בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

מילואים כעצמאי
30/12/12 20:09
88צפיות
שלום בכולם

אני כותב כאן מתוך ייאוש שמבקש עצה ועזרה

אני עצמאי  שעוסק בדפוס שמעסיק 4 עובדות. 3גרפיקאיות +מנהלת חשבונות.

נקראתי למילואים ל5 ימים מלאים. מה שאומר שאצטרך לסגור את העסק בימים האלו, בגלל שאת הצעות המחיר, הייצור, הניהול, ושירות הלקוחות אני עושה.

ניסתי לדבר עם קצין המילואים, אך הוא לא השתכנע, ותגובתו היתה שאניי צריך לבצע שוו'יץ בראש ואז אוכל לעשות את המילואים ללא בעיה.
היי
30/12/12 21:09
73צפיות
ראה, מבחינת החוק עליך להתייצב למילואים. אני מאוד לא ממליצה להגיע למצב של נפקדות כי זה יכול להגרר לעריקות וכו' וכו' (למידע מפורט על נפקדות ועריקות ראה בהודעות הנבחרות של הפורום).
בכל מקרה, גם אם המפקד לא מאשר אני מציעה שתגיע ליום הראשון של האימון ולדבר איתו פנים אל פנים שם.
קח בחשבון שיש בגדוד שלך עוד המון אנשים בעלי עסקים/ סטודנטים בתקופת בחינות/ אנשים עם ילדים קטנים/ חולים וכו' וכולם צריכים להגיע. זו גם הסיבה שנותנים את ההתראה חודשיים מראש- כדי שיוכלו להתארגן על הדברים.
בכל מקרה מאחלת בהצלחה
פיטורים בטרם שירות מילואים
29/12/12 21:02
85צפיות
שלום.
פוטרתי לפני שבוע מהעבודה- יום לאחר מכן ביצעתי שירות של יום אחד בישורת מילואים.
הודעתי למקום העבודה על הצו כחודש לפני הפיטורים.
האם מותר להם לפטר אותי?
לאיזה גורמים אני יכול לפנות (פרט לקצין הקישור) על מנת לקבל עזרה דרך גורם אנושי שיסביר לי את הזוכוית.

תודה.
פיטורים
29/12/12 22:25
66צפיות
אין לי זמן כרגע לענות בצורה מפורטת, אז אני מתנצל אם יהיה מבולגן.

1. אסור לפטר אותך ללא אישור מיוחד ממשרד התמ"ת (לא סביר שקיבל).

2. עליך לפנות בתלונה למשרד התמ"ת בנוגע לאכיפת חוקי עבודה.

3. תפנה ליחידה לחיילים משוחררים ותתיעץ איתם.

4.  אם הכוונת חיילים משוחררים לא עזרו - תפנה לעו"ד המתמחה בדיני עבודה, ותתיעץ עימו בנוגע להגשת  תביעה כנגד המעסיק.

4.
לא התייצבתי היום למילואים עקב חום גבוה ושלשול
27/12/12 13:51
188צפיות
שלום,

שלחתי את כל המסמכים הרלוונטיים היום לגורמים הרפואיים ולקישור ביחידה שלי. קיבלתי תשובה שלילית שלחום, לשפעת ולדלקות שיש לי אין מניעה שאני אגיע לשירות ושאני כשיר.
מה אפשר לעשות? המפקד עושה לי דווקא. ברור שאבקש העברת יחידה/שחרור צבאי.

דבר שני ומאוד חשוב, אם המילואים נקבעו ל-5 ימים, ואני נפקד בהם, והמילואים הבאים יהיו נגיד עוד שנה ויהיו לי עוד 5 ימים שבהם אהיה נפקד, זה 10 ימים, או שזה כאילו נפקד במשך שנה?

הם הולכים ראש בראש עם חייל טוב שתמיד עשה מילואים ושפעם ראשונה מזה קרוב ל-5 שנים לא מגיע כי הוא באמת חולה. פרנציף עכשיו אני לא אגיע גם אם ארגיש יותר טוב. מתי אוכל להגיע להישפט? מילואים הבאים ? כי הבנתי שלא יהיו לי יותר מילואים (כלומר, עד שאשפט לא אקבל שום צו).

עזרה תתקבל בברכה...
מחלה
27/12/12 18:38
144צפיות
לא תגיע למילואים ו/או להשפט - אז תוגדר בתור נפקד, ואחרי 45 יום תהפוך להיות מוגדר כעריק (או שזה 60 ימים ?? ).
המשמעות המיידית - לא תוכל לעבור בביקורת דרכונים, זה יופיע במחשבי המשטרה, ומדי פעם תזכה לביקורי נימוסין של לוכדי עריקים - הראשון מביניהם שיזכה לפגוש אותך - יאפשר לך להנות מתנאי אש"ל על חשבון המדינה (כלומר - מעצר והעברה למשטרה צבאית).

לאחר שיתפסו אותך, אתה תשפט ותורשע בבימ"ש צבאי, כך שחוץ מאשר לשבת זמן כזה או רח בכלא צבאי, גם תזכה בתור בונוס בתיק פלילי.

לכן לא כדאי לך לשחק משחקים ילדותיים עם צה"ל. תגיע לבסיס שהרופא יווכח שאתה חולה. אם מצבך הבריאותי באמת בעייתי, אז אני מאמין שיתחשבו בזה במשפט (אבל עם חוסר ההגיון של צהל קשה להתווכח).
תפסיק עם ההפחדות !
27/12/12 21:12
137צפיות
רישום פלילי וכל מני קשקושים מיותרים.

אני מציע לך ללכת לאשפז את עצמך בבית חולים למשך תקופת המילואים.
כשתשתחרר מהאשפוז תקבל אישור מהבית חולים על הימים שאושפזת, עם האישור הזה השליש או הרופא בגדוד שלך יכולים לעשות שמיניות באוויר ולא יעזור להם.

אם בכל זאת תוכרז נפקד ולאחר מכן עריק, תגיש מיידית שתי תביעות אזרחיות, הראשונה אישית נגד מי שהכריז עליך כנפקד (שליש), ותביעה שנייה נגד צה"ל.
אזרח מאושפז אינו חייב להתייצב בשום מקום.

אם אתה צריך שם של עו"ד טוב שמתחה בזה, אני יכול לעזור.
היי בתשובה לשאלתך:
27/12/12 21:41
149צפיות
בסמכותו של רופא היחידה לקבוע האם אתה כשיר להגיע למילואים או לא, ע"פ המסמכים ששלחת. זה גם מאוד תלוי אילו מסמכים שלחת.
ברוב הפעמים, מסמך שכתוב עליו "חום ושילשול מומלץ על מנוחה למשך X ימים" לא יתקבל.
מה שכן מתקבל  זה מסמך "סיכום ביקור" שמתאר מדדים ובדיקות רלוונטיות שנעשו. במידה ולא תגיע, אתה תהיה נפקד.

למרות שהמילואים הם 5 ימים, אתה תמשיך להיות נפקד עד אשר תגיע להישפט. המשפט יכול להיעשות ביחידת המילואים שלך או במשרדי הקישור (יש לתאם איתם לפני שאתה מגיע כדי שידאגו לסא"ל שישפוט אותך). אין צורך לחכות למילואים הבאים אלא פשוט לתאם עם הקצינה.
לאחר 21 ימים מיום פתיחת הנפקדות, התיק יעבור לפרקליטות עריקים לבדיקה, ובמידה ושליחת הצו הייתה תקינה ועוד מס' גורמים משפטיים- אתה תיגרע לר"מ עריקים והטיפול יועבר לידיה של משטרה צבאית כאשר אתה בסטטוס עריק.
את המשמעויות של הנפקדות והעריקות אני מציעה לך לקרוא בשירשור הבא, מתוך ההודעות הנבחרות של הפורום: http://www.tapuz.co.il//Forums2008/ViewMsg.aspx?Fo...

מבחינה אישית אני נוטה לא להסכים עם מה שכתב לך ליאור לגבי לאשפז את עצמך וכו'. באוגוסט עברתי ניתוח דיי קשה של הוצאת גידולים מהרגל ויום אחרי הניתוח כבר שוחררתי לביתי. בתי החולים, עם כל העומס של היום, במיוחד אחרי שביתת האחיות, מעדיפים לא לאשפז אף אחד שלא באמת צריך את זה,במיוחד לא אם זה חום ושילשול. אני לא רופאה, אבל אם רופא המשפחה שלך כבר ראה אותך ונתן לך רק ימי מחלה ולא אשפוז, קשה לי להאמין שעכשיו כן יאשפזו אותך- ועוד ל- 5 ימים, עד אחרי האימון.

לכן, כרגע שים לב שאתה בסטטוס נפקד והתהליך בעיצומו. אני ממליצה לסגור אותו כמה שיותר מהר ומאחלת לך בהצלחה ורפואה שלמה.

צבא לעולם אינו מאנין לחום,שילשול,כאב-ראש הוא
29/12/12 19:25
95צפיות
הוא יגדיר אותך לאחד שרוצה להשתמט מהמילואים.
גש למיון הקרוב לביתך יבדקו אותך יסודי
תשלם 600 ש"ח ללא טופס מהקופה
ותשלח לקישור,לא יבלו תתייצב ביוד יומיים נשראו יומיים מילואים?
הבעיה היא שתמיד ביום הראשון לגיוס
30/12/12 14:41
86צפיות
פורצת מגפות מסתוריות של שלשולים, מחלות דרכי הנשימה וכאבי גב.
בגלל ריבוי האישורים הרפואיים על מגפות אלה הרופאים הצבאיים בד"כ מבקשים לראות את החולה במו עיניהם.
מה שיוצר בעיה למי שבאמת חולה
גיוס מילואים חיל השריון
26/12/12 17:56
99צפיות
שלום
אני מעוניינת לדעת מה התאריך הקרוב לגיוס מילואים של חיל השריון
תודה
חיל השיריון מורכב מהמון גדודים
26/12/12 22:56
81צפיות
וכל גדוד מתגייס בתאריך אחר. צרי קשר עם קצינת הקישור שלך על מנת לדעת מתי הגדוד שלך מתגייס.
º
תודה רבה על תשובתך
27/12/12 08:27
38צפיות
וסליחה שלא מקדתי את השאלה
27/12/12 08:36
55צפיות
רציתי לדעת מה התאריך הקרוב לגיוס חטיבה 188 של גדוד 74 סער
גיוס
29/12/12 22:28
40צפיות
את תאריך הגיוס לחטיבה צריך לברר מול גורמי צהל.
הגיוס הוא לא לגדוד ספציפי. עד כמה שאני יודע (וזה לא הרבה) - הגיוס הוא לחטיבה עצמה, ורק בסוף המסלול משבצים את החיילים לגדודים בהתאם לצורך.
חייל מיל נהרג בידי מפקדיו-והפורום אדיש
25/12/12 21:56
113צפיות
מדהים ...
הפורום כנראה מיצג את אדישות מערך המיל .
אז הנה תזכורת : בימים אלו הסתיים משפט בנושא :
חייל המיל שנהרג בהתהפכות נגמש .
למי שלא זוכר : החייל היה ממושמע מדי , ציית לפקודה לנהוג למרות שלא היה מסוגל לנהוג - ונהרג.
למי שרוצה פרטים - שיחפש כאן בפורום או באתרי החדשות .
סיפור מזעזע של טמטום וחוסר אחריות של מפקדים בכל הרמות.
אני תקוה שכמה מפקדים במיל ובקבע ילכו לכלא
את ההרוג זה לא יחזיר לחיים - אבל לפחות יהיה כאן איום .
גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה
25/12/12 02:28
161צפיות
שלום,

אני משרת בגדוד קרבי, ולאחרונה הפרופיל שלי ירד מ- 97 ל- 45.

לאחרונה קיבלתי צו מילואים לתעסוקה של 3 שבועות, ע"ג הצו כתוב כך:

גיוסך יותנה בחתימתך על כתב הסכמה, אבקשך להודיע לקצין הקישור ביחידתך על נכונותך לחתום על הסכמה.
11 - פרופיל רפואי אינו מתאים לתעסוקה זו.

תראו, אני יודע עברית, ובדרך כלל אין לי בעיות של הבנת הנקרא,  אך בחיי אני לא מצליח להבין את המשפט הזה !
מהמשפט הזה אני מבין (תקנו אותי אם אני טועה) שאני צריך להודיע לקצין הקישור על נכונותי לחתום על הסכמה, לא משנה אם אני רוצה או לא....

בקיצור אני לא אוהב את המפקדים שלי וגם לא את קצינת הקישור (שמתחלפת כל חודשיים), ואני מעדיף לא לדבר עם אף אחד מהם.
האם אני יכול פשוט להכניס את הצו הזה למגרסה וזהו בלי להודיע לאף אחד?

תודה !!
זה אומר שאתה לא מחוייב בהתייצבות
25/12/12 05:15
95צפיות
ואתה יכול לא להגיע לצו.
אם אתה בוחר כן להגיע- אתה צריך לחתום על כתב הסכמה שאתה יודע שהגעת למרות שלא היית חייב.

תעשה את השיקול שלך אם אתה רוצה להגיע או לא ואני ממליצה כן להודיע לקישור או למפקד כדי בכל זאת לשמור איתם על יחסים נורמאלים.

בהצלחה.
שאלה בקשר לתוקף תשלומים
25/12/12 01:14
69צפיות
שלום, היום קיבלתי קוד של ביטוח לאומי שבאמצעותו אני פשוט צריך להכניס את תאריכי המילואים שלי והכסף אמור להיכנס לבנק
האם יש הבדל בתשלום לצו 8 או צו רגיל? ואם כן המערכת יודעת להבחין את זה?

בנוסף.. הייתה לי ערימה של 4 טפסי מילואים שהייתי אמור להכניס למערכת, 3 מהם נכנסו אבל 1 לא כי הוא מלפני שנה וחודש, אמרו לי שאחרי שנה אני לא זכאי לקבל את הכסף, אפילו מינימום, זה הגיוני???
אין הבדל בתשלום בין צו 8 לצו רגיל.
25/12/12 05:20
64צפיות
בנוסף, יש לך משהו כמו 5 שנים שבהן אתה יכול להגיש את אישור המילואים. זה רשום באתר ביטוח לאומי לכן אני מציעה שתתקשר אליהם/ תלך לסניף ותברר למה המערכת לא מקבלת לך את האישור.
º
תודה רבה!
25/12/12 11:20
15צפיות
שאלה בנוגע לתשלום על ימ"מ
25/12/12 00:11
111צפיות
ביצעתי 10 ימי מילואים בחודשיים האחרונים, ואני עובדת בעבודה של משמרות לאורך כל התקופה הזאת. האם אוכל לא למסור את האישור למעסיק ולבוא ישירות לביטוח לאומי? אשמח להסבר קצר על התהליך כי העניין מעורפל מאוד מבחינתי
שימי לב 2 שירשורים מתחתייך יש שירשור המאגד
25/12/12 05:41
59צפיות
את כל השאלות בנושא כספים....גם תשובה לשאלתך מפורטת שם.
ראיתי וקראתי (:
25/12/12 12:15
58צפיות
הבעיה היא שהמצב אצלי שונה - המילואים לא מנעו ממני כלל עבודה, כיוון שזה היה שירות של יומיות ועבדתי במשמרות בערבים. האם בכל זאת להגיש את האישור למעסיק? איך יתבצע התשלום במקרה כזה?
לפי האתר של ב"ל
26/12/12 19:07
142צפיות
אתה יכול להגיש את התביעה בשני האופנים,
במקרה שלך, כיוון שלא נעדרת מהעבודה עקב השירות במילואים, המעסיק שילם לך את השכר הרגיל, לכן(לדעתי) כדאי לך להגיש את התביעה באופן אישי לביטוח לאומי (טופס 502) ולקבל את התשלום ישירות לחשבון הבנק שלך. (אל תשכח לצרף את המסמכים הנדרשים)
º
תודה רבה!
26/12/12 23:42
23צפיות
לא קשור
27/12/12 18:44
40צפיות
גם אם לא הפסדת עבודה - אתה צריך לקבל תגמול מילואים.
ביטוח לאומי תמיד מעדיף שהתביעה תוגש דרך המעסיק, אך ניתן להגיש תביעה גם ישירות לביטוח לאומי.
º
שאלות בנושא תשלומים ומענקים
24/12/12 21:30
63צפיות
מתי אמורים לקבל תשלום על מילואים?
24/12/12 13:46
120צפיות
אהלן, עשיתי מילואים של 10 ימים רצופים חודש שעבר, והגשתי את האישור למעסיק שבוע שעבר (ראשון),תוך כמה זמן מרגע שהוא הגיש לביטוח לאומי את הטופס , אני צריכה לקבל את הכסף? האם אני מקבלת את הכסף ביחד עם המשכורת ב10 לחודש, או שבלי קשר אני מקבלת את הסכום ישירות לחשבון בנק?
אני סטודנטית ולכן עובדת כ-3 פעמים בשבוע, המשכורת נעה בממוצע 1600 ש"ח, מה הסכום שאותו אקבל עבור השירות?
מילואים
24/12/12 15:15
69צפיות
את התשלום תקבלי במשכורת.

אני לא יודע כמה זמן בדיוק לוקח לביטוח לאומי להעביר את הכסף למעסיק. אני מאמין שתקבלי את התשלום במשכורת של  חודש הבא.

לבירור הסכום - תבדקי במחשבון באתר של ביטוח לאומי
שאלה בקשר למענק
21/12/12 10:48
106צפיות
סיימתי זה עתה שירות מילואים של 35 ימים,אציין שאיני עובד,סטודנט כרגע.לא דחוף לי כרגע להגיש את הטפסים לגבי השכר שאני צריך לקבל על ימים אלו,וכנראה אגיש את הטפסים לביטוח לאומי בינואר 2013,השאלה שלי האם אפילו שאגיש את הטפסים לאחר שנה זו אני אקבל את המענק במאי 2013 ולא במאי 2014 בגלל שהגשתי את הטפסים בתוך שנת 2013.תודה
מענק
21/12/12 11:49
78צפיות
המענק שמשולם במאי הוא בנוסף לתשלום של ביטוח לאומי, ואיננו קשור אם הגשת תביעת תגמול לביטוח לאומי או לאו.
התגמול שמשולם במאי, משולם ע"י רשות המיסים בהתאם לנתונים שנמסרים להם מצה"ל.
אתה תוכל לקבל את המענק
21/12/12 12:46
72צפיות
הוא אינו קשור לביטוח לאומי
בעיה מסוימת לגבי תשלום ימי מילואים
20/12/12 12:04
102צפיות
אני מדבר על התשלום הרגיל.
עשיתי יומיים לפני חודש.
לפי המחשבון של בטל"א מגיעים לי 530 שח, שזה מחושב עם 3 חדשים אחורה שלא עברתי את ה5690 לחודש.
בפועל קיבלתי 364
ראיתי שיש גם תגמול מינימום שאמור להיות 379. (הבנתי שמישהו לקח לי לפחות 15 ש"ח ----- זה ברור) מי לקח מה לקח, לא יודע.
משכורת שעתית שלי 26   ->  26*8   208*2 -----> 416.
מישהו יכול לעשות לי קצת סדר בדברים? בבקשה?
תשלום
20/12/12 15:43
70צפיות
תברר מול המעסיק.
המעסיק אמור לשלם לך משכורת כרגיל (כאילו עבדת ולא היית במילואים).
עם תום תקופת המילאים, אתה מוסר לו את טופס 3010. לאחר שהוא מקבל את התגמול מביטוח לאומי - הוא צריך לשלם לך את ההפרש.
במידה והוא לא משלם לך את ההפרש - זה הלנת שכר !!

במקרה של הלנת שכר, אתה יכול להגיש כנגדו תביעה לבי"ד לעבודה.
כמו כן, אתה יכול להגיש תביעה במשרד התמ"ת. - לדעתי, זה הכי אפקטיבי למקרה שלך.
אינני עד כמה זה אפקטיבי לגבי מקום העבודה שלך - אפשר להתלונן גם במשרד הבטחון - היחידה להכוונת חיילים משוחררים.
שאלה בנוגע לתשלום עבור שמונה ימי צו 8
19/12/12 23:02
133צפיות
אני סטודנט ולא עובד
על שמונה ימים של צו 8 קיבלתי מביטוח לאומי 1594
אם אני מחלק בשמונה יוצא 199 ש"ח ליום
עבור חד יומי שהיה לי לפני הצו 8 קיבלתי 259 ש"ח.

האם זה הגיוני שעל חד יומי אני מקבל שישים ש"ח יותר מאשר כל יום בצו 8?

אשמח לתשובות ממי שיודע.

תודה!
תשלום
19/12/12 23:07
74צפיות
במקום לרוץ ישר לרשום, יכולת להסתכל 2 הודעות למטה, והיית רואה את התשובה.

תקרא את השירשור הבא :

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
קראתי וזה לא ענה לי על השאלה..השאלה שלי היא-
19/12/12 23:50
60צפיות
הכיצד ייתכן שעל יום אחד של מילואים שעשיתי קיבלתי סכום גבוה יותר (259 ש"ח),מאשר הסכום לכל יום מילואים בצו 8 (על שמונה ימים בצו 8 קיבלתי 1594 ש"ח,אם אני מחלק בשמונה ימים,זה יוצא 199 ש"ח ליום).

יש לזה הסבר הגיוני לכך שעל חד יומי קילתי סכום גבוה יותר מכל יום מילואים בצו 8?

אשמח לתגובות ממי שמבין.

תודה!!
דווקא כן
20/12/12 11:38
52צפיות
תקרא את כל השירשור.
באחת ההודעות יש תשובה בדיוק לשאלה
מספר שאלות חשובות(: תודה לעונים
16/12/12 19:28
200צפיות
אהלן,
1. לפני מספר חודשים לא עבדתי, עשיתי 3 ימי מילואים וקיבלתי על כל יום מילואים 260 ש"ח.
השבוע עשיתי 6 ימי מילואים ואני חוששת שאם ארשום שאני עובדת בטופס אקבל סכום נמוך מ260 ש"ח ליום מילואים. בעבודה שלי אני מרוויחה 27 ש"ח לשעה ואין מספר קבוע של שעות יומיות\חודשיות. בכל יום אני מרוויחה סכום שונה והמשכורת היא סך השעות המשכולל. האם כדאי לי לרשום בטופס תביעת שכר עבור ימי מילואים שאני לא עובדת או כן לדווח על כך?
אם אדווח על כך מה הסכום היומי שאקבל? מה אתם ממליצים לעשות???

2. מהו השכר היומי שמקבלים על שישי-שבת?
עשיתי מילואים שלישי- ראשון וכתוב לי בסל הכולל 6 ימים והקצין שלי אמר שאקבל משכורת סופ"ש.

3. אם אעשה השנה 15 ימי מילואים בסך הכל האם אהיה זכאית למדרגה השנה של הטבת המילואים? 15 ימים בסך הכל זה מספיק???

תודה רבה לכל מי שיענה!!!!
תשובות
16/12/12 22:00
105צפיות
יום מילואים זה כ-190 ש"ח ליום (אין הבדל בין יום חול לבין סופ"ש / חג)..
מאחר ועשית 3 ימי מילואים - את זכאית לתוספת בונוס של 40%, ולכן קיבלת כ260 ש"ח ליום.

יש סכום מינימלי לתשלום עבור מילואים, כ-5700 ש"ח לחודש. במידה ובעבודה הינך מרוויחה פחות מכך -  תקבלי לפי תגמול מינימלי, ולא לפי משכורת.

כדי לדעת כמה את צפויה לקבל, יש להשתמש במחשבון מילואים באתר של ביטוח לאומי.

בנוגע לתגמול הנוסף - הזכאות תקבע רק שנה הבאה, לאחר שיוקצב תקציב + יוחלט על קריטריונים לזכאות. תשלום התגמול הנוסף הוא במאי 2013 עבור המילואים שביצעת בכל 2012.
המשך! חשוב...
17/12/12 16:13
77צפיות
אהלן,
1. נעזרתי במחשבון מילואים באתר של ביטוח לאומי.
משהו שם לא מסתדר לי.
איך זה הגיוני שאני מקבלת שכר זהה אם אני מזינה פעם אחת .11.12-16.12 ופעם אחרת 11.12-17.12 ומקבלת אותו שכר?!
רציתי לבדוק אם משתלם לי לעשות מילואים שבוע הבא מה19.12 עד ה23.12 או עד ה24.12 ואני מקבלת א ותו שכר. האם זה הגיוני שהשכר עבור 5 או 6 ימים זהה?! זה לא נשמע הגיוני...
אם ככה עדיף לי לבוא פעם אחת ל5 ימים ואת היום השישי לעשות לא ברצף.
השכר עבור רביעי-שני  ורביעי-עד ראשון יוצא 1328!!!!!
לדעתך יש טעות במחשבון???

2. ובהמשך לשאלה של אתמול...אז לדעתך אני מבינה שכדאי לציין שאני עובדת כי זה גם ככה לא משנה כי אני מקבלת את התשלום המינימלי?

תודה רבה לעונים
המשך
17/12/12 18:13
81צפיות
אין שום טעות במחשבון.
אני אגלה לך דבר נוסף - התשלום עבור 5,6 ו-7 ימי מילואים (ברצף) - זהה.
הסיבה לכך היא העניין של הבונוס.

דרך חישוב הבונוס (ציטוט מאתר בט"ל) :
שירות של 1, 2, 3, 4, 5 ימים - משולם על-פי הנוסחה הקיימת (חלוקת השכר הרבע שנתי ב-90 בתוספת 40% למספר הימים שנעשו);
שירות של 6 ימים -  משולם על-פי הנוסחה הקיימת בתוספת יום אחד;

אופן חישוב התגמול וסכומו לא משתנה אם את מגישה את התביעה דרך המעסיק או ישירות לבט"ל.
וואי ממש תודה!!!
17/12/12 19:31
62צפיות
עכשיו בזכותך אני אבקש לפצל את ימי המילואים שלי ולא לעשות אותם ברצף(:
כי ביחידה שלי זה תלוי בי מתי שאני יכולה וזה יוצר משתלם יותר לפצל אותם.

ועוד שאלה שאולי אתה יודע...
מה היה מספר הימים לקבל המענק השני(של ה2000 בערך) לפני שנתיים?
אני יודעת ששנה שעברה זה היה 15 ומעלה...כדי לקבל איזשהוא ממוצע.
º
לא זוכר
17/12/12 20:30
28צפיות
º
ראי בהודעות הנבחרות של הפורום...
17/12/12 20:49
33צפיות
שלום לכולם, שאלונת
13/12/12 22:13
144צפיות
ביום רביעי שעבר אחת המפקדות במדור שלי פשוט התקשרה והציעה לי לבוא לעשות מילואים. לא קיבלתי אף צו\זימון מיוחד וגם לא הנחיות, פשוט הגעתי ביום ראשון, עשיתי את עבודתי, הלכתי.
עכשיו קיבלתי בדואר אישור על יום המילואים. הבנתי מחברותיי לשירות שכל מה שאני צריכה לעשות זה פשוט ללכת ולהגיש אותו בביטוח לאומי. מצד שני, שמעתי שאם יש לי עבודה קבועה (אני עובדת באותו מקום כבר ארבעה חודשים) אני צריכה לתת את האישור למעסיקה שלי והיא כבר תעביר את זה לביטוח הלאומי.

אז... מה בסופו של דבר אני צריכה לעשות? ללכת לביטוח הלאומי בעצמי? לתת את האישור למעסיקה שלי?
נותרתי מבולבלת, אשמח לעזרה.
תודה וסוף שבוע נעים
מילואים
14/12/12 15:10
88צפיות
מאחר ואת עובדת באותו מקום עבודה מעל 75 יום, עלייך לתת את אישור המילואים למעסיק.
לגבי תשלום וכו' - תסתכלי בהודעות קודמות.
מדוייק
15/12/12 20:18
61צפיות
נקווה שהמעביד לא יתחכם איתך בנוגע לסכומים.
שאלה על יממ מ2009 שלא קיבלתי מעולם
14/12/12 18:43
91צפיות
שלום ,
ב12.2009 הייתי ביום ראיונות , הייתי אז צעיר ישר אחרי שחרור ולא שלחו לי טופס 3010 ולא ממש ידעתי מה זה , כל פעם אמרו שישלחו אישור ולא שלחו אז עזבתי את זה .
מאז ביצעתי הרבה ימי מילואים ותמיד קיבלתי את ה3010 והעברתי למקום העבודה שלי ולא היו לי בעיות אף פעם בקבלת הכסף למשכורת.
הזמנתי מאתר אישורים צבאיים אישור על ימי מילואים ופתאום ראיתי שהיום הזה מ2009 כן הוזן ואף פעם לא קיבלתי עליו כסף , האם יש אפשרו לקבל אותו או שזה כבר אבוד???
אתה יכול לקבל אותו, ולהגיש
14/12/12 18:56
59צפיות
יש לך 5 או 7 שנים שאתה יכול להגיש כך שיש לך עוד קצת זמן...
למי להגיש? לביטוח לאומי או למעסיק?
14/12/12 19:00
45צפיות
אז לא עבדתי
º
לביטוח לאומי
14/12/12 19:42
26צפיות
יממ
14/12/12 19:26
49צפיות
מאחר והקישור עשו לך בעיות בנושא, הכי טוב להזמין מהאתר של אכ"א או חלופין לקבל במקום במשרדי קצין העיר.

את הטופס יש להגיש לביטוח לאומי (אם אפשרי מבחינתך, הייתי מציע להכנס לפקידה ולהסביר לה את הבעייה - מבחינתה הכי קל זה לדחות את התביעה).
מה עושים שמצב הבריאות התדרדר ?
24/12/12 20:41
72צפיות
שלום,

שלום אני כבן 31 משרת במילואים בגדוד צנחנים.
לפני כחודש וחצי עברתי פציעה באזרחות שהשאירה אותי כמעט ללא ראייה בעין אחת.
כרגע אני ממשיך בטיפולי שיקום ארוכים.

אני מניח שהפרופיל שלי אמור לרדת ולא אוכל לשרת ביחידתי.
היום קיבלתי צו לאימון בפברואר של כמה ימים ...

רציתי לשאול אם מישהו יודע למי פונים ?
מה התהליך להורדת הפרופיל ? או ביטול הצו ?
אני מניח שפרק המילואים הסתיים אצלי, אני מסתכל על החיים בצורה אחרת (תרתי משמע).

אשמח לקבל תשובות שיכוונו אותי.

תודה.
היי עליך לפעול בשני מישורים במקביל:
24/12/12 21:16
57צפיות
1. שיחרור מהמילואים הקרובים ע"י רופא היחידה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

2. עדכון הפרופיל שלך בועדה רפואית, כדי שיהיה תקיף לשאר שנות המילואים שנשאר לך לשרת ובמקרה הצורך גם שיחרור מעולם המילואים בצה"ל: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

קרא את שני הקישורים והכן לך קלסר עם המסמכים הנדרשים. ככל שתקדים לפעול, כך התהליך יעבוד מהר יותר.

רפואה שלמה
תודה על התגובה המנומקת
24/12/12 21:54
35צפיות
1. לגבי רופא מילואים זאת לא צריכה להיות בעיה, הוא המפקד הישיר שלי.
2. לגבי וע"ר אני כבר אתחיל להזיז דברים.

מישהו מכיר סיטואציה כזאת על שחרור ממילואים  בעקבות אובדן ראיה בעין אחת?

תודה
מילואים / מת"ק
24/12/12 19:27
98צפיות
ביחידה הציעו לי להמשיך להישאר אחרי שירות החובה. הם הציעו באפשרות ראשונה את חודשי הקבע - חת"ק, מאחר ואני משתחרר בסוף החודש וזה סוף שנה , יש אפשרות שהתקציב לא יאושר ולא יהיו חודשי קבע. החלופה שהציעו זה שחרור ומיד התנדבות למילואים (אני פטור), בתחילה ימי מילואים רגילים ולאחר מכן מת"ק. עכשיו אומרים שייתכן שגם המילואים לא יאושרו מאחר והם יושבים על אותו תקציב שאמורים לאשר. שנה שעברה אישרו את התקציב לאחר 3-4 חודשים אבל אני יודע שהיו מילואים בזמן הזה..
אז אפשר לדעת איך זה הולך? הימי מילואים הרגילים ( לא מת"ק) גם יושבים על התקציב?
גם מילואים יושבים על תקציב
24/12/12 21:19
61צפיות
שנקרא 'אשרת מילואים' ולכל יחידה יש אשרה משלה כך שאי אפשר לדעת מה קורה אצלכם...
הסיפור עם התקציבים מאוד מורכב בצה"ל ויש הרבה מאוד דברים שנסגרים ברגע האחרון.
בקש סיכום ראיון עם מי שרוצה להחתים אותך קבע (עדיף סא"ל ומעלה) ותרשום לך את האופציות שלך. כך תוכל להחליט טוב יותר.
בהצלחה.
תודה רבה על התשובה אני משתחרר סוף ינואר אז
24/12/12 21:49
27צפיות
מקווה שתהיה תשובה ברורה עד אז.
מה המגבלה על המת"ק? הרצון להיות חצי שנה בחת"ק
24/12/12 21:52
30צפיות
האם זה זהה במילואים בתנאי קבע?
º
את זה אני באמת לא זוכרת. שאל בשלישות
24/12/12 22:03
13צפיות
פורומים חדשים ב|תפוז|
24/12/12 18:25
2צפיות
אין זמן טוב יותר לחזרתה של "ארץ נהדרת" למרקע מאשר תקופת בחירות.
אילו דמויות חדשות יהיו? מה יהיה הלהיט החדש שכולם ידברו עליו? אילו ביטויים חדשים יכנסו ללקסיקון שלנו?
לרגל עליית העונה החדשה, אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום ארץ נהדרת.
אתם מוזמנים לקפוץ לבקר|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
איך אפשר להתנדב למילואים?
24/12/12 18:13
62צפיות
השתחררתי באוגוסט השנה וקיבלתי פטור עקב צמצום כוחות.
למרות שהשתחררתי בטריקת דלת וביחסים, אפשר לומר עכורים, עם המפקדים שלי- אני בכל זאת מעוניינת להתנדב.
זה אפשרי?
הייתי בחיל האוויר אם זה רלוונטי.
היי יש לך 2 אופציות
24/12/12 21:21
51צפיות
1. ליצור קשר עם יחידה שאתה מכיר ולהציע להם את עצמך. יכול להיות שהם יצטרכו את המקצוע שלך ואז, בהגשת הטפסים המתאימים, תוכל להתייצב שם למילואים.

2. ליצור קשר עם תא מתנדבים ( גוגל) ולבקש מהם לראות אם הם יכולים למצוא יחידה עבורך שהמקצוע שלך נדרש בה.

בהצלחה.
º
תודה רבה! (:
24/12/12 23:07
19צפיות
אני סטודנט וקיבלתי חודש מילואים בתקופת בחינות
24/12/12 10:18
76צפיות
היי
יש לי שיבוץ של חודש שנופל על תקופת בחינות (מועדי ב, בדיוק בתום מועדי א)
אבל יש לי בנוסף עבודות גמר וסמינר לכתוב.
בנוסף השיבוץ ממשיך עד כשבוע לאחר פתיחת סמסטר ב, דבר שיגרום לי להפסיד לימודים.
שאלה - האם אני זכאי לביטול על ידי ולת"ם? האם לפנות למשרד הקישור קודם?
היי כסטודנט אתה יכול לפנות לולת"ם
24/12/12 21:24
54צפיות
אך אין חובה לאשר לך את השיחרור.
אני ממליצה שלפני שאתה פונה לולת"ם תדבר עם המפקד ותגיע ליום ראיונות ותראה מתי אתה כן יכול להגיע.
קח בחשבון שבוודאי יש המון סטודנטים ביחידה שלך כמו גם בעלי בעיות אחרות, כך שזה בלתי אפשרי לשחרר את כולם. לכן דע להיערך לכך שיכול להיות שתצטרך לעשות מועדי ג' (מועד מיוחד) בתיאום עם מדור בחינות באקדמיה.

בהצלחה.
פציעה בשמ"פ ותביעה לאגף השיקום
23/12/12 23:13
38צפיות
שלום,
בחמישי האחרון סיימתי שמ"פ של 5 ימים.  כשעתיים לפני השחרור מעדתי ונחבלתי בעצם הזנב ובכף היד.  בתחילה נראה היה לי שהכאב יחלוף, אולם בשעות הערב הוא התגבר וכף היד התנפחה.  למחרת הלכתי לרופא בקופ"ח, ששלח אותי לצילום בו ראו שבר בכף היד ולאחר מכן גובסתי.
הבוקר פניתי למשרד הקישור שלי שהפנו אותי לרמ 2 בתה"ש.  שם נתנו לי למלא דו"ח פציעה ותביעה בגין חבלה (בלי שביקשתי כלל לתבוע), אליה מצורף כתב ויתור סודיות רפואית.
עברתי עכשיו על כתב הויתור, ומה שכתוב שם פחות או יותר זה שמשרד הביטחון או נציגיו יכולים לפנות לכל גורם רפואי וביטוחי (כולל בט"ל) ולקבל עבורי כל מידע רפואי (כולל נפשי) וכלכלי (כולל שכר והכנסות), על כל מחלה שחליתי בה בעבר או אחלה בה בעתיד (כך במקור!).
לדעתי זה כתב ויתור קצת דרקוני. ע"פ רוב כתב ויתור סודיות רפואית אמור לגעת אך ורק למה שמהותי לתביעה הרלוונטית.
האם ניתן להגיש את התביעה ללא חתימה על כתב הויתור? באיזה גורם ניתן להתייעץ בנידון?

תודה,
א.
היי בנושא תביעות הייתי ממליצה להתייעץ
24/12/12 21:26
30צפיות
עם עו"ד המתמחה בענייני צה"ל.
שיהיה הרבה בהצלחה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום