לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום משחקי תפקידים
מחפשים DM לקבוצה ?מחפשים בנרות שחקן שגר קרוב ?בשעת לילה מאוחרת חלמתם על יצור מדהים, שאתם פשוט חייבים לספר לכולם על כך ?אם כן, הגעתם למקום הנכון...כאן המקום לעשות דברים אלו ועוד.אך שימו לב ``פורום - לוח מודעות שכל אחד מוסיף הודעה בזמנו הפנוי!יש אנשים שנכנסים לפורום כל ערב ויש אנשים שנכנסים בבוקר ועדיין הם יכולים לנהל דיון בניגוד לצ´אט שבו מדברים עכשיו ועוד חצי שעה מה שכתבתי יעלם`` (הגדרה באדיבות - דרגורן)כמו כן :מאחר ויש מקום בכל דף רק ל 15 הודעות ראשיות (ללא כל קשר לכמות התגובות שיש להודעה) אז :לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``שלום שמי מהשמו ואני בן # ואני טרול/הוביט ... או כל דבר אחר``לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``מישהו קרא את/שיחק ב ...? `` לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``יש כאן מישהו?`` לא פותחים דיון בהודעה ללא תוכן כזו: ``רומח הדרקון/הארי פוטר/שר הטבעות שולת!!!``, או ``ספר אחלה`` הודעות צריכות להיות ענייניות או מצחיקות, כאלו שיוכל להתפתח דיון בעקבותיהן.לא לשאול שאלות שהתשובה עליהן היא כן/לא, וכן לא הודעות אשר אינן נותנות כל אינפורמציה.דבר שני.המלצות: (שדרך אגב לא אני המצאתי אותן והם נכונות לכל מקום באינטרנט) *לפני שאתה פותח את הפה ומדבר ברר את הדברים הבאים: 1. מהם הכללים של המקום? 2. מהן הציפיות של אנשי המקום מחבריהם לשיחה מבחינה של נימוס למשל? * למד להכיר ולו בצורה השטחית ביותר את האנשים במקום (בעיקר כדי שלא תתקוף את המנהל/ת ועוד תחשוב שהיא/הוא רק משתתף/ת ותיק/ה) רק כדי לשמור על יחסים טובים עם הסובבים אותך. * למד איך לעבוד במקום החדש (במקרה זה פורום) למשל לא לצפות שיענו לך תיכך ומיד, ואם אינך בטוח תסתכן ותשאל אפילו שאלות מטומטמות. בפורום הזה בשונה, אולי, מאחרים אנחנו לא נוהגים להתקיף אנשים חדשים, בורים ותמימים. יש מקומות שיאכלו אותך בלי מלח ובלי סכו``ם.דבר שלישי: פרסום פורומים או אתרים אחרים. פרסום לפורומים או אתרים אחרים צריך להיעשות באישור אחד ממנהלי הפורום ולהיות משורשר אל פתיל אוף-טופיק או אל הודעות קצרות. פרסום שיעשה ללא רשות ויפתח בהודעה חדשה ימחק ללא הסברים או נקיפות מצפון.

אודות הפורום משחקי תפקידים

מחפשים DM לקבוצה ?מחפשים בנרות שחקן שגר קרוב ?בשעת לילה מאוחרת חלמתם על יצור מדהים, שאתם פשוט חייבים לספר לכולם על כך ?אם כן, הגעתם למקום הנכון...כאן המקום לעשות דברים אלו ועוד.אך שימו לב ``פורום - לוח מודעות שכל אחד מוסיף הודעה בזמנו הפנוי!יש אנשים שנכנסים לפורום כל ערב ויש אנשים שנכנסים בבוקר ועדיין הם יכולים לנהל דיון בניגוד לצ´אט שבו מדברים עכשיו ועוד חצי שעה מה שכתבתי יעלם`` (הגדרה באדיבות - דרגורן)כמו כן :מאחר ויש מקום בכל דף רק ל 15 הודעות ראשיות (ללא כל קשר לכמות התגובות שיש להודעה) אז :לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``שלום שמי מהשמו ואני בן # ואני טרול/הוביט ... או כל דבר אחר``לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``מישהו קרא את/שיחק ב ...? `` לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``יש כאן מישהו?`` לא פותחים דיון בהודעה ללא תוכן כזו: ``רומח הדרקון/הארי פוטר/שר הטבעות שולת!!!``, או ``ספר אחלה`` הודעות צריכות להיות ענייניות או מצחיקות, כאלו שיוכל להתפתח דיון בעקבותיהן.לא לשאול שאלות שהתשובה עליהן היא כן/לא, וכן לא הודעות אשר אינן נותנות כל אינפורמציה.דבר שני.המלצות: (שדרך אגב לא אני המצאתי אותן והם נכונות לכל מקום באינטרנט) *לפני שאתה פותח את הפה ומדבר ברר את הדברים הבאים: 1. מהם הכללים של המקום? 2. מהן הציפיות של אנשי המקום מחבריהם לשיחה מבחינה של נימוס למשל? * למד להכיר ולו בצורה השטחית ביותר את האנשים במקום (בעיקר כדי שלא תתקוף את המנהל/ת ועוד תחשוב שהיא/הוא רק משתתף/ת ותיק/ה) רק כדי לשמור על יחסים טובים עם הסובבים אותך. * למד איך לעבוד במקום החדש (במקרה זה פורום) למשל לא לצפות שיענו לך תיכך ומיד, ואם אינך בטוח תסתכן ותשאל אפילו שאלות מטומטמות. בפורום הזה בשונה, אולי, מאחרים אנחנו לא נוהגים להתקיף אנשים חדשים, בורים ותמימים. יש מקומות שיאכלו אותך בלי מלח ובלי סכו``ם.דבר שלישי: פרסום פורומים או אתרים אחרים. פרסום לפורומים או אתרים אחרים צריך להיעשות באישור אחד ממנהלי הפורום ולהיות משורשר אל פתיל אוף-טופיק או אל הודעות קצרות. פרסום שיעשה ללא רשות ויפתח בהודעה חדשה ימחק ללא הסברים או נקיפות מצפון.

מיומנו של דניל - הגעה לעיר מפלט
18/01/2012 | 20:53
9
7
אויר, אני חייב אויר.
מזועזע מהמראה שהרגע ראיתי, אני רץ החוצה מהמבנה של הגנולים.
עובר את המסדרון ופורץ החוצה לאויר הלילה.
נעמד בכניסה, אני מביט סביב, לוגם כמויות גדולות של אויר צלול וקר.
אחרי דקה אני מתחיל בתרגיל ריכוז, מדמיין לעצמי עץ שצומח במהירות ומשקיט את ההמולה בראשי.
הירח זורח ומאיר את השממה, ואני נרגע ומתחיל לנתח את האירועים, אחד אחרי השני, לאט ובנחישות.

הבסנו את השד, נחנו קצת במבנה וניסינו לחקור את מקור הכוח שנשאר במרכז המבנה.
מדובר בעמוד הבוקע מהרצפה, ואחרי מטר וחצי הוא נפתח לבריכה קטנה, שאפשר לשטוף בה ידים או פנים.
הנוזל בבריכה קסום, מקרין כוח ומאיר את המבנה באור ירוק, עם מות השד האור החל להתעמם, והצבע שלו התחיל להתנקות.
אחרי מאמץ, נזכרתי איפה שמעתי על בריכה כזאת של כוח "זאת בריכה כוח, היא כנראה סיפקה לשד עוד עוצמה. יש סיפורים שאומרים שטבילה בבריכה תעניק כוחות או יכולות"
זאת הייתה הטעות. לא זיהיתי את זה ברגע שאמרתי את זה, אבל בחשיבה לאחור? זה היה הזרז שהוביל לאירועים שאחרי.
ג'ון החליט שהוא צריך לקחת את הכוח לעצמו, קליי ניסה לעצור אותו – מה שרק עודד אותו לנסות יותר.
רום ניסה לעזור לקליי, ואפילו ניסה להתייעץ עם האל שלו – אבל ללא הועיל.
ג'ון נכנס לבריכת הכוח, והשתנה.
השיער שלו נשר, צבע העור של פניו השחיר, השיניים שלו התחדדו קלות, וכל תווי הפנים התחדדו.
כשראיתי את זה, ברחתי.
כן. אני פחדן. והמראה של הפנים השדיות הללו הפחיד אותי, הפחיד מאד.
אני רועד כשאני חושב על הפנים השדיות של ג'ון, ואז כועס על עצמי שאני מאבד את הריכוז.
אני מזין את הכעס לעץ, עוזר לו לגדול, הריכוז והשלווה חוזרים.

ג'ון ספג את הכוח של הבריכה. כנראה ששאריות של הכוח של השד נשארו בבריכה.
העובדה שרק הראש של ג'ון השתנה, ולא שאר הגוף – רומזת שאולי השינוי לא יהפוך אותו לשד, ואולי הוא ימשיך להיות ג'ון.
אני מתרכז בזה, ומחליט שמחר בבוקר, באור היום אני אראה האם ג'ון מתנהג כמו ג'ון או כמו שד.
בשלב הזה קליי מצטרף אלי בחוץ, הוא נראה מזועזע
"היי קליי, גם אתה רוצה לישון בחוץ?"
הוא נוהם משהו, ואנחנו מתארגנים לשינה.

בבוקר ג'ון יוצא החוצה, אני לא מזהה הבדל בהתנהגות או בדיבור.
קליי פונה לעברו "לפחות תסתיר את הפנים האלה" ג'ון מהנהן בראשו, וכשהראש עולה חזרה, הוא כבר ראש של ילדה קטנה, ושאר הגוף משתנה במהירות לגוף של ילדה קטנה.
אנחנו ממשיכים בדרכנו, שקטים... כל אחד שקוע במחשבות שלו.
אני מחליט שעם שחרור השבויים מהעיר, אני אפרד מהקבוצה, אני לא מוצא את המקום שלי בה, והסיכונים שהקבוצה לוקחת שוב ושוב? אני מניד בראשי כשרום מצביע לעבר האופק
הוא שולף את אביזר הקסם שמאפשר לו לראות למרחוק, ואומר "דרקון! אני עוד לא מצליח להבחין בצבע"
אנחנו מחליטים להתחבא, וכאשר הדרקון מתקרב, נראה שהוא זהוב. במבט קרוב עוד יותר, יש לו כנפיים מלאכיות.
רום יוצא מהמסתור ומברך את הדרקון לשלום, אנחנו יוצאים אחריו מהססים.
"שלום לכם, אלו שהנבואה דיברה עליהם!" הקול שלו מהדהד ועוצמתי בקניון
"חברי הקבוצה של הבלתי מנוצח, הנבואה מספרת שאתם צריכים לפגוש את העכברוש, ובעזרתו להציל את המישור הזה מהקללה שעליו"
אני זז טיפה לצד, לא מרגיש שאני חלק מהקבוצה שהדרקון מדבר עליה, בעוד רום ממשיך לדבר עם הדרקון
"אנחנו נציל את המישור? ומה עם השבויים?"
הדרקון מעווה את פניו, האם זה היה חיוך?
"אתם! חברי הקבוצה הזוהרים של הבלתי המנוצח!" הוא פונה לקליי "הקשת הבלתי מנוצח"
פונה לרום "נציגו של הבלתי מנוצח"
פונה אלי? "החכם"
ההלם גורם לי לפספס את שאר דבריו.... החכם? הדרקון אומר שהנבואה קושרת אותי עם הקבוצה.
שאני חלק ממנה, ולפי התאור שלו, זה חלק חשוב..... החכם.....
הוא ממשיך לדבר ולאחר מכן עף לדרכו
אנחנו ממשיכים בדרכנו, אני לא מפסיק לחשוב על המשמעות של דברי הדרקון... אולי אני צריך לשנות את הגישה שלי?

ג'ון מלהג כדרכו על המאורע האחרון שהוא זוכר, במקרה הזה זה הדרקון, וקליי מתחיל להתרגז מהנושא
"ג'ון!" אני פתאום פונה אליו "תוכל לסרוק את הדרך מקדימה? לסייר ולוודא שאנחנו מקבלים התראה על כל סכנה שמתקרבת?" העיניים שלו נדלקות, והוא ממהר קדימה
"קליי, תוכל לצפות במאסף ששום דבר לא עוקב אחרינו, ואולי לטשטש חלק מהעקבות?" קליי נאות, ושלום חוזר לקבוצה

העיר מפלט – הדבר הראשון שרואים מהעיר, זאת חומה עצומת מימדים, כשלושים מטר גובהה.
אנחנו נעצרים במרחק ומחליטים שאני אתחזה לאציל, בעוד השאר יתחזו לשומרים שלי (קליי ואנטן), נושא הכלים שלי (ג'ון), והמשרת האישי שלי (רום)
כמובן שאני אומר מחליטים, ובפועל זה דרש שכנוע של ג'ון (הוא יוכל לקחת מגילות! עם קסמים!) שחשב שהוא יוכל להיות האציל

הכניסה לעיר עברה ללא אירועים מיוחדים, המשמר גילה קצת התנגדות, ולאחר שהובן שאנחנו הולכים לסחור בעבדים (וכסף שהחליף ידים – מסתבר שלקבוצה הזאת יש המון כסף), השומר הראשי בשער הפנה אותנו לבחור בשם "לים".
שנודע גם בשם "העכברוש".
לים החל לעשות לנו סיור קצר בעיר, כששמענו מאחת הסמטאות קולות צוחקים וקול נאנח בכאב.
כולנו נעמדנו, לים חייך חיוך עצוב "אין מה לעשות, עדיף להמשיך הלאה"
בניסיון לשמור על ההתחזות שלנו, אני חושב מהר ומחליט לשלוח את ג'ון (מומחה ההתגנבות של הקבוצה) וקליי.
שנייה אחרי שאני חושב על זה, אני מקווה בליבי שזה יעזור ליחסים המתדרדרים בניהם, ואומר בקול "אתה ואתה" מצביע על שניהם
"לכו לבדוק מי עושה את הרעש המטריד הזה, ותפסיקו אותו"
ללים אני מחווה בתנועה אצילית "המשך"

ג'ון וקליי מיהרו לסמטה, ולאחר מכן עידכנו אותנו ששלושה נערים התעללו בעבד זקן.
לאחר התגנבות מהירה, והפחדה של הנערים, קליי וג'ון מיהרו לחזור אלינו – לפני שהצרחות של הנערים "שד! שד בעיר!" יזעיקו את המשמר, ויסבכו אותנו.
אנחנו ממשיכים בסיור ומגיעים למרתה, אישה גדולת מימדים המכינה סיר גדול של נזיד.
הריח מצוין, אבל כשהיא הרימה כף של נזיד בשביל לטעום אותו, הבחנתי בזנב משתלשל מהכף....

אני שולח את רום, קליי ואנטן להמשיך להסתובב עם לים, בעוד אני וג'ון נשארים באזור של מרתה.
לאחר שג'ון מתחקר אותה על הקשר שלה למחתרת, (ומכניס אותה לפחדים שמא אנחנו שומרים במסווה), אני "מעודד" אותו לחקור את הסביבה בתור ילד.
כשהוא הולך אני קולט שלאט לאט אני לומד איך אפשר לתעל אותו לכיוונים הנכונים, בקצב הזה ג'ון עוד יתחיל לתרום יותר מאשר להפריע.

בנתיים אני נח, מסדר את המחשבות, ומריץ רעיונות.
זה נראה צירוף מקרים קטן מאד שהדרקון הפנה אותנו לעכברוש, והכינוי של לים הוא "העכברוש".
מחוסר הנוחות של ברטה, כנראה שאכן יש מחתרת, וכנראה שהיא חלק קטן ממנה.
האם עדיף לנו להצטרף אליה, או לנסות להגיע עמוק יותר דרך ההתחזות לסוחר?
אולי שווה שאנטן וקליי יתחזו לשומרים?
מה המטרות שלנו?

בשלב הזה החשיכה מתחילה לרדת, והשאר חוזרים אלינו.
רום מעדכן אותנו שהוא השיג "לי" ראיון עם סוחר בשם באקרה, שעלי ללבוש את הסיכה שלו ושהוא יפגוש אותי ועוד אחד בערב.
אני פונה ללים ומגלה לו את המטרה האמיתית לבואנו.
השאר מופתעים, לא מתערבים בשיחה, לים מתלהב, ואומר שאם אנחנו רוצים להצטרך למחתרת, אנחנו צריכים ללכת איתו לדירק.

הוחלט שאני ורום נלך לפונדק, והשלישיה ילכו עם לים לדירק.

בכניסה לפונדק עוצרים אותנו זוג שומרים, שנותנים לנו לעבור רק לאחר שהם רואים את הסיכה.
אני לא אתאר מה קרה בפנים. אני מתבייש בעצמי שזה קרה.
רק אגיד שבאקרה הסכים עקרונית לעבוד איתי, אם אני אוכיח לו שאני סוחר עבדים "איכותי" ע"י לכידה של שני עבדים שברחו לו, או אספקת זוג עבדים שווי ערך (או בעלי ערך גדול יותר)
אני מרגיש מטונף. שהייתי צריך להגיד את הדברים שאמרתי, ושראיתי את הדברים שראיתי.
18/01/2012 | 21:48
אז עכשיו יש לכם משנה צורה בקבוצה?
18/01/2012 | 23:20
1
5
או שיש עוד דרכי ביטוי להשפעה של הבריכה על הדמות ההיא?
המרגל המושלם... או המתנקש המושלם... או הגנב המושלם... או שחקן התאטרון המושלם...
בקצב שבו אתם משלמים סכומי עתק על דברים במשחק הזה בקרוב תצטרכו לשלוח אותו להופיע (או לגנוב, או להתנקש, או למכור סודות מדינה) כדי לשלם אש"ל.

נראה גם שדניל מתברג לתפקיד מרכזי ניהולי בקבוצה- איך החברים הוותיקים יותר בקבוצה מגיבים לזה?
הוא לא משנה צורה, יש לו כובע שעוזר בזה
18/01/2012 | 23:25
2
נקודת המבט של רום לפגישה האחרונה דיי שונה ;)
הנבואה - מיומנו של רום דה לווגה
19/01/2012 | 11:40
5
2
לאחר מנוח מאוד קצרה והבנה מה הבריכה של השד אמור לעשות מצאנו את עצמינו במלחמה מול ג'ון שהחליט (ורק הבלתי מנוצח לשנות את דעתו כשהוא עושה את זה) לקפוץ לתוך הבריכה.
בשלב הזה עוד לא שללתי שימוש בזה, רציתי שנחליט כקבוצה מה נעשה..
שיכנעתי את ג'ון לחכות לאחרי שאעשה מדיטציה ואהרהר בנושא.
כשחזרתי לחדר, התשובה שלי היתה ברורה, צריך לקדש את הבריכה המקוללת ולמנוע כל שימוש בה.
בעודי מקדש את הבריכה קליי ניסה לעצור את ג'ון מלהשתמש בה אך ללא הועיל.. היכולות שלו שאנחנו כל כך מעריכים בקרב פעלו נגדינו הפעם.. הוא נעלם בין הצללים בשביל להופיע שוב כבר בתוך הבריכה..
בזמן שאני מתעורר מהטרנס שנכנסתי אליו ראיתי מראה מזעזע..
אנרגיה ירוקה כיסתה את כולו והתחילה להתמקד סביב ראשו, ברגע אחד השינוי קרה, השיער שלו נפל, הפנים שלו השחירו והתעוותו.
דניל צעק וברח החוצה קליי התחיל לירות לכיוון הבריכה והפסיק רק כשהוא ראה שאני מגונן על ג'ון בגופי.
"הוא שד! צריך לחסל אותו!"
"לא קליי, זה ג'ון, אותו ג'ון שהרג את השד ששוכב מת שם בפינה"
"הוא היה ג'ון! עכשיו הוא שד!"
"אנחנו לא יודעים את זה עדיין, ואני חושב שעל כל הפעמים שהוא הציל את החיים של כולנו מגיע לו לפחות את הספק, מחר בבוקר כשאחדש את כוחותיי אני אוכל לדעת בוודעות"
"טוב, אבל בסימן ראשון..."
אני קוטע אותו "אני יודע... אני יודע.."
הוא יוצא לישון בחוץ עם דניל ואני נשאר להשגיח על ג'ון, שבשלב הזה קשור בחבלים אזיקים ושלל חיזוקים אחרים שהצלחנו לחשוב אליהם.
אני מתעורר משינה טרופה בבוקר, מתפלל לבלתי מנוצח ומתחיל לבחון את ג'ון
ג'ון מתעורר בדיוק בסיום הבדיקה, אני שואל אותו אם הוא זוכר מה קרה אתמול, "כן, ניצחתי את קליי ונכנסתי לבריכה", כשאני רואה שהוא שמר על התמימות שלו הלב שלי מתמלא בתקווה.
"ג'ון, מה שאני יודע זה שעבר שינוי חיצוני, שאתה עדיין אתה ברובך והכי חשוב, מצב שלך הפיך!, כשנגיע למקדש אני אוכל להחזיר אותך למצב האמיתי שלך..." אני מסיים את המשפט ומתחיל להתרומם בזמן ולצאת החוצה, אפילו לא חושב על זה שג'ון עדיין קשור ויוצא החוצה לבשר את הבשורה האופטימית לקליי.
"קליי, הוא עדיין ג'ון והמצב הזה הפיך, כשנחזור לאוורנס אני אוכל להחזיר אותו למצב המקורי"
"לפחות שישתמש בכובע שלו בשביל להראות נורמלי"
ג'ון בדיוק יוצא מהמאורה, נעלב אבל משנה צורה לילדה אנושית קטנה.
בהמשך המסע קליי פשוט מתעלם מג'ון, אני יכול להבין אותו, אבל קשה לי עם הניתוק שיש בין החברים שלי.
במרחק של יומיים ממבטחים אני רואה באופק משהו ענק מתקרב אלינו, אני מסמן לחברים להתרחק ומסתכל עם המשקפת, "זה דרקון, עם כנפיים.. של מלאך?"
הדרקון נעצר לא רחוק מאיפה שאנחנו מתחבאים, אני יוצא ומברך אותו
"שלום לכם, חייליו של הבלתי מנוצח, אני הוא שומר הנבואה, חיכיתי תקופה ארוכה בשביל להעביר לכם את המסר שלי"
אני רואה ששאר החבורה נעמדת סביבי ומקשיבה בפה פעור
"הקשת בלתי מנוצח, הלוחם, החכם, ההולך בצללים וקולו של הבלתי מנוצח, כולכם כאן!
קולו של הבלתי מנוצח, אני מרגיש אנרגיה חלושה מהקמע שלי... או שדמיינתי את זה?
"עלייכם להגיע למבטחים ולהיפגש עם העכבר.."
אז ג'ון השתחרר לבד ואף אחד לא ראה איך?
19/01/2012 | 13:16
3
3
אם מישהו יכול להשתחרר מקשירה - זה הוא
19/01/2012 | 13:26
3
בפועל העובדה שהראש שלו הפך לראש שד עזרה לו להשתחרר (הוא מסוגל לירוק חומצה).
זה ומיומנות גבוהה ב-Escape artist - מובילים לכך שהשתחררות זה רק עניין של זמן.
הדבר האחרון שיפתיע את הקבוצה זה שג'ון
19/01/2012 | 13:32
1
2
השתחרר מאזיקים ;)
זה באמת היה קטע טוב
19/01/2012 | 15:19
3
החבורה אזקה את ג'ון באזיקים מלאכת מחשבת ואז ליפפה אותו לחלוטין בחבל.
ואז הם השאירו אותו במבנה ויצאו החוצה כדי לדבר בלי שהוא ישמע אותם.

ג'ון התעורר, גילה שהוא יכול לירוק חומצה, ירק קצת על החבל שמיד נמס ונקרע ממנו, זחל עד לתיקי הציוד שלו, מצא את כלי הפריצה שלו ופרץ את האזיקים (עם מינוסים והכול).

הוא אז אסף את כל הציוד שלו, לבש את תיק המסע על הכתפיים, ויצא כולו בארשת עליזה לבני החבורה החוצה ואמר "נו חברה, אז ממשיכים במסע" - זה היה קטע חזק :)
המשך
19/01/2012 | 13:27
2
"אלים עתיקים החביאו חפצים שונים בשממה הזו, והם המפתח להחזיר את המקום הזה לקדמותו, לא ברור מה משאיר אותם חבויים אבל המאגים האפלים ממבטחים מחפשים אותם כבר שנים"
"איך נוכל למצוא את החפצים האלו"
"תמצאו את העכבר, זה מה שהנבואה אומרת" הוא פורש את כנפיו ונעלם באופק.
עם כוחות מחודשים אנחנו ממשיכים בדרכינו למבטחים.
לפני שהתקרבנו לעיר הייתי צריך להסתיר את השריון שלי, הגאווה שלי בשליחות שלי על המישור הזה היתה עשויה להוביל אותנו למוות אם השומרים היו רואים את הסמל של הבלתי מנוצח זה היה הסוף של המשלחת שלנו
תיאמנו גירסה שבה דניל הוא אציל אלף שבא לאזור בשביל לסחור בעבדים, אני השומר האישי שלו והאחרים הם שכירי חרב.
אחרי שמנהיג המשמר של העיר קיבל שוחד קטן הוכנסו פנימה וקיבלנו קצת מידע פנימי על העיר.
מוזר לי שלא מתייחסים אליי כמנהיג הקבוצה, לא ביקשתי את זה אבל בכל פעם שנשאלנו מי המנהיג הקבוצה הפנתה את מבטיהם אליי.
זה מרענן, להיעלם מהעיניים של כולם כאדם פשוט מאפשר לך להתבונן בשקט על הסביבה ולקלוט דברים שלא הייתי יכול בצורה אחרת.
מנהיג המשמר ציוות אותנו לבחור כחוש בשם "לים"
"שלום, אני לים, אבל כולם קוראים לי העכבר"
מדהים איך הנבואה עובדת, אני מסתכל על לנדניל ולוחש "זה היה מהר"

כל זה עבר בשלום, אבל ברגע שראיתי את הלך הרוח בעיר הזו המשחק הקטן של לנדניל האציל וחבורת השכירים שלו השאיר טען מאוד מר מאוד מהר..
לעמוד בפונדק קטן ולהעמיד פנים שהאדון לנדניל לא מרוצה מהמיטה שהוצגה בפניו במקום ללכת לחפש את השבויים, אני לא מבין איך זה יעזור..
אנחנו משאירים את ג'ון ואת האדון שלנו בפונדק של מרטה והולכים לחקור את העיר,
נכנסו לאחת מחנויות הנשקים העשירות יותר ובזמן שקליי ואנטן התעניינו בסחורה יצרתי קשר עם אחד האצילים (בשם האדון לאנדניל...)
שיקוללו כולם בזעמו של הבלתי מנוצח! אני עומד ומדבר בגינונים עם סוחר עבדים מרושע ומתחנחן בשביל שיעניק לי מזמנו ויסכים לפגוש את לאנדניל בשביל לדון בסחר עבדים.
אני בולע את הרוק ומצליח לשכנע את הסוחר ארקה שיפגש איתנו בערב לדום בעסקים.
אנחנו חוזרים ללאנדניל וג'ון ולנדאניל מתחיל לשפוך את כל המידע שאנחנו מנסים להסתיר ללים..
הריי בשביל מה אני מסתיר את הזעם שלי ומשנן תפילות בראש כל היום בשביל להימנע מלהתפרץ בזעם על אחד מסוחרי העבדים ברחוב אם הוא פשוט הולך ומגלה הכל, לילד שהכיר לנו ראש משמר העיר!!
לים אומר שצריך לפגוש מישהו בעיר שהוא ידע מה כדאי לעשות בשביל להפיל את המאגים, אני מזכיר ללאנדניל שיש לנו פגישה עם ארקה ומחליטים להתפצל, לפחות קליי יהיה אחראי על השיחה העם מנהיג המחתרת, ואני אהיה עם לאנדניל ובתקווה אוכל לעדן את המידע שהוא בוחר לשפוך בציבור.

במהלך השיחה עם ארקה הבנתי שהוא זה שחטף את התושבים של דרלינס פרי, הוא זה ששיסה את היצורים המתועבים האלו באזור שנלחמנו על השקט שלו כל כך קשה.
אני כמעט הולך ודורש שישחרר את החטופים כשאני נזכר איפה אנחנו נמצאים ושפעולה כזו פשוט תוביל למוות שלי ושל חברי..

אנחנו חוזרים לשאר החבורה ומתחילים לחשוב על דרך פעולה..
הו הירואינוס תן לי כוח  לממש את הנבואה!
התנצלות לציר הנחשי
18/01/2012 | 09:14
4
9
אני מכיר אותך, ואתה מכיר אותי.
שיחקנו ביחד בכמה משחקים, ונפגשנו פעמים רבות.
למרות השפה שהשתמשת בה (ההשוואה לנאצים, שפה בוטה בהודעות וכו'), אני לא חשבתי (ועדיין לא חושב) שאתה באמת רוצה לפגוע בי או להעליב אותי.
יצאתי מנקודת הנחה שגם אתה תבין את אותו הדבר לגבי ההודעות שלי.
טעיתי.

סליחה.
לא התכוונתי להעליב, ובטח לא התכוונתי לפגוע.
תודה... אני מעריך את זה
18/01/2012 | 20:03
2
4
ומציע אחת בתמורה אם בכל זאת גם אני לחצתי על כפתורים בדיון הזה.
לא ציפיתי לזה, אני שמח שהופתעתי.

ואני לא מסכים עם המחשבה שהעלת לגבי לא לכתוב יותר קטעי יומן שלך בפורום - להיפך, לכתוב זה טוב.

בוא נשאיר את זה מאחורה.
Agreed!
18/01/2012 | 20:25
2
18/01/2012 | 20:45
2
18/01/2012 | 20:46
2
חוג בחיפה למי שמעוניין
17/01/2012 | 22:00
2
1
שלום לכולם!

אני וחבר רוצים להוביל קבוצה בחיפה.

אז מי שתמיד חלם להרוג דרקונים, להציל נסיכות, לעשות קסמים, לגלות עולמות, להוביל מלחמות או סתם לנקות את העולם מהרוע ולא מצא איך מוזמן ליצור איתנו קשר.

יש לנו ניסיון משחק וניסיון בהובלה של הרפתקאות ובעיקר המון רצון להשקיע!

יש לנו מלא מפות מוכנות רעיונות גדולים והרפתקאות מעולות!

מחפשים לשחק בחיפה?

תיצרו איתי קשר בהודעה פרטית!
לא הבנתי - אתם רוצים לשחק או אתם רוצים
18/01/2012 | 16:08
1
4
להקים חוג?
רוצים להקים חוג
18/01/2012 | 17:46
2
רוצים להקים חוג
שאלה למי שמנוסה במשחקי פורום
17/01/2012 | 21:36
42
9
כי אני לא.

הרבה משחקי פורום פוצחים בסערה ואז מתמסמסים מסיבות שונות ומשונות. קשה הרבה יותר להיות נאמן למשחק פורום שכל אחד מגיב בזמנו שלו, מאפשר למשחק שולחני שיש זמן משותף שמוקדש רק לפעילות הזו.

אני שם לב שהרבה ממשחקי הפורום בעבר ניסו לחקות הנחות יסוד המתאימות למשחקים שולחניים (למשל, קבוצה...
המשך>>
כי אני לא.

הרבה משחקי פורום פוצחים בסערה ואז מתמסמסים מסיבות שונות ומשונות. קשה הרבה יותר להיות נאמן למשחק פורום שכל אחד מגיב בזמנו שלו, מאפשר למשחק שולחני שיש זמן משותף שמוקדש רק לפעילות הזו.

אני שם לב שהרבה ממשחקי הפורום בעבר ניסו לחקות הנחות יסוד המתאימות למשחקים שולחניים (למשל, קבוצה שמשחקת יחדיו) מה שכנראה לא עובד יחדיו. אז?

אילו הנחות יסוד מתאימות למשחקי פורום ולא לשולחניים ולהיפך?
אילו כללים / מטה-כללים הייתם ממציאים כדי לשלוט היטב במשחק פורום ולהאריך את משך חייו.
האם היה משחק פורום שהשתתפתם בו והגיע לסיומו הרצוי (במקום להתמסס?).

כל הערה/הארה תתקבל בברכה.
המציאות מדביקה את הדמיון
17/01/2012 | 14:05
2
4
בשיעור אתמול, סיפרה לנו המנחה שהפנטגון הזמין כמה במאים של סרטי אסונות כדי לדון בתרחישים. אם אינני טועה, זה קרה בעקבות אסון התאומים, דבר שלא חשבו עליו, אז אנשי הבטחון רצו מחשבות "מחוץ לקופסא".

מחשבי הטאבלט - זה משהו שהקונספט שלהם הונח אי שם בסדרות המד"ב מאמצע המאה שעברה

ועכשיו, עניין ההאקר הסעודי.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4173415,00...

אני לא מוצא את הכתבה המדוייקת, אבל נתקלתי בכותרת שאומרת שישראל מקימה יחידה ללוחמה קיברנטית.
זה הזכיר לי את אקו מיראג'
http://pl.shadowrun.wikia.com/wiki/Echo_Mirage
ראש הממשלה התחייב על הקמה של יחידת לוחמה
18/01/2012 | 09:18
1
3
כבר לפני זמן מה.
אפילו היה ראש יחידה שהיה אמור להקים אותה, אבל פרש מכוון שהתקציב שהוא קיבל היה קטן מדי.

ולגבי הנושא של "מציאות מדביקה את הדמיון" - למיטב ידעתי יש מכון בארץ שתפקידו "לחזות את העתיד".
ניהאו יכולה לכתוב עליו יותר ממני, היא השתתפה בפאנלים, וחבר טוב שלה הוא חלק מהמכון.
המכון לחיזוי טכנולוגי
18/01/2012 | 10:15
1
המרכז הבינתחומי לניתוח ותחזית טכנולוגית עוסק בלימוד וניתוח תהליכי שינוי בינתחומיים המאופיינים בהשפעת גומלין בין ההתפתחויות בתחומי הטכנולוגיה השונים לבין התפתחויות חברתיות וכלכליות.
למשל השפעת התפתחות הטלפון הסלולארי על החברה, עוד לפני שהטלפון פותח.
האינטרנט הפתיע את כולם ומאז הם לפחות מנסים לתכנן קדימה בזמן.
יש להם סקרים באתר ושאלונים למי שמעוניין לתרום לתהליך.

-ניהאו
כתובות אינטרנט מצורפות:
אופים לחמים ביתיים ב-
17/01/2012 | 12:49
במיוחד בחורף, אין כמו ריח של לחם טרי וחם שנאפה בבית...
רוצים לאפות, אבל לא יודעים איך להתחיל? השמרים לא תופחים בקור? הלחם יצא יבש? פורום מתכונים בא לעזרתכם במסע אל הלחם המושלם ויארח הערב בשעה 20:00 את infinityforcook, מומחה לאפייה וכותב הבלוג "מתקמחים. אפיה ובישול." שישיב על שאלותיכם בנושא אפייה!
רוצים לפתוח את מחר עם לחמניות מושלמות או בגט מעורר תיאבון? הקליקו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

תמיד רצית לשיר בקול ערב, אבל קולך דומה יותר לזה של עורב? חלמת להביס את המומחים הגדולים ביותר בשחמט, אבל לא הצלחת לנצח אפילו את אחיך הקטן? ייחלת להיוולד עם יכולות מעוררות תדהמה במטבח, אבל הצלחת לשרוף אפילו קורנפלקס?
פורום פסנתר ופסנתרנים מזמין אתכם לספר לנו באיזה תחום הייתם רוצים להיות מוכשרים במיוחד ולמה? ואולי לזכות בספר המרתק "גֶדל, אֶשר, בּאך" מאת דאגלס ר' הופשטטר בהוצאת כנרת זמורה ביתן!

לכל אחד מאיתנו ניתנו בדיוק 24 שעות ביממה... מה אתם מספיקים בזמן הזה? בקושי מספיקים לסיים את העבודה, או שמתקתקים גם את מטלות העסק וגם את עבודות הבית השונות?
פורום עבודה ועסקים מהבית מזמין אתכם לספר לנו איך אתם מנהלים את סדר היום מהבית ואולי לזכות בלוח שנה מרהיב!
היכנסו ושתפו:
מיומנו של ואלנטיין - יציאה למסע
15/01/2012 | 16:34
10
8
שוכב במיטה מנסה להרדם.
הזמן עובר, והמחשבות משתוללות "צריך לזכור לקחת אוכל, האם זים ולם יבואו? האם לקחת בגדים חמים?"
מתישהו אני נרדם, ושנייה לאחר מכן (או כך זה מרגיש) אני פוקח עיניים - בוקר!
מזנק מהמיטה ומתחיל את האימונים.
ארבעים פעמים להתכופף עד לרצפה, ולנסות להגיע לתקרה
ארבעים פעמים לקפוץ במקום
שישים מכות בידים חשופות לבול העץ שבגינה מאחור
מאה הנפות חרב...
ממשיך ככה כשעה, עד שהשמש מתחילה לעלות.
שמש... קלוד סיפר לנו שפעם העיגול המעומם בשמיים, היה מאיר בעוצמה כל כך חזקה, שמי שהיה מסתכל עליו - היה מתעוור!
אני מביט על העיגול, ותוהה האם אי פעם השמש תחזור למצבה הקודם.

"ולנטיין!" אמא קוראת מהמאפייה, אני אוסף את הדברים שלי, ורץ אליה, שוב פעם חלמתי בהקיץ....
היא נותנת לי לחמניות חמות, ושתי כיכרות לחם למסע, מחבקת אותי, מטפסת על הכיסא ונושקת לי במצח "דרך צלחה בן שלי" - ואני יוצא.
שקט בשעה הזאת של הבוקר, אני עובר דרך הכנסייה בשביל לאסוף את אריק ומבחין במייקה מסתכל עלינו דרך החלון - חושב על זה רגע ומנפנף לו לשלום... הוא מנפנף בחזרה

בכניסה אנחנו פוגשים את לם וזים "באתם!" אני לא יכול להסתיר את החיוך למראה שניהם
לם מחייך בחזרה, זים נראית עגומה, כאילו היא אכלה משהו חמוץ
ויוצאים לדרך!
אחרי רבע שעה של הליכה, זים עוצרת אותנו
"אנחנו צריכים לעבור לצד הדרך" היא אומרת והולכת לשם
"למה?" אני מסתכל על הדרך הנוחה ואז על השוליים, שמלאים בקוצים, שיחים ושאר דברים לא נוחים
"כדי שלא יראו אותנו!" היא עונה, נראה לי שמשהו מרגיז אותה
"למה? מי כבר הולך בדרך שיכול לראות אותנו?"
"גובי המיסים, ושאר דברים שאנחנו לא רוצים לפגוש" עכשיו היא כמעט צועקת
אני מסתכל על המשך הדרך.... היא נראית נטושה, נאנח "נו טוב" ויורד אל השוליים
"תוריד את המגפיים שלך" היא מצביעה על המגפיים הכבדות שלי
"השתגעת?!? אני לא הולך יחף במקום הזה!"
"אבל אתה עושה רעש! שומעים אותך מרחוק!"
"חכי שאני אוריד את המגפיים, הרעש שאני אעשה כשאני אדרוך על קוצים, ואבנים קטנות יהיה גבוה הרבה יותר!"
היא תוקעת את הרגליים בקרקע, בתנוחה מוכרת של הזוטונים, היא לא תזוז עד שנעשה מה שהיא רוצה....
אני מנסה לשנות גישה
"אם כל כך מפריע לך שיראו אותנו או שישמעו אותי, למה שלא נשלח מישהו לסייר מקדימה, ואם הוא יראה מישהו הוא יזהיר אותנו?"
היא מתרצה והולכת מהר יותר קדימה, שומרת על מרחק מאיתנו

אחרי כמה שעות (משעממות!) היא עוצרת ועושה תנועות עם הידים
"לם, מה היא רוצה?" אני פונה לאח שלה, אולי הוא מבין אותה
"היא אומרת שיש שלושה רוכבים מלפנים, ושנתחבא"
"כל זה הבנת מהנפנופים המוזרים שהיא עשתה?"
אנחנו נכנסים עמוק יותר ליער, ומחכים.... מחכים....
זים מגיעה "הם חנו ביער, אני הולכת לנסות להאזין להם ולשמוע מה הם עושים פה"
לם הולך איתה, אני ואריק נשארים לחכות..... ומחכים..... ומחכים......
פתאום מתקרב אלינו אורק מבין העצים.
"פני לשלום" הוא מתקרב עם ידים פתוחות
"המנהיג שלנו שלח אותנו להביא אנשים מהעיר מפלט, הוא רוצה לדבר איתכם ולהחזיר לכם את האלפית שנחטפה ממכם ע"י השבט של היד הלבנה" כשהוא אומר היד הלבנה, הוא יורק לצד
אני מסתכל על אריק, מושך בכתפיים ועונה "אני ולנטיין, ואנחנו ממפלט"
"טוב" הוא נוהם "רוצים לבוא לאכול איתנו ליד המדורה? נוכל לרכב לשבט שלנו מחר בבוקר"
"תוביל את הדרך" אנחנו הולכים אחריו, פוגשים את שני החברים שלו ומתיישבים לאכול
אחרי מספר דקות לם וזים מצטרפים ויושבים לאכול מסביב למדורה

למחר בבוקר אנחנו רוכבים על חיות הרכיבה של האורקים עד למחנה
לקראת הצהריים אנחנו מגיעים, ואת מי אנחנו רואים בצמרת של עץ? לבושה בקצת יותר מעלים?
לא'ואנ'דאר כמובן
אחרי שיחה קצרה עם ראש השבט, אנחנו מורידים אותה מהעץ, אני נותן לה כמה מהבגדים שלקחתי איתי, וממשיכים לדבר עם ראש השבט.
מסתבר ששבט האורקים הזה, שירת תחת הפיקוד של צבא מרושע, כשההסכם ביניהם היה שהאורקים יקבלו נכסים ואדמה בסוף המלחמה.
המלחמה באה, הם נצחו, אבל האורקים לא קיבלו את התגמול המגיע להם.
בנוסף לזאת, לשאמאן של השבט הייתה נבואה שהשבט צריך לעזור לעיר מפלט, ולעבור לצד של העיר.
השבט הזה תקף את השבט שהתקיף את מפלט, וחטף את לא'ואנ'דאר ושני גמדים מהילפורט (העיירה הקרובה) מידיהם.
אנחנו מחליטים ללוות את הגמדים לעיירה שלהם, לחכות עד שראש העיירה והאנשים החשובים יתארגנו, ואז נלך לעשות מועצת שלום בין שלושת הגופים: מפלט, אורקים והילפורט

בדרך לעיירה אנו מוצאים פונדק, "רגע לפני שאתם ב" בפונדק יש עגלה עם שבויים, וציוד רב - המס שנלקח מהילפורט
העגלה נשמרת ע"י 4 גובלינים, זים מתגנבת לפונדק ומגלה שיש שם עוד 4 גובלינים נוספים
התוכנית שאנחנו עושים פשוטה:
לם ירדים את הגובלינים עם קסם, אני אשחרר את כל מה שבעגלה, ואז נמתין בכניסה לפונדק ונצעק "המס בורח"
הגובלינים יצאו, ואנחנו נפתיע אותם וננצח

התוכנית הייתה כמעט כמו שתכננו
לם הצליח להרדים שלושה, ואני רצתי להתקיף את הרביעי "מגר רשע!" צעקתי והתרכזתי בעת הנפת החרב (כמו שכתוב בספר) – אני חושב שניסיתי מאות פעמים לצעוק "מגר רשע" בזמן שאני מכה בבובת האימונים
התוצאה תמיד הייתה זהה – בובת האימונים חטפה את המכה, כמו שהיא חטפה עשרות מכות אחרות, ואני המשכתי לנסות שוב ושוב בתקווה שיום יבוא וזה יעבוד
הפעם? אור לבן בוהק ומסנוור בקע מהחרב, כשהיא פגעה בגובלין, הוא עף לאחור כאילו פגע בו ברק והוא התרסק על קיר הפונדק

"המס בורח, המס בורח" זים התחילה לצעוק, וארבעת הגובלינים מיהרו החוצה, ונוצחו במהרה.
לאחר הנצחון הבעלים של הפונדק הזמין אותנו לארוחה על חשבונו, והלכנו לישון שבעים ומרוצים.

בבוקר, מצאנו את עצמנו כלואים בכלוב שמחובר לעגלה, הציוד שלנו איננו עימנו, ואורקים עם סמל של יד לבנה רוכבים מסביב לכלוב....

המשך יבוא?
"אתה לא יכול להיות עד כדי כך טיפש!"
15/01/2012 | 21:31
5
"אני כן!"
כמו שנאמר
15/01/2012 | 22:41
6
אין בעולם דבר גרוע יותר מטיפש עם כוונות טובות.. :)
חסר קטע קישור?
16/01/2012 | 23:05
7
2
מה קרה בין הפונדק לכלוב?
סם הרדמה
16/01/2012 | 23:06
6
8
אבל למה? ואיך?
16/01/2012 | 23:35
5
3
בדר"כ נותנים לשחקנים פתח להנצל מתכסיסים שכאילה. האם הייתה להם אפשרות כזו?
אפשרות בחירה
16/01/2012 | 23:42
4
4
לא לאכול ולא לשתות מהבירה (מה שנכשלנו קשות), או גלגול הצלה (אותו סיפור).

אנחנו משחקים נובים אחרי הכל.
דרגה ראשונה אה? קטלני...
16/01/2012 | 23:47
3
3
דרגה ראשונה
כמו שדרגורן אוהב להגיד:
the first casualty of war is the battle plan
Assumptions are the mother of all fuckups
18/01/2012 | 17:14
2
6
yeah
18/01/2012 | 18:52
1
4
אישית לי זה היה נמאס לשמוע אי, אוטץ', אך, אוו, אוי, לא לא לא!, וכו מכף הרגל כבר ביום הראשון... נראה לי החלטה מטופשת- למה לשתף פעולה עם החוקים של הקללה אם לא אתה הטלת אותה על עצמך ואין לשריד שד הזה יכולת תזוזה עצמאית לבצע את החיבור.
לכל דבר מתרגלים
18/01/2012 | 19:36
6
למכות ושריטות בעין פחות מהר מרעש רקע אני מניח.
חוץ מזה, הגובלין הספציפי הזה הוא Monk. אני מניח שהוא חובב גם דיקור סיני.
כנראה חלק מהעניין בקללה הוא שהגובלין **חייב** להצמיד את העין לאנשהו.

מו"ד קופסאות עם חוקי BRP
14/01/2012 | 17:31
14
3
לפני תחילת הפגישה שהייתה היוםלחקבוצה של הבלש (שמומלץ לקרוא עליה בפוסט שלו בפורום זה) הבעתי את תשוקתי לשחק שוב מו"ד קופסאות, בשביל הנוסטלגיה. הבלש סיפר שהוא חשב לכתוב מודול BRP באווירה של מו"ד קופסאות ולערוך סיעור מוחין בפורום. זה כל כך הלהיב אותי שהרמתי את הכפפה ראשון.

חבילת דמות
מכיוון שמדובר בשיטת כשרונות, הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא שבעת יצירת הדמות במקום לבחור סוג דמות נבחר "חבילה" של כשרונות שמתאימה לסוג הדמות אותו אנו רוצים לשחק. אפשר לבחור דברים בנוסף לחבילה ובאישור המנחה אפילו לשנות דברים בתוך החבילה. מכיוון שבמו"ד קופסאות גם גזעי דמויי האדם הם סוגי דמויות, עשיתי חבילה אחת לכל גזע.

לוחם: החבילה תכלול מספר מיומנויות נשק, מיומנות במגן, רכיבה ומיומנויות פיזיות.
גנב: החבילה תכלול את המיומנויות המקבילות ל"כשרונות גנב".
קוסם: החבילה תכלול את תורת הנסתר, שיקויים, לבלרות ולחשי קסם (עוד על קסם בהמשך).
כוהן: החבילה תכלול את תורת הנסתר ו\או תורתו של הכוהן, כישורים כגון הטפה או אורטוריה ולחשי כוהנים.
גמד: החבילה תכלול מספר מיומנויות נשק (עם דגש על מה שאופייני לגמדים), מיומנות במגן ומיומנויות של עבודה באבן ומתכת.
אלף: החבילה תכלול מספר מיומנויות נשק (עם דגש על מה שאופייני לאלפים), מיומנויות הקשורות ביערנות ולחשי קסם.
זוטון: החבילה תכלול מספר מיומנויות נשק (עם דגש על מה שאופייני לזוטונים) ומיומנויות של חמיקה והתחבאות.

שחקן שבוחר את אחת משלוש החבילות האחרונות גם מגלגל תכונות בצורה שונה, שתתאים לטווחי התכונות של דמויי האדם. לא עבדתי על זה עדיין, אבל זה חייב להישאר מאוזן.

לחשים
בני אדם יכולים ללמוד לחשים רק אם עוצמתם היא 16 ומעלה. אלפים יודעים לחשים תמיד. גמדים וזוטונים אינם יכולים ללמוד לחשים.
בעת יצירת הדמות, בן אדם עם עוצמה של 16 או יותר בוחר בין לחשי קסם ללחשי כוהנים. לחשי קסם לא ניתן להטיל בזמן שלובשים שריון. לחשי כוהנים מחייבים סמל קודש, וניתנים רק למי ששומר על אורח חיים דתי וגוזר על עצמו שבועות מסוימות כמו לדוגמה הימנעות משפיכת דם. עקרונות והגבלות אלה משתנים בין אמונה לאמונה.
בעת יצירת דמות, אלף יבחר מספר לחשי קסם. אלפים (ורק הם) יכולים להטיל לחשים בזמן שהם לבושים בשריון אלפים או ללא שריון. בכל שריון אחר, הם אינם יכולים להטיל לחשים.
חוקי הטלת הלחשים שהבלש פרסם פה (מה שנקרא sorcery) לא מתאימים פה לדעתי. במקום זה אני מציע להשתמש בשיטה אחרת משם, שנמצאת גם בRunequest ונקראת magic. בקיצור רב אסביר כי בשיטה זו מתייחסים לכל לחש כאל מיומנות רגילה עם אחוזים כאשר ערך הבסיס שווה לתבונה. כך יכולות דמויות המשתמשות בקסם לבחור לחשים, לתת להם נקודות ולשפר אותם בדיוק כפי שדמויות ללא לחשים משפרות כישורים אחרים שלהן. התיאור המלא נמצא בספר השיטה, שאאל"ט ניתן למצוא ברחבי האינטרנט. ישנה שם גם רשימת לחשים שעליהם ניתן כמובן להוסיף. אפשר לחלק אותם ללחשי קסם, לחשי כוהנים ולחשים האפשריים לשני הסוגים, כאשר הקווים המנחים הם שריפוי מוגבל לכוהנים, לחשים התקפיים מוגבלים בד"כ לקוסמים והרפרטואר של הקוסמים גדול ומגוון יותר.

משוב ורעיונות נוספים ניתן לפרסם בתגובות.
נסיון לנסח שיטת קסם
14/01/2012 | 22:12
1
המטרה היא ליצור שיטת קסם שתאפשר את המבנה של הפרדה בין לחשי קוסמים וכוהנים, ושתכלול מנגנון דומה לעוצמות לחש ושינון.
אז אני מציע את המודל הבא.

א) שני כשרונות חדשים - קסם מאגי וקסם מיסטי.
הכשרונות האלה מתחילים ברמה 0, ואם אתה רוצה להיות קוסם או כוהן, אתה צריך להשקיע נקודות באחד מהם (מאגי לקוסמים, מיסטי לכוהנים)- דמויות מתחילות יכולות להשקיע רק 10 נקודות (=10%) ואת השאר ללמוד עם הזמן.
בכשרונות האלה משתמשים כדי לקבוע אם אתה מצליח ללמוד לחש חדש ממגילה/ספרי קסמים, ועד כמה עוצמתיים הלחשים שאתה יכול לדעת.

ב) כשרון חדש - הטלת לחשים. הערך הבסיסי שלו הוא 0, אלא אם כן יש לך את הכשרון הקודם (קסם מאגי/מיסטי) ואז הערך הבסיסי שלו הוא התבונה שלך באחוזים (תבונה 14 = 14% למשל) , ואתה צריך להשקיע בו נקודות נוספות. הכשרון הזה בעצם בודק את הרמה המעשית שלך בעשיית קסמים - ההפרדה בינו לבין הכשרון הקודם נועדה להשיג שני דברים - לאפשר לקוסם מתחיל למשל להיות ממש טוב בלחשים שהוא כבר יכול לדעת, מבלי תלות בעוצמת הלחשים הנגישים לו. וכמו כן - ליצור "יוקר" בנקודות לקוסמים שיסביר למה הם לא רצים להשקיע נקודות בכשרונות נשק (לא שהם לא יכולים, אבל אז הם יהיו קוסמים מוצלחים פחות..) - כל לחש נלמד בנפרד כמיומנות בפני עצמה.

ג) הלחשים עצמם.
לכל לחש יש את המאפיינים הבאים - טווח והשפעה, מחיר בנקודות קסם ועוצמה. העוצמות נעות מ-1 עד 9 לצורך העניין, והיכולת שלך להטיל לחש מסויים תלויה ברמה שלך בקסם מאגי או מיסטי ביחס של 10% נקודות כשרון מלאות לרמת עוצמה אחת. כך למשל כוהן עם 37% בקסם מיסטי יוכל להטיל לחשים מעוצמה ראשונה, שנייה ושלישית - רק אם יעלה את הכשרון ל40% ומעלה, יוכל להטיל לחשים מעוצמה רביעית.
ככלל אצבע, מחירם של לחשים בנקודות קסם הוא 1-3 נקודות לכל עוצמה. ככה שמעוצמה שנייה למשל, יהיו לנו לחשים שעולים 2, 4 או 6 נקודות קסם.

ד) שינון לחשים.
הלחשים למעשה נחקקים בזיכרון ואז הם נמחקים עם ההטלה. כדי לשנן לחש, צריך לדעת אותו (מה שנקבע ללחשים חדשים בבדיקה של כשרון קסם מאגי/מיסטי) אפשר להחזיק בזיכרון סה"כ עוצמות לחש שלא עולה על התבונה של הקוסם/כוהן. כל עוד לא הטלת את הלחשים, הם נשארים שם. כשמטילים לחש, מוציאים את נקודות הקסם בהתאם למחיר שלו, ככה שעקרונית החלט אפשר להחזיק בזיכרון יותר לחשים ממה שנקודות הקסם שלך מאפשרות לך להטיל כרגע. בניגוד לBRP בדרך כלל, כאן השינון הוא דומה לזה של מו"ד, ככה שאם תרצה להטיל פעמיים היעלמות, תצטרך לשנן אותו פעמיים...

ה) ההבדל המכני בין קוסמים לכוהנים בהשגת לחשים.
קוסם משנן לחשים מתוך ספרים, ולומד אותם מספרים ומגילות. כוהן יכול ללמוד לחשים חדשים ממגילות קדושות, או לנסות לקבל לחשים חדשים מהאל שלו באמצעות מדיטציה - כאשר כוהן עולה לעוצמה הבאה (לעשיריון הבא ברמת הכשרון בקסם מיסטי), הוא עושה מדיטציה ומנסה לבקש לחש חדש מהאל (בדיקת כשרון בקסם מיסטי) - אם הוא מצליח, יש לו לחש חדש נגיש לשינון במדיטציה (בדומה למו"ד בקופסאות הקלאסי). קוסם לעומת זאת תלוי במורה שלו או בספרי לחשים ומגילות כדי ללמוד לחשים חדשים, וחייב את הספר למטרות שינון, בעוד שה"ספר" של הכוהן נמצא בעצם אי-שם אצל האל שלו והשינון מתבצע במדיטציה בלבד בשעת הצורך.

ו) רשימות לחשים.
לכוהנים וקוסמים רשימות לחשים נפרדות לגמרי - גם אם הלחש הוא אותו לחש (ביטול קסם וכאלה) מבחינה מכנית, זה לא אותו לחש מבחינה משחקית. אני עדיין תוהה אם צריך לעשות רשימה נפרדת של "לחשי אלפים" (שאפשר להטיל בשריון, או לפחות בשריון עור - הקופסא האדומה לא הגבילה מבחינת שריון) והאם דמות הדרואיד היא משהו שפתוח למשחק כבר על ההתחלה עם רשימות לחשים משלו.
הצעה אחרת : מודל אלטרנטיבי לקסם.
14/01/2012 | 23:22
5
אני ממש ממש לא אוהבת את שיטת הקסם של מו"ד כלפי שהיא, אחד הדברים החביבים ביותר ב BRP היא מעיין איזון - קוסם בדרגה 1 לא צריך להסתפק בלחש אחד, שהוא שינן מראש, אלא יכול להטיל מספר משתנה של לחשים תלוי בעוצמת הלחש - מצד שני, קוסם בדרגה עשירית אינו הופך להיות מכונת כדורי אש, מצד שלישי, אנחנו לא רוצים להכניס כאן לחשים בודדים כפי שהם - אני אוסיף כאן משהו ממהודורות מתקדמות יותר של מוד"מ - תחומי לחש.

תחומי הלחש ( של כוהנים וקוסמים בנפרד, לפעמים יש חפיפה ) נמצאים בספר לשחקן של מוד"מ כוהנים  -בסיסי ( או אחיד ),אסטרלי, בריאה, הגנה, הקסמה, זימון,חיות,ידיעה,יסודות,מזג אוויר,צמחים, קרב, רפואה, משמר, שמש, תאובה ( או מוות, כאן גם נכנס הכישרון של גירוש אל מתים) . או עבור קסמים של מכשפים - אשלייה, כישול, שליפה, הרחקה, תאובה, עירור, ידיעה, חילופין.

עכשיו - לכל אחד מתחומי הלחש יש כישרון נפרד משלו - ז"א, כוהן יכול להתחיל עם 10% כישון לחשים אסטרלי,  20% בסיסי, 5% מוות. ואילו קוסם יתחיל ב20% אשלייה, או 20% עירור לכו'....

עכשיו - הכישרונות האלו משמשים למספר דברים :

1. היכולת של הדמות ללמוד עוצמת לחשים : בכדי ללמוד לחש מעוצמה 1 - יש צורך במיומנות של 10% בכישרון של הדמות.

2. עבור קוסמים - היכולת ללמוד את הלחש ולכתוב אותו בספר הלחשים, עבור כוהנים - היכולת לנתב את הלחש בפעם הראשונה, ז"א, שעבור כל כוהן/קוסם שמעוניין להטיל לחש בפעם הראשונה, הוא יצטרך לגלגל מול המיומנות הזו.

3. הטלת לחשים קיימים בתנאי שטח - אחרי מספר לילות של שינון לחשים, או ללא שינה ומדיטציה , או אחרי פגיעה  באמצע קרב.

4. גירוש אל מתים ( מוות של כוהנים).

5. מצד שני - ניתן להעלות את גילגולי המיומנות ע"י אמצעים חייצוניים - עיון בספר הלחשים של קוסם מדי יום מעניק לו 10% להטלת לחשים שהוא כבר יודע, כוהן שמחזיק סמל קדוש של האל שלו זוכה לאותו בונוס לכל השימושים שלו ( כאשר חפצים קסומים מסויימים - גלימות, טבעות, סמלים מסויימים, טקסים מסויימים של האל).

בעיקרון - לחש שאינו דורש השקעה מיוחדת ( דורש רק רכיב תנועתי מילולי, או אינו דורש טקס ) עולה כמו עוצמת הלחש שלו מבחינת נקודות עוצמה ( עם התאמות רלוונטיות - לחש ריפוי פצעים קלים עדיין מרפא רק 1ק3 נק"פ, וקליע קסם גורם רק 1ק3 נק"פ), לחש שדורש יותר, יעלה כפול.

6. לחשים של חיזוק תכונות/ מיומניות נחשבים כאחד מהבאים :
א. לחש מעצמה מקבילה של התחום המתאים - לדוגמא, לכוהנים יש לחש מעוצמה ראשונה של רפואה שמעלה את כישרון הרפואה ב 10%, או לחש מעוצמה חמישית שעולה 5 נקודות קסם ומעלה את כישרון הרפואה ב 50%. לקוסמים יש לחש מעוצמה ראשונה שעולה נקודת קסם אחת ומעלה את כישרון האשלייה ב 10%. כל הלחשים האלו נלמדים ועונים על חוקי הקסם הכללים.
ב.לחש בסיסי של כוהנים, או לחשי ידיעה של קוסמים.
ג. שימוש בלחשים הזה משתמש במיומנות הגבוהה יותר מבין השתיים בסעיף א-ב.

דוגמא לשימוש בלחשים.

אלינה ( הזכורה לטובה * ) פוגשת את דמות הגיבור כאשר היא עושה מדיטציה, היא רואה שהגיבור פצוע ומטילה עליו לחש של ריפוי פצעים קלים.
בהנחה שזו הפעם הראשונה שהיא מטילה את הלחש, היא צריכה לגלגל כנגד המיומנות שלה ברפואה ( 20% - נניח, אני בונה את הדמות כך), מצד שני, היא מסתובבת עם סמל קדוש של האל שלה ( +10% ) והיא ביצעה מדיטציה ( +10%)  - כך שהיא צריכה לגלגל יותר מ40%, היות וזה לחש די בסיסי, אנו יכולים להניח שאין צורך בגלגול הזה, כי היא כבר הטילה אותו בעבר.

אחרי כמה פניות, אלינה והגיבור פוגשים באל מתים ( יש לי תחושה שאת החלק הזה צריך עוד לחדד ) - היא משתמשת בכישרון המוות שלה לגירוש האל מתים.
היות וזו פעולה באמצע קרב, היא מחוייבת לגלגל נגד המיומנות שלה במוות  ( נניח - 10%), והבונוסים לפעם הקודמת עדיין תופסים.

ברור? הסברים נוספים שיש בהם צורך?
למה דווקא מו"ד בקופסאות?
17/01/2012 | 08:38
3
בתור מישהו ששיחק במו"ד בקופסאות, אני לא מרגיש את הנוסטלגיה העזה שנראה שרבים מרגישים.
אשמח אם תוכלו להסביר "למה דווקא מו"ד בקופסאות?"
אישית
17/01/2012 | 22:05
זה היה משחק התפקידים הראשון שהכרתי, ולמרות שקניתי את הספר הלבן ואת הקופסה השחורה אף פעם לא באמת יצא לי לשחק בו. בערך שנה אחרי זה מצאתי סוף סוף עם מי לשחק, אבל זה היה כבר עם חוקי מוד"מ ומאז לא הסתכלתי לאחור.
כי זה היה המקום היחיד שאשכרה.
17/01/2012 | 22:57
הוביל אותך יד ביד לכיוון של משחקי תפקידים  מאפס - החל מסיפור שיש לך אי אילו גילגולים, דרך מה שהיה אז "תעבור מקטע לקטע בשביל לגלות סיפור, ואז את כל הכללים בכדי שאתה תוכל ליצור לעצמך סיפור אחר, או לכוון את עצמך יותר טוב.

כשאני מסתכלת על כל שאר הספרים, הם מניחים שיש לך חבורה וידע מה צריך לעשות במ"ת, וכל מה שחסר לך זה רק איזשהוא סט של כללים לעבוד לפיהם.
כי יש לה feel מיוחד
19/01/2012 | 18:19
כמו מוזיקת אייטיז, זה פחות מה שהיא באמת ויותר מה שאתה היית בזמן שנחשפת אליה.
אחת הבעיות שלי עם מהדורת הקופסאות
17/01/2012 | 10:48
5
שהיא לא הייתה מאוזנת.
למרות נקודות הנסיון הרבות שאלף היה צריך, הוא היה לא מאוזן בטירוף, ולפחות בקופסא האדומה והכחולה - חזק משמעותית מהשאר
במיוחד כשבירוקה (או בשחורה) הגיעו אפשרויות הלחימה. . .

אבל זה פרוייקט מגניב. אני אהבתי את האלפים של מו"ד, כי הם לא היו פוצים מתנשאים אלא צעירים חביבים חובבי אלכוהול ופטריות.
אני חושבת שאתה מתבלבל:
17/01/2012 | 23:33
4
1
האלפי ם של מו"ד לא היו חובבי אלכוהול ( הגמדים היו חובבי אלכוהול), הם מקסימום היו חובבי פיטריות.
זוכרים ש- budgear תורגמו לדביבונים?
17/01/2012 | 23:52
3
5
לא באדג'ר, באגבר
19/01/2012 | 18:17
2
6
bugbear

היצור הזה זכה להמון גרסאות עבריות שכל אחת יותר משונה מהשנייה - דביבון, דובלין, דוב-זבובים, דוברק (דוב + חרק) - וזה רק בהרפתקאות ומוצרים רשמיים!

מה שכן, בספר השלם לדמויי האנוש היה אפשר לשחק אותם, וגם היה להם נשק מיוחד - "מקל גובלינים" שזה מין מטה ארוך עם חודים וקרס בכל קצה, שמשמש אותם לתפיסת גובלינים לצורך אכילתם (הקרס נועד לגרור את הגובלין המסכן החוצה מחורים בהם הוא התחבא)
הכל ידוע
19/01/2012 | 18:43
7
החלק החשוב היה הפטריות.. :)
דובלין זה תרגום טוב לדעתי
19/01/2012 | 23:55
2
אם כבר אז כשראיתי את זה באנגלית בפעם הראשונה צרם לי שהם קרובי משפחה של גובלינים אבל בלי "גובלין" בשם.
ובין מקצועות לכשרונות
19/01/2012 | 19:43
1
2
(אני אכנס לזה לעובי הקורה מחר או משהו, אמנם הגעתי הביתה על כנפי הכסף*, אבל אני עייף)

מן הסתם, מקצועות ידומו באמצעות כשרונות, אבל יש לי שני כיווני מחשבה לעשות את זה.

1) כל מקצוע הוא חבילה של 8 או 10 כשרונות (מהם כמה "לבחירתך") ביניהם צריך לחלק את 250 הנקודות כרגיל בשלב השני של בניית דמות בBRP (השלב הראשון, של לתת 20 נקודות ל13 כשרונות כ"א יכול לכסות לא רע גם את הבונוסים של גזעים שונים כמו אלפים וקשתות, גמדים והערכת אבני חן וזוטונים והסתתרות).

2) כל מקצוע הוא עדיין חבילה של 8-10 כשרונות, אבל חלוקת רוב הנקודות נעשית כבר מראש ומובנית בהגדרת המקצוע, ויש הרבה פחות נקודות לחלוקה חופשית. למשל אם אתה לוחם אתה כבר מתחיל עם הקצאה מחייבת של 40% לכשרון נשק אחד (בנוסף לערך בסיס) ו30% לעוד אחד וכו'..

* הכנפיים - של ארקיע. הכסף - תקציב הביטחון, על חשבון משלם המיסים.
שמח לשלם מיסים
19/01/2012 | 23:56
אם זה אומר שתצליח להגיע בסוף שבוע מוקדם ויישאר לך זמן וכוח להריץ משחקים
קונפליקט כפוי וקשה בקבוצה - מה הייתם עושים?
14/01/2012 | 16:27
5
2
הסשן של היום הסתיים בנקודה מאוד מותחת - אחת הדמויות גילתה שמכריחים דמות אחרת לרצוח אותה.
תקציר האירועים: דמות בשם איב נפצעה קשה, וקיבלה טיפול מהדרואידיות של "אם העכבישים" המכונות "האלמנות השחורות".
במסגרת הטיפול, הן כנראה הרעילו אותה, ונתנו לה ברירה מפחידה - או שהיא תרצח דמות אחרת בשם אולבורן (דרואיד של מלך הטווסים) או שהיא לא תקבל עוד מנה מהנוגדן, ובעוד חודש תמות מהרעל.
וכל זה מתפרץ לפני שהדמויות מתכננות מסע שבהכרח יקח יותר מחודש.
והסיבה שאפשר לכתוב את זה בפורום - הדמויות צותתו לפגישה בין איב לאחת מהאלמנות השחורות, ושמעו בבירור שהאלמנה השחורה אומרת לה להרוג את אולבורן כמה שיותר מהר.
איב לא יודעת שאולבורן וחברי הקבוצה האחרים יודעים...

מה אתם הייתם עושים כדי לצאת מהתסבוכת?
לזייף מוות?
14/01/2012 | 18:27
1
8
בדיוק מה שאני חשבתי
14/01/2012 | 20:03
4
קשה לענות ככה
14/01/2012 | 21:42
4
בלי להכיר את הנפשות הפועלות, את עולם המשחק ובכלל את הסגנון והכיוון שלו.

אם זה משחק (או דמות) שמתרכז יותר בהתגברות על מכשולים וקבלת החלטות טקטיות "נכונות ונבונות", אז הייתי מנצל את החודש כדי למצוא נוגדן חלופי או לתכנן איך להערים על הדרואידיות ולגנוב להן את הנוגדן.

אם זה משחק יותר אפי, יותר סיפורי, שמתרכז יותר בדמויות, אז זה כבר תלוי בדמות. אם זה משחק שמבוסס על רעיונות של נאמנות בכל מחיר, למשל, אז אולי הייתי משחק את המאבק הפנימי של הדמות כשהוא יוצא למסע ביחד עם חברו ומנסה לדחות את ההחלטה (קצת כמו המלט, שרוב המחזה מתחבט עם עצמו). אולי הייתי מתאר את המאבק הולך ומחמיר עד רגע ההכרעה שלו שבו אני פשוט משחק את הדמות מקבל את מותו ולוחש על ערש דווי לחבר שלו הצהרת אמונים נצחית. סוף טרגי.

אם זה בכלל משחק עם אופי יותר קליל והומוריסטי, אז החברים שמגלים את הסוד יכולים להיות הפעילים העיקריים - מה שיוצר מעין קומדיה של טעויות מסביב לכל הסיפור הזה, עם החברים שחלקם מנסים להשיג את הנוגדן, להזהיר את הדרואיד שהוציאו עליו חוזה, לחבל במאמצי החבר המתנקש וכו' - והכל על בסיס מה שהם שמעו בהאזנה, שיכול להיות שהם בכלל הסיקו את המסקנות הלא נכונות. וכיאה לקומדיה של טעויות, בתור מנחה הייתי דואג כמה שיותר שהסיפור ייגמר בסוף טוב שבו בעצם אף אחד לא נפגע וכולם יוצאים מורווחים איכשהו. חוץ מה"אלמנות השחורות", שיקרה להן משהו מצחיק אבל אולי קצת מטריד (משהו בסגנון ויזיני מהנסיכה הקסומה - מרעילות את עצמן בטעות).

כמה רעיונות:
15/01/2012 | 10:52
1
לבדוק אם אפשר לרפא אותה בלי הנסיוב
לבדוק האם ניתן להשיג נסיוב בדרכים כשרות (דמות אחרת יכולה לנסות לקנות אותו, "הדוד שלי הוכש ע"י עכביש שחור - אני חייב לקנות נסיוב" או מרמה דומה)
לנסות להשיג את הנסיוב בדרכים פחות כשרות (למשל לגנוב אותו)
לזייף את המוות (ואז לקבל את הנסיוב)
להשיג נקודת לחץ על הדרואידיות (לחטוף את הדרואידית הראשית, להרעיל אותן בחזרה, וכו')

אפשר לחקור מדוע הן רוצות שהוא ימות (האם מלך הטווסים עשה להן משהו? האם הן רוצות לסכסך בין מלך הטווסים לקבוצה אחרת ובשביל זה הן מנצלות את איב?), והאם ניתן לפתור את העניין בלי הרצח
קלפים על השולחן
16/01/2012 | 23:43
2

הדמות שלי הייתה מעולה את הנושא בהזדמנות הראשונה מול כל חברי הקבוצה.
בעיות מהסוג הזה הן הפרד ומשול ע"י מידע שגוי או חלקי ולכן דבר ראשון- שיתוף מידע מלא יפתור את האפשרות שדמות נואשת תאמין שהיא לבד במערכה ועלולה להתפתות לבצע את הרצח בסוד. הצפת הבעיה תיצור איחוד - אפקט הפוך להפרד ומשול המתוכנן.
דבר שני- עכשיו יש חבורה שלמה בעלת הרבה יותר משאבים ויכולות שיכולה לעבוד ביחד על הפתרון לבעיה- בין אם זה מול בעיית הרעל ובין עם זה מול בעיית הכת הזדונית.

קבוצה מתגבשת ברחובות מחפשת עוד כ- 2 שחקנים לה
13/01/2012 | 01:48
2
4
Basically, we're going to do something that focuses on plot and roleplaying, discouraging munchkin-ness
The system is a pathfinder (an upgrade to 3.5e) that is cut off at level six, also known as E6.
There are going to be 4 players + GM (me). We're looking for two more GOOD players, by which I mean (copy paste from a chat with one of the other players):

yaniv: מה זה "טוב" מבחינתך?

me: ‫כמה קריטריונים מינמאליים‬:

‫1. שמסוגל לשחק (יותר מדמות אחת)‬

me: ‫- כלומר שאם הוא משחק דמויות שונות, מרגישים שהן שונות ולא כל פעם את אותה דמות‬

yaniv: זה קל

me: ‫זה לא כזה נפוץ כמו שהייתי רוצה בקרב שחקני תפקידים‬

yaniv: אני פשוט שכחתי לגמרי את החוקים אז אני צריך ללמוד מחדש את הכל אבל בקטע רולפליירי אין לי בעיה בכלל

אני שחקן, אחרי הכל :)

me: ‫2. שהוא תורם למשחק. כלומר - הוא פעיל, מנסה להשפיע במקום רק להיות מושפע, מנסה שיהיה לו במידה נכונה (מורגשת אך לא שטלתנית) קו עלילה משל עצמו. כזה שמרגישים בפגישה שהוא חסר בה "שיט, חבל שבוב לא היה...".‬

‫(לא חייבים לקרוא לו בוב, אבל אפשר. בייחוד מאחורי גבו)‬

yaniv: בקיצור, לא מישהו ביישן

me: ‫3. לא מרמה בקוביות. אני טופס שחקן שמרמה בקוביות - אני זורק אותו מהקבוצה במקום.‬ (טראומות עבר משחקנים נוראיים)

‫(אגב, בעלה של מה-שמה היה מה זה מרמה בקוביות, אם זה היה עכשיו הוא היה עף בפגישה הראשונה)‬

yaniv: מקובל

yaniv: כן

אני יודע

אבל אישתו הייתה המנחה..אז

me: ‫4. לא מאחר / דופק ברז / מחסיר פגישות במידה מוגזמת - אתה יכול להיות שחקן טוב אבל אם אתה לא מגיע כמעט, זה יותר מבלבל מאשר עוזר‬..

‫5. בן אדם נוח על הבריות  - שמסתדר ברמה הבין אישית עם שאר חברי הקבוצה בתור בני אדם.‬

Logistics: Currently the plan is to play once in two weeks, sometimes in the weekend (Thursday - Saturday). If it kicks off well and everyone are happy and able - we might turn it to a weekly thing. Most likely the sessions will be in Rehovot, at least 4 hours a session.

If you have more questions and/or still interested and/or can think of anyone who might be - let's talk ^_^

Shay (theinsano@gmail.com)
בהצלחה בחיפושים
13/01/2012 | 16:07
1
2
מאוד אהבתי את הודעת הגיוס/חיפוש שלך!
^_^
13/01/2012 | 17:55
2
עכשיו נותר רק לקוות שגם אנשים שמחפשים קבוצה יאהבו אותה... O.ם
יום הולדת 10 שמח לפורום
13/01/2012 | 00:58
2
ויום שישי ה 13 שמח לגולשים.
שליחות נגד הרוע: מיומנו של רום דה- לוגה
12/01/2012 | 14:53
128
10
לא הבנתי כמה רוע יש בעולם, קראתי בכתבים הקדושים שעליי, בתור שליחו של הבלתי מנוצח, למגר את כל הרוע בעולם ולהגן על אלו הסובלים ממנו.
אבל אף פעם לא באמת הבנתי כמה רוע יש בעולם שלנו, במסע החדש שלקחנו על עצמנו אני מתחיל באמת להתחבר לשבועה שלקחתי על עצמי עוד כשהייתי תחת חסותו של האב טספיאן.
הפעם מצאנו...
המשך>>
לא הבנתי כמה רוע יש בעולם, קראתי בכתבים הקדושים שעליי, בתור שליחו של הבלתי מנוצח, למגר את כל הרוע בעולם ולהגן על אלו הסובלים ממנו.
אבל אף פעם לא באמת הבנתי כמה רוע יש בעולם שלנו, במסע החדש שלקחנו על עצמנו אני מתחיל באמת להתחבר לשבועה שלקחתי על עצמי עוד כשהייתי תחת חסותו של האב טספיאן.
הפעם מצאנו את עצמנו מול המוקם אליו שוגרו כל החטופים , בקתה שבמבט ראשון נראת רעועה שלידה יש בור מתכת.
שני אנשים ישבו ליד קדרה מהבילה מחוץ לבקתה, כשהגענו אליהם ג'ון סימן לי שהוא רוצה להתגנב לתוך הבקתה, בדיוק בשלב הזה הר עשוי ממתכת, או בנאדם בשריון מלא, שהציג את עצמו כאחראי על השניים האחרים. ג'ון כדרכו נעלם בין הצללים ולא שמענו ממנו עד שלב מאוחר יותר.
האנשים הזהירו אותנו שלא בטוח להמשיך לכיוון "מבטחים" העיר שבמרכז השממה שבה אנחנו נמצאים, ושהוא מוכן למכור לנו מידע, אני לא מבין איך תוך 2 דקות של שיחה פתאום הענק הזה רוצח את שני השותפים שלו בתמורה להבטחה מעורפלת שיוכל להרוויח יותר אם יעבור לצד שלנו
בסופו של דבר דניל שילם לחצי הענק את הכסף שהבטיח לו והוא חלק איתנו את כל המידע שהיה ברשותו. כל החטופים הם כרגע עבדים, שנשלחו למבטחים לגורלם המר.
החלטנו לנוח בבקתה ולהצטייד במה שנשאר בה אחרי שקורד לקח לעצמו ציוד, יום לאחר מכן התחלנו להתחקות אחר העקבות של השיירה לאחר כמה ימים קליי מצא עקבות של מה שנראה כשני בני אדם שברחו מהשיירה.
לאחר ויכוח קל האם לבדוק את הנושא או לא הוחלט להתקדם מעט ולנסות לראות אם נמצא עקבות נוספות, כשהסתכלתי במשקפת שלי ראיתי מבנה בהמשך הדרך והחלטנו לבדוק את הנושא.
המבנה היה של כיפה שקועה באדמה עם מחילה שמובילה למטה, בפנים חיכו 2 נולים שהודיעו לנו שאין כאן עבדים, עצם העובדה שהם ידעו שיש עבדים באזור הוכיחה שהם ידעו משהו והתעקשתי שנבדוק מה קורה שם, אני לא יודע מה נאמר בין דניל לבין הנולים אבל פתאום זינקו לכיוון שלנו 2 צבועים מפלצתיים שניסו לאכול את החברים שלי, התקדמנו פנימה מכה אחר מכה בעוד שאני רואה שיש חומצה מוזרה על אביסטוקר לאחר כל מכה שפוגעת בנולים.
התחלנו להתקדם פנימה ונתקלנו בשתי קבוצות נולים שבניהם היה שאמן, אני חייב לציין שלצרף את דניל לחבורה שלנו עשה לכישורי הלחימה שלי פלאים! הקסמים שלו מוצאים ממני כוחות מדהימים! הנולים נפלו כמו זבובים בעודי מכה בכמה מהם לפני שהם בכלל מספיקים להגיב. השאמן ניסה לשרוף את כולנו בתוך המנהרה אבל אביסטוקר משך אליו את רוב האש ונותרתי עם פגיעות קלות בלבד.
התקדמנו פנימה לאחר הקרב ונתקלנו בקיר קרח שחסם את הדרך, התפללתי להכוונה מהבלתי מנוצח וקיבלתי תשובה "היזהר בני, רוע חזק שוכן בפנים".
נכנסו וראינו שד שחור וגרום שדניל זיהה כבאבאו, השד ניסה לתקוף אותנו מהחשכה אך ביטלנו את הקסמים האפלים שלו ובמאמץ משותף  הבסנו את השד המקולל, רק כדי לגלות שגורל שני העבדים שברחו היה מר.
החלטנו לנוח אחרי הקרב ולרפא את הפציעות שלנו, דרך ארוכה וקשה עוד לפנינו, לפחות עכשיו יש לנו משהו שיפגע בשדים המקוללים הללו
מו"ד 5 בפתח
11/01/2012 | 18:42
14
11
כתבה בטיימס
http://www.nytimes.com/2012/01/10/arts/video-games...

והודעה רשמית
http://www.wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4ll/...

אין לי הרבה תקוות. אם אותם אנשים שאחראים למהדורה 4 אחראים גם לזו. זה לא המכניקה או הפרטים הקטנים (מבחינת מכניקה ועיצוב משחק נטו, 4 עולה על 3 ונגזרותיה), זה קו החשיבה הבסיסי הוא שבעייתי.
מוכן לתת לזה צ'נס
11/01/2012 | 19:33
6
לחקות שזה יצא לקרוא ולראות איך המכניכה והחוקים החדשים ובכללי מה הקונספט.
קרגע אני מפסוט מ pathfinder שהוא לפי דעתי שיטה לא רעה בכלל
שיניתי את דעתי
11/01/2012 | 20:12
6
10
מזה
http://www.wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4ll/...

אפשר להניח שהרוח הנכונה נושבת..
ואני קורא את הבלוג
12/01/2012 | 01:32
4
6
ואני מחייך. גם כי הרבה נקודות חשיבה מעניינות עולות. וגם כי אני מוכן להישבע שהם גנבו חלק מהרעיונות ישר מהמוח שלי.
למשל זה: http://www.wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4ll/...

אני ממש אוהב את הכיוון.
ומהפה שלך זה אכן מעודד לשמוע
12/01/2012 | 09:39
1
5
היות שאני מכיר את המוח המעוות והנפלא שלך.
כל עוד כמובן שמדובר על טעם במשחק ולא בחטיפים . . .
12/01/2012 | 10:05
1
אכן, רעיון אלגנטי
17/01/2012 | 08:47
1
6
יש עוד דברים שמצאו חן בעיניך?
דבר ראשון, הגישה הכללית
17/01/2012 | 16:54
7
הגישה הכללית, שבניגוד לשאר סוגי המשחקים, במשחקי תפקידים חוקים הם כלי עזר לקבוצה ולא מהות המשחק.
שלא יבינו אותי לא נכון. אני אוהב משחקי תפקידים עשירים בחוקים ואלמנטים משחקיים, אבל אני עדיין רוצה שלדמות שלי תהיה אפשרות לאלתר ולעשות דברים שלא בהכרח תוכננו בשיטה. אני מצפה שמו"ד יהיה משחק תפקידים ולא משחק לוח. כשהם מדברים שם על העובדה שלא החוקים הם אלו שאמורים להגיד לך איך לשחק ושחוקים לא אמורים לחפר על הנחייה גרועה - זה כבר קנה אותי.

הי! יש להם סקר קטן למטה!
12/01/2012 | 15:46
4
יש סיכוי שהם באמת מקשיבים לנו!
וכבר עשו לזה קומיקס
12/01/2012 | 10:04
1
12
וכבר עשו לזה קומיקס
Pathfinder 4ever
12/01/2012 | 10:23
5
מעניין מה זה יעולל לתרגום (ולשוק בארץ)
12/01/2012 | 21:35
3
14
אני בספק אם יהיה עכשיו תמריץ לתרגם/להמשיך להפיץ מוצרים של מו"ד4, כמו שההכרזה על מו"ד 4 קברה את ההפקה של ספר השחקן 2 למו"ד 3.
ניחוש
13/01/2012 | 00:24
2
6
כלום בטווח הקצר, הרבה בטווח הארוך

הנבואה ניתנה לשוטים אבל הניחוש שלי הוא כזה:
אלא אם מישהו בדרגים העסקיים יתערב, יש לי תחושה שהם הולכים להחזיר את ה- OGL.
לפי הכיוון שמסתמן, הכללים אמורים לא רק להיות מודולרים אלא גם גמישים, כך שאפשר לשחק גם עם חוקים מינמליים . Wizards יכולים בקלות להוציא ערכת מתחיל עם חוקים מינימליים (שאפשר בקלות לתרגם). ואז זרם של הרחבות חוקים.

אם הניחוש שלי נכון, יהיה המון חומר קהילה שיצא, גם בעברית. כולל חוקים אלטרנטיביים (ב-3 היה קל להוציא הרחבות עצמאיות באלמנטים משחקיים: מקצועות, מפלצות וכדומה אבל פחות קל להתעסק בחוקים עצמם), והרבה דברים טובים.
אני מדבר על הטווח המיידי
13/01/2012 | 11:01
1
13
לפי מה שנדון בפורומים, מאנקיטיים היו אמורים, לאחר שהסתיימו כנראה הסכסוכים העסקיים, להמשיך עם הפצת הקיים ואף תרגום חומר חדש של מו"ד4. עכשיו - איזה תמריץ יש להם לעשות את זה?

מה שכן, למהדורה השלישית בארץ היה יחסית המון חומר קהילתי ואף פרסומים מודפסים ברמות משתנות של איכות. למהדורה הרביעית לא נראה לי שהיה משהו (חוץ מ"מתוך האפלה")

הכל שאלה של איך אתה מגדיר מיידי
13/01/2012 | 11:19
7
אם באמת ה- OGL חוזר והחוקים יהיו כאלו שקל להשתלט עליהם,
חומר מקורי יראה אור מהר מאד.

לגבי תרגום רשמי.. אני חושב ש-Wizards עשו את הטעות של לבנות משחק אחר לחלוטין (4, שהיא סוג של משחק לוח/מיניאטורות) ולגרוס לחלוטין את מו"ד. יש אנשים שאוהבים את 4 ומשחקים בא. צעד חכם יהיה דווקא להמשיך לתמוך ב-4 (ולשפר אותה על ידי עוד מיקוד נוסף בדברים שאליו היא יועדה) ומקביל לפתח את מו"ד 5 ברוח המהדורות הקודמות.  אני לא יודע איך שיווקית אפשר לעשות את זה, ולא נראה לי שזה מה שבאמת יקרה, אבל אני חושב שזה הפתרון היותר חכם מבחינתם. אם לא, מו"ד 4 תמות מהר מאד אחרי יציאת 5.

דינוזאורים תבוניים
11/01/2012 | 13:52
7
6
שלום לכולם,

מישהו מכיר משחק או עולם שמופיעים בו דינוזאורים תבוניים, בין כדמויות שחקן או כדב"שים? יש כמובן את Broncosaurus Rex, אבל חוץ מזה? ואני לא מתכוון לדמויות קומיות למיניהן.

מה שמעניין אותי זה לא המכניקה של לתכנן נתונים עבור דינוזאורים אינטליגנטיים, אלא אם יש תיאור של עולם שדינוזאורים כאלה הם חלק ממנו, ואיך עולם כזה ייראה.

תודה!
לא בדיוק מה שאתה מחפש, אבל
11/01/2012 | 14:26
2
2
בפרק של STAR TREK VOYAGER, הספינה נתקלת בגזע של חייזרים שאמנם נראים דמויי-אנוש, אך מוצאם היה מהדינוזאורים.

סיפור הרקע היה שלפחות חלק מהדינוזאורים עבר אבולוציה והספיקו לברוח מכדור הארץ לפני המטאור שהכחיד את שאר הדינוזאורים.

בפרק הזה, הם הוצגו כאנשים די קרים וקשים, בעלי טכנולוגיה וכוח שעולים על אלה של צוות וויאג'ר.

http://en.memory-alpha.org/wiki/Distant_Origin_%28episode%29
תודה, אבל...
12/01/2012 | 08:13
1
2
אני מחפש דינוזאורים אמיתיים, לא גזע אנושי דמוי-דינוזאורי.
מה שיש לי בראש זה עולם של מאבק בין מפלצות פרהיסטוריות עצומות, בסגנון Primal Rage או Dinofroz החדש.
רעיונות כלשהם?
כל שיטה גנרית תתאים
12/01/2012 | 21:33
8
בחלקן גם יש נתונים מוכנים לדינוזאורים, שרק צריך להעלות להם את האינטיליגנציה ויאללה בלאגן.
זה הופיע בסרט של סופרר מריו
11/01/2012 | 17:20
1
הדינוזאורים נתקעו בקרע בזמן ובחלל והתפתחו של בסופו של דבר לדמויי אדם.
הם ניסו לפלוש לאזור של בני האדם אם אני לא טועה
במו"ד יש את גזע ה- Saurial
11/01/2012 | 19:58
2
2
מדובר על כמה גזעים של דמויי אנוש דינוזאוריים.
הם גם מופיעים במערכה של ממלכות נשכחות, ואפילו בספרים של Curse of the azure bonds (ושני המשכיו)
הם לא מתקשרים מילולית אלא רק בתנועות וריח (אם צריך - אפשר לדבר איתם בעזרת קסם)
והם יכולים להיות דמויות שחקן או דב"שים

אם אני זוכר נכון - בעלילה בממלכות נשכחות, אחד האלים הרעים "תלש" חתיכה של המימד שלהם, והעביר אותה אל המימד של ממלכות נשכחות.

חפש Saurial בגוגל - אני בטוח שתמצא הרבה חומר בנושא

ב"Complete Humanoids" היו גם כללים לשחק אותם
12/01/2012 | 21:32
1
10
היו ארבעה תת-גזעים - הם יכלו לקחת את כל מקצועות הבסיס, אבל ברובם נתקעו בדרגה 9 חוץ מבמקצוע מועדף אחד.

מעופפים: פטראנודונים קטנים ותזזיתיים שהעדיפו את מקצוע הגנב.
ראשי-סנפיר: בערך בגודל של בני אדם, והגרסא של הסאוריאלים ל"אדם ממוצע" - הם יכלו להתקדם ללא הגבלה כלוחמים, אבל גם להיות פלדינים (במוד"מ2 רק בני אדם יכלו בעיקרון להיות פלדינים)
להבי-גב: סטגוזאורוסים בגובה של כשני מטר, עם התקפה ביתדות זנב בנוסף להתקפות הטפרים שהיו לכל הסאוריאלים, ואישיות רוחנית במיוחד - הם יכלו להתקדם ללא הגבלה ככוהנים.
ראשי-קרן: טריצרטופסים בגובה של כמעט שלושה מטרים, עם שורת התקפות קטלניות (טפרים, נשיכה, נגיחה) ובונוס לכוח וכו' - למרות שמדובר במכונת הריגה פיזית (וגם עם דירוג שריון טבעי לא רע) הם הצטיינו בעיקר כקוסמים דווקא ויכלו להתקדם במקצוע הזה ללא הגבלה.

במקום ספרי לחשים לקוסמים סאוריאלים היו "מטות זיכרון" או משהו כזה (דיסק און קי?) והיו להם כלי נשק בעיצובים עקומים ומוזרים שרק הם יכלו להשתמש בהם ביעילות.
הזכרת לי נשכחות :)
15/01/2012 | 10:01
3
הפורום שלנו בן 10
10/01/2012 | 09:28
18
4
בעוד מספר ימים, יכול יום העצמאות של פורום משחקי תפקידים. ב12.1.2002 הוכרזנו כפורום עצמאי והתנתקנו מפורום "מד"ב ופנטזיה".
מסתבר, שלמרות שהיו פה לפני, הייתי פה די מההתחלה (למרות שיש והיו פה קודם לפניי, זה לא משנה. .. )

מספר קישורים, ציוני דרך:

ההכרזה על הפורום בפורום מד"ב ופנטזיה:

ההודעה הראשונה בפורום מה13.1.2002

ההודעה הראשונה שלי בפורום:

ההודעה הראשונה שלי בפורום כDDN:

הTIC הראשון:

הודעה ראשונה כמנהל:

ומכאן אני מנהל בגלוי, וכולם יודעים:
10/01/2012 | 12:10
1
2
מעניין לאן hstrot נעלם. הוא גם רצה לנהל פה
10/01/2012 | 12:34
1
‫רגע, אז הוא פעיל? אם כן
10/01/2012 | 14:41
2
לא להאמין איך "נראיתי" אז....
10 שנים עברו כל כך מ... עכשיו כשאני חושב על זה, הם לא עברו מהר בכלל!
זה כל כך אתה
10/01/2012 | 18:00
1
כמה סימני קריאה.... Ouch
11/01/2012 | 09:56
2
אותי מעניין...
10/01/2012 | 16:19
4
3
מה קרה ל-TIC? למה לא עושים את זה יותר? למה זה לא נשאר?
שלכם?
10/01/2012 | 16:37
3
לא יודע? לאן נעלמו השחקנים שלכם?
אני יודע שרן עדיין בסביבה. ניסיתם לשלוח אליהם מסרים?
כן, אבל לא רק זה.
10/01/2012 | 16:42
2
1
היו כמה משחקים שניסו לרוץ בפורום אבל פה, בניגוד למקום בו אני למדתי, זה לא שרד.
אני יודע מאיפה זה נובע
10/01/2012 | 17:28
1
1
אנשים כותבים, מתלהבים, המשחק רץ
מתישהו, אנשים דועכים, המנחה דועך, מישהו חסר, המשחק נתקע
ואז קשה מאוד לחזור אליו.

זוכר את משחק היער בין העולמות? הוא הצליח לרוץ יפה מאוד, עד שלב מסויים.
זו לא סיבה, זה תסמין.
10/01/2012 | 22:44
1
לדעתי ההתלהבות זו הבעיה, הדחף הרגעי להציג דמות "מגניבה" ולהראות כמה היא "מגניבה". שחקנים מצטרפים למשחק בפרץ "מגניבות" ולאחר שסיימו לבצע את מקבילת TIC להקראת דף הדמות, לא יודעים מה לעשות כי חשבו שמישהו אחר ידאג לסיפור.

הקושי ב-TIC הוא הצורך לשנות את צורת החשיבה, להבין שזה לא כתיבת יומן אלא כתיבת סיפור והמשתתף צריך ליצור את העלילה כמו גם את העולם בו מתרחשת.
אולי נסביר זאת טוב יותר אם נגדיר TIC כמשחק ללא שחקנים אלא רק מנחים, שזה פחות משחק תפקידים ויותר טורניר עלילות סיפורים בו המשתתפים מנסים לכתוב סיפור תחת הפרעות המשנות פרטים בעלילה.
מזל טוב
10/01/2012 | 17:19
4
נ.ב.
10/01/2012 | 17:35
3
איכס! צבי!
11/01/2012 | 08:29
1
מחר אני הולך לעשות פה מסיבה
11/01/2012 | 10:47
1
כמה חברים ותיקים יצאו מהבוידעם ואז מישהו יחזיר לך על ה"איכס צבי" הזה
גובלינים בוערים?
11/01/2012 | 13:00
טביעות רגל בגלידה?
אני זוכר זאת כאילו זה היה לפני 10 שנים...
10/01/2012 | 19:50
1
איזו כניסה מרשימה, חינניות של של עקב נקוע וטקט סמיך כאֶתֶר.
מזל טוב
11/01/2012 | 11:07
3
הודעה ראשונה

אוי, אני הייתי ונשארתי כזה חנון עם עיגולדים..
והנה ההודעה הראשונה שלי
11/01/2012 | 13:52
פורום The Voice נפתח, אתם מוזמנים!
05/01/2012 | 12:20
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -
אביב גפן, רמי קליינשטיין, שרית חדד ושלומי שבת בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם
הגירסה הישראלית של The Voice עולה ביום שבת הקרוב ואתם מוזמנים לפורום החדש -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
Louisiana Low (קטע קצר של יומן משחק)
05/01/2012 | 09:49
4
4
זה היה משפיל.
ואדיר.
אבל משפיל.

בחור אחד שנראה כמו מקס פיין על קראק הוריד שלושה מהמגוייסים הטריים שלנו.
הדפקטים ישבו על אופנועים עמוסים בבקבוקי מולוטוב ותחמושת והוא פשוט ירה עליהם.
הפיצוץ היה יפהפה. גם איך שהם זחלו שם על האדמה בוערים.
ואז איזה אופנוען מחורבן קרע לביג בי את הצורה. הדבר האחרון שראיתי זה את ביג בי שוכב מתחת לאופנוע המרוסק שלו עם הטפרים של האופנוען בצוואר שלו. כנראה שהאופנוען הזה למד את הטריקים של המשפחה הקטנה שלנו. אני שונא לנסות להתנקש בכמרים רקובים כשמי ששומר עליהם זה בני דודים, אבל זין עליו אם הוא ימשיך לעמוד לנו בדרך. מעניין אם ביג בי יצא מזה בסוף.

אני מניח שזה הגיע להם.
זה מה שאני חושב עליו בזמן שאני מרים את עצמי מהבוץ ליד פסי הרכבת. בשמיים השמש רק שקעה ואני כבר יוצא מסבך של עצים דקים וקטנים, מנקה את הסוודר המפוספס ורוד-שחור הרעוע שלי ונתקל כשאני לא מסתכל בשלט צהוב ורעוע לא פחות שטורח להודיע לי שאני נמצא על כביש Old US Hwy 11. אני מעיף את השלט בסטירה מהמקום והוא עף באוויר. לכו תזדיינו, כבוד "המועצה האזרחית לשימור-"-משהו. בטח חבורה של לוזרים פרבריים בגיל העמידה עם מבטא דרומי מצועצע, שהדרך היחידה שלהם להרגיש שהם קיימים זה לדחוף את האף לכל מני מקומות ולהקריץ שלטים ותת-כללים.
אני מרים את קצה הצווארון של הסוודר אל האף שלי ומרחרח - יופי, עכשיו לסוודר שלי יש ריח של אדמה רטובה. לא הייתי צריך לצאת מניו-אורלינס בלי בגדים להחלפה.
מעבר לחושך אני רואה אורות בוקעים מבעד לסבך. גדר לבנה מתעקלת סביב לכביש הקטן ומעבר לה יש בית קטן עם גג משופע ולבן. בטח גרה כאן משפחה אמריקאית טיפוסית, מסורתית וחביבה - האב יושב לו על הכורסא שליד האח עם מקטרת בפה, האם עומלת על הכלים במטבח ומזמזמת מנגינה ישנה וחמימה, הבת הבכורה עוזרת לאחיה הקטן והחמוד להרכיב בובה ישנה של איש לגו על הרכבת החדשה שלו.

זה מזכיר לי שאני רעב.
מעניין
05/01/2012 | 14:37
2
אבל קצר לי מדי, ולא מספיק מובן (אן בעייה עם מסתורין - אבל פה זה מרגיש "Too much")
נהניתי לקרוא
05/01/2012 | 14:44
1
כתוב יפה, אך קצת יותר מידי "גותיק אמריקנה"
06/01/2012 | 08:04
2
הניגוד הקלאסי בין הספר האמריקאי ובין עולם השוליים האפלולי, הרקבובי והעל-טבעי, הוא משהו שמרגיש לי קצת מוכר מידי מהמון פתיחות של משחקי אימה-מודרנית/פנטזיה אורבנית/מד"ב-סייברפאנק קשוח בעתיד הקרוב.

מצוין
06/01/2012 | 20:20
6
עושה תאבון לעוד.
משחק לבדיקת שיטה - Up and out
04/01/2012 | 22:17
1
2
כשבעל הפונדק חזר פנימה נדמה היה שהחול והרוח הברישו מעליו מעט חיוניות. רק פליסיטי ראתה את הדאגה על פניו כשהישיר מבט אליה, לשניה, לפני שפנה אל תושב מבוגר הפוקד את המקום בקביעות ושניהם יצאו שוב החוצה. כשחזרו, האיש פנה אל שותפיו לשולחן והתכונה החלה פושטת ברחבי הפונדק.
לאחר ששני שולחנות קמו כאיש אחד ויצאו החוצה לבדוק את המתרחש, כל הנוכחים כבר ידעו וחלל הפונדק החל מתנקז אל דלת הכניסה בחיפזון מרוסן.

בחוץ, בכיוון צפון מערב מעל גגות העיר, היה ברור שמשהו גדול הופיע מעל קו האופק, אופק שבעצמו נראה... קרוב מדי.
התושבים ידעו לזהות זאת מנקודת התצפית ברחוב, שמו לב ששמי הלילה בצפון מערב לא נגעו בגגות אלא נעלמו מאחורי מסך גבוה במידה מטרידה, גם אם נושק לגבולות העיר. ומעל לזה, צללית שאת קו המתאר שלה ניתן רק לנחש על רקע הכוכבים המרצדים מאחורי חול הנישא ברוח עזה.

בעוד הקהל מחוץ לפונדק 'הסוס ללא רוכב' מנסים להבין מה עיניהם רואות, איש לא הבחין בזוג הנושא אדם שלישי ביניהם, שחמק ללא מפריע מעבר לפינה ונעלם לתוך האובך בסמטה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
What the F?
08/01/2012 | 10:57
1
ברגע שההמולה תפסה את תשומת ליבה של אלקס, ידיה כבר נעלמו אל תוך גלימתה, חומקות לנוח על גבי כלי העבודה שלה שהעניקו לה ביטחון ותחושת שליטה. היא יצאה עם כולם החוצה אם כי לא מיהרה, נותנת להמון האדם להיות ראשונים שמה בחוץ מחכה להם משהו עליו היא זקוקה ליתרון.

אבל לא היה שם איום מידי. או לפחות היא לא הייתה בטוחה כי מדובר בכזה. רק צללית אפלה על גבי הלילה המעט אפל יותר. שאלה אחת עלתה על שפתיה.

מודעות: 50, גלגול: 40 ==>> הצלחה: 10

אלקס פנתה חזרה לשאול את מי ממכריה החדשים שיצא החוצה את אותה השאלה כששמה לב למשהו זז מאחורי ההמון. מנסיונה בתחום היא כבר זיהתה את סגנון התנועה של מישהו שמנסה שלא ישימו לב אליו. בלי לחכות שניה אחת נוספת, אלקס החלה מפלסת את דרכה דרך ההמון, חזרה לכיוון פינת הבניין.

גוף: 55, גלגול: 42 ==>> הצלחה: 13

חומקת בין האנשים כמו חתול מיומן, אלקס נעה בהמון כמו סכין חם דרך חמאה. לבסוף פרצה דרך הקהל ורצה לכיוון הסמטה.
יומהולדת 15 לתפוז
04/01/2012 | 09:12
14
3
הנערה הכי ג'ינג'ית באזור, שהיא גם אתר האינטרנט הכי מגניב שיש , חוגגת השבוע יום הולדת 15!
כמעט בשביל כולנו, האתר הפך להיות סוג של בית שני ואפילו גם משפחה, ולכן...

כן כן. הפורום שבוע הבא יהיה בן 10, ותפוז היום בן 15.
אז חגיגות הפורום ימתינו לשבוע הבא והשבוע ניתן לתפוז את הכבוד.

שאלון קצר בנושא תפוז:

איך התגלגלתם לגלוש בתפוז? חבר או קרוב משפחה סיפר לכם על האתר? הייתם צריכים לשאול שאלה וידעתם שכאן תמצאו תשובה? או שפשוט רציתם להשתתף בתחרות אז פתחתם כינוי ואז נשארתם, כי נחמד?
העלו הצעות לפתיחת פורומים הזויים במיוחד בתפוז - פורום חובבי דואר רשום, פורום סוכריות על מקל או... נגיד, פורום כלבים (כלומר, שכלבים נכנסים לכתוב בו)
כל אחד יסתכל ימינה ושמאלה ויכתוב מהו הדבר הכתום הראשון שהוא רואה...

עונה ראשון
04/01/2012 | 09:36
2
1
איך התגלגלתם לגלוש בתפוז? חבר או קרוב משפחה סיפר לכם על האתר? הייתם צריכים לשאול שאלה וידעתם שכאן תמצאו תשובה? או שפשוט רציתם להשתתף בתחרות אז פתחתם כינוי ואז נשארתם, כי נחמד?
הגעתי לתפוז בטעות! חקרתי את האינטרנט כשחיפשתי חומר בעברית על היאבקות, והגעתי לאתר של אילן די (יהודי אמריקאי שהיה מסקר לנו את התוכניות והאירועים בעברית, והיה ממש עושה "דיווחים חיים"). משם הגעתי לפורום היאבקות (פורום מספר 13) שהיה הבית שלי למשך הרבה זמן. לכאן הגעתי חודש אחרי, ומאז גם זה נהיה הבית שלי, ומאז אני כאן. ושאר הסיפור, בשרשור היומהולדת של הפורום, שבוע הבא.

העלו הצעות לפתיחת פורומים הזויים במיוחד בתפוז - פורום חובבי דואר רשום, פורום סוכריות על מקל או... נגיד, פורום כלבים (כלומר, שכלבים נכנסים לכתוב בו)
-פורום פרטי לתפוז אנשים מודיע! לוח מודעות שכזה, שלא יפריע לאף אחד.
-פורום רועי צאן
-פורום לדחלילים.

זה קל! התקנה של אופיס 2010 גם מצד ימין וגם מצד שמאל (קיבלנו הרבה מחשבים חדשים לאחרונה)

עונה שני?
04/01/2012 | 10:33
1
1
איך התגלגלתם לגלוש בתפוז?
אני התחלתי בפורום מד"ב ופנטזיה, עם הכינוי Dragoran (שלימים הוחלף לכינוי בעברית), באוקטובר 2010 - אז אני לא באמת זוכר איך התגלגלתי לתפוז (אני חושב שעמית לעבודה הפנה אותי לשם)

העלו הצעות לפתיחת פורומים הזויים במיוחד בתפוז
פורום מקלפי פירות הדר
פורום בקבוקים (יהיו שם דיונים כגון: מה עדיף - בקבוק פלסטיק או זכוכית?)
פורום לאנשים בלי אינטרנט
פורום שיער (סרט לשיער או קשת? דיון מתמשך)
פורום איקס עיגול

שמאל - ספל כתום שאני שותה בו כל בוקר
ימין - ציור שהבת של שכני לקוביה ציירה (נראה שהיה לה רק טוש כתום)
פורום מקלפי פירות הדר זה חזק!
04/01/2012 | 10:48
1
לדעתי פורום בקבוקים באמת כבר היה פעם. . .
ועם השלישי, הזכרת לי את פורום מכורים לאינטרנט. . ..
הבא בתור
04/01/2012 | 12:30
2
איך התגלגלתם לגלוש בתפוז?
הייתי קבוע בפורום משחקים (שהיה בעיקר למשחקי מחשב) ב-IOL וכשהודיעו על סגירה עתידית של האתר הלכתי לחפש מקום אחר. נרשמתי ב'וואלה', נרשמתי ב'הייד-פארק', אולי גם במקומות נוספים ששכחתי, ובדרך נרשמתי גם ל'תפוז'.
יום אחד התחשק לי שוב לחפש משחקי תפקידים ומצאתי את עצמי בתפוז, קורא בפורום יעודי שלא היה שם קודם (התגובה הראשונה שלי נמצאת בדף ארבע אבל התחלתי לקרוא כשהיו רק שניים או שלושה דפים), ושמתי לעצמי סימניה.
אני חייב לציין שקריאה כאן שינתה לחלוטין את ההשקפה שלי על משחקי תפקידים.

העלו הצעות לפתיחת פורומים הזויים במיוחד בתפוז
פורום גשר - המקום בו משתמשים מן השורה באים להאכיל את הטרולים במקום שאלו יבוא לבקר בביתם של המשתמשים.

הסתכל ימינה ושמאלה וכתוב מה הדבר הכתום הראשון שאתה רואה..
משמאל - מתקן שולחני קטן לציוד משרדי. (מהדקים וכו')
מימין - קורות המדפים במחסן.
אני! אני! אני!
04/01/2012 | 16:16
5
2
איך התגלגלתם? הכל בגלל דני, ולכן אני התחלתי במשחקי תפקידים. הכינוי שלי נוצר כתוצאה מחוסר רעיון לכינוי (DOA תפוס )
משם התגלגלתי לפורום משחקי מחשב, פורום נארוטו (ז"ל) ופורום קונסולות.
רעיונות לפורומים הזויים? פורום בני אדם, פורום אלפים, פורום עלפים, פורום האבקות בוץ, פורום פורומים, פורום אנטי פורומים, פורום רשימות, פורום תמיכה (הכי הזוי ), פורום מחסני האלקטרוניקה (יש מבצע על טוסטר משולשים), פורום ועוד...
דבר כתום: מימין - אין. משמאל - תפוזים קטנים מפלסטיק על עציץ מזוייף.
מה בגלל דני?
04/01/2012 | 16:24
4
1
אני כל היום כותב לרן במיילים איך שאתה אשם בכל, ועכשיו אתה מחזיר לי?
תחשוב רגע
04/01/2012 | 16:27
3
אם לא היית מספר לי על הפורום, לא הייתי נרשם אליו, לא הייתי מכיר את פורום משחקי מחשב, לא הייתי מודיע על מבצעי סטים... מ.ש.ל.
אבל עדיין היית מרמה בSETTLERS
04/01/2012 | 16:57
2
גונב לי את הנצחונות ואת הנמל פחם.
איזה נמל פחם?
04/01/2012 | 17:11
1
1
זה שגנבת לי מהזיכרון
05/01/2012 | 08:28
1
נוסטלגיה
04/01/2012 | 19:04
2
תשובות לפי הסדר:

1. דרגורן אשם, הכל בגללו. אני לא רציתי אישיות אינטרנטית והוא התחיל לכתוב את כל ההודעות המגניבות האלה אי שם בתחילת הארכיון וביקש ממני לקרוא אותן כדי לסחוט קצת מחמאות מקהל הבית. אני יצור תמים וחף מפשע. זה דרגורן. *מפנה אצבע לכיוונו*

2. פורום אמנות מגבות נייר, פורום רובוטים מקיסמי שיניים, פורום הטסת עפיפוני אלומיניום בסערות ברקים, פורום תקשורת בענני עשן, פורום קשרים בחוטי חשמל...

3. עט מארקר כתום שהשאיר הבן של המפרופסור לפני שבועיים.
אני אשם?!?!
05/01/2012 | 08:21
1
חוץ מזה שהסתכלתי על כמה מההודעות האלה אי שם בתחילת הארכיון..... אני לא בטוח שהתאור "מגניבות" צריך להאמר באותו המשפט יחד איתם (אולי יחד עם מילת שלילה איפהשהוא באמצע)

ובגללך אני עכשיו רוצה לקנות קופסאות של קיסמי שיניים ולהתחיל לבנות רובוטים....
לדעתי
05/01/2012 | 08:28
היא מתכוונת להודעות המגניבות על נוסגות', אי שם באמצע תקופת הארכיון, הרי לא היה לה כינוי לפני לדעתי.
בסופו של דבר, כולנו אשמים (ואני שמח שהיא מאשימה אותך, כי אני הייתי משוכנע שביצה ואני הם אלו שדחפו אותה לעשות כינוי)
אני חושב שחבר כלשהו אשם..
07/01/2012 | 14:20
2
זה לפני 9 שנים מי זוכר..
רציתי לשאול שאלה בפורום אנימה ומנגה, גיליתי את פורום אקסמן
-> עברתי לניהולו -> שיניתי לפורום גיבורי על -> דני הצטרף לניהולו -> נטשתי את תפוז לתקופה וחזרתי בשביל הפורום הזה טכלס..

פורום לועסי קרח, פורום מסניפי טושים, פורום אספני סוללות ריקות, פורום אספני אסלות, פורום אוהבי ארנבים שונאי שפנים, פורום חפירות ארכאולוגיות בחצר של הבית

מספריים מצד שני מצעים למיטה
חוגגים 15 עם תחרויות מטורפות
04/01/2012 | 17:04
גולשים יקרים,

השבוע, בין התאריכים 4-11/1/12, אתר תפוז חוגג 15 שנים להיווסדו ואנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בחגיגות יום ההולדת
במהלך השבוע תתקיימנה בפורומים השונים פעילויות רבות, ביניהן תחרויות מיוחדות עם פרסים שווים, הקרנות סרטים לגולשים ועוד הרבה הפתעות

אז איפה נמצאות התחרויות הכי שוות והפרסים הכי מפנקים

הדיונים שאתם מעלים לאתר תופסים תמיד תאוצה ועניין מצד שאר הגולשים? הבלוג שלכם שינה את חייהם של אנשים רבים?
כנסו לפורום מומלצים בתפוז, שכנעו אותנו למה דווקא לכם מגיע התואר "תפוזון/תפוזית השנה" , ותוכלו לזכות בחופשות מפנקות במלונות דניאל מרשת טמרס היוקרתית

קנית לחברה שלך את החולצה עליה היא מפנטזת כבר שבוע? סידרת מסאג' שבדי לבעלך אחרי שהוא התלונן על השרירים התפוסים?
כנסו לפורום שיחת נשים, ספרו לנו על מתנה שנתת לאדם קרוב שלא לכבוד מאורע מיוחד ואולי תזכו בשוברים מפנקים לקנייה ברשת איל מקיאג' מתנת איל מקיאג'

פורום שמנות ויפות תמיד התגאה בכך שהפורום הוא לא רק מקום להחלפת דענות בנושאי עניין משותפים אלא גם בית חם.
זה הזמן שלכן להיכנס לפורום, ולספר לנו איך הפורום תרם או עזר לכן ברמה האישית ותוכלו לזכות בשוברים מפנקים לשלל הטיפולים בסטודיו רבקה לבחירתן

מי מכם לא צריך איזה יום חופש אותו תעבירו בספא יוקרתי ומפנק אי שם במלון שרתון תל אביב..
פורום חמישים פלוס מזמין אתכם לספר לנו איך חגגתם את יום ההולדת ה- 50 שלכם- האם בארוחה אינטימית, מסיבה פרועה, או אולי בטיול מטריף בחו"ל, ותוכלו לזכות בשוברים למימוש במתקני סיילו ספא מתנת סיילו ספא

ולכולנו לא יזיק לחסוך בעלויות חגיגות ימי ההולדת לילדים שלנו.
כנסו לפורום הורים לפעוטות, תנו לנו את הטיפים שלכם איך לחגוג יומולת לילד מבלי לפשוט את הרגל, ואולי תזכו בערכת הפעלות למסיבה ויום ההולדת של המותק שלכם מתנת "תיבת ההפעלות"

תפסתם בעדשה ילדה מתוקה עם זר על הראש? צילמתם טייק של התינוק ממש מתוך חדר הלידה?
פורום אומנות הצילום מזמין אתכם לשתף אותנו בתמונות שצילמתם בנושא יום הולדת, ואולי תוכלו לזכות בשובר על סך 2000 ₪ למימוש בקורסי הצילום של בי"ס גליץ מתנת בי"ס גליץ

דמיינו את הג'קוזי החם, ארוחת הבוקר העשירה, הנוף הציורי, האוויר המרענן והמיטה הרכה והריחנית, זה לא בשמיים!
כנסו לפורום צימרים, חופש וכיף בישראל, ספרו לנו למה דווקא לכם מגיע לצאת לסוף שבוע מפנק בצימר, ותוכלו לזכות בחופשה זוגית ל-2 לילות בסוף שבוע בצימר "תומר דבורה" מתנת אתר "המבקר"

קצפת במקומות אינטימיים? לשחק חולה ואחות ולא בדיוק בחדר המיון?

כנסו לפורום סטוצים ומפגשים אחרים, ושתפו אותנו ברעיונות לאירוע יום הולדת סקסי במיוחד לבן/בת זוגך, ואולי תזכו ב- צעצועי מין חדישים ומשוכללים מתנת Funtoy

הרי אי אפשר לחגוג יומולדת בלי עוגה טעימה, ולכן, זה הזמן שלכם לשתף אותנו במתכון המנצח לעוגה שכזו!
כנסו לפורום מתכונים, העלו לשרשור התחרות את מתכוני עוגות יום הולדת מוצלחות במיוחד- שתפו אותנו בעוגות הכי מקוריות, מוצלחות, טעימות שיצא לכם להכין ליום הולדתותוכלו לזכות בקורסים מעולים אצל מומחה אמיתי - בבית הספר לאפייה של אורן בקר

תפוז אמנם גדל בשנה, אך אנחנו תמיד יכולים לנקוט באמצעים שימנעו את תהליך ההתבגרות שלנו, לפחות בכל מבחינה חיצונית.
זה הזמן שלכן להיכנס לפורום יופי וטיפוח אישי ולספר לנו מה אתן עושות כדי להישאר צעירות?
הסיפורים המשכנעים והטובים ביותר יזכו את הגולשות בערכות טיפוח אישי מהממות מתנת Wow Cosmetics

טיפ אופנתי יכול להציל לבחורה ערב שלם של חהרגשת אי נינוחות, ובדיוק לשם זה התכנסו כאן!
כנסו לפורום אופנת נשים ספרו לנו שילוב הצבעים האולטימטיבי של אאוטפיט לאירוע חגיגי ותוכלו לזכות בפרטי אופנה איכותיים מבית המותג 2sis - color up מתנת 2sis - color up

מאז שתפס בחיינו האינטרנט מקום כה חשוב - חיינו ללא הספק השתנו ובייחוד תחום ההיכרויות.
כנסו לפורום הכרויות, ספרו לנו על היכרות מיוחדת שהייתה לכם דרך האינטרנט ותוכלו לזכות בהצגת פרינג' מגניבה מתנת צוותא

טיול הבר מצווה שעשינו עם ההורים לארה"ב, מסיבת ההפתעה משנה שעברה או ארוחת ערב עם אהוב ליבכן?
כנסו לפורום הורים לתינוקות וספרו לנו על יום ההולדת שזכור לכם במיוחדו תוכלו לזכות ב- בתיק עגלה מהודר ושיקי מתנת קמפניולה

אז קדימה, אנחנו מחכים לכם במסיבת יום ההולדת שלנו

שלכם,
דן חן, מיטל, לי, יוני, גל ולולו

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
00:56 | 20.05.15 CallMeCavanaugh
18:51 | 16.05.15 אורחים בפורום
01:13 | 11.05.15 CallMeCavanaugh
23:01 | 28.04.15 golan2072
09:53 | 20.04.15 CallMeCavanaugh
23:16 | 06.04.15 Sophalin
22:16 | 06.04.15 CallMeCavanaugh
13:55 | 19.03.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן