לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום תחבורה ציבורית
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``שעות הפעילות:ימים א`-ה` - כל היוםו` וערבי חג - כל היוםשבת - כל היוםבפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיעמחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,מודיעין (i) לשרותכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``שעות הפעילות:ימים א`-ה` - כל היוםו` וערבי חג - כל היוםשבת - כל היוםבפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיעמחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,מודיעין (i) לשרותכם.

נראה לי שצריך לתלות מישהו...
20/01/2011 | 20:59
17
9
טוב, אני כמובן מגזים ולא מתכוון שיתלו את האשם, אבל בואו נתחיל בסיפור הזה שקרה הערב כדי שתבינו על מה אני מדבר.

אני יודע שיהיו כאלה שיגידו שמי שקופץ לכביש בנתיב המיועד לתחבורה ציבורית הוא מתאבד.
גם אני אומר את זה הרבה פעמים.

אבל כפי שאמרתי את זה בזמנו בנת''צ [שכבר לא קיים] שהיה בדרך פ''ת בתל אביב [שם גם נהרג נח מוזס ז''ל ושם נהרגו כמה עשרות אנשים במשך כמה שנים], וכפי שאני אומר זאת בנת''צ בדרך ז'בוטינסקי בפתח תקוה, כך אני חוזר ואומר זאת גם במסלול המיוחד הזה בחיפה.

כמה שהנהגים יהיו זהירים [ולא כולם זהירים מספיק לצערי] הרי כל עוד מי שתכנן את זה איפשר מעבר חופשי להולכי רגל התוצאה תמשיך להיות תאונות ועוד תאונות וחוזר חלילה.

מישהו חולק עלי ?

חולק עליך.
20/01/2011 | 21:48
4
2
מכיוון שלא משנה מה, איך יהנדסו כבישים ואיך יבנו גדרות, תמיד יהיה אחד שחייב לחצות כאן ועכשיו, ותמיד תהיה איזו פוסטמה שתרד לכביש עם עגלת תינוק וסלולארי ביד, ולא תסתכל לאן היא הולכת ולא יעניין אותה שהיא קופצת לכביש- ועוד מת"צ.
מה שכן- מי שתכנן את זה פישל, מכיוון שהוא לא השאיר מעבר חופשי להולכי רגל לאורך קטע של מעל קילומטר שבין לב-המפרץ לבין הכניסה לבתי הזיקוק בחיפה, מה שמאלץ אנשים שצריכים לחצות שם באיזור, להסתכן בחציה במקום לא מוסדר ובטוח.

ועם כל הכבוד לחבריי הנהגים, לא אחת אני רואה נהגים מופלאים שמתעופפים שם במהירויות שלא היו מביישות נהגי רכב מילוט בסרטי פעולה הוליוודים
מתוכן תגובתך אתה דווקא בכלל לא חולק עלי...
20/01/2011 | 22:44
1
1
האמת שאתה צודק...
22/01/2011 | 21:19
1
נתצים נועדו לאוטובוסים ולא להולכי רגל...
20/01/2011 | 23:30
1
17
זה כל כך ברור,ומישזה כה ברור,מי שבכל זאת מתעקש להכנס לנתצ, זה עיניינו.
נכון מאוד, זה גם מה שאני אומר
21/01/2011 | 12:44
1
והספיק לי לראות במו עיני [כן, במו עיני] 7 הרוגים ועוד כ-20 פצועים, רובם פצועים קשה מאוד [שאינני יודע אם נשארו בחיים] וזאת בנת''צ שהיה בזמנו בדרך פתח תקווה בתל אביב, ליד הקריה, עוד בימים שעזריאלי היה קבלן ולא מגדלים...
ברגע שראיתי את התחלת העבודות שם אמרתי לכל מי שרק יכולתי להגיד שזאת מלכודת מוות.
חלק גדול מהם צחקו ממני וחלק טענו שאני צודק.
אז נכון שאינני נביא ולא רוצה להיות נביא, אבל בתוך עמי אני חי כבר כמעט 52 שנים , ההשכלה שלי היא מהאוניברסיטה של החיים, ואני מרשה לעצמי ברוב חוצפתי לחשוב שזאת השכלה שאיננה פחותה מהשכלתו של מהנדס שלמד תכנון תנועה באוניברסיטה.
על מה אתה מדבר ארז?!
20/01/2011 | 23:04
11
4
אין בכלל נת"צ בחיפה! זו מסילת רכבת קלה! איך אתה מעז לחלוק על ראש העיר?
שמת לב לפרדוקס:
20/01/2011 | 23:07
5
2
מסילת רכבת קלה לא מפריעה לראש העיר, אבל מסילה לרכבת כבדה דווקא כן?!
כי זה רק"ל מתקדמת!
20/01/2011 | 23:32
1
2
היא נוסעת על גלגלי גומי עם מנוע דיזל! לא כמו הרכבת החשמלית הפרימיטיבית שנוסעת על פסים!
זה=זו
20/01/2011 | 23:32
2
"רכבת ישראל" בהחלט כבדה עליו... והאמת היא שגם
20/01/2011 | 23:36
1
רכבת קלה כבדה עליו. מה שיש לו בחיפה זו רכבת אולטרה-לייט חסרת מתחרים בעולם!!! אפילו המסילה שלה נראית כמעט כמו כביש רגיל, ואפילו טיפת חשמל היא לא צורכת.
אנדי, אנחנו מאבדים את ה"אישיו"
21/01/2011 | 12:51
1
שהוא כל הנושא הזה של נת''צים ומת''צים ולא ראש עיר כזה או אחר.

גם ברחוב דיזנגוף בתל אביב [שלעניות דעתי לא הכרת בגלגולו הקודם כי אתה צעיר למדי] טענתי כשהפכו צד אחד לחד סיטרי לתחב''צ בלבד שזאת מלכודת מוות והנתונים בשטח מוכיחים שצדקתי.
תשאל את החברים הוותיקים שלנו אם אני טועה או צודק.

הנת''צ היחידי בינתיים [חמסה חמסה שלא אפתח פה לשטן...] שהוכיח את עצמו ולא גבה חיים [למיטב ידיעתי לפחות לא יותר מהסטטיסטיקה הרגילה] הוא בדרך נמיר [דרך חיפה] בתל אביב.

גם כשעושים משהו טוב צריך לדעת לעשות אותו נכון.
אין סתירה
21/01/2011 | 15:31
4
הרכבת הקלה בחיפה מונעת דיזל, אין חוטים.
"פארק דה פרנס" - אני מדבר על זה ש...
21/01/2011 | 12:46
4
3
שתשאל את רבי שמואל וולף חברנו החיפאי מה אמרתי לו מהיום הראשון שהוא התחיל לכתוב על עידן חדש בתחבורה הציבורית...

ובקיצור : רציתי לשים אייקון מחייך כזה בתגובה לתגובתך, אבל הנושא כל כך עצוב שעדיף לשים אייקון כזה:
רגע... שכחתי משהו :
21/01/2011 | 12:47
3
4
את זה:
אבל זה באמת עידן חדש בתח"צ!
21/01/2011 | 22:57
2
1
לא שמעת את נאומו של יהב? הוא הודיע שהקים רק"ל באורך 40 ק"מ תוך שנתיים! צריך לפרסם את ההישג הזה בכל העולם!
איך אומרים באידיש ?
22/01/2011 | 18:21
1
7
וסליחה אם זה ייצא לי קצת משובש כי לצערי אני חלש במאמע לושן:

לאז מי חאפ מיט דה בובקעס.

אפשר בצורה פשוטה יותר
22/01/2011 | 20:33
5
"הוט אר גזוגט".
שוב שלום לנוסעים באוטובוסים
20/01/2011 | 19:07
28
6
מי שזוכר אותי, עשיתי איזה מחקר על מערכת בקשת עצירה באוטובוס ואני אשמח לקבל עוד קצת פידבקים מאנשים שנוסעים באוטובוסים.
השאלון קצר מאוד, שתי דקות מאמץ,אודה לכם אם תענו עליו.
השאלון שואל על מערכת בקשת עצירה באוטובוס(כפתורים שעל העמודים והשלט), בעיקרון השאלון הוא על אוטובוס עירוני, זה שהכפתורים על עמודים באוטובוס.

תודה רבה חברים.

כתובות אינטרנט מצורפות:
רון חולדאי טוען בTWITTER שיש מחקר
20/01/2011 | 20:20
20
6
שאוטובוסים מפרקיים מעורבים פי 6 בתאונות
משהו מכיר את המחקר הזה?

בעקבות הכתבה הזו בYNET - גילי פארן שאלה את ראש העיר:
בוא תצפה בבקשה בכתבת וידאו שהשתתפתי בה אתמול, ותגיד לי למה זה ככה?

רון חולדאי עונה לה: כפי שצויין בכתבה זו החלטה של חברת דן. אני אשמח שהיא תתן שירות טוב יותר לאזרחים.

הגברת לא מותרת: מר. חולדאי, חברת דן נאלצה להוציא את המפרקיות בגלל שאתה כראש עירית תל אביב לא רצית אותם אצלך בעיר, אתה תסכים עכשיו שזה ישתנה?

רון חולדאי עונה: המפרקיים מעורבים פי 6 בתאונות ברחובות הצרים ולכן ביקשנו הורדתם במרכז העיר והגדלת התדירות של הקווים

אחרי שבועים הוא חוזר על הטענה כשגילי פארן מבקשת הוכחות לטענה של ראש העיר: קיבלת תשובה. אוטובוסים מפרקיים מעורבים פי 6 בתאונות מאוטובוסים רגילים. הפתרון הוא הגברת תדירות האטובוסים על ידי החברות

כשהיא מתעקשת על הוכחה: קיבלתי תשובה שאין לה הוכחה. שאלתי את כל חברי נהגי האוטובוסים והם לא מכירים מחקר כזה. על סמך ביססת דבר זה ?

הוא עונה: אלו הנתונים שקיבלנו מהמשטרה.
שטויות במיץ עגבניות
20/01/2011 | 23:12
3
2
שיתחיל להסביר מדוע הוא נגד פתרונות של מערכות עתירות נוסעים ובעד סתימת העיר בכמות אסטרונומית של מיניבוסים.
20/01/2011 | 23:19
4
אנדי: האם יתכן ש, ש....ש....
20/01/2011 | 23:23
4
ש...מה שאני חושב, נכון?   אולי גם זו דרך לשמן את חשבון הבנק הפרטי???
נקודה מעניינת למחשבה.
אפשר גם לבקש תגובה מהמשטרה
20/01/2011 | 23:23
24
שלטענתו של מר חולדאי סיפקה לו את הנתונים האלה, שלפחות בעיניי נראים מופרכים לחלוטין...
שיפסיק לבלבל את המוח.
21/01/2011 | 00:16
2
1
מדובר בטיעון שקרי. לא היה ולא נברא.
עאלק מעורבים יותר בתאונות... על מי הוא מנסה לעבוד???
לפעמים נראה ששנאתו של חולדאי לאוטובוסים מעבירה אותו על דעתו. זה החיסרון הבולט ביותר שלו בתור ראש עיר.
הבן אדם פשוט מעודד בגלוי נסיעה ברכב פרטי על חשבון תח"צ וזה מתבטא ברפורמה המטופשת שלו ומוגיר "הנגע המפרקי" שגורם לפגיעה בנוסעים לא רק בתל אביב אלא בקווים עמוסים בכל רחבי גוש דן שהפעלתם באמצעות אוטובוסים רגילים היא קטסטרופה (מישהו אמר קו 61?).
אבל העיקר שלא יהיו מפרקיות ארורות ושיהיו הרבה מיניבוסים ובעיקר הרבה מכוניות שישלמו כסף על חנייה בתל אביב...
*ומוגיר הנגע המפרקי=צ"ל: ובמיגור הנגע המפרקי.
21/01/2011 | 00:18
אתם בהחלט צודקים
21/01/2011 | 01:04
1
רון חולדאי מדבר שטויות זה לא לעניין הדברים שהוא אומר בנושאי אוטובוסים מפרקיים. מה  שהוא אומר בנושא הזה זה הזוי ביותר הוא חי בסרט אוטובוסים מפרקיים מורידים עומס בקווים ומשפרים את השירות בתח"צ .ואת זה רון חולדאי האטום לא מבין. שבאמת יפסיק לבלבל במוח. אני לא סובל את הדברים האלה שהוא אומר זה ממש מעצבן.
צריך להגיע לפשרה בקטע הזה ואפשר..
22/01/2011 | 14:56
12
3
אני חושב שמצוין שקו 18 לא נוסע בטרופמלדור, ורב קיבולת לא אמור לנוע ברחובות צרים בעיר, אבל לדעתי אין בעיה שמפרקי ינוע בקינג ג'ורג, אלנבי,, העליה, סלאמה, דרך יפו, אילת, בין יהודה דיזנגוף, אבן גבירול, ברחובות אילו יש לסלול נצ"צ ועליהם יכלו לנוע רבי קיבולת, לצמצם את את מס' הקווים, הפעימה הראשונה עשתה את העבודה טוב, לדעתי לחברת דן הייתה הזדמנות פז בפעימה הראשונה והיא פוספסה בכך שהיא לא שיבצה מיפרקיות בלבד בקווים 18 ו25, בכל שעות השרות כולל שישי ומוצאי שבת.

אגב קווים 61 ו63 לא פעם ראיתי במיפרקיות בעיקר בימי שישי.  והם היו מפוצצות בנוסעים רבים בעמידה, דן צריכה לשבת עם עיריית תל אביב, להחליט על נתיבים בהם יוכלו לנוע רבי קיבולת בתוך העיר (צינתי רחובות בתחילת ההודעה) ולהתאים מסלולים להם, הנוסחה הטובה היא מטרופליני (נע בין שני ערים ומעלה) - רב קיבולת, עירוני - רגיל, שכונתי - מיניבוס), עיריית תל אביב צריכה להנות בכך שהחברות יחליפו או ישדרגו את האוטובוסים ליורו 5.
עיריית ת"א הטילה וטו על נושא המפרקיות....
22/01/2011 | 15:01
11
5
וזאת בטיעונים די מונפצים.
דן לא יכולים לשבץ מפרקיות בקו באופן קבוע אם העירייה אוסרת על כך.
האוטובוסים משודרגים ליורו 5 בימים אלו ממש. כל אוטובוס שנרכש עומד בתקן הזה, כולל מפרקיות כמובן.
עריית תל אביב לא קובעת לדן איזה כלי לשבץ...
22/01/2011 | 19:19
10
6
היא קובעת/ממליצה שלא יכנס מפרקי/רגיל לרחובות מסוימים  בעיר, אם קו 18 25 40 42 82 נוסעות במפרקיות וזה המצב בשטח, דן קובעת אם לשלב בהם קטנים במשך היום וזה משפיעה על פופולריות הקו, בדרך כלל השיקול מאוד לא טוב כמו לשבץ קטן בין שבע לשמונע בבוקר בשיא העומס, אני כנוסע יודע מה ה אני מרגיש, ושמוע מה נוסעים אומרים ורואה כמה מאחרים לעבודה בהמתנה לאוטובוס הבא ולעמוד כמו בקר,זה לא מוסיף לחברה, במקרה הספציפי של חמש הקווים הללו, זה דן ודן בלבד, אין קשר לעריית תל אביב, אילו דן היתה מפעילה בהם מפרקיות בלבד, כמות הנוסעים הייתה גדלה בנוסעים חדשים, ביוממים ובחדשים.
בבוקר הקצרים נועדו לתגבר. זה לא במקום - זה
22/01/2011 | 19:34
7
בנוסף...
זה לא עושה את העבודה, המצב היה טוב יותר...
22/01/2011 | 23:56
6
3
אילו היו מתגברים במפרקיים נוספים, או מוותרים עליהם, אני יומם, אני מכיר את מערכת התחבורה בתל אביב ובערים באירופה וחוקר ומתעד את העירוניזים בתחברה ובתחומים נוספים, כשחברת דן (אחרת) יוצרים או מיישמים משהו טוב, הציבור מגיב, קווי רבי הקיבולת והמיניסוסים הם עובדים והציבור מגיב אליהם כציבור נוסע ונוסע מבחירה, את העזיבה מרכב לאוטובוסים יש ליחס למעבר למפרקיים בגל הראשון ולאחריו בגל השני, אחר כך לעידן הרכבת והמודעות לאופניים, רבים מהקווים הרגילים הנוסעים בהם נוסעים בלת ברירה וילכו לכל אלטרנטיבה אחרת (רכב פרטי, הצטרפות לרכב, אופניים, מונית שרות או רכבת בקטע מסויים בתוך העיר, לעומת קווים מפרקיים או מיניבוסים שנוסעים מוותרים על תחבורה אחרת ונוסעים בהם ואני אומר את הדברים מתוך ידיעה ובדיקה.
לפני כמה זמן הייתה בעיה שפורסמה על מוניות רגילות (לא שרות) על הגזמה וגנבה בתעריפים, אני יודע על מעבר של נסיעה בקווים 25 ו18 המפרקייםשל תיירים וסטודנטים מחו"ל,, אגב יש תופעה של נוסעים רבים שמעדיפים לחכות לאוטובוס הבא בווים מפריים אם בה קצר ויש יוממים בקווי המפרקי שמתייאשים ועוברים לאופניים,
הבעיה שאין מספיק מפרקיים.
23/01/2011 | 01:43
5
7
אי אפשר לקנות אוטובוסים לשעות השיא בלבד ושיעמדו בשעות השפל. אף אחד לא יעשה את זה, אלא אם כן הממשלה תממן זאת.
וכן - גם אני מחכה עוד אוטובוס אם מגיע לי אוטו קצר בקו מפרקי...
בדיוק על זה אני מדבר...
23/01/2011 | 09:57
4
6
ואני עונה גם על השרשור הקודם...
נסיעה בתחבורה ציבורית היא גם חוויה (בלונדון אוהבים את הקומותיים ואת הצבע האדום, בערים רבות באירופה המפרקי הוא הדרך שהיוממים נוסעים ומעדיפים אותו, באמסטרדם המקומיים מעדיפים נסיעה במפרקי על הטרם ובתחתית ובטח שעל הרכבת הפרוורית), למה?, כי המפרקי נע בתוך העיר, הוא מאפשר ליותר א/נשים לנוע בתחבורה ולעמוד פחות משום שהתחלופה של הנוסעים גבוהה (פרט קריטי לדעתי), בכל אופן על דן (חברה אחרת) להגיע להחלטה איזה קווים פועלים מפרקיים ולרכוש אוטובוסים לקו ללא קשר לכך שיש שעות שפל, אז מה, א/נשים הוא לא בקר, הוכח שכל קו שעבר מרגיל למפרקי הביא לעליה ולהכפלת כמות הנוסעים  מנהגי רכב, לרוכבי אופניים וגם העדפה על הרכבת במקרים מסויימים(אם אתה עומד ברכבת, אתה עומד לכל אורך הנסיעה), למצטרפים לנסיעה ברכב, לעבור אליו ולצמצם את הנסיעה ברכב לסופי שבוע, לוותר על רכב אחד במקום שתיים, זה קורה בקווים מפרקיים, אגב זה קורה היום גם בקווי המיניבוסים לאחרונה (אולי בגלל שעדיין אין לחץ, הנסיעה היא רק בישיבה ויש מרווח של הגדלת תדירות, זו נסיעה של מכירים, הנהג מכיר כל נוסע/ת, משפחות מעיפות שהילד/ה יסעו בהם, יותר בטוח מלקחת אותם ברכבם, כל קו, שכונה את ההואי המתפתח שלהם, אימטימיות, גם בגלל סוג הרכב), הבעיה בקווים העירוניים שוב וזה לשרשור הקודם שהם לא נוסעים בקו עם סוג כלי אחד, גם אם יקחו את כל הדגמים עם המדרגה (שנוסעים הרבה בקווים 5 ו63) לקו אחד קבוע, זה יוסיף לקו זה הזה מלגרוע, קו 5 לדעתי צריך לנוע עם דגם יורו 4 או 5 (לדעתי צביעה לבנה או אדומה) וקו 63 צריך לצאת מרמב"ם גבעתיים לכצנלסון בשביל שיוכל לנוע במפרקי, זה יעשה טוב לקו, הוא יכפיל את נוסעיו בתוך שנה.
א/נשים אוהבים לנוע במשהו שהם רגילים אליו.
לרא אירגון והחלוקה למטרופליני/עירוני/שכונתי יש השלכות מצויינות על התחבורה שאין לרכבת וזו התחבורה של המאה ועשרים ואחד ביחד עם אופניים (פרויקט השכרת האופניים שיכניס את תל אבי לעידן חדש, פחות אלפי נסיעות ביום לתחבורה ציבורית, בגלל זה גם כדאי מפרקי שבעלי רכב יעברו לאוטובוסים), השכרת אופניים, רכבת (בעתיד קלה ותחתית, לדעתי האישית המפרקית עושה את העבודה שלהם, הרבה ערים באירופה צימצמו/ביטלו פרוייקטים של קלה תחתית ויצרו סוג של BRT עירטני על רבי קיבולת והציבור אוה)ב.
טענות מוזרות
23/01/2011 | 11:27
3
1
באמסטרדם מעדיפים את המפרקים? בגלל זה כמות הנוסעים בטראם והתחתית כמעט פי 4 יותר גבוהה?
והטראמים לא נעים בתוך העיר?
למפרקיים יש יותר קיבולת מאשר התחתית והטראמים?
בתחתית ובטראמים אין תחלופת נוסעים גבוהה?
תגובה
23/01/2011 | 11:59
1
בביקורי האחרון באמסטרדם שמעתי זאת מתושבים, ממכרי ומשפחתי שנוסעים בתחבורה שיותר נוח במפרקי (אוטובוס) מטראם ותחתית.

לא טענתי שלמפרקי יש קיבולת גדולה/תחלופהגדולה מטראם, תחתית או שהם אינם נעים בתוך העיר - אלה שהקיבולת של המפרקי בתל אביב גדולה מהעירוני והתחלופה בה מאפשרת לא'נשים לשבת בחלק מן הנסיעה וזו עובדה, אמסטרדם ואירופה באו לדבר על מגמה בנוגע לרב קיבולת וזה משהו שנראה בשנים הבאות בערים הגדולות, לדעתי גם בישראל.

ההתייחסות לאמסטרדם היא רק בקטע שמקומיים, מרגישים נוח יותר במפרקי (אגב גם בדגם העירוני הרגיל)

אני סבור שפתרון של תחבורה ציבורית בתוך הערים ובמטרופולין בישראל (בעולם) באמצאות אוטובוסים רבי קיבולת היא מהירה ונכונה, ללא קשר לפרוייקטים של קלה/תחתית (אישית אני חושב שתחתית היא תחבורה של המאה ועשרים ובמאה ועשרים ואחת א/נשים מעדיפים לנוע על פני בעיר בעיקר בגלל השינוי שהערים עוברות, טכנולוגיות חדשות, חסכון בזמן ובכסף ואפשר למנות עוד סיבות), היתרון של הקלה שהיא נעה על מסילה ומכאן אין בעיית נת"צ, חסרונה עלות וזמן (בארץ פוליטיקה)

זה ששמעת זאת
25/01/2011 | 13:03
1
מכמה אנשים, לא אומר שזה מה שמעדיפים תושבי אמסטרדם. נוחות הנסיעה באמצעי תחבורה מסילתיים היא אחד היתרונות הבלתי מעורערים שלהם.

אתה דווקא כן טענת, ורשמת שהסיבה שמעדיפים מפרקיים היא בגלל הדברים הללו כלומר שאינם קיימים במטרו ובטראם.

רב קיבולת זה תחתית, מפרקיים משמשים במדינות עם תח"צ מפותחת לקווים עם עומסים קטנים וכקווים מקשרים.

כדי לשנות את דעתך אתה כנראה צריך להיות יומם בעיר עם מערכת תח"צ מפותחת ולהבין איך הדברים עובדים.
טענות מוזרות של גולש (מאוד) מוזר
23/01/2011 | 17:11
2
ראה את דבריו המרובים (שע"פ רוב הם במקרה הטוב מעט תמוהים) בפורום 'תל אביב' של תפו"ז אנשים.
בסופו של דבר העירייה היא הקובעת.
22/01/2011 | 20:00
1
1
אם הדבר היה תלוי בדן, היא הייתה מפעילה הרבה יותר קווים באמצעות מפרקיות.
דברתי על קווים מפרקיים פעילים, גם מחזיק...
22/01/2011 | 23:44
16
תיק התחבורה בעריית תל אביב שממש לא אוהב מפרקיות מדבר על הוצאתם ממרכז העיר וצמצומם, חולדאי מעונייים בפתרון ראוי לתחבורה ציבורי, בעיקר ביצירת גוף מטרופוליני וגוף כזה באצת ישפר את התחבורה הציבורית וההנחיות שלו יהיו מקובלות על עירויות, אוהבות או לא., אף אחד בערית תל אביב לא מדבר על הורדת מפרקיות בקווים 40 42 לדוגמה, בקווים שהם מפרקיים היום, אין בעיה שכולם יפעלו כמפרקיים, חברת דן פוגעת בעצמה משום שהתנהלותה לא נכונה, היא יכולה לעשות הרבה עם הציוד שיש לה אם תדע להתנהל נכון, במיוחד היום שיש לה עוד כמה שנים לשפר עצמה ולתפוס נתח טוב בתחבורה לא כי אין בררה לנוסעים, כי היא ראויה.
דן צריכה ללכת על בסיס המטרופוליני - מפרקי, עירוני - רגיל, שכונתי  - מיניבוס ולשבת עם עריית תל אביב ולהגיע להסכמים איזה קווין יהיו בכל אחד, המינבוסים הם הצלחה, הקווים המפרקיים הם התלחה (למעט שילוב הקטנים בם), נותר הקווים הרגילים ליצור הגיון בהם בצביעה ובסוג כלי והעקב לעבוד עם העיריה, משרד התחבורה, אירגונים ירוקים ונוסעים לקדם רשת נתצ'ים רציף בתוך הערים.
20/01/2011 | 23:28
1
וואו אנשים תודה
20/01/2011 | 23:59
4
1
16 אנשים ענו על השאלון,איזו היענות מדהימה.
:)
מי שעוד רוצה לענות מוזמן בהחלט.
אתה נציג של משרד התחבורה?
21/01/2011 | 13:06
2
3
אם משרד התחבורה היה יוזם
22/01/2011 | 00:37
1
1
שינוי למערכת הזו אז אין סיכוי שהוא היה הולך וממש מתעניין מה דעתם של המשתמשים על המערכת הקיימת.
הוא היה משלם מאות אלפי שקלים ל"מומחים" ובסוף מסיק מסקנות טיפשיות ובונה מערכת לא רלוונטית שכולם היו שונאים.

בקיצור, לא, אני סטודנט שעושה עבודה.
22/01/2011 | 13:29
3
השאלון לא עובד
22/01/2011 | 22:52
2
השאלון סגור לתגובות מהצהריים
22/01/2011 | 23:54
2
תודה רבה על העזרה למי שהספיק.
המדינה תובעת את MTS ב829 מליון שקלים על עיכוב
20/01/2011 | 18:32
5
2
המדינה תובעת 826 מיליון שקלים מחברת MTS בגין הנזקים שנגרמו לה כתוצאה מביטול הפרויקט. עוד דורשת המדינה פיצוי על הנזק לציבור "שאינו ניתן לכימות"

הכתבה

מקווה שהמדינה תקבל לפחות חלק מהכסף!
למען יראו ויראו
20/01/2011 | 19:27
1
20/01/2011 | 23:15
scean them down to the underwear
21/01/2011 | 00:49
1
1
ושיהיה למשל ולשנינה לחברות אחרות שינסו תרגיל שכזה.
אני בהחלט מקווה שהמהלך יצלח
21/01/2011 | 16:19
הגיע הזמן שחברות יפסיקו לחשוב שהם יכולות לשחק בנדמה לי
21/01/2011 | 15:04
1
תח"צ -רחובות
20/01/2011 | 17:46
2
13
בחוברת שחולקה לתושבים "דו"ח שירות לתושב " 2010 ,בחלק של פיתוח תשתיות כתוב בין השאר:
1-שעירית רחובות נתיבי איילון ומשרד התחבורה ,עומדים לבצע את המחלף הצפוני ,בעלות 150 מיליון ש"ח
משך הביצוע מתוכנן על שנתיים וחצי ,כולל שבילי אופניים במסגרת ה"טרנזיטמול" {העדפת תח"צ} {מטרונית}לאורך רחוב הרצל ,התוכנית הזו לקראת ביצוע ותשולב עם הBRT הארצי עלות התוכנית -200 מיליון ש"ח התחלה -תחילת 2011 עד   שלוש שנים העבודות ימשכו
2-מחלף גד פיינשטיין בעלות 211 מליון ש"ח סיום -2013 בסמוך לו הושלם אשתקד מחלף כפר גבירול ,
מנסיון-המחלף שהוא גם הפרדה מפלסית שינה את המצב וכבר אין פקקים קשים במעבר ואותו דבר בצומת אשדוד וצומת עד הלום
וגם הרכבות נוסעות שם מהר יותר רק צריך לגמור את המחלף בגד פינשטיין ובכניסה הצפונית ואז הדרך פנויה עד אשדוד
הכניסה החדשה {411} צפויה להסלל ממערב עד בילו ובכך תושלם מהפכת התחבורה ברחובות .
מכלול העבודות ישפרו את איכות החיים יפחיתו את זיהום האוויר וחזות העיר תקבל פנים חדשות.
3-כתוב על פיתוח אזור תעשיה ע"ש הורביץ בחלקו הדרומי הקמת פאואר סנטר שכולל תחנת רכבת יזמית מהבודדות בארץ
ועכשיו חזרה למציאות...
20/01/2011 | 23:27
1
2
1. המחלף הצפוני לא יתחיל להבנות בראשית 2011 ממש כשם שלא התחיל להבנות בקיץ 2010 למרות הבטחות העיריה. לא ברור ממה שכתבת אם העבודות תימשכנה שנתיים וחצי או שלוש, לדעתי בכל מקרה הן תימשכנה יותר משלוש...
כעת, אם התכנית תבוצע בשילוב עם הBRT (קו התכלת) הרי שמדובר על עוד כעשר שנים, עקב הצורך לבצע עבודות פינוי והריסה בהיקף נרחב בדרום העיר כדי לפנות מקום לBRT.
2. מחלף פיינשטיין בהחלט יכול להסתיים ב-2013, הבעיה היא שכעת אין שום עבודות בשטח מלבד חפירות הצלה של רשות העתיקות, ולא ברור מתי תתחדשנה העבודות. כך שגם תאריך זה נזיל ביותר. עם פתיחת הקו הישיר לאשדוד ב-2012 או תחילת 2013 קו זה יעבור לדרגת חשיבות נמוכה יותר וייתכן שגם מסיבה זו יהיה עיכוב.
לגבי סלילת כביש 411 עד בילו, הרי שלמרות שמדובר במרחק קצר יחסית (כ-2 ק"מ) איש לא הצליח לפתור את הבעיה ב-30 השנה האחרונות ולכן לא ברור מהיכן האופטימיות לגבי השנים הקרובות - מה נשתנה? נראה כרגע כי העיריה תתמקד בכביש עוקף גבתון כהמשך לכביש עוקף מרמורק, והתוואי הדרומי יותר (411) ייזנח עד להודעה חדשה.
3. לגבי א.ת. הורוביץ, אתה מוזמן לנסוע שם ברכבת ולראות (או בעצם לא לראות) את עבודות הפיתוח הלא קיימות. תחנת הרכבת החדשה תיבנה רק לאחר שהקו יוכפל, לא ברור אם שנה או חמש או עשר שנים לאחר ההכפלה - כי כל עוד א.ת. הורוביץ לא קיים, את מי תשרת התחנה? ליזם לא יהיה כדאי לבנותה לפני השלמת פיתוח איזור התעשיה.

רמי - האם בידיך מידע קצת יותר מציאותי לגבי הפרוייקטים הנ"ל?
אתה רחובותי?
21/01/2011 | 00:11
4
אם כן אתה מכיר את החוברת בטח
אני גר פה אני לא צריך לנסוע ברכבת ,שום דבר מהתוכניות האלה לא נראה בשטח ,
לא רואה בניה בא.ת. הזה ולא במחלף פינשטיין ,ובטח בהרצל אין סימן קלוש לעבודות ,
אולי -נהמר על תאריך ?
מעניין -נראה לי שתוכנית לסגור רחוב ראשי לתח"צ רק ברחובות יש לא שמעתי על עוד מקום ,או שאני טועה?
מרכז ירושלים - תחילתו של עידן חדש
20/01/2011 | 16:54
397
9
ביום ד', ה- 19 לינואר, ביום הרביעי לסגירתו של רחוב יפו לתנועת כלי רכב - יצאנו - עמית, רמי ועבדכם הנאמן לסיור במרכז ירושלים כדי להתרשם מהמהפך ולהביא אליכם את רשמינו.
השרשור, כרגיל, יהיה שרשור משכנתא, ראו הוזהרתם.
המשך>>
ביום ד', ה- 19 לינואר, ביום הרביעי לסגירתו של רחוב יפו לתנועת כלי רכב - יצאנו - עמית, רמי ועבדכם הנאמן לסיור במרכז ירושלים כדי להתרשם מהמהפך ולהביא אליכם את רשמינו.
השרשור, כרגיל, יהיה שרשור משכנתא, ראו הוזהרתם.
סוניה פרס
20/01/2011 | 14:02
10
2
אשה מופלאה, נהגה ברכב כבד במלחמת העולם השניה.
עזרה בסתר לאלמנות מלחמה שלנו.
יהיה זכרה ברוך
20/01/2011 | 14:03
20/01/2011 | 14:29
20/01/2011 | 14:49
20/01/2011 | 15:51
עוד אחת מדור הנפילים הלכה לעולמה
20/01/2011 | 16:30
20/01/2011 | 18:06
המשפט הנצחי של סוניה ז"ל: "מה רוצים ממני? אני התחתנתי עם רפתן..."
20/01/2011 | 18:10
20/01/2011 | 18:41
20/01/2011 | 23:31
21/01/2011 | 09:51
לבני הספל: קישור לפרסומת של דגמי 1960 של פורד
20/01/2011 | 12:49
9
3
בארה"ב:
http://www.youtube.com/watch?v=1CGetmOLIMw
צפייה מהנה!
תודה! והנה בשבילך הפורד 1960 שלי אחרי שידרוג
20/01/2011 | 12:59
8
5
תודה! והנה בשבילך הפורד 1960 שלי אחרי שידרוג
הרכב נראה פשוט מדהים!
20/01/2011 | 13:07
1
1
תודה בני!
20/01/2011 | 13:08
1
יותר חדש מחדש. כל הכבוד.
20/01/2011 | 18:53
5
השדרוג עוד לא נגמר
20/01/2011 | 19:45
4
השדרוג עוד לא נגמר
עם הפלקון הזאת אני חורק שיניים. ממש קשה להשיג עבורה חלקים.
למרות שהרכב הזה הוליד את המוסטנג, אין לו שוק אספנים ולכן אין חלקים. מה גם שהרכב המסויים הזה היה כולו קומבינה אחת גדולה.
אז בעצם נגמר השלב השני מתוך שלושה. השלב הראשון היה בשדרות, היכן שמצאתי אותה. שם היא שוקמה ממש מאשפתות. אחר כך היא שכבה אצלי בבית כשנה וחצי ולפני כמה שבועות העברתי אותה לפתח תקווה שם שידרגו אותה מיכנית והעבירו אותה טסט.
עכשיו היא שוב בבית ומחכה לחלקים נוספים. אני מניח שעוד כחודש הם יושתלו ואז אוכל להשיק אותה בטכס במועדון.
הנה כמה תמונות
אחורי הרכב אז...

ועכשיו....
20/01/2011 | 19:48
ועכשיו....
הטמבון הקדמי כפי שמצאנו אותו ביוסטון, טקסס
20/01/2011 | 19:51
1
1
הטמבון הקדמי כפי שמצאנו אותו ביוסטון, טקסס
ועכשיו
20/01/2011 | 19:56
ועכשיו
נותרה עוד עבודת זגגות וריפוד
20/01/2011 | 19:57
ולכוון את המנוע..וזהו.
ממוצאי השבת תחזור רכבת ישראל לפעילות מלאה
20/01/2011 | 10:41
50
9

החל ממוצאי השבת תחזור רכבת ישראל לפעילות מלאה
החזרת הקרונועים התאפשרה לאחר הצגת דו"ח הביניים של המומחים החיצוניים, ממנו עולה כי אין מדובר בתקלה מערכתית
רכבת ישראל מודיעה היום כי החל ממוצאי השבת (22.1.2011) תחזור לפעילות מלאה בכל קווי הרכבת בארץ. ההחלטה התקבלה לאחר הצגת ממצאי...
המשך>>

החל ממוצאי השבת תחזור רכבת ישראל לפעילות מלאה
החזרת הקרונועים התאפשרה לאחר הצגת דו"ח הביניים של המומחים החיצוניים, ממנו עולה כי אין מדובר בתקלה מערכתית
רכבת ישראל מודיעה היום כי החל ממוצאי השבת (22.1.2011) תחזור לפעילות מלאה בכל קווי הרכבת בארץ. ההחלטה התקבלה לאחר הצגת ממצאי הביניים שהציגו המומחים החיצוניים להנהלת רכבת ישראל. על פי הממצאים, עולה כי הדליקה פרצה בשל תקלה מבנית הקשורה בקרונוע ספציפי.

הממצאים מצביעים על כשל מבני באחת מקורות הקרונוע, אשר עברה תיקון שבוצע אצל היצרן בדנמרק בשנת 2001. לאור ממצא זה, פנתה וועדת הבדיקה אל היצרן על מנת לקבל פרטים נוספים באשר לאופי התיקון.

במהלך שלושת השבועות האחרונים, מאז אירוע הדליקה, עברו הקרונועים בדיקות מקיפות, על פי הנחיות המומחים החיצוניים ובהתאם להתקדמות וממצאי החקירה. בשלב הראשון יוחזרו לשימוש 30 קרונועים, אשר בהם הושלמו הבדיקות.

השבתם של הקרונועים לצי הרכבות, מאפשרת לרכבת ישראל לחזור לפעילות שגרתית.

בתקופה הקרובה תשלים רכבת ישראל את בדיקת שאר הקרונועים, במקביל להמשך הבדיקה, על מנת להגיש את הדו"ח המלא לכל הגורמים הרלוונטיים בשבועות הקרובים.

לוחות הזמנים של רכבת ישראל מפורסמים באתר האינטרנט ובתחנות הרכבת. כמו כן, ניתן לפנות למוקד בטלפון 5770*.

בברכה,

בן, נציג רכבת ישראל
שאלות, ולא שאלות הכוונה
20/01/2011 | 09:13
37
2
האם חופשי חודשי תקף גם בקווי לילה?
19/01/2011 | 22:52
6
12
תודה (לא מצאתי שרשור שאלות).
תקף
19/01/2011 | 23:11
4
זה נסיעה רגילה לכל עניין ודבר
חופשי חודשי תקף, חופשי יומי לא.
20/01/2011 | 00:19
3
תודה לשניכם
20/01/2011 | 03:05
3
2
נהג שאותו שאלתי אמר לי "בטח תקף, למה לא?", אז אמרתי לו שחופשי יומי למשל אינו תקף. אז הוא אמר "וואלה, למה לא".
זה מה שהוא אמר?
20/01/2011 | 11:15
2
1
חופשי יומי כשמו כן הוא, ב-12 בלילה מתחיל יום המחרת כבר. סתם הגיון כזה.
מה שאני לא מבין, זה למה הוא מתחיל ב9 בבוקר?
20/01/2011 | 11:55
1
1
איך זה בדיוק מקדם אותו? אם מישהו מגיע מאיזור כלשהו בארץ לאיזור גוש דן ליום סידורים/עסקים או כל דבר אחר, מדוע עליו להמתין עד לשעה 9 על מנת לרכוש את החופשי יומי?

אני יודע לכל שיש חופשי יומי משולב עם הרכבת, האם גם הוא תקף רק משעה 9 בבוקר?
כדי לא יתאים ליוממים
20/01/2011 | 12:39
3
שישתמשו בכרטיס הזה ולא בחופשי חודשי

בהחלט מקובל גם שעולם לתמחר כרטיס בהנחה בתנאי שהוא לא תקף בשעות הלחץ
Euronight
19/01/2011 | 18:59
1
3
שלום!

הנחתי כי יש אנשים בפורום בעלי ידע ברכבות נוסעים ברחבי אירופה. אני מתכנן לנסוע בקרוב ברכבת יורונייט מבוקרשט לבודפשט. אשמח לקבל קצת פרטים על הרכבות הנוסעות בקו הזה, דעות ואולי המלצות.

תודה מראש.
נסעתי במקרה על יורו אקרספר סיטי
20/01/2011 | 00:27
1
עליתי עליה בקלן HBF ורק בשבע וחצי בבוקר הגעתי לברלין JBF חוויה מרתקת, רק לפני שאתלה נוסע  תבדוק הכל אבל ממש הכל. לא יודע למה ואיך אבל הרכבת בא מאמסטרדם לורשה דרך קלן ברלין ועוד ערים והייתה מורכבת ממס' קרונות ממדינות אירופאיות. וכמובן שבכל קרון היה פקח ממדינה זרה משלה שבכלל לא התייחס לכרטיס ולא נתן שירות
אני טועה או שאגד כמעט ולא רכשה אוטובוסים
18/01/2011 | 10:23
16
4
בינעירוניים ב2010 ?

דווקא עירוניים היא רכשה הרבה - אולי זאת העדפה לבצע רכש מסיבי מסויים ?
אתה לא טועה.
18/01/2011 | 11:29
15
4
אגד מצמצמת היקף פעילותה, או נכון יותר לומר שהמדינה מצמצמת היקף פעילותה של אגד, ובעיקר בקווים בהם פועלים אוטובוסים בינעירוניים, ולכן אין צורך ברכש גדול של אוטובוסים מסוג זה.

והיא עדיין רוכשת כ200 אוטובוסים בשנה ?
18/01/2011 | 22:55
2
ומה קרה שקווים קנו כ"כ הרבה עירוניים נמוכי
18/01/2011 | 23:29
7
5
רצפה מאגד, וכבר לא קונים מדן?
ואגב מענין שהעירוניים שקווים קונים מאגד חדשים יחסית ובמצב מצוין (בשונה מאלה שקווים קנו מדן בהתחלה והם במצב גרוע)
קווים גם קנו מתחבורה ציבורית באר שבע ז"ל
19/01/2011 | 00:14
6
7
והם עדיין פעילים בקווים. כשאני נוסע בהם אני נוטה לזהות אותם לפי השיפצורים שעובדי מוסך העיריה עשו להם כשכבר אזלו להם הפתרונות הנורמלים והרגילים לתקן מכונות.

יש גם כאלו עם מדבקה על החלון האחורי של תח"צ באר שבע.
מה שמפתיע זה שהם פחות גרועים מאלו של דן.
19/01/2011 | 01:40
5
9
אני לא אומר "יותר טובים", כי כל EL202 זה דרעק של אוטובוס. אבל משום מה אלו של תח"צ באר שבע לשעבר נוסעות טוב יחסית לאלו של דן. לפחות נכון ללפני שנתיים.
אולי כי הקילומטראז' שלהן נמוך יותר?
19/01/2011 | 10:47
5
קווי גוש דן חולשים על ערים, מבצעים נסיעות ארוכות ופעילים נון סטופ עד חצות ואף מעט מעבר לחצות.

קווי תח"צ ב"ש לא עברו כל כך הרבה בחייהם.

אני זוכר שבחצי שנה האחרונה לקיומה של תח"צ ב"ש, היו שני מקרים (שאני הייתי עד להם) שלפתע אוטובוס החל להשמיע רעשים של מסוק וכבר למחרת הוא טופל ועבד. אוטובוס אחר החל להשמיע משהו שנשמע כמו "בלוק" (די דומה נגיד לחפץ שזורקים לבריכה), נעצר הוריד את הנוסעים ותוך יומיים חזר לעבודה.

כל זאת כשלא היו חלפים זמינים במשך שנתיים והמוסכניקים פשוט בידיים שלהם תיקנו חלקים במקום להחליף. או שלקחו ממכונות ישנות חלקים תואמים והחליפו וכל מיני קומבינות.

כשEK נסעו בבאר שבע הם עבדו נהדר, הSL היו פשוט סוסי עבודה, נסעו ונסעו ונסעו. בקו 26 הנהג היה מרביץ 90 ו100 קמ"ש בחלקים שבין מתחם האורגים למתחם ביג וזה תמיד היה SL מהדגמים היותר מיושנים (אלו עם הכסאות הירוקים).
פשוט לא נסעת הרבה זמן בהם
19/01/2011 | 19:13
3
5
יצא לי לנסוע באחד מהם לפני שבועיים. אוטובוס יותר מתפרק מזה היה קשה למצוא - הזכוכית שמהווה את החלון שלפני הדלת האחורית התנופפה לה, בעוד מחזיקה על כמה שאריות דבר מלמעלה, החלון שלפניה התנדנד לו בין חתיכת המתכת המעוגלת מפנים לעוד איזה משהו מבחוץ, כאשר את המסילה של החלון, החזיקה במקום הזכוכית ולכן לא ניתן היה להזיז אותה (לא ניתן היה להזיז אותה קדימה - אחורה כי פנימה והחוצה היא זזה די יפה ועצמאית).
לגבי הנסיעה עצמה - איך שעליתי שמתי נגן באוזן, עצוב לשמוע מנוע דיזל במצב כזה.
נו טוב, קווים...
19/01/2011 | 19:25
6
אין לך מושג עד כמה אני שמח שכבר שנתיים אני לא משתמש בשירותיה של החברה הנפלאה הזאת. החברה בעלת מערך האחזקה הטוב ביותר במזרח התיכון דרכו עוברות מיטב גרוטאות התח"צ של ישראל, שנכנסות לשירות עייפות ומקרטעות אך שלמות ויוצאות מפורקות מכל כיוון, מקרקשות ומסריחות.
זה היה במקרה קו 53?
19/01/2011 | 21:39
1
3
68
19/01/2011 | 23:26
3
חבל שלא להפך,
19/01/2011 | 04:41
5
5
חבל שאגד לא מצמצמת את היקף פעילותה בקווים שבהם פועלים אוטובוסים עירוניים שכאמור אינם נוחים כלל לנסיעה ולמעשה לא נועדו להיות נוחים לנסיעה.
מה זה משנה?
19/01/2011 | 12:10
2
3
אם אגד תצא מהאזורים העירוניים יבוא מפעיל אחר שיפעיל גם הוא אוטובוסים עירוניים, רק בצבע אחר.
אתה לא יודע מה ההבדל בין אגד למפעיל אחר ?
19/01/2011 | 13:57
1
6
באוטובוסים של קואופרטיב אגד ניתן לנסוע בכל הארץ עם אותם כרטיסי נסיעה בהתאם לקוד המחיר, דבר זה לא קיים אצל מפעילי תח"צ אחרים. אני משתמש בתח"צ רק לצורך נסיעות בינעירוניות ולכן נוח לי לנסוע עם קואופרטיב אגד, עם אותה כרטיסיה שמשמשת אותי לנסיעה מירושלים לתל אביב אני יכול לנסוע גם מתל אביב לחדרה או ממרכזית המפרץ לכרמיאל וכו...
וואו! איזה כיף לך.
19/01/2011 | 14:06
4
אתה ממש בדעת מיעוט לגבי אוטובוסים עירוניים
20/01/2011 | 12:10
1
4
אני מספרת לך למקרה שעדיין לא הבנת את זה. אני נוסעת כמעט רק באוטובוסים עירוניים, והם מאוד נוחים.
עזבי, זה מקרה אבוד...
20/01/2011 | 16:02
3
יורחבו ההנחות לסטודנטים ולרוכשי חופשי-חודשי
19/01/2011 | 15:51
4
2
מישהו יודע למה הכוונה ?
מה זה כרטיס המנוי הסמסטריאלי שנותן הנחות של כ 50% ושהשימוש בו יורחב, אני סטודנט ואף פעם לא שמעתי על הכרטיס הזה ?
גם יורחב החופשי-חודשי ברכבת לקווים נוספים (לא הבנתי האם מדובר בחופשי-חודשי הרגיל ?)
וכתוב שהוא יחושב כחודש מהיום שבו הוא נרכש ולא בצורה קלנדרית, אבל לא רשום מתי יחל השינוי.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
ממה שאני מבין
19/01/2011 | 18:50
3
היום יש מצב שבו רק מי שקונה כרטיס לכל הסמסטר נהנה מהנחה והם רוצים שבעתיד גם אם אין לך כרטיס ואתה קונה נסיעה בודדת,עדיין תהנה מהנחה. דוגמא לכרטיס "סטודן" של דן. כמו כן רוצים להרחיב את התוקף שלו לעוד איזורים - למשל אם ניקח את "דן" שם בעצם סטודן זה מרחבי לבן, אז הלבן מגביל אותך בנסיעות שלא כוללות נסיעה ליו"ש אולי בעתיד תהיה זכאי להגיע גם לשם לדוגמא.

בגדול כבר היום ניתן לקבל 50% הנחה על כרטיס כזה, אני לא סגור לגמרי אם זה באמת 50% בקניה של סמסטריאלי או רק כשאתה רוכש שנתי (תקף לכל הסמסטרים וגם בקיץ, בעצם מאוקטובר עד אוקטובר). יש הנחה גדולה בכל מקרה, לא מבין במחירים של "דן" אבל כדי לומר בוודאות. זה חופשי חודשי לכל דבר, שאתה מטעין על רב-קו כמו שיש בהסבר באתר של דן.
אני למשל סטודנט באריאל ורכשתי כרטיס שנתי ב-50% דרך עמדת הנפקה שחברת אפיקים הציבה במכללה. מניח שגם אצל דן יש נהלים דומים.
מה הכרטיס הסמסטריאלי הזה ואיפה קונים אותו ?
20/01/2011 | 12:15
2
ולאיזה קווים וחברות הוא מתאים ?
השאלה מה אתה צריך
20/01/2011 | 12:55
1
יש כמה סוגי כרטיסים בארץ, יש "דן", יש "אפיקים" וכמובן "אגד" שלא קשורים לרב-קו עדיין. מאיפה אתה מגיע ללימודים ואיפה הלימודים?
קח בחשבון גם שאפשר רק בתחילת כל סמסטר, בערך בחודש הראשון עדיין אפשר ואח"כ כבר אין עמדות הנפקה (אולי אפשר להוציא אבל זה לא משתלם לך כי אתה משלם כביכול על חודש שלא ניצלת גם).
יש גם בעוד מקומות
20/01/2011 | 14:03
בבאר שבע יש שנתי וסמסטריאלי במטרודן בלבד (עירוני בלבד) וכן יש גם מרחבי (תקף במטרודן, מטרופולין, אגד ואגד תעבורה) לאיזור הדרום (רוב איזור הדרום).
מפרקית 567 של "דן"
20/01/2011 | 11:16
1
ראיתי אותה מבצעת את 61 בשעות הלילה מכיוון ת"א לר"ג. זה קצת מפתיע כי חשבתי שאסור להשתמש במפרקיות בתוך ת"א על הקו הזה. מישהו יכול להסביר?
כנראה סידור מחליף או רכב מחליף שהיה פנוי
20/01/2011 | 12:02
שאלה האם אגד בת 80
20/01/2011 | 09:20
1
4
בשנת 2013
20/01/2011 | 10:40
1
האם יש חוק לנהג אוטובוס עירוני לכרוז תחנות
20/01/2011 | 12:42
1
3
אפילו אם אין לו מערכת כריזה ? אולי חוק יבש?  האם הנהג מחוייב לכך ?
אודה לתשובתכם
לירז
בפירוש כן.
20/01/2011 | 14:12
1
שרשור הכוונה ומודיעין 20/1
19/01/2011 | 23:52
22
193
למחנה נתן..
20/01/2011 | 14:02
8
530
היי,
אני צריך ביום ראשון להגיע לבסיס עובדה. בעיקרון אמרו לי להגיע למחנה נתן ב10:15 ומשם יהיה הסעה לבסיס..
אני גר בפ"ת. איזה מסלול אני יכול לקחת?

תודה!
מאד פשוט
20/01/2011 | 14:11
7
303
סע לרכבת מרכז בת"א וכך משם רכבת לבאר שבע או 380 ישיר לבאר שבע (יוצא מהמסוף שצמוד לפתח תחנת הרכבת). באם אתה מעדיף רכבת, רד במתחם הבורסה וכנס משם לרכבת מרכז, תחסוך לעצמך זמן.

רד בתחנת באר שבע מרכז, גש למרכזית הצמודה ומכאן כמה אופציות: קו 32 מטרודן מהמסוף שמפריד בין המרכזית עצמה לתחנת הרכבת. קו 46 של מטרופולין מרציף מספר 1 בתוך המרכזית (צמוד לדוכן מפעל הפיס שם - מאותו רציף גם יוצא 392 לעובדה, שתדע לך). כמו כן בקצה השני של המרכזית (ברציפים האחרונים) ליד מקדונלד'ס יוצאות הסעות של הצבא למחנה נתן (למתחם ההסעות לדרום שאליו אתה צריך להגיע).

דגשים: קו 32 עמוס לעייפה, קו 46 ריק ויש לך אחד בשעה 10 בבוקר בדיוק, תוך 7-8 דקות אתה מגיע איתו למחנה נתן.

אל תרד בחר"פ!!! שאל את החיילים שאיתך, כולם ידעו להגיד לך היכן לרדת.
אוי.. זה לא ממש פשוט
20/01/2011 | 16:39
4
98
לא עדיף אוטובוסים על רכבת? שמעתי שזה בעייתי כי הרכבת מפוצצת בימי ראשון..
"באם אתה מעדיף רכבת, רד במתחם הבורסה וכנס משם לרכבת מרכז, תחסוך לעצמך זמן." - לא הבנתי.. מי עובר במתחם הבורסה?

הייתי לוקח כבר קו ישר לעובדה אבל זה יעלה לי כסף

תודה רבה על העזרה!
ביום ראשון בבוקר
20/01/2011 | 17:53
60
גם האוטובוסים מלאים מאד!
אוטובוס בהחלט עדיף על רכבת. בייחוד ביום ראשון
20/01/2011 | 21:21
57
ביום ראשון בבוקר קשה מאוד להידחס לרכבות בתחנות ת"א. שלא לדבר על מקום ישיבה... סע בקו 380.
אתה בא מפ"ת הרי.
20/01/2011 | 21:52
1
45
הקווים שיוצאים מהעיר שלך לרכבת מרכז בת"א הם: 38/51/82/166 של דן ו641 של אגד ואולי עוד כה של אגד (לא זוכר).

לרכבת מרכז ניתן להיכנס משתי כניסות. כוונתי הייתה לרדת עם אחד הקווים האלו לפני שמגיעים לת"א (לפני שעוברים בגשר שמתחתו איילון). מתחם הבורסה בפשטות ברמת גן בתחילת רחוב ז'בוטינסקי (אין אחד באוטובוס כולל הנהג שלא מכיר), משם אתה נכנס לתוך תחנת הרכבת יותר מהר כי יש לה כניסה שסמוכה לבורסה. אתה גם חוסך לעצמך את הזמן של הנסיעה עד לתחנה הבאה כולל רמזור ופקק קטן והליכה נוספת עד לתחנת הרכבת.

הצעתי את שתי האופציות כי אין לי מושג מה קורה ביום ראשון שם, נאמר לך לנסוע ב380, סמוך על מי שהכווין אותך (האוטובוס גם יותר מהיר מהרכבת).

על כן בפשטות, סע עם אחד הקווים מפתח תקווה לרכבת מרכז. במתחם רכבת מרכז צמוד לפתח תחנת הרכבת ישנו מסוף אוטובוסים. ברציף הראשון קיים הקו לבאר שבע 380 הישיר (אל תעלה על 369א - אין שום טעם בו).
אני בתקווה
21/01/2011 | 15:01
15
שיוכלו להקפיץ אותי לקרית אריה (רכבת פ"ת) ומשם אני אסע לת"א.. ואז.. ההתלבטות אם רכבת או אוטובוס לב"ש. אתם אומרים שעדיף אוטובוס (וראיתי שהוא בא בתדירות יחסית גבוהה), אז ננסה את זה.

תודה רבה לכולם!! עזרתם לי מאוד.
הרכבות לב"ש חזרו?כדאי לוודא באתר הרכבת!
20/01/2011 | 19:48
1
17
חוזרת לפעילות החל ממוצ"ש. אבל עדיין עדיף 380.
20/01/2011 | 21:23
14
מקויפמן 12 ת"א (מ.כרמלית) לאריה דיסנצ'יק 9
20/01/2011 | 15:38
1
72
האם יש קו אוטובוס שמחבר בין שני היעדים? מה משך הנסיעה המשוער?
תודה מראש
קו 21 של דן ממסוף כרמלית עד פנחס רוזן
20/01/2011 | 16:51
53
משם דקה הליכה. זמן נסיעה- תלוי בשעה, וגם אני לא יכול לתת תשובה בטוחה- בשעות אחה"צ-ערב יכול לקחת שעה.
שלום
20/01/2011 | 19:21
1
14
איזה קו מגיע מתחנת רכבת האוניברסיטה ת"א לזאפה בת"א בר"ח ראול וולנברג 24 ת"א

תודה
אפשר לצאת מהרכבת אל גני התערוכה ומשם לקחת
20/01/2011 | 19:53
24
קו 21 של דן עד למסוף עתידים. ממסוף עתידים זה 5-8 דקות ברגל.
את יכולה גם לבדוק באתר של דן לגבי קו 6 שנוסע בין רמת אביב ועתידים אבל לא בטוחה שהוא עובר סמוך לרכבת והוא בתדירות של פעם בשעה בד"כ.
ואם כבר רכבת, יכול להיות אולי פשוט יותר להגיע לרכבת בני ברק, ביציאה מהרכבת לעלות על הגשר ולקחת קו 20 של דן עד הזאפה ממש. קחי בחשבון שעשויה להיות תוספת של 5 שקלים לכרטיס הנסיעה ברכבת אם את יורדת בבני ברק ולא באונ' (תלוי מאיפה את מגיעה)

זה מה שאני מכירה, יש כאן כמה מומחים..
מקרית אונו(שכונת רימון)לצומת רעננה-כ"ס(מסוף)
20/01/2011 | 19:47
2
126
שלום
אשמח לעצתכם, איך אפשר להגיע מקרית אונו (ליד שכונת רימון) אל צומת רעננה-כפר סבא, היכן שמסוף האוטובוסים.
מדובר על מחר-יום שישי- בבוקר (להגיע ב 8-8:30)
אם פשוט יותר, יכול להיות לי טרמפ מצומת מורשה, אז אם יש איך להגיע לשם בקלות זה גם טוב.

תודה רבה!

68 לצומת גהה ומשם 567.
20/01/2011 | 21:19
1
41
תודה!עזרת מאוד!
21/01/2011 | 06:59
8
אהלן! מקינג ג'ורג' - דיזינגוף
20/01/2011 | 22:21
1
12
לנורדאו 9 ברמת גן.

תודה רבה!
קו 82 מקינג' ג'ורג' עד ז'בוטינסקי/ביאליק.
20/01/2011 | 22:37
16
משם הליכה קצרצרה עד נורדאו.
אפשר גם עם 64/66/166 מטשרניחובסקי (הצד השני של הסנטר) עד אותו מקום אבל זו אופציה פחות מהירה.
חניה ליד רכבת ארלוזורוב
20/01/2011 | 21:00
3
4751
איפה כדאי להחנות את הרכב ביום שישי ליום שלם ליד רכבת ארלוזורוב?
מותר לחנות ממש מול הכניסה? בין מסוף אוטובוסים לרכבת? או שאסור שם לזמן ארוך?
החניון בכניסה לתחנת הרכבת/מסוף 2000
20/01/2011 | 21:19
984
זה חניון חנה וסע של עיריית ת"א בתשלום.
מה שאתה מדבר עליו...
20/01/2011 | 22:08
541
זה חניה זמנית להורדה והעלאה של נוסעים בלבד, ואסור מן הסתם לחנות שם.
אם יוצאים מהתחנה מימין יש חניון חנה וסע, מערבית לתחנה, המחיר יומי, אם אני לא טועה הוא 16 ש"ח ליום חניה. ו50% לתושבי העיר.
במחלף ארלוזורוב עצמו ניתן לחנות
20/01/2011 | 22:16
742
אין שם הרבה מקומות חניה והוא מתמלא מוקדם בבוקר, ניתן לחנות גם במתחם הבורסה וכן בגבעתיים (בבורסה מצאתי פה ושם מקומות חניה חינמיים ובגבעתיים יותר קשה למצוא).
רכבת ממודיעין לת"א פונתה עקב עשן בקרונות א"נ
19/01/2011 | 18:48
31
6
אין נפגעים

לינק
רכבת פונתה בגלל עשן
19/01/2011 | 19:53
2
2
דיווח ראשוני

מה קורה ברכבות באחרונה ???
אופס...
19/01/2011 | 20:32
1
2
ההודעה ששורשרתי אליה היתה כל כך למטה שלא ראיתי אותה.
ודווקא חיפשתי לראות אם מישהו כבר דיווח.
מתנצל !
אין דבר.
19/01/2011 | 22:44
2
מה נסגר,כל חודש שריפה?
19/01/2011 | 20:42
1
1
מעניין אם גם הפעם זה IC3
בוא נחשוב רגע....
19/01/2011 | 23:40
לפחות הפעם הנוסעים יכלו להימלט(לא בציניות)
19/01/2011 | 22:05
4
1
לא היתה שום סכנת התלקחות אתמול:
20/01/2011 | 07:40
3
2
בסה"כ מדובר במיסב שנתפס, התחמם והאדים. המקסימום שיכול היה לקרות הוא שהמיסב היה נשבר והרכבת היתה מאבדת בלם אחד מתוך עשרות. שום דבר יוצא דופן. ואין תגובת שרשרת. תוך כדי החיכוך, נפלט עשן. אש לא פורצת מסוג כזה של תקלה אלא אם תלך באופן יזום ותשפריץ בנזין על המיסב שהאדים. שום דבר מיוחד לא ארע אתמול והרכבת עצרה את הרכבת המדוברת ופינתה את הנוסעים ליתר בטחון כמתחייב בתקנות בארוע מסוג זה.
בנזין? אל תיתן להם רעיונות, אביתר...
20/01/2011 | 14:35
1
מספיק שכבר ביקר פה אחד שהציע "להדביק איזולירבנד על חיישני הדלתות".
מיסב שהאדים?
20/01/2011 | 15:39
1
1
מה הקשר בין מיסב תפוס לבין בלמים?
בקרון המדובר הם נמצאים אחד ליד השני.
20/01/2011 | 19:06
2
בכל מקרה התקלה לא היתה גורמת לשריפה כך שחשש הנוסעים היה מיותר.
שום מילה על חזרת IC3 לשירות ?
19/01/2011 | 22:58
4
2
היה כתוב היום בישראל היום, שהחל משבוע הבא יחזרו קרונות IC3 בהדרגתיות לעבודה מלאה, ושמחר יפורסמו הלקחים של ועדת החקירה לגבי מהות הדליפה.
יכול להיות שכבר התחילו להחזיר?
19/01/2011 | 23:13
3
3
היום ראיתי איזה רכבת שנסעה מההגנה לכיוון צפון בצהריים ואני כמעט בטוחה שהיה מדובר בקרונות הIC3..

אני מאוד מקווה שכן..
כנראה ראית רכבת עם קרונות אלסטום ולא IC3
19/01/2011 | 23:56
1
15
אני נסעתי בצהריים מתל אביב לחיפה ברכבת כזו.
אגב, הרכבת הזו נסעה ב-80 קמ"ש בגלל תקלה טכנית.
קרונות ה IC3 כנראה טרם חזרו לשירות, אחרת סביר להניח שבדרכי חזרה לתל אביב, הייתי נוסע בהן (לפני ההשבתה הן שימשו את הרכבת שחזרתי בה).
כתובות אינטרנט מצורפות:
מיום התאונה - 28.12.2010 ועד עכשיו, קרונועי
20/01/2011 | 07:34
7
IC-3 נוסעים ללא הרף בנסיעות מבחן ובדיקות שונות כאשר אל המערכות השונות בקרונוע מחוברים מחשבים שונים שמטרתם לאתר תקלות וסיכוני אש. הבדיקות מקיפות את כל המערכות ואת כל מערכי הקרונועים אחד אחד. גם אתמול בוצעו נסיעות מבחן כאלה בקו החוף.
היום בחיפה ראיתי את הפרוורית חיפה קריות
20/01/2011 | 10:57
4
מדובר בקרונות IC3
אולי הרכבת חזרה לפעולה מלאה?

מתי מביעים עוד קרונות וקטרים
לא הגיע הזמן?
מעניין אם עכשיו ישביתו את כל ה-DD. או האלסטום
20/01/2011 | 13:25
15
9
או מה שזה היה. הרי אסור לקחת סיכונים, נכון?
נכון! כמעט ונהרגו שם אלפי נוסעים!!!
20/01/2011 | 14:45
14
8
חייבים להוציא מהשימוש את כל הקרונות מכל הסוגים (כי אסור לקחת סיכונים) גם לפטר את המנכ"ל, את כל הסמנכ"לים ולהפריט את "רכבת ישראל"!!! וגם לשלם מיליון שקל לכל נוסע שהיה בקרון הזה! או שאתה מזלזל בהלם הנורא שהנוסעים חטפו ויצטרכו מעתה לשאת אותו איתם כל החיים?!

חוץ מזה, מקור בכיר ברכבת מוסר שהשריפה החמורה נגרמה עקב רשלנות מצד הנהלת הרכבת, ושכל מה שפורסם בתקשורת עד לרגע זה לא היה נכון (רק ynet חשפו את האמת לאמיתה, כמובן).
רכבת ישראל
20/01/2011 | 19:19
13
9
שלום לכולם,

אנו ברכבת מעסיקים אנשי מקצוע ומומחים בינלאומיים. האנשים אשר בודקים את הארוע הם אנשים חיצוניים לרכבת עם ניסיון רב בתחום, קל מאוד להיות מקור ללא שם ולהפריח מילים ללא ביסוס

בברכה,

בן, נציג רכבת ישראל
בן, אני מקווה שאתה מודע
20/01/2011 | 19:22
2
5
לכך שעמדת רוב חברי הפורום שונה "מעט" מדעתו של כתב YNET ממוצע וטוקבקיסט YNET ממוצע עוד יותר.
20/01/2011 | 20:04
1
דוד, נראה לי שהגיע הזמן שאפסיק עם האירוניה...
20/01/2011 | 20:46
1
זו כבר פעם שלישית שלא מבינים אותה בפורום. וזה רק אלה שהשיבו לי... וגם 10 סמיילים לא עוזרים.
הדברים נכתבו בהלצה וכפארודיה על הטוקבקיסטים
20/01/2011 | 20:51
1
המתלהמים... צר לי שאני נאלץ להסביר את זה בכלל. חשבתי לתומי שיהיה קל מאוד לזהות נימה אירונית ומליצית שכזו...
תשמע מיסטר בן: יש כאן אנשים ש
20/01/2011 | 21:26
2
5
שמחזיקים קלסרים אלקטרוניים המתעדים כל פיפס של כל קרון או קטר ברכבת ישראל מאז יולי 1890....
במקרה, כל קורות חייו של קרון הניהוג מס' 7221 רשומים אצלי....
וככה על הדרך בוא תלמד קצת:
   מערך מס' 21 היה מעורב בתאונה עם משאית בק"מ 12.7 ליד צומת-ראם ביום 23.08.2000. (רכבת מס'
     709 שיצאה מתל-אביב לכיוון באר-שבע בשעה 10:00). קרון הניהוג מס' 7221 התנגש חזיתית במשאית
     וניזוק באופן קשה ביותר. בתאונה נפצעו 23 בני-אדם. המערך עמד מושבת עד ליום 28.09.2000 במגרש
     העיתוקים בתחנת הרכבת חיפה-מזרח. בתאריך זה פורק המערך ל- 3 קרונות נפרדים שנלקחו לנמל
     הקישון. טכנאי היצרן החליטו כי מערך מס' 21 יתוקן במפעל האם בדנמרק ולפיכך הוא הועלה על האוניה
      TYRUSLANDשהפליגה לנמל AARHUS בדנמרק ביום 06.10.2000. האוניה הגיעה לנמל זה ביום
     15.10.2000. במהלך שנת 2001 תוקן המערך במפעל האם ועם סיום התיקון הועמס על האוניה
     THEBELAND ביום 29.10.2001. (לאחר שאוניה זו פרקה את מערך מס' 26 החדש בנמל אשדוד, היא
     הפליגה לנמל הקישון). האוניה הגיעה לנמל הקישון בשעות הערב של ה- 19.11.2001. מערך מס' 21
     נפרק בנמל ביום 20.11.2001 וקרונותיו חוברו מחדש בשטח הנמל. המערך יצא בכוחות עצמו משטח
     הנמל אל מכון הדיזלים בחיפה ביום 21.11.2001. שעת הגעה למכון – 16:03. מערך מס' 21 הוחזר
     לשירות מלא ביום 02.12.2001 – תחילה ברכבות פרבריות, אח"כ בכל סוגי רכבות הנוסעים. צילום של
     מערך מס' 21 (ובראשו קרון הניהוג מס' 7221) מופיע ב-"ידיעות-אחרונות ", המוסף הראשי, 10.04.2005,
     עמ' 12 (בערב פתיחת תחנת מלחה – ירושלים לציבור).

ביום 21.06.2005 היה מערך מס' 21 מערך שני
     ברכבת מס' 121 מתל-אביב לבאר-שבע. רכבת זו ברשות מערך מס' 31 בראש ומערך מס' 22 בזנב, היתה
     מעורבת באחת מתאונות הרכבת הקשות ביותר מאז קום המדינה. בתאונה זו שהתרחשה בסמוך לקיבוץ
     רבדים ואשר בה התנגשה הרכבת במשאית ענק בשעה: 17:47, נהרגו בסה"כ 8 בני-אדם ובינייהם נהג
     המערך המוביל (מס' 31) ונהג המשאית. כמו-כן, נפצעו למעלה מ- 200 נוסעים בדרגות פציעה שונות.
     בארוע זה רוסק לחלוטין קרון הניהוג מס' 7231 של המערך המוביל ורוב המערך הנ"ל נפגע באופן חמור
     ביותר שהצריך את גריטתו. מערך מס' 21 נפגע באופן חמור בצידו והושבת באופן זמני עד לתיקונו שארך
     זמן רב. לפרטים נוספים ראו: הערת שוליים הקשורה למערך מס' 31 להלן ולוחות ארועים להלן. מקץ
     מס' שבועות מאז התאונה בסמוך לקיבוץ רבדים, הוחלט לשלוח את מערך מס' 21 לתיקון במפעל האם
     ברנדרס – דנמרק. (זו אגב פעם שניה בה מוחזר מערך זה לתיקון אחרי תאונת התנגשות, לחו"ל).
     להלן תוכן מכתב שנשלח למכותבים ב-"רכבת-ישראל" בנוגע לעניין זה:
מקור: מכתב מאת מר XXXXXXX– מנהל אגף XXXXXXXXXX אל מכותבים שונים ב- "רכבת-ישראל", קישון, 18.07.2005:
-----Original Message-----
From:   XXXXXXXXX Sent:   Monday, July 18, 2005 XXX AM
To:     MEIR AIZEK
Cc:     MOSHE AMSALEM; SAMI COHEN; ISRAEL LOSTIGMAN; BARUCH LEVAV; Yossi Daskal  
Subject:   קרונועים 46 ו- 21  
מאיר שלום
בהמשך לשיחתנו הטלפונית:
קרונוע מס 21 – יהיה מוכן להעברה מחיפה לאשדוד היום 18.7.2005 החל משעה 20:00. הגרירה ע"י קרונוע אחר (מערך מס' 24, א.ר) בהגבלה של 40 קמ"ש.
קרונוע מס 46 – יהיה מוכן בנמל אשדוד היום משעה 18:00.
מומלץ שהוצאת קרונוע 46 מהנמל והכנסת קרונוע 21 לנמל תיעשה מחר 19.07.2005 בשעות הבוקר המוקדמות. (XXXX – אנא תאם עם הנמל בהתאם).
לפיכך קרונוע 46 יועבר מחר מאשדוד לחיפה (ע"י מערך מס' 24, א.ר). הגבלת מהירות 80 קמ"ש.
תודה לכולם על שיתוף הפעולה.
בברכה, XXXX.
להמשיך??
בבקשה עוד קצת:
מערך מס' 21 נגרר ע"י מערך מס' 24 מחיפה אל נמל אשדוד במהלך הלילה שבין 18.07.2005 ל-
     19.07.2005 (תוך הגבלת מהירות לכדי 40 קמ"ש) והובא אל נמל אשדוד, אל אזור רציף מס' 5, לפנות
     בוקר. אנשי הצוות הדנים והישראלים שעסקו בהרכבת ובהכנת מערך מס' 46 החדש לנסיעה לחיפה (ראו
     להלן), יום לפני-כן, עסקו בפירוק והפרדת שלושת היחידות של מערך מס' 21 הפגוע במטרה להעמידן מעל
     גבי 3  MAFI'S (עגלות נשיאה אל ובתוך האוניה) באורך 60 רגל כל אחד, לקראת העברת המערך הפגוע
     לתיקון במפעל האם ברנדרס, דנמרק, באמצעות האוניה "GRANDE MEDITERRANEO" כשבוע
     לאחר הגעת המערך הפגוע לנמל. (פירוק מערך מס' 21 והכנתו להפלגה, נערכו ביום 19.07.2005).
     האוניה "GRANDE MEDITERRANEO" הגיעה אל נמל אשדוד ביום 24.07.2005 ובאותו יום הועמסו
     עליה 3 חלקי מערך מס' 21 הפגוע. האוניה הפליגה בדרכה חזרה לדנמרק ביום 25.07.2005, שעה:
     04:55.
דו"ח איכות בקרת התיקון ידוע ומוכר.
רק שתבין: אנחנו יודעים הכל. כדי שתשכנע אותנו לגבי הסיבה האמיתית לארוע שהיא אכן זו, הינך מתבקש לפרסם כאן את הדו"ח המקורי בחתימת הטנאים הדניים......מעניין אותנו לראות במדוייק את מסקנותייהם !!! תודה !
שלום אביתר
23/01/2011 | 16:49
1
5

עצם העובדה שקרונוע 21 היה מעורב בתאונות קשות ונשלח פעמיים לתיקון בדנמרק, אינו סוד.
בהודעה לעיתונות נערכה התייחסות לתיקון שנעשה ב-2001 וזאת מכיוון והחשד (נכון להיום) הוא כי אותו תיקון היה לקוי.
אנו פעלנו ונמשיך לפעול בשקיפות (מה שלא ניתן להגיד על אותם מקורות אנונימיים ו"אובייקטיביים" מתוך החברה) והדו"ח הסופי יפורסם על ידינו, לכשיושלם.
כל עוד נמצאת רכבת ישראל בהליך חקירה ואפשרות לתביעה משפטית, לא יועברו ממצאים. מדובר בהליך מקובל ובודאי שאין המדובר בהסתרת חומרים או כוונות זדון ועיוות נתונים, כפי שהתבטאת בתגובה אחרת.

בברכה,

בן, נציג רכבת ישראל
תודה רבה על תשובתך ! ערב נעים !
23/01/2011 | 19:05
3
ועוד בקשה לי אליך: אולי תואיל בטובך לספר
20/01/2011 | 21:48
5
8
לגולשים אודות לחיצת היד החמה והלבבית שהתרחשה היום בין אנשי חברת "פוסלו" לאנשי "רכבת-ישראל"? ספר לח'ברה על הקטר החדש עם מנוע ה-EMD בעל 2 פעימות המנוע שהוחלט לרכוש והם לבטח ישמחו אם תואיל לסרוק להם את החוברת היפה עם הדמיית תמונת הקטר החדש של הרכבת (לא את התמונה שבשער, אלא את זו שבפנים שמדמה את צביעת הכחול-לבן). הם בטח מתים פה מסקרנות, הלא כן? אני משאיר לך את הבמה.
אתה יכול למשל להסביר מדוע 2 פעימות ולא 4 במנוע הדיזל? (טוב, בעצם, אני אענה....מדובר במנוע חדיש לחלוטין המשפר באופן דרסטי את נתוני התאוצה של הקטר. אני משוכנע שמר בן ידידנו, ייתן לכם את יתר הנתונים. אני חייב להתכונן למחר לבית-הספר. לצערי אני מלמד בכתה י"ב גם ביום שישי).
אני רוצה להודות לבן ידידנו היקר מראש על הסריקה של הדף המתאים בחוברת.
לילה טוב.
הקפצה חזרה לעמוד הראשון: טרם
21/01/2011 | 22:06
2
5
התקבלו תשובות לשלות. נקווה שמיסטר בן ישיב לנו בהקדם.
בן לא ישיב לך, אביתר. אתה יודע זאת היטב
21/01/2011 | 22:51
1
3
ואתה גם יודע היטב מהי הסיבה לכך. הטיפול בהסברת האירוע והשלכותיו אינו בסמכותו של בן. זהו עניין שהמנכ"ל לקח על עצמו בלעדית את הטיפול בו, לטוב או לרע.

אם יש לך מידע שלדעתך שונה מגרסת הרכבת, אני מציע שתחשוף אותו ישירות בפני החברים, או שתסתפק באמירה כללית לפיה ניתוח האירוע כפי שהוצג ע"י הרכבת הנו שגוי/שקרי/מטויח/חצי אמת או כל דבר אחר כטוב בעיניך. אני בטוח שחברי הפורום יקראו בעניין את שיש לך לומר בנושא. לטעמי, פשוט חבל שאתה מפנה כ"כ הרבה אנרגיות כלפי מי שמנוּע מלענות לך.

22/01/2011 | 19:33
4
יתקן אותי הדוקטור אם אני טועה
22/01/2011 | 22:48
1
2
אבל כל הקטרים ברכבת ישראל הם קטרים בעלי מנוע 2 פעימות....אז איפה החידוש?

נכון אך הפעם מדובר במנוע חדש לחלוטין
23/01/2011 | 08:37
5
שעבר מקצה שיפורים רב המספק תאוצה הגבוהה בכ-25 אחוזים ממנוע 710 הנוכחי. ברגע שאקבל את הנתונים הטכניים שלו, אשמח לעדכן. אני משער שמגדש הטורבו הרבה יותר חזק אך הדבר בטח בא על חשבון משהו אחר. בקרוב נדע הכל - כך אני מקווה.
תקציב מע"צ לפרוייקטים עד 2016
19/01/2011 | 17:05
13
107
החברה הלאומית לדרכים אמורה לקבל 27 מליארד ש"ח לפרוייקטים שיבוצעו עד 2016. חלק מהפרוייקטים ממוחזרים
כתובות אינטרנט מצורפות:
בועז
19/01/2011 | 17:17
5
4
38
ידוע, יקירי, ידוע.
19/01/2011 | 20:30
4
3
אם החומש הזה יתבצע כמתוכנן
19/01/2011 | 20:39
3
3
בית שמש תחובר למדינת ישראל ב-2016. בת כמה תהיה העיר אז? רחובות חוברה (חלקית) למדינה רק ביום הולדתה ה-117.
בהנחה והתכנית אכן תצא לביצוע ב-2012,
19/01/2011 | 21:02
2
1
לבית שמש יידרש קצת יותר מחצי מתקופת הזמן שנדרש לרחובות.
אפליה!
19/01/2011 | 22:01
1
2
מתקנת!
20/01/2011 | 14:30
1
וכרגיל: הזלקורן מבלבל את המוח
19/01/2011 | 17:24
6
2
הליצן הזה ממשיך להמציא תיאוריות מופרכות בכל תחום. כעת יש לו סקופ אדיר: אין מספיק תקציב לתחזוקה. ההוכחה: רק 18% מהתקציב יילך לאחזקה, ואילו 75% - לפרוייקטים חדשים. ואיך אנחנו יודעים שזו בעיה? אל דאגה, הזלקורן יביא לנו את הנתונים: מסתבר שבהולנד, שבדיה ונורבגיה יותר מ-50% מהתקציב הולך לאחזקה.
מה אתה אומר, הזלקורן? חשבת אולי על העובדה שבשבדיה, נורבגיה והולנד יש כבר רשת כבישים מודרנית ולכן אין צורך להשקיע כל כך הרבה בתשתיות חדשות? ואילו בישראל התשתיות מתאימות לשנות ה-30 של המאה ה-20 ולכן צריך לפתח בהיקף עצום?
בשבוע הבא: הזלקורן משווה את תקציב אחזקת הכבישים המהירים שלנו לתקציב אחזקת הכבישים המהירים בארה"ב ומגלה (סקופ!) ששם התקציב גבוה יותר! (במונחים מוחלטים כמובן, הזלקורן לא יודע לעשות ניתוח יחסי של נתונים). איזה עתונאי מוכשר...
מה אגיד ומה אומר? כל מילה שלך בסלע ! בדוק!
19/01/2011 | 19:15
2
לצערי עצוב מאוד לגלות שבמדינת ישראל טרם קם דור של עיתונאים שמבין בתחום הרכבתי.
היו שני ניצוצות שנעלמו: שרון קדמי שהתקדם לתמ"ת (חבר אישי) וענת ג'ורג'י (ידידה ועיתונאית מדהימה ומוכשרת בצורה חריגה !).
וילהלם: אני מקווה שאתה מעריך את העובדה
19/01/2011 | 20:32
4
1
שלמרות המידע המצטבר עד כה מהצהובון, טרם פניתי אליך בבקשה לכתבה נוספת בסדרת האיכות שלך.
תאמין לי בועז שמדגדג לי באצבעות
19/01/2011 | 20:37
3
2
ה"השוואות" שאיש הזה עושה בין תפוחים ותפוזים (האמת שזה יותר בין אפונים לאבטיחים) מגוחכות, ומה שיותר עצוב הוא שרוב הקוראים בכלל לא שמים לב לכך כי גם הם לא מבינים את הדיסוננס וחושבים: וואו, למה אנחנו לא מדינה מתוקנת כמו הולנד שמקדישה את רוב התקציב לאחזקה?
יש לך אור ירוק
20/01/2011 | 16:29
2
2
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה עודד, הנה הכתבה
20/01/2011 | 17:54
1
1
"חשיפה בלעדית של YNET: עובדי הרכבת רצחו את ג'ון לנון"
מאת שחר הזלקורן
ג'ון לנון זצ"ל נרצח ע"י מרק דייוויד צ'פמן - כך מדווחת היום רכבת ישראל, לאחר שהשעיר לעזאזל החף מפשע נדון למאסר של 20 שנה עד מאסר עולם על הרצח. זאת, בעקבות מסקנות ביניים של ועדת חקירה פנימית שמינתה הרכבת המושחתת כדי לחקור את הפרשה החמורה, במטרה ברורה לטייח את האחריות האמיתית לרצח. ברכבת מסבירים כי צ'פמן רצח את לנון עקב קריאה של פרקים בספר "התפסן בשדה השיפון" וכדי להרשים את השחקנית ג'ודי פוסטר, בהשראת הסרט "נהג מונית".

בעקבות ההסבר הקלוש והמגוחך הנ"ל מסבירים ברכבת כי לא מדובר במחדל מערכתי וכי אין סכנה שהרכבת תרצח מוסיקאים נוספים, ולכן ישובו כל הקווים לפעילות כבר ביום ראשון הקרוב ללא פיקוח משטרתי. החזרת הקווים לפעילות תקל על העומס החמור שנוצר כידוע בשבועות האחרונים, באשמת הרכבת שהשביתה את הקווים בעקבות התקפות שפורסמו באתר YNET על ההחלטה להמשיך בפעילות הרגילה.

יש לציין כי במקביל לוועדת הטיוח הפנימית של הרכבת מתנהלת חקירה עצמאית של שר התחבורה, שאינו צד לעניין משום שאינו אחראי על הרכבת ואינו קשור אליה בכל צורה. יש לקוות כי החקירה העצמאית תחשוף בפני הציבור את האמת ותסכל את נסיון עובדי הרכבת להסתיר את אחריותם לרצח.

מקור בכיר ברכבת מתח היום ביקורת חריפה על ממצאי הביניים של הבדיקה: "זו תשובה שמבזה את הנוסעים ואת יוקו אונו. צ'פמן נסע באופן שוטף ברכבת התחתית של מנהטן, איך יכול להיות שאף אחד ברכבת ישראל לא גילה את הכשל הזה במשך כל השנים מאז נולד- ולפני הרצח?"

בשיחה עם ynet, מסביר מנכ"ל הרכבת, יצחק הראל, כי את הפגם הנפשי שהתגלה אצל צ'פמן, לא ניתן היה לגלות בבדיקות השוטפות או התקופתיות שעורכת החברה. לדבריו, מהממצאים עולה כי "הרוצח" סבל ככל הנראה מסכיזופרניה, ומעבר לכך, כדבריו, "רכבת ישראל אינה ממונה על מניעת פשעים בניו יורק". מדובר בעוד תירוץ בעייתי של רכבת ישראל, שממשיכה לחבל בכוונה בשירות שהיא מספקת לאזרחים, מטעמים סדיסטיים.

מקורות ברכבת טוענים מאז האירוע הקשה, כי יש לבדוק קשר אפשרי בין נהלי תחזוקה לקויים והרצח. עוד אומרים המקורות ל-ynet, כי חקירת הרכבת נראית כאילו נועדה "לנקות" את החברה מכל אחריות לרצח. יש לציין כי הכשל עליו מצביעה בדיקת הרכבת, אינו הראשון המתגלה בנוסעים מסוג זה שרצח את לנון: לאורך השנים התגלו ליקויים רבים במצבם הנפשי של הנוסעים, שחלקם עברו אשפוז ועלו על הרכבת התחתית ללא תיעוד מספק של הטיפולים שעברו לפני הגעתם למנהטן.

עניין אליו תידרש להתייחס ועדת הבדיקה החיצונית של משרד התחבורה, היא רמת האבטחה של הרכבת. מקורות בחברה מתריעים מזה שנים על נהלים מיושנים, שבחלק מהמקרים אינם מיושמים במלואם, ולכן עלולים לגרום להתרחשות מעשי פשע. לדברי המקורות, גם ממצאי הביניים אותם מפרסמת היום הרכבת, מעלים שאלות בעניין האבטחה: לטענתם, לא ייתכן כי אדם ירצח אדם אחר בגלל קטעים מ"התפסן בשדה השיפון", ולא למשל בגלל קטעים מהספר "קופיקו בקיבוץ".

"הכשל מתחיל ונגמר בוועד עובדי הרכבת בצפון", אומר היום ל-ynet מקור בחברה. "אני לא יודע איך הם יכולים לישון בלילה. לא יכול להיות שזה משהו שפתאום קרה. הרי בדיוק בגלל זה הנוסעים נבדקים באופן שוטף".

YNET מתחייב להמשיך לעקוב אחר החקירה באופן שוטף, ולפרסם כל ממצא בלתי עובדתי שימציא מקור עלום ברכבת ישראל, שיצביע על אשמת הרכבת. לעומת זאת, את ממצאי החקירה האמיתיים אנו מעדיפים שלא לפרסם, ע"מ שלא לפגוע בקמפיין של האתר נגד רכבת ישראל.

הרגת אותי!
20/01/2011 | 22:22
1
הבטן כואבת
קווים 69/169 חוזרים לבצע איסוף והורדה
19/01/2011 | 15:30
7
27
לכל אורך המסלול.
תזכורת:
לפני למעלה משנה הפכו קווים 69/169 לקווי אקספרס לאורך ציר ז'בוטינסקי ביצעו רק איסוף/הורדה (תלוי בכיוון). הסיבה לכך הייתה נעוצה במיניבוסים שחב' קווים הפעילה בקווים אלה, שכאמור, לא עמדו בעומס (מפתיע...).
לאחרונה הוחלפו כל המכונות בקווים 69/169 לאוטובוסים, במקום המיניבוסים שהיו עד אז.

השאלה עכשיו:
האם זה טוב ליהודים..?
כתובות אינטרנט מצורפות:
רק כשהחברה הארורה הזאת תיעלם כלא הייתה...
19/01/2011 | 16:16
2
4
אז תהיה ליהודים בבקעת אונו אורה ושמחה.
בקיץ הקרוב צפויה קווים "לחגוג" 8 שנים בבקעת
19/01/2011 | 16:36
1
2
אונו.
לא אמור כבר לצאת מכרז שימצא לה מחליף?
אמור זה שם של דג.
19/01/2011 | 16:49
2
כרגע האשכול אמור לצאת למכרז במסגרת שלב ב' של הרפורמה, אבל שום דבר עדיין לא סופי.
טוב מאוד, לדעתי
19/01/2011 | 18:13
1
במצב הנוכחי שבו היה איסוף/הורדה בלבד במחלף גבעת שמואל (בהתאם לכיוון הנסיעה), היו מגיעים אוטובוסים לא מלאים במיוחד של קו 69, שהיו ממשיכים בנסיעה ואחריהם קווים 64/68/70, שהיו מגיעים מלאים. זה עשוי להפחית מן העומס ומזמן ההמתנה.
אם החליטו להחזיר את נמצב לקדמותו, ובצדק, מדוע
20/01/2011 | 12:03
2
2
להמתין עוד חמישה ימים ?
נמצב = המצב
20/01/2011 | 12:07
אולי הם מחפשים אוטובוסים לשעות הלילה במקום
20/01/2011 | 16:57
2
המיניבוסים. כי כיום בשעות הלילה קו 69 (ותתפלאו חלק מהנסיעות של 68!!!!) מבוצעות ע"י מיניבוסים.
פרוייקט הרב-קו בתח"צ
19/01/2011 | 06:49
2
1. משרד התחבורה מצוי בימים אלו בעיצומו של הליך יישום פרוייקט הכרטוס החכם בתחבורה הציבורית, על מפעיליה השונים (להלן: "הפרוייקט").
2.  במסגרת פרוייקט זה התחייבו, מתחייבים ויתחייבו, כל מפעילי התחבורה הציבורית בישראל (לסוגיה השונים, להלן: "המפעילים") ליישם כרטוס חכם במסגרת השירותים ניתנים על ידם, כך שבסופו של דבר התשלום בעד הנסיעות בתחבורה הציבורית במדינת ישראל יעשה (למעט חריגים) באמצעות כרטיס חכם לאומי אחד, בלבד.
כמו כן יהווה הכרטיס החכם פריצת דרך ביכולות יישום כרטוס משותף בתח"צ
כתובות אינטרנט מצורפות:
הכפלת מסילת לוד-ב"ש: בשולי הסגירה.
18/01/2011 | 23:36
42
3
בשרשור זה אעלה מספר תמונות מהמתרחש בקטע לוד-נען במהלך השבתת ינואר. המוקד המרכזי של הסגירה, תחנת רמלה, שווה שרשור נפרד ולכן לא תזכה להתייחסות בשרשור זה. כשתסתיים הסגירה אעלה דיווח מסודר על עלילות התחנה (והאמינו לי, כדאי לכם לחכות) במהלך ההשבתה. לעת עתה אציין רק שהוקם מבנה טומאה על המסילה הפעילה. מבנה... המשך>>
הכפלת מסילת לוד-ב"ש: בשולי הסגירה.
בשרשור זה אעלה מספר תמונות מהמתרחש בקטע לוד-נען במהלך השבתת ינואר. המוקד המרכזי של הסגירה, תחנת רמלה, שווה שרשור נפרד ולכן לא תזכה להתייחסות בשרשור זה. כשתסתיים הסגירה אעלה דיווח מסודר על עלילות התחנה (והאמינו לי, כדאי לכם לחכות) במהלך ההשבתה. לעת עתה אציין רק שהוקם מבנה טומאה על המסילה הפעילה. מבנה זה נאטם ועליו הונח רבד. הקמת המבנה בוצעה בפיקוח צמוד של אתרא קדישא הרושמת לעצמה השג: התערבות בפרויקט לאומי וביצוע שינויים הנדסיים בו מבלי לשנות את הקו האדום או תוואי המסילות. כשתסתיים סאגת הקברים בתחנה ובמתחם תעבורה יזכו חברי הפורום לסקירה מעמיקה על צדדים מעניינים ובלתי מוכרים של פרשת הקברים ברמלה. בנוסף, יזכו החברים לשזוף עיניהם בהופעת בכורה של "המדריך השלם לבניית מבנה טומאה".
בהחלט כדאי לנסות בבית על (על= פשוטו כמשמעו) החמות הזועפת והשכן המרעיש שאינו משלם את דמי ועד הבית...

מחר צפויה הנחתה מחדש של המסילה שפורקה לצורך השבת התנועה. עם סיום ההשבתה הנוכחית, תחלנה עבודות במתחם התחנה על הכנת תוואי המסילה השנייה.
גם כאן צפויות העבוות לכלול פיקוח של אתרא קדישא והקמת מבנה טומאה. כמה שבועות מאוחר יותר ובמסגרת הארכת היקף המכרז בו זכתה על קטע רמלוד, צפויה "עינב החץ" להתחיל בבניית הרציף החדש של התחנה.

ואם ב"עינב החץ" עסקינן, מדוע שלא נבדוק בינתיים את ביצועיה בשטח? כזכור, חברה זו אמורה להכין את התשתית למסילה השנייה בקטע רמלוד. אם כן, אפתח בתנועה דרומה ממפגש 208, הסמוך לתחנת לוד. קודם לכן, מתחנת לוד ועד 208 קיים תוואי מוכן למסילה כפולה.
בתמונה: מתכות בקרבת המפגש עושות דרכן ל"מקומן הטבעי".
שרשור הכוונה ומודיעין 19/1
18/01/2011 | 23:19
32
34
חיפה
19/01/2011 | 01:48
3
33
איך כדאי להגיע מהטכניון או האוניברסיטה בחיפה לבית חולים 10?

תודה.
יש כמה אופציות
19/01/2011 | 02:20
2
57
מהאוניברסיטה קו 37 עד שד' הנשיא פינת דרך הים ומתחילת דרך הים קו 3 או 5. אופציה נוספת: קווים 46/146 לקניון חיפה או למרכזית חוף הכרמל ומשם 3/114/115.
מהטכניון אפשר עם קו 11 לקניון חיפה או לחוף הכרמל ומשם 3/114/115 או עם קו 31 עד פינת דרך הים ומשם 3 או 5. הבעיה היא שגם 11 וגם 31 הם קווים שפועלים בתדירות נמוכה. אפשר לצאת לשכונת זיו או ברגל עם בנסיעה קצרה בקווים 17/19/76/77 ומשם בקו 123 לקניון חיפה/חוף הכרמל או בקו 28 לפינת דרך הים וההמשך זהה.
כל החלפות האוטובוסים הם באמצעות אוטו כרטיס וללא תשלום נוסף.
*צ"ל: באמצעות אותו כרטיס.
19/01/2011 | 02:21
9
קו 114/115 יש לטפס הרבה ברגל
19/01/2011 | 04:45
18
האופטימלי הם קו 3 או 5.
מקרית הטכניון לקחת 76 או 77 לגרנד קניון ומשם קו 5 בתדירות של 20 דקות.
או לקחת 17/19 עד מרכז זיו, להחליף עם קו 16 לגרנד קניון ומשם קו 5.
מהאוניברסיטה גם קו 30 עד מרכז הכרמל והחלפה עם 3 או 5.
בוקר טוב.ושוב שאלה בבקשה:
19/01/2011 | 07:20
2
11
משנקין פינת אלנבי בתל אביב לרחוב ארלוזרוב פינת ויצמן בבקשה?
תשובה
19/01/2011 | 09:24
5
מאלנבי 73 יש שני קווים 61, 62  או המלך ג'ורג' 24, עד לככר המדינה.
יש גם  קו 10 מבן יהודה פינת אלנבי עד לארלוזורוב פינת ויצמן.
משינקין/אלנבי 20 ממש עד המקום או 61/62 עד
19/01/2011 | 09:47
20
כיכר המדינה או 18 עד בי"ח איכילוב
מרעננה לכפר נוער עיינות- חשוב
19/01/2011 | 10:01
2
15
איך מגיעים והכי חשוב כמה זמן לוקח להגיע לשם???
בשני אוטובוסים
19/01/2011 | 19:38
13
1.קו 502 מהרצליה לתחנה מרכזית חדשה בתל-אביב.
2.קו 310 מתחנה מרכזית חדשה בתל-אביב עד הכניסה לכפר הנוער עינות.
משך הנסיעה בסביבות השעה וארבעים וחמש דקות בערך,בשני אוטובוסים(לא כולל ההמתנה לאוטובוסים).
501/502 למרכזית ת"א ומשם ב....
19/01/2011 | 21:47
29
180 של ויאולה או 303/310 של אגד. בשעות הלילה קו 314 של ויאולה.

180/310 מהירים יותר מ303 בכ10 דקות נסיעה.

502 מהיר יותר מ501.

זמן הנסיעה כפי שנרשם בהודעה של דניאל.
מלון חוף התמרים
19/01/2011 | 10:43
1
204
צהרים טובים

אני צריכה להיות מחר בשבע במלון חוף התמרים
יציאה משכונת תל ברוך הישנה אזור רחוב קקל
אם אני רוצה ברכבת מתי ולאן אני צריכה ללכת ? האם הרכבת לעכו אמינה ויוצאת בזמן ?
האם יש אופציה נוחה של אוטובוס ?

תודה ויום טוב

חוף התמרים.
19/01/2011 | 11:45
70
תחנת הרכבת בעכו יוצאת ברוב המקרים בזמן וממוקמת, יחסית, סמוך לתחנת האוטובוסים (מרחק של פחות מחמש דקות הליכה: ממש בצאת תחנת הרכבת - ישנו מעגל תנועה, ממשיכים ישר עד שמגיעים למעגל תנועה נוסף ומשם שמאלה). כשתגיעי לתחנת האוטובוסים, יש לקחת את קו 271 (לכיון חיפה) ולבקש ממנו לעצור לך במלון חוף התמרים.

אופציה נוספת שיש ברשותך: לקחת מונית ממש מתחנת הרכבת. ישנן מוניות שמחכות בכניסה לתחנה.
המרחק בין התחנת רכבת או האוטובוסים (לפי בחירתך) לבין מלון חוף התמרים הוא כ-10 דקות נסיעה.
מתחנת רכבת הרצליה לא.ת "ביזנס פארק"
19/01/2011 | 11:35
6
76
שלום,

רציתי לדעת האם מתאפשר ללכת ברגל מתחנת הרכבת בהרצליה אל "ביזנס פארק" שממוקם באיזור התעשייה (רחוב משכית), ואם לא, מה האלטרנטיבות?

תודה על העזרה.
קווים 11/12/13/29 של מטרופולן.
19/01/2011 | 12:39
5
31
...
19/01/2011 | 12:41
4
10
לוקחים אותם מתחנת הרכבת עצמה, לשים לב שהם בכיוון הנסיעה להרצליה פיתוח.

יורדים במדינת היהודים פינת המשכית, משם שתי דקות הליכה.

ברגל זה מרחק הליכה רב לטעמי.
תודה רבה על המענה.
19/01/2011 | 12:51
3
12
רק כמה שאלות:

כמה זמן הנסיעה מתחנת רכבת אל תחנת היעד שלי?

ציינת שמרחק הליכה הוא רב, אבל בכל זאת, אפשרי? (רק לידע כללי, אני מאמין שאסע כמובן באוטובוס).

תודה שוב.
זה מרחק נסיעה של 4 תחנות
19/01/2011 | 14:25
2
20
זמן הנסיעה עומד על כ7 דקות.

יש לציין כי רק חלק מנסיעות קו 29 מביאות אותך ליעד. בעיקר בשעות הבוקר, אך יש גם במשך שעות היום.

כמו כן שכחתי לציין גם את קו 27 שאף הוא מביא אותך ליעד שלך.

כל הפרטים על זמני נסיעות (משוערים), נמצאים בקישור הזה

זה אומנם תקף להיום, אבל זה הלו"ז בכל יום עד כמה שידוע לי. את כל הפרטים על לו"ז תוכלי למצוא גם באתר מטרופולין www.metropoline.com וכן בפורטל של משרד התחבורה: www.bus.gov.il - משום מה כאשר בוחרים בתחנת המוצא "תחנת הרכבת" הוא מציע החלפה של שני קויים. במקום זאת בחר בתחנת המוצא: קניון שבעת הכוכבים. תחנת ניעד היא: אאווטלט - מדינת היהודים.

אם אני לא טועה זה אפשרי, פשוט לא יודע איך להסביר לך להגיע לשם ברגל, אך אם תפתח אתר מפות כמו YMAP או גוגל מפות תוכל לראות את הדרך (צריך פשוט לחצות את איילון בנקודה מסויימת על גשר).
זמן הנסיעה עומד על כ3-7 דקות.
19/01/2011 | 14:26
1
11
תודה שוב. :)
19/01/2011 | 22:21
5
תחנה מרכזית חדשה ת"א
19/01/2011 | 13:28
1
23
האם יש במקום כלשהוא מפת התמצאות לתחנה מרכזית חדשה ת"א? כולל קומות, רציפים מספרי קווים וכו

בתודה
הקומות הפעילות הן 4 עם חלק מקווי דן, 6-7 עם
19/01/2011 | 17:03
8
קווי אגד, סופרבוס, ואוליה, נתיב אקספרס, מטרופולין, אגד תעבורה ודן.
קומות 1-2 נטושות
ממרכז ראשל"צ למשרד החינוך בת"א
19/01/2011 | 17:49
1
15
משרד החינוך- רחוב השלושה 2 תל אביב
תודה
קו 274 ממרכז ראשל"צ עד רחוב המסגר ומשם ברגל.
19/01/2011 | 17:56
22
יורדים בתחנה הראשונה ברחוב המסגר והולכים דרך גשר לה גווארדיה.
כרמיאל לרמת גן
19/01/2011 | 17:56
2
27
אני צריך להגיע מכרמיאל לרמת גן לרחוב העמל

איך אני עושה את זה בצורה הכי פשוטה ?
קו 263 מכרמיאל לרכבת עכו ומשם ברכבת לת"א מרכז
19/01/2011 | 18:02
1
45
מת"א מרכז נסיעה קצרה בקווים 20, 42, 75א, 76א, 524, 525, 531 עד אבא הלל (התחנה של מגדלי ב.ס.ר) ומשם ברגל לרחוב העמל או בקו 40 עד התחנה השנייה בשד' בן גוריון ומשם ברגל.
אם אתה נוסע בבוקר אפשר לנסוע ישירות מכרמיאל לתל אביב בקו 846 ולרדת ברכבת מרכז. מהמסוף בכרמיאל לרכבת עכו אפשר גם עם 361 ו-500 בנוסף ל-263.
אופציה נוספת היא לנסוע בקו 980 החרדי שעובר בצומת כרמיאל 5 פעמים ביום ומגיע לבני ברק.
תודה!
19/01/2011 | 19:28
2
ת"א-עפולה
19/01/2011 | 18:09
2
9
איזה קו מגיע יותר מהר מתחנת רכבת ת"א מרכז לעפולה?
האם יש אפשרות יותר מהירה עם רכבת+אוטובוס?

תודה רבה לעונים!
835 ו-842 מהירים באותה מידה.
19/01/2011 | 18:17
1
3
835 עוצר בעוד כמה תחנות אבל זה לא משמעותי.
רכבת לא משתלמת במקרה הזה.
תודה רבה!!
19/01/2011 | 18:23
4
קו 101 ממרכזית המפרץ לגרנד קניון
19/01/2011 | 19:39
2
314
מאחר שהקו נפסק ב19:00 בערב, איך מגיעים לגרנד קניון ממרכזית המפרץ?
ומה עושים במוצאי שבת?

ממה שהבנתי קו 125 שפעל במוצאי שבת לא פועל יותר.
תודה.
קו 23 פועל עד מאוחר וגם בשבת
19/01/2011 | 23:26
1
19
נכון , אבל משום מה בכיוון ההפוך הוא לא פועל..
20/01/2011 | 01:51
8
עכשיו בדקתי באתר של אגד...
וגם ראיתי שבשעות הלילה של מוצ"ש ישנו קו 125...
"חשש לשיבושים בתנועת האוטובוסים בצפון"
18/01/2011 | 22:45
44
6
סכסוך פנימי באגד עד כדי פילוג בתוך הקואופרטיב בין המחוזות...

פרטים בכתבה המצ"ב -
http://cars.walla.co.il/?w=/4705/1781624 המשך>>
סכסוך פנימי באגד עד כדי פילוג בתוך הקואופרטיב בין המחוזות...

פרטים בכתבה המצ"ב - http://cars.walla.co.il/?w=/4705/1781624
כתובות אינטרנט מצורפות:
A1 - מה חדש בנחל יתלה?
18/01/2011 | 19:46
59
4
אחה"צ ביצעתי גיחה קצרה לנחל יתלה ע"מ לבחון מה התחדש בעבודות על גשר 8 של הפרויקט.
אך תחילה, תזכורת מאתר העבודה נכון ל -6.11.10 .
המשך>>
A1 - מה חדש בנחל יתלה?
אחה"צ ביצעתי גיחה קצרה לנחל יתלה ע"מ לבחון מה התחדש בעבודות על גשר 8 של הפרויקט.
אך תחילה, תזכורת מאתר העבודה נכון ל -6.11.10 .
שלילת רישיון-תחבורה ציבורת
18/01/2011 | 11:35
3
3
לפני כשנה היתה לי שלילה מנהלית של הרישיון....ואז פלאש נפלתי לחור של להיות תלוי בתחבורה הציבורית בארצינו
המוכה עם אלף מכות יומיומיות , אני חייב להגיע עם מאט  זמן ממקום למקום כמנחה של חוגים באירגונים שונים בת"א
ר"ג , כ"ס , פ"ת , רמה"ש כו וכו....מר"ג עד בת ים לקח לי באוטובוס שעה ורבע....אני לא יודע איך לנסח את השאלה
כי הכעס אוכל אותי...מישהו יודע כמה אלפי שקלים משקיע הממשלה במחקרים וסקרים ומשכורות של אנשי תיכנון
של תחבורה....ו... מה בידיוק משפרים???? כן מעודדים את הנוסע הפרטי להשתמש ברכב שלו כי....איך זה
יתכן שאנני אוכל להתפרנס כי אנני אוכל להגיע למקומות העבודה שלי....כשהפסק דין שלי הסופי יבוא???

אני בטוח שאני לא היחיד שסובל מזה...אני רק יודע שסטודנטים,זקנים,פועלים, הם היחידים שנוסעים באוטובוסים
ושאין לנו כח להתלונן כי זה האוכלוסיה החלשה ושלא מגיע לנו להשפיע ולעודד שינוי משמעותי במערכת של התחבורה
במקרה זה בגוש דן.....חס לחלילה רק כשמפוצצים אוטובוס ומי הנופל קורבן? אותם ילדים,זקנים,חיילים,ופועלים
שיום יום מבזבזים מזמנם באוטובוסים במערכת התחבורה לקוי .

ומי אמר שמיישמים את כל מה שהמתכננים ממליצים?
18/01/2011 | 11:43
1
1
או אפילו חצי, שליש או רבע?
ד"ש למשרד האוצר בשמך.
גם למשרד התחבורה יש חלק במחדל
18/01/2011 | 22:16
לומר זאת בפשטות
18/01/2011 | 14:13
1
במדינה מוכת אסונות וטרור שנותנת עדיפות ברורה למגזר החרדי, התחבורה הציבורית מעניינת את הממשלה כשלג דאשתקד.
סיכום שנת 2010 של שר התחבורה
18/01/2011 | 15:53
3
1
האם הבטחותיו של שר התחבורה לשנת העבודה 2010 עמדו במבחן ומה מהן נדחה ל- 2011
כתובות אינטרנט מצורפות:
אף מילה על הרכבת?
18/01/2011 | 17:17
2
מאיפה הזלקורן יודע שיש קשר ביניהם?
18/01/2011 | 19:26
מה הוא, כתב לענייני תחבורה או משהו?
העורך שמינה אותו לא הסביר לו, אז הוא חושב שהרכבת כפופה למשרד הקליטה.
זה כי צפויה להיות כתבה מקיפה על "רכבת ישראל"
18/01/2011 | 19:31
לא לדאוג .
סתם, סתאם.
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום ציוד לספורט
פורום ציוד לספורט
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
קומונות
ברוכים הבאים לכולם:הגעתם לקומונה בנושא אוטובוסים.בקומונה יו...
עדכונים שוטפים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ