביבון כסמל
לחג החנוכה.

והנה הקריקטורה:
"ציור חנוכה"
01/12/13 19:27
60צפיות
"ציור חנוכה"
לאחרונה מצאתי ציור שצוייר על ידי צייר
עלום לגבי. אני מכנה את הציור "ציור חנוכה".
אודה לכל מי שיוכל לסייע לי לאתר את שם
הצייר.
אלכס לוין
02/12/13 07:45
52צפיות
תודה ג'יימסי
02/12/13 08:56
41צפיות
תודה ג'יימסי
למען האמת הטלתי ספק אם יהיה מישהו שיוכל לזהות
את שם הצייר. והנה, כל כך מהר. כל הכבוד !
בזכותך, ראיתי כי אלכס לוין צייר ציורים נוספים שבהם
מופיע הסביבון, כדוגמת הציור המובא כאן.
ושוב - תודה !
חתימת הצייר
01/12/13 19:29
55צפיות
חתימת הצייר
הגדלתי את חתימת הצייר.
אולי יש מי שמזהה את הכתוב.
º
תודה ניצה. לב חכם בימינו.
03/12/13 08:52
28צפיות
º
03/12/13 11:05
2צפיות
גם לך ניצה, המון תודות
03/12/13 19:56
13צפיות
קיבלתי את הפרסומים. והסביבונים.
תודה רבה.
השנה, בניגוד לשני האחרונות, הופיע הסביבון במספר
רב מאוד של פירסומים.
לשמחתי.
חג חנוכה שמח.
הערכת שווי
29/11/13 18:26
156צפיות
הערכת שווי
שלום
ברשותי כיסא שמתחתיו מודבקות מדבקות מס קנייה
מבקש פרטים על הכיסא ומה שוויו.
תודה.
הפכתי עבורך כדי שלא יפלו
29/11/13 18:47
112צפיות
הפכתי עבורך כדי שלא יפלו
אבל לא הצלחתי לנקות את האבק ממנו.בהצלחה
עד היום הורי משתמשים בכזה
29/11/13 18:56
70צפיות
כבר קרוב ל50 שנה, (כיום משמש בעיקר לאימי כשהיא צריכה לתפור דבר מה במכונת תפירה)
אבל נדמה לי שהמושב בצבע אחר.
היו לנו שניים, אינני יודע היכן השני.
º
אלו בולי מס הקניה שדבוקים מאחור
29/11/13 19:17
101צפיות
אלו בולי מס הקניה שדבוקים מאחור
אתה מסתכל על המסך לפני הצילום?
29/11/13 19:25
56צפיות
לפי התמונה אפשר בעיקר לנתח את סוג הדיקט.
º
תמונה מוצלחת יותר
29/11/13 19:49
70צפיות
תמונה מוצלחת יותר
הערכת מחיר
29/11/13 22:08
95צפיות
כמובן שתלוי במצבו...במקומות שמוכרים פריטי וינטאג',המחיר המקסימלי שבקשו היה 180 ש"ח לכסא לפני שיפוץ,לאחר שיפוץ ראיתי גם בסביבות 1500 ש"ח,אבל מדובר בחנות!!!אני מכרתי ומוכר פריטי וינטאג'.היה לי אחד, שהמשענת התנדנדה,לבסוף נמכר למישהי שמשפצת רהיטים ב 50 ש"ח.אחת הבעיות בכסא שהוא נמוך ביחס לכסאות מטבח וחדר אוכל,לכן יכול לשמש בדר"כ לחדר המתנה או בפינת חדר לסוג של דקורציה.כסאות לאחר שיפוץ יקרים יותר,לפני,זולים יותר... (כנס גם למרמלדה מרקט). אם תצליח לקבל יותר - אשריך...
º
השירשוק השבועי
53תגובות
29/11/13 06:45
113צפיות

(המשך...)
זוכים בכרטיסים לסרט ב|תפוז|
28/11/13 13:02
15צפיות
|אקשן| ספרו לנו בפורום ביקורת סרטים וקולנוע איך הייתם מעבירים את הזמן אם הייתם כלואים בחדר במשך 20 שנה ואולי תזכו בכרטיסים לסרט שבעה צעדים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|גאווה| ליאור רוזנטל הוא מאמן מוסמך מטעם לשכת המאמנים, מומחה למערכות יחסים בקהילה הגאה - יציאה מהארון, אימון לזוגיות והתנהלות חברתית.
ליאור יתארח היום משעה 20:00 בפורום גאווה ויענה על שאלות הגולשים.
אתם מוזמנים לשאול שאלות|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|HIV| יום המודעות העולמי לאיידס מצוין באחד בדצמבר מדי שנה.
ביום המודעות העולמי אתר תפוז בוחר לדבר על המחלה ולנסות לתת מענה לכל השאלות בנושא: כיצד נדבקים?, במקרה של חשש להידבקות, מה הדבר הראשון שיש לעשות?, כיצד נשא הנגיף יוכל לחיות חיים איכותיים לצד המחלה?, אם נדבקת, איך ניתן לחיות עם מינימום סיבוכים ומחלות נלוות?
ביום זה נארח בפורום איידס את ד"ר מרגלית לורבר שתענה על שאלותיכם.
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...
עִסְפִיָא
28/11/13 20:54
102צפיות
עִסְפִיָא (בערבית: عسفيا, הגייה מקובלת בעברית: עוספיה) היא מועצה מקומית במחוז חיפה. עספיא שוכנת על הכרמל וגובלת בפארק הכרמל. זהו הכפר הדרוזי השני בגודלו בישראל.

תוכן עניינים [הסתרה]
1 היסטוריה
2 אוכלוסייה
2.1 כפר השגרירים:
2.2 צבא וביטחון:
2.3 כנסת וממשל
3 כלכלה
4 תחבורה
5 חינוך ותרבות
5.1 תיאטרון:
5.2 שירה:
5.3 אקדמיה:
5.4 ספורט
6 מקומות קדושים
7 קישורים חיצוניים
8 הערות שוליים

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]לפי שרידים ארכאולוגיים, המקום מיושב מאז תקופת הברונזה. ההתיישבות הדרוזית הנוכחית החלה בעספיא לפני 400 שנה בתקופתו של הנסיך הדרוזי הלבנוני פח' אל-דין אל-מעני השני. הנסיך, שמרכזו היה בהר הלבנון, מרד באימפריה העותמאנית והקים נסיכות שמרכזה היה בהר הלבנון. עספיא הייתה אחד מתוך 17 כפרים שהוקמו בתקופתו בהרי הכרמל לביצור גבולה הדרומי של הנסיכות. רק שני כפרים שרדו ברבות השנים והם עספיא ודלית אל-כרמל השכנה. בשנת 1960 נמצא כאן מטמון מטבעות כסף גדול, הוא מטמון עספיא, שזמנו המאה הראשונה לספירה. בין השאר מצויים במקום שרידי כפר יהודי בשם חוסיפה שהתקיים בתקופה הביזנטית, בהם פסיפס גלגל מזלות בשרידי בית הכנסת שנמצא במקום ועליו השם "חוסיפה".‏[1] ייתכן ששם הכפר מן המילה הערבית "עסף", שפירושה סוער ומתארת את מזג האוויר בחורף במקום.

בתקופת מאורעות תרפ"ט סבלו תושבי הכפר מידי כנופיות ערביות ופנו לשכניהם בקיבוץ יגור לקבלת עזרה. באמצעות יגור הגישו הדרוזים בכרמל לאבא חושי שהיה אז מזכיר מועצת פועלי חיפה בקשת עזרה. בעקבות כך סוכם על שיתוף פעולה עם "ההגנה" - הדרוזים מסרו מידע מודיעיני וההגנה סיפקה נשק ותחמושת. חושי זכה לכינוי "אל ראיס". כמה שנים מאוחר יותר הסתתר חושי במה שכונה "השבת השחורה" במשך כשלושה חודשים אצל השייח' לביב, מוח'תאר הכפר, כאשר נמלט מן הבריטים. לבסוף הוברח בבגדי אישה לקיבוץ יגור הסמוך. קשר זה הונצח על ידי מועצת עספיא בקריאת הרחוב הראשי ביישוב על שם אבא חושי ובחיפה נקרא רחוב על שם עספיא. [2]

מעספיא יצאה במלחמת העצמאות 1948 מחלקת המתנדבים הראשונה של מגויסים דרוזים בצהל. 8 מבני הכפר נהרגו בקרבות שחרור הגליל עד שבשנת 1956 הפך הגיוס בצה"ל לחובה על כל בני העדה. שני קצינים מילידי הכפר, כרם מנצור ומונה אסמעיל קבלאן (שהגיע במסגרת גדוד המתנדבים הדרוזים מסוריה) הם הקצינים הדרוזים הראשונים בצה"ל. בראש מועצת עספיא עמדו מאז קום המדינה שישה ראשי מועצה: לביב אבו רוכן, נג'יב מנצור, רסלאן אבו רוכן, שריף אבו רוכן, קנג' מנצור ווג'יה כיוף. בתקופת האיחוד עמד בראש עיר הכרמל אכרם חסון.

בשנת 2003 אוחדה עספיא עם היישוב השכן דלית אל-כרמל במה שכונה עיר הכרמל. שטח השיפוט שלה היה 5,000 דונם. בנובמבר 2008 אישרה הכנסת חוק‏‏[3] אשר ביטל את האיחוד של עספיא עם דאלית אל-כרמל, והשיב את המצב לקדמותו החל ב-1 בדצמבר 2008. ניהול היישוב המאוחד תחת ועדה קרואה בראשותו של גבי אופיר בוטל.

ב-18 באוגוסט 2009 התקיימו בחירות ביישוב, אולם בית המשפט המחוזי בחיפה הורה על ביטול התוצאות בשל זיופים שנתגלו ועל עריכת בחירות חדשות, בבחירות החוזרות אשר התקיימו בתאריך 16.09.2009 ניצח המועמד וג'יה כיוף בהפרש 898 קולות את המועמד בהיג מנסור.‏‏[4].

ב-2 בדצמבר 2010 פונו אלפים מאוכלוסיית עספיא עקב השריפה בכרמל.

אוכלוסייה[עריכת קוד מקור | עריכה]במפקד האוכלוסין המנדטורי משנת 1931 נמנו בכפר 742 דרוזים, 187 ערבים-נוצרים ו-176 ערבים מוסלמים.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לדצמבר 2011, מתגוררים בעספיא 11,131 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎2.8%‏. לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2009, המועצה המקומית מדורגת 4 מתוך 10, בדירוג החברתי-כלכלי. אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת ה'תשע"א (2010-2011) היה 57.2%. השכר החודשי הממוצע של שכיר במשך שנת 2010 היה 6,037 ש"ח (ממוצע ארצי: 7,522 ש"ח).‏[5] מהם כ- 80% דרוזים, כ-15% נוצרים, כ-5% מוסלמים וכמה משפחות יהודיות וסטודנטים באוניברסיטת חיפה השוכרים דירות ביישוב. עספיא היא אחד היישובים המגוונים מבחינת אוכלוסייה בארץ.

כפר השגרירים:[עריכת קוד מקור | עריכה]עספיא תופסת מקום של כבוד בדיפלומטיה הישראלית, וממנה יצא הקונסול הדרוזי הראשון חבר הכנסת לשעבר זיידאן עטשי, השגריר הדרוזי הראשון וליד מנצור, השגריר הצעיר ביותר בתולדות המדינה (35) רדא מנצור, השגריר בהיג' מנצור, הקונסול רסלאן אבו רוכן והדיפלומטית הדרוזית אימאן עמאשה.

צבא וביטחון:[עריכת קוד מקור | עריכה]בני עספיא פילסו את הדרך בתוך מערכות הביטחון מאז מלחמת העצמאות. הקצינים הדרוזים הראשונים בצהל היו מבני הכפר. לדרגות הבכירות ביותר הגיעו תא"ל אמל אסעד שהיה מפקד חטיבת ג'נין ותא"ל כמיל אבו רוקן ראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון. נוסף על שניהם אל"מ ראאד מנצור, אל"מ וליד מנצור (מפקד חטיבת אילת). הנווט הדרוזי הראשון בחיל האוויר היה מעספיא.

כנסת וממשל[עריכת קוד מקור | עריכה]שני בני הכפר כיהנו בכנסת זיידאן עטשי ולביב חוסיין אבו רוכן. כמו כן כמאל מנצור שימש יועץ למספר נשיאי מדינה ולבסוף הוענק לו פרס ישראל על פועלו למען המדינה והחברה. כמאל מנצור הוא הדרוזי השני לאחר השיח' אמין טריף אשר זכה בפרס זה.

כלכלה[עריכת קוד מקור | עריכה]מקורות הפרנסה העיקריים של תושבי הכפר הם עבודות מחוץ לכפר (למעלה מ-50 אחוז מכוח העבודה), שירותי הביטחון, משרתי ציבור קהילתיים, עסקים מקומיים ומעט חקלאות (חמישה אחוזים לעומת 90 אחוז שעסקו בחקלאות בשנת 1950). בעספיא שירותי תיירות פנים רבים, ובהם מסעדות וחנויות מסוגים שונים.

תחבורה[עריכת קוד מקור | עריכה]כביש 672 חוצה את עספיא לאורכה. קטע הכביש שבתוך הכפר הוא צר ואינו בר-הרחבה עקב המבנים הנמצאים משני צידיו, מכאן נובעים פקקי תנועה בשעות הבוקר, בחגים יהודיים ובשבתות קייציות ומספר תאונות רב.

תחבורה ציבורית משרתת את היישוב לכיוון חיפה דרך האוניברסיטה ולכיוון דלית אל-כרמל. התחבורה נחלקת בין אוטובוסים של אגד וחברות נוספות לבין מוניות שירות.

חינוך ותרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]עספיא הינה אחת הקהילות היצירתיות ביותר בארץ בתחומי התרבות והאמנות. כפי הנראה המיקום הגאוגרפי המיוחד והנופים עוצרי הנשימה חברו לאוכלוסייה מגוונת וגרמו לה להשראה.

תיאטרון:[עריכת קוד מקור | עריכה]תיאטרון אל-נקאב של עספיא הינו תופעה ייחודית בישראל. אין כמעט יישובים קטנים בארץ שמחזיקים בתיאטרון משלהם. התיאטרון הינו יוזמה של המחזאי והבמאי סאלח עזאם שיצירותיו זכו בפרסים בפסטיבלים בישראל ובעולם. בתיאטרון מוצגות מחזות ערביים ועבריים ומתקיימת פעילות לנוער וילדים.

שירה:[עריכת קוד מקור | עריכה]מעספיא יצאו מספר נכבד של משוררים ומשוררות בשפה הערבית והעברית. המשוררת
נצל"ש - "האסופית", "אן שרלי"
28/11/13 23:23
83צפיות
מחפש את הספרים הישנים מסדרת "האסופית" - "האסופית", "אן שרלי הנערה מאבוני: ו"אן שרלי". ספריה של לוסי מוד מונטגומרי על הילדה הג'ינג'ית האסופית באי הנסיך אדוארד בקנדה וספרי ההמשך המתארים את נערותה ואח"כ התבגרותה  ויציאתה ללמוד בקולג'.
אני מתכוון לספרים שיצאו בעברית בשנות החמישים (החל ב- 1951) בתרגומו של י. פישמן, בהוצעת מ. ניומן (ולא לתרגומים החדשים היותר משנות התשעים שיצאו בהוצאת "כתר").
אודה על עזרת חברי הפורום
חפש בגוגל
28/11/13 23:39
44צפיות
אולי ב"סימניה" יש קישורים למוכרים.
ל. מ. מונטגומרי - "אן מאבונלי"
28/11/13 23:41
87צפיות
ל. מ. מונטגומרי - "אן מאבונלי"
הספר השלישי בסדרה, אותו מצאתי בספרייתי מ-1958/9.
השניים שאתה מחפש יצאו לאור בעברית קודם לכן.
ממליצהלך להיכנס לאתר "סימניה" (חפש בגוגל).
ראיתי שמוצעים שם ספרים, שייתכן והם מהמדורות החדשות
אותן אינך מבקש. תברר לגבי הספרים, שיש אי בהירות
לגביהם, אם הם מהחדשים או מאלה שאתה מחפש.
בצלחה !

אני בטוחה שיש לי גם את "אסופית", אך איננו למסירה/מכירה.
גם לי יש "האסופית"
29/11/13 23:23
26צפיות
הישן, וגם הוא לא למכירה/ מסירה.
זה אחד הספרים האהובים עלי, ובמיוחד בגלל השפה המיושנת עם המילים הציוריות.
הו......
28/11/13 23:42
43צפיות
אם שתיים מפנות אותך לאותו מקום, יש סיכוי רב שתמצא.
משוויצה בעותק שלי - לא למכירה.
28/11/13 23:50
110צפיות
משוויצה בעותק שלי - לא למכירה.
לא ידעתי שהוא כ"כ ישן אבל הוא מבית סבא וסבתא אז זה הגיוני. אני אוהבת את השפה הגבוהה/ארכאית שבה הוא כתוב ואת הניקוד... את שני החלקים הראשונים קניתי להשלמה בשנות ה-90, וזה לא אותו דבר...
בהצלחה!
מור
קבל:
29/11/13 00:02
84צפיות
זה מה שקיבלתי בקישור:
29/11/13 06:54
57צפיות
אווווופס...
הדף שחיפשת לא נמצא

צריך להקיש על הקישור פעם נוספת
29/11/13 07:46
54צפיות
אחרי ההודעה הזו. ומקבלים את הדף הנכון.
תודה זקו. זה קרה לי בעבר בהרבה קישורים.
29/11/13 10:56
47צפיות
עכשיו אדע מה לעשות.
שבת שעברה ביקרתי שם היה נחמד
29/11/13 16:33
76צפיות
פגשתי את מוישלה המקסים וגם חבר פורום אחד אולי יותר כי לא כולם מזדהים.
האחד שהזדהה שם
01/12/13 00:46
50צפיות
מזדהה כעת.
נחמד לפגוש חברי פורום.
זה מרגיש כמו השתייכות ליחידה מובחרת.
רון.
º
שמחתי להפגש שם
01/12/13 04:44
28צפיות
רציתי להגיד לכם תודה
28/11/13 11:00
83צפיות
ראשית תודה רבה, שאלתי בזמנו הרבה שאלות של הערכה והיכן למכור הרבה דברים, להרבה דברים נאמר לי שאין שווי והרבה מקומות לא היו מוכנים לרכוש אותם

בהמלצה של בחורה נחמדה מהפורום שאינני זוכר את שמה, הלכתי לגלריית אגוזי בתל אביב, הם היו ממש נחמדים למרות כל הלחץ שם בחנות, והצליחו למכור דברים שהייתי מוכן פשוט למסור או לזרוק אותם

אז תודה רבה על העזרה
אספנות במכס?
28/11/13 07:41
219צפיות
לפי כל הפרטים אני מכיר אותו
28/11/13 08:59
156צפיות
הוא באמת אספן. וגם מוכר באי-ביי. ומפעם לפעם הוא יוצא לכנסים של אספנים. מכל מה שפורסם שנתפס אצלו. אין ממש שום דבר נדיר. ואם אני יש לי את זה .אז זאת אומרת שזה באמת לא בשמים. ומעניין כאשר זה נשלח לשמאי להערכה. לפי מה הוא העריך את זה. מחיר קטלוגי? מחיר של שוק (סוחר? קונה?).נראה איך הפרשה שסגר
אסור להביא לארץ פרטי אספנות שנרכשו בחו"ל?
28/11/13 16:39
141צפיות
או שנלקחו לצורך תערוכה או סיבה אחרת לחו"ל ? ממש לא ברור לי למה צריך להצהיר על זה אם זה לשימוש פרטי (אספנות) ולא מסחרי.
אחרי ששלחתי את ההודעה הבנתי למה עצרו אותו
28/11/13 16:42
129צפיות
אז תתעלמו מהודעתי הקודמת.
מתי "שימוש פרטי" נגמר ומתחיל שימוש
28/11/13 17:55
102צפיות
מסחרי?

-  מוכר הסיפור על זה שהגיע למכס עם שקים של קפה בתור "אוכל לציפורים" לשימוש פרטי.
מה אמר לו המוכס?

ומישהו מפורסם הגיע לאחרונה עמוס בגדי מעצבים בעשרות אלפי שקלים לשימוש אישי. (אישי לו, לאשתו, לשלושת ילדיו, לשכנה ממול, למוסכניק, לשיפוצניק, לגננת של הנכד ולכלב חומי)

סליחה, אבל הכלב חומי לא יכול לרדת למטה לפשפש
02/12/13 13:29
10צפיות
בלי איזה מעיל של ורסאצה, זה יקלקל לו את התדמית הציבורית שלו ואת הסיכוי אצל הכלבה ממול...
º
יש הגבלות על היצוא של האוסף? או רק על יבוא?
28/11/13 18:09
74צפיות
יש הגבלה על מה שמוכר כאמצעי תשלום
29/11/13 16:52
75צפיות
בעיקר בולים, ועל עתיקות ארכיאולוגיות. עקרונית כל ייצוא פתאומי של פריטי אספנות בהיקף גדול עשוי להצטייר כחשוד.
º
סער פה מדובר ביבוא.מה ידוע לך בנושא?
29/11/13 17:23
50צפיות
אלכס שאל על ייצוא ועניתי בהתאם
30/11/13 00:59
58צפיות
ראיתי את החוק לפני זמן רב ולכן אני לא זוכר את הנוסח המדויק. יש חובת דיווח לרשויות המס על ייצוא אמצעי תשלום מעל סכום מסוים, גבוה למדי.
תודה רבה!
30/11/13 07:18
38צפיות
אני חבר במועדון הבינלאומי של אספני סיכות. יש לנו פגישות במדינות שונות בעולם ויש צורך לבצע מספר רב של סיכות ומדליות.לא רוצה בעיות עם מכס
מומלץ בהחלט לדווח ביציאה מהארץ
01/12/13 09:43
31צפיות
אם אתה יוצא מהארץ וברשותך כמות גדולה לדעתי כדאי לדווח, זו טרחה קטנה שתמנע בעיות מיותרות בכניסה חזרה. עושים את זה במקום.
º
יש תופס מיוחד?
01/12/13 09:48
18צפיות
צריך לגשת לאשנב של המכס ולשאול
01/12/13 21:49
22צפיות
יש איזשהו נוהל של מילוי טופס + צילום הטובין. נסה לבדוק גם באתר האינטרנט של המכס. לא ביצעתי בעצמי.
בזמנו, כשיצאנו לחו"ל עם מצלמה נדרשנו למלא את
01/12/13 22:22
25צפיות
הטופס הזה כדי לא לשלם עליה מכס בחזרה. לא יאומן כשאתה חושב על זה היום!
היה נוסע שנסע הלוך ושוב לחו"ל פעמים בשבוע
02/12/13 00:09
62צפיות
עד שפקידי המכס חשדו שלבטח הוא מעביר טובין ולא מדווח.
בדקו אותו פעם , לא מצאו דבר.
בדקו בפעם אחרת, לא מצאו כלום. וכך כמה וכמה פעמים.

עד ששאלו אותו "מה הטריק שלך? הרי ברור שיש סיבות טובות לנסיעות שלך"

"פשוט מאוד" הוא ענה, "אני מיבא את המזוודות האלה."

º
02/12/13 00:20
3צפיות
ובדיחת ברג'נייב (או סטלין אם רוצים)
02/12/13 13:37
32צפיות
רוסי אחד יצא מרוסיה הקומוניסטית ולקחת איתו תמונה גדולה של החבר ברג'נייב במסגרת זהב עם פיתוחים. עצרו אותו במכס הרוסי ביציאה ושאלו אותו מה זה? ענה: זו תמונה של המנהיג הנערץ שלנו. כל יום בישראל אני אקום ואסתכל על התמונה ואגיד בקול "תודה מנהיגנו הנערץ שהענקת לנו מחסדך ואפשרת לנו לצאת מרוסיה" יפה אמרו לו, פטריוט רוסי אמיתי, ואפשרו לו לעבור עם התמונה
כשהגיע למכס בישראל שאלו אותו מה זה? ענה: תמונה של המנהיג הרוסי הנאלח. כל בוקר אני רוצה לקום, לירוק בפניו שבתמונה ולומר תודה רבה שנימלטי מרוסיה וזכיתי להגיע לגן העדן ישראל. יפה אמרו לו פטריוט ציוני אמתית ואפשרו לו לעבור עם התמונה.
כשהגיע לבית של הקרובים בנתניה שאלו אותו אלו: מה זה, השתגעת? מי צריך תמונת ענק של ברג'נייב?. עיזבו את התמונה, ענה, סתם ציור שמן לא שווה, אבל תראו את המסגרת. 20 קילו זהב טהור 24 קארט
חנוכיות של מגמת רובוטיקה י-ם
27/11/13 22:00
116צפיות
 חנוכיות של מגמת רובוטיקה י-ם
כל שנה מגמת רובוטיקה של מכללת אורט עושה חנוכיות יפות ויוצאות דופן.
השנה הם גם זכו במקום הראשון של מחוז ירושלים. כל הכבוד.
º
דיסקים
27/11/13 22:01
39צפיות
דיסקים
º
כוסות מעוטרות
27/11/13 22:02
46צפיות
כוסות מעוטרות
º
ממתקים
27/11/13 22:03
38צפיות
ממתקים
º
סביבונים
27/11/13 22:04
35צפיות
סביבונים
º
עטיפות מסטיקים
27/11/13 22:05
64צפיות
עטיפות מסטיקים
º
פרפרי סרטים
27/11/13 22:06
34צפיות
פרפרי סרטים
º
קטבוקים של וודקה
27/11/13 22:07
33צפיות
קטבוקים של וודקה
º
קלפים
27/11/13 22:08
35צפיות
קלפים
חנוכיה שלי
28/11/13 08:06
52צפיות
חנוכיה שלי
חג שמח
º
יופי של חנוכיה
29/11/13 11:22
11צפיות
º
תודה אברהם
29/11/13 11:23
9צפיות
מאחל לאריק אינשטיין.החלמה מהירה
43תגובות
26/11/13 22:03
99צפיות
ואני בטוח שכל עם ישראל מחזיק לו אצבעות. אריק תמיד היה האליל שלי

(המשך...)
ואני בטוח שכל עם ישראל מחזיק לו אצבעות. אריק תמיד היה האליל שלי
|*|נפתח פורום "איש משפחה"
26/11/13 17:58
24צפיות
|טי-וי| חולים על סטואי? חולמים שיהיה לכם כלב כמו בראין? פיטר גריפין מהווה עבורכם מודל לחיקוי? אז כנראה שפורום איש משפחה הוא המקום בשבילכם|!|
בואו לדבר על המשפחה הכי מופרעת ומיוחדת בטלוויזיה בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

שימו |לב|פורום סוגיות פסיכולוגיות אצל ילדים שינה את שמו ונקרא כעת פורום ייעוץ להורים. אתם מוזמנים להעזר בפורום ולהתייעץ
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
מנצל"ש.רעיון ממש חמוד שראיתי
29/11/13 12:56
50צפיות
ויש לו שם עוד בנושא.אני אישית ממש לא יודע באם חפתים עדין בשימוש
http://www.ebay.com/itm/Cufflinks-Vintage-Israel-T...
º
באמת חמוד מאד
29/11/13 13:59
16צפיות
לאספני ספרים - '' יצירות אמנות נסתרות
26/11/13 16:57
191צפיות
בספרים עתיקים''.  אולי תמצאו משהו גם בספר שאצלכם.

http://www.baba-mail.co.il/Content.aspx?emailid=25...
º
איזה יופי! תודה ניצה.
26/11/13 17:42
31צפיות
איזה יופי
26/11/13 18:05
56צפיות
האם קראת את הספר של קיקי בר קיקי ? טרם הספיקותי אבל ראיתי את הציור.
º
26/11/13 18:10
7צפיות
לצעירים שלא ידעו את יוסף
26/11/13 18:34
105צפיות
מדובר בציטוט מתוך המערכון של שלישיית הגשש החיוור "שוק הספרים" שחיבר אפריים קישון

המשפט המלא הוא:  

האם קראת את הספר "הממונה" של מיקי בר קיקי? מה יענה?

קניתי, אך טרם הספיקותי לעיין בו

למחרת בא, בליינד קונה את הספר
זה באמת עצוב, בזמנו עניתי לרופאה שלי
26/11/13 18:54
64צפיות
תשובה גששית והיא הסתכלה עלי כאילו באמת יש לי חום גבוה.

- הולך ופוחת הדור.
הי נתן
26/11/13 19:51
53צפיות
לא לגעת בסחורה.
למה אדוני מרטיב אותם?
26/11/13 20:12
51צפיות
הם יכולים להתקרר!
כמה מילים על מיקי בר קיקי . עלמה צעירה חיפאית
29/11/13 08:07
47צפיות
מהראשונות שיצאו מהארון.ניסתה להיות סופרת אבל לא הצליחה.
חיפשתי אותה בגוגל אבל לא מצאתי דבר.
נדמה לי שאורי אבנרי הכיר אותה הייטב.

צ'י
º
צי' האם השם הזה לא שם דימיוני שהומצא.?
29/11/13 09:42
22צפיות
מיקי בר קיקי היתה עלמה שחייה בחיפה.
29/11/13 11:18
31צפיות
הייתה אשת חברה בשנות החמישים המוקדמות.

צ'י
º
איזה יופי של אומנות וציורים
26/11/13 18:09
37צפיות
º
ואוו ניצה. לא מכיר כזה דבר בספר עברי
26/11/13 20:28
33צפיות
יתכן שעדיין לא נתגלה הספר העיברי
26/11/13 20:43
34צפיות
ממחר מתחילים לחפש ?
º
תודה על השיתןף! מקסים.
26/11/13 20:56
19צפיות
כל כך התלהבתם מהתמונות שכבר שכחתם
26/11/13 20:59
50צפיות
מה כתוב בהתחלה. כשהספר במצב רגיל לא רואים את התמונות .תלמדו מה צריך לעשות כדי שהציורים יתגלו ואולי בכל זאת מתחבא אצלכם ציור בספר עתיק:
''הציורים שאתם עומדים לראות נקראים ציורי קצה קדמי. בטכניקה מיוחדת זו מציירים על קצה דפי הספר, וניתן לראות את הציורים במלואם רק כאשר משטחים את הדפים בצורת מניפה. כאשר הספר במצבו הרגיל, לא תוכלו לראות את הציורים או בכלל להבחין שהם אכן מצויירים על גבי צידו של הספר''.
º
נהדר !, תודה ניצה
26/11/13 22:59
13צפיות
º
תודה רבה!!!
27/11/13 00:19
14צפיות
לרחל מתוך כתבה על סביבונים. העתון ונוספים
26/11/13 08:52
88צפיות
לרחל מתוך כתבה על סביבונים. העתון ונוספים
יישלחו השבוע. חג שמח.
º
גם השנה כמו כל שנה יש גם פרסומים עם סביבונים
26/11/13 13:45
49צפיות
גם השנה כמו כל שנה יש גם פרסומים עם סביבונים
ונעבור לדבר האמיתי
26/11/13 21:02
36צפיות
הערב הבאתי צילומים של הסביבונים שלי בבלוג

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...
נתן, אכן סביבונים מיוחדים צילמת, אבל זהו
26/11/13 22:27
43צפיות
נתן, אכן סביבונים מיוחדים צילמת, אבל זהו
הדבר האמיתי.
וגם לי יש ''לא אמיתי'' לגמרי. מביצי קינדר.
26/11/13 22:33
51צפיות
וגם לי יש ''לא אמיתי'' לגמרי. מביצי קינדר.
(רחל, זה בחבחילה בדרך אליך)
º
והסביבון לבדו.
26/11/13 22:37
41צפיות
והסביבון לבדו.
תל-אביב, לחנוכה
26/11/13 23:09
48צפיות
תל-אביב, לחנוכה
לניצה ולג'יימסי - תודה רבה !

נראה, שהשנה מופע הסביבונים על גבי פרסומות - רב
יותר משנים עברו. סוף-סוף סביבון...

אני מצרפת מודעת פרסומת עדכנית שהוצאה בעירי
תל-אביב, להנאתכם.

אינני יודעת מי אייר הציור אך הוא נאיבי למדי, בסגנון
של פעם. חבל רק שלא ניתן לראות היום ילדים המשחקים
בסביבון בחוצות העיר כבאיור.
לכבוד חג החנוכה - מאוסף הסימניות.
25/11/13 21:58
93צפיות
 לכבוד חג החנוכה - מאוסף הסימניות.
סימניה שהתקבלה השבוע והצטרפה לקודמת. שתיהן לאחר תרומה לבית חינוך עורים בירושלים.
אלונה ז''ל אספה סימניות. תמיד הצטרפה
25/11/13 22:04
50צפיות
לשרשור בנושא סימניות. חסרה לכולנו. יהי זכרה ברוך.
קניית סמניות
26/11/13 11:26
44צפיות
האם יש בכוונתך לירכוש אוסף של כ - 30 סמניות מעניינות ?
º
אני מסתפקת במה שיש לי (לא מעט) וכבר לא קונה.
26/11/13 14:59
24צפיות
פריטים חדשים באוסף
25/11/13 09:28
170צפיות
פריטים חדשים באוסף
מחזיקי מפתחות
º
סיכה של בית ספר לאחיות
25/11/13 09:31
102צפיות
סיכה של בית ספר לאחיות
באיזו שנה
27/11/13 09:42
29צפיות
  בית החולים רוטשילד נקרא  בני ציון?
בי"ח רוטשילד
27/11/13 11:03
35צפיות
נוסד בשנת 1922. בשנות ה 80 הורחב והוגדל אך ב 1984 - 1985 בגלל בעיות תקציביות הופסקה הבניה. היא חודשה ב1988 כשאגודת בני ציון האמריקאית תרמה כספים להמשך הבניה ושם בי"ח הוסב על שמם - בי"ח בני ציון.
º
תודה
27/11/13 11:10
14צפיות
º
סיכה חטיבה שלישית ספינות טילים
25/11/13 09:36
96צפיות
סיכה חטיבה שלישית ספינות טילים
º
היחידה נקראת שייטת 3.
25/11/13 19:27
54צפיות
º
תודה
25/11/13 19:30
20צפיות
שאלות תם...
25/11/13 09:37
82צפיות
איך אתה עוקב אחרי האוסף?
האם כולו מקוטלג?
איך אתה יודע מה יש לך ומה אין, לפני שאתה רוכש?
הרי רק לפי מה שפרסמת בפורום יש לך לפחות כמה עשרות אלפי פריטים...
º
במחשב שלי יש קטלוג מפורט
25/11/13 09:39
57צפיות
º
שאילתא במחשב על כל קניה ?
25/11/13 09:57
43צפיות
אם אתה לא רוצה לשלם עבור כפילויות,
25/11/13 19:29
54צפיות
אם אתה לא רוצה לשלם עבור כפילויות, קטלוג היא הבחירה הטובה ביותר.
יש שפע של מדליות וסיכות דומות,בלתי אפשרי לזכור את כל הווריאציות בראש
אלכס, אתה משתמש בתכנה מיוחדת?
25/11/13 20:05
39צפיות
אני מנסה לקטלג, וזו עבודה מפרכת וקשה...
תודה,בעז
אני פשוט יצרתי עץ של תיקיות לפי נושאים
25/11/13 20:17
83צפיות
אני פשוט יצרתי עץ של תיקיות לפי נושאים
קטלוג תמונת
º
יפה מאוד.תודה
25/11/13 20:23
21צפיות
יפה, אבל מה קורה בשטח?
26/11/13 11:16
47צפיות
כשאתה נתקל בשוק באיזה פריט בח"מ ? (בא בחשבון מעניין)
יש לך טאבלעט עם כל התמונות?

לי יש בארנק צעטלע עם טבלת כל כרכי העיתונות שיש לי . אבל לא של שאר הספרים, וקרה לי פעם שרכשתי ספר שכבר היה לי.
יש לי מחשב נייד
26/11/13 12:20
39צפיות
אני מנסה תמיד לקחת אותו
קניית מחזיקי מפתחות
26/11/13 11:23
81צפיות
האם יש בכוונתך ליקנות אוסף של כ - 50 מחזיקי מפתחות ?
º
אני צריך לראות את האוסף הזה
26/11/13 12:21
47צפיות
תודה
26/11/13 14:02
53צפיות
שלח לי בבקשה את האימייל שלך ואשלח לך התמונות.
º
שלחתי הודעה אישית
26/11/13 20:40
25צפיות
כמה מחזיק מפתחות מעניינים לי.
27/11/13 06:50
45צפיות
כמה הם עולים?
º
תעלה את התמונות לכאן כדי שגם אנחנו נהנה
27/11/13 09:05
31צפיות
איך שפריט אספנות מתרחב
24/11/13 18:51
204צפיות
איך שפריט  אספנות מתרחב
לפני מספר שנים קניתי בשוק יפו דוקרן וידית, השבוע חזרתי למוכר והזכרתי לו שאצלו רכשתי את הצמד הזה, המוכר זכר בודאות את הידית ולטענתו את הדוקרן קניתי משכנו,
אז בשביל הסיפור זה נשמע יותר טוב...קניתי ידית שבהחלט יכולה לשמש כאלה לחייל או שוטר.
הדוקרן
24/11/13 18:53
114צפיות
הדוקרן
לדוקרן נתן הניתן לתליה על החגור
º
הדוקרן מחוץ לנדן
24/11/13 18:55
88צפיות
הדוקרן מחוץ לנדן
חיבור בעזרת הבאיונט
24/11/13 18:59
83צפיות
חיבור בעזרת הבאיונט
וקיבלנו דוקרן על ידית נוסח הדוקרנים שהשתמשנו בהם ברצועת עזה על מנת לגלות מחילות וקני מחבלים.
לפני זמן מה בביקור אצל ידידנו היקר מוטי זכיתי לראות שגם באוספו בדיוק דוקרן דומה וגם למדתי שהידית יכולה לשמש גם כידית  למעדר.
רשמתי את זה בזכרוני.
פרט חשוב,
24/11/13 19:00
77צפיות
פרט חשוב,
קצה המוט, נראה בתחילה כמו סוג הגנה על מוט העץ או אמצעי להכבדת המכה שהאלה הזאת מסוגלת להנחית
ביקור בשוק רמלה
24/11/13 19:04
113צפיות
ביקור בשוק רמלה
ביום רביעי האחרון ,  בעת הסיור בשוק נתקלתי במעדר מענין בעל ידית ארוכה  כשקצה הידית צבוע בגוון אדום נוסח הצביעה הצבאית של פעם.
שיטת האחיזה של המעדר למוט
24/11/13 19:08
87צפיות
שיטת האחיזה של המעדר למוט
הזכירה לי את האלה והדוקרן ומיד גם את סיפורו של מוטי אודות  המעדר של הדוקרן.
וחזרה לידידנו משוק יפו
24/11/13 19:14
118צפיות
וחזרה לידידנו משוק יפו
ציון משוק יפו החל לאחרונה להנות משוק רמלה, ציון זה מרכז המבקרים של שוק רמלה כולם מכירים אותו באים לבקר לשוחח ולחפש מציאות, וציון רואה אותי מתהלך עם מעדר בעל ידית ארוכה ואומר לי ...בוא בשבת ליריד שלי באלישמע ואתן לך מעדר כזה בדיוק.
אז השבת אכן נסעתי לבקר את ציון לשתות כוס קפה לשבת לשוחח ולקבל את הבטחתו מעדר תואם ללא ידית שממש חיפש את כלתו כ70 שנה ומרגש היה להפגישם את ידית הדוקרן והמעדר.
מברוכ ! אמנון
24/11/13 20:49
38צפיות
השתלשלות עינינם לעינין.

אמנון, באיזה יום מתקיים שוק רמלה? הוא צמוד
25/11/13 03:13
65צפיות
לשוק האוכל, ליד רחבת החנייה  ממזרח או במקום אחר? תודה.
שוק רמלה
25/11/13 07:11
73צפיות
שוק הפשפשים של רמלה אכן צמוד לשוק המזון, השוק נמצא במרחק הליכה מתחנת הרכבת וממש מומלץ להגיע בלי מכונית בגלל בעיות החניה. השוק נמצא על יד המסגד הגדול מזרחית לשוק המזון.
º
תודה. באיזה יום?
25/11/13 13:41
31צפיות
º
יום רביעי.
25/11/13 15:17
31צפיות
º
תודה.
25/11/13 18:41
20צפיות
אמנון, תוודא שהראש נכנס עד הסוף
25/11/13 19:33
41צפיות
היתה לי בזמנו ערכה מלאה כזו שנישאה בתיק קנבס תלוי מאחור על החגור. אל תקרא לזה דוקרן - זה כידון של רובה אנגלי מארק 4 ומתאים גם לסטן המקורי מתוצרת בריטית. הזיווג עם ידית העץ יוצר דקר לחיפוש מוקשים. ראש המקל עם חיזוק הפלדה הרחב אמור להתאים בדיוק רב לפתח החיבור של המעדר, קונוס זכר בקונוס נקבה, ולהכנס עד לס"מ האחרון. ראש המעדר עשוי באיכות גבוהה מאד וחתום. ברכותי, ערכה שלמה כזו (גם ללא הנרתיק) קשה למצוא.
תודה רבה
25/11/13 20:27
22צפיות
ומה תגובתך על המעדר השני בעל הידית הארוכה ?  הידית צהלית או בריטית ?
אגב אחד חתום 1944 והשני 1942
הידית מאולתרת
25/11/13 20:36
29צפיות
בוודאי לא בריטית, אולי צהלי"ת וגם זה בספק. יכול להיות אילתור שלאחר מכירה בשוק העודפים, ע"י המשתמש.
תודה
25/11/13 20:56
21צפיות
פרט לצביע הגוון אדום על קצה המקל לא הצלחתי לזהות סימנים נוספים, אבל השאלה היא מהיכן השיג המאלתר את טבעת ההתאמה ולמה טרח להשתמש בה במקל המאולתר.
האם הקצה זהה לקצה שמותקן על המוט הקצר?
26/11/13 10:33
22צפיות
בתמונה זה לא נראה כך. נראה כעבודת מסגר בסיסית.
ממש זהה
26/11/13 14:09
17צפיות
וכמו שאתה יודע יותר קל היה למצוא מקל  מעדר רגיל ולהתאימו מאשר לעשות את ההתאמה למתאם הזה.
בדקתי שוב וצילמתי
26/11/13 14:26
43צפיות
בדקתי שוב וצילמתי
נראה שיש הבדל קטן אבל היצור בהחלט לא של מסגר. אותה שיטת עבודה כשהפאי העליון שונה מהתחתון. זו עבודה של בית מלאכה ולא מסגריה.
וגם במעדרים שינוי קל
26/11/13 14:28
45צפיות
וגם במעדרים שינוי קל
אחד בעל כתפיים מעוגלים והשני כתפיים חדים.
מסקנה או שזה לא אותו יצרן , או שהמזמין ביקש שינוי במוצר.
השמאלי הקטן יותר
26/11/13 14:47
23צפיות
בריטי-צבאי בוודאות, רואים את הסמל.
º
אז כנראה מדובר במוט בריטי, בכל זאת
26/11/13 14:44
18צפיות
אני מקווה מאוד שהמוט בריטי
26/11/13 14:55
22צפיות
נותן חומר למחשבה שאולי היו עוד מספר כלים נלווים לסט.
º
וכמובן תודה רבה.
26/11/13 14:55
10צפיות
º
סיפור מעניין! תתחדש אמנון
25/11/13 05:39
33צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום