לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום תרופות. בפורום זה תוכלו לשאול שאלות בכל הקשור למידע תרופתי וכן למידע מסויים על מחלות שונות בהקשר התרופתי. לא פעם כאשר אנחנו נוטלים תרופות, אנו שואלים: האם באמת כדאי לי לקחת את התרופה ? איך בדיוק התרופה עובדת בגוף שלי ? האם היא יכולה לגרום לי נזקים ? האם היא מתנגשת עם תרופות אחרות שאני נוטל ? האם ישנן תרופות אחרות יעילות יותר ? ומה בנוגע לצימחי מרפא רפואיים ? עוד מעידן תרופות ה``סבתא`` וצמחי המרפא של פעם, היו התרופות נושא מעניין וקסום. ובעולם התרופות המודרני של ימינו, כשתוחלת החיים האנושית הולכת ועולה, חשיבות נושא התרופות והמודעות לו רק הולכים וגוברים. כיום מדברים המדענים על תרופות שתפקידן לעכב תהליכי הזדקנות ולמנוע בעיות עתידיות ולא רק לטפל באלו הקיימות. אין ספק שככל שמתפתחת הטכנולוגיה עולות הדרישות שלנו ואנו מצפים לדעת יותר על התרופה שאנו נוטלים ועל המחלה המסויימת שממנה אנו סובלים. ובכן... בכל אלו יעסוק הפורום שלנו.

ותמיד כדאי לזכור- העיקר הבריאות!!!

אלכוהול ואנטיביוטיקה
21/07/10 16:59
97צפיות
אני נוטלת כבר ארבעה ימים אנטיביוטיקה מסוג זינט לטיפול בדרכי השתן. אני נוסעת מחר לטיול ואני מאוד רוצה לשתות אלכוהול. הבעיה היא שנותרו לי עוד 6 ימים לנטילת האנטיביוטיקה. השאלה שלי היא האם מותר לשתות בזמן נטילת אנטיביוטיקה מסוג זינט? אם כן, כמה?
תודה רבה.
סיוון
21/07/10 18:09
34צפיות
אין מניעה לשתות בזמן הטיפול בתרופה. שימי לב שאם התרופה גורמת לך לכאב או אי נוחות בבטן יתכן שהשילוב עם האלכוהול יחמיר את המצב. גם בלי קשר לאלכוהול, מומלץ ליטול זינט עם או אחרי האוכל כדי למנוע תופעות אלו וגם כדי לשפר את הספיגה שלה לדם.
לגבי הכמות, אם את מטושטשת יותר מהרגיל בעקבות הטיפול, כדאי להיזהר עם הכמות,  ואם לא כדאי להיזהר כמו תמיד ולא לנהוג כמובן

תבלי.
שלום ,ותודה
21/07/10 06:40
2צפיות
שלום

האם כאב נירופטי חייב להיות כמו כאב של פיברומיאלגיה ,עקצוץ  שורף,דוקר

או כמו שלי יש ,כאב רגיל קשה מאוד שנימשך שנים, כתוצאה מחבלה קשה בגב התחתון,אגן.

שלא רואים את הבעיה בבדיקות כלומר תקינות.
קשה לענות
21/07/10 18:01
2צפיות
אמנם מתארים כאב נוירופתי כמעקצץ, דוקר, שורף וכו'. אבל מהתיאור שלך כאן קשה להחליט איך לאפיין אותך. כפי שהזכרתי, עצם העובדה שהכאב נמשך שנים רבות מובילה אותי להניח שיש פעילות עצבית לא תקינה שהתפתחה במהלך הזמן.
העובדה שהבדיקות תקינות לא צריכה להוביל לחשוב שאין לך בעיה, בעיקר כשהזכרת בדיקות הדמייה בלבד.
האם אתה מטופל באופן מסודר על ידי רופא כאב?
נירופטי
19/07/10 20:44
5צפיות
שלום

לפני 15 שנה ניגרם לי שבר באגן כתוצאה מתאונה קשה.

מאז יש לי כאבים קשים באגן ובגב התחתון קשים שמשפיע בצורה קשה על החיים ,
לפי הצילום פחות או יותר תקין , מקור של לחץ על עצב או דלקת בעצב --אין--

האם במקרה כזה של כאבים קשים מאוד, שנימשכים שנים ,והצילום יחסית תקין.כולל מקור של לחץ על עצב או דלקת בעצב תקין.

זה ניקרא שיש לי כאבים (((( נוירופטיים)))))
ןאם ליריקה יכולה לעזור ,במשך השנים לקחתי המון סוגים ומינונים של תרופות.פתח בחלון חדש הדפסת ההודעה הוספת תגובה
תשובה
19/07/10 22:41
2צפיות
כאשר כאב נמשך תקופה ארוכה, מתפתח בדרך כלל מרכיב של פגיעה עצבית (נוירופתית).
לכן, גם אם אין לחץ או דלקת, תתכן בהחלט פגיעה כזו.
ליריקה משמשת לטיפול במצבים שונים של כאב עצבי ויתכן שהטיפול יקל עליך גם אם טיפולים אחרים לא הקלו.

בהצלחה!
כדורים בצום...
19/07/10 18:01
1צפיות
עוד מעט תשעה באב ואני אמורה לצום... לפחות מנסה...
אני לוקחת באופן קבוע ויאפקס XR ודיאנה 35 בצהריים
וסרקוואל לפני השינה

השאלה - אם אפשר לקחת את הכדודים הנ"ל ללא מים וללא אוכל?
תשובה
19/07/10 22:54
1צפיות
באופן חד פעמי לא צפוייה בעיה בנטילת התרופות הללו בלי אוכל או שתיה.
שלום לכולם
19/07/10 00:51
גם לאחר שהלכתי לרופא וגם לאחר שפרסמת את ההודעה הזו בפורום אורטופדיה לא קיבלית תשובה, אשמח לעזרתכם.

) לפני כשנתיים החלה להופיעה אצלי תופעה מוזרה , בה כששיחקתי כדורגל היו ציפורני הבהונות מכחילות ונעשות כאובות עד מאוד. לאחר זמן מה הן גם היו מתחילות בתהליך של נשירה. הענין לא שכח גם כשהחלפתי נעליים. מישהו יודע מה יכולה להיות הסיבה, ולאיזה רופא אני אמור לפנות? אורטופד רופא משפחה וכו'

2) אתמול שיחקתי כדורגל אחרי זמן רב ללא ממאץ. הבהונות שוב נעשו מאוד כאובות והן מתחילות להכחיל עכשיו,  אך גרוע מזה , היום כשבאתי לשיעור הנהיגה הרגל השמאלית ששולטת על הקלאץ הגיבה בקפיצות לא רצוניות כל אימת שלחצתי על דוושת הקלאץ. לא יכולתי לנהוג ונלאצתי לוותר על השיעור. יש לציין שלא עסקתי זה זמן מה בפעילות גופינית וכן לא ערכנו מתיחות או חימום לפני ואחרי משחק הכדורגל. מה יכולה להיות הסיבה לקפיצות והאם יש דרך לעצור את זה לפני הטסט שלי ..?

אני חייב לעצור את הקפיצות ואת הרגישות הזו שהרגל שלי פיתחה, ממה זה נובע ומה אפשר לעשות?

בנוסף אשמח לדעת האם יש דרך, עכשיו שהציפורנים של הבהונות כחולות וכואבות כאב בל יתואר, להשתמש במשהו שראשית כל יעצור את הכאב, ושנית כל ימנע מהן לנשור ? תהליך הנשריה והצמיחה מחדש אורך כשנה וזה ממש סבל.

תודה מראש!
שאלה לגב יתרופות
18/07/10 11:45
5צפיות

שלום!

אני סטודנטית לתקשורת במכללת ספיר ועושה פרויקט גמר על העובדה שחיות הפכו להיות מוצר תעשייתי וכבר לא כמו שהיו פעם...

קראתי בכמה מקומות שגופו של בעל החיים מפיק חומרים היכולם לשמש כתרופה.

רציתי לדעת האם יש שימוש שכזה גם בארץ?האם יש תרופות המופקות בחלקן מבעלי חיים?

תודה,

אורטל.
אני מאוד מקווה שלא...
19/07/10 18:03
2צפיות
מספיק הניסויים שעושים עליהם... לא שזה פחות גרוע...
אלטרוקסין ליילוד
18/07/10 09:50
7צפיות
שלום רב,
האם אסור לתת לתינוק (עם תת תריסיות מולדת) כדור אלטרוקסין מרוסק בתוך חלב אם, אלא רק בתוך כפית מים?
האם האם המניקה אמורה להימנע מאכילת סיבים תזונתיים, ירקות מהמצליבים (חסה כרוב כרובית ברוקולי ועוד) או להפריד שעות ואם כן, כמה?
כמו כן, האם ברזל מפריע גם הוא לספיגת האלטרוקסין? אם כן, כמה שעות יש להפריד ממתן כדורי ברזל לאם?
האם קיימת אפשרות לקבל אבקה מוכנה ומדודה של הכדור? מה מומלץ יותר לתת?
בקיצור ולעניין, מהי הדרך האופטימלית לתת לתינוק צעיר את הכדור,בשלב בו הספיגה שלו כה חשובה, בו מתפתחת מערכת העצבים?
תודה רבה מראש.
לדעתי
20/07/10 17:11
3צפיות
הפני את השאלה לפורום אנדוקרינולגיה, סביר להניח ששם תקבלי תשובה מקיפה ענל כל שאלותייך.

לחצי כאן

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumPage.a...
אני סבור שהתשובה צריכה להנתן ע"י הצוות המטפל
21/07/10 21:09
3צפיות
הנושא כפי שציינת מורכב וחשוב. לפיכך, עלייך לפנות לאנדוקרינולוג ילדים במרכז הרפואי בו את מטופלת.
האם מישהו מכיר
17/07/10 18:04
תרופה בשם : FLUNARAZINE.? זוהי תרופה מקבוצת "calcium channel blocker". האם מישהו יכול לתת לי הסבר מהי קבוצת תרופות זו ומהי תרופה ספציפית זו?. תודה
תשובה
20/07/10 17:05
2צפיות
קבוצת התרופות "calcium channel blocker" כשמה כן היא - חוסמי תעלות סידן, או כפי שהם מכונים לעיתים "נוגדי סידן". הניתנת בעיקר לטיפול ביתר לחץ דם, תעוקת חזה, ובמצבים מסויימים של הפרעות בקצב הלב. כמו"כ התרופה ניתנת לעיתים כטיפול מונע למיגרנה.

פעולתה של קבוצה זו מתבטאת בחסימת מעבר סידן אל השרירים, היות ומנגנון התכווצות השרירים מושפע רבות מהסידן, בחסימת תעלות הסידן מורפים השרירים החלקים של כלי הדם, מוגברת אספקת הדם ללב, מגיע יותר חמצן לרקמות, עבודת הלב פחות מאומצת ולחץ הדם יורד. והעומס על שריר הלב במצבי תעוקה יורד.

FLUNARAZINE היא אחת מן התרופות הנמנות על קבוצה זו אך למיטב ידיעתי אינה משווקת כיום בישראל (משווקת בעיקר במערב אירופה) והיא נחשבת לתרופה הטובה ביותר מקבוצה זו לטיפול מונע במיגרנה. בישראל משווקת ה
"Verapamil" שגם היא נמנית על קבוצה זו של מעכבי תעלות סידן, ובמספר מחקרים נמצאה כיעילה.
התרופה אגב, יובאה לישראל אך היבוא פסק
21/07/10 20:21
1צפיות
כיוון שהרופאים חדלו לרשום את התכשיר
מדוע הרופאים חדלו
23/07/10 12:02
לרשום את התרופה? האם אינה יעילה? לי המליצה רופאה מארה"ב לקחת אותה כמניעה למיגרנות.
תודה על תשובתך המפורטת, אך
23/07/10 12:10
לפי תשובה שקיבלתי ואתה יכול לראותה למטה בשרשור, התרופה נופקה בארץ אך הפסיקו ליבאה כיוון שהרופאים הפסיקו לתת אותה. אולי גם לך יש מידע מדוע הפסיקו לתת אותה בארץ? ואם אינה נחשבת יעילה בארץ כיצד קורה שההתרופה נחשבת יעילה באירופה או בארה"ב? האם אתה אולי יכול להסביר לי האם/מדוע כדאי להחליף בטיפול מונע במיגרנות בינה לבין הטופמקס?. תודה.
שילוב גלולות וצמחי מרפא
16/07/10 01:02
12צפיות
אני לוקחת גלולות מסוג דיאנה לצורך סידור בעיות הורמונליות.
ומדי יום גם  כמוסות של ויטמין B12 עקב מחסור בויטמין זה.

אני סטודנטית וסובלת כבר תקופה ארוכה מקשיי ריכוז והומלץ לי על שימוש בכמוסות "גינקו בילובה" .

רציתי לשאול האם יש בעיה כלשהי בלקחת כמוסות אלה עם הגלולות או עם הויטמין B12 ?

האם יש איזשהיא השפעה שלילית משילוב הכדורים ?

אציין כי אני בת 22,בריאה,לא מזמן עשיתי בדיקות דם והכל יצא תקין(מלבד הB12)

תודה
ג'ינקו בילובה וגלולות
20/07/10 17:43
14צפיות
אין בעיה ליטול גלולות ובמקביל לצרוך את תוסף המזון "גינקו בילובה"

כמו"כ אין מניעה מליטול B12 עם גלולות או עם התוסף מזון הנ"ל.

בברכה, דודי
שאלה דחופה ביותר -ויפאקס
15/07/10 12:52
40צפיות
נטלתי במשך 8 ימים ציפלקס, הכדור דיכא אצלי את החשק המיני.
ביקשתי מהרופאה להחליף לי את הכדור ואכן, שינתה לי ל - ויפאקס.
האם הכדור החדש טוב יותר? האם המצב ישתנה אצלי?
אני אשה צעירה וחשובה לי הזוגיות עם האיש שלי.
אשמח לעזרה ותגובות מהירות.
תודה רבה
האם יש 2 סוגי ויפאקס?
15/07/10 14:18
93צפיות
יש לי ויפאקס 75 ולא כתוב לי RX על הקופסא של התרופה...
ההגדרה טוב יותר לא מדויקת
17/07/10 20:39
30צפיות
בתרופות רבות רואים השפעה שונה על מטופלים. בהחלט יתכן ואפקט התרופה ויאפקס יהיה טוב יותר מבחינתך. אגב, ויאפקס היא גנריקה של תרופה אתית של וויאט כעת פייזר בשם אפקסור. גרסת ה- XR הינה הגרסה של שחרור איטי.
וולטרן גל
14/07/10 19:06
57צפיות

לאור כל הפירסומים האחרונים על הסכנות בתרופות NSAD רציתי לשאול האם מדובר גם בוולטרן גל? האם הוא מהווה סכנה לבעיות בלב כמו וולטרן בכדורים או איברופן?ברצוני לציין שבעלי מורח וולטרן גל לפחות פעם ביום מזה תקופה ארוכה, עקב כאבי גב
וולטרן ג'ל
14/07/10 19:10
71צפיות
ברור שספיגתו נמוכה מכדורים, אך גם הכדורים אינם מסוכנים במינונים הרגילים.

לגבי בעלך הייתי ממליץ לפנות לרופא על מנת שיאבחן את שורש בעיית כאבי הגב, יתכן ששינוי הרגלים או טיפול קל יפתור את הבעיה, חבל לסבול!

מה שברור הוא שמריחת ג'ל פעם ביום או יותר בוודאי אינה פתרון.
ריאקציה בין תרופות
14/07/10 18:04
9צפיות
אני סובלת ממיגרנות קשות ומקבלת אימיטרקס בזריקות בזמן התקף. כמו כן מקבלת ביומיום תרופה בשם פלוטין. נאמר לי כי שתי התרופות מתנגשות זו בזו. האם תוכלו להסביר לי מה זה אומר ומה זה גורם?
אימיטרקס ופלוטין
14/07/10 18:52
3צפיות
אכן בגדול יש להמנע מלקיחת שני התרופות באותו הזמן מפני שהשימוש בשניהם מגביר את הסיכון לתופעת לוואי מסוכנת ונדירה המכונה "תסמונת סרוטונין" שתסמיניה העיקריים הם:
בלבול, אי שקט, חרדה, עליה בלחץ הדם, שלשול, הזעה, hyperreflexia דהיינו תגובתיות יתר של השרירים קשיחות שרירים או התכווצות יתר של השרירים. איבוד הכרה ואפילו מוות.

כמובן שרמת הסיכון נקבעת לפי המינון ובמינון נמוך ישנה סברה להקל בשילוב התרופות, אך כמובן שחובה עליך להסב את תשומת ליבו של הרופא המטפל על כך שישנה תגובה בין תרופתית חמורה בין התרופות הנ"ל.
ריאקציה בין תרופות
23/07/10 19:24
8צפיות
הרופא יודע על הריאקציה בין התרופות ולכן המליץ לי על החלפת הפלוטין בויאפקס. הבעיה היא שלפלוטין יש השפעה טובה עלי - למרות שבתקופה האחרונה הגברתי את המינון - את  הפלוטין אני לוקחת כבר שנים רבות ובמהלך השנים, מידי פעם כשניסו להחליפו במשהו אחר היתה התדרדרות במצבי. לכן אני מהססת להחליפו בויאפקס. אינני מכירה את הויאפקס. האם יש מצב שאתה יכול להמליץ לי האם כדאי לנסות?
PMS
14/07/10 08:43
12צפיות
רציתי לדעת בתור אחת שסובלת כל חודש מתופעות נוראיות של המחזור מה אפשר לקחת כדי להקל על זה? אני מדברת על תשישות, עצבנות, נפיחות, רגישות ייתר ועוד..
pms
14/07/10 19:06
9צפיות
מה אפשר לקחת בכדי להקל זו שאלה מאד כוללנית, ולא נראה  לי שניתן לענות לה בצורה חלקה וברורה מעל גבי הפורום.

אם אכן את סובלת בצורה חמורה מתופעת הPMS הייתי ממליץ לך לפנות למרפאת תסמונת קדם וסתית. לאבחון וטיפול.

ישנם כמה מרפאות שכאלו כשהידועות מביניהם הם.

1) בבית החולים שיבא 03-5302024, 03-5302787

2) בבית החולים איכילוב 03-6974707

3) בבית החולים הדסה עין כרם, במסגרת המרפאה לבריאות האשה 02-6777365, 02-6777362
PMS
14/07/10 21:27
4צפיות
יכול להיות שבאמת את צריכה ללכת למרפאה של תסמונת קדם וויסתית, אני באופן אישי סבלתי מזה בעבר והפתרון שהרופא הציע לי היה גלולות נגד הריון שבאמת מאוד עזרו והעלימו את התסמינים יחסית מהר. אני לא יודעת אם כל הגלולות עוזרות, אני לקחתי פמינט, אבל את יכולה לדבר על זה עם הגניקולוג שלך והוא כבר ידע מה מתאים לך.
זה מאד תלוי בתסמינים
20/07/10 17:46
3צפיות
ישנם תסמינים של PMS שגלולות לא יעזרו. זה מאד תלוי מה הם התסמינים, ההתרשמות שלי ממה שכתבה קוריצה שיש לה בהחלט מה לפנות למרפאת תסמונת קדם וסתית.
ריטלין
13/07/10 11:26
1צפיות
היי, אני בת 21 אובחנתי לפני כמה ימים בהפרעת קשב (לא היפראקטיבית) ורציתי לדעת איזה תרופה תהיה הכי טובה לטיפול בהפרעה, אני יודעת שרטלין היא התרופה המקובלת אבל יש עליה המון מחקרים שמראים שהיא מסוכנת לכן רציתי לברר על עוד תרופות לפני הפניה לנוירולג.
תודה
תשובה
13/07/10 16:45
1צפיות
אך לדעתי הנוירולוג הוא זה שאמור להחליט איזו תרופה טובה ומומלצת עבורך.

הצוות המטפל מודע לאינפרומציה השלילית והחיובית על כל תרופה, וההחלטה לרשום תרופה זו או אחרת בעיקר מונעת מהשיקול הטהור של של שמירת בריאותו של המטופל והבאתו להחלמה מהירה במינימום סבל ותופעות לוואי אם בכלל.
איך ליטול קרטיה
11/07/10 11:08
40צפיות
שלום רב,

בעלון של התרופה קרטיה (אספירין), כתוב שיש ליטול אותה עם כוס מלאה מים. בהמשך כתוב שאם סובלים מקיבה "מגורה", יש ליטול עם אוכל או מיד אחריו.

אני נוטלת עם האוכל. האם זה בסדר שאטול את הכדור באמצע הארוחה עם לגימה מים ולא כוס מלאה? ומדוע בעצם כתוב שיש ליטול עם כוס מלאה מים?

תודה
כל תרופה מומלץ ליטול עם כוס מים מלאה
11/07/10 11:36
13צפיות
אלא אם כן נאמר אחרת.
למה?
על מנת לעזור למסיסות שלה בקיבה.
º
הטבליה אמורה להגיע לקיבה ולא ל'התקע' בושט
13/07/10 21:11
10צפיות
בחזרה לפורום