בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

שרשור הכוונה ומודיעין 25/1
25/01/09 00:20
85צפיות
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר
אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת. הקפידו
לשרשר את שאלתכם לשרשור ההכוונה בתאריך הרלוונטי.

נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר. אם דרוש לכם מידע
אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים
ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

הכוונות נפוצות ניתן למצוא באגף השאלות הנפוצות של הפורום - מומלץ
לבדוק טרם כתיבת השאלה בפורום.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום

º
איזה קו ישיר מגיע מאיזור התמח"ת לרמלה?
25/01/09 01:48
1צפיות
450 זה הכי ישיר שאני מכיר
25/01/09 03:15
אבל הוא לא פועל במשך כל היום
º
תודה
25/01/09 21:04
1צפיות
º
בשאר השעות יש 455, ובערב 245.
25/01/09 22:07
באר שבע
25/01/09 09:50
האם קיים קו ישיר בין קניון אביה למכללה למנהל ? או שעליי לחזור לתחנה המרכזית ?
לא אין קשר בין הנקודות שציינת ...
25/01/09 12:54
מה שנותר הוא לנסוע עם קו 3 עד לתחנה הסופית בעיר העתיקה
ואז ברגל עד לרחוב הפלמח 127 [המכללה] משהו כמו 700 מטר.
או נסיעה בקו 31 מתחנה מרכזית.
בוקר טוב- פתח תקוה לקרית שדה התעופה
25/01/09 11:14
4צפיות
בוקר טוב!
אשמח לעזרתכם.
אני צריכה להגיע היום אחה"צ מפתח תקווה- צומת סירקין לקרית שדה התעופה- אולם אווניו.
איך אני יכולה לעשות זאת?
האם יש אוטובוס של דן/קווים שמגיע או רק אגד?
מוניות שירות?פחות או יותר עלות הנסיעה?
חשוב לי להגיע כמה שיותר קרוב לאולם- עם כמה שפחות הליכה.

ועוד שאלה קטנה על תזמון- אני אמורה להיות שם ב 18:15.
כמה זמן נסיעה?זהו ציר עמוס בשעה הזו?

תודה רבה על העזרה!
מפ"ת קו 249 של אגד עד צומת אל על ומשם קו 5
25/01/09 12:06
5צפיות
לקרית שדה התעופה.
לו"ז באתר של אגד
º
תודה.קו 5 הוא עד אווניו ממש?
25/01/09 12:27
3צפיות
וגם-שאלה נוספת.מרמת אביב לקרית שדה התעופה
25/01/09 13:32
3צפיות
פשוט שינו לי את התוכניות.
אני יודעת שיש רכת לנתב"ג היא יכולה לעזור לי?אני צריכה לקרית שדה התעופה, לאווניו.
ואיך אפשר באוטובוס? האתר של אגד נותן רק אופציה לקו שיש רק בבוקר...
(וקישורים דרך חולון ובת ים. שזה לא נראה לי לעניין ב17 אחה"צ..)

מישהו יודע אולי?
ממת אביב הגיעי לרכבת האוניברסיטה וסעי עם הרכב
25/01/09 13:38
3צפיות
הרכבת עד נתבג. משם יש קו 5 עד קרית שדה התעופה. לא יודע היכן בדיוק האאולם נמצא והאם תחנת האוטובוס קרובה. שאלי את הנהג של קו 5 היכן המקום המבוקש
º
ממת = מרמת
25/01/09 13:38
1צפיות
שלום
25/01/09 19:14
1צפיות
איך אוכל להגיע מגבעת שמואל/צומת גהה למגדל עוז (בגוש עציון, ליד אפרת)?
וכמה זמן נסיעה זה בערך?
תודה מראש!
קווים 400 ו-402 ממחלף גבעת שמואל לירושלים.
25/01/09 19:33
ומשם קו 167.
זמן הנסיעה עד ירושלים: 40-50 דקות. מירושלים למגדל עוז, אין לי מושג.
º
תודה רבה! =]
25/01/09 20:09
אופס, נווה צדק ביפו
25/01/09 19:32
2צפיות
איזה קו מגיע לשכונת ווה צדק ביפו ומהיכן הוא יוצא? (למרכז סוזן דלל)

רצוי שהקו ייצא מהתחנה המרכזית ת"א

תודה רבה מראש
וסליחה על הטעות בשרשור ההתחלתי
ניתן לקחת את קו 16 של דן שעוצר מחוץ לתחנה
25/01/09 20:19
4צפיות
המרכזית החדשה- ברחוב לוינסקי הסמוך- מהצד שממול לתחנה המרכזית, ולסוע איתו עד למסוף כרמלית (התחנה הסופית שלו)ומשם זה מרחק הליכה  עד לסוזן דלל..

מהיכן את מגיעה לתחנה המרכזית? יכול להיות שיש אלטרנטיבה נוחה יותר, מבלי לעבור דרך התחנה המרכזית..
בעצם, אם כבר לסוע מהתחנה המרכזית, אז עדיף
25/01/09 20:25
4צפיות
לקחת את קו 46 של דן שיוצא מהקומה ה4, ולרדת ברחוב אילת - תחנה אחת אחרי בית רומנו, לפנות ימינה לרחוב אברבנל ומשם זה מרחק הליכה קצר עד סוזן דלל.
אוטובוס מנתניה לבית ספר לתקשורת בתל אביב
25/01/09 19:37
אני צריך את הדרך המהירה ביותר לשם ולא משנה אם יש החלפות, כמו כן האוטובוס מנתניה צריך להיות מתחנה מרכזית ולא ממחלף נתניה.
ממה שאני יודע הבית ספר נמצא בכתובת קיבוץ גלויות 21 בתל אביב.
בתודה מראש.
מנתניה לקיבוץ גלויות 21 ת"א
25/01/09 22:03
לוקחים קו 600 או 605, יורדים בעזריאלי, ומאותה התחנה לוקחים את קו 42 של דן.
אם יש לך דרך להגיע לתחנת הרכבת נתניה (כמדומני יש קו מהתחנה המרכזית), אתה יכול לנסוע לעזריאלי ברכבת וכך לחסוך את הפקקים, אם יש כאלה בשעה שבה אתה נוסע.
בטוח שהקו של דן עובר שם?
25/01/09 22:13
http://www.otobusim.com/otobusim/Front2007/LinePlaces.asp?CompanyID=11&LineCode=42-_&Design=2007&LanguageID=10
לפי המסלול שלו הוא לא עובר בקיבוץ גלויות בכלל.
º
42 עובר בשלמה שנפגש עם קיבוץ גלויות
25/01/09 23:12
הוא לא עובר ברחוב עצמו, אבל הוא עובר במרחק
26/01/09 20:07
הליכה קצרה משם.
דחוף...איך מגיעים מאשדוד לרחוב כרמל ברחובות?
25/01/09 19:49
1צפיות
אני חייבת להיות מחר ברחובות וחיפשתי ולא מצאתי קו שמגיע לרחוב הזה או אפילו לקרבתו תוכלו לעזור לי תודה
רחוב כרמל נמצא באחוזת הנשיא.
25/01/09 22:00
2צפיות
לפי אתר אגד, מגיע לשם קו 26א מהתחנה המרכזית רחובות. בדרך הוא עובר גם בתחנת הרכבת של רחובות (לשם מגיעים מאשדוד בנסיעה קצרה ברכבת).
חשוב לבדוק שעות באתר אגד, כי יש לחלופה הזאת של קו 26א רק 11 נסיעות ביום. כדי למצוא אותן, יש לחפש באתר אגד מרחובות - תחנה מרכזית לרחובות - אחוזת הנשיא, או מרחובות - רכבת לרחובות - אחוזת הנשיא.
צריכה עזרה
25/01/09 19:28
2צפיות
איזה קו מגיע לנווה צדק ביפו? מרכז סוזן דלל

רצוי מתחנה מרכזית ת"א

תודה
º
מאיפה את/ה מגיע/ה לתל אביב?
25/01/09 21:51
1צפיות
מאיזה תחנת רכבת בתל אביב
25/01/09 20:42
1צפיות
כדאי לקחת מוניות ספיישל לרוחב קויפמן - בית הטקסטיל?
º
מרכבת ההגנה
25/01/09 20:49
1צפיות
º
ההגנה
25/01/09 20:50
1צפיות
מתחנת ת"א ההגנה..
25/01/09 20:55
אפשר גם לקחת את קו 16 של דן מהצד שממול לתחנת ההגנה עד למסוף כרמלית- הסמוך לבית הטקסטי.
º
תודה לכולם
25/01/09 21:01
ממודיעין לצאלים
25/01/09 22:31
הכי מהר שעות הבוקר המוקדמות
אשמח לקבל עזרתכם - ממודיעין ליבנה
25/01/09 21:18
אני פשוט לא ידוע - את מי אני אמור לשאול.  אשמח לקבל את עזרתכם.

אני צריך ליום ג' הקרוב :

1.  לצאת ממודיעין (באיזור 9 AM)  ולהגיע לרח' הנשר 3 ביבנה.

2.  לצאת מביבנה רח' הנשר 3 (באיזור 2:30 PM)  ולהגיע לת"א רכבת צפון.

תודה רבה
תשובות
26/01/09 00:12
קו 150 של קונקס ממודיעין עד תחנת הרכבת של לוד, ומשם רכבת ליבנה. מהתחנת הרכבת של יבנה לרחוב הנשר אפשר לקחת את אחד הקווים הפנימיים (גם של חברת קונקס) קווים 1,2 או ללכת ברגל 15-20 דקות..
מרחוב הנשר לת"א- רכבת "צפון" (לידיעתך, שמה הנכון של התחנה הוא ת"א מרכז-סבידור)- יש לחזור לתחנת הרכבת של יבנה (ברגל או באחד הקווים שפרטתי מקודם), ומשם בכבת עד לת"א מרכז..
º
נא לא להוסיף שאלות לשרשור ההכוונה הזה
26/01/09 00:10
מצד אחד - לשרשר לשרשור היומי, מצד שני
26/01/09 22:12
לא להוסיף שאלות לשרשור.

יש לך בעיה כלשהי????
º
תסתכל על תאריך השרשור. תשאל בזה של היום.
26/01/09 22:40
שיקולים תחבורתיים בבחירות לכנסת
117תגובות
24/01/09 22:06
2צפיות
שר התחבורה הבא לא יהיה מופז.שר תחבורה בישראל מכהן כשנה. איזו מפלגה תרמה ותתרום לתחבורה תקינה?

(המשך...)
שר התחבורה הבא לא יהיה מופז.שר תחבורה בישראל מכהן כשנה. איזו מפלגה תרמה ותתרום לתחבורה תקינה?
מה עם הסגירה הפיננסית של הרכבת הקלה בת"א?
24/01/09 20:02
זה אמור לקרות השבוע.
זה יקרה?
º
הגופים הפיננסים של הרכבת הקלה נסגרו..
24/01/09 20:29
נראה לי שמזה ניתן להבין שיש סגירה
25/01/09 15:52
חדשות טובות, אבל...
25/01/09 16:07
ממש לא נראה שתהיה סגירה עד סוף השבוע הנוכחי...
זו ידיעה ישנה ולא כתוב שם שיש סגירה אלא
25/01/09 18:57
שאמורה להיות סגירה בקרוב.
ישנה? 18/1 - מלפני שבוע בדיוק!
25/01/09 21:27
החדשות הטובות הן, שהתפוגג החשש שהבנקים יוותרו על התמיכה הפיננסית בפרוייקט. הבנקים לא מוותרים, אבל הסגירה לא תתקיים  ככל הנראה במועד המתוכנן (פחות משבוע מהיום). בוודאי תהיה דחייה נוספת, אכן שום דבר לא בטוח עדיין, אבל יש סיבה לקצת יותר אופטימיות לאור הידיעה הזאת.
שרותי סופרבוס בבית שמש
24/01/09 12:09
84צפיות
לאחר הדיווחים של הימים הראשונים, האם יש שיפור/שינוי בשרות, או שעדיין יש בעיות ?
º
הסיקור המקיף בהכנה.
24/01/09 13:09
3צפיות
º
24/01/09 14:10
1צפיות
הבנתי שהצלחת להגיע אתמול לת"א
24/01/09 15:05
2צפיות
ז"א שיש שיפור בשירות לעומת שבוע שעבר?
º
אאממממ... לא.
24/01/09 17:40
1צפיות
שלוש שבועות של סופרבוס – חלק 1
24/01/09 17:13
10צפיות
שלוש שבועות של סופרבוס – חלק 1
אוקיי. רבים שואלים אותי לאחרונה: מה עם סופרבוס, התאקלמו?..
נתחיל בכמה סיפורים. אחר"כ נגיע למסקנות. על הנסיעות הראשונות שלי בחברה כבר פירטתי כאן, זהו פרוט החוויה של מספר נסיעות בשבוע השני-שלישי לפעילות סופרבוס בבית שמש.

1. תאריך: ה-13 לינואר, יום ג, השעה: 19:00. אני צריך לצאת לכוון ירושלים לחזרה. זו היא חזרה קבועה. עד לפני ממש לא מזמן הייתי יוצא מהבית ב-19:10 לערך, האוטובוס של אגד היה מגיע מספר דקות לאחר מכן לתחנה שלי. ב-19:20 או אולי כמה דקות אחרי-כן הוא היה יוצא מבית שמש ומביא אותי לירושלים בערך בעשרה לשמונה. אוטובוס קצר למרכז העיר בתוך ירושלים ובשמונה ועשרה הייתי בחזרה שלי, עם חמש דקות פנויות להרכבת הכלי ופטפוטים עם החבר'ה, לפני תחילת החזרה ב-8:15. וזה היה קורה כך כמעט כל יום ג' כבר יותר משנה... עד ליום ג' המדובר. יצאתי מהבית כרגיל. עמדתי בתחנה כבר לפני 7:15. ב-7:25 הסתכלתי בשעון, והתחלתי לדאוג: אין אוטובוס. חשבתי לתפוס מונית שרות. עברו אותי מספר מוניות שרות, כולן מלאות. 7:30, אין אוטובוס. 7:35, אין אוטובוס. ב-7:38 ה-B9R הופיע מאחורי הפינה. עליתי, שמתי את הרב-קו שלי על מכשיר הכרטוס. הנהג תפס את הכרטיס כאילו היה פצצה וזרק אותו בחזרה אלי: "מה אתה עושה?!", צעק. "זה לא שלך," המשיך במתקפה, בעודו מצביע על מכשיר הכרטוס, "זה שלי, הבנת? זה הכסף שלי בדבר הזה, אתה לא תשים את הכרטיס ש'ך עליו, אתה תתן לי את הכרטיס ש'ך!" אני לא אכנס לפרטי המשך השיחה שלי עם הנהג האדיב לתפארת הזה, לאור העובדה שהייתי כבר עצבני לא מעט על כך שהוא בא באיחור של 20 דקות, בוא רק נגיד שלא נפרדנו כחברים, והתלונה עליו נשלחה לסופרבוס. לירושלים הגענו ב-20:17, כ-27 דקות לאומת הזמן של אגד. הודות לקו 6 שהיה בתחנה בדיוק כשיצאתי מהת"מ לחזרה הגעתי רק ב-20 דקות איחור...
בדרך חזרה רציתי לתפוס, כרגיל, את האוטובוס של 23:00. ע"פ הלו"ז החדש של סופרבוס ב-23:00 יוצא 416 וחמש דקות אחריו יוצא 415. ה-416 מעולם לא הגיע, ועליתי ל-415 שנכנס לרציף ב-23:02. להתחשב בניסיון של הנסיעה הקודמת, הושטתי לנהג את הכרטיס. הוא הסתכל עלי כמו על מפגר ואמר: "מה אתה נותן לי את זה? שים שם," והצביע על מכשיר הכרטוס.

2.  ה-15 לינואר, יום ה'. השעה: 14:30. שוב אני בדרכי לירושלים. שוב אני בתחנה כעשר דקות אחרי זמן היציאה המתוכנן של האוטובוס. בתחנה יש לא מעט נוסעים זועמים: מסתבר שהאוטובוס הקודם לא הגיע. מוניות שרות מלאות עוברות אחת אחרי השנייה, ובאלו שיש בטעות מקום הוא מייד נתפס עיי המסכנים שכבר מתבשלים בתחנה חצי שעה. ב-15:12 דקות מגיע האוטובוס, מלא בעמידה. אני מצלם עם הפלאפון את הנעשה בתוך האוטובוס – התמונה לפניכם, וזה בתחנה שלי, שהיא לא בסוף מסלול האיסוף. בתחנות לאחר מכן נדחסו לאוטובוס עוד כ-15 איש ובביג כבר לא היה מקום ואנשים נשארו בתחנה לחכות עוד. הגענו לירושלים ב-15:52. שעה ו-22 דקות מתחנת המוצא בבית שמש לירושלים. מזל שהפעם לקחתי חצי שעה ספר...
בדרך חזור אני התכוונתי לתפוס את האוטובוס של 19:00. הוא נכנס לתור ב-19:13 דקות.

............

שלוש שבועות של סופרבוס – חלק 2
24/01/09 17:16
9צפיות
שלוש שבועות של סופרבוס – חלק 2
.....

3. ה-16 לינואר, יום שישי. אחרי כמעט חודשיים של היעדרות עקב עבודה וארועי משפחה אני חוזר למלא את חובתי לתחביב בנסיעה למוזיאון אגד בחולון. לרוע מזלי זהו היום הראשון להשבתת הרכבת בקו שלי עקב העבודות בתוואי. אני מחליט לקחת את האוטובוס של 7:00, קו 411. ב-7:10 אני בתחנה. בחמישה לשמונה התקשרתי לחברינו אנדי, הלא הוא מסוף כרמלית, והודעתי לו שאני לא אבוא: האוטובוס שלי מעולם לא הגיע ועם האוטובוס הבא, שהוא יותר משעה אחרי כן, הייתי מגיע למוזיאון אחרי שכולם כבר נסעו, כי ב-11:00 באותו היום היינו צריכים להיות כבר בדרך לביתו של אחד החברים. חזרתי הביתה וחזרתי לישון. ויסלחו לי החברים, אבל באמת ניסיתי להגיע... מזל רק שזו לא הייתה הופעה או כל עבודה מחייבת, לא יודע מה הייתי עושה אז.

4. ה-17 לינואר, מוצ"ש. עליתי לירושלים במונית שרות – האוטובוס הראשון יוצא ב-19:15 למרות ששבת יוצאת ב-18:00. הופעה שלי אמורה להתחיל ב-20:45. החלטתי לא לקחת את הסיכון. לאחר מכן נודע לי שהאוטובוס הראשון היה כל-כך עמוס שהנהג סרב לצאת מהעיר ועיכב את הנוסעים ל-20 דקות נוספות, אז מזל שלא נסעתי איתו. בדרך חזור אני רוצה לתפוס את האוטובוס שאמור לצאת ב-22:15. הוא נכנס לתור ב-22:15. יצאנו ב-6 דקות איחור... ותפסתי את עצמי נושם לרווחה: רק 6 דקות איחור, איזה כיף!.. כנראה אני מתחיל להתרגל למציאות.

5. ה-22 לינואר, יום ה': אני נוסע לתל אביב, לחזרות. בערב לפני אני נכנס לאתר של סופרבוס ומנסה לתכנן את הנסיעה. סוף סוף הוסיפו את לו"ז בית שמש למערכת, אבל המערכת מטומטמת: אני מזין למערכת שאני רוצה להגיע ממרכז בית שמש לת"א ב-22 לינואר, והמערכת רושמת לי שאין אוטובוסים כאלה. מסתבר שצריך להזין את תחנת המוצא של האוטובוס – אחרת המערכת לא מוצאת אותו, אבל כאשר לכל קו בבית שמש יש תחנת מוצא אחרת – שלא לדבר על זה שרק ל-411 יש איזה שלוש חלופות בשעות שונות של היום שפעם הוא יוצא מהרמה, פעם מהגבעה, וגם בגבעה יש מספר תחנות מוצא שונות – המערכת לא ניתנת לשימוש לחלוטין, אלא אם קודם אני מסתכל בלו"ז המודפס ובודק מאיפה יוצא האוטובוס שלגביו אני רוצה לבדוק במערכת... ואחרי שהסתכלתי בלו"ז המודפס אני כבר יודע באיזו שעה האוטובוס יוצא, לעזאזל! עוד באתר אני מוצא הודעה מאד תמוהה, שלשונה אומר כך:
"עקב השבתת עבודת הרכבת מבית שמש לת"א ובחזרה למשך השבועיים הקרובים, חברת סופרבוס תתגבר את הנסיעות של קו 410 ו 411 מבית שמש לת"א בשעות הבוקר, ומהתחנה המרכזית בת"א לבית שמש בשעות אחה"צ. לוח הזמנים ומסלול הנסיעה של הקו יהיה ללא שינוי."
אני לוקח מספר דקות לנסות ולהבין איפה בדיוק ההגיון בהודעה המעניינת הזו: הרי אם הלו"ז נשאר ללא שינוי, אז איפה התגבור?..
לבסוף אני מתכנן לצאת עם האוטובוס של 8:10. האוטובוס מגיע לתחנה שלי ב-8:45. הוא עמוס לעייפה. בביג כבר נשארים אנשים בתחנה, אחד מהם מאיים בתביעה משפטית, כי זה האוטובוס השני המסרב להעלות אותו (שתבינו – בין אוטובוסים של קו 411 יש שעה הפרש!), ולבסוף הנהג מאפשר לו להידחס פנימה (ראה תמונה), למרות זעמם של הנוסעים האחרים בתחנה. בשאר התחנות בדרך, לרבות צומת שמשון, הנהג כלל לא עוצר, למרות הנוסעים המיואשים המנופפים בידייהם. אנו מגיעים לת"א ב-10:20. שעתיים ועשר דקות מתחילת הקו ועד סופו! הייתי בטוח שזה איזה-שהוא שיא... עד שנסעתי בדרך חזור. הנהג יצא מת"א בזמן – ב-15:00. אבל כבר אז האוטובוס היה מלא עם מספר נוסעים בעמידה. עד שהגענו לצומת ראשון האוטובוס כבר היה מפוצץ, ובצומת ראשון נדחסו פנימה עוד כ-15 חיילים, שפשוט כמשמעו ישבו אחד על השני. הנהג, נראה לי, קיבל את הרשיון שלו בבוקר של אותו היום: הוא נראה מבוהל בהנעשה ולא עבר את ה-60 קמ"ש במשך כל הנסיעה. לקח לו כ-47 דקות להגיע מת"א לרמלה (באגד – 20 דקות!), איפה שהוא לא עצר לאסוף נוסעים שנופפו לו בידייהם – והגיע לבית שמש בזמן שיא של שעה ושלושים וארבע דקות אחרי היציאה מת"א (באגד – כ-50 דקות עד שעה).
.......

תהיה חזק
24/01/09 18:26
2צפיות
לפני מה שנראה לי..ההגיון מאחורי ההודעה הוא שהפעם יצאו כל(?) הנסיעות לפי הלוח זמנים..
חובה לסלול עוד כבישים לרכבים פרטיים
26/01/09 23:10
2צפיות
עד שאין תחבורה ציבורית נורמלית (כזו שלא מבטלים בגללה תוכניות ביום שישי כי האוטובוס פשוט לא מגיע, כזו של מאחרים בגללה לעבודה, כזאת שלא עושה בשעתיים נסיעה של 25 דקות ברכב פרטי וגם זה עד לתחנה מרכזית בלבד ולא עד לעבודה, כזו שפועלת גם בשישי שבת, כזו שאפשר להגיע לא מזיעים ומסריחים אחרי דחיפות כדי להכנס ליעד שלך בגללה)
חובה להשקיע בתשתית. אחרת פשוט ניתקע בבית...
שלוש שבועות של סופרבוס – חלק 3
24/01/09 17:21
8צפיות
שלוש שבועות של סופרבוס – חלק 3
......

6. למחרת היום, יום ו' ה-24.1, שוב החלטתי לנסות להגיע למוזיאון. הפעם האוטובוס של 7:00 הגיע בזמן – 7:20 הוא היה בתחנה שלי – והנהג בצורה מפתיעה ידע לנהוג,הנסיעה הייתה נעימה וחלקה... כמובן זה גם נבע מהעובדה שביום שיש בבוקר אין יותר מדי נוסעים. הדרך חזרה, לאומת זאת... ראה תמונה.

סיכום ביניים בתום שלוש שבועות לפעילות סופרבוס.

הדברים הרעים:
הדבר הכי גרוע, ללא ספק, זה שהרוב המוחלט של הנהגים לא יודעים לעבוד. נקודה. הם:
1.     לא אדיבים,
2.    לא נחמדים,
3.    לא יודעים להשתמש במכשיר הכרטוס שלהם וכל הזמן מסתבכים איתו,
4.    נוסעים לאט בצורה שמעוררת תהיה,
5.    מאחרים.
והדבר התמוהה ביותר הוא שאת מספר הנהגים שעברו לסופרבוס מאגד ראיתי עובדים על הקווים העירוניים בלבד, ובבין-עירוניים העמוסים עובדים נהגים שרובם לא יודעים מה הם עושים בכלל. מאד תמוהה.
הדבר הפחות קריטי, אבל גם חשוב, הוא שרוב האוטובוסים לא מתאימים לקווי האיזור. האי-שיפט של ה-B9R מוריד עוד יותר את היעילות הנמוכה של הנהגים.
וכמובן הדבר שקשה לשים עליו את האצבע, אבל הוא כל-כך צפוי: האפטיות. החוסר-אכפתיות או רצון לספק שרות טוב שמאפיין את החברה הזאת. הם עושים את המינימום האפשרי ולא מילימטר יותר. דיברו על שיפור התדירות – איפה הוא? הלו"ז כמעט זהה לזה שהיה באגד, ומכיוון שבשעות השיא רק 2/3 מהאוטובוסים יוצאים גם ככה, אז אפשר להגיש שהתדירות רק ירדה. דיברו על הוספת קווים עירוניים – הצחקתם אותי, כל הקווים שהם הוסיפו פועלים פעם באלוהים-יודע-מתי וצריך להיות בר מזל כדי לראות את אחד מהקווים אלו בפעולה בכלל, אף אחד לא נוסע בהם, והקווים העירוניים נשארו כהיו 14 ו-10, שהם היחידים בעלי תדירות סבירה... הרכבת הפסיקה לעבוד – שמו הודעה תמוהה על תגבור לא ברור שבשטח לא ראיתי אף ולו שמץ של רעייה לקיומו. בדיוק כמו ברמלוד, המינימום האפשרי. ולפעמים קצת פחות מזה.

הדברים הטובים:
אאממ... שילוט הלדים הכתום באוטובוסים שלהם נחמד.

סיכום?.. האוטובוסים מפוצצים, הנוסעים עצבניים ולא מרוצים, והמצב לא משתפר בינתיים... בקיצור, ההפרטה במיטבה. תודה לכם, משרד התחבורה.

בקשר לאתר האינטרנט של סופרבוס.
24/01/09 19:53
3צפיות
במילה אחת: כיסתו"ח.
אי אפשר להבין כלום ממערכת המידע באתר הדפוק הזה. אני לא מבין מה כל כך קשה להכניס לאתר לוח זמנים בצורה נורמלית?
מה שווה כל האתר היפה והמחודש הזה אם הוא לא מביא שום תועלת? כנראה שבסופרבוס כמו מהנהגים גם בוני האתרים הם סוג ז'.
º
*כמו מהנהגים = צ"ל: כמו הנהגים.
24/01/09 19:54
2צפיות
נספח: MAN R33 ו-Volvo B12BLE
24/01/09 17:22
7צפיות
כן, וסקירה קצרה של האוטובוסים שבזמן הסקירה הקודמת לא יצא לי לנסוע איתם עדיין.

Volvo B12BLE
חזק מאד, אבל די נוקשה, במיוחד יחסית ל-B7L שממש רך בנסיעה. סידור הפנים קצת תמוהה, יש ממש מעט מושבים, אני מעדיף את הסידור של המאן NL הרבה יותר. אבל בסכה"כ עירוני סביר מאד, מתאים גם לעבודה פרברית – האוטו חזק וזריז.

MAN HOCL 18.360 R33 EURO4
שלדה מצויינת, ללא כל ספק. האוטובוס שקט בצורה יוצאת דופן, חזק וזריז. המתלים קצת נוקשים יחסית ל-OC500 או B12B של אגד, אבל אולי זה בגלל שסופרבוס הזמינו סרן קשיח – לא יודע. אבל גם אחרי התחשבות במתלים, מאד מהנה לנסוע באוטובוס הזה, והוא, נראה לי, שלדת היורו 4 המוצלחת ביותר שנסעתי בה בינתיים. זה האוטובוס שחאפרבוס צריכים היו לקנות במקום כל ה-B9R המחליאים האלה. חבל מאד שיש רק שישה מהם.

במאנים העירוניים יש מעט מושבים
24/01/09 17:33
2צפיות
אם כך ממה שאני מבין ממך, יעקב בוולוואים עירוניים (או שמא פרבריים?) יש מעט מאוד מושבים.
אגב האם לוולוואים הללו אותו מנוע, כמו ב-B12B הבינעירוניים עם 340 כ"ס או מנועים אחרים בהספק שונה?

לא יודע לגבי ההספק.
24/01/09 17:36
1צפיות
וכן, בוולבואים העירוניים יש פחות מושבים.
תודה על הסקירה יעקב!
24/01/09 17:40
1צפיות
מצער לשמוע  את כל העוולות הנגרמות לך ולשאר התושבים בשל "יצר ההפרטה" של משרד האוצר ומשרד התחבורה המיישם את מדיניותו.
אני ממליץ שתמתין עוד שבועיים-חודש ובמידה והמצב לא משתפר, תשלח העתקים מהתלונות גם למשרד התחבורה, כולל מכתב המודה להם על הבשורה החדשה שהביאו לבית שמש.

מעניין כיצד מתפקדת סופרבוס באשכול השכן - פרוזדור ירושלים....
יופי של סקירה, ואני אכן משתתף בצערך...
24/01/09 18:21
1צפיות
התיאורים על החברה הנוראית הזאת מאוד מזכירים את הנסיעות בקווים, ואפילו יותר גרוע.
אני מניח שמתישהו הם ישתפרו, אבל לא יגיעו לרמה של אגד שהייתה לפני כן.
זו אכן חברה שלא רוצה לתת שירות וזו בדיוק המטרה המרכזית כיום של משרדי האוצר והתחבורה: לוותר על השירות לציבור לטובת הקטנת הסובסידיה (שלא תמיד מתבצעת בפועל), ושבירת העבודה המאורגנת בתחום התח"צ (לכן גם לא פלא שהנהגים שלהם דפוקים ולא יודעים לעבוד, הרי כל הנהגים הטובים והמקצועיים מעדיפים לעבוד באגד, ולא באיזו חברה קיקיונית שמשלמת שכר מינימום ללא שום תנאים).
אבל, זה מה שהממשלה רוצה ולכן גם אם יתלוננו בפני שרי התחבורה והאוצר בכבודם ובעצמם, לא נראה לי שזה ישנה משהו. הדבר היחיד שישנה הוא שינוי סדר העדיפויות בנושא התחבורה בארץ ומתן עדיפות לתחבורה הציבורית והגדרתה בראש ובראשונה בתור שירות חיוני לאזרח, ולא בתור הכנסה נוספת לקופת המדינה.

בקשר לרמת הנהיגה של הנהגים, למזלי טרם יצא לי לנסוע בסופרבוס באשכול זה אבל לפי תיאורייך מדובר בנהגים שפשוט לא יודעים לנהוג אוטובוס, וזה חמור מאוד שהמדינה מאפשרת לאותם אנשים להסיע נוסעים בקווי שירות ואף נותנת לכך לגיטימציה ברפורמה הזאת.

חוץ מזה, יופי של סקירה, מצחיקה כתמיד.
תודה על הסקירה והמלצה:
24/01/09 19:16
1צפיות
אני יודע שמה שאני אומר הזוי, שכן בטח הם לא ממש יודעים לקרוא מיילים ופקס עוד לא הותקן במשרדם - אבל הייתי ממליץ להציף את משרדי החברה במיילים, פקסים וטלפונים עם התלונות הנ"ל. להזיק זה בטוח לא יזיק.
º
יעקב, מה הפרש המחירים בין אגד לסופרבוס
24/01/09 19:40
1צפיות
תלוי בקו
24/01/09 20:20
1צפיות
ירושלים - 11.30 (היה 14.50), תל אביב 17.70 (היה 21.50), בתוך העיר - לא זוכר בדיוק, נראה לי 3.80 (היה 4.80). ראוי לציין גם את הרכבת: בית שמש-ת"א - 18.50, בית שמש-ירושלים: 7.00.
º
24/01/09 21:49
הסקירה שלך צורפה למאמרים בקטגורית "חוויות
24/01/09 20:03
נוסעים",
סיקור שלי
24/01/09 21:01
לא נדבר על השבועות הראשונים,
ביום ראשון שעבר יצאתי לקו 415 של 11:30 לירושלים,
הוא לא הגיע לתחנה שלי עד 11:50 (באגד 11:35),
זה עוד היה נהגת,
שלא נדבר שבביג האוטבוס שאחרינו עקפה אותנו, גם נהגת (ירידת הדורות אוטובוס של חצי שעה אחרי עוקפת אותנו, (נהגת עקפה! איזה השפלה).
שלא נדבר על משאיות שעוקפות אותנו, ושלא נזכיר שהוסיפו לעזאזל תחנה בבית זית!!.
הגענו לירושלים באיחור של חצי שעה.

עוד שמתי לב מאחורה כתוב דלק ידידותי לסביבה!
1. לסביבה ידידותי, למהירות לא!
2. מעניין למה מאחורה הכל שחור?

הם גם ביטלו אוטובוס ביום שישי, בשעה 10:30 (כן בטח! תגברו?!)

אז ביום שישי לקחתי אגד (זה באמת שווה את השלוש שקל ושלושים אגורות).

אין לי כח להסביר את הזבל!!!
תודה יעקב על הסקירה המקיפה
24/01/09 21:22
למעלה יותר כתבת כתגובה להודעתו של אוהד את הבדלי מחירי הנסיעה ב"סופרבוס" לעומת "אגד" וגם ציינת את הרכבת.
יש לי שאלות:
1. האם "אגד" עדיין פועלים בדרך זו או אחרת בבית שמש או שזהו מונופול מוחלט של "סופרבוס" ולצידם מוניות שירות?
2. בקשר לרכבת - מהו מצב המשתמשים כיום (כיום = הכוונה לשנה האחרונה, גם בתקופת "אגד" וגם כעת בתקופת "סופרבוס") בין בית שמש לירושלים? האם מספר המשתמשים זניח? האם יש משתמשים רבים? האם משהו באמצע?
כמו כן מה מספר המשתמשים ברכבת בכל הקטע ירושלים-תל אביב ולא רק בקטע הספציפי של ירושלים-בית שמש?
אגד פועלים ברמת בית שמש, שכונה חרדית המרוחקת
25/01/09 00:22
מעט מהעיר. אני מניח שהשאלה היא מיקום מגורים, מי שגר באיזורים מסויימים של גבעת שרת יכול להגיע ברגל לתחנות שקווי הרמה (417, 418 ו-497) אוספים בהם. מי שכמוני גר בבית שמש הישנה אין לו שום טעם לנסות לתפוס אוטובוס אגד, ההליכה לרמה היא חצי שעה לפחות.

לגבי השאלות שלך בנוגע לרכבת - עדיף לשאול אנשים שבידם סטטיסטיקות נסיעה ברכבת, כמו בועז. ע"פ מה שאני רואה בפועל יש לא הרבה נוסעים בין ירושלים לבית שמש, אבל גם לא מעט. כמעט כל פעם שאני עולה לרכבת מבית שמש לת"א - הרכבת שזה עתה הגיעה מירושלים - יורדים מספר לא מבוטל של אנשים ממנה, בטוח מספיק כדי למלא אוטובוס בישיבה...
תודה יעקב.
25/01/09 20:17
יחסית לקו העגום עם אורך נסיעה ארוך ותחנה מרוחקת, המצב נשמע לא טוב, אבל גם לא ממש רע.
º
לא הבנתי למה הכוונה.
25/01/09 22:28
שלמרות שקו הרכבת דפוק, המצב מבחינת כמות הנוסע
25/01/09 23:05
הנוסעים באופן יחסי ביותר, לא רע.
אני רוצה להגיד
24/01/09 21:27
שבחיים לא ראיתי נהגים כאלה! כשעליתי על אוטובוס בבית שמש שבוע שעבר הנהג שאל את הלקוח כמה עולה הנסיעה!
שלא לדבר שחיכיתי בתחנה של צריפין חצי שעה לקו 411 לבית שמש והנהג פשוט פסח על התחנה. כשהתקשרתי אליהם הפקידה ענתה לי "אני אעביר את זה הלאה" כאילו שזה מה שיעזור.
אגד אנחנו מתגעגעים
º
תודה רבה, יעקב. סקירה מצוינת!
24/01/09 23:44
ש לי תיזמונים משבוע שעבר
25/01/09 09:47
למי שמעניין אותו לדעת מה מידת האיחורים של סופרבוס הנה כמה מהם.
אני נוהג לעמוד בכניסה לירושלים כשאני חוזר הביתה בגלל שכל הקודם זוכה
וזה בזבוז זמן לדעתי להכנס לתחנה מרכזית
ולכן יש לי תיזמונים משלישי שעבר בסביבות 4
בצהרים על זמני הגעת העגלות של חאפר-בוס לתחנה בכניסה לעיר והם כדלהלן:
אצל אגד זה היה לוקח עד 8 דקות להגיע מתחנה מרכזית לכניסה לעיר אך חאפר בוס החליטו לשבור שיאים שלילים
1.  415 אמור לצאת ב4 הגיע לכניסה לעיר ב4:09(כ5 דקות איחור ביציאה)
2.     416 אמור לצאת ב4:10 הגיע רק ב4:29 (מעל רבע שעה איחור)
3.     420 אמור לצאת ב4:20 הגיע ב4:32 (כ8 דקות איחור)

הם טיפשים שהם ביטלו ביום שישי את ה415 של 10:30 כי אז הרבה אנשים נוסעים הביתה
ובאגד האוטובוס היה מגלגל מעל 90 איש בנסיעה אחת.לכן נסעתי ביום שישי עם אגד לבית שמש.
סופרבוס הם קטסטרופה בכללי
28/01/09 01:18
1צפיות
אומר את זה בתור חייל שכל יום נוסע במסלול של צומת חולון - צריפין.

רק בחברה הזאת היו לי מקרים הזויים של אוטובוסים חצי ריקים שפשוט החליטו לא לעצור בתחנה,
נהג אוטובוס חצי ריק, שסגר לי את הדלת בפרצוף, ועוד חייך אלי אחר כך מבעד לדלת (באותו רגע הייתי מוכן לנפץ את השמשות של האוטובוס).
מספר מקרים בבוקר שהתחנה מלאה בחיילים, יש עוד מקומות ישיבה באוטובוס, הנהג מעלה 2-3 נוסעים, ואז מודיע שהוא לא מעלה יותר, כי אין מקום.
(פעם אחת נאלצתי לנקוט בשיטה של לשים רגל על המדרגות של האוטובוס, להחזיק את הדלת עם היד, ולהודיע לנהג שאם אני לא עולה, אף אחד לא נוסע. אפילו שהרגשתי באותו רגע כמו ערס ישראלי מצוי, זוהי אחת משיטות התחמון שחייל שנוסע במסלול הזה מאמץ לעצמו).

לבסוף - ספרתי 3 פעמים שיאים של כמעט שעה וחצי המתנה בתחנה בבוקר - כשבפרק הזמן הזה אף אחד מ- 4 (!!) הקווים שנוסעים במסלול שלי, לא עצר.

שקלתי כבר כמה פעמים לשלוח מכתב תלונה לסופרבוס,
אך כל החברה רקובה מבסיסה, ככה ששום מכתב שבעולם לא יזיז אותם ממקומם.
הגוגל מצטרף לתנועה הציונית!|דגל
24/01/09 09:34
1צפיות
הגוגל מצטרף לתנועה הציונית!|דגל
סוף סוף, באיחור קל של 60 שנה, גילה הגוגל כי בארץ ישראל קמה מדינה יהודית.
לאחר שנים בהן "הסכים" הגוגל להראות רק את שמות הערים הגדולות, ולגבי יתר היישובים בארצנו הראה שמות של כפרים ערביים שנמחקו ב-1948, שמות של שכונות מימי המנדט או לא הראה כלום, סוף סוף יש שמות מלאים ומדוייקים של היישובים היהודיים בישראל.
כך למשל עיר "קטנה" כמו ראשון לציון, שהיתה ללא שם בגוגל כל השנים, נקראת סוף סוף ראשון לציון!
והבונוס - אפילו לא צריך לעשות סופר-סופר-סופר  זום כדי לראות את השמות. די שתרחף בגובה נורמלי מעל איזור מסויים ותקבל את השמות של כל היישובים, במיקום נכון ואפילו בכתיב די מדוייק (בסטנדרטים אמריקניים כמובן).
וזה כולל מושבים, קיבוצים וכו'.
מדובר במהפך אמיתי בתוכנה שעד לפני כשנה עוד הראתה סימנים מיוחדים לכל כפר ערבי נטוש עם הפניה לאתרי התעמולה של "זכות השיבה".

האם זו תוצאה של המלחמה?!
הנה דוגמא.
º
יש כבר בגוגל קופה של קק"ל ?
24/01/09 10:29
זה מעניין מאד
24/01/09 12:39
לפני חודשים רבים הכניס הגוגל לתוכנה רחובות של ערי ישראל, עם שמות מדוייקים.
אך הערים נותרו ללא שם! כלומר יש רחובות ואין עיר. תקדים חד פעמי של הגוגל שלא קיים בשום מקום אחר בעולם.

בשנה האחרונה הגוגל שינה שלוש פעמים את פורמט הסימנים שלו, ובמהלך השינויים האלה נעלמו גם סימני הכפרים הערביים הנטושים.

(למותר לציין שבמיטב המסורת הגזענית של הרשת, רק בשטח ישראל היו סימנים כאלה. בשום ארץ אחרת הגוגל לא הראה מיקום של כפרים וערים נטושים, ובטח לא הפנה מהסימן לאתרי תעמולה הקוראים להשמדת אותה מדינה. שוב, לפי העקרון הידוע של האו"ם הגזעני, פליטים יש רק במקום אחד בעולם, ורק שם ננטשו ערים וכפרים, רק שם היתה הגירה המונית, ורק לשם הפליטים אמורים "לשוב").

מעניין מתי תוגש תביעה בבית המשפט בבריטניה נגד גוגל על סיוע לג'נוסייד היהודי, בכך שמחק את הסימונים האלה ובכך שהעז לציין את שמות ה"התנחלויות" הציוניות הבלתי חוקיות באדמת ההקדש המוסלמית (נתניה, הרצליה, ראשל"צ, רחובות, אשדוד, נס ציונה, חדרה...)
º
הגיע הזמן באמת!
24/01/09 13:06
משהו קשור
24/01/09 18:31
1צפיות
משהו קשור
כשגוגל הוסיף את מפת ישראל לשירות שלהם, הם התבלבלו מעט בסדרי העדיפויות של הערים...

הנה למשל, העיר הלא-חשובה תל-אביב (זומים שונים)...
º
מה לא ברור פה? ת"א זו מדינה, לא עיר.
24/01/09 23:48
1צפיות
º
24/01/09 19:31
שרשור הכוונה ומודיעין 24/1
47תגובות
24/01/09 00:00
168צפיות

נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר. אם דרוש לכם מידע...

(המשך...)

º
לאלונה שחוגגת היום יומולדת
23/01/09 18:50
1צפיות
º
מזל טוב לאלונה
23/01/09 19:22
1צפיות
אלונה
23/01/09 20:01
1צפיות
שתזכי לעוד שנים רבות יפות ופוריות
23/01/09 20:25
1צפיות
הלוואי שכל הליילנדים היו שלך
º
23/01/09 20:43
1צפיות
º
23/01/09 21:17
º
מזל טוב לאלונה
23/01/09 22:40
1צפיות
º
אלונה
23/01/09 22:45
1צפיות
º
מזל טוב אשה יקרה עד 120
23/01/09 22:45
1צפיות
23/01/09 23:48
2צפיות
לכולם
24/01/09 01:07
2צפיות
זה כיף ומרגש
אלונה גם כאן...,
24/01/09 11:39
3צפיות
 אלונה גם כאן...,
שוב על האיחור.

גם כאן תקבלי צנוע>>>.
º
מזלטוףףףף
24/01/09 07:28
3צפיות
מזלטוףףףף
º
קצת באיחור... אבל מזל טוב
24/01/09 12:45
1צפיות
º
24/01/09 13:44
1צפיות
59 פעמים מזל טוב מחר מצפה לך נסיעה בקו 59
24/01/09 16:45
1צפיות
ליילנד
קו 59 אצלנו הוא אור-יהודה - ת"א
24/01/09 20:41
1צפיות
אין לי מה לעשות עליו
º
תודה לכםעל כל הברכות
24/01/09 20:44
1צפיות
º
מצטרף לברכות
24/01/09 22:17
1צפיות
לאלונה
24/01/09 20:54
1צפיות
שפע ברכות ואיחולים.
º
אלונה!
24/01/09 21:00
1צפיות
º
24/01/09 21:56
1צפיות
º
יום הולדת שמח!
24/01/09 23:08
1צפיות
º
לכוווווווווווווווווווווווווולם
25/01/09 16:45
1צפיות
º
מזל טוב לגברת הראשונה של הפורום
25/01/09 21:22
1צפיות
סמל של מפעל בסין
23/01/09 16:17
4צפיות
 סמל של מפעל בסין
זה הסמל המסחרי שלו.
מזכיר לכם משהו ?
מעניין, מה היה קודם...
23/01/09 17:02
3צפיות
[הסמל החדש של 'אגד' הופיע רק לפני כמה שנים...]
º
באמת מעניין
23/01/09 18:20
3צפיות
מי קדם למי?
23/01/09 18:46
3צפיות
חיל התחזוקה (לימים חיל הלוגיסטיקה), או לינק
º
מה שם המפעל?
23/01/09 22:34
2צפיות
למה משמש ה-0303 הזה?
23/01/09 14:52
8צפיות
למה משמש ה-0303 הזה?
אם אני לא טועה שנת הייצור שלו היא 89 והיה כתוב עליו "עטרות" ואני לא זוכר את מספר הרישוי שלו.
במה הוא שונה מהגרר של אגד הרגיל (שגם הוא  מרצדס 0303 חתוך) ולמה עדיין הוא על הכביש?
"עטרות" - סביר להניח, שקשור (לפחות בעבר,
23/01/09 14:57
5צפיות
אולי גם בהווה) למוסך עטרות בירושלים.
לא יודע על הרכבת הספציפי הזה, אבל ה-O303 הללו שימשו (ואולי עדיין משמשים) כסדנא ניידת או כמן משאיות שונות (למשל רכב קופה, כמו למשל מה שיש בראשון לציון).
זה לא גרר.
23/01/09 16:00
5צפיות
זה סדנא ניידת. מין מיני מוסך. שייך למוסך עטרות.
º
שנת יצור 80!
23/01/09 17:54
2צפיות
שרשור הכוונה ומודיעין 23/1
23/01/09 00:10
1צפיות

תשובה ל on23 (רשל"צ - מגדלי ת"א)
23/01/09 02:33
1צפיות
קח את קו 274 של אגד מהתחנה הישנה של רשל"צ (רחוב הרצל) וסע איתו עד לעזריאלי בת"א, לאחר מכן פנה ימינה לרחוב נח מוזס ותמשיך ללכת עד שתגיע לכניסה למגדלי ת"א.. (סה"כ 10 דקות הליכה או אפילו פחות.. תלוי בקצב ההליכה..).
לוד-->פ"ת, רחוב אבי אורן.
23/01/09 08:00
1צפיות
אני צריך להגיע היום לחטיבת הביניים בן גוריון, שנמצאת בפתח תקווה, ברחוב אבי אורן (פינת קפלן).
אני יוצא מלוד.

חשבתי לקחת קו אגב 249 לתחנה מרכזית בפ"ת ואז לעלות משם על קו 31 של קווים, שמוריד אותי בול במקום שאני צריך. הבעיה היא, שהקו הספציפי הזה יוצא כל שעה . יש דרך "בטוחה" יותר במקום שאתקע כל כך הרבה זמן בהמתנה?
חטיבת בן גוריון
23/01/09 11:52
1צפיות
ניתן להגיע דרך האוטובוסים שעוברים ברחוב דגל ראובן, מרחק של 3-4 דקות הליכה.

אם אני לא טועה הקווים הם 98,16,62,92.

16 אפשר לקחת מהתחנה המרכזית. 98 יש צורך לרדת בצומת סירקין ולהחליף שם. זמן נסיעה די ארוך כי הם עושים סיבוב.. משהו כמו 20-30 דקות
16, בתחנה המרכזית של פ"ת?
23/01/09 14:54
1צפיות
חשבתי שתחנת המוצא שלו היא שניידר, עושה סיבוב וחוזר...
מוניות שירות מהטכניון \ שכונת זיו ללב המפרץ?
23/01/09 10:32
1צפיות
רוצה להגיע ליס פלאנט החדש, היום בערב.... יש חיה כזו? ואם כן, איפה ניתן לתפוס אותן, ומה בערך התדירות?

אני מודע לכך שיש את קו 200 בחיפה, אך הראשון מגיע לאיזור הטכניון בסביבות 23:45, וזה מאוחר מדי בשבילי.
º
מישהו?
23/01/09 17:54
1צפיות
עזרה(:
23/01/09 13:59
1צפיות
יש רכבת לאזור של קניון איילון? ואם אין, מה התחנה הכי קרובה לשם?
בהחלט- תחנת בני ברק נמצאת במרחק 5 דקות הליכה
23/01/09 14:02
1צפיות
מקניון איילון. הרכבות שמגיעות לתחנת בני ברק הן הרכבות שהיעד הסופי שלהן הוא כפר סבא.
תודה רבה
23/01/09 14:05
1צפיות
יש רכבות גם בסביבות 8 בערב ביום שישי?
º
ממש לא.. גם לא אוטובוסים..
23/01/09 14:35
1צפיות
בית התפוצות בת"א
23/01/09 14:09
1צפיות
מה הדרך הכי מהירה להגיע לשם מרחובות?
קו 274 של אגד עד לפתח בית התפוצות או רכבת
23/01/09 14:42
1צפיות
לתחנת תל-אביב האוניברסיטה, ומשם שתי תחנות עם 7/45 של דן.
מרחובות טיול כם קו 274 עד המקום, או עם הרכבת
23/01/09 14:44
1צפיות
עד תחנת האוניברסיטה ומשם עם אחד הקווים 7/27/45/49
º
נא לא להוסיף שאלות בשרשור הכוונה זה
24/01/09 00:04
1צפיות
אני מנסה להבין
23/01/09 00:08
3צפיות
איך אפשר להיות שותף בטייגר אספנות שאחד השותפים שלך שגם מממן כבד  שונא  נהגי אוטובוס
הוא לא שונא אותם באופן אישי,
23/01/09 00:12
2צפיות
אז אתה יכול להיות רגוע.
שאלה בנושא
23/01/09 05:49
2צפיות
ואפשר לענות לי גם במסר אישי אם לא רוצים לפרט כאן.

מה העלות לשותף באוטובוסים לאספנות האלה ? [הצהוב המוכר לכולם כאן , והכחול ה"חדש"] ?
יכולת להזכיר אותי בשמי: בנימין (בני) הספל
23/01/09 07:33
2צפיות
אם אתה לא מבין אז אסביר לך.
אני לא מכליל בחיים וגם כאן. אני לא שונא אף אחד, נו טוב, אם נוריד את היטלר ועוד כמה אוסטרים מה"אף אחד".
הביקורת שלי כולה ענינית כי אני מהדור שנפגע מהתנהגותם של הקואופרטיבים. הקואופרטיבים כאירגון. מאידך הנהגים הם בני אדם וככאלה אני לא שונא ולא שנאתי.
יש כאן בעייה מבנית של מתן שירות. והבעייה נוצרה בגלל התנהגות כוחנית של הקואופרטיבים ובגלל המונופול.
אני אוהב אוטובוסים,כי אני אוהב מכוניות והטייגרים מוכרים לי מילדות וזה הקשר.

אני מקווה שהבנת את ההבדלים ואם לא אשתדל להרחיב.
ובנוגע למימון הכבד, כל השותפים תורמים. זה נותן כסף וזה נותן זיעה וזמן ותאמין לי שזיעה וזמן שווים הרכה הרכה כסף.
עבודות בקו ת"א - ירושלים
22/01/09 23:51
8צפיות
עבודות בקו ת"א - ירושלים
קפצתי הבוקר לראות מה קורה בקו המושבת.
ראיתי את שתי ההפרדות המפלסיות החדשות, יפה מאוד, אין מה לומר. מצד שני אין גם מה לחדש בנושא, הפרוייקט תועד די והותר. קצת לפני המפגש עם כביש 411 ראיתי משהו בין העצים. חיפשתי איך להגיע ומצאתי דרך עפר שהובילה לגשר של דרך חקלאית מעל המסילה ובדיוק שם, מתחת לגשר עמדה רכבת עבודה.
ועוד תמונה של החצי המערבי שלה
22/01/09 23:53
2צפיות
ועוד תמונה של החצי המערבי שלה
היה בה מבחר של ציוד מסילתי.
הקצה שלה נראה הכי מעניין
22/01/09 23:56
2צפיות
הקצה שלה נראה הכי מעניין
היו שם מנוף, קטר ומשהו צהוב לא מזוהה שרק בשבילו היה כדאי להתקרב.
טוב, אז התקרבתי
23/01/09 00:01
2צפיות
טוב, אז התקרבתי
מעניין מה זה.
ניחוש: אלו זוג פורטלים להנחת מסילות מתוצרת Geismar. מן הסתם כדי להשתמש בהם צריך להרים אותם עם המנוף, לסובב אותם ב-90 מעלות ולהניח אותם על מסילת עבודה רחבה, שעליה הם נעים מרכבת העבודה, שם הם לוקחים את חוליות המסילה, אל המקום בו יש להניח את הפסים.
והנה מי שמניע את כל רכבת העבודה
23/01/09 00:03
2צפיות
והנה מי שמניע את כל רכבת העבודה
קטר 615 בכבודו ובעצמו. כבר היה לי הכבוד לצלם אותו פעם, לך תמצא מתי.
º
ואותה הגברת מזווית אחרת
23/01/09 00:05
2צפיות
ואותה הגברת מזווית אחרת
סוס עבודה
23/01/09 01:33
2צפיות
אבל כזה מטונף...
והנה גם המנוף
23/01/09 00:08
2צפיות
והנה גם המנוף
מנוף 916 של Little Giant. אחלה שם למנוף.
עברתי לצד המזרחי של הרכבת.
23/01/09 00:11
2צפיות
עברתי לצד המזרחי של הרכבת.
בקצה היו עוד זוג פורטלים להנחת מסילות. מוזר, למה צריך שני זוגות על מסילה יחידה?
ובין שני זוגות הפורטלים
23/01/09 00:15
2צפיות
ובין שני זוגות הפורטלים
קרונות שטוחים עמוסים בחוליות מסילה.
זה הכל להפעם, לצערי לא היה לי זמן להמתין במקום עד שיתחילו לעבוד ולצלם את הכלים בפעולה.
תמונות מעולות!
23/01/09 01:34
1צפיות
תודה רבה.
º
אחל'ה תמונות!
23/01/09 12:17
1צפיות
º
תמונות מעולות. תודה!
23/01/09 14:13
1צפיות
º
23/01/09 17:38
º
תודה.
23/01/09 18:44
1צפיות
הרכבת ביטלה את מכרז החישמול
52תגובות
22/01/09 21:14
2צפיות
בהתאם להחלטת הממשלה ביטלה השבוע הרכבת את מכרז החישמול הבינ"ל

(המשך...)
בהתאם להחלטת הממשלה ביטלה השבוע הרכבת את מכרז החישמול הבינ"ל
כתובות אינטרנט מצורפות:
כרטיסיות זכאי-{שאלה}
22/01/09 20:50
1צפיות
לאמא שלי היה שנה שעברה כרטיס זכאות ,והשנה לא,הכרטיס תקף עד סוף השנה האזרחית,והיא קנתה כרטיסיה ב2008 לנסיעה באשדוד פנימי,והיא השתמשה רק בחלק מהכרטיסיה ,היום הנהג לא הסכים לנקב לה כי אין לה תעודה בתוקף,מה עושה מי  שיש לו כרטיסיה זכאי ונשאר לו ניקובים אמור לזרוק אותה? לא הגיוני שיתנו לסיים אותה ?
חוץ מזה נשאר לה ניקובים בכרטיסיה לבית שמש וכרטיסיה לבני ברק ,א"א להשתמש בהם ?
אי אפשר להשתמש בכרטיס ללא תעודה
22/01/09 22:52
1צפיות
בדיוק כמו שנער שקנה כרטיסיית נוער והגיע לגיל 18 / סיים כיתה י"ב אינו זכאי להמשיך להשתמש בכרטיסיה
ניתן לנסות לבקש החזר על החלק היחסי שנשאר בקופת הכרטיסים, אני מאמין שלא תהיה בעייה. אגד בד"כ גמישים עם מקרים דומים

עקרונית אם אפשר היה להשתמש ללא תעודה, אז היה אפשר לבקש מזכאי לקנות לך 20 כרטיסיות ולהשתמש בהן בעצמך... כך שיש הגיון בעניין
תושבת אלעד ובתה נתקעו בתא מטען של אוטובוס
22/01/09 18:13
5צפיות
תושבת אלעד נתקעה עם בתה התינוקת בתא מטען של אוטובוס. היא דורתש פיצוי בסך 30,000 ש"ח
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אוטובוס מהדרין, גירסת האקסטרים
22/01/09 19:21
1צפיות
º
23/01/09 00:30
1צפיות
יותר מסוכן, פתיחת תא המטען בכיוון הכביש
23/01/09 08:58
2צפיות

אני  מתפלא  שעדיין לא   קרה  אסון  , בבני  ברק  פעמים
רבות  אנשים  מכניסים  מטען  בצד  של  הנהג  כשהוא  בתחנה,
כשבאותה  שעה  כלי  רכב  נוסעים  בנתיב  לידו , זו ממש  "פצצה  מתקתקת",
אני  מתפלא  שאין  איסור גורף על הנהגים מצד  הנהלת  החברות  , לא  לפתוח
תא  מטען  לכיוון  הכביש.
יש נהגים, ואני ביניהם, שלא מאפשרים
23/01/09 11:20
2צפיות
לנוסעים להכניס או להוציא דברים מדופן שמאל של האוטובוס.
לדעתי יש חוק שאוסר את זה...
23/01/09 12:27
1צפיות
למעט בחניונים
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום