לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

º
שרשור הכוונה ומודיעין 11/5
51תגובות
10/05/11 23:11
30צפיות

(המשך...)
מתקנים טעויות עבר: מסילת העמק תחושמל
50תגובות
10/05/11 22:20
14צפיות
וגם: המשך דיונים על תוואי המסילה לאילת מתוך שאיפה לקצר את זמן הנסיעה לשעתיים - http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3517186,00.html

(המשך...)
וגם: המשך דיונים על תוואי המסילה לאילת מתוך שאיפה לקצר את זמן הנסיעה לשעתיים - http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...
חברת קווים מפתיעה שוב
10/05/11 20:59
7צפיות
למרות שכבר מזמן הפכנו את חברת קווים לכבשה השחורה של התחבורה הציבורית,
שימו לב שהם תמיד ראשונים בכל פיתוח טכנולוגי חדש.

1) את הרב-קו הם הכניסו ראשונים
2) את מערכת ה-GPS הם הכניסו ראשונים – גם טלפונית, דרך אתר האינטרנט וממש בחודשים האחרונים גם בשילוט אלקטרוני בתחנות
3) והשבוע, שמתי לב שהתחילו להכניס לקווים בבקעת אונו כריזה שמודיעה בקול ממוחשב את שם התחנה כמה מאות מטרים לפני התחנה וגם בתחנה עצמה. (האמת שבואוליה ניסו משהו דומה אבל בשילוט אלקטרוני ולא בכריזה)

גם אני שנאתי בעבר את התנהלות חברת קווים אבל יכול להיות שמשהו מתחיל לזוז שם.
למען הסר הספק, אין לי אינטרסים בקווים ואני לא עובד עבורם.
אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו
10/05/11 21:02
5צפיות
כלפי חוץ הם עושים כל מיני דברים פופוליסטיים, אני מעדיף בלי כל החידושים האלה והעיקר שיהיה את השירות כמו שיש בדן ובאגד.

לגבי סעיף 3- זה קיים כבר בדן הרבה זמן שיש כריזה גם כשהאוטובוס עוצר בתחנה ואומר: "קו ___ לכיוון ___".
גם ב"מטרופולין" בשרון יש כריזה
10/05/11 23:24
1צפיות
באוטובוסים העירוניים של "מטרופולין" יש כריזה חיצונית ופנימית.
בחלק מהבינעירוניים מסך הטלויזיה משמש כמסך מידע, כאשר בצד יש דווקא מן איור של אוטובוס "אגד" ירוק...
גם דן התחפשו לאוטובוסים ירוקים של אגד
11/05/11 00:30
2צפיות
עם כל האוטובוסים שהצד השמאלי שלהם מכוסה בפרסומת של ספרייט, מרחוק הם נראים כמו אגד.
º
היכן השילוט האקלטרוני בתחנות בת"א?
10/05/11 21:33
2צפיות
על מי אתה בא להסטלבט ?
10/05/11 22:39
4צפיות
אם אתה טוען שהם היו ראשונים ברב קו וב- GPS, הבא את הנתונים מתי הם הפעילו, ומתי האחרים הפעילו. עד אז אני לא מאמין לך.
כריזה והודעה בשילוט הפנימי מופעל מזה זמן כניסוי אצל כל המפעילים, במספר מצומצם יחסית של אוטובוסים. למיטב ידיעתי, חובת הפעלה של המערכת בכל האוטובוסים תהיה בראשון ביוני.

אורן
ממה שאני יודע ורואה באזור חיפה
10/05/11 22:50
אגד שינו חלק מההתקנים שיועדו למסכי LCD כך שיתאימו למסכים הקטנים.
אני מתקשה לראות סיכוי להפעלה ב-1 ביוני, כאשר לא בכל האוטובוסים החלו להתקין מסכים, ובחלקם עוד אין הכנות למסכים, כאשר בבינעירוניים אין מה לדבר בכלל, אין ולו אוטובוס אחד עם הכנה להתקן שכזה.
באומני אקספרס המערכת פעילה, אך עדיין סובלת מתקלות, כמו פספוס תחנות, כיתוב הפוך ("הנוכחית - התחנה"), הפרדה לא הגיונית בשמות התחנות ("בר - יהודה/בזק"), כריזה קולית שאינה מופעלת ועוד.
בודאות
11/05/11 11:02
הפילוט של הרב קו היה עם קווים (עוד ב-2006/7 אם אני לא טועה) וממנו למדו הרבה.
הפיילוט של מידע אלקטרוני בתחנה גם הוא עם קווים וכבר הוצבו קרוב ל-50 שלטים בפתח תקווה ובבקעת אונו. (החל מ-2008 ועד היום) גם ממנו למדו הרבה.

הפיילוט המקביל של אגד בירושלים נתקע עם שלט אחד (שקשה ללמוד ממנו) במשך המון זמן,

גם אני לא אוהב הרבה דברים בקווים, אבל לכל חברה יש את הפלוסים והמינוסים שלה, בתחום הטכנולוגיות והנכונות להיות "שפן נסיונות" קווים בהחלט מובילה.
ובנוגע לכריזה, של דן הראשונה בהיקף נכבד וגם הכי טובה, גם הרב קו בדן עובד הכי טוב. אז אולי לדן אין זכות ראשונים, אבל מגיע ח"ח על הביצוע המצויין.
בוודאות אגד ניסתה בהצלחה כרטיס
11/05/11 12:34
1צפיות
חכם כבר לפני 8 שנים אך משרד התחבורה עצר את הפרוייקט אחרי שהניסוי הוכתר כמוצלח והחלה התקנה סידרתית של מכשירים באיזור ירושלים לקראת הפעלה סידרתית של כרטיס חכם. אם משרד התחבורה לא היה מתערב, כרטיס חכם היה פועל באגד כבר כ 6 שנים.
זה לא סותר קצת את הטענה הידועה
11/05/11 22:13
שאי אפשר למלא אוויר בגלגל בלי אישור ממשרד התחבורה?

מאיפה העצמאות הזאת פתאום?
הניסוי החל בתמיכה , עידוד ותיקצוב
11/05/11 23:33
ממשלתי ובגלל סיבות לא מקצועיות בעליל (כמו פוליטיקה למשל) שיתוף הפעולה נעצר והפרוייקט חוסל.
אמור להיות מידע אלקטרוני בשרון
11/05/11 20:32
למיטב הבנתי חלק מתנאי המכרז באשכול השרון, היו שלטי מידע אלקטרוני בתחנות האוטובוסים השונות בקווי "מטרופולין" השונים. זה היה אמור לצאת לפועל, אבל טרם נראו תוצאות בשטח.
יש שלט אלקטרוני ברחוב ויצמן בכפר סבא, קרוב לביטוח הלאומי. אבל טרם ראיתי אותו פועל. כאשר חלפתי שם, הוא היה כבוי.

בנוגע למה, שכתבת על "דן" ועל מערכות המידע בהם: אני מסכים עמך מאוד. בזמן קצר יחסית, הם התלבשו על אוטובוסים רבים. נראה, שהם לקחו את העניין הזה ברצינות ובהחלט מגיע ח"ח. כנ"ל על ה"רב קו", שעובד הכי טוב ב"דן".
ככל הידוע לי, השלט היחיד בירושלים
11/05/11 22:11
לא עבד מעולם.

אם קווים היא "שפן נסיונות מצטיין" אז אגד מצטיינת בשמרנותה.
את הרב-קו הם אכן הכניסו ראשונים
11/05/11 00:00
1צפיות
את מערכת ה- GPS הכניסו ראשונים "ואוליה" (אז עוד כ"קונקס") בקווים לאשדוד. לפני זה פעלה מערכת טלפונית ב"קווים" רק באזור אשדוד. את השילוט האלקטרוני הכניסו "קווים" ביחד עם "אגד" בירושלים. את הכריזה הכניסו ראשונים ב"דן" וכיום זו החברה היחידה שאני מכיר שבה כריזה ושילוט אלקטרוני באוטובוסים קיים במספר משמעותי של אוטובוסים.

וכמו שאמרו פה, כל עוד השירות של "קווים" לא השתפר, והוא לא, שום שכלול לא ייפה את התדמית שלהם.
º
מערכת טלפונית ב"קווים" רק באזור אשדוד ?
11/05/11 00:12
טעות. כתבתי בהנג-אובר של אחרי החגיגות
11/05/11 00:19
כבר לפני כמה שנים אפשר היה לדעת מתי האוטובוס של "קווים" מגיע לתחנה אבל זה היה פעיל רק בקווי 55 ו- 56 וגם שם זה פעל די גרוע.
שילוט אלקטרוני בירושלים?
11/05/11 00:38
היה איזה פיילוט שנעלם ונשכח די מזמן...
אחלה
11/05/11 00:40
את הרב-קו הם אכן הכניסו ראשונים, (למי ששאל - אם אני לא טועה עוד ב-2007, ועוד לפני כן תחת השם "אופק" בעפולה), אבל כמו שהמכשירים שלהם נראים, היה יותר טוב שהיו עושים את זה אחרונים - אבל כמו שצריך. מכשיר איטי ועלוב שבקושי ראוי להיות מסופון חיוב אשראי של חנות מכולת. כשעולים עשרה אנשים בתחנה הם נעמדים בתור ארוך וכל אחד מתחיל להפנט את המכשיר. זמן הטיפול בכל נוסע ארוך לפחות פי 5 עד פי 10 מאשר ב"דן".

את מערכת ה-GPS הכניסו אמנם לפני זמן רב, אבל במשך זמן רב מאוד (לדעתי אפילו כמה שנים) הייתה במוקד הודעה שהשירות "יחזור בעוד כמה ימים", ובכלל, הוא פעל בשני קווים בלבד, זה לא נקרא שירות, זה נקרא אולי ניסוי כלים.

לגבי הכריזה - כל הכבוד, אבל ראשונים בתחום הזה הם ממש לא, למען האמת אפילו די אחרונים, אבל כרגע בכל החברות מדובר בשלב די ניסיוני וראשוני. גם ב"דן" שבה הפרויקט במצב מתקדם ביחס לשאר החברות, עדיין בחלק לא קטן מהאוטובוסים אין כריזה, לפעמים אין תצוגה, ולפעמים אין את שניהם, והשמות של התחנות מאוד לא אחידים בין אוטובוסים שונים (גם באותו הקו).

ושורה תחתונה, עם כל הסימפטיה לטכנולוגיה, כן, העובדה שהם עוצרים באופן מכוון במרחק של 50 עד 100 מטר משאר התחנות של הקווים שנוסעים לאותם יעדים (ראה אואזיס, ביאליק, צומת עלית, וממש לא חסרות עוד הרבה דוגמאות), והעובדה שהם באופן מכוון יוצרים קווים שלא יהיה להם ביקוש או שיהיה קשה מאוד להשתמש בהם (ראה ביטול האיסוף של 69, קו 61, ועוד קווים רבים שהיו ובוטלו), מהותיות הרבה יותר מכל מיני גימיקים טכנולוגיים. אני בכל הכנות מייחל לחברה הזו שתעוף לכל הרוחות ו/או תפשוט את הרגל בהקדם. אני כנוסע מרגיש שהחברה הזו מצפצפת עלי במכוון.
º
החברות קובעות את מיקום התחנות?
11/05/11 00:49
מסתבר שלפחות בפועל כן
11/05/11 01:03
הן כנראה מגישות איזה מסמך לעיריה ו/או למשרד התחבורה שחותם למטה בלי לקרוא ומחזיר לחברה.
אני משוכנע לחלוטין שאף אחד במשרד התחבורה לא יודע באיזו סככה נכון שהאוטובוס יעצור כדי לתת שירות טוב לנוסעים הממתינים שם. אני בעצמי לא אדע להגיד את זה אם אני לא משתמש בתחנה באופן קבוע.
אני לא מדבר על ממש תחנות אחרות, אלא על הסככות הלא-נכונות שמרוחקות כמה עשרות מטרים מהתחנות הנכונות. אני ממש לא בטוח שרשימת התחנות של הקו שמאושרת ע"י משרד התחבורה בכלל קובעת באיזו סככה יש לעצור.

בצומת עלית למשל, קו 68, למרות שהוא נוסע לציר בגין - עזריאלי - תחנה מרכזית כמו קווים 40, 42, 51, 54 ועוד שעוצרים בסככה הלפני אחרונה, הוא עוצר בסככה הראשונה במרחק של קרוב ל-100 מטר, עם הקווים ללב תל אביב, חוף הים ודיזינגוף סנטר. למה? כי לאף אחד במשרד התחבורה זה לא אכפת וככה אפשר לשרת פחות נוסעים. לשום נוסע שממתין בתחנה הנכונה אין סיכוי לעלות על האוטובוס, אלא אם כן הוא ירוץ ממש מהר, בתקווה שהוא לא במקרה איזה נכה או קשיש שאליהם כמובן עוד יותר אין שום צורך להתייחס... (בציניות כמובן...). זה רחוק מאוד מלהיות המקרה היחיד שבו קווים עושה זאת, ואני מתקשה מאוד להאמין שלא במכוון.
ניסית לברר את הנושא?
11/05/11 01:54
עוד הוכחה לנחיצותה של רשות תח"צ...
ניסיתי פעם
11/05/11 02:10
דווקא עם "דן" ולא עם "קווים" בנוגע לתחנות בבית קלקא לכיוון צפון, בטענה שקו 40 עוצר במרחק לא סביר משאר קווי ז'בוטינסקי (גם כן כ-80 עד 100 מטר).
כל מה שזכיתי לו היה תשובה לקונית ביותר שהנושא יועבר ל"אגף התנועה" או משהו כזה (אני מניח ש"אגף התנועה" זה שם החיבה לסל האשפה במשרדו של פיקסמן).
מאז סודרו במקרה מחדש התחנות בבית קלקא. קו 40 אכן הועבר למקומם של כל שאר קווי ז'בוטינסקי בסככה הראשונה, אממה? שאר קווי ז'בוטינסקי לא נשארו שם אלא הועברו לסככה הרביעית...
ברור שלא ניתן שכל הקווים יעצרו באותה סככה, אבל צריך לפחות להשתדל שקווים ליעדים דומים יעצרו בסמוך זה לזה ולא במרחק של 100 מטר (ובמקרים גרועים יותר, גם עם כבישים מרומזרים ביניהם)

במקרה אחר, ישן עוד יותר, הצעתי לחברת דן שכל הקווים שחולפים ליד קניון איילון יכנסו למסוף ויאפשרו חפיפה בתחנות בין 57/40 או 42/67 וימנעו מהנוסעים את הצורך להמר איפה כדאי לחכות. גם כן חוץ מתשובה לקונית לא קיבלתי כלום, ואני לא חושב שיש הרבה מי שיחלוק על כך שמדובר בסך הכל ברעיון טוב, שיישומו פשוט ביותר ולא אמור לעלות סכום כסף משמעותי אם בכלל.

אבל ב"דן" מדובר במספר מצומצם של בעיות כאלה, ב"קווים" זו שיטת עבודה.

עד שנושא מיקומי התחנות לא יוסדר על ידי אנשים שמכירים טוב את השטח ו"חיים אותו", הבעיה הזו לא תיפתר. רשות תח"צ? אולי זה הפתרון, אבל אני משוכנע שגם ממונה איכפתי אחד בכל רשות מקומית יוכל לעשות את העבודה הזו לא פחות טוב.
לך תמצא ממונה אכפתי...
11/05/11 02:23
אגב, הקמת רשות תח"צ היא לא פתרון קסם שירפא את כל החוליים, אבל לפחות תהיה כתובת ברורה לבעיות כמו זאת שהעלית.
לגבי ה-GPS
11/05/11 05:00
במשך השנה וחצי האחרונות, אני עושה שימוש יומיומי בשירות והוא עובד מצויין.
º
זה קיים בבאר שבע וגם ביבנה
11/05/11 01:12
1צפיות
ושכחת לרשום משהו,
11/05/11 04:22
1) בחברת קווים ניתן להזמין את כרטיס הרב-קו באמצעות אתר האינטרנט ללא צורך לגשת פיזית (וגם לעמוד בתור) אל עמדות ההנפקה. אפשרות הזמנת כרטיס הרב-קו דרך אתר האינטרנט איננה אפשרית אצל רוב מפעילי התח"צ האחרים. אצל רוב מפעילי התח"צ האחרים, הזמנת (הנפקת) כרטיס הרב קו אפשרית רק באמצעות עמדות ההנפקה המאוישות שברובן אין שום אפשרות לבצע הטענה של כרטיס הרב-קו.

2) לחברת קווים יש בארץ שתי עמדות המאפשרות להטעין את כרטיס הרב-קו באמצעות כרטיסי אשראי. דבר זה אינו אפשרי כלל אצל רוב מפעילי התח"צ האחרים שאצלהם הטענת כרטיס הרב-קו אפשרית רק באמצעות נהגי האוטובוסים ובתשלום במזומן בלבד.
גם ב"דן" ניתן להטעין (לפחות בעבר כן)
11/05/11 20:22
במסוף 2000 ובתחנה המרכזית. הבעיה היא שעות הפתיחה המצומצמות.
מעבר לזה, אני מסכים עם דבריך.
דווקא ב"אגד" יש קופות (אמנם פחות מבעבר, אך עדיין יש). נכון ללפני חודש-חודשים לא ניתן היה להטעין חוזה "רב קו" בכרטיס אשראי בקופות, אלא אם דברים השתנו מאז.
º
12/05/11 04:22
º
גם במטרודן יש כריזה על התחנה..
14/05/11 21:40
2צפיות
| רכבות מיוחדות לאחר חצי גמר גביע המדינה
10/05/11 19:21
12צפיות
בכדורגל.
בכוונת רכבת ישראל להפעיל מחר שתי רכבות מיוחדות מתחנת בני ברק לנהריה בתום משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל. הרכבות תצאנה מתחנת בני ברק צפונה בסביבות השעה 23:30 . הן תסענה דרך משולש תל ברוך מבלי לעבור דרך ת"א ותעצורנה במספר תחנות בדרכן לנהריה.
בהמשך לדיון שנערך בעבר בפורום, רכבות הלילה תעצורנה הפעם גם בתחנת קריית חיים כמו גם בכל תחנות הרכבת שבין תחנת חיפה חוף הכרמל לנהריה.
אם יהיה ביקוש, תופעל רכבת שלישית לנהריה.

אדגיש כי מדובר במידע לא רשמי ומומלץ להתעדכן בהמשך באתר הרכבת.
º
מתי מתחילים המשחקים ?
10/05/11 20:20
1צפיות
בשעה 18:00 יחל המשחק הראשון בין קריית שמונה
10/05/11 20:37
1צפיות
להפועל ת"א. המשחק השני בין מכבי חיפה למכבי נתניה יתקיים ב-20:45.
º
תודה בועז.
10/05/11 21:58
למה אין רכבות לת"א והדרום לאחר המשחק?
10/05/11 22:24
1צפיות
יכול לחסוך הרבה פקקים בחוצות רמת גן ואיילון.

למה למשל אני לא אוכל להגיע לרחובות לאחר המשחקים? האם שוב אצטרך להשתמש במוניות שירות?
הם מתכננים לפי המאסות של האוהדים
10/05/11 23:12
מכיוון שרוב האוהדים מחוץ לעיר צפויים להגיע מהגליל, איזור חיפה ונתניה, הם מרכזים מאמצים לכיוון צפון. האוהדים מת"א יכולים להגיע באוטובוס עירוני. אוהדים מהדרום של 4 הקבוצות המשתתפות הם קבוצה קטנה יותר ולכן לא מקצים להם רכבות מיוחדות.
בנוסף למה שכבר כתבו-מי שמארגן את הרכבות
11/05/11 00:04
הם בדרך כלל מארגני הארוע שפונים לרכבת...
º
10/05/11 22:52
1צפיות
להלן ההודעה הרשמית של רכבת ישראל
11/05/11 11:13
3צפיות
רכבת ישראל תתגבר רכבות בסיום משחקי חצי גמר גביע המדינה, היום בערב

בסיום משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל היום (יום רביעי ה- 11/05/2011) באצטדיון ר"ג, תופעלנה רכבות תגבור (רכבות נוספות) מתחנת בני ברק, הסמוכה לאצטדיון ר"ג, לכיוון צפון. הרכבות תופעלנה בשיטת "מלא וסע".

רכבות התגבור תצאנה לדרכן לאחר סיום המשחק השני, ותעצורנה להורדת נוסעים בתחנות הבאות: הרצלייה, בית יהושע, נתניה, חדרה מערב, קיסריה-פרדס חנה, בנימינה, חיפה חוף הכרמל (ע״ש רזיאל), חיפה בת גלים, חיפה מרכז השמונה, לב המפרץ, חוצות המפרץ, קריית חיים, קריית מוצקין, עכו ו- נהרייה.

לנוסעים מומלץ לרכוש מראש כרטיסי נסיעה ברכבת. בקווים בין עירוניים ניתן לרכוש כרטיס הלוך וחזור. כרטיס הלוך וחזור מגלם חסכון של כ- 10%, בהשוואה לרכישת 2 כרטיסים רגילים באותו מסלול נסיעה.

בברכה,
שחר וייסמן
אגף דוברות והסברה |  רכבת ישראל|

פוסט חדש בבלוג הרכבת
10/05/11 17:29
4צפיות
עלה פוסט מעניין, מלווה בתמונות מאת חן מלינג. הפוסט עוסק בלידתה של רכבת ישראל, סביב אירועי מלחמת יום העצמאות ויגע גם בשנים שלאחר מכן.

בהחלט היה שווה לחכות!
º
והקישור שברח
10/05/11 17:30
1צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה.
11/05/11 12:17
º
10/05/11 20:24
יפה מאוד
10/05/11 21:01
רשומה על השירות הגרוע של תחצ ביום העצמאות
10/05/11 14:11
6צפיות
http://tahbura.wordpress.com/2011/05/10/indepday/

ככה לא מעודדים תחבורה ציבורית, ומסכנים תושבי חולון ש- 89 מתחיל לפעול רק ב- 14:30.
נו מה חדש? אין לי מה להוסיף...
10/05/11 14:46
3צפיות
רק אציין שהמצב הקיים בו שעות הפעילות והתדירות תלויים באופן מוחלט בגמחתו של המפעיל (ולכן ההבדלים בין דן שאר המפעילים), בזמן שהרגולטור משחק אותה ראש קטן ופשוט נעלם, הוא מצב גרוע מאוד. בייחוד לאור ריבוי המפעילים בתח"צ.
זה שאנחנו מדברים פה
13/05/11 11:30
עד כמה השירות ביום העצמאות הוא גרוע, זה לא יעזור הרבה.
כדי לשנות משהו במדינה הזו, לצערנו, צריך לעשות רעש והרבה רעש. ועד שאנחנו כאזרחים הקטנים, אשר בוחרים את אותם אנשים שמנהלים את אותם המשרדים הכפופים לאותו שר ספציפי, נמשיך לשתוק ולספוג את כל העניין כאילו זה תקין, שום דבר לא ישתנה. אותם התמונות החוזרות של עומס ברציפים בתחנות המרכזיות השונות ובתחנות באמצע הדרך לא יעזרו הרבה. התמונות הללו מהוות את הסכמת הציבור בנושא בעיני הרגולטור, משרד , למרות שזה לא ככה בכלל.
אז אל תשתוק ותצטרף ל"תחבורה בדרך שלנו"
13/05/11 12:20
היוזמה היחידה שדואגת לתחבורה ציבורית מהזווית של הנוסעים. פרטים בקישורים שבחתימה שלי.
זה שינה עד כה משהו?
13/05/11 14:32
בלי לזלזל כמובן ביוזמה.....
מה אתה רוצה מיוזמה שקמה לפני חודש
13/05/11 15:19
אנחנו בתחילת הדרך ואנחנו רק מקימים את התשתיות, ומתחת לפני השטח אנו יוצרים קשרים. זה אופייני מאוד לישראלים להגיד "כשזה יצליח, אני אצטרף" במקום להיות שותף ביוזמה ולתרום לה. התוגבה הזו רק מראה עד אנשים פה קצרי ראייה ולא מאמינים בכוחם. ולכן משרד התחבורה, עיריית תל אביב ו"נתיבי איילון" משתינים עלינו משתמשי תחבורה ציבורית בקשת.
º
14/05/11 05:42
קווי לילה לערב יום העצמאות
10/05/11 15:41
5צפיות
מבחינת עבודה הקווים היו עמוסים אבל רוב המכונות היו מפרקיות[אני עבדתי בקו 404 עם מפרקית 561 כאשר בשעה 02.30 יצאתי מהתמח"ת ובאלנבי טשרניחובסקי הייתי מלא לחלוטין עם מפרקית כאמור]
לצערי משרד התחבורה לא אישר כנראה כמות מעבר לכך ולכן השירות היה כל חצי שעה אבל עם מפרקיות למעט קו 405 שאין באפשרותו לעבוד עם דגם זה.
הפקקים היו כבדים אבל האיחורים היו מינוריים ולא יותר מ 15 דק ליציאה.
תמיד אפשר לשפר אבל מבחינת חברת דן עמדנו בתנאים בשטח ומענה לקיבולת רחבה של נוסעים.
אין לי טענות כלפי "דן"
10/05/11 16:57
2צפיות
כמו שראית ברשומה, הם היו היחידים שיצאו בזול מהרשומה וראיתי שהם עמדו בתנאים עד כמה שיכלו. אני לא יכול להגיד אותו דבר על אף מפעיל אחר ובמיוחד על החדשים (למעט אולי מטרופולין בשרון).וגם לא על אגד בת-ים וחולון שזה פשוט ביזיון והם לא יותר טובים מ"קווים" בעניין הזה.
º
ניתן להוסיף את ביטול קו 380 ושל קווים אחרים
10/05/11 16:20
לגבי סופרבוס
10/05/11 17:05
אין לי מושג אם השירות מספק או לא
אבל אתה ציינת את קו 451 כאשר במשך הערב והלילה וגם היום מכיוון ת"א לרמלה פועל קו 245 שאמנם ארוך יותר כי הוא עובר דרך השכונות ברמלה אבל עדיין מספק פתרון
הנסיעה האחרונה שלו יצאה בחצות
שבד"כ בימי חול נסיעה אחרונה היא ב23:40
כבר מזמן אני טוען שהשרות של אגד בחולון-בת ים
10/05/11 18:34
3צפיות
ביום העצמאות הוא בזיון
השירות של אגד בחולון בת-ים הוא בזיון כל יום
10/05/11 19:06
5צפיות
ולא רק ביום העצמאות.

אתמול חיכיתי למעלה מחצי שעה  ל 289 מתא ב 3 וחצי , כל הקווים הגיעו פעמיים כולל  חברת קווים, ורק
289 לא הגיע, לקחתי מונית  50 שקל וסגרתי את היום, לא אנושי לחכות יותר מחצי שעה בעוד שכל הקווים מגיעים פעמיים

ביום יום מחכים לכל קו אגד בחולון לא פחות מ20 דקות  גם בשעות הבוקר
השירות של דן לעומת זאת מצויין. על כל קו אגד מגיעים 3 אוטובוסים של קו 1
למה חברת דן נותנת שירות מצויין גם בתדירות וגם שעת סיום הקווים?

חולון מספיק גדולה כדי לקבל שירות טוב כמו  דן בבת ים
אין עם מי לדבר, אבל שלא יבוואו בטענות למה אנשים לא נוסעים באוטובוסים.

אין עם מי לדבר, אז נגרום שיהיה עם מי
10/05/11 23:55
1צפיות
תצטרף אלינו ליוזמה של "תחבורה בדרך שלנו" (פרטים באתר ובפייסבוק שבחתימה שלי). ככל שיהיה לנו יותר אנשים שירצו ללחוץ על "אגד", כך אולי יותר דברים ישתנו. והאמת נתת לי רעיון לרשומה על השירות הגרוע של אגד בחולון בכלל.
השירות של אגד בחולון הוא ***!
11/05/11 00:17
6צפיות
בגלל השירות הנוראי של אגד בחולון התחלתי לא לנסוע אצלם.
וזה עוד יותר מוזר- דווקא בחולון, היכן שיש
11/05/11 00:23
3צפיות
תחרות בין אגד לבין דן, חשבתי שהתחרות תגרום לאגד להיות טובים יותר ולהתאמץ, בפועל זה לא ככה
ואני מגלה שבערים אחרות שפתאום נוצרה בהם תחרות בגלל הרפורמה, השירות של דן הורע מאוד.
מוזר מאוד
לדעתי השירות של דן מעולה.
11/05/11 00:37
3צפיות
אני כל יום נוסע בקו 1 בתוך חולון.
התכוונתי שבחולון- השירות של אגד גרוע
11/05/11 01:00
2צפיות
השירות הגרוע יחסית של דן הוא בערים מהן דן יצאה בעקבות הרפורמה
בכלל לא מוזר.
11/05/11 22:32
1צפיות
תחרות "אמיתית" היא לא מה שיציל את התח"צ.
אז מה חדש פה ?
11/05/11 04:41
1צפיות
ממשלות ישראל פועלות ככל שניתן על מנת לעודד את השימוש ברכב הפרטי, מי שאין באפשרותו להשתמש ברכב פרטי הוא בצרות. אז מה הפלא אם ביום העצמאות שאיננו חג דתי השירות אינו פועל ? מה הפלא אם שירות התח"צ בארץ לקוי ?

תחבורה ציבורית יעילה צריכה לפעול 24 שעות ביממה לרבות ביום העצמאות.
º
הנהגים לא זכאים לחגוג עם משפחתם?
12/05/11 09:54
זכאים בדיוק כמו הרופאים, הכבאים והשוטרים.
13/05/11 02:53
1צפיות
אין מה לעשות, יש מקצועות שנדרשים 24 שעות 7 ימים בשבוע.

האם האזרחים שאין להם רכב אינם זכאים להגיע ליעדם גם בחגים וגם בלילה?

שים לב שאף אחד לא מציע שנהג יעבוד 7 ימים בשבוע. הלילה או החג לא באים בנוסף לשעות העבודה הרגילות, אלא במקומן. אני מכיר נהגים שאפילו מעדיפים לעשות משמרת של קווי לילה מאשר משמרת רגילה, או נהגים בחיפה שמעדיפים לעבוד בשבת. יש יתרונות בלעבוד בלילה או בשבת: יותר רגוע, פחות פקקים, ואם עובדים בשבת אז יש יום חול שמתפנה לסידורים.
יש דבר מסוים שאינו ברור לי
13/05/11 03:09
1צפיות
מדוע מבחינת החרדים שמנסים לשמר את הסטטוס קוו עדיפים 50 רכבים פרטים על כל אוטובוס שהיה יכול לפעול. במקום לאפשר ״להקטין״ את חילול השבת, עצם מניעת התחבורה הציבורית גורמת ליותר נהגים לעלות על הכביש ולעשות יותר רעש וצפירות גם בסמיכות לבתיהם שלהם. איפה ההגיון?
ההגיון הוא בכך שהחרדים לא מנסים למנוע כלום,
13/05/11 03:35
1צפיות
הכל זה רק סיפור כסת"ח של הפוליטיקאים (או העיתונאים) שנועד להסתיר ולשמש כהסוואה לתוכנית האמיתית של ממשלות ישראל לעודד ככל שניתן את השימוש ברכב הפרטי.

שים לב שביום העצמאות שירותי התח"צ פועלים בצורה מצומצמת ביותר, שים לב שבלילה של ימי חול אין כלל שירותי תח"צ, שים לב שבמקרה של השבתת תנועת הרכבות אין שירות תח"צ חלופי לנוסעי הרכבת, אז איפה פה הדתיים ? הם בוודאי לא מונעים הפעלת תח"צ ביום העצמאות או בלילה של יום חול או בקטעים שבהם מושבתת תנועת הרכבות.

תאמין לי שאין לדתיים שום התנגדות לכך שהתחבורה הציבורית תפעל ברציפות וללא הפסקה 24 שעות ביממה כשעתיים לאחר צאת השבת או החג, ועד לשעתיים לפני כניסת השבת או החג (יום העצמאות אינו נחשב לחג), הם הרי חלק ממשתמשי התח"צ.
כי זו לא הנקודה
13/05/11 12:10
1צפיות
הנושא הוא שמירת שבת ברשות הרבים, בפרהסיה הציבורית של מדינת ישראל, ולא נסיון למניעת חילול שבת של חילונים באופן פרטי.
כל הדברים שכלולים בסטטוס־קוו נוגעים למימד הציבורי, ולא למימד הפרטי.
נהגים נוסעים בכביש הציבורי
13/05/11 15:22
1צפיות
עוצרים ברמזור הציבורי, מתדלקים בתחנות דלק לשירות הציבור. כל זאת הם חופשיים לעשות בשבת. מאי רבותא אם הם בתוך רכב בבעלותם, או בתוך רכב תחבורה ציבורית? כך או כך זה חילול שבת בפרהסיה.

המצב הנוכחי שבו נסיעה בשבת היא פריבלגיה של בעלי רכב, או מי שמרשה לעצמו מונית, חוטא לערך השיוויון. אין בזה שום דבר יהודי.

הסכם הסטטוס קוו לא קובע מאומה בקשר לתחבורה ציבורית בשבת. הוא קובע שיום המנוחה השבועי במדינה יהיה שבת, וכך אכן הווה ויהיה.
אין לי חשק לפתוח פה עוד דיון סוער
13/05/11 15:32
1צפיות
על תחבורה ציבורית בשבת בפרט, ועל היהדות והשבת בכלל.
לגבי תוכנו של הסכם הסטטוס קוו, עיין בויקיפדיה בערך סטטוס קוו (ישראל).
אלה ארבעת הסעיפים במכתב הסטטוס קוו
13/05/11 15:48
1צפיות
   1. שבת. ברור שיום המנוחה החוקי במדינה היהודית יהיה יום השבת, כמובן מתוך מתן רשות לנוצרים ובעלי דת אחרת לשבות ביום החג השבועי שלהם.
   2. כשרות. יש לאחוז בכל האמצעים הדרושים למען הבטיח, שבכל מטבח ממלכתי המכוון ליהודים יהיה מזון כשר.
   3. אישות. כל חברי ההנהלה מעריכים את רצינות הבעיה וקשייה הגדולים, ומצד כל הגופים שהנהלת הסוכנות מייצגת, ייעשה כל מה שאפשר למען ספק בנידון זה את הצורך העמוק של שלומי הדת למנוע חלילה חלוקת בית ישראל לשניים.
   4. חינוך. תובטח אבטונומיה מלאה של כל זרם בחינוך (אגב משטר זה קיים גם בהסתדרות הציונית ובכנסת ישראל גם עכשיו) ולא תהיה שום פגיעה מצד השלטון בהכרה הדתית ובמצפון הדתי של שום חלק בישראל. המדינה, כמובן, תקבע את המינימום של לימודי חובה, הלשון העברית, היסטוריה, מדעים וכדומה, ותפקח על מילוי מינימום זה, אבל תיתן חופש מלא לכל זרם לנהל את החינוך לפי הכרתו ותתרחק מכל פגיעה במצפון הדתי.

זה כל מה שנקבע במכתב הסטטוס-קוו.
אכן, אבל ישנה גם תוספת בלתי רשמית
13/05/11 16:06
שמקורה בהסכמים בלתי־רשמיים מתקופת המנדט הבריטי, והיא הבסיס להשבתת תחבורה ציבורית בשבת. כך לפי הערך בויקיפדיה (מגובה במקור).
נכון שאין שום מסמך כתוב על כך, אבל לפי הנכתב בויקי הדבר סוכם בהסכמים בלתי־רשמיים בין גורמים פוליטים.
º
13/05/11 03:20
התפרסם ראיון עם שר התחבורה בגלובס
11/05/11 14:22
ישראל כץ מודע למצב הבעייתי של התחבורה הציבורית ורוצה להעלות את כמות הנוסעים מ- 18% ל- 35%, הוא תוקף את ועד הרכבת, מתגאה ברה-ארגון הצפוי ובפרויקטים שלו

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
º
11/05/11 15:25
1צפיות
"הלוואי וברכבת היינו בחצי מהמצב הזה" יפה אמר
11/05/11 20:37
טוב מאוד, שהוא אמר את מה, שהוא אמר. לא זכור לי, שהיה שר תחבורה קודם, שאמר דברים דומים.
האם הוא באמת חושב כך, או שאלה דיבורים, כפי שטוען טוקבקיסט בתגובה מספר 139? נקווה, שהמצב הראשון נכון ולא השני.
º
חזון יפה, ואני מקווה שהרפורמה אכן תקדם אותו.
13/05/11 02:54
אחלה סיכום של המצב, כי דווקא יום העצמאות הוא
13/05/11 03:00
יום חשוב מאד להפעלת תחבורה ציבורית טובה והוגנת. אף פעם לא הבנתי למה ביום העצמאות התחבורה מתחילה לפעול כל כך מאוחר - מה עם אנשים שחוזרים מבילוי ב-6-7-8 בבוקר?
הזכרת את ראשון, ובאמת בראשון השירות מחפיר: לרוב שכונות העיר אין בכלל תחבורה ציבורית בימי העצמאות, הקווים היחידים שפועלים בשכונות המגורים במערב (ממה שאני זוכר משנים קודמות, השנה לא בדקתי) הם 11, 19 ו-83 - שלכולם בערך אותו מסלול, שלא מתקרב לרוב השכונות.
אגב, לא בדקתי השנה את לו"ז הרכבת, אבל בשנים קודמות ביום העצמאות לא הופעלו רכבות לילה. גם זו החלטה שרירותית והזויה.
ממשלות ישראל מעוניינות להגדיל ככל שניתן את
13/05/11 04:39
השימוש ברכב הפרטי. ועכשיו תישאלנה השאלות: מדוע בכלל יש בישראל תחבורה ציבורית ? מדוע ממשלות ישראל מסבסדות בכלל את פעילות התח"צ אם הן מתנגדות לתח"צ ? אז התשובות הן:

1. לספק שרותים למערכת הביטחון (צה"ל).
2. לאפשר ניידות למוסדות חינוך ותרבות לילדים ולנוער שאין באפשרותם לנהוג ברכב פרטי.
3. לאפשר ניידות למוסדות חינוך לסטודנטים שאין באפשרותם להשתמש ברכב פרטי.
4. לאפשר ניידות למקומות העבודה ולסידורים שונים לאלה שאין באפשרותם להשתמש ברכב פרטי.
5. לספק שרותים לאוכלוסיה יחודית מכוח הסכמים קואליציוניים (דתיים/חרדים).

שירותי התח"צ בישראל פועלים בימי חול ברציפות משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב המאוחרות. אלה הן השעות שבהן פעילים מוסדות החינוך והתרבות, רוב מקומות העבודה השונים, מקומות הסידורים השונים, ואלה הן גם שעות הפעילות שמספיקות עבור אספקת שירותים למערכת הביטחון ולאוכלוסיה היחודית. בשעות הלילה של ימי חול, ובסופי שבוע ובחגי ישראל כל מוסדות החינוך והתרבות סגורים ומסוגרים, גם מקומות הסידורים השונים כמו בנקים, קופות חולים, משרדים, רשתות שיווק וכו... סגורים ומסוגרים בשעות הלילה של יום חול ובסופ"שים וחגי ישראל.

מקומות התרבות הפעילים בישראל בסופי שבוע ובחגי ישראל מיועדים לאלה שיש באפשרותם להשתמש ברכב פרטי.
º
יום עצמאות שמח
10/05/11 00:18
º
חג עצמאות שמח!
10/05/11 00:36
חג עצמאות שמח!
º
גם בבית שמש חוגגים?
10/05/11 09:13
חוגגים ובאחוזים גבוהים יותר מאשר בירושלים.
10/05/11 09:46
º
אצלנו חוגגים גם את הנכבה!
10/05/11 12:23
º
בעיקר את ה"נכבה"...
10/05/11 20:02
º
10/05/11 20:14
חג שמח
10/05/11 09:41
1צפיות
חג שמח
º
חג עצמאות שמח
10/05/11 10:01
º
חג עצמאות שמח
10/05/11 10:16
למה לא יחגגו
10/05/11 12:53
1צפיות
בבית שמש?
º
בטח זה היה בהומור.
10/05/11 14:11
יש שם סניף של הטליבאן
10/05/11 19:40
אבל הם עדיין במיעוט למזלנו.
º
10/05/11 19:43
תן לי פלוגה של מג"ב ותראה כיצד הסניף הזה
10/05/11 20:30
מתאייד לכל הרוחות.
בעיריית בית שמש חוששים להתמודד עם ה"סניף" הזה והשנה לא נתלו דגלי המדינה בשדרות נהר הירדן - ציר האורך הראשי של רמת בית שמש.
גם מבחינת המשטרה המצב לא טוב בהרבה. ידוע לי על גן דתי-לאומי ברמת בית שמש, לא הרחק מהמעוז האנטי ציוני, ש"העז" לתלות בחצרו את דגלי המדינה. במשך מספר ימים בהם נתלו הדגלים, או ליתר דיוק במשך מספר לילות, נגנבו ו/או הושחתו הדגלים. הוגשו תלונות למשטרה וכאן זה הסתיים.
יום עצמאות שמח!
10/05/11 19:38
יום עצמאות שמח!
צולם בחדרה בזמן הופעה של שרית חדד.
º
חג עצמאות שמח לישראל!
10/05/11 23:56
º
חג שמח לכולם !!
11/05/11 05:08
חג שמח לכולם !!
זוכרים את הדיון על "ישראבלוף" מאתמול?
09/05/11 21:49
6צפיות
זוכרים את הדיון על "ישראבלוף" מאתמול?
אז הנה טרי טרי:
אני מקבל תמונה שבה שלושה אנשים שיחזרו את הכתובת המפורסמת של ברוך ג'מילי.

אבל מה?

הכתובת שנמחקה ע"י מקורות ב-1948 לא היתה למעלה אלא מתחת לחלונות ולא כללה לא את השנה ולא סימן קריאה (אני הוספתי הדגשות בפוטושופ......)
º
וזה הופיע בעיתון בימים האחרונים
09/05/11 21:50
4צפיות
וזה הופיע בעיתון בימים האחרונים
הבעיה היא שהזיוף הזה הופיע כבר ב-1980
09/05/11 22:10
4צפיות
הבעיה היא שהזיוף הזה הופיע כבר ב-1980
על קיר הבנין למעלה כמופיע בתמונה המצורפת שנשלחה אליי השבוע. שם הצלם לא ידוע לצערי.
אבל אני זוכר היטב שגם בשנת 1973 היתה הכתובת הזו על ראש הבנין, כאשר עמדתי ממול על הגבעה בין האורנים וצילמתי עם אבא, ז"ל, את ה-מרצדסים החדשים העולים לירושלים במהלך חודש יוני 1973. כנראה שהבלופראיי החל עוד לפני 1973....
בכל מקרה אני זוכר את הכתובת המקורית לפני 1973. היא אכן היתה במרכז הקיר כדברייך !
נו, מזייפים/משחזרים/מחרבשים כתובות היום ומחר יזייפו את חתימת ראש-הממשלה............ישראבלוף לו התכוונו הגששים במערכון לא היה בדיחה. הוא היה מציאות ! פרופ' אהוד שפרינצק, ז"ל, מהחוג למדע-המדינה בעברית ואח"כ במכון הבינתחומי בעיר הצפונבונאלאך, אמר באחד משיעוריו בחברה 701 משפט שלא אשכח: "היהודים היו רגילים לזייף, לגנוב, לחנטרש ועוד מהבריטים, לפני קום המדינה. ב- 1948 הם שכחו שפרצה מדינה !!!".  
אולי זה היה מקום למחקר על זיופים.....
09/05/11 22:21
1צפיות
אבל כמו הסיפור על אדני הרכב של רכבת העמק שמצאתי מי מעתיק ממי את הקישקוש, עד חוברת תערוכת יריד המזרח 1936 ומשם נקטע המידע.....נראה לי שגם כאן לא יהיה לזה סוף, כיוון שמסופר בזכרונותיו של ברוך ג'מילי שהוא היה בא עם סולם כל שנה לחדש את הכתובת וכשלא בא יותר, היו אחרים שעשו זאת (ועובדה שלפחות פעם אפילו טעו בבנין.....)
תשאל את שלמה ארצי ששר עליו... אולי הוא
09/05/11 22:29
צילם? אולי גם הוא זוכר את הכתובת מילדותו בלהקת חיל הים? לפחות שלושת האלבומים הראשונים של ארצי היו טובים. אח"כ אמר מישהו פעם ברדיו בתכנית של רבקהל'ה מיכאלי שארצי החל להלחין ספרי טלפונים לאחר "משחקי 26".....
מה עם הספר של לבנוני? הוא התייאש?
09/05/11 22:36
קיבל רגליים קרות אחרי שקרא את דברייך?? הוא לא טען בתוקף לפני 5 שנים שהנה אוטוטו יוצא ספרו לאור?? כנראה שהוא השיג את המחקר שלך והחליט לגנוז את סיפרו.... אולי הוא הבין שהמאמץ שהוא ייאלץ לעשות הוא מאמץ עילאי? בכל מקרה אני מקווה שהאיש קורא את תפוז ודבריי יסייעו לזרז את הוצאת ספרו. כמובן שיהא עליו לדעת שאני מתכוון לקרוא כל שורה בספרו, לבדוק כל אמירה, לערוך רישומים והערות ועוד. אולי היה יותר פשוט שהוא ימסור לנו את הטיוטא של ספרו לפני ההוצאה לאור כדי למנוע את הפאדיחה?
ערב טוב !
לא רק זה
09/05/11 22:45
תהיה לו בעיה חמורה מאוד אם ינסה להעתיק מהמחקר שלי כי יש בו מעל 120 סוסים טרויאנים, ומספיק 1 בשביל להפיל מי שינסה לעשות מעשה פלילי.
אנחנו לא נהיה קטנוניים מאירק'ה: נאחל לו
10/05/11 03:26
1צפיות
בהצלחה בתקוה שאפשר יהיה ללמוד גם מספרו. תמיד יתכן שהוא יוסיף מידע מעניין שלא חשבנו עליו. למען האמת - רצוי שיהיו כמה שיותר ספרים על רכבת-העמק אבל שיהיו על רמה ! את זה קשה מאוד למצוא וכנראה לא ניתן למצוא - לבטח לא בשפה העברית.
הנה הקישור לכתבה על המשוריינים
10/05/11 03:44
1צפיות
http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/238/983.html?hp=54&cat=869&loc=154  
או בלינק לחיץ:

שים לב לרוב תגובות הטוקבקיסטים. הרדידות, הרדידות של עם ישראל......פשוט נורא לחשוב מה יקרה במלחמה הבאה עם חומר אנושי כזה....

קרא, תתרגז ותגיב !
כתובות אינטרנט מצורפות:
ומאמר על...דיר-יאסין:
10/05/11 03:55
קרא וראה באיזה שאייסה מתעסקים שם שני הצדדים:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/114/131.html?hp=54&cat=869&ap=54&from_art=2238983&to_art=2114131

נו, עוד נושא שנחקר על-ידי 15 שנים ברציפות ובסה"כ 25 שנה !

אני בעד לחשוף את כל החומר לציבור מסיבה אחת: לא רק שלא היה טבח בדיר-יאסין, אלא שבקרב כוחותינו היו יותר נפגעים ! אני אשמח שהתמונות תחשפנה כי אוכל להסביר כל אחת מהן. בדיר-יאסין נהרגו בקרבות כ- 28 מאנשי האוייב - מתוכם 24 נושאי נשק ! ארבעה אזרחים ערביים נהרגו בארוע. לא 254, לא 110, לא 93 כפי שכתוב בספרי ההיסטוריה הישראלית והערבית.
רשימה מדוייקת של הרוגי דיר יאסין במגה ארכיון. הטבלה כוללת את תאריכי ומסמכי הפטירה הערביים של כל מי שגר בכפר ב-1948 למעט 7 אנשים שעדיין חייים. מירב התאריכים המקוריים אינם בכלל משנת 1948.........
עוד מכה של בינוניות בחג העצמאות הזה.......אולי נקרא לעצמנו מדינת בינוני מינוס במקום ישראל? !
כתובות אינטרנט מצורפות:
ואולי הוא ה"זייפן" המקורי
10/05/11 09:06
שהעביר את הכתובת למקום קצת יותר בולט?
º
יש עוד כתובת מזוייפת...על בנין סמוך......
09/05/11 21:51
10צפיות
יש עוד כתובת מזוייפת...על בנין סמוך......
º
ולמה לקפח את חי"ש ת"א פלוגה ט......
09/05/11 21:53
8צפיות
ולמה לקפח את חי"ש ת"א פלוגה ט......
מאירק'ה: אתה יודע? עלתה לי פתאום לראש מחשבה ש
09/05/11 22:27
2צפיות
שהבחור ההוא בן ה-66 שכתב את הדוקטוראט שלו בבר-טילן על האנדרטאות והזיוף שלהן, עשה רק חצי עבודה ! ולמה? כי משום מה נראה לי שהוא קרא כאן בפורום לראשונה את המחקר הטכני שעשינו על המשוריינים והחליט ליישם אותו. עד כאן הכל טוב ויפה ואני דווקא שמח שהוא קיבל תואר. אבל מה? הוא יילך מחר להרצות על הנושא בכל מיני פורומים וירצה חצי הרצאה !!! והדורות הבאים ילמדו חצי היסטוריה !!!. אני לא מבין דבר אחד??? יש תיבת מסרים כאן בתפוז ! הוא יכול היה לשלוח לי או לך מסר והרי לא רק שהיינו מסייעים לו, אלא הייתי שמח להעביר לו את המסמכים הטכניים ! אבל משהו מריח לי שהוא קיבל את הרעיון לחקור את משורייני שער-הגיא לאחר שהיה כאן פאסיבי. מוזר שהוא לא פנה אליך לפחות ! קראתי שוב ושוב את המאמר. לצערי אני ייקה-פוץ-קפדן וחסר לי בשר במאמר המצטט פיסקאות שלמות מהמחקר. קצת מזכיר לי "מחקר ציקורייה" אם הינך מבין את כוונתי. כה קשה לשאול אותי למי שייך כלי רכב בעל מס' שלדה PTK-236-2771 ??? למד"א ירושלים כמובן ! שנת הייצור 1965 והעיקר שהמצור על ירושלים היה בשנת 1966.....הלא כן? לא טעיתי באיזה 18 שנה במקרה??? הענין הוא שיש לי תאור מדוייק גם לגבי מי שבנה את המשוריינים המקוריים, כיצד נבנו, מה היו הקווים המנחים ומה היו הסיבות לקווים אלה?! אבל עזוב, אתה צודק כמו תמיד: בוא נשאיר לתרבות הבינוניות לפרוח שהרי בממילא לא נצליח לשנותה. לפחות נקפיד לא להיות חלק ממנה וזה הכי חשוב ! ערב טוב איש יקר !!! מלך הפולקלור של הפורום אתה !
תוך כדי עיון בתמונות על שער הגיא
09/05/11 22:53
16צפיות
יש לי אוסף אני חושב שמעל חצי מליון תמונות בארץ, כי אני יודע שמה שלא מצלמים היום, נעלם מחר.

ראיתי שלאף משוריין לכל אורך הכביש לא ראיתי שלושה חרכי ירי, והם קצרים מידי.  בימים ההם היו פרייבטים או קטנים מאוד או כאלו שהשסי שלהם היה באותו גודל של המשאיות והאוטובוסים (שהיו קטנים), ולכן גם אפשר היה בנגב שחברת סטאנדרט אוייל תסלול כבישים לא מלאים אלא בשתי רצועות זפת.
השלדים המוצבים על בסיסי בטון הם בעלי כלום חרך ירי, או אחד או שניים וחרך פינתי, אין שלושה.  שלושה או ארבעה חרכי ירי זה סביר, מעל או מתחת למספר הזה, זה חשוד כמזוייף.

אגב , מי שבא מירושלים יש שילוט האומר שהמשוריינים משוחזרים על ידי רשות הטבע והגנים. משוחזרים כך כתוב.
תביט על השורה הקרובה לכביש כאשר אתה
10/05/11 03:24
1צפיות
בא לכיוון ירושלים משמאל. אחד מהמשוריינים הוא בעל בית גלגל בקוטר של 18 ס"מ......זה אומר לנו שהגלגל היה בקוטר של לכל היותר 12 ס"מ.....אם אינני טועה זהו הקוטר של הגלגל של..........ה- ''בימבה'' של התינוקות שלי !!!   מה אני הנאג'ס רוצה לומר לך יא חמור? שהשיחזור היה כה רשלני עד שפשוט חשבתי להפוך את אותו "'משוריין"' (מרוב לעג המצאתי כבר 3 סימני מרכאות - משהו חדש מהיום...) לבימבה נוספת למכירה ברשת '''כפר השעשועים''' - רשת לצעצועים...
פשוט עצוב !!
זכיתי להתנדב עם האיש היקר במשטרה
10/05/11 01:46
1צפיות
היה לי הכבוד הגדול להכיר אישית את האיש והאגדה ברוך גמילי.

הוא היה מתנדב במשמר האזרחי בפתח תקווה עד  ממש בשנתיים האחרונות לחייו עד שהמחלה הכריעה אותו.
היה איש מדהים יקר עם חיוך תמידי! זכיתי להכיר לדבר ולהתנדב איתו. פשוט דמות ראויה להערצה. אגדה מהלכת וטיפוס מעניין.

º
תודה על הצבעוניות שהוספת לענין !
10/05/11 03:18
1צפיות
מאיר, עוד הוכחה לבלוף
10/05/11 07:40
1צפיות
הנה כתבה מלפני כשנתיים והמשפט הגאוני "מדובר במשוריינים שנפגעו בדרכם לפרוץ את המצור"...

http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/857/998.html?h...
בסופו של דבר הפכו את הנושא לנלעג
10/05/11 09:55
3צפיות
בסופו של דבר הפכו את הנושא לנלעג
תביטו בתמונה היטב.
משוריינים על קוביות בטון......
המשוריין הזה אינו אמיתי, ועל הגג הוסיפו לו את "הכנפיים" של הפרפר (יש לי תמונה עם הכנפיים) ובצביעה החדשה הורידו אותם.....
תראו את חרך הירי ליד הדלת, כל כך מגוחך, למה כל כך קרוב לדלת, הרי בדלת יש חרך ירי (מה שלא היה קיים במקור)
º
שיירת הברזל על קוביות הבטון מלפנים
10/05/11 09:56
2צפיות
שיירת הברזל על קוביות הבטון מלפנים
º
ומאחור
10/05/11 09:57
2צפיות
ומאחור
רוצים להתרגש? כנסו לבנין החאן שליד הכביש
10/05/11 09:59
3צפיות
רוצים להתרגש? כנסו לבנין החאן שליד הכביש
יש המון כתובות מכל התקופות.
אבל איתרתי זוג כתובות מענין מאוד:
"אריה בורשטיין 15.4.48"
ויש המשך
10/05/11 10:01
2צפיות
ויש המשך
הוא התבגר, הקים משפחה ובאו שוב להיזכר אולי בקרב ההוא ב-באב-אל-וואד ?
אז הנה הכתובת:
"משפחת בורשטיין 8.7.67"

את הכתובות הללו צריך לשמר.
מי שרוצה לראותם צריך להביא פנס כיוון שתריסי הברזל החלודים מחשיכים את האולם.
º
אוי ואבוי! תוקם ועדות חקירה!
10/05/11 09:04
º
התגובות שלך לעיתים.....זה משהו...
10/05/11 13:37
ואולי, רק אולי, התגובות שלך ושל מאיר
10/05/11 16:06
מעט מוגזמות?
אפילו בני הספל שהוא ארכיבאי לא בדיוק בדעתכם.
הכל תלוי בגישה. אצלנו הכתוב חייב להיות
10/05/11 16:14
מדוייק עד כמה שאפשר. ההבדל הוא בכך שמאירק'ה ואני רודפים אחר האמת המוחלטת. אני רגיל לכתוב דברים שאני יכול להוכיח אותם על-פי רוב. לפחות משתדל כך.
מה דעתך על ההשערה
10/05/11 19:39
2צפיות
שהעליתי כאן?
הכל אפשרי
10/05/11 20:42
2צפיות
אל תשכח שהוא מספר שכל שנה הוא היה בא עם סולם ומחדש את הכתובת (למה צריך לחדש? כי הכתובת מזפת שבסופות החורף מתקלף מה-"שפריץ") וכשלא בא יותר, שמע שאחרים ממשיכים במקומו, ולכן כנראה הכתובת נדדה למעלה כדי שיהיה יותר קל להגיע מהגג , ואפילו לבית השכן......
אני אישית זוכר את הכתובת משנים עברו תמיד באמצע הבנין.
אני זוכר אותה רק מהחלק העליון
10/05/11 20:57
ואם הוא חידש את הכתובת הוא בוודאי חידש אותה גם במקום ה"מזוייף".
º
ואם לו זה לא הפריע...
10/05/11 21:00
לי זכורה הכתובת באמצע הבנין לפני 73'. תמיד נה
10/05/11 21:32
נהגתי להביט על הכתובת כאשר עברנו שם. לדעתי בשנת 73' הוא הרים אותה למעלה, כלומר כתב אותה ליד הגג או מישהו אחר, כי העצים שגדלו שם כבר הסתירו את הכתובת המקורית מ-48'. עדיין מדובר בזיוף כי הוא היה חייב לציין על הכתובת העליונה: "ברוך ג'מילי 1973". אם זה כך, הרי שגם הוא זייף את עצמו...
אני זוכר שקמו לא מעט אנשים בשנות ה-80 הראשונות ודרשו למחוק את הכתובת בטענה של ונדליזם. והיא אכן נמחקה בעקבות טענותייהם.
כפי שכתבתי, אם לו זה לא הפריע
10/05/11 21:38
מי אתם שתהיו יותר צדיקים מה"אפיפיור"? קטנוניות לשמה.
היה ראוי שיכתוב: "ברוך ג'מילי - 1973". הוא עצ
10/05/11 22:11
עצמו כנראה היה חפיפניק. הוא כתב כתובת חדשה מודל 1973 וכתב עליה 1948.....נו, הרס לנו את המיתוס....
שלמה ארצי ייאלץ לשנות את המילים בשירו......אנ'לא אוהב תחמנים. בקרוב אהרוס מיתוסים נוספים עלייהם גדלנו...
º
נו טוב, אם אתה אומר...
11/05/11 00:58
אנו מכריזים בזאת ....
09/05/11 21:24
3צפיות

"בארץ-ישראל קם העם התפוזי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית,
בה חי חיי קוממיות ממלכתית,
בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים
והוריש לעולם כולו את הפורומים והבלוגים."

לרגל החג, הפורומים הבאים קיבלו עצמאות. את התוצאות תוכלו לראות בקישורים הבאים:

מדינת פורום הארי פוטר
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מדינת פורום שאלה קטנה

מדינת פורום שיחת נשים

מדינת פורום זוגיות פתוחה ואחרת

מדינת פורום גרושים צעירים

מדינת פורום פיברומיאלגיה ו- CFS

מדינת פורום מתמודדים עם החיים

מדינת פורום יוני בלוך ולהקתו
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

מדינת פורום אופנה אלטרנטיבית

מדינת פורום אהבה ורומנטיקה

מדינת פורום מודיעין

מדינת פורום האח הגדול

מדינת פורום סרטים וקולנוע

מדינת פורום חמישים פלוס

מדינת פורום עושים שוק

מדינת פורום הורים לחיילים

מדינת פורום מיי כמיקל רומנס

מדינת פורום אומנות בחרוזים

מדינת פורום הורים למתבגרים

מדינת פורום MTV

מדינת פורום הנקה

מדינת פורום בישול לילדים

מדינת פורום איטלקית ותרבות איטליה

מדינת פורום עברי לידר

מדינת פורום סקס

מדינת פורום הישרדות

מדינת פורום משחקי תפקידים
ראיתי VOLVO 7700 היברידי
09/05/11 16:28
8צפיות
אין לי תמונה שלו אך צירפתי תמונה של האוטובוס בשוודיה
האוטובוס נצפה בפעילותו בקו 27 של מטרופולין ממסוף קדמה שברמת השרון למרינה בהרצליה האוטובוס בעל 3 דלתות ונראה ארוך במיוחד!!
סביר להניח שהאוטובוס יעבוד בקווים העמוסים של השרון (27,29,39,48).
בלי קשר אבל...
09/05/11 17:35
2צפיות
נסעתי בסוף שבוע שעבר
אחרי מכונה שנמכרה לחברה פרטית בשם "עין הנמר"
להפתעתי O303 עם פסים סגולים
אגד לשעבר-בכל אופן
84-622-01
O303 סגולה? זו ההיא שעבדה בסוף חייה בתיור?

הייתה באגד O303 סגולה יחידה במינה.
10/05/11 12:34
3צפיות
לאחר מכן היא נמכרה לבית ספר לנהיגה פרטי, ואחרי זה נעלמו עקבותיהה. מה זה "עין הנמר"? איפה הם פועלים?
º
חברה של בדואים מהדרום
10/05/11 13:38
2צפיות
הייתה יותר מאחת-באתר של אגד
10/05/11 13:41
2צפיות
יש תמונה של לפחות עוד אחת שחונה על ידה-ולגבי הסגולה -היא צולמה על ידי דרור לפני כמה ימים.
עבדה (ואולי עדיין)
11/05/11 23:38
2צפיות
בביה"ס לנהיגה "זהיר" בירושלים
ה-O303 הסגולה היא 84-621-01.
10/05/11 13:18
2צפיות
זו ה-O303 האחרונה באגד. נצבעה בסגול רק כשעברה לאגד תיור ונופש.
84-622-01 היא ה-O404 הסדרתית הראשונה.
את 622 הייתי רואה בבית שמש. לא יודע אם עדיין
10/05/11 14:07
2צפיות
את 84-622-01 ראיתי עם עוד כל מיני O404 יד שנייה ברמת בית שמש להסעות תלמידים.
זה נכון לשנה שעברה. לא יודע אם היא עדיין שם.
עבדה בבית ספר פרטי לנהיגה באיזור בית
10/05/11 20:30
שמש במשך הרבה שנים.
צודק....
10/05/11 21:16
1צפיות
84-621-01
הופתעתי מזה ש...
בדואים או לא בדואים
הם השאירו אותה סגולה...
זה נחמד...
בניגוד לכלמיני O404 שלהם-שהם צבעו בלבן....
ועוד אחת...את מה שהיה אדום-הם צבעו בכחול
(O303 אחרת)
יש בארץ אוטובוסים היברידים פעילים ?
09/05/11 18:35
2צפיות
יש לך עוד פרטים על זה ?
אחד בלבד בניסוי משותף של וולבו, קווים
09/05/11 19:28
2צפיות
ומטרופולין. האוטובוס לא ארוך יותר! ולמיטב ידיעתי, אין לו מזגן, משום שאין די כוח להפעילו.
לאוטוטובוסים - האם הוא היה עם נוסעים?
ובאמת יש שיפור בצריכת הדלק ?
09/05/11 21:00
ביחס לאוטובוס דיזל רגיל שנוסע בלי מזגן ?
אתה רציני?
10/05/11 00:01
אז למה להביא אותו לניסוי בארץ בכלל?
º
אכן האוטובוס היה בפעילות בקו 27 כמו שציינתי
10/05/11 10:16
צריך להחליף את כל האוטובוסים בחיפה להיברידיים
09/05/11 22:18
עם הפרשי הגובה האדירים בעיר, תארו לעצמכם כמה דלק מתבזבזים באוטובוסים הרגילים על שחיקת בלמים!
כמה דלק מתבזבז על שחיקת בלבים?
10/05/11 00:37
אתה מקשיב לעצמך?
ובהיברידי אין שחיקת בלמים ?
לא אין
10/05/11 13:49
שחיקת בלמים זו אולי לא ההגדרה הנכונה אבל בהיברידי לחיצה על הברקס אמורה לאגור את אנרגית התנועה ולהשתמש בה להניע את הרכב מאוחר יותר.
אמורה, אבל לא בטוח לגמרי
10/05/11 14:16
במנוע חשמלי (מקלנועית חשמלית קלה ועד לרכבת חשמלית) אכן יש שימוש במנוע החשמלי בבלימה. עד כמה, שהבנתי רק לקראת עצירה מלאה במהירות איטית יש צורך בבלמים. במידה וזה נכון, זה אומר אורך חיי בלמים ארוך יותר.
זה כאמור ברכב עם מנוע חשמלי בלבד. אינני בטוח אם זה המצב ברכב היברידי, בו יש צירוף של מנוע חשמלי עם מנוע בעירה (בנזין או דיזל).
במכוניות היברידיות זה כך
10/05/11 14:41
אני לא רואה סיבה למה שזה לא יהיה המצב באוטובוסים.

כמובן שגם עם מערכת כזו לא מקבלים חזרה 100% מהאנרגיה המושקעת ובבלימת חרום בכל מקרה משתמשים גם בברקסים רגילים.
כיצד זה פועל? מנין השליטה?
10/05/11 16:25
האם בעת לחיצה על דוושת הבלמים, נעשית במכונית היברידית אך ורק בלימת מנוע?
אני מנסה לשער כיצד זה פועל (במידה וזהו אכן המצב): האם במהירות נמוכה מאוד, פועלים הבלמים הרגילים וכך בעת לחיצה מהירה בדוושת הבלמים לשם בלימת חירום?
דרך אגב, יש לי שאלה נוספת בקשר לכלי רכב היברידיים? אני יודע, שבטויטה פריוס ובהונדה ג'אז ההיברידי יש תיבת הילוכים רציפה. האם זה אפשרי במכונית אלה אך ורק תיבת הילוכים רציפה או שניתן גם להשתמש בתיבת הילוכים ידנית או בתיבת הילוכים אוטומטית רגילה?
מה בנוגע לכלי רכב כבד (משאיות או אוטובוסים) היברידי? באיזו תיבת הילוכים מקובל להשתמש בהם?
השליטה על ידי מחשב
11/05/11 15:49
השליטה בבלימה היא על ידי מחשב לעניין החלוקה איך, כמה ומתי זה נשאר סוד של היצרנים. יש בפיתוח מערכות שמחליפות לגמרי את בלמי החיכוך הרגילים אבל לידיעתי זה עדיין לא בשימוש מסחרי.

תיבת ההילוכים שנמצאת בכלי רכב היברידיים היא יותר מורכבת מסתם תיבת הילוכים רציפה, זאת תיבה שמקבלת כוח משני מנועים שונים בו זמנית עם יחס רציף ושונה לכל אחד מהם, כמובן שגם כל העסק הזה נשלט על ידי מחשב. אין בעיה טכנית לבנות רכב היברידי עם תיבת הילוכים רגילה יותר ואפילו היו בעבר עם דגמים עם תיבה ידנית אבל כשהמטרה היא לקבל מקסימום ביצועים במינימום צריכת דלק לתיבה המשוכללת ולמחשב יש כאן יתרון ברור, קשה לי לראות למה שיצרן שהשקיע מליונים בפיתוח תיבה היברידית מיוחדת ירצה לחזור להשתמש במשהו פשוט יותר.

גם בכלי רכב היברידיים כבדים יותר מקובל להשתמש בתמסורת רציפה.

תודה, ארז על המידע.
11/05/11 16:03
ענית לי כיצד זה עובד, אם מחשב או לא וזה מה, שעניין אותי.
בנוגע בתמסורת רציפה בכלי רכב כבד, לא ידעתי. הפתעת אותי. חשבתי, שבכלי רכב אלה המשקל גבוה מדי ושיש יותר מדי עומס. לרב תמסורות רציפות היו במכוניות קטנות ולא בגדולות. רק בתקופה האחרונה (יחסית) עברו למכוניות גדולות יותר, כמו למשל אודי A4 (ואם אני לא טועה גם בA6).
הנה תמסורת רציפה לאוטובוס היברידי
11/05/11 18:01
ארז. אז מדובר בשינוי
11/05/11 20:10
כאמור בעבר הרחוק היו גירים רציפים במכוניות קטנות וברגע, שזה עבר לגדולות יותר היו בעיות.
הבלמים לא עובדים על דלק, אלא על לחץ אוויר
10/05/11 03:31
נוסף לכך, בכל אוטובוס מותקנים סייעני בלימה: הידראוליים (פויט) או אלקטרומגנטיים (ZF) ובחלק מהאוטובוסים יש גם בלמנוע. זאת, כמובן, במטרה להאריך את חיי הבלמים ולא להסתמך עליהם בלבד בבלימה.
לא לזה התכוון המשורר:
11/05/11 13:03
ברכב לא הייברידי, משקיעים דלק כדי להאיץ, אותו האנרגיה הולך בסופו של דבר לאיבוד כאשר בולמים. אז פשוט עשיתי "צמצום נוסחאות" וכתבתי שמבזבזים דלק על בלמים (כמו לכתוב ששורפים פחם בחברת החשמל כדי להפעיל רכבות חשמליות).

מקווה שהבנת
איך המצברים שלו נטענים ?
10/05/11 19:36
2צפיות
ע"י כוח הבלימה, או ע"י טעינה מרשת החשמל ?
ע"י כוח הבלימה
11/05/11 13:09
נכון לרכב היברידי כמובן.
טעינה מרשת החשמל זה רק לרכב חשמלי "טהור".
חברה גרמנית מפסיקה לעבוד על קו הרכבת לירושלים
217תגובות
09/05/11 14:03
6צפיות
מאחר שהוא עובר בשטחים: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4066519,00.html

(המשך...)
מאחר שהוא עובר בשטחים: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4066519,00...
º
שאלות, ולא שאלותל הכוונה
97תגובות
09/05/11 13:52
17צפיות

(המשך...)
מהשלכות הרפורמה בתח"צ
09/05/11 13:45
3צפיות
היום, מיד לאחר סיום טקס יום הזיכרון בבית העלמין הצבאי בקרית שאול, היו פזורים אוטובוסים רבים, בהם גם מפרקיות, אנשי פיקוח, סדרנים ונהגים.
אממה, כולם היו של חברת דן, וזאת למרות שבמקום חולפים רק 3 קווים של החברה, כשיתר המפעילים, אגד ומטרופולין - להם קווים תדירים בהרבה לא נראו באופק.
כל הכבוד לדן, ששוב, כמו תמיד באירועים מעין אלו, מתגברת היטב את הקווים ומסיעה את ההמונים ביעילות.
ומילה טובה נוספת - לפני תחילת הטקס, נסעו, כבמדי שנה, מיניבוסים שתיפקדו כ"שאטלים" בחינם לבית העלמין הצבאי.
נותר רק לראות כיצד יתפקדו המפעילים היום בלילה.
º
09/05/11 13:54
יותר מעניין איך קווי הלילה יתפקדו
09/05/11 15:38
1צפיות
כי בשנה שעברה הם תפקדו די גרוע אבל זה כלום לעומת מה שהיה בלילה הלבן שזו בכלל הייתה קריסה תחבורתית. אני תוהה למה לא תגברו את הקווים כשיודעים שיש הרבה נוסעים וכמו כן הפעילו אותם עד 5:00 בבוקר לפחות אבל זה הפוליטיקה האווילית של משרד התחבורה. אני מקווה לפחות ש"דן" ו"אגד" יפעילו מפרקיות בקווי לילה, כפי שכבר עשו במקרים דומים.
בלילה הלבן האחרון, חלק ניכר מהאשמה נופל על
09/05/11 15:58
3צפיות
המשטרה שחסמה רחובות כאוות נפשה, בניגוד לכל סיכום קודם עם המפעילים ו/או העירייה.
נהגים היו, אוטובוסים היו, רק שהיה בלתי אפשרי להגיע לתחנות...
גם במירוץ האחרון קווי דן תיפקדו טוב מאוד
09/05/11 16:08
1צפיות
בעוד ש55 סיים את פעולתו במסוף 2000 ללא הודעה מראש.
לעומת זאת, במופע הזיקוקים מטעם צרפת מוכרת פה בפורום הבעיה עם קווי דן שפשוט לא יצאו מהכרמלית או מת.מ. ורק רק 55 פעל באותו לילה.
קודם כל התפעול תלוי בסגירות
09/05/11 18:10
2צפיות
אני מקווה שהתפעול של היום בלילה יהיה מתואם עם המשטרה כי מנסיון שלי ההסכמים בננו לבין המשטרה לא מתממשים בשטח[לילה לבן למשל]
כחלק מהמערך שיעבוד בלילה אני מקווה שניתן תשובה לבעיות שיצוצו אבל אני מקווה שלא יהיו.
בהקשר אחר לגבי הרה ארגון פעימה שנייה נמצאת בידי מפת הקווים המלאה ואני חייב לציין שחלק מהקווים פשוט איך אומרים איך לא חשבו על זה קודם?
יש מספר פתרונות שלפי דעתי מעולים וחלק יש השגות לא לגבי המסלולים אלא לגבי המספרים שקבעו להם.
יטרח כבודו לשתף אותנו בשינויים הצפויים?
09/05/11 18:18
1צפיות
כי רב המידע הסותר המגיע ממקורות שונים ורק לגבי קווי אוניברסיטת תל אביב יש מידע מהימן.
כרגע לא כי יכול להיות
09/05/11 19:58
1צפיות
כרגע לא כי יכול להיות שהקווים באזור רמת אביב לא ישתנו כמו שרצו אבל יש קישור מרמת גן וקניון איילון לאונברסיטה בקו מסלול אחד ואזור עתידים רמת החייל מתוגבר בכמות קווים נכבדה
זה אומר שכנראה חוזרים מהביטול של 27
10/05/11 10:25
1צפיות
ו- 45 שהביטול הצפוי הקים כל כך הרבה סערה שהגיעה עד לעיתונות?
כל הכבוד, באופן "מסורתי"
09/05/11 18:32
1צפיות
רוב התיגבורים בתוך העיר ת"א הם של דן, ולא של אגד יש איזו חלוקה של העיריה בגלל האופי העירוני של הפעילות של דן והפיזור הגאוגרפי של הקווים שלה.
דן יכולה למשל להוציא תיגבור לקו 40  לבת-ים ישירות מבית העלמין.
קשה לי להאמין שהעירייה הייתה מעורבת היום...
09/05/11 19:12
1צפיות
ומה עם מטרופולין?
אני מדבר על החלוקה מתוך ניסיון
09/05/11 19:50
באירועי עבר.
בקשר למטרופולין, שאל את אילן קרני.....
אגד תיגברה מעט את קו 521
09/05/11 20:04
59צפיות
דבר שהיא עושה בשיגרה מידי שנה ביום הזיכרון.
יש בעיה מסויימת עם קווי דן
09/05/11 19:24
2צפיות
אני הגעתי לתחנת האוניברסיטה ומשם רציתי להגיע באוטובוס לבית הקברות. בגלל הוצאת הקווים מ"דן" והסירוב המטומטם של משרד התחבורה להנהיג כרטוס משותף בקווי גוש דן יכולתי לנסוע עם ה"חופשי חודשי" שלי רק בהמשכים. נסעתי ב-21 להדר יוסף, משם ב-40 עד צומת הפיל ואת שאר הדרך הלכתי ברגל. בעבר יכולתי לקחת קו 47 או 48 של "דן" ישירות מתחנת האוניברסיטה ועד בית הקברות ממש.
לא הגיע הזמן שיונהג כרטוס משותף כך שלא ישנה מיהו המפעיל?! מה זה עניינם עם איזו חברה אני נוסע לכל הרוחות?!
º
החופשי חודשי של דן תקף גם במטרופולין ובקווים.
09/05/11 19:29
1צפיות
º
גם המשותף עם הרכבת?
09/05/11 19:44
למיטב ידיעתי לא. אבל היו שאטלים חינם שעברו
09/05/11 19:51
2צפיות
ליד הרכבת. הבחנת בהם?
לא, תודה בכל מקרה
09/05/11 20:14
העיקר שבסוף הגעתי - יחסית לימי זכרון בכלל, לא היה חם מאד.
דווקא היה לך את קו 49 של דן מהאוניברסיטה ועד
10/05/11 00:21
ליד בית הקברות
º
הוא דיבר על שדרות רוקח
10/05/11 02:10
49 מתחיל מרכבת האוניברסיטה
10/05/11 22:34
1צפיות
ולכן מלכתחילה לא היה כל צורך לצאת החוצה לשדרות רוקח. איציק צודק.
º
מי אמר שהוא יצא משם?
10/05/11 23:31
1צפיות
תסתכל יותר למעלה בשרשור
11/05/11 00:05
בהודעה של פארק דה פראנס:"יש בעיה מסוימת בקווי דן".
בתחילת ההודעה הוא רושם:"הגעתי לתחנת האוניברסיטה"-הכוונה הגעתי ברכבת לתחנת האוניברסיטה.
משם הוא יצא החוצה לשדרות רוקח ולקח את קו 21.
גם אם לא, עוברים דרך מעבר תחנת הרכבת ועולים ל
11/05/11 00:13
49, זה שיגעון לחכות ל-21 עם התדירות הלא גבוהה שלו, במיוחד שצריך עוד לרדת ממנו ולקחת עוד
º
שרשור הכוונה ומודיעין 9/5 - 10/5
73תגובות
08/05/11 23:27
28צפיות

(המשך...)
הרגישות של רכבת-ישראל כהתה כנראה...
08/05/11 21:08
3צפיות
מהבוקר אני פותח פעם בשעה את האתר שלהם ויוק !!! אין באנר ליום הזכרון באתר כבשנים עברו.
ליום השואה הם כן יכלו להכין באנר, אבל ליום הזכרון? מישהו שכח או לא יודע מה? חוסר הרגישות אולי מצביע על דברים אחרים הרבה יותר עמוקים? מי יודע? אבל במילא מה זה כבר יעזור? הרי הם במילא לא יעלו באנר כזה הערב....בתפוז העלו באנר, ובכל אתר שמכבד את עצמו יש באנר ואילו באתר האינטרנט של הרכבת.....הבאנר הסתמי הרגיל... ברכבת-ישראל שכחו את הנופלים? מה? להם לא נפלו עובדים במלחמות? תמוה ומעצבן ושונה משנים קודמות.
ומה זה עוזר למישהו אם הם מדברים על לוח זמנים מיוחד ליום הזכרון וליום העצמאות בעמוד הראשי אך בקטן? מה השתנה משנה שעברה? מה קרה לכם ברכבת? איבדתם את הבאנר משנת 2010? תגידו לי ואשלח לכם במייל את הבאנר של אשתקד. הוא מתאים גם ל-2011. לא צריך להתבייש.......נו? תספיקו לתקן את הענין לפני חצות???
אם אתם רוצים באנר, אתם יכולים לבקש מבועז לוי את המייל שלי לקבלת הבאנר הנחשק.
º
לזיכרם
08/05/11 21:12
1צפיות
טוב יאללה
08/05/11 21:20
3צפיות
נהיית לי טוקבקיסט מצוי של YNET. תנוח.
יש טוקבקיסטים מעולים. לא כולם
08/05/11 21:38
1צפיות
אידיוטים. חוסר הרגישות של הרכבת מצביע על דברים אחרים לדעתי. מה קרה להם? מתקרב התאריך הגורלי - 17.08.2011 אז מותר להם לזלזל???
אדוני שר התחבורה: זוכר את תאריך ההחלטה שלך? - 17.08.2011. לגזור ולשמור...
דווקא יש באנר
08/05/11 21:39
3צפיות
דווקא יש באנר
ועצם העובדה שאינך מכיר בערוץ התקשורת הספיצפי הזה אינו מייתר אותו.
º
08/05/11 21:47
3צפיות
סליחה? לא כולם חברים בדרעקבוק !
08/05/11 21:56
2צפיות
ראוי היה שהפרסום יהיה באתר הראשי ולא בדרעקבוק כי לאתר הראשי יש גישה לכולם ולדרעקבוק לא !
הטוטאליטריות של הדרעקבוק והחפירה לכל מה שעוד נותר פרטי בעולם הזה, היא פשוט כפייתית בנוסח אפל. כנראה שלצוקרברג יש סטייה קשה לבלוש אחר גולשיו. לא אחזור על המניירה אבל ולמרות הערב הזה, איך אפשר להימנע מחיוך קטן לנוכח פרצופו של בן-לאדן בדרעקבוק של הרכבת? כנראה שחיטוט בחייהם הפרטיים של הגולשים היא הפנטזייה האמיתית של צוקרברג האידיוט וחבריו. תעזוב אותי עם העאלק-ויקיליקס-צוקרברג-שאייסה-בוק הזה, מספיק לי עם העובדה שכיום אין סודות יותר ברשת. הרשה נא לשמור על קצת פרטיות...
º
הנה. אין צורך בהרשמה או מסירת פרטים- הכל גלוי
08/05/11 22:01
כתובות אינטרנט מצורפות:
ראיתי. תודה. אבל לא כולם יודעים זאת.
08/05/11 22:18
1צפיות
מה כל-כך קשה לרכבת לשים את הבאנר הזה באתר הרגיל שלה במקום הריק בצד שמאל???
הכפילות הזו של כביכול שני אתרים לא טובה. אם הרכבת מפרסמת הכל במילא בדרעקבוק, למה היא צריכה אתר אינטרנט רגיל? להחזיק אתר רגיל עולה כסף ! זה מעצבן אותי מאוד כאשר אני יודע שאין תקציב (ולא צריך תקציב גדול מדי) לתקן את שני קטרי היו-יו מס' 262 ו- 263 שנרכשו בכספי המיסים שפראיירים כמוך וכמוני שילמו. ברכבת לא שמעו על בנפיט?
יש צדק בדבריך, אך זו כבר ירידה לפרטים
08/05/11 22:28
למרות חסרונו של הבאנר באתר הראשי אני בטוח שכל אחד מעובדי הרכבת על שלל תפקידיהם מכבדים את יום הזיכרון.
º
08/05/11 22:42
ומה תאמר על קווים, אגד ומשרד התחבורה?!
08/05/11 23:55
2צפיות
די כבר להודעות המיותרות שלך, לא צריך ליצור הר מכל דבר, קצת עידון ופרספקטיבה לא יגרעו ממעלותיך ותרומתך לפורום.
משתמש פסיבי(בד"כ)
כתובות אינטרנט מצורפות:
שמתי לב שאתה יורד תמיד לפסים אישיים
09/05/11 07:58
1צפיות
לגבי תשובה שלך לכל אחד מהגולשים כאן ותמיד. אני עוקב אחר כל ההודעות שלך מיום שהגעת לכאן. הקפדתי לקרוא את כולן. האמת? לא אהבתי אף פעם את הצורה שבה אתה עונה לאנשים וזה אופייני לכל אחת מתשובותייך. רק להעביר ביקורת אתה יודע. לא ראיתי מעולם שפרגנת פה למישהו. לפני שאתה מעביר עליי ביקורת, גש לתקן את ההודעות הישנות שלך. לא מקבל את הביקורת שלך נקודה.
לא ידעתי שאני כ"כ מיוחד שצריך לעקוב
09/05/11 10:22
2צפיות
אחרי כל אחת ואחת מהודעותי, קבל ח"ח על השקדנות(הנה פרגון), בטח היית תלמיד מצטיין(דוקטור, לא?). אני לא מתכוון לתקן את הודעות שבהן טעיתי או לא, בוודאי כמו שאתה לא מתקן הודעות או מתנצל לאחר טעות זו או אחרת.
בכל מקרה, אם נפגעת אני מתנצל ואם לא עליך לקבל ביקורת לא רק מחבריך.
התנצלותך התקבלה.
09/05/11 13:00
1צפיות
היו דרך-אגב מקרים שהתנצלתי כאשר עשיתי טעויות טכניות. אני איש טכני. ההיפך הגמור מאדם רוחני למזלי.
ביחסים בינ"ל הייתי ממוצע לגמרי - רחוק מהצטיינות. היו גם היו הרצאות שנרדמתי בהן....ההצטיינות שלי היתה באותם קורסים בהם נדרש שימוש בנוסחאות וחישובים.
º
מצאת לך על מה להתקטנן.
09/05/11 01:17
1צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום