לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

הקו האדום ברכבת הקלה בת"א
28/08/13 10:56
396צפיות
כפי שידוע הקו האדום מוקם בתצורה של רכבת קלה שעוברת במנהרה ארוכה ולא רכבת תחתית קלאסית עם רציפים ארוכים לרכבות ארוכות ומהירות יותר.
האם העובדה שהתוואי של הרכבת מעל הקרקע לא מופרד כלל מהכבישים והמרחק בין התחנות קטן מאוד לא סותם את הגולל על אפשרות עתידית להרחבת הרציפים והפיכת הקו לקו רכבת תחתית קלאסי?
בכל המקרים שאני מכיר בהן רכבת תחתית יוצאת מהמנהרה למפלס הקרקע, הדרך שלה עדיין מופרדת לחלוטין מהכביש בין אם בדרך שקועה או בגשר עילי.
נכון, מטרו = בד"כ רכבת כבדה בתוואי מופרד
28/08/13 12:46
264צפיות
לחלוטין. המערכת התל-אביבית היא רכבת קלה לכל דבר, היא אפילו לא ממש תהיה pre-metro בשלב הראשון. אלא אם כן יקימו את התחנות התת-קרקעיות באורך המקורי (לפחות 150 מטר) ואם תהיה אפשרות למנהר את התוואי העילי, כי ברור שבדרך אחרת לא תתאפשר הפרדה מוחלטת בציר זבוטינסקי (שלא לדבר על בת-ים).

הפכיתו של הקו האדום למטרו לא ממש נלקחה בחשבון במסגרת התכנון, ולא צפויה להתרחש בכל מקרה. עדיין אמור להשאר מקום לתגבור קיבולת הקו עם הזמן, אבל עד כמה זה יספיק - קשה לדעת כי בכל אופן ההקמה תיקח כנראה לא פחות מ-7 שנים. קשה לומר מה תהיה כמות הנוסעים עם הפתיחה ואיך ישפיעו עליה בהמשך קווי רק"ל ו-BRT נוספים.
מה לגבי תאונה מעל הקרקע?
28/08/13 14:11
193צפיות
האם בתכנון הקיים ערוכים לאפשר "סיבוב" של הרכבות בתוואי התת קרקעי בתחנות הקצה מתחת לאדמה למקרה של תאונה במפלס הרחוב על מנת לא לייצר פקק רכבות?
תהיה אפשרות
28/08/13 20:06
143צפיות
לא רק שתהיה אפשרות לאפשר להן להסתובב בתוואי התת קרקעי אלא גם שהן יפעלו בין היתר גם ככה במתכונת הרגילה.. כך שמתחת לפני הקרקע התדירות תהיה 1.5 דקות ומעל לפני הקרקע התדירות תהיה 3 דקות.
º
28/08/13 20:07
19צפיות
הנחתי שההבדל בתדירויות נובע מהשינוי במהירות
28/08/13 22:45
83צפיות
הרי ברגע שהרכבת תצא מעל הקרקע ברור שהיא תסע לאט יותר ולכן תדירות של 1.5 מתחת לקרקע תוכפל
º
תדירות לא יכולה להשתנות עם אותו מספר רכבות
28/08/13 22:47
47צפיות
למה לא? אני מפספס פה משהו?
28/08/13 22:54
78צפיות
נניח וישלך 10 תחנות מתחת לקרקע ו-10 תחנות מעל הקרקע במרחק 10 קילומטרים האחת מהשניה.
בתוואי התת קרקעי מגיעה רכבת פעם בדקה, כלומר, הרכבת נוסעת במהירות של 10 קילומטרים בדקה.
מהרגע שהיא עולה מעל הקרקע היא מורידה את מהירותה בחצי ולכן לוקח לה 2 דקות לגמוע 10 קילומטרים, הרי שמעתה תדירות הרכבות בתחנות העליות תהיה רכבת ב-2 דקות.
בדיוק כמו מכונית בפקק.
התדירות לא יכולה להשתנות (בממוצע) לאורך קו
28/08/13 23:41
82צפיות
התדירות יכולה לרדת באופן רגעי בנקודה מסוימת, אבל אז נוצר פקק וכשהוא משתחרר התדירות עולה רגעית ומאזנת את הממוצע. זה "חוק שימור המסה" בצורתו הבסיסית ביותר. רכבות לא יכולות להיעלם ולהופיע יש מאין.
יהיו מפלגים במקומות מסויימים מתחת לקרקע
28/08/13 20:07
79צפיות
ואפילו עקלתונים (שלוחות קצרות). אז כן, בתיאוריה אפשר יהיה לחייג שם רכבות במקרה הצורך. וכמובן שגם במקומות מסויימים בתוואי שמעל לקרקע.
הרכבות התחתיות בהולנד ובקופנהגן מוכיחות
28/08/13 15:45
185צפיות
שהתוואי התת קרקעי בת"א הינה רכבת תחתית לכל דבר:
הולנד - רכבות קלות נוסעות במסילות של המטרו ו/או להיפך!
קופנהגן - מטרו באורך 39 מטר בלבד (בתדירות 2 דקות)!

אלא אם יהיו שיפועים ופיתולים בתוואי התת קרקעי עבור רכבות קלות בלבד.
יש ויש, ואפשר לקרוא גם לטראם "מטרו"
28/08/13 20:14
122צפיות
אם בחיפה קוראים לאוטובוס "רכבת". בכוונה הוספתי את הקיצור בד"כ, כלומר: מטרו הוא *בדרך כלל* סוג של רכבת כבדה ומופרדת עם רציפים גבוהים. וכל זה מתבטא בקיבולת מקסימלית שיכולה להיות גבוהה פי כמה (שוב, בדרך כלל). אבל רכבת קלה היא רכבת קלה על כל המשתמע מזה, גם אם היא עוברת דרך מנהרות או על מסילות של רכבת כבדה בחלק מהמסלול שלה.
בציר ז'בוטינסקי בפתח תקוה אפשר לעשות הפרדה
28/08/13 21:55
113צפיות
מוחלטת ללא מינהור. מסלול נפרד הרי יש. מה שצריך לעשות זה הפרדות מפלסיות בצמתים (שמספרם לא גדול) כפי שנעשה בצומת ז'בוטינסקי-קפלן-הרב מלכה.
הקטע היחיד בפתח תקוה שבו כנראה אי אפשר לעשות הפרדה מוחלטת זה ברחוב אורלוב.
הטעות הכי גדולה של נת"ע בהקשר הזה הייתה שלא עשתה הפרדה מפלסית בצומת ז'בוטינסקי - דרך רבין - משה דיין ובצומת עם רחוב דנמרק. הפרדות מפלסיות כאלה היו פותרות גם את בעיות הבטיחות שבגללן קטע מהמת"צ סגור והפרדה מפלסית בצומת עם דרך רבין ומשה דיין הייתה מאפשרת גם תנועת כלי רכב ישירה בין דרך רבין לדרך אם המושבות שכיום לא מתאפשרת בגלל שאין בצומת הזו אפשרות ליסוע ישר בין דרך רבין למשה דיין, עובדה שמעמיסה כלי רכב על ציר ז'בוטינסקי.
למעשה, זה "שיקוע" במקום מנהור
28/08/13 22:18
80צפיות
כי המרחק בין התחנות קצר. ההבדל בעלויות לא יהיה דראסטי לעומת מנהרה בשיטת חפירה וכיסוי (הביעה איתה היא שהכרייה תחייב סגירה של קו הרכבת לתקופה ארוכה, אולי לשנים.)
אבל ההבדל בעלויות האחזקה של התחנות משמעותי
28/08/13 22:42
65צפיות
אין צורך במינהור, אבל העובדה שלא ביצעו שיקוע לכל אורך ציר ז'בוטינסקי בפתח תקוה עוד תגרום קשיים בעתיד שאפשר היה להימנע מהם. אפילו אם היו עושים את השיקוע רק עד מערבית לדרך רבין (מתחילת השיקוע הקיים במזרח עד מערבית לדרך רבין) הרבה בעיות בהווה ובעתיד היו נחסכות.
מנהרה דווקא יכולה להיות זולה יותר לתחזוקה.
28/08/13 22:53
64צפיות
חפיר פתוח דורש לעתים פתרונות ניקוז מסובכים (בגלל שהוא נמוך יותר מגובה קווי הביוב, יש צורך בשאיבה - גם במנהרה, אבל כמויות המים שם קטנות בסדרי גודל). יש צורך לקטול עשבים ולפנות אשפה, ופגעי מזג האוויר נותנים את אותותיהם. זה רלוונטי במיוחד למדינות עם אקלים קר: למשל במוסקבה הזדעזעו לגלות עד כמה לא כדאית הייתה הקמתו של קו מטרו עילי לעומת תחתי, בגלל הצורך בפינוי שלגים, הצטברות קרח על המסילות ובמיוחד על פס ההולכה. לגבי מדינות עם אקלים ים-תיכוני עם חורף גשום, לא ידוע לי מה יותר זול, אבל זה לא כזה חד וחלק כפי שכתבת.

בכל מקרה, אילו היו מחליטים על חפירה, סביר לדעתי שהיו מחליטים גם על כיסוי בתוספת עלות לא משמעותית, ולו כדי לא לגנוב הרבה נתיבים מהכביש (יותר משני נתיבים, כי תחנה בחפיר צריכה יותר מקום "ברוטו" בהשוואה לתחנה במפלס הרחוב).
אבל עשו חפירה
28/08/13 23:00
58צפיות
מה שאני טוען שהיה צריך לעשות שיקוע יותר ארוך מזה שנעשה.
ולגבי עלויות האחזקה - יש שני היבטים שלגביהם העלויות של תחנה תת-קרקעית משמעותית גבוהות יותר: תאורה וביטחון (נושא משמעותי במדינת ישראל). גם בהיבט הנקיון והסדר הציבורי תחנות תת קרקעיות עלולות להוסיף עלויות.
לשנות תמיד אפשר
28/08/13 12:56
184צפיות
השאלה כמה $$$ משקיעים, והשאלה היותר גדולה היא למה עלה הצורך עשות זאת.

במקרים שאתה מכיר מדובר ברכבת "כבדה", מה שיבנה בת"א נקרא Premetro - רק"ל עם מנהור במרכז המערכת/קטעים עמוסים.
º
הייתי צריך לעשות רענן
28/08/13 12:58
58צפיות
במצב הנוכחי כל דבר פלוס הרבה אופניים
28/08/13 14:41
143צפיות
קונה גם את הדבר הזה, ועוד הרבה הרבה הרבה תחנות של אופניים+ מסלולים שבאמת בשנים האחרונות העניין הזה הולך ומתפתח לפחות בערים המרכזיות יותר.
פתאום יש מודעות בחלק מהמקומות.
מאוד מקוה שנכנס לבועה אפילו מינימלית של רכבות קלות שמתפתחות, זה עדיף על כרגע.
כתבה מעניינת על הרכבת הקלה בת"א
28/08/13 18:53
202צפיות
נתקלתי בבלוג הזה ברשת, הנוגע לאורבניזם ותכנון תחבורה בערים (בין היתר). אחד הפוסטים נוגע לרק"ל שלנו ומסכם די יפה את רוב הבעיות שלה בעיני מישהו המתגורר בחו"ל.

מהסתכלות נוספת מסתבר שהכותב הוא ישראלי לשעבר, כנראה משם מגיעה ההיכרות הטובה שלו עם ת"א.

להנאתכם
יש לכותב טעות אחת בולטת:
28/08/13 20:56
138צפיות
הוא טוען שהבסיסים הצבאיים תל השומר, צריפים וגלילות לא יקבלו שירות טוב מספיק- כשבמציאות שלושתם אמורים לעבור לנגב עד 2020.
הכותב התייחס למעבר הבסיסים
28/08/13 21:25
103צפיות
הוא טוען שיש הצדקה להקים שלוחה המגיעה עד לבסיסים, מכיוון שגם אם הם אמורים לעבור לנגב, יקומו במקומם שכונות גדולות מאוד הראויות לשירות ע"י הרק"ל שתקום.
מצד שני יש כאן סתירה מסויימת בגלל שלפי לוחות הזמנים העכשויים הבסיסים יפונו לפני הקמת הקו האדום. מעניין לראות מה יקרה קודם...
הקו הסגול אמור לעבור באזור של תל השומר,
28/08/13 21:40
94צפיות
לקו החום יש חלופה שעוברת באזור הבסיס בצריפין.
אין שום קשר בין הקו האדום לתל השומר, צריפין או גלילות.
זה מה שקורה כש"מומחה" מתבטא בנושא
29/08/13 00:31
72צפיות
שאין לו מושג בו, רק משום שיש לו במה לבטא את חוסר ידיעתו...

אתה כמובן צודק, אבל הבלוגר הגאון לא יודע מה זה הקו הסגול, לא יודע מה זה הקו החום, ולא יודע מה זה הקו האדום. הוא שמע משהו ממישהו, הכניס את דעותיו הפוליטיות (המגוחכות כשלעצמן), ובנה עליהן תזה.

מה שהכי מצחיק: הוא רוצה שעכשיו יבטלו את כל תכנון המתע"ן, ימציאו תכנית חדשה לגמרי של 4-5 קווים, יתכננו אותה תכנון מפורט, יקבלו היתרי בניה וחפירה, יסתדרו עם כל הרשויות המקומיות, יבטלו את כל העבודות שנערכו עד כה בפרוייקט, יתחילו מחדש בהעתקת תשתיות, יתמודדו עם כל ההליכים המשפטיים שיגיעו, ויבנו את הקווים לפי התכנית החדשה. אין בעיה! עניין של 40-70 שנה בלבד.

המאמר הזה הוא פרסומת מושלמת לתת רמה שאליה מגיעים הבלוגרים.
לא מעניינת,לא חכמה, לא "מסכמת יפה" שום דבר
28/08/13 21:29
125צפיות
כמו הרבה מאד בלוגים, ערימה של שטויות שמנוסחת באופן נחרץ (כביכול מפרטת "עובדות") כדי לחפות על העובדה שהכותב לא מבין דבר וחצי דבר בתחום עליו הוא כותב (ונכשלת גם בכך...)

רק כמה דוגמאות על קצה המזלג:

"איש לא מאמין שהיא תיבנה" - ממש... רק חבל שהיא כבר נבנית בימים אלה. שורה אחת למעלה הכותב האינטליגנטי מודה בכך בעצמו ("הקו שבבניה").

"העדר יכולת בבניה הוביל לעלויות חריגות" - זו הבעיה של הפרוייקט?! פגמים בבניה עצמה? איך אפשר לדעת זאת כשכל מה שנעשה עד כה זה העתקת תשתיות וחפירת פירים? לכותב אין שמץ של מושג מה עיכב את הפרוייקט ב-13 השנה האחרונות. הוא כנראה ישן כמו חוני המעגל ולא שמע על המשבר הפיננסי העולמי ועל העיכובים המכוונים של משרד האוצר.

"הפתיחה צפויה ב-2016" - באיזו מדינה? מצרים? טהיטי? ברזיל?

וזה רק בשתי פסקאות בפתיחה....

ואני כבר לא מדבר על תיאוריות הקונספירציה השמאלניות המגוחכות שלו  - הקו האדום נועד כמובן להפלות את הערבים בעג'מי והמזרחים בשכונת התקווה, וכיו"ב הבלים של "פעילים חברתיים".

בקיצור - חרטא.
אני מפעיל סינון אוטומטי בקריאה באינטרנט
28/08/13 21:37
113צפיות
זה מאוד עוזר להירגע ולהתעלם משטויות כמו אלו בפוסט שעליהן הצבעת, ובצדק.
ולמרות זאת הנקודה הכי חשובה לדעתי שהוא מעלה היא שלתל אביב מגיעה מערכת מטרו תת קרקעית מלאה, ולא יצור כלאיים מטרו-רק"ל או מערכת BRT. כתמיכה בטענה הוא הביא 2 ערים (ונקובר וקופנהגן) ונתונים נוספים. זו הסיבה שקישרתי לכאן את הפוסט (ואני מקווה שלא יהפוך לעוד שרשור פוליטי, כבר היה אחד היום)
והגבתי על הפוסט שם לפני חמש דקות
28/08/13 22:14
75צפיות
נראה אם התגובה שלי תאושר.
בהתחשב בעלויות המצב הגיוני.
28/08/13 22:26
79צפיות
החלק שהוא לגמרי לא הגיוני בכל העניין הוא העלויות של הקו האדום, שנראות חסרות כל פרופורציה למצב בקנדה. איך זה יתכן שבונקובר הקימו 19 קילומטרים של רכבת תחתית, מתוכם רק 1.4 קילומטר במפלס הקרקע תוך 5 שנים בלבד ובעלות של 2 מיליארד דולר- ובארץ 22 קילומטרים שמתוכם 12 קילומטרים במפלס הקרקע יעלו במקרה הטוב 3.5 מיליארד דולר, וזמן ההקמה המשוער (לא כולל ההכנות המקדימות שהתחילו כבר בעשור הקודם) הוא 10 שנים? כל מערכת הסעת ההמונים שנת"ע מתכננת שמוסבת כולה לרכבת תחתית תעלה בקנדה לא הרבה יותר מאשר היא תעלה בישראל כמו שהיא מתוכננת כרגע.

אני חייב להודות שאם קודם חשבתי שלנת"ע יש שמץ של מושג מה הם עושים- עכשיו אני בכלל לא בטוח.
רק חצי ממונהר
29/08/13 01:18
57צפיות
והחצי השני רובו מוגבה מעל הקרקע. בכל מקרה טווח עלויות פר ק"מ מטרו בעולם הוא מאוד גדול, הנה משהו מעניין.

לנת"ע אין באמת שמץ אלא מטרה, צריך לקוות שלכל היועצים והאנשי המקצוע שהם מעסיקים יש שמץ.
מתוכננת תדירות כפולה בקטע התת-קרקעי
28/08/13 20:02
154צפיות
רק חצי מהרכבות ייצאו מעל לקרקע (לפחות בשעות העומס). בקטע התת-קרקעי, ברווחים שבין שתי רכבות כאלה, ייסעו רכבות נוספות כך שהתדירות תהיה כפולה. יכול להיות שהרכבות הנוספות יתחילו ויסיימו את המסלול בשלוחת קריית אריה.
º
בוודארות זה מה שמתוכנן. נקווה שיקרה גם בפועל.
28/08/13 20:06
51צפיות
תיקון אחד - לגבי המהירות וההבדלים
28/08/13 21:32
148צפיות
כתבת "רכבת קלה שעוברת במנהרה ארוכה ולא רכבת תחתית קלאסית עם רציפים ארוכים לרכבות ארוכות ומהירות יותר" - ובכן אין קשר בין היות הרכבת קלה למהירות.

רכבת קלה היא בעלת מהירות מקסימלית ומאפייני תאוצה בסדר גודל דומה לרכבת תחתית. ממילא רכבת תחתית טיפוסית לא עוברת את ה-60 עד 70 קמ"ש בקטעים צפופים של מרכז העיר כגון אלה המתוכננים במנהרת הקו האדום.  המהירות המקסימלית של שני הסוגים היא כ-100 קמ"ש (אך תלוי בדגם).

ההבדל המהותי היא בקיבולת (שעליה כבר נכתב כאן) ובמערכת האיתות.

רכבת תחתית/מטרו מתנהלת באיתות דומה לזו שפועלת ברכבת "רגילה". כלומר, המסילה מחולקת לבלוקים כאשר כל בלוק יכול להכיר רק רכבת אחת בכל עת. יש גם שיטה של בלוקים "זזים" כדי להגדיל את קיבולת הקו.

רוב הרכבות הקלות פועלות בשיטת Line of sight, שזה אומר שהנהג פשוט נוהג, שם לב לתנועה שלפניו, ושומר ממנו מרחק. הסמינורים היחידים הם אותם רמזורים עם קו לבן מואר כדי להפריד מהולכי רגל ותנועה חוצה.

עם זאת אני מניח שבקטע התת-קרקעי הרכבת הקלה תפעל באיתות מלא, בתקווה שגם עם ATO (automatic train operation) כי לא יהיה פשוט ולדעתי גם לא בטיחותי להפעיל רכבות קלות במהירות גבוהה בתדירות של פעם ב-90 שניות ללא איתות.
בחלק התת-קרקעי יופעל ניהוג אוטומטי
28/08/13 21:34
120צפיות
על פי מסמכי המכרזים.
אני כבר מתחיל להאמין שהמשיח יגיע על רכבת קלה
29/08/13 00:57
129צפיות
דיון מאוד מעניין נוצר פה בשרשור רק חבל שהוא לא רלבנטי כי עובדים על הרקלת לאט מידי.
נראה שהמשיח ינהג בקו האדום בגוש דן.
חמורו פוטר (:
אלכס ויז'ניצר נכנס לתפקיד יו"ר חברת
30/08/13 00:42
114צפיות
נ.ת.ע.

http://www.port2port.co.il/?CategoryID=364&Art...

לדעתי תפנית מאוד חיובית בפרוייקט.

º
30/08/13 00:46
11צפיות
אם ינהג שם כפי שנהג במע"צ החדשה
30/08/13 11:21
76צפיות
אפשר יהיה להחזיר את תאריך פתיחת הקו האדום לעשור הנוכחי.
רק שיתמקד במשימה ולא יאפשר לכל מיני פוליטיקאים בשקל תשעים לעכב את הפרוייקט  עם כל מיני המצאות חדשות...
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 28/08
64תגובות
28/08/13 01:35
140צפיות
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר...

(המשך...)
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
תאונת מפגש כביש-מסילה ברוסיה. מי אשם?
28/08/13 00:08
292צפיות
רוסיה, מוסקבה. תאונת מפגש כביש/מסילה קלאסית מתרחשת אתמול בין רכב פרטי לקרונוע חשמלי. הרכב נגרר עשרות רבות של מטרים ונעצר באמצע תחנת נוסעים, לעיני אנשים רבים. נהג הרכב במצב של מוות קליני.
כמקובל, טוענה הנהלת הרכבת שנהג הרכב חצה את המסילה בעת שהמחסום היה סגור, תוך כדי עקיפתו.
עד כאן הכל בסדר, עד שמוצאים מצלמת אבטחה שצילמה את האירוע.
ההודעה לעיתונות כבר נעלמה, אגב, מאתר ה-RZD...
היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל...
28/08/13 07:47
177צפיות
כפי שכתבו שם בתגובות ובצדק, ברובן המוחלט (אפילו יותר מ-99%) של התאונות במפגשים הנהג אכן אשם. אם זה בגלל התנהגות פרועה ונפשעת (פריצת מחסום) או "סתם" בגלל חוסר תשומת לב במקום מסוכן במיוחד.

כמו כן, דוברות הרכבת הרוסית ידועה באטימותה ובהודעותיה האוטומטיות והשקריות. בין אם זה בתגובות לתאונות, לחשדות לאי-סדרים כאלה ואחרים, לתלונות על העלאה לא הגיונית (*) של תעריפי הכרטיסים או על קיצוצים בשירות וכולי.

השורה התחתונה: מקרה נדיר, "אדם נשך כלב". והתגובה ההזויה של RZD רק הוסיפה אש למדורה.

(*) עד כדי כך שאפילו ראש הממשלה מדבדב כינה בפומבי את תעריפיה של הרכבת הרוסית "מטורפים".
28/08/13 07:54
116צפיות
זו תאונה קלאסית?
לא יודע למה, אבל הרכבת בסרטון והרכבת בתמונה לא נראות לי בדיוק אותה רכבת.
תמונה של המערך הספציפי שהיה מעורב בתאונה:
28/08/13 09:45
273צפיות
והנה מגיעה הודעת הרכבת הרשמית...
30/08/13 14:16
123צפיות
http://press.rzd.ru/news/public/ru?STRUCTURE_ID=65...

כתוצאה מעומס תנועה שהצטבר במפגש, החליט האחראי על המפגש, על דעת עצמו ובניגוד לנהלים, לפתוח ידנית את המחסום המורד כדי לאפשר הזרמת תנועה.
לאחר התאונה הבלתי נמנעת והגעת צוות החקירה הוא הוליך שואת החוקרים וטען שלא נגע במערכת...
הרכבת מתנצלת בפני משפחת הפצוע, הוא יפוצה כנדרש ע"פ חוק, העובד הסורר יפוטר ויוגש נגדו כתב אישום בלה בלה בלה.
º
היה צפוי שיאשימו את הש"ג ואף אחד חוץ ממנו.
30/08/13 15:17
63צפיות
סלחו לי שלא התאפקתי
225תגובות
27/08/13 21:08
983צפיות
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:
שאלה ששאלתי בפורום שפות ובלשנות.

היתה לי הערת אגב קטנה על הפסיכוזה העלובה של האיסלם לגבי המספר 40.
כמה...

(המשך...)
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:
שאלה ששאלתי בפורום שפות ובלשנות.

היתה לי הערת אגב קטנה על הפסיכוזה העלובה של האיסלם לגבי המספר 40.
כמה קפצו והעירו לי, בסדר. מקובל. ניחא.
אבל "הגדילה" לעשות אחת שמכונה 'כרוב ניצנים' שכמעט 10 ימים אחרי פתיחת השרשור
התחילה לתקוף אותי בחריפות תוך דרישה שהמנהלת תנקוט בסנקציות כלשהן נגדי.

אגב, מיכי10, זה ממש לא בגללך ולא נגדך, אלא דוגמא קלאסית לסתימת הפיות הבזויה של אנשי השמאל.

צר לי קוראי פורום תח"ץ על שלא התאפקתי, בכל זאת זה פורום "הבית" שלי (המרכאות הכפולות הן לא בגלל שזה לא פורום הבית אלא כי אין באמת מושג כזה,
אבל אם היה הבנתם למה כוונתי. בכל זאת אני קבוע כאן החל משלהי 2003 או תחילת 2004).
כתובות אינטרנט מצורפות:
בדיקה היכן מחירי התח"צ מופקעים
27/08/13 20:13
177צפיות
אני חשבתי שכדאי לערוך בדיקה קצרה היכן לדעתם גובים מחיר מוגזם על נסיעה באוטובוס.
אביא כמה דוגמאות:
מצומת סילבר למרכז שפירא-11.8ש"ח לנסיעה של 7-10 דקות ומרחק של כ7 ק"מ
ממרכז שפירא לקריית מלאי-כמעט 10 ש"ח לנסיעה של 4 דקות ו4 ק"מ.
מצומת עין זיתים לצפת 8.5-9.5 ש"ח(מפעילים שונים)כ7 דקות נסיעה ו5 ק"מ.

מה לדעתכם צריך לעשות לגבי המחירים האלו?
וזה מסביר מדוע אנשים שמשלמים על הנסיעה נמנעים מלקחת את האוטובוסים באזורים האלו
בנוסף לתדירות הלא נוחה שם.
º
מצומת שעריה לצומת אל על 11.80 ש"ח
27/08/13 20:33
55צפיות
השאלה היא קודם מהו מחיר סביר.
27/08/13 20:39
121צפיות
האם מחיר נסיעה בעיר גדולה העומד על 6.60 הוא מחיר סביר? בבאר שבע אם ישוו את התעריף מ4.20 ל6.60, זה יעורר את התושבים, כולנו רגילים כאן למחירים נמוכים מאז ומתמיד.

על כן מהו מחיר סביר לנסיעה של 4 קילומטרים? של 10 קילומטרים, של 20 וכן הלאה?
ההשוואה בין ה-4.20 של באר שבע ל-6.60
27/08/13 21:31
120צפיות
של גוש דן, ירושלים וחיפה כיום לא נכונה, כי ה-4.20 הזה לא כולל מעברים חופשיים.
אם בבאר שבע יש הרבה מקרים של נסיעות הכוללות יותר מקו עירוני אחד, אז יש טעם להחיל בה את המחיר והמעברים החופשיים כפי שקיימים בגוש דן, בירושלים ובחיפה. אם לא, אז הגיוני שמחיר נסיעה בבאר שבע יהיה נמוך יותר ושהמקרים המצריכים שני אוטובוסים יעלו 8.40 ולא 13.20.
אבל אין הגיון בכך שנסיעה עירונית בתוך נשר או בתוך טירת הכרמל או בתוך קרית ים תעלה 5.50 ש"ח ואילו בתוך אור יהודה או ראש העין או דרום תל אביב תעלה 6.60 ש"ח.
אין הגיון בכך שנסיעה בין קרית ביאליק לחיפה תעלה 10.20 ש"ח ואילו בין רעננה לתל אביב תעלה 10.40 ש"ח.
אין הגיון בכך שנסיעה מקומית בהרבה עיירות בישראל עולה 2.60 ש"ח ואילו נסיעה מקומית בשפרעם עולה 2.70 ש"ח.
ולגבי באר שבע - מה ההגיון בכך שנסיעה עירונית בבאר שבע תהיה זולה יותר מנסיעה עירונית באשקלון, בקרית גת או בקרית שמונה הקטנות ממנה ולא יותר אמידות ממנה?
יש הרבה שרירותיות והרבה עיוותים בתעריפים ואני נתתי רק דוגמאות מקומיות ועירוניות. בנסיעות בינעירוניות העיוותים עוד יותר גדולים.
צריכים להיות פחות תעריפים וקודים וקריטריונים שייצרו יותר אחידות בתעריפים עירוניים ויותר עקביות בתעריפים בינעירוניים.
אמממ באשקלון וקרית גת מחיר נסיעה עירונית 4.2
27/08/13 21:33
128צפיות
בדיוק כמו באר שבע
º
אוקיי, אז טעיתי לגביהן. תודה על התיקון.
27/08/13 21:36
43צפיות
נכון, עם כניסת אגד תעבורה המחיר הוזל.
27/08/13 21:49
74צפיות
בכל האשכולות של איזור הנגב המערבי והשפלה.
באר שבע זה עניין היסטורי.
27/08/13 21:47
99צפיות
העיריה מאז ומתמיד הפעילה את התח"צ בעיר במחירים נמוכים מאגד ודן.

בנוגע למעברים, אכן יש צורך במעברים אבל מי שצריך את המעברים על פי רוב הוא יומם. עדיין אם נבחן חופשי חודשי בבאר שבע (152 ש"ח) לע פני חופשי חודשי בשאר המטרופולונים או גם בערים כמו אשקלון, אשדוד ואף ערים קטנות מבאר שבע - תגלה שבבאר שבע המחיר לחופשי חודשי הוא מבין הנמוכים במדינה.

אם ניקח בהשוואה את הקריות אל מול ב"ש בחופשי חודשי - המחיר דומה. 150 מול 152. כך עוד לא מעט יישובים ברחבי הארץ שמחיר החופשי חודשי בהם עומד על 150 ש"ח. יש לקחת בחשבון שבאר שבע אינה קטנה וכמעט כל קו נוסע מסלול של כ-6-10 קילומטרים לכיוון ויש קווים שנוסעים יותר קילומטרים לכל כיוון. שלא נדבר על קו 26 המעגלי שעושה סיבוב של 23 קילומטרים וגם קו 4 המעגלי שגם עושה סיבוב של 22 קילומטרים.
מספר הקילומטרים בקו זה לא תמיד קריטריון נכון
27/08/13 22:05
85צפיות
מה שחשוב לצורך קביעת תעריפים זה מספר הקילומטרים בנסיעות של נוסעים, לא מספר הקילומטרים שקו עושה. זה נכון במיוחד לגבי קווים מעגליים. אף אחד לא נוסע בקו מעגלי לכל אורכו.
לגבי מעברים אינני מסכים שיש אפילו גרגיר של
27/08/13 23:20
94צפיות
הצדקה לתשלום גבוה יותר, גם אם זו הסיבה להבדלי המחירים (אני מסכים עם מה שכתבת חוץ מזה).

הצורך במעברים הוא צורך שרירותי שנובע לא מהעלות האמיתית של הנוסע למפעיל/לממשלה.  הרי העלות האמיתית היא שכלול של זמן נסיעה, מרחק נסיעה ועומס באוטובוס. אין שום קשר למספר הפעמים שהנוסע עולה ויורד.

הנוסע גם לא מרוויח איזה שירות נוסף בגלל המעבר - נהפוך הוא.  אדרבה, באמצעות הצורך במעברים מוזילים את העלות למפעיל כי צריך להפעיל פחות קווים, ויש פחות צורך בקווים כפולים.

גביית תשלום נוסף על מעבר נבעה במקור מהיסטוריה של ריבוי מפעילים פרטיים (כשלא היה רגולטור) ולכן כל נסיעה הייתה תשלום נפרד לאותו מפעיל. גם כשנוצרו רשתות של קווים (עם רגולציה או הפעלה ממשלתית) לא היתה אפשרות טכנולוגית סבירה לכרטיס שעתי, אבל הדברים הללו השתנו עם מכונות כרטוס לפני כ-40-50 שנה.

בארץ לא מיהרו לשנות את השיטה, וגם באנגליה למשל מענישים את הנוסע המזדמן על הצורך במעבר בין שני קווי אוטובוס.

לדעתי הדבר הוא אבסורד.
הכוונה בנסיעות בינעירוניות
27/08/13 22:10
65צפיות
בתוך הערים המחירים יחסית סבירים.
התכוונתי לבינעירוני וכל השאר נתון לשיפוטכם.

מה שאני כללתי זה מצבים שאני לא מוכן לעלות על האוטובוס ולשלם  והייתי מעדיף לתפוס טרמפים גם תמורת המתנה ארוכה.

צריך להבחין גם בין פרברי לבין עירוני.
27/08/13 22:46
57צפיות
אתה ציינת כאן מחירי נסיעה לנסיעות פרבריות.

מקסטינה לצומת גדרה (מרחק נסיעה של 10 קילומטרים) באגד - 11.80 ש"ח, במטרופולין 7.20 ש"ח.

דר"א מצומת משואות יצחק לקסטינה בקו 351 מטרופולין, תשלם 5.20 ש"ח. בצומת שפירא התחנה היא להורדה בלבד פשוט.

בעיקרון על פניו כל שיטת התעריפים הישנה אינה הוגנת וכן מקומות בהם המחירים לא הוזלו עקב המכרזים השונים. כל הנגב המערבי וכל הנגב הוזל בקווים שיצאו למכרז. כל זאת עד כדי מצב שנסיעה ב446 הייתה ממש יקרה אל מול קווי מטרופולין בטווח שבין מסמיה>קסטינה>קרית גת>באר שבע. דבר שגרם לכך ש446 הפך להיות קו לחיילים, שוטרים, סוהרים ולעומס גדול על קווי מטרופולין. אחרי כמה חודשים משרד התחבורה הוריד את מחיר הנסיעה גם ב446 כדי שהעומס מקווי מטרופולין ירד. עדיין מטרופולין זולה בשקל וקצת מאגד.
לא הגיוני, ברכבת: עכו-בנימינה 65 הלוך חזור
28/08/13 06:13
100צפיות
עכו-תל אביב 70. לא שווה לנסוע לבנימינה...
המקרה של כפר מסריק
28/08/13 12:59
68צפיות
מחיפה (מרכזית המפרץ) באחד הקווים המאספים לעכו, עד קצה ק. ביאליק (החל הצפוני של איזור התעשייה, 11.9 ק"מ מתחילת הנסיעה) - 5.5 ש"ח, עד כפר מסריק (12.9 ק"מ, 1 ק"מ אחרי התחנה הקודמה) - 14 ש"ח!
בקו 12 הגעתי מבני ציון לתחנת שוק תלפיות
27/08/13 18:47
129צפיות
שלום! בקו 12 הגעתי מבני ציון לתחנת שוק תלפיות במטרה לתפוס מטרונית קו 3 ,המתנתי מ16:37 עד 16:57 אז עליתי לקו 3 תארתי לעצמי שהיא תהיה עמוסה לעייפה ,רבת קיבולת (משהו כתב לי שלא ראיתי את המפרקיות במרכז בשעות העומס )אז במקרה הזה לא היה מקום להכניס "חוט" הבעיה שהעמידה במשטח הדלתות מעכבת סגירתן וכמובן המטרונית לא זזה ,לא היתה תחנה שהנהג דרש מאנשים להתקדם פנימה מהמטרונית הזאת ירדתי בתחנת צה"ל בקרית ים ב 17:50 . כריזה לא היתה התצוגה הראתה קו 2 כאשר הייתי בקו 3 כפי שספרתי זו היתה 9198801 ,הגדילה לעשות מטרונית שנסעה דרומה בקו 3 ובתצוגה היה כתוב תל אביב ואחר כך כרמלית ,אז מי שרוצה לנסוע חינם מחיפה לתל אביב אולי (נדמה לי 9198101 ) נוסעת .אז תמתינו לה בהנביאים בחיפה .אבל מה שאני רוצה לאמר  ,ענין של תחזוקת השילוט והכריזה הוא קריטי ,ועוד ענין שחייבים למצוא חניון ליד קצות הקווים כדי לאפשר יציאת אוטובוסים ללא צורך להמתין לכאלה שיגיעו ,בשעות אחה"צ רב התנועה היא מחיפה לקריות (בבוקר זה היפך )ולכן צריכים להיות זמינים יותר אוטובוסים לכוון צפון .זו תופעה שאני מכיר מאז שנות ה60 של המאה הקודמת וצריך להערך לזה
אגב כשהרב קיבולת מלא
27/08/13 18:56
83צפיות
שלום! אגב כשהרב קיבולת מלא הזמן שעמדנו עקב חוסר יכולת לסגור דלתות היה זהה כמעט זהה לזמן שעמדנו ברמזורים
חופשי יומי במעבר בין ערים
27/08/13 17:32
73צפיות
בגלל החגים,חישבתי ויצא לי שאני אעבוד רק 13 ימים בחודש ספטמבר.

עכשיו אני לא מתכוון לבזבז חופשי חודשי
הבנתי שחופשי יומי עולה 12 שקל וזה יוצא יותר זול

אני צריך כל יום להגיע מראשון לציון לרחובות וגם בחזרה כמובן
האם יש חופשי יומי שהם תופסים במעבר בין ערים?הם תקפים אגב גם בנסיעות בתוך העיר עצמה?
בין ראשל"צ לרחובות יש חופשי יומי של אגד.
27/08/13 17:36
54צפיות
הוא תקף רק באגד, תקף גם בנסיעות פנימיות בערים, ואפשר למצוא את המחיר שלו באתר אגד באיזור הכרטיסים.
יש חופשי יומי רחובות-ראשון־לציון 12.9₪
27/08/13 17:48
177צפיות
רק שני דברים
החופשי יומי ניתן לקניה החל משעה 9:00 בבוקר.
החופשי יומי תקף רק שחברת אגד.
בטוח?
27/08/13 18:02
38צפיות
תודה על הפרטים

אבל ממה ששמעתי עכשיו ממישהו שביטלו את הקטע שמותר לקנות משעה 9 בבוקר,כנראה בגלל שלא היה לזה ביקוש גדול

מישהו יכול לאשר לי בוודאות אם זה עדיין קיים החוק הזה?
לא בוטל
27/08/13 18:15
36צפיות
באיזו שעה אתה אמור להגיע לעבודה?
תבדוק אולי משתלם לך לעשות את הקטע רחובות ראשון במטרופולין
אם תשאל בשרשואר הכוונה נוכל לחפש לך נסיעות זולות יותר מאגד , כמובן לרשום מוצא, יעד ושעות רצויות
מיניאפוליס - הבטחתי ולכן אקיים
27/08/13 16:54
482צפיות
מיניאפוליס - הבטחתי ולכן אקיים
תודה לאגודה האמריקאית לאקולוגיה שעורכת את הכנסים שלה מחוץ לערים הגדולות, ועוזרת לנו לגלות שארה"ב זה לא רק ניו-יורק ולוס-אנג'לס. הרבה אנשים בארה"ב אפילו יגידו שניו-יורק ולוס-אנג'לס הן לא ארה"ב.

ההגעה לכנס התחילה בתקלה כפולה: המטוס מלונדון לשיקאגו יצא באיחור ופיספסתי את הקונקשן למיניאפוליס, וגם מסתבר שהגאונים מבריטיש איירווייז השאירו את המזוודה שלי בלונדון.
"It is not lost, it is missplaced. We know exactly where it is". למרבה הנוחות המזוודה (עם הבגדים והכל) הגיעה למלון כמה שעות אחרי ההרצאה שלי. הקבלות נשלחו לבריטיש.

מיניאפוליס, העיר הראשית במטרופולין של מיניאפוליס/סנט-פול, היא דוגמא למטרופולין אמריקאי. מתוך 5 מיליון תושבי מינסוטה בערך 4 מיליון חיים במטרופולין. כמו גוש-דן אצלנו, אבל עם תחושה של עפולה. מערכת התח"צ במטרופולין עצמה מפותחת לא רע ונמצאת בעיצומו של תהליך שדרוג שעליו אכתוב בהמשך.

בינתיים, כיאה לפתיחת השירשור (הקצר, העיר לא מעניינת במיוחד), תמונה לא קשורה.
הרכבת הקלה
27/08/13 17:01
358צפיות
הרכבת הקלה
היא התחילה בתור קו אוטובוס מספר 888 בין נמל התעופה (אחד המוקדים של דלתא) לדאון-טאון של מיניאפוליס. אחר כך הפכו אותה לרקלת וקראו לקו Hiawatha (מחווה לאנשי הסו שנתנו את השם גם לעיר ולמדינה, וכיום כבר אי אפשר לזהות אותם בשטח).

בשנה האחרונה החלו לשדרג את התח"צ בעיר. קו Hiawatha הפך לקו הכחול, ונוסף טליו קו אדום (BRT שבעצם ממשיך דרומה מהקו הכחול). הקו הירוק של הרקלת מדאון-טאון מיניאפוליס לדאון-טאון סנט-פול נמצא בהליכי בנייה מתקדמים (ייפתח באמצע 2014) ובהמשך יצטרפו גם הקו הכתום והארכות של שלושת הקווים האחרים. התדירות טובה (כל 8-10 דקות) והנסיעה נוחה וחלקה. במרכז העיר יש לרקלת העדפה במרזורים, ומחוץ למרכז העיר יש מפגשי כביש-מסילה סטייל רכבת ישראל.

אז הנה היא בתחנת המוצא שלה ליד Target Field, איצטדיון הבייסבול העירוני. למי שלא יודע- בייסבול הוא משהו שהאמריקאים משום מה מחשיבים כספורט.
גם אני חושב שבייסבול הוא ספורט
28/08/13 19:20
57צפיות
תודה על התמונות
º
בייסבול הוא בעיקר אירוע חברתי
28/08/13 19:43
26צפיות
º
גם כדורגל
28/08/13 20:46
22צפיות
Skyway
27/08/13 17:05
295צפיות
Skyway
העיר מושלגת בין אוקטובר למרץ, ולכן התנועה ברחובות מאוד לא מומלצת. הבלוקים הגדולים במרכז העיר מחוברים ביניהם בגשרים הנקראים Skyways, ובעצם כל העיר בנויה אל תוך הבלוק. מבחוץ זה נראה כמו בניין משרדים משמים, אבל בפנים נמצאות כל החנויות. העסקים היחידים שפונים לחוץ הם בנקים, רשתות ענקיות (טרגט, גאפ, מייסי'ס) וכמה בתי-קפה.

בימים הראשונים לקח לי קצת זמן עד שקלטתי את זה (הג'ט לג והמזוודה האבודה בטוח לא עזרו), אבל כשמתרגלים לרעיון הוא די נחמד ואפילו הגיוני.
אוטובוסים
27/08/13 17:09
262צפיות
אוטובוסים
רשת האוטובוסים במטרופולין ענפה ומפותחת, ולא הייתה מביישת עיר אירופאית מסודרת. במרכז העיר היא בנויה על קווי שתי-וערב היוצרים מזלגות. למרבה הצער מספרי הקווים השייכים לאותו המזלג אינם מתואמים. למשל 11, 18 ו-25 הם חלק מאותו המזלג.

תדירות הקווים לא רעה, ובדאון-טאון בכל מזלג יש אוטובוס כל 10 דק' לפחות. חלק מהקווים (באופן כללי לפחות קו אח בכל מזלג) הם קווי hi-freq שנוסעים בתדירות של 15 דק' לפחות ובחלק מהמקרים גם 24 שעות ביממה.

כאן אתם רואים מפה של מרכז העיר על תחנה של קווים פרבריים. האות A מסמנת את מספר התחנה במקבץ שלאורך הרחוב.
º
אוטובוס בהמתנה במסוף
27/08/13 17:10
238צפיות
אוטובוס בהמתנה במסוף
תחנה מעוצבת במרכז העיר
27/08/13 17:14
243צפיות
תחנה מעוצבת במרכז העיר
ברוב המטרופולין תעריף הנסיעה באוטובוס בורקלת הוא אחיד: 1.75$ ברוב היום, 2.25$ בשעות השיא. מעבר עולה 50 סנט אלא אם אתם משתמשים ב"רב-קו" המקומי (Go-To Card) שמקנה מעבר חופשי במשך שעה וחצי (אם אני זוכר נכון).

בדאון-טאון של מיניאפוליס או סנט-פול הנסיעה עולה רק 50 סנט, ולאורך הרחוב הראשי של מיניאפוליס, Nicollet Mall, הנסיעה היא אפילו חינם בחלק מהקווים. בקטע הצפוני של ניקולט, ממש במרכז העיר, התחנות מעוצבות יותר ונראות כך
אוטובוס אקספרס מהפרברים
27/08/13 17:15
231צפיות
אוטובוס אקספרס מהפרברים
חלקלם יש רק 3-4 נסיעות בבוקר ומספר דומה בערב.
º
חלון החדר שלי בשעות אחה"צ/ערב
27/08/13 17:16
222צפיות
חלון החדר שלי בשעות אחה"צ/ערב
האוטובוס בתמונה - NFI - D60LFR
28/08/13 02:41
81צפיות
תודה על השרשור ד"א.
º
פסל סביבתי מעניין (מזרקה)
27/08/13 17:18
190צפיות
פסל סביבתי מעניין (מזרקה)
המיסיסיפי הגדול
27/08/13 17:19
274צפיות
המיסיסיפי הגדול
העיר נבנתה במקום שבו נבנתה בגלל המפלים שסיפקו אנרגיה לטחנות הקמח, אבל היום העיר נראית קצת מנותקת מהנהר. לפחות הרכבות עוד נותנות לו קצת כבוד.
º
צילמת לנו קטר של יוניון פסיפיק!
27/08/13 19:04
57צפיות
º
Burlington Northern Santa Fe
27/08/13 19:14
28צפיות
º
סחתיין על הזיהוי
27/08/13 19:59
26צפיות
ורד לסיום
27/08/13 17:23
225צפיות
ורד לסיום
כי כמו שכתבתי, העיר לא ממש מעניינת.

התחנה הבאה - וושינגטון. יש אוטובוסים, אוטובוסים לתיירים, רכבת תחתית וכמובן מוזיאון התעופה והחלל והמוזיאון לתולדות ארה"ב (שנותן כבוש לרכבות).

אני עוד צריך לסדר את התמונות, ככה שהשירשור הבא בטח יעלה רק בסופ"ש. אחר-כך גם יש לי שירשור לונדוני עם המון מחוות לחובבי התעופה.
אחלה תמונות
27/08/13 17:33
104צפיות
אבל למה האוטובוסים בארצות הברית כל כך מכוערים?
הם עושים את זה בכוונה?
º
חיכיתי לראות מי יהיה הראשון שיתייחס לעניין
27/08/13 17:53
50צפיות
את יכולה לעשות חיפוש בארכיון
28/08/13 23:57
39צפיות
הפורום ולדלות אינספור שרשורים בנושא.
º
תודה על התמונות והסיור
27/08/13 17:39
23צפיות
º
אופיר על התמונות ועל ההסברים
27/08/13 20:17
13צפיות
תודה רבה על שרשור מעניין ויפה
27/08/13 21:19
96צפיות
אגב, בתמונה האחרונה מצולמת דהליה (דליה), לא ורד.
צודק. פדיחה גדולה שלי.
27/08/13 21:42
87צפיות
אני כותב דוקטורט על המשפחה (מורכבים). חשבתי שזה אחד הצמחים מגינת הוורדים שמשום מה יש בכל עיר אמריקאית. בגרסה המקורית והמגודלת רואים טוב את הפרחים הצינוריים.

פרח יפה בכל מקרה.
שטויות...
27/08/13 22:10
179צפיות
 שטויות...
קבל את הדבר האמיתי
קבל פרומו מוושינגטון
27/08/13 22:14
191צפיות
קבל פרומו מוושינגטון
הגן הבוטני, מרחק יריקה מהקפיטול ולטעמי האישי לא מספיק תיירים.
º
יפה מאוד
27/08/13 22:15
18צפיות
תודה רבה - מפות יפות יש להם!
28/08/13 01:53
67צפיות
אשמח אם תוכל להביא לנו תמונות מהתקרות של תחנות המטרו של וושינגטון די-סי. רמז: ברוטליזם יפהפה.
תודה רבה על הסקירה ממיניאפוליס
28/08/13 18:06
47צפיות
היה מאוד מהנה לקרוא ולצפות בתמונות.
נראה שגם בארה"ב
28/08/13 23:59
71צפיות
סוף סוף התחילה להתפתח מודעות לתח"צ איכותי.
רק אל תגלה לדמגוגים שלנו (ע"ע עודד שחר)
29/08/13 00:00
85צפיות
שחושבים ש"רק אצלנו" סוללים קווי רכבת קלה ולא תחתית.
חס וחלילה!
29/08/13 00:05
62צפיות
לא אבלבל להם את המוח עם עובדות.
תודה, אני מכין את שירשור שוויץ האחרון שלי...
29/08/13 02:39
51צפיות
היה מעניין לקחת הפסקה מ"שיעורי הבית" ולראות את התמונות ממיניסוטה. הקונספט של הקניונים הפנימיים מול הרחובות הפונקציונאליים הגיוני למזג האוויר ומעניין.

דרך איזה טרמינל בהית'רו טסת? לפני כמה שנים היה סיפור שלם על מערכת אוטומטית שלא הכי פעלה בטרמינל 5, אבל חשבתי שזה תוקן. בשנה האחרונה יצא לי לטוס דרכם פעמיים (וזה הרבה כי את הטיסות לספרד אני עושה משדה תעופה אזורי) וגם מטרמינל 4 וגם מטרמינל 1 לא היו לי בעיות.
המזוודה הגיעה ל-1 והייתה אמורה לצאת מ-5
29/08/13 09:15
34צפיות
או שהיא לא הצליחה להגיע ל-5, או שהמערכת ב-5 עדיין לא מתפקדת באופן אופטימלי.
º
חידת מקום עולמית - היכן צולם?
27/08/13 10:05
489צפיות
היכן צולם?
º
מזכיר לי את יוון!
27/08/13 12:23
38צפיות
º
שלילי!
27/08/13 13:06
23צפיות
º
רוסיה?
27/08/13 13:26
28צפיות
º
נייט!
27/08/13 13:56
20צפיות
רואים שזאת מדינה עם אקלים חם,
27/08/13 14:59
111צפיות
ים-תיכוני או דומה... מעולם לא הייתה ולא תהיה אדריכלות דומה ברוסיה או במדינה קרה אחרת כלשהי. ההימור שלי: פורטוגל.
º
קובה
27/08/13 15:18
28צפיות
אין שם מכוניות כאלו
27/08/13 15:36
72צפיות
זה חייב להיות באירופה.
º
איטליה דרום ?
27/08/13 15:21
47צפיות
º
אולי סיציליה.
27/08/13 15:37
45צפיות
אכן סיציליה, כל הכבוד לשניכם
27/08/13 16:13
160צפיות
תחנת רנדצו (Randazzo), על המסילה הסובבת את הר אטנה (Ferrovia Circumetnea) במזרח סיציליה, במסלול שמהווה חצי עיגול, מריפוסטו לקטניה שעל חוף הים. המרחק בין המוצא ליעד הוא כ-25 ק"מ בקו אווירי, אך אורך המסלול כ-110 ק"מ.

המסילה הוקמה בסוף המאה ה-19 ונראית בהתאם.  

את 110 הק"מ של המסילה גומעת הרכבת בשלוש וחצי שעות, אטרקציה תיירותית חביבה בחלק מהקטעים באמצע, אבל כאמצעי תחבורה של ממש, עבר זמנו.
º
למה, אחל'ה מהירות, כמו בין יבנה לאשדוד
27/08/13 16:29
39צפיות
º
בולגריה?
27/08/13 15:41
21צפיות
מבלי לדעת: כמה נקודות:
27/08/13 15:55
161צפיות

- גובה הרציפים מאד נמוך, כמו באיטליה (אך אין חישמול עילי כמקובל שם)

- צלחת הלווין שעל הבניין קטנה יחסית, כך שיש למדינה הזו לווין ייעודי (לא מדובר בארצות ערב או ארצות לא מפותחות בדרום אמריקה), וכן הזווית שלה מעידה שלא מדובר בארץ טרופית.

- האדריכלות נראית אירופאית יחסית, הרכב החונה בתחנה חדש, ויש כסף למצלמת ביטחון במעגל סגור.

- הגגות אינם בסגנון האיברי (סגנון הרעפים האיברי שונה - הם יוצרים גלים בחצי עיגול וכמו כן - יש להם טריק של תעלה הפוכה בקצה החיצוני של התיקרה שמתחת לגג שמייתרת את הצורך במרזבים, כך שזה יכול לפסול גם אזורים בדרום אמריקה.

הניחוש שלי הוא שמדובר במקום כלשהו בדרום אירופה שלא ביקרתי בו עדיין.

לא מדובר בהטעייה כמו ההטעייה השוויצרית-איטלקית שלי כי בשוויץ יש חישמול עילי.
סחתיין על ההשקעה
27/08/13 16:16
132צפיות
אכן רוב המערכת באיטליה מחושמלת, ובכלל זה בסיציליה (המסילה שם עוברת בחלקה ממש סמוך לקו המים, אגב) , אבל התחנה שבתמונה היא על מסילה היסטורית מהסוג הישן, שייתכן שבמדינות אחרות במערב-אירופה היה דינה סגירה או חשמול.
בבריטניה דינה הפיכה למסילת מורשת של חובבים
27/08/13 16:46
96צפיות
ובשוויץ המסילות הצרות ששירשרתי הן בבעלות פרטית.

תודה.

העובדה שקו רכבת אינו מתאים לשמש נוסעים כחלק מרשת הרכבות הלאומית אינה אומרת בהכרח שיש לסגור אותו. באשר לחישמול - האם הרכבת שבתמונה מייצגת את סוג הרכבות העיקרי במסילה או שיש שם גם רכבות קיטור וכו' שממש מרחיקות הסבה לאמצעי הנעה מודרניים ? האם הקו הוא פרטי / התנדבותי או שהוא נחשב לחלק מהרשת הלאומית?

לדעתי המודעות לעובדה שיש מצבי ביניים לקווים היסטוריים חשובה מאד מבחינת עתיד הקו הישן לירושלים, והיתכנותם של קווי חובבים אחרים בארץ (רכבת העמק מבית שאן צפונה).
את הקו מפעילה חברת FCE
27/08/13 21:46
63צפיות
שמפעילה גם את הרכבת התחתית של העיר קטניה, שנחנכה ב-1999. חלק ממסילת הרכבת התחתית היה בעבר מסילת הרכבת סובבת האטנה. יש כוונות לחשמל והכפיל חלק נוסף מהמסילה הסמוך יותר לקטניה. (למרות האסוסיאציות מן השם בעברית, זו דווקא עיר גדולה יחסית שגרים בה  300,000 איש ו-700,000 איש במטרופולין. לעומתה יתר תחנות הקו הן עיירות קטנות או בינוניות, בין 3000 ל-30 אלף איש).

אני משער שהחברה בבעלות ממשלתית, ושההצדקה להמשך קיומה של המסילה היא פוליטית, אבל אלו רק השערות של אורח לרגע.

לפי התרשמותי הרכבת שבתמונה היא הטיפוס הנפוץ במסילה ואין בה כיום שימוש ברכבות קיטור.
כתובות אינטרנט מצורפות:
עולים לרכבת
27/08/13 21:54
247צפיות
HINE_BAA_HARAKEVET
עניין שלוקח כמה דקות טובות. צריך לחצות את המסילה - הצרה, אגב - בדרך.
מראה מבפנים
27/08/13 21:57
184צפיות
UBAHEM_NOSIM
נוסטלגי משהו.
תמונה גרועה במיוחד
27/08/13 22:04
176צפיות
תמונה גרועה במיוחד
הממחישה את מצבו העגום של החלון. מה שכן אפשר לפתוח אותו לגמרי, ואף רצוי (אין מזגן) כך שזה לא נורא.

בתמונה מה שנראה כמו תחנה, שבה לא המתינו אלא מספר עזים וכלב. ייתכן שזו תחנה תפעולית, כך או כך איש לבוש במדי חברת הרכבת ירד והשתהה בה זמן מה.
º
מבט אל מוסך רכבות, מבעד לחלון פתוח
27/08/13 22:14
163צפיות
train_garage
סיציליה אחרת
27/08/13 22:23
237צפיות
sacana_hashmal
מבט מלמעלה אל תחנת הרכבת בטראומינה. כאן כבר מדובר במסילה מחושמלת, קטניה-מסינה.
º
חומת מוות! לשקע!
27/08/13 22:31
52צפיות
שמע, אם צריך דוגמאות נגד הדמגוגיה
27/08/13 23:00
122צפיות
של מתנגדי החשמול, לא הייתי רץ לסיציליה דווקא .

בקטע הזה בכל אופן התוואי די מוכתב מלמעלה - יש קטע צר מאד בין הים לצוק.
º
לא נכון! צריך למנהררר!!!!!11
28/08/13 11:02
25צפיות
º
למה בירושלים ובכרמיאל ולא בסיציליה?
28/08/13 16:20
32צפיות
º
*טאורמינה
27/08/13 22:36
45צפיות
ונקנח באוטובוס מקומי
27/08/13 22:29
219צפיות
אוטובוס
שירות האוטובוסים במזרח סיציליה אינו מן המתקדמים שבאירופה, בלשון המעטה.
לא ייאמן, עברו 13 שנים מאז הטיול לאיטליה
28/08/13 09:31
87צפיות
ועדיין הם משתמשים בגרוטאות האלה. זה ממש בלתי נתפס! אוטובוסים ציבוריים באיטליה (או לכל הפחות ברומא, פירנצה וטורינו וכל האיזור שבין שלוש הערים) זה סוג של בדיחה גרועה במיוחד - אין מיזוג, בקושי איזה מאוורר עלוב, רועש ומחניק - וזו איטליה הגדולה, איטליה של פרארי ולמבורגיני?! הם יכולים ללמוד מאיתנו שיעור בסיסי בתח"צ. מדהים.
º
מושכטים! לאפרית! הכל בגלל ביבי!
28/08/13 11:04
20צפיות
הצחיק פעם, מיצה את עצמו די מזמן
28/08/13 21:21
45צפיות
יאללה, תן הברקה חדשה. למשל: מה זה ראשי תיבות של רכב"ת? "רישום כוזב במסמכי תאגיד!
º
תודה רבה על חידה ותמונות ותיאורים מעניינים!
27/08/13 23:06
32צפיות
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 27/08
27/08/13 00:01
24צפיות

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מחיפה לת"א
27/08/13 01:47
84צפיות
שלום
אני  נוסע מחר להתרשם מהאוניברסיטה בת"א......אהיה בכמה וכמה חוגים....
המקום הראשון שארצה להגיע אליו הוא מנהל התלמידים,שנמצא ברחוב קלצ'קין 25,ברמת אביב
איך אני מגיע לשם מתחנת האוניברסיטה?
מהאוניברסיטה אני צריך להגיע לרחוב דרך השלום 49,פינת ההגנה 1,גבעתיים...איך אני מגיע מתחנת האוניברסיטה?
תודה
תשובות
27/08/13 02:32
78צפיות
1.לקלצ'קין 25 מגיעים מתחנת האוניברסיטה (תחנת הרכבת) הקווים 7 ו-45.

2.מהאוניברסיטה ליעד שציינת בגבעתיים צריך לבצע החלפת שני אוטובוסים:

מהתחנה שנמצאת בצד שממול לתחנה שירדת ברחוב קלצ'קין נוסעים עם אחד מהקווים 171/271/274 עד הקריה בתל-אביב,הולכים ברגל מתחנת הקרייה לתחנת רכבת השלום (מהתחנה ישר עד הרמזור ושמאלה לרחוב גבעת התחמושת מרחוב מנחם בגין),ומהצד שממול לכניסה הראשית של תחנת רכבת השלום עולים על אחד משני הקווים 23/56 ויורדים בתחנת האוטובוס שממול לפינת הרחובות דרך השלום עם יצחק רבין והולכים מהתחנה ישר אחורנית מעט עד למספר 49(פינת רחוב ההגנה).
º
מהאוניברסיטה לקריה-קווים 271/274
27/08/13 04:16
27צפיות
חיפאים? הגעה לבז"ן מחר בבוקר
27/08/13 09:14
101צפיות
אני צריכה להגיע לבתי-זיקוק נפט חיפה מחר בבוקר.
ככל הנראה אגיע מאזור המרכז ברכבת.
באיזו תחנה לרדת? האם אפשר ללכת ברגל מתחנת הרכבת?
או לקחת קו כלשהו? כמה זמן לוקח בבוקר להגיע מהרכבת לבז"ן?
תודה ויום מקסים!
הגעה לחיפה בז"ן
27/08/13 10:31
78צפיות
תבדקי מרכבת מרכז האם קו 1 (הקו האדום) של המטרונית עובר שם. אני לא סגור על זה במאה אחוז, אבל נראה לי שקו 1 עובר שם. קחי בחשבון שזה יקח קצת זמן מאחר וזאת תקופת הרצה

תסתכלי ב www.metrobus.gov.il
לרדת בלב המפרץ ומשם מטרונית כל הקווים
27/08/13 10:37
109צפיות
1/2/3 כולם עוצרים בבז''ן
º
לכיוון הקריות, מרחק של תחנה אחת.
27/08/13 10:59
32צפיות
תודה רבה. כך אעשה. כמה זמן בערך זה לוקח
27/08/13 11:01
62צפיות
מהתחנה עד לבז"ן?
תחנת בתי הזיקוק היא התחנה הבאה אחרי
27/08/13 11:11
65צפיות
תחנת לב המפרץ. מרחק של פחות מחמש דקות נסיעה.
º
אוקיי תודה רבה איליה
27/08/13 13:12
19צפיות
קחי בחשבון
27/08/13 14:07
56צפיות
שזה יכול לקחת יותר בגלל תקופת ההרצה. קחי לעצמך מספיק מקדם ביטחון
º
OK
27/08/13 15:14
11צפיות
בנוסף לשלושת קווי המטרונית 1,2 ו-3
27/08/13 20:00
79צפיות
יש ג אלטרנטיבה בדמות  שני קווי אוטובוס רגילים שנוסעים לשם ממרכזית המפרץ והם 123 ו-136.
ומה לדעתך עדיף? בהנחה שאני צריכה להיות בבז"ן
27/08/13 21:46
41צפיות
באזור השעה 09:00 (מעדיפה כמובן להקדים מעט)
אין העדפה,זה אותו הדבר מבחינת זמן
27/08/13 22:29
44צפיות
אולי בגלל שהמטרונית היא משהו חדש שכדאי /מעניין לנסות הייתי מעדיף את  קווי המטרונית עקב התדירות המשולבת הגדולה יותר.
הגיעה די מהר אני
29/08/13 00:19
89צפיות
הגיעה די מהר אני
חייבת לציין.....
מלא באנשים. גם.
º
מנסה שוב....
29/08/13 00:21
61צפיות
מנסה שוב....
ירושלים- מעמק רפאים/רחל אימנו ל: רמות ב',
27/08/13 09:33
57צפיות
רחוב רקנאטי (ליד המתנ"ס)

תודה רבה
צריך להגיע לרחוב קרן היסוד
27/08/13 22:26
31צפיות
פינת רחוב שלום עליכם ומשם לקחת את קו 72 לרמות ב' בכלל ולרחוב רקנאטי ליד המתנ"ס בפרט.
זאת הנקודה הקרובה ביותר לרחוב עמק רפאים/רחל אימנו,שממנו עובר אוטובוס לרחוב רקנאטי.
לרחוב קרן היסוד פינת רחוב שו עליכם מגיעים בין היתר הקווים 4א'/4/7 מרחוב עמק רפאים,פינת רחוב הצפירה.
º
תודה רבה!
27/08/13 22:31
4צפיות
בירור חברת מוניות שירות
27/08/13 11:47
70צפיות
שלום לכולם
לפני כשבוע עברתי תאונת דרכים קלה בעת שנסעתי במונית שירות שנסעה מקרית מלאכי לאשקלון. התאונה ארעה באשקלון. המונית נכנסה ברכב אחר שברה לו את השמשה וגם המונית נדפקה מקדימה.
במקום לא לקחתי פרטים מהנהג אך לאחר כשעה וחצי התחלתי להרגיש כאבי גב חזקים פניתי לרופא שלי שהפנה אותי למיון
הבעייה שאין לי את הפרטים של הנהג ואני לא זוכר מה הייתה חברת הנסיעות (אני רק זוכר שהצבע של המונית בצד היה חום-כתום)
ניסיתי לברר עם מוניות המרכז שנמצאות באשקלון (הצבע שלהם כחול ) הם טוענים שהם לא יודעים)
גם במשטרה לא התקבל דיווח על התאונה

יש למישהו רעיון איך ניתן להגיע לחברה, לנהג?
כנראה מדובר במונית שירות פיראטית
27/08/13 23:21
34צפיות
לא ידוע לי על מוניות שירות חוקיות בקו קרית מלאכי-אשקלון ולכן קשה לדעת באיזה חברה מדובר.
מוניות מרכז אשקלון נוסעות בקטע הזה ברשיון.
27/08/13 23:54
43צפיות
אם כי יש גם הרבה חאפרים מכמה תחנות אחרות שמתפלחים ולכן אי אפשר לדעת.
בכל מקרה, שרשור ההכוונה הוא לא המקום לדיון הזה ולא בו הייתה צריכה להישאל השאלה.
עזרה! מדרום תל אביב לצומת הסירה (כביש החוף)
27/08/13 12:33
26צפיות
היי כולם,
מחפשת נואשות דרכים יעילות להגיע מדרום תל אביב ( רחובות פלורנטין, שטרן, ידידיה פרנקל...) לכביש החוף\צומת הסירה (הרצליה פיתוח). מוניות שירות לגמרי באות בחשבון.
מישהו יודע משהו?

תודה ענקית מראש...
קווים 42, 83 מלעזריאלי, ומשם 501, 601, 606.
27/08/13 12:54
20צפיות
42 ו-83 עוברים בדרך שלמה. אפשר גם לקחת את הקווים 40, 240 מרחוב אילת לעזריאלי.
תשובה-
27/08/13 13:03
20צפיות
מדרך שלמה/אבלועפיה (או אם זה רחוק משד' הר ציון/וולפסון) לקחת 42/83 עד דרך בגין/עזריאלי ומשם להחליף עם 501/601/606. יש לשים לב שקווים 601/606 לא נמצאים בהסדר של החלפת אוטובוסים תוך 90 דק' והתשלום בנפרד (בחוזה נפרד על הרב קו גם).
אפשר גם לקחת 142 מדרך שלמה (או הר ציון) רק שזה ייקח מעט יותר זמן (נוסע דרך רוטשילד ושאול המלך) ואת ההחלפה יש לבצע ברכבת מרכז (לרדת בעל פרשת דרכים וללכת לתחנות על דרך נמיר).
יש מוניות שירות לשם מתחנה מרכזית חדשה ת"א
27/08/13 20:12
34צפיות
מרחוב צמח דוד,מול הכניסה לקומה 4 של התחנה המרכזית החדשה בתל-אביב.
מדובר במוניות שירות לנתניה שנוסעות דרך צומת הסירה (כביש החוף).
מדובר בדרך יעילה ביותר להגעה מאזורך לצומת הסירה.המוניות מתמלאות חיש מהר בעשרה נוסעים ונוסעות במהירות יחסית גדולה (בטח ובטח בהשוואה לאוטובוסים המאספים האיטיים שעוצרים בכל תחנה בדרך) למחלף הסירה.
חלקן אף נוסעות לשם דרך נתיבי איילון ולא דרך כביש נמיר.
כמובן שאם הנסיעה היא בשעות העומס יתכנו עומסי תנועה ופקקים,שמשפיעים גם על מוניות השירות-אבל פקקים ועומסי תנועה מעכבים את כל כלי הרכב באשר הם.
הגעה מהוד השרון לרחוב עמישב בתל אביב
27/08/13 12:58
25צפיות
היי
אני צריך להגיע היום בסביבות 16:00 לרחוב עמישב בתל אביב,סמוך לבית פלאפון.

מה הדרך הכי מהירה ומומלצת לדעתכם?

תודה.
תשובה-
27/08/13 13:08
21צפיות
לקחת רכבת לרכבת השלום/עזריאלי ולקחת קו 56 מגשר מחלף השלום (בצד שממול הכניסה הראשית לתחנה) עד המקום. בתקווה שרכבת הוד השרון קרובה אליך.
אפשר גם קו 23 לקחת מאותה תחנה
27/08/13 13:26
11צפיות
אם כי המסלול מעט יותר ארוך.
ממליץ לצאת מעט קודם, כיוון שדרך השלום עמוסה בשעות כאלו לכיוון מזרח, מניסיון.
הייתי בוחר ב249 מטרופולין לרכבת מרכז.
27/08/13 14:38
27צפיות
החלפה לקו 55 של קווים ו58 של דןבעת הירידה מ249, חוזרים לרמזור אותו האוטובוס בדיוק עבר חוצים לצד השני של הכביש (פונים ימינה). יש שם שורת תחנות,ף האחרונות שבהן הן של 55 ו58.

מ55/58 יורדים בוייצמן פינת ריינס, ממשיך רגלית על וייצמן בכיוון הנסיעה של האוטובוס ופונה ימינה ליצחק רבין. מדובר ב5-7 דקות הליכה לבית פלאפון.
יותר כמו 10 דק' (מניסיון) אבל לפחות זה בירידה
27/08/13 14:56
20צפיות

שוב זה תלוי אם היא גרה קרוב לרכבת או ל249 או לשניהם. 56 פשוט מגיע לשם ישר, נראה לי עדיף.
סופרבוס
27/08/13 09:55
92צפיות
כמה זמן נסיעה ממודיעין עלית לבית שמש בקו 335?
º
בין 35 ל-45 דקות נסיעה בערך
27/08/13 20:35
8צפיות
האם מוניות שירות קו 82 עדיין פעיל?
27/08/13 22:28
61צפיות
ואם כן האם הוא נוסע במסלול האוטובוס עד בית רבקה?
תודה
עדיין פעיל
27/08/13 22:57
37צפיות
לפי מיטב ידיעתי ,נוסע במסלול האוטובוס.
º
תודה
27/08/13 23:46
12צפיות
לפי מה ששמעתי מאחד הנהגים
28/08/13 10:20
42צפיות
יש בסך הכול ארבע מוניות בקו הזה. וכתלות ברצון הנהג ייתכנו הבדלים ממסלול האוטובוס: למשל, בתל אביב מקצרים דרך רחוב הנביאים בלי לעבור בכיכר רבין.
º
סליחה, זה השרשור של אתמול...
28/08/13 10:21
13צפיות
תחנת שדרות ממעוף המסוק.
26/08/13 23:30
484צפיות
תחנת שדרות ממעוף המסוק.
בשולחן המערכת נחתה קולקציית הקיץ של "המצודה". אשתדל להעלות לפורום את כל תמונות התערוכה לקראת החג. תודה גדולה-גדולה לאגף הביצוע בחטיבת התשתיות של הרכבת על התמונות הייחודיות.
בועז, האם ידוע לך תאריך הצילום?
26/08/13 23:38
206צפיות
נראה שהעבודות במצב מתקדם מעט יותר מהדיווח האחרון שלך משדרות.
º
לי זה נראה כמעט זהה
26/08/13 23:54
102צפיות
º
27/08/13 08:26
20צפיות
תודה. מעניין איך תתנהל הורדת הנוסעים והעלאתם
27/08/13 11:38
193צפיות
כלומר באיזה צד יהיו תחנות ההורדה והיכן העלאה? באותו צד?
אחרת תהיה חציית כביש תח"צ לא בטיחותית
אני מניח שיהיו הרבה אוטובוסים שיגיעו בערך באותו זמן מכל מיני מושבים/ בסיסים סמוכים בנוסף לשדרות
זה אומר הרבה ה"ר בו זמנית
עוד לא ציירו אדום על הגג
28/08/13 10:37
151צפיות
בשביל המטווחים?
קודם צריך לשים חביות בצבעי אדום/לבן
28/08/13 13:16
119צפיות
לסמן את גבולות הגיזרה. אני מתפלא עליך, דויד
זה כבר סימנו
28/08/13 15:52
96צפיות
חבית אחת דרומית לאילת באיזור טאבה.
והחבית השניה צמוד למטולה ליד הגדר הטובה.
º
28/08/13 23:36
10צפיות
הרושם שלי על המטרונית
26/08/13 19:54
679צפיות
מטרונית 71/92-009-01
היום נסעתי במטרונית מס' 71(92-009-01) על קו 1 ממרכזית חוף הכרמל למרכזית המפרץ.
הנסיעה הייתה בסביבות 11:00.

עומס:
בהתחלה ממרכזית חוף הכרמל ועד נווה דוד האוטובוס היה כמעט ריק. בנווה דוד התחילו לעלות נוסעים אך מעט. החל מתחנת האצ"ל ועד תחנת דולפין עלו מעט אנשים.
רוב הנוסעים התחילו לעלות החל מתחנת לין. מתחנת לין היה עומס מתון עד מרכזית המפרץ. ירדתי במרכזית המפרץ ובמרכזית המפרץ עלו עוד נוסעים.

זמן נסיעה:
זמן הנסיעה היה כ 40 דקות(די מהיר) ממרכזית חוף הכרמל למרכזית המפרץ. אם ולא היו מבטלים את קו 103 והייתי עולה עליו הייתי מאמין שיקח כיותר משעה להגיע ממרכזית חוף הכרמל למרכזית המפרץ.
היו מספר בעיות קטן עם העדיפות. ברוב הצמתים הייתה עדיפות למטרונית אך במספר צמתים מצומצם היה צריך להמתין כמה שניות. חוסר העדיפות היה בולט בצומת דולפין שבו המטרונית המתינה בצומת כזמן המתנה של רכב רגיל בצומת.

כריזה:
הכריזה הינה כריזה תלת לשונית בעלת קול גברי עמוק(שונה מהכריזה של אגד). לדעתי הקריינות של גיליה שטרן יכלה גם להתאים גם למטרונית.
הכריזה הייתה ברורה מאוד אך קצת מעיקה. זה בסדר שהאוטובוס מרכיז על התחנה הבאה בשלוש שפות אך בהרכזת התחנה הנוכחית זה מעיק. בחלק מהתחנות אפשר להכריז רק שם התחנה פעם אחת ולא להכריז שלוש פעמים את שם התחנה(לדוגמא תחנות לין והמגינים)! על מקומות מרכזיים(כגון רכבת מרכז, מרכזית חוף הכרמל וקריית הממשלה) אפשר להכריז על התחנה הנוכחית בשלוש שפות. יש פה ושם תקלות עם הכריזה למשל שאין הכרזה בשפה מסוימת. שיפור נוסף בכריזה הוא שעוצמת הכריזה הונמכה(חברים בפורום שניסו את המטרונית רשמו שעוצמת הכריזה גבוהה מדי).

לסיכום הייתה נסיעה די מהירה עם עומס מתון אך יש תקלות שצריך לתקן בנוגע לכריזה והעדיפות ברמזרים. בקיצור נהניתי מהנסיעה .
וצופר לפורום
26/08/13 19:59
521צפיות
35(91-972-01)
תמונה של מטרונית 35(92-972-01) על קו 3 במרכזית המפרץ.

היום או מחר אני אעלה סרטון של הנסיעה במטרונית 71(92-009-01).
º
איפה כתוב המספר "71" על האוטובוס?
26/08/13 20:01
161צפיות
בחלק האחורי בצד ימין רשום המספר הפנימי
26/08/13 20:05
170צפיות
בתמונה שהביא כאן רשום 35
º
ובפנים זה לא כתוב בשום מקום?
26/08/13 20:06
71צפיות
לא ראיתי, אבל נסעתי בה רק פעם אחת
26/08/13 20:07
129צפיות
אולי החיפאים יספרו לנו.
º
המספר אינו רשום בתוך האוטובוס
26/08/13 20:12
79צפיות
המספר 71 כתוב בתא הנהג מעל המראה
26/08/13 20:20
154צפיות
היכן שבקרת הקו נמצאת ומכשרי ה-GPS
קו 1 של המטרונית נוסע לאט יותר מאשר קו 103
26/08/13 20:13
502צפיות
תחנת מטרונית ללא שימוש עצמאות-שדרות בן גוריון
בקטע בין מרכזית חוף הכרמל לקרית הממשלה,
זאת בשל תוספת דרך 400 מטר ותחנות בשדרות רוטשילד, שדרות המגינים , שדרות בן גוריון,
ורמזורים.
ישנה תחנת מטרונית שכיום היא "פיל לבן" בצומת דרך העצמאות/שדרות בן גוריון,
בה עצרו הקווים: 5, 23, 103 ליד תחנת הדלק בתפר שבין רחוב יפו להעצמאות.
בהתחלה היה מדובר על מסלול קו 1 (מטרונית) זהה למסלול קו 103 עד גשר פז.
והצורך בהמתנה לפניה ימנה בצומת דולפין.
נסיעה במטרונית עם הכרזות...
כיצד פועלת בקרת הדלתות?
29/08/13 00:03
57צפיות
הנהג פותח את כל הדלתות עם כפתור אחד, אאל"ט?
אני מניח שנסעת במטרונית כי רצית לנסות אותה,
27/08/13 00:09
232צפיות
אבל ביחס לזמן נסיעה בין מרכזית חוף הכרמל למרכזית המפרץ לא נכון להתייחס למטרונית לעומת 103. אני מניח שאם היה 103 ולא הייתה מטרונית, לא היית עולה על 103 כדי להגיע ממרכזית חוף הכרמל למרכזית המפרץ.
הדרך המהירה ביותר להגיע בין שתי המרכזיות הייתה ונשארה קו 101. מאז שנפתח קו זה 103 לא שימש יותר לנסיעות בין שתי המרכזיות אלא בשעות הערב המאוחרות בהן 101 לא פועל. וגם בעידן המטרונית - קו 1 של המטרונית צריך לשמש לנסיעות כאלה רק כאשר 101 לא פועל.
איפה כתוב דן על המטרונית? ויצא לך לפגוש
27/08/13 13:34
140צפיות
נהגים של דן מהמרכז שם?
לא רשום דן על המטרונית.
27/08/13 14:15
143צפיות
המטרונית מופעלת ע"י דן בצפון(חברה בת של דן). לחברה הבת יש נהגים משלה.
דיווחים על המטרונית
27/08/13 14:25
164צפיות
הרבה מאד דיווחים על המטרונית (תקלות, הצלחות) אינם מדווחים באפליקצית איפה בוס. ב 11 ימי הפעלה של המטרונית התקבלו באיפה בוס רק 13 דיווחים.

כל מה שנתקלים חשוב לדווח באיפה בוס בפרויקט סרדין.
º
המטרונית לא מופיעה בנתוני זמן האמת
27/08/13 16:41
73צפיות
ידוע
28/08/13 19:32
47צפיות
הבעיה הזו ידועה. התכוונתי שכל נסיעה שאתה עולה עליה לדווח עליה באמצעות פרוייקט סרדין. זה במסך הראשי
מנצל"ש: מטרונית נתקעה בכניסה לבת גלים
27/08/13 16:52
238צפיות
כל האזור חסום לתנועה

http://www.nrg.co.il/online/1/HP_487.html#2/502/94...
העלתי את הסרטון של הנסיעה במטרונית.
27/08/13 19:55
185צפיות
אורך הסרטון כ 11 וחצי דקות.
תהנו.

http://www.youtube.com/watch?v=5igoeGmY0dQ
חבל שלא ישבת יותר קרוב לנהג
28/08/13 19:10
81צפיות
גם לא רואים את הצג מידע
וגם קשה לראות את הדרך כמו שצריך.
זה לא MAN 363F
28/08/13 19:22
91צפיות
נכון שזאת אותה שילדה, נראה לי MAN A23
אבל מדובר על אוטובוס אחר, הדגם נקרא אורבנית URBANIT
מרכב של הארגז על השילדה של MAN
זה ועוד איך NG363F. למה לא?
28/08/13 19:56
71צפיות
הדגם הוא A24, בניגוד ל-A23 שהוא דגם NG363 מוגמר.
מדובר בשלדת מפרקית זהה לחלוטין למפרקיות הרגילות של אגד ודן.
אורבנית הוא כינוי למרכב הזה של "הארגז".
º
במטרונית - דן בצפון מספר שילדה ותווית יצרן
28/08/13 20:44
185צפיות
במטרונית - דן בצפון מספר שילדה ותווית יצרן
תן לי בבקשה שעת נסיעה וכיוון
28/08/13 19:35
69צפיות
אני צריך בבקשה את שעת הנסיעה והכיוון ומהירות הנסיעה והאם הנהג היה אדיב
40 דקות זה "די מהיר"?! זה איטי ביותר!
28/08/13 17:35
183צפיות
בקו 103 ארבעים דקות מקצה לקצה בשעת שפל נחשבו לזמן רע מאוד! כשאין פקקים יוצאי דופן היה לוקח לו בדרך כלל 25-30 דקות.
המטרונית במצב כיום איטית מקו 103 משמעותית והאיטיות הזו היא הבעיה העיקרית שלה לדעתי.
הגורמים לכך הם אי מתן עדיפות ברמזורים (המטרונית עומדת ומחכה כמעט בכל רמזור ואפילו ברמזורים של מעבר חצייה בלבד) ועצם העובדה המטופשת שהיא עוצרת בכל תחנה ותהיה הנידחת ביותר. אפילו אם התחנה ריקה ואף אחד לא צילצל המטרונית עוצרת בה, הנהג פותח את הדלתות, מחכה כמה שניות, סוגר, נוסע עומד ברמזור האדום שאחרי התחנה וממשיך עד העצירה הבאה - פשוט איוולת! בשביל מה יש פעמון לעזאזל?!
עשיתי במטרונית נסיעת מבחן במוצ"ש האחרונה, התכנון היה לנסוע בקו 1 ממרכזית הקריות ועד חוף הכרמל, אך בפועל ירדתי בצומת דולפין אחרי כמעט שעה של נסיעה ושיעמום טוטאלי מהאיטיות שלה. חייבים לשנות ומהר את הדברים שציינתי על מנת שהיא תהיה יותר מהירה.
הצפיפות אגב לא נוראית בכלל וגם התדירות טובה מאוד, אבל גם פה קיים לצערי "אפקט המנקואיסט" (למרות שהנהגים כלל לא מוכרים כרטיסים) . אם יש נהג שנוסע קצת לאט ומתעכב בתחנות, לפעמים גם שתי המטרוניות שאחריו מתעכבות כי הן לא יכולות לעקוף אותו על הנתיב.
º
28/08/13 18:50
18צפיות
º
28/08/13 20:08
18צפיות
אימי חזרה מביקור בחיפה והזדמן לה
28/08/13 18:20
170צפיות
ליסוע בה והיא מלאה התפעלות
º
לטוב או לרע?
29/08/13 11:09
18צפיות
גלובס: הרכבת שוקלת להכפיל את קו החוף
62תגובות
26/08/13 17:37
933צפיות
לפי כתבה בגלובס הרכבת שוקלת להכפיל את מספר המסילות בקו החוף בין הרצליה לחיפה כדי לתת מענה לעומסים כדי להתגבר על תקלות.
האם לא עדיף במקום זה להשלים את המסילה המזרחית בין פתח תקווה לאיזור יוקנעם, כדי לתת באמת אלטרנטיבה נוספת ?

(המשך...)
לפי כתבה בגלובס הרכבת שוקלת להכפיל את מספר המסילות בקו החוף בין הרצליה לחיפה כדי לתת מענה לעומסים כדי להתגבר על תקלות.
האם לא עדיף במקום זה להשלים את המסילה המזרחית בין פתח תקווה לאיזור יוקנעם, כדי לתת באמת אלטרנטיבה נוספת ?

www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000875289#...
פרוגרמות והנחיות של רכבת ישראל למסילות רכבת
26/08/13 16:23
196צפיות
יתכן וזה יעניין פה כמה, באתר נתיבי ישראל קיימים מסמכים עם הנחיות תכנון , חישובים ומצבים שונים של אלמנטים רכבתיים - מתפרי התפשטות עד תחנות רכבת ומסילות. כל מה שקשור לתשתית.
קישור מתוקן
26/08/13 16:25
94צפיות
פה או למטה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא הצליח
26/08/13 16:27
76צפיות
אז בקישור מקוצר של tinyurl
אסופה מעניינת וחשובה לכל מי שמתעניין
26/08/13 16:35
144צפיות
בתחום הטכני.
ואם כבר העלית את הנקודה, למישהו יצא לראות תפרי התפשטות במסילות בארץ כמו שמתואר בקישור המצורף?
http://iroads.co.il/sites/default/files/02brg02_02...
מידע על מבנה הנתונים בכרטיס רב-קו
26/08/13 12:27
243צפיות
יש למישהו מושג איך מגיעים למידע על הנתונים ברב-קו ?
באתר משרד התחבורה יש הרבה מידע, אבל ניראה שאת שני המסמכים החשובים המתארים את המידע הם העלימו.

אני מעוניין להוסיף אפשרות של קריאת נתוני רב קו והצגתם באיפה בוס.

אשמח לקבל עזרה בנדון.

תודה

מושיקו
ברמת העיקרון
26/08/13 14:23
151צפיות
נתוני הרב קו נשמרים אצל המפעילים.
אם אתה מתכוון להכניס את זה, הקריאה של הרב קו מצריכה מכשירי NFC.
מה שאני עוד יודע
26/08/13 14:34
151צפיות
שהמידע בכרטיסי רב קו הוא מידע מקודד באמצעות קליפסו.
כיום בארץ עובדים עם גרסת קליפסו 1 ויש דיבור שבמהלך חודש אוגוסט זה יעלה לגרסה קליפסו 2
הכתיבה מקודדת
26/08/13 14:43
133צפיות
אם אני לא טועה, הקריאה היא חופשית.

שבוע הבא אני אקבל סוף סוף מכשיר שתומך בNFC ואנסה לקרוא לבד
ראשית, ברור שזה רק למכשירים עם NFC
26/08/13 15:32
167צפיות
אבל בכל זאת, באתר של משרד התחבורה הם מתייחסים ל מסמכים שמבוססים על קליפסו אך הם הותאמו לישראל.

מתוך אתר משרד התחבורה:

------
מבנה נתונים בכרטיס חכם (Smart Card) - רשימת הקבצים ויחסי הגומלין ביניהם, המוגדרים ביישום לתחבורה הציבורית. ראה מסמך: מודל נתונים כרטיס חכם (Card Data Model) - 030721SDI-NT-DataModel.
מבנה נתונים בכרטיס חכם מתכלה (Ticket) - רשימת הקבצים ויחסי הגומלין ביניהם, המוגדרים ביישום לתחבורה הציבורית. מבנה הקבצים בכרטיס מתכלה מצומצם בהשוואה לכרטיס החכם. ראה מסמך: מודל נתונים כרטיס מתכלה (Ticket Data Model) - 031215SDI-NT-TikDataModel.
מפרטי קליפסו ישראליים - מפרטים אחידים למבנה הנתונים בכרטיס החכם ובכרטיס המתכלה, פרוטוקול תקשורת וסכימת אבטחה. המפרטים הותאמו לתחבורה הציבורית בישראל על בסיס מפרטי קליפסו בינלאומיים.

------

אני מחפש את המסמכים המודגשים.
רשימת התקנים האלה לא עוזרת?
26/08/13 17:12
91צפיות
אני חושב שאלה תקנים
26/08/13 17:20
97צפיות
של סוגי כרטיסים, אך אף אחד מהם לא מתייחס ספציפית למבנה הנתונים על הכרטיס.

כפי שציינתי, משרד התחבורה נוקב בשמות של מסמכים אך כנראה מסיבה שלא מצויינת הם לא מציינים היכן למצא את המסמכים.

בשלב זה אני מנסה דרך קליפסו, אבל זה לוקח זמן, יכול להיות שזו הדרך היחידה.

תודה

מושיקו
תנסה לדבר עם נדב
26/08/13 17:21
93צפיות
זה שכתב את האפליקציה רב-קו

נראה לי שהוא לא זמין
26/08/13 17:57
90צפיות
מישהו כתב בעניין האפליקציה שלו והוא הגיב. זה לא מתאים לו.

אני מקווה שהוא נופש איפשהו ולוקח קצת אויר. זה לא מזיק מידי פעם.
º
מבנה הנתונים עצמו הוא טבלאות
26/08/13 17:23
66צפיות
ולפני שמישהו יקפו, זה היה בצחוק
26/08/13 17:35
103צפיות
כמובן שצריך את מבנה הטבלאות
º
26/08/13 18:31
18צפיות
בחזרה לפורום