לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
איש אחד פעם סיפר על חלום שלו. החלום שלו היה להקים מועדון לדייגים. במועדון הזה הדייגים נפגשים על כוס קפה, מספרים על תפיסת הדג הגדול האחרון, שואלים שאלות טכניות ומחליפים שיטות ואתרי דייג.
את הקפה תצטרכו להכין לבד, את כל השאר נוכל לעשות פה ביחד.

כדי שהפורום הזה יהיה מקום שנעים להיות בו, ניסחנו כמה כללים שיעזרו לנו:
א. יש כאן: מתחילים, מתקדמים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שמנים, רזים, רולריסטים, בוסניקים, מצפון הארץ ומדרומה - בקיצור כל המינים וכל הסוגים. כולם נוהגים באדיבות ובנימוס.

ב. המלצות על אתרי דיג. נסה לפרט כמה שיותר. כלול בהמלצה מסלול נסיעה, סוג דייג, סוג פיתיון, מספר קרס ועובי חוט. נסה לתאר כמה שיותר את המקום המדויק: ליד העץ בצד בצפוני של הנחל, הטלתי למרחק של 30 מטר לכיוון הים (ותפסתי אינטיאס ענק).

ג. הפורום הוא פורום הוא אינו צ´אט ואינו אימייל. כל הודעה אישית תמחק. בתפוז קיימת מערכת מסרים אישיים מצוינת בדיוק בשביל דברים אלו. וקיים צ´אט לפורום - להנאתנו.

ד. כשאתה עונה על שאלה קח בחשבון שמישהו ינסה את מה שהצעת, לכן ענה על שאלות רק אם אתה בטוח ומספיק מנוסה.

ה. קנית רולר חדש ואין לך מה לעשות עם הישן? אתה רוצה לממן חכה חדשה ע"י מכירת הישנה? פרסם בלוחות של הפורום.

ו. אנחנו כאן כדי לענות על שאלות, אבל נמאס לנו להסביר איך מכינים בצק מסטיק (קמח ולהוסיף לאט את המים עד הצמיגות הרצויה). בלינק מאמרים נמצא ידע רב ותשובות לשאלות נפוצות.

ז. כתבת הודעה על שיטה מיוחדת להמלחת גמברי. זה בדיוק מה שצריך להיות כתוב בנושא ההודעה. נושא ההודעה אמרו לתאר במשפט את מה שכתוב בתוכה. אנא הימנעו מכותרות כגון "אחי, כנס.." וכדומה.

ח. יש לך שאלה על ציוד מסוים? כתוב על איזו חברה ודגם מדובר. נסה להוסיף לינק לאתר החברה בו מופיע הציוד, אולי גם תמונה תעזור.

ז. פרסום בפורום אסור, לפי כללי אתר תפוז, באופן מוחלט וגורף. חנות או גוף מסחרי המעונין לפרסם יעשה זאת בלוחות בלבד.

ט. אנא פעלו לפי מדיניות זכויות היוצרים הכתובה בהודעה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=34416870

אנחנו עוד לא מכירים נשים שכותבות בפורום "אחי.. כנס" ולכן, ולא משום סיבה אחרת, ההודעות כתובות בלשון זכר.

זהו, ברוכים הבאים אנו מקווים ליצור סביבה נעימה ומקצועית לשיתוף חוויות ודעות על מנת לשפר את חווית הדיג של כולנו.

שאלה על סיליקונים
03/02/12 09:07
18צפיות
תמונה
שלום, קראתי את המאמר על השיטה הזו,ועדיין לא מצאתי תשובה אז אני מעלה אותה לפה:

יש לי 4 סוגי סיליקונים בבית.איזה מהם יהיה הכי יעיל או הכי טוב ללברקים?

ועוד שאלה,ניסיתי להשחיל את כולם על הקרס שבתמונה,אבל לא הצלחתי באף אחד מהם שהדמוי ישאר בצורה שלו ולא יתעגל... מישהו יודע איך לשים הקרס הזה?{קרסים אחרים הצלחתי טוב,רק עם זה יש לי בעיה}

כולם טובים ..
03/02/12 10:58
9צפיות
אינסוף סיליקונים , צורות וצבעים   - soft lure  בהגדרה .

יותר חשוב להגיע לים בטיימינג נכון , למקום שנמצא בו לברק  = חיפוש וסריקה מתמדת או הגעה לנקודות שראית \ תפסת שם בעבר .

כמו הדמויים הרגילים , לעיתים לצבע באותו יום יהיה סיכוי טוב יותר אבל בכללי הכל עובד , בטח על לברקים .

מצ"ב קישור לדוגמא , אתה יכול לבצע בהתאם על הסיליקונים שלך ואם לא אז תמשיך עם קרס + גיג הד .

http://www.youtube.com/watch?v=5h-GD2QP5hw
º
תודה רבה:}
03/02/12 12:15
5צפיות
בעניין הלבשת הקרס.. .
03/02/12 12:37
15צפיות
בעניין הלבשת הקרס.. .
בדגם זה של קרס לא כל הקרס מושחלת בתוך הסיליקון.
החלק התחתון של הקרס בולט החוצה בחלק התחתון של הסיליקון

צייר אני לא - אבל זה בערך הרעיון
º
בעצם אייל כבר ענה אז למה לקשקש
03/02/12 12:39
6צפיות
º
העיקר הכוונה
03/02/12 13:13
4צפיות
תנסה את זה
10/02/12 17:00
5צפיות
My Documents\My Pictures\untitled.bmp
היכן לדוג בקיסריה
01/02/12 22:27
107צפיות
אני מגיע לסופ"ש בקיסריה.
מישהו מכיר את החוף בקיסריה ויכול להעלות תמונה היכן ניתן לדוג.
תודה מראש
לא מוצא את זה אצלי במחשב אבל -
02/02/12 13:26
19צפיות
בזמנו מאמון העלה תמונה   (תצ"א)  של קיסריה  עם נקודות טובות לדייג.
אם למישהו יש את התמונה ויוכל לעלות יעזור לך.
אני כנראה איבדתי את זה במחשב.

בהצלחה
לא צריך לשמור במחשב. ראה שאלות נפוצות
02/02/12 14:41
22צפיות
º
בים ! זה מערבה בד"רכ
03/02/12 13:50
16צפיות
תחזית לסופ"ש 01-04/02
01/02/12 15:45
1צפיות
*| סופ"ש זה יהיה הראשון לאחר זמן רב של מזג אוויר נוח, ללא גשם וים רגוע

* שיא הגאות: 20:00 08:00
* שיא השפל: 02:00 14:00

יום רביעי: הערב רוח מערבית עד 8 קשר במרכז וצפון מערבית עד 7 קשר בצפון הים עד 2.5 מ' במגמת רגיעה.
במהלך הלילה, הרוח תרגע בעיקר במרכז ותגיע עד 5 קשר ובצפון תשאר לא שינוי. הים עד 2 מ'.

יום חמישי: הבוקר נפתח עם רוח מערבית עד 5 קשר במרכז וצפון מערבית עד 5 קשר בצפון. הים עד 1.8 מ' וימשיך לרדת במהלך היום. אפשר לנסות לחפש לברקים.
בשעות אחה"צ, הרוח תשתנה לצפון מערבית עד 7 קשר, הים יורד ל 1.2 מ' (מי שלא יצא בבוקר, יכול לצאת לשקיעה )
בשעות הערב ובמהלך הלילה, רוח מזרחית עד 4 קשר  והים ממשיך לרדת.

יום שישי:  הבוקר נפתח עם רוח מזרחית עד 5 קשר, הים עד 60 ס"מ עדיין אפשר לנסות לחפש לברקים אבל בעיקר במקומות עם זרם חוזר וקצף.
במהלך היום הרוח המזרחית תתגבר (זהירות למי שיוצא לים בקייאקים/סירות קטנות) ותגיע עד 7 קשר. הים יורד לפלטה בחוף ומבורבר בעומק.
בשעות אחה"צ, הרוח תיהיה צפון מזרחית עד 7 קשר במרכז ועד 9 קשר בצפון.
בשעות הערב והלילה, הרוח מתגברת ותגיע עד 9 קשר במרכז ועד 13 קשר בצפון. הים עדיין פלטה בחוף ומבורבר בעומק.

יום שבת: הבוקר נפתח עם רוח מזרחית עד 8 קשר במרכז ועד 14 קשר בצפון. (בוקר מצוין למכניסי הבלונים ). הים פלטה בחוף ומבורבר בעומק.
בשעות אחה"צ והערב, הרוח נחלשת מעט ותגיע עד 4 קשר במרכז ועד 7 קשר בצפון. הים ללא שינוי.
במשך הלילה, הרוח נשארת מזרחית עד 5 קשר במרכז ועד 9 קשר בצפון.

יום ראשון רוח מזרחית עד 6 קשר במרכז ועד 9 קשר בצפון. הים עדיין שקט בחוף ומבורבר בעומק.

º
תודה איש - וסוף שבוע נעים לכולם
01/02/12 15:57
1צפיות
אוף איזה שיעמום.....
01/02/12 18:05
1צפיות
למה לא יכול להשתחרר איזה כלוב דניסים להעביר את הזמן???
02/02/12 08:07
בעבודה סיפרו לי חברים על חגיגת דניסים בערך מול הכלובים ....

יתכן שהשתחררו ביום השיווק ויתכן כתוצאה מהים הסוער לאחרונה , עובדה היא שהיו דניסים גדולים .

בשמחות ...ותודה לשרגא !
יופי של תחזית. תודה רבה
01/02/12 22:23
º
יופי של תחזית. תודה רבה
01/02/12 22:29
1צפיות
º
תודה על העדכון ודייג מוצלח לכולם
02/02/12 11:30
2צפיות
º
תודה על התחזית,שיהיה סופ"ש של תפיסות!!!
03/02/12 00:33
עבודות תחזוקה והשבתת האתר
29/01/12 17:57
4צפיות
גולשים יקרים,

השבוע יבוצעו עבודות תחזוקה באתר בשני מועדים:
בלילה בין יום שני ליום שלישי
בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי

כתוצאה מכך, בשני המועדים הללו, אתר תפוז יהיה מושבת בין השעות 01:00-06:00.

תודה לכולם על הסבלנות,
לילות שקטים לכולנו
דוח אילת
29/01/12 09:41
16צפיות
דוח אילת
מגיעים לאילת ביום חמישי  אחלה מזג אוויר רוח נעימה אוירה של חופש גדול ,לא טלפונים ,לא עבודה .
יורדים לכוון החוף הצפוני לחפש ...
פורשים חכות מחמשים בסבידה טריה ומשליכים בנתיים מכינים קפה .
יש אכילות יפות שמקפיצות אותנו ואז אבו נפחה ראשון ,ואחריו לוקח שני קרסים ואחריו עוד פעם.
בנתיים מוציאים דניס יפה ,מחכים לאור ראשון אבל עדיין כלום.
נוסעים לכוון הגשר רואים להקה של ברקודות גדולות משוטטת ,הם לא תוקפות ולא כלום מנסים לזרזר ללא שום תקיפה.
למחרת עוברים דרך כל החופים בעיר בכדי לחפש דגים ....אין כלום.
בשיחות עם ח'ברה מקומיים מתברר לנו שאין כמעט דגים החופים רייקים מדי פעם יש איזה שורי או ברקודות אבל באופן כללי די ריק.
בים שבת חוזרים שוב לחוף הצפוני מנסים שוב פתיונות אבל ללא הצלחה מנסים לזרזר לקלמרי לאחר שעה יש כבר 4 קלמרי גדול ויפה .
למחרת בשעות הצהריים לפני היציאה חזרה מנסים לזרזר חוץ מלוקוס קטןשחזר למים  לא היה כלום !!
נקווה שבפעם הבאה יהיה יותר מוצלח!!!
º
לוקוס
29/01/12 09:43
14צפיות
לוקוס
º
אחלה של חופשה. ניקוי ראש מושלם
29/01/12 13:10
4צפיות
º
ככה זה נראה לארוחת הערב
29/01/12 19:09
13צפיות
ככה זה נראה לארוחת הערב
יופי של שילוב חופשה + הנאה
30/01/12 07:54
2צפיות
כנראה צריך לברר עם האילתיים, מתי הזמן הטוב לצאת לחופשת דיג אצלם ואז לשלב
אנחנו שם באמצע מרץ
30/01/12 23:07
2צפיות
תשאירו לנו קצת דגים

ואם לא, אז שתישאר שמש ושלווה, גם טוב !
סחתיין על החוויה. גם באילת אין דגים? לפחות הי
31/01/12 10:12
2צפיות
לפחות היו קלמארי.
בהצלחה בעתיד
מורדי
º
דו"ח נחמד, בהצלחה בהמשך.
31/01/12 17:34
2צפיות
ניצפו דגים במרכז ! שופטים ניצפו
28/01/12 20:58
3צפיות
שופטים מליגת העל ניצפו דגים  בחופי המרכז
דו"ח דיג 26-01-2012
27/01/12 16:03
25צפיות
אחרי נקיון
בשמונה בערב אני מקבל צלצול מחברי לדיג יוס שטוען שזאת ההזדמנות האחרונה שלנו בסופ"ש,תוך שעה אנחנו כבר בחוף (איזור תל אביב) ממוקמים.

ים גלי מאוד (2 מטר ומעלה)אבל לא מוותרים,הרוח מקשה מאוד ופה כבר נכנסו למצב שאנחנו מנסים על רגש ,חוט מתוח עם אצבע עליו וכל אכילה נותנים משיכה.

אחרי שעה של נסיונות התנובה מגיעה!

תמונות מצורפות בדו"ח .

ציוד:
2 חכות רולר
שירמפס
והמון תקווה

סופ"ש מהנה לכולם .
º
תמונה נוספת
27/01/12 16:04
15צפיות
לפני התנור
º
תמונה 3 אחרי הגריל
27/01/12 16:08
13צפיות
אחרי הגריל
זה ממש יפה ארוחה של דייג
27/01/12 16:43
1צפיות
חסר סלט עגבניות געלוק ואתה בשנטי של ארוחה .
º
בהחלט סלט היה בא בטוב,לפעם הבאה !
27/01/12 17:41
1צפיות
º
יאמי יאמי , כיף אמיתי
28/01/12 10:49
º
שווה כל ביס וכבוד על האומץ לצאת לדוג בים כזה
28/01/12 20:17
5צפיות
º
אחלה דגים-הדג הכי טעים...........שאפו
28/01/12 21:48
1צפיות
º
מרמירים נחמדים וטעימים, בתאבון
29/01/12 09:35
10צפיות
º
בתאבון
29/01/12 13:09
º
תומר, סחתיין על המרמירים. בתאבון, מורדי
31/01/12 16:07
11צפיות
º
שאפו
31/01/12 17:43
סוף סוף לברק
26/01/12 15:20
20צפיות
סוף סוף לברק
לאחר כל כך הרבא זמן שחיפשתי ועמלתי פשוט או עניין של חוסר מזל או שפשוט הוא לא הייה מוכן לצאת עד היום בבוקר הלברק המדובר לערכתי 350 גרם אזור דרום אשדוד בנקודה שלי הקבוע באר טוביה שעה 9:00 חוט אדום בד 16 ליברות אם אני זוכר נכון מרמי התותח ....מכל גירג'ור רולר שימנו 4000 .
תפיסה יפה
26/01/12 15:32
1צפיות
אך פעם הבאה נסה להשקיע יותר בדוח
º
מה להוסיף מה לא בורר...
26/01/12 15:56
1צפיות
הדג מגיע לך ביושר עבדתה קשה
26/01/12 17:34
1צפיות
בהצלחה בהמשך
º
תודה נשמתי ...
26/01/12 20:31
מברוק על הלברק
26/01/12 21:41
1צפיות
בגזרת תל ברוך היה היום יבש לגמרי
º
פתיחה יפה ג'רום
27/01/12 12:53
1צפיות
זרזור בשבת בשקיעה
26/01/12 15:03
15צפיות
שלום לפי מה שרואים במפות הים יהיה בסביבות ה150 ס''מ ביום שבת בשקיעה האם זה נכון?האם יש סיכוי?תודה רבה לעונים
בשבת אחה"צ ים של 1.8 מ' לפי התחזית.
26/01/12 21:42
1צפיות
אם יהיה 1.5 מ', יש מצב לנסות.
בצק דיג??עזרתכם ?
26/01/12 09:23
30צפיות
היי אני כבר מספר פעמים מכין בצק לדיג בוס ומספר פעמים הבצק לא יוצא מסטיק כמו שצריך או שאולי אני לא משתמש במרכיבים הנכונים שלו.

אשמח לדעת על אופציות להכנת בצק ,בדרך כלל הבצק שאני מכין עשוי מקמח לבן עם מים ומעט שמן של טונה .

הדיג הוא במים מלוחים.

תודה,תומר .
תומר יש כמות מאמרים עצומה בפורום וגם..
26/01/12 11:17
20צפיות
אתה יכול להקיש בגוגל בצק מסטיק אתה תקבל המון חומר שנכתב כאן בפורום על ידי
הגדולים והמשובחים שבדייגים לגבי כל מה שקשור בבצק מסטיק
בהצלחה
תחזית לסופ"ש 25-28/01
25/01/12 16:03
2צפיות
בסופ"ש זה יש חלון זמן אחד מהיום עד חמישי בבוקר בצפון ועד הצהרים במרכז שאז הרוחות תתחזקנה והים יעלה.
גם סופ"ש זה מיועד להיות בבית החם והנעים .

* שיא הגאות: 12:00 00:00
* שיא השפל: 06:00 18:00

יום רביעי: הערב והלילה רוח דרום מערבית עד 7 קשר וים עד 70 ס"מ.
לקראת הבוקר, הרוח תתחזק בצפון ותיהיה דרומית עד 11 קשר והים יטפס לאיזור ה 1 מ'.

יום חמישי: הבוקר נפתח עם רוח דרום מערבית עד 8 קשר במרכז ודרומית  עד 12 קשר בצפון. הים עד 1.2 מ' (עדיין בוקר מתאים לחיפוש לברקים )
בשעות אחה"צ, הרוח תתחזק ותיהיה דרום מערבית עד 17 קשר במרכז ועד 21 קשר בצפון.
הים יתברבר וימשיך לטפס לכיוון ה 1.5 מ'.
בשעות הערב, הרוח עדיין חזקה והים ממשיך לזנק עד 3.5 מ' לקראת שישי בבוקר.

יום שישי:  היום גשום וסוער, הים עד 4 מ' ואין מה לצאת לים .

יום שבת: הבוקר מתחילה רגיעה במזג אוויר. הרוח תיהיה מערבית עד 13 קשר במרכז וצפון מערבית עד 9 קשר בצפון. הים עדיין סוער וגבוה.
בשעות אחה"צ והערב, הרוח נחלשת ותיהיה מערבית עד 8 קשר במרכז וצפון מערבית עד 4 קשר בצפון. הים יורד במהירות ויגיע עד 2.5 מ' בשעות הערב.
במשך הלילה, הרוח תיהיה דרום מערבית עד 6 קשר במרכז ודרום מזרחית עד 5 קשר בצפון. הים ממשיך לרדת ויגיע עד 1.5 מ' לקראת הבוקר.

יום ראשון רוח דרומית עד 7 קשר במרכז ודרום מזרחית עד 6 קשר בצפון. הים עד 1.3  במגמת ירידה בהמשך היום.

º
תודה רבה
25/01/12 16:14
1צפיות
º
תודה
25/01/12 22:52
1צפיות
º
תודה רבה
25/01/12 22:55
2צפיות
שלום שלום
25/01/12 15:37
3צפיות
שאלת הדייג המתחיל...=]
אני מטייל כרגע בדרום אמריקה ואני רוצה להתחיל לדוג תוך כדי טיולים (אגמים שקטים עם דגים)
אני רוצה לחבר למקל הליכה רולר וטבעת בקצה - מישהו עשה את זה בעבר??
המלצות וטיפים יתקבלו בברכה!

תודה!
לדעתי מיותר אתה פשוט יכול לקחת איתך
25/01/12 16:01
2צפיות
חכת אולטרה או לעשות מה שאני עשיתי רק חוט וקרסים ומצוף ומאלתר בשטח במיוחד באגמים האלה לא צריך לזרוק רחוק
תלוי מעוד בסוג הטיול שאתה עושה

בכול מיקרה יש כאן כרשים שיענו לך תעשה חיים חבר
אהלן אופיר
25/01/12 20:32
2צפיות
העצה של לוקוס מצויינת. אני יכול להגיד לך שאת החכה הראשונה שלי קניתי בצ'ילה לפני 8 שנים יחד עם בובה וכל הערכה.. בזמנו זה עלה לי משהו כמו 60 דולר (בהמרת המטבע המקומי).. יש שם הרבה חנויות שיכולות להציע לך מגוון פתרונות- במיוחד במקומות בהם הדייג אטרקטיבי.. ובמחירים הרבה יותר זולים מהארץ. חכה לשם ותראה.. בינתיים חוט וקרסים זה רעיון מצויין!
בהצלחה ותעשה חיים! הייתי מתחלף איתך עכשיו וחוזר לעוד חצי שנה..
היי אופיר- קודם כל תעשה חיים ותחזור בשלום
25/01/12 21:35
לפני הרבה שנים קניתי מקל של "מיטשל"
המקל קצר מאוד קל  וזול .

לא ציינתי- המקל טלסקופי עם טבעות  ומאחז לרולר.
אם כל פעם אחרי הדייג תפרק את הרולר יהיה לך קל מאוד לשאת  את כל הערכה.

זה במקום להתאים כל מני טבעות למקל הליכה.

שם המקל שרשמתי הוא רק  לדוגמה, מאמין שיש עוד הרבה מקלות קצרים קלים וזולים.

בהצלחה
ותעשה חיים

חיים
לקנות בארץ
26/01/12 10:48
2צפיות
מקל טלסקופי שמתקפל לאורך של 40-50 ס"מ, מקל גמיש משקלי זריקה קטנים
רולר קטן פשוט
דמויים שמתאימים לטרוטות
קודם כל
26/01/12 14:57
2צפיות
תודה רבה על האיחולים, באמת כיף לפתוח ככה את הבוקר!!!
הרעיון של חכה מתקפלת קלה נשמע טוב, מישהו יכול להמליץ על חברה מסוימת או דגם קל שמומלץ?

שוב תודה!
שלום אופיר
26/01/12 17:16
3צפיות

ניתן לקנות מקלות זירזור במיוחד לטיול כפי שאתה מתכנן .
במידה ותרצה פרטים יש לי להציע לך משהו .
מעוניין שלח לי הודעה במסר , אני ישלח לך את הנייד שלי לתיבה שלך .

בהצלחה
עדי
חברים התייעצות
24/01/12 11:31
19צפיות
לאחרונה התחדשתי במקל חדש - boston olympic blue. חייב לציין שאני מאוד מרוצה- מקל חזק שנותן מענה מעולה וניתן לסמוך עליו בזריקות רחוקות ועבודה עם עופרות כבדות.
בעקבות ה"דודא" החלטתי להתחדש גם ברולר ןהתלבטתי בין הסוגים השונים של אוקומה- salina שהיה יקר מאוד בהתאם לתקציב שלי, וה eclipz שהשפולה שלו במידה 65 לא בנויה להכיל כמויות של חוט.. יכול להתאים לדייג פתיונות רגיל אבל קצת התקשיתי להאמין שיתאים גם לדייג על חי.
בסופו של דבר החלטתי להתחדש באוקומה Flame F80 עם 9 לגרים, יחס סיבוב של 1:4.5 דראג של 20 ק"ג (לפי מה שהמוכר אמר..) .. השאלה היא אם מישהו מכיר את הדגם ויכול לתת איזהו " בריפ" קצר על הנתונים.. אולי שווה להחזיר וכן לקחת משהו אחר- כי לדברי המוכר הדגם הזה הוא חדש ואני עוד לא הצלחתי למצוא עליו מידע באינטרנט..
אם מישהו יכול לעזור- אשמח ואעריך!
תודה רבה
º
אף אחד?
24/01/12 22:48
3צפיות
תתחדש
25/01/12 08:49
8צפיות
ה-Flame הוא מודל ישן של אוקומה, ששווק בעיקר באוסטרליה / ניו-זילנד.
הרולר טוב, קצת יותר מידי לאגרים לטעמי. הוא עשוי גרפיט להקל במשקל וגם מוזיל עלות.
השפולה שלו מתאימה להטלות למרחק בינוני. הגיר לא עשוי אל-חלד.

אני לא יודע לאיזה סוג דייג אתה מכוון, אבל אם אתה מעוניין במרחקים ארוכים זה לא הרולר בשבילך.
שים לב שהגיר לא עשוי פלדת אל-חלד, שזה ממש לא נורא, אני מעדיף גיר קלאסי, אבל אתה צריך לשמור עליו טוב מהחלדה.
סך הכל הרולר טוב, הדראג סביר, לא מהחזקים בשוק, אבל יעמוד גם בטונית אטלנטית של כמה קילו בכיף.

הEclipz כבר לא משווק ע"י אוקומה, טיפה יקשה על תיקונים בהמשך הדרך. הרולר סביר, מנסיון אישי, לא מחליד לעולם, אבל אין לו פיצ'רים מיוחדים. בהרבה יותר ישן מהFLAME.
º
תודה רבה ארז!
25/01/12 11:01
1צפיות
דרך אגב ארז
25/01/12 11:05
4צפיות
שמדברים על מנגנון "פגע וברח" ן- "quick set" או כל מיני פרטים כמו איזון הרולר ע"י מחשב וכו' - למה הכוונה?
דבר נוסף- אתה יכול להמליץ על דגם טוב של רולר לפתיונות ודייג על חי ברמת מחיר של 500 ש"ח? האמת שעכשיו אני די מוגבל לחנות של "פקל חגור" כי שם קניתי ורק שם אוכל להחליף.. אבל אבדוק אם קיים שם מה שתמליץ..
ראיתי רולר של טיקה.. אבל לא זוכר את הדגם..
תודה מראש.
בהצלחה
25/01/12 14:50
20צפיות
1. hit and run או baitfeeder או דאבל קלאצ' - זה כפתור הממוקם בתחתית הרולר, המאפשר לשחרר את השפולה באופן מיידי.
לדוגמא: שמת פתיון חי, זרקת לעומק, ולאחר זמן מה אתה מרגיש אכילות, אתה מייד משחרר את הכפתור הזה וזה נותן לדג לקחת חוט חופשי ולשחות עם הפתיון ולהרגיש פחות מאוים. לאחר שאתה בטוח שהפתיון ממוקם טוב בפה של הדג, אתה סוגר שוב את הכפתור הזה והשפולה ננעלת, עוד סיבוב אחד של הרולר והקרס נעוצה בפה של הדג.

2. Quick set או Infinite anti-reverse - זה לאגר חדיש אשר לא נותן לידית ולשפולה לזוז אחורה (שחרור חוט) לחלוטין. פעם רולרים היו תמיד שמינית סיבוב חופשיים קדימה ואחורה וזה נתן לדגים לפספס את הHOOK SET וגם גרם לחוט להסתבך. הלאגר החדיש הזה נמצא בכל הרולורים שתמצא בשוק היום. (99%).

3. איזון ע"י מחשב - בולשיט, כל הרולורים מהונדסים ומאוזנים ע"י מחשב, וככל שהדגם יותר יקר ומהונדס יותר טוב כל יהיה פחות הסתבכות של החוט.

איני יכול להמליץ על רולור כיוון שאיני יודע מה יש בחנות הזו, וגם לא כל כך בקיא במצאי בארץ. המחירים פה שחיטה.
אם אתה דייג בתחילת דרכו אני ממליץ לך להשאר עם מה שקנית עד אשר תצבור נסיון ותדע לבד מה אתה מחפש.

בהצלחה וחוטים מתוחים!
מכיוון שכבר קנית, אז תתחדש. רצוי קודם לשאול
25/01/12 12:30
8צפיות
ואח"כ לקנות ולא להיות מוגבלים למקום מסויים.
דודא, זה דבר קשה, אבל חייבים טיפה שיקול דעת
תודה רבה ארז! על הכול
25/01/12 20:04
3צפיות
שרגא, האמת שכבר ידעתי מה אני רוצה והיו לי איזה שלושה דגמים שרציתי לראות בעיניים.. אבל כשהגעתי לחנות  ראיתי את הרולר הזה והמוכר ממש המליץ עליו אז החלטתי "ללכת על זה" כי באמת היה נראה לי טוב (עדיין חושב שהוא ייתן מענה טוב (אפילו מצויין)לדייג פיתיונות ודייג על חי. אני פשוט מתחבט עם עצמי האם היה כדאי להוסיף עוד טיפה כסף ולהביא משהו יותר טוב או שבכלל לא בטוח שמה שעולה יותר יהיה בהכרח טוב יותר.. זו הדילמה לכן אני שואל- כי נכון לעכשיו. ב"מקרה הגרוע" אני עוד יכול ללכת ולהחליף..

ואמן לחוטים המתוחים!!!
הייתי דוקא מציע לך להתאמץ מעט יותר
25/01/12 21:43
5צפיות
בכיוון של המקל .
אין טעם להשקיע ים כסף על רולר שיישב על מקל שמתפקד כמו מקל רגיל . היה לי ניסיון עם המקל הזה , הוא חזק ,הוא קשיח ,גמיש קצת פחות ,  וקשה מאד להגיע  איתו למרחקים מיוחדים .אמנם הוא נותן תחושה נוחה ביד אבל מרחקי הזריקה שלו לא משהו , ושום רולר לא יפצה על זה .
אם אתה מחפש מרחק , תשקיע קודם במקל איכותי יותר אחר כך תתאים לו  את הרולר המתאים ,כדי שבאמת תגיע לתוצאה הרצויה אחרת לא עשית כלום .
בדקתי באתר של דוגית ולא ראיתי את המוצר..הייתי
26/01/12 23:00
7צפיות
מציע לך לקחת במקומו משהו עם פחות לאגרים אך מוכר כמו האזול או הקורנדו במידה 80-90.לא הייתי פוסל על הסף גם את הספינפוקוס של טיקה,אני מבסוט מהם מאוד.בהצלחה.
º
באתר של פקל חגור כמובן,לא של דוגית...
26/01/12 23:02
20צפיות
º
כמעת גרמת לתקרית דיפלומטית - סופ"ש חמים ונעים
27/01/12 11:13
4צפיות
תודה רבה לכולם
28/01/12 11:45
3צפיות
בדקתי יותר לעומק ומתברר של" FLAME " של אוקומה אכן יש גיר מפלדת אל חלד.. הלכתי חזרה לחגור על מנת לראות למה אני יכול להחליף יחד עם רשימה של דגמים על מנת לראות הכול בעיניים, התחלתי לצמצם אפשרויות כשבסוף נשארתי עם אופציה של האקליפס 90 והסלינה 65.
בשביל האקליפס לא הייתי צריך להוסיף אך הנתונים היו דומים מאוד לפליים..
לסלינה הייתי צריך להוסיף 150 ש"ח וההבדל היחיד היה בשפולה שיכלה לתת מענה טוב לזריקות רחוקות אבל קיבולת החוט הייתי קטנה יותר..
החלטתי ללכת על תחושת הבטן הראשונה שלי ולהשאר עם הפליים.. מקווה שהבטן לא הטעתה אותי ושאכן החוטים יישארו מתוחים!

עד לסט הבא... תודה רב לכולם והמון הצלחה ודוחות דייג!!
שאלה למבינים בנושא "שפולות"
28/01/12 13:09
4צפיות
מה כל כך חשוב  שהשפולה  תכיל כל כך הרבה חוט.
זה בערך  20 ליברות  250 מטר חוט.

מי מצליח לזרוק  רחוק כל כך.
או למי היה מלחמה עם דג מהחוף  שהוא משך כזה מרחק של חוט.

לפני חודש הפכתי את  החוט בשפולה שלי,  החוט בצד השני היה חדש.
אההה -  פעם אחת משכה לי אותו סירה.   אבל זה לא נחשב.

אני שואל באמת להבין   ולא כדי  להקניט.

תודה ושבת שלום
חיים
הי חיים
29/01/12 10:40
4צפיות
בגדול אתה צודק- בדר"כ לא מגיעים לכאלה מרחקים אבל בהחלט יכול להגיע איזה מפלץ שימשוך את החוט- בנוגע לכמה יימשוך- תלוי בתשומת הלב של הדייג ובגודל המפלץ!!! . זה לא אומר ש 250 מטר לא יספיקו (גם עם המשיכה) אני דג גם עם רולר שמקבל 250 מטר.
אבל יש דגים שיוציאו לך גם 250 מטר בכמה שניות... אז פשוט מעדיפים לקחת כמה שיותר סיכונים- או יותר נכון לתת מענה טוב מכמה שיותר כיוונים כדי להבטיח שכשיתפס דג לא יהיו פאשלות..
שיהיה המון בהצלחה!
º
תודה איש- ממשיך לקוות לתפוס דג שיוציא לי חוט.
29/01/12 11:24
2צפיות
ארץ נהדרת חוזרת מהחופשה
23/01/12 15:46
1צפיות
תוכנית הסאטירה הפופולרית ביותר בישראל - ארץ נהדרת - חוזרת אלינו ממש הערב
האם העונה התשיעית תצליח להצחיק אותנו כמו הקודמות האם נצליח בכלל להסתדר בלי אסי כהן
בואו להתרגש, להיקרע מצחוק ולשתף בדמויות ובקטעים האהובים עליכם בפורום שילווה אותנו לאורך כל העונה -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
בורים של שבת..
21/01/12 20:54
15צפיות
בורים של שבת..
אז הדו"ח הזה מתחלק לשניים.

ההתחלה הייתה ביום שישי בצהריים.
מגיעה לדולפינריום לים גבוה במיוחד, כרגיל עם בצק מסטיק, המון ריסוס, ובוס 6 מטר.
מתחיל לרסס ומהר מאוד נתפסו זוג בורים, נפלו כ-4 בורים יפים, ולאחר כשעה עם המון אקשן פתאום נפסקו האכילות ולא חזרו. בנוסף שוחררו מספר סרגוסים קטנים.

החלק השני היה היום, שבת בצהריים.
משתעמם בבית, ומחליט לנסוע גם היום לים לכמה שעות לפני החשכה.
מגיע לים ב3 וחצי, בכניסה לת"א מתחיל גשם שרק הולך ומתחזק, וכשאני אני יורד מהאוטו אני מגלה שגם את הבצק שכחתי, הגשם מתחזק ואני בוחר בהחלטה ההגיונית ביותר שהיא ללכת לקנות קמח, ולנסות את מזלי למרות שהגשם מתחזק.
קניתי קמח, הכנתי בצק מאולתר ביותר במזח, לא הייתי לי קופסא, אז הכנתי בצק בשקית והייתי מאוד פסימי להצלחה של הדייג היום.
הים היה מדהים למרות הגשם החזק, ים עובד קלות ועכור מאוד, אני מרסס ומתחיל לדוג.
בזריקה הראשונה עולים זוג בורי גדולים (כ-400 גרם כל אחד), שנלחמו יפה, ופשוט הייתי בשמיים.
לאחר מכן נתפסו עוד 2 יפים ומספר סרגוסים שעלו בזוגות ושוחררו.
החושך התחיל לרדת, ומכיוון שלא הבאתי סטיקלייטים התקפלתי (מזל גדול, להמשיך לדוג בגשם שוטף לבד בחושך זאת לא החלטה נבונה).
ממש נהניתי היום, ממש דייג בתנאים קיצוניים ולא מסוכנים (גלים לא גבוהים וגשם ללא ברקים).
אין כמו הים חברה..
לאחר שנים של ניסיונות לתפוס את הדגים המדהימים האלה, ההצלחות הגיעו.
שיהיה לכולם שבוע טוב.
הציוד: מקל בוס פשוט 6 מטר, חוט מוביל 0.26, מצוף 1 גרם, משקולת פקמן קטנה, קרסים מס' 10 קשורות בחוט 0.22.
ועכשיו לתמונות..
º
..
21/01/12 20:56
5צפיות
..
º
..
21/01/12 20:57
3צפיות
..
º
כל הכבוד, כיף חיים אמיתי !
21/01/12 22:09
2צפיות
º
בורים יפים כל הכבוד!
21/01/12 23:22
3צפיות
יפה מאוד!
22/01/12 00:07
כל הכבוד על ההצלחה! בהצלחה בבאות :)
מאוד גאה בך עבודה יפה
22/01/12 08:31
1צפיות
מהרגע שלמדתה לפרק אותם רק השמים הם הגבול .
תודה.
22/01/12 13:20
אין ספק שלמדתי הרבה מהדו"חות פה בפורום, וממך בפרט.
שלל בורי מכובד בתנאי מזג אוויר לא טובים
22/01/12 08:52
3צפיות
בתאבון
כול הכבוד !!!
22/01/12 09:59
1צפיות
בורים מצוינים לא ויתרת וזה הכי חשוב
ברכות!
22/01/12 10:12
יופי של תפיסות.
איך הצלחת לראות את תנודות המצוף בים גבוה?
לאלון..
22/01/12 13:13
ניסיתי לחפש בים הגבוה מקום שהוא יחסית רגוע (קשה שהים מעל מטר וחצי).
אבל ביום שבת הים לא היה גבוה במיוחד והיה פשוט הרבה יותר.
יפה אחלה דייג
22/01/12 11:00
אתמול היה ים חורפי קלאסי עובד עם צבע מצויין לבוס סרגוסים בורים

עשית נכון
יפה מאוד גבר המשך כך
22/01/12 12:05
2צפיות
ותן לנו עוד
כל הכבוד איש. שאלה-
22/01/12 13:11
4צפיות
לא מפחיד להרים שני בורים של 400 גד' על המקל.

לכן אני משתמש בקרס בודדת ולא בזוג.
כן- גם בגלל קשרים זה עושה לי בלגן.

ושוב כל הכבוד
חיים
שני קרסים..
22/01/12 13:20
5צפיות
באמת די מפחיד להרים שני בורים יחסית גדולים ועוד בים עובד שאין אפשרות להתקרב למים עם דלי/רשת. שמתי שני קרסים כי הייתי מאוד סקפטי לגבי הצלחת הדייג אז חשבתי שזה ישפר את הסיכוי. אבל כשדגים גדולים נתפסים בזוגות זו חוויה גדולה ואדרנלין מטורף, כל אחד מושך לצד אחר, המקל מתקפל, ואחרי שהצלחתי להעלות אותם למזח, פשוט צרחתי מאושר. יכול להיות שאתה צודק ועדיף לעבוד עם קרס אחת בים עובד כשהבורים הגדולים בסביבה, אבל את זה נשאיר למומחים לקבוע.
התכוונת
22/01/12 14:35
4צפיות
שתי קרסים .
אל תפחד מעבודה עם שתי קרסים רק ככה יש סיכוי לזוגיה ...
תעייף אותם ואז תרים אפילו מהמקל בלי חשש . עכשיו יש בורי ממש יפה ורצוי לבוא עם רשת הרמה שבוע שעבר ראיתי  חתיכות שעברו את הקילו וממש לא רצו לצאת מהמים ...
התכוונת שני קרסים
22/01/12 16:45
3צפיות
קרס תמיד היה ויהיה זכר!
צודק
23/01/12 08:25
2צפיות
אין לי מה לומר פשוט צודק .
º
שאפו על הדגים. בתאבון
22/01/12 15:03
1צפיות
דוח פשוט תענוג .דבש .
22/01/12 18:40
לשטוף את העיניים וללקק  תשפתיים .
תוצאות כאלה לא רואים כל יום , ולי עצמי נופלים הזדמנויות בודדות במשך השנה לבורים  כאלה.זהו הבונוס האמיתי לכל חובבי הבורי .
נדהמתי לראות שזה קרה במזח הדולפינריום מפני שבדרך כלל די יבש שם , זירת הקרבות שלי היא רידינג וכל פינותיו , הדולפינריום הפתיע הפעם .

ל"חיים בכייף " , לשאלתך , לא צריכה להיות שום בעייה  בהרמת 2 בורים במכה , ההיפך הוא הנכון , עם עובי החוטים שהוא השתמש כאן , אפשר להוציא אפילו 2 של קילו באותה מכה .אין להם סיכוי לברוח על חוטים כאלה (בתנאי שהם חוטים איכותיים ),יתרה מכך , ככל שהבורים גדולים יותר , הם מתעייפים מהר יותר . נכון שהם חזקים יותר והמלחמה איתם  נותנת הרגשה שתפסת לויתן , אבל יחד עם זאת הם מתעייפים מהר מאד , ואם אתה הולך בראש שלהם תוך כדי המאבק ונותן להם להתעייף עד שהסוללה נגמרת לחלוטין , אין שום בעייה להרים 2 .

כמו כן , בניגוד למקובל לחשוב , בים עכור וגבוה ,אין שום בעייה להשתמש עם חוטים מעט יותר עבים מהמקובל בדרך כלל . הבורי רעב ,רוצה לאכול ,לא מעניין אותו אם החוט הוא 018    או 020    או 030 .   וממילא , אם הים עכור ,הוא לא יראה חוט.
במקרים כאלה , עכירות המים הוא יתרון משמעותי ביותר .

תודה על התשובה.
23/01/12 12:11
אני שאלתי לגבי המקל, אם לא מפחיד  שהמקל ישבר.
לגבי החוטים אם הם נקרעים מזל של הדג ובאסה לי.
אבל אם לא מפחיד להרים על מקל כזה דבר.

מבין מהמשיבים  שזה אפשרי.  טוב מתחיל לאחל לעצמי  דגים כאילו בזוגות.

המשך שבוע טוב

שוב תודה
לחיים בכייף ,תשובה לגבי המקל .
23/01/12 22:11
1צפיות
הייתי מחלק את התשובה ל2 ,   כן מפחיד ,לא מפחיד .

הכן מפחיד , אומר ככה , אם אתה מרים את הדגים ישירות על המקל ללא רשת הרמה מגובה של 2 מטר מקו המים ,(מעשה טיפשי בהחלט )כגון מזח גבוה , סלעים ,יש סיכוי טוב שהמקל ישבר .  סיכויים אלה עולים כל שהמקל יהיה ארוך יותר , או מקום מושב הדייג גבוה יותר .
מיותר לומר שבתנאים כאלו , ככל שהבוס יהיה קל ודק יותר  סיכוייו לקרוס מטפסים לגובה , ולכן לדייג הבורי יצא שם של אומנות . כל פעולה צריכה לבא מתוך ידיעה ,מקצוענות ,שיקול דעת וזהירות . לא כל דייג שמרים בורים 200 גרם בכמויות בחודשי הקייץ , יודע בהכרח להתמודד נכון מול השפנים הגדולים בחודשי החורף . גם  להתחיל להוציא את  הבורי מהמים ,צריך לדעת מתי ובאיזה שלב . אם תנסה להרים אותו  בפזיזות לפני שהתשת אותו  ורוקנת לו את כל המצברים  עד ל0
הבריחה עדיין אפשרית .שום דבר לא ברור מאליו .

החלק השני , האומר לא מפחיד , אומר ככה . מקצוענות . דהיינו , אם הצלחת להביא הביתה את כל הבורים שנתפסו , סימן שאתה אלוף . אם הגעת הביתה רק עם חצי מכמות התפיסות , אתה עדיין לא מקצוען , אבל אתה בדרך לשם . אם הגעת הביתה רק עם שליש , היה לך מזל , יש מקום לשיפורים
אייך כל זה מתקשר למקל ?
כל מה שעשית לא נכון בחלק 1 ממה שכתבתי למעלה , חייב להיות הפוך , ואם נתמצת את הכל ,זה הולך כך :
1. שימוש בבוס לא ארוך מדי , באיכות בינונית ומעלה ,
2,שימוש ברשת הרמה אם יש , אך ניתן גם בלי ,
3.להשתדל להרים מקו המים במידה והתנאים מאפשרים ,ולאחר התשה בטוחה של הדגים עד לאפיסת כוחות
4. בשום אופן לא להתחיל להרים כל עוד הדגים  מפרפרים ,אפילו אחד כן  ואחד לא , עדיין לא להרים , להמתין בסבלנות ובקור רוח ,עד שאין יותר מכות על המקל .
5.להשתדל לא לתת להם לצלול לעומק לכוון סלעים , במגע עם גוף כלשהוא , הם עלולים להשתחרר מהקרסים ולברוח .
6. לא לתת ריפיון לחוט תוך כדי ההתשה ,ולא למשוך בכח .רק להחזיק את החוט מתוח במידה מינימלית כדי להרגיש את  נוכחותם .
7.עם אפיסת כוחם , ורק אז בלבד , יש לקרב אותם באיטיות  אליך ,תוך כדי הרמת המקל למצב אנכי כאשר הגוף נמצא במצב נמוך ככל האפשר , ולאחוז בזהירות עם כפפה או מגבת קטנה את אחד הבורים ,את השני לכוון לתוך הדלי שהכנו מראש בקרבת מקום ,ולאחר מכן להתעסק עם שחרור הקרסים וכל היתר .
8. אם שמת לב , בשום שלב אין מצב  שהמקל משמש כמנוף להרמת  שקי מלט לגובה , לא משנה איזה מקל יש לך , אם תשתמש בו נכון , אתה תעמוד בכל ניסיון .
דייג בורי זה לא האבקות ,לא מרוץ מרתון נגד הדג , ולא מלחמה על החיים ועל המוות  . זה שרשרת פעולות שבנויה מהרבה חוליות . לכל חוליה ממנה יש משמעות ותפקיד .  פיספסת חוליה , אין הזדמנות שנייה .הכל חייב לעבוד בצורה מושלמת מתוזמנת וחכמה .
שבירה של הבוס , מסמלת שעשית לא טעות אחת ,אלא שורה ארוכה של טעויות , ואם זה מה שקרה לך בסוף , אתה חייב לעשות עם עצמך בדיקה מעמיקה  מן ההתחלה כדי למצא את כל הטעויות .
נדיר מאד שאצל דייג מנוסה נשבר בוס .

º
יופי של תשובה
24/01/12 08:19
1צפיות
תודה תודה- שעור מדהים.
24/01/12 11:07
1צפיות
תמיד .  אבל תמיד  חושב שיש מה ללמוד.
בינתיים אין לי רשת הרמה, אבל משתדל להיות עדין מאוד עם המקל

בתקופה האחרונה דג עם בולונג', והרולר עוזר לי לעייף את הדגים.

אבל למדתי המון מהתשובה שלך.  ובכלל מהתשובות ותגובות לחברים בפורום.

וואלה-    בשביל  זה המציאו את הפורום.

שוב תודה.

חיים
הדייג הטוב היה במציצים.
23/01/12 20:45
3צפיות
הדייג הטוב היה במציצים כמו שכתוב בדו"ח.. בדולפינריום באמת היה חלש יותר.
סחתיין על השישיה ועל ההתלהבות של האמא. בתיאבו
23/01/12 06:57
1צפיות
אחלה דגים
מורדי
פשששש יפה מאוד!!בהחלט אומנות להוציא
23/01/12 11:46
8צפיות
כאלה בורים מכובדים ועוד בתנאים כאלה!!
º
והנה המעדן שיצא מהדגים הנפלאים.
23/01/12 19:56
8צפיות
והנה המעדן שיצא מהדגים הנפלאים.
שכחתי לציין משהו חשוב.
23/01/12 19:58
2צפיות
איזה כיף זה שיש לך גישה למטבח צבאי, ובכל יום נזרקים כ-20 כיכרות לחם, לעולם לא חסר לחם לריסוס.
כל הכבוד על הדגים ועל המעדנים!
24/01/12 11:23
2צפיות
וכל הכבוד על ההתעקשות- תענוג! בנוגע למטבח הצבאי- פשוט הזוי כמויות האוכל שנזרקות בכל יום ויכולות להאכיל כל כך הרבה פיות... לפחות אתה משתמש בלחם לריסוס - יפה מאוד שמצאת שימוש ראוי בלחם הזה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום