בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום גינון!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

התייעצות לגבי מגזמת לגדר חיה
05/03/14 15:07
37צפיות
שלום לכולם,

האם יוכל מישהו להמליץ על מגזמת מכנית טובה ואמינה?
היא אמורה לשמש לטיפול בגדר חיה שעיקרה אוג חרוק.
האוג עצמו כבר מתעצה פה ושם, כך שאשמח להמלצה על כלי חזק יחסית - וכמו כן, לא כזה שצריך לפרק לחתיכות במקרה של מעצור.

תודה מראש למשיבים ולמשיבות!
את זה לא צפיתי מראש...
05/03/14 12:27
237צפיות
את זה לא צפיתי מראש...
לפני החורף השקעתי בארבע עציצי רשת+סיבי קוקוס, לתליה על הגדר במרפסת
אגב, נראה במקור הרבה יותר טוב מגרינבו, חצי במשקל, הרבה יותר מנוקז ובעל מראה ״טבעי״
ואז ראיתי שכל יום נעלמת לי שכבה של סיבי קוקוס מהעציץ בלי שום עקבות...ואז הגנב נתפס על חם בעדשת האייפד
בכנופיית הגנבים, עורבנים ומיינות שחושבים שהעציצים שלי הם מחסן לחומרי בניה של הקן שלהם, איזה באסה
º
05/03/14 12:42
15צפיות
אצלנו הם אוהבים לפזר החוצה
05/03/14 23:29
63צפיות
את האדמה מהעציצים
אולי מחפשים תולעים
ציפור נהדרת העורבני הזה
06/03/14 09:56
61צפיות
יכולת החיקוי שלהם מדהימה,  לפעמים יש ליד החלון שלי בבוקר כמה עורבנים שמחקים בדיוק נמרץ את הצילצול המעורר של הסלולרי שלי.
º
איזה צלצול זה?
06/03/14 20:41
13צפיות
קראתי באמת באיזה מקום
06/03/14 22:37
31צפיות
שהם יכולים לחקות קולות (בדומה לתוכי מדבר?)

אני שומע אותם לפעמים משמיעים יללות כמו של חתול

אני גם לפעמים מוצא בתוך עציצים בחוץ בגינה בלוטים שהם כנראה שמים שם
"העשבים שומרים על האדמה"
51תגובות
05/03/14 11:51
305צפיות
בגינה בת כמה חודשים בעלי הבית הזמינו גנן.
הצמחים צעירים, והגינה חדשה, וכמובן יש הרבה עשביה. בעיקר רחבי עלים.
מכיוון שהגינה שתכננתי היא אורגנית ותוכננה במחשבה על אקולוגיה וסביבה, הם הזמינו גנן שהגישה שלו אקולוגית.
מה עשה? כיסח את הדשא עם העשביה, ואמר ש"אין צורך לנכש, העשבים שומרים על האדמה".

התוצאה...

(המשך...)
בגינה בת כמה חודשים בעלי הבית הזמינו גנן.
הצמחים צעירים, והגינה חדשה, וכמובן יש הרבה עשביה. בעיקר רחבי עלים.
מכיוון שהגינה שתכננתי היא אורגנית ותוכננה במחשבה על אקולוגיה וסביבה, הם הזמינו גנן שהגישה שלו אקולוגית.
מה עשה? כיסח את הדשא עם העשביה, ואמר ש"אין צורך לנכש, העשבים שומרים על האדמה".

התוצאה (נכון לאתמול, שבועיים אחרי ה"טיפול" שלו): האדמה מכוסה בעשביה. הסיגל הקיסוסי בקושי שורד במאבק.
הדשא כולו מכוסה עשביה.
לא מדובר בחמציצים, אלא בקייצת, יבלית וכו'.
כמות עצומה, ובפירוש הצמחים מסביב מקבלים פחות מים ופחות שטח מחיה.

האם הגנן הזה צודק? האם הם באמת יעלמו מעצמם בקיץ?
או שיש להתעקש על ניכוש יסודי? (שזה מה שאני חושבת נכון לעכשיו)

אשמח לתובנות

היכן ניתן להשיג את הצמח הזה?
05/03/14 11:37
148צפיות
שלום רב,
לאחר קריאה וחיפוש נרחב באינטרנט מצאתי מטפס שכנראה יענה על צרכינו הנקרא זלזלת גפנית- קלמטיס.
לצערי חיפשתי בכמה מישתלות וחלקן בכלל לא יודעים מה זה וגם אין להם.
אולי מישהו יודע פה בפורום היכן אוכל להשיגו בשלל צבעיו?
מדובר במקום מוצל ללא שמש ישירה (יש אור). גדר באורך של כ 10 מטרים ואני פשוט רוצה מאוד לראות קצת צבע בגינה.

תודה מראש
º
או שיש לכם המלצה למשהו אחר?
05/03/14 12:28
24צפיות
ראיתי במשתלת סלונר, אבל.....
07/03/14 08:45
55צפיות
עדיף לך לגדל צמחים יותר מתאימים לתנאים שלך ובעלי צבעים מרהיביםוגם ריח נהדר.
למשל דפילדניה הדורה, סנדוילאה/מנדוליאה, פנדוריאה יסמינית, טרכלוספרמון יסמיני,
דלקמפיה זקוקה לכשעתיים שמש ביום.
ואחרון חביב - סטפנוטיס יסמיני.
סלונר קרוב אנסה שם
09/03/14 08:53
13צפיות
תודה על מגוון ההצעות אבדוק זאת, אולי אקח אחד מכל סוג כדי לבדוק מה הכי מתאים
º
משתלת שפמ. חפש בגוגל.
05/03/14 14:52
36צפיות
º
תודה
06/03/14 10:00
9צפיות
אני ראיתי במשתלת שתילי הר
06/03/14 22:44
39צפיות
לפני כמה ימים
קלמטיס
06/03/14 23:09
53צפיות
זלזלת ... לא פשוט לגידול פורח לזמן קצר מאוד וגם מלבלב רק באביב בקיץ חם לו מידי ונעלם ובחורף הוא איננו לגמרי וחוזר שוב כשמתחמם ללבלב
מה שוראים בצילומים בגוגל זה באירופה....
º
07/03/14 10:56
שאלה לגבי דלעת
05/03/14 11:28
84צפיות
רוצה לגדן דלעת בגינה, קניתי זרעים של דלעת , מתי זורעים? איך זורעים?  איזה תנאים הם צריכים? וכמה זמן עד שגדלה דלעת לתפארת, אם בכלל?
תודה
ח ח ח ..שנה שעברה
05/03/14 12:13
69צפיות
צמחה לי דלעת מהקומפוסט
ככה
בלי תנאים ובלי חישובים ...

לא רשום על שקית הזרעים את כל התנאים?

בהצלחה
קניתי בחנות של הפיצוחים
05/03/14 13:22
57צפיות
זרעי דלעת לא קלויים.
º
05/03/14 13:28
12צפיות
גידול קיצי לשמש מלאה, רגיש לקימחון ולקרה.
05/03/14 19:01
43צפיות
לזרוע סוף מרץ-אפריל באדמה לחה, בעומק מקביל לאורך הזרעים.
º
תודה רבה
06/03/14 16:15
5צפיות
מבקשת עזרה - החלפת ממטיר גיחה RAINBIRD
05/03/14 09:21
43צפיות
הממטיר  (מאד ותיק) קופץ אבל לא מסתובב. אני מניחה שדורש החלפה - אשמח להדרכה מפורטת (קולטת מהר כשמסבירים לי לאט). האם הפירוק וההרכבה נעשים כשהממטיר זקוף והמים זורמים? איזה כלים צריך? האם להחליף  רק את הראש או  את כל הממטיר? האם גם הדגמים העכשויים יתאימו? וכמובן מהלך העבודה.
תודה רבה מראש.
שלום לכם..אני צריכה לנכש עשבים בחצר שלי שהשטח
04/03/14 23:30
61צפיות
 די גדול.הציעו לי לרכוש חרמש מוטורי.
אשמח אם תעזרו לי ב-2 שאלות.
1. מישהו יכול להמליץ לי על חרמש מוטורי טוב? כמה cc?  ומה המחיר?
2. האם זה כבד מדי? או שגם בחורה יכולה לעבוד עם זה?

אני מניח שמדובר בעיקר על "שדה" שצומח בחורף
05/03/14 06:38
51צפיות
והוא נמצא באזור לא מושקה. הרי עשבים באזור מושקה בו יש צמחייה אחרת, הפתרון אינו חרמש מוטורי.

אם כך הדבר... הרי.הדבר הנכון, הוא בצורה חד פעמית. בסוף העונה לנקות... ובקיץ לא תצמח שם עשבייה חדשה.  (אפשר גם עוד פעם או פעמיים במהלך העונה, או לחילופין עם מכסחת דשא).
מכיוון שלא מדובר בדבר תדיר - תשקלי האם לא נכון להזמין גנן... שיכול בשעתיים שלוש לנקות שטח די גדול.  הזמן האופטימלי בסוף עונת הגשמים (אפריל-מאי), אז גם קל יותר כי הצמחייה יותר יבשה ופחות סיבית.
גידול רויבוש
04/03/14 23:23
52צפיות
האם אתם מכירים מישהו שניסה לגדל בארץ את צמח הרויבוש?
האם ניתן להשיג זרעים בארץ?
מבוקשת המלצה למטפס
04/03/14 17:38
105צפיות
בעל פריחה סגולה/ כחולה. ליד דשא, בקירבת צנרת ההשקיה, כ - 4 שעות שמש של לפנה״צ עד לצוהרים המאוחרים,  אדמה כבדה, איזור מודיעין. עדיף כמובן שלפריחה תהיה נוכחות ולא לזמן קצר.
תודה.
לפופית נאה
04/03/14 18:31
104צפיות
http://www.meltser.co.il/plant.php?id=1374&pla...

מטפס נכרך. צריך גדר כדי לטפס עליה.
º
בחורף היא לא משהו
04/03/14 19:42
37צפיות
במודיעין ?
04/03/14 21:00
68צפיות
כירושלמי לשעבר אני יכול להעיד שהלפופית נפוצה שם מאד. אני כבר למעלה מ - 5 שנים במודיעין לא ראיתי כזו.
היתכן שחם לה כאן ?
הכל ענין של טרנדים
05/03/14 07:33
72צפיות
מצליחה בשרון, בכרמל, ולדבריך גם בירושלים. אדמות שונות, טמפרטורות שונות. אז למה שלא תצליח במודיעין?

אגב, יש לי בגינה, ואני אלרגית למגע שלה. עושה לי פריחה וגרד... כל שנה אני נשבעת להחליף, ואז מגיעה הפריחה, ואני משאירה...
כן, אבל השאלה האם הצמח בכלל נמכר
05/03/14 11:36
38צפיות
באיזורנו. אבדוק מחר, ואם אתחיל להתגרד בשבועות הקרובים ... אחזור אליך
קניתי ושתלתי לפופית נאה.
06/03/14 22:36
28צפיות
מזל שבמשתלה היה אחד כזה על פרגולה, כך יכולתי :
1.  להווכח שהלפופית אכן צומחת באזור ו -
2.  שיש הכרח לגזום ולטפל בענפים היבשים כי אחרת זה ממש נראה זוועה ...
º
כמה שטח כיסוי נדרש?
04/03/14 19:29
23צפיות
אני מעריך לא יותר מ - 10 מ"ר.
04/03/14 21:03
36צפיות
כלומר 5 מ' אורך וכ - 2 מ' גובה יספיקו, אבל יש מקום לטפס גם לגובה, אבל לא בהיקף רחב.
מטפסים
04/03/14 21:15
56צפיות
סולנום , פטריאה ,תונברגיה ( יש בכחול ) , שעועית לבלב ( עונתית קיץ ) , שעועית החילזון , לפופית.

על 2 מטר גובה ובאורך 5 מטר הייתי שותלת שיחים , מטפס אחד בטח לא יכסה ולא לשכח שהם מכסים לגובה  ולא מלמטה.
תודה. אין צורך בכיסוי מלא של השטח הנ"ל
04/03/14 22:04
37צפיות
וכ"כ ניתן לנתב את הענפים לרוחב ולא רק לגובה.
התונברגיה הכחולה (גדולת פרחים) מכסה בקלות
05/03/14 09:51
45צפיות
שטח של 10 מטר.
גם לי יש גינה במודיעין, וגם אדמה כבדה, והתונברגיה מכסה שטחים במהירות שתסובב לך את הראש

בגלל שהמטפסים מכסים רק לגובה, אני מקפיד לקחת צמח שיש לו גזע קצר ומיד מתפצל לשנים או שלושה ענפים גדולים
שני ענפים אני כל הזמן קושר לגדר סמוך לקרקע/רצפה (ימינה ושמאלה) במקום לקשור את הענפים לבמבוק גבוה
כבתקופת הגידול כל 10-20 ס"מ יוצא פיצול כלפי מעלה ואז יש כיסוי מלא של הגדר...

סולנום מטפס / יסמיני - לא ממש כחול, הוא הרבה יותר בהיר, חלק מהפרחים לבנים לגמרי
שעועית החלזון מדהימה אבל יחסית קטנה ופורחת לתקופה קצרה בעונות המעבר
גם הלפופית וגם התונברגיה נראות רע בחורף.
ההבדל הוא שהלפופית נשארה ערומה כמעט לגמרי ומתחדשת עכשיו יפה ומטפסת במהירות
לעומת זאת, העלים היבשים של התונברגיה מהחורף לא נושרים ובאביב נוצר סבך של עלים יבשים וירוקים (הרבה פחות יפה בעיני)

מה לגבי הרדנברגיה?
אין לי ניסיון עם המטפס הזה, אבל הוא משגשג במודיעין, נראה גדול ויפה (גם בחורף), פריחה כחולה מדהימה בעונות המעבר / קיץ
אולי תאהב מנסואה שומית- גווני ורוד סגלגל
05/03/14 08:50
146צפיות
אולי תאהב מנסואה שומית- גווני ורוד סגלגל
צבע הפרחים משתנה כשהם מתבגרים
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תקריב
05/03/14 08:52
105צפיות
תקריב
זה נכון שבגידול המנסואה צריך לשמור על
05/03/14 09:20
88צפיות
טמפרטורה נמוכה באזור הגזע והשורשים?
בכמה משתלות אמרו לי שהנוף זקוק לאור שמש מלאה והחלק התחתון צריך להיות מוצל וקריר...
איך עושים את זה?
באילו תנאים היא גדלה אצלך?
מעניין מאד, לא שמעתי על זה
05/03/14 10:59
57צפיות
בכל אופן אצלי בגינות לשיפוץ- לרוב קיים צל/צל חלקי בחלק התחתון של הגדר ממילא.
קראתי שוב מה סימה כגן כותבת ולא מוזכר כזה מידע.
עשיתי ניסיון איתה
05/03/14 11:41
61צפיות
בשתי גינות, בקטעים לא גדולים.
אחת ברמות מנשה, והשניה ביקנעם מושבה (במפלס שאין בו קרה).

בינתיים, בלי הצלחה מרובה.. על הראשונה עברו שנתיים והיא בקושי צומחת. על השניה עברה פחות משנה,  ראיתי אותה לפני החורף ולא היתה כמעט צמיחה. ואני אראה אותה שוב מתישהו החודש, אולי שם יהיה טוב יותר.

סימה כגן מספקת הסבר לאיטיות הראשונית
07/03/14 09:40
31צפיות
ציטוט   -  " כאשר שותלים צמחים שמקורם בריבוי וגטטיבי, הצימוח בשנה הראשונה לשתילה איטי - ולעתים תקוע; הצמח כמעט שאינו גדל בשנתו הראשונה. תופעה זו מוכרת לנו בגן כאופיינית למרבית הצמחים המטפסים. רק החל מהשנה השנייה או השלישית לשתילה מתחיל צימוח נמרץ ביותר, והמנסואה יכולה לטפס על עצים לגבהים של עד 6 מטרים ויותר..."

º
טוב, אז יש תקוה
07/03/14 17:09
8צפיות
תודה. אין ספק שהמטפסים מרשים, אבל
05/03/14 11:28
55צפיות
הצבעים הללו כבר מצויים באותה סביבה, אני מעוניין יותר בסגולים משפחת הכחולים ופחות מהאדומים.
אז אולי תאהב את הדלקמפיה.
07/03/14 08:50
43צפיות
תודה, אני אוהב את כ-ו-ו-ו- לם
07/03/14 09:25
20צפיות
כבר רכשתי לפופית-נאה. מקווה שתרגיש טוב ותמלא את יעודה כחתום בחוזה בינינו ...
שאלה בנושא עיצוב גינה חדשה
04/03/14 11:29
116צפיות
עברנו לא מזמן מדירה תלאביבית קטנה לבית עם חצר בערך 6X12 וביחד עם הרבה עציצים(תחביב ישן)מהבית הישן
 אנחנו מחפשים לעשות את הגינה בסיגנון יפני,כזה עם גישרון ומנורה מאבן ועם בריכונת קטנה
האים יש לכם רעיונות איך בכלל להתחיל לתקוף את הרעיון מבחינה הביצועית,  אפשר לשלב את העציצים בגינה כזאת?
איזה פרחים וצמחים יכולים להתאים? האים גינה כזאת דורשת הרבה טיפולים?
או שאנחנו בכלל לא בכיון,  אשמח לכל תגובה
גינה "בסגנון יפני" - דעתי
04/03/14 14:38
112צפיות
הסגנון מאד רחב ויש בו (מתחילה דוקא מהצד השלילי בעיניי) מ- קיטצ' המתיימר 'לשדר יפני' בשקל ו- עד לגינון זן אמיתי שכל כולו תוצר של חשיבה עמוקה וחיבור לטבע בסגנון יפני- מעודן, מינימליסטי, עם סימבולים יחודיים שאין קשר בינם לבין החשיבה המערבית ההמונית ... כל אחד יכול למצוא את העומק שמתאים לו להתעמק בתחום וליצור 'גן יפני' למידותיו. תקראו קצת חומר, תסתכלו בתמונות ותחשבו אם מתאים לכם.
אם האווירה היפנית מדברת אליכם אז תבחרו את מבין האלמנטים המפורסמים את אלו שהכי מתאים לכם לשלב במרחב הנתון. שימו לב לצבעים, למרקמים, לצורות - גם להם יש משמעות וגם הם יכולים לתרום לאווירה..
לגבי השקעה בטיפול - אם תבחרו מבין האלמנטים לשלב דוקא משטח חצץ מגורף אז הסתבכתם... אם תבחרו ליצור תמונה של תנועה באמצעות עשבים או לשלב כמה צמחים גזומים שמדי פעם צריך 'לספר' כדי שישמרו על הצורה - זה ממש לא קשה.

לדעתי הקטע הכי חשוב כשנכנסים לעניין היפני, הוא להמנע מלהגזים (בכמות האלמנטים, בהשתדלות, במאמץ לייצר אוירה..) ומלהתיימר ומלעשות את עצמכם למי שאתם לא - לדוגמא, אם יש לכם 3 ילדים אנרגטיים שרוצים לשחק בכדור וזקוקים למרחב, אז סידור סלעים עדין ושתילה לכאורה אקראית של צמחים במרחב המועט הנתון היא לא מעשית והסדר ייפרע (במקרה כזה תוכלו אולי ליצור פינה בסגנון יפני. לא חייבים לגמרי לוותר).
בגינה שתכננתי פעם, לאורך כל התהליך בני המשפחה ציינו בכל הזדמנות - אנחנו משפחה מרוקאית חמה, מארחים הרבה, ממנגלים, עושים שמח.. אדריכלית הבניין לחצה עליהם לייחד מרחב מסויים לגינון יפני מינימליסטי והם, מאידך, חלמו לשים שם ג'קוזי לעשרה אנשים, לשבת עם החבר'ה. היה צריך להכריע (עלק) בסוגיה שכל בר-דעת מבין מראש שלא צריך בבית הזה גן יפני.
לגבי העציצים - ברור שלא משתלבים
כתובות אינטרנט מצורפות:
את כל כך צודקת
04/03/14 18:36
83צפיות
"יפני" זה לא "סגנון" זו דרך חיים, תורה שלמה.
אי אפשר לתכנן גינה יפנית בלי להבין את התורה לעומקה.

אם הכוונה סתם להכניס כמה אלמנטיים קיטשיים כמו גשרון ואבנים, אין שום הנחיות פרט למה שכתבת - less is more
אני אישית לא מבינה מה קושר בין ישראלים תל-אביביים ליפן, אפילו יותר מהמידה שבה אני לא מבינה חיפאי ששם בסלון פוסטר ענקי של מהנטן...

הנה אלבום השראה שאספתי לגינות יפניות וגינות זן.
http://www.pinterest.com/michaleliad/small-japanes...
אלבום ההשראה נוצר עבור לקוחה שיש לה קשר אמיתי לתרבות הזו.
זה לא מה שאמרתי או התכוונתי לומר
04/03/14 19:27
55צפיות
כמובן שגן יפני אמיתי נובע וקשור לחשיבה ודרך חיים שיש מאחוריה תורה. יחד עם זאת ניתן לבנות גן או אזור בגן בהשראה יפנית ברמה זו או אחרת אם האוירה קוסמת למישהו ויש לו מקום.
המלצתי לעשות זאת תוך התייחסות לאופי וצרכי בני הבית (שכחתי להמליץ על בחירת צמחים מתאימים לאזור האקלימי ולתנאי השמש/צל הקיימים במקום, אז עכשיו נזכרתי) ולעשות זאת בצורה מתונה - לבחור אלמנט או שניים בודדים בלבד, ש"ירמזו" על ההשראה, ולא ליצור תערוכה סתמית של חפצים שכאילו הגיעו הרגע מיפן אבל אין להם שום אמירה בגן. לדוגמה- אם הגשרון לא מוביל ממקום למקום או מעביר אותנו מעל משהו שמצדיק גשרון - זה סתמי ואפילו מטריד בעיניי.

מה רע בפוסטר של מנהטן תלוי בחיפה?  זה שזה לא מציאותי?
את לא יודעת שהחיים זה לא דוגמה???
מודה לכם על התגובות
04/03/14 21:13
62צפיות
תודה לתגובות,אני חיב לציין שזה פתח לי קצת את המחשבה
תראו אני מבין שזאת דרך חיים אבל עדיין זה לא אומר שאנחנו צריכים ללבוש קימונו או לעשות חרקירי לא?
בסך הכול אנחנו רוצים פינה שקטה וכמו שכתבת לייצר אוירה נעימה ןהרעיון של גן יפני רגוע עם פכפוך מים קסם לנו למרות שאני יודע שזאת מעין אשליה.בעצם כשאני חושב על זה אז כל גינה היא בעצם אשליה כמו שגן טרופי זה לא באמת גינה בתאילנד וגינה בסיגנון אנגלי היא לא באמת כזאת בחום  יולי אוגוסט או שאולי אני מפספס פה משהו?    
אנחנו סה"כ רוצים להימנע מטעויות שתילה של שתילים לא נכונים ולהימנע מתחזוקה קורעת :) ובטח לא ליפול במקומות שיובילו לגינה קיטשית נובורישית שתיראה מושקעת רק בשביל אורחים ולא נוחה בעליל לנו.זאת בדיוק הסיבה שפניתי ואני שמח על התשובות
אגב הרעיון עלה לנו לפני שבוע כשראיתי פירסום של פרויקט בניה בהרצליה שמבטיח דירה עם גינה יפנית, נידמה לי שזה נקרא פרויקט קוי שמבטיחים שם גן יפני עם בריכה ודגי קוי ובונסאים בכל גינה והתמונה שלהם נתנה לנו את הרעיון שזה משהו די פשוט לביצוע. האם אתם בעצם אומרים שזאת תהיה טעות ללכת בכיוון הזה?  

גן יפני כהלכה -ע"פ ה'מבינים' - לא תצליח לעשות
04/03/14 23:30
50צפיות
כמו שלא תצליח לצייר כמו ואן גוך, אפילו שיענו לך יפה ב-'תפוז ציור',
וזה לא אומר שלא תצליח לעשות גן יפני מוצלח ע"פ טעמך.
נתפסת לעניין...אולי תהנה מזה....רק תהיה מודע לכך שיש להניח שאינך מגה כישרון, ויצא לך מקסימום גן שתהנה ממנו, אבל חוץ ממך אחרים יתקשו להבין כי יצרת גן יפני.
טעות
05/03/14 07:23
44צפיות
לדעתי, הטעות היא לחשוב שאפשא להעתיק מתמונות לגינה שלכם, וגם לבחור צמחים מתאימים ולא לטעות.
הדבר הנכון הוא להזמין מתכנן מקצועי (לא גנן מבצע) לספר לו על החלומות שלכם, ולתכנן בעזרתו את גינת חלומותיכם בצורה שתהיה גם נכונה עיצובית, וגם תתאים לבית, למגרש ולסביבה, וגם, כמובן, יהיו בה את הצמחים הנכונים . אפשר להקים לבד או בעזרת גנן.
זו הדרך הטובה הקלה והזולה לא לטעות.
אפשר גם ללמוד את הנושא לעומקו במשך כמה חודשים כאן בפורום וגם מספרים ומהרשת, ואז לתכנן לבד את העיצוב והצמחים, אבל לפנות למקצוען לשם תכנון השקיה.
בהצלחה!!!!
לגבי בריכת נוי
05/03/14 07:26
41צפיות
זה אלמנט יקר, שמאד מאד קל לטעות בו ולקבל ביצה מעופשת עם תחזוקה מטורפת.
את הנושא הזה בהחלט שאי אפשר להעתיק מתמונות או להגדיר אותו כ"קל".
אין גינה ללא תחזוקה
04/03/14 21:18
57צפיות
גם בסגנון היפני  אם יש איזה עץ הוא ישיר עלים.
בריכה דורשת טיפול גם היא - וקטנה וזולה לא מומלצת כי זה הרבה יותר טיפול כשזה נבנה לא נכון.

אין שום בעיה בנשירת עלים של עץ
05/03/14 08:36
34צפיות
כל עוד הוא שתול במקום הנכון.
אבל אם הוא מעל ריצוף, או מעל גינת זן מצוחצחת, אז אכן זו בעיה.

אפשר בהחלט גינה עם טיפול פעם בחודשיים, כמובן פרט לכיסוח דשא ולעין פקוחה של הבעלים.
צמח מטפס
04/03/14 10:09
56צפיות
איזה צמח ומה שמו? מתאים ומחסה בשלמות פסלי רשת כמו בכיכרות
בהרבה כיכרות(לא בכולן) אוג חרוק/אוג מסולסל.
04/03/14 14:43
48צפיות
לא צמח מטפס אלא שיח גדול ירוק-עד צפוף עם צימוח מהיר שממלא את תבניות הפסלים ומגיב מעולה לגיזום. מצריך גיזומים תכופים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סיזיגיום פגוע - חייב עזרה מקצועית
04/03/14 08:27
86צפיות
נכון להיום
בוקר טוב
בחודשיים האחרונים הבחנתי בסיזיגיום שלי (שנשאים לגובה של 2 מ) שיש להם נשירה מטורפת !!!
כמו כן מופיעים על העלים מעין נקודות אדומות ושחורות. יש לציין שהעלים אינם דביקים. פשוט נקודות ולאחר מכן נושרים.
האם אלו סימני החורף?
השיחים שתולים באדניות גדולות, במרפסת בקומה 13. יש לי השקייה ממוחשבת וכמובן דשן נוזלי.
אשמח לתשובות מהירות, פוחד לאבד אותם
יום נעים לכולם ותודתי מראש
צלם עלה נגוע בקלוזאפ משני הצדדים.
04/03/14 09:28
33צפיות
בדוק אם יש חרקים זעירים על העלים (משני הצדדים) וצלם אותם.
קשה לאבחן מרחוק מה זה בדיוק על פניו נראה לי שזה מוצץ עלים כל שהוא אקרית, טריפס, כנימה...וכ"ד
עלי מנגו שהתיבשו
04/03/14 07:19
81צפיות
עלי מנגו שהתיבשו
מישהו יודע מה קרה למנגו שלי ומה אפשר לעשות איתו?
התמונה מטושטשת אבל נדמה לי שרואים טריפסים
04/03/14 09:31
57צפיות
שחורים .
צלם את כל העץ , וצלם עלה יותר ברור במיוחד את ה"פסיקים השחורים" הקטנים בקלוזאפ.
איפה בארץ, איזו אדמה, מה גיל העץ, מה משטר ההשקיה והדישון ?
צמח הגוג'י
04/03/14 07:06
49צפיות
היי,
חשבנו לנסות לגדל את צמח הגוג'י.
הבנו שרגיש לקור - כיצד ניתן להגן עליו?
האם ידוע לכם היכן ניתן לקנות שתיל קטן לנטיעה ומה אמור להיות מחירו?
תודה.
ריבוי תות בכות
03/03/14 19:29
75צפיות
אני מעוניין להרבות תות בכות. יש לי ייחורים ששמרתי במקרר. תכננתי לעשות מהם ייחורים, ולהדלות אותם על סנדה עד שיגיעו לגובה הרצוי. האם זה מקובל? או שמא עדיף לייחר תות רגיל ואז להרכיב עליו בגובה הרצוי בעתיד?
º
לקנות מורכב
04/03/14 10:31
23צפיות
אני לא מעוניין לקנות...
04/03/14 18:26
46צפיות
אני מעוניין להרבות בעצמי.
ראיתי במשתלת עצים יצרנית
04/03/14 19:13
47צפיות
עצי תות בכות לא מורכבים- מודלים כמו שאתה מתאר עד גובה רצוי. היתרון שלהם הוא שלא מתפרצים ענפים "חזירים" מתחת להרכבה כמו שקורה לפעמים בתות המורכב
º
השאלה מה טיב התות בכות ככנה
04/03/14 19:28
15צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום