לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מחפשים DM לקבוצה ?
מחפשים בנרות שחקן שגר קרוב ?
בשעת לילה מאוחרת חלמתם על יצור מדהים, שאתם פשוט חייבים לספר לכולם על כך ?

אם כן, הגעתם למקום הנכון...
כאן המקום לעשות דברים אלו ועוד.

אך שימו לב
``פורום - לוח מודעות שכל אחד מוסיף הודעה בזמנו הפנוי!
יש אנשים שנכנסים לפורום כל ערב ויש אנשים שנכנסים בבוקר ועדיין הם יכולים לנהל דיון בניגוד לצ´אט שבו מדברים עכשיו ועוד חצי שעה מה שכתבתי יעלם`` (הגדרה באדיבות - דרגורן)
כמו כן :
מאחר ויש מקום בכל דף רק ל 15 הודעות ראשיות (ללא כל קשר לכמות התגובות שיש להודעה) אז :
לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``שלום שמי מהשמו ואני בן # ואני טרול/הוביט ... או כל דבר אחר``
לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``מישהו קרא את/שיחק ב ...? ``
לא רושמים הודעה ללא תוכן כזו ``יש כאן מישהו?``
לא פותחים דיון בהודעה ללא תוכן כזו: ``רומח הדרקון/הארי פוטר/שר הטבעות שולת!!!``, או ``ספר אחלה``
הודעות צריכות להיות ענייניות או מצחיקות, כאלו שיוכל להתפתח דיון בעקבותיהן.
לא לשאול שאלות שהתשובה עליהן היא כן/לא, וכן לא הודעות אשר אינן נותנות כל אינפורמציה.

דבר שני.
המלצות: (שדרך אגב לא אני המצאתי אותן והם נכונות לכל מקום באינטרנט)
*לפני שאתה פותח את הפה ומדבר ברר את הדברים הבאים:
1. מהם הכללים של המקום?
2. מהן הציפיות של אנשי המקום מחבריהם לשיחה מבחינה של נימוס למשל?
* למד להכיר ולו בצורה השטחית ביותר את האנשים במקום (בעיקר כדי שלא תתקוף את המנהל/ת ועוד תחשוב שהיא/הוא רק משתתף/ת ותיק/ה) רק כדי לשמור על יחסים טובים עם הסובבים אותך.
* למד איך לעבוד במקום החדש (במקרה זה פורום) למשל לא לצפות שיענו לך תיכך ומיד, ואם אינך בטוח תסתכן ותשאל אפילו שאלות מטומטמות. בפורום הזה בשונה, אולי, מאחרים אנחנו לא נוהגים להתקיף אנשים חדשים, בורים ותמימים. יש מקומות שיאכלו אותך בלי מלח ובלי סכו``ם.

דבר שלישי: פרסום פורומים או אתרים אחרים.
פרסום לפורומים או אתרים אחרים צריך להיעשות באישור אחד ממנהלי הפורום ולהיות משורשר אל פתיל אוף-טופיק או אל הודעות קצרות. פרסום שיעשה ללא רשות ויפתח בהודעה חדשה ימחק ללא הסברים או נקיפות מצפון.

מחפשים מנחה לD&D גרסה 3.5
07/06/12 21:36
66צפיות
נפגשים באזור גוש דן ,תדירות אחת לשבוע/ שבועיים. גילאים 26-40. 5 שחקנים, דמויות ברמה גבוהה אבל ישנה אופציה להתחיל את המשחק ברמות נמוכות. משחק משולב בין טקטי ותפקידים.
מחפשים מנחה 18+ עם ניסיון בהרצה לרמות גבוהות.
פרטים נוספים יינתנו בהודעה פרטית.
חצי אלף חדש בפורום :)
06/06/12 16:51
67צפיות
היי,
אני אור... החלטתי להצטרף לראות מה הולך פה, אני יחסית צעיר (16) אבל משחק כבר מימי היסודי...

ברוך הבא אור
06/06/12 22:51
53צפיות
אני דני. נחמד לראות פה אנשים חדשים.
אתה מוזמן לספר לנו על הרפתקאותיך
נעים מאוד :)
10/06/12 14:03
28צפיות
דני :)
אשמח לספר!!!
מיומנו של טסלה - שממת הקרח
04/06/12 20:55
54צפיות
יום 103 לשהותי במימד.
כל יום אני מגלה דברים חדשים על המקום הזה, ועל המקומיים.
לפעמים אני מגלה דברים מקבילים לבית, וזה גורם לי נחמה - לחשוב שהמקום הזה לא שונה עד כדי כך מהבית.
רום, קליי, ג'וזי, ג'ון ואני נשבינו ע"י קבוצה של דובים, והמנהיג שלהם, טאק.
למרות הקור,טאק לא לבש הרבה, ולמרבה השעשוע - גם לו היה קר.
טאק הוביל אותנו אל השבט שלהם, בדרך ג'ון ניסה לרוץ אחרי אחד הדובים, ולקפוץ על גבו
"50 זהב שנשפך פה דם!" אני מציע בחיוך
"עסק!" רום נראה בטוח בכסף שלו
ג'ון מפספס את הדוב, אבל כשהדוב מסתובב לשסע את ג'ון - ג'ון מצליח לחמוק
אני זורק את שקיק הזהב לרום, ורוטן לעצמי "הדובים במימד הזה"
טאק המשיך להוביל אותנו עד למחנה שלהם.
למראה דובים ואנשים, קליי מילמל "אנשי-דוב" הריח המעורב שלהם בהחלט חיזק את האבחנה שלו.
"בואו, הצ'יף פה" טאק החווה למערה
"מה שמו?"
"צ'יף"
"למה זה לא מפתיע אותי?"
ונכנסו לפגוש את הצ'יף, טיפוס גדול מימדים שנהם לעברנו "חלשלושים! למה אתם פה?"
מהיכרותי עם הטיפוסים הללו, גדל גוף וקטן מוח, החלטתי שאני לי הרבה סבלנות בשבילו ועניתי
"אנחנו פה בשביל לחפש את ה-Spark"
המראה על הפרצוף של רום כמעט גרם לי להחנק מצחוק
המנהיג לא נראה מופתע וענה "גם אתם? הייתה עוד קבוצה שעברה פה ורצתה את ה-Spark הם היו חלשלושים אבל פחות מכם"
רום ניסה לשקם את המצב (לדעתו) ושאל "תוכל להכיוון אותנו אליהם?"
"אתם חלשלושים, רק אם תוכיחו את עצמכם בהריגה של תולעת של אש וקרח, אז אני אהיה מוכן לדבר איתכם"
החלטתי שמפה לא תבוא עזרה ופניתי לשאר הקבוצה "טוב, אז בואו נלך"
הסתובבנו והלכנו, רום נעמד במערה, לא מצליח להחליט אם לבוא איתנו או להשאר במערה, ולבסוף הוא בא אחרינו
כשיצאנו ג'ון זרק הערה "כמובן שחלשלוש שכמונו ירצה שנהרוג עבורו דברים" - שגרם למנהיג לשאוג בעצבים וכמעט לרדוף אחרינו

בזמן שאנחנו מתרחקים מהמערה רום סוף סוף שיחרר את העצבים שלו:
"טסלה! זאת הפעם האחרונה שאתה מגלה לזרים את הסודות שלנו!" ועוד ועוד
אחרי המשפט הראשון, התרכזתי לרגע, והתרכזתי בתרגיל מדיטציה - הופ! רום ממשיך לדבר, ואני לא שומע אותו. תענוג.

ביומיים שאחרי זה, קליי הוביל אותנו בשממת הקרח, בזמן שרום לא מפסיק לנדנד:
"למה אנחנו לא חוזרים?"
"כי אנחנו לא רוצים להרוג בשביל השבט"
או
"אנחנו הולכים לאיבוד, בואו נחזור"
"קליי גשש, ואנחנו לא חוזרים להתרפס בפני השבט הזה! זה רק יגרום להם לחשוב שאנחנו עוד יותר חלשלושים"
אחרי יומיים, נראה שלקליי נשבר וחזרנו חזרה לשבט
רום מחייך, בעוד אני וקליי מבועסים.

טאק הוביל אותנו לשטח המחייה של התולעת, ורום ישר הלך להתכונן להרוג אותה.
בשם הקריסטל הצלול, בן האנוש הזה חי על הרג ולחימה! זה לא משנה אם זאת חיה שלא עשתה לא כלום, הוא התקיף בשמחה.
אני, וקליי חיפינו עליו ועל ג'ון מלמעלה בעודם נלחמים בתולעת.
ריכוז קל, ואני נמצא במישור המחשבתי. התולעת מולי נראה יצור פשוט למדי.
תבונה נמוכה, אבל ללא רוע.
ליבי נכמר בקרבי והחלטתי שעדיף להרוג אותה מהר, במקום לתת לקבוצה למשוך את הקרב.
עיצבתי חנית אדירת מימדים במחשבתי, ושיגרתי אותה למוחה של תולעת, גורם נזק כבד.
בפעם השנייה - היא זכתה למנוחה.
פקחתי עיניים, והסתכלתי על הגופה בעצב, יצור מפואר שלא הגיע לו למות.
בטח לא בשביל להוכיח לשבט של חצאי אנשים שאנחנו ראויים לכבוד שלהם.
הרכנתי את המחושים שלי, וחזרתי עם הקבוצה למחנה
שם השבט חגג את נצחונינו בעודי מסתתר, לא מוכן להשתתף בשמחה

למחרת בבוקר טאק הוביל אותנו למערה שבה הקבוצה של העיר מפלט נמצאת.
הוא הסביר לנו בדרך שקבוצה של ענקים השתלטה על המקום, והרגו את הקבוצה הקודמת - בהגיענו למערה הוא נפרד מאיתנו וחזר חזרה.
ג'ון ביקש להתגנב ראשון לבד, אז שלחתי איתו את Twitch, שישגיח עליו ויספר לי מה הוא רואה.
אחרי כמה דקות הוא משדר לי מחשבה "יש פה שני זאבי חורף, הם עוד לא גילו אותנו"
אני לא מספיק לספר את זה לקבוצה, והמחשבה הבאה מגיעה "בעצם.... הם כן גילו אותנו"
"בואו!" אני קורא לקבוצה "ג'ון מותקף על ידי שני זאבי חורף" ואנחנו רצים לעבר פנים המערה בעוד ג'ון בורח לכיוון שלנו

הזאבים תקפו אותנו עם נשיפות קור, שחדרו דרך הבגדים, הקפיאו אותנו וגרמו לכוויות כואבות
התחלנו להתקיף אותם בחזרה, הרגנו את הראשון, ופצענו את השני, כשנשבר לי מזה וצעקתי עליו בחימה
"תיכנע עכשיו או שאני הורג אותך כל כך!"
הזאב ילל בהפתעה, והוריד את ראשו בהכנעה
"אני מצטער מאסטר, אנא אל תפגע בי... אני אעשה כל מה שתגיד"
מופתע, אני ניגש אליו ומרפא את הפצעים שלו, בעוד רום מרפא את שאר הקבוצה ואותי
מתיישבים במערה, מכינים מחנה ללילה ומתחילים לתחקר את זאב החורף

המשך יבוא
בעיות מנהיגות, אמון, וקור
04/06/12 21:10
50צפיות
"יש לנו בעיות חמורות", פתח קליי, כשדיבר מול חבריו.
"רום", פנה קליי אל איש השלג שבנה כדי לייצג את רום, "אתה אמור להיות המנהיג שלנו, ואני הולך אחריך ברצון רוב הזמן, אבל אתמול במחנה של הדובים, אתה פספסת את זה. אתה אמור לדבר, להיות הפנים והנציג של הקבוצה. הצ'יף פונה אלינו, ואתה שותק, ג'ון בפעם היחידה כנראה בחייו שותק, טסלה לא מרגיש בנוח, ואנחנו נראים עוד יותר "חלשלושים" בעיני הדובים. ברור שאני אתחיל לדבר, אם אני רואה שכל שאר חברי קופאים במקום, וכמו שכשאתה עושה את זה, אני לא סותר אותך מול זרים, אני מצפה לאותו מטבע. בחרת לא לדבר, בחרת לתת למישהו אחר לדון מול הדובים - כבד את זה. איך אתה חושב שאנחנו נראים כשאנחנו מציגים חזית לא מאוחדת?"

"ג'ון", פנה קליי אל איש השלג הגבוה מכולם, שדאג לשים לו קרניים - שני חיצים ואף - חוד של חץ שנשבר, "אתה חבר ותיק, אבל הגיע הזמן שתתבגר. השטויות והבדיחות שלך גורמות לנו לסכנה, וזהו אינו משחק יותר! אתה לא יכול לסכן אותנו ככה, כשאנחנו במחנה של דובים עוינים - כבד אותם, הם יותר מאיתנו, הם מסוכנים לנו - למה אתה מרגיז אותם?"

"אנטן", פונה קליי אל איש שלג בעל שני ראשים, "איפה לעזאזל היית כשהיינו צריכים אותך?"

"רום", פונה קליי חזרה אל איש-שלג-רום, "אני לא בטוח שאני מאמין בדרכו של הבלתי מנוצח יותר. אתה בנוי לך כלוחם, שש אלי קרב, רץ להלחם ברשע, אבל העולם הוא מקום מסוכן. בכל קרב שאתה רץ אליו, דניל, טסלה, אנטן, ג'ון ואני פגיעים הרבה יותר ממך. לפעמים זה מרגיש לי שאתה שש לקרב כי אתה לא חש את הסיכון, אבל הסיכון הוא לנו. אתה מהמר בחיים שלנו. .. . אני בטוח שיש דרך חכמה יותר לפתור את הבעיות. אלימות לא צריכה להיות הפתרון היחיד. אני לא מאמין שאל של פלאדינים תומך בפתרון אלים לכל בעיה".

"טסלה", פונה קליי אל איש שלג קטן שמעוטר במספר חיצים המראים לו מראה קיפודי, "למרות שאני מסכים איתך, אני לא יכול להפקיר את החברים שלי. אתה צודק. לא הייתה לנו סיבה להרוג את התולעת, זה היה הרג מיותר, אבל מה רצית שאעשה? אנטוש את החברים שלי? יש לך חברים? אתה מכיר בערך החברות? יכול להיות שאני לא מסכים איתם כרגע, יכול להיות שאני כועס עליהם, ואולי אפילו לא מרגיש בטוח במחיצתם, אבל הם חברים שלי ואני מרגיש אחראי לבטיחותם"

"חברים", פונה קליי אל כל אנשי השלג, "הבעיה העיקרית שלנו היא חוסר במחשבה, תכנון, מנהיגות ואמון. במקום להיות קבוצה, אנחנו מספר יחידים שפועלים כיחידים. לאן נעלמה האחווה והפעולה האחידה שהייתה לנו כשברחנו מביתו של הקוסם? אנחנו חייבים להתאחד מחדש, אחרת לא תהיה לנו תקווה"

לקראת תום המשמרת, קליי פיזר את אנשי השלג. אם מישהו היה חושב שהוא מדבר עם אנשי שלג שבנה בעצמו, היו חושבים עליו כמשוגע.

º
LOL קליי בתפקיד תום הנקס
05/06/12 08:16
65צפיות
talking to the ball
º
למה הוא עיצב את טסלה כמו קיפוד?
05/06/12 15:04
29צפיות
º
רצה משהו חייזרי/שונה - ושד עם קרניים היה כבר
05/06/12 15:30
23צפיות
שלום לכולם!
04/06/12 19:14
73צפיות
עבר זמן רב מאז הפעם האחרונה, אבל אני שמח לראות שמות שהיו פעילים גם לפני עשור.

עם שחרורי מכוחות הבטחון, בשעה טובה, מקווה להשתלב חזרה לעולם המופלא של משחקי התפקידים.

דבר ראשון, שלום לכל גולשי הפורום באשר הם!

דבר שני, כדי שאני אוכל להשתלב בצורה חלקה, באיזו גרסה של מו״ד נהוג לשחק היום? אני זוכר שאז בדיוק פרסמו את 3 ולאחריה את 3.5, הרבה השתנה מאז?

דבר שלישי, האם יש קבוצה אשר מחפשת שחקנים? אזור המרכז? מישהו?

כיף לחזור!
טוב לראות אותך!
04/06/12 20:53
48צפיות
ברוך השב!
התגעגעתי

תראה, מלבד מו"ד, ישנן עוד תמות ושיטות.
מו"ד 5 עומדת לצאת, אך אני וחברי משחקים בPATHFINDER שהיא, אפשר לומר, מו"ד 3.75

ברוך שובך :)
04/06/12 20:58
40צפיות
בהחלט הרבה זמן!
מזל טוב על השחרור, ובהצלחה בהשתלבות בחזרה בעולמנו המופלא :)

מו"ד 4 היא הגרסה העדכנית ביותר - אבל מכוון שהיא מוכוונת טקטיקה יותר מאשר משחק תפקידים, יש שנשארו במו"ד 3.5 או ב-Pathfinder שזאת גרסת שיפור של 3.5
מו"ד 5 כרגע בפיתוח.

העקרונות נשארו אותו הדבר.
דרגות, מיומנויות, ק20 וכו'
כשתמצא קבוצה, אני בטוח שהשיטה תהיה הבעייה האחרונה שלך.

בהצלחה בחיפושים!
הייי, ברוך שובך!
05/06/12 08:00
39צפיות
לא הרבה השתנה. אתה תרגיש כמו בבית
עדיין לא מעט משחקים ב-3/3.5
08/06/12 19:15
49צפיות
או כפי שציינו, בוריאנט הפאת'פיינדר שלה.

יש גם מהדורה רביעית, אבל עקב הקפאת פעילות של כוכבי כסף, היא די אזלה מהחנויות (לא יצא לי לראות על מדף אחד את כל הספרים שלה).

היית די הרבה זמן בקבע, לא?
º
כן, כמעט 4 שנים.
10/06/12 12:20
18צפיות
º
סרן?
15/06/12 19:31
9צפיות
שלום לחברי הפורום!
04/06/12 11:29
58צפיות
בני בן שלוש-עשרה וחצי משחק דרקונים ומבוכים כבר5-6 שנים. אנחנו גרים בדרום הרחוק לא רחוק ממצפה-רמון ועד כמה שידוע לי,אבל אשמח לשמוע אחרת מלבד הקבוצה הזאת אין באזורנו פעילות נוספת.
ברצוני לדעת האם יש איגוד ישראלי רשמי למשחק? האם יש אתר/ים מומלץ (גוגל נתן כל-מיני הצעות) שכדאי לעקוב אחריו כדי להתפתח ביכולות המשחק.
וברשותכם,למעט ספרי החוקים השונים,האם יש גם ספרות שעניינה המחק עצמו? מגזין,ספרות יפה וכו'?
תודה מראש
מירו
שלום מירו
04/06/12 12:10
51צפיות
אין ממש איגוד ישראלי רשמי למשחק.
ישנה העמותה למשחקי תפקידים בישראל, שבעבר הייתה להם מערכת לאיתור שחקנים/קבוצות, אך המערכת הזו כבר אינה מעודכנת ואינה מתוחזקת.

אפשר דרך הפורום הזה, פורומים של העמותה, ופורומי הפונדק לנסות לאתר שחקנים/מניחים באזורך.
תמיד מגיע מישהו ומחפש באזור כזה או אחר. אני די בטוח שבאזור קרוב אליך נמצא מישהו עם אותה בעיה, רק שלא יודע למצוא אותכם.

הייתי מנסה לתלות מודעה במתנס או משהו כזה.

לגבי ספרים.
כשאני הייתי בגילו של הבן שלך, קראתי את טרילוגיית רומח הדרקון - ספרים שלפחות הראשון שבהם נכתב לאחר משחק. הם מעבירים יפה מאוד את התמה של משחקי מבוכים ודרקונים, קלים לקריאה וזורמים.
הם אולי לא הספרות הכי איכותית בנמצא, אבל הם קלילים ומהנים. אני לאחרונה הרגשתי שאני מתגעגע אליהם, אז הזמנתי את המשך הסדרות מחו"ל (מניח שפחות רלוונטי כלפי הבן שלך, שצריך קריאה בעברית)

אתה יכול למצוא את הספרים למכירה בארץ בתרגום לעברית.

מבחינת מגזינים, יש באתר של העמותה את העיתון האינטרנטי שלהם, וישנו עיתון שאינו פעיל יותר, אבל כידוע לי כל הארכיון שלו נמצא ברשת ששמו "האורק".

קישורים:
אתר העמותה
http://roleplay.org.il/

אתר הפונדק:
http://www.pundak.co.il/

האורק:
http://www.the-orc.com/mainpage/index_1024.html

ספרי רומח הדרקון באתר אופוס
http://opus.co.il/index.php?cPath=8_111

שווה לבדוק גם את ספרי רייבנלופט, כישוף ואת הספרים של דיוויד אדינגס - הם לא מבוכים ודרקונים, אבל יושבים בדיוק יפה בתמת הפנטזיה והם קריאה קלילה.
סדרת כישוף, היא סדרת ספרי-משחק שבה הילד יכול לשחק בעצמו.

תודה רבה!! על התשובה המהירה והמושקעת
04/06/12 12:20
39צפיות
אציע לו להכנס לפורום ולעקוב (הוא לא חסיד של מחשבים,מעדיף שולחן ושטח)
מירו
אתה גם יכול לשחק איתו
08/06/12 19:13
34צפיות
זה יכול להיות גיבוש אבא-בן נחמד, ותוכל להעשיר לו את חוויית המשחק בעצות מניסיונך בחיים, בעבודה ובצבא.
אם עוד כמה אבות של חברים שלו יצטרפו זה יכול להיות גם נוח יותר.
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
03/06/12 19:42
7צפיות
|*| הפורום המצליח של אחת הסדרות הכי מעניינות על מסכינו חוזר - יחד עם התוכנית, שמתחילה בעונה חדשה ;-)
היפה החנון - תוכנית המציאות המצחיקה, המרגשת, ההזויה-לעתים  והכי חמודה שיש כבר החלה וכל חובבי הסדרה מוזמנים לפתיחה המחודשת של הפורום -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| אנא כורדי - הפורום הביתי ליהודי כורדיסטאן|!|
בואו להתעדכן ולהתכתב בכל החדש והמעניין בתחום הפולקלור והמטבח הכורדי -
המוזיקה, הריקודים, התלבושות והאוכל מחכים לכם ;-)
אלים בחמש דקות
02/06/12 16:22
106צפיות
אחרי הדיון על נטיות של אלים והטענה שמסובך ומעיק לכתוב פנתיאונים חדשים, הנה אתגר פורום קטן.

פותחים שעון, ובמשך חמש דקות מכינים נתוני משחק לכמה שיותר אלים לפי הפורמט הבא:

שם האל
תיאור סמל הקודש
נטיית האל
תיאור קצר של האל ותפקידו בעולם
אופציונלי: תחומי לחש של מו"ד3 ונשק מועדף

ואני מתחיל

א)
שם האל: ברגיג
סמל קודש: גולגולת עם כובע ליצן
נטייה: תוהו רע
ברגיג הוא אל ההומור השחור, הבדיחות על-חשבון-אחרים והפצת אי הסדר בעולם. סיסמתו היא "ברגיג ידרדר" והוא תמיד שואף לדרדר אנשים לעבר הרוע בדרכים שיגרמו להם ולאחרים לכמה שיותר מבוכה. כוהניו של ברגיג מסתובבים בעולם ומשכנעים פקידים ישרי-דרך למעול, סוחרי צעצועים למלכד את סחורתם בכל מיני טריקים, ואוהבים נכזבים לבצע מתיחות מסוכנות וקטלניות כנקמה.
תחומי לחש: תוהו, תעלולים, רשע
נשק מועדף: רובה קשת

ב)
שם האל: מצלופחנוס
סמל קודש: נחש ים מתפתל.
נטייה: תוהו נייטרלי
מצלופחנוס הוא לויתן-נחש בריח-עקלתון הקדמוני, השולט במעמקי הים. כל התוהו ובוהו של סופות, צונאמי ומערבולות הם מעשי ידיו, וכל הספינות הטבועות על צוותן ומטענן שייכים לו אישית. כוהניו של מצלופחנוס הם בדרך כלל פיראטים מטורפים המפליגים אל תוך הסערה במפרשים קרועים, רק כדי להופיע בצידו השני של העולם ולזרוע הרס.
תחומי לחש: תוהו, מים
נשק מועדף: קילשון

ג)
שם האל: מאחונד
סמל קודש: כף יד וחצי סהר
נטייה: סדר טוב
מאחונד הוא התגלמות הצדק הדורסני והבלתי מתפשר ומלחמת ההשמד כנגד הרוע. מאחונד מטיף לחיים של טוהר ומוסר, ולמלחמת קודש כנגד כל הכופרים. בעיני כוהני מאחונד העולם מתחלק לשניים - ממלכת השלום בה כל הבריות מאוחדים תחת הצדק האינסופי של מאחונד, וממלכת המלחמה אותה יש לכבוש, לטהר ולהכניע. חמלה ונדיבות לצד קשיחות בלתי מתפשרת ולהט בשדה הקרב הם המאפיינים הבולטים שלהם.
תחומי לחש: סדר, טוב, מלחמה, הגנה
נשק מועדף: חרב מעוקלת

נגמר הזמן, עכשיו תורכם
ממשיך
07/06/12 03:57
117צפיות
אני לא טוב בעמידה בזמנים (אבל לצורך העניין, מצאתי את עצמי מתעורר לפני שעתיים והתיישבתי על המחשב לפני כשעה, מסתבר שנפלתי על המיטה כמעט ישר איך שחזרתי גמור מהמכללה אתמול בערב - זמן כתיבה טוטאלי: חצי שעה-שעה בערך), אז הנה שני אלים.

שם האל: זיצון ותימרא
סמל קודש: להבה
נטייה: נייטרלי
תיאור: תימרא הוא אל האש, ממלכותיו הם הרגע החולף והאש המטהרת, הסוחפת והמכלה.זיצון ותימרא הוא אל אחד שלעיתים מוצג כמתפצל לשני אלים נפרדים אך שותפים או כשני פנים מפוצלים של אותו האל. מאמיניו מטיפים שסופם של כל הדברים הם כליה (נבואות אחרית הימים הזיצוניות מלמדות שזיצון יבוא לכלות את העולם בבוא העת) ולכן מתנתו של תימרא היא הרגע שיש לנצל עד תום, שמערכות כוזבות ומביאות רק ריקבון וניוון. האמונה של זיצון היא קדמונית, יצרית ומרגישה כמו טריפ פסיכדלי. כוהניו ידועים בנטייתם להתבודד במדבריות שם הם שוקעים במדיטציות עמוקות, כשהם לא מנחים טקסי חגיגות שמאיימות לכלות גם את המאמינים בתשוקה וריקוד סביב למדורות-ענק.

תימרא עצמו מתואר כלהבה המכלה אך מעניקה חום וחיים ומלאת תשוקה. כל לילה, ברגיג מכבה את השמש וכל בוקר, זיצון מגיח מתוך האפלה ומצית אותה מחדש.

ברוב המקומות בעולם, לכת של זיצון ותימרא מתייחסים קצת כמו אל היפים. לא באופן אלים כמו ב"אדם בעקבות גורלו", אלא יותר כהכרה בחריגות שלהם באופן מחויך וקצת מתנשא שמנסה להכניס אותם לנישה של "אקצנטרים חביבים", בייחוד בהצגות בירידים, שם בד"כ לדמות הזיצונאי תפקיד קבוע בתור דמות משנה חולמנית שמעניקה לגיבור ההצגה תובנות ועוזרת לו להגיע למוסר ההשכל.
הזיצונאים עצמם עסוקים יותר בעצמם וב"מסעות החיפוש" הפנימיים שלהם מכדי להגיב. בד"כ. החגיגות שלהם מערבות תפילות-מדיטציה מול המדורה שנשמעות כמו מנטרות גרוניות ארוכות ומתפתלות (תחשבו: שירה מונגולית), ריקודי אש ולהטוטי אש.
תחומי לחש: אש, הרס, שמש
נשק מועדף: שרשרת דוקרנים (רצוי בוערת).

שם האלה: ארס-דווי
סמל קודש: אצבע על שפתיים
נטייה: נייטרלית רעה
תיאור: ארס-דווי מוצגת לחילופין כטווה זקנה ושמנה עם פנים חביבות וחיוך או כאישה צעירה ורזה לבושת שחורים ומסיכת אבל. ארס-דווי היא אלת מוות, גבירת הסכנות האורבות בצללים והשקט הנצחי. אף אחד, כולל האלים האחרים, לא באמת יודע מה אורב מאחורי המבט הקר (ולעיתים מטרידות – מחויך) שלה. רוב האנשים מעניקים לה מס שפתיים בתפילות מתחננות קצת כמו פרוטקשיין כדי שארס-דווי לא תפגע בהם וביקיריהם. אבל בסופו של דבר, כמו שאומרים בפתגם הידוע, "ארס-דווי מגיעה לכולם".
בכפרים, בלוויות זה נחשב לסימן מנבא רעות אם מופיעה אישה לא מוכרת בלבוש שחורים. לכן, כמעט בכל כפר תמצאו טווה מבוגרת ואת המתלמדת הצעירה שלה (בד"כ המבוגרת חביבה ומזמינה, כמו סבתא טובה, והצעירה יפה אך שתקנית ונראית המומה או מוכת אבל ולא ממש מגיבה) שהתפקיד שלהן בכפר (עליו הן מקבלות שכר קבוע) הוא להופיע בלוויות ולעזור לטפח ולשמור על בתי הקברות, שבל יוזנחו ויביאו את חמתה הקרה של ארס-דווי על הכפר. בערים, הפולחן של ארס-דווי הוא אישי יותר (אף אחד לא יודה בזה בפומבי, אבל כמעט כולם מתפללים אליה בלחישות סתר מפוחדות עם רדת לילה). בשני המקרים, תפילות אל ארס-דווי הן תמיד בלחישות.

בחוק, רק נשים מורשות להיות כוהנות של ארס-דווי. הכוהנות שלה בד"כ ניטרליות (ולא רעות), אבל כשהן רעות – הן רעות וגורמות למאמיני ברגיג להחוויר בהשוואה. החלק הגרוע הוא שאין דרך להבדיל ביניהן לבין הניטרליות. סודיות ועידון הן מילות המפתח.
לארס-דווי יש כתות מחוץ לחוק, שהאדם הפשוט חי בפחד מהן והאדם העשיר מחפש לשכור בסתר.
הכתות הנסתרות של ארס-דווי הן בד"כ כתות מוות וגילדות מתנקשים (סודיות כמובן) אבל ישנן גם התארגנויות קטנות יותר (כמו מעגל נערות שנפגשות בצמתי דרכים בחצות ליד בתי קברות ועורכות טקסים נסתרים או קבוצת מלחים שיורדים לאפילה בירכתי ספינת סחר גדולה ושם זוממים בחשאי).
לכל ההתארגנויות הדתיות סביב ארס-דווי יש אווירה של סודיות, כולם יודעים משהו שהם מסתירים וכולם מכירים איזושהי פילוסופיה או דוגמה שהם לא מדברים עליה. את האמונה בארס-דווי אתה לוקח איתך לקבר.
תחומי לחש: מוות, רוע, ידע
נשק מועדף: פגיון
º
טואאאואוב
07/06/12 10:43
15צפיות
מעולה!
11/06/12 10:12
22צפיות
מתי מגיע ההמשך?
|נחמה| תמיכה למטופלות פריון ב|תפוז|
30/05/12 15:02
22צפיות
טיפולי פוריות, הבדיקות, הזריקות והציפייה לפס השני שיופיע בבדיקת ההריון הם תהליך הגובה מחיר רגשי כבד.
איך מתמודדים עם כל תוצאות בדיקה שליליות? עם דכאון של בן הזוג? עם השאלות החוקרות של המשפחה ועם ה"בקרוב אצלך" שמעלה דמעות בעיניים?
לקראת כנס היבטים קליניים בפריון, תתארח בפורום פוריות יעל איתן שילר, פסיכולוגית, מטפלת משפחתית ומנחת קבוצות- מתמחה בפריון. יעל תשיב לשאלות הגולשות הערב החל מהשעה 21:30.
למידע נוסף על הכנס, על מחירי כרטיסים מוזלים במכירה מוקדמת עד סוף מאי וכמובן - לשאלות ליעל, אתם מוזמנים לפורום:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
תמיכה ברוח מו"ד
30/05/12 18:00
67צפיות
1. אלים: ברכות, תפילות, ניסים בערבון מוגבל, ביקורי בית של צוות כוהנים נבחרים, ביקור ראשון חינם למקווה הקרוב, טקסים בחצי המחיר בימי חול. והכל תמורת מנוי שנתי למקדש העירוני והקרבת חד גדיא בתרי זוזיא לעולה.

2. שדים: זירוז התהליך מ9 וחצי חודשים טרוטי עיניים לחצי שעה של חוויה בלתי נשכחת, באווירה רומנטית לאור נרות ריחניים, ווילונות מלטפים מתנפנפים ואמנות אקספרסיוניסטית מרגשת. בכפוף לתנאי המבצע*

3. קוסמים: שירות ילד יש מאין- הבאת ילוד המיוחל מהעתיד אל האם המצפה, לולאת הפראדוקס תנוצל לייצור אנרגיה לעיר כולה ל9 חודשים ומהרווחים יוקם מגדל קוסמים חדש על שם האם והאב ורוח הקוסם.***

4. רופאי וודו: פריון בהפנוזה. בוגלהההה בוגללללהההה הו אאאאאההההה!זה הילד שתמיד רצית**** שלמי שתי פרות וכבש.

כתוב בקטן מאוד מאוד:
*נשמת הילוד מובטחת לסוכני הפירמה בהגיעו לבגרות**
כתוב עוד יותר קטן:
** אלא אם ביום המיוחל ירח סגול יזרח על אספסת לבנה ביום של שלוש שמשות.

כתוב על מים באותיות של כספית מאודה לקריאה באור גחליליות חולות בשלהבת מהבהבת:
*** לאחר 9 החודשים האם תלקח אחורה בזמן לייצר את היילוד במשך 9 חודשים ואז תוחזר לאחר מחיקת זכרונה כדי לשמור את המציאות כפי שאנחנו מכירים אותה.

**** קח ילד רנדומלי יתום ותן אותו להורים החשוכים המהופנטים. הזמן את כל הכפר לברביקיו כבש.

הודעות מיותרות של תפוז בפורום לפעמים עולות לי על העצבים ולפעמים יוצרות פרץ רגעי של יצירתיות אירונית or whatever it is you would call it

Nihau-
אה?
30/05/12 21:52
66צפיות
אמא, הבטחת לי בתולה לשבת!
כל הדגים בתולים
31/05/12 18:42
46צפיות
תאכל חמודי תאכל.
º
אז למה אומרים שיש להם ריח של פות?
01/06/12 05:58
50צפיות
º
אומרים גם שלאלפים יש טעם של פרגית
01/06/12 09:47
8צפיות
º
נהניתי לקרוא
31/05/12 09:09
12צפיות
מעולה
01/06/12 06:04
33צפיות
לי זה בעיקר גורם לרצות להקים מערכת חוקים לסקס והריון.
מה הסיכוי להיכנס להריון, איך מחשבים את גלגולי ההצלה, איך ההריון משפיע על הכריזמה (זה מאוד אמביוולנטי) הכוח והחוסן, אילו מיומנויות מושפעות ומה ההשפעה של הכשרונות הנוספים.

אין לי באמת כוח לעשות את זה.
בין יושבין ובין מסובין
30/05/12 10:37
78צפיות
איך אתם מעדיפים לשחק?

אני תמיד העדפתי את המשחק שלי כשכל השחקנים מסובין לשולחן אוכל, סביב השולחן - לא על ספות, לא על כסאות נוח, כולם באותו גובה, כשהמנחה יושב בראש השולחן.

שולחן אוכל יותר נוח לכתיבה משולחן קפה בסלון
30/05/12 13:15
53צפיות
אבל זה מאוד תלוי במידת האינטנסיביות של המשחק (מבחינת קוביות מתגלגלות) וסידור הבית עצמו, לנו בבית הנוכחי אין שולחן מטבח מתאים, אבל יש סלון מאוד נוח.
נוח זו הבעיה
30/05/12 14:28
55צפיות
אנשים נרדמים בנוח.
אם הייתי יכול לשים כריות חשמליות מתחת לישבנים של השחקנים שלי, הייתי עושה את זה (זה יכול להיות גם משעשע כל פעם שהדמות שלהם נפגעת לשלוח להם זץ)
בעיה או סימפטום?
30/05/12 16:03
48צפיות
אנשים נרדמים במשחק מכמה סיבות אפשריות.
עייפות אפשר לפתור על ידי הזזת הפגישה לשעות אחרות, תוספת אוכל מעורר כמו פירות, או הפסקות מנוחה באמצע הפגישה להתרעננות.
עיניין במשחק זה בין מנחה לשחקן- אולי תיאום ציפיות, אולי החלפת דמות, אולי פשוט קטע שצריך לעבור... חלק מהשחקנים יכולים למצוא אספקטים שונים של המשחק יותר או פחות מעניינים... קצב כללי במשחק מנחה יכול לשנות.

נוח היה בתיבה
30/05/12 19:08
49צפיות
אנשים נרדמים גם כשלא נוח.
אני מסוגל לישון בעמידה, וגם בעת ישיבה בכיסא לא נוח, מול מחשב בבטן של ספינה שמפליגה בים.
ברוב המקרים אנשים נרדמים במשחק תפקידים מחוסר עניין במשחק (או בגלל שיש לך תינוק, ולא ישנת שלושה ימים, והרגע הגעת מהעבודה).
כשיש עניין במשחק, מתח, דברים קורים - הגוף מייצר אנדרנלין ושאר נוזלים בשביל להשאיר אותך ער.
כשאתה עייף (או לא), ואתה משתעמם, ושום דבר מיוחד לא קורה - אתה מתחיל לנקר, ואז להרדם.
זה קורה בנהיגה בלילה (למה נהגים עייפים לא נרדמים בנהיגה באמצע היום?), וזה קורה כשיושבים מול הטלויזיה/סרט והוא לא מספיק מעניין.

זכור לי יותר מקבוצת משחק אחת שבה איבדתי עניין במשחק, והתחלתי לנקר.
במקרים הללו צורת הישיבה לא שינתה שום דבר.
אז לקחת את זה כמחמאה שתמיד היית חד במשחקים
30/05/12 23:13
38צפיות
שאני הרצתי?

אגב, אני ניקרתי גם בסרט "אוונג'רס", ואתה יודע כמה הוא עניין אותי.
כן מחמאה, סרט לא דוגמא טובה
30/05/12 23:25
49צפיות
בסרט יש חושך, והוא לא עושה איתך אינטראקציה (אתה צופה בו פסיבי - לא עושה כלום)
במשחק אתה אמור לספר מה הדמות שלך עושה, אומרת, לזרוק קוביות וכו'
אם עברו עשר דקות במשחק תפקידים, בהם לא עשית כלום - או שיש בעייה עם שאר השחקנים/מנחה, או שהמשחק לא מעניין אותך
יש לי בעיה עם האמירה הבאה:
31/05/12 10:06
44צפיות
"אם עברו עשר דקות במשחק תפקידים, בהם לא עשית כלום - או שיש בעייה עם שאר השחקנים/מנחה, או שהמשחק לא מעניין אותך"

השתתפתי והנחתתי משחקים שנהנתי בהם והשחקנים נהנו בהם בהתאמה בהם חלק מהשחקנים לא השתתפו בצורה אקטיבית גם לתקופות של חצי שעה. ההתנהלות הזאת לא נבעה מבעיה עם השחקנים/מנחה ולא מחוסר עניין של השחקן - הדבר נבע בעיקר משיקולים סיפוריים. לא תמיד כל הדמויות נמצאות ביחד.

לדוגמא: באחד המשחקם האחרונים שלי בתור שחקן. הדמות שלי ועוד שתי דמויות תפסו שבוי מקבוצה של ישויות על טבעיות מהצד השני של המתרס. לאחר שלקחנו את השבוי שלנו למקום מסתור וקיבלנו ממנו מידע שימושי. אחד מאיתנו היה צריך להשגיח עליו בזמן ששני האחרים יצאו לברר את אמיתות המידע. אני התנדבתי להשאר מאחור. שני השחקנים האחרים יצאו לרחוב ושיחקו סצנה-שתיים בלעדיי. אני ישבתי והקשבתי למשחק בהנאה. הסיפור עניין אותי ולא הייתה שום סיבה שאנקר למרות השעה המאוחרת (מתישהו עמוק לתוך הלילה)
אבל להקשיב בהנאה זה גם לעשות משהו
31/05/12 20:48
48צפיות
אבל אני מוכן להכניס תיקון לאמירה:
"אם עברו עשר דקות במשחק תפקידים, בהם לא קרה שום דבר שעניין אותך - אז יש פה בעייה"
איך זה?
ואז למה זה בעצם שונה מסרט?
01/06/12 05:55
43צפיות
אגב, אני יכול לומר שאני ברוב המקרים שחקן דיי פסיבי. לוקח את הזמן להבין מה הולך מסביבי, לא עושה שום דבר מתוחכם מדיי חוץ מלהשתמש בכישורים הרגילים, ואז ברגע אחד הדמות שלי פורצת עם איזה מהלך מבריק וזוכה לרגע של תהילה. ברגע לאחר מכן היא שוב מתכנסת בתוך עצמה.
(זכור לי משחק אחד בכנס ביגור, שבסוף המשחק התפרצתי להם באמצע טקס אפל שאמור לכלוא נשמה בתוך גוף, כי אני רציתי את הנשמה הזאת לעצמי והם התעקשו לכלוא אותה בתוך איזו נפ"ס. כולם כולל המנחה היו בשוק וזה דיי הפך את הדמות שלי לגיבור המשחק.)

בקיצור, אם זה אומר שבשאר הזמן, עד שאני מקבל הזדמנות לפעולה, אני לא נהנה?
ממש לא.
עדיין יש בעיה...
02/06/12 01:30
42צפיות
אם פרק בספר משעמם אותך אתה מיד מחליט שהספר גרוע?
אם עברו עשר שלא עניינו אותך בסרט שהיה מעולה עד עכשיו אתה קובע שהסרט לא טוב?
כתבתי מפורשות "משחק תפקידים" - אבל
02/06/12 20:01
34צפיות
פרק, שניים בספר שאני לא מצליח לצלוח = ספר שאני לא ממשיך לקרוא (לדוגמא הספר הראשון של שר הטבעות - לא עברתי את עמוד 20)
לגבי סרט - אם הוא היה מעולה, ו-10 דקות גרועות, אני אצלח את השעה וחצי.
אבל סדרה שבה היו כמה פרקים גרועים? אני זונח (לדוגמא אבודים, שהתחילה טוב, והמשיכה נורא אז זנחתי אותה לאנחות)
היה לי ברור שהתכוונת למ"ת
03/06/12 10:08
28צפיות
בעיקר בגלל הכותרת המעצבנת שמופיעה לי בדף: פורום משחקי תפקידים :) אבל היה לי חשוב להקביל את האמירה לנושאים אחרים בכדי להגיע להבנה מלאה יותר.

לעשר דקות לא מעניינות (בשבילך) בפגישה אין את אותו המשקל שיש לפרק-שניים בספר. יש להבין שעשרת הדקות הנ"ל לא שיעממו את כל השחקנים ואת המנחה אלא רק אותך. הדבר לא אומר שאין לך את הזכות לקום ולומר שאתה לא מעוניין להמשיך במשחק או לבקש שינויים כדי ליצור עניין רב יותר מבחינתך, אבל אני הייתי מחכה קצת יותר מעשר דקות לא מעניינות כדי לצאת בקביעה כזאת או אחרת גבי משחק כלשהו.
אני לא מדבר על 10 דקות לא מעניינות
04/06/12 07:30
23צפיות
אני מדבר על 10 דקות כאלה שבאות אחרי הרבה 10 דקות כאלה.
כשזה קורה פעם אחת/פעמיים - אף אחד לא ישים לב (גם אתה לא)
אבל כשזה קורה הרבה פעמים, אז ה-10 האחרונות הם אלו שבהן אתה תתחיל לנקר
אצלנו כולם על ספה
01/06/12 05:45
39צפיות
אם אין מקום אז שאר השחקנים על פופים. רק אני המנחה נדפקתי עם כיסא מתקפל אכזרי...
משאר ההודעות כאן אני מבין שזה שאף אחד לא נרדם לי עד עכשיו זה הישג

למרות שבקבוצה הקודמת שהייתי בה (היא נערכה באותו מקום ועכשיו המנחה הוא אחד השחקנים שלי) אחד השחקנים נרדם פעם אחת, והדמות שלו בדיוק הייתה באמצע מארב ושמרה על דמות אחרת שהתגנבה לבסיס השודדים. המנחה החליט שגם הדמות שלו נרדמה ושניהם נפלו בשבי.
בסופו של דבר זה היה דיי משעשע.
נטיות של אלים
30/05/12 04:21
91צפיות
מהתיאור של כמה מהאלים בעולם של מו"ד, יש כמה דברים שלא ממש הסתדרו לי בראש מההתחלה, וכמה ששמתי לב אליהם תוך כדי כתיבת ההרפתקה.

נרול - אל המוות הוא ניטרלי-רע, וברור שהוא ייראה ככה לרוב האנשים. אבל למה בעצם? תמיד דמיינתי את הכוהנים שלו ככאלה שרואים אותו בתור האל הצודק ביותר, היחיד שכולם שווים בפניו באמת. למה הוא חייב להיות רע, ולא יכול להיות לו כוהן טוב שבסך הכול רוצה להציל את נשמותיהם המסכנות של החוטאים? ולמה הוא לא נוטה לסדר? (למרות שזה פחות קריטי)
אובאד-היי - "היות ואובאד-היי דבק בניטרליות באורח קפדני, הוא יריב של אהלונה". בגלל שהיא טובה? מה שהולך פה ממש לא מסתדר לי. מילא אם הוא היה רע, אבל מה בדיוק יש להם אחד נגד השני? (במיוחד שהוא אמור להיות ידיד של כל מי שחי בהרמוניה עם הטבע, והיא... נו, טובה). ואיך היריבות הזאת בין השניים מתבטאת בדיוק? אני מניח שהמאמינים שלהם לא טובחים אחד בשני ללא רחמים כמו אצל כל שאר האלים שנחשבים יריבים, כמו היירוניוס והקסטור או גרואומש וקורלון-לארת'יאן.
וקנה - נחשב בעיני רבים האל המרושע מכולם. אבל מה כל כך מרושע בו? בתור אדון כל הסודות והנסתר, אפשר להשתמש בכוח שלו למטרות טובות מאוד באותה מידה כמו מרושעות מאוד. גם אם וקנה עצמו היה רשע, אני לא רואה סיבה שלא יוכל להיות לו כוהן טוב. בעולם שלי, וקנה הוא אחד האלים המגניבים ביותר עם פוטנציאל גדול לקידום העלילה, הכוהנים שלו הם קהילה מתבודדת שסוחרת בידע במקום בכסף.
ווי-ג'אס - נסגדת בעיקר ע"י אשפי-אוב. זה לא אמור להיות תחום של רשע? למה היא עצמה ניטרלית, או לחילופין - למה האל-מתים נחשבים מרושעים?
יונדאלה - אלת ההוביטים היא סדר-טוב. אבל המקצוע המועדף על ההוביטים הוא נוכל, שזה בערך ההפך הגמור מסדר, ובדר"כ גם לא טוב במיוחד...

אשמח לקרוא מה דעתכם, בעיקר בשביל עוד קצת נקודות מבט לפני שאני מפתח את הנקודות האלה בעלילה שלי.
תודה =]
מעניין. ..
30/05/12 10:23
48צפיות
נהניתי לקרוא את ההודעה, ומכיוון המחשבה שלך.

לגבי יונאלה - אני מוחה. בני המחצית של מהדורה 3/3.5 הם אינם הוביטים. לא ההוביטים כמו שטולקין בנה אותם. הם למעשה הרבה יותר קנדרים מהזוטונים החביבים עלינו. אם נצא מתוך הנחה שהם אכן הקנדרים, אז הקנדרים אינם סדריים, אבל הם רובם טובים. זה שאתה טוב במנעולים והתגנבות לא הופך אותך לאדם רע. למעשה, אתה יכול להיות קלפטומן עם לב טוב (ע"ע גדילן קוץ רגל).
בכל מקרה, זה שהמקצוע המועדף עליהם הוא כזה, זו בחירה ומבחינה מכנית.

מעניין האמת, שההוביטים של טולקין, הם כן "סדר טוב" ביסודם - מעדיפים את השקט, החיים הטובים והמסודרים.

אל מתים ורשע - לא זוכר עם מי דיברנו על זה. .. . להחזיר אדם מהמתים בצורה מעוותת נחשב פגיעה בסדר הטוב, מה שהופך את היצור שקם לרשע.  מה שמניע אותו היא אנרגיה שלילית.

לגבי השאר. . .. אני אצטרך לעבור על הספרים שלי.
נממ...
01/06/12 06:16
41צפיות
בסדר, אז אם תחליף את המילה "הוביטים" ב"בני-מחצית", זה נשאר אותו דבר...
(אני פשוט לא אוהב את התרגום הזה. זה מסורבל מדיי.)
וברור שנוכלים יכולים להיות טובים (ובמיוחד בסיפורי הרפתקאות יש להם הילה מאוד רומנטית), אבל הם עדיין הכי רחוקים מסדר שאפשר.

לגבי אל-מתים - אני מקבל את הטענה. עדיין, זה לא מסביר למה ווי-ג'אס היא לא רעה. אם האל-מתים הם ככ מרושעים, היא אמורה להיות הכי רעה...
º
אני תמיד העדפתי בתרגום "זוטונים"
01/06/12 09:46
24צפיות
הודעה טובה
30/05/12 13:31
48צפיות
קודם כל סחטיין על המחשבה ההגיונית, כל עולם מ"ת שמשלב מידה בריאה של הגיון בריא ושכל ישר יעבוד טוב יותר ובסופו של דבר יהיה מהנה יותר מתאומיו חסרי היתרונות הללו.
ככל שיש יותר הגיון ושכל ישר בבניית עולם ככה יותר קל ונוח לשחקנים להשעות את הספק איפה שכן יש מקום לדמיון להשתולל ולהגמיש את העולם, והעולם והסיפור מקבלים יותר אמינות.

תראה, מו"ד בונה עולם אגדתי כמו באגדות של האחים גרים.
הנסיך הוא תמיד יפה תואר, בלי צורך בהוכחות ועדויות ראייה.
המכשפה היא רעה בצורה אוטומטית גם לפני שעשתה משהו לא חוקי או שפוגע במישהו בעלילה.
וכן הלאה על שאר הדמויות הסטריאטיפיות.

בנוסף מו"ד בונה עולם כטלאי על טלאי עם המון שיירים מהמהדורות הקודמות שלה והמון השפעות ממקורות חיצוניים, בלי לבדוק אם הם משתלבים ביחד או לא.
למשל המפלצת
הבעייה היא שזה כבר נוגד את השיטה
01/06/12 06:42
45צפיות
כוהנים יכולים לחרוג רק בצעד אחד מהנטייה של האלים שלהם. ככה שלאלים רעים יכולים להיות כוהנים ניטרליים, אבל לא טובים.
להתעלמות מהחוק הזה עלולות להיות השפעות בעייתיות מאוד. אם למשל תחומי ההשפעה של נרול הם מוות ורוע, זה אומר שכוהן טוב של נרול יוכל לזמן אל-מתים, אבל הם יתקפו אותו, אבל הוא יוכל לגרש אותם. במקביל הוא יוכל להטיל לחשי טומאה שיזיקו גם לעצמו ולחבריו וכנראה שלא לדמויות נגדם הוא ירצה להילחם. בקיצור, זה יוצר יותר מדיי בלגן...

כרגע הדרך שלי להתמודד עם זה היא פשוט ליצור כמה שיותר דמויות ניטרליות, שיעזרו לגיבורים או יפריעו להם אם יש להן סיבה מספיק טובה. אני לא בטוח עד כמה הפתרון הזה עובד לטובת המשחק.

אגב, מה שאמרת לגבי דמויות סטריאוטיפיות, זו אחת הסיבות שבקבוצה הקודמת שלי בחרתי להיות אלף סוציומט (בהמשך דרדרתי גם את כל שאר החבורה לסוציומטיות, כנראה הם פשוט ראו שזה מגניב).
או שהם אולצו להידרדר לסוציומטיות
01/06/12 13:12
44צפיות
כי המשחק הקבוצתי נהרס על ידי התנהלות הדמות שלך?
אני לא חושב
01/06/12 19:55
30צפיות
תאמין לי שאני יודע לשחק סוציומט בלי לפגוע בקבוצה.
לעזור איפה שצריך, לחתור למטרה המשותפת, ובשאר הזמן לשבת בצד ולא להתערב בשטויות של כולם.
אם אינך משחק בגרייהוק, למה לך האלים שלו?
01/06/12 13:11
54צפיות
האלים שמוצגים בספרי הבסיס משמשים רק כדוגמאות, ומבוססים על הפנתיאון של עולם גרייהוק.

אם לעולם המשחק שלך לא קוראים "גרייהוק", למה להשתמש דווקא בהם? הרבה יותר קל ונוח להמציא אלים משלך, ולהלביש אותם על תחומי הלחש של האלים הנ"ל.

בעולם "הממלכות הצעירות" (עולם המשחק של סטורמברינגר) יש למשל כמה וכמה אלי מוות - חלק מהם שייכים לתוהו ומזכירים בצורה כזו או אחרת את השטן שכולנו למדנו להכיר ולאהוב מעטיפות התקליטים, אבל יש גם את מיראת', אלת התמותה של הסדר. באופן מפתיע, כוהני מיראת' ידועים כמרפאים - הם מאמינים שכל אחד ימות בסוף, ושהמוות הוא גורל בלתי נמנע, אז אין שום בעיה תאולוגית בהצלת חיים בינתיים...

גם אל המוות היווני רומי האדס/פלוטו לא היה בהכרח בחור רע במיוחד (בהשוואה לארס/מארס הוא בכלל מותק של אל) אם כי תואר כחתיכת קמצן (ממלכתו נמצאת מתחת לאדמה, וכך גם כל מכרות הזהב והיהלומים שממש קשה לחפור החוצה - יש סיבה למה לשלטון של טייקונים חמדנים קוראים "פלוטוקרטיה"), ואודין היה גם אל ששולט בעולם המתים ותואר כ"אבי הכל".

אה, ויש את אוזיריס אדון העולם הבא המצרי. שבין היתר הוא גם מת ומומיה. ולא סתם מומיה, אלא מומיה בלי פין (דג אכל לו אותו במהלך הנסיבות הלא נעימות שבהן אוזיריס המסכן הפך למומיה).
כי זה הרבה יותר נוח
01/06/12 20:11
42צפיות
ככה השחקנים שמכירים את השיטה, מכירים גם את האלים. אומרים להם את השם נרול והם מתכווצים בפחד. הם רואים את הסמל של ווי-ג'אס, הם ישר יודעים שיש להם עסק עם נקרומנסרים. אחרי הכול, אם הדמויות שלהם חיות בעולם הזה, הן אמורות להכיר גם את האלים.
יכולתי במקום זה להמציא אלים חדשים ולעשות לשחקנים בתחילת המשחק הרצאה עליהם ועל המאמינים שלהם, אבל זה סתם להלעיט אותם בהמון מידע ולצפות שהם יזכרו אותו בכול רגע נתון, או יקראו כל פעם מחדש מהרשימות המסובכות. אני לא רואה בזה טעם.

אגב, אל המוות האהוב עליי הוא דווקא מור של וורהאמר. אל המוות והחלומות, בעלה של אלת הצדק ואויבו של אל הרוצחים - השילוב האולטימטיבי.
דפי מידע כללי על העולם
01/06/12 23:17
41צפיות
זה דווקא רעיון לא רע, לתת לשחקנים שלך כמה דפי מידע כללי על העולם לפני תחילת המשחק, שיוכלו לעיין בהם בזמנם החופשי לפי הצורך או הסקרנות.
הרי אתה מצפה מהם לקרוא די הרבה דפי ספר שיטה כדי לדעת את כל הפרטים האלו אז מה זה משנה איזה דפים הם יקראו- ספר שיטה או מה שאתה הדפסת.

לגבי מוות- אני בעד המוות של עולם הדיסק. הוא הוגן, חרוץ, בעל מוסר עבודה עצום, חוש צדק מפותח במידה מפתיעה, חוש הומור ייחודי, ונכדה מגניבה ביותר.
º
אני בעד מוות העכברים
02/06/12 15:19
13צפיות
אבל גם בשיטה אין ממש מידע
02/06/12 10:04
59צפיות
כלומר, מי שלא קרא את ספר האלים (בו יש גם תמונות של וי ג'אס החד-גבתית, אולידמרה שנראה כמו פדופיל פסיכוטי ופאלנרגן שנראה כמו הומלס זקן ומלוכלך שבורח מהמשטרה, אם למנות את מה שאני זוכר, ואת דפי הדמות שלהם עם כל השישים דרגות) יודע מעט מאוד על האלים הנ"ל - איך קוראים להם, מה הנטייה שלהם, מה הסמל שלהם ואיזה לחשים הם נותנים.

אנחנו יודעים איך נראה טקס חתונה בוקוביאני? מהם אתרי העלייה לרגל של וקנה? מתי נופל ראש השנה של מאמיני פיילור? לא - אלה פרטים שממילא צריך להמציא לפי הצורך. האלים של ספר הכללים נועדו להציג דוגמא לפנתיאון שמבוססת על זה של גרייהוק. ממילא תצטרך להמציא את כל התוכן העלילתי שקשור אליהם, אז למה לא לעשות עוד צעד קטן ולהמציא להם שמות חדשים, או אפילו להחליף אותם?

למעשה, גם למידת ההיכרות אין לאלי ספר השחקן יתרון מיוחד - השחקן הסביר כנראה מכיר הרבה יותר טוב את האלים היוונים, הנורדיים והמצריים גם אם הוא רק ראה עליהם משהו בטלויזיה. אומרים להם את השם "סת'" והם מתכווצים בפחד, מראים להם פנטגרם הפוך והם ישר יודעים שיש בסביבה מכשפות מכת השטן. אז נכון, אם הפנתיאון שלך מורכב מאודין, בודהה, זאוס וגרסת הרוק הכבד לשטן זה נראה קצת מוזר, אבל לא פחות מוזר מלנסות להסביר איך אל הננסים של גרייהוק עבר דירה לעולם אחר לגמרי, ולזכור שגוש צהוב ונוצץ זה הסמל שלו זה יותר עומס על הזיכרון מאשר לזהות סיני שמן בשמלה שמחייך כמו דביל בעודו יושב ישיבת לוטוס.
ט.ל.ח - לווי ג'אס יש שתי גבות, אבל פלולה
02/06/12 15:02
47צפיות
להלן ווי ג'אס עם התסרוקת המזעזעת והפלולה:
http://www.planewalker.com/sites/www.planewalker.c...

אולידמרה הגיטרסיט עם המראה הפדופילי:
http://images.wikia.com/dungeons/images/3/35/Olida...

פארלנגאן ההומלס בורח מהשוטרים:
http://images.wikia.com/sfery/images/f/f9/Fharlang...
אני חייב לתקן
03/06/12 03:04
37צפיות
בודהה הוא לא אל, הוא אדם שהגיע לשלמות רוחנית (כמו נזיר ברמה 20).
פנטגרם הוא לא סמל השטן, אלא סמל מאגי שמסמל בעיקר חיים, ובתרבות המודרנית קיבל משמעות שלילית בעיקר בהשפעת הנצרות (דת לא מגניבה בעליל שאני אפילו לא אשקול להכניס לעולם המו"ד שלי) שרואה בכישוף חטא גדול.

להמציא את הטקסים והמנהגים של הדתות השונות דווקא יכול להיות ממש מגניב, ולא ידרוש יותר מידע לשחקנים, שכנראה גם לא יודעים כלום על החגים של יוון העתיקה.
אני פה בגלל בעלי.
28/05/12 23:29
82צפיות
לפני שבוע חזרנו אחרי תקופה ארוכה של מגורים בחו"ל ,שם גם מבוגרים  משחקים ולא רק ילדים . בכל תקופת המגורים שלנו שם  ,הוא שיחק פעם בשבוע עם קבוצה קבועה.הוא ישמח להצטרף לקבוצה קיימת בת"א או ליצור קבוצת  אנשים  משנות השלושים ומעלה. תודה!
ואני פה בגלל אישתי
29/05/12 00:16
78צפיות
ברוכה הבאה!
רוב האנשים בפורום הם מבוגרים (לפחות לפי תאריך הלידה שלהם)

איזה סגנון הוא שיחק בחו"ל?
הוא יכול/רוצה/מוכן להנחות או רק לשחק בתור שחקן?

בהצלחה!
º
מצטרף לשאלות של דרגורן
29/05/12 14:18
29צפיות
עניין הגיל הוא חד משמעי?!
29/05/12 13:14
58צפיות
כי אני חושב שזה מקבל משמעות משנית במשחקי תפקידים, כך שהכל תלוי בשחקן ולא בגיל.

אם העניין לא חד משמעי, אני אשמח לנסות להצטרף.
עניין הגיל אינו חד משמעי.
29/05/12 16:44
64צפיות
נפלא , אמסור לו ליצור איתך קשר במסרים או שיש דרך אחרת שאתה מעדיף.

הוא מעדיף לא להיות DM או להיות DM מדיי פעם, לא קבוע. הוא שיחק די אנד די  ו GURPS.

תודה.

º
איזה מהדורה של D&D?
29/05/12 22:55
23צפיות
I'm here because of me
29/05/12 23:48
52צפיות
I have only english on this computer.
For the last 2 years I have been playing startegy DND (4th edition) and quite enjoying it before that I was playing GURPS for 5 years. Earlier in my life I played the following : Paranoia, DND (1st, second ).role master ,Ring world , and several others which  were more role playing oriented. Hope I can find a group here of either tactical or role playing as I enjoy both .

womananl husband :)
כששחקנים בטוחים שהם עושים רולפליי והם לא
26/05/12 19:47
95צפיות
יצא לי פעם להנחות למישהו ששיחק את אחת הדמויות חסרות האישיות והמשמימות ביותר שראיתי. הדמות נבנתה בקפידה כך שיהיה לה שילוב מוחץ של כישורי קרב, התכונות הרלוונטיות לקרב ולכלי הנשק בהם הדמות השתמשה (קרי הפיזיות) היו כמובן הגבוהות ביותר אצלה על חשבון תכונות מנטליות, ובמהלך המשחק הדמות עסקה בעיקר בחיפוש כל מיני דרכים להוסיף עוד נקודה או שתיים לנזק שלה או לגלגולי ההתקפה שלה.

אז נו, טוב, זה קורה בהרבה קבוצות - במיוחד כשמקור ההשראה העיקרי של שחקנים הוא מו"ד3.

אבל זהו, שהשחקן טען בשכנוע עצמי עמוק ש"החלטתי לשחק דמות אפלה ומורכבת שתאתגר אותי מבחינת משחק התפקידים".

בואו נפרק את המשפט הזה.

"דמות אפלה ומורכבת": עוד בימים הרחוקים של מו"ד בקופסאות, שחקנים עלו על זה שהנטייה "רשע" מפחיתה חסמים עלילתיים בדרכה של הדמות שלהם לעבר נק"נ, פ"ז וחפצי קסם. הקוסם הצדיק שלך אולי לא יהרוג דרקוני זהב וישדוד אלפים ויתמקד רק באורקים ודרקונים אדומים, אבל הקוסם הרשע לא יחוש שום בעיה בלחמוס גם את אלה וגם את אלה. דמויות אפלות הן בדרך כלל לא מורכבות. חייהן עשויים מדילמות בסגנון תנועות נוער עם פיתרון נורא פשוט (אני הורג את שניהם ולוקח את האוצר לעצמי"), והעיצוב שלהן במקרה הרע מזכיר קריקטורה של דארת' ויידר ובמקרה הטוב את ה"ילד הרע" במעיל העור שפרחות בנות 14 נדלקו עליו פעם (היום הפרחות מעשיות יותר ומתעניינות בכמה אבא שלו מרוויח).

"אתגר מבחינת משחק תפקידים": האתגר העיקרי שה"דמות האפלה והמורכבת" מסעיף א' מציבה היא לא לשחקן שלה, אלא למנחה ולשחקנים האחרים. המנחה נדרש תמיד לתת מענה ל"איפה אפשר לקנות בעיר הזו רעל לחיצים שלי"/"אני מנסה לגנוב את החרב הקסומה של המלך" והשחקנים מאותגרים כל הזמן על ידי מהלכים אגואיסטיים של השחקן בשם "הדמות האפלה והמורכבת" שלו כמו: "בזמן שכולם עסוקים בקטע החשוב הזה בעלילה המרכזית אני הולך לבד לעשות משהו אחר במטרה להוסיף 1+ לנזק שהדמות שלי עושה"/"אני בא לרשע הראשי ומציע לו להצטרף אליו" ולהסביר לעצמם איך זה שהדמויות שלהם נשארות תקועות עם הדמות הסוציומטית הזו רק בגלל שמי שמשחק אותה הוא חבר שלהם.

אפשר לקרוא לזה "קללת רייסטלין" - זה עבד רק פעם אחת, ברומח הדרקון, אבל אנשים מאז מנסים לחקות את זה שוב ושוב גם כשהדמות שלהם היא לא קוסם רשע שמנסה להפוך לאל.

נתקלתם בזה? איך התמודדתם? מה עיצבן אתכם במיוחד?
האתגר במשחק רשע
27/05/12 16:02
53צפיות
לא יודע, לי תמיד נראה מאתגר לשחק דמות רעה, במיוחד כי אני לא כזה. אני לא חושב ככה, או שמערכת העשה/אל תעשה שלי עובדת כמו שצריך.

כן, שיחקתי דמות שעינתה אנשים כדי להשיג תשובות. הדמות לא הייתה 'רעה' לפי הגדרתי. חסרת קווים אדומים - כן. עיוורת לסבלם של מי שלא היה תחת הגדרת ההגנה שלה - כן. אבל היא לא הייתה דמות שקמה בבוקר ואמרה לעצמה "בואו נהיה רעים ונתעלל במישהו".
כלומר, הוא היה נוקשה, ולא היה "יפה נפש", וראה את הדברים בשחור ולבן. הם חברים שלי, הם לא. מי שלא חבר שלי עומד בדרך להגן על החברים שלי ועל האנשים שאני מגן עליהם - אפשר לרמוס אותו. הוא בתחום ה"שחור".

לעומת זאת, במשחק המחשב KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC (למי שלא מכיר - משחק תפקידים מבוסס על עולם מלחמת הכוכבים) - שיחקתי את המשחק כדמות טובה, ולאחר מכן שוב כדמות רעה. יש במשחק סקאלת החלטות ומד טוב/רע. היה לי מקרה שעשיתי משהו כ"כ רע, שבסוף הרגשתי רע עם זה, שחזרתי את המשחק ובחרתי באופציה הפחות מרושעת.

אני עדיין טוען, שלשחק רשע כמו שצריך, זה משחק מאתגר (אם כי בשבילי זה לא משחק שיאריך זמן). לשחק רשע זה לא "לעשות כל מה שבא לי" - זה סתם לשחק דמות חסרת אופי.
בדיוק זה!
27/05/12 22:04
47צפיות
This guy is saying what we're all thinking!-- GLaDOS

נתקלתי בדיוק בכל הסימפטומים הללו של הבעיה, והם אכן כואבים ומציקים עד מאוד.
אלמנט נוסף של הבעיה- שחקן שמחליט לבנות את הדמות והקרע שלה בכוונה כדי לייצר בעיות בקבוצה כי זה "קונפליקטים במשחק זה עמוק"

מה עשינו?
במקרים קיצוניים - שיטת המגף, נפרדנו מהשחקן הבעייתי.
במקרים קלים עד בינוניים- הסברנו, בקשנו, וניסינו ללמד על ידי מתן דוגמא טובה.

נסחפנו קצת....
27/05/12 23:37
56צפיות
זה שהשחקן שלך גרוע ומנצ'קין זה לא סיבה להכליל.
רשע או טוב זה ראיית עולם ואני מצטרף לדעתי של דני שזה מאתגר לשחק רשע, אבל כן, אתה כשחקן צריך ליצור לעצמך את האתגר ולא לרדוף אחרי +1 לנזק...
רשע זה אגואיזם וחוסר בהגבלות שאתה מטיל על עצמך, אתה עושה שיקולים קרים ומחושבים שלא לוקחים בחשבון מוסר ואת טובת האחר, אתה עושה את החשבון של ההשלכות של המעשים שלך עליך ועל הקבוצה שלך שאתה תלוי בה בראייה רחבה, וכן כמנחה אתה צריך לדאוג שלמעשים יהיה מחיר.
"להרוג את שניהם" זו החלטה אולי לא מוסרית אבל האם יהיה לה מחיר? אם אין לה מחיר (רשויות החוק לא ירדפו אותנו, אנחנו במערה בלב היער האפל ולא יגלו שזה אנחנו וכו....) אז כן, החשבון הקר אומר "המממ... כדאי לי" אבל אם להחלטה יש מחיר (הוא איש חשוב והמשמר ידאג למצוא את האשמים/עשיר בחובות והנושים הפחות נחמדים שלו ידאגו למצוא ממי צריך לגבות את הכסף וכו...) אז ההחלטה כבר לא כזו ברורה.
הוא לא...
28/05/12 08:13
51צפיות
הוא לא הכליל על שחקני דמויות רעות, הוא הכליל על הסוג שחקן שחושב שלשחק דמות רעה אוטומטית יוצר משחק דמות עמוק, כשבתכלס זה פשוט מקל על השחקן להשתולל בעולם המשחק בלי גבולות פנימיים.
יש שחקנים שלא מבינים מה הכוונה במשחק דמות במשחקי תפקידים.
הם מתבלבלים בין המכאניקה של איך מפעילים את הדמות במסגרת שיטת המשחק לבין איך משחקים את הדמות (roleplay- play a role כמו בתאטרון).
משחקי מחשב עוזרים לבלבול הזה כשהם מגדירים את עצמם RPG עם עלילה קבועה מראש ואפשרויות שיחה לפי מתכון של מבחן אמריקאי.
רוב מי שמשחק בסגנון הקלוקל הזה גם חושב על המשחק כמו ששחקני מחשב חושבים עליו- במונחים של שיפור הנזק +1 לכאן או לכאן, כי זה כל החופש שניתן לשחקן במשחק מחשב להשפיע על הדמות.
כן הוא כן...
28/05/12 23:45
45צפיות
"עוד בימים הרחוקים של מו"ד בקופסאות, שחקנים עלו על זה שהנטייה "רשע" מפחיתה חסמים עלילתיים בדרכה של הדמות שלהם לעבר נק"נ, פ"ז וחפצי קסם." <--- כאן הוא מכליל...

עכשיו, אני אנסח מחדש "זו אחריות המנחה שלפעולות של הדמות יהיה מחיר או גמול"
מקובל עלי, אבל זה רק חצי הסיפור
29/05/12 13:55
32צפיות
זו גם אחראיות השחקן לשחק את דמותו בצורה שתתאים לרוח המשחק ותעזור לקדם את ההנאה של כל המשתתפים.
לא בדיוק
01/06/12 13:21
34צפיות
לקח לי שבוע לענות כי הייתי עסוק בלהיות פיטר פן (קרי ללבוש ירוק ולעשות דברים של בני 19. כשאומרים לך ש"כמעט בטוח שתעשה קורס קצינים מקוצר", מתכוונים ל"בטוח שתעשה קורס קצינים רגיל ובלי שום פטורים למרות שאתה בגיל של המג"ד.")

יש כן משהו מאוד מעגלי - שחקנים שמשחקים בצורה מאנצ'קינית ואגואיסטית, משתמשים בתירוצים של "אני משחק דמות אפלה" ודמויות אפלות מונעות בהרבה מקרים ע"י מאנצ'קיניות ואגואיזם. נכון, גם בעולמנו מאנצ'קינים אגואיסטים מאשימים את הממסד או טוענים שכולם צריכים להתנהג ככה כי זה מה שכתוב ברומנים הרומנטיים של איין ראנד, אבל זה אותו דבר במבחן התוצאה.

רגע, אז עכשיו אתה
03/06/12 09:13
25צפיות
קצין מהמניין?
עוד לא
08/06/12 19:10
21צפיות
כלומר, אני סרן, אבל גדי להפוך את זה מדרגת יצוג לקבועה אני צריך לסיים בה"ד 1 והשלמה.
דמות "רעה" בשביל לקצר תהליכים?
28/05/12 20:37
49צפיות
לא נתקלתי בזה.
אבל בהחלט נתקלתי בשחקנים שחושבים שהם משחקים משחק תפקידים, ובפועל שיחקו משחק תפקידים ממוחשב, עם דף ועט.
יש לי קבוצה שלמה של חברים (שלושה חברים ושלושת בנות הזוג שלהם) שמשחקים מ"ת בשביל המימד הטקטי/אסטרטגי של המשחק, ללא שום משחק תפקידים (הם גם מאד אהבו את המהדורה הרביעית כשהיא יצאה).

לדעתי העניין הוא
30/05/12 03:41
37צפיות
שלכול דמות רעה יש חולשה מסויימת.
כמו שDDN כתב, רוב האנשים לא קמים יום אחד ומחליטים "היום אני אהפוך להיות רע". רוב החברות לא מעודדות את זה, ואפילו בחברות שנחשבות מרושעות (כמו אורקים) יש לרוב קוד מוסרי מסויים שנראה "רע" לרוב האנשים מבחוץ, אבל נורמלי לחלוטין בחברה.
כשמישהו נהייה רע, יש לזה לרוב סיבה מסויימת: ילדות קשה, נקמה, תחושת ייאוש מהעולם. הסיבה הזאת היא גם החולשה הגדולה של הדמות, וזה החלק העיקרי שצריך לזכור כשנכנסים עם זה למשחק תפקידים - וכמובן גם להחליט מראש מה הביא דמות רעה להיות כזו.

אפשר לראות את זה בכול הדמויות הגדולות של נבלים בתרבות המודרנית: לורד וולדמורט פחד מהמוות, דארת' ויידר פחד לאבד אדם אהוב, ויש הסבר לרוע של כמעט כל דמות כזו. השאלה היא פשוט מה החולשה של אותה דמות, והאם זה מקבל ביטוי ברולפליי של אותו שחקן?
הרצת פלייטסט מו"ד: הבא במרכז נקסוס
26/05/12 18:03
79צפיות
היי,

ביום ד' הקרוב, ה30 לחודש החל משש בערב תועבר במרכז נקסוס הרפתקת "מנהרות הכאוס" שהיא הרפתקת הבדיקה של המהדורה החדשה של מבוכים ודרקונים.

אם אתם מעוניינים לקחת חלק בחישול של המהדורה החדשה, ולעשות היסטוריה של ממש, אתם מוזמנים להגיע ולשחק! מנחים מנוסים יעבירו את ההרפתקה וילמדו את השיטה.

במסגרת האירוע יינתנו הסברים על המהדורה החדשה, ובנוסף יועברו הדרכות למנחים חדשים שמעוניינים להעביר את המהדורה החדשה הלאה.

במידה ואתם מעוניינים להנחות - אפשרי בהחלט! צרו איתנו קשר בהקדם ומדריכינו ילמדו אתכם להעביר את השיטה לקראת האירוע.

וגם - יהיו מגוון הנחות ומבצעים על מוצרי מו"ד ומשחקי תפקידים במקום - קוביות, מיניאטורות, שקיקים, אריחי מבוך וכו'...

הכניסה חינם, נראה אתכם שם! המבוך החדש, מחכה.
זה לא מפר את הסכם המשתמש הסופי
26/05/12 19:24
44צפיות
שמבחינת ויזארדס כל מי שמשתתף בהרצה של זה צריך להרשם אצלם או משהו?
תוכן הרשמה ידנית במקום
26/05/12 23:58
40צפיות
כל שחקן ימלא את הפרטים הרלוונטים, ולאחר מכן אנחנו נעלה את הפרטים לאתר של וויזארדס.

המטרה היא שכמה שיותר שחקנים יחשפו לשיטה כדי לתת פידבקים וזאת על מנת שהשיטה תצא כמה שיותר מוצלחת ותואמת את ציפיות השחקנים.
º
אני אנסה להגיע!
28/05/12 18:23
13צפיות
º
זה היום! מקווה להיות שם =]
30/05/12 03:44
13צפיות
|*| הקרנה פרטית לגולשי תפוז |אקשן|
24/05/12 20:08
20צפיות
החלטנו לפנק את חובבי הקולינריה של תפוז: כלל הגולשים והבלוגרים מוזמנים להקרנת סרט פרטית|!|
הסרט הצרפתי המעולה "שף" מספר על שף מבוגר ומפורסם שמנסה להציל את מסעדתו, כשההצלה היחידה שלו מגיעה בדמות שף צעיר, מוכשר, אך חסר כל ניסיון.

אם גם אתם אוהבים לאכול או לבשל ורוצים לראות מה קורה במטבח, אבל הפעם מאחורי הקלעים וגם לצחוק קצת - אתם מוזמנים להירשם להקרנה|!| ההנאה מובטחת ;-)
פרטים נוספים בקישור - http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
20/05/12 16:46
6צפיות
|*| ארבע בחורות צעירות עוברות לניו יורק בתקווה למצוא את ייעודן - באהבה, בלימודים, במקצוע מסויים...
רק שהן עדיין לא בטוחות מהו, הולכות לאיבוד בדרך ובעיקר עושות את זה בהמון המון חן.
קבלו את הפורום החדש לסדרה המקסימה מבית HBO "בנות" -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| ג'וליאנה מרגוליס מגלמת את אלישיה פלוריק, עורכת דין שנטשה את מקצועה לפני 15 שנה.
בעקבות שערורית מין של בעלה - הוא נכנס לכלא, והיא מחליטה לחזור לעולם המשפטים.
ג'וליאנה מרגוליס כבר זכתה באמי על תפקידה בסדרה הגאונית הזו ואתם מוזמנים להצטרף לפורום של " האישה הטובה" -

|*| יש ברשותכם עסק קטן או בינוני ואתם מעוניינים להפוך אותו לאחד משגשג במיוחד|?|
בואו לקדם, לפתח, לשתף וללמוד מניסיון של עסקים דומים,
הצטרפו אלינו וקבלו ייעוץ בפורום קידום עסקים קטנים ובינוניים -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| פורום לינשופים שבינינו - אלו המעדיפים את החושך על פני האור, אלה שישנים ביום וערים בלילה,
אלה שהכוכבים והירח גורמים למוזות שלהם להתעורר ולמוטיבציה להתחזק,
כל ציפורי הלילה מוזמנים לפורום החדש -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום