לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
איש אחד פעם סיפר על חלום שלו. החלום שלו היה להקים מועדון לדייגים. במועדון הזה הדייגים נפגשים על כוס קפה, מספרים על תפיסת הדג הגדול האחרון, שואלים שאלות טכניות ומחליפים שיטות ואתרי דייג.
את הקפה תצטרכו להכין לבד, את כל השאר נוכל לעשות פה ביחד.

כדי שהפורום הזה יהיה מקום שנעים להיות בו, ניסחנו כמה כללים שיעזרו לנו:
א. יש כאן: מתחילים, מתקדמים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שמנים, רזים, רולריסטים, בוסניקים, מצפון הארץ ומדרומה - בקיצור כל המינים וכל הסוגים. כולם נוהגים באדיבות ובנימוס.

ב. המלצות על אתרי דיג. נסה לפרט כמה שיותר. כלול בהמלצה מסלול נסיעה, סוג דייג, סוג פיתיון, מספר קרס ועובי חוט. נסה לתאר כמה שיותר את המקום המדויק: ליד העץ בצד בצפוני של הנחל, הטלתי למרחק של 30 מטר לכיוון הים (ותפסתי אינטיאס ענק).

ג. הפורום הוא פורום הוא אינו צ´אט ואינו אימייל. כל הודעה אישית תמחק. בתפוז קיימת מערכת מסרים אישיים מצוינת בדיוק בשביל דברים אלו. וקיים צ´אט לפורום - להנאתנו.

ד. כשאתה עונה על שאלה קח בחשבון שמישהו ינסה את מה שהצעת, לכן ענה על שאלות רק אם אתה בטוח ומספיק מנוסה.

ה. קנית רולר חדש ואין לך מה לעשות עם הישן? אתה רוצה לממן חכה חדשה ע"י מכירת הישנה? פרסם בלוחות של הפורום.

ו. אנחנו כאן כדי לענות על שאלות, אבל נמאס לנו להסביר איך מכינים בצק מסטיק (קמח ולהוסיף לאט את המים עד הצמיגות הרצויה). בלינק מאמרים נמצא ידע רב ותשובות לשאלות נפוצות.

ז. כתבת הודעה על שיטה מיוחדת להמלחת גמברי. זה בדיוק מה שצריך להיות כתוב בנושא ההודעה. נושא ההודעה אמרו לתאר במשפט את מה שכתוב בתוכה. אנא הימנעו מכותרות כגון "אחי, כנס.." וכדומה.

ח. יש לך שאלה על ציוד מסוים? כתוב על איזו חברה ודגם מדובר. נסה להוסיף לינק לאתר החברה בו מופיע הציוד, אולי גם תמונה תעזור.

ז. פרסום בפורום אסור, לפי כללי אתר תפוז, באופן מוחלט וגורף. חנות או גוף מסחרי המעונין לפרסם יעשה זאת בלוחות בלבד.

ט. אנא פעלו לפי מדיניות זכויות היוצרים הכתובה בהודעה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=34416870

אנחנו עוד לא מכירים נשים שכותבות בפורום "אחי.. כנס" ולכן, ולא משום סיבה אחרת, ההודעות כתובות בלשון זכר.

זהו, ברוכים הבאים אנו מקווים ליצור סביבה נעימה ומקצועית לשיתוף חוויות ודעות על מנת לשפר את חווית הדיג של כולנו.

מה זה היה ???
30/12/12 16:28
344צפיות
אהלן חברים  אני רוצה לשתף אותכם במקרה שקרה לי הבוקר ולשמוע את דעתכם בנושא אז ככה כמו כל בוקר בעונה יוצא לשדה הפלמידות במטרה לצוד את הכסופות היום בבוקר מתמקם כהרגלי בנקודה שלי ומתחיל לזרוק תוך כדי הדייג מתחילים כאבים בכתף שמאל ובמפרק יד שמאל אך דבר כזה פעוט לא יעצור בחור כמוני במשך הזמן מתחזקים הכאבים אך לא בשביל לעצור מחליט לעבור מקום זורק מגלגל והיד כואבת   מוריד לרגע את היד מידית הרולר ובווווםםםםם מכה  וכלום ממשיך לזרוק ויוצאת לה פלמידה נאה ביותר ממשיך לזרוק תוך כדי פעולות  לשחרור היד ובוםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם יש נעילה אבל מה זה משהו מהצד השני  לוקח חוט ונותן משקל על המקל מהצד השני כמו שלא הכרתי  מתחיל לעייף את היצור הוא מושך אני מושך והיד נקרעת  תוך כדי משיכות הדג מחליט לטייל לו ואני אחריו במשך 7 דקות ימינה שמאלה  מרגיש אט אט איך היד  עומדת להתפרק  אבל מחליט יהי מה הדג שלי   ואכן מצליח לקרב אותו למרחק של לא יותר מ20 מטר בערך עדיין לא רואה אותו מפעיל לחץ על המקל וכאילו פתאום הדג החליט לעמוד כמו סלע  לאחר כמה שניות של לחץ   הוא מחליט לטייל לצד שמאל הולך איתו ואין כבר כח   מחליט שזהו  אני מושך אותו בעזרת המקל תוך כדי הליכה אחורה וכאן חברים עשיתי את הטעות הנוראה ביותר אחרי כמה צעדים פוףףףףף אין התנגדות ואין כלום בהתחלה חשבתי שהדג החליט להתקדם  אבל רק הניקל חזר לחוף אין צורך להסביר לכם את גודל האכזבה ווהחמצה באותו הרגע מנסה שוב כמה זריקות  אבל הוא כבר במקום אחר המפלץ
אז ככה אני שואל חברים מה לדעתכם יכול היה להתנהג בצורה כזאת אני עובד עם ציוד בינוני  אמנם לא עברת עדיין את מחסום ה5 קילו בזרזור מהחוף אך דגים של 2-4 קילו יצאו כמעט ללא מאמץ מצד הציוד הזה אז מה לעזאזל היה בצד השני של החכה שלי
יש גם את הימים האלו,הפעם היה תורו של הדג לנצח
30/12/12 19:44
157צפיות
אולי קרעת אותו ואולי סתם התשחרר.
לגבי הכאבים, בעיה מוכרת לא רק אצלי אלא אצל עוד חברים.
תקשיב לכתף ותנוח/תבדוק
גם אני שאלתי...מה זה היה ????????
31/12/12 09:04
125צפיות
בהמשך לחגיגה שהייתה בחוף חברת חשמל לכיוון פלמחים...שאני לצערי לא הייתי שותף לה....אבל שמחתי לראות מהו דייג אמיתי..אחרי שנים של יובש.... וגם לי ברחו 2 גדולים באותה צורה לאחר מאבק....לפחות נהנתי גם אם לא תפסתי....
אני חושש שאתם צודקים לגבי החששות של כולם....חחחח
חגיגה של פלמידות בחוף חברת חשמל אתמול....
30/12/12 09:04
549צפיות
אני חובב דייג שנים...אבל מה שראו עיניי אתמול לא ראיתי בחיי...בין השעות 06.00 ל 08.00 הגיעה להקה של פלמידות לאיזור החוף...הים רתח... והדייגים חגגו...כל אחד הוציא לפחות 2 - 3 פלמידות במשקל של 3 -4 קג לפחות....
לי אישית ברחו 2 חתיכות כאלה לאחר מאבק וקריעת חוטים...
מוזר שעד לרגע זה אף אחד לא דיווח על מה שהיה אתמול !!!
מה אתה להגיד??
30/12/12 10:15
372צפיות
כזה אקשן בלי תמונות?
חבל שלא צילמת לשטוף את העיניים!!
º
מה שאתה לשמוע...פאשלה גדולה שלי...חחח
30/12/12 10:32
283צפיות
º
לפחות הלהקה ניגנה מוזיקה טובה?
30/12/12 10:41
202צפיות
אני יודע שבחודש האחרון הוציאו הרבה שם...
30/12/12 14:54
328צפיות
על אתמול לא שמעתי...
אבל מעניין... במהלך החודש האחרון הבנתי שנתפסו באזור לפחות 25 טונות...
היום היית???
יש לך מושג עם אחרי השעה 10:00 בבוקר הם עדיין הוציאו?
אני חושב לבוא מחר אבל אני גר בבית שמש, (היום הגיע לי הרולר של שימנו אז בכלל יש לי דודא)...
העניין הוא שתפילת שחרית+לקחת את הילדים לגן זה מינימום להגיע לחוף ב9 וחצי...
אתמול לא הייתי...
31/12/12 09:21
172צפיות
אתמול לא הייתי....והחגיגה הסתיימה ב 9.00.....
º
אשדוד?
30/12/12 15:28
237צפיות
האנשים מחרישים ולא מספרים
30/12/12 19:46
306צפיות
פעם היה שיתוף, היום כלום
º
ממקור ראשון, יש פלמידות בחופים
01/01/13 08:40
211צפיות
אנחנו יודעים שיש!!! אבל...
01/01/13 11:41
241צפיות
מה שחסר זה- תמונות, סרטונים או אפילו דוחות פשוטים... איזה עצם!
º
תיהיה עצם
01/01/13 12:26
124צפיות
º
התכוונתי שירקו איזושהי עצם...
01/01/13 15:06
98צפיות
חחחח....דממת אלחוט באשדוד.....
01/01/13 15:09
159צפיות
למה שיזרקו עצם...קח את הרכב תגיע לחוף חברת חשמל...ליד המנוף הגדול הקרוב לחוף לכיוון צפון...
גמברי קריסטל....וצפה להפתעות....
דובר פה על זרזור של פלמידות...
01/01/13 17:35
158צפיות
מה הקשר גמברי?
ואם כבר, אז מה ההפתעות?
ריג לדיג בירדן- עזרה
29/12/12 21:58
180צפיות
שלום לכל הדייגים, אני מעוניין להתחיל לדוג בירדן, עם חכת בוס ופתיונות כרגע. קראתי קצת את המאמרים של הפורום ובעיקר את המאמר המצוין של גיא על דיג במים מתוקים. מהמאמר הבנתי שבדיג פתיונות במקומות עם זרימה, הוא משתמש במשקולת כאשר הקרס נמצא על תלאי באורך 40 ס"מ מתחת למשקולת, ולפעמים גם קרס נוסף מעליה. ללא מצוף. האם הכוונה היא שהמשקולת נמצאת על הקרקעית? ואז גם הקרס יושב על הקרקעית? איזה מרחק בכלל מהקרקעית/ פני המים כדאי לשמור את הקרס? ואיך יודעים שיש אכילה ללא מצוף?

תודה רבה למשיבים. מאוד אהבתי את הפורום.
01/01/13 18:20
40צפיות
ריג לקרקעית בעייתית
02/01/13 16:15
125צפיות
שלום חצי,
כתושב הצפון אני יכול לומר לך שברוב הקטעים הנגישים לצורך דיג בירדן, הקרקעית בעייתית - סלעית או מלאה צמחיה או שרידי עצים ולכלוך אחר שהצטבר במשך השנים.
לכן מומלץ לבנות ריג פשוט בו המשקולת נמצאת למטה והקרסים למעלה.
מומלץ גם להוסיף 'טריק' קטן אבל משמעותי - קטע חוט דק וחלש יותר מהחוט הראשי, באמצעותו המשקולת מחוברת לריג. במקרה של היתפסות בקרקעית, משיכה חזקה תגרום לקריעת החוט הדק יותר ולאובדן המשקולת - אבל הריג יחזור שלם. זה חשוב במיוחד כשיש דג על אחד הקרסים...
אי לכך, הייתי בונה את הריג בצורה כזו (מלמעלה למטה):
סביבל רגיל לחיבור הריג לחוט הראשי של הרולר,
קטע חוט בקוטר 0.50 או 0.60 מ"מ באורך 1 מ' בערך,
על הקטע הזה לולאה אחת (לקרס אחד) או שתי לולאות (חפש קשר בשם Dropper Loop) או שני סביבלים מסוג T (סביבל משולש) או שתי זוויות קשירה שכל אחת מהן מורכבת מסביבל שלולאה אחת שלו מושחלת על החוט ומהודקת בין שני חרוזים על-ידי נעלי כבל משני הצדדים, והלולאה השנייה משמשת לקשירת החוט עם הקרס.
בקצה החוט סביבל רגיל נוסף.
אל הסביבל התחתון לחבר את המשקולת באמצעות חוט בקוטר 0.20 מ"מ.
לטובת ההשכלה הכללית, חפש באינטרנט תרשימים של ריגים מסוג Rotten Bottom Rig, אבל נסה לבנות משהו הרבה יותר פשוט, בלי כל הקליפסים המיוחדים והמשקולות היקרות.
כרגע הזרימה בירדן חזקה, המים מלאים בוץ וגם הגדות בוציות, כך שהגישה והדיג קשים מאוד.
בהצלחה מזוהר (זורבה)

תודה זוהר
03/01/13 12:36
43צפיות
מה שאתה אומר מאוד הגיוני בעיניי, אנסה לבנות ריג פשוט עם משקולת קונוס בקרקעית וקרס/ים למעלה. אגב אני אעבוד כנראה עם בוס לא רולר.
תודה רבה על התשובה המפורטת!
יופי של יציאת בולוס עם צ'יפורות
28/12/12 16:07
812צפיות
שתי הצי'פורות הגדולות
לאחר 3 שבועות שלא יצאנו עם הסירה בעקבות מזג האוויר, קיבלנו השבוע הזדמנות פז לצאת לים מדהים.
הצוות הפעם אני, אלון, אודי ונדב כאשר המטרה היא בולוס עד הבוקר וטרולינג קצר למרינה (שוב חזרה מוקדמת בגלל אילוצים).
אני קונה כבר בבוקר גמברי קריסטל טרי טרי והמוכן מצ'פר אותי בקלמרי גדול וטרי לכל שקית (4 שקיות  גמברי) .
מגיעים לנקודה (שקיבלתי המלצות שיש שם דגים מעניינים) לקראת 22:00 ומתחילים לדוג.
כבר בהורדה הראשונה יש אכילות ויוצאת צ'יפורה (דורדה) ראשונה וכולנו מבסוטים שיש חיים למטה.
ככה כולנו מורידים ויש אכילות, יוצאים מרמירים גדולים וקטנים, צ'יפורות, פרידות, טלוויזיה, ג'רבידות.
מכיוון שהיו הרבה קטנים, החלפנו בשלב מסויים את הפתיון לקלמרי (שיחזיק קצת יותר מעמד על הקרס).
רוב הדגים היו בטווח של 100-300 גרם.
בסביבות חצות, האכילות נרגעו ולאחר עוד כמה בדיקות באזור, החלטנו לעבור לאזור הריפים לחפש פרידות גדולות יותר.
מגיעים ליד הריפים ומתחילים בדריפטים .
אודי מתחיל להפציץ בפרידות, אצלי יבש במשך כ שעתים ואז התחילו לצאת אצלי שוב הצ'יפורות כאשר באחת הפעמים יצאו 2 ביחד (הגדולות ביותר 420 גרם ו 370 גרם) .
בהמשך סוף סוף באות גם אלי שתי פרידות הגדולה 470 גרם ואחת כ 300.  אחת נתפסה על קלמרי ואחת על גמברי.

בשעה 6:15 מתחילים להתארגן חזרה למרינה בטרולינג שלא העלה דבר.

היתה אחת היציאות הטובות שלנו בסירה, יש לנו רצפים חדשים שריצפו מעט את הרציף במרינה  (ראו תמונת כל השלל שנלקח) .

בפעם גם הגמברי עבד וגם הקלמרי, כאשר הקלמרי עבד יותר טוב בנקודה הראשונה מאשר בשניה.

הציוד שהשתמשתי בו:
בולוס:
מקל:  של חברת  LineAfee דגם מליבו 15/30 ליברות באורך 1.5 מ'.
רולר: דיוואה אופוס 5500 עם חוט 0.5
תלאי: נילון 0.4
קרסים : מרוטו כחולות מס' 1
פתיון: גמברי קריסטל טרי וקלמרי טרי טרי.

º
הפרידה הגדולה
28/12/12 16:08
575צפיות
הפרידה הגדולה
º
הריצוף
28/12/12 16:09
503צפיות
הריצוף
º
הדגים שלי בכיור
28/12/12 16:10
479צפיות
הדגים שלי בכיור
לא נראה לי שהריצוף הנ"ל מתאים לסלון
28/12/12 18:34
150צפיות
כיף חיים !
נחמד לכם
28/12/12 16:20
120צפיות
דו"ח מכובד מאוד
מסתמן שלאט לאט אתם מכירים את הנקודות המתאימות ,עובדים עם הפתיון המתאים והתוצאות לא מאחרות להגיע,שפו
אני מבין שמהיום רק דגים בצהריים
בתאבון

איזה יופי
28/12/12 17:50
129צפיות
לטעמי הדגים של 300-500גר' הכי טעימים , והצ'יפורות מעדן,יופי של שלל .כל הכבוד.
וברשותך שאלה, המרינה בהרצליה מפוצצת בבורים ובפעמים הבודדות שדגתי שם היו המון תפישות של פריטים גדולים (דיג בוס ,עם 2 משולשות אחת כמעט נוגעת ברצפה ואחת 5 ס"מ מעליה) השאלה היא אם לכם מותר לדוג שם (ד"א יצא לי לראות  בתוך המרינה לא פעם דגים טורפים בגדלים רציניים)
אנחנו כבר לא בהרצליה יותר, אבל
28/12/12 21:26
164צפיות
לפי החוק אסור לדוג באף מרינה, אבל לא בכל מקום אוכפים את זה.
גם לבעלי הסירות בתכלס אסור לדוג, אבל לפעמים מעלימים עין.
עניין של היכן אתה נמצא והשעה שאתה דג
º
דייג מוצלח כל הכבוד.
28/12/12 19:31
85צפיות
º
דגים יפים, יופי של אקשן,אחלה קרמיקה...
28/12/12 19:31
115צפיות
אכן, אחת היציאות הטובות
29/12/12 18:19
64צפיות
למרות העיכוב בהגעה (תאונה על כביש 4) והאיחור בהגעה הביתה (שוב תאונה קשה על כביש 4) היה לילה קסום של דיג.

הדניסים והפארידות (בעיקר הגדולים) נתנו מכה ואח"כ פייט מכובד ביותר שהיה פשוט כיף לחוות.

מה שהפתיע היה שעל הריפים עצמם תפסנו רק ברקנים שגרמו לי לאבד משקולת (נתפס ורץ עם החוט והמשקולת לסלע).

אין לי ספק שהסיבה העיקרית לדיג המוצלח של הלילה היה הפתיון הטרי במיוחד ששרגא הביא.

תודה לכל השותפים ללילה המשובח!
ככה נראים 4 דגים לפני הכניסה לתנור לארוחת
29/12/12 19:49
367צפיות
ככה נראים 4 דגים לפני הכניסה לתנור לארוחת
הערב היום
º
וככה אחרי התנור
29/12/12 19:52
284צפיות
וככה אחרי התנור
אחלה ערב...!
30/12/12 09:35
61צפיות
מזמן לא נהנתי ככה עם הרבה אקשן...

כמעט ולא נתקלנו ב "שעות מתות" ללא אכילות... תמיד היה קצב קבוע של דגים בסירה.

לי היה מזל עם הפארידות הפעם נדבקו אליי חזק חחח

מהדגים הקטנים יותר נעשו פילטים שטוגנו בפירורית לפלטת מטוגנים מרשימה וטעימה (מיקס של בייבי דניסים, בייבי פארידות ומרמירים)

וחמש פרידות יפות נעשו במנגל גז לארוחת שישי מכובדת ביחד עם פלטת המטוגנים... היו קריאות התפעלות מהסועדים ובקושי העצמות נשארו חחח

ולסיום סיפור קטן:
כשסיימנו את הדייג חילקנו הדגים ביננו ע"פ סימונים שונים ומשונים שכל אחד עשה בדגים שתפס. לאלון היו 3-4 חתיכות יפות של דגים 400 ג' + ועוד כמה יותר קטנים...

בזמן ההליכה לרכבים עוד לא הספקתי לומר "אלון חכה!!!" וכבר אני רואה אותו נותן את שקית הדגים שלו לזקנה ענייה שהייתה במקום...
הדגים היו שווים ולא סתם. אין מה לעשות לבחור יש לב זהב... כל הכבוד

רק מה אלון, פעם הבאה תביא לי הגדולים ואתן בשמחה את כל הקטנים יותר ובכמות משקלית הרבה יותר גדולה חחחחחח

וכמו שאמרתי -- אחלה ערב עם אחלה אנשים ודגים!
שבוע טוב!

סחתיין חברים, אחלה כיף חיים
30/12/12 10:52
48צפיות
כן ירבו ימים כאלה
מורדי
יופי של יציאה ומנה .
31/12/12 19:08
27צפיות
שאלת מיליון הדולר , מה עדיף , אקשן ארוך מהנה וטעים או דג אחד גדול !?

כן ירבו יציאות כאלה , תמשיכו להינות .

אני מעדיף אקשן מתמשך עד מדי פעם דג בינוני +
31/12/12 21:37
25צפיות
מאשר אחד גדול ושקט כל הדיג.
למשל האינטיאס הגדול שהוצאתי לפני כמה שנים בג'יג, היה נחמד אבל הייתי מעדיף לתפוס 3-4 קטנים יותר מאשר חמור אחד גדול
שותף לדייג
27/12/12 17:34
378צפיות
מחפש אדם שרוצה להצטרף לדייג מסירה על בסיס חלוקת הוצאות דלק בלבד. מגורים באזור אשדוד וסביבה הקרובה בלבד.
fכמה שהזמנים השתנו ,
27/12/12 21:52
310צפיות

פעם , זמני ,כדי לצאת בסירה לים הפתוח ,היה צורך בידע נרחב בכמה וכמה תחומי ימאות , היום לעומת זאת ,כמה שקלים למילוי דלק ודירה באשדוד ,מגשרים על כל הפער.
כל אחד יכול .קלי קלות .

אחחחח, רק שלא תבוא סערה על ראשיכם .
º
כמה שאתה לא משתנה עם הזמן.....חפרן.
28/12/12 14:34
175צפיות
שותף לדייג
27/12/12 22:17
258צפיות
אהלן אלכס עד כה לא יצא לי לצאת אל הים בסירה,מאוד מעוניין למצוא פרטנר..
מבחינת דייג אני דג לרוב על חי,כך שציוד יכול להתאים..
אני גר באשדוד ומכיר נקודות שיכולות להניב תוצאות גם מנסיון וגן מכמה חברים שכן יצא להם לצאת עם סירה בשל אישור כניסה לנמל..
בכל אופן אשמח להצטרף למעגל התשלום והחוויה..
אסף.
º
אצטרף בשמחה ,שלחתי לך מסר.
28/12/12 11:11
138צפיות
שותף לדייג
30/12/12 15:40
108צפיות
שלחתי מסרון. תודה לך
תחזית לסופ"ש 27-29/12
27/12/12 16:57
308צפיות
* שיא הגאות: 10:00 22:00
* שיא השפל: 04:00 15:00

יום חמישי: הערב רוח צפון מערבית עד 5 קשר. הים עד 40 ס"מ.
במהלך הלילה, הרוח תשתנה למזרחית קלה עד 3 קשר. הים עד 30 ס"מ.

יום שישי: הבוקר נפתח עם רוח מזרחית קלילה עד 2 קשר במרכז ועד 4 קשר בצפון. הים פלטה.
בשעות הצהרים הרוח תשתנה לצפון מערבית עד 7 קשר. הים נשאר רגוע ושקט.
בשעות הערב, הרוח נרגעת ותיהיה צפון מערבית עד 4 קשר במרכז וצפונית עד 5 קשר בצפון.
במהלך הלילה , הרוח תיהיה צפון מערבית קלה עד 3 קשר.

יום שבת: הבוקר נפתח עם רוח דרום מערבית קלילה עד 1 קשר במרכז וצפון מערבית קלילה עד 1 קשר בצפון. עוד בוקר עם ים פלטה.
בשעות הצהרים הרוח תתחזק ותיהיה צפון מערבית עד 8 קשר במרכז ועד 6 קשר בצפון.
בשעות הערב, הרוח נרגעת ותיהיה צפון מערבית עד 4 קשר.
במהלך הלילה , הרוח תיהיה צפון מזרחית קלילה עד 2 קשר.

יום ראשון רוח מזרחית קלה עד 2 קשר וים פלטה.

º
תודה
28/12/12 09:22
25צפיות
º
תודה
28/12/12 11:53
18צפיות
º
שרגא תודה רבה
28/12/12 15:19
17צפיות
º
תודה
28/12/12 18:37
10צפיות
º
התחזית תדחה למחר מפעת קוצר זמן היום
26/12/12 19:21
91צפיות
הקור ניצח
26/12/12 09:31
818צפיות
הקור ניצח
מגיע לנמל יפו אתמול בשעה 19 המטרה סבידות \קלמארי  40 דק' של נסיונות לא מניבות כלום (השנה ממש לא הולך לי עם זה)
רואה לידי דייג מוציא בורים די יפים  ומחליט לשנות שיטה חוזר לרכב (יש לי ברכב קמח לזמנים כאלה) מכין בזריזות בצק , לוקח את הבוס מלביש זרחן על החוט ומתישב ליד הדייג (מנצל אל אפקט הריסוס שלו).ומתחיל לעבוד , הציוד מקל קרבון 7 מ' חוט מוביל 0.25 תלאי עשוי מ2 קרסים עליון 14 תחתון 12 כשהמרחק בינהם 5 סמ' קשורים בחוט 0.20 .  תוך כשעה וחצי עלו להם הדגים שבתמונה ועוד המון המון קטנים שחזרו לים (הפעם לא תפרתי אף אחד על חי) לאחר שעה וחצי של ישיבה ללא תזוזה הכריע אותי הקור וגם
אפקטהריסוס של פרש , ההתלבטות בין לפרוש לבין לקפוא לא היתה קשה וההחלטה לפרוש התקבלה, מנקה את השטח אחרי גם את הזבל של הדיג שלידי שהלך והשאיר אחריו שאריות (מס ריסוס )  מתקפל והביתה, הייה נחמד אבל קרררררר.
בהצלחה לכולם
זיהוי דג
26/12/12 11:58
326צפיות
אני דייג (נאמן)של כינרת. לפני חודש בביקור בתל אביב , עד שאשתי סיימה ענייניה בעיר היתי במזח של חוף מציצים. היו גלים ורוח ואחרי כמה נסיונות זרזור ויתרתי ודגתי פנימה לכיוון החוף עם בצק.
תפסתי המון דגים קטנים, כ15 ס"מ , מהסוג כמו האחרון בתמונה.
מה שם הדג הזה? לאלו גדלים מגיע? על מה נתפס? יש אותו גם בצפון,בצת נניח?
º
הכונה לדג עם הנקודה, לא לקולה
26/12/12 12:00
162צפיות
הדייגים קוראים לו כחילה
26/12/12 12:12
194צפיות
אני בטוח שיש לו שם מדעי אחר צריך לחפש במגדיר. ד"א הדג הזה בתנור, טעים מאוד!
º
אובלד שחור זנב
26/12/12 12:37
157צפיות
אובלד שחור זנב, וכולם מכירים אותו בשם כחילה
26/12/12 12:35
158צפיות
נתפס על בצק, גמברי, גם שניצל אפשרי, רצוי מאוד לרסס בהרבה לחם ,יש מאמר יפה על הדג בפורום, והנה הקישור:http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...
צורת האליפסה מסגירה אותו .
26/12/12 12:40
147צפיות
ומי שלא יודע , נתפס גם בזירזור ולא מהסס לתקוף דמויים גדולים .

יש חתיכות מעל חצי קילו ממש גדולות .

באופן אישי לא אוהב אותו ועוד סמן היכר היא תולעת שנמצאת קבוע בפה שלו .

דוד , רבאקקקק מי צריך את הקור הזה ששובר עצמות ..לילה מתאים יותר לקיץ .
לא יפה
26/12/12 14:42
147צפיות
אני באופן אישי לא אוהב שעושים לי את זה(אני מניח שגם אתה)
אחרי שריססתי ומתחיל דייג טוב לא אוהב שמישהו ניצמד
תפוס לך פינה אחרת(לא חסר)
מה גם שזה יכול ממש להפריע(חוטים מסתבכים וכדומה...)
אתה צודק, ממש לא יפה
26/12/12 15:17
142צפיות
גם אותי היה מרגיז אם מישהו היה ניצמד אלי ומפריע לי לדוג, לכן לפני שהיתישבתי ליד הדיג ווידאתי איתו שזה בסדר מבחינתו ,וישבתי במרחק כזה שאין סיכוי שיסתבכו החוטים שלנו (גם אני לא מעוניין שהחוטים שלי יסתבכו בחוטים שלו)
יצאת צדיק
26/12/12 20:40
101צפיות
אני מניח שאתה תמיד מסכים למי שמבקש לדוג בסמיכות אליך(למרות שבינינו ,זה מבאס) במיוחד אם יש דייג
אך אם בצדיקים עסקינן יואיל נא בטובו כבודו לומר לנו איפה ומתי הוא יוצא לדוג(סתתתתתם)
הקור קצת ניצח, אבל גם אתה בהתחלה
27/12/12 16:58
67צפיות
שלל נחמד
רשת ןלא רשת ג
25/12/12 18:40
346צפיות
שלום לכולם ברצוני לקנות רשת של קוטר שלושה מטרים עם משקולות שסוגרות מלמטה שאלתי היא האם אתם ממליצים האם תופסים איתה ואם כן היכן כדאי ללכת תודה  
ההודעה הקודמת שלך היתה על ז'רז'ור ועכשיו
25/12/12 22:20
283צפיות
אתה רוצה לעבור לרשתות  ?
כאן לא משתמשים ברשתות (ואפילו נגד).
מה בדיוק המטרה ?
כנראה לדוג הוא לא יודע
26/12/12 08:17
222צפיות
הלך כמה פעמים לא תפס ישר רץ לקנות רשת
לך שים רשת בסופרמרקט
אל תהיו קיצוניים ,ולא צדיקים .
26/12/12 19:41
233צפיות
לא מדויק לומר "לא משתמשים " ,  אין  שום איסור על דייג ברשת שבקה לא בים ולא בפורום ,ודף הפורום הוא לא קיר הכותל המערבי .
נכון , אמנם כולם רוצים לצאת בסוף יפי נפש וצדיקים , בשם שימור הטבע והים , אבל בסוף זה מסחרה בדיוק כמו עם חברי הכנסת והשרים שלנו . רמאים עטופים בטלית צדיקים .
יש בים מלא דייגי רשתות שבקה , אף אחד שם בחוץ לא יודע מי הוא מי , ולאף אחד אין ביטוח שאינם משתייכים לאחד הפורומים .

דבר שני שרגא , אתה מתאר מצב כאילו דייג רשת הוא מחוץ לחוק . סליחה , אבל אתה טועה .
נכון אמנם  שדייג הוא תחביב ,אבל אף אחד לא מוגבל לשיטה כלשהיא .מי קבע שעל כל דג לצאת מן המים בעזרת מקל ורולר בלבד ?

ולדייג האשקלוני ,אולי תוכל להסביר למה להוציא עשרות דגים  בחכות רולר ,זירזור , צלילה עם רובה , זה בסדר , והטלת רשת שבקה פסול ?

לא שזה משנה הרבה כן ? , כי אנשים עושים את זה בין כה ובין כה , אבל סתם בשביל הדיון .

אולי שבקה
26/12/12 23:42
202צפיות
זה עוד איכשהוא בסדר (שגר אסוף וצא)...

אבל כמעט כל רשת אחרת דופקת לנו דייגי החכות את הדייג.

ולכן, כפי שידידי שרגא אמר "כאן לא משתמשים ברשתות, ואפילו נגד"
שרגא לא יכול לכופף את העולם ולשנות את כללי
27/12/12 18:23
165צפיות
הדייג בעולם , כאשר מידי שנה בשנה העולם כולו צורך מאות אלפי טונות של דגים הנתפסים ברשתות של אוניות דייג ענקיות בכל רחבי העולם . זהו למעשה ענף דייג בפני עצמו , לעומת פורום קטן של דייג חובבני ברשת תפוז .ברור לך שזה מצחיק לא ?  פורום תפוז שקיים כולו כ15 שנה פחות או יותר , רוצה לשנות את כללי המשחק והדייג הקיימים מזה מאות שנים  בעולם הרחב ?

חוץ מזה שים טוב לב שפותח הדיון התייחס לרשת שקוטרה 3 מטרים  ומשקולות שסוגרות מלמטה , מה זה לפי דעתך אם לא רשת שבקה ?

למה לשרבב לכאן את עולם הרשתות במלואו ? מישהו התכוון פה לרשת של ספינת דייג ?
מתנשא
07/01/13 16:18
24צפיות
שלום לדייג האשקלוני המתנשא כתבת שכנראה לדוג אני לא יודע גם אם זה נכון זאת לא בושה שהרי לא כולם יכולים להגיע לרמה שלך לא בדייג ולא  בצניעות מדי פעם אני כותב כאן ושואל הרבה שאלות החברה בפורום עונים לי מכל הלב ובחשק רב יש דרך לומר את הדברים או לכתוב אותם אני ירושלמי לעיתים רחוקות יורד לדוג וגם את הרשת קניתי כחוויה הלוואי שאתפוס אחד אחזור הביתה מאושר כשאדם יורד לים לדוג הוא לא יודע אם מי ייתקל ומי ישב בצדדיו יש אנשים נחמדים שאני פוגש  ויש גם לא נחמדים בלשון המעטה שהם תופסים עשרות וצוחקים בקולי קולות על אילו שלא הצליח להם אני לא מכיר את הדייג האשקלוני אבל מתפלל לא לשבת לידו שלא ישלח אותי לסופרמרקט
קודם כל תצטייד ברשיון דיג
27/12/12 18:49
171צפיות
מעצם ההגדרה רשת דיג מחייב רשיון ולא אחת ראיתי אכיפה של הנושא בחוף שפיים.
שנית, מעצם הדיג ברשת ( ובעקבות מה ששרגא כתב ) אל תצפה לפרגון בקרב דייגים חובבנים, רשתות ושבקה בפרט פוגעות מאד בדגה.
מכיוון שמושלכת די קרוב לריפים ולוכדת בלא אבחנה ככל רשת פוצעת וממיתה את דור העתיד.
עצתי לך דבוק כל פעם בסוג דיג אחר ותנסה להצליח בו, לא הכמות חשובה אלא ההנאה והאתגר וכל השאר.
מה אתה אומר .
27/12/12 20:55
178צפיות
על איזה רשיון בדיוק אדוני מדבר ?
אני עצמי זכיתי לקבל חינוך ימי ודייג  רשתות מכל המינים והסוגים מטעם משרד החינוך בחסות במדינה ,בבית ספר שבזמנו היה שמו בישראל ,בית הספר לדייג ורשתנות מבואות ים .המקום היה פעיל כמה עשרות שנים ,ומעולם לא נשמעה המילה רישיון דייג בשביל דייגי החוף , בטח לא שבקה .בית הספר הזה הכשיר  לאורך השנים אלפי דייגים ,שנבחנו וניתנו להם תעודות מקצוע עלידי המדינה ,משרד החינוך ומשרד החקלאות .חלקם הפכו לדייגים מקצועיים ,חלקם לבעלי ספינות דייג , וחלקם עדיין משמש בתפקידי מפתח שונים במשרדים ממשלתיים שונים .
אם קיימת אכיפה כלשהיא נגד  רשתות שבקה ,הרי שאין לה אחיזה בחוק , אין חוק כזה .ומי שממציא רשיונות כאלה בשם חוק שלא קיים ,גנב ושקרן .
אני לא בטוח שאתה מבדיל בין רשת עמידה לרשת שבקה ,אני מתיחחס לרשת שבקה בלבד , שונה הדין לגבי רשתות אחרות ,לזה אני לא נכנס .אכן לא המקום הנכון לדבר על זה .

בשביל כל רשת צריך רשיון דיג. זה שאין אכיפה,
29/12/12 20:50
269צפיות
זו כבר בעיה אחרת
כן ? אשמח אם תפנה אותי לחוק שדורש
03/01/13 20:31
40צפיות
רישיון  לרשת שבקה .
L חלון חורפי .
25/12/12 13:46
761צפיות
L חלון חורפי .
בשעה טובה רכשתי סרבל טוריי של חברת פרוקס - נרכש אצל אורי מהים והטבע אשקלון .

המטרה היא בעקר לאביב כשהמים קפואים ושמש בחוץ , אבל גם לימים כמו היום .

סערה של כמעט שבועיים וסוף סוף הים ירד אבל להפתעתי סגרירי מלווה בגשם מדיי פעם .

08:00  - 11:00  הלוואי ויכלתי להמשיך ...

זריקה ראשונה עם סיליקון תולעת לבנה + גיג הד ולברק יפיוף שנותן ספתח יפה לבוקר .

ממשיך לטייל כשכל מקום נראה מתאים ללברקים , אינסוף נקודות והליכה רגלית כמו שאני אוהב .

מספר לברקונים קטנים עולים ומשוחררים ואז מחליט לחפש אוליי אריען מסתובב בשטח .

אמנם לא תפסתי אבל מרגיש שהם פה , שעת בוקר מאוחרת אופיינית לתקיפות שלהם ויצא לי לראות כמה כאלה .

גיג צהוב מלווה בטיזר שהורדתי מניקל של ביו נזרק לבורות ואני מקפיץ להנאתי .

התקיפות מגיעות בצורה מפתיעה , סרגוסים , מרמיר , כחילה , לברקונים ...איזה כיף .

נרשם יום יפה ומעניין , הלוואי עוד כאלה בהמשך .
º
מצב הים ומזג האויר ...איזה תמונה !
25/12/12 13:48
551צפיות
מצב הים ומזג האויר ...איזה תמונה !
º
נקודת לברקים קלאסית ..
25/12/12 13:49
557צפיות
נקודת לברקים קלאסית ..
º
אולטרא במיטבו ...
25/12/12 13:51
537צפיות
אולטרא במיטבו ...
º
....
25/12/12 13:53
382צפיות
....
º
.....
25/12/12 13:54
326צפיות
.....
º
.....
25/12/12 13:55
324צפיות
.....
º
....
25/12/12 13:56
302צפיות
....
אחלה בוקר תמשיך להנות ולשתף אותנו
25/12/12 18:48
84צפיות
º
מדליק ! מדהים וכיף !
25/12/12 14:12
77צפיות
º
דוח יפה וכיף לך הלואי והיה זמן ליציאה של בוקר
25/12/12 14:13
62צפיות
º
יופי של דו"ח! אין על ה UL.
25/12/12 15:10
71צפיות
º
אחלה דוח.. אפשר תמונה של הסיליקון?
25/12/12 15:32
77צפיות
דוגמא
26/12/12 12:30
286צפיות
דוגמא
קיימים אינסוף סוגים \ חברות מייצרות \ וריציות ו\ צבעים כו' .

נתן להשיג בכל חנות דיג , מוצר זול יחסית .

תעשה חיפוש בגוגל  grub lure  ...תראה מיליון תוצאות .
חלום חורפי..
25/12/12 18:04
106צפיות
תענוג.
הייתי שעה וחצי אתמול בבוקר בחוף ובאמת זה מרגיש שיש דגים אבל אני לא מוצא אותם.
חבל שאי אפשר לשכור אותך לשיעורים פרטיים..
תתחדש על הסרבל, ושוב כבוד על הדגים
25/12/12 18:38
82צפיות
יש לי הרגשה שהדגה בים התיכון לא מרוצה מהסרבל שקנית....
º
תענוג של דו"ח ושיתוף אייל
25/12/12 19:26
43צפיות
סחתיין... כיף שיש דוחות מהסוג הזה!
25/12/12 19:50
64צפיות
יהיה מעניין לראות אותך בוידאו חי, את השיטה שלך...
אני מוכן להיות הצלם
דייג מסירה - מהרצליה - מי שרוצה להצטרף שישלח
25/12/12 10:33
457צפיות
דייג מסירה - מהרצליה - מי שרוצה להצטרף שישלח
יש לי סירה בהרצליה, אם יש חברים שרוצים לצאת לדיג מסירה שישלחו אלי את מספר הטלפון ב SMS
ואני אצור איתכם קשר.

ביום א' יצאנו לשעה לטרולינג קצר עם דמוי ראש אדום ועלתה טונה קטנה.
פורומים חדשים ב|תפוז|
24/12/12 18:25
27צפיות
אין זמן טוב יותר לחזרתה של "ארץ נהדרת" למרקע מאשר תקופת בחירות.
אילו דמויות חדשות יהיו? מה יהיה הלהיט החדש שכולם ידברו עליו? אילו ביטויים חדשים יכנסו ללקסיקון שלנו?
לרגל עליית העונה החדשה, אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום ארץ נהדרת.
אתם מוזמנים לקפוץ לבקר|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
יש חיים בחוף !! סרגוסים וקצת דניסים לכיף !!
23/12/12 22:41
813צפיות
יש חיים בחוף !! סרגוסים וקצת דניסים לכיף !!
אייל ביקשת קיבלת

יציאה היום עם עוד שני חברים ( בוטו וחמד ) וחיפש אחרי דניסים אחרי הסערה שהייתה

דניסים לא ממש מצאנו מה שכן סרגוסים יפים וקצת דניסים

הדיג התבצע עם בוס 5.5 מטר ..חוט מוביל 0.28..ובניות עם חוט ניילון 0.25 וקרס מס" 7 מוסטד

פיתיון פילוטה הכנה עצמית

היום ובגלל מצב הים הנוח יחסית יכולנו לעמוד בקלות על הריפים ובלי בעיה נספגו הגלים הגבוהים יותר

תוך 4 שעות בערך נתפסו כמעט 50 דגים

הכל היה בריפים של גבעת אולגה ..בקטע בין חברת חשמל וחוף גבעת אולגה

יום של כיף עם החברה בחוף !!
חיים בגן עדן
23/12/12 23:53
198צפיות
איזה יופי של דגים, אפשר לבנות מהם פאזל, כל הכבוד
טוב לראות גם כאן את הדוחות המהנים והפוריים
24/12/12 08:15
159צפיות
שלך
יופי של שלל אחרי יציאת האקסטרים הקודמת שלך
º
התגעגעתי לריצופים שלך
24/12/12 13:30
101צפיות
כולם מתגעגעים .
24/12/12 17:38
128צפיות
הדיעה שלי היתה ונשארה שיש יופי של פורומים , יופי של צבעים אבל תפוז תמיד עמד על אנשיו ולא יותר .

מאמון , היה ונשאר אחד המיוחדים וחסרונו כאן תמיד מורגש ....גם למי שקשה לו להודות בכך .

הלוואי והיתה הודעה כלשהיא שתקפיץ את ההולנדי   מכיסאו כדיי שישוב ויהיה חלק מהנוף ...

" האדם מאחוריי החכה ינצח " - זה אתה מאמון

בשמחות וסחתיין על המקבץ .
איזה יופי מאמון !
24/12/12 17:56
85צפיות
תפסת לך אחלה של מקום וגם בעיתוי הטוב ביותר, והתוצאות בהתאם,
ממש אחלה.
בפעם הבאה שאתה באזור, צור קשר, אני 10 דקות משם, נוכל להיפגש לדייג טוב יחד.
מאוד אשמח לכך.

בהצלחה בהמשך וכל הכבוד - כרגיל !!
º
24/12/12 18:54
17צפיות
איזה יופי, לא משנה מה, יש דגים
25/12/12 10:35
78צפיות
סחתיין ימאמון
סחתיין בוטו וחאמד
מורדי
ז'ירז'ור
22/12/12 20:13
279צפיות
שבוע טוב לכולם אני אומר  שאני  דייג טוב בבוס מביא דגים הביתה אני קורא כאן המון מאמרים   על דייג בזירזור  ואני לפני 3 שנים  החלטתי לנסות בזרזור ממש נדלקתי מהמאמרים חברי אני אומר לכם 3 שנים לא הבאתי דג אחד הביתה קניתי את כל הציוד החלפתי דמויים והחלפתי חופים וכלללללוווווםםםםם אני מתןסכל אבל האתגר להבים בזרזור לא נותן לי לחזור לבוס הייתי מבקש חוות דעת תןדה  מראש ושבוע טוב

וולקם טו קלאב...
22/12/12 22:34
190צפיות
אל תרגיש שונה, יש הרבה מאד כמוך...
גם בזרזור יש חלוקה של סוג הזרזור.. ז"א, יש כאלה שמזרזרים עם אולטרה לייט דגים קטנים כמו טלויזיות מרמירים סרגוסים טרולוסים של 50-300 ג', יש את אלה שהצליחו לתפוס (כמוני) לוקוס של 400 גרם או חניתנים למיניהם, יש את מי שמצליח להגיע לדגים קצת מכובדים יותר לברקים גומברים באזור ה+1 ק"ג, וכמובן את המומחים של כל סוגי הדגים בדגים גדולים של מספר ק"ג...
בעקרון אין חוקים בדייג יכול להיות שמחר יהיה הדג הראשון שלך בזרזור והוא יהיה 5 ק"ג..
החשוב הוא כמה שיותר ללמוד ואם יש אפשרות להצטרף למי שכבר רכש ידע בנושא, לקבל קצת טיפים ולראות באופן מעשי את השיטות השונות, אין ספק שכל  נושא הזרזור הוא שילוב של מזל ידע וטכניקה + ציוד טוב ושעות מומלצות לדייג..
אני לפחות 3 דייגים שהולכים שעתיים ביום לדייג רק בשעת הזריחה והשקיעה, הנסיון מראה שהזמן הזה הוא הטוב ביותר לזרזור..

עוד משהו, גם פה בפורום יש אנשים מסויימים שמפציצים בדוחות ש- "ללקק את האצבעות" איך שאומרים בכמויות (ראה ערך ASIA8)..
הידע נרחב וחשוב להשקיע גם בו מלבד בציוד הדייג שלך...

בקיצור יש עוד ים של המלצות טיפים וכו'...
תרבה ביציאות לים אני בטוח שבסוף גם אתה תעלה פה דוח מכובד...

בהצלחה!
תיקון.
22/12/12 22:37
143צפיות
אני מכיר דייגים שהולכים לים רק לשעות הזריחה..
וASIA7...
העיקר זה לנסות בכל פעם מקומות שונים לפי
23/12/12 19:41
121צפיות
תנאי הים/מזג האוויר/דגי המטרה ולפי זה להתאים את הדמוי הרצוי.
בעונה זו יש בעיקר לברקים, אוהבים מאוד סיליקונים בצבע פנינה/בז'.
תעבוד עם בומבט +רגלו או סיליקון+ג'יג הד.
תחפש מקומות של זרם חוזר ליד סלעים/ריפים או בורות באזורים חוליים.
רצוי ים זז 50-100 ס"מ .
בהצלחה
זירזור
23/12/12 20:35
108צפיות
אחי אני באותו מצב שלך קניתי כל שצריך ואני מתוסכל
קם בחמש בבוקר נוסע לראש הניקרה ולא יודע מה עוד לעשות
כך מתנכל מנכ"ל משרד החקלאות לחושף שחיתויות
22/12/12 17:34
248צפיות
רק לאחרונה התברר כי משרד החקלאות ניסה לטייח זמן רב בעיה של וירוס מסתורי וקטלני, ההורג דגי מושט בכנרת

כתובות אינטרנט מצורפות:
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום