לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

זימון לבית דין כעד
30/05/13 16:28
99צפיות
אהלן,

זימנו אותי להעיד בבית דין במסגרת איזשהו תיק. אני כמובן חייל משוחרר טרי (אני חלק מגורמי החקירה בתיק).

האם אני זכאי שיום זה ייחשב לי כיום מילואים? אם כן, איך אני עושה שזה ייחשב לי ככזה?

תודה :)
אני זוכרת 2 מקרים
31/05/13 06:50
84צפיות
מקרה אחד שהיה כשהייתי קצינת קישור ואז קיבלתי הוראה לזמן בצו איש מילואים כדי שיבוא להעיד בבית משפט על משהו שהיה בעבר.
המקרה השני שפורסמה כתבה ב- Ynet  אם אני לא טועה, על מישהו שהוא עד באיזשהו עניין צבאי והוא התלונן על כך שכל הזמן מזמנים אותו לעדויות חוזרות והוא מפסיד ימי עבודה בלי לקבל על זה ימ"מ וזה מסבך אותו עם העבודה שלו.
מכיוון ששני המקרים הם הפוכים אני מציעה לך לפנות למי שזימן אותך להעיד ולשאול מה הנוהל במקרה כזה- אם אתה מקבל ימ"מ או לא.
|דגל|נפתח פורום חוזרים לארץ
30/05/13 15:17
12צפיות
אחרי שנים ארוכות בחו"ל החלטתם לעשות שינוי ולחזור לארץ? נגמרה תקופת הרי-לוקיישן? בין אם אתם רק חושבים על האופציה, או העמסתם מכולה, או כבר מרגישים "ותיקים" בארץ, אתם מוזמנים לחלוק מהידע שלכם ומהחוויות.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
תביעה של ביטוח לאומי
28/05/13 20:47
104צפיות
אהלן,

עכשיו סיימתי מילואים (יומיים) בפעם הראשונה.
1. איך תובעים את הביטוח לאומי כדי לקבל את התשלום?
אני כרגע חודשיים אחרי שחרור ועדיין לא עובד ככה שאין לי מעסיק.

2. מילאתי את הטופס של הנסיעה למילואים (וצירפתי את כרטיס הרכבת).
אמרו לי שיבדקו את זה, ובמידה ויאשרו יחזירו לי את הסכום.
מישהו יודע כמה זמן זה לוקח..?

תודה רבה!
שאלה נוספת בקשר לביטוח לאומי/מילואים
28/05/13 20:54
66צפיות
הבנתי שבמידה ועובדים, אפילו יום אחד בחודש, המעסיק משלם לביטוח הלאומי.
במידה ולא עובדים, יש לשלם כל חודש לביטוח הלאומי 160 ש"ח.
האם במידה ועשיתי מילואים החודש עדיין צריך לשלם לביטוח הלאומי?
ביטוח לאומי
29/05/13 07:26
70צפיות
1. יש למלא טופס של ביטוח לאומי (נתן להוריד מאתר האינטרנט שלהם או לקבל בסניף), לצרף אישור מילואים (טופס 3010) ולהגיש לביטוח לאומי (אם יש תבות שרות בכניסה לסניף - ניתן לשים את הטפסים בתיבה בתוך מעטפה ייעודית).

שרות מילואים איננ מבטל את החובה לשלם דמי ביטוח לאומי (אין קשר מעסיק - מועסק בינך לבין צהל.).
ואפרופו זה
01/06/13 14:04
42צפיות
אני יוצא לשירות מילואים בן 3 ימים עוד שבועיים ואני כרגע עובד בשתי עבודות (כל אחת 3-4 ימי עבודה בשבוע לא שעות קבועות אלא משמרות, וכמעט תמיד יוצא יום/יומיים בשבוע שאני עובד בשתיהן).

במקביל כמובן אני סטודנט (לומד פעם בשבוע)

מהי הפרוצדורה לקבלת תגמולי המילואים? האם אני אמור לקבל אוטומטית כסף משני המעסיקים גם יחד על הימים בהם אני לא עובד?
º
כן אתה אמור לקבל כסף משניהם
01/06/13 15:08
29צפיות
º
ואני לא צריך לעשות דבר מול הבט"ל??
01/06/13 15:15
16צפיות
להגיש רק למעסיקים את תלוש הימ"מ
01/06/13 15:15
28צפיות
אין צרוך לגשת לבטל"א.
ריבוי מעסיקים למשרת במילואים.
01/06/13 19:10
36צפיות
ציטוט מאתר בט"ל :
----------.
המערכת לא תתמוך בקליטת תביעות ממספר מעסיקים למשרת, לתקופת שרות.
המערכת תקלוט תביעת מעסיק אחת, מהמעסיק ה"ראשי" בלבד, והמשרת במילואים יידרש
להגיש תביעה אישית בגין כל שאר הכנסותיו

איגרת למעסיק בנושא שינויים בתהליך הטיפול בתביעות מעסיקים להחזר תגמולי מילואים :
http://www.btl.gov.il/SiteCollectionDocuments/btl/...
תוספת
01/06/13 19:13
27צפיות
במידה והציטוט שהבאתי לא ברור -> עליך למסור את טופס 3010 (אישור ביצוע מילואים) למעסיק העיקרי (תבחר אחד מהם - לא חשוב מי), ודרכו תקבל תגמול מילואים בגין המשכורת שהוא משלם לך.

בנוסף לכך, עליך להגיש תביעה אישית לקבלת תגמול מילואים ישירות לביטוח לאומי -> וזאת בגין המשרה השנייה שלך.
לדעתי - כדאי לנסות להגיש הכל במרוכז לביטוח לאומי, וכך לחסוך את הפיצול והבלאגן
האלוף (במיל) עמוס ידלין עונה לשאלותיכם!
28/05/13 16:02
85צפיות
האלוף (במיל) עמוס ידלין עונה לשאלותיכם!
מזמין אתכם להיכנס לדף הפייסבוק של המכון למחקרי ביטחון לאומי ולהציג לראש המכון ידלין, את שאלותיכם בנושא
"הציר הרדיקלי והשפעתו על ביטחון ישראל". - עליהן יענה ראש אמ"ן לשעבר בשידור חי בפייסבוק.
שינוי הצבה במילואים
28/05/13 11:44
420צפיות
שלום, לאחרונה השתחררתי משירות סדיר ביחידה טכנולוגית.
המקצוע שלי הוא הנדסאי (לאחר שעשיתי לפני הצבא י"ג-י"ד), ולכן הגעתי לתפקיד הזה - למרות שאני בעל פרופיל 82.
בכל אופן עכשיו שהשתחררתי, קיבלתי הצבה למילואים לגדוד תותחנים של אוגדה מסויימת.
שהקצינת קישור דיברה איתי אפילו היא הופתעה שהוצבתי שם, כי בכל זאת עשיתי טירונות 02 ולא נגעתי בנשק כל ה3 שנים...

מה לדעתכם אפשר לעשות? בלי קשר לעובדה שאני לא מתאים לשם ואני לא יודע מה אני אעשה שם, אני מעדיף לעשות מילואים במקום שאני יכול לתרום מהניסיון שלי (ולא, ביחידה שלי לא עושים מילואים לכן לא קיבלתי שם).
היי כנראה שביחידה שלך צריך את המקצוע הזה
31/05/13 06:52
100צפיות
תוכל לבקש מקצינת הקישור את הטלפון של המפקד שלך ולשאול אותו מה בדיוק אתה אמור לעשות.
לגבי מעבר יחידה, מתוך ההודעות הנבחרות של הפורום:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
כנראה הציבו אותך במפקדה
03/06/13 15:23
68צפיות
ממה שאני מבין שאתה איכשהו קשור לחיל התקשוב (קשר). זה אומר שתוצב במחלקת קשר במפקדה או בפלחי"ק של אגד הארטילרי.
בכל מקרה הייתי בתותחנים בסדיר והחברה ממש סבבה שם.
שחרור משמ"פ עקב התחלת עבודה חדשה
25/05/13 21:41
137צפיות
היי לכולם
אני יודע ומודע לעניין שהשאלה שאשאל היא סובייקטיבית כמעט לחלוטין בהתאם ליחידה ובהתאם לפעילות ובהתאם ליחסים הבין-אישיים בין החייל למפקדו, אבל אני אשאל בכול זאת.
האם יש איזשהו סיכוי כלשהו, אפילו הקלוש ביותר, שישחררו אותי משמ"פ לא מבצעי (אימון) עקב התחלת מקום עבודה חדש ועסק טרי שבאותו חודש של האימון, אמור להיות כמות הלקוחות הגדולה ביותר?
לעסק ומקום עבודה חדש זה די קריטי בהתחלה...
יש איזשהו סיכוי לדעתכם?
עד כה לא ביקשתי שחרור מאף שמ"פ וגם לא עשיתי שום בעיות באף שמ"פ.
שוב מודע לכך שזה משהו סובייקטיבי אבל לדעתכם האם בדר"כ באים לקראת החייל או אומרים לו ישר "אי אפשר" ובקושי מקשיבים?
תודה ושבוע טוב
באיזו רמת מובהקות אתה רוצה את הסיכוי?
25/05/13 22:27
110צפיות
ראה, סיכוי תמיד יש, אבל זה תלוי ביותר מידי גורמים, כמו:
כמות התקנים שהיחידה צריכה להעמיד
כמות האנשים שביקשו שיחרור
הבעיות של האנשים האחרים
כמה אנשים במקצוע שלך ביקשו להשתחרר וכמה מתוכם אישרו הגעה.
בקיצור יש יותר מידי משתנים והפתרון נמצא רק אצל המפקד שלך.
דבר איתו ונסה להגיע להסדר.
שיהיה בהצלחה!
העברה ליחידת מילואים אחרת
24/05/13 23:47
98צפיות
זומנתי למילואים ביחידה שלי, וקיימת בעיה אישית לשרת ביחידה זו. לא אפרט כאן, אבל אני מאמין שגם מבחינת הצבא זה ייתפס כמוצדק.
בצבא הייתי קצין טכנולוגי. אני שוקל לבקש העברה ליחידה אחרת בתפקיד דומה, או אולי אפילו באותה יחידה, אבל בחלק אחר בה עם שלישות נפרדת.
האם זה אפשרי? האם זה תהליך פשוט בירוקרטית או מסובך?  
מתוך ההודעות הנבחרות של הפורום:
25/05/13 09:56
79צפיות
כל האפשרויות למעבר יחידה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
אישור על ביצוע שמ"פ - עזרה
22/05/13 00:05
195צפיות
קיבלתי אישור בדואר על ביצוע ימי מילואים ורשום לי מתאריך: 22.4 עד תאריך: 22.4(אותו יום). בנוסף רשום מספר ימי שמ"פ:1.
עם זאת יש על הדף חותמת כחולה של צה"ל עם התאריך 1.5.
בפועל ביצעתי 10 ימי מילואים ואני לא מבין האם יש פה טעות בהזנה של הימים או שככה זה אמור להיות והחותמת הכחולה קובעת.
אלו מילואים ראשונים שלי ולכן השאלה.
(ניסיתי לתפוס את הקישור בשביל לשאול גם אותם אבל הם כבר שבוע לא עונים).
שמ"פ
22/05/13 11:06
96צפיות
עשית 10 ימי מילואים, וקיבלת רק עבור 1 יום. האם משהו נראה לך כאן משונה ?? (זאת שאלה רטורית).
תפנה מיידית לקישור בבקשה שיתקנו את זה.
אם אינך מצליח לתפוס אותם - תתקשר למפקד שלך (מ"מ / מ"פ).
אם אין לך את המספר שלו או שאינו עונה - תפנה לקצינת פניות ציבור.
וע"ר - עזרתכם בבקשה
20/05/13 21:30
111צפיות
שלום לכולם,
אני מעוניין לעדכן את הפרופיל הרפואי שלי לקראת המילואים, ובאתר של חיל הרפואה רשום שיש לשלוח את הטפסים ישירות לוע"ר בפקס שמספרו 039577959. כמו כן מודגש שטופס שמגיע ללא פרטי קצינת הקישור והיחידה לא יטופל. להלן הקישור להוראות: http://www.refua.atal.idf.il/1467-he/Refuah.aspx

קצינת הקישור שלחה לי בפקס את הטפסים אך ללא הפרטים המלאים שלה - וכשביקשתי שישלחו לי בשנית את הטפסים עם פרטי קצינת הקישור נאמר לי שאין צורך ופשוט לשלוח את הפקס בחזרה למספר 035487377 שאין לי מושג מהו ולאן אני שולח אותו בעצם (יכול להיות שאני שולח אותו לרופא היחידה? הרי רשום באתר לשלוח ישירות לוע"ר).

בכל מקרה לא ברור לי למה אני צריך לשלוח את הטפסים לפקס לא מוכר ולא לפקס של הוע"ר, בלי הפרטים המלאים של קצינת הקישור - ואני קצת חושש שהבקשה שלי לא תטופל.

האם למישהו יש עצה מה לעשות במקרה הזה?
וע"ר
21/05/13 07:54
41צפיות
אם אינך יודע מה מספר הפקס הזה - תשאל את הקישור. כאן איננו יכולים לדעת.

כמו כן, אתה יול לפנות לקצינת פניות מקרפ"ר :  03-7379220/1
 03-7377952  ולברר מולם מה לעשות אם ק.קישור לא מוסרת את פרטיה.
יש יחידות שהנוהל בהן הוא שהחייל שולח
21/05/13 08:17
62צפיות
את הטופס המדובר לקצינת הקישור, היא ממלאה את הפרטים ושולחת לוע"ר והחייל בתורו מעביר את המסמכים הרפואיים ישירות לוע"ר.
זה נועד על מנת שלקצינה יהיה מעקב על הבקשות.
אני מציעה לדבר עם הקצינה ישירות ולבדוק מה העניין.
בנוסף למה שענו לך
21/05/13 23:41
30צפיות
אתה יכול לשלוח את הטפסים לפקס של וע"ר גם בלי פרטי הקצינה - הם יקבלו את זה. אצלי ביחידה זה היה ככה במשך כחצי שנה (פשוט כי לקצינה לא היה מספיק אכפת ) אבל וע"ר קיבלה את הטפסים ויצרה קשר עם הקצינה בכל מקרה, זה בסדר.
לגבי הפקס השני - כדאי שתשאל את הקצינה.
ויכול להיות
21/05/13 23:43
27צפיות
שהפקס הנוסף אכן של הקישור\של רופא היחידה כדי שבינתיים ביחידה יתנו לך "הקפאה" ממילואים או שחרור מצו קרוב אם יש - אבל כדי לא לנחש כדאי לשאול.
חיפה לג'וליס... איך וכמה זמן?
20/05/13 19:57
79צפיות
מה הדרך המהירה ביותר להגיע מחיפה לג'וליס, וכמה זמן בערך אמור לקחת כל הסיפור?

תודה
ג'וליס
21/05/13 07:50
57צפיות
הבסיס נמצא באופן כללי באזור אשקלון.
אני מעריך שנסיעה לוקחת כשעתיים וחצי עד 3 שעות.
דרך הגעה מדוייקת - אולי מישהו אחר יוכל להסביר או שתחפש באינטרנט (אני לא יודע מיקום מדויק)
היי
21/05/13 23:45
54צפיות
יכול להיות שיש דרך יותר מהירה, בכל אופן ממה שאני זוכרת - לקחת רכבת עד לאשקלון, לצאת ממתחם הרכבת לכיוון המרכז קניות, לחצות את הגשר לצד השני ולחכות לקוי אוטובוס שמגיעים לבסיס - אאל"ט יש 300, 301, 310...כדאי לבדוק לפני הנסיעה...הנסיעה מהתחנה שמחוץ לרכבת עד לבסיס לוקחת כ-20 דקות.
תודה ועוד שאלה - טופס 58
29/05/13 15:52
24צפיות
דיברו איתי מהקישור ואמרו לי שאם יש בעיות אני צריך לשלוח טופס 58. אף פעם לא עשיתי זאת ופעם ראשונה שאני שומע על זה. אמרתי להם שאני מעדיף פשוט לדבר עם המפקד שלי על זה כמו שעשיתי עד עכשיו והוא היה מאשר לי או לא מאשר.  

האם יש חובה לשלוח את הטופס הזה? האם המפקד לא יוכל לאשר לי שחרור אם לא אגיש את הטופס?
חובה, כן.
29/05/13 22:28
14צפיות
כדי שהבקשה תאושר אתה חייב לחתום על הטופס. שים לב שזהו רק טופס בירוקרטי, ואם המפקד לא יאשר שחרור - חתימה על הטופס לא נחשבת. בהצלחה!
פריצת דיסק
20/05/13 19:08
75צפיות
לצערי פרצתי דיסק בצוואר (ודוגמתי בעוד 4 בבלטים נוספים בעמ"ש ) ועקב כך הגשתי בקשה לוע"ר שתתקיים עוד חודשיים (לא עשו לי בעיות מיוחדות למען האמת).
רציתי לדעת מה הולך בוועדה עצמה. האם יש סיכוי שהפרופיל יישאר כמו שהוא (72) והאם אני אוכל להמשיך לשרת בתור שריונר.

דיסק
20/05/13 19:47
62צפיות
לגבי פרופיל - רק בוועדה הרפואית יוכלו לקבוע מהו. פה אין רופא צבאי(שעל סמך כתיבה באינטרנט בטוח אינו יכול לתת תשובה)

האם תמשיך לשרת כשריונר ?? התשובה כנ"ל. תלוי בפרופיל החדש (שנקבע בהתאם לחומרת המצב).
יש פה מישהו שעבר הליך דומה ?
21/05/13 09:17
41צפיות
תודה על התגובה.
יש פה במקרה מישהו שעבר הליך דומה ? עם בעיה דומה ?
מחלה עקב מילואים
20/05/13 08:54
138צפיות

הייתי במילואים של 14 יום והשתחררתי ביום שבת בלילה (כך שאקבל גם את יום ראשון)

ביום חמישי קיבלתי קלקול קיבה והייתי אצל הרופא והוא נתן לי טיפול כלשהו.

הבעיה היא שהיום (יום שני) אני עדיין ממש לא מרגיש טוב ואני אפספס עוד לימודים וקורסים שאני חייב להגיע אליהם.
נראה לי הגיוני שאני צריך לקבל על הימים הקרובים ימי מילואים או גימלים,לא?
הייתי אצל רופא אזרחי והוא נתן לי 4 ימי מחלה.

מה עושים?
מישהו נתקל במקרה כזה?
קריטי ליצור קשר *עכשיו* עם המפקד ועם
20/05/13 13:57
111צפיות
קצינת הקישור בעצמה ולבקש שיפתחו לך שוב את השמ"פ, באישור רופא היחידה לאחר שתביא לו מסמכים רלוונטים אם צריך.
הרי בסופו של דבר זה קרה במילואים וחבל שתפסיד על זה כסף.
המממ
21/05/13 07:35
65צפיות
כשאת אומרת רופא היחידה את מתכוונת הרופא המילואמניק של הגדוד שבדק אותי?
º
כן
21/05/13 07:55
29צפיות
מרמור
29/05/13 23:13
41צפיות
בשבוע שעבר קצינת הקישור אמרה לי בפירוש שהרופא אישר את הגימלים.

קיבלתי היום את האישור מילואים על כל התקופה שעשיתי - חוץ מהגימלים!!! - שקוף!!!!!!!!!!!!!
לקח לי כל היום לנסות לתפוס את הקצינת קישור ושתפסתי היא דיברה איתי כאילו לא הכירה אותי....השיחה נסגרה בזה שהיא אמרה כן כן אני יזין לך את הימים....

מעצבן כי ממש נדפקתי בלימודים זה 18 יום סה"כ שלא הייתי בסמסטר ואני חייב את האישורים האלו כדי לקבל עזרה מהמכללה...עוד מעט נגמר הסמסטר כבר!
זה ברור לי שאני אצטרך לדבר איתה שוב....!!!

יש מה לעשות?....מישהו או מישהי מבין בזה? כמה זמן לוקח להזין ימי מילואים? תהליך ארוך?

במידה ואני מגלה שהימים עדיין לא הוזנו ביום ראשון,עם מי אני יכול לדבר?
מרמור
30/05/13 00:14
31צפיות
להזין ימי מילואים - עניין של כמה דקות.
במידה וק. קישור לא מזיזה עניינים עד מחר - אני מציע לפנות ישר ל"תותחים" הכבדים -> ק. פניות ציבור או נציב קבילות חיילים (מוקד טלפוני) - אתה תראה איך פתאום דברים יתחילו לזוז...
לא נכון
31/05/13 13:22
26צפיות
כדי לתקן ימי מילואים (מה שקרה פה) בלי קשר אם צריך לברר אם אכן צריך להוסיף ימים (שזה לוקח עוד זמן) הקישור אינו יכול להזין את הימים לבד ושולח את התיקון ליחידה אחרת שרק היא יכולה לתקן את הימים, דבר שבדר"כ לא קורה מעכשיו לעכשיו כי מי שעושה את זה בדר"כ מפוצצת בעבודה ולא תמיד נמצאת...זה שהוא דיבר עם הקישור והם אמרו שזה יקרה - לא מבטיח שזה יקרה באותו היום, לא כי הם לא רוצים אלא כי הם לא יכולים.
מה אני יגיד לכם...
01/06/13 16:33
30צפיות
הקצינת קישור הפסיקה לענות לי לשיחות ,ניסיתי יומיים להתקשר ולשלוח הודעות...כלום!!

אני נותן לזה כמה ימים ואז אתחיל לשגע את המפקד הישיר.
ולת"ם
19/05/13 23:01
56צפיות
נאמר לי שכדי להגיש ולתם מסיבת לימודים עלי להוריד טופס מהאינטרנט ולפקסס\לשילוח לאן שהו.

אף פעם לא עשיתי זאת לפני. אשמח להכוונה!! :)
רושמים בגוגל ולת"מ וזה מכווין אותך לבד
19/05/13 23:12
44צפיות
לאתר שלהם
מפורט שם הכל
אנחנו גרים בחו"ל ובעלי קיבל צו מילואים
17/05/13 19:57
177צפיות
המפקד שלו מיודע, הקצינה קישור גם.. ועדיין שולחים לו צוים.
בפעם האחרונה הצו נשלח לפני הטיסה, נאמר לו שיטפלו בזה מספר פעמים כמובן שלא טיפלו ושבוע לפני  היה לנו מרתון שיחות/ עצבים עם חצי מהמפקדים בגדוד.

הפעם הוא בחו"ל גם כשהצו נשלח, ויתכן והוא יחזור לארץ לביקור בסוף אותו החודש (כשבועיים אחרי תום המילואים), האם אנחנו צריכים לעשות משהו?
ממה שקראתי בפורום יתכן והוא יצטרך להתייצב ביחידה תוך 21?

תודה מראש
צו בחו"ל
17/05/13 21:47
176צפיות
למיטב ידיעתי - במידה וחייל נמצא בחו"ל תקופה ארוכה, הוא אמור להגרע מהיחידה.
מאחר ומשרד הקישור לא עשה זאת, אני מציע לפנות לקצינת פניות ציבור ולנציב קבילות חיילים, שיטפלו בבעיה.

פניות חיילים :
http://www.aka.idf.il/main/kapatz/

קבילות :
http://nakhal.idf.il/894-he/Nakhal.aspx
למה אתה תמיד מציע לקבול?
18/05/13 16:54
135צפיות
כמו שאושי רשמה, יש קריטריונים מדוייקים וזה אפילו תלוי בהחלטת החייל, אולי לא במקרה הזה אבל אצלי בגדוד היו חיילים שהתאימו כדי להיגרע לר"מ 70 אבל כשדיברנו איתם על העניין הם לא הסכימו...לא תמיד הקישור לא בסדר!
מדוע קבילה
18/05/13 19:42
97צפיות
לא טענתי שתמיד הקישור לא בסדר.
לפעמים גם המילואימניקים לא בסדר...
לפי התיאור כאן, עושה רושם שבמקרה דנן הקישור אכן לא בסדר.

מנסיון שלי עם המערכת הצבאית - הקישור לא תמיד יעשה את העבודה בצורה הראויה. במקרה כזה, אם יש  מישהו שלוחץ "מלמעלה" לבצע את העבודה - זה רק עוזר (הנסיון המר שלי עם הקישור הוא שמרחו אותי במשך שנה כדי לקבל החזר נסיעות, ורק פנייה לנקח"ל גרמה להם להתייחס לנושא ברצינות).
היי
18/05/13 11:30
131צפיות
יש מספר קריטריונים שלפיהם ייגרע איש מילואים לחו"ל.
לדוגמא: החייל צריך להיות לפחות בן 26 ולהימצא לפחות 18 חודשים רצופים בחו"ל וכו' וכו'.
גם אם בעלך נמצא הרבה בחו"ל לא בהכרח שהוא עומד בקריטריונים ולכן זהו דבר שצריך לברר עם משרד הקישור.

צווים תמיד נשלחים גם לאנשי מילואים לחו"ל כי יש כאלו שכן מתייצבים או חוזרים מחו"ל במיוחד ועוד מגוון סיבות.
לפי הפקודה, אם איש המילואים יצא לחו"ל עד 4 ימים לאחר שליחת צו התזכורת (הצו שמתקבל בדואר רשום), משמע הוא אינו מחוייב בהתייצבות.

בכל מקרה, תהיי בקשר מול קצינת הקישור, היא רואה שהוא בחו"ל לפי דוח שהיא מפיקה כל בוקר, אבל אם בעלך מקבל צו יש לתזכר אותה.

אני רוצה לתקן את הניסוח שלי
18/05/13 17:37
106צפיות
רשמתי בשורה הראשונה "ייגרע לחו"ל"
זה כנראה מה שקורה כשעושים הרבה מילואים ומחסירים שעות שינה..
הכוונה שלי הייתה שייגרע לר"מ 70.
ר"מ 70 זו יחידה שאליה מוצבים כל החיילים העומדים בקריטריונים שדיברתי עליהם.
המונח "נגרע לחו"ל" זה סלנג ממשרדי קישור שבינו ובין האמת אין שום קשר
תודה
20/05/13 00:19
55צפיות
אנחנו לא מתגוררים בחו"ל מספיק זמן בשביל גריעה, והוא גם לא מעוניין בזה כי אנחנו כן מתכננים לחזור לארץ והוא כן יחזור לשירות מילואים. פשוט הוא יידע את כל הנוגעים בדבר שהוא בחו"ל לשנה וחצי הקרובות אז אני מניחה שקיווינו שלא ישלחו צוים בזמן הזה.

בכל מקרה, נתזכר אותה. תודה!
שינוי תפקיד מילואים (כרגע אני עדיין בסדיר...)
17/05/13 19:00
119צפיות
היי,
במהלך השירות הוציאו אותי לקורס מחלץ לכודים בשביל המילואים (הייתי תמים ולא ידעתי בשביל מה הקורס- פשוט זרמתי).
לא הייתי מחלץ מעולם וגם אחרי הקורס אני לא באמת יודע מה עושים- סתם הסבירו לנו משקלים של כלי חילוץ וכו'....

בכל מקרה התפקיד הזה מתאפיין בעבודה פיזית מאוד וחשיפה לרעש חזק, שני דברים שאסורים לי..
מבחינת הפרופיל אני כן מתאים אבל מבחינת התכל'ס אני באמת לא אהיה מסוגל למלא את התפקיד - שלא לדבר על הנזק שיגרם לי.....

יש למי לפנות????
זאת ממש לא התפנקות וממש אין לי בעיה לעשות מילואים רק לא בתור מחלץ..

אני רוצה להוסיף שפניתי גם לשלישות וגם לת"ש ביחידה ושניהם לא ידעו מה אפשר לעשות מעבר להורדת פרופיל (שאני לא יכול...).

תודה!
שינוי תפקיד
17/05/13 19:33
75צפיות
הרעיון היחיד שעולה בראשי - אם יש לך אישורים רפואיים על איסור חשיפה לרעש / עבודה פיזית - תתחיל הליכים לפסילת מקצוע.
מעבר לכך - אולי לחברים אחרים בפורום יש רעיונות.
מבחינת צה"ל אם הפרופיל שלך מתאים
18/05/13 11:33
86צפיות
אז אתה כשיר לשרת בתפקיד.
אני מסכימה עם גורמי השלישות ביחידתך שטענו שאתה צריך להתחיל בתהליך הורדת פרופיל, כי זו האופציה היחידה.
גם אישור איסור חשיפה לשמש וכו' והגשתו בתהליך פסילת מקצוע לא כ"כ יעזור לך כי הזרוע תאמר שאם צריפת אישור רפואי אז אתה צריך להתחיל הליך עדכון פרופיל וזה לא קשור אליהם.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום