לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

הודעה באתר קווים לגבי השינויים בנתניה
08/11/13 13:43
257צפיות
ובשרון החל מ-29.11
נצל"ש-איך מבקשים תוספת נסיעות(מ"קוים" ובכלל)?
08/11/13 14:05
131צפיות
קו 602 הוא מאוד מצליח ויעיל, אך קיים רק פעמיים ביום. כפי שהתפרסם, מאז פתיחת הנת"צ יש עליה בשימוש באוטובוסים במסלול נתניה-תל אביב. אני סבור שיש להוסיף עוד נסיעה אחת או שתיים של 602 - לפחות כניסיון. למי לפנות - למשרד התחבורה או לחברת קוים? ואיך, למי וכו'? זה עוזר מניסיונכם? אודה לתשובתכם.
602 לא עובר לקווים. כל קווי נתניה-ת"א דרך
08/11/13 14:25
129צפיות
כביש החוף נשארים בנתיב אקספרס.
OK, זה לא משנה עקרונית את השאלה - איך לבקש
08/11/13 15:16
94צפיות
להוסיף נסיעות?
ממליץ לך לפנות לגורמים הבאים:
09/11/13 19:23
57צפיות
נתיב אקספרס
משרד התחבורה
הרשות המקומית
עיתונות מקומית (לפעמים הם מעלים את זה בפני העירייה)
ארגונים כמו "תחבורה היום ומחר".

תשלח לכולם, אין לך מה להפסיד...
º
תודה. יש למישהו ניסיון במידת ההצלחה?
09/11/13 19:58
21צפיות
º
גם בנתניה מגרשים את הכרטיסיות
08/11/13 14:15
71צפיות
הקווים עוברים בהדרגה
08/11/13 15:59
123צפיות
גם קווי ה-7XX מנתניה לחדרה/פרדס חנה/זכרון יעקב אמורים לעבור לקווים וכנראה שזה יהיה בשלב יותר מאוחר.
º
קווי חדרה יעברו בפברואר
08/11/13 16:26
58צפיות
שרשור הכוונה ומודיעין 08-09/11
59תגובות
08/11/13 11:36
120צפיות
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה...

(המשך...)
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
המטרונית עדיין בחינם?
08/11/13 01:06
130צפיות
אם כן, למה.
º
כן
08/11/13 09:17
45צפיות
º
למה
08/11/13 10:30
48צפיות
אני מאמין שזה כי היא עדיין בהרצה
08/11/13 10:46
124צפיות
והאמת, שזה עדיין מרגיש כמו הרצה - לא הכל לגמרי עובד.
הסיבה מאוד פשוטה - לא ניתן פיסית לשלם
08/11/13 17:28
122צפיות
כלומר מערכת הכרטיסים של המטרונית עדיין לא מוכנה לפעולה, דבר הגורם לדחיות חוזרות בתאריך תחילת התשלום (זו אינה בדיחה/דעה, המידע התקבל ממקור שעובד בפרוייקט).
תובנות ורשמים לגבי התניידות בירושלים
07/11/13 22:28
298צפיות
שאלתי הבוקר לגבי התניידות בירושלים
משחזרתי מהעיר היפה, הנה התובנות:

נסיעה  לירושלים בקו 100 ,ממסוף שפירים במסלול המהיר שהוא באמת מהיר, 45 דקות לבניני האומה.
הגעתי עם רכב למסוף שפירים ומשם האוטובוס..
מחיר 16 שח . הנסיעה היתה בשעה 12 והאוטובוס לא היה מלא בכלל
מה שכן - מגרש החניה בשפירים היה מאוד עמוס ולקח זמן עד שמצאתי חניה .

בירושלים - השתמשתי ברכבת הקלה. לא עמוסה, לא דחוסה,
מאחר והנסיעה היתה לטיול ולכיף אז לא היה לי אכפת  לרדת וללכת למקום בו רציתי להיות
נהניתי ללכת.

כל ההתניידות שלי היתה ברכבת הקלה : לגבעת התחמושת, למרכז העיר .
מאחר ויום חמישי היום, הרחובות היו עמוסים מאוד בשעות אחהצ והערב כך שנסיעה באוטובוס
בכלל לא היתה על הפרק
חזרה : מגשר המיתרים , קו 100 לשפירים
גם לגשר המיתרים הגעתי ברכבת הקלה ממרכז העיר, וגם בשעות הערב המוקדמות לא היה עומס .

ירושלים יפה. בסופש יש סיורים במסגרת "בתים מבפנים"  שווה להתעדכן באתר ולבקר. יופי של מקומו
( רק לא מצאתי איפה לאכול חומוס טוב, אבל זה בפורום אחר, לא?)...

תודה, אילרי
º
פורום אחר?
07/11/13 22:56
81צפיות
º
כן.. מה לא ברור?
07/11/13 23:33
61צפיות
אם היית מכיר את הנפשות הפועלות כאן
08/11/13 00:23
176צפיות
בפורום תח"ץ היית מבין שהמנהל לשעבר לשעבר שדברת איתו (amit1270) וגם המנהל לשעבר (בועז ל)
וכן מנהל נוכחי (רמי נאק דמתקרא רמי'ש) ועוד כמה וכמה מאושיות הפורום, כולל עבדך הנאמן החתול שמיל שבעברו חי לו שם למטה (down under)
הם חובבי חומוס מובהקים.
היו לא מעט שרשורי חומוס בפורום הזה. לא מעט.
לא מכירה את שושלת החומוס, אבל בעצם
08/11/13 08:38
123צפיות
הבאתי נקודת התרשמות שלי מהתניידות בירושלים..
וגם אני חובבת חומוס מושבעת..:)
º
גם אני, גם אני!
08/11/13 09:48
42צפיות
א-פרופו, האם בבריטניה הדוויה יש מקום
08/11/13 11:13
91צפיות
עם חומוס נורמלי?
באוסטרליה, לפחות ב-2001, לא היה מקום כזה. מעט המקומות שהיה להם את עיסת החומוס היא היתה בינונית עד גרועה למדי.
נורמלי יש - נפתחו כמה מקומות של ישראלים
08/11/13 13:32
59צפיות
במרכז לונדון שעושים חומוס לא רע.  לצערי איבדתי את תיאבוני לאחר שמכר שעבד באחד המקומות סיפר לי על ליקויים היגיניים. הוא היה "לשעבר" אז כנראה היה ממורמר, ולא אתפלא אם לא היו דברים בגו' אבל את הנזק הפסיכולוגי הוא כבר עשה ואני לא מסוגל להכנס לשם.

יש גם חומוס ממוצע ומטה בגולדרס גרין והנדון וגם בכמה מסעדות באיזור שלי אבל הם לא משהו.

יש גם את החומוס הממוסחר של צבר, שמיר וכדומה שאפשר לקנות בסופר, אבל זה כמובן לגמרי לא אותו הדבר.
º
תשובה מצוינת לטוענים שהרכבת מפוצצת בכל השעות
08/11/13 05:40
65צפיות
תודה על הדיווח - מסתבר שלא הכל רע בארץ...
08/11/13 09:50
130צפיות
(בניגוד למה שאפשר לחשוב כשקוראים באינטרנט לפעמים.)
באמת?? טוב לדעת.. לא ידעתי
08/11/13 13:11
83צפיות
ובאמת נסעתי הלוך ושוב
שירות מעולה הקו 100 הזה
רק מגרש החניה שם היה מפוצץ...
כמעט חניתי בתל אביב..
כשמגיעים ב-12 צריך לקחת בחשבון שהחניון
08/11/13 14:32
80צפיות
יהיה מלא.

לגבי חומוס - באיזה חלק של העיר חיפשת?
חומוס בירושלים..
08/11/13 16:18
64צפיות
הייתי באזור מרכז העיר , מה שנקרא,
רח הנביאים ככר ספרא, ולמטה לכיוון נחלת שבעה והסביבה..

אשמח לדעת איפה החומוס הטעים ואגיע לשם במיוחד , בביקורי הבא בירושלים, בקרוב
עכשיו שאני מכירה את כל רזי התחבורה, אגיע לעיתים תכופות יותר

תודה וסופש נעים,
אילרי
מרכז העיר, בקצרה:
08/11/13 22:03
56צפיות
חומוס בן סירא, רחוב בן סירא 20 (לא רחוק מממילא, אהוב על ירושלמים מביני עניין)
פינתי, ההסתדרות פינת קינג ג'ורג' (הסניף המקורי והטוב של החומוס הפופולרי ביותר, מלא תל אביבים)
טעמי - רחוב שמאי 3 (היה המקום הפופולרי ביותר עד שנות ה-80 ותחקיר הקוליפורמים של רפי גינת)
תיקון:
08/11/13 22:07
49צפיות
הכתובת של חומוס בן סירא (עפ"י גוגל) - רחוב בן סירא 3.
º
היית יכולה לרכוש הלוך ושוב לקו 100 ב20% הנחה.
08/11/13 10:05
54צפיות
מהירות נסיעה ברכבת
51תגובות
07/11/13 21:57
637צפיות
שלום לכל חברי הפורום

בנסיעה הבוקר במערך IC3 הרגשתי רעידות חזקות מהרגיל ואז הפעלתי WAZE בטלפון שהראה לי שהרכבת נוסעת 155 קמ"ש.

הגיוני ?
תקין ?

(המשך...)
שלום לכל חברי הפורום

בנסיעה הבוקר במערך IC3 הרגשתי רעידות חזקות מהרגיל ואז הפעלתי WAZE בטלפון שהראה לי שהרכבת נוסעת 155 קמ"ש.

הגיוני ?
תקין ?
רכבות בעמק הסיליקון קליפורניה. את קו הרכבת
44תגובות
07/11/13 19:04
466צפיות
מסן חוזה לקליפורניה משרתת חברת CALTRAIN. הקטר תמיד מוצב במצב נסיעה דרומה דהיינו סן פרנציסקו- סן חוזה. קרון הניהוג  בכיוון ההפוך צפונה.
התמונה המובאת כאן צולמה בתחנת סן פרנציסקו וממחישה את הנאמר כאן.

(המשך...)
רכבות בעמק הסיליקון קליפורניה. את קו הרכבת
מסן חוזה לקליפורניה משרתת חברת CALTRAIN. הקטר תמיד מוצב במצב נסיעה דרומה דהיינו סן פרנציסקו- סן חוזה. קרון הניהוג  בכיוון ההפוך צפונה.
התמונה המובאת כאן צולמה בתחנת סן פרנציסקו וממחישה את הנאמר כאן.
הרכבת הקלה בגוש דן
07/11/13 17:26
171צפיות
אהלן,

הייתי שמח לדעת מה מצב ההתקדמות שם. למישהו יש מושג? בפעם האחרונה שהייתי בסבידור ראיתי שעדיין חופרים את הפירים שם...זה הגיוני בכלל? עברו כבר כמעט שנתיים מאז שהתחילו לחפור שם!
היום פורסם...
07/11/13 17:52
160צפיות
שהחלה עבודת צוללנים בפיר הרצל, לקראת יציקת רצפת הפיר בדצמבר -
http://www.nta.co.il/content/%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7...

בימים האחרונים גם פורסם מכרז כלשהו שנוגע לשירותי מדידה עבור הקו האדום.
האתר של נתע מתעדכן (לפעמים...), מוזמן להציץ שם ולהשאר מעודכן בקשר להתקדמות העבודות -

http://www.nta.co.il/

off-topic לגמרי - פרוייקט שאני *בכלל* לא מצליח למוצא עליו מידע באינטרנט הוא ה-BRT בב"ש.
מישהו יודע מה קורה עם זה? צפי לסיום תכנון? תחילת עבודות? תודה!
º
מגניב! תודה על הידיעה!
07/11/13 22:41
27צפיות
מחר מתקיים מירוץ ספארי רמת גן, האם
07/11/13 13:22
89צפיות
ישנם שינויים כלשהם בתנועה?

קווים 55 ו-56 יעברו כרגיל באזור מחר באזור השעה 10:30. .?

תודה רבה
זה קורה ממש עוד כמה שעות...
07/11/13 23:30
37צפיות
אשמח למענה בהקדם, תודה מראש
מחיר נסיעה ראשל"צ-ירושלים לעומת ת"א-ירושלים
07/11/13 11:34
401צפיות
מחיר נסיעה ראשל"צ-ירושלים לעומת ת"א-ירושלים
היי,
למישהו יש מושג איך נקבעים מחירי הנסיעה לקווים השונים של אגד?
באופן ספציפי, איך זה יכול להיות שנסיעה מראשל"צ לירושלים עולה 24 ש"ח, בעוד שנסיעה מת"א או אשדוד לירושלים עולה רק 18 ש"ח?
יש לציין שהנסיעה מראשל"צ היא קצרה יותר - גם מבחינת זמן וגם מבחינת מרחק.

תודה,
דנה
כנ"ל
07/11/13 16:39
155צפיות
נתבג היא על אם הדרך בין ירושלים לתל אביב, והנסיעה לשם מירושלים עולה כ6 ₪ יותר מלתל אביב.
הפליית חרדים, חוטובלי ועידן יוסף.
07/11/13 18:05
255צפיות
הפליית חרדים, חוטובלי ועידן יוסף.
עידן יוסף פרסם היום כתבה הפותחת במילים אלו -
"עוול צרכני זועק
בקרוב: חרדים ישלמו תעריף נסיעה זהה

חרדים באוטובוס. פינוקים במחיר במקצת הקווים [צילום אילוסטרציה: פלאש 90]

חוטובלי. תעריף הוגן [צילום: פלאש 90]

קול. אין הצדקה לחכות עוד [צילום: פלאש 90]
עידן יוסף
אגד בפינוק לחרדים: חילונים משלמים יותר

כיום מנהיג משרד התחבורה תעריף שמפלה לטובה נוסעים חרדיים בעיקר תוך חיוב נוסעים מהציבור הכללי באותם יעדים לתשלום יקר יותר  בשס טוענים שזה עסק כלכלי מניב, אך סגנית השר חוטובלי אומרת שערך השוויון גובר על כך"

לפני כשעתיים חוטובלי פרסמה סטטוס בדף הפייסבוק שלה ובו הבהרה בזו הלשון -
"אתמול במליאה הודעתי על מהלך מבורך וחברתי שבו משרד התחבורה ומשרד האוצר פועלים להשוואת תעריפי נסיעות בתחבורה הציברות בכך שיופחתו המחירים ויהיו זהים לתעריפים הקיימים בקווים בהם משמשת בעיקר האוכלוסייה החרדית.

משום מה העיתונות החרדית פרשה את המהלך באופן שגוי וטענה בשמי שיועלו תעריפי הנסיעה המשמשים בעיקר את המגזר החרדי."

ואני תמה, האם עידן יוסף הוא עיתונאי חרדי?!...
אני מנחש - בלי שום ידע בנושא
07/11/13 18:06
151צפיות
שאולי התחשיב כולל את התפוסה הממוצעת בקווים. ולכן בקווים העמוסים יותר בממוצע (כמו ת"א י"ם) התשומות לכל נסיעה "מתחלקות" ביותר נוסעים מה שמאפשר מחיר נמוך יותר.
בכל מקרה, לדעתי, מי שקובע את המחיר הוא משרד התחבורה ולא אגד
תעריפים נקבעו על ידי משרד התחבורה
07/11/13 20:19
109צפיות
בטלאי על טלאי, אל תחפש הגיון.
אולי באיזשהו שלב יהיה שינוי מחדש של התעריפים כדי שיהיו הגיוניים יותר.
כל הזכויות לקביעת המחירים היא באדיבות משרד
07/11/13 21:18
91צפיות
התחבורה
בעבר מחיר הנסיעה היה כנראה זהה
07/11/13 23:04
108צפיות
מעשה שהיה: רציתי להזדכות על כרטיסית 2 נסיעות עתיקה שהייתה אצלי מ־2003 לקו ת"א-ים, לאחר שהנהגים סירבו לקבל אותה בשל קוד נסיעה גבוה מהקוד הנוכחי המשמש לקו זה. בעקבות הפסקת השימוש בכרטיסיות הנייר נוצר פתח להזכות על הכרטיסיה הישנה, והקופאי הציע לי כרטיס נסיעה ל... ראשל"צ, שקוד המחיר התאים לה. הכל טוב ויפה, אבל אין לי מה לעשות בראשון לציון, אז הקופאי הסכים לתת לי כרטיסיה לקו ים-ת"א, למרות שקוד הנסיעה לקו זה נמוך יותר.

המסקנה מזה היא שכנראה בעבר מחיר הנסיעה בין ת"א וראשל"צ לים היה בקוד ובמחיר זהה, ובאמצע העשור הראשון של המאה ה־21 ניתנה הנחה לקו ת"א-ים, מה שיצר את העיוות הנוכחי.
יש למי לפנות?
08/11/13 00:35
56צפיות
לי, בתור נוסעת, לא משנה אם אגד או משרד התחבורה הם אלה שקבעו את תעריף הנסיעה, אלא המחיר הסופי הוא זה שרלוונטי לענייני.
האם יש למי לפנות בעניין זה? אפילו כדי להביע תרעומות. הרי אני מניחה שלא ישוו את מחירי הנסיעות בעקבות פניה בודדת אבל לפחות אביע את אי שביעות רצוני מהעניין.

תודה,
דנה
פני ליהיה בסדר בגלי צה"ל.
08/11/13 10:23
69צפיות
הם אוהבים מקרים כאלו, אם תאספי עוד כמה נתונים על קווים נוספים באיזור כמו מלוד, מרמלה, מנס ציונה ורחובות (רחובות אפילו עוד יותר קרובה), צומת אל על וגם מהנתיב המהיר (מהנתיב המהיר קו 100 עולה רק 16 ש"ח לכיוון) וגם מגיע קרוב לקמפוס גבעת רם, יש שמשתמשים בו במיוחד בגלל זה. אם שמת לב גם קווים 404/406 מחולון ובת ים עולים 24 ש"ח.

דר"א מראשון לציון יש גם את קו 447 בבקרים (מרכבת הראשונים בלבד), נחמד להכיר אותו אם הוא קרוב אלייך.

עכשיו באופן כללי, חשוב להבין שמשרד התחבורה עובד בשיטת הסובסידיות. אגד מקבלת מהמדינה סובסידיה כדי להפעיל את כל הקווים שלה. הסובסידיה הופכת להיות נמוכה בקווים עתירי נוסעים ורווחיים, לעומת קווים פחות רווחיים או כלל לא רווחיים.

כדי שיאשרו סובסידיה חדשה, משרד התחבורה פונה למשרד האוצר ואת אלו, לא משכנעים בקלות :)

אכן, קצת אבסורד שאם נוסעים באוטובוס פנימי לת"א ומשם ממשיכים עם 405/480 זה יוצא יותר זול. אבל, צריך לזכור שעד לפני שנתיים (לפני הרפורמה בגוש דן) מחיר הנסיעה בין ראשל"צ לת"א עמד על 9.20 אם זכור לי נכון.
olli3, תודה על התגובה המפורטת.
08/11/13 17:32
26צפיות
אתה יודע במקרה אם יש קו אוטובוס כלשהו שמגיע מראשל"צ אל חניון שפירים/הנתיב המהיר?
º
אין, יש רק שאטלים מת"א-ר"ג.
08/11/13 22:57
15צפיות
עד היום מחיר הנסיעה ב468 מקצה לקצה הוא 24 ש"ח
08/11/13 10:26
65צפיות
למרות שאף אחד לא יסע בו מקצה לקצה... לעומת זאת 471 עולה 18 ש"ח. אבל קו 471 הוא דווקא קו לא איטי במיוחד ולמי שצריך להגיע לרמות הוא דווקא לא רע בכלל, נראה לי שיותר מהיר מנסיעה ב480/405 והחלפה לרמות.
ומה לגבי 3 קווים בין אותן שתי ערים שבאחד מהם
08/11/13 11:59
82צפיות
המחיר 18 ש"ח ובשניים אחרים 24 ש"ח?
בקו 426 מפ"ת לירושלים המחיר 18 ש"ח
בקווים 423 ו-947 24 ש"ח...

ליסוע מצומת סירקין לירושלים עולה 6 ש"ח יותר מאשר ליסוע ממערב פ"ת (אזור יד לבנים) לירושלים.
426 הוא קו מהדרין/חרדים
08/11/13 12:09
62צפיות
במירכאות או לא במירכאות קו 426 הוא קו עבור הציבור החרדי.
לדעתי פסולה אפליית המחירים בין קווי האוטובוסים השונים.
אם זמני קו 426 מסתדרים, עדיפה הנסיעה בו. הוא לרב מהיר יותר, הודות לנסיעה דרך כביש 6, מאשר אזור בדק. ממה שאני מבין ממכרים שלי, לרב הוא רחוק מלהיות מלא, בהשוואה ל-947, שברב שעות היום האוטובוסים מלאים. קל וחומר בשעות העומס. גם ברב השעות אין שם הרבה מתלהמים נגד אזור הישיבה של הנשים.
המחירים נקבעו על פי עוול היסטורי כלשהו
08/11/13 14:58
65צפיות
מאז חלו רפורמות ומכרזים בכל מיני קווים שהוזילו נסיעות בחלק מהקווים ובחלקם לא. נסיעה בין שני יעדים בחברות שונות עולה מחירים שונים. פשוט הזוי. אין צורך לחפש את ההגיון, הוא פשוט לא קיים!
גם נסיעה בין שני יעדים באותה חברה עולה לעיתים
08/11/13 15:19
47צפיות
מחירים שונים, כמו בדוגמה שהבאתי - שלושת הקווים של אגד.
קווי מהדרין זה סיפור אחר שלא קשור
08/11/13 18:01
46צפיות
לתימחור עתיק היומין של אגד. זה פשוט קומבינה חרדית טיפוסית שבה הם הצליחו כציבור מאוגד לסחוט מספק שירות מחירים נמוכים יותר. זה הכל.
שאר העיוותים במחיר כמעט ללא יוצא מן הכלל נובעים מעוול היסטורי שהונצח במהלך הרפורמה בתח"צ.
בהמשך לשרשור על מוניות שירות
07/11/13 02:16
236צפיות
(השרשור המקורי) ובייחוד בעקבות הטענה על כך שבין פ"ת לת"א מונית השירות הרבה יותר מהירה מאוטובוס, הבוקר החלטתי לבדוק את הנושא.
בכל בוקר אני עולה במשטרת רמת גן על אחד הקווים 40, 240, 68 (ויש אופציות נוספות, עם או בלי החלפה) ויורד בבית הדר או בכיכר המושבות. נסיעה טיפוסית לוקחת 20-25 דקות.
החלטתי לחרוג ממנהגי (וגם ממגבלת החופשי חודשי) ולקחת מונית שירות 51.
הגעתי תוך 12 דקות, הרבה יותר מהר מאוטובוס. מצד שני, לא באמת יכולתי להנות מהנסיעה כי הייתי דחוס בין עכוזים במושב האחורי. באוטובוס אני נמצא תמיד עם הטלפון הסלולרי ומקדיש זמן למענה למיילים, לקריאה וללמידה. לא משנה אם אני עומד או יושב, יש לי גישה לטלפון ואני איתו כל הנסיעה. במונית השירות, מרוב דחיסוּת, לא היה לי מקום להזיז יד. כדי להגיע לכיס עם הטלפון הייתי צריך להפריע לזה שלידי, ובכל מקרה אם הייתי משתמש בטלפון, המסך היה מול הפנים של שכניי, וזה לא נעים. אז פשוט ישבתי, הצטמצמתי כמה שאפשר וחיכיתי שהנסיעה תיגמר. ויש גם את העניין המאד לא נעים של להפריע לאנשים עם העברת כסף.
אז מהחווייה החד-פעמית הזאת, המסקנה היא: יתרון גדול בזמן, חיסרון גדול בנוחות.
כמובן שפתרון הרבה יותר טוב לבעיית הזמן הוא הפעלת קווי אקספרס.
הם מעוניינים לעלות את מספר הנוסעים המורשה
07/11/13 13:03
154צפיות
בהודעות לעיתונות של יו"ר ארגון מוניות השירות, מר שמעון דהרי חוזר על אותן הודעות, שיש לעלות את מספר הנוסעים במוניות השירות.
לדבריו ברכב זהה, שאינו מוניות מספר הנוסעים גדול יותר ולכן, לדעתו אין מניעה מלהגדיל את מספר המושבים במוניות השירות.
לגבי צמצום זמן הנסיעה באוטובוס, נוסף לקווים מהירים יותר, גם אם יהיו נתיבים בלעדיים לאוטובוס, זמן הנסיעה עשוי להתקצר וכך אם יהיה מכשיר כרטוס. כאשר המת"צ בפתח תקווה היה פתוח לתנועת האוטובוסים בפתח תקווה, אני מניח, שהאוטובוסים היו נוסעים מהר יותר, מיתר כלי הרכב. מכשירי כרטוס נפרדים, יש כידוע בחלק מקווי "דן" ואולי יש מקום להרחיב את זה לקווי אוטובוסים נוספים.
הקפצה. נראה שאיליה הבין די מהר את מה שלי לקח
07/11/13 20:21
116צפיות
כמה נסיעות כדי להבין.
העקרון של מוניות שירות הוא כזה: אתה לא יכול לדעת מתי המונית תגיע, אתה תשלם מחיר מופקע, אתה תשב בצפיפות, אתה תסבול מנהיגה פרועה (שמסכנת אותך),אבל בד"כ תגיע מהר יותר.
לגבי העברת הכסף לנהג - זאת דווקא המחשה טובה למה שהנהג צריך להתעסק בו בזמן נהיגה, מי שנוסע במונית שירות מתעסק גם הוא בכסף, כאות הזדהות עם הנהג.
אתה תגיע מהר יותר
07/11/13 21:00
98צפיות
כי המונית מבזבזת הרבה פחות זמן על קליטת נוסעים,מהסיבה הפשוטה שאפשר להכניס אליה הרבה פחות נוסעים(בטח ממפרקית).   האם זה אומר שהמונית זאת אלטרנטיבה טובה יותר מאוטובוס?  סבבה,   תבטל את קו 40, ותיתן למוניות שירות להחליף אותו, נראה כמה זמן כל העסק יחזיק מעמד....
º
07/11/13 21:10
10צפיות
זאת לא הסיבה היחידה לנסיעה המהירה.
09/11/13 00:58
68צפיות
נהגי מוניות שירות לא חייבים לעצור בתחנות וכך יכולים לפעמים לקצר את הדרך בצורה משמעותית. למשל, בתחנה של מוניות השירות שיוצאות לכיוון רחובות מהתמח"ת לפעמים מעלים את כל הנוסעים לנס ציונה ולרחובות על מונית אחת, בנפרד מהנוסעים ליעדים אחרים- כך שהנהג יכול לדלג על הנסיעה בתוך ראשל"צ ולנסוע את רוב הדרל בכבישים מהירים.
בגלל אותה הסיבה נהגי המוניות לפעמים מרשים לעצמם לדלג על תחנות עמוסות באוטובוסים שקשה להיכנס אליהן ולצאת מהן
נסה את קווי אגד, 15 דקות נסיעה בשעות הבוקר
09/11/13 00:41
87צפיות
מדיווחים של נוסעים שונים שביררתי מולם את העניין ושמחו על שגיליתי להם את האופציה הזאת.
מוניות שירות בממוצע פחות צפופות מאוטובוסים.
09/11/13 01:02
74צפיות
אף פעם לא נוסעים בעמידה ובתצורת המושבים הכי נפוצה יש 60% לשבת על כסא לבד. לא ברור לי איך קל לך יותר לדבר בטלפון/לקרוא/ללמוד באוטובוס מאשר במונית שירות, אלא אם כן אתה מצליח לתפוס את אחד מהמושבים הבודדים הספורים או נוסע בקו ריק במיוחד.
תבוא לאיזור מערב הנגב, נוסעים גם על שרפרפים.
09/11/13 12:50
60צפיות
מכיוון שהתחבורה הציבורית באיזור הזה פשוט גרועה, מוניות הישורת חוגגות ולא מוותרות על אף נוסע, גם בישיבה על הרצפה או על שרפרף.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 07/11
07/11/13 00:01
34צפיות

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
בקשר לרב קו סטודנט
07/11/13 03:21
65צפיות
אם כבר טענתי פרופיל סטודנט מה אני אמור לומר לנהג?
שיטען לי כרטיסיית סטודנט או שאין צורך לומר "סטודנט" פשוט מבקשים שיטעין את הכרטסיה והוא כבר שם לב שזה של סטודנט? (או שאולי אם לא אומרים שיטעין כרטסיית סטודנט זה מטעין כרטסיה רגילה במקביל לפרופיל הסטודנט)?
הנהג אמור לשים לב לבד.
07/11/13 06:59
54צפיות
אבל מה הבעיה להוסיף את המילה סטודנט?
איזה קו של דן מגיע
07/11/13 04:13
61צפיות
מאזור צומת רחוב לבנון / רחוב רידינג בת"א
אל מכון מור
או לחילופין אל רחוב ז'בוטינסקי בפ"ת ?
בשעה 20:00-20:10
תודה
מסמינר הקיבוצים
07/11/13 05:26
36צפיות
תיקח 149/501/קוי 71 עד תיכון חדש,תפנה שמאלה בפנקס ותיקח 66 עד פתח תקווה

קו 33 - התחנה שלו בדרך נמיר
07/11/13 10:49
36צפיות
אבל התדירות שלו נמוכה. בדוק את לוח הזמנים. הוא יוצא מרידינג.

יש לו תחנת הורדה בבן גוריון פינת ז'בוטינסקי.
איזה קו
07/11/13 08:39
39צפיות
-איזה קו מגיע מרחוב אליעזר הופיין לרחוב אהרונוביץ בחולון?
- בנוסף; האם יש קו מקניון עזריאלי שמגיע לרחוב אהרונוביץ בחולון?

תודה רבה למי שעונה!!!!
מאליעזר הופיין בחולון התכוונת?
07/11/13 10:10
30צפיות
אם כן -מאליעזר הופיין לרחוב אהרונוביץ זה הליכה רגלית זה רחוב קרוב

ומעזריאלי מגיע 71 אגד
תוספת-מעזריאלי תלוי באיזה שעה
07/11/13 10:15
23צפיות
במידה וזה שעות אחה"צ יהיה לך גם את קו 75

אגב 71- הוא יעצור לך ברחוב מקביל בכל מקרה ויהיה לך כמה דק הליכה. מה גם שלא רשמת לאיפה באהרונוביץ את צריכה
איזו חברת אוטובוסים בירושלים?
07/11/13 10:37
61צפיות
לא מכירה את התחבורה הציבורית בירושלים בכלל
איזו חברת אוטובוסים שם
ןמה היא הדרך הקלה ביותר להתנייד בעיר - אוטובוסים או רכבת קלה?

תודה
אני לא מכירה את ירושלים
07/11/13 10:51
52צפיות
אבל ממליצה שתכתבי את האיזורים שאת אמורה לנסוע בהם, כי לרכבת הקלה יש קו אחד בלבד, וכדי לתת לך הכוונה אנשים צריכים לדעת איפה ההכוונה נחוצה.

האוטובוסים הם של חברת אגד, ויש גם חברה של אוטובוסים במזרח העיר.
בירושלים = אגד ומוניות
07/11/13 13:56
46צפיות
לא ממליצה להעזר ברכבת הקלה מכיוון שהיא תמיד דחוסה באנשים בכל שעות היום.
כן ממליצה את הרכבת הקלה לכיוון השוק ותחנה מרכזית ולא מעבר לזה.

מקווה שעזרתי
אינני מסכים עם חוסר ההמלצה על הרק"ל
07/11/13 15:08
35צפיות
פשוט לא נכון במיוחד שאינך יודעת את זמני ויעדי הנסיעה המבוקשים.

º
היא מלאה בשעות מסוימות בעיקר בקטע המרכזי
07/11/13 16:59
12צפיות
איך להגיע הערב מרעננה לעיר העתיקה בירושלים?
07/11/13 11:02
55צפיות
הערב יש פסטיבל ימי הביניים בעיר העתיקה והילדים לוחצים.
רכב פרטי כנראה יהיה, למטרה הזאת כאב ראש רציני, ולכן חשבנו לנסות תחבורה ציבורית.

יציאה בסביבות 4-5 בערב, חזרה בסביבות 11-12 בלילה.
מה אתם מציעים? אוטובוסים רכבות שילוב?

תודה מראש.
במקרה הזה תח"צ נשמע כאב ראש הרבה יותר רציני
07/11/13 15:02
41צפיות
כמה זמן (וסבלנות) אתה מוכן להקדיש לנסיעה הלוך ושוב?
אולי רכב + רק"ל?
07/11/13 15:59
37צפיות
אני לא מבין גדול בירושלים אבל כך נהגתי בביקוריי האחרונים שם ויצא טוב. חנינו בחניון גבעת התחמושת.
זאת דרך הגעה מומלצת.
07/11/13 16:17
42צפיות
העתקתי מדף פסטיבל חוצות היוצר:

הסדרי חנייה
חניון ממילא
כתובת: רחוב יצחק קריב ליד קניון ממילא
שעות הפתיחה: 6:00 עד 02:00

עלות:
שעה ראשונה חינם
שעה שניה ואילך 12 ₪ לשעה (כל רבע שעה 3 שקלים)
שעה רביעית ומעלה/ יום שלם: 40 ש''ח
טלפון: 02-6360000

חניון ספרא
כתובת: כיכר ספרא, רחוב שבטי ישראל 7
שעות פתיחה: פתוח 24 שעות ביממה, חוץ משבת
עלות:
עלות שעת חניה 12 ₪ ( כל רבע נוסף 3 שקלים )
תעריף מוזל יחל בכל יום החל מהשעה 16:05 ועד 06:00 בבוקר בעלות של 12 ₪ לכל שעות החניה.
טלפון: 02-6250894 ,02-6296080

חניון קרתא
כתובת: רחוב יצחק קריב 1
שעות פתיחה: פתוח מ 07:00-01:00, ימי חמישי פתוח עד 02:00
עלות:
שעת חניה: 10 ₪
עלות יומית מקסימלית 50 ₪
50% אחוז הנחנה לבעלי כרטיס ירושלמי
טלפון: 02-6253270

תחבורה ציבורית
הרכבת הקלה
חנייה חינם ליד תחנות הרכבת הקלה: בחניון הר הרצל ובחניון גבעת התחמושת.

תחנת ירידה מהרכבת ליד מתחם חוצות היוצר ובריכת הסולטאן: תחנת כיכר ספרא - העירייה.

ההליכה מתחנה זו למתחם חוצות היוצר אורכת כ-15 דקות.
מחיר נסיעה בודדת ברכבת: 6.60 ₪.

קווי אגד
תחנות אוטובוס במרחק הליכה של 5-10 דקות הליכה למתחם חוצות היוצר:

קווי אגד: 7 ,8 ,71 ,72 ,74 ו75 העוצרים ברחוב דוד רמז 2.
(קווי אגד:4, 4א', 21 ו18, העוצרים בגן הפעמון.)
קווי אוטובוס 13 ו 18 העוצרים בממילא.
מרח' הברזל , רמת החיל לאריאל, בשעות הערב
07/11/13 15:30
33צפיות
מעדיפה מסלול ללא רכבת. תודה. )שעות הערב=18:00-20:00 ככה
קו 52 למכון מור
07/11/13 17:39
29צפיות
ומשם 286/186  (התחנה היא אחרי הרמזור בפינת רבי עקיבא)
מרכבת מלחה לתחנת הרכבת הישנה
07/11/13 18:38
38צפיות
מה הדרך המהירה ביותר להגיע מתחנת הרכבת ירושלים מלחה לתחנת הרכבת הישנה בעיר באוטובוסים בימים חול לפנות צהריים (סביב 10:45)?

תודה מראש
פעם בשעה יש מרכבת מלחה קו 18 שמגיע לשם.
07/11/13 19:47
34צפיות
לדעתי הוא מתואם עם זמני הגעת הרכבות.
אבל זה קו איטי שעושה סיבובים בכל קטמון ולכן זו לא בהכרח האופציה הכי מהירה. לדעתי הרבה יותר מהיר ללכת עד אצטדיון טדי ולקחת משם קו 4 או 4א (או אפילו להחליף מקו 18 לקו 4 בטדי).
כזכור לי 18 איטי ב5-10 דקות מ4 ו4א
07/11/13 19:56
25צפיות
אז שילך לקניון ומשם קו 4 או שיקח אוטובוס ויחליף בקניון.
º
קו 4 נשמע מצוין - תודה!
08/11/13 09:06
9צפיות
º
עם דרזינה!
08/11/13 12:55
4צפיות
מראשון לציון ת.מ ישנה למלון
07/11/13 19:02
19צפיות
מטרופוליטן בתל אביב, איך מגיעים? האם 174 מגיע קרוב לשם?
לא. 174 לא מגיע קרוב לשם.
07/11/13 19:53
18צפיות
אבל אפשר לנסוע איתו עד תחנת הסינמטק בקרליבך ולהחליף שם לקו 63 שמגיע למגדל האופרה. משם למלון זה פחות מ-5 דקות הליכה.
אפשר גם לנסוע עם 301/351/371 לתמח"ת ומשם לקחת 4/104/204 עד בן יהודה תחנת בית אל על או קו 16 עד מגדל האופרה.
אפשר גם 274 לרחוב החרש, לעלות במדרגות לרחוב ההגנה, לחצות לצד השני ומשם 16/104/204.
º
גם מקו 174 אפשר להחליף בלוינסקי ל-16/104/204
07/11/13 19:54
11צפיות
אם יש לי חופשי חודשי מרכזי ואני צריכה לנסוע
07/11/13 21:04
25צפיות
מתל אביב לחולון,האם יש תוספת מחיר או שזה נכלל באיזור?יש לכם קישור ל"גבולות גזרה" אולי?
º
חולון נכללת בחופשי חודשי הזה וגם ראשל"צ.
07/11/13 21:08
15צפיות
קישור לגבולות גזרה>>>
08/11/13 10:46
16צפיות
º
תודה!
09/11/13 11:46
4צפיות
סתם מתוך סקרנות:
100תגובות
06/11/13 17:54
452צפיות
נהגתי שלשום בערב משכונת יוספטל בפתח תקווה דרך שכונת קריית אלון מאחורי אוטובוס בקַו 16 של "קווים".
האם יש לחברה אוטובוסים חדשים? האוטובוס הזה נראה לי רחב יותר מכל אחד אחר שראיתי. הוא ממש מילא את כל רוחב הכביש בין המכוניות החונות, ועבר די בקושי. היה גם בלתי אפשרי לעקוף אותו בתחנה. זה...

(המשך...)
נהגתי שלשום בערב משכונת יוספטל בפתח תקווה דרך שכונת קריית אלון מאחורי אוטובוס בקַו 16 של "קווים".
האם יש לחברה אוטובוסים חדשים? האוטובוס הזה נראה לי רחב יותר מכל אחד אחר שראיתי. הוא ממש מילא את כל רוחב הכביש בין המכוניות החונות, ועבר די בקושי. היה גם בלתי אפשרי לעקוף אותו בתחנה. זה נראָה לי מוזר כזה.
בסוף עקפתי אותו בתחנה אחרת, תוך שאני נכנסת למסלול הנגדי, שהיה ריק.
º
יפה יפה סדרת האוטובוסים של 0404
06/11/13 17:27
211צפיות
יפה יפה סדרת האוטובוסים של 0404
º
יפה יפה, אבל ארכיאולוגיה
06/11/13 22:12
32צפיות
למי אני יכול להתלונן על דבר כזה
06/11/13 16:01
398צפיות
נסעתי בקו תל אביב חיפה.
בתחנה שבאתי לרדת עלתה איזה מישהי, והתחיל איזה סכסוך בינה לבין הנהג, ראיתי שהבחורה לא מקומית והעברית שלה לא משהו.
הנהג התייחס אליה ממש לא יפה אז הסברתי לו בעדינות שאין טעם שיתעצבן עליה כי היא לא מבינה.
הוא התעצבן גם עלי ואמר לי לא להתערב. הסברתי לבחורה באנגלית מה הנהג רוצה וכך נגמר הסיפור.. כך חשבתי...
ביקשתי ממנו שיפתח את תא המטען כי הייתה לי שם מזוודה, הוא לא אמר כלום אבל פתח אותו.
המזוודה שלי הייתה עמוק בפנים, אז נאלצתי לזחול פנימה כדי להוציא אותה.. איך שזחלתי פנימה הוא סגר עלי את הדלת והתחיל בנסיעה!
צעקתי וצעקתי אבל אף אחד לא שמע.
אחרי כמה תחנות הדלת נפתחה ויצאתי משם מול עשרות אנשים.. כולם התחילו לצחוק עלי והיה לא נעים בכלל...
הלכתי לנהג שאלתי לפשר הדבר, אז הוא אמר לי לא להתעסק איתו פעם הבאה וקרץ לי.
ביקשתי את הפרטים שלו והוא לא היה מוכן לתת.
השעה הייתה כבר מאוחרת יחסית ולא היה לי למי לפנות באותו רגע.
כשדיברתי עם חברת האוטובוסים הם אומרים שלא היה ולא נברא ושאני סתם ממציא ואין סיכוי שנהג שלהם יעשה דבר כזה.
למזלי מישהו שהיה באוטובוס וראה אותי יוצא משם יסכים להעיד והוא אמר שיחפש אותי בפייסבוק (לא היה עלי נייד באותו רגע לקחת מספר)
מה השלב הבא??
א. אל תפנה בשם יוסי הדפוק.
06/11/13 16:21
269צפיות
ב. כרטיס הנסיעה יכול לעזור, ואם לא אז תאריך ושעת הנסיעה.

ג. תלונה במשטרה.

ד. תלונה במשרד התחבורה.
תלונה במשטרה + תביעה
06/11/13 16:48
240צפיות
מדובר בעוולת כליאת שווא, בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, ועוד...

ממליץ לך לקחת עורך דין.
סיכון חיי אדם אני לא בטוח בכך
06/11/13 17:33
206צפיות
אבל אכן כליאת שווא, התעמרות, התעללות, פגיעה חמורה ובמזיד בכבוד האדם (לא יודע האם יש איסור חוקי אבל בטח שיש איסור מוסרי ואמור להיות איסור חוקי
לפגיעה קשה בכבוד של הזולת).

אם הסיפור נכון, הנהג מקומו לכמה חודשים בכלא + קנס של אלפי שקלים למדינה + פיצויים של כמה אלפי שקלים לאדם שפתח את השרשור + פיטורין ללא פיצויים.
עדכון
07/11/13 16:19
194צפיות
פניתי לעורך דין בנושא, הצגתי לו את כל הסיפור.
אבל מסתבר שהחברה שלו היא גם מייצגת את אותה חברת אוטובוסים והוא המליץ לי לרדת מהנושא כי אין לי קייס ויתבעו אותי חזרה ויקחו לי את כל הכסף שיש לי.
ביקשתי ממנו המלצה לעורך דין שיעזור לי, הוא לא היה מוכן לתת, והוא אמר שלא משנה מי ניקח זה לא יעזור לי.

מתסכל המצב
דבר עם עו"ד נורמלי (לא כמו הליצן שתיארת)
07/11/13 17:17
157צפיות
ותחזור אלינו.
איכשהו אני לא כל כך קונה את הסיפור הזה
07/11/13 19:25
140צפיות
sorry.
º
07/11/13 19:34
29צפיות
שמע, בהנחה אפילו ש-80% מהסיפור נכון
07/11/13 19:40
139צפיות
כלומר שהנהג לא נסע כמה תחנות אלא אפילו רק 30 מ' כשהוא לכוד בתא המטען הרי שזו עבירה חמורה על גבול הפשע ואולי אף פשע של ממש.
אף עוכר דין (לא שגיאת כתיב) ובטח שאף עורך דין לא היו אומרים לו את מה שהוא אמר שאמרו לו.

אם זה מ-80% ומעלה נכון מה שהוא מספר הוא חתיכת פראייר רציני אם הוא לא פועל בנידון אצל עו"ד וגם משטרה וגם משרד התחבורה וגם משרד פניות הציבור של אותה חברת תח"ץ.
את כל אלו גם יחד. לא פחות!
º
גם אני הפסקתי להאמין החל מההודעה השניה
08/11/13 12:53
39צפיות
גש לתחנת הלוטו הקרובה
08/11/13 09:53
95צפיות
עם צירוף מקרים מדהים שכזה, המזל ודאי יאיר לך פנים גם שם. מתוך כ-40K עו"ד בישראל מצאת דווקא את עוה"ד שמייצג את חברת אגד...
הודעת ר"י - שיא במספר הנוסעים באוקטובר 2013
75תגובות
06/11/13 15:42
702צפיות
שלום,
רכבת ישראל רשמה שיא חדש, של כל הזמנים, בהסעת נוסעים.  במהלך אוקטובר נרשמו כ-4.17 מיליון נסיעות ברכבת, עלייה של כ-18% מהתקופה המקבילה אשתקד.

מצ"ב הודעה לעיתונות.
שחר וייסמן | אגף דוברות והסברה

(המשך...)
שלום,
רכבת ישראל רשמה שיא חדש, של כל הזמנים, בהסעת נוסעים.  במהלך אוקטובר נרשמו כ-4.17 מיליון נסיעות ברכבת, עלייה של כ-18% מהתקופה המקבילה אשתקד.

מצ"ב הודעה לעיתונות.
שחר וייסמן | אגף דוברות והסברה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום