לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

º
ידיעות ומאמרי תחבורה בעיתונות
06/02/09 10:42
"הושלמה בניית גשר המיתרים"
06/02/09 10:58
בכתבה מהיום ב-"העיר פלוס", מדווחת ענת פרוז על סיומן של בדיקות העעומס שבוצעו בגשר בחודשים האחרונים.השבוע צפויות להתחיל עבודות ההכנה להנחת המסילות על הגשר. אח"כ, צפויה התקנתן של מערכות הבקרה וההזנה החשמלית של הרק"ל.

עוד מהכתבה: כל בדיקות העומסים הסתיימו בהצלחה מלאה, הידברות חיובית בין האדריכל קאלטרווה ומנכ"ל סיטיפס היא שאיפשרה את מסירת הגשר לסיטיפס... בוצעו עבודות פיתוח בכיכר המרוצפת שדמתחת לגשר שכללו:  הפעלת תאורה לעבר הגשר,ושתילת עצי זית וצמחי נוי, והצבת ספסלי אבן. כמו"כ, שולבה בכיכר שיטה חדשנית לסימון נתיב ההליכה לכבדי ראייה, ע"י שיבוץ "כפתורי סימון" בריצוף האבן. סימון זה הנו לאורכה של כל הדרך מתחנה מרכזית ועד בית החינוך לעוורים (יפה מאוד! ב.ל)
האם תהיה חגיגה חוזרת עם רקדניות עטויות שקים
06/02/09 11:33
לרגל סיום הבדיקות של גשר המיתרים ?
º
הפעם רק רקדניות מברזיל!
06/02/09 16:17
עצומה לביטול זכיונה של "סופרבוס" בבית שמש.
06/02/09 11:06
2צפיות
בקישור הבא. מתברר שמישהו בבית שמש החליט לעשות מעשה. למרות, שאיני חסיד של עצומות, יש לעצומה זו חשיבות ברמת ההצהרה הציבורית. חבל רק שמחבר העצומה לא טרח לבצע הגהה לשונית וסגנונית. יותר מדי שגיאות, לטעמי.
ועוד בענייני "סופרבוס-תמיד עמוס"
06/02/09 11:26
2צפיות
ראש העיר מברך, והתושבים ממשיכים לסבול.
ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, השתתף בטקס חנוכת משרדי החברה. לאחר שקבע מזוזה בפתח הראשי של המבנה, נשא ראה"ע דברים בהם אמר: כניסתה של חברה חדשה לעיר היא בשורה לתושבים, בפרט שמדובר בתוספת קווים ובהורדת תעריפי נסיעה". ראש העיר הדגיש כי "חברת ת"ץ צריכה להיות עם היד על ההגה אך עם האוזן לתושב", ואכן הוא שמח לראות שבסופרבוס הפנימו את המסר.

בינתיים, ובניגוד למתרחש בטקסי החברה, ממשיכות לזרום תלונות תושבים על שירותיה של חברת סופרבוס. והפעם: תלונות על מוקד השירות שנפתח ברמת בית שמש ופועל עפ"י מתכונת מהדרין בלבד. דהיינו,יש ימים עם שעות טיפול לנשים בלבד וימים עם שעות טיפול בגברים בלבד. אחד מלקוחות החברה שניסה להתלונן על מתכונת זו, טורטר קשות ע"י מוקד ה"שירות" של החברה.
תושבי בית שמש יכולים להקים מפלגת נפגעי התח"צ
06/02/09 12:12
1צפיות
יחד עם נוסעי קווים בבקעת אונו ובפתח תקוה ועם נוסעי קונקס במודיעין
היו שמות בפורום של סופר-עגלה, חאפר-בוס
06/02/09 12:41
3צפיות
בעצומה אני רואה סופר-בוז.
אפשר לצרף את השמות לחאפר-בוז
º
סופר-בוז נראה לי שם אחלאי ביותר.
06/02/09 16:16
2צפיות
º
06/02/09 19:28
1צפיות
עדכוני עבודות רק"ל ירושלים מאתר סיטי פס:
06/02/09 11:17
1.עבודות להנחת המסילות ברחוב יפו: רחוב הטורים - כיכר הדוידקה
בקטע המרכזי באזור השוק הונחו מסילות הרכבת. בחלקים האחרים נעשות עבודות הכנה לקראת יציקות הבטון והנחת המסילות.
בימים אלו, החלה בניית תחנת "מחנה יהודה" הממוקמת ממערב לרחוב בית יעקב.

2.עבודות להנחת המסילות ברחוב יפו: רחוב חשין -כיכר צה"ל
בימים אלה מושלמת חפירת הבסיסים לעמודי התאורה במדרכה הדרומית. בנוסף, מבוצעות עבודות להקמת תחנת "כיכר ספרא", הממוקמת אל מול כיכר העירייה. כמו כן, נעשות עבודות הכנה במדרכה הדרומית, לקראת ריצוף עתידי.

3.עבודות להנחת המסילות ברחוב יפו: כיכר הדוידקה - רח' חשין
בימים אלו מונחות המסילות בקטע המרכזי שבין רחוב המלך ג'ורג' לרחוב חשין. במקביל, נעשות לאורך הקטע כולו עבודות הכנה לקראת ריצוף במדרכה הדרומית.

4.עבודות להנחת המסילות ברחוב יפו: נורדאו - הטורים
במהלך חודש ינואר האחרון, החלה עבודת ריצוף תוואי המסילות במרצפות בזלת מיוחדות המיובאות מסין. עבודת הריצוף דורשת דיוק מירבי ותשומת לב רבה לאופן ביצועה. ריצוף מסוג זה יונח לכל אורך רחוב יפו, כולל מדרחוב יפו העתידי, בקטע שבין כיכר הדוידקה לכיכר צה"ל.
סך כל השטח המרוצף ברחוב יפו: כ-40 אלף מטר רבוע!

5.עבודות בכביש 1 ורחוב הצנחנים: בקטע: השער החדש -רחוב שבטי ישראל צפון (סנט ג'ורג')
נעשות עבודות להנחת המסילות בקטע. ובמקביל, החלו העבודות לבניית תחנת "שער שכם".
בקטע המרכזי לא מבוצעות בימים אלו עבודות הרכבת, בשל חפירות המבוצעות ע"י רשות העתיקות בשטח.

6.רחוב יקותיאל אדם, בקטע:דרך שועפאת - שדרות משה דיין
בחודש יולי 07 החלו העבודות להנחת המסילות ברחוב יקותיאל אדם. עד כה, הונחו המסילות לכל אורך הכביש, למעט בגשר עוזי נרקיס. במקביל, נמשכות עבודות הקמתה של תחנת "יקותיאל אדם".

7.כביש עירוני מס' 1 בקטע: רחוב שבטי ישראל (צפון)- רחוב ששת הימים
מסילות הרכבת הקלה הונחו לרוב אורכו של הקטע. במקביל, מבוצעות עבודות השלמה לקראת ריצוף ופיתוח בתוואי המסילה.
בימים אלו נשלמת הקמתה של תחנת הרכבת הקלה הראשונה: "גבעת התחמושת". החולפים בסמוך לתחנה, יוכלו להבחין בעצי הנוי שנטעו בה וכן באלמנטים שהוצבו על רצפת הרציפים: עמודי התאורה וההזנה החשמלית וכן ריהוט התחנה.

8.עבודות בכביש 1 ורחוב הצנחנים: בקטע: השער החדש -רחוב שבטי ישראל צפון (סנט ג'ורג')
נעשות עבודות להנחת המסילות בקטע. ובמקביל, החלו העבודות לבניית תחנת "שער שכם".
בקטע המרכזי לא מבוצעות בימים אלו עבודות הרכבת, בשל חפירות המבוצעות ע"י רשות העתיקות בשטח.

9.דרך שועפאת בקטע: צומת הגבעה הצרפתית - רחוב יקותיאל אדם
מסילות הרכבת הקלה מונחות לרוב אורכו של תוואי הרכבת בקטע זה. בימים אלו נעשות עבודות ריצוף בין המסילות לאורך התוואי.

10.שדרות הרצל בקטע: רחוב שמריהו לוין - כיכר הולנד
קטע זה, בו החלו העבודות בחודש ינואר האחרון, ישמש כסובת אוטובוסים וכנקודת קצה למסלול הקו הראשון.

11.שדרות הרצל בקטע: כיכר הולנד -רחוב פיק
בקטע המרכזי שבין כיכר הולנד לצומת בייט נטעו מעל ל-80 עצי נוי. בקטע שבין צומת בייט לצומת האפט, מושלמות בימים אלה העבודות להנחת המסילות ומתחילה עבודת הריצוף לאורך תוואי המסילה.
תודה רבה על הדיווח המפורט!
06/02/09 15:43
ויהיה נחמד אם מישהו מהירושלמים יוכל לצלם את התחנה הראשונה שבנייתה בשלבי סיום.
ועוד משהו לעניני הסופרבוס..
06/02/09 18:58
שיעשו עצומה נגד סופרבוס בלוד !!!! גועל נפש של חברה.

פניתי לסופרבוס מהאתר שלהם תחת "צור קשר" רשמתי שזה ממש לא תקין שאוטובוס אחרון מלוד לתל אביב בשעה 21:30 והראשון בשבע וחצי בבוקר. שזה קצת לא הגיוני..
ממש מוזר אבל כבר בשמונה בבוקר התקשרו אלי מסופרבוס ואמרו כי האתר עדיין לא מסודר והתנצלו על כך. עד סוף החודש האתר יסודר. בכל זאת אוטובוס אחרון של 461 מלוד לתל אביב ב 22:30 זה קצת דבילי. באגד זה היה 23:15
צור קשר עם יוזם העצומה
06/02/09 19:29
בבית שמש ויחד תנסחו משהו כולל על החברה.
כאילו שזה יעזור באמת...
06/02/09 19:47
שנינו יודעים שאף אחד לא שם על עצומות כאלו שמנוגדות לאינטרסים של האוצר. גם המחאה על קווים בפתח תקוה לא שינתה דבר, פקידי האוצר המשיכו לצחוק לכולם בפנים.
º
מה באמת קורה עם קווים בפ"ת, השתנה משהו?
06/02/09 20:22
תודה על העדכונים
06/02/09 22:59
בשדרות הרצל אכן ניטעו עצים לאורך המסלול. אם יהיה לי זמן אצלם.
סופרבוס מפעילה קו חדש
07/02/09 00:58
2צפיות
כנראה בעקבות הכניסה לאזור ירושלים, מפעילה סופרבוס קו חדש: שוהם-ירושלים.
חבל רק שלוח הזמנים שלו כל כך עלוב.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שרשור הכוונה ומודיעין 6/2
06/02/09 00:12
1צפיות
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר
אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת. הקפידו
לשרשר את שאלתכם לשרשור ההכוונה בתאריך הרלוונטי.

נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר. אם דרוש לכם מידע
אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים
ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

הכוונות נפוצות ניתן למצוא באגף השאלות הנפוצות של הפורום - מומלץ
לבדוק טרם כתיבת השאלה בפורום.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום

איך הרכבת פועלת ביום הבחירות
06/02/09 10:33
לא ממש הבנתי מהאתר שלהם אם רגיל או אחרת
למשל מעזריאלי לחדרה בסביבות 17:00?
תודה
שלום שאלה
06/02/09 11:28
יום ראשון בסביבות השעה 11-12 בצהרים
איזה קו אוטובוס אני צריכה לקחת בשביל להגיע למחנה צריפין לשער ירושלים?
תודה רבה מראש
למחנה צריפין 461 מלוד, 451/461 מרמלה, או מת"א
06/02/09 11:31
קווים 157/451/461/450/455, כולם עד צומת ניר צבי ומשם הליכה של מספר דקות ברגל..
157 הוא היחיד שמגיע קרוב לשער ירושלים בדרכו לבאר יעקב
מארלוזרוב או מהתחנה מרכזית?
06/02/09 16:27
תודה רבה מראש
º
מהתחנה המרכזית בתל אביב
06/02/09 16:45
מוניות שירות מבית שמש לרמלה בבוקר שבת?
06/02/09 22:45
האם קיים כדבר הזה?
אם כן אז איפה אפשר לתפוס, באיזה שעה ומה העלות?

ועד איזה שעה בכיוון ההפוך.

תודה!
º
נא לא להוסיף עוד שאלות הכוונה בשרשור זה
07/02/09 00:49
כמה שאלות
05/02/09 23:22
1צפיות
למה אף אוטובוס כבר לא מוכר כרטיסיות לכפר שמריהו?
מתי יתחילו האוטובוסים החדשים לתל אביב?
כמה יעלה? והאם עדיין יהיה כרטיסיות+כרטיסיות נוער?

תודה לעונים
כמה תשובות:
06/02/09 10:40
1. האוטובוס לא יכול למכור כרטיסיות, זה הנהג שמוכר
2. אוטובוסים חדשים ניכנסים לשרות כל הזמן.
3. כרטיסיות יהיו ומאוחר יותר גם רב-קו.
תמונות מלודון December 2008
77תגובות
05/02/09 23:19
1צפיות
חלק שני מהטיול שאירגנתי.

סה"כ יצא: טיסה דרך Thomsonfly מתל אביב ללונדון (לוטון) 820 ש"ח כולל כבודה ש ל20 ק"ג
7 ימי שהייה בלונדון באכסניית YHA במרכז העיר 1250 ש"ח
טיסה דרך easyJet מלונדון (לוטון) לברלין שונפלד 240 ש"ח כולל כבודה עד 20 ק"ג.
שהייה בברלין של...

(המשך...)
חלק שני מהטיול שאירגנתי.

סה"כ יצא: טיסה דרך Thomsonfly מתל אביב ללונדון (לוטון) 820 ש"ח כולל כבודה ש ל20 ק"ג
7 ימי שהייה בלונדון באכסניית YHA במרכז העיר 1250 ש"ח
טיסה דרך easyJet מלונדון (לוטון) לברלין שונפלד 240 ש"ח כולל כבודה עד 20 ק"ג.
שהייה בברלין של 6 ימים 660 ש"ח וטיסה דרך TUIfly מברלין TEGEL לתל אביב 214 ש"ח.

תהנו מהתמונות..........
נהג מטרופולין סירב להעלות חיילים...!
05/02/09 21:56
3צפיות
נהג מטרופולין סירב להעלות חיילים...!
נסרק מתוך גליון הצבי-ערד מהיום.

הנהג פוטר לאחר בירור.

אם איני טועה,ואם אני מזהה נכון את הנהג ע"פ שמו בכתבה,גם לי היה בעבר סיפור קטן עמו(שוב,אם זה הוא...),לפני כמה שנים,כשהוא עוד היה נהג באגד:
במקרה ההוא הייתי ביום האחרון של שרות מילואים,היה לי שובר-נסיעה צה"לי מהסוג הישן(שתי נסיעות בלבד),מתל-אביב נסעתי לבאר-שבע עם מטרופולין בקו 380,והנהג מסר לי אישור שובר על הקטע הארוך.כשרציתי להמשיך עם אגד לערד,סירב הנהג הזה לקבל ממני את השובר הצה"לי עקב המצאות אישור של מטרופולין,ולא של אגד,כשהשבתי לו שזה מה שיש בקו ב"ש/ת"א,טען שעלי לשלם עבר המשך הנסיעה לערד.
ירדתי מהאוטובוס שלו ונגשתי לברר  בקופה אם אין מה לעשות,הקופאי אמר שזה לא היה צריך להיות כך והנפיק לי על המקום אישור להמשיך עם השובר הצה"לי לערד.

אם זה באמת אותו הנהג,אז כנראה שיש לו "היסטוריה" עם חיילים.

הערה:את הנסיעה שלו כמובן פספסתי עקב הבירור בקופה,כך שנסעתי עם האוטובוס שבא אחריו.
º
אלון, הימור איזו חברהתקלוט אותו עכשיו
05/02/09 22:35
לפני מטרופולין ואחרי אגד...,
05/02/09 22:42
4צפיות
לפני מטרופולין ואחרי אגד...,
הוא היה נהג בחברה הזו>>>.
º
יפה אלון...גם באגד לא שבעו ממנו נחת.
06/02/09 15:59
יכול להיות שיש בזה משהו...,
06/02/09 18:39
אבל אין לי מידע ממוקד בנושא.
לא יודע על מה "להמר"...,
05/02/09 22:45
אבל הוא שייך למשפחה שרוב האחים בה הם נהגי אוטובוס,לסירוגין היו בין מרגלית לבין אירוס-ירוחם.
º
עכשיו הוא יוכל למלא את החסר בקווים או בנתיב
05/02/09 23:39
אז הוא לא יהיה קל"ב
06/02/09 18:40
הוא ומשפחתו הם תושבי כסייפה,שממערב לערד.
º
אני מקווה שלא קווים
06/02/09 17:23
טוב מאוד!
05/02/09 22:58
נראה שבמטרופולין, בניגוד לשאר החברות החדשות, מטפלים ביד קשה בנהגים חצופים וכאלה שלא מבצעים את עבודתם כראוי.
למרות זאת, עדיין יש להם פה ושם כמה נהגים מגעילים אבל הרוב הגדול בסדר גמור.
º
על-פניו זה נראה כך.
06/02/09 18:28
אבל הם ממשיכים לשכור ולהעסיק
06/02/09 19:43
2צפיות
גנבים שניזרקו מאגד!
גם כיום?
06/02/09 19:48
1צפיות
אני יודע שהם דווקא זרקו לאחרונה כמה גנבים מהחברה. רוב הגנבים דווקא הולכים לעבוד בחברות אחרות.
יש גנב "ותיק" שעובד שם
06/02/09 19:54
2צפיות
כבר כמה שנים ואחר שהצטרף לאחרונה אחרי שניזרק מאגד ומנתיב אקספרס.
חאפרבוס יכולים לקחת אותו לאחד מקווי צריפין
06/02/09 14:56
2צפיות
יהיה לו שם די והותר חיילים לא להעלות.
06/02/09 18:38
1צפיות
מה גם שמה שאתה מכנה חאפרבוס,שאני מבין שמדובר בסופרבוס,היתה בעבר חברת-בת של מטיילי אירוס-ירוחם,ששם עבדו שני אחים שלו,שאני מכיר אותם אישית,והם היו נהגים מצוינים,רק שלא עבדו בתחבורה צבורית.
אחד מהם שעבד מעל 20 שנה בחברה,פוטר לפני כשנה-וחצי על רקע שונה לגמרי:הוא עשה מחאה במשרדי הנהלת אירוס-ירוחם על כך שהם לא שלמו משכורות בזמן לנהגים ולעובדים האחרים עקב "קשיי נזילות",ועקב מצב זה והתמרמרות הנהגים,לא התאפשר לחברה זו לגשת למכרז על הסעות המפעלים שלנו,שבמקומם לבסוף זכה אגד במכרז,מנהלת המשק שלנו החליטה שחברה שלא משלמת משכורות,מחזיקה נהגים ממורמרים שמסכנים את נוסעיהם,לא תשתתף במכרז כזה.
ולואי שכל הגופים יקפידו במכרזים על עמידה של
06/02/09 20:02
1צפיות
החברות הניגשות על כל התנאים ולא יעצמו עינים
במיקרה של המיכרז שאלון ציין
06/02/09 20:22
1צפיות
מדובר במיכרז להסעות פרטיות ושם יש הקפדה יתרה על התנאים.
º
06/02/09 20:57
אגד תעבורה החל לעבוד בנתניה
05/02/09 20:52
3צפיות
כולנו בריחוף 20 אוטובוסי מאן עדיין עובדים ,היו בשבוע זה קשיים בהעברת נתוני השילוט ,מה שהוביל לעוגמת נפש מצד ציבור הנוסעים ,וסבל מבחינת הנהגים .
   באשר לאוטובוס האמבסדור ,בושה וחרפה .
º
מתי נתיב אקספרס נכנסת לקווי ת"א ?
05/02/09 21:48
1צפיות
º
ב-15.2 לפי הפרסום
06/02/09 09:12
1צפיות
כביש 431
05/02/09 20:32
18צפיות
עכשיו שהחלק השני של כביש 431 נפתח לתנועה, האם מתוכננים לעבור בו קווי אוטובוס כלשהם? למשל הקווים מראשל"צ ורמלה לירושלים?
רק עכשיו התחילו לגלות את נתיבי איילון
05/02/09 20:35
4צפיות
ככה שהייתי מהמר על שנת 2036.
מדוע לא פתחו אותו ככביש בין עירוני
06/02/09 18:07
3צפיות
שככה גם היה אפשר להציב בן תחנות אוטובוס ולעשות בן מדרכות
יש יותר מידי כבישים מהיריםן מיותרים בארץ כמו כבישים 6,20
6 ו-20 הם בין הכבישים החשובים בישראל
06/02/09 22:45
3צפיות
לא צריך לעודד תח"צ באמצעות התעללות בבעלי הרכב.
כביש 20 לפחות בקטע ממחלף קיבוץ גלויות
07/02/09 18:35
1צפיות
לכיוון דרום לא צריך להיות כביש מהיר,זה קטע כביש צר מאוד ,בעלי רכב מתעלחלים בעצמם
º
אז נוריד את הגשרים ונשים רמזורים.
07/02/09 21:52
1צפיות
º
ואולי נחזור לעגלות וסוסים?
06/02/09 22:49
אני לא מבין על מה אתה מתלונן
08/02/09 02:04
אתה מתלונן על זה שכביש 431 הוא כביש מהיר? עד שכבר בנו כביש אחד נורמלי במקום המנהג הישראלי המטומטם (והמסוכן, והמעקב, והמזהם וכו') להציב רמזור כל קילומטר בכבישים בין עירוניים...

כבישים מהירים הם דבר מבורך כל עוד הם נבנים בצורה נכונה, במקומות שבאמת צריך אותם ותוך פגיעה מינימלית בסביבתם. להגיד שיש בארץ יותר מידי כבישים מהירים מיותרים זה די טיפשי בהתחשב בפיגור המשמעותי של תשתיות הכבישים בארץ (והתשתיות בכלל) ביחס לרוב העולם המערבי.  
מחלפים יכולים להיות גם בדרכים בין עירוניות
08/02/09 04:37
ובדרכים עירוניות, מדוע שלא יעשו מימין לדרך עם אמצעי הפרדה שביל לאופניים ולהולכי רגל
כיום אי אפשר לחלק מהמקומות להגיע עם אופניים ממקום למקום בגלל כבישים מהירים
בדרך כמו כבישים 4,5,431,20  שאסור ומסוכן  לרכב בהם עם אופניים,מדוע שלא יגבילו
את מהירות הנסיעה בחלק מהכבישים כמו 20 ל50 קמ"ש (לאוטובוס יאפשרו לסוע עד 80 קמ"ש
)וכבישים 5 ו431 ל70 קמ"ש (לאוטובוס שיאפשרו לסוע עד 90 קמ"ש) אפשר לחשוב שבאיילון
נוסעים יותר מ10-20 קמ"ש בשעות העומס
מסכים איתך לגבי אופניים
08/02/09 12:25
אכן צריכים להיות לאורך כבישים בין עירוניים שבילי אופניים מכיוון שבכל מקרה זה מסוכן לרכב בשוליים של כביש עמוס עם תנועה מהירה, אבל בשביל זה לא צריך לבטל סימון של דרך מהירה אלא פשוט לסלול שביל נפרד לאופניים והולכי רגל.

לגבי דרכים מהירות שמפריעות לך לרכב על אופניים, אני לא ממש מבין למה אתה מתכוון. אם כבישים מסויימים אסורים לרוכבי אופניים סע בכבישים מקבילים כמו כביש 412, 44 (במקום כביש 4) או הכבישים העירוניים של תל אביב, חולון ובת ים (במקום כביש 20). כביש 5, אם אני לא טועה, לא מסומן כדרך מהירה כך שמותר לרכב בו על אופניים (תקן אותי אם אני טועה).

ולגבי הגבלת מהירות - למה לעזאזל להגביל כביש מהיר עם שלושה או ארבעה נתיבים בכל כיוון ל- 50 - 70 קמ"ש? מה ההיגיון בזה? וברוב שעות היום התנועה באיילון זורמת ואפשר לנסוע שם בשקט על 90.
אני מעריך ש-433 ישאר במתכונתו הרגילה
06/02/09 23:02
1צפיות
עם זאת אני מעריך ש-430 יעבור לכביש החדש ותדירותו תהיה גבוהה יותר מכיום. כמו כן אולי 435 שנוסע כיום נסיעות מעטות ביום במסלול 433 עד לרמלה יתוגבר ויסע בכביש החדש ישירות לנס ציונה ומשם לרחובות.
יצא לי לראות מפרצים לאוטובוסים
07/02/09 19:43
בין מחלף מבוא איילון למחלף קרית ראשון (שעדיין לא ברור לי שמו של מחלף זה, אבל שיהיה...)
שאלה אחרת - האם בכביש החדש לנצרת יש קווי
07/02/09 20:27
אוטובוסים סדירים, שנוסעים בו?
אם כן, איזה?
º
אין.
07/02/09 21:24
º
תודה רתם.
07/02/09 21:39
האם מותר לאופניים לסוע בכבישים 44,412,461
08/02/09 01:34
והאם יש  שביל או מדרכה בדרך חוץ מתחנות האוטובוסים
מותר בשוליים
08/02/09 01:53
בכביש 44 ו- 461 יש קטעים קצרים עם מדרכות (אם אני לא טועה יש באור יהודה קטע עם טיילת לאורך כביש 461).
בכביש 412 יש מדרכות בקטעים העירוניים (מהאיזור תעשיה הישן בראשון לציון ועד צומת ביל"ו ובקטע נוסף באיזור בית דגן).

בכל מקרה מותר לרכב על אופניים בשוליים כל עוד אין שלט המורה אחרת.
למה שלא יעשו שביל לאורך כל כבישים 44,461,412
08/02/09 04:22
הרי זה דרך בינערונית,ככה יהיה אפשר לסוע על אופניים,מעבר מימין למעקה הפרדה
2.כביש 20 לפחות בקטע בין קיבוץ גלויות עד כביש 4 צריך לשמש כדרך בין עירונית,בחלק
מהכביש הנסיעה מעל 60 קמ"ש מסוכנת וזה לתוך בתים של אנשים בג'סי כהן ותל כביר
ב.ואותה הזדמנות שיהפכו את כביש גהה בקטע בין צומת רעננה למחלף מסובים לדרך בין עירונית וימין לדרך שיהיה שבילי אופניים
3.מדוע כביש נתיבי איילון בקטע בין מחלף קיבוץ גליות למחלף הרצליה לא נקרא כביש 1?
נוסף למה, שכתבתי בתגובה למטה יותר, אז
08/02/09 10:41
יש תכנון לשביל אופניים מנתניה לתל אביב מקביל לכביש החוף.
בגלל כל מיני סיבות אלו ואחרות יש עיכובים בשביל זה ולא נראה, שזה יהיה בשנתיים הקרובות וייתכן שלמרבה הצער גם בשלב מאוחר יותר.
אם היה שביל אופניים מקביל לכביש 2 או כבישים בינעירוניים אחרים, המצב היה בהחלט טוב.

אבל לא צריך ללכת רחוק. יש עיכובים בשבילים שונים כמו למשל שבילים שונים מראש העין לתל אביב, ביניהם שבילים מקבילים לירקון ושבילים מקבילים פחות או יותר לרכבת.
כבר כיום, כשזה לא גמור יש רוכבים רבים.
גם אם תהיה מדרכה ושבילי אופניים מצומת הכפר הירוק דרומה לאורך משה סנה זה יהיה יעיל לחבר בין חלקים שונים של רמת השרון (צפונית לכפר הירוק עם איזור קרית שאול) וגם בין הרצליה/רמת השרון לתל אביב.
גם בתוך הערים הערים השונות יש עוד מה לשפר.
תגובה שלי בעקבות מה שנכתב בשרשור
08/02/09 09:13
תגובה שלי בעקבות מה שנכתב בשרשור

קווי אוטובוסים
אין לדעת מה יהיה עם כביש 431 ותנועת אוטובוסים. דווקא ייתכן, שכן כפי שנעשה (אם אני לא טועה) עם כביש 7.
בסך הכל יש לא מעט כבישים שונים, שלא עדכנו אליהם קווי אוטובוסים. בכביש 471 החדש (מכבית) יש קווי אוטובוסים שונים, אך לדעתי הוא אינו מיושם באופן מלא, כמו למשל קו אוטובוס שכונות דרומיות ומזרחיות של פתח תקווה לתל אביב ונדמה לי, שגם אין קו מהאזורים הללו לכיוון תל השומר.
לא חסרים עוד מקרים שונים.

על השקעה בתשתיות בכבישים שונים
לא אבוא בויכוחים על כביש 6, משום שזוהי עובדה, שהוא קיים. האם זה היה נכון? אינני בטוח בזה.
יש לא מעט איזורים, שאם נשווה בין כביש 6 לדרכים רגילות, כאשר אין פקקים, אז יש לא מעט מקרים, בהם לכביש 6 אין יתרון ולעתים גם הפוך מזה.
לדעתי היה מוטב להשקיע בתשתיות של רכבת, כמו למשל מסילת אורך של רכבת עבור שירות נוסעים וגם רכבות משא, שיורידו באופן משמעותי משאיות בכבישים.
כפי, שכתבתי כביש 6 כבר קיים ועובדים עליו תקופה ארוכה בחיבורו ממחלף ערה לכיוון ואדי מילק. אני מקווה, שלא ימשיכו יותר צפונה מזה.
משקיעים בכביש 6 ובכבישים שונים במכרז ולדעתי צריך להשקיע בצפון.
כעת מרחיבים את כביש 4 צפונית לבנימינה עד צומת פרדיס, כולל הפרדה מפלסית וזה טוב. אמורה להיות גם הרחבה צפונה יותר.
מרחיבים את כביש 70 בקטע יוקנעם-אלונים וזה טוב. פה גם יש לי שאלה; האם הרחבה זו כוללת שדרוג צומת העמקים למחלף?
מרחיבים גם בין צומת השומרים לצומת המוביל והגיע הזמן לזה. האם גם פה השדרוג כולל את צומת המוביל למחלף?
מרחיבים גם קטעים צפוניים של כביש 90 לאיזור צומת גומא.
האם יש כוונה להרחבת כביש 65 מצומת גולני עד צומת קדרים עם הפרדה בין כיווני הנסיעה השונים? זהו קטע צפוף בכלי רכב עם הרבה תאונות ולכן מוטב, שגם שם ישקיעו. יש עוד כבישים בצפון, שצריך לשדרג אותם.
לדעתי מצב הכבישים בסך הכולל באזור המרכז הוא מצב טוב וצריך להשקיע יותר בתשתיות של כבישים בצפון ובמרכז (ולמעשה בכל הארץ) להשקיע יותר בתשתיות רכבתיות "כבדות" וקלות.

כבישים מהירים ומדרכות ושבילי אופניים
בקשר לרכיבה בשולי הכבישים - הרכיבה מותרת ואף יש שלטים, שמורים על כך. עם זאת רכיבת אופניים בכבישים מהירים רחוקה מלהיות בטוחה.
לדעתי לצד כבישים מהירים, שעוברים ליד סביבה פרברית מובהקת (למשל כביש 531 או כביש אם המושבות העתידי) היה צריך להקצות בצד מסלול אופניים.
גם בכל מיני כבישים, שמשקיעים בשדרוג היה נכון, להשקיע מעט במדרכה, כמו למשל שדרוג של כביש 553 עם הפרדה מפלסית, יישור הכביש (למעשה תוואי 553 החדש שונה מזה הישן?) והרחבתו לשני נתיבים לכל כיוון. שכחו להשקיע במעט מדרכה של מרחק קצר בכביש זה עד איזור תעשייה פולג.
יש לי הערה נוספת והיא בכביש 483 ליד ראש העין לכיוון פתח תקווה. יש קטע ארוך עם מדרכה. צועדים או רוכבים במדרכה וממשיכים בה ורואים כמה ארוכה היא. עוד ממשיכים ומקווים להגיע למבצר אנטיפטרוס הקרוב.
לפתע, המדרכה נגמרת לה. כל כך לא ברור מהי ההשקעה במדרכה ארוכה, שנגמרת לה וולמעשה לא ממש מקשרת בין איזורים שונים. נקווה שישכילו להאריך מעט את המדרכה למבצר אנטיפטרוס.
שאלה לגבי הגשר ליד מעגן מיכאל בכביש 4
08/02/09 12:54
מה אמור לעבור עליו, הרכבת או הכביש?
º
אם אני לא טועה הכביש יעבור על הגשר
08/02/09 13:08
תגובה לאורי 404
08/02/09 21:20
1.לגבי כבישים מהירים,אסורה בהם כניסת הולכי רגל ,אופניים,עגלות יד ,קלנועיות,טרקטור וכל רכב איטי ורכב שאינו מורשה ואינו מסוגל לסוע במהירות 55 קמ"ש(אותה מהירות מינימום מצויינת בתמרור 74)ובכל כניסה לדרך מהירה מצוינת בתמרור 75 ,הגדרה שאסורה הכניסה כוללת,גם את שולי הדרך מימין לדרך המפרידה,אסורה בה כל חניה ועצירה למעט במקרה שרכב
יצא מכלל פעולה,או לשם חילוץ נפגעים וכלי רכב
הכבישים המהירים כוללים את כבישים 1 מתחילתו עד ירושלים קרוב ליהודה,כביש 2 בין השרון
לחיפה,כביש 3 בחלקו,כביש 4 בין צומת רעננה לאשדוד בערך,כביש 5 ממערב עד ליו"ש
כבישים 6 ,7,20  לכל אורכם,כביש 22 המתוכנן,כביש 431 בקטע שנפתח,כל הכביש מתוכנן להיות כביש מהיר,כביש 20 בקטע של וולפסון-עד המפגש עם כביש 4 היה בעבר כביש בין
עירוני ,אם מצוין בכבישים שמותרת רכיבה על אופניים בשולי הכביש אז זאת דרך בין עירונית ולא דרך מהירה,כבישים 44,42,40,412,461,483 אינם כבישים מהירים

תגובה לאשרי
08/02/09 22:24
אשרי לא יודע מדוע כתבת את חוקי התנועה. לא הזכרתי את אותם כבישים כרכיבה באופניים, אבל שיהיה...

אם כבר הזכרת את כביש 6, אז:
בחלק מן הקטעים המקבילים לכביש 6 יש שביל אופניים. אבל היה מוטב, שיהיה קישור לשבילים אלה באמצעות שבילים שונים.

בקשר לכביש 5 - כפי, שכתבתי מתוכנן להיות שביל אופניים (שכיום ניתן לרכוב בו. בעתיד יהיו בו שיפורים שונים) מראש העין (למעשה מכפר סבא) מקביל לרכבת עד עתידים בתל אביב והמשך מערבה.
תקוותי היא לשיפור שביל זה וגם, שמקביל לכביש אם המושבות יהיה שביל אופניים. כעת בתוך פתח תקווה יש שביל ויש לקוות, שיהיה המשך לשביל זה בקטע בני ברק-רמת גן.

כביש החוף - מתוכנן כאמור שביל אופניים מתל אביב עד לנתניה, אך כעת מסיבות אלה ואחרות הפרויקט מתעקב.

שביל אופניים נוסף, שקיים הוא בכביש 40 בפתח תקווה עם המשך עבודות לכיוון דרום.
כביש 1 הינו כביש מהיר רק בקטע ת"א שער הגיא
09/02/09 04:20
ברגע שמתחילים לטפס (או לרדת בכיוון השני) הכביש אינו מוגדר ככביש מהיר.
בכל מקרה, אם כוונתו של אשרי הייתה לרוכבי אופנ
09/02/09 08:35
אופניים, הרי שאלה רוכבים בכבישים הפנימיים יותר של איזור בית שמש או שרוכבים בכל מיני תוואי שטח.
למשל רכיבה לאורך נחל איילון והמשך איזור מודיעין וירושלים.
יש מן תכניות לשביל אופניים מאיזור ראש העין לירושלים וגם שביל ישראל אופניים.
אבל אלה תהליכים ארוכי טווח. ניתן לראות, שיש עיכובים בפרוייקטים אחרים, כמו למשל "פינישים" שונים בשביל ראש העין-תל אביב. רובו גמור ויש מספר הסדרים לעשות.
שביל אחר, שנראה שייקח לזה זמן רב הוא שביל נתניה-תל אביב.  
º
שני תמונות של מטרודן
05/02/09 18:55
8צפיות
שני תמונות של מטרודן
º
השניה.
05/02/09 18:58
9צפיות
השניה.
חוץ מ 6274 או 419 מטרודן
05/02/09 19:01
15צפיות
לתפוס את ה 87-241-01 ה NL היחיד ממרכב מרכבים  במטרודן
הרכש החדש של מטרודן.
05/02/09 20:16
6צפיות
עובדת כל יום בקו אחר. היום עבדה בקו 22.
יחסית לEL שנשלחו לנו היא מאיצה טוב מאוד
05/02/09 20:25
5צפיות
יכול להיות שיש לה 4 הילוכים?
לא שידוע לי.
05/02/09 20:34
6צפיות
וגם אם היא מאיצה טוב, באמת הגיע הזמן שמטרודן יקנו אוטובוסים חדשים במקום לחכור מאגד ודן כל פעם גרוטאות אחרות.
כמה שנים מטרודן תמשיך לחכור אוטובוסים?
05/02/09 20:46
4צפיות
כאילו הייתה אחרונת החאפרים.
אחרי כל כך הרבה שנים, הגיע הזמן שהחברה הזאת תכבד את עצמה ואת נוסעיה, ותחזיק צי עצמאי משלה, בלי כל הכחול, הירוק והאפור האלה.

לבאר שבע מגיע יותר מאשר הגרוטאות שנזרקו מתל אביב.
05/02/09 21:09
2צפיות
ההרגשה שלי היא שהשירות העירוני בבאר שבע הוא כאב ראש די רציני לקבוצת מטרופולין שלא כל כך רוצה להשקיע בו (וגם לא תרצה להאריך את תקופת הזכיון של מטרודן) ומעדיפה לטפח את השירות הבינעירוני הרווחי והקל לתפעול שמקבל רק אוטובוסים חדשים.
דבר ראשון אתה צודק, החוזה של מטרודן
06/02/09 19:22
5צפיות
נימצא בשלב מתקדם (אני לא זוכר כמה שנים עברו אבל זה אמור להסתיים מתישהו) ולכן אין טעם להשקיע באוטובוסים חדשים או בצביעה, אפילו המרצדסים של אגד הגיעו כבר לא צבועים בצהוב (ע"מ שלא לשלם לאגד על הצביעה).
ובקשר למטרופולין, איך אומרים? לא כל הנוצץ זהב!
אתה רואה אוטובוסים מלאים והחברה לא מרוויחה / מפסידה.

נראה שכבר מזמן לא היית בבאר שבע...
06/02/09 19:40
4צפיות
במטרודן אין אף מרצדס כבר הרבה זמן. כיום כל האוטובוסים המוחכרים מאגד הם מאן NL וכולם ללא יוצא מן הכלל ירוקים.
החוזה של מטרודן אמור להסתיים בסוף השנה הנוכחית. לפי מה שזכור לי, דן ומטרופולין הודיעו זה מכבר על הפסקת שיתוף הפעולה בנוגע למכרזים עתידיים.
על אף שלטענתך מטרופולין לא מרוויחים בקווים הבינעירוניים, המכרז שלהם הוארך (היה אמור להסתיים בשנה שעברה). אבל אני בכלל לא בטוח שהם ירצו להאריך את המכרז של מטרודן. למעשה אני מהמר שבקרוב יתחלף המפעיל העירוני בבאר שבע (אולי אגד תעבורה תחליט לקפוץ על ה"מציאה").
אבל למרות ההרגשה הזאת, אני חייב לציין שהשירות של מטרודן לא רע בכלל (כמובן למעט שלל צביעות האוטובוסים).
º
לפחות שיצבעו בצבע החברה
05/02/09 20:39
2צפיות
בשביל מה לצבוע?
05/02/09 20:41
3צפיות
הרי גם ככה מחזירים אותם עוד מעט ומקבלים גרוטאות חדשות יותר.
רגע איך זה עובד בדיוק?
05/02/09 20:52
2צפיות
הם משכירים את האוטובוסים מחברות אחרות? חשבתי שהם קונים פשוט אוטובוסים משומשים.
מטרודן משכירה לתקופה מסויימת
05/02/09 21:00
4צפיות
בד"כ זה או שעד שהאוטובוס מתפגר או תקופת רישוי שלו  כמעט עברו את ה 12
המאנים שלהם מושאלים מאגד ודן. הם לא קנו אותם.
05/02/09 21:03
3צפיות
רק הוולבו B7L שייכים להם והם נקנו חדשים.
º
מושאלים או חכורים?
05/02/09 21:13
1צפיות
ה-NLים של אגד חכורים.
05/02/09 22:54
3צפיות
לגבי ה-ELים של דן אני לא בטוח. ייתכן והם מושאלים מהחברה האם, כמו ה-SLים שעבדו במטרודן בזמנו.
ז"א...,
06/02/09 18:26
6צפיות
שמטרודן לא משלמים לדן על השמוש בהם,האם עקב הסטטוס החלקי של מטרודן כחברת-בת של דן?
לדעתי "על הנייר" היא חייבת
06/02/09 19:27
3צפיות
לשלם לדן כדי להציג הוצאות, אם כסף אמיתי עובר בין החברות, זה רק "הגדולים" יודעים.
º
OK!
06/02/09 20:55
1צפיות
º
מהו הרכש החדש?
05/02/09 23:20
2צפיות
פורומים חדשים בתפוז אנשים
05/02/09 18:52

פורום תרבות פולין מתחדש ומשנה את פניו. אתם מוזמנים להכנס אליו ולדון במקומות מומלצים לטיול, מאכלים, שפה ושאר נושאים שמעניינים אתכם בתחום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

תוכנית הריאליטי המצליחה מגיעה לישראל ואתם מוזמנים לנהל את פורום המרוץ למיליון, פורום התוכנית שהולכת למכר אליה את כל עם ישראל ולחולל את המהפכה הבאה

פורומים קיימים נוספים להם אנו מחפשים מנהל הנם:

פורום אקטואליה לנוער :

פורום דני הוליווד :
|סלינק|http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forumId=1904
האם הערך הצבור משותף כבר לדו ולקווים?
05/02/09 16:42
האם כסף שאני מטעין ל"דן" תקף גם לקווים והלפך?
ואם לא מתי זה צפוי לקרות?
לא
05/02/09 17:59
היה אמור לקרות מיד עם הפעלת הרב-קו בדן
יש כוונה לעשות זאת בעתיד, אין צפי מעשי
06/02/09 01:43
זה גם מה שאמרו לי משירות הלקוחות של דן וקווים, "בעתיד".
במסגרת הרפורמה בתח"צ זה יקרה בבוא היום, השאלה
05/02/09 18:00
היא רק מתי
לצערי אוהד
05/02/09 18:04
אני כבר לא 100% אופטימי לגבי כך שזה אכן יקרה, והרב-קו לא יהפוך לאיזה בן-חורג שיעלם מהנוף עוד כמה שנים בגלל רגולציה ותפעול לקויים

אתמול גיליתי ממש במקרה שבערך הצבור שיש לי של "דן" חסרה נסיעה אחת. היא חוייבה בלי שבכלל היה לי מושג ועדיין לא גיליתי מתי ולמה. לא מן הנמנע שגם הנהג לא ידע בכלל שהוא עושה את זה.
ב"דן" כרגע אין שוברים בכלל, גם לא לחיוב ערך צבור (רק להטענה)
כתבתי ש- "זה יקרה בבוא היום", וכמובן לא מצאתי
05/02/09 19:24
לנכון "להתחייב" מתי זה יקרה, כמו עוד הרבה דברים שקורים בארצנו הקטנטונת
תחנות האוטובוס החדשות בתל אביב
05/02/09 06:58
שמתם לב כי כבר מס חודשים התחילו בהחלפת תחנות האוטובוס בכל תל אביב ? ידוע למידהו האם זה יגיע גם לדרום המערבי של העיר ? תודה.
º
למידהו=למישהו
05/02/09 06:59
הסככות מוחלפות בכל העיר ולא רק
05/02/09 10:22
בתל-אביב.
הדרום המערבי?
05/02/09 10:57
לא יותר קל לכתוב ``יפו``?
º
בכל העיר.. זה קשור למכרז בכתבה המצורפת
05/02/09 11:50
3צפיות
בכל העיר.. זה קשור למכרז בכתבה המצורפת
כתובות אינטרנט מצורפות:
כמה חבל שבג'יי סי דקו לא חשבו היכן לתלות את
05/02/09 18:39
דגלי התחנה, כך שניתן יהיה לדעת אילו קווים עוצרים בה....
כאן, התחנה המצולמת עוד במצב סביר, אך הדגלים ברוב התחנות נתלו על עצים/עמודי חשמל הסמוכים לסככות.
º
05/02/09 19:20
אל תשכח שבשבילם אלו אינן תחנות אוטובוס
05/02/09 19:50
אלא מתקני פרסום מוארים שבמקרה נשענים עליהם משתמשי תחבורה ציבורית
מבחינתו של ראש עיריית ת"א...
05/02/09 20:14
בכלל לא צריכים לנסוע אוטובוסים בעירו.
אולי בגלל זה הוא שם תחנות בלי מקום לשלט...
מדהים להשוות את תחזוקת שלטי הפרסום
06/02/09 01:53
לעומת התחנה והשילוט שבה.

מעולם לא ראיתי פלואורסנט כבוי.
º
ביזיון..
05/02/09 19:52
שאלה אחרת - מהו כולל ריענון תחנות האוטובוסים?
05/02/09 18:48
האם הוא כולל בתוכו מידע מפורט על קווי האוטובוסים הנוספים באותה עיר וכמובן מידע על מסלולי הקווים וזמנם?
האם קיים סיכוי ל GPS, שידעו היכן נמצא האוטובוס, כדי להעריך מתי הוא יגיע?
נראה לי, שבשאלה האחרונה הפרזתי, אבל לדעתי יש מקום למידע בתחנות האוטובוסים של מסלולים וזמנים.
º
סככות בלבד בינתיים.
05/02/09 18:56
אני מקווה שהן לא יגיעו ליפו
05/02/09 20:50
כל תחנה שעשויה מזכוכית נופצה תוך ימים ספורים, עד שתיקנו לקח מספר שבועות ואחרי כמה ימים שוב פעם נופצו כל הזכוכיות. התחנות מברזל שיש עכשיו הן הפיתרון היחידי.
דווקא בארלוזורוב סידרו את הקווים על התחנה
06/02/09 00:53
זה רק סידור זמני.
דגם של קטר 131 (קטר שבדי T44 Kalmar)
05/02/09 00:38
1צפיות
דגם של קטר 131 (קטר שבדי T44 Kalmar)
תמונות של דגם של קטר 131 (קטר שבדי T44 Kalmar)

מוקדש לחן מלינג

תהנו
עוד תמונה
05/02/09 00:39
1צפיות
עוד תמונה
תהנו
עוד תמונה
05/02/09 00:40
1צפיות
עוד תמונה
עוד תמונה
עוד תמונה
05/02/09 00:41
2צפיות
עוד תמונה
תהנו
º
כל הכבוד!!!
05/02/09 15:05
תודה
06/02/09 22:35
אחד היפים
º
ל EURONIZAN ליום ההולדת
05/02/09 00:13
ניצן
05/02/09 00:39
שתזכה לשנים רבות יפות ופוריות

אורן
מזל טוב ניצן !!!!‏
05/02/09 06:54
עד מאה ועשרים ואפילו יותר !
º
05/02/09 08:07
º
05/02/09 08:57
ניצן!
05/02/09 12:15
שפע בריאות ואריכות ימים לך, ידידי.
º
תודה רבה לכל המברכים!
05/02/09 14:14
º
מזל טוב
05/02/09 15:20
º
איש !
05/02/09 15:32
מזל טוב לניצן עד 120 שנה שיהיה המון אושר ועוש
05/02/09 17:21
עושר ווו ותגיע לבקר במוזיאון המון זמן לא היית איתנו במוזיאון.
º
ניצן
05/02/09 18:41
05/02/09 19:25
3צפיות
º
איש!
05/02/09 22:27
º
06/02/09 00:54
º
06/02/09 10:12
º
06/02/09 22:40
שרשור הכוונה ומודיעין 5/2
05/02/09 00:09
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר
אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת. הקפידו
לשרשר את שאלתכם לשרשור ההכוונה בתאריך הרלוונטי.

נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר. אם דרוש לכם מידע
אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים
ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

הכוונות נפוצות ניתן למצוא באגף השאלות הנפוצות של הפורום - מומלץ
לבדוק טרם כתיבת השאלה בפורום.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום

מהרצליה צומת כ. שמריהו לקינג ג'ורג'
05/02/09 01:31
תודה
איפה בקינג ג'ורג'?
05/02/09 01:49
זה רחוב ארוך, והדרך לקצה אחד שלו אינה דומה לדרך לקצה אחר שלו או לאמצעו.
º
מספר 43 בערך באזור של גן מאיר
05/02/09 01:55
קו 90 של דן עד פינסקר/טרומפלדור
05/02/09 08:56
4צפיות
דקות הליכה בודדות מגן מאיר.
ממגדל שלום לבי"ח תל השומר
05/02/09 07:41
יש אוטובוס ישיר או שצריך להחליף אוטובוסים?
קו 64 של דן ממסוף כרמלית
05/02/09 08:53
התדירות שלו נמוכה למדי, וכדאי להתעדכן בלו"ז שלו באתר דן.
אפשר גם עם 168 ממגדל שלום עד אלוף שדה...
05/02/09 15:45
ומשם עם 35, 55 או 65 עד תל השומר. או לרדת בבר אילן ומשם 3 תחנות עם 43/45/64/70/87/143. זו אופציה הרבה יותר מהירה במיוחד בשעות העומס.
הבעייה היא שגם ל-168 יש תדירות זוועתית הודות לחברה הזוועתית שמפעילה אותו.
אך מגיעים מצריפין לאשדוד בסביבות השעות 12, 13
05/02/09 09:15
1צפיות
?

תודה
צריפין - אשדוד
05/02/09 10:05
לוקחים את אחד מהקווים לכיון ת"א (451,461.. של חברת סופרבוס), יורדים בצומת אזור, עוברים את הכביש לצד השני ומשם לוקחים את הקווים 312,320 של חברת קונקס לאשדוד.

תלוי מאיפה בצריפין ולאן באשדוד.
05/02/09 18:37
אפשר להגיע גם ברכבת: 461 לרכבת לוד, ומשם רכבת.
ואם נקודת המוצא קרובה לשער ראשון, אפשר לנוסע דרך רחובות.
טיול בעיר הבירה
05/02/09 10:10
ביום הבחירות אני מתכנן להגיע לירושלים.
איך אני מגיע באוטובוס מהתחנה המרכזית לעיר  עתיקה יותר נכון לכותל?
ומשם מאחר ואני עם הילדים אני רוצה לנסוע לגן המפלצת שוב בתחבורה ציבורית.
איזה קווים עליי להתשמש?
הגעה לקרית שמונה
05/02/09 10:44
יש איזושהי דרך להגיע בעזרת אוטובוסים או מוניות שירות מאזור ת"א לקרית שמונה ביום שבת לפני 5 בערב?
º
לא נראה שתמצא חיה כזו
05/02/09 17:59
מראשון לציון לבסיס תל השומר
05/02/09 19:03
עדיף מהתחנה המרכזית החדשה או הישנה, לשער צפון בתל השומר.

תודה
ביתן חיל הים
05/02/09 19:07
צריכה להיות בביתן חיל הים בתל השומר ביום ראשון בשמונה בבוקר.
איזה קוים אני צריכה לקחת?

יש קוים מתחנות הרכבת או רק מתחנה מרכזית?

תודה!
º
אולי פשוט תכתבי מהיכן את מגיעה
05/02/09 19:18
º
חדרה
05/02/09 19:50
רדי בתחנת הרכבת ת"ר מרכז המוכרת גם
05/02/09 20:34
בשם ארלוזרוב וקחי 64/70 ברחוב על פרשת דרכים, מול רחבת תחנת הרכבת 64/70 עד הכניסה לבית החולים והמחנה. בקו 70 זו התחנה האחרונה ושם היכנסי למחנה. אין צורך שתגיעי לתחנה המרכזית, ואם בכל זאת תגיעי לתחנה המרכזית יש קו 35 עד שער בית החולים והמחנה. הנסיעה תארך כ- 30 דקות
º
* תחנת הרכבת ת"א מרכז
05/02/09 20:35
גם וגם
05/02/09 20:20
עדיף לך לרדת בתחנת רכבת מרכז גם אם את באה ברכבת או באוטובוס. מהכביש הסמוך (על פרשת דרכים) קווים 64/70 למסוף תל השומר. משם דרך הש.ג הליכה של כ10 דקות ישר עד לצומת, שם ממוקמים הביתנים של כל היחידות, ביתני המיצג אני מתכוון.

אם בחרת להגיע ממרכזית קו 35 בלבד, 70 עושה סיבוב ארוך ומייגע ואין שום טעם לקחת אותו.
º
נא לא להוסיף עוד שאלות בשרשור הכוונה זה
06/02/09 00:14
נסיעות חינם בתח"צ ביום הבחירות
04/02/09 21:41
176צפיות
מהם התנאים?
האם אני יכול לחזור בחינם גם יום לאחר הבחירות?
במידה ואני צריך להחליף אוטובוסים, מוניות שירות, האם אני מקבל כרטיס חינם לכולם?

תודה
º
בדוק באתר של משרד הפנים האם הינך זכאי
04/02/09 22:09
30צפיות
המקום לבדוק זה באתר ועדת הבחירות המרכזית,
05/02/09 01:04
40צפיות
שבאתר הכנסת.

זה הדף שלהם על נושא "הסעי בוחרים"
http://www.knesset.gov.il/elections18/heb/cec/Noti...
ממה שכתוב שם, קשה לי להאמין שזה כולל מוניות שרות. בכל אופן תיגש לסניף דואר ותבדוק.
שימו לב לפרט חשוב- לא משנה מדוע נמצאים רחוק:
05/02/09 02:42
30צפיות
כרטיסי הנסיעה חינם ינתנו לכל בעל זכות בחירה הנמצא רחוק מהקלפי שלו, ללא שום צורך להצדיק או להסביר את סיבת היותו רחוק ממנה.
גם תושב מטולה שמסיים חופשה באילת ביום הבחיות (או יום לפני) יוכל לנסוע חינם למטולה, ואם יחפוץ בכך גם לחזור שוב לאילת אחרי הבחירות.
לא יום לפני זה הלוך רק ביום הבחירות חזור
05/02/09 11:55
22צפיות
גם ביום שלמחרת.
קוביז99
לא הבנתי מה הקשר בין מה שאתה כותב למה שכתבתי.
05/02/09 13:17
15צפיות
תושב מטולה שהחליט לנפוש באילת ולסיים את הנופש שלו ביום הבחירות או יום לפני, עבורו ההגעה מאילת למטולה היא "הלוך", כי הוא בוחר במטולה.

אם ירצה, יוכל ביום הבחירות או למחרתו לבצע נסיעת "חזור" לאילת, אם מתחשק לו.

ואין זה משנה מדוע החליט להיות באילת לפני הבחירות.
תקרא מה כתבת "או יום לפני"
05/02/09 13:24
11צפיות
חידדתי שאין אפשרות לנסיעה חינם יום לפני מה לא מובן לך?
קוביז99
אפשר לנסוע את ה"הלוך" ביום שלפני הבחירות
05/02/09 18:02
11צפיות
אם נוסעים מאילת לבאר שבע וצפונה, או להיפך, ולנצל את ה"חזור" ביום הבחירות.
ממש לא! תקרא את ההוראות
05/02/09 18:28
9צפיות
הכרטיסים תקפים רק ביום הבחירות הלוך וחזור ואו רק הלוך ואפשר לחזור גם למחרת.
קוביז99
קראתי את ההוראות
05/02/09 21:24
8צפיות
והנה הן כלשונן

הזכאים להסעה לאילת וחזרה - (מת"א, י-ם, חיפה, באר-שבע ואילת) - יקבלו כרטיסי אגד מיוחדים בקופות אגד, כאשר נסיעת ההלוך מנוצלת ב- 9/02/09 והחזור ב- 10/02/09 או כאשר נסיעת ההלוך מנוצלת ב- 10/02/09 והחזור ב- 11/02/09
בקיצור:
06/02/09 03:27
8צפיות
הנסיעות הלוך, וחזור יכולות להתבצע אך ורק בפרק זמן של כ-48 שעות.
אחת מהנסיעות- או ההלוך, או החזור, חייבת להיות ביום הבחירות עצמו.
חבל שאתה לועג למי שמתקן אותך.
05/02/09 22:31
6צפיות
אני כבר לא צריך לתקן אותך שוב ושוב, כבר עשו את זה במקומי.
ראשית לכל לא היה בכוונתי ללעוג לך.
06/02/09 18:05
5צפיות
אם הרגשת נלעג אני מתנצל בפניך קבל עם ועדה.
מכיוון שאני עובד ברכבת ישראל ועוסק בנושא קיבלתי שכתוב של ההוראות אך עקב זאת שלרכבת ישראל אין קוו לאילת מישהוא השמיט הסעיף המיוחד לאילת.
ושוב עם פגעתי בך אני מתנצל שנית.
קוביז99
איך מקבלים את כרטיסי החינם?
05/02/09 14:07
17צפיות
עברתי לנתניה והקלפי שלי בר"ג, ההודעה הגיעה הרבה לפני המעבר. איך אני מקבלת את הכרטיסים וממי?
º
כל השאלות באתר של ועדת הבחירות המרכזית
05/02/09 14:10
9צפיות
הייתי באתר עכשיו, לא מצאתי.
06/02/09 11:39
8צפיות
אפשר קישור, משהו?
כבר כתבתי בהודעה למעלה, אבל הנה שוב הלינק
06/02/09 17:10
14צפיות
http://www.knesset.gov.il/elections18/heb/cec/Noti...

בהצלחה

ושימי לב שבשביל לקחת את הכרטיס בדואר צריך לעשות את זה ביום ראשון או שני. ביום הבחירות אפשר לקבל את זה רק במשרדי ועדות הבחירות האזוריות (שאין לי מושג איפה זה)
אתמול לקחתי כרטיס נסיעה כזה
06/02/09 18:10
13צפיות
ניגשים לכל סניף דואר עם תעודה מזהה (תעודת זהות, רישיון נהיגה וכו') ומבקשים תלוש נסיעה ליום הבחירות.
התלוש תקף לנסיעה הלוך ביום הבחירות בלבד וחזור ביום הבחירות או ביום שאחריו.
יש יוצא מן הכלל אחד אילת כפי שהסב תשומת ליבי
07/02/09 07:53
9צפיות
הר הנגב.
ושוב עם נעלבת אני מתנצל.
קוביז99
לכמה נסיעות הכרטיס מוגבל? אם בכלל...
09/02/09 08:55
9צפיות
מה שלא ברור לי זה :
כבר לקחתי כרטיס נסיעה חינם מהדואר אבל נראה כאילו בכל כרטיס יש רק 2 נסיעות: הלוך וחזור. כדי להגיע לקלפי ולחזור אני צריכה יותר מ- 2 נסיעות. האם זה יהיה תקף לכל הנסיעות שלי באותו יום? האם רק ל-2 נסיעות? האם יש אפשרות לבקש עוד כרטיס?
תודה לכל מי שיענה לי...
הודעה לבוחר
07/02/09 12:32
12צפיות
אם אין ברשותי הודעה לבוחר האם אקבל את הכרטיס חינם?
º
כל השאלות באתר של ועדת הבחירות המרכזית
07/02/09 14:30
10צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום