לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

השינויים בגוש דן בעקבות פתיחת קו 1
10/08/14 19:54
266צפיות
יש כבר בערך תמונת מצב איזה שינויים יהיו בגלל קו 1?
אני חשבתי על כמה הצעות ושינויים, תגידו לי מה דעתכם-
קו 50- מבוטל!
קו 51- צמצום התדירות לפעם ברבע שעה ושינוי המסלול באופן הבא:
          מתחנה מרכזית תל אביב- במסלול הנוכחי דרך רח' המסגר, המשך כרגיל עד פתח תקווה- שם ייסע במסלול קו 50 עד לבית רבקה.
קו 10- מבוטל!
קו 40- שינוי משמעותי במסלול הקו באופן הבא:
          ממסוף בית העלמין- במסלול הנוכחי, עד שד' ירושלים פינת אילת, משם: המשך במסלול קו 10 עד רכבת מרכז, משם- המשך בדרך נמיר עד מסוף קריית חינוך (במסלול 125).
קו 42- שינוי משמעותי במסלול הקו באופן הבא:
          מהסינמה סיטי ראשל"צ- במסלול קו 10 עד הנביאים פינת יצחק שדה בבת ים, משם- הנביאים, החרושת, בר אילן, יוספטל, בלפור, הרצל, דקר, יוספטל, בן גוריון (טיילת בת ים), רוטשילד, בלפור, יפת והמשך במסלול קו 10 עד מסוף
          כרמלית, משם: יצחק אלחנן, אחד העם, נחלת בנימין, שד' רוטשילד, מרמורק, יהודה הלוי, החשמונאים, דרך בגין והמשך במסלול הרגיל עד מסוף עתידים.
קו 142- הסטת המסלול מדרך בגין לציר ז'בוטינסקי (בדומה ל-40 של היום).
<font>קו 125</font>- ממסוף ניסנבאום- במסלול הנוכחי עד רוקח פינת נמיר, משם: רוקח, בני אפרים, שכונת הדר יוסף, פנחס רוזן, דבורה הנביאה עד מסוף עתידים.

יתרונות ההצעה שלי- אין ביטול מסיבי של קווים, שיפור הקישור בין שכונות צפון מזרח תל אביב לבין מרכז תל אביב, קישור בין שד' רוטשילד לבין דרך בגין, שיפור הקישור בין פנים פתח תקווה לבין דרך בגין, אי פגיעה ברח' יוספטל בבת ים.
חסרונות ההצעה שלי- דילול התנועה ברח' אילת ודרך יפו בדרום תל אביב.

מה דעתכם?
אם לא הבנתם את השורה על קו 125-
10/08/14 20:06
160צפיות
אז הנה:
קו 125- ממסוף ניסנבאום- במסלול הנוכחי עד רוקח פינת נמיר, משם: רוקח, בני אפרים, שכונת הדר יוסף, פנחס רוזן, דבורה הנביאה עד מסוף עתידים.
מעבר לזה שמדובר בקו מסורבל עד מוות
10/08/14 21:38
102צפיות
הוא לא כזה חשוב כשיש את 89 ו-22.    הרבה יותר חשוב שיהיה קישור בין שיכון ל' למרכז תל אביב. שלא לדבר על העתיד כשיבנו את השכונה(שלא לאמר כרך) בין רידינג לגלילות
את הקישור בין אזור זה של צפון ת"א לבין מרכז ת"א מתוכנן לספק
10/08/14 21:56
67צפיות
בעתיד (בעידן הבניה הרוויה בין רידינג לגלילות) הקו הירוק.
קווי אוטובוס כאלה או אחרים, במסלולים כאלה או אחרים כבר לא יוכלו להספיק.
כבר היום המזלג X89 שחופף במידה רבה לקו הירוק לא מצליח לספק את הביקוש.
במקום לשחק משחקי נדמה לי עם קווי אוטובוס צריך להאיץ את ביצוע קווי המתע"ן.
את הקו האדום והקו הירוק גוש דן היה צריך עוד בעשור הקודם.
בעשור הבא הוא כבר יצטרך אותם כקווי מטרו.
אה אוקי,לא ידעתי שהקו הירוק יסע דרך לוי אשכול
10/08/14 22:01
46צפיות
נקווה שלא יתמהמהו איתו עם כך
משהו נשמע לי לא הגיוני ברמה העקרונית
10/08/14 20:15
103צפיות
מצד אחד, אתה מבטל את קו 10 שלא חופף את קו 1, ומצד שני את הקווים שחופפים לקו 1 בקטעים רבים אתה משנה כדי שיהיו דומים יותר לקו 10.
לא היה הגיוני יותר לצמצם עד לבטל את 40/240/42/142, ובמקומם לחזק ולתגבר את קו 10?

למשל:
נסיעה דרך רח' אנה פרנק בבת-ים (במסלול 40/240) ובהמשך בכצנלסון (במקום 142)
בת"א: דרך אילת (40/240) ואלנבי (כמו 42) לאזור כרמלית
בין כיכר רבין למסוף 2000 ייסע דרך דוד המלך, ויצמן ושאול המלך (תחליף ל-142) ומשם ממשיך לאבא-הלל (42/142) עד עתידים.

זה הקטע.
10/08/14 20:24
66צפיות
אפשר להגיד שגם 40 מבוטל במתכונתו הנוכחית, והקו שקראתי לו 40 הוא זהה ל-10 בתל אביב ונותן קישור טוב יותר מאשר מה ש-10 נתן בין בת ים לתל אביב. בחלק של קו 10 ברח' יפת- ייסע קו 42 המחודש שיתן קישור די מתבקש בין רוטשילד לבין בגין.
בקו 10 שאתה הצעת, ביטלת את קישור בת ים לרוטשילד (הרי ביטלת את 142), ביטלת את הקישור בין צפון מזרח תל אביב לבין ז'בוטינסקי ועוד.

קו 240 לא יכול להתבטל כי אין לו שום השקה עם קו 1 בתוך בת ים, ומעברו השני הוא מגיע גם לבני ברק, והוא קו נוסף שנע בציר דומה ל-1, בדומה ל-51 שהצעתי.
או.קיי., בוא נשים את 142 ו- 240 בצד לרגע
10/08/14 20:39
56צפיות
עדיין, אתה מבטל את 10, אבל הופך את 40 ל-10 החדש, ועוד מסבך את המצב ביפו ונדרש לשינוי ב-42. לא יותר פשוט לשדרג את 10 במקום הבלגן הזה?

לגבי הקישור לרוטשילד (אם 142 מבוטל): אפשר לפתור גם את הבעיה הזו בקלות על-ידי הסטה של 25 או 125 לשם.
קרעת מזלג של 25/125 שהוא מזלג שעובד חזק
10/08/14 20:53
52צפיות
בתוך יפו השינוי הוא מינימלי, במקום שהקו שעובר ביפת יקרא 10, הוא יקרא 42. בתל אביב אותו דבר רק עם 40.
המסלול של 42 החדש שהצעתי לדעתי הוא מסלול שצפוי לו הצלחה, ציר כרמלית-רוטשילד-בגין יכול להיות לא רע בכלל.
גם קו 40 החדש, יוצא בסופו של דבר קו די מהיר בלי הרבה סירבולים.

אתה לא יכול לבטל את 40 וגם את 42 ולשדרג בצורה כלשהי את קו 10. כך אתה פוגע פגיעה די רצינית בשירות בבת ים.
כשביצעו את הרפורמה לפני 3 שנים, 40 ו-42 היו נוסעים בבלפור עד הסוף. רח' יוספטל ורח' הנביאים בבת ים נותקו. אי אפשר לפצות את זה בדוגמת "10 משודרג".

אני מתחיל להשתכנע בצדקתך
10/08/14 20:57
41צפיות
אין טעם לנתק שני חלקים של בת-ים זה מזה וגם ציר כרמלית-רוטשילד-בגין נשמע כמו רעיון חזק.

את קו 10 לא באמת ביטלתי, פשוט פיצלתי אותו בין 40 ו-42.
10/08/14 20:34
48צפיות
אגב, שום תחנה נוכחית של קו 10 לא מתבטלת והפיצול של 10 ל-40 ו-42 מוסיף קישור יעיל שלא היה קודם.
לגבי קווים 50 ו-51 - מה שאתה מציע ייצור שני קווים הפועלים כל
10/08/14 20:45
78צפיות
היום בין בית רבקה לת"א, 51 ו-82.
עדיף לנצל את התשומות ליצירת קו הפועל כל היום בין הדר גנים לת"א (למשל הפיכת 166 לקו הפועל כל היום או להאריך את 51 להדר גנים ולא לבית רבקה) וכן לתגבור קווים 38 ו-350 (תוך שינוי מסלוליהם אל מחוץ לז'בוטינסקי).
למשל 51 יכול להתחיל בהדר גנים וליסוע דרך צומת סירקין, עין גנים, מחנה יהודה, פינס וסלנט והמשך כפי שהצעת.
כך יהיו שני קווים הפועלים כל היום בין התחנה המרכזית בפ"ת לאזור התחנה המרכזית בת"א (קו 1) ולכרמלית (קו 66), קו אחד הפועל כל היום בין הדר גנים לתחנה המרכזית (51) וקו נוסף הפועל רק בשעות השיא לכרמלית (166), וקו אחד הפועל כל היום בין בית רבקה לכרמלית (82) וקו נוסף הפועל בתדירות נמוכה או רק בחלק משעות היום בין בית רבקה לתחנה המרכזית (350).
מסוף בית רבקה לא מצדיק שני קווים הפועלים כל היום בתדירות גבוהה לת"א, בעוד ממסוף הדר גנים יהיה רק קו אחד ורק בשעות השיא.
ובכלל משני המסופים גם יחד הקישור העדיף לת"א כלל אינו דרך ציר ז'בוטינסקי הקדוש אלא דרך אלוף שדה ועדיף להסיט תשומות מציר ז'בוטינסקי לציר הזה.

אבל אני מעריך שהמגמה בעתיד היותר רחוק תהיה שונה - צמצום מספר הקווים בין פ"ת לת"א והסתמכות על מעברים בתחנה המרכזית או בבילינסון. לשם כך בנו את המתח"מ הצמוד לקניון הגדול שמיועד לשרת קווים עירוניים שישמשו קווי הזנה לקו האדום.
בסופו של דבר הקו האדום יהיה כנראה אחד משני קווים בלבד לאורך ציר ז'בוטינסקי בין פ"ת לת"א וקווים אחרים יסעו בצירים אחרים כמו אבא הלל ואלוף שדה.
אז אם מדברים על "הרגלת הציבור" זה הכיוון שצריך ללכת אליו, רק שנת"ע, משרד התחבורה ועיריית פתח תקוה יואילו בטובם לפתוח כבר את המתח"מ הזה שעומד כאבן שאין לה הופכין.
אני לא בקיא כל כך בתוך פתח תקווה. אם מה שאתה מציע יותר מתבקש
10/08/14 20:46
52צפיות
דיינו.
את 66 צריך לבטל
10/08/14 22:15
58צפיות
סתם קו מסורבל שנבנה תלאי על תלאי.  במקומו או להחזיר את 62(?) שהיה נוסע לתל אביב ישר דרך הרכבת, או להפוך את 166 לקו תדיר כל היום.  
66 יוצא מפ"ת כאשר יהיה לו תחליף בביאליק ובפנקס
10/08/14 22:35
60צפיות
כבר הסכמנו שעקרונית זה רעיון טוב לקצר אותו לרמת גן ולהפוך את 166 לקו הפועל כל היום בתדירות גבוהה.
אבל בעידן של הקו האדום כנראה שניהם כבר לא יהיו בפ"ת.
הסבירות הגבוהה היא שלצד הקו האדום יהיה קו נוסף שיכסה את התחנות בציר ז'בוטינסקי שהקו הרק"לי לא יכסה (בגלל הצפיפות הנמוכה יחסית של תחנות הקו הרק"לי) והמערכת תבוסס על החלפות בתחנה המרכזית ובבילינסון.
ובעידן הקרוב יותר גם כן יש צורך לצמצם את מספר האוטובוסים שיסעו בז'בוטינסקי בתקופת העבודות, כך שלא מן הנמנע שעוד לפני שהקו הרק"לי יושלם יהיה דילול של קווי פ"ת-ת"א לאורך ז'בוטינסקי.
לכן כאשר מדברים על שינויים עתידיים בקווים הללו צריך לקחת בחשבון את הנסיבות הללו ולא להסתכל על מערכת קווי האוטובוס כפי שהיא היום.
למשל בהקשר של 166, סביר להניח שהגישה תהיה להתבסס על קווי 9X העירוניים כמקשרים לקו 1 שהוא יקושר לאזורים שונים בת"א על ידי קווים אחרים.
קישור ישיר ומהיר בין אזור עמישב והדר גנים ובכלל דרום פ"ת לת"א לא יהיה דרך ז'בוטינסקי, אלא דרך אלוף שדה.

על מנת להכין את המערכת לתצורה כזו מה שבאמת צריך לעשות זה לשפר מאוד את התדירות של קו 1, לפתוח את המתח"מ בבילינסון, לשפר את החזות והפונקציונליות של התחנה המרכזית בפ"ת (כל עוד דבקים במיקומה הנוכחי), להתאים את הקווים העירוניים מכל רחבי העיר להזנה של קו 1 ולפתוח קווים בתדירות לפחות בינונית מדרום העיר לת"א דרך אלוף שדה ומצפון העיר לת"א דרך אם המושבות ואבא הלל.
הבעיה שמשרד התחבורה כנראה לא מסוגל לעשות את זה ללא מכרז חדש בפתח תקוה ומכרז כזה אין עדיין ויישומו בכל מקרה לא יהיה בשנתיים הקרובות.

אז בינתיים אנחנו משתעשעים בשינויים קוסמטיים למערכת של העבר...
לסמוך על קווים שתעשה את הקישור הזה
11/08/14 13:10
28צפיות
או על החברה הבאה במכרז (סופרבוס? או חברה גרועה אחרת) זה דמיוני לחלוטין. ראו את הקישור הנוכחי של חברת קווים לתחנות הרכבת בפתח תקווה.
את הקישור קובע משרד התחבורה
11/08/14 13:22
37צפיות
המפעיל צריך להפעיל את מה שמשרד התחבורה קובע.
גם לחוסר הקישור של תחנות הרכבת אחראי משרד התחבורה. לו רצה שיהיה קישור - היה קישור.
צריך להתרגל לכך שקווי המתע"ן של נת"ע, כאשר ירקמו עור וגידים, ישנו את מערכת הקווים בכל רחבי גוש דן ומה שהיה זה לא מה שיהיה.
כל מרכיבי המערכת ישתנו וישנו את תפיסתם, כולל מפעילות קווי האוטובוס.
זו טעות להסתכל על המערכת העתידית במשקפיים של המערכת הקיימת.
º
קיצר אתה רוצה להפוך את 42 ו-125 למתחרים ל-83
10/08/14 21:32
34צפיות
º
הודעות, כתבות ודיווחים
56תגובות
10/08/14 18:29
251צפיות

(המשך...)
º
בקשות ושאלות (לא הכוונה)
52תגובות
10/08/14 18:15
84צפיות

(המשך...)
בואו נארגן הפגנה כנגד המחטף הדתי בנוגע לקו 1
10/08/14 16:59
149צפיות
מספיק להתמרמר פה, עכשיו צריך להוציא את זה החוצה. כי כשזה יתקבע לא תיהיה דרך חזרה.
מול מי לדעתכם צריכה להיעשות הפגנה שכזו?
מה היתה התכנית המקורית של קו 63 דן ברפורמה?
10/08/14 14:26
107צפיות
אני מתכווין לפני שתושבי השכונה החזירו אותו למסלול המקורי.
רצו לבצע שינוי מסוים? מה היה השינוי ומה היה היתרון בו?
הוא היה אמור לנסוע דרך השלום
10/08/14 14:33
98צפיות
מרמב"ם שמאלה לגלוסקא, ימינה דרך השלום עד צומת קפלן/בגין ואז שמאלה וחזרה למסלול הרגיל.
היתרון הוא דילוג על נחלת יצחק
10/08/14 15:03
82צפיות
שרק מעמיסה על הקו הזה (כבר בכיכר רמב"ם מתחילים לעמוד באוטובוס) בשעות הבוקר. בכיוון ההפוך, דווקא לא פותר הרבה, כי רוב האנשים מתחילים לרדת מכיכר רמב"ם והלאה.
אם היו מסיטים את X60 לנחלת יצחק במקום לערבי נחל (שלי אגב היה קצת מעצבן, אבל בקטנה), אז תושבי נחלת יצחק לא היו נפגעים כל כך.
יכלו להסיט לשם רק את 160
10/08/14 15:27
61צפיות
ולעשות בתל אביב את המסלול שלו כמו 63. היה משדרג מאוד את החלק של 63 בין עזריאלי לכרמלית שהוא די עמוס, היה נותן פתרון מלא לתושבי נחלת יצחק ומועיל לכל האנשים שגרים לאורך המסלול שלו.
על הקטע הסופי אין לי ויכוח
10/08/14 15:53
41צפיות
כל עוד X60 עובר ברכבת מרכז ועזריאלי (ו63 עובר בעזריאלי), אבל אם מסיטים לגמרי את 63 מנחלת יצחק, לדעתי שני הקווים צריכים לתמוך בו (מה גם שתדירות 160 נמוכה (בד"כ 1-2 נסיעות פחות בשעה) מזו של 60 לאורך כמעט כל היום).
ובכל מקרה לתגבר את X60 בעוד 1 נסיעה בשעה בין 6:30 ל9:30 היה עוזר מאוד לקווים גם כמו שהם היום.
º
צודק. גם היה שרות מבני ברק לריכוז החרדים ליד שד' רוטשילד
10/08/14 15:57
28צפיות
º
ליד שדרות רוטשילד יש ריכוז של חרדים?
10/08/14 16:14
23צפיות
º
לא כזה ריכוז גדול, מדובר באזור רח' בר אילן.
10/08/14 16:21
25צפיות
º
מספיק גדול בשביל להקצות את קו 72 זל
10/08/14 23:04
18צפיות
התייחסות ארגון 15 דקות להפעלת קו 1
65תגובות
10/08/14 09:43
551צפיות
כתבה שפורסמה ב YNET

(המשך...)
שרשור הכוונה ומודיעין 10/08
10/08/14 02:12
23צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מאשקלון לתל אביב
10/08/14 00:20
53צפיות
מגיעה עם רכבת לתל אביב- צריכה להגיע לרח' בן יהודה 50. באיזו תחנת רכבת כדאי לי לרדת ואיזה אוטובוס יגיע הכי קרוב? ועם מינימום הליכה כי חם

תודה רבה!
תשובה-
10/08/14 08:42
39צפיות
רכבת ההגנה, ולקחת 104/204 (מהצד הצפוני של הגשר) מלוינסקי/רכבת ההגנה עד תחנת בן יהודה/בוגרשוב, וללכת מעט אחורה.
מבת גלים לרחוב קפלן בפתח-תקוה
10/08/14 10:40
69צפיות
שלום,
אני צריך להגיע ביום ראשון לרחוב קפלן 42 בפתח תקווה (מרכז השתלמויות מורים), היציאה היא מבת גלים.
הגעה עד 09:30 (רצוי קודם, בשביל הקפה...)
אני מעוניין להגיע בדרך המהירה ביותר (לא חשוב מספר ההחלפות) ואני מבין שיש לי שתי אפשרויות ואשמח לעצה:
א. רכבת מבת גלים לקרית אריה, ומשם החלפה ל- 46 עד ביליניסון, ומשם החלפה נוספת ל- 82, 92, 87, 22.
(יציאה ב- 07:39)
ב. רכבת מבת גלים לרכבת מרכז בת"א, ומשם החלפה לקו 1 עד ביליניסון ומשם החלפה נוספת ל- 82, 92, 87, 22.
אם יש אפשרות שלישית שהיא טובה יותר אשמח...
(יציאה ב- 07:30)
87 לא מתאים, 82 מבילינסון פחות טוב מ-22 ו 92, כמו כן אפשר
10/08/14 11:37
41צפיות
מבילינסון עם 98.
לדעתי הכי כדאי ליסוע עד ת"א מרכז ומשם עם 82 עד בית חולים שניידר. התחנה של 82 נמצאת ברחוב על פרשת דרכים מול תחנת הרכבת.
מהתחנה הצמודה לבית חולים שניידר אפשר ליסוע עם 22, 53, 92, 98 עד לקפלן 42 ומהמסוף ממול לבית החולים אפשר ליסוע עם 16 או 62.
אם אתה נוסע עם קו 1, 51 או 641 עד בילינסון אתה יכול גם ללכת ברגל משם לתחנה שליד בית חולים שניידר (בבילינסון יש רק את 92, 22 ו 98).
רכבת עד קרית אריה ומשם עם קו 46 זו אפשרות פחות טובה בגלל זמן ההמתנה בין הרכבות, התדירות של קו 46 והמסלול שלו בבוקר דרך אזור התעשיה קרית אריה.
חיפה-פ"ת
10/08/14 12:00
36צפיות
תודה על ההצעה,
82 נשמע אופציה לא רעה, כי משניידר כבר כדאי ללכת ברגל זה משהו כמו עשר דקות. אני מניח שאפעל כך.

לגבי הרכבת אגב, אני מגיע ב- 08:47 לקרית אריה ויש 46 בשעה 08:54 (רכבת קרית אריה זו תחנת המוצא למיטב ידיעתי),
וזה אחרי שהמתנתי שבע דקות להחלפה בת"א אוניברסיטה. למרות שזו אופציה שבה אני יוצא מחיפה ברכבת של 07:39 ולא 07:09, אני חושש ממנה, משום שהרכבת עלולה לאחר (יום א') ויש זמן החלפה רק של 7 דקות. 
אתה יכול ליסוע ברכבת של 7:09 ולנסות את האופציה של 46, אבל
10/08/14 12:28
41צפיות
לדעתי ליסוע עם 82 מרכבת מרכז עדיף.
תחנת קרית אריה נוחה בשילוב עם רכב פרטי, הרבה פחות עם שילוב של אוטובוס.
אגב, אם אתה נוסע בכל זאת לקרית אריה אתה יכול גם ליסוע עם קו 44 עד שכונת הדר (אם) המושבות ומשם עם קו 53 עד ליעד

אם אתה נוסע בשילוב אוטובוס מרכבת מרכז ייצא לך גם יותר זול ותוכל לרכוש כרטיס משולב עם חופשי יומי בגוש דן, אופציה שלא קיימת אם אתה נוסע ברכבת עד קרית אריה.
אגב, אם אתה אכן מתכנן ליסוע עם 82 ואח"כ ללכת ברגל, עדיף לך
10/08/14 17:38
31צפיות
לרדת תחנה אחת אחרי שניידר, ברחוב ארלוזורוב פינת צה"ל ולחזור לרחוב קפלן. התחנה הזו יותר קרובה מהתחנה בשניידר.
יש אופציה מהירה נוספת לשעות הבוקר>>>
10/08/14 17:28
31צפיות
תוכל לרדת בת"א האוניברסיטה ולעלות ממסוף האוטובוסים הצמוד לתחנת הרכבת על קו 49 של דן. אופציה זו תהיה יעילה רק אם הזמנים של 49 תואמים את הגעת הרכבת. מדובר בקו מהיר לפתח תקווה, ממנו תוכל לרדת בבלינסון ושם להחליף ל92 של דן ו98 של קווים.
גם 22 של קווים, אבל האופציה של רכבת מרכז ו-82 עדיפה משתי
10/08/14 17:33
26צפיות
סיבות:
1. תדירות 82 גבוהה מתדירות 49.
2. בשניידר יש פי 2 קווים מתאימים וקווים עם תדירות גבוהה יותר - 53, 16 ו-62. שניידר גם יותר קרוב ליעד בהליכה רגלית.
בנוסף, הקטע בין מורשה למחלף גהה בשעות הבוקר עלול להיות עמוס.
מזה משנה התדירות? זו תחנת המוצא של קו 49.
10/08/14 17:40
19צפיות
אז איזה פקטור יש כאן לתדירות בכלל? אתה יודע בדיוק מתי 49 יוצא ואם הוא יוצא בזמן שמתאים להגעת הרכבת - מושלם.

ולא, אני לא בודק לפני כן האם הרכבת הספציפית מתאימה להגעה של 49 עבורו, זה תפקיד השואל.

גם הנסיעה לרכבת מרכז + ההליכה לתחנת של 82 זה זמן שמתבזבז... 49 היא אופציה מעולה להגעה לפתח תקווה וכבר ביצעתי נסיונות כאלו כשבאתי ברכבת מהצפון. מהיר ויעיל.
בעולם מושלם שבו רכבות בימי ראשון בבוקר מדייקות...
10/08/14 17:50
29צפיות
אבל זה לא משנה. ליעד המסויים הזה בפ"ת 82 עדיף על 49.
הוא ממילא על הרכבת
10/08/14 17:55
25צפיות
הוא יכול להצטייד בלוח הזמנים של 49. אם הוא מגיע לרכבת האוניברסיטה ורואה שיש לו בין חמש לעשר דקות עד היציאה של קו 49, שווה לו לרדת מהרכבת וללכת לאוטובוס. (פחות מחמש דקות יכול להיות מסוכן בגלל זמן ההגעה לתחנה).

אם הוא רואה שהוא מפספס את 49, או שיש עוד עשרים דקות עד היציאה שלו, אז הוא ממשיך עם הרכבת לתחנה הבאה ועולה על 82. מה הבעיה הגדולה?

הרי זה אותו הכרטיס לתל אביב האוניברסיטה ולרכבת מרכז. זה לא שהוא צריך לבחור מראש את היעד. הוא יכול להחליט כשהוא על הרכבת.
נכון, אבל שוב - ליעד שלו בפ"ת עדיף 82
10/08/14 17:59
20צפיות
במיוחד שהוא מתכוון ללכת ברגל מהתחנה של 82 עד ליעד.
עם 49 הוא בהכרח יצטרך עוד אוטובוס
ולכן במקרה הזה אין תחליפיות מלאה בין 49 ל-82 ויש מראש עדיפות למסלול של 82 בתוך פ"ת.
מה הסיפור, מה? ואם הרכבת מגיעה בזמן? אז בכל את להמשיך?
10/08/14 18:03
25צפיות
למה זה טוב? אז מראש מצטידיים בלוZ" של 49 ואם הרכבת מגיעה בזמן שמספיק לך להגיע למסוף הצמוד, מה הבעיה לרדת ולקחת את 49? מה? בחייאת שאני אל מבין אותך. זו תחנת המוצא שלו, הרכבת מגיעה כמה דקות לפינ שהוא יוצא, אז למה לא להשתמש בו?

ולגבי 82, גם ככה התדירות שלו בבקרים לא משהו (כל 17-20 דקות אם אני זוכר נכון).

כשאתה תלוי בנהג איטי ומאחוריו נהג טייס ואז אתה גם מוצא את עצמך תקוע ברכבת מרכז 25 דקות אם אתה ממתין ספציפית ל82 שבסוף מגיע גם מפוצץ.

מן הסתם שאני לא הייתי ממתין ספציפית ל82, אבל כבר יצא לי לראות איך שניים נדבקים אחד לשני בבקרים כשנסעתי ב567 מספר פעמים רב בבקרים.

אז למה להתעקש על נסיעה לרכבת מרכז והחלפה ל82? מילא אם 82 היה מגיע כל 10 דקות, מילא... בפועל, אתה מבזבז זמן בהליכה מהרציף של הרכבת עד לתחנה של 82 ואז במקרה הטוב ישר עולה ל82 או ממתין דקות ספורות, אבל במקרה הרע - אתה ממתין זמן רב. וכל זה כי אתה לא יודע מתי 82 יגיע מכיוון שזו אינה תחנת המוצא שלו.
שוב אתה מתעלם מהיתרון של 82 בתוך פ"ת
10/08/14 18:07
25צפיות
82 עד צה"ל פינת ארלוזורוב ומשם הליכה קצרה ברגל זה היתרון הגדול שאותו גם אתה לא יכול לבטל.
אבל זה כבר ויכוח סרק. הוא יחליט ויעשה מה שנראה לו.
אתה תמשיך להעדיף את 49...אין לי שום כוונה לשכנע אותך אחרת.
וואיי, מה הקשר מה? מישהו אמר שהוא ילך ברגל מבלינסון?
10/08/14 18:13
20צפיות
מי מתעלם מכך ש82 מביא אותו קרוב ליעד? זו לא סיבה להמתין לו 15 דקות בממוצע ברכבת מרכז ולבזבז את הזמן.

הוא יסע עם 49, ירד בבלינסון ויחליף ל22/92/98 ואם ירצה גם ל10 ו82 עד צה"ל פינת קפלן. בסדר?

49 הוא הקו הכי מהיר שיש למבקשים להגיע לפתח תקווה ואשר מגיעים ברכבת מיעד צפוני כלשהו - זו עובדה.

הגולש אמר שלא אכפת לו להחליף קווים ושמה שהכי חשוב לו זו מהירות הנסיעה.

קו 49 הוא האופציה הכי מהירה והכי מדוייקת להגעה לפתח תקווה. את ההחלפה בבלינסון לשאר הקווים שיביאו אותו ליעד - זו כבר לא בעיה.

ואתה כאחד שמכיר את התחבורה בפתח תקווה על בוריה יודע שאין זו בעיה להגיע מבלינסון ליעד שלו, כך שההחלפה מ49 אפילו כלל לא נוראית, היא אפילו נוחה. ולכן, לא הבנתי מדוע להתעקש על 82 שמלבד הקטע בין בלינסון לצה"ל/קפלן - לא באמת מועיל למבקש ההכוונה. ועל הקטע הפיצי הזה, לא שווה לבזבז 15 דקות בממוצע בהמתנה לקו 82.
קודם על תודה על ההכוונה
10/08/14 19:17
33צפיות
זה מה שאעשה:

הלו"ז של הרכבת אל ת"א מתואם עם קו 49, זה אומר שאם אני יוצא בשעה 07:30 מבת גלים ומגיע בשעה 08:24 לאוניברסיטה יש לי 6 דקות לתפוס את 49 שיגיע לבילינסון בערך אחרי ארבעים דקות, ומשם יש מספר קווים שלוקחים אותי ליעד או 20 דקות הליכה.

אם אני מפספס את קו 49 של 08:30, אני עדיין יכול לתפוס את הרכבת לקרית אריה שיוצאת ב08:37 ולהגיע כעבור עשר דקות. ומשם קו 46 עד בילינסון שיוצא בשעה 08:54 מרכבת קרית אריה (זו תחנת המוצא). אני אגיע בשעה 09:05 לבילינסון, ולפי מה שכתבתם אני עדיין צפוי להגיע בזמן כי יש לי מבחר קווים זמינים מבילינסון ליעד או ממש קרוב אליו. אגב, היתרון של הדרך הזו, מינימום פקקים, אך היא יקרה מעט יותר ואין לי אפשרות לקנות חופשי יומי (לא נראה שיהיה לי צורך בו).

ירידה ברכבת מרכז והליכה לעל פרשת דרכים, וגם אם 82 ליעד שלי לא מגיע, אפשר להתקדם עד בילינסון עם קו 1, 51 או 641. יחד עם זאת, אם אני לא תופס את 82 שצפוי להגיע בשעה 08:47 (יציאה מתחנת המוצא ב- 08:25) אני מאחר על בטוח אל ההשתלמות בשעה תישע וחצי. במידה והוא מגיע בזמן אני אגיע בשעה 09:18, מה שמותיר לי כעשר דקות ספייר וזה גבולי גם ככה, גם ובעיקר ביום ראשון למרות שאני נוסע לדעתי בניגוד לכיוון של הפקקים. אם כי, אני מוכן להסתכן.

היות ויש לי כבר כרטיסיית רכבת לת"א, אני אסע עד ת"א האונ' ואני אראה האם אני מספיק את 49, לאחר מכן אבדוק את הרכבת לקרית אריה (אני צריך לצאת את הולידטור ולקנות כרטיס לפ"ת), ולאחר מכן ירידה ברכבת מרכז. אגב, אם אני מפספס בגלל הרכבת את 49 אפילו בדקה או שתיים, זה אומר שיש לי רבע שעה ברוטו גג להגיע לתחנה של 82  ב על פרשת דרכים, וזה גבולי, מה גם שאני  לא מכיר את התחנה שם (אולי אעלה עליו בצומת עלית). נו, נחכה ליום ראשון ואגיד לכם מה עשיתי...
אעזור לך עוד קצת...
11/08/14 01:42
19צפיות
לגבי חופשי יומי:

1. יש חופשי יומי של גוש דן ויש חופשי יומי לפתח תקווה בלבד (תקף בחברת קווים בלבד).
2. אם אתה רוכש הלוך ושוב לרכבת (זה בעצם כרטיסיית שתי נסיעות) משולב בחופשי יומי לגוש דן, זה יוצא לך תוספת של פחות מעלות נסיעה בודדת אחת בגוש דן כך שבכל מקרה זה יוצא לך משתלם.

ל49 לוקח קצת פחות מ-40 דקות להגיע לבלינסון.

ברכבת מרכז, אם אתה יוצא לעל פרשת דרכים, אז אין לך משם את 1/51/641. כדי לעלות על קווים אלו עליך לצאת לדרך בגין שהופכת לז'בוטינסקי (מעל נתיבי איילון) ומשם לעלות על 1/51/641.

אם אתה יוצא לכיוון צומת עלית, שים לב כי בגשר הולכי הרגל שמעל ז'בוטינסקי, אז בצד השני שלו יש כעת תחנה של קו 1 (51 ו641 לא עוצרים שם) וכך תוכל לעלות על קו 1 משם.

אם בכל זאת תצא לעל פרשת דרכים ותפספס את 82, עלה על הקווים הבאים: 38/40/70/240 של דן. מ40 תוכל להמשיך עד משטרת רמת גן ושם להחליף. מ240 תוכל להמשיך עד מכון מור ושם להחליף. מ38/70 תוכל להמשיך עד אהרנוביץ' בבני ברק (תחנה אחת לפני מחלף גהה) ולהחליף.
º
תבורה ציבורית מתחנת רכבת מרכז לנמל תל-אביב?
10/08/14 12:22
21צפיות
קו 55
10/08/14 13:23
29צפיות
יוצאים לרח' על פרשת דרכים (ציר ארלוזורוב) ימינה, יש 3 תחנות - זו התחנה השלישית נדמה לי.
º
מתי יש אוטובוסים מערד לים המלח ואיזה קו?
10/08/14 11:21
24צפיות
קווים 384 ו-385
10/08/14 13:24
37צפיות
קו 385 יוצא מב"ש ב-6:20
קו 384 יוצא מב"ש בשעות 9:30, 12:10, 15:00
שניהם מגיעים לערד כעבור 40-45 ד' בערך.
º
כמה עולה קו 601 מנתניה לשפיים
10/08/14 13:30
35צפיות
º
8.2 ש"ח
10/08/14 19:44
6צפיות
בה"ד 7 מירושלים
10/08/14 16:26
34צפיות
433 עד שער יפו
ומשם?
קודם כל, יש ישיר מירושלים לצריפין ומספרו הוא 456 אגד.
10/08/14 17:37
56צפיות
שנית, בה"ד 7 נמצא בצומת של שער יפו, היכן שרשום "מחנה גדעונים".

כך שאת נוסעת בעדיפות ראשונה עם 456 ואם אין אותו אז עם 433 עד לשער יפו של צריפין וזהו, הגעת.
למרכז הבינתחומי הרצליה
10/08/14 19:19
35צפיות
איך מגיעים לשמה מת"א.
אני יודע שיש רכבת עד להרצליה. אז איזה אוטובוס יגיע בינתחומי?
לא ציינת מהיכן בת"א, אבל כדאי לך לבדוק האם קו 347 של
10/08/14 19:29
31צפיות
מטרופולין מתאים לך. הוא עדיף על רכבת מת"א להרצליה ועוד אוטובוס.
אני מגיע ברכבת לתל אביב
10/08/14 21:51
27צפיות
באיזה תחנה לרדת בשביל קו 347?
אם אתה מגיע מדרום או ממזרח בתחנת ת"א מרכז-סבידור
10/08/14 22:06
28צפיות
ותצא לתחנות על דרך נמיר לכוון צפון.
אם אתה מגיע מכוון צפון אבל מתחנה שאינה צפונית מבנימינה ייתכן שעדיף לך לרדת בתחנת הרכבת בהרצליה וליסוע עם קו 8 או קו 9 של מטרופולין לבין-תחומי..
(אבל כדאי שתבדוק באתר www.bus.gov.il בהתאם לזמן הנסיעה שלך מה עדיף).
אם אתה מגיע מעתלית או צפונה ממנה כבר עדיף ליסוע עד ת"א מרכז ולהחליף ל-347.
אבל אם אתה מגיע מצפון אולי בכלל עדיף לך ליסוע באוטובוסים מנקודת המוצא ולא ברכבת. לא ציינת את נקודת המוצא.
קו אוטובוס בירושלים
10/08/14 17:58
72צפיות
איזה קו  אוטובוס לבית הספר הדו לשוני מהגיבעה הצרפתית?
קו 77
10/08/14 22:05
42צפיות
לרדת בתחנה שבצומת יהודה הנשיא-פת ומשם הליכה של מספר דקות ברגל.
שימוש ברב קו שלא שלך
09/08/14 22:27
237צפיות
היי,
זוגתי השתמשה ברב קו שלי לנסיעה אחת עירונית ( היה מוטען ברב קו כרטיסייה רגילה ) , עלה מבקר של החברה ולקח את הפרטים וביקש ממנה גם לשלם פעם נוספת על הנסיעה.
למחרת עליתי לאוטובוס והנהג אמר לי שמופיע על מכונת הכרטוס : " הכרטיס נמצא ברשימה שחורה " , מה פשר הדבר , ואיך אפשר להסדיר זאת ? תודה.

על הטופס שחתמת עליו בזמן ההנפקה
09/08/14 22:36
220צפיות
מצויין בפרוש שאסור לך להעביר את הכרטיס למישהו אחר.
באתר רב קו מצויין שהרב קו הינו אישי ואינו ניתן להעברה, מאחר ולא הקפדת על התקנות, הכרטיס בוטל.
בעל רב קו אישי נהנה מביטוח המבטיח לו החזר על החלק היחסי מהתוכן הטעון על הכרטיס במיקרה של אובדן ושימוש ע"י משהו אחר. העברת הכרטיס לשימוש אדם אחר, היא כמו גניבתו וניצולו.
אתה יכולת גם לתבוע החזר עבור נסיעות שזוגתך עשתה בטענה שהוא ניגנב ממך.
זאת הסיבה שהוא ברשימה שחורה.
עליך לפנות לחברה הרלוונטית ולנסות לשחרר אותו.

תודה
09/08/14 22:51
152צפיות
ידוע לך האם זה גורר תשלום קנס כלשהו לחברה או משהו בסגנון ?

º
לא
10/08/14 10:21
31צפיות
מבקר קטנוני מאוד
10/08/14 01:31
196צפיות
מבחינת החוק היבש, הוא צודק.
אבל אם בוצע שימוש בכרטיסיה רגילה לחלוטין, אפשר לחשוב מה כבר העבירה שבוצעה פה. הרי החברה לא הפסידה כלום וזו סתם קטנוניות.
10/08/14 02:00
137צפיות
בירושלים, הנהגים נותנים לשלם עבור מספר אנשים בכרטיס אישי.
כשבעל הכרטיס נימצא
כשבעל הכרטיס נימצא
10/08/14 05:34
182צפיות
הוא יכול לנקב על אחרים בהתאם לסוג הנוסע ןההנחה
זה אולי ניראה קטנוני אבל
10/08/14 05:32
171צפיות

זה פותח פתח להונאות קטנות
בשביל זה יש לי כרטיס אנונימי. מאפשר לקבל הנחות צבירה.
10/08/14 16:29
116צפיות
בלי להסתבך
º
10/08/14 18:33
19צפיות
חידתיים
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 09:26
559צפיות
היכן לדעתכם צולמו התמונות המצורפות (שני מקומות שונים), וחשוב מכך: מה הן מתארות?  
?
?
הראשונה
09/08/14 11:35
282צפיות
תחנות הרכבת הקלה.

בירושלים
* תחנות הרק"ל לשעבר
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 18:49
303צפיות
ואכן, אלה הם שרידי התחנות שצולמו בדפו.
º
לא יאמן! הראשונה זה מה שנשאר מהתחנות של הרכבת הקלה.
09/08/14 13:01
143צפיות
לגבי התמונה הראשונה הרשה נא לי להיות אכזר:
09/08/14 15:08
277צפיות
אני מאחל לעוד תחנות של הרק"ל להיראות ככה אם לא תופסק התנועה בשועפאט. אני תקוה גדולה שהתחנות החדשות שתיבננה בשועפאט במקום השתיים שנהרסו ונשרפו - תנופצנה לרסיסים ותישרפנה עד היסוד כדי להכריח את האידיוט המדופלם שהחליט להמשיך ולהשתמש בציר שועפאט - להבין שתנועה עתידית של רק"ל תהיה אפשרית אך ורק דרך ציר עוזי נרקיס. מי זה האידיוט הזה? מי זה האידיוט חסר התובנות שמרשה לעצמו לסכן חיי אדם בציר שועפאט? מדובר באידיוט המנותק מהמציאות. לא הייתי אומר שקשה מדי לשמוע באזור שלנו את רחשי הלב של הצד השני ואת הגברת המוטיבצייה שלו להמתין להתפרעות הבאה בה יעלה מדרגות. החלום של תושבי מחנה הפליטים בשועפאט הוא לשרוף מערך שלם על נוסעיו. זו פעולה פשוטה יחסית. לא צריך לעקור פסים. אפשר להביא רתכת ולהרתך תוך שניות תוספת ברזל קטנה בתוך תעלת המסילה שתגרום מיידית לקפיצת הגלגל ממקומו החוצה ולשימוט. ברגע השימוט תתבצע המתקפה על הקרונות. אני שומע את זה יותר מפעם אחת בשנים האחרונות. העברתי מידע כזה למעלה ואף אידיוט בעירייה או במשטרה לא עושה דבר. ולכן לי כבר באמת לא אכפת.
º
ולהרתך = ולרתך. סליחה על הטעות.
09/08/14 15:11
60צפיות
הרשיתי.
09/08/14 18:45
170צפיות
ואגב, ודאי תסכים אתי שהניתוק מהמציאות קדם בלא מעט שנים לאירועי הטרור האחרונים כנגד הרק"ל.  
º
בהחלט ! חד וחלק מסכים איתך!
09/08/14 20:52
37צפיות
התמונה השנייה - ממסילת הבשור (אשקלון-באר שבע)
09/08/14 15:22
221צפיות
והניחוש הפרוע שלי הוא שעבודות העפר שבתמונה מתבצעות באזור שדרות, ושהן קשורות למצב הבטחוני...
כלל לא פרוע, אריק. האזור הוא אכן אזור שדרות.
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 18:56
298צפיות
ראשית, ברוך השב לכתיבה בפורום. שנית, אכן צדקת והפעילות המתוארת בתמונות הבאות קשורה למצב הביטחוני. מיד יגיע הפירוט.
עבודות למיגון הקו לשדרות.
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 19:08
283צפיות
עכשיו כבר מותר לגלות: בימים הראשונים של "צוק איתן" בוצעו עבודות למיגון הקו לשדרות. העבודות בוצעו על קטע מסילה שגלוי לעין האויב ושאורכו נפרש ע"פ שני ק"מ בקירוב. את העבודות ביצע קבלן הקטע בהקמת הקו, "בן ארי".  
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 19:23
191צפיות
עבודות המיגון כללו את הרחבת סוללת הרכבת לצורך נטיעת שדרת עצים כפולה, שתפקידה להסתיר את התוואי. בזמן קצר וביכולת ניהול מרשימה הצליח מנהל הפרויקט לארגן מקק"ל מספר בן ארבע ספרות של עצים למטרה המיועדת. לעובדי "בן ארי" סופקו מרחבים מוגנים לביצוע המשימה, שנערכה מסביב לשעון. העבודה בוצעה בקצב מהיר, תחת אש ובמשך מספר ימים. כשלושה ימים לפני תחילת הנטיעות הוחלט להפסיק את העבודות. זאת, לאחר שחלחלה ההכרה בקרב הגורמים הרלוונטיים, שקיימת סכנה מוחשית לחיי העובדים. ידוע כי נקבע מועד לחידוש העבודות.
מנהור זדוני ואירוע מצער שהסתיים בלי נפגעים.
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 19:49
337צפיות
באחד מאירועי הירי נתקף נהג המשאית בהלה והרי התוצאה לפניכם. למרבה המזל, האירוע הסתיים ללא נפגעים או פצועים. סמוך מאוד לפילבוקס של קיבוץ ניר עם נמצא פתחה של מנהרת המוות שכרו שכנינו המרצחים. מיקום המנהרה, סמוך לתחנת שדרות ולפילבוקס ההיסטורי, מעורר בי מחשבות נוגות על ההיסטוריה ששוב לועגת לנו ועל החשיבה שנצטרך להשקיע בהמשך, במיגון וביעילות הסיכול של כוונותיהם הרצחניות של הנבלות מהרצועה.  
הפילבוקס מניר עם
º
* תמונת הפילבוקס היא תמונת ארכיון, כמובן.
09/08/14 19:50
86צפיות
º
בועז, הם חפרו לנו מתחת לרגליים
10/08/14 18:41
30צפיות
תודה בועז. מחזיק אצבעות לעובדים ולתושבי שדרות...
09/08/14 22:02
91צפיות
חד וחלק: על הממשלה להחזיר את החיים הנורמליים לאזור, ולטווח ארוך מאוד. וזה בלי להיכנס יותר מדי לנושא הפוליטי.
עוד מהדרום: מה חדש בקו אשקלון-ב"ש?
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 20:02
330צפיות
מנהלי פרויקטים ברחבי הארץ, שעמם שוחחתי באחרונה, מדווחים (חלקם בתסכול) על  עצירה/עיכובים בעבודות ומחסור בפועלים. תקופה לא קלה עוברת עליהם וסיבות לכך לא חסרות. הנה תמונה של קטע מסילה חדש, סמוך לאופקים, שנפגע מרקטה של החמאס.
לתמונת ההרס של החמאס אני מצרף תמונות של עשייה והתחדשות מהקו הדרומי.  
אם אני מזהה נכון זה 10 ק"מ מכיוון מסילת ב"ש -ת"א באזור צומת
09/08/14 20:37
148צפיות
צומת גורל .

צומת גורל זה צומת עוקף ב"ש ,כביש 40

ומשם  10 ק"מ לכיוון מערב מסילה כפולה  זה כבר  כמעט  אופקים כביש 25 . .....
שמעתי באמת על נפילת רקטה באזור סמוך מאוד לצומת גורל
09/08/14 20:39
123צפיות
האם זה המקרה הזה?
הנה מפה של המסילה ואכן כפי הנראה
הודעה זו מכילה תמונות
10/08/14 00:37
197צפיות
הגיעו מכביש 40 עד כביד 25 עם המסילה .

אני חושב שעשו טעות גדולה בתכנון המסילה
הודעה זו מכילה תמונות
10/08/14 00:50
208צפיות
יכלו לחתוך כבר בשכונת רמות שמאלה לכיוון כביש 25 פלוס תחנה בנחל עשן ,זה היה מקצר את הזמן הנסיעה\פחות דרך

וגם יוצר תחנה חדשה בקרית הספורט של באר שבע ,כדורגל וכדורסל כולל נחל עשן ,חבל  מאד מאד.
השאלה היא מה יש בתוואי שאתה רוצה לשים בו מסילה, מה אתה צריך
10/08/14 09:19
96צפיות
להרוס, וכו'.
אין שם כלום יש כל מי שנוסע לאופקים דרך הנכניסה הצפונית
10/08/14 11:38
80צפיות
של ב"ש יכול לראות שטח ריק ,יש גוגל סטריט  תראו בעצמכם

מהי החומרה של פגיעת הרקטה?
09/08/14 20:38
163צפיות
אפשר להסתכל על חצי הכוס המלאה - אם הכל היה הולך על פי הלו"ז המקורי, הייתה במקרה הטוב רכבת שנתקעת על המסילה זמן רב בשל הפגיעה הזו...
במצב הקיים - לא מהותי
09/08/14 21:35
169צפיות
ראיתי פעם תכנית בערוץ דיסקברי שבה הראו שרוב הסיכויים הם שרכבת לא נשמטת כתוצאה מפער כזה במסילה. צריך פער בן מטרים רבים כדי לגרום להישמטות רכבת מהמסילה.
סליחה אבל תשובתך שגויה בצורה נוראה:
09/08/14 22:33
163צפיות
הכל תלוי בהרבה מאוד גורמים, במיוחד בצורת הפגיעה באדנים. מספיק שיהיה הבדל גובה של סנטימטר בודד במרחק של עשרה ס"מ מפס לפס כדי לגרום לשימוט נוראי. אם הקרקע מתחת לפסים לא יציבה - צפה לשימוט מיידי. אתה מדבר על מטרים רבים? ככל הנראה לא הבנת את מה שנאמר בדיסקברי. במקרה דנן מדובר בפגיעה רב מערכתית: גם במסילה, גם באדנים וגם בקרקע. שום רכבת לא תצליח לעבור שם בשלום. ובשום מהירות. ככל שהיא תיסע מהר יותר - כך יהיה הנזק רב יותר. אני ראיתי מאות שימוטים בחיי, ומספיק פער של מילימטרים בודדים בחיבור בין שני פסים, כדי לגרום לקפיצה של הגלגלים החוצה. הכל גם תלוי בזוית החיבור, במצב המסילה, ואפילו בטמפרטורה כאשר המסילה פגועה במילא. תעדתי הרבה שימוטים בקו ירושלים בשנים 1995-1998. שימוטים נגרמו גם כתוצאה מבורג בודד שיצא ממקומו או מאדני עץ שנרקבו ולא הוחלפו או מסדק באדני בטון. אז אתה מדבר פה על פגיעת מרגמה במסילה ! בקו הישן לירושלים נשמט למשל קטר מס' 116 כמה פעמים ללא סיבה נראית לעין. החוגונים שלו היו במצב מצויין ואחרי חריטת גלגלים שנערכה בסדנאות אפרים בקישון בנובמבר 1995. אני מניח שלא הבנת נכון את מה שהודגם בדיסקברי או שאולי ערכו שם ניסוי בתנאי מעבדה כאשר רק המסילה חתוכה אבל כל השאר בסדר. גם במצב ענינים כזה ובהשוואה לתמונה מהדרום, שום רכבת לא היתה עוברת את הקטע בשלום ובשום תנאי או מהירות.
הייתי מצפה שתכיר את הסרט הזה
הודעה זו מכילה סרטונים
09/08/14 22:57
229צפיות

בוודאי שלא הצעתי שאיזושהי רכבת תנסה לחצות את הפער ביודעין. וגם הערכת עבודה של חצי יום עד יום של החלפת חוליה במסילה שנמצאת בבנייה, ועדיין לא נמצאת בשימוש סדיר, הוא (כנראה) לא ממש קטסטרופלי.

גם אני מיד חשבתי על הסרט הזה.
09/08/14 23:09
116צפיות
זה נכון שזה לא כל-כך קל לגרום לנזק משמעותי למסילה, כזה שיגרום לשימוט רכבת, על ידי טיל לא מונחה, להבדיל ממטען רב-עוצמה למשל. אבל, כמובן שגם לפני פתיחת הקו לתנועה סדירה, המסילה תיחסם לכל תנועה באשר היא אחרי פגיעה כזאת.

אחרי שהקו ייפתח, כל פגיעה תתגלה מיד במרכז הבקרה (כל הפסים מחוברים חשמלית, במקרה של נתק המקטע אמור להיחסם אוטומטית). נכון להיום הבעיה היא שאין שום חיבור למרכז הבקרה; מצד שני, התנועה היחידה היא של רכבות עבודה, וגם מהירות הנסיעה האטית קרוב לוודאי הייתה מאפשרת גילוי ועצירה בזמן. הנזק שבתמונה ייתכן שלא היה גורם לשימוט רכבת משא/עבודה, אבל ייתכן גם שכן. זאת רולטה שאף אחד לא ירצה לשחק בה אפילו על מסילה בבנייה.
גם היום המסילות מחוברות חשמלית?
09/08/14 23:29
85צפיות
אם כן, אז למה נדרשות יותר מעשר דקות המתנה לאישור המשך נסיעה לאחר אזעקה?
הניסוח שלי לא היה מדוייק. לא *כל* פגיעה בהכרח תתגלה
09/08/14 23:37
91צפיות
אבל פגיעה מהסוג המתואר כן. אני מניח שאיש לא היה מעז, כולל אותי ואותך, במקומם של עובדי הרכבת להמר בחיי נוסעים במקרה של פגיעה מינורית יחסית שלא בהכרח תגרום לניתוק המגע.

אני לא יודע להעריך האם המתנה של X או Y דקות אחרי כל אזעקה היא תמיד מוצדקת; אבל כן, Better safe than sorry.
º
תודה על ההסבר
09/08/14 23:56
25צפיות
אכא"כ
09/08/14 23:58
55צפיות
איך מבוצעת הבדיקה לאחר אזעקה (אם מישהו יודע)?
הסרט עוסק בניסויי מעבדה בתנאים מבוקרים כאשר
10/08/14 13:20
67צפיות
אין נזק למצע החצץ מתחת למסילה. גם אדן העץ ישוב במקומו. בדיוק כמו שאמרתי מקודם כאשר ראיתי את צילום המסילה השבורה מדרום הארץ שבה נפגע החצץ, נפגעו אדנים מבטון ונשברה המסילה. בשילוב של זה - שום רכבת לא היתה מצליחה לעבור שם מבלי להישמט. ואני ראיתי פערים קטנים בהרבה במסילת ירושלים הישנה שגרמו לשימוט מיידי. לא ממש חוכמה גדולה להסריט סרט כזה בתנאי מעבדה כאשר רק המסילה חתוכה אבל כל השאר במקום. בדקת מה היתה הטמפרטורה שם? בחום ובקור מתכווצת או מתרחבת המסילה והפערים גדלים. זו בדיוק הסיבה שלא מרתכים את המסילה לכל אורכה אלא אחת לכמה מאות מטרים היא מחוברת עם ברגים כמו בעבר.
חומרה רבה ! דרושה החלפה מיידית של חולייה שלמה
09/08/14 22:36
108צפיות
כדי להעביר שם רכבות. שום רכבת לא יכולה לעבור שם עם נזק כזה. החלפה של חוליה, הידוק המצע, סירגול המסילה ובדיקות אורכים במקרה הזה בין חצי יום ליום עבודה שלם.
ואני חשבתי שהתכוונת לקולקצייה חדשה של נעלי עבודה
09/08/14 23:51
64צפיות
ראה תמונה ראושנה מלמעלה 
וכמובן תודה על השרשור !
תחנת נתיבות
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 20:12
279צפיות
למרות התקופה והאירועים הקשים שאנו עוברים באחרונה, יש גם מראות מעודדים להראות. הנה, למשל, תחנת נתיבות הצומחת. ויש גם התקדמות נוספת בקו הדרומי: כ-20 ק"מ (2X10) של מסילה הונחו עד כה ורובם המכריע הובא כבר למצב סופי. הושלמה הנחת הקורות על כל גשרי הפרויקט וכעת מתבצעות עבודות אחרונות על מעקות ומיסעות של הגשרים. בתחנת אופקים הושגה התקדמות מסוימת בהקמת רציפי התחנה. עד כאן מהדרום. תודתי הגדולה נתונה להנהלת הפרויקט ו"רכבת ישראל" על התמונות.  
º
תודה רבה, בעז. מחמם את הלב בימים לא פשוטים. שבוע טוב לכולם.
09/08/14 23:12
36צפיות
º
רבה על התמונות והעדכונים בועז !
10/08/14 09:56
18צפיות
º
10/08/14 21:22
17צפיות
האם רכבת ישראל תסגור שוב את תחנת שדרות בעקבות
08/08/14 11:41
196צפיות
המלחמה שחזרה ואת האמת גם היתה צפויה(רק אצל פיקוד העורף ועוד כמה רשלנים שנתנו הרגשה שזה הסתיי)
פיקוד העורף תמיד מעריך לטובה את החמאס
08/08/14 12:10
119צפיות
זכור לכולם אותו מקרה של רקטה שנפלה בבית ספר בבאר שבע יום לאחר שפיקוד העורף הורה כן לקיים לימודים אך ראש עיריית באר שבע החליט בכל זאת לבטלם. ככה שזה לא מפתיע שהוא הורה לחזור לשגרה מלאה בהפסקת האש שהיה ברור לכולם כבר אתמול שהיא תפוג. מי יודע מתי יבטלו בחזרה את הרכבות. להערכתי הם פשוט לא יחדשו את הפעילות שלהן במוצ"ש.

אפשר תרגום לחתימה שלך?
הכי הזוי בטח תצא הודעה שיארכו את הנסיעות חינם לתושבי שדרות
08/08/14 12:25
81צפיות
והאזור  חוזר חלילה וכו, מה איתנו תושבי אשקלום שבינתים בסס הנוכחי סבלו הכי הרבה מירי רקטי לא זכאים?  חייבים להפסיק עם השטויות האלה, היתי מבין אם זה לצורך המצבע נותנים לכל האזור מאפס ועד 40 ק"מ ניסעה חינם בזמן המבצע בלבד(קצת להתאוור בצפון וכו, ואגב לעשות אולי באמת גם על הדרך רכבות ישירות צפונה וכו, מבלי להתלתל בתחנוץ)  אגב איך אפשר לראות את דיוק זמןה רכבות בזמן הליחמה לעומת זמן רוע מענין יהיה להשוואות, ואולי עוד יותר מענין להשוואת את הקוים שלא נמצאים מתחת לאיום הרקטי לעומת אלה שכן,
כן, דיברו כבר בפורום על כך שההחלטה הזו טיפשית.
08/08/14 12:31
61צפיות
את דיוק הרכבת אפשר לראות באתר הרכבת, בדר"כ הוא עומד על ממוצע של לפחות 96% ביום רגיל. בימים מלאי אזעקות זה יכול לרדת הרבה מתחת לזה. אין לי מושג לגבי השוואות עם קווים אחרים.
למרות שאני לא מערב פוליטיקה בענייני הפורום, אני חורג הפעם
08/08/14 12:56
94צפיות
לדעתי, הודעות פקע"ר ודברי ראשי הצבא נבעו מלחץ של משרד האוצר ומלחץ פוליטי. כל יום נוסף של מצב מיוחד, ביחוד כשמתעלמים מכך שזו מלחמה שכבד מזמן חרגה מגדר מבצע, עולה הון עתק, וככל שמקדימים לבטל את המצב המיוחד כך מוטב לאוצר
טוב שבינתים זה לא עלה בנ.ט על הרכבת ואז זה היה
08/08/14 13:11
76צפיות
עולה בדבר שאין לו שיעור(,הרי לא היה חסר הפסקות אש שהופרו פעם אחרי פעם)
כפייה דתית במחטף: קו 1 לא יפעל לפני צאת השבת
08/08/14 10:21
461צפיות
הקו אשר היה אמור לפעול החל משעתיים לפני צאת השבת כמו קו 51 שהוא עומד להחליף, יפעל לבסוף רק מצאת השבת.
הסיבה לכך היא לא מוניות השרות כפי שהעלו כאן באחת ההשערות. הסיבה היא פנייתו של ראש עיריית בני ברק למשרד התחבורה בדרישה למנוע את ההפעלה, שכמובן נענתה מיד וללא כל התנגדות.
משמעות הדבר היא שכאשר יבוטל קו 51, יבוטל עמו גם השירות הניתן מזה שנים בקטע המדובר בין פתח תקוה לתל אביב לפני צאת השבת. הכי כבר יש הבטחה לראש עיריית בני ברק ולכו עכשיו תפרו אותה...
מי שנענה מיד לדרישה הוא אסי סוזנה, הממונה על תכנון התח"צ במחוז גוש דן. סוזנה הוא אולי האחראי העיקרי לעליבות ולחוסר היצירתיות של התח"צ בגוש דן לעומת מטרופולין חיפה וגם לכך שהקו לא פועל בלילות, "כי אין ביקוש"... אדם שכבר נכשל בתפקידו מבחינתי עם חוסר רצון מוחלט להביא את התח"צ בגוש דן למצב יעיל, כפי שנעשה בהצלחה בחיפה.
בכל אופן, לדעתי האישית דרוש פה מאבק כמו שהיה בזמנו בחולון. אין שום סיבה שעם ביטול קו 51 יבוטל כליל השירות לפני צאת השבת ושהוא לא יוחלף על ידי קו 1 גם בזמנים האלה.
זה לא רק קו 1 - זה תקדים שישפיע על אופן הפעלת הקו האדום
08/08/14 10:48
291צפיות
הרק"לי.
אין ספק שמחוז המרכז של משרד התחבורה הוא מחוז כושל.
העיקר ששר התחבורה אמר בפומבי שגוש דן צריכה לקחת דוגמה מחיפה.
שיישם את זה במשרד הכושל שלו.
צריך להעיף שם כמה אנשים הביתה
08/08/14 10:54
221צפיות
ובנוגע למקרה הספיציפי הזה: צריך להיאבק על כך שקו 1 יחל לפחות לפעול שעתיים לפני צאת השבת, בדיוק כמו קו 51 שהוא מחליף.
פשוט נרדמנו פה בשמירה.

צריך להיאבק גם שיפעל בלילות
08/08/14 11:05
165צפיות
אני לא נרדמתי בשמירה.
כבר חודשים אני כותב כאן שצריך להיאבק שקו 1 הגוש-דני יפעל כמו קו 1 של המטרונית ושהמאבק צריך להיות על החלת המודל החיפאי בגוש-דן.
אבל למשרד התחבורה יש תשובות מגומגמות שהן עלבון לאינטיליגנציה וזה בא לידי ביטוי גם בפגישה שהייתה לפני חודש בקשר לקו 1.
העליתי לכאן אחרי הפגישה מה הייתה התגובה של נציג משרד התחבורה בהקשר זה.
צריך לראות את הנושא הזה לא כנושא נקודתי אלא כתקדים שיעמב את פני התח"צ בגוש-דן ובאזור המרכז לעשרות שנים.
את המאבק הזה לא בודדים צריכים להוביל אלא ארגונים, רשויות מקומיות ואנשים פוליטיים ברמה הארצית.
הארגונים החילוניים הם שנרדמו בשמירה
08/08/14 11:16
169צפיות
מאחר והקו היה אמור לפעול כבר מהשעה 18:20 בשבת על פי לו"ז שכבר אושר!
אבל אז ראש עיריית בני ברק גילה את זה, פנה למשרד התחבורה ומיד נענתה דרישתו ללא כל ציוץ מצד גורם חילוני כלשהו.
אי הפעלת הקו בלילות זה דבר שתוכנן מלכתחילה. עד כמה שזה דבר מטופש, דבילי והרסני, לא מדובר פה במחטף של הרגע האחרון כמו בעניין הפעילות לפני צאת השבת.
ראיתי ואף השתתפתי בדיונים שהיו כאן בנושא, אך לצערי הרב לא ידעתי על אותה פגישה. בוודאות הייתי משתתף בה ואומר שם לנציגי נת"ע את דעתי.
כשמוותרים ולא נאבקים לשינוי בכיוון אחד, מקבלים שינוי בכיוון
08/08/14 11:33
132צפיות
ההפוך.
אם מקבלים את אי הפעלת הקו בלילות כגזירת גורל - מקבלים קיצוץ שעות פעילות לפני צאת השבת.
רק מאבק נחוש מול משרד התחבורה יכול לגרום לו לבצע שינויים בכיוון החיפאי ולא בכיוון הבני ברקי.
אחרת הרבה יותר נוח לפוליטיקאים ולפקידים של משרד התחבורה לפעול על פי הרוח הבני ברקית.
לכן, המאבק לא צריך להיות הגנתי לשמירה על הסטטוס-קוו אלא התקפי לשינוי.
ולא צריך לקבל את התירוצים המגוחכים של אנשי משרד התחבורה.
אני מסכים איתך לחלוטין
08/08/14 11:38
115צפיות
ואני גם מגנה את המושג "סטטוס קוו" שלדעתי החילונים לא צריכים לשמור עליו אלא לבטל אותו.
המאבק פה צריך להיות גדול ועל עצם השיטה של מחוז גוש דן במשרד התחבורה. לא על שינויים קוסמטיים קטנים.
הקו האדום יהיה תחתי בבני ברק
09/08/14 08:28
129צפיות
לדעתי זה יכול לפעול לטובת הפעלתו בשבת (בלי עצירה בתחנות בני ברק).
לראש עיריית בני ברק (כל ראש עיריה) לא ישנה שהרק"ל תסע מתחת
09/08/14 10:08
145צפיות
לאדמה. חילול שבת זה חילול שבת גם מתחת לאדמה וגם התוואי הזה מתחת לאדמה נמצא בשטח השיפוט של בני ברק.
מבחינת החרדים בבני ברק אסור שתסע תחבורה ציבורית בשבת על האדמה, מתחתיה או מעליה.
אם נכנעים להם היום בקשר לקו 1, יהיה קשה מאוד לשנות את המצב כשיתחיל לפעול הקו האדום הרק"לי.
הם יפנו לשר התחבורה (מכל מפלגה שהיא), ויעשו משברים פוליטיים וקואליציוניים בטענה של שבירת הסטטוס-קוו וכלל לא יעניין אותם ששבירת הסטטוס-קוו נעשתה מספר שנים לפני כן בכיוון ההפוך בקשר לקו 1 המקדים לקו הרק"לי.
ולכן אסור לוותר להם בקשר לקו 1 וצריך להתייחס למאבק על קו 1 כמאבק ארוך טווח שישפיע עשרות שנים קדימה.
גם בקרית אתא הם נוגסים בסטטוס-קוו לכוון שלהם. קו 63 נסע בשבת. קו 2 של המטרונית לא.
את המגמה הזו חיבים לעצור במאבק התקפי שיהפוך את המגמה.
אחרת עוד נגיע למצב שגם קו 1 של המטרונית יפסיק לפעול בשבת ויש גורמים במשרד התחבורה שהיו שמחים לראות את זה קורה.
אין באמת "ססטוס-קוו". זו מלחמה בין דת לחופש.
09/08/14 10:22
119צפיות
כרגע הנתונים הם לטובת הדת מבחינת האנשים האיומים שיושבים במשרד התחבורה.
הדרך היחידה של החילונים לשנות משהו לטובתם הוא רעש ומאבק (כפי שכבר הצליח בעבר בכמה תחומים). כל זמן שהחילונים ישתקו, הדתיים ימשיכו לנגוס לטובת הדת.
זה ממש לא מעניין אותם שזה מתחת לאדמה. מבחינתם לא רק בני ברק צריכה להיסגר בשבת אלא גם תל אביב, אפילו שהם לא גרים בה.
09/08/14 12:45
44צפיות
מאד מתסכל
º
09/08/14 10:26
20צפיות
º
החלטה בזויה וצבועה
08/08/14 11:17
58צפיות
מה זה משנה לראש עיריית ב"ב
08/08/14 11:57
193צפיות
הרי כבר היום רח' ז'בוטינסקי סואן מאוד גם בשבתות ואף נוסעים בו קווי תח"צ לפני צאת השבת (שלא לדבר על מוניות שירות, שבסופו של דבר נקראות גם הן "תח"צ", שפועלות כל השבת). הרי קו 51 וקו 1 הינם קווים זהים לחלוטין אז מה כ"כ כואב לו?!?
נראה לי שהוא פשוט חיפש הזדמנות להראות לתושבי עירו שהוא פועל למען שמירת השבת (שזה, סליחה על הביטוי, בולשיט! הרי עכשיו אותם נוסעים יקחו מוניות שירות מה שמצריך הרבה יותר נהגי מוניות שירות מאשר נהגי אוטובוס).
אפשר לחשוב שמדובר ברחוב רבי עקיבא
08/08/14 13:24
147צפיות
ז'בוטינסקי זה בני ברק רק ברישומים
נפלה לידו הזדמנות לכפייה דתית, אז למה לא?
08/08/14 13:45
144צפיות
בסופו של דבר זו שיטת מצליח.
החרדים לא באמת רוצים לשמור על סטטוס קוו כלשהו. הם רוצים מדינת הלכה בדיוק כמו שאני רוצה מדינה חופשית.
בגלל זה אני מסרב להכיר במושג סטטוס-קוו ובטח שהחילונים לא צריכים לשמור עליו.
הבעיה פה היא לא ראש עיריית בני ברק שמניעיו ברורים. הבעיה היא אסי סוזנה ומחוז המרכז במשרד התחבורה שהסכימו לכך ואפילו לא ניסו להתנגד.
אולי אסי סוזנה בעצמו נגד תחבורה ציבורית בשבת
08/08/14 14:05
135צפיות
ותומך בלב שלם בבקשה של ראש עיריית בני ברק.
למשל, גבי נבון (שהוא אדם דתי) שייצג את משרד התחבורה באותה פגישה, מתנגד לתחבורה ציבורית בשבת.
ולכן רק לחץ ציבורי התקפי מתמיד יוכל לשנות את דרכיה של הפקידות במשרד התחבורה.

אני מזכיר בקשר ליחס משרד התחבורה לתח"צ בשבתות וחגים גם את התנהלותו בקשר לקו 1 של המטרונית בראש השנה.
אפילו במבצר התחבורה הציבורית החופשית (אזור חיפה) משרד התחבורה הראה לאיזה כיוון הנטייה שלו.
האם ארגוני החילוניים וארגוני הנוסעים בתחבורה הציבורית הקימו קול זעקה משמעותי על אותה התנהלות?
האם יש מחאה משמעותית (מלבד כמה קולות מחאה מקומיים בקרית אתא) על אי הפעלת קו 2 של המטרונית בשבתות (למרות שבתחילה התכנון היה שכן יפעל בשבתות)?
במצב כזה אין פלא שראש עיריית בני ברק, ראש עיריית קרית אתא ומי שדעתם כדעותיהם מצליחים.
ראשי הערים הללו והפקידות של משרד התחבורה וגם שר התחבורה נמצאים באותו צד, כי זה נוח להם או אף תואם את עמדותיהם.
º
אסי סוזנה הוא גם דתי. זה לא מפתיע.
08/08/14 14:25
59צפיות
כפי שאמרתי, פשוט נרדמנו בשמירה.
08/08/14 16:10
98צפיות
אם פקידים במשרד התחבורה מקבלים החלטות כאלו במחטף בהשפעת הכיפה שיש להם על הראש, אז צריך להיכנס בהם אישית ושכולם ידעו שכך הם פועלים. גם בתל אביב החילונית.
חוץ מזה שגם ללא העובדה הזאת, האנשים המדוברים כושלים בתפקידם בכל הנוגע לתכנון התח"צ בגוש דן.
יש דבר כזה בכלל "אירגוני חילונים"?
08/08/14 17:25
92צפיות
אני חושב שעצם זה שלא שמעתי עליהם מראה על המשקל הסגולי שלהם בציבור.  בעצם יש איזה משהו עם שחר אילן,אבל מדובר באירגון שולי למדי.

אה כן ויש איזה מפלגה עם 19 מנדטים שטוענת שהיא מייצגת את הציבור החילוני.
º
יש את "חופש".
08/08/14 22:03
39צפיות
ישראל חופשית זה הארגון הרציני היחיד כיום
08/08/14 23:11
105צפיות
יש עתיד לא באמת מייצגת את החילונים.
º
אני יודע,הייתי סרקסטי
08/08/14 23:56
29צפיות
אני לא חושב שהיא התיימרה לייצג את החילונים
09/08/14 09:00
79צפיות
"יש עתיד" זה לא "שינוי".
היא כן
09/08/14 14:39
72צפיות
יאיר לפיד הוא אבא שלו,רק בגירסא יותר מרוככת ופחות מגעילה
º
הבן.
09/08/14 16:41
28צפיות
לא הבנת
09/08/14 16:43
53צפיות
התכוונתי שיאיר לפיד=טומי לפיד, רק בגרסה ממלכתית יותר
אצל יוסף לפיד התחום האזרחי היה התחום העיקרי שעליו
09/08/14 16:55
65צפיות
רץ בבחירות.
זה לא המצב אצל יאיר לפיד.
נושאי דת ומדינה, למעט נושא הגיוס, שוליים אצל יש עתיד.
אם זה היה התחום העיקרי, יאיר לפיד לא היה דורש להיות שר חוץ ולא מקבל בסוף את תפקיד שר האוצר, אלא היה דורש להיות שר הפנים או שר המשפטים.
אלה התיקים המרכזיים ששינוי של יוסף לפיד ופורז דרשו וקיבלו.
נכון שיש עתיד דרשה את תיק החינוך, אבל המהפכות של שי פירון אינן קשורות לתחום הזה אלא בעיקר לנושא הבגרויות. לימודי ליבה עדיין אין בבתי הספר החרדיים.
וספציפית, נושא התח"צ לא ממש מעניין את יש עתיד שבראייתה רוב בוחריה משתמשים ברכבים פרטיים (בין אם זה נכון או לא).
את יש עתיד מעניין בעיקר לגייס חרדים בכוח לצה"ל ולהחיל 0% מע"מ על דירות חדשות עד סכום מסויים - שני מהלכים שגויים שנזקם רב מתועלתם.
מי שיוצא כאן הכי רע זה הפוליטיקאים
08/08/14 17:41
119צפיות
בזמנו אם אתם זוכרים היתה את הסערה התקשורתית סביב קוי המהדרין.  למעט המפלגות החרדיות והדתיות לא היה אף פוליטיקאי שלא רכב על גל הפופוליזם ויצא נגד זה,כולל שר התחבורה בעצמו. 
והיום אנחנו איזה שנתיים אחרי,חרדים עדיין מושיבים את הנשים מאחור, ולא שומעים לא את ציפי לבני שזכורה מהשלטים שלה על האוטובוסים,לא את שלי יחימוביץ',לא את מירב מיכאלי הפמיניסטית הדגולה(שאגב מאז גם הצדיקה את סגירת העסקים בשבת וב-9 באב)

כנ"ל תחבורה ציבורית בשבת.  ציפי לבני מוכנה להתכסח עם הדתיים על ההתנחלויות,שהרי זה האלקטורט שבשמו נבחרה. אין לה שום רצון או אינטרס לבזבז זמן על תחבורה ציבורית בשבת.   שלי,בוז'י,זהבה,מיכאלי וכל החבר'ה רואים את החרדים כשותף פוטנציאלי לממשלת שמאל,ככה שליקוק תחת לחרדים זה דבר לגיטימי מבחינתם.  

הציבור יודע לארגן מחאה סביב מטרה מסויימת,ראינו את זה בנושא הגז,ראינו את זה בנושא התספורות וכו' וכו'.  אבל הוא צריך את הפוליטיקאי שיתדלק אותו לעשות את זה. ואין לו אף אחד כזה כיום. 
שר התחבורה תמך בקווי המהדרין כחלק מליקוקיו התמידיים
09/08/14 10:25
83צפיות
בעניין הזה הוא חווה הפסד כתוצאה מהחלטת בג"צ.
אבל אם זה היה תלוי בו, היו פה קווי מהדרין רשמיים וחוקיים. כמובן לעומת אפס שיפור בנוגע לתח"צ בשבת.
כ"ץ לא נייטרלי. הוא בצד של הדתיים.
אולי על הנייר היה לכ"ץ הפסד בבג"צ, בפועל התופעה הפסולה הזו
09/08/14 16:30
57צפיות
מתרחבת, הדוגמאות לכך רבות באגד, סופרבוס ונתיב אקספרס
דבר נוסף: קיימת סבירות גבוהה שבעתיד קו 821 לא יסע בקטע שבין
09/08/14 10:39
169צפיות
ת"א לפ"ת (יקוצר מ/עד פ"ת או רעננה). אם וכאשר זה יקרה ואם לא ישתנה המצב לגבי קו 1, רחוב ז'בוטינסקי בבני ברק עלול להתרוקן לחלוטין מאוטובוסים בקווי שירות הנוסעים בשבת.
במצב כזה יהיה כמעט בלתי אפשרי להחזיר את גלגלי האוטובוסים לאחור (לז'בוטינסקי בשבת).
והשלב הבא יהיה: להוציא גם את כלי הרכב הפרטיים ומוניות השירות מז'בוטינסקי בבני ברק בשבתות וחגים.
מי שלא מאמין היום שזה עלול לקרות, כשיתעורר יהיה כבר מאוחר מדי.
וכמובן שז'בוטינסקי הוא קדוש מבחינת משרד התחבורה
09/08/14 11:42
123צפיות
לכן הקווים האלה לא יעברו גם באף ציר אחר. לא בשבת ולא באף יום אחר.
האבסורד הוא שהגורמים במשרד התחבורה שמתנגדים לתח"צ בשבת, הם בדיוק אותם הגורמים שמתנגדים לכל יצירתיות בתכנון כשזה נוסע למעבר בצירים שהם לא ז'בוטינסקי.
אין מצב
09/08/14 14:41
86צפיות
זה יצור צעקה עצומה בציבור,כ"ץ לא יעיז לעשות כזה דבר.
על שעה אחת של אוטובוסים בשבת הציבור מוכן להחליק.
אני אמרתי כ"ץ? אם וכאשר זה יקרה כ"ץ כבר ישכח מתי היה שר
09/08/14 15:59
98צפיות
התחבורה, אבל אנחנו לא נשכח שכ"ץ זרע חלק מזרעי הפורענות.
ולגבי הציבור, כשהחרדים ירגישו מספיק בטוחים לדאוג לסגירת הכביש (וידוע שהחרדים פועלים בדרך של כיבוש זוחל), הצעקה של הציבור החילוני תעזור בערך כפי שעזרה לגבי רחוב בר אילן בירושלים ולגבי מה שקורה בבית שמש.
כפי שכתבתי, מי שלא מאמין שזה יכול לקרות, כשיתעורר זה יהיה מאוחר מדי.
מי שמוכן היום להחליק על שעה אחת של אוטובוסים בשבת, יהיה מוכן מחר להחליק על סגירת ז'בוטינסקי "רק" בשעות התפילה (כפי שקרה ברחוב בר אילן בירושלים) ומכאן הדרך לסגירה דה-פאקטו של הרחוב כל השבת או להדרת מכוניות מהרחוב בשבת קצרה.
לכן את המגמה צריך לקטוע בכל הכוח החוקי האפשרי בעודה באיבה, כאשר מדובר רק "על שעה אחת של אוטובוסים בשבת".
בית שמש זה שונה
09/08/14 16:06
92צפיות
כי החילונים מתייחסים לזה כאלה "עניינים של החרדים בינם לבין עצמם"

ז'בוטינסקי הוא באבוה-בוה רחוב חילוני,והציר העירוני הכי עמוס בארץ.   אם יגעו בו תהייה מלחמת עולם.
בבית שמש יש הרבה לא חרדים(חילוניים, מסורתיים ודתיים-לאומיים)
09/08/14 16:13
95צפיות
זה ממש לא בין החרדים לבין עצמם.
ולגבי ז'בוטינסקי - למשרד התחבורה יש רעיון לחסום אותו לכלי רכב פרטיים בשעות השיא בימי חול בתקופת העבודות על הקו האדום. מי שסבור שתהיה על ז'בוטינסקי מלחמת עולם אם יסגרו אותו בשבת, לא יכול לצפות שלא יהיה מאבק סוער על סגירתו בשעות השיא בימי חול (שבהם גם העסקים ברחוב עובדים).
רק מראה עד כמה משרד התחבורה (ובמיוחד מחוז המרכז שלו) מנותק מהמציאות.
לא נעים לי להגיד את זה
09/08/14 16:19
109צפיות
אבל בגלל שבית שמש נתפסת כפריפריה אז מייחסים לזה פחות חשיבות,ועדיין היתה מחאה לא קטנה לפי מה שזכור לי,אז תשווה את זה לז'בוטינסקי שתופס מקום כל כך מרכזי ב"מדינת תל אביב"
מה זה משנה אם תקרא לזה פריפריה?
10/08/14 12:05
53צפיות
זאת בדיוק אותה תופעה, ולא צריך לתרץ.
הנה נוסח הודעה של עירית בני ברק:
13/08/14 12:30
16צפיות
בס"ד 

עיריית בני ברק 

קו האוטובוסים החדש - "קו 1",המתחיל לפעול, באמצעות חב' "דן" ביום שישי, ה' באב ה'תשע"ד
(1,8,14 ), בציר התנועה המתוכנן לרכבת הקלה, בין פתח-תקוה לבת-ים, דרך בני ברק, רמת -גן ותל
אביב לא יפעל בשבתות , ופעילותו תתבצע בערבי שבתות ובמוצאי שבתות, בהתאם לזמני כניסת
ויציאת השבת - כך הודיע מר אסי סוזנה, ממונה תכנון ציבורי במחוז תל- אביב והמרכז בעקבות פניית
הרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק. 
ההודעה על כך לראש עיריית בני ברק נמסרה לאחר שבלוח- הזמנים השבועי של הקו החדש הופיע כי
בשבתות יחל הקו לפעול מפתח- תקוה, דרך ערי גוש דן עד לבת-ים החל מהשעה 18,20 - , ואילו מבת
ים בכיוון הנגדי יחל הקו לפעול החל מהשעה 18,30, כאשר בלוח הזמנים של כניסת השבת ויציאתה
מופיע שיציאת השבת היא בשעה 20,18, כך שמלוח הקו מתברר שהנסיעות בו הן כשעתיים לפני
צאת השבת. 
בעקבות זאת, מהאגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה, שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת
העירייה ובהנהלת הרב חנוך זיידמן, ביקשו מהרב חנוך זייברט, ראש העיר לפנות לגורמים
הממשלתיים למנוע את נסיעת האוכלוסיה בקו בשבת. 
ואכן, לאחר פניית ראש העיר למשרד התחבורה , הממונה על הפעלת התחבורה הציבורית, הודיע
מר אסי סוזנה, ממונה התכנון הציבורי במחוז תל אביב של משרד התחבורה, להרב חנוך זיידמן, 
מנהל אגף תשתיות ופיתוח בעירייה עם העתק להנהלת המשרד, שאין כל כוונה להפעיל את
האוטובוסים בקו החדש, אלא רק בהתאם לזמני כניסת השבת ויציאתה. 
הרב חנוך זייברט, ראש העיר בירך את משרד התחבורה על ההודעה בהקשר לזמני הנסיעות בערבי
שבתות ובמוצאי שבתות ועל עצם הקו החדש שיביא, בהתאם למתוכנן, שיפור ברמת הנסיעות
ובשירות לציבור, צמצום זמני הנסיעה במסלול ועוד. 

בכבוד רב, 
 אברהם טננבוים 
 מזכיר העירייה ודוברה 
_____________________________________________________________________________________________________

שימו לב במיוחד לנוסח הפסקה החוצפני:
"בעקבות זאת, מהאגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה, שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה ובהנהלת הרב חנוך זיידמן, ביקשו מהרב חנוך זייברט, ראש העיר לפנות לגורמים הממשלתיים למנוע את נסיעת האוכלוסיה בקו בשבת."
במלחמה כמו במלחמה - אם עיריית בני ברק גורמת למנוע את נסיעת האוכלוסיה (כלומר האוכלוסיה החילונית) בקו בשבת, אז הגיע הזמן שהחילונים ימנעו את נסיעת האוכלוסיה (החרדית הבני-ברקית) ביום העצמאות בתחבורה ציבורית.
אם אין תח"צ בחולון בבוקר יום העצמאות - שלא תהיה גם בבני ברק.
למי שתומך בהפגנות בנושא - אני מציע לקיים הפגנות קבועות כל שישי ושבת בז'בוטינסקי בבני ברק ולא בשום מקום אחר ובשום זמן אחר.
אפשר גם לקיים שיירות כלי רכב הצופרות במהלך שישי ושבת ממחלף גהה ועד רחוב בן גוריון ברמת גן.
שעיריית בני ברק תשא בתוצאות ה"למנוע את נסיעת האוכלוסיה בקו בשבת".

ירושלים: מנוף קרס על גשר בסיבוב מוצא וגרם לפציעתו של עובד
הודעה זו מכילה תמונות
106תגובות
08/08/14 10:06
824צפיות

(המשך...)
? שרשור הכוונה ומודיעין 09/08-08/08
08/08/14 01:16
33צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מיהודה מכבי ת"א - לתובל / בורסה בר"ג -
08/08/14 17:29
38צפיות
אהלן,

יש הצעות למסלול יעיל ומהיר בתחבורה ציבורית? (באילו קווים כדאי לנסוע, אם יש בכלל)?

תודה
תשובה
08/08/14 19:48
50צפיות
אם מדובר במקטע המזרחי של יהודה הלוי (בין ויצמן לנמיר), ניתן לקחת קו 5 עד לרכבת מרכז, ומשם רגלית לבורסה, או מרח' על פרשת דרכים, לקחת קו כלשהו לצומת עלית (רצוי 42/75/76/142 שמעט עוצרים קרוב יותר) - תחנה אחת.
ניתן להגיע לשם מהר מאוד גם מהחלק המערבי של יהודה הלוי (בין אבן גבירול לויצמן)
אני מניח שהתכוונת ליהודה מכבי (ולא הלוי) - תודה!
09/08/14 01:12
28צפיות
מדובר על יהודה מכבי 40 (זה אחרי ההצטלבות של יהודה מכבי עם ויצמן.
º
כן, אופסי
09/08/14 13:01
11צפיות
מירושלים לתל אביב בשבת
08/08/14 19:37
35צפיות
שני חברים שהגיעו מחו"ל רוצים לנסוע מירושלים לתל אביב ביום שבת. הם נוסעים כמובן עם מזוודה כל אחד. יש להם איזו אפשרות זולה (סטייל מונית שירות) או כל תחבורה ציבורית אחרת להגיע לתל אביב?

תודה
º
מוניות שירות יוצאות מרחוב הרב קוק ליד כיכר ציון.
08/08/14 22:02
29צפיות
מאלנבי לאוניברסיטת תל אביב בשבת ב11 בבוקר
08/08/14 21:02
36צפיות
תודה!
רק במוניות שירות (או ספיישל)
08/08/14 21:17
50צפיות
מוניות שירות קו 4 א' מגיעות לרמת אביב.
העניין הוא שהמחיר עשוי להיות במקום 7 ש"ח בערך (מחיר כרטיס באוטובוס בגוש דן) משהו כמו 10 עד 15 ש"ח.

מונית ספיישל תעלה לפחות 25 אם לא 30 ש"ח.
לכן אם אתם יותר מאדם אחד שווה לקחת מונית ספיישל (חוסך את ההמתנה לקו 4 א').

קו 4 הרגיל לא מגיע לרמת אביב אלא רק לחניון רדינג שליד הנמל.
באיזו תדירות בערך פועל 4א בשבת?
08/08/14 23:53
32צפיות
וגם לא זכור לי ששילמתי יותר מ-7/8 עבור מונית שירות (בסופ"ש). זה קטע של 4א?
אין לי מושג מה התדירות שלהם
09/08/14 12:01
29צפיות
ובכל מקרה, גם בימי חול בשעות היום, התעריף שלהן (של 4א') לרמת אביב גבוה באיזה שקל או שניים מהתעריף שבתוך ת"א שמדרום לירקון.
כלומר נסיעה מאלנבי לבן יהודה ביום חול זולה באיזה שקל או שניים מנסיעה לרמת אביב.

עכשיו, דרומית לירקון כל מוניות השירות מעלות את המחיר בשבת בלפחות 2 ש"ח, לכן חשבתי שביום שבת נסיעה מאלנבי לרמת אביב תהיה יקרה בלפחות 4 או 5
ש"ח מנסיעה ביום רגיל דרומית לירקון.
מוניות שירות מתל אביב לנצרת
09/08/14 03:59
61צפיות
שלום,

האם בתחנה המרכזית של תל אביב ניתןלמצוא במהלך ימי השבוע מוניות שירות לנצרת?
האם יש מספר טלפון אליו אוכל להתקשר כדי לברר?
יש אוטובוס 826 בתדירות טובה
09/08/14 10:00
59צפיות
בשביל מה אתה צריך את המוניות האלה? 
יש מוניות 826 בדיוק כמו הקו של אגד
09/08/14 21:41
36צפיות
תנסה כאן
04-6571140
מוניות שרות מצומת לחולון לתל אביב בשבת
09/08/14 11:39
46צפיות
האם יש מוניות שרות מצומת חולון לכיוון תל אביב ביום שבת?ואם כן כול כמה זמן??ואיזה שעות
יש מוניות שירות שמגיעות מרחובות, לוד או רמלה.
09/08/14 14:10
25צפיות
אם יהיה בהן מקום, זה כבר שאלה אחרת... כל כמה זמן הן מגיעות? הן יוצאות מנקודת המוצא שלהן ברחובות, לוד או רמלה כשהומנית מתמלאת ב-10 נוסעים.

כולן מגיעות רק למרכזית ת"א, עם סיבוב קצר דרך רחוב הרצל אולי.
מונית שרות מתל אביב לירושלים מאיזה שעה והאיזו תדירות תודה.
09/08/14 11:06
79צפיות
מחפש מונית שרות לירושלים מתל אביב היום יום שבת. תודה 
º
09/08/14 13:00
19צפיות
מוניות השירות יוצאות מרחוב צמח דוד במרכזית ת"א.
09/08/14 14:16
58צפיות
עליך להמתין עד שהמונית תתמלא ורק אז הנהג יצא לדרכו. על פי החוק, הנהג חייב לצאת תוך שעה מרגע עליית הנוסע הראשון, בפועל זה לא קורה.

לא תמיד יש מונית, כך שלפעמים צריך גם להמתין שאחת תגיע מירושלים.

אם תרצה בשעות הבאות משהו אמין יותר, תוכל לנסוע עם קו 821 של אגד היוצא בשעה 17:00 ממרכזית ת"א. אתה יורד ממנו בתחנת ההורדה הראשונה שלו - הוד השרון, כיכר הנשיא. שם אתה עובר לצד השני ועולה על קו 947 של אגד אשר יוצא מרעננה בשעה 17:40 (תוך 5 דקות הוא בכיכר הנשיא בהוד השרון).

עלות הנסיעה הזאת תהיה אפילו כמו עלות נסיעה במונית שירות מת"א, רק שכאן אתה יודע כמה זמן הכל ייקח. נסיעה מת"א להוד השרון תיקח כחצי שעה ונסיעה ב947 לירושלים תיקח כ-50 דקות עד שעה לכל היותר.
אתה מטעה, נסיעה מת"א להוד השרון
09/08/14 14:26
64צפיות
תיקח יותר מחצי שעה, אני לא הייתי מסתכן בניסיון לתאם בין ה 947 ל 821.
יותר מ40 דקות? בזמנו הייתי נוסע עם 841 וזה היה לוקח עד סגולה
09/08/14 14:32
56צפיות
חצי שעה בשבתות. משהו השתנה? כמה זמן לוקח לך לעשות את המקטע הזה בשבת?

האופציה הבאה היא לקחת את 821 של 4 אבל זה כבר ממש מוקדם ולא פרקטי.
יותר מחצי שעה אם נוסעים בזהירות
09/08/14 14:41
47צפיות
ובהתאם לחוק: 40 עד 50 קמ"ש בהתאם למופע הרמזורים.
º
יש קו נסיעה משיבא לאחזוה רעננה
09/08/14 15:12
19צפיות
היי איך מגיעים מאשדוד לבה"ד 20 בצריפין ?
09/08/14 14:19
27צפיות
יש שער אחד בשם "ירושלים" ליד צומת ניר צבי :S 

להבא, שים לב שאתה מגיב להודעה הפותחת את השרשור
09/08/14 14:30
38צפיות
ולא לתשובה או שאלה של אדם אחר. ככה קודם כל אנשים לא ישימו לב ששאלת משהו וייחסו לשאלתך כתשובה למישהו אחר ושנית הדבר יותר אי סדר בשרשור, במיוחד לאדם ששאל את השאלה ולא מבין מה דבריך קשורים.

לשאלתך:

עליך לנסוע עם קווים 312/319/320 של אפיקים או עם קווי הבוקר שיוצאים מהרובעים השונים באשדוד לת"א - קווים 321/324/326.

מקווים 312/320/321/324/326 אתה יורד בתחנה הראשונה בכביש 44 - באזור, עובר לצד השני ועולה על 144 של אגד או על 157/451/455/461 של קווים לצומת ניר צבי או על 156 של קווים שנכנס לתוך המחנה ומגיע עד לבה"ד. אבל, סביר שהוא לא יעצור לך שם כי הוא יגיע מלא.

מקו 319 אתה יורד במרכזית ת"א, הולך לרציף 620 פלוס מינוס ועולה משם על כל הקווים של חברת קווים שציינתי מקודם, העדיפות כמובן היא לקו 156.

אופציה רכבתית: רכבת ללוד, שם אתה יוצא מתחנת הרכבת לכביש הראשון שתפגוש בו. מהתחנה שם אתה עולה על קו 158 של קווים שנכנס לתוך מחנה צריפין ומביא אותך לבה"ד או על 461 של קווים שמביא אותך לצומת ניר צבי.
º
מצומת סירקין לדרך רבין פתח תקוה
09/08/14 16:38
14צפיות
לאן בדרך רבין? זו דרך ארוכה
09/08/14 17:14
24צפיות
לחלק הצפוני של דרך רבין אפשר ליסוע עם קו 98 של קווים עד התחנה במשה דיין פינת ז'בוטינסקי (ליד חברת החשמל) או 92 של דן עד התחנה בז'בוטינסקי פינת משה דיין וללכת משם ברגל לדרך רבין בכיוון דרום. בשעות הבוקר עדיף ליסוע עם 166 של דן עד ז'בוטינסקי פינת משה דיין.
לחלק הדרומי של דרך רבין עדיף לרדת מ-98 ברחוב ההסתדרות או ברחוב רוטשילד ולהחליף לקו 53 של קווים ואפשר גם ליסוע עם 99, 97 או 91 עד לאזור העיריה, לעבור לצד השני של רחוב חיים עוזר ולהחליף ל-53.
בסביבות 7 בבוקר יש גם שתי נסיעות של קו 192 של דן שאפשר ליסוע איתו עד לפינס פינת רוטשילד, ללכת בצד המערבי של רחוב רוטשילד צפונה לתחנה של 53 ולהמשיך איתו עד דרך רבין, או ליסוע איתו עד רחוב קפלן פינת דגל ראובן לעבור לצד השני של רחוב קפלן ולהמשיך עם 53 לדרך רבין (בשעה הזו זה עדיף מבחינת עומס התנועה).
אפשר גם ליסוע עם 98, 92 או 166 לבילינסון ולהחליף לקו 87 של קווים שנוסע לכל אורך דרך רבין, אבל בשעות מסויימות התדירות שלו נמוכה.
אם תצייני שעה ויעד מדוייק בדרך רבין תוכלי לקבל הכוונה מדוייקת יותר.
בשעות הבוקר יש גם שתי נסיעות של קו 187 של קווים מצומת סירקין
09/08/14 17:23
14צפיות
לקטע הדרומי ביותר של דרך רבין (הקטע שליד הבאר של סבא).
מרחוב האורן 14 , קריית אונו למועדון 1 , סביון (קאנטרי סביון)
09/08/14 16:50
17צפיות
היי,

בגדול מעניין אותי אמצע השבוע, מה התדירות, וזמן נסיעה +-
מרחוב האורן 14 , קריית אונו למועדון 1 , סביון (קאנטרי סביון) - וכמובן מסלול הפוך

המון המון תודה

מלוי אשכול עד מרכז סביון - קו 56 של קווים
09/08/14 17:36
17צפיות
התדירות שלו במהלך היום היא 15-20 דקות.
זמן הנסיעה הוא דקות ספורות.
עד לוי אשכול וממרכז סביון עד לקאנטרי של סביון צריך ללכת ברגל.
איך מגיעים מחיפה לחוצות המפרץ?
09/08/14 17:27
71צפיות
מבי"ח רוטשילד, לרח' החרושת
בכרמלית+מטרונית
09/08/14 18:32
42צפיות
לרדת לתחנת כיכר פריז וללכת לשד' העצמאות, משם קו 1 של המטרונית.
שים לב שזו האפשרות היקרה. לאפשרות זולה יותר:
09/08/14 22:14
42צפיות
עקב העובדה שהכרמלית לא בהסדר כרטיסי המעבר, נסיעה כזו תעלה לך 6.90 בכרמלית + 10.70 נסיעה במטרונית מהעיר לחוצות המפרץ (זה מעבר בין אזורים).
אפשר לנסוע בקו 133 /  132 / 131 עד הדר ולהחליף לקו 3 של המטרונית, או לנסוע איתם עד מרכזית המפרץ ולהחליף לקווים 1 / 2 / 3 של המטרונית.
בעליה על האוטובוס של אגד משלמים 10.70 לקריות ועם אותו הכרטיס ממשיכים במטרונית. נסיעה כזו תאריך לך את הדרך, אגב, בלא יותר מרבע שעה.
º
אולי יותר יקרה אבל נדמה לי יותר מהירה
09/08/14 22:16
14צפיות
קו 143 של דן
08/08/14 01:13
92צפיות
מחפש מפה של קו 143 במסלול הקודם לפני שנהיה מיני ספגטי.. עד לפני 3 שנים.
תודה !
º
מפת 143
08/08/14 13:40
64צפיות
º
תודה.
10/08/14 13:06
20צפיות
מפות רכבת מיוחדות - מוקדש לאלן
הודעה זו מכילה תמונות
08/08/14 00:09
425צפיות
מסתבר שמנהלנו האמיץ אינו היחיד שאוהב לשרטט מפות רכבת מקוריות.
עוד אחד מהמטורפים האלה הכין סט מפות רכבת של... "משחקי הכס".
פרוייקט מושקע מאד. הנה כמה טעימות.
ראשית מפה כללית של העולם, כולל קווי "מעבורת" בין יבשות ואיים.
2
הודעה זו מכילה תמונות
08/08/14 00:11
193צפיות
מפה של היבשת המערבית.
3
הודעה זו מכילה תמונות
08/08/14 00:16
120צפיות
הקטע המרכזי של "הרשת".
4
הודעה זו מכילה תמונות
08/08/14 00:21
121צפיות
המקרא המושקע...
5
הודעה זו מכילה תמונות
08/08/14 00:25
134צפיות
קטע מהיבשת המזרחית, כולל "שירות מבוטל" לערים שנחרבו.
6 אחרונה
08/08/14 00:27
117צפיות
קטע מהיבשת המערבית עם דגש על קווי "מעבורת".
אלן, תן ביקורת מקצועית!

עד כאן משדות פלשתים.
לילה טוב!
º
התמונה, סליחה....
הודעה זו מכילה תמונות
08/08/14 12:18
116צפיות
º
גדול פשוט ענק!!!!!
08/08/14 01:04
53צפיות
תודה רבה, מפות יפות!
08/08/14 02:21
115צפיות
חבל שלא משקיעים כל כך בעולם האמיתי...
אתה לא יודע כמה אתה צודק הוד רוממותך
08/08/14 12:09
90צפיות
אילו היו משקיעים ב"עולם האמיתי" כמו שהסופר, המפיקים והמעריצים משקיעים בעולם הדמיוני, מצבנו היה טוב בהרבה.
אגב אם טרם ניצלת את ההזדמנות, יש עכשיו פגרה בסדרה ואתה יכול להשלים צפיה ב-3 העונות הקודמות. בפברואר תצא העונה הרביעית על DVD וBR ותוכל להשלים הכל, כך שבאפריל תיכנס ישר לעניינים לעונה החמישית. ראה הוזהרת...
את "כל" הזמן הפנוי שיש לי אני מפנה לפורום ולמפות שלי, ככה
08/08/14 13:54
75צפיות
שאיני שש להכנס להתמכרות כזו, כמה שהיא טובה...
º
גאוני !!!
09/08/14 15:50
11צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום