לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ``תחבורה ציבורית``

שעות הפעילות:
ימים א`-ה` - כל היום
ו` וערבי חג - כל היום
שבת - כל היום

בפורום זה נעסוק בכל הרובדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: רכבות, אוטובוסים, מטוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד.

אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה במנות האוכל במטוסי אלעל.

* לא לשכוח לענות על הסקר - מי שמצביע משפיע

מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הדקו חגורות ושתהיה נסיעה טובה,
מודיעין (i) לשרותכם.

סוגיית קווים 292 ו-319: עכשיו התחקיר
19/08/13 10:36
252צפיות
דובי גילהר יצא לבדוק מדוע בוטלו תחנות קו 292 בבר אילן ומדוע קו 319 לא עוצר שם.
הנושא כמובן נדון כאן בפורום מספר פעמים, גם בהקשר לקווים הספיציפיים האלה.

אגב, את דובי גילהר אי אפשר להאשים בהתנכלות לחברות התח"צ. הוא נכד לאחד ממייסדי דן ואף התגאה בכך לא פעם (אולי בשל כך הוא גם טעה בתחילת הכתבה כשאמר "קואופרטיב דן").
כתובות אינטרנט מצורפות:
הרי אלה לא הקווים היחידים שאינם עוצרים בבר
19/08/13 10:49
138צפיות
אילן ונוסעים בכביש 4
אגב, בכתבה יש זיקה לאיחוד להקת כוורת...
19/08/13 10:51
129צפיות
גם מתנגן ברקע השיר "ככה היא באמצע" וגם דובי הולך לכל אורך הכתבה עם כובע של כוורת מהאיחוד האחרון.
לפי המצב הפוליטי כיום - זה ממש תמוה
19/08/13 11:24
137צפיות
הרי המפלגות החרדיות יושבות באופוזציה, וסגנית שר התחבורה היא ציפי חטובלי, ששייכת למגזר הדתי-לאומי, ונשואה לבעל טרי שגר (לפחות בשנים האחרונות) בגבעת שמואל. כיצד יתכן שמשרד התחבורה פועל לפי לחצי הציבור החרדי, כאשר כוחו הפוליטי נחלש מאוד? האם הפקידות והשר כץ צופים שינוי מהותי קרוב בהרכב הקואליציוני, ועל כן שומרים אמונים לציבור החרדי?
לסגנית השר חוטובלי אין שום השפעה
19/08/13 11:30
106צפיות
השר כץ מנטרל כל יוזמה שלה.
º
אז למה היא לא מתפטרת?
19/08/13 11:45
46צפיות
º
לו היית מקבל תואר של סגן שר היית מוותר עליו?
19/08/13 12:42
48צפיות
º
תואר בלי סמכויות משמעותיות - בוודאי!
19/08/13 15:04
30צפיות
º
בגלל זה אתה זה אתה וחוטובלי זו היא
19/08/13 16:34
31צפיות
º
גם אם היית מקבל משכורת של סגן שר?
20/08/13 15:54
5צפיות
השר כ"ץ מוכר כפוליטיקאי שמרבה להתחנף לחרדים.
19/08/13 11:46
101צפיות
לא ברור בדיוק מה האינטרס שעומד מאחורי פעולותיו, אך הוא אחד השרים שמרבים ללקק אפילו לקיצוניים ביותר ולצערנו הוא עקבי מאוד בכך...
בין היתר הוא היה אחד המתנגדים הבולטים להקמת חדר המיון בבית החולים ברזילי (שם למעשה תמך בפלגים הקיצוניים ביותר ובאתרא קדישא), תמך בהסדרת קווי המהדרין בחקיקה ומתנגד בתוקף לדון בכל מה שקשור להפעלת תח"צ בשבת אפילו באזורים חילוניים מובהקים.
אפשר גם למצוא עוד דעות שלו שתומכות תמיד בצד החרדי (גם אם מדובר בחרדים מול דתיים לאומיים) ולא ברור מדוע זוהי עמדתו העקבית כאדם שאפילו לא חובש כיפה.

אמנם בתור שר תחבורה הוא אחד המובילים בעשייה שהיו כאן אי פעם ומגיע לו הקרדיט על פרוייקטים רבים שהוא מזיז (בין היתר גם בשל קרבתו לראש הממשלה), אך לציבור החופשי בישראל ולפעמים גם לציבור הדתי המתון, מדובר באדם איום ונורא.
º
חוטובלי היא סגנית שר לתאונות דרכים ותו לא
19/08/13 12:42
48צפיות
אבא שלו גם פנסיונר של דן
19/08/13 12:17
111צפיות
עובד היום ב-204
ראיתי במוצ"ש ותהיתי איך לא נכתב דבר עד עתה
19/08/13 12:44
114צפיות
אבל הדבר שהכי צרם לי בכתבה, זה מדוע לא נטפלו למשרד התחבורה בנושא הזה (כבר חשבתי שנראה את מיודענו דרור גנון), הרי בדן הודו בכתבה שמדובר בתכתובת של משרד התחבורה. הנהג הרי לא יעצור רק כי דב גיל-הר מארגן מחאה ספונטנית כזו, הוא עובר על החוק אם הוא עוצר בתחנה שאינה של הקו. היו צריכים לשבת על משרד התחבורה בנושא הזה, הרגולטור היותר מזופת במדינה הזו ומחליט על כל גרעפס של חברות התח"צ.
º
מישהו כבר נסע במטרונית הבוקר?
77תגובות
19/08/13 09:12
747צפיות

(המשך...)
הרכבת הקלה בירושלים מול המטרונית
19/08/13 08:45
327צפיות
כרגע יש תלונות רבות כנגד פרוייקט המטרונית. חלק מהתלונות מוצדקות. לחכות 20 דקות למטרונית וכשהיא באה עמוסה עד אפס מקום, זו חוויה שלילית. מנגד יש לי תחושה שאנשים מקובעים ופוחדים משינויים ומחפשים רק את השלילי, שהרי הפרוייקט כרגע בהרצה וצפוי להשתפר. האם בדומה, התגובות של תושבי ירושלים כלפי הרקלת היו שליליות בהתחלה וכעת הן חיוביות?
מסכים, אבל
19/08/13 09:34
229צפיות
יצרו ציפיות כל כך גבוהות לגבי הפרויקט ועדיין יש המון "מחלות ילדות"

אם היו מוסיפים עוד אוטובוסים (אפילו לא מפרקיות!) בזמן מחלות הילדות עד שהעסק יעבוד יותר חלק, ואז לא יצטרכו אותם יותר - ההתחלה היתה נראית אחרת לגמרי
אם שר התחבורה עולץ ואומר ששלושה קווי
19/08/13 10:04
229צפיות
מפרקיות זה פרוייקט הרבה יותר מתקדם מאשר בגוש דן, אז כולם מפתחים ציפיות, ביחוד שכבר שבועיים רואים את המפרקיות המכוערות הללו נעות בכבישים, אבל ברגע שהן מתחילות לפעול העסק לא סוחב
התגובות בירושלים בהתחלה היו שליליות מאוד
19/08/13 19:55
125צפיות
רוב האנשים (לפחות ממה שאני רואה) עדיין מרגישים כעס כלפי סיטיפס והרכבת הקלה, למרות שהם משתמשים בה לא מעט. הסיבה לכך, מעבר למחלות הילדות הידועות והבעיות בשנה הראשונה בעיקר, היא התחושה הקשה בעקבות מדיניות הקנסות השערורייתית שננקטה. גם הבעיות שעדיין קיימות עם הקווים המזינים בדרום-מערב העיר, שקשורות רק בעקיפין לרכבת הקלה עצמה, מעוררות חוסר שביעות רצון.

בקיצור, מה שרציתי לומר זה שלמרות ששירות הרק"ל השתפר אנשים עדיין זוכרים את הרע והתחושות השליליות לא נעלמו.
אגב מה עם הקנסות
19/08/13 19:57
119צפיות
סיטיפס התמתנו מאז?(בהנחה שהם האשמים ולא הנוסעים,אני פחות בקיא)
º
הודעות ודיווחים
76תגובות
19/08/13 02:59
540צפיות

(המשך...)
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 19/08
44תגובות
19/08/13 00:09
56צפיות
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר...

(המשך...)
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מדוע מר רון רטנר משקר ללא בושה
18/08/13 23:46
584צפיות

בחרתי בכותרת הנוכחית כי הוא פשוט הגזים ומשום מה הוא סבור שהציבור טיפש.

אצטט כאן מתגובתו לכתבה בעיתון החרדי - 'המודיע', ובהמשך אצרף את כל הפרטים.

באשר למקרה המצער שארע בקו 27 בירושלים. אכן בכרטיס רב קו אישי-פרסונלי, בניגוד לכרטיס רב קו אנונימי, אכן אי אפשר לתקף אותו עבור נוסע אחר, גם לא עבור רעיה, או מישהו מבני המשפחה".

למה לחזור שוב ושוב על שקר שאיננו נכון עובדתית?
האם רטנר חושב שהציבור טיפש?!
בוודאי שאפשר
19/08/13 02:24
302צפיות
הבנות שלי נוסעות באופן קבוע עם רב קו של הגדולה לשניהן באותה נסיעה
ברור שזה אפשרי והדבר מופיע בכמה מקומות
19/08/13 03:44
435צפיות
ברור שזה אפשרי והדבר מופיע בכמה מקומות

בעמוד השאלות והתשובות באתר הרשמי של מערך התחבורה החדש בירושלים:

"אשתי שכחה את הכרטיס בבית. האם אני יכול "לשלם עליה"? התשובה אינה אחידה לנסיעה באוטובוס ולנסיעה ברכבת הקלה.
בנסיעה באוטובוס אם ברשותך "רב-קו" שנטען בכרטיסיה רגילה, תוכל לתקף אותו פעמיים - עבורך ועבור אשתך. גם בני נוער רשאים לתקף את הכרטיס שלהם עבור בני נוער אחרים.
בנסיעה ברכבת הקלה, אין אפשרות נכון להיום לעשות יותר מתיקוף אחד עבור כל כרטיס "רב-קו" ולכן לצורך נסיעה ברכבת הקלה ולכן לא תוכל לתקף את הכרטיס גם עבורך וגם עבור אשתך, אלא אשתך תצטרך לרכוש כרטיס נסיעה בודד במכונת הכירטוס אשר מוצבת ברציף התחנה".

"אני אם לשישה ילדים. האם עליי לרכוש עבורם שישה כרטיסים? התשובה אינה אחידה לנסיעה באוטובוס ולנסיעה ברכבת הקלה.
בנסיעה באוטובוס באמצעות רב קו אינך נדרשת לרכוש "רב-קו" נפרד עבור כל אחד מילדיך. אם ברצונך לנסוע עמם עליך להחזיק ברשותך שני "רב-קו" בלבד. אחד עבורך ואחד נוסף - הטעון בכרטיסיית נוער - עבור ילדיך. למעט ילד מתחת לגיל 5 (הפטור מתשלום). הכרטיסיה תשמש את כולם ועליך לתקף אותה כמספר הילדים החייבים בתשלום.
בנסיעה ברכבת הקלה, אין אפשרות נכון להיום לעשות יותר מתיקוף אחד עבור כל כרטיס "רב-קו" ולכן לצורך נסיעה ברכבת קלה את נדרשת להחזיק כרטיס "רב-קו" טעון בכרטיסיה עבור כל ילד, או לחילופין לרכוש כרטיסי נסיעה חד פעמיים במכונה לרכישת הכרטיסים אשר ברציף התחנה".

http://www.jet.org.il/Web/He/Info/MultilineTariffs...
והנה אזכור לגבי שימוש מרובה בכרטיסיות
19/08/13 04:01
242צפיות
והנה אזכור לגבי שימוש מרובה בכרטיסיות
כאן: http://xn----1hcn5ec.co.il/articles

"האם מספר אנשים יכולים להשתמש באותה כרטיסייה?

כן, ניתן לעשות שימוש מרובה בכרטיסיות רגילות ונוער בלבד. אין אפשרות כזאת בכרטיסיות ותיק וזכאי".
ובאתר אגד
19/08/13 04:09
120צפיות
ואזכור בפייסבוק
19/08/13 04:15
159צפיות
ואזכור בפייסבוק
ובפרסום של אגד בעיתונות החרדית
19/08/13 05:17
168צפיות
ובפרסום של אגד בעיתונות החרדית

בפרסום בעיתונות החרדית לפני עשרה ימים זה מופיע פעמיים!
מי מחזיק בהגה של 'אגד'?
19/08/13 06:47
293צפיות
מי מחזיק בהגה של 'אגד'?
קצת רקע:

בתקופה האחרונה היו מספר מקרים שהעכירו את האווירה ביחסים בין חברת 'אגד' לציבור החרדי.

זה החל בקמפיין מגזרי אומלל שהאשים את הציבור החרדי באי תשלום עבור נסיעות באופן תדיר ומורגל,
קמפיין אשר גרר בעקבותיו זעם רב מצד אנשים רבים במגזר שהרגישו שלא בנוח (בלשון המעטה) עם האשמה כה חמורה,
ואחרים שנפגעו מצורת ורמת הקמפיין עצמו שפנה לציבור בסיסמאות מזלזלות ולא בדרך מכובדת.

בהמשך ארעו עוד מספר מקרים כששניים מהם תפסו כותרות;   
נהג אגד בבית שמש שהזמין משטרה לזוג שביקש מאשה לעבור מקום,
ונהג אגד שכלא זוג חרדי באוטובוס בשל ויכוח על תשלום בכרטיס מעבר.

המקרים המובאים לעיל היו נעלמים ונשכחים די מהר, לו דובר אגד היה משכיל לנהל אותם בצורה הנכונה.
אלא שמר רטנר בחר לריב ולהתעמת עם הציבור באמירות ותגובות מרגיזות ובלתי מקצועיות ובכך גרם לשלהוב הרוחות.

זה החל בראיון מאשים בו הוא התלהם ואמר דברים חמורים ביותר:
הראיון להורדה - http://www.f2h.co.il/a0juqm4f6n1t
"זאת תופעה חדשה... בשנה וחצי האחרונות!
מתוך ה51 נוסעים 27 לא משלמים.....
מדובר על קומץ המונה אלפים בכל הארץ....
יש נתונים... זה מתועד... שעות וימים...
הגניבות בכל הארץ... ממירון עד אופקים וכו'
אצל ערבים אין כזו תופעה(בגלל שהם לא נוסעים באגד....ו..)אלו שנוסעים משלימים.

והמשיך במקרה שארע לפני שבועיים שלושה בו נהג כלא זוג באוטובוס,
וגם הפעם בחר דובר אגד להגיב בדרך גסה מתלהמת ומתעלמת מהשערוריה.

בעיתון החרדי 'המודיע' החליטו שהפעם הוגדשה הסאה, והכינו כתבה על המקרה האחרון ועל הדרך עוד כמה - ולהלן הכתבה.

(נ.ב. וגילוי נאות: אם בתחילה חשבתי ואמרתי לעצמי שבמקרה האחרון מדובר בזוג עקשן וטיפש מול נהג עקשן וטיפש, הרי שבימים האחרונים נודע לי שבעל המקרה האחרון הוא ידיד אישי שלי, ובירור מעמיק מולו הביאני למסקנה שדובר אגד פשוט משקר במצח נחושה וללא בושה גם בפרטי המקרה עצמו, וממש לא ברור לי מה מניעיו ומה יצא לו מהתנהגות זו).
עמוד 1
19/08/13 07:11
218צפיות
עמוד 1
דובר אגד הפך לשופט וכבר החליט מי צודק בסיפור.

כמובן שהוא לא שוכח לציין שהנוסע "לא שילם עבור אשתו מתוקף העובדה שכרטיס הרב קו הינו אישי ולא ניתן להעברה"!!!
עמוד 2
19/08/13 07:16
118צפיות
עמוד 2

אי יעילות, לא שנאה

שימו לב לדברי בכיר במשרד התחבורה!
עמוד 3
19/08/13 07:21
112צפיות
עמוד 3

תגובה, ותגובה לתגובה.

הדובר חוזר שוב על השטות שאי אפשר לשלם ברב קו אישי עבור שניים.

אגב, האם משרד התחבורה אכן קונס חברות תחבורה במיליוני שקלים בגין אי תשלום של נוסעים?!
עמוד 4
19/08/13 07:24
133צפיות
עמוד 4
המסקנה העצובה
האם לאיש אין מה להגיב בעניין?!
21/08/13 02:05
109צפיות

אני מחפש הסבר הגיוני לעקשנותו של דובר אגד
º
אתה מוזמן לפנות אליו.
21/08/13 02:19
51צפיות
ג'ינג'י יקר, שתה כוס מים קרים ונסה להירגע קצת
21/08/13 10:23
134צפיות
קראתי בעיון רב את דבריך וברשותך, אתה נוטף שנאה ועוינות, שלא לומר התלהמות לשמה, באופן שאינו ראוי כלל וכלל. לכנות אדם כלשהו בתואר "שקרן" בהתבסס על מידע שאינו מדויק, ומתוך ההנחה כי ביצוע המעשה בחשכת הפורום ותוך הסתתרות תחת מעטה של אנונימיות, הוא מעשה של פחדנות וחוסר אומץ לב מוחלט שיש בו כדי להעיד על דבריך כלוקים בחוסר אמינות כבד ונגועים בדמגוגיה זולה לשמה.

מדוע לא לפנות במכתב מסודר ורשמי לכל גורם מוסמך כפי שתמצא לנכון, בשפה נאותה ומכובדת, עם פירוט הקובלנה ובדרישה להתייחסות שודאי תגיע בגישה הנכונה? אם אכן הגעת למסקנה חד-משמעית כי הצדק לצדך, אדרבא, פתח פיך ויאירו דבריך. אבל אנא ממך, שמור על שפה נקיה מכינויים קשים והפגן מעט יותר מקצועיות וענייניות. דובר אגד לא עשה לך כל רע ואני מאמין כי אתה מודע לכך היטב, בהתחשב בכלל נסיבות האירוע שעורר את חמתך. נכון, טעויות קורות וחבל שכך, אבל לשם כך יש הליך פשוט של הסקת מסקנות ולקחים ומניעת הישנות מקרים דומים להבא. בוא בגישה חיובית ותרגיש מיד בהבדל ובבקשה, רב לנו מן הטון ההיסטרי הנודף מדבריך. קצת יותר מתינות, מעט דרך ארץ ושפה נאה עוד לא הזיקו לאיש.
אלון, האם אתה בטוח שקראת את דברי?!
21/08/13 23:39
43צפיות

אם קראת את דברי בעיון, אמור נא לי מהיכן האבחנה של "נוטף שנאה ועוינות" ו"התלהמות לשמה"?

בהודעתי הראשונה באשכול כתבתי מדוע בחרתי בכותרת זו, ובהמשך הסברתי את העניין באריכות.

עובדתית, דובר אגד עונה שוב ושוב תשובת טיוח שאינה עולה בקנה אחד עם האמת.
אם התשובה הייתה חד-פעמית, הייתי מניח שאינו מדייק לגמרי מתוך אי שימת לב,
אך בסיפור הנוכחי היו כמה וכמה פניות מגורמים שונים ודובר אגד בחר לחזור על דבריו הבלתי נכונים שוב ושוב!

בדיקה קלה ואמיתית של המקרה ושל הנוהל הנהוג באגד ירושלים הייתה מביאה את מר רטנר למסקנה שדבריו אינם נכונים בעליל,
ושמלבד הנוהל המקובל שלא כדברי תגובתו, קיימים גם פרסומים הסותרים את דבריו במפורש ומופיעים באתרים רשמיים של החברה ושל משרד התחבורה ואף בפרסומי אגד כפי שהבאתי לעיל.
במקרה אני גם מאמין שהדובר הנכבד כן מודע לנוהל המקובל של תיקוף כרטיס אישי עבור שני נוסעים באותה הנסיעה,
כולל אפשרות לנסיעת המשך באוטובוס אחר (ולא ברק"ל) עבור שני הנוסעים!...

דובר אגד אמנם אינו עובד אצלי, אך כלקוח חברת אגד זכותי לקבל תשובות אמיתיות וכנות ולא טיוחים.
אם דובר רשמי בוחר לענות שוב ושוב תשובה כזאת, הרי שהתואר שקרן מגיע לו ביושר.

לגבי הכתיבה כאן, אצלי הפורום אינו נחשב מקום חשוך כדבריך, אלא במה מכובדת להביע בה את דברי וטענותי בדרך בה אני מחליט לנכון למרות שלך זה לא מתאים!!
הפורום אמנם אנונימי כלפי חוץ, אך אני חבר די וותיק כאן ויש כמה חברים נכבדים המכירים אותי מעט, מי בהתכתבות ומי פנים אל פנים.
אם דובר אגד רוצה לתבוע אותי, הוא יכול להגיש בקשה לבית משפט ש'תפוז' יתנו לו את הפרטים שלי.

לגבי הטפת המוסר שהוספת לדבריך, אני מסרב לקבל את הדברים כי הם פשוט לא נוגעים לעניין ולנימת כתיבתי ואתה מוזמן לשומרם לעצמך.

כל הנ"ל זה עוד לפני שנגענו בעצם החוצפה של אותו נהג בעצירת האוטובוס לאחר מספר תחנות, הורדת כל הנוסעים וכליאת הזוג באוטובוס (בדרך לבית חולים!)
וחוסר ההתנצלות על עצם ההתנהגות, שהרי לא מדובר באדם שהתחמק מתשלום, אלא במי שתיקף את כרטיסו ורק לאחר מספר תחנות הנהג "נזכר" שכביכול הוא לא תיקף עבור אשתו.

דובר אגד המייצג את החברה חושב שהלקוח אינו צודק ושנהג יכול לעשות מה בא לו,
הוא סבור שהנוסע צריך לשלם כסף לחינם ולאחר מכן לרדוף אחר הרוח בשביל שקלים בודדים שאולי יואילו באגד להשיב לו ללא כל פיצוי הוגן, רק כי הנהג החליט פתאום,
הוא חושב שכך ניתן להוביל באף ציבור שלם ללא התרעמות ורעש תקשורתי,
הפעם הוא טעה!!! זה הכל.

אם זה מעניין אותך, מכתב מסודר עם כל הפרטים, ההוכחות, הכרטיסים ופרטי עדים אמור היה להשלח (ואולי כבר נשלח) לכל הנוגעים בדבר כולל משרד התחבורה
ואף נשקלת תביעה אזרחית כנגד הנהג והאחראים לו המגבים את מעשיו.

נ.ב. מעניין מה לך ולדובר אגד שבחרת להתקיף אותי אישית בעוד אין לי כל דו"ד איתך?!
אתמול היה דבר דומה באוטובוס של דן
21/08/13 11:31
133צפיות
על האוטובוס שעליתי עלו שתי חברות. אחת העבירה רב קו, השניה ניסתה להכנס עם הכרטיס מהאוטובוס הקודם, כי החברה שילמה על שתיהן ברב קו.
הנהג הסביר לה שהוא לא יכול לתת לה להכנס עם הכרטיס, והוא חייב שהיא תעביר רב קו. היא ניסתה לומר שהנהג באוטובוס הקודם אמר שאפשר לעבור עם הכרטיס, אבל בסוף נאלצה לשלם במזומן על הנסיעה.

אולי העניין הוא שאין שום בעיה לשלם עבור נסיעה אחת ברב קו של מישהו אחר, אבל אז לכרטיס השני אין זכות מעבר במשך 90 דקות?
מהסיבה הפשוטה שהעברת הרב קו בפעם השניה
21/08/13 11:33
107צפיות
זה לא מחייב תשלום, זה מנצל את ה90 דקות מעבר.

אז מצד אחד מנצלים את ה90 דקות באמצעות הרב קו, ומצד שני טוענים שהכרטיס שיצא מהמכשיר גם הוא מקנה 90 דקות.

אבל שוכחים שאלה אותם 90 דקות
אבל היא קנתה שני כרטיסים
21/08/13 11:36
83צפיות
הבחורה עם הרב קו הוציאה ממנו שני כרטיסים. היא שילמה פעמיים. ועדיין, רק על כרטיס אחד היתה לה אפשרות לעבור אוטובוס במסגרת 90 דקות.
אם זה המקרה.
21/08/13 11:37
81צפיות
אז כנראה משהו דפוק בתוכנה.

הנהג אמור להראות שיש שתי נסיעות ברב קו, לפחות בתיאוריה.
זה בדיוק מה שקרה בקו 27 של אגד בירושלים.
21/08/13 12:30
101צפיות
כמה פעמים יצא לי לנסוע בקווי אגד ודן בגוש דן בעיקר וכשמישהו או מישהי רצו "לנקב" פעמיים בכרטיסיה הנהג יידע אותם שאם הם הולכים לבצע נסיעת המשך, על כרטיס אחד הם יחוייבו מחדש.

כל זה, כי הרב קו לא יכול לשמור שתי נסיעות בו זמנית מאותו החוזה כנסיעות המשך. זה עובד כך:

1. הורדת נסיעה אחת בכרטיסיה - מתחיל מונה הזמן של ה90 דקות.
2. הורדת שוב נסיעה בטרם עברו 90 דקות - המונה מתאפס ומתחיל 90 דקות מחדש בעבור הניקוב האחרון בלבד.

ככה זה גם בערך צבור.

הפתרון לכך בגוש דן יכול להיות ואני מסייג את דבריי כי לא בדקתי את זה; טעינת כרטיסיה לצד טעינת ערך צבור. אז אולי יפעלו שני מונים של 90 דקות, האחד בעבור הכרטיסיה והשני בעבור הערך צבור.

טעינת שתי כרטיסיות לא תעזור כי עד שלא נגמרת כרטיסיה אחת, לא מופיעה הבאה אחריה ממה שהבנתי (כשהן באותו קוד נסיעה).
הפתרון כנראה הוא להחזיק רב קו רזרבי
21/08/13 13:01
80צפיות
ואם אנחנו רוצים להסיע אורח, להשתמש ברזרבי.
להחזיק רב קו רזרבי
21/08/13 13:10
84צפיות
זה הפיתרון להרבה דברים בעידן הרב קו
º
לצערנו.
21/08/13 13:36
38צפיות
עדיף אנונימי לטעמי וזהו.
21/08/13 13:38
79צפיות
בשביל שימוש בכרטיסיה לנוסע רגיל שגם ככה לא זכאי להנחות, זה הכי עדיף.

למה? כי מסיבה כלשהי אסור להנפיק שני רב קו על אותו בן אדם ואם מבקר יעלה ויראה שני כרטיסי רב קו ששייכים לאותו הבן אדם, אני לא יודע אם הוא יעשה משהו או לא יעשה כלום.

לכן, אנונימי הוא הפתרון הפשוט לטעמי.
אולי, בירושלים זה לא עובד כך!
21/08/13 23:53
58צפיות

איני איש תוכנה ואינני יודע איך זה עובד במכשיר, אך כמה וכמה פעמים השתמשתי בנסיעות המשך ברב קו בתיקוף כפול עבור נוסע נוסף שנסע איתי גם בנסיעה הראשונה.

באופן הפעולה קיים הבדל בין נהגים שונים, חלקם יודעים לחייב תיקוף כפול באופן מיידי, ואילו אחרים מתקפים נסיעה אחת ומבטלים ורק אז מתקפים כפול.
הבדל הנובע אולי מחוסר ידע בתפעול ואולי מגרסת תוכנה שונה.

בנסיעת ההמשך הפעולה נעשית באופן דומה, וזה דבר שקורה בקווי האוטובוסים בירושלים עשרות\מאות פעמים ביום.

מכשירי התיקוף של הרק"ל אינם יודעי לזהות נסיעת המשך כפולה לא בנסיעה ראשונה ולא בנסיעת המשך.
שבתשתיות: "שדרוג גשרונים" ומתחם התחזוקה בב"ש
118תגובות
18/08/13 23:40
1065צפיות
השבוע שרשור שבתשתיות מתמקד בשני מבצעים בסדר גודל שנדיר לראות ברכבת ישראל שמתרחשים במקביל באיזור באר שבע:
1. מבצע "שדרוג גשרונים" - במסגרת מבצע זה פורקו שני הגשרים מעל נחל חברון ונחל באר שבע והוחלפו בחדשים. ההחלפה בוצעה עקב המלצות חברת ההנדסה שעושה את בדיקות התקינות לגשרי הרכבת.
2. מבצע...

(המשך...)
שבתשתיות: "שדרוג גשרונים" ומתחם התחזוקה בב"ש
השבוע שרשור שבתשתיות מתמקד בשני מבצעים בסדר גודל שנדיר לראות ברכבת ישראל שמתרחשים במקביל באיזור באר שבע:
1. מבצע "שדרוג גשרונים" - במסגרת מבצע זה פורקו שני הגשרים מעל נחל חברון ונחל באר שבע והוחלפו בחדשים. ההחלפה בוצעה עקב המלצות חברת ההנדסה שעושה את בדיקות התקינות לגשרי הרכבת.
2. מבצע הקמת ארבעה מעברים בו זמנית מתחת לשתי המסילות הראשיות במתחם התחזוקה החדש שנבנה בימים אלו בצמוד לתחנת האוניברסיטה.
חשוב לציין שלצורך המבצעים הופסקה תנועת הרכבות לפרק זמן של קרוב לחודש, מה שמשבית מעבר לרכבות הנוסעים לבאר שבע מרכז ודימונה גם את העברת המטענים לאיזור רמת חובב ומפעלי הפוספטים של נחל צין. עקב כך הוחלט ברכבת לדחות את פרוייקט החלפת הגשרים במספר חודשים ולאחד את שני המבצעים לתקופת ביצוע אחת.
תודה עצומה לאיל פיטוסי , לאוקסנה - מנהלת העבודות על הקו לדימונה ולעוזי בוכבינדר - סמנכ"ל חברת הניהול אפשטיין שמנהל את העבודות על מתחם התחזוקה החדש.

נפצח, איך לא, בתמונה של האוטובוס של אנדי שמטייל לו בין ההרים
נסיעה נוספת לחיפה ולקריות
94תגובות
18/08/13 21:47
783צפיות
היום הייתי שוב בחיפה וניצלתי את ההזדמנות כדי לנסות את שינויי התחבורה ביום חול. נסעתי בקו 112 מרמות יצחק להדר, ואז נסעתי לקרית ים לצלם את המת"צ הכי הפוטוגני בארץ.
לא היתה עליי מצלמה טובה, ולכן הפעם התמונות יהיו תמונות סמארטפון באיכות נמוכה יותר מאשר

(המשך...)
היום הייתי שוב בחיפה וניצלתי את ההזדמנות כדי לנסות את שינויי התחבורה ביום חול. נסעתי בקו 112 מרמות יצחק להדר, ואז נסעתי לקרית ים לצלם את המת"צ הכי הפוטוגני בארץ.
לא היתה עליי מצלמה טובה, ולכן הפעם התמונות יהיו תמונות סמארטפון באיכות נמוכה יותר מאשר בשרשור של יום שישי.
ניסיתי לתפוס את מערכת התחבורה בחיפה בשעות הפקקים, אבל (לצערי?) בסביבות 8-9 בבוקר לא מצאתי פקק כמעט בשום מקום - לא בהדר ולא בשדרות ההסתדרות. כנראה שאני לא מכיר מספיק טוב את התנועה בחיפה.
º
בשעה טובה ומוצלחת מוניות שירות בבת ים!!
49תגובות
18/08/13 18:20
745צפיות

(המשך...)
בשעה טובה ומוצלחת מוניות שירות בבת ים!!
שירשור שמות לאמצעי התחבורה החדש בחיפה...
155תגובות
18/08/13 14:06
923צפיות
נא לענות בכותרת בת מילה אחת, על משקל XXXוית

(המשך...)
נא לענות בכותרת בת מילה אחת, על משקל XXXוית
קורה גם במשפחות טובות,אוטובוס תקוע ברחוב...,
18/08/13 11:05
284צפיות
כפי שנצפה על-ידי ביום שלישי בשוע שעבר,ה-13/08/2013.
90-937-01 / דן
18/08/13 11:07
331צפיות
90-937-01 / דן
חוסם תחנה עם מכסה-מנוע מורם.
ירדתי כאן מקו 61 ברחוב הרוא"ה ברמת-גן.
"הישועה" מגיעה בדמות הסדנא הניידת של דן...,
18/08/13 11:09
341צפיות
"הישועה" מגיעה בדמות הסדנא הניידת של דן...,
שהגיעה זמן קצר אחרי שירדתי מאוטובוס עמו הגעתי מתל-אביב.
לא ברור איך פספסו את ההזדמנות לקרוא לה "סדנע"
18/08/13 12:38
161צפיות
º
לבדיקה באקדמיה ללשון עברית!
18/08/13 13:21
54צפיות
º
18/08/13 13:46
14צפיות
חדש יחסית.
18/08/13 18:53
115צפיות
לא זכור לי, שהופיע על ברשת, אך אולי אני טועה.
39-587-72 / דן-סדנא ניידת
18/08/13 23:49
91צפיות
מספר הרישוי כנראה מעיד על שנתון של 2010 או 2011,אבל זו רק השערה שלי.
º
פנימי 9178
19/08/13 12:46
34צפיות
גם לאלה יש מספרים פנימיים...,
21/08/13 10:13
50צפיות
כמו לאוטובוסים?
כן. המספרים מתחילים ב-9
21/08/13 10:42
51צפיות
ברכבי משק ב"דן", המספר הפנימי מתחיל ב-9.
º
OK תודה על המידע!
21/08/13 13:30
16צפיות
היום במטרונית היה הרבה יותר גרוע מביום שישי.
46תגובות
18/08/13 07:48
948צפיות
חיכינו כארבעים דקות בתחנה בצומת קרית מוצקין,וכשסופסוף היא הגיעה היתה דחוסה באנשים עד אפס מקום, וגם הנהג עצר בכל תחנה והתעכב בה כרבע שעה. הרבה יותר גרוע מאגד.אין ספק.

(המשך...)
חיכינו כארבעים דקות בתחנה בצומת קרית מוצקין,וכשסופסוף היא הגיעה היתה דחוסה באנשים עד אפס מקום, וגם הנהג עצר בכל תחנה והתעכב בה כרבע שעה. הרבה יותר גרוע מאגד.אין ספק.
‬ שרשור הכוונה ומודיעין 18/08
18/08/13 01:40
34צפיות

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
º
מתחנת רכבת כלשהי לרחוב היצירה 12 רמת גן?
18/08/13 13:43
34צפיות
סבידור מרכז תל אביב
18/08/13 13:47
50צפיות
יוצאים דרך הגשר לכיוון הבורסה, והולכים עד היעד.
סך הכל פחות מעשר דקות הליכה.
º
תודה
18/08/13 14:27
12צפיות
º
מהיצירה 12 רמת גן למנחם בגין 48 תל אביב?:)
18/08/13 15:59
17צפיות
תשובה-
18/08/13 18:07
27צפיות
צא מרח' היצירה לדרך אבא הלל ומשם לצומת עלית לדרך ז'בוטינסקי (ימינה וימינה דומני), משם 40/42/68/240. 68 בתחנה הראשונה, 40/42/240 בתחנה הלפני האחרונה. לרדת בצומת מעריב, להמשיך מעט קדימה ולעבור לצד השני של הכביש.
מרום נווה - מקרית אונו /אלוף שדה
18/08/13 16:34
55צפיות
שלום ,יש קו שמגיע קרוב למרום נוה(הפארק של מרום נווה)
שאפשר להגיע מאלוף שדה או מקרית אונו ?
מקרית אונו ישירות-רק קו 336
18/08/13 19:58
31צפיות
מאלוף-שדה-קו 134.
º
ואיפה יורדים עם 134
18/08/13 23:11
12צפיות
יורדים ברחוב נגבה פינת הירדן
19/08/13 06:57
22צפיות
מול הכניסה לשכונת מרום נווה בכלל ולפארק בפרט.
תשובה יותר מדוייקת
18/08/13 23:15
29צפיות
קו 336 נוסע פעמיים בבוקר, לא הייתי מסתמך על זה
קו 134 נוסע פעם בשעה - גם לא הכי יעיל. אבל אם מתאים מבחינת הזמן (אפשר לבדוק באפליקציית זמן אמת)
אם אף אחד מהם לא מתאים , הייתי משלב 2 נסיעות :
נסיעה ראשונה לאלוף שדה/הירדן (בין השאר : 55/63 מאלוף שדה, 55/65/104/135 מדרך שיבא, 55 מקרית אונו), ואז עובר לרח' הירדן ולוקח קו לאזור מרום נווה מבין הבאים : 31 (תדירות 15-20 דק'), 131 (עובד רק אחה"צ בכיוון זה , 3 נסיעות בלבד), 134 (פעם בשעה כאמור).
הווו תודה .. נשמע יותר בטוח
20/08/13 12:05
10צפיות
כמעט והלכתי לוותר על הנסיעה הזו
איך מגיעים מ...
18/08/13 23:53
40צפיות
זכרון יעקב / בניימינה (אני יכולה לבחור מאיפה לצאת, בבקשה תגידו לי מאיפה עדיף!!) לעין המפרץ.
ליתר דיוק, לארומה בעין המפרץ. אמרו לי שזה מול הכניסה של עכו. אין לי מושג מה זה אומר אפילו.

תודה מראש לעונים!
מבנימינה לעכו ברכבת
19/08/13 00:13
44צפיות
מעכו לחזור דרומה באחד הקווים המאספים (271, 261, 251) עד עין המפרץ.

אפשר גם רכבת עד לב המפרץ ומשם אחד הקווים המאספים (251/261/271) צפונה, זול מעט, אבל יקח כנראה יותר זמן.
האופציה הראשונה עדיפה לדעתי
19/08/13 01:47
35צפיות
מעכו זה כמה דקות
והרכבת עושה את הדרך
בזריזות יותר

לגבי ארומה
כנראה מתכוונים למרכז ביג של עין המפרץ על הכביש הראשי
ממש בכניסה לעכו דרום\
תודה רבה על התגובות - עוד שאלה אחת
19/08/13 21:59
25צפיות
כמה זמן בערך לוקח להגיע לשם מלב המפרץ בשעות הבוקר (סביבות 10) ?
האם שעה תספיק לי?

אין לי מושג איך התנועה בשעות האלה ומה המסלול של האוטובוס.
º
שעה תספיק
19/08/13 22:20
9צפיות
מקרית אתא
19/08/13 22:32
40צפיות
רחוב רודן ללב המפרץ-איזו דרך הכי מהירה? יש אוטובוס שלא נוסע שעות בתוך קריית אתא?(אין לי בעיה גם ללכת כמה דקות ברגל אם זה יעזור)

הרבה תודה .
º
השרשור הזה סגור, שאלי שוב בשרשור עדכני
20/08/13 00:05
12צפיות
º
מרחוב מארק שאגאל/ז'ורז' סרה לצ.ק.אתא-24/25
20/08/13 03:14
18צפיות
º
ומצ.ק.אתא ללב המפרץ-החלפה ל-1/2/123/136
20/08/13 03:16
16צפיות
התחבורה הציבורית - גירסת המציאות
17/08/13 21:20
379צפיות
מכירים את פרסומת האנימציה המעצבנת על התחבורה הציבורית שמציגה את האוטובוסים כסוג של חלום ורוד?

( זו, למי שלא מכיר - http://www.youtube.com/watch?v=5VNt0mC0qGo )

אז החלטנו ליצור משהו שישקף קצת יותר את המציאות. נשמח אם תצפו ותשתפו:  כאן

חה חה חה ! יפה יפה ! הסרטון יכול
17/08/13 21:56
208צפיות
בהחלט לשמש גורם מדרבן לחמאס או לג'יהאד האיסלמי להפעיל משאית תופת נגד הרכבת הקלה שמסיעה סרדינים "בנוחות מירבית"...."עולים לתחבורה הציבורית ומקווים לא להגיע בחתיכות למכון הפתולוגי באבו כביר עם סיום הנסיעה ועם רסיסי וכדוריות מתכת בתוך כל הגוף...".
אמנם, הפיגוע האחרון באוטובוס ארע ביום 10.01.2013 אך "הם" כרגיל מנסים להרדים אותנו ופועלים בפתאומיות.
פרטים בכללי:
פגיעת רסיסים והדף כנגד אוטובוס של חברת "דן" בקו 51, בעת שבמסלול ממולו ארע פיצוץ (ניסיון חיסול בעולם התחתון) כתוצאה מהצמדת מטען חבלה לדלתו הקדמית של רכב פרטי מסוג מאזדה לאנטיס 323 השייכת לניסים אלפרון, לאחר שאת המעשה ביצע צמד אופנוענים על רקע פלילי. הארוע התרחש בצומת מנחם בגין – שדרות שאול המלך, מול מחלבת "תנובה" ומחסני קופת החולים הכללית בתל-אביב. הארוע התרחש בשעה: 12:58, כ"ח טבת תשע"ג, יום חמישי, דגם הרכב: M.A.N NL-263, M.A.N "מוגמר", גרמני, דגם עירוני, רישוי: 90-844-01
(7064), "דן"
ואין זה משנה אם זה על רקע פלילי או פח"עי.

º
חחחח גדול!!!
18/08/13 14:00
22צפיות
יפה מאוד. חבל רק שהקמפיין המקורי נגנז
18/08/13 14:13
103צפיות
אולי מישהו הבין שם למעלה שכל קשר בין מה שהוצג שם למציאות הוא מקרי.
הנחת סטודנטים ברב-קו
17/08/13 17:44
86צפיות
גם תלמידי מכינה זכאים להנחת סטודנט?
אם כן אישור לימודים יספיק לאגד כדי לקבל את ההנחה?
אישור לימודים + תעודת סטודנט בתוקף.
17/08/13 17:49
75צפיות
כשאני למדתי במכינה הייתי סטודנט מהמניין עם תעודת סטודנט רגילה.

וזה לא קשור לאגד, אלו הנחיות משרד התחבורה.
אבל לוקח זמן עד שהתעודה מגיעה
17/08/13 18:37
50צפיות
לא יעגלו פינה ויקבלו רק אישור לימודים?
ועוד שאלה על הדרך אם אפשר
17/08/13 18:50
73צפיות
ייתכן שיש אוטובוס רק פעם ביום ממרכזית המפרץ לכרמיאל?
יש דרכים אחרות לעשות את הדרך הזאת?
יש הרבה אוטובוסים
17/08/13 18:57
61צפיות
אתה מחפש לתחנה מרכזית או לאיזנ מקום אחר בכרמיאל?

וכדי לקבל הנחת סטודנט אתה חייב להציג תעודה בתוקף.. אחרת אי אפשר לקבל את ההנחה.
אני בת
17/08/13 19:03
64צפיות
שצריכה להגיע לבראודה אבל שוקלת למכור כלייה ורקמת כבד כדי לממן את הטירוף הזה...
ראיתי עכשיו שאפשר עם קו 261 ו-262 אבל הוא לא מופיע ברשימת הקווים משום מה.
סורי
17/08/13 19:10
52צפיות
כמו שכתבתי- הסתדרתי
17/08/13 19:11
53צפיות
הבעיה היחידה שהוא לא מופיע ברשימת קווים. שזאת כבר בעיה טכנית...
תודה בכל מקרה
סביר שלא הסתדרת, יש קווים מהירים ויש מאספים.
17/08/13 21:08
48צפיות
שאלי שאלה מסודרת בשרשור ההכוונה ותקבלי מידע מלא.

אני לא בקיא באיזור הצפון אבל זכור לי שיש קווים יותר מהירים.

ולא מעגלים פינות, כמו שחייל נדרש להציג חוגר ולא - ישלם.
º
תודה אבל לא תודה
17/08/13 21:15
17צפיות
יש הרבה יותר מאחד
17/08/13 19:06
53צפיות
אבל אם תרצה לדעת איזה, אתה צריך לשאול בשרשור הכוונה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום