בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

היי שלום לכולם... משהו שאל על משפחת חרבון?
04/05/14 04:17
104צפיות
אז אני ממשפחת חרבון מצרפת, שהיו צאצאי ספרד והתפזרו לכמה מקומות באירופה. וחלקם באו ממרוקו לצרפת, וזה היה הרבה אחרי גירוש ספרד.
למשל יש לנו משפחה בצרפת "חרבון באגטים" שיש לה רשת של חנויות לחמים.

לנו אין קשר איתם אבל מי שמחובר למשפחה הזו אשמח לדבר.

שבוע טוב
הנה קישור להודעה מלפני שנה
04/05/14 10:28
73צפיות
בה הוזכר שם משפחה זה.

ארנון
עזרה בהזמנה תעודות מפולין
04/05/14 02:40
145צפיות
אני רוצה לעשות השמנה של תעודות של סבים שלי שמצאתי בJRI אעך אני עושה ואיפה את ההזמנה האם אפשר לדעת להזמין בדיוק את התעודה המבוקשת ולא ללכת על עיוור כי זה הרי עולה כסף וען הבנתי שיש גם תיודות במיקרופילים בבית התפוצות אשמח מאוד למי שיוכל עזור
שמואל, אם תכתוב את שם העיר ואת השנה אנסה
04/05/14 03:50
102צפיות
לעזור לך.
לסמדר-בנושא תעודות מפולין
05/05/14 07:27
83צפיות
שלום סמדר,
אשמח אם תוכלי לסייע גם לי...איתור מסמכים של/על בני המשפחה מפולין -
של אבא, סבא, סבתא - שעלו מפולין בשנות ה-30,
ועל מי מאחיהם, אחיותיהם והוריהם שניספו בשואה.
ע״פ דפי העדות ביד ושם בניתי תמונה חלקית, אך חסרים שמות של חלק מבני מהמשפחה.
כל תעודה, מסמך, פירור מידע  - יתקבלו בברכה להעמקת הידע החסר שלנו על המשפחה.
תוכלי לסייע?
תודה!!  
הוספת פרטים תמיד תוכל לעזור
05/05/14 09:41
68צפיות
מאחר ששמואל גלינסקי עשה כבר את הצעדים הראשונים, ואיתר כבר בעצמו את הפרטים, ואת המסמכים. (בכל אופן בjri).  ועתה נותר לו רק להזמין את התעודות הציעה סמדר את עזרתה בהזמנת התעודות לפי הערים בהם מדובר.
לעומת זאת טאקוצו, לפי מה שאני מבין, רק עיינת ביד ושם, והמלאכה עדיין רבה, אם כי יכולה להיות אפשרית, תציע את מה שהשגת כבר, באיזה משפחות מדובר, באיזה ערים ועיירות מדובר, ולפי זה נוכל אולי ביחד לכוון אותך ולמצוא שורשים נוספים, ללא המידע הבסיסי הזה, אין שום אפשרות להתקדם, ואין כמו עבודת צוות, ואת זה למדתי בעצמי כאן באתר, ועל כך התודה לכל מי שעזר לי בעבר, ולכל חברי האתר המצוין הזה באשר הוא או היא, ותבוא עליכם הברכה.
גם לי היו שאלות, ובדרך כלל. בעבודת צוות של חברי האתר כאן, הגעתי לפרטים נוספים.
לסיכום: תכתוב לנו מה שאתה יודע כבר, שמות משפחה וערים, וננסה כולנו עד כמה שאפשר לעזור לך.
נולד אצלי ספר..
03/05/14 22:51
220צפיות
לפני מספר שנים, כשניר הנכד שלי היה בגן טרום חובה ואחיו  בגן חובה, שאלתי את בתי מה עושים בגן ביום השואה.
לגננת של הבכור היתה תוכנית סבירה, אך הגננת של ניר אמרה שיום השואה זה לא נושא שניתן מבחינתה להזכיר בגן, ולכן היא מתעלמת מהיום הזה, ובצפירה היא אומרת לילדים שזה "אימון" לקראת הצפירה של יום הזכרון לחללי צהל.
רתחתי מזעם.
הזעם שלח אותי לאלבום המשפחתי, לסיפורים, לגן הילדים שלי, לסבתא שלי, ונולד טקסט שמתאים לקריאה בגן, ולקריאה עצמית בכיתות יסוד.
מדי שנה אני מעבירה את הטקסט לבתי ספר ולמספר גנים.
קיבלתי תגובות טובות מאוד ממורות וגננות ואני מוכנה כבר לפרסם את הספר. אומרים לי שהטקסט מצוין, ברור, קריא, נוגע בכל הנושאים מבלי לעורר חרדה, או פחדים.

אז מה הצעד הבא שאני צריכה לעשות כדי שהספר יתפרסם?

יהודית
הבה נחשוב
04/05/14 18:07
102צפיות
אני איש מחשבים וערכתי כמה ספרים, אתרים ופירסומים. בואי נראה:

מוציא לאור יקח על עצמו את ההוצאות, יקבל את החומר, יעזור לך לסדר אותו, להתאים אותו לדפוס, ידפיס ויפיץ. והוא רוצה גם להרוויח מכל העסק.

תוציאי לאור בעצמך - אותו דבר, רק על חשבונך.

בין שני הקצוות יש כמובן הרבה גווני ביניים.

עוד מחשבות:
מה מידת המיומנות שלך בשימוש במחשב ובתוכנות עריכה וגרפיקה? אני חושד שלא רבה מספיק.
אז תצטרכי עזרה ברוב התהליך.
נסי למכור את הספר מראש לגננות ומורות.
וודאי תירצי גרפיקה מתאימה - ילדים אוהבים ציורים. זאת הוצאה שצריך לקחת בחשבון.

קחי בחשבון שהחלק הזול ביותר בתהליך הוא ההדפסה עצמה. המכונה תדפיס לך מאה או עשרת אלפים עותקים כאשר ההפרש במחיר הוא כמעט רק עלות הנייר.

כיום פשוט מאד להדפיס "מהדורה קטנה" יש מקובץ PDF.

וכמובן תשאלי כמה הוצאות לאור ובתי דפוס לפני שתגיעי להחלטה.  יש כאן עבודה רצינית.

בהצלחה
תודה
04/05/14 19:25
70צפיות
נתת לי כיוון.
זאת היתה הכוונה.
05/05/14 09:41
52צפיות
מעין סיעור מוחות
ספר דיגיטלי
05/05/14 09:45
58צפיות
זה בעצם קובץ מחשב הכולל את הספר שלך מוכן להדפסה.
הפורמט נקרא PDF וכל בית דפוס יכול להדפיס לך את הספר מהקובץ המוכן.
Judy1 ערב טוב
04/05/14 19:25
78צפיות
חוץ ממך כולם ירוויחו,אני מציע לך להוציע ספר דיגיטלי. את תרוויחי פחות אך אין לך  מוקשים בדרך.
אין לי כוונות להרוויח
04/05/14 19:31
72צפיות
אך הרצון שהחומר ישמש וייקרא ע"י ילדים.
מה זה ספר דיגיטלי? יש לך דוגמא?
תודה
יהודית
Judy
04/05/14 20:46
63צפיות
אין לי דוגמה אך כול עורך יראה לך.
עוד בענין הספר
05/05/14 00:33
64צפיות
התלבטתי, בדומה לך, על אופן הוצאת ספר.
היה לי חומר מוכן, וגייסתי אחיינית לאייר את הספר.
לקחתי מספר הצעות חיר מבתי דפוס, וחיבבתי את זה בו הציעו לי לשלוח את כתב היה לעיון והערות, נתנו לי מידע מלא לגבי מחירים ולוחות זמנים, הציעו עזרה בגרפיקה, ולבסוף ציינו שהם מדפיסים עותק ראשון לעיון.
מן הצד השני עמדו האלבומים הדיגיטליים: יש היום אתרים רבים בהם אתיכולה לעצב אלבום תמונות ולהדפיסו. חשבתי על אלבום טקסטים ותמונות שיודפס במספר העותקים הדרוש. בהתחשב בעובדה שכמעט בכל  זמן נתון ניתן למצוא גרפונים (קופוני הנחה) לאלבומים בני 24 או 32 עמודים ב 49 שקלים - האפשרות הזו נראתה מנצחת.
מצד שני - אם אין מספיק חומר ורוצים ספר בגודל 20*20, האלבום יורד מהפרק.
בסופו של דבר, בשל לחץ זמן,ובשל גודל הספר, בחרתי בבית הדפוס הנ"ל שהיה נגיש אד והשלים את התהליך כולל הדפסת נסיון תוך 5 ימים.
אגב, אם את פונה לבית דפוס כדאי לדעת מראד כמה עותקים את צריכה, כיון שהמחיר לספר יורד עם העליה במספר העותקים.
דבר נוסף שהתלבטתי לגביו - האם להעביר עותק למקום בו יעמוד לרשות הציבור. את בודאי צריכה לחשוב על האפשרות, אחרי כל המאצץ להולי את הספר.
בהצלחה!
תודה
05/05/14 09:34
39צפיות
נקודות טובות למחשבה.
תודה.
יהודית
אתרים שעוזרים בהפקת ספר
05/05/14 14:17
61צפיות
יש אתרים כמו lulu.com שמסבירים איך להפיק אצלם ספר. יש גם אתר ישראלי אחד. טרם ניסיתי. הרעיון של האתר האמריקאי הוא שאם אין לסופר רווח מיצירתו גם לאתר אין. כל מי שקונה את הספר באתר משלם את עלויות ההדפסה. גם הסופר לא מקבל עותקים בחינם.

דבר נוסף הוא שמכל ספר שמוציאים , גם בהוצאה פרטית צריך לדעתי לשלוח עותק לספריה הלאומית.
איתור צאצאים באנגליה
03/05/14 20:47
63צפיות
שלום לכולם,
אני מחפש כל מידע לגבי אחות של סבא רבא שלי- שמעה מליחי/מלחי (לבית שמעא).
היא עלתה לארץ מתימן וגרה בנס ציונה. שם בעלה היה זכריה מליחי.
שמעה נפטרה ב1959.
בנה היה יחיא מלחי. הוא נפטר מספר שנים אחריה מחנק עקב תנור שנשאר דולק בלילה.

ידוע לי שבניו של יחיא היגרו לאנגליה (אמרו לי שאולי ללונדון) ועבדו שם בחברא קדישא.

האם למישהו יש רעיון כיצד לאתר את צאצאיה או כל מידע לגבי המשפחה הזאת?

תודה רבה
אלון
חיפוש יוצאי העיירה טורץ בפולין
03/05/14 20:04
57צפיות
שלום !
מחפשת מידע/תמונות על יוצאי העיירה טורץ שבפולין שהיתה בחבל ברנוביץ׳. מרבית תושבי העיירה ניספו והעיירה למעשה נימחקה.
סבתי חינה (חיינה) פופקין (פופקו/פופקה) עלתה לארץ כנערה במחצית שנות ה-30 ובכך היתה בת המשפחה היחידה ששרדה.
מחפשת מידע משלים על בני המשפחה שניספו (חלק מהשמות אספתי מדפי עדות ביד ושם, עדיין חסרים לי שמות של חלק מהאחים, ועוד בני משפחה).
אולי מישהו מהפורום הינו צאצא של יוצא טורץ?
תודה, יעל       
חיפוש יוצאי הכשרת שחריה בפולין שנות ה-30
03/05/14 19:57
102צפיות
שלום,
סבתי ז״ל, ילידת העיירה טורץ בפולין, בתחילת שנות ה-30, בהיותה נערה, הצטרפה לקיבוץ שחריה של החלוץ הצעיר להכשרה לקראת העליה לארץ ישראל. (סניף שוונציני, ברנוביץ׳). מחצית שנות ה-30 עלתה לארץ והתיישבה בקיבוץ רמת רחל.
באותם ימים היה שמה של סבתי - חינה (או חיינה) פופקין (או פופקו/פופקה). (לימים - גניה לזר).
מחפשת אנשים שהיו עם סבתי בהכשרת שחריה בפולין, או עלו עימה לרמת רחל. אולי תמונות או מידע שברשות מי מילדיהם ?  
בתודה, יעל
הכשרה-שחריה
04/05/14 08:19
72צפיות
אם תכתבי,הכשרת שחריה בברנוביץ,יעלו שתי תמונות קבוצתיות,אולי היא במצולמים?
בקבוץ לוחמי בגטאות מרוכז כל החומר על ההכשרות,שם גם הספר,שחריה-ספורו של קבוץ הכשרה הוצאת בית
לוחמי הגטאות,הכותבת,שרה סגל
אימי היתה ב רמת-רחל,בשנות ה-30 ,וכפי שידוע לי רוב הקבוצה השתייכה להכשרת החלוץ הצעיר גוש בורוכוב,כידוע ,הקבוץ
ננטש מספר פעמים רוב חבריו עברו לקבוץ עין-כרמל,וכדאי לשאול שם,אם ישנם צאצאים?
גם בקבוץ,רמת-הכובש,היתה קבוצה של חלוצי שחריה,בכל אופן בקבוץ רמת-רחל,אין פרור וזכר על החלוצים,בדקתי
לפגי1-בנשא הכשרת שחריה
05/05/14 07:17
43צפיות
ראשית תודה רבה על ההתייחסות המהירה !!
שמה של סבתי מופיע ברשימת אנשי ההכשרה שעלו לארץ שמופיעה באחד מעמודי הספר, וכן באחת התמונות הקבוצתיות של ההכשרה המופיעה בו (עותק הספר נמצא ברשותי). בתמונות שעלו בחיפוש באינטרנט איננה מופיעה.
ככל הנראה סבתי היתה חלק מהזמן בפלוגת סוונצ׳יני וחלק בפלוגת ברנוביץ׳ של הכשרת שחריה. ברשותי מס׳ תמונות מאלבומה בה היא מופיעה עם חלוצים נוספים עמיתיה להכשרה.
הצעתי להעביר לארכיון לוחמי הגטאות סריקה איכותית של התמונות אך הם דורשים את התמונות המקוריות וזה ענין סנטימנטלי שעלינו (המשפחה)לא קל.
בעבר ניסיתי מס׳ פעמים לאתר מידע או תמונות בקיבוץ רמת רחל ואכן, למרבה הצער, אין ברשותם תמונות ופרטים על החלוצים שהגיעו לקיבוץ במחצית שנות ה-30.
לדעתי זה מצער מאוד - לא רק בהיבט האישי שלך ושלי ושל צאצאי חלוצים נוספים שהתיישבו בקיבוץ, כי אם גם מבחינת פער משמעותי בשימור המורשת של הקיבוץ עצמו.
באשר לעין כרמל, סבתי עברה מרמת רחל להתגורר בירושלים (ככל הידוע לי ), כך שנראה לי שהחיפוש בעין כרמל לא יסייע.
האם מצאת מידע אודות אמך ?

מידע על ברטקובקה Bratkowka בפולין
03/05/14 18:36
45צפיות
אני מחפש מידע על הכפר Bratkowka בפולין במיוחד בתקופת השואה.
ומה עלה בגורל משפחת סורוקה : מנחם, מינדל סורוקה, חנה סורוקה, ועוד
תודה
ירון צפורי
yzipori@gmail.com
º
לתשומת לבכם אנשים טובים
03/05/14 15:55
170צפיות
º
נפלא
03/05/14 21:04
44צפיות
º
כל מילה בסלע
03/05/14 23:57
36צפיות
חיפוש קרובים מלודג'
03/05/14 11:26
87צפיות
אני מחפשת משפחת דרייבוס ...ומשפחת הוכמן ..מהעיר לודג' ...ועם אפשר לקבל מידע בעברית ..תודה.
לייפציג + דרום איטליה
03/05/14 11:15
109צפיות
מחפש עזרה באיתור מקורות מידע אודות קרובי משפחה שהתגוררו בזמן מלחמת העולם השנייה בלייפציג
על פי הידוע לי במהלך המלחמה עברו/הועברו למחנה ריכוז/מעצר בדרום איטליה ליד העיר קלבריה
האם מישהו שמע על מחנה כזה באיזור קלבריה?
תודה
תודה
05/05/14 22:41
54צפיות
אין צורך לטרוח, מצאתי בעצמי
מידע אודות המחנה
05/05/14 22:43
72צפיות
ראו בקובץ המצורף
עיתונות אוסטרית היסטורית
02/05/14 20:18
230צפיות
שלום לכולם,

אתר ANNO - AustriaN Newspapers Online מציע עותקים דיגיטליים של כ - 2 מיליון דפים מעיתונים אוסטריים מן השנים 1875-1700. האתר מציע חיפוש טקסטואלי מלא בחומרים.

כדי להתגבר על קשיי השפה (האתר אינו מוצע באנגלית), אפשר להסתייע בהסבר שפרסם קנת' מרקס בפוסט בבלוג שלו.

שרי, ברור שיש הרבה מציאות בחיפוש אחרי Bardasch

ארנון
תודה ארנון, אבל...
02/05/14 21:43
151צפיות
האתר מוכר לי מאז השקתו לפני אי אילו שנים, ומפעם לפעם אני בודקת אם נוספו למאגר עיתונים נוספים. שרי כבר מזמן לא מחפשת רק ברד"שים (Bardasch וגם Bardasz). המידע שצץ עם השנים יחד עם ההתנדבות בפרויקט לבוב הניבו גם שמות-נישואין של ברד"שיות שנישאו ומידע אודות בני-הזוג והצאצאים, כך שכל מקורות-המידע שקשורים לקיסרות האוסטרו-הונגרית וגרמניה נבדקים אצלי בקביעות ביחס לכל השמות הרלוונטיים.

זו הזדמנות מצוינת להמליץ לכל מי שחוקר את אוסטריה, אך גם לאלה החוקרים איזורים שונים של הקיסרות, להירשם לסיג האוסטרו-צ'כי. המון מידע אודות בסיסי-נתונים חדשים שצצים ו/או מתעדכנים מתפרסם בסיג הזה באופן תדיר, ומהווה כלי-עזר נפלא לחוקרים ברחבי-הקיסרות.

שוב תודה, ארנון, על שאתה עומד על המשמר ומייצג את אינטרסי נאמנה...

שאלה לשרי
03/05/14 22:41
94צפיות
שרי יקרה

באיזה פרויקט את מתנדבת בלבוב ?
האם תוכלי לשתף?
תודה
יהודית
תשובה
04/05/14 18:06
115צפיות
שלום יהודית,

פרויקט לבוב הוא פרויקט, במסגרתו ממופות תעודות-חיים (לידה, נישואין, פטירה) מלבוב מהמאה ה-19 (הפרויקט כולל פחות או יותר תיעוד מתחילת המאה ועד לתחילת שנות ה-80 לערך.). הפרויקט מבוסס על מיקרופילמים שצילמו המורמונים. המתנדבים מקבלים במסגרת כל משימה מספר תמונות, ומהן מקלידים לקבצים את הפרטים העיקריים. אישית, אני עוסקת בעיקר בהגהה של הקבצים המוקלדים ע"י המתנדבים. רוב התעודות הן בגרמנית, אך ההערות וחלק מהפרטים הנוספים הם לעיתים בפולנית.

הפרויקט מתנהל כבר מספר שנים. אחת לחודשיים לערך אנחנו מקבלים ממנהל-הפרויקט בסיס-נתונים מעודכן. הבונוס של המתנדבים, מעבר לחשיפה המוקדמת לנתונים, הוא שהמתנדבים מקבלים ממנהל-הפרויקט ע"פ בקשתם גם את הרישומים המקוריים הרלוונטיים להם.

לאחר מספר שנים של עבודה על הפרויקט, נשאלנו אם יש לנו התנגדות לכך שהפרויקט יעלה אל הרשת במסגרת בסיס-נתונים של גליציה, ההולך ומתרקם. לאור העובדה שכולנו הבענו את הסכמתנו לעניין, בסיס-הנתונים של פרויקט לבוב הועלה אל בסיס-הנתונים הכללי של גליציה. מי שעוקב אחרי העדכונים ביחס ל-All Galicia Database יכול להיווכח, שבכל עדכון נוספים, בין השאר, נתונים חדשים, המתבססים על פרויקט לבוב, שכן הפרויקט עדיין ממשיך.

צירפתי קישור אל דף-החיפוש של בסיס-הנתונים של גליציה. הנתונים מלבוב צצים, כאמור, בחיפוש בבסיס-הנתונים הזה. מי שמחפש ומוצא תוצאות רלוונטיות, יכול לראות, שבנוסף על הפרטים העיקריים, השאובים מהתעודה, מופיעים הפרטים המלאים אודות התעודה עצמה והמיקרופילם אצל המורמונים. זה מאפשר למעוניינים להזמין את התעודות הרלוונטיות מהמורמונים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
נהדר
04/05/14 19:29
62צפיות
תודה על ההסבר המפורט.
האם ידוע לך אם ניתן לקבל רשימות מלבוב מהשנים 1939-1942? כמו רשימות תושבי העיר, לידות, וכו?
אין לי מושג
04/05/14 21:37
65צפיות
אני לא ממש יודעת מי היתה משפחתי הישירה, אני הולכת עקב בצד אגודל, ובונה את הענף הזה. מכיוון שברד"ש הוא שם יחודי והם קשורים זה לזה, אני מלקטת את כל הנושאים את השם, ולאט לאט מחברת ביניהם. חלקם הגדול של הברד"שים היו רופאים, רוקחים ועורכי-דין, והם נשלחו מתוקף תפקידם למקומות שונים ברחבי גליציה המזרחית (ובחלקים נוספים של הקיסרות), כך שרובם לא חיו בלבוב.

אני מניחה שבארכיון ההסטורי בלבוב קיימים רישומים מהמאה ה-20 בכלל, ומהשנים שאת מתעניינת בהן בפרט. סביר שתצטרכי לספק תאריכים קצת יותר מדויקים ע"מ שיוכלו לערוך חיפוש, ויתכן שיבקשו לדעת מה הקשר המדויק שלך, שכן המדובר במסמכים בני פחות מ-100 שנים. כאמור, אין לי כלל ניסיון עם רישומים מהשנים הללו, אך יתכן שמי מחברינו לפורום, החוקרים את לבוב, התנסו בעניין, ויוכלו לסייע לך.
º
מרתק
04/05/14 21:27
43צפיות
GenTeam.au עובד צמוד עם ANNO
05/05/14 10:40
72צפיות
האתר הגנאלוגי הנ"ל יודע למצוא מודעות אבל בתוך ANNO.
עזר לי מאד מאד.  סתם חיפוש ב ANNO לא הניב תוצאות דומות.
לכן אני ממליץ להרשם חינם ל GenTeam.au ולחפש משם.
תיקון לכתובת - צ"ל genteam.AT
05/05/14 10:45
51צפיות
זאת כתובת באוסטריה
ניסוי מראה שעדיף genteam
05/05/14 11:04
54צפיות
חיפשתי כרגע Ludwig Laufer ב ANNO ולא קיבלתי שום תוצאה נכונה.
חיפוש זהה ב GENTEAM מביא לי מודעת אבל של האיש ב ANNO.
הסיבה  - ANNO משום מה לא מכסה את כל התקופה ש genteam מכסה.
Genteam גם מתייחס להרבה (!) מאגרי נתונים אחרים עם נתונים גנאלוגיים.
האתר הראשי בגרמנית, ויש אפשרות לעבור לאנגלית.
עזרה בתרגום מרוסית(מיועד בעיקר בשביל לובה)
02/05/14 20:00
100צפיות
שלום לחברי הפורום,
אני רוצה לבקש את עזרתכם בעניין מסמך שמצאתי במאגר של יד ושם לפני מספר ימים.
הדף המצורף הינו דף אחד מני רבים בתוך רשימה של מגורשים, ביניהם מופיעה משפחת סבתי.
המספר הסידורי של המשפחה שאני צריך בדף הוא 914.
שלחתי את הדף לתרגום בVIEWMATE, אך התרגום הוא לא מלא לחלוטין ולא הצלחתי להבין בדיוק מה שייך למה.
אשמח אם אדם היודע קרוא וכתוב רוסית יוכל לתרגם עבורי ולהסביר לי את הפרטים.
תודה מראש לכל העוזרים!
ערב טוב, באדיבות אישתי
02/05/14 22:36
102צפיות
בוברמן ברקו אובש.....
שנת לידה 1889
יהודי
מולדובה
קישינב
מקצוע : לא ברור
עובד כרגע: עובד תפעול בבית יתומים

מחר היא תראה זאת לאמא לבדיקה נוספת...

בינתיים ערב נעים ושבת שלום

מתן
תודה רבה
03/05/14 00:58
53צפיות
על אף שלובה הכינה תרגום נפלא, אני תמיד אשמח לראות נוספים ולערוך השוואה ולראות מה נראה יותר נכון מבחינת הידע שלי על המשפחה.
באופן מעשי, מה שלובה הצליחה לתרגם מתחבר עם הידע שלי על המשפחה כך שלא צריכים שהתרגום של אשתך או של אמה לא צריך להיות שונה בהרבה.
תודה על כל העזרה!
מה שיכולתי
02/05/14 23:13
92צפיות
מצ"ב
תודה רבה לובה!
03/05/14 00:56
62צפיות
רק לגבי מקום המגורים:
איך הגעת להומל? אני חשבתי שרשום שם Tola שזה שיבוש של העיר Tula ברוסיה.
את יכולה להעיף מבט שני על מקום המגורים?
שוב תודה, עזרת מאוד
אני מבינה למה אתה מתקוון
03/05/14 01:16
83צפיות
אות T ב כתב כותבים אחרת....גם אני חשבתי בהתחלה ששם של העיר מתחיל ב T. אבל לפי כתב רוסי זה אמור להיות Г ( שזה G), יכול להיות שבן אדם שמילא את הטופס טעה....מאיפה את הרשימה?  איפה מצאת אותה ? אולי רשום משהו בדף הראשון?? כי פינוי ל גומל....לא הגיוני...
ראי קישור בהודעה זו לרשימה המלאה.
03/05/14 01:33
75צפיות
כדי לפתוח את הקובץ יש לפתוח על הסמליל של העין. הרשימה היא מיד ושם , אך במקור מארכיון מחוזי מסוים ברוסיה.
העמוד שבה מופיעה משפחתי הוא 119.
האם את יכולה לראות ע"פ הנתונים שיש מהרשימה להיכן היה יכול להיות הגירוש?
כתובות אינטרנט מצורפות:
קישור לא נפתח
03/05/14 10:10
43צפיות
אולי תשלח לינק. או קובץ באימאייל?
הלינק עצמו
03/05/14 16:45
52צפיות
כנראה שאם הקישור לא עבד, גם אם אני אשלח כאן את הכתובת המדויקת זה לא יעבוד... בשביל להכנס ידנית, תיכנסי לאתר של יד ושם ומשם תחת הכותר של מאגרים דיגיטליים למאגר הרשימות מתקופת השואה, שם תחפשי Dobrinskiy District ותיכנסי לתוצאה הראשונה. רוצה שאשלח קישור לעמוד הראשי של מאגר הרשימות מתקופת השואה?
דפדפתי אחורה, כתב יד אחר יותר ברור
04/05/14 10:22
43צפיות
מדובר על כפר GALKA, מחוז VOLGOGRAD (היום' ב 1942 מחוז STALINGRAD) :
с.Галка Нижне- Добринский район Сталинградская область
לובה, תודה רבה! פתרת תעלומה!
07/05/14 21:56
12צפיות
סליחה על האיחור....
סבתי נהגה לספר לנו שמשפחתה גורשה(לא היה ברור לאן)ושבדרך אם המשפחה(רבקה) חלתה בטיפוס ולאחר זמן קצר נפטרה. בנוסף , סבתי סיפרה לנו שהם קברו אותה בשלג על יד נהר הוולגה שהיה באזור הגירוש שלה, ואכן כפר זה נמצא ממש על יד הנהר!
ככל הנראה היא נקברה באזור של הכפר הזה.
תודה, יש לי כעת מידע מעניין מאוד בזכותך וחומר למחשבה!
בהצלחה בחיפושייך והמשך שבוע טוב
משפחת אפשטיין ספרדית
02/05/14 18:09
88צפיות
ישנה שמועה שטוענת ששתי משפחות אפשטיין מסתובבות בינינו: האחת בעצם ספרדית, שהיגרה מספרד בעת הגירוש ולבסוף השתקעה בגרמניה והשניה אשכנזית ואיננה קשורה לספרדית.

מישהו יודע לאשש את הטיעון הזה ולהפנות למקור מהימן?
מקור לפחות לצד שמשפחת אפשטיין
07/05/14 17:13
16צפיות
בספר "מקור ברכה" לרב ברוך הלוי עפשטיין, מציין הוא במפורש שמקור שם המשפחה הוא של הרב בניסטי ממגורשי פורטוגל שהיגר לעיירה אפסטין, וכאות הוקרה שמינו אותו כרב הקהילה, החליף את שם משפחתו לעפשטיין. וכך מציין "מקור ברכה" : " דע כי מי שנושא שם אפשטין ואינו לוי, בא להסתפח בנחלתנו".
תודה על ההפניה. אגב, ספרו של ברוך אפשטיין
07/05/14 19:03
11צפיות
הוא ספר מאד מעניין. הוא כתוב אמנם בעברית ארכאית אבל אוצר בתוכו ידיעות מעניינות ביותר.
אילניצה בזקרפטיה
02/05/14 10:19
91צפיות
חיפוש ניצולי שואה - מידע על משפחת פלזמן
סיפורים על סבתות
30/04/14 18:34
234צפיות
משך שנים אני מנסה ללקט מספיק חומר כדי "לצייר" תמונה של משפחתי, אבל איני מרגישה שיש לי די כדי לכתוב ספר ומצד שני אין מספיק בשר כדי לכתוב סיפורים קצרים. ואז, ביום בו ביליתי עם אימי בחדר מיון וחיפשתי דרך להעסיק אותה ולהעביר את הזמן היא סיפרה שאחותי ציינה בפניה שבמשפחתנו היא הכירה הכי הרבה דורות: מסבתא רבא עד נינים (ועד מאה ועשרים...). הצעתי לה לכתוב ספר לנינים ולפר בו על הצד השני של השושלת. היא התחילה לספר חוויות מילדותה, אבל לא הרבתה. רשמתי מפיה מילה במילה, והכנסתי לתיק. לקראת יום הולדתה נשלפו הרשימות, ובתוספת זכרונות קצרים שהעלתה בהנחייתי נאסף מספיק חומר לסיפרון ילדים. גייסתי את אחייניתי בת ה-12 לאייר את הסיפורים, ועם בית דפוס משתף פעולה הגענו ליום ההולדת עם חבילות של ספרים, ואמי חילקה לכל צאצאיה ספר עם הקדשה אישית.
על הספר חתומות אמא, שמרוב התרגשות לא שמה לה לכך, ואחייניתי. רק כשקראה בספר ונתקלה בשם משפחת נעוריה הבינה שמדובר בסיפורה האישי.
עד כאן - אין רבותא. לפני יום השואה הציעה אחותי לביתה לקחת את הספר לגן כדי שהגננת תקיא לילדים. הקטנה חזרה נרגשת: יש משהו חשוב מאד! הבאתי אלבום שהילדים ציירו לסבתא אחרי ששמעו את הסיפור, וגם מכתב שהגננת כתבה בשמם.
יש שכרלעמלך, אמרה אחותי.
º
נפלא, כמה מרגש
30/04/14 18:43
47צפיות
º
איזה יופי, נהדר
30/04/14 19:05
35צפיות
º
נהדר
30/04/14 19:12