בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

ימי מילואים
19/09/11 11:47
2צפיות
ביולי האחרון קיבלתי צו מילואים ל-12 יום. שלחתי את האישור ואישרתי בשיחות טלפון עם הקישור שאגיע למילואים.
לאחר כחודש לערך מקבלת הצו הייתי צריכה לחתום על חוזה עם מקום עבודה חדש ורציתי לברר מול הקישור/מפקדיי כמה ימים בפועל אשרת?
(כי ידוע לי שבדרך כלל מדובר במספר ימים בודדים) לצערי, לא קיבלתי ממשרד הקישור את הטלפון של המפקדים שלי או של קצינת הקישור
וככה נמשך העניין כשבועיים לערך עד שחתמתי על חוזה לפיו אתחיל לעבוד במקום החדש לאחר 12 ימי המילואים המיועדים.
במקביל, שלחתי בקשה למשרד הקישור לשחרור ממילואים עקב מעבר לעבודה חדשה (וגם עקב היחס המזלזל לו זכיתי).
כשבועיים לפני המילואים קיבלתי עדכון מהמפקדת שלי שבפועל אשרת 3 ימים בשבוע הראשון ו-4 ימים בשבוע השני אך לא נשלח אליי צו חדש.
יומיים לפני המילואים קיבלתי תשובה שבקשתי לשחרור נדחתה.
כאשר הגעתי למילואים הבנתי שבכל הפעמים הקודמות שעשיתי מילואים חתמתי על אישור לפיצול וכמות הימים שעשיתי בפועל, ובעצם לא הייתה
לי בעיה עם זה כי הייתי סטודנטית או שיכלתי לחזור לעבודתי בימים הפנויים.
השנה לצערי אין לי מקום עבודה (עזבתי את מקום עבודתי לפני המילואים ורק לאחר המילואים אני מיועדת להתחיל במקום החדש) שאוכל להשלים בו
את שכרי ומשרד הקישור רוצה שאחתום בטענה שלא יכל לשלוח לי צו חדש "ומפוצל".
מה עליי לעשות? נאמר לי לפנות לקצינת הת"ש ושרק היא עשויה לאשר לי 12 יום, האם יש סיכוי?
אחותי עשית פה סמטוחה
19/09/11 13:13
1צפיות
נתחיל עם כמה עובדות בסיסיות אך חשובות:
1. למשרד הקישור אין אפשרות להוציא צו מפוצל. כן יש לו אפשרות לדחות את הבקשה לשיחרור א לציין על גבי טופס 58 שתשרתי בתאריכים מסויימים
2. משרד קישור/ מילואים זה לא יס/ הוט/ סלקום/ אורנג'/ נטוויז'ן. אי אפשר להתנתק  (או לבקש להשתחרר לצורך העניין) גם אם זוכים ליחס מזלזל כדברייך. אם רוצים להתלונן יש מג"ד וכו'.
3.מי שיכולה לאשר לך להתייצב/ לא להתייצב/ לשרת בימים מסויימים היא המפקדת שלך בלבד. קצינת ת"ש תפקידה הוא בחירום והיא לא קשורה לאישורי שיחרורים.
4. אם אתה לא רוצה להשתחרר כי אין לך הכנסה בזמן הזה- את לא חייבת, את פשוט צריכה לא לחתום על טופס 58.
5. אסור לשחרר אותך בכוח או לפצל לך את המילואים ללא הסכמתך. עם עשו כך- עליהם לתת לך את הימים שהיית בבית ואם לא נתנו- עלייך לפנות בדחיפות לנציב קבילות החיילים.

אני מציעה שתדברי עם המפקדת שלך עוד היום ותסגרי איתה את כל הדברים
אם יש שאלות נוספות כמובן שאנחנו פה.
בהצלחה!
בואו לפתוח פורום לאומן האהוב עליכם!
19/09/11 11:47
1צפיות
חולים על ברונו מארס, אבל אין לכם איפה לחפור עליו? יש לכם מאגר אדיר של תמונות של קייטי פרי שרק מחכות לצאת לאור? עומר אדם הוא החיים שלכם ואתם רוצים שכולם ידעו?

זה הזמן שלכם לפנק את האומן/להקה שלכם בפורום, או במילים אחרות- אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מאשכול מוזיקה ומהקהילה התפוזית, להוביל ולנהל פורום בנושא האומן האהוב עליכם

כך שבמידה ואתם גולשים פעילים ומורעלים, ויש לכם את הכלים, הזמן והרצון לנהל קהילה, אתם מוזמנים למלא את טופס הבקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

אנו מבטיחים כי כל הפניות יענו, ועם הפניות המתאימות נתקדם במהרה.

קדימה, מחכים לקבל מכם הצעות

האם סטודנט שעושה מילואים ולא עובד- משלם בנוסף
19/09/11 11:35
25צפיות
ביטוח לאומי?
כלומר:
נניח בחודש X עשיתי יום שמ"פ אחד (לשם השאלה) - האם באותו חודש עלי לשלם בנוסף ביטוח לאומי ע"ס 116 ש"ח (הסכום אותו משלם סטודנט שלא עובד?)
זאת התשובה שקיבלתי מביטוח לאומי מהמענה המופרט שלהם - שכן, למרות שזה מוזר לי כי ראיתי בתשלום שקיבלתי מביטוח לאומי (על המילואים) שיורד לי ... ביטוח לאומי.
מה האבדל בין המילואים - לבין עבודה חד יומית שאז באותו חודש לא היתי משלם?
בהמשך - זה לא מסתדר לי בגלל ש.. נניח אדם עושה
19/09/11 11:41
18צפיות
30 יום שמ"פ - הוא לא עובד באותו חודש (בחודש)
האם עליו לשלם ביטוח לאומי כמי שלא עבד..?
זה לא מסתדר..
צריך לשלם ביטוח לאומי
19/09/11 14:26
58צפיות
לדעתי על הטופש של התשלום ראית שיורד לך מס הכנסה ולא ביטוח לאומי.
אל תנסה לחפש פה הגיון
פטור רפואי לתפקיד במילואים
19/09/11 11:05
7צפיות
בעבר היה לי פטור רפואי שמונע ממני לעשות את תפקידי במילואים
כרגע קיבלתי צו מילואים ואני מעוניין להציד את הפטור למשרד הקישור או המפקד
משרד הקישור אמרו שאין להם מה לעשות וצריך ללכת לועדה רפואית
ועדה רפואית זה דבר שלוקח זמן

מה האפשרויות שיש לי כדי לפעול?
1. כיצד אני יכול להגיע לתיק הרפואי שלי ולראות מה הפטור?
2. איך אני יכול לבטל זמנית מילואים עד שאהיה בועדה רפואית?

כל מידע בנושאים האלו ושקשורים לכך יענינו אותי

תודה
פטור רפואי
19/09/11 11:37
8צפיות
צה"ל אינו שומר את התיקים הרפואיים של החיילים, ופטורים שהיו בשירות הסדיר אינם נחשבים במילואים.

לגבי המילואים הקרובים עליך לפעול מול רופא היחידה, זה ההליך: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

לגבי הועדה הרפואית זה ההליך: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
מישהו יודע איפה זה נצרת-פיקוד צפון
18/09/11 23:22
82צפיות
ואיך מגיעים משם מתל אביב?

תודה מראש
לא, אבל אתה יכול לשאול את קצינת הקישור שלך
19/09/11 11:39
15צפיות
תשאל אותה גם על טרמפ עם מישהו שמגיע עם רכב.
מחנה שפרינצק, צומת הפיקוד
20/09/11 13:56
65צפיות
זה לא פיקוד צפון (היה פעם, עברו לצפת בערך בסיקסטיז) אלא פיקוד העורף.
לקו 826 מתל אביב יש שם תחנה. אתה יורד ואז ימינה יש כביש קצר שמוביל לש.ג. של הבסיס.
האם חייל מילואים שאשתו נמצאת בהריון בסיכון
18/09/11 21:22
21צפיות
גבוה,משוחרר ממילואים לא רק בחודש 9?
לא, אבל זה נתון לשיקול המפקד
18/09/11 21:36
8צפיות
1.עליך להגיש לרופא היחידה מסמכים על מצבה הרפואי הרגיש של אשת והרופא צריך לתת המלצה למפקד שלך אם לשחרר או לא.
2.תוודא עם קצינת הקישור שהיא מעבירה את המלצת הרופא אל המפקד.
3.בנוסף תדבר עם המפקד, תגיש טופס 58 עם בקשה לשיחרור ותפרט את הסיבה+ להוסיף את המלצת רופא היחידה.
היי אושי-לדעתי יש פקודה מפורשת לשמירת הריון
19/09/11 09:09
6צפיות
בנושא סיכון - לא יודע
אבל לפי מיטב זכרוני יש פקודה מסודרת בנושא שמירת הריון - או לפחות הייתה
ממליץ לבדוק עם הרופא המטפל האם מדובר בשמירת הריון
במקביל לבדוק באתרי האינטרנט וכמובן באתר קמלר ולשלוח שאלה לפניות ציבור
שיהיה במזל טוב !
הרבה בריאות לכל המשפחה !
שנה טובה !
נכון והפקודה היא כפי שכתבתי
19/09/11 11:28
8צפיות
ואם אתה רוצה ציטוט מדוייק: "חייל מילואים אשר אשתו נמצאת בשמירת הריון, ומבקש שחרור משמ"פ עקב סיבה זו, יציג אישור רפואי, אשר ייבדק ע"י רופא היחידה שיחווה דעתו. אם הוחלט לשחרר את החייל, השחרור יהיה שחרור מוחלט מכל קריאה למילואים, כולל אימונים, לפרק הזמן שיקבע מפקד היחידה ע"פ חוות דעת הרופא.
יש לציין כי הוראות אלו לא תקפות בצו חירום ("צו 8"). "
והקישור לקמל"ר: http://www.aka.idf.il/kamlar/klali/default.asp?cat...

º
תודה-רבה! ושנה טובה!
19/09/11 12:42
3צפיות
רכב חברה למילואים
18/09/11 11:12
17צפיות
במסגרת עבודתי אני מקבל רכב מהחברה בה אני עובד.
המס על הרכב מגולם והרכב מופיע בתלוש המשכורת
קבלתי צו מילואים והמעסיק שלי הורה לי להשאיר את הרכב בחברה לתקופת המילואים.
האם זה חוקי?
כן, וכדאי שתסתכל בחוזה ההעסקה שלך
18/09/11 11:59
10צפיות
ותראה מה כתוב שם לגבי זה.
רכב החברה נועד ע"מ להגיע לחברה או לצורכי החברה.
בזמן שאתה ללא הרכב, לא צריך לרדת לך עליו כסף  מתלוש המשכורת ומקום העבודה שלך אמור לדאוג לזה.
השתלמות דמ"ש בצריפין?
18/09/11 10:48
111צפיות
אני אמור להגיע באוקטובר להשתלמות דין משמעתי בצריפין - משום מה בבית הספר לאב"כ דווקא (???)
איך מגיעים לשם מתל אביב/רמת גן בתחבורה ציבורית?
ועוד מישהו הולך לשם במקרה ויכול לאשר שזה אכן בביה"ס לאב"כ (אין לי קשר לאב"כ, ולא ברור לי איך לדמ"ש יש קשר לשם...)
תודה.
תוודא עם קצינת הקישור שלך
18/09/11 12:00
33צפיות
ואם זו השתלמות עם מפקדים אז בטוח מישהו מגיע עם רכב ויכול לקחת אותך איתו.
תברר בדיוק להיכן להגיע
18/09/11 18:21
36צפיות
תברר עם הקישור להיכן בדיוק להגיע .
יש אוטובוס פנימי בצריפין .
ועם זה השתלמות - שהקישור יתאמצו ויארגנו לכם אישור כניסה לרכב .
מגיע לך ! אתה מילואימניק .
תודה לעונים
20/09/11 13:46
28צפיות
מסתבר שבית הספר למשפט צבאי נמצא בתוך מחנה אב"כ, נפתרה התעלומה.

ומכל מיני סיבות שלישותיות סבוכות למדי, את ההשתלמות הזו אני לא עושה דרך הקישור הרגיל שלי אלא על חשבון ימ"מ של יחידה אחרת.
תגולי מילואים הלכתי לאיבוד
18/09/11 10:31
2צפיות
שלום לכולם,
הלכתי לאיבוד בכל תגמולי המילואים .
במידה ועשיתי מילואים בתחשב בעובדה שאני עובדת במשרה מלאה אילו תגמולים אני אמורה לקבל  ?
המעסיק ממשיך לשלם לי את השכר החודשי ולא מוריד לי עקב שרות המילואים, אך ביחידה שמעתי שמגיע לי תוספת של כמה גרושים בשכר (אני לא מכוונת למענק השנתי) האם זה נכון ?
מילואים
18/09/11 19:12
1צפיות
המעסיק משלם לך משכורת כרגיל - כאילו עבדת.
לאחר שהוא מקבל את הכסף מביטוח לאומי, הוא מעביר לרשותך את ההפרש (במידה ויש הפרש).
בכל מקרה - מסכומים אלו יורדים תשלומי  חובה של ביטוח לאומי ומס הכנסה
צאלים ונהנים
17/09/11 17:19
24צפיות
כתבה נחמדה על אימון בצאלים,אין מי שעשה אימון בצאלים(או במקום מדברי שכוח-אל אחר) שלא מזדהה עם הכתוב..
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4121635,00...
מסמך מכונן, רק חבל שמי שבאמת
17/09/11 12:06
9צפיות
צריך לקרוא את זה, לא יקרא לעולם:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4121635,00...

תמצית הטימטום של אימוני הקיץ הבלתי נסבלים בתת התנאים של אחד הבסיסים המתקדמים ביותר של צה"ל. ממחיש היטב את השבר שבין אלו שאמורים לדאוג לרווחת המילואימניקים {מערכת הג'ובניקים הבאלי"שית} לבין אלו שמנסים לדאוג לה בפועל {הרס"פים}, כנגד כל הסיכויים. מספיק אימון אחד שכזה כדי לגרום לחצי פלוגה לא להגיע בפעם הבאה. אין יותר פשוט מזה, אבל את טובי המוחות של צבא ההגנה לישראל זה כנראה לא מספיק כדי לשכנע, שככה לא מנהלים מערך מילואים. ועוד לא דיברנו על אימוני החורף, שבוע וחצי בשטח עם אוהלים מחוררים ללא בטנות נגד מים......

המחשה טובה שמסבירה איך תקציב של מליארדים פשוט לא מגיע למקומות הנכונים. אין יותר חשוב מהמילואים. הסדיר לא יחזיק לחימה יותר מכמה ימים - מי שאמור לסיים מלחמה אלו המילואימניקים האלה, שמקבלים בתחת פעמיים שלוש בשנה את אימוני החרא בלבן המטופשים הללו.

כל מלה של כותב הטור הזה צריכה להיחקק בסלע, או לפחות להידפס לאיזה פק"ל כיסים של כל קצין עורפי שאחראי על המילואים.
º
17/09/11 13:38
איזה צעירשום דבר לא זז שנים
18/09/11 09:22
6צפיות
מה אגיד ומה אומר - לקרוא ולבכות
אותו צאלים , אותו אביר צולע , אותו ציר וינונה , אותו טימטום ובזבוז זמן .
והכי מבאס - הוא מדבר על 7 שנים .איזה צעיר ...
ואני מוכן להעיד מכלי ראשון שזה כפול ואולי משולש .
זה מה יש ועם זה ננצח .... (או שלא )

º
וינונה
18/09/11 11:54
1צפיות
מה אפשר לעשות חוץ מלקטר
18/09/11 19:19
4צפיות
כמו שהרס"פ כתב - כל אימון כזה זה הקש ששובר .
נכון שביום פקודה באים כל המתחזים והנעלמים , אבל לך תילחם עם אחד שלא הופיע כבר 4 שנים לאימון ותעסוקה.
והשאלה הרצינית - מה עושים כדי לעצור את הביזיון .
מערכת שמגלגלת סכומי עתק - לא מסוגלת לתת ללוחם בקצה את המינימום של מחסה משמש או מקור .
נכון - צריך להתחשל ולהתרגל להסתפק במעט , אבל מותר לתת ללוחם מקלחת ,
ולרספ  רכב מנהלה קצת יותר מאשר אביר ( אגב רכב מסוכן ביותר - לא אלאה אותכם בהסברים על בלמים)
הצעות יתקבלו בברכה .
הצעה שלי - פייסבוק שירכז סיפורי צאלים . כמובן בכפוף לבטחון שדה .
אתה יודע מתי דברים יתחילו לזוז?
18/09/11 21:18
1צפיות
רק כאשר פלוגה שלמה תדפוק נפקדות, תעיף את עצמה מהבסיס ותתייצב מחדש מול שער הקריה, ושם תקים את האוהלים המצחינים והמטולאים שלה. על קפלן, מול הש"ג המפונפן של בני גנץ וחבריו. ואז הם יצטרכו כבר לתת תשובות לא רק לכרמלה מנשה, אלא לכלל התקשורת שתשאל אותם מה בעצם הם עושים עם המליארדים שנשפכים על צה"ל כל שנה. כדי להסיט את האש מתקציב הבטחון, אהוד ברק יתחיל פתאום למצוא הקצאות יש מאין, ופתאום נראה מדים חדשים, אוהלי צוות מהמאה העשרים ואחת, מזגנים בפריקאסטים, מיטות קבועות עם מזרונים, ארוחות חמות שלוש פעמים ביום גם בשטח, מסלולי חיול וזיכויים קצת פחות מתישים... מה, נשמע מוגזם? זה המינימום שבמינימום. בלי זה אף חייל מילואים לא צריך להתייצב מלכתחילה.

לא פייסבוק ולא אמייאת. רק מעשים. נשבר הזין.
דברים יתחילו לזוז
18/09/11 23:34
1צפיות
כשיפסיקו להתייחס למה שקורה במילואים כגזירת גורל.
אני כל הזמן נדהם מחדש מאיך אוטומטית כל מה שקורה במילואים נתפש כבלתי נמנע.
כאילו אין גדוד, ואין לו מג"ד ואין לו קציני מטה. איך פתאום פתאום כולם נתונים לחסדיהם של כמה נגדים בצאלים ולא יכולים לעשות שום דבר בנידון. גדוד מילואים הוא לא גוף חסר ישע כמו שנוטים מדי פעם להציג אותו, ולפעמים אם מנסים אפשר לשפר את המצב.
רק לדוגמא: הגדוד הוא שותף מלא בתכנון האימון ושותף מלא בתפעול שלו החל משרשרת החיול ועד ללוגיסטיקה היומיומית ואם הדברים לא מתנהלים כמו שצריך אז אולי לא רק הסדירים זורקים עליך זין אלא גם אנשים בגדוד שלא נוח להם למלא את התפקיד שלהם כמו שצריך.
אם פלוגה מתייבשת שבע שעות בשמש באמצע המדבר יש לכך שני אשמים - המ"פ והמג"ד ולא אף אחד אחר.
נכון שיש נושאים לוגיסטיים (מגורים, ציוד אפסנאות, כלי רכב וכד') שהם מעבר לשליטתו של הגדוד, אבל מכאן ועד להפיל את כל ההתנהלות הכושלת באימון על המסגרת הסדירה הדרך ארוכה.
כמו שאומרים Fooled me once shame on you, fooled me twice shame on me. בתור מי שמכירים את המערכת הצבאית לא מאתמול, כולל הפגמים הבסיסיים שלה וחוסר היכולת המובנית של האנשים בה לבצע פעולות פשוטות, יש גבול לכמה שאפשר להפיל עליה את האחריות. זה כמו להיטפל לילד מפגר וזה קצת לא לעניין. מצד שני לדרוש מבעלי תפקידים בגדוד שיעשו את התפקיד שלהם כמו שצריך זה לחלוטין לא מופרך
אבל מצד שני, מה כבר אפשר לצפות
19/09/11 15:04
3צפיות
ממערכת שמי שמניע אותה זו קבוצה של ערסים דפ"רים שרובם אפילו לא סיימו 12 שנ"ל? מהם אי אפשר לצפות לכלום. אבל ממשרד הביטחון הייתי מצפה שיפעל סוף סוף אחרי עשרות שנים לשנות קצת את יחסי הכוחות בתוך המערכת. ואולי אפילו זה יחסוך קצת כסף...? מילת הקסם.

בושה וחרפה שהצבא הכי עסוק בעולם נראה ומתנהל כמו דיר חזירים.
אין חדש תקראו מאמר מ2001
19/09/11 07:43
8צפיות
http://miluim.ipaper.co.il/iaf/

מדהים - לפני חומת מגן , לבנון , עופרת ...
הכל אותו דבר .
כתובות אינטרנט מצורפות:
OMFG. אני נשבע לך שיש לי בחילה מלקרוא
19/09/11 15:12
9צפיות
את המאמר הזה. פשוט בלתי נתפס. זה לא צבא, זו שואה.
ממשיכים לד... את המיל.מה עושים
19/09/11 17:46
2צפיות
מי שקורא את המאמר - מבין שהרבה לא השתנה.
להיפך - יותר גרוע .
למה ? כי ההפרטות הפכו את כולנו לדורסנים  וחסרי רחמים .
בעולם גלובאלי לאף אחד לא איכפת מדוע העבודה לא בוצעה בזמן .
למה למנהל בקצה העולם לקבל הסבר בנוסח - המתכנתת המיל ?
נעביר את העבודה למקדוניה וישלכו לכל הרוחות עם הסניף בישראל .
-
ואני ממתין לרעיונות - מה עושים ?
נשים במילואים
17/09/11 15:00
12צפיות
אני מילואימניקית פעילה, עושה לפחות פעמים בשנה מילואים
לפני 3 שנים היה לי מילואים של שבועיים, אף אחד לא רשם ולא אמר שזה מילואים של שטח, כשהגענו לשם חילקו לנו נשקים ושחפצים קסדות ומה לא כאילו אני יוצאת למלחמה, וכולה היה תרגיל עם הרבה עפר הרבה גשם וקור. (אולי אני קצת מתלוננת אבל לא לי מקרה כזה בסדיר בחיים לא ישנתי בשטח).
והבעיה הכי גדולה זה שלא היה לנו אוהל מסודר לנשים ולא היה מקלחות לנשים, שמה שזה אומר אנכנו ישנות עם גברים ומתקחות באותה המקלחת ען הגברים. לא היה מים חמים ובשלושת הימים הראשונים כמעט ולא היה אוכל ושתיה.
איך אני יכולה להיות בתוכה שבמילואים שבמצב אמת זה לא יקרה,
שבאמת יהיה מקלחת לנשים ויהי אוהל מסודר לנשים אוכל ושתיה
בגלל שאנכנו 4 נשים ומסביבנו יש 400 גברים אז לא רואים אותנו ממטר לא אכפת להם איך אנכנו נסתדר, העיקר שהתרגיל יעבור בהצלחה.
נשים
17/09/11 15:36
6צפיות
לא ברור מה את רוצה להביע בזה ?
אירע לפני 3 שנים, ועכשיו את נזכרת ??
בעקרון אין שום מניעה שהיי ותשני בשטח - בתנאי שיש הפרדה בין נשים לגברים.
לא שמים עליכן ? יש רמות ממונות, ויש גורמים נוספים לפניה (קפ"צ, נקח"ל וכו').
בכל מקרה - אחרי 3 שנים, זה כבר מת.
שירות נשים במילואים
17/09/11 15:37
6צפיות
היי קטיה,
ע"פ פקודות השילוב הראוי בצה"ל,
על היחידה ליצור הפרדה בין מגורי נשים לגברים:
אם מדובר בלינה במבנים, גברים ונשים יישנו במבנים שונים.
אם מדובר בתרגיל שטח, היחידה צריכה להפריד את המתחמים ולגדר כל מתחם ביוטה או ברזנט.
גם המקלחות צריכות להיות מופרדות, ואם אין אפשרות כזו- היחידה צריכה לקבל אישור לכך מראש ענף שילוב נשים ביוהל"ן
וגם לאחר שיש אישור, יש לדאוג לנעילה פנימית של המלתחות והשירותים.
כדי שלא יקרה שוב דבר כזה, צרי קשר עם מפקד היחידה לפני המילואים הקרובים וספרי לו על מה שקרה לפני 3 שנים, ובקשי ממנו לוודא שהדברים האלה לא יקרו יותר. מפקד היחידה צריך לוודא שיש לכן את כל התנאים המתאימים לשרת ביחידה.
בכל מקרה אם התנאים האלה לא מתקיימים, באפשרותך לפנות לנציב קבילות חיילים ולדווח על הנעשה ביחידה.
לגבי מזון- זה דבר שצריך להיות לכולם ולא רק לנשים/ גברים. אם ישנה בעיה עם המזון המחולק לכם עליכם לפנות למפקד היחידה ובמידת הצורך לנציב קבילות החיילים.
שוחחי על נושא זה עם מפקדיך - הם צריכים למצוא
17/09/11 19:29
4צפיות
לזה פתרון.
מספר שאלות
16/09/11 16:40
5צפיות
סיימתי 2 תארים בהנדסה.
אני משרת במילואים ואני מרגיש שאני לא מנצל את מלוא הפוטנציאל ושאוכל לתרום הרבה יותר, לכן, האם אוכל לבצע השלמה לקצונה במהלך המילואים? האם אוכל לבקש להישתבץ בהתאם למקצוע?  
תשובות
16/09/11 20:35
2צפיות
אין יותר קורסי קצונה במילואים. אם היחידה שלך רוצה אותך בתור קצין, היא מבקשת אישור להעניק לך דרגות קצונה ללא קורס.
לבקש להשתבץ בהתאם למקצוע ??  תמיד אפשר לבקש. לקבל ?? לא בהכרח. אתה לא היחיד בעל תואר שעושה מילואים...
עבודות תחזוקה במערכת המסרים
16/09/11 13:30
גולשים יקרים,

בשעות הקרובות תערכנה עבודות תחזוקה יזומות במערכת המסרים.
אי לכך, מערכת המסרים לא תפעל בשעות הקרובות.

מטרת עבודות התחזוקה היא לפתור את התקלות השונות המתרחשות במערכת המסרים לאורך הבוקר.
אנו מקווים כי בסיומן תוכלו לחזור ולהנות ממערכת המסרים החדשה והמשופרת.

תודה על הסבלנות וההבנה,
צוות הנהלת הפורומים
צו מילואים מוזר
15/09/11 13:51
197צפיות
ראיתי היום צו מילואים נורא מוזר: בניגוד לכל הצווים שאני רגיל לקבל (שכולם ירוקים), ראיתי צו בצבע ורוד שכתוב עליו למעלה "צו ראשון" (מה שאף פעם לא ראיתי בצווים שאני קיבלתי). זו אופנה חדשה בצה"ל? או שלצו כזה יש משמעות מיוחדת?
צו ורוד?
15/09/11 15:59
100צפיות
אולי מדובר בצו ידני שהודפס על דף ורוד?
הצווים הידניים הם בגודל של חצי דף, והפרטים של ההתייצבות כתובים בכתב יד. כזה קיבלת?  את הצו הזה מדפיסים מהמחשב הרגיל של קצינת הקישור, ולא כמו הצווים הירוקים שמודפסים במדפסת סיכות.
בכל מקרה הייתי מתקשרת לקישור לראות למה זה ככה.
זה הקטע המוזר...
15/09/11 16:26
83צפיות
שלמעט הצבע, ולמעט העובדה שלמעלה כתוב "צו ראשון", זה נראה בדיוק כמו הצווים הסטנדרטים הירוקים שאני רגיל לקבל. מוזר.
לא ורוד - חום
15/09/11 16:36
267צפיות
מסתבר שהצבא החליט להחליף את הפורמט של הצווים.
גם אני התחלתי בקיץ לקבל כאלו.
מעניין, עוד מעט יש לי מילואים
15/09/11 17:11
78צפיות
אני אחכה לקבל את הצו ולראות.
קיבלת צו ראשון?;
15/09/11 16:50
82צפיות
טוב, הגיע הזמן להתגייס ולתרום 3 שנים מחייך למדינה.
חלק מיחידות הצבא עברו להשתמש במערכת מחשוב
16/09/11 13:20
107צפיות
חדשה שהחליפה את המערכת הישנה שהייתה במשרדי הקישור.
חלק מהטפסים המופקים מהמחשבים לרבות צווי קריאה עברו שינוי בהתאם.

אגב, זה לא ורוד.. זה צבע שיותר קרוב לגוון חום.. וזה על דף A4 במקום הצווים הרגילים והמוכרים שהיו מודפסים במדפסת סיכות.
גם לי
17/09/11 21:18
72צפיות
בהתחלה חשבתי שזה צו לאחותי הקטנה כי כתוב צו ראשון
מאז ומעולם בכל המערכות רשום על הצו "צו ראשון"
17/09/11 21:46
89צפיות
בצווים הישנים של המדפסת סיכות זה כתוב בראש הצו.
שאלה בקשר למס הכנסה
14/09/11 23:21
1צפיות
האם יש מס על תשלום עבור מילואים?
כאשר ביטוח לאומי שולח לי הביתה טופס עם סכום כסף שהועבר למעסיק שלי -שאני מקבל דרך משכורת שלי (ויש למישהו מושג למה זה צריך להיות ככה?)---ובנוסף ל-X  (עבור מילואים) + X עבור ימי עבודה- האם חל מס הכנסה על ימ"ים?

כן
15/09/11 01:27
2צפיות
על ימ"מים משלמים מס הכנסה.
ביטו לאומי מידע אותך לגבי סכום הכסף שהועבר למעסיק שלך על מנת שתוכל לוודא שכל הכסף אכן הגיע אליך דרך המשכורת.
איזה באסה
15/09/11 13:26
1צפיות
נותן כל כך הרבה ומס הכנסה תמיד לוקח חלק!:)-- אוףףףף.... לא תקין!!!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום