לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
איש אחד פעם סיפר על חלום שלו. החלום שלו היה להקים מועדון לדייגים. במועדון הזה הדייגים נפגשים על כוס קפה, מספרים על תפיסת הדג הגדול האחרון, שואלים שאלות טכניות ומחליפים שיטות ואתרי דייג.
את הקפה תצטרכו להכין לבד, את כל השאר נוכל לעשות פה ביחד.

כדי שהפורום הזה יהיה מקום שנעים להיות בו, ניסחנו כמה כללים שיעזרו לנו:
א. יש כאן: מתחילים, מתקדמים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים, שמנים, רזים, רולריסטים, בוסניקים, מצפון הארץ ומדרומה - בקיצור כל המינים וכל הסוגים. כולם נוהגים באדיבות ובנימוס.

ב. המלצות על אתרי דיג. נסה לפרט כמה שיותר. כלול בהמלצה מסלול נסיעה, סוג דייג, סוג פיתיון, מספר קרס ועובי חוט. נסה לתאר כמה שיותר את המקום המדויק: ליד העץ בצד בצפוני של הנחל, הטלתי למרחק של 30 מטר לכיוון הים (ותפסתי אינטיאס ענק).

ג. הפורום הוא פורום הוא אינו צ´אט ואינו אימייל. כל הודעה אישית תמחק. בתפוז קיימת מערכת מסרים אישיים מצוינת בדיוק בשביל דברים אלו. וקיים צ´אט לפורום - להנאתנו.

ד. כשאתה עונה על שאלה קח בחשבון שמישהו ינסה את מה שהצעת, לכן ענה על שאלות רק אם אתה בטוח ומספיק מנוסה.

ה. קנית רולר חדש ואין לך מה לעשות עם הישן? אתה רוצה לממן חכה חדשה ע"י מכירת הישנה? פרסם בלוחות של הפורום.

ו. אנחנו כאן כדי לענות על שאלות, אבל נמאס לנו להסביר איך מכינים בצק מסטיק (קמח ולהוסיף לאט את המים עד הצמיגות הרצויה). בלינק מאמרים נמצא ידע רב ותשובות לשאלות נפוצות.

ז. כתבת הודעה על שיטה מיוחדת להמלחת גמברי. זה בדיוק מה שצריך להיות כתוב בנושא ההודעה. נושא ההודעה אמרו לתאר במשפט את מה שכתוב בתוכה. אנא הימנעו מכותרות כגון "אחי, כנס.." וכדומה.

ח. יש לך שאלה על ציוד מסוים? כתוב על איזו חברה ודגם מדובר. נסה להוסיף לינק לאתר החברה בו מופיע הציוד, אולי גם תמונה תעזור.

ז. פרסום בפורום אסור, לפי כללי אתר תפוז, באופן מוחלט וגורף. חנות או גוף מסחרי המעונין לפרסם יעשה זאת בלוחות בלבד.

ט. אנא פעלו לפי מדיניות זכויות היוצרים הכתובה בהודעה http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=467&msgid=34416870

אנחנו עוד לא מכירים נשים שכותבות בפורום "אחי.. כנס" ולכן, ולא משום סיבה אחרת, ההודעות כתובות בלשון זכר.

זהו, ברוכים הבאים אנו מקווים ליצור סביבה נעימה ומקצועית לשיתוף חוויות ודעות על מנת לשפר את חווית הדיג של כולנו.

שלום לכולם, צריך עזרה
26/12/10 20:33
6צפיות
שלום לכולם
שמי יוסי אני דיג מתחיל מאוד! ואני מתגורר בנתניה, יש לי חכה רגילה חכה עם רולר ועוד כמה דברים קטנים, וזהו פחות או יותר.
את שניהם קיבלתי מתנה, אני חולם לדוג מאז גיל קטן, כל המשפחה שלי היו דיגים עוד מלפני שעלו לארץ ואני מבייש את השושלת =)
מכיוון שלמנוסים זה טרחה ללמד את החדשים תהיתי אם אולי תוכלו לעזור לי בכמה שאלות.
א.ממה לעזאזל אני מתחיל?
ב.מה עוד אני צריך אם אני מתכוון לדוג עם הרולר?
ג.אולי אתם יכולים להמליץ על מקומות טובים בסביבת נתניה?

אני מצטער נורא על ה"צעירות" שלי בנושא
אבל נראה לי שכאן אני אוכל למצוא תשובות
תודה רבה לכל העוזרים =)
אני אנסה למרות שאני לא מנוסה מי יודע מה
26/12/10 22:17
3צפיות
קודם כל:פתיונות יש בנתניה חניות שמוכרות פתיונות(גמברי סבידה ושרימפס)
תוכל להתחיל גם בפתיונות בצק
מקומות טובים לדייג שאני הייתי:חברת חשמל חדרה עמוס אבל כיפי
חוף אולגה מדהים וכיף לדוג שם
נמל תל אביב לדייגים מתחילים זה נפלא ונוח על הגשר
קיסריה על המזח נוח והאוירה מחשמלת
לגבי שעות הדייג זה יוכלו לייעץ לך כאן ואיזה פתיונות ואיזה דגים זה מתאים
אבל גם בחיפוש למעלה משמאל תוכל לכתוב כל שאלה ואז תראה תשובות קודמות לאותה שאלה ששאלת
מקווה שעזרתי:)
חבר יקר!
26/12/10 22:54
1צפיות
ראשית ממליץ לך בחום לקרוא במאמרי האתר. יש שם המון מידע רלבנטי למתחילים ולמתקדמים כאחד. מאגר שנכתב ע"י טובי הדייגים. מצא את הנישה שקורצת לך יותר, רבים ימליצו ובצדק על דיג עם בוס ודיג חוף בסיסי לשם התחלה...
אני מודע שאני ממש צעיר בתחום
26/12/10 23:41
אבל התנסתי עם בוס כבר כמה פעמים וזה מאוד נחמד, אבל למצוא מקום טוב לדוג עם בוס זה די קשה לא?. אתה לא חייב להיות במים עמוקים?
ואת הרולר קיבלתי אז הייתי רוצה לנסות לפחות
רק המלצה
27/12/10 08:58
אני ממליץ לך לחבור לאחד מחברי הפורום מהאזור שלך ,שישמש לך כחונך אישי וילמד אותך את היסודות
אין כמו שיעור מעשי בשטח

אני מהמרכז ,אין לי בעיה שתצטרף אלי , שלח מסר באישי
ברוך הבא מה שאמר ג'קי עדיף להצטרף
27/12/10 11:27
2צפיות
למישהו כבר יודע מה לעשות

דווקא קיבלת הצעה טובה

בהצלחה
אני מאוד מודה לך על ההזמנה
27/12/10 16:08
1צפיות
אני אשקול אותה ברצינות, תודה רבה לך
ברוך הבא
27/12/10 16:29
אם יש לך בוס והתנסית בו, כדאי קצת להתמקצע. לא צריך מים עמוקים במיוחד, ולמעשה כמעט כל מקום שבו אתה יכול לזרוק את הפתיון שלך יכול להכיל גם דגים.
לגבי חכה עם רולר - תצטרך ציוד בסיסי: משקולות (בהתאם לנתונים שכתובים על החכה), חוט לרולר (תן דגם ומידה, תקבל טיפ, אבל בעיקרון חוט בעובי 0.35 אמור להספיק לרוב הצרכים שלך), חוט לקרסים (0.25 או 0.30) וקרסים בגדלים שונים (גדלים 10-8-6-4 יספיקו להתחלה) או קרסים קשורים שקונים בחנות, באותם גדלים. הייתי מוסיף גם סטנד לחכה, סטיק לייט שמרכיבים בקצה החכה אם אתה הולך בלילות, פנס ראש כנ"ל. למד לקשור קרסים ולהכין "ריג", שזה מבנה הקרסים והמשקולות לצרכים שונים.

תצטרך כמובן גם פתיונות, רצוי מסוגים שונים - תולעים, סבידה, קלמארי, גמברי, סקומברי, שניצל עוף, הם הנפוצים ביותר- בחר לך עם מה תרצה לעבוד ועשה נסיונות לראות מה הולך בחופים שאתה מגיע אליהם. קח איתך שני סוגי פתיון לדיג, לפעמים הדגים לא מעוניינים בפתיון מסוים והשני יכול לעבוד.

אם אתה הולך בלילות - רצוי שתכיר קצת את החוף שאתה מגיע אליו, מומלץ גם כיסא וערכת קפה או תרמוס, כי נהיה קר

כמו שאמרו כבר - יש מאמרים בפורום עם המון ידע, אבל אל תתבייש לשאול.

בכל מקרה, לפני שאתה הולך לקנות ציוד, תתייעץ כאן. בדוק חנויות ומכרים שונים, ותחזור לשאול - כולם עושים את אותה הטעות, קונים ציוד ואז באים לשאול אם זה טוב. תהיה חכם יותר, עשה סקר שוק ובוא להתייעץ - אתה יכול לחסוך מאות שקלים וגם להנות יותר.

בהצלחה, ותיזהר כי זה ממכר.
בנוגע לרולר
27/12/10 23:44
2צפיות
יש כאן אולי איפשהו תרשימים או תמונות שאפשר לראות בדיוק איך אני מכין את הריג?
כן, תעשה חיפוש על "ריגים"
28/12/10 09:09
2צפיות
ואם לא תמצא אשלח לך ישירות.
הודעה מנהלתית
26/12/10 10:12
5צפיות
אני רוצה להציג לפניכם מסר שקיבלתי מגולש (כמובן ברשותו) ואשמח להתייחסותכם.

קוראים לי XXXXXXX ואני חלק מהפורום כבר מספר חודשים
אני דייג חדש לעומת המון אחרים פה בפורום אבל ברשותך הייתי רוצה להציג כמה דברים שלי אישית מציקים :
1. לפעמים יש תחושה כשאני מעלה סוגייה או שאלה בפורום שאנשים כבר אין להם כוח לענות או לא רוצים לענות ונותנים תחושה שמי שלא הוציא דגים של 15 ק"ג לא שייך לכאן.
2.אני עוקב בדריכות אחר הפורום והמון פעמים אני שם לב שמישהו רושם איזשהו דו"ח ונוצר דין ודברים והאשמות והטחות וזילזול והבעת אי אמון של אחד בשני לי אישית זה לא קרה אבל בטוח יצא לך לראות השתלכויות כאלו בפורום... זה מבאס
הייתי מבקש אם אפשר להוציא פנייה מסודרת להגיד לאנשים שמדובר בתחביב וכייף ולא להפוך את הפורום לזירות קרב...... כמו כן אני מאמין שכדי ללמוד צריך לשאול ואם כבר אנשים שואלים אז לעזור להם ולא לתת להם תחושה של חוסר שייכות

אני ממש אוהב את הפורום וממש מתאהב בדייג ובאמת הייתי רוצה להמשיך ללמוד ולהנות ושהפורום יהיה סביבה פורייה של מידע ושיתוף בהנאה לכולם.
תודה רבה רבה

אין ספק שכולנו צריכים להשתפר בשני הסעיפים - הן בקבלת החדש ובמענה לשאלות גם אם הן שאלות 'קיטבג', וגם כמובן ביחס בין חברי הפורום, להשתדל לענות במתינות גם אם ההודעה מעצבנת.
º
26/12/10 11:25
º
בהחלט שהגולש צודק ושכל השאר יפנימו
26/12/10 12:27
1צפיות
צודק מיליון אחוז
26/12/10 13:34
2צפיות
"..ואהבת לרעך כמוך.."

וואלה כל מילה חצובה בסלע
26/12/10 15:15
1צפיות
אני לוקח לליבי את הדברים
º
הפנמתי..
26/12/10 15:58
º
כמו שנאמר ''אין סודות בחברה''
26/12/10 16:29
נו ומה חדש ? צריך להשקיע המון ולקבל כלום
26/12/10 17:19
2צפיות
כול דג יש לו את היעוד שלו גם לקטן ביותר . לפרגן גם 20 קילו כמו שמפגרנים  50  גרם  .
בקשר למידע כזה או אחר . יש מי שרוצה לעזור \ ומי שנימאס לו לעזור \ ומי שתמיד ישמח לעזור . אז פשוט לפנות ישירות ולא לפחד .
רמי,צריך פה את אבשלום קור כדי להבין משהו
26/12/10 18:27
2צפיות
מההודעות שלך
נולדתי להיות דייג ולא פילוסוף . אדון רן היקר
27/12/10 15:18
1צפיות
ואם יש לך ביעה בהבנה של מה שאני רושם שאל באישי במקום לצחוק .
אני גם לא רואה שאתה דייג חחחחח
27/12/10 16:12
כמה סרגוסים לא עשו אף אחד עד היום דייג חחחחחח
מקסימום דייגון
º
זה היה מיותר לגמרי.
27/12/10 16:31
1צפיות
º
צודק, מצטער
27/12/10 16:50
1צפיות
º
27/12/10 18:12
דייג
27/12/10 16:38
האם אתה מוכן להסביר להדיוטות כמונו , מה זה דייג בעיניך?

כמו כן,בבקשה ממך, כמה דגים צריך לתפוס כדי להיות "דייג".

ואולי זה משהוא אחר שאנו לא לא יודעים?

נשמח להשכיל
º
27/12/10 16:09
º
צודק גם אני חושב ככה
26/12/10 17:35
2צפיות
º
26/12/10 19:51
ברשותכם אציג גם עמדה אחרת
26/12/10 20:13
לגבי תחושת השייכות החברים החדשים צריכים להתאמץ ,ולעשות כך שירגישו שייכים , היו ויש כאן הרבה חברים סמויים שרק "חולבים" מידע, אולי תבדוק עם הגולש שלך כמה זמן הוא חבר ברשת והאם בשנת 2010 הוא הגיע לאיזשהוא מפגש שהפורום ארגן , בחייך אלון במפגש הקיץ האחרון לכנרת הגיעו רק חברה מוכרים בפורום , רוצים ללמוד אז גם תתרמו תתאמצו .
,
שי מלכה ארגן מפגשים האם הגולש שלך הגיע אליהם, איזי גיים רמי  ארגן בקיץ בימי שישי מפגשים ברידינג לדיג סרגוסים האם הגולש הגיע ?

כולם לומדים כאן ורצים לפורום השני לפרסם דוח.

לגבי התחושה של הדגים הקטנים זה שטויות , רוב הדגים שתפסתי בחיי היו פחות מקילו ואני מפרסם דוחות , מעולם לא ראיתי כאן תגובה מזלזלת בשום דוח של שום גולש על גודל הדג , ויכוחים כן , זלזול לא!!

זה העניין שתמיד כולם צודקים
27/12/10 12:02
2צפיות
מרמיר אתה צודק במליון אחוז לגבי " החולבים " אבל דווקא בקטע הזה לא מדובר באותו גולש שכתב את ההודעה

צודק בזה שמי שרוצה להרגיש " שייך " חייב להתאמץ יותר ולכנס ללב העניינים

יש כאלה שמפחדים שלא יקבלו אותם אבל הפורום שלנו מאז ומעולם היה עם דלתות פתוחים לכולם !!

עניין של גודל הדגים לא ממש רלוונטי כי גמני בתקופה האחרונה רק עם דגיגים ולא דגים אפילו ובכל זאת מפרסם דוחות ומקבל

תגובות יפות ומשפיעות רצון

לכל החדשים קורא להם וכמו שרשם מרמיר להתאמץ ולכנס לענייני היום יום ...אותכם נקבל בברכה

לוותיקים יותר אומר ...קצת סבלנות לא תזיק ושלא נשכח שכולנו באיזשהו יום היינו נקראים " מתחילים "
º
אני הגתי למפגש של שי בנושא אינטייסים
27/12/10 18:33
º
הגעתי
27/12/10 18:34
המרדף אחרי הדניסים משיך.....
26/12/10 09:14
5צפיות
שבת בבוקר מגיע לים בסביבות השעה 10:00 ומחליט היום הולכים לעבוד ולא מתפננים, לא לקחתי כיסא כדי שלא אתעכב,
מגיע לנקודה הראשונה - נאדה, שניהה - נאדה, וכך גם השלישית והרביעית, השעה היתה כבר 15:00 בצהריים והטלפונים מהאשה הזועמת התחילו לצלצל (ובצדק) ודווקא פתאום הם נזכרו לבוא - נפלתי על בור!!! הוצאתי חמישה דניסים אחד אחרי השני, השעה היתה כבר 16:00 גם נגמר הפתיון וגם ה- "פס" רצתי לאוטו באטרף  לאסוף את אשתי  אחרי יום מטיש אך מהנה.... לצערי לא צילמתי ..
º
יפה מאד. בתאבון.
26/12/10 10:13
2צפיות
בתאבון, ככה זו העבודה עם דניסים, חשוב להסתובב
26/12/10 12:25
3צפיות
ולמצוא את הבור הנכון
ביום חמישי בלילה...
26/12/10 14:50
8צפיות
 ביום חמישי בלילה...
גם הפעם עלו כמה דניסים בלילה...בחוף אולגה.
yaronlv:  נכון שבחברת החשמל של חדרה יש דייג טוב אבל הצפיפות הרבה במקום מרתיעה אותי מלהגיע לשם, אני מעדיף את השקט שבחוף...
יום חמישי.
26/12/10 23:05
1צפיות
מתי תפסתה אותם? בפלמחים היה יבש מת. ובכינרת היה כמו ים המלח.
אפילו שזרקו לחם לא היה דגיגון אחד שעלה לאכול.
תגובה ל- orbs2
27/12/10 16:10
2צפיות
נתפסו בשבת בבוקר האחרון, אחרי חיפושים מתישים ...
אכן אולגה צודק
27/12/10 11:36
בח"ח המון דייגים וכולם בלחץ

אישית מעדיף לחפש אותם בריפים
º
שום דו"ח / פוסט על מכת הדניסים שמתחוללת בחוץ?
26/12/10 19:25
5צפיות
º
למה שאתה לא תיזום דוח חחח
26/12/10 20:10
ראיתי באזור הדרומי של הדולפינריום תפיסות יפות
27/12/10 16:21
5צפיות
של דניסים.
ממש קרוב לחוף, אולי 6 עד 7 מטר.
אתה מציין מקום , הא ראית שם תפיסות היום
27/12/10 19:02
2צפיות
או אתמול או בשבת ,
º
אתמול.
27/12/10 19:11
2צפיות
חחח יצאת מזה בשלום כי גם היום וגם
27/12/10 19:25
2צפיות
בשבת היה שם 0 תפיסות

תודה
מחפש מידע על השכרת סירה ליציאת דיג.
26/12/10 07:35
25צפיות
או להצטרף לקבוצה/אנשים שיוצאים.

תודה

באזור המרכז
גומברים של שבת
25/12/10 21:56
38צפיות
גומברים
מגיע לנקודה בשעה 3 וחצי לנקודה שלי לגומברים רואה מרדפים בורים קופצים באוויר בלאגן שלם זורק כמה זריקות עם הפופר משפריץ כהוגם ופתאום עולה לו גומבר חמוד וצולל לי עם הפופר, קפיצות מרהיבות, מלחמה קצרה עם כמה יציאות חוט והשתוללות והוא בחוץ, מנתק ממנו את הדמוי(פופר של dam) לאחר ניתוח קיסרי מסובך חח הממזר בלע את שתי המשולשות.
ממשיך לעבוד ולאחר כרבע שעה מקבל ספלאש מאחורי הפופר אבל לא תקף\ננעל בסוף.
לאחר עוד כ10 דקות ננעל לו עוד גומבר אבל הוא לא הפסיק לזנק ולא איפשר לי לתת הוק סט כראוי והשתחרר.
טיפה מבואס ממשיך לעבוד ואז מגיע ספלאש מאחורי הדמוי ושוב לא תוקף עד הסוף
עצרתי לרגע ואז הוא עלה שוב והפעם ירד עם הדמוי בפה (:
מלחמה קצרה והוא בחוץ.
ממשיך בשלי ופתאום עוד תקיפה והפעם משהו ממש מוזר - מרגיש מתח בחוט לרגע ואז רפיון מוחלט.
מחזיר את החוט ורואה שהממזר חתך!!! מבואס שלא עבדתי עם כבל אבל יאללה יש מספיק דגים מחליט להתקפל ואז לאחר כמה שניות רואה את הגומבר נותן כמה זינוקים מרשרשים כשבפיו הפופר שלי חחח איזה גנב.
בנוסף ראיתי היום שני גומברים דולקים אחרי כמה בורים - מחזה ממש מרהיב.
לסיכום היה אחלה של שבת אחה"צ, והיה ממש כיף ואקשן, למרות שרק 2 מתוך 5 הממזרים עשו את דרכם לשקית :P
º
עוד תמונה..
25/12/10 22:02
12צפיות
עוד תמונה..
º
ואחרונה
25/12/10 22:05
8צפיות
ואחרונה
אני מסתכל ופשוט מקנא
25/12/10 22:28
4צפיות
אשמח להצטרף אם אתה מעוניין באיזשהו יום :)
דוח יפה אחלה גומברים
26/12/10 06:34
8צפיות
שלחתי לך מסר באישי
איך אתה יודע שהוא של שבת ??
26/12/10 07:14
5צפיות
סתם
כיף חיים, כל הכבוד.
סחטיין על הגומברים בתאבון
26/12/10 08:28
5צפיות
קיבלת מנת אקשן מרוכזת
יופי של גומבריה
26/12/10 12:47
5צפיות
מדובר על ה Pencil של DAM ?
º
חוויה מהסרטים , כייף לך
26/12/10 13:07
3צפיות
תודה, ואלון אני לא יודע מה הדגם,
26/12/10 13:43
3צפיות
קניתי די מזמן, רק מה שטוב שלא יקר ולא אוכלים את הלב שגומבר גונב אותו (;
אמנם מעולם לא קרה לי שגומבר הגיע לחוט וחתך, אבל תמיד יש פעם ראשונה, ומהיום אעבוד תמיד עם כבל.
כבל
26/12/10 14:25
4צפיות
תפסתי לא מעט גומברים ומעולם לא עבדתי עם כבל.
רוב התקיפות מגיעות מלמטה ומאחור, כך שעם דמוי גדול מ8-9 ס"מ (ועם חוט בד) הסבירות שהגומבר יקח איתו את הדמוי נמוכה - אך קיימת.

אישית לא מחבב כבלים בז'רזור - במיוחד ב TW. אם כבר אעדיף פלואורו בעובי 0.5 מ"מ.
כן אבל חבל להסתכן,
26/12/10 14:28
3צפיות
אמנם בעבודת walk the dog הכבל בטוח ישפיע לרעה, אבל עם פופר והשפרצות סתמיות, לא ניראה לי שזה מפריע - וכן גם אני התפלאתי כשהגומבר חתך את החוט, ולא בא לי שזה יקרה שוב.
º
סחתיין אפילו שזה 2:1 להם
26/12/10 17:53
1צפיות
º
הנקמה עוד תגיע חחח
26/12/10 18:01
2צפיות
גומברים יפים מאוד.
26/12/10 18:49
4צפיות
גם אני תפסתי כמה לא רחוק ממך
º
וואלה כמה ? D;
26/12/10 20:24
3צפיות
º
3, הייתי דרומית ממך.
27/12/10 11:15
3צפיות
יפה מאוד!
26/12/10 22:43
1צפיות
גומברים יפים, ממליץ לך לעבוד תמיד עם כבל כאשר אתה יודע שהם נמצאים, חבל על הפופר. תמשיך להצליח, כיף לקרוא.
יפים ונותנים סיפוק רב
27/12/10 11:43
1צפיות
כמו אחרים לא הייתי ממליץ כבל בג'רג'ור ...עד היום ועם כל הדגים שתפסתי לא זוכר שהייתה בעיה של " שיניים "

ואם כן קרה אז כבר נשכח ובטוח פחות מאצבעות יד אחת !!

גומברים זה ג'רג'ור מהיר כך שהסיכוי הוא מאד קטן שהדג יגיע לחוט ...ואם הגיע סימן שמגיע לו לשרוד  

יופי של דוח ותוצאות

בהצלחה בבאות
º
כן אבל מה הכבל באמת יפריע?
27/12/10 16:56
2צפיות
דוח שום כלום .
25/12/10 21:52
1צפיות
שישי בוקר , אזור הארובה , אחרי שהבנתי מהתחזית של שרגא שהתנאים לדייג בורי לא משהו ,לא יכולתי  בכל זאת לוותר על פגישה עם השמש המלטפת והים הכחול ללא הרוחות המרגיזות שההיו מנת חלקנו בחודשיים האחרונים , וכך , מצוייד בארסנל הפיתיונות שלי , מגיע להעביר את 5 השעות השבועיות שלי מול הים ולהנות משעות של שקט נפשי בפינת החמד השקטה שלי  על המזח שהפך כמעט לביתי השני במשך השנים .
כפי שחזיתי מראש הדייג היה על הפנים ,ולמרות כל ארסנל הציוד והפיתיונות שהשתתפו במערכה , לא נוצר שום קשר עם שוכני הים , ולו ברמז קטן ביותר .
תוך כדי  הנאתי מהשמש והים והמתנה לאיזה קורבן אפשרי , יצא לי לראות שוב ושוב את ערמות הטינופת והזבל שמשאירם אחריהם דייגים רבים ,דבר שהזכיר לי לא מעט דיונים פה בנושא .ואני חוזר ואמר , שזה לא עובד . שום דיון לא יעזור , אבל אני לא רוצה להתעמק בזה . זו תופעה כלל ארצית ולא  בעייה נקודתית . נדרש הרבה מעבר .
אז זהו בקיצור , לראות ולהעצב . בבית כולם חברי פורומים מלאי עצות , בים כולם פיראטים חסרי תרבות . אני לא מכליל אבל ככה זה נראה בשטח , לפחות על מזח רידינג , ולא מקום אחד או שניים , אלא כמעט כל מקום כל הזמן . עד כאן בעיניין הזבל .

ואם לסכם גם את עינין הדייג , בסך הכל היה יום מהנה ,מרגיע וכיפי להעביר בו כמה שעות של שלווה ושקט ימי בדייג פיתיונות כחלופה לדייג הבוס האהוב עלי . הדייג היה מצויין ,  דגים לא יצאו , וזה בסדר גמור מבחינתי . נהניתי משני העולמות .

וזה כל השום כלום להפעם .

º
סחטיין על ההנאה. גם GMG לפעמים נחמד
26/12/10 12:47
לאחר 2 מגה טרכונים שנתפשו שלשום, הבוקר GMG
25/12/10 21:18
8צפיות
שלשום (חמישי) אחה"צ, מאיר ושלומי מקבלים ממני טיפ על נקודה חמה חדשה. בשעה 16:30 הם מתמקמים בנקודה.
בשעה 18:00 מאיר הוציא טרכון של כ 2.5 קילו.
1/2 שעה אח"כ שלומי הוציא אבו נפחא 5 קילו, מכוער כמו השכנה שלי עליזה...
חולפת עוד 1/4 שעה ושלומי מוציא טרכון דומה לזה של מאיר, טיפה יותר גדול.
הפתיון שהשתמשו, קלמארי קנוי מהשוק.

הבוקר, נפגשים מאיר, אלי ואנוכי בשעה 04:40. המטרה: אינטיאס.
בשעה 05:15 7 חכות במים, מחומשות בקלמארי טריים.
חלקם נשלחו עם בלונים כמעט עד לקפריסין.
שלוש שעות של גורנישט מיט גורנישט, עם מעט נשנושים, והתקפלנו הביתה.
ואני עדיין שואל: איפה האינטיאס המיוחל ????
שבוע טוב לכולם
מורדי
איך לא שלחת אותם עם קרס בגב
25/12/10 21:27
2צפיות
מברוק מורדי!
אהלן מורדי
25/12/10 23:51
3צפיות
הלואי עלי טרכונים בגדלים האלה, לא מצליח למצוא אותם, מברוק ובתיאבון.

גם אינטיאסים לא מוצא...ולמעשה לא מוצא כלום לאחרונה בגזרה הצפונית.

דרך אגב את האינטיאסים היום בבוקר חיפשת במקרה צפונית לחוף בצת?...אים כן יש מצב שישבתי לא רחוק ממך.

בהצלחה בבאות.
נימי בוקר טוב, לא צפונית לחוף בצת, שלחתי לך מ
26/12/10 08:03
1צפיות
נימי בוקר טוב, לא צפונית לחוף בצת, שלחתי לך מסר.
דיג בצלילה
25/12/10 16:20
2צפיות
שלום לכולם דיג בצלילה חופשית עם רובה הוא מותר? חוץ מאילת יש עוד מקומות שאסורים?
ואגב קראתי את המאמר על הנושא אם יש למישהו טיפים להוסיף לצולל בתחילת דרכו זה יהיה נהדר
º
ספציפית בכנרת והנחלים. דיג עם רובה חוקי?
29/12/10 13:53
11צפיות
דו"חון
25/12/10 15:00
5צפיות
ב7 היתי כבר עם סבא בים התכנון היה רידינג אבל בגלל חוסר הכרות עם המקום בסוף היינו בנמל תל אביב 3 חכות אחת קרס 5 עם משקולת סחף 100 גרם מתחתיה קלמרי והשניה משקולת 80 גרם ו80\90 ס"מ מתחתיה קרס 6 קלמרי (מהקפאה)
וחכת ז'רז'ור שמהר מאוד התייאשתי כי פשוט לא הצלחתי לזרוק רחוק בלי המשקולות כדור האדומות האלה שנאבדו לי בפעם האחרונה או הלפני אחרונה לא זוכר עלה מרמיר אחד על הקרס 6 אבל לא מעניין עוברים מקום עוברים לבוס עלה בורי קטן ומס' מרמירים (על פיתיון בצק על בסיס חלה מארוחת שישי :))
לסיכום היה כיף ונחמד אבל עדיין מחפש אחר ריגוש ראשון מז'רז'ור מתכנן במהלך השבוע לקפוץ בחנות דיג כנראה
וכמו שכבר כתבתי בהודעות הקודמות אשמח להתלוות למז'רז'ר קצת יותר מנוסה ממני אז למרות חוסר ההענות בפעם האחרונה שכתבתי אני עדיין מזכיר ואשמח לתשובות
אז שיהיה המשך יום טוב לכולם
COOL ךמה משקולת סחף בזמן שאין סחף
25/12/10 15:28
12צפיות
מצב הים לא מחייב בכלל

תנסה להוריד את גודל המשקולת
ראשית תתנחם בעובדה שהיה היום ים פלטה ,שקוף
25/12/10 18:12
3צפיות
צלול לא בדיוק יום אידיאלי לדייג אני הייתי בבוקר שעה וחצי בבור שלי כמובן עם משה , תופעה עשרות דניסים  משוטטים להנאת מתחת לרגלינו בלי לגעת בפיתיון , ירדתי עד לריג של חוט 016 קרסים 12 ו-14 ולא נגעו, בכל אופן לא ברור למה להשתמש דווקא ביום כה עם משקולות כאלו גדולות
º
הדגים בדרך להכנה לצ'יפסים טעימים
25/12/10 20:55
8צפיות
הדגים בדרך להכנה לצ'יפסים טעימים
º
בתאבון
26/12/10 08:29
4צפיות
טיל טורפדו על "הסיפוקס" (פלמוד 20 קילו )
25/12/10 14:42
175צפיות
טיל טורפדו על "הסיפוקס" (פלמוד 20 קילו )
לאחר הספתח שעשיתי ביום שישי שעבר יום רביעי יציאה שאמורה להיות זריזה אני ושלמה לפני העבודה  גוררים דמויים
הפעם נתפסו 3 פלמודים במשקלים 4-5 קילו יום של כיף ים שקט , שמש זורחת , התחלה נהדרת של יום עבודה .

חושב שתפסתי את הרעיון של הטרולינג יש בו רוגע אך לאיטים כשאין דגים יכול להיות משעמם.

בדייג אני אוהב מידי תקופה לשנות ולהתאים את שיטת הדייג לעונה ולחפש לי אתגרים חדשים .

מאחר ויש סירה ציוד לטרולינג יש , מעט ידע כבר רכשתי, כמה דגים נחמדים כבר תפסתי ,  הגיעה לעשות משהו שייתכן וייתן  תוצאות טובות יותר  מאשר  מקבלים בטרולינג עם דמויים .

לפני כשנה יצא לי לראות את שלומי מוציא אנטיאס יפה בטרולינג ולא מעט תפיסות בשיטה הניעו אותי לנסות משהו חדש .

עם מעט ידע וקצת ממה שזכרתי ניגשתי למנש וארנון כדי לרכוש את הציוד המתאים .
קיבלתי מהחברה הסבר על בניית הרתמה ועוד כמה פרטים שיעזרו .
הצלבת מידע עם שלומי ומתי .
יום שיש נקבע ליום הניסוי .

מתייצבים מוקדם בבוקר הסירה  שוב מתפקדת ואנו יוצאים ללא בעיות לדרכנו .

מעמיד מערך של 2 רתמות ו 3 חכות עם דמויים שיורדים לעומקים שונים .

החברה רואים אותי תופר את הדג על הרתמה ובזווית העין אני קולט מעין סקפטיות מסוימת אצלם .
גוררים במהירות איטית אין שום פעילות מהשיחות בקשר אני שומע שכנראה המצב אצל השאר די דומה .שעה 7:20 מחליט לעלות לעבר העמוק יותר , החברה מסתכלים עלי במעין סימני שאלה כאילו אני חברת ביטוח הפניקס .

שלמה מתחיל לשגע אותי לחבר סבידה לרתמה ואני אומר לעצמי עוד חצי שעה עם עדיין לא יהיה כלום נוריד רתמות ונגרור רק דמויים במהירות מהירה יותר .

ואז משום מקום את  השקט מפסיק הבז מהדיוה סיי ליין יציאה לא ארוכה במיוחד , אני שם את חגורת המלחמה ומתחיל להפעיל את החברה שהנם חסרי ניסיון .

את החכות האחרות השארתי במים אחד החברה נסע במעגל וכך שתמיד נשארתי בצד ימין עם הדג עובד בעדינות ובזהירות , מפעם לפעם מרגיש התנגדות לא רצינית (יחסית לאנטיאס) ואז 15 מטר מהסירה אני רואה טיל טורפדו ענק , סנפיר הגב בחוץ .

הדג נותן ריצה נוספת אני נותן לו , שוב עוד ריצה , אני בסבלנות יודע שאין לאן למהר .
ליד הסירה שלמה תוקע גאנץ בגב ונזקק לעזרה מיורם להעלות את הדג מעל לסיפון .
כאשר הדג על הסיפון שאגות שמחה שכבר מזמן לא היו לי .
הדג נכנס בדיוק לתא הדגים כאילו בנו את התא בשבילו .

פורסים שוב מערך חכות ממשיכים ללא תוצאות .
שלמה ממשיך לנדנד לנסות לגרור סבידה ואני מתרצה ומסכים .
חצי שעה מאוחר יותר יציאת חוט על הדיווה ושנייה מאוחר יותר גם החכה עם הסבידה , היינו בטוחים שמדובר בשני דגים ואז הכל מפסיק , אני אומר עזב מתחיל לגלגל את המקל ורואה שהחוט מסובך עם המקל עם הסבידה , עדיין לא מבין , פתאום רואה שהרתמה חוזרת בלי דג .

אומר לעצמי אכל בלי לשלם רק אחרי חצי שעה מבחין שהרתמה נקרעה והדג לקח איתו את הקרסים , בגלל שהחוטים הסתבכו לא יצא חוט מהקלא'ץ  ועל השאר נותר רק להצטער .
אני בטוח שהייתה מפלצת נוספת .
זה המקום וההזדמנות להודות לשלומי , מתי, מנש , וארנון במיוחד לשלומי שממנו קיבלתי את ההשראה ומירב הידע .

הדג נשקל כמעט 20 קילו .

היום יציאה לים המון סירות בים אך דגים לא נראו , בזמן פציעות נתפס פלמוד אחד של 5 קילו .

שמח שפתרתי את הבעיות בסירה החברה נהנים בינתיים בכל יציאה היו לנו דגים למרות שברור לי שיבואו גם ימים ללא דגים .

הודיתי בתגובה על הדוח הקודם שפירסמתי בו אני מודה לכל המברכים

º
תמונות
25/12/10 14:42
18צפיות
תמונות
º
עוד תמונות
25/12/10 14:43
11צפיות
עוד תמונות
º
בתא
25/12/10 14:44
11צפיות
בתא
º
עוד אחת
25/12/10 14:44
11צפיות
עוד אחת
º
מיום רביעי השבוע
25/12/10 14:45
7צפיות
מיום רביעי השבוע
º
אחרונה עם שלמה
25/12/10 14:46
7צפיות
אחרונה עם שלמה
סחטינק בנצי אני רואה שאתם לא מפסקים להפתיע|4U
25/12/10 16:30
7צפיות
יופי של דוח ממש תענוג לקרוא
אבל יש לי שאלה בבקשה
למי השארתם את אומנות הדייג בחוף מי יורש העצר או שזה ככה נזרק לפח
לא חבל התמחות ונסיון כו אדיר שיזרק סתם ככה
אשמח מאוד לפגוש אותך בחוף יללה גבר תעשה חיים
דרישת שלום ל שלמה
לכל המעוניינים לא נטשתי את הדייג החופי
27/12/10 12:46
דייג בחוף הדייג האהוב עלי ולא אעזוב אותו .

נתראה בחוף
ואחד ROCKET ....סחתיןןן בנצי
25/12/10 15:24
6צפיות
איזה דג מדהים והדוח עוד יותר !!

איזה גודל דג השתמשת עם הרתמה?

תפסת כך שהיה טרי או קנית?

יפה יפה בנצי...כל דוח בונבונירה

בהצלחה בבאות
º
בורי קפוא במשקל 400 גרם
25/12/10 18:35
12צפיות
דוח מדהים כל הכבוד
25/12/10 15:39
1צפיות
כמו שאני נוהג לומר :
"יש מי שמבין בדיג ויש מי שיודע לדוג "

בהצלחה בבאות
איזה יופי!!!!
25/12/10 16:07
1צפיות
ממש מעורר קנאה כל הכבוד!!!
וואלה כמה לקרדה ארגנת לך
25/12/10 16:21
6צפיות
תיפתח מעדנייה חחחה
מה... עכשיו תתחיל לאכול לנו את הלב ...  סתאם סתאם . לבריאות שיהיה לך בנצי מפרגן לך מכל הלב , אם יש מישהו שמגיע לו אז זה לך (וגם קצת לי )
יאללה תן להם בראש.
º
אין מילים, מקצוען אמיתי.
25/12/10 20:52
חתיכת מפלץ!
25/12/10 21:37
מברוק בנצי, יופי של תפיסה.
מה היה העומק בערך , והסביבה (חולית/ סלע)?
עומק של 23 מטר קרקע חולית מעט ריפים במרחק של
25/12/10 23:59
6צפיות
עשרות מטר מהאזור .
איזה חבר'ה, כל הכבוד!
25/12/10 23:34
2צפיות
איזה אמן. לאחר שלוש יציאות.
חתיכת פלמידה מכובדת ביותר בנצי תענוג
26/12/10 08:26
1צפיות
לחזור לקרוא את הדוחות המפורטים שלך
בנצי המשך כך
26/12/10 15:58
1צפיות
ואל תפסיק לכתוב, אפילו אם ימאס
º
כל הכבוד בנצי
26/12/10 18:47
1צפיות
כל הכבוד למרות שחושב
26/12/10 20:23
3צפיות
שתפיסות מסירה לא עומדות באותו קנה מידה כמו סגנונות הדיג החובבני מהחוף ואני מדגיש חובבני כי דיג מסירה מבחינתי הוא לא חובבני אלא יותר מקצועי/מסחרי.
מכיר את בנצי מדוחות האינטיאס מהחוף והוא באמת תותח על גם מהחוף בזה אין ספק.
מה שמנסה לומר זה שצריך להיות פורום נפרד לזה, כי לאנשים שאין סירה(הרוב) זה לא ממש עוזר או מלמד משהו והם רק יכולים לצפות בקנאה.
מקווה שהבהרתי את הנקודה, זו דעתי, תמומש או לא, ואין לי רצון להתווכח אם אף אחד.
בהצלחה לכולם (:
Default מדובר בסוג דייג חובבני נטו
27/12/10 13:27
25צפיות
תבדוק מה מצב הדייגים בארץ תדע שלא מדובר בעניין מסחרי...החיים של דייגים במקצוע מאד קשה אז מה יגידו חובבנים!!

הרוב שמדווחים מסירות הם לא בעלי סירות ..כמעט הרוב המוחלט יוצא בשכר

כמי שגדל והתנסה בדייג מסירות כמעט בכל הסגנונות הדבר מחייב ידע עצום לא פחות מהחוף...אפילו טיפה יותר מהחוף

שם במעמקים אין ציוני דרך ואין קיראת חוף ...לצאת ולחפש דג ( ולתפוס ) בעמוק הכחול זה לא דבר פשוט כפי שזה נראה ונשמע !!

להביא דג גדול עד אליך מחייב ידע ונסיון...להעלות אותו לסירה גם מחייב ידע ונסיון

איך להתנהג בזמן תפיסה גם מחייב ידע

בקיצור גם זה מחייב המון ידע ואפשר ללמוד המון
לדעתי לפי התשובה לא ממש ירדת לדעתו
27/12/10 18:42
1צפיות
נכון שדייג מסירה דורש המון ידע ולעיתים שונה בתכלית מדייג מהחוף, שלא לדבר על הידע הנדרש בניווט, בשחיה (באם מתהפכים), באומץ לב רב, ברשיון ...ועוד ועוד.

נכון שכל דוח דייג מסירה מלמד המון, אין שום ספק בכך.

השאלה את מי הוא מלמד?
השאלה היא כמה גולשים רגילים כאן, (לא מרגלים וגונבים מידע), זה בכלל מסייע להם, מעניין אותם, מגרה אותם, מזיז להם משהו?

הרי רוב רובם של הגולשים אינם בעלי סירה ואינם יוצאים גם תמורת כסף לדייג מסירה.

הלוואי ולממשק תפוז הייתה אפשרות לבצע מחיצות לפי נושאים, ואז הפורום יכול היה להכיל הכל הקשור בים:
מהחוף, צלילה, מסירה, מסחרי, מקצועני, חובבני, וכו'.

ואז כל גולש היה נכנס ומגיב היכן שמעניין אותו וקרוב לליבו.

שוב,
תגובה זו כמו של הקודם, אינה לחרחר חירחורים, אלא מביעה דעה פיירית וכנה.

בברכת דייג טוב לכולם
חילוקי דעות זה לא חרחור ..בהחלט לגטימי
27/12/10 20:17
2צפיות
בהיותנו בני אדם זה טבעי לחלוטין שנחלוק בדעות

מכבד כל דעה אשר תהיה אבל אף אחד לא חייב לשני !!

אם נדבר על בעלי סירות אז לא מכיר יותר מ 2 סירות בבעלות וזה כולל את בנצי ( כאן אצלנו כמובן )

לגבי כמות הדייגים המתעניינים אני מכיר המון ...ומדובר על הרוב הגדול

המיעוט הרב הינו זה שלא מתעניין או לא יוצא בסירות בשכר

אישית ובעיני כל סגנון דייג שלא כולל רשתות או חטיפה  לגטימי ביותר ומעניין מאד

הכל תלוי מאיזה זווית מסתכלים על זה
º
איזה יופי בקרוב אצלי מהחוף , גם בלי ה- 0
27/12/10 19:07
בוקר של שישי ביפו
25/12/10 12:21
9צפיות
בוקר של שישי ביפו
04:00 מגיע לנמל ביפו קור אימים מזכיר לעצמי בפעם המאה שאני חייב
לקנות תרמוס חדש , מגיע לנקודה חדשה ששמעתי עליה הבטיחו לי שם הרים וגבעות של דגים
מסדר את החכה פתיון גמברי על קרסים 6 ו 10 משחרר לכיוון הים ומתיישב מסביבי אני שומע ברקע את המילה דניסים לא פעם וא פעמיים ......
יש קצת אכילות אבל לצער אני חייב לציין שבמשך כמעט שעתיים כל מה שהוצאתי החוצה זה כמויות של טינופת ברמה מטורפת (שקית מלאה שמילאתי בשקיות וגועל שיצא מהים) לא מאבד תקווה לאט לאט מתפזרם כל אותם אלו שבאו לחפ דניסים
יש אכלה ויש נעילה אני מגלגל את החוט בחזרה אלי הדג לאמוותר ובורח לי מתחת לסלעים, אני קצת בדילמה מהלעשות לידי עומד דייג שאומר לי לא להילחם בו לתת לו לצאת אלי אני מתקדם לסלע שנמצא איזה מטר בתוך המים מחכה קצת מתחיל לגלגל בעדינות ואכן אותו דג יוצא ועולה אחר כבוד .
למדתי משהו חדש
סוף היום הסתיים עם שני מרמירים וכמה דגים שהבנתי שקראים להם דגי בננה
שתהיה שבת שלום לכולכם
רן
º
עוד אחת
25/12/10 12:22
6צפיות
עוד אחת
º
עוד זוית
25/12/10 12:22
3צפיות
עוד זוית
º
אחרונה...
25/12/10 12:23
3צפיות
אחרונה...
º
עבודה יפה
26/12/10 06:33
2צפיות
צהריים טובים !
25/12/10 13:06
3צפיות
אשמח לדעת מהם הדגים שבצד שמאל ?
בננות = נוסטלגיה ...המון דייגים מתגעגעים
25/12/10 14:04
3צפיות
לדג הזה

הגודל שלהם יפה

אני חושב אם היית מתמקד בהם יותר התוצאה הייתה אחרת

יפה רן

בהצלחה בבאות
היהי קשה להתרכז...
25/12/10 18:31
1צפיות
הייתי עסוק בלהוריד את כל השקיות שנתפסו על החכה
אבל נשתדל בפעם הבאה.
שאלה אחת : אני מבין שאפשר להשתמש בדג הזה כפתיון זה נכון ואם כן
איך ומה עושים
תודה
רן
מורידים מהקרס
25/12/10 20:00
לוקחים את החכה שהכנת מבעוד מועד לטרגוט דגים טורפים, תופרים את הבננה (נעיצה אחת בגב לכיוון הראש) ושולחים אותה חזרה לים.

אני ממליץ לעבוד עם ריג של מצופית זריקה ותלאי של 2 מטר בערך. ברגע שהטורף יתקוף את הבננה אתה תראה את המצופית טסה למטה או הצידה. הסיבה לריג עם המצופית הוא שהבננה לא מספיק חזקה כדי לשחות במרץ כשמשקולת מצמידה אותה לקרקע, לכן עדיף כבר מראש למקם את דג הפתיון בגוף המים. אורך התלאי כמובן משתנה בהתאם לעומק המים. ממליץ לך לדוג באיזור בו תפסת את הבננות, יש סבירות שהלהקה עוד שם ומסתובבים סביבה טורפים שמחפשים את הדג החלש (הדג הנעוץ שלך הוא הדג החלש).

אפשר גם לדוג עם פילה בננה מומלח, זה עבד לי בעיקר בלילה.

בהצלחה!
אולי שאלת קיטבג אבל...
25/12/10 20:43
לשלוח את הבננה חזרה לים בלי משקולת או מצופית כלל היא אפשרות שיכולה לבוא בחשבון?
בהחלט!!
25/12/10 20:52
אצלנו בצפון עושים את זה עם ביזרי והתוצאות יפות בעיקר עם טרולוסים.
הבעיה היא שצריך לשים עין על החכה כול הזמן ולוודא שהחוט לא רפוי מדי ומסתבך בסלעים וכדומה.
עם מצוף שיוצר התגדות אגב,הדג מפרפר יותר בניסיון להתנגד למעצור.
יותר מפרפר,יותר אטרקטיבי!
גדול! בננות!
25/12/10 17:15
1צפיות
הפתיון הכי טוב לטורפי חוף.
º
רן, סחתיין על המרמיר והבננות, בתיאבון
25/12/10 20:53
1צפיות
יופי של בננות דן
25/12/10 21:26
כל הכבוד על איסוף הזבל! הלוואי שרבים יעשו כמוך
º
רן כמובן.
26/12/10 10:05
1צפיות
שלום לכולם
25/12/10 11:26
1צפיות
אחרי הפסקה של יותר משנתיים חזרתי....
עברתי לגור באיזור השרון ואני מעונין להצטרף לחברה שיוצאים לדוג באיזור נתניה-הרצליה וכ"ו
אייל
ברוכים השבים אייל !! מזמן לא שמענו ממך
25/12/10 14:05
ברוכים השבים ל
תודה
25/12/10 16:05
תודה תודה שמח לשמוע ממך תודיע לי שאתה באיזור אולי אצטרף אליך
º
ברוך השב
25/12/10 21:37
º
בלי מילים
25/12/10 09:04
5צפיות
בלי מילים
º
תמונה מדהימה, מיצוי עילי של שלוות הבוס
25/12/10 13:01
1צפיות
º
ד"ש לאבא
25/12/10 21:38
3צפיות
אח רידינג
25/12/10 21:39
3צפיות
לייזר הדייג תופס שלווה ברידינג
הדייג הכי טוב ונהג האוטובוס הכי טוב
יום שישי  בגן צארלס קלור נתפסו12
בורים ב 40 דקות של אכילה מטורפת
מידה מדיום סמול לאחר מכן מלא קטנים
אין תמונות לא יודע להעביר למחשב
שבת במזבלה יבש מלבד שני בורים תיירים קטנים שבוע טוב לכולם
ביי אלי
דוח דייג
25/12/10 08:39
4צפיות
ביציאה אמש בספונטניות בשעה 18.30 אני מגיע לחוף קרית חיים מתמקם עם 2 תותחי דייג  הראשון צמפיון של דולפין  והשני אלמנה 400 ובשניהם רולרים של אוקומה .
בהתחלה לא היה כלום ממש כלום, אחרי שעה התחלתי להצטער שיצאתי ,כי גם קפה לא לקחתי, וקצת מבעס לשבת לבד ועוד שהים מלא זבל וניילונים
פתאום אני קולט תנועה בעיין, והינה הדולפין רוקדת ניגשתי נתתי הוק סט קטן ויצא סרגוס קטן  .מחדש פטיון וזורק שוב.
והפעם הגיע תורה של האלמנה עם קידה עמוקה לים , הרמתי החקה ואני מרגיש כאילו אני נמשך למיםהוצאתי בזהירות והינה יצא דניס חמוד .
צילמתי אך אינני יודעלשלוחשבת שלום חברים
דובי ??? דוח דיג ?!?
25/12/10 08:54
3צפיות
הים באמת השתגע

תיזהר דובי.
זה מתחיל בסרגוס טועה ועלול להיגמר בגומבר עצבני

בהצלחה בהמשך
כן תודה
25/12/10 16:23
1צפיות
שכחתי להוסיף שבהמשך עברתי למרפסת בבת גלים ושם ניתפס שפמית ארסית שחטפתי עקיצה באצבע ושעתיים ביליתי ברמבםהעקיצה לא הייתה עמוקה  והצריבה הייתה נוראית הרופאים ניבהלו כאשר ראו תדג המגעיל הזה
תהייה בריא ולך גם לביקורת בדיקת דם
25/12/10 19:44
1צפיות
דובי היקר,
דג לא מוכר, או מוכר שהוא עוקץ ועושה כואב וכו', מומלץ להוריד מהקרס רק עם מגבת עבה (לא כזו דקה שהעוקץ של הדג חודר אותה).

במידה ואין לך מגבת, דרוך עליו עם הנעל ושחרר, ואם אין נעליים, תחתוך את התלאי..

זהו מנהגי בים שנים רבות.

בגזרות הים הצפוני (ממגדים-החותרים עד ראש הניקרה, חלש על חי מהחוף בים.

חיפוש אחר דניסים לא הניב תוצאות מקווות, רק תיירנים מזדמנים, משום מה יש את הדניסים הרבה דרומה מחיפה, ולא סביר שדייג סביר ייסע מעל 100 ק,מ לכל כיוון בשביל למצוא (או לא) מס' דניסים.

יש כמובן תמיד את האופציה של עשרות הסרגוסים בדור נחשולים הבונים  על מקל בוס קצר ופילוטה, כשהם בשטח , ואוכלים, תוציא אותם , באם אתה בנוי לסגנון זה והוא מתאים לך.

שבוע טוב
º
ברכות! להעלאת תמונות יש מדריך בשאלות הנפוצות
25/12/10 21:31
1צפיות
דוביל'ה מזל שאתה גדול וחזק..
26/12/10 00:53
1צפיות
אחרת היה יכול למשוך אותך למים...הדניסים האלה חזקים וערמומיים..
אוהב אותך.
דו"ח דיג של דובי, זו כבר סיבה למסיבה
26/12/10 08:27
1צפיות
טוב לראות שאתה ממשיך לדוג ולא מתייאש
תודה ידידי
26/12/10 15:17
1צפיות
מי מתיאש?
סוף סוף זה מגיע דובי סחתין
27/12/10 12:08
1צפיות
בהצלחה בבאות
תודה מאמון
27/12/10 14:09
חג שמח אחי
יציאת בולוס שהתחילה יפה ונגמרה עוד יותר יפה..
24/12/10 21:41
8צפיות
יציאת בולוס שהתחילה יפה ונגמרה עוד יותר יפה..
ברשותך שרגא "גנבתי" את הכותרת שלך רק עשיתי שינוי קטן בסוף - יציאת בולוס שהתחילה יפה ונגמרה עוד יותר יפה.

שלום חברים זה דוח ראשון שלי למרות שאני מספיק זמן בפורום ולא שלא היו תפיסות עד היום, אז ככה מחליטים אני ועוד 4 חברים לנסות את מזלנו בבולוס (אחרי שראיתי את התחזית של שרגא), היציאה הייתה בשעה 19:30 מהמרינה בעכו, חמוש בגמברי קריסטל טרי + קלמארי וסבידה שתפסתי יומיים לפני, אני עם הרולר שלי AVNGER 80A , חוט ניילון 50, ושני קרסים מס' 6 מעל המשקולת ( 100 גרם).

מגיעים לנקודה הראשונה, חבר שלי מוריד ראשון וכמובן ברקן עם צבע אדום יפה עולה ראשון :), לא היו הרבה אכילות בנקודה הראשונה אז מחליטים לשנות מקום, ומתחילים לעבור מנקודה לנקודה ומתחילות להן האכילות - עלו פרידות, ג'רבידות, וק וק, סרגוסים, מנורים (מנוריון), ברקנים, וכמובן אי אפשר לעבור לילה בבולוס בלי אבו נפחות החביבים, חבר שלי העלה אחד ואני העלאתי אחד שלמזלו בדקה ה90 השתחחר, וההפתעה הגולה הייתה אצל חבר שלי שהעלה 2 לוקסים (כל אחד בנפרד- לא נשקלו אבל בגדלים יפים שניתן לקחת אותם הביתה) .
- במהלך כל הלילה תפסתי רק שני ברקנים ( שזה מוזר )
ככה מעבירים לילה מאד כיפי עם המון הפתעות + אנשים טובים, אז איך שאומרים חברה' צאו לים יש מספיק דגים.
מקווה להעלות עוד דוחות בהמשך.
קודם כל דו"ח סבבה.
25/12/10 03:32
2צפיות
אבל לגבי : "צאו לים,יש מספיק דגים"... לפי התמונה שצירפת לא השארת יותר מדי דגים לאחרים
מאחל לך המשך דייג פורה ומהנה ושתתן בדוחות....
º
תודה רבה אחי, אל תדאג יש עוד מלא דגים..
25/12/10 14:31
הפסדתי, כמות יפה של דגים
25/12/10 04:44
הייתי אמור לצאת איתכם אך התחייבות קודמת מנעה ממני.
לא נתפס כלום בגרירה חזרה? מסור ד"ש לסעדיה. מעניין
איך זה שהוא לא תפס פרידות גדולות הרי הוא אלוף.
מסור לו ד"ש ממוטי.
תודה רבה מוטי..
25/12/10 14:38
למען האמת לא הפסדת כלום, כי כל החוויה הזאת הייתה מעל הסירה שלך (בזמן שנמנמת קצת), אולי לא ראיתי את התוצאות כשסיימנו לדוג אבל אלה היו התוצאות, אני (ארקאן - זה שישב ליד רפעת) הוצאתי 5 קילו ורפעת הוציא גם 5 קילו ..  ולגבי השאר אין לי מושג כמה הוציאו...
היה כיף !
סחתין לפי סוגי הדגים נראה שדגתם
25/12/10 14:24
2צפיות
על הריפים עומק מים בין 8-12 פאדום שזה 15-20 מטר לערך

דגתם בדריפת או עם עוגן?

יפה

בהצלחה בבאות
º
צודק מאמון זה היה על הריפים בעומק15+- עם עוגן
25/12/10 14:43
1צפיות