לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

בעיות נגישות לנכים באוטובוסים של חברת "דן"
15/04/09 02:49
4צפיות
למרות שחוק הנגישות כבר בתוקף מספר שנים, חברת "דן" עדיין לא פתרו את הבעיות של נגישות
אני נמצא במלחמה מול רכבת ישראל (מלחמה שכבר נתנה תוצאות לא מבוטלות) בנושא זה וכעת מתכוון גם להצטרף למאבק בחברת "דן"

הנדון: חוסר נגישות לנכים באוטובוסים של חברת דן

שלום רב,
אני נכה הנעזר בכיסא גלגלים.
בתאריך 21.01.09 בסביבות השעה 22:00 חיכית בתחנת אוטובוס ליד קניון עזריאלי על מנת לעלות על האוטובוס קו 40 (אחרון מבת-ים לאותו יום). כאשר הגיע האוטובוס (שמספרו 515), אמרתי לנהג, א. פילצר, שאני צריך לעלות. הנהג קירב את האוטובוס למידרכה, אך לא ניגש לפתוח את הרמפה. אחד הנוסעים ניסה לפתוח אותה, אך לא הצליח מכיוון שהרמפה הייתה נעולה. חבר שנסע איתי אמר לנהג שהרמפה נעולה וביקש ממנו לפתוח אותה, אך הנהג הגיב בעדישות ולא עשה דבר.
לאחר שהבנתי שהנהג לא מתכון לעשות את העבודה שלו ומכיוון שזה היה האוטובוס האחרון, ביקשתי מהנוסעים לעלות אותי.

בתאריך 01.04.09 בשעה 09:30 חיכיתי בתחנה ברחוב שלום אש לאוטובוס קו 21. כאשר האוטובוס (שמספרו 7229) הגיע, ניגשתי אל הנהג וביקשתי שיפתח את הרמפה. הנהג אמר שאין לו מפתח. כדי לעלות לאוטובוס גם הפעם הנוסעים הרימו אותי ידנית והכניסו פנימה.
בתחנת היעד הנהג ניסה לפתוח את הרמפה עם המפתח שברשותו אך ללא הצלחה. בסוף הוא ועוד בנאדם הורידו אותי מהאוטובוס שוב בצורה ידנית.

בשני המקרים האלה הבעיה נבעה מכך שהרמפה הייתה נעולה והנהג לא יכול/לא ניסה לפתוח אותה.
בשניהם נאלצתי להיעזר בנושאים שהרימו אותי באויר ביחד עם כיסא גלגלים כדי להכניס אותי לאוטובוס. מדובר בפעולה משפילה.
אם במקומי היה בנאדם שנעזר בכיסא גלגלים ממונע (שהוא כבר) הוא לא היה יכול לעלות לאוטובוס בכלל.
אציין שבכל הנסיעות באוטובוסים של חברות אחרות, קווים ומטרודן, הרמפה לא הייתה נעולה. אולי גם לכם שווה לשקול פיתרון כזה.

ידוע לי שהנושא של מתן שרות לנכים עלה לא מעט פעמים. בין היתר עסקו בנושא הזה בשתי ישיבות של הועדה לפניות הציבור בכנסת בתאריכים 29/05/07 ו-11/12/08 בנוכחות נציגים של חברת דן. אני השתתפתי באותן ועדות בתור פונה בנושא אחר – נגישות ברכבת ישראל.

אני דורש שהמקרים מסוג זה לא יחזרו על עצמם ומקווה שלא אצטרך להגיש נגדכם תביעה בבית משפט כמו שהגשתי נגד רכבת ישראל.

איגור גונופולסקי
אי-מייל: igorg.il@gmail.com
º
למי שלחת את זה?
15/04/09 05:00
מה שבאמת מרגיז בסיפור
15/04/09 10:28
2צפיות
הוא שבשני המקרים שתיארת מדובר באוטובוסים מודרנים נמוכי רצפה.
כלומר, אלה אוטובוסים שתוכננו ועוצבו במיוחד כדי לתת נגישות לנכים, כך שזוהי רשלנות של ממש.

בהצלחה במאבקך!
בהחלט מקומם ובכל זאת הערה על המכתב
15/04/09 10:47
1צפיות
לדעתי בהחלט מקוממים באותם מקרים. בהנחה, שאכן כך זה קרה. אני לא מטיל ספק, אלא שמה לעשות, יש כאלה שגם לא מציגים את כל האמת. אני חוזר ומדגיש, אין מקום לחשד, אבל לא מכירים את המקרה מקרוב. אכן זה מקומם.

ההערה שלי, היא שבאותו מכתב פומבי הוצג שם הנהג.
מכיוון ששומעים גרסה מצד אחד בפרהסיה, לדעתי זה לא אתי להציג את שמו של הנהג באופן פומבי ומוטב היה לא להציגו.

על כל פנים תחום זה של נגישות של אנשים בעלי מוגבלויות פיסיות שונות באזורים ציבוריים שונים ובאוטובוסים עדיין טעון שיפור, למרות שיפורים מסויימים.
שיהיה בהצלחה בתחום חשוב זה!
רק אמת וכל האמת
15/04/09 16:34
אני כותב רק אמת בלי להגזים ולהסתיר פרטים. אחרי המקרה הראשון רשמתי לעצמי פרטים אבל לא שלחתי מכתב ל"דן" כי קיוויתי שזה באמת מקרה בודד.
ההוכחה היא, למשל, במשפט ש"משחק לרעתי" ועדיין כתבתי אותו.
"בתחנת היעד הנהג ניסה לפתוח את הרמפה עם המפתח שברשותו אך ללא הצלחה. בסוף הוא ועוד בנאדם הורידו אותי מהאוטובוס שוב בצורה ידנית."

לגבי שם הנהג אתה צודק. הייתי צריך להוריד את השם שלו לפני שעשיתי  COPY+PASTE בפורום. תודה על ההערה.
שיהיה בהצלחה וטוב לכולם. זה מה שיש לי לאמר.
15/04/09 17:19
מאמין ומה שכתבתי, היה אך ורק כביקורת בונה והצלחה בהמשך הדרך.

בכל מקרה, אם כך המצב, שאין שליטה בפתיחת רמפה, אז שיהיה סדר בדברים בווידוא תקינות רמפות והחניות בקרב הנהגים.
בהצלחה במאבקך!
15/04/09 10:54
אחת הבעיות הקשות בישראל היא שמאז ההפרטה המדינה רואה בתח"צ כדבר שצריך להתנהל אך ורק לפי קני מידה כלכליים (כלומר להצדיק את עצמה כלכלית למרות הסבסוד).
ברגע שחברת תח"צ צריכה להציג מאזנים כלכליים, כשיש בתחתית הדף מספר ולא מסקנות או סיבות, היא לא עושה חישובים ושיקולים של איפה כן אפשר ללכת לטובת הלקוח - בוודאי לא כאלה שמספרם באוכלוסיה הוא זניח.

אני מקווה שעכשיו כשיש בכנסת שני ח"כים מוגבלי הליכה, נושאי הנגישות לנכים יהיה יותר בוער. אין ספק שיש המון מה לשפר, במיוחד בתחום התח"צ.
יש יותר משני חכ"ים מוגבלי הליכה, אך אל תשכח
15/04/09 11:31
שהח"כים מקבלים רכב צמוד עם נהג, וחלקם, אם לא רובם, היו בעלי רכב פרטי עוד הרבה לפני כניסתם לכנסת.
דווקא מי שהניעו והעבירו חוקים למען מוגבלים היו ח"כים שאינם מוגבלים.
לגבי החלק הראשון של דבריך, התנהלות כלכלית, אכן אתה צודק, אך הדברים נכונים לגבי כל דבר, מבלי לקחת בחשבון את האוכלוסיות הנזקקות והעניות וצרכיהן
כן, אבל כאן זה פורום תח"צ ולכן זה הנושא.
15/04/09 11:56
ודווקא בתחום התח"צ עניין הנגישות מאוד בולט כי התחבורה זה הרגליים של הנכה.
כשאין לו רכב אז הוא לא יכול להגיע לשום מקום.
זה מזכיר את הסיפור של אפרת וקנין
15/04/09 16:00
שהתפרסם פה בפורום לפני כחצי שנה, אצלה הבעיה הייתה מול מטרופולין למיטב זכרוני, חברה שכמעט כל אוטובוסיה מוכנים לנכים ובעלי מדבקה המצהירה על כך על השמשה האחורית.
אני אספר לאפרת שהיא מפורסמת
15/04/09 16:27
רק תיקון קטן. זה לא מטרופולין, אלא מטרודן.
אפרת עושה המון בעניין הנגישות. אוטובוסים זה רק קצה הקרחון.
מתוך היכרות עם הנושא בהיבטים שונים אני מסכים
15/04/09 11:40
עם הכותב, אך עדיין אני מאמין, כי אין מדובר בתופעה של כלל הנהגים, כי אם במספר נהגים, שעושים כן מתוך אדישות או מכל סיבה אחרת לא רלבנטית.
אני מציע לפותח השרשור לפנות למפקח על התעבורה במשרד התחבורה ובמקביל לפנות לדובר דן בציון הפרטים
º
15/04/09 11:46
הבעיה שהתופעה היא רחבה
15/04/09 16:23
נסעתי באוטובוסים של "דן" בסביבות 7-8 פעמים בלבד וב-2 היו בעיות. עד לא מזמן לא התקרבתי לאוטובוסים בגלל הבעיות הללו (כי מצבי הכלכלי איפשר לי להשתמש במוניות עד שבא המשבר הכלכלי). העניין של נגישות באוטבוסים עלה בכל מקום אפשרי כבר מספר רב של פעמים. בין היתר ב"כולבוטק" ובכנסת (לפחות פעמיים).
אם הבעיה היא אצל הנהגים אז עדיין זו אחריות של חברת "דן" לפתור אותה. הם מחוייבים לתת שרות לפי החוק, זו לא טובה שהם עושים.
אם "דן" לא יפתרו את הבעיה הזאת בעצמם כי אין להם מוטיבציה, נצטרך "לתת" להם מוטיבציה בעזרת בית משפט.
בהצלחה במאבק
15/04/09 17:18
כבר יש אוטובוסים נמוכי ריצפה, מה הבעיה לתת לכל נהג מפתח מהמפה או פשוט לא לנעול אותה? פשוט חלם!

לפני כחצי שנה נסעתי בקו 8 מבת ים לתל אביב ונסע בו אדם על כיסא גלגלים. כשהוא ביקש לרדת, הנהג כיבה את האוטובוס ופתח את הרמפה. עד אז בכלל לא ידעתי שיש רמפות באוטובוסים.
לא יודע איך זה. נסעתי באוטובוס של "אגד"
15/04/09 17:34
נמוך רצפה דגם דומה (לא זהה), במה שיש ל"דן" ולא היה צורך של הנהג לפתוח את הרמפה.
הנוסע (אני במקרה זה) פתחתי את הרמפה,למי שהיה זקוק ללא מפתח, כמובן בידיעת הנהג, שקירב את האוטובוס, ככל שניתן.

גם אם לא ניתן לפתוח רמפה או לא יודעים איך, ניתן לקרב את האוטובוס להטות אותו לשימוש הנוסע.
בהצלחה במאבקך.
15/04/09 16:05
אני כמעט ולא נתקל בבעלי כסא גלגלים באוטובוסים/רכבת. אני משער שהרבה פשוט התייאשו ונאלצו להשיג רכב פרטי, כל הכבוד שאתה לא מוותר, יישר כח.
בברלין והסביבה לא נתקלתי באף רמפה נעולה
16/04/09 23:50
היינו לפני שנתיים עם אימא שלי בגרמניה (היא נכה על כיסא גלגלים),
שבוע שלם חרשנו את העיר והאיזור באוטובוסים, טראם (מה שבישראל מוכר כרכבת קלה), S-BAHN (רכבת קלה מהירה, בחלקה מתחת לאדמה), U-BAHN (רכבת תחתית), ורכבות קומותיים של בומברדייה (דגם דומה למה שיש בארץ),
וחוץ מפעם אחת שמעלית באחד הרציפים של ה- S-BAHN לא עבדה, לא נתקלנו בבעיות נגישות.
בכל אוטובוס הרמפה לא הייתה נעולה, וניתן היה לפתוח אותה בקלות, הנהג התקרב למדרכה בלי שצריך היה לבקש, הייתה מפה מדוייקת של כל תחנות ה- S-BAHN וה- U-BAHN שמותאמות לנכים (רוב מוחלט של התחנות בחלק המרכזי של ברלין מותאמות), הרכבות עצמן בעלות רצפה שטוחה, וכמעט בגובה הרציף, כך שנדרשה רק הנפה של כיסא הגלגלים למספר סנטימטרים כדי לעלות לרכבות.
חלק מהטראמים במזרח העיר לא היו מותאמים לנכים, אך התדירות הייתה כל כך גבוהה, שניתן היה בקלות לפספס אפילו 2 מכונות, ולעלות על המכונה השלישית שכן מותאמת, אחרי רבע שעה המתנה בלבד. בחלק מהתחנות הטראמים עצרו במרכז הכביש, ללא רציף, והנהג הוריד את הרמפה החשמלית ממש עד לגובה הכביש.
גם ברכבות הכבדות לא הייתה בעיה. קיימות עדיין רכבות לא נגישות, אך הכמות שלהם לא הייתה רבה, ובתחנת הרכבת ניתן היה לברר בצורה די מדוייקת איזה דגם של רכבת אמור להגיע בנסיעות הרצויות. (אם למודיעין בתחנה לא היה את המידע, הם לא היססו ליצור קשר עם מרכז הפיקוח האיזורי, ולברר). לרכבות נגישות ניתן היה לעלות בלי בעיה, ובלי הודעה מראש, ובכל רכבת כזו הייתה רמפה חשמלית או נשלפת מפלסטיק ברכבת עצמה, כך שהיה מספיק להחליף כמה מילים עם הפקח ברכבת, כדי שהוא יגיע לפתוח את הרמפה בתחנת היעד. בלי התקנים מסובכים, ובלי הכנה בתחנת היעד מבעוד מועד.
(הקושי היחיד הוא שלא הרבה פקחים \ נהגים יודעים אנגלית. איתנו היה קרוב משפחה שתירגם במידת הצורך).
יש בעיות ברמפות
17/04/09 00:32
פעמיים שחיכיתי לאוטובוס בתחנה המרכזחית הישנה ,חיכה גם נכה והייתי צריך לעזור לו לעלות לאוטובוס  אז הנהג פתח את הרצפה  הרמפה תלולה

מקרה ראשון
ב18.2.2009 עליתי על קו 51 בתחנה המרכזית הישנה  על אוטובוס מספר 7525   ,ועזרתי לנכה לעלות שדחפתי קדימה את הכיסא גלגלים,אחר כך סגרתי את הרמפה בלי בעיות
מקרה שני
ב 4.3.2009 עליתי על קו 51 בתחנה המרכזית הישנה על אוטובוס מספר 7251 ועזרתי לנכה לעלות שדחפתי את כיסא הגלגלים,שניסתי לסגור את הרמפה היא נתקעה בדלת הפתוחה והיה צריך לקרוא לנהג שיסגור את הרצפה,הנהג היה צריך לסגור אותה בכח וחלק ממנה נשבר

בשני  המקרים היה לא נוח לדחוף על הרמפה את הכיסא גלגלים מפני שהיא תלולה מאוד

צריך להחליף את הרמפה במעלון
אם הבנתי נכון (לא ראיתי בעצמי) בקרונות סימנס
17/04/09 22:27
החדשים של ר"י יש רמפה שיורדת אל הרציף ואין צורך בציוד מיוחד להעלאת נכים לרכבת.
נוהל הרמפה קצת מסובך אבל
17/04/09 20:31
נוהל הרמפה קצת מסובך אבל לכל נהג יש הנחיה כתובה מצד שמאל שלו באוטובוסים מהדגם הנ"ל.
לנהג אמור להיות מפתח מסוג "נקבה" כדי שיובל לפתוח את הרמפה.
משרד התחבורה החל לחייב
18/04/09 10:24
את הנהגים לעבור השתלמות בנושא הסעת נכים.
ההדרכות באגד יחלו בקרוב.
שרשור הכוונה ומודיעין 15/4
15/04/09 00:59
8צפיות
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר
אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת. הקפידו
לשרשר את שאלתכם לשרשור ההכוונה בתאריך הרלוונטי.

נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר. אם דרוש לכם מידע
אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים
ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

הכוונות נפוצות ניתן למצוא באגף השאלות הנפוצות של הפורום - מומלץ
לבדוק טרם כתיבת השאלה בפורום.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום

מוניות שירות
15/04/09 01:15
2צפיות
האם הן עובדות בחג?
ואם כן, כל כמה זמן יש בערך?

תודה(:
בגדול כן, תלוי גם באיזה מקום בארץ
15/04/09 01:18
2צפיות
ובאיזה קו מדובר.
בכל מקרה תדירות די נמוכה, איך שמתמלאת מונית.
הממ
15/04/09 01:39
2צפיות
אני מכפר סבא, אני צריכה קו 29 בסביבות הבוקר-צהריים.
את חושבת שיהיה?
º
כפ"ס במצור בשבתות וחגים עבור משתמשי תח"צ. |חר
15/04/09 10:46
עדיין, קו 29 יוצא שעות טובות לפני צאת השבת
15/04/09 10:48
3צפיות
וכך גם 247 של "דן".
פרטים נוספים באתרים של "אגד" ו"דן".
אבל לא בשעות שהיא ציינה
15/04/09 11:05
2צפיות
ושעה-שעתיים לפני צאת השבת/חג זה לא נחשב כתחבורה ציבורית בשבתות וחגים.
אני חושב, שזה יותר לכיוון שלוש-ארבע שעות
15/04/09 11:32
2צפיות
לפני יציאת שבת וחג.
לא בשעות שהיא ציינה, אבל בכל זאת הרע במיעוטו עבורה.
או שזה כלל לא רלוונטי עבורה
15/04/09 11:59
2צפיות
דוגמא כמו זו מסבירה בדיוק למה אנשים קונים רכבים פרטיים גם אם לא צריכים אותם.
אם יש לה רשיון נהיגה (ומספיק כסף) אפשר בהחלט להבין שזה הגורם.
רכבות מחר
15/04/09 07:47
האם אני יכול לסמוך על כך שתהיה רכבת מב"ש לת"א בשעה 6:55?
בדוק באתר הרכבת
15/04/09 10:18
כמדומני שמחר, יום ה', הרכבות לא יהיו במתכונת יום א' אלא במתכונת יום ה'.
הרכבת של 6:55 מב"ש היא בימי א' בלבד.

שוב, נא להכנס לאתר הרכבת ולבדוק.
º
כתוב משהו אחד, מנוע חיפוש נותן משוה אחר
15/04/09 12:25
שאלת הכוונה קטנה
15/04/09 10:55
ליתר דיוק שאלת תזמון
בשבוע הבא בימים א' ו ה' ברצוני להגיע מאשקלון אל קיבוץ אייל בעזרת תח"ץ
האוטובוס (קו 18) שנכנס לתוך הקיבוץ יוצא בשעה 8:20 מתחמ"ת כפ"ס ז"א עלי להגיע אל תחמ"ת כפ"ס לפני 8:20
ע"פ לוז הרכבת אם אני יוצא ברכבת של 6:27 מאשקלון אני מגיע לת"א האוניברסיטה ב 7:30 ומחליף לרכבת של 7:37 לכפ"ס שאמורה להיגע ליעדה ב 8:06 ומתחנת הרכבת יש את קו 2 ב 8:09 שמגיע אחרי 3 דקות אל תחמ"ת כפ"ס (מה שמשאיר לי 8 דקות תמימות להסתובב בתחנה ולחכות לקו 18)

בתאוריה מדובר בתזמון מצויין שמשאיר לי מעט מאוד זמן מבוזבז על המתנות השאלה היא האם המסלול הנ:ל עם הזמנים האלו אפשרי במציאות (במיוחד בימי א' בבוקר בהם הרכבות עמוסות לעיפה) ? או שמדובר חלילה במדע בדיוני?

תודה רבה לעונים
חג שמח לכל גולשי הפורום
הייתי ממליץ לך לצאת קודם מאשקלון
15/04/09 11:05
1צפיות
אינני בטוח אם יהיה דיוק.
כמו כן קו 2 לא תמיד מתואם עם הרכבת וגם לדעתי חבל על הוצאת כסף נוספת, להוצאה הגבוהה ממילא.
אני כמעט בטוח (ולכן לא לבנות על מה, שאני כותב, אלא לבדוק באתר "אגד"), שלקו 018 יש תחנה בהמשך ויצמן ליד רחוב נורדאו.
כלומר יציאה מתחנת הוד השרון והליכה לאורך רחוב נורדאו. בצומת עם ויצמן הולכים ימינה (כיוון מזרח) ושם תחנת אוטובוסים, שאני כמעט בטוח (אך כאמור לא לגמרי ולכן לבדוק באתר "אגד") תחנה של קו 018.
להערכתי זמן ההליכה מתחנת הוד השרון לאותה תחנה, שכתבתי הוא לא יותר מרבע שעה ואף ניתן בפחות מזה לכיוון העשר דקות.
דרך אגב מה מצב התנועה מאשקלון לת"א בשעות אלה?
15/04/09 11:15
כמה זמן אורכת נסיעה בקו 300 מאשקלון לתל אביב?
ייתכן שדווקא במקרה זה, הוא עדיף מרכבת.
גם כי הוא יוצא מתוך העיר אשקלון (במקום הגעה במיוחד לתחנת הרכבת) וגם תלוי בתדירות שלו בבוקר ובזמן הנסיעה.
אם כן אולי עדיף במקרה זה לנסוע בקו 300 לת"א ולהחליף לקו 567, שבשעות הבוקר לכפר סבא, אמור להיות זורם (הפקקים הם לכיוון תל אביב).
זמן הנסיעה לא אמור להיות יותר משעה מתל אביב לכפר סבא. ממליץ לשריין שעה. פחות משעה זה גבולי.

עוד אפשרות היא אולי קו 311 - מצד אחד קו למסוף 2000. מצד שני השאלה היא מה זמן הנסיעה שלו.
במידה והוא מהיר, אז נסיעה עימו למסוף 2000, יציאה לדרך נמיר ומשם 149.
עם זאת ייתכן שעדיפה האפשרות הראשונה, שקו 300 מהיר יותר וגם יציאה מתחנת המוצא של 567, בלי "להמר" מתי יש 149 ומתי הוא מגיע.
איך אני מגיע מר''ח אלנבי פינת ביאליק
15/04/09 11:40
אל ר''ח  ישראל  מכסלנט  27  מרכז קהילתי בשכונת שפירא.
עם קו 17 של דן
15/04/09 12:29
3צפיות
שם הרחוב הוא ישראל מסלנט (בלי כ').לוקחים את 17 מאלנבי. יש לרדת ברחוב מסילת ישרים פינת שד' חכמי ישראל, לפנות שמאלה לחכמי ישראל ולהמשיך ישר עד לצומת T. לפנות שמאלה והמרכז הקהילתי יופיע משמאל.
איך אני מגיע למטולה מחיפה?
15/04/09 16:52
אפשרות שנייה - מצפת למטולה.

תודה.
ממטולה לקרית שמונה קווים 20/21, ומקרית שמונה
15/04/09 18:32
למרכזית המפרץ (חיפה) עם קו 500. הקווים של אגד.
מצפת עם 511 של נתיב אקספרס לקרית שמונה, ובשעות הערב המאוחרות יש שלוש נסיעות בקו 501 של אגד.
מקרית שמונה למטולה כנ"ל.
הדרך המהירה ביותר מקרית מוצקין\חיפה לירושלים?
15/04/09 20:28
אני צריך להתייצב מחר בגבעת התחמושת, ירושלים, במסגרת מורשת חיל הצנחנים... צריך להיות שם בשעה 10.
אשמח אם תעזרו לי למצוא את הדרך הכי נוחה ומוקדמת להגיע לשם

תודה מראש
מחיפה לירושלים - קו 940 ממרכזית חוף הכרמל.
15/04/09 20:39
הוא מגיע למרכזית ירושלים.
מקרית מוצקין אפשר להגיע לחוף הכרמל ברכבת, או בקו 103 ממרכזית המפרץ.
אפשרות נוספת היא לקחת רכבת מקרית מוצקין לת"א סבידור מרכז, ומשם קו 480 למרכזית ירושלים. כל הקווים הם של אגד.
האתר של אגד עושה קצת בעיות כרגע, אז אני לא יכול לבדוק לך איזה קו מגיע מהתחנה המרכזית לגבעת התחמושת, אבל יש כאן ירושלמים שבוודאי יעזרו לך.
º
לגבעת התחמושת - קו 8, 26 או 28
15/04/09 23:20
º
תודה לכם חבר'ה טובים...
15/04/09 23:53
איך מגיעים ממרכזית י-ם לשער ציון?
15/04/09 21:31

תודה
אפשר לקחת קו 1 לכותל ומשם ברגל (עלייה)
15/04/09 23:22
ואפשר גם לקחת את אחד הקווים שמגיעים לרח' שלומציון המלכה - 6, 13 או 18, ומשם קו 38 הישר לשער ציון.
לאליעזר פרי בת"א
15/04/09 22:50
שלום ומוצאי חג שמח
אני צריכה להגיע לרח' אליעזר פרי בת"א, מלוןו קרלטון.
אני מגיעה באוטובוס מירושלים- האם עדיף לרדת ברכבת ארלזרוב או בתחנה מרכזית ת"א?
ואיך מכל מקום אני מגיעה לאליעזר פרי?

ועוד שאלה- מרמת אביב לאותו מקום, בקוי דן- כיצד אפשר להגיע ולחזור ?

תודה רבה!
להגיע לארלוזורוב (קו 480)
15/04/09 23:58
ומשם קו 55 מרח' על פרשת דרכים במדרכה הצפונית (הנוגעת במתחם הרכבת) כמעט עד לנקודה המבוקשת.
º
תודה!ומרמת אביב לאליעזר פרי?גם דרך ארלזרוב?
16/04/09 00:05
מקרלטון לרמת אביב
16/04/09 00:17
יש ללכת לרחוב בן יהודה, המקביל לאליעזר פרי, ולעלות על מונית שירות בקו 4א.
יש לשים לב שלא לעלות על מונית בקו 4, אלא 4א בלבד!
יש לי סטודן..
16/04/09 00:22
אז אני מוגבלת לאוטובוסים של דן- אני חושבת שציינתי את זה בהודעה הראשית שלי..
º
וכמובן- תודה בכל אופן!
16/04/09 00:23
לא ראיתי שציינת את זה
16/04/09 00:33
בכל מקרה, חברת קווים המפעילה את קו 55, מכבדת את הכרטיס.
לגבי רמת אביב, תיאלצי להשתמש בשני אוטובוסים:
לקחת מארלוזורוב/בן יהודה 9 או 55 עד לאבן גבירול, והחליפי ל 13,24,25.
בקשה לייעוץ ממומחי התחבורה של הפורום
62תגובות
14/04/09 19:57
1צפיות
אני כרגע עובד על תכנית שאציג כאן בקרוב, ורציתי להתיעץ עם המומחים לגבי התאמת לו"ז של אוטובוס לרכבת פרברים.

כמה דקות לפני יציאת הרכבת צריך האוטובוס להוריד נוסעים מול שער התחנה?
כמה דקות לאחר הגעת הרכבת צריך האוטובוס לצאת מהתחנה?

בשלב זה, מדובר בתחנות כפר סבא והוד השרון. אשמח אם תתיחסו...

(המשך...)
אני כרגע עובד על תכנית שאציג כאן בקרוב, ורציתי להתיעץ עם המומחים לגבי התאמת לו"ז של אוטובוס לרכבת פרברים.

כמה דקות לפני יציאת הרכבת צריך האוטובוס להוריד נוסעים מול שער התחנה?
כמה דקות לאחר הגעת הרכבת צריך האוטובוס לצאת מהתחנה?

בשלב זה, מדובר בתחנות כפר סבא והוד השרון. אשמח אם תתיחסו לאפשרויות שבה לרוב הנוסעים שמגיעים לתחנת הרכבת יהיה כרטיס מנוי ולא יצטרכו לקנות כרטיס בקופה.

קחו בחשבון שמדובר במסלולים די אמינים כשהאיחור המקסימלי (אבל נדיר) של אוטובוס שמביא נוסעים לרכבת יהיה 5 דקות.

בתודה מראש!
שבוע פסח - כמות איחורים היסטרית ברכבת ישראל
134תגובות
14/04/09 17:20
11צפיות
היי אני ראם מנתניה צופה קבוע פה בפורום ומהיום החלטתי להיות קצת יותר פעיל שאיכשהו אוכל גם לתרום מזמני לפורום
קצת על עצמי אני בן 24 במקור מאריאל מתחיל ללמוד באו"פ הסטוריה וארכיאולוגיה שנה ראשונה
השבוע היו לי מס' ראיונות עבודה ברחבי הארץ אחד מהם בנתב"ג
לקחתי רכבת מנתניה עד תל אביב...

(המשך...)
היי אני ראם מנתניה צופה קבוע פה בפורום ומהיום החלטתי להיות קצת יותר פעיל שאיכשהו אוכל גם לתרום מזמני לפורום
קצת על עצמי אני בן 24 במקור מאריאל מתחיל ללמוד באו"פ הסטוריה וארכיאולוגיה שנה ראשונה
השבוע היו לי מס' ראיונות עבודה ברחבי הארץ אחד מהם בנתב"ג
לקחתי רכבת מנתניה עד תל אביב ומשם החלפתי לנתב"ג,אני חייב לציין שהרכבת לנתב"ג איחרה ביותר מ10 דק' ובסה"כ בכללי
יותר מ20 דק' מה שגרם לי לאחר לראיון, מלבד זה גם רכבת חזרה וגם באמצע השבוע חזיתי באיחורים רבים וקרונות קרצים ומלאים עד אפס מקום, ועל זה הביקורת שלי: למה לא להפעיל יותר רכבות בתדירות קצרה יותר??
או גם יותר רכבות מאספות מחיפה עד נתב"ג עם עצירה בכל תחנות מישור החוף?
גם בימים רגילים השירות של הרכבת לא משהו,אם באמת רוצים להשתפר למה לא מאיצים את תוכנית החומש?
ואני גם חושב שמסילת אורך נוספת מלוד עד חיפה באזור המזרח כפ"ס הייתה עוזרת לתגבר את הקווים ולרווח של הרכבת
אך אנו מדינת חלם עם אמצעים משנות ה-40 פלא שזה מה שהולך מבחינת השירות של רכבת ישראל
ולשרית דוברת הרכבת זה לא אשמתך כלל שמשרד התשתיות בארץ הוא מהגרועים בעולם!!!
אם לרכבת יינתו יותר תקציבים לפיתוח פרוייקטים וזירוזם אולי נראה כמו מדינה מפותחת בעוד 30-40 שנה...
חג שמח
ראם
º
מספר תמונות מאזור רשל"צ מערב - ת.קוממיות
14/04/09 15:35
4צפיות
 מספר תמונות מאזור רשל"צ מערב - ת.קוממיות
º
-2-
14/04/09 15:44
1צפיות
-2-
º
-3-
14/04/09 15:47
-3-
-4-
14/04/09 15:52
-4-
מבט צפונה.. ניתן לזהות עבודות להנחת תעלת תקשורת מצד שמאל..
זו תחנת משה דיין, דניאל
14/04/09 16:07
1צפיות
קוממיות עדיין בשלבים מאד ראשוניים וספק רב אם תיפתח יחד עם הקו.
התכוותי שהתמונות מאזור רשל"צ מערב- עד אזור
14/04/09 16:10
1צפיות
תחנת קוממיות..
º
תחנת משה דיין = ראשל"צ מערב
14/04/09 16:15
-5-
14/04/09 16:08
1צפיות
-5-
רציפי תחנת קוממיות..
כרגע לא ברור האם יבנו את התחנה בשלמותה, או שהרציפים ישארו כך לזמן מה, כמו בתחנת וולפסון..
תחנה מיותרת לטעמי....
14/04/09 18:20
יש יותר מידי תחנות בקו הזה (יהיה אשר יהיה),
כנראה שהקימו את התחנה הזאת לצורך של תחנה רכבת +חניון (מה שאין בתחנת יוספטל).
לפי דעתי היו צריכים להקים חניון גדול של כלי רכב בתחנת משה דיין במקום להקים את התחנה הזאת,
אני לא חושב שמקימים אותה בגלל שאין חניה
14/04/09 18:34
ביוספטל..  כמו כן, אף אחד לא אמר שלא הולכים להקים חניה ליד משה דיין (ממערב לתחנה יש שטח די גדול שמגודר,
וגם ממזרח לתחנה יש שטח ריק שניתן להפוך אותו למגרש חניה..).
זהו קו פרברי ויש לדעתי הצדקה לתחנות קרובות
15/04/09 11:00
אם אני לא טועה (ואולי יש טעות) זהו למשל אותו מרחק בין התחנות כפר חב"ד-לוד גני אביב-לוד-באר יעקב או למשל בין קרית מוצקין לקרית חיים.
נראה, שכן יהיה ביקוש בכל תחנות חולון.
-6-
14/04/09 16:16
-6-
מבט דרומה מגשר התנאים לכיון תחנת קוממיות.. פיזור שכבת חצץ..
ו אחרונה להפעם.
14/04/09 16:30
ו אחרונה להפעם.
מבט מגשר התנאים צפון לכיון תחנת יוספטל.. כאן מתחת עובר מעיין מוביל ניקוז, לכן שכבת החצץ תונח על בטון ולא על עפר, כמו בשאר הקטעים..
בהמשך- לקראת תחנת יוספטל,נשאר קטע קטן שבו עדיין מתקיימות עבודות להסדרת הרצועה מבפנים..

חג שמח לכולם.
תודה רבה על התמונות, דניאל! ואגב,
14/04/09 16:46
תחילת ההנחה של שכבת החצץ היא בגדר התקדמות משמעותית מאוד, הלא כן? הרי עד עכשיו לא היה חצץ בשום קטע של הקו?..
דווקא בין תחנת וולפסון לתחנת יוספטל- החצץ
14/04/09 17:05
מונח ומהודק לאורך כל הקטע, וגם תעלת התקשורת מוכנה זה מספר חודשים.. כעת עסוקים שם ב לקשט את החומות מבפנים..  (העלתי תמונות של ה"קישוטים" לא מזמן..)
רוב הסיכוים שתונח שכבת חצץ נוספת- זמן קצר לפני הנחת המסילות עצמן..
º
תודה על העדכון המשמח! לא הייתי שם הרבה זמן...
14/04/09 17:17
º
תודה רבה על העדכון
14/04/09 17:21
תודה דניאל ועדכון קטן ממחלף חולות:
14/04/09 17:55
נראה שהתחילו על עבודות ההמשך על הגשר של הרכבת מעל איילון צפון.
הונחו יסודות ברזל מצידו השני של הגשר (שכיום נגמר בתהום).
אכן יש עבודות לאורך כל הקטע שמתחיל במחלף
14/04/09 18:26
חולות (כוללת השלמת החלק החסר של הגשר) עד לתחנת יבנה מערב (מחלף יבנה), כולל הקמת גשרים מעל לכביש המוביל לפלמחים (4311), ומעל לנחל שורק.
º
דניאל
14/04/09 18:01
תודה דניאל! יש לי שאלה על קו חולון:
14/04/09 21:20
(ייתכן שעדכנו עם צילומים ושכחתי מזה...):
תחנת שערי חולון/צומת חולון - היכן אמורה למעשה להיות תחנה זו?
האם החלו להקים תחנה זו?
במידה שכן, מהו מצב העבודות?

אז כמה תחנות אנו עשויים לראות?
האם ארבע תחנות עם קוממיות (במידה שתיפתח כמובן, ביחד עם שערי חולון, יוספטל וולפסון) או יותר?

תודה מראש
תחנת שער חולון
14/04/09 23:17
תחנת שער חולון
תחנת שער חולון צפויה לקום בסמוך לצומת חולון- בצד הדרום מזרחי- בסמוך לתחנות האוטובוס שלכיון חולון. במסגרת העבודות להוספת הגשרים החדשים בצומת חולון, מתבצעות עבודות הכנה לתחנה..(בתמונה המצורפת ניתן לראות פתח שנחשף לאחרונה- זהו מעבר מתחת לנתיבי איילון, ומתוכו תהיה העליה לרציפים. מבנה התחנה צפוי לקום בסמוך לפתח).
לפני חודשים אחדים יצא מכרז שכלל עבודות שונות בקטע הצפוני של הקו לרשל"צ, והחלק העיקרי מהמכרז הוא הקמת תחנת שער חולון, כולל מגרש חניה לתחנה.
במידה וכל התחנות יהיו מוכנות בפתיחה, אז זה אומר 5 תחנות: שער חולון, וולפסון, יוספטל, קוממיות, רשל"צ מערב.
º
תודה דניאל על הפירוט!
15/04/09 09:32
לדעתי, בשנה וחצי עד הפתיחה אפשר להספיק גם
15/04/09 13:54
לסיים את ההמשך לפחות עד יבנה מערב, אם לא עד אשדוד. התוואי בין משה דיין ליבנה כמעט פנוי, ובניית הגשר בחולות התחדשה... כך שאני לא רואה שום סיבה למה אי אפשר יהיה לסיים את כל הקו במלואו עד 2011.
גם אני חושב שאפשר להספיק לסיים את ההמשך
15/04/09 14:52
עד יבנה מערב..
עד אשדוד זה עלול לקחת יותר זמן, כי המכרז נסגר רק לפני זמן קצר, והעבודות יתחילו בעוד חודשיים במקרה הטוב.. וגם יש צורך בהקמת מחלף מסילתי באזור משולש פלשת, מה שעשוי לקחת זמן לא מועט..
ואילו בקטע שבין מחלף חולות ליבנה מערב, העבודות התחילו לפני מספר חודשים, כך שלדעתי, בהחלט ניתן לסיים אותן תוך שנתיים.
אורי, לגבי תחנת שער חולון
15/04/09 17:59
בעתיד הרחוק היא מתוכננת להיות מסוף התח"צ העיקרי של דרום המטרופולין.
1. מסוף אוטובוסים - כל הקווים שכבר עוברים שם היום.
2. רכבת כבדה - שדניאל תיאר.
3. רק"ל - הקו הירוק יעבור שם בדרך מחולון לת"א.
4. BRT - הקו הצהוב מהשרון יסתיים שם, וגם הקו הכחול מצומת ביל"ו.

אני מקווה שהמעבר בין אמצעי התח"צ השונים יהיה מסודר, ראיתי בשעתו תכניות סכמטיות של כל הקומפלקס.
להערכתי לא יסתיים לפני 2025.
תודה וילי על המידע.
15/04/09 18:06
עדיין לא מובן מדוע קו BRT הכחול יסתיים בצומת חולון ולא הארכה לתוך תל אביב, למשל למסוף 2000, אם לא המשך הארכה צפונה.
כנראה שזו הסיבה
15/04/09 21:08
הם מניחים שתושבי השפלה יגיעו למסוף ויחליפו לאחת האופציות האחרות (הקו הירוק למרכז העיר, הקו הצהוב לחלק המזרחי של גוש דן, הרכבת הכבדה לתוואי האיילון, וכמובן קווי האוטובוס השונים למגוון יעדים). לכן השאלה הקריטית תהיה נוחות ההחלפה (האם עד 2025 יהיה סוף סוף כרטוס משותף?!)
וילי או שהם יודעים או שלא, אבל היתרון של BRT
15/04/09 21:55
הוא הקמה בטווח מהיר, לעומת קו רכבת קלה, שמורכב יותר.
בכל מקרה אינני רואה סיבה, שלא תהיה הארכה צפונה.
בדרך נמיר יש נתיבי תח"צ ובאמצע ניתן לשלב נת"צים/מתצ"ים בקטעים החסרים והם מעטים למרחק קצר בסך הכל.
לדעתי לא הגיונית תחנת הקצה.
תודה. נראה קצת קלסטרופובי
15/04/09 18:23
אולי היה אפשר להתקין קירות אקוסטיים שקופים ולא מבטון.
זה הולך להיות קו הרכבת הכי משעמם בארץ
15/04/09 18:37
- כמעט כמו רכבת תחתית עם הקירות האלה לכל אורך המסילה.
º
והכי מכוער
15/04/09 18:44
º
באמת לא ברור לי למה עשו את זה ככה.
15/04/09 23:43
כתבה מעניינת על הסימנסים
14/04/09 14:50
בקישור כתבה על ניסוי הסימנסים בשוויץ .
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה על הקישור המעניין!
14/04/09 16:03
תודה רבה! אני מצרף גרסת PDF
14/04/09 16:39
עבור כל אלה שלא עובד אצלם האתר מסיבה כלשהי.
º
לדרור רגב ליום ההולדת
14/04/09 00:28
ילד. גדלת בשנה.
14/04/09 00:57
1צפיות
הקיצר - דרור:
כל שרי היומולדת לא יהיו שווים מאום ללא שתבוא אחרי בש צלוי על המנגל (גם מהתנור הולך).

אז שוב - .

חגי
מזל טוב חבּוּבּ
14/04/09 01:31
2צפיות
מזל טוב חבּוּבּ

שתזכה לסיטארו חדש+VFR800 עוד יותר חדש.
º
14/04/09 01:42
º
14/04/09 05:26
º
14/04/09 06:02
º
לדרור שמחליף קידומת.
14/04/09 15:07
º
14/04/09 16:06
º
14/04/09 16:18
דרור
14/04/09 17:39
שתזכה לעוד שנים רבות, יפות ופוריות
שתזכה לראות עוד הרבה בוסים במוזיאון
ושיהיה לך רק טוב

אורן
º
מזל טוב מכל הלב ממשפחת מידלר
14/04/09 20:51
º
דרור!
14/04/09 21:25
º
!
14/04/09 21:31
º
14/04/09 22:12
שרשור הכוונה ומודיעין 14/4
14/04/09 00:21
24צפיות

מי יודע, קו לאלעד דרך ראשש העין
14/04/09 02:51
1צפיות
שלום לכם,
מי יכול לומר לי איזה קו נוסע מתל אביב ועובר דרך ראש העין או בתוך ראש העין לאלעד, אני יועת שיש כזה עם זמני נסיעה נוחים, לא זוכרת איזה קו ומתי.

תודה זה דחוף לי מאוד
מאלעד לראש העין 79/276 בתדירות לא גבוהה, לת"א
14/04/09 11:23
קו 278 פעמיים או שלוש ביום חול
º
תודה אוהד
15/04/09 00:23
1צפיות
מה הדרך המהירה ביותר
14/04/09 11:56
1צפיות
להגיע מבת ים(שכונת רמת הנשיא) לתחנה מרכזית ב"ש?

עד כה לקחתי אוטובוס לתחנת רכבת ההגנה ומשם רכבת לב"ש, אבל אני מתחילה לחשוב שאוטובוס יהיה יותר מהיר
אכן אוטובוס יותר מהיר ויותר זול, מהתחנה
14/04/09 12:30
1צפיות
המרכזית 370 של מטרופולין/אגד תעבורה ומסוף ארלוזרוב 380 של שתי החברות.
לו"ז באתרים של אגד ו- מטרופולין
הגעה
14/04/09 14:35
1צפיות
מאשדוד למתקן אדם
אשדוד - מתקן אדם
14/04/09 14:51
136צפיות
אפשרות אחת- רכבת מאשדוד עד ללוד,לעבור את הכביש לצד השני, ומשם לקחת את קו 150 של קונקס עד לצומת מתקן אדם.
אפשרות שניה- קווים 312,320 של קונקס מאשדוד עד לצומת הולץ בת"א, לעבור את הכביש לכיון הבית ספר, ומשם לקחת את קו 111 של קונקס עד לצומת מתקן אדם.
º
תודה
14/04/09 15:16
2צפיות
º
איזו דרך מהירה יותר?
14/04/09 15:19
7צפיות
זה תלוי מאיפה אתה יוצא באשדוד.
14/04/09 21:52
4צפיות
אם נוח לך להגיע ברכבת, אז כנראה שעדיף ברכבת. ואם אתה גר על המסלול של 312 או 320, אז ייתכן שעדיף אחד מאלה (בתנאי שאין פקקים).
מתל אביב למתקן כלנית ומתקן פלוגות
14/04/09 20:11
2צפיות
אני צריכה אוטובוסים שמגיעים למתקן כלנית מתל אביב, ומתקן פלוגות מתל אביב
אני לא יודע איפה זה, אולי כדאי שתבררי
14/04/09 21:57
1צפיות
ליד איזה ישוב או צומת כל אחד מהם נמצא.
אם מתקן פלוגות נמצא ליד צומת פלוגות (אני מנחש רק לפי השם), אז לצומת פלוגות מגיע מת"א קו 369 של מטרופולין.
הגעה לבסיסים
14/04/09 22:32
3צפיות
מהכרותי את שני המקומות משרותי הצבאי,

לכלנית אפשר להגיע עם רכבת לתחנת אשקלון ולצאת לצומת סילבר או לקחת אוטובוס לאשקלון ולרדת בצומת סילבר.
משם לוקחים אוטובוס לכיוון קרית מלאכי, יורדים בצומת הודיה ומשם כדאי שיאספו אותך, לא הייתי הולך לבד את הדרך למרות שזה די קרוב.

נדמה לי שראיתי תחנות אוטובוס לאורך הכביש מקיבוץ ניצנים, כדאי לבדוק איזה קו עובר שם ומאיפה הוא יוצא.

חפשי גם לפי מחנה חסה, זה שם יותר מוכר למקום.

לגבי פלוגות, תגיעי לצומת פלוגות ומשם או שיאספו אותך או באוטובוס לכיוון אשקלון עד לשער המחנה. יש הרבה הליכה עד למתקן.
º
תודה
15/04/09 15:27
עזרה בחיפה !
14/04/09 20:55
1צפיות
יש היום איזה קו בלילה מקריית אליעזר או בת גלים שמגיע לנווה שאנן בחיפה . או מונית שירות ? בלילה

תודה
לאיפה בנווה שאנן, ומתי זה לילה?
14/04/09 21:50
1צפיות
בעיקרון יש את קווים 16ת17 שיוצאים מבת גלים ומגיעים לנווה שאנן.
הלילה אין שום קווים בחיפה.
14/04/09 21:55
1צפיות
גם קווי הלילה לא פועלים בחג.
מוניות שירות בדרך כלל אפשר למצוא, מבת גלים יש מוניות שירות להדר, ומהדר (רחוב החלוץ והרצל) יש מוניות שירות לנווה שאנן. אבל אני לא יודע עד איזו שעה הן פועלות.
º
כתבות ודיווחים
13/04/09 17:24
המלצה לצמצם את מקומות החניה בת"א בתנאי ש.....
13/04/09 17:09
הועדה הארצית לתכנון ממליצה לצמצם את מקוומת החניה בת"א, אבל דחתה את ישום ההמלצה עד להפעלת קווי רק"ל.
זה מזכיר לי "או שהכלב ימות או שהפריץ ימות". המלצה נהדרת, אבל הקו הראשון של הרק"ל אי שם בשלבי בניה, על השני יש ויכוח בלתי נגמר, השאר תלויים באויר, ואף אחד לא מבטיח תח"צ 7/24
כתובות אינטרנט מצורפות:
למה לחכות לרק"ל?
13/04/09 21:29
אפשר כבר היום להקל מאוד את הגישה לתל אביב בתח"צ באמצעות שני צעדים שעלותם נמוכה בהרבה:
1. שינוי מערך הקווים והכרטוס (התוכנית לפריסה מחדש של הקווים כבר קיימת מספר שנים ומשום מה יושמה רק בצורה חלקית ושערורייתית בפתח תקווה)
2. אכיפה אמיתית של נת"צים.
לדעתי שירות האוטובוסים בתוך תל אביב הוא בסך
15/04/09 10:55
הכל טוב ואף טוב מאוד.
שיפורים מסויימים מאוד בחלק מהקווים בתוך העיר ואם כבר שיפורים בתוך העיר, אז אולי הגברת התדירות.
הבעיה לדעתי היא בשירות מן הערים פתח תקווה וגוש דן דרומי לתל אביב עם קוויםף שחלקם עם מסלולים לא מתאימים.
מלבד זאת כרטוס משותף אכן ישפר וכך גם נתצ"ים אמיתיים, כולל לאורך כל שעות היום.
לא דיברתי על בתוך תל אביב
15/04/09 11:25
הרי רוב שממלאות את תל אביב המכוניות מגיעות אליה מחוץ לעיר.
º
רוב *המכוניות*
15/04/09 11:27
תלונות נוסעים על קו 74 מחולון לאונ' ת"א
13/04/09 16:36
1צפיות
נוסעים מתלוננים על מצב הנסיעה בקו 74 מקרית שרת לאונ' ת"א
כתובות אינטרנט מצורפות:
קו 74 בחולון. לך תחכה לו
13/04/09 17:20
1צפיות
הקו העושה דרכו מקרית שרת לעיר הגדולה תל אביב לא מקל את החיים על נוסעיו
כתובות אינטרנט מצורפות:
נסיעה משפחתית לירושלים זולה ברכב לעומת רכבת
13/04/09 12:51
מבדיקה כלכלית עולה, כי נסיעה של משפחה בת ארבע נפשות לירושלים זולה ברכב פרטי לעומת הרכבת.
נראה לי, שהבודקים גם לא לקחו בחשבון את מיקום תחנת הרכבת בירושלים ואת זמן הנסיעה
º
והקישור לכתבה
13/04/09 12:52
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה נקודת המוצא
13/04/09 16:06
הם לא חשבו שזה פרט חשוב בחישוב?
מה חשוב החישוב?
13/04/09 16:09
העיקר שהם יגיעו למסקנה שהם רוצים להגיע אליה
º
הם כתבו... תל אביב
13/04/09 16:24
ת"א, כמובן.
13/04/09 16:27
הדבר מוזכר רק בסוף הכתבה. לדידו של הכתב, כנראה שאין מקומות נוספים במדינה שיכולים לשמש כנקודת מוצא.
ככה זה כשכל אמצעי התקשורת מרוכזים באותו
13/04/09 21:20
2צפיות
קילומטר רבוע.
גם הפקקים לא נלקחו בחשבון
13/04/09 20:40
הכתבה נעשתה במיוחד לחג הפסח אבל בחישוב זמן הנסיעה נקבע כי נסיעה ברכב פרטי לוקחת שעה ובאוטובוס שעה ועשרים.
כמה חבל שבמבחן המציאות זמנים אלו לא מתקרבים אפילו לזמן האמיתי  של הנסיעה. מכאן שכל החישוב הכלכלי שגוי.
אבל נסיעה ברכבת היא טיול בפני עצמו!
13/04/09 21:22
חוצמזה, יש תחנה בגן החיות. זה כבר יכול למלא יום.
עידכוני תשתיות תח"ץ
12/04/09 20:07
1צפיות
* הכפלת קו הרכבת קרית מוצקין - נהריה: הונחה מסילה שניה (מערבית) חדשה שעדיין אינה פעילה לכל אורך הקטע קרית מוצקין - הכניסה הדרומית לעכו. הפעלתה תלויה כנראה בהפעלת שתי תחנות תיפעוליות בקצות הקטע: מצפון לתחנת קרית מוצקין וסמוך לכניסה לעכו (שהיא גם מקום הפיצול העתידי לכיוון כרמיאל). בהמשך עובדים על פינוי התוואי החדש של המסילה עד לתחנת עכו. כמו כן, מצפון לתחנת עכו נמצאת במצב מתקדם הקמת מעבר משוקע מתחת למסילה. מדרום לתחנת עכו הגשר שאמור להיות מוקם במסגרת ההפרדה המפלסית נמצא בשלב התחלתי (יסודות בלבד).

* תחנת וולפסון: בשורות טובות - החל השלב השני של בנית התחנה. כרגע יש עבודות הכנה ליציקת העמודים שיתמכו בטרמינל התחנה שיהיה במפלס הגשר, ונראה שקצב ההתקדמות מהיר למדי.

* מטרונית חיפה - הסתיימה סלילת הקטע בשד' בן גוריון והקטע הסמוך בשד' המגינים (למעט הצביעה באדום...) . נראה שמה שמונע את הכנסת האוטובוסים למת"צים באיזור הוא העבודות על עיצוב הכיכר הסמוכה למרכז לין, כולל תחנת המטרונית שם שבה הרציף המזרחי עדיין לא מוכן.
עידכוני קווי תח"ץ
12/04/09 20:22
2צפיות
* קווים 606, 607 - "נתיב אקספרס" מפעילה קווים חדשים בין מזרח נתניה לת"א. הקווים מופעלים ע"י מידיבוסים לכל אורך היום בתדירות של כ-45 דקות. אעפ"י שמדובר במידיבוסים, התפוסה בקווים היא מזערית. נראה שהסיבות לכך הן שתיים: חוסר מודעות מצד תושבי מזרח נתניה לשירות החדש, ושירותי הרכבת שנגישה יחסית בקלות ממזרח העיר (בניגוד למערבה).

* קו 156 - ה"טור" של יום שישי אחה"צ: 14:15 מעפולה לתחנת הרכבת בבנימינה, ו-15:15 חזרה מתחנת הרכבת - בוטל. הסיבה היא ככל הנראה מיעוט הנוסעים. ואולם הביטול מהווה הרעה משמעותית בשירות התח"ץ לצפון הארץ בימי ו' ובערבי חג: כעת אין שום דרך לעקוף בתח"ץ הן את הפקקים בכביש החוף והן את הפקקים בוואדי ערה.

* קו 354 - רוב הנסיעות בין עפולה לנצרת עילית הוסבו מקו 356 לקו 354, כלומר נסיעה ישירות דרך כביש הגשרים והמנהרות העולה מעמק יזרעאל לנצרת עילית.

* קו 451 - קו ה"מהדרין" של "אגד" בין אשדוד לירושלים נכנס כעת להר נוף במקום נסיעה ישירות דרך שד' בן-גוריון ("הכניסה לעיר") בירושלים
קו 156 היה יכול להצליח מאוד..
12/04/09 21:47
1צפיות
אם הייתה לו תדירות טובה ותיאום עם הרכבות.
תוסיף לרשימה קו חדש מבית "קווים בעמק"
12/04/09 23:58
2צפיות
קו 350 מעפולה לשיבלי דרך ניין, מקומות שעד עכשיו לא היה נכנס אליהם אוטובוס.

ואם כבר הזכרת את קו 354 בין עפולה לנצרת עילית, אז למרות המסלול המשופר ישנה הרעה משמעותית בשירות מאוטובוס כל 45 דקות לשני הכיוונים קווים שינתה את התדירות לאוטובוס פעם בשעה לכל כיון.  בפועל יוצא שהאוטובוסים שנסעו בתפוסה דיי יפה  לפני השינוי נוסעים עכשיו דיי ריקים במשך רוב שעות היום.
קו 451 עד כמה שידוע לי נכנס ל"הר נוף" רק בערב
14/04/09 18:23
1צפיות
והוא לא נכנס לתוך השכונה , אלא יותר לאולמות האירועים שברחוב " בית הדפוס " , אולמות שמשרתים את הציבור החרדי לרוב.
קווים 606/607 - אולי עניין של זמן. יותר פרסום
15/04/09 10:42
1צפיות
ובעקבותיו אולי יותר שימוש באותם קווים.
על כל פנים לדעתי מוטב לשפר את שירות קווי האוטובוס המזינים לתחנות נתניה ובית יהושע.
לדעתי גם מוטב הקמת תחנת רכבת ליד קרית השרון.
באותו אזור אמור להיות גשר הולכי רגל ואופניים מקרית השרון לאזור קרית נורדאו לחציית כביש החוף.
זהו לדעתי מיקום אידיאלי לתחנת רכבת, שתהיה קרובה לחלק מאזורי המגורים במרחק הליכה וגם קרובה לחלק מאזור התעשייה הצפוני.
ובהמשך לדברים - הצעה לשירשור חדשות תח"ץ
12/04/09 20:49
1צפיות
הצעתי למנהלי הפורום היא לקיים שירשור עידכונים קבוע בפורום, במתכונת הדומה לשירשור המודיעין. בשירשור יפורסמו הודעות עידכון קצרות הדומות להודעותיי הנ"ל. מכיוון שמספר ההודעות בשירשור כזה צפוי להיות נמוך יחסית, ניתן להחזיק שירשור שבועי (ולא יומי כמו שירשור המודיעין), שמדי פעם "יוקפץ" כדי שלא ירד למטה במהלך השבוע שלו.

מה שהוביל אותי להצעה הוא שכיום אין שום אתר ברשת שמרכז את חדשות התח"צ באופן מרוכז. יש חידושים שמתפרסמים באתרי המפעילים, יש כאלה שהמפעילים מפרסמים רק בעלונים לחלוקה או במודעות, ויש גם כאלה שלא מתפרסמים כלל (כלומר השינוי כן נכנס ללו"ז שבאתר, אך אין לו כל איזכור בולט). כמו כן, מדי פעם מועלים לפורום חידושים שונים שהוכנסו בתח"ץ, אך הם לא מרוכזים יחד, ולעיתים קשה לאתר אותם.

סיבה נוספת היא להציע לקוראי הפורום טיפים לנסיעה נוחה ומהירה יותר, גם אם האמצעי המהיר הוא לא בהכרח חדש. למשל: קו 156 עפולה-בנימינה או קו 407 ירושלים-נתניה שלדעתי רבים בציבור כלל אינם מודעים לקיומם, ועקב כך בוחרים במסלולי נסיעה מהירים פחות.
תודה על ריכוז העדכונים.
12/04/09 21:44
1צפיות
לגבי וולפסון- העלתי מספר תמונות מאתר הבניה והדמיות של התחנה לפני כמה ימים.. קישור
כתובות אינטרנט מצורפות:
, הצעתך אינה אפשרית מסיבה טכנית ומשום
12/04/09 22:05
שהעדכונים אינם תכופים, ולעתים יש ימים רבים ושבועות שבהם אין עדכון
º
מהי הסיבה הטכנית?
13/04/09 17:12
אי אפשר להקפיץ מעבר ל- 72 שעות ומעבר לכך
13/04/09 17:31
הדברים כבר נשכחים.
º
אפשר לנעוץ את השרשור ולשחרר אחרי שבוע.
13/04/09 18:29
איא אפשר גם לנעוץ מעבר ל-72 שעות
13/04/09 18:58
יש טריק של כתיבת הודעה חדשה והדבקת השרשור הישן אליה, אבל הוא משמש רק במקרים הנדירים למדי של שרשורים שעדיין פעילים אחרי למעלה מ-72 שעות.
º
הבנתי...
13/04/09 19:03
תודה על העדכונים
15/04/09 10:37
1צפיות
מידע נוסף על הכפלת הקו לנהריה ניתן לראות בהמשך שרשור זה - פגישה של בועז ל וraminec עם סמנכ"ל תשתיות ב"רכבת ישראל", מר יריב כ"ץ.
לפני יומיים הזדמן לי לעבור בקרית מוצקין ולהתרשם (לא ממש לטובה) מעבודות ההכפלה.
אותן מסילות במוצקין לא מכוסות ברבד ויש עוד על מה לעבוד.
בהחלט חבל, שלכל הפחות לא סיימו את ההכפלה עד נעמן. אותה הכפלה לכל הפחות הייתה עשויה להגדיל את מרווח הביטחון לצמצום איחורים בקו העמוס וגם אולי שיפור של הארכת חלק מהרכבות עד חיפה מרכז ללב המפרץ ואף לכיוון קריות/נהריה.
ירושלים: מסכן מי שעולה על אוטובוס
13/04/09 21:19
1צפיות
מסלולים לא הגיוניים, תדירויות נמוכות, צפיפות בלתי נסבלת. הנוסעים תמימי דעים – הנסיעה בקווים 18 ו-21 בבירה היא סיוט, קו 30 מפותל ובלתי נסבל והשינוי שנעשה במסלול קו 13 הוא אסון תחבורתי. צפוף פה

mynet
ויש גם 4X4 באוטובוסי הבירה.
13/04/09 22:38
1צפיות
וההסבר: 4 אוטובוסים של קו 4 שיוצאים בו זמנית מקניון מלחה.
עוד כתבה על קו מעצבן - קו 63 מחיפה לקרית אתא
14/04/09 11:28
1צפיות
במסגרת הכתבות על קווים מעצבנים זוכה בתואר באזור חיפה קו 63 ממרכזית המפרץ לקרית אתא
כתובות אינטרנט מצורפות:
הקווים בק. אתא סיוטיים.
14/04/09 12:42
1צפיות
התדירות שלהם נמוכה בהשוואה לביקוש ולכן האוטובוסים תמיד מפוצצים.
צריך לעשות בק. אתא קו מהמרכזית דרך רחוב זבולון, שעולה מעלה בציונות, שמאלה לרמז ואז ימינ לסירקין וממשיך לגבעת הרקפות....

הקו הזה יקצר משמעותית את זמן הנסיעה.

מעבר לכך, לא יזיק לעשות קו אקספרס ק. אתא מרכזית המפרץ דרך כביש זבולות (קו 65 המתולוגי) שאם היו מוסיפים לו נסיעות במקום נסיעה אחת ב 3 לפנות בוקר.. היו לו גם הרבה נוסעים.
הקווים המעצבנים בב"ש - 4 הפנימי ו- 30 לבאלי"ש
14/04/09 11:31
1צפיות
שני קווים מעצבנים באזור באר שבע. קו 4 של מטרודן לשכונת רמות ו- 30 של אג"ת לבאלי"ש
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה עם קו 31 לנווה זאב ו22 לנחל עשן
14/04/09 17:34
1צפיות
31 של מטרודן כמובן. בעבר היה קו ששירת את שכונת דרום שתכל'ס כל כך קרובה לעיר ולכל מקום מרכזי בעיר שמעטים השתמשו בקו הזה (קו11ז"ל). מה עשו, לקחו את קו 31 שגם ככה עובר לנווה זאב והפכו אותו לקו שמסתובב בשכונת דרום, בקצה רואים את נווה זאב והוא שב על עקבותיו ורק אז מגיע לנווה זאב. מה עוד שזהו קו מעגלי כך שאם מישהו בשכונת דרום או באיזור הישן של נווה זאב רוצה לעלות עליו או מתלבט מה יותר מהר, הרגליים או האוטובוס. כך נוצר מצב שכמעט ואף אחד אינו עולה על הקו בשכונת דרום. ותושבי נווה זאב מרחיקים מעט לכיוון שממנו חוזר הקו בכיוון ההפוך (מהשכונה לעיר).

קו 31 של אג תעבורה לחצרים הוא פתרון טוב למי שיודע על קיומו לאיזור בית הקברות הישן, שגובל בין השכונות ט' נאות לון ונווה זאב.
הוצגה תוכנית אב לתחבורה להוד השרון
15/04/09 11:34
2צפיות
עירית הוד השרון הכינה תוכנית אב לתחבורה, שבה אמורה להינתן עדיפות לתח"צ ולשבילי אופניים
כתובות אינטרנט מצורפות:
או, יש להם הרבה עבודה שם
15/04/09 15:05
1צפיות
אולי העיר בשרון עם התח"צ הכי גרוע.
קווים פנימיים אנמים, בתדירות איומה, קישור מחפיר לתחנת הרכבת העירונית, והיעדר קו נורמלי לצומת רעננה או בי"ח מאיר.
שלא לדבר על "הסיבוב" שאגד עשתה על חשבונה בהעברת כל הקווים המאספים לצפון לתחומה במקום לדאוג לקווים נורמלים לת"א.
דבר זה גורם ללו"ז בלתי אמין ולמסלול אחיד של מרבית הקווים דרך כל פתח תקווה.
º
שאלות
58תגובות
13/04/09 17:20
1צפיות

(המשך...)
הרכבת מזמינה אתכם להתנסות בשירות חדש!
13/04/09 13:07
שירות בסמס
שלום לכולם וחג שמח!
שמי שרית מרכבת ישראל.  כפי שאתם יודעים, פורום זה הוא הפורום הגדול והפופולרי ביותר בתחום התחבורה הציבורית בארץ, ואנו ברכבת ישראל מעוניינים לקחת חלק בשיחה הרלוונטית לנו בפורום. אתם מוזמנים לפנות אליי במסרים ובפורום עם שאלות והצעות .
אך לפני הכל, בשבועות הקרובים רכבת ישראל תצא עם שירות חדש ללקוחות הרכבת: מידע לוח זמנים ומחירים ב-SMS.
מכיוון שמדובר בשירות חדש הנמצא בשלבי ניסוי, היינו רוצים להזמין אתכם, גולשי פורום תחבורה ציבורית לנסות את השירות לפני כולם, ליהנות ממנו ולחלוק הערות והצעות.
חשוב לנו לדעת האם מצאתם את השירות שימושי? האם אופן השימוש ברור? האם תשתמשו בשירות זה בעתיד?
על מנת לנסות את השירות, שולחים הודעת SMS בשפה חופשית למספר 5770  (ללא כוכבית) ומקבלים תשובה בתוך שניות - ישירות למכשיר הטלפון הנייד. לדוגמה:
שאלה: רכבת מהרצליה לאוני תל אביב
תשובה: היום יציאה הרצליה 14:50 15:08 הגעה אוני-תא 15:07 15:14.
(דוגמאות לניסוחי SMS נוספים פה)
השירות זמין 24 שעות ביממה בעברית בלבד, מוצע ללקוחות כל חברות הסלולר בארץ וכרוך בתשלום (0.50 ₪ לשאילתה) כמפורט בתקנון.
נשמח לשמוע מכם בפורום במהלך החג עם שאלות, הצעות וחוויות מהתנסות בשירות.

לפירוט בנוגע לתנאי שימוש ותקנון
חג שמח וברוכה הבאה לפורום תחבורה ציבורית.
13/04/09 14:03
כמו"כ, אני מברך את הדוברת ואת ר"י על ההחלטה לשתף נציגה רשמית בפורום תחבורה ציבורית.
º
יש לך חלק לא קטן בכך!
13/04/09 19:14
בתור משתמש קבוע במס' של אגד [2800]
13/04/09 14:07
1צפיות
אני חייב להגיד שזה רעיון מעולה וגם יותר זול לעומת מחיר מחיר שליחת סמס לשירות של אגד [עולה 0.75 אג']. בשירות של אגד קיים שאלת בירור. אולי מומלץ להעתיק את המודל של העבודה שלהם מול לקוחות ה"סמס".
אם המחיר ישאר אותו מחיר כמו שאתה מציג אני יכול להגיד שזו תהיה הצלחה במידה ותפרסמו בטלויזיה/רדיו/אינטרנט/עיתונות.
לאגד כבר עולה שקל להודעה.
13/04/09 15:16
העלו את המחיר בסוכות האחרון כמדומני.
הערה קטנה..
13/04/09 15:05
1צפיות
באתר רשום "השירות כרוך בתשלום בסך 0.79 ש"ח לכל שאילתה. "

לעומת ההודעה שלך "מוצע ללקוחות כל חברות הסלולר בארץ וכרוך בתשלום (0.50 ₪ לשאילתה) "
היי rubim
14/04/09 15:31
2צפיות
אתה צודק, ישנו הבדל, אך נכון לעתה המחיר הוא 0.50 ש"ח לשאילתה.
º
ברוכה הבאה, שרית, ו
13/04/09 16:49
º
אוהד!
14/04/09 15:33
בעניין התשלום
13/04/09 18:02
שלום שרית וחג שמח

אין לי בעיה עם התשלום בזמן השימוש השוטף בשירות זה.
הבעיה היא שאת מבקשת מאיתנו להשתמש בשירות נסיוני זה גם ללא צורך אמיתי, כדי לבדוק את המערכת ולחוות דעה עליה.
אם כך, אני מציע לפטור אותנו מתשלום (למעט כמובן מתשלום בסיסי של שליחת מסרון) כל עוד השירות מוגדר כנסיוני.

חג שמח ובהצלחה לך.
לשת"פ כ-beta testers וגם לשלם על זה כסף?
13/04/09 18:54
לא נשמע הגיוני...
בתור אחד שעסק פעם בסקרים, בשביל לענות עליהם
14/04/09 01:24
קיבלתי כסף, פה אני צריך לשלם בשביל לחוות את דעתי, אני מתחיל לחשוב אולי זו לא באמת מישהו מהחברה, יכול להיות שזה פיקטיבי, לכו תדעו אולי  מישהו שאחראי על האתר רוצה לעשות השלמת הכנסה וזו דרכו לעשות כך?
ברכות על ההצטרפות לפורום!
13/04/09 19:13
בתקווה להמשך שת"פ פורה ולהצטרפות נציגים של חברות תח"צ אחרות.
נשאלת השאלה אם זה לו"ז ONLINE או שמע
13/04/09 20:15
לו"ז מתוכנן לפי זמני יציאה שאמורים להיות..
שכמו שאנחנו כבר יודעים, לעולם רכבת לא מגיעה בזמן.
אפילו הרכבות של הלילה לא מגיעות בזמן.
הערות:
13/04/09 20:34
מומלץ להעלות את זה גם לאתר אינטרנט, כמו שעושים באגד.

גם חשוב שיהיו קיצורים, בכדי להקל על ההקלדה (ת"א, כפס (כפר סבא).

וצריך להגדיר גם מהיא ברירת מחדל, האם ת"א זה מרכז או השלום, וכדומה'

אני חושב שהשרות תעזור הרבה, חוץ מזה שהשרות עם המענה הטלפוני די מהר.
תודה על ההערות!
14/04/09 15:36
כאשר השירות יושק באופן רשמי, הוא יעלה לאתר האינטרנט של הרכבת.
ברוכה הבאה לפורום
13/04/09 23:50
ובהצלחה
באמת נחמד לעוד ערוץ תקשורת עם הרכבת
ברוכה הבאה שרית
14/04/09 01:19
מנהלים, אפשר אפילו להאדים אותה אם תשאלו אותי
זה נהדר שיש נציגות רשמית של ר"י כאן בפורום
סוף סוף
14/04/09 05:57
חיכיתי לזה הרבה זמן בול כמו באגד... הגיע הזמן  :)

יותר נוח מלהכנס כל פעם לwap במכשיר.
שמחה לשמוע,
14/04/09 15:32
נשמע לשמוע מה דעתך על השירות ברגע שתתנסה בו.

חג שמח!
שרית
º
אחלה שירות!
14/04/09 18:43
º
חיוני ביותר!
14/04/09 23:48
שרשור הכוונה ומודיעין 13/4
12/04/09 23:54
8צפיות

שאלה לידע כללי..
13/04/09 00:04
1צפיות
מחר הרכבות עובדות כרגיל נכון? הן עובדות גם בערב-לילה נכון? ואותו הדבר לאוטובוסים של אגד בחיפה..?
תודה.
נכון
13/04/09 02:46
ישנם שינויים בשל חול המועד אך הם אינם גדולים בדרך כלל
הרכבות פועלות כרגיל (יתכן שיש תוספות), גם לאורך הלילה עד יום שלישי אחר הצהריים (אז מגיע החג שבו כידוע, אסור להסיע רכבות)
אגד בחיפה עובדים בלילה רק בימי חמישי, שישי, ושבת, מחר לא. אך השירות הרגיל פועל (פחות או יותר) כסדרו
שינויים עשויים להיות בקווים:
- המשרתים בעיקר אזורי תעשייה
- המשרתים בעיקר מוסדות לימוד
- המשרתים בעיקר מוקדי נופש
- המשרתים את המגזר החרדי
º
יש כרטיס הנחה הלוך-חזור מפ"ת לטבריה?
13/04/09 00:54
1צפיות
כן
13/04/09 02:42
ניתן לקנות כרטיסי הלוך ושוב בכל הקווים שמחיר הנסיעה החל מקוד 10 (כ-19 ש"ח לנסיעה בודדת אם אינני טועה)
כרטיס ה"הלוך ושוב" מקנה הנחה של 15% ביחס למחיר 2 נסיעות בודדות רגילות.
כרטיס הלוך ושוב שנקנה מנהג ניתן לניצול (הנסיעת "חזור") במשך חודש. כרטיס שנקנה בקופת כרטיסים הינו בלתי מוגבל בזמן.

שים לב: כרטיס הלוך ושוב יכול לשמש שני נוסעים באותה נסיעה כך שאם אתה נוסע עם עוד מישהו תוכלו לקנות כרטיס כזה לכל כיוון ולחסוך לעצמכם את הסיכון של אובדן הכרטיס, תום תוקפו, או במקרה שתרצו לחזור עם קו עם קוד אחר (לתל אביב למשל).
מטבריה להר ברניקי וגם למצוק ארבל
13/04/09 00:55
1צפיות
בסביבות השעה 11-12 בצהריים, איזה קו? חברה? תודה רבה
º
בדוק בקונקס טבריה, אולי, אבל אולי, יש קו
13/04/09 10:50
מפתח תקווה להרצליה
13/04/09 00:58
שלומות

איך מומלץ להגיע מפתח תקווה (תחנה מרכזית) לאפולוניה בהרצליה
הפרמטרים: כמה שיותר מהר, כמה שפחות אוטובוסים-לא-תדירים או מאוד-לא-ישירים, ואפשר עוד החלפה בשביל למנוע את שני המקרים האלה.
המסלול שחשבתי עליו הוא קווי XX1 (או 823) לצומת רעננה ומשם 029. האם אני הולך לעשות טיול גדול עם 029 בהשוואה לאופציות אחרות?

תודה
קו 29
13/04/09 07:46
באופן כללי קו 29 נחשב לקו איטי. נסיעה מצומת רעננה לאפולוניה עשויה לארוך כשעה וחצי ביום רגיל, אך בשל חול המועד גם הכבישים העירוניים יחסית פנויים, ונסיעה כזו עשויה לארוך כ50 דקות-שעה.
אני הייתי דווקא בוחר בנסיעה מפ"ת למסוף ארלוזורוב, ומשם מונית שירות/601 עד לצומת הרצליה (הגשר להולכי רגל שבין הסירה לבין שמריהו), ושם עובר את הכביש ועולה על קו 29. אמנם מדובר בנסיעה ב3 קוים, אך לדעתי האפשרות מהירה יותר מנסיעה דרך צומת רעננה.
טיול מהנה!
דרך תל אביב באמת אין לי כוח...
13/04/09 13:39
למרות שיתכן שזה יהיה קצר יותר
השאלה היא האם בצומת רעננה כדאי לי מאוד לעלות על משהו אחר (כמו 501 למשל) או שזה לא הבדל גדול
בוקר טוב - שאלה
13/04/09 08:08
איזו תחנת רכבת בחיפה הכי קרובה לגראנד קניון?
אין תחנה שממש קרובה לשם
13/04/09 08:56
הכי פשוט זה להגיע לתחנת חוף הכרמל, ומהמרכזית הסמוכה לקחת קו 125.
הכי קרוב - תחנת חוף הכרמל
13/04/09 09:01
ומשם קו 125 בתדירות בינונית.
ניתן גם לקנות כרטיס שעתי ולקחת כל קו למרכז חורב (29,123,133), ולהמשיך משם לגרנד קניון עם 23 או 28 התדירים.
כל כרטיס נסיעה בתוך חיפה הוא כרטיס שעתי.
14/04/09 07:33
אפילו לא צריך לבקש במיוחד מהנהג. ובאמת אין שום סיבה לחכות ל-125 כשאפשר לעשות את מה שכתבת. למרכז חורב, אגב, מגיעים גם קווים 11, 46 ו-146.
מירושלים לבר גיורא או נס הרים
13/04/09 09:27
בשעות הבוקר [עדיף]\ צהריים
מירושלים קווי סופרבוס 182/184, בדוק לו"ז
13/04/09 10:55
1צפיות
ותחנות באתר של סופרבוס תחת הלשונית של בית שמש
הגעה לחשמונאים פינת קרליבך
13/04/09 10:24
1צפיות
הי,
איך אני מגיע מאזור דיזינגוף סנטר לחשמונאים פינת קרליבך?

תודה
º
מהסנטר קו 11 עד המקום המבוקש
13/04/09 10:57
º
תודה.
13/04/09 20:59
התדירות של 11 נמוכה יחסית
14/04/09 07:30
(במיוחד בערב), ולכן אני במקרה הזה מעדיף להשתמש בקו 63 התדיר יותר. עולים עליו בשדרות בן ציון (מול האוזן השלישית וספגטים), והוא מגיע למרחק שתי דקות הליכה מקרליבך/החשמונאים.
שלום רב.איך אגיע לרחוב מונטיפיורי בתל אביב
13/04/09 13:11
מתחנת רכבת מרכז וגם איך מגיעים לשם מקרית אונו?תודה רבה וחג שמח.
לרחוב מונטיפיורי: מקיראון 168 עד מגדל שלום,
13/04/09 14:03
מרכבת מרכז/ארלוזרוב קווים 18/20/61/62 עד אלנבי/מונטיפיורי
תודה רבה.אני נעזרת בפורום באופן קבוע ומרגישה
13/04/09 15:49
בטוחה ומתמצאת בדרכים.
שלום. שאלה לגבי הגעה לאצטדיון וינטר ברמת גן.
13/04/09 13:17
מהי הדרך הטובה והיעילה ביותר להגיע לאצטדיון וינטר ברמת גן מחדרה?
אני מעוניינת להגיע לשם בסביבות השעה 16:00.

תודה מראש וחג שמח לכולם
מחדרה עם הרכבת עד תחנת ההגנה ומהיציאה עם קו
13/04/09 14:08
16 עד תחנתו הסופית במסוף דרך הטייסים, משם הליכה של דקות ספורות בדרך הטייסים עד האיצטדיון.
לתשומת הלב, האיצטדיון שייך לרמת גן, אך הוא נמצא בדרום העיר על גבולה עם ת"א
º
רב תודות חג שמח
13/04/09 14:22
איזה קו מגיע מאיזור המרכז לממילא בירושלים?
13/04/09 13:46
אזור המרכז = חולון, ת"א
מחולון לירושלים 404/406, הבעיה שהם מגיעים מבת
13/04/09 16:47
ים והתדירות שלהם נמוכה, 404 הוא מאסף דרך רמלה.
לכן עדיף דרך ת"א, 405 מהתחנה המרכזית או 480 ממסוף ארלוזרוב.
מהתחנה המרכזית בירושלים קווים 13/20, ואולי יש עוד לאזור ממילא
אם 13 אז גם 18
13/04/09 22:25
שניהם מגיעים לרחוב המלך דוד הסמוך לממילא.
מעט תמונות מהביקור היום בדיפו של סיטיפס
85תגובות
12/04/09 22:26
לקחתי את האשה (שהתנגדה מעט), את הילדים (שדווקא התלהבו) וחבר עם ילד (אשתו נשארה לעבוד) ועלינו לבירה.
כולם שאלו "ברכת כהנים" ואני השבתי "לא! רכבת קלה..."

(המשך...)
מעט תמונות מהביקור היום בדיפו של סיטיפס
לקחתי את האשה (שהתנגדה מעט), את הילדים (שדווקא התלהבו) וחבר עם ילד (אשתו נשארה לעבוד) ועלינו לבירה.
כולם שאלו "ברכת כהנים" ואני השבתי "לא! רכבת קלה..."
לו"ז רכבת "סימנס" ליום ב' 13.04.09.
12/04/09 20:15
26צפיות
כפי שנמסר לפני כשבועיים בפורום,  ר"י תפעיל מערך רכבת עם קרונות מתוצרת סימנס .
מצ"ב לו"ז פעילות  לטובת המבקשים לסוע או לצלם את המערך.
05.16 מנתב"ג לנהריה.
08.06 מנהריה למודיעין.
11.04 ממודיעין לעכו.
13.40 מעכו למודיעין.
16.43 ממודיעין לנהריה
20.06 מנהריה למודיעין.
יתכנו שינויים בשל סיבות תפעוליות.
º
נצפה היום(א')בבנימינה ב-12:20 לערך בדרכו לעכו
12/04/09 20:25
1צפיות
אכן המערך פעל היום בדומה ללו"ז של מחר
12/04/09 20:31
1צפיות
בתוספת רכבת לילה  אמש  מנהריה  (01.59)לנתב"ג.
º
נסעתי בה היום מלב המפרץ לת"א (69)
12/04/09 20:34
1צפיות
אני רוצה להעלות סרטון קצר שצילמתי ברכבת
14/04/09 15:10
1צפיות
האיכות לא היסטרית, כי זה צולם ממכשיר סלולרי.
איך אני הופך אותו מפורמט *.3gp למשהו נתמך ?
ראיתי את הרכבת במודיעין מרכז וכמעט חזרתי לת"א
12/04/09 23:16
2צפיות
עמדה לצאת לנהריה ב-16:43.

מתכנן מחר להקדים ולצאת מת"א בהתאם ללו"ז המשמח.

ושוב תודה על העדכונים.
º
רבה על העדכון מייקל.
12/04/09 20:55
1צפיות
º
האם עדיין קיים מערך סימנס יחיד בשירות ציבורי?
12/04/09 20:56
1צפיות
המערך הנוסף צפוי להכנס לשרות בחודש הבא.
12/04/09 22:00
1צפיות
אין בידי פרטים נוספים.
º
12/04/09 22:06
º
הסימנסים יצאו הבוקר מנתב"ג בהתאם ללו"ז למעלה.
13/04/09 05:38
1צפיות
בינתיים היא רצה לפי הלו"ז
13/04/09 14:23
1צפיות
לדאבוני פיספסתי אותה בדקה.
סימנס במודיעין מרכז..
13/04/09 20:24
5צפיות
 סימנס במודיעין מרכז..
היום, אני וקובי ערכנו נסיעת בכורה משלנו במערך קרונות הסימנס החדשים מת"א למודיעין..
להלן מספר תמונות..
º
-2-
13/04/09 20:27
5צפיות
-2-
º
-3-
13/04/09 20:32
6צפיות
-3-
ואחרונה..
13/04/09 20:52
5צפיות
ואחרונה..
התרשמותי מהנסיעה במערך הסימנס- הנסיעה שקטה וחלקה, כיאה לקרונות מודרנים חדשים.
הדלתות והמעבר בקרונות צרים למדי..
אהבתי את מערכת הכריזה החדשה של הסימנסים שמתואמת עם התצוגה, ולראשונה התצוגה כוללת אנגלית.

תודה למייקל על הלו"ז של מערך הסימנס.
קודם כל, התרשמותי מהכריזה -
14/04/09 14:43
3צפיות
הכריזה הייתה חזקה מדי לטעמי, וגם איכות הצליל ירודה בהשוואה ל-DD. חוץ מזה - הנסיעה אכן שקטה וחלקה. מעניין שקיים הבדל מורגש בין החלק האמצעי של הקרון לחלקים המוגבהים שמעל החוגונים - קצת יותר שקט באמצע וטיפה יותר רועש בקצוות (אני משער שזה בגלל החוגונים).
לגבי איכות הסאונד- הסאונד אכן עמום יותר..
14/04/09 16:37
1צפיות
אבל הכריזה דווקא לא נשמעה לי כ חזקה מדי..
יכול להיות שהנמיכו מאז שנסעתי (אני מקווה...)
14/04/09 16:42
1צפיות
דבר נוסף ששמתי לב אליו - ההשהיה של הדלתות הפנימיות הייתה ארוכה מדי לטעמי (משהו כמו 2 דקות! הייתי מכוון את זה ל-30 שניות או מקסימום לדקה, כדי להנמיך את הרעש ככל האפשר).
תודה על התמונות!
13/04/09 21:25
3צפיות
מזל שהרכבת לא הייתה בחולון.
º
13/04/09 21:59
כיף לך
13/04/09 23:33
3צפיות
אני זכיתי בנסיעה קצרה מת"א מרכז לת"א הגנה
הצלחתי לעבור זריז בקרונות,היה נראה לי שהקרונות מחולקים לחדרים קטנים יותר מהרגיל,ורצפה לפעמים מוגבהת קצת
הרבה מעברים בין חדרים,ושבילים כנראה כי יש כמה שירותי נכים ,
התרשמתי נכון דניאל?
º
14/04/09 13:34
התמונה הפותחת נהדרת.
13/04/09 22:43
2צפיות
מעניין מתי מראה הסימנסים יהפוך לטריוויאלי. תודה דני על התמונות האחלאיות.
º
תמונות מדהימות, נראה חו"ל לגמרי
13/04/09 23:05
1צפיות
תמונות יפות..חו"ל? בשביל חו"ל רק ככה>
14/04/09 01:07
5צפיות
תמונות יפות..חו"ל? בשביל חו"ל רק ככה>
סליחה שאני עקום
º
העיקר הכוונה.
14/04/09 01:39
2צפיות
º
חה-חה-חה, אהבתי
14/04/09 14:45
1צפיות
º
15/04/09 00:06
מישהו יודע מה הלו"ז למחר?
13/04/09 20:58
אני רוצה לנסוע בהם..
תודה על המידע השימושי
13/04/09 21:16
עליתי עליה היום ב11:20 מנתב"ג עד לחיפה מרכז - השמונה

פשוט חוויה
היום ראיתי סימנסים
13/04/09 22:00
1צפיות
נסעתי ברכבת לראשון לציון,אז ראיתי קרונות סימנס לנהריה בתחנת רכבת השלום כול דקה התחלף השילוט,נהריה בעיברית ואחר כך באנגלית.
יפה. כשאתה רוצה אתה יכול
14/04/09 01:07
סוף סוף כתבת תגובה יפה, עם פיסוק וסימני ניקוד. המשך כך
עדכון מנסיעה ראשונה (שלי) למודיעין
13/04/09 23:54
3צפיות
תודות לעדכונים בפורום הקדמתי את יציאתי היום למודיעין ואכן הרכבת הגיעה בזמן המתוכנן לת"א.

הנסיעה עצמה שקטה יותר מבקרונות האחרים והכסאות היו נוחים יותר מבחינת שיפוע הגב, בטח ביחס לקרונות משנות ה-70 שעדיין בשימוש וגם לעומת ה-IC3.

ישבתי בקרון 892 המיועד לנכים.
בהשוואה לקרונות ה-DD של בומברדיה שרותי הנכים קטנים יותר ואין את הסימון שהדלת נעולה, יש כפתור פתיחה וסגירה בלבד.

בתחנת נתב"ג הרכבת התעכבה כשש דקות, קראו למכונאי להגיע לתא הניהוג ואז יצאנו.

מה שהפריע לי היה הלכלוך הרב שהיה בקרונות ובחדרי השרותים
ובמיוחד בלט בקרון הנכים מסטיק שהודבק על השטיח במעבר המרכזי.

חבל שאנשים לא שומרים על האוצר החדש שמיועד לשימושם למשך עשרות השנים הבאות.

סיכום - למרות שאין מדרגות בקרונות, זו קפיצת מדרגה !!!

חג שמח
גם אני נסעתי היום בסימנס
14/04/09 02:42
3צפיות
בפאתי מודיעין בשעה 22.15 הרכבת אחרי העצירה ולפני שהחלה בנסיעה הדרדרה מעט !

חוץ מזה הנסיעה היתה בסדר גמור.

הוסיפו דלתות בקרונות וזה מעולה !
איזה קטע, גם בנסיעה של דניאל ושלי
14/04/09 12:58
3צפיות
(זו שדניאל הביא פה בשרשור תמונות ממנה) היה דרדור קל בתחנת פאתי מודיעין.
הסעות לאתרי תיירות בחגים
12/04/09 19:50
2צפיות
התבשרנו בתקשורת כי היום היו 10,000 מבקרים בספארי בר"ג, ומי יודע כמה עוד אנשים גדשו את הפארק הלאומי (לא התקרבתי לסביבה בכלל בתקופה האחרונה).

תמונת מצב דומה, במידות שונות של גודש, קיימת גם באתרים נוספים.

במקרה הספציפי, נראה לי שהפעלת קו מיוחד מהתחנה המרכזית בת"א (ואולי גם מנקודות מוצא נוספות כמו ראשל"צ ובני ברק) לשער של הספארי + רכבי הסעות פנימיים של הספארי, יכלו להפחית הרבה מהלחץ.

מה דעתכם - עד כמה ריאלי לנתב את מאסות המבקרים (או לפחות את חלקם) להגעה לאתרים בתחבורה ציבורית, כולל במידת הצורך לחייב אתרים פופולאריים לדאוג להפעלת קווי תחבורה מיוחדים/תגבור קווים קיימים, בימים בהם קיימת סבירות גבוהה לגודש תחבורתי?
לא מעשי ולא רלוונטי
12/04/09 20:13
1צפיות
לא מכיר כמעט אף אדם, אבל ממש כמעט אף אדם שחשב לנסוע לספארי (איך יסתובב בספארי?!? בעבר עוד היו
כמה אוטובוסים של דן צבועים כמו זברה [ליילנד טייגרים ישנים] שהיו עבור האנשים נטולי הפרייבט) או לפארק הלאומי
שהיה מתכוון לעשות זאת בהסעה במקום ברכבו הפרטי.

זה לא כמו להיות יומם. יוממים, עשרות אלפים כאלו מדי יום, נוסעים באוטובוסים/רכבות מביתם לעבודה ובחזרה.

נסיעה חד פעמית בחג של כמה חבר'ה או זוג הורים ושני/שלושת ילדיהם או שני זוגות חברים באותו אוטו, אנשים מוכנים
לעמוד עוד חצי שעה עד שעה של פקקים (כלומר הגדלת זמן הנסיעה בחצי שעה/שעה) העיקר להיות עם הרכב הצמוד שלהם.
מה עוד שהחניה בפארק הלאומי היא בחינם.
לדעתי זה מאד רלוונטי
12/04/09 20:48
ויש לכך שתי סיבות:

1. קיבולת מוגבלת של עורקי התחבורה המצדיקה נקיטת אמצעים כדי שהציבור ישתמש כמה שיותר בתחבורה ציבורית. אם זה מחייב לגבות תשלום בחניוני הפארק הלאומי - ראוי לבצע זאת.

2. ברגע שאין לציבור אלטרנטיבה ממשית לרכב פרטי לצורך ביצוע פעולות מסוימות, יש סיכוי טוב לקנות רכב פרטי למרות שלמרבית הצרכים היומיומיים בכלל לא צריך אותו. קנייה זו בתורה, מעודדת שימוש נוסף ברכב הפרטי (כפי שתיארת "העיקר להיות עם הרכב הצמוד"), שאפשר לחסוך אותו מלכתחילה.

אין מדובר כאן בגחמה שקשה לצפות אותה. במקרה הספציפי, מדובר על שבועיים בשנה (סוכות ופסח) בהם מאסות של מבקרים גודשים אתרי תיירות. אם המבקרים יידעו שיש להם אלטרנטיבה במועדים אלו, סביר שחלקם יהיה מוכן לשקול אותה - אם מסיבות כלכליות של עלויות נסיעה ופקקים למטייל או שניים ברכב הפרטי, ואם משיקולי נוחות גרידא.
הספארי אינו אתר דתי
12/04/09 20:16
למרות שגם חרדים מבקרים בו הוא אינו אתר דתי כך שהצעתך אינה תקפה. מעבר לכך אני לא רואה את בעלי הרכב מוותרים כל כך מהר עליו.
בני ברק הובאה כדוגמא
12/04/09 20:49
ולדעתי בהחלט יהיה ביקוש של המגזר החרדי להסעות כאלה בחוה"מ.
עמית, מסכים עימך בדברים שכתבת עד כה
12/04/09 21:26
בהחלט יש מקום לדעתי לשירות אוטובוסים מיוחד, למשל מתחנת רכבת תל אביב/מסוף 2000, שאליו יש קווי אוטובוסים ורכבת מאזורים רבים בארץ.
אבל במידה ויש הסעות כאלה, אז לפרסם על כך מראש בין אם זה ממסוף 2000 או מאזורים אחרים, כמו למשל בני ברק, שבהחלט יהיה ביקוש לספארי ולמקומות אחרים.
התכוונתי למשהו אחר
12/04/09 21:26
שחברות האוטובוסים נוטות יותר לפתוח קווים מיוחדים לחרדים, וזה כבר קשור לכך שהם צרכן גדול של אוטובוסים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום