בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

אי תשלום משכורת- מילואים תנאי קבע.
13/03/13 18:32
102צפיות
שלום,
שירתתי בחיל הים במשך כשנתיים (סדיר) וחודשיים (מת"ק).
מאז עשיתי פעמיים מילואים- תנאי קבע.
בכל אחת מהפעמים היתה בעיה בתשלום המשכורת.
הפעם הראשונה והשניה- לא הזינו רמת פעילות (א+)- בראשונה טיפלו וקיבלתי את כספי לאחר חצי שנה המתנה ואין ספור ויכוחים. הפעם השניה לא טופלה כלל (יש לציין שעברה יותר מחצי שנה מאז). בפעם השלישית (פברואר 13) לא הזינו לי בכלל את המילואים ולכן לא קיבלתי את המשכורת בתחילת החודש הנוכחי (ואני כמעט בטוחה שגם בה לא יזינו את רמת הפעילות המגיעה לי מנסיונות העבר).
השאלה היא- למי פונים????????????? זה עובר כל גבול! מוציא את החשק מלשרת את המדינה....
אשמח לתשובה,
תודה, עדי

מילואים
14/03/13 10:40
54צפיות
יש הבדל בין שירות מילואים "רגיל" (שזה חובה) למילואים בתנאי קבע (שאף אחד לא כופה עלייך לבצעם).

בכל מקרה, לדעתי עלייך לפנות לנקח"ל שהם יטפלו בנושא.
מתק
14/03/13 21:13
48צפיות
זה בדיוק העניין, שאני עושה את זה מרצוני והם מורידים לי את החשק לרצות את זה,
אמנם אף אחד לא כופה עליי אבל לשלם לי הם מחוייבים חחח...
בכל אופן, אשמח לדעת מה זה נקח"ל ואיך פונים אליהם.. תודה :)
קבילות חיילים
15/03/13 00:17
44צפיות
איך להגיע - חיפוש קטן ברשת ואת תמצאי
איבוד חוגר מילואים
13/03/13 17:37
141צפיות
היי נאבד לי החוגר מילואים, מישהו יודע לאן צריך לפנות בנושא?
היי
13/03/13 19:50
87צפיות
פנה לקישור היחידה שלך, אם הסיבה מוצדקת הם ישלחו לך טופס למלא, תצטרך להחזיר להם אותו והם ילכו כבר לקצין העיר וישלחו לך את החוגר החדש בדואר (בדרך כלל זה לוקח חודש-חודשיים, הולכים כל פעם שיש כמה אנשים ולא אדם אחד)
אם הסיבה לא תהיה מוצדקת תצטרך להישפט על האובדן, כנראה במילואים הקרובים שיהיו לך.
אם אתה לא יודע לאיזו יחידה אתה שייך - פנה לקצין העיר.
אובדן ראייה ופטור
13/03/13 13:46
89צפיות
שלום לכולם,

בעבר הלא רחוק שאלתי כאן מה עושים במקרה של התדרדרות במצב הבריאותי, קיבלתי תשובה מנומקת ופעלתי על פיה

המצב הוא כזה, אני בן 31 משרת כחובש במילואים בגדוד קרבי, לאחרונה נפצעתי בתאונה אישית ואיבדתי את ראייתי בעין אחת, שלחתי היום בקשה לוע"ר.

השאלות:

האם מישהו נתקל במצב דומה לשלי ?

האם מישהו יודע כמה זמן לוקח עד שמקבלים זימון לוע"ר ?

האם יש סיכוי שלא אקבל זימון לוע"ר אלא הורדת פרופיל אוטומטי ?

האם יכול להיות שאקבל פטור מלא ממילואים עקב מצבי ?

מיותר לציין שמצבי הרפואי והנפשי הוא לא הכי טוב כיום עקב פציעתי, אני מאוד חושש להיפצע שוב, ושומר מאוד על העין השניה ועל כן לא מעוניין להמשיך בשירות מילואים כלל.
החלטתי שלא לפעול עדיין להוצאת פטור נפשי אך אם יהיה צורך אעשה זאת.

אשמח  לשמוע את דעתכם בעניין.

תודה.

אובדן ראייה
13/03/13 14:27
50צפיות
זימון לוע"ר לוקח זמן.
אתה יכול לפנות עצמאית. אינך זקוק למשרד קישור.
למיטב ידיעתי, הם מבקשים מסמכים "עדכניים" (תאריך הוצאה - עד 3 חודשים).

העלאת והורדת פרופיל:  
מרפ"א מרכז (צריפין)- 03-9579195/7/8
מרפ"א צפון (בית חולים 10)- 04-8300309/218

אמנם אינני בעל אסמכתא רפואית, אך אינני שום סיבה ואפשרות להשאירך במסגרת צבאית. (מאמין שתקבל פטור מלא)
שלחתי כבר
13/03/13 16:31
37צפיות
תודה, הגשתי כבר את כל הטפסים ישירות עפ טופס בקשה שהועבר אלי עי קצינת הקישור. שלחתי טפסים מהאישפוז בסוף נובמבר, ומעקב הטיפולים עד היום. מקווה שמספיק.
במידה והנושא
15/03/13 00:21
24צפיות
מתארך (נניח, אתה רואה שאין התקדמות במשך כחודש) - אז תתקשר להתעניין ולבדוק מה קורה.
שלחתי כבר
13/03/13 16:32
23צפיות
תודה, הגשתי כבר את כל הטפסים ישירות עפ טופס בקשה שהועבר אלי עי קצינת הקישור. שלחתי טפסים מהאישפוז בסוף נובמבר, ומעקב הטיפולים עד היום. מקווה שמספיק.
שלחתי כבר
13/03/13 18:10
13צפיות
היי
13/03/13 19:56
34צפיות
אני אענה לך רק על חלק כי אני לא רופאה...
לא נתקלתי במצב שבו מורידים פרופיל ללא זימון התייצבות לועדה, ובדר"כ אם וע"ר מוצאים סיבה (אצלך יש כמובן) הם מזמנים אותך כחודשיים גג. הורדת הפרופיל מתבצעת במקום - ומשם משתבצים בהתאם (עוד בערך כחודש עד מעבר ליחידה חדשה או יציאה לפטור)
אם יש מילואים אחרי שבוצעה הורדת הפרופיל אבל עדיין אתה מוצב ביחידה הישנה - אתה לא צריך להגיע אליהם.
תודה
13/03/13 20:59
23צפיות
עשית לי חשק לקרמבו
עשיתי מילואים מיד לאחר השחרור, מהיכן המשכורת?
12/03/13 17:09
81צפיות
שלום, השתחררתי בסוף ינואר, המפקד שלי שאל אם אני מוכן לעשות מילואים והסכמתי, זה היה כמה ימים לאחר שהשתחררתי.
סה"כ ימי מילואים יצא לי 25, קיבלתי מן קבלה כזו בדואר צבאי, עכשיו ממה ששמעתי מי שמובטל ועושה מילואים מקבל את הכסף מביטוח לאומי.
אני כרגע חייל משוחרר ואני לא יודע ממי אני אמור לקבל את הכסף, כסף לחשבון שלי לא נכנס.
אשמח לעזרה מכם, תודה מראש :)
אתה צריך להגיש את הטפסים לביטוח לאומי
12/03/13 18:42
55צפיות
תרשום בגוגל ביטוח לאומי מילואים, יש שם המון מידע.
יש טופס שאתה צריך להוריד ולמלא, לצרף לו את הטפסים מהקישור ולהביא לסניף. הכסף יכנס אחרי כשבועיים.
אתה מתכוון לטופס הזה?
13/03/13 13:16
40צפיות
מענק 2012 - כבר ידוע?
12/03/13 08:29
73צפיות
האם כבר יש מידע לגבי מענקים שאמורים לקבל על ימי מילואים ב 2012?
º
לא. תתאזר בסבלנות !!
12/03/13 14:03
28צפיות
º
קצת קשה!
12/03/13 18:43
22צפיות
עוד שאלה לגבי המענק
12/03/13 20:02
47צפיות
לפני כמה חודשים ביצעתי שירות מילואים של 33 ימים,עוד לא מסרתי את הטפסים לביטוח לאומי,האם המענק מותנה בזה שאני אגיש את הטפסים לביטוח לאומי או שידוע לגורם כזה או אחר שאחראי על המענקים כמה ימי מילואים ביצעתי בלי קשר?
זה לא קשור להגשת הימ"מ לבטל"א
12/03/13 23:03
41צפיות
מה שנספר לך למענק זה מה שרשום במשרד הקישור
העתק 3010
12/03/13 02:23
65צפיות
שלום,
אם שירות המילואים שלי חוצה חודשים (לדוגמא, 20 במרץ עד 7 באפריל), ייתכן מצב שהתגמול יידחה לי למועד תשלום משכורת אפריל, שזה 9 במאי.
וכאן צצות שתי שאלות:
1. ניתן לדרוש ממשרד הקישור אישור על חלק מהשירות (20 עד 31 במרץ, לצורך הדוגמא) על מנת שהמעסיק ישלם כבר באפריל?
2. האם המעסיק רשאי לעכב את ביצוע התשלום עד קבלת אישור מקור של ביצוע השמ"פ? (הוא לא מוכן להסתפק בהעתק עד שתהיה לי הזדמנות למסוק אישור מקורי).
3010
12/03/13 14:03
37צפיות
1. לא
2. כן.

תחפש בפורום, נושא המשכורת בזמן מילואים נענה עד זרא (יש דברים נוספים שנמאס לי לחזור עליהם)
זה לא חובה
12/03/13 18:45
23צפיות
אבל אצלי ביחידה כשהייתה תעסוקה סגרנו למי שביקש בסוף החודש, ופתחנו יום אחרי כדי שמי שצריך להגיש את האישור למעסיק יגיש, אפשר לשאול את הקישור...מקסימום יגידו לא.
שאלה קצת דחופה
11/03/13 22:22
102צפיות
ערב טוב,בנובמבר 2012 שירתתי 33 ימי מילואים,אציין שאני סטונדט.יש לי מילואים למחר לתקופה של יומיים,המפקד שלי אומר לי שאני חייב להתייצב ואמרתי לו שאני לא בגלל שאם שירתתי במשך שנה  אקדמאית מעל ל 21 ימים אני לא צריך לעשות יותר ימים,האם הצדק עימי?תודה
שאלה נגדית
12/03/13 14:01
68צפיות
האם עדכנת את משרד הקישור שאתה סטודנט ?
אם לא עשית זאת - אין לך לבוא בטענות, אלא רק לעצמך.
ולגבי המילואים- אתה נזכר רגע האחרון. למה את מצפה בדיוק ?
מה אפשר לעשות מהיום למחר ?

נכון, בתור סטודנט לתור ראשון במוסד אקדמי מוכר, אתה אמור לעשות 21 יום בשנה אקדמית, וזאת בתנאי שעדכנת את משרד הקישור שאתה סטודנט.

האם על הצו מופיע הכיתוב שגיוסך יותנה בחתימה על התנדבות ?
אם כן - אינך חייב להגיע.

אם אתה מעודכן בתור סטודנט, תפנה למשרד הקישור.
לא עוזר - תפנה לקפ"צ.
ואל תצפה לניסים ונפלאות שיקרו מהיום למחר.
בנוסף למה שכתב גיא, אם מדובר
12/03/13 23:35
55צפיות
על המילואים שעשית במבצע עמוד ענן, דע שהם לא נספרים במניין הימים שמותר לך לעשות בשנה.
אוטו מעולה
11/03/13 20:33
51צפיות
אני עם פורטה כבר שנתיים... אחלה אוטו- ממש נוח וכמעט לא נכנסים למוסך
תביעת מילואים בזמן עמוד ענן
11/03/13 19:10
72צפיות
שלום,

ביצעתי 7 ימי מילואים בזמן מבצע עמוד ענן.
בתביעת המילואים שהגשתי (עצמאית לביטוח לאומי) קיבלתי תשלום רגיל על ימי המילואים.
השאלה שלי האם לא צריכה להיות מקדמה בגין שירות בתקופת חירום?

תודה,
מילואים
11/03/13 19:35
47צפיות
אין הבדל בסכום התשלום בין מילואים "רגילים" לחירום.
מה הקשר בין מקדמה לבין סכום התגמול ??
אני הבנתי שבחירום התשלום יותר גבוה
11/03/13 19:39
40צפיות
אני הבנתי שבחירום התשלום יותר גבוה, כלומר התשלום נשאר אותו דבר ומקבלים מקדמה.
בכל אופן, בעמוד ענן לא נתנו מקדמה?
בעמוד ענן לא נתנו מקדמה
12/03/13 22:39
45צפיות
אבל אתה יכול לדבר עם מת"A ולבדוק (את הטלפון מהרשת או מהקישור)
שאלה בקשר לפיקדון הצבאי ועסק
11/03/13 18:00
27צפיות
שלום וערב טוב, אני (חייל משוחרר) עוסק פטור בעסק של שליחויות, כרגע רוב העבודה מתבצעת עם הרכב הפרטי.
ברצוני לקנות קטנוע לצורך העסק. השאלה מתחלקת לשתיים:

1. כיצד מתבצע משיכת סכום הפיקדון הצבאי לצורך קניית הקטנוע? - לפי מה שאני יודע, הולכים לחנות המתאימה מבקשים חשבונית על המוצר לאחר מכן מגיעים לבנק ומביאים צ'ק לחנות.
    האם ניתן לבצע את התהליך ללא רואה חשבון והכיצד?
2. האן ניתן לעשות על הפקדון הצבאי גם ביטוח חובה לקטנוע או שמדובר רק על מוצרים ולא על שירות(ביטוח)?

תודה רבה לעונים!
2 שאלות לגבי תשלום מילואים ונסיעות
11/03/13 13:41
40צפיות
1. לפני חודש הייתי בכמה ימי מילואים, ומייד אחר"כ כשחזרתי לעבודה הגשתי למעסיק טופס 3010.
לא קיבלתי את התשלום על המילואים במשכורת. סיימתי את המילואים ב-17.2 אם זה משנה משהו..

2.ביום שסיימתי את המילואים מילאתי טופס החזרתי נסיעות בתחבורה ציבורית, וגם את זה לא קיבלתי.

2 תשובות
11/03/13 18:30
23צפיות
1. נענה בעבר. תעשה חיפוש בפורום.

2. סבלנות. זה לוקח זמן. תשאר עם היד על הדופק.
תשלום מילואים ונסיעות
11/03/13 13:36
27צפיות
1. לפני חודש הייתי בכמה ימי מילואים ומייד כשסיימתי אותם הבאתי למעסיק שלי טופס 3010.
הכסף לא נכנס לי במשכורת.

2. ביום שסיימתי את המילואים מילאתי דף של החזרי הנסיעות בתחבורה ציבורית וגם הכסף הזה לא נכנס. יכול להיות שזה לוקח זמן או שאני צריכה ליצור קשר עם היחידה?
על נסיעה בתחב"צ, על קמל"ר ועל קפ"ץ...
10/03/13 23:53
77צפיות
שלום לכולם.

אולי יש מי שזוכר, לפני כחצי שנה דיווחתי פה בפורום על תחילת בירורים מול אגד והקמל"ר-קפ"ץ לגבי שוברי נסיעה באגד. אז אני פה כדי להמשיך לעדכן, כי הבירורים עדיין נמשכים
בזמנו נאמר לי בשלב מסוים ע"י הקפ"ץ כי מבירור שלהם, אפשר לסוע באגד עם כל השוברים ולא רק עם השובר הבודד של אגד. ניסיונות לקבל תשובה ברורה מאגד (שהאתר שלהם טוען אחרת) לא הצליחו עד היום. הם עדיין מתקשים. עם זאת, בתשובה האחרונה מהקפ"ץ הם חזרו בהם. ביררו שוב וציינו שרק השובר של אגד שימושי לאגד. כל ניסיון להבין למה הם עובדים כמו בשנות ה-50 לא צלח ולא זכה למענה.
מצד שני, הם אישרו את מה שלמדתי כאן מהפורום, שעם השובר הזה אפשר לקבל כרטיס נסיעה יומי. רק חבל שאף אחד כמעט לא יודע על זה...

הבירורים שלי ניסו להבהיר עוד כל מיני סוגיות שעלו במהלך אותו שירות מילואים שביצעתי. לחלקן קיבלתי תשובות, לחלקן לא קיבלתי תשובות עד היום. לצערי הרב, ואני באמת כותב את זה באכזבה, למדתי שהקמל"ר אינו מטפל כלל בנושאים כאלה ומעביר הכל לקפ"ץ. וכשהקפ"ץ מתגלה כגוף שאינו מבין מה רוצים ממנו ואינו יודע לענות על שאלות פשוטות בעברית - וזה לא נכתב בציניות - חייל המילואים מוצא עצמו חסר אונים, ללא כל כתובת לפנות אליה. אין עם מי לדבר, במלוא מובן הביטוי.

אני מאמין בפניה בצינורות המקובלים, בעבודה מול המערכת, בשינוי ושיפור לאורך זמן. באמת. מנסה לעשות כמיטב יכולתי כדי לשנות דברים, כמה שניתן. אבל יש גבול. אם אחרי חצי שנה אני עדיין לא מצליח לקבל תשובות, יש בעיות מאוד חמורות שם, בקפ"ץ. זה שלקמל"ר אין יכולות ואין שיניים, זה סיפור אחר. אני יודע שזה גוף חדש והבנתי ש"עובדים" על השיניים שלו. אני לא רוצה לדעת אילו תשובות הקפ"ץ נותן לאנשים שבאמת נמצאים בבעיה, ולא רק מנסים להבין דברים או להשיג תשובות.
שלא לדבר על העובדה שטיב השירות שלהם, כגוף נותן שירות לאזרחים (והם אכן כאלה) אינו ראוי לאף אזרח, גם לא לחייל סדיר או מילואים. כל מכתב נחתם במילים שמציינות כי הטיפול מסתיים, בלי שהם אפילו שוקלים לבדוק איתך האם התשובות שניתנו הן לשביעות רצונך. הקמל"ר לפחות שומר איתך על קשר טלפוני (חלק מהזמן) ובודק מה קורה איתך. לקפ"ץ לא אכפת מכלום. הם אפילו לא בודקים שהמכתב שהם שולחים אכן עונה על שאלותיך.

ברור לי שזו לא חברה מסחרית ויכולותיה מוגבלות, אבל הצבא מראה טוב מאוד שכשהוא רוצה הוא יכול להיות מודרני. לצערי מבחינת השירות שהקפ"ץ נותן, הם נמצאים שנים מאחור, בשנות ה-50 בערך. שלא לדבר על העובדה שחלק מהבעיות אינן קשורות ל"מודרנה" ולייעול, אלא פשוט לתהליכי עבודה נכונים והגיוניים.

כמילואימניק גאה ומאמין במערכת, חבל לי.
תודה לך יקירי על כל העידכונים
11/03/13 01:38
33צפיות
אכן חבל שככה נראות פניה של המערכת וצה"ל לא יודע להשכיל ולטפח את כח  האדם שלו בצורה הכי בסיסית- דרך שוברי נסיעה.
לא פניתי איתי לקפ"צ
11/03/13 18:56
33צפיות
אבל ממה שהבנתי - הם באמת לא עושים כלום. מעצבן.
כל הכבוד על הסבלנות והמאמץ ותודה רבה על העידכונים!
º
לא פניתי אישית*
11/03/13 18:57
11צפיות
מנסיון אישי
11/03/13 19:37
28צפיות
קפ"צ לא משמשים כגוף לפתרון בעיות אלא יותר כמעין ממיינים שמעבירים את הפניות לגוף המתאים בצה"ל.
באמת?
12/03/13 09:10
23צפיות
חשבתי שהקמל"ר לא עושה כלום בעצמם ורק מעביר לקפ"ץ, אז גם הקפ"ץ לא עושים כלום בעצמם?

אז באמת אין עם מי לדבר מרוב בירוקרטיה.
בימים כאלה חבל לי שאני לא פעיל בפייסבוק. אולי הייתי מצליח להשיג קצת יותר תשובות. אולי.

אגב, פניתי בזמנו גם לח"כ איתן כבל. גם שם לוקח המון המון זמן עד שמשהו זז. אעדכן כשיתחדש.
בהתחלה הם עשו רושם טוב.
12/03/13 09:05
28צפיות
בעבר גם פניתי אליהם בשאלה יותר קטנה והם היו בסדר (אלא אם עוד אגלה שגם בזה הם הטעו אותי).
אבל ברגע שמדובר על משהו יותר מעמיק, עם כמה שאלות (ובכל פעם ניסחתי את זה בצורה אחרת כדי "לעזור" להם), העניינים הסתבכו והם הוכיחו אוזלת יד. לוקח להם ים זמן לענות, גם כשמדובר בנושא שנמצא אצלם בטיפול כמה חודשים.
כשמנסים להתקשר (על חשבוננו, כמובן) ולברר מה קורה עם העניינים, הם אומרים שיחזרו "כשתהיה תשובה". כשמתעקשים לדבר עם אחראית מבטיחים שתחזור, אח"כ שוב מבטיחים שתחזור, ואז חוזרת אחת הקצינות רק אחרי שבועיים(!).

ובסוף מסתבר שהם מקבלים תשובות מהיחידה ולא משווים אותן בכלל לבקשה שלי, ככה שיוצא שאתה מקבל תשובות מטומטמות שסותרות את מה ששאלת או לא עונות עליו בכלל. נראה לי בסיסי ביותר לבדוק שהתשובות שאתה, כנותן שירות, עומד להעביר לפונה אלייך, אכן רלוונטיות.

שוב, אין לי ציפיות שיפעלו כמו חברה מסחרית שיש לה אינטרס מובהק במתן שירות טוב. אני יודע מה זה בירוקרטיה. אבל יש רמה בסיסית והגיונית שהם לא עומדים בה.
והכי עצוב זה שאין עם מי לדבר. לקמל"ר אין שיניים, הקמל"ר תלוי בקפ"ץ. כ"כ אבסורדי.

ולא שאני מחפש להתנכל להם או משהו. אני מנסה "להבין" רבדים שונים במדיניות השוברים המיושנת והמטומטמת. לא שאני חושב שבאמת יתנו לי תשובות, אבל אולי זה יעיר קצת את המערכת. אני מנסה להבין מי אמור לקלוט אותי כשאני נשלח לבסיס אחר ונציגי היחידה שלי לא נמצאים בכלל (עד היום לא קיבלתי תשובה ברורה. אגב, עד היום גם לא הוחתמתי על המילואים ההם). כל מיני דברים כאלה בסיסיים.

אני מתלבט זה שויתרתי להם זה טוב או לא. האם להתעקש או לעזוב אותם לנפשם.
כמה זמן היו המילואים?
12/03/13 18:39
15צפיות
אם זה חד יומי - לא חייבים להחתים.
ובעיקרון אם אתה הולך למילואים ביחידה אחרת, בדר"כ דואגים לשלוח נציג או ליצור איתך קשר, לוודא שהגעת ולדאוג שתעביר להם בצורה כלשהי את שאלון הפרטים. אבל כבר ראיתי תפקודים לקויים בהרבה מזה אצל קצינות ונגדות קישור מסויימות, אז זה לא מפתיע.

לדעתי בכלל צריך להישלח עם הצו כרטיס שתקף לכל החברות והתחבורה הציבורית שיש ליום המילואים, ככה שלא יקרה מצב שחייל מילואים לא יהיו יותר קוי אוטובוס או רכבת ממה שנותנים בצו, או שאם אתה בא ממקום אחר ממה שרשום בצו נהגי אוטובוס לא מכבדים את זה (הייתי עדה למקרה כזה).
בעקרון כתבתי על זה די הרבה בזמנו.
12/03/13 21:14
18צפיות
המילואים היו חמישה ימים, נשלחנו לג'וליס, אני ועוד בחור והיחידה שלי לא שלחה אף נציג, כי היה מדובר רק בשני חיילים. איך שהגענו נשלחנו הביתה ונאמר לנו להתייצב למחרת, ומן הסתם היינו בלי שוברי נסיעה כי המדיניות הצה"לית היא לתת רק שוברי נסיעה הלוך.
אם היו נציגי קישור היו לנו שוברי נסיעה. למה לא היו? לא הצלחתי להבין מהתשובה שנתנו לי:

"מבדיקתנו (...) עלה כי הליך קליטתך בבסיס ג'וליס בו התייצבת (...) הייתה נתונה לטיפול הגורם האמון ביחידה אליה סופחת לצורך השמ"פ במדובר. משכך, אין סגל הקישור ביחידתך נדרש לשלוח נציג לצורך קליטתך בשמ"פ".
מה זה אומר לעזאזל? הרי לא באמת סופחתי לג'וליס. לא היה לי שום צו סיפוח או משהו כזה. פשוט התייצבתי שם לאימון מטעם היחידה שלי. וגם אם כן סופחתי לג'וליס, למה ג'וליס לא קיבלו אותי? אין לי מושג. הקפ"ץ עונה בתשובות בניסוח משפטי-אקדמי שאי אפשר להבין ממנו כלום.

אם בג'וליס, הבסיס האומלל הזה, היו שוברי נסיעה למילואימניקים שמתייצבים בו, היו לנו שוברי נסיעה. למה אין שם? לא ברור. לא קיבלתי תשובה בסיסית על זה. הרי הוא חי על חיילי מילואים. מה הבעיה שיהיו שם שוברים, במקום שאצטרך להתחנן בטלפון לקישור שלי שידאגו לי איכשהו?
למה בג'וליס אין מישהו שיכול לענות לחיילי מילואים? הסתובבנו שם כמה דקות עד שמצאנו מישהו לדבר איתו, שאמר שהוא לא מטפל בחיילים. החיילים מטופלים ע"י היחידות שלהם. אבל היחידה שלי לא שלחה נציג, אז מה אני עושה? מדבר בטלפון על חשבוני ותקוע בבסיס בלי יכולת לחזור הביתה (כי אין לי שוברים...).
למה צה"ל לא נותן גם שוברי נסיעה לדרך חזרה? לא קיבלתי תשובה.
למה שובר אחד הוא רק של אגד וכל שאר חברות התחב"צ כולל הרכבת יכולות להסתדר ביניהן עם שלושה שוברים לכולן? לא קיבלתי תשובה.
למה לא פניתי מראש לקישור שלי בשאלה לגבי שוברי נסיעות לחזרה? פניתי. אמרו לי ש"ידאגו לי" במהלך המילואים. זה לא הפריע לקפ"ץ לטעון שהיחידה שלי טוענת שוב ושוב שלא דיברתי איתם על זה.

העיקר שהצרו על תחושותי בעקבות הטיפול בפנייתי ו"הדגישו" כי אינם רואים מקום לטיפול נוסף מעבר לאמור במכתב זה.
ואיחלו לי כל טוב.

ביזיון.

פניתי לקמל"ר להתייחסותם, נראה כמה זמן זה ייקח להם.
אכן ביזיון
13/03/13 19:46
12צפיות
אני בטוחה שיש עוד המון מקרים כאלה, אנשים פשוט לא מוצאים את הכוח להילחם בצהל.
|תפוז| נפתח פורום פרק ב'
10/03/13 18:09
11צפיות
אם אתם לפני, אחרי או תוך כדי הגירושין ופירוק החבילה ואתם מחפשים מקום לחלוק, לדון, להתלבט, לשתף ולקבל עצות ותמיכה- פורום פרק ב' נפתח במיוחד בשבילכם. הפורום מהווה בית חם לכל מי שרוצה לפתוח דף חדש בסיפור האישי שלו|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אם הגעתי למילואים עם רכב
09/03/13 17:24
94צפיות
והודעתי מראש על כך שאני מגיע עם רכב, מתי אני אמור לקבל את ההחזר?
מעבירים לחשבון בנק בתחילת החודש העוקב
10/03/13 11:02
81צפיות
נחמד לראות תשלום כזה יעיל של צהל...
עשיתי מילואים בתחילת פברואר
11/03/13 06:43
63צפיות
ז"א שאני אמור לקבל ב1 למרץ, נכון?
אם לא קיבלתי למי עליי לפנות?
כמה צעדים
11/03/13 18:53
60צפיות
1. דבר עם משרד הקישור ותוודא שחשבון הבנק שמוזן לך נכון.
אם הוא לא נכון - תעביר להם אסמכתא של חשבון הבנק הנכון.
2. תוודא עם משרד הקישור שבוצעה גזירה ליחידה שלך - אצלי באוגדה הזינו את התחלת החזרי הדלק, אבל בגלל סיבה כלשהי היחידה שלי ספציפית לא נגזרה ולא עודכנה, עשיתי מילואים רוב פברואר וקיבלתי רק על היומיים האחרונים כשבשאר היחידות מי שעשה מילואים כבר מאמצע פברואר קיבל החזרים.
3. אם החשבון נכון, בוצעה גזירה ועדיין לא נכנס הכסף - פנה למופ"ת, את הטלפון תוכל לבקש ממשרד הקישור.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום