בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

º
בקשות ושאלות (לא הכוונה)
61תגובות
25/04/14 19:01
116צפיות

(המשך...)
ספירת העומר באוטובוסי "אגד"
76תגובות
25/04/14 18:57
680צפיות
בימים בהם ערוץ 1 היה ערוץ הטלוויזיה היחיד נהגו להציג את ספירת העומר ע"ג שיקופיות שהוקרנו. כעת חוזר המנהג לצגי המידע באוטובוסים של אגד. דיון בנושא.

(המשך...)
בימים בהם ערוץ 1 היה ערוץ הטלוויזיה היחיד נהגו להציג את ספירת העומר ע"ג שיקופיות שהוקרנו. כעת חוזר המנהג לצגי המידע באוטובוסים של אגד. דיון בנושא.
ניתן לרדת גם בתחנות שלפני תחנת היעד ברכבת ?
25/04/14 16:39
344צפיות
כלומר נגיד שעליתי בתל אביב לרכבת עם כרטיס שנרכש לבאר שבע,
וצץ לו פתאום צורך לרדת בתחנת קריית גת..
ברור שאף אחד לא ייתן לי זיכוי כספי, אך מבחינת המערכת האוטומטית של הרכבת למעבר, זה תקין לרדת בתחנה שלפני
ללא כל בעיה או שזה לא יתן לי לצאת וצריך שהסדרן יפתח לי את השער ידנית?
º
הדייל צריך לפתוח לך
25/04/14 17:07
129צפיות
צריך סדרן וטכנית אפשר לכתוב ולקבל החזר.
25/04/14 17:15
321צפיות
לפני כמה שנים רציתי לעלות על רכבת מת"א השלום לירושלים אחרי שעשיתי קניות בעזריאלי. הגעתי לרציף והרכבת עזבה, והבאה אחריה היתה בעוד שעה. החלטתי שזה מוגזם אז עליתי על הרכבת הראשונה צפונה לת"א מרכז שם השוער פתח לי את השער, אמר לי שמגיעים לי ₪7 אם אמלא טפסים (על פאונד וקצת אין לי כוח להתקמצן ולמלא טפסים) הודתי לו אך אמרתי שלא אטרח ועליתי על 480 שהגיע לי-ם לפני שהרכבת הבאה העלתה נוסעים מת"א.  

עם המערכת האוטומטית לא התמודדתי, אך זכותך להחזר.

אבל: אין לך זכות לקנות כרטיס מנתב"ג לירושלים, לרדת בעזריאלי לשופינג ולחזור למערכת. אתה חייב כרטיס ליעד אחד וממנו ליעד שני.

בבריטניה כרטיס נסיעה ברכבת הארצית מקנה לך זכות לרדת בתחנת ביניים ולחזור לקו (לפחות באותו היום). זהו שריד כלשהו למדיניות הכירטוס של BR שאם היה קיים ב PR לא עבר לר"י.
למשל בתחנת להבים-רהט
25/04/14 18:30
284צפיות
יש ואלידטור שכתוב עליו "כרטיסים שיעדם באר שבע", ושם ניתן להעביר את הכרטיס ללא צורך בדייל.
אני מניח שקיים משהו דומה גם בקריית גת, אבל לא יודע.
יש משהו שאין בלהבים?
26/04/14 15:23
200צפיות
היישוב היחיד בדרום בסדר גודל כזה שזוכה גם לתחנת רכבת עם שירות רכבות 24/6, גם שירות אוטובוסים לבאר שבע כולל קו לילה.

ועכשיו אתה מספר לנו על משהו שלדעתי לא קיים בשום תחנת רכבת בישראל.

יש משהו שאין בלהבים? :)
אני כמעט בטוח שזה קיים גם בעכו
26/04/14 19:15
141צפיות
לכרטיסים שהיעד שלהם הוא נהריה.
º
במקום לאייש את התחנה עם סדרן 24 שעות ביממה
26/04/14 19:18
78צפיות
בלהבים המאבטח יכול לפתוח את הכניסה לנכים
26/04/14 21:12
118צפיות
(אני מניח שזה כך גם בשאר התחנות) כך שאין ממש צורך בדייל...
26/04/14 20:16
118צפיות
אכן, יישוב שזוכה למספר שירותים נרחב ולא ברור שמשתמשים בו ממש.
לדעתי בהינתן רכבת לילה ללהבים דווקא עומר ומיתר היו צריכים קו לילה, כי להם אין שום פתרון (גם כזה שכולל הליכה של ארבעים דקות...)
º
היה, קו 427 ממיתר דרך עומר לבאר שבע.
26/04/14 20:22
67צפיות
ביטלו בגלל מחסור בשימוש?
26/04/14 21:08
101צפיות
חברים מלהבים סיפרו לי שקו 147 פעם מגיע ופעם לא, וגם כשהוא מגיע הוא נוסע ריק...
אין לי מושג. גם את 225 של מטרודן ביטלו.
27/04/14 21:52
94צפיות
את 225 ו427 הפעילו לשנה אחת בלבד.

לגבי 147, אגד תעבורה מחפפת לחלוטין בקווי הלילה שלה בדרום, היא חטפה על הראש כשהתערבתי בכך לפני כ-9 חודשים. אולי הגיע הזמן לבצע מעקב נוסף ולטפל בכך מחדש.

בזמנו הם היו מקצרים מסלול, נוסעים דוך על רגר לכיוון העיר בלי לבצע את המסלול המלא בבאר שבע. כך גם קרה עם קווי הלילה לנתיבות.
לא הכרתי את הקווים הללו (אני מניח שבוטלו
28/04/14 07:44
64צפיות
לפני קצת יותר משנה אז זה הגיוני).

אמרו לי את מה שאמרו לגבי 147 לפני בערך שנה (אולי קצת פחות), אז יכול להיות שהשתפרו מאז.
אנסה לבדוק שוב.
º
בוטלו לפני 3 שנים. אשמח שתבדוק לגבי 147 :)
28/04/14 20:32
24צפיות
אגב, אני מבין את הנהג
28/04/14 07:53
78צפיות
איך אפשר לסרב לגל הירוק המדהים ברגר?
תחבורה ציבורית ביום העצמאות
82תגובות
25/04/14 14:35
504צפיות
האם יש קווים בינעירוניים של אגד ביום העצמאות ואם כן איפה אפשר לראות איזה קווים יש?
תודה

(המשך...)
האם יש קווים בינעירוניים של אגד ביום העצמאות ואם כן איפה אפשר לראות איזה קווים יש?
תודה
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 26/04-25/04
53תגובות
25/04/14 00:02
82צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

(המשך...)
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
הקו האדום יופעל כמטרו
24/04/14 18:29
560צפיות
טוב, סליחה על השקר הבוטה בכותרת, זו באמת התנהגות שמתאימה יותר לעיתון מסויים... אבל זה לא לגמרי שקר, אומנם לא באופן מידי, אבל מתישהו זה חייב לקרות.

בהמשך לדיון שהתפתח לכיוון תועלות BRT/LRT/מטרו, ככל שמתמהמה הקמת הקו האדום, מתקרב היום שבו הוא יהיה ממילא בגבול הקיבולת שלו וביום ההוא רצוי שיוסב למטרו. על מנת לעשות זאת, צריך לטפל בקצוות. לכאורה, ניתן היה פשוט להפעיל את הקו הממונהר מקצה יפו ועד לקרית אריה, אבל הדבר היה גורם לעומס בלתי הגיוני של נוסעים שדורשים מעבר לאוטובוס בקצוות. הנה הצעתי, שבה אני מנסה למזער את עלות ההקמה כדי להיות מעשי - אשמח לקרוא על הצעות נגדיות.

הקצה הדרומי
כיום החלק שהוא מוכן למטרו מסתיים בקרבת מתחם התחנה והוא קטע של חפור וכסה. קטעים כאלה זולים להקמה משמעותית, אך נמנעים להקימם בדרך כלל עקב ההפרעה לתנועה. ביפו יש מצב אידיאלי שבו יש שדרה רחבה שמאפשרת עבודה כזו על אחד המסלולים כשהצד השני נותר פתוח. כמו כן, יש שם מת"צ ותכנון להסטת חלק רב מהתנועה החוצה לציר שלבים. זה לא אידאלי אבל אפשרי.

שלב א' - סה"כ 4.2 ק"מ חפור וכסה
להמשיך את הקו תחתי בשיטת חפירה וכיסוי עד למצבה בבת ים.
מציר זה אפשר בשלב א' להפעיל קווי אוטובוס רוחביים כגון קו 99, שיחצו את כל בת ים וחולון מזרחה, אבל כל קו בתדירות של 4-8 ד' לאורך כל היום. אחד לאורך ירושלים-דב הוז, אחד לאורך יוספטל-הופיין ושלישי לקוממויות-משה דיין-ראשל"צ. כמו כן, התממשקות עם קווים פנימיים בבת ים (למשל כצנלסון, אנה פרנק) ולתוך שכונות יפו.

שלב ב' - 3 ק"מ TBM ועוד 3 ק"מ חפור וכסה או 10.5 ק"מ TBM
קטע של TBM של 3 ק"מ מהמצבה עד לתחנת קוממויות של רכבת ישראל עם תחנת ביניים בקניון בת ים (מצדו המערבי). משם הקו יכול להמשיך 3 ק"מ בחפור וכסה בשייקה דן עד קניון הזהב ושדרות משה דיין/אברהם בר. אפשר גם להמשיך כ-4.5 ק"מ במנהור TBM תחת נווה זמר וההסתדרות עד רוטשילד/הרצל, והנה יש קו מטרו מלא עד ראשל"צ, אבל עם עושים זאת יתכן שכבר עדיף שהכל יהיה TBM, מהמצבה עד רוטשילד.

שלב ב' הוא שלב יקר יותר ולא בטוח שהוא מוצדק כלכלית. קצהו של שלב א' צריך להיות מוקם בצורה שתאפשר המשך כזה ביתר קלות.

הקצה המזרחי
לא מוצדק שכל הרכבות או אפילו מרביתן תגענה לקרית אריה, אלא רצוי שמרביתן תמשכנה לתוך פתח תקווה.  ציר ז'בוטיסקי הוא רחב דיו להקים רכבת תחתית בשיטת חפור וכסה על חורבות המת"צ (בהנחה שנת"ע לעולם לא תצליח להקים שם רק"ל). בהחלט יתכן שלא תהיה ברירה אלא לכרות עם TBM בהנחה שכבר תהיה רק"ל באמצע התוואי - אלא אם סוגרים כיוון אחד של רכב פרטי בזמן ההקמה. מדובר ב-3 ק"מ בלבד עד קרול או 4 ק"מ עד ת"מ פ"ת. והדבר יאפשר קווים משלימים בתדירות גבוהה מצפון לדרום במיוחד באם המושבות הצפופה.

סיכום
לפחות עבור שלב א' מדובר (בשתי הקצוות) בפרוייקט שאינו שאפתני במיוחד (יחסית לשאר הקו), 8.2 ק"מ בשיטת חפור וכסה בשתי הקצוות.  בהארכות של המטרו של אתונה מנהור בשיטת TBM או NATM עולה כ-50 מליון אירו לק"מ כך שגם אם עושים את הכל ב-TBM זה אולי לא ממש נורא.

לכך כמובן צריך להוסיף מערכות איתות, כח וכו'.

יתכן שעדיף TBM או NATM לכל המנהרה - ראו את ההערות כאן:
http://pedestrianobservations.wordpress.com/2012/0...
ראו גם:
http://blogs.crikey.com.au/theurbanist/2012/02/15/...
האם עשית מפה של ההצעה הזאת?
24/04/14 21:30
200צפיות
קשה להביע עמדה על האיזור בלי מפה למי שלא מכיר.
צודק, הנה קישור למפה
24/04/14 22:47
238צפיות
https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zQfkUxu...

הקווים העבים הבהירים הם ההרחבות המוצעות.

המפה של מה שמוקם כיום באתר המפות הממשלתי:
http://www.govmap.gov.il/?c=xlO%2fazG9SLzf49aiB28r...
º
לקטע שאתה מציע בראשל"צ יש חפיפה עם הקו החום
24/04/14 23:07
69צפיות
º
הקו החום לא אמור לעבור לאורך כביש 44?
24/04/14 23:59
45צפיות
נראה לי שהתכוונת לקו הכחול
25/04/14 00:11
76צפיות
הקטע האחרון של הקו הכחול נע על כביש 44 מבית דגן עד צומת חולון.

הקו החום אמור להגיע למערב ראשון (משה דיין) ולכן נראה לי שזו סטיה משמעותית מהמסלול שלו (לעבור בכביש 44), אלא אם מתכוונים שהוא יחתוך חזק מאד דרומה במקום כלשהו (למשל בבית דגן).
º
וואללה נכון.
25/04/14 00:14
21צפיות
עכשיו עיינתי במפה שאלן הפנה אליה
25/04/14 00:15
84צפיות
ואכן הקטע של הקו החום בכביש 4 קצר מאד ומסתיים כבר בצומת ניר צבי, כשהקו אמור לחתוך דרך "שכונת צריפין" העתידית לתוך ראשון. בגלל המסלול האלכסוני של כביש 44, במקום שהקו עוזב אותו ראשון עדיין נמצאת ממערב לכביש ולא מדרום לו, כך שאין את הפניה החדה דרומה והמסלול נשאר פחות או יותר ישר.
º
4 - צ"ל 44 כמובן...
25/04/14 00:23
20צפיות
אכן יש חפיפה חלקית
25/04/14 00:22
73צפיות
מסלול הקו החום בראשון נראה הגיוני: המעבר שלו ב"שכונת צריפין" העתידית יהיה כנראה לאורך הכביש הקיים היום וחוצה את המחנה הצבאי, שייתכן שבתכניות לשכונה יישאר בתוואי הנוכחי שלו. אח"F הקו מגיע לאיזור התחנה המרכזית הישנה של ראשון ומשם לרוטשילד, מחלף גן רווה והתחנה המרכזית החדשה, איזור בית המשפט וביטוח לאומי, ואז פונה צפונה לכיוון משה דיין, מה שמקרב אותו לקניון הזהב, סינמה סיטי וכו'.

אגב, גם בהצעה הקיימת של נת"ע/משרד התחבורה נראה שיש איזו שהיא חפיפה בין הקו החום לקווים הכחול והאדום, אם כי לטווחים קצרים בכל פעם.
עם הקו הכחול יש מפגש, לא חפיפה
25/04/14 00:32
52צפיות
עם הקו האדום יש חפיפה קצרצרה בקצה המערבי של הקו החום והדרומי של הקו האדום וחפיפה קצרצרה בין הקו החום לקו הירוק בהמשך המזרחי של החפיפה עם הקו האדום. החפיפות הן רק במערב ראשל"צ בקרבת תחנת הרכבת משה דיין.
בקטע שבו הקו החום עובר בכביש 44, הקו הכחול כבר לא עובר בו, אלא פונה לכביש 412. המפגש בין שני הקווים הוא בכביש 412 (הקו החום חוצה אותו).
לפי המפה של התכנית הממשלתית, גם עם הכחול
25/04/14 13:35
43צפיות
כי שני הקווים עוברים יחד ברחוב הרצל בראשון בין רחוב הכרמל (היקב) לבין רוטשילד.
מדובר אכן בחפיפה קצרה מאד כמו שכתבתי. אולי תחנה אחת או שתיים.
החפיפות עם הקווים הירוק והאדום ארוכות יותר, כל אחת מהן בצד אחר של תחנת הרכבת (הכבדה) משה דיין.
לדעתי יש מקום לשינויים לאחר הרחבת המטרו
25/04/14 00:58
85צפיות
ואם ממילא מתכננים הארכה כזאת (כרגע רק בפנטזיה שלי) אז אולי מראש רצוי לשנות את התוואי של הקו החום.  לדעתי לראשון לציון יש אולי הצדקה למטרו אבל קשה לי להאמין שיש הצדקה הארכה של המטרו עד רמלה, גם לאחר הקמת השכונות החדשות בצריפין.  כך שאולי במקום קו חום, אפשר פשוט שלוחה של הקו הכחול ומעבר ביניהם במרכז ראשל"צ.
º
ממילא הקו החום הוא BRT ולא רק"ל
25/04/14 13:42
32צפיות
לא בטוח
25/04/14 13:54
62צפיות
לפי נת"ע הקו החום הוא רק"ל (LRT) ולפי יו"ר נת"ע שוקלים להפוך את כל הקווים (גם את הורוד והכחול) לרק"ל.
עד שנת"ע תגיע בכלל להזיז את הקווים הללו בשטח, לא מן הנמנע שהם כבר יצטרכו להיות רק"ל כפי שנושא השרשור הזה הוא הפיכת הקו האדום לקו מטרו.
הרי לפי התנהלות נת"ע אפשר לצפות שאיכלוס הפרויקטים בשטח צריפין יקדים את העבודות על הקו החום.
לכן, בראייה עתידית עדיף להתייחס לקו החום כקו רק"ל.
להקים אותו בעשור הבא כקו BRT זה יהיה בזבוז.
1 באפריל?
25/04/14 00:12
150צפיות
מהכותרת הייתי בטוח שאתה מצטט איזו ידיעה מרעישה ושסוף סוף נלמד הלקח מכל מיני תחזיות נוסעים מוזרות שאיכשהו מתברר שהיו הערכת-חסר (ראה קו הרק"ל הירושלמי).

לגבי התוואי המוצע - אם כבר להאריך, למה רק דרומה? למה לא להתחבר לתחנת סגולה למשל? (אני חושב שזה אפילו בתכניות של נת"ע).
הקו הסגול אמור להגיע לתחנת סגולה
25/04/14 00:38
115צפיות
וזו באמת שטות שלא תכננו מראש שהקו האדום יגיע עד תחנת סגולה.
הקטע של הקו הסגול מת"מ פ"ת עד סגולה הוא המשך ישיר של הקו האדום, אבל משום מה שייכו אותו לקו הסגול.
החלטתי שנמאס לי להיות הזה עם הכותרות המתונות
25/04/14 00:51
162צפיות
שאף אחד אינו פותח...  

חשבתי על סגולה, וזה לא רע, אבל בגלל השלוחה לקרית אריה, נראה לי שאין ממש הצדקה למטרו בקטע זה, כי הנוסעים ברכבת ישראל יוכלו לעבור לקו האדום בקרית אריה.  כפי שציינו, יש גם את הקו הסגול.
במקום השלוחה לקרית אריה היה צריך לתכנן מראש
25/04/14 11:13
61צפיות
שקצה הקו האדום יהיה בתחנת סגולה ולתכנן את הדיפו שם ואילו את הקו הסגול היה צריך לתכנן כך שהקצה שלו יהיה תחנת קרית אריה.
אבל זה כבר חלב שנשפך.
הגיוני, כי יש הפרש 25 שנה בין תיכנון לפתיחה.
25/04/14 00:16
147צפיות
נת"ע מתכננת את המערכת הזו כבר מסוף שנות ה90 (המכרז המקדים יצא ב2001), הצפי המקורי תוכנן לפי מספרי נוסעים בסוף המאה ה20, ולא נראה לי שהקו יפתח ברבע הראשון של המאה ה21. ברבע המאה הזו יקומו עוד מגדלים, יהיה ציפוף אוכלוסייה נוסף בגוש-דן, והמספרים בפועל ב2023 (תאריך היעד הנוכחי) יהיו בהכרח גדולים יותר מהעיר שקדמה לתופעת המגדלים והציפוף של 10 השנים האחרונות.

מהסיבה הזו אני די מצדד בקריאה הזו שלא לבנות קו שיקרוס מרוב דרישה בעוד עשור, אלא להחליט כבר עכשיו לבנות אותו במתכונת שתוכל להתמודד עם מגמות הגידול העכשיויות שלא היו קיימות לפני 15 שנה.

זהירות מהמרווח, לזוז מהדלתות בבקשה.

אני מניח שהשיקול שלך הוא בהקשר לדיון בנושא אוטובוסים חשמליים ומערכות מבוססות אוטובוסים מול מטרו, וחישובים שעשית בנושא.
אם כך, אז התכנון הראשוני היה שגוי
25/04/14 00:19
108צפיות
קו הסעת המונים צריך לשרוד לפחות 30 שנה ולכן התכנון צריך להיות ל-50 שנה קדימה.
איך יכלו לצפות את אופנת המגדלים ו"מדינת ת"א"?
25/04/14 01:33
111צפיות
ב10 השנים האחרונות היו התפתחויות בתנועת האוכלוסייה שהן יותר "אופנות" מאשר גידול טבעי שניתן לצפות לפני 15-20 שנה.

אף מתכנן לא יכול לצפות שבמקום צמודי קרקע בשרון עשירי ישראל יחלמו על מגדלים בלב ת"א (חלקם בשכונות כמו נווה צדק שנחשבה בעבר לדרום העיר), שצעירים רבים מכל הארץ יתקבצו בעיר או משום שהיא המרכז התעסוקתי והתרבותי בארץ (אם בכלל - המתכננים בדרך כלל חושבים על "גידול טבעי" בישובים מהם הצעירים נוהרים לת"א), או למשל משהו שלא היה כל-כך בולט לפני 20 שנה כמו נהירת הקהילה הגאה לגוש-דן.

15 שנה לתוך תוכנית צריך לעדכן אותה כדי שתתאים לא ל15 השנים הבאות (אם היא תוכננה ל30 שנה) אלא ל30 שנה בעתיד. הקריאה של אלן היא קריאה להתעדכן במקום להוציא לפועל תוכנית מיושנת.
כל השינויים של העשור האחרון היו צפויים
25/04/14 08:09
98צפיות
ולא צריך להיסחף. "אופנת המגדלים" לא שינתה באופן קיצוני (ובוודאי לא בלתי צפוי) את תנועת האוכלוסייה (והכלכלה בכלל), שדווקא ממשיכה להתפתח בפרברים יותר מאשר בלב המטרופולין.
מנהור הוא רק פרמטר אחד
25/04/14 19:29
115צפיות
הארכת המנהרה היא פתרון להגדלת הקיבולת(עקב היכולת להגדיל תדירות) בחלק שתוכנן להיות עילי אך באופן טבעי צוואר הבקבוק יהיה קודם בלב המערכת, ומכיוון שכיום התכנון הוא שהמערכת תפעל בקיבולת המקס' האפשרית שלה בלי רזרבה עתידית(תדירות של דקה וחצי שזה המקס' שאפשרי טכנית ותחנות באורך של הציוד) בלי שינוי של מאפיינים שקשורים לציוד הנייד והתחנות ההצעה הזו(שלדעתי ניתן לשלב בה גם קטעים מופרדים עיליים+מוגבהים) לא תועיל בנקודה הקריטית.
גם לא תמיד חייבים למנהר
25/04/14 21:04
103צפיות
מחשבה שעלתה לי.

אפשר לפתח קווי מטרו על-קרקעיים מקווי הרק"ל על-ידי הצמדת תשתיות (כדי להפחית פגיעה בסביבה). אתן כמה דוגמאות:

את הקו האדום המורחב של אלן אפשר להאריך לכיוון רחובות עם קטע על-קרקעי מתחנת הראשונים עד הכניסה לנס-ציונה, ומאזור התחנה המרכזית של נס-ציונה עד קריית-המדע. אולי אפילו להצמיד את המטרו לכביש 431 ולכביש עוקף נס-ציונה/רחובות עד אזור פארק המדע.

את הקו הירוק אפשר להפוך למטרו בצפון גוש-דן באופן דומה. חלקים לא קטנים מהקו התת-קרקעי מאבן-גבירול לאוניברסיטה אפשר לחפור ב-C&C, אולי אפילו עד אזור שכונת המשתלה. שם עולים מעל הקרקע. יורדים ל-C&C בתוך רמת-השרון ופונים מזרחה למתחם תע"ש. במתחם תע"ש הרי יהיה פרוייקט תשתיות ענק, אז בהחלט לא צריך TBM שם, ואז נצמדים לכביש 4 עד אזור צומת רעננה.

בסופו של דבר זו רכבת. אם הטיוב בלונדון יכולה ליסוע קילומטרים שלמים באזור עירוני מעל הקרקע, גם בארץ אפשר.
נכון מאוד, אבל הדבר בא על חשבון אמינות התפעול
25/04/14 22:07
80צפיות
אורך הקווים הוא אחת הבעיות של התחתית בלונדון שמתפקדת גם בתור רכבת פרברים.
אתה משווה את גוש-דן ללונדון?
26/04/14 13:31
80צפיות
אפשר גם לבנות שלושה קווי מטרו שכל אחד מהם מחזיק שלוחה פרברית אחת (כל הרכבות נוסעות את כל המסלול. בשלוחה הפרברית המרחק בין התחנות גדול יותר).

קו אדום: בת-ים - גהה ומשם שלוחה פרברית לפתח-תקווה (21 ק"מ)
קו ירוק דרום: אוניברסיטה - חולון ומשם שלוחה פרברית לראשון (18 ק"מ)
קו ירוק צפון: תמח"ת - הכפר הירוק ומשם שלוחה פרברית רעננה (20 ק"מ)

לשם השוואה (נתונים מהוויקיפדיה): קו ויקטוריה 21 ק"מ, בייקרלו 23 ק"מ, האמרסמית' אנד סיטי 25.5 ק"מ, סירקל 27 קמ" (הטבעת הפנימית!). ואלה הקווים הקצרים ומעוטי-פיצולים יחסית.
אתה צודק - רק אם מגיעים לנתניה או אשדוד זה
26/04/14 17:47
59צפיות
מתחיל להיות בעייתי.
הוא מדבר על קווי מפלצת של 60-70 ק"מ במערכת.
26/04/14 18:11
71צפיות

בתחתית העמוקה מ1890 והלאה מדובר עדיין בקווים סבירים, המרכזי (74 ק"מ), קו פיקדילי (71 ק"מ), והצפוני (סביר בקושי, 58 ק"מ, שני קטעים מרכזיים). בקווים אלו יש קטע מרכזי ברור, כיוון ברור, ומספר תחנות סופיות סביר של לא יותר מ2 בכל כיוון (למעט הצפוני שיש לו שאטל נוסף בצפון). רבות מהשלוחות האלו היו בעבר קווים פרבריים לתחנות הטרמינל, והן סופחו לתחתית אחרי המלחמה (לולאת הקו המרכזי היתה קווים לליברפול סטריט, בצד השני הקווים היו לפדינגטון, ענף היי-בארנט היה קו פרברי עילי דרך פינסברי פארק)

הבעיה היא בקווים צמודי השטח מ1863 ועד לפתיחת הקו התחתי העמוק הראשון ב1890 (כן, אלו שנות הפתיחה, וזה פתח להאשמות נוסח פד"פ על פיגור של 124 שנה אחרי התחתית העמוקה ו151 שנה אחרי התחתית צמודת השטח) הקו המטרופוליטני הוא מפלצת של 66 ק"מ, בעיר יש רכבות שנוסעות כ7 ק"מ פנימה לאורך המסלול המסומן במפה, אך חלק ניכר מהרכבות בקו מסתיימות בתחנת טרמינל לא מסומנת בבייקר סטריט (במפת הרשת לא מסומן שזוהי תחנה סופית) בצד המערבי יש 3 שלוחות ושאטל אחד נוסף. כדי להראות שהיה שיפור מסויים בקו יש לציין שבעבר הלא רחוק קו ההאמרסמית' והסיטי היה חלק מהקו, אך הוא הופרד ממנו וניתן לו שם וזהות עצמאית ב1990, מה שהפך את הקו המטרופוליטני לקו פרברי מובהק לפרברים המרוחקים. (יש לו קטע ארוך בו הוא מקביל לקו היובל שם הקו המטרופוליטני מהיר ועוצר רק ב3 תחנות בעוד לקו היובל יש
10 - עוד תוצאה של אירגון מחדש במרוצת השנים, העברת הקו האיטי קודם לקו הבייקרלו ואז לקו היובל)

ואז מגיעים למפלצת האמיתית - קו הדיסטריקט. הנה הערך, http://en.wikipedia.org/wiki/District_line קו באורך 64 קילומטר של רכבת מכל מקום לכל מקום במערב לונדון, עם קו ראשי אחד לירכתיה המזרחיים ביותר של העיר, 3 שלוחות מערביות לקו הראשי, שאטל אחד מהתחנה הראשית של הקו בארלס' קורט לקנזינגטון אולימפיה, וקו נפרד תפעולית משלוחת ווימבלדון עד לבני דודינו שבשרע אל-אג'וואר (אדג'וור רוד). זהו קו שלא החליט אם הוא עירוני או פרברי, שנוסע מזרחה ומערבה אך ליתר ביטחון גם צפונה ודרומה, ולטעמי אפשר לפצל ממנו את קו וויבלדון-אדג'וור רוד (שממילא מנוהל בנפרד עם רכבות ששייכות לסרקל-האמרסמית'-דיסטריקט ווימבלדון). הקו הזה הוא האנומליה הגדולה ביותר ברשת, ולצערי הקו הצהוב בת"א די מזכיר לי אותו מבחינת השלוחות המבלבלות לכל מקום. משום שמדובר בקו ויקטוריאני שנפתח לראשונה ב1868 קשה להאשים את מתכנניו, וגם לו היתה רציונליזציה מסויימת כי הענפים המערביים של קו הפיקדילי היו בעבר חלק מהאמבה המסילתית הזו.

קווי התת-שטח היו פחות אמינים מקווי התחתית העמוקה בגלל ריבוי השלוחות והשימוש בקטע משותף (הקו המעגלי חופף את מסילות הקו המטרופוליטני וקו הדיסטריקט, ההאמרסמית' את הקו המטרופוליטני והמעגלי) אך בסוף 2009 הקו המעגלי הומר לקו בצורת ספל תה או האות פ' וכתוצאה הוא קיבל תחנות סופיות שהקלו על ניהול הרשת. עדיין - החלופות המרובות שאינן ממוספרות אלא נקראים בשמות כאלו ואחרים הם מבלבלים לעומת מערכת ממוספרת כמו ה RER בפריס או ה S-Bahn בברלין.
אבל גם הקווים האחרים הם בעייתיים
26/04/14 23:26
38צפיות
(העמוקים שכתבת שהם סבירים). הם ארוכים יותר מקווים של המטרו של פריז למשל ולכן גם קשה יותר להתאושש כשיש בעיה בקו.
העובדה שאתה מציין נכונה, אבל המסקנה שגויה
25/04/14 22:06
104צפיות
נכון - הקיבולת תאלץ לגדול בקטע המרכזי, בעיקר בין ביאליק ר"ג לאלנבי ת"א, אבל ההצעה שלי בהחלט תועיל.
הרי מה שמתוכנן בקטע המרכזי הוא הפעלת רק"ל שנושאת כל אחת במקרה הטוב 500 נוסעים (שיכולה לנוע בקטע הבלעדי בלבד) ו-250 נוסעים כל רכבת שניה.  כלומר עם 20 רכבות לשעה (TPH) של 500 ו-20 TPH של 250 מגיעים ל-15,000 נוסעים לשעה.

אם הכל יהיה מטרו, אפשר יהיה להכפיל את מספר הנוסעים בקטע המרכזי:  40 TPH כפול 750 נוסעים ברכבת, או 30,000 נוסעים לשעה.

יש לומר, שאני מאוד בספק לגבי מספרי ה-TPH המוצהרים של נת"ע. במקומות מעט יותר דייקנים מתקשים להגיע ל-40 TPH, דבר שדורש גם משמעת מצד הנוסעים עצמם.  יותר סביר שהתדירות בקטע המשותף יהיה כל 2 דקות (30 TPH) ובקטע הלא משותף כל 4 דקות.
לפי מה שאני מבין התכנון התפעולי שונה
26/04/14 11:37
78צפיות
כלומר יפעלו רק רכבות של 72 מטר(500~ נוסעים) כל 3 דקות לאורך כל הקו ובקטע התת קרקעי ינועו רכבות נוספות כל 3 דקות, כך שבמשולב רוצים להגיע לדקה וחצי עם קיבולת של 20000 נוסעים לשעה.
לא הבנתי איך בדיוק הגדלת הארכת המנהרה בלבד תגדיל את קיבולת כל רכבת ל750 נוסעים כמו שרשמת, זה כבר דורש שינויים של התחנות והציוד עצמו כמו שרשמתי.

אני גם מטיל ספק בתדירות שמתכננים בנת"ע, חוץ ממשמעת מצד הנוסעים, זה דורש שהציוד הנייד יאפשר החלפת נוסעים סופר מהירה(שקשורה למספר וגודל הדלתות+סידור פנימי מיוחד) מה שלא בדיוק תואם את התכנון של נת"ע שרוצה להשתמש בציוד רק"ל נמוך רצפה(טראם מודרני).
למה אתה מתכוון הקטע התת-קרקעי?
26/04/14 12:05
66צפיות
מה הקצה המזרחי שלו?
מה עם השלוחה של הדיפו שכוללת שתי תחנות שאינן נמצאות על הקו הראשי?
הכוונה לקטע המסומן באיור
26/04/14 19:49
35צפיות
הזה,כלומר עד לדיפו ובכל ענף של המזלג ינועו רכבות כל 3 דקות.
הכוונה שלי אכן להפוך את הקו למטרו לא רכבת קלה
26/04/14 17:51
67צפיות
וזו הסיבה לתכולה הגבוהה יותר.  אני הבנתי שאת הרכבות הכפולות יפעילו רק במה שכונה השאטל מקרית אריה ליפו ושבקטעים העיליים אין מספיק מקום להפעלתן (בגלל צמתים סמוכים וכדומה).
אם כך אז גם התכוונת
26/04/14 21:16
42צפיות
לשינוי המאפיינים של הציוד הנייד והתחנות, כי מהפירוט בתחילת השרשור הבנתי שהכוונה רק להאריך את המנהרות בלי לשנות כל התכנון של הסיסטם.
לדעתי מערך של 750 מקומות הוא קטן מדי(אם מסתכלים על מערכות של ערים בגודל דומה כמו מינכן,ברצלונה,בודפשט, וינה, המבורג, מינסק, שם מדובר ב900-1200) ועדיף שהגדלת הקיבולת תגיע מהגדלת קיבולת המערכים+אורך תחנות מתאים ולא ע"י "מיצוי" התדירות עד למקס' האפשרי כדי לאפשר הגדלת קיבולת עתידית בצורה קלה.

אגב, אין בעיה להפעיל רכבות ארוכות כמו שמתוכנן גם במפלס הרחוב(עושים את זה עם רכבות ארוכות יותר מהתכנון של נת"ע במערכות Stadtbahn בגרמניה), למעשה בפקודות התעבורה של הרק"ל בגרמניה(שעליהן מתבססות הפקודות בישראל) ההגבלה לאורך רכבת במסלול משותף היא 75 מטר.
עם זה אין לי ויכוח - לקחתי מספר שמרני של 750
26/04/14 23:21
47צפיות
אבל אפשר להגיע להרבה יותר כפי שכתבת. בכלל, אם לא יעמדו ברכבת כל 90 שניות כפי ששנינו מנבאים, אז בכלל כל הפרוייקט הזה חייב לעבור תכנון מחדש בתור מטרו.
טעות באתר המפות -gov.map
24/04/14 00:08
284צפיות
שלום לכם
רציתי להתריע כי הלו"ז שמופיע עבור קו 641 באתר המפות הממשלתי שגוי. הנסיעה הראשונה במוצ"ש לא יוצאת ב-18:00 (חלילה) אלא רק ב-20:00.
כמה תהיות עקב כך:
1. איך זה שאף אחד לא דואג שהזמנים שם יהיו נכונים? למדתי את זה על בשרי, ועוד בשעה שאין ממש חלופות אחרות. לא נעים.
2. לדעתי הטעות נובעת מהמעבר משעון חורף לשעון קיץ. מישהו יכול לאמת שאכן כך? אם כן, זה אומר שחלה הרעה בשירות (שכן השעון זז בשעה, ואילו הנסיעה הראשונה זזה בשעתיים).
3. אם כבר יש כמה קווים שמתחילים ליסוע לפני צאת השבת או החג, למה לא כך בשאר הקווים?

מעניין שב"כל קו" זה מופיע בסדר -
24/04/14 00:32
154צפיות
אוטובוס ראשון מת"א ב-20:30.

לגבי התזוזה בשעתיים, אני חושב שזה כך מכיוון שהשעה המאוחרת ביותר של צאת השבת בשעון חורף (18:30, סוף מרץ) מוקדמת בשעתיים מהשעה המאוחרת ביותר של צאת השבת בשעון קיץ (20:34, סוף יוני).

מעניין אם גם שעת סיום השירות ביום שישי זזה קדימה בשעתיים.
די משוכנע שסיום השירות בשישי....
24/04/14 19:12
104צפיות
...לא הוארך בשעתיים.
ברכבת אני בטוח - בשעון הקיץ מקבלים עוד שעה שירות ביום שישי, לעומת פחות שעתיים שירות במוצ"ש (שזה יוצא די נוראי, רכבת ראשונה אחרי 21:00 עבורי. כמובן עמוסה אנשים...)
למה לא עושים "חצי שעה לאחר צאת השבת"
24/04/14 19:43
86צפיות
כמו בחנויות?
הרכבות יוצאות דווקא בדיוק בצאת השבת...
25/04/14 13:45
89צפיות
או אולי לפני כן...

הבעיה היא שבדיוק בצאת השבת (20:40 סמוך ליום הארוך ביותר בשנה) הן יוצאות מהמוסך כמערך ריק עד לתחנת המוצא של הרכבת. מרגע יציאת המערך הריק מהמוסך (לדוגמה מוסך חיפה / חיפה מזרח או מוסך לוד) ועד ליציאת הרכבת מתחנת המוצא (לדוגמה נהריה או אשקלון) לוקח לפחות חצי שעה.

בעיה נוספת היא שלוח הזמנים המותאם לשעון קיץ, מתעדכן פעם אחת בשנה בלבד והוא מותאם ליום הארוך ביותר בשנה (על מנת להימנע חלילה מחילול שבת). כך אולי מתקבל הרושם המוטעה שהרכבת לא מתחילה לעבוד עם צאת השבת אלא רק כשעה או יותר לאחר מכן.
זה קצת מוזר
25/04/14 14:50
82צפיות
למה לא להחנות את הרכבות בתחנות המוצא? אין אפשרות לעשות את זה?
זה לא מוזר, ככה זה עובד...
25/04/14 15:08
83צפיות
אין אפשרות להחנות את כל הרכבות בתחנת המוצא. הדבר דורש הקצאת משאבים נוספת.
לא צריך את כל הרכבות, מספיק אחת בכל תחנת מוצא
25/04/14 15:09
90צפיות
לא?
בשדרות/אשקלון צריך אחת, בהוד השרון/בנימינה אחת, במודיעין/ב"ש אחת ובנהריה 2.
דרושים לשם החניה בתחנה משאבים נוספים?
דרושים משאבים ואמצעים של שמירה על הרכבות
25/04/14 15:17
82צפיות
כאשר הרכבות מרוכזות במתחמים גדולים המיועדים לכך נדרש פחות כוח אדם מאשר אם הרכבות יחנו בתחנות המוצא.
מספיק שרכבת אחת תחנה בכל תחנת מוצא וכבר דרישות כוח האדם יעלו.
צריך אבטחה בכל תחנה על מנת למנוע
25/04/14 15:18
83צפיות
דברים בלתי רצויים.

הדבר גם מצריך הוצאת מערכים ריקים מיוחדים ביום שישי לפני כניסת השבת (חלק מהרכבות של מוצ"ש ממשיכות לנסוע ללא תדלוק ובדיקת מוסך גם ביום ראשון העמוס...).

וכמובן שצריך גם מערך הסעים על מנת להסיע את כל עובדי הרכבת ביום שישי הביתה לאחר שהחנו את המערך הריק בתחנת המוצא, ובשבת על מנת להסיע אותם מביתם אל תחנות המוצא.
שמירה הרמטית, אספקת דלק, זיהום אוויר קל
25/04/14 15:38
99צפיות
עקב פעילות קטרים שאינם מכובים (לפחות כך היה בעבר, איני יודע איך זה היום).

אף אחד לא רוצה להתעורר בבוקר לרכבת מרוססת בגרפיטי, או עם חלונות שבורים, ויחד עם נושא הדלק וההדממה, ישנו צורך במתחם מוגן ושמור, וכזה ישנו רק בחיפה בצפון.
º
מתחם כזה בצפון - רק בחיפה, כמובן
25/04/14 15:40
33צפיות
º
לא חשבתי על נושא האבטחה. תודה על ההסבר!
25/04/14 15:46
30צפיות
אויש
25/04/14 18:10
60צפיות
עזבו אתכם, תראו כמה משאבים צריך בשביל עוד חצי שעה שירות.
די, צריך לסיים את עידן הכליאה של אוכלוסייה של מאות אלפי אנשים במדינה הזאת, למשך יממה כל שבוע + חגים. מה זה הפחד הזה מכמה חברי כנסת דתיים? אני באמת לא מבין?!
דווקא בראשל"צ משה דיין אני רואה רכבת חונה
25/04/14 18:17
89צפיות
בשבת באופן קבוע. אולי בתחנות שקשה להסתנן לתוכן ולעשות נזק כן משאירים רכבת.
השאלה, האם הרכבת החונה כוללת גם קטר ?
26/04/14 09:40
58צפיות
אם הרכבת החונה איננה כוללת גם קטר, אז יש צורך לשלוח קטר בודד מהמוסך בלוד וניתן לעשות זאת רק לאחר צאת השבת.

ואיך בדיוק שולחים קטר בודד ממוסך לוד לראשל"צ משה דיין ? דרך ההגנה או דרך פלשת ? יש פה שוב חצי שעה לפחות כמו בשליחת מערך ריק לתחנת המוצא.
למה שישאירו רכבת בלי קטר?
26/04/14 11:44
54צפיות
מה הפואנטה?
אין לי מושג אם יש גם קטר, ואין לי גם דרך לראות כל כך, כי רוב התצפיות שלי על התחנה הן כשאני נוסע לידה על איילון, ואני רואה את הגג של רכבת הקומותיים שחונה שם. כדי לראות את צידה השני, אני צריך כנראה לעמוד על הגשר של משה דיין במיוחד, מה שלא קורה אף פעם.
כך למעשה נהוג במקרים רבים,
26/04/14 11:50
61צפיות
על מנת לחסוך בשטח דיור, מחנים רכבות במקומות שונים ללא הקטר.

כך שבמקרה ורוצים להשמיש את הרכבת יש צורך לשלוח קטר בודד מהמוסך. את הקטר לא נוהגים להשאיר בתחנה שבה הושארה הרכבת. הקטר גם דורש תדלוק וטיפול מיוחד.
קטר הוא לא מה שיגרום לחסוך שטח דיור
26/04/14 21:38
37צפיות
אתה מבלבל בין מתחמים תפעוליים שם קרונות וקטרים מופרדים(אם לטיפולים או לעיתוקים של מערכי קרונות) לבין דיור של מערכים בתחנות קצה(או תחנות תפעוליות קרובות) על מנת להפעיל משם רכבת בתחילת השירות בלי לשלוח אותה לשם.
º
גם בתל אביב-מרכז ובתחנת סוקולוב חונות רכבות
26/04/14 19:14
26צפיות
עם קטר ?
26/04/14 19:15
42צפיות
אם חונות הרכבות ללא קטר, אז יש צורך לשלוח קטר בודד ממוסך לוד.
בתחנת סוקולוב עם הקטר
26/04/14 19:18
40צפיות
אל תתפוס אותי במלה על תחנת תל אביב-מרכז, אבל אני חושב, שגם שם חונים הקרונות עם הקטר.
יש משותף בין ת"א מרכז, סוקולוב ומשה דיין
26/04/14 19:34
50צפיות
שלושתן תחנות הנמצאות בין נתיבים של כבישים מהירים ואין אפשרות קלה לפרוץ לקרבת הרכבות.
ישנן טעויות נוספות באתר המפות הממשלתי
24/04/14 00:37
170צפיות
למשל, שמתי לב שהשינויים האחרונים בקווי הקריות עדיין אינם מעודכנים במפה.
כדאי לדווח על כך ב-
26/04/14 10:16
64צפיות
https://www.facebook.com/govmap

הם אכן מתקנים דברים כאלה כשמדווחים שם.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 24/04
24/04/14 00:02
32צפיות

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

מה דעתכם על רשת רכבות בין יבשתית
23/04/14 23:26
188צפיות
על רשת מסילות ברזל שתחבר את אסיה אפריקה ואירופה
+רשת כבישים  למכוניות , שתחבר את שלושת היבשות,
+רשת כבישים לאוטובוסים+רשת כבישים לאופנים,
לאורך מסלולי התחבורה גנים פארקים בתי מלון לנפוש עבור המטילים
"המלך והחלום"
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...
º
לא הבנתי את הבלוג, אבל ממליץ לך לפתוח מפה.
23/04/14 23:31
90צפיות
º
האם קראת את הבלוג
23/04/14 23:49
69צפיות
איך לשפר קווי אוטובוס? זה מה שחושבים בארה"ב:
23/04/14 19:23
317צפיות
דו"ח שהתפרסם לאחרונה סקר 59 רשויות תחבורה בארה"ב שבו הן נשאלו כיצד הן עונות על האתגר התפעולי שנגרם מעיכובים בנסיעה אשר הולכים וגדלים משנה לשנה:
http://www.trb.org/Publications/Blurbs/170433.aspx

לבלוגר פייטון צ'אנג יש סיכום כאן: http://usa.streetsblog.org/2014/04/18/11-simple-wa...

תרגום מהיר של הפעילויות המוצלחות ביותר שנקטו הרשויות כדי לשפר את המהירות והאמינות של קווי אוטובוס, בסדר יורד מהפופולרי ביותר:

1. איחוד תחנות:  יותר ממחצית הרשויות דללו תחנות, כשחלקן התמקדו בתוואי "ניסוי" בהם הוחל דילול בבת אחת ובאחרים הדילול התבצע תוך כדי שינויי מדיניות מתמשכים. במקומות רבים העבירו תחנות למיקום שאחרי הרמזור במקום לפניו. שלוש-עשרה רשויות הנהיגו שינויים גאומטרים כגון מפרצים ארוכים יותר או מפרצים "הפוכים" עם מדרכה היוצאת לתוך הכביש, אשר עוזרים לנוסעים לעלות ביתר מהירות ונוחות. שימו לב שבארה"ב הריווח המקובל במרכזי הערים הוא ממילא קצר יותר מאשר זה הנהוג באירופה ובארץ.
2. פישוט קווים:  יישור קווים, ביטול סטיות מהמסלול העיקרי, ביטול כפילות קווים וקיצור קווים -- לא רק שפעילויות אלו פישטו את השירות, הן גם גרמו לשירות מהיר יותר עבור 2/3 מהרשויות שניסו את הגישה הזו.
3. קדימות ברמזורים:  22 הרשויות שהנהיגו קדימות ברמזורים יכולות להדליק אור ירוק כשאוטובוס מתקרב, וכתוצאה מדווחות ברובן על שיפור מועט עד בינוני במהירויות. למעשה, רשויות ציינו גישות של הנדסת תנועה כגון TSP כאל הדבר הקרוב ביותר לפתרון מוחלט לבעיה.
4. מדיניות תעריפים:  מספר רשויות הנהיגו שינויים במבנה התעריפים או צורת התשלום. הרשות שהנהיגה תשלום לפני עליה לאוטובוס ואפשרה עלייה משתי הדלתות דיווחה על שיפור של 9 אחוזים בזמני הנסיעה.
5. BRT: עשר רשויות שילבו שיפורים שונים בקווים ספציפיים והקימו שירות BRT. מבין אלו שמדדו את ההשפעה, כמעט כולן דיווחו על שיפור מהותי במהירות, בדרך כלל בשיעור שבין 10 ל-15 אחוזים.
6. שינויי כלי רכב: יותר ממחצית הרשויות עברו לאוטובוסים נמוכי-רצפה, דבר שהפחית את זמן העליה של כל נוסע בשניה אחת. יתכן גם שאוטובוסים קטנים יכולים לתמרן ביתר קלות בתנועה כבדה, ורמפות עשוים להגביר את מהירות העלאתם של כסאות גלגלים ואופניים.
7. שירות מדלג: למרות שקווים מדלגי-תחנות שיפרו את המהירות רק במדה מועטה עד בינונית, זוהי פעולה פשוטה ו-18 רשויות דיווחו על הפעלת קווים חדשים מדלגים.
8. נת"צים: נתיבי תחבורה ציבורית ייעודיים נמצאים בשירותן של 13 רשויות, ואחת דיווחה שלכמעט כל קוויה יש קטע אחד או יותר שמשורת על ידי נת"צ. כשנת"צים מיושמים בצירים רחבים, הדבר משפר מהירויות במידה מתונה.
9. שינויי לו"ז: כמעט כל הרשויות שנסקרו שינו את משכי הנסיעה המתוכננים, זמני ההתאוששות (הזמן שנועד לשינוי כיוון בקצה הקו), או שעברו ללוחות זמנים גמישים מבוססי תדירות. כל הפעילויות הללו יכולות לשפר ביצועי אמינות עבור לקוחות ולהקטין את הצורך בוויסות אוטובוסים שמקדימים את לוח הזמנים שלהם.
10. תזמון רמזורים: סינכרונם של רמזורים לאורך קווים יכולים להגדיל את מספר האורות הירוקים לעומת האדומים, אבל השפעתן על המהירות המסחרית קטנה.
11. שירות אקספרס בדרכים מהירות: לאסטרטגיה זו ההשפעה הגדולה ביותר על מהירות ההפעלה עבור שלוש הרשויות שניסו ליישם קווים כאלה.
בדיוק קראתי על זה
23/04/14 20:20
142צפיות
אצל ג'ארט ווקר.
º
כמוך כמוני...
24/04/14 00:38
41צפיות
º
תיארתי לעצמי
24/04/14 00:41
30צפיות
מעניין , אך עדיין התחץ שם יקרה
23/04/14 22:08
127צפיות
רכבות בין עירוניות עולות כפול מבארץ למשל.
º
פה מדובר על רשתות עירוניות ומטרופוליטניות
24/04/14 00:39
41צפיות
לעגל מחירים ל-0.5
24/04/14 11:34
120צפיות
אין לי מושג אם זאת סתם פנטזיה, אבל לי יש הרגשה שאם כל המחירים יהיו רק בשקלים או בחצאי שקלים עגולים (בלי עשרות אגורות), תחלופת הכסף אצל הנהג תהיה הרבה יותר מהירה ויכולה לחסוך דקות שלמות בקווים עם הרבה עצירות.

כמובם שפתרונות כמו בגרמניה או אנגליה עדיפים בהרבה (קניית כרטיסים חיצונית ואשרור בתחנה/אוטובוס) - אבל זה באמת כבר מדע בדיוני בשביל ישראל בשלב הזה..:)
אפשר להנהיג קופסת כסף כפי שנהוג בכבישי אגרה
24/04/14 11:53
128צפיות
אבל זה לא יקרה - וגם אין טעם שזה יקרה.

לפני שנים בלונדון היו קווים בהם היה נדרש לשלם לנהג בכסף מדוייק בלבד ולא היה ניתן עודף. בכל מקרה כבר שנים שיש את הטכנולוגיה לאפשר לנוסע לזרוק מטבעות לתוך אשנב של מכונה ואף לקבל את עודפו באופן אוטומטי תוך כ-2-3 שניות. נדמה לי שהשתמשתי בכזה בניו יורק בשנות ה-90. כמובן שמדובר עדיין בשניה-שתיים יותר מאשר שימוש בכרטיס חכם (אם הוא עובד...).  בקווים עירוניים עם מחיר קבוע אין מניעה להתקין מכונות כאלה פרט לעלותן.

אבל בימינו הטכנולוגיה כבר התקדמה הלאה, ואף אחד לא יתקין מערכת כזו בשביל 5% מהאוכלוסיה שאין לו חשבון בנק או שמסרב להצטייד ברב קו.  הכיוון הברור הוא לכיוון של כרטיסים חכמים כולל גביה באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב (כספומט) עם שבב RF.  הנה למשל בלונדון קרוב היום (השנה) בו תופסק קבלת מזומן באוטובוס:
http://www.tfl.gov.uk/fares-and-payments/contactle...
יפה, אם עושים הכל יחד
24/04/14 15:03
91צפיות
פה 9 אחוז, שם 15 אחוז, תוריד שנייה לכל נוסע בגלל הרצפה הנמוכה ותקבל חיסכון של למעלה מ-100 אחוז. נוסע יעלה לאוטובוס בשבע ועשרה ויגיע למחוז חפצו בשבע וחמישה.

וברצינות, מאכזב קצת שהשיפור - בעולם האמיתי על קשייו ואילוציו - מוגדר כקטן, מתון או לכל היותר בינוני, גם למהלכים שנראים משמעותיים מאד (עדיפות ברמזורים, נת"צים).
º
דיווחים והודעות
23/04/14 17:48
78צפיות
פיגוע גז באוטובוס בדרום
22/04/14 10:33
512צפיות
https://www.facebook.com/haggai.misgav/posts/10152...

מעתיקה למען חסרי פייסבוק:

סיפור לערב חג, שהיה יכול להיגמר לגמרי אחרת:
אוטובוס מס׳ 58 יצא מבאר שבע לירוחם בשתים וחצי בצהרים. ליד אחד מיישובי הפזורה הבדואית ירדו שני נוסעים ופתחו בריצת הימלטות, ומיד עם רדתם החלה אחת הנוסעות להשתעל, אחריה עוד אחת ועוד אחד ועוד, ותוך שניות היה כל האוטובוס בהתקף שיעולים והשתנקויות (חלק מהנוסעים, כמובן, אנשים מבוגרים ומבוגרים מאד), כולל צריבות בעינים וריח חריף באויר. פרצה בהלה, הנהג עצר בצד הדרך והוזעקה משטרה.
רוב הסיכויים שלא תשמעו על זה בחדשות. זה רק הדרום, את מי זה מעניין.
(לנוסעים שלום, תודה ששאלתם)

פורסם ב 20 באפריל.

סבתא של ידידה שלי נסעה באוטובוס הזה.
תודה על השיתוף
22/04/14 10:38
213צפיות
העובדה שזה לא מתפרסם באמצעי התקשורת חמורה מאד.
º
נורא ואיום. שיתפסו אותם מהר.
22/04/14 17:32
78צפיות
º
פשוט אין מה לומר.
22/04/14 17:57
59צפיות
אין סיכוי שידווחו על זה בעיתונות
22/04/14 23:15
235צפיות
עד אשר יהיו פגועים בנפש חו"ח - רק אז העיתונות תתעורר, ואם אפשר כמה תמונות מהפצועים אז מה טוב. לגבי העיתונות העולמית, בכלל אין על מה לדבר גם כשיש פגועים.

עצוב, אבל למרות שיתכן שמדובר בנסיון לפיגוע (אגב, יש גם עוד אפשרויות), אין פה משהו בעל ערך חדשותי בעולם התקשורתי הצהוב. למען הסר הספק, כולם צהובים, גם אלה שמתיימרים לא להיות כאלה.
אני מניח ויכול גם לבדוק, שדווח ברדיו דרום.
22/04/14 23:40
162צפיות
בין אם במסגרת אחד ממבזקי היום ובין אם בתוכנית האקטואליה בבוקר.

מה שכן, במידה והרקע אינו לאומני, אני מניח שגם ברדיו דרום לא היו מדווחים על כך, כי זה יכול להיות מעשה קונדס.
ברדיו דרום סביר שדווח גם אם לא לאומני
22/04/14 23:48
173צפיות
אלא אם היו באותו יום ידיעות מרעישות בדרום וסביר שזה לא קרה.
ירון ששון בטוח יודע על המקרה.
צדקת, מכיוון שזה קרה בדרום זה לא הגיע לחדשות
27/04/14 09:13
16צפיות
אם זה לא במרכז זה לא קרה
º
קרון רכבת ישן שהוסב לתיירות
22/04/14 10:25
502צפיות
קרון רכבת ישן שהוסב לתיירות
º
גלגל
22/04/14 10:26
259צפיות
גלגל
קרון ארגזי 12 טון מנדטורי
22/04/14 15:24
284צפיות
קרון 3477 במוזיאון הרכבת בחיפה - 25.07.2010
הקרון שבתמונה הוא קרון ארגזי בקיבולת 12 טון, שכמוהו סופקו לרכבת המנדט (PR) כמעט 400 מיצרנים בריטיים בשנות ה-30.

סוג זה מבוסס על סוג שנרכש בכמות גדולה קודם-לכן בשנות ה-20 על ידי PR ובמלחה"ע ה-1 על-ידי הצבא הבריטי (שהשאיר אותם בארץ) ובתורם אלו התבססו על דגם סטנדרטי ונפוץ של הרכבת המצרית. ההבדל העיקרי בין אלו לקודמיהם היה גוף העץ, שהחליף את גוף הפח של הקרונות הישנים יותר, וכן תוספת פתחי אוורור. שני השינויים האלו היו חלק מאבולוציית התאמה של הקרון הארדזי הארץ-ישראלי להובלת תוצרים חקלאיים הדורשים אוורור, כמו פרי הדר.

קרון שכזה לם (אבל לא משוחזר) שמור כיום במוזיאון הרכבת בחיפה (מס' 3477) - ראו תמונה מצורפת.
הודעה לעיתונות: פריצת מנהרת (השנייה) גילון.
23/04/14 18:34
288צפיות
הודעה לעיתונות: פריצת מנהרת (השנייה) גילון.
שלום רב,
לפני שעות אחדות נפרצה בהצלחה השנייה מבין שתי המנהרות שמתחת להר גילון, במסגרת פרויקט קו הרכבת לכרמיאל.

מנהרות הכרם בדרך לנסיעה ראשונה ברבעון הראשון של 2017. מהיום: צמד מנהרות חדש מחבר בין עכו לכרמיאל
בפיצוץ שבוצע לקראת הצהריים, נפתח התוואי שארכו 4.6 ק"מ, בין הצד המזרחי לצד המערבי של הר גילון. בעוד שלוש שנים, ישמש המסלול את קו הרכבת שבין כרמיאל לחיפה ולמרכז הארץ.

הרכבת מתקרבת לגליל. בפיצוץ מבוקר שבוצע לפני כשעה בלבו של הר גילון בגליל המערבי, נפרצה השנייה מבין צמד המנהרות של קו הרכבת החדש הנסלל אל העיר כרמיאל. המנהרות שארכן כ-4.6 ק"מ, הן חלק מפרויקט של חברת נתיבי ישראל, להקמת מסלול נסיעה חדש באורך של 23 ק"מ, שיחבר את כרמיאל אל קו מסילות החוף באיזור עכו.

"קווי הרכבת שיפתחו בזכות המסילות החדשות, יעודדו את המגורים ואת התיירות בגליל ויעניקו תרומה של ממש לחיזוק הפרנסה", אמר שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ, "רשת הרכבות החדשה של מדינת ישראל, משפיעה לטובה על איזורים רבים בגליל ובנגב. הנחישות של ממשלת ישראל והתוצאות בשטח, הן מסר ליזמים. עכשיו זה הזמן להשקיע בפריפריה. הקטר עומד לצאת מהתחנה".

האדריכל שי ברס, מנכ"ל נתיבי ישראל, אשר קיבלה בשנת 2010 את האחריות על סלילת הקו לכרמיאל, ציין כי החברה ממשיכה במקביל בתכנון הארכת הקו לקרית שמונה. "העבודות בפרויקט כוללות יצירת תוואי שיתאים למהירות נסיעה של 160 קמ"ש", אמר ברס, "לצורך כך אנו מזיזים כבישים, מקימים גשרים חדשים מעל נחל נעמן ומטים את נחל חילזון. בתום הפרויקט, נשיב לשטח אלפי פקעות של רקפות ומיני צמחים, הנשמרים בתקופת העבודות ע"י רשות הטבע והגנים בשמורת אפק".

מנהל פרויקט רכבת עכו-כרמיאל המהנדס איתמר גליל, סיפר כי הפרויקט מבוצע בהתאם ללוחות הזמנים ומסגרת התקציב, שהיקפה כ-2.8 מיליארד שקל. בשלב הבא בפרויקט, תחל הקמת מערכת התשתית במנהרות. ארכה של כל מנהרה, הינו 4625 מטרים, והן מחוברות ביניהן ב-18 מנהרות קשר. מנהרות הרכבת לכרמיאל מבוצעות ע"י שותפות ישראלית-סינית של החברות דניה סיבוס ו-CCECC.

אבי שמול, "עושים עניין".

סרטון של "אלבטרוס".
23/04/14 18:42
248צפיות
סרטון  של "אלבטרוס".
הסרטון והתמונות באדיבות "נתיבי ישראל", "עושים עניין" ו"אלבטרוס". תמונות נוספות מהאירוע יועלו במדור "שבתשתיות" הקרוב. והתאוששות מהירה לכולם מהחגים.
º
תודה, מחכה לשבתשתיות
23/04/14 18:54
45צפיות
וברכות לרגל פריצת מנהרת ג'ילונג!
23/04/14 20:58
135צפיות
שתי כתבות נבחרות בנושא:

"כך חופרים בישראל: הושלמה כריית המנהרה לרכבת לכרמיאל"
http://www.themarker.com/dynamo/1.2302968

"דניה סיבוס צפויה לזכות בבונוס של 10 מיליון שקל על הקדמת כריית מנהרות בצפון"
http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,...
º
23/04/14 22:32
13צפיות
עוד אוטובוס אגד שרוף??
23/04/14 21:40
122צפיות
"כביש 1 בין שער הגיא לשורש קו 405 עולה באש. עדכון:פונה  "
20:27   22.04.14
http://rotter.net/forum/scoops1/95515.shtml
לא הצלחתי למצוא מידע נוסף.
אני קיבלתי דיווח כזה גם ביום א' 20.4
24/04/14 10:24
83צפיות
"מוקד24 ים כביש 1 מוצא לירושלים אוטובוס שעולה באש"
סביבות השעה 16:20
כנס ארגון נוסעי התחצ בישראל מחרתים - הרשמה
23/04/14 22:41
85צפיות
שימו לב:
על מנת שנוכל להיערך מבחינה לוגיסטית, אנא אשרו הרשמה כאן והעבירו בין חבריכם: http://bit.ly/1g7uVDu
ועד עובדי צים הודיע על שביתה
24/04/14 13:36
73צפיות
בעקבות בקשת ההנהלה של צים לביטול מניית הזהב של המדינה

מהכרות אישית עם החברה הכוונה של ביטול מניית הזהב היא כדי למכור את החברה
ולהעביר אותה לחו"ל
סיום עבודות כריית המנהרות בקו הרכבת לכרמיאל
24/04/14 23:07
83צפיות
בשעה טובה הסתיימה השבוע כריית המנהרה השניה בקו הרכבת לכרמיאל.
סרטון שהועלה היום.
כתובות אינטרנט מצורפות:
תמונה לערב שבת
25/04/14 16:18
151צפיות
תמונה לערב שבת
היום עשרה ימים שהם שבוע אחד ושלושה ימים בעומר.

שבת שלום!
רכבל כתחבורה ציבורית
23/04/14 16:33
357צפיות
האם לדעתכם רכבל יכול לשמש ככלי עזר לתחבורה הציבורית? אם לא, למה?
מישהו יודע כדרך אגב, האם אפשר לגרום לכבל לנוע במהירות מכונית ו/או מעבר?
זה קורה ב-Medellin
23/04/14 16:35
280צפיות
נכון, אבל לא כמו שרציתי
23/04/14 16:40
209צפיות
שים לב למהירות הרשומה בקישור. הרכבל שם נוסע על 16 קמ"ש, בעוד אני שואף לכמעט פי 10.
לפי מקורות לא אמינים, הרכבל המהיר בעולם הוא
23/04/14 20:56
225צפיות
Genting Skyway במלזיה, שנע במהירות 21.6 קמ"ש.
רכבל מהיר מאוד הוא בלתי אפשרי טכנית
23/04/14 22:22
202צפיות
במהירות גבוהה הרוח והתנודות שייגרמו לא יאפשרו הסעת בני אדם.
אבל...
24/04/14 22:26
98צפיות
ואם חוט הרכבל עשוי מברזל ועליו גלגל ברזל המחובר לכרבל? הגלגל נתפס על המוט ולכן רוח וגובה לא ישפיעו עליו.
ממה עשוי הכבל ברכבלים הקיימים?
24/04/14 23:47
94צפיות
היציבות ברוחות היא לא הבעיה היחידה. גם מערכת ההינע של הכבלים צריכה לסובב את הגלגל במהירות בלתי אפשרית שלא תאפשר הנעה של קרון (מהירות באה על חשבון כוח).
תשובה
25/04/14 00:04
75צפיות
הכבלים הקיימים עשויים מחוטי ברזל (חוט, לא מוט).
לא הבנתי מה שכתבת. תחשוב על רכבת רגילה שנעה על מסילה באוויר. במקום שהמסילה תהיה למטה היא דווקא למעלה והגלגלים מחוברים ביניהם במוטות (כמו ברכבות של פעם) המחוברים לרכבל.
מסילה תהיה כבדה מדי
25/04/14 00:15
75צפיות
ואם כבר מסילה, למה לא רכבת עילית או אפילו מונורייל? רכבת הוא הפתרון הכי פחות מתאים.
º
במשפט השני צ"ל *רכבל
25/04/14 00:16
25צפיות
º
כמדומני בנפולי יש
23/04/14 18:17
92צפיות
רכבל יכול לשמש כתחבורה ציבורית. כמובן
23/04/14 21:12
235צפיות
אבל, למה לעשות רכבל שיכול לנסוע כמו מכונית?
רכבל נבנה כדי להתגבר על מכשולים גיאוגרפיים ולא כתחרות ברכב הפרטי. אם אפשר לבנות כביש, בונים כביש. זה זול יותר ומהיר יותר, כמובן.
אם נניח בתחתית הרכבל בחיפה הייתה תחנת רכבת/ תחנה מרכזית ובראש ההר היה מרכז עסקים, rest assure שהרכבל הזה היה בקיבולת גבוהה. להקיף את קריית אליעזר ולעלות את כל סטלה מאריס פשוט לא היה משתלם.

אך כמובן שזה לא תמיד משתלם... עיריית חיפה מעוניינת להקים רכבל שיחבר את מרכזית המפרץ לאוניברסיטת חיפה דרך הטכניון - כתחבורה ציבורית. הרעיון נבדק כלכלית ונמצא כלא כדאי. עם זאת, זהו רעיון פופוליסטי שאמור לזכות את יונה יהב בעוד כמה שנים על הכיסא.
לא מסכים איתך
24/04/14 22:29
100צפיות
הרכבל כן משתלם כתחבורה ציבורית כאשר הכבישים עמוסים כמו כביש 1 בבוקר ו-4 מרכז במשך כל היום. אם אצליח לחשוב על דרך בה הרכבל ינוע מהר (כ-120 קמ"ש לפחות), אולי דבר כזה יוכל להווה פתרון. אני די סבור כי רכבל יהיה זול יותר מאשר רכבת על פסים; גם מבחינת עלות הבנייה וגם מבחינת עלות השימוש.
רכבל בינעירוני? מלבד מגבלת המהירות שכנראה לא
24/04/14 23:16
101צפיות
תיפרץ, אנשים יירתעו מנסיעה של עשרות קילומטרים בקרונית קטנה תלויים בין שמיים לארץ.
לגבי כביש 1 - פרויקט הרכבת המהירה בין ת"א לירושלים כבר עלה מזמן על הפסים ואין ממנו דרך חזרה.
תתפלא
24/04/14 23:25
97צפיות
אם עוד לא שמעת, חברת נאס"א בכבודה ובעצמה רוצה לפתח כאן בישראל מערך תחבורה חדש שנקרא SkyTrain. מערך זה כולל קרון קטן לשניים עד שישה אנשים המרחף מעל שמי תל אביב. כשנשאל אחראי SkyTrain הניסוי החדשני הזה קורה דווקא בישראל ענה: "בישראל אין פחד מטכנולוגיה או פיתוח טכנולוגיה". אם אנשים בסין או יפן עולים על רכבת בגובה 5 ק"מ המגיעה ל-430 קמ"ש, אנשים בישראל יעלו על רכבל כמה עשרות קילומטר.
מעל שמי תל אביב, לא בין תל אביב לירושלים
24/04/14 23:37
92צפיות
ואיזו רכבת יש ביפן בגובה 5 ק"מ? רכבת בכל גובה שהוא אינה תלויה על כבל. ברכבת יש מרחב. ברכבת יש למשל שירותים. קרון של רכבל הוא בגודל של צינוק.
רכבל לא יכול להיות בשום מצב תחליף לרכבת.
רכבל יכול להיות פתרון משלים למרחק קצר בתנאים טופוגרפיים או אורבניים מסויימים.
וזאת כי?
25/04/14 00:06
65צפיות
למה לא? אני לא בא לזלזל בך או בפיזיקה חלילה. אני שואל כאדם עם רעיון שלא הכי מבין תחום. אם תשווה רכבל כזה לרכבת - מה הבעיות שנוצרות כאן וכיצד אתה קובע כי לא ניתן לפתור אותן?
איזה כבל יוכל לשאת קרון עם עשרות אנשים
25/04/14 02:23
77צפיות
ועוד במהירות של 120 קמ"ש?
תיקח לדוגמה פוניקולר, כמו הכרמלית. הוא לא תלוי באוויר.
מה הקיבולת והמהירות המקסימליים שאתה מכיר למעליות?

כבל של רכבל לא יוכל לשאת משקל של רכבת, חצי רכבת או רבע רכבת, ולהסיע אותו במהירות של 120 קמ"ש.

רעיונות זה נחמד אבל מה היתרון ברכבל לעומת רכבת, שכפי שנכתב זו טכנולוגיה מוכחת?
נניח שיהיה אפשר להמציא רכבל שיכול לשאת בכל קרון 50 איש (קיבולת של אוטובוס) במהירות של 50 קמ"ש (מהירות נמוכה מזו של אוטובוס). בשביל מה צריך את זה? גם אם פיסיקלית וטכנולוגית זה יהיה אפשרי, זול זה לא יהיה. אמין? זו שאלה שהתשובה עליה לא ידועה.
במישור לרכבל אין שום יתרון תחבורתי על פני אמצעים מוכרים אחרים. רכבל זה פתרון משלים במקרים עם מאפיינים מאוד מיוחדים.
יש יתרונות אבל אין לי כח לפרט
27/04/14 23:49
12צפיות
בכל מקרה תודה
עוד משהו
24/04/14 23:27
84צפיות
שחכתי לציין, מי אמר שהקרונית קטנה? מדובר בקרון השווה בגודלו למחצית הרכבת. קרון זה אם ירצה ה' יהיה מסוגל להכיל כ-50 עד 80 איש.
קרון בגודל של מחצית רכבת התלוי על כבל?
24/04/14 23:38
81צפיות
היכן בעולם פועל דבר כזה?
לא פועל
24/04/14 23:42
76צפיות
כיום אין דבר כזה, אבל השאיפה שלי שתהיה. כששאלתי את השאלה, רציתי לדעת אם לדעתם זה אפשרי. שאלתי גם שאלה בפורום הפיזיקה של האתר לגבי משהו טכני. אם תהיה לי תשובה חיובית, אולי אקח את הרעיון צעד אחד קדימה.
לא, זה לא אפשרי.
24/04/14 23:50
65צפיות
יש פתרונות הרבה יותר מוצלחים, ישימים וזולים.
כמו?
25/04/14 00:08
54צפיות
תן לי דוגמא אחת לפתרון כזה. פתרון שלדעתך הוא "יותר מוצלח, ישים וזול".
רכבת למשל...
25/04/14 00:23
65צפיות
הקו המהיר שנסלל בימים אלה בין תל אביב לירושלים עדיף על ההצעה שלך מכל בחינה אפשרית:
1. הוא מבוסס על טכנולוגיה קיימת שהוכחה כישימה באינספור מקרים
2. מהירות הנסיעה המתוכננת היא 160 קמ"ש. אין בעולם וכנראה גם לא יהיה רכבל שיכול להתקרב למהירות כזאת (ראה סעיף 1 לעיל)
3. לא בטוח שרכבל יהיה זול יותר. צריך להכין תשתית עמודים ותחנות הנעה ולך תדע מה עוד
4. כתבת למעלה שקרון כזה יכול להכיל 50-80 נוסעים. רכבת יכולה להכיל 1,000 נוסעים ויותר.
אולי, ואולי לא
27/04/14 23:44
8צפיות
תן לי לבדוק את הנושא
אם הדבר אפשרי, אני מבטיח לך שעוד תראה רכבלים מתעופפים כאן בארץ (:
אני רואה שנפלת שדוד בקסמי ה- SkyTran
25/04/14 18:10
70צפיות
ובכן, הנה מה שיש לעוד בלוג תל אביבי לומר בעניין.

הפוסט פורסם לפני כשנה וחצי. מה התקדם מאז בנושא, חוץ מעוד כתבות בערוץ 2 (אם הם עדיין קונים את זה)?
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
חח, לא אמרתי שאני מאמין לזה
27/04/14 23:45
7צפיות
עלתה לא מזמן כתבה על רכבל בבוליביה
24/04/14 15:06
160צפיות
שמשמש להסעת המונים. הוא מחבר בין שני יישובים ברום גבוה, לוס אלטוס ולה פאס. החלופה הקרקעית מחייבת נסיעה ארוכה ומפותלת לעומת המסלול הישר (קו אווירי, פשוטו כמשמעו) של הרכבל ומכאן יתרונו הגדול.
צודק
24/04/14 22:30
82צפיות
קצר ולעניין ללא עיקובים. מי צריך יותר מזה? :)
סרטונים חדשים של ה British Pathé
44תגובות
23/04/14 09:35
298צפיות
לאחרונה הועלו ליוטיוב כ 82000 סרטונים של ה British Pathé מהם הרבה חומרי גלם, אני מציע לערוך חיפושים ביוטיוב ולהעלות לכאן קישורים.

(המשך...)
לאחרונה הועלו ליוטיוב כ 82000 סרטונים של ה British Pathé מהם הרבה חומרי גלם, אני מציע לערוך חיפושים ביוטיוב ולהעלות לכאן קישורים.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 23/04
23/04/14 00:01
28צפיות

בקשה להכוונה לנסיעה לכותל בירושלים
22/04/14 22:24
93צפיות
שלום
אני מאזור המרכז ומחפשת דרך ישרה/קצרה להגיע מבית חולים תל השומר  לירושלים (לכותל).
מעדיפה לחנות עם הרכב שלי באזור המרכז (תל אביב, קרית אונו, יהוד, גבעת שמואל, תל השומר, רמת גן) ולעלות על תחבורה ציבורית לכותל בירושלים.
מצאתי את האפשרויות הבאות:
1.לנסוע מתל השומר למתחם ארלוזורוב בתל אביב (מסוף ארלוזורוב), לחנות בחניה בארלוזורוב ולנסוע בקו 480 עד ת. המרכזית בירושלים ומשם בקו 1 או 3 לכותל.
2. לנסוע מתל השומר ולחנות בגבעת שמואל ואז לעלות בצומת גבעת שמואל על קו 402 עד צומת בר-אילן בירושלים ואח"כ בקו 3 לכותל.
3. לנסוע מתל השומר עד צומת אלוף שדה ואז לחנות ברחוב כלשהו ליד צומת אלוף שדה (בנוה יהושע או רחוב הררי או עלייה ראשונה) , ולעלות על קו 400 עד לירושלים ומהתחנה המרכזית לכותל.
4. ללכת ברגל מתל השומר עד צומת אלוף שדה ומשם לעלות על קו 400 עד התחנה המרכזית בירושלים ומשם לכותל.

כרגע נראה לי שהאופצייה שצויינה בסעיף 4 היא היעילה ביותר אבל מישהו אמר לי שקו 400 לא עובר מאלוף שדה.
אשמח אם מישהו שהוא מעודכן יכתוב לי אם יש תחנה באלוף שדה או לא (באתר מסוים התחנה מוזכרת אבל אני חוששת שהתחנה בוטלה ולכן אולי נאמר לי שאין).

אני יכולה לצאת מתל השומר מחר בשעה 13:45 וחשוב לי להגיע לירושלים כמה שיותר מהר.

אח"כ אצטרך לחזור בסביבות 21:30 מירושלים למקום החניה כדי לקחת את האוטו הביתה.

מה אתם מציעים? יש לכם איזו הצעה יעילה יותר (אני לא יכולה לנהוג עד ירושלים).
כל האפשרויות טובות
23/04/14 12:46
38צפיות
קו 400 אכן עוצר באלוף שדה.

רק לציין שבאפשרות 3, אם את אכן מוצאת חניה ליד צומת גבעת שמואל, אז משם יש גם 400 וגם 402, ואפשר לעלות על איזה מהם שבא קודם.

וגם לציין שכשאת מגיעה לתחנה מרכזית בירושלים, אז אל תקחי קו 3 שמסורבל, אלא תחכי לקו 1 שמהיר יותר. רק אם הגעת לירושלים בקו 402, אז הגיוני לנסוע איתו לצומת בר אילן ושם להחליף לקו 3.
מאור יהודה לבית חולים לניאדו בנתניה
23/04/14 10:00
30צפיות
שלום לכולם.
אני צריך להגיע ביום ראשון הקרוב, 27/4, לבי"ח לניאדו בנתניה.
יוצא מאור יהודה, מהמרכז (איפה שהעירייה)

צריך להיות בשעה 18:00 בלניאדו.
מה הכי מהיר? ומה הכי זול?

תודה מראש!
תשובה>>>
23/04/14 14:38
25צפיות
סע עם 36/59 לצומת מסובים והחלף שם לקו 164 בכיוון הנסיעה צפונה לפתח תקווה.

רד מקו 164 במחלף גהה, חצה את הכביש לכיוון הגשר. יש תחנת אוטובוס מתחת לגשר וממנה אתה עולה על קו 613 של נתיב אקספרס עד לבית החולים לניאדו בנתניה.

אתה יכול לנסוע גם עם קו 1 למסוף תל השומר ולהמשיך משם עם קו 70 של דן (תדיר) לצומת גהה או לנסוע עם 139 של קווים לבר אילן ושם לבצע החלפה ל68 של קווים ו70 של דן (בכיוון הנסיעה לת"א) ולרדת משניהם בצומת גהה. קו 139 מהיר יותר מקו 1 שמתברבר קצת בגני תקווה.

במידה ויש לך רב קו, תוכל לבצע החלפות קווים ללא תשלום למשך 90 דקות (לא כולל נסיעה בקו 613). על מנת להוזיל עלויות בקו 613, תצטרך לרכוש כרטיסיה באמצעות הרב קו. זה רלוונטי במידה ותצטרך לבצע את המסלול הזה מספר פעמים.
מרכז העיר ירושלים למרכז עין כרם
23/04/14 11:39
32צפיות
לאזור המסעדות.

איזה קווים צריך?

תודה מראש!
º
רכבת קלה לתחנת יפה נוף, ומשם קו 28 לעין כרם
23/04/14 12:48
14צפיות
º
גם 28א בסדר.
23/04/14 15:05
8צפיות
מירושלים לשדות ים\קיסריה ביום שישי בצהריים
23/04/14 12:44
38צפיות
צריכה להגיע מירושלים לשדות ים ביום שישי בצהריים (יכולה לצאת מירושלים רק ב1400)

רעיונות איך להגיע?

אם אין תחבורה ציבורית ממש עד שדות ים, אפשר גם תחבורה ציבורית שעוברת קרוב ויאספו אותי....

המון תודה!

ביום שישי אחה"צ אין תח"צ לשדות ים, אפשר ליסוע
23/04/14 12:51
40צפיות
עם קו 947 של אגד מירושלים עד מחלף אור עקיבא (הנסיעה האחרונה יוצאת מירושלים ב 16:30).
וממחלף אור עקיבא יוכלו לאסוף אותך.
תחבורה בתוך ירושלים
23/04/14 14:22
37צפיות
מתחנה מרכזית לבית הדפוס 12 (נראה לי שזה גבעת שאול)

תודה לעונים!
קו 67 - לרדת בתחנת "בית השנהב"
23/04/14 14:41
38צפיות
שזה לגמרי במקרה בית הדפוס 12...
º
תודה+ והיכן נמצא תחנה של הקו?
23/04/14 16:25
15צפיות
º
ברחוב יפו בצד של תחנה המרכזית
23/04/14 18:12
12צפיות
מרחובות למכללת תל אביב יפו
23/04/14 18:08
17צפיות
היי, אני צריך הכוונה מרחובות למכללת תל אביב יפו, שנמצאת ברחוב רבנו ירוחם יפו.
אני צריך להיות שם ביום רביעי הבא בצהריים, ואשמח לדרך הכי מהירה להגיע לשם(רכבת, אוטובוס, דאון).
תודה!
מרחובות למכללת ת"א-יפו: קו 201 עד רחוב הרצל
23/04/14 20:52
21צפיות
יש לרדת בתחנה הראשונה בהרצל (הרצל פינת בן צבי), ומשם אפשר להגיע למכללה בהליכה של 10 דקות.
לחילופין אפשר לנסוע מרחובות בקו 301 לתחנה המרכזית ת"א, ולקחת מקומה 7 של דן את קו 41 לשדרות ירושלים, שנוסע פעם בעשרים דקות. אבל לדעתי זאת דרך ארוכה יותר.
º
רגע, הרצל איפה? בתל אביב?
23/04/14 21:23
10צפיות
º
כן, הרצל בתל אביב.
23/04/14 21:34
9צפיות
º
טוב, תודה!
23/04/14 22:46
6צפיות
הגעה מאשדוד לבת ים
23/04/14 19:02
39צפיות
מהי הדרך הכי מהירה להגיע לבת ים לרחוב אבא ברדיצ'ב?
מאשדוד למצבה בבת ים:
23/04/14 19:56
46צפיות
אפשר לקחת רכבת מאשדוד לבת ים יוספטל, ללכת לרחוב מבצע סיני ולקחת 18, 125 או 240. אפשר גם קווים 6, 87 מהתחנה עצמה - בתדירות נמוכה יותר.
אפשרות נוספת: אוטובוס מאשדוד לצומת חולון, ומשם קו 43.
º
תודה רבה לך!
23/04/14 20:37
6צפיות
יש לשים לב - 43 לא מגיע עד למצבה, אלה עד
24/04/14 13:06
31צפיות
עוזיאל פינת העצמאות, שמשם זה 10-15 דקות הליכה עד למצבה.
ירפא
23/04/14 21:26
25צפיות
היי,
איך מגיעים מראש העין (דרך פ"ת...) לירפא (תל השומר)?
תודה
87 מפתח תקווה למסוף קציר (שער צפון של תה"ש).
23/04/14 21:41
22צפיות
אבל אם יש לך מזל והשעות של 284 מתאימות לך, זאת דרך הרבה יותר מהירה. 284 מגיע מראש העין לירפ"א תוך פחות מ-30 דקות!
284 זה קו של אפיקים שנוסע ארבע פעמים ביום מאריאל לבי"ח תל השומר ועוצר בכמה תחנות בראש העין לאורך כביש 444 (כביש 444 פינת המרץ, צומת ראש העין, צומת עינת, כביש 444 פינת יהודה הלוי, ועוד).
º
בקשות ושאלות (לא הכוונה)
78תגובות
22/04/14 19:41
189צפיות

(המשך...)
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום