לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום תעופה קלה
דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

שדה תעופה חדש
06/07/2004 | 14:37
15
שדה תעופה חדש
2
06/07/2004 | 14:38
9
2
3
06/07/2004 | 14:39
8
3
4
06/07/2004 | 14:39
7
4
5
06/07/2004 | 14:40
6
5
6
06/07/2004 | 14:40
5
6
7
06/07/2004 | 14:41
4
7
8
06/07/2004 | 14:42
3
8
9
06/07/2004 | 14:42
2
9
אחרונה
06/07/2004 | 14:43
1
אחרונה
זהו השדה,אכן ביפאן,הושלם לא מזמן
06/07/2004 | 18:32
איזה שדה זה וכמה זמן
06/07/2004 | 15:25
3
עבר מהצילום הראשון לצילום האחרון.
וכן - כמה עלה הפרוייקט?

בברכה
אורי אמיתי
שדה דב "בחלומות"
06/07/2004 | 15:42
1
למה בחלומות ?
06/07/2004 | 23:33
יש כבר תוכנית מאושרת לבנית "שדה דב 3000" ...אפילו ראיתי שם איזה פועל רומני עובד עם טוריה...
זה לא ביפאן השדה הזה?
06/07/2004 | 15:53
חושב שנתקלתי בתמונות האלה או בתמונות דומות.
עם איזה מטוס שהית כל כך הרבה זמן
06/07/2004 | 18:35
באויר?..
כיף לטוס בארה"ב
06/07/2004 | 11:39
21

בשבת האחרונה נאלצתי לנטוש תחרות אירובטית ב Seward Nebraska שנדחתה ביממה בשל גשמים
ועננות נמוכה. מאחר שהשקע והחזית הקרה נעו מזרחה לכיוון  Iowa and Illinois החלטתי לצאת לפני
תחילת התחרות ולהגיע חזרה ל Chicago לפני הסופה שהיתה אמורה לשפוך זעמה בשעות אחר הצהריים
המאוחרות ולהחנות באזור ליממה נוספת.
מאחר וישר מזרחה אל תוך המפלצת הקונווקטית שנמתחה עד St.Louis בדרום לא בא בחשבון,
איגוף שמאלי מצפון דרך Minneapolis משם מזרחה ל Oshkosh  ואז דרומה
לשדה הבית  Kenosha Wisconsin נראה בהחלט המסלול הסביר ביותר.
לאחר טיסה של פחות משעה נחתתי לתדלוק ב Sioux Falls Iowa מאחר ושברי העננים מתחת
החלו מגיפים על הארץ וללא Approach Instruments on board ב Extra300L רצוי מיכלים
מלאים במידה וחוזרים לאחור. לאחר שעה בחדר התדריכים ועדכון מז"א  שוב המראה,
שעה נוספת חולפת עם שינוי גבהים מ 5500 רגל ל 7500 וגם 9500 לא נראה שיחלוף מעל
קיר המים בו נתקלתי וסגירת עננות מלמטה ומעל בנסיון להמשיך מזרחה.
האפשרות שנותרה לדאבוני הינה לנחות ולבלות לילה ב Fairmont Minnesota .
נחיתה הסעה חניה. שדה ללא מגדל,אין מטוסים אין אנשים אין כלום חוץ מרוח וגשם,
ניגש ל FBO  ולשמחתי הדלת פתוחה,לאחר שוטטות קצרה, בדיקת כל דלת,וכמה
קריאות "הלללווו" מסתבר לי שכן אני לבד. ליד הטלפון על הדלפק שלט :
"....For service call AL " , המחשבה הראשונה שרצה במוחי : אכלתי אותה,לא דלק
לברוח מכאן,לא הנגר למטוס לא תחבורה ובטח AL כבר עונה לי לטלפון.
מתקשר, AL מיד עונה ולאחר שסיפרתי לו מעט על טלאותיי הוא מבטיח להגיע תוך
עשר דקות,כישראלי ספקן שכמותי אני מציץ לשעון ואכן מופיע תוך שמונה דקות,
מסביר פנים,עוזר לי לדחוף להנגר,נותן לי מפה מקומית ומסמן לי כל מלון קרוב,
לשאלתי היכן ניתן לשכור רכב,הוא משיב אין צורך קח את רכב השדה בעודו
מושיט לי את המפתחות,   ? overnight אני שואל, כמובן הוא משיב,ומראה
לי איך להיכנס חזרה למבנה באמצעות קוד,לאחר שינעל את הדלת ללילה.
לפני צאתי למלון הלה מזמין אותי לשיט עם משפחתו וחבריו בסירתו באגם הקרוב
שכן זהו ערב השלוש ביולי לילה לפני יום עצמאותה של המעצמה.
לאחר וויתור מנומס על ההזמנה,ושהות ב Holliday Inn נקי למופת,
אני מתקשר ל AL ב 7:00AM  לפני צאתי לשדה,אשתו עונה ומבטיחה להעירו
ואכן שתי דקות לאחר שהתיישבתי מול מחשב מזה"א, AL מופיע,דוחפים למשאבה
מתדלקים,משלם,מודה ל AL וממריא.
לאחר 40 דקות טיסה שוב פעם נחיתה,HZ וכיסוי עננות בגובה 700 רגל AGL
הפעם ב  Prairie Du Chien Wisconsin  על גבול  Iowa Minnesota שוב
אין מגדל,ורק CIRRUS 20 אחד חונה קשור,הפעם גם הדלת ל FBO נעולה,
ועליה שני מספרי טלפון, מתקשר,עונה בחור בשם Richard וגם הוא מתייצב
תוך עשר דקות ב 4th of July 9:00AM מתדלק לי,ממתין עד שאבדוק מז"א,
ומאחר שאאלץ להמתין כשעתיים לשמש להרים את העננים בעוד אלף רגל,
מראה לי Richard היכן חבוי המפתח לדלת הFBO כדי שאוכל לשוב למחשב,
לאחר טרמפ בריכבו למסעדה הקרובה.  בFBO ספרי טיסה חדשים,מפות,
שמנים,מתנות,ממתקים ושוקולדים למיניהם ולידם קופסת מטבעות ועליה
המחיר לכל פריט שעליך לשלשל לתוכה.
לגבי אותו CIRRUS גם הם שני גברים ונשותיהם נאלצו לבלות את הלילה
אך מאחר ולא מצאו חדר פנוי בסביבה שיכן אותם Richard  ב FBO  ודאג להם
לשמיכות ומיזרנים.
משם הביתה למרות איחור של יום ,עייפות,וטיסה בגובה 800 רגל AGL עם
5 מייל VIS בכ  200 KTS  מהירות קרקעית על שטחים לא מוכרים לא
יכולתי למחוק את החיוך מהפנים .
The service makes it so much more fun than it should be.

טיסות נעימות ובטוחות.
ספר זאת למנהלי השדה בארץ
06/07/2004 | 11:43
כיף לקרוא.
06/07/2004 | 13:11
וואלה כיף. איפה נירשמים?
06/07/2004 | 13:24
אמריקה...
06/07/2004 | 14:21
12
הישראלי הממוצע שקורא כזה סיפור, אומר בליבו: לא יכול להיות. איפה ה- catch? למה שבן אדם שאינו מכיר אותך, יסמוך עליך, ויותר מכך, יצא מדרכו כדי לעזור לך, ויתן לך שירותים ועזרה ששווים כסף, למרות שאיננו מצפה לכל תמורה, ולמרות שכנראה לא יראה אותך שוב לעולם?
אבל כל מי שטס בארצות הברית, נתקל בסיפורים דומים בגרסאות שונות. פשוט מדהים ובלתי נתפס, הרצון והעזרה ההדדית הזו, ללא כל מטרת רווח או תמורה כלשהי.
יכול היה להיות בארץ?... ענין של אופי של אנשים? למישהו פתרונים?
ואתה עוד האופטימי כאן.
06/07/2004 | 14:23
10
אתה שואל, מדוע זה שלא חייב לך כלום יעזור לך.

לי מספיק לשאול ברמה נמוכה יותר: מדוע זה שכן חייב לעזור לך, כי זה תפקידו ועבור זה משלמים לו שכר, דופק אותך?

כן, גם זו שאלה
06/07/2004 | 15:00
9
ואני כמובן שאלתי ב"תמימות", למרות שיש לי איזו תחושה מוזרה, שבארץ זה לא היה עובד, כי מיד היו נמצאים כאלו שמנצלים את הרצון הטוב הזה לרעה, ובכך היה נגמר כל הסיפור...
עצוב, אך זו כנראה המציאות הישראלית העגומה.
זה קודם מתחיל בנו עצמנו
06/07/2004 | 15:10
8
בי, בך ובכל השאר.

ברגע שנבין למשל, שאם היום אני אתן לך, באדיבות להשתלב בתנועה ולא אגביר את המהירות תוך סיבוב המבט שמאלה כאילו שלא ראיתי אותך (דבר, אגב שאני משתדל ליישם - האדיבות הכוונה), אז אתה לא תרגיש דפוק ופרייר, ומחר תנהג באותה האדיבות כלפי צד שלישי, שכנראה, מתישהו יהיה אדיב חזרה כלפי - ומזה בא שכרי.

זה המוטו שקיים בארה"ב, או לפחות במקומות בהם אני ביקרתי.

דוגמא נוספת - באם תכנס למקום מסויים, ועיינך יפגשו עם עיניים של אדם אחר, מיד הוא יחייך ויאמר לך GOOD DAY, או HOW ARE YOU וכד'.
בארץ? מיד תקבל השפלת מבט, סיבוב גב (ואני לא מדבר על מצב שזה אדם מהמין השני).

יש משפט שמומלץ להשתדל ליישם - "במקום שאין אנשים השתדל להיות בן אדם"

אני אהיה בסדר, אתה תהיה בסדר,
06/07/2004 | 16:52
7
כולם יהיו בסדר!!!
במלים אחרות - קודם תתן (חיוך, עזרה) ורק אח"כ צפה לתמורה
אחחחחחחחחחח, מתי?????????
איך יהי בסדר שבתעמולה רשמית
06/07/2004 | 19:18
של עמותה הקוראת לעצמה "שגרירים של רצון טוב" מעלים פרסומות ברדיו עם טיפוסים נדחפים, גסי רוח, עצבנים, מנבלי פה ואז אומרים לנו  כי בחו"ל אנחנו לא כאלו, שם כולנו שגרירים של המדינה....
המסר ברור , בישראל תהיה חרא לכולם וזה בסדר, בחו"ל לא!!
תיקונון
06/07/2004 | 20:50
5
קודם תתן ואח"כ אל תצפה לתמורה. זו נתינה אמיתית.

דוד
זה הבסיס לנישואים - תן וקח
06/07/2004 | 20:56
4
הבעל נותן - האשה לוקחת
ובגירסא אחרת
06/07/2004 | 21:24
הנשים מאמינות ב"תן וקח" - קח אותי ותן לי
חסר תקנה
06/07/2004 | 21:24
2
One Track Minded.

דוד
דוד - אני חסר תקנה
06/07/2004 | 23:43
1
ככה זה אצלי, אני נותן והאשה לוקחת. אבל אצל הרבה מכרים שלי זה אמור להיות הפוך - האשה אמורה לתת, אבל הם מתלוננים שהאשה לא נותנת.....
זאב
התקנה אצל האישה ואתה חסר
07/07/2004 | 08:22
זאב אתה בטח חסר תקנה כי האישה רוצה כל הזמן תקנה - תקנה לי את זה, תקנה לי את ההוא....
אולי תשאל זאת את
06/07/2004 | 22:15
החבר'ה מקלוב התעופה סניף דאייה מגידו??????

אריאל אריאלי
קודם כל - יופי של סיפור !
06/07/2004 | 19:33
קצת איזון לכל הציניקנים:
אם תעמדו שניה ותביטו מהצד, תראו גם אצלנו "אנשים טובים באמצע הדרך",
ישנם חבר'ה שמנדבים מזמנם החופשי כדי לחנוך טייסים חדשים, ישנם כאלו שיקבלו אותך בברכה אם אתה נוחת בחיפה ורוצה לנוח קצת, קפה וכו'
ישנם חבר'ה שידפיסו עבורך ספר מטוס ויכרכו אותו במחיר עלות מינוס בלי שהם מכירים אותך מראש...
ועוד ועוד דוגמאות קטנות....
ומאחר והמסע הכי ארוך מתחיל תמיד בצעד הקטן הראשון, יש לנו עוד תקווה!!!

כמובן שיש עוד מקום ליותר אבל הכיוון טוב מאוד לדעתי ואולי עוד מאתיים ומשהו שנות עצמאות גם אנחנו נגיע (לפחות בקהילת התעופה) למה שהם הגיעו שם.
לא יכול להיות...
06/07/2004 | 22:54
3
כל הגוים האלו חארות...יתנו לך למות ברחוב בלי להזיז את האצבע...לא אכפת להם מאף אחד...

רק אנחנו הישראלים טובים ונחמדים, ממש "אור לגוים" : אדיבים, מנומסים, מפרגנים...תראו למשל על הכביש איזה נימוס ואיזו אדיבות...ממש נהדר...

מה אמרתם ? מה ? לא נכון ? לא יכול להיות...מה, אנחנו עם חרא ומגעיל ?

נו, טוב...
עכשיו בלבלת אותי לגמרי
06/07/2004 | 23:59
2
האם אנחנו עם סגולה?
או שלא?
בטח. לא מכיר את צומת סגולה?
07/07/2004 | 01:40
1
יש גם בית קברות.
07/07/2004 | 09:41
כתבה מגלובס
06/07/2004 | 08:18
3
כתובות אינטרנט מצורפות:
תוכן הכתבה
06/07/2004 | 08:20
2
34 טייסי אל-על מערערים: טוענים לאפלייה על-ידי שלילת תפקיד טייס מפקד מגיל 60

טוענים: מגבלות הגיל לא חוקיות * ביה"ד האזורי לעבודה קבע שאל-על לא הפלתה מטעמי גיל
גל ניסים 7:29 6/7/04

34 טייסי אל-על טוענים, כי הם מופלים לרעה מחמת גילם בעקבות החלטת החברה לשלול מהם את תפקיד טייס מפקד. הטייסים ערערו לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה להצהיר, כי שלילת מעמדם כטייסים מפקדים ושלילת מעמדם כמאמנים בוחנים, בעקבות הגיעם לגיל 60, מהווה אפליה פסולה, וכי יש לבטל את החלטת החברה.
הטייסים מבקשים לבטל את החלטת בית הדין האזורי לעבודה בת"א, אשר קבע, כי אל-על לא הפלתה את הטייסים מטעמי גיל. זאת, מכיוון שקיימת הוראת חוק הקובעת, כי אין להעסיק טייס מעל גיל 60 כטייס מפקד.

לקראת הגיעם של הטייסים לגיל 60 הם קיבלו מכתב מאל-על, המודיע להם שלא יוכלו לשמש יותר כטייסים מפקדים ומעמדם יהיה כקברניטי שיוט. המשמעות היא ששכרם יופחת והם לא יוכלו לכהן גם כמאמנים בוחנים. בנוסף, תנאי הפרישה מעל גיל 60 יחושבו בהתאם למעמדם החדש.

הטייסים, באמצעות עוה"ד תומר הדס וגיל אגמון, טוענים, כי הסיבה היחידה לפגיעה בהם היא גילם. לדבריהם, הוראת החוק הקובעת, כי אין להעסיק טייס מעל גיל 60 כטייס מפקד, היא חקיקת משנה בלבד שמעצם טיבה כפופה לחקיקה ראשי, ואין בכוחה לשנות או לפגוע בהוראות חוק.

לטענת הטייסים, החלטה כזו אינה יכולה לעמוד, כיוון שהיא מנוגדת לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ולחוק שוויון הזדמנויות בעבודה. לדבריהם, בית הדין האזורי לעבודה התעלם מטענה זו. הם טוענים, כי מגבלות הגיל שנקבעו בתקנות הטייס אינן חוקיות ויש לבטלן, ואין הן יכולות לשמש הצדקה לאל-על להפלות את הטייסים.

הטייסים מוסיפים, כי הנימוק הבטיחותי שהעלתה אל-על מתיימר להצדיק כביכול שלילת מעמדם כמאמנים בוחנים, אך לדבריהם טיעון זה מופרך עובדתית ובכל מקרה אינו מקנה הגנה משפטית לחברה.

הטייסים טוענים עוד, כי שיקולי אל-על כלכליים טהורים, תוך שהיא נותנת עדיפות לרצון החברה להפיק רווח על פני חובתה להקפיד בכבודם ובזכותם לשוויון. (ע"ע 1313/04).

עוד מעט איזי בורוביץ מגיע....
06/07/2004 | 12:21
טייסי אל על צבועים
06/07/2004 | 21:12
אותם קברניטים ותיקים הובילו במשך שנים רבות מדיניות של אפליה בוטה שמנעה העסקת טייסים מוכשרים ומנוסים שלא סיימו קורס טייס בחיל האויר ובפרט אלו שעברו את גיל 40. עכשיו הם גילו פתאום את "שוויון הזדמנויות בתעסוקה"? נהנתנים צבועים !!!
תאוריה ומעשי
06/07/2004 | 00:12
3
האם כדאי לעשות תיאוריה במקום אחד ומעשי בבית ספר אחר או שהם לא רואים זאת בעין יפה?
אין בעיה לעשות תאוריה ומעשי
06/07/2004 | 07:22
2
בשני מקומות נפרדים.
אולם, כמו לכל דבר, יש את היתרונות והחסרונות לכל שיטה.
אז מה אתה מציע?
06/07/2004 | 14:10
1
שתעשה סקר שוק
06/07/2004 | 14:30
ותבחר בסוף מה שמתאים לך, לפי הפרמטרים - נוחות, מחיר, גודל קבוצה, מקצועיות, ליווי ומעקב, והצלחות.
אסון תעופתי בנתב"ג...?
05/07/2004 | 23:33
3
אסון תעופתי גדול נמנע בשבת האחרונה בנמל התעופה בן-גוריון. טייס של חברת שכר תורכית המריא ללא אישור מגדל הפיקוח, כאשר באותה עת עמד מטוס אחר לנחות מולו על אותו המסלול - גלי צהל

מישהו יכול לפרט

סלח לי איש יקר, למה הכותרת המבהילה
05/07/2004 | 23:43
2
הזאת??????? אגיד לך את האמת שחזרתי זה עתה מחתונה. באולם לא שמענו כלום וגם בדרך חזרה לא שמענו על אירוע כמו זה שהזכרת. נכנסתי הביתה והמחשב היה פתוח בדף הבית של תפוז. כמתוך הרגל נכנסתי לפורום ומה עיני רואות? כותרת מבהילה שכזאת. ורק בתוכן ההודעה מתברר שנמנע אסון בשבת. להבא תשתדל לעדן את הנוסח שאתה מכתיר בו את הודעותיך. תודה!
זה בסה"כ ציטוט מתוך....
05/07/2004 | 23:49
1
גלי צהל

וצר לי אם נפגמה שמחת הערב

שי
כתובות אינטרנט מצורפות:
אם זה ציטוט אז אתה לא מדייק כל כך
06/07/2004 | 03:01
כי בקישור שהבאת כתוב אסון תעופתי נמנע בשבת בנתב''ג.
ולכן צודק רוני בדברים שהעיר לך. גם אני נבהלתי כהוגן ברגע הראשון.
אני טייס ניסוי?
05/07/2004 | 23:09
2
סוף סוף גמרו את "טפול 100 " במטוס של המועדון שלנו אז היום טסתי לBERGAMO (מזרחית למילנו) אם אז"ם של חבר לקחת אותו. במקום חיכתה לי הפתעה, אין להם מי שיעשה טיסת "נסוי" (החליפו צילינדר, כבלי מאזנות וכבל מקזז ועוד) אז התנדבתי אני להית טייס הניסוי אחרת הייתי צריך לחזור כלעומת שבאתי ומכיון שמחרתיים אני "קופץ" לארה:ב לא יהיה לי זמן.
אז קודם התעקשתי שבעל המכון יעלה איתי לטיסה (מעין תעודת אחריות ש\) ן\וחוץ מזה חשבתי מהר ואמרתי לעצמי, שאם אני נעשה טייס ניסוי, כמו אותו יצחק פיר שסופר עליו בפורום לפני כמה ימים, אז אולי גם אשתי תעזוב אותי ואני אצא נשכר.....
זאב
בסוף המטוס חזר הביתה
05/07/2004 | 23:17
1
כמובן שהכל היה בסדר, והבאתי אותו "הביתה" בטיסת VFR משעממת מעל עמק הפו שארחה 55 דקות ושבמהלכה התעצלתי לדבר ברדיו ולא התקשרתי לאף אחד חוץ מלאז"ם שחזר לידי (בתדר 123.45 ) וגם את הטרנספונדר אפילו לא פתחתי.
(זה בגלל שמתחילת החודש חייבים טרנספונדר ב- MODE C ולנו אין ENCODER אז בינתיים אנחנו טסים בהחבא מחוץ ל-סי-טי-ארים .

ובבית מצאתי את אשתי שבכלל לא חשבה לעזוב אותי.......
זאב
נחמד
05/07/2004 | 23:46
על התגובות בנושא ועדת הכנסת
05/07/2004 | 21:30
19
קראתי את התגובות של החברים. בעניין הנסיון  לשנות את הסטטוס של הרצליה באמצעות הצעת חוק. של ח"כ שלגי.
ואני שואל את עצמי מה קורה לכם? מה צריך  לעשות אני די יודע !
השאלה במה אתם עוזרים בעניין ! בלתת עצות יש מספיק.! אני צריך ביצועיסיטים לא דברנים. אז מי שמסוגל להוזיז דברים או לפחות בלעזור לנו להוזיז דברים מוזמן . ואני מתכוון לקשר אותנו אגודת התעופה עם בעלי השררה והקשרים . עיתונאים. טלויזיה  .חברי כנסת. שרים .  וכיוצ"ב .  
גם חברי מרכז באים בחשבון אתם לא יודעים כמה כוח יש לחבר"ה הללו.
וכל אלו שרק יודעים לקשקש ולפלוט שטויות בטונות תעברו בבקשה לפורום  "זייני שכל"
שלכם רמי שדה
נודניק מקצועי
06/07/2004 | 16:08
13
במקום לומר בצורה פשוטה מה אתה צריך ולבקש עזרת הפורום, כל משפט שני שלך זה התגוללות חסרת נימוס על אנשים שאינך מכיר, וכל משפט שלישי אתה מתעקש לספר על נפלאותיך בישיבת הכנסת.

פחדן ומוג לב!!
06/07/2004 | 23:41
12
אתה כזה גיבור בלתקוף .למה אתה מסתתר ?? אתה אפס אחד גדול שלא  שווה תגובה.
זאת עמדתך האישית או עמדת האגודה?
06/07/2004 | 23:51
הוא לא מסתתר.
07/07/2004 | 01:22
10
אני מכיר אותו בשמו ובשם משפחתו. ואין רע בביקורת. כמו שאתה כותב בהודעה שהגבתי עליה, הקללות האלה לא משרתות שום מטרה. כך גם מה שכתבה יעל למטה, בתגובה לעוד אדם שלטעמכם הוא אנונימי ולי הוא מוכר יותר. את רוצה ללכת לאתר האגודה יעל? יאללה, לכי, רוצה לכתוב כאן? תפאדלי. אבל אל תהיי כאן ותיללי על כמה כדאי לכתוב שם.
סליחה
07/07/2004 | 09:26
שאני מתפרץ
אותי דוקא הצליחו לשכנע שכדאי לסגור את הרצליה
ולהתחיל במשרד הראשון הזה מצד שמאל ליד שמוליק
או לחליפין להשאיר אותו שם אחרי שכולם יעזבו
ואם ביום רביעי לא בא לי ??
07/07/2004 | 10:37
3
יופי יעל!
07/07/2004 | 11:25
תגובה ברמה.
כמיטב המסורת שאת נוהגת להציג.
באמת, תגובה מכובדת
07/07/2004 | 12:03
1
1
בואי לא נמשיך, כדי שלא תתבזי כמו בדיון שנמחק עם דורון שפירא.
יש אנשים שלא יודעים מה חושבים
07/07/2004 | 12:26
1
עליהם ומה מדברים עליהם מאחורי גבם. לפחות אני יודעת.
זה שעמדתי שונה משלך לא קשורה לבזיון, מותר לי לחשוב אחרת.
אבל זה בסדר, בגלל זה קוראים לזה פורום, מותר כאן הכל.
אבי .
07/07/2004 | 17:22
4
נכון מסכים איתך שאין רע בביקורת . אני בעד ביקורת. אבל .
שים לב איך הטרול הזה שאתה מכיר . פתח את התגובה.
"נודניק מקצועי" איך אתה חושב שאני צריך להגיב לטרול שכזה?
אני בטוח שאותו טרול מחכך את ידיו בהנאה מרובה. ואמר לעצמו
"וולה מתיחסים אלי כאן בפורום"
הגעתי להחלטה שאני לא מגיב יותר לטרולים לא מזוהים . וגם לחברי הפורום שלא חברים באגודת התעופה.
וזה סופי..
רמי  
טרמינולוגיה.
07/07/2004 | 17:50
מי שמוכר אישית לאנשים רבים כאן בפורום אינו טרול. עצם ההשתלחות בך אינה הופכת אדם לטרול. טרול, כידוע, מנסה לנצל את האנונימיות שלו כדי לזרוע ארס ולחרחר ריב, וחווינו כאן מספיק כאלה. קרא את הכרטיס האישי שלו, שמו יואב תל.

יתרה מזו, אל תירה בכולם. אני מסמפט אותך, קונגו, אבל בגלל שאני מכיר אותך מהעולם האמיתי ולא מהשטות האינטרנטית הזו. אבל לקרוא לטל ר. זיין מוח? דייני אם אומר כי צורת ההתבטאות שלך ושל יעל כאן אינה מוספיפה כבוד, אם אנקוט לשון המעטה, לתפקיד הציבורי כביכול שאתה ויעל מנסים למלא באותו ארגון שדעתי עליו ידועה.
תגיד, עובר עליך משהו?
07/07/2004 | 17:52
מה הברוטליות הזו? מה כבר קרה? מישהו כתב משהו שלא מוצא חן בעיניך אז אתה צריך להשתלח בו? ומדוע זה לא תגיב לחברי פורום שאינם חברי האגודה? הם פחות טובים ממי שהם כן חברי-האגודה?

כנס לפרופורציות. חבל על הבריאות.

דוד
רמי, אפשר לבקש
07/07/2004 | 20:02
1
שלא תגיב גם לאלו שהם כן חברי אגודה ?
למה להעניש אותם ? רק בגלל שהם חברי אגודה מגיע להם להתבוסס במלל ההיסטרי, הוולגרי וגס הרוח שלך ?  לא פייר...
לא!!!!
08/07/2004 | 23:39
כבר בקשתי ממך בעבר אל תפנה אלי !!
פה זה פורום "זייני שכל"
07/07/2004 | 00:12
4
הפורום המקצועי נמצא באתר האגודה.

טל.
אל תתאמץ רמי, אנשים
07/07/2004 | 01:04
3
לא רוצים/מעוניינים לדעת וכד'. מעתה תכתוב את כל המידע באתר האגודה.
יעל
07/07/2004 | 01:49
2
לא מובן לי היחס האמביוולנטי לפורום זה.

מחד, שאלות רבות נותרות ללא מענה או נענות ב"שאל בפורום האגודה".

מאידך, מגרש מכאן רמי את מי שאינו מוצא חן בעיניו ומפנה אותו לפורום "זייני שכל" (וזאת לפני שהוא מודיע לנו שהוא "שלנו"), כאילו למי שאינו מסכים עם רמי והנחיותיו אין מקום פה.

אם זוהי במה מספיק טובה לפרסם בה "קול קורא" לציבור, היא צריכה להיות במה מספיק טובה לספק בה תשובות, אולם אם אין היא במה מספיק טובה לספק בה תשובות, אז שייתן לנו לפחות לזיין פה את השכל כאוות נפשנו.

טל.
זיין שכל!!
07/07/2004 | 17:12
1
רמי לא מגרש אף אחד. רמי קובע שאתה ועוד כמה כמוך יודעים רק "לזיין את השכל" של אלו שעושים משהו למען אלו שלא מבלבלים לנו את המוח. והכי גרוע אתה עוד עושה זאת מחו"ל !!.
למזלי יש  לי עור של פיל ואף אחד מכם לא יצליח בסופו של דבר להרפות את ידיי בלנסות לעשות טוב לחברי האגודה שלא "מזיינים לנו את השכל"
רמי
מה הבעיה בכך שאני עושה זאת מחו"ל?
07/07/2004 | 17:44
הרי אם כך אני באמת בא בידיים נקיות, הרי אינני נהנה מהשגיך.
מדוע זה הופך זאת ל"הכי גרוע"?

ורמי, דרך אגב, לא רק קובע ש"אני ועוד כמה כמוני" יודעים רק "לזיין את השכל", אלא גם קורא לי לעבור לפורום "זייני שכל". פשפשתי היטב במכתבים שקיבלתי מ-AOPA (לא Israel), ומסתבר שלהם אין שום דבר כנגד חברי אגודה זייני שכל ככותב שורות אלו. להיפך - הם מבינים שככל שירבו חברי האגודה זייני השכל, כך יגדל כוחם.

בהצלחה לך במאבקיך ברשויות ובזייני השכל,

טל.
היום במעריב התפרסמה כתבה מזעזעת
05/07/2004 | 21:05
27
על אישה שכל חטאה שהיא בת לאמא לא יהודייה. המסכנה, תושבת אילת, עוברת מסכת השפלות כל אימת שהיא צריכה לטוס. (והיא טסה קבוע בקו) ההשפלות כוללות  חקירות רפואיות/גנקולוגיות וכו. התגובה המזעזעת לא פחות של בטחון ארקיע היא שהם 100% בסדר ואנחנו פשוטי העם פשוט לא מבינים את הסיבות העלומות לכך. כן, בשם בטחון המדינה ...

אני בהחלט מוכן להסתכן ולטוס ללא מפלצת הבטחון הזאת. אני לא בטוח היכן יש יותר נזק. אני גם מטיל ספק רב ביעילות המגנון.

דרך אגב, אנחנו ממנים את נסיכי החושך באגרת בטחון. מעניין אם במקרה שלה היא קבלה זיכוי.

בחוזר רשמי שפורסם בין המפעילים, כתוב שחור על גבי לבן ובאופן רישמי כי מדינת ישראל מפלה בין האזרחים. ישראלי שלא יהודי כדאי שידיר רגליו מהשדה

עד מתי ישבו אנשי החושך מאחורי מסך הברזל ויפעילו ילדים בשם החוק לבצע פרעות בכל מי שלא יהודי כשר ורצוי לבן, וכל זה בשם נוהלים עלומים כגון:

1. כל נוסע הוא טרוריסט עד שלא יוכח אחרת.
2. כל אישה שחצי יהודייה יש לוודא שהיא גם אמא. אם לא פקטור הסיכון גבוה. בדוק נמרצות את הסיבות לכך. בצע חיפוש גופני מלא לוודא שהיא אכן אישה. רצוי לעכבה כדי שתפסיד את טיסתה.
3. אין לקבל כל תרוץ של "אני ממהרת לבדיקה רפואית ללא אישור מחלה", אישור ראש העיר ותדפיס בדיקות מעודכן.
4. כמו אחינו בטהרן, התקשר לבעל וודא שאכן אישתו נוסעת ברשותו. באותה הזדמנות ודא איכות חיי המין והנשואים. ברר למה אין ילדים. תשובה כגון לא בא לי, גינה עיכוב אצל אשת הרב 3 שעות.
5. שיב לב, גילוי כלשהו של אמפתיה מהווה עילת פיטורין מיידית.

עד מתי אני עצמי אמשיך לשבת בחיבוק ידיים ואסתפק במילות שבת באתר כזה או אחר?

כן, אני מניח שיהיו כאן תגובות בנוסח "אתה לא מבין בבטחון.." או משהו דומה.

לצערי, אין ביכולתי לסרוק את הכתבה.
אני עובד בבידוק הבטחוני בנתב"ג
05/07/2004 | 21:22
13
ואני יכול להגיד לך שיש הרבה צדק בבידוק שעושים לאלה שהם לא אזרחי המדינה או שהם לא יהודים. אני לא יודע עד כמה נכונה הכתבה שקראת, אך יש לי הרגשה שהיא לא מדוייקת. העיתונים אוהבים לנפח דברים. כמו כן, אני לא יודע איך מתנהל הבידוק באילת אבל שמעתי כאן כבר ביקורות גם על צורות הבידוק בנתב"ג.
האם נראה לך הגיוני וסביר שתייר מארץ זרה יעבור את אותו בידוק בטחוני שאתה תעבור או לחילופין כל תושב הארץ שהוא יהודי?
אני מניח שלא.
הבידוק הבטחוני מתבסס על אלף ואחד דברים. אותם ה"מציקים" שבאים ושואלים אותך לפני שאתה טס לחו"ל שאלות שמתחילות מאיפה אתה מגיע וכלה במי ארז את התחתונים שלך, עוברים תהליך הכשרה ארוך של מספר חודשים. יש כל כך הרבה סיווגים ואפיונים של אנשים שאתה לא מתאר לך והכל נעשה בעקבות מקרי העבר וידיעות מודיעין, או במילים אחרות "דברים שאזרחי המדינה לא יודעים/לא מבינים".
האמן לי, יש צדק בזה. אני עובד שם, אמנם אני לא מהשואלים (אני מאלה שהולכים יותר רחוק ומחטטים לתיירים בתחתונים) ויש סיבה לכך שאנחנו עומדים 8 שעות במשמרת ומחטטים לכם ולתיירים בפרטים ובחפצים האישיים.

אני לא מאשים אותך ואת אותם הישראלים העצבניים שיוצאים לנופש בטורקיה שבהם אני נתקל כל יום שאתם כועסים עלינו כי, והנה זה בא, יש דברים שאתם באמת לא יודעים...
המנטרה הידועה של הביטחון
05/07/2004 | 21:57
4
"יש דברים שאתם לא יודעים". בטח. ויש גם עוד כמה דברים שהביטחוניסטים לא יודעים, כמו למשל דרך ארץ, כמו הפעלת common sense ועוד. בשם הביטחון הכל מותר. כשהולכים ובודקים אדם כמו עורך מכובד וידוע של עיתון ערבי נפוץ, אדם בעל מעמד נכבד במגזר הערבי, כאילו היה אחרון המחבלים, זה לא מוסיף כבוד - וזו רק דוגמה אחת.
בשם הבטחון אפשר לקדש הכל, כבר ראינו. האל בטחוני כל יכול הוא.

עזוב, נמרוד, אל תקח אותי אישי. אתה צעיר, ושטפו לך היטב את המוח בקורס סלקטורים. עם הגיל והריחוק מהצבא תבין שאל הבטחון הוא בסך הכל משיח כזב.
הם אכן שטפו
05/07/2004 | 22:08
1
אבל אני לא בן אדם ש"נשטף" בקלות. אני רואה דברים בשטח ותאמין לי שבעל מעמד נכבד במגזר הערבי (באמת מעמד נכבד, לא מעמד נכבד מטעם תנועה באום אל פאחם) לא ייבדק כאילו היה מחבל.
אבל באמת עזוב, אני כבר רואה לאן זה הולך. אני אדבר בשם הביטחון (בין אם אני כן ובין אם אני לא מאמין ב-100% במה שאנחנו עושים) ואתה תדבר בשם העם.
יש כל כך הרבה דיעות והנושא הזה בכלל כולו מתוסבך.

ארזת לבד?
נמרוד.
06/07/2004 | 00:35
אין לי רצון להתווכח בנושא או לפרוש מסה מפוארת. בעיני מתוח קו ישר בין הטרטור המופרז בשם לבטחון, לבין השרירות הגורמת לערבי חולה למות במחסום כי לא היה מי שיאשר לו לעבור ולבין צעיר הרוצח בחור שמסתכל על החברה שלו במועדון או תוחב סכין לאחר בויכוח על מקום חניה. אני לא כל כך זקן, אבל זה לא היה כאן פעם.
חבל"ז - אין עם מי לדבר
06/07/2004 | 21:22
1
חברים יקרים - אל תשלו את עצמכם שיש עם מי לדבר או שההגיון ישפיע על התנהלות בדיקות הבטחון בתעופה. אצלם הבטחון מעל לכל והמטרה מקדשת את האמצעים. אין כל איזון בין עלות (הן כספית והן אנושית) לתועלת. לו היו משקיעים 10% מעלות הבדיקות הבטחוניות באכיפת חוקי התנועה באופן אקטיבי ושיפוט מהיר של טרוריסטים בכביש היו נחסכים מאות חיי אדם כל שנה! אבל המלחמה בתאונות הדרכים אינה "פרה קדושה" ולכן האנרכיה חוגגת וחיי אדם הפקר. אתם חושבים שלמשפחה של הרוג בתאונת דרכים שנפגע ע"י נהג עבריין (כמו נהג אוטובוס הילדים שחצה צומת באור אדום) שצפצף על חוקי התנועה יותר קל מאשר למשפחה של נפגע ב"פעולות איבה" ?
כל מילה בסלע !
06/07/2004 | 23:04
נמרוד, שום טיעון לא ישכנע אותי
06/07/2004 | 00:50
1
שמוצדק לשאול נוסעת למה אין לה ילדים לאחר 5 שנות נשואין,מתי היא מתכוונת ללדת, איזה בדיקות היא צריכה לעבור בת"א ואצל מי, האם הבוס שלה אישר את הנסיעה וכו. בתור נוסעת קבועה וישראלית חצי יהודיה שנשואה לישראלי, בלי מטען שעוברת חיפוש ידני קבוע, שאלות אלו ואחרות שלקחו למעלה משעה וגרמו לה לפספס את הטיסה - חסרות שכל וערך- נקודה!!! אם הייתה מחבלת מן הסתם לאחר 30 פעם היא הייתה מכירה את כל התשובות.

חלקנו עד היום סובל מהזובור שבוצע לסמנכ"ל נוקיה העולמי. הנ"ל לא ילד אבל הופשט וטורטר בידי "המבינים" לפני זמן מה בב"ג.

דרך אגב, אין לי בעייה עם בדיקת חפצים ו/או חיפוש גופני. יש לי בעייה אם השאלות. מאז ששאלו אורחת שלי מארה"ב עם מי היא ישנה בלילה האחרון היא מסרבת לדבר איתי.היא משוכנעת שאני הוא זה שיזם את השאלה...
לך תסביר לה.
השאלה הנכונה
08/07/2004 | 11:51
היא -היכן בילית את הלילה האחרון?  כאשר הכוונה היא אם לבית מלון או לבית פרטי.
יש פאשלות ולדעתי רובן צומחות מהכשרה גרועה של סלקטורים לנושא יחס "ללקוחות". בקורסים שלהם צריך להוסיף פרק "הסבר פניך", לחייב בקרה בשטח ולהוסיף תלונות נוסעים לגיליון הערכה של המנהלים בתחנות - מי שניכשל X פעמים בתיירות יוזז למשרד אחורי. (יש עוד פתרונות)
שת"פ רב-גורמי לא היה מזיק בצומת בין בטחון לתיירות.

אבל! אם לא ימנעו פצצה בטיסת אייר פרנס הבאה שלכם מהארץ לפריז (בגלל ההנחות שחלקכם מציעים) ותתפוצצו לנו באויר, יהיה סביבכם הרבה רעש בארץ...אולי נביא תדפיס דבריכם בפורום בתור מנחת אבל למשפחה?

וסליחה על הדוגמה הקיצונית.  
BON VOYAGE

"לא חוכמה לדבר, החוכמה היא לעשות"
לטמטום הבטחוני יש סיבה אחת
06/07/2004 | 06:59
1
קוראים לה כסף.

כל מטרת השאלות המטופשות, חסרות ההיגיון הוא לחסוך את הבדיקה הפרטנית של החפצים ותו לא.

וזה בעצם מה שמקומם. אין אדם שיחלוק על כך שרש"ת רשאית לפתוח את מזוודותיו של כל אדם (שלא בפניו) ולחפש מטען חבלה כזה או אחר.

כל המטרה של הסלקטורים היא להקטין את תדירות החיפוש בכליו של אדם ובמקום זאת לחפש בנשמתו על ידי שאלות שפותחו על ידי חוצפנים צעירים, אטומים שקוראים מסמכים הנושאים את הכותרת "ידיעות מודיעינית".

אם רשות שדות התעופה היתה מפנה כסף לחיפוש במזוודות, לא היה צריך לעבור את החלק המביש הזה.

נוסף על כך, רעיון שנשמע טפשי רק בהתחלה, אם היו נותנים לזרים את האפשרות, אני משוכנע שכולם היו מעדיפים שיחטטו להם במזוודה ולא בנשמה.

אם כבר לחטט לאדם בחפציו
07/07/2004 | 08:58
אז רק בנוכחותו. אחרת יש כאן פתח לגנבות, להרס, וגם להאשמות שוא. לטובת כל הנוגעים בדבר, רצוי שהאדם יהיה נוכח, ויראה במו עיניו שלא גנבו/הרסו לו כלום, ואז גם לא יוכל להאשים האשמות שוא.
ולי יש חברה טובה,
06/07/2004 | 10:21
מדענית ישראלית שעובדת במוסד אקדמאי מכובד וכמוני גרה בפאריס. היא כבר לא תשוב לחיות בארץ אבל יש לה שם משפחה וחברים ובכל פעם שהיא חוזרת מבקור ומספרת לי על המסכת שעברה למען בטחון המדינה רק בשל היותה בת לדת שונה, אני מתפוצצת מכעס ומתה מבושה.

אני מסכימה איתך שהנושא מסובך, אבל לחלוטין לא מבינה למה כ"כ מסובך לגלות מעט אמפתיה, לזכור שהאדם שעומד מולך עובר חוויה מאד לא נעימה ושבקונסטלציית נסיבות אחרת הוא יכול היה להיות החבר הכי טוב שלך?
נמרוד ידידי...
06/07/2004 | 12:16
אז יופי אתה "מפריד" נו שוין עומד כל היום ברבח .
תאמין לי אני מכיר ממקור ראשון את התנהלות הענינים.
הצורך בבטחון הוא הכרחי ושיטות הבידוק וסינון הנוסעים בנתב"ג מוכיחה את עצמה אבל בנינו תסתכל לי בעניים ותגיד לי לא קורה המון פעמים שנוסעים לא ישראלים ולא יהודים מאחרים לטיסות שלהם בגלל איזה ר"צ אידיוט שההפסקה שלא היתה יותר חשובה או ציוד של נוסעים שנהרס והם בכלל לא מודעים לעניין.
יש מקום לשיפור ההתיחסות לנוסעים שנמצאים בקטגוריה של רמת סיכון.
בטחון לחוד ושרות לתייר שמכניס מטבע זר למדינה לחוד, אנשים כמוך יקבעו באם התייר יחזור לכאן או לא יחזור.
יש גם הרבה רשעות, לא רק טמטום
06/07/2004 | 12:33
אני בעל משרה בהיי-טק, ואחד מעובדי הוא אזרח בלגי שבילה זמן רב בישראל ולכן גם שכר כאן דירה ורכש ציוד בידור. כאשר תדירות הגעותיו ארצה פחתה, הוא השתחרר מהדירה ולקח אתו לחו"ל חלק מהציוד, כולל מערכת סטראופונית. הבודק בנתב"ג סירב לאפשר לו להעלות את המערכת לטיסה בטענה שיש לבדוק אותה בשיקוף, אך אין לו מה לדאוג כי "היא תגיע לביתו" בבלגיה לאחר הבדיקה, בטיסה אחרת.
במשך שבועות אחדים אח"כ ניסה הבחור לקבל פרטים על המערכת שלו שכמובן לא הגיעה, ללא תוצאות. אחרי כחדשיים קיבל סוף סוף הודעה כי החבילה מחכה לו בבריסל, וכשנסע לשחרר אותה הסתבר לו כי המערכת שבורה ואינה פועלת. מישהו פירק אותה ביסודיות, פשפש בקרביה, שבר את הפלסטיקים, ובסוף פשוט העמיס את החלקים השבורים לחבילת קרטון ושלח לבלגיה.
מאז ועד היום כבר חלפו כמה חדשים, ידידי שלח אינספור מכתבים עם בקשה לפיצוי, ולא זכה אפילו לתשובה
צריך להיות רשע ולא רק מטומטם, כדי להתיחס ככה לאזרח זר, לגרום נזק, לא לתת שום פיצוי ואפילו לא הסבר או התנצלות. הבטחון משמש יותר מדי כסות אוטומטית לפשעים (אני יודע שזו מלה חריפה). מענין אותי, נמרוד, מה היית אתה חושב אילו למשל היה איזה שוטר בארץ עוצר את רכבך, מחרים לך את הרדיו בטענה שצריך לוודא שאין בו מטען, ורק אחרי שהיית מכתת רגליך אינספור פעמים לתחנת המשטרה, היית מקבל ערימת פלסטיק שבורה ללא שום פיצוי או הסבר. זה היה נראה לך מוצדק "בשם הבטחון"?
בבקשה, בוא ותסביר לפשוטי העם
07/07/2004 | 08:55
ההדיוטות, חסרי הבינה הביטחונית, מה הקשר בין ביטחון לבין היות האשה אמא? אם יש לה ילדים היא לא תנסה לעשות פיגוע ואם אין לה ילדים, אז זה סימן שהיא רוצחת? יש לי חדשות בשבילך, בתור אשה ללא ילדים, כן, גם אחרי 5 שנות נישואין, אני עדיין אזרחית טובה ומועילה לא פחות ואולי יותר מהילדון החצוף שעומד ושואל את השאלה הזו.
רודיארד קיפלינג, איש חכם, אמר: "מעל הכל, היה אדם." אתה, מפעיליך ומדריכיך, מזמן שכחתם איך להיות אנשים, ואיך יש לנהוג באנשים ככה שירגישו שהם אנשים. חלק מההתנהגות שלכם נובע מזה שאתם, בהיותכם חלק מהמנגנון המסואב של ה"ביטחון", לא עוברים את ה"בידוק" הזה. וממקום של התנשאות ומי שבאמת לא יודע מה הוא עושה, כי מעולם לא היה בצד השני, קל נורא לעשות את הדברים.
"אנשים טיפשים בנקודת מפתח"
05/07/2004 | 22:40
4
זו הצרה מספר 1 של מדינתנו הצעירה.
השאלה החשובה באמת
06/07/2004 | 08:36
3
האם הבדיקות הביטחוניות בשדה תעופה אילת העלו אי פעם איזו שהיא כוונה לפגוע בביטחון הטיסה?

מנסיון אישי, דוגמא טריוויאלית לטירוף המערכות: אותו סכין שלא ניתן לי להעלות לטיסת אל על ניתן לי לאחר מכן על ידי הדיילת בזמן הארוחה.

אילו היו מכוני בדיקת הרכב השנתית בודקים כלי רכב באותה אינטנסיביות אובססיבית היו נחסכים לפחות חיי אדם.

יגאל גולן
בדיקות בטחוניות
06/07/2004 | 10:46
2
השיטה הישראלית מחפשת כוונות ולא אמצעים בניגוד לגרמנים ולאחרונה גם האמריקאים שבודקים כל אחד (כולל אחמ"ים שמבקרים ביקור רשמי ואצל הגרמנים אפילו הטייסים נבדקים).

הסלקטורים הם מעין פרופיילרים.
הבדיקה הגופנית שעוברים הנוסעים בארה"ב די מביכה במיוחד אם אתה זר,אזי הבדיקה מדוקדקת יותר.

אבל, ופה יש אבל גדול, שם ההליך נעשה עם חיוך בנינוחות ותוך גרימת תחושת הבנה אצל הנוסעים ע"י המערכת, חוץ מהבדלי המנטליות, הגישה היא שהרוב המוחלט של הנוסעים פשוט רוצים להגיע מנק' א לב'.

ואצלנו, אצלנו כל נוסע הוא מחבל בפוטנציה (אם הוא לא יהודי,ללא ילדים, סתם משוגע שבא לטייל פה ואין לו אליבי לכל דקה שהוא שהה בארץ הקודש- אז הוא לא מחבל בפוטנציה,הוא פשוט מחבל,ואז צריך לבדוק שהוא לא מבריח טיל לאו בתחתונים).

במזה"ת אפשר להבין את זה, אך הכל היה נראה שונה אם זה שעושה סלקציה המכונה סלקטור היה מרגיע את הנבדק ע"י הסבר קל על התהליך,קצת חיוך והרבה נימוס. (לא לומדים את זה בבתי הספר לסלקטורים).
תבינו, נותנים כח לילד בן 21, המערכת מלחיצה מאוד ונימוסים הוא ראה רק ב DVD בסרטי דרמה זרים,
זה אנחנו אז על מה נלין?
נלין, על שזה אנחנו.
06/07/2004 | 12:09
1
הגנים, הגנים, זה מה שיהרוג אותנו...
זה לא גנים אלא השפעות סביבתיות.
06/07/2004 | 12:30
יש ביטחון?
06/07/2004 | 12:08
שתי תגובות שאולי יראו סותרות זו את זו, אבל...
אאני כנוסע מתמיד מאוד, לא מאמין בכלל שהשאלות של הסלקטורים שוות משהו. אז נכון לפני כמה שנים התגלתה כך אנגליה אחת שנשאה פצצה עבור החבר שלה... אבל מי שנושא משהו ידע לתת את התשובות הנכונות...... חיפושים זה עינין אחר ויותר יעיל אם מבוצע כהלכה. אבל גם זה לא מבוצע (אצלי לפחות) גם כשאני מצהיר במפורש שקיבלתי מתנה ממישהו שפגשתי באותו יום לראשונה. זה גורם להם מבוכה ומתחילה התרוצצות, קריאה לבוס, והכל במטרה להמנע מבדיקה ממשית (אז אתה בעצם מכיר אותו טוב , נכון? לא...רק היום נפגשנו... אבל אתם בעסקים יחד נכון...אם לא היה עצוב זה היה מצחיק)
ותגובה שניה - בארה"ב החיפושים חודרניים ומשפילים לא פחות. לא מזמן חזרה מארה"ב בחורה כבת 21 ובשדה התעופה במערב ארה"ב הוכרחה להתפשט (להסיר חולצה) באיזור שאינו סגור ולעיני עוברים ושבים ! אז זה לא הצדקה למה שהולך כאן אבל כנראה שאנחנו לא לבד
לפרסם
06/07/2004 | 14:27
רק בשרשור הזה יש אוסף מקרים לא "מבייש" של מעללי הילדים אשר "שומרים"
על בטחוננו.
אולי כדאי לעניין איזשהו עיתונאי חוקר שיתלבש על הנושא.

במחשבה שניה גם העתונאים טסים לפעמים, איזה עתונאי ירצה לגעת בנושא מתוך ידיעה כמעט
וודאית שבפעם הבאה שהוא יגיע לטרמינל איזה ילד מחוצ'קן יבקש ממנו להתכופף כי המערכת חייבת לו?!

במחשבה שלישית אולי יש עתונאים שנהנים מזה?
כולנו נרוויח.
לגבי ביטחון ..חשוב מאד .
06/07/2004 | 17:39
2
שלום , אני אישית בשירותי הצבאי בצנחנים נאלצתי לבדוק יום יום אנשים שנכנסו דרך שער פאטמה לישראל תקופה מסוימת ,אני חייב לציין שאני מעדיף לבדוק את חור התחת של מישהו כמה שזה נשמע מזעזע .. מאשר לחשוב שהוא נכנס לארץ והרג 10 ילדים ...
ולכל מי ששואל שאלות אני כבר 4 שנים אחרי הצבא והתפכחתי והמון פרות קדושות מתו לי כבר . אבל  בוא לא נשכח שלפני מספר שנים סלקטורית באל על חשדה באשה הרה שבאה לארץ מבריטניה ... (היא בטח היתה בלונדה חמודה).
תחשבו לכם בריטית חמודה מתוקה תמימה בהריון ???? היא להפציץ מטוס ???
והאמת שלא היו לה שום כוונות כאלו כן היא ממש לא רצתה לפגוע בזבוב .
ולאחר בדיקות שנעשו על האשה התגלה שלמרות כוונותיה התמימות בעלה הפלסטיני שלח אותה עם מטען גדול לארץ .... ככה זה פלסטינים שאוהבים אותנו .
מוכנים להרוג את האשה שלהם עם הילד שלהם במטוס .. ואנחנו רוצים להיות שמאלנים יפי נפש ולהגן על כולם ... אז תשכחו מזה בואו נשמור על עצמינו נדאג לעצימנו נשמור על חיינו אף במחיר כבוד של אחרים .
יום טוב
אלי אלפסי
ומי שלא רוצה לדון בנושאי ביטחון מוזמן לאתר שלי .
כתובות אינטרנט מצורפות:
בדיקות
06/07/2004 | 21:07
1
נגיד שאתה צודק -
אני לא רואה במשוואה את היחס בין לבדוק כמו שצריך (ראה הבדיקות שנעשות בגרמניה/ארה"ב) לבין אדיבות, נימוס, וכבוד לנבדק.
לא כל הנבדקים נמצאים אשמים בסוף התהליך.
אתה יודע מה?! הרוב המוחלט אינם נמצאים אשמים.
אומר לך שנבדקתי לא מעט פעמים בחו"ל, הבדיקות היו לפעמים די מביכות אך הבודקים היו כ"כ אדיבים והסבירו מה הולך להיות שזה הוריד קצת מחוסר הנוחות וקיבלתי זאת בהבנה.

אולי אתה צריך להיות בצד הנבדק כדי להבין במה מדובר (אבל לכם יש פרוטקציה-אותכם לא בודקים ואם כן אז בסחבקיות).

לדבריך- אתה חייב לבדוק את החור של התחת- לפחות תשתמש בווזלין.
רק כשיכופפו אותך -תבין!!!!!
michal and ofer אני מסכים במאה אחו
06/07/2004 | 22:55
michal and ofer  אני מסכים במאה אחוז ...
תמיד שהייתי חייל בחברון אמרתי לעצמי מה שעושה את השלום זה איך שחיילים מתיחסים לפלסטינים ולא ראשי ממשלה שחותמים חוזים . אם אנחנו נתיחס יפה בזמן שאנו שומרים ונהיה חוצץ בין המתנחלים לערבים ,יש סיכוי (קלוש אומנם) אבל שיאהבו אותנו .. וכאשר יוצאים ממקום מסוים לפחות זוכרים את החיילים הטובים . בכל אופן אני מסכים ב 100%  . כן צריך להתיחס יפה ... אולי אותי לא בדקו יותר מידי אי פעם . ואני מעריך שזה לא נעים , אז .. כן יחס זה משנה המון אנחנו בני אדם .
אבל בכל אופן אני מעדיף לא לותר על הבדיקות .. אני בגישה של מקסימום בטחון עם מקסימום נחמדות ...
הווה אומר גם בתחומים אחרים : אני מושיט יד לשלום לכל פלסטיני שחפץ בכך ומצד שני מוכן להרוג כל פלסטיני שרוצה להרוג אותי ... אסור לטעות צריכים להיות חזקים בעמדותינו להאמין במשהו וללכת עימו . אם שלום אז שלום תתפרקו מהנשק המיותר תסדרו תעיפו את הזקן האידיוט אני אתמוך בויתורים מעבר לעזה ... אבל כל עוד שאתם מנסים רק לרצוח אותי גם מים וחשמל לא יהיה לכם .
יותר מידי אני מדבר .... חפל באמת חפל ... רק דיברנו על בטחון ...וכבר שוב נכנס לו הסכסוך הישן שלא נגמר .
טוב שיהיה יום טוב
גם לי זה קרה
06/07/2004 | 17:45
אני ואמא שלי נסענו מאילת הביתה בחברת ארקיא. אמא שלי לא יהודיה (אבא שלי כן) אז התחילו לשאול אותה שאלות כגון למה היא באה לארץ ואיך היא הגיעה לטיסה ולאילת. אותי לא שאלו כלום יכול ליהיות בגלל שאני רק ילדה, אבל גם אני לא יהודיה, למען האמת אין לי דת.
קודם כל
06/07/2004 | 20:30
1
אני שמח שאף אחד כאן לא תקף אותי. כבר כשראיתי שהשרשור הזה מתפתח לדיון ארוך, חיכיתי רק לראות מאיפה תבוא ה"בעיטה". לשמחתי היא לא הגיעה, הגיעו רק ביקורות ואין לי בעיה עם זה.

תראו, אין ספק שכל הנושא הזה של הבידוק הבטחוני הוא לא נעים. אף אחד לא רוצה שיחטטו לו בפרטים האישיים ואף אחד לא מעוניין לספר עם מי הוא ישן בלילה. ונכון, היו מקרים כמו שדובי לבנון סיפר (חפץ שהושאר לבדיקה יותר מורכבת והוחזר שבור), אבל ברוב המקרים המוחלט זה לא קורה. מאוד חשוב לעובדים שם שהציוד של הנוסעים יישמר ושלא ייגרם נזק ואף עושים הכל כדי שנוסע לא יאחר לטיסה שלו. מה לעשות, לא לכל העובדים איכפת כנראה ובגלל זה קורים מקרים כפי שתוארו. בכל מקום תמצא עובדים כאלה.
מישהו כאן הזכיר לגבי אותה תיירת (מרי אן) שבעלה הפלסטיני שלח אותה לארץ יחד עם מזוודה "תמימה" לגמרי. מזוודה שהכילה מספיק חומר נפץ כדי להפוך את כל הנוסעים לאדים. היא לא העלתה בדעתה שבעלה, זה שהיא כל כך אוהבת אותו ושהוא, כך היא חשבה, כל כך אוהב אותה ישלח אותה כדי להתפוצץ. רק בזכות התשאול וזיהוי חוסר הביטחון שלה, הצליחו לעלות על זה. לפעמים עדיף באמת לחטט לאנשים בפרטים ולזהות לפי התגובות שלהם האם יש סיבה להעמיק את החיפוש בחפצים. עדיף שתיירים ייעלבו קצת מהשאלות וייעלבו מהחיטוט בחפצים ובדיוטי פרי כבר ישכחו מכל, מאשר שאנחנו לא נשקיע ונבדוק כל פרט ופרט ובטעות נפספס את אותו מחבל.
אין כאן מקום לטעויות. טעות שווה פצצה במטוס.

כמו שאמרתי, יש כאן כל כך הרבה טיעונים לכאן ולכאן וזה כמו לבוא ולדון עכשיו האם יש מקום לחיסולי המחבלים או לא.
כולם צודקים.
נמרוד
07/07/2004 | 09:03
אם ה"בודק" ידע שהוא משלם על חפץ שבור מכיסו, כולל פיצוי האדם שצריך להיטרטר כדי לקנות חדש, הוא יחשוב פעמיים לפני שישבור אותו.
תמונות טובות של צסנה במפגש עם ים
05/07/2004 | 19:41
3
שמצאתי בפורום השכן
כתובות אינטרנט מצורפות:
תעלומה בעיני
06/07/2004 | 17:10
2
הסתכלתי היטב ואני לא מבין למה הטייס בחר לבצע דיצ'ינג כאשר על החוף הקרוב רצועת חול רחבה וריקה עם מגרש דשא שיורד אליה? פניה שמאלה והוא יכול לנחות בעלייה, על חול לבן ורצועת דשא בלי בעיה
לפי איך שעשה Ditching
06/07/2004 | 18:02
אפשר להבין מדוע לא בחר בחוף הרחב.

דוד
דובי, הסתכל היטב - שובל העשן אולי
06/07/2004 | 18:20
מרמז שהטייס אולי כבר נחנק או לא רואה כלום קדימה.(מדפים למטה) לא מן הנמנע שהחוף בפועל היה עם מתרחצים.
נשאלתי שאלה שאינני יודע עליה..
05/07/2004 | 19:08
5
את התשובה..

מה זה baby caravan ???

לכל המשיב הישר תודות!..
אה.. זה קל..
05/07/2004 | 20:32
אלו הן 2 מילים באנגלית הנאמרות בצורת שאלה ובקול גברי מסוקס.
את 2 המילים הללו ניתן ללמוד בקורס מזורז המתקיים ברוב הקניונים הסמוכים לחופי הארץ.
על התלמיד לתרגל את צמד המילים הללו בחופי הארץ.
עליו לוודא:
1- שאין שום כלי טיס בשמיים מעל האובייקט (BABYׂ) לפני ההגייה..
2- שאין מציל בסוכת ההצלה ( מה שמן הסתם יקרה כמעט בכל מצב )
3- שחלילה לא משתרבב מכיסו נייר טואלט מודפס בצורת כרטיס טיסה פרטי..
שהאובייקט ( ה BABY ׂ) לא תחשוד ש...
4- לאתר BABY נעימת מראה וצמודה שימשיה, או במקרה חריג צמודה לאוהל.
5-להגיש מירשה חריג אצל הועדה לרשות הערים המקומית ולנסות לקבל אישור שישלח לו במייל ..ובו יכתב מפורשות שמותר לאזרח להגות 2 מילים באנגלית טהורה, נטולת כוונת זדון המסכנת טייס העלול חלילה להקלע למצב מסוכן של טיסה מעל חופי הארץ נטולי המצילים ששובתים, כך שלא יהיה מי שיציל אותו לאחר שיתפלץ במושבו לכשישמע את התלמיד המוכשר מנסה להזנין בייבי מקומית בעלת לוק מזרח אירופי לסוכת המציל שחומדי לצון רשמו בסיד ובאותיות קידוש לבנה את המילה " קראוון "..
6-היה והצליח תלמידנו להגות את צמד המילים הללו ללא טעות, עליו לגלות איפוק ולא לרמוז לבייבי המקומית שכוונתו זדונית.
עליו לטלפן לרש"ת..
שישלחוחמד של.. אשת ..ביטחון.. ממומנת ע"י משטרת חופי המצילים השובתים,
שיגבו בו במקום דמי רישום לקראוון, יוודאו שהספרות 4X לא נרשמו בשוגג על גבי הבודקה מה שיגרום לעצירה מיידית של כל החי הדומם הצומח והמנסה לחיות, סביב הבוטקה החשוד ככלי טיס  עויין נטול כושר טייס מוכח המנסה לחרוג מיעודו ולשמש כמקום איכסון ל2 גופים ממין שונה שכוונות תועבה וזדון הוכחו עוד בסעיף 1
מל..
פייי זיינתי לכם ת'מח אה..
צ'טער.

נו, היכן כל המומחים?..
06/07/2004 | 07:21
1
להקפיץ...
06/07/2004 | 18:33
אולי מישהו בכ"ז נזכר?.. זה אמור להיות מטוס קל בשימוש באפריקה..

ושוב תודה
לא מומחה אבל
06/07/2004 | 22:11
1
נראה לי שמדובר בסלנג פנימי של אחת החברות שמשתמשות ביותר מדגם אחד של ה-CARAVAN.
הדגם הקטן-CARAVAN 675  נקרא אצלהם BABY?
הדגם הגדול נקרא GRAND CARAVAN,
השני ארוך יותר ובעל משקל המראה גדול יחסית ל-675.
07/07/2004 | 20:01
שיפור צפוי בשירות מודיעין טייס
05/07/2004 | 17:09
3
בעקבות מקרה קיצוני של אי-שירות מצד מודיעין טייס, אותו לצערי חויתי אתמול ונאלצתי לבטל טיסת מבחן ל-CVFR לילה, שלחתי מכתב תלונה לממונה הבוקר (מצ"ב עותק למי שמתעניין).
עלי לציין לשבח את התגובה המהירה של מרכז התיאום ומנהליו. קיבלתי שני טלפונים אישיים, הראשון מידידנו אילן ברוש הפעיל גם בפורום זה, והשני מחיים לוי, רמ"ח מרכז התיאום. נעזוב לרגע את המקרה הפרטי שלי ששימש להם "טריגר" האצה - למדתי שעובר עליהם כרגע תהליך שיפור שאינשאללה נראה בקרוב תוצאותיו והוא כולל:
(1) למרות שהייתה ירידה בכ"א של מודיעין טייס עם המעבר לנתב"ג, לקיצוץ עלויות והורדת תקנים, מכשירים היום בהדרגה עד כארבעים איש מעובדי המרכז האחרים כך שבפועל מספר התורנים יגדל
(2) יצא בקרוב תהליך אסקלציה ונקבל עוד מספרי טלפון לפניה במקרה של עומס או אי השגה של התורן במספר הגישה הנוכחי
(3) יש תהליך הפניית שיחה בין עמדות - שאמנם נכשל במקרה שלי - אשר יאפשר העברת טיפול מעמדה עמוסה לנוספת.
יש וירוס במסמך המצורף- לא לפתוח....
05/07/2004 | 18:10
1
הייתכן כי הוירוס שלך נובע ממשהו אחר
05/07/2004 | 20:09
?? כי אני פתחתי בחברה שיש לה FIREWALL ונורטון וגם את החברים של נורטון והכל תקין
כל הכבוד דובי (אין וירוס)
05/07/2004 | 21:06
לנו בחיפה לא היתה הפריוילגיה להכנס פיזית למודיעין טיס אך אין ספק שחלה ירידה דרסטית ברמת השרות בטלפון.

כל הכבוד שלא הסתפקת בהתרגזות מקומית וטרחת למצא את האחראים ולהגיש תלונה בכתב!!! אין ספק שזו שערוריה שבעת משחק כדורגל לא עונים במרכז תעופתי לטלפון. כמובן אין להעלות על הדעת שהעבריינים יענשו אבל אולי באמת הפקידים הבכירים יקפידו קצת שהפקידים הזוטרים יתנו שרות ברמה מינימלית (ליותר מזה אני לא מצפה).

כמובן זה מתקשר לסיפור של ביטול יציאות לחו"ל משדה דב בהעדר בקורת הדרכונים בשל השוטרת שילדה...

ולסיום, גם אני פתחתי את המסמך ללא כל בעיה והאנטי וירוס שלי לא זיהה וירוס.
ושוב!! GARMIN296 לאלו שרכשו.
05/07/2004 | 16:05
אודה לקבלת אינפורמציה מאלו שרכשו את ה- 296 :
א. מחיר + מכס וכד'..
ב. האם מצדיק את המחיר (בבחינת ההבדל מה- 295).
ג. עידכונים/אחריות וכו (במידה ונרכש בחו"ל).
תודה
בני כץ
המלצה על טיסה בניו אורלינס
05/07/2004 | 15:04
7
שלום לחברי הפורום,
אני אמור להיות בעז"ה בשבוע הבא בניו אורלינס. האם יש בית ספר באזור בו ניתן לשכור מטוס עם מדריך ?  אודה לממליצים
דוידי
ואם אפשר להמליץ כנ"ל אבל באזור
05/07/2004 | 15:42
6
בוסטון?
עוד מעט נצטרך המלצות
05/07/2004 | 15:44
4
על שדה תעופה באזור הרצליה .

דוד
ממליץ על LLHA, הקפה עליך הקפה עלי..
05/07/2004 | 15:51
3
בקצב הזה
05/07/2004 | 17:04
2
תתחיל גם אתה לחפש חלופות.

על חשבון מי ההקפָה ועל חשבון מי הקפֶה?

דוד
ההקפה עליך הקפה עלי
05/07/2004 | 17:32
1
על הקפהאק (על-הכיפק)
05/07/2004 | 18:55
לגבי בוסטון - צור איתי קשר במסרים
05/07/2004 | 19:18
הודעה חשובה לטייסי התעופה הכללית
05/07/2004 | 13:12
7
במסגרת המאמצים שעושה ראש מחלקת מטפ"א בב"ג
אילן ברוש לטובת שיפור השירות לטיסי התעופה הכללית.
א.כל טייס שחפץ בהגבלות ח"א המתוכננות לסגור
נתיבים אזורים או שדות תעופה,יוכל לקבל אותם
באי מייל לביתו!!!
ב.כמובן שהסידור הנ"ל לא יחליף את ההתקשרות למ"ט ביום הטיסה
לבירור הסגירות בזמן אמיתי.
ג.במייל שישלח לכל טייס יכללו הפרטים הבאים:זמן סגירה (זמן מקומי)
תאריך הסגירה.הנתיב, השדה,או האזור הסגור ומספר הנוטאם הרלוונטי.
ד.כל המעוניינים נא לשגר אי מייל ל:ilanb@iaa.gov.il
יפה מאוד !!!
05/07/2004 | 13:20
יפה מאד.
05/07/2004 | 13:27
השלב הבא צריך להיות אפשרות לשליחת תכניות טיסה באימייל. זה יקל גם עלינו וגם עליכם לדעתי.
כל הכבוד על היזמה.
05/07/2004 | 15:50
1
06/07/2004 | 08:04
05/07/2004 | 16:16
העברתי את המייל וזה החל לפעול
05/07/2004 | 17:38
1
הקפצה המתחייבת
06/07/2004 | 09:38
עקב הגידול בביקוש,ובעקבות מכתבו של דובי....
4xHFW
05/07/2004 | 12:48
3
4xHFW
בשבת בערב (באזור 18:30) יצא לי לצלם קצת באזור חוות-רונית...
אם הטייס של 4xHFW חבר כאן (או מי מחבריו חבר כאן) יש לי רצף תמונות נחמד שלו...

נחמד לראות מה P92 יודע לעשות...
ועוד משהו קטן שקרה שם...
05/07/2004 | 12:49
בקאי
P-92 לא יודע לעשות כלום
05/07/2004 | 13:57
1
בזוית המתאימה
זה בדרך כלל הטייס שלו שבמקרה זה הוא באמת טוב....שמתי את התמונות בזוית המתאימה שלא יחשבו שמישהו עשה שם אוירובטיקה ללא אישור.
שלחתי לך מסר...
05/07/2004 | 14:34
תחזית מזג אויר אי שם
05/07/2004 | 07:56
2
תחזית מזג אויר אי שם
יעיל מאוד, מדויק מאוד
05/07/2004 | 08:44
COOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL
05/07/2004 | 13:22
קהילת פורומים חדשה
04/07/2004 | 22:26
tam טיסנים ומסוקים
tam.up.co.il
כתובות אינטרנט מצורפות:
כל בעיותנו נפתרו.....
04/07/2004 | 19:45
4
יש לנו שר תחבורה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא להסחף בבקשה,
04/07/2004 | 19:51
2
אבל בכל זאת, יש תקוה.

דוד
שמה רותי - לא תקוה.
04/07/2004 | 20:03
1
OK
04/07/2004 | 20:38
בכל זאת יש רותי.

דוד
תראו מה זה...
04/07/2004 | 20:27
שר תחבורה...

כמובן שאני מאחל לו הצלחה בתפקיד החדש
אבל אם יש נתונים שמראים על גרף תאונות עולה ברכבים מה עושים???
בונים כביש חדש, מרחיבים, בונים גדרות ומה לא...

אם יש נתון על חס וחלילה תאונה אווירית
קודם כל משביתים מטוס, סוגרים מסלולים ומה לא...

אני חושש שבעניין התעופה הקלה הוא יגיד "אני יכול לנסות"
מה עם ירוקים?
04/07/2004 | 12:54
3
מה עם ירוקים?
לפניכם מטוס הממריא ע"י קיפול
04/07/2004 | 14:05
הגלגלים....בח"א יש כמה שובבים שעושים זאת ...
באקניר לא?
04/07/2004 | 14:09
1
גם,וגם..... ולפעמים......ומי אם לא.
04/07/2004 | 14:12
חומר לימוד תיאורטי?
04/07/2004 | 18:01
3
איפה אוכל להשיג את הספרים וכל החומרים הדרושים ללימוד לרשיון טיס פרטי?
אתה נכון לנסות באתר הזה
05/07/2004 | 10:15
2
http://www.aopa-israel.org.il/

בהצלחה.
ובביה"ס לטיסה בהרצליה.
05/07/2004 | 10:22
1
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה!
05/07/2004 | 21:34
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
אספלט אליגור, איטום, זיפות וסיוד גגות
להרגיש בטוח בבית שלך!
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
קומונות
ברוכים הבאים לקומונת "אקלים בישראל" עדכוני מודלים יומי, די...
קומונה זאת מיועדת לצילומים הקשורים בעולם התעופה.כאן יכול כל...
עדכונים שוטפים
17:16 | 30.08.15 עמותת שדה הרצליה
13:12 | 30.08.15 niceman100
11:56 | 30.08.15 יאיר גיל
11:05 | 30.08.15 דוד איזנברג
10:29 | 30.08.15 אורחים בפורום
15:28 | 28.08.15 GIL BL1
14:04 | 28.08.15 אריאל אריאלי
11:26 | 28.08.15 אריאל אריאלי
11:09 | 28.08.15 אריאל אריאלי
15:57 | 27.08.15 יאיר גיל
19:35 | 26.08.15 יאיר גיל