בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

כתבה על גידול במספר הנוסעים ברכבת ישראל
09/02/14 13:17
233צפיות
http://www.themarker.com/dynamo/cars/1.2238881

עליה בקו הרכבת להוד השרון (לא מפתיע) ולבאר שבע (ממש לא מפתיע) באחוזים לא קטנים.
היה גם בגלובס, כולל ראיון עם מנכ"ל הרכבת
09/02/14 13:45
176צפיות
שאף טרח להתייחס לביקורת הקטנונית והמטופשת על שינוי החופשי-חודשי מקלנדרי לתקופתי.
ואני עושה כבוד
09/02/14 17:08
176צפיות
לraminec  ול-eazylivin ובכלל לפורום הנפלא הזה כאן
כמה הערות/הארות/תובנות:
09/02/14 18:56
135צפיות
1. מסילת אשקלון-באר שבע לא תיפתח ב-2014, אלא רק קטע שדרות-נתיבות (אופקים רק ב-2015, כנראה ביחד עם קטע אופקים-גורל).

2. אני גורס כי לשיפור שירות האוטובוסים לתחנות הרכבת בשנים האחרונות, ולהרחבת אפשרויות הכרטוס המשותף, היה תפקיד חשוב בעלייה שראינו.

3. מספר הנוסעים יכול להתקרב מאוד ל-50 מיליון עוד ב-2014 בהנחה שההשבתות הגדולות מאחורינו (ככל הנראה), שהנוסעים יעריכו את השינויים בלו"ז הקרוב (להערכתי כן, אם כי הרכבת יכלה לעשות קצת יותר בתחום הזה) וזה למרות שלא צפויים להיפתח קווים ותחנות חדשות מלבד נתיבות ( בסוף השנה).
ביום שישי הייתה כתבה בערוץ 10 על הקישור לרכבת
09/02/14 19:35
140צפיות
על ידי תחבורה משלימה (אוטובוסים). בראש הרשימה עומדת תחנת דימונה בכך שקו האוטובוס (קו 12) מגיע לתחנת הרכבת דקה לפני שהרכבת יוצאת.

בקו 12 נוסע הנהג עם עצמו תמיד. נדיר ביותר שמישהו עולה על קו 12.

זאת בתוספת לעובדה כי בדימונה קיימים שני קווי שאטלים בחינם שנוסעים מ/אל השכונות השונות.
צר לי, דימונה לא ממש מעניינת מהבחינה הזאת.
09/02/14 19:48
122צפיות
היא לא דוגמה מייצגת לשום דבר. אני מכיר את חדרה שהתחבורה המשלימה בה השתפרה פלאים (כן, תתפלאו, לפעמים אפשר להשתמש גם בסופרלטיבים חיוביים כשמדברים על תח"צ בישראל). לפני שנים רבות בוטל הקו הישיר מהרכבת לשכונה המרוחקת שלי כי "זה לא היה כדאי" לחברת התח"צ המפוארת שהפעילה את הקו. וזה למרות שהאוטובוסים תמיד (!) היו מפוצצים עד אפס מקום בשעות השיא, אחרי כל רכבת ורכבת. לפני שנים ספורות הקו הוחזר והתווספו עוד קווים שלא היו קיימים, פשוט כי משרד התחבורה החליט שאשכרה הגיע הזמן לבצע את המוטל עליו: להורות על הפעלת הקווים הדרושים לציבור... את התוצאות בשטח כל תושב יכול לראות. בנוסף, בשנה-שנתיים האחרונות התווסף גם כרטוס משותף וכרטיסים משולבים בכיוונים ובתחנות פרבריות נוספות (חדרה היא אחת מהן).
טרם צפיתי בכתבה, רק נתתי את הנתון הכי מטומטם
09/02/14 19:56
120צפיות
שיש בה שהוא גם הנתון שכביכול היה צריך להיות העיקרי (היכן אין תיאום בין הרכבת לאוטובוס בצורה הכי גרועה).

אין לי זמן לחפש עכשיו קישור לכתבה, אבל בוודאי שאפשר לצפות בה באתר של ערוץ 10, של החדשות של שישי. מה שיותר מעניין אותי הן ערים כמו יבנה ויישובי גדרות (קו 35 הבעייתי ליישובי גדרות), נתניה, חדרה, אשדוד, אשקלון ותחנת בית יהושוע.
תיקון, לא ביום ששי אלא במוצא"ש
10/02/14 11:28
46צפיות
בתכנית של אשרת לוי קוטלר בנגל.
º
כן, לקח לי זמן למצוא את זה. העלתי בשרשור נפרד
10/02/14 11:53
15צפיות
תודה, תיקנתי
10/02/14 15:30
25צפיות
לצערי אני חושב ששילובים עוד לא הגיע למסה קריטית של השפעה של מספר הנוסעים ברכבת. למרבית התחנות בארץ השירות עדיין דליל מדי ולכן לא אמין.
כתבה דומה הופיעה היום גם בטמקא
09/02/14 17:23
175צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4486274,00...
אני ייצגתי את הפורום במפגש של מנכ"ל הרכבת עם העיתונות ואדווח על כך יותר מאוחר היום
נו, עוד כתבה המגעילה... יש לי רק שאלה אחת:
09/02/14 19:12
318צפיות
נו, עוד כתבה המגעילה... יש לי רק שאלה אחת:
מה פשר המשפט ההזוי "עלות השכר הממוצעת בה זינקה ב-2012 ב-17% ל-252 אלף שקלים לעובד (לעומת 216 אלף ב-2011)" האם מדובר בעוד "טעות" של ynet, אחת מני רבות? "ובמקרה" דווקא פי עשר יותר ולא פי עשר פחות, כלומר בכיוון המתאים לתמונה הקריקטורית שהם מנסים להציג?..

הטבלה המצורפת מתייחסת ל-2011, כי לא מצאתי טבלה חדשה יותר ואין צורך, גם ככה מקבלים מושג טוב על סדרי הגודל. לא שהנתונים האמיתיים הם נמוכים חס וחלילה, אבל על איזה "מאתיים וחמישים אלף ש"ח לעובד" הם מדברים לעזאזל?! סיכמו את כל ההוצאות של החברה וחילקו במספר העובדים?! כנראה שרק השד יודע.

מצפה בקוצר רוח לדיווח,
הם מדברים על עלות לשנה
09/02/14 19:22
107צפיות
כלומר הנתון בטבלה*12 וזה בהחלט באותו תחום..
אוקיי, בזמן שבארץ זה ממש ולגמרי לא מקובל לחשב
09/02/14 19:38
120צפיות
כך את עלויות השכר. משכורת לשנה מחשבים בארה"ב, לא בישראל (לראיה, גם בשנתונים סטטיסטיים למיניהם מדברים על שכר חודשי כי זה מה שהאנשים כאן רגילים לראות). מבחינתי, השתכנעתי שהנתון נלקח בכוונה בצורה הדמגוגית הזאת כדי "להרשים" את הקוראים.
בתור כתבה על סיכום שנה בחברה
10/02/14 11:14
47צפיות
וזה שהם ציינו שמדובר השוואה בין שנים(2012,2011) הם יצאו פה "חפים מפשע"..
"נתקן העיוות בחופשי-חודשי ונוריד מחירים"
09/02/14 20:09
150צפיות
מנכ"ל הרכבת: "משרד התחבורה מוביל תהליך של רפורמה בתעריפי הנסיעה ברכבת שתושלם במהלך השנה הקרובה. יש כבר הסכמות על תיקון עיוותים כמו למשל במחירי הכרטיסים בקו ראשון-לציון מערב שהיום הוא 16 שקל ובאוטובוס זה רק 6.80. יש לנו הסכמות עם משרד התחבורה ואנחנו זקוקים גם להסכמת וועדת המחירים באוצר".

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...
באמת זוקפים את התוספת של 18
09/02/14 22:26
136צפיות
הקרונות לגידול בכמות הנוסעים?
שימו :
09/02/14 11:48
333צפיות
שימו :
חבר יקר העביר לי אמש קישור נהדר ויחודי מאוד אודות דברים יחודיים מאוד:
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,...
שימו לב לרכבת העומדת בתחנת הרכבת הישנה בירושלים. על פניו נראה שהתמונה צולמה ביולי 1952 ממש ימים ספורים לאחר שקטר 102 הגיע ארצה ! הוא נראה חדש ביותר - דנדש - ואפילו הצבע האדום על הבופרים עדיין ניכר מהצביעה בבית החרושת בבלגיה.
זו לדעתי אחת התמונות הנדירות והיפות ביותר שהופיעו עד היום כאן בפורום.
שימו לב גם למיספור המוזר של קטר 101 בשנות ה-90: 111-001 עת היתה מחשבה לשנות את כל מספרי הקטרים, מחשבה שמהר מאוד פגה מהעולם לשמחתנו. הרעיון עלה כדי שלא יהיו "התנגשויות" במחשבים בין מספרי קטרים או קרונות למספרי רכבות.
תהנו ויום מבורך לכולם !
נהדר! לדעתי, מתישהו יצטרכו לחשוב שוב על
09/02/14 16:41
134צפיות
מספור הקטרים - אולי כשהחשמליים יגיעו. הרי ברוב המדינות המספור מתחלק לפי סדרות (דגמים), וכשהצי הנייד כולל כבר מאות פריטים אז באופן טבעי מתעורר החשק לעשות סדר בבלאגן...
ברגע שמיספרו מעל 1000, אפשר להגיע עד 9999
09/02/14 21:42
94צפיות
כך שהשיטה הנוכחית די טובה. בזמנו חן ואני התחלנו לעבוד על הסיבות למיספור הציוד הנייד כפי שמוספר בקובץ מיוחד. יש הסבר הגיוני למיספור. אם כי קטרים מס' 710-716 הם לא ממש בסדר הגיוני. הייתי מחליף לקטר 701 את המספר ל- 1701 ואז את יתר הקטרים הייתי ממספר 1702 עד 1708. כך תישמר הכרונולוגיה למרות שעדיין אינני יודע מי יותר ותיק מבין כל הסדרה. זאת אוכל לדעת במדוייק ברגע שאדע את מספרי היצרן שלהם ואת תאריכי היצור. בעיה אחרת היא הדימיון הרב בין המספרים 702 עד 708 לבין 1702 עד 1708. גם זה יכול ליצור בילבול אז אולי עדיף לקפוץ מאה ל- 1801 עד 1808. אפשר לשחק עם זה שעות...
המספרים לא ייגמרו כמובן, אבל הבלבול עלול
09/02/14 22:00
76צפיות
לגדול עם הזמן והסדר הכרונולוגי עלול להשתבש עוד יותר ככל שהתחומים הפנויים יילכו ויתמלאו... וזה בזמן שלרכבת ישראל דווקא יש שיטה מאוד יפה והגיונית למספור קרונות משא. במקומם הייתי שוקל להקצות למשל זוג ספרות לסדרה ושלוש ספרות למספר רץ. ואז כבר באמת שלא תהיה סיבה לחשוש לפחות למאה השנים הקרובות.
º
10/02/14 11:17
8צפיות
º
תודה!
09/02/14 22:51
14צפיות
העלו פה את הכתבה מדה-מארקר
09/02/14 08:21
335צפיות
מיום שישי, על הובלת מטענים ברכבת?
הרי היא כאן
09/02/14 08:30
180צפיות
אם כבר עלה, מוזמנים להסיר.

הכתבה דנה בהעלאה האחרונה של מחיר ההובלה ברכבת, ובמצב הכללי של רכבות המשא. לפי זכרוני הגרסה בעיתון המודפס היתה מפורטת יותר וכללה טבלאות ונתונים.

היתה שם טבלה ובה שיעור ההובלה ברכבות מכלל ההובלה במדינות שונות, ובה ישראל דורגה כצפוי במקום האחרון עם 4.5% מכלל ההובלות. גם במדינות קטנות אחרות כמו דנמרק והולנד היה שיעור גבוה הרבה יותר (דווקא בספרד, הגדולה בשטחה, היה שיעור דומה לזה של ישראל, 5-6 אחוז). כמובן ההשוואה אינה הוגנת במיוחד, כי ממדינה כמו הולנד או דנמרק עושים גם הובלות לשכנות האירופיות, ואילו אצלנו הכל הוא בתחומי המדינה ובגלל המרחקים הלא-גדולים אין יתרון גדול לרכבת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הסבר אפשרי לנתונים של ספרד: רוחב המסילה.
09/02/14 10:33
129צפיות
רכבות המשא בספרד נוסעות על מסילות ברוחב שונה מהסטנדרט האירופי, כך שלמעשה הרשת הספרדית כמעט מנותקת משאר חלקי היבשת. בגבולות יש צורך בשטעון, החלפת חוגונים או בקרונות מיוחדים בעלי סרנים ברוחב משתנה, שכמעט ולא משתמשים בהם בגלל עלותם הגבוהה. כמובן שהמצב הזה יותר טוב מאשר בישראל, שנותקה פיזית מהסביבה שלה לחלוטין.

ועדיין, אין ספק שיכולה להיות כדאיות כלכלית (וסביבתית) גדולה בהובלת מטענים ברכבת גם למרחקים לא ארוכים, בתנאים מסויימים שפורטו בכתבה (המנכ"ל הזכיר בדבריו חלק מהתנאים האלה).
הגיוני. אם כי בתוך ספרד עצמה
09/02/14 11:28
80צפיות
צריך לנסוע למרחקים ארוכים יותר מאשר בישראל, כך שבתיאורייה משתלם שם יותר להוביל ברכבת. למשל, בין מדריד לנמלים הגדולים מפרידים 300-500 ק"מ בקו אווירי.

זה לא רק פרמטר המרחק
10/02/14 11:55
25צפיות
השאלה היא גם איזה סוג מטענים נעים בארץ, לא לכל סוג מטען יש יתרון בהובלה ברכבת. במדינות אחרות חוץ מהמרחקים שגדולים בהרבה, וחוץ מתנועת מטענים בין-מדינית(במדינות מפותחות=כמות מטענים גדולה עקב פעילות כלכלית, בניגוד למדינות הסובבות את ישראל) קיימים המון סוגי מטענים שלא קיימים בארץ שמתאימים להובלה ברכבת ומהווים את רוב ההובלה במדינות האלו.
הטבלה עם ההשוואה למדינות לא הכי מדוייקת
09/02/14 15:20
72צפיות
ועדכנית, מדובר על נתונים שנלקחו מסקירה של מרכז המחקר של הכנסת לגבי ההעלאת התעריפים, מרכז המחקר לקחת את הנתונים האלו מתוכנית אב למטענים שהכינה חברת "גל תכנון וניהול" בשביל משרד התחבורה - ניתן למצוא בקלות נתונים עדכניים יותר מלשכת הסטטיסטיקה האירופאית.

לגבי חוסר הגינות בהשוואה - בנוסף לעניין של המדינות השכנות באיחוד, המבנה הגיאוגרפי שונה והשטח שבו נמצאים רוב התושבים הרבה יותר קטן מהנתונים היבשים.
והנה הכתבה המפורטת יותר
09/02/14 08:48
133צפיות
מוצג בה נתון מעניין, שלפיו היקף ההובלה ברכבת כיום קטן ב-10% לעומת 1990. (לא הוצגה סיבה לירידה, אני מנחש שזה תלוי יותר בסוג המוצרים של לקוחות מרכזיים כמו כימיקלים לישראל, ופחות בהתנהלות הרכבת).

הכותרת ("כך החמצנו את החיסכון הגדול בעלויות ההובלה") כדרך כותרות סנסציונית משה. היא עומדת בסתירה לאמור בכתבה, בציטוט מפיו של 'יצואן מנוסה': "הבעיה הגדולה של הרכבת היא ניטול כפול... במדינה קטנה כמו ישראל, אין שום דרך שיהיה משתלם להוציא משאית מהמפעל למסוף הרכבת, שם לקחת את המכולה, ולהסיע אותה לנמל, ואז צריך עוד משאית ומשם לאונייה. באירופה יש לרכבות יתרון, כי המרחקים גדולים, והעלות ברכבת נמוכה יותר.. רק מפעלים שיש להם מסילה מפתח המפעל עד לנמל משתמשים ברכבת,  כמו כיל במישור רותם".

יש תועלת לציבור בצמצום חלקן של משאיות בכבישים, כיוון שזה יחסוך זיהום ותאונות, אבל זה לא בהכרח ישיג חיסכון בעלויות הישירות של ההובלה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
"סנסציונית משה" צ"ל "סנסציונית משהו"
09/02/14 08:49
80צפיות
לתוהים מיהו משה.
הירידה בהיקף הפעילות
09/02/14 10:35
67צפיות
נובעת בעיקר מהפסקת הובלת הפחם על ידי חברת חשמל בין אשדוד לאשקלון עקב הקמת מסוף פחם באשקלון., וכמובן מאי ניצול פוטנציאל אחר (כמו הובלת אשפה לדרום) שיחפה על עזיבת הלקוח המשמעותי הזה. יכול להיות שהיתה גם ירידה בהובלת מכולות עקב שינויים לוגיסטיים של לקוחות המכולות ועקב השינויים בצים.

אני חושב שממישור רותם לא חל שינוי גדול במהלך השנים, ואלה עדיין הלקוחות העיקריים של חטיבת המטענים.
º
09/02/14 11:31
17צפיות
הפחם השפיע בין לבין והוא לא קשור לירידה הזו
09/02/14 14:43
60צפיות
רואים את ההשפעה שלו על הכמות ב2000 כשסגרו אותו, הכמויות בשנים האחרונות משתנות בתלות במצב הכלכלי והתנודתיות דומה למה שמתרחש בעולם בשוק הזה.
אלן, יורם, הנה "סיבת הקרמה" לסופות
09/02/14 03:28
245צפיות

הנה מפת קרן השידור המוגבלת של הלווין אסטרה 2E , הדומה להפליא למפות הסינופטיות של הסופות בבריטניה.

http://www.satandpcguy.com/Site/Resources/uk_spot_...

מבחינת קרמה ויחס גורר יחס (וללא קשר מדעי כלשהו) קרן השידור הצרה שגרמה ניתוק הקוסטה-קולוניות משידורי ה BBC שהתבצע ביום חמישי, וניתוקן משידורי ITV וערוץ 4 שאמור להתרחש בתחילת השבוע הבא יצרה "עונש" בעל צורה דומה להפליא המופיע על מפות מזג האוויר של אותן הרשתות.

הסנקציות הטלוויזיוניות שהוטלו על הקוסטות ניתנות לעקיפה, לפני שעזבנו הפעלנו את ה Slingbox בבית, בימים האחרונים מצאנו כאן אתר המאפשר קליטה של הרשתות הבריטיות ללא VPN, אך לפני חודשיים וקצת נאלצנו להחזיר ממיר אנדרויד עם תוכנת XBMC כי חיבור ה VPN לא פעל.

הבעיה היא שלא כולם כאן טכניים באותה המידה, והמדיה הבריטית שפיתתה אותנו הנה עם תוכניות נוסח Homes in the Sun או Marbella Bells ואפילו קראה לנו ליישם את זכות הבחירה בבחירות 2010 זרקה לכל הרוחות פנסיונרים ששילמו אגרת BBC במשך 40 שנה לפני שירדו לכאן לממש את החלום שמכרה להם המדיה הבריטית.

לא קשור לפורום, אך יתכן שיש בזה עניין ל"סניף בריטניה".

כמו כן - לקוראים בבריטניה ידוע אך את הקוראים בארץ יש לשתף בכך שקטע קטן ממסילת ה Great Western ליד החוף בדרום מערב אנגליה נסחף לים עם הסופות. זהו הקטע ש Easylivin צירף תמונות שלו בוויכוח ה"אין בשום מקום מסילה ליד הים". https://www.google.es/search?q=dawlish+railway&...

º
תיקונון: Marbella Belles יפות ולא פעמונים.
09/02/14 03:36
41צפיות
הנה אל הרוח בכבודו ובעצמו מראה לאיזיליבין
09/02/14 08:19
116צפיות
את חשיבותו של השיקוע! עכשיו באמת אין שם מסילה ליד הים.
השיקוע מהווה פתרון גרוע מאוד בהתחשב
09/02/14 09:35
98צפיות
בנסיבות. תאר לך שמי ים יחדרו למנהרה המשוקעת בשעה שיש בה רכבת. מאות נוסעים יטבעו ! פתרון גרוע ביותר.
הפתרון גם בבריטניה וגם פה פשוט ביותר אך מעט יקר והוא שוברי גלים מאסיביים מול החוף. בבריטניה אין כל שובר גלים מול המקום שבו ארעה ההתמוטטות.
בנוסף, כפי שאני מכיר את הבריטים, לבטח מדובר בחומת אבן שלא טופלה עשרות שנים. ניתן לבנות במקומות המועדים לפורענות, חומות בטון ואבן הרבה יותר מאסיביות כפי שבונים בהולנד כדי לעצור את הים. אין לי ספק שאילו היתה שם חומת בטון כפולה בעובי מהקיימת וגבוהה בשני מטרים, עם יסודות עמוקים יותר, דבר לא היה קורה למסילה.
º
כמובן, הייתי ציני
09/02/14 09:38
23צפיות
09/02/14 09:56
60צפיות
º
09/02/14 10:44
16צפיות
הקו הזה החזיק 186 שנה.
09/02/14 20:22
61צפיות

הנה ערך התחנה: http://en.wikipedia.org/wiki/Dawlish_railway_stati...

ולפיו היא נבנתה ב1846 ע"י ברונל, אחד מחלוצי הרכבת בבריטניה.

אני מודע לציניות, אך אל הרוח טוחן לאט, ו"בסך הכל" טחן 50 מטר מסילה.

לעומתו "אל האיילון" הציף 250 מטר מסילה בערך בקטע בן פחות מ20 שנה שעבר שיקוץ (סליחה, שיקוע... )

º
- 168 שנה, טעות הקלדה.
09/02/14 20:23
18צפיות
אאמין לכך שיש עונש מלמעלה כשיפגעו בבוש-האוס
09/02/14 15:08
67צפיות
ובעוד מבנים של הבי-בי-סי...

אכן, יש כרגע ניתוק רכבתי מוחלט של קורנוול וחלקים מדבון בעקבות התמוטטות המסילה ליד דאווליש. בעבר היתה מסילה נוספת לקורנוול בפנים היבשה בתוואי ארוך יותר וששימש הרבה פחות נוסעים. לפיכך היא בוטלה בעקבות ה"גרזן" של ד"ר ביצ'ינג בשנות השישים.
ביניים יש Frankly Partridge ב RBC
09/02/14 17:17
41צפיות

כבר שנה בערך שידענו שיטילו עלינו סנקציות בלתי חוקיות ( לפי החוק האירופאי זכותו של כל אזרח באיחוד לצפות בטלוויזיה אירופאית ממדינות אחרות באיחוד חיה כולל שידורים חיים ברשת, אך יש זכות להגבלת שירותי VOD ) .

לא אמרתי "מלמעלה", אמרתי קרמה וזה עניין שאינו ברור ב100% אלא סוג של אירוניה. מצד שני מי יודע כמה מגישי BBC ו ITV (שלפי השמועות ינותק ביום ג') אזוריים חטפו הצטננות בכיסוי הסופות, ואי אפשר לקשור את זה בוודעות ל"עונש", אך יש בכך סוג של צדק פואטי.

אז - דגל ירוק לבן יש (גגלו אנדלוסיה...), ההמנון (האירופאי) הוא לצלילי Ode for Joy, ועכשיו יש גם סנקציות. מזל שיש את תוכנית האירוח של דרק פארטרידג' (בשלב מסויים הוא הגיש גם בסקיי ניוז) http://www.thenewrbc.com/lightbox/engine/swf/playe...

מזכיר לי את שהותנו בפרנקפורט ב-2004 אז השגנו
09/02/14 18:19
41צפיות
קופסא של sky מאיזה גרמני...  
אגב בריטניה..
09/02/14 17:14
72צפיות
לפני מספר ימים Network Rail הכריזה על הזוכים במכרזי חשמול באורך כולל של מעל 3200 ק"מ(פי כמה מהתוכנית בארץ), בעלות של 2 מיליארד פאונד(11.5 מיליארד שקל). קצת מכניס לפרופורציות את אלה שקשקשו על העלויות ה"חזויות" של הפרוייקט בארץ בזמן האחרון.
בריטים, תלמדו רוסית
10/02/14 01:53
64צפיות
HET ! תמונות הפיתוח מעניינות אבל...
10/02/14 02:29
48צפיות

1- המוניות - שמת לב שבכרזת האבולוציה זרקו את המונית המרובעת של שנות ה80 לכל העזאזלים? כמו כן - ישנן מוניות וואן חדשות שלא נכללו.

2 - האוטובוסים פסחו על 40 שנה של פיתוח אוטובוסי קומותיים מודרניים בין הרוטמאסטר הקלאסי לזה החדש. ישנם בבירה הבריטית אוטובוסי קומותיים מודרניים לחלוטין http://redfellow.files.wordpress.com/2012/07/muswe... וחבל שפסחו עליהם. (אישית אני מתנגד לאוטובוסי האקורדיון שלא התאימו לרחובות הצרים של מרכז העיר, אבל לא היה צורך ב"רוטמאסטר חדש")

3 - הרעיונות החדשים לתחתית מעניינים, אבל הניסיון אומר שאלמנטים יקרים כמו חלונות מעוגלים (הקו המרכזי / אדום) מוחלפים באלמנטים פשוטים יותר כמו חלונות מלבניים ( צפוני, פיקדילי, יובל, ויקטוריה החדש), וכמו כן - המנהרות הצרות של התחתית כנראה לא יתאימו לרכבת אקורדיון כמו באחת הדוגמאות (וחבל שכך). כמו כן - המודלים התחתיים לא מראים מיקום אפשרי למיזוג וזוהי בעייה רצינית בתחתית העמוקה, שהטמפרטורות בקיץ יכולות להגיע בה ל40 מעלות, כאשר התקן להובלת בעלי חיים באיחוד האירופאי קובע שאסור להוביל אותם בטמפרטורה שמעל 32. (התקן אינו מתייחס לנוסעים, אבל מצוטט לעיתים קרובות במדיה כהוכחה לכך שהתחתית מסוגלת להיות בלתי נסבלת בקיץ)
תודה רבה, נראה שהכותב די מחמיא לבריטים
10/02/14 22:04
28צפיות
(ממה שהצלחתי להבין ע"י תרגום-גוגל).

אוסיף למה שכתב ידידנו רוכב האופניים - הסיבה שרכבת האקורדיון (ה-space train) נמצא כבלתי ישים לקו שיועד עבורו, קו הויקטוריה, היא אכן בגלל אילוצי מקום. אבל אלה אילוצי מקום שלא אפשרו חיזוק של הקרונות דיו לאפשר מעבר רחב מקרון לקרון.
איזה גודל אוטובוסים הכי יעיל?
09/02/14 01:51
325צפיות
לפי מה קובעים את מספר המושבים או הנוסעים באוטובוסים? מאיזה גודל של רכב זה מתחיל להיות שווה לכלכלה לסביבה ולהכל מאשר מכונית פרטית?

האם לא עדיף הרבה מיניבוסים בהרבה קווים שונים עם תדירות גבוהה?
זה תלוי בנפח התנועה בקו.
09/02/14 02:00
195צפיות
בקו שכונתי שאין בו הרבה נוסעים אין צורך ברכב גדול, ועדיף להבטיח תדירות גבוהה ע"י רכב קטן.
בציר שבו יש הרבה נוסעים, זה כבר לא עניין של תדירות אלא של קיבולת. אי אפשר להבטיח קיבולת גבוהה בציר ראשי ע"י רכבים קטנים, ולכן הרכבים חייבים להיות גדולים, כתלות בקיבולת הנדרשת: אוטובוס, מפרקית, רכבת קלה או רכבת רגילה.
הדבר הנכון לעשות הוא ליצור מערכת היררכית, כשבעורקים הראשיים נעים כלי רכב גדולים, בעורקים משניים כלי רכב קטנים יותר, וכן הלאה.
º
מה התדירות הראויה לקו אוטובוס?
09/02/14 02:23
91צפיות
לפי הישראלי הממוצע כל 2 דקות!
09/02/14 04:28
191צפיות
ואם הוא חיכה 5 דקות, אז הממשלה מותשטט
א. לא ברור לי למה "הישראלי הממוצע" היא מילת
09/02/14 09:28
170צפיות
גנאי,
ב. תדירות האוטובוסים בארץ באמת בעייתית. לא יודע איפה ראית קווים שתדירותם 5 דקות כי יש מעט מאד כאלה, וגם בקווים תדירים על הנייר יש בעיית clustering.
יש הרבה קוים
09/02/14 10:08
127צפיות
שאם היו מאשרים בהם מפרקיות אז לא היתה כזאת בעיה של עומסים.
הציפיות כאן לא ראליות
09/02/14 12:02
122צפיות
כאשר גרים בשכונה קטנה או פרבר רחוק לא ראלי להוציא אוטובוס כל 5 דקות כל היום. אני בטוח שגם באירופה זה לא קורה.
העניין הוא
09/02/14 15:06
110צפיות
שבדרך כלל כשאתה גר בשכונה מסויימת, אתה גם גר בסביבה של שכונות אחרות, ככה שקו שעובר אצלך הוא קו מאסף של השכונות (כמו קו 16 וקו 7 וקו 82 וקו 18 מבת ים) לא מכיר קו שמחבר שכונה בודדת למרכז העיר.
בעיקר שכונות קצה או שכונות בצלע ההר.
11/02/14 04:41
43צפיות
הן גם סובלות ממסלול ארוך דרך מלא שכונות עד למרכז העיר
לא בהכרח
11/02/14 12:56
30צפיות
נכון יש קוים דבילים כמו 22 אבל רוב קוי השכונות שאני מכיר, כמו 18, כמו 17 קריית שלום, אלה קוים שמתוכננים טוב
º
יש גם שכונות מחוץ לגוש דן (:-
11/02/14 16:48
13צפיות
בפועל אין כמעט מידיבוסים
09/02/14 08:17
157צפיות
בישראל בחברות התחבורה הציבורית (אני לא מתייחס למוניות שירות). כשיש מידיבוס זה בדר"כ לצורך מסלול בעייתי כמו זה של קו 23 בתל-אביב.

כמו שאמרת יש יתרון לרכב קטן יותר בקו שכונתי, אבל גם בשעות שאינן שעות עומס רכב קטן יחסוך בעלויות הדלק. ואם יש יתירות מסוימת בצי האוטובוסים (אמורה להיות, כי בשעות השפל התדירות פוחתת) אז למה לא לשלוח מידיבוס במקום אוטובוס לנסיעה שידוע שלא יהיו בה יותר מ-10 נוסעים.

אני מניח שזה מסבך את התפעול.
קודם כל זה מיניבוס לא מידיבוס
09/02/14 08:31
147צפיות
מידיבוס זה משהו אחר

דבר שני, אי אפשר להחליף אוטובוס באמצע סידור, זה לא אפשרי מבחינה לוגיסטית
הבעיה העיקרית של מיניבוס
09/02/14 10:29
143צפיות
שהוא מתאים לקווים עם מיעוט נוסעים לאורך כל היום, ולכן גם אם רק בשמונה בבוקר יש הרבה נוסעים יש הגיון כבר להפעיל את הקו כל הזמן עם אוטובוס.

לחלופין, קו שפועל רק כמה פעמים ביום ליישובים מסויימים, אבל יכול באמצע לעשות סידורים של קווים אחרים בין שתי ערים עם יותר נוסעים, גם הגיוני שיופעל באוטובוס.

בקיצור, מיניבוס זה פתרון שנשמע יפה, אבל הוא צופן בחובו המון בעיות תפעוליות.
הסיבה העיקרית לשימוש במיניבוס
09/02/14 11:02
119צפיות
זה שהוא מסוגל לנוע בחופשיות בתוך רחובות צרים, מה שעם אוטובוס רגיל זה די בעיה
נכון
09/02/14 15:38
70צפיות
ולכן יש לשמור מיניבוסיםן למקומות בהם אוטובוסים לא יכולים לעבור (כגון מרכזי יישובים ערביים, שכונות עם רחובות צרים וכו')
לבעיה הזאת יש פתרונות
09/02/14 18:25
97צפיות
הפתרון הפשוט יחסית הוא להתאים את הסידור לדרישה - אותו מיניבוס ואותו נהג יכול פשוט לעבור בין קווים במהלך יום העבודה וכך לנצל את כלי הרכב בצורה אידיאלית.
כאן בקלגרי יש קו אחד (קו 302 המוגדר כBRT) שעובד בשעות העומס עם מפרקיות, במהלך היום עם אוטובוסים קצרים ובערב עם מיניבוסים. יש עוד לפחות 10 קווים שמשנים את סוג הכלי מאוטובוס למיניבוס בשעות הערב וסופ"ש כאשר בונים את הסידורים כך שרוב נהגי האוטובוס יסיימו את הסידור כאשר האוטובוס נעשה מיותר.
השאלה עד כמה אתה חוסך פה
09/02/14 19:46
74צפיות
אני לא איש משק אז אני לא יודע אם אוטובוס עולה יותר ממיניבוס(מבחינת דלק , תחזוקה) לפי מה שהבנתי אין הבדל גדול (כשעיקר ההוצאות הן על המשכורת של הנהג) וגם יהיה כזה הוא יתקזז על הזמן שיתבזבז על על המעבר בין המסופים של הנהג.
גם אם נניח שעלות הרכישה זהה
11/02/14 04:33
37צפיות
(3 מיניבוסים - אחד כל 5 שנים) לעומת אוטובוס אחד כל 15 שנים, הוצאות התחזוקה של האוטובוס תהיינה אך ורק במגמת עליה ככל שהוא מתיישן. בכל פעם שאתה קונה מיניבוס, ישנה אפשרות להוריד את עלות הדלק - בקניית מודל מתקדם וחסכוני יותר.
לעניין המשכורת של הנהג - לפחות בקלגרי, נהגי מיניבוס מרוויחים פחות (כמו שבענף התעופה טייסים של מטוסים קטנים יותר לטווח קצר יותר מרוויחים פחות).
מעבר לכך - המיניבוס שקט יותר ונתפס כירוק יותר - העברת קו מיניבוס תמיד תעורר פחות התנגדות, בייחוד בשעות הערב (הייתי אומר שעות הלילה אבל יש למונח הזה קונוטציה בעייתית כאן).
לסיכום - להערכתי כדי לתת תח"צ סבירה ומעלה בשעות השפל, יש למיניבוס לא מעט יכולות לעומת האוטובוס.
בדן ואגד ומטרופולין
11/02/14 08:23
43צפיות
ובעוד חברות, אם לא בכולן, הותק הוא קובע (כמו אגב בכל מקום במשק שיש בו שכירים) וככל שיש לך יותר ותק ככה יש לך יותר זכות קדימה בבחירת סידורים, לכן הרבה נהגים בקוי מיניבוס הם שכירים ותיקים או חברים(כאמור ככה זה בלא מעט חברות אוטובוס)
השאלה היא האם האינטרס המרכזי הוא
12/02/14 06:19
15צפיות
לשמור על המסורת או להתייעל?!
זה לא יישים
12/02/14 11:40
13צפיות
נניח תפתח מכרז חדש לסידורים, איך תנהל אותו אם ל-2000 נהגים יש מעמד שווה ערך?
דוד שלי עובד במועצה איזורית בית שאן, בקוי תלמידים ושם באמת לותק אין חשיבות והם כל שבוע מתחלפים בסידורים, אבל שם זה עשרה נהגים, לא 2000
גם ככה יש לך סדר מסוים
13/02/14 03:41
9צפיות
הרי חברים עושים סידורי יום נוחים בדר"כ ושכירים עושים סידורים פחות נוחים. שכירים חדשים עושים סידורים מאוד לא נוחים. מכיוון שחסרי המעמד והוותק גם מרוויחים פחות קל יחסית לפצל את הסידורים בין מיניבוסים לאוטובוסים, גם בלי לשנות את השכר. הכל כבר מוכן והשינוי פשוט יחסית.
לא הכל בחיים זה כסף
13/02/14 08:19
12צפיות
הנהגים הוותיקים שבחרו בקוי מיניבוסים עשו את זה בגלל שאלה קוים נוחים לא בגלל הכסף. אם הם היו רוצים יותר כסף הם היו בוחרים בקוים כמו 25 או 40 שמרוויחים שם פי כמה יותר מנקו ופרמייה, אבל כאמור יורקים בהם דם.
בשורה התחתונה, יש עניין של צדק, אתה לא יכול לנהג שהוא 30 שנה בדן ונהג שהוא יומיים זכות בחירה שווה, בכל מקום עבודה אתה נותן עדיפות לוותיקים
בהקשר של שעות הערב אתה צודק.
11/02/14 11:47
38צפיות
כלומר, אם יש לי צי גדול שמורכב גם מאוטובוסים וגם ממיניבוסים, המיניבוסים פועלים בשעות היום בקווים דלילים כמו קווי כפרים וקיבוצים, והאוטובוסים בקווים עמוסים יותר.

כאשר השירות לכפרים והקיבוצים נגמר, ניתן להשתמש במיניבוס במקום באוטובוס בשעות הערב הדלילות עד גמר השירות. כך אתה משיג חסכון בדלק ובבלאי לאוטובוס (אם כי בארץ לא בעלות שכר הנהג).

הדבר אמנם דורש ממשרד התחבורה מאמץ בקרתי מסויים לפקח על השיטה, אך בגדול זה רעיון מצויין.
בגוש דן פשוט מורידים את תדירות האוטובוסים
11/02/14 12:34
37צפיות
מהתרשמות שלי בירושלים בשעות הערב 20-24 התדירויות הרבה יותר טובות מבגוש דן.
ככה בדיוק עובדים כאן
12/02/14 06:21
21צפיות
במקום כפרים יש לך פרברים, אבל העיקרון מאוד דומה.
אפשר להחליף אוטובוס באמצע סידור..
10/02/14 20:41
73צפיות
התירוץ שלך הוא אותו תירוץ שנתנו חברות הסלולר כאשר רצו לצאת ברפורמת הניוד.. והפלא ופלא.. ברגע שנפלה ההחלטה מצאו את הדרך לגרום לה לעבוד בפן הטכני.

סלח לי שאני אומר את זה אבל, ברגע שמגיעים למצב שבעיות טכניות מונעת קידום סימן שיש בעיה חמורה מאוד.
תפסיק לבלבל את המח
10/02/14 22:53
57צפיות
אתה מערבב פה שני נושאים שאין בינהם שום קשר
הסיבה שאי אפשר להחליף מכונה באמצע סידור היא כי רוב המסופים לא נמצאים בסמוך לחניון,כלומר אתה תצתרך לבזבז לפחות 3/4 שעה  לכל נהג רק על ללכת להביא מכונה,וזמן כידוע שווה כסף, תוסיף לזה את כל הדלק שיבוזבז רק על הנסיעה הלוך חזור לחניון, וביחד יוצא לך כמויות עצומות של משאבים.  לנסוע עם אוטובוס חצי ריק ב-12 זה פינטס לעומת ההפסדים שיהיו אם יאמצו את הרעיון האווילי שלך
לכל דבר אפשר למצוא פתרון.
10/02/14 23:41
46צפיות
ושום טיעון טכני לא צריך לעמוד בפני לקחת צעד קדימה.

גם להחזיק מטוס על הקרקע עולה הרבה מאוד כסף, ובכל זאת, חברות עושות את זה כאשר יש רגולציה שמונעת מהם להמריא בשעות הלילה וכו'.

אם תתקבל החלטה, החברות יצטרכו להסתגל אליה.

חוץ מזה, אני לא רואה את חברי הפורום צועקים בזבוז על שיירת האוטובוסים שדווח שעושה את דרכה בכל בוקר מהדרום לכיוון נתניה כדי לענות על הביקושים.
לא בקיא בתחום המטוסים
11/02/14 00:08
49צפיות
וגם אין לי מושג על איזה שיירה לנתניה אתה מדבר, אז אין לי איך להשוות, אבל גם בלי להשוות אני אומר לך שהרעיון הזה דבילי, ואפילו התנאים הדגולים במשרד התחבורה לא העלו על דעתם ליישם אותו
º
בכמה קווים מזינים לרקלת יש אוטובוס זעיר.
09/02/14 12:08
54צפיות
להרחבה ברוכב לאוטובוסים
09/02/14 10:26
167צפיות
הרוכב לאוטובוסים - באיזה אוטובוס ניסע היום
לגבי מידיבוס
10/02/14 16:40
266צפיות
לגבי מידיבוס
לפי המאמר המקושר, מידיבוס עולה כמעט כמו אוטובוס.
מן הסתם עלות התחזוקה שלו דומה לאוטובוס וכן הנהיגה בו והתמרון העירוני שלו.

מי בכל זאת קונה מידיבוסים ומדוע?

מצורפת תמונת מידיבוס של 'מקומות ואתרים'.
º
דנדש.נמסר בשבועות האחרונים.
10/02/14 21:40
48צפיות
º
חן המלך?
09/02/14 11:19
62צפיות
º
לא.
09/02/14 11:28
40צפיות
º
ברור שלא, סתם בצחוק
09/02/14 12:05
41צפיות
למה שלא ישתמשו רק במיניבוסים
14/02/14 23:29
12צפיות
ויוציא כמה ביחד במקום אוטובוס כשצריך?
כי זה מגדיל את עלויות התפעול בהרבה
16/02/14 11:05
8צפיות
עקב הצורך בנהגים נוספים(משכורות זה חלק גדול מעלויות התפעול)
º
אוקה.. חשבתי כך, תודה.
16/02/14 16:11
6צפיות
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 09/02
61תגובות
09/02/14 00:01
46צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

(המשך...)
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
º
שרשור שאלות רק"ל גוש דן
08/02/14 21:23
120צפיות
מפת הרכבת הקלה של גוש דן
08/02/14 17:41
268צפיות
איפה אוכל למצוא את כל רשימת התחנות שאמורות להיות ברכבת הקלה?  (הכוונה לכתובת של התחנה)

תודה רבה
º
רשימה טובה למשקיעי נדל"ן, אם קיימת.
08/02/14 18:00
104צפיות
רוב המידע קיים באתר של נת"ע-
08/02/14 18:24
195צפיות
http://www.nta.co.il/lines

שים לב שמידע מפורט לגבי המיקום של התחנות קיים כבר זמן רב, אבל *רק* עבור הקו האדום.
מידע טוב יותר על מסלולי הקווים אפשר למצוא ב-govmap -
http://www.govmap.gov.il/

תחת 'שכבות' > 'שכבות מידע נוספות' > 'תחבורה' - סמן את מה שקשור ל'מערכת הסעת המונים בגוש דן'.
לצערנו הם משחררים לציבור רק פרורי מידע, וגם זה בקושי...
תודה רבה. למה זה סודי ?!
08/02/14 19:44
114צפיות
למה זה אמור להיות סודי איפה נמצאים שאר התחנות ?!
לאלוהים הפתרונים
זה לא סודי, המידע עדיין לא קיים
08/02/14 22:45
97צפיות
עד כמה שידוע לי, את מיקום התחנות של הקווים האחרים עדיין לא תכננו באופן מפורט.
בינתיים רק בקו האדום
08/02/14 18:25
164צפיות
בז'בוטינסקי בר"ג רק 2 תחנות?? ומה עם
08/02/14 19:10
133צפיות
ז'בוטינסקי בבני ברק? צריכים גם תחנה באזור גשר פרדס כץ! לא ייתכן מרחק כל כך גדול בלי תחנה!
אני מבין שאי אפשר ולא יעיל לעצור בתחנות קטנות כמו "תל גיבורים/ דב גרונר" בבני ברק או "מס הכנסה" ברמת גן, אבל פה מדובר על תחנות חשובות וגם על מרחקים גדולים. ראיתי למשל שבשדרות ירושלים המרחקים קטנים יותר.
זה הקטע התת-קרקעי של הקו האדום.
08/02/14 19:30
114צפיות
תחנות תת-קרקעיות הן עסק מאוד יקר (עשרות עד מאות מיליוני שקלים לכל תחנה) ולכן המספר המצומצם שלהן (אחת בערך כל קילומטר).
בשדרות ירושלים הקו האדום הוא כבר מעל לפני הקרקע ולכן התחנות תדירות יותר (אחת כל בערך 500 מטר).
כמה חבל שהקו הסגול והצהוב במסלולים לא טובים
09/02/14 12:12
46צפיות
הקו הסגול רצוי שיעבור 2~ ק"מ מדרום לקו האדום כדי לאפשר נסיעה מהירה מדרום רמת גן וגבעתיים הצפופות לתל אביב. פחות או יותר מתחת לרחובות כצנלסון וירושלים.
הקו הצהוב צריך לעבור בבני ברק מתחת לעיר. הביקוש שם לתחץ עצום.
-----------------------------------------
וידוע שלא סביר שנראה את הקווים הללו בעשור הקרוב.
רכבת הקלה/תחתית - כמה שאלות
07/02/14 16:40
306צפיות
1. בעבר הכריזה גולה מאיר על הקמת רכבת התחתית בתל אביב זה לא יצא לפועל, ושמעתי לא מזמן על הקמת רכבת תחתית החדשה בתל אביב, האם זה יעבוד בסופו של דבר?
2. רכבת הקלה בגוש דן, ובכפר סבא, גם ייצא לפועל?
3. אם כן, מתי הרכבות ייצאו לפועל?

תודה רבה לעונים.
º
*גולדה מאיר
07/02/14 16:40
79צפיות
רכבת הקלה/תחתית
07/02/14 16:43
226צפיות
עד שאזרחי המדינה ייזכו לנסוע ברכבת תחתית/קלה  במרחבי גוש דן יעברו עוד הרבה הרבה שנים.

וכמו תמיד: היכן הגולש שנוהג לכנותי "הזוי ובזוי? ושידאג לבזות אותי?
אז בעצם העבודות כעת מתבצעות בתל אביב לתשתית
07/02/14 16:45
211צפיות
הרכבת הקלה, נעצרה?

בגוגל ראיתי תמונה בו שלט (נדמה לי בתל אביב) מתבצע עבודות רכבת הקלה והכביש מגודר.
שום דבר בתל אביב לא נעצר.
07/02/14 22:11
155צפיות
יש עיכובים משמעותיים בלוחות הזמנים, שלא ממש ברור מה גורם להם- אבל העבודות מתבצעות. כרגע הן מתרכזות בשלושה מתחמים שמהם יתחילו בכריית המנהרות שבהם תעבור הרכבת בחלק מהתוואי.
בטח הכסף, זה יקר מדי.
07/02/14 22:30
127צפיות
מה שגורם לעכב בלוח זמנים לדעתי.
תשובות
07/02/14 17:02
217צפיות
1. אני חושב שהכריזו על בניית רכבת תחתית בתל אביב כבר לפחות 10 פעמים מאז קום המדינה. בן גוריון דיבר על זה עוד בתחילת שנות ה- 50, עוד הרבה לפני גולדה.
מה שמקימים בתל אביב (ולא רק בתל אביב) בימים אלה, היא לא רכבת תחתית כהגדרתה, אלא את הקו הראשון מתוך מערכת שלמה של רכבות קלות, אשר יעברו במנהרה בחלקו המרכזי של גוש דן (תל אביב, רמת גן, בני ברק).
2+3. הקו הראשון שנמצא בהקמה הוא הקו האדום, בין פתח תקווה לבת-ים, כשחלקו המרכזי כאמור, יהיה תת קרקעי.
לפי התכנון הנוכחי (שיכול להשתנות כמובן), אמורים לעבור 2 קווים בכפר סבא, אשר לאו דווקא יהיו של רכבת קלה, אלא כנראה אוטובוסים רבי קיבולת - BRT, אשר ישתלבו עם כלל המערכת.
אחד הקווים יהיה קו בין ערי השרון הדרומי (כפר סבא - רעננה - הרצליה), והקו הנוסף יחבר את כפר סבא דרך רעננה, לתל אביב.
האם זה יצא לפועל? במוקדם או במאוחר כנראה שכן. מתי? איש לא יודע.
יכול להיות שעם הזמן יחליטו להפוך את אחד מהקווים בכפר סבא לרכבת קלה, כי חוץ מ- 2 הקווים הראשונים של המערכת, שאר הקווים נמצאים בתכנון ראשוני מאוד.
אם הרכבת הקלה עוברת במנהרה זה כמו רכבת תחתית
07/02/14 18:24
174צפיות
אם שהרכבת שבמנהרה שבדרך יוצאת החוצה ובהמשך נכנסת למנהרה בקו האדום?
רכבת תחתית יכולה לנסוע מעל האדמה
07/02/14 18:51
183צפיות
ורכבת קלה יכולה לנסוע מתחתיה.

ההבדלים אינם מסתכמים בשאלה האם היא נוסעת מעל או מתחת לאדמה, אלא במסילה, בקרונות, במערכת האיתות וכד'.

בארץ מתכננים רכבת קלה.
כן, בברלין יש רכבת תחתית שנוסעת גם על האדמה
07/02/14 21:38
149צפיות
תודה.
º
ובעוד כמה וכמה ערים בעולם...
09/02/14 08:10
26צפיות
רכבת הקלה שאתה מדבר עליו בקו האדום
07/02/14 21:38
156צפיות
ומסביבו כמו כפר סבא, רכבת חשמלית על המסילה או אוטובוס "מטרונית" ארוכה כמו בחיפה?

תודה.
המטרונית היא לא רכבת קלה אלא BRT.
07/02/14 22:08
135צפיות
כשאומרים "רכבת קלה" מתכוונית למה שיש בירושלים, ולא לשום דבר אחר. המטרונית היא BRT (ראשי תיבות של bus rapid transit), שהוא מודל שונה לחלוטין שכמו שהשם שלו אומר בפירוש- מבוסס על אוטובוסים רבי קיבולת. מי ששיווק את המטרונית כ"רכבת קלה" שקול למוכר שינסה לשווק אופניים כאילו הם מכונית.
הקו האדום שכרגע נמצא בשלבי הקמה הוא קו אחד ממערכת של 7-8 קווי הסעת המונים שאמורים לשרת את רוב תושבי גוש דן. חלקם יוקמו כרכבת קלה וחלקם כ-BRT.
ה BRT הינם ממונעים על חשמל נטו או היברידי
07/02/14 22:31
124צפיות
או דלק?

נשמע מעניין.
צורת ההנעה לא רלוונטית.
07/02/14 22:39
122צפיות
אם זה מעניין אותך- יש ערך בוויקיפדיה.
ביצוע 8 קווים להסעת המונים בגוש דן
07/02/14 22:37
368צפיות
º
כתבה מלפני חודש
08/02/14 13:51
70צפיות
זוגי, אני מבקש שלא תפתח סניף של
08/02/14 21:21
164צפיות
סוכנות הידיעות שלך גם פה. אנחנו מספיק מעודכנים בנושא, תודה!
קטרים מס' 710- 716 של ר"י: סקופ!
08/02/14 19:14
534צפיות
קיימת התקדמות בנוגע לרכש קטרי יד שניה משופצים בעבור רכבת-ישראל. אחד מגולשי הקומונה (בכיר ברכבת בעבר) סיפק מידע זה בקומונה. מדובר על 7 קטרים הזהים לקטר 701. מספרייהם אמורים להיות 710 עד 716. מידע נוסף בקומונה לבעלי ההרשאה.
אבקש לא לבקש אישור כניסה חדש לקומונה (1862) משום שהיא בקושי פעילה עקב מחסור אקוטי בזמן. פרטים נוספים יתפרסמו כאן בפורום כמובן ברגע שיהיה עידכון.
בכיר אחר ברכבת מסר לי הערב כי למוזיאון הרכבת הגיעו שני קטרי עיתוק מושבתים. הם נמצאים שם כבר לפחות 3 שבועות. מעניין שהחבר מלינג לא עידכן אתכם בדבר...
(פרטים מלאים יפורסמו בקרוב).
סקופ רכבתי נוסף שדאגתי לו:
08/02/14 19:29
346צפיות
לפני חודש בערך, סיפרתי לחבר קרוב (שמו שמור במערכת) על סרטיו של חובב הרכבות נחמן בלום, ז"ל, שנהג לצלם סרטי רכבות בארץ במצלמה של 8 מ"מ. החבר "נדלק" קשות על הרעיון, יצר קשר באמצעותי אצל משפחתו של בלום, קיבל את הסרטים לידיו, העביר אותם לרכבת למען יעבירו אותם שם לדיסקים דיגיטליים ואכן הדבר נעשה למעט סרט אחד שאותו חבר דאג לו בעצמו. לצערנו אין הרבה "בשר" בסרטים אלה. יותר נסיעות של רכבות ונוף וקצת רכבות, אבל בכל זאת מדובר במסמכים היסטוריים מרתקים. את הסרטים ניתן להעלות בקלות לדיסקים של כונן BLU RAY המצוי ברשותי. בעזרת תוכנה כמו Nero 2014 Platinum ניתן לראות את הסרטים ללא בעיה.
אני תיווכתי בין הצדדים בתקוה שהסרטים החשובים יועברו אחר כבוד לתצוגה גם ברכבת ישראל. מקווה שכך יהיה.

º
חדשות טובות!
08/02/14 21:20
112צפיות
מסכים. רק מעניין מדוע המוזיאון בחיפה
08/02/14 21:39
237צפיות
לא לקח גם את 263 עם שני אחיו הראשונים? או מדוע לקחו גם את 261 וגם את 262? בעיית מקום?
º
מן הסתם.
08/02/14 21:56
64צפיות
למה הרכבת צריכה קטרים כה חזקים?
08/02/14 22:43
264צפיות
ענף רכבות התחזוקה צפוי לגדול באופן ניכר בשנים הקרובות?
השערה: שואפים להגדיל את אורך הרכבות בגלל
09/02/14 10:38
238צפיות
מחסור בזמן מסילה פנוי מרכבות נוסעים.
השערה נוספת...
09/02/14 14:07
205צפיות
הקטר הזה הוא הדגם הכי נפוץ שחברת ג׳נרל מוטורס ייצרה אי פעם (כ4500 פריטים) ולכן סביר גם שהוא יהיה הדגם המשומש הזמין ביותר בשוק מהיצרן הזה וכתוצאה מכך גם הדגם שברכבת רוכשים.
º
09/02/14 16:19
24צפיות
חזקים זה עניין יחסי..
10/02/14 12:49
155צפיות
הם כבר לא כאלה חזקים(אפילו לא באמצע) אם נכנסים לפרופורציות מתאימות.
לא קשור כהוא זה לסיבת הקנייה:
10/02/14 16:26
146צפיות
רוכשים את הקטר הנ"ל משום שאין שום צורך בשום הכשרה נוספת לגביו וזה חיסכון ענק במשאבים ובגלל שמדובר בדגם הקטר האמין ביותר ברכבת ישראל מאז 1948 ללא עוררין.
סיבה נוספת היא מלאי חלפים גדול מאוד שנרכש בזמנו בעבור 701 ואין עוד צורך בכמות כזו - שוב חיסכון. סיבה נוספת היא המחיר הזול יחסית שניתן לקבל את הדגם המשופץ כאשר בפועל אין שום הבדל בין קטר משופץ לקטר חדש כאשר הקטרים ישודרגו ויותאמו לנסיעה במאה ה-21. כל המערכות האלקטרוניות מוחלפות וכך גם המנועים, הגנרטורים והחוגונים. בפועל חוץ מהשלדה הכל מוחלף כך שמדובר למעשה כמעט בקטר חדש. מי שמתאם את כל הפרוצדורות בענין בארה"ב הוא ישראלי לשעבר, חבר ותיק, העובד כיום בתפקיד בכיר באותה חברה אמריקאית.
גם להודעה שלך אין קשר לשלי..
10/02/14 23:25
83צפיות
נראה שהתבלבלת בשרשור.
אתה בסוטול? הרי כתבת:
11/02/14 17:27
67צפיות
"הם כבר לא כאלה חזקים(אפילו לא באמצע) אם נכנסים לפרופורציות מתאימות". את מי אתה חושב שזה מענין? מה הקשר של המשפט שכתבת לבין הרצון וההסכמה של הרכבת לרכוש את הדגם הנ"ל? מה רצית??????? שיקנו קטרי SD70 ??? קנו את מה שהכי נכון והכי מתאים לישראל מכל חמש הסיבות שפרטתי לעיל. כל דגם אחר שהיו קונים היה מתאפיין בפחות אופטימליות לדרישות החדות והברורות של הרכבת. מי שמרבה להתבלבל פה זה אתה וזה קורה לאחרונה לעיתים תכופות.
מה רצית שיקנו???? CLASS 66 ??? לא מתאים לדרישות. לא צריכים דו תאי ולא צריכים כזה אורך. קנו את הטוב ביותר לדרישות לאחר שנבחנו למעלה מ- 40 דגמי קטרי משא. מעניין שכל הקטרים הגרמנים או הצרפתים או הספרדים נפסלו מהר מאוד. מנועי MTU לא מתאימים לדרישות המכרז למשל.
בסופו של דבר לקחו מן הסתם את הקטרים מהפירמה הטובה בעולם ומהמדינה שמייצרת את הקטרים האיכותיים ביותר לצרכי משא - ארה"ב כמובן.
אתה יודע, אם זה לא מעניין אותך אתה לא חייב
11/02/14 17:39
66צפיות
לקרוא הודעות שלי. שבמקרה הזה הייתה הערה למה שכתב נתנאל531 ואין לה קשר בכלל לנושא המכרז והרכישה, מינימום הבנת הנקרא לפחות..
חדל לזלזל בקטרי GT26CW2
11/02/14 17:57
80צפיות
משום שמעולם לא נבנה בגרמניה שלך קטר שיהיה אמין ומוצלח כמוהו. לכל ידוע כי הקטרים האמריקאים והרוסיים הם המשובחים בעולם ואין על כך עוררין.
בינתיים לא שמעתי שאיזה קטר גרמני או אירופי הצליח לזכות במכרז או לעמוד בדרישות שלו. לעומת זאת, התחרות בין שתי פירמות אמריקאיות היתה הדוקה כאשר מדובר על ליגה אחרת בנושא משא - ליגה שכמוה באירופה רק יכולים לחלום עליה, אך בעצם הרי גם באירופה נוסעים בקטרי EMD או GE אמריקאים מקוריים או בעלי מכלולים אמריקאים והם יודעים טוב מאוד מדוע... הזילזול שלך בתוצרת האמריקאית הרכבתית נובע מ...
נובע מ..
11/02/14 18:55
81צפיות
אתה ממש גאון הדור !
12/02/14 09:33
37צפיות
קטרים 261 ו-262 במוזיאון
09/02/14 09:38
206צפיות
אכן קטרים 261 ו-262 הועברו לפני מספר שבועות לטח מוזיאון הרכבת, אולם לא לצורך תצוגה הוא הכללה באוסף, אלא רק לצורך אחסון זמני, כדי שלא יפריעו לפעילות השוטפת במקום בו עמדו לפני כן.

למעשה, תוכניות השימור העכשוויות שלי לא כוללות בכלל את דגם זה של קטרים ברשימת הציוד שיש לשמור במוזיאון הרכבת הלאומי (אם כי לא אתנגד, כמובן, לשימור שלהם בעתיד על-ידי גורם כלשהו).
באיזה תאריך מדוייק זה היה?
09/02/14 09:58
165צפיות
תודה על תשובה וגם צילום אם קיים.
º
תודה על הסקופים, וברכות לחב' המטענים!
09/02/14 10:36
98צפיות
[מדריך ל-OMSI 2] - התפריט
08/02/14 15:45
150צפיות
ממצב חברים?
כאן אמנון במדריך חדש והיום המדריך יעסוק בתפריט הקטן שבצד ימין למטה.
בקרוב יעלו עוד הרבה מדיכים :)
תהנו :)
לייק,סאב ותגובה יתקבלו בברכה :)
הקישור
08/02/14 16:10
100צפיות
º
יפה שהשקעת.
08/02/14 21:58
30צפיות
º
תודה :)
08/02/14 22:15
20צפיות
מפגשים...
07/02/14 18:43
457צפיות
מפגשים...
דימונה...
אני ממתין לרכבת מס׳ 855.
º
עכשיו תמונה טובה
07/02/14 19:14
301צפיות
עכשיו תמונה טובה
º
855 נכנסה
07/02/14 19:15
258צפיות
855 נכנסה
רק חבל שהתמונה יצאה הפוכה
258צפיות
רק חבל שהתמונה יצאה הפוכה
הפכתי לך את התמונה כי מסתובב לי הראש לראות את התמונה כפי שהעלת >>>>>
º
אני רואה שאפשר למחוק את זה......
07/02/14 19:17
54צפיות
תיקנתי, תודה!
07/02/14 19:25
103צפיות
ניסיתי תחילה להעלות את התמונות מהאייפד.
º
רכבת ארוכה
274צפיות
רכבת ארוכה
º
הנגב מתחיל לקבל צבע ירוק
07/02/14 19:16
140צפיות
º
והתמונה...
07/02/14 19:19
226צפיות
והתמונה...
º
גם בצפון המצב דומה....
08/02/14 08:32
53צפיות
º
ממשיכים בנסיעה
07/02/14 19:17
209צפיות
ממשיכים בנסיעה
º
מפגש בערוער..
07/02/14 19:20
204צפיות
מפגש בערוער..
º
רכבת מס' 857 מתקרבת
07/02/14 19:20
226צפיות
רכבת מס' 857 מתקרבת
º
יופי של צבע
11/02/14 17:45
10צפיות
º
כניסה לתחנת נבטים
07/02/14 19:21
223צפיות
כניסה לתחנת נבטים
º
נבטים פרוסה לפני...
07/02/14 19:22
231צפיות
נבטים פרוסה לפני...
º
ה - "קוקפיט" של הג'מבו...
07/02/14 19:26
280צפיות
ה - "קוקפיט" של הג'מבו...
º
יפה מאוד 601 או 607 ?
07/02/14 23:15
54צפיות
º
606
08/02/14 01:04
49צפיות
º
יפה... אחרי השיפוץ סוחב טוב לפחות ??
08/02/14 10:47
45צפיות
º
סוחב כמו קטר קטן
08/02/14 11:11
53צפיות
º
לפחות לא גרוע
08/02/14 11:15
45צפיות
תודה רבה, אני תמיד שמח לראות את התמונות
07/02/14 21:02
110צפיות
המדבריות שלך!
º
תודה רבה! תמונות יפות.
07/02/14 23:00
28צפיות
º
08/02/14 00:06
24צפיות
º
תודה רבה על התמונות היפות
08/02/14 08:35
20צפיות
º
על התמונות היפות והמיוחדות
08/02/14 20:59
16צפיות
תודה!
08/02/14 21:30
37צפיות
בקרוב תקבלו כמה צעצועים נוספים...
שאלה לגבי המטרונית
07/02/14 17:24
299צפיות
היי,

אתמול יום חמישי בתאריך 06.02.14 בשעה 08:50 יצא לי לראות את המטרונית בז'בוטינסקי בורסה. מה בדיוק היא עשתה שם ? היא לא אמורה לעבוד רק בחיפה ?
האוטובוסים האלה נוסעים באבא הלל כבר יותר משנה
07/02/14 17:27
264צפיות
ועוד לפני הפעלת המטרונית ראיתי אותם כמעט כל יום.
לא יודע למה.
º
רח' אבא הלל מוביל למוסך של דן ברח' הירקון ב"ב
07/02/14 21:02
96צפיות
יתכן שאלה האוטובוסים שיפעילו את הקו האדום
07/02/14 19:10
208צפיות
ומבצעים נסיעות תחזוקה
מה זה הקו האדום ?
07/02/14 19:22
177צפיות
מה עם מכונות הכירטוס ? (ע"ע מטרונית בחיפה / הנהג עוסק בנהיגה בלבד!!!)

האם בקו האדום התשלום יהיה לנהגי האוטובוסים ?
אמורים להיות מתקני תיקוף חיצוניים כמו
07/02/14 20:45
159צפיות
במטרונית
אבל אתה לא עונה לשאלות שלי,
07/02/14 21:14
139צפיות
מה לגבי רכישת כרטיסי נסיעה בודדים לצורך שימוש חד פעמי ???

האם רכישת כרטיסי הנסיעה לצורך שימוש חד פעמי תמשיך להתבצע אצל נהגי האוטובוסים ???

האם יותקנו מכונות אוטומטיות (או לחילופין קופות מאוישות) לצורך מכירת כרטיסי נסיעה בודדים לצורך נסיעה חד פעמית ???
הנהג לא יקבל תשלומים!
07/02/14 21:24
135צפיות
מי שלא יקנה כרטיסים ברב־קו, לא יורשה לעלות על האוטובוס, גם אם יחזיק כרטיס אשראי פלטינה.
מה יעשה הנוסע ???
07/02/14 21:47
128צפיות
מה יעשה תייר המתגורר בוושינגטון המגיע לביקור בישראל שרוצה לנסוע נסיעה חד פעמית באוטובוס ???

אתה שוב לא עונה לי על השאלה !!!

כיצד אפשר יהיה לרכוש כרטיסי נסיעה בודדים לצורך נסיעה חד פעמית ????

ע"ע רכבת ישראל, הכרמלית חיפה, רק"ל ירושלים, מטרונית חיפה.
º
יקנה רב־קו ויטעין בו נסיעה
07/02/14 21:48
59צפיות
רב-קו עבור נסיעה חד פעמית ???
07/02/14 21:50
104צפיות
רב-קו בשביל שאחר כך הוא יזרוק אותו לפח האשפה ?
º
כן כן, עוד פלסטיק בארנק
07/02/14 22:03
52צפיות
עוד פלסטיק בפח האשפה !!!
07/02/14 23:00
94צפיות
ובמקרה שכזה, אני במקומך הייתי מעדיף להגיד שאני לא יודע או נמנע בכלל מלהגיב.

לדעתי אינך יודע מה בדיוק יהיה אם וכאשר יתחיל לפעול הדבר הזה ("הקו האדום").

לדעתי התשלום יהיה אצל נהגי האוטובוסים כפי שקיים כיום בגוש דן. ובמקרה ואין תשלום לנהגי האוטובוסים, אז יהיו לדעתי מכונות אוטומטיות או קופות מאוישות לצורך רכישת כרטיסי נסיעה כפי שיש כיום ברכבת ישראל, הכרמלית חיפה, המטרונית בחיפה, והרק"ל בירושלים.
מה אתה בלחץ על האמירה שלך...
07/02/14 22:25
108צפיות
"אתה שוב לא עונה לי על השאלה !!!"
º
זה אוטובוס עירוני אז הוא לא ירצה לנסוע בו
08/02/14 05:38
52צפיות
º
פלטינה לא, אולי עם אשראית 96 זה יעבוד...
07/02/14 23:40
58צפיות
נת"ע הייתה אמורה לדאוג להתקנת מכונות רכישה
08/02/14 10:30
98צפיות
אוטומטיות לאורך התואי של הקו האדום המקדים, אבל בנת"ע, כמו בנת"ע, הדברים התנהלו גם בהקשר זה בצורה שערוריתית.
כעת יש לחץ להפעיל את הקו המקדים משתי סיבות: 1. 90 האוטובוסים שעומדים כאבן שאין לה הופכין. 2. השעון המתקתק של העבודות על הקמת התחנות של קו הרק"ל שיצריכו הקטנה מאסיבית של העומס לאורך רחוב ז'בוטינסקי.
ולכן משרד התחבורה ונת"ע צריכים לאלתר ובמסגרת האילתור, מכיוון שבאוטובוסים הללו אי אפשר לשלם לנהג, יתקינו בתוכם מכונות תיקוף, ורק באמצעות רב-קו יהיה אפשר ליסוע בהם.
בשלב ב', אמורים להעביר את האוטובוסים הללו לנת"צ שמאלי (אל תשאל אותי איך) ולהתקין מכונות רכישה אוטומטיות.
עד אז, נוסע חד-פעמי ישתמש בקווי אוטובוס הרגילים שבעקבות כל הסלט הזה ימשיכו לתפקד במקביל לקו האדום המקדים.
תנו עוד פרטים:)
07/02/14 22:13
104צפיות
מה יהיה המסלול המקדים הזה?
ואיך המטרונית תעבוד עם לא הכינו לה עדיין נתיבים..
כמו שזה נראה כרגע,
07/02/14 22:27
107צפיות
ההבדל היחיד בין "הקו האדום המקדים" לבין האוטובוסים הקיימים הוא שהתשלום יתבצע מחוץ לאוטובוס, כמו במטרונית. תכלס, זה שיפור שהיו צריכים להכניס כבר מזמן בכל הקווים העירוניים העמוסים במדינה- ולא היה צריך להיות קשור לעיכובים בהקמת הקו האדום.
הבעיה שזה עולה הרבה כסף
09/02/14 12:01
23צפיות
אל תשכח שאתה צריך לפצות את כל החברות אוטובוס על אובדן הכנסה.  בסופו של דבר זה יכנס לכל הקוים. כשעברתי בחדרה ראיתי שכבר הכניסו לשם מכונות רב קו, ואני מניח שזה קיים בעוד מקומות.
האם למטרונית בתל אביב
07/02/14 22:27
162צפיות
יהיה במסלול נפרד ללא כלי רכב כמו מכוניות, משאיות, מוניות וכו' כדי שיוכל לנוע יותר מהר כמו בחיפה?

מהו המסלול שיהיה בחיפה?
º
*מסלול שיהיה בתל אביב
07/02/14 22:32
69צפיות
אין ולא יהיה מטרונית בתל אביב. מטרונית זו
08/02/14 10:32
146צפיות
מערכת הסעת ההמונים במטרופולין חיפה בלבד.
גם אם האוטובוסים הם אותם אוטובוסים זה עדיין לא מטרונית. בתל אביב החליטו לקרוא לכך "אורבנית".
יכול להיות שהם משמשים להסעות תלמידים
09/02/14 11:51
56צפיות
אלה אוטובוסים שאמורים לעבוד בקו האדום המקדים ובינתיים אין מה לעשות איתם. נדמה לי שראיתי אחד מהם פעם עם תלמידים.
חחחח וואלה?
09/02/14 11:57
48צפיות
נראה לי שפשוט מפעילים את המכונות האלה כדי שלא ירקבו במוסך. ואם על הדרך גם אפשר להסיע עם זה אנשים אז בכלל טוב
עדכון מאשכול רמלה של קווים
07/02/14 13:32
161צפיות
לאחר שהשרשור כבר לא קופץ והשינויים נכנסים לתוקף היום,אלו רשימת הקווים המבוטלים
3-קו פנימי לקריית האומנים ברמלה. השירות יינתן באמצעות קו 4 שמשנה את מסלולו
21-רמלה-באר יעקב. לבסוף כנראה בוטל כי אינו מופיע ברשימה. הקישור בין רמלה לבאר יעקב ייעשה בקווים 247 הותיק ו27,28 החדשים
20-רמלה-פדיה. קו 24 יגיע לשם. לנווה שלום יפעל כאמור קו 26 החדש
69-לוד-קריית ספר. לא מופיע ברשימת הקווים ברמלה,לא מופיע בלוחות הזמנים באשכול מודיעין עילית
23-לוד-גמזו. השירות יינתן באמצעות חלופה של קו 21 החדש מרכבת לוד לקרית שדה התעופה
קווים שבסוף לא בוטלו
452-עדיין תהיה נסיעה אחת ביום מתל אביב לרמלה
למרות העדר פרסום בפייסבוק ובאתר קווי הלילה, קו 444 צפוי לפעול החל מסוף השבוע הבא
ישנו לו"ז באתר קווים
קו 28 רמלה - באר יעקב
07/02/14 14:02
241צפיות
קו 28 רמלה - באר יעקב
כל 30-60 דקות מ-6:00 עד 21:00 בשני הכיוונים.
קו 27 רמלה - באר יעקב דרך ניר צבי ותלמי מנשה
07/02/14 14:04
158צפיות
קו 27 רמלה - באר יעקב דרך ניר צבי ותלמי מנשה
פעם ביום לרמלה ופעמיים ביום לבאר יעקב
º
קו 21 רמלה-באר יעקב,בעצם משנה את מספרו ל27
57צפיות
קו 1 באר יעקב
07/02/14 14:08
162צפיות
קו 1 באר יעקב
למיטב ידיעתי הקו הפנימי הראשון בישוב, והקו הראשון שמשמש כקו מזין לרכבת באר יעקב.
קו הלילה 444 רמלה - לוד - תל אביב
07/02/14 14:14
181צפיות
קו הלילה 444 רמלה - לוד - תל אביב
עוד אחד מהשינויים הרבים בקווי הלילה באיזור. כל שנה ממציאים את כל מערך קווי הלילה ברמלוד מחדש.

הקו ממשיך כמו כולם לרחוב הרכבת, אלנבי, בן יהודה ומסוף רידינג.
º
לא נכנס לגני אביב? פספוס גדול...
07/02/14 14:19
46צפיות
מה דעתך על התח"צ בקרית האומנים?
07/02/14 16:16
75צפיות
אם איני טועה, הקווים היחידים שפועלים כל היום הם 4 ו-13. קו 4 עושה סיבוב דרך השכונות ומגיע לתחנה המרכזית בדרך פתלתלה, וקו 13 נוסע גם הוא דרך השכונות לכיוון רכבת לוד. בעצם אין שום קישור מהיר מקרית האומנים לתחנה המרכזית, למרות שגאוגרפית הן מאד קרובות. האם זה אכן משהו שחסר?
קשה לי לענות על זה האמת
07/02/14 16:59
60צפיות
מצד אחד ישנו קו 10 שמקשר הכי מהר בין התחנה המרכזית לשכונה (למרות הסיבוב במצליח)
מצד שני השאלה האם באמת נדרש קו כזה?
מקריית האומנים כאמור ישנו קו 4 וקו 13 התדירים שכאמור נותנים מענה וכן 458 לתל אביב (אמנם לא בתדירות גבוהה אבל עדיין)
אני מניח שיהיו שינויים נוספים כשהשכונה תמשיך לגדול
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 08/02-07/02
07/02/14 00:01
44צפיות

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

מירושלים לת"א ביום שבת
07/02/14 00:11
105צפיות
ראיתי שהשאלה כבר נשאלה באתר, אך ללא פירוט של מספר המונית ומאיפה בדיוק בת"א.
בת"א- תחנה חדשה או ישנה ואם בחדשה, אז באיזו קומה?

אני מבין שהן מגיעות לבנייני האומה. וההיפך אותו דבר?
אין מספר, יש שם: תל אביב - ירושלים.
07/02/14 02:17
137צפיות
בתוך התחנה המרכזית החדשה אין מוניות שירות, יש רק אוטובוסים. מוניות השירות לירושלים לא יוצאות מתוך התמח"ת אלא מרחוב צמח דוד, היכן שכל מוניות השירות לרחבי הארץ.
בירושלים תחנת המוצא וגם התחנה הסופית אינה נמצאת בבנייני האומה, אלא במרכז העיר, באחת הסימטאות ליד כיכר ציון.
לעיתים הם ממשיכים גם לשער שכם
07/02/14 03:59
96צפיות
אחרי העצירה במרכז העיר.
שם הרחוב בי-ם: רחוב הרב קוק
07/02/14 12:50
72צפיות
יש סיבה היסטורית לכך - בעבר הרחוק התחנה המרכזית הראשונה של ירושלים היתה שם, בהמשך המזרחי של בניין העמודים.

אני מניח שאבייתר יכול לנדב תמונות ותאריכים.
הוא עוצר גם באומה, ממשיך לרב קוק ולפעמים
07/02/14 13:41
68צפיות
גם לממילא
מונית שירות רמלה>ת"א
07/02/14 15:29
55צפיות
עד מתי יש ? בשישי

ובשבת מרמלה>ראשל"צ  בשעות היום אם יש בכלל
07/02/14 17:00
18צפיות

היי
07/02/14 17:18
54צפיות
מתחנה מרכזית ת"א לשדרות ירושלים ביפו (מועדון התיאטרון) במוצ"ש?
מאיפה את מגיעה לתל אביב?
07/02/14 17:26
48צפיות
התחנה המרכזית היא לא נקודת מוצא כל כך נוחה כדי להגיע ליפו, כי רוב הקווים ליפו לא יוצאים מהתחנה המרכזית. אם מסיבה כלשהי את ממש חייבת לעבור במרכזית, תוכלי לקחת את קו 41 מקומה 7 של דן.
כן חייבת...
07/02/14 17:35
47צפיות
כי בשעה שאני מגיעה עוד אין אוטובוסים, יש רק מוניות שירות, ואז רוצה לקחת את האוטובוס הראשון שיוצא..
תודה!
אם את מגיעה במונית שירות מכיוון צפון,
07/02/14 19:51
49צפיות
תוכלי להחליף ברכבת מרכז או בעזריאלי.
º
לא, דרום:/
07/02/14 23:07
10צפיות
תוכל לקחת גם את קו 83 של אגד מרחוב לוינסקי
08/02/14 15:17
19צפיות
מתחת לגשר של המרכזית, ליד איפה שמוניות השירות מורידות. קו 83 הראשון יוצא מרכבת מרכז (תחנת המוצא שלו) בשעה 18:05, ייקח לו כ7-10 דקות להגיע למרכזית.
º
תוכלי
08/02/14 15:20
7צפיות
מתחנת רכבת (מרכז או השלום)בת"א לעלית הנוער 40
07/02/14 17:18
47צפיות
או קו כלשהו שעובר ברחוב עליית הנוער ומגיע לפחות קרוב לאיזור?
תודה מראש
10-15 דקות הליכה מרכבת השלום.
07/02/14 17:30
45צפיות
אפשר גם לקחת את קו 63 מרכבת השלום עד סוף רחוב נחלת יצחק, או את הקווים 45, 55, 58, 60, 160 מרכבת מרכז (מרחוב על פרשת דרכים בצד של הפארק) עד תחילת כצנלסון בגבעתיים.
º
תודה!
08/02/14 19:41
2צפיות
הגעה לרח' המרפא בירושלים
08/02/14 11:02
38צפיות
צריכה לדעת דרכי הגעה לרח' המרפא 8 בירושלים:
1. מלוד
2. מת"א עזריאלי

אני צריכה להגיע לשם באמצע השבוע.
תודה
תשובה
08/02/14 20:13
20צפיות
1. אם את נוסעת מוקדם בבוקר - יש לך קו ישיר מתחנה המרכזית בלוד לתחנה המרכזית בירושלים (קו 408).
משם יש לצאת מהתחנה, ומרח' יפו בצד הנגדי של הכביש לקחת את קו 67 ולרדת בתחנה של גולדה מאיר - קרית המדע. משם כמה דקות ברגל.
אם אין את קו 408 הישיר, את יכולה לנסוע לירושלים או דרך התחנה המרכזית ברמלה (משם קו 403, 404 או 433 לתחנה המרכזית בירושלים), ואז להמשיך עם 67 כמו שרשמתי.
או לחלופין דרך צומת אל-על שאליו את מגיעה עם קו 475 או 249 מלוד, ושם מחליפה לקו 947 לכיוון ירושלים, ואז קו 67, כמו קודם.

2. מעזריאלי אין קו ישיר לירושלים, ועדיף שתלכי למסוף האוטובוסים ליד רכבת מרכז, או שתסעי אליו תחנה אחת באחד מהקווים שעוצרים בצמוד לעזריאלי.
מהמסוף של רכבת מרכז תקחי את קו 480 לתחנה המרכזית בירושלים, ותמשיכי עם קו 67, כמו שרשמתי למעלה.
מרחובות לפתח תקווה
07/02/14 14:41
56צפיות
ביום שישי משעה 1400 איזה קו מגיע לפתח תקווה מרחובות ובאיזה שעות
קו 164. יכול להיות שאת צריכה להחליף קו
08/02/14 12:26
27צפיות
בפתח תקווה.
º
164
08/02/14 12:28
15צפיות
מהגבעה הצרפתית לתלפיות
08/02/14 12:39
47צפיות
שלום, שתי שאלות ברשותכם-
1. איך מגיעים ממעונות אידלסון בגבעה הצרפתית למכון התפתחות הילד של כללית בארמון הנציב-רחוב עולי הגרדום 39? )האם זה נקרא גם תלפז?(   יש לציין שאני צריכה להיות שם ב8 אז אשמח לדעת גם כמה סמן זה לוקח.
2. איך מגיעים מאידלסון למכון של כללית ברחוב דרך בית לחם 75? כמה זמן בערך? ואיך מגיעים משם לבית הכרם?

המון תודה מראש!
תשובות:
09/02/14 00:17
25צפיות
1 קו 17 מקציר פינת צרציל עד רח' עליאש ומשם קו 8 ותרדי בתחנת עולי הגרדום/קדושי בבל
זה מה שהאתר של משרד התחבורה מציע
ההצעה שלי זה קו 68 או 69 עד תחנה מרכזית ומשם קו 8
זה לוקח בערך 35 - 40 דק' שתי האפשרויות
2:
2 אפשרויות שלי
קו 68 או 69 עד צומת בר אילן ומשם תלכי לתחנה של המת"צ בגולדה ו71/72 עד לדרך חברון צומת הבנקים או 68/69 עד מרכזית ומשם 74/75
ולרדת בצומת הבנקים.
גם 30 - 40 דק' בערך
משם לבית הכרם זה 71/72/74/75/7 למרכז העיר ומשם רכבת קלה לכיוון הר הרצל, בית הכרם שכונה ענקית יש בה 3 תחנות רכבת ומשם כנראה תצטרכי קו אוטובוס רק תגידי את הרחוב
היי, שתי שאלות
08/02/14 18:34
31צפיות
1. מאבן גבירול (איזור כיכר רבין) בת"א לפ"ת במוצאי שבת ?

2. אם לוקחים קו 47/48 של מטרופולין לאוניברסיטה הפתוחה ברעננה, צריך לרדת בבית לוינשטיין? וכמה הליכה זה?

תודה לעונים
º
או אבן גבירול בזל
08/02/14 18:43
15צפיות
לפתח תקווה-
08/02/14 18:46
24צפיות
למרבה הצער קו 82 לא פעיל בימי שבת.
הדרך הכי נוחה היא לצעוד לרח' ארלוזורוב, לפנות שמאלה ולקחת קו 66 עד פתח תקווה. מדובר בהליכה קצרה ביותר, למיטב זכרוני פחות מ10 דקות.
יכול להיות שבתוך פתח תקווה תצטרכי עוד אוטובוס, תלוי מה היעד הסופי שלך.
º
זה אכן נראה הכי קצר, תודה רבה :)
08/02/14 19:07
5צפיות
איך להגיע למוזיאון הפלמ"ח בתל אביב מירושלים
08/02/14 21:20
21צפיות
היי

אשמח לדרך הכי טובה להגיע למוזיאון הפלמ"ח , רח' חיים לבנון 10, רמת אביב, תל - אביב מתחנה מרכזית ירושלים או דרך תחנת רכבת בית שמש.

אני צריך להיות שם מחר (יום ראשון) ב-12:00.

תודה רבה
תשובה
09/02/14 01:47
19צפיות
קחי קו 480 של אגד מתחנה מרכזית ירושלים לרכבת מרכז בתל אביב.
תצאי לתחנות שבדרך נמיר (התחנות שנמצאות ממערב למסוף שבו עוצר האוטובוס מירושלים), וקחי משם את קו 271 של אגד עד המוזיאון.
באיזה תחנה לרדת
09/02/14 02:51
19צפיות
יש תחנה בשם "מוזיאון ארץ ישראל/לבנון", האם זו התחנה שלי

תודה רבה
את יכולה לרדת בתחנה שציינת
09/02/14 03:58
16צפיות
או לחלופין להמשיך לתחנה הבאה, "חיים לבנון - מכון הנפט", ולחזור קצת ברגל, המוזיאון נמצא בערך בחצי הדרך בין שתי התחנות.
איך מגיעים מסבידור מרכז לנמל תל אביב
08/02/14 18:46
62צפיות
איך מגיעים מרכבת סבידור מרכז לנמל תל אביב
º
נא הפנה את שאלתך לשרשור ההכוונה היומי
08/02/14 19:59
10צפיות
º
קו 55
08/02/14 23:40
11צפיות
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 06/02
06/02/14 00:18
35צפיות

צריכה להגיע מנתניה להרצליה *לא פיתוח*
06/02/14 09:50
56צפיות
הקו שלי להרצליה הוא 601 (יוצאת מאיקאה)

איפה לרדת ואיך להמשיך משם כדי להגיע לבן גוריון 22?

תודה!
שתי אופציות>>>
06/02/14 14:20
34צפיות
או שאת יורדת בצומת הסירה, חוצה את הכביש (מתחת לגשר) עד התחנה שנמצאת בפניה ימינה להרצליה ומשם את עולה על קו 502 אגד בעדיפות ראשונה שמוריד אותך ממש מול היעד או 39 מטרופולין ו501 אגד לתחנה המרכזית בהרצליה, משם מדובר על הליכה של שתי דקות ליעד. עם 501 ו39 מגיעים יחדיו, עדיף לעלות על 501 המהיר יותר. קו 39 איטי יותר כי הוא נכנס לתחנת הרכבת.

אם לא בא לך לחצות כבישים, את יכולה לרדת מ601 במסעף נוף ים (התחנה הראשונה בהרצליה על כביש החוף), מאותה התחנה בה ירדת את ממשיכה עם קו 29 של מטרופולין גם למרכזית הרצליה, אך מדובר בנסיעה ארוכה יותר.
שכחתי לציין - תחנת הירידה מ502 היא בית המשפט.
06/02/14 14:23
24צפיות
וגם, קו זה לא פועל כל היום אלא רק מ12 בצהרים ועד 8 בערב.
º
יש גם קו 27 מצומת הסירה שמוריד קרוב ליעד
06/02/14 22:00
8צפיות
º
הוא מוריד רחוק יותר, 5 דקות הליכה מהיעד.
06/02/14 22:12
9צפיות
º
קרוב יותר מתחנה מרכזית ומהיר בהרבה
07/02/14 16:36
6צפיות
האפשרות הטובה יותר לדעתי
06/02/14 22:10
22צפיות
לרדת בצומת הסירה ומשם הכי טוב לך לקחת 27/502 שמגיעים מאוד קרוב ליעדך. קווים שמגיעים מעט רחוק יותר ונוסעים דרך מרכז העיר, ולכן הם טובים פחות הם קווים 11/13/39 איתם כדאי לרדת בתחנה מרכזית הרצליה.
אופציה נוספת (שלדעתי טובה פחות) היא לקחת מצומת אודים או מלבון/בן גוריון את קו 618 הממש לא תדיר (!) והמסורבל ולרדת בתחנה מרכזית הרצליה.
כמה דברים לגבי מה שכתבת.
06/02/14 22:34
17צפיות
ראשית, קו 27 מוריד בבן גוריון 40. משם יש לחזור חזרה לצומת של בן גוריון עם הרב קוק ולהמשיך על בן גוריון לכיוון התחנה המרכזית. מדובר על 5-7 דקות הליכה (תלוי גם ברמזורים).

שנית, קו 27 נכנס לתוך תחנת הרכבת, כמו 11,13,39.

שלישית, קו 501 מהיר יותר עקב אי כניסתו לתחנת הרכבת. 501 נתקע קצת במרכז העיר אבל 27 מתעכב ברכבת - זה מתקזז. 501 מוריד במרכזית, מרחק הליכה של שתי דקות מהיעד.

אם בוחרים להחליף ל618, אפשר לבצע את ההחלפה במסעף נוף ים, שם ניתן גם להחליף ל29, אם כי לטעמי הדבר לאמומלץ אלא אם כן רוצים להימנע מחציית כבישים.
5-7 דקות לעומת 2?
07/02/14 16:44
11צפיות
מצומת הרב קוק ובן גוריון או מתחנה מרכזית הרצליה המרחק לשער העיר זהה לחלוטין! קו 501 הוא האופציה העדיפה אם לא מגיע 502 או 27 אבל לדעתי המעבר במרכז העיר מעכב יותר מתחנת הרכבת הרצליה, מה גם שרוב הסיכויים שב27 יהיו לה מקומות ישיבה לעומת 501 שהיא תדחס לאוטובוס..
איך
06/02/14 10:41
39צפיות
מגיעים מראשון לציון ת.מ ישנה לרחוב רוטשילד בתל אביב? אני צריך רוטשילד 37. אפילו משהו קרוב לשם... תודה
º
19/129 ובבוקר 119
06/02/14 10:49
15צפיות
אפשר לנסוע ב-174 - הרבה יותר מהר מ-19,
06/02/14 13:04
22צפיות
לרדת בדרך בגין פינת הרכבת, ומשם פחות מעשר דקות ברגל.
º
איך אני מגיע מכפר סבא לפארק אפק- ראש העין?
06/02/14 10:50
48צפיות
קווים 275/276 של אפיקים או רכבת>>>
06/02/14 14:04
43צפיות
מקו 275 ניתן לעלות מצומת רעננה צפון (בכיוון הנסיעה דרומה) וכן בצומת רעננה מרכז (התחנה ממוקמת בדרך השרון פינת הפנינה).

מקו 276 ניתן לעלות בצומת רעננה צפון (בכיוון הנסיעה דרומה) וכן לאורך כל רחוב וייצמן בכפר סבא.

משני הקווים שי לרדת במחלף פארק אפק ומשם מדובר ב-5 דקות הליכה לבניינים הראשונים בפארק אפק.

ברכבת: נוסעים ברכבת לתחנת הרכבת ראש העין וממנה ממשיכים בשאטל של עיריית ראש העין או בקווים 100 של אפיקים ו4 של קווים.

לפרטים על שירות השאטל מתחנת ראש העין לפארק אפק, כולל לו"ז: http://www.rail.co.il/HE/Tickets/Shuttles/Pages/Ro...
רק אציין ש275 מגיע מנתניה ו276 מחדרה.
06/02/14 14:06
34צפיות
כך שזמני ההגעה שלהם על פי אתרי המידע לרעננה/כפר סבא - משוערים.

ניתן לראות את תחנות הקווים ואת הלו"ז באתר www.bus.gov.il
שתי שאלות
06/02/14 16:37
50צפיות
1. אלו קווי אוטובוס מגיעים מתחנה מרכזית בירושלים אל שכונת הר חומה בירושלים? מה שעות הפעילות שלהם? 2. אילו קווים יש בגבעת שמואל שמגיעים לרח' אבן גבירול בת"א? איזה מהם הכי עדיף לשעות הבוקר כשממהרים?
תשובה לשאלה הראשונה, לשאלה השנייה דרוש מידע
06/02/14 16:53
41צפיות
נוסף.

1. קווים 74/75 מהתחנה המרכזית, רחוב יפו (בצד שמול המרכזית) אל הר חומה. פעילים מ6 בבוקר ועד חצות. החל מ00:30 וכל חצי שעה בחמישי ובמוצ"ש פועל קו הלילה 107 היוצא ממרכזית ירושלים אל הר חומה, אף הוא מרחוב יפו מול המרכזית.

2. נא לציין להיכן באבן גבירול בת"א מכיוון שמדובר ברחוב ארוך מאד. כמו כן, נא לציין מהיכן בגבעת שואל יוצאים לדרך כי גם מחלקים שונים בגעת שמואל יש קישורים שונים לת"א.
פירוט
06/02/14 23:04
16צפיות
לאזור תחילת אבן גבירול (37 וכו') או באזור שאול המלך לכיוון הלונדון מיניסטור. אין לי מיקום ספציפי בגבעת שמואל
תל אביב
06/02/14 20:04
35צפיות
שלום,
אני צריכה להגיע מחר בסביבות השעה 13:00 ממוזיאון תל אביב לאומנות לרחוב אלנבי  48 , איזה קו לקחת?

ובנוסף, עם איזה קו משם אני יכולה להגיע לרכבת מרכז? ועד איזו שעה יש משם אוטובוסים לבאר שבע?

תודה.
82 עד התחנה הראשונה באלנבי
06/02/14 20:39
24צפיות
משם אפשר ללכת ברגל
תשובה מלאה
06/02/14 21:55
27צפיות
ממוזיאון ת"א לאלנבי - 14, 82 משד' שאול המלך (ואפשר גם 18 מויצמן). יורדים בהמלך ג'ורג'/רש"י וממשיכים לכיכר מגן דוד (צומת המלך ג'ורג'/אלנבי/נחלת בנימין/שיינקין) זה די קרוב לצומת (מעט דרומה לו). אפשר גם לרדת בתחנה שלאחר מכן ול חזור אחורה.)

כדי לחזור לרכבת מרכז - מאלנבי 18/61/161
קו 380 יש עד 16:30 (יש כל חצי שעה החל מ15:00).
כפר סבא לפארק אפק ראש העין
06/02/14 10:11
36צפיות
מישהו יכול לעזור לי עם מידע על תחבורה ציבורית מכפר סבא לפארק אפק, ראש העין.
ומה הקטע עם ההרשמה לפורום- צריך להעתיק מספר קטן-קטן. מה זה מבחני ראייה?!
היי
07/02/14 16:56
18צפיות
מתחנה מרכזית ת"א לשדרות ירושלים ביפו (מועדון התיאטרון) במוצ"ש?
º
השרשור הזה סגור , פנה לשרשור של היום
07/02/14 16:58
13צפיות
º
סיומת חדשה - 31
05/02/14 22:15
341צפיות
סיומת חדשה - 31
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום