לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

שופל עם רגלי כבשן
23/10/13 17:31
158צפיות
מחפש להשכרה נא ליצור קשר 0529599961
תודה
השופל מבצע נסיעות בקו 841?
23/10/13 17:45
102צפיות
כנראה שלא....
טעית בכתובת, חבר.
כאן זה פורום תח"צ.
º
יש לו סידור ב- 51
23/10/13 17:56
37צפיות
º
חשבתי שכל הטרקטורים עברו לקו 72
23/10/13 17:58
34צפיות
אם הוא באמת בקטע של טרקטורים
23/10/13 18:06
69צפיות
אז כדאי לו לבוא לבקר בבני ברק,זה גן עדן של טרקטורים, רק שלח את היד וקח לך את הטרקטור הראשון שמגיע.
º
מניח שמדברים על 6XXX קולניים? קו 160. בדוק.
23/10/13 22:44
29צפיות
º
לא דיברנו על בחורות זה בטוח
23/10/13 23:23
16צפיות
הבחור צודק בפורום
23/10/13 22:12
75צפיות
יש פה כמה באגרים
אפלקציית MOOV IT
23/10/13 13:51
220צפיות
הבנתי שזו האפלק' הטובה ביותר בשביל לדעת מה יגיע האוטובוס. ואיך להגיע ממקום למקום.
אני רוצה לקנות אנדרואיד חדש, במחיר הנמוך ביותר בעיקר בגלל האפלק' הזו ו WAZE.
מישהו יודע מה המינימום שעלי לדרוש מהמכשיר בשביל שהאפלק' הזו תעבוד וה GPS יהיה תקין?

תודה רבה
זה לא מדויק.
23/10/13 14:55
158צפיות
יש כל מיני אפליקציות לתחבורה ציבורית וכל אחת מהן טובה / שמישה למטרה אחרת.
Moovit טובה בשביל מסלולים, ובשביל מי שמתמצא גיאוגרפית - אבל אוכלת את הסוללה.
אני משתמש בה בעיקר כי היא מקבלת נתונים לדעתי מהחברות עצמן ולא רק ממשרד התחבורה, כי כשיש עומס, היא בערך היחידה שמתפקדת), אבל רק כאשר האפליקציה בשם "תחנות" לא מקבלת נתונים.
"תחנות" היא למעשה יישומון widget על מסך הבית, שבה אתה מקבל מידע על תחנות ספציפיות שאתה קובע מראש (אם יש לך תחנות קבועות).
יש גם את איפה בוס, wimb, ונדמה לי יש גם netbus (?)
כל מכשיר "לא ענתיקה" יהיה בסדר
23/10/13 15:18
116צפיות
אם תקנה לדוגמה סמסונג גלקסי (הכי נפוץ בישראל) אזיי דור 1 יהיה ענתיקה ומדור 2 והלאה אמור להיות סבבה. (לי יש גלקסי 2 והאפליקציות עובדות יופי).
גם אם תקנה מכשיר של חברה אחרת, ההגיון הזה יכול להדריך אותך. לרוב מדובר באפליקציות לא כבדות מדי
ניר צודק
23/10/13 16:02
84צפיות
היא אכן טובה בשביל מי שמתמצא במקום שהוא נמצא בו.  החיפוש בה הוא די גרוע.   
כדי שמוביט תעבוד המכשיר צריך להיות די חזק,
23/10/13 15:28
128צפיות
מניסיון. זאת אפליקציה מאד זללנית במשאבים. אבל למרבה המזל היא לא היחידה וגם לא בהכרח הכי טובה.
איזו עוד אפלק' אמינה למתי יגיע האוטובוס?
23/10/13 15:37
93צפיות
ואיך מגיעים ממקום למקום?

בלי שום קשר, מלבד להעזר בפורום המבורך הזה, יש דרך לתכנן מסלול באינטרנט שכולל את כל החברות.  האתר של מ.שרד התחבורה לא ממש אמין
moovit
23/10/13 15:50
97צפיות
היא הכי טובה לתכנון מסלול, למרות שגם באיפה בוס יש את האופציה הזו.

גם גוגל מפות (שמגיעה עם האנדרואיד בלי צורך להתקין) תומכת בכך, אך לא נותנת נתונים מבוססי זמן אמת אלא מבוססי אלגוריתם שלה של מהירות נסיעה.

אם רצונך רק במידע של "מתי מגיע האוטובוס לתחנה". יש לך מבחר גדול מאד אני אישית אוהב את "אוטובוס קרוב"

למידע נוסף ראה מדריך האפליקציות של הרוכב לאוטובוסים
כן, אפשר דרך מפות גוגל ויש אפליקציה נחמדה
23/10/13 16:12
88צפיות
קודם כל לגבי מפות גוגל, יש שם את תכנן מסלול ואתה פשוט בוחר בסמל של תחבורה ציבורית (יש סמל של רכב ויש סמל של בהליכה ובינהם סמל של תחבורה ציבורית).

אתה מציין נקודת מוצא ונקודת יעד ואת השעה המבוקשת ליציאה ואתה מקבל את המידע הרלוונטי. אם אתה מקבל דרך עם הליכה רבה, תשנה באפשרויות ל"פחות הליכה".

ואפליקציה נחמדה לתכנוני מסלולים בתחבורה הציבורית היא http://www.buzzjourney.com/
כולן אמינות במידה שווה
24/10/13 04:59
53צפיות
כי כולן שואבות את הנתונים מאותה מערכת של משרד התחבורה.
תתקין גם "אוטובוס קרוב"
24/10/13 13:24
39צפיות
הכי פשוט והכי יעיל אם אתה נמצא בתחנה ורוצה לדעת מתי יגיעו באוטובוסים לתחנה זו.

היתרון שלו הוא בפשטות , לחיצה אחת וכל המידע נגלה לפניך.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 23/10
44תגובות
23/10/13 01:03
61צפיות
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר...

(המשך...)
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
הפתעה ללילה טוב ! טרי מהתנור: 89-324:
22/10/13 21:56
412צפיות
הפתעה ללילה טוב ! טרי מהתנור: 89-324:
פנינה ועינב אבני ליד מפל דליות בגולן 1972. צילום: חיים אבני עם ה"בייבי" שלו: 89-324 של "מרכבים".
תודה רבה לנהג ולפקח האדיב על תמונה זו.
לילה טוב.
כבר בראשית שנות ה-70 היתה צביעת נחלים
22/10/13 23:05
161צפיות
בשלושה פסים צבעוניים (רואים בראש התמרור חץ שמצביע לכוון הנחל)?
הייתי בטוח שזה "המצאה" של שלהי שנות ה-80 ואפילו תחילת ה-90.
סימון שבילים - עוד לפני קום המדינה
23/10/13 02:52
105צפיות
כך לפי האתר שבקישור.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תמונה נוגעת ללב
22/10/13 23:47
59צפיות
אני מסכים איתך. יש בה הרבה רגש !
22/10/13 23:57
263צפיות
אני מסכים איתך. יש בה הרבה רגש !
אז לילה טוב עם 66-214.
אין על הגדרות אדם הללו. הייתי מחזיר אותן
23/10/13 12:13
80צפיות
לכמה תחנות כולל רציפי רק"ל...
מזמן לא פתחתי שרשור נטו תח"ץ - נסעתי היום
22/10/13 21:51
196צפיות
ברכבת מראש העין לנורדאו ובחזרה. הנסיבות היו לא הכי סימפטיות.
אבא של חבר טוב נפטר לפני יומיים אבל חלק מהמשפחה היא מארה"ב ולכן חכו להגעתם ורק היום אחה"ץ היתה
הלוויה.
ראיתי עוד בעבודה שיש רכבת שמגיעה ממש לקראת שעת הלוויה והחלטתי להחנות את רכבי בתחנת ראה"ע צפון.

החניון היה מפוצץ ממש. בשעה 14:40 בקושי בקושי מצאתי מקום חניה לרכב.

הרכבת לת"א שהיתה באותן דקות ברציף הראשון יצאה בזמן והרכבת של שעה 14:51 הגיעה אף היא בזמן, סליחה,
היא הקדימה במעל לדקה ויצאה בול בזמן לכפ"ס/הוד"ש.
בראש העין ירדו ממנה לפחות 30 איש ולנורדאו הגענו כמה עשרות נוסעים וממה שראיתי בקרונות נשארו ממש
בודדים שהמשיכו לסוקולוב.

גם הרכבת שבה חזרתי לראה"ע, זו של 15:36, אליה הספקתי בריצה שכן כל ההלוויה עצמה ארכה חצי שעה וחלקת הקבר היתה ממש בקצה הרחוק מהתחנה,
הקצה הצפון מזרחי כאשר התחנה היא נושקת לקצה הדרום מערבי של בית העלמין,
הגיעה בזמן וכנ"ל זו שהגיעה מת"א באותן דקות.

טוב לראות ש-5 רכבות בהן נסעתי ו/או ראיתי כולן דייקו ממש על הדקה.
כמו כן טוב לראות גם שהחניון בראה"ע היה מלא כמעט עד אפס מקום.
בחזור בצעתי הערכה קלה (ספירה של כמות השורות כפול בערך כמה יש בכל שורה) והסתבר לי שיש שם מעל ל-500 מכוניות, וזה בערך בשעה 16:00 כאשר
כבר כמה עשרות נוסעים הגיעו ברכבות של בין 14:00 ל-15:45, כך שאם הייתי בא היום ב-11:40 לתחנה, שעה שבה כבר מעל ל-99% מהאנשים שבאים ברכב לרכבת כבר הגיעו
לתחנה ומנגד פחות מ-10% מהחוזרים הספיקו לחזור, הייתי מגלה חניון ממש מלא עד אפס מקום (מעריך אותו בכמעט 1,000 מקומות חניה).
בעיני זה לא פחות ממדהים.
שכן יש כאלו שבאים בטרמפ הקפצה ויש כאלו באוטובוסים ומוניות ספיישל ואפילו פה ושם באופניים.
על פי אתר רכבת ישראל יש בתחנה 500 מקומות חניה
22/10/13 22:35
119צפיות
יכול להיות שהרחיבו שם? 4 שנים לא הייתי שם וגם אז לא יצא לי לשים לב לחניון עצמו.

הרכבות בשנתיים-שלוש האחרונות בהחלט מדייקות בצורה מיטבית הרבה יותר מבעבר. אני לא מרבה לנסוע ברכבות אך כשאני נוסע, אני לא נתקל בעיכובים כלשהם מלבד רכבות הלילה שנתקעות בנתב"ג (עד שכולם יורדים שם), אבל בהמשך ההגעה לבאר שבע היא בזמן הודות לריפודים. מה שגורם לרכבת לאחר לתחנת לוד ולאחר לתחנת קרית גת, אבל ללהבים רהט היא כבר מגיעה כמה דקות לפני זמן היציאה שלה ולוח הזמנים מתאזן.
כנראה הרחיבו
22/10/13 23:07
81צפיות
כי חד משמעי זה נראה חניון יותר גדול מ-500 מקומות (או שאני לא יודע להעריך נכון).
º
הודעות ודיווחים
22/10/13 16:42
44צפיות
מתוך אתר פליקר תחת החיפוש אוטובוסים מפרקיים
20/10/13 19:24
197צפיות
שלום!מתוך אתר פליקר תחת החיפוש אוטובוסים מפרקיים שונים (מקוה שגם יעלה  האתר )
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מצטער לא עולה האתר
20/10/13 19:25
34צפיות
תודה. הלינק הנכון:
20/10/13 22:23
93צפיות
ביקורת על סרט האימה קארי
21/10/13 15:02
345צפיות
 ביקורת על סרט האימה קארי
אתמול נסעתי לראות את הרימייק לסרט קארי בקניון גבעתיים, אשמח אם תקחו דקה שתיים ותקראו את הביקורת שלי על הסרט :

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1...

בהזדמנות זו אני רוצה להודות ל"בובי וביט" ו-"orchilit" מהפורום כאן שנתנו לי טיפים טובים והנחיות מעולות איך לנסוע, באיזו תחנה לרדת ובאילו רחובות לפנות -הליכה של 10 דק' לקניון- אם לא הייתי יודעת שהוא שם לא הייתי מוצאת או מקשרת לאוטובוס, אלא מסתמכת על קו 23  בלבד שיש לו תחנה ממש "על" הקניון (ובערב מסתיים די מוקדם לעומת קו 63 שעליו המליצו).

אז תודה
º
רשמתי לעצמי. אין בעד מה
21/10/13 20:55
35צפיות
קצת פירגון לנהגים
22/10/13 14:00
134צפיות
כתבתי בבלוג שלי 2 רשומות מפרגנות לנהגים (מסוגים שונים), אשמח לשמע את דעתכם
חלק א'-
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

חלק ב'-
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

יום נפלא לכולכם!
הודעה רשמית על השבתה זמנית של קו עכו - נהרייה
22/10/13 16:31
131צפיות
בשעה טובה ומוצלחת.

מיום א' 10.11.13 ועד יום א' 24.11.13,
תיסגר תחנת נהרייה בשל עבודות פיתוח להכפלת המסילה.

אנו ברכבת ישראל עושים הכול על מנת להעניק לכם חווית נסיעה טובה, נוחה ומהירה.
עבודות התשתית נעשות לצורך הכפלת מסילת הרכבת בין קריית מוצקין ונהרייה.
המסילה הכפולה, שתושלם בסיום עבודות התשתית הקרובות, תאפשר בעתיד את הגדלת תדירות הרכבות ואת שיפור השירות עבורכם.

http://www.rail.co.il/HE/DrivePlan/ScheduleAlerts/...
רק שיתגברו את הבין העירוניים של אגד (:-
23/10/13 17:31
60צפיות
אחרת יהיה עומס בפורום בתאריכים הללו.
עדכון תנועה-קו 502(רעננה-ת"א) וקווים בים המלח
24/10/13 00:57
101צפיות
שינוי סוג תחנות קל בקו 502:
בכיון תל אביב-תהיה תחנת הורדה בצומת הסירה (תחנה שעד כה שימשה לאיסוף בלבד).
בכיוון רעננה-החל מצומת הסירה כל התחנות (כולל תחנות שהיו עד עכשיו הורדה בלבד) ישמשו לאיסוף והורדה של נוסעים.
ביטול קו 21 ממלונות לעין גדי(!), וקיצור קו 321 כך שלא יעצור במצדה ועין גדי
כל השינויים יחלו מראשון הקרוב (27.10)
העצירה בסירה להורדה - טוב, השאר - רע.
24/10/13 14:29
47צפיות
קישור מהיר מרעננה והרצליה לצומת הסירה הוא קישור הכרחי. השינוי השני בכיוון הנסיעה לרעננה שגם צומת הסירה בכיוון הזה מאפשרת הורדה מבורך, אבל ההמשך שכל התחנות הופכות לאיסוף+הורדה - לטעמי לא כזה טוב. רוצים לפתור עומסים, אז מעמיסים על קווים מהירים, פתרון שלא אהוב עליי. למרות שבמקרה הספציפי של 502, השינויים לא כאלו קריטיים ואל יאריכו את זמן הנסיעה ממש.

לגבי 21 ו321 - זה היה צפוי.

יש עוד המון שינויים שמפורטים באתר אגד.
º
למה העניין עם 21 ו-321 היה צפוי?
24/10/13 15:45
16צפיות
21 לא שונה משאר הקווים שנוסעים בין שני הקטעים
24/10/13 15:53
33צפיות
384/444 (בכיוון אחד) ו486 נוסעים את הקטע מנווה זוהר עד לעין גדי בדיוק כמו 21.

לגבי 321, הוא מגיע מדימונה. לעובדי המלונות גם ככה יש נמ"ק ומי שמגיע מדימונה לים המלח, יורד גם ככה באיזור המלונות. כל מה שמצפון לאיזור המלונות, לא עתיר נוסעים.
לרגל עבודות רכבת העמק
24/10/13 09:04
104צפיות
צומת נבות ייסגר לתנועה לכיוון התענכים למשך חודש החל מ28.10 על פי השילוט

תנחומי לכל מי שיצטרך לבצע מעקף דרך עפולה

גם כביש נוף גלבוע סגור לרגל שיפוצים אז אי אפשר לבצע מעקף משם
התאמה לנסיעות הרכבת-קו 7 ברעננה
26/10/13 19:01
10צפיות
קו 7 של מטרופולין:
כל הנסיעות היוצאות מתחנת רכבת סוקולוב יתאחרו ב5 דקות, וזאת בעקבות התאמה עם זמני הגעת רכבות, החל מה3.11.13.
כתובות אינטרנט מצורפות:
ויכוח עם הנהג
22/10/13 11:31
424צפיות
אתמול בלילה עליתי על קו 400 של 'קונקס' בחזרה מירושלים, כשבידי רב-קו עם נסיעת חזור מוטענת (מתוך כרטיסיית הלוך ושוב שהטענתי בבוקר). להפתעתי הנהג טען שברב-קו לא מוטענת נסיעה, ושאני צריך לשלם עבור כרטיס נסיעה. הראיתי לו בקבלה, שבבוקר שילמתי עבור הלוך ושוב, אבל להפתעתי, ראיתי שבנסיעה הלוך, שהיתה בבוקר, הנהג ניקב בטעות גם את ההלוך וגם את החזור. הראיתי לו שזה טעות של הנהג מהבוקר, כי שעת ניקוב נסיעת הלוך היא 09:31 בבוקר, וגם שעת החזור מופיעה 09:31, והרי לא ייתכן שבו זמנית נסעתי בשני הכיוונים הלוך וחזור...
הנהג אמר שעלי לשלם עבור הנסיעה, ואחר כך לדרוש את הכסף בחזרה. אמרתי לו: "מה פתאום, את הכסף אולי בסוף יחזירו, אבל מי יחזיר לי את החצי שעה שאני אפסיד בניסיונות לקבל את הכסף בחזרה?"
הנהג התקשר לממונה עליו, וזה אמר לו שאני חייב לשלם. הנהג אמר בקול, מול כל הנוסעים: 'אני לא נוסע עד שאתה משלם'. אמרתי, גם אני בקול 'אני כבר שילמתי בבוקר, מה אשמים הנוסעים המסכנים, שבגלל טעות של נהג אתה מעכב אותם?'.
זה גרם לי אי נעימות קלה (גם אם נשארתי די רגוע) ובתוך האוטובוס נמצא כבר מישהו חסר סבלנות, שהצדיק את הנהג וקרא לי לשלם, בעוד מישהו אחר בא אליו בטענות "איך אתה מדבר, אתה לא רואה שזה טעות? למה ישר להצדיק את הנהג?"

בעיני זה היה מובן מאליו שאני לא צריך לשלם. הקבלה שהעידה על תשלום נסיעה הלוך ושוב היתה בידי, והיה ברור שחלה טעות בבוקר, ושצריך לתת לי לממש את נסיעת החזור ששילמתי עבורה בבוקר. היה סיכוי קלוש שיעלה מבקר בשעת לילה זו, ובמקרה זה הייתי מסביר לו את הטעות.

האם נהגתי כשורה כשסירבתי לשלם?
____
אגב, הטעות בבוקר חלה לאחר תקלה של הנהג עם נוסעת שעלתה לפני עם תעודת נכה שלא הציגה בזמן, וגם אחרי שהנהג ניסה להחזיר את הגלגל לאחור, הוא לא מצא קוד של נכה אלא רק קוד של עיוור, ובסוף חייב את הנוסעת בתשלום מלא. כשהגיע אלי כנראה כבר היה נסער וזה מה שגרם לו לניקוב פעמיים.
שכחתי את סוף הסיפור
22/10/13 11:34
255צפיות
לאחר כשתי דקות הנהג בכל זאת התחיל בנסיעה, ופתאום אחד הנוסעים ניגש אלי ונתן לי כרטיס נסיעה במחיר מלא.
מרוב הפתעה לא הסתכלתי עליו ולא הודיתי לו. אין לי מושג האם הוא שילם פעמיים, עבורו ועבורי, או שהוא שילם עבור עצמו ונתן לי את כרטיס הנסיעה שלו למקרה שיגיע מבקר.
הנהג צודק
22/10/13 11:56
250צפיות
1. גם אם חייבו אותך לא נכון, זה לא מתפקידו של הנהג לטפל בזה. עליך לשלם באותו רגע לנהג ולאחר מכן לפנות לחברה לקבלת החזר כספי. לרוב, הם גם משלמים פיצוי, על עוגמת הנפש.
2. לדעתי, אם אתה נניח רוצה לנקב פעמיים (נניח עליך ועל נוסע נוסף) אז אתה יכול לנקב פעמיים באותו כיוון, אפילו שזה נקרא כרטיס הלוך-חזור. במקרה הזה, הנהג השני לא יכול לדעת האם באמת חייבת פעמיים בטעות או שפשוט ניקבת על נוסע נוסף ואולי אתה עכשיו מנסה "לגנוב" נסיעה נוספת בטיעוני שווא.
אני מאמין לך שבמקרה שלך פשוט הנהג הראשון טעה, אבל הנהג השני לא יכול לדעת את זה.

שורה תחתונה, ממליץ לך לשמור את הקבלות ולשלוח מייל לחב' ויאוליה.

בהצלחה.
אם זה באמת הנוהל, אז זה מאוד בלתי צודק
22/10/13 12:28
183צפיות
כמו שאמרתי, פנייה לחברה, כמו שכולנו יודעים, היתה גוזלת ממני זמן יקר, ומשאבי אנרגיה, בשווי של הרבה יותר מהנסיעה המסכנה הזו.

זה חסר טעם, מטריח ולא צודק. חוץ מזה, מה אילו לא היה נשאר לי כסף לשלם, ביודעי שבכיס יש לי כרטיס חזרה, ואני לא צריך יותר מזה? גם אז אפשר היה להכריח אותי לשלם עבור נסיעה, שכבר שילמתי עליה בבוקר?

אגב, אני לא חושב שבמקרה של רב קו ניתן ל'הזמין' מישהו לנסיעה נוספת, כי הכרטיס הוא אישי עם תמונה.
הרעיון הוא שלרוב הנהג לא טועה
22/10/13 12:48
161צפיות
ורוב הסיכויים שכאשר תשלם על נסיעה, תחויב בדיוק כמו שצריך.
אבל מה לעשות שהנהגים הם רק בני אדם כמוני-כמוך וגם טועים לעתים.
בשביל זה יש שירות לקוחות כל חברת תח"צ ואם הם טועים אז הם לוקחים אחריות ומחזירים לך את עלות הנסיעה + פיצוי.

אגב, ברגע שחויבת באוטובוס הראשון, אתה יכול לראות בקבלה באותו רגע האם חויבת נכון ובמידה וחויבת בצורה שגויה, אתה אומר לנהג באותו רגע והוא מטפל בזה (מזכה את כרטיס הרב קו בחזרה)
טוב, לומדים...
22/10/13 13:16
103צפיות
תודה.
נכון, כולם יכולים לטעות. ואולי גם אני טעיתי כשהתעקשתי.
אני סברתי שקצת שֵכֶל ישר מצד הנהג ימנע את הצורך בבירוקרטיה מעצבנת מאוחר יותר (וגם בפיצוי), ויפתור תקלה אנושית שחבר שלו יצר.
אבל אם זה לא עובד ככה, מי אני שאנסה לשנות את המערכת...
גם עם רב קו אישי ניתן, הסבר>>>
23/10/13 00:09
103צפיות
ראשית, רב קו אישי עם פרופיל רגיל דינו כרב קו אנונימי בכל מה שקשור לכרטיסיות. מכיוון שזה פרופיל שכל אדם באשר הוא אדם זכאי להנחה הרגילה הזאת. אתה לא צריך להוכיח שאתה אדם :)

לגבי פניה לחברה. זמן - 2 דקות גג, משאבי אנרגיה? חשמל ואינטרנט ואפילו יכולת לשגר את התלונה בעת הנסיעה עם יש לך סמארטפון.

אם יש לי בעיה כלשהי, אני פונה דרך אתר האינטרנט ואת הזיכוי (תלוי בחברה) או שאני מקבל אליי הביתה בדואר (שאיתו אפשר להשתמש באוטובוס) או שאני מקבל זיכוי והולך לקופה (כך במקרה של אגד ודן) ושם מקבל.

אני אגיד דבר נוסף שאולי ישמע מעט מעצבן. זה גם אחריותך לבדוק את הקבלה שאתה מקבל על כל מוצר/שירות שאתה רוכש/מקבל. אתה יכול לצאת מקניות בסופר ולגלות רק בבית שהקופאית בטעות חייבה אותך על 6 מוצרים מאותו הסוג למרות שלקחת רק 5. ואז מה תעשה כשכבר תגיע הביתה?

אותו הדבר באוטובוס, אתה מקבל קבלה - תבדוק על מה חויבת. קרה לי פעמיים שכשהיה לי חופשי יומי על הרב קו, הנהג בחר להוריד לי ערך צבור. במטרופולין זה קל לראות במסך הגדול של מכונת הכרטוס ואז לאחד מהם ישר אמרתי, למה ערך צבור? יש לי חופשי יומי והוא כמובן ביטל את החיוב מיד. עם נהג אחר לא שמתי לב למכונת הכרטוס, הסתכלתי בפתקית ואמרתי לו שיש לי חופשי יומי ושהוא חייב אותי בערך צבור. גם במקרה הזה הוא מיד ביטל את החיוב והעביר את הכרטיס שוב בעבור החופשי יומי.

בשורה תחתונה, הנהג השני פעל בסדר גמור, הוא אף הגדיל לעשות ויצר קשר עם הממונה עליו. וכפי שכולנו יודעים, עובד לא פועל על דעת עצמו, הוא פועל לפי החוקים ולפי מה שמוכתב לו מהממונה עליו. הנהג הראשון שגה והיה עליך לבדוק את הקבלה, דבר שרבים לא עושים וחבל... לא סתם מקבלים קבלה.
למה בזבוז של חצי שעה לפחות
23/10/13 17:16
67צפיות
קודם שאלה:  ההנחה שלי על הרב-קו היא הנחת סטודנט. האם גם כך יכולתי לתת למישהו אחר נסיעה בכרטיסייה שלי?

* כיף לך שאתה זריר, ובשבילך לפנות לשירות לקוחות לוקח לך 2 דקות גג (אולי אתה רגיל בדברים כאלה). אני לא בטוח שזה נכון במקרה של התלונה הזו, ובכל אופן נראה לי שלרוב האנשים זה לוקח יותר (אני כבר לא מדבר על אנשים קשישים. אם זה מעצבן אותך לקרוא, תחשוב כמה זה מעצבן **לעשות** את כל זה):
3-2 דקות רק למצוא את האתר של חברת האוטובוסים (וזה אחרי שהייתי מבלה עוד  3 דקות עם בירור באיזה חברה באמת נסעתי (פעם זה היה פשוט: "אגד"), עובדה שכתבתי למעלה בטעות 'קונקס', ומאוחר יותר מישהו כתב 'ואיוליה') אחרי שמצאתי את האתר, אני צריך למצוא איפה באתר יש טופס לשירות לקוחות, שאני חייב למלא אותו לפי השדות שלהם.
עוד 5 דקות לחכות שהפקס שמאופסן כבוי אצלי יידלק, לאחר שהוצאתי אותו וחיברתי לחשמל, ועוד 2 דקות לשלוח את הפקס עם הקבלה.
אבל מכיוון שהקבלה לא ניתנת לשליחה בתוך פקס, צריך להקדיש עוד 3-2 דקות לפחות להדבקה שלה על נייר A4 לפני ששולחים בפקס.
ואז לצלצל ולשאול אם זה הגיע - עוד 5 דקות (במקרה הטוב) עד שעונים לי, וגם זה לאחר עוד כמה דקות עד שמצאתי באינטרנט את מספר הטלפון הנכון.
לחילופין, לסרוק את הקבלה (5 דקות עד הפעלת הסורק שבדרך כלל כבוי (אני לא שירותי משרד שפקס וסורק דלוקים אצלי כל היום) ושמירת הקובץ בפורמט שהם דורשים, אחרת זה אולי לא יעבור במערכת שלהם באינטרנט.

בסופו של דבר, צריך לנסח את מכתב התלונה עצמו. אם הוא קצר כמו במקרה הזה, זה לוקח בערך 4 דקות, אם אני רוצה לוודא שאני מובן. הרי בצד השני יושב מישהו שקורא ולא יכול לשאול אותי שאלות הבהרה.
סך הכל - **לפחות** חצי שעה.

אין לי סמארט-פון, וגם לו היה לי, לא הייתי רוצה לבזבז חצי שעה באוטובוס על התלונה, אלא לעשות דברים אחרים. זה שאני באוטובוס לא אומר שאני 'אסיר', ושהזמן שלי לא יקר גם בתוכו.
זה באמת לא חייב להיות כזה מסובך
23/10/13 18:24
47צפיות
היתה לי לא מזמן תקלה דומה עם חברת קווים. שלחתי להם אימייל, שלחו לי חזרה וביקשו לשלוח סריקה של הכרטיסים או פקס. במקום זה פשוט צילמתי עם הטלפון, ושלחתי בחזרה במייל.
שלחו לי הביתה שובר לזיכוי באוטובוס. הצריך ממני באמת פחות מעשר דקות התעסקות.

זה לא נעים שזה קורה, אני מסכימה, אבל זה גם לא נורא. והנהג השני באמת לא יכול לדעת מה היה הסיפור, ולכן הוא מחויב לגבות שוב תשלום. תאר לך שהוא היה נקנס בגלל שאתה לא רצית לשלם?
גם אני השתכנעתי בינתיים שהנהג השני
24/10/13 18:53
24צפיות
לא יכול היה להרשות לעצמו גמישות בנושא זה. כי זה לא עסק פרטי שלו, ואני מבינה (מה שלא ידעתי בעבר) שתפקיד המבקר - לבקר גם את הנהג ולא רק את הנוסעים. כך שבמקרים כאלה, הנהג לא יכול לוותר על התשלום, אבל הייתי מציעה שהוא יסביר זאת באופן נעים לנוסע. (בתקווה שלא עִצבנו אותו כבר קודם עד הסוף...).

השאלה היחידה שנשארת פתוחה, מה עושים כאשר - כמו שדורון שאל כבר בהתחלה - לנוסע אין עליו כסף, כי הוא הסתמך רק על הכרטיס הלוך וחזור שכבר היה לו. צריך לחשוב גם על מקרים כאלה...
זו בעיה כשמישהו מסתובב בלי כסף עליו
25/10/13 15:44
7צפיות
ואם הוא היה מאבד את הכרטיס? ואם הוא היה מקבל טלפון דחוף להגיע לחיפה והכרטיס הטעון לא מספיק טוב?
º
בסדר, בסדר. שכנעתְ אותי. כמעט. (:
25/10/13 15:50
4צפיות
בוא אני אגלה לך כמה דברים שיקלו עליך.
23/10/13 18:38
53צפיות
ראשית, תגיד נעים מאד לאתר המאד חביב freefax.co.il באתר ניתן לשלוח פקסים בחינם. כל מה שצריך לעשות זה לצרף מסמך וורד או קובץ PDF (ועוד קבצים נתמכים נוספים), להקליד את מספר הפקס ואת האימייל שלך ואתה כבר תקבל מייל חוזר באם השליחה בוצעה בהצלחה והפקס אכן יצא במלואו בצד השני או האם השליחה נכשלה - כולל הסיבה שנכשל (קו תפוס/מספר שגוי וכו').

אז את הקבלה אפשר לסרוק עם סורק או לצלם עם מצלמה דיגיטלית או טלפון סלולארי (גם הישנים שאינם סמארטפונים עושים את העבודה יופי). ולשלוח כמצורף לאותו פקס דרך אותו אתר.

לברר את החברה בה אתה נוסע? פשוט רושמים בגוגל "קו 400" ואתה מיד תקבל תוצאה שמפנה אותך לחברה שמפעילה את הקו. ויש עוד שיטות אחרות שמוצאות בקלות את הדברים.

אנחנו חיים בעולם אלקטרוני בו הכל כבר נגיש מהמחשב ומהטלפון הסלולארי. גם אנשים קשישים (לא כולם) התחברו לעולם הזה וגם הם יודעים לתפעל את הדברים. אני תמיד אומר לאנשים מבוגרים שאומרים "זה מסובך" שהם יודעים איך להפעיל פטיפון וילד בן 10 לא יודע איך הדבר הזה בכלל עובד. אז גם מחשב זה לא מסובך ורק צריך רצון ללמוד, כמו כל דבר בחיים. ויש שבהחלט מצאו את הרצון ולמדו.

אבל לענייננו, היום כמעט הכל נמצא מתחת לאף ובחיפוש אחד או שניים בגוגל, אתה מקבל הכל הכל הכל. מספיק שהיית רושם קו 400 ואח"ר אם חשקה נפשך לשלוח פקס, היית מחפש בגוגל "שליחת פקס" או "שליחת פקס בחינם" והיית מגלה את האתר הנפלא הזה תוך כמה שניות.

דר"א כל הטכנאים של המשפחה/חברים שכל הזמן מתקשרים אליהם ביש לי בעיה עם.... כל מה שהם עושים כמעט זה לפתוח גוגל ולשאול את גוגל בדיוק את מה ששאלו אותם. ואת זה כל אחד יכול לעשות...
תודה רבה
23/10/13 22:32
28צפיות
במיוחד על ההפניה לאתר עם הפקס. זה נראה בהחלט נוח.
אבל יש לי השגה חשובה: הטכנולוגיה אמנם עוזרת, אבל אם דורשים מהלקוח להיות תלוי בטכנולוגיה,ולא לקבל את אותן זכויות שהיה מקבל לפני נגיד עשר שנים, זה כבר יכול להיות בעייתי.

תודה, אולּי . גם אני קראתי בעניין את
24/10/13 19:07
20צפיות
ההצעות שלך.

ובעניין אחר שכתבת: אני לא בודקת קבלות בצמוד לקנייה, אלא מכסימום בבית. שמתי לב שבסופרים (מרכולים) טועים הרבה, ו"אין אפס" - תמיד לטובת עצמם.
אז אני שונאת להתעסק בזה, אבל אם חייבו אותי, כמו שהדגמת, על שישה פריטים כשלקחתי רק חמישה. או שחייבו אותי למשל ב-24 שקלים, כשקניתי במיוחד את הפריט במבצע של 18 שקלים, אני חוזרת בקנייה הבאה עם הקבלה. מראה להם מה היתה הבעיה, ותמיד מאמינים ומחזירים לי. כנראה כמו שאני מאמינה באנשים אחרים, כך גם מאמינים לי.
בסכומים קטנטנים, אני מתביישת להתעסק, וגם חבל לי על הטרחה. אז אני אומרת לעצמי "כפרה" (במלעיל ), נגיד שתרמתי כסף למַשהו, ושוכחת מִזה.
לגבי הנחת הסטודנט, אני חושב שאפשרי בתנאים
23/10/13 18:53
37צפיות
הבאים:

שהנוסע השני הינו זכאי של הביטוח הלאומי ויש בידיו תעודה המעידה על כך (סטודנט וזכאי זה בעצם אותו הפרופיל, שניהם מקנים 33%) ולגבי סטודנט, במידה ולסטודנט השני יש רב קו סטודנט (הנהג מעביר את הרב קו של החבר ומופיע לו שיש לו פרופיל סטודנט), אז אחד מכם יכול לרכוש כרטיסיה ולנקב על שניכם.

אני זוכר שדיברו על זה, לא זוכר פרטים והאם מותר לנהג לעשות את זה או שאסור ויש כאלו שעושים את זה. לא זוכר...
אתה צודק לגבי בדיקת הקבלה
23/10/13 17:35
42צפיות
למעשה כתבתי את המסקנה הזו בעצמי. תודה על הסיפורים שלך.
גם בסופר אני בודק את הקבלה.
אבל בפעם הראשונה שעליתי לאוטובוס עם חברת האוטובוסים החדשה שהפעילה את קו 400 מירושלים אחרי דן, והצגתי לו את כרטיס החזור (כמו שהיה מקובל באוטובוס של דן) הנהג כעס עלי ואמר: "מה פתאום כולם מראים לי את הכרטיס, איפה הרב-קו שלך?"
מאז כנראה התקבע לי בראש בטעות, שלא הקבלה חשובה, אלא מה שמופיע ברב-קו. (ואת זה, כידוע, אין לנו יכולת לבדוק).

הנהג צודק מאה אחוז
22/10/13 12:28
186צפיות
כנראה בבוקר נסעת יחד עם עוד מישהו ושילמת  עליו.
ואחרי זה אתה בא ומנסה לדרוש לנסוע שוב בחינם.

זה בדיוק מה שהנהג אמור לחשוב, אם המצב שונה אתה צריך לפנות למרכז שירות. וגם שם יחזירו את הכסף רק לפנים משורת הדין, אם בכלל.
תודה על תגובתך
22/10/13 12:32
145צפיות
רק שההשערה שלך שנסעתי עם עוד מישהו וישלמתי עליו (=עבורו) היא בניגוד למה שכתבתי, שהנהג בבוקר עשה טעות.

מה שכתבת בסוף, ש"היו מחזירים את הכסף רק לפנים משורת הדין, אם בכלל", רק מחזק את זה שצדקתי כאשר לא ויתרתי.

אבל המסקנה האמיתית היא להסתכל על הקבלה ולראות שאין שום טעות.

ואיך הנהג יכול לדעת את זה?
22/10/13 12:38
123צפיות
כנראה זה שהביא לך כרטיס, שילם עליך. ולכן הנהג התחיל בנסיעה.
חול נטוש היָּקר,
22/10/13 14:23
126צפיות
גם אם הנהג יכול היה לחשוב שמנסים להונות אותו, למה אתה כותב בצורה פוגעת כזאת למישהו שאינך מכיר?
הרי הוא לא היה כותב את כל הסיפור כאן בפורום סתם כך, אלא בגלל שהוא כן שילם כרטיס הלוך וחזור לעצמו בלבד.
למה אתה יוצא מתוך הנחה שהוא משקר? ולמה לתקוף אותו במילים?
מציעה לך להאמין לכל אדם, כל עוד לא תפסת אותו בשקר. זה מקל מאד את החיים. (:
מה שכתבתי זה מה שהנהג אמור לחשוב
22/10/13 15:09
101צפיות
לא התכוונתי לפגוע, ולא אמרתי שאני חושב כך
º
תודה שהבהרת
22/10/13 16:12
33צפיות
מעולה. באמת לא נראָה לי מתאים לך
22/10/13 17:09
73צפיות
להתכוון לפגוע במישהו. אז הכל בסדר!
טוב שכתבת כאן את שאלתך
22/10/13 14:16
112צפיות
ככל שיגיעו יותר תלונות במקרים כאלה - יהיה יותר סיכוי לשיפור המצב

ברור ששילמת על נסיעה הלוך ושוב, ולא שילמת עבור מישהו אחר. הרי לא היית מטריח את הנהג בירושלים סתם כך, כדי לעבוד על החברה ולא לשלם. אמון הדדי הוא דבר אלמנטרי.
טעות האנוש של הנהג הראשון ברורה, עקב הנסיבות עליהן סיפרת. לנהג השני, כפי שהסביר אורן, לא היתה ברירה, והוא נהג (התנהג ) לפי הנהלים. וזאת בדיוק הבעיה, וזה בדיוק מה שמכעיס בעיני:

לא ההתנהגות של הנהגים, שאפשר להבין אותה כטעויות אנוש, וגם לא הכעסים של נוסעים כמוך, שבצדק אינם מוכנים לשלם שנית על משהו שכבר שילמו.
מרגיז אותי שמערכת התשלום בתח"צ אינה טובה, וגורמת להמון תקלות, עוגמות נפש הדדיות ובזבוזי זמן ואנרגיות.

קראתי כאן בפורום כבר לא מעט סיפורים דומים, וגם שמעתי כמה וכמה כאלה מחברים. יש באמת הרבה יותר מדי תקלות. אז זה אומר שהמערכת פגומה, או שהנהגים אינם יכולים להשתלט עליה עד הסוף, כי הם צריכים גם לנהוג את האוטובוסים ולהתרכז בנהיגה.
ועוד יותר מרגיז שעניין ההנחות לעוורים ולנכים אחרים, כנראה אינו סגור לגמרי. אז הם בכלל מיטרטרים המון, ולהם זה אפילו הרבה יותר קשה ויותר מביך מאשר לנוסעים האחרים.

אין לי כל עניין אישי בנושא התשלומים בתח"צ, כי אני משתמשת בה מעט, ואין לי רב-קו. לא חוויתי טעויות בתשלומים על הנסיעות שלי, למעט פעם לפני כמה חודשים, כשנהג אוטובוס בתל-אביב נתן לי בטעות כמה שקלים יותר מדי כשהחזיר לי עודף. וכשנוכחתי בכך, הלכתי והחזרתי לו אותם.

אבל באמת כואב לי לשמוע את הסיפורים החוזרים ונִשנים של טעויות בתשלומים עם הכרטיסים ה"חכמים", ואני חושבת שהגיע הזמן לשפר את מערכת התשלום. ויחד עם זה, יש לערוך השתלמויות לנהגים, כך שידעו בדיוק איך לנהוג בכל מקרה, כדי להימנע מעימותים לא נעימים. ואולי גם לפרסם הוראות מדוייקות עבור ציבור הנוסעים.

מיכל.
נקודה חשובה שלא ראיתי שרשמו
22/10/13 14:32
122צפיות
אין כרטיסיה הלוך ושוב, יש כרטיסיה עם שתי נסיעות,
ואפשר להשתמש בה לנסוע הלוך ושוב או לנסוע הלוך למקום אחד ואז עוד פעם נסיעה שהיא באותו קוד למקום אחר, או כאמור שני אנשים באותה נסיעה.
אף אחד כמובן לא מאשים אותך שניסית לנצל את הנסיעה חינם, אבל עדיין הנהג לא יכל לדעת שאכן נסעת לבד, רק הנהג הראשון, ולכן עדיף לבדוק את הפתק שקיבלת בנסיעה הראשונה.
נכון, והבהרה
23/10/13 17:43
38צפיות
ראיתי היום בקבלה שזה בעצם כרטיסייה עם שתי נסיעות, ולא הלוך ושוב (כמו עד לא מזמן).

חשוב לי להבהיר, שאני לא נוסע קבוע בתחבורה ציבורית, אלא ברכב פרטי. [הלוואי שהתחבורה הציבורית היתה הרבה יותר מוצלחת מאשר כיום, בתיאום בין כלי התחבורה השונים, ובמיוחד הלוואי שהיתה תחבורה ציבורית בשבת, ואז אנשים היו מוכרים את הרכב הפרטי, וכך הכבישים היו הרבה יותר פנויים, והאוטובוסים היו גם מגיעים יותר בזמן כתוצאה מכך. אפשר לראות את זה בברלין, מטרופולין של מיליוני אנשים, בלי פקק תנועה אחד!]

מכאן, שאני לא מצוי כמוכם ברזי התחבורה הציבורית. אני נוסע פחות, הדברים משתנים יותר מהר מאשר אני זוכר מהנסיעות הקודמות שלי. זה לא בהכרח אומר שהבעייה בי, כי יש רבים מאוד שנוסעים בתחבורה ציבורית רק לפעמים, ואולי צריך להתאים איכשהו את הכרטוס ולהשתדל כמה שיותר למנוע תקלות, כי כמו שהדגמת על עצמך, ורות הרבה מאוד תקלות. אילו אני, או כל אחד אחר, ובמיוחד אנשים קשישים, היינו במקומך, לא בטוח שהיינו יודעים שעלינו לפנות לנהג לתיקון התקלה בכרטיס שקרתה אצלך. צריך קצת יותר מחשבה על 'הנדסת אנוש' בכרטיסים.
למשל, קראתי בעיון את מה שכתבת, והעברית שלך ברורה מאוד, אבל מה זה 'ערך צבור', עד עכשיו אין לי מושג...

מעולם לא היה הלוך ושוב, תמיד זו הייתה כרטיסיה
23/10/13 18:50
37צפיות
חלילה שאנו חושבי שהבעיה היא בך, אבל הרבה פעמים קורה שמישהו מבקש להתייעץ כאן בפורום אבל גם להתלונן (למרות שלפעמים הוא לא פעל נכון).

ערך צבור זה בעצם כמו כרטיסיות אבל יותר נוח וחכם. תחילה הערך הצבור הונהג לפני קצת יותר משנתיים בגוש דן והשרון בלבד בחברות: אגד, דן, מטרופולין וקווים. הערך הצבור הינו בעצם ארנק אלקטרוני. אתה טוען על הרב קו סכום של 30/50/100 ש"ח ועל הסכום שטענת אתה מקבל תוספת של 255 מסכום הטעינה. כך שאם טענת 30 ש"ח, קיבלת בפועל 37.50 ש"ח ואם טענת 100 ש"ח, קיבלת בפועל 125 ש"ח.

התופסת של ה25% מגלמת את ההנחה שקיימת בכרטיסיה, רק להיפך. היתרון העיקרי בשיטה הזו היא שהנוסע לא צריך להתעסק עם כסף קטן.

משרד התחבורה פועל להרחבת השימוש בערך צבור בכל רחבי הארץ. כבר עכשיו, חברת קווים שזכתה במכרז חשמונאים (לוד, רמלה,מודיעין, מודיעין עילית, שוהם, באר יעקב והסביבה) מקבלת את אותו ערך צבור שטענת באוטובוס בהרצליה למשל.

ולמה זה טוב? כי נניח ואתה עושה את רוב הנסיעות שלך בתוך גוש דן ופעם ב3 חודשים אתה נוסע מת"א למודיעין. האם בשביל זה תרכוש כרטיסיה שיקח לך זמן רב לנצל אותה עד תום? או שנניח שיצא שפעם היית צריך לנסוע לראיון עבודה בלוד, אתה לא יודע אם תקבל את העבודה... אז תרכוש כרטיס רגיל במוזמן, לא שווה לרכוש כרטיסיה. אז כשיש לך ערך צבור, אתה פשוט מעביר את הכרטיס במכונת הכרטוס והנהג מוריד לך מהערך הצבור את מחיר הנסיעה כאילו שילמת במזומן. כך לדוגמא, כל פעם שאתה מעביר את הכרטיס בת"א, יורד לך 6.60, בדיוק כמו שהיה יורד לך אם שילמת במזומן. אבל, אל תשכח שקיבלת תופסת של 25%... אז בעצם, אתה יכול לנסוע למודיעין וללוד ולקבל את ההנחה בלי הצורך לרכוש כרטיסיה.

בהמשך קווים תכנס לרמלה, שוהם, באר יעקב והאיזור. וכמו שאמרתי, משרד התחבורה פועל לבטל את הכרטיסיות (בחברת קווים ובמטרופולין השרון אין יותר מכירת כרטיסיות אלא רק כיבוד כרטיסיות שנמכרות בדן ובאגד - יש כרטוס משותף בין 4 החברות) והערך הצבור הולך לעשות את החיים להרבה יותר קלים לנוסע.
ומה דעתכם על הטעות עם הנוסעת הקודמת?
23/10/13 17:23
82צפיות
אני מצטט מסוף ההודעה שלי:
נוסעת עלתה לְפָנַי עם תעודת נכה שלא הציגה בזמן, וגם אחרי שהנהג ניסה להחזיר את הגלגל לאחור, הוא לא מצא קוד של נכה אלא רק קוד של עיוור, ובסוף חייב את הנוסעת בתשלום מלא. כשהגיע אלי כנראה כבר היה נסער וזה מה שגרם לו לניקוב פעמיים.

זה שהנוסעת (יותר נכון, בעלה, ששילם עבור שניהם) שכח לומר בזמן התשלום שיש לה תעודת נכה, זה עניין אחד.
אבל - האם יש הנחה לנכים, ואם כן, איך זה שבמערכת הכרטוס לא נמצא הקוד המתאים, אלא רק לעיוורים?
הוא לא מצא הנחה לנכה, כי אין הנחה לנכה
23/10/13 20:23
69צפיות
הנחה לנכה היא רק מקוד 16 ומעלה
אם כבר קיבלנו מאוֹלּי הסבר משכנע על
24/10/13 19:21
49צפיות
"ערך צבור", תוכל אתה להסביר מה זה קוד 16? האם זו הנחה רק לנָכים עם נָכות קשה במיוחד??
הכוונה לקוד כרטיס
25/10/13 19:50
14צפיות
אם תסתכלי בטבלה כאן
http://www.egged.co.il/main.asp?lngCategoryID=1227
תראי שהכרטיסים מזוהים על פי הקוד שלהם. למשל כרטיס בין אזורים בתל אביב זה קוד 44.
|כוכב| יום הבוחר - שרשור בחירות תח"צי
22/10/13 11:22
152צפיות
מה עמדת המועמדים בעירכם בנושא תחבורה ציבורית? מה הרקורד של המועמדים? האם זה שיקול בהצבעה?

כל עוד הקלפי פתוח, אפשר לשנות!
באשקלון לא זכורה ליל התייחסות מיוחדת
22/10/13 11:28
117צפיות
אבל מבחינתי לפחות השיקול המרכזי היום זה להפיל את ראש העיר המכהן, כדי שהעיר תוכל סוף סוף להתחיל להתקדם ולהשתפר.
הבחירות המקומיות ואנחנו
23/10/13 01:57
127צפיות
סך הכל נבחרו ראשי ערים חיובים לתח"ץ.    בכפר סבא נבחר יהודה בן חמו שמקדם BRT(אתם לא רוצים לשמוע את הדעות של שזה שבא אחריו על תחבורה ציבורית).   בבאר שבע נבחר רוביק דנילוביץ' שסייע בקידום הרכבת המהירה בבאר שבע.  בירושלים ככל הנראה(נכון לזמן שליחת ההודעה) ניר ברקת ינצח,ברקת קידם את הרכבת הקלה והרכבת המהירה לירושלים.   בחיפה נבחר יונה יהב שקידם את המטרונית,לגבי חישמול הרכבת אני לא יודע בדיוק מה העמדה שלו בדיוק(שמעתי דעות מכאן ומכאן) אבל רק שתדעו שעינת רותם קלאיש,שהנהיגה את המאבק נגד חישמול הרכבת, קיבלה מספר זעום מאד של קולות,אני בספק אם התנועה שלה תקבל יותר מזה במועצה ותהווה כלי מיקוח.       ברמת גן תמה האימפריה של צבי בר,מה שבטוח שזה שבא אחריו לא יכול להיות יותר גרוע ממנו בהקשר של תחבורה ציבורית.     

אה כן וככל הנראה נתקענו עם 5 שנים של חולדאי   מזהל שלפחות ישרלא כץ התעשת בזמן וזרק אותו מכל המדרגות.
"מר רכבת" יואל לביא ניצח שוב ברמלה
23/10/13 02:50
151צפיות
הכינוי בציניות כמובן.
יום הבחירות היה יום חג לישראל
23/10/13 20:12
162צפיות
כל יום שבו גם אריה דרעי, גם ניצן הורוביץ וגם חנין זועבי מקבלים סטירת לחי מצלצלת - הוא יום שמח.
ובינינו, אבל רק בינינו, אתה לא מבכה מרה
23/10/13 20:15
158צפיות
את נצחונו של רון אובז'נסקי בעיר אלטנוילנד?
בטח שכן
23/10/13 22:41
111צפיות
מה, לא שמעת שמפלס הכנרת עלה?
º
מינוס בית-שמש
24/10/13 12:02
34צפיות
איזה בית שמש? נשאר שם בדיוק אותו מצב
24/10/13 19:52
80צפיות
דרעי לא השפיע בדבר על בית שמש. ראש העיר שהיה קודם (ונבחר הרבה לפני שדרעי חזר לפוליטיקה) יהיה גם הלאה.

לעומת זאת, בשני המקומות שבהם דרעי הריץ מועמד "שלו" כדי להשתלט על העיר (אלעד וי-ם), הוא הובס. ובשני המקרים ע"י מועמדים אשכנזים רחמנא ליצלן! אוי הבושה...
º
בוקר טוב ממפרץ חיפה
22/10/13 10:36
148צפיות
º
0001
22/10/13 10:37
458צפיות
0001
º
0002
22/10/13 10:38
321צפיות
0002
º
0003
22/10/13 10:40
287צפיות
0003
º
0004
22/10/13 10:41
273צפיות
0004
º
0005 ואחרונה
22/10/13 10:42
309צפיות
0005 ואחרונה
שאלת תם
22/10/13 21:28
181צפיות
מה ההבדל בין קטר 608 המופיע בתמונה, לבין קטר, נניח, 607?
הייתי קצת מופתע לראות את 608 נוסע על חוגונים דו סרניים (BoBo)- מה ההבדל בין הקטרים?
607- ו קטר 608 זה אותו דגם של קטר
23/10/13 10:13
124צפיות
כנראה החוגון המקורי שלו בשפוץ בקישון ....
הקטר 608 כבר לא עובד שלושה חודשים מיולי בערך
אחלה תמונת תמשיך !!!!!!!!!!!!!
אז אם כך הדבר, תפסתי כאן תמונה
23/10/13 15:16
182צפיות
אז אם כך הדבר, תפסתי כאן תמונה
ייחודית ולא שגרתית
אלו אכן חוגונים של G12
23/10/13 16:18
95צפיות
החוגונים האלו הם חוגונים זמניים שמשמשים את הקטר (שעכשיו הוא קרון) בעת שחוגוניו הוא עוברים טיפול מקיף בסדנאות הקישון. מכיוון שמכון הדיזלים של רכבת ישראל נמצא במוסך בחיפה, הקטר מועבר לפי הצורך בין הסדנאות למוסך על החוגונים האלו.
יפה מאוד.. אין ספק הקטרים הטובים ביותר ברכבת
24/10/13 10:37
61צפיות
הG26
º
מתן. תמונות נהדרות
22/10/13 20:38
37צפיות
º
בכיף
23/10/13 16:40
13צפיות
º
צהרים מצויינים מנתב"ג
24/10/13 01:35
90צפיות
º
==1==
24/10/13 01:36
226צפיות
==1==
º
==2==
24/10/13 01:36
182צפיות
==2==
º
==3==
24/10/13 01:37
191צפיות
==3==
נתת אצבע, אני רוצה את כל היד.
24/10/13 14:15
124צפיות
מה עם קצת תמונות מההשקה של ה- 737-900ER?

וכמובן- תודה על התמונות
הכל פה, ידידי!
25/10/13 00:40
84צפיות
משהו ירושלמי מאתמול...,
52תגובות
22/10/13 09:28
671צפיות
כפי שנקלט בעדשת ה- שלי.

(המשך...)
כפי שנקלט בעדשת ה- שלי.
במשרד התחבורה מקדמים הארכת A1 לממילא ולמלחה
120תגובות
22/10/13 07:02
2404צפיות
השר כץ מעוניין לקדם את הארכת קו הרכבת החדש לירושלים במנהרה של כ 2.5 ק"מ אל מתחם ממילא מול העיר העתיקה ומשם בהמשך אל תחנות החאן ומלחה.

ההתנגדות העיקרית למהלך היא מתוך עירית ירושלים בשל החשש שהוא יבוא על חשבון פיתוח הרכבת הקלה בירושלים.

כמה פרטים שלא ברורים מהכתבה:
1) האורך של 2.5...

(המשך...)
השר כץ מעוניין לקדם את הארכת קו הרכבת החדש לירושלים במנהרה של כ 2.5 ק"מ אל מתחם ממילא מול העיר העתיקה ומשם בהמשך אל תחנות החאן ומלחה.

ההתנגדות העיקרית למהלך היא מתוך עירית ירושלים בשל החשש שהוא יבוא על חשבון פיתוח הרכבת הקלה בירושלים.

כמה פרטים שלא ברורים מהכתבה:
1) האורך של 2.5 ק"מ הוא עד לממילא, או האורך הכולל ?
2) עלות של 2 מליארד ש"ח היא רק לחלק הראשון עד לממילא ?
3) למה באמת צריך את זה, אם ניתן יהיה לעבור בקלות מתחנת האומה לרכבת הקלה, זה לא יצור כפילות מיותרת של קווים מקבילים ?

www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000887447#...
שרשור הכוונה ומודיעין 22/10
43תגובות
22/10/13 02:35
68צפיות

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית...

(המשך...)

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.

שר התחבורה מה קורה בתחבורה הציבורית בגוש דן!!
21/10/13 19:29
310צפיות
אוטובוסים מאחרים, נהגים מדברים בטלפון בנסיעה,  איפה משרד התחבורה,  מזה שבוע לפחות שמתי לב שהברדק חוגג,  יש סיבה?
º
אמממ..... חברת ריבה הפסיקה לעבוד?
21/10/13 19:58
90צפיות
º
הוא יענה לך מחר בשרשור
21/10/13 20:00
104צפיות
21/10/13 20:56
133צפיות
הוא לא נכנס לפורום בימי שלישי, חבל לבנות ציפיות...
אגב אחרי שכתבתי פה נהג שאני מכיר .....
21/10/13 21:08
212צפיות
הסביר לי שאין ביקורות יותר או משהו כדומה שאני לא מבין,
כפי שכתבו לך למעלה
21/10/13 23:59
149צפיות
חברת הביקורת "ריבה" הפסיקה את פעילותה.
שרשור הכוונה ומודיעין 21/10
21/10/13 05:12
34צפיות

אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.

חיובים כפולים. מה ההבדל בין קוד 42 ל-43?
21/10/13 08:14
63צפיות
ביום חמישי טענתי שתי כרטיסיות לרב קו, מסתבר שטענו לי אחת 42 ואחת 43. אני רואה לפי טבלת הקודים של אגד שמדובר במשהו באותו מחיר, אבל-
גיליתי את זה אתמול אחה"צ, כשחויבתי פעמיים במסגרת 90 הדקות, והפעם (בניגוד לפעם ההיא ששאלתי עליה לפני כמה ימים) באמת מדובר בשני קודים שונים, משתי כרטיסיות שונות.
הנהג באוטובוס הראשון מבין השניים, של דן, בחר את ה-43, מסתבר. אח"כ המכשיר באוטובוס השני, של אגד, בחר לבד את ה-42.
הבוקר קרה לי כמעט אותו דבר. המכשיר של אגד בחר את ה-42, הנהג של דן בחר את ה-43 ידנית. שוב חויבתי פעמיים.

א. האם גם יש לי "קייס" לאגד ודן?
ב. המכשירים באוטובוסים לא אמורים לזהות שאני כבר בנסיעה במקום לחייב אותי בנסיעה על כרטיסיה חדשה?
למה זה בשרשור הכוונה?
21/10/13 08:47
56צפיות
בכללי,
קוד 43 תקף באיזור 22 (ראש העין, פתח תקווה)
קוד 42 תקף באיזור גוש דן מרכזי (פתח תקווה, תל אביב, ראשון לציון)

כמו שאתה שם לב יש קטע חופף בינהם.

אם אתה רוצה לדון על זה יותר, אז לא באשכול הכוונה.
º
ממש לא, קוד 43 זה איזור השרון הדרומי
21/10/13 17:17
36צפיות
מגיבורי ישראל בנתניה לצומת רעננה
21/10/13 12:27
25צפיות
היי לכם,

מהי הדרך הכי מהירה להגיע מרחוב גיבורי ישראל (אזור יכין סנטר) בא.ת חדש נתניה לצומת רעננה (כביש 4)? (אני מכירה את האפשרות של תחנה מרכזית, אבל לא משתגעת על האופציה...)
בשעות הבוקר, קו 640 של אגד.
21/10/13 14:03
31צפיות
על 640 עולים מהתחנה שבמסעף הכניסה לגיבורי ישראל (צמוד למחלף פולג). תוכלי לראות את מיקום התחנה במפה הזאת: http://goo.gl/maps/fvYdA

החל מהשעה 11 ועד השעה 19:30 ניתן להשתמש בקו 43 של חברת קווים אל צומת בני דרור ומשם להמשיך עם קווי אגד השונים שנוסעים לת"א, קווים כמו 641/823/841/921 אגד. התדירות של קו 43 אינה גבוהה, אך אם השעות מתאימות, אני מניח שאפשר להשתמש בו לשם כך.

דר"א, עם קו 43 בכיוון ההפוך אפשר להגיע למרכזית נתניה בלי סיבובים.

אופציות אחרות תהיינה לנסוע לצומת גלילות ושם להחליף ל149 של מטרופולין שנוסע לצומת רעננה מרכז (במערכת המידע התחנה מופיעה ככפר סבא - בית משפט השלום).
הגעה מאזור ר"ג-ב"נ לראש העין
21/10/13 14:21
28צפיות
איזה קווים יש באזור לפארק אפק בראש העין?

תודה!!!
250 דן, 286 אפיקים.
21/10/13 14:26
95צפיות
מכולם יורדים במחלף של פארק אפק. יש גם חלופת בוקר של קו 386 שלא עוברת דרך פתח תקווה (שאר הנסיעות של 386 נוסעות דרך פתח תקווה).

250, 286 והחלופה של 386 (נסיעת בוקר אחת סך הכל מתוך כל שאר נסיעות הבוקר) פונים שמאלה בצומת גהה ומגיעים מהר לפארק אפק.

מהתחנה בה יורדים, מדובר ב5 דקות הליכה לכניסה לרחוב עמל שבפארק אפק.
º
באיזה תחנה לרדת? תודה
22/10/13 09:42
12צפיות
º
ב286-מחלף ראש העין מזרח. ב250-פארק סיבל.
22/10/13 22:16
187צפיות
תחבורה
21/10/13 08:02
58צפיות
איך מגיעים מחיפה  ברכבת לביח איכילוב
יורדת בתחנת ת"א סבידור מרכז.
21/10/13 14:29
52צפיות
ממסוף האוטובוסים הסמוך שממנו יוצאים קווי דן, עולים על קו 18 של דן. הקו פועל בתדירות טובה מאד.

כמ וכן, ניתן גם ללכת ברגל מתחנת הרכבת לאיכילוב. מדובר בלא יותר מ15 דקות הליכה. תלוי גם לאן באיכילוב כי יש לבית החולים מספר כניסות.

מצורפת מפה המציגה את מסלול ההליכה לכניסה הראשית לבית החולים: http://goo.gl/maps/TvN1M
לקניון גבעתיים -
21/10/13 17:15
42צפיות
פעם אחת מפתח תקווה - בית חולים השרון. בהתחלה חשבתי לחסוך את טירוף ז'בוטינסקי ולקחת 76 ולהחליף בקניון קריית אונו ל55 אבל אני מפחדת להיתקע הרבה זמן בתחנה - אם אני רוצה להגיע ב21 לקניון גבעתיים, עד כמה זה מומלץ? נראה לי שהאופציה הכי בטוחה היא 82 עד קניון ביאליק ומשם 52/57
ופעם אחת מכפר סבא - בית חולים מאיר. לדעתי הבחור מתכנן להגיע לצומת רעננה, משם כל קו שהוא לקניון ביאליק ומשם 52/57, יש אופציה נוחה יותר?

תודה
מכפר סבא, ממש לא כדאי להחליף בצומת רעננה!
21/10/13 17:43
51צפיות
רוב הקווים מצומת רעננה עושים מסלול ארוך דרך הוד השרון פתח תקווה.
כדאי דווקא לקחת אוטובוס ישירות מכפר סבא - קו 567 מכפר סבא מגיע לקניון ביאליק הרבה יותר מהר מכל הקווים שעוברים בצומת רעננה.
אפשר גם לקחת 149 מכפר סבא לרכבת מרכז ומשם 55, 58 לקניון גבעתיים. 149 בדרך כלל אפילו יותר מהיר מ-567.
אשמח לעזרה מרכבת לוד לאייר-פורט סיטי.
21/10/13 19:21
36צפיות
לבניין הוט מובייל
239, 249 מגיעים מרכבת לוד לצומת אל על.
21/10/13 23:05
57צפיות
משם אפשר ללכת ברגל או לנסוע תחנה אחת למסעף טרומן בקו 5 או באחד הקווים לכיוון שוהם.

אם אתה מגיע ברכבת מכיוון צפון, לא כדאי לנסוע ללוד, אלא כדאי לרדת בתחנת נתב"ג ולקחת את הקווים 5, 5א, 13 למסעף טרומן שבכניסה לקרית שדה התעופה.
מנתניה לתל-אביב ב-5.30 בבוקר
21/10/13 19:59
33צפיות
האם מוניות שירות פעילות בשעות אלה? ומה התדירות? בדיקת אוטובוסים של נתיב אקספרס מעלה שהם מתחילים רק -7 בבוקר.
קווי ה-60X של נתיב לת"א מתחילים לפעול ב-5:00
21/10/13 22:35
33צפיות
אני לא יודע איפה בדקת אבל אם מישהו אמר לך שהם מתחילים ב-7:00 אז הוא לא יודע ומדבר שטויות.
הלו"ז המלא כבר מהשעה 5:00 מופיע באתר www.bus.gov.il וגם באתר נתיב אקספרס. הנסיעות הראשונות הם של קו 602 ומשעה 5:30 יש גם 605.
כמובן שאוטובוס עדיף על מונית שרות מכל הבחינות, גם מחיר וגם מהירות. למוניות שרות גם אין תדירות.
מהרצליה לסנימטק חולון
21/10/13 20:58
13צפיות
מתחנה מרכזית

תודה
מהרצליה עם 47/48 עד אבן גבירול ומשם עם 89 עד
21/10/13 21:41
13צפיות
הסינמטק
אפשר גם ב-502 (כשאין 502 אז 501) לדרך נמיר
21/10/13 23:09
18צפיות
תחנת יהודה המכבי (שיכון בבלי), ומשם 89 או 71. או להמשיך לתחנה המרכזית, לצאת לרחוב לוינסקי ולקחת 89.
רכבת לקניון שרונים בהוד השרון
22/10/13 00:17
365צפיות
האם יש תחנת רכבת קרובה לקניון שרונים?
התחנה הקרובה ביותר היא פתח תקווה סגולה,
22/10/13 01:43
71צפיות
ממנה אפשר לצאת לכביש הראשי ולנסוע נסיעה קצרה באחד הקווים לכיוון הוד השרון.
תחנת הרכבת הקרובה ביותר לקניון שרונים זו
22/10/13 01:54
225צפיות
תחנת סגולה.
בשעות אחר הצהריים קו 11 של מטרופולין מגיע מתחנת הרכבת עד סמוך לקניון.
בשעות הבוקר (בין 7 ל-9) הוא עושה נסיעות בכוון ההפוך.
בשאר השעות צריך ללכת ברגל (הליכה לא כל כך נוחה) בין תחנת הרכבת לצומת ירקונים ולקחת משם אוטובוס (641, 551, 561 או 571 של אגד) לקניון שרונים וכנ"ל בכיוון ההפוך.

עדיף שתצייני מה הכיוון שלך ולאן או מהיכן, כי למרות שתחנת סגולה קרובה לקניון שרונים, כנהוג לגבי תחנות הרכבת של פתח תקוה, הגישה אליהן בתחבורה ציבורית היא רעה, בלשון המעטה.
|*|נפתח פורום מפלגת מרצ
77תגובות
20/10/13 17:28
257צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום מפלגת מרצ.
זה המקום להתעדכן בחדשות על פעילות המפלגה, לדון על המצב הפוליטי ולהשאר עם היד על הדופק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=294...

(המשך...)
אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום מפלגת מרצ.
זה המקום להתעדכן בחדשות על פעילות המפלגה, לדון על המצב הפוליטי ולהשאר עם היד על הדופק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום