לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

º
פרסום מ 2005 די משעשע (כי אני לא ירושלמי)
30/06/11 15:47
4צפיות
פרסום מ 2005 די משעשע (כי אני לא ירושלמי)
º
דויד, בתקווה שלא תכעס על השימוש בתמונה
30/06/11 15:48
2צפיות
לא על השימוש בתמונה, אלא על העלאתה יום אחרי
30/06/11 17:06
2צפיות
שדוד בעצמו העלה אותה בשרשור אחר כאן.
º
30/06/11 19:50
1צפיות
יש עוד פירסום משעשע
30/06/11 17:10
3צפיות
בלא מעט תחנות בתל אביב יש עדיין פרוספקט גדול שמפרסם את 32 "הקו הכי מהיר בעיר!" .  
מבצע חלוקת פליירים למבלי לילה לבן
30/06/11 14:57
18צפיות
כידוע חכמי משרד התחבורה שליד חלם מצאו עיתוי "מושלם" לתחילת הרפורמה והוא כמובן במוצאי הלילה הלבן שהולך להפוך בעיני רבים לבוקר שחור. לכן החליטו "תחבורה בדרך שלנו" לצאת בקמפיין חלוקת פליירים לבליינים בלילה הלבן. בפלייר המצורף מפורטות הדרכים להגיע לרוב המקומות הן באמצעות קווי הלילה והן באמצעות קווי המערכת החדשה שמשתנים החל ממחר בבוקר. מכיוון שאנחנו מעטים, נשמח מאוד אם עוד אנשים ידפיסו את הפלייר ויחלקו אותו לכמה שיותר אנשים כדי שלפחות יידעו לצאת מהסבך באירוע הזה בלי לחכות שעות לאוטובוס שלא יגיע.
והקישור לפוסט בנושא
30/06/11 14:58
2צפיות
º
תודה רבה, מקשרת לחברים שידעו
30/06/11 16:21
וקצת בהומור
30/06/11 19:01
2צפיות
בן אדם אחרי כמה בירות יתקשה קצת למצוא את הידיים והרגליים בקיר הטקסט והמספרים בפלאייר הזה...

אבל יוזמה מבורכת!
דן לא הבטיחו שיתגברו קווים
30/06/11 21:34
5צפיות
בלילה הלבן? 63 שני חלף על פנינו ולא עצר בגבעתיים. ואני אפילו לא מנסה להגיע ללילה הלבן. ולזה שחלף עכשיו היה מרום מאחור ואנחנו לא כל כך הרבה אנשים בתחנה אחרי שחצי התייאשו ועלו על מוניות. מרגיז מאוד. ואנחנו מחכים פה המון זמן, זה לא נראה כאילו תגברו משהו.
תודה לחברת דן שהרסה לי את התוכניות להיום
30/06/11 22:14
4צפיות
חזרתי הביתה אחרי שהאוטובוס השלישי חלף ולא עצר. שלושה אוטובוסים בשעה זה לא תיגבור. לפחות היו שולחים מפרקיות או מוציאים עוד אוטובוס מאמצע הדרך שיהיה סיכוי גם לאנשים בהמשך המסלול לעלות.
עומס של ילדודס ונוער
01/07/11 01:44
2צפיות
שמפוצצים את האוטובוסים בהמוניהם בדרך ללילה הלבן בתל-אביב ומשגעים את הנהגים בצרחותיהם ההיסטריות.
קווי דן בלילה הלבן הם כמו הסעות בית ספר למהדרין כולל כל ההתנהגויות הנלוות והמבין יבין....
וזה היה צפוי. ובגלל זה הם אמרו שיתגברו
01/07/11 02:48
3צפיות
ולא תגברו כלום. הייתי בתחנה בין תשע לעשר ועברו רק שלושה אוטובוסים, כאמור, מלאים לחלוטין ולא עצרו. בין שמונה לתשע אמורים לצאת ארבעה אוטובוסים מאלוף שדה ולוקח להם את החצי שעה להגיע לגבעתיים, בייחוד בקצב המזעזע שהם נסעו בו, אז היו צריכים לעבור ארבעה בזמן שהייתי בתחנה. עברו רק שלושה. נראה כאילו אפילו הורידו אוטובוס אחד, לא רק שלא תגברו.

זה באמת הפתיע מישהו שהיה עומס על 63? לא ציפיתי למקום ישיבה, אבל כן ציפיתי שאוכל להדחק פנימה. הם יכלו לתגבר באוטובוס אחד שיתחיל את האיסוף מכצנלסון או לפחות לשלוח מפרקית או שתיים.

בדיעבד הייתי צריכה ללכת לרכבת ולקחת קו 32. אבל היה לי משהו כבד בתיק ובאמת לא חשבתי ששלושה אוטובוסים לא יעצרו בכלל.
רשמים מהלילה הלבן.
01/07/11 07:21
5צפיות
ראשית, אציין כי ללילה הלבן הגעתי מוקדם יחסית (19:30 שעת יציאה מר"ג), כך שאין ביכולתי להשוות ביחס לשעות מאוחרות יותר, את טיב השירות של חברת דן.
אתר דן ציין מראש את הרחובות שעתידים להיסגר (רוטשילד, אלנבי) ועל כן התבצעו שינויי מסלולים בקווי הלילה.
לגבי ההתנהלות באירוע עצמו:
חלק מהאוטובוסים שהגיעו למתחמים "החמים" היו מלאים לחלוטין (נצפו קווים 5, 24, 25, 18 כאשר שני האחרונים נסעו במפרקית). מנגד חלקם היו במיעוט נוסעים, כגון 32 (באזור הסנטר).

חבל שבהלוך לא תיגברו את הקווים במפרקיות, אך ראוי לציין לשבח כי רוב קווי הלילה שנצפו כן יצאו במפרקיות.
קו הלילה האחרון של 418 היה מלא לחלוטין עם מפרקית. כולנו תקווה שזו לא עניין חד פעמי אלא מגמה.

ככל שהערב התקדם יותר ויותר רחובות נחסמו בשל גודש תנועת הולכי הרגל. כמו כן מיותר לציין כי בחלק נכבד מהלילה היו עומסי תנועה רבים וחריגים.

רח' אלנבי היה סגור לתנועה בחלק נכבד מהלילה בקטע בן יהודה דרומה, דבר שהקשה להבין את מסלולי קווי הלילה. באתר של דן נמסר כי המסלולים של הקווים מרדינג ישתנו כך שייסעו על אלנבי עד קינג ג'ורג' יפנו שמאלה (בעזרת שוטר), ימינה דיזנגוף, ימינה אבן גבירול, המשך יהודה הלוי והמשך במסלול הרגיל. לא כך היה בשטח. נראה כי חלק מהקווים יצאו מהכרמלית (כמו 466) ונסעו צפונה על בן יהודה.

מבלים רבים העדיפו לבלות שעות נוספות (מעבר לשעות הפעילות של קווי הלילה) ולקחת את הקווים הראשונים בשעות הבוקר. קווים 61 ו - 66 היו מפוצצים באופן חריג כבר בכיכר ב' בנובמבר. הנהג לא העלה נוסעים לאורך בן יהודה ורק לאחר הגעה לר"ג נוסעים החלו לרדת.
הנסיעה בקו 61 לקחה כ - 45 דקות. זמן רב יחסית בשעות שאין פקקים בכביש, בשל הנוסעים הרבים וכן בגלל שמדובר ביום הראשון (ובנסיעה הראשונה) של הפעימה השנייה.
חבל שלא תיגברו את הקווים בשעות הבוקר המוקדמות במפרקיות, כפי שעשו בקווי הלילה וכפי שלא עשו בחלק מהקווים בנסיעה הלוך בת"א.

בסה"כ האירוע עצמו היה מצוין ומגוון, אך נראה כי קיימות חבלי לידה, כפי שהיה צפוי, ביום הראשון להפעלת הרפורמה.
º
שאלות (לא הכוונה)
129תגובות
30/06/11 12:02
14צפיות

(המשך...)
º
שרשור מודיעין והכוונה 30/6
49תגובות
30/06/11 00:47
22צפיות

(המשך...)
דיווח מהשטח
29/06/11 23:27
7צפיות
היום הייתי דייל בפרויקט ההסברה של הרה-ארגון. הוצבתי בתחנה בחולון ליד האיצטדיון בכניסה לעיר. מסתבר שזו תחנה דלילת נוסעים ובחלק גדול מהמשמרת שלי (מ-1 עד 7) לא היו לי קליינטים...
בשבילי זה היה היום הראשון אבל מבצע ההסברה התחיל כבר אתמול, ומסתבר שחלק מהנוסעים שהצעתי להם את החוברת כבר קיבלו אותה.
התברר לי, ולא ממש בהפתעה, שהרבה אנשים לא מצליחים להבין את המפות בחוברת. חבל שדווקא את הדף בחוברת ההדרכה לדיילים שבו מפורטים הקוים המבוטלים והחלופות שלהם החליטו מארגני הפרויקט לא להפיץ לציבור.
ציון לגנאי הייתי מעניק גם למי שהחליט על הפורמט של השלטים בתחנות. מצוינים בהם רק המספר של הקו ותחנת הקצה שלו. יסלחו לי החברים שמשקיעים את זמנם ומרצם במוזיאון אגד אבל אולי פרומיל אחד מהנוסעים בקו 171 החדש יודעים מה זה ואיפה זה, כך שהשילוט מבחינת הנוסעים הוא חסר תועלת. באותה מידה גם הכיתוב "אזורי חן" בכוון הנגדי של 171 אינו מועיל לרוב המכריע של הנוסעים. הרשיתי לעצמי "לשפצר" את השילוט ולהוסיף יעדי ביניים חשובים לדעתי.
בתחנה "שלי" יש כיום 4 קוים: 1, 86, 90 ו-20. רק קו 20 יישאר לאחר הרה-ארגון ושלושת האחרים יבוטלו ובמקומם יהיו 3 קוים חדשים: 3, 171 ו-172.
מסתבר שהנפגעים העיקריים באזור הזה הם הנוסעים לבת ים בקו 86 שאלה שקו 43 לא יגיע לשכונה שלהם יישארו ללא קשר ישיר לצומת חולון, התחנה המרכזית ורחוב המסגר.
בעיה נוספת שאין לה פתרון סביר ברה-ארגון היא הקשר בין חולון ויפו. גם הקשר מהתחנה שלי לרחוב דיזנגוף נותק בגלל המעבר של 172 לבן יהודה, אבל יש פתרון נסבל: לקחת את קו 129 ממשרד הרישוי.
אף אחד מאלה שנגזר עליהם לנסוע ב-2 קוים במקום קו ישיר לא מקבל את הדין ברצון. הרבה לא מבינים מדוע יש בכלל צורך ברפורמה ולדעתם המערכת הנוכחית מתפקדת טוב.
השינוי לטובה באזורי התעריפים לא רלבנטי לרוב הנוסעים שפגשתי.

דבר נוסף: נוסעים שהלכו לתחנת הנפקת הרב קו בחולון דיווחו על תורים שנמשכו 4 שעות!! איך מארגני הרפורמה לא נערכו לעומס הצפוי לקראת כניסת הרפורמה לתוקף??? הרי צריך היה להיות ידוע להם מהו מספר מחזיקי רב קו לעומת מספר הנוסעים שייצטרכו להצטייד בו?!
אני מניח שהשלטים ש-"שיפצרת" הן המדבקות
29/06/11 23:39
1צפיות
ששמו עבור נגישות.

בעיקרון על דגלון התחנה אמור להיות יעד ביניים ולא רק היעד הסופי
אני מתכוון לשלטים המרובעים על דופן התחנה
29/06/11 23:57
מבפנים ומבחוץ. הם הרבה יותר בולטים מהדגלים.

הדגלונים החדשים עדיין מכוסים אבל את המדבקות של הקוים החדשים כבר שמו..
גם בתחנה המרכזית הישנה בראשון
29/06/11 23:51
2צפיות
יש תורים ארוכים מאוד, ופקידה אחת בלבד. היום פתחו עוד עמדה בתחנה החדשה.
כ"כ קשה לשים שילוט נורמלי בתחנות?
30/06/11 00:32
בכל תחנה צריכות להיות מפות שמפרטות את המסלול של כל הקווים שעוברים בה, כולל שמות התחנות בעברית, אנגלית וערבית ומספרי הקווים שעוברים בתחנות האלה- בלי קשר לרפורמה. כרגע במקרה הטוב יש מפה מצ'וקמקת שלא מבינים ממנה כלום ובמקרה היותר נפוץ אין כלום. לא ממש עוזר למישהו שיש מספר קו ותחנת קצה על השלט אלא אם כן הוא במקרה צריך להגיע לתחנת הקצה או שהוא יודע מראש את המסלול של הקו.
בתחנה "שלי" כבר יש מפות של קוים 71/171/271
30/06/11 00:48
1צפיות
אבל כמו שכבר ציינתי, רוב האנשים לא יודעים לקרוא אותן...

גם צריך להיות לוח זמנים של האוטובוסים בכל תחנה...
וכמה לוח הזמנים רלוונטי?
30/06/11 00:51
2צפיות
יהיה יותר חכם לכתוב את התדירות בשעות השונות.
ואני דיברתי על כל התחנות- לא רק הראשיות ולא רק בתחומי הרה-אירגון.
המוקד הטלפוני כל קו
29/06/11 23:54
4צפיות
האם זו חברה חיצונית או מוקד אמיתי של משרד התחבורה?  

והשאלה שלי היא אם אני רוצה לעבוד שם למי עליי לפנות?

תודה.
הם בטוח לא עובדי מדינה...
30/06/11 00:01
1צפיות
מוקדי תמיכה ושרות לקוחות מסוג זה הם כמעט תמיד OUTSOURCING.
זה מוקד אגד
30/06/11 02:01
3צפיות
המופעל על ידי חברת בזק און-ליין.המוקד נמצא בבאר-שבע ברחוב יהודה הנחתום.
זה לא מוקד אמיתי של משרד התחבורה.
המוקדנים עובדים שם תחת שני כובעים:כובע אגד שלום וכובע כל-קו שלום.
יש 100 מוקדנים בערך והמוקדנים מחליפים ביניהם בסבב תורנות מי יענה בתור של אגד ומי יענה בתור של כל קו.
אם אתה לא גר באיזור הדרום בסביבת באר-שבע,אז אין על מה לדבר מבחינת עבודה שם.
בזק און ליין מגייסת עובדים למוקד באמצעות חברות כח אדם ומודעות דרושים באוניברסיטת בן גוריון.
רוב העובדים הם סטודנטים מהאוניברסיטה,חיילים משוחררים שלא מצאו עדיין את עצמם ואמהות במשרת אם חצי משרה.
תגבורי תדירות
29/06/11 23:18
7צפיות
השאלה הזו לא קשורה לרפורמה: פעמים רבות מקצצים בתדירות קווים מחוסר ביקוש כך נטען. האם יש דוגמאות לקווים שתוגברו בגלל ביקוש? ההרגשה שלי שקל יותר לקצץ מאשר להוסיף נסיעות.
לפני שנה היו שלוש נסיעות של קו 20 מעתידים
30/06/11 00:08
5צפיות
לכרמלית בין 18:00 ל 19:00. העומס היה בלתי נסבל, ובאמת הוסיפו נסיעה אחת בשעות האלה, ועכשיו יש ארבע. (עד יום שישי לפחות).
קו 66 ממש עצבן אותי הערב
30/06/11 00:35
4צפיות
חיכיתי בתחנה בר"ג לכיוון ת"א מ-21:00 (וראיתי שלא עבר אוטובוס כבר בדרך), ורק ב-21:23 הוא טרח להגיע. 23 דקות. זאת לא שעת עומס, ולא היו פקקים מיוחדים הערב. ע"פ אתר דן, התדירות שלו אמורה להיות בשעה הזאת (יציאה בין 20 ל-21) כל 12 דקות. כלומר, אוטובוס אחד לפחות לגמרי "שכח" לצאת. רשמתי את מספר האוטובוס. מישהו בדן גנב לי זמן חיים בלי בושה, שנאלצתי להמתין בו לאוטובוס. יש מקום להתלונן?

כבעל רכב ששונא לנהוג אבל נאלץ בגלל שטויות כאלה של חברת אוטובוסים חסרת תרבות של שירות ורגולטור אימפוטנט, אני באמת נותן להם הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע להם... שמשרד התחבורה יטרח לפקח על השירות בצורה אמיתית לפני שהוא עושה רפורמות שעולות מליונים.

(טוב, הוצאתי את הקיטור ובכל זאת אני אשמח לתשובה לגבי תלונה).
יש מקום להתלונן
30/06/11 01:33
1צפיות
אבל תצטרך לפנות בכתב למחלקת פניות הציבור של דן או לשלוח פקס אליהם כמובן בצירוף כל הפרטים הידועים לך,
כדי שהתלונה תהיה אפקטיבית,אני מציע לרשום בפניה שאתה שוקל להגיש כנגדם תביעה על עוגמת נפש ונזק.
סך הכול הם יבדקו ובמקסימום אולי יציעו לך פיצוי.
אני לא אופטימי.
30/06/11 09:12
ע"פ משרד מבקר המדינה, דן לא מבררת תלונות, ומשרד התחבורה לא אוכף עליה לבצע את כל הנסיעות המתוכננות ברישיון שלה. איך אפשר לסמוך כך על תחבורה ציבורית, כשדן עושה מה שבראש שלה, ומשרד התחבורה מעלים עין?
אז איך אתה מסביר את תדירותו הגבוהה של הקו?
30/06/11 09:58
הקו מגיע בתדירות גבוהה מבעבר ותדירותו זוכה לשבחים פה בפורום מאז הוצאו ממנו המפרקיות.
º
התגובה היא לאוהד 11 לפוסט למטה
30/06/11 10:00
נגד עובדות אי אפשר להתווכח, מספר האוטובוסים
30/06/11 11:08
נשאר זהה, 21 במספר, אולי יש גם "חתיכות" בבוקר. זה שהקו מצויין איש אינו חולק, וחבל שיהרסו אותו עכשיו עם הוצאתו מדיזנגוף
אתה כנראה לא מודע לפיקוח
30/06/11 02:34
ובקרה הדוקה שמבצע משרד התחבורה על דן ושאר חברות האוטובוסים, בהם נמדדים במדויק זמני היציאה ושאר פרמטרים ברמת השירות לנוסע וכל חריגה מהם מחייבת בקנסות ועונשים.

כמו כן יכול מאוד להיות שהייתה סיבה הגיונית כמו עיכוב בדרך בגלל תאונה,עבודות בדרך, תקלה באוטובוס ועוד. כל אלו לא משנים את העובדה שהנוסע לא קיבל שירות בזמן, זה נכון אבל החברות מחויבות מאוד כי הן יודעות שהן תחת בקרה הדוקה של משרד התחבורה.

כמו כן 23 דקות הם זמן סביר בכלל לדעתי לנסוע מתחנה מרכזית בפ"ת ועד לר"ג בעבור אוטובוס בקו שירות.
אתה פשוט חסר הבנה.
30/06/11 09:03
23 דקות זה זמן מאוד סביר, ואפילו קצר, כדי לנסוע מהת"מ בפ"ת עד לר"ג, אבל אם קו השירות יוצא פעם ב-12 דקות, ממוצע זמן ההמתנה צריך להיות.... 6 דקות, וזאת מתמטיקה. עכשיו, המתנתי 17 דקות יותר מהזמן הזה, או כמעט פי 4. זה סביר??? למיטב דעתי הצנועה, לא!
ולגבי דן ונסיעות מתוכננות, כנראה לא קראת
30/06/11 09:10
1צפיות
את זה, שמותח ביקורת לא רק על דן, אלא גם על משרד התחבורה. את זה כתב משרד מבקר המדינה. מעניין אם דן גם מחזירה את הסובסידיה של הקווים שהיא לא מקבלת, ואם מישהו במשרד התחבורה משלם בכיסא שלו על כך שהוא לא טורח לעשות את העבודה שבשבילה הוא מקבל כסף מהציבור. אז בכל מקרה, אל תמכור לוקשים.
כבר קרה לי כמה פעמים בקו 66
30/06/11 10:41
חיכיתח בתחנה ברחוב ביאליק, תחנה לפני שהוא נוסע לתל אביב בגשר (נדמה לי שהתחנה נקראת תובל) ולא הגיע האוטובוס בערך חצי שעה, כמובן שעברו 2 מוניות שרות שהיו מלאות ולא עצרו (אם כי אני לא עולה בדרך כלל עליהן)..
שכחתי לציין
30/06/11 10:43
שזה קרה לי גם בערך בין השעות 21-21 וחצי ..
קו 48 מבאר-שבע לדימונה
30/06/11 01:46
בחלק משעות היום עלתה התדירות מכל 20 דקות לכל רבע-שעה.
קו 53 בפתח-תקווה יתוגבר החל מה-01/07.
קו 51 מפתח-תקווה לתל-אביב תוגבר חלקית בבוקר מכל 4 דקות לכל 3 דקות.
קו 164 בבוקר לכיוון פתח-תקווה תוגבר בזמנו.
קו 174 אחר הצהריים לכיוון ראשון תוגבר.
קו 169 מגבעת שמואל לתל-אביב תוגבר מ-3 ל-10 נסיעות ביום.
בתחילת פעולתם באזור השרון מטרופולין תגברו את קו 29.
קווי החרדים בקרית ספר ואלעד תוגברו עם הזמן.
קו 1 בחולון תוגבר משמעותית בזמנו לאחר הוצאת המפרקיות ממנו.
בקו 1 לא הוסיפו אף רכב אחד לאחר הוצאת המפרקיו
30/06/11 09:27
המפרקיות ובקו פועלים 21 אוטובוסים, מפרקיות או רגילים
º
במסגרת הרפורמה תגברו את קו 7
30/06/11 11:32
º
תגברו לאחור אתה מתכוון
30/06/11 16:45
קו 45 לא יבוטל
168תגובות
29/06/11 21:24
17צפיות
קו 45 ימשיך לפעול בינתיים כרגיל

(המשך...)
קו 45 ימשיך לפעול בינתיים כרגיל
מטרופולין,
29/06/11 18:39
3צפיות
מוסיפה כאן הודעה בשני חלקים שהעלתי בפורום "צרכנות":
27-6-

בסוף מאי עברתי לגור בת"א. עד אז גרתי בכפר סבא קרוב לעבודה והיתי מגיעה כל יום ברגל.
בראשון ביוני עליתי על קו 149 מקניון ג'י בכפ"ס וביקשתי מהנהג לרכוש חופשי חודשי. הלז הסביר לי כי יש כמה סוגים של חופשי חודשי, כאלו הכוללים את כל אזור השרון או ממוקדים. הבהרתי לו כי אני נוסעת בקו 149 בלבד ואני צריכה כפ"ס-תל אביב ועל כן הוא טען לי את הכרטיס ל"שרון מערבי - תל אביב" בעלות של 220 שקל (אולי 223, אני לא בטוחה, משהו כזה).
מכאן התחילה סאגה בלתי נגמרת - כל יום אני עולה בתל אביב ויש חופשי חודשי, אך בחזור מכפ"ס המערכת שלהם לא מזהה אותו.
התקשרתי לפניות הציבור, הסברתי ונתתי פרטים  ('יש לך את שם הנהג או את מספר האוטובוס?' למה שיהיה לי?!!?)-
"אנחנו נחזור אליך תוך 7 ימי עסקים (!!!!)" נאמר לי, ובינתיים אני רוכשת כל יום כרטיס נסיעה רגיל.

אחרי כשבוע חזרו אלי, סיפרתי שוב את מה שקורה ושלחו אותי למטה מטרופולין להחליף כרטיס.
יום חמישי שעבר אני מגיעה השכם בבוקר למשרדים, מספרת שוב (!) על התקלה ומקבלת כרטיס חדש.
על החזר כספי אין מה לדבר - הם נותנים את השווי של ההטענה (כלומר על נסיעות של 27 שח הציעו להחזיר לי חמישה שקלים לכרטיס), גם אם לא הטענתי את הכרטיס מאחר ויש לי חופשי חודשי ואין שום סיבה שאני אמלא כרטיס בכסף.

בסופו של יום העבודה עולה ל149 ו-יוק, אין חופשי חודשי. מיואשת אני פונה לנהג ומסבירה לו שוב את הבעיה. למזלי זה היה אחד הנהגים הסבלניים יותר ואחרי שבדק במערכת שלו מה יש לי בכרטיס, הוא הבין כי אני בכלל צריכה חופשי חודשי של "שרון מזרח" ולא "שרון מערב" כפי שהנפיקו לי (הראשון מיועד להרצליה - ת"א). שלושה שבועות שאני שוברת את הראש מול החברה ורק נהג אחד הסתכל בכלל ועלה על הבעיה.
טוב, מתקשרת שוב למטרופולין, מתחילה הכל מהתחלה. "פנייתך נרשמה, נחזור אליך תוך 7 ימי עסקים". אני מתחננת בפני הפקידה שתעביר את זה בהול, כי בעוד 7 ימי עסקים כבר נגמר החודש ונמאס לי לשלם סתם על נסיעות שלא מחזרים לי. "פנייתך נרשמה ותטופל תוך 7 ימי עסקים" היא חוזרת על המנטרה שלה.
אתמול צלצלתי שוב וביקשתי לדבר על מנהל. העבירו אותי למנהלת משמרת שהתעקשה כי אין מה לעשות וזה יטופל תוך 7 ימי עסקים. הבחורה שלצערי אינני זוכרת את שמה לקחה שוב את כל פרטי הפנייה (למרות שניסיתי להגיד לה כמה פעמים שזו כבר פנייה פתוחה ואני רק רוצה לדבר עם מנהל), בתואנה כי אין למי להעביר והיא האחראית.

מעוצבנת ומיואשת אני ממתינה שמטרופולין יחזרו אלי.

29-6- היום העלתי הודעה נוספת, לצערי לא הצלחתי לשלוח אותה וכתבתי הודעה מקוצרת:

טורטרתי שוב כמה פעמים, נאלצת כל פעם להסיבר שוב ושוב את הפנייה שלי ולהמתין שעה וחצי מנהל, אך לבסוף קיבלתי את הכסף על החופשי חודשי השגוי.
דניאל, המנהל, טען שהיתה זו אחריותי לבדוק קודם באינטרנט איזה חופשי חודשי אני צריכה ושהנהגים לא אמורים לדעת את זה.
אומנם קיבלתי את הכסף חזרה, אך ההתנהלות היתה חפיפניקית ומעצבנת.
בכל מקרה, תודה לכל מי שעזר.

מוסיפה לינק לאתר מטרופולין, אנא ילדים יקרים - גלו היכן כתוב איזה כרטיס חופשי חודשי (וכמה הוא עולה) צריך לרכוש אזרח הנוסע בקו 149 מכפס לתל אביב.

קרינה
http://www.metropoline.com/areaSelection.asp
אולי כשהוא הפנה אותך לבדוק באינטרנט הוא התכון
29/06/11 19:23
3צפיות
לפורום תחבורה ציבורית באתר תפוז...
º
29/06/11 20:59
הטראם של Volchansk
29/06/11 18:37
1צפיות
זוכרים את השרשור שהעליתי לפני מספר חודשים?
אז הנה סט נוסף של תמונות מרהיבות:
http://victorprofessor.livejournal.com/202657.html
והשרשור המקורי - לתזכורת:
29/06/11 18:38
1צפיות
º
שרשור מעולה !!! תודה רבה !!!!!!!!!!!!
29/06/11 20:45
זה שווה הקפצה ! הרבה יותר מעניין מהפעימה השני
29/06/11 21:33
1צפיות
השניה ומזיוני התחת שלה.
מומלץ להיכנס לשני השרשורים. ההנאה יוצאת דופן ואני מבקש מדוד למצוא עוד ועוד חומר הקשור לקו הזה. בזמנו ישבתי מהופנט כבר בשרשור הראשון.
"טר ארמה" תקים את הקטע המערבי בקו לכרמיאל
29/06/11 14:42
47צפיות
חברת טר ארמה זכתה במכרז על הקטע המערבי של פרויקט קו הרכבת לכרמיאל. לידיעה בכלכליסט.
מוקדש לבועז
29/06/11 17:11
6צפיות
קווי לילה: בית שמש  - ירושלים
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה-רבה! הפתעת אותי.
29/06/11 18:44
1צפיות
אך לא רק אתה.
לכבוד הרב פיינשטיין.
29/06/11 19:02
3צפיות
 לכבוד הרב פיינשטיין.
פתיחת הרק"ל אמנם מתעכבת, אך הסיבה לכך לפחות נתגלתה. הנה: לכל הרכבות יש חורים בגגות. לתקן!
תמונה מעולה!
29/06/11 19:46
2צפיות
יש לציין שהמזגנים ברכבות (שחורים אלה שייכים אליהם) דווקא מצויינים.
גם אני רותה לטפס על הגג הזה!
º
עוד קצת מהרחוב
29/06/11 19:05
1צפיות
עוד קצת מהרחוב
º
"התקלה"
29/06/11 19:07
2צפיות
"התקלה"
האוטובוס של אנדי
29/06/11 19:11
5צפיות
האוטובוס של אנדי
ולידו העב"מ.
º
למי שתהה מה ההבדל...
29/06/11 21:43
2צפיות
º
אחרונה
29/06/11 19:12
1צפיות
אחרונה
º
הגשר הזה נוראי...
29/06/11 19:20
הגשר בסדר גמור.
29/06/11 19:48
1צפיות
יפה, מרשים וכבר השתלב היטב בנוף. כבר קשה להיזכר בצומת הזו בלעדיו...
וכך זה נראה ב- 16/9/2005
29/06/11 19:52
3צפיות
וכך זה נראה ב- 16/9/2005
היום הראשון לעבודות ההקמה של הגשר.
מהרבה זוויות הוא נראה די נוראי.
29/06/11 21:33
זאת הבעיה עם מבנים לא סימטריים- מהצדדים שבהם רואים את המיתרים פרושים הוא נראה מעולה, מהצד שבו הם מתלכדים הוא נראה כמו עב"מ.
תמונה יפה מאוד
29/06/11 21:41
גם בגשר בסדר, ואם הוא לא משתלב בסביבה, מה שצריך להשתנות זה הסביבה.
º
תמונות מצויינות, בועז!
29/06/11 19:49
נקווה שמע"צ ישבו להם על הוריד
29/06/11 20:21
בפרוייקט גשר מוטה גור יפה נוף כנראה לא מפקחים בצורה הדוקה (אם בכלל), והתוצאות בהתאם - בקושי עובדים.
"טר ארמה" מוכרת לנו משני פרויקטים שסוקרו
29/06/11 20:41
בפורום בהרחבה. האחד - הכפלת הקו לב"ש שבמסגרתו "תוקתקו" לפחות שבעה גשרים ע"י החברה.
השני - הרחבת כביש 3, שבמסגרתו הקימה החברה את גשר ההפרדה המפלסית במפגש 218. כזכור, מע"צ שניהלה את הפרויקט, ניסחה חוזה התקשרות חדש עם "טר ארמה" לאחר שכמעט וביטלה את הקיים.
ר"ל, מאוד תלוי מי מנהל את הפרויקט.
נוסף. הוולחו"ף: הרכבת בחיפה לא תשוקע
29/06/11 20:55
עוד פרק בסדרה הפופולארית ביותר בפורום. הפעם במעמד צד אחד בלבד (למה אין תגובה של ר"י?). לידיעה בניוז1.
סליחה
29/06/11 20:58
פרסמתי הודעה שתי דקות אחריך,
ותודה על התמונות.
º
הללויה!
29/06/11 21:11
1צפיות
קיבלו שכל. נקווה שגם העירייה/חלה"ט יבינו
29/06/11 21:40
את טעותם (אם כי קשה לי לראות אותם יורדים מהעץ).
לא יהיה שיקוע לרכבת בחיפה
29/06/11 20:57
מעניין איפה הארגונים הירוקים הולכים להאבק עכשיו, אחרי הפסדם.

וגם
כתובות אינטרנט מצורפות:
עדכונצ'יק מ-A1.
29/06/11 21:40
א. החלה כרייתה של מנהרת הגישה בליפתא.
ב. מנהרת חילוץ נוספת בשלבי הכנה אחרונים לקראת תחילת כרייה.
ג. מה חדש במנהרה מס' 2 שבביצוע "שפיר"?
מנהרה צפונית- 800 מ' עד כה.
מנהרה דרומית- 700 מ' עד כה.
האם אוטובוסים פחות חסכוניים בדלק מרכב פרטי ?
29/06/11 11:33
6צפיות
דיון מעניין על חסכון פר נוסע והמסקנה שאוטובוסים מזהמים יותר, עד כמה שראיתי הובאו נתונים מארה"ב ואני מניח שהם שונים בארץ כמו למשל כמות נוסעים ממוצעת באוטובוס ורמת צריכת הדלק של רכב פרטי או אוטובוס.
תחבורה ציבורית פותרת את בעית הגודש
29/06/11 11:40
5צפיות
היא לא נועדה להיות יותר חסכונית מרכב פרטי במקומות בהם בעית הגודש לא קיימת
ופתרון בעיית הגודש=פחות זיהום,
29/06/11 15:57
1צפיות
גם לרכבים פרטיים.
מה ברצונך לומר בזה...,
29/06/11 13:27
2צפיות
שרכב פרטי עדיף בכל מקרה?
האם חשבת על הגודש שזה "תורם" לו?
כשאתה בא לעיר גדולה ומחפש חניה,האם אתה רואה בזה דבר "נוח"?

לא כל מה שמתאים לארה"ב מתאים לישראל,לא כל-דבר צריך ללמוד מהם,גם בארה"ב יש אי-אלו חסרונות בתחומים שונים,ואני יודע זאת מבלי שביקרתי שם ואיני מתכוון גם (בשלב זה).
בעיקר סקרנות
29/06/11 13:47
1צפיות
וגם כי הופתעתי מאחר וארגונים ירוקים מעודדים תחבורה ציבורית כדי למנוע זיהום אויר
יש נקודה נוספת
30/06/11 00:08
1צפיות
והיא שכמות זיהום האוויר שנוצר תלויה במידה רבה בכמה מקפידים להצעיר את מלאי האוטובוסים הפעילים.
אוטובוסים ישנים מזהמים הרבה יותר.
כך זה אמור להיות...,
01/07/11 01:05
1צפיות
אבל לא אתפלא אם מנהלי הארגונים הללו בעצמם נוסעים במכוניות צמודות...!
אם להתייחס לטבלה שמופיעה שם
29/06/11 14:16
1צפיות
היא דיברה על ממוצע נוסעים של 9.2 נוסעים לאוטובוס ויוצא ממנה שהאוטובוס נעשה שקול למכונית אם הוא מסיע כ-11 נוסעים בממוצע, כי הפער עמד על 20 אחוז לרעת האוטובוס. מהתרשמות שלי זה נמוך משמעותית מהממוצע בארץ, הן בקווים עירוניים והן בקווים בין-עירוניים. ההתרשמות האישית עלולה להטעות, אבל מנתוני סקר הנוסעים בגוש דן שנעשה ב-2003-2004 עלה שבאוטובוס נוסעים בממוצע 16 נוסעים. (הנתון הזה גם עולה מחישוב עקיף ופתלתל שמישהו ערך לפי התמורה לנוסע פר ק"מ וסך ההכנסה, ראה בקישור).

נקודה נוספת שעלתה בדיון שם - ההשפעה העקיפה של הרכב הנוסע על התנועה מסביב (וכן על צרכי החנייה).העברת חלק מהנוסעים ממכוניות לאוטובוסים תשפיע באופן עקיף לא בגלל הזיהום של האנשים שעברו עצמם, אלא על-ידי הפחתת הפקקים ובעיית החנייה (שהיא מקור משמעותי לזיהום בעיר - אותן נסיעות במהירות נמוכה בחיפוש אחר חנייה).
כתובות אינטרנט מצורפות:
עם כל הכבוד לזיהום אוויר
29/06/11 14:52
1צפיות
זו הבעיה הקטנה יותר והפתירה ביותר מבין הבעיות שנגרמות כתוצאה מהשימוש המסיבי ברכב הפרטי. זאת מבלי לפגוע בהכרתי את הבעיה כמשמעותית, כמובן.
הבעיות היותר משמעותיות הן שימושי קרקע (מעודד בניה צמודת קרקע), גודש ובזבוז זמן כתוצאה מכך (כי רכב פרטי צורך יותר שטח כביש בנסיעה ולכן גורם ל"פקקים"), תאונות דרכים (כי יותר רכבים עם נהגים פחות מיומנים גורמים ליותר תאונות), קיטוב חברתי (כי לא כולם יכולים לנהוג או להרשות לעצמם את הלוקסוס הזה), פגיעה במרקם העירוני (קריסה של מרכזי הערים, סלילה של כבישים רחבים במרכז העיר שמקשים על מעבר מצד לצד) ועוד ועוד.
אז אם בעית הזיהום שנפלט מאוטובוס לעומת רכב פרטי היא זו שעלולה להכריע את דעתו של מישהו בעד/ נגד אוטובוסים, כדאי שיחשוב מחדש וינסה להתחשב בשיקולים קצת יותר משמעותיים.
אוטובוס יותר חסכוני
30/06/11 10:19
1צפיות
אוטובוס בממוצע עושה 2.5 ק"מ לליטר אבל לוקח 51 נוסעים.
רכב בממוצע עושה 10 ק"מ לליטר ולוקח 4 נוסעים.
כדי לקחת 51 נוסעים ברכב יצטרכו כ12 מכוניות . שזה יוצא בערך 0.8 ק"מ לליטר..
זה על הנייר
30/06/11 10:32
1צפיות
אבל האוטובוס עושה מסלול יותר ארוך מהרכב והתפוסה שלו היא לא מלאה במיוחד מחוץ לשעות הגודש. ברור שזה יוצא יוצא עדיין חסכוני מרכב שנוסע עם נהג לבד אבל לא מול רכב מלא כשנוסעים עם כל המשפחה

דרך אגב גם ג'מבו מלא יותר חסכוני מפרייבט שנוסע עם נהג בלבד
סע באיילון בבוקר.
30/06/11 10:53
4צפיות
לדעתי 90% מהרכבים הם עם נהג בלבד.
בארה"ב אגב הרכבים יותר מזהמים...
30/06/11 11:29
1צפיות
מרבית האנשים נוסעים עם מנועים של 3-4 ליטר, ואף מילה על ה Trucks
לינק מענין.מסקנה- מיניבוס היכן שדליל
01/07/11 08:23
1צפיות
תודה על הלינק המענין.

מסקנה- מיניבוס היכן שדליל.
הנתונים מראים מה שהגיוני- אם האוטובוס כמעט ריק הוא לא יעיל. לכן צריך בקוים מסוימים ובשעות מסוימות להפעיל מיניבוסים שמנועיהם קטנים יותר וצורכים פחות דלק. (אמנם קל להגיד וקשה לעשות).

הרפורמה בתחבורה (של היום) מתאימה לרעיון זה - מיניבוסים בחלק המתאים של קוים שכונתיים מאספים, ואטובוסים בקוים הראשיים.

אספקט משפיע נוסף הוא גודל מנוע האוטובוס. באיזורים מישוריים , אם מנועי האוטובוסים יהיו קטנים יותר, הם גם יזהמו פחות, במחיר של תאוצות פחות חזקות. מנועי האוטובוסים פעם, היו חלשים לעומת המנועים היום (אמנם ללא מיזוג) ועדיין הסיעו אותה כמות נוסעים.
מנקודת מבט של הנוסע באוטובוס , תאוצה חלשה היא דווקא נוחה יותר.

יהודה
ארה"ב לא פונקציה בכלל
03/07/11 00:23
1צפיות
1. כלי הרכב שם מזהמים יותר
2. האוטובוסים שם מזהמים יותר.
3. המרחקים שם גדולים יותר
4. מספר הנוסעים בתח"צ שם נמוך יותר.
עלה דף ההכוונה המחודש לרה-ארגון
29/06/11 08:21
5צפיות
של "תחבורה בדרך שלנו". איליה הכין היום דף מרוכז ובו קישורים לכל דפי ההכוונה והסקירות אודות השינויים במסגרת הרה-ארגון מחדש, כאשר השינויים שעלו הם בשפה העברית, ובחלק מהאזורים גם באנגלית. אתם מוזמנים להדפיס את הדפים, לשכפל אותם כמה שתוכלו ולחלק את זה לאנשים. כמו כן אפשר לתלות את הדפים על לוחות המודעות או על תחנות אוטובוס (במקומות המורשים). אם מצאתם טעויות בדפים נשמח לתקן. כמו כן אנו זקוקים למתורגמנים ובמיוחד לרוסית לדפי המידע. כמו כן אם מישהו יודע צרפתית, אמהרית או ערבית גם נשמח. מי שמעוניין יפנה אליי או לאיליה קוגן במסר.

http://tahbura.wordpress.com/gush-dan-info-pages-h...
ביקרתי באתר אתמול
29/06/11 10:15
חומר קריאה מצויין, כל הכבוד על היוזמה האזרחית שאינה מחכה לרשויות שיעשו, ועושה בעצמה.
"קודם מבטלים ועכשיו עושים חושבים"
29/06/11 02:34
5צפיות
כתבה שממנה עולה, כי בעקבות קולות הזעקה שהתעוררו בעקבות הרפורמע יבדקו "נקודות תורפה" של השינויים/ביטולים.
עוד עולה, כי הקווים 9 ו- 61 אמורים לפעול במוצ"ש לפני צאת השבת, אבל לא 172.
את ביטול 45 יבדקו מחדש.
והעיקר, בבני ברק מרוצים מהשינויים ......
כתובות אינטרנט מצורפות:
באתר דן מתפרסמים לוחות הזמנים לחודש הבא
29/06/11 10:57
6צפיות
מתברר, כי בקו 41 לא נגעו והוא ימשיך לצאת עם לו"ז זהה בשני הכיוונים, ועל הנוסע להחליט איזה טיול הוא רוצה לעשות. לא מופיע קו 44.
לגבי הקווים 9 ו- 61" במוצ"ש הם ימשיכו לפעול החל משעתיים לפני צאת השבת, אך תושבי מזרח חולון ומרכזה שייעזרו בקו 172, יורשו של קו 1, יאלצו להמתין לשלושה כוכבים
º
הזמן של מוטי ששון להשפיע. קדימה תושבי חולון!
29/06/11 12:41
1צפיות
ביטל קו 45
29/06/11 10:52
7צפיות
במסגרת הרפורמה ביטלו כ-20 קווים. ביטול קו 45 קיבל הרבה נפח תקשורתי, במעריב,בידיעות,בטור מהיום בYNET. השאלה למה: האם זהו קו שהביטול שלו משמעותי מאוד ביחס לקווים האחרים?
כנראה פעילות הסטודנטים ייחצנה את הקו הזה מעבר
29/06/11 10:59
3צפיות
לקווים אחרים שיתבטלו
זהו בדיוק לב ליבה של הרפורמה
29/06/11 12:01
4צפיות
אני סבור שאלו המוחים על ביטולו של קו 45 לא מבינים את משמעות תחבורת המעברים (או לא רוצים להבין).
נוסע מגבעתיים המבקש להגיע לאוניברסיטה יוכל לעשות זאת עם קו המגיע לדרך חיפה (160/161) ומשם קו לאוניברסיטה. בדיוק כפי שנהג ברכב פרטי היה עושה!
האוניברסיטה ורמת אביב אינם מרכז היקום ואיני רואה סיבה שמכל מקום יהיה קו יעודי לשם. זה סתם בזבוז משאבים. אם יש קו ישיר מגבעתיים אז למה שלא יהיה גם מקצרין, דימונה או מודיעין?
כל מה שצריך זה קו טוב מגבעתיים לרכבת מרכז וקו טוב מרכבת מרכז לאוני'. זה הכל. הלא זו בדיוק משמעות תחבורת המעברים ומה שעומד בבסיס הרפורמה. מתל השומר לרכבת מרכז יש את 55.

יצירת קו ספגטי מיותר כמו 45 אמנם תשרת קומץ משתמשים מגבעתיים (או מר"א) הרוצים קו ישיר מטר מהבית אולם תיקח אוטובוסים ונהגים מתיגבור קווים אחרים ולדעתי ת"א וגבעתיים ירוויחו יותר אם משאבים אלה ינותבו לקווים אחרים, ולו הקווים המקשרים.

הכרתי פעם מישהי שגרה ברמת אביב ועבדה בבי"ח תל השומר. לכאורה קו 45 היה תפור עליה, נכון? קו אחד, קרוב הן לבית והן לעבודה. מושלם, לא? אז זהו, שלא!
קו 45 הוא קו ספגטי מזעזע, כשלקח לה שעה וחצי לטייל ברחבי גבעתיים, ר"ג ובני ברק ולכן היא העדיפה לקחת 2 קווים, כמדומני הראשון לרכבת מרכז (27,45,74,86, מה שבא ברוך הבא, גם 7 אפשר) ומשם 64/65. זה נתן לה ביצועים יותר טובים (שעה נסיעה במקום שעה וחצי).
בלי להתכוון ובלי שהיא מומחית גדולה לענייני תח"צ זו בדיוק לב הכוונה של תחבורת מעברים ולדעתי צריך להסביר זאת יותר טוב לאנשים, שחלקם מקובעים בתפיסות עבר.

משמעות היותו של קו 45 קו ספגטי ארוך היא שהמפעיל, טוב ככל שיהיה, פשוט לא יכול להבטיח ביצועים באמצע הקו (נגיד בר"ג), כאשר בסבירות גבוהה מאד הוא יתקע באיזשהו פקק במהלך הספגטי המפותל ואז לנוסע המסכן המחכה בתחנה בר"ג לא יכולה להיות הערכת זמנים משוערת טובה והוא יהיה לקוח פחות מרוצה (וחלק מלקוחות אלו פשוט עברו לנסוע בקופסת פח פרטית בזבזנית ומזהמת).

אין דוגמה טובה מזו כדי להסביר לאנשים על הפילוסופיה שעומדת מאחורי כל הרפורמה ולדעתי אלה המעוניינים בהצלחת הרפורמה צריכים לעמוד על ביטולו של הקו ולהסביר זאת למתנגדים. את הנהגים והאוטובוסים שחסכנו ב 45 אני מעדיף לצוות בקווים המחליפים: 71/171/271  - כשאת ה 71 נחליף בסמינר הקיבוצים לכל קו שיגיע, ולכן ההחלפה השנייה הזו צריכה לעלות לנו כמעט 0 זמן, יש גם 274 ומהרכבת לגבעתיים 160/161 - הן כדי לקבל תדירות טובה יותר והן כדי להאריך את שעות הפעילות עד חצות.
ה 45 המטופש נגמר באזור 20:00-21:00 ואז מה יעשה סטודנט שנשאר במעבדה עד מאוחר?

[במאמר מוסגר - קו ה 71 הזה (כמו גם 26 ו 125) הוא חידוש מבורך לשכונות הצפון מערביות החדשות של ת"א (סביוני רמת אביב, תוכנית ל, כוכב הצפון, רמת אביב החדשה, הגוש הגדול, אזורי חן - כשאני מאד מאד מעוניין לעודד תושבים בשכונות הענק הללו (רמת אביב החדשה והגוש הגדול הן למעשה עיר קטנה) להתחיל להשתמש גם באוטובוס, ולו מדי פעם. עד היום כמעט כולם שם נסעו בקופסאות פח, ולתושבים שם יש כסף להחזיק קופסה כזו, רק שאני רוצה להציע להם תחליף אוטובוס נאות, ואת האוטו ישאירו בחניה בבית, זו בדיוק מטרת הרפורמה! להביא לקוחות חדשים לתח"צ וגם אם לא נצליח אז לכל הפחות שכונות אלה מלאות משפחות עם בני נוער - לקוחות שבויים]

מעבר לכך, נוסף קו 33 חדש המקשר לאונ' את מזרח גבעתיים + ר"ג.
בעקרון אתה צודק.
29/06/11 12:52
4צפיות
נוסעים שרצו ליסוע בין 2 האוניברסיטאות (או בין אונ' ת"א לתל השומר) העדיפו לא לקחת את 45, למרות הקו היחידי המקשר שני מקומות אלו, ולהחליף במודע אוטובוס, בידיעה שזמן הנסיעה הכולל יתקצר ("דלת לדלת"). הנחה זו אכן שירתה את הרפורמה ומסלול ארוך ומפותל זה הביא לביטול הקו.

בהתייחסל למסלול של הקו, באופן גס ניתן לחלק מסלולו ל - 2, כאשר מרכז ר"ג מהווה את החציצה.
לנוסעים בקו החל ממרכז ר"ג ועד אונ' ת"א הקו הינו קו ישיר ויעיל, יחסית.

עם זאת, תושבי גבעתיים ומרכז ר"ג מוחים, ובצדק, כי הקישור לאונ' ת"א אינו נוח כפי שמפורסם. קווים 60/160, שמחליפים את קו 45 עד רכבת מרכז, עוצרים בדרך בגין מול אולמי רסיטל לשעבר. מרחק ההליכה בין תחנה זו לתחנה של 171/271 בדרך נמיר הינו מעל 5 דקות הליכה סבירה עד מהירה. 5 דקות הליכה לא נשמעות הרבה, אך כשעושים זאת יום יום זה די מתסכל. כמו כן, 5 דקות אלו הינן משמעויתיות ביותר כאשר מדובר בהחלפה, בפרט כאשר התדירות של 171, היחידי מבין 71/171/271 המגיע לשער הראשי, הינה בינונית מינוס לאורך רוב שעות היום (גם 271 העוקף את האונ' ממזרח ולא מגיע לשאר הראשי "מגובה" בתדירות בינונית). נכון שהתדירות המשותפת בין קווי המזלג הינה גבוהה, אך בד"כ הנוסעים (במסלול קו 45) מעוניינים בקו אחד ספציפי שיביא אותם ליעדם.

עם זאת, קווים 55/61/161 הינם נוחים יותר למעבר, שכן המרחק בין התחנות הינו כדקה-שתי דקות.
º
ליסוע=לנסוע (תמיד אני מתבלבל)
29/06/11 12:53
ראובן בן שחר משנס מותניים בהמשך לקמפיין נגד
29/06/11 14:28
5צפיות
ביטול קו 45. כתבה מ - ynet
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4088715,00...
לגבי קו 45.
29/06/11 19:35
6צפיות
כנראה שהקמפיין של עיריית גבעתיים והקו ימשיך לפחות עוד כמה ימים עד לקבלת סקר הצרכים החדש.
עדיין יש צפי לשיבושים בנושא פעילות הקו.
עדכונים נוספים בהמשך
º
* חסר שם הצליח
29/06/11 19:36
כתבה חדשה לגבי קו 45 - כנראה לא יבוטל בקרוב:
29/06/11 20:51
4צפיות
ברור שלא... פשוט משתמשי קו 45 הצליחו לצעוק
01/07/11 22:43
4צפיות
מספיק חזק עד ששוועתם הגיעה עד שר התחבורה...

כמעט כל קו שבוטל או שונה פוגע בעשרות או מאות נוסעים שהתחליף המוצע להם הוא גרוע יותר.
בנסיעה אחת היום בקו 71 שמעתי אשה מתכנית ל' שהתלוננה שביטלו את קו 29 שנוסע לרכבת מרכז והוציאו את 26 מהשכונה, ואשה אחרת שביטלו את קוים 73 ו-173 ובמקומם יש את 71 אבל בתדירות פחותה... ואף אחד כולל הנהג ופקח שעלה לאוטובוס לא ידעו להגיד לה כמה זמן תהיה הנסיעה בקו החדש כי גם בשבילם זו הנסיעה הראשונה...
על ביטול קו 86 כבר שמעתי תלונות מהמון אנשים שאין להם יותר קו ישיר מבת ים ויפו למקומות רבים בחולון ובתל אביב...
גם שמעתי תלונות על שינוי המסלול של 172 שעובר ברחוב חנקין במקום קו 1 המבוטל שעבר בשנקר, וזה פוגע בעיקר בדיירי בית האבות של משען שאין להם יותר אוטובוס ברחוב הזה...
עדיין לא נתקלתי במישהו שבמקום קו ישיר צריך להחליף קו או ללכת ברגל שאמר שזה לא מפריע לו...
השקרים מתחילים להתגלות
29/06/11 12:36
5צפיות
באתר הקו החדש
כתוב שקו 34 יפעל עד 10 בלילה,
באתר דן בלוח זמנים החדש
כתוב שקו 34 האחרון ייצא ב-8 כמו היום.

עוד דבר,
הורידו את התדירות של קו 63,
רע מאוד.

אז מה קורה פה?
באתר רשום כי לוח הזמנים מעודכן ליוני 2011.
29/06/11 12:56
6צפיות
אולי עוד לא עדכנו את כל לוחות הזמנים של הקווים?
לא,
29/06/11 13:01
5צפיות
לחצתי על לוח הזמנים אחרי 1.7 בוודאות.

אז בואו נראה :

מ-67 הוציאו מפרקיות,
לוח הזמנים של 34 נשאר אותו דבר
למרות ההבטחות,
התדירות של 63 יורדת,
וקווים 65 ו-33 יהיו כל 20 דקות.

יש לי הרגשה
שבחודש יולי יהיה קצת בלגן ברמת גן.
º
תדירות 33 אינה מספיקה
29/06/11 13:07
3צפיות
שאלה לגבי הכרטיס החדש
29/06/11 14:27
1צפיות
אם יש לי כרגע כרטיס רב קו האם הוא יכול לשמש אותי גם אחרי הרפורמה או שיש צורך להנפיק כרטיס חדש?
הכרטיס שיש לך ימשיך לשמש אותך.
29/06/11 14:36
1צפיות
אין צורך בכרטיס חדש.
º
אוקיי, תודה
29/06/11 14:42
שאלה בנוגע לכרטיס רב-קו
29/06/11 13:06
5צפיות
שלום,
אם אני מטעינה כרטיס של רב-קו באוטובוס של מטרופולין (לא חופשי חודשי), האם ניתן להשתמש באותה חבילה גם בדן
או שצריך להטעין חבילה נפרדת לשתי החברות?
בתודה ויום נעים!
º
אגד דן מטרופולין וקווים הכל בכרטיס אחד.
29/06/11 13:30
ברור שבכרטיס אחד. אני מתכוונת להטענה נפרדת
29/06/11 13:55
אני יודעת בוודאות שלפחות באגד צריך להטעין בנפרד.
ניתן להטעין על אותו כרטיס, אך חבילת הנסיעה היא נפרדת!
שוב... חלק מהרפורמה היא:
29/06/11 14:15
תטעיני מה שאת רוצה ברב קו-חופשי חודשי-כרטיסיה-או ערך כספי צבור
את יכולה לעבור מאוטובוס לאוטובוס בכל חברה שציינתי גם לאגד וגם מאגד תוך 90 דקות
או חופשי כל היום אם זה חופשי חודשי.
דיווח : ח"כ שלי יחימוביץ' : לבטל את הרפורמה
29/06/11 13:04
1צפיות
דיווח ראשוני,
חברת הכנסת שלי יחימוביץ'
פנתה לשר התחבורה ישראל כץ
לבטל את הרפורמה המתוכננת בתחבורה הציבורית ב-1.7.

על פי הדיווח,
חברת הכנסת
טוענת כי הרפורמה מתנהלת באנדרלמוסיה,
הציבור יודע על הרפרומה פחות מחודש
והמידע באינטרנט הוא רק בעברית,
מה שמקשה על מבוגרים ועולים חדשים.

(YNET).
º
הכתבה ב YNET
29/06/11 15:12
כתובות אינטרנט מצורפות:
אתה חושב שזה רציני?
29/06/11 15:35
יש סיכוי שיעצרו את זה?
º
אין שום סיכוי.
29/06/11 23:55
חלק מהטענות שלה מוצדקות
29/06/11 20:26
למה הקמפיין בטלוויזיה התחיל שבוע מראש ולא חודש? מדוע לא הוקמו אתרי מידע ברוסית, אמהרית, אנגלית וערבית? מדוע לא תלו שילוט ראוי בתחנות חודש מראש? מדוע האתר אינו כולל אופציה פשוטה לתכנון מסלול?

גם אחרי שמתכננים משהו עשר שנים מצליחים ליפול בפרסום.
לכל הלחוצים מהרפורמה - תנו לזה הזדמנות
29/06/11 15:16
5צפיות
תנו צ'אנס לרפורמה.. היא עוד לא התחילה.
נכון, יש כעת הרבה תלונות על קווים שלא עוברים ברח' X או בשכונה כזאת או אחרת, לוחות הזמנים וכדו'.
אבל.. תנו לזה את הצ'אנס, הכוונה היא לא רעה, היא אפילו טובה. לא סתם משקיעים על זה המון כסף, בסוף המטרה היא להעלות את השימוש בתחבורה ציבורית ולהפחית את השימוש ברכב הפרטי.
אז נכון, בשבוע-שבועיים הראשונים לאחר הרפורמה אנשים יתלוננו מאוד ויכנסו לפאניקה מיותרת, בעוד חודש נלמד להכיר את השינויים טוב יותר, ושינויים קריטיים לאחר הרפורמה בעקבות תלונות- יבוצעו.
אז מספיק לבכות.. בסוף יהיה בסדר.
תראו את חצי הכוס המלאה - מחיר חופשי חודשי זול משמעותית לכל האיזורים, מחיר נסיעה אחיד להרבה איזורים וכרטיס החלפה, מפות ושיטה מתקדמת ומודרנית למסלולי הקווים החדשים- עורקים ראשיים בעדיפות ראשונה ואז ככל שיורדים ברמת המרכזיות של הרחוב- כך הקו הופך לשכונתי יותר.
ברור שיהיו בעיות כלשהן לאחר הרפורמה שיתבטאו בשטח ואפילו בעיות רציניות (לוחות זמנים לא מתאימים, מסלולים לא מתאימים, איזורים מנותקים מתח"צ) אבל- אין מערכת חדשה שהיא נקייה מתקלות, כל עוד לא נבדק הדבר ובוצע הלכה למעשה- אי אפשר לדעת חוץ מלהעלות קונספירציות מה יהיה ואיך יהיה.

אז להירגע- יהיה בסדר.
º
תודה לאל. בדיוק באתי לרשום משהו כזה.
29/06/11 16:16
3צפיות
כן או לא רפורמה טובה, דבר אחד בטוח:
29/06/11 19:39
1צפיות
כבר המון זמן לא הייתה כזו עשייה במשרד התחבורה.
מופז, שומע?
התאריך החדש לרכבת הקלה: סוכות
29/06/11 03:39
2צפיות
הלוואי שתוקם וועדת חקירה בקשר לפרויקט הזה !
29/06/11 09:16
1צפיות
שתבדוק את כל הכשלים וההפקרות בפרויקט הזה ושתהיה לה סמכות לקבל החלטות כנגד האחראים. בדיני הנזיקין ישנו מונח שנקרא "הדבר מדבר בעד עצמו", עיכוב של 5 ! שנים הוא בלתי סביר בכל קנה מידה, ואפילו ה"תירוץ" של חוסר ניסיון קודם בפרויקט כזה בארץ לא יכול להצדיק איחור כזה בסיומו. ואני מוכן להתערב, שגם בחול המועד סוכות אני אצטרך לעבור את רחוב יפו ברגל...
ארץ חלם כישלונית - זוועה בירושלים: ראה:
29/06/11 11:36
אם למישהו כאן היה קצת שכל, היו נותנים בינתיים לאגד להסיע אוטובוסים ארוכים על המסלול עד לתחילת הפעלת הרק"ל.
נסיעות מבחן הם כבר גמרו כך שאין טעם לזיין את השכל ולומר שהאוטובוסים יתפסו את שטח המסילות. יש להקצות את כל שטח המסילות להפעלת קו אוטובוס מיד ועד לסוכות - עת יוחלפו האוטובוסים באוטובוסים המסילתיים המתקראים רק"ל....
עצוב מאוד וחבל שלא נתנו מראש לידיים מחו"ל את כל עניני הרק"ל כולל ההפעלה וכל השאר.
29/06/11 12:04
צודק בכל מילה. הייתי ברח' יפו ביום שישי לפני כשבועיים, ברוב רובו של הזמן המסילות ריקות, פעם ברבע שעה לערך עובר אחד המערכים בנסיעת הרצה, היה די עצוב לראות את כל השממה הזו (ואת הגרפיטי, שוונדליסטים ציירו על חלק מהתחנות). ובאותו זמן שרחוב יפו כמעט שומם - אי אפשר היה לדחוף סיכה ברח' אגריפס, על הנסיעה המסוייטת בו בקו 20 כתבתי בשירשור קודם, בזחילה הייתי מתקדם יותר מהר מהאוטובוס וללא קשר לבעיות הבטיחות - יש את בעיית הרימזור, רוב הרמזורים לא מותקנים ולא קיבלו אישורים. 8 שנים לא הספיקו לחשוב על זה ? וכן, צריך, לצערנו, לתת פרויקט כזה לידיים זרות, אני מניח שמי שעוקב אחרי הפרויקט הזה באירופה מסתכל עלינו כחוכא והיטלולא
º
29/06/11 18:19
חה-חה-חה - היא נשמטה מהמסילה והנהג לא הרגיש??
29/06/11 11:45
1צפיות
נו, טוב, בפעם הבאה מי שיסיט אותה מהמסילה תהיה משאית תופת. הם לא מפנימים בכלל את ענין הבטיחות ולא את ענין הבטחון. והדיפו? נכשל בתפקידו?? להחליף מיד את הצוותים הישראליים בצוותים גרמניים קבועים מאותה חברת ביקורת ולצמיתות.
העיקר שהם רוקדים את השיר של ELO - LAST TRAIN TO LONDON משנת 79 במסדרונות החברה ובאותו זמן נכשלים בבטיחות.....הפקרות !!!!!!!!!
º
איפה ראית בפעם אחרונה משאית תופת?
29/06/11 20:34
זה פורום ציבורי אז עדיף שלא אענה לך
30/06/11 13:33
על השאלה. בכללי היו שתיים כאלה שפורקו ברגע האחרון בשנים 2009-2010. לא אוכל למסור יותר מידע כי אינני רשאי לעשות כן.
כל פעם מפרסמים תאריך אחר... מה הטעם???
29/06/11 11:22
1צפיות
שיודיעו שבוע לפני על הפתיחה הרשמית... ושיפסיקו לבלבל לנו בשכל

בהתחלה אמרו בחג פסח
אחר כך דחו לט"ו באב
ועכשיו הודיעו שידחה לסוכות...
נראה לי שנר שביעי של חנוכה זה אחלה תאריך...

פשוט מעורר רחמים ליבי עם תושבי ירושלים, כבר עדיף פקקים בתל אביב מאשר פיל אפור וריק שמסתובב להם בנסיעות מבחן כבר שנה...
צודק ! ולא סתם פיל לבן, אלא פיל לבן שיפסיד כס
29/06/11 11:40
2צפיות
כסף בלי הפסקה ואשר מדינת החלם תאלץ לסבסד אותו על חשבוני ועל חשבונך במשך 30 השנים הבאות או עד שייכנס שכל לראש של מישהו והקרונות יוחלפו באוטובוסי BRT או באוטובוסים אחרים. אני מקווה שלמדו את הלקח ושלעולם ועד לא יקימו יותר מסילות לרקל בשום מקום בישראל, אלא יערכו שימוש רק באוטובוסים ארוכים צמיגיים.
גם אגד מקבלים סבסוד
29/06/11 18:56
חוץ מזה שבאופן אישי אני לא מסכים עם הטענה שלך.

איך אפשר בכלל להשוות את רחוב יפו המפוייח והסואן לרחוב יפו משולב עם מדרחוב שיפרח בשנים הקרובות ויהיה אחד מהרחובות המובילים בארץ (אחרי שדעך במשך 30 שנה)?
הזיהום רק הועבר 100 מטר דרומה לאגריפס
29/06/11 19:31
ובינתיים אנו הירושלמים מפתחים איבה ושנאה אין סופית לכל ההתנהלות של הרק"ל. חבוב - מאוחר מדי ! הם עברו כל קו אדום. לעולם לא נסלח להם. 20 BRT לא ממש יזהמו את רח' יפו השומם גם ככה. תן מיד לאגד את כל המסלול עד לאוקטובר ותוריד את לחץ הגטאות מאגריפס. אגריפס מזכיר כיום רחוב טיפוסי בגטו לודג'. זה נראה איום ונורא. בושה ענקית למתכננים ולהוגי הרעיון. כנראה שהם לא למדו את המקצוע הנכון או פישלו במבחנים. היום הייתי אחה"צ במרכז העיר. רח' יפו נראה קטסטרופה ומלא ליכלוך. על מה אתה מדבר??? הרחוב נראה זוועה. בשנות ה-70 הוא היה רחוב יפה ואטרקטיבי. כיום מי צריך אותו יותר? מי בכלל מגיע לשם? יש שם חנייה נוחה? יש חנויות מעניינות? יש רק זוהמה, שיעמום וטימטום. חובה לבטל את מדרחוב בן-יהודה ולהחזיר את המקום לכביש ראשי. שום דבר לא יחזיר למרכז העיר הישן את זוהרו. מרכז העיר זה מלחה, גבעת-שאול ותלפיות וטוב שכך.  
הלחץ יירד אחרי פתיחת הרכבת
30/06/11 19:22
מן הסתם כל הלחץ עכשיו על הרחובות הקרובים, כי הרכבת עדיין לא פעילה. ברגע שהיא תתחיל לפעול המצב ישתנה.

ביקרתי עשרות פעמים ביפו בחודשים האחרונים ואי אפשר בכלל להשוות בין המצב הנוכחי למצב הישן.
בתי הקפה שפולשים לרחוב (אני אומר את זה בטון חיובי), החנויות שמתחילות לעבור שיפוצים, הבתים מסביב -
נכון, בניית הרק"ל פגע קשות במרכז העיר, אבל בחמש שנים הקרובות תהייה פריחה גדולה באזור, שרואים את ניצניה כבר כעת. יפו יהיה אחד מהרחובות המוצלחים ביותר בארץ.

להחזיר את בן יהודה לכביש? יותר חניות? נו באמת, מתאים לתפיסות ישנות ולא רלוונטיות שהרגו את מרכזי הערים בעולם. אתה מוזמן לעשות את הקניות שלך בקניון מלחה או ב-G כפר סבא.
לא מקבל אף אחת מדעותיך, סורי 4 יו:
30/06/11 20:12
על איזו פריחה אתה מדבר ביפו? של בזארים סיניים לפרולטריון מן הסוג הכי נחות? סבר את פניי.
כן - להחזיר את בן-יהודה לכביש רגיל ! כן ! יותר חנויות עם מגוון כמו שהיה בשנות ה-70 ! המדינה שלך הפכה ל"כה מעניינת" ו-"כה מגוונת" שלצערי רוב קניותיי הן בחו"ל... אפילו את המוסיקה שלי אני נאלץ לייבא. וגם את הבגדים וגם את נעלי הספורט. התפיסה שלי אולי ישנה אך היא הנכונה ! היא היחידה שתחזיר את הצבע לבית-הקברות הנקרא מרכז העיר. אני באמת קונה לא מעט במלחה ובגבעת-שאול. לפחות במקומות הללו קיים מגוון גדול בהרבה ממרכז העיר שנפטר - ז"ל. למזלי את רוב המזון המשובח והאיכותי באמת = הגורמה של פעם, אני משיג בעיר העתיקה - במחלבות ערביות נפלאות ולא אצל הגנבים-שודדים-רמאים מבית תנובה שתוצרת החלב שלהם נחותה למכביר לעומת האיכות הפאנטסטית של המחלבות הערביות שכולן מפוסטרות ועומדות בתקנים בינ"ל בניגוד לתוצרת המקולקלת של תנובה ושו"ת.
שים לב לקוטג' 9% של תנובה - הוא מיימי ותפל להחריד !!!!!! הם מרמים בקוטג' ! אילצו אותם להוריד מחירים - אז הם מוכרים עכשיו דרעק שלא ראוי למאכל של ברחשים. נסה קוטג' ערבי ותקבל ממנו אורגזמה של פעם !!!! ניתן להשיג גם בבית-צפפא ליד מרכז העיר האמיתי = תלפיות כמובן !
קשקוש מקושקש של קשקוש בלבוש
01/07/11 13:08
מה הקשר בין כל מה שרשמת כאן לבין זה שרח' בן יהודה בירושלים הינו מדרחוב? שום קשר.

באותה מידה בדיוק יכולת לאמר שהחנויות המשעממות והקוטג' המיימי הם בגלל שסינוס 30 שווה לחצי. מה לא? הרי סינוס 30 הוא שווה ל-0.5 (כלומר לחצי), אזי ברור
שזו הסיבה.
אתה חי בכוכב אחר ופרובוקטור שמחפש
01/07/11 14:03
מלחמות. רוצה מלחמה? תקבל ובענק ! בוא לקומונה ונראה אותך ואת המילים שלך שם. כאן אני מכבד את החברים אך בקומונה נלך מלחמה בכיף. אתה זקוק בהול לטיפול......אתה מסוכן לציבור אבל אני אוכל 957 כמוך לאפריטיף של לילה....
º
אל תבלבל אותנו עם עובדות...
30/06/11 23:15
מה קרה שאתה אומר דברי טעם? כן, זה פיל לבן
30/06/11 20:06
5צפיות
מה קרה שאתה אומר דברי טעם? כן, זה פיל לבן ולא סתם פיל לבן, אלא פיל לבן שיפסיד כס (הרשיתי לעצמי גניבה ספרותית)

ציטוט מ"דה מרקר" :
אלון אלגר, מומחה בתחום התחבורה וסגן מנהל אגף במשרד התחבורה בעברו...
אלגר, שהסתייג מהרכבת בוועדה לביקורת המדינה מ-2004, ממשיך לדבוק באותה עמדה גם כיום. "לצערי, אני רואה כי תחזיותיי התממשו מעל ומעבר לציפיות - פרויקט ששווק למקבלי ההחלטות על בסיס 350 מיליון דולר צמח לפי שלושה ונאמד כיום בכמיליארד דולר. האם הוא ישתלם בסופו של דבר? להערכתי, כמות הנוסעים הצפויה היא במקרה הטוב ביותר 50% מהכמות שעליה דובר. אז דובר על 140 אלף נוסעים ביום בממוצע, ולדעתי אם ייסעו 65-70 אלף אנשים זו תהיה הצלחה כבירה.

"אני מסתמך על כך שסך הנוסעים בתחבורה הציבורית פוחת ב-1% בשנה בממוצע. אם אני צודק, אז המדינה תידרש לשלם קנס של כמה עשרות מיליוני שקלים מדי שנה לזכיינית במשך עשרות השנים הבאות (סוכם כי אם מספר הנוסעים יהיה קטן מהתחזיות, המדינה תפצה את הזכיינית, ה"ו). אנשים יצטרכו ללכת מרחקים גדולים בשיפועים גדולים וכן לקחת לעתים אוטובוס כדי לעבור לרכבת, והם לא אוהבים לעשות מעברים. לכן מי שממילא לא נוסע בתחבורה ציבורית, יתמיד בכך. בארה"ב, כך ראינו, השקיעו במשך שנים בין 500 ל-700 מיליארד דולר במערכות עירוניות. כשמשרד התחבורה האמריקאי ביקש לבצע בדיקה מדגמית בערים שונות, התגלה כי העלויות היו גבוהות ב-50% מהאומדן והיו 50% פחות נוסעים מהצפוי".

מה היה הדבר הנכון לעשות לדעתך?

"היה צריך לבצע תכנון נבון. אפשר היה לשפר את מערכות האוטובוסים בעלות של חצי מזו שהושקעה, אבל לא עשו זאת כי זה פחות סקסי. מה גם שמרכבת קלה אין דרך חזרה - המסילות כבר הוכנו. אפשר היה להכשיר מערך של אוטובוסים ידידותיים לסביבה, אפילו של 'טרולי-בוס', המונע על ידי חשמל. הממשלה אישרה את הפרויקט כשרמת אי הוודאות לגביו היתה גבוהה. היא לא השתדלה לבדוק עד כמה זה כדאי.

יהודה
קיים דבר נכון ועקבי מאוד לעשייה:
30/06/11 20:18
1צפיות
להתעלם מכל מה שאומר הבחורצ'יק הזה - איך קוראים לו? אה..אה - אלון אלגר.....
ולא רק ממנו....
לילה טוב מעיר החטאים.
אולי תשכנע גם את ההולנדים לבטל את כל קווי
01/07/11 10:54
1צפיות
הרק"ל המוצלחות?!
אגב, בדנמרק כבר עשו לפני 40 שנה את הצעד ה"חכם" והרסו את כל תשתית החשמליות עד לשורש!
אני אולי יכול להסכים ש-"פחות עבודה עברית - יותר טוב" (מבחינת תחבורה כמובן)!
מדוע הדנים הרסו את תשתית החשמליות?
01/07/11 12:47
מדוע הדנים הרסו את תשתית החשמליות?
כי היתה מיותרת לגמרי בדיוק כמו בירושלים:
01/07/11 14:07
1צפיות
בכייה לדורות היא הרק"ל ומוטב היה להפוך את כל המסלול מפסגת-זאב ועד הדסה עין-כרם למסלול אוטובוסי BRT וכמה שיותר מהר. הרק"ל תפסיד ותפסיד ותפסיד עד שלבסוף תראה את הגרוטאות שפעם היו קרונות שלה - נגרטים אצל איזה קבלן גרוטאות מתכת ומשם לעכו למפעל המיחזור. 10 שנים והיא לא תהיה קיימת. אין לה שום הצדקה משום סוג. גנבו ורימו ושדדו לאגד את הצירים. אם זה לא גניבה ועושק, אז מה זה? שחיתות? והיא לא מזינה שום קו אוטובוס. היא רק גונבת פרנסה לאנשים אחרים. בושה ואמא של החרפה.
הדנים כבר שנים מתחרטים על ההרס
01/07/11 16:01
1צפיות
וכבר היום ישנם מערכות קווי רק"ל בתכנון בערים אורהוס ואודנסה, בקופנהגן דנים על קו רק"ל שיהווה קו טבעת שלישית (חיצונית) בנוסף לשתי קווי הטבעת הקיימים (של המטרו ושל ה-S-tog).

הבעייה היא שכל התחבורה כאן מתנהל כמו מכולת: רכבת ישראל (כדברי כץ), הרק"לת הירושלמית, הנתיב המהיר, הרב-קו, הרפורמה בגוש דן... והרשימה עוד ארוכה. הפתרון - להביא אנשי מקצוע מחו"ל.
כן, אבל מדוע הרסו הרק"ל מלכתחילה?
01/07/11 16:31
כן, אבל מדוע הרסו הרק"ל מלכתחילה?

יהודה
קודם כל זו הייתה חשמלית-tram
01/07/11 16:55
והיא לא נזנחה רק שם אלא בעוד מקומות בגל הזנחה שהתחיל לאחר מלחמת העולם ה2 עם התפתחות הרכב הפרטי והפסיק בשנות ה70.

חוץ מהתוכניות לקווים רק"ל יש להם שם גם מטרו וS-tog שפועלים.
º
תודה על המידע
02/07/11 01:36
º
זה תאריך רשמי?
29/06/11 13:04
איזה מהם?
29/06/11 13:26
1צפיות
איזה מהם?
אני מכיר את התאריך הרשמי הזה
צולם ב- 17/6/2005
º
אוי התמימות...
29/06/11 13:29
º
וזה עוד אחרי איחור של שנתיים!
29/06/11 15:55
תעשה תרגיל - חפש בארכיון הפורום
29/06/11 18:04
תמצא פנינים. למשל:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

או זה: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אני אישית התחלתי את התיעוד המצולם של הפרוייקט ב- 2005.
29/06/11 22:30
מעניין מאיפה הוא לקח את התאריך 05'. המועד הראשון שנחשפתי אליו היה 06' (זה היה ב-02' לערך).
חבל שאין שלט כזה במרכז- באיזור פ"ת
29/06/11 23:22
מעניין מה היה רשום שם לגבי הקו האדום...פשוט בדיחה גרועה.
יש שלט כזה באיזור של יהודה הלוי בהתחלה שלו
30/06/11 00:05
יש שם פניה שמאלה לרחוב קטן ויש שם שלט על הרכבת הקלה.
º
אחרי שביקרתי שם, לא מופתעת...
30/06/11 12:16
º
סוכות 2015?
01/07/11 12:32
בקצב הזה פסח, אבל איזה פסח?
01/07/11 15:54
אולי פסח 2016

וברצינות נקווה לפתיחת קו הרכבת הקלה, במהרה בימינו.
º
שרשור מודיעין והכוונה 29/6
65תגובות
28/06/11 23:40
322צפיות

(המשך...)
תכנון רציפים של רכבת
28/06/11 22:34
8צפיות
בתחנות רכבת עם שתי מסילות בלבד, יש שתי צורות לתכנן את הרציף:
1) צורה אחת, שאני מבין את היתרונות שלה, היא לבנות רציף באמצע והרכבות מגיעות משני צידי הרציף. היתרון הוא שצריך רק חצי מהתשתית (מעליות, מדרגות נעות, מדרגות רגילות) בשביל להעלות את הנוסעים.
2) צורה שניה, שהרכבות מגיעות במרכז, ולכל כוון יש רציף משלו. אבל כאן לא ברור לי מה היתרונות שלו. צריך פי 2 מדרגות/מעליות.

אז מה היתרונות בצורה שבה המסילות במרכז?
מסילות במרכז זה אילוץ לדעתי
28/06/11 22:56
2צפיות
כאשר יש לך כביש או מבנה בחלק החיצוני של התחנה, עדיף להצמיד אל הקיר את המסילה. הדבר תלוי גם בגיאומטריה של המסילה שכן רדיוס הסיבוב של הרכבות הינו מאוד מוגבל.
מבחינה לוגיסטית - כאשר הרציף באמצע (ומוגדר כ"רציף אי") יש לך פי 2 נוסעים על כמעט אותו שטח ואותה כמות של מעליות/מדרגות, כאשר מגיעות 2 רכבות בו זמנית.
אני מדבר למשל על תחנה
28/06/11 23:10
2צפיות
של SKY TRAIN של וונקובר, שנמצאת על מסילה עילית, הרכבות מאוד קצרות ובקטע ישר יחסית כמו בסרטון אני לא מבין מה היתרון.

בתחנה הספציפית הזו יש גרם מדרגות לכל רציף ובנוסף מדרגות נעות עולות בלבד לכל רציף ומעלית לכל רציף.

אם הרציף היה באמצע, אפשר היה לחסוך מסוע/מעלית או לחילופין להתקין את אחד המדרגות הנעות בכוון יורד.

http://www.youtube.com/watch?v=A0VKGC_-4DI
זה לא נכון בהכרח
29/06/11 03:01
2צפיות
בתחנות שנמצאות במפלס המסילה יהיה אותו מספר מעליות או גרמי מדרגות במקרה של כניסה מצד אחד. במקרה של כניסות משני צידי המסילות יש עדיפות דווקא לרציפי צד.
לא הבנתי את המושג
29/06/11 04:18
1צפיות
"תחנות שנמצאות במפלס המסילה"
º
התכוונתי לכניסה לתחנה
29/06/11 15:56
2צפיות
במסילות שמשרתות גם רכבות מהירות
29/06/11 07:53
2צפיות
יש יתרון לרציפי צד, משום שהמסילה ממשיכה בקו ישר, והרכבות המהירות לא צריכות להאט בגלל כל הפיתולים בכניסה לתחנה וביציאה ממנה.

פרט לכך, אם הכניסה לתחנה היא במפלס המסילות, חצי מהנוסעים לא צריכים להיטרטר במורד ובמעלה המדרגות - ופשוט ניגשים לרציף שלהם.
טוב, זה לא המצב בSKY TRAIN
29/06/11 08:01
2צפיות
של וונקובר. זה לא במפלס הכניסה, ואין רכבות ארוכות שעוברות דוך.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום