בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

שאלה חשובה מאוד בקשר לשירות מילואים עוד שבוע
09/11/11 20:30
4צפיות
שלום רב

אני סטודנט שלומד מקצוע מאוד קשה במוסד נחשב, וקיבלתי צו מילואים של 10 ימים באמצע הסימסטר
אין לי מילים מספיק חזקות כדי להסביר כמה שזה הורס לי.
הגשתי וולתם והם פשוט לא הסכימו לעשות כלום, הגשתי ערעור להחלטת הוולתם...כלום

אני באמת צריך פיתרון אין-ברירה...
חשבתי להוציא ימי מחלה אצל רופא אזרחי אבל קראתי בפורום הזה שזה לא שווה כלום

אני חייב עזרה, אני לא רוצה להיות נפקד...
אם יש למישהו פיתרון שלא כולל דיבור עם המפקדים (לא עזר) אני ממש צריך את זה
אשמח גם לקבל תשובות בהודעה פרטית

תודה
באפשרותך להגיש טופס 58 למשרד הקישור
09/11/11 23:24
3צפיות
ולשוחח עם המפקדים. ברור לי שכנראה כבר ביקשת, אבל אין פתרון אחר. הגע ביום הראשון של האימון לבסיס האימונים ובקש מהמפקד להחשב בך. אם הוא יוכל אני מאמינה שיעשה כן.
בסוף חשוב לזכור שכל הסטודנטים נמצאים באותו מצב כמו שלך ואי אפשר לשחרר את כולם.
ברוך הבא
11/11/11 17:50
1צפיות
לעולם המילואים.
מה לעשות, לימודים ומילואים בד"כ לא הולכים ביחד - ובד"כ הלימודים נפגעים.
º
יכול להיות יותר גרוע - בזמן תקופת מבחנים.
12/11/11 16:48
1צפיות
שאלה
09/11/11 09:25
6צפיות
שלחתי לפני חודש בקשה לקצינת קישור שלי שתבטל לי את ההתנדבות למילואים
אני מנסה כבר כמה ימים להשיג אותה והיא פשוט מסננת אותי בטלפון

מה אפשר לעשותתת??? ( אני לא רוצה להגיעה שוב למצב שאני יקבל צוו ואני לא יגיעה ושוב זה יגרר למשפט)
לנסות להשיג את משרד הקישור עצמו
09/11/11 10:05
2צפיות
אם אין לך את הטלפון תוכלי להשיג אותו מקצין העיר והם גם יכולים לעזור לך להשיג את הקישור- בקשי מהם.
....
09/11/11 10:26
3צפיות
אין אפשרות עכשיו להתקשר אל משרד הקישור ישירות , עשו שרות חדש באוגדה שכל אנשי המילואים מתקשרים לאותו מספר ואז כביכול מעבירים את הבקשה לאותו משרד קישורר של היחידה ואז הם חוזרים אליך אבל להם אין אפילו מושג במה מדוברר.

את מדברת על מוקד המושל"ם
09/11/11 12:46
3צפיות
פשוט להמשיך לטלפן אליהם ולתת להם ישירות את הבעיה ולא רק שיחזרו אלייך.
מה עושים למי שלא הגיע לטכס קבלת פטור מילואים?
09/11/11 07:54
20צפיות
אפשר להשתחרר במועד אחר או שחובה לחכות לטכס הבא? כל כמה זמן מתקיים טכס כזה?
לא עושים לו כלום
09/11/11 08:04
6צפיות
מי שלא מגיע יזומן לטקס נוסף (בד"כ אחרי חודש) ואם לא הגעת גם אליו, יגרעו אותך שלא בפניך וישלחו לך את תעודת הפטור הבייתה.
בטוח שיש כל חודש טכס? למה אמרו לי להגיע
09/11/11 15:28
5צפיות
בשנה הבאה? מצד שני הבחור בטלפון נשמע לי ממהר ויכול להיות שסתק זרק משהו
אין *כל* חודש טקס. יש פעם אחת בנובמבר
09/11/11 16:40
5צפיות
ומי שלא מגיע אליו מזומן לטקס נוסף אחרי חודש בערך- בדצמבר/ ינואר.
מי שלא מגיע לשני הטקסים גורעים אותו שלא בפניו ושולחים לו את תעודת הפטור לביתו.

החלפת נעליים לאנשי מילואים. כל הכללים והנהלים
09/11/11 02:19
1613צפיות
כיום אנשי המילואים יכולים להחליף נעל צבאית צה"לית!!!! ראש בראש (החלפה אישית) בשלושה בסיסים. "חנות נעלים"
1.אליקים.
2.ב"פ לכיש.
3.צאלים.{החנות שלי לשעבר}

*החנות נמצאת מיד לאחר הפס חיול.
-----------------------------------------------

*החנות נותנת נעליים חדשות בלבד!!! מדגם "ברווז"- סולית גומי גומי {כך שהסוליה לא מתפוררת כמו הישנות}
-ניתן להחילף בלאי בחדש בלבדת, ולא  ניתן "לחתום לשבוע ולהחזיר בסוף האימון".

****נהלים להחלפה:****

-נעל קלה עם הפס מקדימה- של כל הזמנים, {הסוליה מתפוררת לבד גם ללא שימוש}
-נעל בלאי בלבד שהזמן עשה את שלה!!!
-החלפה אישית בלבד {לא רספים/נגדים שרוצים החלפה קבוצתית).
-נעל א בלבד-הנעלים שקיבלתם בבקום ואלו שהוחלפו תמורתם.  (לא נעל ב).

**נעלים שלא ניתן להחליפם.:{ביום פקודה כל זה מתבטל}

-נעלים תקינות שרוצים רק להחליף מידה.
-נעל כבדה תקינה.{הרבה חושבים שאפשר להחליף נעל כבדה- טעות בידם}
-נעל מהדגם ברווז שהרפידה התפוררה ועשתה דביק בתוך הנעל..{רצוי להחליף את הרפידה שמקבלים עם הנעל}
-נעל חדשה "שהלכו איתה רק קצת"
-נעל מושחתת. {החיילם יודעים לזהות השחטה בזדון, אז בלי משחקים.}
-נעל מסנדלריה צבאית.
-נעל אזרחית (ללא חותמת צ')-שנקנתה מריקושט וכדו...
-נעלי ב' {נעלי רספיה שנועדו לשימוש זמני בלבד} - על הנעל יש את האות ב.{לפעמים לא רואים את זה,-אלו שבחנות מזהים את זה מיד}.
-נעלי טייסים
-נעלי חרמון {עם הפרווה בפנים}
-נעלים משנת 2008 וקדימה {על כל נעל רשום תאריך יצור} [שמה היא של חייל סדיר].

*****שימו לב*****
*****שימו לב******
במידה וברשותכם נעל מהסוג הישן-עם הפס מקדימה. קל/ כבד {אלבה,נגה וכו..}, אז בנעל החדשה בחברת "בריל" צריך לקחת מידה פחות!!!!!!
בחברת "גקובסון" זה נכון עד למידה 44 ומעלה (זאת אומרת שהנעל הקודמת -הקלה\כבדה היא 45)..
------------------------------------------------------------------
-הסוליה שבנעל החדשה מתפוררת ועושה כמו בוץ בנעל {בעיקר למי שלא משתמש בה בקבע- אנשי מילואים לדוגמא}.. לכן עם קבלת הנעל החדש ובהקדם האפשרי תיקנו רפידה חדשה לנעל, אך מידה יותר ממה שכתוב בתחתית הסוליה !!!!! (אם רשום בסוליה מידה 44 אז לקנות רפידה 45)...שלא תגיעו לאימון אחרי ותתקעו עם נעל בוצית..

---------------------------------------------------------------------------------------
*****מדידה ראשונה*****

*נעל חדשה, חברת "בריל".
-נעל חדשה אמורה ללחוץ {אם היא לא לוחצת אז היא גדולה..לא טוב!! }
במדידיה הראשונה יורגש לחץ אדיר!!!! באזור התפר שנמצא בסוף הלשונית... {התפר הוא מבד- כמו חבל ולא עור כך שלא ניתן לרכך אותו עם משחת נעליים וכו.}...אז... כדי לרכך בצורה הכי טובה, בתוך הנעל יש רפידה כחולה, מוצאים אותה ונועלים את הנעל ללא רפידה לשעה שעתיים יום  {תלוי כמה נועלים והולכים איתה}  ...ואז ניתן להחזיר את הרפידה למקומה (לפעמים עדיין יש לחץ אך הוא יעבור}

"מודדים את הנעל בלי הרפידה. אך שמרגישם בלי הרפידה ככה מרגישים בסופו של דבר עם הרפידה ואפילו טיפה יותר רחב בקצת" {ציטוט שלי 2009-8/2011}

*נעל חדשה, חברת "ג'קובסון".
-מכניסים את הרגל שהרפידה בפנים- הנעל תתרחב עוד קצת....{כמו נעל רגילה מחנות}
נעליים אלו מומלצות לבעלי רגלים רחבות או שעצמות המסרק שלהם בולטות..{אין לחץ ראשוני בכלל התפר מעוגל}

---------------------------------------------------------------------------------------------
עלות נעל 391 ש"ח...
--------------------------------------------------------------------------------------------
דבר אחרון. ניתן להשיג {לא תמיד} בחנות הנעליים:
1.רפידות במקום אלו שהתפוררו {הרפידות הם בדיוק כמו הקודמות שגם הם מתפוררות..אך לאימון אחד זה יחזיק מעמד}!

2.שרוכים לנעלים !

*****נ.ב עדיין קיימת האפשרות כבעבר שהנגד של יחידת האם יכול לקחת את הנעליים של אנשי המילואים שלו ולהחליפם בבסיסי ציוד, אחד תמורת אחד.
{אך לא כדי עדיף למדוד ולהיות בטוחים- כי עם נעליים לא משחקים}

תודות לבורא עולם!!!

תודה רבה! אני שמחה שבסוף
09/11/11 07:00
47צפיות
החלטת לפרסם את ההודעה פה, ואני בטוחה שהיא תעזור להרבה חיילי מילואים. ההודעה תיכנס להודעות הנבחרות של הפורום.
אפטר בזמן מילואים?
09/11/11 00:56
58צפיות
שלום לכולם,

לאחרונה נתקלתי בפקודות מטכ"ל שמורות על הענקת אפטר על כל 7 ימי מילואים רצופים:

http://www.aka.idf.il/miluim/templates/inner.asp?c...

רציתי לשאול:
1. האם מניסיונכם הדבר מתבצע בשטח?
2. אם לא - כיצד היחידות עוקפות את הפקודה?
3. האם האפטר הזה, היה וניתן, באמת משמעותי ומקל על שירות המילואים ( או שמא מדובר ב-24 שעות ברוטו שבקושי ניתן לנשום בהן)?

תודה!

לא מדובר על הענקת אפטר, אלא על חופשה
09/11/11 06:55
8צפיות
מסודרת. (אפטר= כמה שעות ולפי החלטת המפקד) חופשה זו היא 24 שעות ולא נתונה לשיקול דעתו של המפקד אלא מובנית בחוק.
1. הדבר מתבצע בשטח. זו חובה והיחידות נבדקות על כך בקפדנות. רק פעם אחת ראיתי יחידה שביצעה טעות עם החישובים של ימי החופש וכשהייתה ביקורת נערפו שם ראשים.
2. היחידות לא "עוקפות את הפקודה" מתוך רצון לפגוע בחייל או לא להוציא אותו לחופשה. אם קורה חלילה שחייל לא קיבל את החופש המגיע לו זה כנראה בגלל הייתה טעות בחישוב או חוסר הבנה של הפקודות. מעולם לא נתקלתי בדבר כזה שנעשה בזדון.
3. כמובן שזה מקל, מעבר לעובדה שזה לא תמיד רק 24 שעות כי ניתן לקחת את החופשה באופן מצטבר. חופשה מועילה מאוד. מי שמפחד שלא יהיה לו זמן ב- 24 שעות הנ"ל, יכול לקחת כמה ימים ברצף.
שאלה חשובה בעקבות התגובה
09/11/11 10:11
8צפיות
האם בכל זאת יש צורך בחופשת הסתגלות לאחר שירות מילואים רצוף (לרבות החופשות מכח פקודות מטכ"ל)?

אני שואל כי יזמתי הצעת חוק המציעה להעניק חופשת הסתגלות לעובד שמרת במילואים, וכעת עולה השאלה מה היחס בין אותן חופשות קצרות שהעובד מקבל מהצבא לבין חופשת ההסתגלות שהעבוד יקבל מהמעסיק בשובו משירות המילואים?

קישור להצעת החוק: http://www.knesset.gov.il/privatelaw/data/18/3452....
אני אקרא אותה בצורה רצינית הערב
09/11/11 12:44
2צפיות
ואחזיר לך תשובה. העניין מעניין אבל יש כמה דברים לא ריאלים לדעתי. בכל מקרה אחרי שאקרא בפיקוט אוכל לתת תשובה יותר מדוייקת.
º
תודה, מחכה לתשובתך.
09/11/11 13:34
2צפיות
לאחר שקראתי את ההצעה בעיון זו דעתי:
09/11/11 23:20
6צפיות
אני מבינה שהרעיון העומד מאחורי ההצעה הוא ודאי להקל על חייל המילואים, אבל לדעתי זה יעשה את ההפך. אני אתייחס ברשותך לפי סעיפים כפי שכתוב בהצעה עצמה:
1. בעד 10 עד 19 ימים – יום חופשת הסתגלות אחד; חייל המבצע את התקופה הזו מקבל יום או יומיים חופשה בתשלום לפי הפקודה גם ככה. במצב הקיים חייל מקבל חופשה בתשלום כל 7 ימים. אז אם עשה 10 ימי שמ"פ- יקבל שני ימי חופש? נראה לי מוגזם. מנסיוני אין למה "להסתגל". החופש שמקבלים הוא מספיק.
2. בעד 20 עד 29 ימים רוב החיילים אינם מבצעים 20- 29 יום בצו אחד. מדובר רק על חיילים שרוצים לעשות תעסוקה מלאה, וגם היא לא נמשכת 29 יום אלא 26- שזה המקסימום שאפשר לזמן חייל בצו אחד.גם אם תשנה את הצעת החוק ל 20-26 ימים, והחייל גם ככה מקבל 3 ימי חופשה בתשלום- זה נראה לי מיותר.
3. בעד 30 ימים ואילך - כפי שציינתי בסעיף הקודם, לא ניתן לזמן חייל בצו שמשכו מעל 26 יום בפעם אחת. לכן, הסעיף הזה כלל לא רלוונטי כי לא יקרה מצב שחייל יבצע 30 ימי מילואים ברצף.
4. בעבור ימי חופשת ההסתגלות הניתנים לפי חוק זה, ישלם המעביד לעובד גמול חופשת הסתגלות סעיף הזה, להערכתי, יגרום למעסיקים לא לרצות לקבל חיילי מילואים לעבודה. גם כך יש תלונות של חיילים על העובדה שבגלל שהם חיילי מילואים הם מקבלים פחות עדיפות בקבלה לעבודה. אז כשמעסיק יודע שהוא צריך לשלם לחייל מילואים עוד כסף על יום שהוא בכלל לא נמצא, ירתיע אותו מלקבל את החייל לעבודה.
5. מעביד שעשה אחד מאלה,  דינו – קנס אלף שקלים חדשים ביחס לכל עובד שלגביו נעברה העבירה: אותו הסבר כמו בסעיף 4. המעסיק יוצא מתוך הנחה שתהינה פעמים שהוא יצטרך את החייל דחוף. גם החייל, סביר להניח, רוצה לחזור לעבודה שלו ולארגן את הדברים כמה שיותר מהר. ולכן אם יוטל קנס של 1000 ש"ח  זה ירתיע את המעסיק לקבל אותו לעבודה
6. הוראות חוק זה, לא יחולו על אדם המעסיק פחות משישה עובדים עכשיו, איזה מזל שהקשבתי בשיעור פיתוח יזמות ביום ראשון! שים לב: כי מתוך 414 אלף עסקים שפעלו בישראל בשנת 2003, כ-99% הם עסקים קטנים לפי מבחן התעסוקה. 90% מהעסקים מעסיקים פחות מ-5 עובדים, כשביותר ממחציתם עובדים רק בעלי העסקים עצמם. ידידי, אני חושבת שזה מסכם בערך הכל. כמות חיילי המילואים שתישאר לאחר דילול האוכלוסיה של העסקים הנ"ל, תהיה כ"כ מועטה ודלה שהחוק לא יהיה שווה כלום, כי רוב המועסקים לא יוכלו להשתמש בו.אם תרצה לעיין במסמך הוא נקרא מיקרופיננס בישראל ככלי להיחלצות מעוני  -מרכז משאבים-הפקולטה למשפטים- אוניברסיטת תל אביב.

ועכשיו ידידי, אני אומר איך אני כן חושבת שהצעת חוק כזו צריכה להראות:
1.הוספת יום חופש אחד למכסה השנתית והשוואה לתנאים של עובדי מדינה. יום החופש לא יוצא מכיסו של המעסיק אלא מתקציב המדינה.
2. מתן עדיפות לחיילי מילואים בקבלה לעבודה וצ'יפור המעסיק עקב כך
3. העלאת סכום התגמול הנוסף והתגמול המיוחד
4. יותר הנחות למשרתי מילואים פעילים, מאשר ההנחות שיש היום
5. הצטרפות ל"חבר" או אגודה דומה שתאגד, באופן רשמי, את כל ההטבות, הזכויות והאפשרויות של אנשי המילואים כולל הלוואות וכו'.

כמה הערות לתיקון
12/11/11 23:08
6צפיות
1. גם בתעסוקה מבצעית ניתן לזמן ליותר מ-26 יום. כוח החלוץ והכח המאסף מבצעים כ-30 יום. (לפעמים יותר, אם ניתן אישור שהכוח החלוץ יהיה גם הכוח המאסף).
2. חלק ממשרתי המילואים זכאיים להצטרף ל"חבר".

מה שכן- אהבתי את שאר ההצעות שלך
תודה
12/11/11 23:28
4צפיות
לפי מה שאני זוכרת, מבחינת טכנית, במחשב, לא ניתן לזמן חייל ליותר מ- 26 יום. כשאת מזינה את התאריכים במחשב הוא פשוט לא נותן להכניס תאריך מעל 26 יום ברצף.
אני יודעת שיש קצינות שמזמנות בנפרד משימת חלוץ , משימת מאסף ומשימת גוף עיקרי. לי תמיד זה היה נראה מיותר במקום לזמן את כולם לאותה משימה ולא להסתבך עם התאריכים, אבל שוב- זה עדיין לא אפשרי טכנית (ממה שאני זוכרת) לזמן למעל 26 יום.

אם יש פה מישהו שהיה או כעת קצין קישור הייתי שמחה לדעת אם זה השתנה.
2 שאלות- התנדבות לשירות ומילואים בתנאי קבע
08/11/11 23:26
108צפיות
שלום לכולם,
מספר שאלות לגבי התנדבות למילואים ומילואים בתנאי קבע.
אני פטורה ממילואים, אך מתנדבת למילואים על מנת לעזור ליחידה שלי בגלל בעיית כוח אדם. המילואים עצמם ימשכו כ-7 שבועות ויהיו מילואים בתנאי קבע
האם המעסיק שלי יכול להתנגד לשירות מילואים? (בגלל ההתנדבות או בגלל התקופה הארוכה)
האם אהיה זכאית לגמול מביטוח לאומי?

תודה רבה לכל העונים
לא לעבוד 7 שבועות
09/11/11 08:02
17צפיות
סליחה - אבל השאלה לא ברורה
למעשה מדובר על "עבודה בקבע" .
מבחינת המעסיק - זה לא נשמע ולא הכי מקובל.
עובד שנעדר כמעט חודשיים זה כבר בעיה קשה .
אם זה בהתנדבות - זה מסר ברור למעסיק
גם אם חוקית הוא לא יכול לפטר ,
הוא חייב להיות "מאוד מאוד " תומך מיל כדי לתמוך בכזה דבר ( או חברה ממשלתית )
לסיכום
ממליץ לחשוב ולדבר עם המעסיק לפני כזה מהלך
מילואים בתנאי קבע הם לא מילואים
09/11/11 13:33
31צפיות
הם עבודה לכל דבר, הימים שבהם תעשי מת"ק (מילואים תנאי קבע) לא נספרים במניין ימי המילואים שאת עושה, לא לטובת המענק ולא בשביל ביטוח לאומי.
את תקבלי משכורת בכל תחילת חודש כמו איש קבע ולכן אין לך ולביטוח לאומי שום קשר בעניין המת"ק הזה.

ובטח שהמעסיק יכול להתנגד- בגדול, אני לא מכירה הרבה מעסיקים שיתנו לך לעבוד במקום אחר במשך 7 שבועות ושום  דבר לא ישנה.
ואם תפוטרי לאחר ה-7 שבועות האלו, זה יהיה בסדר גמור מבחינת החוק, כי בעצם לא יצאת למילואים אלא עברת לעבודה אחרת.
ההגדרה של מת"ק היא בעיני הצבא- האזרחות תופסת את המת"ק כעבודה רגילה לכל דבר.

מזל טוביש תקן תא"ל חדש
08/11/11 08:12
2צפיות
הידד .
יש כסף .
מה קרה ??  תקן אל"מ זה לא מספיק ??
אז הנה - יש עוד תקן .
ולמי שלא מבין - לתקן יש נגררות.
כל תת אלוף גורר אחריו שובל של מטה , קצינים פקידים וקהל עצום ורב.
כמובן שהדרגות של השובל הנ"ל נגזרות מדרגת המפקד .
תעשו מכפלות של פנסיות ומשכורות ...
ציטוט :
בנוסף, אישר הרמטכ"ל לפתוח תפקיד חדש ובכיר בחיל הים – ראש מספן ים, שיהיה קצין בדרגת תא"ל ויפעל במקביל לראש מספן מטה, שאחראי כיום על בניין הכח והאסטרטגיה בחיל, ומשמש גם כממלא מקום מפקד חיל הים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4145250,00...
הביקורת לא במקומה.
10/11/11 01:31
קודם כל אין זה נכון שכל תקן תא"ל גורר תחתיו עוד עשרות תקנים נוספים - זו הנחה שגויה לחלוטין.

שנית, במקום לחשוב צר תחשוב רחב. אתה צריך לאפשר לאנשים להתקדם אם אתה רוצה לשמר את הכוח אדם האיכותי במערכת. בחיל הים אפשרויות הקידום מאוד מצומצמות. אז איך אתה רוצה שיהיה לך חיל איכותי? איך תשכנע חובל צעיר שכדאי לו להשאר במערכת ולא לצאת לאזרחות כאשר הוא יודע שהסיכוי שלו להגיע לדרגה בכירה מאוד הוא קטן מאוד? לשם השוואה, בחיל השלישות יש יותר תקני תא"ל מאשר בחיל הים. תחשוב על אותו קצין צעיר שאומר לעצמו, אילו לא הייתי חובל והייתי משהו אחר.. היה לי יותר סיכוי להיות תא"ל ואולי אלוף.

מעבר לכך, כל תפקיד שעושה סא"ל יכול לבצע גם רס"ן וכל תפקיד שמבצע רס"ן יכול לבצע גם סרן. אז מה הטענה שלך בעצם? גם את תפקיד הרמטכ"ל יכול לבצע אלוף ואף אחד לא ירגיש בהבדל.
הצבא צריך לתמרץ את האנשים שלו אם הוא רוצה שהטובים ישארו.
תבדוק תנאים של אל"מ ומה מקבל מיל
10/11/11 07:30
נתחיל מהסוף - צבא שזועק לעוד כסף "לבטחון" ראוי שינהג בצניעות .
כמו שביהדות יש מושג ברור של איסור - בגלל מראית עין
כך גוף ציבורי שדורש תקציבים ,
מקפח את חיילי המיל ללא בושה ( כי אין כסף)
ראוי שלא ינהג בחזירות ליד השולחן
שאות ממנים אלו שעובדים וגם מבצעים מיל
+++++++++++++
ולפרטים
א. אתה צודק לגבי איוש תקנים ברגה מעל הנחוץ
יש ניפוח תקנים מטורף . החל מתפקידי רס"ן וצפונה .
יש מפקדי ימח סגני אלופים . תבדוק מקביל לתפקיד באזרחות .
ב. אל"מ מקבל משכורת יפה ומכובדת . תבדוק בגוגל . זה לא סוד צבאי.
ג. לגבי שובל של קצינים : מציע לך לחפש תא"ל שאין לו שובל של מטה .
ד. לגבי אופק הקידום בחיל הים - ברור שבחיל קטן הסיכוי יותר נמוך.
אבל זה לא רק בחיל הים . מי ראה אלוף מחייל הנדסה ?

שביתת החזקים למען הדפוקים-מופת למערך המילואים
07/11/11 06:58
5צפיות
גם שר האוצר ידע - שדופקים את עובדי הקבלן , וזה לא הזיז לו שערה בתחת.
עד שבאה השביתה , והוא מוכן לדאוג ש"ישמרו על החוק" .
הבנתם ??
עד שאין איום שביתה , לשר האוצר נוח שמפרים את החוק...
גם שר הבטחון יודע שדופקים את המילואים - וזה לא מזיז לו שערה בתחת .
וליהפך - הוא עושה כל מאמץ לחסל את חוק המילואים.
מה אני רוצה מהחייל הפשוט החפ"ש
08/11/11 08:11
כתבתי על השביתה של החזקים למען עובדי הקבלן
המקביל פשוט :
עובדי הקבלן הם החיילים הפשוטים .
ועכשיו נושא לדיון : מי הם הועדים החזקים
º
חחח לא הזיז לו שערה בתחת... הרגת אותי!
08/11/11 23:13
ביטוח לאומי?
04/11/11 23:13
25צפיות
שלום,
חבר שלי יצא למילואים בתום 3 חודשי עבודתו החדשה. הוא עובד שעתי, ובמקום עבודתו לא עובדים בשבתות, חגים וימי חול. כמו כן החל מהשנה הוא סטודנט במכללה.

האם הוא צריך לקבל את התגמול מביטוח לאומי או ממעסיקו?

תודה
שאלה נוספת
04/11/11 23:19
2צפיות
ניסיתי את המחשבון של הביטוח הלאומי. יצא שאם הוא יקבל תגמול מהביטוח הלאומי הוא יקבל בערך 196 שח ליום. כשאני עשיתי מילואים תמיד קיבלתי 250 ליום (גם סטודנטית). איך זה הגיוני? הורידו את השכר?
מילואים
05/11/11 08:26
4צפיות
את התגמול העובד מקבל בסופו של דבר מביטוח לאומי.
גם אם המעסיק משלם, בסופו של דבר הכסף מגיע מביטוח לאומי (המעסיק מקבל החזר מביטוח לאומי).

את הדרישה לקבלת תגמול, הוא יכול להגיש דרך המעסיק או ישירות לביטוח לאומי - איך שנוח לו (רק שיוודא לפני כן שהמעסיק לא שילם לו  עבור ימי המילואים).
הסכום יהיה אותו סכום.

כאשר את עשית מילואים, קיבלת תשלום שכולל גם את התוספת תגמול של 40%. יתכן שהמחשבון לא לוקח זאת בחשבון (לא בדקתי). או לחלופין, יתכן שהוא לא זכאי לתוספת תגמול  חלקית או בכלל (יש נוסחא ).
אם הוא פונה בעצמו לביטוח לאומי זה
05/11/11 09:25
3צפיות
יותר כסף מאשר אם הוא פונה למעסיק... אז בגלל שהוא סטודנט זכותו לדרוש את הכסף בעצמו מביטוח לאומי למרות שהוא עובד זה 3 חודשים?
ובסופו של דבר הוא יקבל אותו סכום כמו שאני קיבלתי - 250 ליום?

תודה
לא
05/11/11 13:38
2צפיות
אם הוא פונה לביטוח לאומי זה אותו כסף כמו שהוא יפנה למעסיק.
המעסיק משלם לעובד כאילו הוא עבד באותו יום, ואז המעסיק מקבל את הכסף מביטוח לאומי. אם יש הפרש בין מה שהמעסיק שילם לבין הסכום שהמעסיק קיבל מביטוח לאומי, המעסיק יחזיר את ההפרש לעובד בתלוש משכורת הבא.  בסוף הסכום הוא בכל מקרה אותו סכום.
בעצם השאלההיא אם סטודנט*עובד*הולך עצמאית ב"ל?
05/11/11 12:48
1צפיות
או שהוא חייב ללכת דרך המעסיק (מה שפחות משתלם)
כפי שכתבתי, זה יוצא אותו סכום
05/11/11 13:39
1צפיות
ולכן העובד יכול לבחור באיזו דרך שהוא רוצה- הגשה דרך ביטוח לאומי או דרך המעסיק.
º
אז אין מצב שהוא ייקח את ההפרש לעצמו?
05/11/11 15:41
3צפיות
אגב- מה לגבי שישי שבת?
05/11/11 15:42
2צפיות
הרי הוא עובד שעתי, לא חודשי. אבל במילואים הוא כן עושה שבתות... הוא לא יקבל כסף על הימים האלה?
אין קשר, ביטוח לאומי מעביר למעסיק סכום
05/11/11 16:09
3צפיות
כסף המשתווה כאילו הוא עבד בזמן הזה. המעסיק צריך להעביר את הסכום לעובד.
אם יש הפרש,המעסיק צריך לתת אותו לעובד
05/11/11 16:08
6צפיות
לאחר המילואים ביטוח לאומי שולח לחייל מכתב ובו הסכום שהוא העביר למעסיק. אם העובד רואה שהוא לא קיבל את כל הסכום מהמעסיק, הוא צריך לדבר איתו על כך ולהראות לו את המכתב מביטוח לאומי.
º
סבבה - תודה :)
05/11/11 16:39
3צפיות
רופא מילואים
04/11/11 16:01
34צפיות
לפני מס' חודשים שברתי את הרגל, הייתי בגבס כ3 חודשים ואני עדיין נמצא בתהליכי שיקום (פיזיותרפיה והליכה בעזרת עזרים אורתופדיים), קיבלתי צו מילואים לתרגיל אוגדתי שאמור להתקיים בחודש הבא, ועברתי אצל הרופא שלי שכתב מכתב מפורט מדוע אינני כשיר למילואים הקרובים.
שלחתי את כל המסמכים למשרד הקישור של היחידה, למחרת קיבלתי טלפון מקצינת הקישור שאמרה שרופא היחידה ראה את המסמכים והחליט (בלי שדיבר או ראה אותי) שאני כשיר להגיע לתרגיל.
כמובן שמייד הרמתי אליו טלפון, והוא טען שהתרגיל מבחינה פיזית מסתכם ב"הכנת קפה" ולכן אין שום מניעה שאגיע.
לאור העובדה שאני ביחידה לוחמת ומדובר בתרגיל אוגדתי כמו שציינתי קודם הטענה הזו נשמעת לי מאוד מופרכת.
העלתי את הבעיה בפני מפקד הצוות שאמר שהוא יפנה איתה למ"פ, עוד לא קיבלתי תשובה ממנו אבל אני מקווה שכאן זה יפתר.
אבל, במידה ואני אקבל תשובה שלילית מהמ"פ, יש איזשהו ערוץ שאני יכול לפעול בו ע"מ לא לדרדר את מצב הרגל שלי שגם ככה גרוע?
אל תמהר לפסול את דעתו של הרופא.
04/11/11 16:50
10צפיות
על הצו רואים "אימון\ תרגיל" וזה נשמע מאוד מפוצץ.. ישר עולה בראש התמונה של צאלים כאשר מתאמנים בשטחי האש עם כלים כבדים וכו'.

לפעמים תרגיל זה גם לשבת בכיתה ממוזגת.

אם יש לך קושי בניידות, כלומר לנסוע מביתך למקום שבו מתבצע התרגיל אז אתה צריך שהמסמך הרפואי יפרט מדוע קיים הקושי הזה, ובכלל זה.. מה אתה עושה ביום יום.. האם אתה הולך לעבודה? איך אתה מתנייד מביתך לקניות או לסידורים אלה ואחרים.. למשל אם קובעים לך בדיקה רפואית בקצה השני של המדינה, אז כן היית יכול להגיע לשם?
אלה הם שאלות שבהחלט עולות בראשו של הרופא כאשר הוא דן במסמך.

אני יכול לומר לך למשל שבתקופתי כקצין קישור היו מקרים שבהם חיילים העבירו מסמך על כך שהם מוגבלים בתנועה בגלל גבס, הרופא שחרר אותם ולאחר יומיים ראיתי שהם יצאו מהארץ (לחופשה).  אז אתה לא כשיר לבוא למילואים אבל אתה כשיר לנסוע לחו"ל לחופשה?

אני לא יודע מה היה כתוב במסמך הרפואי שהצגת, אם לא היה כתוב בו איך אתה מתפקד בתנאי היום יום ומה עלול לקרות אם תצטרך לנסוע נסיעה ארוכה או למשל העובדה שאם מדובר באימון של יותר מיום אחד, אז העובדה שגם תצטרך להביא איתך תיק שאתה לא יכול לסחוב עם קביים... אז אין לך מה להיות מופתע מכך שהרופא קבע שאתה יכול להתייצב.

היום, צילומי רנטגן גם מגיעים על דיסק, כדאי אולי שתשלח את הצילומים במייל לרופא כדי שההחלטה שהוא יקבל תהייה עם יותר אינפורמציה...

הרופא מחליט את מה שהוא מחליט על סמך המידע שהוצג בפניו, בוודאי שיכול להיות מצב שאם המידע יהיה שלם יותר אז ההחלטה תהייה אחרת לגמרי. זוהי חובתך להציג את כל המסמכים הדרושים ברמת הפירוט הנדרשת...
קצת לגבי התרגיל (עד כמה שאפשר בפורום)
04/11/11 17:24
6צפיות
התרגיל אכן מתרחש בשטחי האש של צאלים עם כלים כבדים, כסמל צוות בסדיר יצא לי גם לצפות בתרגילים דומים שנעשו לחיילי המילואים ביחידה בתקופת השירות הסדיר שלי, כך שיש לי תמונה פחות או יותר ברורה של אופי התרגיל (שאותה אימתתי עם מפקד הצוות שלי)
לגביי, אני אמנם לא תלוי בקביים וגם השבר עצמו התאחה, אבל זה לא אומר שחזרתי לתפקוד תקין. שזה בדיוק מה שהרופא שלי כתב (לגבי העובדה שאינני מסוגל ללכת מעל 200-300 מטרים ללא כאבים), שלא לדבר על זה שבשביל להגיע אני אצטרך לסחוב תיק של שבועיים עד לצאלים, דבר שפיזית לא אפשרי מבחינתי.
ושוב, לפי השיחה שהייתה לי עם רופא המילואים הוא טוען שהמילואים מסתכמים ב"הכנת קפה", אז גם אם הייתי תלוי 100% בקביים מבחינתו אין מניעה שאגיע.
בכל מקרה, אני כבר הבנתי מזמן שצה"ל לא מצטיין בהגיון בריא, אבל לדעתי זה כבר מוגזם, בגלל זה אני רוצה לדעת על ערוצים חלופיים שאני יכול לפעול דרכם, סליחה על ההתיימרות אבל אני לא חושב שרופא שמחליט על דעת עצמו לבטל חוות דעת של שני רופאים בעלי 30 שנות ניסיון בלי ליצור איתי קשר ע"מ להבהיר דברים שאולי לא היו ברורים לו - הוא ערוץ ריאלי.
ולגבי חו"ל שהזכרת
04/11/11 17:30
5צפיות
אני לא יודע מה בדיוק היה המקרה אבל אני לא חושב שיציאה לחו"ל זה פרמטר לכשירות\אי כשירות למילואים.
אני לדוגמא, 3 שבועות לאחר השבר, כאשר הייתי נתון בגבס ותלוי ב100% בקביים - יצאתי לחו"ל ע"מ להשתתף בחתונה של קרובי משפחה שירדו מהארץ, אני לא חושב שזה מעיד על זה שיכלתי להגיע לעשות תרגיל במילואים עם גבס.
החסרתי חלק מהעובדות כי זה לא היה הISUUE
04/11/11 22:48
2צפיות
אבל אם אתה חייב לדעת אז באותו מקרה היה כתוב במסמכים שהאדון מרותק למיטה. ולא הוא לא טס למטרות טיפול רפואי.
הוא לא מבטל דעה של אף אחד.
04/11/11 22:46
4צפיות
אתה נדרש להוכיח שאינך כשיר, אם האסמכתאות יהיו מספיקות אז אתה תשוחרר.

אתה שוכח דבר מאוד פשוט, סביר שהרופא שלך הוא בכלל רופא באזרחות והוא מגיע למילואים בדיוק כמוך. הרופא בגדוד שלי למשל היה סגן מנהל מחלקה בבית חולים.
אם אתה חושב שהרופא מתרשל בהחלטתו אז תקבול אותו.

הרופא לא חייב ליצור איתך קשר. הצבא לא מתנהל כמו חברה שיש לה מחלקת קשרי לקוחות.
רופא
04/11/11 20:52
8צפיות
העניין נדון בעבר.
במידה ורופא היחידה שלך איננו אורטופד, אז בעקרון הוא אמור לשמש חותמת גומי בלבד ל"המלצות" האורטופד.
ביום הגיוס תתחייל ותפנה אישית לרופא למסדר חולים עם האישורים הרפואיים בנוגע לחוסר כשירות + טופס מסדר חולים.
תדרוש מהרופא שיחתום אישית שאתה כשיר למילואים (לא רק אישור בע"פ). עד שהוא לא חותם - אל תעשה כלום.

מירב הסיכויים שהרופא יסרב לחתום. מדוע ? מאחר והוא חושף את עצמו לקבילה במשרד הבריאות עם סכנה לשלילת רשיון + תביעת נזיקין אישית.
(וכן - מומלץ להבהיר זאת לרופא הנכבד).

במידה והוא יחתום שאתה כשיר למילואים, תעשה בדיוק את מה שרשום - תגיש קבילה במשרד הבריאות + קבילות חיילים + אם נגרם לך נזק הכי קטן - תפנה לעו"ד לשם בירור אפשרות הגשת תביעת נזיקין.

עוד מהסדיר הרגילו אותנו שרופא אמור "לאשר" המלצות רופא מומחה, אך למעשה זהו צעד פורמלי בלבד. אם הרופא המאשר איננו מומחה בתחום המדובר (במקרה הנ"ל - אורטופד), אזי אין לו שום סמכות לשלול קביעה של רופא מומחה.
אני לחלוטין לא מסכים איתך.
04/11/11 22:58
7צפיות
הרופא ממש אינו חותמת גומי והוא בהחלט יכול לפסול על הסף את המלצת האורתופד או כל רופא מומחה אחר.

תפקידו של רופא היחידה הוא לבחון את כשירותך הרפואית למשימה ספציפית. הרפואה הצבאית אינה כמו הרפואה האזרחית במדיניות ה"הקלות". אתה יכול ללכת לאורתופד והוא יגיד שאתה צריך להיות במנוחה 4 ימים וכשתלך לרופא צבאי הוא לא יקבל את ההמלצה הזאת.

זה קורה בשוטף גם לחיילי סדיר - ראה ערך חיילים המקבלים ממיון המלצה לימי מחלה ממושכים - הם נדרשים לאשר זאת מול רופא היקר (ר"מ2).

הבחור בהחלט יכול להגיש קבילה אם הוא סבור שהרופא טועה, אך אם הסיבה לקבילה היא הטענה שהרופא לא יכול לפסול חוות דעת של מומחה אז זו טענה חסרת שחר.

והמלצה לעתיד: תרבות החתימות האופיינית לצרכן הישראלי - אין מקומה בצבא. אם אתה חושב שהאיום של "זה אחריותך" עושה רושם על רופא צבאי אז אתה קצת חי בסרט, זה כמו לאיים על נציגת שירות של סלקום "אני אתבע אותך", זה ממש מעניין אותה. האיומים האלה לא עושים רושם על אף אחד. זוהי זכותו של חייל לקבל העתק מטופס 102 עם החלטת הרופא. לא צריך לאיים ולא צריך לדרוש שכך זה יהיה. חובת משרד הקישור שיהיה בידיו טופס 102 חתום עם החלטת הרופא.
לעניין תביעות, גם אם תתבע את הרופא אישית, הרי שהוא מבוטח בביטוח רשלנות רפואית - אז בשביל מה הרעש? אתה חושב שאתה תפגע לו בכיס? שלילת רשיון של רופא זה צעד דרסטי ואפילו במקרים של גרימת מוות ברשלנות לא תמיד שוללים רשיון.

בקיצור, זה אולי כיף לעשות רעש וצלצולים.. אבל באמת כדאי שתפנים שעם התנהלות של רעש וצלצולים משיגים הרבה פחות בצבא.

תחשוב על עצמך, כשמישהו מטריד אותך וצועק עליך ומתייחס אליך בזלזול ובביטול - אתה באמת תרצה לעזור לו? לא. אתה תעשה את המינימום שאתה חייב ולא שום דבר מעבר. ובצבא, המעבר הזה שקצין הקישור לעיתים יכול לעשות - יכול לעשות לך את הבדל בין תקופה טובה לתקופה קשה.

והערה נוספת - כל חוקי הרפואה שאתה מכיר מעולם הסדיר, כולם כמעט ואינם תקפים במערך המילואים. במערך המילואים יש פקודות והוראות רפואה שונות לגמרי.
תודה על העזרה אבל הבעיה כאן יותר בסיסית
05/11/11 10:19
4צפיות
רשמתי את זה קודם, אבל זה כנראה לא משך את תשומת הלב,
לפני שאני מדבר על התרגיל בכלל, אני לא מסוגל מבחינה פיזית לקחת תיק של שבועיים ולהטרטר איתו באוטובוסים עד צאלים.
איך אני מונע את תהליך החיול מלכתחילה שלא דרך הרופא הצבאי?
אם אני אתקשר לסמג"ד או למג"ד זה יעזור לי? או שיש שיטה יותר פרקטית?
כמו שאמרתי
05/11/11 11:42
2צפיות
אתה צריך שהמכתב הרפואי שאתה מעביר יפרט ביתר פירוט את המוגבלות הספציפית הזאת.

אם המכתב שהעברת כמעט ולא מתייחס למוגבלות הזאת - אז איך אתה מצפה מרופא היחידה הצבאי לדעת זאת?

מג"ד יכול לשחרר אותך מהזימון, אך לא מסיבה רפואית.
ואם עדיין אתקל בהתנגדות?
05/11/11 12:28
1צפיות
כלומר במידה והרופא שלי יכתוב לו את הטענה הזו שהעליתי קודם בצורה מפורשת אך הרופא הצבאי יטען עדיין שאני כשיר, מה אני אוכל לעשות? אם בכלל?
במידה והרופא הצבאי חותם על טופס 102
05/11/11 13:35
577צפיות
ומאשר שאתה כשיר, אתה מחוייב להתייצב ולבצע את האימון כסדרו.
מה שאתה כן יכול לעשות:
- כבר מחר לשוחח עם המ"פ ולהסביר לו את המצב. הוא יוכל להמליץ על שחרור כדי שהמג"ד ישחרר אותך (כפי שנאמר לך לא מסיבה רפואית)
- במידה ולא מאושר לך שיחרור לפני האימון, תגיע לאימון ותיבקש להיבדק שם על ידי הרופא. שב איתו אחד על אחד ותבהיר לו את הבעיה. במידה והוא עדיין יחליט לא לשחרר אותך, אפשר לבקש הקלות באימון ואם הוא יחליט שאין צורך בכך, תהיה חייב להתאמן. ביום הראשון של האימון תהיה לך הזדמנות לדבר עם המ"פ והמג"ד ולהסביר את הנושא פנים מול פנים.
היי, מספר שאלות..
04/11/11 14:42
9צפיות
השתחררתי לפני כחודש וחצי, וכבר נקראתי שלוש פעמים למילואים. 2 בצווים, שאני גם מקבלת טלפון לפחות פעם בשבוע לשאול אם אני מגיעה בגלל שהן לא טורחות לעדכןבמחשב שאמרתי לא, למרות שביקשתי. והשלישית אתמול הודיעו לי בטלפון שבגלל שהבסיס אליו אני משובצת בהקמה אז יש תרגיל משני עד חמישי ואמרו שמי שלא מגיע המפקד בסיס מעביר אותו בכוונה לבסיס רחוק מהבית. אני יודעת שבשנה הראשונה אני לא מחויבת ללכת למעל יום אחד מילואים, אבל האם אין פה עניין של עוגמת נפש?

כמו כן, עברתי תהליך גיור בצבא וכעת אני בחורה דתיה ולאט לאט מתחזקת. רציתי לדעת כיצד אני יכולה להצהיר על דת ועל ידי כך לקבל פטור ממילואים?

תודה, ושבת שלום :)
º
חוצפה
04/11/11 14:58
1צפיות
º
מה חוצפה פה?
04/11/11 16:55
1צפיות
בגלל
04/11/11 18:07
1צפיות
שזה לא הוגן שבגלל פעם אחת שהיא לא מגיעה כבר מאיימים להעיף אותה מהבסיס בו היא שירתה ונח לה. על אחת כמה אם היא פטורה ממילואים בתקופה הזו. ואפילו אם היא לא פטורה מסיבה זו או אחרת יכלו להסביר לה זאת עוד בטלפון.
מי איים? זו סתם שמועה אף אחד לא הודיע
04/11/11 18:22
2צפיות
על כך רשמית והבחורה חושבת שזה בסיס הקבע שלה, למרות שלא ביצעה מילואים אפילו פעם אחת.
"פעם אחת היא לא מגיעה "- עד היום היא לא הגיעה אפילו פעם אחת.
"להעיף אותה מהבסיס בו היא שירתה ונח לה"- היא אף פעם לא שירתה בבסיס הזה והיא לא יודעת אם זה נח לה או לא.

היא מתבססת על שמועות למרות שטרם ביצעה בכלל מילואים או הכירה את הנפשות הפועלות. לכן זה מוקדם לקבוע שזו חוצפה כשלא מכירים את שני צידי המטבע.
לא תיארתי לעצמי
05/11/11 01:10
1צפיות
שאגרום לכזה כעס.
באמת שאין צורך לרדת כל כך לעומקם של דברים. סה"כ ניסיתי לתת מקום לתחושה שלה.
חלילה כעס
05/11/11 01:33
1צפיות
אלא להביא להבנה שלמטבע יש 2 צדדים. כל עוד קוראים רק צד אחד וגם הוא מתבסס על שמועות ולא על משהו רשמי, אי אפשר להכריז שזו חוצפה או איום וכו'.
זאת לא שמועה..
05/11/11 17:43
2צפיות
המפקד שלי במילואים (דרגת רב סרן) אמר לי בפירוש שהמפקד בסיס אמר שמי שלא יגיע לתרגיל הזה הוא יעיף אותו מהבסיס. וזה לא בסיס ששירתתי בו, זה "שלוחה" של הבסיס שלי (כמו שלפיקוד צפון יש הרבה בסיסים שמשויכים אליו, ככה גם לפיקוד שלי). אבל עצם האיוםזה לא מה שמפריע לי, אדרבה, באיך שהעניינים מתנהלים כבר עדיף לי לא להיות משויכת לבסיס הזה .
מה שמעניין אותי לדעת האם יש דרך כלשהי לחייב אותי להגיע?
אין צו בפועל, רק זימון בטלפון. יום חמישי הודיעו שיום שני צריך להגיע. וכמו שכבר אמרתי השתחררתי לפני חודש וחצי.. וזה משני עד חמישי. אפשר לחייב אותי להגיע אפילו ליום אחד?

וזאת כן חוצפה ד"א, כי בחודש וחצי הזה קראו לי ל11 ימי מילואים... הייתי כבר נשארת בקבע, עם החגים היה יוצא לי פחות או יותר ימים...

תודה על התשובות המהירות :)
אני לא חושבת שזו חוצפה
05/11/11 18:48
1צפיות
קוראים לך- אם את רוצה, תבואי ואם לא , אז לא.
לגבי מה שהמ"פ אמר- את רשמת "אמרו שמי שלא מגיע... " וכו'. אם לא ציינת מי אמר ובאיזה דרגה הוא ומה הסמכות שלו (כמו שעשית עכשיו) אני לא רואה בזה דבר חוץ משמועה. ד"א, כפי שכבר ענו לך, יש יחידות שהן על בסיס התנדבותי. ויחד עם זאת, במידה והיחידה שלך היא לא על בסיס התנדבותי, המפקד שלך יצטרך סיבה טובה בשביל להעביר אותך. לא מעבירים חיילים "דווקא" או "בכוונה". חייל ששובץ ביחידה ואחרי חודש וחצי היחידה דורשת להעביר אותו, זה צריך להיות דבר חריג מאוד והמפקד צריך לתת לקצינת השלישות/ קישור ולזרוע סיבה סופר טובה בשביל זה.

לגבי הזימון- אין דבר כזה זימון טלפוני (אלא רק בצו 8). כל פעם שמדברים איתך תבהירי להם שישלחו לך צו. על הצו תוכלי לראות את ההערה אם את מחוייבת בהתייצבות או לא ואז תוכלי אם להגיע או לא.

º
תודה על העזרה
05/11/11 19:14
1צפיות
יקירתי בואי נעשה סדר, כי את מתבלבלת
04/11/11 16:55
4צפיות
1. ניתן לזמן אותך החל מ- 180 יום לאחר השיחרור למילואים שמשכם 14 יום לצורך תרגיל/ אימון.
2. כדי לבדוק אם את מחוייבת בהתייצבות למילואים את צריכה לפתוח את הצו ולהסתכל בשליש העליון שלו מצד שמאל. אם רשום "גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה" אז את לא חייבת להגיע. אם זה לא רשום- את חייבת בהתייצבות.
3. אני לא יודעת מי זה"אמרו שמי שלא מגיע עובר לבסיס רחוק מהבית". מה שאת מתארת לא קיים בצבא. אם את מרגישה שמתנכלים לך אישית, את יכולה לפנות לנציב קבילות חיילים שיבחן את המקרה.
4. בנושא הדת: כיתבי מכתב לקצינת הקישור שלך עם הסיבות שאת רוצה לקבל פטור, היא תעביר את זה לגורם הרלוונטי, יכול להיות שיזמנו אותך לשיחה ולסיכום ראיון ויש תהליך שצריך לעבור. דברי עם קצינת הקישור שלך בנושא.
תוספת לסעיף 4 של אושי..
04/11/11 17:00
2צפיות
הנוהל הוא שעלייך להצהיר בפני משרד הקישור שאת בחורה דתייה, את אמורה לעבור ראיון עם מפקד היחידה ולהציג טפסים רלוונטים מגורמי הדת (אני לא זוכר בדיוק אילו טפסים) אשר מוכיחים שאת בחורה דתייה... (לדעתי זה משהו דומה למה שמציגות בנות דתיות כדי לקבל פטור מגיוס), בקשתך תועבר למדור תנופ"ה בעתכ"א מילואים ואלה יזמנו ועדה (לדעתי מדובר בועדה שלא בפנייך) אשר תחליט האם להעניק לך פטור משירות צבאי.
החלטת הועדה היא סופית ולמיטב ידיעתי לא ניתן לערער עליה.

אם זה הערוץ שאת חפצה בו עלייך לפעול כבר ביום ראשון למול משרד הקישור שכן מדובר בתהליך ארוך מאוד ולדעתי הועדה הזאת מתכנסת אחת לחציון.
אין קשר בין הדברים
04/11/11 16:56
2צפיות
קודם כל עצם זה שהיחידה שלך קרובה פיזית לביתך לא אומר ששם את תבצעי את המילואים.
לפעמים תרגילים ואימונים מבוצעים רחוק מהמקום שבו היחידה ממוקמת.

מפקד היחידה בהחלט יכול לבקש לפלוט מיחידתו חייל אשר לפי דעתו אינו מתאים לשרת ביחידה מסיבה זו או אחרת.. המפקד יצטרך לנמק מדוע הוא סבור שהחייל אינו מתאים.
אני לא מכיר את אופי יחידתך אך איני חושב שיאשרו לפלוט אותך מיחידתך בזמן כל כך קצר ורק בגלל שלא הסכמת להתנדב למופע ספציפי. אם זה היה מתנהל כך בכל יחידות הצבא היה כאוס מוחלט.
יחד עם זאת, ייתכן שהיחידה שאת נמצאת בה תהייה יחידה התנדבותית טהורה.. כלומר רוצים שיהיו בה חיילים אשר זמינים למילואים באתראה קצרה וחיילים שלא עושים בעיות.. לשם השוואה קציני הערים למשל מפעילים מערך של מודיעי נפגעים.. אלה הם אנשי מילואים שנדרשים בתקופה מסוימת של השנה לא לצאת מהעיר שבה הם מתגוררים ולהתייצב על סמך קריאה טלפונית בתוך חצי שעה בבסיס בכל שעה של היממה. ברור שאיאפשר לחייב אף אחד לתנאי שירות שכאלה - לכן מדובר בתנדבות.. ומי שלא מוכן להתנדב ימצא את עצמו ביחידה אחרת... כי זה אופי השירות ביחידה הספציפית הזאת.

אגב, המלצה לעתיד.. אל תשעני על חוקים כמגננה..אם המילואים מסתדרים לך.. ייטב אם תלכי ותראי רצון טוב.. בעוד שנה כבר לא תהייה תקנה שתגן עלייך.. ומה תעשי אם ישלחו לך מילואים בדיוק כאשר את מתחילה ללמוד או שהתחלת עבודה חדשה או שקנית כרטיס טיסה? עדיף לך לצבור את נקודת הזכות הזאת ולהראות למפקדים שהגעת למרות שלא היית חייבת כדי שבעתיד אם תהייה בעיה תוכלי להשתמש בקלף הזה שעכשיו היחידה צריכה לבוא לקראתך.
אופי היחידה ויחס מעסיקים
13/11/11 23:28
2צפיות
המעסיק שלי פשוט צרח עלי בטלפון כי קרה לי בדיוק מה שמתואר כאן קיבלתי מיני התראה בלשון המעטה.
וכן אני יודעת שזה לא נוח וזה משבש סידור וזה הפעם אפילו פוגע בהכשרה בעבודה.
אבל היחידה היא כזאת ובאמת שלא הסתרתי את זה בראיון עבודה ההפך דיברנו על זה והצגתי חוגר כדאי לתמוך בהסבר שלי.

מה עושים עם מעסיק במצב כזה?
אני  לא מתכוונת לשבש דברים בצבא בגלל אף אחד שיהיה ברור,אבל מה עושים?

אגב האם למעסיק יש זכות כלשהי להתערב ביני לבין המשרד קישור?
ומה עושים אם אני מפסידה יום בקורס והמעסיק מאיים לקנוס אותי בעלות ההכשרה?

מעיל קבע
04/11/11 11:45
2צפיות
שלום לכולם,
אני מעוניינת לרכוש מעיל קבע ירוק ממישהו שלא זקוק לו יותר,
אם מישהו מכם קיבל/קנה כזה בשירותו וכעת הוא תופס מקום בארונו בבית אשמח לרכוש אותו ממנו...
פנו אליי בהודעה פרטית :)
שבת שלום.
החזרי הוצאות על תחבורה ציבורית במילואים
03/11/11 14:56
3צפיות
עשיתי מילואים לפני בערך חצי שנה ושילמתי על הנסיעות באוטובוסים למילואים כי לא קיבלתי את הצו בזמן ולא היו לי תלושים, זה יצא בערך 70 שקלים.
מילאתי במהלך המילואים את כל הטפסים, הגשתי לשלישות בבסיס ואמרו לי שאני אקבל את הכסף. מאז עברה יותר מחצי שנה ועדיין לא קיבלתי את הכסף, והשלישה שאני מתקשר אליה לא באמת מטפלת בזה. יש לי צילומים של כל המסמכים (ניסיון עם המערכת הצבאית אני דואג לצלם הכל) אבל עדיין עושים לי בעיות עם זה.
למי אני יכול לפנות כדי לטפל סופסוף בבעייה הזו, זה ממש מעצבן שכל דבר עם הצבא צריך לעבור כזאת מסכת של עיכובים ובירוקרטיה...
º
תגיש קבילה
03/11/11 15:36
קרה לי גם בזמנו
03/11/11 17:51
דיברתי עוד ועוד עם הקישור עד שהכסף עבר. לרוב מדובר בטפסים שאבדו.

תבקש מהקישור את הטלפון של השלמיה (מי שמתעסק עם הכסף) ואולי הם יוכלו לעזור לך.
הקישור הוא מי שמזין את הקבלות. אין קשר לשלמיה
03/11/11 18:13
משרד הקישור מזין את קבלות הנסיעה למערכת וכך נכנס הכסף לחשבון הבנק של החייל. קצינת הקישור אחראית על הנושא ישירות ואליה צריך לפנות. אין דבר כזה שלמיה במילואים.
אושי - זה לא כך בכל היחידות.
04/11/11 01:28
גם ביחידה שלי אנשי המילואים פונים ישירות לשלמיה.
ממתי זה? זה סעיף בביקורת אכ"א
04/11/11 02:00
הקישור מקבל את הקבלות ומוסר לשלמיה, הם מזינים במערכת ונבדקים על זה?
כל יחידה מתנהלת בצורה אחרת.
04/11/11 10:21
ביקורת אכ"א מתאימה את עצמה להתנהלות היחידה.

לרוב השלמיה נמצאת תחת קצינת הקישור רק אם מדובר בגדוד מילואים טהור.

אם מדובר ביחידה מעורבת לרוב קיימת פונקציה שנקראת שלם שאחראית גם על הסדיר וגם על המילואים.

יש אוגדות שבהן אפילו השלם אחראי על כל היחידות וכל הגדודים ושום דבר שקשור בהזנות תשלומים לא עובר דרך קצינת הקישור.. ויש יחידות ואוגדות ששם השלם מתעסק רק בסדיר וכל מה שקשור למילואים נמצא בקישור.
טוב להכיר את זה
04/11/11 12:41
כשאני הייתי עושה ביקורות פיקודיות, היה לנו טופס קבוע, אף פעם לא נתקלתי במקרה שהשלמיה לא תחת קצין הקישור. טוב לדעת.
יש הרבה דברים ששונים בין יחידות.
04/11/11 16:41
הרבה דברים השתנו גם בקשרי הגומלין בתוך קריית הקישור..
בין קצינת הקישור לגורמי הסגל, לגורמי הניתוב, לגורמי המחשב, למשרד תע"מ ושמ"פ - הכל נראה אחרת ועובד אחרת בעידן מערכת הפורטל.

המקצוע הזה עבר שינוי מאוד גדול.
יפה מאוד
04/11/11 17:03
למרות שהפורטל טרם נכנס בכל היחידות זה בהחלט שינוי מרענן ומבורך.
קבלת דרגת ייצוג
02/11/11 23:53
88צפיות
שאלה קטנה לי,
אני משרת במילואים בתפקיד קצין ואמור לקבל מתישהו דרגת ייצוג.
אני יודע שזה בד"כ תלוי בפז"מ בתפקיד ובכמות ימ"מ, תקנו אותי אם אני טועה.
האם יש פז"מ אחיד וכמות ימ"מ אחידים לקבלת הדרגה (בתפקידים אשר מזכים בדרגת ייצוג, לא סתם על תקן קצין) או שלכל יחידה נוהל משלה?

ושאלה קטנה נוספת. האם אני מחוייב להגיש תביעת מילואים לביטוח לאומי דרך המעסיק או שניתן להמשיך להגיש באופן פרטי בצירוף תלושים?
עד עכשיו כן הגשתי באופן פרטי אבל זה כי לא עבדתי 75 יום ברבעון שקדם לשמ"פ, האם אוכל להמשיך גם אחרי שאעבור את ה-75 יום?
אני פשוט לא סומך על המעסיק שיטפל בזה כיאות...
תודה
תשובות
03/11/11 15:39
33צפיות
קבלת דרגות קצונה - יש נוהל שמסדיר זאת. אין קשר לימ"מ או פז"מ. אם היחידה שלך רוצה שתהיה קצין, הם צריכים לפנות רמות ממונות (חטיבה / אוגדה וכו') ולקבל אישור לזה. אם שקיבלת דרגות קצונה - לאחר 5 שנים במילואים, הדרגות הופכות להיות דרגות קבע (ולא ייצוגיות).

תביעה לתגמול מילואים - בעקרון ניתן להגיש גם ישירות לביטוח לאומי.
תודה רבה
03/11/11 16:42
18צפיות
עד כמה שאני יודע אצלינו ביחידה יש איזו התנייה של ימ"מ, פשוט רציתי לדעת אם זה נוהל כללי כדי שאדע כמה ימ"מ צריך. אני אברר את זה כבר ביחידה.
שוב תודה
שאלה על מילואים בהתנדבות
02/11/11 22:36
23צפיות

לפי מה שהבנתי, לא הייתי מחוייבת במקור בשירות מילואים, אולם לקראת השחרור חתמתי על מסמך התנדבות למערך המילואים.
בימינו אני כבר לא ממש זוכרת על מה בדיוק חתמתי ולמה בדיוק התחייבתי.
הסידור בפועל הוא שאני מקבלת זימון בטלפון ישירות מהיחידה שלי, ושואלים אותי אם אני מוכנה לבוא - ואם לא אז לא.
בכל פעם שאני מגיעה אני חותמת על טפסי הסכמה עליהם כתוב "חריג - התנדבות" או משהו באותו סגנון, אבל יכול להיות שזה בגלל שבדרך כלל אני מקבלת התראה מאוד קצרה, והבנתי שזה גם נחשב למקרה חריג.
אני תוהה היפותטית האם יכולים בכלל לחייב אותי להגיע באיזשהו צו חירום (או בכלל), והאם אני יכולה בשלב עתידי כלשהו "לבטל" את ההתנדבות ולצאת ממערך המילואים, או שמא מרגע שחתמתי זה כאילו הייתי מחוייבת בשירות מילואים מלכתחילה ואין אחורה פנה.
בינתיים מסתדר לי לא רע להמשיך לעשות מילואים פה ושם, אבל מעניין אותי לדעת אם יש אפשרויות מילוט לעת חירום.

אשמח על כל מידע בנושא :)
מילואים בהתנדבות
02/11/11 22:57
19צפיות
ברגע שחתמת על התנדבות שנתית את חיילת ככל החיילים והחיילות המשרתים במילואים. אם נותנים לך צו חירום את מחוייבת בתייצבות וכך גם לצו רגיל.
אם את מעוניינת לבטל את ההתנדבות, את צריכה להודיע למשרד הקישור שלך שבועיים מראש ולחתום על טופס ביטול התנדבות.
אני ממליצה לך לשוחח עם קצינת הקישור שלך ע"מ לראות מה בדיוק משמעות ההתנדבות שלך ולמה עד עכשיו שאלו אותך אם את רוצה לבוא או לא-
כי כפי שאמרת, רק במקרים חריגים של התראה לא מספקת וכו' שואלים, ואילו את חתמת על הצהרת התנדבות, אז צריך לבדוק על מה בדיוק חתמת ואילו סעיפים תקפים לגבייך.
למה הכוונה, "התנדבות שנתית"?
02/11/11 23:23
7צפיות

אני גם לא לגמרי בטוחה מי היא קצינת הקישור שלי, כי לא זכור לי שדיברתי עם כזאת מעולם (אולי רק במעמד השחרור).
כל ההתנהלות שלי היא מול הקצינים במקום המסויים בו שירתתי ובו אני עושה מילואים (מדור בתוך יחידה), ומול השלישות של היחידה - לצורך חתימה על הטפסים כשאני מגיעה למילואים.
בינתיים אני לא רוצה לבטל שום דבר, סתם מתעניינת אם ניתן בכלל.
אגב, מהי התראה מספקת? יותר מאותם שבועיים שאני צריכה להודיע מראש על ביטול?

בכל מקרה המון תודה, אני אנסה לברר על מה באמת חתמתי - חשבתי שיש נוסח אחיד ויחיד.
זו התנדבות שנמשכת לתקופה של שנה
02/11/11 23:42
6צפיות
או כמה שנים.
כדי לשוחח עם קצינת הקישור שלך, קחי את הטלפון מקצין העיר.
אני מניחה שכשאת אומרת נציגי השלישות של היחידה, את מתכוונת למעשה לנציגי הקישור, כי הם אלה שמטפלים בחיילי מילואים.
התראה לביטול ההתנדבות: שבועיים לפני שאת רוצה לבטל
התראה למילואים שמשכם עד 3 ימים: צריכים לשלוח לך צו 12 יום לפני.
התראה למילואים שמשכם 4 ימים ומעלה: צריכים לשלוח לך צו 60 יום לפני המילואים.
[דברי עם קצינת הקישור שלך, תבקשי שתסביר לך בדיוק על מה חתמת ואפילו תשלח לך את הטופס, שתסביר לך את כל המשמעויות והנגזרות שלהן.

בהצלחה!
אני דווקא מתכוונת לנציגי שלישות,
02/11/11 23:48
6צפיות

אותם נציגי שלישות שטיפלו בי בסדיר (אותו תפקיד, כמובן, ולא אותם אנשים). גם לי מוזר שאין פה מעבר דרך הקישור, אבל עובדה.
נראה שהגיע הזמן לגלות מי הם אנשי הקישור המסתוריים האלה.

תודה :)
º
בכיף, את מוזמנת לעדכן :)
03/11/11 00:08
1צפיות
הערות שלי
03/11/11 07:44
7צפיות
1. בכללי חתמת שאת ממשיכה לשרת במיל - זה ההתנדבות השנתית
2. אם מגייסים אותך בנוהל חפוז או כחריג קריאה - את צריכה לחתום על טופס מיוחד , אחרת יעשו צרות לקצינת קישור או כל גורם אחר שמטפל בכ"א מיל אצלך ביחידה .
אם את רוצה את יכולה לחתום על טופס שכזה - שנתי .
( חריג = בהתראה קצרה , רווח לא מספיק משרות קודם , שרות בשישי או כל חריג אחר מהפקודות.  )
לגבי נהלים למצב של : לא רוצה להתנדב תבררי עם המומחית - אושי
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום