לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
דבר מייסד הפורום, צור בנר:

"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

º
Zaon Flight Systems PCAS XRX
16/01/06 18:21
כתובות אינטרנט מצורפות:
הודעה ל-REEB.J דרך אגב, לידיעתך
16/01/06 18:17
ההמראה שביצעתי היום לנגד עינך, היתה במשקל המראה של לא פחות מ-2297 ליברות שזה בכלל לא דומה למספר שאתה רצית לבצע בו את ההמראה.
הנתונים להיום היו:
משקל מטוס ריק - 1573 ליברות.
משקל דלק (היה כ-54 גלון)324 ליברות.
משקל שני אנשים כ-400 ליברות.
כך שאל לך להתלהב, מרחק ההמראה שלי במשקל הזה היה פחות מ-100 מטר (לפי המד מרחק במכונית) כך שעם ה-160HP שלך בנתונים האלו לא תתרומם ב-100 מטר ואילו אם אני הייתי במשקל ההמראה שנקבת בזמנו הייתי ממריא אף כ - 20 מטר קודם.
אין ספק! במשקל שציינתה איני מנתק
16/01/06 20:41
אפילו ב200 מטר.וכן אין לי צל של ספק שעם עשרה גלון דלק, שני אנשים ממוצעים (היינו 360 ליברות),פול מנוע,סטיק רפוי,ועשרים מעלות מדפים מורדים מראש,אתה מנתק בחצי מסלול ממה שניתקתה היום שזה אומר 100 מטר מינוס. אגב!! נודע לי שהמרחק בין המנורות שבצידי המסלול (לבנות) בהרצליה הוא 50 מטר כך שהמדידה יכולה ליהיות קלה מאוד.
יאיר!!?? איך בידיוק היו לך 54 גלון
16/01/06 20:55
דלק אם את ההמראה ביצעתה לאחר שנחתתה מטיסה לחיפה (איזה טופס מילאתה בגובה 2500 בין בצרה לצ.השרון?) ובמכלי הכנפיים שלך מקום ל 40 גלון, ובמכל הרזרבה מקום ל 13 גלון, וטיסה לחיפה צורכת כ 10 גלון אם לא יותר. ???
איך 54 גלון - ההסבר:
16/01/06 21:20
המטוס במקור 40 גלון
הוספתי בקצוות הכנפיים שני מיכלים כל אחד 12 גלו.
סה"כ 64 גלון
כשראית אותי, הייתי אחרי שעה טיסה ועיגלתי את התצרוכת באותה שעה ל-10 גלון (בדרך כלל זה בין 8 גלון ל-10.5 גלון שעה) כי הטיסה לא היתה כל הזמן ב-75% כח.
אז נשאר כ-54 גלון
שכחתי לקחת חשבון שבמטוס היתה לי גם משקולת על שם זלמנסון בע"מ לכן תוסיף 1 טון:).
אם כך!אתה בעלים של ה172 הטוב והיעיל
16/01/06 21:34
ביותר במדינת ההלכה.
º
לא מבין, זה לא היה ברור מלכתחילה?
16/01/06 21:36
לא.כי CHL עם אותו מיפרט טכני
16/01/06 21:56
וגרמין ג€Ž,GNS530וכן אודיו פנל,וטרנספונדר גרמין.אך רק 54 גלון וקורוזיות מטופלות היטב.
מי ששם בישראל 530 בצסנה 172
16/01/06 22:00
בטח מתכנן לטוס איתה לפחות לקוטב הדרומי.
º
יש שם רק 430.
16/01/06 22:24
הא, רק 430, לא שווה, יגיע רק עד
16/01/06 22:27
אוסטרליה.
º
כשה GPS שווה יותר מהמנוע...
16/01/06 22:33
דעתי היא! שכל טייס שטס עם GPS
16/01/06 22:40
מעל היבשה ובמז"א נאה הרי הוא פחדן מולד המזלזל בערך עצמו וביכולות הניווט שלו במרחב שישארו מנוונות לעולם ויהרגו אותו כשתיגמר הבטריה או כשהדוד סם יחליט לכבות את האור (הלוינים) והרי הוא כטייס סימולטורים ניצחי ההולך שבי אחר המחשב. הGPS טוב ויעיל למיגוון קטן של מיקרי חרום ואינו חובת המציאות מעל הים. אגב את המיקום של קציעות ברשת ה GPS כבר יש לך?ג€Žג€Žג€Žג€Ž
אני לא יודע מה דעתך, אבל אני לא זז
16/01/06 22:51
לכיוון תל אביב בג'יפ שלי בלי שבבגאז' יש לי גרמין 296 צבעוני.
אני פשוט חושש שבגשם אני לא אמצא את צומת פולג ואגיע בטעות לחיפה במקום הביתה.
ובענין קציעות, מה לך ולקציעות, אם תגיע בטיסה בשבת הקרובה לקציעות אני עוד אצטרך לאכל את הכובע.
rebe J - אתה מתגלה ממש כעילוי
16/01/06 23:20
ממש אנציקלופדיה מהלכת בעניני תעופה. ועוד מפגין יחס של "אני ואפסי עוד"

אם אתה טס בטיסת ראות ומנווט לפי "GROUND REFERENCES" כמו מסילות ברזל, אוטוסטראדות, נהרות או רכסי הרים (כמו שאני עושה בד"כ) אז באמת לא צריך GPS . אבל זה ביום יפה עם ראות סבירה ומה תעשה שפתאום תכנס לאובך עם ראות מול השמש 500 מטרים וכדי לראות משהוא אתה צריך לטוס בזיגזגים.
?
תשתמש ב-VOR ותתחיל לעשות FIXING ? אם כבר נווט ע"י עזרים אלקטרוניים, אז כבר עדיף GPS אלפי מונים על VOR-DME , NDB וכדומה.

וחוץ מזה, אני אישית מאוד הייתי סקרן לדעת את שמך האמיתי, אם זה לא TOP SECRET .
זאב, איטליה.
איש צפון איטליה היקר! קר אצלכם אה?
16/01/06 23:40
כן מרגישים שחוש ההומור שלך בקיפאון יתר ת`זהר שלא ימות לך. בניגוד לגברת עיינה קימרון אני טייס ניראה שאני הפרוייקט שלך להיום. אגב הדגשתי שאני מיתכון לאלו הניסמכים על GPS ג€Ž כל הזמן כמו מרבית מחברי. כשלעצמו הוא מכשיר אוצר,אך אין ספק שהוא מסרס את יכולותיו של הטייס המתמיד לטוס רק על פיו,שהופך לנישלט מחשב.נקודה למחשבה: מדוע אין ה GPS מוקר כעזר ניווט מאושר עד היום.
מה זאת אומרת לא מוכר כעזר ניווט?
16/01/06 23:45

ז"א שעדיין צריך VOR.ADF.DME כדי
16/01/06 23:54
למכשר מטוס לטיסת מכשירים בימקום זה אפשר שתי GPS שאחד מהם ישמש כגיבוי.
רק בישראל צריך ADF, בארה"ב כבר
17/01/06 00:45
לא, ובאירופה אני לא מעודכן.
כמה שידוע לי, אין עדיין מכשיר GPS מאושר שימלא את תפקיד ה-GS ולכן גם בארה"ב צריך עדיין ILS.
ודרך אגב, גם בישראל (לאחר שאישרו לצירוס לטוס מכשירים בלי ADF) למעשה כל מטוס יכול לקבל אישור  לטוס בלי ADF.

REEBE J הנכבד
17/01/06 11:37
מה שלום כבודו הבוקר?

א. מה לך ולגב' קימרון ומדוע אתה גורר אותה לווכוח בינינו?
ב. גם פה יש טייסים (בייחוד אז"מניקים) שבלילה לא מוצאים את הדרך לחדר השרותים אצלהם בבית בלי ה-GPS , ולא עושים אפילו הקפות בלעדיו. נו אז מה? טוב להם כך? זה מקנה להם הרגשת בטחון? בלי זה לא היו טסים? סָחתֶין (בערבית - בריאות כפולה) שיהיה להם לבריאות. אני לא חש כלפיהם לא בוז ולא רגשי עליונות. נהפוך הוא. יש פה אחד יליד 1925 (!) שעושה אקרובטיקה עם הזלין שלו מעל השדה , (דוד אייזנברג עֶד) ואם הוא יתרחק יותר מ-20 קמ. הוא לא ימצא את הדרך חזרה. כל פעם שאני רואה אותו אני מקווה שאגיע לגבורות (אצלי זה לא כל כך רחוק) ואהיה בריא כמוהו.
  אני אישית נהנה מנווט מגע - זו אחת הסיבות שאני בכלל טס - לראות ולזהות דברים מהאוויר (אני מנווט לפי מפת דרכים) , ואחרים טסים למטרה אחרת .
אני מניח שכשהמציאו את ה-VOR היו טייסים שלעגו לאלה שהשתמשו בו.

ג. עדיין לא סיפרת לנו מה שמך . האם זה באמת סוד ?
זאב
שמי כשמו של פוחז עיברי אך מנגד
17/01/06 12:20
שם משפחתי מסמל בערבית אדם טוב.נח.ושקול. (לאור ההבנה בערבית שהפגנתה זה לא קשה)
כתובות אינטרנט מצורפות:
"שכל טייס שטס עם GPS" הוא פחדן
16/01/06 23:22
צודק מאה אחוז.

זו הסיבה שאני מעריך את הגובה בטיסה בעין ואת המהירות בהוצאת אצבע רטובה החוצה, לחברי לטיסה אני צועק ומאותת בדגלים,ואת הפרופלור שלי מניעה גומיה גדולה...

אין הפתעות, אין כשל של כל מיני מערכות,ןאם הדוד סם יחליט לא למכור לנו דלק, לי, לא תהיה כל בעיה.
º
17/01/06 01:59
REBE J GPS
17/01/06 09:00
אתה לא מצליח להקליד ללא "שגיאי כתיב" בעברית שהיא שפת אימך אז רק נותר לי לשער עד כמה רחוק תגיע אם תנסה להשתמש ב-GPS דובר האינגליזית בזמן חרום.
ניראה! שסיפרות זה לא הצד החזק שלך
17/01/06 11:20
סיגנון שלא מקובל עליך,אינו מעיד על טעות בעיברית.
יאיר!!?? איך בידיוק היו לך 54 גלון
16/01/06 20:55
דלק אם את ההמראה ביצעתה לאחר שנחתתה מטיסה לחיפה (איזה טופס מילאתה בגובה 2500 בין בצרה לצ.השרון?) ובמכלי הכנפיים שלך מקום ל 40 גלון, ובמכל הרזרבה מקום ל 13 גלון, וטיסה לחיפה צורכת כ 10 גלון אם לא יותר. ???
º
באיזה מטוס מדובר?
16/01/06 20:59
º
ססנה 172N מנוע 180 כ`ס פרופ` סנסניט
16/01/06 21:05
מיצטער על ההשלשה של התגובות הממשק
16/01/06 21:01
של הפלאפון חטף אנטרקס.ג€Žג€Ž
אז מה הנסוי? לנתק ולהאיץ למהירות
16/01/06 21:11
טיפוס מעל המסלול? הרי ב 300 רגל מרחק לא תגיעו למהירות ניתוק למסלול קצר בספר גם עם 200 כוחות בלי טייסים דלק וגם בלי מושבים.
ספר המטוס אינו מאשר המראה
16/01/06 21:46
בעשרים מעלות מדפים כי כל ערכיו הם לתיפעול במישקל מלא אך בפועל ב 1900 ליברות בגובה פני הים ובטמפ` סטנדרטית אפשר לנתק ממצב עמידה ב100 מטר לערך.
אבל זה ניתוק שלא מאפשר המשך
16/01/06 22:02
טיפוס,אתה חייב אחר כך להוריד אף ולתת לו להמשיך להאיץ באפקט קרקע,נכון?
לאחר הניתוק אתה נישאב לאויר
16/01/06 23:11
אך דוחף סטיק כי המטוס שואף להרים אף בחריפות בגלל העילוי הרב ובכך להקטין מהירות.המהירות שצריכה להישמר עד למעבר מיכשול היא 55 קשרים כמו בהליכה סביב.
מכל התחרויות של מי יש זין יותר גדול
16/01/06 22:30
יש רק תאונות אח"כ.
תתבגרו ותפסיקו עם זה כבר.
º
צביקה, תגיד, התחרפנת קצת היום?
16/01/06 22:54
טוב! להוי ידוע למר שתהליך ההיתבגרות
16/01/06 23:02
מלווה במתיחת גבולות. ההיתבגרות היא מילהיות נער לאיש אך גם מהיות איש לקשיש נימרץ. לא רחוק היום שגם אתה תחזור לנסות כוחך בגבלנות.
כבוד הרב
17/01/06 00:03
אתה יודע, אני לא מנומס ולא דורש נימוס, אבל הודעות בפורום צריכות להיות מובנות ואני את המשפט דלעיל לא הבנתי למרות שליטתי הסבירה ביותר בעברית. תודה.
כדרכם של יהודים אשאל קודם לישלומך
17/01/06 00:25
לאור מצבי הג`י שעמדתה בהם היום? ואיך ניפצע הצהוב בשמאלו (עין הרע)? "להוי ידוע למר"(ארמית)=עומד אני לחדש לך.גבלנות(סלנג של חבורת מופרעים) =הליכה לא מיקצועית על חבל דק.
כמו שראית שעמדת לצד המסלול,
17/01/06 08:51
עמדתי בג'י די בסדר, בכלל, ג'י אינה הבעייה שלי בחיים אלא הבחילה הכללית לאחר עשר דקות של מיקסר. הצהוב נפצע בקצה שמאלו כתוצאה מרשלנות שלי, היום יתוקן. תודה על לימוד הסלנג, ממליץ לך לנסות ולמנוע את שגיאות הכתיב הבסיסיות שלך לפני שתעבור לסלנג. ותודה על שדרשת בשלומי, זה מחמם לי את הלב.
דרוש מנהיג !!!
16/01/06 17:26
1צפיות
החלטתי לפתוח פוסט חדש ולהפריד את ההודעה הזאת מההודעה "העלאת האגרות - סכנה מוחשית לתעופה".
כידוע לכם, המנהל הגיש הצעה למחירי האגרות החדשות לועדת הכלכלה בכנסה ובו הוא פירט את המחירים שעולים במאות אחוזים , ולפי איך שזה נראה, אכן יש סכנה לענף התעופה.
כל עוד אנחנו כאן נדבר ולא נעשה כלום - אז נאכל אותה ובגדול.
היתה פגישה בין כל הנציגים של ענף התעופה למנהל ולא יצא מזה כלום.
כרגע, ואני מדגיש בזה הרגע, כל נציג ונציג ילחם על מה שכואב לו במיוחד ולא מעניין אותו האגרות האחרים שאינם פוגעים בו באופן ישיר.
אני מציע שנמצא מישהו שינהיג את המאבק שלנו מול המנהל.  
צעד ראשון - פגישת חירום עם כל הנציגים הנ"ל וכל נציג יציג בפני כולם (ובפני המנהיג בפרט) את הרעיונות שלו למאבק. אחרי שכולם יאמרו את דבריהם, נגבש דרכי הפעולה והפעם בשיתוף פעולה עם כולם.
אחרת, מה שיקרה זה שהחזקים (אל על,ארקיע וכו')  ידאגו רק לאינטרסים שלהם ולא לנו, ואז אולי(ואני מדגיש - אולי) רק הם יהנו מהנחות משמעותיות, ואילו השאר ("החלשים") נתקע עם האגרות הגבוהות האלו.

אני פונה אליכם - יש כאן מישהו שמוכן להרים את הכפפה, ולהנהיג את המאבק? אני באופן אישית מוכן לעזור בכל מה שנדרש.
מין הסתם אותו מנהיג צריך להיות בקיא היטב בנעשה בתעופה, יודע מה הולך מאחורי הקלעים וכו' .

מי שמעוניין,שיפנה אלי במסרים אישיים, ומשם נתקדם קדימה.

בבקשה
16/01/06 17:35
1צפיות
רק אל תריבו בשרשור הזה

אני מוכן לתרום מזמני לכל עזרה שתדרש, חשבתי להקים אתר הסברתי + תעמולה + מחאה ולהביא לתוכו את כל הנתונים שלנו (אגרות במס נרחב של מדינות) יש לי את היכולת לגבי האתר

בנוסף כל מה שיידרש
דרוש פוליטיקאי
16/01/06 17:48
הרבה יותר יעיל היה אם הפוליטיקאי המתאים בועדה היה פשוט אומר:
לא מקובל עלי עליה של מאות אחוזים. כל עוד הם לא באים עם תוכנית שמוגבלת  לעליה של 15% לשנה, לכל היותר, ועם הסבר לגבי התוצאה/היעילות של העלאת האגרות לגבי שנה הבאה, אני לא מוכן לדון בזה.

בעצם המנהל אומר לנו: אתם חייבים מיליון דולר. ברגע שהתחלת לדון, אתה כבר מופסד... מה תעשה, פשרה על 1/4 מיליון? זה כמו לנהל משא ומתן עם אקדח. אם לא יהיה פוליטיקאי בועדת הכספים שפשוט ידאג שההצעה תוחזר למנהל כמות-שהיא, הפסדנו.

לא צריך מנהיג, צריך למצוא מי יהיה היו"ר הבא של הועדה ולתרום לו

פוליטיקאי
16/01/06 20:44
מיקי, למרות סלידתי המוצהרת מפוליטיקאים, לצערי אני חייב לתמוך ב-100% במה שכתבת לעניין הפוליטיקאי.כניראה שאין ברירה אחרת, וכל ניסיון אחר שיעשה, כנראה שלא יניב תוצאות מי יודע מה. לפי הבנתי את ראש המינהל, הוא עובד כמו סוחר. וידוע שהסוחרים הממולחים ביותר הם הפרסים. (שלא תהיה אי הבנה, אין לי כלום נגד הפרסים, נהפוך הוא). במידה ולא יהיה שינוי דרסטי מהמגמה המסתמנת עפ"י המספרים שראיתי (והזדעזעתי), עתיד התעופה בישראל ישאר רק לעשירים באמת.

בברכה - יוסי
אולי נפנה לגיידמאק ? ...
16/01/06 19:42
הוא אוהב לעזור ככה בכמה מליונים.
בסך הכל הוא יצל את כלל התעופה בארץ וזה יותר מאשר סתם קבוצת כדורגל.
מה אתם אומרים ?

רעיון טוב מקס
16/01/06 20:53
בכסף שהוא תרם לסוכנות הוא קונה את כל ענף הטייס הפרטי ועוד ישאר לו עודף לגרעינים וסיגריות בכלא (ממילא יקחו לו את יתרת הכסף מהחקירות במשטרה (אפילו אם הוא צחור כשלג).
חוץ מזה הוא יוכל להקים אגודת תעופה נוספת. אני מתחייב להביא  לו לפחות 600 חתימות, אולי יותר.
יוכל להקים את "עמותת מעופפי הרצליה לקידום התעופה בישראל".
עקב כך תהיה לו גישה חופשית למפגש תקופתי עם מר אודי זוהר, חוויה שבאמת אסור לוותר עליה.
ושלא ישכח באותה הזדמנות, לרכוש את עיריית הרצליה וועד הכפר או המועצה של כפר שמריהו ובא לציון גואל.
ואלי גם שירכוש את האיש האחראי לפתיחת הכביש לשדה למגיעים ממערב ששוכחים כל פעם לבוא דרך קניון שבעת הכוכבים (כמוני).
עתודת טייסים לחברות התעופה
16/01/06 20:25
בתקופת ה"בום" של 1999 והמחסור החמור בטייסים לחברות התעופה, ארקיע הבינה שהיא חייבת להערך להכשרת עתודת טייסים אזרחים. התוצאה הייתה כוונה לפתוח קורס להכשרת עתודת טייסים באויה. השתלשלות העניינים אז הובילה אמנם לאכזבה לכל מי שעסק בנושא (אחרי שלב המיון ובחירת המועמדים פרצה האינתיפדה), אבל הסיטואציה הבסיסית חוזרת על עצמה ובעוצמה גדולה יותר. למיטב שיפוטי,יחסרו בארץ הרבה טייסים החל מקייץ 2006. המחסור ייגרם כתוצאה משינויי בביקוש (צפוי גידול רב במושבים שיימכרו) וגם כתוצאה מירידה בהיצע הטייסים. השינוי המשמעותי ביותר נובע מהשינוי בתנאי השרות בחיל האויר. מזה כשנה, מסיימים את קורס הטייס של ח"א טייסים שישתחררו רק בגיל 30. המשמעות היא שהטייס הממוצע יעבור נקודת PNR (אל חזור) בקריירה שלו. בגיל 30 מחצית מן הטייסים יהיו נשואים, יגורו בשיכון משפחות, יקבלו משכורת של רס"ן אקדמאי וטייס (למעלה מ15,000 שח' משכורת לפני הטבות רבות) וכבר ייראו מעבר לאופק הקרוב את הפנסיה הצבאית האטרקטיבית. להערכתי, מעטים מאד יבחרו לרדת ברמת החיים ולעבור לקוקפיט של מטוס נוסעים.
הפואנטה היא, שאנחנו צריכים לגייס את חברות התעופה כדי שיפנימו את העובדה שפגיעה בהכשרת הטייסים האזרחים היא פגיעה אנושה בעתודה המקומית שלהם.
אני קובע פגישה אישית עם גורם וותיק באחת החברות כדי להעביר את המסר. אני ממליץ שמי שהנושא חשוב לו ושיש לו קשרים באל על, ארקיע או ישראייר, שיינסה לגייסם למלחמה.
אורי אביב
היי אורי
16/01/06 22:27
2צפיות
כמי שמאמין בכנות שיש בהחלט עתיד למי שבאמת רוצה לעסוק בתחום התעופה המיקצועית,וכמי שמשקיע בימים אלה ממש את כל כספו בלימוד אינטנסיבי בדרך לקבלת רישיון מיסחרי אני מאד שמח לראות שגם להערכתך יש עתיד בתחום, בניגוד לרוב המבינים הגדולים פה בפורום שטענו שאני מבזבז את כספי.
זה רק מדרבן אותי להמשיך ואף להגביר את קצב הלימודים.
(קורס מכשירים בקרוב מאד יחד אתך).
אני בכל אופן לשרותך בכל עזרה אם תצטרך.בהצלחה.
עכשיו הבנתי מי נהנה מהשחיטות...
16/01/06 22:44
בחיל האוויר.
אני בתור נגד סמ"ר המשרת ת בחיל האוויר מודע מאוד לעניין השחיטות המגעיל שמתרחש שם עם המשכורות (רק עכשיו הבנתי את סכום המשכורת) מופרזות בזמן שפיטרו את חבר שלי בתשובה שאין תקציב וכסף לחיל האוויר. אנשי השיכון מקבלים מהמדינה הכל... ואני אוכל חרא במשכורת של 4000 ש"ח וגם 3800 מתוכם מבזבז ללימודי טייס ועכשיו האגרות והעלאת מחירי הטיסות ו
בכלל חגיגה. נתקלתי אף בתופעות שאורחים של היכון כבשו מטוס צופית שלם שלא איפשר לי להגיע בתפקיד לבסיס. ממש כל הכבוד לחיל האוויר !
מטוסי חופית לטיסה משפחתית, בית בשיכון, לא משלמים כלום הוצאות, ועוד רכב צמוד (ת"ש) עכשיו אני מנסה להבין למה לכל רוחות אני משלם מס הכנסה.

שחיטות שחיטות שחיטות

(גועל נפש)
º
העיקר שזו "שחיטה כשרה"
16/01/06 22:50
השגיאה הזו נפוצה מאוד בין הצעירים
17/01/06 23:55
אבל למה להלין עליהם? היום ראיתי כותרת של עיתון צהריים הזועקת משהו כמו:
"תעצרו את האירנים". מה שמנחם אותי שגם האנגלים מתלוננים על אונס השפה בקרב הנוער שלהם.
שמעתי היכן שהוא,
16/01/06 23:29
שראשי עמותות התעופה השונות (כללית, אז"מ,קה"ל) מטפלים בענין , נפגשים עם אנשים, כותבים מכתבים ומעונינים להשאיר את הדיווח לזמן  טוב יותר. אני מציע להשאיר זאת כך , לשם כך הם נבחרו לבצע את תפקידם. לא?

ההכרזה "לא יצא מזה כלום" קצת נמהרת. מה רצית בדיוק? שראש המינהל יקום ויבקש בסוף הפגישה "סליחה" מהאנשים? שכל אחד יקבל בדואר צ'ק פיצוי על שרצו לקחת ממנו יותר כסף. המתן בסבלנות ותן לאנשים לעבוד ללא רעשים מתוך המערכת.
שלום לכם
17/01/06 15:41
אני כבר הצעתי בישיבת הועד האחרונה . לגבות סכום חד פעמי של 300 ש"ח .מכל חברי האגודה והעמותות המסונפות לקה"ל . ועם הסכום הזה לתפעל  לובסטים בכנסת . אפשר להשיג תוצאות טובות .במיוחד כעת לפני הבחירות .
רק לשם המחשה . הבנקים הגדולים והחזקים .בקשו להיכנס לתחום הביטוח . וכמעט הצליחו.רק באמצעות לובסטים חזקים .לשכת סוכני הביטוח הצליחה לבטל את רוע הגזירה .
כעת אנחנו פועלים באמצעות .קה"ל .עומרי. ואחרים . אבל לדעתי נצטרך לובסטים בשכר. בכדי לבטל את הכוונה הזדונית. למחיקת ענף התעופה הכללית .
רמי שדה
"אנחנו פועלים" באמצעות קה"ל....
17/01/06 15:44
וככה גם "אנחנו נשיג" תוצאות.
מה הקשר ללובסטרים לא הבנתי, אבל אני ישן בשקט בלילה ביודעי ש- קה"ל. עומרי. ואחרים- עובדים ללא לאות בשבילי.
אתה מסוגל ליותר?
17/01/06 22:33
בבקשה. אתה מוזמן לפעול ! בקשר ללוביסטים ( לא לובסטרים .זה אוכלים )
במדינה המזורגגת שלנו. בכדי לקדם אינטרסים צריך לובסטים. לובסטים אלו זן של אנשים. שכל הזמן מסתובבים בועדות הכנסת .ויודעים בדיוק היכן ללחוץ לשכנע להסביר. ולטלטל . בכדי להשיג את האינטרסים המבוקשים. וזה לא חינם. או לשם שמיים. זה עולה כסף. והרבה . אז לפני שהתעופה שלנו תיראה כמו התעופה בזימבבוה או איזה מדינת עולם שלישי אחרת . או רק בעלי הכנסות של מליוני שקלים יוכלו להמשיך לטוס . צריך לפעול . ואתמול!! אני הצעתי את מה שהצעתי. זאת לא חוכמה לפסול.  החוכמה היא להציג אלטרנטיבה טובה יותר..
אז כפי שפתחתי אתם מוזמנים להציע פתרונות . ולא לפסול כל הצעה .
ניצן אתה יכול להמשיך ולישון. ובשקט.
גיל. אתה אסור לך לישון רגע.
רמי
קונגו
17/01/06 22:49
זו גם עברית פשוטה, ודברים נכונים. גם ניצן לא טועה, מאידך. בין השמות שמנית (וניצן) יש גם כאלה נפוחים, מלכותיים, מלאים מעצמם, שאיני בונה על תועלת מצידם. מאידך, לוביסטים רציניים יודעים להביא תוצאות, אבל בשביל זה צריך להביא כאלה מהליגה של בוריס קרסני. אם אתה רוצה להיות רציני, תגיד את מי אתם רוצים לקחת וכמה הוא רוצה עבור הטיפול. שכר זה חלק בין חברי האגודה או כל קהל שתחשוב עליו, ואז נראה מי מזיין את השכל ומי מוציא ארנק.
רק לידיעה...
17/01/06 22:59
ממקורות בדוקים, כבר 2 מוועדת הכספים מתכוונים להצביע נגד. הסכנה ממש עוד לא חלפה, צריך רוב או מסה קריטית. אבל, ממשיכים לעבוד.
אבי זה לא כל כך יקר
17/01/06 23:03
במי שהפעיל לוביסטים והצליח בכזרתם לקדם חקיקה בכנסת בועדה משותפת של ועדת חוקה וועדת הכספים זה תהליך סזיפי אך מרתק מלמד על אפסותה של הכנסת ועל חדלות האישים של חלק נכבד מחבריה
ד"א את החוק (ולא לשכוח שיש גם תקנות שצריך לאשר) כינה ח"כ פינס "זהו החוק הראשון במדינת ישראל שנחקק ע"י לוביסטים" כי היו לוביסטים שפעלו לטרפד את החוק
אם אתם רוצים שמות של לוביסטים (שאגב פעולתם כיום מוסדרת)או אולי יותר נכון לוביסטיות אשמח לסייע
לאב"ד המזריע הלאומי בע"מ
18/01/06 10:15
זה בדיוק מה שהצעתי בישיבה. בהתחלה חשבתי לחלק את העלויות בן חברי אגודת התעופה .כ 600 חברים . אבל אז טומי( המכונה טומש) היציע להכניס את כל קה"ל. מפני שגם הם יהנו מהתוצאות במידה ונצליח . ושם מדובר במצנחי רחיפה . אז"מ . ועוד כמה מאות חברים משלמים. ולכן יחד מדובר בסכום לא מבוטל.
לגבי הלובסטים מהליגה . זה נמצא בבדיקה כעת. וכל מי מקוראי הפורום מוזמן להציע שמות / קשרים/ יחסים מיוחדים / עם בעלי עניין בכנסת / ועדת הכספים . או כל מה שיכול להועיל . אני לא מצליח לחשוב על דרך יותר יעילה
או אפקטיבית .לאחר שנדע עלויות . נדווח .
רמי
מה אתה עושה עם 300 ש"ח כפול 600
17/01/06 15:49
שזה 180000 ש"ח, את מי אתה משחד, או למי אתה משלם ומה הוא מבטיח לך?
ההצעה עם גידמאק היתה הכי רצינית.
הצעת 300 שקל "מלווה מלחמה" בלי להסביר מה תפקיד הכסף.
ישראייר מביאה 767 ו 737
17/01/06 19:11
עקב קבלת האישור לטיסות סדירות לני יורק ואירופה ישראייר מחפשת טייסים למטוסי 757
767 ו737
תיקון קל לגבי הבנקים..
17/01/06 21:45
לשכת סוכני הביטוח הצליחו לדחות ולא לבטל וגם זאת רק לזמן קצר. נכון, גם זה נחשב הישג.
רן צודק, זה מטופל...
17/01/06 20:47
ברמה הפוליטית כולל לובי מאסיבי בועדת הכספים של הכנסת.  התחושה של העוסקים בנושא: "אופטימיות זהירה" ו-"עוד לא אבדה תקוותנו". נקווה שזה גם יצליח.
אם אני הייתי מגיש לועדת הכספים
17/01/06 21:08
בקשה על בסיס האג'נדה שלי (כביכול) להכפלת אגרות במאות אחוזים, ולא היו מאשרים לי אותה, או מאשרים רק אחוזים בודדים של התייקרות, הייתי מרגיש מבוייש ואולי שוקל ללכת מהתפקיד.
אבל יש אנשים שיגידו על רוק "גשם".
זה מה שמבדיל בין..
17/01/06 21:41
טכנוקראט לפולטיקאי.
טכנוקראט מכיר רק "ONE WAY = MY WAY".
הפוליטיקאי מכיר רק "MY JOB ANYWAY"
האמת היא שרק אלו שיודעים "להתגמש" ולטעון 'גשם' גם שזה לא בדיוק גשם, תמיד ימצאו בעמדות שיאפשרו להם, אם לא בפעם הזאת, אז בפעם הבאה או בזו שאחריה, להשיג את מבוקשם. אמרו פעם על שרון שנהג לאמר: אני מתפשר ומתפשר ומתפשר עד שאני משיג בדיוק את מה שאני רוצה.
יוסי, קשה לומר שהיו לך הכלים להבין
18/01/06 13:21
את הרמזים העבים לכוונותי שנשתלו בין המילים.
אבל בעתיד אולי נחזור למה שאמרתי.
ועדת הכלכלה לא הכספים...
17/01/06 23:13
וכל היבבנים למיניהם,מהכרתי את שיטות המאבק בועדות כנסת למיניהם,אנשי קה"ל ועמותת האז"מ עושים עתה בדיוק את הדברים הדרושים, סבלנות כבר אמרתי? תנו לאנשים לעבוד. (למרות שלכם יש כמובן רעיונות טובים יותר...)
לאלה מבינינו שמחפשים את קציעות:
16/01/06 16:49
ב-GPS
E034 26"25
N030 51"34
שאלות לגבי אז"מ מול GA
16/01/06 14:53
מה המגבלות של טיסה באז"מ לעומת טיסה ב -GA בישראל? האם זו טיסת VFR (ולא CVFR) כפי שנהוג בארה"ב? האם ניתן לנחות גם בשדות תעופה מסויימים או רק במנחתים? האם ניתן לטוס "איפה שרוצים" או רק בבועות? ומה סדר הגודל של העלויות של המטוסים? השאלות נשאלות בעקבות מצב וזמינות המטוסים להשכרה ב GA והרצון לטוס כמות גדולה יותר של שעות.
זו טיסת cvfr מחוץ לבועות
16/01/06 15:59
מותר לנחות באילת תימן בראש פינה ומגידו בלבד או במנחתי אז"מ.
ניתן  לטוס איפה שרוצים רק צריך להגיש תוכנית טיסה: לנתיבים,
ו 24 שעות מראש לטיסה מחוץ לנתיבים.
ת'כלס אפשר להתניע ולהמריא לכל מקום בלי להודיע לאף אחד,בתנאי!!
ששום תקרית לא תקרה לך עם מטוסך או עם כוחות הבטחון.
º
קצת כוללני אולם בעיקרון נכון...
16/01/06 16:04
באז"מ מותר: להמריא ולינחות מכל מקום
16/01/06 16:15
שניראה לו וזאת בתנאי שעבר קורס מינחתי רגע. אין צורך להגיש מירשה לטיסות בבועה לטיסה מחוץ לבועה ניצרך מירשה טלפוני רגיל חצי שעה מראש.הטיסה באחריות הטייס בלבד ובכללי טיסת VFR בלבד. מותר לטוס בנתיבים באם מותקן טרנספונדר. באז"מ אסור: לינחות ברוב שדות התעופה בארץ מלבד ראש פינה ואילת במינחתים פעילים לפי ראות עיניי המפעיל למי שטס רק בארץ אין מה לחפש ב GA
איפה אפשר למצוא ברשת מפה של הבועות
16/01/06 17:51
והנתיבים? מותר לאזמ לטוס בנתיבי הGA?
º
אנחנו לא רוצים לטוס שם -משעמם
16/01/06 17:55
º
איך אתה מגיע מראשון לראש פינה?
16/01/06 18:10
קודם כל - קבל לינק למפת נתיבי אז"מ
16/01/06 21:11
וכמה דיוקים:
1) כדי שלא תהיה אי הבנה - אז"מ יכול לטוס בנתיבי אז"מ ללא טרנספונדר.
2) ישנם בפמ"ת 19 מינחתים מסודרים לשימוש אז"מ + 11 מינחתים מומלצים לנחיתה חד פעמית + 7 שדות תעופה (כולל ערד ומגידו) = מעל 35 מינחתים "מוכרים" ועוד אותם חד פעמיים שניתן לנחות בהם בכפוף לתנאים מסויימים.
כך שאתה יכול לטוס כל סוף שבוע, כל פעם למקום אחר, ובמהלך 10 חודשים של טיסות לא תחזור לאותו מינחת פעמיים!!
3) מתארגן יום עיון בקרוב לטייסי GA המעוניינים להוסיף הגדר אז"מ, שיכלול גם פירוט לגבי אופי הטיסה באז"מ בארץ, פרטים בקרוב.

הלינק: http://www.ultralight.co.il/downloads.asp
º
מנחמי עצבני אין נחיתות אז"מ במגידו
16/01/06 21:28
º
כמה ג'ובות מסדירות את העניין...
17/01/06 15:08
תודה, אני אשמח לבוא ליום עיון כזה.
16/01/06 22:03
ועוד שאלה - מה העלויות באחזקת אז"מ, קבועות ומשתנות?
º
גם זה ידובר ביום העיון האמור ..
16/01/06 22:14
אחזקת מטוס GA דו מושבי עולה בערך
16/01/06 22:18
אחזקת אז"מ רק שהדלק קריעת תחת. בתנאי שלא מבטחים.11000 שקל בתנאי שאין קילקולים או תאונות.שעת מוסך באז"מ 50 דולר. 40$ השעה במוסך ג€Ž.GA
º
מה?! לא הבנתי מילה
17/01/06 15:26
כמה תיקונים:
17/01/06 20:22
1. הביטוח של GA דו מושבי יקר יותר משמעותית.
2. טיפול 50 נדרש ברוב מטוסי ה GA ולא נדרש לרוב האז"מים.
3. אגרות נחיתה...
4. אוברול פרופלור נדרש ב GA.
5. דמי חנייה ל GA (למעט ראשל"צ - שאר האז"מים לא משלמים או משלמים מעט).

שורה תחתונה - עדיין קיים הבדל משמעותי
שכחת למר מה עושה קצת רוח לאז"מ
17/01/06 20:43
ושכחת שאז"מ זה מקסימום שני נוסעים וב-GA יש גם 4 וגם 6 וגם יותר נוסעים.
RAMIBY!! קבל מספר תיקונים.
17/01/06 21:09
.א. לא מבטחים אז"מים פרטיים. ב. אז"מ עם מנוע רוטקס 582 עובר טיפול כל 25 שעות. ג. הפרופלור באז"מ עם מנוע קידמי כמו P92 אינו מחזיק זמן רב בשל הפגיעות שסופג מאבנים במינחתי עפר כך גם קורה בפרופלורים של הטרייקים למינהם,לעומת זאת פרופ` של 172 סוחב 2400 שעות. .ד. חניה +אגרות נחיתה לססנה 172 פרטי,לשנה=5000 ש`ח לערך. חניה לאז"מ בעין ורד עולה 1000 דולר לשנה.(אמנם תקבל הנגר! אך לא שרותי שמירה) יוצא, שאחזקת אז"מ כמעט=לאחזקת ססנה, היתרון של האז"מ המודרני על פני ססנה מרושינת ועתיקה הוא סעיף צריכת הדלק, 30 ליטר לשעה ב172 ו 15 ליטר לשעה לג€Ž,P92 אך מנגד. 172 נושא ארבעה נוסעים.
הייתי ממליץ שתשווה תפוחים לתפוחים
17/01/06 21:30
הנה קצת חומר למחשבה:
1. כן מבטחים אז"מים פרטיים - עולה כ 2300 ש"ח לשנה (בהשוואה לכמה אלפי דולרים לססנה 152 למשל).
2. פרופלר של מטוס שנוחת רק על מנחתים סלולים באז"מ מחזיק כמו זה של מטוס GA, אל תשווה מול הנחיתות על שבילים מאחר וזו אופציה שלא קיימת בארץ למטוסי GA (תפוחים לתפוחים ...).
3.אז"מים רבים כיום (לא יודע להגיד באחוזים כמה בדיוק) משתמשים במנועי ה 912 שאינם זקוקים לטיפול 25.
4. אגרות נחיתה - ב 152 (אנו עדיין משוים דו מושבי לאז"מ אם אני לא טועה) - אין לך ברירה אלא לשלם אותן, באז"מ - מצא לך מושב עם מחסן ושביל עפר להמראה ונחיתה ולא תשלם כלום! (ישנם אז"מניקים רבים שמשתמשים באופציה זו הקיימת רק לאז"מ).
אבל בוא נשווה main stream כמו ה ססנה 152 לסוואנה למשל ותקבל הבדל משמעותי עדיין.

אשמח אם תבוא ליום העיון המתארגן בנושא אז"מ לאנשי GA ושם נוכל לשבת בנחת ולדון יותר לעומק בעלויות.
האמת! שזה זמן רב אני מחפש ליקנות
17/01/06 21:56
דריפטר (אפי` מושבת) אך המחירים בשמים, והכלות מתחת לכל ביקורת. יום עיון יתסכל אותי יותר, אלא אם אמצא משהו עד אז.
תבדוק אולי את הלינק הבא:
17/01/06 22:17
http://www.ultralight.co.il/forsales.asp

בהצלחה!
אדון עזיז - תקנה "סיירה"
17/01/06 23:13
היום הזמנתי אחד עבור מישהוא בארץ. אולי אם נזמין 2, נזכה בהנחת כמויות.
זאב
בשביל 50 גרם מהירות לא מבזבזים
18/01/06 08:57
80000 דולר מה גם! שבישביל קצת מהירות יש לי 172. הכי מתאים לי סופר דקטלון ודריפטר.
כבוד הרב עזיז - דברת מהר מידי
18/01/06 11:29
לך קודם תטוס ב-סֶיירָה (באדיבותה של "אומני") ורק אח"כ תדבר.

להטיס מטוס כזה ואח"כ לחזור להטיס ססנה, זה כמו לבלות את הלילה עם מאהבת לוהטת ואח"כ לחזור הביתה לאשה הפולניה.  

השבוע מישהוא עשה את זה ומייד שם הזמנה, והאמן לי, במצבו הכלכלי היה יכול היה לקנות CESSNA CITATION .
זאב
º
אחזקת אז"מ
17/01/06 22:29
1צפיות
ציינתי שאז"מ עם טרנספונדר יכול לטוס
16/01/06 21:23
בנתיבי GA. ב. ישנם נתיבי אז"מ. ג. מדבריך עולה שלא ביצעתה (כמו רבים) טיסת 500 רגל מע"פהש מחייך אחרת היתה אמור להכיר מיגוון נקודות כניסה לנחיתה בראש פינה מלבד "כרי דשא 2500" כגון: צ. עמיעד,עין זתים, אגם החולה.(גשר בנות יעקב,צ.בית ציידה,לא לאז"מ שאינו מורשה לטוס ברמת הגולן).
לא יודע מה רצית לאמר במה שכתבת
16/01/06 21:47
אבל מקבל את ההבהרה,
לא ברור לי איך הגעת למסקנה שלא ביצעתי טיסת 500 רגל בחיי (למעשה עשיתי מספר כאלו הן ב 152 והן ב 172)? ואיך כל השירשור מתקשר לנקודות כניסה לראש פינה שהעלית?
התגובה דלעיל. היא לשאלה של אלי חיים
16/01/06 22:05
איך מגיעים מראשון לרא"שפ.
º
סליחה ...
16/01/06 22:15
אין בעיה להגיע לראש פינה
17/01/06 06:35
מראשון יוצאים דרך בית חנן עוברים דרומים למכון וויצמן ועוקפים מדרום מזרח את מפעל נשר ברמלה משם חוצים את CTR בן גורין בחלק המזרחי שלו ומראש העין טסים לצומת ברקאי משם לצומת מגידו עוקפים מדרום את מנחמי ומצפון את עפולה ממשיכם לצומת גולני , משם לכרי דשא וראש פינה.
הכל כמובן בגובה נמוך.
אם תציץ במפת נתיבי האז"מ תראה שיש עוד נתיבים להגיע מצומת ברקאי לראש פינה.
את עין שמר
17/01/06 15:06
יש לחצות כ 2 מייל ממערב....
צודק
17/01/06 17:52
אבל זאת כבר טיסה בתוך בועת השרון, כדי להבטיח מרחק מתאים מהמינחת הסודי ביותר,עין שמר, טסים לצומת ברקאי דרך גן שמואל ובא לציון גואל.
בכל הטיסות הנמוכות(500 רגל) שביצעתי
17/01/06 19:26
פלוטו אישר לי לטוס על כביש שש לברקאי מזרחית לעין שמר,בזמנים שאין פעילות מל"טים.
פלוטו אכן מאשר את זה בזמן אמיתי
18/01/06 09:33
אבל אני לא בטוח שאכן זה בסמכותו, ההוראה היא שאין לעבור מזרחית לעין שמר.
זה לא סגור בתקנות שאז"מ
17/01/06 21:25
עם טרנספונדר יכול לטוס בנתיבי GA. באישור פקח (וזה קורה די הרבה בסופי שבוע, למי שמבקש) גם אז"מ רגיל, נטול טרנספונדר, יכול לטוס בנתיבים. ראשי הענף מתנגדים להכנסת טרנספונדר מחשש שמהר מאוד המנהל יתאהב ברעיון ויחייב את כולם. זה, בנוסף להוצאות רכישת המכשיר, יחייב גם בדיקה שנתית לציוד (+ אגרה לנושא, לא לשכוח).
ובנושא האחר, אני לא חושב שזה נכון להשוות אז"מ ל - GA. אלו שני עולמות שונים עם יתרונות וחסרונות לכל אחד. ככלל, אז"מ זה יותר "טיסה נטו" ו- GA זה יותר טיסה פונקציונלית (טווחים, חו"ל וכד') / חברתית (4-6 נוסעים וכד'). הכי נכון, אם אפשר, להינות משני העולמות.
ולמרות הכל
16/01/06 14:13
ידעה או לא ידעה?
16/01/06 15:55
אני מבין שאין גילויים חדשים ושזו תישאר תעלומה...
º
חיפושית זבל לא יודעת מה היא מגלגלת?
17/01/06 00:18
אם מישהו יכול לעזור לי...
15/01/06 20:34
שלום לכולם
אני מחפש טבלת משקל ואיזון של ססנה 172 שמשקל ההמראה המירבי שלה הוא 2300 לי"ב ולא 2400.

אם מישהו יכול לתת לי קישור או לסרוק ולפרסם אודה לו מאוד.

תודה רבה
חפש בחברות ההשכרה 172N יש כאלו ל...
15/01/06 20:41
מונאייר CDH ולא.י.מ CHA ו-CDU וצלם מהספר שלהם.
º
אני יכול לתת לך.
15/01/06 21:49
שלחתי לך כמה דברים.
15/01/06 23:48
וכאן יש קישור ל-AOPA USA לקובץ PDF לססנה 172N ועוד...

שלמה זלקין
º
תודה רבה!!
15/01/06 23:49
אחרי ערד, מנחת פיק
15/01/06 11:24
1צפיות
יהפוך למסלול מרוצי מכוניות.
פורסם בעתון מעריב של היום.
להלן הכתבה
15/01/06 11:36
היום יש שם עדיין מסלול המראה למטוסים, אבל תוך שנה וחצי כבר יטוסו שם מכוניות ואופנועי מירוץ. נא להכיר: מסלול הספורט המוטורי הראשון בישראל, שצפוי לקום בדרום רמת הגולן על תשתית של שדה התעופה פיק.

איש עסקים ישראלי כבר הסכים להשקיע באתר 15 מיליון שקל ולהפוך אותו למסלול ספורט מוטורי לכל דבר, שיערוך כמה מירוצים בשנה, כולל סוף שבוע מרוכז אחד שבו יתקיימו מירוצים בכמה קטגוריות. בינתיים משמש מנחת פיק בעיקר כמתקן הניסוים של חברת אלביט להטסת מטוסים ללא טייס, אבל הכוונה של היזם היא להשתמש במסלול ההמראה כחלק ממסלול המירוצים, להוסיף מסלול נוסף - וגם לבנות טריבונות בשביל קהל הצופים.

"תחרויות הספורט המוטורי שייערכו במנחת פיק יהיו בקטגוריות הנמוכות", מסבירים גורמים במועצה האזורית גולן, "במסלול ייערכו תחרויות מרמה של אופנועים ועד למכוניות סלון, שהיא קטגוריה שתופסת הרבה תנופה באירופה".

"זה אמנם פרויקט רעיוני שנמצא בשלביו הראשונים, אבל אני מעריך שהפרויקט יתחיל להיבנות תוך כמה חודשים, ותוך פרק זמן של שנה וחצי האתר כבר יהיה פתוח לתחרויות", אומר מנכ"ל פארק התעשיות גולן, אברהם (אלדו) בראל. בעמותת התיירות המקומית, ששותפה לתכנון הפרויקט, מעריכים שברגע שהמסלול ייפתח הוא יהפוך לאחת מאטרקציות התיירות הגדולות בצפון. "הפרויקט יוכל לשנות את התיירות בגולן: הוא ימשוך בין 100 ל-200 אלף איש בשנה", חוזה מנכ"ל עמותת התיירות גולן, ישראל אשד.

עכשיו רק נותר לחכות לכך שמשרדי הממשלה השונים יפרסמו את התקנות שיאפשרו את קיום המירוצים באופן חוקי, על בסיס הצעת חוק הספורט המוטורי, שעברה לפני פחות משלושה שבועות.
נפלא.
15/01/06 11:38
בקרוב בשדה דב ובהרצליה וחלאס.
למה רק שדה דב והרצליה?
15/01/06 14:22
גם בן גוריון, מגידו ותימן ומהמיסים שיגבו על המרוצים למיניהם יכסו את הגרעון בתקציב המדינה שנובע מהתשלום לחרדים.
רעיון נהדר.
15/01/06 14:31
אני מוכן להזמין תחרות פתיחה מול 747, אני עם האוטו, הוא על 12, אני על הקילו, מי מגיע ראשון ליאנקי.
אלוהים! להגיע ליאנקים עם האוטו?
15/01/06 15:03
לא ידעתי שהחלפת את המרצדס,
בצ'יטי צ'יטי באנג באנג..
אני לא מבין
15/01/06 16:30
אי אפשר לעשות את זה בהרמוניה?
המסלול יהרס? לא תיהיה נחיתת מטוסים יותר שם?
כשתגדל "ילד" - תבין....
15/01/06 18:15
אין דבר יותר קבוע ממשהו זמני - בעיקר בארצנו.
אם יתנו למישהו לנהל מירוצי מכוניות על מסלול, הוא כבר בחיים לא יזוז משם. יתקע כמה בזנ"טים, אוהל, שירותים, הסתדרות עובדים והלך המסלול.

במדינות מפגרות, בסיסי חיל אויר פתוחים למירוצים בשבתות וחגים. או מופעים. או סתם ביקורי עמך.
אבל מה הם מבינים?
בעצם - איך קמה ההסתדרות?
15/01/06 19:02
ליד נמל ת"א - שהיה עדיין באיזור בלתי מיושב - נהגו לשפוך זבל.
יום אחד קם מישהו והכריז: "כאן אסור לשפוך זבל".
אלא מה? ישראלים מהיותם ישראלים, שמו ז... והמשיכו לשפוך זבל.
אז מינו מישהו שיעמוד שם ויפקח. אבל היות והחורף קר והקיץ חם, בנו לו בוטקה והביאו מישהי לנקות. ואם היא שם אז שתכין גם תה. לאחר כמה מריבות הביאו מישהו שינהל את שניהם.
המנגנון טפח ולבסוף קמה ההסתדרות.

הבנת את זה,  ברוך?
שכחת רק דבר אחד
15/01/06 19:04
מאחר והפועל שאסף את הזבל היה לא יעיל, פיטרו אותו. מחלקת התה והמנהל כמובן שנשארו, כי היתה להם קביעות.
16/01/06 10:44
מעבר לרמת הבנתי...
לי אישית יהיה קשה בלי פיק למרות הפעילות הדלה שם...
היה רגוע..
16/01/06 11:04
קודם כל התכניות הגרנדיוזיות להפוך את פיק ל "אינדי 500" הן עדיין במסגרת חלום . עוד אין אישור אפילו ברמה העקרונית, ויקח עוד הרבה הרבה זמן עד שנשמע -אם בכלל- את נהמת מנועי המירוץ.
ושנית- ההנהלה של מנחת פיק טוענת כי מסלול המירוצים, אם יקום, יהיה ליד המנחת ולא על גביו. מה שכן . יש כבר פרק בפמ"ת האומר שבעת קיום המירוץ לא תתבצע תנועת מטוסים נוחתים או ממריאים. יש אפשרות שהמטוסים ישתתפו בעצמם במירוץ.
מסלול מרוצים ומנחת -זה ליד זה באיט.
16/01/06 11:21
בעמק המוּגֶ'לוׂ מצפון לפירנצה, שוכנים מסלול מרוצים מפורסם וכן שדה תעופה קרוב מאוד אחד ליד השני. השדה נקרא BORGO SAN LORENZO ע"ש העיירה שלידו. רוב הפעילות - דאונים, אבל יש גם אז"מים ותעופה כללית, וכולם חיים בהרמוניה.
אגב, מי שרוצה לראות BUCKER דו כנפי מדהים (רפליקה תוצרת CASA  שבספרד) שיבוא לשם.
זאב
גם אצלנו...
16/01/06 13:13
גם אצלנו...
מסלול פורמולה 1 תקני שנמצא אצלנו ב CTR.
נחמד לבקש אורביט מעל המסלול שהענקים באים להתאמן.
איך יודעים שהם הגיעו? המטוסים שלהם חונים ליד שלנו.
º
הייר שומכר
16/01/06 13:14
הייר שומכר
אז מה האינטרס שלהם לבנות את זה
16/01/06 12:42
דווקא במנחת פיק?
אני חשבתי שבגלל שהקרקע כבר ישרה + 1300 מטר של מסלול שיש להם כבר.
זה יחסוך להם הרבה כסף.
אם אין כוונה לבנות על המנחת אני לא רואה סיבה לבחור את המיקום הזה דווקא כמיקום למסלול.
אם לא מדובר על DRAG
16/01/06 13:50
אז מסלול ישר לא עוזר להם.
חוץ ממירוצי דראג- שנעשים על מסלול ישר (תוך 5 שניות מהירות של 450 קמ"ש..) כל שאר סוגי המירוצים דורשים מסלול טבעתי סגור- אליפטי או משתנה, כך שעצם העובדה שיש כבר "צלע" אחת -זה לא עוזר הרבה.
הבחירה באיזור של מנחת היא בגלל המיקום- (מחוץ למקום ישוב), דרכי גישה נוחות, איזור של קרקע שטוחה, הרבה דונמים חופשיים מבניה מסביב ועוד.
מה גם שבאזור כזה יותר פשוט לשנות יעוד קרקע.
מועדון הסקייל מתארח בשבת באשרד
15/01/06 10:58
1צפיות
מועדון הסקייל מתארח בשבת באשרד
בשבת הקרובה ה 21 לינואר בין השעות 09:00 עד 14:00 מארחים מסלול אשרד וקלוב התעופה את מטיסי מועדון הסקיילים. מועדון הסקיילים מרכז טיסנאים אשר "השריטה" שלהם היא טיסני סקייל, ובזה הם מתמחים. כולם מוזמנים לבוא לראות ולהתרשם מהסקיילים היפים גם על הקרקע וגם באוויר.
הבהרה:
1) ההטסה מותרת רק לחברי מועדון הסקיילים וחברי אשרד.
2) הכניסה למתקן והצפייה הנה ללא תשלום.
3) קלוב התעופה נותן כיסוי ביטוחי לאירוע.

כולם מוזמנים...

תזכורת: ב 3 למרץ יום שישי תפתח עונת תחרויות האווירובטיקה 2006
בתחרות בכירים ובינלאומיים. סדרת התרגילים החדשה של ה FAI הינה P07.

להתראות בשטח
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תוכל לצרף הנחיות הגעה לאשרד?
15/01/06 11:24
º
בבקשה
15/01/06 11:25
בבקשה
º
עוד מפה...
15/01/06 11:26
עוד מפה...
תשימו שילוט בשבילי העפר
15/01/06 15:21
כדי שלא יתברברו כמו קודמיהם.
º
לכל ארוע את הולכת?
15/01/06 15:28
º
ממש ממש לא אבל מספרים לי
15/01/06 15:32
תגדילי את התצ"א ולא תלכי לאיבוד
15/01/06 15:40
חוץ מזה - יש מטס קציעות? לא?
אני מזמין ממך מראש תמונה שלי ליד
16/01/06 15:59
אחד הטיסנים... אנא שרייני לי מקום בכרטיס הזיכרון!
שבת הקרובה תאריך לא טוב
15/01/06 16:57
כולם יהיו בקציעות הפסדתם קהל צופים גדול
אבל מז"א יהיה נהדר
יש לי יש לי יש לי
15/01/06 17:38
יש לי טיסן סקייל נהדר, בגודל 1:1 שמטיסים אותו מבפנים. אפשר להטיס אותו במנחת היפה שלכם?
º
למיטב ידיעתי יש לך לפחות שניים
15/01/06 18:21
אולי תפסיק להטריד את הפורם.
15/01/06 18:25
הרעיון שיש פורם נפרד לכל עיסוק זה בדיוק לשם כך. מי שמעוניין הולך לפורם טיסנאות. אם אתה ממש "מפחד" שאנשים לא יודעים על הפורם ההוא  - שים קישור, אולם הפסק להטריד כאן את האנשים בשירשורים שלא מענינים אותם.
נהפוך הוא, מאוד מרתק
15/01/06 19:08
הבן אדם לא הטריד בעשרות הודעות, אלא שם הודעה אינפורמטיבית אחת. מה כואב לך ?
אני מודה לך בשמו של לשד
15/01/06 19:20
על הקפצת השרשור.
א כ ז ב ה !!!!!!!!!!!!!!1
22/01/06 09:32
היינו בשבת בשעה 11:30, אחרי שעברנו את הדרך הבוצית (את הרכב שטפתי יום קודם, כמובן...) והתאכזבנו קשות !!!!
חוץ מ-5-6 טיסנים רגילים שיש בהרבה מקומות, לא סקייל ולא נעליים.
אמרו לנו שהם היו והלכו ב 11:00.
איפה האמינות ?
דאייה עם 747 מעל לונדון...
15/01/06 03:05
להלן העיתון והדו"ח. (שווה לעיין ב-PDF.
אהבתי את הערה בסגנון בריטי כי לטייס לא היה נוהל כתוב לנחיתת דאייה...
מוקדש ליעל גרמן.

באותה הזדמנות גיליתי שישנו מטוס מסוג Hoffman H 36 Dimona (צרוף של יהודי וישראלי?)
º
הדימונה הוא דאון
16/01/06 12:28
לפאביאן
15/01/06 01:02
1צפיות
CVFR לילה מגובה אז"מ.

http://framboise781.free.fr/Paris.htm

לאחר שהתמונה עולה יש להזיז את הסמן התחתון  ימינה או שמאלה כדי להינות מכל התמונה.

דוד

º
תודה ויומטוב
15/01/06 08:04
1צפיות
מזכיר לי את ירח הדבש...
15/01/06 21:56
Paris - ville des lumieres
יפה, מזכיר לי שהיינו מצלמים את פריז
15/01/06 22:12
כל לילה בשיקופיות שהתעופפו להן ממזמן.
בזמנו העליתי סרטון נחמד שצולם
14/01/06 21:55
מהדריפטר שלי.
לאור בקשות שקיבלתי אני מעלה אותו שוב
קובץ גדול כ- 100 מגה

http://s55.yousendit.com/d.aspx?id=2NP2K8J6TGWRD2PXSQNL09CNZP
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מדהים..
14/01/06 22:02
º
מי הצלם דודי גולן
14/01/06 22:05
º
אפל
14/01/06 22:13
º
14/01/06 22:52
º
17/01/06 10:28
האם יש למישהו המידע, היכן (לפני
14/01/06 20:22
קום המדינה) היה בי"ס לדאיה  הראשון בארץ ומי היו יוזמיו?

תודה . ואודה למי שיוכל להשיב לי גם במסר.
30 לירות לידע אישי...
14/01/06 20:25
הרבה מאוד לפני שהמדינה פרצה, התחילו בדאיה בגבעת המורה שליד עפולה.
יש לנו כמה דואים במגידו שיכולים לספר על זה, מתוך נסיון אישי שלהם.
טומי-הצ'ק בדרך אליך תודה על
14/01/06 23:00
המידע.
ביה"ס הראשון לדאיה הוקם
14/01/06 20:29
במסגרת מועדון של קלוב התעופה. איני יודע היכן היה הדאון הראשון, אבל בשנת 1935 הוקם בת"א מועדון בשם "הגמל המעופף" ובערך במקביל אליו הוקם הסניף החיפאי. היו מרכזי דאיה בבת ים ובעמק יזרעאל.
קורס דאיה "מסודר" התקיים באפיקים ובשנת 1939 אף התקיימה בכרמל תחקות דאיה, בה גם הושג שיא שהיה של 9 שעות.

המהנדס א. פוהורילה, שהגיע מגרמניה בשנת 1935 ניסה לתכנן ולבנות דאונים, בסיוע של קבוצה מעמק הירדן.
YHS - על התשובה. על גבעת
14/01/06 23:03
המורה שמעתי . המידע הזה יבדק.
מה יבדק?
14/01/06 23:05
זה מידע בדוק

חלילה לא הטלתי ספק באמינות.
14/01/06 23:19
משמשת שליח ציבור למישהו שהזכיר את ביה"ס בגבעת המורה. הניסוח הקודם לא היה מוצלח. עימך הסליחה. תודה על תשובתך.
אם הנך זקוקה לעוד פרטים
14/01/06 23:41
בענין הדאיה בגבעת המורה בשנת 1938, אשמח להרחיב, מתוך חומר שיש אצלי.
º
YHS- תודה . אודיעך דבר.
15/01/06 00:55
פוהורילה לא רק ניסה אלא גם הצליח
15/01/06 09:46
דאון מפורסם שלו "תינוק" היה בזמנו הקל ביותר בארץ.
הדאון המקובל היה אז "וורונה"
15/01/06 22:31
למעשה היה זה שלד של דאון, ללא כל ציפוי, בס"ה גוף עם משטחי היגוי. הדאון נגרר בעזרת חמור או פרד לראש גבעה, ושם היו מחברים לחרטומו כבלי גומי שהיו נמתחים ע"י מספר אנשים, ואז משחררים אותם והדאון היה מזנק לאוויר. הדואה ישב על מושב עץ פתוח בקצה החרטום והחזיק בסטיק, רגליו על הדוושות. כמה מטייסנו המפורסמים ביותר התחילו כך...
גילשון, עדיין לא דאון
16/01/06 08:31
קצת על הנושא
כתובות אינטרנט מצורפות:
רן בג - תודה על הכתבה. האם פיטלי
16/01/06 11:48
הוא זה שנהרג בקולנוע צפון ברחוב לואי מרשל בת"א?
ד"ר פידיה יעקב פיאטלי
16/01/06 12:39
אכן נרצח על ידי שודד, בשנת 1957.

את המידע שיש בידי קיבצתי גם מהספר שהוזכר בקישור. "ברום שחקים". אוסף של מאמרים על תחילת התעופה בארץ.
אכן זה האיש שנרצח בקולנוע או לידו
16/01/06 14:26
בשעת נסיון כושל לשדוד את קופת בית הקולנוע ע"י רפאל בליץ . לימים אומץ השודד ע"י האלמנה שהאמינה בהלכות בודהיזם והיתה מבקרת את הרוצח בכלאו....
שוב תודה על המאמר.
רפאל בליץ
17/01/06 09:20
מה שלומו של אדון בליץ היום?  מעניין שהסורים זרקו אותו חזרה לישראל ,לאחר שברח מהכלא יחד עם נחמן פרקש וחצה את הגבול..נדמה לי שגם המצרים החזירו פעם את פרקש. מה שברור הוא שהשכנים שלנו כבר אז אימצו את העקרון ,שהועלה בפורום לאחרונה,שעם אנשים חזקים לא מתעסקים...
בליץ - על עקבותיו לא הצלחתי להתחקות
17/01/06 18:50
....אבל נחמן פרקש הוא כבר מנוחתו עדן  או אולי גיהנום...לפי מה שהוחלט שם למעלה...
לא ידעתי שהוא נפטר מהעולם. תודה.
17/01/06 19:57
אם הוא בגהינום, הוא בטח ימצא דרך להטל בשומרים ולברוח גם משם
נחמן פרקש חי וקיים
17/01/06 21:31
הופיע לא מזמן בטלוויזיה בתכנית של לונדון וקירשנבאום.
צריך לשאול בפורום יוצאי הונגריה
17/01/06 23:27
וכמובן, "להתל" ולא "להטל".
בדקתי.הנה התוצאה:
18/01/06 15:10
כתבה על הרצח הופיעה ב"ידיעות"
17/01/06 21:25
לפני כשנתיים אאל"ט, במוסף "7 ימים". ירון לונדון עשה שם תחקיר די מקיף.
מה ההבדל ביניהם?
16/01/06 14:05
אני תמיד חשבתי שדאון מנוהג ע"י משטחי היגוי, וגלשון ע"י שינוי מרכז הכובד.
כנראה סמנטיקה
16/01/06 16:02
הוורונה היה ידוע בכיוון תנועה קדימה ולמטה , יעני גולש ע"ג הרוח ללא ערך מוסף של דאיה בגלל נתונים אוירודינמיים מאוד צנועים.
כלומר זה גם ההבדל
16/01/06 17:52
בין glider ו- sailplane?
אגרות - אתר האגודה
14/01/06 20:19
הוצאתי את ההודעה מהשרשור הארוך, כוון שאני חושב שיש דברים מענינים שכדאי שנדע.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אי אפשר לראות..
14/01/06 21:13
מי שאינו חבר אגודה
לראות חומר באתר האגודה
14/01/06 23:12
יש באתר האגודה חומר אותו יכולים לראות כולם, ויש חומר שאותו זוכים לראות רק חברי האגודה. החומר שאותו זוכים לראות רק חברי האגודה מתחלק למספר קטגוריות:

1. חומר בנושאים כספיים - בהחלט מומלץ לא לגלות לציבור מהן ההנחות להם זוכים הטייסים.

2. חומר בנושאים אישיים - לא כל אחד צריך לדעת הכל.

3. חומר שהאגודה מתביישת בו (לקאטגוריה זו שייך כנראה נושא האגרות).

אולי יש עוד מספר קטגוריות שאיני מודע להן כי אני לא חבר אגודה. וכמו שנאמר "לא הייתי מוכן להיות חבר באגודה שהיתה מקבלת אותי לשורותיה".

יגאל גולן
הפורום פתוח לכולם
15/01/06 04:00
ניתן לקרוא אותו חופשי. לכתוב בו אפשר רק עם ת.ז. וסיסמא. לא צריך להיות חבר אגודה.
אתה טועה...
15/01/06 13:33
עובדתית הפורום סגור ודורש סיסמה לכניסה לצפייה. בדקתי. אתמול.
טומי תיקון קל
15/01/06 14:10
גם כדי לקרוא צריך ת.ז. וסיסמא.
(באישור של יגאל מירב)
הראל
i stand corrected - הנה הטקסט:
15/01/06 18:03
עומרי טלמון:
אין לערב בין רשות התעופה האזרחית (לשעבר "המינהל", אבל נמשיך לקרוא לו בשם זה בעוד "הרשות" תהיה רש"ת) לרש"ת.
לפי חוק רשות התעופה האזרחית שעבר, בלחץ אדיר של שר התחבורה, על אפם וחמתם של כל גורמי התעופה במשק ואף בניגוד לדעת ועדת הכלכלה, על הרשות הזו (יצור כלאיים מוזר אך לא כאן המקום לדון בזה) לממן את עצמה מאגרות. להלן כאמור אשתיחחס אליה כאל המינהל.
המינהל טוען שעליו להגדיל את תקניו בכ-90 איש (מכ – 70 איש כיום לכ – 160)כדי לעמוד במשימות החשובות העומדות בפניו. תקציבו הכולל יגיע ל 65 מליון שקל, כאשר האוצר מכסה 20 ואת השאר עליו לגבות.
לפנינו שתי בעיות כמעט נפרדות: בכמה צריך המינהל לגדול? (במשהו בודאי, שכן בהיקפו הנוכחי, גם אם נתעלם מיעילות וכו'', אין הוא עומד בנדרש לפי התקנים הבין-לאומיים של התחבורה האווירית אשר עליהם איננו יכולים להתווכח) וממה לגבות את הכסף.
ההצעה הנוכחית, כנראה על פי דרישת האוצר, היא להגדיל בצורה משמעותית, שלא לומר שערוריתית, את האגרות מכל גורמי התעופה בארץ. התעופה הכללית והספורטיבית, שתפגע קשה ובחלקה לפחות תעלם מהשטח, היא עדיין הפשפש בחבורה. חברות התעופה (הישראליות בלבד) צפויות לשלם תוספת אגרות מצרפית של 16-20 מליון שקל לשנה. התעשיה האווירית – כ 5-6 מליון, וכן הלאה. כך קורה שכל גורמי התעופה בארץ, אשר חלקם מוכנים לחנוק זה את זה בזמנים כתיקונם, עושים עכשיו יד אחת כנגד מזימה זו, וכוחם של אלו כמובן גדול משלנו.
מה האלטרנטיבה? הטלת אגרות נפח, כגון אגורה לליטר דלק (מוכרים בארץ כ – 800 מליון ליטר דלק לשנה) וכן תוספת לאגרת נוסע יוצא, בסך דולר או דולר וחצי.
באשר לרש"ת – המצב שונה. איני יודע אם הם מתנכלים רק להרצליה או גם לשדות אחרים, ואם גם בנתב"ג יש להם כוונה להעלות תעריפים. אין מדובר באגרות, הטעונות אישור של ועדת הכספים, אלא בדמי שכירות וכו'' שכנראה מסורים לשרירות לבה של הרשות. נושא זה טעון ברור משפטי. כאן יתכן ואנו די לבד, יחד עם החברות הקטנות.
אבי שקד כותב:
15/01/06 18:04
רשות שדות התעופה מפסידה כסף בכול השדות הפנים ארציים
כולל שדה דוב ואילת.
הרשות מאזנת את תקציבה מההכנסות המתקבלות בדיוטי פרי בנתב"ג.
קשה להאמין אבל הפעילות בנתב"ג ללא ההכנסות מחנויות הדיוטי פרי היא גרעונית.
העדר מקור הכנסה נכבד כמו חנויות הדיוטי פרי בשדות הפנימיים הוא הסיבה לחוסר יכולתם לאזן את תקציבם במצב הקיים.
אי היכולת לאיזון תקציבי נובעת מכמה סיבות:
1. המשכורות שהרשות משלמת לעובדיה גבוהות בלי שום יחס לעבודה שמבוצעת תמורתם.
(2. עודף גדול בכוח אדם וחוסר יעילות הנובעים משחיתות. דוגמה: בעתונות פורסם כי 30 איש מבני משפחתו של יו"ר ועד העובדים מועסקים ברשות ולא ניתן לפטרם. (תודה לך עמיר פרץ על הישגיך למען העובדים הנדכאים, נתת לנו סיבה טובה להצביע לך)
3. לאור מצוקות התקציב ברשויות המקומיות הן "ניזכרו" לאחרונה (לא רק עירית הרצליה) לדרוש ארנונה ו/או עדכון ארנונה מרשות שדות התעופה. מדובר בתביעות ארנונה בדיעבד (דורשים 7 שנים אחורה ומתגבשת פשרה על 5 שנים). לדעתי, פרשני הקונסנפירציה המשותפת של הרשות עם עירית הרצליה לפינוי השדה טועים. עדיין לא ראיתי גוף שמקצץ את עצמו ביוזמתו. אף אחד מעובדי ומנהלי הרשות לא מעוניין לסגור את שדה הרצליה ו/או כל שדה אחר וע"י כך להקטין את סמכויותיו.
בעיית האגרות בשדה הרצליה, בשונה מאגרות רשות התעופה (המנהל לשעבר) יכולה אולי להפתר אם הגופים המסחריים (בתי הספר וכימניר) יתאגדו ויכינו תוכנית עסקית בו הן לוקחות על עצמן את הפעלת השדה תוך הקטנת הגירעון התפעולי שלו לרמה מוסכמת (קשה לי להאמין שיצליחו לאזן אותו במצב הקיים).
לגבי אגודת התעופה: איני רואה כיצד האגודה יכולה לעזור בפעילות מול רשות שדות התעופה מלבד לתת שרותי "שדכנות" למיזם של הפעלת שדה הרצליה ע"י גוף פרטי.
אתמול ראיתי לראשונה מכתב משותף של בתי הספר וחברות המפעילות סימולטורים המוחים על העלאת האגרות וזה צעד ראשון של שיתוף פעולה שעד היום נראה כחלום בלתי ניתן להגשמה.
בנושא אגרות רשות התעופה (לשעבר המנהל) יש לאגודה הרבה מה לומר מכיוון שהיא הגוף המייצג את הטייסים בתעופה הכללית ואני מקווה שהועד הנוכחי (בזמן שנותר) והועד שיבחר בפברואר "יתנו פייט" רציני בנושא. אני וחברים רבים אחרים אתמוך בחברים ש"רצים לועד" ויודיעו כי הם מתכוונים לעסוק בכך.
עומרי
15/01/06 18:05
"הפסדים" על שדות פנים ארציים:
בחוק הרשות נאמר כך: "הרשות – מפעל כלכלי.
קו מנחה בפעולות הרשות יהיה לנהל את כלל שדותיה, ועד כמה שניתן - כל שדה תעופה משדותיה, על יסוד חישובים כלכליים וכמפעל הנושא את עצמו. "
נמצא שיש לנהל את הרשות בצורה כלכלית אבל אין חובה לנהל כך כל שדה לחוד.זה רק רצוי. כל עוד הרשות מרויחה אין כל צידוק להרים כל אגרות ותשלומים שהם.
יתר על כן, נאמר בחוק גם " במלאה את תפקידיה ובמתן שירותים לפי סעיף זה תונחה הרשות בעקרונות קידום התובלה האווירית ופיתוחה, יעילות תפעול שדות התעופה של הרשות והשגת הרמה הנאותה של בטיחות הטיסה ושמירתה".
דומני שעל סעיף זה יש הרבה מה לומר
טבלת השואה של שמחה רשף
15/01/06 18:07
שמחה - תוספת קטנה:
הסעיף "אגרה בעד תעודת כושר טיסה:" לכלי טייס עד 1500 ק"ג מכיל בתוכו את קטגוריית האז"מ, שם האגרה הקודמת עמדה על סביבות ה 480 ש"ח.
אה, הכל בסדר, סתם דאגתם.
15/01/06 19:36
כתבתם בעבר שאגרת COFA לאז"מ תעלה 8,000 שקל, ואני קורא בטבלה שרק 7,000שקל. לא כסף.
אז שיפתחו דיוטי-פרי בהרצליה !
15/01/06 19:27
ובכל מקום אחר בו מפסידים כסף.
אצלנו בחיפה דווקא פתחו דיוטי פרי
15/01/06 20:28
חביב מאוד.
הוא סגור כבר שנתיים עקב מיעוט טיסות לחו"ל מחיפה - נחש מדוע?
מנחם-בביקור הבא שלי תיקח אותי לשם?
15/01/06 22:33
אולי אצליח לקבל הנחה עם תעודת ה-AOPA שלי שעליה כתוב: AIR-SCREW .
עזוב, עדיף "מעין הבירה".
מתי אתה מגיע? תעזור לנקות את
15/01/06 23:01
קורי העכביש משדה התעופה שלנו...
º
כשאחליט לבוא אתה תהיה ה-1 שתדע
16/01/06 11:23
º
שינוי שם : רשות = רִשעוּת
15/01/06 19:44
איך אתה מנקד ככה בקלות ?
15/01/06 20:02
ועוד מהנכר , גלה לנו הסוד ?
בברכה,
תמיר סלע
תָמִיר סֶלָע
15/01/06 20:10
תָמִיר סֶלָע

ךחץ CAPS ואח"כ SHIFT עם אחד הלחצנים של שורת המספרים העליונה. אחרי ניסיון קצר תצליח. דווח תוצאות.
קבל אתר:
15/01/06 21:31
חוץ מזה צריך לדעת טוב דקדוק
15/01/06 22:28
ואני לא בין אלה. אני לא מבדיל בין פתח לקמץ (מנקד רק בקמץ, ולא מתייחס בכלל לחטף-קמץ\פתח. ) כמו כן אני לא משתמש במה שנקרא צֶרֶי אלא רק בסֶגול.
פשוט וקל.
תישם את מה שיָשָה כתב - אחרי פעמים זה כמו לנסוע באופניים.
זאב
º
תׁדָה וָאָלָלָה הִצְלִיָח
15/01/06 22:36
זאב, תשתמש בכללים האלו
15/01/06 22:36
פלג - הברה פתוחה לא מנוגנת תנועה גדולה.
סלק- הברה סגורה לא מנוגנת קטנה
ולהיפך.
יאיר - את זה אני עוד זוכר
15/01/06 22:52
מבית הספר העממי(הלוא הוא בית ספר ברנדייס בהרצליה ב', )כמו  את לוח הכפל והיחס בין מהירות\מרחק\וזמן , משפט פיתגורס וההגדרה של קווים מקבילים.
בתקופה מסוימת היה לנו מורה לחשבון , רוסי במקורו, שלא ידע טוב עברית והוא היה משנן לנו בשפה מעורבת עברית-רָסית :
דוָוה קווים מקבילים, ניֶקָגדָה יִיפָּגֶשוּ .
אתה רוצה תרגום?  
זאב
נייט, לא צריך תרגום. אבל אם זוכר
15/01/06 23:07
פלג סלק, (מלמדים זאת בתיכון ולא בעממי) אז יודע את ההבדל בין קמץ לפתח.
היום יצאנו לחפש שיטפונות.לאחר
65תגובות
14/01/06 19:50
שאמש היה באופק מדרום לנו מחזה מרהיב של ברקים.
המראה 0800

(המשך...)
היום יצאנו לחפש שיטפונות.לאחר
שאמש היה באופק מדרום לנו מחזה מרהיב של ברקים.
המראה 0800
האזור שלי בפורום