בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 14/09-13/09
13/09/13 00:00
32צפיות
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
ברגע האחרון- עד מתי יש מוניות שירות היום?
13/09/13 15:31
103צפיות
אני צריכה להגיע מפתח תקווה לתל אביב לפני כניסת יום כיפור. יש עדיין מוניות שירות של 51 או 66? בתחנה לא עונים לטלפון.
תודה!
º
כבר לא,מאוחר מידי
13/09/13 15:40
41צפיות
אין יותר. גמרנו!
13/09/13 15:57
102צפיות
וטוב היה אם מלכתחילה לא היית מחפשת דווקא מוניות שירות לא אמינות, אלא מתבססת על לו"ז האוטובוסים של דן שהסתיימו בערך באותה השעה.
בד"כ אוטובוסים מסתיימים קודם
13/09/13 16:04
79צפיות
לכן שאלתי על מוניות שירות.
º
לא במקרה הזה ובכל אופן עדיף להתבסס על אוטובוס
13/09/13 16:25
38צפיות
º
תודה לשניכם
13/09/13 16:03
34צפיות
מוניות מאשדוד לתל אביב במוצאי יום כיפור
13/09/13 13:45
89צפיות
האם יש מוניות מאשדוד לתל אביב במוצאי יום כיפור?
מאיפה? יש טלפון לברר?
תודה! גמר חתימה טובה!
תחבורה
14/09/13 22:17
61צפיות
האם יש תבורה ציבורית ב26.9 שמחת תורה ?
זהו יום שבתון
14/09/13 23:14
39צפיות
ברב אזורי הארץ, התחבורה הציבורית תפעל, כמו יום שבת.
קרי תפעל משעות אחרי הצהרים/ערב, למעט אזורים (כמו למשל חיפה), שבהם פועלת התחבורה הציבורית בשבתות.
ממרכז ראשל"צ לחולון
14/09/13 23:10
50צפיות
צריכה להגיע ביום רביעי בבוקר ממרכז ראשל"צ (איזור התחנה המרכזית הישנה) לרחוב גולדה מאיר בחולון.
מה הדרך הכי קצרה/מהירה להגיע לשם ובאיזה אוטובוסים?
כמה אופציות שעולות לי.
15/09/13 01:50
30צפיות
ויכול להיות שיש דרך טובה בהרבה מהן.

1. 119 דן או חלופה של 174 אגד מז'בוטינסקי ויורדים במסעף שבענה. חוצים לכניסה לרחוב המלאכה ומשם עולים על קווים 95/99 אגד. יש לשים לב שתדירות קו 99 היא כל חצי שעה (בעגולה ובמחצית השעה) וכי הוא מגיע לתחנה הזאת תוך כדקותיים מרגע יציאתו לדרך (זו תחנתנו השלישית בסך הכל). לקו 95 יש שלוש נסיעות בוקר בחלופה הזאת והן מתחילות את נסיעתן בתוך אזור, לוקח לו כמה דקות להגיע לרחוב המלאכה כך שהתדירות בבוקר של שני הקווים טובה יותר ואם פספסת את 99 ובשעה הזאת 95 גם יוצא, את תעלי על 95. בניגוד ל99 שנוסע בגולדה מאיר ומגיע לקניון חולון מקו 95 יורדים בדוד אלעזר פינת גולדה מאיר.

מהרצל עם קווי אגד השונים שנוסעים לכביש 44, בינהם 201 וחלופות הבוקר של קו 174 דרך כביש 44 (לשאול את הנהג). וכן 301 המהיר יותר (פחות תחנות בין מרכזית ראשל"צ הישנה לבין בית דגן). יש לשים לב כי 301 לא באמת אמור לבצע שירות שכזה וכי לעולים בראשל"צ לא מותרת הירידה בכביש 44, אלא רק בצומת חולון/הולץ ומרכזית ת"א. מצד שני, לכל מי שעלה לפני כן (נס ציונה, רחובות וכו') מותר לרדת במסעף שבענה ובשאר התחנות בכביש 44. כך שבכל מצב, לא צפוייה בעיה לרדת מ301 במסעף שבענה, גם ככה יורדים שם... ועלות הנסיעה לת"א או לכביש 44 שווה.

אופציות אחרות יכללו נסיעה ב85 אגד עד לאיזור הקניונים באיזור התעשיה החדש (אפשר גם עם 20, פחות מועדף עליי עקב הסיבוב בנווה ים) והחלפה ל95 אגד עד לדוד אלעזר פינת גולדה מאיר. לחילופין המשך עם 85/20 עד לבן גוריון פינת רבינוביץ בחולון, מעבר לתחנה שברבינוביץ והמשך עם קווים 5/11 אגד בתוך חולון (אין מדובר על קווים 5/11 בראשל"צ). שני הקווים האלו עוצרים ב3 תחנות שונות בגולדה מאיר.

אני לא יודע מה יהיה מהיר יותר בשעות הבוקר, לא נסעתי בשעות האלו באיזורים האלו של ראשל"צ וחולון בשעות הבוקר מעולם. עדיף שתמתיני לתשובות נוספות. בשעות שאינן שעות פקקים שתי האופציות לוקחות אותו הדבר.
תודה, עוד שאלה קטנה
15/09/13 05:45
16צפיות
אם אני צריכה להגיע לשם בשעה 8:50, באיזה שעה כדאי לי לצאת?
סביב 07:45 בבוקר
15/09/13 06:01
14צפיות
לנסוע ם קו 201 עד לדרך השבעה,פינת רחוב המלאכה באזור והחלפה לקו 99 מרחוב דרך השבעה,פינת רחוב המלאכה עד לרחוב גולדה מאיר.
º
תודה
15/09/13 06:06
7צפיות
הודעה משמחת לקורא יוסף!
126תגובות
12/09/13 11:24
691צפיות
התגשמות כל חלומותיך עומדת על הפרק!
צמצום השימוש בכסף מזומן, ואיסור על נהגי אוטובוסים לקבל אותו!

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000878898

הייתי מסמנת כאופטופיק,...

(המשך...)
התגשמות כל חלומותיך עומדת על הפרק!
צמצום השימוש בכסף מזומן, ואיסור על נהגי אוטובוסים לקבל אותו!

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=10...

הייתי מסמנת כאופטופיק, אבל הזכירו גם נהגי אוטובוסים ומוניות, אז זה טופיקי לפורום.
עצבים על חברת אגד תעבורה באשקלון
12/09/13 10:42
158צפיות
ושוב בתור אחד שנסע הרבה בתחבורה ציבורית זה כל פעם מכעיס אותי כמה התחבורה פה דפוקה(גם עירונית וגם בין עירונית , ועל הרכבת חבל על הזמן לדבר) אני חייב לצין שמאז שהחברה הזאת נכנסה לפני כמה שנים ה שירות הלך והדרדר עם הזמן,   אוטובוסים שהתדירות שלהם שאמורים להגיע פעם ב12 דקות פתאום מגעים אחרי 20 דקות ואז פתאום מגעים 2 אוטובוסים ביחד או אפפילו 3, או מקרים אחרים כשיש עומס בשעות שהתלמידים בבית ספר מסיימים האוטובוס מפוצץ לגמרי ובמקום לתגבר, אנשים בתחנות אחרות נשארים להמתין עוד 12 דקות(במקרה הטוב אם הוא לא מאחר) לאוטובוס הבא שבתקווה שהוא לא מלא גם כן, או  השיא היה לפני שנה בערך אוטובוס האחרון שהיה צריך לצאת ממסוף רמז לכיון ברנע לא יצא, אנשים חיכו לפחות חצי שעה בתחנה ולא הבינו מה קרה? מסתבר שהנהג בכלל לא בא,  התלונני בזמנו לאגד תעבורה  וגם זה עד שעונים(אין להם שירות לקוחות אלא אם כן אתה מתעצבן על המזכירות שלהם)  נאלצתי באותו לילה לשלם מונסית ספיישל של 30 שקלים עד הבית, הפיצוי שאותה חברה הביא לי זה מספר נסיעות(כמבן אין כבר נניר זה מחייב אותי לעשות רב קוו) וכמבן שמחיר הניסעה אפילו לא כיסה לי את הניסעה בזמנו. במונית, ואני שואל למה אין גוף שמפקח על הנהגים שיצאו בזמן למשל?(אנשים מחכים לפעמים חצי שעה בתחנה) למה משרד התחבורה לא בודק אותם מדי פעם ויתחיל לתת להם כנסות כבדים ?(לצערי הציבור פה פריאריר ושותק ולכן הוא ימשיך לשלם) אגב עוד משהו השבוע שהתלוננתי על זה שהאוטובוס לא עצר כי הוא מלא בתלמידים אז השירות לקחות לא ענה בכלל אז חזרתי למספר אחר שכל אחד מעביר אותי למישהו אחר, לא יכול להיות שלפחות לא יעשו שירות כמו בחברת האמא שלהם  שיגיו איזה מספר אתה בתור או עוד כמה דקות בערך תקבל את השיחה, אם לא היתי צועק על אותם מזכירות מסכנות(ובאמת אולי הם לא אשמות) לא היה עונה לי משירות הלקוחות
קודם כל תלונות שולחים למשרד התחבורה,
12/09/13 10:55
90צפיות
לא לאגד תעבורה.

וחוץ מזה, השירות השתפר מאוד מאז שאגד תעבורה נכנסה.
אני זוכר בימים של אגד, שהאוטובוס היה מדלג על תחנה מרכזית, סתם כי בא לו.
ואיחורים היו הרבה הרבה יותר נפוצים מהיום.
בזמנו היו מקרים שקו 5 היה מאחר לי ביותר משעה.
דרך אגב, גם היום יש עדיין הרבה בעיות עם אגד
12/09/13 10:57
79צפיות
לפני שבועיים, קו 300 אחרון החליט שהוא מסיים ליד היכל התרבות אחרי סיבוב בעתיקות.
ולא מוכן להוריד אותי בבנק מזרחי.
אולי עלית בזמנו על קו שלא מגיע לתחנה מרכזית?
12/09/13 11:05
62צפיות
לצערי הרב רק שזה יגיע לקנסות כבדים אולי יתחילו קצת ללהתחשב בציבור, אבל לצערי הרב הציבור פה בעיר אדיש ולכן ימשיך לשלם,לצערי הרב הנה עוד משהו דפוק רק פה נשארנו עם חברת אגד כאשר האזור מסיביבנו נהנה מחברות אחרו תת שהמחירים הרבה יותר זולים(ממבאר שבע יותר זול לסוע לת ל אביב מאשר אשקלון ת"א  למה? כי זה חברה אחרת שזכתה במכרז, אני רק לא מבין למה אי אפשר פה להעיף את החברה הזאת שנקראת אגד לכל צרותיה
מדובר העיקר על קו 5
12/09/13 11:11
54צפיות
שבזמנו היה הרבה פעמים מדלג על הכניסה למרכזית.
ואחרי זה גם 5א (לימים הפך ל2) שהגדיל לעשות והיה מוריד את הנוסעים בבן גוריון, "כי הכניסה למרכזית זה סיבוב פקוק".

בכל מקרה, הימים האלה כבר לא יחזור גם אם יחזירו את אגד, היום יש מעקב GPS על האוטובוסים.

ושוב, תגיש תלונה למשרד התחבורה, לא לחברה עצמה.
ניתן להגיש און ליין.
http://bus.gov.il/WebForms/PniyotTzibur.aspx
א תודה וזה אכן נכון זה בעיקר קו 5 ב
12/09/13 11:26
44צפיות
אני לא רואה שמה בטופס בשם המפעיל אגד תעבורה,  ודבר נוס, איך אתה יודע אם נעשה טיפול או שזה סתם עוד נייר שהם דוחפים אחרי זה לשירותים?
יש בטופס מפעיל, אגד תעבורה תח"צ
12/09/13 11:37
45צפיות
ועד כמה שאני יודע כן מטפלים, תלונות שהגשתי זכו למענה (למרות שלא תמיד לפיתרון בשטח)
כמו שכתבתי עד שזה לא יגיע לבתי משפט וקנסות
12/09/13 11:40
38צפיות
כנגד אותה חברה או נהגים  לא ישתנה כלום בכל מקרה תודה
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 12/09
12/09/13 00:40
20צפיות
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

שאלת הגעה .
12/09/13 00:59
65צפיות
שלום רב,
 אני רוצה להגיע מהרכבת (תחנת סבידור או תחנת השלום) לרמת גן לרח' הגאון אליהו. בקירבתו יש את רח' חזון איש וש'ד ירושלים. הוא נמצא ביניהם.
  איך הדרך הכי טובה .
תודה .
קו 60 מרכבת מרכז עד חזון אי"ש/הגאון אליהו
12/09/13 09:20
32צפיות
עלייה מרח' על פרשת דרכים (ממול לכניסה למתחם רכבת מרכז, ליד הפארק, התחנה הקרובה ביותר לדרך נמיר/ארלוזורוב).
(גם מעזריאלי אפשר קו 60, תחנת העלייה ממוקמת ליד צומת דרך בגין/קפלן. אבל עדיף מרכבת מרכז)
º
תודה רבה רבה.
12/09/13 12:27
9צפיות
יורדים בתחנה הראשונה של רחוב חזון אי"ש
12/09/13 10:29
21צפיות
תחנת היכל  הפיס של מרום נווה.
º
תודה רבה רבה
12/09/13 12:28
11צפיות
עזרה
11/09/13 19:13
106צפיות
כמה עולה חופשי חודשי בנתניה ?
אף אחד לא יודע גם אגד לא יודעים! - משום מה!

מישהו יכול לעזור???

תודה!!!
למה שאגד ידעו?
11/09/13 19:27
83צפיות
אגד מזמן לא פועלים בנתניה. האשכול מופעל ע"י אגד תעבורה (עירוני) ונתיב אקספרס (פרברי + בין-עירוני)
מה זה
11/09/13 19:36
97צפיות
*3133 - התקשרתי המספר לא טוב או שהוא לא נכון...
איפה שאפשר לראות...מה המחיר
השאלה שלך בלתי קריאה
11/09/13 19:38
78צפיות
היא לא משפט תקין בעברית.
בכל מקרה מופיע בה מספר הטלפון של אגד תעבורה, והם היו אמורים לדעת לענות לך.
מחר,מפ"ת לבאר שבע עד 8:00 בבוקר-רק רכבת?
12/09/13 17:00
32צפיות
-
לאו דווקא
12/09/13 19:14
29צפיות
אפשר לקחת מרכבת מרכז בתל-אביב את קו 380 הראשון,שיוצא מחר בשעה 06:15 בבוקר לבאר-שבע,אם כי ההגעה לבאר-שבע תהיה מוקדמת מידי-הרבה לפני השעה שמונה בבוקר.
הנסיעה הבאה בקו 380 יוצאת  רק בשעה שבע בבוקר והיא לא מתאימה.
מעבר לנסיעת השש ורבע בבוקר עם קו 380 -אזי רק רכבת.
יש גם את קו 370 הישיר מתמח"ת
12/09/13 19:17
27צפיות
בשעה שש וחצי בבוקר.זמן זה הוא יותר אידיאלי לצורך הגעה עד לשעה שמונה בבוקר לבאר-שבע.
אם כך,אזי יש שתי אלטרנטיבות אוטובוסיות.
אם נמצאים באיזור סירקין-שעריה אפשר לנסוע עם
12/09/13 23:33
16צפיות
249 אגד עד לרכבת בלוד ומשם להמשיך עם רכבת לבאר שבע.

בשאר המקרים עדיף להגיע לרכבת מרכז בת"א ולעלות על רכבת/380 לבאר שבע. זמן הנסיעה ב380 עד לפתח באר שבע עומד על שעה ו5-שעה ו10 דקות, עד למרכזית באר שבע יש להוסיף עוד 10 דקות.
מוניות שירות 51 ערב יום כיפור - עד איזו שעה ?
12/09/13 13:28
129צפיות
מישהו יכול לסייע ?

תודה ושנה טובה,
שרון.
º
זו שאלת הכוונה, יש לשאול אותה בשרשור המתאים.
12/09/13 14:51
34צפיות
אני פעם ראשונה פה ולא מכירה פורומים
12/09/13 15:32
51צפיות
אנא הכוונתך.
תודה.
º
קיים הסבר בחלק העליון של דף הפורום :)
12/09/13 16:04
24צפיות
אשמח לקישור או פשוט לעזרה (:
12/09/13 17:52
33צפיות
אני לא מוצאת וזה בהול לי.
º
עד סביבות השעה 15:30-16:00
12/09/13 19:05
31צפיות
º
תודה רבה דניאל ! שנה טובה.
12/09/13 19:20
15צפיות
ארבע ? לא נראה לי, יותר הגיוני שלוש אחה"צ
12/09/13 19:24
34צפיות
בארבע זה כבר ארוחה מפסקת, אנשים (גם נהגי מוניות הם אנשים , בעוונותם) ירצו להגיע קודם.
º
הארוחה לא בחמש? בגלל השעון-קיץ?
12/09/13 21:23
14צפיות
זה כשעתיים וחצי לפני הצום לא ?
12/09/13 22:01
31צפיות
והצום נכנס סביבות לפני שבע, דומני ? (זה הכל מהשערות לוגיות, לא חקרתי).
3 תמונות יחודיות....
11/09/13 23:35
279צפיות
3 תמונות יחודיות....
תאמינו או לא, ארזי עדיין נוהג על 394 לאילת פעמיים בשבוע....לא ייאמן וגם כל הכבוד ! ארזי רץ בכביש בערבה עם ה-OC500 כמו ילד צעיר !
עד 120 ! מימין דני האחד והיחיד ! התמונה צולמה באילת עם המצלמה של דני.
ובתמונה הזו יורם ז"ל, שכל אחד הכיר אותו
11/09/13 23:37
225צפיות
ובתמונה הזו יורם ז"ל, שכל אחד הכיר אותו
בתחנה המרכזית באילת מימין. משמאל: החבר הולנדר.
נ.ב. בתמונה הראשונה הקודמת משמאל: חנן מהבטאון "חופשי חודשי".
ותמונה אחרונה ללילה טוב:
11/09/13 23:40
191צפיות
ותמונה אחרונה ללילה טוב:
דרך חברון, שכונת תלפיות, שנת 1964, ושימו לב כמובן ל"אקווריום" היפה של "המקשר".
לילה טוב.
הצעה לשיפור השירות בקו 480
11/09/13 20:35
267צפיות
לפני כמה ימים נסעתי בקו 480 מי-ם לת"א, בשעות אחה"צ העמוסות.
הנהג נכנס לרציף והתחיל להעלות נוסעים זמן-רב לפני שעת היציאה שלו.
אני רוצה להדגיש שאני בשום-פנים לא בא בתלונות אל הנהג, שבמקום להיות בהפסקה מעלה נוסעים.
מה שקרה הוא שכל נוסע התעכב עם התשלום, שאל שאלות, שילם בשטרות גדולים, וכו', וכך נוצר מצב שבו בשעת היציאה לא כל הנוסעים הספיקו לעלות, ולא כל המושבים באוטובוס התמלאו.
כך קורה מצב אבסורדי שבו אוטובוס משאיר נוסעים בתחנה ויוצא לדרכו, כשיש בו עוד לפחות 10 מקומות ישיבה פנויים.
המרוויחים היחידים מהמצב הם העולים במבשרת ציון, משום שהאוטובוס אינה מלא ומעלה נוסעים. (לדעתי בכלל צריך לבטל את העצירה שם, אבל זה כבר נושא אחר)

הפתרון היחיד שאני רואה הוא ביטול התשלום אצל הנהג, לפחות בשעות העומס. בשתי תחנות הקצה של הקו פועלות קופות, ואין שום סיבה לעכב את הנהג במקום לקנות כרטיס מראש.
פעם היה מן נוהל לשלם בתחנה המרכזית
11/09/13 20:40
212צפיות
בתחילת שנות התשעים (ואולי גם אחרי זה), היה כתוב ברציפי התחנה המרכזית "נא לשלם בקופות". מוטב, שכך זה יהיה.
גם אם יכניסו את הערך צבור לכלל מפעילי התחבורה הציבורית ובכלל האזורים, זה יהיה טוב. כמו בקו 480, שיהיה ניתן גם בו להשתמש בערך צבור, במקום התעסקות בתשלום.
ברגע שהאוטו בתור אסור לו להשאיר נוסעים.
11/09/13 21:12
216צפיות
כל עוד יש מקומות ישיבה פנויים באוטובוס ואנשים ברציף רוצים לעלות, אסור לנהג לסגור את הדלת ולהשאיר אותם גם במחיר של יציאה באיחור.
זה לא מה שקורה בפועל
11/09/13 21:30
165צפיות
זכור לי שנתקלתי במקרים כאלו גם בעבר.
חוץ מזה, עדיין זה לא מצב הגיוני, כי אם בשעות השיא התדירות היא כל 8 דקות, אבל לוקח 15 דק' למלא אוטובוס, אז זה כופה תדירות נמוכה כמעט פי 2 מהלו"ז...
זה כי השיטה דפוקה
11/09/13 22:14
158צפיות
נהג אוטובוס לא צריך למכור כרטיסים ובוודאי לא בעידן הרב קו.
הוא גם לא צריך לענות על שאלות (הרבה יותר מהותי בתוך העיר) אבל הבעיה היא שההסברה לנוסעים מזעזעת והנהג הוא היחיד שממנו אפשר לקבל מענה כלשהו.
דווקא בקו 480 אין בעיה כזו
11/09/13 22:55
147צפיות
קודם כל אני כמובן מסכים עם כל מה שכתבת, ואני לא כותב כדי להתווכח איתך חלילה,
אבל בקו 480 בשתי תחנות הקצה יש קופה ומודיעין, כלומר יש מענה סביר (לכל הפחות) לנוסעים. הבעיה פתירה ע"י הפסקת מכירת כרטיסים אצל הנהג. זה לא מצריך הקמת תשתית או שינוי נהלים אחרים.
הדבר גם מתבצע בזמן תגבורים בעיקר בחגים
11/09/13 23:02
122צפיות
כאשר הקו מתוגבר באמצעות מכונות של אגד היסעים ללא מכשירי כרטוס.
אבל בזמנים רגילים אפשר לקנות כרטיס אצל הנהג ורוב הנוסעים מעדיפים את האופציה הזאת.
כרטיסן יעשה פלאים בקו הזה
11/09/13 23:23
160צפיות
פקח / פקיד / עובד קבלן בשכר מינימום עם מכשיר תיקוף נייד שיודע להוריד ניקוב מכרטיסיה בקוד 8, ומאפשר לנוסעים בעלי כרטיסיות טעונות + חיילים לעלות מהדלת האחורית במהירות (בעוד הנוסעים ללא אמצעי התיקוף ממתינים לנהג-קופאי), יוביל להעדפה של הנוסעים לרכישת הסדרי נסיעה מראש, בשל החסכון בזמן והנוחות, במקום להמתין בתור הדחוס לנהג-קופאי. אגב, במסוף ארלוזורוב, הקופה אינה פעילה במקביל לכל שעות הפעילות של 480.

אפשר לשלב מכשיר כרטוס שלם מחוץ לאוטובוס (כמו שעושים בתקופות עמוסות בקווי 480-405), אלא שבירושלים ה'מתקף' יהיה חשוף לזיהום אוויר חמור, ובת"א לפגעי מזג האוויר.

הפתרון לטווח הארוך הוא תוספת עמלה קטנה (1-2 ש"ח) בעת קניית הסדר נסיעה בין-עירוני אצל נהג, כאשר ישנה קופה פעילה בתחנת המוצא, שבה ניתן היה לרכוש את הסדר הנסיעה.
כמו שהיה ברכבת, שיקחו מחיר יקר יותר אצל הנהג
12/09/13 07:11
106צפיות
אם בתחנות המרכזיות מכירת כרטיסים אצל הנהג תהיה יקרה יותר, רוב הנוסעים יקנו כרטיסים בקופה בתחנה.

כמו שברכבת פעם היה ניתן לקנות כרטיס בזמן הנסיעה, אבל זה היה יקר יותר.
אני יוצא חוצץ נגד ניסוח הדברים שלך
12/09/13 08:47
103צפיות
מכל דבריך בלט לי לעין הפתיח שלך ולא לטובה. עובד קבלן בשכר מינימום? העסקה קבלנית בעבודה קבועה היא העסקה פוגענית, דפוס שצריך להעלים כצורת העסקה מקובלת במדינת ישראל.

הרי אם אני תופס ברצינות את דבריך, אתה מצפה שזה ייעשה באופן קבוע, ואם כך מדוע צריך לשכור קבלן שיעסיק את העובדים? אין סיבה.
º
כרטיסן יעשה פלאים בכל קו...
12/09/13 18:35
34צפיות
לפחות שבתחנות המרכזיות הנהג לא יהיה קופאי...
12/09/13 08:05
90צפיות
שהחברות יתאמצו ויפסיקו להטיל על הנהג אחריות נוספת מתפקיד הנהג .
אין שום בעיה שבתחנות המרכזיות כל חברה תדאג שימכרו כרטיסים
ליעדי החברה, ממש כמו שאגד מוכרת כרטיסים לאילת , שתהיה קופה ושם
ימכרו כרטיסים / יטענו כרטיסי רב קו .
שהחברות יתחילו להתאמץ ולתת שרות טוב בנושא מידע , בתחנה מרכזית
לא צריך מודיעין לכל חברה , שיהיו מספר עמדות שרות לכל החברות ,
שהמודיעין יהיה בכניסה לתחנה המרכזית או לפחות שיהיה שילוט בכל כניסה
לתחנה המרכזית , למשל בב"ש יש שלוש כניסות .
שיהיה שלט גדול שיהיה רשום בו מספרי הרציפים ואיזה קווים בכל רציף
וכן שיהיה ברור ורשום בגדול איפה המודיעין ולא יתנו לאנשים שלא מכירים
להתברבר בתחנה.
לא פעם ולא פעמיים אני רואה אנשים שצריכים ירושלים או אילת מתחילים נכנסים בכניסה הראשית
פונים ימינה עד הסוף לא מוצאים חוזרים חזרה ובעצם התחנה היא בצד השני .
מה יגרום לכם לומר "וואו" בנסיעה באוטובוס?
11/09/13 19:45
452צפיות
היי,
במסגרת עבודה אקדמית אני מעוניינת להציע לחברות האוטובוסים הישראליות הצעות שיגרמו ללקוחות שלהם "לומר וואו".

לדוגמא:
-הצבת מכונות קטנות של משקאות קלים באוטובוס כדי שהלקוח יוכל לקנות בימים חמים,
-אפשרות להאזין למוזיקה באוזניות,
-שקע להטענת סמארטפונים (בדומה לרכבת) בצמוד לכל נוסע,
וכו' וכו'.

כיוון שאתם "מהשטח", אקבל בברכה הצעות נוספות - משוגעות ככל שהן (גם אם הן רק תיאורטיות),

ואקבל עוד יותר בברכה:
א. הצעות שבאמת אפשר ליישם,
ב. הצעות שאי אפשר ליישם + הסבר למה לא ניתן ליישמן.

תודה רבה!
כל מה שכתבת קיים כבר
11/09/13 19:54
301צפיות
כלומר כל סעיף בפרד.
בדן ישנם אוטובוסים שהם יש מכונות לממכר משקאות קלים ודברי מתיקה.
בקווים ישנם שקעי USB (אשכול חשמונאים בלבד)
חלק מזה כבר קיים
11/09/13 19:59
254צפיות
למשל הטענת הסמארטפונים: באוטובוסים החדשים בלוד ומודיעין של קווים זה קיים.
אני הייתי מציע שקט בעיקר
שקט מפטפטת באוטובוס,שקט ממוזיקה שלא לרוחי (וגם כזו שכן) בעוצמות גבוהות וללא התחשבות בנוסעים אחרים אבל אני בספק אם אפשר ליישם את זה.
מה שכן,לדעתי שכריזת תחנות תהיה רק למי שמעוניין או צריך לשמוע
לפעמים העוצמה מוגזמת וזה מעיק
הייתי מפרט
12/09/13 09:13
111צפיות
הטמעת "אזור שקט" במושבים שקרובים לנהג בהם יושבים נוסעים שלא מעונייינים לדבר (ולשמוע אחרים מדברים) בסלולר.

היום יש נהגים שתולים באופן התנדבותי שלט עם בקשה צנועה, אך אין משהו גורף (כולל מערך הסברתי רחב להטמעה).
כל מה שכתבת או שיש או שהיה.
11/09/13 20:01
200צפיות
אבל קודם כל נשאלת השאלה האם את נוסעת באוטובוסים או לא? עקב כך שכתבת, מכיוון שאתם מהשטח...

אם לא, תעלי על 100 נסיעות אוטובוס שונות ואני לא מגזים במספר, עירוניות, פרבריות, שכונתיות ובין עירוניות. ואז תביני מה חסר ובמה יש צורך הכי טוב. בלי לעשות את זה, לעולם לא תדעי באמת.

לדברים שרשמת:

1. מכונה לממכר פחיות/בקבוקים. הייתה אחת באוטובוס של דן שעבד בעיקר על קו 10, היא עדיין באוטובוס אם אני לא טועה רק שאינה פעילה. היה גם אוטובוס בין עירוני של אגד שהייתה בו מכונת שתיה אם אני לא טועה.

2. אפשרות להאזין למוסיקה באוזניות - יש. עד כמה שידוע לי באוטובוסים הבין עירוניים של מטרופולין בלבד, יכול להיות שגם באוטובוסים החדשים של חברת קווים. 8 תחנות מוסיקה כאשר חלקן תחנות רדיו רגילות ואחרות תחנות שמשדרות מוסיקה על פי סגנונות כפלייליסט (לא רדיו עם שדרן וכו').

3. שקעי USB, גם אלו קיימים באותם האוטובוסים של מטרופולין שיש בהם את שקעי האוזניות. עד כמה שהבנתי, גם באוטובוסים החדשים של חברת קווים (בין עירוניים) יש.

מבחינת מה פרקטי ומה לא:

1. מכונת שתיה היא מאסיבית והיא תופסת מקום של מושבים + מקום לעמידה. לנוסע הכי חשוב להצליח לעלות על האוטובוס ולא להתייבש בתחנה על מנת להמתין לבא בתור...

2. נחמד, לא ממש מזיז לרוב הנוסעים - לא ראיתי הרבה שמשתמשים בזה, רוב האנשים פשוט שומעים מוסיקה באופן עצמאי, בלי שהאוטובוס יספק להם את זה.

3. רצוי והדבר בשימוש (שקעי USB)

מלבד זאת, הדברים שהכי חשובים לנוסע זה שהנסיעה תהיה מהירה, שהוא ישב במהלך הנסיעה, שהמיזוג יעבוד כמו שצריך, שכריזת התחנות ותצוגת התחנות במסך תהיה תקינה, שהניקיון יהיה טוב, שהמושב יהיה נוח. דברים נוספים שחשובים לחלק מהנוסעים: שיהיה אינטרנט אלחוטי באוטובוס (קיים במגוון חברות באוטובוסים בין עירוניים לרבות אגד, אגד תעבורה, מטרופולין, קווים, ויאולה, נתיב אקספרס ועוד).

מלבד זאת, לרוב האנשים שאר הדברים לא מעניינים במיוחד. זה נחמד שליד הנהג יש ערימת עיתונים לא קטנה שהנוסעים יכולים לקחת ולקרוא למשל. אבל אני לא באמת מוצא משהו שהוא הכרחי למדיי, שהוא באמת נחוץ.
דבר אחד שכחת...
11/09/13 21:52
140צפיות
שנוסעים לא יצאו מהדלת הקדמית כשיש נוסעים שרוצית לעלות-בייחוד בבין עירוניים. זה מציק ומעכב.
כמובן שגם כרטוס מהיר ותדירות גבוהה במסלולים הנכונים תקל מאוד.
נסיעה שקטה בתדירות גבוהה
11/09/13 21:08
163צפיות
שקעים לטעינה ומוסיקה רק בבין עירונית.
לנסיעה במרחב עירוני צריכה להיות תדירה ושקטה.
שום דבר?
11/09/13 22:16
141צפיות
בסופו של דבר זו נסיעה באוטובוס
הכי חשוב - שיהיה מהיר, שיהיה מיזוג, כמה שפחות צפוף, וכדאי שקט.
כל השאר זה מותרות, שאפשר להסתדר בלעדיהן.
הדבר היחיד שבאמת מועיל בעידן של היום לדעתי זה הטענה לנייד. מעבר לזה לכל אחד כבר יש היום פלאפון עם מוזיקה, ושתיה קלה זה לא מה שיחסר סביר להניח בנסיעה קצרה יחסית....

º
טלוויזיה בבין עירוני, אבל אי אפשר בגלל הדוסים
11/09/13 22:45
89צפיות
זאת הסיבה?
12/09/13 09:32
104צפיות
כי נסעתי בכמה וכמה מדינות בעולם, שאין בהם "דוסים" באוטובוסים בינעירוניים, במרחקים שאורכים עד שלוש שעות, ומעולם לא נתקלתי במסכי טלוויזיה.

אבל אם אפשר לשפוך קצת שנאה על הדוסים - למה לא.
זה מאוד נחמד, יש כאלו עם מסך אישי
12/09/13 22:04
56צפיות
זה במקומות עם תחרות שכל חברה רוצה שתיסע דווקא בה.
º
מת"צ יעיל עוקף פקקים, ואוטובוס חשמלי
11/09/13 23:39
77צפיות
אולי כאשר האוטובוס יסע בחו"ל
12/09/13 00:41
154צפיות
בארץ רגילים לקטר על כל דבר, אסור להגיד וואו גם אם יהיה אוטובוס עם כורסאות נוחות טלוויזיה וגקוזי שיגיע כל 5 דקות ויסע בנתיבים מיוחדים.
אנו מומחים בלמצוא על מה לקטר.
בקו לאילת
12/09/13 09:16
131צפיות
ואולי גם בקו ישיר לקרית שמונה (אם יהיה פעם משהו כזה)

אוטובוסים עם מושבים "חצי מיטה" (שנפתחים מאד, המשמעות היא פחות כסאות בכל אוטובוס), שירותים בקצה ודייל שמחלק סנדוויצ'ים וסוגר את הוילונות בצד של השמש.
דייל שמחלק כריכים וסוגר וילונות?
12/09/13 12:27
104צפיות
בשביל זה יש עצירות להתרעננות ועל פי תקנות התעבורה, נסיעה שאורכת יותר מ3 שעות מצריכה עצירה להתרעננות.

עם כל הנוסעים חסרי ידיים, אז אולי יש הגיון בדייל ההוא שיסגור להם את הוילונות.
החלפת האטובוסים העירוניים בקווים הבין עירונים
12/09/13 07:02
156צפיות
לנסוע שעה וחצי בקו 166 שעובר בדרך בין לפחות 4 ערים שונות באוטובוס עירוני רועש ועם מושבים לא נוחים, זה סיוט שגורם לשקול בחיוב את האופציה לחזור לעמוד עם הרכב הפרטי בפקק.
מה שאתה לא יודע זה שנסיעה בבין עירוני תיקח
12/09/13 12:30
109צפיות
יותר זמן. מדוע? כי הדלת אינה רחבה וקליטת הנוסעים נעשית איטית יותר. כי האוטובוס מותאם לנסיעה בין עירונית ולא לנסיעה עירונית שמאלצת אותו לעצור ולהאיץ כל כמה מטרים.

וכך תקבל נסיעה ארוכה עוד יותר אבל תשב בנוחות.

מה הפתרון? אוטובוסים עירוניים, לרבות מפרקיות עם מושבים של אוטובוסים בין עירוניים. קיימים מספר קטן של אוטובוסים כאלו בחברת אגד, אוטובוסים מתוצרת מרצדס דגם O405 (הישנים עם המדרגות). אחד מהם דווקא פועל על קו 166 אחר באופן קבוע. קו 166 שמחבר בין תל השומר לרחובות.
כן אני מכיר אותו טוב
12/09/13 16:06
76צפיות
באמת יש לו מושבים נוחים, אבל הוא עדיין רועש ורועד כמו אוטובוס עירוני.
בדרך חזרה מתל השומר יש פחות נוסעים ואפשר לדעתי לשים אוטובוס בין עירוני, יש ימים שמגיע אוטובוס כזה ולא שמתי לב לכך שיש איתו בעיות ושהוא איטי יותר. אבל הנסיעה היא ממש תענוג, בלי רעש וקפיצות.

בכלל הגיע הזמן לזרוק את האוטובוסים העירוניים הישנים, רק השבוע הם נתקעו בדרך פעמיים.
הישנים האלו נוסעים מהר יותר ואמינים יותר.
12/09/13 16:13
68צפיות
מכיוון שבישראל אוטובוס אחרי 15 שנה לא משתלם לתחזק, הם נראים במצב כזה, אבל ברחבי העולם אתה תראה אוטובוסים בני 30 שנה שנוסעים ונוסעים ונוסעים בלי כלך בעיה ולא מדובר על מדינות לא מפותחות.

כך כל אוטובוס עירוני חדש שיש היום אל מול מרצדס O405 או מפרקית MAN SG ותראה איך שתי הישנות האלו קורעות את הכביש ובכלל המזגן בMAN SL וMAN NG מקפיאות את הצורה. לעומתם האוטובוסים החדשים מתקשים לפתח מהירות ולזה אפשר לשים לב היטב בירושלים למשל. לישנים שאתה כל כך רוצה שירדו מהכביש, פשוט לא מזיז אם זו עליה בכלל, הם שועטים.

עם תחזוקה טובה אותם אוטובוסים שאתה רוצה שירדו מהכביש יכלו בכיף לשרת כיום בלי היתעקעויות... מרצדס גם ככה לא נוטים להיתקע, רכב אמין ביותר.
+1
12/09/13 18:21
34צפיות
בזמנו אגד העבירה לרומניה 90 מרצדסים O405 וO405G והם נוסעים מצויין.
נוסף על כך, הSL של אילן מזרחי הייתה נקייה ונראתה יפה הרבה יותר מכמה ELים שהם יותר חדשים.
חוץ מזה,O405 ,MAN SG 292FוMAN SL הם דגמים טובים מבחינה טכנית, (בונוס נוסף-המאנים אכן עם מזגן טוב) הבעיה היחידה היא אי נגישותם לנכים. בירושלים למשל, בעליות, O405 עוקף את כל הNLים,ושועט עוד ועוד ולא עוצר.
ולגבי ההזנחה-הSL של מזרחי-4081-היא עדות לכך שגם אוטובוס ישן יכול להיראות כחדש עם תחזוקה מתאימה.
º
שמירה על ניקיון ברמה גבוהה
12/09/13 07:26
94צפיות
ההצעות שלך הן סתם גימיקים
12/09/13 08:37
113צפיות
ההצעות המשמעותיות הן בתחום סמכותו של משרד התחבורה, אבל כבר הפנמנו שלדבר איתו זה כמו לדבר אל הקיר אז די התיאשנו
הדבר העיקרי הוא זמן הנסיעה
12/09/13 09:30
105צפיות
אם זמן הנסיעה באוטובוס יהיה קצר משמעותית מאשר זמן הנסיעה הכולל במכונית, זה "ואו" גדול. האם זה אפשרי? במקומות מסוימים ובשעות העומס זה אפשרי בהחלט, בזכות נתיבי תחבורה ציבורית והעובדה שאין צורך בחיפוש חנייה.

כאשר מדובר בחוויית הנסיעה עצמה,  לגבי נסיעות יומיומיות לעבודה אני לפחות לא ממש מחפש בכלל חווייה מיוחדת. הנסיעה, בכל אמצעי שהוא, נתפסת כנטל שבמקרה הטוב ביותר יהיה ניטרלי, כלומר לא כרוך בסבל מיוחד.
º
זמן ותדירות
12/09/13 10:01
29צפיות
יש משהו....
12/09/13 10:29
90צפיות
עליית אופניים בקווים העירונים על בסיס מקום פנוי, הביצוע" הרחבת שטח עגלת הנכים בכיסא קדימה והעברתו לצד השני כמתקפל, תאפשר עלית זוג אופניים מבלי לגרוע במקומות ישיבה.
לגבי ההצעות שרשמת כפי שנאמר קיימים במפעילים השונים באופן חלקי ובמטרופולין בחלק מהאוטובוסים יש מעין חבית נסיעה שכוללת אינטרנט, מנורת קריאה, חשמל ואוזניות ומחוץ לאוטובוס בריבועים המציינים את האופציות.
עוד דברים, נת"צ שישומן כמשבצות שחור לבן (דמקה) נהוג בפריס, היתרון שלו שהוא בולט ונהגים בעצמם יתרגלו לא לעלות עליו כמו ששביל אופניים מופרד עם הפרדת נצנצים וריבועי פלססטיק קטנים נהגים לא נוסעים עליהם.
עדיפות ברמזורים.
נהגים, מפעילים, רשויות וממשל ששומרים ומיישמים החלטות שהם היו שותפים להם במלואם לפחות לתקופה שתקבע, דוגמת הפעימה הראשונה ברא אירגון לפני עשיית שינויים או ביטולם, בקיצור הקמת מטרופולין תחבורתי שישמש כריגולטור ליישום ררפורמות
אני לא אוהב את מכונות השתיה באוטובוסים עירוניים, אבל לא היה מזיק למכונה כזו שתמכור שתיה, סנדביצים, סלט ועוד בצעבר או שני מעברים ברכבת.
שזמן הנסיעה שמוצאים בחיפוש באינטרנט יתחשב
12/09/13 17:38
92צפיות
בפקקים משוערים.

לפני זמן מסויים נסעתי בקו 45 והקו נתקע יותר מחצי שעה בפקקים ברחוב כהנמן בבני ברק וכך יצא שנסיעה שהיתה אמורה להיות נסיעה של חצי שעה בלבד לפי האינטרנט היתה נסיעה של יותר משעה שלמה.

שאלתי את הנהג בזמן הפקקים אם הקו תמיד נתקע שם בפקק או שזה פקק חריג ולדבריו הקו תמיד נתקע שם בפקק.

הנסיעה הרלבמטית היתה
תל אביב יפו - רחוב:דרך נמיר 127 (דרך נמיר/יהודה המכבי)
רמת גן - רחוב:ז'בוטינסקי (ז'בוטינסקי/רמב''ם)

חיפשתי גם היום מידע באינטרנט לגבי הזמנים של הקו ומצאתי שבלי קשר לשאלה מתי הקו יוצא הפרש הזמנים בין היציאה להגעה שרשום באינטרנט הוא תמיד חצי שעה.

זה לחלוטין לא הגיוני והזמנים צריכים להיות זמנים משוערים לפי נסיון העבר מה שאומר שלא יהיה הפרש קבוע בזמנים מאחר שיש שעות שיש בהם יותר פקקים ויש שעות שיש בהם פחות פקקים.

אפשר גם להוסיף טווח לשעת יציאה בבטחון של 95 אחוז ,ואם נסיון העבר הראה שב95% מהמקרים שעת היציאה של האוטובוס הרלבנטי היא בין
14:20 ל14:40 אז אפשר לרשום את הטווח הזה,ואותו דבר לשעת ההגעה.
עדיף שתשאל קודם בשרשור הכוונה פה
12/09/13 22:00
48צפיות
יש כאן כמה גולשים שיודעים להעריך את הזמן האמיתי לנסיעה.
מערכת כריזה שתגרום לנוסעים להבין
12/09/13 17:44
93צפיות
שתחנות מסויימות הן להעלאה בלבד או הורדה בלבד כלומר בכל תחנה שאיננה גם להורדה וגם להעלאה יחליפו את המלים התחנה הבאה במלים העלאה בלבד או הורדה בלבד.
º
תודה לכולם!
13/09/13 14:46
40צפיות
חדשות מרעננות מהקו האדום
11/09/13 18:08
408צפיות
חדשות מרעננות מהקו האדום
אנטוני בורצ'ל מונה כמנהל  הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, הקו הראשון מבין רשת הקווים להסעת המונים המבוצע ע"י חברת נ.ת.ע
בורצ'ל , בעל ניסיון בינ"ל עשיר של כ-40 שנה בפרויקטים של רכבות קלות וקווי מטרו בקטאר, דובאי, דלהי, סינגפור,הונג קונג, קהיר , לונדון ומדריד, יחל בתפקידו באחד באוקטובר.

אנטוני (טוני ) בורצ'ל, מהמנהלים הבכרים בעולם בפרויקטים של רכבות קלות והסעת המונים, העובד כיום בחברה הבינ"ל (Parsons Brinckerhoff)  PB  , מונה ע"י חברת נ.ת.ע כמנהל הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן , ויחל בעבודתו באחד באוקטובר.

בורצ'ל, בריטי במקורו , בן 63 הינו בעל תואר בהנדסה אזרחית מאוניברסיטת לידס, אותו סיים ב 1971 ומאז, במשך כארבעים שנה הוא עוסק בפרויקטים רכבתיים בעולם. בורצ'ל ניהל והוביל  פרויקטים להסעת המונים מטעם מספר חברות בינ"ל וביניהן PB , סיסטרא ופרסונס, וכיום הוא עובד עבור חברת PB ,חברה שמשרדיה הראשיים בניו יורק , הנחשבת לאחת מחברות היועץ הגדולות בעולם בתחום התשתיות.

בורצ'ל שימש בשני העשורים האחרונים בתפקידים הבאים:

הוא היה מנהל התוכניות לפיתוח אסטרטגי רכבתי בקטאר, תוכנית שכללה 4 קווי מטרו, מערכת קווי רכבת קלה, קו רכבת מהירה וקו רכבת משא.כמו כן שימש אנטוני בורצ'ל כמנהל  פרויקט קווי  המטרו בדובאי, עבור רשות התחבורה והדרכים של דובאי, כשהוביל במשך חמש שנים את פרויקט קווי המטרו המופעלים בנהיגה אוטומטית, ללא נהגים, בהיקף של  כ-8 מיליארד דולר. הפרויקט הזה כלל שני קווים באורך של 73 ק"מ, חלקו תת קרקעי וחלקו מוגבה מעל הקרקע, ובהם 46 תחנות, 3 דיפואים (מרכזי תחזוקה) ושני מתחמי חנה וסע לכלי רכב פרטיים.

לפני כן שימש בורצ'ל כמנהל פרויקט המטרו בדלהי, עבור תאגיד הרכבת של העיר, כשהוא מלווה את הפרויקט החל משלב התכנון וכלה בשלב ההפעלה. הפרויקט כלל שני קווים באורך 62 ק"מ, חלקו תת קרקעי וחלקו מוגבה מעל הקרקע,  כולל 3 דיפואים,  ויצור של 240 קרונות, בהיקף  כולל של 2.5 מיליארד דולר.
הקו התת קרקעי הסתיים 8 חודשים לפני המועד המתוכנן.

תפקידים נוספים אותם מילא בורצ'ל : מנהל בכיר של פרויקט הקו הצפון מזרחי של המטרו בסינגפור , שהיקפו עומד מעל  4 מיליארד דולר. בורצ'ל, היה אחראי מטעם משרד התחבורה בסינגפור על תכנון, מכרוז וניהול הביצוע של 4 תחנות תת קרקעיות במרכז סינגפור, שנבנו גם לשימוש כמקלטים ציבוריים, וכן על כריית שתי מנהרות באורך 6 ק"מ כל אחת.

בורצ'ל גם היה מנהל ההנדסה האזרחי בקו 2 במטרו בקהיר. קו המורכב משתי תחנות  על קרקעיות מוגבהות, תשע תחנות תת קרקעיות, מנהרה באורך 10 ק"מ בקוטר 8.4 מטר וגשר באורך 2 ק"מ. היקף הפרויקט כמיליארד דולר.

יו"ר נ.ת.ע , אלכס ויזניצ'ר ומנכ"ל החברה, יצחק זוכמן ברכו על המינוי והביעו תקווה כי בורצ'ל יסייע לקדם בהצלחה את פרויקט הקו האדום של הרכבת הקלה, בגוש דן, הקו הראשון מבין רשת קווים המתוכננת למטרופולין.

"אני מקווה שאנטוני בורצ'ל, כמנהל הקו האדום של הרכבת הקלה, בגוש דן, יסייע לנ.ת.ע להצליח במשימה הלאומית, בפניה אנו עומדים כעת-הרכבת הקלה בגוש דן, שהוא כיום הפרויקט התשתיתי המורכב , החשוב והמסובך ביותר, הנעשה כיום במדינת ישראל. חובתנו היא להצליח במשימה הזאת למען אזרחי כל המדינה, ובעיקר למען תושבי גוש דן " אמר יו"ר נ.ת.ע אלכס ויז'ניצר.

"אין לי ספק, שאנטוני בורצ'ל עם הניסיון הבינ"ל הרבה שצבר, בפרויקטים רכבתיים בעולם, הוא עבורנו בנ.ת.ע ועבור כל תושבי מדינת ישראל, האדם הנכון במקום הנכון, בפרויקט כל כך גדול, מורכב ומסובך" אמר מנכ"ל נ.ת.ע, יצחק זוכמן.
בורצ'ל , שאותר לתפקיד ע"י חברות נ.ת.ע ו PB , יתחיל במשימתו באחד באוקטובר ויהיה מעורב בכל שלבי פרויקט  הקו האדום שלהרכבת הקלה בגוש  דן.

מקור: נת"ע
Welcome to Israel and the best of luck!
11/09/13 18:09
187צפיות
בואו נאחל לטוני בורצ'ל בהצלחה - אנסה להשיג את הפרטים שלו ואפנה אותו לשרשור זה...  
Good luck with the project
11/09/13 20:06
131צפיות
פרוייקט די כבד של רכבת קלה במדינה לא כל-כך קלה.
º
. למרות זאת נקווה לטוב
11/09/13 20:37
64צפיות
º
11/09/13 23:28
15צפיות
שיהיה לו בהצלחה!
11/09/13 20:39
103צפיות
מקווה שהוא יזיז עניינים ושהבירוקרטיה הישראלית לא תוציא ממנו את כל המוטיבציה.
עד עכשו מה עשו ברקלת האדומה
11/09/13 20:59
141צפיות
רק פירים?
º
תמונות מהימים האחרונים ממסילות הברזל בצפון.
11/09/13 16:56
250צפיות
º
0001
11/09/13 16:57
517צפיות
0001
º
כמה חבל שזו חייה נדירה כ"כ בחוזותינו!
11/09/13 23:30
105צפיות
º
0002
11/09/13 16:57
360צפיות
0002
º
0003
11/09/13 16:58
349צפיות
0003
º
היכן מצולמות תמונות 0002 ו-0003?
11/09/13 20:53
74צפיות
צומת קישון
11/09/13 22:47
154צפיות
ימינה זו המסילה למתחם בתי הזיקוק
º
תודה חן
11/09/13 23:05
35צפיות
º
0004
11/09/13 16:59
299צפיות
0004
º
0005
11/09/13 16:59
355צפיות
0005
º
התפלק להם קרון אחד נקי
11/09/13 17:27
97צפיות
מה באמת הקטע עם הניקיון?
11/09/13 22:41
158צפיות
מה, כל כך מסובך להקים מתקן שטיפה חיצוני כמו של מכוניות ולדאוג לשטיפה?
º
0006
11/09/13 17:00
364צפיות
0006
אשמח לדעת מה העניין עם צבע הדלתות.
11/09/13 17:29
235צפיות
בחלק מהקרונות הדלתות לבנות ובחלק כחולות.
תן לי לנחש...
11/09/13 18:51
211צפיות
הזמינו דלתות חדשות - הגיעו בלבן - לאף אחד לא היה כח לצבוע אותן לכחול... (?)
אולי טיפול פחחות בחלק מהקרונות
11/09/13 20:45
165צפיות
למשל צביעה של חלק מהם או החלפת דלתות בחלק מהם.
מחליפים את כל הדלתות בקרונות המודו לדלתות כמו
11/09/13 21:58
184צפיות
שבקרונות הסימנס. אין לי שמץ למה.
מערכת חשמלית במקום פנאומטית
11/09/13 22:49
174צפיות
וגם זיהוי מכשולים בסגירת הדלתות
º
שאלה לאן הרכבת המצולמת נוסעת? -הסבר
12/09/13 18:41
65צפיות
נוסעת דרומה.
12/09/13 19:21
101צפיות
וההסבר פשוט מאוד: היות ויש לנו נקודת ייחוס, שהיא העיר חיפה ברקע, והכוון הוא צפון-דרום, וידוע לנו שכיווני הנסיעה במסילות ברזל הפוכים לאלו שבכבישי אספלט,
אפשר לראות שהרכבת נוסעת דרומה.
בקומתיים המגב באמצע החלון
13/09/13 10:50
65צפיות
כאשר קרון הניהוג בקרונות הקומתיים לא המוביל, המגב ממוקם באמצע החלון.
אם במגב בצד החלון, הקרון הוא מוביל. זה לפחות ההסבר, שזכור לי בעבר.
לא יודע האם זה תקף גם במו-דו המצולמים או ב"סימנס" הכחולים.
º
יש כזה "סימן"?? באמת??
13/09/13 22:23
24צפיות
º
תשובה לענין תודה
13/09/13 19:03
21צפיות
º
0007
11/09/13 17:01
294צפיות
0007
º
0008
11/09/13 17:02
261צפיות
0008
º
0009
11/09/13 17:02
265צפיות
0009
º
0010 ואחרונה להיום
11/09/13 17:03
306צפיות
0010 ואחרונה להיום
º
יופי של תמונות! כרגיל...
11/09/13 17:28
43צפיות
תודה רבה על התמונות המדהימות
11/09/13 19:57
87צפיות
במיוחד התמונות האחרונות, אלה של רכבות המשא, שלצערי כמעט שלא זוכות לצילומים.
אין על מה
12/09/13 00:31
57צפיות
לי לא יוצא כמעט להתקל ברכבות מטענים כאן באיזור חיפה רבתי, ולכן כמעט אין לי תמונות שלהן לצערי...
º
11/09/13 20:08
12צפיות
º
על שרשור התמונות היפה
11/09/13 20:53
13צפיות
º
11/09/13 23:43
8צפיות
יש לך תמונות של קטר מבפנים את
12/09/13 06:43
74צפיות
במיוחד את תא הנהג
º
אוהב את התמונות שלך, תמיד מיוחדות!
12/09/13 07:30
32צפיות
º
תודה רבה
12/09/13 08:41
9צפיות
º
תמונות נהדרות!
13/09/13 11:01
11צפיות
º
13/09/13 13:16
3צפיות
º
תודה רבה, תמונות נהדרות!
14/09/13 23:15
6צפיות
תלונות על נהגי אוטובוס
58תגובות
11/09/13 16:12
488צפיות
היום עליתי על קו אוטובוס 47 בתחנה באבן גבירול ליד רחוב ארלוזורוב בשעה 14:42:27

אני יודע שקו 47 מעלה נוסעים גם בתחנה ברחוב פנקס, אז לפי ההגיון לא צריכה להיות לו בעיה להוריד אותי בתחנה הקרובה במיוחד שצלצלתי ,והאוטובוס גם העלה נוסעים בתחנה הקרובה כך שהוא יכל להוריד אותי באותה תחנה שהוא העלה נוסעים...

(המשך...)
היום עליתי על קו אוטובוס 47 בתחנה באבן גבירול ליד רחוב ארלוזורוב בשעה 14:42:27

אני יודע שקו 47 מעלה נוסעים גם בתחנה ברחוב פנקס, אז לפי ההגיון לא צריכה להיות לו בעיה להוריד אותי בתחנה הקרובה במיוחד שצלצלתי ,והאוטובוס גם העלה נוסעים בתחנה הקרובה כך שהוא יכל להוריד אותי באותה תחנה שהוא העלה נוסעים בלי שהנוסעים יגיעו לאט יותר,
אבל להפתעתי הנהג סירב להוריד אותי ,וטען שהתחנה הבאה היא ברכבת האוניברסיטה מה שאומר שהייתי צריך אחר כך לקחת עוד אוטובוס בחזרה. לא ברור לי מה ההגיון בכלל שמתיר להעלות נוסעים ולא מתיר להוריד נוסעים(אלא אם זה בשביל שהנוסעים יגיעו מהר יותר ואז צריך לפחות לאפשר הורדת נוסעים בתחנה שמעלים נוסעים.
חוץ מזה יש הודעה מוקלטת לגבי התחנה הבאה ,ומיד שעליתי נאמר בה שהתחנה הבאה ברחוב פנקס ומכאן שלדעתי הנהג צריך היה להוריד אותי ברחוב פנקס.

אילו היה מדובר בתחנה להעלאת נוסעים בלבד אז ההגיון היה אומר שבהודעה המוקלטת יאמר התחנה הבאה להעלאת נוסעים ברחוב פנקס(נסעתי בעבר בקו 47 לאותו כיוון שנסעתי להרצליה ואילו הייתי שומע בהודעה המוקלטת על התחנה הבאה(התחנה הבאה להעלאת נוסעים בלבד) אז הייתי מבין ומראש לא הייתי עולה על אותו קו.

2)זאת אגב לא הפעם הראשונה שאני מקבל שירות גרוע מנהגי אוטובוס וב1.9 ביקשתי מנהג קו 189 חופשי חודשי מרחבי.
בחודש אוגוסט היה לי חופשי חודשי רק של גוש דן אבל החודש אני יודע שאני נוסע להרצליה וחזרה 3 פעמים אז יותר זול לי חופשי חודשי מרחבי. הנהג נתן לי כרטיס חופשי חודשי לא מרחבי כמו שהיה בחודש הקודם.

ראיתי את זה רק אחרי שקיבלתי עודף שהוא יותר ממה שציפיתי,ואחרי ששאלתי אותו לגבי זה הוא טען שלא אמרתי חופשי חודשי מרחבי מה שבמפורש לא נכון(כנראה שהוא לא שמע את המילה האחרונה אבל אני בטוח שאמרתי חופשי חודשי מרחבי) ,וסירב להחליף לי את הכרטיס בכרטיס חופשי חודשי מרחבי בטענה שאני הייתי צריך להגיד קודם חופשי חודשי מרחבי.
הר חוצבים בירושלים לא עומד בעומס!
11/09/13 09:13
382צפיות
פקק חדש וארוך במיוחד התחיל להופיע מדי יום מכיוון רמות ואפשר להוסיף לכך את הפקקים מכיוון בגין וכביש 9 - המקום פשוט לא עומד בעומס.

והאבסורד - נתיב התחבורה הציבורית מתחיל בדיוק היכן שהפקק נגמר...
מכונה 7030 עם מסוף תיקוף מאחור "מתבזבזת"
11/09/13 00:28
250צפיות
כבר יצא לי לנסוע מספר פעמים עם קו 60 במכונה הזו (עם הנהג המערב הפרוע, גרגורי ליבשיץ), ויש בה את מכשיר התיקוף כמו בקווים 4,5,104, רק שבמכונה זו אין שום מידע מבחוץ נדמה לי על כך שאפשר לתקף, והנהג כמובן לא מודיע על כך (מן הסתם, כי הפיילוט לא מתקיים בקו הזה) - והשאלה שלי היא : למה סתם להכניס את המכונה הזו לקו אחר (מילא היה יום אחד). ואם הייתי עולה מאחורה ומתקף - האם הייתי עובר על החוק ?
º
מצטרף לשאלה. ראיתי דבר דומה בקו 33.
11/09/13 02:15
80צפיות
תנסה להגיד לגרגורי
11/09/13 11:30
131צפיות
"נהג, תפתח מאחורה"

אחרי מה שקרה לו ב-1 ביולי 2011 ברה ארגון
11/09/13 13:14
120צפיות
אני לא מתקרב אליו :) חשבתי שעוד שנייה הוא מרביץ לנוסעת (שהאמת, די קיטרה לו בשכל יותר מהממוצע).
בדיוק
11/09/13 13:32
96צפיות
צריך לשים משהו ייחודי באוטובסים כדי שאפשר יהיה לתקף גם מאחורה. אנשים לא יודעים!
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 11/09
43תגובות
11/09/13 00:01
89צפיות

נא לשרשר...

(המשך...)

משהו יכול להסביר לי את העניין של הרב קו
10/09/13 21:04
478צפיות
אם קונים באזור תל אביב זה לא מתאים לאזורים אחרים אם קונים בחברה אחת אז זה לא מתאים לחברה אחרת
קודים וכול השאר.
למה אין רב קו שמתאים לכולם ?
זה מגבלה טכנית?
כי כל מה שכתבת לא נכון.
10/09/13 21:15
285צפיות
לא משנה אצל מי הרב קו הונפק, הוא תקף בכל חברות האוטובוסים בישראל כולל רכבת ישראל והרכבת הקלה בירושלים.

מה שצריך לטעון זה חוזים שונים (כרטיסיות, חופשי חודשי וכו').
אז מקרא שקרא לי אישית
10/09/13 21:24
235צפיות
אני גר באזור תל אביב יותר נכון השרון יש לי רב קן  של חברת מטרופולין אני מטעין בכסף לא חופשי חודשי או משהו אחר.
לפני שבועיים הייתי במוזאון המדע בחיפה כשעליתי בתחנת המרכזית בת גלים באוטובוס של קו אגד למוזאון
הכרטיס לא עבד למה ?
הכרטיס לא עבד, או שהתבקשת לטעון חוזה?
10/09/13 21:34
218צפיות
חוזים של גוש דן, לא תקפים בחיפה.
הכרטיס עצמו כן תקף.
כרטיס רב טיפש
10/09/13 21:38
205צפיות
מדוע כרטיס של גוש דן לא תקף בחיפה?
האם בגוש דן משלמים בקוצמיני ובחיפה משלמים בחוטנמיע?

לשם כך צריך כרטיס חכם? שאדם ששילם עבור נסיעות בקוצמיני לא יוכל להשתמש בו בעיר אחרת?

זאת ממש "מהפכה"
º
זה לא מה משלמים, זה למי משלמים
10/09/13 21:41
100צפיות
כרטיס רב טיפש
10/09/13 21:50
186צפיות
מה זאת אומרת למי משלמים? מה זה השטות הזו? עוד מעט חוגגים עשור לטמטום הזה שנקרא רב קו ואף אחד לא נתן את הדעת מדוע אין כרטיס שנקנה אצל חברת סופרבוס יכול לשמש גם את הנוסע בחברת אגד לדוגמא.
אני יסביר לך למה?
10/09/13 22:07
173צפיות
כי האוכלוסייה שמשתמשת בתחבורה ציבורית היא אוכלוסייה חלשה שקל להתעמר בה.
קשקוש
12/09/13 13:42
89צפיות
הסיבה לכך שהכרטיס לא עבד בחיפה אם קנית חוזה חופשי חודשי בתל אביב הוא כי המפעיל בחיפה הוא לא דן אלא אגד. האשכול (אוסף קווים לאיזור) הוא שונה. בתל אביב האשכול למשל הוא 11,13,15,17 ובחיפה הוא 215.

אתה כבר מסכים איתי שיש הבדלים?
קודם כול אני מבקש ממך לא להשתמש במילים
12/09/13 14:14
85צפיות
מעליבות
אני לא מטעין חופשי חודשי אלה כסף.
השאלה היא לא אם יש חוזים נפרדים אלה למה ?
ואחרון מה שכתבתי בעניין ההתעמרות זה לא קביעה מדעית אלה הרגשה אישית שלי אם אתה לא מרגיש כך זה בסדר.
אתה הטענת בכסף ושילמת לחברה א'
13/09/13 20:37
41צפיות
למה שחברה ב' תסיע אותך ללא תמורה וחברה א' תכניס כסף ללא עבודה.

בעתיד תהיה מסלקה בין כל המפעילים ואז יהיה ניתן להתחשבן בין המפעילים.
עד אז הכרטיס תקף אצל כולם החוזים לא.
אתה בסדר? לקחת את הכדורים היום?
10/09/13 22:22
187צפיות
מצטער על הבוטות, אבל אני אזכיר לך את המצב שהיה *באמת* לפני עשור.

אז ככה: באזור השרון פעלו אז שתי חברות: דן ואגד (רוב הקווים)
האם יכולת לקנות חופשי חודשי שתקף בשתיהן? לא.
אם בכל זאת רצית לנסוע בשתיהן? שלם על שני כרטיסי חופשי חודשי.
אם נסעת באוטבוס אחד של אגד ורצית להחליף לאוטבוס אחר של אגד? שלם פעמיים. אותו הדבר בדן, שלא לדבר על שילוב של השניים.
נחש מה: הכל באותו אזור, אפילו אותה עיר!

המצב היום: מעבר חופשי בין מטרופולין, דן ואגד באותו חופשי חודשי. נסיעות ללא תוספת תשלום בתוך 90 דקות, לא משנה מספר ההחלפות, לא משנה החברה שבה אתה נוסע. גם בתל אביב וגם באזור השרון.

ועוד פרט "שולי", החופשי החודשי היקר ביותר עלה 320 שקל ב 2003. היום, 100 שקל פחות. וזה למרות עשור של אינפלציה, חסכון של 1200 שקל בשנה.

אז מה? רב טיפש? באיזה סרט אתה חי?
אז נכון, יש עוד הרבה מה לעשות. חופשי חודשי של תל אביב לא עובד בחיפה. נסיעות מעבר לפעמים לא עובדות טוב, במיוחד בכרטיסי המשך. בחלק מהחברות יש הטענה של כסף, באחרות יש כרטיסיות. חופשי חודשי לאוטבוסים לא עובד ברכבת.

ברור שאני רוצה לחיות במדינה שבה אני קונה חופשי חודשי אחד לכל המדינה, לכל האוטבוסים, לכל הרכבות, בכל החברות. או לפחות משהו קרוב לזה.

אבל הרב הקו הקיים היום הוא שיפור ל 90% מהאנשים 90% מהזמן שלא צריכים לנסוע יום אחד לתל אביב, יום אחר לירושלים ויום אחר לבאר שבע. בשביל *רוב* האנשים, שנוסעים מנקודה א' לנקודה ב' וחזרה לנקודה א', בדרך כלל בסביבה של עיר גדולה אחת, הרב קו הוא שיפור ענק, יחד עם הרפורמה בגוש דן שהורידה את המחירים בצורה *מאד* משמעותית.
כרטיס רב טיפש
11/09/13 16:33
105צפיות
כן ידידי הלא מלומד, כן אני רוצה להחזיק שני כרטיסי חופשי חודשי, האחד של אגד והשני של דן, ורק לא להשתמש בחתיכת הפלסטיק חסרת הערך שקרויה רב טיפש. טוב?
יש לי בעיה עם אנשים כאלה...
11/09/13 18:49
101צפיות
אני מגיב לעדירמר, אבל ההודעה פונה למעשה ליתר האנשים שענו לו, ולא אליו אישית.

קשה לי להתייחס ברצינות לאנשים שעושים הלחמים לדברים שהם שונאים: שקרניהו, יהיר לפיד, אהוד ברח, רב טיפש (שללא ספק הוא אחד הגרועים ששמעתי), רקבת, רכבת תקלה וכו'... על אף שחלקם משעשעים ועשויים להיות גם נכונים, החזרה ההולכת ונשנית של אותם אנשים שמשתמשים באותם הלחמים מראה שאין עם מי לדבר. השנאה שלהם לאותו דבר שהם עשו לו הלחם לא הולכת להשתנות.
עדירמר כבר קיבל החלטה בנוגע לרב קו ואין מה לנסות לשכנע אותו שהוא טועה, אחרת הוא לא היה קורא לזה רב טיפש. הוא נכנס כל כך עמוק לתוך "השנאה" הזאת שהוא לא יודע שקיימת בו, שכאשר מטיחים בו טיעונים ממש טובים הוא טוען שהוא מעדיף לשלם יותר ולחזור לשיטות מיושנות שלא עובדות טוב, העיקר "לא להשתמש בחתיכת פלסטיק חסרת ערך".
אין כיום שום טיעון שבעולם שיכול לשכנע את
11/09/13 19:30
83צפיות
"שונאי הרב-קו" לשנות את דעתם. יתכן שאולי בעתיד המצב ישתנה, אבל נכון להיום זה לא קיים.

ה"שנאה לכרטיס הרב-קו" היא בגלל בעיות רבות שלא נמצא להן שום פיתרון. מה בדיוק עושים כאשר יש תקלה בכרטיס הרב קו ולא ניתן לקרוא את המידע שבו ???

למה בכלל הנוסע צריך ליצור אינטראקציה עם נהג האוטובוס ???

למה נהג האוטובוס צריך להתעסק בכסף במקום להיות מרוכז בנהיגה ?

ומה קורה כאשר נהג האוטובוס מבצע בטעות חיוב שגוי ?

מדוע ולמה הנוסע צריך לבזבז את זמנו ואת כספו על מנת לנסוע אל תחנות השירות לצורך קבלת זיכוי עקב חיוב שגוי ???

כיצד בדיוק יש לנוסע בתח"צ אינדיקציה על מה שקורה בכרטיס הרב-קו שברשותו עליו שילם ממיטב כספו ???

אז מה בדיוק עושים כאשר יש תקלה בכרטיס הרב-קו ?

משלמים בכרטיס החלופי ?

ולמה בכלל צריך לשלם פעמיים ?

פעם כשפעלו רק אגד ודן, היה צורך לרכוש שני כרטיסי חופשי חודשי על מנת לנסוע עם שניהם, אך גם כיום בעידן הרב-קו יש צורך לשלם פעמיים על מנת שיהיו שני כרטיסי רב-קו טעונים למקרה של תקלה באחד הכרטיסים (זה בכל אופן מה שטענו חכמי הפורום), אז מה הועילו חכמים בתקנתם כאשר ביטלו את כרטיסי הנייר והכניסו בכפייה את כרטיסי הרב-קו ?

לכל הבעיות שהעלתי לעייל אין כיום כל פיתרון, ולכן אין כיום כל אפשרות לשכנע את "שונאי הרב-קו" לשנות את דעתם. כאמור לעייל, יתכן שאולי בעתיד המצב ישתנה, אבל כיום זה לא קיים.
אני מאוד מקווה שאתה מבין שהתנצחות
11/09/13 20:10
80צפיות
הזאת בכלל לא היית הכוונה שלי הכוונה היית להעלות בעיה ולדון על זה
אתה בסדר גמור
11/09/13 20:36
70צפיות
באמת. דעות שונות זה מה שהופך את העולם שלנו למעניין.
ההודעה שלי הייתה כתגובה לגישה ולצורת ההתבטאות של עדירמר בלבד.

ובכלל, אני גם מסכים איתך שהרב קו הוא לא דבר מושלם ושיש עוד הרבה מה לשפר בו. עם זאת הוא עדיין טוב יותר ממה שהיה לפני כן לרוב משתמשי התחבורה הציבורית.
בעתיד הנראה באופק, השיפור יהיה משמעותי גם עבור שאר המשתמשים.
מי שנוסע בגוש דן לא נוסע במטרופולין אחר
11/09/13 21:04
92צפיות
בד"כ נוסעים או בגוש דן או בירושלים או במרחב חיפה מי שנוסע ש2 מטרופולינים שיטען 2 כרטיסיות , עדיין עדיף מ10 שהיה צריך לולא היה רב קו.
דווקא פעם זה היה הפוך. קוד 2 היה תקף בכל
12/09/13 12:34
67צפיות
הערים שציינת כאן. גם בחיפה, גם בירושלים וגם בגוש דן. כך שאם הייתה לך כרטיסיה מנייר בקוד 2 שנרכשה בירושלים, כל נהג בגוש דן (אגד) או בחיפה היה מכבד אותה בלי בעיה.

אז גם היה ניתן לשלם בקוד שגבוה יותר מקוד הנסיעה. כך שאם למשל רצית לנסוע נסיעה שהקוד שלה הוא 6 ויש לך כרטיסיה בקוד 7, הנהג היה מנקב לך בלי בעיה. כיום אני לא יודע האם הדבר אפשרי.
כרטיס "רב טיפש"
12/09/13 18:15
59צפיות
ועכשיו, נניח שהיו משאירים את המצב כפי שהיה קודם זאת אומרת שאם שילמתי כסף על כרטיסיה תל אביבית של אגד יכולתי לעשות בה שימוש גם בחיפה וגם בירושלים, אם הייתי במקרה מגיע לשם. אבל לא השאירו ומכאן השנאה שלי לכרטיס זה.

אז אולי ה"כלב הרטוב" יקרא שוב את התגובות הבוטות שלו ויבין שיש פה בעיה שבמקום לפתור אותה מנציחים אותה ומאלצים אנשים בעל כורחם לעבור לחתיכת פלסטיק חסרת תועלת.
טעות בידך. זה לא קשור למעבר לרב קו.
12/09/13 18:34
51צפיות
לפני הפעלת הרכבת הקלה בירושלים, יכולת להשתמש בכרטיסיה של ירושלים גם בחיפה, כי גם בירושלים וגם בחיפה הקוד היה - קוד 2.

זה בדיוק מה שהיה גם בגוש דן. כמו כן, כיום, אם תטען כרטיסיה בקוד מסויים של אגד ובמקום אחר בארץ הקוד יהיה זהה, לא תהיה כל בעיה. לדוגמא, אם תטען כרטיסיה עירונית בחדרה (קוד 1), הכרטיסיה תהיה תקפה גם לנסיעה עירונית בקרית שמונה שגם שם קוד הנסיעה הוא קוד 1.

כך שלרב קו אין שום קשר בהקשר הזה, אלא לקוד הנסיעה שהינו שונה בין ירושלים לבין חיפה לבין גוש דן לבין השרון.
אבל לא היו הרבה אוטובוסים של אגד בגוש דן הר
12/09/13 21:58
45צפיות
גוש דן הגרעיני ונסיעות לצפון תל אביב או לראשון היו בקוד אחר.
גם נסיעה בדן לעבר הירקון הייתה יקרה יותר.
12/09/13 22:04
50צפיות
וכל מיני הסוגים של החופשי יומי/חודשי לא היו תופסים על עבר הירקון.

אבל נסיעות בבת ים וחולון ובין רמת גן לת"א ב524/525/531/641 וכו' התקיימו ונסיעות על צירים כמו המסגר ונמיר היו. וגם בתוך מרכז ת"א באמצעות קו 174. וקווים כמו 74/89 ועוד קווי חולון השונים שהיו היחידים שקישור במהירות על צירים המסגר, עזריאלי, נמיר.

היו נסיעות רבות שאגד הייתה מפעילה בבלעדיות או דיי בבלעדיות בתוך גוש דן.
אז גם ירושלמים או חייפאים לא
13/09/13 11:29
38צפיות
יכלו לבוא לגוש דן עם הכרטיסיה שלהם ולהסתמך רק על מבחר הקווים המצומצמם של אגד באותו הקוד.
אבל אם התאים להם, אז יכלו.
15/09/13 23:15
3צפיות
ואם התאים להם להסתובב בהרצליה או ברעננה או בכפר סבא - יכלו וכך גם בחולון ובבת ים.
בין מה שכתבת לכרטיס הרב-קו אין שום קשר
13/09/13 18:05
34צפיות
משרד התחבורה יכל לחייב את כל המפעילים לכבד את כל הכרטיסים של כל המפעילות כל עוד יהיו בקודים המתאימים.
אין שום קשר גם בין כרטיס מעבר לרב-קו (עובדה שבחיפה היה כרטיס מעבר וכרטיסיות מעבר הרבה לפני שהיה רב קו)
משרד התחבורה לא יכול לחייב אף חברה להסיע
14/09/13 13:06
30צפיות
נוסעים בחינם.
עד שלא יקימו מערכת סליקה אחידה לא תתאפשר נסיעה בין חברות שונות שאין בינהן הסכם שיטוף כמו סיטיפס ואגד בירושלים ואו מטרונית ואגד בחיפה.
ההסכם בין המטרונית לקואופרטיב אגד לא תקף כיום
14/09/13 13:24
42צפיות
ולמעשה חסר כל משמעות והוא אות מתה, מכיוון שכיום הנסיעה במטרונית היא בחינם ומכונות הכירטוס של המטרונית אינן פעילות, אז למעשה אין כל הסכם בין המטרונית לבין קואופרטיב אגד.

ואם יש הסכם כלשהו, אז הוא הסכם לצורך שימוש עתידי שכרגע הנוסע בתח"צ איננו יכול להנות ממנו. כרגע אין כל אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה במכונות הכירטוס של המטרונית, ומכיוון שאין כיום לקואופרטיב אגד מכונות כירטוס, על מנת לנסוע באוטובוסים העירוניים של קואופרטיב אגד בחיפה יש לשלם לנהג האוטובוס ובמזומן בלבד !!!!

ההסכם שיש כביכול בין המטרונית לקואופרטיב אגד, הוא כאמור אות מתה.
ההודעה היית
10/09/13 21:40
147צפיות
אין לך זכות נסיעה למרות שהיה לי כסף בכרטיס.
אם זה חוזה אז בשאלה למה אין חוזה אחיד לכול המדינה?
זכות נסיעה זה חוזה מתאים
10/09/13 21:43
122צפיות
בגוש דן יש חוזים משותפים ל4 חברות אגד, קווים, מטרופולין ודן.
בחיפה הכרטיסים משותפים לחברות אחרות.

לכן עדיין אין חוזה שמשותף גם לגוש דן וגם לחיפה.
בעתיד צפוי להיות ערך צבור ארצי, אבל עוד חזון למועד. ועוד הרבה מהמורות, גם טכנולוגיות וגם פרסונליות בדרך.
אבל למה ? לא פותרים את הבעיה הזאת
10/09/13 22:04
90צפיות
מהר ככול האפשר הרי אדם לא נשאר האזור שלו כול הזמן ולפעמים הוא יוצא
וגם באזור שלי אם אני נוסע לנתניה אז שוב אין חוזה כי נתניה זה נתיב אקספרס
פותרים, למה לא פותרים?
10/09/13 23:47
91צפיות
במכרז חשמונאים שבו זכתה חברת קווים לאחרונה, זה כבר נכנס. הערך הצבור הזה שטענת בגוש דן, תקף עכשיו גם בנסיעות של חברת קווים ללוד, למודיעין ועוד מעט גם לרמלה, לשוהם, לצריפין, לבאר יעקב.

בהמשך זה יתפתח לכל רחבי הארץ, כולל רכבת ישראל.

למה זה קורה לאט? כי המדינה מחלקת זכיונות ובתנאי הזיכיון נקבע הסבסוד (אם יש). במידה ויש כרטוס משותף של חופשי חודשי או של 90 דקות בין חברה אחת לשניה, אז בהסכם הזיכיון של כל חברה מצויין כמה רווח הולך לכל חברה על כל טעינה.

עכשיו אתה לא יכול סתם ככה להחליט שבאופן חד צדדי משרד התחבורה פותח את הזיכיון ומשנה מה שהוא רוצה בו. זה כמו שבעל הדירה שאדם כלשהו שוכר מחליט ביום בהיר (למרות שיש לך חוזה לשנה) שסתם בא לו שתשלומי החשמל, המים והארנונה יהיו מעכשיו על חשבונך למרות שבחוזה הוא מתחייב בפניך שלאורך כל תקופת השכירות זה עליו.

שינוי נוסף ומבורך הוא שאשכול חשמונאים אין יותר כרטיסיות, רק ערך צבור (כמו מה שאתה עושה בגוש דן, טוען סכום כסף ופשוט נוסע). ומשרד התחבורה מעוניין שכך יהיה לבסוף בכל רחבי הארץ, שלא תהיינה יותר כרטיסיות אלא רק ערך צבור.

אז, זה למה, דברים קורים לאט ולכן רק במכרזים חדשים ניתן לעשות שינויים שכאלו.

נכון להיום, אתה רוצה לקבל הנחה בחיפה? עליך לרכוש כרטיסיה מתאימה על גבי הרב קו שתהיה תקפה באגד ובמטרונית. אתה רוצה לקבל הנחה בירושלים? עליך לקנות כרטיסיה שמשותפת לאגד ולסיטיפס (הרכבת הקלה) בירושלים. אתה רוצה לקבל הנחה על נסיעה באשדוד- טען כרטיסיה לנסיעה באשדוד.
כי בחיפה לא משתמשים בערך צבור
13/09/13 18:04
46צפיות
למה? זו שאלה למשרד התחבורה...
מסכים עם איש אמת
11/09/13 18:40
111צפיות
רב קו לא אמור להיטען בחוזים למיהם, הוא אמור להמיר כסף פיזי, לכסף בכרטיס אחד, שאיתו אפשר לרכוש נסיעות בכלי תחבורה שונים. ככה לפחות זה בעולם.
אני לא מבין, אם אני מטעין בדן 50 ש"ח ברב קו(לא כרטיסיה, רק 50 ש"ח) למה ה-50 ש"ח האלה לא יכולים לשמש אותי גם לכלי תחבורה אחרים כמו בכל העולם? קצת מפגר שאם אני רוצה לנסוע ברכבת הקלה בירושלים אני צריך לטעון אותו, ובדן לטעון אותו, וברכבת ישראל לטעון אותו, ובאגד, וכו' וכו'.

איך זה שעדיין לא נרשמו תלונות על השטות הזאת?
גם את רומא לא בנו ביום אחד
11/09/13 18:41
110צפיות
נגיע בעתיד למצב הזה, אני אומנם מקווה שישאירו גם כרטיסיות.
אבל למצב שיש ערך צבור ארצי נגיע. השאלה מתי.
את שאלתו של פותח השרשור הבנתי היטב כבר מקריאת
11/09/13 19:02
134צפיות
הודעתו הראשונה.

אינני מבין מדוע ולמה חכמי הפורום לא הצליחו להבין את שאלתו הראשונה של פותח השרשור.

הוא בסך הכל שאל מדוע ולמה הוא לא יכול לנסוע עם סכום כסף שהטעין בחברת X בעיר Y, בחברת A בעיר B ? מה היה כל כך קשה להבין את השאלה הזו ????

וכמו שהוא כתב באחת ההודעות שלו לעייל (ציטוט):

"כי האוכלוסייה שמשתמשת בתחבורה ציבורית היא אוכלוסייה חלשה שקל להתעמר בה."

ואם ציטוט זה לא היה נכון, אז לא היתה כל בעיה להסדיר לאלתר את האפשרות לערך צבור אחיד כלל ארצי המתאים לכל הארץ, ולכל מפעלי התח"צ, וללא יוצא מן הכלל, ולרבות אזורים בהם קיימים תעריפים מוזלים ו/או תעריפים פטורים ממע"מ ו/או כל סוגי התעריפים הקיימים וללא יוצא מן הכלל.
צודק לחלוטין!
12/09/13 13:27
107צפיות
לא צריך לחכות וזה לא צריך להיעשות בשלבים. מהיום הראשון זה היה צריך לעבוד ככה בדיוק. אין שום מגבלה טכנית אמיתית שיכולה למנוע ממשרד התחבורה לאפשר זאת.
כנראה ואני נזהר בלשוני למשהו או למשהם יש
12/09/13 14:30
90צפיות
אינטרס להשיר את המצב כך.
º
אין מגבלה טכנית, אבל יש מפעילים ואינטרסים
14/09/13 16:33
20צפיות
תקרא כאן
12/09/13 09:20
113צפיות
האם אפשר לעבור דרך תחנת רכבת ללא תשלום?
10/09/13 12:24
238צפיות
אם, למשל, אני נמצא בקניון עזריאלי ורוצה להגיע לתחנת האוטובוס שמחוץ לתחנת השלום, האם ישנה אפשרות להכנס לתחנת השלום דרך הקניון
ולצאת מהכניסה הראשית?
נראה מתבקש שתהיה אפשרות כזו - אחרת צריך לצאת לשמש ולחצות כבישים שלא לצורך.
יש תחנות שזה אפשרי
10/09/13 12:45
235צפיות
בעזריאלי עד כמה שאני יודע,  לא אפשרי.
תלוי בתחנה...
10/09/13 13:16
232צפיות
בעזריאלי אני די בטוח שלא.
יש תחנות כמו אוניברסיטה, שהכניסה לתחנה היא בכלל אחרי המעבר התת קרקעי, ולכן אפשר לעבור מצד אחד לשני בלי בכלל לעבור דרך המכונות.
בתל אביב מרכז לדוגמא, חייבים לעבור דרך המכונות, ולכן אפשר לקבל כרטיס מעבר במכונה, רק בשביל לחצות - זה לא קיים בעזריאלי למיטב ידיעתי.
º
כי במרכז מדובר במסה גדולה של אנשים
10/09/13 13:26
93צפיות
חבל.
10/09/13 20:59
107צפיות
תודה על התשובה - חבל שלא מסדרים את זה גם בעזריאלי.
תציע את זה לרכבת ישראל דרך האתר שלהם.
10/09/13 23:49
68צפיות
יכול להיות שיעשו עם זה משהו ויהיה כרטיס למעבר כמו שיש ברכבת מרכז.
º
דרך השלום אי אפשר לעבור.
10/09/13 13:43
95צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום