לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

כמעט רבע שעה, לא הגיע קו 1 ולא 51 !!
06/08/14 14:42
155צפיות
בצומת עלית ברמת גן, בסוף בא 51 מפוצץ שעצר רחוק ולא העלה!! נאלצתי לעלות על 66 עמוס מאוד!
אז מה הועיל פה קו 1?
º
משתתף בצערך. אך לא ניתן לשפוט על סמך מקרה 1.
06/08/14 15:14
50צפיות
הבעיה שזה לא מקרה אחד. אני ועוד אחרים מהפורום
06/08/14 15:37
97צפיות
רואים את קו 1 בשלישיות, ובמקרה הטוב בזוגות- מה שאומר שיש זמן המתנה ארוך ואז מגיעים כמה ביחד. מי שהמתין בזמן ההמתנה הארוך- זה לא עוזר לו שמגיעים 3 קווי 1 אחרי זה ביחד.
המל שבא 66 מפרקי (ארוך), אמנם היה עמוס, אבל אם היה במכונה רגילה, גם הוא לא היה עוצר להעלאת נוסעים. ולא מדובר בשעת שיא, אלא בשעת הצהריים.
למה אין מרכז בקרה שמווסת בעת הצורך?
06/08/14 15:56
95צפיות
במצב כזה על שני הנהגים להמתין דקה בתחנת ויסות, נגיד בסלמה לצורך העניין (אבל הדבר צריך תכנון יותר מדוקדק). הנהג השני מוסר לנוסעים שלו שמי שרוצה להתקדם יכול לעבור לאוטובוס מקדימה שממשיך בנסיעה ואז הנהג השני ממתין 3-4 ד' לפני שהוא ממשיך. אחרת הדבר גורר תגובת שרשרת, והנהג השלישי מתעכב זמן רב בגלל הנוסעים הרבים שפספסו את האוטובוס השני והצטברו במשך 10 ד'.  בכלל, רצוי להאט את הנסיעה של הנהג השני ולרווח את המכונות כדי לא להגיע למצב כזה.
נראה לי משתי סיבות
07/08/14 10:34
97צפיות
א- הפיקוח על תחבורה ציבורית לוקה בחסר.
ב- אנשים לא יסכימו שהאוטובוס שלהם יעצור ויתעמתו עם הנהג.
אפשר לעשות את זה בצורה פשוטה יותר..
10/08/14 20:01
8צפיות
להגדיר כמה תחנות מפתח לאורך הציר... (נניח 4 תחנות כאלה) שהן תחנות סנכרון.
כלומר אם האוטובוס אמור לצאת נניח מהבורסה ב 8:32 אז ב 8:32 הוא יצא משם ואם הגיע מוקדם יותר אז הוא ימתין עד השעה הזאת.

כאשר מסבירים את זה לאוכלוסיה בצורה כזאת ושזה יופיע בצורה פומבית האוכלוסיה תבין.. היא גם תעדיף אולי פתרון כזה כי ככה באמת אפשר להסתמך על זמני הנסיעות של האוטובוסים גם עבור מי שאין לו אפליקציה.
וחסרים עוד קווים מצומת עלית שיכלו לקדם אותך?
07/08/14 01:07
107צפיות
ובכלל אם מגיעים קווים כמו 240 או 69 וגם עוד כמה, הם בדרך יעקפו את קו 1 ו51 ותוכל לעבור ל1 ו51.

השלשות האלו נוצרות בעיקר עקב העומסים בכבישים.
º
הייתי צריך למציבה!
07/08/14 12:40
33צפיות
בבת ים? ואני אשאל שוב, היו חסרים קווים שיכלו לקדם אותך
07/08/14 12:58
72צפיות
למקומות החלפה אחרים שמהם יש לך קווים רבים למצבה בבת ים?
לא, למציבה בפ"ת, אבל אם קו 1 בתדירות מאוד גבוהה
07/08/14 14:36
71צפיות
+ קו 51 מגיעים לשם, וכשאני עם תיק גב גדול ועוד שקיות בידיים, לא מבין מדוע עליי להחליף כל מיני אוטובוסים כשאמור לבוא קו 1 בתדירות גבוהה יותר מכל אוטובוס אחר.
כבר התרגלתי, גם היום קו 1 נסע כשהייתי בז'בוטינסקי בשלישיות עם מרווח זמן גדול בין שלישיה לזוג או לשלישיה הבאה.
כי עם זה המצב, אז 240, 69 וקווים נוספים יעקפו אותם בדרך
07/08/14 14:47
71צפיות
ואז תוכל להחליף ל1 או 51 שפספסת...

אתה רוצה להיות צודק או להיות חכם? מה עדיף? להתייבש בתחנה? לבזבז את הזמן שלך?
מהנסיון המועט שלי עם קו 1
10/08/14 09:46
30צפיות
הוא באמת יותר מהיר בזכות העליה מכל הדלתות. כנראה שלא שווה לחכות לו במיוחד אם עובר 51, אבל המהירות הזו מנצחת החלפות בוודאות. הסיכוי שקווים אחרים עמוסים יעקפו אותו קטן יחסית.
69 ו240 מדלגים על תחנות לא מעט.
10/08/14 17:12
17צפיות
הם קווים לא מלאים במקטע הנסיעה הזה ויש תחנות שהם פשוט לא עוצרים בהן כי לא מצלצלים ואין אנשים בתחנה שרוצים לעלות עליהם.
נסעתי בקו 166 ובגהה עקפנו קו 1 ובבלינסון עוד שני קווי 1.
10/08/14 18:06
19צפיות
סך הכל נעקפו 3 קווי 1.
|*|פורום אכילת יתר ב|תפוז| אנשים|*|
06/08/14 11:16
3צפיות
|שמאל| סובל מהפרעות אכילה, אכילת יתר, או מהתמכרויות מזון?
פורום אכילת יתר הוא בית חם ומחבק לכל מי שרק מחליט שמעכשיו מבקש את חייו בחזרה.

אנו מזמינים אתכם לקבל טפיחה וחיבוק, לשאול ולייעץ, לשתף ולהשתתף.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בעוד שעתיים תצא רכבת לראשונה מתחנת שד מאז הביטול
06/08/14 10:24
136צפיות
ב"תכנון מסלול נסיעה" באתר הרכבת מופיעות גם רכבות מוקדמות יותר. זו טעות?
ע"פ ynet:
06/08/14 11:43
52צפיות
"שר התחבורה ישראל כץ החליט כי תושבי הדרום יוכלו לנסוע חינם ברכבת לכל יעד בארץ עד להודעה חדשה."
אני מאוד מקווה ש"דרום" בהקשר הזה זה דרום, ולא רק דרום-15 שניות מעזה.
פנטזיה מעניינית
זו בסך הכל אותה הטבה פופוליסטית שכבר ניתנה
06/08/14 11:55
43צפיות
לצורך העניין באר שבע ואשקלון למשל אינן דרום.
אבל שר התחבורה מזכיר שוב את החלטתו המעוותת בציפיה שזה יעזור לפופולריות שלו.
הנה ההודעה המלאה של משרד התחבורה שמבהירה את העניין (אם כי מעוותת את עניין ה"עד להודעה חדשה" שלא התקבל לפני 8 חודשים אלא לפני פחות מחודשיים):

ואגב, ההטבה המעוותת הזו אפילו לא חלה על כל תושבי 15 שניות
06/08/14 12:02
42צפיות
מעזה.
למשל על תושבי נתיב העשרה ששייכת למועצה אזורית חוף אשקלון היא לא חלה.
אבל על תושבי אופקים כן.
הטבה פופוליסטית וסלקטיבית בתקווה שהעמך שלא מבחין בדקויות יאכל אותה בתיאבון וימחה כפיים לשר התחבורה.
אם הייתי תושב אשקלון, יד מרדכי, זיקיים, נתיב העשרה וכד' הייתי פונה לבג"צ על מנת לחשוף את פרצופו האמיתי של השר.
º
תיקון: ימחא כפיים
06/08/14 12:08
13צפיות
הוא מתחיל להבין ש"הליכוד" התרסק ושזו הפעם האחרונה
06/08/14 12:11
62צפיות
שמפלגת הליכוד תהיה בשלטון במשך עשרות השנים הבאות. "הליכוד" התגלתה כמפלגת שמאל ותבוסתנות במלחמה האחרונה והשר כץ שהוא חלק ממנה ילך הביתה בבחירות הקרובות. כולי תקוה שתקומנה כמה שיותר תנועות מחאה נגד הממשלה בזמן הקרוב, כפי שקרה לאחר מלחמת יום הכיפורים - תנועות שתכרחנה בסופו של דבר את שפנפניהו, יעלון וגנץ ביחד להחזיר את המפתחות. אני באופן אישי מקוה מאוד ש-בנט יהיה ראש הממשלה הבאץ לצערי הרב אפילו בוז'י הרצוג כבר עדיף... בימים הקרובים נראה מי באמת ניצח במלחמה והאם זהו סוף פסוק. אני בספק גדול לגבי הניצחון שלנו ולפי התחושות והלכי הרוח הכלליים - נראה על פניו שהחמאס גרף כאן את רוב הנקודות לצערי. מן הראוי ששלושת קברניטי המלחמה יודיעו בהקדם על התפטרותם המוחלטת מתפקידם ויואילו לצאת החוצה מהפוליטיקה הישראלית לצמיתות. כמו-כן ראוי שהחופש הגדול לכלל תלמידי ישראל יוארך עד ליום 01.10.2014. לא הייתי מחדש את קו הרכבת לשדרות עד שלא תוקם חומת בטון משוריין בכל הקטע החשוף לרצועה. ראוי היה להקים מנהרה בקטע הזה ולא לקחת סיכונים מיותרים שעלולים לפגוע בנוסעים ובציוד הנייד של הרכבת.
º
מנהרה? החמאס היה חופר מנהרה מהרצועה למנהרת הרכבת...
06/08/14 12:14
26צפיות
בזה אתה צודק !
06/08/14 12:51
38צפיות
לפחות הוא חופר בכמה שנים מנהרות ואצלנו לחפור מנהרה אחת של הרק"ל בתל-אביב לוקח עשורים שלמים.....אנחנו לא יעילים ולצערי גם הקברניטים שלנו לא יעילים.
במקום שיחכו לתשלום המשכורות על ידי אבו מאזן, אפשר להציע להם
06/08/14 13:04
41צפיות
לחפור את המנהרות של הרק"ל בגוש-דן.
כך הם ירוויחו משכורות ואנחנו ננטרל אותם מחפירת מנהרות הטרור ונרוויח את האצת ביצוע הקו האדום והקו הירוק בגוש-דן.
מה יותר "שלום כלכלי" מזה?
להחליף מיד את נת"ע הכושלת בעז א-דין אל קסאם המוצלחים!
אתה צודק 100% חד וחלק!
07/08/14 18:10
35צפיות
אביתר יקירי, לא אמרת אחרי מלחמת לבנון השניה שספגנו "תבוסה"?
06/08/14 13:33
46צפיות
נדמה לי שהתבטאת "תבוסה נוראה"?
נו?
לא למדת שצריך לחכות כמה שנים כדי שההסטוריה תשפוט?
הרי מלחמת לבנון השניה יצרה כזאת הרתעה שחיזבאללה לא ירו טיל אחד לטובת "אחינו הפלשתינאים"., לא מאז ולא במלחמה האחרונה, מה שמאד התבקש.
אז כדאי לקחת אויר ולחכות ואז לראות מה התוצאות האמיתיות של המלחמה הזאת.
ואם תרצ לשמוע את דעתי, רק תבקש...
אנחנו עדיין לא יודעים
06/08/14 14:23
41צפיות
על מה החיזבאללה עובד בשקט...
לא יודע מי לא ירו טילים לצפון
06/08/14 14:29
41צפיות
אבל בסבב הלחימה הנוכחי נורתה רקטה מלבנון אל עבר ראש הנקרה.
נורו שתיים..לא על ידי חיזבאללה ואז צבא לבנון נכנס בהם
06/08/14 18:20
46צפיות
עוד הישג של המלחמה ההיא כי לפני כן צבא לבנון בכלל לא נכנס לדרום לבנון...
אתה מכיר את זהות היורים במדוייק? מנין לך
07/08/14 20:05
48צפיות
שאלו לא אנשי חיזבאללה? אולי אנשי אמל? היית שם וראית מי היורים? בדקת להם תעודות זהות? לא כתוב בשום מקום מהי זהות היורים.
07/08/14 20:20
37צפיות
ובכל מקרה... כבר שמענו שחיזבאללה עובד על מנהרות בצפון, אז לא ברור לי למה המלחמה הזו הספיקה.
אפילו תושבים באכזיב שומעים בלילות קולות מוזרים
07/08/14 20:40
53צפיות
מתוך האדמה ואנו ממשיכים להתעלם. כה עצוב שיום אחד ייצאו מבטן האדמה אלפי אנשי חיזבאללה ישירות אל תוך הגליל העליון ויתפסו מאות בני ערובה תוך דקות. אני מאוד מקוה שאני טועה ! אך אם זה יקרה, שיחרורם ייאלץ אותנו לא רק לסגת לגבולות 67' אלא גם לסגת לגבולות 49'. שפנפניהו מתעלם מהאיום הזה. הרי החמאס למד לבנות מנהרות מחיזבאללה ! אין ספק שהולכת ומוקמת עיר תת קרקעית בגבול הצפוני או הרבה בתוך שטח ישראל. בלמעלה מארבעה ישובים שומעים בלילות קולות חפירה מתוך האדמה. מה רוצים??? שהחיזבאללה יגיח לפתע בתוך מרכז העיר בנהריה ???
לא חיזבאללה ירה וזה ודאי
07/08/14 23:58
35צפיות
מה גם שירי לישראל בעת הזאת מנוגד לכל אינטרס של חיזבאללה. זאת בניגוד לארגונים הסונים בדרום לבנון שהם אלה שירו.
º
זו השערה. אין הוכחות מי ירה.
08/08/14 00:25
20צפיות
לעולם לא אשכח את התאריך 17.07.2006 שבו
07/08/14 18:16
79צפיות
כמעט נפלה מטולה בידי החיזבאללה כאשר נשלחה הודעת חירום לאגד להגיע מיד לקצה הדרומי של מטולה ולאסוף בבהילות את התושבים כי החיזבאללה פלש כבר לשטח ישראלי והחל להתקדם אל עבר מטולה. המזל היה שמישהו הבין במהירות מה הולך לקרות והזעיק את חיל האויר. שלישיית מטוסי F-15 הגיעה למקום במהירות וירתה ללא הרף בכח המתקדם שהיה כבר 100 מטר מבתיה הראשונים של המושבה. חיילים שלנו לא היו בשטח. שער פטמה היה נטוש. כוח החיזבאללה התקדם למעלה מ-500 מטר לתוך ישראל ללא הפרעה. בכוח היו כ-100 לוחמים. זה לא כישלון? ומה עם מחסן הנשק של דובב שנפרץ בלילה של יום רביעי הראשון לאחר המלחמה ונבזז?? ומי בזז? החיזבאללה כמובן. את הדברים הללו מסתירים מהציבור עד היום אבל את הויזה הבהולה של אגד מאותו יום תוכל למצוא במחשב האגודה. מטולה היתה על סף כיבוש ! אני מכיר את דעתך והיא נוגדת לשלי. דעתי זהה לדעתו של בנט מן הסתם ובעצם היא רחוקה ארבעה ק"מ ימינה בשבירה חדה מדעתו של ליברמן שלידי ליברמן הוא שמאל....
לא אכנס אתך לויכוח. רק אצטט את מח"ט הצנחנים:
07/08/14 21:50
71צפיות
"מלחמה היא ערימה של הצלחות וטעויות"
מה שקובע זאת התוצאה הכוללת.
שתי רקטות בודדות שנורו במלחמה הזאת מעידות על כושר ההרתעה שהושג במהלך "התבוסה הנוראה" ההיא.
חוסר התגובה של חיזבאללה הוא טקטי:
07/08/14 22:14
53צפיות
הם שמחו שכל תשומת הלב הוסטה מהם. הם הרויחו עוד שקט וזמן טוב להמשיך בכריית מנהרות בצפון. תגזור ותשמור את ההודעה שלי - במלחמת לבנון השלישית נשלם מחיר עצום ובלתי נסבל של אבידות בגלל אוזלת ידו של שפנפניהו הנוכחית.
ללא קשר - אני מאוד מקוה שהפסקת האש בדרום תופר מחר בבוקר כדי שצה"ל יוכל לפעול מהאויר ביד חופשית מעל העיר עזה עצמה. שכונת רימל היא יעד נהדר להתחיל איתו וחיסול כל הרובע העשיר של העיר. אשמח לשמוע על חיסול טוטאלי של בית החולים שיפא על כל יושביו. זה המקום להפתיע אותם ולהטיל פצצות של שני טון מהאויר ישירות על כל המתחם והפיכתו לאבק. צעד נוסף וחשוב הוא השמדה טוטאלית של כל מתקני החשמל שנותרו, השמדה של כל מתקני המים והגז עד היסוד ובמקרה של מציאת מנהרות נוספות - יש להזרים אליהן גז חרדל במינון נמוך או גז בוטן רגיל במינון גבוה ואז להצית. רעיון נוסף הוא הזרמת מי ים והצפה תמידית של הכל. אנחנו יכולים לערוך שימוש מבוקר בגז עצבים או חרדל במנהרות ולהכחיש אח"כ שעשינו שימוש בגז כזה. אם הם משחקים על קטע של מנהרות, לנו מותר להפעיל פצצות מצרר בכל סג'עייה ורפיח או פשוט ליצור בשכונות אלה סופות אש בסגנון וייטנאם. אין מנוס מהחרבה מוחלטת של הרצועה. מומלץ לחסל גם את בתי המלון על החוף כי בהם מסתתרים מחבלים אבל להתחיל עם הוילות היוקרתיות של שכונת רימל על הבוקר לאחר ירי ראשון מצידם. אסור שהתגובה שלנו תהיה פרופורציונאלית. היא חייבת להיות הרסנית וקטלנית בצורה מופרזת וללא רחמים בסגנון ההפצצות על דרזדן ע"י צ'רצ'יל. הוא ידע בדיוק מה הוא עושה דאז. מצטער על האוכלוסייה האזרחית - הייתי נותן לה פתח מילוט לסיני או מטיל מראש כרוזים עם תמונות של דרזדן החרבה כדי להמחיש להם מה עומד לקרות אם יישארו בביתם. נחזיק אצבעות שהפסקת האש לא תחזיק מעמד אחרי השעה 08:00 כדי שצה"ל יוכל להגיב באופן חריג ולגרום למאות הרוגים כבר בשעה הראשונה עד 09:00.
הליכוד לא ייפול ובשביל מה להאריך את החופש הגדול?
07/08/14 14:14
63צפיות
בעופרת יצוקה מישהו האריך את הלימודים כי נוצר חופש של חודש שלם?
כל הילדים בארץ הפסידו חודש חופש אמיתי
07/08/14 18:08
56צפיות
ולמעשה גם אנחנו המורים. אני טיפלתי בחרדות של ארבעה זאטוטים במשך חודש. מגיע לי חודש פיצוי על כך. כמו לכל הורה אחר ולכל ילד אחד, בעיקר בדרום. אם לא יינתן לנו עוד חודש חופש, נדרוש להאריך ב-30 יום חופשים אחרים ולהוסיף להם ימים נוספים במהלך השנה עד להשלמת 30 ימי חופשה נוספים. אם זה לא יתאפשר, על הממשלה לתת לכל המורים משכורת 13 כמובן. לא עבדנו כמו חמורים במשך 10 חודשים כדי להפסיד חודש ולהיות פסיכולוגים לילדים. האחריות לכך היא על הממשלה. הליכוד יפול והימין הקיצוני יתחזק לשמחתי הרבה. אני מאמין ששפנפניהו יסיים את הקדנציה הנוכחית מושפל עד אפר ומובס. כל השפלה שלו = ניצחון נטו לכל ישראלי שפוי וראציונלי.
פיצויי םלא באים מהאוויר. הם מגיעים ממשלם המיסים.
07/08/14 21:00
40צפיות
כל הדברים שקשורים בפיצויים כספיים עולים כסף למדינה מן הסתם, זה לא שהכסף הזה מגיע מהאוויר. כמו כן, פחות כסף נכנס למדינת ישראל במהלך המבצע וגם בזמן הקרוב פחות כסף יכנס למדינה (ממדינות אחרות, על ידי תיירים וכו').

בסופו של דבר זה אומר שכל מה שיתנו לך, אם יתנו לך, אתה תחזיר למדינה בצורת מיסים. אז מזה משנה?
לגבי החלק הראשון.
08/08/14 00:54
40צפיות
אם כי דווקא הייתי רוצה לראות את השר כץ מגיע לעמדת כוח בכירה יותר בממשלה.
? שרשור הכוונה ומודיעין 06/08
06/08/14 00:05
2צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
יש כאן מישהו שמכיר את מונית שירות 66 מת"א לכיוון פ"ת?
06/08/14 02:41
6צפיות
אני צריכה לנסוע מחר (יום חמישי) בסביבות 9:30 לדרך ז'בוטינסקי.
מישהו יודע מהי נק' היציאה של המונית? ומה התחנה הראשונה?
אאל"ט התחנה הראשונה של המוניות (לא האוטובוס שיוצא מהכרמלית) היא רק ברח' בן יהודה? כי הן יוצאות רק מרח' אלנבי?
ומה התדירות שלהן?...

המוניות תהיינה איטיות יותר מקווים כמו 38/82 למשל.
06/08/14 02:57
4צפיות
תלוי מהיכן את יוצאת לדרכך...

מוניות 66 יוצאות מהדולפינריום עד כמה שידוע לי.
התייעצתי עם מישהו שנוסע ב-66 לאן שאני צריכה להגיע והוא המליץ
06/08/14 03:01
4צפיות
לי לקחת מונית ולא אוטובוס. הוא פשוט עולה כמה תחנות אחריי. אני גרה קרוב ליציאת המונית.
האמת שממש לא נראה לי שהן יוצאות מהדולפינריום... לא זוכרת שאי פעם ראיתי אותן חונות בצד הזה של הכביש. אם כבר אז מהכרמלית או משהו בין הכרמלית לאלנבי.
אולי רק בשבתות מהדולפינריום אבל בכל מקרה מהאיזור.
06/08/14 03:06
3צפיות
כשאינ נוסע בקו 66 (האוטובוס), אני רואה את מונית השירות פעם עוקפת את האוטובוס ופעם האוטובוס עוקף אותה. פשוט ההרגשה כשנוסעים במונית שירות היא שהנסיעה מהירה יותר עקב התעכבות של 5-10 שניות פחות משל האוטובוס, אבל אז האוטובוס עומד מאחורי מונית השירות ברמזור הקרוב ובמסלול של 66 יש המון רמזורים :)

בכל מרה, הדרך הכי מהירה להגיע לציר ז'בוטינסקי היא לא האמצעות קו 66 או מוניות 66 שעושות סיבוב בכיכר המדינה, פנקס וביאליק רמת גן, אלא קווים 38/82 שנוסעים במסלול הכי מהיר וקצר בין איזור הכרמלית לציר ז'בוטינסקי ואני אומר את זה מניסיון של אינספור נסיעות.
אני אשמח אם יענו על מה ששאלתי אם מישהו יודע.
06/08/14 03:10
10צפיות
גם בשבתות הן לא יוצאות מהדולפינריום.
אתה מתעלם מהתדירות שהיא משמעותית יותר מעוד כמה מטרים בקילומטרז'. לא מתאים לי לחכות לאוטובוס 20 דקות. ולא, אני לא מתכוונת להחליף אוטובוסים. לא לפתח דיונים על נושאים לא קשורים.
טוב, נזכרתי הן יוצאות מהכובשים פינת נחמיה.
06/08/14 03:20
9צפיות
וידאתי גם בגוגל מפות בסטריט וייו.

בדרך כלל יוצאים דקה או שניים לפני שהאוטובוס יוצא. מונית שירות היא עסק פרטי וכל נהג עושה מה שמתאים לו.

מן הסתם שאת חופשיה לעשות את אשר תרצי, סך הכל רציתי להקל עלייך את ההגעה ליעד. עם הסיבובים של 66 עדיף להמתין גם 15 דקות ל82.
º
עזבי את המוניות וסעי כפי שמציעים לך. יותר מהיר, זול ונוח.
07/08/14 17:21
9צפיות
º
והן לא יוצאות מהדולפינריום אלא מתחילת אלנבי
07/08/14 17:22
6צפיות
יוצאות מאלנבי לפני הפנייה שמאלה
06/08/14 13:35
4צפיות
לבן יהודה. כאשר הגב שלך לים הם במדרכה הימנית
תחבורה מאזור תעשיה לוד לראשלצ
06/08/14 15:25
4צפיות
היי... אני מעונין לדעת איך ניתן להגיע  מאזור תעשיה צפוני בלוד לכיוון ראשלצ מרכז.
תודה!
האם הוא קרוב לתחנת הרכבת בלוד?
07/08/14 00:24
7צפיות
אם כן יש פעם בשעה רכבת לתחנת הראשונים ומשם לצאת לכביש הראשי (לא לחצות) ולנסוע כ10 דקות עד למרכז ראשון בכמעט כל אוטובוס.
במידה והשעות מתאימות ניתן לקחת את קו 330 מצומת אל על.
07/08/14 01:04
10צפיות
יש לנסוע עם 244/249 אגד או 239/475 של קווים לצומת אל על, שם לעבור לתחנה שבכיוון הנסיעה ללוד ולעלות משם על 330 של אפיקים לראשל"צ.

כמו כן, ניתן לנסוע באמצעות קו 144 של אגד לצומת בית דגן ושם להחליף לשפע הקווים שנוסעים למרכז ראשל"צ.

אופציה שלישית היא קו 249 למרכזית רמלה ומשם 433 של אגד לראשל"צ. קו 433 מגיע מירושלים, כך שזמני ההגעה שלו לרמלה משוערים. אפשר גם עם 247 של קווים אבל זה סיבוב דרך באר יעקב ונס ציונה שאני אישית לא ממליץ עליו.
אני צריכה להגיע מרכבת מרכז/עזריאלי לאבן גבירול 10
06/08/14 21:06
9צפיות
מחר בבוקר המאוחר (אחרי 10:00) אשמח להכוונה. תודה!
מדרך בגין - 70/142 עד תחילת אבן גבירול, או 63 עד הסינמטק
06/08/14 22:22
7צפיות
התחנות נמצאות מעט דרומה ממקומן המקורי (קרוב יותר לצומת של שאול המלך/דרך בגין/נמיר)
הגעה לוד ירושלים
06/08/14 19:42
11צפיות
אשמח לדעת מה הדרך המהירה וזולה ביותר להגיע מלוד(מרכז, נניח איזור הקניון) לירושלים (גבעת רם, אוניברסיטה עברית). אין בעיה עם מספר החלפות ובין אם זו רכבת,אוטובוסים או מוניות שירות.

תודה.
קו 408
06/08/14 22:30
11צפיות
שיוצא מרכבת לוש בשעות : 6:30 7:15 ו 8:00

אם הזמנים לא נוחים יש במשך כל היום אוטובוסים לירושלים דרך תחנה מרכזעת רמלה.

*שים לב להבא שההודעה צריכה להיות בשרשור : הכוונה ומודיעין
ומתחנה מרכזית ירושלים קו 68 לתוך גבעת רם
07/08/14 00:30
11צפיות
ובתחנה יש עוד קווים שמגיעים לכניסה לגבעת רם. (אני חושב ש9 ו14)
למה רכב פרטי עדיף מתחבורה ציבורית-בעיית קווים מאספים
05/08/14 23:53
126צפיות
היי:)
יצא לי לנסוע הרבה מאוד באוטובוסים(אדבר רק על בת-ים-ת"א כי את האיזור הזה אני מכירה מצוין)  בערך מגיל 16 ,ז"א בערך 8 שנים ביליתי בפקקים ותנועה ,יש לי כמה השגות בנושא ואני רוצה לשתף את חברי הפורום בדעתי שהרבה מחבריי הסטודנטים ו\או הצעירים חולקים איתי.
תחבורה ציבורית לא תהיה עדיפה בשבילנו על פני רכב מהסיבות הבאות:..
1.קווים מאספים:כמעט כל הקווים מבת-ים(איפה שאני גרה) לת"א הם מאספים..
זה לא רע,זה נותן שירות מצוין לכל תושבי איזור בת-ים,יפו ות"א .
מצד שני, בבת-ים מתגוררים חבר'ה צעירים,שמשום מה יש לי הרגשה שמזלזלים בהם ,כי יודעים שיבוא יום ונקנה רכבים(ככה פותרים בעיות?ע"י הוספת עוד ועוד זיהום). אנשים צעירים או חבר'ה שעובדים לא ירצו לבזבז שעה כדי להגיע לת"א או רמת גן ,כשבאוטו הם יעברו את אותו המרחק בחצי מהזמן .
המרחק ממרכז ת"א לבת-ים לא גדול..(6-7 ק"מ) מדוע יש כלכך הרבה קווים מאספים ולעומתם כה מעט קווים מהירים למקומות ספציפיים ופופלאריים ?(למשל קו 140 שמגיע לעזריאלי ב20 דקות ,אבל כמובן נוסע פעם בשעה,קו 26 מעולה,קו 19 מצוין)
האם אפשרי להגדיל את כמות הקווים או אולי להוסיף קווים מהירים ש* לא יהיו מאספים* יעצרו ב3 מקומות מרכזיים בבת-ים ובמקומות מרכזיים בת"א (עזריאלי,שוק הכרמל,כיכר רבין,רמת החייל,נמל ת"א) ? הרעיון דומה מאוד לקו 140 שכבר קיים .
במצב הקיים היום למה שאעדיף אוטובוס על פני רכב?
2.תדירות. ישנם קווים מהירים מבת-ים לת"א אבל! התדירות ג-ר-ו-ע-ה אנשים צעירים שגרים בעיר ולא ביישוב,לא יתכננו את זמנם לפי קו שנוסע פעם בשעה.
התדירות צריכה להיות הגיונית לכולם.
3.תיאום רכבת אוטובוס : בערים רבות, תחנת הרכבת נבנתה כך שמחייבת החזקת רכב.. למשל רכבת בבת-ים ,בחולון, בת"א, בנתניה כאשר לרכבת נדרש להגיע ולחזור ממנה... ברגע שעליי לקחת אוטובוס+רכבת לעבודה זה כבר לא נוחות כמו הנסיעה החלקה ברכבת המהירה..
כשמתווסף אוטובוס זה מסרבל הכול.
לעומתו הגעה ברכבת עם רכב,חנייה שם,כניסה לרכבת,נסיעה חזרה שוב לוקחים רכב וחוזרים הביתה ,נוח ופשוט.

אני יודעת שבעיקר הצגתי את הבעיות..אולי כדאי שמישהו יעלה פתרונות:)
אולי נשלח את זה הלאה,אני יודעת שלפורום הזה יש השפעה.
והקו המקדים מראה שלפעמים באמת יש עניין בדעה של האזרחים..
לדעתי האפליקציות שיש על זמני הגעת האוטובוסים זאת ההצלחה הכי גדולה :] חוסך זמן!

אם תתחילו להחליף קווים, תגלו שהזמן נחתך גם בחצי...
06/08/14 01:24
101צפיות
אבל אם תתעקשו לנסוע בקו ספציפי רק כי הוא מקשר אתכם מהבית עד היעד אבל במסלול מסורבל - אז מה עשינו בכך?

אני מזמין אותך לקרוא את מה שכתבת בנושא הזה בדיוק אתמול או שלשלום: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?For...

דווקא בת ים היא העיר עם התח"צ הכי טובה אחרי תל אביב מבין ערי גוש דן.

לגבי הרעיון שהצגת שהקווים יעצרו במספר מיקומים מרכזיים, זה נקרא קווים מדלגים. כאלו פועלים כבר בחיפה ובפועל הם מקצרים את זמן הנסיעה ב10-15 דקות. זה לא וואוו כשמדובר בנסיעות שלוקחות שעה שלמה (וקוצרו ב10-15 דקות) ועדיין ברכב פרטי לא עוברות את ה-20 דקות.

רוצים להגיע מבת ים ביעילות ומהירות לעזריאלי? מחליפים קווים! לא צריך לנסוע עם 40/42/240/83.

וכל עוד בתיימים יתעקשו לעשות את המסלול של קו 25 לאוניברסיטת תל אביב, בטח שהרכב הפרטי ינצח. אבל כשהם יבחרו לנסוע לצומת חולון ומשם להמשיך עם קווי אגד המהירים לאונ' - אז הם ירוויחו זמן נסיעה שיקוצר ב20 דקות לפחות.
הבחירה שלי לרוב תהייה...
06/08/14 04:26
83צפיות
במערך התחבורה היום בקו שמגיע מנקודה אחת לנקודה בנסיעה אחת לדוגמה משד' ירושלים אסאט לאוניברסיטה בקו 25, אין סיבה להחליף קו, אילו הרב קו היה בנוסף לארבעת המפעילים באזור כולל את הרכבת, מניח שהייתי מנסה ברכבת למרות שאיני יודע אם הגעה לתחנת וולפסון משד ירושלים, המתנה, הליכה למסוף והמתנה לאוטובוס או הליכה ברכבת הם בהכרח מהירים, קו 25 מגיע משד' ירושלים עד לכניסה לפקולטה שלי, החליף קו רק אם יצאתי מאוחר יותר והחלפת קווים תביא אותי לפקולטה ללא איחור.
לי זה נוח לנסוע בקו 25, אבל נסיעה בקו המקדים 1 האדום והחלפה ברכבת מרכז ללא ספק מקצרת את הנסיעה בעד 20 דקות, אשתמש באופציה הזו רק במקרה של יציאה מאוחרת או הגעה לתחנה ופיספוס הקו.
אני לא נגד החלפה, להגיע לאימי אני נוסע משד' ירושלים בקו 18 לכרמלית ומשם 63 עד לתחנה מתחת לביתה ברמת גן, או נוסע בתל אופן עד כרמלית ומשם 63
אני מעדיף לצאת מביתי 20 דקות לפני ולהגיע בנסיעה אחת כשמדובר בנסיעה לאוניברסיטה (אציין שאיני מכיר את הקו במסלול שלו בבת ים ומה האופציות האחרות להגיע לאוניברסיטה).
לקווים ארוכים ורבי קיבולת עם תדירות גבוהה וקו 1 היא דוגמה טובה לזו הנסיעה היא לרוב במקטעים, לי לדוגמה הוא מצויין להגיע משד' ירושלים לפלורנטין, או משד' ירושלים/פלורנטין לתחנה המרכזית החדשה, גם למונטיפיורי, שרונה, סינימטק תל אביב, אזור הבורסה ברמת גן, אילו יעדים שאשתמש בו במקטעים, למרות שזה רק קו 1 אבל השימוש בו עם הזמן לצד נסיעה לאורך מירב הקו לקטעים בו ילך ויגדל והקו לדעתי ישמן שינוי בתפיסה של נסיעה בתחבורה ציבורית, תוספת הקו הירוק תעשה שינוי ממג גדול כי היא תאפשר עם החלפה להגיע לתוך העיר ובמהירות

יחד עם זאת אתה מבין מדוע אנשים רבים טוענים שזה לא יעיל?
06/08/14 12:02
43צפיות
שזמן הנסיעה ארוך בקו 25, בקו 63 וכו'.

הנה בשרשור ההכוונה יש נוסעת שמתעקשת להשתמש במוניות 66 על מנת להגיע מאיזור הכרמלית לציר ז'בוטינסקי. עזוב את זה שהמוניות לא מהירות מהאוטובוס כי לרגע המונית עוקפת ורגע אחר האוטובוס עוקף. אבל המסלול פשוט הינו מסלול סיבובי יותר ואיטי יותר מקווים 38/82. אבל אמרו לה שזה הכי מהיר שיש ולהערכתי אותו בחור שאמר לה, כלל לא בדק אופציות אחרות. זה פשוט נראה לו זמן נסיעה סביר ולכן מבחינתו זה מהיר.

בדיוק כמו שבחרת לנסוע עם 18 + 63 עד שגילית אופציה אחרת.

אבל את זה ששומכים שקו 25 הוא קו איטי ולא יעיל, את זה שומעים מסטודנטים רבים אשר מתגוררים בבת ים, ביפו ובפלורנטין. נוסעים רבים מתלוננים על הזמ ןשנשרף להם בנסיעה באוטובוס ומתעקשים שאין מה לעשות כי 25 היא האופציה הכי מהירה שיש.

זה כי בתפיסה שלהם, קו שמקשר בין שתי נקודות לעולם יהיה מהיר יותר מהחלפת קווים. זה כי בתפיסה, לא מייחסים חשיבות לדרך שעובר הקו מנקודת המוצא לנקודת היעד, עד כמה המסלול מפותל ואיטי... במקום לתכנן מסלול נסיעה בתוואי דרך שבו האדם היה בוחר לנסוע ברכב הפרטי.

אני יכול להגיד לך שמאיזור גשר לה גוארדיה לכפר גנים ג' בפתח תקווה אני עושה את הנסיעה ב25-40 דקות (תלוי בזמן שאני ממתין בהחלפות), אך לעומת זאת בקו כמו 350 זה לוקח לי שעה ובשעות שאין 350 ואני נדרש לנסוע דרך בלינסון אם אבחר באופציה שכולם מכירים, זה ייקח לי בין שעה לשעה ו20 דקות - לא יעיל.
אגב גיליתי שנסיעה...
06/08/14 04:36
42צפיות
משד' ישושלים בקווים 18 25 לקינג ג'ורג בן ציון והחלפה ל39 תחסוך לי יותר כ25 דקות עד חצי שעה לנסיעה שעשיתי בדרך כלל 18 והחלפה ל63 בכרמלית.
נניח שהייתי גר סמוך למסוף הכרמלית והייתי צריך לבחור בן האופציה 63 שמגיע ישירות לבית אימי לבין נסיעה בקו 61 עד לבן ציון והחלפה לקו 39 שמגיע לאותה תחנה ומקצר את הנסיעה ב20 דקות, ללא ספק הייתי בוחר ב63

º
למה לא עם 40/240 עד לבית קלקא ומשם קו 63 או לבית מעריב ו-39?
06/08/14 14:48
10צפיות
זה אופציה
06/08/14 16:20
21צפיות
היום האופציות רחבות בסך הכל, אני יכול גם לקחת את קו אחד ולרדת במעריב או קלקע. לקווים 39 או 63, אני מעדיף קווים שמגיעים מנקודה לנקודה ללא החלפה ללא החלפה, פחות חשוב לי אם אני נוסע בקו 63 או 39 למרות ש63 הנסיעה ארוכה בממוצע רבע שעה,  יותר חשוב לי שהקו יהיה תדיר.
לדעתי במצב התחבורה הנוכחי במטרופולין תל אביב, יש חשיבות למערך המקדים השלם של קווים המבוססים על הקבועים, עם המסלול הארוך והתדירות הגבוהה ואורבנית בכדי לאפשר ניוד לאורך מסלול, בהחלפה, או בקטעי נסיעה.
האורבנית פחות משבוע והיא כבר נוסעת מלאה ואהובה על הציבור, למרות הטענות לאורך מסלול הקו, אי השלמת סימון הנתיב, רוב הציבור  נהנה ומגיב אליה טוב, יש כאלה שעדיין לא ממש הפנימו את השימוש בו, אבל בגדול אנו רואים בגרות בשימוש בתחבורה, בכמה מנסיעותי השבוע ראיתי אך נוסעים לומדים את הקו ומשתמשים בו במגוון דרכים, אני גיליתי שמסלול הקו  מאפשר לי  ממגורי בשד' ירושלים/דוידוב, להגיע לפלורנטין, תחנה מרכזית חדשה, רחוב הרכבת, מעריב, קלקע, בורסה רמת גן שהם מקומות שאני מגיע אליהם לפגישות ובעבר לפעמים השתמשתי בנסיעה בשני אוטובוסים לחלקם וזה לא רק בגלל המסלול
 42 מסלול דומה), אני חושב שזה קשור לתדירות לכלי הרכב לסידור הפנימי, לאפשרות לעלות מכל הדלתות והחוויה  ולי אן ספק שנראה גם יוממים ברכב עוברים להשתמש בו 

לא אוהב את הרעיון של קוים מדלגים בבת ים
06/08/14 23:56
64צפיות
כי ככה אתה בעצם מפלה את כל אלה שהקו לא יעצור אצלם.   קו מדלג עוד יכול להיות הגיוני בדמות קו 50,אבל זה כי מדובר בקו תגבור ל-51.  היא מציעה שרק מי שגר בסמוך למקומות המרכזיים בבת ים יזכה לקו מהיר.

לדעתי הפיתרון הוא-הורדת המחיר של הרכבת למחיר האוטובוס+תגבור הקוים שמזינים אותה.
אבל יש שמונה קווים תדירים (תשעה עם קו 1 החדש) שעוברים
07/08/14 00:36
61צפיות
בשד' ירושלים ביפו בדרכם מבת ים לת"א.  התדירות המשותפת היא בלתי רגילה.

למה שקו 18 למשל לא יפעל תמיד במתכונת מדלגת, ויעצור למשל רק ב:
שד' העצמאות/רוטשילד
שד' ירושלים/מחרוזת
שד' ירושלים/ד"ר ארליך
שד' ירושלים/חצרות יפו-מרזוק ועזר?

ארבע תחנות במקום 9-10 תחנות, כאשר ממש אין בעיה לעלות על מאסף אחר ולהחליף לקו 18 בתחנה המשותפת האחרונה ביפו או בת ים, בהתאם לכיוון.

הדבר יתן לתושבי בת ים קו אקספרס למעשה עם תדירות מצויינת לאלנבי, דיזנגוף סנטר וככר רבין.
ביפו אני מסכים
07/08/14 01:13
38צפיות
אבל היא מציעה שבבת ים הוא יעצור רק ב-3-4 תחנות,ועל זה דיברתי
או קיי. אולי בכלל היה עדיף לבטל את הסבך ולהוריד בחצי את מספר
07/08/14 02:12
42צפיות
הקווים ושאנשים יחליפו קו בקטע המשותף, כלומר ביטול שיטת המזלג. אני לא רואה צורך בשמונה קווים שמגיעים מכל מקום בבת ים לכל מקום בתל אביב.
אם כבר לעשות קו מהיר מבת ים לתל אביב
07/08/14 05:45
41צפיות
אז עדיף לעשות קו שיאסוף נוסעים כמו 18 ימשיך במצבה ואז יסע דרך איילון/שלבים
קו כזה יהיה בהכרח עם תדירות נמוכה הרבה יותר ובכך התועלת שלו
07/08/14 08:57
32צפיות
תהיה קטנה יחסית לתדירות הגבוהה של קו 18 אלא אם מדללים את קו 18. הקו גם לא יוכל לאסוף את הנוסעים שעלו בשד' ירושלים ורוצים להגיע לאלנבי וכו', כך שלא תוכל לבטל את קו 18, אבל השירות לתושבי יפו יפגע.
הם לא צריכים
07/08/14 10:17
26צפיות
עם הקוים שקיימים היו הם מגיעים די מהר לתל אביב, הבעיה שה עם תושבי בת ים שזמן ההגעה שלה לתל אביב ארוך משמעותית.
למה אי אפשר לעשות עריכה באיפון
07/08/14 10:22
29צפיות
בכל מקרה הבנתי עכשיו למה התכוונת.  למה להוסיף את הקו החדש שלי לקוים הקיימים חייב להיות בתדירות נמוכה והקו שלה לא?
אם אתה שואל אותי אז צריך לתגבר את הקוים לרכבת(למרות שגם זה יצרוך משאבים מהחברות אוטובוס)
אבל אם כבר מתכננים קו אז לדעתי הוא צריך להיות עוקף שדרות ירושלים.  
כאילו ש61 ו161 הם לא קווים מדגלים.. וזה דווקא מעולה.
07/08/14 00:50
58צפיות
במקטעי הנסיעה שלהם בבן יהודה ובדיזינגוף (בהתאמה), הם עוצרים בכל שתי תחנות ולא בכל תחנה ותחנה כמו 4/104/204/22/10 (בהקשר של בן יהודה), בדיזינגוף אני הרבה פחות נוסע...
הדילוג שלהם באמת תמוה ולא מובן
07/08/14 01:10
43צפיות
שהרי מדובר בקוים מאספים לכל דבר,אז מצחיק שפתאום ברחוב אחד הם הופכים למהירים. מה גם שאפילו ברחוב הזה משרד התחבורה לא סגור על עצמו, 61 בכיוון רמת גן אכן עוצר כל 2 תחנות בדיזינגוף,אבל בכיוון הכרמלית יש לו רק תחנה אחת פחות מקו 5 במקטע הזה.

מה גם שקריספי טונה מציעה קו שידלג גם בבת ים,וזה מה שמפריע לי.  זה כמו שתגיד ש-61 יעצור ב-3 תחנות ברמת גן.  

או שאולי היא התכוונה שאלה קוים ש*יורידו* ב-3 מקומות בבת ים ולא הבנתי אותה נכון
יש גם את הדילוג ההזוי שלהם בביאליק
07/08/14 09:50
43צפיות
קו 61/161 מדלגים על תחנת ביאליק/השוטרת (למרות שקו 65 עוצר שם)
קו 45 מדלג על תחנת ביאליק / עיריית ר"ג (למקות ש61/161 עוצרים שם)
קו 45 מדלג גם על תחנת הרצל/קופ"ח כללית (כנ"ל)
לא מבין את העיוות המטופש הזה.
(יש גם את תחנת סירקין/ביאליק ש52/160 עוצרים שם, אבל 45 ו57 לא, למרות שהם ממשיכים בדיוק באותו כיוון.)
160 בגלל שאין לו תחנה בכופר היישוב. 52 בגלל שהוא פונה שמאלה
07/08/14 10:38
42צפיות
בכצנלסון כמו שהיה עם 67 בזמנו. בכל מקרה המרחק בין התחנות שם קצר מאוד.
הסיפור עם 45 באמת מוזר.
נכון, אבל זה עדיין טפשי ב-ג-ל-ל שהמרחק קצר.
07/08/14 10:54
28צפיות
אני מבין את הרציונל למה התחנה נמצאת שם בשביל 160 ו-52 (יכלו אגב לשים תחנה של 160 בקריניצי לפני הפנייה שמאלה לביאליק), אבל למה לא לשים גם 45/57. גם ככה מדובר בקווים עם תדירות בינונית.
הפוך, הנתונים הבאים מראים שיש ירידה בשימוש ברכב...
06/08/14 03:32
45צפיות
ועליה בשימוש בתחבורה ציבורית
לא הייתי לוקח את הכתבה הזאת ברצינות.
07/08/14 10:59
47צפיות
מדובר בנתונים זניחים ממקורות שהעיתונאי בחר (למה דווקא גט טקסי?) עבור חודש ספציפי. כדי להבין אם יש משמעות כלשהי לשינוי שחל בחודש הזה, צריך להסתכל על הגרפים לאורך מספר חודשים ולזהות מגמות, לחודש אחד אין שום משמעות.
º
לא הבנתי את התגובה שלך....
07/08/14 15:41
16צפיות
º
הכתבה חסרת משמעות, הכותרת שקרית כי לא בוצע שום מחקר אמיתי.
07/08/14 17:59
16צפיות
הנתונים מראים ירידות בשימוש ברכב ועליות בשימוש בתחבורה...
08/08/14 13:34
25צפיות
ציבורית, מה שקרי?
אבל יש לציין שלפי הנתונים...
06/08/14 03:37
21צפיות
אין נתונים של אגד, דן וחברות תחבורה אוטובוסית של שאר המפעילים שאולי היו יכולים ללמד אותנו יותר על הרגלי הנסיעה בתחבורה אוטובוסית, מעניין אם בהמשך יצרפו נתונים של הקו האדום המקדים
נימוקים מנוסחים היטב ראויים לתגובה מנוסחת היטב
06/08/14 09:40
35צפיות
דבר ראשון, את צודקת בהרגשה שלך, אחת הבעיות היא כמובן המשך פיתוח התשתית לרכב פרטי שתמיד משיג עליונות בזמן על התחבורה הציבורית, לעומת דשדוש בפיתוח תשתית תחבורה ציבורית (אני מדבר בעיקר על נת"צים, מת"צים וכו', וגם על מערכות מורכבות יותר כרכבות ורכבות קלות. נתיבי איילון בין בת ים לחולון שהקדימו את הרכבת בכמה שנים טובות הם דוגמה לכך, לו היה במסדרון רק רכבת הכל היה נראה אחרת, אבל כאן מדובר באוטופיה של משתמשי פורום זה בלבד ורוב הציבור במדינה לא יסכים עימנו.
1. קווים מאספים. כמעט כל הקווים העירוניים הם קוים מאספים בהגדרה, הם מאפשרים ניידות על כל המרחב. ישנם יוצאי דופן כמו קווים מדלגים וקווים מהירים (כמו 140) ובארץ לא משתמשים בכלים האלה מספיק, אבל הם תמיד יהיו הרובד הקטן יותר וכך זה בכל העולם. הטיעון הנכון שלך הוא שצריך להרחיב את הרובד הזה בכל מקום בו אפשר. למעשה לקו 1 החדש אמורות להיות קצת פחות תחנות מהקווים הותיקים והוא יכול להיחשב כקו מהיר ומדלג, הוא משיג עוד מהירות בזכות העליה בכל הדלתות והתשלום בתוך האוטובוס ועוד קצת מהירות בנתיבי ההעדפה הלא מספקים לאורך המסלול שלו. התדירות הגבוהה שלו גם היא מתורגמת לחסכון זמן, כי זה אומר שזמן ההמתנה בתחנה מתקצר.
2. יש במערכת יותר מדי קווים, והם יותר מדי מתפתלים, הרפורמה ב-2011 ניסתה לעשות קצת סדר,  ולייצר פחות קווים, עם מסלולים יותר לינאריים ובתדירות יותר טובה, אבל, אליה וקוץ בה, עם יותר מעברים. לרפורמה היה הרבה כשלונות בביצוע, בהסברה, בהטמעה ובשימור התוצרים, אך בסך הכל כוונותיה היו טובות וכוונו בעיקר לתחום התדירות. הרעיון הוא שאם כל הקווים בתדירות טובה, אז המעברים קלים ובעזרתם ניתן לחסוך זמן ניכר. הרבה אנשים הבינו זאת ועושים מעברים, אבל הרבה אחרים נצמדים לשיטה הישנה, בין אם בגלל תיעוב מעברים ובין אם בגלל חוסר רצון להסתבך. העובדה שהתדירות עוד לא מאד גבוהה ושעדיין יש יותר מדי קווים, מעידה על כך שברפורמה "לא הלכו עד הסוף". הם לא עשו זאת כי בניגוד לירושלים או חיפה, לא היה שום אמצעי חדש שהם יכלו להיצמד אליו, רק קווי אוטובוס רגילים.
3. תדירות: לארגון "15 דקות" קוראים כך מסיבה טובה. התפיסה המקצועית גורסת שקו אוטובוס עירוני חייב להיות לפחות כל 15 דקות מאחר וזה פרק הזמן שבו מתאפשר לנוסע לצאת מהבית ולבצע מעברים בלי לבדוק בכלל לוחות זמנים. כרגיל בין האקדמיה לפרקטיקה יש הבדל גדול ולרוב קווים מיוחדים (כמו 140 המהיר) לא נתפסים כקווים עירוניים ולא מתאמצים אפילו להגיע איתם לתדירות זו. בעיה נוספת היא הפרגמנטתיה של השירות, כאשר על מנת להיענות בלקשות של תושבים ועיריות חורגים מהעקרונות התכנונים ומפצלים קווים לשניים ושלושה. כך את מקבלת שלושה קווים בתדירות נמוכה במקום קו אחד בתדירות פנטסטית. הרכבות הקלות שנו את זה בעוד כעשור ומשהו אז סבלנות...
מה שהוכח מעל לכל ספק במחקרים שונים זה שתדירות היא הדבר החשוב ביותר ללקוחות של קווי אוטובוס.
4. תיאום רכבת ואוטובוס. דווקא בת ים וחולון הן דוגמה לתחנות רכבת שנמצאות במרחק הליכה מבתי מגורים רבים ושהחניה לידם קטנה ולא נוחה. היה פה לא מזמן שרשור על זה שיש בעיה עם קווי האוטובוס המשרתים תחנות אלה מאזורים מסויימים בבת ים וחולון, אך המצב שם עדיין עדיף על מרבית תחנות הרכבת. אחוז המגיעים לרכבת באוטובוס מבת ים וחולון כפול מאשר מכל עיר אחרת בארץ. 
באופן מסורתי תחנות רכבת כבדה נבנות מחוץ למרכזי הערים כי כניסה פנימה פשוט יקרה באופן לא מידתי. אחר כך העיר מקיפה אותה. (דוגמאות מפריז ולונדון).
כשלעצמי אני חושב שהגעה ברכב פרטי לחניון רכבת ומשם המשך ברכבת זה שימוש יעיל, טוב ונוח בתחבורה הציבורית. העיקר הוא לאו דווקא למנוע מאנשים להחזיק רכבים, אלא למנוע מהם להיכנס עם הרכבים אל המרכזים הפקוקים בשעות הבוקר. אם כבר מצאת את עצמך במרכז תל אביב בלי רכב את מתניידת בעיר בלי בעיהץ בהליכה ברגל, תל אופן, ואוטובוסים, ובסוף היום חוזרת ברכבת לרכב שממתין לך בתחנה. זה שילוב נהדר.
הגיוני מה שאמרתם על ההחלפות
06/08/14 21:21
37צפיות
אבל,
אני למדתי שבאמת עדיף לי החלפות עם אני רוצה להגיע בזמן לאונ' ת"א לעזריאלי או לבר אילן למשל..
אבל ההחלפה ,למשל 26+171\271\ מקצרות את הנסיעה אולי ברבע שעה.. ללכת לתחנה של 26 כל פעם 20 דקות זה לא כיף גדול בשמש(ועדיין אני מוכנה לשלם את מחיר הזיעה כדי להתעצבן פחות מאשר בקו 25 הנורא). בסופו של דבר הגעה+המתנה להחלפה+הליכה מהקו ליעד =כמעט אותו זמן שבו היינו נוסעים בקו 25..רק פחות עצבים זה כן :)
אבל למה רק 26? מה הבעיה להחליף גם 4 קווים?
07/08/14 00:55
49צפיות
כל עוד שאת נוסעת במסלול הכי ישיר ומהיר, זה לא משנה כמה קווים תחליפי... אני היום החלפתי 4 קווים כדי להגיע מגורדון ת"א לכפר גנים ג' בפתח תקווה. זה לקח לי 50 דקות בשעות העומס של 5 אחה"צ. אם הייתי מחליף רק פעמיים זה היה לוקח לי כשעה ורבע.

לא צריך להסתמך רק על קו 26 ולא צריך ללכת לתחנה של 26, אפשר לקחת קו כלשהו שנפגש עם 26.

אם את רוצה מסלול מהיר וספציפי לנסיעות שאת מבצעת, את מוזמנת לשאול תוך ציון נקודת מוצא ונקודת יעד. יש כל כך הרבה אופציות שלא חושבים עליהן פשוט...
דווקא התח"ץ לרכבת בבת ים היא מצויינת
06/08/14 23:46
83צפיות
כמעט מכל נקודה בעיר יש לך קוים לרכבת.   אני יכול לשלוף מהראש את 99/87/6/43 ואולי יש עוד כמה ששכחתי

מה שכן,לעשות תח"ץ טוב לרכבת בבת ים זה לא חכמה כי מדובר בעיר קטנה, בערים גדולות הרבה יותר כמו כפר סבא או פתח תקווה משרד התחבורה נכשל כישלון חרוץ בתחום הזה
º
כתבות, הודעות, דיווחים
05/08/14 22:25
311צפיות
בעבר עלו פה שרשורים לגבי 0305 מוגמרות ממוזגות
05/08/14 12:25
59צפיות
הנה תמונה שמצאתי ברשת לכל מי שמתעניין.

זו התמונה שעלתה פה
05/08/14 16:36
35צפיות
אם אני לא טועה גם המצלם והמעלה הוא אביתר.
אכן זו תמונה שצילמתי ואני שמח שאתה מעלה אותה
05/08/14 20:59
58צפיות
מחדש למען אלו שטרם ראוה. באותו יום של שנת 1995 צילמתי לפחות עוד 3 תמונות של 305 מוגמרות עם מזגנים בירושלים. בסה"כ היו 6 כאלה בירושלים - שתיים מהן עם רישוי חיפאי.
05/08/14 21:53
37צפיות
האם זהו ה846 המפורסם בגרסתו הפולנית?
http://phototrans.eu/14,615345,0.html
כנראה שכן
הודעה זו מכילה תמונות
05/08/14 23:08
109צפיות
לג'קי הפתרונים.

בישראל לעומת זאת,יש ''846'' קטנים יותר...
º
07/08/14 20:20
13צפיות
ישן מפני חדש תוציאו ? בברצלונה זה לא קורה
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 21:18
140צפיות
שיקום מי שביקר בברצלונה ולא נסע בחשמלית הכחולה !

למי שלא מכיר אסביר שמדובר בקרון בודד הנע על מסילה באמצע הרחוב שהיא כפולה בקטעים קצרים בלבד.
המסלול קצר, כ-7 דקות, והוא מטפס לכיוון טיבידאו, המקום הגבוה בעיר.

בקרון אחד כסאות עץ, נהג וכרטיסן כאשר את את הכרטיסים אפשר לרכוש בזמן ההמתנה בתחנה בעלות 4.2 יורו.
לכרטיסן יש מכשיר דמוי PALM של פעם ומדפסת קטנה צמודה לחגורה.

מה שמיוחד בתמונה זה שרואים במקביל לחשמלית אוטובוס בקו 196 שמטפס בדיוק באותו מסלול (בירידה הוא עושה עוד סיבוב קטן) ועולה רבע ממחיר הנסיעה בחשמלית.
כמו כן, תיקוף הכרטיס באוטובוס מאפשר להמשיך בנסיעה לעוד שעה ורבע  באמצעי תחבורה נוספים מה שלא קורה עם החשמלית.
º
קו חדש בגדרה
הודעה זו מכילה תמונות
06/08/14 14:41
121צפיות
תחנות חדשות או מבוטלות לחלק מקווי אגד.החל מה10 לחודש זה.
06/08/14 15:08
64צפיות
ההודעה באתר אגד:
''החל מיום ראשון 10.8.14 יתווספו ויבוטלו תחנות בקווים הבאים:
קו 702 מחדרה לתל אביב - תחנות חדשות: אהרונסון/ יגאל אלון (שכונת ויצמן בחדרה), אהרונסון/ הר צין (שכונת ויצמן בחדרה), מחלף ינאי, מסעף אודים, מסעף יקום.
קו 703 מחדרה לתל אביב - תחנות חדשות: מסעף אודים, מסעף יקום.
קווים 174, 274 לכיוון תל אביב - תחנה מבוטלת: משמר השבעה/ מטאורולוגית.
קווים 947, 950 בשני כיווני הנסיעה - תחנה חדשה:  צומת עמישב בפתח תקווה (בין צומת סירקין לצומת שעריה).
חלופת קו 921 מקולנוע חוף בחדרה לתל אביב - תחנות חדשות: שדרות הנשיא וייצמן/ יהודה הלוי, רמב"ם/ הרב הרצוג.
קו 524 מתל אביב להרצליה - תחנה חדשה: ראול ולנברג/ משמר הירדן.
קו 205 מאזור לרחובות - שינוי תחנת המוצא: תחנת המוצא תעבור לרחוב השקמה.
קו 205 מרחובות לאזור - שינוי סוג תחנה: התחנה בצומת המכתש/ דרך השבעה תשמש להורדה בלבד.''

עכשיו נשאיר למומחים לדון בנושא
ביטול התחנה של 174/274 תמוה
06/08/14 17:50
46צפיות
מאחר וקו זה הוא היחידי המקשר את צפון ומרכז תל אביב לתחנת 'בית דגן/מטאורלוגית', והאוטובוס עובר שם בכל מקרה. שאר הקווים שעוצרים בתחנה זו מגיעים מהתמחת או מחולון, או מציר גהה. אלה שמגיעים מהתמחת גם כלל אינם תדירים, ולא פועלים בשעות הבוקר. לפע הפרסום ביטול התחנה הוא רק בכיוון אחד, מה לגבי הכיוון השני?

הפעם היחידה שהשתמשתי עד היום בקו 174 היה מתחנה שסמוכה לרכבת ההגנה, אל תחנת בית דגן / מטאורלוגית.

שאלה הכוונה, איך מגיעים כעת ממסוף ארלוזורוב לתחנת בית דגן / מטאורולוגית? נדמה שהאפשרות העיקרית כעת היא לחצות את הז'בוטינסקי באחד משלל הקווים ולהחליף ל־164 במחלף גהה...
הפוך גוטה... להגיע לשם מת"א עדיין אפשר
06/08/14 18:22
32צפיות
להגיע משם לת"א כבר לא ניתן.  אז יש לנסוע עם קו כלשהו תחנה אחת עד לבית דגן, לחצות את הצומת ומשם לעלות לת"א על 174 או 274.

גם לי לא מובן הביטול התמוה.
תמשיך לנסוע עם 274/275 עד אזור או צומת חולון
07/08/14 01:13
33צפיות
ותחליף ל201 אגד, 153/157/451/461 קווים.
º
הפוך, מת"א אפשר להמשיך להגיע באופן ישיר. לת"א עם החלפה
07/08/14 02:10
19צפיות
לפי פיקוד העורף מ-18:00 (עוד מספר דקות) -חזרה לשגרה בכל הארץ
06/08/14 17:53
37צפיות
זה הזמן להחזיר לשגרה את כל קווי התחבורה הציבורית, כולל קווי הלילה בדרום.

קווי הלילה בדרום ישובו לפעול מחר בלילה
06/08/14 17:56
27צפיות
º
יש לנו עדיין גל שקט בתחנות הרדיו הדרומיות...
07/08/14 01:20
16צפיות
º
גם במרכז.
07/08/14 12:30
12צפיות
חצי - למי שדאג שברשות מטרופולינית תהיה דיקטטורה של ת"א
06/08/14 18:49
55צפיות
ושל חולדאי,
אז לתשומת לבו, זה עלול לקרות גם ללא הרשות המטרופולינית.
שינויים בלוחות זמנים בכל קווי חברת "קווים" למה?!?!
06/08/14 22:25
78צפיות
לפי הפרסום באתר:

החל מהתאריך 07/08/2014 ועד 26/08/2014 לוחות הזמנים ישתנו בקווי קווים.

ההודעה נוגעת לכל האשכולות למעט -ביתר מודיעין עילת(!).

ואני שואל למה?!!??!
תקופת "בין הזמנים"
06/08/14 23:06
73צפיות
בתקופה זו החרדים נוסעים בהמוניהם על טפם ונשיהם לבקר אצל המשפחות ובכלל לטייל קצת. אז כל "קווי החרדים" עובדים שעות נוספות (בין הערים ב"ב, י-ם, מודיעין עילית, ביתר עילית ולמקומות נוספים בארץ).
עוד פעם החרדים עושים לנו בית ספר בצרכנות.
07/08/14 01:18
67צפיות
זה גם מסביר למה ההודעה לא הופיעה באתר באזור שלהם.

אני לא יודע לפי מה קובעים מאיזה קו יורידו כמה,אבל כבר עכשיו אני חווה על בשרי את השינוי ואנ אצטרך להפסיד שעת שינה.

בכל מקרה תודה על התשובה.

תכנית חדשה גשר מעריב - מחלף תנועה חדש מתוכנן
04/08/14 18:20
56צפיות
אשמח לקבל פרטים על התכנית ולוחות הזמנים לביצוע, תודה רבה
אלו הפרטים המופיעים באתר נתיבי איילון:
04/08/14 21:50
54צפיות
אם אני זוכר נכון את הדברים בפגישה בנת"ע,
04/08/14 22:36
33צפיות
יתחילו לבצע עבודות הסברה בחצי השני של 2015 ותחילת העבודות בפועל תהיה מתישהו בגבול בין 2015 ל-2016.
שיצביע מי שרואה העדפה לתח"צ....
05/08/14 13:59
44צפיות
אני רואה העדפה לרכב פרטי בדמות מנהרה בצורת "מכנסיים" מיצחק שדה גם לקרליבך וגם ללינקולן בעוד האוטובוסים יעברו במפלס הרחוב עם רמזורים.
להפרדה מפלסית כזאת במרקם עירוני מובהק יש בעיה קשה מאחר והרמפות מייצרות למעשה קטעי כביש מאד ארוכים בהם לא ניתן להולכי הרגל לעבור מצד לצד (עיין ערך כיכר דיזנגוף ששם נעשתה "חצי הנמכה", ומנהרת לה גרדיה עם הנמכה מלאה אבל ברחוב שלא היה בחתך עירוני כה מובהק ועכשיו גם בחיים לא יהיה.
כאשר אתה בוחן אפשרות להשתמש באוטובוס, אתה תמיד עושה זאת ביחס לרכב פרטי, ואם הרכב הפרטי מדלג על צומת מרומזר ואתה לא, אז גם אם הצומת מצפקד טוב יותר ונחסכה לך חצי דקה, אבל לרכב הפרטי נחסכו שלוש דקות, אתה מרגיש שנדפקת.
אין מקום להפרדות כאלה בתוך העיר, ועוד להגיד שזה לטובת התחבורה הציבורית זה לעג לרש.
וניתוח קצת יותר מדויק
05/08/14 14:17
62צפיות
1. הורדת גשר מעריב היא טובה (בגלל מה שכתבתי קודם), חדי העין בינכם יבחינו שרחוב בגין הופך לחד סיטרי לכיוון דרום (למעט תנועת אוטובוסים שתאופשר בשני הכיוונים בנת"צ) זה דווקא יהפוך את הרחוב לעירוני יותר ונעים יותר מאשר היום. רחוב המסגר  יהפוך לחד כיווני לאזור צפון למעט תנועת אוטובוסים שתאופשר בשני הצדדים. עד כאן הכל טוב ויפה.יש גם כבישי שירות שאמורים הקטין את ההפרעה של רכבים פרטיים שנכנסים לחניונים לנת"צ/מת"צ וזה חבל כי זה אומר שרוחב המדרכה לא יורחב כראוי. אבל העיצוב הסופי יקבע האם הולכי רגל יוכלו להשתמש בדרכי השירות "כאילו זה מדרכה" או שלא.
2. נראה שגם רחוב קרליבך יהפוך לחד סטרי לכיוון צפון מערב בלבד (למעט דרך שירות שלא תגיע עד צומת מעריב אלא תסתיים בחניון האחרון לפני הצומת)., אבל אין פתרון לתח"צ בכיוון ההפוך. אאני לא יודע מה מתוכנן בחשמונאים שאולי יהיה גם חד סיטרי ואולי לא. אבל העדר הסיטריות בקרליבך תפגע קשה בהרבה קווים שעוברים ותחייב להטוטי מסלולים שלא יהיו לטובת הציבור.
3. כאמור, השיקועים של ההפרדה ייצרו מחסום בלתי עביר להולכי רגל גם לאורך קטע גדול של יצחק שדה (שגם היום סכנת נפשות לעבור בו, אבל ההזדמנות לתקן זאת נעלמת לנצח) וגם לאורך קטע ארוך של לינקולן, לרבות מעבר החציה של פינת רחוב סעדיה גאון.
4. מוזרה ההתייחסות המעטה לשבילי אופניים (רק בקרליבך) כנראה שבכל הכבישים האחרים הם משולבים או בדרכי השירות או במדרכות בצורה שאנחנו יודעים שהיא לא כל כך טובה.

בקיצור, אם רק סעיף 1 היה מבוצע, כלומר טיפול בבגין והמסגר ללא מנהרות הרכב הפרטי היה אפשר לומר שזה לחלוטין לטובת התחבורה הציבורית. אבל האמת היא שזה פרויקט שיעלה מליארדים לטובת הרכב הפרטי, עם שיפורים לא גדולים לתחבורה הציבורית מחד ופגיעה כלשהי לתחבורה הציבורית מאידך. ככה לא מקדמים תח"צ.
ניתוח מצויין
07/08/14 16:38
56צפיות
מסכים עם כל מילה.
אם קרליבך אכן יהפוך לחד סטרי בלבד, ללא אפשרות תח"צ בכיוון ההפוך, אז האוטובוסים (שממילא נוסעים ביהודה הלוי וחוזרים דרך החשמונאים) יצטרכו להמשיך ביהודה הלוי עד לינקולן ולפנות שמאלה. אין דרך אחרת. (למעט 63 כמובן)
האם לא מופעלים השנה קווים מבני ברק לים ?
07/08/14 14:48
78צפיות
משום מה אין השנה הודעה, לא בדן, לא בקווים ולא במטרופולין, על הפעלת קווים מבני ברק לחופי הרחצה ולפארק דרום
עוד שיפורים של אגד למגזר החרדי:
07/08/14 17:34
111צפיות
קו חדש! קו 988 מקריית אתא דרך רכסים לבני ברק וחזרה, דרך כביש 6
החל מיום שישי 8.8.14 יופעל קו חדש 988 מקריית אתא, דרך רכסים לבני ברק, דרך כביש 6.
מסלול הקו לבני ברק: יציאה מקריית אתא, נסיעה דרך רכסים (תחנת איסוף אחת בלבד: הנרקיסים/ האירוסים) ומשם ללא איסוף דרך מחלף יגור, יקנעם וכביש 6 עד מחלף קסם, כביש 5 עד מחלף מורשה, שמאלה לכביש 4 (כביש גהה) ויתחבר למסלול המקורי לפיזור בבני ברק.
בכיוון הנסיעה לקריית אתא הקו ייסע דרך כביש 6 ויבצע פיזור רגיל בכפר חסידים/ רכסים וקריית אתא.

קו חדש! קו 493 מבני ברק לתפרח וחזרה
החל מיום  שישי 8.8.14 יופעל קו חדש שמספרו 493 מבני-ברק לתפרח וחזרה. הקו יופעל בסופי שבוע בלבד וייסע במסלול זהה לקו 490 מבני ברק לתפרח, אך לא ייכנס לנתיבות/ אופקים (בשני הכיוונים).
º
למה לא להפעיל פשוט את 998 דרך כביש 6?
08/08/14 01:22
33צפיות
הרכבת הגיעה לכרמיאל
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 15:57
114צפיות
צילמתי את הרכבת החמודה הזאת במרכז הקניות בביג בכרמיאל, זה הכי קרוב לרכבת שיהיה שם עד שיפתח הקו האמיתי :)
קצת חוויות מאתמול
08/08/14 10:55
148צפיות
פרט מקדים: אני גר בעמותות בבאר שבע.
יצאתי עם חברים אתמול (אזור התחנה המרכזית). בהתחלה לא זכרתי שקווי הלילה התחדשו אז תכננתי לקחת אוטו, ולאסוף מישהי משכונה י"א.
כשנזכרתי שיש קווי לילה, ניסיתי לבדוק האם אפשר להשתמש בהם. מרגר אפשר לקחת את הקו לנחל עשן (להערכתי את לבית ספר טוביהו הוא לא נוסע יותר מ-25 דקות אפילו שבלו"ז כתוב 37 דקות) ומטוביהו ללכת לעמותות. לא ממש סיפור. אבל לי"א... אי אפשר בכלל להגיע. הקו לשם יוצא מהפורום לנווה זאב, נאות לון ומשם לי"א. בכלל לא התייחסתי לזה שהאוטובוסים הראשונים יוצאים בסביבות אחת, מה שאומר שיש חור של כשעתיים. אם סיימתי בשתיים עשרה אני צריך לחכות שעה ורבע בשביל הקו הזה.

אחרי זה עברנו לביג. חלק הלכו ברגל ושניים נסעו איתי. משם בכלל אין מה לדבר. (רק עכשיו חשבתי על זה) אם הקו לרמות היה עובר דרך ביג, אז באמת יכולתי להשתמש בהם - לעלות באחת מהנסיעות לכיוון הפורום בביג ולרדת ב"העל" (? לא בדקתי עד הסוף) ומשם להחליף לאוטובוס לי"א או לנחל עשן אם הוא עובר שם. אפשר גם להשתמש באוטובוסים הבינעירוניים אבל הם נגמרים קרוב לשתיים עשרה. אפשרות אחרת, פחות כיפית, היא ללכת חזרה מהביג למרכזית ברגל (לא סיפור מאוד גדול אבל עדיין לא שתי דקות הליכה) ומשם שוב לקחת את אותו סיפור.

זה היה החלק ההיפותטי. עכשיו היינו בביג, סיימנו בסביבות שתיים עשרה וחצי וחבר מעומר חשב איך להגיע הבייתה. פה מתחיל הכאוס בעניין המידע. יש לי בפלאפון את אפליקציות כל קו, אוטובוס קרוב, מוביט ואיפה בוס. לקח לי המון זמן למצוא אפליקציה אחת שאני אזין לה מספר קו והיא תוציא לי את הלו"ז. זה כל מה שאני מבקש... לא תדירות, לא תחנות, לא התחנה הקרובה ומתי יגיעו אוטובוסים, לא מפה. רק זמני נסיעה. אני אפילו לא זוכר אם מצאתי אותה או שהזנתי באיפה בוס מסלול והוא נתן לי את האפשרויות עם 188. בקיצור, 188 הראשון ב-1:15 בערך, לא ממש ריאלי... בסוף הוא הלך ברגל (הרפתקן ) והגיע קצת אחרי שאותו 188 הגיע לצומת עומר. מה שמוזר הוא, שהגענו לתחנה של הקווים 188/388 ליד תחנת הדלק בביג, והיה כתוב ש-388 יגיע עוד שתי דקות, אפילו שהאחרון יוצא ב-23:40. עמדנו שם כמה דקות וזה כל הזמן השתנה לדקה, ארבע דקות וכו'. לא בדקתי אבל מן הסתם הוא בטח לא הגיע.

בשורה התחתונה, אין עדיין ממש פתרון בלילה, וסביר שאצטרך להוציא אוטו גם בפעמים הבאות.
אתר / אפליקציה ליצירת קווים
05/08/14 02:53
212צפיות

האתר מאפשר ליצור קווי אוטובוס, להעריך עלות (לפי עלות אמריקנית) והמסלול נמתח אוטומטית בין נקודות אותן ניתן לציין בלחיצה ואף להזיז.

לחיצה כפולה גורמת לקו להסתיים ואי אפשר להמשיך אותו אבל חוץ מזה - מדובר בכלי תיכנון חינמי מעניין.

לצערי הכלי לא יכול להעריך נסועה אלא להעריך לו"ז ועלות בלבד, וכמו כן הלו"ז שלו בנוי על שבוע העבודה המערבי - ימי ב'-ו' שרק בהם יש אופציות לשעות שיא וכו', בעוד שלימי שבת וראשון יש לקבוע תדירות מסויימת לכל היום.

תיכנון מהנה :) 
נראה ממש מגניב!
הודעה זו מכילה תמונות
05/08/14 09:07
201צפיות
חבל שליצירת מפה הכלי הזה לא ממש מתאים, כי קווים שעוברים באותו רחוב עולים אחד על השני ויוצרים בלבול בצבע.

º
מגניב ביותר!
05/08/14 13:12
26צפיות
תכנון של קווים נוספים באזור השרון (רעננה בעיקר)
06/08/14 13:05
119צפיות
קו 11-מדרום העיר לאזור התעשייה, קו יוממים-בוקר וערב
המסלול:
מסוף רעננה, רחוב אחוזה, קזן, פרדס משותף, המלכים, הנשיאים, המחתרות, ההגנה, קרן היסוד, עתידים, החרושת, התדהר, מסוף התדהר.
בכיוון ההפוך-אותו מסלול בדיוק

ישנה אפשרות נוספת למסלול זה, אותה אני שוקל:
מסוף רעננה, רחוב אחוזה, קזן-----המלכים, אחוזה-מערב, בית לוינשטיין, דרך ירושלים, ויצמן-מזרח,החרושת, התעשייה-מערב, הדפנה, מסוף התדהר.

קו 12-שכונתית דרום העיר:
המסלול:
מסוף רעננה, רחוב אחוזה, קזן, (כשיוקם 531, תהיה כניסה למרכז ג. חן מהכביש העוקף ומשם חזרה ברחוב פעמי אביב), פרדס משותף, המלכים, אחוזה-מערב, דרך הפארק, מסוף לב הפארק.
בכיוון ההפוך:
יציאה מהמפרץ מול המסוף בלב הפארק (שאגב,מסומן כבר בתחנת אוטובוס)והמשך המסלול כפי שתיארתי בצד השני של הכביש.

התדירות-באזור שלוש נסיעות בשעה

קו 13-מרעננה לכפר סבא
המסלול:
רחוב אחוזה-רעננה, כביש 4 צפון, יציאה לשכונה הירוקה-מנחם בגין, כצנלסון, ויצמן ,רחוב התע"ש, מסוף התע"ש.
חשבתי להכניס את הקו יותר בצפון כפר סבא, או לחילופין להעבירו לאזוה"ת דרך בן יהודה, בלי כניסה כלל למרכז העיר.

קו 49-קו 29 מהיר (בניגוד ל39 הלא כל כך מוצלח)
המסלול:
תחנה מרכזית כפר סבא, ויצמן-מערב, טשרניחובסקי, בי"ח מאיר, ד"ר משה סנה, שד' מנחם בגין-מערב, מחלף רעננה צפון, רח' ויצמן, שדרות ירושלים, הבריגדה היהודית, ז'בוטינסקי, שבעת הכוכבים, תחנת רכבת הרצליה, מחלף הסירה, אזוה"ת הרצליה-המשכית, מדינת היהודים, וינגייט, מרינה הרצליה.

חלופה אפשרית:כניסה בבוקר לכיוון המלונות, תוך כדי ביטול חלופת הבוקר של קו 12 מכפר סבא המגיעה למלונות/העברתה דרך רחוב הבריגדה, מחלף כפר שמריהו וישר למלונות.

התדירות-די גבוהה-כ50 נסיעות ביום, 15 עד 20 דקות בבמוצע.

לגבי תחנות-עוד לא סיכמתי על זה סופית, בשעות/בימים הקרובים.

ד.א, שתי בעיות מרכזיות בעורך הזה:
1. אין אופציית הוספת תחנות-היכן ימוקמו? פעילות (איסוף והורדה/איסוף בלבד/הורדה בלבד)?
2.אפשרות הזמנים, שהיא באמת קצת בעייתית-גם מבחינת הימים, וגם מפני שאי אפשר להוסיף יותר מדי טווחי זמן לאורך היום.
3.אין אפשרות להוסיף את הכיוון ההפוך של הקו במסגרת אותו קו, וכך למעשה לוותר על ה"recovery mode"-כלומר, הנהג חוזר כנסיעת שירות ולא כנסיעה ריקה, מעבר לבעיה הגרפית שבדבר.
המפה לא משקפת את מה שרשמת - האם כל הקווים הללו יעברו בפרדס
06/08/14 18:25
77צפיות
משותף???

לגבי השעות, מדובר בלוח מערבי המבוסס על ימי עבודה בימים ב'-ו'.  הייתי קובע את שני-שישי כאילו מדובר בא'-ה', את שבת כאילו מדובר בשישי, ואת ראשון כאילו מדובר בשבת.

אני חושב שישנה בעיה נוספת והיא אי-האפשרות להעביר קווים ברת"צים כגון בן יהודה בתל אביב לכיוון דרום, וזה בגלל שזה מסתמך על רחובות הפתוחים לכלל כלי הרכב.
הערות נכונות וחכמות
06/08/14 18:43
47צפיות
וההבהרה: רק שני קווים ייכנסו לפרדס משותף,אחד, כל שעות היום, שיקשר לצומת רעננה ולמרכז העיר (אפשר לעשות אותו אפילו סיבובי דרך בן גוריון, ולהאריך את שעות פעילותו של קו 8 היעיל (למעט הכניסה ללב הפארק ושתי פניות שמעכבות אותו לאורך המסלול-אחת בקרן היסוד, ואחת בדרך ירושלים לאחוזה, הוא מהיר יחסית-ויש לו פוטנציאל טוב. הבעיה שלו שהוא לא נכנס מספיק לקניון-יעד מרכזי-ושלא משתמשים בו על מנת להגיע ליד לבנים ולמרכז העיר, פשוט כי כששואלים את הנהג הוא אומר-"אני לא נוסע על כל אחוזה". הייתי אפילו מפעיל אותו במקום 3 השערורייתי, בשינויים קלים)
הקו השני(ממוספר כ11), קו שיפעל בבוקר ואחרי הצהריים לכיוון מסוף התדהר (עם מעבר קל באחוזה-באזור בית לוינשטיין). בכיוונו ההפוך הוא גם נותן גישה מדרום העיר למסוף רעננה, ומשם עם קווים רבים לצפון ולדרום-947,669,567,149,505,167,921,821,641 ועוד ועוד.

נכון להיום הקישור לדרום העיר לוקה בחסר. בעבר היה איזה שהוא 4א (אולי ותיקי הפורום יגידו לי במה מדובר) שעבר גם ברחוב הנשיאים וגם בדרום העיר, על פי שלטי התחנות הישנים של אגד. עד לפני שנה שנתיים, מרגע שאגד עזבו דרום העיר עמד מיותר.

שני הקווים האחרים הם על בסיס (באופן מסוים) של קו 29 הוותיק (49 יותר, 13 פחות-יש בו יותר השפעה של קו 10, ואף שקלתי להכניס אותו למסוף התע"ש דרך בן יהודה ודרך הפועל, כך שהוא לא יעבור בויצמן העמוס בקווים במרכז העיר)כאשר 49 הוא התדיר מבין השניים-נע בין 10 ל20 דקות, ואולי אף כדאי לצמצם אותו לרבע שעה.
אחד הקטעים החזקים החדשים של 49 יהיו על ציר ויצמן, עם בניית שכונת נווה זמר שתאכלס אוכלוסייה צעירה חדשה, ומחם בורלא הצמוד לה מהצד השני של הכביש. גם במרכז העיר צפויה להיות תנופת תמ"א 38 וחידוש רובע שלם ("רובע תמר") וכך גם קו 13 וקווים נוספים המקצרים את 29 יידרשו.

בנוגע לימים והזמנים-התייחסתי לזה קצת אחרת-ימי העבודה הם ימים רגילים, שבת זה שבת, וראשון הוא ממוצע התדירויות, למרות שנראה לי שהדרך שלך (שלא חשבתי עליה-הפתעת אותי לגמרי)יותר טובה...
אדיר!
07/08/14 16:02
73צפיות
יש לי רעיונות לקווים חדשים בחולון.

בין הרעיונות שלי:
*קו שיעבור ברחוב סרלין בחולון וברחוב שלבים בתל אביב.
*קו נוסף שישרת את קריית אילון(ח300) בחולון.
*קו פנימי חדש שיכנס מספר פעמים ביום לשכונת מולדת(רחוב אשדוד) בחולון.
*קו יוממים לעתידים דרך כביש 4, איזור תעשייה קריית אריה וקניון אילון.
*חלופה מוארכת של קו 205 של אגד.
*חלופה של קו 389 של דן שתתחיל בחולון.
*קו מחולון לאיקאה ראשל"צ.
*חלופה של קו 1 החדש שתתחיל בחולון ותיסע במסגר, עזריאלי, דרך ז'בוטינסקי ותחנה מרכזית פתח תקווה. החלופה תיסע מספר פעמים ביום.
יצרתי מפה עם הרעיונות שרשמתי.
07/08/14 19:32
83צפיות

המפה כוללת רעיונות ל 7 קווים חדשים.

קו 9: קו פנימי המשרת את שכונת מולדת בחולון.
קו 29: בי"ח וולפסון(חולון) - איקאה(ראשל"צ).
קו 30: חניון אגד/רח' דן שומרון(חולון) - תחמ"ת(תל אביב).
קו 101: חלופה של קו 1 החדש. קריית שרת(חולון) - תחנה מרכזית(פתח תקווה). מדלג על מחלף חיל השריון, רחוב המסגר ובית קלקא.
קו 176: קניון הזהב(ראשל"צ) - עתידים(תל אביב). דרך כביש 4, מחלף אם המושבות וקניון אילון.
קו 207: חלופה של קו 205 שמוארכת למרכז חולון. תחנה מרכזית(רחובות) - בי"ח וולפסון(חולון).
º
ויש גם רעיון לחלופה של קו 389 מחולון
07/08/14 19:37
33צפיות
º
כל הקווים שהצעת חשובים והכרחיים
08/08/14 17:32
29צפיות
לקו 101 לא יהיה מקום בתחנה מרכזית פ"ת
10/08/14 16:16
21צפיות
עדיף לדעתי להאריכו לכפר אברהם (במיוחד לאחר קיצור 641,921 לתחנה מרכזית פ"ת)
באמת מגניב!
07/08/14 16:28
61צפיות
ניסיתי ליצור מפת קווים לב"ש. תכננתי ארבעה קווים מהירים שנוסעים בצירים מרכזיים למוקדי עניין או ברחובות ראשיים בין שכונות.
עכשיו נתקעתי
מי שרוצה לראות
07/08/14 16:45
62צפיות
הנה המפה שלי

הקו הסגול מקשר את נחל עשן לאוניברסיטה ולרכבת דרך המשחררים ובית החולים, הקו הכתום מקשר את י"א למשחררים ולביג, כאשר מהמשחררים ניתן להחליף לקו הסגול בשביל להגיע לאוניברסיטה ולסורוקה.
הקו הכחול הוא קו חיבור שכונות, מעמותות דרך נאות לון לנווה זאב (חלק מאוד קטן) ומשם לנווה נוי, למרכזית ולביג. הוא גם מקשר את נווה זאב ואת נווה נוי בעיקר, לביג. משם גם אפשר להחליף לקו הכתום ולסגול אם כי זה קצת יותר מדי.
הקו הירוק הוא בעצם קו שאמור להיות תדיר שנוסע על טוביהו מההתחלה שלו (אולי כדאי להתחיל אותו במסוף י"א ולא ליד הטכני) עד למרכזית ומשם לקריית יהודית ולעמק שרה.

לא ממש שמתי לב למיקומי התחנות ולתחנות ההתחלה (האם אפשר להשתמש בהן ככאלה), וממילא יכול להיות שהרחובות שבהם העברתי את הקווים הם לא מיטביים ואפשר לשפר אותם.

אין לי אפילו מושג איך להתחיל לטפל בשכונה ט ובעיר העתיקה, וכנ"ל לגבי הגוש של שכונה ד-ו ושל שכונה ג. ברמות עוד לא טיפלתי אבל זה לא אמור להיות מסובך מאוד.

מה שכן מאוד לא טוב כאן זה שאין לי מושג איך נותנים שירות לבתים שבהם הקווים לא עוברים (לדוגמה לכל נחל עשן פרט לרחוב שבו הקו הסגול עובר). כי להעביר את הקווים בתוך כל נחל עשן שיעשו סיבובים (כמו שפחות או יותר הם עושים היום) זה די מטומטם לדעתי.

מה אתם אומרים? מתכנן תחבורה אני לא אהיה, הא?
º
תודה רבה
07/08/14 22:33
15צפיות
רק מה,הוא לא הכי מעודכן מבחינת שמות או רחובות שנוספו...
08/08/14 01:17
51צפיות

עשיתי ניסוי על הקריות...
º
אם יוצאים מהאתר אבל שומרים את הכתובת, המפה נשמרת?
08/08/14 10:58
28צפיות
כנראה שכן
08/08/14 15:42
42צפיות
השארתי את זה בתור ''סימניה'' בגוגל כרום,ואפשר לנסות לשים במועדפים (באקספלורר)
º
סבבה, תודה :)
08/08/14 15:43
11צפיות
בנוגע למצבת האוטובוסים הנדרשת...
09/08/14 18:56
40צפיות
שימו לב שהמהירות היא במיילים לקמ"ש, וזמן הrecovery הוא באחוזים/בדקות.
איך בדיוק משתמשים באתר,הוא מסובך לי והוא
09/08/14 22:23
52צפיות
גם אינו בעברית
לוחצים על ADD A LINE ואז בוחרים מספר לקו,
10/08/14 16:15
24צפיות
לוחצים במפה על נקודת התחלה, ופשוט ממשיכים עם המסלול.
אני בתהליכי הכנת "מדריך"
12/08/14 12:28
10צפיות
שימו לב, כל משתמשי הפורום, שבsettings אפשר גם להוסיף זמנים חדשים לשעות הלילה, ולפנות בוקר. כמו כן, ישנה אפשרות להפריד את יום שבת וראשון לכמה פרקים-בוקר, צהריים וערב. אני ממליץ לעשות כפי שעשה alnatan-להפוך את saturday לשישי ואת ראשון לשבת.
והנה התחלנו
הודעה זו מכילה תמונות
12/08/14 12:54
26צפיות
מתברר שהמדריך שלי היה מוכן מוקדם מהצפוי, אז בבקשה.
הקונספט של אתר transitmix הוא תכנון קווי תחבורה ציבורית. לאחר שתכננת את הקו הרצוי (מוצא ויעד) והכנסת את תדירותו במספר טווחים מותאמים אישית של שעות ביום, האתר מחשב את מצבת האוטובוסים הנדרשת על בסיס המהירות הממוצעת (במיילים לשעה) שאתה מכניס למערכת (אפשר גם להגדיר מהירות ממוצעת -וכמובן תדירות-שונה לכל קו) וזמן המנוחה (בדקות/באחוזים) שנדרש לכל נהג עד שישוב לעשות עוד קו-כלומר ההפסקה שלו, כאשר מדובר בסך כל ההפסקות לאורך המסלול (כלומר, גם ההפסקה בתחנת המוצא וגם בתחנת היעד, יחד, עד שיצא למחזור חדש, ז"א-גם ההפסקה השניה בתחנת המוצא, עד ליציאה שוב, נכללת). לאחר מכן, האתר מחשב על פי עלות שמוגדרת מראש (בדולרים לשעה, ככל הנראה לנסיעה של אוטובוס בודד, ואחר כך האתר מכפיל את זה במספר האוטובוסים הנדרשים לאורך היום) את העלות ליום, ולאחר מכן מחשב עלות שנתית, כך:
מכפיל את הפעליות ליום רגיל (שני עד שישי, ועם פועלים על פי שיטת alnathan א-ה)במס' הימים הרגילים שבהם מתבצעת פעילות
מכפיל את הפעילות בשבת (שישי ע"פ alnathan) במס' ימי השבת שבהם מתבצעת פעילות
מכפיל את הפעילות בראשון (שבת ע"פ alnathan) במס' ימי הראשון שבהם מתבצעת פעילות.
לבסוף, הוא מבצע סיכום של העלויות, ומציג עלות שנתית.
99% מהמשתנים שציינתי אפשר להגדיר כרצונך, ועתה אסביר איך.
  • מסך פתיחה
לאחר שנכנסים לאתר tranzitmix, ישנו מסך פתיחה.
במסך הפתיחה אתה מתבקש לבחור עיר שעליה אתה מתכוון לעבוד, כלומר ליצור בה את קווי התח"צ העתידיים שלך.
  • <b>מסך המפה:</b>
במסך המפה אפשר לעשות מספר אפשרויות:
  1. ליצור מפה חדשה לגמרי, שתפעל במקביל לקיימת(בכחול משמאל למטה). שימו לב שאם לא שומרים את הקישור של המפה הישנה, כל הנתונים שבה (אם כבר התחלתם ליצור) יעלמו.
  2. להתקרב ולהתרחק באמצעות הפקדים (שימו לב שאחר כך, לאחר שמתחילים לצייר את הקו, פעולה זאת נעשית רק באמצעות הפקד-דאבל קליק יצייר את הקו)
  3. להוסיף קו חדש (בשחור)
  4. לשנות הגדרות (באדום) וזה מה שאני אראה בהמשך.
  5. את כל הפעולות האלה ניתן לעשות בכל שלב בהמשך.

מסך הפתיחה-צילום מסך
מסך המפה
מסך הsettings
הודעה זו מכילה תמונות
12/08/14 13:04
17צפיות
במסך זה ניתן לעשות מספר אפשרויות
  1. לקבוע זמני פעילות של הקווים (בכחול). גם אלה שהם כביכול "מוצלים" ולא ניתנים לעריכה, ניתנים לעריכה. אפשר לערוך גם את השעות שמוגדרות morning, למשל, וגם את השעות שמוגדרות saturday PM, וגם להפעיל את saturday PM.שימו לב שפרק זמן שלא יופעל כאן (בכל טווח שעות שהוא, אפשר גם לשנות את הטווח כרצונכם) לא יופיע בלוח הגדרת הקו, ולא ילקח בחשבון בחישובי מצבת האוטובוסים ועלות הקו לשנה.
  2. לקבוע מהירות ממוצעת  שבה נוסע האוטובוס לאורך הקו (לא בנסיעה ריקה, שאף לא מוגדרת באתר)(באדום למטה)
  3. לקבוע עלות לשעה פר אוטובוס (בדולרים)
  4. לקבוע את סך ההפסקות לאורך המסלול (כפי שהסברתי בהודעת "מסך פתיחה") כאחוזים ממשך הנסיעה או בדקות (פשוט מורידים את סימן האחוז ורושמים מספר)
  5. לקבוע את מספר ימי הפעילות לאורך השנה
פעילויות 1-5 ניתנות לשינוי במסך הקו-אלה רק ברירת מחדל שיופיעו עם יצירת קו חדש, חוץ מפרקי הזמן.
settings screen
מסך הגדרת הקו
הודעה זו מכילה תמונות
12/08/14 13:13
17צפיות
חלק אחרון במדריך הצנוע שלי-פרק הגדרת הקו.
הנה הדברים שאפשר לערוך:
  • בחלק העליון (צהוב) הקו ותיאורו (ניתן לעריכה, ואפילו לכתיבה בעברית)
  • שעות פעילות הקו (אדום). כאן מה שמופיע הוא ברירת המחדל שנבחרה בהגדרות. ניתן לערוך כרצונכם.
  • המהירות הממוצעת של האוטובוס וrecovery time (באחוזים או בדקות), אם לוחצים על סמל ה information המוקף בכחול.
  • אם לוחצים על סמל הinfo. ליד העלות לשנה, ניתן לערוך את ימי הפעילות של הקו-שבועות, סופי שבוע ושובועות, כפי שהסברתי במסך הsetiings.
לבסוף לאחר שציירת את הקו על המפה, יופיע המרחק (במיילים), כאשר המערכך מחשבת את המרחק הלוך-חזור (אם לוחצים על סמל info הוא גם מראה את המרחק לכיוון).

לאחר שחוזרים למסך הראשי אפשר להוסיף קו נוסף, ולמטה גם מופיעה אפשרות remix, שמאפשרת יצירת מפה זהה חדשה (לזכור לשמור את הקישור של המפה הישנה לפני כן, אחרת הנתונים עשויים להעלם) שתהיה בסיס טוב ליצירת חלופות, לצד תצוגת הקווים הקיימים.
אפשר למחוק קווים בכל עת, כאשר נכנסים למסך הגדרת הקו.

יש שאלות?
מסך ההגדר. אפשר למחוק/להוסיף ישר קו חדש בפינה הימנית העליונה
התכניות החלקיות שלי בפנים: הבעיה שאי אפשר לעבור בנת"צ
10/08/14 16:13
33צפיות
זה אבסורד שאתר של תכנון תחבורה ציבורית לא נותן לעבור בנת"צ, למשל בבן יהודה בתל אביב.

קיצור התכניות שלי:
1) קו 139 (קווים) - מקרית אונו ואור יהודה לראשון לציון. מי שרוצה משיבא ומהבסיס הצבאי להגיע לראשון לציון לא צריך להקיף דרך בר אילן. לכך יש קו אחר. עד שעה 17 לשני הכיוונים- יתחיל ויתסיים מקניון הזהב. לאחר מכן עד הלילה- ימשיך ליס פלנט ולסופרלנד ולאזור הים.
2) קו 264 (אגד)- פתח תקווה, שוק, בילינסון, דרך רבין, אוניברסיטת בר אילן!!!!!!! לראשון לציון מערב. עד שעה 17 לשני הכיוונים- יתחיל ויתסיים מקניון הזהב. לאחר מכן עד הלילה- ימשיך ליס פלנט ולסופרלנד ולאזור הים. *ייסע דרך הברון הירש (שוק) ולא כמו שמצויר דרך גוטמן.
3) קו 176 (קווים)- מהיר מפתח תקווה לקרית אונו. דרך רבין.
4) קו 50 (דן)- לאחר הפעלת קו 1 החדש, אין סיבה שיעבור במנחם בגין בתל אביב, ובמיוחד לאחר הבלגאן שיהיה באזור גשר מעריב. במקום זה הוסט ליגאל אלון. סוף סוף יהיה קישור בין ז'בוטינסקי לכל אורכו ובין יגאל אלון, היכל נוקיה וכו'.
5) קו 163 (דן)- פותר את בעיית העומס בקו בין הכמרלית לעזריאלי, נותן מענה מהיר יותק מחלקים של גבעתיים לתל אביב, נותן קישור בין פתח תקווה לאלוף שדה ולגבעתיים (אך לא עושה בגבעתיים סיבוב גדול, מגיע לקניון גבעתיים), נותן קישור מהיר בין הדר גנים וגני הדר (שמרבית התושבים שם משתמשים בתח"צ) ובין כפר גנים החדשה. מספק עוד אוטובוס לתל אביב מכפר גנים החדשה (חוץ מקו 350 ולא דרך ז'בוטינסקי הקדוש).
*האתר לא נתן לי לעבור דרך בן יהודה, ולכן יצא מסלול מוזר דרך הירקון. יש להתעלם מכך. הקו ייסע בדיוק כמו 63 בתוך תל אביב.
6) קו 266 (דן)- מקשר בין כפר אברהם ושאר פתח תקווה לחלקים במערב תל אביב ש-66 לא מגיע אליהם. נותן תגבור לקטע ביאליק-פנקס העמוס מאוד בקו 66. מקשר את תחנת סגולה לפתח תקווה. עושה סיבוב בנמל, ולאחר מכן מסיים במסוף רידינג. 
7) מזלג 20- פתח תקווה- רידינג. בזכותו ניתן לבטל את 98 עם מסלול הספגטי שלו (מקשר בין הדר גנים לרוטשילד). יתרונות הקו: קישור בין הדר גנים, עמישב, סירקין, עין גנים ובין אם המושבות. לא נכנס לתוך אם המושבות, כך שהדרך לא מתארכת. מגיע קרוב לתחנת הרכבת קרית אריה (וקו 320 נכנס אליה) נותן קישור מהיר לקניון איילון, שדרות רוקח, חלק מהאוניברסיטה (בתוך פ"ת לא עובר במסלול 49 מלבד תחנה אחת), קניון רמת אביב, תיכון אליאנס, מוזיאון ארץ ישראל, קרוב לשדה דב, ונכנס לנמל רידינג (פיילוט לנחיצותו של קו כזה) ואז מסיים במסוף רידינג. 
בחירת מספור קו 20- בפ"ת היה פעם קו 20 של דן מעמישב לקרית אריה. בתל אביב היה קו 20 בשכונות הצפון מזרחיות. 
מזלוג הקו:
א. קו 20- קו הבסיס, יפעל כל היום.
ב. קו 120- בוקר בלבד לכיוון פ"ת (ואולי כמה נסיעות אחה"צ מקרית אריה). בבוקר לא יהיו הרבה שצריכים להגיע עד הדר גנים. מצד שני יש הרבה שעובדים באזורים, קרית אריה, וקו 38 לא נותן להם מענה. לכן, קו 120 יסיע עובדים לאזורים ולקרית אריה.
ג. קו 320- קו יוממים. בחירת המספר- קו 220 תפוס (ובמקרה גם מופעל ע"י דן פתח תקווה). הקידומת 3XX מתאימה לפ"ת-עתידים בגלל 366. קו יוממים שייסע דרך רכבת קרית אריה ודרך רחוב הנשיאים (בקצה של כפר גנים החדשה), יגיע לעתידים ומשם ימשיך לדבורה הנביאה ויפנה לפנחס רוזן ויסיים מול המרכז המסחרי טופ-דן. אין צורך לסיימו במסוף מסוים, כי גם ככה הוא קו יוממים עם מספר נסיעות, והנהג לא צריך להמתין במסוף מסודר כדי לחכות לכיוון השני, כי אין צד שני. עם הצמצום הצפוי ב-42, יוכל לתת תגבור לפנחס רוזן ולדבורה הנביאה.
8) קו 426 (אגד)- אך ורק עדכון מסלול בפ"ת: יתחיל מהמסוף החדש ליד הקניון הגדול, וגם יעבור בצומת סירקין (ויעצור בה!!). בזכות כך, לקו יתווספו נסיעות, שכן הוא יאסוף גם מהקניון הגדול, מבילינסון, משניידר, מצומת סירקין ותהיה הצדקה להוסיף לו נסיעות.

מה דעתכם?
º
לדעתי כדאי להוסיף לקישורי הפורום
10/08/14 21:17
11צפיות
º
10/08/14 22:01
4צפיות
ראיתם פעם MAN EL דו קומתי?
הודעה זו מכילה תמונות
05/08/14 01:56
84צפיות
צולם באוקראינה.
זה אמנם NL עם עוד קומה
05/08/14 10:15
32צפיות
אבל זה לא אומר שבמציאות אין EL דו-קומתי...

יוצרו מאות כאלה בגרמניה. אחר הצהריים תזכיר לי
05/08/14 10:25
29צפיות
להביא את המספר המדוייק שלהם. היום אקפוץ סוף סוף למחסן שלי ואביא משם כמה דברים. קיים ספר יצור פנימי של חברת MAN ובו נתונים מדוייקים של כל ייצור האוטובוסים מאז ומעולם עד 2013. יש לי עותק מצולם שלו. תזכיר לי בסביבות 14:00 לא לשכוח להביא אותו. תודה רבה על התזכורת ומתנצל שאני כזה מפוזר לאחרונה - הראש שלי משמש "גננת" החודש בבית......
º
בכיף.נשמע מעניין הספר הזה...
05/08/14 10:29
8צפיות
ND דו קומתי - סה"כ יוצרו 1203 מכונות. הבאתי את הספר
05/08/14 21:03
17צפיות
מהמחסן. SL מדגם 200 מוגמרים יוצרו 39,566 מכונות בסך-הכל.
בהחלט מרשים!
05/08/14 23:05
13צפיות
הSL,לא הND...

כמה SUים יוצרו? (ואם יש פירוט כמה שלדות וכמה מוגמרים...)
מופיע רק מוגמרים אבל יש הרבה
06/08/14 01:59
18צפיות
דגמים שונים של SU. לאיזה מהדגמים אתה מתכוון?
º
לאלו שהגיעו לישראל,נניח כמו 40-051-56
06/08/14 14:28
14צפיות
º
SU-240. יוצרו 12,567 חתיכות בסה"כ.
07/08/14 20:03
10צפיות
º
08/08/14 01:12
2צפיות
º
ND הוא לא EL דוקמתי
05/08/14 12:03
10צפיות
º
צודק,טעיתי
05/08/14 16:35
5צפיות
? שרשור הכוונה ומודיעין 05/08
05/08/14 00:02
2צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

מאור יהודה לרמת החייל היום בצהריים
05/08/14 10:54
2צפיות
שלום לכולם.
אני צריך להגיע היום בשעה 16:00 לרחוב הברזל ברמת החייל בת"א.
אני יוצא מאור יהודה.

מה הכי טוב ומהיר ובאיזה שעה אני אמור לצאת מאור יהודה על מנת להיות עד 16 שם?
תודה מראש!
האופציה הכי טובה לא הכי מתאימה לך בשעות.
05/08/14 12:44
2צפיות
אבל אולי תבחר בה...

יש לך את קו 94 של קווים שמתחיל את מסלולו באור יהודה בשעה 14:15, מדובר בקו ישיר לרמת גן וממנו תוכל לרדת בדרך ז'בוטינסקי פינת בן גוריון (התחנה נקראת ז'בוטינסקי/קריניצי), שם אתה עובר לצד השני וממשיך עם 52 של דן עד לרמת החייל. אם לא בא לך לחכות דווקא לו, תוכל להתקדם עם קו 40 התדיר עד לגשר מבצע קדש, תחנת הרכבת בני ברק ומשם להמשיך בנוסף ל52 גם עם 142 התדיר של דן וגם 524 של אגד.

אם עליך להגיע לשכונת רמת החייל תוכל ללכת למכון מור או ללבן גוריון מגדלי דן (אתר הבניה הגדול שיש שם שנטוש מזה שנים רבות) ומשני המקומות האלו לעלות על קו 7 של דן שמגיע לשכונת רמת החייל.

אופציה נוספת היא להגיע ליהוד/קרית אונו ולעלות משם על 137 של קווים עד לרמת החייל. קו 137 מתחיל את נסיעות ממסוף יהוד בשעה 14:15, לוקח לו כ-15 דקות להגיע לקרית אונו ואתה תגיע איתו סביב 3 לרמת החייל. כדי להגיע לקרית אונו - קווים 1/76/136/139. אפשר לעלות על 137 גם מצומת סביון לשם מגיע גם קווים 78 ו138.
אתה יכול ליסוע עם קו 244 של אגד שיש לו תחנות בצמתים הראשיים
05/08/14 13:17
3צפיות
בכביש 461 עד לקניון איילון ומשם עם אחד מהקווים 52, 142 של דן או 524 של אגד לרחוב ראול ולנברג וללכת ממנו ברגל לרחוב הברזל המקביל.
כדי להגיע עד 16:00 אתה צריך להגיע לאחת התחנות על כביש 461 לכוון מערב בסביבות 14:15.
תגיע אמנם מוקדם אבל הנסיעה הבאה של 244 רק שעה מאוחר יותר ואיתה כבר לא תגיע בזמן אלא באיחור של 15-20 דקות.
מבחינת זמן נסיעה נטו זו הדרך המהירה ביותר. הבעיה היא התדירות הנמוכה והזמנים.
הכי טוב שתבדוק באתר www.bus.gov.il את הזמנים באופציות השונות שנרשמו ואת רשימת התחנות של 244 בכביש 461 ותבחר מה שהכי מתאים לך.
ככל הנראה אני צריך להגיע ביום שני לירפ"א
05/08/14 13:26
4צפיות
(הבנתי שהכניסה היא משדרות אהרון קציר) בשעה שמונה, יוצא מבאר שבע.
האם אצטרך לצאת ברבע לשש?
הכי מהיר>>>
05/08/14 13:39
4צפיות
370 לגשר לה גווארדיה, עובר לצד השני ועולה על 475 של קווים בעדיפות ראשונה ו36/37 של קווים בעדיפות שנייה עד מחלף מסובים. שם אתה עובר לתחנה של העליה לגהה לכיוון צפון ועולה משם על 143 של אגד ישיר לאהרון קציר.

143 מאד תדיר בבוקר, 36/37/475 יוצאים מהמרכזית, לא בעיה לתזמן אותם.

נסיעה עם 104 תהיה איטית יותר, מניסיון, לכן אני ממליץ על החלפה ל143.

באופציה הזו, נסיעה ב370 של השעה 6:15 תהיה גבולית. אני במקומך הייתי פשוט מגיע לקראת 9 בכלל. ב8 רק פותחים.... :) מקסימום תאחר קצת אם תיקח את 370 של 6:15, לא ביגי.
בהזמנה כתוב שמאחרים יוכנסו רק על בסיס מקום פנוי
05/08/14 14:00
4צפיות
אתה בטוח שפותחים שם רק בשמונה? חח...
אם אני עולה על רכבת של שש ומגיע להגנה ב-7:06 או לסבידור/השלום ב-7:10, אני יכול לא לאחר?
ומה יקרה אם אגיע ב-7:16 להגנה?

אגב, התבלבלתי וזה בכלל יום שלישי.
הצבא לא מתעורר כל כך מוקדם.
06/08/14 01:04
5צפיות
אם תגיע ב7:16 לההגנה ותעלה על 104, אתה תגיע בזמן.

אבל אני אומר לך, הנסיעה עם 104 במסלול שלו מהמרכזית/רכבת ההגנה הוא מסלול מעצבן ומעכב. הרבה יותר מהיר זה כבר לקחת את 36/37/475 ולהחליף בבית גיל הזהב (תיכון עירוני ט') בתחנה האחרונה של לה גווארדיה ומאותה התחנה להמשיך עם 104 אחרי שזה גמר את הסיבובים שלו בתקווה וביד אליהו.

אבל הכי מהיר שיש זה דרך מסובים, אני עושה את זה המון כדי להגיע לפתח תקווה בכלל.
º
בית גיל הזהב/תיכון עירוני ט זו תחנת לה גווארדיה/דרך הטייסים?
06/08/14 10:14
2צפיות
º
כן ושכחתי שמגשר לה גווארדיה גם 31/34/52 דן יביאו אותך לשם.
06/08/14 11:52
3צפיות
כרטיסי נסיעה לחיפה
05/08/14 13:27
10צפיות
אני צריך לנסוע באופן חד פעמי לחיפה. אני מתכוון להגיע לשם ברכבת, ולקחת אוטובוס מחוף הכרמל. האם יש אפשרות לעשות את הכל בכרטיס אחד, או שצריך לרכוש כרטיס נפרד באוטובוס?

יש לי גם ערך צבור של גוש דן ברב-קו. האם אפשר להשתמש בו גם באוטובוסים בחיפה?
בנסיעה חד פעמית אין אפשרות לכרטיס אחד
05/08/14 13:35
12צפיות
ערך צבור לא תקף בחיפה.
אתה צריך לקנות באוטובוס בחוף הכרמל כרטיס מעבר לנסיעה עירונית בחיפה במחיר 6.90 ש"ח וכרטיס זה מקנה מעברים חופשיים בין אוטובוסים בקווים העירוניים במשך 90 דקות.
אם יש לך זמן, אתה יכול לנסוע עם 910 של אגד לחיפה.
05/08/14 13:44
11צפיות
בהנחה שאתה יוצא מת"א,הרצליה נתניה (מנתניה גם 947).

אתה מבקש מהנהג טרם התשלום, שיתן לך גם המשך לנסיעה עירונית בתוך חיפה. החלפה לנסיעה עירונית בתוך חיפה מתבצעת אך ורק במרכזית חוף הכרמל. על מנת להוזיל את העולויות עוד יותר, תוכל לרכוש כרטיסיית שתי נסיעות (המכונה בשגגה הלוך ושוב) שתקנה לך שתי נסיעות עירוניות בחיפה ושתי נסיעות בין עירוניות בקו 910.

כמו כן עלות הנסיעה בקו 910 זולה יותר מהרכבת.
מלין חיפה למתקן האימונים בכפר גלים
05/08/14 18:18
8צפיות
היי,
צריך את עזרתכם בהכוונה.
צריך להגיע בשעה 09:00 למתקן האימונים בכפר גלים מלין בחיפה.
כיצד?
תודה מראש.
מלין לכפר גלים
05/08/14 20:32
10צפיות
אני לא יודע איפה זה מתקן האימונים, אבל כדי להגיע לכניסה לכפר גלים, יש לקחת את קו 1 עד חוף הכרמל, ומשם 202, 220, 221, 222, 921.
אפשר גם לקחת 111 מאלנבי ישירות עד צומת הכניסה לטירת כרמל, ומשם כעשר דקות ברגל לאורך הכביש עד כפר גלים.
הכוונה למחר בחיפה
05/08/14 22:20
10צפיות
שלום
אני יוצא מחיפה(שדרות מוריה בצד של הבורקס),וצריך להיות בשני מקומות:
1.שד' אבא חושי 46-אני יודע שאני יכול לתפוס 30/37/37א'.מהי תחנת הירידה?
2.לאחר הפגישה שם אני צריך להגיע לרח' צה"ל 52 בקריית אליעזר.מה הקו שיביא אותי בדרך המהירה ביותר לשם?ובאיזו תחנה עליי לרדת?
תודה רבה!
יש לך כמה אופציות
07/08/14 00:26
14צפיות
האופציה הראשונה:
א. לוקח את 37א, 37, 24 ונוסע עד צומת לין. מצומת לין יש לך מרחק הליכה של פחות מ 10 דקות לפי ניסיוני (13 ד' לפי גוגל), לאורך רחוב צה"ל עד מספר 52.  אתה גם יכול להתקדם שתי תחנות עם 3 ו- 43 שנכנסים לקרית אליעזר ולרדת ליד בי"ס רעות, ומשם הליכה של 3 דקות.

אופציה שניה: 
ב. לוקח 37א, 37, 24, אתה נוסע עמם עד חורב, יורד לצומת מת"ם עם 123, 133 התדירים ויש עוד קווים, לוקח קו 1 של המטרונית ויורד בגשר ההגנה מול בת גלים, ומשם הליכה של 6 דקות ליעד, ואפשר באותה תחנה להמתין לקו 3 שיכניס אותך לרחוב.

אופציה שניה מועדפת. ואתה כמעט מגיע לבקר אותי בבית...
מבקשת הכוונה מהתחנה המרכזית בנתניה לרחוב שטמפפר בנתניה
05/08/14 19:42
2צפיות
שלום,
איך אני מגיעה בהליכה מהתחנה המרכזית בנתניה לרח' שטפפר? ראיתי במפה שצריך לפנות שמאלה לרח' הרצל ואח"כ שוב פנייה שנייה שמאלה לרח' שטמפפר,אך לא ברור לי  לאיזה כיוון צריך ללכת כדי להגיע לרח' הרצל. אני מגיעה לתחנה המרכזית בנתניה מכיוון הרצליה, האם אני צריכה לחזור אחורה או להמשיך קדימה על מנת להגיע ליעדי?
תודה!

את פשוט הולכת לכיוון הים...
06/08/14 01:14
4צפיות
אם את יוצאת מהכניסה הראשית לתחנה המרכזית בנתניה אז בעצם יצאת לשדרות בנימין. היציאה הזאת ממוקמת בצומת הרחובות: שדרות בנימין - אלון צבי - שער הגיא.

הכי פשוט משם זה ללכת על שער הגיא (אין מה לטעות כי הרחוב מתחיל בצומת של המרכזית). פשוט הולכים על שער הגיע עד שהוא מתחבר להרצל, פונים שמאלה להרצל. הולכים על הרצל לכיוון הים, פניה שניה שמאלה לשטמפפר.

אם צריכים להגיע למספרים שסביב ה-20 ברחוב שטמפפר, מומלץ לצאת לשדרות בנימין ולפנות שמאלה (ללכת דרומה) בשדרות בנימין, בצומת הבא לפנות ימינה לדוד רמז עד ששטמפפר יהיה מימינך.
חוצות המפרץ והמטרונית
05/08/14 21:05
8צפיות
אם אני רוצה לקנות כרטיס מטרונית מקרית ים לחוצות המפרץ, איזה סוג אני צריכה לקנות? חיפה, קריות, או מעבר בין שני אזורים קרובים? 
כל הנושא הזה בכלל לא הוסבר במכונה, וחוצות המפרץ לא מופיעה על מפת האזורים:-\ 
º
קריות . התעריף 5.80
05/08/14 21:32
4צפיות
מעולה
05/08/14 21:37
8צפיות
חסכת לי עכשיו חצי מהסכום, תודה רבה
עידכוני הדרום - תחנת האוניברסיטה, קו 20 וקו עירוני חדש בערד
04/08/14 16:33
88צפיות
1
בהמשך לעדכון שלי מלפני שבועיים: תחנת האוטובוס הצמודה לשער האוניברסיטה (לכיוון שדרות רגר) הועתקה, וממוקמת כעת אחרי הרמזור.
במקום שבו הייתה התחנה החדשה פותחים מחדש גישה לדרך השירות הצמודה לשער האוניברסיטה (זו שנאטמה לפני כ-13 שנים). ככל הנראה בכוונה לאפשר כניסת אוטובוסים לדרך השירות והעברת התחנה לשם. סוף סוף מישהו תפס שכל והבין ששד' בן-גוריון צרות מדי בשביל תחנת אוטובוס, ולאור הביקוש לחניה, עדיף להחזיר את האוטובוסים לכביש השירות ששימש עד כה כיציאה מחניון בלבד.

2
החל מיום רביעי הקרוב כביש 31 יעבור לתוואי החדש והרחוק יותר מהכניסה לכסיפה. כתוצאה מכך, קו 388 לא יעצור בכניסה לכסיפה. כפיצוי, קו 20 (ב"ש-כסיפה) יתוגבר משמעותית, ויפעל בתדירות של אחת לשעה בערך!

ועכשיו לחדשה המרכזית: בערד- בלגן בקווים הפנימיים.

במקום לספר את כל ההיסטוריה, נעשה תקציר של מערך הקווים הפנימיים החדש, החל מהשבוע הבא:
קו 1: מלונות, הרדוף, רותם, שקד, חצבים, קניון, תחנה מרכזית - כל 20-40 דק'
קו 11: מלונות, רותם, שקד, מעוף, קניון, תחנה מרכזית, אזור התעשיה, צים סנטר - כל 60 דק'
קו 3 החדש: רותם (העליונה בלבד), הרדוף (בכיסוי גרוע), חצבים, נעורים, תחנה מרכזית, קניון, חלמיש, גבים, צים סנטר - כל 45 דק'
קו 2: תחנה מרכזית, גבים, חלמיש, קניון, מעוף, נעורים, תחנה מרכזית - כל 40 דק'
קו 12: כמו קו 2 רק בכיוון ההפוך - כל 40 דק'

מה קורה בעצם? קווים 1, 2 ו-12 הם קווים עירוניים רגילים, שנועדו לקשר שכונות שונות למרכז העיר ותדירותם גבוהה יחסית. קווים 3 ו-11 הם קווי הזנה לצים סנטר, כאשר 11 משמש באופן חלקי כקו משלים ל-1.

הטעויות:
חלק מהשכונות במזרח העיר ייפגעו מכיוון שאם עד עכשיו היה קו 1/11 למרכז העיר כל 20 דק', מעכשיו קו 11 לא ייכנס לחלק מהשכונות, וכ"פיצוי" הן יקבלו את קו 3 שיגיע רק לתחנה המרכזית ועם עיקוף גדול בנעורים. גם קו 11 יהיה פחות מהיר עקב הכנסתו למעוף.

מה היה צריך לקרות?
צים סנטר נמצא בקצה העיר, המרכז והתחנה המרכזית במרכזה. היה אפשר לפצל את קווים 2/12 לשני קווים חדשים, שכל אחד מהם יוצא מצים סנטר, עובר דרך חלק מהשכונות המערביות, למרכז העיר ומשם לשכונות במזרח העיר. קווים 1/11 ללא שינוי או עם שינוי מינורי. באופן כזה יש מערכת של 4 קווים במקום חמישה, כשלכל שכונה מהשכונות הרוויות יש קו יחיד שמשרת אותה ומחבר אותה גם למרכז וגם לצים סנטר בתדירות גבוהה.
וכדי לסבר את העין, הצעתי למערך הקווים הפנימיים
04/08/14 16:42
68צפיות
קו 1 (אדום): כל 15-20 דק'
קו 2 (צהוב): כל 15-20 דק'
קו 3 (כחול): כל 15-20 דק'
קו 4 (סגול): כל שעה, מתוגבר בשעות של נסיעות תלמידים. הקו נועד להשלים שירות לבתי-ספר, קישור בין ריכוזי החרדים לישיבה ושירות לבית-העלמין, לכן זה קו מרובה חלופות.

בנוסף, קו 24 מכסיפה יעבור דרך אזור התעשיה, התחנה המרכזית, רח' יהודה ורח' מואב למלונות.

מכיוון שרק היום התפרסמו השינויים שתבצע מטרופולין, אין לי מפה של הבלגן. אני גם חושב שהכנת מפה כזו יהיה קצת מעל ליכולותיי וסבלנותי.
לפני שנה פלוס הבאת תכנית חדשה למערך התח''צ בערד
06/08/14 14:54
29צפיות
בעקבות הקמת צים סנטר.העלת אז מפה (שאיני מוצא) לקומונה ''תחבורה ציבורית בדרום''.

השאלה שלי:יש הבדל במערך המוצע עכשיו לבין המוצע אז,למעט אולי הקו הסגול?
אין הבדל ממשי בין התוכניות
06/08/14 15:40
18צפיות
ההבדל העיקרי הוא בהוספת קו 4 ("הסגול"), ואולי כמה שינויים נקודתיים בקווים האחרים.
º
06/08/14 16:05
3צפיות
הם לא קיבלו שכל. פתחו את זה עבור המשאיות של אתר הבניה.
04/08/14 19:17
29צפיות
לא היו משקיעים ביצירת תחנה כמו שצריך עם שינוי בחניה ובמדרכה אלא פשוט מסמנים אדום צהוב וזהו.

סך הכל אם לא היו צריכים להכניס משאיות לאתר הבניה, לא היו מזיזים את תחנת האוטובוס למיקומה הנוכחי.
º
ולזה קוראים בעברית "טימטום"
04/08/14 19:37
6צפיות
נשמע בכל זאת לא רע לעיר קטנה כמו ערד
04/08/14 23:39
25צפיות
אגב מה מרחק ההליכה ברגל ממרכז העיר לשכונות 10-30 דקות?
º
בין דקה ל30 דקות. אבל ערד אינה מישורית במיוחד בשכונות הקצה.
04/08/14 23:52
6צפיות
אני מעריך שכ-70% גרים במרחק של עד 15 דק' מהמרכז
05/08/14 08:40
19צפיות
כמו שמיכאל ציין, הבעייה היא בשכונות הרחוקות יותר:
בשכונות המזרחיות יש שיפועים די גדולים, לפעמים מדובר בכביש משופע באורך של 400-500 מ'. באזורים המערביים העיר מישורית יחסית, אבל שם האוכלוסייה ככלל יותר מבוגרת ולפעמים גם במצב סוציו-אקונומי לא מזהיר (בהשוואה לחלק משכונות הווילות המזרחיות, המבוססות יחסית). בנוסף, לשכונות המזרחיות נכנסות היום אוכלוסיות צעירות עם ילדים.
צים סנטר לא נמצא במרחק הליכה ממרכז העיר, ולהערכתי במרחק של 15 דק' ממנו גרה פחות מרבע מהאוכלוסייה, ומדובר במוקד כלכלי די חשוב.

בעיה נוספת היא היעדר מוקד עירוני יחיד. בנוסף לצים סנטר ולמרכז הקלאסי, יש מוקד באזור התיכון (מזרח העיר), הישיבה (המערב), ומוקדים קטנים יותר בתוך שכונות (בעיקר הוותיקות). גם הציר המרכזי של העיר, מהעירייה לקניון, הוא באורך של כ-700 מ' ועתיד להתארך בהמשך לקרוב ל-2 ק"מ. גנזך המדינה שאמור לקום "במרכז העיר" יהיה כמעט קילומטר מהתחנה המרכזית (וזה יעד לאורחים מהחוץ). לשם השוואה, המרחקים ממסוף 2000 לאיכילוב או מכיכר רבין לבימה הם כ-800 מ'.
אז לא עדיף שיהיה קו 1 בערד שיעשה סיבוב
05/08/14 22:55
15צפיות
בין השכונות כל 10 דקות , במקום ריבוי קווים בתדירות נמוכה?
בנוסף במרחקים כאלה כדאי להקצות מקום לשבילי אופניים.
º
אפשר להגיד את אותו הדבר על גבעתיים.
06/08/14 00:43
4צפיות
בגבעתיים יותר תושבים והיא נמצאת בין ערים.
06/08/14 11:25
16צפיות
אולי ק"ש היא דוגמא דומה.
האמת ששתיהן דוגמאות לא רעות
06/08/14 12:32
17צפיות
קרית-שמונה בהחלט דוגמא יותר טובה מבחינת גודל האוכלוסיה (גם נתיבות ואופקים, שבהן עוברים עכשיו ממתכונת של קו אחד למתכונת של מספר קווים).

אבל
השטח הבנוי של ערד הוא בערך כמו זה של גבעתיים (אולי אפילו טיפה יותר), רק שבגבעתיים הבשטח הבנוי רציף יותר.
גבעתיים אינה דוגמה טובה כי היא חלק בלתי נפרד ממטרופולין
06/08/14 13:16
16צפיות
ואינה עיר בודדה מבחינה גיאוגרפית כמו ערד, קרית שמונה, נתיבות או אופקים.
בגבעתיים כל התחבורה הציבורית מוטמעת כחלק מהתחבורה הציבורית של גוש-דן ואין ממש קווים עירוניים לגבעתיים נטו.
על היותה חלק מהמטרופולין אינני מתווכח
06/08/14 14:22
15צפיות
השאלה היא:
אם היו רוצים להפעיל קו עירוני בגבעתיים שיכסה את כל העיר בואפן סביר ומועיל, האם ניתן היה להפעיל קו אחד שכזה? אני בספק, וקל וחומר שהדבר יהיה נכון עבור ערד שמתפרסת על שטח בנוי גדול יותר.
º
יש קו כזה לקשישי גבעתיים , בבוקר.
06/08/14 15:09
7צפיות
זו הסעה של העירייה לגמלאים וזו נסיעה אחת לא סיבובית
06/08/14 19:05
12צפיות
וחד כיוונית שיוצאת מבית שרת דרך אזור מצפה העיר, מרכז העיר, שכ' בורוכוב, גבעת רמב"ם, ומסיים בקניון גבעתיים.
איך הקשישים חוזרים הביתה מהקניון? אני לא רוצה להשמע ציני,
07/08/14 02:07
29צפיות
אבל ההסעה הזו נשמעת כמו הסעה פוליטית כדי להצדיק איזו מחלקה בעירייה. האם מערך הקווים הסדירים והתדירים אינו מספק את השירות הנ"ל? אם לא, מדוע העירייה אינה פועלת כדי לשנות את המערך?
לדעתי זה מהקדנציה של ראש העירייה הקודם
07/08/14 09:30
22צפיות
ובאמת, היה מוטב לבטל, או לפחות להפוך את זה למשהו שיעבוד לכל הפחות בשני הכיוונים ובמסלול סיבובי . יש הצדקה לזה. לא יצא לי לראות את ההסעה הזו כדי לחוות את דעתי עליה. יש רק נסיעה אחת ב8:15 וזהו.
º
8:15 זה לא מאוחר לקשישים? :)
07/08/14 11:02
10צפיות
לפני כ-20 שנה פעל קו 1 בגבעתיים מכצנלסון/עמק הברכה עד מסוף
06/08/14 17:03
26צפיות
כורזין. תחנות הקו הזה היו בדומה לקו 58 ברחוב רוקח, ע"י הנפת יד. הוא לא החזיק מעמד הרבה זמן.
כנראה שלקו כזה אין הצלחה. לעומת זאת, קו 58 כיום שממשיך לרמת גן מצליח הרבה יותר
לקו גבעתיים פנימי אין באמת הצדקה כנראה
06/08/14 19:07
20צפיות
כי רוב האנשים רוצים להגיע מגבעתיים לחלקים שונים בת"א, והאמת שיש לה די הרבה אופציות :
45 לרמת אביב ואוניברסיטה
X60 לעזריאלי והמסגר
63 דיזנגוף סנטר וחוף הים
58 קניון איילון
55 ארלוזורוב והנמל
º
58 הוא סוג של קו פנימי בגבעתיים
06/08/14 21:50
14צפיות
יש בזה משהו, שגם מדגים את הבעיה
07/08/14 08:32
30צפיות
בסופו של דבר הכיסוי שלו טוב במיוחד באזור הדרומי של העיר, ופחות באזור המרכזי. כדי להס]וך אותו לקו פנימי שמכסה את כל העיר, יצטרכו לשנות אותו פחות או יותר באופן הבא:
יציאה מכורזין ונסיעה במסלול הנוכחי עד הקניון, שמאלה למאבק, ימינה לתיאטרון, שוב ימינה לכיכר רמב"ם, ימינה לוייצמן, שמאלה לריינס, שמאלה למרי, שמאלה לז'בוטינסקי או שיינקין חזרה לעיריה, וההמשך פחות או יותר כמו היום (אולי הרחבת המסלול בבורוכוב).
המשמעות: מי שגם בכורזין וצריך להגיע לעיריה עושה היום סיבוב קטן בשכונה שלו, סיבובון בשכונה הסמוכה, ואז ישירות על וייצמן. הפיכת הקו לפנימי אמיתי "סובב גבעתיים" ייקח אותו גם לרמב"ם ולגן העלייה השנייה, ויכפיל את אורך המסלול ומשך הנסיעה. האפשרות השנייה היא שהסיבוב במזרח גבעתיים יהיה בקטע הנסיעה שבין העירייה לבורוכוב, וכך יפגע מאוד בתושבי בורוכוב שרוצים להגיע לקניון. לכן בגבעתיים אין קו פנימי אחד שמקיף את כל העיר, אלא מספר קווים (בנוסף ל-58, גם 54/63 לאזור של גבעת רמב"ם ו-52 לאזור המזרחי). וזה, כאמור, בשטח בנוי קצת יותר קטן משל ערד.
גבעת שמואל יותר מתאימה להשוואה הזאת מבחינת ערי גוש דן.
07/08/14 01:28
37צפיות
היא אומנם חלק מגוש דן אבל היא קצת מנותקת וסוג של בקצה כי היא לא מחוברת לפתח תקווה מלבד נסיה דרך כביש 471.

הדוגמא שהבאתי היא שבגבעתיים לא יצליח ממש קו עירוני שנוסע רק בתוך גבעתיים. גם בגבעת שמואל זה לא מצליח וגם בקרית אונו עם קו 15.

ירוחם היא עיר שעדיין יכולה להסתמך על קו אחד, ובירוחם אין שום קו שנוסע רק בתוך ירוחם, אלא קווים פרבריים ליישובי האיזור.

ערד היא עיר שממש לא יכולה להסתמך על קו אחד וגם לא על שני קווים. ערד חייבת 4 קווים כדי שהשירות בה יהיה יעיל. זה פחות בשל השטח אלא יותר בשל העובדה שאי מדובר במישור וכי השכונות נבנו כפרברים ולא צפופות אחת לשניה.
גבעת שמואל מחוברת לפתח תקוה דרך שדרות בגין שמתחברות ברצף
07/08/14 11:13
43צפיות
לרחוב הסיבים בפ"ת וגם דרך החניון של Holmes Place.
בגבול הצפוני של גבעת שמואל כבר קיים רצף בין השטח הבנוי שלה לשטח הבנוי ברמת סיב בפ"ת וכשנוסעים משדרות בגין צפונה פתאום נכנסים לפ"ת אפילו בלי להרגיש.
º
ממתי זה? ממש לא שמתי לב לכך.
07/08/14 11:32
15צפיות
חיבור שדרות בגין לרחוב הסיבים מלפני מספר חודשים
07/08/14 11:44
36צפיות
המעבר דרך החניון של Holmes Place כבר מספר שנים, מאז שנפתח.
תודה על המידע. לגבי הולמס פלייס, ממש לא ידעתי.
07/08/14 11:57
31צפיות
דר"א יש תכנון לשטח המת בין גבעת שמואל לדרך יצחק רבין? או שזה עתיד להישאר כך לפחות בשנים הקרובות.
האזור הזה נקרא "הרצועה השלישית" ומתוכנן להיבנות שם אזור מסחר
07/08/14 12:12
33צפיות
תעסוקה ומגורים משולב.
כשיתחילו לבנות שם, ייפתחו גם חיבורים בין גבעת שמואל לדרך רבין (זה תנאי לבניה).

º
מעניין מאד. אבל קשה לי להאמין שזה יקרה בשנים הקרובות.
07/08/14 12:30
11צפיות
º
מעניין שבגוגל מפות זה מעודכן וב openstreetmap לא
07/08/14 13:49
18צפיות
קו יחיד זה אפילו רעיון יותר גרוע
06/08/14 09:01
20צפיות
היום קווים 2/12 עושים משהו דומה: נוסעים ברחובות יהודה והקנאים שמקיפים את הליבה של העיר (אזורי הבנייה הרוויה) עם כניסות לשכונות שצמודות לליבה (גבים, חלמיש, נעורים ומעוף). מדובר במסלול של כמעט שעה, בעיקר שלחצות אותה מצד לצד ברכב פרטי זה סיפור של 15 דק' בערך. זה נובע מכך שהשכונות שמחוץ לליבה, ובמיוחד במזרח העיר, בנויות על שלוחות ארוכות יחסית (במעוף יש רחוב ללא מוצא באורך של 400 מ', ועם שיפוע לא קטן). קו יחיד יעשה מסלול של 90 דק' לפחות, כלומר ידרוש הקצאה של 9-10 אוטובוסים (כולל הריפודים הנדרשים בלו"ז). במערכת הנוכחית ובמערכת שאני מציע נדרש צי רכב בגודל דומה, הקווים ישירים יותר, והתדירות לא נופלת בהרבה.

אתן לך דוגמאות מוחשיות יותר לעניין:
מישהו שגר בחלמיש "למעלה" נמצא במרחק של 10 דק' הליכה מהמרכז. קו 2 יביא אותו לשם תוך 5 דק' בערך. קו 12 שעובר דרך גבים יביא אותו לשם תוך 15 דק' בערך, אלא אם הוא יירד בתחנה מסויימת ליד הקניון וימשיך משם ברגל (חסכנו לו חצי מההליכה).
ההורים שלי גרים בשכ' שקד, בערך 15-20 דק' הליכה מהתחנה המרכזית. האוטובוס עובר דרך שכונת חצבים (קו 1), מה שלוקח 12-15 דק'. החל מהשבוע הבא קו 11 יעבור דרך מעוף, מה שיאריך את הנסיעה לאזור ה-15 דק'. מאבדים את יתרון הזמן לעומת הליכה ברגל. לפי ההצעה שלך, הקו היחיד יעבור לא רק דרך חצבים, אלא גם דרך נעורים, וזה כבר הופך לסיבוב של 20-25 דק'. ברכב פרטי מדובר ב-5 דק' נסייעה. בשכונה שבה יש יותר ממכונית אחת לכל משפחה, אוטובוס הופך לאופציה גרועה.

אני עצמי חשבתי על הרעיון של קו יחיד כמה וכמה פעמים. המון קווים וירטואליים סומנו על מפת העיר. התוצאה תמיד הייתה גרועה, ולדעתי זה פתרון גרוע גם בתור קו לילה.
לדעתי המפה שהעליתי למעלה היא הפתרון המיטבי: לכל שכונה יש קו אחד בתדירות גבוהה ומסלול ישיר יחסית שמקשר אותה גם למרכז וגם לצים סנטר (בשביל שגם קו 1 "שלי" יגיע לצים סנטר חסר קטע כביש של כ-300 מ' בשכונת חלמיש). כל השכונות מקושרות טוב לתיכון (יש בעייה קטנה עם מעוף/יהושפט, שהקו שלהן מגיע לצומת שליד התיכון, ולא לשער התיכון עצמו), וקו 4 הנוסף משלים זאת בקלות.

לגבי שבילי אופניים- אני 100% איתך. למרות שלרכב על אופניים בחלק מהעליות שיש בעיר, בחום יולי-אוגוסט, זה לא תענוג גדול.
ועוד עדכון קטן מערד
07/08/14 10:57
46צפיות
היום ראיתי שהוצבה תחנה לקווים 3 ו-11 לכיוון צים סנטר מול התחנה המרכזית, וממה שראיתי ב-govmap הוצבה גם תחנה ליד המשטרה, כ-100 מ' אחרי רציפי ההורדה של התחנה המרכזית, עבור קו 3 בכיוון ההפוך ועבור הפיזור של הקווים הבין-עירוניים (תחנה שבוטלה לפני כמה שנים).

שתי בעיות קטנות:
1. עכשיו יש פחות מקומות עצירה לרכב פרטי ליד התחנה המרכזית, והפלישה של הרכב הפרטי לרציף ההורדה תגבר.
2. מהתחנה המרכזית לשכונת גבים יש שני קווים - קו 2 (כל 30 דק') וקו 3 (כל 30-45 דק'). גם מהתחנה המרכזית לשכונת נעורים יש שני קווים - קו 12 (כל 30 דק') וקו 3 (כל 30-45 דק'). כמה חבל שקווים 2/12 יוצאים מהתחנה עצמה בעוד שקו 3 לא נכנס לתוכה אלא עוצר על הכביש בחוץ.

כשהתחילו לבנות את התחנה המרכזית עם חמישה רציפים, זה נראה כמו תכנון טוב לעתיד. בזמנו נראה שהעיר צריכה שלושה רציפים: לעירוניים, לב"ש ולקווים האחרים (ת"א, ים-המלח). אפילו היה מקום בתחנה לקווי החרדים, במידה שהיו רוצים להכניס אותם. מאז, נוספו קווים 3, 11, 24, 25 ו-47, ועכשיו כבר יש קווים שאין להם מקום בתחנה המרכזית. בתוך 5 שנים עברנו מעיר שמסוף של 3-4 רציפים הוא די והותר לעיר שצריכה 6-7 רציפים. זה סימן להתפתחות התח"צ בעיר ובאזור.
(אגב, לפי מערך הקווים שאני מציע, אפשר היה להסתדר, אם כי בדוחק קל, עם חמשת הרציפים הקיימים, מכיוון שנדרשים רק שני רציפים לקווים העירוניים- אחד לקווים הנוסעים מערבה ואחד לקווים הנוסעים מזרחה)
קואופרטיב "אגד" הצליח להסיר את נסיעות קווי הלילה מלוח הזמנים
04/08/14 15:37
62צפיות
שבאתר אגד. כל קווי הלילה שלא פעילים עקב המצב הביטחוני לא מופיעים יותר בלו"ז, מיום שלישי ואילך (אני לא מדבר על ט' באב).

זאת לאחר התערבות התוכנית יהיה בסדר בגלי צה"ל (הנושא נידון לפני 10 דקות בתוכנית).

אז כל הכבוד לאגד, בכל זאת. אבל מה עם שאר החברות? שאפילו לא מעדכנות בתחנות האוטובוס עצמן שיש נסיעות שבוטלו (לא רק קווי לילה).

יחד עם זאת אציין לשבח את חברת גלים שהדביקה מודעה מפורטת בכל תחה ותחנה בה עוצר אחד מהקווים שלה על השינויים ועל הלו"ז החדש עקב המצב הביטחוני.
º
רק צריך לדאוג שהם יחזרו לפעול לאחר סיום המבצע
04/08/14 16:03
6צפיות
באתר מטרופולין לא מצאתי את קווי הלילה שלא פעילים
04/08/14 16:12
12צפיות
אם כי יכול להיות שפספסתי משהו.
ההודעה נמצאת בדף הראשי מצד ימין.
04/08/14 19:21
12צפיות
בעדכונים המידע לא מספיק וחלקי. יש עדכון על נסיעות מבוטלות ביום חמישי ומוזכרת שם נסיעת הלילה של קו 64 (נסיעה זו מוגדרת כקו לילה) ואת כך שקו 188 (קו לילה בין באר שבע לערד) מבוטל עד להודעה חדשה. אבל אין שם אזכור לכך שקו 128 מבוטל. את זה ש128 מבוטל אפשר לראות רק בדף הראשי.
אה, לא הסתכלתי על ההודעה אלא רק על רשימת הקווים
04/08/14 19:34
4צפיות
ב"חיפוש לפי קו".
º
אתה לא היחיד, זה בדיוק חלק מהבעיה.
04/08/14 19:39
2צפיות
ממחר בלילה רק קווי הלילה באזור הדרום לא יפעלו
05/08/14 00:52
9צפיות
110, 111, 112, 128, 133, 147, 148, 188, 299, 333, 336
כי לתושבי אשקלון, אשדוד וגן יבנה-בני עייש לא מגיע לצאת לבלות
05/08/14 01:20
12צפיות
בתל אביב.

אבל לתושבי אשדוד המבקשים להגיע לבני ברק ב1 בלילה או לחזור מבני ברק ב1:40 - כן.
הקלטת התוכנית + תמליל תגובת "אגד" + סקופ מאגד.
05/08/14 00:22
28צפיות
קישור להאזנה: http://www41.zippyshare.com/v/22199239/file.html - מדובר ב10 דקות משעשעות מהחיים שלכם על הטמטום והראש הקטן של התחבורה הציבורית בישראל, במקרה זה דובר על אגד אם כי הרעה החולה הזאת קיימת כמעט בכל החברות ואני מדגיש - כמעט.

הנה תמליל תגובת "אגד" (למי שלא רוצה או נבצר ממנו להאזין) ובו הסקופ, האזנה לתגובת אגד מתחילה בדקה השביעית (07:00):

"בשל העובדה שלוח הזמנים באתר מבוסס על זמני הנסיעה כפי שהם כתובים (התרעה על אזעקה מפריעה להבין את הנאמר), יש קושי לבצע בו שינויים תכופים. מסיבה זו למעט הנסיעות שבוטלו באופן וודאי (הערות של מה זה אומר ומדוע זה כל כך מסובך של השדרנים...) לא הוסרו הנסיעות של איזור המרכז מלוחות הזמנים הרשמיים, הפתרון הזמני שנתן אגד לבעיה זו הוא פרסום הבהרה בדף הבית של אתר אגד ובהודעה רצה במערכת המידע על קווי השירות. במקביל פורסם פוסט קבוע בעמודי הפייסבוק של אגד שבהם חברים למעלה מ200,000 גולשים. אגד מנסה למצוא כלים למענה מלא ומשופר לסוגיה זו באמצעות אתר חדש (גיכוחים באולפן על המורכבות הטכנית שמוצגת בתגובה) שמתכונן לעלות בעתיד. בנוסף ראוי לציין כי נכון לעכשיו צפוי שירות קווי הלילה לחזור לפעילות.

תגובת מגישי התוכנית:

- אפשר לחשוב שזה איום מנהרות שצריך לפתח איזה טכנולוגיות לא מוכרות כדי להתמודד איתו. יש לוח זמנים, תשנו, תשימו כוכבית - בוטל. כמו בשדה תעופה. מה ה-סיפור?

- אלון, המתלונן, אמר שהיום הוא בדק ואגד הסירו את הלו"ז של הנסיעות המבוטלות. תגובת המגיש, סימן שזה אפשרי טכנולוגית...

בתחילת השבוע הייתה תוכנית מיוחדת של "יהיה בסדר" בה דרור גנון טען שקווי הלילה בוטלו עקב אי ביקוש וגם עקב הורים שיצרו קשר עם משרד התחבורה וביקוש שהקווים לא יפעלו כדי שהם לא יצטרכו להתמודד עם הילדים שלהם שרוצים לצאת לבלות (הדבר הכי הזוי ששמעתי בחיים שלי).

במסגרת הסיפור שהובא כאן, עמית ציין כי במסוף 2000 היו איתו בתחנה עוד 20 איש (גם הוא קצת עיגל כלפי מעלה), זה לא אוטובוסים נסעו ריקים כפי שדרור גנון הציג זאת.

וקו 469 ממשיך לפעול... עלאק מצב ביטחוני.
"אי ביקוש"?! הקווים בוטלו עם תחילת המבצע!
05/08/14 09:13
17צפיות
מתי היה למישהו זמן למדוד ביקוש?
למה להיטפל לעובדות הקטנות?
05/08/14 12:49
15צפיות
דרור גנון טען שבתחילת המבצע האוטובוסים נסעו ריקים ולכן החליטו לבטלם.

חיכיתי שמישהו ישים לב לכך שהאמירה הזו היא שטות מוחלטת... הרי ברור שהקווים נסעו ריקים. הרי היה מדובר באוטובוסי רפאים שנוסע שהינו בגדר "חי" לא יכל לשים לב להימצאותם למרות שהם עצרו לו בתחנה.

אוטובוסי דנידין...
חברת אגד- הטעיית צרכנים במערכת המידע
05/08/14 21:46
15צפיות
לכבוד הגברת נעה אבירם,

במוצאי שבת 12 ביולי. תיכננתי לנסוע מירושלים לתל אביב. ביררתי במוקד הטלפוני של אגד -*2800. ולאחר שהמערכת הודיעה שיש קו 480 בכל חצי שעה עד 3 בבוקר. יצאתי לדרכי.

הגעתי לתחנה מרכזית בירושלים בשעה 23:50, המאבטח מנע ממני את הכניסה לתחנה מרכזית, תוך שהוא אומר שהנסיעה האחרונה של קו 480 הינה ב 23:40 [בפועל היה נסיעה בחצות], והוא הוסיף שכל הנסיעות מחצות הלילה יוצאות מבניני האומה שדרות שז"ר.

הייתי ברחוב שז"ר עם נוסעים נוספים שהיו מעוניינים להגיע לתל אביב באותו ערב.
בפועל קו 480 לא הגיע מעל שעה, התקשרתי לחברי וביקשתי ללון אצלו.
דבר זה הוביל לשיבוש בתוכניות שלי למחרת, וכן לחוסר נעימות בגלל הצורך להתקשר לחברים בשעות אלה.

נוסיף על זאת, שבאתר אגד כתוב שחלק מקווי הלילה מבוטלים, אך אין פירוט מדויק באתר. ובחיפוש ע"פ "קו" נמצא שקו הלילה 480 פועל כרגיל.

לאחר כשבוע וחצי קיבלתי אישור לפניה מספר 485045. ויממה לאחר מכן קיבלתי שיחת טלפון מחברת אגד.

הנציג אמר לי "בעקבות המצב הביטחוני, וגיוס רב של כוחות מילואים ובינהם נהגי אגד, ישנם שיבושים בהפעלת הקוים, ולכן נסיעות רבות לא בוצעו. כמו כן, קיבלנו פניות רבות מנוסעים רבים בתקופה האחרונה שנסיעות רבות לא בוצעו והמתינו זמן רב בתחנות."
שאלתי את הנציג, מדוע לאחר שבועיים וחצי מערכת המידע ממשיכה להציג את הנסיעות של קו 480 כסדרה. ובנוסף באתר יש הודעה שחלק מקווי הלילה אינם פועלים, אך הם לא פרטו אילו קווים פועלים ואילו לא. מדוע האתר והמוקד טלפוני לא מעודכן, ולא נותן מידע מדויק לנוסעים, זו הטעיה חמורה!
הנציג ענה לי "עדכון המערכת הינו דבר מורכב ולכן זה לא בוצע".

אני רוצה להתלונן בעיקר על ההטעיה החמורה של הנוסעים. מחד אין בהודעות באתר מידע מדויק של הקווים הפעילים ואלה שמבוטלים. ומאידך בחיפוש לפי הקו נמצא שהקו פועל כרגיל.

אני מבקש מכם, לברר מדוע חברת "אגד" הובילה להטעייה חמורה של צרכנים. שיבוש של נסיעות בלי התראה מראש. וכן לא פעלה לעדכן אפילו לאחר זמן ארוך מתחילת המבצע.
מה שצירפתי לכאן, זה הפניה שלי למשרד התחבורה
05/08/14 21:50
11צפיות
זה מגוחך שאגד לא יכול לציין בפירוש אילו קווים מבוטלים בהודעה.
זה חרפה שהנציג אומר לי שהם קיבלו הרבה תלונות בנושא... כנראה שיש ביקוש והם סתם קיצצו.

יש לי עוד חמישה חברים שהיה להם מקרה דומה, האם כדאי לעשות פניה נוספת ומאוגדת לאגד על ההתנהלות הנוראית?
אגד לא קיצץ על דעת עצמו את קווי הלילה.
06/08/14 00:59
17צפיות
הרגולטור חרץ זאת ובכוונה אני משתמש בביטוי חרץ.

אבל, על כל מפעיל שירות תח"צ לדאוג לעדכן את הנוסעים באמצעים המקובלים. מהם האמצעים המקובלים? בדיוק כפי שנוהגת רכבת ישראל.

דר"א, אני שב ומדגיש, הרעה החולה הזאת אינה רק מנת חלקה של אגד אל של מפעילות נוספות.

הגיע הזמן שבישראל 2014, המידע בלו"ז יהיה מעודכן כך שנוסע לא יצטרך להתחיל ולחפש כל הזמן בהודעות הרצות האם הוקו שלו מבוטל או באילו שעות או מבוטל ובאילו שעות לא. הגיע הזמן שכשהנוסע מתקשר למוקד המידע הממוחשב, ההקלטה לא תמשיך להשמיע לו לו"ז שבוטל וכשהוא שולח סמס ומקבל סמס בחזרה שיש שירות למרות שהשירות בוטל.

כמו כן, ממש הגיע הזמן שבכל תחנת איסוף של הקו שבו בוצע שינוי - תופיע הודעה שמפרטת מהו השינוי ולא הודעה של לצאת ידי חובה בסגנון של: "חלו שינויים בקווי השירות, למידע נוסף היכנסו לאתר האינטרנט או התקשרו למוקד הטלפוני", כי לכולם יש חבילת גלישה או סמארטפון ואולי לרוב המוחלט יש טלפון סלולארי אבל לא תמיד הסוללה שרדה את היום הארוך ללא טעינה.

שאלת מה כדאי לעשות? תביעה ייצוגית. המון אנשים נפגעו מכך, ממש לא מעט. היו כבר תביעות ייצוגיות בנושא הזה של אי יידוע הציבור כיאות על שינויים בקווי השירות, התביעות התקבלו והתובעים ניצחו.
נצל"ש - מוקדי מידע
06/08/14 09:57
12צפיות
יצא לי להתקשר למטרודן בשביל לבדוק את הלו"ז של קו 18... נחש איזו הודעה לקחה לי חצי דקה עד שהגעתי ללו"ז עצמו? נוסעים נכבדים! החל מ-1.1.2009 (או איזושהי שנה מאוד רחוקה) הקו יהיה קו מעגלי. הוא יצא מהתחנה המרכזית לשכונות ובחזרה לתחנה המרכזית.
רלוונטי!
º
שכחו להוסיף, עקב המצב הביטחוני :) זה היה בעופרת יצוקה...
06/08/14 11:47
4צפיות
º
:) למה זה היה טוב?
06/08/14 23:28
5צפיות
לחסוך בדלק, בזמן נסיעה (לטובת מטרודן, לא לנוסע) ובפחות
07/08/14 01:31
14צפיות
הפסקות לנהגים.

כל זה, כדי למקסם את הרווחים כמה שרק יותר.
הגיוני.
07/08/14 09:44
13צפיות
היום הנהגים בורחים מהקו הזה כי במקרה הטוב הם מקבלים עשרים דקות הפסקה או במקרה הרע עשר דקות או פחות.

יש שתי סדרות של אוטובוסים שיוצאות כל שעה ועשרה, אחת מהן תפוסה בבוקר ע"י נהג קבוע, ומסתיימת בנסיעה שיוצאת מהמרכזית ב-19:20 ומשהו, ובשני צריכים שני נהגים שאחד מהם באופן קבוע יעבוד עד שתיים עשרה בלילה. פעם היו שני נהגים קבועים שם, אבל אחד עבר לקו 9 ולא בדיוק הבנתי לאן עבר השני אבל הוא לא נהג יותר (משהו עם תחזוקה לפי מה שהבנתי).

אז מדי פעם יש לנו נהגים שנשארים קבועים לכמה חודשים או שיש נהג שהוא "חצי קבוע" - רואים אותו לעתים קרובות אבל לא בסידורים קבועים (או שלא עקבתי מספיק, כי זה לא נשמע ממש הגיוני), או שכל יום מתחלף נהג והתוצאה היא שהנהגים לא ממש טובים כי אין להם ניסיון עם הקו.
הצחקת את משרד התחבורה...
06/08/14 02:48
16צפיות
מזה תקופה ארוכה נמנעים במשרד התחבורה מלהגיש אישומים ותביעות כנגד חברות תח"צ שאינן פועלות כפי המתחייב מהן.
במשרד התחבורה מעדיפים לטפל בזה מתחת לשולחן בהליך פנימי ולעשות צחוק מציבור הנוסעים.
º
ולכן - תביעה ייצוגית.
06/08/14 03:08
6צפיות
תביעה. לא יודע אם יצוגית.
06/08/14 13:52
15צפיות
עילה לתביעה אישית ודאי יש כאן. לא יודע האם וכמה שווה לתבוע יצוגית.
שווה, כבר תבעו בנושא זה בדיוק וזכו. לא זוכר את הפרטים
07/08/14 01:36
21צפיות
המדוייקים.

אבל תחבורה ציבורית היא שירות חיוני לציבור הרחב וכל פגם בו הינו פגיעה במספר רבדים באדם. כאשר קיים כשל שכזה ויש מקום לרשלנות (הרי כמה זה קשה לעדכן על שינוי בלו"ז?, ראינו איך קו 580 נעלם בזמנו תוך כמה ימים מהלו"ז כי לבסוף הוחלט לא להפעילו) אשר פוגע באנשים רבים.

על כן, ייצוגית כאן הינה תביעה מקובלת ביותר מכיוון שהצגת מצג שווא לרבים אינו משהו נקודתי ויחודי לקבוצת אנשים קטנה, אלא כשל של ממש. זאת לאחר שאגד בעצמו טוען כי התקבלו פניות רבות ו"אין מה לעשות". אם התקבלו פניות רבות ואגד פסק כי אין מה לעשות ומה שהם עושים זה מספיק, מגיע לאגד לקבל על הראש מבית המשפט תחת תביעה ייצוגית.
טוב קו 469 הוא לא קו בליינים על פי ההגדרה
05/08/14 10:28
28צפיות
אז הגיוני שהוא ימשיך לפעול על אף המצב (כמו שאר הקווים במהלך היום).
אבל קווים אחרים כנראה התבטלו כי ציפו לחוסר ביקוש בזמן המלחמה... זה בטח היה נכון בהתחלה, היום אני מעריך שפחות.
לא הבנת. משרד התחבורה לא מודה בטעויות שהוא מבצע.
05/08/14 13:00
19צפיות
זה כל הסיפור.

יש הבדל בין להניח הנחה שגויה ואז להגיד, חבר'ה אנחנו מצטערים, טעינו, נחזיר אותם לפעילות. ויש לשקר במצח נחושה ולהגיד "הם נסעו ריקים" כשהם כלל לא נסעו.

469 נשאר כי הוא קו מזין לנתב"ג, בדיוק כמו שרכבות הלילה נשארו שכן הן גם משרתות את תושבי הרצליה ונתניה שלהם גם בוטלו קווי הלילה העירוניים והבין עירוניים.

קו 480 אומנם מוגדר כקו לבליינים בשני כיווני נסיעתו אבל בפועל הוא משרת הרבה יותר אנשים שסתם צריכים להגיע מת"א לירושלים או מירושלים לת"א בשעות המאוחרות של הלילה.

בכל מקרה, יכלו גם להעריך שקו כמו 350 של אגד שיוצא אחרון מבני ברק ב1:40 או מהכיוון ההפוך יוצא בשעה 1:00 מאשדוד (שהופצצה כהוגן במבצע הזה), יהיה חסר ביקוש. אבל לא ביטלו שום דבר. מעניין למה... (לא באמת, התשובה ידועה).
התייחסתי ל"וקו 469 ממשיך לפעול... עלאק מצב ביטחוני"
05/08/14 13:27
16צפיות
שחשבתי שהתכוונת לכך שאפילו בגלל המבצע לא חייבים לבטל קווים.
הסיבה היחידה שביטלו היא שהיה תירוץ לבטל
07/08/14 18:24
31צפיות
לצפות שלא יהיה ביקוש בקו כמו 480 באמצע הקיץ זה לעשות צחוק מהנוסעים.
עצם הגדרת הקו הזה בלילה כקו לבליינים בלבד זו בדיחה. עצם הקביעה שאנשים לא ייצאו לבלות בתל אביב ובירושלים בזמן מבצע בעזה זו גם בדיחה.
פשוט היה להם תירוץ לבטל אז הם ביטלו, זה הכל.
ניסיון פיגוע באוטובוס בירושלים
04/08/14 13:58
29צפיות
מחבל הפך אוטובוס של עילית ברח' שמואל הנביא. המחבל נוטרל ע"י שוטר שהיה במקום.
º
מישהו מצליח לזהות את המספר?
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 14:02
45צפיות
53-859-68
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 14:37
48צפיות
התמונה מאתר וואלה

º
או 63-859-68
04/08/14 14:42
9צפיות
º
האופציה הראשונה. יש שוני גדול בין 5 ל6.
04/08/14 14:49
6צפיות
באיזה דגם של וולוו מדובר? אני מתעצל
04/08/14 16:05
14צפיות
ללכת לכתובים במחסן. אודה על תשובה מדוייקת.
º
ממה שאני רואה הגריל בצד שמאל., כך שזה לא B10B.
04/08/14 17:16
6צפיות
זה B12B להערכתי. המחסן שלי מרוחק
04/08/14 17:27
15צפיות
10 דקות נסיעה ושם יש לי נתון מדוייק על אוטובוס זה. אני מקווה שלא טעיתי. אני חייב להשגיח על הקטנים - כולם בחופש אז אני יכול לשכוח מלצאת עכשיו מהבית. אני הערב כמו ''גננת'' כאן בבית !!!
º
הגננת אביה (:
04/08/14 21:20
6צפיות
חבל לך על הזמן אפי אחי היקר:
05/08/14 10:27
11צפיות
חזרתי לילדות.....אני משחק על הרצפה עם אוטובוסים עם שני התאומים וצריך לעשות רעש מנוע שלהם.... הם לא מוכנים לוותר על זה
º
מקווה שזה רק עם דגמי האוטובוסים הפשוטים ולא הגמדא (:
05/08/14 10:38
6צפיות
הם דווקא רוצים את הליילנד של "גמדא" !
05/08/14 20:50
11צפיות
 ואני נאלץ לסרב.....אבל אל תשכח שזה לא פשוט לחקות רעש מנוע של ליילנד רויאל טייגר......אני משתדל לעשות זאת נאמן למקור ויוצא עם גרון כואב...
אשתי צילמה סרטון שבו אני נוסע עם התאומים בכל הבית עם אוטובוסים ומשמיע קולי קולות של מנועי ליילנד, מרצדס ו-מאן, קולות של דלתות נסגרות ונפתחות, אבל מטבע הדברים אני מתבייש להעלות לכאן את הסרטון הזה......זו פאדיחה !!!
תוכל להכריע לפי התמונות?
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 21:41
35צפיות
אגב, התחנה נלקחה מהמקום לפני שעה קלה
º
לא. אני צריך תמונה מאחור ומקרוב.
05/08/14 00:06
7צפיות
B12B
05/08/14 12:15
16צפיות
כל אוטובוסי עילית עם מרכב "מארס" הם מדגמי וולוו B12B, וB11R.
אחד המאפיינים של B11R הוא פתח יניקת האוויר שמצוי על ה"קורה" בין החלון אחורי השמאלי של האוטובוס לסופו בעוד שבB12B הוא מצוי מתחת לחלון (כפי שניתן לראות בתמונות).
כמו כן דגם המזגן שעל הגג אינו מורכב בB11R (ע"פ המזגן להערכתי האוטובוס ממודל 2010 ומטה).

לאן גררו אותו?
05/08/14 16:39
11צפיות
מהיכן התמונה?
ל''מרכבים'' בקיסריה
05/08/14 17:30
13צפיות
התמונה מקבוצת ''אוטובוסים ורק אוטובוסים בפייסבוק''.
תודה רבה. אכן זה כך - מודל 2009. רב תודות !
05/08/14 20:54
14צפיות
להערכתי האוטובוס ישוקם מפאת גילו הצעיר יחסית. אילו היה בן 10 - כבר היה מושבת.
והבוקר כבר הוצבה תחנה חדשה
הודעה זו מכילה תמונות
05/08/14 14:31
42צפיות
כמו כן מתוקנים נזקים נוספים שעשה המחבל בדרכו מאתר הבניה לתחנת האוטובוס
undefined
undefined
אכן 53-859-68
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 18:16
40צפיות
תמונה של הצלם בועז בן ארי
התקלקלת :( זה פיגוע עם הרוג!!!
04/08/14 16:55
34צפיות
מה נסיון לעזאזל???
התשקורת פשוט מכניסה לנו את התעמולה הזאת כמו ארס!
ראיתי עכשיו את הסרטון ברוטר
04/08/14 16:59
23צפיות
לגמרי פיגוע.

לא נהג שיכור. לא תאונה. לא מקרה חמור של עקיפה גרועה במיוחד. לפחות 4 פעמים חבט באוטובוס.

המחבל דרס אדם למוות!!!
04/08/14 17:02
22צפיות
עוד בשטח אתר הבניה.

בכל מקרה אין כזה דבר נסיון פיגוע כשברור שכבר קרה משהו. זה או פיגוע או חשד לפיגוע.
אני מצטער שפתחתי את הקישור
05/08/14 00:04
23צפיות
פשוט מעורר בחילה קשה לראות פיגוע תוך כדי ביצוע.  זה מספיק גרוע לדעת שיש את הפיגועים הללו.
לא שמתי לב לשעת הכנסת הידיעה
04/08/14 17:00
14צפיות
אך בכל מקרה זהו פיגוע ולא רק נסיון פיגוע!
º
04/08/14 17:40
3צפיות
º
בסדר. כבר הייתי שם ואחרי זה בפיגוע השני.
04/08/14 17:52
13צפיות
מה היה לך לחפש שם? האם גם אתה
05/08/14 00:05
19צפיות
כותב מחקר מעמיק על מניעת פיגועים באוטובוסים?
º
יותר טריוויאלי. הייתי בדרך הביתה.
05/08/14 00:26
12צפיות
º
תודה.
05/08/14 00:57
7צפיות
יש היום בערב אוטובוסים
04/08/14 11:37
13צפיות
ט' באב וזה
רוב הקווים עובדים כרגיל, למעט קווי לילה (פרט לחיפה)
04/08/14 11:53
9צפיות
ייתכן ויש שינוי קל בלו"ז, מומלץ לבדוק באתר bus.gov.il
לשאלת הכוונה ספציפית, נא לשאול בשרשור ההכוונה היומי.
קווי הלילה פעילים לא רק בחיפה.
04/08/14 12:36
5צפיות
הם פעילים גם בירושלים והאיזור, גם בצפון ולא רק בחיפה וגם באילת.
º
בפייסבוק רשום שהלילה יופעלו רק קווי 200/210 בחיפה
04/08/14 13:53
3צפיות
שכחתי שהלילה זה ט' באב. זה משהו אחר...
04/08/14 14:22
6צפיות
אבל גם 469 יהיה פעיל, כמו רכבות הלילה לנתב"ג, למרות שאת זה כרגיל שכחו לציין.

200 ו210 פעילים כקווי בליינים או לא?
200 ו 210 הם גם קווי הזנה לקו 1 של המטרונית ולכן הם
04/08/14 14:26
4צפיות
פעילים לאורך כל ימות השנה בכל לילה.
ובכלל באזור חיפה קווי הלילה לא מתוכננים לבליינים אלא לכלל הציבור, בשונה משאר האזורים במדינה.
הלילה רק 200, 210 וקו 1 של המטרונית פעילים
04/08/14 14:22
5צפיות
ולגבי קווי לילה בכלל, גם קווי הלילה של קווים 555, 566, 599 יחזרו לפעילות ממחר.

האם יש נהגת רכבת ,ברכבת ישראל
04/08/14 08:11
61צפיות
אתמול נסעתי ברכבת ובגלל המצב הרכבת לא מגיעה בזמן ,אבל גם בימים רגילים זה קורה .

נסעתי מיבנה הרכבת איחרה ולקח לה מיבנה עד ראשון לציון בדיוק כ 7 דק'  16:30 עד 16:37 .

מראשון משה דיין יצאה ב 16:40(הגעה של רכבת לתחנה)

ולקח לה עד ההגנה כ 8 דק' בדיוק הגעה להגנה ב 16:48 .

סה"כ נסיעה עם עצירה של דקה  כ 16 דק' !!! התעכבות 2 דק' .

המוזר הוא שהכרוז ברכבת הייתה אישה,השאלה עם הכרוז זה אולי הכרטיסן ,כי הם היו נשים !!! שתיים .

בחזרה לקח  לרכבת מההגנה עד משה דיין כ 10  דק' !!! ועד יבנה כ 8 דק' .

נהג רכבת לא כורז. יש כריזה מוקלטת ויש כריזות של הפקח/ית
04/08/14 09:10
38צפיות
יש ברכבת פקחיות.
לגבי האם יש נהגות, איני יודע, אבל אתה שמעת פקחית ולא נהגת.
לפי מה שאני זוכר, נהג קטר (מספר כלשהו) כתב כאן
04/08/14 10:10
38צפיות
לא מזמן שאין נהגות ברכבת ישראל.
יש שתי מתמחות בקורס כרגע והן מצטיינות
05/08/14 10:21
50צפיות
ובנוסף יש מכונאיות ונשים בתפקידי מפתח ברכבת וכל הכבוד להן משום שהן מתפקדות הרבה יותר ביעילות מהגברים.
בצה"ל יש למעלה מ-25 נהגות של נושאי טנקים כבדים והן נחשבות למבריקות בעבודתן. במפעלי תובלה בקו שבין סדום לאילת עובדות הרבה נהגות. לפי מה שידוע לי אף אחת מהן לא היתה מעורבת בשום תאונה. אולי הן פשוט יותר מתאימות מאיתנו לנהיגת כלים כבדים? כנראה שהתשובה חיובית.
באחד ממוסכי רוממה בירושלים עובדת בחורה צעירה מכונאית מדהימה שהיא גם מכונאית בחסות סיגריות "כאמל" במרוצים בחו"ל. לצערם של כל מכונאי המוסך, הם נאלצים לפנות אליה בכל בעיה שאינם פותרים. הכרתי אותה דרך אחת מחברותיי הקודמות בשנות ה-90 והיא היתה היחידה שהצליחה לכוון לי את הקרבורטורים בפיג'ו 309 שהיתה לי באותה עת. כל המכונאים האחרים הגברים נכשלו בזה אחר זה. אנחנו הגברים מעולים: במטבח !
שאלות לאביתר
05/08/14 14:07
39צפיות
אביתר מה עם הרכבת הקלה בירושלים ?

מה הכוונה מתמחות ?

הרכבת מפרסמת באתר שהיא רוצה נהגי קטר בחטיבת הנוסעים ,למה הכוונה ומאיזה גיל ?
הרי צריך להיות קודם נהג משא ,אז למה מפרסמים נהג קטר .
אז ככה: היות ורוצים עתודה תפעולית גדולה
05/08/14 20:45
38צפיות
בעקבות העליה במספר הרכבות היומי, זקוקים לנהגים נוספים אם כי הפנסייה שלהם תהיה צוברת ולא תקציבית כמו בעבר. חלק מנהגי הקטר הותיקים פורשים לפנסיה - במיוחד אלה שלהם פנסייה תקציבית שעולה לרכבת יותר כסף כי בתקציבית הרכבת שילמה גם את חלקו של המעסיק וגם את חלקו של העובד בניגוד לכיום ולמעשה החל משנת 2001 כל הפנסיות הן צוברות שבהן העובד מפריש מכספו וגם המעביד.
בכל מקרה, כל נהגת או נהג חדשים יעבדו קודם כל ברכבות משא ורק אחרי פרק זמן (כנראה מקוצר עקב הלחץ לנהגים) יועברו לחטיבת הנוסעים.
גיל? על-פי הבנתי 21 וחובה שירות צבאי מלא או שרות לאומי. בשנה שעברה ניסה מישהו מבריק להתקבל אך לא היה לו שרות צבאי מלא והוא נדחה על הסף.
הכותרת בעמוד הדרושים:"מסלול ישיר לנהגי/ות רכבות נוסעים"
06/08/14 00:46
47צפיות
אבל כשנכנסים היא משתנה:"לרכבת ישראל דרושים/ות נהגי/ות קטר בחטיבת הנוסעים"
כנראה שהם שחכו לשנות את הכותרת הראשונה ולא מדובר במסלול ישיר.

בכול אופן, אפשר להגיש מועמדות עד ה- 8.8.2014
º
בירושלים ברק"ל ישנה נהגת אחת
07/08/14 00:46
29צפיות
º
צודק :)
05/08/14 15:42
11צפיות
04/08/14 14:28
14צפיות
? שרשור הכוונה ומודיעין 04/08
04/08/14 00:02
1צפיות

הגעה מקרית עתידים לרכבת אוניברסיטה/ מרכז
04/08/14 00:06
1צפיות
שלום, ביום שישי הקרוב אני יוצא מקרית עתידים שבת"א בסביבות השעה 13:00 וצריך להגיע לחיפה.

על איזה קו אוטובוס הכי כדאי לעלות בשעה הזו? האם זו נחשבת שעה של פקקים?
חשוב לי להגיע לתחנת הרכבת כמה שיותר מהר כדי לתפוס את הרכבת של 13:26 שיוצאת מאוניברסיטה לכיוון חיפה.

תודה,
12/189 לרכבת אוניברסיטה
04/08/14 08:32
1צפיות
לוקח להם בסביבות ה-10 דקות להגיע לשם. בדוק את הלוח זמנים שלהם כדי שיתאים לך
אה יום שישי אמרת?
04/08/14 08:34
1צפיות
אז יש לך את 189 בדקות את לוח הזמנים
בדקות?
04/08/14 19:57
1צפיות
מה זמן הנסיעה לקטע זה ביום שישי?
ארוך יותר מביום חול?
אני צריך להיות שם היום. שד' רגר יצחק 53. ב"ש. מקרית גת.
04/08/14 01:59
1צפיות
פרסמתי פה הודעה אבל נפתח שרשור חדש בבקשה תעזרו לי אני חייב להיות שם היום בצהריים.

מקריית גת.
שדרות מלכי ישראל / הדרום (תחנה הכי אחרונה בקרית גת, יציאה דרומית, תחנה שממנה יוצאים לכיון באר שבע)
ל
באר שבע, שד רגר יצחק 53
איך להגיע בבקשה?
להגיע לבאר שבע אין לי בעיה.
מוכר לי מהבית שלי הקווים של מטרופולין: 369 / 371 / 368 בטח יש עוד כמה.
אבל איפה לרדת? תחנה מרכזית אחרונה? סורוקה? אולי משהו אחר?
איך להגיע מהיכן שארד לרגר יצחק 53?
המון תודות!
לפי מפות גוגל, קווים 348, 354, 367, 368, 369 עד תחנת
04/08/14 08:58
1צפיות
רגר/ביאליק.
קו 371 לא רלוונטי כי הוא נכנס לבאר שבע ממערב, מהצד של שדרות טוביהו ולא מהצד של שדרות רגר.
רגר/ביאליק זה רחוק מדי
04/08/14 10:08
1צפיות
משם תצטרך לקחת קו אוטובוס עירוני לנסיעה ארוכה יותר. עדיף לרדת מול סורוקה וללכת לשם.

תכלת הרקיע, מה היעד שלך? אני מנסה להבין לאיזה מקום אתה צריך להגיע, כי זה משפיע.

אתה מדבר על זה? http://www.d.co.il/10232330/32000/
קלעת בדיוק זה היעד שלי. אמור להיות שם עוד שעתיים-שלוש.
04/08/14 11:23
1צפיות
אז הבנתי לקחת אוטובוסים שעוצרים בשדרות רגר.
לפי בדיקה באתר מטרופולין אלה אוטובוסים 348.

הסתכלתי ברשימת תחנות.
רגר זה אחרי סורוקה ככה כתוב באתר.

אבל יש 2 רגר.

תחנה אחרי סורוקה:

שדרות יצחק רגר / ביאליק

ואז אחת אחריה

יד לבנים- שדרות יצחק רגר

השאלה האם אני לא אסתבך להגיע ספציפית לאחר הירידה לרגר יצחק 53?

ידידי היעד שמצאת הוא בדיוק!
האם אתה מכיר אותו אישית? יודע להכווין אותי בין אם זה על ידי מפה או בין אם זה על ידי הסבר?
אולי איזה מקום מרכזי יש שאני אזהה אותו? אני ממש לא מכיר את באר שבע.

תודה!!
למעשה אני לא ממש מכיר את האוטובוסים שנכנסים
04/08/14 11:38
1צפיות
לבאר שבע, אבל מהכרות של הדרך, אני לא יכול לחשוב על הבדלים ניכרים בזמני הנסיעה בין הקווים.
אתה יכול לקחת כל אחד מהאוטובוסים הרגילים, 369/348/367/354.
יצחק רגר זה רחוב ארוך בבאר שבע, מהכניסה לעיר עד לתחנה המרכזית. האוטובוסים עוצרים בכל מיני תחנות לאורך הכביש הזה. אתה צריך לרדת בתחנת יצחק רגר/ביאליק. זו תחנה אחת אחרי תחנת בית חולים סורוקה.
אין לי מושג מאיפה הכניסה לבניינים (בכלל לא ידעתי שסיימו אותם). אתה תראה אותם ולדעתי אתה תבין מאיפה הכניסה. האזור שלהם מתחיל ממש איפה שאתה יורד עם האוטובוס, ועד כמה עשרות מטרים קדימה. אני מציע שתתקשר ותשאל אותם מאיפה הכניסה. אם זה מרגר עצמו - אז אתה פשוט ממשיך עם כיוון הנסיעה של האוטובוס עד שאתה מגיע לכניסה.
יכול להיות שהכניסה היא מהרחוב האחורי, ואז אתה צריך ללכת לכיוון הצומת שממנו הגיע האוטובוס (כלומר רק להסתובב לשם), לפנות שמאלה, ואולי שם הכניסה, או אולי אחרי קצת הליכה לפנות שוב שמאלה ומהרחוב ששם תהיה הכניסה.
הנה מפה
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 11:42
17צפיות
החץ מייצג את הכיוון ממנו מגיע האוטובוס, הקפתי את התחנה בה אתה יורד, ואת האזור שבו נמצאים הבניינים. הכניסה היא, כנראה, מאחד מארבעת הרחובות שמקיפים את הבניינים האלו :)
דיברתי עכשיו עם מישהו שהיה שם לא מזמן, והוא אומר שהוא כמעט בטוח שהכניסה היא מהרחוב הראשי, כך שברגע שאתה יורד מהאוטובוס אתה תראה את הכניסה.
תודה רבה! אז פשוט לרדת בתחנה אחרי סורוקה.
04/08/14 12:04
1צפיות
ורגר זה רחוב ארוך.
אחרי שארד מסורוקה להתחיל להסתכל עם העיניים ולראות אם יש משהו של מכבי.
או לפחות מרכז רפואי כל שהוא או קליניקה (אני משער לעצמי שזה מקום שיש בו כמה נותני שירות רפואים).

אתקשר אליהם כשאהיה בבאר שבע כרגע אני בקרית גת.

חבל שאי אפשר לראות בגוגל סטרייט
הייתי בודק בדיוק בדיוק איך נראה הרחוב רגר יצחק 53
וככה מזהה מבנים או מקומות להסתמך עליהם שאראה אותם מרחוק ואדע לאן ללכת
אבל ההסבר שלך מאוד מפורט מאמין שאצליח - תודה!!

אכן, זה באמת חבל
04/08/14 12:18
1צפיות
בהצלחה!
אני אעשה לך סדר בכל הבלאגן.
04/08/14 12:22
1צפיות
קווים 348/354/367/368/369 מטרופולין ו446 אגד.

מכולם אתה יורד ברגר פינת ביאליק. איך שירדת תראה שם שני מגדלים גבוהים מאד (הכי גבוהים באיזור), לך ישר עם כיוון הנסיעה של האוטובוס עד שתגיע לפתח המגדלים. הימני מביניהם הוא מספר 53. יש שם סניף של פיצה האט בבניין השמאלה, כך תדע שהגעת למקום הנכון.
º
ובחזור אתה צריך ללכת לסורוקה בשביל להגיע לקרית גת.
04/08/14 12:33
1צפיות
נסעתי! חזרתי! וההסבר שלך? פיקס. 100%. מיליון דולר
04/08/14 19:54
2צפיות
תודה!
º
בכיף.
04/08/14 20:04
1צפיות
יש כניסה גם מרגר וגם מיעקב כהן.
04/08/14 12:23
2צפיות
הכל תלוי לאן צריכים. במקרה שלו, למשרדים הכניסה היא משדרות רגר עצמם.
º
מזל שהגעת
04/08/14 12:28
3צפיות
סליחה
04/08/14 10:21
2צפיות
אתה צודק לגמרי. התבלבלתי בי התחנה הזו לבין התחנה שקרובה לקניון והייתי בטוח שהקווים עוצרים שם.
רגר/ביאליק זו התחנה ומשם מדובר בהליכה קצרה מאוד.
הגעה לרחוב שטראוס 24 ירושלים
04/08/14 10:30
4צפיות
שלום רב,
אשמח לקבל הכוונה איך להגיע לרחוב שטראוס 24 בירושלים מכון אדם מילוא
יש לי 2 נקודות מוצא:
האחת מיבנה (אני חדשה באיזור והבנתי שיש פה בעיית תחבורה)
השנייה מתחנה מרכזית בתל אביב.
אשמח לקבל את ההכוונה הקצרה ביותר אני צריכה להיות שם ב 8 וחצי.
תודה
יוצא לך די טוב
04/08/14 11:37
2צפיות
הקו היחיד הישיר מיבנה לירושלים הוא ב6:30, קו 447 מתחנה מרכזית.
את לוקחת אותו ובירושלים בתחנה המרכזית עוברת לרכבת ויורדת ביפו מרכז.
משם זה כ5 דקות הליכה.
º
תודה רבה! מזל שאתם קיימים :)
04/08/14 13:49
יש אוטובוסים מרחובות ואשדוד תחנה מרכזית לירושלים
04/08/14 12:37
3צפיות
לא צריך עד תל אביב אם אין מיבנה.
º
תודה גם לך!
04/08/14 14:07
1צפיות