לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

משלוח מכתב לכוח אדם/לשכת הרמטכל/חיל רפואה
31/01/12 21:29
113צפיות
אני רוצה לשלוח מכתב אל היחידות הללו (לא אימייל)- היכן ניתן להשיג את הכתובות המדוייקות? אם ארשום אכ"א, הקריה, תל-אביב או לשכת הרמטכ"ל, הקרייה, תל-אביב- זה יגיע?
כששולחים מכתב לצה"ל צריך לרשום על המעטפה
31/01/12 21:47
15צפיות
את מספר הדואר הצבאי של היחידה, אחרת המכתב לא יגיע ליחידה ולמדור הרלוונטי.
אני מצרפת לך טלפונים של היחידות השונות, תוכל לטלפן ולשאול מה הדואר הצבאי שלהן: http://www.yehida.co.il/index.php?option=com_conte...

אם אתה עדיין לא מוצא, אתה יכול לטלפן לקצין העיר שם ישמחו לעזור לך.

שאלה חשובה לגבי שובר הנסיעה
31/01/12 19:17
2צפיות
שלום.

קיבלתי צו מילואים עם 4 שוברי נסיעה לבסיס.

ב"מוצא" רשום העיר בה אני גר

שאלתי היא האם ניתן בפועל לנסוע גם מעיר אחרת?
האם הנהגים עושים עם זה בעיות או שלא?..
מישהו מכיר את הנושא מנסיונו?

חשובה לי תשובה מהירה בבקשה

תודה רבה מראש
לא ניתן לנסוע מעיר אחרת מהעיר הרשומה בשובר
31/01/12 20:02
1צפיות
אתה כמובן יכול לנסות, אבל אין לנהג שום חובה לקבל את השובר וגם סביר שלא יעשה כן.
אם אין לך שוברים נוספים, שלם מכספך, שמור את הקבלות והגש אותן לנציגי הקישור במעמד ההתחיילות. הם יכניסו את ההחזרים לחשבון הבנק שלך.
התייעצות לגבי פיצול מילואים
30/01/12 18:07
31צפיות
היי לכולם, קיבלתי זימון לשבועיים של מילואים בסוף החודש, היום התקשרה אלי הקצינה שלי והסבירה שמאחר והתרגיל יתקיים מיום ראשון עד רביעי ואז שוב מיום ראשון עד רביעי בשבוע אחרי הם רוצים לפצל לנו את המילואים ולבקש מאיתנו ביום ראשון שאחרי לחתום על צו התנדבות.
מקריאה בפורום בעבר הבנתי שיש לי אפשרות שלא להסכים לעניין.
שאלתי האם בכך פגיעה של זכויותי?
יש לציין שהמתכונת היא של יומיות במשמרות

אשמח לתגובתכם :)
אתה לא חייב להסכים
30/01/12 19:48
10צפיות
במידה ותסכים לפצל- אתה לא תקבל כסף (ימ"מ) על חמישי, שישי, שבת.
מה שהיחידה שלך רוצה לעשות זה להוציא אנשים לסופ"ש בלי לשלם להם. עכשיו אתה תעשה חושבים אם אתה רוצה או לא. אם אתה מסכים- אחלה.
אם אתה לא מסכים לפצל- היחידה יכולה או לשחרר אותך הבייתה ולשלם לך על זה, כי לא חתמת על פיצול.
או לחילופין היחידה יכולה להחליט שתהיה בצבא בזמן הימים האלה, ותעשה שמירות למשל.
אני לא בטוחה מה לעשות
30/01/12 20:40
7צפיות
הרי מדובר בבסיס של יומיות ואם אחרי יום רביעי אין תרגיל אין לי מה לעשות בבסיס..
מצד אחד זימנו אותי לכל השבועיים, מצד שני אני לא רוצה לפגוע ביחסים שלי עם המפקדים.
דילמה
º
אושי???? הצילווווווווו
30/01/12 11:27
4צפיות
חיים עניתי לשאלתך למטה
30/01/12 11:33
אם ישנן עוד שאלות אתה כמובן מוזמן לשאול.
נפקדות מחוסר בררה -עזרה דחוףףףףף
30/01/12 11:08
68צפיות
שלום רב
לצערי אני נפקד כבר 9 ימים
למרות ששלחתי ולתם רציני לא הייתה התחשבות
אני לא מכיר את כל הבלאגן הזה ולא רוצה בזה
בכל מקרה ביקרתי אצל רופא משפחה כדי לגבות את הנפקדות בטענת מחלה
איך אני יוצא מהסיפור הזה בלי ללכלך את התיק שלי  במשפטים  וכו'?????
האם כדאי לי להתייצב ??האם אני עשוי להשלח לכלא??
האם מותר לי לדבר עם המג"ד בפל'??
לצערי הקצינת קישור קצת כועסת עלי וכן המ"פ ( אפילו שאין לי עבר בעייתי כלל)
אני גם מורה ( מחנך ומגיש לבגרות במועד חורף )גם סטודנט לתואר שני וגם עם ילדה עם תסמונת דאון שצריכה לעבור שתי ניתוחים
היי חיים- בתשובה לשאלתך
30/01/12 11:22
28צפיות
בתור התחלה, כדאי כמובן להתייצב כמה שיותר מהר. ככל שתקדים להתייצב ולהישפט, כך העונש שלך עשוי להיות מופחת יותר. העונש כמובן יכול להיות גם כלא, אך הוא יכול להסתכם גם במחבוש על תנאי, וגם בקנס או אזהרה. העונש יהיה תלוי בשופט ובאיך תציג את עצמך ואת בעייתך בפניו.
כמובן שאתה יכול לשוחח עם המג"ד בטלפון, אך הדרך היחידה לסגור את הנפקדות היא להגיע ולהישפט, מאחר ולא ניתן לבטל נפקדות על סמך שיחת טלפון.
בנוסף אני מצרפת לך את כל המידע על נפקדות ועריקות: http://www.tapuz.co.il//Forums2008/ViewMsg.aspx?Fo...
כדאי לך לעיין בו ולהכיר את הנושא.
אנו כמובן נשמח לקרוא עדכון בפורום.
לשמור על תיק נקי
30/01/12 11:35
16צפיות
האם אוכל לבקש שלא "ילכלכו" לי את התיק ( רקורד) ??
º
האם יש מצב להשפט ולהשתחרר מיתרת זמן המילואים?
30/01/12 11:49
13צפיות
לרוב- לא.
30/01/12 19:44
17צפיות
ההנחיה הצה"לית היא שמי שנשפט במהלך המילואים על נפקדות- חוזר למילואים כסדרם. במידה והדבר לא מתאפשר מבחינת היחידה, יוציאו לחייל צו מילואים לביצוע השלמת האימון או התעסוקה עם יחידה אחרת.
כל מי שנשפט, התלונה שלו מוזנת בתיק האישי
30/01/12 19:43
16צפיות
על כל פרטיה, כרגע אתה כבר נפקד וכפי שאמרתי לך בהודעתי הקודמת בכדי לסגור את הנפקדות צריך להישפט. ועל כן, התלונה בכל מקרה תוזן לך בתיקך.
קבילת מ"פ
30/01/12 21:24
12צפיות
האם אני יכול לקבול את המ"פ שלי על זה שקיבלתי הודעה טלפונית לגבי המילואים שבועיים לפני ורק אז שלחתי ולתם ??
מה הסכנות שיש בקבילה ??
מה ייצא לך אם תקבול את המ"פ?
30/01/12 21:37
12צפיות
לא המ"פ מוציא לך את הזימון אלא משרד הקישור.
משרד הקישור יצטרך להציג הוכחות שהצו נשלח אליך ע"פ הפקודות. אם תפקודו של המשרד יימצא לא תקין- נקח"ל ייתן את המלצותיו.
מבחינת סכנות- למה בדיוק הכוונה?
- יכול להיות שהקבילה תתברר כלא צודקת
- יכול להיות שתקבל יחס פחות אוהד ממשרד הקישור (אתה אומר שזה קיים כבר עכשיו)

בנוסף- יהיה ניתן לטפל בקבילה שלך רק אחרי שתסגור את הנפקדות ותישפט. לפני שתעשה כן, הקבילה לא תתקבל.
מחוסר ברירה? לצערך?
31/01/12 08:43
15צפיות
לצערי מה שאתה מספר הוא שהחלטת על דעת עצמך לא להגיע למילואים ללא כל אישור.
זה שאין לך עבר בעייתי צריך להביא להקלה בעונשך. אבל כרגע  יש לך הווה בעייתי.

זה שיש לך אישור מרופא המשפחה על כך שהצטננת או שיש לך כאב גב לא יעזור לך כל כך - זה רק מצביע על כך שאתה מחפש סיבות לא אמיתיות להשתחרר מהמילואים.

אני מבין שהבעיות שלך הן אמיתיות אבל כנראה הן לא מהסוג שהצבא רואה כסיבות מוצדקות לפטור באופן רשמי.

מה שהיית צריך לעשות מראש היה לדבר עם המפקד שלך ולבקש התחשבות והקלות. ביחידה נורמאלית היית מקבל.
כרגע שאתה כבר נפקד הדרך הטובה ביותר לצאת מהסיפור היא להתייצב ולהישפט ולהסביר במשפט את הנסיבות הבעייתיות שלך.
לצערי-יש מצבים של חוסר ברירה
31/01/12 14:56
15צפיות
תראה - אתה שופט על פי מה שנכתב פה.
אל תדון אדם עד שלא תגיע למקומו
לצערי - אני מכיר אנשים שערקו או נפקדו מחוסר ברירה
החל מהסטודנט שנכשל בשנה א , הכסף שחסך אזל - ואז הוא דפק עריקות עד סוף הלימודים .
לאחר שקיבל את ציוני המבחן האחרון הלך להישפט בחיוך .
מה זה חודש כלא לעומת תואר ?
והעובד שעמד בפני האפשרות - לעוף מהבית כי המשכנתא לוחצת והבוס לוחץ
או ללכת למיל
ועוד ...
והכל מתחיל מהפשע המטומטם - לראות בצבא המיל צבא בט"ש

להלן שיר הלל שכתבתי בשבחו של מוסד המילואים
02/02/12 14:15
12צפיות
בסה"כ מילאתי פקודות – יום ביומנה של קצינת קישור (קצינת מילואים).

בשעה 20:00 בערב. עומדת אסתר שלנו, שהיא במקרה חיילת לובשת מדים, במקרה קצינה, במקרה עם דרגה, במקרה התגייסה,אחראית על חטיבת חי"ר שלמה.
אתם חושבים שיש לסיפור נקודה? חכו, בואו נזרום עם החריזה, הרי כל הדרכים מובילות ל-"ייעודי לקצונה", זוהי אסתר הקצינה.

אסתר שלנו, עומדת מול המראה שוטפת פנים, אחרי עוד יום של גיוס אנשי מילואים. "אוף" היא אומרת לעצמה, אזרחים מעצבנים, מה בסה"כ מבקשים ?- "נו, תבוא ליום מילואים!".אבל אסתר עומדת מול המראה, משכנעת את עצמה שהיא לא שמנה,לא צעירה, ושיש לה אחלה גיזרה- "ואוו נכון שאני נראית טוב עם הדרגה" , כך היא אומרת לעצמה.

אסתר נטלה ידיים, שטפה פנים, וחושבת לעצמה תוך כדי הליכה, "הלוואי שהיה יותר קל, כמו בסיפוחים". הסיפוחים - שם היא שיחקה בלהיות חיילים לפני שנהייתה קצינת מילואים בפחות מ-10 חודשים."אז שלא יספרו לי סיפורים, מילואימניקים חפ"שנים ! כולם עצלנים, משתמטים, עלק לא יכולים לבוא לתעסוקה מבצעית, 21 ימים במילואים".

אסתר עכשיו במשרד, סוגרת עניינים אחרונים – ממלאת טפסים של דיווח נפקדים ועריקים.עולה לה עוד מחשבה: "מגיע להם, ושלא יספרו סיפורים". היא נזכרת בדמותה שלה במראה, מחייכת לעצמה- כן, יש לי כוח השפעה, אני קצינה.

כעת אסתר כבר עולה להסעה. בחור חרדי יושב מולה.ואז היא מעלה בזיכרונה שיחה, כשהייתה בחיק המשפחה- אביה התלונן על כך שאין עבודה, המליץ לה להישאר בצבא "תראי, בחוץ יש רק שממה, מה תעשי? תחתמי אבטלה?". אסתר ענתה "אני אוהבת להיות קצינה, אבל העבודה נורא קשה- חיילי מילואים שכל היום מתרצים תירוצים. אבא, לדעתך הם באמת לא יכולים לבוא לתרום את חובתם כאזרחים?". והנה הבחור החרדי, מתכונן לירידה, וכך אסתר נזכרה בתשובה: " חובתנו וזכותנו כאזרחים, היא לשאת בנטל כמו האחרים- חרדים, דתיים וערבים. אסתר, אני לא כל כך מבין בשלישות מילואים, אבל חיילי המילואים שבאים הם משלמי המיסים, התלמידים, העובדים, הרצים, המזיעים, מלמדים, מגדלים, מחנכים, לא העשירים, לא העניים, בגדול, החבר'ה הבינוניים. ויש כמובן את אלה, שמנצלים, עושקים, שובתים, מקמבנים, משריצים, חיים על קצבאות ילדים, חוסמים כבישים, מרוויחים בישיבות תלמידים על חשבון החבר'ה האחרים- משלמי המיסים".

והנה הנסיעה נמשכת , תכף יורדים, עוד יום של צבא ונהנים, אסתר נזכרת בשיחה שערכה בבוקר עם חייל מילואים שצעק עליה בקולות רמים " יא בת זונה , חיילת צעירה , קחי ת'שרוך ,תתאבדי בקפיצה, תני לי להשלים את התואר ותתאמני במציצה".אסתר מזילה דמעה, "מה רוצים ממני ? אני קצינה זוטרה. משלמי מיסים, נטל על אזרחים,כולה רוצה לזמן מילואים, איך אני בכלל קשורה לחיים? אני נפל מגמת שלישים, זה לא מה שהיה בסיפוחים!".

ההסעה עוצרת. אסתר יורדת. בהנף יד, אומרת לעצמה "יאוו על מה אני מדברת? , זה רק מחשבות. אני בסה"כ ממלאת פקודות".
אתה תוקף את השליח תתבייש
05/02/12 07:18
13צפיות
תראה
אתה כנראה ממש לא מבין היכן את חי
מה אתה רוצה מהילדה ? נכון שהיא עושה את העבודה שלה , ולא מבינה מהחיים .
אז היא אשמה ?
למה אתה לא מאשים את המערך שמכשיר אותה או מבקר אותה ?
האם עבדת פעם עם קשל"ח ומעלה ?
האם הבנת מה יש שם ?
הילדה היא בסך הכל פקידה במערך שמתחיל משר הביטחון - רמטכל וראש ממשלה
יש לך טענות - הם האשמים . נקודה
כל שביב של אנרגיה שמצביע על קצינת הקישור כאשמה
זה בזבוז זמן , הסתה והסטה של מאמץ
זה בסדר, אני ושלם חנוך במאמץ מקביל
05/02/12 14:18
8צפיות
הוא ברזולצויות גבוהות (הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם)
ואני מתמקד בשליחים
זה ויכוח עקר
06/02/12 00:53
41צפיות
כדי להתחיל להבין את עולם המילואים וכדי ללמוד להתנהל בהתאם אל מול המערכת- צריך להכיר את הדברים ואת המערכת. יכול להיות שמאוד השקעת בשיר הלעגני שלך, אבל הוא חסר תכלית גם כי הוא שגוי וגם כי אין לו משמעות במערכת הצבאית- הוא לא יעזור לך או לחיילים אחרים בהתמודדות עם המערכת.
העובדה היא שהיום לקצינת הקישור אין בכלל סמכות לגייס, לשחרר או לבוא לקראת החייל כשהוא צריך עזרה. היא מבצעת את הדברים לפי פקודות המפקדים ונבדקת על כך בביקורות- כך שהיא זו שחוטפת את הריקושטים, גם מאנשי מילואים כמוך שמאשימים אותה,גם מהמפקדים (לכל קצינה יש לפחות 3 מפקדים מינימום) שלה וגם מהביקורות.
הדרך היחידה שקצינת הקישור יכולה לעזור לאיש מילואים זה לאחר שהיא מבססת את מעמדה ביחידה ויכולה לבקש מהמפקדים להתחשב בך. היא לא יכולה לקבוע להם את מי לזמן או  למי לבטל צו, גם אם היא ממש רוצה. היום מאוד קשה להביא קצינות קישור לצה"ל. נותנים מענקים גבוהים בשביל למשוך אותן לתפקיד וגם אז הן לא רוצות או פורשות באמצע. היום לצה"ל כמעט אין קצינות קישור שממשיכות יותר משנה בתפקיד. מביאים נגדות ומחלקים להן מענקים- זה גם לא עוזר, רובן פורשות אחרי חצי שנה עד שנה. לאחרונה צה"ל התחיל לשים בתפקיד מש"קיות על תקן קצינות. פשוט כי אין את מי לשים בתפקיד. התפקיד הזה הוא קשה, מייגע, שוחק וכולל התעסקות עם אנשי מילואים שמאשימים אותן במר גורלם ומתמקד בהן, במקום להבין שלא שם טמונה הבעיה. הן אלו שמטפלות בכל הבקשות, שעסוקות בכל הזימונים, שצריכות לוודא שכל אדם ואדם מגיע למילואים ולטפל בנפקדויות משל היו קייס משפטי מתוסבך ומטרטרים אותן במיני בקשות משונות ומיני חתימות. קצינות קישור רבות לא רואות בית בכלל. וכמה שהן לא זועקות שכוחן מוגבל, ומבקשות לשפר דברים במערכת- הן עדיין לא מצליחות לשנות כי הן בכל זאת בצבא ויש דרג ויש זרג.    
שינוי בעולם המילואים לא יבוא אם נתרכז בקצינות הקישור אלא בשינוי מדיניות שמתחילה בממשלה. שינוי מדיניות שמתחיל בשוויון בחלוקת הנטל במדינה.
מיקוד שגוי בתכלית
06/02/12 10:05
9צפיות
שלום חנוך אמר בפרוש שזה בעיה של הציבור.
לצערי הוא צודק גם בנושא מיל.
ציבור המיל מטומטם  ( ברמה הציבורית והנכונות לקחת אחריות )
להפגנות של אנשי מיל באים עשרות בודדות
כשדגנרל בא לשטח כווולם שפנים
ביום בחירות מצביעים אם בכלל בהתאם לתעמולת בחירות
לא מתפקדים למפלגות - כי זה השיטה להשפיע
והכי מרגיז - את כל התסכול זורקים על נערה בקישור , שלא קיבלה הכשרה כמו שצריך ומנהלים אותה קציני שלישות ודגנרלים
ששמים זייין ענק על המילואים.
עלוב מאוד .

קרא את תגובתי פה:
06/02/12 00:55
15צפיות
מחאת "מילואימניקים למען שוויון חובות אזרחי"
29/01/12 23:38
27צפיות
http://www.facebook.com/groups/102264596560157/?re...

אני מזמין אתכם להצטרף לקבוצת המחאה הפייסבוקית שתדרוש מהכנסת להחיל חוק שירות צבאי/אזרחי על כל אזרח מדינת ישראל המגיע לגיל 18, בלי קשר למגזר/דת/גזע או מין. אם נאחד כוחות ביחד וניצור קבוצה בעלת מספר חברים גדול נוכל ביחד להביא לשינוי המיוחל.
בתודה, אסף.
היי אסף, אני מעתיקה לפה את תגובתי בקבוצה
30/01/12 10:57
2צפיות
שנפתחה בפייסבוק:
חוק טל הוא חוק מקומם, המראה כיצד ממשלות ישראל לדורותיהן מעדיפות להתעלם מן האזרח המשרת והפועל, לטובת קבוצות באוכלוסיה שיש להן כח פוליטי גדול יותר.
לא יתכן שחלק קטן מאוד מהאוכלוסיה יבצע מילואים, יעצור את חייו למשך מספר שבועות כל שנה, יפסיד לימודים, זמן משפחתי והספק בעבודה ואילו קבוצות אחרות לא תשאנה בנטל הציבורי.
חייבים שינוי.
או שירות לכולם או שיחרור לכולם ושירות רק למי שרוצה.
ובמידה וצה"ל לא ערוך לקלוט מספר רב של מתגייסים חדשים- אזי צריכה להינתן אופציה כגון שירות לאומי או תרומה אחרת, על מנת שלא יימשך המצב הקיים בו אוכלוסיה מצומצמת משרתת קבוצות גדולות באוכלוסיה אשר משתמטות ומתחמקות מן החובה האזרחית.
שאלה לגבי ימי מילואים
29/01/12 21:38
8צפיות
שלום לחברי הפורום.

לאחרונה בצענו מילואים עם פיצול.
בחלק הראשון היינו 4 ימים, שבוע בבית, ואח"כ עוד 8 ימים רצופים בקו.
לפי מה שנאמר לי מגיע גם יום חופש נוסף. כלומר אם עשיתי מראשון עד ראשון אז גם שני נחשב ימ"מ. (ולכן גם לקחתי יום חופש מהעבודה)
לצערי הגיע הלוקש ולמרה ההפתעה לא קבלתי עוד יום.

מישהו מכיר מה החוקים בנידון? על כל כמה ימים זכאים ליום חופש?

תודה לכל העונים
זכאות לימי חופשה בשמ"פ
29/01/12 21:48
3צפיות
ראה כאן את החוק: http://www.tapuz.co.il//Forums2008/ViewMsg.aspx?Fo...

פנה לקצינת הקישור שלך ישירות ובקש ממנה את היום החסר
º
תודה :)
29/01/12 23:22
2צפיות
º
אושי אני חייב עזרה דחוף
29/01/12 21:20
4צפיות
אוקיי, אתה מוזמן להעלות את הבעיה בפורום
29/01/12 21:44
3צפיות
והפורום כמובן ישמח לעזור לך
עבודות תחזוקה והשבתת האתר
29/01/12 17:57
גולשים יקרים,

השבוע יבוצעו עבודות תחזוקה באתר בשני מועדים:
בלילה בין יום שני ליום שלישי
בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי

כתוצאה מכך, בשני המועדים הללו, אתר תפוז יהיה מושבת בין השעות 01:00-06:00.

תודה לכולם על הסבלנות,
לילות שקטים לכולנו
מענק על שירות מילואים
29/01/12 02:19
151צפיות
במהלך השנה החולפת (2011) עשיתי 14 ימי מילואים. האם אני זכאי בגינם למענק כלשהוא או שלא עשיתי מספיק ימי מילואים?

במילואים האחרונים שעשיתי כל אחד אמר לי משהו אחר. אשמח אם אוכל לקבל כאן תשובה מוסמכת.
עדיין לא ברור מה יהיו הסכומים
29/01/12 13:47
31צפיות
ועל פי אילו מדרגות יקבעו.זה משתנה משנה לשנה במגמת שיפור.
תיכנס להודעות נבחרות בלינק הבא http://www.tapuz.co.il//Forums2008/ViewMsg.aspx?Fo...
כמו שאתה רואה על 14 ימי מילואים בשנת 2010 ניתן מענק של 1254 ש"ח (ע"פי מדרגה של 10-14.5 ימים).
אני מקווה שהשנה יוחלט להוריד אף יותר את מספר הימים הנדרש לכל מענק ע"מ שתזכה להיכנס למדרגה הבאה.
מענק
29/01/12 23:04
28צפיות
הסכום טרם פורסם. אולי אפילו טרם נקבע.
ההימור הפרטי שלי שהמדרגות יהיו מאוד דומות או זהות ל 2010. כלומר ברגע שעברת את 10 ימים אתה נכלל במענק.
האם מקבלים גם מענק על מת"ק?
30/01/12 09:02
25צפיות
(מילואים בתנאי קבע)
לא, כפי שאנשי קבע לא מקבלים מענק מילואים
30/01/12 12:01
29צפיות
מצד שני, מת"ק מקבל תשלום לפי תנאי ההעסקה של אנשי קבע, ולא לפי תנאי ההעסקה של מילואימניק (שבעצם התשלום שם נקבע ע"פ השתכרות המילואימניק באזרחות עד סף מסויים).
פטור משירות מילואים
28/01/12 19:51
31צפיות
היי,חגגתי את גיל 41 אומנם ממשרד הקישור הודיעו לי שאני פטור משירות מילואים עקב גיל והזמינו למסיבת פרידה אליה לא יכולתי להגיע אבל האם אני לא אמור לקבל מסמך רשמי/תעודת פטור משירות מילואים???
יזמנו אותך לטקס נוסף, ואם לא תגיע גם אליו
28/01/12 20:14
22צפיות
אז תישלח לך תעודת הפטור לביתך.
שאלה בקשר לתשלום על ימי מילואים
27/01/12 20:11
21צפיות
אני עובד קצת יותר מחודש דרך חברת כוח אדם, ועשיתי 5 ימי מילואים ראשונים שלי, רציתי לדעת כמה אני אמור לקבל על כל יום מילואים ומה לעשות כדי לקבל את התשלום, תודה מראש לכל העונים
היי חן, מבחינת התשלום עצמו
27/01/12 20:27
4צפיות
תוכל לחשב כמה תקבל באתר ביטוח לאומי, במחשבון לחיילי מילואים:
מחשבון לחישוב תגמולי מילואים

כדי לקבל את התשלום, עליך לקחת את אישור הימ"מ שקיבלת בסוף המילואים (יכול להיות שנשלח אליך בדואר ממשרד הקישור)
ולהגיש אותו או למקום העבודה שלך
או ישירות לביטוח לאומי.

מכיוון שאתה עובד חדש, והעבודה היא דרך חברת כ"א, אני ממליצה שתיגש ביטוח לאומי ותגיש לבד את התביעה. (הליך פשוט- ממלאים טופס, מצרפים את אישור הימ"מ ומכניסים לתיבת השירות)

תודה
27/01/12 21:12
2צפיות
בקשר לקטע של החישוב ידעתי את זה פחות או יותר רק הבעיה היא שלא הבנתי האם זה חל גם לגבי שאני בעבודה הרבה פחות מ-3 חודשים... חודש וכמה ימים במקרה שלי.
חבר אמר לי שזה נחשב כאילו אני לא עובד ומי שלא עובד מקבל 250 ש"ח ליום מביטוח לאומי האם זה כך? ושוב תודה רבה על התשובה המהירה
בשמחה
27/01/12 21:17
2צפיות
אם לא עבדת לפני המילואים, ומכיוון שאתה עובד פחות מ- 3 חודשים, התשלום אכן ייחשב כאילו אתה לא עובד בכלל.
ממה שאני זוכרת, בתקופה שלא עבדתי, קיבלתי על כל יום מילואים 259 ש"ח. גם אבא שלי, שלא עובד (מתנדב למילואים), מקבל על כל יום 259 ש"ח כך שאני מניחה שזה גם הסכום שאתה תקבל.
º
הבנתי, אחלה
27/01/12 21:21
5צפיות
בושה וחרפה שהצבא לא משלם לו לפי
27/01/12 21:22
3צפיות
המשכורת שהוא מרוויח בזמן שהוא היה במילואים.

הרי אם זה היה הפוך, הוא היה חייב כסף למדינה, המדינה הייתה מתחשבנת איתו עד האגורה האחרונה כולל רבית והצמדה.

אבל כשהמדינה צריכה לשלם לאזרח, אז פתאום אפשר לעגל פינות, ולשלם לו כאילו הוא לא עובד.
מילואים חוצי חודש
29/01/12 23:02
6צפיות
אושי, אולי תוכלי לעזור ..

יש כמה חיילים בגדוד איתי שמתלוננים שהמעסיק אינו משלם להם את שכרם בזמן שהם במילואים עד לתשלום המשכורת שלאחר שהם מביאים את טופס 3010.
כלומר, אם מתחילים תעסוקה לדוגמא באמצא ינואר עד אמצע פברואר, רק בתחילת מרץ המעסיק משלם להם על ינואר בטענה שלא הביאו את הטופס לקראת חישוב המשכורות של ינואר מיד בתחילת פברואר.
כדי לשלם על הימים של ינואר בתחילת פברואר, המעסיק רוצה שיביאו שני טפסי 3010. האחד על הימים שבוצעו בינואר והשני על הימים בפברואר.
קצינת הקישור טוענת שאין לה אפשרות לתת זאת, מאחר ואותם חיילים מבצעים שירות מלא ולא יוצאים לפיצול.
המעסיק להבנתי עובר על החוק, אך אני מתרשם שעימות חזיתי עימו יביא לפיטורי החייל.

איך מתמודדים עם זה? האם ישנה אפשרות להנפיק שני 3010 כפי שהמעסיק מבקש??

תודה,
יובל
היי יובל
29/01/12 23:26
5צפיות
קצינת הקישור שלך צודקת.
ראשית, מבחינה טכנית אין אפשרות להנפיק 2 טפסי 3010 עוקבים. צריך להיות בין הטפסים הפרש של לפחות יום אחד, אחרת התוכנה לא נותנת לבצע את ההזנה.
שנית, ישנה הנחיה צה"לית שאין להנפיק אישורי 3010 עוקבים (גם אם יש למשל תקלה בתוכנה).
ההנפקה היחידה המאושרת היא הנפקת אישורי 3010 שיש ביניהם לפחות יום אחד של פיצול שאינו נחשב כימ"מ. זוהי הנחיה צה"לית וקצינה שתבצע שלא ע"פ הפקודות, תעמוד לדין. (הקצינות נבדקות בביקורת אכ"א וביקורת פיקודית וכל החריגות מאותרות בדוחו"ת שיוצאים מראש כך שאפשר לעלות על העבירה הזו בקלות)

בנוגע לשכר- המעסיק עובר על החוק.
על המעסיק לשלם לעובד משכורת כאילו הוא עבד כרגיל, גם אם העובד לא הביא לו אישור מילואים.
לפי סעיף 276 לחוק הביטוח הלאומי קובע בעניין תשלום תגמולי המילואים לעובד על-ידי מעבידו: התגמול ישולם לכל המאוחר ביום שבו היה משתלם שכרו (של העובד) אילולא שירת במילואים והוסיף לעבוד.  
אני מציעה שבתור התחלה החיילים יפנו לקצין העיר אשר יפנה אותם לקבלת ייעוץ בנושא לחיילי מילואים, ויקבלו החלטה מה לעשות.
בכל מקרה אני מציעה לאותם חיילים לתעד את הכל, וברגע שיהיה להם מספיק חומר- לתבוע את המעסיק בבית הדין לעבודה.
כדיעה אישית- אני לא הייתי מסכימה לעבוד במקום הפוגע בזכויות שלי ומלין את שכרי.

למרבה הבושה
29/01/12 23:37
7צפיות
שוחחתי עם המעסיק שאמר לי שהוא קצין במילואים שמפקד על חיילים.
לדבריו, אצלו בגדוד קצינת הקישור כן מוציאה 2 לוקשים. לא הבנתי איך אין לה בעייה עם כך.

אני לא בטוח שלאותם חיילים אמורים יש הרבה אופציות. מדובר על מקום עבודה שמשלם יומית לפי שעות ולא משכורת חודשית. ו/או עובדי קבלן.
מקומות עבודה אחרים לא עומדים אצלם בתור כדי לקלוט אותם.
משהו לא מסתדר לי
29/01/12 20:27
3צפיות
יש לי עוד יום מילואים מלפני חודשיים בערך (אז עוד הייתי מובטל), היום דיברתי עם ביטוח לאומי והם אמרו לי שמגיע לי על היום הזה 180 (מינימום), אני מכיר הרבה אנשים שקיבלו סביבות ה-200 אם לא יותר. אם מישהו יכול להבהיר לי קצת את העניין אני אשמח
שאלה לאושי
27/01/12 19:55
3צפיות
מדוע את לא מביאה מדי פעם לפורום נציג צה"ל למשך יממה שיענה לשאלות הגולשים.
זה נהוג בפורומים אחרים... למשל בפורום רשתות תקשורת מדי פעם מביאים נציג בזק או חברה אחרת שבמשך יממה עונה לשאלות הגולשים.

זה יכול מאוד לעזור.
אירוחים בפורום
27/01/12 20:19
3צפיות
היי ליאור,

כנהוג באתר תפוז, מידי פעם בפעם מגיעים אורחים לאירוחים בפורום ועונים על שאלות הגולשים
האירוח האחרון התקיים בסוף חודש מאי, בו התארח סא"ל אמיר חי, ראש ענף תכנון כ"א במילואים, להלן הקישור לאירוח:
אירוח של סא"ל אמיר חי

בנושא זמן האירוח- האירוחים אינם נמשכים יממה. אירוחים של אנשי מקצוע באתר תפוז נמשכים מספר שעות (בד"כ בין שעתיים ל- 4 שעות) מאחר ומדובר באיש מקצוע המקדיש מזמנו באופן התנדבותי למענה על שאלות הגולשים. כמקובל, שירשור האירוח עולה מספר ימים לפני האירוח עצמו, ובזמן זה הגולשים יכולים להעלות שאלות לאישיות המתארחת.

חשוב להדגיש שהפורום הוא פורום פתוח, לכלל הגולשים ברשת.
באם אתה או אחד הגולשים האחרים מעוניינים להזמין אישיות להתארח, זה מבורך. כל שצריך הוא להציע רעיון ובמידת האפשר הנהלת תפוז ואני נתאם את האירוח ונביאו לפורום.
שאלה לגבי נסיעה לחלמיש
27/01/12 19:47
43צפיות
חבר שלי במילואים באיזור חלמיש באיזה חור בשם עטרת ואני חושבת על לבוא לבקר אותו אבל אני קצת מפחדת בגלל כל הכפרים הערביים באיזור..מישהו יודע עד כמה מסוכן שם?
אמנם אינני מכירה את האיזור
27/01/12 21:14
9צפיות
אך כדאי שתתיעצי עם חברך שנמצא במקום האם ומתי כדאי להגיע. ישנם מקומות שלא מאוד בטוח לנסוע אליהם לבד וחבל שתסכני את עצמך.
תחבורה לחלמיש
29/01/12 22:54
9צפיות
חלמיש נמצאת במרחק של כ 25 או 30 דקות נסיעה מצומת שילת. נדמה לי גם מצומת ראנטיס בערך אותו זמן.
במקרה או שלא במקרה, גם אני במילואים בחלמיש. אני מרגיש די בטוח לנסוע באיזור.

אני מחר בבוקר חוזר לשם. אם את רוצה להצטרף, תשלחי לי הודעה.
יוצא לי מידי פעם לנסוע לאיזור גם ללא נשק ולא ראיתי בעייה מיוחדת.

יש תחבורה ציבורית מספר פעמים ביום באוטובוס ממוגן. בדקתי את מסלול הקו באגד. נראה לי קו מעצבן שנוסע בין ישושלים לתל אביב וחזרה דרך כל הישובים.
מסכן מי שגר שם ונאלץ לנסוע באוטובוס זה.

יובל.
תעסוקה אומנותית
27/01/12 15:16
5צפיות
משה נחומוביץ 1
אחרי תעסוקה ארוכה באיזור קרני שומרון נשארנו עם תמונות של חבר למילואים משה נחומוביץ' שצילם וערך.
מי חשב שירוק זית יכול להיות כ"כ יפה?

מצורף לכם כמה תמונות מהתעסוקה.
º
ברמת גלעד
27/01/12 15:36
3צפיות
ברמת גלעד
º
טורקי קטן של ערב
27/01/12 15:38
12צפיות
טורקי קטן של ערב