לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

שירות מילואים לא רלוונטי - THE SEQUEL...
15/01/12 23:32
8צפיות
אז בהמשך לשאלה בנשוא של מילואים לא רלוונטיים (http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
יש לי שאלה נוספת בקשר למילואים:
ביררתי עם הק. קישור  והתברר  שאני מוצבת בתפקיד סמב"צית, אני הייתי בסדיר + קבע במודיעין. מעבר לעובדה שלא הוכשרתי לתפקיד הזה אף פעם (אין לי מושג ירוק אפור או אדום באג"מ, או בגזרה או בכוחות או ב...), האם ניתן להציב אותי לתפקיד שהוא מתחת לדרגה שלי (זה תפקיד סמלת אני בדרגת סגן)?

אני ממש אודה אם למישהו יש מידע בנושא הזה :).
וזה הקישור הנכון להודעה הקודמת בנושא...
15/01/12 23:35
4צפיות
º
תודה לכולם על התשובות!!
16/01/12 10:20
1צפיות
ספר מומלץ-מילכוד 22
16/01/12 08:01
1צפיות
אני ממליץ על הספר מילכוד 22 לכל מתגייס שאני מכיר .
אחת האנקדוטות מספרת על ד"ר מומחה ללווייתנים שהוצב כרופא בבית חולים בגלל תקלת מחשב.
הצבת קמן סגן כסמבצ או קמבץ נשמע לי בדרגת טמטום זהה .

האם ניתן ? בוודאי . בתאוריה במיל אפשר להסב כל אחד לכל דבר.
אם אפשר לקחת רובאי 0 ( הכשרה אפס וניסיון שטח אפס) ולהפוך אותו לרובאי 3 ב 3 כדורים וב 3 ימים ,
אז אפשר הכל ... ( תחפשי בגוגל את המושג חיילי מופז - הוא הממציא )
כנ"ל נושאי נהגי נגמש  ( אגב : תבדקי מי היה אשם בתאונה בה נהרג נהג נגמש מילואימניק )

אז מה עושים ?
מכתבים לכל העולם ואשתו : החל מלשכת הרמטכל ועד לכרמלה מנשה דרך מבקר המדינה .
הסכנה : הצבא יודה בטעות , ויציב ק. מודיעין בתפקיד הולם - ואז זה המון ימי מיל .
אפשרות ב : לשכנע את היחידה לתת שחרור
סעיף ג : למשוך בשקט עוד כמה שנים , לשלם את המחיר של בזבוז יום כל פעם - ולהשתחרר בשקט
זה מה יש ועם זה אולי ננצח .
השאלה על איזה תקן את יושבת
16/01/12 08:06
2צפיות
אם את סגן ויושבת על תקן סמל, אז היו צריכים להחתים אותך על הצהרת מינוי נמוך שאת מסכימה לזה. אם את יושבת על תקן סרן אבל בפועל מבצעת תפקיד שנמוך מהתקן שלך ושאין לך הכשרה אליו- אז ראשית דברי עם מפקד הגדוד. אם זהלא עוזר- פני בהקדם להציב קבילות החיילים.
זה לא תקין בכל כך הרבה רמות
16/01/12 08:28
4צפיות
טוב לדעת שלצה"ל יש עודף בקציני מודיעין.
אני באופן אישי הייתי מודיע שאם אין מה לעשות איתי אז אני לא מגיע ואין שום סיבה שלא תעשי את זה גם.
גם ככה נראה שלא תחסרי לאף אחד. מעבר לזה כמובן לפנות לכל הגורמים הרלוונטים (קפ"צ, נציב קבילות חיילים).

במקביל תמיד טוב להרים טלפון לקמ"ן באוגדה שלך, להגיד יפה שלום ולשאול למה את לא משרתת תחתיו.

נ.ב
אני לא רוצה שזה ישמע כהבטחה או משהו, אבל אם את מעוניינת לעבור תפקיד תצרי איתי קשר ואני יכול לנסות לחבר אותך אם החלק המתאים בחטיבה שלי.
ד"א ההצעה שיעקב נתן לך עדיין רלוונטית
16/01/12 09:45
1צפיות
אם את מעוניינת לשוחח איתו צרי עימו קשר במייל שמסרתי לך. (ראיתי אותו אתמול והוא מסר לי שלא פנית אליו)  אולי התפקיד אצלו יסתדר לך ותוכלי לעבור יחידה מבלי לקבול.  
אני עדיין מחכה לתשובות מהמקום הנוכחי
16/01/12 10:17
3צפיות
לא פניתי אליו כיוון שאני עדיין מנסה לעבוד מול הקצינת קישור על נושא ההעברה. וזה לוקח הרבה זמן.
ברגע שאדע מה ניתן לעשות מהצד הזה אפנה אליו, אבל כל עוד הם לא מוכנים להראות שום נכונות לשחרר אותי, לא יעזור לפנות אליו...
º
מעולה :)
16/01/12 16:28
ניכוי מס הכנסה לחייל משוחרר מתגמול המיל?
15/01/12 17:49
48צפיות
שלום לכם, השתחררתי לפני כחודש משירות חובה, ישר לאחר שיחרורי התחלתי שירות מילואים פעיל שנמשך עד היום. קיבלתי את התגמול על מספר ימים בדצמבר בהם לקחו לי כ40 שקל ניכוי תחת סעיף ״מס הכנסה״. בתור חייל משוחרר הבנתי שיש פטור מס עד תקרת שכר של 7 אלף בחודש, האם זה לא תקף בשירות מילואים? מה עלי לעשות לקראת התביעות הבאות לתגמול? תודה! :)
להגיש בקשה להחזר מס עבור שנת המס הרלוונטית
16/01/12 00:39
15צפיות
מגישים למס הכנסה.

נסיתי למצוא לך באתר שלהם, אבל לא מצאתי.
שמועה ששמעתי על רפורמה במערך הרפואה הצבאית
15/01/12 14:07
7צפיות
שמעתי שהחל מעוד כחודש חיילים המשרתים יומיות בקרייה ותל השומר יוכלו לקבל שירותים רפואיים מרופאים אזרחיים, וזה כולל גימלים.
לצערי לא הצלחתי לחלץ מידע על כך. אם מישהו/י יכול להושיט יד אני אשמח.
המהלך נשמע לי הזוי! אני רואה הפקרות חמורה בכל מה שקשור לגימלים. כולנו מכירים רופאים שנותנים גימלים גם מבלי שתאלץ להגיע לקופה. אני לא רואה איך זה יעבוד ואיך בכלל מישהו חשב שזה הגיוני.
מה אתם אומרים/ות?
כמילואימניק-יש לי צרות הרבה יותר כואבות
15/01/12 17:09
5צפיות
תראה - בנושא טיפול רפואי חייל המיל ממש דפוק
כל כללי רפואה בשמפ דפוקים ולרעת החייל
וזה לאחר שד"ר לובין הצליח לשפר את המצב שהיה לגמרי דפוק
אז למה לי לדון בצרות של הסדיר?
נאחל לכל סדיר והמיל הרבה בריאות !
מה שבעצם צה"ל עושה זה להעביר את
15/01/12 21:36
2צפיות
החיילים הסדירים לטיפול בקופות החולים.
בנושא הגימלים יש הגבלה. למשל: עד 3 גימלים בכל מפגש.
אני מצרפת לך כתבה מפורטת בנושא: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4158947,00...
קודם כל
15/01/12 22:21
1צפיות
אני כל כך רואה את הפריצות בכל מה שיקרה עם הגימלים ועם הפטורים גם אם חלים עליהם הגבלות.
אני לא מאמין שדבר כזה יעבוד בצה"ל. ואני מאוד מקווה שאם זה לא יעבוד, המערכת תהיה מספיק חכמה כדי להחזיר את הגלגל אחורה.
זה כבר קורה
16/01/12 21:55
1צפיות
מתחילת שנת 2011 שרותי הרפואה של חיילי הקריה הועברו לקופ"ח מאוחדת, ושל חיילי תל השומר ללאומית.
מה שהשתנה עכשיו, זה שגם כללית ומכבי נכנסות לעסק, וחיילים יוכלו לבחור באיזו קופה להיות מטופלים. אני חושבת שגם צרפו בסיסים נוספים לסיפור הזה, אבל אני לא בטוחה.
בתור חילת הקריה, אני יכולה להגיד שאכן, חיילים מוציאים יותר גימלים, אבל לא, המערכת ממש לא קורסת (הייתה על הנושא כתבה בווינט). בסה"כ יש למהלך הזה גם הרבה יתרונות. קודם כל הוא הוריד רופאים לשטח, איפה שהם באמת קריטיים, וזה כבר מבורך. בנוסף, אני לא חושבת שזה רע שאני אשכרה יכולה לפגוש רופא ולקבל טיפול אם אני לא מרגישה טוב, ולא רק חובשת (וגם זה בקושי) ונפנוף לעזאזל, כמו שהיה לי בקורס (ושמעתי ממי ששירת בקריה בזמנו שהמצב היה חמור עוד יותר).
תראי, אין ספק שהתגובה שלי
17/01/12 21:13
2צפיות
היא מנקודת מבט של חייל מילואים. אילו הייתי בסדיר הייתי הרבה יותר שמח על המהלך. בכל זאת אני רואה יותר את הצרות שבמהלך. אני רק מדמיין שעל כל שמירה שלא באה בטוב מצלצלים לחבר הרופא של ההורים ומוצאים גימל מבלי להגיע אפילו לקופה. אני חשבתי שההמצאה שנקראת "יום ד'" נתנה את פתח המילוט הזה של "יום חופש" למקרים חריגים, אבל לפחות הוא עובר דרך המפקד ומוגדר כיום אחד.
אני שמח שבתור מישהי שבמערכת את לא רואה את הדברים כמוני.
העניין הוא שיש פיקוח
17/01/12 21:39
2צפיות
זה לא שפשוט זרקו על מאוחדת את כל האחריות. יש כמות מוגבלת של ימי ג׳ שהם יכולים לתת, פטור מרופא של מאוחדת הוא לשבועיים וצריך להאריך אותו במרפאה צבאית וכד׳. לא שמעתי על מקרה של מישהו שקיבל גימלים בלי לראות רופא, למרות שסביר להניח שהכל קרה. בד״כ צריך לפחות להגיע לרופא ולהראות חולים. מה שכן, אם כבר הגעת - כנראה תקבל ג׳ או שניים גם אם אתה לא גוסס. זה לא שאין בעיות - יצא לי לסגור ראש השנה יחד עם מישהי שהוקפצה יום לפני ב12 בלילה כי שתי(!) בנות מהענף שלה הוציאו גימלים כדי להתחמק מהשמירה, ויצא לי לקבל טלפון מחבר למדור, שמבשר בקול בריא ושמח שיש לו 3 גימלים (עד הסופ״ש כמובן) ומסביר מה לעשות עם המשימות שלו... בסה״כ אני מרוצה מאוד, ואני יכולה להעיד על עצמי שבכמעט שנה של שירות הייתי בגימלים 3 ימים, וזה נשמע לי בסדר...
ממה שאת מציגה
19/01/12 15:07
1צפיות
נשמע שדברים סביבך בגדול מתפקדים כראוי.
אני דיברתי על ניצול של הדבר לרעה. אנשים שיקבלו גימל מבלי לראות רופא דרך פרוטקציות. הרי הרבה אנשים מכירים או שההורים שלהם מכירים רופאים. אני מכיר כמה אנשים שהרופא המטפל שלהם יתן להם אישור מחלה מבלי ליגיעו לקופה. האם רופא כזה ימנע מלתת גימל לחייל שהיה מטופל אצלו מילדות? לא יודע.
אני רואה 2 קיצונויות
16/01/12 23:07
2צפיות
מצד אחד הרבה כאלה שאומרים שכל החיילים שרוצים להתחמק למעשה יצליחו. הרי רופא אזרחי הוא לא שייך למערכת הצבאית. זה גם לא עולה לו כלום- אז למה לא לתת גימלים? הוא לא פוגש את המפקדים (בשונה למשל מרופא יחידתי שהמפקד פשוט יכול לגשת אליו..) אין לו מפקד בסיס שעומד לו על הראש לגבי זה שידו קלה מידי על ההדק.

מצד שני, הקיצוניות השניה שקיימת בבסיסי צה"ל. אני שומעת מהמון! חיילים שאלא אם כן אתה חוטף כדור בבטן, אתה לא מקבל גימלים. על מפקדי יחידות שמזהירים את הרופאים לא לתת גימלים לחיילים. אני אפילו יכולה להעיד על עצמי, שכשהייתי בחובה שירתתי בפצ"ן, היה לי קלקול קיבה חמור במיוחד והרופא נתן לי גימל אחד! רק הנסיעה מצפת עד חיפה באוטבוסים, לנוח כמה שעות בבית ולחזור- עשתה לי יותר גרוע. גם בקצין העיר לא רצו לתת לי גימלים או אינפוזיה ואחרי שאמא שלי התעקשה ממש, נתנו לי הפניה למיון,ששם התגלה שיש לי משהו באמת גרוע, אושפזתי קצת ובסוף חזרתי הבייתה למנוחה של 10 ימים.
במקרה נוסף ביצע לי רופא השיניים שלי (לא צבאי) ניתוח חירום בחניכיים ונתן לי המלצה לימי מנוחה. הרופא הצבאי סירב לאשר את הימים. רק אחרי שהוא ראה שאני מדממת קשות מהפה ולא יכולה לפתוח אותו בכלל, הוא נאות לתת לי יומיים מנוחה. וגם זה עם יחס שהוא עושה לי טובה.. כנ"ל גם בתקופה שהייתי בקבע והיו לי שברי מאמץ והרופא של אנשי הקבע בבית חולים 10 לא התייחס לזה בכלל..
אז ברור שלא כל הרופאים הצבאיים ככה, ויש רופאים שפגשתי- למשל רופא אחד בפילון ורופאה אחת בכלא 6, שבאמת בסדר.. אבל ממה שאני שומעת (ואני שומעת הרבה) זה מיעוט מאוד מינורי לעומת שאר הרופאים בצה"ל.

אז צה"ל צריך למצוא איפשהו את דרך המלך. לא להיות נוקשים עם החיילים וגם לא עם היד קלה מידי על ההדק.
גיוס החובה מנוגד לחוק כבוד האדם וחירותו
15/01/12 11:13
1צפיות
ממליץ לכם בחום לקרוא את הראיון הבא:

http://www.actuali.co.il/%D7%92%D7%99%D7%95%D7%A1-...

מי שאוהב ורוצה לשרת - שישרת, והוא גם יקבל תמיכה כספית משמעותית על כך. מי שאינו אוהב ו/או אינו רוצה - לא ישרת.

יותר צודק מזה?
.....
16/01/12 22:05
קודם כל אנחנו לא המדינה היחידה עם גיוס חובה (גם בחלק מארצות אירופה יש גיוס חובה וגם שירות מילואים, אפילו בשוויץ!).
דבר שני אי אפשר לעשות צבא מקצועי בארץ, מהסיבה שהאוכלוסייה והאיום עלינו גדולים מכדי שנוכל לקחת את הסיכון שמעט מדי אנשים ירצו להתגייס..
בנוסף, הצבא לא מורכב רק מקרביים כמו שנוח לחשוב. הוא בנוי גם על עבודות פחות נחמדות ומתגמלות שלא רבים ירצו לעשות גם תמורת תשלום. ושוב, במדינה קטנה כמו שלנו אי אפשר לקחת סיכון כזה.
מצד שני אי אפשר להתכחש להרגשה ולעובדה
16/01/12 23:29
שבצה"ל יש בזבוז והרבה כ"א שלא מנוצל כראוי. לפעמים זה נראה כאילו יש חיילים שמגייסים אותם רק לצורך הגיוס אבל בפועל לא מוצאים להם תפקיד משמעותי.
במהלך שירותי הגעתי למסקנה חד משמעית שצה"ל לא יודע לארגן את ההון האנושי שלו. יש מקומות שיש מהן מחסור חמור בחיילים (אני למשל ניהלתי לבד 2 יחידות גדולות בלי שהיו לי מש"קים לאורך תקופה ארוכה) לעומת בסיסים אחרים שיש שם חיילים שבאים לחצי יום ולא עושים מאומה. (ואני מדברת מניסיון, אחרי שעסקתי גם בשיבוצים תקופה ארוכה). הגעתי לאחד הבסיסים בשעה 11 בבוקר, ולא ראיתי אף חייל בחוץ. אמרתי לעצמי איזה יופי.. הגעתי לבסיס רציני, בטח כל החיילים עובדים במשרדים.. טעות. היה קצת גשם אז החיילים פשוט הלכו הבייתה
אז אין לי ספק שהיעילות בנושא כ"א בצה"ל היא ממנו והלאה..

אני שואלת את עצמי למה לגייס גבר ל- 3 שנים לתפקיד שהוא לא קרבי, ושהוא עושה עבודה בדיוק כמו חיילת ביחידה שלו, רק שהוא צריך לשרת שנה יותר בגלל המגדר שלו..

צה"ל לא שונה מאיכות הניהול הישראלית
17/01/12 07:56
פרזיטיות , בטלנות וסתם ניהול כושל זה מחלה של התרבות הישראלית.
על כל אלו מכסה האילתור , ההקרבה והנחישות .
לא שתמיד זה עובד. החל מתנובה ברומניה וכלה לצה"ל .
להזכירכם : מאז ששת הימים עלה תקציב הבטחון  - התוצאות בקרב ירדו .
זוכרים את הביטוי - ניצחנו בנקודות במלחמת לבנון 2 . מי שחושב שהיה שם ניצחון צבאי מוזמן לסיור בבתי הקברות
של הרוגי הקרב "המוצלח" בסלוקי והרוגי המסוק שהופל . שני אירועים מטמטמים באופן מדהים.
ולצערי זה לא חדש .
תקראו את הנאום של המצביא הרומי לפני הקרב על גמלא (המקור : יוסף בן מתיתיהו .מלחמת היהודים)
בתרגום לעברית של ימינו : היהודים אמיצים ונלחמים טוב - אנחנו הרומאים מסודרים ...
להזכירכם - הרומאים ניצחו .
מה שנשאר בגמלא זה שחזור ( נאה ביתר ) של המבנים , וכמה נשרים שגם אותם יצליח הישראלי המכוער לחסל .
טענה נכונה, אך לא מדוייקת
17/01/12 00:22
זה נכון שבמדינות רבות בעולם יש גיוס חובה. עם זאת, ישראל נמצאת באחד המקומות הראשונים באורך השירות. בשוויץ, אותה נתת כדוגמא, שירות החובה הוא באורך ... 18 שבועות. יחי ההבדל הקטן...

אנחנו אומנם מדינה קטנה מוקפת אוייבים. עם זאת, רק חלק מהאוכולוסיה מגוייס. השאר מקבלים פטורים כאלה ואחרים.
"צבא העם" הוא רק בתאורייה. צריך להכיר במציאות ולהפסיק לעבוד על עצמנו.

הרעיון הוא להעביר את הכסף (שיש!) ממקומות אחרים ולהעביר אותו אל המתגייסים.אם חייל יקבל משכורת גבוהה, לימודים חינם בסוף השירות, פטור מלא ממיסים ברכישת דירת מגורים - אני מניח שרבים, כולל חרדים, ירצו וישרתו.
אם לא יהיו מספיק מתנדבים - אפשר לגייס בכוח, כמו היום. אבל לפחות ניסינו.

לגבי העבודות הפחות נוחות ומתגמלות - אם העבודות יהיו מתגמלות, יהיה מי שיעשה אותן. אני מניח שלא יהיה צורך בעשרות עובדי הרס"ר המיותרים ומפעילי הממטרות למיניהם. ברגע שנעבור לצבא מקצועי הצבא יהיה חייב להתייעל בתחום הזה...
רק מעדכן בקשר למענק מילואים
14/01/12 22:50
2צפיות
קיבלתי אותו מלפני שבועיים בערך, אולי קצת פחות, קצת לפני שיצאתי לעוד 9 ימי מילואים אז זה הרים לי קצת את המוטבציה

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
º
אני שמחה שזה הסתדר בסוף
14/01/12 23:15
º
עכשיו רק צריך לדרוש שיקבלו אותי ל"בהצדעה"
14/01/12 23:25
º
ותודה על העזרה
14/01/12 23:26
הגשת בקשה לדחיית מילואים
14/01/12 00:50
41צפיות
שלום לכולם
הגשתי למשרד הקישור בקשת דחיה היות ואני סטודנט הלומד 40 שעות בשבוע כל השבוע
משעה 8 עד 6 בערב הטענה שלי כי אני סטודנט שלא יכול להגיע למילואים היות ויש לי מבחני סמסטר
מוסד הלימודים שלי לא עושה מועד מועד ג' רק לנבחן אחד כי מרצים לא ישבו לחבר מבחן חדש
לנבחנים
לכן נוצרה בעיה אני רוצה לשרת אבל מצד שני המ"פ דחה אותי ואת הבקשה שלי
מצד אחר אני  לא יכול ללכת למילואים
זה יגרור בעיות כאילו או אחרות
היי
14/01/12 11:54
8צפיות
אם המילואים הם 6 ימים ומעלה- אתה יכול להגיש ולת"ם.
אם הם לא, הפתרון היחיד הוא להמשיך להציק למ"פ שלך, גם אם זה אומר להגיע ליום הראשון של האימון וממש לבקש ממנו.
לגבי מועד ג'- פנה לדיקנאט או לאגודת הסטודנטים שיבדקו מה הם יכולים לעשות עם זה. במוסד הלימודים שלך בוודאי יש עוד כאלה שיוצאים למילואים.
º
התנדבויות וצווים חריגים
13/01/12 17:49
47צפיות
ביטול התנדבות למילואים
26/12/11 17:27
345צפיות
היי,

הבנתי שעל פי הפקודה, אם אני מגישה בקשה לביטול ההתנדבות היא אמורה לבטל את ההתנדבות שלי תוך שבועיים.
(וזאת בניגוד למה שקצינת הקישור אמרה- שההתנדבות שלי תסתיים במועד, שהוא במקרה שלי 2015)
יש למישהו קישור לפקודה? מצאתי רק פקודה שאומרת שההתנדבות תבוטל אם הבקשה הוגשה "במועד הנקוב", משהו די מעורפל.

עוד שתי שאלות בנושא- האם בחיל המודיעין יש נהלים מיוחדים לגבי ביטול התנדבות? ו- האם לסטודנטים יש איזו עדיפות לביטול ההתנדבות?

תודה!
הילה.
היי
26/12/11 18:37
85צפיות
ניתן לבטל את ההתנדבות באם הודעת למפקד היחידה בכתב כי את מעוניינת לבטל את התנדבותך. במידה והדבר נעשה במהלך שירות מילואים פעיל, ההתנדבות תבוטל תוך 72 שעות.
אין לי קישור לפקודה שיש לבטל את ההתנדבות תוך שבועיים (במידה וביקשת) אבל הדבר מופיע על גבי טופס ההתנדבות עצמו, בחלק התחתון שלו. בכל מקרה, אם הודעת ליחידה בכתב והקצינה מסרבת לטפל בבקשתך, פני בהקדם לנציב קבילות החיילים והם יטפלו בנושא.
בנוסף- אין במודיעין נהלים אחרים לגבי ביטול התנדבות וגם לא לסטודנטים, אין קשר.
תודה :) לגבי עניין השבועיים-
26/12/11 22:46
68צפיות
זה משהו שראיתי באחד השרשורים בארכיון כאן.
מבחינת החוק- מצאתי בחוק המילואים את הניסוח הבא:
"מי שהתנדב.. חייב בשירות מילואים.. אם מסר המתנדב, במועד שנקבע לכך בתקנות, הודעה מוקדמת, בכתב, על רצונו להשתחרר". (עמ' 507
http://www.aka.idf.il/SIP_STORAGE/files/2/62532.pd...

מה הוא בדיוק "המועד שנקבע לכך בתקנות"?
הכוונה כנראה אם זה מועד שלא בזמן שמ"פ
26/12/11 22:59
52צפיות
או מועד שכן בזמן שמ"פ, או מועד של זמן חירום. אני לא מכירה מועדים מעבר לזה. בכל מקרה אין לך מה להסתבך הרבה- תפני לקצינה שלך ואם היא מסרבת לבטל לך את הצהרת ההתנדבות, פני לנקח"ל והם יטפלו בנושא.
º
תודה :)
27/12/11 09:05
22צפיות
אושי- ביררתי וקיבלתי תשובה אחרת
29/12/11 14:00
54צפיות
דיברתי עם תא מילואים, שאמרו שאני צריכה להעביר למשרד הקישור בקשה, ורק אם מפקד (במקרה שלי בדרגת רב סרן) מאשר, ההתנדבות בטלה.

שאלתי אותה מה לגבי הפקודה באתר אכ"א שלא מציינת בכלל צורך באישור מפקד, והיא אמרה שהיא לא מכירה דבר כזה.

מה את אומרת?
יכול להיות שדיברת על התנדבות ספציפית?
29/12/11 14:17
46צפיות
כי אני מדברת על ביטול של כל ההתנדבות כולה, שבמקרה שלי אורכה הוא  מ-2007 עד 2015
לא יקירתי, רס"ן מאשר את ההתנדבות עצמה
29/12/11 17:32
58צפיות
לגבי ביטול ההתנדבות- אף אחד לא יכול להגיד לך שלא מבטלים לך- כי זו זכותך לבטל. חבל שאין לי את הפקודה, אבל אני מציעה שתדברי עם נציב הקבילות שיעיינו בפקודה ויוכלו לטפל בזה מול משרד הקישור.
לפני שאת פונה לנציב הקבילות, העבירי מכתב חתום למשרד הקישור או שהם ישלחו לך טופס ביטול התנדבות.
לא ייאמן הצבא הזה...
29/12/11 22:34
49צפיות
לא יודעים מימינם ומשמאלם. או שמפרסמים פקודות שגויות/לא מעודכנות.

טוב, ניסחתי מכתב שאותו אעביר למשרד קישור בפקס ובדואר, ונראה מה הלאה.

מותר לשאול מאיפה לך כל הידע הזה?
כאילו, במיוחד לאור העובדה שמשרד שאחראי על תחום ההתנדבות סותר אותו.. היית קצינת קישור?

ותודה כמובן!
אל יאוש
29/12/11 22:53
38צפיות
וכמובן שאנחנו נשמח לקרוא עדכון בפורום!  
ולגבי הידע שלי- עסקתי משך מספר שנים בעולם המילואים, ולכן אני גם מכירה את נושא ההתנדבות מקרוב
º
מקווה לעדכן התקדמויות חיוביות
30/12/11 01:06
23צפיות
שמ"פ שנתי לאחר 3 חודשים מהשחרור
09/01/12 16:13
61צפיות
שלום,
השתחררתי בנובמבר האחרון (לפני כחודשיים), וכבר קיבלתי צו מילואים לעוד חודש.
הקריאה היא לאימון של 5 ימים בצאלים, משמע - שמ"פ שנתי.
כמה ימים לאחר קבלת הצו בדואר התקשרו אליי ממשרד הקישור ושאלו אותי אם אני מגיע, ועניתי בחיוב. (אין לי בעיה עקרונית עם השירות, אני לא מאלה שמחפשים להשתמט ממילואים).
מאז עבר קצת זמן, התחלתי לעבוד, ואני אמור לצאת לקורס של שבוע מטעם העבודה שיהיה (בסבירות של 90%) באותו שבוע של שירות המילואים.
אני לא יודע בוודאות את תאריכי הקורס, כיוון שרק בתחילת פברואר יוכלו להגיד לי ב-100% מתי הוא נפתח.

היום חזרתי וקראתי את צו המילואים שלי והבחנתי בסעיף החריגות: "גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה. אבקשך להודיע לקצין הקישור ביחידתך על נכונותך לחתום על כתב ההסכמה. החריגות הן: מרווח מסדיר".

אני חוזר ואומר- אני לא מנסה סתם להשתמט משירות המילואים, אבל הקורס הנ"ל נפתח אחת לארבעה חודשים, ובמידה ולא אעבור אותו במחזור הקרוב, לא אוכל להמשיך בעבודה ללא ההסמכה ואפוטר. (זה לא משהו שאינו חוקי או ששייך למילואים, המעסיק שלי הבהיר לי שלא ניתן להמשיך בלי ההסמכה גם לפני שהודעתי לו על שירות המילואים הקרב).

שאלתי היא מה ניתן לעשות?
האם אני פשוט לא מתייצב למילואים כיוון שלא חתמתי על "כתב ההסכמה", או שעליי להודיע, או אפילו לקבל את הסכמת היחידה שלי לשחרור מהשמ"פ למרות שאיני מחויב אליו?
למען הנימוס - תודיע שאתה לא מסכים
09/01/12 18:43
36צפיות
תראה - כתוב על הצו שאם אתה רוצה לבוא , עליך להודיע
אבל - למען הנימוס והיחסים לעתיד רצוי להודיע לקישור וגם למפקד שאתה לא בא.
אם הקורס האזרחי לא יפגע במיל - אתה יכול להתנדב ולבוא .בהחלט יכבדו את המעשה
בהצלחה בקורס !!!
אם ההערה הזו רשומה- אתה לא חייב להתייצב
09/01/12 20:04
32צפיות
אבל תשתדל להודיע למשרד הקישור כדי שידעו להיערך לכך.
º
ילדים ומשפחה
13/01/12 08:51
18צפיות
הטבות לנשות מילואימניקים
17/11/11 09:10
148צפיות
בוקר טוב.
בעלי האהוב במילואים מזה חמישה ימים. בשגרה הוא עובד מהבית, ולכן פעמים רבות לוקח ומחזיר את הילדים מהגן. מכיוון שאני צריכה לעשות זאת בעצמי עכשיו, אני מגיעה באיחור לעבודה, וחייבת לצאת בזמן, כך שאין לי הזדמנות להשלים את הפער בשעות העבודה.
האם יש הטבה כלשהי שמגיעה לי?
תכנסי לאתר "בהצדעה"
17/11/11 21:30
33צפיות
אם הוא משרת מילואים פעיל (בעל תעודה שכזו), את זכאית לכל מיני הטבות, כגון טכנאים שמגיעים ללא תשלום.
פטור ממילואים על ילד עם תסמונת און
28/12/11 20:29
12צפיות
שלום רב

יש לי ילד עם תסמונת דאון ועד עכשיו לא פנו אלי מהמילואים,אז חשבתי שאני פטור אטומטית.
עכשיו שלחו לי צו מילואים.
רציתי לדעת אם אני פטור ממילואים עקב הבן שלי?
תודה לעונים.
מילאים בזמן הולדת ילד.
11/01/12 09:48
17צפיות
שלום רב.

בעוד חודש יש לי שבוע מילואים.
אשתי בהריון בשלבים מאוד מתקדמים,למעשה היום הראשון של המילואים יוצא  ממש בתאריך המשוער של הלידה בע"ה.

זה ילדינו הראשון ושיננו מתרגשים מאוד בצורה בלתי רגילה.

מה החוק אומר על כך?
האם יכול להיווצר מצב שבו אשתי תאנק מכאבים בחדר לידה עם צירים ותצעק:"יוסי....מה עשית ליייי...!!!!!!",אני בכלל יהיה ברמת הגולן חסר אונים?

תודה.
היי יוסי
11/01/12 09:58
20צפיות
לפי הפקודה יש לשחרר אותך ממילואים החל מחודש לפני תאריך הלידה המשוער ועד חודש אחרי הלידה.
עליך להעביר מסמך מהרופא של אשתך שבו רשום את שמה, תעודת הזהות, גיל ההריון, אל זה תצרף תעודת זהות שלך (שיראו שהיא אשתך לפי ת.ז) ותשלח לקצינת הקישור שלך.
קצינת הקישור תעביר את המסמך לרופא היחידה שיאשר שזה מסמך אמיתי, וקצינת הקישור שלך תבטל/ תקצר לך את המילואים בהתאם לגיל ההריון של אשתך.
רק עליך לוודא שאכן נשלח אליך צו ביטול לפני המילואים.

ברכות!
º
חן-חן.
11/01/12 10:12
8צפיות
º
מזל טוב
12/01/12 19:15
6צפיות
º
שכר
42תגובות
13/01/12 08:35
11צפיות

(המשך...)
º
נסיעות
13/01/12 08:05
39צפיות
טופס 3010 והחזרי נסיעות
19/11/11 14:31
221צפיות
אני משער שזה נושא חרוש, אבל עדיין:
התייצבתי פעמיים למילואים, פעם אחת בסביבות אוגוסט-ספטמבר ופעם אחת בסוף אוקטובר. בשתי הפעמים לא קיבלתי צו, ולכן גם שילמתי מכספי על הנסיעות (כל נסיעה לבסיס עלתה לי כ-80 ש"ח בתחב"צ, בחזרה כבר קיבלתי תלושים). כשהייתי בבסיס מילאתי טופס לקבלת החזרי נסיעות וצירפתי גם את כרטיסי הנסיעה, ונאמר לי שכשאקבל את התשלום על המילואים אקבל גם את החזרי הנסיעות.
בסיום המילואים לא קיבלתי טופס 3010 ונאמר לי שהוא יגיע אליי בדואר.

השאלה שלי היא: האם אתם ממליצים לבקש לקבל 3010 (תחליף 3010) מהאתר של אכ"א ולגשת לביטוח לאומי איתו, או שבעצם כך לא אקבל החזרי נסיעות, ועדיף לי להמשיך לדבר עם משרד השלישות בבסיס ולנסות שהטופס כן יגיע דרכם?

תודה רבה!
אין קשר בין הדברים
19/11/11 14:49
81צפיות
העובדה שביצעת מילואים רשומה במחשבי משרד הקישור ולא תלויה בטופס 3010.
צור קשר עם משרד הקישור שישלחו לך את טופס ה-3010 בהקדם והגש אותו לביטוח לאומי, ובנוסף שאל מה קורה עם החזרי הנסיעות.
º
אוקיי, תודה על ההבהרה :)
19/11/11 15:21
34צפיות
שוברי נסיעה
09/12/11 16:47
206צפיות
אהלן, ביום ראשון אני מגיע לצאלים לתרגיל , היות וזה המילואים הראשונים שלי, האם אפשר לנסוע על אזרחי עם השוברים האלה?, או שחובה עם מדים?, כי כל המדים שלי נתתי כבר בשחרור ולא שמרתי אף אחד מהם.

תודה !
שוברים
09/12/11 17:43
63צפיות
בתור איש מילואים, לא אמור להיות לך מדים בבית.
לכך - אין שום בעיה ליסוע על אזרחי.
יתכן מצב בו הנהג יבקש לראות צו מילואים כהוכחה (קרה לי רק פעם אחת בלבד).
לגבי השוברים :
יש שובר בודד שמיועד רק לאגד. תמורתו אתה מקבל כרטיס נסיעה חופשית המיועד לאותו יום בכל קווי אגד (אתה יכול לרדת מהאוטובוס בכל תחנה שהיא, ולעלות לאוטובוס אחר של אגד בלי שום בעיה).
יש 3 שוברים שמיועדים לשאר חברות האוטובוסים והרכבת (למרות שלא מצויין בבירור, ניתן להשתמש בשובר גם לרכבת).
החזרת נסיעות-רכבת...שאלה
07/01/12 19:50
69צפיות
קיבלתי זימון ליום מילואים לצורך קליטה .....אני מעוניין לנסוע ברכבת ויש לי רק תלושי אוטובוס ....האם אני יכול לנסוע ברכבת ולקבל החזר נסיעות או להמיר את כרטיסי אוטובוס לרכבת ,אם כן אז אך?

תודה
באפשרותך להחליף את השוברים שלא כתוב עליהם
07/01/12 20:07
42צפיות
אגד - לכרטיס רכבת.
גש לקופת הרכבת והחלף שם את אחד השוברים.

אם הקופה סגורה ואתה נאלץ לשלם מכספך, שמור את הקבלה, רשום מאחוריה את פרטיך והגש לנציגי הקישור בעת ההתחיילות.
רכבת
08/01/12 20:58
28צפיות
כאשר הקופה סגורה, יתכן שיאפשרו לך לעלות על הרכבת, ויבקשו ממך להמיר את השובר כאשר תגיע לתחנת היעד (לי זה קרה בעבר).
אם לא - תשלם, ותקבל החזר נסיעות מהקישור (תשמור את הכרטיסים).
מילואים ונסיעות באגד
12/01/12 22:07
44צפיות
סתם סיפור שקרה לי.
שלשום זומנתי למילואים ועליתי על אוטובוס של אגד מהמרכז לצפון והצגתי לו את הצו ואת שובר הנסיעה.
הנהג אילץ אותי לשלם על הנסיעה, מכיוון שלא הייתה לי את התעודה של השחרור בכבוד.
אבל על הצו עצמו ועל השוברים כתוב בפירוש "שובר זה יתקבל עם הצגת תעודת מילואים/צו מילואים" התווכחתי איתו חצי שעה והוא לא הסכים ואמר שיש חוק חדש שחייבים להציג תעודה ואם פקח של משרד הביטחון עולה לאוטובוס הלך עליו (מעולם לא ראיתי פקח של משרד ביטחון באוטובוס, יש באמת דבר כזה?) גם נשאתי עליי ת.ז ורישיון נהיגה, רציתי להציג לו את זה כדי שהוא יאמת שהשם שכתוב על הצו מתאים לרישיון והוא עדיין לא הסכים  ממילואמניקים שעלו אחריי הוא בכלל לא ביקש ...
ואז כשסיפרתי לקצינת הקישור ביחידה היא אמרה שאין דבר כזה ושהצו מספיק, נתתי לה את הקבלה והיא תיתן לי החזר..
הכסף לא הבעיה, סתם עיצבן אותי..
אה, ובחזרה הביתה גם עליתי על אוטובוס אחר של אגד והנהג כן הסתפק בצו ולא ביקש תעודה.  
לפי הפקודה יש להראות צו ותעודת מילואים
12/01/12 22:11
46צפיות
וזה צריך להספיק.
בכל מקרה לא נורא... שילמת ותקבל החזרים. פעם הבאה תחסוך את העצבים ואל תתווכח יותר מידי. קח את הפרטים של הנהג ותתלונן עליו...
זה לא נכון
12/01/12 22:22
29צפיות
לפי הצו צריך או זה או זה.
מה שכתוב על הצו זה הפורמט הישן
12/01/12 22:25
29צפיות
ומכיוון שלא כל הזמן משנים את הפורמטים של הצווים (הרבה תקציב) אז אתה לא מכיר את זה.
אני מנסה לחפש ברשת את הפקודה העדכנית בינתיים.. אבל גם אם אני לא אמצע זה לא כזה נושרא כי כמו שאמרתי, אתה בכל מקרה מקבל החזרים.
סליחה על השגיאות
12/01/12 22:26
21צפיות
העברתי יותר מידי סדנאות היום...

אמצע= אמצא
נושרא= נורא
אם אתה צודק
13/01/12 00:29
23צפיות
אז משרד הבטחון מטומטם, שמצד אחד הוא מורה לאגד לא לקבל צווים אלא בצירוף תעודה ומצד שני כותב על הצו שמספיק צו בלבד.
צודקת, לא צודק
13/01/12 00:33
23צפיות
המניעים של משרד הבטחון הם תקציביים. כל החלפת פורמט של צווים זה הרבה כסף וכנראה יש להם סדר עדיפויות שונה משלנו...
º
רפואי
13/01/12 08:00
57צפיות
פיסורה / טחורים
24/12/11 16:56
516צפיות
שלום,

האם פיסורה / טחורים מורידים פרופיל קרבי ?

תודה
תלוי בחומרה ובהמלצות הרופא הרלוונטי
24/12/11 18:04
139צפיות
בכל מקרה, בכדי להוריד פרופיל עליך לפגוש תחילה ועדה  רפואית. להלן התהליך: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
לא מוריד פרופיל
24/12/11 18:44
115צפיות
בעיה ניתנת לפתרון ע"י ניתוח.
הזכות לרופא ביום הגיוס
03/01/12 21:33
71צפיות
האם זכותי לראות רופא ביום הגיוס ? האם קודם מתחיילים ורק אחר כך צריך לרדוף אחרי הרופא ?
אינני יכול לבצע שום פעילות פיזית מאומצת  ויש לי מסמכים רפואיים לזה
תודה לעונים
פרטים נוספים
03/01/12 21:36
57צפיות
חשוב לציין
יש אצלי חשש ממשי לפריצת דיסק
ויש לי סיטי באמצע החודש , כלומר לאחר הגיוס
היי
04/01/12 10:10
33צפיות
עוד לפני הגיוס, כדאי להעביר את המסמכים שלך לרופא בדרך הבאה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אם הרופא בכל זאת רוצה שתגיע ביום הגיוס, זכותך להיבדק אצלו, מייד לאחר ההתחיילות (החתימה על הטפסים)

אני מציעה שבמקביל תפנה גם לועדה רפואית על מנת להתאים פרופיל. פניה לוע"ר נעשית בצורה הבאה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
מחלה
12/01/12 12:41
57צפיות
אני אמור להתייצב ביום ראשון למילואים, אך יש לי בעיה רפואית שמונעת ממני להתייצב. למי אני צריך לפנות? האם רופא משפחה יכול לתת לי אישור, או שאני צריך ללכת לרופא צבאי בחר"פ הקרוב למקום מגוריי?
תודה.
ראה כאן:
12/01/12 13:11
29צפיות
בכל מקרה אתה לא יכול ללכת לבד לחרפ
12/01/12 19:14
37צפיות
עד שאתה לא מתחייל ורשום בשמ"פ.
תקרא את הקישור שנתנה לך מנהלת הפורום, יש שם את כל המידע.
פטור זמני ממילואים- משקל עודף עזרה
06/12/11 09:37
159צפיות
שלום לכולם,

אני יודע שזה פורום מילואים ולא פורום השתמטות וחשוב לי מההתחלה להבהיר- שנים אני עושה מילואים, מגיע ועושה את המוטל עליי.
בשנים האחרונות עקב כל מיני סיבות, חלה עלייה משמעותית במשקל וכיום אני במצב של עודף משקל חריג- 130 ק"ג.
מה שקרה עוד בזימון הקודם הוא שהגעתי ופשוט לא היו מדים בשבילי. מעבר למבוכה שאתה רואה את כולם לבושים ומסודרים ואתה היחיד שעד מאוחר עוד על אזרחי, בסופו של דבר אתה גם מרגיש נורא לבד מול המערכת, אין מי שדואג לך.
בפעם האחרונה קפאתי מקור כי לא היה מעיל שנסגר עליי וגם לא מכנסיים, אזכרה זרקו אותי באיזה מחסן אפסנאות ואמרו לי לחפש מדים ומעיל. כמובן שלא היה כלום, בסוף מרוב בושה הלכתי טלאי-טלאי בשילוב עם אזרחי.
אז עוד שקלתי פחות והיום, לקראת צו חדש, המצב עוד יותר קשה.

זה מביא אותי למצב של חרדה, עוד פעם לעמוד בסיטואציה המביכה הזו כשאני גם יודע שלא ימצאו לי מדים מתאימים, זאת מעבר לקושי הפיזי של להיות שמן מאוד.

השאלה מה אני יכול לעשות?
האם יש דרך שאני יכול להשיג פטור זמני ממילואים עקב משקל עודף?
למי אני פונה?
מי יכול לעזור לי בזה?

המון תודה לעונים.  
קצת קטנוני (או שלא): היחידה מודעת למידות שלך?
06/12/11 10:32
39צפיות
נדמה לי שרשום על הצו הראשון את המידה שרשומה להם (ואתה צריך לשלוח בדואר חזרה).
אם לא, אז לפחות לעדכן את הקישור.
לגבי פטורים - חכה שיענו לך.
היי מילואימניק
06/12/11 10:40
45צפיות
ראשית עליך לפנות למפקד שלך בכדי שידאג שהקל"ג יזמין עבורך מדים במידה המתאימה. אצלי ביחידה יש גם אדם די גדול והזמנו לו מדים מהחטיבה בלי בעיה.
לגבי פטור- פנה לקצינת הקישור בבקשה לפניה לועדה רפואית. לאחר שתפגוש בועדה היא תחליט על הפרופיל המתאים.
פנה לפניות ציבור וכרמלה מנשה-במקום
06/12/11 11:27
33צפיות
אין מצב ש"אין" מדים
יש מצב של מערכת לוגיסטיקה עצלנית ורקובה
אמרו לך שאין מעיל ? שאין בגד ?
רשום את את הפרטים .
טלפון אחד לכרמלה מנשה יפתור את הבעיה - והאצבע תצא מהתחת של הבטלנים .
בנוסף :
1. עדכן את הקישור והמפקד שבוע לפני המיל . בדואר רשום או שיחה מוקלטת .
2. טפל דחוף בנושא עודף המשקל . גם ברמת ועדה רפואית וגם למענך - הבריאות שלך זה הכי חשוב .
הרבה בריאות !!
פציעה בזמן המילואים
27/12/11 21:09
12צפיות
שלום רב

במסגרת המילואים האחרונים שלי נפצעתי ושברתי את האף
למזלי לא נגרם נזק משמעותי כך שאני בסדר

מלבד ימי החופשה במחלה (ג) שלהם אני זכאי וכמובן אי השחרור מהיחידה עד סיומם
האם ישנם עוד זכויות שלהם אני זכאי במסגרת הפציעה?
באם הטיפול הרפואי ממשיך לאחר סיום המילואים
27/12/11 22:07
9צפיות
ובמידה והפציעה נגרמה עקב פעילות שקשורה למילואים, אתה זכאי להמשך טיפול ככל שיידרש. הטיפול יתבצע בקופת החולים שלך ועל צה"ל לקחת אחריות ולתת לך ימי ג' ככל שצריך עד להחלמה וחזרתך לעבודה.  מצרפת לך חוברת נהלי רפואה בשמ"פ לעיונך: http://www.tapuz.co.il//Forums2008/ViewMsg.aspx?Fo...
תדאג לטופסולוגיה ולגיבוי מסמכים-אחרת תשלם
28/12/11 07:34
3צפיות
מהכרות אישית עם המערכת :
כל טופס שיהיה חסר - האחריות עליך
זה מה יש - וזה החוק
שאלה לגבי מסמכים רפואים נדרשים לשמ''פ
01/01/12 21:20
29צפיות
אהלן חברים, ראיתי את הפוסט הבא המעולה הבא :)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
בכל מקרה הוא עזר לי לקבל מצב תמונה קצת יותר טוב במצב שלי, הסיפור הוא כזה:

כתוצאה מנפילה לא טובה לפני חודש + , סובבתי את הברך בצורה לא טובה ומאז יש כל מיני בעיות בעיקר כמו לרוץ או לשאת משקל, בכל מקרה יש לי מילואים בדיוק ב29/1/12 עוד 28 ימים לאימון של 5 ימים, בעוד 10 ימים יש לי צילום MRI (ותתברר חומרת הפציעה) וכשבוע לאחר מכן, ביקור שוב אצל האורטופד, האם יהיה נכון לחכות לתשובת האורטופד לאחר הצילום ולשלוח להם "סיכום ביקור" אז, או להתחיל את ההליך כבר עכשיו עם מה שיש לי? (שהוא לא הרבה), פשוט בין הביקור אצל האורטופד לזימון יש סה''כ 10 ימים הפרש.
תודה מראש
תתחיל כמה יותר דחוף=פקודת התראה
02/01/12 07:43
10צפיות
שלח מה יש לך ברשום או פקס+ אישור קבלה
במקביל עדכן מפקד
למה ?
1. לא ליפול על המערכת בהתראה קצרה
2. אמינות
הרבה בריאות ורפואה שלמה
שאלה בקשר לצו מילואים
24/12/11 13:16
35צפיות
נשלח אליי צו מהיחידה שלי למילואים של 10 ימים לצורך תרגיל , ויש לי מספר שאלות שאודה אם תוכלו לעזור לי בהן
1. השתחררתי ב20.7.11 - לפני קצת פחות מחצי שנה - האם מותר להם לזמן אותי למילואים תוך פחות משנה ? האם אני אכן מחוייבת להגיע ?
2. לפני כחודש הייתה לי תאונת עבודה וכתוצאה מסיבוך בחבלה נוצר לי קריש דם ברגל. כתוצאה מכך, אני נוטלת תרופות באופן קבוע ועורכת בדיקות באופן קבוע , האם במידה ואני אכן מחוייבת להגיע לשירות המילואים זה פותר אותי משירות בתקופה זו ?
3. במידה ואני אכן מחוייבת להגיע לשירות - איך עובד צורת התשלום ? כמה אני אמורה לקבל ?
4. אני חייבת להחזיר בדואר את האישור לקבלת הצו גם אם יש לי השגות בנושא ? (כמו הנושא הרפואי? )
אודה לתגובתכם המהירה בנושא , תודה רבה וחג שמח לכולנו !
תשובות
24/12/11 13:46
17צפיות
1. מותר לקרוא למילואים לצורך תרגיל, חצי שנה מיום השחרור.
2. לא פותר מהגעה למילואים. תבקשי מהרופא המטפל (האם זה רופא מומחה ?) סיכום רפואי של מצבך, וביום הגיוס תפני לרופא היחידה - הוא יחליט האם את כשיה לשירות (על סמך המלצות רפואיות)
3. בסיום המילואים את מקבלת טופס אישור על ימי מילואים. ניגשת לביטוח לאומי עם האישור, ממלאת טופס ומצרפת את האישור (וכמובן מוסרת את הטופס).
4. בעקרון חייבת. אם יש רובליקה שמדברת על בעיות רפואיות - תסמני אותה (בלי לפרט )
5. חג שמח.
תודה רבה על התגובה המהירה !
24/12/11 13:50
9צפיות
אני מטופלת בקומדין וצריכה להיות במעקב רפואי צמוד (בדיקות דם של לפחות פעמיים שלוש בשבוע ) , והיחידה שלי היא בקרייה . למיטב ידיעתי אין רופאים יותר בקרייה , והרופאים הם במאוחדת . מה עושים במקרה כזה , כי אני באמת מנסה לפנות למישהו אי שם בצבא ואני כמובן נתקלת בראש בקיר (כבר שכחתי מה זה לדבר עם הצבא ... )
אין קשר בין תחלופת הרופאים בסדיר
24/12/11 14:08
12צפיות
לבין מה שקורה במילואים.
בעולם המילואים את פונה לקצינת הקישור שלך והיא מעבירה את הטפסים שלך לרופא היחידה שלה. אותו רופא הוא גם מילואימניק ומקבל את הטפסים אליו ובודק אותם. זה התפקיד שלו כרופא יחידת מילואים. אני מצרפת לך קישור איך לפעול בנושא: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

לבי מעקב והתאמת פרופיל- עלייך לפנות לועדה רפואית, אני מצרפת לך קישור איך עושים את זה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
המון תודה !
24/12/11 14:14
5צפיות
אני אפנה כבר מחר לקצינת הקישור ביחידה ולרופאה .
תודה רבה !
º
bkf את מוזמנת לעדכן
24/12/11 14:34
4צפיות
אעדכן
24/12/11 15:13
7צפיות
כי הבנתי שהיות ואני מטופלת במדללי דם אסור לי לשרת במילואים (מה גם שהבנתי בכלל שצה"ל לא מגייס על דברים כאלה , ובכלל אני במעקב צמוד ומילואים [גם אם הם קרובים לבית] ייפגעו לי במעקב) . אפנה לרופאה שלי מחר לייעוץ ואעדכן את קצינת הקישור .
שוב תודה :)
שאלה דחופה למילואימניקים
12/01/12 15:33
19צפיות
אני אופטיקאי המשרת במחנה נתן בבאר שבע,אני משתחרר עוד 5 חודשים ורוצים להוציא אותי לקורס בשביל המילואים והקורס הוא: טכנאי נמ"ר.
מי שיודע מה המקצוע הזה ואם  כדאי בכלל בשבילי לרדת למקצוע כזה ואם לא,אז איך אני יוצא מהקורס הזה,אני ממש לא רוצה ללכת לקורס הזה.
עזרה בדחיפות,תודה.
חיפוש פשוט בויקיפדיה..
12/01/12 18:54
3צפיות
נתן את התוצאה הבאה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%9E%22%D7%A8
אחרי שתקרא תחליט אם אתה רוצה את זה או לא.
אם בסוף אתה מחליט שאתה לא רוצה ללכת- תדבר עם המפקדים שלך על זה, בשביל זה הם קיימים.
תגובה
12/01/12 19:05
2צפיות
דיבור עם המפקדים לא עוזר,הם אומרים שזה חובה.
אם זה חובה אז זה חובה ..
12/01/12 19:11
4צפיות
אם אתה חושב שיש לך עילה לקבילה, תקבול.
אבל קח בחשבון שחוסר רצון לעשות קורס, זו לא עילה לקבילה.
יש שתי שאלות אתה צריך לשאול
12/01/12 21:52
1. האם ההכשרה שתהיה לך תהיה חותמת גומי טיפשית שתטען שאתה יודע לנהוג על זה (סביר מאוד)?

2. האם יקראו לך לנהוג עליהם להמון תרגילים, בייחוד כאלה שלא באמת יאמנו אותך לשום דבר (מלבד להכין קפה ולאכול טונה שעושה צרבת)?

אם על הראשון תענה שההכשרה לא מספקת ואתה מרגיש שיש סכנה בנהגיה שלך על הכלי, אז דאג לכסות את התחת של עצמך - דאג ליידע את המפקדים שלך שאתה לא חושב שאתה באמת יודע לנהוג על זה, יידע את קצין הבטיחות של כל תרגיל בנוגע לאיך שאתה מרגיש ואת החיילים שנוסעים איתך בנגמ"ש ואל תשכח להקליט את זה תוך כדי. תאונות קורות באימונים גם מבלי להגיע לתקשורת. את מקרה השאלה השניה ניתן לפתור בצעקות ובסתם להיות בעייתי.
יונתן, שוחחנו על זה בעבר בפורום
12/01/12 22:17
2צפיות
יכול להיות שאתה סאופן אישי חושב שצעקות יפתרו את הדברים.
מנסיוני האישי- הן רק גורמות ליותר גרוע.. להיות בעייתי לא יעזור.

אני סופר מסכימה שאם החייל לא מרגיש בטוח בעצמו אז שלא יעלה על ההגה! שינסה לעשות הכל כדי לפתור את הבעיה! אבל מפה ועד להיות בעייתי ולצעוק על הממונים עליו יש דרך ארוכה.. אפשר לפתור את הבעיה גם בדרכי נעם.
בואי ננסה לדמיין את הסיטואציה
12/01/12 22:25
חייל: אני לא יודע לנהוג על נגמ"ש

מפקד: אבל עברת קורס בצאלים

חייל: הקורס כלל בעיקר בזבוז של זמן ונהיגה בחול עם מדריכה היסטרית שלא רוצה שתסע מעל 12 קמ"ש

מפקד: נו מה אני יכול לעשות, תכנס לתא נהג

חייל: לא. זה לא בטיחותי ומסכן חיי אדם, בייחוד שלי, אבל לא רק

מפקד: יאללה סע סע או שאני מעלה אותך למשפט אצל המג"ד

חייל:....

או

חייל: שמע חביבי, לך תביא לפה עכשיו את קצין הבטיחות של התרגיל, את המ"פ, המג"ד, המח"ט וכל אחד אחר שאתה חושב שזה יעניין אותו, ואת כל מי שצריך לסוע בנגמ"ש הזה לדיון בענייני הכשרה ובטיחות. ותדעו שכולכם מוקלטים ושאני מחזיק את כולכם אחראיים במקרה של תאונה.

מי שרוצה להמנע מהסיטואציה הנ"ל, ומוצא דרך נוחה יותר מצעקות, שייבושם לו.

ולא אני לא מסכים איתך - לדעתי במערכת הצבאית צעקות הן כלי יעיל. כי זו מערכת של קומבינות וכיסוי תחת שבה מי שצועק חזק יותר הוא צודק יותר.
אני יודעת שזו דעתך
12/01/12 22:34
אבל אתה צריך לקבל את העובדה שיש גם אנשים שפחות מסכימים איתך
חבל לי שאתה חושב שמי שצועק חזק יותר הוא הצודק יותר. עוד יותר חבל לי שזו גם הסיטואציה היחידה שהצלחת להעלות על דעתך, במקום נניח שחייל יאמר למפקדו שהוא לא כשיר לנהוג והמפקד ינסה לעזור לו. אני הייתי מסכימה לעלות על זה למשפט אצל המג"ד, אבל אני לא חושבת שהייתי מגיעה לזה כי פשוט הייתי מבקשת תרגול נוסף. לא הייתי עולה על הכלי בלי ההדרכה המתאימה, ואני לא חושבת שיהיה מישהו שיסרב לתת לי אותה.

אנחנו כבר לא ילדים קטנים נכון? רובנו עברנו הרבה דברים בחיים ואני חושבת שאנחנו בהחלט מספיק בוגרים כדי להתמודד עם סיטואציות בכבוד בלי לצעוק. ובכלל, זה לכל החיים, לא רק בעולם המילואים..
מה שכתבת עכשיו באמת מראה כמה את מנותקת מהשטח
12/01/12 23:12
אני לא רוצה משפטים - יש לי מה לעשות בזמני ובכספי אחרי המילואים או בלעדיהם.

העלתי על דעתי דרכי פעולה רבות, שנכשלו. אני לרגע לא מייעץ לאדם אחר לפנות ישר לאופציה האחרונה ברשימה.

תרגול נוסף, עכשיו הצחקת אותי. עוד יגידו לי "היה יום רענון נהיגה בנגמ"ש" שזה בזבוז זמן אחד גדול בפני עצמו. אני לא חושב שהיית מוצאת מי שייתן לך הדרכה נוספת (מה שצריך הוא אימון רציני בנהיגה, הדרכות יש מספיק). ויש בעיה אחת שהמפקדים שלי לא לקחו בחשבון - אני לא רוצה לנהגו על נגמ"ש. מעצבן אותי הימינה שמאלה שלהם ושורה תחתונה אין לי עניין. הם גם לא לקחו בחשבון את הכמות שחייל אחד יכול להשקיע באימונים שלהם - לא בא לי. פשוט כך. אי אפשר לקחת אותי (או כל אדם אחר) בחשבון כנהג, ולא לקחת בחשבון אם אני מתאים לזה או לא וכמה אני מסכים לבצע את המשימה הזו, שיכלו לחלק על יותר חיילים ורצוי גם קצינים (שלתרגילים שלהם מזמנים נהגי נגמ"ש). רוצים אותי שם, אבל בלעדי.

אגב, פעם אחרונה שנהגתי על נגמ"ש כן דיברתי עם המח"ט על העניין בסוף התרגיל - לא עזר בכלל. צעקות, אני מצטער להודות, כן עזרו. לא על המח"ט, על המ"פ בטלפון כשהוא התקשר לטעון שזה שלא קיבלתי את הצו (לאימון החשוב הבא שבו נידרשו כישורי כנהג נגמ"ש) לא אומר שהצו לא תקף.

גם את צריכה להבין שיש מי שלא מסכים איתך.
חבל לי שאתה חושב כך
12/01/12 23:42
אני בהחלט מבינה שיש מי שלא מסכים איתי. אמרתי לך פעמים רבות שאתה לא חייב להסכים איתי.
בשירות המילואים שלי פגשתי אלפי חיילים וצפיתי בכל הגישות. אני לא יכולה להצביע על פעם אחת שבה הגישה שאתה נוקט עזרה. אבל אם זהו רצונך- כבודך.
כבר שוחחנו בעבר על כך שגם אם צו לא מגיע אליך- הוא עדיין יכול להיות תקף. אתה מוזמן לבצע חיפוש אחורה בפורום ע"מ להיזכר באותם שירשורים ובתשובות שניתנו לך בהם.  
הייתי בהחלט שמחה לדון איתך בנושא, אך מכיוון שהכתיבה שלך מזלזלת ופגענית לצערי , נסיים כאן.
תאימיני לי שגם לי חבל שאני חושב כך
13/01/12 16:18
והייתי שמח לשמוע, מה את מציעה כשכל גישה אחרת נכשלת. גם אני אמרתי שזהו מוצא אחרון.
כשאתה אומר
13/01/12 17:26
"מי שצועק הכי חזק הוא הכי צודק" אז זה סותר את העובדה שזה מוצא אחרון לא? או שלא הבנתי נכון. אני אשמח אם תסביר לי את הנקודה הזאת.
לגבי ההצעות שלי- כל מקרה זה פרטני.וזה בעיקר קשור לאופי. יש כאלה שחושבים שאם הם יצעקו חזק זה יעזור להם. ויש כאלה שיכולים להתנהל גם בלי לצעוק, ועדיין משיגים מה שהם רוצים. השאלה איזה משני הטיפוסים הוא אתה. לדעתי האישית, מי שמשתמש בצעקות, זה מי שאין לו כלים אחרים להשתמש בהם, או שהוא לא יודע לדבר עם אחרים.
הרעיון הכללי הוא להישאר אסרטיבי, לעמוד על שלך תוך חתירה למטרה מבלי להרים את הקול שלך. להסביר את העמדה שלך, ובהחלט אפשר להגיד למפקד- עצור! אני לא בטוח בעצמי בנהיגה! אני מבקש לחזור שוב על הדברים/ לקבל שיעורים נוספים וכו'.
ראיתי שהרבה פעמים אתה מציג את זה שחור או לבן- או שאני אעלה לכלי, או שאני אשפט. או שאני אגיע ואעשה הכל, או שלא אגיע בכלל.
ברוב רובן של הפעמים זה לא עובד ככה. לא הכל שחור ולבן.
וכשאתה אומר גישה אחרת- מה זה גישה אחרת? מה ניסית? איך הייתה האינטראקציה קודם לכן? האם זה משהו שחוזר על עצמו?
האם יכולת לחזות את הבעיה קודם ולהתמודד איתה לפני שהיא הגיעה לפיצוץ של צעקות?

אני ממש לא מנסה להצתיג את זה כשחור ולבן
13/01/12 18:59
1צפיות
וזה לא המצב. מה ניסיתי? לדבר בערך עם כל מי שהיה אפשר על הקושי הזה. להסביר שזה לא מתאים ושאני פשוט לא מספיק טוב בזה. ניסיתי להסביר שעם כל הרצון הטוב אני לא יכול לבוא לתרגיל שלוש פעמים בשנה רק בגלל שעשו אותי לנהג נגמ"ש ושיש לי חיים מחוץ למילואים. היה לי גם קשה לקבל את איך שיצאתי לקורס נגמ"ש - שיקרו מראש ובצו היה כתוב אימון ורק כשהגעתי גיליתי למה ולך תסביר שם שאתה פשוט לא מתאים. ניסיתי להסביר שדרישה למזון נטול חלב היא לא בלתי סבירה ושבסה"כ יש מגוון מצומצם מאוד של מזונות שאני לא אוכל ואני לא מבין למה צריך לדחוף לי דווקא אותם במסגרת הצבאית. הצעתי לבשל לעצמי ולדאוג לעצמי לפעמים בעבר - זה לא התקבל בחיוב.

מה שכן קרה, זה חוסר התחשבות טוטאלי בקו האחרון כשהייתי סטודנט. זה בכל פעם שהגעתי להחליף חובש אחר פתאום החובש היה צריך לעשות שמירות כי למ"פ בא לצ'פר את החיילים שלו בלהיות בחפ"ק במקום החובש הפלוגתי וזה כמובן על חשבוני והוא גם יודע לומר "זה לא אישי, פשוט חשוב לי לדאוג לחיילים שלי" כאילו שלי אין צרכים ואני נורא אוהב שמירות. ובפלוגה אחרת הנהג של החפ"ק היה חובש במדא באזרחות אז פתאום אני צריך לשמור עוד ועוד. וכלום לא עוזר וזה מאנשים שהם בכלל לא מפקדים שלי. ואני כל הזמן שומר את הכל בטן, רק להיות ילד טוב ולא להרגיז. וכל קצין בגדוד חושב שהוא מפקד שלי ויכול לתת לי הוראות, ובחיי שניסיתי והצלחתי לשמור על זה וחשבתי שלא נורא נגמר. אבל גם במסטר אחרי היה אימון ועו אימון ועוד אימון ולא מוכנים לחכות שתסיים לתקן את נזקי הקו והאימון "כי מי ינהג על הנגמ"ש" ולא מבינים שאי אפשר להפיל את זה כל הזמן על אותו אדם (או קבוצה מצומצמת). ובסוף, ההתחשבות מצידם היא כן שחור ולבן. היא "בסדר, אנחנו מבטלים לך את הצו ואנחנו מבינים שיש בחינות ושתת לא מעט שנה שעברה". במקום זה רק למרוח בדיבורים יפים על כמה זה חשוב וציונות ושזה לא כזה נורא. ועם התוצאות אני נשאר להתמודד, לבד אחר כך וכל עוד אני מדבר יפה ומסביר שיש פה בעייתיות ושהגשתי וולתם רק פעם אחת ב-11 שנים בגדוד וכלום לא עוזר. אז נשאר לצעוק ואת זה מבינים.
ברור שיש כאלה מפקדים
13/01/12 20:07
1צפיות
הנקודה שלי היא שיש גם הרבה מפקדים שהם לא ככה. ויש הרבה אנשי מילואים שבאים וישר מתחילים עם צעקות- ולא יוצא להם מזה כלום.
תמיד יהיו יחידות שלא מעריכות את האנשים שאצלם. ותמיד יהיה גם ההפך. במקרה שלך הייתי מבקשת להיפגש עם המ"פ שלי אחד על אחד בבית קפה/ במקום העבודה שלו. משקפת לו את המצב ומנסה למצוא איתו פתרון לבעיות שלי. אם אתה חובש אז המפקד שלך זה המ"פ שלך ולא החוג"ד ולכן אתה צריך לפנות למ"פ ולוודא איתו שהוא יודע את כל התקלות האלה בזמן אמת! מה שקורה זה שאתה צובר וצובר וצובר ובסוף יצא שהתפוצצת..
אז יכול להיות שבמקרה שלך באמת עזר שצעקת שם על מישהו. אבל כשבאים פה בפורום לאנשי מילואים ואומרים להם תצעק על מי שצריך.. אז איש המילואים לא יודע שאתה עשית את זה אחרי 11 שנה, אלא ישר מגיע עם גישה תוקפנית ובסוף זה גם לא עוזר לו והוא גם משאיר רושם שלילי על היחידה שלא תרצה להתחשב בו.

בכלל, מעטים מאוד האנשים שלא הצלחתי להגיע איתם לעמק השווה. רק צריך לדעת איך לעשות את זה.
לא עזר להפגש על המ"פ
13/01/12 20:44
1צפיות
נפגשתי איתו בטכניון בדיוק באופן בו הצעת והוא בשלו. החוג"ד והדוקטור הם עןד שני אנטיפטים ושזהו. המ"פ אגב, בגלל שהיה לו קשה אקדמית עם הקו ההוא עזב את התפקיד. לי לא נתנו לעזוב את התפקיד בכזו קלות, זה הכל.

עמק השווה הוא לפעמים לדעת לוותר. לא תמיד ולא הרבה, אבל לפעמים לחתוך ולומר "לא נורא, לא נזמן אותו, נסתדר", אבל בשביל המפקדים שהיו לי זה היה קצת הרבה.
בדיעה הזו אני לגמרי איתך
13/01/12 21:28
מה שהיה לי חשוב להדגיש בעיקר בכל השירשור הזה זה שלא ישר להרים את הקול ולצעוק. להשתמש בכלים אחרים. השלב הבא שלך זה להתחיל לשלוח מכתבי תלונה לתפוצת נאט"ו כולל כרמלה מנשה.
לא ענו לי ספציפית ואני מחכה לתשובה,שאלה חשובה
13/01/12 14:50
1צפיות
אני אופטיקאי המשרת במחנה נתן בבאר שבע,אני משתחרר עוד 5 חודשים ורוצים להוציא אותי לקורס בשביל המילואים והקורס הוא: טכנאי נמ"ר.
מי שיודע מה המקצוע הזה ואם  כדאי בכלל בשבילי לרדת למקצוע כזה ואם לא,אז איך אני יוצא מהקורס הזה,אני ממש לא רוצה ללכת לקורס הזה.
עזרה בדחיפות,תודה.
היי אורי ראיתי שכבר קיבלת
13/01/12 15:07
איזושהי הפניה מאחד הכותבים פה לגבי מהות המקצוע עצמו. מבחינת כדאיות של המקצוע- זה רק אתה יכול לענות. אתה אוהב את הסגנון הזה? אתה מתחבר לזה?
נקודה מאוד חשובה שתזכור היא שהכי חשוב, לדעתי, זה האנשים שישרתו איתך במילואים.
לגבי יציאה מהקורס במידה ואתה לא רוצה לעשות אותו- אז כאן כבר מדובר על סדיר, ובסדיר אתה יכול להגיע לראיון רמ"ד והלאה.. ולהסביר שאתה לא רוצה. רק קח בחשבון שאם מחייבים אותך לצאת, אז אין ממש ברירה- אבל בעניין הזה הייתי דווקא מציעה להתייעץ בפורם סדירים.
הנהלתה חושפת את הסודות האפלים ביותר..
10/01/12 21:10
מי זה בעצם "הנהלת הפורומים"? זה איש אחד, או כמה?"
"בכרטיס שלכם כתוב שאתם בני 15. בני כמה אתם באמת?"
"מהי הבקשה ההזויה ביותר לפורום שקיבלתם?"
"אתן רק בנות, או שיש גם גבר-גבר בהנהלתה?"
"הנהלתה גולשת בתפוז גם בזמנה הפנוי?"
"לאיזה פורום אתם מכורים?"

לכבוד יום ההולדת ה-15 של תפוז, צוות הנהלת הפורומים חושף (כמעט) את כל הסודות השמורים ויענה על כל מה שרציתם לשאול ולא היה לכם את מי.

ביום רביעי הקרוב, בין השעות 15:00-16:00, יתארחו בפורום מומלצים ארבעה מאנשי צוות הנהלת הפורומים:
מיטל מנהלת הקהילות
יוני, גל ולי - מנהלי אשכולות פורומים

החל מעכשיו אתם מוזמנים להתחיל לשאול שם שאלות לצצות הנהלתה
גיוסך יותנה בחתימתך - שפתאום לא בתוקף
09/01/12 23:13
67צפיות
קרוב אלי קיבל צו לשמ"פ של 15 יום וכתוב בצו גיוסך יותנה בחתימך על כתב הסכמה, הקרוב התקשר לקישור מתוך נימוס להודיע שהוא אינו מגיע ונאמר לו שזה לא תקף כי נעשתה טעות מחשב והוא חייב להתייצב, האם זה תקף? האם זה חוקי?
יש לציין שהצו נופל על 4 מבחנים והיחידה כמובן לא מתחשבת...בנוסף לא נשלח שום צו שיחליף את הצו הקיים.

האם לפנות לנציג משפטי?
או לוותר מראש וללכת על אופציית הוולתם?

תודה מראש לכל העוזרים והעונים.
שינסה לשאול בקפ"צ
10/01/12 00:01
16צפיות
כמו כן, האם הוא סטודנט? שיפנה לעו"ד של אגודת הסטודנטים לייעוץ ויש גם אחראים על ענייני מילואים (לפחות בטכניון) ואולי ניתן להעזר בהם (אני בספק, אבל לדבר איתם זה לא מזיק).
º
אני אתייחס בערב, חייבת לצאת ללימודים...
10/01/12 10:02
8צפיות
לפחות מהניסיון שלי בתור חייל מילואים בח"א
10/01/12 13:13
12צפיות

נתחיל מהסוף  , אם אין  לו צו שחרור  , החייל חייב להתייצב  נקודה !!!

המשפט הזה על הצו קשור לירוקים ולא לחיילי חיל האויר .
הבעיה שח"א משתמש בתוכנה של הירוקים ובהתאם לפרופיל מסויים אכן יוצא הסעיף הזה  ,
אם הוא (הקרוב) אכן חייל חיל האוויר + בהמשך לסעיף שציטטת , יש משפט נוסף  ,
"הפרופיל אינו מתאים למשימה זו " , המשך לקרוא ....  

אני פרסמתי בזמנו את המקרה שלי  , בדיוק כמו הקרוב שלך  , הלכתי איתם ראש בקיר ובסוף התגייסתי כמו גדול .
אם לקרוב יש בעיות רפואיות כל שהם  , שיציג אותם עוד קודם .

אם הוא קשור בכלל לירוקים , מה שכתבתי אינו רלוונטי  , למעט חובת גיוס .
הוא ירוק
10/01/12 16:18
6צפיות
הוא ירוק (אין שום בעיה של פרופיל...)

הבעיה היא שבגלל שזאת טעות מחשב, היחידה לא ידעה שהוא (הקרוב) חושב שהוא לא צריך להגיע.
לפני מספר ימים הקישור דיבר איתו ואמר לו שהוא צריך להגיע, אך המילואים הם ממש בזמן הקרוב ואין לו זמן להתארגן מבחינת ולתם או מבחינה משפטית כדי לנסות להגן על עצמו.
זה כאילו מצב שבו הוא קיבל צו שבוע לפני בלי הודעה מוקדמת!

דרך אגב מבדיקה של מקרים בהם כתוב על הצו: גיוסך יותנה בחתימך על כתב הסכמה... לא נשלח צו ביטול מילואים - אם צריך להישלח צו כזה אני אשמח אם מישהו פה יפנה אותי לסעיף בחוק שמדבר על מקרה כזה.
בנוסף לא כתוב בשום מקום שיש לאשר אי הסכמה, רשום במפורש שיש לאשר מול הקישור רק במקרה של הסכמה!
טוב אז חזרתי עכשיו, ולהלן התייחסותי:
10/01/12 20:23
12צפיות
1.חייל המקבל צו קריאה ירוק או ורוד ועליו הערה "גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה" אינו מחוייב בהתייצבות
2. יחד עם זאת, לעיתים צה"ל עושה טעויות כגון: זימון מאוחר מידי, תקלות מחשוביות שונות ועוד. על כן, אם צה"ל רוצה לזמן את החייל, עליו להוציא ביחד עם הצו הירוק מכתב של אלוף פיקוד או ראש אכ"א או שר הבטחון אשר מבטל את החריגות.

ההמלצות שלי, לפעולה מרגע זה:
1. לטלפן ישירות לקצינת הקישור ולשוחח איתה על הבעיה. לשאול אותה: האם יש אישור מהפיקוד? האם ישנה אסמכתא להתייצבות למרות חריגות הצו?
2. במקביל לטלפן לקפ"צ ע"מ שיבדקו את העניין וישוחחו עם מפקדי החטיבה מדוע נאמר לחייל שהוא צריך להתייצב למרות שהצו חריג.

בכל מקרה אם הוא עדיין לא מקבל תשובה עד יום הגיוס, שיגיע ליום הגיוס וישוחח ישירות עם המג"ד ועם קצינת הקישור פנים מול פנים.

אנו נשמח כמובן לקבל עדכון ממך בפורום.
אל תגיע לצבא אם אתה לא מחויב בחוק!
10/01/12 20:45
13צפיות
צה"ל לא מעל החוק!
גיוס אזרח לצבא בניגוד לחוק, זו לא מקובל.

אתה יכול לצפצף עליהם אם אין להם צו חוקי ביד.
אושי מייצגת את הצבא ולכן אומרת לך להגיע בכל זאת.
ליאור, אינני מייצגת את הצבא
10/01/12 20:49
12צפיות
אני אדם פרטי ולא קשרה לצה"ל למעט העובדה שאני מבצעת מילואים.
בנוסף, אני מציעה לך לקרוא את תקנון הפורום לפני שאתה כותב כאן.
מכיוון שאינך מכיר את חוקי צה"ל על בוריים אבקשך לא להמליץ לחיילים אם להתייצב או לא. הודעות מסוג זה, הממליצות לא להגיע למרות שאינך מכיר את פרטי המקרה, יימחקו להבא.

כפי שכבר הסברתי בהודעתי, על החייל לבדוק מול קצינת הקישור ומול קפ"צ אם עליו להתייצב או לא.
קצינת הקישור וקפ"צ מייצגים את הצבא
10/01/12 20:57
10צפיות
אם הקצינה מבקשת ממנו להתייצב בבסיס צה"ל כאשר אין לה צו חוקי ביד, היא והמפקדים שלה עבריינים.

זה לא הצבא הסורי (עדיין), כמו שחיילים כפופים לחוק, כך גם צה"ל צריך להיות כפוף.

אני ממליץ לו לאיים על הקישור בעתירה לבג"ץ אם הסאגה הזאת לא תיגמר והם יתנצלו בכתב.
העובדה שק. קישור וקפ"צ מייצגים את צה"ל אינה
10/01/12 21:05
11צפיות
אומרת שאני, כמנהלת הפורום, מייצגת את צה"ל. כפי שהסברתי לך בהודעה הקודמת שלי אני אדם פרטי ואינני קשורה לצה"ל בשום דרך למעט העובדה ששירתתי בסדיר, בקבע, וכיום מבצעת מילואים.

צה"ל אכן כפוף לחוק, אך כפי שציינתי- מכיוון שאנו בפורום איננו מכירים את כל הפרטים אנו מנועים מלהמליץ לחיילים לא להתייצב.  אין מקום להודעות מסוג זה בפורום.

החייל יכול לאיים בעתירה לבג"ץ, אך עדיין- אם ישנו אישור משר הביטחון לחריגות של הצו, החייל עדיין יצטרך להתייצב, לפחות עד אשר הדבר יתברר בערכאה המשפטית המתאימה.
לא נראה לי שלאהוד ברק היה זמן בימים אלו
10/01/12 21:11
6צפיות
לחתום על הצו של GoldenAxe8.

ואם קיים אישור כזה, שאהוד ברק או הקישור או קפ"ץ יפקססו לו את האישור בכתב של אהוד ברק שהוא מסכים ש- GoldenAxe8  יתייצב בבסיס למרות שהצו חריג.
בין אם יש לשר הבטחון זמן או לא,
10/01/12 21:18
7צפיות
אנו עדיין לא ממליצים ולא נמליץ בפורום על אי הגעה.

בחלק השני שלך- אתה חוזר על כל ההודעות שלי- על הגולש לבדוק עם קצינת הקישור ועם קפ"ץ האם יש אישור כזה או אין והיכן האסמכתא שלו.
אושי אל תעלבי
10/01/12 21:42
7צפיות
אבל את לעולם לא תביני את המילואימניקים הגברים.
ההבדל בהתייחסות של הצבא אל הנשים במילואים ואל הגברים במילואים הוא עצום.

מתייחסים לגברים בצבא במיוחד בקרבי כ- "גב".

את מציעה לו להגיע להתחייל ואז לדבר עם הקצינת קישור?
זה יעבוד כאשר אישה מגיעה למילואים, ואת רוב המילואים ממילא מעבירה במשרד ממוזג.
וגם אם היא "תומכת לחימה", היא יכולה לצאת מזה מתי שבא לה.

בעולם המילואים של הגברים זה שונה בתכלית וכדאי שתביני את זה.
ברגע שמתחיילים, נשלחים היישר לחתום על קיטבג ששוקל 500 ק"ג, ומשם לשטח.
הרופא לא נמצא, "כי הוא בדיוק בחטיבה", אז אומרים לחייל "תלך תעשה מטווחים בינתיים", וכשהחייל חוזר מהמטווחים, אומרים לו "תרד לשטח בינתיים תחזור מחר, יהיה בסדר".

בקיצור משחקים איתנו!

אך עם הנשים זה אחרת לגמרי, אתכן הצבא עובד לפי הספר.
בזמן שאתן מגיעות למילואים, יש לכן שם הרבה זמן לדבר פנים מול פנים עם קצינת הקישור ותכלס עם כל הקצינים בבסיס.
אתן לא מגיעות ונזרקות תוך שעה מרגע החיול להרי המדבר המבעבעים ביום והקפואים בלילה,

ממש יתנו לו זמן לדבר פנים מול פנים עם הקצינת קישור...

לכן את כמנהלת פורום מילואים,
זה כמו שאני אנהל פורום הריון ואני אתמוך ואייעץ לנשים בהריון.
אני לא נעלבת ולא לוקחת דבר אישית
10/01/12 22:06
6צפיות
אך העלית מספר נקודות שחשוב לי להתייחס אליהן:
העובדה שנפגעת באופ אישי מצה"ל, אינה צריכה להקיש על כלל החיילים המשרתים במילואים.
אתייחס לנקודות שהעלית:
- מניסיוני העשיר בעולם המילואים, היחס לנשים ולגברים הוא זהה. גם כשאני מתגייסת למילואים (שייכת לפלוגה שכולה גברים) גם אני נשלחת לחתום על קיטבג, עולה על ההאמר  או על הדוד ויוצאת לתרגיל  או לסיור. אין הבדל. מעבר לזה, העובדה שאני אישה אינה אומרת שאיני מבינה את הגברים. גם לי יש בעל בבית שעושה מילואים ביחידה קרבית זה מספר שנים וגם אבא כנ"ל, חברים לרוב המבצעים מילואים, חיילים רבים אחרים שאני מכירה שמשרתים במילואים וכמובן הגולשים פה בפורום. העובדה שנולדתי עם רחם אינה שוללת ממני את האפשרות להבין את המין הגברי.

- יכול להיות שאצלך ביחידה, או בהרגשה האישית שלך מתייחסים אליך כ"גב" אצלי ביחידה זה לא כך, ואני מכירה עוד יחידות רבות בהן מתייחסים לאנשי המילואים בכבוד הראוי להם.

- לא הצעתי לכותב להגיע להתחייל, אלא לבדוק קודם את הדברים עם קצינת הקישור ועם קפ"צ. חורה לי שאתה לוקח משפט אחד מדבריי ומוציא אותו מהקשרו

- קיטבג לא שוקל 500 ק"ג. הוא אמנם כבד, ואם כבר- יש נשים שמבחינה פיזית יותר חלשות מגברים ועדיין צריכות לסחוב קיטבג, כמוני.

- שוב, יכול להיות שאתה מרגיש שמשחקים איתך, ואני בהחלט מבינה אותך אבל זה עדיין לא אומר שאתה מכיר אותי ויודע מה אני עושה במילואים.או בכלל.

- בשנות המילואים שלי, ביקרתי בהרבה יחידות בהן משרתות נשים. אף פעם לא נתקלתי במצב שמפלים גברים לטובת נשים. במרבית הגיוסים שלי, כאשר לא התחלנו עם שיעורים בהתחלה, נשלחנו כולנו לציר וינונה להתחלת התרגילים.

לבסוף, פורום מילואים, ככלל, נועד הן לתת מענה מקצועי לגולשים לגבי שאלות על מילואים כמו גם לתת תמיכה למילואימניקים, וזאת- הפורום עושה בהצלחה. בשונה מפורום הריון- ששם גבר לא יולד ולכן לא יכול להיות מנהל פורום, נשים כן מבצעות מילואים ולכן אין מניעה שאישה תנהל את הפורום. אם יש לך השגות או תלונות לגבי אופן הניהול אתה מוזמן להעביר אותן אלי במסר או להנהלת הפורומים במסר לכינוי "הנהלת הפורומים".
מה חמור מבין בסלט ירקות
10/01/12 22:18
21צפיות
אני לא יודע כמה פעמים יצא לך לעשות מילואים
ואם בכלל אתה עושה?
ואם כבר אתה עושה האם כל מה שאתה מנסה לעשות זה להתחמק

אני עודה מעל 40 יום בשנה כבר הרבה מאד שנים
מאז נפגשתי עם עשרות חיילות אשר עושות מלאכתן
באמונה אהבה , מתוך אדיאלים של אמת
ולא מנסות לחפש את הרופא או הקב"ן או אני לא יודע מה בשביל להתחמק

ולא משנה אם יש לה קיטבג או אחריות לגייס 500 חיילים שחלקם מנסים להתחמק כמוך
אז תעשה טובה לעצמך ותדיר את עצמך ממהדרת נשים במיוחד במקום הזה הנקרא צבא

ובמיוחד כלפי מנהלת הפורום
אשר אני יכול להגיד לך שבאופן אישי היא יודעת בדיוק על מה היא מדברת
ואם תצא מתוך הקופסא השובניסטית שלך אולי גם אתה תבין על מה היא מדברת

שרון
יפה, קבעת שאני מנסה להתחמק
10/01/12 22:33
8צפיות
כל מי שדורש לראות רופא או קב"ן הוא מתחמק מבחינתך.
זו שורש הבעיה שלך.
הבעיה מתחילה מהשורש
10/01/12 22:45
5צפיות
שורש הבעיה שלי
היא בלהבין מדוע אנשים שיש להם את היכולת לתרום
מנסים להתחמק
מדוע אנשים ולא  משנה איזה סיבה שלא תהיה
ישימו את עצמם לפני הכלל

ואם נשים יד על הלב " מתי פעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו"
שירתי 3 שנים בסדיר בקרבי
10/01/12 22:53
6צפיות
שאת רובן עשיתי בנסיעות במרצדסים ברחבי דרום לבנון וסיכנתי את החיים שלי (בזמן שלא הייתי באימונים).
ובנוסף עשיתי עוד 14 שנים מילואים בקרבי, אף פעם לא ביקשתי קב"ן או הוצאתי גימלים - זו הסיבה שלא ידעתי אפילו מה התהליך.

ועכשיו כשאני סובל ממצוקה נפשית, הצבא אפילו לא טורח להחזיר לי תשובה אם הוא מבטל לי את המילואים או לא עד לפגישה עם הקב"ן וכבר עבר חודש מהבקשה!

בטח התשובה הסופית שלהם תהיה בסמוך ליום הגיוס ואני לא יוכל לעשות כלום בנידון!

כי היכולת שלהם לתרום מתורגמת לבזבוז זמנם היקר
11/01/12 14:29
5צפיות
למשל.

כי המערכת קשה ולא מוכנה להתמודד עם תנאים בסיסיים שחלק מהאנשים צריכים - מזון נטול לקטוז, למשל או תחבורה לבסיס (שלא בדיוק ממוקם במרכז ת"א).

כי יש דיי והותר חיילים וקצינים במערכת שתורמים המון, אבל לא מוכנים לקחת על עצמם שעה ביום מעול השמירות, שהוא הקושי האמיתי במילואים.

כי יש דיי והותר כל מיני תורמים למיניהם שיודעים לנהל את המילואים כמו בסדיר - בקומבינות.

כי כשלא נוח לממונים במילואים איזה דרישה סבירה, כגון תחבורה לבסיס או לפחות איזה סידור שייקח לשם את כל הקיטבג המיותר שהחתימו אותך עליו ולא תצטרך להסחב איתו בטרמפים בגשם, אז אומרים לך "זה לא כמו בסדיר", אבל זה חד סיטרי וכשיעלה איזה עניין אחר, למשל, חוסר עניין בקורס נהיגה על נגמ"ש, אז זה בדיוק כמו בסדיר.

כי מבזבזים את זמנך, כספי ציבור וכו' על שטויות שלא מועילות בכלום (לפחות בחלק מהמקרים), מלבד למצוא משהו לעשות לכל מיני אלופי משנה בפיקוד העורף.

כי כשצריך לראות רופא אז אי אפשר, שלא לדבר על קב"ן שצה"ל קבע בניגוד לפקודות של עצמו (חייל יכול להפנות את עצמו לקב"ן) שצריך להגיע עם בעיות מוכנות מראש והרי אין סיכוי שהמילואים מהווים בעיה בפני עצמם.

כי כל תקנה שהיא שנועדה להגן על חייל מילואים משרירותיות מנוטרלת באלגנטיות. דוגמה: כשצו לא מגיע או לא מגיע בזמן פשוט אומרים לך "אנחנו שלחנו בתאריך זה וזה ולא מעניין שזה לא הגיע".

כי לא מוכנים להתחשב ולאשר וולתם גם אם ביקשת אחרי 11 שנה בגדוד, כי אנחנו לא יכולים לוותר עליך ואין מספיק "מלא פה מקצוע מתאים" ואז כשאתה שם לשניה אתה לא מתפקד בתפקידך ומגלה שגררו אותך לאיזה חור רק כדי לעשות שמירות.

כי לחלקנו קשה להשלים חומר לימוד אקדמי לבד ולגשת לבחינות אחר כך שלא נדע מה קורה כשהקו נופל על מועדי א', לא כל הלך במועדי ב' ויש אימון על מועדי ג' (בקורס שהיו כאלה).

אז למה לשים את עצמך לפני הכלל? פשוט מאוד, כי הכלל, הווה אומר המדינה, לא יפצו אותך על נזק כלכלי שהמילואים גורמים, על מתח נפשי שהמילואים גורמים או על כל דבר אחר. יזרקו לך איזה 160 ש"ח ליום שכר מינימום ועם הנזקים תתמודד אתה לבד.
אני רק יכול לומר לך שאתה אחד החוצפנים שראיתי
10/01/12 22:41
9צפיות
יושבת פה מנהלת שבמשך שנים עונה לשאלות של גולשים בפורום ונותנת להם את המענה הכי טוב והכי מקצועי שיש ואתה משחק פה במשחקים של ילדים.
למיטב זכרוני, כשאתה העלית פה שאלות לפני חודש על איך ללכת לקב"ן, היא עזרה לך והסבירה לך את כל התהליך ונתנה לך תמיכה, וגם בשאלות שלך אחר כך.
אז היא אישה. אז מה? היא נותנת ידע מקצועי פחות טוב משלי או שלך? לא. למיטב ידיעתי יש לה את הידע הכי גדול פה, ובתור קורא של הפורום זה מספר שנים עוד לא ראיתי מישהו שנתן פה ידע ותמיכה כמו שלה לאורך כל כך הרבה זמן ובכזאת התמדה.
גם אני בדומה לשרון עושה מילואים לא מעט שנים, וראיתי הרבה בנות שבאות, משקיעות, ואף אחד לא עושה להן חיים קלים. או נותן להן זמן להשתעשע ביום הגיוס בזמן ששאר הגברים יוצאים ל"הרי המדבר המבעבעים ביום והקפואים בלילה"
אתה מייצג פה גישה שוביניסטית שכבר לא קיימת ואני מקווה שתצא מהגישה הזו במהרה.
אתה צריך להתבייש
10/01/12 23:23
5צפיות
בתגובה השוביניסטית שלך.
ראיתי מספיק נשים בצבא שעושות מעל ומעבר. הנשים אצלי בגדוד מחזיקות אותו ותורמות רבות. זה שמנהלת הפורום היא אישה זה רק ייתרון בשביל הפורום. וזה שיש פה מנהלת עם כזה ידע מקצועי שלא היה מיום הקמת הפורום, זה הייתרון הכי גדול שיש פה.
אני מקווה מאוד שהוא לא יקשיב לך
10/01/12 23:19
4צפיות
אני "יצאתי גבר" , הלכתי איתם ראש בראש  ,
קודם כל לקחתי ליתר בטחון עו"ד  , אתה תממן לו כזה אם הוא יצטרך לאור המלצתך  ?
הוציאו לי צו אלוף בלי בעיה  , וממש לא מחוייבים להראות לך אותו  , לא משנה איך אושר לי שיש כזה  .
כל המערכת בדקה ת'מקרה שלי שלא יהיה כמו שאתה מכנה "עבריינים"  , בסופו של יום התגייסתי  .

בקיצור  , לא משנה מה , הבחור חייב להתייצב  , כמובן אם לא נאמר לו אחרת  , אם אכן הצו לא חוקי , ישחררו אותו  .

הבחור יכול גם לגשת לקצין העיר שהם יראו ת'צו וירימו טלפונים למי שצריך  .

גם קצינת הקישור שלי , שלא חזרה אלי ולא חזרה לקמל"ר בסופו של יום ישבה איתי ביום הגיוס בשקט בחיוך וסגרנו את המקרה .

בכל מקרה עדיף לסגור יפה מול היחידה ואני נותן את העצה הזו למרות שהתנהגתי ההפך עקב חוסר האמון שלי במערכת .
פשוט חבל שהבחור יסתבך עקב עצות לא חכמות  .  

אני חוזר מדי פעם על התשובה הזו בפורום כי המקרה הזה של "גיוסך מותנה בהסכמתך" פשוט מטריף כל חייל
מילואים שרואה את המשפט הזה בצו , שאלה טובה למה הכניסו אותו בכלל  .
אתה צודק, צריך לבטל גם את הצו
10/01/12 23:38
6צפיות
שפשוט קצינות הקישור יגידו בטלפון להגיע, למה צריך צו בכלל?
אני גם לא מבין למה לשחרר את חיילי המילואים בסוף התקופה, פשוט לתת להם פסים ולשחרר הביתה וכל פעם שצריכים אותם יתקשרו אליהם.

חלטורה מזרח תיכונית

אין דין ואין דיין

או פשוט שהמפקד ישלח לך מכתב שהוא צריך אותך
10/01/12 23:41
4צפיות
למה צריך בכלל צו ירוק כזה "שמטריף את חיילי המילואים"?

כמה הבהרות ובקשות
11/01/12 02:02
6צפיות
אנחנו קצת גולשים פה מהנושא, בואו ננסה להתרכז.
אני משתמש בשירותיו של הפורום הזה כי הוא נראה לי הכי יעיל מחיפוש רחב שביצעתי במרחבי האינטרנט ובנוסף אושי אכן נראתה כמישהי שמבינה עניין.
גם השתמשתי בפורום בעבר (לצערי לא קיבלתי מענה שעזר לי, אך התשובות היו מקצועיות) וחשבתי שזה מקום טוב לשאול שאלות בנושא הצו.

אני עשיתי שירות קרבי מלא בסדיר וכבר משרת 7 שנים בקרבי במילואים, לעולם לא התחמקתי הוצאתי גימלים או בתים (או איך שקוראים לדברים האלה) במשך כל התקופה הזו, הגעתי לכל מילואים שקראו לי.
אך בפעם היחידה שביקשתי ולתם עקב עומס בלימודים הבנתי שאין עם מי לדבר (כמובן שניסיתי לדבר עם המ"פ והקישור לפני - לקישור אין כח הם מפנים למ"פ כל הזמן), לכן הצעתי לקרוב שלי (שגם הוא קרבי מן הסתם והגיע לכל המילואים שנדרש עד כה) לשקול את צעדיו, התחלף לו מ"פ לפני שנה בערך ומאז אין עם מי לדבר (מ"פ מורעל מה שנקרא בהגה המקצועית), לפי שיחות עם הקישור נראה שמדובר כמו תמיד בילדות שלא ממש מבינות עניין (תשובה כמו טעות מחשב אתה חייב להגיע דבר עם מ"פ - שקולה למשפט אין לי סמכות או כוחות למה אתה מדבר איתי בכלל).

בקיצור מחר (היום כבר) הוא ינסה לנהל סבב טלפונים אינטנסיבי עם אנשי מקצוע מתאימים קפ"צ וכדומה ונקווה שהוא יהיה יותר חכם בסופו של יום.

עדכונים בהמשך...תודה מראש לכל העונים.
היי גולדן
11/01/12 02:16
6צפיות
כדרכם של שירשורים בפורומים, לעיתים הם סוטים מהנושא
אך עדיין חשוב להתייחס להכל כדי שיהיה מענה לכל מי שפונה.

קיבלת ממני את ההמלצות - העבר אותן לקרוב שלך. וכמובן שאנו נשמח לקבל עדכון בפורום

לילה טוב.
הקישור הוא לעתים רחוקות הכתובת
12/01/12 00:04
5צפיות
יש טעות נפוצה פה בפורום שגורמת לאנשים להאשים את הקישור בכל הרעות החולות שבמערך המילואים במקום להתמקד באחראים האמיתיים של לעניין.
קיצינות קישור (ומשק"יות קישור) הן בסך הכל בירוקרטיות שהתפקיד שלהן הוא לדאוג לקשר שבין הבירוקרטיה הצבאית לבין אנשי המילואים. אין להן סמכות לזמן אף אחד או לשחרר אף אחד - הן רק אחראיות על הצד הפרוצדורלי של העניין.
לכן תמיד כל הנושאים הקשורים לזימונים ושיחרורים צריכים להיות מופנים למ"פ שלך. בכל מקרה הקישור יתקשר אליו כדי לקבל אישור על כל פעולה אז כשאתה מדבר איתו ישירות אתה חוסך לעצמך את הטלפון השבור.

הקישור נועד רק לבירוקרטיה הבסיסית, לכל דבר שמעבר לזה צריך לפנות לגורמים המקצועיים שאחראיים על הנושא.
ידוע אבל אתה שוכח משהו
12/01/12 00:16
5צפיות
העניין עם הקישור ידוע, הבעיה היא מה קורה ברגע שאין לך "דיבור" עם המ"פ והוא "מורעל" ולא מעניין אותו כלום (לרוב זה גם יורד ישר מהמג"ד, אז בכלל אין לך עם מי לדבר), אתה חושב שלהגיד לו קיבלתי צו שאומר שאני לא מגיע ולכן אני לא מגיע יגרום לו לתת תשובה אחרת חוץ ממשהו בסגנון של: אתה חייב להגיע זאת סתם טעות?
אם המ"פ שלך אומר לך להגיע
12/01/12 19:13
13צפיות
ולך נראה שאתה לא צריך להגיע, אז תפנה לקפ"ץ והם יכריעו. ממש לא הבנתי מה הבעיה פה. כל השירשור הסבירו לך יפה מאוד מה צריך לעשות ועכשיו אתה שואל עוד פעם?!
כדי שתקרא את השרשור פעם הבאה לפני שתגיב
12/01/12 21:52
4צפיות
1. אני מצטט "בקיצור מחר (היום כבר) הוא ינסה לנהל סבב טלפונים אינטנסיבי עם אנשי מקצוע מתאימים קפ"צ וכדומה ונקווה שהוא יהיה יותר חכם בסופו של יום".
רוב השרשור פה הוא של ליאור, התגובות היחידות שלי הם בהתאם לתגובות של אנשים אחרים (אנחנו בכל זאת בפורום).

2. זה לא לי, זה לקרוב שלי (שוב כנראה לא קראת את השרשור).
3. אם אין לך משהו חשוב להגיד שלא נאמר כבר בנושא לא היית צריך לחזור על דברים של אנשים אחרים שנתנו תשובות הרבה יותר מקצועיות ומסבירות פנים משלך.

שיהיה לך סופ"ש נעים.
אל תדאגו עדכונים יגיעו בהמשך...
אם אתה רושם:
12/01/12 22:05
2צפיות
"אתה חושב שלהגיד לו קיבלתי צו שאומר שאני לא מגיע ולכן אני לא מגיע יגרום לו לתת תשובה אחרת חוץ ממשהו בסגנון של: אתה חייב להגיע זאת סתם טעות?" אז איזו תשובה אתה מצפה לקבל, אחרי שכל השירשור הסבירו לך איך הקרוב שלך צריך לפעול?

בין אם זה קרוב שלך או אתה זה לא משנה- אתה העלית את הבעיה בפורום. אבל אתה זה שפונה בלשון מדבר " קיבלתי צו שאומר..." אז מן הסתם שאני אפנה אליך, ולא למישהו אחר.

מכיוון שזהו פורום פתוח, זכותי להגיד מה שאני רוצה כל עוד אני שומר על כללי הפורום. אתה לא במעמד להגיד לי על מה אני צריך לחזור ועל מה לא. אתה הגעת לכאן לפורום ושאלת שאלות. נענית עליהן גם אם לא מוצא חן בעיניך התשובות שאתה מקבל, אין מה לעשות- כשאתה מעלה שאלה בפורום אתה צריך לקחת בחשבון שיהיו תשובות שלא ימצאו חן בעיניך.
º
הפלת את עצמך תחשוב למה
12/01/12 22:11
גולדן , על מה הויכוח פה בדיוק?
12/01/12 22:14
4צפיות
נראה לי שצבי סה"כ מנסה לעזור לך.
אם יש תשובות שאתה לא אוהב, כמובן שאתה לא חייב להתייחס ולא לקרוא, אבל אני מבקשת לא להתייחס לגופו של גולש אלא לגופו של עניין.
אין שום ויכוח
12/01/12 22:17
2צפיות
º
12/01/12 22:18
הבעיה פה היא שברגע שיש נוהל שנועד להגן
12/01/12 21:56
6צפיות
על חייל מילואים משרירותיות מצד גורמי צבא, אז דואגים להפר, לעקר ולרוקן אותו מתוכן.

עשו טעות - שיסתדרו איתה או שהוא יעשה להם טובה.

אין שום סיבה שנוהל שהוחלט עליו פתאום לא יהיה תקף. תאר לך שהמעסיק שלך יטען שיש טעות בחוזה ההעסקה שלך ובעצם המשכורת צריכה להיות נמוכה ב-30%? נראה לך הוגן?
יהונתן, אני לא מבין מה הבעיה
12/01/12 22:08
4צפיות
אין קשר בין מה שהמעסיק שלי עושה או לא עושה לבין מה שקורה פה לקרוב של פותח השירשור.
גם אם צה"ל עשה טעות והיחידה של החייל השיגה אישור אלוף כדי שהוא יתייצב- אז מה לעשות, הוא יצטרך להתייצב אם זה מוצא חן בעיניו או לא. או שיהיה נפקד.
אז במקום להגיד לו כן להתייצב או לא להתייצב, אני אומר דבר פשוט- לפנות לקפ"ץ שיבדקו אם יש אישור כזה או לא.
עצם זה שיכולים להוציא אישור כזה זו בעיה
12/01/12 22:18
4צפיות
בלי מלחמה או ארוע חמור, נהלים צריכים להשמר.

לאדם הנ"ל יש חיים והוא לא מתכנן אותם לפי גחמה של אלוף כזה או אחר. מייצרים נהלים כדי לא לפעול ע"פ נהלים?

אתה יודע מה? בו נניח שניתן אישור אלוף פיקוד ולחייל נגרם נזק כלכלי עקב כך, מה אתה אומר, בתביעה האלוף יבוא להעיד שהוא אכן אישר ושזה באמת היה נורא חשובה ולחייל לא היה תחליף? או שאולךי האלוף לא יזכור שהוא חתם על הצו משהו כמו שש ורבע דקות אחרי החתימה אם בכלל הוא יהיה זה ששם את החתימה על הצו. אתה יודע מה, בסיטואציה דומה, אני מוכן לבוא בצו אלוף, אבל אני רוצה שהוא יחתום על הצו בנוכחותי.

ואני רק רוצה לציין שאני לא אמרתי לו לא להתייצב. כן הייתי בודק אחרי המילואים אפשרות לתביעה כנגד צה"ל.
העניין הוא שאפילו לא מאפשרים
13/01/12 13:47
5צפיות
לו לראות את האישור של האלוף! שהם טוענים שיש.
אומרים לו יש כזה ולא בא לנו להראות לך אותו.

זו שיא החוצפה.
לא הבנתי איך הגעת למסקנה שלא מאפשרים לו לראות
13/01/12 16:16
5צפיות
האישור. איפה הוא כתב משהו כזה?

לא יפתיע אותי אם אתה צודק - אבל זה השלב שאם זה חשוב, לחפש ייעוץ משפטי. מעצבן שאת החוק הצבאי אפשר להפעיל בעיקר נגד החייל המילואים ושפשוט בונים על הבורות של רוב הציבור בנושא.
הפקרות האבטש - חיילות על גבול מצרים.מיל הציל
08/01/12 17:35
8צפיות
עפר שלח | 7/1/2012 13:08
למרות חטיפת שליט, לא לומדים את הלקח
סמוך לגבול המצרי, נדהמו מילואימניקים לגלות 8 חיילות מסתובבות אבודות בדיונות. הן נשלחו לשמור על קרוואנים ללא ציוד מתאים ובלי הגנה
והשאלה הרגיל : איזה איש קבע יאבד את הפנסיה ??
והתשובה הרגילה : אף אחד .
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/323/881.html

כתובות אינטרנט מצורפות:
לפעמים שחושבים שאי אפשר להיות יותר מופתעים
08/01/12 21:40
אתה מגלה עוד הפתעות. כנראה שלא למדו מעניין גלעד שליט ומחכים לחטיפה הבאה. הצבא לא לומד עד שלא נעשה איזה תחקיר בחדשות הערב.  
על הטימטום והאינסוף
09/01/12 08:13
1צפיות
מייחסים את זה למר אלברט איינשטיין שאמר
הדבר היחיד שנותן דוגמא לאינסוף זה הטימטום האנושי
ובצבא שמעתי שאומרים :
רק הטימטום הצבאי נותן דוגמא והמחשה למושג האינסוף
ולמען האמת :
בכל פעם שאני נתקל בנפלאות הצבא אני נפעם מחדש .
כישרון לא נלאה  של יצירתיות והמצאה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום