בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

יו"ר חדש ל- IGS והזמנה לכנס בראשון לציון
03/06/14 11:19
105צפיות
עם כניסתי לתפקיד יו"ר העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה אני מבקש להכיר תודה לאלה שנתנו בי את האימון, ובמיוחד לצח אוריין שנאלץ לפרוש מתפקידו מטעמים אישיים. אני מבקש לאחל לכול חברי הפורום חג שבועות שמח ולהזמין אותם לכנס החגיגי של העמותה במוזיאון ראשון לציון לרגל פתיחתו מחדש של סניף העמותה בראשון לציון וסביבתה ("מושבות יהודה"). הכנס מתקיים ביום שני 9 ביוני החל מן השעה 15:00. ההזמנה מצורפת. יש להירשם מראש לכתובת שבקישורית.
חיפוש משפחת קפשיץ \ טרושקין
02/06/14 22:17
86צפיות
שלום,

כיצד מאתרים אדם בארה"ב (או את צאצאיו)?
אני מחפשת אחר "שרה קפשיץ" שהתגוררה בפילדלפיה בשנת 1945/6. (לצערי אין ברשותי רישום לועזי)
ע"פ התמונה שברשותי היא הייתה בשנות העשרים לחייה.

כמו כן מחפשת מה עלה בגורל רפאל טרושקין Rafael Terushkin
הפרטים הידועים לי: שם האם: Badana שם האב: Abram
שנת לידה: 1904 בעיירה Starobin ליד סלוצק בבלרוס
יש לי מסמך המעיד על פטירתו ב-1941 אבל ייתכן שהוא פיקטיבי.

שרה קפשיץ מארה"ב אמורה להיות קרובת משפחה מצד אמו של רפאל, איך מוצאים קצה חוט?

תודה מראש על כל עזרה
שתי שאלות - האם משפחת קפשיץ מ Starobin?
03/06/14 08:06
55צפיות
והאם רפאל היגר לארצות הברית?
לדעתי כן,
03/06/14 08:31
50צפיות
משפחת קפשיץ אמורה להיות מ-Starobin מכיוון שהיו בינהם קשרי נישואין ומשפחת טרושקין הייתה מהאזור זמן רב.
ההשערה שלי היא שרפאל לא היגר לארצות הברית, אלא נרצח בגטו סלוצק (יחד עם שאר בני המשפחה שהיו רבים), אבל כאמור זו רק השערה.

תודה על המענה !
יש שני חוקרים ב JEWISHGEN
03/06/14 08:38
96צפיות
למשפחת Kapchits מהעיירה -- כדאי לנסות לשלוח להם מסר.
º
סליחה -- ארבעה חוקרים
03/06/14 08:42
40צפיות
תודה רבה סמדר !
03/06/14 11:57
41צפיות
נרשמתי לאתר, מצאתי שלושה, שלחתי להם מיילים.
תודה רבה על העזרה
º
בהצלחה!
03/06/14 20:31
22צפיות
כנס"חוזרים לשורשים"
02/06/14 17:07
145צפיות
הכנס ב- 9/6 ולא כפי שנרשם בטעות,
כנס "חוזרים לשורשים"
02/06/14 17:05
167צפיות
כנס "חוזרים לשורשים"
מצורפת הזמנה לכנס שיתקיים ב9/9 במוזאון ראשון לציון , רחוב אחד העם 2 .
יהיה מענין.
האם מישהו יודע מה כתוב פה?
02/06/14 12:26
121צפיות
האם מישהו יודע מה כתוב פה?
אני חושבת שאולי זה צרפתית אבח איני בטוחה...
אשמח על עזרתכם
זה בספרדית...
02/06/14 13:26
79צפיות

מזכרת מרבקה עם בעלה
בשביל אחותי היקרה אסתר (אני לא בטוחה בשם)

23/11/54

Un Recuerdo
de Rebeca con
el marido para
mi querida
ermana Esther
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:08
18צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הוכן לחגיגות 135 שנה לפתח תקוה
02/06/14 11:42
85צפיות
תרגום מכתב
02/06/14 11:42
133צפיות
המכתב הנ"ל נשלח לארץ כנראה לסבתא רבא שלי
חברה עזרה לנו לתרגם אותו
ולפי הבנתנו היא מזמינה אותה לחתונת הבת שלה וכן מבקשת שתענה לה למכתבים ושתבוא לבקר ביוון
אנו חוששים שאולי היתה איזו אי הבנה בתרגום מכיוון ושאולי זה נשלח לאח ולא לאחות?
מישהו פה יכול לעזור לנו בתרגום בכדי שנראה שהבנו נכון את הכתוב ולא פיספסנו משהו
כי לא ידוע לנו שהייתה לסבתא רבה שלי אחות בשם רוזה...
אני הצלחתי להביו בשור הראשונה שכתוב אחותי היקרה אבל אולי זה אחי ואני טועה?
אשמח על כל מענה ועזרה
תודה
מורן
º
והנה כתמונה
02/06/14 12:23
76צפיות
והנה כתמונה
נשלח לאחות.
02/06/14 13:53
78צפיות
הסריקות לא מספיק ברורות וגם הספרדית שלי אינה שפת אם אבל ניתן להבין שמכתב ממוען לאחות היקרה ושאכן ישנה בקשה שיבואו לבקר ביוון.
מחיר הכרטיס אינו יקר - כך נאמר במכתב. כמו כן נאמר שנשלחו כמה וכמה מכתבים לאחות ולא התקבלה אף לא תשובה אחת.
מוזכר גם האח שהודיע שהוא כן מקבל מכתבים משולח/ת המכתב.

כאן מתחיל הטקסט להיות לא מספיק ברור. נסי לסרוק שוב באיכות טובה יותר.. אולי אוכל להבין את השורות האחרונות ואת החתימה
הרב שרשבסקי
02/06/14 01:47
106צפיות
אשמח לקבל מידע על הרב שרשבסקי מהעיירה קוסובה, חמיו הרב סלונימסקי, ושורשי משפחת חמיו, ממי ירש את רבנותו.
הרב שרשבסקי מקוסובה
02/06/14 11:52
71צפיות
יש לי כמה כיוונים עבורך.
יש מידע על העיריה באתר http://kehilalinks.jewishgen.org/Ruzhany/
בנוסף הנכדה של מנחםפ מנדל שרשבסקי התחתנה עם הבן דוד של אמי. יש מספר רבנים באילן זה.
יש מי שהוא שמתעד את משפחת שרשבסקי-וולנסקי.
בהצלחה
איזה אוצר בלום, אין גבול להפתעות
01/06/14 18:55
450צפיות
תוך כדי הגיגולים האינסופיים צץ לו הדף שאת הקישור אליו צירפתי. זהו דף של פורום בולאות איטלקית. ממעט האיטלקית שאני מצליחה להבין (הצרפתית עוזרת) ובסיוע של גוגל אני מנסה להבין את ההודעה שהעלה חבר-הפורום, בנג'מין, בתחילת השנה שעברה. מסתבר שבנג'מין, שחובב בולאות (אך מסתבר שהוא מאד אוהב הסטוריה, ואוהב להבין את הרקע ההסטורי של המציאות הבולאיות שלו), רכש מעטפות, שכולן קשורות בדואר צבאי מסוים, ונשלחו מאיטליה. ע"פ היעדים אליהן נשלחו המעטפות, בנג'מין הסיק, שכנראה נשלחו ע"י קצינים בצבא האוסטרו-הונגרי. למרבה הצער, רק מעטפות רכש בנג'מין. המכתבים לא היו במחיצת-המעטפות הללו, ורק המעטפות הוצעו למכירה.

בשלב הזה אני סקרנית להבין, מדוע גוגל מתעקש להפנות אותי אל הדף הזה, בטענה שמופיע כאן השם ברד"ש. חיפוש אחר השם BARDASCH מעלה, שהמעטפה הרלוונטית מבחינתי נשלחה בתאריך 29 במאי 1859(!!!) מוורונה דרך ווינה ולמברג (לבוב) אל טשרנוביץ'. על המעטפה הופיע השם ברד"ש. בנג'מין חיפש בגוגל את השם ברד"ש בהקשר של טשרנוביץ', ומצא פרטים אודות ארנסט ברד"ש, שנולד ב-12 בדצמבר 1859. ארנסט, אם כך, לא יכול להיות שולח המעטפה, שכן לא נולד עדיין במאי 1859, כשהמעטפה נשלחה. מישהו אף ענה לבנג'מין, וסיפר שגילה שאכן, ארנסט היה קצין בצבא האוסטרו-הונגרי, והיה עו"ד.

הנסיונות שלי לפתוח את הקבצים שצירף בנג'מין לא צלחו, והסתבר לי שאני צריכה להיות חברה בפורום ע"מ לפתוח את הקבצים ו/או ליצור קשר עם בנג'מין. כמובן שמיידית ניסיתי להצטרף לפורום-הבולאות האיטלקי, אך כל מאמצי עלו בתוהו. לשמחתי, בחלקו העליון של הדף אני מגלה כתובת דוא"ל לפניות, ואני שולחת לחמי על-פני המים. אני מסבירה שארנסט פליקס ברד"ש אכן נולד בטשרנוביץ', כי אביו שירת שם באותה תקופה. האב, דר' יצחק ברד"ש (1821-1884) שימש כרופא צבאי, והבן השני, לודוויג, נולד כבר בויצ'נסה שבאיטליה בשנת 1861, בעת שהגדוד של יצחק היה מסופח לבית-החולים של חיל-המצב בפדואה. יצחק, האבא, הוא זה שכתב את המכתב. סיפרתי על המחקר הגנאלוגי שלי, הסברתי את הקשר המשפחתי וכמו תמיד, התחננתי ליצירת-קשר עם בנג'מין. במקביל, אני רואה שבנג'מין מתעניין בבולים ממקומות שונים, ובכלל זה מישראל, כולל מהתקופה של המנדט הבריטי. בשלב הזה חשדי מתעורר, ובנג'מין הופך אצלי לבנימין...

האיטלקים כמו האיטלקים, טרם הכזיבו אותי מאז פניתי אליהם לפני מספר שנים, וגם הפעם אני זוכה למענה תוך מספר דקות. ג'יובאני מודיע לי, שהעביר את הדוא"ל שלי ופרטי-ההתקשרות שלי אל בנג'מין. אני ממהרת להודות לו, וממתינה בסבלנות. והסבלנות, כמו תמיד, משתלמת עד מאד.

מגיעה תשובה מבנג'מין, הנושא שם-משפחה יהודי עד מאד. בנג'מין פותח את הדוא"ל שלו בהתנצלות על כך שהוא לא כותב לי בעברית, שכן העברית שלו לא מספיק טובה בשביל לכתוב משהו רציני. זו לא בעיה, כי האנגלית שלו מצוינת. הוא גם מוסיף, שאבא שלו חי בעבר בישראל. בדיעבד למדתי גם עוד פרטים אודות משפחתו של בנג'מין, כי האיש חובב הסטוריה, ומתעניין בשורשי-משפחתו. בנג'מין מספר, שהמעטפה (שסריקה שלה הוא צירף) כתובה בגרמנית עתיקה, שקשה מאד לקרוא אותה. הוא נעזר במומחה מווינה, שתרגם לו את המעטפה, ובהתאם לתרגום השניים בנו איזו פרשנות לתוכן שע"ג המעטפה. בנג'מין אף מוסיף, שמעניין לדעת אם ע"ס הפרטים שהוא שלח לי אוכל לאתר עוד מידע רלוונטי.

אני פותחת את הקבצים ששלח בנג'מין (המעטפה משני צידיה), ונדהמת מהאוצר הנדיר שנפל בחלקי. אני מתחילה לתרגם את הכיתוב שע"ג המעטפה, ולצערי הרב אני נאלצת לחלוק מעט על המומחה מווינה. התרגום שלי מעט שונה, ובהתאם לכך זה משנה את הפרשנות שצריכה להינתן לתוכן הזה. מה לעשות, התרגום ובהתאם הפרשנות שלי לתרגום תואמים במדויק את העובדות ההסטוריות. בנג'מין מקבל ממני דוא"ל מפורט אודות סופי ודר' יצחק ברד"ש, כולל תמונת-מצבתם בווינה, ואני אף מספרת לו בקצרה אודות בניהם, קצינים מוערכים גם הם. אני מסבירה לו שאיני מחפשת מידע נוסף, אני חיה את הענף הזה כבר זמן רב, הרשת מלאה בפרטים, ועץ-משפחה שלהם יושב במחשבי.

היום הגיע דוא"ל מבנג'מין עם תשובות לעוד מספר שאלות ששאלתי. האיש נדהם מהמידע, ומסתבר שמאז שקיבל את הדוא"ל שלי האיש עובד במרץ. אחרי שהפניתי אותו למקורות, הוא מנסה לרקום את הביוגרפיה הצבאית של יצחק. הוא מספר, שהוא מאד מעוניין לאשש את השערתו, שיצחק נטל חלק גם בקרב מגנטה במסגרת מלחמת-העצמאות השנייה של איטליה (יופי. גם אני אשמח אם תמצא תיעוד לכך...).

תם ולא נשלם: בנג'מין שואל אותי אם אני מסכימה שיספר עלי ועל מחקר-השורשים שלי, ואיך הבולאות שלו והגנאלוגיה שלי הצטלבו לסיפור מדהים. הוא רוצה לשלב את הסיפור הזה במסגרת מאמר שעתיד להתפרסם, ועוסק בהסטוריה של הבולאות. התשובה שלי ברורה לכם, כמובן.

מייד האוצר המדהים.

כתובות אינטרנט מצורפות:
האוצר הבלום
01/06/14 19:03
239צפיות
האוצר הבלום
בנג'מין שלח סריקה של המעטפה משני צידיה. מצידה האחד מודבקים בולים ועל גביהם חותמת של טשרנוביץ'. המעטפה סגורה בחותם אדום. מצידה השני, שאותו הצגתי כאן, אפשר לראות שהמעטפה, שנשלחה, כאמור, ב-29 במאי 1859, נשלחה אל הגברת סופי ברד"ש, אשת רופא גדודי, אצל האדון ברנהרד גרבל בטשרנוביץ'.

סופי ברד"ש לבית גרבל (1831-1895) נולדה בטשרנוביץ'. היא נישאה לדר' יצחק פסח ברד"ש (1821-1884), רופא צבאי יליד זלוצוב, גליציה המזרחית. במאי 1859 היתה כבר סופי בשלבים הראשונים של ההריון עם בנם הראשון, ארנסט פליקס ברד"ש. בשלב הזה נשלח גדודו של יצחק לאיטליה, וסופי מתגוררת אצל ברנהרד גרבל. אני נוטה להאמין, שברנהרד הוא אביה של סופי. לא הצלחתי בינתיים לאתר תיעוד מסודר, ואני מאד מקווה שאשיג תיעוד שיוכיח את הקשר המשפחתי. כל הסימנים מרמזים על כך, שדר' יצחק פסח ברד"ש היה אחד מאחיו של דר' מוריץ (מאיר) ברד"ש, הסבא של סבתי.

אגב, האח הגדול של סבתי, שנולד בצפת, נקרא פיליפ ברד"ש, וזכה לשם העברי יצחק פסח ע"ש דר' יצחק פסח ברד"ש, כותב המעטפה.
º
מדהים!
01/06/14 19:13
58צפיות
סיפור מרתק.
01/06/14 19:17
87צפיות
יש לך מזל כפול : המידע, ובעל המידע.
º
איזה סיפור מרתק.
01/06/14 20:54
40צפיות
איזה סיפור, לא יאמן ממש, את יודעת מה?
01/06/14 21:30
102צפיות
אולי כדאי לאסוף פה בפורום את הסיפורים המיוחדים ביותר.
זה יהיה אוסף נדיר.
נו,  ואפשר יהיה להדפיס ולשלוח בדואר עם בול
º
ספור מדהים, כל גילוי מרגש
01/06/14 21:35
43צפיות
º
זה עתיק ! כל הכבוד לבלתי נלאית.
01/06/14 22:27
54צפיות
º
מרגש מאוד איזה סיפור נפלא
02/06/14 09:37
40צפיות
º
איזה יופי!
02/06/14 09:39
26צפיות
º
מדהים עד כמה רחוק אפשר להגיע
04/06/14 15:01
22צפיות
01/06/14 21:46
69צפיות
מתנה משנת 1859 לא מקבלים כל יום. מרגש מאוד

חוה
º
מרתק ! את תמיד מצליחה להפתיע !
02/06/14 09:54
29צפיות
הנה לא תמו כל אוצרותייך. מרגש!
02/06/14 11:40
99צפיות
ואפרורפו בולים.
נימבו החבר אף הוא בפורום הגיע לגנאלוגיה דרך... תחביב הבולאות שלו.

והידעת שבפולין אחת ממילדות בני משפחתי היתה ברד"ש? כך  גילו המסמכים של JRI פולין.
תתחדשי שרי יש במה.
חג שמח!
לאה
לאה, אשמח לקבל פרטים אודות המיילדת
02/06/14 19:26
78צפיות
מניסיוני, JRI עמוס בכל כך הרבה שגיאות, שבמסגרת זה נאלצתי לשמור אצלי במשך השנים כל מיני אזכורים של ברד"שים לא מוכרים, שנושאים שמות פרטיים לא אופייניים למשפחת ברד"ש. כשהחלו התעודות המקוריות לעלות לרשת, גיליתי שהמדובר בברד"ח, ברב"ש, ברש, וכו'. שום קשר לברד"ש, רק המתעתקים ב-JRI פענחו כברד"ש.

מאידך, לאורך השנים אני מקבלת לא מעט מסרים ודוא"ל, ואני מאד מכירה תודה לכל מי שמנסה להפנות את תשומת-ליבי למופע של השם, אך לצערי כמעט בכל המקרים החברים בפורום הפנו אותי לברד"ח, כי לא מבחינים בצורת-הכתיב השונה בין ברד"ח וברד"ש.

עד כה לא נתקלתי במיילדות ששמן ברד"ש למעט המקרה של רחל ברד"ש (אשתו של דר' לייב לאו ברד"ש), שלא היתה מיילדת, אך יילדה במקרים בודדים את נכדיה ואף נין אחד, ועוד 2 שכנות בלבוב.

אשמח לדעת באיזו עיר/עיירה נתקלת במיילדת הברד"שית. אני מניחה שהמדובר בגליציה המזרחית. בכל מקרה, אם יש לך אפשרות לאתר את המסמך המדובר, אשמח מאד לראות אותו.

ואפרופו בולים, האמת שחשבתי על נימבו בהצטלבות הזו של הבולאות והגנאלוגיה. אכן, נפלא לראות כשתחומים מצטלבים ביניהם, ואני מקווה שנימבו יראה את ההודעה.

חג שמח לך ולכל החברים!

שרי
º
02/06/14 16:32
14צפיות
º
עוד פנינה לענק
02/06/14 23:35
39צפיות
כרגיל אצך שרי, סיפור מדהים ומרגש - גם האוצר
03/06/14 14:59
52צפיות
וגם הקשר הבולאי, הנה עוד מקור למחקרי השורשים.

חג שמח,

אריה
באיזו שפה חיפשת בגוגל?
04/06/14 10:55
65צפיות
האם התוצאה הנ"ל התקבלה מחיפוש באנגלית, או שחיפשת בשפות נוספות?

שפת-החיפוש
04/06/14 18:42
92צפיות
במקרה הזה חיפשתי את השם ברד"ש בכתיב הגרמני (שהוא הנפוץ יותר, אך קיים גם כתיב פולני) - BARDASCH. לא זכור לי שאי פעם הגבלתי את גוגל מבחינת השפות בהן הוא אמור לחפש.
º
בול קליעה!!!
04/06/14 22:07
42צפיות
אין עליך, החוקרת המנוסה, המפתיעה והמרתקת.
07/06/14 10:18
42צפיות
אכן סיפור מרתק !
נראה שאין רגע בו תוכלי לומר: עכשיו אפשר לכתוב הספר....כל רגע צץ לו גילוי חדש.
איחולי להמשך מחקר פורה גם בעתיד.

נשארו שאלות מחקר?
שמחתי לקרוא כי תרצי לקבל איזכורי השם ברד"ש...

לדעתי גם ייסדת ענף חדש בגנאלוגיה: מחקר באמצעות בולים ומעטפות מכתבים.....ממנו בעצם מסתעף ענף המחקר באמצעות מכתבים....

הלני
תודה
07/06/14 17:27
38צפיות
אני שמחה לקבל אזכורים של כל השמות אותם אני חוקרת. נתתי את ברד"ש כדוגמה, משום שבמקרה זה לצערי מפנים אלי ע"פ רוב אזכורים של ברד"ח, וגם אם המדובר בברד"ש, קשה להפתיע אותי עם נתונים חדשים, אלא אם זה משהו עכשווי, שצץ כרגע. גם אני "מסתובבת עם כל מיני שמות בראשי", וכשמזדמן, אני מפנה את הנתונים שעשויים להיות רלוונטיים אל אותם חברים, שחוקרים את השמות הללו. זהו בהחלט פן אחד מהסיוע ההדדי כאן, לטעמי.

אשר לענפי-הגנאלוגיה, לא נראה לי שייסדתי ענף חדש. הרי תמונות ישנות, מסמכים, מעטפות ומכתבים הן משהו כל כך בסיסי, שזה אחד הדברים הראשונים שאנחנו מייעצים לגנאלוגים מתחילים לעשות: לנבור בבית ואצל קרובי-המשפחה בתקווה למצוא משהו מבין האוצרות הללו, שעשויים להנפיק הרבה מאד מידע.

הבולים עצמם בד"כ אינם בעלי ערך גנאלוגי של ממש, למעט אם המדובר במישהו, שמתוקף עבודתו האזרחית או הקריירה הצבאית נשלח ממקום למקום, והבולים והחותמות עליהם מספרים לנו את סיפור-הנדודים שלו ממקום למקום.

שוב תודה על הברכות והאיחולים!
"הן משהו כל כך בסיסי" צ"ל, כמובן
07/06/14 19:35
33צפיות
"הם משהו כל כך בסיסי". לא יפה, שרי
º
מרתק ומרנין לב !!!
08/06/14 13:07
11צפיות
º
ברוך שובך , נעלמת לנו...
08/06/14 21:46
9צפיות
שורשי משפחת הורביץ מהעיר ריפין בפולניה ?
01/06/14 14:03
92צפיות
איך אפשר למצוא ?
ריפין
01/06/14 15:12
80צפיות

חיפשתי את הורביץ ומצאתי כורוביץ.....
על פי השמות הפרטיים תוכל לבדוק אם יש קשר משפחתי אתך.
בברכה
פול.
נ.ב.
רצוי להוסיף תמיד את המייל שלך, זה מקל על משלוח כל מה שמוצאים עבורך.

Searching for Surname HORWITZ
(D-M code 597400)
and Town RYPIN
in Plock Gubernia
in ALL data

Rypin PSA Births, Marriages 1866-1903 Deaths 1822,66-1903
Plock Gubernia / Warszawa Province
(records in Fond 406 in Torun Archive Wloclawek Branch)
Located at 53°04’ 19°27’
Last updated September 2009

Surname

Given Name

Year

Type

Akta

Comments

KRUPIAZ Josif 1870 M 2   
BERGER Chana Sura 1870 M 2   
CHOROWICZ Maram Cyrla 1874 B 30   
KRUPIASZ Ruchla Laia 1874 B 35   
KRUPIASZ Jakow Gersz 1874 B 66   
KRUPIARZ Ela Bajla 1888 B 19   
KRUPIARZ Tauba Gitla 1888 B 20   
CHOROWICZ Zelman 1890 M 2   
SAK Maryia 1890 M 2   
CHOROWICZ Szlama 1890 M 8   
BRAUN Ela Michla 1890 M 8   
CHOROWICZ Gecel Majer 1891 B 8   
FRENKEL Gdaliia 1892 M 4   
CHOROWICZ Bina 1892 M 4   
ICKOWICZ Ber 1892 M 7   
KRUPIARZ Ruchla Laia 1892 M 7   
CHOROWICZ Nusen 1893 B 6   
CHOROWICZ Abram Josif 1893 D 5   
TEJTELBAUM Pinkus 1893 M 8   
CHOROWICZ Maryia 1893 M 8   
CHOROWICZ Icek Majer 1894 M 7   
FLATO Rojza Cyrla 1894 M 7   
CHOROWICZ Abram Josek 1895 B 12   
CHOROWICZ Abram Jakub 1896 B 17   
CHOROWICZ Szaia Dawid 1897 B 12   
CHOROWICZ Rochla 1898 B 18   
CHOROWICZ Ruchla Szrenca 1898 B 31   
MONDRZAK Abram Josek 1898 M 7   
CHOROWICZ Michla 1898 M 7   
CHOROWICZ Rona 1900 B 9   
CHOROWICZ Bina 1901 B 30   
KRUPIARZ Moszek Majer 1901 M 13   
WILK Ita Dwojra 1901 M 13   
GOROWICZ Mendel 1901 M 15   
STASZEWSKI Jestera Laia 1901 M 15   
KRUPIAZ Fajwel 1902 B 12   
CHOROWICZ Szlama 1902 B 19 twins
CHOROWICZ Ruchla 1902 B 19 twins
KRUPIAZ Fajga 1902 B 49   
CHOROWICZ I… 1902 D     
KRUPIAZ Lajb 1902 M 3   
BRAUN Dwojra 1902 M 3   
CHOROWICZ Abram Icek 1903 B 43   
תודה
01/06/14 21:21
53צפיות
לא מצאתי שמות שאני מכירה

המייל שלי z_orly1@walla.co.il

יש לך קישור למקום שאני יכולה לחפש בעצמי ?

תודה
רשימות בפולנית - מדריכים לתרגום - מקורות
01/06/14 02:49
116צפיות
המקורות הבאים עזרו לי רבות במחקר רישומים בפולין מהמאה השמונה עשרה.

1. אם אין באפשרותכם להשיג את הספר המצוין שך FRANZIN, תוכלו לראות חלקים מהספר בגוגול. אני ממליצה לקרוא את הפרק Sample documents
A Translation Guide to 19th-Century Polish-Language Civil-Registration Documents (including Birth, Marriage and Death Records) by Judith R. Frazin.

2. רשימת מילים נפוצות ברשומות - פולנית לאנגלית מ familysearch.org
מדריך לרוסית
01/06/14 03:28
56צפיות
לספריה המורמונית יש סרטים שמלמדים איך לקרוא כתב יד. אני נעזרתי רבות בדפי העזר. בקישור המצורף הקישו על שעור מסוים לצפות או  להוריד את דפי העזר עם אותיות בכתב ובדפוס, רשימות מילים נפוצות ועוד.

לא התיימר -- איני יכולה לתרגם רשומות, אבל אני יכולה (בדרך כלל) לקרוא שמות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
רשימות בפולנית - מדריכים לתרגום - מקורות
01/06/14 02:43
50צפיות
המקורות הבאים עזרו לי רבות במחקר רישומים בפולין מהמאה השמונה עשרה.

1. אם אין באפשרותכם להשיג את הספר המצוין שך FRANZIN, תוכלו לראות חלקים מהספר בגוגול. אני ממליצה לקרוא את הפרק  Sample documents
  A Translation Guide to 19th-Century Polish-Language Civil-Registration Documents (including Birth, Marriage and Death Records) by Judith R. Frazin.

2. רשימת מילים נפוצות ברשומות - פולנית לאנגלית מ familysearch.org

רפאל סדובסקי (קהיר) - הלורד מוין
30/05/14 17:27
137צפיות
חברנו קרמרוצקי נתקל בבעיה בהעלאת-הודעה לפורום, ועל-כן אני מביאה לכאן את הודעתו כלשונה:

שלום לכל החברים,

בשנת 1944 התנקשו אנשי הלח"י אליהו בן צורי ואליהו חכים בלורד מוין, בקהיר.
בסיפור ההתנקשות נשזר שמו של יהודי מקומי - רפאל סדובסקי. נאמר עליו שהוא סייע להם בהתארגנות ואילו לאחר שנתפסו הוא נחקר, עונה והוצא להורג.
אני מחפש מידע אודות משפחתו של רפאל סדובסקי. מי היו הוריו? מי היו אחיו ואחיותיו?

תודה,
רוני
º
לשרי על פרסום ההודעה
01/06/14 15:52
39צפיות
אולי קצה חוט
01/06/14 22:50
68צפיות
מר גוגלבוקס (Political Assassinations by Jews: A Rhetorical Device for Justice) [עמוד 213],
מספר לנו שרפאל סדובסקי היה יהודי תושב מצרים.
בהחלט היו בתקופה זו ואף קודם לכן כמה וכמה משפחות ממוצא אשכנזי שישבו בעת הזו במצרים.

בשלב הבא,
חיפוש דרך ספרדיכג'ן במדריך מצרים משנת 1941 מעלה 2 סדובסקים:

Surname/Nom de Famille Given Name/Prenom Title/Titre Branch/Branche Profession City/Ville Page
1 Sadovsky E. Mme Sage-femme Le Caire 431 details
2 Sadovsky Z. Peinture decor.- entrepreneur Le Caire 405 details

עוד הצעה,
אולי סתם ככה להתקשר דרך 144 לכמה סדובסקים בארץ ולרחרח...
יש גם אחד בשם רפאל סדובסקי.

בהצלחה
והנה המדריך המצרי 1941
01/06/14 22:51
71צפיות
רשומה נוספת מטרספול - ושאלה ...
30/05/14 17:12
113צפיות
יעקב חיים פרדמן ושיינא זלוטא זיידנברג - נישואין
מצורפת רשומה נוספת בפולנית מטרספול. היא לקוחה מהסריקות "הלא מוינות" שהועלו ב-JRI.

שאלה ראשונה היא טכנית. כך הורדתי מאתר הארכיון במקור, האם יש דרך להוריד צילום באיכות יותר טובה ?

שאלה שניה היא לגבי הפענוח עצמו. הרשומה (מס' 13, צד ימין למעלה) אמורה להיות נישואי יעקב חיים פרדמן ושיינא זלוטא לבית זיידנברג, טרספול, 1826. מבקש לוודא כי אכן בהם מדובר, וכל מידע שניתן לחלץ, למשל: תאריך, גילאים, שמות מלאים של הורים (וסבים?), עיסוקים, עיירות, עוד משפחה וכו'.

תודה רבה!
טכנית - כן
30/05/14 18:07
86צפיות
יש  הוראות מפורטות ב JRI POLAND ראה עמוד 4. קישור מצורף
אם אתה צריך עזרה נוספת רשום כאן את השנה  וה ACT, ויעזור גם קישור לרישומי העירה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
זה לא הרישום הנכון
31/05/14 04:28
75צפיות
כתבתי הסבר ארוך ומפורט אך התפוז אכל אותו. שלחתי לך דוא״ל עם הרשימה, והסבר קצר.
º
31/05/14 13:39
13צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום