לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

עזרה בתרגום מרוסית
27/06/14 11:58
125צפיות
עזרה בתרגום מרוסית
שלום רב,
מצאתי בארכיון המשפחתי מכתב (רשמי ?) שקיבל אב-סבי בשנת 1914.

המכתב נשלח מפריז לרוסיה. באופן מוזר המכתב כתוב במכונת כתיבה במסגרת של גלויה.
אודא למי שמוכן להקדיש מספר דקות על מנת לתרגם את המכתב ולהאיר לי בפרטים נוספים על אב-סבי.

שני קבצים מצורפים.

תודה רבה ושבת שלום!

º
עזרה בתרגום מרוסית
27/06/14 11:59
71צפיות
עזרה בתרגום מרוסית
תרגום
28/06/14 14:47
88צפיות
שלום.
מצ"ב תרגום. המכתב כתוב כמו מברק :

פריז, 27 לאפריל,1914, מר' D.JAGLOM ורשה, NOVOLIPKI 16 (או 10)
מר',
בהמשך למכתב הפתוח שלך מיום 12 באפריל, לפי לוח הישן, אנו מודיעים לך כי אנחנו עוד ב 22 לאפריל (לפי לוח החדש ) שלחנו ,דרך בבנק דיסקונט ורשה ,צלב עם מדליה ,ב-25  נשלח צלב עם מדליה, ואתמול ב 26 לאפריל נשלח צלב שלישי עם מדליה.

כמו כן   שלחנו שלוש תעודות (דיפלומות)  עם הורה לבנק להנפיק  שלושה צלבים, ושלוש מדליות, שלוש תעודה לאחר תשלום על סך 300 פרנקים והוצאות עמלה של הבנק. נא לא לעכב את התשלום ולהודיע לנו על ידי דואר חזר על כך.

אנחנו שלחנו את הצלבים ומדליות כפי שאתה ביקשת , אם  יעבור את המכס בהצלחה, אז גם בעתיד אנו נשלח באותו אופן ,כי דרך הדואר רגיל,דואר חבילות זה יקר מדי וגם לוקח הרבה זמן- 15 יום עד שתקבל אותם.

לרשותך אפשרויות נוספות להספקה: 1). נאפולי, 2). מילאנו, 3). רומא, 4). גנואה, 5). פריז, 6). לונדון, 7). ברצלונה. ואנחנו ננסה לספק לך, בהקדם האפשרי ואתה יכול לסמוך עלינו לגמרי.

בציפייה להודעה שלך על ידי דואר חוזר,
בכבוד רב,
ובהערכה,
מוכנים לשירות.

תרגום
28/06/14 18:00
70צפיות
מרתק!  תודה רבה על העזרה והתרגום!
אני חושבת שמדובר על המדליות
29/06/14 13:09
52צפיות
מתקופה של מלחמת העולם הראשונה.
מדליות
29/06/14 13:17
48צפיות
המכתב נשלח לפני תחילת מלחמת העולם הראשונה, ולכן כנראה שמדובר על דיפלומה או מדליות אחרות.
לא ברור לי עדיין מהו "האיגוד הצרפתי-רוסי" - UNION FRANCO-RUSSE.
אנסה לברר.
º
מצ"ב קישור
29/06/14 13:26
49צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
פנורמה עולמית - נחלת בנימין 27, תל אביב
27/06/14 11:26
170צפיות
פנורמה עולמית - נחלת בנימין 27, תל אביב
שלום,
נמצאה התמונה הבאה ומאחוריה הכיתוב:

פנורמה עולמית (Die Welt Panorama), נחלת בנימין 27 תל אביב 1923, בניהול דוד יהלום.

אשמח לשמוע פרטים על המקום ממי שבקיא בתולדות העיר תל אביב,
או כל עצה אשר תביא למידע בנושא.

תודה רבה.

בפורום נוסטלגיה
28/06/14 00:47
117צפיות
יש ידענים שיכולים למצוא חומר בנושא.
מה היו הדרישות לפני מלחמת העולם השנייה?
27/06/14 09:59
90צפיות
מה היה נדרש כדי לקבל אזרחות גרמנית או דרכון גרמני (למי שנולד בפולין ועבר לגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה?

למיטב הבנתי היו הרבה יהודים מפולין שעברו לגור בגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה. האם כל הנדרש היה לבקש וזהו זה?
אנססטרי קנדה פתוח בחינם עד 1 ביולי
27/06/14 08:20
249צפיות
שלום לכולם,

לכבוד יום קנדה Canada Day, אנססטרי קנדה יהיה פתוח לכולם למשך סוף השבוע ועד 1 ביולי (ובשל הפרשי השעות, בפועל יהיה פתוח עד 2 ביולי בבוקר, שעון ישראל...). ניתן לחפש במאגר של למעלה מ - 230 מיליון רשומות ואף לצפות בחינם באלו הזמינות באתר.

השתמשו בלינק הזה.

ארנון
º
|ֻכן|
27/06/14 10:36
40צפיות
תודה
27/06/14 11:29
101צפיות
האם יש דרך לשמור את הרשומות הרלוונטיות אצלי במחשב כקובץ תמונה?
בטח כשאת צופה במסמך, בצד ימין של המסך
27/06/14 13:28
108צפיות
בטח כשאת צופה במסמך, בצד ימין של המסך
יש כפתור כתום עליו כתוב Save, וממנו ניתן לבחור באפשרות לשמור במחשב. מצ"ב צילום מסך מדגים.

ארנון
מעולה! תודה רבה
27/06/14 16:02
74צפיות
כבר מצאתי כמה רשומות רלוונטיות של קרובי משפחה שהיגרו לקנדה בשנות ה-20
º
תודה רבה על האיפורמציה החשובה
27/06/14 13:41
45צפיות
כתובת
26/06/14 14:17
124צפיות
השאלה  מופנית  לסורין:
האם  ידוע  לך  כתובת  הקהילה  היהודית  ביאסי?
תודה.
יצחק
jri
25/06/14 13:15
111צפיות
שלום רב
איך אפשר לקבל מסמכים  מJRI

תודה
ל JRI אין מסמכים. האינדקס
25/06/14 19:35
101צפיות
הוא למסמכים שמצויים בארכיונים בפולין ואצל המורמונים. הארכיונים בפולין מעלים את המסמכים לרשת -- אם תכתוב את שם העיר  באותיות לועזיות -  ננסה לעזור לך
jri
25/06/14 20:30
86צפיות
מחפש מחוז KIELCE    עירCHECINY
עוד לא ברשת
25/06/14 20:51
87צפיות
אם בעמודה הימנית בטבלת התוצאות כתוב MICROFILM יתכן שהמיקרופילם נמצא בבית התפוצות.  תוכל גם להזמין עותקים מהספריה המורמונית כאן

אם בכותרת הטבלא מופיע PSA הרישומים בפולין,יש להזמין עותקים בתשלום ישירות מהארכיון.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מסמכים Checiny
26/06/14 16:48
58צפיות
חלק ניכר מהרישומים מ-Checiny פוענחו באופן מלא והמידע מופיע ב-JRI-POLAND.
את המסמכים עצמם ניתן לקבל גם מבית התפוצות (לא לכל השנים ראי רשימה למטה).

עופר

Checiny KI BMD 1826-1829 730262
Checiny KI BMD 1830-1839 730263
Checiny KI BMD 1840-1844 730264
Checiny KI BMD 1845-1848 730265
Checiny KI BMD 1849-1853 730266
Checiny KI BMD 1854-1859 730267
Checiny KI BMD 1860-1863 730268
Checiny KI BMD 1864-1865 730269
Checiny KI BMD 1866-1868 1192416
Checiny KI BMD 1869-1873 1192417
Checiny KI BMD 1874-1877 1192418
ממסמכי הנאצים, מכתבו של סבא לשלטונות קרקוב
25/06/14 00:14
191צפיות
סבא אפרים שינדלר מכתב לשלטונות הנאציים
לפני כשנה קיבלתי מהארכיון בקרקוב את הקנקרטות - תעודות הזהות שהנפיקו הנאצים לבני משפחתי, כולל תמונות של סבי סבתי ודודי, אשתו הראשונה של אבי. בכל קנקרטה יש כמה מסמכים, כרטיסים, מכתבים. אני מתקשה בפענוח, היות וזה כולל גם כתב יד, אבל גם בחלק המודפס אני לא מתקדמת במיוחד. אני מעלה פה מכתב אחד מה"קנקרטה" של סבי אפרים שינדלר הי"ד שאותו כנראה כתב לשלטונות הנאציים בבקשה לדחות או לבטל בקשת שילוח. אשמח לתרגום מפורט כמה שיותר. זה אחד המסמכים הברורים ביותר כיון שכולו מודפס ואין בו הרבה כתב יד. יש לי ארבעים וכמה סריקות מסמכים והייתי שמחה למצוא מי שיתרגם. תודה מראש על כל עזרה.
ומשהו שנראה כמו מכתב תשובה
25/06/14 01:01
106צפיות
אפרים שינדלר הי"ד
מופנה ליהודי אפרים שינדלר. לא ציינתי קודם, אבל מסמכים אלו כולם בגרמנית.
התמונה הקודמת יצאה קטועה בשל הגודל
25/06/14 01:31
80צפיות
אנסה לשלוח את זה מחר ברור יותר
º
והפעם התמונה שלמה, נקווה
25/06/14 19:13
75צפיות
תשובה לסבא אפרים שינדלר הי"ד
אפרים שינדלר
26/06/14 17:11
96צפיות
בגדול - אפרים שינדלר מתבקש להציג מסמכים על בריאותו.
אם לא יציג, יגורש.
במסמך מופיעה כתובת של רופא "שלהם".
תודה רבה, האם אתה יכול לתרגם גם את המכתב של
27/06/14 00:51
68צפיות
סבי? אני מניחה שגם הוא עוסק בבקשה שלא לגרש את המשפחה, אבל חשוב לי לדעת את הפרטים.
עוד קצת
27/06/14 07:19
74צפיות
המכתב הראשון הוא כנראה התשובה למכתב השני.
במכתב השני יש דרישה למסמכים רפואיים.
במכתב הראשון סבא אפרים בן ה 72 מבקש לאפשר למשפחה להשאר בקרקוב.  הוא אומר שאישתו חולה מאד, לבן יש התפרצויות זעם, והבת היא המטפלת של כולם.

תרגום מפורט בהמשך היום.
תרגום
27/06/14 10:59
65צפיות
הפכתי את התמונות למסמך Word על ידי OCR, ונתתי ל Google Translate להלחם בתרגום.
יצא קריא איכשהו.
הקובץ המצורף מכיל את שתי השפות.

המסמך השני פחות מעניין. לפי התאריך הוא דווקא הראשון. זאת דרישה להצהרת בריאות. כמו שאנחנו מכירים את הנפשות הפועלות, סביר מאד שמכתב הבקשה השיג בדיוק את ההיפך. את הבריאים שלחו לעבוד ואת החולים שלחו לאבדון.
סבא אפרים שינדלר והדוד עזריאל שינדלר הי"ד
27/06/14 13:16
85צפיות
סבא אפרים שינדלר והדוד עזריאל שינדלר הי"ד
אילן, תודה רבה על מאמציך ועל התרגום. על פי ה"קנקרטות" שקיבלתי שמצורפות להם תמונות - עזריאל שינדלר לקה בתסמונת דאון או סוג אחר של פיגור, מעניין שהוא מוגדר כאן חולה נפש.
עזריאל היה ה"שוק" הראשון שקיבלתי כשהתחלתי לגשש אחרי פירורי המידע שהותיר אבי. אבי סיפר לנו שהיו לו ארבע אחיות גדולות וכל פעם שנולד בן הוא נפטר בגיל צעיר מאד, לכן, כשנולד אבי הוא קיבל את השם חיים בן ציון כסגולה לאריכות ימים ותמיד הוא היה חוזר ואומר שזה אכן התקיים בו, שהוא נותר כמעט יחידי ממשפחתו ושעלה לציון. זה היה סיפור עליו גידלנו את ילדינו. באמת, קיבלתי מסמך מקרקוב של לידת בן - יוסף שינדלר ב-1906 וגם תעודת פטירה שלו ב-1907, ויתכן שהיו עוד כאלו.והנה מסתבר שהיה עוד אח צעיר שהוא לא סיפר עליו מאומה וגם לא כתב עליו דף עד, למרות שכתב דפי עד על המשפחה.
מצורף המסמך שמכיל את תמונותיהם של סבא, סבתא, בלומה טאובה (ברוניסלבה) שהייתה רווקה ועזריאל-זיגמונט שככל הנראה נספו מאוחר יותר במחנה בלזיץ'.
יש גם צילומים... נהדר.
27/06/14 14:29
67צפיות
ובתמונה של עזריאל באמת נראה עיוות בפנים שמזכיר תיסמונת Down.
לפני המצאת האנטיביוטיקה (בראשית המאה העשרים) ילדים רבים לא היגיעו לבגרות. רבים מתו בילדותם.  אלה ששרדו היו מחוסנים באופן טבעי.
יליד ראשית המאה, הזקנים של היום, מגיעים לגילים מופלגים. החיסון הטבעי מגן עליהם ממחלות זיהומיות והאנטיביוטיקה עושה פלאים.
º
איך כותבים "קנקרטות" בפולנית? תודה.
29/06/14 09:40
30צפיות
קנקרטה - אבל בגרמנית
29/06/14 10:06
45צפיות
אני יודעת לאיית רק בגרמנית, כי כך כתוב במסמכים  -  Kennkarte. מצאתי את הקנקרטות באתר Shoreshim בו יש הרבה מקורות ליהודי קרקוב והסביבה. רק כמה שנים אחרי שראיתי לראשונה את הרישומים, שמתי לב לכך שכתוב על חלק מהם photo  כן או לא, וכשנכנסתי לקישור הבנתי שאלו תעודות שניתן להזמין - וכך זכיתי לראות לראשונה את תמונותיהם של סבי וסבתי ודודותי ודודי הי"ד.
דרושה כתבת שטח לארמניה!
24/06/14 13:57
46צפיות
Magma Challenge הוא מסע שטח המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות.

המסע הקרוב יצא אל הנופים הנפלאים של ארמניה בין התאריכים 19-26/8/2014.

ספרי לנו בפורום שיחת נשים למה את צריכה להיות שם ואולי נשלח אותך למסע שטח נשי על חשבוננו.

הזוכה תצא בחינם למסע מאגמה צ'אלנג 2014 לארמניה ותכתוב בלוג על חוויותיה מהמסע!

|*| המסע הבא צפוי להתרחש בקוסטה ריקה. גולשות תפוז אשר ירשמו אליו יקבלו הטבה מיוחדת.
כדי להירשם למסע בקוסטה ריקה הקליקי כאן.
שאלה - myheritage
24/06/14 08:16
112צפיות
יש דרך להבחין בין קשר משפחתי ידוע לקשר משפחתי חשוד?
תודה
סורין
º
האם הכוונה להוסיף קשר משפחתי חשוד ? או לזהות
24/06/14 09:07
50צפיות
לדוגמא, להוסיף לעץ איש שאני חושד בו כילד נוסף
24/06/14 09:11
69צפיות
למשפחה
בתוכנה היכנס בסרגל העליון ל "משפחה" תקבל
24/06/14 11:03
69צפיות
את האפשרות הוספת משפחה לא קשורה.
לא ניסיתי עדין. הגעתי במקרה ואשמח לשמוע תגובה

בהצלחה דינה
תודה, אך זה לא מה שאני מחפש.
24/06/14 11:08
53צפיות
השאלה היא האם ניתן לסמן קישור/ים באילן לגביהם אין אותה וודאות כמו לגבי האחרים.
º
אולי נציגי MyHeritage יוכלו לתת תשובה
24/06/14 11:23
34צפיות
עזרה בפענוח תמונת מצבה
23/06/14 23:27
215צפיות
עזרה בפענוח תמונת מצבה
שלום לכולם,
אשמח אם תוכלו לעזור לי לקרוא מה כתוב על המצבה של סב סבתי- אלישע ברונשטיין משנגחאי.
הצלחתי עד כה לקרוא את הרוב, אך מרבית הבעיה היא בקריאת השורה השלישית והחלק שבאנגלית- (צמצמתי את גודל התמונה כמה שיותר על מנת לסרוק את התמונה ברזולוציה גבוהה בלי לחרוג מהמשקל המקסימלי בתפוז):
ר, אלישע בן שמחה
בראנשטיין (משאבא)
?????
נפטר בן נא שנה
(יז?) אלול שנת (תרצא?)
תנצבה

תודה רבה,
אלון
שורה שלישית
24/06/14 02:21
165צפיות
מחוז(?) אקערמאן

באנגלית:

IN LOVING MEMORY OF
ALISHA S. BRONSTEIN
BORN IN SHABA AKERMAN
DIED(?) AUGUST 30TH 1931  [מתאים לי"ז אלול תרצ"א]
(BEN??) 51 YEARS
פענוח
24/06/14 07:35
115צפיות
שורה רביעית
נפטר כי? נ"א שנה
תודה רבה לשניכם!!!
24/06/14 15:15
79צפיות
עזרתם לי מאוד!!
'הישוב הישן' במפגשי IGS בפ"ת ובראשל"צ
23/06/14 23:06
73צפיות
לחברי הפורום שלום,
ה'ישוב הישן' והחברה האורתודוכסית עומדים עכשיו במרכז כמה מן המפגשים של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה, וימצאו בהם עניין מיוחד כול אלה שחוקרים את עברם המשפחתי ב'ישוב הישן' וגם כאלה שמתעניינים ביהדות ובתולדות ארץ ישראל בכלל. במפגש בסניף פתח תקווה והסביבה שמתקיים מחרתיים ירצה וידגים משה לרר את מחקריו על לוי הורוביץ וצאצאיו לאורך אלף שנה, ובסניף ראשון לציון והסביבה שבמוזיאון ראשון לציון ירצה  הפרופ' אריה מורגנשטרן על דימוי ומציאות של הישוב הישן לאור המקורות תוך שימת דגש מיוחדת על יחסה של היהדות לתנועת התחייה הלאומית ולחיבת ציון.

מוזמנים למפגשים הללו חברי הפורום, כול חברי הסניפים בעמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה, הקד"מ 'הישוב הישן' בעמותה וכול מי שיש לו עניין מיוחד בחקר הישוב הישן.

המפגש עם משה לרר ביום רביעי, 25 ביוני 2014, שעה 18:30 בספריית כפר גנים, העצמאות 44, פתח תקווה
המפגש בראשון לציון עם פרופ' אריה מורגנשטרן, ביום שני 7 ביולי 2014, שעה 19:00 במוזיאון ראשון לציון, רחוב אחד העם 2, ראשון לציון

נשמח לראותכם בין הבאים
משה גולן, יו"ר
העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה

פליקס מחפש את סבו
23/06/14 17:47
191צפיות
אני מחפש את סבא שלי יופה סלומון ולדימירוביץ אשר חשבנו אותו כנעדר בשנת 1941 במלחמת העולם השנייה והתברר לנו לאחר תחקיר שהוא כנראה התגורר ברוסיה בעיר סנט פטרסבורג (לנינגרד) בכתובות הבאות:

עד שנת 1947 : רחוב מוז'ייסקייה 8 דירה 1-ב

שיכון פרונזנסקי עיר לנינגרד

ברה"מ

עד שנת 1971: רחוב פודבודניקה קוזמינה 56 דירה 16
עיר לנינגרד שיכון קירובסקי
ברה"מ

נפטר בשנת 1971 ב 26 ליולי.

אנחנו מחפשים מקום קבורתו ואת קרובי משפחתו

עוד ידוע לנו שכנראה הוא הקים משפחה נוספת אישה ושני בנים

אנא עזרו לנו מי שיכול בהמשך החיפושים תודה.
איתור בברה"מ
24/06/14 09:02
106צפיות
איך אפשר לאתר מקום קבורה בברה"מ? ואנשים שאולי גרים בכתובת האחרונה, בה היה גר יופה סלומון ולדימירוביץ? אשמח לתשובה:)) תודה.
כמה שאלות
24/06/14 10:05
95צפיות
שלום.
איך את כותבת את השם משפחה בעברית.
מאיפה יש לך כל הכתובות שרשמת?
המשך
24/06/14 14:43
87צפיות
לפי ספר כתובות בסנקט פטרבורג יש שני אנשים בשם משפחה YOFE ושם האב SOLOMONOVICH
יש סיכוי שזה בנים של סולומון יופה. אצל אחד מהם (לב) יש טלפון כדי להתקשר.

IOFFE LEV SOLOMONOVICH

Phone number:

+7
(812)
592-38-30

Region and city:
Russia, Leningradskaya oblast, Sankt-Peterburg

Home address:
Lunacharskogo Pr., bld. 7/21, appt. 273

ИОФФЕ ИЛЬЯ СОЛОМОНОВИЧ Веры Слуцкой ул. 19 кв 312

בהצלחה!!!!!!!
ועוד משהו בשביל פליקס
24/06/14 14:45
101צפיות
תודה רבה לובה על המידע:))
24/06/14 17:50
84צפיות
אין לי קשר לפליקס. מישהי כתבה שהוא מחפש את סבו. אז החלטתי להעזר בפורום שלכם בשבילו. שלחתי לו הודעה,כדי ליידע אותו אודות הפורום והמידע שמסרת, אך הוא עדיין לא ענה לי. כתבתי גם לזאת שפירסמה את בקשתו, ואני מחכה לתשובה ממנה  לגבי שם המשפחה של הסבא. שוב תודה:))
איתור מצבה בפטרבורג
26/06/14 12:23
63צפיות
לבית הקברות היהודי בפטרבורג, יש אתר, עם תצלומי כל המצבות, וניתן לחפש בו, בכתיב רוסי כמובן.
כתובות אינטרנט מצורפות:
בדקתי אין אותו שם
26/06/14 17:10
46צפיות
לא כל היהודים נקברו בבית קברות יהודי.לפי מסמכים האיש היה איש פוליטי,קומוניסט...אז יש מצב שלא קברו אותו שם.
לובה שלום
27/06/14 14:16
52צפיות
ביתו של פליקס, התקשרה למספר של לב יופה, ונראה שהמספר מנותק. מה שמו של הבן השני של סלומונוביץ? איך מתקדמים הלאה? תודה.
תשובה
27/06/14 19:44
40צפיות
שלום.
לאיש השני קוראים Ilia Solomonovich Ioffe.
אין טלפון שלו בספר טלפונים רק כתובת.
טלפון של לב לא מנותק.התקשרתי כרגע .לא אונים אבל לא מנותק. צריך לחייג 012 או ספק אחר 7 ואז מספר.
שבוע טוב לובה:))
28/06/14 22:05
32צפיות
תודה רבה על המידע, העברתי לביתו של פליקס, היא מודה לך מאוד.
דרכון גרמני - מלחמת העולם השנייה
23/06/14 16:35
122צפיות
קרוב משפחה של אשתי הביא לנו דרכון של קרוב יוצא גרמניה לממלחמת העולם השניה.
מה שמעניין הוא שאחרי ליל הבדולח הוסיפו ליהודים את השם "ישראל" ושמו חותמת של האות "J".
קרוב המשפחה שרד את המלחמה והגיע לירושלים לקרובים אחרים, שעזבו את גרמניה לפני המאורעות.
הם גרו ברחוב הנביאים בירושלים מול הכנסיה האתיופית.
ליד הכנסיה היה בית מלון קטן והקרוב השתכן שם.
מה שלא ידע שהמלון גובל בשכונת מאה שערים...
כשקם בשבת בבוקר והדליק סיגריה - חטף אבנים.
הבחור לא נשאר בארץ, חזר לאנגליה ונפטר שם בשנות השבעים.
שמו פרידריך מוסקטבלאט במקור מוורשה.

לא יכול לשים תמונות מכיוון שגדולות מדי - להלן קישור להודעה בפייסבוק
כתובות אינטרנט מצורפות:
דרכון גרמני - סיפור קטן
24/06/14 09:46
107צפיות
אמי ז"ל גדלה בגרמניה רוב חייה עד 1939.
היא הצליחה לקבל דרכון גרמני בכדי לעזוב לאנגליה.
היא לא הצליחה לקבל דרכון עבור בני משפחה אחרים, וחיכתה עד הרגע האחרון. אולי בכל זאת.
בסופו של דבר יצאה מגרמניה ב 1-9-1939.  יום פרוץ המלחמה.

פקיד ביקורת הגבולות היה נחמד באופן חשוד. "למה את עוזבת את ארצנו היפה?" שאל.
מוזר.

באנגליה קרו עוד דברים מוזרים.
עם פרוץ הקרבות נעצרו כל יוצאי גרמניה והועברו למחנה ריכוז (!) באי Isle of Man.
משום מה שמו את אמי במחנה של הנאציות. עם יחס תואם.
ליהודים היה מחנה נפרד.

אמי ניסתה לשכנע את האנגלים שהיא יהודייה. ואז מתגלה הפרט החיוני הבא:
אין חותמת J בדרכון הגרמני שלה. הגרמנים שכחו.
מה עושים? למזלה של אמא היו לה חברים באנגליה שהעידו על יהדותה.
כך הועברה לבסוף למחנה של היהודים הגרמנים.

הכל בגלל ה J.

לאחר זמן שוחררו היהודים מן המחנה הזה והשתקעו באנגליה.

מיד עם תום הקרבות יצאה אמי לפלשתינה. עם דרכון בריטי ואישורי כניסה. לא כפליטה.
האונייה עצרה בדרך בנמל צרפתי ולקחה אלפי פליטי מחנות לארץ ישראל המנדטורית. בלי שום "ניירות".
... ובבואם לארץ ישראל נשלחו כולם ל...מחנה מעצר בעתלית. גם אמי יחד עם האישורים והמסמכים שלה.
לקח כמה ימים עד ששוחררה סוף סוף.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מרתק!
24/06/14 18:43
34צפיות
º
24/06/14 21:25
6צפיות
פענוח מגרמנית (טייק II, אחרי התקדמות)
23/06/14 13:08
93צפיות
שלום לכולם,

לפני ימים אחדים, פרסמתי כאן בקשה לפענוח מגרמנית של רישום ממפקד, ממנו למדתי פרטים חשובים על בת משפחת גטריידה Getreide, ובפרט את תאריך נישואיה באופנבך Offenbach, גרמניה. בהמשך לזאת, פניתי מיד לארכיון באופנבך (במייל, בכתובת שמצאתי בחיפוש זריז באינטרנט).

כרגע נחתה בתיבת המייל שלי תשובה מאופנבך, ובה... העתק תעודת הנישואין של לאה גטריידה וחיים סימון(?) גליקשטיין Gluckstein.

אשמח, שוב, לסיוע מן החברים הנפלאים בפענוח התעודה. כזכור, איתור שמות הוריה של לאה יהיה בגדר פריצת דרך, אך כל פרט אחר מן התעודה מעניין אף הוא, כמובן.

מראש,
ארנון
פענוח חלקי וראשוני
23/06/14 18:31
67צפיות
תרגמתי את הדף הראשון, ובו הפרטים של בני-הזוג. את כתובתו של חיים באופנבך ואת הכתובת של הוריו לא זיהיתי עדיין בוודאות, אני צריכה לעבוד אל מול המפה.

הדף השני מכיל את פרטיהם של העדים, אם זה חשוב לך, אנסה לפענח בהמשך.

כדי שלא תישאר סקרן ליותר מדי זמן:

אביה של לאה הוא סוחר בשם לייבוש גטריידה (רשום לייבוס. אמנם S מבוטאת לעיתים בגרמנית כ-ש', אבל אני לא בטוחה שבמקרה זה זה כך. בכל מקרה לייבוס זה מן הסתם לייבוש, ווריאציה על לייב, ואם אין לך בין הגטריידה שלך איזה לייב, אולי יש איזה אריה גטריידה, שיכול גם כן להתאים).  

שם-האמא נראה כמו רוזה לבית גימלשיין (אולי במקור זה  הימלשיין?).
בינתיים הצלחתי לפענח את כתובתו של חיים
23/06/14 19:00
66צפיות
והוספתי אותה לתרגום. עם זאת, אני לא בטוחה בשם-המקום בו חיו הוריו.
המון המון תודה, שרי
23/06/14 22:41
42צפיות
פענוח שמות הוריה של לאה בהחלט פותח פתח להמשך גילויים, ובפרט ששם הנעורים של אמה - גימלשיין Gimelschain אינו כה שכיח.

ארנון
מקווה שזה ייתן קצה-חוט
23/06/14 22:51
43צפיות
בנוסף על הווריאציה האפשרית של הימלשיין שהזכרתי ׁ(ואכן מופיעה ברשת), קח גם בחשבון את הצורה EINGIMELSCH, שכן הסיומת הזו שכיחה יותר. כך גם ביחס ל-GETRAIDE, כדאי לחפש גם ע"פ הכתיב GETREIDE.

ואנא, שוב לעדכן אם תהיינה חדשות.
אני רואה שזה לא קיבל את תצורת-השם באופן נכון
23/06/14 22:52
47צפיות
אבל הכוונה היא לחיפוש השם גם בתצורה GIMELSCHEIN ולא רק GIMELSCHAIN.
º
ברור, ברור
24/06/14 00:02
19צפיות
פגישת סניף ראשון לציון של העמותה
22/06/14 21:30
56צפיות

העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה
סניף ראשון לציון והסביבה
הזמנה לחברים, ולכול המתעניין בחקר שורשים
למפגש שיתקיים ביום שני 7 ביולי 2014, ט' תמוז תשע"ד
במוזיאון ראשון לציון, רחוב אחד העם 2, ראשון לציון.

בתוכנית:
"היישוב הישן"
דימוי מול מציאות על פי מחקרים בני זמננו.
הרצאתו של הפרופ' אריה מורגנשטרן
בהשתתפות קבוצת הישוב הישן בעמותה

רב שיח חברים על התוכנית השנתית
בהנחיית רחל שדה
על ההרצאה – הישוב הישן – דימוי מול מציאות
המאפיינים של "הישוב הישן" ויחסיו עם ה'ישוב החדש' בכלל ועם המושבות הראשונות בפרט, דימוי מול מציאות כפי שהיא משתקפת מהמקורות השונים לחקר "היישוב הישן" בארץ ובאירופה.
על המרצה – הפרופ' אריה מורגנשטרן
פרופ' אריה מורגנשטרן הוא היסטוריון בעל שם  עולמי לתולדות היישוב היהודי בארץ ישראל בעת החדשה, ובמיוחד של "הישוב הישן". שימש חוקר בכיר במכון דינור באוניברסיטה העברית, ומשנת 1999 עמית מחקר בכיר במרכז "שלם" בירושלים. פרסם, על בסיס חומרי ארכיון חדשים תשעה ספרים ועשרות מאמרים ובהם ממצאיו המחקריים החדשניים והמהפכניים בתולדות "הישוב הישן" בכלל וירושלים בפרט בראשית העת החדשה .
לוח זמנים
                         18:30 התכנסות, רישום והרשמה לסניף, כיבוד קל  
                             19:00 רב שיח של חברי הסניף
19:30 ההרצאה: "הישוב הישן", דימוי מול מציאות
דמי כניסה לאורחים (שאינם חברים בעמותה) 25 ₪
דמי חבר לשנה 180 ₪ (90 ₪ עד סוף שנת 2014)
ניתן להתקשר בענייני הסניף, הרשמה לעמותה וסדרי המפגש
לחנה שטרנשוס, יו"ר הסניף
054-6728678  hana.st14@gmail.com
www.isragen.org.com
,
סניף ראשון לציון והסביבה במוזיאון ראשון לציון, משמש מקום מפגש לתושבי רחובות, נס ציונה, מזכרת בתיה, מודיעין ויישובי האזור שמבקשים לחקור שורשי משפחה ולבנות עץ משפחה ורוצה להכיר שיטות וכלים למחקר ותוכנות לבניית עץ משפחה, להשתתף בהדרכות, בימי עיון, ובסדנאות, ולשמוע הרצאות בגנאלוגיה, ביהדות, בהיסטוריה, בתולדות ארץ ישראל ובגיאוגרפיה

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום