לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

מזיקים על עלי היסמין
הודעה זו מכילה תמונות
28/09/14 10:55
30צפיות
שלום לכולם,
יש במרפסת ביתי עציץ יסמין גדול ויפה שקניתי לפני מס' חודשים. בהתחלה הכל היה בסדר, היסמין פרח להפליא, צמח והתפתח. 
לפני מס' שבועות שמתי לב לנקודות שחורות קטנות על הצמח ומסביב לעציץ, על רצפת המרפסת (תמונה 1). שימו לב כי הנקודות האלה הופיעו מסביב ליסמין בלבד - ולא על או מסביב לאף אחד מהעציצים האחרים שיש שם. מדי בוקר אני מורידה אותם מהעלים, ומטאטאת אותם מהרצפה, ומדי בוקר שלמחרת הם חוזרים שוב.
בהמשך לכך גיליתי שני סוגי נזקים על עלי היסמין - בהתחלה העלים היו אכולים, והמשיכו להיאכל מדי יום חרף מאמצי. בהמשך, לאחר כשבועיים, העלים עדיין נאכלים (אם כי פחות), אבל בנוסף גם הופיע עליהם יובש לבן-צהבהב. מידיעותי המעטות אני חושבת שהיובש מקורו בכנימות (שהן הנקודות השחורות?), אבל מדוע העלים גם אכולים? במשתלה אמרו לי שכנימות לא אוכלות עלים. מה אם כן אוכל אותם? והכי חשוב - איך להימנע מזה?
עד כה ניסיתי:
1. תרסיס מי שום שהכנתי בבית. זה עזר ליומיים-שלושה, ואח"כ המזיקים חזרו.
2. תכשיר "קונפידור" שמערבבים במי ההשקיה של היסמין. השקיתי אותו כבר 3 פעמים עם זה (כל השקיה מדי מס' ימים), ולא נראה שזה עוזר.
עצות, מישהו?

תמונה 1
תמונה 2 - יובש בעלים
תמונה 3 (שימו לב לעלים האכולים למעלה)
שאלה בבוטניקה בסיסית
28/09/14 10:52
35צפיות
האם הזרעים בפרי מרובה זרעים (תרמיל, הלקט וכו...) זהים האחד לשני מבחינה גנטית ("תאומים") ומקורם בהפרייה מאבקן אחד, או שהפרי נוצר מאיחוי של מספר שחלות שהופרו ע"י מספר אבקנים?
כל זרע הוא עובר בפני עצמו מהפריה של ביצית נפרדת
28/09/14 15:44
19צפיות
להוציא זרעים נוצלריים בהדרים שהם למעשה ריבוי וגטטיבי
º
תודה
28/09/14 17:51
º
תודה
28/09/14 17:51
עזרה בהצלת עץ אבוקדו
הודעה זו מכילה תמונות
28/09/14 09:20
38צפיות
שלום לכולם 
שמתי לב באיחור שבקר ההשקייה שלי הפסיק לעבוד ( אין לי מושג כמה ימים ).
עץ אבוקדו "האס" צעיר ( נשתל לפני חודשיים באדמה ) הגיב הכי חמור וחלק לא קטן מהענפים שלו פשוט נבולים ומרגישים יבשים למרות שהם עדיין ירוקים ( מצרפת תמונה )  .
השקיתי אותו עכשיו עם איזה 40 ליטר אבל השאלה מה עוד צריך לעשות ? האם הוא יתאושש בכלל או שצריך לעשות עוד משהו ? ( אגב - שתיל אחר באותו גיל של " אטינגר" נראה בסדר גמור ואפילו הוציא כמה עלים חדשים ) .
º
מישהו יודע מה צריך לעשות ?
28/09/14 17:47
2צפיות
אני חושב שמצאתי את הבעיה
הודעה זו מכילה תמונות
28/09/14 09:19
111צפיות
לפני עשרה ימים העלתי תמונות של דשא יבש 
הצעתם לי הרבה פתרונות , השקיה , בדיקת מזיקים , פטריה 
בבדיקת המזיקעים ראינו כמות אדירה של :
  • נמלים , הדשא הפך לשחור 
  • "אורי כדורי "
  • "חיית מספרים" או ... ? מצ"ב תמונה 
מה עושים ? האם הם הגורם לבעית הדשא ? 

מצורף השירשור הקודם 

תודה 

משהוא מכיר ?
29/09/14 10:33
37צפיות
האם הוא גורם נזק לדשא ? 
אם כן , איך נפתרים ממנו 
אשמח לעזרה בזיהוי עצים, הפעם עם תמונות תקריב. תודה
28/09/14 09:05
34צפיות
שלום
אשמח לסיוע בזיהוי שני העצים המצולמים
האם יגיעו לגובה של קומה שניה?
כמה רוחב הם עתידים לתפוס?
תודה רבה
º
עץ ראשון:
הודעה זו מכילה תמונות
28/09/14 09:08
65צפיות
º
עץ שני
הודעה זו מכילה תמונות
28/09/14 09:11
45צפיות
הראשון נראה לי כמו אבוקדו אבל לא נראה במיטבו.
28/09/14 10:47
18צפיות
השני הוא הביסקוס טלייתי (סתריה). גדל עד 4-5 מ' ודי רחב. 
תודה רבה, הראשון לא נראה לי אבוקדו
28/09/14 12:18
20צפיות
תודה רבה על הסיוע
דווקא אבוקדו יצא לי לגדל בעצמי כך שאין לי ספק שזה לא אבוקדו.
אשמח לעזרה
ושוב תודה רבה
אז אולי ימבולנה? זה עץ גדול.
28/09/14 13:11
24צפיות
אני מעוניין לרכוש תפוז דם - איפה אתם ממליצים?
27/09/14 23:09
22צפיות
אני גר בשרון,
כמו שכתבתי כאן בעבר, רכשתי פומלה - העץ מקסים ויפה אבל הפירות יבשים (ולא מחוסר מים). אני מעוניין בהמלצה על משתלה טובה שתספק עץ מוצלח - אל מי אתם ממליצים לפנות?

º
מישהו יודע?
29/09/14 01:11
1צפיות
עץ הפאקן
27/09/14 21:02
20צפיות
שלום,
ברשותינו עץ פקאן בן 7 שנים.
מידי שנה, בתחילת גדילת הפרי . האגוז מלא ועסיסי (בעודו ירוק), ובשלב הבשלות שלו אגוז הפקאן בחלקו מנוקר ע"י נקר, וחלק מהפירות שנותרים- כולם חלולים ויבשים.
(חלקם נופלים  לאדמה עם ה"שומר")  חלולים ויבשים.
מה הסיבה שהפרי נותר יבש וחלול? מה כמות המים שיש להשקות את העץ?    תודה שרי,
האם הפרי של פיטוספורום גלוני רעיל?
27/09/14 18:20
27צפיות
הדגיים בבריכה שלי מתו (דגי קוי). בתחתית נמצאו פירות של הפיטוספורום שילדים זרקו לתוכה
כן לדגים, לא לבני אדם וחיות בית
28/09/14 09:06
22צפיות
לפי ה ASPCA - הפיטוספורום הגלוני לא רעיל לסוסים, חתולים וכלבים.
אבל, לפי אונ' קליפונריה, חלק ממיני הפיטוספורום, כולל הגלוני, רעילים מאד. הם מכילים ספונינים (saponins) שיכולים להיות רעילים לאדם, אבל הם לא נספגים בגוף ומופרשים מהר, ולכן לא נגרם נזק.  לעומת זאת. ביצורים קטנים, כמו יצורים מימיים  - הם יכולים לגרום מחלות קשות.

אגב, בעלים יש חומרים שמונעים נביטה (אללופתיה).
º
ועכשיו, כדי להגיב - עשה מאמץ והרשם לפורום
28/09/14 09:07
8צפיות
צמחים חדשים במרפסת לא שורדים
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 16:08
78צפיות
שלום לכולם,
לאחרונה שתלתי במרפסת מספר סוגי פרחים באדניות ועץ פיקוס.
המרפסת נמצאת בקומה גבוהה מאוד בבניין שיושב על צלע הר ולכן הרוחות בלילות חזקות.
המוכר במשתלה המליץ לי על הצמחים הספציפיים האלה מכיוון שלדבריו חזקים מאוד ויצליחו לגדול במרפסת.
כעת, שבוע לאחר שנשתלו, החלו להיראות סימני עייפות בצמחים - חלק מן הפרחים לא מצליחים לתפוס שורשים ונופלים כל הזמן, הפרחים נובלים ונושרים, העלים של הפיקוס הופכים חומים ונסגרים. אני מקפיד להשקות אותם מדי יום עד שהאדמה תהיה לחה, הם חשופים לאור שמש ישיר בכל שעות היום ונשתלו באדמה מעורבת דשן שנקנתה מהמשתלה.
אני לא מבין כיצד זה קרה אבל אשמח לטיפים כיצד אוכל להחיות את הצמחים. לבינתיים יישרתי את הפרחים בעזרת מקלות.
להלן תמונות -

º
המשך תמונות
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 16:12
45צפיות
מה שקורה לפרחים זה טבעי
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 16:29
52צפיות
אלה פלרגוניומים והפרחים הישנים שלהם מתייבשים ככה, כדאי להוציא אותם כדי לקבל פריחה חדשה אלה שלי (:
האם ניתן להמית את שורש של ויסטריה סינית ?
27/09/14 12:00
42צפיות

º
כן
27/09/14 12:00
13צפיות
אני ניסיתי ,בגינה שהחזקתי,במשך חצי שנה
27/09/14 15:02
48צפיות
להרוג פריצות מהשורשים של הויסטריה,ולא הצלחתי לחסלה.
ריסוס הפריצות בראונד-אפ יחסל, או גיזום קבוע
27/09/14 15:57
35צפיות
של הפריצות עד שהגידול החדש ידלל את הרזרבות בשורש.
מלחמת "צוק איתן הביאה עלינו גלי אבק מאופק לאופק מהשריון הרב
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 11:59
108צפיות
. חלק הגידולים: המטעים והצמחים כוסו באבק כמו ב-קורימביה טורלי (= איקליפטוס טורלי) שבתמונה.  מספר צמחים רב (לרוב איקליפטוסים) לא רואים עליהם את האבק או שלא נדבק עליהם כלל. ניתלתי הזדמנות זו וערכתי סקר  שלאותם צמחים "נקיים" בגן הבוטני "נקודה ירוקה"
באבק חומרי מזון
27/09/14 12:03
68צפיות
יבוא הגשם וישטוף הכל . ואולי אם לא יגיע הגשם עדיף להמטיר ולשטוף על מנת לעזור לצמחים לבצע פוטוסינטזה ולתפקד.
אלי נכון החורף יגיע וישטף הכל אבל בנתיים
27/09/14 12:10
60צפיות
 הכל מכוסה אבק סמיך, ובגן זה מכוער ושיחיות אכן אנחנו מרבים להשקות, מסיבה זו, בהמטרה ולא בטיפטוף אבל עצים ? ו 120 ד' גן בוטני.
ולכן האינפורמציה שאספתי יש לה ערך המקרים מסוימים.
º
שמוליק או לאחרים ישנה אינפורמציה כזו ?
27/09/14 16:10
21צפיות
רן,ראשית בשם בני אתנצל פשוט לא היתה ברירה
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 17:19
81צפיות
מנסיוני באזורנו ,אבק שהצטבר לאורך שנים על העלווה ולא נשטף בגשם (לא היה) גרם רק נזק בצימוח ,כלורופיל מכוסה, עליה ברגישות למזיקי עלה כאקריות.
השנה היתה שנת שיא במנגו וזאת לאחר שנה מאוד גשומה ,יחסית לאזור, עם עוצמות גשם. האם זו הסיבה קשה להגיד כי אין נתונים מצטברים מהם אפשר להקיש.
º
מה עוזר לי שנת שיא? מנגו אחד לא טעמתי
27/09/14 18:47
22צפיות
דרור,הייתי אצלך ,לא מזמן, בחנות ולא הבעת רצון. בשנה הבאה
27/09/14 20:01
40צפיות
כשאביא מאיה לבני, ברחוב החמנית לא רחוק מהחנות, אעדכנך.
אתה מתבלבל עם מישהו אחר
27/09/14 20:09
35צפיות
מנגו מצליח לפתות אותי תמיד
ממש לא. הצגתי עצמי בפניך ואח"כ קניתי לבני שני מחברים מהירים
27/09/14 20:12
39צפיות
לצינור גינה ב-5 ש"ח האחד
כנראה שלא הייתי אפוי מספיק באותו יום
27/09/14 20:15
35צפיות
בפעם הבאה תצבטו אותי ואני מבטיח בירה קרהלפעמים יש אצלי ״לבאג אאוט טוטאלי״ נראה שזה אחד מהמקריםאוי הגיל- הגיליש אצלכם אולי מקום במעון לסניליים?
שמוליק אני יודע שאצלכם אין גשם לשטיפה וגם לגידול לא מפריע
27/09/14 19:15
34צפיות
אבל מה עם האסטטיטקה ? האם ישנם צמחים שלא רואים או לא טופסים אבק ?

שבוע טוב
אין אסטטיקה.לאחר גשם רציני אנחנו מופתעים לגלות שהצמחים
27/09/14 19:59
31צפיות
אצלנו ירוקים
שמוליק ברור שאחרי גשם הכל שטוף ורענן, אבל במשך
27/09/14 23:57
14צפיות
רוב השנה כאשר אין גשם ויש אבק והרבה האם ישנם צמחים מאובקים ואחרים שלא
º
לא יודע להגיד. אבדוק
28/09/14 06:28
7צפיות
º
תודה
28/09/14 06:47
3צפיות
כריתת עץ טויה
27/09/14 11:26
68צפיות
שלום רב,יש לי בגינה עץ טויה בגובה 8 מטר שהשתלט על הגינה וגדל יותר מידיי,אני מעוניין לכרות אותו.האם מקבלים בקלות אישור מהעירייה לבצע כזה דבר?כמה אמורה לעלות הכריתה עם פינוי?תודה
º
לפנות ל-פקיד היערות
27/09/14 13:04
27צפיות
לפנות לכורת מוסמך
27/09/14 13:09
53צפיות
בת"א, ירושלים וחיפה - יש פקיד יערות בעיריה. בישובים אחרים יש לפנות לפי הטבלה באתר.
הנה הטופס
למה?
27/09/14 14:16
45צפיות
למה בנאדם לא יכול לגזום ולכרות לבד עץ? כשהתעודה מקרן קיימת/פקיד היערות בכיס, ולוקח על עצמו את הסיכון בפגיעה מהעץ בזמן הכריתה?
זאת שאלה לא לגבי מקום ציבורי או מפעל או רשות מקומית אלא לכלל האזרחים בישראל.
כי
27/09/14 14:19
61צפיות
כי זה מה שהחוק דורש, וזה מה שיהיה כתוב בהיתר מפקיד היערות.

אבל עזוב חוק... עץ שגובהו כמו שתיים וחצי קומות, בעיקר בסביבת מגורים, דורש כורת מוסמך.
לפי דעתי, בלי קשר לחוק, מי שכורת אותו לבד עושה דבר מסוכן ומטומטם.
לא ידעתי.
27/09/14 14:23
55צפיות
ושנה טובה. ושימותו כל היתושים.
המשך
27/09/14 22:53
42צפיות
השאלה אם יש מצב שלא יסכימו שנוריד אותו?
מה הקריטריונים שלו להסכמה? אחרי הכל עץ או לא עץ, זה הבית שלי.
אם תמצאו סיבה
27/09/14 23:04
44צפיות
כמו אלרגיות (מלקוחות שלי דרשו וקיבלו אישור רפואי) הפרעה לבניה, נזק לביוב וכו'.
בכל מקרה אחר, ימנעו מכם לכרות עץ בוגר שכזה. הסיבה היא שהוא מספק חמצן לכל הסביבה.

מבצע יודפת מתקיים עכשיו ונמשך עד לערב סוכות
הודעה זו מכילה תמונות
27/09/14 10:52
204צפיות
º
על תמתינו לרגע האחרון
הודעה זו מכילה תמונות
28/09/14 12:59
83צפיות
º
מישהו קנה במבצע ?
28/09/14 15:08
53צפיות
אני כבר כ 4 שנים קונה במבצע ומאוד ממליץ
29/09/14 07:00
78צפיות
מדובר במחירים נמוכים ביותר ביחס לכל אופציה אחרת, וגינה עם פקעות פורחות בחורף/אביב לפחות מבחינתי זה מדהים, הופך את הגינה למשהו אחר לגמרי.
כלנית יקרה
29/09/14 16:48
91צפיות
עשי חיפוש בפורום עם המילה יודפת .
המבצע מנוהל על ידי משנת 2004 . השתתפו בו עד היום יותר מאלף חברים. הפורום זה מקום דינמי והמשתתפים בו מתחלפים אבל אני כאן מ 2004 בין מיסדי הפורום הזה . ובמשך שנים רבות תרמתי לא מעט לקיומו והצלחתו. אספר לך סוד קטן - הוצא לי לנהל את הפורום מספר פעמים על ידי הנהלת הפורומים אבל אני מסיבותי שלי סרבתי.
לא תמצאי מחירים כאלה בשום מקום . והכל נעשה בהתנדבות .
גמר חתימה טובה ופריחות מרהיבות לכולם.
מבצע יודפת
29/09/14 20:43
83צפיות
כבר כמה שנים שאנו קונים מיודפת בהזמנה מסודרת באמצעות הדואר. השנה החלטנו לוותר והסיבה פשוטה: מדובר בהרבה כסף לכמות נכבדה של פקעות שגדולה מדי לגינה הקטנה ולעציצים שלנו. בכל השנים שהזמנו מיודפת, כמעט תמיד השתרבבו כמה פקעות מעוכות/רקובות אבל קבלנו את זה בהבנה כלשהי. בשנה שעברה זה עבר כל גבול. זילזול אמיתי.  לא רק שקבלנו כמה פקעות רקובות שזרקנו אותן מיד לפח אלא גם פקעות או בצלים שבכלל לא הזמנו. פנינו ליודפת ונאמר לנו שהפקעות שביקשנו כבר אזלו ועל כן הם יפצו אותנו ב... שקית של זרעי אפונה רייחנית. כמובן שנעלבנו. שילמנו במיטב כספנו וקיבלנו פיצוי בלתי-הולם. משפחתי מברכת את  יוזמתו של מר חדש, יוזמה ברוכה לבעלי גינות חדשות או גדולות (אגב, חבל שיודפת אינם מאפשרים לקנות חצי כמות בהנחה). בגלל האכזבה, החלטנו השנה לשלם קצת יותר, לבקר במשתלה, ולבחור בעצמנו את הכמות הקטנה והאיכותית הנחוצה לנו. יתרה מזאת, במשתלות יש גם שקיות עם פקעות ממשתלות מתחרות, ונוכל  לבחור את היפות והטובות, את הבריאות והעסיסיות לטעמנו.  זו דעתנו.
אצלי
30/09/14 07:53
60צפיות
ב 4 שנים בקניות גדולות יחסית (יש לי גינה גדולה... ) לא היתה בעייה של איכות הפקעות.  לא מושלם כמו באורז פרסי, אחד-אחד   אבל קרוב לזה.
כן בבעייה אחרת שהיתה לי, דווקא בשנה שעברה, היחס שלהם לא היה הולם ומעט מזלזל - דבר שהפתיע ואיכזב אותי.
לכל מי שהזמין דרכי ויש בעיה מכל סוג שהוא
30/09/14 08:02
57צפיות
אני היא הכתובת לטיפול ולא יודפת . לי יש את הכלים והיכולת לטפל ולעזור לשביעות הרצון המלאה של המזמינים.
תשובה
30/09/14 07:59
51צפיות
היתרון של בצלים ופקעות הוא שכל הדרוש לפריחה כבר נמצא בפנים ולכן ניתן ורצוי לטמון אותם בצפיפות גדולה - מספיק שתראו את התמונות שאני מעלה מקוקנהוף על מנת להבין כמה הצפיפות יוצרת את המופע המרהיב.
אני לא עובד ביודפת ובטח שאני לא מליץ יושר שלהם. אבל צריך להבין שמתעסקים עם חומר חיי עלולות להיות בעיות . צר לי שהפיצוי שהציאו לכם לא היה הולם.
עד היום במשך כעשר שנים בהם מתנהל המבצע דאגתי לטפל בכל תלונה שהגיעה אלי לשביעות הרצון המלאה של החברים .
יש כאלה שיעדיפו ללכת למשתלות ולרכוש בעצמם שקיות עם פקעות - זו זכותם המלאה וכל אחד ינהג בהתאם לרצונו ולהשקפת עולמו. העיקר שלכולם תהינה גינות פורחות וצבעוניות באביב .
בהצלחה
º
גם היום נמשך המבצע ובקוקנהוף ניתן למצוא צבעונים כמעט בכל צבע
הודעה זו מכילה תמונות
30/09/14 10:16
98צפיות
לטעמי התמונה הזו - היא בין היפות ביותר אם לא ה
30/09/14 15:57
47צפיות
האישה כל כך מתאימה לתמונה כך שאפשר לחשוד בך שביימת....
וכמו שכתבת בקוקנהוף ניתן למצוא צבעונים ואנשים כמעט בכל צבע מין וגזע
לא בימתי כלום
30/09/14 16:18
64צפיות
אפילו התעצבנתי שהיא נכנסה לי ככה לפריים בלי כל התחשבות . יש כאלה שצריכים כל הזמן להצטלם ביחד עם הפרחים . במקרה זה יצא מוצלח כך.

אלי, שלחתי לך הזמנה במסר
30/09/14 21:34
17צפיות
לא קיבלתי ממך תגובה ואני לא מצליח לתפוס אותך בטלפון...
אתה יכול לבדוק בבקשה את תיבת המסרים?

תודה רבה!!!
האם יש בארץ יבואן למוצרי GARDENA? חלקי חילוף?
27/09/14 10:47
73צפיות
יש לנו מוט טלסקופי ( מס' 3711 למי שמתמצא) . נשברו השיניים בחבק הכתום שאמורות לעצור את המוט בנקודה מסוימת ולכן הפונקציה הטלסקופית לא קיימת. לא הצלחנו למצוא מי שיחליף את החבק - אמרו לנו שאין חלקי חילוף - וגם לא מוט חדש שרצינו לקנות בלית ברירה.
גרים באיזור המרכז.
תודה מראש לעוזרים.
כן. הגרעין.
27/09/14 11:07
51צפיות
אז זהו - הם טוענים שלא
27/09/14 11:24
54צפיות
ואין אפשרות להשיג אצלם מוט טלסקופי/חבק כתום.
באתר של GARDENA העולמית הם רשומים כיבואנים, למרות שישראל לא מופיעה שם כמדינה משווקת.
להזמין בחו"ל יוצא יקר בטירוף.
עזרה - מישהו?
לדעתי עלייך להרפות ולעבור לעבוד עם ציוד של חב' וולף גארטן
27/09/14 11:26
61צפיות
אצלם אין בעיות של חלקי חילוף

אבל גם אין להם מוצר דומה...
27/09/14 11:30
53צפיות
הכוונה ל- BRANCH PRUNER שאתה ודאי מכיר.
יש גם יש.
27/09/14 11:34
71צפיות
באותה נשימה חיב להזכיר כי חב' פיסקראס נכנסה לארץ, יש כבר כמה מוצרים שלהם על המדף
מציע שתיצור עימי קשר ביום א' אולי אצליח להשיג עבורך מוט גבהים של גרדנה
אגב, לוולף ש כעת מבצע יוצא דופן לציוד גיזום, כולל מוטות גבהים

גילוי נאות- אני עוסק בשיווק ומכירה של הכלים הללו.
תודה רבה!
27/09/14 11:44
50צפיות
אשמח לקבל במסר איך ליצור איתך קשר מחר.
מנצל להמלצה על כלים של וולף, מנסיוני האישי
28/09/14 10:58
41צפיות
מנסיון של שנה, די ממליץ על הכלים של וולף:
1. מכסחת דשא חשמלית - סה"כ עושה את העבודה לא רע, אומנם מרגישה יותר שברירית על הדשא לעומת סוס הבנזין שהיה לי פעם, אבל כאן גם ייתרונה - מתקפלת חיש קל ונישאת ביד (כן, ביד אחת אפשר להרימה) לתוך המחסן. נוחה לתפעול, קלה לניקוי, ובאה עם כבל 20 מ'. ב-800ש"ח לא נראה לי שיש משהו טוב יותר
2. מערכת הכלים המתחברים - מוט רגיל, שאליו מחליף מגרפת עלים מחוזקת, מגרפה רגילה, מקלטר. אז נכון, זה כאילו "מותרות" ולמה לא לקנות כלים נפרדים עם ידיות עץ בהרבה פחות? כי זה הרבה יותר נוח. שם את האביזרים בדלי נגרר, ביחד עם המוט, וכל פעם מחבר מה שרוצה. זה גם חוסך מקום באחסון. בינתיים סוחב טוב, נראה מה עם עמידות לאורך השנים.
3. מוט טלסקופי 4מ', ביחד עם שני אביזרים, משור לחיתוך (זה עם הגובלים) ומזמרת סדן (זאת עם החוט).
המשור מצויין לניקוי דקלים(כאלה בגובה של עד סולם+4מ'), הגובלים עוזרים למשור להיות במקום ולא לברוח, ובעלות של ניקוי דקל אחד - 200-300 ש"ח רכשתם אחלה אביזר לניקוי כמה דקלים שתירצו.
הסדן הפתיע אותי בקלות שבו הוא חותך, הטריק עם החוט באמת עובד! נוח מאוד לעצים גבוהים מדי. אומנם לוקח יותר זמן מלעלות על סולם ומזמרה ידנית, אבל יותר נוח ויותר בטיחותי לטעמי.
סה"כ הנדסת אנוש טובה, ובקלות ניתן להשיג חלקי חילוף בארץ ובחו"ל ebay וכאלה.
אני לא מרוצה מהמשור הידני של וולף
28/09/14 15:41
29צפיות
איכות המתכת לא טובה מתכהה מהר אלו המשווקים ע"י התבור טובים מהם.
אגב תבור, גם כן הפתיעו (אותי, כי לא הכרתי לפני) לטובה,
28/09/14 16:36
19צפיות
קניתי מזמרת סדן שלהם בתחילת סידור הגינה. כמות השורשים (עבים) שהמזמרה הזאת חתכה, בתוך אדמה יבשה ורטובה, כולל אבנים שהתגנבו בטעות, ועדיין שרדה לא רע. סוס עבודה...
לא יודע לגבי נוחות / דיוק חיתוך שחשוב בגזימת ענפים, אבל כוח בלי עין-הרע יש לה.
לא מכיר שיש להם גם כזה עם מוט, אחרת אולי הייתי קונה.
רן מסור של חברת ars
28/09/14 21:04
11צפיות
הוא מסור לכל החיים ולא מתכהה ועובד אחרי שנים כמו חדש.

º
לי דווקא יש משור מוט של וולף. כלי אחלה. הידני שלהם גרוע.
29/09/14 00:32
4צפיות
זיהוי עצים בגן יעקב בת"א
27/09/14 10:30
47צפיות
שלום,

מישהו יודע מהם העצים בפינה הצפון-מערבית בגן יעקב בת"א?
אלה עצים שצמודים לביתן הלנה רובינשטיין. שכחתי לצלם, אבל התיאור הוא כזה:

גזעים אפורים בהירים, עם פסים שחורים קצרים (לא טבעות) שמופיעים באופן קצוב במעלה הגזע. זה נראה כמו חריטות ישנות של אולר. כל פס הוא כ-4-5 ס"מ.
הגזעים בינונייים בקוטרם, חלקים וללא קליפה.
גובה העץ הוא כ-4 מטר ויש כמה גזעים לפעמים שיוצאים מנקודה סמוכה בקרקע.
העלווה ירוקה בהירה רחבה בינונית בגודלה.

זאת בוודאות לא צפצפה. 
האם מדובר בעץ ליבנה לדעתכם? אם לא, אשמח לדעת באיזה עץ מדובר.

תודה ושבת שלום
אתה מתכוון לעצים האלה?
27/09/14 13:07
60צפיות
מה שכאן בצד ימין של התמונה?

º
כן, אלו בדיוק העצים
27/09/14 13:08
19צפיות
למיטב זכרוני
27/09/14 13:27
54צפיות
אלו עצי מיש.

גן יעקב זה גן ילדותי. שם היינו עורכים את הפעילות בצופים (שבט קהילה), שם היו אסיפות הכיתה שלנו. הגנן-שומר הזקן הכיר אותנו בשמות.
אני מתגעגעת נורא לגן של פעם... מה שיש כיום זה הצל העלוב של מה שהיה.

נכון, תודה
27/09/14 13:39
33צפיות
אלו באמת עצי מיש.
קראתי עליהם - הם נדירים בארץ, עתיקים ושייכים לצמחייה המקורית של הגן. יש להם שלכת יפה.
כמה כאלה גדלו באזור החוף לפני הקמת תל אביב.

אני אוהב את הגן הזה. אשמח מאוד לשמוע מדוע שיפוץ הגן לקוי בעיניך, ומה היה טוב יותר בגן הקודם.
כיום הוא בסגנון גן יפני עם שימור המפלסים המקוריים, וגופי מים. אני חושב שרק הצמחייה בו דוללה מעט וכמובן ביטלו את הרמפה שהייתה.
ישנה רשימה יפה של אסתר זנדברג בעניין - http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1042,209,5...
פתחת לי פצע
27/09/14 13:41
40צפיות
הגן הקודם היה אינטימי, ירוק, פורח, צנוע. גן שהוא פינת חמד קטנה ושקטה.

אני שונאת את מה שיש בו עכשיו. ממש מתעבת.
לכתוב על זה כואב לי פיסית.
אני אמנע.

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום