לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.

החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.

יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.

האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!

נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.

במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.

להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,
ארנון

הלדגרד עוזר מברלין [לבית הירשפלד]
29/09/14 12:07
59צפיות
שלום רב, אני  מנסה להתחקות אחרי נישואיה ופרטי בן זוגה של הלדגרד עוזר לבית הירשפלד
Johanna Hildegard Ozer nee. Hirschfeld
הלדגרד הייתה ניצולת שואה, ילידת 1916, וככל הנראה נישאה בשנית עם עלייתה ארצה מברלין בשנת 1949 כשהיא בשנות השלושים לחייה. שמות ההורים שלה היו איזידור וסופי.
תודה, עופר
ובינר בנושא של פענוח מצבות בעברית שבאתר של Billion Graves
29/09/14 11:57
116צפיות
יש כבר ענין רב בכל רחבי העולם לפרוייקט התיעוד של המצבות בבתי בקברות שלנו. אנו נמשיך עם הפרויקט הזה כוין שיש עדיין בתי קברות לא מתועדים. אנו קוראים שוב לאלה היכולים להצטרף אלינו בבית העלמין בחולון ב-16 בנובמבר כדי לעזור לנו לתעד את כל בית הקברות ביום אחד
עכשיו, שיש בידינו כמות גדולה של תמונות של מצבות שהועלו לאתר ביליון גרייבס אנחנו רוצים להתחיל ברצינות עם שלב ב’ של פרויקט זה – תימלול. ביליון גרייבס תומך במימלול בעברית ואנו מעוניינים לתת לכם כמה טיפים בנושא ולבקש את עזרתכם בתימלול. התימלול נעשה באמצעות המחשב האישי שלך, ואינו דורש טלפון חכם או כל תוכנה מיוחדת נוספת
הצטרפו אלינו ביום ראשון, ה-5 באוקטובר 2014 מ-20:00-21:00 זמן ישראל
º
למה באנגלית?
29/09/14 16:34
47צפיות
אם יש לך שאלות
29/09/14 20:55
71צפיות
ניתן לפנות ל- president@genealogy.org.il
º
חיפוש MH
29/09/14 10:10
49צפיות
איך ואיפה לחפש
28/09/14 11:56
150צפיות
אני מעוניין לאתר את ההורים של אשתי שגרו בתל אביב האמא אסתר שטרנברג ז"ל ניפטרה בין השנים 1962 ל1964 שגרו ברחוב דריפוס 8 בקרית שלום האבא דוד שטרנברג ז"ל שגר ברחוב אמסטרדם פינת ארבע ארצות בערך שנת 1990 אין לי דבר מזהה
הנה (ככל הנראה) מקום הקבר של אסתר שטרנברג...
28/09/14 13:43
111צפיות
ודוד שטרנברג
29/09/14 00:21
63צפיות
צירוף מקרים...גם במשפחתי היו אסתר ודוד שטרנברג אך מחיפה
30/09/14 10:39
47צפיות
וגם הם מפולין /גליציה
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:18
16צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מבקשת חוות דעתכם
28/09/14 09:49
157צפיות
שלום רב,
קבלתי את האימייל הבא מברזיל:

Hello, I'm from Brazil and would like to know something about Rabbi Yvan Reznik born May 7, 1924 and died on April 16, 2011 in Belarus, because some evil people are misusing his name here in Brazil, I wonder if he had a yeshiva and resided in the UK London thank you.
ערכתי חיפוש בגוגל לפי:  Rabbi Yvan Reznik  וקיבלתי כמה תוצאות, וביניהן שתי התוצאות הבאות:
1. תוצאה שהתקבלה באתר find a grave: 
כנראה שהכותב מברזיל הגיע אלי כי באתר find a grave  יש קישור אל העיירה לונה, שליד גרודנה. אלה מכם שמכירים אותי, יודעים שעבורי לונה וגרודנה הן "מרכז העולם"...
2.  Rabbi Yvan Reznik's Yeshiva:
  http://rabbireznik.blog.ca/2011/02/24/rabbi-reznik...;
זאת ועוד, נאמר לי שהשם Yvan  הוא שם פרטי רוסי, ובדרך כלל אינו בשימוש אצל יהודים.
שאלותיי: האם האתר find a grave הוא אמין? מה דעתכם על האימייל שקבלתי מברזיל ועל שתי התוצאות?
אני מודה מראש לכל מי שהקדיש מזמנו לקריאת ההודעה שלי ועל כל תגובה שאקבל.
שנה טובה,

תיקון: לינק אל שני האתרים
28/09/14 09:56
72צפיות
כמה הערות על אמינות אתר FindAGrave
28/09/14 10:22
122צפיות
קודם כל, חשוב להבין שהאתר מבוסס על תכנים שמעלים המשתמשים. אנשים רבים מעלים לאתר, בהתנדבות, תמונות מצבות מבתי עלמין ברחבי העולם (ולפעמים גם רישומי קבורה אחרים). יחידות המידע הבסיסיות באתר הן צילומי המצבות, המידע המופיע עליהן ומידע נוסף אודות הנפטר.

לכן, אני לא לגמרי מבין למה כוונתך כאשת שואלת על אמינות האתר. האם, למשל, להאמין שתמונת המצבה לא עברה עיבוד בפוטושופ? האם להאמין לכך שפרטי המצבה תועתקו כפי שהם מן המצבה? האם להאמין למידע הנוסף? לגבי כל פריט מידע באתר מופיע בגלוי שם המשתמש שהעלה אותו (במקרה הזה: Lunna Jewish Community - Belarus, משתמש מס' 48103047). במקרה הזה, המשתמש חסם אפשרות לשלוח לו מסרים דרך האתר, אבל ייתכן ואפשר יהיה לשלוח לו מסרים אם מצרפים אותו כ"חבר" באתר.

עד כה, לא נתקלתי בבעיות כלשהן עם אמינות מידע שהופיע באתר, אבל כאמור זה לא אומר כלום, כיוון שכל פריט מידע צריך להיבחן באופן פרטני. אני לא יודע לקרוא רוסית, כך שאיני מבין מה מופיע בתמונה שנמצאת שם...

לגבי הקישור השני - אם אני מבין נכון, מדובר על רבי חי ונושם בשם איוון רזניק שמפעיל קבוצת לימוד (ובלוג), ולכן אני לא לגמרי מבין מה הקשר שלו לסיפור... (אם כי הפוסט האחרון שם הוא משנת 2011, כך שיכול להיות שזהו אותו אדם אליו מתייחס הברזילאי.)

ולגבי המייל מברזיל - אני לא לגמרי מבין מה רוצה הכותב...

ארנון
לארנון, תודה עבור תגובתך.
29/09/14 15:56
63צפיות

באתר  findagrave מופיעה תמונה של טבלת זיכרון לזכר 1,549 תושבי לונה שהיו בגטו ונרצחו במלחמה בין 1941 לבין 1945  (1,549 הוא המספר הרשמי של יהודי העיירה לונה שנספו בשואה). הטבלה הוצבה בעיירה לפני כמה שנים ביוזמתם של תושבי העיירה. לפי אותו אתר, הרב Yvan Reznik  נולד במינסק ביום 7.5.1924 ונפטר (בלונה?) ביום 16.4.2011 (אין תמונה של קברו). לפי האתר השני (לינק בהודעה הקודמת), הרב Yvan Reznik היה בחיים ביום  24.2.2011. אין סתירה בין התאריכים. ייתכן שהיה בחיים בפברואר 2011 ונפטר באפריל 2011. מה שמעורר בי תמיהה, הוא המידע  שמופיע באתר findagrave,  אשר לפיו הרב Yvan Reznik נפטר בלונה והנאום האחרון שלו היה בעיירה לונה, וזאת מאחר שאחרי המלחמה לא היו בכלל יהודים בלונה. לפיכך, שאלתי על אמינות המידע באותו אתר. אני אנסה לברר ולמצוא מידע נוסף על הרב Yvan Reznik .

תודה על ההבהרות
29/09/14 16:09
49צפיות
הייתי מתחיל בנסיון ליצירת קשר עם המשתמש באתר "מצא קבר" שהעלה הפריט. כאמור, אולי אם תירשמי לאתר תוכלי לשלוח לו הודעה (ללא הרשמה לא הצלחתי).

אגב, אין סתירה בין היעדר היהודים בלונה לבין נאומו שם - ייתכן ונאם בפני לא-יהודים
בקשת סיוע בפענוח פרטים בגרמנית מתיק פיצויים
28/09/14 06:34
104צפיות
שלום לכולם
הצלחתי לאתר את תיק בקשת הפיצויים של סבתי מגרמניה.
עפ"י הידוע לי שמה היה זלדה זיסמן, לפני הנישואים שם משפחתה היה גולדפרב.
שמות הוריה- חיים גולדפרב  וחסיה-גולדה נפרסטק. 
במה שאיתרתי יש שם משפחה נוסף כץ ואני לא מצליח להבין למה הוא קשור (ר' קובץ מצורף).
אשמח לסיוע שלכם
תודה רבה ושנה טובה
שי
º
והעם עם קובץ נפתח
28/09/14 06:38
49צפיות
º
לא מצליח לעלות..אולי הפעם
28/09/14 06:43
44צפיות
verw הוא קיצור של verwitwet - אלמנה
28/09/14 07:54
59צפיות
אני מניח, אם כן, שלפני שנישאה לאדון זיסמן, התאלמנה סבתך מאדון כץ.
הזמנה למפגש במוזאון ראשון לציון
27/09/14 20:56
94צפיות
העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה סניף ראשון לציון והסביבה,בשיתוף מוזאון ראשון לציון מזמינה למפגש שיתקיים ביום שני ה-6/10/14 בשעה 18:30 במוזאון ראשון לציון רח' אחד העם 2 ראשון לציון.
בתוכנית: חידושים בתחום חקר שורשי המשפחה.
המרצה: דר' ארנון הרשקוביץ.
דמי חבר לאורחים (שאנם חבריי עמותה ) 25 ש"ח.
דמי חבר לשנת תשע"ה 180 ש"ח.
ניתן לתקשר בעיני הסניף, הרשמה לעמותה וסדרי מפגש
לחנה שטרנשוס 054-6728678  hana st14@gmail.com
אולי עניין של מסורת?
27/09/14 15:42
182צפיות
חברים שנה טובה, 
שאלתי מתייחסת ליהודים שחיו בלודז' ערב מלחמת העולם השנייה. 
האם היה מנהג בערב פסח לבדוק את אילן היוחסין? אם כן, אין נקרא מנהג זה? הייתכן שמנהג זה נקרא mappa gemores?   
תודה מראש ושנה נעימה ומעניינת וגם מתוקה!
מהיכן העתקת את הכיתוב הלטיני? Matsa Semores
30/09/14 08:19
64צפיות
האם יש אפשרות שפיענוח כתב היד אינו נכון, וכתוב שם "מצה שמורה", או Matsa Semores ?
זהו מנהג פסח ידוע
שנה טובה,
אורית

º
כל שאלה הכי קצרה אתם פוסלים בגלל 45 תווים
25/09/14 22:35
157צפיות
טיפים למתחילים
24/09/14 12:05
165צפיות
שלום לכולם,
לאחרונה התחלתי להתעניין בלחקור את השורשים המשפחתיים שלי.
אחרי שהוצאתי את כל המידע שאני יכול מהמשפחה החלטתי לגשת לאינטרנט.
באתר jewishgen לצערי לא הצלחתי למצוא שום מידע חדש ולכן אני פונה אליכם.
האם יש לכם המלצות למחפש המתחיל באילו אתרים כדאי לחפש? (עם עדיפות לאתרים חינמיים)
(ראיתי שיש אתרים שמעבר לשם של האדם שאותו מחפשים גם ממליצים לרשום את תאריך הלידה ומקום הלידה, ופרטים אלו חסרים אצלי עבור חלק מהאנשים).
תודה על העזרה
כפי שנאמר: "מי שמתחיל את השנה בחיפוש שורשים [וגו']"
24/09/14 13:39
161צפיות
כפי שנסיוננו בפורום מלמד אותנו, אין ברירה אלה להתחיל בהצבת מטרות ברורות למחקר, בהצבת שאלות ובחיפוש תשובות להן. הנה מדריך קצר שיסייע לך לשאול שאלות בפורום בצורה יעילה.

(קח בחשבון שימי החגים עלולים להיות קצת "יבשים" בפורום, לאור ריבוי ארוחות חג, טיולים ושאר מיני בילויים, וגם לאור היעדרותם מכאן של חברינו שומרי המסורת. אולי כדאי להתחיל בחיפוש ביום חול.)

ארנון
פגישת מחזור – עזרה באיתור בוגרים
23/09/14 18:36
237צפיות
בוגרי בי"ס "ביאליק" ו"גאולים" לשנת 1961 (אני ביניהם) בקרית ביאליק עורכים בעוד כחודשיים פגישת מחזור.
רוב התלמידים אותרו אך נותרו עוד כמה שאין יודעים עליהם.
כולם ילידי 1947-48, וגרו אז בקרית ביאליק.
ואילו השמות: אלישבע לוינשטיין ואחיה (נדמה לי תאום) עמנואל, אסתר זלצברג, חביבה נוריאל, טובה מנדלוביץ, שולמית ורונה,
ישראל גלבנד, ישראל מרקסמר, פנחס טקץ, רחביה פרידמן, רוני ישראלי, שאול בירנבאום.
תודה מראש לכל מי שיכולים לסייע.
שנה טובה ואופטימית לכל חברי הפורום !!
אלה

נתחיל מאחד קל
23/09/14 20:26
123צפיות
ישראל מרקסמר (התחלתי מזה עם שם המשפחה המעניין ביותר...) - יש רק אחד כזה במדריך הטלפונים המקוון של בזק, גר בחיפה. חיפושים ברשת מעלים את שמו בהקשר של לימודי כימיה בטכניון (הוא מופיע גם ברשימת תורמי הזהב לארגון הבוגרים).
גם ישראל גלבנד יש רק אחד ב - 144
23/09/14 20:28
84צפיות
גר בחיפה.
º
חיפוש בגוגל (לא דרך 144) מוצא רחביה פרידמן בחיפה.
23/09/14 20:31
64צפיות
º
אחרון להיום: שאול בירנבאום יש בסה"כ 2 ב - 144
23/09/14 20:33
61צפיות
תודה ארנון, שאול בירנבאום וישראל גלפנד
23/09/14 22:45
93צפיות
אותרו בוודאות, דברתי עם שניהם. מחר אבדוק את השניים האחרים.
ושוב תודה,
אלה
סיוע באיתור צאצאי דוד לוינסקי מפריז
23/09/14 13:10
74צפיות
שלום רב,
אני מנסה לסייע בידי קרוב משפחה לאתר את צאצאי דוד לוינסקי מפריז.
להלן הפרטים הידועים לו :
David Lewinski had immigrated from Poland to Paris, France. His business was located on Rue Turbigo, no. 56, Paris.
Joseph and Claude Lewinski are, probably, David's sons.
David's brother, Mendel Lewinski and Chaya Sara, their sister, immigrated to France. They both perished in the Holocaust. I've got witness pages, deposited in Yad vaShem, describing their life and death circumstances. I've also got some pages downloaded from Nemorial de la Shoah online archive, documenting the deportation to Auschwitz of Mendel; and later on, of his wife (Ita) and his son (Nathan).
Mendel Lewinski's family lived on Impasse de Fleury, no. 20, Paris.
David's father, Meir, as well as his son, Hanoch Lewinski (David's brother), immigrated from Poland to Tel Aviv, Israel.

בתודה, אפרים
º
הקפצה - סיוע באתור צאצאי משפחה ניצולת שואה בצרפת
30/09/14 19:00
11צפיות
תודה על הכל ושנה טובה לכולם!!!
22/09/14 19:46
38צפיות
אני מאחלת לכולם שיהיה שנה טובה.שנה של שלום.שנה של גילוים חדשים.שנה של בריאות וצמיחה!
תודה על הכל ושנה טובה לכולם!!!
22/09/14 19:46
61צפיות
אני מאחלת לכולם שיהיה שנה טובה.שנה של שלום.שנה של גילוים חדשים.שנה של בריאות וצמיחה!
º
שנה טובה לך ולכל חברי הפורום
22/09/14 20:47
26צפיות
º
ושנה טובה לכל חברי הפורום ובמיוחד ללובה האחת והיחידה!
25/09/14 15:22
20צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום