בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום מילואים נועד לתת במה לחיילי המילואים ומשפחותיהם בארץ.

אני רואה את חיילי המילואים כמשאב האנושי החשוב ביותר שיש לצה"ל ולמדינה ועל כן אני רואה בפורום נדבך חשוב ליצירת חברה טובה יותר באמצעות מתן במה לנו המילואימניקים שלעיתים לא יכולים לקבל זאת במקום אחר.

הנכם מוזמנים לעיין בכללי הפורום

בהצלחה

אושי

מה ההבדל בין מת"ק לימ"מ?
17/02/13 20:25
132צפיות
לפני שבוע התקשרו אלי וביקשו שאבוא למילואים.
היום אמרו לי שבעקבות קיצוצים אין להם תקציב לימי מילואים רגילים - ימ"מ אלא למת"ק -מילואים בתנאי קבע.

מישהו מוכן להסביר לי מה ההבדל?

הבנתי מהשלישות  שהמילואים האלה לא יחשבו לי לימים שנצברים למענק אבל השכר היומי שאקבל עליהם הוא גבוה מהרגיל.
אציין שרמת הפעילות של היחידה שלי היא רמת פעילות ב'.
האים ההסבר הזה נכון?

*וכמה כסף אקבל עבור יום מילואים כזה?* שירתי שנתיים בחובה בלי אף שירות נוסף פרט לימי מילואים פה ושם...עד עכשיו יצא לי במילואים רגילים סביב 270 ליום...

תודה רבה על העזרה!
מה שהשלישה אמרה לך הוא נכון
17/02/13 22:26
61צפיות
ימי המת"ק לא ייספרו לך למענק שמקבלים במאי
אבל על כל יום כזה של מת"ק מקבלים יותר כסף מיום מילואים רגיל. כדי לדעת כמה תקבל תצטרך לעושת סימולציית שכר במת"ש.
עדכון פרטים.... מה המשמעות?
17/02/13 18:05
46צפיות
אם התקשרו אלי לעדכון פרטים..זה בהכרח אומר שאמורים לשלוח לי צו מילואים?
ואם כן...אני בהליכים של ביטול מילואים...לפני שנה שלחתי להם טופס מפסיכיאטר ומכתבים והכל הם רק אמרו לי שזה בבדיקה ולא חזרו אלי מאז...מה זה אומר?
עדכון
17/02/13 18:44
35צפיות
המשמעות היא שרוצים לוודא שהפרטים בידיהם מעודכנים - ואם לא, אז לעדכן.
זה לא אומר כלום לגבי צו בדרך או מילואים קרובים.
בסה"כ פעולה מנהלתית שגרתית.
נפתח פורום דיכאון ב|תפוז|
17/02/13 18:04
19צפיות
על פי מחקרים כל גבר רביעי וכל אישה עשירית בישראל סובלים מדיכאון.
אם אתם סובלים מדיכאון או קרובים של חולי דיכאון, ואתם מחפשים תמיכה ואוזן קשבת, פורום דיכאון נפתח במיוחד בשבילכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שאלה
17/02/13 16:43
78צפיות

שלום,
עשיתי מילואים שבוע שעבר מיום רביעי עד שישי (כולל)

האם זה הגיוני שאני צריך לקבל את יום שבת גם?

תודה
תלוי..
17/02/13 16:50
39צפיות
באיזו שעה השתחררת ביום שישי \ מתי הגעת הביתה?
בשעה 2
17/02/13 16:53
40צפיות
בשעה 2
אוי סליחה
17/02/13 16:54
39צפיות
בשעה 12:30 השתחררתי
בשעה 14:00 הגעתי הביתה
אז מגיע לך תשלום על 3 ימי מילואים
17/02/13 17:04
40צפיות
רביעי, חמישי, שישי
º
לא, זה לא הגיוני. מגיע לך רביעי עד שישי וזהו
17/02/13 22:23
22צפיות
ועדה רפואית
17/02/13 07:19
79צפיות
בוקר טוב, אני משוחרר שנתיים משירות מילואים וזומנתי לועדה רפואית בתל השומר. האם עליי להגיע על מדים?

תודה!
º
לא
17/02/13 10:58
25צפיות
התראה לשחרור ממילואים במהלך ולפני השירות
15/02/13 23:27
80צפיות
אהלן,

מישהו פה יודע במקרה אם יש פקודה שמדברת על שחרור משירות מילואים תוך-כדי השירות עצמו?
לצורך העניין, זומנתי לחמישה ימים, במהלך היום מילואים השני נמסר לי כי לא אצטרך להגיע להמשך השירות ואני יכול להשתחרר.
האם יש איזו פקודה שמגינה עלי במקרה הזה ומחייבת את הצבא להשאיר אותי מחוייל לתקופה סבירה נוספת? (24 שעות?)

מצב דומה, כמה זמן התראה צריך לתת לפני ביטול של זימון?
נגיד זומנתי ליומיים, האם ניתן לבטל אותי ערב לפני החיול של היום הראשון?
אם רוצים לשחרר אותך במהלך המילואים
16/02/13 21:01
56צפיות
נדרשת לכך הסכמתך בכתב (על גבי טופס 445 שיכול להיות שחתמת עליו בתחילת הגיוס בלי הסכמתך).
אם משחררים אותך ללא הסכמתך, חובה לתת לך את הימ"מ לשאר ימי האימון.

לגבי ערב לפני-
החל מ- 14 יום לפני המשימה לא ניתן לשחרר אותך ללא חתימה על הסכמתך אלא אם כן יש אישור אלוף.
תודה על התגובה אושי
16/02/13 22:56
30צפיות
יש לך מושג היכן ניתן למצוא את הפקודה?
זה אמור להיות בהוראות הקריאה לשמ"פ
16/02/13 23:44
32צפיות
בכתובת הבאה: http://www.aka.idf.il/Miluim/templates/inner.asp?c...
אם זה לא שם, תבקש מקצינת הקישור שתוציא לך מאצלה או מקפ"צ.
º
מעולה! תודה
17/02/13 16:50
13צפיות
פורום "יצורים יפהפיים" נפתח ב|תפוז|
14/02/13 18:05
5צפיות
איתן וייט פוגש את לינה דוקיין, תושבת חדשה בעיירה בה הוא מתגורר והאהבה פורחת|לב|
לינה מספרת לו על ההיסטוריה של משפחתה ועל הקללה משפחתית.  היא טוענת כי ביום הולדתה ה-16, עליה להחליט האם להצטרף לכוחות האור או כוחות החושך... |מכשפה|

|קדימה|לרגל צאת הסרט והגעת הספרים לישראל, אתם מוזמנים לפורום החדש של ההתמכרות הבאה שלכם - פורום יצורים יפהפיים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מדור רותם
14/02/13 16:36
110צפיות

שלום,

אני חייל מלואים ופיניתי לוועדה רפואית בעקבות החמרת מצבי. לא עברתי מיון מסמכים שכן כבר יש לי פרופיל לבעיה המדוברת.

דיברתי עם מדור וע"ר והסברתי להם שמדובר בהחמרה משמעותית והיתי רוצה לבוא ולהישמע. הם המליצו לי לערער למדור רותם שעוסק בערעורים של ועדות רפואיות.
בינתיים לא הצלחתי להשיג אותם בטלפון.

רציתי לשאול מה בדיוק תפקיד המדור. כיצד הוא פועל וכיצד רצוי לפנות אליו?
וסתם מתוך סקרנות מה משמעות ראשי התבות האלה.

תודה,
º
אף אחד לא יודע?
17/02/13 12:38
23צפיות
הגשת תביעה למשרד הביטחון זוהי חובה על מנת
14/02/13 00:25
55צפיות
לקבל ימי מחלה? חובה להגיש תוך כדי השמ"פ/הגימלים ?

תודה,
לא קשור
14/02/13 16:29
23צפיות
תביעה למשרד הבטחון - על מנת לקבל הכרה בפגיעה עקב ובזמן השרות הצבאי.
טופס חריג קריאה
13/02/13 19:39
91צפיות
שלום, השתחררתי לפני חצי שנה ורוצים לזמן אותי למילואים של 5 ימים (אני מעוניין בהם בעצמי).
בגדול אני שייך לגדוד אחר מהגדוד שאליו אני אמור להיות מזומן, אז גדוד א' (שאליו אני שייך) עושה בעיות לגדוד ב' (שאליו אני רוצה) בזימון שלי.
זה הסתכם לזה שאמרו לי לחתום על טופס חריג קריאה. מישהו יכול להסביר לי מה זה בדיוק, מכיוון שאיני רוצה לחתום על טופס שיזמבר אותי להמשך השנה.
שמעתי 2 גרסאות לטופס
1. התחייבות לשרת יותר מ30 יום בשנה
2. התחייבות שה-5 ימים האלו בגדוד ב' לא ייספרו לי במונה ימי המילואים השנתי

או שאולי אף אחת מהן לא הנכונה, אשמח לתשובה ומהר אם אפשר.
בתשובה לשאלתך
13/02/13 21:06
45צפיות
טופס חריג קריאה הוא טופס בו אתה מאשר לצה"ל לזמן אותך שלא ע"פ החוק- בתאריכים אותם אתה רושם.
הגרסה הראשונה ששמעת לא נכונה בכלל, אין דבר כזה (אם כבר אז 42 יום, וגם זה עושים רק מפקדים אז אין למה להחתים אותך על כזה טופס).
הגרסה השניה יכולה להיות נכונה- זה פשוט אומר שאת ההתחייבויות ליחידה שאתה מוצב בה אתה תעשה, ואם אתה רוצה עוד ימים אז יהיה מבלי שהיחידה שלך תיפגע...

בשורה התחתונה, תקרא את מה שאתה חותם עליו ותשים לב שהתאריכים שרשומים על ההתנדבות הם באמת התאריכים שאתה צריך לבצע ולא "כל השנה" כמו שאמרת.

בהצלחה!
º
תודה רבה :)
14/02/13 00:38
11צפיות
ביטול קיצור שמ"פ
13/02/13 14:32
125צפיות
שלום!
לפני כחודש, כאשר קיבלתי צו מילואים, הגשתי בקשה לקיצור שירות ביומיים (מתוך אימון של שבועיים וחצי) עקב נופש מפחתי שהוזמן.
הבקשה אושרה וקיבלתי צו עדכון עם התאריך החדש, והכל טוב ויפה.
היום, שבועיים לפני האימון היתה לי שיחה בנושא אחר עם המג"ד והקיצור הוזכר בשיחה. המג"ד טען שלא היה לו מושג מהבקשה ומאישורה (המפקד הישיר שלי אישר את הבקשה, כנראה על דעתו בלבד ולא עדכן את המג"ד). המג"ד אומר שהוא לא מאשר לי להשתחרר יומיים מוקדם יותר וזה בסמכותו לבטל את האישור. כאמור, הבקשה אושרה ויש לי צו מעודכן ביד.
האם זה אכן נכון ובסמכות המג"ד לבטל צו מעודכן ולהחזיר לתוקף צו שבוטל?
האם יש משהו שאני יכול לעשות במקרה זה?
תודה מראש לעונים.
כן זה בסמכות שלו
13/02/13 22:14
75צפיות
אבל שאלת אותו מאיזו סיבה הוא לא מאשר את הקיצור? והסברת לו מה הסיבה שביקשת קיצור?
דבר עם המ"פ שלך ותסביר לו את המצב, אני מניחה שאם ניסית לדבר עם המג"ד והוא לא הסכים...אולי המ"פ יצליח לשכנע אותו.

יכול להיות שאם שולחים לך צו חדש, שבו התאריכים יהיו מעודכנים למה שהיה בהתחלה (בלי הקיצור) הצו יצא חריג ולא תצטרך להגיע...אבל לא הייתי ממליצה לתפוס על זה טרמפ, דבר קודם עם המ"פ.
º
צו עדכון גם מחייב התראה מוקדמת כמו צו ראשון?
13/02/13 22:29
66צפיות
º
לא, אפשר עד 14 יום לפני המילואים.
18/02/13 15:38
26צפיות
זה לא חוקי אלא אם כן יש אישור אלוף
13/02/13 22:48
87צפיות
אם קיצרו לך את הצו, אלו התאריכים שלך.
אם לצורך העניין יוציאו לך עכשיו צו חדש עם התאריכים המקוריים (מה שהיה לפני הקיצור) אתה תצא חריג ולא תהיה מחוייב להתייצב כלל.
מכיוון שאני לא מכירה את הסיפור ולא בדקתי את החוקיות של הצווים, אני מציעה לך להתקשר לקפ"צ שיעשט לך בדיקה פרטנית.

בכל מקרה כמו שלולי אמרה- דבר על זה קודם עם המ"פ ואחרי זה תתקדם הלאה. חבל שתשאיר רושם רע.
הבהרות
14/02/13 13:04
74צפיות
לולי - הסיבה שהוא החליט לא לאשר, ששוב אני מדגיש שהגשתי בקשה באמצעות טופס 58, אחרי תיאום עם מפקד ישיר ובידיעת המ"פ והבקשה אושרה וקיבלתי צו מעודכן, זה שהוא כנראה כעס/נעלב שהבקשה לא עברה דרכו. כמובן שהוא לא אמר לי את זה כך אבל הבנתי את זה אח"כ מתוך השיחה עם המפקד הישיר. נראה לי קצת מוזר שלמג"ד יש סמכות שבמחי יד הוא יכול לבטל צוים רשמיים עם תאריכים שאותם אני גם מעדכן את המעסיק ובכלל מתכונן בהתאם.

אושי - דיברתי עם המפקד שהוא גם אמר שידבר עם המ"פ, הקישור מעודכן בנושא אך כבר יומיים אני לא מצליח לתפוס אותם בטלפון. מכיוון שיש חשיבות מבחינת מקום העבודה שלי, שלחתי הבוקר פניה דחופה לקפ"ץ.

ובלי (או אולי עם) קשר, הצו הראשון מעולם לא הגיע אלי, ולא קיבלתי אתראה לפי הנוהלים של 60 יום. נודע לי על המילואים רק אחרי שהתקשרו אלי מהקישור לוודא הגעה ואמרתי שאבדוק זאת. עכשיו, אני יודע שמבחינת החוק היבש, מה שמחייב זה שליחת הצו ולא קבלתו. ועדיין, אם הצו מעולם לא נשלח, או לא נשלח בזמן, יש דרך לוודא זאת, למשל באמצעות דואר צבאי? הקישור טוענים שהצו הוצא בזמן. יש לי חשד כבד, גם מנסיון עבר, שהצו לא נשלח בכלל, מה שהופך את הצו כולו לחריג.
אשמח לדעה בנושא.
לגבי שליחת הצו-
14/02/13 16:38
65צפיות
אתה צודק, בדיקת החוקיות היא האם הצו נשלח ולא האם הוא הגיע. יכול להיות שהייתה בעיה בדואר..
גם בעניין הזה אתה יכול לפנות לקפ"צ והם יבדקו האם יצא לך צו או לא.
הסדרות האהובות בתפוז אנשים|!|
13/02/13 13:22
4צפיות

לכל סדרה, יש פורום משלה |חיבוק|
בימים אלו אנו פותחים שורה של פורומים לסדרות הכי טובות בעולם|גלובוס|

יומניה של קארי בראדשו- סדרת הבת של "סקס והעיר הגדולה"
The Following- סדרת מתח בלשית בכיכובו של קווין בייקון
נאשוויל- סדרה שמביאה אתכם אל מאחורי הקלעים של מוזיקת הקאנטרי
האני בו בו- תופעת הריאלטי הגדולה של השנה
משפחה מודרנית- המשפחה הכי מצחיקה בטלוויזיה
המתים המהלכים - סדרת אימה פוסט-אפוקליפטית

|טי-וי|אם אתם רוצים לנהל את אחד מהפורומים, אתם מוזמנים למלא את הטופס הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

|*| אם יש לכם סדרה שאתם מאוד אוהבים ועדיין אין לה פורום בתפוז 8-*, אתם מוזמנים לשלוח את הצעתכם אלינו
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

התייעצות לגבי מילואים בעתיד..
12/02/13 21:51
98צפיות
אני חייל סדיר, רציתי לשאול מה עדיף לי מבחינת המילואים.
אני כרגע משרת בתפקיד מש"ק לוגיסטיקה (אפסנאי) - 1378.
יש לי אפשרות לפסול את המקצוע הזה ולהפוך לעובד כללי - 0040.
השאלה שלי מה עדיף לי מבחינת המילואים בעתיד? אם אני אהיה עובד כללי יכולים לדחוף אותי לעשות מילואים בכל מקום לא?
ובינתיים אצלנו ביחידה אני עדיין לא ראיתי שהזמינו משק"י לוגיסטיקה למילואים ואני כבר שנתיים שם. אפילו לא במבצע עמוד ענן ועוד מכל מיני פעולות הדורושות ריכוז מאמץ. יש לציין שאני בחייל האוויר ופרופיל 64
אשמח לעצות
תודה.
התייעצות
13/02/13 10:45
66צפיות
אתה יותר מדי בונה מגדלים באויר.
כמות ימי מילואים  - תלוי לאן תשובץ (ביחידה שיש בה תקן פנוי).
אפשר לשבץ אותך בחיל אויר או בירוקים.
גם אם תפסול מקצוע - ניתן בעקרון להכשיר אותך למקצוע אחר.
גם בתור מש"ק לוגיסטיקה - ביחידה ניתן לשבץ אותך בתפקיד אחר
º
ניתן גם לשבץ עובד כללי כמשק לוגיסטיקה...
13/02/13 22:08
36צפיות
עבודה ומילואים
12/02/13 13:38
77צפיות
היי

השתחררתי לפני כשבועיים, אך אני עובדת כבר כ6 חודשים בעבודה מסוימת (היה לי אישור עבודה בזמן השירות)
זומנתי למילוים בשבוע הבא, השאלה שלי היא האם אני מגישה את התביעה לקבלת התשלום דרך ביטוח לאומי או דרך המעסיק?
כי אני כן עובדת מעל 75 יום, אך השתחררתי רק לפני שבועיים..
האם גם התקופה שעבדתי קודם לכן נחשבת בספירה ואני צריכה להגיש דרך המעסיק?
או שאני יכולה להגיש את הטפסים בעצמי לביטוח לאומי??
מילואים
12/02/13 21:43
38צפיות
בעקרון את אמורה להגיש את התביעה דרך המעביד.
אני מאמין כי את יכולה להגיש גם ישירות לביטוח לאומי.
|מכשפה|מזמינים אתכם לסרט מכושף
12/02/13 09:35
5צפיות
יש להן צחוק מרושע, הן אוהבות להתנייד ממקום למקום על מטאטא מרחף, להכין שיקויים בקלחת גדולה ומדי פעם לאכול ילדים. זה בערך מה שידענו על מכשפות עד היום, אבל הגיע הזמן לשנות את כל מה שאנחנו יודעים. אחרי שהערפדים ואנשי הזאב הפכו את עורם ונהיו הדבר הכי לוהט בסביבה, הגיע תורן של המכשפות לבצע את המהפך הגדול.
אנחנו שמחים להזמין אתכם להקרנה מיוחדת של הסרט "יצורים יפהפיים" המבוסס על רב המכר של קמי גרסיה ומרגרט סטול.

לכל הפרטים והרשמה לחצו כאן

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום