בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

חידה
09/05/14 11:19
210צפיות
אמנם לא תח''צ אבל בהחלט אחד מעיסוקי הפורום.
עוד תמונות בהמשך (אם תרצו)
טוב, אני מהסלולרי ונראה שלא הצלחתי
09/05/14 11:21
119צפיות
לצרף את התמונה אז התאזרו נא בסבלנות עד שאגיע למחשב.
עמכם הסליחה...
º
הנה התמונה של אורי. יאללה לנחש!
09/05/14 13:58
437צפיות
הנה התמונה של אורי.  יאללה לנחש!
האמת שלא התכוונתי לשים את זו על ההתחלה
09/05/14 14:52
304צפיות
האמת שלא התכוונתי לשים את זו על ההתחלה
כי חשבתי שאולי זה יהיה קל מדי.
הנה התמונה שחשבתי לשים מלכתחילה
נקודת קידוח מים מערבית לחפציבה
09/05/14 17:47
156צפיות
למרגלות הגלבוע. בתמונה שדוד העלה אפשר לזהות את זה על המקום, אך גם בתמונה הזו עם המסלע, הצמחייה והמתקן מי שמכיר את האזור יכול לעלות על זה די במהירות.
אתה צודק שיש שם אכן קידוח מים אך זו לא
09/05/14 18:47
127צפיות
התשובה.
המסילה קשורה למשהו אחר מתקופה שקדמה לקידוח הזה
חשבתי שהשאלה היא איפה זה נמצא
09/05/14 18:52
134צפיות
בכל אופן בעבר פעלה שם מחצבת שיש והמסילה וזו והסיבה למסילה.
מחצבת חפציבה המשוקמת
09/05/14 22:07
109צפיות
www.biglal.co.il/websites/michal/Media/hefziva.pps
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אתה כמובן צודק!
09/05/14 23:34
217צפיות
אתה כמובן צודק!
º
תמונה של עמדת השפיכה
09/05/14 23:43
169צפיות
תמונה של עמדת השפיכה
º
קרון השפיכה
09/05/14 23:47
142צפיות
קרון השפיכה
º
תמונה נוספת של הקרון
09/05/14 23:54
119צפיות
תמונה נוספת של הקרון
º
מערכת חיתוך אבני השיש
09/05/14 23:59
124צפיות
מערכת חיתוך אבני השיש
º
באר המחצבה
10/05/14 00:01
111צפיות
באר המחצבה
º
קידוח הבאר
10/05/14 00:06
119צפיות
קידוח הבאר
º
קידוח עינן?
09/05/14 20:26
71צפיות
ועוד אחת שאולי תסייע
09/05/14 14:57
255צפיות
ועוד אחת שאולי תסייע
לי הכיתוב לא אומר כלום ואשמח לשמוע אם מישהו כן יודע מה המשמעות
זה דווקא ידוע
09/05/14 17:26
140צפיות
ואפילו כבר עלה פעם בפורום.
מדובר בחברת פלדה בלגית מאזור ליאז' - John Cockerill & Cie - אחת מחברות הפלדה הגדולות באירופה במאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20.
http://en.wikipedia.org/wiki/John_Cockerill_(company)
º
תודה, דוד
09/05/14 18:45
38צפיות
1903 זו שנת הייצור - כנראה שהפסים נלקחו מהעמק
09/05/14 19:27
111צפיות
נראה לי שכבר ראיתי מתישהו תמונות של פסים מרכבת העמק עצמה שיוצרו בשנה הזאת ועל ידי החברה הזאת בדיוק.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 10/05-09/05
42תגובות
09/05/14 00:01
116צפיות
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

(המשך...)
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
משה כחלון קורא לתכנן רכבת תחתית בבאר-שבע
83תגובות
08/05/14 16:55
740צפיות
ציטוט מדבריו (ההקשר הוא משבר הנדל"ן):

"לא ייקרה כלום אם המדינה בתקציב 2015 תגיד – אנחנו משקיעים 10 מיליון שקל בתכנון רכבת תחתית בבאר שבע, בתל אביב אני כבר מכיר 15 אבני פינה, הנכדים שלי גם ייראו אבני פינה. היום באר שבע ריקה, תתחילו לתכנן, תראו איזה סימן, אותו דבר בחיפה ובירושלים....

(המשך...)
ציטוט מדבריו (ההקשר הוא משבר הנדל"ן):

"לא ייקרה כלום אם המדינה בתקציב 2015 תגיד – אנחנו משקיעים 10 מיליון שקל בתכנון רכבת תחתית בבאר שבע, בתל אביב אני כבר מכיר 15 אבני פינה, הנכדים שלי גם ייראו אבני פינה. היום באר שבע ריקה, תתחילו לתכנן, תראו איזה סימן, אותו דבר בחיפה ובירושלים. ב-2023 האוכלוסייה תהיה גדולה ב-20%, אז יגידו שעמוס בבאר שבע ואי אפשר לתכנן רכבת תחתית, צריך לתכנן קדימה. ההחלטות של היום צריכות להיות אמיצות, כן אני מדבר על רכבת תחתית בבאר שבע וצריכים להיערך לזה וצריך לקבל את ההחלטות לזה כבר היום".
כתובות אינטרנט מצורפות:
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 08/05
08/05/14 00:01
26צפיות

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

מרעננה לרמת החייל בראשון ב11:00
08/05/14 15:44
55צפיות
היי,
אני צריכה להיות ברח' הברזל בשעה 11:00. יוצאת מרעננה.
מה הדרך הכי טובה?

תודה :)
כמה אופציות
08/05/14 21:37
44צפיות
1. 47 ללונה פארק, חוצים את הכביש ומשם 89 או 189 לרמת החייל. יש גם את 12 שנכנס לרחוב הברזל אבל התדירות שלו נמוכה יותר.
2. 47 לכפר הירוק ומשם 524 (נוסע רק פעם בשעה)
מאיפה ברעננה?
09/05/14 01:29
50צפיות
אם קרובים לצומת רעננה מרכז אפשר עם 567 של אגד עד מכון מור בבני ברק, עוברים לבן גוריון וממשיכים משם עם 52 של דן. מכיוון שהתדירות של 52 לא כל כך גבוהה, אפשר לעלות מאותה התחנה גם על 33/40 של דן לנסיעה עד גשר מבצע קדש - רכבת בני ברק ומאותה התחנה להחליף גם ל142 התדיר יותר.

כל זאת בשימוש ברב קו יהיה בתשלום אחד ונסיעות ההמשך תהיינה ללא תשלום נוסף.

קחי בחשבון שקו 47 נוסע דרך הרצליה ורמת השרון - לא הכי כיף.
אם כבר מצומת רעננה
09/05/14 16:01
34צפיות
אז כדאי לקחת את קו 149 עד צומת הכפר הירוק, ככה לא עוברים בהרצליה ורמה"ש.
ואז צריך קו לתוך קרית עתידים
09/05/14 18:08
27צפיות
אני לא יודע אם יש קו כזה.
עדיף כבר כפי שOlli הציע, לנסוע עם 567/504 (504 בבוקר, והוא מהיר יותר מ567).
את 504 לוקחים מאחוזה מזרח.
הוא התכוון במקום 47
10/05/14 21:18
17צפיות
שעובר דרך רמה"ש-הרצליה, יש את 149 שמגיע לאותה נקודה, ומשם כפי שציינו למעלה אפשר לקחת את 524.

בנוגע ל504, זה לא אחוזה מזרח זה מהפארק במערב לאורך כל החוזה בנקודה המזרחית, הוא פונה ימינה לכביש 4 שזה בצומת רעננה.
במילים "אחוזה מזרח"
10/05/14 21:20
17צפיות
הכוונה לאחוזה לכיוון מזרח. האחרון יוצא ב10:10-זמן מתאים פחות או יותר.
ומז'בוטינסקי בבני ברק
10/05/14 21:24
11צפיות
אפשר לקחת את קו 7 לא?
7 לא נכנס לרחוב הברזל
10/05/14 21:27
12צפיות
לכן יש לנסוע כפי שהציע Olli 3, כאשר לוקחים בחשבון שגם קו 7 מגיע לגשר מבצע קדש (שממנו אפשר להחליף ל142)
º
אל תקפיצו את השרשור הזה
10/05/14 21:42
6צפיות
º
לא מפיצים שרשור ישן!!! זה לא ברור?!?
10/05/14 21:43
4צפיות
º
לא מקפיצים שרשור ישן! נא לא להגיב כאן יותר.
10/05/14 21:43
6צפיות
אונברסיטת ת"א
08/05/14 19:45
46צפיות
היי רציתי לשאול איך מגיעים מתחנת הרכבת ת"א אוניברסיטה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א? איזה קו צריך לקחת?

תודה מראש:)
7, 45 או 289
08/05/14 21:32
34צפיות
או ללכת כ 2 ק"מ (ההתחלה בעלייה חדה והשאר בירידה מתונה)
הגעה למכון מור ראשל"צ מתחנה מרכזית ת"א
08/05/14 22:11
40צפיות
כתובת: רח' זד"ל 7, פארק הברון, ראשון-לציון.
אני מגיע מחיפה ברכבת
האם עדיף לי תחנה מרכזית ת"א ההגנה או שלרדת ברכבת ראשל"צ יותר טוב?
תודה
לא ציינת באיזו שעה עליך להגיע...
09/05/14 01:22
41צפיות
הכי מהיר יהיה לרדת בת"א ההגנה, לצאת ביציאה הראשית ולרדת בגרם המדרגות לרחוב החרש הממוקם מתחת לגשר ההגנה. שם יש לחצות לצד השני של החרש ולעלות על 274/275 של אגד. קו 274 הוא קו ישיר לראשל"צ דרך כביש 1.

אין טעם של ממש לנסוע ברכבת לתחנת הראשונים, זה יהיה ארוך יותר...

על 274 אפשר לעלות גם מרכבת מרכז על דרך נמיר וגם מתחנת השלום, דרך בגין בצד של הקריה. על 275 ניתן לעלות ממסוף האוטובוסים שברכבת מרכז ומדרך בגין בצד של הקריה.

אבל הכי פחות הליכה והכי פחות הסתבכות במציאת התחנה זה לרדת בת"א ההגנה.
אני צריך להגיע ביום שני בשעה 10 וחצי
10/05/14 19:03
10צפיות
ואיזו תחנה אני צריך לרדת?
תודה
º
אין להקפיץ שרשור ישן, שאל בשרשור החדש.
10/05/14 19:29
7צפיות
מתל אביב לכפר סבא
10/05/14 19:23
21צפיות
שלום לכם,

צריך להגיע מחר מתל אביב (מנחם בגין/הרכבת) לכפר סבא (רח' לוונברג 9) בשעה 17:30 בערב (שעת הגעה לכפ"ס). חיפשתי בערוצים המקובלים וקיבלתי תוצאות ארוכות ובעיקר מבלבלות, ובעיקר לא הצלחתי למצוא עד איזו שעה אני יכול לחזור משם בתחבורה ציבורית, כי אני מעריך שלא אצא בחזרה לכיוון תל אביב לפני 20:30-21:00.
ושאלה נוספת - יש ברשותי רב קו אנונימי עם ערך צבור, האם ניתן לנסוע איתו את כל הנסיעה הנ"ל?

אשמח לעזרה.

תודה רבה!
º
השרשור הזה ישן וסגור. נא לשאול בשרשור החדש
10/05/14 19:32
7צפיות
לגבי הקו האדום המקדים, למה למעשה...
07/05/14 18:01
577צפיות
אם איני טועה יש תשעים מטרוניות בתל אביב שזה מס' של של שלוש קווים בחיפה, למה לא לצרף אליו את הקו הירוק כקו מקדים, מטרופולין תל אביב זקוק למערכת תחבורה כבר עכשיו, כמערכת מקדימה אילו הייתי בן מקבלי ההחלטות, הייתי יותר מערכת של ארבעה קווים מקדימים.
תוואי הקו האדום - מטרונית
תוואי הקו הירוק - מטרונית,
142 - מפרקית ארוכה ארבע דלתות יורו 5
18   - מפרקית ארוכה ארבע דלתות יורו 5
השילוב של הארבעה הוא למעשה מערבת מטרופולינית של ארבעה קווים שיש בהם נקודות משותפת למעבר שתוכלל מצד אחד לצמצם משמעותית שימוש ברכב ותנועה למרכז העיר שתצמצם משמעותית שימוש ברכב בעיר גם לתושבי העיר, פתרון מצויין גם להגעה לעבודה וחזרה וגם לבילוי מהטבעת הראשונה של העיר.
יש מספיק מטרוניות ומפרקיות ארוכות יורו חמש ללקווים האלה וניתן בטווח של חצי שנה להפעיל מערכת כזו והיא תהפך בטווח של שנה מהפעלתה למערכת הטובה במדינה בתוך עיר.
142 עובד לא רע כמו שהוא עכשיו
08/05/14 14:34
276צפיות
עם אוטובוסים רגילים ומספר קטן של מפרקיות. באמת לא צריך יותר מזה. יש קווים שירוויחו הרבה יותר מתוספת מפרקיות.
אני נוסע קבוע, ואין עומס יוצא דופן.
08/05/14 14:49
173צפיות
לעומת זאת על קווים כמו 51, 82, 70, ובמיוחד 204 או 16, יש עומס-יתר באופן קבוע.
העומס על 51 צפוי להפתר עם הפעלת הקו האדום
08/05/14 15:01
159צפיות
וכולי תקווה שגם על 82.

אבל זה עדיין משאיר מספיק קווים שיהנו ממפרקיות. 61 ו 161 למשל? יכול לעזור גם ל 63.
העומס על 82 לא יקטן מהותית
08/05/14 16:00
102צפיות
המסלול של 82 הן בפתח תקוה והן בתוך תל אביב שונה משמעותית מהמסלול של 51.
רוב האנשים שעולים על 82 בפתח תקוה בשעות השיא בבוקר ובתל אביב בשעות השיא אחר הצהריים עושים זאת בקטעים הלא חופפים לקו האדום המקדים.
יש מצב שעם הפעלת המקדים יתפנו...
08/05/14 15:36
94צפיות
מפרקיות, 104 יתבסס בביקוש ופופלריות שלו כקו רב קיבולית, 63 ו70 בהחלט זקוקים לתגבור של רב קיבולת.
הצעתי משהו שיכול ליצור תפנית במערך התחבורה של תל אביב ומטרופולין תל אביב שיכול להביא לשינויים בכל מערכת הקווים בצורה הדרגתית ובשיתוף ציבור וזה משהו שיכול לקרוא בטווח של חצי שנה ולהפוך את הנסיעה בתוך תל אביב כחוויה, פשוטה ומהירה
עם הפעלת המקדים,142 יקח נתח מקווים...
08/05/14 15:31
169צפיות
42 40, ולא רק מהם הוא עובר באלנבי, שד' רוטשילד, אבן גבירול ושד' שאול המלך, עם נסיעה במפרקית ארוכה ותדירה יש לה פוטנציאל ואין לי ספק שהקו יסע בתפוסה גדולה כאשר הוא חלק ממערכת שנוסעת בסוג כלי קבוע, רב קיבולת ותדיר, כארבעה קווים, אדום וירוק מקדים ו142 ו18 יהיה כיסוי עירוני ומטרופולי בסדר של מערכת, מערכת כזו תהיה ההצלחה התחבורתית הגדולה בישראל בעיר ומטרופולין, היא תשנה הרגלי נסיעה גם ליוממים וגם לאנשים שנוסעים ברכב ולמבקרים ותיירים מהארץ ומחו"ל
אין שום סיבה שתהיה כזו התנפלות על 142
08/05/14 15:48
131צפיות
עם הפעלת המקדים. אולי תהיה עליה קטנה (אם באמת אנשים יוותרו על רכב ויעברו לקו המקדים, ואז יצטרכו תחבורה משלימה) אבל התפוסה שלו היום כזו שיש איפה להכניס עוד אנשים בלי הרבה בעיה.
חוץ מבשעות מאוד ספציפיות הוא בדרך כלל מלא בישיבה עם מספר עומדים מאוד קטן.

בכל מקרה, נחיה ונראה. אם פתאום הוא יהפוך לצפוף במיוחד, אז דן בטח תכניס יותר מפרקיות לשם.
נסיעה בתחבורה ציבורית היא יותר...
08/05/14 16:32
118צפיות
מלהגיע ממקום למקום, קו רב קיבולת מצליח להרים ולהפיל קו טוב, כל אחד מהקווים 18 25 40 42 63 61 82 ויש עוד שיעבור לפעול ברב קיבולת בכל שעות השרות  יהנה מתפוסה גדולה שתלך ותגדל, אני מייחס לזה את חווית הנסיעה ואת התחושה של משהו אמין.
קו 142 יש מסלול שאני קורא לו מנצח, רכבת מרכז, שד' שאול המלך, אבן גבירול, שד' רוטשילד, אלנבי, נווא שאנן (יש לשונה הזו עתיד מצויין), תחנה ישנה(פרויקט מנשר ששלב א' שלו פועל), תחנה חדשה, פלורנטין, המושבה האמריקאית גרמנית, שכונת נגה, יפו, שד' ירושליים, הקו הזה עם קו רב קיבולת, תדיר והפצה נכונה הפוטנציאל שלו גדול והנסיעה תהייה בתפוסה מלאה ויהיה פופולרי מאוד.
קו 25 הוא קו מאוד חשוב שנעשה בו טעות שפוגעת בהתפתחות הפוטנציאלית שלו שהוא נוסעה במהלך היום בעירוני, המסלול שלו נהדר.
שימי לב שהקווים הפופלריים בעיר הם קווים שאחוז הנסיעה הדומיננטי שלו הוא רב קיבולת, בעיר שאין בה מערכת תחבורה ראויה ויש פוטנציאל גדול של מעבר לתחבורה ציבורית, זה נראה בשטח כשהתנאים בה משתפרים
אבל כרגע אין שום צורך בתגבור הקו
08/05/14 16:38
90צפיות
אני נוסעת בו לא מעט, ובאמת אין בזה צורך. התדירות שלו טובה והתפוסה שלו נאותה בהחלט. אני לא מאמינה שיש מישהו שנמנע מלנסוע בקו בגלל העומס. יש שעות מאוד ספציפיות שבהן הוא עמוס, ואז כל האוטובוסים עמוסים - וגם אז בקטע העמוס יש לו קווים אחרים שעוזרים לו.
זה לא יקרה לבד...
08/05/14 18:15
67צפיות
נניח שיניחו מסילות לאורך מסלול קו 142 ותתחיל לנוע בו רכבת קלה עם ארבעה קרונות, השימוש בו לא יגדל?, נניח שבירושלים מחר בבוקר ינועו לאורך הקו עירוניים, השימוש בו ישאר כפי שהוא, לא תהייה ירידה?, כנ"ל למטרונית, ביקוש לא קורה הוא נוצר, תפעילי את קו 142 במיניבוס בתדירות של 20 דקות, השימוש בו יצטמצם,בהתחלה יהיה בלתי נסבל ויעורר מאומה, אחר כך יהיה לו קהל נאמן ומאושר ומצומצם, אין אלטרנטיבה משמעותית לתנועה בעיר חוץ מאוטובוסים ויש פוטנציאל לנוסעים למערכת תחתית וקלה תדירה עם חמישה קרונות ובתדירות של כמה דקות ובשביל זה צריך מערכת שעירוני לא יכול לספק.
אופי הנסיעה בקו נקבע ע"י הכלי שנע בו, למינבוס יש את הקיבולת שלו, לעירוני את שלו ולמפרקית את שלו
נניח שיניחו מסילות בין עזוז לניצנה ותתחיל
08/05/14 18:29
83צפיות
לנוע בה רכבת מגלב, השימוש במסלול בין ניצנה לעזוז לא יגדל?
אני מציע לבנות מסילת רכבת מהירה בין ניצנה לעזוז על מנת שאוכלוסיית עזוז תגדל פי אלף תוך חודשיים וחצי מהפעלת הרכבת המהירה.
במציאות שבה האמצעים מוגבלים ומוקצים לפי סדרי עדיפויות, הביקוש קובע את האמצעי יותר מאשר האמצעי את הביקוש.
אם וכאשר תהיה רכבת מהירה לאילת, זה לא יגרום לרבבות ישראלים לנטוש את גוש דן ולעבור לחיות באילת.
ולא חסרות בישראל דוגמאות לפרוייקטים תחבורתיים שתלו בהם תקוות גדולות והתוצאות בפועל אכזבו.
אם יפעלו אוטובוסים רבי-קיבולת בקווים בהם אין בהם צורך זה יבוא על חשבון אוטובוסים כאלה בקווים בהם יש בהם צורך.
אתה כותב הרבה על מערכת, אבל עושה שיקולים צרים של קווים מסויימים ולא מתחשב באילוצים ובדרישות של כלל המערכת.
השימוש באמצעים צריך להיות יעיל מערכתית.
הרי ברור לגמרי שזו שטות להשקיע משאבים במסילת רכבת בין עזוז לניצנה, נכון?
כך זו גם תהיה טעות לקחת אוטובוסים רבי-קיבולת מקו X שצריך אותם לקו Y שלא צריך אותם.
אם ההודעה שלך רצינית...
09/05/14 00:29
61צפיות
או שאתה לא מכיר את המסלול של הקו בתל אביב, לצד איזה אתרים, מוסדות ציבור הוא עובר ומה האופציה שלו בתל אביב.
אם קו 142 היה פועל כקו טרם במסלולו, הוא היה נוסע בתפוסה מלאה גם עבור משתמשי המטרופולין וגם עבור תושבי תל אביב וגם עבור מבקרים מחוץ לעיר ותיירים, המסלול שלו מצויין.
האם אתה סבור שאילו קווים 18 25 40 42 היו עוברים מחר בבוקר לעירוניים עם התדירות הקיימת, לא היתה ירידה דרסטית בכמות הנוסעים והיתה זליגה לקווים אחרים, אופניים, רכב.
אזכיר שהצעתי מערכת של ארבעה קווים שיש בהם נקודות משותפפות שעובדות אחת עם השניה ושהנסיעה היוממת של תל אביבים, או משתמשי המטרופולין, תיירים ישתמשו בארבעתם, אבל אני עדיין חושב שהקו יכול לעבוד טוב יותר עם רב קיבולת ובטווח של שנה להגדיל משמעותית את השימוש בו ואם צריכים רבי קיבולת לקווים נוספים, אפשר להגדיל מצבת כלי רכב
שים לב לעוד נקודה, בגדול מדובר בשימוש במפרקיות ארוכות לקווים 18 ו142, כך שיהיה מפרקיות קצרות שיחולקו בקווים שזקוקים לתגבור כ63 70 104 ועוד
אני לא מקבל את הטענה שלך שסוג האוטובוס
09/05/14 09:27
55צפיות
קובע האם נוסעים או לא נוסעים בקו. אם נוסע צריך להגיע מנקודה X לנקודה Y והקו הכי מתאים לצורך כך זה קו AA אז הנוסע יסע בקו AA גם אם זה קו שנוסעים בו בעיקר מיניבוסים.
אתה פשוט הופך את היוצרות - לפי גישתך רב-קיבולת מביא נוסעים לקו, אבל זה הפוך הרבה נוסעים בקו מביאים אליו רב-קיבולת.
האמצעים שבהם משתמשים בכל קו צריכים להיות מותאמים לביקוש בפועל ולביקוש החזוי בו.
אפשר לבדוק את זה....
10/05/14 23:55
24צפיות
קודם כל לגבי מיניבוס הוא כלי מאוד נוח והנסיעה בו היא בישיבה בלבד, אם המסלול משלב כניסה לרחובות צרים ועצירה בהינף יד כמו ב58,
לדעתך אם קווים 18 25 42 יעברו לעבוד עם עירוניות בלבד לא תהיה ירידה בכמות הנוסעים, או עם 61,  63 יעברו לעבוד במיפרקיות בלבד לא תהיה עליה בכמות הנוסעים, אני יומם בתחבורה ציבורית ורואה התנהגות של נוסעים בקווים 18 25 42 40 שעברו עליהם שינויים בשנים האחרונות מבחינת שילוב כלים ולא רק בקווים אלו ואך זה משפיע על נוסעים, התחבורה הציבורית במטרופולין תל אביב היום מורכבת בעיקר מנוסעים שבויים שאין להם ברירה, אין להם רכב או יכולת להחזיק רכב, אין להם טרמפ לעבודה, אחוז היוממים שעןשים זאת מתוך מודעות סביבית, או מנוחות, כאלה שיש להם בררות אחרות, הוא לא גבוהה, יש לפחות עשרה קווים שנכנסים לתל אביב שאם תעביר אותם לרב קיבולת בלבד, תראה עליה בשימוש בו, תחבורה רבת קיבולת תדירה, מאפשרת מיתון תנועה, הרחבת מדרכות, הצרת נתיבים לסלילת שבילי אופניים ונתיבים לתחבורה, לשיטתך לא צריך לעשות כלום פשוט להשאר כףך, בכל אופן הטענה שלי היא שמטרופולין תל אביב זקוק למערכת רבת קיבולת תדירה בן אם היא באמצעות מפרקיות, רכבת קלה, טראם או תחתית, עירוניות בלבד לא יכולות לתת מענה ובודאי שלא להביא לעלייה בנסיעה בתחבורה ציבורית, או להוות מערכת תחבורתית ראויה היום, עד שתהייה מערכת של רכבת קלה יקח בן עשור לשתיים וזה הרבה זמן ולא אמרנו דבר על חוויית נסיעה, על עירוב שימושים בתחבורה, על סידור פנימי שמאפשר עירוב בכלי עצמו, על תחבורה לא מזהמת.
לא, אתה מפרש לא נכון את מה שאני כותב
11/05/14 00:09
25צפיות
אם בקווים שיש להם ביקוש גבוה ישתמש באמצעים לא מתאימים לביקוש הגבוה ברור שזה יפגע בדרישה לקווים כי מדובר בפגיעה בשירות. אם לקו יש ביקוש שמצדיק שימוש במפרקיות ולא ישתמש בו במפרקיות ובעקבות זאת הוא יככב בפרויקט סרדין אז ברור שיהיו נוסעים שיירתעו משימוש בו.
אבל קו שעונה על הביקוש היטב גם ללא שימוש במפרקיות, לא ימשוך אליו עוד נוסעים רק בגלל המפרקיות.
והפיכה של קו לקו של מפרקיות בלבד גם לא תעשה את זה.
לרוב משתמשי התחבורה הציבורית אוטובוס זה אוטובוס. לא משנה להם כן מפרקי או לא מפרקי. אם יהיה להם מקום ישיבה באוטובוס רגיל לא יעניין אותם מפרקי או לא.
שימוש באוטובוסים מפרקיים בקו שאין בו צורך בהם לפי הביקוש לקו, זה בזבוז של משאבים.
מלבד קיבולת אין שום זוהר מיוחד לאוטובוס מפרקי לעומת אוטובוס רגיל.
אם אני נניח עולה על קו בתחנה הראשונה שלו ויודע בוודאות שיהיה לי מקום ישיבה - אני אעדיף דווקא שזה יהיה אוטובוס רגיל ולא מפרקי. אם יצאו שני אוטובוסים ביחד ותהיה לי בחירה - אבחר לעלות על הרגיל.
שימוש במפרקיות בפני עצמו לא ימשוך נוסעים לקו, אלא אם כן המפרקיות פותרות בעיית קיבולת ומשנות סטטוס של קו סרדין.
בקו שאין לו בעית קיבולת אין צורך בכך.
מסכים עם חלק מהדברים...
11/05/14 13:36
14צפיות
כתבתי בפירוש שמערכת טובה היא מערכת שמערבת שימושים ומשתמש במגוון כלים, קו 58 הוא קו מושלם למיניבוס, חשוב שלא ניתן יהיה לעלות בעמידה, הוא נכנס לרחובות צרים ומאפשר לאנשים לעצור אותו בהינף יד, קווים 4 ו5 עובדים טוב עם עירוניים, יש להם אלטרנטיבה סביב השעון במונית שרות היה מושלם עם היו עובדים על כרטיסניות, קו 7 33 בשעות שיא פשוט סבל לעלות עליהם, עומדים דחוסים מסורדנים לאורך מירב הנסיעה,  קווים 18 25 40 42 הם קווים מטרופוליניים עם ביקוש ועם פוטנציאל לגידול בנוסעים (יתכן והקו המקדים ישנה את הביקוש לחלק מהם), אוטובוסים עירוניים לא מונמכים לא רק שהם סיוט הם ממש לא עושים שרות טוב לעיר ובעיקר העיר תל אביב והמטרופולין זקוקים לפתרון של תחבורה רבת קיבולת שתכנס לתוך העיר והפתרונות הם רחוקים, הקו האדום המקדים ישפר את התחבורה למשתמשי התוואי, אבל הוא בהחלט לא פתרון
אני לא מסכים למשפט "מבלב קיבולת אין זוהר מיוחד לאוטובוס מפרקי לעומת אוטובוס רגיל", רב קיבולת זה יכול להיות מפרק, טראם, קלה, היא נראית והיא נכנסת לתודעה גם למי שלא נוסע יומם בתחבורה ציבורית וגם למשתמשים ברכב פרטי, רב קיבולת מאפשר ליותר אנשים להשתמש בנסיעה, יותר נוח לעמוד, בדרך כלל העמידה תהייה קצרה בגלל התחלופה.
המשפט האחרון גם איתו אני לא מסכים, מערכת רבת קיבולת בהכרך תגדיל את השימוש ותביא קהלים רבים, מהסיבה שיש ביקוש בעיר והרכב לא יכול לתת פתרטו ומערכת רבת קיבולת תדירה מאפשרת לעיר להתפתח כעיר עירונית פפעילה, היא מאפשרת הגדלת מדרכות, סלילית שבילי אופניים, פרויקטים כתל אופן ותל כאר, מאפשרת הקצעת נתיבים לתחבורה ציבורית ועדיים מאפשרת לרכב להיות כלי דומיננטי בעיר
אני חושב שיש מקום לעשרה קווי רבי קיבולת בעיר תדירים שנעים על נתיבים, אני חושב שקו עם ביקוש יכול לגדול בדרישה ואף לגרום לאנשים חדשים להשתמש בו, אני חושב שחשוב שהכלי יהיה לא מזהם, יתוחזק טוב ואסטטי ושתהיה חשיבה מחדש על הסידור הפנימי.
אני לא מסכים עם הטענה שלך שאוטובוס הוא רק כלי להגיע מיעד אחד לשני ולא משנה איזה כלי נע בו ולא משנה אך מתוחזק, אם הוא מזהם או לא, אם יש בו כריזה וכתוביות, אם הוא נמוך או גבוהה ועוד
רשמת כל כך הרבה דברים לא רלוונטים לנקודה
11/05/14 14:58
18צפיות
שעליה מתבסס הדיון, איך הצלחת להכניס טראם ורק"ל להשוואה בין אוטובוס מפרקי לרגיל והתייחסות לאבזור/תחזוקה של אוטובוסים?

אם יש קו שאוטובוס רגיל מספק את עומס הנוסעים בכל זמן נתון, שינוי *אורך* האוטובוס לא רלוונטי לאטרקטיביות או לפוטנציאל הנוסעים בקו ואני לא חושב שאפשר להסביר את זה טוב יותר מאיך שהסביר זאת עמוד השדרה.
לגבי החלק הראשון...
11/05/14 18:54
13צפיות
ההשוואה בהחלט רלוונטית לדיון, אני טוען שיש השפעה לכלי שאתה מסתמש בו בקו במיוחד עם מדובר בקו שיש לו פוטנציאל כשל 142 ולגבי אבזור, תחזוקה, רכב לא מזהם ושקט זה רלוונטי להעברת משתמשים רלוונטים שישלבו נסיעה בתחבורה ציבורית בעלי רכב, אופניים, הולכי רגל, מבקרים ותיירים, לתחבורה ציבורית ולשירות שנוסעים יחושו נוח ומפרגן.

יש הרבה קווים שעירוני או מיניבוס כ59 , 4, 5 מספק את הנסיעה בקו, או שעירוני שמתוגבר בשתיים או שלוש מפרקיות כ70 ו63 שראויים לתושבת מפרקיות ואפשר לגוון את התדירויות בשיא ובשפל, אין הרבה קווים כמו 142, 25, 18 שראויים לרב קיבולת בכל הנסיעות בשיא ובספל, שיכולים יחד עם המקדים האדום (הירוק המקדים, אבל זה פחות רלוונטי לחודשים הקרובים) להוות מערכת שתעשה שינוי גדול במערך העירוני, כי אין משהו רלוונטי לעשור או לשני העשורים הקרובים.
כמובן שיש השפעה לסוג כלי התחבורה
11/05/14 19:58
9צפיות
ואפילו אם מדובר באוטובוס מפרקי ישן ורועש או אוטובוס היברידי שקט לדוגמא - אבל הנקודה היחידה בדיון היא האם הגדלת *אורך* *אותו* כלי משפיעה(כל עוד ההיצע מספיק) והיא לא.
אני חושב שצריך להוציא אותם משרות...
11/05/14 20:34
12צפיות
את העירוני ואת המפרקי הגבוהה והמרעיש, לגבי הגדל האורך מעירוני למפרקי, דעה שלי במירב הקווים המהלך יגדיל שימוש בקו, כבר אמרתי בשרשור שיש הרבה קווים שעירוני נותן שרות נהדר והגדלת תדירות יכולה לסייע, מיניבוסים מתפקדים מצויין בעיקר מפני שהם מיועדים לישיבה וביחד עם התדירות הם מיצבים את עצמם, בקווים 142 18 25 אני יכול לחתום על כך שהפעלתם ברב קיבולת בלבד תגדיל משמעותית את השימוש בהם גם ליוממות וגם לנסיעות של לא יוממים, של תושבים, מבקרים ותיירים.
אבל זה קו עם תדירות טובה כבר היום
11/05/14 14:35
14צפיות
זה לא שהתדירות נמוכה ואתה אומר שאנשים נמנעים כי אין להם כוח לחכות. התדירות של הקו טובה ואין עומס בלתי נסבל, לכן אין טעם לשדרג את הקיבולת שלו. הוא עונה על הביקוש, ואין בו בעיות שמבריחות נוסעים.

כרגע לפחות מיותר לצייד את הקו במפרקיות.
התדירות טובה להיום...
11/05/14 18:37
10צפיות
זה לא אומר שהיא לא יכולה לגדול, המסלול של הקו בתוך העיר יכול להוות אלטרנטיבה לרכב לסידורים, לתיור ולבילוי בכל שעות היום, הקו הוא פוטנציאל לשימוש של תושבי תל אביב בתוך העיר, הוא יכול לשמש את מי שגר בלב בעיר ועובד בסיטי של רמת גן ביום יום וזה לא ממש נורא אם יש גם ספל לקו, האם יחליפו מערך קרונות של רכבת תחתית בשעות השפל?, לא אחת יצא לי באירופה להיות על קו תחתית כשבכל קרון היו מס' בודד של אנשים, אם חסר כלים שירכשו, אני חושב שהקו המקדים האדום יכול לתרום לפופולריות של הקו וזה יכול להיות רק עם רב קיבולת ובהמשך הגדלת התדירות.
אני חושב שמסלול של קו 142 בתל אביב הוא הכי טוב שי בתל אביב, קו 25 הוא קו עם מסלול מצויין שלשלב בהם עירוניים זה פשוט חשיבה לא נכונה, לעומת זאת הקו המקדים יפגע בקווים 40 ו42, מעבר לכך קו 142 אמור לתת שרות גם למשתמשי הקו האדום המקדים ואם הוא יפעל כרב קיבולת הוא יתמלא בתחנה המשותפת של המקדים בצומת עלית שהיא צריכה להיות לדעתי בגשר הולגכי הרגל של הבורסה שעומד להיות קישור בן הסיטי שח רמת לסיטי ההולך ונבנה בגבעתיים, 142 בלי שום תכנון אמור להיות קו מאוד משמעותי, אני אומר את דעתי אם הייתי מקבל החלטות בדן הייתי כבר מהיום הופך את קו 142 לרב קיבולת.
אבל *אין כרגע צורך*
11/05/14 18:55
12צפיות
התדירות טובה. זה אומר שאתה מגיע לתחנה ותוך מספר דקות לא רב מדי מגיע אוטובוס. לא חייבים לתכנן מראש.
אם החזון שלך יתגשם והקו האדום המקדים יגביר מאוד את הפופולריות של 142 אז אנשי דן יראו את זה ויתגברו את הקו או יהפכו אותו למפרקי.
כרגע כל מה שאתה כותב הוא ספקולציה בלבד.
ככה זה עובד בישראל ובגלל זה...
11/05/14 19:02
8צפיות
התחבורה היא לא משהו, קו 142 ראוי לרב קיבולת, המסלול שלו יחד ושל 25 הכי טובים שיש לדן שעוברים ביפו, בדרום, תל אביבב, בלב העיר ובמרכז העיר, והקו המקדים יכול להפוך את 142 לקו מוצלח ופופלארי מאוד, אי אפשר ליצור מערך בלי לתכנן ובלי לחשוב מה השינויים שכבר מתוכננים יכולים לגרום לו או אפשר לגרום לו להיות מוצלח יותר.
אוטובוס רב-קיבולת זה אמצעי, לא מטרה
08/05/14 16:58
93צפיות
לנוסע בתוך גוש עירוני לא באמת משנה עם הנוסע באוטובוס קצר או ארוך כל עוד יש לו מקום לשבת או לפחות לעמוד בכל אחד מהם.
הקטנת צפיפות יכולה להגביר שימוש בתחבורה ציבורית אבל סתם להשתמש באוטובוס רב-קיבולת בקו לא עמוס לא באמת ימשוך נוסעים לקו רק בגלל רב-הקיבולת.
אתה הופך את היוצרות - בקווים פופולרים משתמשים באוטובוסים מפרקיים בגלל הפופולריות שלהם, הם לא פופולרים בגלל האוטובוסים המפרקיים.
הדרישה לתחבורה קיימת...
08/05/14 17:57
65צפיות
קווים עירוניים עם ביקוש או עם פוטנציאל לביקוש לא יכולים לקבל את זה ממיניבוס או מאוטובוס עירוני, תוריד את המפרקיות מקו 18 לא ישאר הרבה מהקו, תפעיל אותו במפרקיות בלבד ותגדיל את התדירות בתוך מס' חודשים אחוזי הנסיעה בו יגדלו משמעותית, כך בקו 25 42 142 40 63 61 104 63 ועוד קווים.
מה שעושות מערכות תחבורה כתחתית, קלה וBRT הם מגדירות, מאפשרות קיבולת, מגדילה תדירות ויוצרת הגדרה וחוויה, עם תחליף את קרונות הקלה בירושלים באוטובסים עירוניים, תראה ירידה משמעותית בשימוש בה, השימוש הגדול בה (אם מנתקים את אלו שאין להם בררה או דרך אחרת) הוא בשל החוויה, בשל מערכת שמגדירה את הנסיעה בפשטות, בשל היותה מערכת,
המפרקית היא כלי רב קיבולת, יותר אנשים יכולים לנסוע בה, התחלופה בה גדולה, סביר להניח שלא תעמוד לאורך כל הנסיעה, קל יותר לעמוד בה, היא כלי שמתשמשים בה ערים שיש להם מערכת תחתית וקלה, היא זולה ממערכת מורכבת וגמישה במסלולים ובשינויים והיא כלי זמין ששימוש נכון בו יכול להקל, הוא בהחלט אמצעי תחבורה, בשום מקום לא כתבתי שהוא מטרה, יש קווים שמפרקי מתאים להם, לדוגצה קווים 4 ו5 הכלי שהייתי משלב בהם הוא עירוני עם שלוש דלתות, וקווים מטרופוליניים כקו 58 הם מצויינים כמיניבוסים, השימוש במגוון כלים יוצר עירוב שימושים ויוצר פתרונות מצויינים, הבעיה בתל אביב שאין לה מערכת מהירה ותדירה, הצעתי נותנת לה את האפשרות למערכת מקדימה ראויה שהעיר זקוקה לה
אתה מפתח ציפיות גבוהות והאכזבה שלך תהיה כואבת
08/05/14 15:54
147צפיות
לא יהיה שום קו ירוק מקדים. שנים לוקח להוציא לפועל את הקו האדום המקדים, אז אתה מצפה תוך תקופה קצרה יארגנו קו שאף אחד לא חשב עליו ולא תכנן?
ו"רשת" הקווים הזו שאתה מתאר היא אותה גברת בשינוי אדרת ולא תהווה שום חידוש של ממש. לא מערכת ולא הצלחה.
נקווה שהקו האדום המקדים לא יקלקל, כי כפי שהוא מבוצע, הוא לא ממש מבטיח.
שינוי אמיתי בגוש-דן לא יקרה בעשור הנוכחי. נקווה שיקרה בעשור הבא.
בדרך כלל...
08/05/14 16:17
81צפיות
שאני מציעה פרויקט גם בתחום שלי, אומנות, אני נתקל בחומה, חלקם מצליחים להדביק את המתנגדים הכי גדולים אליהם, חלקם מצליחות, לא פוחד מאכזבות, לא פחוד ממחשבה ועשיה לשינוי, גם שאני מודע לאך שדברים נעשים כאן, אני חושב שנכון למצב התחבורה בתל אביב והמטרופולין למול התכנון שבמקרה הטוב רק בעוד שני עשורים נראה מערכת ראשונה בעיר, ההצעה שלי היא ישימה ויכולה לפעול בתוך חצי שנה ולשנות את כל מה שאנו מכירים בתחום בתל אביב, אין לי צל של ספק שמערכת כזו תהייה הצלחה מהר מאוד, כמובן שזה תלוי במשרד התחבורה, עיריית תל אביב וחברת דן
º
השלמת הרכבת מכפ"ס להרצליה תהיה שיפור אזורי
08/05/14 19:20
63צפיות
º
בתל אביב אין מטרוניות יש אורבניות
09/05/14 10:19
87צפיות
º
הכל ענין של שם
09/05/14 10:23
64צפיות
ובכל זאת על האוטובוסים במרכז כתוב אורבנית
09/05/14 11:10
127צפיות
כפי שהיצרן קורא לאוטובוס זה.

ובחיפה האוטובוסים הללו נקראים וגם כתוב עליהם מטרונית כפי שהוחלט בחיפה ולא כפי שקבע היצרן.
השם "אורבנית" נקבע לפי סקר שנערך בציבור
09/05/14 11:26
110צפיות
הוא לא נקבע על ידי היצרן.
º
האם משנה מה השם ? בפועל זו מפרקית
09/05/14 17:15
48צפיות
חבר, אתה חופר.
09/05/14 18:08
83צפיות
מהיום אקרא לך יוסי כי זה למשנה השם גם יוסי וגם אוהד אנשים.
חדשות לגבי הקו האדום האמיתי:
09/05/14 13:44
174צפיות
"
שבע חברות בינ"ל השתתפו בכנס מציעים למכרז המנהור בשיטת ה TBM ולמבני התחנות התת קרקעיות של הקו האדום

שבע חברות בינ"ל, חלקן בשיתוף חברת ישראליות, השתתפו היום בכנס מציעים למכרז המנהור בשיטת ה TBM ולמבני התחנות התת קרקעיות של הקו האדום של הרכבת הקלה במטרופולין ת"א. בחירת הקבלן המבצע תהיה בתחילת 2015 ומיד לאחר מכן יחלו העבודות.

בתום תקופת תהליך המיון המוקדם  עשתה היום חברת נ.ת.ע צעד נוסף לעבר בחירת הקבלן, שיבצע את מנהור הקו האדום בשיטת ה TBM יחד עם מבני התחנות התת קרקעיות. שבע חברות בינ"ל גדולות, נטלו  חלק בכנס המציעים, שערכה חברת נ.ת.ע בר"ג. החברות הינן מסין, רוסיה, גרמניה, צרפת ספרד ואיטליה. כולן עברו את שלב המיון המוקדם ונציגיהם יערכו סיור לאורך תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה במטרופולין ת"א.

מדובר בשתי מנהרות לאורך 8 ק"מ כ"א, שיהוו את החלק העיקרי של המקטע התת קרקעי של הקו האדום: מצומת גהה, דרך ציר ז'בוטינסקי בבני ברק, המשך על הציר לר"ג, דרך בגין בת"א ועד למסילה התורכית ביפו. במנהרות אלה יוקמו שמונה מבני תחנות תת קרקעיות וכן 22 מנהרות מקשרות בין המנהרות הראשיות, לצרכי בטיחות.
"
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אלנתן העלה זאת בשרשור הקודם, חדשות טובות!
09/05/14 18:44
39צפיות
למישהו יש הסבר הגיוני להתקדמות הזוחלת?
09/05/14 21:33
100צפיות
נשמע לי הזוי שלוקח 3-4 שנים להקים 3 פירי שילוח תת-קרקעיים.
הקו האדום המקדים הוא כמו גשר 6 בקו לירושלים
09/05/14 18:47
148צפיות
תשתית שחשיבותה היא הצהרתית. "אנחנו אשכרה מתכוונים להקים את הקו האדום ולא לסגת מכך"
אחרי שנה אם קו האוטובוס "האדום המקדים" אנשים יתרגלו למסלול שכזה ויהיה קשה לסגת\לדחות את כריית הקו.
מסכים, שלא יובן לא נכון, אני רואה...
11/05/14 00:13
47צפיות
חשיבות מאוד גדולה לקו האדום המקדים ואני חושב שתהייה לא הצלחה (יהיו גם בעיות בעיקר בלהתרגל לרכוש כרטיס מחוץ לתחנה ותצטרך להיות תקופה של דיילים בתחנות), המסלול שלו יהיה רלוונטי מבחינת השימוש יותר לתושבי המטרופולין,  הוא עובר לאורך המע"ר בדרך מנחם בגין, המע"ר של רמת גן והמע"ר של פ"ת והצלחה תזרז אולי את לוח הזמנים של הקו הקבוע, אני טוען שבשביל שהוא יעבוד עבור תל אביבים ועבור נסיעה לתוך העיר וממנה למטרופולין, אילו היו מפעילים גם את הירוק המקדים וזה רק עניין של החלטה יש מספיק מטרוניות/אורבניות לשניהם, זה כבר היה שינוי משמעותי שיעודד התקדמות מואצת לקווי קוי הקבע, להוסיף את קוי 18 ו142 שיופעלו במפרקיות הארוכות, היו יוצרים מערכת שיוצרת עידן חדש בתחבורה במטרופולין תל אביב וזה משהו שהוא ישים בטווח של חצי שנה.
מחפשת המלצות לשכונות מטופחות בגוש דן?
07/05/14 00:36
355צפיות
אני מכירה את הפורום הזה ואת אנשיו הנחמדים שתמיד עוזרים. ולכן  אפילו שהשאלה לא ממש קשורה אשמח לקבל המלצות:
אני ממש אוהבת לטייל סתם ככה ברחוב באיזורים של שכונות מטופחות עם ביניינים גבוהים ורחובות רחבים
(סטייל: נווה אביבים, רמת אביב, כוכב הצפון בת"א)  או מדרחובים או פארקים .
מחפשת המלצות לשכונות חדשות שיעלו לי כמו נסיעה בתור העיר, ושהנסיעה תיקח זמן סביר . נקודת המוצא שלי זה הסינמטק בת"א.

תודה רבה :)

º
השכונות החדשות בקרית אונו
07/05/14 00:38
111צפיות
תודה. ואיך מגיעים ?
07/05/14 01:09
136צפיות
נקודת הומצא שלי : סינמטק בת"א
º
56 מהלונדון מיניסטור או 68 מדרך בגין.
07/05/14 02:34
52צפיות
ואיפה לרדת?
07/05/14 20:14
88צפיות
אגב אני מכיר את השכונות בשדרות ההשכלה. זה באמת נחמד מאוד :)
אבל הייתי שמה לפחות 20 פעמים

אני אנסה את ק.אונו. אבל איפה לרדת?

ואולי אתה יודע איפה עלי לרדת בשביל ה ח300 ?

אפשר לרדת בקניון קרית אונו וללכת דרום-מערבה.
08/05/14 15:07
58צפיות
יש גם את שכונת פסגת אונו בצפון רחוב לוי אשכול, אבל עוד לא טיילתי בה.
אם הבנתי נכון, ח300 זה ליד המדיטק
08/05/14 15:10
61צפיות
ואפשר להגיע לשם בקווים 89, 289.
למדיטק אפשר עם 89 עד המקום, 289 מצריך
09/05/14 10:22
34צפיות
הליכה של מספר דקות. במקום עובר קו הלילה 289 של אגד
חחחח את אופטימית עם הנקודת מוצא
07/05/14 00:52
222צפיות
אם את מחפשת שכונה מטופחת במחיר שפוי את תצתרכי להרחיק עד לפחות חדרה.  בלי צחוק.
לטיול. לא לקנות בית
07/05/14 01:08
188צפיות
אני כולה הולכת לטייל ברחוב...
אני לא יכולה לקנות אפילו דירת חדר בעזה אז בטח שלא בחדרה :P
אוקי
07/05/14 01:12
167צפיות
אני עובר עוד פעם על ההודעה שלך,ואני שם לב שכתבת "מדרחובים או פארקים".   אז יש את מדרחוב נחלת בניימין,מדרחוב רמב"ם הסמוך.  לגבי פארקים, יש איזה פארק ממש נחמד שפתחו לא מזמן בתל אביב,  פארק הירקון. אם יהיה לך מזל גם תוכלי להיתקל בחברי כוורת,כי הם שם כל שני וחמישי בערך.
לא הבנת כוונתי. אני כותבת שוב את הפוסט
07/05/14 01:35
158צפיות
אני אוהבת לטייל סתם ככה ברחוב בשכונות מטופחות.
אני גרה בת"א. אז מכירה את השכונות והפארקים בת"א
אני רוצה לצאת מחוץ לת"א , לטייל מידי פעם (הליכות ערב).
ולכן אני מחפשת המלצות לשכונות נחמדות ומטופחות ** מחוץ לת"א **  (שכונות סטייל רמת אביב בת"א)

וגם איך נוסעים לשמה בתחבורה ציבורית

עכשיו יותר ברור?  ;) ?
º
ח300 בחולון
07/05/14 01:47
57צפיות
במרחק סביר מהסינמטק אין המון
07/05/14 14:25
132צפיות
ח-300 בחולון זה אחלה, גם מרום נווה ברמת גן זה אחלה, רמת אביב ד' (החדשה).

אם המושבות בפתח תקווה נקטלה על התשתיות שלה, אבל אולי לך זה יהיה מעניין.

שכונה ישנה, אבל מקסימה מבחינת שבילי הולכי רגל וגנים היא יד אליהו. ולידה לשכונת התקווה יש קסם שונה לגמרי משלה.

אם תרחיקי קצת לקצה הטבעת השניה תוכלי להגיע לשכונה הירוקה בכפר סבא שבנו שם הרבה גשרי הולכי רגל (קו 567+קו 8 ממרכז כפר סבא). יש פארק יפה בקצה הצפוני של השכונה.
שכונת אם המושבות לדעתי יפה מאוד
09/05/14 10:46
54צפיות
יוצא לי לעבור שם לעתים קרובות. לדעתי האזור מאוד יפה.
º
יפה יפה, זה כן. אבל, תכנון גרוע מבחינת תחבורה
09/05/14 12:58
22צפיות
יופי זה עניין סובייקטיבי
09/05/14 13:13
58צפיות
לדעתי היא צפופה מדי וכשמסתכלים בתוך הקנקן ולא עליו, אפשר להתווכח עד כמה היא יפה.
היא נראית יפה ומרשימה כשמסתכלים עליה מבחוץ וממרחק. בפנים - לא הייתי אומר שהיא יפה.
ואני נמצא בתוכה לא מעט פעמים.
º
09/05/14 13:30
10צפיות
אני מסכים איתך, שזה עניין סובייקטיבי
09/05/14 14:01
44צפיות
אני מניח, שמספר הפעמים, שיוצא לי להיות בתוך אם המושבות, לא מתקרב לשלך. ועדיין הייתי שם ובסך הכל התרשמתי לטובה.

הדר המושבות ובמיוחד הדר המושבות החדשה
09/05/14 14:12
50צפיות
היא דוגמה לפוטנציאל גבוה, ותכנון וביצוע גרועים.
זו דוגמה קלאסית ל"תפסת מרובה (מבחינת גודל אוכלוסיה), לא תפסת (מבחינת התשתית והשירותים לאוכלוסיה)".
לא הייתי לוקח את הדר המושבות כדוגמה ל"כך צריכה להיבנות שכונה חדשה".
ושם היה אפשר לבנות שכונה לדוגמה כי זה היה שטח פתוח, מישורי וכמעט בתולי וללא אילוצי תכנון משמעותיים.
זה לא יאומן שעד היום הציר הכי מרכזי שקשור לשכונה הזו מכיל קטע צוואר בקבוק עם נתיב אחד לכל כיוון - ואני מתכוון לרחוב גיסין, לא לרחוב פנימי בשכונה.
והחזות של רחוב גיסין זה בכלל נושא בפני עצמו.
גם בחזות של קטע דרך אם המושבות הצמוד לשכונה לא ממש השקיעו.
º
לזה תוסיף גם את התחבורה הציבורית הגרועה
09/05/14 14:10
18צפיות
על יד אליהו כבר כתבתי פה
09/05/14 14:42
48צפיות
אחלה שכונה שבעולם. שקטה,שלווה ועם הרבה ירוק.   מאד מקווה שלא יהרסו את לה גווארדיה ויהפכו ליגאל אלון.

שכונת התקווה זאת אחת השכונות הכי מכוערת במזרח התיכון.
איפה לרדת באם המושבות?
09/05/14 23:43
42צפיות
תודה רבה
איפה לרדת באם המושבות? הדר המושבות?
ואיפה לרדת ברמת אביב ד'?

אני מזכירה נקודת המוצא זה הסינמטק בת"א

ושוב המון תודה
אם את פנויה כל היום(אני מניח)
10/05/14 13:30
39צפיות
זה הלוח זמנים של קו 38 מהכרמלית
חכי לו בכיכר רבין, הוא מגיע תוך 15-20 דקות

http://www.dan.co.il/search/lines_times.asp
ואם את בקטע של ללכת ברגל
10/05/14 13:33
32צפיות
אז עדיף לך להתקדם לאחת התחנות שבשאול המלך
גם במזרח ת"א יש אזורים מאד נחמדים
07/05/14 02:38
201צפיות
עם שדרות רחבות, כמו שדרות ההשכלה (שלידן יש גם בניינים גבוהים), שדרות יד לבנים ושדרות החי"ל , ולא רחוק משם גם פארק וולפסון ופארק גבעתיים.
מהסינמטק אפשר להגיע לאזורים האלה בקווים 9, 39, 239.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 07/05
07/05/14 00:01
43צפיות

עזרה באזור המרכז
07/05/14 06:39
41צפיות
בוקר טוב
אני צריכה להגיע מנחלת יצחק בתל אביב (או מעזריאלי, איפה שיותר נוח) לרחוב ארמיה 5 ברמת גן
יש לי חופשי חודשי רכבת אם זה עוזר במשהו לקיצור הדרך.

מה הדרך הכי טובה להגיע?
תודה רבה מראש

התכוונת לרחוב ארניה?
07/05/14 08:04
46צפיות
מעזריאלי לרחוב ארניה ברמת גן: קווים 42, 524, 525, 531 עד אבא הלל פינת רש"י.
º
תודה, לוקחים אותם מהצד של עזריאלי או הקריה?
07/05/14 14:12
12צפיות
º
מהצד של עזריאלי.
07/05/14 23:43
5צפיות
הגעה ברכבת לסניף אדם מילא בתל אביב
07/05/14 08:52
77צפיות
שלום,
באיזה תחנת רכבת כדאי לרדת אם ברצוני להגיע לסניף אדם מילא בכתובת *תבואת הארץ 3 תל אביב* ? והאם אזדקק לקו פנימי או שאפשר ללכת ברגל?
תודה לעונים
תשובה
07/05/14 09:31
55צפיות
מדהים שהשאלה הזו חוזרת לפחות פעם בשבוע. צריך כבר לעשות מדריך 10 ההכוונות הכי מבוקשות

תשובה -
רכבת אוניברסיטה קו 22 (לכיוון קניון איילון) משד' רוקח (יוצאים לרחוב הראשי ועוברים את הכביש).
רכבת בני ברק - קו 22 (לכיוון כרמלית) או 42 (לכיוון עתידים) מגשר מבצע קדש. (יוצאים ממתחם הרכבת ועולים במדרגות לגשר או דרך רח' לח"י).
תיקון קל
07/05/14 09:45
40צפיות
באופציית רכבת בני ברק, קו 22 פועל מהתחנה הזו רק אחרי 10:00 (בד"כ למכוני גיוס לעבודה, מגיעים ב-8 בבוקר, כך שאני מניח שהמקרה תקף). לפני כן, יש רק את קו 42 (כפי שניתן לראות בהכוונה של olli3 אחריי).
מהיכן את מגיעה? מהצפון? מהשרון או מהדרום?
07/05/14 09:40
43צפיות
אם מגיעים מהצפון יש שתי אופציות:

1. להחליף רכבת אל תחנת בני ברק ומתחנת בני ברק ללכת ברגל - כ-15 דקות הליכה (תלוי בקצב). לחילופין, ממשיכים עם 42 דן לנסיעה של 3 תחנות (תחנת הירידה היא פנחס רוזן פינת קהילת יאסי) או עם 525/531 אגד ו618 של נתיב אקספרס לנסיעה של שתי תחנות (תחנת הירידה היא פנחס רוזן פינת אשכנזי). מתחנת הירידה בקו 42, פשוט עוברים דרך הסמטה שמאחורי התחנה וכשיוצאים מהסמטה פונים ימינה ומיד מצד שמאל זה רחוב תבואות הארץ. מתחנת הירידה של שאר הקווים, ממשיכים עם כיוון הנסיעה של האוטובוס והליכה של 3 דקות ואת בתחנה של 42 ומשם את ממשיכה...

האופציה השנייה היא לרדת בת"א האוניברסיטה, לצאת לשדרות רוקח, לחצות לצד השני ולהמשיך משם עם קו 22 של דן ולרדת ממנו בפנחס רוזן פינת יאסי. יש לשים לב שהתדירות של 22 סבירה אך לא גבוהה.

אם את מגיעה מהשרון או מקו הרכבת של שדרות>אשקלון>אשדוד לכיוון המרכז והשרון - רדי בתחנת בני ברק ומשם כפי שפירטתי.

אם את מגיעה מהדרום - או שאת ממשיכה לבני ברק על ידי החלפת רכבת. או שאת יורדת בתחנת ת"א סבידור מרכז. אני ממליץ בחום לצאת ביציאת רמת גן (גשר הבורסה) ולא ביציאת ת"א. אחרי שיצאת מהגשר עלייך להגיע לתחילת דרך אבא הילל בצומת עלית. מהצד השני של אבא הילל (תחצי את הכביש) את ממשיכה עם 42 של דן, 525/531 של אגד - כולם מאותה התחנה.
מרחובות לירושלים..
07/05/14 21:31
32צפיות
שלום,
האם מישהו יודע איך מגיעים מרחובות לירושלים למלון פרימה פאלאס הנמצא באזור כיכר דוידקה וכמובן מה הדרך המהירה ביותר להגיע בשישי בבוקר? (וגם כמה זמן זה יקח בערך?)
תודה מראש!
432,434,435,439 לירושלים
07/05/14 23:16
23צפיות
מתחנה מרכזית לוקחים את הרכבת הקלה לדוידקה
הכוונה לתל אביב
07/05/14 21:48
44צפיות
שלום
אני מגיע מחר מחיפה ברכבת לת"א.
המקום הראשון שאני צריך להיות בו הוא דרך השלום 11 ביניין בית רווית אסף.באיזו תחנת רכבת לרדת ואיך להגיע משם למקום?
אחרי זה אני צריך להגיע לשדרות רוטשילד 15.כמובן שזה יעשה באוטובוסים.איזה אוטובוסים מגיעים מהיעד הראשון ליעד השני?
בשעה 13:00 אני צריך להיות ביגאל אלון 65,מגדלי טויוטה.איך מגיעים לשם משדרות רוטשילד?
תודה רבה!
תשובות
07/05/14 23:11
27צפיות
1. תל אביב - השלום (עזריאלי) ומשם על דרך השלום (כיוון הפוך מעזריאלי) - כ 200 מטר הליכה
2. קו 23 (מיניבוס) מדרך השלום לאלנבי פינת מונטיפיורי ומשם זה כמה דקות הליכה (הכי קל ללכת על אלנבי עד שדרות רוטשילד, ימינה על ליעד)
3. קו 104 מאלנבי (לכיוון בית חולים שיב"א) ליצחק שדה פינת יגאל אלון

תרכוש בקופה הלוך ושוב משולב חופשי יומי
07/05/14 23:48
23צפיות
לאוטובוסים בגוש דן. ההלוך ושוב אינו באמת הלוך ושוב, ניתן לממש את הנסיעה השנייה גם באותו הכיוון של הנסיעה הראשונה.

על החופשי יומי אתה משלם תוספת של 6 שח סך הכל שזה יותר זול מנסיעה בודדת.

החופשי יומי בגוש דן תקף באגד, דן, מטרופולין וקווים וניתן לנסוע בו ממחלף גלילות בצפון עד ראשלצ בדרום ומקו הים ועד פתח תקווה ויהוד במזרח.
נסיעה לבית לחם
07/05/14 07:55
182צפיות
אך תייר יכול להגיע ממרכז הארץ לבית חם ,בזמן ביקור הקרוב של האפיפיור בסוף חודש מאי 2014?
נוסעים לירושלים, ממשיכים עם הרכבת הקלה
07/05/14 23:50
63צפיות
ויורדים ממנה בתחנת שער שכם. איך שיורדים הוא יראה מצד ימין מסוף אוטובוסים עם רציפים ובו קווי אוטובוס של מזרח ירושלים והרשות הפלשתינאית. משם יוצאים קווים לכל הערים ויישובים נוספים ברשות הפלשתינאית כולל בית לחם.
הגעה לרמת אפעל
07/05/14 13:25
41צפיות
כיצד מגיעים הכי מהר בתחבורה ציבורית מאשקלון לרמת אפעל - למרכז כנסים?
הגעה לאסותא תל אביב
07/05/14 23:17
41צפיות
שלום לכולם אני אגיע מכרמיאל. אקח את הרכבת וארד באחת מהתחנות בת"א, השאלה איזה עדיף ומשם איזה קו ושל איזו חברה לקחת על מנת להגיע בצורה הכי טובה לשם? תודה רבה.
עוד לפני שאתה עולה על הרכבת...
08/05/14 00:05
50צפיות
רכוש בקופה הלוך ושוב משולב בחופשי יומי לגוש דן. התוספת על חופשי יומי היא רק 6 שח, פחות מנסיעה בודדת באוטובוס.

אם אתה סטודנט, הצג תעודה בקופה ותקבל הנחה נוספת.

עליך לרדת בתחנת תל אביב האוניברסיטה, לצאת לשדרות רוקח ולחצות לצד השני. משם אתה ממשיך עם קווים 12 או 189 של דן. במידה ושניהם מגיעים יחדיו עלה על קו 12, הוא מגיע ממש עד לאסותא. עם 189 אתה יורד בראול ולנברג בתחנה של משטרת מרחב איילון ומשם זו הליכה של 2 דקות לאסותא.
º
תודה רבה רבה רבה לך!!!!
08/05/14 00:18
10צפיות
º
בשמחה :)
08/05/14 00:22
9צפיות
בבקשהה זה ליום חמישייייי
08/05/14 00:00
51צפיות
מישהו יודע איך מגיעים בדרך הכי קצרה מ-
חולון (דב הוז אילת- המעפילים)
ל- אבא הלל סילבר, 13 ב- לוד

תודה לכל מי שיעזוררר
לילה טובב
קו 144 של אגד מההסתדרות פינת אילת.
08/05/14 00:36
38צפיות
פעיל בבוקר בלבד ונוסע דרך רמלה ומשם ללוד, יש לו 3 תחנות אבא הילל סילבר באיזור התעשיה (3 התחנות הן ממש אחרי התחנה שלו במרכזית לוד).

בשאר השעות ניתן לנסוע מדב הוז עם 143 של אגד עד למסובים, לעבור לצד של כיוון הנסיעה לאור יהודה ויהוד ולעלות משם על 244 של אגד או על 475 של קווים. במידה ועולים על 475 של קווים, ניתן לשלם באמצעות הערך הצבור (במידה וטעון ברב קו) עבור נסיעה ללוד.

קו 244 טיפה יותר מהיר מ475 מכיוון ש475 נכנס ליהוד ו244 לא (הנסיעה בתוך יהוד מאריכה ב-5 דקות סך הכל).
שתי הערות:
08/05/14 09:43
29צפיות
1. גם קו 244 פעיל בשעות מסויימות בלבד בבוקר ואחר הצהריים.
2. אם יש ערך צבור, יש מעבר חופשי ל-475 עד צומת הטייסים. תשלום נוסף עבור נסיעה עד ללוד כדי לבצע בצומת הטייסים ולא במסובים.
º
סליחה, לא שמתי לב שזה שרשור ישן
08/05/14 09:44
13צפיות
מחירים
08/05/14 10:44
73צפיות
מהו מחיר הנסיעה מחצור למג'דל שמס?
כתבה בטמקא על תיירות - ונתונים עם זיקה לתח"צ
92תגובות
06/05/14 13:05
611צפיות

הנה הכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4516323,00.html

והנה הנקודות החשובות לעניין התח"צ:

1 - 58% מהתיירים המגיעים לישראל מגיעים באופן עצמאי. עובדה. רק 28% מגיעים...

(המשך...)

הנה הכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4516323,00...

והנה הנקודות החשובות לעניין התח"צ:

1 - 58% מהתיירים המגיעים לישראל מגיעים באופן עצמאי. עובדה. רק 28% מגיעים בטיולים מאורגנים. הטענה שלתיירים יש אוטובוס ומדריך אינה נכונה לרובם ולכן אם ישראל רוצה להיות נגישה לתיירים על התחבורה הציבורית בה להיות נגישה לתיירים. כמו כן - רובם המכריע מבקרים בירושלים (79%) ובתל-אביב (66%) כך שנגישות עירונית טובה ללא רכב (בין אם לא ישכרו אותו או אם ישאירו אותו בחניון וימשיכו לפנים העיר בתח"צ) היא דבר שימושי ביותר עבורם בביקורים בערי ישראל.

2 - 22% מהם הגיעו לישראל ללא סיבה מיוחדת, סתם כי "בא להם לבקר בישראל". התייר אותו ריאיינתי לפורום לפני כשנה אם כן אינו "עוף מוזר" אלא משקף בין חמישית לרבע מהתיירים לארץ. (השירשור דאז: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for... ). אני מודע שבגלל טבעו של הפורום יש כאן הרבה גולשים שאוהבים לעשות שיעורי בית ולברר הכל על יעדם לפני הנסיעה, אך בסוג הנסיעה הזו עושים את זה הפוך - מגיעים ליעד, חווים אותו בצורה בלתי אמצעית, וכשצריך מבררים שם.

3 - לשאלה "מה היה רע" התשובה היא המוניות בארץ. לכל מי שחושב שתיירים מעדיפים מוניות או אוהבים אותן זו תשובה ניצחת. הם סובלים אותן מחוסר ברירה וחוסר היכרות עם מערכת התח"צ הישראלית, ומבחינתם המונית הישראלית היא הדבר הגרוע ביותר בכל חווית הביקור בארץ, מסריחה מסיגריות, נהוגה בידי אדם שאינו מדבר שפות זרות (בכתבה לא הוזכרה איכות הנהיגה...) שבמקרים רבים מנסה לעשות עליהם קופה בנסיעות ארוכות מדי או ע"י דרישת מחירים ללא הפעלת מונה.  התשובה הזו מדגישה עד כמה חיוני שמערכת התחבורה הציבורית הישראלית תהיה נגישה בשפות זרות, במיפוי ומיספור בולט של מספר קווי שלד תדירים ובולטים בכל עיר ראשית - בדיוק כמו שהם רגילים במערכות תח"צ באירופה.
רשמיי מהתח"צ בערב יום העצמאות בבאר שבע.
06/05/14 04:33
256צפיות
ראשית עליי לציין כי במהלך כל היום (יום הזיכרון), פעלו קווי השירות העירוניים, הפרבריים והבין עירוניים באופן יעיל.

שנית, בפעם הראשונה בהיסטוריה - קו 16 בבאר שבע יפעל גם במהלך יום העצמאות. תדירות הקו תהיה פעם בשעה וחצי שזה אולי נשמע עלוב, אבל זהו נדבך חשוב בהפיכת קו 16 לקו מרכזי בבאר שבע, קו עתיר נוסעים, יעיל וכה נחוץ ביום יום. קו 16 לא הופעל גם בימי החברה העירונית ז"ל באף יום עצמאות. מי ייתן שבשנה הבאה הוא יופעל גם לצד 25 ושתדירות שניהם תהיה גבוהה יותר.

החלטה תמוהה, היא אי הפעלת קו 18 בבאר שבע המשרת את שכונה י"א ואת עמותות. אומנם קו 16 ישרת גם את שכונה י"א וכן גם קו 9 אשר מגיע לחלק המזרחי של השכונה, אך עדיין זה קצת מוזר שבחרו שלא להפעיל את קו 18.

במהלך יום הזיכרון ולקראת ערב יום העצמאות - כל קווי השירות המשיכו לפעול על פי הלו"ז המקורי, גם לאחר חסימת כבישים. קווים אשר מסיימים את פעילותם סביב השעה 8 בערב, סיימו את פעולתם באותן השעות.

במקביל, החלה הפעלת קווי השירות כקווי שאטלים אל "קרית השמחה". הקווים המגיעים מצפון לצומת הרחובות רגר/ביאליק/וינגייט, סיימו את נסיעתם בצומת זה וחזרו אל השכונות, חלקם במסלול "דוך" וחלקם על פי מסלול הקו על מנת להמשיך לתת שירות. הקווים המגיעים מדרום לרגר פינת וייצמן (כולל קווים 3/9/18) כולל כל הקווים אשר מסיימים בתחנה המרכזית - הוארכו אל צומת הרחובות רגר פינת וייצמן.

החל מהשעה 22:30 (לאחר מופע הזיקוקים), החלו קווי השירות לאסוף את הנוסעים בטור ארוך בשדרות רגר. קווים לשכונות הצפוניות (כגון 4,6,7,8,12,22) המתינו לנוסעים בשדרות רגר בקטע שבין וינגייט למצדה וקווים לדרום העיר (כולל קווים 3/9/18 למערב העיר) המתינו בצומת הרחובות רגר/ויצמן.

שירות האוטובוסים העירוניים נמשך עד קצת אחרי השעה חצות. בימי חול השירות נפסק בין השעות 23:00-23:15 ובמוצ"ש ב23:30.

קווי האוטובוס הפרבריים והבין עירוניים של אגד, אגד תעבורה, מטרופולין וגלים המשיכו לפעול כרגיל! עד לגמר השירות בשני כיווני הנסיעה.

קווי הלילה פעלו. את החזרה הביתה ביצעתי עם נסיעת השעה 3:00 של קו 147 אגד תעבורה. אנשים חיפשו מוניות ספיישל, שאלו מאיפה אפשר לתפוס מונית... אף אחד לא האמין לי שיש קו לילה :( קשה להאשים אותם, החברה העירונית בבאר שבע היא כמבן מטרודן, קצת לא מתקבל על הדעת שאוטובוס בין עירוני של חברת אגד תעבורה יבצע שירות עירוני בבאר שבע... אבל זה מה שהוא עושה בין היתר. בקו זה עלו איתי עוד 5 צעירים אשר ביקשו להגיע ללהבים ובאוטובוס היה צעיר נוסף שעלה לפני כן וגם פניו היו מועדות אל להבים.

ביום העצמאות יחלו לפעול קווי שירות שונים לרבות ישירים החל משעות הבוקר, קווי אקספרס ומאסף יחלו לפעול החל מ5:30 וקווים ישירים החל מ8:00. בין הקווים הישירים יפעלו 370 לת"א, 470 לירושלים ו364 לאשקלון. כמו כן, קו 870 יופעל החל משעות הערב בשני הכיוונים. הקווים הפרבריים יחלו לפעול סביב 9:00-10:00 בחברת מטרופולין ובאגד והחל מהשעה 11:00 בקו 31 של אגד תעבורה לחצרים והחל מהשעה 12:00 בקו 33 לאופקים. לא יופעלו קו 30 לאורים, צאלים והיישובים שבין אופקים לאורים, כמו כן לא יופעל קו 35 מבאר שבע אל מועצה איזורית אשכול ולא יופעל קו 47 ללהבים.

המבקשים לצאת ממועצה איזורית אשכול יוכלו לעשות זאת אך ורק בשעה 13:00 באמצעות קו 379 של אגד תעבורה לשדרות, אשקלון ותל אביב.

מרהט לבאר שבע יופעל רק קו 455 החל מ8:20 בבוקר בתדירות של פעם בשעה.

בנוסף כמובן שרכבת ישראל פועלת.

סך הכל, אני בהחלט יכול להגיד שהמצב בגדר מצב טוב ברוב הערים באיזור למעט אופקים אשר נשארה מאחור. חל שיפור בלו"ז של מספר קווים וקווים שונים מתחילים לפעול מוקדם ביחס לשנים עברו.
בראשל"צ המצב רע ואין שום שיפור משנים שעברו:
06/05/14 08:54
155צפיות
הקו העירוני היחיד שפועל ביום העצמאות הוא 11 (וגם הוא רק פעם בשעה). כל שכונות מערב העיר מנותקות לחלוטין מתחבורה ציבורית (למעט קרית ראשון וציר משה דיין), כאלו החיים עצרו בתחילת שנות ה-2000. אפילו 173 לא פועל!
המצב אבסורדי במיוחד לאור העובדה שתחנת הרכבת משה דיין פועלת, אבל אין שום קו שמגיע אליה! (למעט קו 10 מבת ים, שעוזר רק לתושבי פואבלו).
º
19 פועל היום בתדירות של חצי שעה
06/05/14 09:10
53צפיות
בסדר, גם את 83 ו-85 לא הזכרתי,
06/05/14 19:51
68צפיות
כי אף אחד מהם לא מגיע לשכונות המערב מדרום לציר משה דיין. זה מגוחך: יש ארבעה קווים שכולם נוסעים באותו רחוב (11, 19, 83, 85), וכל שאר הקווים מושבתים.
נכון, כולם נוסעים באותו ולא נכנסים לשכונות,
06/05/14 20:47
61צפיות
וזו בעיה בפני עצמה, אך בין דווי דן לאגד קיים הבדל בשעות הפעילות "לטובת" דן
º
תודה על הדיווח!
06/05/14 09:07
33צפיות
נצל"ש-תל אביב
06/05/14 12:42
115צפיות
נסעתי אתמול ב461 בערב לתל אביב,משם קו 4 ל דן לנמל וחזרה בקו לילה 444
במילה אחת-מזעזע
לא הכל באשמת הנהגים אלא ב"אשמת" התנועה
החוגגים באלנבי מתנהגים כאילו הרחוב של אבא שלהם
עומדים באמצע הכביש,לא מתייחסים לאוטובוסים הצופרים וכך הנסיעה מתארכת ומתארכת
כשנסעתי ב444 (חידוש לכשעצמו לדעת שאכן יש קו כזה שאפילו באתר קווי הלילה לא מופיע) אמר הנהג שביום רגיל לוקח לו כחצי שעה להגיע ללוד. אמש זה לקח שעה ורבע (עליתי על הקו שיצא ב02:00 וזאת כשרציתי את זה של 01:30 שכנראה יצא מהרציף של הקו למודיעין למרות שיש רציף אחר לשאר קווי הלילה של קווים,דבר שבהחלט יוצר בלבול )
קווי הלילה בת"א נסעו אתמול מפוצצים
06/05/14 23:23
109צפיות
הייתי במתחם הנמל עד 3:45.
גם קווים בין עירוניים יצאו מלאים כבר מרידינג ובמיוחד קו 222 למודיעין בשעה 3:30 שיצא מפוצץ כבר מהתחנה הראשונה. הקווים העירוניים התמלאו בבן יהודה ואלנבי וכל האוטובוסים שראיתי נסעו מלאים.
אלנבי אכן היה פקוק בגלל הסיבה שציינת ובשל העובדה שלא הייתה במקום משטרה שתעשה סדר, בניגוד ללילות מועדים אחרים כמו הלילה הלבן.
466 היה מלא לחלוטין ב4:00!
06/05/14 23:38
111צפיות
לקח לו שעה להגיע לפ"ת, בד"כ לוקח לי גג חצי שעה מאלנבי עד התחנה שאני יורדת בה.
היו מלא חוגגים צעירים ורעשניים, גם באוטובוס אך גם ברחובות, ואכן לא נרשמה מספיק נוכחות משטרתית.
בהלון, אגב, לקחנו מונית שירות מפ"ת לת"א - בדיוק פספסנו קו לילה ולא הייתה לנו סבלנות. הדרך לשם גם לא הייתה סימפטית.
º
מעניין כמה המונית שירות לקחה?
07/05/14 17:51
44צפיות
למונית שירות יש מחירון לא?
08/05/14 01:06
81צפיות
אסור להם להקפיץ מחירים על דעת עצמם, או שאני טועה?
יש להם תעריף חול, לילה ושבת/חג.
08/05/14 01:30
46צפיות
ביום חול התעריף עומד על 13 ש"ח לת"א או 7 ש"ח עד לצומת עלית.
º
בשבת זה 14 לת"א ו9 למיטב זכרוני עד צומת עלית.
08/05/14 09:03
22צפיות
º
וכמה לקחו לך ביום העצמאות?
08/05/14 12:31
24צפיות
º
כמו בשבת - 14 ש"ח
08/05/14 13:15
22צפיות
נצל"ש 2 - קו 38
06/05/14 17:04
97צפיות
אם אני זוכר נכון ראיתי שהקו נוסף ממש לא מזמן, לקישור בין מיתר לתחנת הרכבת בלהבים.
ראיתי שיש לו נסיעה אחת בהלוך - ממיתר לרכבת ב-6:15 שאמורה להגיע כעשר דקות לפני הרכבת, ונסיעה אחת חזור - ב-18:20. מישהו יודע האם יש נוסעים בקו?
ביום העצמאות קו 66 נסע במפרקיות מלאות, אבל קו
07/05/14 12:54
114צפיות
קו 51 נסע במכונות רגילות והיה ממש מסורדן אפילו בערב בשעה 21 כך שלא היה אפשר בכלל לעלות עליו מאחורה. לא ברור למה לא שלחו אליו מפרקיות הרי יש מפרקיות פנויות בגלל 82 שלא עובד
מפרקית 575 של קו 82
08/05/14 01:43
54צפיות
הייתה על קו 61
היה רע בחיפה
07/05/14 14:05
124צפיות
בחיפה בערב יום העצמאות קווי 28, 200, 208 היו מסורדנים ברמות שאנשים ממש עמדו על הדלתות.
רוב האוטובוסים נסעו ללא מערכת כריזה ושילוט אלקטרוני.

כמו כן ביום העצמאות עצמו מסיבה לא ברורה אגד החלו לפעול רק ב 12 בצהרים בתדירות של חצי שעה - שעה בעוד שהמטרוניות עבדו כל 5 דק'. ברכבי המטרוניות לא היתה כלל כריזה ושילוט אלקטרוני בשני הרכבים שאני עליתי וגם בקו 3 שמישהו אחר עלה עליו.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 07/05
06/05/14 03:16
23צפיות

מראשל"צ לגני יהושוע - ת"א
06/05/14 05:59
39צפיות
מישהו יודע אם יש היום אוטובוס שמגיע מראשל"צ - איזור התחנה המרכזית הישנה לגני יהושוע בת"א?
האם קו 89 של דן עובד היום?
06/05/14 08:30
34צפיות
בינתיים ראיתי שמראשון אין אוטובוס שמגיע קרוב לאיזור. (הבנתי שגם 274 וגם 174 לא עובדים היום). חשבתי לקחת אוטובוס לתחנה המרכזית בת"א ומשם לקחת קו 89 לגני יהושוע. השאלה היא כאמור האם הקו הזה עובד היום?
ב- callkav.gov.il אפשר לראות את לוחות הזמנים
06/05/14 08:34
46צפיות
להיום. מחפשים לפי עיר ולפי קו.
חיפשתי בשבילך, וכן - 89 עובד, אבל רק פעם בחצי שעה.
º
תודה
06/05/14 08:37
11צפיות
צריך לקחת בערבון מוגבל את מה שמופיע באתר לגבי
06/05/14 09:41
51צפיות
היום. יש קווים של חברות שאינן אגד או דן שלא פועלים היום כלל ומופיעים כאילו פועלים כמו ביום חול ויש קווים אחרים שפועלים בצורה מצומצמת ומופיעים כאילו פועלים כרגיל (למשל הכרמלית בחיפה).
אפשר לסמוך ב-100% על האתר רק לגבי קווי אגד, אגד תעבורה, דן והמטרונית.
אפשר להגיע ברכבת
06/05/14 08:33
55צפיות
מאחת התחנות בראשל"צ (תחנת הראשונים קרובה יותר למרכז העיר) לת"א אוניברסיטה - מרכז הירידים. הרכבת פועלת היום כל היום פעם בשעה, ויש צורך להחליף רכבת באחת מתחנות ת"א.
תחבורה ציבורית מתל אביב לצומת בני דרור
06/05/14 21:47
36צפיות
תחבורה ציבורית מתל אביב לצומת בני דרור
שאלה לגבי קו 347 בבוקר מתל אביב לרעננה
06/05/14 23:13
63צפיות
מישהו נסע בו?
עד כמה הוא באמת מהיר? והאם יש במסלול שלו פקקים קבועים שמאיטים אותו?
הסיבה לשאלה שלי
06/05/14 23:17
48צפיות
היא שבקרוב אצטרך לנסוע באופן יומיומי מחולון לאיזור התעשיה הצפוני ברעננה, ואני מנסה לבחור את הדרך האופטימלית.
רכבת לא באה בחשבון, כי תחנת הוד השרון לא עוזרת לי הרבה (2 אוטובוסים נוספים לקחת ממנה). גם מתחנת הרצליה לקחת את 29 ואז עוד קו נשמע לי ארוך וסתם יקר.
אז נשארו לי 2 אפשרויות: רכב וקו 347.
הבעיה ברכב היא שצריך לעמוד את כל איילון בבוקר, זמן, דלק ועצבים (יש לי רכב ידני, ואני שונא לנהוג בפקקים).
לכן אני מנסה להבין האם שילוב של אוטובוס לתל אביב ואז קו 347 יצא לי בערך אותו זמן כמו רכב בבוקר, או שיש בכל זאת הבדל זמן משמעותי לטובת הרכב?
למה שני קווים? מרכבת הוד השרון יש קו 7
07/05/14 00:30
97צפיות
ישירות לאיזור התעשיה רעננה.
מרכבת הרצליה אכן צריך שני קווים, אבל במקום 29 אפשר לקחת את 9 המהיר יותר.
לדעתי 347 נוסע כמעט בדרך הכי מהירה, ולכן לא אמור להיות הבדל משמעותי בינו לבין רכב.
תודה, משום מה לא שמתי לב שקו 7 קיים.
07/05/14 02:50
34צפיות
בדרך הזאת זמן הנסיעה יוצא שעה ורבע אם אין איחורים. נראה לי שעם 347 ניתן להשיג זמן נסיעה דומה בחצי מחיר.
תודה.
הנסיעה בדרך נמיר בבקרים היא ללא פקקים.
07/05/14 00:39
49צפיות
רוב האנשים נוסעים אל ת"א ולא יוצאים ממנה ולכן התנועה זורמת. גם בהמשך, הוא לא יורד מהכביש המהיר עד מחלף כפר שמריהו שזה פלוס רציני. מגלילות הוא פשוט נוסע ללא עצירות עד כפר שמריהו, כמו רכב פרטי.

הקאטצ' היותר גדול הוא להיות מתואם עם הזמנים של 347. אבל אחרי כמה נסיעות, אתה תדע בדיוק מתי הוא מגיע אל תחנת העליה שלך.

דר"א, גם נסיעה ב567 של אגד היא נסיעה מהירה עם מקומות ישיבה מובטחים לצומת רעננה מרכז ומשם כמובן יש להחליף עבור המשך נסיעה לאיזור התעשיה.
º
תודה.
07/05/14 02:51
14צפיות
º
יום עצמאות 66 שמח !!
05/05/14 20:49
139צפיות
יום עצמאות 66 שמח !!
º
חג עצמאות שמח לכל בית ישראל
05/05/14 21:12
28צפיות
º
חג עצמאות שמח
05/05/14 21:43
15צפיות
º
חג עצמאות שמח!
06/05/14 01:39
15צפיות
ברכות לחבר הפורום amirv על הזכייה בפרס
05/05/14 20:21
505צפיות
זוכה פרס פראט לתקשורת וסביבה, בתחום התקשורת העצמאית - "הרוכב לאוטובוסים"

על הבלוג המושקע, האינפורמטיבי והאינטליגנטי - אחד המקצועיים המוכרים לי, בתחום התחבורה ובכלל.

אגב, הזוכה בפרס האפליקציה - Moovit.
ברכות!!!
06/05/14 01:50
85צפיות
כל הכבוד ויישר כח! קודם כל, נעים לשמוע שהפרס ניתן גם לתקשורת העצמאית (בעידן האינטרנט - הגיע הזמן!) ומחמם את הלב שהפרס מצא את האנשים שבאמת מגיע להם מהתחום "שלנו". מקווה שהזכייה תעודד להמשיך בפעילות הפורייה, להרחיב אותה וגם יוסיף חשיפה (אגב, למה אין קישורים בידיעה? מזמן כבר מקובל להוסיף קישורים בכל מקום שבו מזכירים משאבים אינטרנטיים).
º
תודה לכולם
07/05/14 14:04
32צפיות
מזל טוב יקירי
07/05/14 22:03
32צפיות
מכל הלב.

מזל טוב, אמיר!
06/05/14 08:42
66צפיות
זה משמח מאד לדעת שהמאמץ והמקצועיות בבלוג מוערכים.
º
אמיר
06/05/14 09:11
25צפיות
06/05/14 23:56
34צפיות
באמת בלוג מושקע,למדתי ממנו המון!
º
ברכות. מהלינקים לכאן זה אכן מושקע ומפורט.
07/05/14 02:23
37צפיות
º
זה באמת בלוג מצוין - מחכים, מקצועי ומעניין
07/05/14 02:31
27צפיות
º
הפרס בהחלט מגיע!
07/05/14 09:57
19צפיות
º
07/05/14 17:06
13צפיות
מברוק
07/05/14 22:52
60צפיות
+, אמיר. הפרס ראוי לך.
ואני חוגג בפוסט חדש על מירון
08/05/14 15:52
132צפיות
שלבטח יעניין רבים מחברי הפורום

ההילולה במירון
על מה אתה מבסס את דבריך בקטע הבא?
08/05/14 21:43
89צפיות

"העסק עבד לא רע בערך חמש שנים, למעט תקלות נקודתיות. אבל היה ברור לכולם שככל שמספר המבקרים גדל הקריסה הבאה תגיע.

היא הגיעה ב-2013. חניוני הרכב הפרטי התמלאו עד אפס מקום מוקדם מהצפוי (כנראה בגלל שהאירוע חל במוצאי שבת). נהגים החלו להחנות את רכבם בצד הדרך והלכו ברגל על הכביש, מה שחסם את תנועת האוטובוסים מכיוון צפת ואליפלט. נוסעי האוטובוסים שבילו כבר שעות בדרכים לחצו על הנהגים לפתוח את הדלתות ולבסוף נשפכו לכביש והתחילו לצעוד 2-3 ק"מ לעבר מירון, תנועת השאטלים הופסקה כליל (כי אין מדרכה או אפילו שוליים נורמליים והולכי הרגל מילאו את הכביש), האוטובוסים שרצו לרדת ממירון נתקעו בפקק ואחד אחרי השני נסתמו גם הדרכים לכיוון ספסופה ופרוד. התרחש חלום הבלהות של המשטרה ו"המעגל" עמד.

"המעגל" הוא כינוי להסדר התנועה שהמשטרה מייצרת סמוך ליישוב מירון. היא הופכת את כל הדרכים לחד סטריות ומייצרת כיכר ענקית. עם חניונים באמצע. ההוראה של המשטרה לשוטריה פשוטה להבנה ומסובכת לביצוע. שהמעגל כל הזמן יהיה בתנועה, בכל מחיר. היו שנים ששלחו אוטובוסים מלאים בנוסעים  כלעומת שבאו כי לא היה מקום במעגל או ששלחו אוטובוסים ריקים חזרה לפני שהספיקו לאסוף נוסעים רק כדי שהמעגל לא ייתקע. ב-2013 זה לא עבד. הכל עמד, אין יוצא ואין בא."

אני נמצא במירון כל שנה ועוקב אחרי כל הדיווחים בזמן אמת כולל תמונות וכו', ואני יכול לומר לך בבטחון די גדול שהקריסה הגדולה במערך ההיסעים מהחניונים (קרי - מעגלי התנועה הסגורים לרכב פרטי) לא היתה קשורה למכוניות הפרטיות!

נ.ב. כן, גם משטרה ופקחים בכירים משקרים בעניין זה במצח נחושה.
אני מכיר את המקום לא רע
11/05/14 09:19
23צפיות
ובמשך כמה שנים רצוף עליתי להר ובדקתי איף התחבורה עובדת, דווקא בשנתיים האחרונות לא הייתי. אבל תחקרתי די הרבה אנשים וזו התמונה שהתבררה לי.

בפוסט לא האשמתי את המשטרה בצורה ישירה, אך ברור לכולם, כולל למשטרה, שהאחריות על הקריסה שנה שעברה היא עליהם.

בתמצית ניתן להגיד שהם לא חזו בזמן את המשברים באופן שמאפשר לעצור אותם כשהם קטנים ולא תדרכו טוב את השוטרים בשטח. לזכותם ייאמר שהשנה עושה רושם שהם מפיקים לקחים (נחכה ונראה).

כשכתבתי שהחניון בעין הוזים התמלא מוקדם מדי, לא הוספתי שהמשטרה היתה צריכה לעצור את באי הרכב הפרטי מצפת ומאליפלט כשהחניון היה ב-75% תפוסה ולא עשתה זאת. כשהתברר שהחניון מלא ויש עוד רכבים שממתינים לכניסה אליו, אסור היה בתכלית האיסור לאפשר להם (ולפי גירסה אחת אפילו להורות להם) לחנות בשוליים.
כשהתברר שהולכי רגל גודשים את כביש עין הוזים-מירון היה צריך להורות באופן מיידי על ביטול השאטל לעין הוזים (בבחינת לכרות יד כדי להציל את שאר הגוף). לחסום את הכביש לחלוטין ולהפנות את כל האוטובוסים במעגל לשתי הזרועות האחרות. מרגע שזה לא קרה ואוטובוסים נתקעו על הכביש בלי יכולת לזוז, הפקק התארך עד שהמעגל נתקע.
בשלב זה כולם נכנסו ללחץ. המפעילים חיכו להוראות המשטרה שלא הגיעו ובעצם "המשיכו כרגיל" עד שהכל נתקע. אתה לא ראית רכבים פרטיים על ההר אלא רק סדרני אוטובוסים אובדי עצות ולכן לא שייכת זאת לרכבים הפרטיים אך לי אין ספק שמדובר באפקט דומינו שהתחיל מהם. לכך יש להוסיף בלגן שנגרם על ידי סדרנים ונהגי אוטובוסים "בעלי יוזמה" (בהיעדר הוראות מסודרות מהמשטרה) שקיבלו החלטות בלי לראות את התמונה הכוללת (תפקיד המשטרה) שרק סיבכו עוד יותר את העניין.
קווי לילה ?
05/05/14 10:42
163צפיות
נשאלתי ע"י משתמשת של איפה בוס לגבי קו 418 של דן.

היא ציינה שהאפליקציה לא מציגה את קו 418 בלילה שבין שישי לשבת (האחרונה).

בדקתי בנתונים של משרד התחבורה ואכן ראיתי שהזמנים של קו 418 הם לליה שבין חמישי לשישי.

בדקתי באתר של דן וראיתי שהזמנים הם ללילה שבין שישי לשבת.

כתבתי למשתמשת שאני חושב שהטעות היא בנתונים של משרד התחבורה וכיתבתי את משרד התחבורה.

בינתיים לא קיבלתי מהם שום תגובה וגם הנתונים לא השתנו.

מישהו יודע להגיד מה נכון ? האם קו 418 או קווי הלילה בכלל נוסעים בימי שישי בלילה או בימי חמישי ואולי בכל קומבינציה אחרת ?

תודה

מושיקו
418 לא פועל בין שישי לשבת
05/05/14 10:53
119צפיות
רוב קווי הלילה פועלים בלילות חמישי ושבת בלבד.

למיטב ידיעתי, רק קווי הלילה של אזור חיפה פועלים גם בין שישי לשבת.
º
גם באילת יש קווי לילה בין שישי לשבת.
05/05/14 14:07
66צפיות
קווי הלילה בגוש-דן פועלים בלילות שבין חמישי
05/05/14 10:55
139צפיות
לשישי ובין שבת לראשון ולא פועלים בלילות שבין שישי לשבת.
השבוע הם פועלים גם היום בלילה (ערב יום העצמאות).
בחופשת הקיץ ובחלק מהחופשות בחגים אחרים הם פועלים בכל הלילות של ימי החול (א'-ה') + הלילות שבין שבת לראשון, אבל לא פועלים בלילות שבין שישי לשבת או בלילות של ערבי חג.
בבדיקה באתר של דן
05/05/14 11:06
118צפיות
ראיתי שבתאריך 8/5/2014 יש קווי לילה החל משעה 01:00.

כפי שאני יכול להבין את זה, זה נראה כמו הלילה שבין רביעי לחמישי, יכול להיות שאני שאני טועה והם למעשה מתכוונים ל 01:00 של יום שישי כאילו זה יום חמישי ?
באתר של דן הנסיעות בלילה משוייכות לתאריך
05/05/14 12:21
99צפיות
היממה שלפני, כלומר הנסיעות המופיעות ב-8.5 הן ללילה שבין חמישי לשישי.
כפי שהנסיעות המופיעות בתאריך של היום הן ללילה שבין היום למחר.
זה נכון, אבל כאשר
05/05/14 13:05
80צפיות
נסיעות של תאריך מסוים מתחילות או מסתיימות ביום הבא הן מצויינות עם שעה של 24+. לדוגמה קו 5 במוצאי שבת יוצא ב 24:10 ולא ב 00:10.

יש כאן חוסר עקביות, אבל ניראה שאפשר לחיות עם זה.

בכל מקרה, זה ענה לשאלתי לגבי קווי הלילה.

תודה

מושיקו
כדאי לבדוק ב-callkav.gov.il, שם אין דו-משמעות
06/05/14 08:44
54צפיות
כי הנסיעות של היום הבא מסומנות בצבע מיוחד.
º
שרשור הכוונה ומודיעין 5/5
05/05/14 06:18
21צפיות
מהבימה ל-ראול ולנברג/הברזל בת"א
05/05/14 03:37
54צפיות
שלום, אני צריך אוטובוס הכי מהיר שיש מהבימה לראול וולנבג / הברזל (קאנטרי נווה שרת) - בת"א

תודה רבה
קו 142 משד' רוטשילד (במדרכה של המספרים
05/05/14 07:56
48צפיות
הזוגיים) ועד למקום עצמו.
קודם כל זה ממש לא ליד רחוב הברזל.
05/05/14 08:28
52צפיות
קאנטרי נווה שרת נמצא בסוף ראול ולנברג, קצת אחרי קרית עתידים. התחנה שבה אתה צריך לרדת היא התחנה הסופית - קרית עתידים.
אמנם אפשר לעלות על 142 ברוטשילד, אבל אני ממליץ לך ללכת חמש דקות לרחוב אבן גבירול, שם 142 ו-189 עוצרים בתחנה משותפת. שניהם מגיעים לקרית עתידים.
אני צריך לקאנטרי
05/05/14 12:28
34צפיות
אני צריך להגיע לקאנטרי עצמו. מה הדרך המהירה ביותר?

תודה רבה
מה השעה האחרונה באוטבוסים מת"א
05/05/14 12:47
44צפיות
לאשדוד ?
מפחיד אותי שאולי התחבורה תיגמר :O
ונראה לכם יהיו פול אנשים ?
º
צריכה להגיע לסביון מהצפון האם יש תחבורה כרגיל
05/05/14 14:10
23צפיות
סביר שלא ישמו לב לשאלה שלך בכלל.
05/05/14 14:42
54צפיות
כי הגבת לתשובה על שאלה אחרת במקום לכתוב שאלה מסודרת כתגובה להודעה הפותחת את השרשור במילים "שרשור הכוונה ומודיעין 5/5".

שנית, מתי את צריכה להגיע מהצפון לסביון? היום? מחר? באיזו שעה? מאיפה בצפון? (עיר, מושב, קיבוץ).

אין לצפות מאיתנו לתת מענה על כל הרכבות והקווים מכל רחבי הצפון וכל החלופות האפשריות להגעה לסביון גם להיום, גם להערב, גם למחר וגם למוצאי החג.

נא להיות ספציפית בבקשה.
º
תודה היגעתי ברכבת ובאוטובוס 37
06/05/14 00:40
8צפיות
314 מת"א לאשדוד פועל כרגיל, אחרון ב-00:25
05/05/14 18:36
22צפיות
ואחר כך יש קו לילה 333 עד 4 בבוקר.
º
נו כן, עניתי לך איך להגיע לקאנטרי עצמו.
05/05/14 18:33
9צפיות
שלום
05/05/14 14:56
42צפיות
קווים 501 או 48 47 לתל אביב מהרצליה, איזה תחנות עובדות היום בערב?
לא ממש ברור לפי האתר

תודה
קודם כל, 48, 47 מפסיקים לפעול ב18:00
05/05/14 16:49
37צפיות
הם לא רלוונטיים.
מחליף אותם הקו 247  (שיוצא ממסוף התע"ש בכפר סבא, אז מאוד לא סביר שהוא יגיע מהר, מה גם שהראשון יוצא בסביבות 18:40-פער של 40 דקות מה47 האחרון שיוצא ממסוף רעננה).
בשני הקווים, 247,501 מופסקות בהרצליה רק התחנות בקרבת התחנה המרכזית. אני משער (לא בטוח) ש501 פשוט ימשיך על סוקולוב-ויצמן עד לשבעת הכוכבים ולתל אביב.247 ימשיך עד ויצמן/הרב קוק, ואז יחזור לבן גוריון דרום וימשיך במסלולו הרגיל.

אם מדובר בהכוונה ספציפית, אתה מוזמן לשאול (אך ציין זמן, מוצא ויעד סופי בבקשה)
עדכון מאגד
05/05/14 16:52
41צפיות
501 יסע דרך הרב קוק וארלוזורוב, כך שגם התחנות שברחוב ויצמן מבוטלות.
לגבי מטרופולין-אני לא יודע, לא מופיע באתר שלהם במפורט. תנסה אולי לשאול במוקד-*5900.
º
תודה!!
05/05/14 17:01
12צפיות
ממרכז ת"א לטקס העצמאות בכורזין גבעתיים
05/05/14 17:01
39צפיות
שלום וחג שמח.
אני צריכה להגיע למקום האירוע בגבעתיים היום עד שעה 20:00
אני נמצאת בשלמה המלך פינת קינג ג'ורג'.
אני לא מצליחה להבין איפה 55 עובר, אני מניחה שהוא לא יכנס לאבן גבירול אז ללכת לשם לא יעזור לי... כמו גם אני לא יודעת איפה הוא עוצר קרוב לכורזין...
אשמח לעזרה, תודה :]
מישהו יודע לפחות איפה קו 56 עוצר?
05/05/14 18:29
44צפיות
כל מה שהצלחתי למצוא זה:

קו 56 מכיוון תל אביב ליהוד : נסיעה במסלול הקו עד רחוב אבן גבירול, ארלוזורוב, דיזינגוף, שאול המלך והמשך המסלול כרגיל.

אני לא מצליחה למצוא שום מפה של זה אז אין לי מושג באיזה תחנות הוא יעצור, מישהו יכול לעזור לי?  הוא יעבור בדיזינגוף/שאול המלך?
55 עובר בויצמן, המאבק ואלוף שדה
05/05/14 18:34
33צפיות
לא יעבור בהכ"ג, ההסתדרות, משמרד הירדן וכורזין. למופע, הייתי יורד באלוף שדה/כורזין . משם זה 3 דקות ברגל  (זה כנראה מה שאני אעשה).
סרטון יוטיוב: התחנה המרכזית החדשה בתל-אביב 89
43תגובות
04/05/14 17:11
677צפיות

הסרטון הזה ראוי לפוסט עצמאי. מספר שנים לפני הפתיחה מבטיחים המנהלים עתיד ורוד בתחום התחבורה והמסחר באזור. כל כל הרבה הבטחות, אופטימיות ונאיביות.

https://www.youtube.com/watch?v=6A2Nua5bSJs

(המשך...)

הסרטון הזה ראוי לפוסט עצמאי. מספר שנים לפני הפתיחה מבטיחים המנהלים עתיד ורוד בתחום התחבורה והמסחר באזור. כל כל הרבה הבטחות, אופטימיות ונאיביות.

https://www.youtube.com/watch?v=6A2Nua5bSJs
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום