לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
איש אחד פעם סיפר על חלום שלו. החלום שלו היה להקים מועדון לדייגים. במועדון הזה הדייגים נפגשים על כוס קפה, מספרים על תפיסת הדג הגדול האחרון, שואלים שאלות טכניות ומחליפים שיטות ואתרי דייג.
את הקפה תצטרכו להכין לבד, את כל השאר נוכל לעשות פה ביחד.

כדי שהפורום הזה יהיה מקום שנעים להיות בו, ניסחנו כמה כללים שיעזרו לנו:
א. יש כאן: מתחילים, מתקדמים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שמנים, רזים, רולריסטים, בוסניקים, מצפון הארץ ומדרומה - בקיצור כל המינים וכל הסוגים. כולם נוהגים באדיבות ובנימוס.

ב. המלצות על אתרי דיג. נסה לפרט כמה שיותר. כלול בהמלצה מסלול נסיעה, סוג דייג, סוג פיתיון, מספר קרס ועובי חוט. נסה לתאר כמה שיותר את המקום המדויק: ליד העץ בצד בצפוני של הנחל, הטלתי למרחק של 30 מטר לכיוון הים (ותפסתי אינטיאס ענק).

ג. הפורום הוא פורום הוא אינו צ´אט ואינו אימייל. כל הודעה אישית תמחק. בתפוז קיימת מערכת מסרים אישיים מצוינת בדיוק בשביל דברים אלו. וקיים צ´אט לפורום - להנאתנו.

ד. כשאתה עונה על שאלה קח בחשבון שמישהו ינסה את מה שהצעת, לכן ענה על שאלות רק אם אתה בטוח ומספיק מנוסה.

ה. קנית רולר חדש ואין לך מה לעשות עם הישן? אתה רוצה לממן חכה חדשה ע"י מכירת הישנה? פרסם בלוחות של הפורום.

ו. אנחנו כאן כדי לענות על שאלות, אבל נמאס לנו להסביר איך מכינים בצק מסטיק (קמח ולהוסיף לאט את המים עד הצמיגות הרצויה). בלינק מאמרים נמצא ידע רב ותשובות לשאלות נפוצות.

ז. כתבת הודעה על שיטה מיוחדת להמלחת גמברי. זה בדיוק מה שצריך להיות כתוב בנושא ההודעה. נושא ההודעה אמרו לתאר במשפט את מה שכתוב בתוכה. אנא הימנעו מכותרות כגון "אחי, כנס.." וכדומה.

ח. יש לך שאלה על ציוד מסוים? כתוב על איזו חברה ודגם מדובר. נסה להוסיף לינק לאתר החברה בו מופיע הציוד, אולי גם תמונה תעזור.

ז. פרסום בפורום אסור, לפי כללי אתר תפוז, באופן מוחלט וגורף. חנות או גוף מסחרי המעונין לפרסם יעשה זאת בלוחות בלבד.

ט. אנא פעלו לפי מדיניות זכויות היוצרים הכתובה בהודעה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=34416870

אנחנו עוד לא מכירים נשים שכותבות בפורום "אחי.. כנס" ולכן, ולא משום סיבה אחרת, ההודעות כתובות בלשון זכר.

זהו, ברוכים הבאים אנו מקווים ליצור סביבה נעימה ומקצועית לשיתוף חוויות ודעות על מנת לשפר את חווית הדיג של כולנו.

האם יש מקומות מותרים לדיג בנחל הקיבוצים?
29/03/13 21:40
113צפיות
מחר אני הולך לשמה לטיול ורציתי לשאול האם יש מקומות מותרים לדיג בנחל הקיבוצים...
תודה נתאי
"עץ המשאלות"
29/03/13 20:52
760צפיות
"עץ המשאלות"
ראו מה גודל על העץ.
חידה- היכן צולם העץ הנ"ל?
שבת שלום
בריכת הפורלים של קיבוץ דפנה?
30/03/13 18:33
322צפיות
אם כן, אני חושב שאני רואה דמוי שלי שם
אכן כן
30/03/13 21:09
544צפיות
בריכת הדייג בקיבוץ דפנה
העצים במקום מלאים בחוטים, קרסים ומצופים
דבר המעיד על חוסרנסיונם של רבים וכאשר
הדג אוכל, מרביצים הוקסט שמגיע לשמיים.
סה"כ מקום נחמד להעביר זמן בכיף עם
הילדים/הנכדים רק חבלשהקיבוצניקים האלה
גובים מחיר על כל דבר(הא, שרותים חינם)
כניסה 35,חכה 20 ,פיתיון10 ,סל 15 ,
דגים 39. בחשבון פשוט עוד לא התחלת לדוג
כבר הלכו לך 80 ש"ח לאדם. הפתרון- להגיע
מהבית עם כל הציוד (עם ישראל מגיע ללא).
ולמה שלא יגבו כסף ?
31/03/13 13:24
272צפיות
הדגים גדלים על העצים ?  מישהו צריך לטפל ,להאכיל אותם להשגיח , לדאוג לניקיון המים ,ניקיון הסביבה,מקומות חנייה ,החזקת המקום  , כל זה בשביל שאתה תבוא ותקטוף את הפירות בחינם ?
נותנים לך מוצר מוגמר ,מתאים לך קח , לא מתאים לך ,לך לים , למה להתלונן ?
אם הגעת עד לשם , כנראה ששילמת כמה עשרות שקלים על הדלק , האם התלוננת  על גובה מחיר הדלק ?
פה יש לך פורום ,נח לשפוך הכל על הכל , מה אתה מצפה בתלונתך שיוזחר לך הכסף ?
וכן , ככה זה בחגים , מחירים מופרזים בכל מקום , כי יש אנשים שמטיילים ויש כאלה שטורחים ועמלים  כדי שלמטיילים יהיה כייף ושמח בחג . מה אתה עושה פה פירוטי חשבונות, כאילו נכנסת למסעדה של מלון 5 כוכבים ?
הכריחו אותך להשתשמש ?
אבלה... ברחמנות הבחור הביע את עצמו
31/03/13 13:46
232צפיות
לא נראה לו המחיר,  ואולי הוא טועה ואולי לא.
לא צריך לרדת על עליו כך,  
הוא ייעלב ולא יבוא יותר,   לא נעים.....

שיהיה חג שמח לכוווולם

חיימקה
31/03/13 23:36
416צפיות
חיימקה
תודה על הגיבוי אך לא תגובה זו או אחרת תגרום לי לשנות ממנהגי
היו זמנים שהייתי "שרוף" על הפורום ואין יום שלא הייתי נכנס, קורא
ומפרסם כתבות. מזה זמן רב שאיני עושה זאת ולא חשוב כעת מדוע.
האמת שהייתי בדפנה עם אחי והנשים ודווקא מאוד נהננו. אני אשוב לשם.
ולפיראט- "של נעליך מעל רגליך..."-כיבוד הזולת לא הזיק מעולם לאף אחד.
ידידי הנחמד
31/03/13 23:20
227צפיות
אני הייתי שם ונהנתי מאוד. את החשבונות אני מכיר מכאן יוצא
שרשמתי זאת כשרות לציבור, לאחרים, שידעו לקראת מה הם הולכים.
סה"כ למשפחה עם ילדים זה יוצא סכום לא מבוטל. ראיתי במקום לא מעט
אנשים שהגיעו לכניסה ומששמעו את המחירים עשו U TERN. ואם היית מעט
סבלני וקורא את המלצתי בשורה האחרונה שלא אמרה שלא להגיע
אלא ממליץ "להביא את הציוד מהבית" ובכך לחסוך עלויות.
אגב, אין במקום חניה מסודרת לנכים. אין כל הנחה לנכים,גמלאים,סטודנטים...
º
גדי אל תפגע אנכנו איתך
03/04/13 00:01
67צפיות
מפתיע, אולי בגלל החג
31/03/13 22:55
179צפיות
בפעמיים שהייתי, שילמנו רק על הכניסה, ועל הדגים שלקחנו.
החכות בוס בחינם. אנחנו הבאנו ציוד זרזור איתנו.
הסל היה בחינם.
החיוכים ודיבורי הדייגים גם בחינם.

סה״כ מקום נחמד, רק דחף לבוא כשאין קבוצות.

29/03/13 17:08
308צפיות
שלום,
אני חדש בפורום ועברתי לא מזמן לתל אביב מצפון הארץ.
אהבתי ללכת לדוג בחוף טנטורה(חוף דור).

הלכתי לדוג במרינה(סלעים לכיוון הים הפתוח) בתל אביב.דייג חלש מאוד.
מכירים מקום טוב יותר?
תבדוק את רידינג על השובר כלפי חוץ במקומות
29/03/13 17:28
206צפיות
שונים.
יש גם את אזור המזבלה ביפו (הפארק שבדרום נמל יפו)
יש תקופות חלשות ויש תקופות טובות יותר.
יש את חוף תל ברוך, תעשה טיפול במקומות שרשמתי ותתרשם מהשטח
תודה,יש עוד המלצות?מישהו ניסה במקום שציינתי(א
29/03/13 17:46
135צפיות
אזור המרינה?
מרינה ותל ברוך
29/03/13 20:06
184צפיות
לא מאירים לי פנים כבר הרבה זמן, אז אני לא יודע אם זה רק אני או....
אבל שווה לבדוק עוד מקומות.
כל האופציות של רידינג ,נמל תל אביב ,
31/03/13 13:36
185צפיות
חוף מציצים , מרינה תל אביב , דולפינריום . נמל יפו , שובר המזבלה , עד גבול בת ים , מהווים לי את שטח הדייג עשרות בשנים .כל המקומות האלה , עשירים בדייג בורי , (אם אתה דג בוס ויודע את העבודה כמובן ),אבל מה שנכון נכון , לדעת להכיר את המקומות ,לא פחות  משפיע על הדייג מהידע  של הדייג עצמו .המידע הזה הוא כללי כמובן , לא ברור מה זה דייג מקלות , תבהיר את עצמך ,אולי אוכל לתת לך עצה  שימושית או שתיים .מה זה דייג מקלות ?

דייג עם מקל הכוונה לבוס.ניסתי את אזור המרינה,
01/04/13 01:04
156צפיות
היה די יבש.האם הדולפינריום נמצא בסוף הטיילת?
בוא נחדד דברים
01/04/13 10:10
187צפיות
יבש זה פונקציה  של הרבה מאד דברים ולאו דוקא מצביע על יובש מבחינת דגה .

אני לא מכיר אותך והדברים לא מכוונים לאו דוקא מתוך כוונה להקניט , אבל רק כדי להמחיש , יבש יכול לבוא גם מתות חוסר ניסיון , חוסר התמדה , חוסר מקצועיות , תדירות יציאות נמוכה ביותר , חוסר סבלנות , חוסר ריכוז , ועוד וכיוצא בהללו .
עכשיו השאלה איפה אתה רואה את עצמך בתמונה הזו ,מה אתה  מתכוון , רוצה , מוכן , ויכול להשקיע כדי לראות תוצאות .

לדוגמא , כדי להגיע לרמה סבירה בדייג בורי עם בוס , אתה חייב לשאול את עצמך , האם אתה בכלל בנוי לזה לשבת  כ4,5 שעות ,בסבלנות גדולה וריכוז עליון , במקום אחד , להתנתק מכל העולם ,ולחזור על זה שוב ושוב , לפחות כפעם בשבוע , ללא הגבלת זמן ?

ושוב , מאחר ואני לא מכיר אותך ,לא רוצה להוסיף דברים בינתיים , אבל זה אחד ההיבטים  החשובים שבלעדיו , היובש כהגדרתך , ישאר יובש .

אז תחשוב על זה בינתיים .

יבש הכוונה שבקושי היו אכילות
01/04/13 12:20
144צפיות
אני מאזור הצפון.מגיל צעיר אני הולך לדוג.היתי הולך לכנרת,נחל הירדן בריכות בעמק  וברמת הגולן .הציוד בוס ורולר שהייתי זורק(בשפה מקצועית-בולונז?).פתיונות :בצק ותולעים.
לים אהבתי ללכת לחוף דור(טנטורה)אהבתי את השובר גלים (קראנו למקום האי של טנטורה),המקום היה חי   והדייג היה טוב ומעניין.ציוד:בוס ובצק.
סבלנות יש למכביר.גם אם לא הייתי חוזר הבייתה עם שלל נהנתי מעצם היציאה לדייג וזה מה שחשוב.
עברתי לא מזמן לתל אביב ואני גר בבוגרשוב לכן המרינה קרצה לי ולשם הלכתי.אני רגיל לשובר גלים בטנטורה,מקום חי עם בורות וצמחייה.במרינה ישבתי על הסלעים לכיוון הים.בקושי היו אכילות.כמובן שאלך שוב ואנסה את מזלי.כמו שכתבתי הכייף בדיג זה לאו דווקא השלל שחוזרים איתו אלא הרוגע והשקט ועצם היציאה לדייג.
תנסה את יפו
01/04/13 13:12
143צפיות
בנמל לכיוון הים, הכניסה לשם קצת מסובכת, אבל אתר דייג שווה, יש מעט דרומית משם את איזור המזבלה, גם מקום טוב, אני בדרך כלל דג באיזורים האלה, גם נמל תל אביב מקום נחמד, אבל לדעתי האישית יפו איזור דייג יותר מעניין
"בקושי היו אכילות" :
01/04/13 16:14
180צפיות
אפשר להעביר מסביב לזה דיון שלם , אבל בוא בגדול ננסה לתאר מה ניסית לדוג , כי אם אתה מדבר על בורי למשל , זו תורה  בפני עצמה , סרגוס היא תורה בפני עצמה , וכו" , וכו" . אתה מדבר באופן כללי מדי , וקשה לנחש אם אתה בתחום מסוים , או מחכה למה שבא על המזל .

לי היה למשל לפני מספר ימים מצב של חוסר  אכילות , (בדייג בורי כמובן ), מייד התאפסתי על עצמי , שינית את עומק הקרסים ,והבורי התחיל  לצאת במחול  ראווה , כאילו הזמנתי אותם לפי משקל .כמו שאתה יכול להבחין , אני ממוקד .
פיראט יקר- בקשה לי אליך..
01/04/13 17:17
200צפיות
אתה מקצוען אמיתי בדיג בוס  [אומר את זה עם כל הערכה]  
אם אתה יכול  ומוכן  לרכז  חלק מהידע שלך  לכתוב,  משהו כמו מאמר [נשמע לי מחייב מאוד]  בנושא דיג בורי,  דיג סרגוס,   ועוד כל מה שיוצא לך על החכה.

מאמין שכולם ילמדו מזה המון.

לפי ההגבות שלך לשאלות  נראה לי לפחות שיש לי עוד המון מה ללמוד,  לצערי אנחנו לאו יוצאים יחד לדיג  אז לפחות בהתכתבות.

תודה רבה
חיים  
עזוב ,יש פה גדולים וחכמים ממני ,
01/04/13 20:28
195צפיות
אשאיר להם את הכבוד . ימי חלפו ,וגם זמני ,תם .
אל תגיד את זה
01/04/13 23:34
159צפיות
תכתוב  או לא   
שתהיה בריא עוד הרבה שנים
וזמנך  חחחחח   יש עוד  המון דגים בים שממתינים לך שתוציא אותם לאור....

חג שמח
תודה ,
02/04/13 22:14
107צפיות
אם יש שאלות ספציפיות אני מוכן לענות בכייף ככל  שהידע מצוי בידי, מאמרים זה כבר סרט אחר , בשביל זה יש לכם מנהל פורום וסגנו חברו ,הקודם בתפקיד .כמדומני לשניהם יש ניסיון בהחזקת בוס ביד וכתיבה
.אני בטוח  שעם קצת מאמץ והשקעה יעשו זאת טוב ממני ,רק תבקש .
חוץ מזה יש דברים בדייג בוס שאי אפשר להמחיש במאמר ,אלא צריך להגיע אליהם לבד לפי הניסיון וההרגשה ,במשך  הזמן .

מאמרים הם אך ורק לתאור כללי , אבל למעשה, לא תצא מזה דייג .
מאמר לא יכול לצייד אותך בתכונות מסוימות שדייג טוב צריך שיהיו לו , אם אין בך אותם .
ואלו תכונות שלוקח שנים לפתח .
אתה לא יכול לקרוא מאמר אינטרנטי ,ולצאת לדוג . זה לא עובד כך .
אבל אם קיימות בך התכונות והאופי הנדרש , מורה טוב יעשה אותך דייג  ויתן לך כלים מתאימים  להמשך התקדמות והצלחה .

דומה הדבר ללימוד מוסיקה  בגיל מבוגר .
אם לא עשית את זה  בגיל צעיר , עכשיו  זה  מרוץ נגד הזמן ,או שיש לך את זה ,או שלא לא .
שום מאמר  לא יהפוך אותך למוסיקאי .

חומר למחשבה .
וואלה פירט
04/04/13 14:24
74צפיות
אתה צודק אבל אנחנו מנסים לעזור לחדשים ולהקנות להם מהידע והוותק של כל השנים הכשרון והחוש קיימים במי שבאמת אוהב דייג בשביל זה אנחנו כאן תמשיך לעזור לכולם שיהיה לך אחלה יוםן
אין מה לעזור ,אין למי לעזור
04/04/13 18:04
81צפיות

בפורום הזה יש מעט מאד דייגי בוס , רובו ועיקרו מושתת על דייג זירזור , ודברים אחרים .

דייג הבוס משגשג אבל בים , לא על בימה זו . פורום זה לא מצדד בדייג בוס

רבות כבר נכתב על דייג בוס ,ואת כל החומר ניתן למצא  באינטרנט . פשוט לגגל  וזה בא . אין טעם לחזור על הכל כל פעם מההתחלה .

תסמכו עלי שאם יום אחד יקום פורום לדייגי בוס בלבד , אתמוך בו מכל ליבי , אבל במצב הקיים , כתבנו די והותר , ולי אישית בטח אין עיניין  לחזור  כל פעם מחדש על מה שכבר נכתב וידוע . מי שיתאמץ מעט ימצא , אם יהיו שאלות הבהרה , אנסה לעזור .

הפורום הוא לכווווולם
04/04/13 20:54
73צפיות
ותמיד אפשר לעזור למי שצריך
מה זה שווה שאפשר לכתוב מילים כאלה
05/04/13 10:19
76צפיות
כאשר בים כל אחד זאב לעצמו ?

אתה רוצה לומר שהאינטרנט של כולם , ושיש לך אפשרות לעשות בו ככל העולה על רוחך ,
כי לפי המצב בשטח , העובדות מראות אחרת .הפורום הוא בסך הכל לשכת מודיעין כללית של כל העוברים ושבים ,אבל בים כל אחד והמטר המרובע שלו .
אבל אתה צודק ,הפורום הוא של כולם , זה בסך הכל לישכת מודיעין אינטרנטית , עם פקידים ועוברים ושבים .
לעזור ?
כן, למה לא , נחמד לפעמים לשבת להעביר זמן , אתה רוצה לבטא את הכוונות שלך לעזור בלכתוב מאמרים ?, תעשה את ,למה לא .
אם יש עוד מתנדבים , קדימה לעבודה , תכתבו , הפורום שלך כולם ,תמלאו אותו במאמרים , תראו לנו מה מביא את הפורום להיות של כולם . למה רק סיסמאות ?
אני את שלי תרמתי ולא פעם אחת . איפה זה ? למה לא רואים את זה ?  כמה וכמה מאמרים על דייג בוס  לסוגיו השונים .
עכשיו תורכם .
הפורום של כולם ? איפה זה כולם ?מי זה כולם ?
מי תרם כאן מאמר  בפעם האחרונה ?
מי בכלל מראה פה נכונות להכיר אחד את השני במציאות , לא משנה מי דג מה ואיך . סתם להכיר , פורום .לא נקיטת יוזמה , אלא סתם כוונה , נכונות כלשהיא
אין . כל אחד בעינינים שלו , אף אחד לא מוכן להפסיד זמן מהדייג שלו , ובכלל למה זה טוב ?
אז עכשיו תגיד לי אתה ,מה זה כל זה אם לא לישכת מודיעין . יש לישכת מודיעין של אגד , של דן של ההסתדרות , ויש גם תפוז . אנשים מאחורי  מסך זכוכית .מה ההבדל . אחד הולך אחד בא , שואל שאלה ,מקבל תשובה ,הולך הלאה לדרכו , אחד אחר בא .
כשהוא מגיע עם המרכול שלו למים , אין לא אפילו שמץ של זיכרון ומושג מי עזר לו ומה .

אח שלי , בוא ואגלה סוד קטן . אני בא מהעולם האמיתי של הדייגים , שם אין פורום ואיןבטיח , שם באמת יש אחווה ורעות דייגים אמיתית שלא חווים בשום פורום והאמת שגם לא זקוקים לשום פורום .
לפני שנחת מבול המחשבים והאינטרנט  בכל חדר בכל בית  ובכל חור , היה עולם אמיתי של דייגים .אני עדיין שריד מהעולם ההוא.
בעיני , כל ההתעסקות בדוחות דייג ,תמונות וכל השאר , נראה כמו בדיחה אחת גדולה וגרועה . דייג  חובבני צריך להיות משהו  איטי ורגוע ,לנפש ולנשמה . ברגע שאלפי  עיניים רואות תמונות  ומגילות , זה גורם  להם להשתגע  ומתחיל מרדף  מתוך תאווה של סיפוק עצמי . זה להגיע למטרה מסוימת ולהשיג משהו , להראות לכל העולם כמה גם אני שווה משהו , זה תחרות עם ההוא , תחרות נגד הזמן ,אין בזה ולא כלום לנפש ולנשמה , אין מרגוע , זה לא הדייג  שאני מכיר .
אבל אם אתה אומר שהפורום של כולם ? וואלה ? אתה יודע מה ?  אני מוסיף  ,כן , זה גן השעשועים של כולם .

כל מה שאתה אומר אולי נכון...
06/04/13 12:44
51צפיות
אבל איש איש באמונתו יחיה אני עדיין חושב שצריך לעזור לכל מי שמבקש עזרה ותאמין לי שאני מהשריד העתיק שאתה מדבר עליו אבל כל החיים יש מה ללמוד ולכן האינטרס הוא דו צדדי להבין ולדעת כל אחד קונה מה שהוא רוצה מהפורום הזה אבל זו המטרה לא? התגובה שלי מאוחרת כי עכשיו חזרתי מהים מצטער בכל אופן שיהיה לך אחלה שבת
איך לבחור ציוד לדיג מסירה?
28/03/13 22:04
165צפיות
שלום,

אני רוצה ללמוד איך לבחור ציוד לדיג מסירה, כדי לבוא לחנות מוכן עם ידע, ולדעת שהמוכר לא יעבוד עליי..
זה דיי דחוף לי כי אני מחר צריך לעשות את זה..

תודה לעוזרים.
תיקון
28/03/13 22:29
133צפיות
אני צריך המלצה על ציוד לג'יג לייט..
?
29/03/13 21:19
55צפיות
תגדיר יותר טוב מה אתה רוצה
30/03/13 08:54
95צפיות
לרוב יש שלושה סגנונות בהם עובדים בארץ (יש עוד כמה אבל אלו הנפוצים):
1. בולוס - דייג פתיונות מהסירה, דומה לדייג פתיונות מהחוף, רק שלא צריך לזרוק רחוק אלא פשוט לשחרר את המשקולת.
2. טרולינג - כמו זרזור מהחוף, רק שהבובה משוחררת מאחורי הסירה והסירה שטה, מה שגורם לבובה לשחות.
3. גיג - כמו עבודה עם ניקלים וגיגים מהחוף, רק ששוב לא זורקים רחוק. משחררים את הגיג וכשמגיע לקרקעית מעלים אותו תוך כדי הקפצות.

זה הסבר פשטני, אבל אחרי שתגדיר לאיזה סגנון אתה מתכוון אפשר יהיה לפרט.

30/03/13 09:09
85צפיות
גיג לייט.
עכשיו תגדיר תקציב.

לגבי רולר, יש מחמש מאות ש״ח ועד חמשת אלפים. תלוי בתקציב שלך.
אם אתה הולך על רולר רגיל ולא שוכב, אז תיקח רולר במידה 5000 או 6000. שיהיה בו מספיק חוט מצד אחד, ושלא יהיה כבד מידי.
אתה צריך חוט בד, של שלושים ליברה. אתה יכול להסתפק בחוט של פאוור פרו. ושוק לידר של עד חמישים ליברה.
כמובן מבחר גיגים. יש גיגים זולים של ליוייתן (מותג מקומי), יש במחיר בינוני את אלו של דמיקי ויש יקרים שלדעתי לא מצדיקים את המחיר. גיגים זה דבר מתכלה ורובם מסיימים את חייהם על סלע בקרקעית.
לגבי חכה שוב יש מגון עצום, ממאתיים ש״ח ועד בכלל. תחפש חכה במשקלים של עד 120 או 150. שתהיה גמישה כדי שתוכל לעבוד בקלות עם הגיג, אבל לא רכה מידי.

מעבר לכך, אין צורך ביותר מידי דברים - אסיסט הוקים (קרס עם חוט), טבעות, ופלאייר לטבעות.
אני משתמש בסביבל מפתח, אבל יש כאלו שמעדיפים לקשור ישירות לטבעת של הגיג.

בהצלחה
30/03/13 15:56
74צפיות
עזוב תקציב, אני שואל בשביל חבר, הוא רוצה טיפים על איך לבחור ציוד לג'יג לייט..
אז זה אומר שאני צריך כרגע טיפים לדיג מסירה.
:)
תודה רבה,
טל.
הסתדרתי בסוף
31/03/13 19:43
55צפיות
תודה רבה :)
הסתדרתי, חג שמח :)
º
בהצלחה, נמתין לדו״ח
31/03/13 22:57
29צפיות
עצה לדייג מסירה בהרצליה
28/03/13 20:07
147צפיות
חג שמח לכולם,
ביום ראשון אני יוצא לשייט של 6 שעות ממרינה הרצליה בשעות הבוקר עם חברים שמוקדש לטרולינג וג'יג.
אשמח לדעת על איזורים מומלצים באיזור הרצליה-תל אביב או צפונית להרצליה.
תודה מראש!
לגבי טרולינג, יש את הריפים בעומק 7-12 מ'
28/03/13 21:49
126צפיות
וכן את הריפים באיזור ה 30 מ'
צפונית להרצליה.
דרומית יש את הריפים עד תל ברוך
º
תודה רבה
29/03/13 03:11
52צפיות
לכל החברים, היום בלילה נכנס שעון הקיץ
28/03/13 19:53
134צפיות
לתוקף.
לא לשכוח לכוון נכון את השעונים להתעורר מחר בבוקר לים
L שרגא , תודה והקדשה קטנה מהיום ..
29/03/13 13:28
715צפיות
L שרגא , תודה והקדשה קטנה מהיום ..
אין מצב שאני לא קורא תחזית שלך ומתייחס למצב הגיאות והשפל ,  פרט חשוב לא פחות ממצב הים .

היום בבוקר מותש אחריי שבוע משמרת לילה , הולך לנשום ים .

ים עכור מאוד , גליי זרמים חזקים , מגרש החנייה עמוס לעייפה ברכבים של מזרזרים ....כל הסיבות להשאר קרוב לאוטו .

לברק ראשון עולה על גרב לבן מנצנץ , יש סיבה להמשיך לחפש ...

השעה של שיא הגיאות מתקרבת , מזרזרים מכל עבר חוזרים ..באים ...הולכים ...

סריקה סבלנית מביאה תוצאות ושעה של אטרף , לוקוס לבן ולברק גדול משתחררים לי  , ממש מתסכל כמות הנפילות והבריחות השנה .

לברקים קטנים יחסית אבל כולם ללא יוצא מהכלל ע צ ב נ י ם גם על החוף וגם בתקיפות .

בשמחות ...
הדמוי להיום ...
29/03/13 13:30
502צפיות
הדמוי להיום ...
גרב לבן גדול מנצנץ ...
צבע ים ...
29/03/13 13:34
460צפיות
צבע ים ...
התמונה לא משקפת כי הים נטה להרגע ואז לעלות בגלים חזקים וגבוהים , ים מסוכן מאוד אופייני לעונה .

צבע ירוק עכור כתוצאה מהאצות , גם אופייני לתקופה .
זה נראה חוף חולי לגמרי, האמנם?
30/03/13 18:42
104צפיות
אתה עומד על החול או שיש שם ריפים?
באיזה שעות תפסת? צריך לקום מוקדם?
ושוב אני מביע משאלה לראות אותך בפעולה וללמוד..
לא מגיע לחיפה לפעמים?
חג שמח ותודה על הדו"ח.
ניר.
כן , חוף חולי וחלקו עם תפזורת סלעים.
31/03/13 10:22
105צפיות
כמןת המזרזרים שנוספת על החוף כל דוח , לא זכורה לי גם משנים קודמות .

כמות הרשתות והסירות ממש על קו החוף בסגירה הרמטית , גם ...

המאפיין הייחודי הוא תעלות ובורות שצריך לסרוק בסבלנות , גם קצת מזל לא מזיק לאור הסיבות הראשונות שציינתי .

הצפון הוא גן עדן , תמשיך לחפש נקודות וחופים ...אין חדש תחת השמש .
º
שלישיית לברקים מכובדת
29/03/13 14:38
112צפיות
זה נקרא שלישיה מכובדת?
30/03/13 22:21
118צפיות
זו שלישיה שהייתה צריכה לחזור למיים!
בעונה הבאה יתחיל להתבכיין שאין דגים.
אלו לברקים קטנים! שצריך לשחרר!
במיוחד אחד שנחשב פה למקצוען ושצריך לשמש דוגמא.
צודק , לקחתי לתשומת ליבי .
31/03/13 10:16
131צפיות
אחד נושק לקילו.

שניים אחרים בוגרים אך קטנים , שיחררתי כאלה עשרות השנה .

חשבתי על הילדים ...שלא יהיו רעבים .

בשמחות ושבוע טוב .
בכיף אייל :) יופי של שלישיית לברקים נחמדה
29/03/13 15:40
112צפיות
אצלינו בסירה רק טונית אחת של פחות מקילו בג'יג לייט ששוחררה וזהו
שפו ענק- מקצוען אמיתי.
29/03/13 14:59
96צפיות
הבוקר בנמל ת"א  לא היה כלום מחוץ לנמל אפילו לא אכילות
בתוך הנמל קטנטנים וטלוויזיות.

שבת שלום וחג שמח
º
כל הכבוד
29/03/13 20:06
42צפיות
תחזית לסופ"ש 27-30/03
27/03/13 20:16
274צפיות
* שיא הגאות:  
11:00 ו 23:00
* שיא השפל:
05:00 ו 17:00

יום רביעי: הלילה רוח דרום מערבית עד 3 קשר במרכז ועד 7 קשר בצפון. הים עד 1.5 מ' במגמת ירידה.

יום חמישי: הבוקר נפתח עם רוח דרומית עד 3 קשר במרכז ועד 7 קשר בצפון. הים עד 1.2 מ'.
בשעות הצהריים המאוחרות הרוח תתחזק ותיהיה צפון מערבית עד 12 קשר במרכז ועד 10 קשר בצפון. הים מבורבר מעט עד 1 מ'.
בשעות הערב הרוח נחלשת ותיהיה צפון מערבית עד 4 קשר במרכז וצפונית עד 3 קשר בצפון.
בשעות הלילה ולקראת הבוקר, הרוח תיהיה מזרחית/צפון מזרחית עד 2 קשר הים יורד ל70 ס"מ.

יום שישי: הבוקר נפתח עם רוח צפון מזרחית עד 2 קשר וים עד 70 ס"מ.
בשעות הצהריים המאוחרות הרוח תתחזק ותיהיה צפון מערבית עד 11 קשר. הים מבורבר מעט עד 60 ס"מ.
בשעות הערב הרוח תיהיה צפונית עד 5 קשר במרכז וצפון מזרחית עד 8 קשר בצפון. הים יורד ל 40 ס"מ.
בשעות הלילה ולקראת הבוקר, הרוח תיהיה מזרחית עד 3 קשר במרכז וצפון מזרחית עד 5 קשר בצפון.

יום שבת: הבוקר נפתח עם רוח מזרחית עד 3 קשר במרכז וצפון מזרחית עד 5 קשר בצפון. הים כמעט פלטה.
בשעות הצהריים המאוחרות הרוח תתחזק ותיהיה צפון מערבית עד 9 קשר במרכז ועד 12 קשר בצפון. הים מבורבר עד 80 ס"מ וירגע במהלך הלילה.
בשעות הערב הרוח תיהיה צפונית עד 5 קשר במרכז ועד 9 קשר בצפון.
בשעות הלילה ולקראת הבוקר, הרוח תיהיה מזרחית עד 3 קשר במרכז וצפון מזרחית עד 5 קשר בצפון.

יום ראשון רוח מזרחית עד 3 קשר וים עד 50 ס"מ.
º
תודה רבה
27/03/13 22:07
16צפיות
º
תודה. וחג שמח.
27/03/13 23:07
10צפיות
º
תודה
28/03/13 09:17
5צפיות
º
תודה
28/03/13 09:19
10צפיות
תודה רבה
29/03/13 14:43
42צפיות
ושבת שלום לכולם
עזרה בדייג חוף
26/03/13 17:54
272צפיות
שלום לכולם! אני דיי חדש בדייג כשלושה חודשים.
עד עכשיו הוצאתי כמה דניסים ומרמירים.
בשלושת הפעמים האחרונים שדגתי בשבועיים האחרונים לא הוצאתי כלום.
אני דג באשדוד פלמחים וראשון.
השאלה שלי היא כזאת היכן יש חוף טוב בתווח החצי שעה נסיעה מרחובות (שם אני גר)
והאם זאת עונה טובה בכלל לדייג חוף?
אני דג עם פתיונות של שרימפס/קלאמרי.
תודה מראש לכל העוזרים
יש תקופות שאין דגים ויש תקופות שיש.
26/03/13 19:58
235צפיות
בד"כ בתקופה שבין פסח לשבועות , יש פחות דגים בגלל תקופת הרבייה שלהם.
עדיין ניתן להוציא דגים, תנסה לגוון בשעות, מצב הים וכו'
בהצלחה
עונת הסרטנים
27/03/13 08:46
220צפיות
השייט הכחול הגיע לחופים,
הסיכוי לתפיסת דגים בדיג חוף בפיתיונות הוא די אפסי
הסרטנים מחסלים את הפיתיון במהירות שיא
חוץ מזה בזמן האחרון גם מכה של אבו נפחות
צודק לגבי האבו נפחות אבל לא עניתם לי על השאלה
27/03/13 09:01
159צפיות
בפעם האחרונה הוצאתי מרמיר ומיד אחריו אבו נפחא.
יש לכם המלצה לחוף טוב באיזור ראשון/ אשדוד?
ובאיזה שעות הדייג הכי טוב?
אי אפשר להמליץ על חוף 'טוב'
27/03/13 09:56
151צפיות
החוף זה לא דבר קבוע, הוא משתנה כל הזמן
אין חוקים, צריך להגיע עם מגוון פיתיונות, אני מגיע קבוע עם תולעים, קלמרי, סבידה וגמברי
גם בשעות אין חוקים, יכול להיות שעה עם אכילות מטורפות ולאחר מכן יובש טוטלי
אני דג במיקום די קבוע בפלמחים דרום, לא בגלל שהחוף טוב אלה בגלל שזה המקום הכי נוח בשבלי
בקיצור צריך להיות דינמים ולנסות פיתיונות שונים, אם אתה יכול גם לשנות מיקום
אני בדרך כלל מתחיל כשעה לפני שקיעה ועד 11 בלילה וגם זה בגלל שזה הזמן שנוח לי

איך אתה מגיע לפלמחים דרום?
27/03/13 12:02
125צפיות
יש דרך נוחה?
חניה סבירה?

תודה על התשובה
וחג שמח
חיים ידידי
27/03/13 21:01
80צפיות
מה נשמע?
לפי דעתי הגלופר יודע להגיע לבד
מה מצב הגומברים?
חג שמח
º
הבנתי תודה
27/03/13 21:50
43צפיות
היי אני חיים אחר, לצערי לא בדיוק אלוף הגומברי
27/03/13 23:05
67צפיות
לא מכיר  את אזור פלמחים.  הגעתי פעם אחת לקטע הצפוני.
אבל מדרום לפלמחים לא יודע  להגיע.

תודה על התשובה
חג שמח   לכווולם

סליחה, טעות + תשובות
28/03/13 08:47
63צפיות
אנחנו נכנסים ברכב 4X4 ונוסעים לכיוון דרום
לבעחי רכב פרטי נוסעים עד סוף הכביש לכיוון דרום, מוצאים חניה ויורדים לחוף רגלי
לא נוח, כביש משובש מאד, צפוף מאד בקייץ מתאים יותר לחורף
בימי חמישי בערב עדיף לא להגיע לחוף
º
תודה. וחג שמח.
28/03/13 15:31
24צפיות
º
חג שמח וכשר לכל חברי הפורום
25/03/13 13:27
44צפיות
חג שמח
25/03/13 13:31
16צפיות
לכל החברים חוטים מתוחים ודיג מוצלח
º
חג שמח לך וכל החברים.
25/03/13 17:30
10צפיות
º
חג שמח|
25/03/13 19:13
12צפיות
º
חג שמח
26/03/13 12:51
7צפיות
המון לאודי
24/03/13 09:41
94צפיות
לחברי אודי היקר, שתזכה להרבה נחת בריאות ואושר.
שתיהיה לך עוד שנה מוצלחת
כמובן חוטים מתוחים והצלחה בסירה מעל 1 ק"ג (לא כולל פלמידות)
מזל טוב ועד 120
24/03/13 10:56
57צפיות
שתזכה להנות עם המשפחה ואיתנו בצוות מהרבה חוויות מהנות - עם או בלי דגים.
בריאות ואושר.
חחח העיקר הכוונה
24/03/13 21:31
64צפיות
תודה רבה!
אופס, איחרתי בחודש, אבל זה מה שהודיע הטלפון
24/03/13 14:57
86צפיות

תוקן לשנה הבאה
º
בריאות ואושר ו
24/03/13 18:38
21צפיות
º
אודי מזל טוב
24/03/13 23:22
14צפיות
º
המון מזל טוב איש יקר
25/03/13 09:41
28צפיות
מזל טוב אחי
26/03/13 14:21
25צפיות
לאודי היקר,
מזל טוב, הרבה אושר, בריאות, שמחה, אהבה וכמובן - הרבה דגים! כל שתבקש - לו יהי... אוהב אותך, אח יקר.
º
מזל טוב איש
28/03/13 18:18
5צפיות
ציוד דייג זול בחנות החדשה מרכז הדייג בקריות
23/03/13 23:30
387צפיות
סט ג'ירג'ור כולל מקל מכונה חוט בד ובובה-399 ש"ח
סט חוף כולל מקל חוט מכונה עופרות קרסים-299 ש"ח
חבילת תולעים -10 ש"ח
ועוד מלא מבצעים כדאי לבוא לראות...
לוקוס חמוד
23/03/13 22:46
485צפיות
לוקוס חמוד
מקווה סוףסוף לשבור את מחסום הקילו ללוקוס חחח...
אבל גם הפעם........ רק 750 ג'.....!

נו טוב, בסוף זה יבוא
º
אודי, למה בכזה קצר, תרשום את כל הדוח של שישי
24/03/13 09:16
93צפיות
עזרה למתחיל
23/03/13 16:22
112צפיות
אחרי הרבה שנים שלא דגתי מאז הילדות, החלטתי לנסוע ולדוג בירדן במקום שיש שם בריכה גדול.
הבעיה היא שאני לא זוכר כבר באילו קרסים להשתמש ואיזה פתיון ובכלל איך לסדר את הכל על החוט.
יש לי שתי חכות בוס ורולר, אני אשמח לכמה עצות עבור כל אחת מהן

תודה!! :)
שאלת כשרות
22/03/13 20:07
745צפיות
שאלת כשרות
שלום לכולם, לאחר הפסקה ארוכה ביציאות ובהשתתפות בפורום חזרתי בשאלה.
יצאתי הבוקר עם חבר עם סירה והספקנו לתפוס טונית אחת לפני שהתגברה הרוח ואילצה אותנו לוותר.
כשבאתי לנקות את הדג לא ראיתי קשקשים. שאלתי האם הטונית היא דג כשר?
º
שיהיה לך בתאבון.כשר.
22/03/13 23:02
237צפיות
º
ברוך שובך. דג להתגאות בו. חג שמח
23/03/13 09:05
172צפיות
הטונית כשרה למרות שלא רואים את הקשקשים.
23/03/13 19:21
215צפיות
טוב לראותך שוב חזרה ובתאבון
נו, נהנית?
23/03/13 20:22
139צפיות
ספר קצת איך שועל שוברי גלים ותיק כמוך מרגיש בים הפתוח
ברוך השב מנחם
24/03/13 23:20
75צפיות
שמח לראות שאתה חוזר הטונית כשרה לחלוטין שיהיה לך בתיאבון איש יקר
תודה רבה למברכים וחג שמח לכולם
25/03/13 15:00
75צפיות
היה מצויין, אבקש לתקן לא שועל אלא עכבר יבשה  ( - :
איך הסיליקונים הללו לכנרת
22/03/13 09:26
506צפיות
איך הסיליקונים הללו לכנרת
וכן מה שיטת העבודה , הם 6-7 ס"מ לערך

שבת שלום וחג שמח
º
לא עובדים בכנרת
22/03/13 12:28
173צפיות
גדולים מדי לעדדי, יתכן שביניות זה יתפוס
22/03/13 13:39
161צפיות
הסיליקונים לעדדי (וגם ביניות) הם בגודל אינץ' 1 (2.5 ס"מ).
דווקא אייל העלה סירטון שעבד בו עם משהו דומה
22/03/13 13:52
144צפיות
משהו בסדר גודל של מה שהעלתי
תקנו אותי אם אני טועה
תביט שוב בתמונה
22/03/13 17:22
440צפיות
תביט שוב בתמונה
בין הדג לרולר נמצא הדמוי בצורה הכי ברורה - גודל של גפרור + גיג הד ספרו עם עיניים בעופרת שמדמה ראש .

לא הייתי פוסל שום דבר , אין יותר כיף מלחדש ולמצוא דמויים שעובדים גם כשיש לך אסים ביד ...

מה שאצלך בתמונה אלה גרבים , ניסיתי כאלה בצבע כסוף מנצנץ בגודל של  2-3 ס:מ ...זה משך רדיפות ותקיפות , אבל לא כמו הטיובה בתמונה .

צרף כמובן ניקלים , ציקדות \ ווייבריישן , דמויי סרגוסים ...המטרה היא אקשן והנאה .
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום