לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום מילואים

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מילואים

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

מנהלות רישום מלאי עושות מילואים?
25/07/2011 | 17:22
7
3
שלום לכולם!
אני שירתתי שנתיים בצה"ל כמנהלת רישום מלאי (תפקיד שהוא בזבוז של זמן)
אני נחשבת כתומכת לחימה.
למרות ששירות, ומלחמות הם נגד העקרונות שלי, וגם אני לא מתכוונת להישאר במדינה לשארית חיי.
אני לא ברחתי מצה"ל, לא הורדתי פרופיל ל21, לא הכרזתי פתאום שאני מאמינה בה', לא הייתי נפקדת יום אחד, לא הוצאתי ג'מלים ולא היו שום בעיות.  
פשוט תרמתי את השנתיים בשקט מהלב למדינת ישראל שבה אני חייה, סיימתי את השירות בהצטיינות.
וכל השירות חלמתי כבר להשתחרר ולהתחיל את חיי כאזרח, ללמוד, לעבוד, להקים משפחה גדולה.
ביום השחרור קיבלתי תעודת מילואים וכבר אחרי 5 ימים נספחתי ליחידת כפיר, שלחו לי שאלון פרטים אישיים לגבי המילואים.
את העובדה שאני עושה מילואים גיליתי רק ביום השחרור. והבנתי שבעצם השנתיים האלה של השעבוד לא הספיקו לצה"ל  ואני אמשיך למילואים.
אני לא יודעת אם מנהלות רישום מלאי צריכות לקבל זימון למילואים, זה נראה לי כבזבוז של זמן.
אני גם לא מבינה למה זימנו אותי - אישה, בזמן שהרבה מן הגברים לא מוזמנים למילואים.
שמעתי שמילואימניקים רבים סובלים מזה, הם מפסידים עבודות, מפסידים לימודים - שזה בעצם החלום שלי ללמוד.
לא יודעת עד כמה השאלה שאני אשאל מקובלת באתר אבל:
האם יש דרך לבטל את המילואים? אם כן אז איך?...
תודה רבה.
המשך יום טוב.

מלאי זה נושא קריטי-וכאן לא פורום השתמטות
25/07/2011 | 20:01
12
מסכים לצערי עם העובדה שמיל זה עונש שיכול בהחלט לחבל בעבודה ובלימודים
מסכים לצערי עם ההגדרה שמיל זה מס שרק חלק זעיר מהאוכלוסיה משלם
זה מה יש - וזה המחיר והתשלום שאת ואני משלמים כדי לחיות כאן
לא הוגן ? אמת . וזה לא חדש . תתנחמי שאת כל המעמד של השכירים בארץ דופקים ומנצלים .
לגבי תפקיד - מלאי זה לא בזבוז זמן. זה קריטי לניהול מלחמה או להכנות .
ולגבי מתכוני השתמטות - ממש לא כאן .
בהצלחה באזרחות ובכל אשר תעשי
איאפשר.. ואם את לא מתכוונת לגור בארץ
25/07/2011 | 20:25
4
1
אז מה זה מפריע לך להיות רשומה כחיילת מילואים?

אגב, לא מסתדרת לי השורה שאת אומרת שלא עשית כלום וקיבלת מצטיינת.
גם כדי להצטיין בכלום צריך לעשות קצת יותר מכלום.
תודה על התגובות.
26/07/2011 | 00:32
3
2
SuperTiger1  -
אני לא אמרתי שלא עשיתי כלום במשך השירות, אני התכוונתי שלא עשיתי כלום כדי לצאת מהשירות עצמו, יש הבדל גדול.
תקרא את ההודעה שלי שוב. :)
ומצטיינת יצאתי כי לקחתי על עצמי עוד מס תפקידים ועשיתי אותם כדי למלא את הזמן הפנוי שיש למנהלות מילוי מלאי :) למזלי או לצערי המפקדים אהבו את זה מאוד.
לגבי לגור בחו"ל ולהיות רשומה במילואים זאת בעיה כי גם בחו"ל אני לא מתכוונת לחיות לנצח, תמיד יותר רגוע לחיות כשיש לאן לחזור.
ואני חושבת שתרמתי את מה שהייתי צריכה לתרום כדי לחזור ולחיות בשקט במדינת ישראל . :)
תודה על התגובות..... בכל זאת אנסה איכשהו לגמור אם זה...
יום טוב!
לא יודע מה את חושבת על הצבא
26/07/2011 | 10:23
2
1
אבל הרבה מילואימניקים יעידו - מילואים זה כיף!
בהרבה במקרים את יכולה למצוא חיילי מילואים שיגידו שיציאה למילואים מבחינתם זה כמו יציאה לחופש, הם עוזבים את הלחץ של העבודה, מכבים את הטלפון ומתנתקים מכל הלחץ היומיומי.

יש כמובן כאלה שיגידו גם דברים אחרים.
אתה צודק בהחלט!
26/07/2011 | 14:23
1
2
כשבעזרת ה' אגיע לגיל 30+ ויהיה לי כבר בסיס בנוי, תואר, ועבודה אם ניסיו,ן עולי אפילו אתנדב למילואים כדי שכמו שאמרת "לצאת לחופש, להתנתק מלחץ של העבודה" ראיתי הרבה מילואימניקים כאלה בבסיס ובאמת ראו שהם נהנו! זה היה תענוג להסתכל עליהם :)
אבל כשאתה צעיר חסר ניסיון, שרק בתחילת הדרך לבניית בסיס מחייה,  מילואים יכולים מאוד לפגוע. :)
בכל זאת, תודה על התגובות,
ובהצלה.
D:
כשאתה "עבד" היטק - מיל זה עונש
26/07/2011 | 16:43
1
אצל עבדי היטק - המדידה היא על יעדים
את היעדים מציב גוי אי שם בעולם - שממש לא מעניין אותו אם אתה במיל או לא
לא תעמוד ביעדים - תפוטר או לא תקבל משכורת \ בונוס
זה שאת רשומה, לא אומר שיקראו לך.
27/07/2011 | 09:27
2
שאלה חשובה בקשר למילואים!!!!
25/07/2011 | 15:40
1
4
אם קיבלתי צו (במקרה הזה לועדה רפואית.. ובמקרה אחר גם למילואים רגילים) אז כל פעם אני צריכה למלא שאלון פרטים אישיים??? או שהמשרד קישור תופס על זה "טרמפ"??...
והאם חייב להיות מישהו מהמשרד קישור נוכח במקום ההתייצבות או שהם יכולים לשלוח את זה בפקס?
תשובה
25/07/2011 | 17:48
א. את שאלון הפרטים האישיים אין חובה לשלוח בחזרה אם אין שינוי בפרטים. למשרד הקישור חשוב שפרטי החייל יהיו מעודכנים, אז הם דואגים לתת לחייל למלא אותו בכל נקודת מפגש עם החייל.
אצלי, בחודשים "מתים" כשאין פעילות ליחידה פקידות בקישור מתקשרות באופן יזום ועוברים איתך עם החיילים על הפרטים לדאוג שהכל מעודכן.

ב. לדעתי, אין חובה שמישהו בקישור יהיה נוכח במקום ההתייצבות. יש צורך להחתים את החייל על טופס התייצבות, אותו יכול להחתים כל חייל שהוסמך לכך.
מילואים ולידה
24/07/2011 | 15:05
2
65
אני בשבוע 40
לפני כחודשיים כבר הרחנו את הצו הממשמש ובא (כל השאלונים המקדימים וכו')
כאנשים אחראיים וגם כשני מילואימניקים פנינו למפקד הישיר של הגבר וביקשנו שירחם על חיינו והפעם לשם שינוי יבטלו את המילואים .
הקצין הבטיח שלא יזומן
והנה בתיבת הדואר שלי נחת לו צו בבוקר חם והביל
אצתי רצתי לרופא שלי
מילאנו טופס
שלחנו את הטופס בשמחה וששון .
אחרי שבוע קיבלנו תשובה לקונית
אשתך יכולה להקדים , לכן אין דחיית מילואים .
אמרנו בסדר
התקשרנו לקצין המבטיח
הוא כבר לא חלק מהיחידה שם (קורה).

מחר התל"ם
אנחנו בטווח ה 30 יום שאי אפשר לזמן אותו
ועדיין קצינת הקישור מתעקשת שנשלח אישורים חדשים
היא מאמינה לי שלא ילדתי
אבל היא חושבת שאי אפשר לבטל את הצו עם אישור מלפני שלושה שבועות.

אני רותחת מעצבים ! אין לי מה לעשות בשבוע 40 חוץ מלרוץ לרופא?
קצינת הקישור היא לא זאת שקובעת.
24/07/2011 | 20:41
1
8
מי שקובע הוא רופא היחידה כי הוא זה שמפרש את האישור.. אם אכן מועד הלידה המשוער נופל על המילואים אז הרי שהוא יסביר זאת לקצינה והיא תבטל את הזימון.

הפקודות לא מדברות על זה שהאישור צריך להיות מדויק לאותו יום שאת מעבירה את הבקשה, קצינת הקישור ממציאה.
תודה רבה!
24/07/2011 | 22:35
4
שאלה דחופה...
24/07/2011 | 13:52
9
10
מחר אני אמור להתייצב לשירות מילואים שאם לא אקבל קיצור ייארך כשלושה - שלושה וחצי שבועות.

את ההודעה קיבלתי בכלל טלפונית ב - 4.7, בשיחה שנפתחה - שלום, דוד? כן. אתה יודע שב - 25.7 יש שמ"פ?...

מיותר לציין שלא קיבלתי הודעה בכתב, לא הגיע אלי צו מילואים (לא ראשון ולא שני). לטענת קצינת הקישור היא מילאה את משימתה להפיץ את הצוים.

האם בשנה שעברה התקשרתי ועדכנתי את כתובת המגורים שלי, ומאחר וידוע לי על בעייתיות בכתובת הזו (הדוור משום מה מדלג עליה), נתתי כתובת נוספת, למכתבים.

נאמר לי על ידי המראיינת (למיטב זכרוני - אותה קצינת קישור) כי הצו שיגיע, יגיע לשני המקומות.

כמובן, שמבחינתה סיכום השיחה הזה לא קיים (יש לה סיכום שיחה מאוחר יותר, במסגרתו עדכנתי על מקום עבודה חדש וכי נולד לי ילד).

האם יש לי "קייס" לדרוש ביטול או קיצור של השמ"פ?

אחרי הכל, את יום הראיונות פספסתי בגלל שכלל לא ידעתי על המילואים...
דחוף פניות ציבור - וחיפוש
24/07/2011 | 15:10
2
3
אושי ( שמומחית לנושא) חסרה כאן
אנסה לענות
1. חפש כאן ובפורום צו קריאה ב YNET מקרים דומים
2. פנה לנציב פניות ציבור - הם עונים
3. דבר מפקד
עד כאן הידע המוגבל שלי ...
בעיקרון
האחריות על שינוי כתובת - עליך . תנסה למצוא מכתבים מהצבא שכן הגיעו לכתובת .
כמו כתבתי - להקליט ולתעד כל שיחה
זה לא מדויק שאחריות שינוי הכתובת עליו.
24/07/2011 | 21:16
1
2
כלומר, זה כן נכון.
אבל נשאלת השאלה מה קורה אם הוא אמר לקצינת הקישור משה בן גוריון 10 כניסה 4, והיא הזינה את זה הפוך.. אז המכתב לא יגיע ליעדו.

זאת בדיוק הסיבה שהצבא התעורר והופץ חוזר עדכון לכל קציני הקישור ובו הוא אוסר על משרדי הקישור לעדכן כתובת ללא אסמכתא בכתב מהחייל.
מתי הנוהל הזה תוקן???
25/07/2011 | 06:41
2
כי את שינוי הכתובת עשיתי בטלפון, במהלך שנה שעברה...
קצינת הקישור יכולה להוכיח בקלות ששלחה את
24/07/2011 | 21:15
3
3
הצווים כנדרש כיוון שיש לה תעודות עובד ציבור ומחברות דואר רשום. יחד עם זאת אסור להעביר את המסמכים האלה לחיילים שכן אלה מסמכים משפטיים שבבוא העת יכולים לשמש כמסמכי תביעה כנגדך.
אתה כן יכול לבקש מקצינת הקישור שתתן לך את מספרי הברקוד של הדואר הרשום.

אם תצליח להוכיח שדואר ישראל התרשל ובגלל זה אתה לא קיבלת את הצו - המילואים שלך יבוטלו. הצבא מסתמך על חזקת המנהל התקין שאומרת שרשויות המדינה (להלן דואר ישראל) פועלים כנדרש כל עוד לא הוכח אחרת.

זוהי הנחה בסיסית במשפטים, כל עורך דין מסתמך עליה כאשר הוא שולח כתב תביעה או מכתב אזהרה בדואר רשום.
היא יכולה להוכיח בקלות
25/07/2011 | 06:39
2
3
ואם המכתב / הודעה על המכתב היתה מגיעה אלי, היה גם רישום שהודעה הועברה לנמען.

קיבלתי את פרטי הדואר הרשום וכשנכנסתי לאתר הדואר לברר, התברר כי הנתונים כבר לא קיימים לתצוגה.

אני עדכנתי את הכתובת בשנה שעברה, והתעצבנתי גם כי נאלצתי לעשות זאת פ-ע-מ-י-י-ם, כי פעם אחת משום מה לא מילאו את הטופס או שלא עדכנו במערכת.

איך אני יודע?
הייתי בקצין העיר להוציא מסמכים אותם ישלחו לי הביתה. כשוידאו את כתובת המשלוח שהיתה שגוייה, התקשרתי למשרד המילואים והבטיחו שיקיימו ראיון אימות נתונים. ביצעו את הראיון, ולאחר מכן הבנתי שלא עודכנה הכתובת במערכת!!!
התקשרתי שוב, לעדכן בכתובת החדשה ואז גם אמרתי שיש בעיות עם הדואר אצלנו, שמכתב אחד מגיע ושלושה לא (עד היום אין לי מושג כמה מכתבים משוטטים אי שם עם שמי...).
לכן, נתתי את כתובת ההורים שלי, שהיא קבועה ומסודרת והבטיחו שצווים ישלחו לשם.

דבר נוסף - בשנים עברו, כל תעסוקה היו מעדכנים טלפונית בין הצו הראשון לבין צו התזכורת, גם כדי שיוכלו להתארגן וגם בנוגע ליום הראיונות.
השנה החליטו שמעדכנים טלפונית 3 שבועות לפני התעסוקה, אחרי יום הראיונות...

לדברי קצינת הקישור - "אני לא הולכת להתקשר ל - 400 חיילים כדי לוודא שקיבלו את הצו...". משום מה, כל תעסוקה (ואני כבר למעלה מ - 10 שנים שם) אני פוגש את אותם 100 פרצופים לערך. מאחר ואני יודע שהתעסוקה הזו לא דורשת 400 חיילים, ברור לי שהיא "לא אמרה אמת" (ולדעתי לא רק בנושא הזה).
אני מתכוון להעלות את העניין מול המפקדים שלי, שכ-ו-ל-ם ישמעו.
שובזה לא הצעירה בקישור
25/07/2011 | 07:36
2
שבו ושוב
זה לא הצעירה בקישור
ילדה שסימה תיכון לפני חצי שנה +-  , עברה הכשרה חפיף ...
רוצה לטפל בנושא ?
מיכתבים לכל העולם - מהרמטכל ועד כרמלה מנשה וקמלר
דרוש לטפל בקשלח ובקשלא
אנשי קבע בטלנים או סתם דפוקים הם מקור התקלות
אל תהייה כל כך בטוח.
25/07/2011 | 19:47
2
ראשית אני לא יודע עם איזה פקידה אתה דיברת.
לדואר ישראל יש מערכת פניות ציבור וכאשר פונים אליהם בפניה רשמית בכתב למרכז הפניות לא רק שהם יודעים להתחקות אחרי הפריט הם גם יכולים להביא לך צילום של הדף שהיה בידי הדוואר באותו היום שמציג את חתימת מי שקיבל את הפריט או הערה למה הפריט לא נמסר.

אני קיבלתי את הדף הזה עשרות פעמים כשדרשתי זאת מהדואר. זה חלק מהשירות כאשר משלמים על דואר רשום.

לעניין הכתובות, רוב קצינות הקישור עובדות עם מערכת שנקראת מיכון, זוהי מערכת שלא משוייכת לבסיס הנתונים הצהלי הגדול וכל יום יש העברת מידע בין המערכת הזאת למערכת הצהלית וההפך. כלומר, כאשר קצינת קישור מעדכנת את הפרטים שלך הם לא באופן מיידי מתעדכנים לתקשורת הצהלית הגדולה.
לא מן הנמנע שכאשר קצינת הקישור עדכנה את פרטיך הייתה תקלה והנתון לא הועבר למערכת הצהלית הגדולה, אך יחד עם זאת הוא גם לא נמחק ולא נעלם. כאשר הקצינה תסתכל במסך המחשב שלה היא תראה את הנתון המעודכן, אבל כאשר מישהו שלא שייך ליחידה יכנס לתיק האישי של פרטיך הוא יראה את הנתון הישן (למשל קצין העיר). אנשי כוח אדם מנוסים יכולים בהחלט להבין ולדעת שזה מה שקרה והם גם יכולים בקלות יתרה לתקן את זה... זה דורש לחיצת כפתור אחת של קצין המחשוב של היחידה.. אבל הפקידה בקצין העיר היא לא גורם שלישותי בכיר והיא לא מבינה בדברים האלה, אז היא פשוט תפנה אותך לתקן את הכתובת עם משרד הקישור ומשרד הקישור כבר ידע לעשות את מה שאמרתי למעלה.

לעניין הטלפונים, לא מכיר את הנהלים אצלכם ביחידה. זה די חריג שקצינת קישור לא תעשה צפי טלפוני למשימה.

בחזרה לעניין הצווים, אם אתה עדכנת כתובת וקצינת הקישור התרשלה ולא הזינה את הכתובת למחשב הרי שמן הסתם הצווים לא יצאו לכתובת הנכונה ובמקרה הזה עליך לפנות למשרד הקישור בכתב ולדרוש את ביטול המילואים.
עדכונים
26/07/2011 | 20:25
1
2
אז בינתיים, התגייסתי אתמול (הייתי האחרון שהתחייל אתמול).
דיברתי עם המ"פ שלי והסברתי לו שוב על עניין ההודעה ושבנוסף הילד שלי חולה בדלקת ריאות ועם חום גבוה.
היום שוחררתי מהמילואים, בהסכמה כי במקרה הצורך אגיע לביצוע חלק מהמשימה. ידוע לי שבספטמבר יש 4 ימים שאליהם כנראה שאזומן.

לגבי הדואר והעדכון: הכתובת שלי מעודכנת אצלהם, מה שלא עודכן זה כתובת ההורים שלי, שהיא כתובת משנית לצורך קבלת דואר וצווים.

לגבי העדכון הטלפוני - בשנים עברו, היו מתקשרים אלינו אחרי הצו הראשון כדי לברר האם התקבל. השנה - 3 שבועות לפני המילואים, ואחרי ימי הראיונות. לדברי קצינת הקישור (לא "פקידה") - היא לא מתכוונת להתקשר ל - 400 חיילים (די ברור לי שמספר החיילים בגדוד צנוע יותר, ובכלל - זה חלק מתפקידה).
הרבה בריאות לילד.ומה עם קבילה ?
27/07/2011 | 07:25
1
הכי חשוב - בריאות לילד . שיהיה בריא .
לגבי טיפול באי שינוי כתובת - לפחות תתלונן בלשכת הרמטכל וכו ...
שהקשלח והקשלא יתנו הסברים
כמובן בתנאי שיש לך "בשר לטענה"
לגבי טלפונים - אין פקודה בנושא  ולכן עם כל הכעס , אין מה לעשות .
הרבה בריאות
בהצלחה

שאלה בנוגע למעבר יחידה
24/07/2011 | 12:37
3
2
שלום.
שמי ערן, ואני מתנדב ביחידה קרבית.
היום נודע לי, שמעבירים אותי ליחדה עורפית, מכיוון שאין לי פרופיל קרבי.
חוץ מזה, נאמר לי, שלצבא אין כסף לבטח מתנדבים ביחידות קרביות.
מכיוון שנוח לי ביחידה הנוכחית, אני רוצה לדעת מה לעשות.
אמרתי למש"קית הקישור, שבמלחמה האחרונה שירתתי ללא כל בעיות, ועכשיו נזכרו בצבא לעשות סדר בנושא המתנדבים.
כמובן שלא היו לה תשובות.
מה עלי לעשות?
אילו תשובות
24/07/2011 | 21:27
אתה רוצה לקבל בדיוק ??
אינך מתאים בריאותית לשרת ביחידה שבה אתה מוצב, ולכן צה"ל לא מוכן לקחת סיכון על כך, והוא מעביר אותך ליחידה בה הסיכון לבריאותך יותר קטן.
מה הבעיה עם זה ?
ייתכן ושינו את הקריטריונים שמגדירים מי יכול
24/07/2011 | 21:52
להתנדב איפה.

אתה יכול לערער על ההחלטה אם תציג מסמכים רפואיים נוספים אשר תומכים בגרסתך.
דבר מפקד דחוף - וגם מפקד בכיר
25/07/2011 | 20:06
2
תראה
יש אפשרות שלא רוצים להעמיס על יחידה לוחמת אנשים שיפריעו ביום פקודה .
מלחמה זה דבר קשה גם למי שבריא. מי שיש לו בעיה , עלול לקרוס בלחץ .
למשל - גם הלוחם עם הרצון הכי חזק יהיה עונש ליחידה במקרה של התקף אסטמה .
בנוסף - ממלחמת 2006 למדנו שפינוי זה לא פשוט . פצועים מתו בהמתנו לפינוי .
מה לעשות ?
תביא מכתב מרופא שאתה כשיר לפעולה בחירום - למרות הפרופיל
דבר מפקד יחידה
הרבה בריאות והצלחה
פטור ממילואים
24/07/2011 | 12:11
1
15
בן זוגי קיבל פטור ממילואים לפני כמה שנים.
היכן הוא יוכל לקבל על זה לאישור לצורך עבודה?

תודה.
את האישור ניתן לקבל בקצין העיר
24/07/2011 | 14:08
7
פשוט מתקשרים לאחד מהסניפים ומבקשים שישלחו לכם את האישור:

https://www.aka.idf.il/ishurim/cityofficers/

שאלה קטנה:

באיזה מקום עבודה ביקשו את האישור הזה? לדעתי החוק אוסר על מעסיק לבקש אישורים כאלה. אם אני הייתי נדרש לספק אישור כזה, רוב הסיכויים שהייתי מובטל היום...
איך משיגים זימון ליום מילואים?
24/07/2011 | 02:24
3
4
שלום,
אני לומד באוניברסיטה העברית ויש לי קורס שבו לא יכולתי לגשת ל2 המועדים מסיבות מוצדקות ביותר (חפיפה בין 2 מבחנים וניתוח שעברתי השבוע).
לצערי, מדיניות הפקולטה שלי בקשר לזכאות למועד מיוחד היא נוקשה ביותר ולמעשה רק מי שהיה במילואים זכאי לקבל מועד מיוחד(!!).

לכן, כל שנותר לי הוא לנסות להיות מוזמן ליום מילואים היום (יום א') בדרך כלשהי.
האם למישהו יש מושג איך אני יכול להשיג יום מילואים? האם יש מצב שהשליש ייתן לי סתם כך אם אתקשר אליו ואסביר לו את המצב? האם אני יכול לנסות את מזלי לדעתכם ולהגיע לשלישות הגדוד בטענה שהם זימנו אותי ואיכשהו להשיג אישור שעשיתי יום מילואים?

תודה.
מסופקני שמוסד אקדמי מכובד
24/07/2011 | 04:06
2
לא יתן מועד ב' לסטודנט אשר אושפז בבית חולים בזמן מבחן.

לעניין מילואים, אם תצליח לשכנע את השליש שלך להזין לך יום מילואים אז תוכל לקבל אישור שעשית מילואים. אל תתלה בזה תקוות.. אין שום סיבה שהוא יעשה את זה.
מבין-אבל מיל =כסף
24/07/2011 | 07:40
4
מבין את המצוקה
אבל - תבין שיום מיל עולה כסף , וצריך אשרה .
עם אתה נחוץ , ותוכל לשכנע את היחידה לזמן אותך לתת יום עבודה - זה ילך
תציע שתבוא לעזור במחסנים , בשלישות או כל פעולה שתעלה את כשרות היחידה .
לא פשוט ...
תבין שכל אישור יום מיל זה תהליך שגם נבדק בביקורות .
הכל תלוי בזה שתוכיח למי שמשלם שיש הצדקה לגיוס שלך - כי גם הוא צריך לתת הסברים ...
היי יוני -
24/07/2011 | 14:23
אני מקווה שאתה מבין שאתה מבקש מהשליש לבצע עבירה - דיווח כוזב על יום מילואים שלא היה.

בתור סטודנט, אני יכול להציע לך 2 הצעות -

הראשונה - במוסד הלימודים בו אני לומד מועדים מיוחדים ניתנים לסטודנט שביצע שמ"פ בגובה X ימים בתקופת המבחנים, בלי שום קשר למבחן הספציפי. כלומר, אם עשית במילואים ביולי אתה יכול לגשת למועד מיוחד למבחן שנערך ביוני, עוד לפני שיצאת למילואים.
תבדוק בתקנון - אם זה המצב אצלך, נסה לדבר עם קצינת הקישור, אולי ייתכן שתוכל לעשות מילואים (אמיתיים) ולקבל בזכותם את המועד הנוסף שאתה כל כך רוצה.

אפשרות שנייה (ריאלית יותר) - לפנות למזכירות ולהסביר להם את המצב שלך. ייתכן שיש נוהל שבו אתה יכול לפנות בבקשה חריגה לדיקן. אם יהיה לך מזל- ובאותו הקורס יש מילואימניק שזכאי למועד מיוחד - ייתכן שייתנו גם לך להיבחן.
הלוואת למשוחררים
23/07/2011 | 20:16
1
היי לכולם אני משוחררת טרייה יחסית לאחר שירות קבע כקצינה.
רציתי לדעת אם יש איזשהן הטבות בנושא לקיחת משכנתא והלוואות בתוך משוחררת?

תודה לעונים
אעדר מהפורום עד ה 1.8- נא להתנהג בהתאם
20/07/2011 | 21:56
1
חברי הפורום היקרים

לצורכי עבודה, אני יוצאת עד ה 1.8  למקום בלי אינטרנט.
אני מבקשת מכל הכותבים הקבועים להמשיך ולהיות כמו שהייתם עד עכשיו.
לכבד את החיילים שבאים להתייעץ ואני בטוחה גם שתענו להם כמיטב יכולתכם.
שימו לב! נא להקפיד על בטחון מידע בפורום.

בזמן היעדרותי, יוני, מנהל האשכול, ישגיח על הפורום.
לכל בעיה בפורום בזמן הזה, ניתן לפנות במסר להנהלת הפורומים, או בפורום משוב.

אושי
אישור גימלים במילואים
18/07/2011 | 20:15
4
1518
האם קצין העיר יכול לאשר גימלים במקום רופא יחידה כשיש מילואים? (החיל לא יכול להגיע עד לצאלים ויש לו גימלים מאורתופד מומחה)
ביקור רופא יכול לתת ג' לחייל הנמצא במילואים
18/07/2011 | 21:09
2
413
וזאת בתנאי שהחייל התחייל ביחידה.

אם לא התייצבת למילואים ואתה מחפש דרך לעקוף את רופא היחידה, אז במקרה הזה ביקור רופא לא מוסמך לקבוע שום דבר. חייל שלא התייצב כנדרש ביום החיול לא יכול לעקוף את רופא היחידה בשום דרך.
אני אחדד את השאלה
18/07/2011 | 21:32
1
357
אולי לא הסברתי את עצמי טוב. רציתי לדעת אם אפשר לאשר גימלים אצל קצין העיר ולא להגיע עד לרופא היחידה, כי בשביל להתחייל אני צריך להגיע עד לצאלים, וזאת בדיוק הבעיה. אז האם אני יכול ללכת לקצין העיר או לרופא אחר שיותר קרוב אלי לבית ולא לנסוע עד לצאלים? ,(אני עם גב תפוס ויש לי גימלים מרופא אורתופד).
לא, איאפשר.
18/07/2011 | 22:17
310
אתה חייב לקבל שחרור מרופא היחידה... על ידי העברת מסמכים למשרד הקישור ואם הוא לא מאשר אותם אז עליך להתייצב פיזית אצלו לבדיקה.

עצה: אם תעביר מסמך מלא מהאורתופד המפרט את ההסטוריה הרפואית, תלונותך, את המדדים, את הדיאגנוזה, את ההמלצה לטיפול ובקיצור מסמך מקיף אז הרופא יוכל לקבל החלטה מושכלת...

אם אתה רק מעביר לו מסמך שרשום בו BACK PAIN והמלצה ל3 ימי מנוחה.. אז מן הסתם שהוא יגיד לך להתייצב לבדיקה..
אישור מחלה
19/07/2011 | 16:45
338
קודם כל - אין יותר רופא בקצין העיר !!

מעבר לכך, אם לא התחיילת עדיין, אישור המחלה יעשה רק ע"י רופא היחידה.
אתה יכול לשלוח בפקס את אישורי המחלה, והרופא יאשר (או לא יאשר) את המחלה.
במידה ומדובר במשהו רציני - סביר להניח שלא יפקפק במיהמנות.
במידה ומדובר במשהו קליל (חום /שלשול וכ') - מירב הסיכויים שידרוש שתגיע אליו כדי לודא שלא מדובר בהתחזות (רופא משפחה נוטה להיות פחות קפדן ).
מילאוים בהתנדבות
18/07/2011 | 12:21
3
2
שלום,
לאחרונה נכנסתי להריון, מה שלפי הבנתי פוטר אותי משירות מילואים.
אני כן אוהבת לעשות מילואים וחשבתי אולי להמשיך בהתנדבות.

האם יש הבדל בין התנדבות לשירות מילואים חובה? מבחינת התנאים (שכר, מענקים) או מבחינת ההתחייבות שלי לצה"ל ושל צה"ל כלפי?

תודה
כל הכבוד
18/07/2011 | 12:52
2
עקרונית - דין מתנדב\ת כדין כל איש\ת מיל אחר.
אין שכר , יש תגמול פעם בשנה , ויש ביטוח לאומי
זה מה יש
מתנדב יכול לפרוש מתי בא לו , ואפשר גם לשחרר אותו לפי צרכי המערכת
כל הכבוד ובהצלחה
שאלת התנדבות לגדוד
18/07/2011 | 15:47
1
שלום,

לפני חודש סיימתי את התואר הראשון שלי בעבודה סוציאלית. במהלך השירות הצבאי הייתי על מש"קית קישור בגדוד הנדסה.
מאוד אהבתי את מה שעשיתי, מה גם בעיקר תפקדתי על תקן קצינה כי הן התחלפו ולא תמיד היו.
קיבלתי פטור ממילואים כי בעיקרון כתוב בתפקיד שלי בצבא "חיל כללי" או משהו כזה ולא תקן של מש"ק קישור. בנוסף, בגדוד לא אוכל להיות כי יש לי פרופיל 45 רפואי (בזמנו בקושי גייסו אותי בגלל המון בעיות רפואיות).
אבל - אני מאוד רוצה לחזור לגדוד ולעשות בו מילואים למשל בתור שלישה גדודית (כמובן במידה ויש צורך). השאלה שלי היא האם דבר כזה הוא אפשרי ובמידה וכן לאן עליי לפנות כדי לברר האם ניתן להתנדב למרות המגבלות הרפואיות והפטור הקיים.

תודה מראש,
אירה
צרי קשר עם היחידה אליה את רוצה לחזור
18/07/2011 | 16:40
ובקשי שימשכו אותך.
ככל הנראה תצטרכי להמציא מסמכים רפואיים רלוונטים, לחתום על הצהרת התנדבות ,  ולהמתין לאישורם בדרג המתאים.
במידה ויאושרו ויהיה תקן פנוי, תוכלי להגיע ולהתנדב בגדוד שרצית.
בהצלחה!
בן לאדן , פיססבוק ואלכהול בבסיס
18/07/2011 | 08:07
2
3
מי שעקב אחרי החדשות שמע וקרא -
פיסת עניבה צהובה חשפה את מחסל בן לאדן
כן - קטע מעניבה שאיש הצנזורה לא מחק , עלול להביא לחיסול של קצין המודעין האמריקאי שהצליח למצוא את בן לאדן
האיש כרגע במחתרת , הוא וכל המשפחה .
מעניין ומפחיד ...
והנה גם כאן בפורום
מישהיא שתתה בבסיס ,
המישהוא העלה לפיסבוק
המישהוא הלשין
והנה בלגן ...
רבותי - כל פריט מידע הכי קטן - זה חגיגה לצד השני

מה - אני היחד כאן
19/07/2011 | 07:20
1
1
מעניין
נושא כואב
שעלה בדם
לא זוכה אפילו לתגובה אחת ץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץץ
בלי עצבים כפרעליך
19/07/2011 | 09:46
ביטחון מידע זה חשוב קריטי-על
יצא לי כמה פעמים למחוק פה הודעות שפגעו בבטחון מידע. בד"כ אני תופסת את זה מוקדם. אבל מה שברשת, כבר נמצא ברשת, ולך תדע לאן זה הגיע..

כל שנותר לי הוא להצטרף לאזהרה שלך ולבקש מכולם שגם בפורום, וגם בכלל, ישמרו על ענייניהם הצבאיים במסגרת המתאימה ולא יפרסמו לא בפורום, לא בפייסבוק ולא בשום מקום אחר פרטים על הצבא, או יצטלמו בצורה שיראו ברקע שלהם מסכי מחשב/ פקודות וכו'.

תודה על העלאת הנושא
ויתור על זכויות - למה מחתימים על כך?
17/07/2011 | 23:42
3
7
בעלי קצין במילואים.
בגדוד שלו יש מג"ד שכל הזמן מחתים אותם על ויתורים:
- פיצול מילואים: קרא להם לחודש שלם ובסוף החתים אותם שהם מסכימים לפיצול. ככה יוצא שבמשך כל החודש מלבד שבוע בעלי במילואים ועל השבוע הזה הוא לא מקבל תשלום אבל הוא כן נערך למילואים בשבוע הזה מראש.
- יותר ימי מילואים ממה שמותר על פי החוק.

מי שלא חותם מסנג'רים אותו וכו.

האם יש משהו שניתן לעשות בעניין?
כן- לא לחתום
17/07/2011 | 23:54
2
3
קצינים במילואים עושים יותר ימי מילואים מחיילים רגילים. זאת ע"פ החוק.
אם בעלך מזומן לחודש, הוא ממש לא חייב לחתום על פיצול. הוא יכול לבצע את כל התקופה. זו זכותו וחובתו. אם בכל זאת מכריחים אותו להשתחרר מבלי שחתם על טופס קיצור/ פיצול, זו עילה לקבילה ויכנסו חזק במג"ד שלו אם הוא עשה דבר כזה.

לא כל כך הבנתי מה התכוונת כשאמרת" יותר ימי מילואים ממה שמותר ע"פ החוק." הרי המג"ד לא עובר על החוק, וצה"ל לא עובר על החוק.  אם בעלך עושה יותר מילואים ממה שהוא נדרש לעשות בשנה, כנראה שהוא חתם על הצהרת התנדבות לעשות אותם ואותה הצהרה גם אושרה בדרג הנדרש. (אם בעלך חותם על הצהרת התנדבות כי מחריכים אותו- שוב, זו עילה לקבילה) אין דבר כזה שמכריחים מישהו לעשות יותר מילואים ממה שהוא צריך.
מה גם שעל כל צו אפשר להסתכל- אם רשום עליו בצד שמאל למעלה "גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה"- זה אומר שהוא לא חייב להגיע.

בשורה התחתונה, לשאלתך- יש מה לעשות בעניין, וזה- לא לחתום ולא להגיע לצווים שהוא לא חייב.
רק קחי בחשבון שבגלל שהוא קצין יש לו מחוייבות כלפי היחידה שלו וכלפי הפקודים שלו ככה שיכול להיות שהוא בעצמו רוצה להשקיע בזה.
אני מציעה שתדברי איתו בעניין.
הבעיה שמופעל עליו לחץ
18/07/2011 | 15:06
1
1
קודם כל לחץ חברתי.
ודבר שני- זה ממש ברור למרות שלא נאמר רשמית, שמי שלא יחתום ידפקו אותו.
זו בדיוק הבעיה. שזה כאילו התנדבות וכאילו חתימה אבל אין ברירה אחרת.
אם הוא נכנע ללחץ חברתי
18/07/2011 | 15:14
2
זו כבר בעיה שהוא צריך לדעת לעמוד על שלו.
אני יכולה לומר לך בפירוש שביחידה הקודמת שלי היו קצינים שבפירוש אמרו- אנחנו לא מגיעים, עשינו יותר מידי השנה, והצבא התמודד עם זה.
אם הוא מרגיש שיש לחץ ביחידה מהמפקדים שלו עקב אמירות מסויימות או התנהלות או הלך רוח מסויים, הוא יכול לפנות עם זה הלאה ולא להשאיר את זה אצלו.
יציאה למילואים לפני עבודה חדשה
17/07/2011 | 20:51
2
14
שלום לכולם,

מצאתי עבודה חדשה ומחר אני מתפטר מעבודתי הנוכחית. עלי לתת חודש התראה ולכן אני אמור לעבוד עד ה - 18/08.
בתאריך 25/07 אני אמור לצאת למילואים עד ה - 18/08 (העבודה הנוכחית מודעת למילואים אלו כבר מספר שבועות). דיברתי עם המ"פ ויש מצב שאשוחרר.
שאלותיי הן:
1. חוץ מזה שזה "לא יפה" האם אני עובר כאן על חוק כתוב כשלהוא?
2. האם ישנו חוק כתוב (או לא כתוב אך כך נהוג) שבעקבותיו אשוחרר מהמילואים הללו?

תודה,
יריב
זה בסדר
17/07/2011 | 21:06
1
6
1. אתה יכול לעשות מילואים בחודש התראה. זאת מכיוון שהמעסיק ידע שאתה במילואים והיה צריך להיערך לכך מבעוד מועד.
2. אין חוק כזה. מה שכן, נוהגים להתחשב במצבים כאלה אם מדובר במשהו חשוב. דבר עם המ"פ שלך, אולי תוכלו למצוא סידור שבו תוכל גם לתת זמן לעבודה וגם להיות במילואים .

בהצלחה בעבודה החדשה, ברכות.
תודה רבה
17/07/2011 | 23:44
1
תודה רבה על התשובה המהירה ועל הברכות.

יריב
משהו השתבש בראש של מישהו אי שם במעלה ההיררכיה
17/07/2011 | 20:51
7
6
הצבאית.

הוצאת קיטור

מסתבר שמישהו טיפש החליט בהחלטה הזויה לחלוטין לזמן גדוד שלם לאימון של שבועיים, החל משבוע הבא,
בהתראה חסרת היגיון ושיקול דעת של .... תחזיקו חזק ..... : שבוע ימים!!. כן כן, קראתם נכון. הצו(לא 8) יצא מהקישור ב12.7.

מה יעשו הסטודנטים שלומדים סמסטר קיץ (ובינהם אני)?, ואלו שיש להם מועדי ב' (גם בקטגוריה הזאת אני נופל)?
והורים \ חד-הוריים שצריכים למצוא סידור לילדים? ואלו שיש להם התחייבויות בעבודה? וכו' וכו' .
כנראה שלפי ההיגיון והחשיבה הצבאית החיים באזרחות ורודים ומשעממים לחלוטין.

חושבים שזה הסוף? לא לא..
היום הופיע בדואר עוד צו, הפעם לאמצע ספטמבר, גם כן לשבועיים, יצא מהקישור ב 13.7.
נכון - יש התראה של חודשיים הפעם, אבל עדיין הצו חריג, ושני אימונים של שבועיים בהפרש של חודשיים זה מוגזם.
אם הצו של שבוע הבא נופל לי על המועדי ב' של סמסטר ב', ועל הקורסים החוזרים שאני עושה בסמסטר קיץ,
שבהם נכשלתי אגב בעקבות ..<הכניסו ניחוש>..... כן כן , ניחשתם נכון - בעקבות מילואים. אז הצו של ספטמבר נופל לי בדיוק על סוף סמסטר קיץ/מבחנים.

לשניהם אני לא חייב להתייצב, וכסטודנט שהסטטוס שלו במכללה הוא "על תנאי", אני גם לא רוצה להתייצב.
מצד שני יש את המפקדים, צריך איכשהו לשמור על יחסים טובים.
אבל אז אני נכנס למילכוד: אם אני מגיע למילואים - אני יכול להגיד שלום לתואר.
אם אני "דופק ברז" חוקי וכשר למהדרין - אני דופק את היחסים שלי עם המפקדים.
אני אנסה לדבר איתם אבל הם בטח ינסו לשחק לי על המצפון ומזה אני חושש.

אז תגידו לי אתם, בלי שום קשר למצב שלי, הם השתגעו שם למעלה?!
אם אתה לא חייב להתייצב אז אין בעיה
17/07/2011 | 21:12
2
2
מה שאני מבינה ממך שלכולם יצא צו חריג.. אז אף אחד לא חייב להתייצב כי הצווים יצאו בהתראה קצרה מהנדרש. בטח הייתה שם איזו תקלה. אני רק יכולה לתאר לעצמי לאיזה רמה הגיע התחקיר שהם היו צריכים לעשות אח"כ.
לגבי המצב ביניים הזה של להגיע או לא - אני ממש מבינה אותך. אני בעצמי במצבך באופן תמידי
נסה להגיע למצב שגם תבוא למילואים כמה שאתה יכול, וגם תשקיע בלימודים. אם אתה על תנאי- על אחת כמה וכמה.
כן, כולם קיבלו צו חריג
18/07/2011 | 18:56
1
1
בפעם האחרונה שהייתה אצלנו פשלה עם הצווים  הדיח את הק.קישור.

אני לא יכול להגיע בכלל. להגיע זה אומר להפסיד יום לימודים ו\או זמן ללמוד למבחן.
כמו שרשמתי, בפעם האחרונה שהגעתי למילואים על חשבון לימודים, נכשלתי. בכישלון הבא זה כבר הפסקת לימודים.
אם אתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד
18/07/2011 | 22:27
1
והצו חריג ואתה לא יכול להגיע, אז אל תגיע.
לימודים זה חשוב!
לא השתגעו-סתם פשלה ישראלית
18/07/2011 | 07:50
3
3
זה מה יש.
מדוע אתה חושב שאותם אנשים שלמדו יחד בבית הספר עם אבירי אסון הכרמל , רקובי הון שלטון ורקבת ישראל
יהפכו למלאכי שרת בצבא ?
נפלת כנראה על יחידה דפוקה , שבשום רמה בסולם הפיקוד אין גורם אחראי שיצעק - רבותי את מטורפים
אז מנסים את שיטת מצליח ...
מי שיכול - יבוא
העיקר שיש סימון V בגרף
רוצה לעזור לצבא באמת ובתמים ?
שלח מכתב מנומס ללשכת הרמטכל , לרמלר , לועדת החוץ והבטחון ולכל גורם מוסמך .
תשאל - האם אלו המפקדים ?
לא מסוגלים לתכנן אימון ???
האם הם כשירים שכלית לפקד בקרב ?
אשכרה שיטת מצליח.. ודווקא לא יחידה דפוקה,
18/07/2011 | 19:11
2
יחידה מובחרת ותמיד מסודרת ומאורגנת עם אחלה אנשים.
אני לא חושב שזו שיטת מצליח
18/07/2011 | 21:12
זה לא קיים בדברים האלה.
לא מוציאים הוראת זימון ואומרים "נו טוב בטח יש כאלה שהם לא מודעים לזכויות שלהם והם יתייצבו". זה לא עובד ככה.

כנראה קצינת הקישור התרשלה והוציאה הצווים באיחור.. על גבי הצו מופיעה הערה שהגיוס הינו בהתנדבות.
יחידה מובחרת עם מפקדים מעופפים
19/07/2011 | 07:16
2
מה אגיד - טוב לך שאתה ביחידה מובחרת
כנראה שהמפקדים חדשים בתפקיד - או שמעולם לא עבדו עם אנשי מיל
לצערי אני נתקל בזה לא פעם
קובעים אימון או השתלמות חצי שנה מראש , אבל הואיל וזה יום או יומיים -
שולחים זימון לפי החוק .
ואז - המון כסף עבודה ורצון טוב הולכים לפח, כי אנשים לא באים .
אני תמיד מבקש ( ולא תמיד מצליח ) אנא שילחו מכתב עם "פקודת התראה".
תנו לאנשים זמן להתארגן , לחסום פגישות באוטלןק, למצוא ביבסיטר וכו ..
---
ולגבי היחידה (המובחרת) שלך
האימון הזה הלך , וחבל מאוד
נסה לדבר בתוך היחידה כמה יותר גבוה - אני מניח שביחידה מובחרת יש אפשרות לדבר
שבפעם הבאה   י ח ש ב ו   בראש של מילואימניק
וכמובן - להדיח מהר את הקשלח או כל שם אחר
לא לזרוק את הפשלה על הילדה שבקישור
משפט במילואים- דחוף!
17/07/2011 | 16:46
6
37
זימנו אותי למילואים להישפט על משהו..
השתחררתי לפני חודש וחצי..
השאלה מה הדבר הכי חמור שאפשר לתת במשפט לאזרחית?
יש אפשרות לכלא?? ריתוק? קנס?

אשמח לתשובה תודה!
עונשים שניתן לקבל במשפט
17/07/2011 | 17:01
5
23
לא ציינת היכן זימנו אותך להישפט.
מגוון העונשים שאפשר לתת הוא רחב ותלוי בחומרת העבירה.
כמובן שניתן לתת אזהרה / כלא/ קנס ועוד.
כמו כן דרגתו של השופט גם קשורה לחומרת העונש. לא כל שופט יכול להחמיר עם העונש כמה שהוא רוצה. דרגה גבוהה יותר מזכה בסמכות לענישה קשה יותר.
תשובה
17/07/2011 | 17:08
4
18
זימנו אותי להישפט ביחידה שלי..
העבירה שעשינו זה שחברה שלי השתחררה אז באנו לבסיס שתינו ויצאנו לבלות עכשיו אני בזמן הזה כבר הייתי משוחררת...
הבעיה היא שחברה שלי העלתה תתמונות לפייס והלשינו עלינו אז משם כל הבלאגן..
חברים שלי בשירות סדיר קיבלו 18 יום כלא... חוץ מ2 שאמרו שהם לא תשו אז קיבלו ריתוק על שילוב ראוי...

מי שישפוט אותי יהיה בדרגת סא"ל...
ריתוק את לא יכולה לקבל
17/07/2011 | 19:05
3
14
כי מותר לרתק אותך רק לתקופת הצו, לעונש ריתוק אין כמעט משמעות במילואים.. רק בזימונים ארוכים יש לו משמעות.

מעבר לזה, אני בכלל לא חושב שאפשר להעמיד אותך לדין. את היית אזרחית ביום שבו לכאורה ביצעת עברה. אזרחית, את לא כפופה לחש"ץ ולכן לא ניתן לשפוט אותך... זה נכון שאזרחים המגיעים לבסיס צבאי חלים עליהם חובות מסוימים ובמקרים מסוימים אכן ניתן להעמידם לדין.. אך זה לא לדין בפני קצין שיפוט אלא לדין בפני בית הדין הצבאי.

לסיכום, תעשי את הבירורים המתאימים.. זה לא נשמע כמו מקרה כשר להעמדה לדין.
תשובה
17/07/2011 | 19:11
2
13
כן הרבה אמרו לי שבגלל שזה קרה כשהייתי אזרחית אז כנראה שזה לא חוקי...זה שזימן את המשפט כנראה חשב שהייתי עדיין חיילת כששתינו בבסיס.. בכל מקרה אני מקווה שבאמת זה לא יהיה חוקי ולא ישפטו אותי.
אבל גם אם כן מה כבר יכול להיות העונש במצב כזה?
אמליץ כי תבדקי את עניין החוקיות בטרם תגיעי
17/07/2011 | 19:43
1
11
להשפט..

כשאת נשפטת בדמ"ש מי ששופט אותך הוא קצין, חסר ידע משפטי..
זה מסוג ההליכים שאם הם לא חוקים צריך הנחיית פרקליטות לעצור את המסחרה.

צרי קשר עם מדור הדין המשמעתי בפרקליטות הצבאית, גוללי את הסיפור ובקשי מהם להתערב למול היחידה.
יש לך במקרה את הטלפון שלהם?
17/07/2011 | 20:12
6
ותודה על העזרה!
ערעור על ועדה רפואית
17/07/2011 | 16:22
1
385
לפני שלושה חודשים הגשתי ערעור לוועדה רפואית בנושא פרופיל צבאי. נאמר לי שיחזירו לי תשובה תוך שבועיים.
מאז אני כל יומיים מנסה להתקשר וכשכבר עונים לי אומרים לי שבימים הקרובים אני אקבל תשובה.
בינתיים שלחו לי צו מילואים כשעדיין אין לי תשובה מהערעור, ואין לי שום דרך לדעת מתי אקבל תשובה.
למי אני יכול לפנות כדי לקבל תשובה? והאם בכלל ניתן לזמן אותי למילואים כשעוד לא התקבלה תשובה בענייני?
בתשובה לשאלתך
17/07/2011 | 16:58
90
נתחיל מהסוף:
ניתן לזמן אותך למילואים כל עוד הפרופיל שלך מתאים. גם אם אתה הליך של ועדה רפואית, ניתן לזמן אותך. מה שאתה כן יכול לעשות, זה להעביר סמכים לקישור כדי שרופא היחידה שלך יראה אותם, ולבקש שיחרור על פיהם. אני מצרפת לך את ההליך, תקרא אותו: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

באשר לעירעור שהגשת: לדעתי 3 חודשים הם די והותר לקבלת תשובה. תרים לועדה הרפואית  טלפון ובקש לדבר ישירות עם הקצינה. תסביר לה את הסיפור שלך ובקש תשובה בהקדם. אם העניינים לא מתקדמים פנה לנקח"ל ואולי יהיה ניתן לעזור לך דרכם.

רפואה שלמה.
האם זה חוקי??
17/07/2011 | 13:20
1
4
קיבלתי צו מילואים ל11.7 עד ל 4.8

הייתי בגימלים ל-3 ימים והם נגמרו ב14.7 הקצינת קישור התקשרה אלי במהלך הגימלים ואמרה לי לבוא ב17.7 זאת אומרת אחרי שנגמרו לי הגימלים בכלל .
קיבלתי צו חדש לבית על התייצבות מה17 ועד ה4.8
האם זה חוקי?< לשלוח צו חדש בהתראה של כמה ימים?? מה החוקים בעיניין הזה?
תודה מראש
אני מניחה שקיבלת צו עדכון
17/07/2011 | 14:32
1
צו שמעדכן את שירות המילואים שלך מתאריך 11.7 אל תאריך 14.8 מכיוון שהיית בימי מחלה.
אין עם זה שום בעיה חוקית. כי הרי זה לא נשלח לך צו חדש לחלוטין בהתראה של כמה ימים.
הצו הראשון נשלח לך לפחות חודשיים מראש, ז"א שידעת עליו והיית צריך להיערך לתקופה הזו מראש. זה שהיית בימי מחלה זה בסדר גמור וקורה שחולים, אבל כעת כשנגמרו ימי המחלה אתה צריך להתייצב ולסיים את שירות המילואים.
אם אתה עדיין חולה עליך לפקסס לקישור מכתב "סיכום ביקור" מהרופא האזרחי שלך ולבקש תשובה בנושא. הרופא הצבאי יכול להחליט שעליך להתייצב לבדיקה אצלו או לשחרר אותך למשפר ימים/ מכל המילואים.

רפואה שלמה.
צו מילואים מתנגש עם טיסה לחו"ל
17/07/2011 | 11:17
6
796
שלום לכולם, זומנתי למילואים לכשבועיים, הצו נשלח בדואר ומשלא קיבלתי אותו הם שלחו זאת שנית בדואר רשום. בין משלוח הצו הראשון לקבלת הדואר רשום הזמנתי כרטיסי טיסה לירח דבש. יצוין כי גם היה יום הכנה לאימון בן יום אחד, שוב בין לבין. משקיבלתי את הצו בדואר שלחתי טופס 58 עם כרטיסי הטיסה. כעת מתקשרים אליי ודורשים ממני לבטל את הטיסה וטוענים כי אין לי אישור.
1. האם אני אוכל לצאת מהארץ?
2. מה יהיה העונש המותר אם בכל זאת אצא?
טיסה לחו"ל במילואים
17/07/2011 | 11:28
5
445
צה"ל לא מחוייב לאשר לך להשתחרר מהמילואים עקב חופשה בחו"ל- בין אם קנית את הכרטיס לפני קבלת הצו או אחרי קבלת הצו.
אם תצא לחו"ל מבלי שבוטל לך הצו, תסתכן בעבירת נפקדות ובמידה ויעבור הזמן הדרוש, גם עריקות ואף מעצר בחזרתך לארץ.
מציעה שתקרא את הקישור הבא בנושא, שמדבר על נפקדות ועריקות, גם עקב חו"ל: http://www.tapuz.co.il//Forums2008/ViewMsg.aspx?Fo...

במקום להגיע למצב כזה, אני ממליצה לך לדבר באופן ישיר עם המפקד שלך, ולא לשלוח טפסים. הסבר לו את הבעיה שלך ובקש שיחרור באופן חד פעמי. זה יראה הרבה יותר רציני אם עשה את זה כך.
תודה, על ההמלצה אבל..כבר שוחחתי עם המ.פ.
17/07/2011 | 12:06
4
286
והוא לא מאשר לי להשתחרר. עברנו כבר את מישור הרוח הטובה.
המילואים הם שבועיים וחשובה להם מאוד ההתייצבות הפעם (אימון הסבה).
אני מצידי לא יוותר על הירח דבש שלנו..
מה המשך התהליך במקרה זה?
ירח דבש מול אימוןדבר דחוף מעל המ"פ
17/07/2011 | 12:52
2
267
תראה - יתכן והמ"פ מורעל או סתם ....
דרוש דחוף דיבור מג"ד ומעלה
תסביר להם את המצב -
אתה צעיר - יש להם הרבה מה להפסיד
תסביר :
אם תלך לאימון בתחושה ש"דפקו לך ירח דבש"
המחיר לא כדאי לצבא ...
יש מספיק דרכים חוקיות בהם חייל כועס יכול לסגור חשבון עם הצבא
זה לא סתם אימון, לפי דבריו זה אימון הסבה..
17/07/2011 | 19:11
1
240
אין הזדמנות שניה לאימון הסבה...

לצורך העניין זה אומר למשל שעושים הסבה גדודית שלמה ממרכבה 2 למרכבה 4.. למשל, מי שלא יגיע לא ידע לתפעל את הכלי החדש וזה בעייתי מאוד.

זה באמת בעיה.
בעיה - ועדיין , יש פתרונות
18/07/2011 | 08:02
234
לגבי הסבה :
אפשר לתאם מועד ב להסבה עם יחידה אחרת
או מועד ג לבוא לכמה ימים לאימון של יחידה אחרת
או מועד ד של הכשרה אחד על אחד בבסיס או בימח
אף פעם לא יהיה הסבה של 100%
---
צריך כמובן הרבה רצון טוב של היחידה ושל החייל
וזה ידרוש קצת מאמץ של הסדיר והקבע
אין לך יותר מידי אופציות...
17/07/2011 | 19:12
202
אם לא תתייצב תהייה נפקד.

תדאג להגיע ליחידה להישפט מיד עם חזרתך ארצה.. ותקווה מאוד שאתה לא תהייה עריק עד אז.. כי הירח דבש יכול להסתיים במעצר שלך בנתב"ג.
מילואים בזמן החופש הגדול
17/07/2011 | 13:15
6
15
של ילדים שהם מתחת לגיל 18......אני שמח לתרום מזמני ומשאר האמצעים בענייני מילואים,אבל שיש לך ילדות בנות 6 ו10 חודשים -להשאירם בזמן יציאה למילואים רק עם החצי השני,נשמע כמו משהו חסר התחשבות מצד המדינה,לדעתי דבר זה הוא בר דיחוי לספטמבר,לא שיש מלחמה וצו 8 חיכה לי בתיבה והלכתי מיידית לפעילות.

איפה ההבנה...איפה ההתחשבות?

"משהו שאגב,חיפשתי באתר בהצדעה ולא נמצא!!!!"

עצוב שככה מתייחסים,לגמריי!!!!!

מילואים בזמן החופש הגדול
17/07/2011 | 14:25
5
3
מבחינת פקודות צה"ל אין חובה לשחרר אותך בחופש הגדול.
יש לקחת בחשבון כמה דברים:
1. מילואים תמיד מגיעים בזמן הלא נכון. פעם זה כשיש מבחנים, פעם זה כשיוצאים לירח דבש, פעם זה כשיש ילדים, ופעם מתחילים עבודה חדשה. למעשה רוב הפניות בפורום הן על כך שהמילואים באים בזמן לא טוב. דפדף קצת בפורום ותראה- פה סטודנט שהמילואים נופלים לו על תקופת מבחנים באפריל ואין לו מאיפה להשלים, שם בחור עצמאי שבדצמבר סוגרים שנה והוא חייב לעבוד על סגירת שנה של העסק..  ככה שבכל תקופה של השנה יש משהו שיפריע לנו לצאת למילואים. דווקא בחופש הגדול יש אנשים שהרבה יותר מתאים להם לעשות מילואים כמו סטודנטים למשל, שזה החופש בין הסמסטרים, והתקופה בה אפשר להרוויח כסף מהמילואים.
2. עקב חוק המילואים החדש תעסוקה מבצעית תתבצע אחת לתלת (תלת=3 שנים) ואימון+תרגיל  יתבצעו רק פעם בשנה, מה שיצור מצב שתתיצב הרבה פחות במילואים והסיכוי שזה יפול שוב על חופש גדול הוא קטן יותר.
3. יכול להיות שלדעתך המילואים האלה הם ברי דיחוי, אך כנראה שלדעת צה"ל צריך לאמן את היחידה שלך עכשיו. יכול להיות שאת אותו אימון בדיוק אי אפשר לדחות לך לספטמבר מסיבות אחרות. גרף האימונים מאושר בדרג גבוה והרבה זמן מראש ודורש היערכות עצומה.ולהתחשב בכולם- זה לא דבר שאפשרי ברוב המקרים.

לא כל כך הבנתי את הטענה שלך ש"עצוב שככה מתייחסים". ביקשת בקשה מהמ"פ והתייחס אליך בצורה לא נאותה?
התסכול שלך מאד מובן וכבר עלתה טענה כזו לפני כחודש בפורום. אך יחד עם זאת, צריך להבין שכל יחידה בצה"ל מורכבת ממגוון אנשים במגוון מקצועות ותפקידים ותמיד יצא מישהו שלא נוח לו להגיע למילואים.
במקרים חריגים אפשר לשוחח עם המ"פ ולבקש שחרור מלא או חלקי בהתאם לצורך.  אם מדובר בצו שמשכו 4 ימים ומעלה, אז גם מודיעים על כך 60 יום מראש, ויש זמן להיערך. וכמו שאמרתי- לדברים שאי אפשר להיערך אליהם, מבקשים מהמ"פ לצאת. בסוף כולנו בני אדם בוגרים ואני מאמינה שאם היית חייל בסדר, אז גם אפשר לשחרר אותך מתי שאפשר וללכת לקראתך. מה שכן, לא הבנתי מה הקשר של אתר בהצדעה לעניין.
מה שחשוב הוא שתציף את הבעיה כמ שיותר מוקדם ותבקש את בקשות השיחרור שלך לפני.

שיהיה בהצלחה
הרעיון הוא שמדובר בתקופה של חופש
17/07/2011 | 14:36
4
2
ולדעתי יש מקום לחשוב על הורים לילדים שגם ככה מתקשים בהעברת הזמן לילדיהם במשך חודשיים רצופים......ובעלויות הכרוכות בכך
אין ספק שיש מיליון צדדים למטבע והשיקולים של תמונה מורחבת הנבחנים על ידי העוסקים בכך,הן בעלות משקל ותובנות והבנות של כל הצדדים.

לטעמי אם יש מקום לאיזה שהן הטבות הן התייחסות לחופש הגדול כאל מגבלה....גם כספית,גם של נטל התקופה......ובהצדעה הוא אתר שתורם לשעות הפנאי,אך מה ההתייחסות למילואימניקים כהורים לילדים שבתקופה קריטית שכזו של חודשיים חופש נאלצים לצאת מהמסגרת הביתית.

כתוצאה מכך להשקיע יותר כסף בקייטנות ובהוצאת הילדים מהבית...עקב העדרותו של הבן זוג מהבית,שפרנסתו נפגעת מזה גם כן.

בואי נאמר דבר כזה שהיו יכולים לחשוב יותר על בעלי משפחות ואבות לילדים בתקופה זו...שאינה קלה.

אין ספק שדרושה חשיבה ועשיה בנושא
17/07/2011 | 14:39
2
1
זה דורש מיפוי של כל ההורים במילואים, דורש היערכות של צה"ל מבחינת חוסר בכ"א במידה ויתנו הקלות להורים, וכו'.
וכמו שאמרתי התסכול הזה מובן וברור. ויחד עם זאת אני שבה ומדגישה שניתן להיערך למקרים כאלה מראש וכשיוצא פעם ב.. לעשות מילואים בחופש הגדול- אז ניתן לבקש שיחרור חלקי או מלא.
תודה....זה פחות תיסכול
17/07/2011 | 14:53
1
1
סתם הרגשה לא נעימה שקו המחשבה של האוחזים בהחלטות שהם בטח גם הורים לילדים או סבים לנכדים.....לא לוקחים בחשבון את הפרטים הקטנים האלה...עד שמישהו צועק אותם ושיוצא פעם ב.....לא צריך לקום ולרדוף אחרי המערכת אלא יש מקום לתת למערכת להבין את ההשלכות מראש ולתת להן מקום ברשימת המגוייסים לאימון הקרוב.

תודה על התייחסותך.
יש אינסוף פרטים קטנים.
17/07/2011 | 19:09
2
לשיטתך, הורים לא יזמנו בחופשים. סטודנטים לא יזמנו במהלך השנה, עצמאיים לא יזמנו בכלל..

מעניין איך יראה הצבא.

כולם מקריבים משהו בשביל להגיע למילואים.. אתה לא היחיד.
ומצד שני, ה"חופש הגדול" הוא התקופה הטובה
17/07/2011 | 19:08
1
ביותר לזמן סטודנטים.

איאפשר לזמן חצי יחידה, לא משנה מתי יהיה זימון.. למישהו זה לא יסתדר.
אתה כועס שזימנו אותך מתי שהילדות שלך בחופש.. ומישהו אחר כועס על זה שזימנו אותו בסמוך לסוף השנה והוא עצמאי וצריך לעשות ספירת מלאי, ומישהו אחר כועס על זה שזימנו אותו בדיוק בתחילת סמסטר, ומישהו אחר כועס על זה שזימנו אותו בדיוק בסוף סמסטר, ומישהו אחר כועס על זה שזימנו אותו בדיוק שהוא קיבל עבודה חדשה ... אין לזה סוף.

לך אולי הזימון לא מסתדר, אבל הוא מטיב אולי עם הרבה אחרים.. אז אל תחשוב רק על עצמך.

ומעבר, הצבא לא קובע את גאנט המופעים שלו לפי למי זה מסתדר.

תפנה למפקדך ותבקש שישחררו אותך מהמשימה, אם הם ימצאו לנכון - הם ישחררו אותך.
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
19:31 | 31.08.15 Be1n
13:47 | 28.08.15 CommandeRiker
20:09 | 11.08.15 someguy15
19:16 | 11.08.15 מירב ושקד
19:59 | 10.08.15 Soliqo
10:37 | 06.08.15 חגיכי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה