לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

צומת תפוח - פלסטין
19/06/14 16:14
382צפיות
מפה
דווקא בגירסה הישראלית של המפות....??
º
מה הרלוונטיות לפורום?
19/06/14 17:35
75צפיות
º
להבא, נא להשתמש ב-
19/06/14 17:44
73צפיות
כי הגרסא העברית שואבת נתונים ממקום אחר?
21/06/14 14:12
77צפיות
כל המפות שואבות נתונים מאותו DATABASE.. ההבדל הוא רק בתרגום.
שינויים, תוספות שירות, קווים חדשים>>>
19/06/14 14:01
254צפיות
קו 5 בראשון לציון יוארך לבית החולים אסף הרופא על חשבון קו 8 שיסיים את נסיעתו במרום ראשון. השינוי יתבצע החל ממחר, יום שישי.

מסתבר שהתווספה תחנת איסוף + הורדה בקו 351 של אגד (בני ברק <> אשדוד) במתנ"ח יבנה בשני כיווני הנסיעה. האם זה קרה עקב העומס הבלתי פוסק על קו 315 של אפיקים? לאחרונה הגיעו להחלטה כי תופעל נסיעה מיוחדת כל יום בשעה 8:15 שתצא מהמתנ"ח ולא מאשדוד אל תל השומר. תחילה הנסיעה הופיעה בלו"ז אך אפיקים לא הוציאו אוטובוס ובימים האחרונים מדווח כי האוטובוס המיוחל סוף סוף הגיע. אך האם, תוספת העצירה של 351 היא בעבור הציבור החרדי או על מנת להוריד מעט מהעומס של 315?
קו ים חדש 503 בין שוהם לתל אביב
19/06/14 14:13
257צפיות
קו 503 שוהם-תל אביב - קו ים חדש

נוסעים נכבדים,

החל מהתאריך 22.06.2014 תפעיל חברת קווים קו ים חדש, קו מספר 503 משוהם - לתל אביב ובחזרה.

הקו יפעל בימים ראשון עד שישי כולל..

להלן פירוט מסלול הקו:

שעות פעילות הקו מכיוון שוהם (כיכר אגמית) לתל אביב (מסוף כרמלית):

10:30

שעות פעילות הקו מכיוון תל אביב (מסוף כרמלית) לשוהם (כיכר אגמית):

16:30
כתובות אינטרנט מצורפות:
בטעות לחצתי על שלח, הנה ההמשך...
19/06/14 14:22
137צפיות
החל מיום ראשון ה22.6 יופעל קו חדש שמספרו 25 בין צומת בית דגן ליישוב בית דגן. התדירות לא רעה...

החל מיום ראשון ה22.6 במזכרת בתיה יינתן לראשונה שירות לשכונה הירוקה, שינוי במסלולי הקווים 26א/26/27 של אגד.

קו 37 של דן  - החל מה 1.7 תבוטל חלופת הנסיעה דרך רמת עמידר בבת ים, הקו יפעל במסלול אחיד כל היום.

קו 189 - החל מה 23.6 שינוי מסלול באיזור התעישה חולון בכיוון הנסיעה לעתידים בלבד.

החל  מה-22.6 יופעל קו חדש משוהם למסוף כרמלית בת"א, קו 503 שמטרתו לשרת את התושבים להגעה לים. נסיעה אחת בשעה 10:30 וחזרה בשעה 16:30. בנוסף כפי שנכתב בשרשור אחר, יופעל קו הלילה 502 לת"א בחמישי ובמוצ"ש ובראשון עד רביעי קו הלילה 501 לראשון לציון שני הקווים עם לו"ז טוב שקובע שהבילויים מתחילים גם מוקדם יותר ולא בחצות.

החל מה-22.6 תוספת נסיעות לקו 144 של מטרופולין בין באר שבע לקציעות. על פי הלו"ז הדבר מיטיב עם השוהים במתקן חולות ויכול לשמש גם את התושבים שלאורך הציר בהגעתם לבאר שבע.

שינויים גם בחברת גלים: בנוסף לקו 41 שנכנס לרכבת להבים, גם קו 40 נכנס לרכבת להבים וממשיך ללקיה וחורה. בכך קיים קישור גם בין היישובים לקיה וחורה אל תחנת הרכבת הלהבים. כמו כן, הקו תוגבר לאחרונה, גם בשבתות אם כי בשבתות הקו לא נכנס ללהבים.

בנוסף שינויים בקווים הפנימיים ברהט. וכן תוספת שירות בקו 453 למכללת ספיר.

מספר שינויים מינוריים בסופרבוס, קו 414 לא יעצור במחלף הראל בכיוון הנסיעה לבית שמש. שינוי לו"ז בקו 182.
שינויים באיזור ירושלים>>>
19/06/14 14:30
134צפיות
החל מה-22.6 קו 19 ישנה את מסלולו באופן מינורי.

החל מה- 22.6 יחול שינוי בקו 179 של אגד בין פסגות לירושלים. מהות השינוי הינו בפסגת זאב, קו 179 יסע במסלול זהה לקו 142.

החל מה- 22.6 תופעל חלופה בקו 148 ממעלה לבונה לירושלים בשעה 7:30 בימי ראשון עד חמישי.

החל מה-22.6 תופעל חלופה בקו 948 מחמרה דרך יישובי גב ההר לירושלים.

החל מה-22.6 תופעל חלופה בקו 160 של השעה 15:00 מירושלים אשר תיכנס לכרמי צור.

שינויי בקווי הלילה בירושלים:

החל ממוצ"ש 21.6.14 יופעלו קווי לילה במתכונת קיץ בימים ראשון עד חמישי ובמוצ"ש. כמו כן, יחולו שינויים במסלולי הקווים על פי הפרוט הבא:

קו 101 למעלה אדומים (המשך לקדר): לאחר סיום הפיזור במעלה אדומים ימשיך לקדר.

קו 103 לנווה יעקב (הארכת מסלול בשכונת פסגת זאב מזרח): ייסע על פי המסלול המקורי עד צומת הרחובות מאיר גרשון/ דב סדן, ימשיך ישר ברחוב מאיר גרשון, יפנה שמאלה לרחוב משה רחמילביץ וימשיך על פי המסלול המקורי.

תחנות מבוטלות: התחנות ברחוב דב סדן.
תחנות חדשות: מאיר גרשון/ דב סדן, מאיר גרשון/ יוסף נדבה, מאיר גרשון/ משה רחמילביץ', משה רחמילביץ'/ איתן לבני, משה רחמילביץ'/ יצחק טוניק, משה רחמילביץ'/ אברהם רפול הררי, משה רחמילביץ'/ משה גבירצמן, משה רחמילביץ'/ שמואל יפה ארמוזה, משה רחמילביץ' – טיילת שמואל (3 תחנות).

קו 105 לגבעת זאב (המשך לגבעון החדשה): לאחר סיום הפיזור בגבעת זאב ימשיך לגבעון החדשה.

קווים 102 ,106 ,107 , 267 לכיוון השכונות ואפרת (ייסעו דרך ה"סינמה סיטי"): ייסעו על פי המסלולים המקוריים עד שדרות הנשיא השישי, ימשיכו ישר לכיוון ה"סינמה סיטי", יפנו שמאלה לשדרות יצחק רבין, ימשיכו לרחוב בצלאל, יפנו שמאלה לרחוב עליאש, שמאלה לרחוב אגריפס, ימינה לרחוב כי"ח וימשיכו על פי המסלולים המקוריים.

תחנות מבוטלות: ברחוב אגריפס.
תחנות חדשות: שדרות הנשיא השישי – בנייני האומה, השדרות הנשיא השישי - מול חניון הלאום, בצלאל/ טרומפלדור, ברחוב עליאש, אגריפס/ כי"ח.

קווים 104 ,105 למבשרת ציון/ גבעת זאב (ייסעו דרך ה"סינמה סיטי"): ייסעו על פי המסלולים המקוריים עד רחוב בצלאל, ימשיכו ישר לשדרות יצחק רבין, יפנו ימינה לשדרות הנשיא השישי, ימינה להיכל המשפט, שמאלה לרחוב יוסף בורג, שמאלה לשדרות שז"ר (מול בנייני  האומה) וימשיכו על פי המסלולים המקוריים. שדרות הנישא השישי - חניון הלאום, שדרות הנשיא השישי - בנייני האומה.
שינויים באיזור הצפון:
19/06/14 14:38
150צפיות
טוב על קו 5 כבר דיברנו, לא הייתי מעורה כל כך בדיון אך יש לו 3 חלופות, הפירוט באתר אגד.

לצידו יתבצע שינוי בקווים 1,2 בכרמיאל.

על קו 236 החדש בחיפה גם דיברו כאן, אין מה להרחיב.

וכן קו 975 מופעל בין חיפה לנתניה בימי שישי ומוצ"ש, קו 973 ידלג על נתניה וימשיך לקשר בין אשדוד לחיפה.

לא ממש צפון אבל בתחנת הרכבת בבנימינה, החל מה-22.6 תחנת המוצא של קו 9 עוברת מרחוב המסילה לרחוב התחנה (מהעבר השני של תחנת הרכבת).

החל מה22.6 שינוי בקווים 9/76/77 בקיסריה - שינוי מסלול.
שינויים שכדאי להכניס בחיפה:
20/06/14 18:56
87צפיות
אני מציע כי קווים 5/ 5א ו- 28 יסיימו/ יתחילו את נסיעתם במרכזית המפרץ במקום בגרנד קניון. מדובר בקיצור זמן משמעותי מאד לבאים ממזרח אל לב אזור המגורים בכרמל: רוממה, רוממה החדשה (רמות בן גוריון ועוד). באופן זה, קו 136 יקוצר ולא ייכנס לרוממה החדשה ולא יהיה יותר צורך לנסוע מציר מוריה למרכזית המפרץ דרך הסיבוב הארוך של רוממה.
אני מציע גם להפעיל קו  124  בדומה ל- 24:  הקו יפעל ממרכזית המפרץ דרך רוממה ורוממה החדשה, מרכז רפואי כרמל, ויסיים במרכזית חוף הכרמל. כיום השכונות הנ"ל לא מחוברות למרכזית חוף הכרמל, ורוממה לא מחוברת לשום מרכזית (להוציא מסוף בת גלים).
שינויים באיזור השרון:
19/06/14 14:47
150צפיות
החל מה1.7 תגבור נסיעות בקווים 29 ו149 במהלך החופש הגדול.

החל מה-1.7 יופעל קו קיץ שמספרו 232 מהוד השרון לחוף הים בהרצליה, להערכתי סיום במרינה.

קווי הלילה 229/230/231 יחלו לפעול בכל לילה מלבד שישי והקווים 225/227/228 ממשיכים במתכונת הרגילה - פעילות בלילות חמישי ומוצ"ש.

החל מה22.6 שינוי מסלול לקווים 9/75/76 בקיסריה.

דווח על כך כאן בשרשור אחר: החל מה21.6 יופעל קו לילה שמספרו 243 מהמעוצה האיזורית לב השרון לנתניה, הקו יעבור בתל מונד וקדימה-צורן.
לגבי קווי הלילה - זו בושה גדולה שיומיים לפני
19/06/14 14:48
256צפיות
הפעלתם אין שום מידע חדש על הקווים החדשים לא באתר קווי הלילה ולא בפייסבוק של קווי הלילה, לרבות שום אזכור על שינויים במסלולי הקווים הקיימים.

בושה.
º
תודה על איסוף העדכונים.
19/06/14 17:03
60צפיות
אפרופו קווי לילה - עוד אבסורד, והפעם בחיפה
19/06/14 23:37
165צפיות
מאז הארגון מחדש של התחבורה הציבורית בחיפה שבו אגד פועלת בשיתוף פעולה עם המטרונית, ניכר שהתיאום הוא לא 100%...
זה התחיל בראש השנה, שקווי הלילה 200 ו210 של אגד פעלו והמטרונית לא, המשיך לבוקר יום העצמאות (עד 12 בצהריים) שבו קרה בדיוק הפוך - המטרונית פעלה כרגיל ואגד לא..
ועכשיו בקווי הלילה.
בעוד 200 ו210 החל ממחר מתוגברים לתדירות של כל 20 דקות, המטרונית נשארת כל חצי שעה... וכך נוצר המצב האבסורדי שבו קו מזין בתדירות גבוהה יותר מהקו הראשי המקשר בינהם...

ואגב, עוד בקטנה, בשקט בשקט ללא שום הודעה, מתבטל לו החל ממחר קו הלילה 216 (חיפה - עכו - נהריה) בשל המעבר לנתיב אקספרס. כעת הקישור הזה יתקיים רק על ידי הקו למעלות (471)...
האתר עודכן ויש שם משהו מעניין על קו 489
21/06/14 21:13
113צפיות
מחולון לת"א.  מישהו יודע על זה משהו ?
º
אני חושב שפשוט משנים את המספר של 289
22/06/14 00:28
45צפיות
יש בזה היגיון מבורך
22/06/14 08:25
54צפיות
בגלל קיומו של 289 של דן (למרות שממתי זה עצר את משרד התחבורה בכפילויות מספרים), ובגלל שרוב הקווים ה"מקומיים" של הלילה בגוש דן מתחילים ב-4 (416, 418, 425...)
º
ובכל זאת קווים חדשים בחולון-ראשל"צ 220, 296
22/06/14 11:51
45צפיות
º
לצורך הדיוק, 296 פועל מאזור ולא מחולון
22/06/14 12:21
25צפיות
º
צודק, הנקודה שלי היא לגבי המספור...
22/06/14 18:00
16צפיות
קו חדש בין עפולה לבני ברק בהפעלת.............
20/06/14 10:08
212צפיות
נתיב אקספרס

לציבור הנוסעים שלום רב,

החל מיום שישי 20.06.2014 יופעל קו חדש 994 מעפולה לבני ברק לפי הלו"ז הבא:

לו"ז יום שישי
מוצא : בני ברק  יעד :עפולה   13:30
מוצא עפולה       יעד: בני ברק 13:30

לו"ז מוצ"ש
מוצא : בני ברק יעד: עפולה    22:30
מוצא : עפולה   יעד :בני ברק  22:30
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
יש כ"כ הרבה חרדים בעפולה?
20/06/14 18:28
64צפיות
יש מספיק חרדים
22/06/14 09:04
70צפיות
גם בעפולה וגם בצפת
כך שלנסיעה שיוצאת מצפת אין מקום לכל החרדים שמחכים בעפולה בסופי שבוע.
לכן נולדה חלופה לקו שמתחילה מעפולה. וכדי שהשירות יהיה ברור נתנו לה שילוט נפרד.
זה בעקבות תלונות רבות של נוסעים שלא הצליחו לעלות על האוטובוס בעפולה.
אז שיתכבדו ויסעו בקו 821
22/06/14 10:17
66צפיות
שג מגיע מעפולה לבני ברק...
שדרות<>ירושלים - קו חדש 493 במכרז הנגב המערבי
20/06/14 17:17
183צפיות
כך על פי דרור גנון במסגרת התוכנית יהיה בסדר אשר שודרה ב- 17.6.14

בנוסף, בנתיים הוא אומר שככל הנראה תוסף נסיעה נוספת לקו 443 ונשקלת האופציה להכנסת קו 492 בנסיעות מסוימות לתוך שדרות עד כיכר השוק ובחזרה לצומת ניר עם - רכבת שדרות.

ניתן להאזין בקישור הבא החל מהדקה ה-34: http://www.icast.co.il/PlayerWin.aspx?file=http://...
אגד התחילו להפעיל את קו 37א גם בשבת
22/06/14 01:13
107צפיות
קו 37א מחיפה לדלית אל כרמל בשני הכיוונים.
רשימת כל קווי הלילה החדשים
22/06/14 03:40
99צפיות
נמצאים בקישור הבא:

http://www.kav-layla.co.il/Web/He/News/1102.aspx
מה זה קו 489 מחולון לתל אביב?
22/06/14 07:36
141צפיות
לא מצאתי שום קו חדש במערכת של משרד התחבורה,
ולא נראה לי יש גם סיבה לקווי לילה חדשים בחולון. כרגע היא מכוסה די טוב עם 3 קווים שעוברים בשטחה בחלקים שונים של העיר.
יכול להיות שזאת טעות, והתכוונו ל- 289, שהוא בכלל לא חדש?
רשימת קווי הלילה המבוטלים
22/06/14 10:30
108צפיות
1.קו 444-רמלה-תל-אביב
2.קו 163-אשקלון-נתיבות
3.קו 165-אופקים-נתיבות
4.קו 111-אשדוד-פנימי
5.קו 635-נתניה-כפר יונה
6.קו 216-חיפה-נהריה
7.קו 114-אשדוד-קריית מלאכי
מאמר שהשאיר אותי פעור פה
19/06/14 01:33
436צפיות
פארק דה פרנס, אני כמעט בטוח שאתה תאהב אותו.
אדם ייחודי מאוד בנוף המשמים של האקדמיה ושל האלעק פלורליזם ורב תרובתיות.

קצת ארוך אבל שווה את משקלו בזהב.

כתובות אינטרנט מצורפות:
וילהלם (הוא פד"פ)
20/06/14 13:15
147צפיות
מה התייחסותך למאמר הארוך הזה?
תודה קובי, אני אקרא אחרי הבלגן של ששי אחה"צ
20/06/14 13:26
141צפיות
מהפתיחה נראה לי שזה מזכיר מאמר מפורסם אחר, אם כן - אנסה לצרף לך לינק בתמורה...
אוקיי, קראתי...
20/06/14 15:17
233צפיות
מאמר יפה ודי משעשע, אבל לא ממש מלמד משהו חדש (והאמת שהוא גם לא אמור: מדובר בקטע מספר משנת 99', מאז כולנו התפכחנו במידה מסויימת - מי יותר, מי פחות...)

שוב תודה רבה, נהניתי מההתייחסות ללנון ז"ל. אני תמיד מצטט ממנו שלושה משפטים אחרים דווקא:

"החיים זה מה שקורה לך כשאתה עסוק בתכנון תכניות אחרות" (מהשיר "ילד")

"ככל שאתה יותר אמיתי, כך כל היתר יותר הזוי" (משפט מחץ של לנון למוחמד עלי)

(וזה קצת יותר רלבנטי למאמר) "בסופו של דבר האהבה שאתה מקבל זהה לאהבה שאתה יוצר" (מהשיר "הסוף")

בכמה משפטים אפשר לתמצת את המאמר למה שאני בד"כ כותב כאן ליורם, אלן ורוכב האופניים כדי "לשכנע" אותם לעזוב את לונדוניסטן ולעבור לישראל. (במקרה של בן דוד שלי מלונדוניסטן זה הצליח! אני עדיין עובד על ההורים שלו).

ועכשיו כמו שהבטחתי, מאמר שמתייחס לאותה נקודת פתיחה של המאמר הזה, כלומר שלושת ה"צפונים" בשדה"ת של לוס אנג'לס. זה מתוך הספר "תוגת הישראליות" שיצא בשנת 96', 3 שנים לפני הספר של מגן.
דורון רוזנבלום, "למרות" היותו שמאלני שטוף (ושוטף) מוח, הוא כותב מבריק, ובמאמר הארוך הזה יש קטע גאוני שאני תמיד חוזר אליו.
מכיוון שלא הצלחתי למצוא ציטוט מלא שלו ברשת, לא התעצלתי, העתקתי לקובץ וורד ("שמחת ה-וורד" כמו שקרא לכך רוזנבלום עצמו) ואתה וכל חברי הפורום מוזמנים לקרוא ולהפנים....

ולסיום, סיפור אישי ממקום דומה, רק עוד יותר קיצוני מאשר רוזנבלום ומגן:

לפני 16 שנה הייתי בעיצומו של ירח הדבש השלישי שלי עם talitalitali. העליתי לפורום בזמנו שרשור תמונות (אנלוגיות, סרוקות) נוסטלגי מהטיול הנפלא ההוא ואתה מוזמן לרענן את זכרונך בארכיון...
מכל מקום, בשלב מתקדם של הטיול מצאנו עצמנו באנקורג', אלסקה, יושבים במסעדת "דניז" - מי שלא מכיר, מסעדה גנרית של אוכל אמריקני בסיסי ופשוט, זול, מוגש מהר (אם כי לא ממש "מהיר") וטעיםםםםםםםם... שהחזיק אותנו בהרבה חלקים נידחים ומרוחקים של מסענו הארוך.
אני הזמנתי כהרגלי את "מרק דניז" כפי שקראתי לו - מרק תפוחי אדמה עם גבינת צ'דר נמסה בחום הלוהט ופתיתי בייקון צרובים מפוזרים על פניו.... אחחח..... אמריקה...
המלצרית ששירתה אותנו (אשה כבת חמישים) ניגשה אלינו לקראת סוף הארוחה ושאלה:
"סליחה, אתם מדברים עברית או ערבית?"
"עברית".
היא עיקמה את פניה ברוגז-עצמי ואמרה: "נו, היית מצפה שאדע לזהות את השפה של העם שלי"... הכניסה יד לתוך החולצה ושלפה החוצה את תליון ה"חי" שעל המחרוזת לצווארה... תזכורת: אנחנו באלסקה!!!!
צחקנו, ואמרתי לה: "האמת שדי קל להבחין בין עברית וערבית כשהאוזן שלך רגילה לשמוע אותן".
היא נפנפה באצבע בכעס מדומה ונזפה בי: "כן, אבל אתם הטעיתם אותי. הזמנתם בייקון"....

עד היום אני ואשתי שתחיה צוחקים על המלצרית הזו, שעובדת במקום שמגיש טריפה ונבלה בשפע, מקבלת משכורת וטיפים מהגויים ימ"ש, אבל נוזפת במי שאוכל שם...

עד כאן משדות פלשתים.
שאלה שמסקרנת אותי, אתה שותה?
20/06/14 18:03
94צפיות
ולא התכוונתי לתה, קפה או מים ואפילו לא בירה ויין.

קטע נחמד, אם כי, לידיעתך, פרופ' זאב מגן ממש לא שמאלני אמיתי (אז הוא היה מרכז וכיום הדעות שהביע בספר שהבאתי קישור אליו ימקמו אותו בימין המתון)
ואחד שכן מקדש את הלאומיות העברית/יהודית ולא קוסמופילט עלוב נפש.
בירה בלבד
20/06/14 18:11
88צפיות
לא אוהב משקאות אלכוהוליים באופן כללי. (מה שאירוני, כי אחי הוא בעל באר... ושם אני שותה בחינם ללא הגבלה עד קץ הדורות...)

אכן, לא ניתן לראות בו שמאלני "אמיתי", בוודאי לא בתחום ההגדרות המקובלות בתקשורת הישראלית.

את הקטע של רוזנבלום לא הבאתי כדי לרמוז שמגן הוא שמאלני, אלא משום שהתיאור של רוזנבלום הזכיר לי את הסיטואציה שמתאר מגן בתחילת המאמר שלו. זה תמיד הצחיק אותי (גרתי בארה"ב שנה וחצי וטיילתי שם לפני כן) והסיפור שהבאתי מאלסקה הוא רק אחד מרבים.
לא היה חור אחד בעולם שהייתי בו ולא נתקלתי
20/06/14 19:15
79צפיות
בישראלים.
מסידני שבניו סאות' וויילס ועד לפוארטו מונט שבמרכז החלק הדרומי של צ'ילה הארוכה (נסיעה של 3/4 יממה ברכבת מסנטיאגו דה צ'ילה עד לשם).
מאקוואדור ועד למלבורן, מאיסטנבול ועד לפורטו שבצפון פורטוגל. בכל מקום.

קוריוז או אם תרצה אנקדוטה בנושא.
בשנת 83' טיול ראשון שלי אל מחוץ לארץ כנען. קמפינג טורס לאירופה הקלאסית. היינו 6 או 8 חבר'ה מחדרה בקבוצה של בין 30 ל-35 שהיתה באותו טיול.
הקמפינג של אזור לוצרן שבשווייץ. במקלחות אני מדבר עם כמה חבר'ה מהקבוצה, חלקם לא חדרתים על הא ועל דא. לפתע מתערב בשיחה אדם מבוגר,
להערכתי היה אז בן בין 40 ל-55. כאמור אני לפני צבא אז אנשים בני 45 נראו לי זקנים טרח.
טוב, הוא העיר משהו על מה ששוחחנו, לא זוכר בכלל מה וזה גם ממש לא משנה. נניח לצורך העניין שזה היה על איזה רכב נפוץ שראינו. נניח.
למחרת, אני מספר לחבר'ה אחרים "שמעו איזה קטע היה אתמול. במקלחת סיפרתי ל-X,Y ו-Z על הפיאט שראינו בדרך ואיזה מישהו ישראלי לפתע פונה אלינו
ואומר שזה לא פיאט אלא אלפא רומיאו".
אתה יכול לנחש מה קרה 3 שניות אחרי שאני מסיים את המשפט הזה. כן, אותו מבוגר מיום קודם מתפרץ לפתע לשיחה ואומר "לא אמרתי אלפא רומיאו אלא לאדה".
כן, פעמיים רצוף היה אותו ישראלי במקרה במקום והוא אפילו זכר שהוא התערב לנו בשיחה וגם מה היה תוכן ההערה שלו לנו.
יפה מאד
20/06/14 19:58
62צפיות
בטיול הראשון שלי בארה"ב (סתיו 91') הייתי עם חבר טוב מהצבא. הגענו לדיסניוורלד באורלנדו ומכיוון שלא היו לנו טלפונים ניידים החבר שלי הלך לשורת טלפונים ציבוריים באחד הבניינים כדי לדבר עם הוריו בישראל. לכל טלפון היה תור, ומי עומד לפניו בתור אם לא השכן שלו מלמטה בקרית ביאליק...
הקייזר יצליח איפה שהלופטוואפה נכשל?
21/06/14 20:31
29צפיות

הבליץ לא מנע מסבא וסבתא שלי להתחתן בלונדון בעיצומה של המלחמה.

(סרטון תעמולה בריטי שממחיש את הבליץ):

https://www.youtube.com/watch?v=jvxPid5xB3Y
º
מאמר נחמד. קראתי אותו לפני 7 שנים
21/06/14 01:51
27צפיות
º
אולי אפילו יותר
21/06/14 02:15
17צפיות
בפורמי הישראלים בחו"ל זה יהיה |on|
21/06/14 19:01
54צפיות
יש מקומות אחרים בתפוז שבהם עוסקים בענייני זהות ומיקום ויוכלו לתמוך או ליירט את המאמר בצורה הטובה ביותר.

הכותב הוא עולה מארה"ב, ויש לזכור שבמידה רבה העלייה מארה"ב בשנות ה70 וה80 היתה סוג של מימוש שנות השישים בצורה יהודית או דרך כלים רוחניים יהודיים. מהסיבה הזו ישנם יהודים אמריקנים רבים בהתנחלויות כי הם באו לארץ לעשות את הדבר הכי "יהודי" בעיניהם גם אם הוא נראה "קיצוני" בעיני אחרים. כמו כן יש לראות את הרב מאיר כהנא כמקבילם היהודי של מלקום X או לואיס פראחאן ולא כתופעה ללא מסגרת התייחסות.

בכלל - לאמריקנים יש אהבה למערכות חוקים והגדרות. כשאמריקנים מגלים דת חדשה (או מתחזקים בדתם שלהם) הם ילכו איתה עד הסוף, למקום הכי "אותנטי" בעיניהם, בצורה שתראה מוגזמת גם לבני אותה הדת / תרבות.

כשהגעתי ללונדון איתרא מזלי והתחברתי בין השאר לאיזה אמריקני שבדיוק בילה קיץ אצל ידידה דתיה בישראל. הוא פשוט סירב לראות אותי דרך כל פילטר אחר מזה של היהדות הדתית להבנתו (והוא די הבין, בשלב מסויים אמו היתה במסלול לקראת גיור). לא בדיוק הזיז לו שהייתי באותה חבורה שבה יצא ל G.A.Y בלילה שבין שישי לשבת כל שבוע (רמז די עבה לכך שאינני מקיים אורח חיים יהודי-דתי) - מכל דבר הוא ניסה לפרשן אותי כמו דוס. אני חושב שלכותב המאמר יש גישה דומה לחיים.

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/06
19/06/14 00:02
51צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מבקשת הכוונה להגעה "יעילה" למתחם התחנה בת"א
19/06/14 08:00
79צפיות
 מאחת מתחנות הרכבת בת"א או מתחנה מרכזית ת"א.

אשמח לרעיונות יעילים,לא אכפת לי לעבור אוטובוסים,
רק לא רוצה לחפש את התחנות במשך שעה.
מה נקודת המוצא שלך?
19/06/14 08:14
72צפיות
את הרי לא גרה בתמח"ת ולא בתחנת רכבת...
צודק.ובמה זה עוזר?ממש לא הבנתי.
19/06/14 08:27
79צפיות
 ברור שאני מגיעה לתל-אביב "מבחוץ".אם הייתי מבקשת
הכוונה בתל אביב,הייתי מציינת נקודת מוצא.
תתפלאי כמה זה לא תמיד נכון עבור השואלים
19/06/14 08:43
74צפיות
במיוחד כשמזכירים את המקום המקולל, התחנה המרכזית, שלאנשים יש קיבעון אליו בתור נקודת החלפה (והוא נקודת החלפה הכי גרועה שיש באזור גוש דן).
בכל מקרה, בילוי נעים :)
מקבלת.מתנצלת (נתנאל),אשמח אם זה יועיל
19/06/14 08:54
75צפיות
 אם אגיע עם אוטובוס,אגיע עם קו 300 מאשקלון.

אם הייץי מגיעה מוקדם בבוקר ,הייתי מדלגת על התחנה המרכזית.
אף אחד לא שש להגיע לשם.
זו הדרך הכי הכי מהירה שיש:
19/06/14 13:09
49צפיות
יש גם אופציה ללא קו 300 שגם זמינה בשעות הבוקר המוקדמות ויכול להיות הרבה יותר נוחה עבורך, בהמשך...

קו 300 לתחנה המרכזית, עולים לקומה 7 של דן וממשיכים עם קו 41 של דן עד לתחנת רחוב אילת / מכון אבני. חוזרים כמה מטרים אחורה לכניסה לרחוב אשקלון ודרכו מגיעים למתחם התחנה, הליכה של 2-3 דקות.

*על מנת להגיע לקומה 7 הנכונה (יש שתי קומות שמופרדות האחת מהשנייה), כשיורדים בקומה 6, יש להיכנס אל אולם הנוסעים, להגיע אל הקופות והמודיעין של אגד בקומה 6 ומאחורי הקופות והמודיעין יש מעליות/מדרגות לקומה 7 הנכונה.

ניתן לנסוע גם עם קווים 302 ו304 של אגד מאשקלון לת"א ולרדת מהם בתחנת דרך בגין - גשר קלקא (בית קלקא), לעבור שם לצד השני ולהמשיך משם עם 40/240 של דן עד לרחוב אילת / מכון אבני.

אם נוסעים ברכבת יש לרדת בתחנת השלום, לצאת ביציאה של קניון עזריאלי (להיכנס לקניון), מגיעים ל3 מעליות שקופות, עוקפים אותן מצד ימין וממשיכים בשדרה המרכזית של הקניון עד שמשאלך תראי יציאה. את יוצאת משם, חוצה עם הגשר לצד השני של הקריה ומשם עולה על 40/240 של דן.

ממש אבל ממש אין לך שום טעם להגיע עד רכבת מרכז עבור קווים 10/18 שאיטיים יותר מ40/240 או 41.
בחרתי כך (עבורי היה פשוט ויעיל והגעתי בזמן):
20/06/14 09:30
24צפיות
 מאשקלון קו 300 בשעות היציאה שלי התדירות היתה כל 20 דק'.
מתחנה המרכזית החדשה בת"א קו 4 עד בית הכנסת הגדול.עוברים לצד השני וממתינים מעט מאד זמן(בשעות אלה) ל18 שמגיע מחניון רכבת מרכז.
ירדתי בתחנה אחת אחרי קויפמן-שנקר,עוברים כביש וחוזרים מעט מאד אחורה ומגיעים למתחם התחנה.
מבחינתי היה פשוט,קצר והכי חשוב,מדויק.

לפעם הבאה,בהחלט אבדוק את אופציית קומה 7.כי זה יותר "קומפקטי).נדמה לי שתדירות הקוים שציינת גבוהה.אבדוק.
צודק שצריך לדעת שיש קומה 7 של אגד וקומה 7 של דן.
לא ברור מאליו וההכוונה בשלטים לא מבליטה את ההבדל ובלחץ וריצה
אנשים לא ממש שמים לב לפרט החשוב הזה.

לענין קו 302 ו- 304 מאשקלון,הם מעולים אבל האחרון יוצא לפני 8 בבוקר (זה מה שקורה כרגע וכל פעם מקצצים לו את הלו"ז) וחבל שהם לא שרות
(אפילו של פעם בשעה) במשך כל היום.אני תמיד אעדיף את 302 אם אני יוצאת בשעות המוקדמות של הבוקר.

תודה olli3 ולכל המציעים האחרים.
הכי שמחתי שהגעתי בזמן.
º
בכיף :) שמחתי לקרוא שהגעת בזמן.
20/06/14 15:51
26צפיות
מרכבת מרכז קו 18
19/06/14 08:16
73צפיות
הקו יוצא מהמסוף שמערבית (ימינה כשיוצאים מתחנת הרכבת) לתחנה, ומגיע לתחנת קויפמן/שנקר (מרכז הטקסטיל) שעל הטיילת, משם ללכת ברגל 2-3 דקות (לעבור את הכביש ולהיכנס למתחם). אפשר גם לקחת מאותו מסוף קו 10 שעושה מעט יותר סיבוב בת"א אבל גם מגיע לאותה תחנה.  שני הקווים בתדירות טובה (10 דק' ופחות בכל שעות היום).
º
תודה רבה.
19/06/14 08:23
12צפיות
º
זה חתיכת עיקוף למי שמגיע מאשקלון...
19/06/14 13:01
54צפיות
º
תמחתת!
19/06/14 10:56
15צפיות
º
אבל קלה יחסית, ציינה גם את תחנות הרכבת.
19/06/14 16:24
14צפיות
מהר ציון פינת סלמה לרחוב
19/06/14 13:48
32צפיות
החשמונאים 90 ת״א
º
מרח' הר ציון -קווים 189,289 של דן 126 של אגד
19/06/14 14:30
16צפיות
ידיעה ראשונית על 'קשת מודיעין'
84תגובות
18/06/14 23:25
904צפיות
ידיעה ראשונית בבלוג של חדשות מודיעין מביאה את דברי ראש עיריית מודיעין לפיה משרד האוצר אישר את ביצוע 'קשת מודיעין', שתחבר את מודיעין לקו הרכבת החדש לירושלים, בהשקעה של כ־400 מליון שקלים.

(המשך...)
ידיעה ראשונית בבלוג של חדשות מודיעין מביאה את דברי ראש עיריית מודיעין לפיה משרד האוצר אישר את ביצוע 'קשת מודיעין', שתחבר את מודיעין לקו הרכבת החדש לירושלים, בהשקעה של כ־400 מליון שקלים.

http://hadachot.blogspot.co.il/2014/06/blog-post.h...

כמדומני שהכוונה למסילה שתאפשר את הפעלת קו הרכבת ממודיעין לירושלים, ללא צורך בחזרה עד תחנת נתב"ג. נראה שקל יחסית להשיג מימון לפרוייקט, כאשר חלק מהפקידים האחראיים עושים מדי יום את הנסיעה בכביש העמוס מודיעין-ירושלים

אישור הקשת פותח אפשרות תיאוטרית לפיה במקרה ובו פרוייקט החשמול יתקל בקשיים כאלו ואחרים באיזור תל אביב , ניתן יהיה לחלק את קו ת"א-ים ל־2 חלקים (דרך מודיעין), כאשר החשמול יחל במודיעין.
הוועדה לקידום הפקקים בישראל
18/06/14 14:21
178צפיות
התכנון הלקוי של שכונות חדשות ברחבי ישראל. שכונות בהן מקדשים את השימוש ברכב הפרטי, נחמד לגלות שלא אני היחיד שחשב על זה שזה מאד מאד מטומטם שבשביל לקנות חלב בשכונה אני אצטרך רכב.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
זה ברור ללא מעט מתכנני תחבורה ומתכנני ערים
18/06/14 14:35
99צפיות
אבל זה לא עוזר. למרבה הצער, הצעת החוק שנפלה הייתה יכולה לחייב לגרום למי שמגיש תכניות לחשוב על הנושא, ואולי בעתיד היינו מוצאים את עצמנו עם פחות שכונות מוטות רכב פרטי.
ומה עמדת שר התחבורה בנושא?
18/06/14 14:56
78צפיות
האם הוא מתכוון לנסות לשנות את החלטת ועדת השרים לחקיקה?
האם הוא מתנגד לה?
מה משרד התחבורה עושה על-מנת להבטיח שתוכניות בנייה יכללו שיקולי תחבורה ציבורית?
מה משרד התחבורה עושה על מנת להבטיח שבניית שכונות חדשות תכלול הכנת תשתיות תחבורה ציבורית ותחבורה בת-קיימא?
משרד התחבורה בעצמו פועל לשמר את עליונות הרכב הפרטי. אחרת כבר מזמן היה הופך עולמות על מנת להפוך את פרויקט המתע"ן בגוש-דן לפרויקט לאומי ולא רק לומר ברדיו שהפתרון לגוש-דן הוא מטרו...
ראשי ערים ורשויות שיש להם מודעות לנושא צריכים לסחוט את המדינה ולבצע הגבלות חמורות על בניה בשטחי שיפוטם על מנת לקבל משהו מהמדינה בתחומי התשתיות (תשתיות בכלל, לא רק תשתיות תחבורה).
נתיב אקספרס בשבת
45תגובות
18/06/14 14:15
329צפיות
לכל אלו שאמרו שכל נהג יוכל לבחור שלא לעבוד בשבת...
בבקשה.

(המשך...)
לכל אלו שאמרו שכל נהג יוכל לבחור שלא לעבוד בשבת...
בבקשה.
קו הלילה 469 יקשר בין תל אביב לנתב"ג.
18/06/14 12:56
403צפיות
על פי אתר מטרופולין ועל פי www.bus.gov.il כל תחנות הקו תהיינה איסוף+הורדה כולל נסיעה עירונית בבאר שבע, נסיעה עירונית בקרית גת וקישור בין נתב"ג לתל אביב ובין תל אביב לנתב"ג.

באתר מטרופולין מצוינות ההגבלות השונות. שימו לב לעמודה "הורדה מ:" המסבירה בעצם מהי תחנת הירידה הבאה לעולים בתחנה זו.

http://www.metropoline.com/he/darom/lineStops/1277...
º
מעולה !
18/06/14 13:05
48צפיות
º
כבר כתבתי את זה לפני מספר ימים בשרשור על הקו
18/06/14 13:11
71צפיות
º
לא שמתי לב לכך.
18/06/14 13:17
36צפיות
עמודה מעניינת :) דורשת הרבה מחשבה.
18/06/14 13:12
144צפיות
האם זה כ"כ טוב? גם ככה יש רכבות לילה. זה לא יעכב את הנוסעים מב"ש לת"א באנשים שיצאו מנתב"ג לת"א? (והפוך)
יעכב ב-30 שניות? בלילה השירות דליל ואין שום
18/06/14 13:21
106צפיות
סיבה להגביל אותו.
כל דבר שמרחיב את השירות בלילה הוא טוב.
הסיבה היחידה למנוע עליית נוסעים מנתב"ג לתל אביב או מתל אביב לנצב"ג בקו 469 תהיה אם וכאשר האוטובוסים יהיו מלאים בנוסעים בין תל אביב לקרית גת או באר שבע ולהיפך, כך שלא יהיה מקום לנוסעים בין ת"א לנתב"ג. תוספת של מספר שניות או אפילו של דקה שלמה למשך הנסיעה היא ממש לא סיבה.
תחשוב על זה, אם עולים עשרה נוסעים כל אחד
18/06/14 13:43
77צפיות
עם המזוודות שלו, זה יכול להיות שתי דקות או יותר?
אבל זה נכון שכנראה אף אחד לא ישים לב לאפשרות הזו, אז זה לא באמת יפריע.
וואו, אז יהיה 2-3 דקות
18/06/14 14:00
64צפיות
מבלי להניח מראש כמה נוסעים יהיו מאין ולאן, הגישה שלך שגויה.
כשמדובר בשירות דליל תוספת השירות עדיפה על משך השירות.
הלוואי שיהיו בכל נסיעה בקו הזה 10 נוסעים בין נתב"ג לתל אביב ולהיפך. זה רק יהיה לטובת הקו.
לשיטתי, חבל שאין לקו הזה תחנות נוספות בצומת בילו, בגדרה, בצומת קסטינה.
בשירות לילי הרחבת השירות לכמה שיותר נוסעים פוטנציאלים עדיפה על שירות קצת יותר מהיר למספר נוסעים פוטנציאלים קטן יותר.
אבל כשגם ככה השירות איטי
18/06/14 14:09
45צפיות
אי אפשר להאט אותו עוד יותר.
אני כמעט בטוח שמעטים מאוד ישתמשו בקו שנוסע שעתיים מב"ש לת"א לעומת קו שייסע שעה. ואם הם ישתמשו אז זה כי הם חייבים, ואז יש כאן בזבוז זמן רציני בשבילם.

מן הסתם לא מדובר על שעה ושעתיים אלא על הפרשים קטנים יותר בהרבה, אבל כל תוספת היא תוספת. אם זה יהיה 2-3 דקות כמו שאתה אומר אז אין באמת בעיה.
מגדרה וצומת ביל"ו יופעל קו לילה לת"א.
18/06/14 14:19
66צפיות
בסופ"ש, כמו קווי לילה לבני נוער.

לגבי מעבר בקסטינה וכו', המטרה היא ליצור קו מהיר ככל האפשר בין באר שבע וקרית גת לנתב"ג ולתל אביב בדומה להפעלת קו הרכבת.

מתן שירות דרך כבישים שכבר לא באמת מהירים, גם לא בשעות הלילה עם עצירות רבות ברמזורים (מה שיותר מעכב מאשר עצירות בתחנות), גורע מהשירות המהיר. אי אפשר לרצות את כולם וליצור קו מאסף כמו 354 לשעות הלילה, זה לא פרקטי כי אם בשעות היום אף אחד לא נוסע מבאר שבע עד נתב"ג בקו 354, אז למה שבלילה זה יהיה שונה?
º
הקו יהיה לראשון לציון, לא לתל אביב
18/06/14 14:21
30צפיות
º
צודק, טעות שלי.
18/06/14 14:22
22צפיות
לא נראה לי שהנוסעים לנתב"ג יחשבו לחפש קו שכזה
18/06/14 13:24
102צפיות
כשהרכבת ידועה בקו הזה. הם לא יגיעו לאתר מטרופולין או אתר משרד התחבורה ויגלו בהמוניהם שלצד רכבות יש גם קו 469 של מטרופולין.
ביצעתי חיפוש בכל קו מרכבת מרכז לנתבג
18/06/14 21:22
70צפיות
וזה די משעשע -
משום מה הנסיעות של 469 מלבד האחרונה מופיעות כנסיעות של "היום שאחרי " (כלומר בסוף הרשימה) ואילו זאת של 4:30 כן מופיעה בנסיעה של "היום" (כלומר בין הנסיעות של הרכבת של הלילה). הזמן ב469 בין ת"א לנתבג המוערך הוא 26 דק'.

בכיוון ההפוך (מנתבג לת"א) כולן מופיעות ביום שאחרי (והזמן המשוער הוא ב-X:36 (כאשר X בין 1 ל-5) ).
זו קביעה שרירותית של תצוגת היממה במערכת המידע
18/06/14 22:23
48צפיות
התצוגה היא בין 4:00 ל-3:59.
אם תסתכל על התצוגה של קו 1 של המטרונית בכוון מקרית מוצקין, תראה שהנסיעה הראשונה ב-4:00 (באותו יום) והאחרונה ב-3:30 (ביום שאחרי).
אכן
18/06/14 22:27
31צפיות
אבל נראה שרכבת ישראל איכשהו מוחרגת מזה ומופיעה ביום הנוכחי ולא ביום הבא.
הערכות זמנים מוזרות. אף פעם לא מצאתי את ההיגי
19/06/14 13:36
29צפיות
דר"א כיום הMAN של מטרופולין מוגבל ל104 קמ"ש, הוולוו עדיין מוגבלות ל100 קמ"ש.

זה מקצר את זמן הנסיעה בכ-3 דקות מבאר שבע לת"א בקווים הישירים.

עד לפני חצי שנה ועוד 19 ימים, כשאגד תעבורה עוד הפעילו את 370/380 ביחד עם מטרופולין, היית יכול לראות שלשתי החברות יש הערכות זמנים שונות לגבי זמן הנסיעה מבאר שבע לתל אביב.
לגבי העמודה, בדוק את קו 358.
18/06/14 13:56
71צפיות
בדק באתר מטרופולין ובאתר משרד התחבורה. משום מה באתר משרד התחבורה לא מופיעה כוכבית שבאה להתריע על כך שהאיסוף וההורדה מתבצעים תחת תנאים מסויימים.

כך שבעצם ברוב המסלול של 358 לא ניתן לעלות ולרדת בדרך אלא רק אל היעדים המרוחקים.
כן, ראיתי פעם שימוש לא טריוויאלי בעמודה הזו
18/06/14 14:02
49צפיות
(אני לא זוכר באיזה קו), פשוט כאן זו עמודה די מיותרת :)
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 18/06
18/06/14 00:03
16צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

הגעה למלון הילטון
18/06/14 00:37
42צפיות
איה קו אוטובוס מגיע מרמת גן למלון הילטון?
º
מאיפה מרמת גן? נא לציין נק' מוצא מדוייקת
18/06/14 09:51
16צפיות
הגעה מחיפה לחמי געש
18/06/14 14:31
68צפיות
אפשר ברכבת להגיע
עם 910 של אגד ממרכזית חוף הכרמל עד מסעף יקום
18/06/14 19:41
46צפיות
ומשם ליסוע עם 601, 604, 606 או 618 של נתיב אקספרס תחנה אחת עד הכניסה לקיבוץ געש.
אין דרך טובה המשלבת נסיעה ברכבת.
מצומת סירקין לתחנה מרכזית זכרון יעקב.
18/06/14 17:43
44צפיות
בתודה מראש.
הדרך הכי תדירה היא עם 3 אוטובוסים:
18/06/14 19:31
46צפיות
עם 947 של אגד עד למסוף בית ליד (צומת השרון), עם 921 או 821 של אגד או 57 של קווים מבית ליד עד התחנה המרכזית בחדרה ועם 70 של קווים או 872 של אגד מחדרה עד זכרון יעקב.
דרכים אחרות פחות תדירות אבל עם שני אוטובוסים בלבד (יש לבדוק את הזמנים באתר www.bus.gov.il):
1. עם 947 עד מחלף אולגה ומשם עם 710 של קווים (אפשר להחליף גם בתחנה המרכזית של נתניה).
2. פעם אחת ביום: עם 947 של 12:45 בצהריים עד בית ליד ומשם עם 708 של קווים עד זכרון יעקב (ל-708 נסיעה אחת ביום בצהריים).

הדרך הזולה ביותר (אם זה הפרמטר החשוב), מלבד הנסיעה עם קו 708 החד-יומי, תהיה כנראה ליסוע לתל אביב (עם 166 כשהוא פעיל או עם שני אוטובוסים) ובדרך נמיר ליד מסוף 2000 לעלות
על 872 עד זכרון יעקב (יש לבדוק את הזמנים של 872, הוא לא תדיר), אבל לדעתי האפשרויות הקודמות עדיפות.
תודה רבה על התשובה שלוקחת בחשבון
18/06/14 21:41
21צפיות
כל העדפה שעשויה להיות לי.

רוב תודות.
צומת וייצמן-ירושלים, כ"ס ---> קניון רננים
18/06/14 21:16
32צפיות
שלום, אני צריכה להגיע מחר מצומת וייצמן-ירושלים, כפר סבא לקניון רננים ברעננה
תוכלו להכווין אותי?

תודה מראש ♥
כל קו לצומת רעננה מרכז ומשם קו 2 של מטרופולין
19/06/14 13:28
23צפיות
כמעט כל הקווים שעוברים בוייצמן פינת ירושלים מגיעים לצומת רעננה מרכז. כמו כן, ניתן לנסוע עם קווים שונים של אגד ומטרופולין לאחוזה ברעננה ולהחליף גם לקו 4, אבל עדיף להיות מתואמים עם הלו"ז של קו 2 שמתחיל את נסיעתו בצומת רעננה מרכז. כמ וכן, התחנות של 2 ו4 ברחוב אחוזה נמצאות בכיוונים הפוכים, מה שמסבך את העניינים עוד יותר.
התדירות של קו 2 היא אחת לחצי שעה.
19/06/14 14:19
18צפיות
הוא יוצא באזור XX:15 וXX:45 (בבוקר ישנה תוספת נסיעות מסוימת).

אם פספסת את קו 2, קו 4 (הסיבובי) יוצא מאזור התעשייה בשעות האלה (XX:15 וXX:45). תוך כעשר דקות רבע שעה הוא מגיע לאחוזה.

אחרי שתרד מנסיעת ההמשך לרעננה (במרכז אלרם) יגיע לשם קו 4 לאזור התעשייה (בסביבות XX:00 וXX:30). במקרה זה, אין צורך לעבור צד. אם פספסת גם את קו 4, יגיע לאותה תחנה (מרכז אלרם) קו 2 (הבא) שאיתו תמשיך לאזור התעשייה.
º
על הקפצת השרשור הישן, לא שמתי לב...
19/06/14 14:20
8צפיות
במטרונית אין נסיעות חינם
17/06/14 18:45
242צפיות
 במטרונית  אין נסיעות חינם
הודעה במטרונית.
נסיעה באוטובוס ללא כרטיס נסיעה מתאים
מהווה עבירה פלילית
הנוסע ללא כרטיס נסיעה ו-או מי שלא יציג את כרטיסו בפני המבקר
צפוי לשלם תעריף מוגדל ע''פ הקבוע בתקנות התעבורה
האם זה קשור לקו המקדים
17/06/14 15:07
414צפיות
צולם בתוואי הקו היום, יכול להיות שזה קשור להחלפת לוחות אלקטרוניים בעיר לצד תחנות
אין תמונה :)
17/06/14 15:12
150צפיות
ובהקשר של לוחות אלקטרוניים - ראיתי בב"ש בטוביהו כמה לוחות אלקטרוניים חדשים, שונים מאלה הנמצאים בעיר.
לא מצליח להעלות באפליקציה
17/06/14 15:16
133צפיות
אקטין ואצרף בערב, מדובר בגידור והצבת עמוד אלקטרוני בלווינסקי ליד התחנה, יכול להיות שמדובר בלוח חדש בדומה לזה שהבחנתי בשבוע שעבר באבן גבירול
כבר לא מתקינים את הישנים.
17/06/14 21:54
150צפיות
השלטים החדשים קיימים גם בדימונה, ירוחם, ערד, עומר וכן בתל אביב, בחיפה ובירושלים ובטח בעוד מקומות בארץ שאני לא יודע עליהם.

שלט נוסף כזה הוצב השבוע בתחנת הקווים הפרבריים בשדרות בן גוריון פינת רגר (קווי ערד, עומר, מיתר וכו').
לאורך לווינסקי בכל התחנות יש....
18/06/14 17:59
296צפיות
לאורך לווינסקי בכל התחנות יש....
עבודה על התקנת לוחות אלקטרוניים לצד כל תחנה, השאלה עדיין אם מדובר בשילוט שקשור לקו המקדים הוא שמתחיל ישום הצבת לוחות חדשים בכל העיר
לא קשור. שילוט כזה מותקן כבר ברחבי המדינה
18/06/14 19:21
93צפיות
במקומות רבים, כולל יישובים קטנים.
תוכל להעלות צילום של שלט...
18/06/14 19:50
88צפיות
אני מכיר את אלו שמוצבים ברמת וגבעתיים שלאחרונה מקרטעים או שבכלל לא פעילים, את אלו שבתל אביב ואת החדש באבן גבירול והעמודים שמותקנים לאורך לווינסקי שעדיין בתהליך ואים את הלוח, אגב בירושליים השילוט האלקטרוני לאוטובוסים שונה מהשלושה.
הנה קישור לאחד מחיפה
18/06/14 21:10
71צפיות
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-...

זהים מוצבים בערים שונות ברחבי ישראל כפי שאמרתי מקודם.
אם מדובר באותם לוחות אז יש מצב...
18/06/14 22:50
64צפיות
שמדובר בהצבת לוחות אלקטרוניים לאורך מסלול הקו האדום המקדים שיהיה שונה מהלוחות האלקטרוניים לאוטובוסים, זה לא אומר שנגמר המשבר ויתחילו כבר עכשיו יתילו לרשת את כל העיר למרות שעברה החלטה בעניין, אגב אם הקו יעבור במסגר, אז כנראה שבלוונדה הוא יפנה ימינה ויגיע למסגר במעבר מתחת לגשר ההגנה, בכל אופן זה יתברר מהר מאוד
º
קו 1 (הקו המקדים) לא מתוכנן ליסוע במסגר
18/06/14 23:04
64צפיות
המסלול כפי שפורסם יהיה שונה...
18/06/14 23:12
72צפיות
הוא יעבור דרך הר ציון והמסגר ויתחבר לדרך בגין בצומת מעריב, לפחות כפי שפורסם בעיתונות, בכל אופן בקרוב זה יתברר
הוא יסע בשד' הר ציון וליד התחנה המרכזית הישנה
18/06/14 23:29
57צפיות
וממנה לדרך בגין. הוא לא יסע דרך רחוב המסגר.
המסלול שלו כמו של 42 עד עזריאלי
18/06/14 23:36
57צפיות
ומשם כמו של 51, ולכן הוא לא ייסע ברח' המסגר. (* בעזריאלי התחנה שלו תהיה בתחנת קווי 60/63/160 ולא בתחנת 40/42/51/240. )
תחנות האוטובוס לאורך לוינסקי...
18/06/14 23:47
60צפיות
עוברות שינוי והתקנת לוחות, אנסה לעבור מחר אני באזור כמעט כל יום בשל פרויקט בתחנה המרכזית החדשה בקומה השביעית, במידה והעבודות להצבת לוחות אינטנסיבית לאורך הר ציון וסלמה אז כנראה שמדובר ברישות לקראת המקדים, בכל אופן זה רק השערה שלי
לא צריך לשער, התחנות של קו 1 מופיעות ב govmap
19/06/14 09:25
49צפיות
שם אתה יכול לראות שהמסלול של קו 1 הוא סלמה-הר ציון-השומרון-דרך בגין, בלי לוינסקי ובלי המסגר.
המסלול המדוייק של הקו כבר הופיע בפורום.
תקשיב, הלוחות האלו קיימים בירוחם, דימונה וערד
19/06/14 13:12
41צפיות
ב-50 שנה הקרובות לא נראה לי שיקימו בערים אלו מערכות תח"צ המוניות.

גם בעומר יש שלט שכזה והבנתי שיש גם במיתר ויש בעוד לא מעט מקומות ברחבי הארץ ולא רק בדרום.

זה השלט החדש שנבחר לשמש כמידע אלקטרוני לתח"צ כי הקודם היה דיי לא מוצלח. זה הכל.
º
תודה
19/06/14 19:25
10צפיות
גם בבאר שבע החלו להתקין בימים האחרונים
19/06/14 10:34
46צפיות
לוחות מידע מה"דור החדש"
º
הקובץ גדול אשלח בערב
17/06/14 15:12
82צפיות
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 17/06
17/06/14 00:02
16צפיות

מקרית חיים למכללת עמק יזרעאל
16/06/14 22:49
49צפיות
איזה קו?
באיזו תדירות?
כמה זמן נסיעה?
האם יש צורך להחליף אוטוסובוס?
מטרונית + 301 ממרכזית המפרץ
17/06/14 09:41
46צפיות
לא כתבת מהיכן בקרית חיים, ולכן האפשרויות הם מטרונית קו 1 (מדרך חיפה-עכו) או מטרונית קו 3 (משדרות ורבורג) למרכזית המפרץ (במידה והמרחק לתחנות גדול, אפשר להעזר במעבר באמצעות קו 26 / 13 עד לצומת הצריף או עד לצומת המזרקה).

ממרכזית המפרץ קו 301 מגיע עד הכניסה למכללה.

גם המטרונית וגם קו 301 הם בתדירות יחסית טובה.
עדיף למצוא חבר'ה מהקריות ולהסתדר איתם על
17/06/14 23:38
26צפיות
הנסיעות המשותפות ברכב. נסיעה ב301 היא בסביבות 45 דקות למכללה אם אני לא טועה.
מהוד השרון או צומת רעננה ליקום
17/06/14 08:05
43צפיות
שלום לכולם
מחפשת עזרה במציאת דרך הגיונית להגיע מהוד השרון או צומת רעננה לאזור יקום בשעות הבוקר וכמובן דרך חזרה בשעות הערב
ממה שראיתי באתרים צריך להחליף אוטובוס בתל אביב, אני מחפשת משהו קצת יותר יעיל שההחלפה תהיה קצת יותר צפונית בתל אביב
מוניות שירות מגיעות לאזור יקום?
יש קו/וים מומלץ שיכול להתאים לי
יש כמה דרכים מהירות:
17/06/14 12:53
40צפיות
1. קו 249 הישיר של מטרופולין לקרית חינוך לוינסקי (התחנה הראשונה בת"א), עוברים עם גשר הולכי הרגל לצד השני ועולים משם על 601/606 של נתיב אקספרס או על 852/872 של אגד. קווי אגד יותר מהירים עקב אי הכניסה שלהם למחלף הסירה, מחלף כפר שמריהו ושפיים-געש. בשעות הבוקר מחלף הסירה דיי עמוס וגם נסיעה בכביש הגישה של שפיים געש היא נסיעה איטית יותר וגם לפעמים הכניסה לשפיים עמוסה. אגד מעט יותר יקרים, אפרט על כך בהמשך (הכל תודות למשרד התחבורה).

קו 249 הוא קו ישיר ללא שום תחנות ביניים בין הוד השרון לתל אביב. החנה האחרונה שלו בהוד השרון היא בקניון שרונים והתחנה שלאחריה היא קרית חינוך לוינסקי בצמוד למחלף גלילות. - אין אופציה מהירה ונוחה מכך.

2. קו 347 של מטרופולין. קו זה יוצא מאיזור התעשיה ברעננה אך עובר גם באחוזה. ניתן להגיע מהוד השרון לאחוזה ברעננה עם קו 551 של אגד או עם שפע הקווים שמגיעים לצומת רעננה מרכז ושם לבצע החלפה לשפע הקווים שיוצאים מצומת רעננה מרכז אל אחוזה. בשני המקרים ממש לא חסר ולא נדרשת המתנה ארוכה בכלל. מקו 347 יורדים במחלף כפר שמריהו, עוברים לצד השני וממשיכים עם 601/606/618 של נתיב אקספרס.

3. מצומת רעננה מרכז קו 9 של מטרופולין עד התחנה הסופית, רכבת הרצליה, משם הליכה של 10 דקות לכביש החוף, לתחנת צומת אכדיה (צומת הרצליה) וממנה ממשיכים עם 601/606 של נתיב אקספרס או 852/872 של אגד.

אין דרכים נוחות יותר, מוניות שירות יש רק בדרך נמיר/כביש החוף ולרוב הן מגיעות מלאות לתחנה של קרית חינוך לוינסקי כך שהן לא תעצורנה לך. כמו כן, מדובר בהימור, הן יכולות לנסוע דרך שפיים וגעש למשל.

מבחינת עלויות הנסיעה - כל המחירים ללא הנחה של כרטיסיה/ערך צבור/חופשי חודשי:

1. נסיעה בקו 249 לת"א עולה 10.90.
2. נסיעה בין הוד השרון לכפר שמריהו תעלה 6.90 ש"ח (באמצעות רב קו בלבד עקב ההחלפות, לפני הנחת כרטיסיה/ערך צבור כמובן).
3. נסיעה בקווים 852/872 מקרית חינוך לוינסקי ליקום תעלה 10.70 ש"ח.
4. נסיעה בקווים 601/606 מקרית חינוך לוינסקי ליקום תעלה 8.20 ש"ח.
5. נסיעה בקווים 601/606/618 מכפר שמריהו ליקום תעלה: 7.60 ש"ח.

לסיכום, הכי מהיר וגם הכי יקר זה לנסוע דרך קרית חינוך לוינסקי שבדרך נמיר ליד גלילות.

הכי זול ופחות מהיר (בבוקר זה דווקא יכול להיות אופציה טובה) זה נסיעה דרך מחלף כפר שמריהו. העלויות יורדות כאן בחצי, גם אם רוכשים חופשי חודשי לתוך איזור השרון (תקף עד קצה הרצליה בכביש החוף וכולל בתוכו את הוד השרון, כפר סבא, רעננה ורמת השרון).
º
תודה רבה!
17/06/14 16:06
8צפיות
דרך חזרה בשעות הערב
17/06/14 16:12
18צפיות
אני מניחה שהדרך לחזור היא באותה החלפה, כשהכי עדיף זה להגיע לנמיר ומשם את 249 חזרה להוד השרון נכון?
שוב תודה, זה ממש עוזר!
כן, קו 249 האחרון יוצא מהכרמלית בת"א
17/06/14 21:39
20צפיות
בשעה 21:15 (עוד כחצי שעה, אולי מעט פחות עד שהוא יגיע לקרית חינוך לוינסקי).

קו 347 האחרון יוצא בשעה 21:30 ממרכזית ת"א ומשם הוא נוסע למרכז ת"א, ייקח לו גם כחצי שעה להגיע לצומת כפר שמריהו.

אם מדובר על שעה מאוחרת יותר, ניתן לנסוע עם 601/606 עד צומת גלילות, לעבור לצד השני מתחת לגשר ולהמשיך משם עם 149 של מטרופולין לצומת רעננה מרכז. אם נוסעים עם 852/872, אז יש להם תחנה רק בלוינסקי, שם את עוברת לצד השני ועולה על 149. כמובן שמגלילות העלות היא 6.90 ומלוינסקי 10.90
שאלה
17/06/14 10:08
29צפיות
איך חוזרים מאצטדיון בלומפילד אחרי השעה 23:00 לחולון? משהו שקרוב לרחוב ירמיהו?
בלומפילד - חולון
17/06/14 11:30
31צפיות
יש מספר אפשרויות:

1. משדרות ירושלים,לקחת את קו 42 לכיון ת"א, לרדת ברח' הר ציון, לעבור לצד השני ומשם לקחת את קו 289.

2. משדרות ירושלים, לקחת את 25,125 לכיון ת"א, לרדת ברחוב העליה, לעבור את הכביש ומשם לקחת את 172 עד לתחנה הסופית ברחוב האורגים, משם זה בערך 15 דקות הליכה לרחוב ירמיהו ( פונים ימינה לרח' המלאכה, ושמאלה לרח' הנחושת ). אפשר גם לקחת את קו 18 לכיון ת"א ולהחליף ל 172 באלנבי.

3. ללכת 20 דקות ברגל מבלומפילד עד בנין פנורמה (דרך בן צבי) ושם לעלות על 289 עד לרח' ירמיהו. קו 289 אחרון יוצא ממסוף האוניברסיטה ב חצות, ולוקח לו לפחות רבע שעה להגיע לבן צבי.

מאחר ובשד' קוגל עוברים גם 289 וגם 172
17/06/14 11:41
20צפיות
אפשר לקחת כל קו שמגיע לקולנוע רינה/שד' קוגל ולהחליף שם (למשל לקחת את 189 מפנורמה או משד' הר ציון), מדובר בשעה מאוחרת וכל החלפה יכולה לחסוך זמן.
מרמת השרון לקריית שדה התעופה
17/06/14 14:26
27צפיות
אני מניח שאין אוטובוס ישיר מהאיזור שלי, אבל איפה אוכל להחליף אוטובוס הכי קרוב? ומה מספרי הקווים הרלוונטיים?

תודה!
בין האפשרויות
17/06/14 21:17
23צפיות
ייתכן, שיש אפשרויות אחרות נוספות, שעדיפות על מה, שאני כותב.
בכל מקרה, לדעתי האפשרות ההכי נוחה היא כך:
נוסעים בקווי האוטובוסים השונים לתחנת תל אביב-האוניברסיטה בקו 521 "אגד" או קווים 47/48/247 "מטרופולין". ברכבת נוסעים לתחנת נתב"ג. ממנה קווים קצרים בהפעלת "אגד" (למשל 5) או "קווים" (ביניהם הקווים לכיוון שוהם) לאזור קרית שדה התעופה.
º
קו 5 מסונכרן עם הרכבת.
17/06/14 21:43
7צפיות
תחבורה ציבורית
17/06/14 12:44
65צפיות
הגעה מצומת סביון לתה"ש
העם יש מוניות שרות פתח תקווה - רחובות בשבת?
17/06/14 14:34
37צפיות
העם יש מוניות שרות פתח תקווה - רחובות בשבת?
º
אין. יש לנסוע דרך תל אביב.
17/06/14 21:26
17צפיות
כל הכבוד לישראל ולמשא התחבורה
16/06/14 23:21
354צפיות
על פי הכתבה בכלכליסט,  ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו החליטה על הקמת 7 קווי רכבת קלה בגוש דן, אבל ללא תקציב.
האם זו בדיחה, אני זוכר שהוא התגאה בהחלטת הממשלה שהחליטה על הקמת הרק״ל.
הוא חושב שהעם מטומטם וזה לא יתגלה?
פשוט יאוש מהמדינה הזו.

http://m.calcalist.co.il/real_estate/articles
16/06/14 23:24
129צפיות
באמת איפה ראש הממשלה בסיפור הזה?..
16/06/14 23:44
157צפיות
כאילו שמשרד האוצר מחליט מה לממן ומה לא על דעת עצמו.
בכייניקו, אפשר פעם אחת, אבל אפילו רק פעם
17/06/14 01:53
183צפיות
אחת לקרוא ממך מלה טובה על משהו בארץ? פעם אחת קטנה איזו מלה טובה?
בנושא הספציפי הזה הוא צודק
17/06/14 07:58
129צפיות
ההתנהלות של וסביב פרויקט מערכת המתע"ן בגוש-דן שערורייתית.
אני מעדיף להסתכל על הקו היחיד שאכן מוקם
17/06/14 09:44
142צפיות
הקו האדום. הצהרות שווא של פוליטיקאים נהוגות בכל העולם, לא רק בישראל.
מערכת להסעת המונים מבוססת על מספר קוים
17/06/14 14:58
117צפיות
זה נראה שניתקע עם הקו האדום הבודד לעוד הרבה שנים
º
הקו יעזור להרבה תושבים, וצריך להתחיל ממשהו.
18/06/14 09:23
12צפיות
ברכבת... לצ'רנוביל
42תגובות
16/06/14 19:46
524צפיות
הנה רכבת יוממים רגילה כמעט כל דבר. כל בוקר היא יוצאת מהעיר סלאבוטיץ' שבאוקראינה, מלאה בעובדים. חוצה בדרכה פעמיים את הגבול, מאוקראינה לבלארוס וחזרה לאוקראינה. חולפת בדרכה על פני כפרים עזובים ומפגשי כביש-מסילה שאיש לא חצה מזה 28 שנה, עד שמגיעה לבסוף לפאתי העיר

(המשך...)
ברכבת... לצ'רנוביל
הנה רכבת יוממים רגילה כמעט כל דבר. כל בוקר היא יוצאת מהעיר סלאבוטיץ' שבאוקראינה, מלאה בעובדים. חוצה בדרכה פעמיים את הגבול, מאוקראינה לבלארוס וחזרה לאוקראינה. חולפת בדרכה על פני כפרים עזובים ומפגשי כביש-מסילה שאיש לא חצה מזה 28 שנה, עד שמגיעה לבסוף לפאתי העיר פריפיאט. יעדה: תחנת סמיחודי הצמודה לתחנת הכוח הגרעינית צ'רנוביל.

סרטון יפה... ועצוב.

https://www.youtube.com/watch?v=tY5ycIvZDnk

ויש גם גרסת קיץ, דכאונית קצת פחות. אבל רק קצת...
https://www.youtube.com/watch?v=OjC2P_pBKFs

(רק הפעם, בלי בדיחות על קרינה בבקשה...)
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:38
10צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום