בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

מילואימניקים שגרים בחו"ל
13/12/11 11:07
5צפיות
שלום , שמי מיכל- ממפיקות השירותרום 2011 בגלי צה"ל.

אנו מחפשים מילואימניקים שגרים בחו"ל על מנת לשתף אותם במשדר השירותרום.
אשמח לכל עזרה בנושא.

תודה רבה ויום טוב,
מיכל
תשאלו כמה עלות השכר של הדגנרלים
13/12/11 17:28
3צפיות
לכל מי שחושב לעזור למסחטת התרומות
תבדקו כמה הדגנרלים שעובדים שם מקבלים - נוסף על הפנסיה הצבאית הדשנה
וכסף לתחבורה למילואימניקים אין !!!!
לא לשתף פעולה-אין כסף להסעות
13/12/11 17:30
3צפיות
שמעתם את תגובת הצבא :
אין תקציב לתת לחיילי מיל שמסבסדים את הצבא כשבאים ברכב פרטי.
אז בבקשה - שלחו לכל הרוחות את המתרימים
למה לבדוק? פרסמנו כאן לפני כמה ימים!
13/12/11 19:59
מנכ"ל האגודה מרוויח כ 44,000 ש"ח מידי חודש! מכספי ציבור ותרומות.
º
תודה-וכסף להחזרי נסיעה אין
14/12/11 07:55
2צפיות
אישור קבלת צו קריאה - למי שולחים?
12/12/11 17:32
61צפיות
קיבלתי צו קריאה.

בצו רשום לשלוח את ספח האישור-קבלה אל היחידה שלי אבל אני לא יודע את פרטי המען של היחידה, או איך דבר כזה נראה בכלל.

האם אני אמור לשלוח את הספח כמו שהוא בלי לרשום שום דבר? (יש עליו כל מיני מספרים סידוריים, ויתכן שלפי זה יודעים לאן לשלוח).  

תודה
אתה מדבר על הספח שמחובר לצו הירוק?
12/12/11 18:16
21צפיות
אם כן, פשוט תתלוש אותו בקו המקווקוו, תחתום עליו שקיבלת ותשים בתיבת הדואר הקרובה. יש עליו כבר מספר דואר צבאי וזה יגיע ליחידה שלך.
º
תודה. אצלי הצו חום
12/12/11 18:33
15צפיות
º
אז אותו דבר...
12/12/11 18:46
15צפיות
פורומים חדשים ב-
12/12/11 16:54
1צפיות
בזמן שבהוליווד עובדים על גירסה קולנועית לטרילוגייה המצליחה, אנחנו מזמינים אתכם לדבר איתנו עליה בפורום החדש - משחקי הרעב
סדרת הספרים המצליחה מאת סוזאן קולינס, אשר סחפה אחריה המוני בני נוער ומבוגרים, מתרחשת במדינת פאנם העתידנית ובמרכזה של הטרילוגיה עומדת קטניס אוורדין, צעירה בת שש עשרה , הנשלחה להילחם למוות בזירת משחקי הרעב.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אם יש לכם איזשהו תחום עניין מיוחד ומעניין, סדרת טלוויזיה בה אתם צופים באדיקות, תחביב מגניב שאתם משקיעים בו מזמנכם, ואין לו פורום בתפוז -
אנחנו מזמינים אתכם לפתוח אחד
פשוט מלאו את הפרטים המלאים בטופס - http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
פריירים 90% מאנשי המיל תורמים לצבא
12/12/11 07:24
2צפיות
נתונים בדוקים ורשמיים מפי הקמל"ר
90% מאנשי המיל מסבסדים את הצבא
75% מכספם הפרטי
15% מכספי המעביד
הנה הלינק .
http://www.miluim.co.il/%D7%A6%D7%94%D7%9C-%D7%A0%...
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
לא ניתן לפתוח את זה
12/12/11 17:16
2צפיות
סליחה-תלחץ על - הלינק למסמך
12/12/11 17:55
2צפיות
בבקשה לחץ על היכן שכתוב הלינק למסמך
אצלי במחשב זה עבד
לא הולך ?
גגל  ( מלשון גוגל ) את פורום החפשים
לקחתי לינק לאתר שלהם - תפתח את דברי הקמלר
בהצלחה ותודה
גיגלתי ועשיתי translate
13/12/11 00:14
1צפיות
נראה לי אפשר גם cached, אבל זה לא הכי נוח לקרוא ככה, בשני המקרים.

http://miluim.ipaper.co.il/
הקישור הזה עובד לי יופי, אבל אני לא מוצא שום איזכור לגבי הנושא הנדון.

http://www.miluim.co.il
האתר הזה מבקש ממני סיסמה ושם משתמש ובשורת הכתובת מופיע לי:
http://www.miluim.co.il:2222/

בכל אופן, כשאני פותח את הלינקים שאתם מפרסמים כאן, ומנסה לפתוח אותם באמצעות כמה דפדפנים, זה מה שאני מקבל:
Not Found

The requested URL /צהל-× ×¡×•×’-×ž×›×•×•× ×ª×•-לכסות-את-הוצאות-×”× ×¡×™×¢/ was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

אני עובד מ-2 מחשבים וגם כתבתי על כך בצו קריאה.
אני אפנה לפורום המילואים - תודה על ההודעה
13/12/11 09:34
3צפיות
היי
תודה רבה על הבדיקה
הואיל ואצלי אין אין בעיה ( מחשב ישן XP )
אני אפנה לעלה שיבדוק
תודה
גם אני לא הצלחתי
16/12/11 13:52
1צפיות
הדבר הרלוונטי היחיד היה תחקיר של דה-מרקר מ2007 שחלקו כבר לא רלוונטי בעקבות שינוי החוק ב 2008
מילואים ללא צו
11/12/11 18:25
155צפיות
שלום, התקשרו אלי לפני כמה ימים לוודא אם אני מגיע למילואים (בסך הכל יומיים)

אחרי שהסברתי למפקד שלא הגיע אלי הצו וזה מאוד בעייתי להודיע שבוע לפני ואין לי אפשרות להגיע.

היום אחרי ויכוחים עם אותו המפקד הוא הכריז: "אתה מתצייב, שלום"

האם אני מחוייב להגיע ללא צו?
יש אפשרות להוציא ימי מחלה מרופא משפחה?
לא בטוח שיאשרו לך ימי מחלה מרופא משפחה
11/12/11 19:44
53צפיות
הנושא נטחן עד דק-אבל אנסה עוד פעם
11/12/11 19:57
64צפיות
לא ברור למה לא הגיע צו
כתובת לא מעודכנת ? בעיה שלך
בלגן בקישור - תוכיח שלא קיבלת
נשלח ולא קיבלת - תוכיח
בקיצור - הרבה אפשריות
יש כאן אין סוף קשקשת בנושא
תפעיל מנוע חיפשו
חצי מהימי מילואים שלי ככה
12/12/11 16:13
50צפיות
או שמתקשרים לוודא ואז מגלים
או שהם פשוט לא מוצאים צווים ומתקשרים להגיד להגיע
כמה פעמים הגעתי ואז הראו לי שיש צו
והיו פעמים שאמרו כמה ימים קודם ששלחו ונסעתי לדואר באמצע הלילה אחרי עבודה להביא את הצו.

לדעתי עדיף לבוא פשוט כי חבל שיפתחו לך נפקדות על השטות הזו.
שחרור בגיל 40
11/12/11 13:08
25צפיות
אני בטח אוכל לקבל תשובות גם ביחידה, אבל אני רוצה לדעת בלי להיות לוי בהם. בכל מקרה, מלאו לי 39 סתוים. עד כמה שאני יודע, אני אמור להשתחרר ממילואים בגיל 40. כמה דברים:
האם זה אמור להיות אוטומטי או שמצריך להגיש בקשה?
אמורים להשתחרר בדיוק כמגיעים לגיל 40, או בשנה שבה מגיעים לגיל 40, או בשנה שלאחר מכן?
אני ביחידה בה אני נדרש לחתום על כל סעיפים ההחרגות (אני חריג קריאה, חריג זמן בשירות, חריג פרק זמן בין קריאות, מה שלא תרצו, אני חתום) עם זה אין בעיה, השאלה מתי להפסיק לחתום על טופסי החריגות כדי לא לגרור את הדברים עוד שנה.
שחרור בגיל 40
11/12/11 21:23
19צפיות
היי
אם נולדת מתחילת ינואר עד תאריך 31.5 - תשוחרר בדצמבר של אותה השנה שמלאו לך 40
אם נולדת מ1.6 עד סוף דצמבר, תשוחרר בדצמבר של שנה אחת אחרי.

אין צורך להגיש בקשה- ישלחו לך הזמנה לטקס פטור כשיהיה הטקס (בד"כ טקסי הפטור מתקיימים בנובמבר). חודש לפני מועד הפטור כבר אי אפשר לזמן אותך למילואים. אם ירצו לזמן אותך, פשוט תסתכל על מה אתה חותם ותחליט אם אתה רוצה או לא.

ליקויים חמורים - מילואים!
11/12/11 02:12
4צפיות
שלום רב,

זומנתי למיל' לתקופה של 21 יום.
אני סטודנט בשנת לימודים לחוצה ומהותית מאוד בהשוואה לכל זמן אחר בתואר (תואר ראשון)
מצאתי לנכון להגיש ולת"ם, קיבלתי תשובה לאחר דיון בולת"ם שהישורות קוצר לי לפרק זמן של 15 יום, בחרתי להגיש ערעור על החלטה זאת, ולאחר זמן ממושך מהרגיל, וטלפונים שיצרתי קשר עם הולת"מ מידי יום, קיבלתי תשובה שקיצרו לי את השירות ל-7 ימים (יש לציין כי את התשובה קיבלתי שלושה ימים לפני ההתייצבות, כלומר יום חמישי בערב, כאשר אני עתיד להתייצב לפי הצו המקורי ביום ראשון שלושה ימים אחרי).
בעת שקיבלתי את הבשורה, שאלתי מיד את הנציגה האם אני אמור להתייצב ביום ראשון או לא, ונענתי כי אני אמור לקבל צו מיל' חדש בדואר ואני אמור לפעול לפי הצו החדש.
אי לכך ובהתאם לזאת, החל מאותו רגע בדקתי את הדואר מידי יום ולא קיבלתי שום צו, כמובן שהייתי דרוך לגבי הנושא כיוון שרציתי להכין את הקרקע הלימודית כנדרש כגון השלמות, תיגבורים ושיעורים פרטיים שאצטרך לקחת לאחר מכן...
ביום ראשון, שבוע לאחר ההתייצבות המקורית, קיבלתי טלפון מאחד המפקדים לוודא איתי שאני מכיר את העובדה שאני אמור להתייצב ביום שלישי למיל' (ז"א הודעה של יומיים מראש). הסברתי שזה לא ייתכן שהדברים עובדים בצורה הזאת, שאומרים לי דבר אחד ועושים דבר אחר, ושאני לא אצליח להערך בהאם להתראה כזאת קצרה.
בעת שהמפקדת הפנתה אותי לשלישת הגדוד, הסבירה לי השלישה כמה דברים (עליהם יפורט בשאלה 2) והציעה לי להגיעה ביום ראשון הבא (במקום יום שלישי, בעקבות התחשבות במצבי, מדובר על יום ראשון של השבוע השלישי למיל') אך כל זאת לאחר שאצור קשר עם המ"פ וגם היא תיצור איתו קשר.
בין יום ראשון ליום שלישי לא יצרתי קשר עם המ"פ כיון שמהכרותי איתו ידעתי כי הדבר יעלה בתוהו, וביום שלישי קיבלתי טלפון מהשלישה שאני נפקד.
ביקשתי לדבר עם המג"ד אך השלישה הסבירה לי שעליי לדבר עם המ"פ, לאחר שדיברתי עם המ"פ והתנהלה שיחה כמו שצפיתי שתתנהל, שחוחתי שוב עם השלישה בטענה שברצוני לשוחח עם המג"ד, השלישה אמרה שעליה לבדוק איתו את הנושא לפני ורק אז תוכל למסור לי את מספר הטלפון (אציין כי אני קצין בגדוד וזאת הסיבה שמצאתי לנכון לדבר עם המגד לאחר שלא קיבלתי מענה הולם מהמ"פ), לאחר שהמתנתי השלישה לא חזרה אליי עם שום מספר וכאשר דיברתה איתה בשנית ביום חמישי אז היא הסבירה שתטפל בזה ביום ראשון. (דבר שהעלה אצלי את החדש כי כל העניין מתנהל בין השלישה למ"פ בלי לערב את המגד בנושא.) זהו, כרגע אני נפקד החל מיום שלישי, ואף לטענת השלישה, המ"פ הסביר לה שאני נפקד מיום ראשון בו קיבלתי את השיחה בה נאמר כאמור, שעליי להתייצב ביום שלישי. חשוב לציין כי ביום שבת הגיע לביתי חייל מהיחידיה, ללא מדים שנתן לאחותי פתק (לא רשמי בכלל- דף מדפדפת) בו רשם בכתב ידו שאני נפקד ועליי להתייצב ביחידה, השאיר את המספר שלו ושל המ"פ שלי. חשוב לציין בהתאם לדברים שקראתי אצלכם כי אחותי מתחת לגיל 18.

1. האם מדובר על מחדל שלא קיבלתי צו כנדרש ?
2. שלישת הגדוד וקצינת הקישור טוענות שבאחריותי להתקשר ליחידה ולא להסתמך על תשובת הולת"ם ואיתם לבדוק מתי עליי להתייצב, מעבר לכך הן טוענות שע"פ החוקים, במידה ולא קיבלתי צו ביטול, אני אמור להתייצב לפי התאריך המקורי. אז למה לא פתחו לי נפקדות החל התאריך המקורי של הצו ??
3. מה אומר העניין שאחותי מתחת לגיל 18 ??
4. ברור לי שהמקרה שלי מורכב, ושלא פעלתי כנדרש כאשר לא דיברתי עם המ"פ מיום ראשון ועד ליום שלישי, ושלא התייצבתי ביום שלישי, אבל למה אני צריך לספוג את העובדה שיד ימין לא מדברת עם יד שמאל .??
5. ואיך זה ייתכן שלא קיבלתי שום מסמך כתוב על הקיצור שלי ?
6. האם אלו הנהלים ? לאחר קיצור פשוט מתקשרים אליי ואומרים לי להתייצב לפי דרישתם, בלי שום צו ?? ואם במקום העבודה אני צריך להראות צו ?? אז אני אראה למקום העבודה את הצו המקורי ? ואז שואלים אותי למה לא התייצבתי לשבוע הראשון ואני מסביר שקיבללתי קיצור ואיפה המסמכים לכך וכן הלאה וכן הלאה......
7. האם זה חוקי לזמן כך ללא שום צו ?

אשמח לעזרתכם,
תודה מראש.
שרשרת מחדלים
11/12/11 04:21
3צפיות
הערה: הנפקדות זה הדבר הכי קריטי כרגע - כאן אושי תוכל לעזור ולהפנות אותך.

לפי מה שאני מבין, לא קיבלת צו עדכון מהיחידה לאחר ההחלטה לקצר ל-15 יום - לא תקין. רשום גם על התשובה של ולת"ם שהצו המקורי בתוקף כל עוד לא נשלח אליך צו חדש המתייחס לתשובת הולת"ם (זה לפחות מה שרשום במקרה שלי, למשל). היחידה היא זאת שאמורה לקבוע לך אילו 15 יום מתוך ה-21 אתה עושה. לכן גם התשובה של הנציגה (מהולת"ם) לא נשמעת לי הגיונית, זה עונה לך על שאלה 6, לדעתי בכלל לא תקין.

כמו-כן גם נכתב במכתב של הולת"ם שצריך לתאם עם היחידה את מועד היציאה, זה ממש לא תחום האחריות של ולת"ם לקבוע מהם הימים בהם תהיה בשמ"פ. אז זה מאשר את השלישה ואת הקצינה בשאלה 2.

לא הצלחתי להבין, אתה נפקד מאותו יום שלישי של שבוע 2? או מיום ראשון של שבוע 2?

בקשר לשאלה 7 - חוקי זה לא, אבל לא התייצבת בכלל.
היי אלירן
11/12/11 13:22
3צפיות
ראשית אאחל לך הצלחה בלימודים וקבלת ציונים טובים.

כאשר מגישים ולת"ם, ככלל, יש להמתין לקבלת צו עדכון ממשרד הקישור. עד שלא נשלח צו יש להתייצב כרגיל בתאריך הרשום בצו המקורי.מי שאחראית על זימונך למילואים היא קצינת הקישור שלך. היא אחראית לומר לך את התאריכים בהם עליך להתייצב. אתה שאלת את המש"קית בולת"ם ומכאן נוצר הבילבול.

לאחר שערערת על החלטת הולת"ם והתעסוקה קוצרה לך ל- 7 ימים, היית צריך להגיע בתאריך המקורי ולהשתחרר לאחר 7 ימים. במקום זאת, לא הופעת למילואים וחיכית לצו חדש בבית (לא ציינת אם שוחחו איתך ממשרד הקישור) במקום להתייצב בתאריך הצו המקורי. בשלב זה, יומיים לאחר התאריך המקורי שבו לא התייצבת- היחידה הייתה אמורה לפתוח עליך נפקדות וככל הנראה ניסו להתחשב בך ולדחות לך כמה שאפשר.
ביום ראשון, שבוע לאחר תאריך ההתייצבות המקורית שוחחו עמך ואמרו לך להגיע ביום שלישי. זוהי אינה הודעה של יומיים מראש, מפני שקיבלת את הצו המקורי חודשיים מראש והיה עליך להיערך לתאריכים הנ"ל שבהם תימצא במילואים. כמו כן, ולת"ם קיצרו לך את התעסוקה ל- 7 ימים לפי החלטת היחידה ולכן היית צריך להיערך לכך שהיחידה תזמן אותך בתאריך שבו אתה נדרש.

לאחר שלא התייצבת באותו יום שלשי, שוב הלכו לקראתך לפני משורת הדין וביקשו לדחות לך את המילואים בשבוע נוסף. משמע- היה עליך להתייצב בשבוע השלישי מתאריך ההתייצבות המקורי. מכיוון שלא הסדרת ולא אישרת את הנושא מול המ"פ שלך נפתחה עליך נפקדות וכעת אתה בסטטוס נפקד.

לדבריך, יש לך חשד שהדבר התנהל בין השלישה למ"פ ללא עירובו של המגד. לידיעתך:
1. קצין נפקד זה דבר דיי נדיר ולא טריוויאלי בכלל ולכן אני מאמינה שהמג"ד יודע מזה.
2. מי שאחראי על התאריכים שבו הוא צריך אותך הוא המ"פ ולכן הוא זה שצריך לומר מתי הוא צריך שתתיצב.

חשוב להדגיש, כי ההודעה על הצו ניתנה לך חודשיים לפני המילואים. זאת ועוד, היה לך זמן נוסף להתארגן לאחר שערערת על הולת"ם וגם קיבלת הארכה מהמ"פ והשלישה. בין אם הארכה זו הספיקה לך או לא, הדבר חוקי.

האדם שבא לביקור בביתך נקרא חפש (אדם המבצע חיפושים לחיילים נפקדים) והוא אינו מחוייב להיות על מדים. אין חשיבות לעובדה שהמכתב נכתב בכתב יד. את המכתב היה צריך לתת למישהו מעל גיל 18, אך אם אין אף אדם כזה בבית יש להשאיר את המכתב אצל מי שכן נמצא ולהגיע בכל מקרה לביקור נוסף כשבוע לאחר מכן.

לגבי שאלותיך:
1. על קצינת הקישור היה לשלוח לך צו. יכול להיות ששלחו ולא הגיע ותפקידך לברר זאת מאחר וידעת שצריך להגיע אליך צו.
2. קצינת הקישור שלך צודקת, כפי שציינתי בתחילת הודעתי. כל עוד לא נשלח לך צו עדכון עליך להתייצב בתאריך המקורי. הסיבה שלא נתפחה עליך נפקדות עוד ביום הראשון היא שכנראה רצו לתת לך את הזמן להתארגן בבית וחשבו לזמן אותך רק שמתי שממש יצטרכו אותך
3. העובדה שאחותך טרם בת 18 לא אומרת דבר. היא קיבלתה את המכתב ויגיעו אליך לבצע ביקור נוסף בהמשך.
4. לא ברור לי לאיזו תשובה אתה מצפה :)
5. לא ברור איך לא קיבלת מכתב כתוב, זה דבר שתצטרך לשאול את קצינת הקישור כי מכתבים כאלה יוצאים באופן אוטומטי ויש לקטלג אותם.
6. לאחר החלטה על קיצור יש לשלוח אליך צו חדש- כפי שהסברתי, עליך לבדוק עם קצינת הקישור היכן הצו
7. כנ"ל :)

ממליצה לך בחום לשוחח עם קצינת הקישור ולקבוע תאריך למשפט. עדיף לסגור את העניין כמה שיותר מהר. במשפט תהיה לך הזדמנות לומר את דבריך.
בהצלחה!

מילואימניקית דיי טריה
10/12/11 21:05
7צפיות
היי השתחררתי לפני כמעט חצי שנה ויש לי שאלה :)
בסוף החודש זימנו אותי ליום מילואים אחד , ליום עיון מסויים . האם אני אמורה לקבל תשלום על היום הזה ? מי יכול להגיד לי כמה ?
בנוסף - איך זה עובד מבחינת העבודה - אני פשוט אומרת שאני מזומנת למילואים ?
ועוד שאלה אחת אחרונה - האם מותר ליחידה שלי לזמן אותי למרות שעוד לא עברה חצי שנה מהשחרור ?

תודה לעונים , שבוע טוב :)
º
מישהו ? :(
12/12/11 19:53
1צפיות
היי
12/12/11 20:24
3צפיות
1. על כל יום מילואים שאת מזומנת אליו בצו- את מקבלת תשלום. אם לא קיבלת את הצו, בקשי שישלחו לך כי זה הביטוח שלך.
2. בעבודה את צריכה להראות למעסיק את הצו ברגע שאת מקבלת אותו
3. כדי לבדוק האם את מחוייבת להתייצב, תפתחי את הצו, בשליש העליון מצד שמאל תסתכלי האם רשום הערות "גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה..." אם זה רשום- את לא חייבת להתייצב.
אם זה לא רשום- את חייבת להגיע
את תקבלי על היום הזה מה שהיית אמורה לקבל
12/12/11 22:56
2צפיות
אם היית עובדת באותו יום. עושים ממוצע של 3 משכורות אחרונות חלקי 30 וזה השכר היומי במילואים. ולגבי השאלה האם מותר לזמן לפני שעברה חצי שנה- ברוכה הבאה לעולם המילואים.
º
תודה רבה לך ולאושי על המידע !
13/12/11 01:48
מנצל"ש - סיימתי מילואים לפני חודש
13/12/11 15:17
2צפיות
ועדיין לא קיבלתי הכסף. יש לציין שאני מובטל ולא הראיתי לשום מעסיק את הצו.
מה גם שכשהגעתי למילואים לא ציינתי בפני אף אחד (וגם לא דרשו) את מצבי התעסוקתי.

מה הלאה?
ולביטוח לאומי הגשת תביעה?
13/12/11 17:34
2צפיות
מלא את הטופס הבא, תוך ציון המשבצת של "מובטל" בסעיף המתאים. הכנס למעטפה חומה של ביטוח לאומי ושלשל בתיבה מחוץ לסניף הקרוב למגוריך
תיקון-
13/12/11 17:39
1צפיות
תודה.. נראה שזה משהו שממש צריך להשקיע בו
14/12/11 15:11
1צפיות
שנה שעברה פשוט קיבלתי את הסכום לעו"ש
כי שנה שעברה המעסיק עשה לך את העבודה
14/12/11 21:08
1צפיות
בכל מקרה, ביטוח לאומי משלם, אבל בלי הטופס אין לביטו לאומי דרך לדעת שעשית מילואים
פרופיל 64 קבוע
08/12/11 20:03
11צפיות
היום דיברתי עם הקצינת קישור לגבי האימון, היא אמרה לי שהיא לא רואה בעיה לעשות אימון עם פרופיל 64 למרות שהגדוד הוא קדמי והוא קרבי.
האם ייתכן שניתן לשלוח לי אימון כשהרופא בוועדה הרפואית אמר לי בפירוש שלא ניתן לשלוח אותי לאימונים, שמירות, ריצות וכו'.?
ותודה על העזרה.
היי עדן, לצערי טרם ענית על השאלות
08/12/11 20:23
10צפיות
ששאלתי בשירשור הקודם ונראה לי שגם לא קראת את התשובות של צמרת ושלי בעניין. בוא תעבור על זה קודם ואז נשמח להמשיך לעזור  אוקיי? http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
פרופיל 64
08/12/11 21:48
11צפיות
נכון. האמת שבדקתי כל מה שאת וצמרת אמרתם ופשוט לא פירטתי בכדי לקצר, אז ככה. אין לי סעיף חריג  בצו, זה הדבר הראשון שעשיתי ברגע שקיבלתי את הצו ניסיתי לקרוא כל שורה כדי לראות שאולי פספסתי את זה, אבל לא קיים כזה דבר בצו.
שאלתי את הקצינת קישור שלי והיא אמרה שהיא הזינה את הפרופיל שלי, והיא לא רואה בזה בעיה.
דיברתי גם עם פניות הציבור והם אמרו לי שאני אשלח אליהם את כל המסמכים הרלוונטיים והם גם ינסו לעזור לי.
כל ההצעות שלכן מאוד עזרו לי ואני מודה לכן על כך, אני רק פשוט הייתי בשו'ק מהתשובה של הקצינת קישור ורציתי לברר אם יכול להיות שאחרי הורדת פרופיל ישלחו אותי בכל זאת לאימון שבפירוש כתוב שהוא מאומץ וקשה.
אני מציעה שאכן תשלח את כל המסמכים
08/12/11 21:54
9צפיות
לנציב פניות הציבור או לנציב קבילות החיילים. כמו שאמרתי- פרופיל 64 הוא פרופיל עורפי ולכן אתה צריך לשרת ביחידה עורפית.
אנחנו נשמח לקרוא בפורום דיווח בנושא.
כנראה לא תשובץ כלוחם
08/12/11 22:44
13צפיות
אבל למיטב ידיעתי, אפשר בהחלט להיות בפלוגת מפקדה גדודית עם פרופיל 64, ולעשות דברים שלא כוללים שמירות, ריצות וכיו"ב. למעשה, פלוגות מפקדה של גדודי מילואים מבוססות על כוח אדם שנפלט מהפלוגות הלוחמות עקב בעיות בריאות שונות ומשונות.
ידידי טעות בידך. אי אפשר להיות במפקדה
08/12/11 22:53
10צפיות
של גדוד קרבי עם פרופיל 64. פלוגות מפקדה של גדודי מילואים ממש לא מורכבות מלוחמים שנפלטו מפלוגה לוחמת. חיילי המפקדה מגיעים על בסיס תקן פנוי משיבוץ בשיחרור. במפקדה ישנם תקנים והיתרים שצריך לשים עליהם חיילים שיש להם את הנתונים האלה.
לעיתים, אכן משבצים חיילים שנפלטו מהפלוגה הקרבית בפלוגת המפקדה, אך לרוב לא מדובר בבעיות בריאות (לשם כך משנים פרופיל ועוברים יחידה) אלא בקשיי התאקלמות או רצון להחליף מקצוע.
נכון אבל לא נכון לגמרי
09/12/11 17:35
69צפיות
א) גדוד קרבי הוא הגדרה די גמישה במילואים. בצד גדודי חיר"מ (חי"ר מעולה) יש גם גדודים של חי"ר קל, שפעם נקרא בשמות המעליבים יותר חי"ם (חיל משמר) או בתקופה שאוייש ע"י מילואמיניקים זקנים וצולעים במיוחד - חק"ש (חיל קשישים). בלי להכנס לענייני בטחון שדה, רק נאמר שאופי הפעילות, הציוד וההצבה של יחידות חי"ר קל הן הרבה יותר פשרניות מאשר בחיר"מ (למרות שתמיד יש מגמת השבחה)... יש לזה גם הגיון - כל לוחם חי"ר קל שיכול לבצע מעצרים ומחסומים ולא הרבה יותר, מפנה לוחם שאפשר לשלוח ליחידות ורסיטליות שפועלות בעצימות גבוהה יותר. ומה שנכון לגבי פלוגות לוחמות בחי"ר קל, נכון אדרבא ואדרבא לגבי פלוגת המפקדה. כך למשל קורס קציני (שקרכלשהו) גדודיים בסדיר דורש פרופיל 72 לפחות, בעוד שמקבילת המילואים שלו מסתפקת בפרופיל צנוע בהרבה של 64.

ב) לספר הפרופילים יש היסטוריה ארוכה מאוד (פעם באמת היו עושים חישובים מספריים לפני שהתקבעו על קטגוריות אחידות, ולפני זה הייתה זוועה עם אותיות שמותאמות לאיברי הגוף שנקראה בשם המוזר פרשני"ת) כשאחד ההגיונות שהנחו אותו היה עד כמה סביר שעקב הליקוי יהיה צריך לפנות את החייל לבית החולים הקרוב - בתקופה שצה"ל ישב בסיני, ו"בית החולים הקרוב" היה במרחק שעות נסיעה ברכב או במרחק טיסה שעלותה כמה אלפי לירות, מקרה של פינוי חייל בגלל התקף אסטמה היה שיקול הרבה הרבה יותר קריטי ממה שהוא כיום בגבולות נטולי סיני.

כמו כל מערכת גדולה, צה"ל עובד לאט ומתעדכן לאט, אבל עם השנים, בעיות רפואיות שפסלו שירות בגדודים וכד', רועננו בהתאם למרחק החדש והקצר יותר מבתי החולים.

ג) עד לפני עשור וחצי, ספר הפרופילים כלל גם פרופיל קרבי לגמרי שמספרו 65. עם הפרופיל הזה היה אפשר לעשות טירונות 03 ולשרת כלוחם בשריון, תותחנים, נ"מ, תצפיתנים ומוכמ"י קרקע, אבל לא לחי"ר או חיל הים. מטעמי התייעלות, הפרופיל הזה בוטל - בעלי הכושר הקרבי שהוא כיסה הועברו להגדרה של פרופיל 72, ואילו הכשירים פחות - לפרופיל 64. מה שכן, אלא אם כן שינו משהו, נוצרו שתי קטגוריות של פרופיל 64. האחת - 64 קדמי שמאפשר לנושא אותו לשרת בתפקידים לא-קרביים גם ביחידות קדמיות, והשניה - 64 עורפי ששלח את בעליו ליחידות בדרג ב' ומטה.

ד) ביחידות מילואים יש מחסור כרוני בכוח אדם איכותי, והן מקפידות עוד יותר על הנוהל שקיים גם בגדודים סדירים של מיצוי סד"כ - קודם תאייש את כל התפקידים על בסיס מה שיש לך, ורק אז תקבל חיילים חדשים.
תלוי בסעיפים- אני מעריכה את ההשקעה
09/12/11 19:43
7צפיות
וההסבר, ואני מניחה שמה שרלוונטי לתשובה שלי הוא סעיף ג'.
מצרפת את הפקודה משנת 2008 בנושא פרופילים. ולמילואימניק הפונה אני עדיין ממליצה לפנות לנציב פניות הציבור כדי לבדוק את העניין שלו באופן פרטני.
פרופיל 64 קבוע
07/12/11 23:44
236צפיות
שלום לכולם  . חודש שעבר הייתי בועדה רפואית וניקבע לי פרופיל 64 קבוע , יש לציין שאני בגדוד מילואים קרבי (קידמי) במחלקת מרגמות במסייעת . היום אני מגלה להפתעתי  צו מילואים לאימון בצאלים שכולל אימון אתגרי ומאומץ הכולל לחימה בלילה . כמו שהתחלתי ניקבע לי פרופיל 64 עם שני סעיפי גב  ( 4 פריצות בגב ) וסעיף ברכיים ( שחיקת סחוס ורעשים בברכיים) . איך עדין מזמנים אותי לאימון כזה? שלחתי לקצינת קישור את הפרופיל החדש . האם ניתן עם פרופיל זה להיות בגדוד קרבי ? איזה פטורים יש לפרופיל 64 ?
דחוף פניות ציבור + קישור+מפקד
08/12/11 07:55
37צפיות
בניחוש פרוע - המצב הרפואי שלך לא עודכן
כמובן שיש אפשרות אחרת - אתה תעבוד כסמבץ  בפלוגה או בגדוד
אז כדי לחסוך אי נעימות לכולם :
1. טלפון מפקד - לידע בנימוס
2. טלפון לקישור - להבין למה וכמה
3. אם 1+2 לא סגרו את הפינות , טלפון לפניות ציבור
בנוסף - שאל את אושי ( מנהלת הפורום ) האם הפרופיל שלך בכלל מאפשר הצבה בגדוד קרבי .

רפואה שלמה !

היי עדן, בדקת אם הצו שלך חריג?
08/12/11 08:18
32צפיות
חריג= לא חובה להתייצב. זה רשום על הצו.
איך בודקים?- פתח את הצו, תסתכל בשליש העליון מצד שמאל. אם רשום באותיות אפורות את המשפט "גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה" זה אומר שאתה לא חייב להגיע והסיבה שתהיה רשומה שם היא שיש לך פרופיל עורפי.

64 הנו פרופיל עורפי ועם פרופיל כזה אפשר לשרת רק ביחידה עורפית, במקצוע עורפי התואם את הסעיפים שניתנו לך בפרופיל ולא ביחידה בעלת ייעוד קידמי (אלא אם כן בחרת להתנדב)
אם לא רשום עם הצו מה שאמרתי- פנה לקצינת הקישור ותברר מה קורה עם הזנת הפרופיל הנכון.
משפט מילואים
07/12/11 16:29
13צפיות
השתחררתי מסדיר לפני שלושה שבועות , והיחידה שבה אני משרת במילואים שלחה לי זימון למשפט על דוח מ.צ שקיבלתי בסידר והיחידה שלי לא שפטה אותי עליו,

1.במידה ואני עובד אני צריך להפסיד יום עבודה בישביל להגיע למשפט, משלמים לי על היום הזה מהמילואים?

2. ומה סדר גודל הקנסות והעונשים שאני עלול לקבל כאזרח על דוח מ.צ של אי מעבר במעבר חצייה?

תודה.
?
10/12/11 15:17
3צפיות
?
1. על משפט מקבלים ימ"מ (תשלום)
10/12/11 19:12
18צפיות
2. העונש יכל להיות ממגוון העונשים בקשת העונשים הצבאיים: על תנאי, מחבוש, קנס (אם אני לא טועה עד פי 3 משכר טוראי) וכו'.
לא שאני מתלונן...
07/12/11 13:14
53צפיות
באופן מפתיע ראיתי לפני כמה ימים שנטו שנכנס לבנק החודש היה יותר גדול מהרגיל.

כשבדקתי בתלוש השכר, ראיתי שנוסף שם סעיף "השלמת מילואים" עם עוד 500 שקל.

העניין הוא שעשיתי חמישה ימי מילואים בחודש שעבר, ראשון עד חמישי.

למה זכיתי לפינוק?
º
אולי זומנת בעבר לריאיונות וזה הגיע רק עכשיו?
07/12/11 17:45
17צפיות
מדינת הגנבים והגזלנים שלא נותנים לחיות .
07/12/11 11:33
141צפיות
עשיתי שירות סדיר של 3 שנים, על הצד הטוב ביותר כלוחם במג"ב
עברתי הרבה דברים(רעים וטובים) , וללא כל חיכוך מיותר עם מפקדי . 0 משפטים .

הייתי באימון יחידה בחודשי הקיץ , במשך 9 ימים . היה מאוד נחמד .

אבל -ופה מתחיל ה " אבל הגדול " .

שלחו לי מילואים של כמה ימים , ולצערי אני מרגיש על הפנים
הגעתי לרופא משפחה אזרחי , והוא נתן לי את ימי המחלה + מרשמים .

קיבלתי הודעה מהגדוד , שהרופא הצבאי לא אישר את הימי מחלה , ואאלץ להגיע ליחידה על מנת שיבדוק אותי שם .

מאיפה יש להם את החוצפה הזאת להוציא בן אדם מהבית כשהוא חולה , ולתת לו להגיע לבסיס בסוף העולם שמאלה כי "הרופא הצבאי חושב שאתה מתחזה".

איזה מדינה ארורה זאת מדינה ישראל . לא מספיק שאתה נותן מעצמך מעל ומעבר, גם שהשתחררת סוף סוף . מוציאים לך ת'נשמה עד תום.
ועל העיתוי הגרוע שהמילואים מגיעים (לימודים,אופציה לקידום בעבודה,הקמת משפחה) אני בכלל לא רוצה להזכיר .

מעורר אנטיגוניזום עצום כלפי המערכת הצבאית , והמדינה המקוללת שיודעת רק לחלוב את האזרח הקטן עם מיסים לא נורמאלים .

אני עכשיו מבין טוב מאוד , ****************. אנשים הפכו להיות חכמים ולהבין את הקלישאה "פראירים לא מתים - הם רק מתחלפים" .

לסיכום - דעתי האישית - ************ נגנז בשל בקשת המנהל/ת של הפורום*************************

* למנהלי האתר - אל תמחקו את הנושא , אל תצאו קטנים. כמו שיש אנשים שרצים שהם מקבלים את המעטפה החומה ,ככה יש אנשים שנרתעים מזה .

היו שלום אנשים .
שמע בתור חובש לשעבר
07/12/11 12:36
17צפיות
זה עובד ככה....
אישורים של רופאים אזרחיים לא תופסים בשמ"פ או בסדיר מי שזוכר...
כנראה שישחררו אותך מהבסיס אם יש לך סיבות
מה שכן תנסה ללכת לביה"ח צבאי או לקצין העיר הזה

אני הייתי בסדיר במרפאה שמקבלת גיוסי מילואים
הסיפורים שראיתי בימים שהיו מגייסים היו מארץ הפלאות
אל תתפלא שרופאים לא מאמינים להכל אגב גם הם במילואים....
אני מאמין שישחררו אותך אם אתה חש לא טוב תספר להם
חייבים לעשות הפרדה חד משמעית
07/12/11 13:09
13צפיות
בין השירות כחייל סדיר, ולאיש מילואים

סדיר זה חובה לכל דבר. 3 שנים מלאות לתת למדינה .
מילואים זה גם חובה, אבל בל נשכח שאותם חיילים שנקראים "מילואימניקים" נתנו מעצמם למדינה את ה36 חודשים - שלדעת רבים השנים הכי יפות בחייו של אדם . כל אחד בתפקיד שלו . אין אני עושה אבחנה בין ג'ובניק או קרבי .
חייל סדיר הוא שייך לצה"ל - לכן רופא צבאי תקף עליו .
אבל לעומת זאת, חייל מילואים הוא אזרח לכל דבר - אז למה לשבור את המילה של הרופא שלו ?!?!?!! לא לעניין בכלל .

רבאק - קצת התחשבות ?!?! מה בן אדם כבר מבקש . מספיק חיי היום יום כאן לא קלים , אז זה מה שחסר עכשיו צרות עם הצבא .
דיי תרדו כבר מהבן אדם שנתן מעצמו מעל ומעבר חלאסססססססססססס
אתה צודק - וצריך לטפל בנושא
07/12/11 13:32
13צפיות
אתה צודק לגבי הטרטור למקום רחוק
לצערנו ( כמו שכתב החובש במיל) - יש הרבה "אי דיוק" באישורים.
ולכן - יש לדרוש כי חייל מיל חולה ייבדק בידי רופא צבאי , קרוב לבית
זה יענה על הצורך של הצבא לסנן , ועל הצורך למנוע עינוי
אם הוא ילך לקצין העיר לפני שיתחייל- לא יקבלו
07/12/11 15:04
11צפיות
אותו. בקצין העיר או בבית חולים צבאי ניתן לקבל רק חיילים שהם בשמ"פ או בחופשה בשמ"פ.
כאן בדיוק הבעיה :מה עושה חולה
08/12/11 07:59
12צפיות
היי אושי
כאן יש בעיית אמת
נניח שאני חולה שפעת , 39+ חום .
מרגיש "על הפנים"
ונניח שיש לי אימון בצאלים \ מלי \500 או כל שם אחר לחור הארור הזה .
האם עלי לנהוג \ להיגרר באוטובוס עד צאלים כדי למדוד חום מול רופא ?
תלוי בהחלטת רופא היחידה
08/12/11 09:12
13צפיות
פעם, בקום המדינה בערך,  חייל היה מביא אישור מרופא משפחה ונגמר הסיפור. רק מה? חיילים התחילו פשוט לא לבוא לאימונים ולתעסוקות והיו שולחים אישור רפואי כשהם לא באמת חולים. לכן לפני הרבה שנים צה"ל החליט שבשביל שלא יהיה מצב שמישהו שולח אישור פקטיבי, שהוא ביקש מהרופא שלו טובה וכו'- אז ההחלטה נתונה לשיקול רופא יחידה.
בד"כ רופאי יחידה יודעים להבחין בין רישום שהחייל באמת חולה לבין סתם אישור :
באישור מחלה, כפי שדורש צה"ל צריך להיות "סיכום ביקור" שבו רשומים המדדים שנבדקו וגובה החום אם יש.
בשירות שלי ראיתי המון אישורים שהיה רשום בתוצאות הבדיקה רק: "fever"  ואז" המלצה למנוחה ל 5 ימים. לא היה רשום כמה חום, לא היה רשום מדדים אחרים, כלום. ברור לך שזה לא רציני נכון? אם יש לו חום אז למה לא רשום כמה? ולמה 5 ימים? זה חום גבוה? נמוך? היו בעיות נלוות לחום? כל זה היה צריך להיות רשום במסמך סיכום ביקור שמעולם לא הגיע, אלא הגיע אישור מחלה רגיל.
איתי אישורים שנכתבו בדיעבד. החייל לא מגיע לאימון ואחרי יומיים (לפני פתיחת הנפקדות) הוא שולח אישור, שרשום בו שלפני יומיים הוא היה חולה ב "back pain" רואים שהתאריך שבו האישור הוצא הוא ביום השליחה-כלומר- החייל הלך להוציא אישור בדיעבד. איך בדיוק הרופא האזרחי יכול להגיד שהחייל היה חולה לפני יומיים? החייל הרי לא ביקר אצלו ולא נלקחו לו מדדים, אז על בסיס מה הקביעה הזו?  
ראיתי מקרים שרשום לחייל על אישור מחלה "נבדק ונמצא לא כשיר לתעסוקה. מומלץ על מנוחה של 23 ימים". כאילו, באמת? לא רשום למה, לא רשום מה יש לו, לא רשום שום פרט על המחלה המסתורית שמונעת ממנו לעבוד בדיוק 23 ימים שזה בדיוק הזמן של התעסוקה
ראיתי חיילים ששלחו אישור מחלה שכתוב עליו מילה אחת " diarrhea" והמלצה ל- 23 ימי מחלה. באמת? על שילשול נותנים 23 ימי מחלה? הרופא היחידתי אישר לו 5 ימים ואחרי זה החייל היה צריך להתייצב. כמובן ששמענו משפטים שזה דיקטטורה וכו', אבל הנה, החייל הגיע, נבדקו לו מדדים והוא בריא לחלוטין. אין לו לא דירייה ולא בטיח. מה שכן יש לו זה דלקת בקרום החשק.

לרופאי משפחה יש יד קלה מאוד על ההדק בנתינת אישורי מחלה. אם חייל לא ילך לאימון או תע"מ  זה לא יפריע להם, זה לא ידפוק אותם או את החברים שלהם שיצטרכו לעשות שמירות במקומו, וזה לא עולה להם כלום. ולכן התקבלה החלטה בצה"ל שלדעתי היא נכונה מאוד, שרופא יחידה יעבור על המסמך. ואם הרופא רואה שהמסמך אינו מספק, אז החייל צריך לבוא להיבדק אצלו ביום הראשון של האימון.

אז אם- בהמשך לשאלתך, אתה חולה עם 39 חום ויש לך שפעת, אז שרופא המשפחה ירשום שנלקחו לך מדדים ומה תוצאותיהם, שירשום כמה חום, מה סוג השפעת שיש לך, האם ניתנו תרופות, האם בוצעה בדיקה נוספת, וכו'. אחרי שרופא היחידה יראה שהמסמך שלך רציני, הוא יאשר לך את המחלה.
קראתי
08/12/11 13:02
10צפיות
אותם רופאים ממשיכים את חייהם כרגיל ובנחת, פאשלה אחת קטנה - אפילו לא שווה רישום פלילי, העיקר שיגיע למילואים!
ישנו סיכוי שפותח השירשור לא יתייצב ויוגדר כנפקד, ויישפט בהתאם לכך.

אגב, זה נכון שברוב המקרים זה בלתי אפשרי לדחות את הגיוס בכמה ימים בגלל המחלה? יש לזה כמה סיבות, בין היתר, בשביל לא להטריח את המש"קיות לבוא במיוחד בשביל לגייס.

כל המקרים שרשמת הם באמת לא לעניין. השאלה היא איך הדברים הולכים להשתנות כשרופאי משפחה יקבלו לידיהם את מלוא הסמכות לטפל בחיילים הסדירים, איך יתייחסו למילואימניקים?

התקבלה החלטה בצה"ל שלדעתי היא נכונה מאוד, שרופא יחידה יעבור על המסמך. ואם הרופא רואה שהמסמך אינו מספק, אז החייל צריך לבוא להיבדק אצלו ביום הראשון של האימון.
החלטה נכונה (לאחר שקראתי את הסיפורים) - אבל שצה"ל ימצא את הדרך הפחות כואבת לגרום לכך - כמו ללכת לקצין העיר, אני לא מתכוון להתייחס לכל הביורוקרטיה שכרוכה בשביל שזה יקרה.

אז למה אין רישום פלילי נגד רופאים שמועלים בתפקידם, וגם נגד החיילים העצלנים של אותם רופאים? הרי מובאות כאן עדויות ברורות המעידות על כך.
רישום פלילי?
08/12/11 13:30
17צפיות
על מה? על זה שחייל שלח אישור מחלה? זה שאישור המחלה לא מספק את הרופא היחידתי זה דבר אחד, לכן החייל צריך לבוא להיבדק אצלו- אבל מכאן ועד רישום פלילי? הגזמת קצת.

לגבי דחיית הגיוס - מה שאמרת זה לא נכון, אני לא יודעת מאיפה הבאת את זה. הרופא אחראי לזמן את החייל כך שבריאותו לא תיפגע, ואין מצב שיזמנו אותו כי מש"קית הקישור לא יכולה לבוא לחייל ביום אחר. במקרה כזה שהרופא אומר להתייצב בתאריך מאוחר יותר- משאירים את טפסי החייל באפסנאות אצל הקל"ג או אצל המפקד של החייל והוא דואג להחתים אותו. אין פה קשר למש"קית קישור וכו'.

צה"ל החליט לא לשלוח חיילי מילואים לקצין העיר כי הרופא בקצין העיר אינו מכיר את אופי האימון ואת המאמץ או חוסר המאמץ שהחייל יצטרך להתמודד איתו. אם יש חייל שכואבת לו הברך- והוא מזומן לאימון, לנו זה נשמע שמייד צריך לשחרר אותו. אבל אם מדובר על אימון סימולטור שאתה בכלל לא צריך לזוז אלא רק לשבת מול המחשב? ואם מדובר על שיעורים בכיתה בג'וליס במשך 3 ימים שאתה אפילו לא זז אלא רק יושב ומקשיב לשיעורים?
לרופא בקצין העיר אין דרך לדעת מה אופי האימון/ התעסוקה שהחייל צריך להתייצב אליה ולכן זה לא רלוונטי שהוא יקבע אם חייל יכול להתייצב או לא. במקום זה- שהחייל יעביר מכתב *סיכום ביקור* לרופא משפחה. בסיכום ביקור מפורטים המדדים וסוגי הבדיקות שנערכו, תוצאותיהן וההמלצות שניתנו (לשבת בבית/לעשות עבודה משרדית וכו') וכך רופא יחידה יכול להחליט אם החייל צריך או לא צריך להשתחרר.

לגבי נושא של רישום פלילי לרופאים המועלים בתפקידם- זה כבר משהו שהוא יותר קשור לפרקליטות  ואם היא מחליטה לתת כתב אישום או לא, כמו בכל תלונה וכל משפט.
אני בכוונה הגזמתי
08/12/11 14:30
7צפיות
אני אתעלם כרגע מהעניין של הרישום הפלילי, כי קצת קשה לשפוט ווירטואלית - זה קשור לבעיה של פותח השרשור שלמרות האישורים שיש לו, עדיין לא מתייחסים אליו.

בקשר לדחיית הגיוס - אולי לא ניסחתי את עצמי טוב, זה לא בהכרח חייב להיות קשור למחלה. אני שואל מה הנוהל אם מודיעים מראש שיש יום ספציפי שיש בו משהו חשוב והחייל מבקש שיתחשבו בו ושישחררו אותו ליום אחד. אני רציתי לדחות את הגיוס ביום אחד, אם באמת אין כאן טירחה גדולה, אז כנראה שעבדו עלי.

תודה על ההבהרות לגבי השאר.
הוא לא אמר לנו אילו אישורים יש לו
08/12/11 20:21
6צפיות
הוא רשם שהרופא נתן לו את "ימי המחלה+מרשמים" ולכן זה בהחלט יכול להיות מסמך שהוא לא סיכום ביקור אלא, כמו שפירטתי- יכול להיות שכתובים עליו רק ימי המחלה או רק את המחלה עצמה ב- 2-3 מילים בלי פירוט הבדיקות שנעשו.

לגבי דחיית גיוס יש המון סיבות למה לא לאשר את זה- והמפקדים כשהם יכולים, משחררים.  אבל ישנם דברים כמו: מטווחים, רענוני נהיגה, שיעורים שחייבים להיות בהם. כל מפקד והשיקול שלו.
º
09/12/11 00:08
2צפיות
בכל יום חיול
12/12/11 14:29
12צפיות
יש שתי מגפות המשתוללות בקרב חיילי המילואים:
כאבי גב והצטננות.

אז נכון שחלק מהחיילים באמת חולים. אולי אפילו הרוב. אבל איך הצבא אמור להבדיל ביניהם לבין אלה שלא?

עדכון
07/12/11 15:40
8צפיות
שלחתי מכתבים ליחידה שלי , על מנת שלא ינקטו נגדי ב "נפקדות" .

אצור קשר ביום ראשון , על מנת לבדוק איפה זה עומד .

איך החוק במצב שכן אני נפקד , אמורים להגיד לי ? לשלוח מכתבים ? מה הפרוצידורה ?
ראה כאן:
07/12/11 15:45
7צפיות
החשדנות היא לגיטמית
07/12/11 23:34
9צפיות
אם היה מצב בו הצבא היה מכיר באופן אוטומטי באישורים הניתנים ע"י רופא אזרחי 50% מהמילואמניקים לא היו מגיעים כשמזמנים אותם.
אין יותר קל מללכת לרופא המשפחה ולארגן כמה ימי מחלה..
08/12/11 01:59
4צפיות
היינו מצפים לשמוע דברים כאלה רק בסדיר. אחרי 3 שנות סדיר, אין שום סיבה שהצבא יתחיל לשחק במשחקי חתול ועכבר עם מילואימניקים.

אין יותר קל מללכת לרופא המשפחה ולארגן כמה ימי מחלה..
נראה לך הגיוני שכבר עכשיו רופאי משפחה יכולים לתת לחלק מהסדירים גימלים, אבל למילואימניקים לא? והם עוד צריכים לסוע חולים מאות קילומטרים בשביל שהרופא ישחרר אותם?

בכל אופן, אני לא יודע מאיפה צץ לך שזה הכי קל לשקר לרופא משפחה.... - עלי זה לא עובד, לא בסדיר, לא במילואים ולא באזרחות

אני מעוניין לדעת אם האי-כיבוד ימי מחלה של רופא משפחה זה משהו שצץ רק לאחרונה או שזה תמיד היה ככה.
ראה את תשובתי לצמרת כאן:
08/12/11 09:17
9צפיות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

כן, אין דבר קל יותר מללכת לרופא משפחה ולקבל ימי מחלה. בין אם אתה משקר לו או בין אם אתה אומר לו שלא בא לך ללכת למילואים והוא מבין אותך. אם אין מסמך "סיכום ביקור
עם תוצאות הבדיקות- אני מאמינה שאין רופא שיקבל את המסמך.
זה מזכיר לי שפעם רופא היחידה שלי קיבל אישור מחלה שהרופאה שחתמה עליו הייתה מישהי שעבדה איתו פעם באותה מחלקה בבית החולים והיום היא רופאה בקופת חולים.  הוא טלפן אליה ושאל אותה על המטופל. היא אמרה שפשוט היא ראתה שאין לו כל כך חשק אז נתנה לו מחלה. כמובן שהרופא שלנו לא אישר את ימי המחלה והחייל היה צריך לבוא לאימון עם כולם.
אני כנראה יצטרך להישפט..
08/12/11 22:18
10צפיות
העניין שלי בבירור של היחידה.

אנשים מביני עניין אמרו לי, שכן הייתי צריך ללכת להיבדק אצל רופא הצבאי שנמצא במקום X (מאוד רחוק לי מהבית)

במהלך הדרך להתעלף באיזה אוטובוס או רכבת ,ואז מעלים את אותו רופא על טיל

יהיה מה שיהיה.. כוסאחותו מדינת ישראל הגנבים והגזלנים יימח שימם טפיי עליהם
שים לב גם כי בתחתית אישור המחלה
12/12/11 14:33
6צפיות
של כל קופות החולים כתוב שהאישור אינו תקף לצה"ל
אני עושה מילואים 16שנים
12/12/11 14:32
11צפיות
ובשנים אלה מעולם ימי המחלה של רופא אזרחי לא אושרו אוטומטית - תמיד נדרש ראישור של רופא צבאי.
שחרור מצה"ל בגין שינוי מין
06/12/11 20:56
27צפיות
האם אורח חיים שלי כאישה (לפני ניתוח שינוי מין) מאפשר שחרור ממילואים קרביים בצה"ל?
אני מתכנן לעבור ניתוח שינוי מין בשנים הקרובות בחו"ל (חוסך כסף), אבל כבר עכשיו לא מעוניין לשרת במילואים כי אני לא מרגיש בנוח ואני סובל מזה.

אם הייתי גובניק שחוזר כל יום לא הייתה לי בעיה

תודה
תעביר מסמכים רלוונטים לקצינת הקישור
06/12/11 21:42
10צפיות
על מנת שתקבע לך פגישה עם קב"ן (זה הערוץ לשחרור מהצבא במקרה כזה)
איזה מסמכים? אין לי שום מסמכים
06/12/11 21:54
8צפיות
לקבן אגיע בעקבים ובחצאית, זה לא יספיק לו בשביל להוציא אותי משירות קרבי?

ולמה רצון השתייכות לצד השני של המגדר בכלל קשור לקב"ן? זו לא בעיה פתולוגית בספרות המקצועית (לפחות לא במדינות נורמאליות).

בכל מקרה אם הגדוד יגייס אותי בכל זאת, אגיע לשם בחצאית צבאית ואודם בשפתיים,
אם תהיה להם בעיה עם זה, שישלחו זינזאנה שתיקח אותי לכלא, כמו באיראן.

אין לי מסמכים, אבל המפקדים שלי מוזמנים לדירה שאני מתגורר בה, כדי לראות את ארון הבגדים שלי.

קראת את הקישור שצירפתי לך?
06/12/11 22:15
6צפיות
כי רשום שם בדיוק למה צריך להביא מסמכים. חצאית ועקבים לא יעזרו לך לקבל פגישה עם קב"ן- ולכן אתה נדרש להביא לו מסמכים. קרא את הקישור שהבאתי לך בנושא.
בנוסף- גם אם תגיע בלבוש נשי ואודם בשפתיים- לא יקחו אותך לכלא בזינזנה, זה לא עובד ככה וחבל שאתה יוצא מפרופורציות ולוקח את זה למקום מה זה רחוק שלא רלוונטי בכלל. ועוד, אף מפקד לא יבוא אליך הבייתה כדי לראות את ארון הבגדים שלך. גם בעלי מחר יכול לשים בארון מלא בגדים שלי ולהזמין מפקד שיראה אותם בטענה שהוא רוצה להיות אישה. אתה חושב שזה ישחרר אותו ממילואים? אז יקירי, בוא ניכנס לפרופורציות, אנחנו לא באיראן ואף אחד לא יקח אותך לכלא כי באת עם אודם ואף אחד לא יבוא לראות איזה בגדים יש לך בארון. אם אתה רוצה לצאת מקרבי, תיגש לקב"ן ותבקש להתאים לך פרופיל מתאים.
לא מקובל עליי
06/12/11 22:37
11צפיות
שהצבא לא ייכנס לתחתונים שלי, אמרתי להם שאני נשי, ומבחינתי נגמר הסיפור.
רוצים אותי? שיזמינו אותי לתפקידים נשיים בלבד.

אחרי שאני אעבור את הניתוח בחו"ל (בעוד כשנתיים) אני אשלח את האיבר מין הכרות שלי במעטפה לקב"ן.
שיתייק את זה במסמכים שלו בתור הוכחה!
זה יכול להיות לא מקובל עליך
06/12/11 22:52
9צפיות
אבל מכיוון שבטוחני שאתה רוצה לטפל בעניינך במהירות וביעילות, אתה תצטרך לפעול לפי חוקי צה"ל. העובדה שאמרת לצה"ל שאתה נשי עדיין לא אומרת שצה"ל מחוייב לקבל את הצהרתך ותו לא. לפי גישתך, כל איש/ אשת מילואים שיאמרו לצה"ל שהם משנים את מינם או שיש להם בעיה אחרת, מכאן זו בעיה של צה"ל. זה לא עובד ככה, וחבל שתכניס את עצמך לבעיות שאתה לא רוצה להיכנס אליהן.
צה"ל לא רוצה להיכנס לך לתחתונים אלא לקבל מסמך של איש מקצוע שבדק אותך מבחינה נפשית ויכול להעיד שאתה משנה את מינך באמת ובתמים ולא נותן סתם תירוץ כדי לא לבוא למילואים או כדי לעבור מקרבי. כפי שכשרוצים לקבל הנחה בארנונה מביאים מסמכים, כפי שמגישים לביטוח לאומי תביעה וכו'- יש להביא גם מסמכים לצה"ל כדי שיטפל בעניינך. לא ביקשו ממך יותר מידי אלא רק דף אחד שבו מתוארת בעייתך על ידי איש מקצוע.
אם אתה לא מוכן להציג מסמך זה, זו החלטה שלך ותצטרך לשאת בתוצאות לכך.
אין חובה לשחרר אותך, יש לי מישהו באוגדה
06/12/11 21:52
11צפיות
שגם נמצא בתהליכים לשינוי מין וטרם שיחררו אותו.
כפי שהמליצו לך, הפתרון הוא להגיע לקב"ן, להסביר לו את חוסר הנוחות שלך ולוודא שהוא ימליץ על פרופיל מתאים. קח בחשבון שגם נשים מבצעות מילואים וגם אם תקבל פרופיל עורפי- יהיה ניתן להעביר אותך ליחידה עורפית ולאו דווקא לשחרר אותך משירות מילואים.
מצרפת לך את ההליך כיצד להיפגש עם קב"ן: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
קב"ן הוא גם עובד סוציאלי לפעמים
08/12/11 22:41
34צפיות
משהו כמו "לא מרגיש בנוח וסובל מזה" זה לגמרי בקטגוריה של קשיי הסתגלות, וגם זה משהו שקב"ן אחראי על הטיפול בו.
שאלה לגבי יום מילואים?
06/12/11 20:25
1צפיות
היום יכול להיות שזימנו אותי ליום מילואים אחד ללא צו ושזה יהיה מחייב ואני לא אקבל יממ (סליחה על הצעירות אבל הבנתי שיממ זה תשלום אם זה לא ככה אז תקנו אותי)?
גם אם היום מוגדר כיום ערכי או משהו בסגנון?
היי bigtom.
06/12/11 20:47
1צפיות
מופע שלא שולחים אליו צו ולא מקבלים עליו ימ"מ (תשלום)- אי אפשר לחייב אותך להתייצב אליו, ולא משנה איך מוגדר היום הזה.
לא יוצאים מהבית ללא צו ביד
07/12/11 07:37
2צפיות
הצו זה הביטוח שלך .
לא משנה אם אתה יוצא לראיון מפקד או לקרב .
לצערנו הכי מסוכן בכביש .
מה קורה בכביש שקשור למילואים?
07/12/11 08:20
1צפיות
כאילו היו מקרים בעבר שלא שלחו צו, קרתה תאונת דרכים והצבא שיחק על זה שהוא לא שלח צו ופטר את עצמו מהתגמולים עבור התאונה?

היה לי מקרה שהגעתי לריאיון בהתראה קצרה מאד, מבלי שנשלח אלי צו. התחיילתי, עברתי ריאיון וקיבלתי את הימ"מ המגיע לי.
צריך להפעיל שיקול-דעת כשמדובר בריאיונות/פגישות חד-פעמיות של הצבא.

אגב, יום ערכי זה סתם הנפצה של הכותב?
לצבא יש רקורד לא טוב בטיפול באנשי מיל
07/12/11 12:19
2צפיות
לשאלתך : לצבא בכללי יש רקורד לא טוב בנושא טיפול בחיילי מיל.
אם אתה רוצה דוגמאות - תשאל בפורום צו קריאה ותשמע סיפורים שבא לבכות.
בכללי - אם יש ספק אז אין ספק.
בהחלט יתכן שתקבל צו בפקס , או שיש לך הכירות אישית עם קצינת קישור אמינה לחלוטין  .
אבל בכללי - צו זה חובה
º
07/12/11 17:59
2צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום