לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

משפחת הניבורג והולץ מלודמיר
18/07/14 14:32
77צפיות
מישהו שמע אולי על שמות כאלה?
º
מסר
18/07/14 12:49
96צפיות
משפחת חשין
18/07/14 11:05
117צפיות
אני צאצא למשפחת חשין בירושלים ואני מעונינת לדעת  את תולדות המשפחה- עץ המשפחv
yafaposen@gmail.com

משפחת חשין
25/07/14 17:36
16צפיות
יש לי בעץ 23 מבני משפחת חשין. שלחתי לך מייל בנושא.
משפחת חשין
25/07/14 17:37
14צפיות
יש לי בעץ 23 מבני משפחת חשין. שלחתי לך מייל בנושא.
איתור כתובת
17/07/14 20:33
107צפיות
כיצד  אני  יכול  לאתר  כתובת  בארה"ב  בקולורדו  לפי  מס.  טלפון  שיש  לי. (כמו  144 ).

תודה
יצחק
חיפוש על פי מספר טלפון, Reverse Phone Lookup
17/07/14 21:06
84צפיות
למשל, כאן. אגב, לעתים חיפוש מספר הטלפון בגוגל יעלה את הכתובת, כיוון שיש המון אתרים שמאנדקסים מספרי טלפון וכתובות.
º
תודה ארנון
17/07/14 21:12
29צפיות
עזרה בפענוח של כיתוב ע"ג מצבה
17/07/14 19:03
151צפיות
עזרה בפענוח של כיתוב ע"ג מצבה
בקובץ שצירפתי תמונת-מצבה, שצולמה בבית-הקברות של טשרנוביץ', בוקובינה (כיום באוקראינה). נראה שהכיתוב ע"ג המצבה הוא באותיות קיריליות.

באינדקס ובו הפענוח פוענח השם של המנוחה כ-ראשה וויייס. האמנם?

האם ניתן לפענח את שנת-הלידה? שנת-הפטירה? האם מופיע כאן שם-האב?

כל פרט נוסף יסייע.

1935
17/07/14 22:21
69צפיות
תפוז לא העלה תגובה קודמת שלי, או שהיא נמצאת במקום לא מתאים.
בהכהיה של הצילום אני מצליחה לראות בשורה שלישית במצבה תאריך לידה 12.7 והשנה אלף שמונה מאות שמונים ו ???
שנת הפטירה 1935 החודש/יום לא ברור.
יהודית

ממש קשה להבין אבל
19/07/14 16:54
58צפיות
לפי דעתי שם-האב דומה ל YANKEL
שנת-הלידה 17.7 ?188
שנת-הפטירה 1955 ???
וכיתוב:
כל החיים אנחנו נזכור אותך אימא שלנו יקרה,
בנות,בנים,אחים ונכדים
º
יכול להיות ששנת הפטירה 1935
19/07/14 17:28
31צפיות
תודה ללובה ויהודית
19/07/14 18:18
49צפיות
על פניו, לא נראה שהאישה קשורה לענף של משפחת ווייס בו אני מתעניינת.

באינדקס פענחו את שנת הפטירה כ-1955, ולנתון הזה אין לי יכולת להתייחס. שנת-הלידה מופיעה באינדקס כ-1888. גם לטעמי ברור ש-3 הספרות הראשונות הן 188, כך שלא יתכן שזו אותה בת. ברישום-הלידה של אותה בת פענחו את השם כאסתר אשה. מכיוון שאשה אינו שם נפוץ, חשדתי שאולי יש טעות בפענוח, והמדובר בראשה או נחה (רישום-הלידה עדיין לא בידי). לכן, כשצצה בצ'רנוביץ' מצבה של מישהי בשם ראשה ווייס, רציתי לבחון את הפרטים. ע"פ רישום-הלידה אסתר אשה נולדה בשנת 1870, כך שלא יתכן שהאישה שפרטיה מופיעים במצבה היא אותה אחת.

אבי-המשפחה היה דר' מוריץ וייס, אך איני חושבת ששמו העברי יענקל. במאגר של המצבות צצה גם מצבה של בלומה ווייס. למוריץ אכן היתה בת בשם בלומה. על המצבה נרשם ששם-האב משה, ובהחלט יתכן ששמו העברי של מוריץ היה משה. השם מוריץ אכן מופיע לעיתים יחד עם השם העברי משה. יתרה מזו, שנת-הלידה של בלומה שבמצבה תואמת את זו שברישום-הלידה.

רק המצבה של בלומה ווייס מופיעה במאגר. את ההורים ויתר האחים והאחיות איני מוצאת שם, ואני נוטה לחשוד, שהמשפחה עזבה בשלב מסוים את ווינה. בחסות גוגל ספרים צץ אזכור, שרומז לעבר כך, שלפחות אחד הצאצאים חי בשלב מסוים בווינה. אני מנסה כרגע "לחלוב" מידע מהאתרים האוסטריים, בתקווה שמשהו יצוץ שם.

שוב תודה
º
המשפחה עזבה את ווינה צ"ל אל ווינה.
19/07/14 19:57
27צפיות
מסר
17/07/14 16:10
117צפיות
ארנון, שלחתי מסר
º
עניתי במסר
17/07/14 21:08
29צפיות
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:24
13צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
משפחולוגיה – בפרשת השבוע
17/07/14 09:19
81צפיות
בימים אלו של מתח ודאגה בהם נתונים אזרחי מדינת ישראל כשטילים נופלים על  ראשינו,  מספרת התורה בפרשת השבוע על מפקד  האוכלוסין שנערך לאחר  סיפור "בלעם".   על דרך הפשט  מגלה לנו התורה,   שעם הוא אוסף משפחות בעל עבר משותף , ומשמעותה של כל משפחה היא מעבר לעצם קיומה, שייכותה והיותה חלק מהעם .    עם הוא יותר מעצם קיומו  - הוא תרבות שלמה

מצ"ב, מבט אחר על ההתרחשויות בפרשה מאת הרבנית - ד"ר מיכל טיקוצ'ינסקי.
משפחולוגיה בפרשת השבוע
17/07/14 09:14
37צפיות
בימים אלו של מתח ודאגה בהם נתונים אזרחי מדינת ישראל כשטילים נופלים על  ראשינו,  מספרת התורה בפרשת השבוע על מפקד האוכלוסין שנערך לאחר  סיפור "בלעם".   על דרך הפשט  מגלה לנו התורה,   שעם הוא אוסף משפחות בעל עבר משותף , ומשמעותה של כל משפחה היא מעבר לעצם קיומה, שייכותה והיותה חלק מהעם .    עם הוא יותר מעצם קיומו  - הוא תרבות שלמה.
משפחולוגיה בפרשת השבוע
17/07/14 09:14
29צפיות
בימים אלו של מתח ודאגה בהם נתונים אזרחי מדינת ישראל כשטילים נופלים על  ראשינו,  מספרת התורה בפרשת השבוע על מפקד האוכלוסין שנערך לאחר  סיפור "בלעם".   על דרך הפשט  מגלה לנו התורה,   שעם הוא אוסף משפחות בעל עבר משותף , ומשמעותה של כל משפחה היא מעבר לעצם קיומה, שייכותה והיותה חלק מהעם .    עם הוא יותר מעצם קיומו  - הוא תרבות שלמה.
רשימת תלמידים מרובנו Rivne, אוקראינה
16/07/14 23:27
93צפיות
שלום רב,

לפני חודשים אחדים, שלח אליי מר אהרון ויסברג, מזכיר ארגון יוצאי רובנה ועיירות הסביבה (חבל ווהלין), טבלה ובה רשימות תלמידים מבתי ספר ברובנה והסביבה מלפני המלחמה. הרשימות כללו - ובכך חשיבותן - שמות ההורים וכתובת המגורים. הרשימות עובדו מתוך חומר שנמצא בארכיון המקומי ברובנה.

אהרון העביר לי החומר על מנת להנגישו לקהל הרחב, ואני הבטחתי לו לעשות כן. לצערי, התפניתי לכך רק עכשיו...

הנה קישור לדף בוויקיגניה המכיל את הרשימה. הדף הינו בגירסה ראשונית בלבד, ולכן אשמח לכל הערה (כל אחד יכול לערוך בעצמו, כמובן).

ארנון
רשימות תלמידים מרובנו-ווהלין
17/07/14 06:22
70צפיות
תודה ענקית מקרב לב לארנון על המאמץ...
בטוחני שרבים מחברי הפורום ימצאו עניין בשמות..
הרשימות הועברו לחברים בקהילת רובנו ועיירות הסביבה בארץ,לפני כמה חודשים..
שוב תודה ויישר כוח לארנון
אהרון ויסברג
תודה לך אהרון
17/07/14 07:35
64צפיות
על תרומתך לטובת הכלל, יישר כוח ותודה לארנון על הנגשת החומר בוויקיגניה.

בהזדמנות הזו  מי שמעוניין להוסיף חומר ואינו יודע כיצד,  פנויה לסייע בשמחה כל יום עד לשעה 19.00 בערב.  אפשר ליצור קשר בפרטי.

חוה
איך מתרגשים בפולנית??? (עזרה בבקשה)
16/07/14 22:12
224צפיות
מתרגשים גם בעברית!

קיבלנו 62 מסמכים מאוניברסיטת וורשה, שם למדה ולימדה דודתי.
החיפושים אחרי יצירותיה של הלנה ניימן גרין, הובילו אותנו לכרטיס הסטודנט של "גינדה לאה ניימן", שהיא למעשה דודתי הֶלה.
השם לאה , שמה השני חדש לנו לגמרי. את השם גינדה, לפי הבנתנו, היא קבלה ברישום הלידה שלה, בפולין תחת שלטון רוסי, וכך הפך השם היהודי הינדה ל גינדה. בבית קראו לה הלה, ושמה בפרסומים ספרותיים בפולין היה הלנה.
את המסמכים קיבלו עבורנו אנשי "תיאטרון השער" של לובלין. זהו מפעל הנצחה מדהים, שעוסק בהחייאת התרבות היהודית שלפני השואה. לאחרונה הוציאו לאור ספר ובו נכלל גם שיר שכתבה דודתי. אני ממליצה להעיף מבט בפעילות הענפה של האנשים הנפלאים האלה.

מרבית המסמכים  שקיבלנו מורשה נראים כגיליונות ציונים ואישורי לימודים.,יש כמה דברים מעניינים כמו קורות חיים וייחוס משפחתי שהוגש לאוניברסיטה בעת ההרשמה. טרם התעמקתי בו, אך נראה מעניין.

כרגע, אני מבקשת עזרה בתרגום של 2 מסמכים משנת 1959, (דודתי נרצחה בשנת 1943!)
ושני מסמכים שהם האחרונים בתיק, משנת 1939 כשדודתי הייתה מועמדת לקבל תואר דוקטורט.

מה שלא קיבלתי מהאוניברסיטה, וזה יהיה הדבר המעניין ביותר הוא כמובן עבודת הדוקטורט.
אני מניחה שאם היא קיימת, צריך לחפש אותה במקום אחר, לא בין גיליונות הציונים וההרשמה...

תיאטרון השער בלובלין: http://teatrnn.pl/node/78/the_grodzka_gate_%E2%80%...

כתובות אינטרנט מצורפות:
מסמך 1 בפולנית
16/07/14 22:15
96צפיות
מסמך 1 בפולנית
השאלה: לאן הוצאו המסמכים, ומה כתוב בשוליים בכתב יד?

תודה!
יהודית

מבקשת רק פיענוח של כתב היד
17/07/14 23:45
37צפיות
המסמך תורגם.

מטעם המכון היהודי ההסטורי ברשה
פניה לרקטורט האוניברסיטה בורשה.
יש לנו הכבוד לפנות בנדון הבא: בתחילת שנות השלושים למדה בפקולטה לפילוסופיה של האוניברסיטה בורשה הינדה נוימן שגמרה את לימודיה בשנת 1934. מספר רישום 35997. היא למדה באוניברסיטה אצל פרופסורים הנדלסמן ומנטאופלה.
הינדה נוימן היתה בשנים שאחר כך משוררת באידיש ידועה, לקחה חלק בתנועת ההתנגדות בזמן הכיבוש הנאצי ונספתה בשנת 1943 במחנה ינובסקי ליד לבוב. לכן המוסד שלנו אוסף חומרים שמתייחסים לגורל סופרים יהודיים שנפלו ושפועלים במחתרת. אנחנו מבקשים למצוא ניירות מהאוניברסיטה של הינדה נוימן ולאפשר לעשות פוטוקופי שלהם בשבילנו.
חתום: דירקטור של המכון ההיסטורי היהודי, פרופסור ב מארק, חתום פיללאן.
בפסקה בכתב יד נאמר שהחתום תחתיה מאשר השאלת
20/07/14 07:55
39צפיות
המסמך (אולי גם הכנת העתק ממנו)
מסמך 2 בפולנית
16/07/14 22:19
50צפיות
מסמך 2 בפולנית
איזה מסמכים הוצאו  מהאוניברסיטה ולאן?
מי היא יוספה?
מה כתוב בכתב יד?
המסמך תורגם
17/07/14 23:51
53צפיות
וגם כתב היד פוענך.

ייפוי כוח למכון להיסטוריה יהודית בורשה (כיום: המוזיאון היהודי) לצלם 2 עבודות של הדודה שהוגשו לאוניברסיטה ונשמרו שם. (אני מניחה שאלו הם מחקרי התואר השני, והדוקטורט שלה, שהוגש בספטמבר 1939)
מצוין גם המספר הקטלוגי של המסמך, מהאוניברסיטה.

ז"א שהעבודות קיימות במוזיאון היהודי ו/או באוניברסיטה.
שלחתי מכתב לארכיון המוזיאון.

המשך יבוא....

ומחשבות לעתיד: אם הדודה הייתה אכן זכאית לתואר ד"ר, אך לא קיבלה אותו משום שפרצה המלחמה ---- אשמח לקבל אותו בשמה!!!
איזה רעיון מרגש!

יהודית
יוזף רדלישאק הוא מיופה כוח שרשאי להוציא
20/07/14 08:51
34צפיות
את תעודת הדיפלומה (שיכולה להיות כל תואר גבוה שהוא) עבור הינדה. בכתב יד כותב אותו יוזף שהוא קיבל לידיו את התעודה, ומתחייב להשיבה עד ה-1.5.1959
מסמך 3: עזרה בפולנית
16/07/14 22:30
47צפיות
מסמך 3: עזרה בפולנית
מבקשת להבין מה כתוב בו.
תודה
לבקשתה של גינדה, מחלקים לה את דמי הלימוד
20/07/14 08:54
32צפיות
לתשלומים
מסמך 4: עזרה בפולנית
16/07/14 22:31
54צפיות
מסמך 4: עזרה בפולנית
מבקשת להבין את העניין.
תודה
אז עכשיו כולם יודעים שלדודתך לא היה כסף ללמוד
17/07/14 13:11
84צפיות
והיה לה חוב.
5: אחרון חביב. בפולנית
16/07/14 22:33
77צפיות
5: אחרון חביב. בפולנית
מבקשת להבין במה מדובר
תודה
מדהים, כל כך מרגש
17/07/14 18:49
72צפיות
אגב גינדה/הינדה והלנה:

בשעתו גיליתי, שלסבא רבא שלי היה אח בשם נוח ברד"ש. ידעתי שנוח היה נשוי להלנה ווטנברג, אולם מאוחר יותר, כשהתחלתי לאתר תעודות משפחתיות שונות, בכולן הופיע שמה של הלנה כהינדה הלנה.
מאז כבר נתקלתי בצירוף הינדה הלנה בתעודות נוספות, שאינן בהכרח קשורות למשפחתי, כך שכנראה זה היה צירוף נפוץ.

אשר לתרגומים, בפורום שלנו אין המון דוברי-פולנית. אם לא תזכי לתרגום מדויק ומפורט למסמכים שהעלית, נסי להעלות את המסמכים גם בפורום תרבות פולין של תפוז, אולי יהיה שם מישהו שיוכל לסייע.

תתחדשי על האוצר הכל כך מרגש הזה

גלגלול של שמות...
17/07/14 19:22
72צפיות
הינדה שלנו נולדה תחת שלטון רוסי, ושם נרשם שמה כ גינדה. זהו שם שלא הכרנו.
גם את השם הינדה מצאנו רק במכתבים שלה ביידיש. בבית קראו לה HELA וזה השם שהכרנו. השם הלנה נופיע ב"לוחמי הגטאות" , והשתמשו בו בתקופה שלאחר נישואיה, רק משנת 1938...
לאוניברסיטה היא נרשמה בשם הפרטי גינדה לאה.
לא ברור מאיפה הגיע השם לאה, אך נראה לנו שהשם HELA הוא קישור של HINDA LEA

וככה, על הדרך, נראה שגילינו את שמה הפרטי של סבתא רבא של הינדה, זה שם שלא גילינו עד עכשיו...

כן, אני מחכה לאחד מקוראי פולנית, אולי מרק8.. .
ואכן ידענו שהיא חיה בדוחק כלכלי, אך לא חדלה ליצור וללמוד...

ותודה על תגובתך, כמו תמיד, מהנה ומחכימה!

יהודית
מאוד מאוד מרגש
16/07/14 22:54
88צפיות
האם תוכלי להזכיר לנו כיצד למדת על קיומם של המסמכים החשובים האלו?
סיפור ארוך...
16/07/14 23:47
98צפיות
לפי התאריך בפוסט הראשון שהעליתי, זה לקח לפחות 4 שנים...

הצורך לחקור התחיל מביקור שלי בברלין, לפני כ 6 שנים. יצא לי להיות שם בדיוק בשבוע של יום השואה. בעקבות הביקור כתבתי ספר ילדים, שמבוסס על קורותיהם של בני משפחתי בתקופת השואה ובהקמת המדינה. טקסט פשוט,  ברור ולא מאיים שמתאים לגן וכיתות יסוד.
כתיבת הסיפור עוררה אצלי את הצורך לכתוב, למען ההיסטוריה המשפחתית, את קורותיהם של בני המשפחה, כפי שאכן התרחשו. (הספר מבוסס על המציאות אך הסיפור הוא פיקציה)
ואז התחילו להתעורר השאלות, ובמיוחד השאלה הגדולה על דודתי ,בעלה וילדיה.

בארכיון לוחמי הגיטאות מצאתי איזכורים ראשונים לפעולותיה של הדודה במחתרת, ופרסומים של יצירות שנכללו ב"ארכיון רינגבלום" בוורשה. (ארכיון שהכיל מידע ויצירות של יהודים מרחבי פולין, הוחבא בהריסות גיטו ורשה, ורק חלקו נמצא ונחשף).

יצרתי קשר עם הארכיון בלוחמי הגיטאות, ושם הפנו אותי  לאישה מדהימה, ניצולת שואה, שהכירה היטב את דודתי, חיה במחיצתה כשנתיים, וכתבה ופרסמה את זיכרונותיה. בזכרונותיה, שנמצאים בלוחמי הגיטאות, מוזכרת דודתי ובעלה.
הפגישה עם אותה אישה נפלאה הייתה מאוד מרגשת, ונשארנו מאז בקשר.

זיכרונותיה של אותה אישה מכובדת עומדים להתפרסם בימים אלה בספר חדש בפולין. היא הפנתה את תשומת ליבי ל  GATE בלובלין, שם יצא לאור לאחרונה ספר אנתולוגיה של יצירות  שנכתבו בגטאות. הספר נקרא " בשיריהם הם עדין חיים" ( בתרגום שלי...). כתבתי להוצאת הספרים שאני אחיינית של ניימן, ששיר שלה נמצא בספר. שאלתי אם ידוע להם על יצירות נוספות שפרסמה. (אצלי בינתיים הצטברו כמה יצירות שמצאתי ב"עיתונות יהודית היסטורית" ביידיש, שם גם היתה כתבה על הדודה, ונאמר  שהיא פרסמה גם בפולנית. ואני לא קוראת פולנית...)

האנשים הנחמדים בלובלין ביקשו פרטים של הדודה. בינתיים מצאנו את הארכיון המשפחתי שהורי שמרו, והיו בו מכתבים מדודתי, שבהם היא כתבה על פרופסורים שהיו מורים שלה, בוורשה.
את זה שלחתי ללובלין לפני כמה שבועות, והם השיגו בשבילי את צילום התיק מהאוניברסיטה בוורשה.

בינתיים ניסיתי למצוא גם מידע על בעלה של הדודה, הסופר ירחמיאל גרין. גם בנושא הזה מצאתי הפתעות רבות.

זה הסיפור, בקיצור. דבר גורר דבר, כל תגלית מרגשת, ואני מאמינה שזו רק ההתחלה...

יהודית

נ.ב חשוב: פרשתי לגמלאות לפני מספר שנים. עבודת החיפוש והתיעוד היא כמעט משרה מלאה...

תודה על הפירוט, נשמע כמו התגלגלות
17/07/14 08:22
59צפיות
מרתקת של מחקר, דבר מוביל לדבר.
º
איזה התרגשות ,יהודית!
17/07/14 13:11
33צפיות
º
ברכות, בהחלט מרגש
17/07/14 07:54
29צפיות
ברכות ממני על התגליות וכל הכבוד על העבודה
17/07/14 12:29
64צפיות
ודבקות במטרה

דינה
דינה יקרה, ממך למדתי!
17/07/14 20:33
49צפיות
º
זה מרגש בכל השפות. סיפור נפלא! תודה על השיתוף
19/07/14 00:03
22צפיות
חמותי ז''ל נולדה בגלובוקי ליד וילנה בשנת 1914
16/07/14 11:40
65צפיות
איזו אזרחות היתה לה?
בזמן היוולדה - אזרחות רוסית...
16/07/14 17:37
51צפיות
אם היא נשארה עם משפחתה בווילנה וגדלה שם - הרי שהיתה לה (החל מגיל 5 או 6) אזרחות פולנית.
תודה,היא נשארה שם עד שגורשה לסיביר ביוני
16/07/14 21:26
50צפיות
1941
היכן אני יכולה לחפש את תעודת הלידה שלה או
כל מסמך אחר שיעזור לבעלי לקבל אזרחות פולנית?
מצטער, אבל אין לי מושג.
16/07/14 21:49
47צפיות
אולי המומחים בפורום יידעו לומר לך האם התיעוד נמצא בפולין או שצריך לחפשו בווילנה וסביבתה (כיום בליטא).

º
תודה קזרדי.יש מישהו שכן יודע?
17/07/14 10:38
21צפיות
מחפש מידע אודות העיירה מורדי מחוז שדליץ פולין
16/07/14 02:46
50צפיות
אשמח לקבל מידע אודות האנשים שחיו שם בין 2 מלחמות העולם, האם יש ספרים שמדברים אודותם, עדויות, וכן כל חומר פרסומי אחר, כל עזרה תתקבל בברכה

העיירה מורדי נמצאת במחוז שדליץ ליד לובלין בפולין
אילניצה בזקרפטיה
15/07/14 22:51
81צפיות
מי מכיר מי יודע על משפחות שחיו באילניצה ?
משפחת סבתי
16/07/14 10:22
60צפיות
מאילניצה. איזו משפחה את מחפש?
תוכל לחפש גם ב Jewishgen ב JGFF משפחות נוספות תחת שם העיירה ILNYTSYA.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום