לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אוריגאמי
ברוכים הבאים לפורום אוריגאמיסטים,אם תמיד הוקסמת מהרעיון של לקחת דף חלק ולהפוך אותו לחיה, קופסא או פרח, ולא ידעת איך לקפל... או אם את/ה כבר מקפל/ת ניירות, וחשבת שאת/ה היחיד/ה בעולם.... אז ממש לא הפורום של אוריגאמיסטים יאפשר לכולנו להחליף מידע וללמוד שיטות קיפולים דגמים ומהנעשה בתחום בארץ ובעולם. לכל מדינה ואזור יש את התפתחות אמנות האוריגאמי בכוונים שונים, אך כולם זהים באותו ניצוץ וחידק כאשר הם אוחזים בנייר. אמנות האוריגאמי התפתחה ביפן אך כיום היא מפותחת כמעט בכל מדינות העולם.האמנות נחשבת כאמנות מדעית הבנויה מגיאומטרייה ולכן ממציאים רבים הם מדענים או אנשי מתמטיקה. אך ישנם אמני אוריגאמי שהם אמנים יוצרים המציגים את עבודותיהם במוזיאונים וגלריות או אמנים המשתמשים בטכניקות של אמנות האוריגאמי לעיצוב ופרסום. ישנם גם ממציאי קיפולים ודגמים. וישנם חובבים רבים שינסו לקפל דגמים מורכבים והאתגר לקפל את הדגם המורכב ביותר.או חובבים שיקפלו קיפול חינני ופשוט מנייר אוריגאמי לכולם יש מקום והחשוב ביותר הוא הניצוץ והחידק והכי חשוב לא להפסיק לקפל!!!שלכם ``מיריגאמי``

אודות הפורום אוריגאמי

ברוכים הבאים לפורום אוריגאמיסטים,אם תמיד הוקסמת מהרעיון של לקחת דף חלק ולהפוך אותו לחיה, קופסא או פרח, ולא ידעת איך לקפל... או אם את/ה כבר מקפל/ת ניירות, וחשבת שאת/ה היחיד/ה בעולם.... אז ממש לא הפורום של אוריגאמיסטים יאפשר לכולנו להחליף מידע וללמוד שיטות קיפולים דגמים ומהנעשה בתחום בארץ ובעולם. לכל מדינה ואזור יש את התפתחות אמנות האוריגאמי בכוונים שונים, אך כולם זהים באותו ניצוץ וחידק כאשר הם אוחזים בנייר. אמנות האוריגאמי התפתחה ביפן אך כיום היא מפותחת כמעט בכל מדינות העולם.האמנות נחשבת כאמנות מדעית הבנויה מגיאומטרייה ולכן ממציאים רבים הם מדענים או אנשי מתמטיקה. אך ישנם אמני אוריגאמי שהם אמנים יוצרים המציגים את עבודותיהם במוזיאונים וגלריות או אמנים המשתמשים בטכניקות של אמנות האוריגאמי לעיצוב ופרסום. ישנם גם ממציאי קיפולים ודגמים. וישנם חובבים רבים שינסו לקפל דגמים מורכבים והאתגר לקפל את הדגם המורכב ביותר.או חובבים שיקפלו קיפול חינני ופשוט מנייר אוריגאמי לכולם יש מקום והחשוב ביותר הוא הניצוץ והחידק והכי חשוב לא להפסיק לקפל!!!שלכם ``מיריגאמי``

הסוס של Anibal Voyer
09/08/2007 | 23:08
1
הסוס של Anibal Voyer
דגם מאד יפה ואצילי .הסוס החביב עלי
פורומים חדשים בתפוז אנשים
09/08/2007 | 15:13

יש לכם אלבום משלכם?  מתכננים לפתוח אחד? מעכשיו יש בית גם לאלבומים בפורום תפוז אלבומים החדש. בואו לפרסם, לשאול ולהתייעץ
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

בפאתי סיאטל המשטרה מצאה נער כבן 16 משוטט ברחובות עירום - ללא עבר, ללא זכרונות, ללא משפחה. בואו לעקוב אחרי מסעו של קייל XY בפורום לסדרה החדשה

הראל מויאל מגיע משם. אם גם אתם תושבי המקום, בואו לדבר על זה בפורום מעלה אדומים
התריסריון הבלתי קמור -- המשך
08/08/2007 | 21:50
3
2
בהמשך לשרשור הקודם,
כאמור, טעיתי בזוויות כל פאה מחומשת. הזוויות הנכונות הן: 108, 108, 36, 252, 36.

ישנה כאמור חוליה מצויינת מאת ג'יאנין מוזלי (12 חוליות לבניית התריסריון).

פיתחתי גם אני חוליה לבניית התריסריון. החוליה שלי מדויקת עד כדי מחצית המעלה (מזל שקל ליצור זווית של כמעט 36 מעלות...). נכון לעכשיו רק קיפלתי שתי חוליות לוודא שהן מתחברות, אבל 24 חוליות יבנו תריסריון. אני די מרוצה מהחוליה. תמונה -- בקרוב. הוראות: אני כנראה אכין, והן תפורסמנה במגזין אוריגאמי כלשהו או בספר כנס כלשהו בבוא היום.
הנה היחידה מתאימה
08/08/2007 | 22:47
2
2
מחומש בלתי קמור - הזויות הן: 108, 36, 252, 36, 108
עיצבתי מחדש את הזויות של המחומש הקעור שלי.
הסתמכתי על זה שניתן ליצור זוית קרובה ל-18 מעלות ע"י משולש ישר זוית שבו הניצב הגדול שווה ל-3 פעמים הניצב הקטן.

אם אכין הוראות, תעזור לי לפרסם אותן?
תגובה
08/08/2007 | 23:25
1
1
ליצירת זוית 18 מעלות השתמשתי בכך שטנגנס 18 הוא כמעט שליש, שזו כמובן אותה עובדה בה אתה השתמשת.

אבל... החוליה שלך שגויה. המחומש שלך מורכב משני דלתונים. המחומש שממנו מורכב התריסריון הבלתי קמור הינו כזה ששמורכב משני מרובעים שאינם דלתונים. (זוויות המרובע: 36, 108, 90, 132).למרובע זה יש שתי צלעות שוות באורכן (אלה שיוצרות את הזווית 36 מעלות).
אתה יצרת מרובע אחר ולפיכך הצלעות שלך שגויות (אצלך הצלעות שיוצרות זווית 36 מעלות אינם שווים באורכם). יש לי הרושם שאם תנסה לחבר את הפאון המלא אזי או שהוא לא יתחבר או שהוא יעקם פאות.

בנוסף, האם וידאת שהחוליות שלך מתחברות לפאון יציב? לדעתי הלשוניות שלך קצרות מדי ולא יתחברו לפאון יציב.

ודבר אחרון: נסה ליצור חוליה בה פני החוליה נקיים מקפלים.
ועוד דבר קטן...
09/08/2007 | 00:04
2
הלשוניות שלך ממוקמות במקומות לא נכונים. כפי שהחוליה שלך נראית כרגע, גם אילו המחומש היה נכון, עדיין לא היית יכול לחבר חוליות כי הלשוניות לא מאפשרות חיבור (חיבור אצלך יביא לשונית ללשונית וחור לחור).
תודה תודה תודה!!!!!!!!!
08/08/2007 | 13:21
1
תודה על העזרה !!!!!!!!
אחלה פורום!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Saadya's exhibit
07/08/2007 | 18:13
1
Anyone else from the Kfar Saba area  (or south of Kfar Saba) planning to get to the opening of the Origami exhibit in Haifa on Aug. 17th?  ?
מצאתי נייר אוריגמי בירושלים!
07/08/2007 | 16:49
62
איכותי, ניתן להשיג ב-3 גדלים. (מ10X10 ומעלה)
ב"הכל לפנאי" בתלפיות (מול קניון הדר)
הנה פרטים מהאתר של דפי זהב:
טלפון: 02-6793730
פקס: 02-6793732
כתובת: פייר קניג 37 ירושלים
מיקוד: 93469

תהנו
עזרה בקיפול
06/08/2007 | 12:28
18
5
בUnit Origami
של Tomoko Fuse
הדגם Octagonal Star
שלב 11 (בין 11 ל-12 יש הסבר לחזור על תהליך. אני לא מבין איזה ואיפה.)
(זה בעמוד 49).
, אני תקוע בזה כבר הרבה מאוד זמן.
מראש!
אני אנסה לעזור
06/08/2007 | 22:04
17
4
אני אנסה לעזור
שלב 10 לאחר מעיכת המשולש.
כעת צילמתי כמה שלבי ביניים עד לשלב 12 .
מקווה שזה יעזור.
עוד
06/08/2007 | 22:06
16
2
עוד
הבא את הנקודה המסומנת בעגול אל הנקודה הימנית המסומנת במשולש.
המשך
06/08/2007 | 22:07
15
1
המשך
הנה כך-
עוד
06/08/2007 | 22:08
14
1
עוד
כך
המשך
06/08/2007 | 22:10
13
1
המשך
כעת הבא את העגול שבקצה השמאלי אל המשולש המסומן למעטה
עוד
06/08/2007 | 22:11
12
עוד
כך עד לתוצאה הזאת
עוד מעיכה
06/08/2007 | 22:13
11
2
עוד מעיכה
קטנה ותגיע לשלב 12-הנה כך.
בהצלחה!
מזל שאת כאן
07/08/2007 | 00:05
הבנאדם מבקש עזרה כבר איזה שבוע ואני במבחנים והגשות.. העיקר שיש מי שעוזר
תודה רבה רבה רבה רבה רבה רבה!
07/08/2007 | 00:34
9
הצלחתי בקלות... עכשיו אני מנסה את השלב הבא... נראה אם אני מתליח. אם לא - אכתוב.
*מצליח
07/08/2007 | 00:34
8
OK התייאשתי... מה עושים אח"כ?
07/08/2007 | 00:40
7
(שלב 12?)
אחרי 6 דקות???
07/08/2007 | 10:08
6
רצופות!!
07/08/2007 | 11:14
5
6 דקות רצופות בגיל 15 זה נצח
07/08/2007 | 19:54
4
6 דקות  רצופות בגיל 15 זה נצח

יש בדגם הזה איזה שהוא סדר גיאומטרי סימטרי.שקשה לי להסביר אותו במילים.לפני שתמשיך הלאה כדאי שתנסה לקפל מחדש את הדגם עד לשלב 12 אליו כבר הצלחת להגיע.נראה לי שאם תקפל זאת עוד פעמיים שלוש תבין את הסימטריות ולאן הדגם רוצה להגיע.
בכל אופן הנה עוד כמה תמונות אם נשברת ואתה רוצה גלגל הצלה או חבר אינטרנטי.......
קפל קיפול עזר את המשולש השמאלי והחזר למצב הראשוני .קיפול זה מסמן את הדופן האחרונה של המתומן הסופי.
המשך
07/08/2007 | 19:57
3
המשך
הרם  את הדש השמאלי  התחתון לאורך הקו המקווקו
כך
07/08/2007 | 19:59
2
כך
עד לתוצאה הזאת.כעת עליך לשלוף את  המשולש הגדול שקצהו  מתחבא משמאל
העבר
07/08/2007 | 20:10
1
1
העבר
אותו ימינה.
זהוא כעת יש שלב שלא אוכל לצלם אותו וזה ישאר האתגר שלך .כעת  צריך למשוך החוצה את הדש התחתון על מנת להעלים את המשולש  הלבן ואז צריך לארגן את  הדגם עם 4 שפיצים ארוכים שכל אחד מהם הולך לכיוון אחר ו4 קיפולי מעיכה עם משולשים לבנים מתחת עד לשלב 13 .
אם אתה לא מצליח תוך 6 דקות על תתיאש .תעשה הפסקה ,תשתה משהוא ,תלך לישון .הרבה דגמים הצלחתי לפתור לאחר שינה .כאילו שבמשך הליילה המוח שלי המשיך לחשוב ולחפש את הפתרון.(נושא למחקר.....)ויש דגמים שעזבתי אותם למספר ימים או אפילו שבועות .בינתיים המשכתי לקפל דברים אחרים וכשחזרתי לדגם פתאום ידעתי איך להמשיך .
בהצלחה!
וואי תודה על העזרה. לא הייתי בבית -
14/08/2007 | 14:11
איזה שבוע בחופשה ועכשיו חזרתי.
ז"א הספקתי לראות את העזרה ולא הספקתי להגיב.

אני אנסה לקפל עוד חוליה מחדש, אבל חוץ מזה לא הצלחתי להמשיך את השלב הזה.

אודיע על התקדמות כשתהיה
וממש ממש תודה!
עזרה בבקשה
05/08/2007 | 22:18
8
1
אני בשלב 34 אני לא יודע מה לעשות שם
מחכה לעזרה

תודה רום
טוב, בא ננסה ביחד
08/08/2007 | 17:05
7
1
אפשר לראות מאיפה מתחילים (שלב 33) ולאיפה רוצים להגיע (שלב 34).

הדבר הראשון שאני ניסיתי זה לנסות לקפל את זה בצורה פשוטה. בהוראות כתוב Double Crimp, אז בהתחלה ניסיתי לעשות Crimp אחד. במקרה הזה, זה רק קצת עוזר, כי הקפלים שונים במקרה הכפול.

אז, הדבר השני זה לחפש בהמשך ההוראות רמזים. אפשר לראות זאת בשלבים 36-37. גם ללא קיפול, אפשר להבין ששלבים אלה תלויים בשלב 34, והם קשורים לתוצאה שלו. לכן, אני ממליץ לך להסתכל על הצורה שיש בשלב 37. זה רמז די גדול. אם עדיין תתקשה, אז נעבור לשלב התמונות, אבל בפירוש מומלץ לנסות לבד קודם.

נ.ב.
זה באמת פורום נחמד. אומנם לפעמים אנשים די עסוקים, במבחנים וכד', שאין להם זמן לקפוץ וישר לקפל 33 שלבים של דגם שלא קיפולו כבר כמה שנים, אבל לפחות שאר אנשי הפורום מבינים את זה וסבלניים, כך שזה באמת פורום נחמד.
הערה ל נ.ב
08/08/2007 | 21:00
3
הפורום אחלה אבל זאת כבר הודעה הראשונה בקושי שענו לי נורמלי בכל שאר ההודעת לא ענו ולא אמרו כלום

מצתער אבל זה מה שאני חושב :-?
אל תתייאש
08/08/2007 | 21:39
1
אני מכיר את הפורום הזה שנה בדיוק, לפעמים באמת יש זמן תגובה ארוך, לפעמים אם לא מבקשים פעמיים הבקשות נבלעות בשאר הדיונים, אבל זה תקופתי ובהחלט לא מעיד על האנשים כאן. כמו שגלעד אמר, לכל אחד יש תקופות עמוסות, חופשות מבחנים (אהממ, אהממ..) וכיו"ב והכל נגזר מגודל הפורום שהוא לא עצום ויש כמות קטנה יחסית של אנשים שיכולים לעזור לך. צריך להבין את זה ולא להתבייש להזכיר לאנשים לענות לך!

בקיצר, אל תתייאש
תודה
10/08/2007 | 11:31
גם אני חושב ככה

זה נחמד לשמוע שגם אחרים איתי
כבר ענו לך על שאלות בפורום הזה.
08/08/2007 | 22:36
חבל שאתה זוכר רק את השאלות חסרות המענה.
תודה עכשיו אני בשלב 59
10/08/2007 | 11:32
2
סיימתי!!!!!!!!!!! יצא מוזר כי זה מנייר משי
10/08/2007 | 13:36
1
תעלה תמונה
12/08/2007 | 11:14
1
תעלה תמונה
מעניין אותי לראות איך יצא לך עם נייר משי. תכלס, זה לא דגם מוצלח ביותר מבחינת תהליך הקיפול. התוצאה הסופית מרשימה, למרות שאפשר אולי לשפר את החיבור בין הכנפיים. לא דגם מאד כיפי, ולי הוא יצא ממש עקום בפעם השנייה.
אני מעלה פה תמונה של הניסיון השני...
עוד זויות כאן.
שאלה לגבי דבק טפטים
04/08/2007 | 21:42
1
1
בישביל הוראות האילו כמה מיים וכמה דבר צריך? תודה רום  

הסבר לגבי הנייר+שאלה לחברי הפורוםו shiaodan   ו 19:18 | 03/04/07  

CP זהו אכן תרשים קיפולים ללא מען מפה של הדגם.
לגבי הנייר : 1) נייר משי שנמכר בחנויות ייצירה (שים לב לא נייר קרם המקומט
אלא נייר משי חלק שמגיע בחבילה הכוללת מספר דפים בכל מני צבעים)
2)דבק PVA מדולל במים (המרקם הסופי צריך להיות אחיד בעל סמכות של חלב)אני מערב מים חמים עם הדבק בתוך
צנצנת ואז מנער עד לקבלת מרקם אחיד.
3) זכוכית גדולה
4)רולר\מברשת
אני משתמש בזכוכית כבסיס עבודה. (יתרונה של הזכוכית ביכולת הדבקות נמוכה שלה)
1)יש לפרוס נייר כסף על הזכוכית
2)למרוח דבק PVA המדולל על גבי הנייר כסף בשיכבה אחידה
3)לפרוס את נייר המשי על גבי הנייר כסף (בשביל הדיוק אני מגלגל את נייר המשי על גבי גליל ואז פורס אותו
על הנייר כסף)
4)יש לתת זמן מה לנייר להתייבש (1-2 שעתיים) ואז למרוח שוב פעם על גבי הנייר המשי עם דבק PVA המדולל.
5)יש לתת לנייר להתייבש מספר שעות ואז לחזור על אותה פעולה מצד השני .
התהליך קצת ארוך אך התוצר הוא כמו מעין שילוב בין נייר לפלסטלינה
בהצלחה
אנדריי
נ.ב שאלה לחברי הפורום :האם זה מותר\מוסרי לצייר הוראות לדגם המקסים של Eric Joisel או שזו הפרת זכויות יוצרים?
מים****
04/08/2007 | 21:44
1
BRIAN CHAN
04/08/2007 | 19:49
1
1
גאון בפעולה!
להגביר את הרמקולים,להריץ את הסרטון ופשוט להתענג.
כתובות אינטרנט מצורפות:
- וואו.
05/08/2007 | 12:23
שאלת רטרו,
03/08/2007 | 18:31
1
שלום לכולם, אני מחפש נואשות אחרי הדוגמא שהיתה מודפסת בצד האחורי של קופסאות טישיו של חברת לילי בשנות השמונים.
להזכירכם זו היתה דוגמא לגזירה וקיפול לאוריגמי.
מישהו יודע איפה ניתן לשחזר את הדוגמא?

תודה ושבת שלום.
כדור פרחים
03/08/2007 | 10:31
3
1
כדור פרחים
במפגש האחרון לימדתי  את הפרח של COLLETTO RICAARDO  אשר עדי הסיבה את תשומת ליבי אליו פה בפורום לפני מספר שבועות.במקור מדובר בפרח שנדמה לי כי רוזנה  שהיא אלופת הקוסדמות ( רוזנה  -איפה את ? מתגעגעים,השמיעי קול....)חשבה  להפוך אותו לכדור .ניסיתי גם אני וזאת התוצאה.
ובכן עדי כמה פרטים לגבי החיבור :
כל הכדורים שאני מכירה אכן מתחברים עם חוט ומחט (יסלחו לי חובבי הטוהר באוריגמי) ואכן הם אינם מתחברים באיזה שהוא סדר גיאומטרי  לעומת  הפיאונים  שזוכים לעדנה רבה בימים אלה בפורום .
לגבי הטכניקה - נראה לי שכדי שיווצר כדור  יש להצליב ולמתוח את החוטים  אחרי כל תוספת של כתר  ולא להניח את כל הכתרים אחד על השני ורק אז להצליב את החוטים.
הכדור של רוזנה מורכב מ14 פרחים .אני הכנתי 4 כתרים של 4.רוזנה כניראה הכינה את הפרחים הירוקים מנייר דו צדדי כך שלא רואים את הלבן שמאחורנית וזה מיפה את הדגם אבל גם אצלה הפרחים צפופים  ללא סדר  מיוחד.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הקישורים התפקששו לי
03/08/2007 | 10:35
2
הנה-
כתובות אינטרנט מצורפות:
בדגם של רוזנה
03/08/2007 | 18:17
1
היא בעצם הכינה כמה פרחים צהובים קטנים יותר, והכניסה אותם לתוך חלק מהפרחים הירוקים הגדולים, נכון?
זה נראה אצלה כל כך יפה ואסתטי, כאילו הפרחים כן מתחברים בצורה הנדסית כלשהי.
בכל אופן, אני מנסה כבר שלושה ימים לחבר את הפרחים שלי, ומדי פעם אני מוסיפה או מורידה פרח, אבל עדיין כל כמה שאני מהדקת זה נראה כמו ביצה ולא כמו כדור.....
את צודקת
03/08/2007 | 20:00
אכן היא מציינת שהיא השתמשה ב7 ניירות 20/20 ו7 ניירות 15/ 15 אך היא מציינת שהיא חיברה אותם  בחוט....
לרוזאנה הפתרונות....
פורומים חדשים בתפוז אנשים
02/08/2007 | 17:09
1
התרבות הקוריאנית נפוצה בכל העולם וגם בישראל ועכשיו היא מקבלת את הבמה הראויה לה בפורום קוריאה שפה ותרבות.
בואו לספוג אווירה

'אם תרצו' היא תנועה צעירה הפועלת למען טיפוח וחיזוק הציונית בישראל. בואו לדבר על ציונות, על ישראל ועל השאלה 'למה אנחנו כאן?'
בפורום שכולו אהבת מולדת.

קיץ. חם בחוץ. בואו לפורום שכולו כיף, הנאה ואוכל טוב. פורום מבשלים עם ילדים הוא המקום הטעים ביותר ברשת לקטנים וגם לגדולים.

תרנגולות, עזים וחיות נוספות נפגשות מהיום בפורום חיות משק. כולם מוזמנים לבקר ולשתף איזה חיות יש במשק שלהם ובכלל

התמכרתם לסדרת האינטרנט 'מטופלים? ניתן להגיב על הסדרה ואף להתייעץ בנושאים אישיים בפורום הרשמי - מטופלים
http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?i...

בואו להתייעץ בענייינם רפואים ובריאותיים, מנקודת ראותה של הרפואה הסינית בפורום רפואה סינית
http://www.tapuz.co.il/forums/main/forumpage.asp?i...

פורום אוניברסיטת חיפה נפתח! מתכננים להרשם? כבר רשומים? בואו להעזר, לקטר ולחלוק חוויות

בני השש ובני השבע והוריהם מתרגשים, מתביישים ומתגברים על החששות יחד בפורום עולים לכיתה א'  
"אני מרגיש שזה הזמן..."
03/08/2007 | 19:16
2
"אני מרגיש שזה הזמן..."
הצטרפו לקומונת בעז בנאי:

http://www.tapuz.co.il/communa/usercommuna.asp?com...
התנדבות עם נערות בסיכון
02/08/2007 | 16:09
שלום רב,
במסגרת עמותת עלם אנו פותחים מרחב המיועד לנערות בסיכון שיפעל בעכו .
אנו מחפשים מתנדבים להעברת סדנא חד פעמית או לאורך זמן או להתנדב ליצור קשר עם הנערות.
אודה לכל מי שיפנה אליי במסר ...
שלגיה
חוזר לדיון שהיה
02/08/2007 | 11:31
12
2
כמה שאלות/ תגובות לבועז:  באותו דיון כתבת: "יש 9 פאונים משוכללים. מתוכם 5 קמורים (הפאונים הפלטוניים) ועוד 4 שאינם קמורים (שלושת הכיכובים של התריסריון וכן התמניון המכוכב = סטלה אוקטנגולה = כוכב קפלר = מרכבה). 4 פאונים אלה מאד יפים, אם כי לא מתאימים להכנב מהיחידה שאתה מתעסק עימה": תיקון:  לפחות את הסטלה אוקטנגולה כן אפשרי לבנות מהחוליה הזאת, מ-48 חלקים. בעבר בניתי גוף גדול יותר - את העשרימון הכוכבי שעשוי כאילו מ-20 ארבעונים (סה"כ 120 חוליות) מחוליה דומה, ותלמידים שלי כבר הגיעו לגופים שאינם-קמורים אחרים מהחוליה הזאת ("חלונות עניבת פרפר" מ-Unit Origami של פוסה) ממש, כך שזה נראה לי אפשרי בהחלט.

עוד כתבת: "יש פאונים רבים שכל פאותיהם מצולעים זהים . . . התריסריון המעוייני. . . שפאותיו מעוייני זהב (יחס הזהב בין פאותיו), מוכר פחות" - האם אתה יכול לתת הפניה / קישור לאיך זה נראה?   וגם אם אפשר הפניה או קישור לאיך נראה ה"התריסריון הבלתי קמור - זה שמתקבל ב"חורים" במרחב שנוצרים בעת נסיון לרצף את המרחב בתריסריונים משוכללים"?

תשובות
02/08/2007 | 19:26
11
1. החוליה ההיא, לטעמי, לא מייצרת את הפאונים המכוכבים. אולי ניתן להניח פירמידה משולשת על כל אחד מפאות הפאון המכוכב, אבל הצורה המתקבלת (לפחות בדמיוני) תהיה די מעוותת.
2. התריסריון המעוייני מהטיפוס הראשון (יחס 1 לשורש 2 באלכסונים) הוא הרבה יותר מוכר. הוא נוצר באופן הבא: דמיינו קוביה, וחברו כל אחד מהקודקודים שלה למרכז הקוביה. מתקבלות 6 פירמידות. עכשיו הניחו את הפירמידות הללו על פני פאות של קוביה. הפאון המתקבל הוא התריסריון המעוייני מהטיפוס הראשון. בקישור הראשון הוראות להכנת דגם אוריגאמי של התריסריון המעוייני מהטיפוס הראשון.
3. התריסריון המעוייני מהטיפוס השני נראה מאד דומה, רק עם מעויינים שיחס האלכסונים שלהם הוא יחס הזהב. אפשר לראות תמונה שלו בקישור השני.
4. את התריסריון הבלתי קמור ניתן לראות בקישור השלישי. ועכשיו תרגיל: מה הקשר בין התריסריון הבלתי קמור, התריסריון המשוכלל, והתריסריון המעוייני? יש קשר מאד מאד יפה ביניהם.
טוב, לגבי סעיף 1
03/08/2007 | 00:40
2
נראה לי שאני הולך לייצר את האובייקט כדי שתראה.
התריסריון המעוייני מסעיף 2 מוכר לי (יש חוליה מקסימה שלו מדף A4 של ניק רובינסון, שאני מכיר)
את התריסריון המעוייני מסעיף 3 נראה לי שראיתי כאן:
http://www.geocities.com/mmukhopadhyay/creation/isos.html
ואת התריסריון הבלתי קמור מסעיף 4 לא ראיתי אף פעם, ואני בערך מתחיל להבין מה הוא. (התמונה מאוד יפה!).
לגבי שיעורי בית: את הקשר בין התריסריון האפלטוני לבין הבלתי-קמור כבר חשפת בדיון הקודם (זה גוף שכלוא בין תריסריונים שכאילו יושבים זה ליד זה במרחב).  לגבי הקשר לתריסריון המעוייני מסעיף 3: במבט ראשון מה שנראה הוא שהפאות של ה"קרניים" של הבלתי-קמור הן משולשים בעלי יחס זהב, ומאחר שיש 24 פאות כאלה (8X3), זאת כאילו גירסה בלתי-קמורה של התריסריון המעוייני הקמור, שגם בו יש 24 (12X2) פאות כאלה.  עדיין נראה לי שפיספסתי שם משהו, אבל האם אני בכיוון?
תשובה לשיעורי הבית...
03/08/2007 | 01:37
1
קודם כל, אכן החוליה של ניק רובינסון מצויינת. אם מכינים את אותה החוליה ממלבן הזהב כמובן מקבלים תריסריון מעוייני מטיפוס שני.

לגבי התריסריון הבלתי קמור:
לג'יאנין מוזלי (היא זאת שבזכותה אני בכלל מכיר את הפאון הזה) יש חוליה מצויינת (ההוראות לא מפורסמות בשום מקום) לפאון זה. כל חוליה היא פאה (מחומש קעור) של פאון זה.
לגבי התרגיל: הקשר בין התריסריון המשוכלל, התריסריון המעוייני מהטיפוס הראשון והתריסריון הבלתי הקמור הוא כדלקמן: כידוע, ניתן לראות את התריסריון כ-6 כיפות על קוביה. אם את הקוביה הדמיונית מחלקים לפירמידות כמו שתיארתי בהודעה הקודמת, מתקבלים 6 גופים שמרכיבים תריסריון משוכלל מחד, או, אם הופכים אותם, מרכיבים תריסריון מעוייני (לפחות זה העיקרון). אבל, בהרכבת התריסריון המעוייני נוצר "חור" במרכז, וצורת החור, מסתבר, היא בצורה של התריסריון הבלתי קמור!
לג'יאנין מוזלי יש דגם (לא אוריגאמי) פנטסטי שמדגים זאת. זוהי שרשרת שניתן להרכיב ממנה תריסריון משוכלל מחד ותריסריון מעוייני מאידך. הדגם מצויין, אורך זמן מה (כשעתיים) להרכיבו -- הוא כמו חידה -- ומהווה משחק נהדר. ג'יאנין עצמה בנתה רק 3 כאלה למיטב ידיעתי. יש לי הוראות להרכבתו (מצטער, הן לא מפורסמות בשום מקום ואינני יכול לחלוק אותם עמכם) וארכיב אחד בקרוב ואצלם אותו בשבילכם.
מעניין מאוד, מחכה לראות
04/08/2007 | 22:26
ואני חושב שגם הבנתי איך זה ייראה, בערך
יש לי יחידה מתאימה
05/08/2007 | 11:48
7
עבדתי קצת על התריסרון הבלתי קמור (זה מהקישור השלישי)

יש לי (כמעט) שתי יחידות חדשות -

יחידה ראשונה היא בצורת דלתון שזוית אחת שלו היא 90 מעלות - צריך 24 כאלה כדי ליצור את התריסרון.
בדרך לעבודה קיפלתי 24 יחידות כאלה, אני אנסה להעלות תמונה בערב. ברגע שאני אוכל אני אוסיף גם הוראות.
(יחידה מאוד פשוטה מבוססת על בסיס ציפור)

יחידה שניה בצורת שני דלתונים מחוברים באחד המקצועות הקטנים - צריך 12 כאלה לאותו תריסרון בדיוק.
(עוד לא מושלמת היחידה הזאת, אבל בשבת אני יכול לקפל רק בעל פה..)
תריסרון קעור מ-24 יחידות
06/08/2007 | 00:14
6
1
תריסרון קעור
אשתדל לשרטט הוראות בהקדם.
יפה מאד, אבל...
06/08/2007 | 02:21
5
זה לא התריסריון הבלתי קמור שאליו התכוונתי. התריסריון הבלתי קמור, אותו אחד שנשאר במרווחים בין תריסריונים משוכללים, בעל 12 פאות שכל אחת מהן מחומש שאיננו קמור.
הפאון שלך בעל 24 פאות שכל אחת מהן בצורת דלתון.

בכל אופן, הפאון שלך יפה מאד.
אבל..
06/08/2007 | 22:23
4
כל זוג דלתונים, מהווה צלע אחת.

מה הזוויות של המחומש שאתה מעוניין בו?
הזויות של המחומש שאני מרכיב משני דלתונים הן: 45, 112.5, 225, 112.5, 45
כל זוג דלתונים אמור להיות צלע אחת
06/08/2007 | 23:33
3
אבל אצלך יש זווית קלה בין הדלתונים.

הזוויות של המחומש הן: 108, 108, 54, 216, 54
הנה היחידה המתאימה
07/08/2007 | 18:20
1
1
יחידת מחומש קעור
התעצלתי בקיפול הספציפי הזה, אז יש פספוס בזויות של מעלה אחת.
שיטת הקיפול מתאימה גם לזויות הנכונות.

הוראות בעתיד הקרוב
פספוס תאורטי
08/08/2007 | 10:47
הקיפול עצמו בטח מפספס יותר..
טעות קלה
08/08/2007 | 20:44
אני מתנצל: זוויות המחומשים הנכונות הינן:
108, 108, 36, 252, 36

עמכם הסליחה.
תמונה של דגם מודולרי + שאלה
31/07/2007 | 21:00
29
77
הנה תמונה של דגם מודולרי שהכנתי (למרות שהתמונה לא יצאה כל כך טובה, כי היא נראית מאוד דו מימדית.... אם יהיה לי כוח ובטריות אני אנסה לצלם שוב).
וכמובן, שיש לי גם שאלה....
מישהו יודע מה משמעות החץ הלבן החלול שבמעבר בין שלב 38 ל-39 בקובץ הפגסוס המצורף? (כן אני יודעת שאני עובדת עליו כבר שנים... אני מקפלת בערך שלב בשבוע, ברגעים המעטים שיש לי פנאי להתעסק במה שאני אוהבת...)
אממ, טוב, אני לא מצליחה להעלות את
31/07/2007 | 21:19
2
10
התמונה של הדגם כי היא גדולה מדי.... ניסיתי לכווץ אותה ע"י שמירה בתוכנה אחרת וזה לא ממש הצליח לי. מישהו רוצה לעזור לי?.................
היא בפורמט JPG ?
31/07/2007 | 23:16
9
אפשר פשוט
01/08/2007 | 12:06
7
לערוך טיפה את התמונה והגודל שלה פשוט יורד.
אני תמיד מצלם במצלמה דיגיטלית ומבעביר למחשב, היא שוקלת באיזור ה-600 ק"ב, ואז אני נכנס לPAINT (כן כן, בלי שום תוכנות עריכה למיניהן), מצמצם את הגבול במאית המילימטר, שומר, והמשקל יורד לאיזור ה-150 ק"ב.
זה פועל.
"תמונה מוגדלת"
31/07/2007 | 23:18
25
6
שמרתי
31/07/2007 | 23:24
3
שמרתי את התמונה בכל פורמט אפשרי, אני חושבת. כן, גם ב-jpg. בחלק מהשמירות גודל הקובץ קטן, אולם עדיין לא מספיק כדי לחצות את גבול ה-500.....
זאת התשובה לשאלה הראשונה
31/07/2007 | 23:42
23
7
בלי קשר לתמונה שלך, פתאום הבנתי שזה לא כל כך ברור. משמעות החץ הלבן הוא שהתמונה הבאה מוגדלת, ואם יש עיגול מסביב לאיזשהו חלק מהדגם, כנראה שהתמונה המוגדלת תהיה רק של החלק הזה (מבלי לצייר את כל שאר הדגם). אבל זה לא המקרה פה.
הנה הצלחתי להקטין את התמונה!!! תודה רבה!
02/08/2007 | 00:02
22
18
דגם מודולרי.
אבל אני חושבת שזווית הצילום לא טובה... הדגם נראה דו מימדי, במקום תלת. כלומר, הוא לא נראה כמו כדור בעל נפח, רק עיגול... טוב תדמיינו שככה הוא נראה מכל הצדדים...
אגב, מישהו יודע איך קוראים לו?
ועמיצור, אם כן, מה אומר החץ הלבן במקרה של הפגסוס שכאן?
פאון משוכלל למחצה
02/08/2007 | 00:19
6
8
השם של הפאון באנגלית: Rhombicosidodecahedron
אני לא יודע איך לקרוא לו בעברית.

מאוד יפה הפאון הזה.
סליחה, לדעתי
02/08/2007 | 00:57
3
11
זה איקוסהדרון (כלומר, עשרימון) חלונות רגיל, ולא השם הארוך ההוא.
נכון שהוא יפה מאוד, אבל הוא הרבה יותר פשוט מה-Rhombicosidodecahedron.  צריך כאן את בועז שיסביר בדיוק מה ההבדל, אבל זה גוף מ-30 חוליות, בעוד שההוא עם השם הארוך צריך מאה ועשרים (כמספר הצלעות).  
אגב, ראיתי את השירשור שהיה כאן לפני כמה ימים לגבי הגופים האפלטוניים / ארכימדיים וכו' -  מרשים מאוד!  חבל שלא יכולתי להשתתף בו בזמן אמיתי. יש עוד הרבה שאלות פתוחות לגבי מה שהספקתי לראות, אבל בימים אלה היינו עסוקים בסגירה (כן כן... סגירה) של החנות. וזאת בעצם הודעה:  אחרי 3 שנים של ניסיון מעניין ומעשיר, ירד הגולל על החנות כחנות.  העסק ממשיך להתקיים כסטודיו אצלנו בבית. אני לא יודע אם זה כבר מופיע, אבל בחתימה כאן למטה תוכלו לראות שמספר הטלפון לא השתנה, אבל אנחנו כבר לא בסולומון סנטר. לתיאום וקישור אפשר להתקשר למספר הטלפון או להגיע דרך הפורום, ועובדים על זה שיהיה גם אתר, במהרה בימינו.
צודק, אבל..
02/08/2007 | 01:37
5
המקצועות כאן מספיק רחבים כך שהתייחסתי גם למקצועות כאל פאונים בפני עצמם.
אם נלחץ על הדגם של עדי מכל הכיוונים, רוחב המקצועות "יעלם" ונקבל עשרימון חלונות.

כל חנות יצירה שנסגרת מעידה על חסר יצירתיות בסביבה.
שיהיה בהצלחה עם הסטודיו הביתי.

אני מצטער לשמוע
02/08/2007 | 03:00
5
שאתם סוגרים את החנות -- ואפילו לא יצא לי לבקר! אני מקווה שהעסק הביתי יצליח.

לגבי הפאון: אני דווקא נוטה להסכים עם גדי לגבי שם הפאון. הפאון מכיל 12 פאות מחומשות, 30 פאות ריבועיות, ו-20 פאות משולשות (חורים).
מבחינתי הפאון נוצר על ידי לקיחת תריסריון (12 פאות מחומשות) ו"ניפוחו" כך שכל זוג פאות מחומשות סמוכות נהיות מחוברות זו לזו על ידי פאה ריבועית. ה"חורים" הנוצרים הם הפאות המשולשות.
ניתן באופן שקול להתייחס לפאון זה כאל עשרימון מנופח.
בכל מקרה מספר החוליות אינו מלמד דבר על שם הפאון. אני יכול להכין עשרימון מ:2 חוליות (של שן), 6 חוליות (של פוסה ו/או מוזלי), 10 חוליות (של פוסה ו/או של ארנסטין ויש עוד אחד שאת שמו אינני זוכר), 30 חוליות (של לואיס סיימון/בוב ניל ועוד רבים אחרים), ואלה רק החוליות שאני כרגע זוכר. ומדובר בעשרימון "שטוחים"... מכוכבים יש עוד מספר רב של אפשרויות.
אגב, העשרימון החביב עלי הוא דווקא זה מ-10 חוליות, מהן 5 ימניות ו-5 שמאליות (יש כמה סוגים כאלה).

אבל לא הספקתי לבקר
02/08/2007 | 03:27
3
איתי, צר לי לשמוע ואני מאחל לכם המון הצלחה בפורמט החדש. מצפים לאתר...
בקשר לשם בעברית של הפאון...
03/08/2007 | 12:32
1
5
בספר חדוות אוריגאמי של קונהיקו קאסאהארה,
קראו לרומביקוסידודקהדרון בשם תריסרון עשרימוני מעויין.
אני לא יודע מה מעויין בפאון הזה, אבל רומבי בא מהמילה רומבוס, שזה מעויין ביוונית, (ס'תכלו במילון אבן שושן...)
אז אולי זה תרגום נכון...
הקידומת רומבי
05/08/2007 | 12:06
5
לפי מה שאני הבנתי מכל מיני מקורות, "רומבי" בשם של צורה מציין שאחת הפיאות של הצורה הזאת היא מרובע. (שיהיה מעויין, ריבוע או מלבן...). למישהו יש משהו להוסיף?
יופי של רומביקוסידודקהדרון! (אני עם גדי )
02/08/2007 | 03:33
14
6
תר.החץ הלבן במקרה שלנו אומר "הגדלנו את התמונה פי 1.00001, תתפנני לך בכיף שלך לשלב הבא תוך כדי לגימה מתה המרווה שעל השולחן והאזנה לספיישל פינק פלויד ב-88FM. לקבלת האפקט של ההגדלה ניתן לקרב הדגם לכיוון הפנים כ-2 סנטימטרים קרוב יו"
לכל מי שמצטער
02/08/2007 | 10:53
13
4
שלא ביקר בחנות -  תודה, באמת הייתה חנות יפה (לדעתי האובייקטיבית), אבל זה שהיא נסגרת א. לא מעיד על "חוסר יצירתיות בסביבה": מי שמכיר את נוף חנויות היצירה במודיעין יודע שיש כאן די הרבה, פשוט התחרות הופכת את העסק ללא כדאי.  ב. במקרה שלנו המיקום היה בעייתי -  עלויות מאוד גבוהות, המון עבודה (בעיקר של רעייתי, אורלי)  ותמורה לא מספיקה.  כרגע הסטודיו שיהיה בבית נראה לנו אפשרות טובה להתרכז בעיקר, שזה חרוזים ואוריגמי  כמו שרצינו בהתחלה, בלי להתפרש על יותר מידי דברים (חומרי יצירה, בעיקר) שזה הרחיק אותנו מ"מה שאנחנו", כמו שאומרים.

לגבי העשרימון / רומביקוסידודקהדרון : נכון ש"אפשר לראות כאן רומביקוסידודקהדרון", וכמובן שאני יודע שעשרימונים יכולים להיות מכל מני מספרים של חוליות, וגם עליי חביב העשרימון מ-10 חלקים, אבל אני עדיין בדעה שבהתייחס לחוליה הספציפית הזאת מספר החוליות = למספר הצלעות. מאחר שבסוג החוליה הזה 12 חוליות נותנות קוביה (או תמניון / אוקטהדרון), 24 נותנות קובאוקטהדרון, 48 נותנות רומביקובאוקטהדרון, 60 נותנות סנב-קיוב (אפשר לראות תמונות שלהם בספר של פוסה) - לכן הגוף שעשוי מ-30 הוא קודם-כל עשרימון!

שאלה לעדי דבש:  בספר של פוסה יש תמונה של עשרימון-חלונות (כלומר, גוף עשוי 30 חוליות) כזה, אבל שונה -  שם המשולשים "שקועים", ואצלך המשולשים "בולטים" (יש היפוך של כיוון הקיפולים בשלבים 6-7-8). לדעתי התוצאה יפה יותר מאשר באותה תמונה. השאלה היא אם ראית את זה בספר / למדת ממישהו, או שעלית על זה לבד?

זה לא עשרימון
02/08/2007 | 18:42
1
3
אני מצטער, אבל אני פשוט לא רואה איפה כאן העשרימון. עשרימון, בראש ובראשונה, הוא בעל 20 פאות משולשות. הצורה הזאת לא!

אגב, אני את החוליה הזו לא מכיר. (או לפחות מעולם לא קיפלתי)
תפתח את הספר
03/08/2007 | 00:53
2
Unit Origami של טומוקו פוסה בעמוד 62, יש שם חוליה שנקראת open frame 1 - bow-tie motif.  זאת חוליה מאוד מוכרת וקלה. אני בטוח שאת הקובייה ממנה (מ-12 חוליות) ראית בהמון מקומות, ומאוד יפליא אותי אם לא קיפלת אותה כבר מזמן. בעמוד הבא יש תמונה של העשרימון (כן, לא יעזור בית-דין, זה עשרימון), אמנם בגרסה שונה קצת מזו של עדי, אבל זה הדבר הזה, ובעמוד הבא יש רומביקובאוקטהדרון וסנב-קיוב, כולם עם חלונות, ובכולם מספר החוליות=למספר הצלעות.
אז יש החלטה איך קוראים לזה?
02/08/2007 | 22:56
10
2
איתי, לא, לצערי אין לי את הספר של פוסה, וגם לא זכיתי לעיין בו.... (איפה אפשר להשיג? אתם מוכרים גם ספרים בסטודיו שלכם?)
את הדגם למדתי מאחותי החמודה. היא עצמה למדה אותו ממורה בשם איתי (ייתכן שזה אתה?) שלימד אותה במרכז רבדים למחוננים בשהם. כשהייתי צעירה יותר גם אני עצמי למדתי שם ויש לי חיבה עזה וסנטימנטים עמוקים למקום.... וכשגיליתי שלומדים שם אוריגמי, לא יכולי להחמיץ את ההזדמנות, וביקשתי ממנה ללמד אותי מספר מן הדגמים שהם קיפלו שם.

***שאלה לא קשורה: היכן נמצא המרכז הישראלי לאוריגמי? האם יש שם ספריית ספרי אוריגמי? והאם ניתן לבקר שם בופשיות? סוף שאלה לא קשורה***
למרות מה שבועז אומר
03/08/2007 | 01:09
9
3
אני משוכנע שהדבר הזה הוא עשרימון (בסוף גם הוא יסכים איתי).

כן, אני לימדתי (ועומד שוב ללמד בשנה הקרובה) במרכז רבדים. אכן, מקום נעים ונחמד.  את יכולה לספר מי זאת אחותך? (את יכולה לשלוח מסר אישי, או לטלפן למספר שלמטה)
וכן, הספר של טומוקו פוסה נמצא וגם ניתן לרכישה אצלנו.
לגבי המרכז הישראלי - זה הקישור, ושם תמצאי את כל הפרטים. כדאי לך להתקשר ולשאול מתי פתוח ואם אפשר לבקר וכו'.

אני עדיין לא מסכים...
03/08/2007 | 01:27
8
2
זה לא עשרימון, מצטער.
בכל אופן, זה גם לא חשוב כלל!
צילמתי כמה תמונות
05/08/2007 | 10:45
7
8
צילמתי כמה תמונות
של אובייקטים מהחוליה הנדונה.
זה, למשל:  מה זה לדעתך?
ואלה?
05/08/2007 | 10:49
6
6
ואלה?
וזה?
05/08/2007 | 10:54
5
5
וזה?
זה רומביקובאוקטהדרון מ-48 חלקים עם כוכב אומגה מ-6 חלקים בתוכו.
דגם ישן ומשופשף, אבל דוגמא למשהו מרשים - ולא קשה! -  שאפשר לעשות עם החוליה הזאת.
ואם כך, האחרון שנשאר
05/08/2007 | 10:57
4
7
ואם כך, האחרון שנשאר
הוא התאום של מה שעדי דבש שלחה.
גם הוא מ-30 חלקים, הוא רק מקופל כך שהמשולשים לא שקועים אלא בולטים.
(היפוך הכיוון של שלבים 6-7-8 בהוראות של פוסה בעמ' 62-63 בספר.
חוץ מזה זה אותו הדבר כמו האובייקט הראשון שהצגתי בתמונות כאן).
לא יעזור לך - זו עמדתי ממנה לא אזוז!
05/08/2007 | 11:55
3
2
אם יש למקצועות אורך אבל לא רוחב, זה עשרימון.
אם יש למקצועות רוחב אבל לא אורך, זה תריסרון.
אם יש למקצועות אורך ורוחב, זה רומביקוסידודקהדרון.
אם אין למקצועות אורך ואין להם רוחב, זו נקודה.
מה זה השלישי?
05/08/2007 | 22:26
1
2
רומביקוסידודקהדרון???
זה פאון משולב
06/08/2007 | 00:23
1
מורכב מ-20 משולשים, 12 מחומשים ו-30 ריבועים.

אנימציה של הפאון הזה מסתובב
ומה עם הדבר הזה?
06/08/2007 | 00:31
3
מה עם זה?

סתאאאאאאםם
עזרהההה!
31/07/2007 | 12:46
5
5
עזרהההה!
ושוב טומוקו פוסה...
הקובץ מצורף. הקטע הלא מובן הוא שלב 11. (בינתיים... ) מה פשר החץ הלבן? יש הוראות באנגלית:
"
Fold the same way up to the third point
"
מה זה אומר? (ולא באופן מילולי. אנגלית אני יודע.)
תודה!
אסור להעלות לפורום הוראות מספר!
31/07/2007 | 15:46
4
1
ואני בטוח שלחצי מהחברים בפורום יש את הספר הזה בבית. ואפשר להגיד את שם הספר והעמוד ולקבל עזרה בלי להפר חוקים.

מצטער... ...
בעעע אתה יודע או לא??!
31/07/2007 | 15:54
3
3
אם אתה יודע אשמח לתשובה.
Frutapao, מעט כבוד...
31/07/2007 | 23:23
2
3
גם לחברים בפורום, וגם ליוצרי הדגמים שעובדים הרבה כדי ליצור אותם ולשתף אותך ביצירות שלהם.
היוצרים לא עושים מיליונים מהספרים שלהם, גם אם זאת הכנסה מכובדת. כידוע לך או לא שוק מקפלי הניירות לא גדול. לא שזאת הנקודה, כי הנקודה היא הפרת זכויות יוצרים.
בסדר.
01/08/2007 | 00:16
1
2
אבל אתם יודעים איך????????????????
מישהו יכול בבקשה לעזור לי בכל זאת?
05/08/2007 | 14:50
1
Koi By Won Park
30/07/2007 | 23:18
4
Koi By Won Park
קוי יפה קיפול קצת ארוך ומייגע
הוראות לדגם אפשר למצוא בפורום הזה
http://groups.yahoo.com/group/moneyfolders_unite/
צריך להרשם כדי לקבל גישה למאגר.
שלום
29/07/2007 | 19:14
3
שלום, האם יש כאן אמנים אשר מוכנים לקיים סדנאות אוריגמי בהתנדבות?
נייר
30/07/2007 | 00:44
1
2
נייר
אני מתעניין כבר הרבה זמן באוריגאמי, ועדין לא מצאתי (אולי לא חיפשתי מספיק, אבל אני גם לא יודע מאיפה להתחיל) נייר יעודי לאוריגאמי. אשמח למידע על היכן לחפש, ומה לחפש בדיוק.

תודות
רכישת נייר וסוגי נייר
30/07/2007 | 15:52
1
בבקשה קישורים להודעות  בנושא.
כתובות אינטרנט מצורפות:
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
13:04 | 21.08.12 אורחים בפורום
19:11 | 06.06.12 אורחים בפורום
15:10 | 26.05.09 aizenr1
17:38 | 23.05.09 nadlerelior
17:36 | 23.05.09 nadlerelior
15:11 | 22.05.09 פרדי30
17:27 | 19.05.09 gozim
17:29 | 12.05.09 gozim
11:33 | 10.05.09 ענתP
17:48 | 05.05.09 תות בננה2
11:09 | 05.05.09 ש פ י ר י ת