לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום שורשים משפחתיים
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

מן החדשות - סיפורו של משה כדורי - סגירת מעגל
29/03/2015 | 12:31
109
לפני כשנה הופיע בפורום הפוסט הבא בנוגע למקרה של אליעזר קליינמן שבהמשך התברר כמשה כדורי
אז מסתבר שהמעגל נסגר:
"אחרי 65 שנה: קדיש על קבר הסב שלא הכירו"
אולי CantaDor יכול להשלים ולספר את הסיפור המלא?
בכל מקרה יישר כח לחוקרים

VASILKOVבארכיון הציוני המרכזי בירושלים.
28/03/2015 | 23:16
96
ביקרתי פעמיים בארכיון הציוני בירושלים -שלפו לי הרבה מגירות על VASILKOV  ליד קייב .היה שם הרבה חומר
אך לא קיבלתי תשובה מה בדיוק נמצא שם.
האם רישומי חיים אפשר לגלות שם?
מי יכול להסביר לי מה בדיוק המגירות מכילות...בתודה  נטע.
חקר משפחת אברבנאל - מתחיל מאפס
27/03/2015 | 13:12
1
139
שלום רב,
התחלתי לאחרונה לעוק בחקר שורשי המשפחה במטרה להגיע רחוק בהיסטוריה עד כמה שרק ניתן.
חיפשתי מידע ב-geni וב- jewishgen אך לא מצאתי משהו רלוונטי למשפחת אברבנאל שמוצאה מסופיה, בולגריה.
ידוע לי כי רוב חברי המשפחה מתו בשואה ובמחנות ההשמדה למעט... ובכן, סבי ועוד קומץ חברי משפחה.
אשמח לעצות ועזרה, גם כללית ביותר, כיצד עלי להתקדם, היכן לחפש ולמי לפנות. האם יש לגייס חוקר שעוסק בתחום ובקיא בו או שיש מקורות (למעט יד ושם) שהזנחתי ולא עלו בדעתי.

כל עזרה תהיה מבורכת.
תודה ושבת שלום!

כמה הבהרות שיעזרו לנו לעזור לך
27/03/2015 | 15:33
283
מה למדת מחיפוש בדפי העד? האם גילית שם מידע חדש שעשוי לסייע לך להמשיך הלאה? האם גילית שם מעידים (לא נספים) שאינם מכיר?

היכן חיפשת ב - JewishGen? למשל, במאגר JGFF, המחבר חוקרים על פי שמות משפחה ועיירות נחקרים - יש חוקר של משפחת אברבנאל מסופיה, בולגריה.

האם בדקת אם יש מצאי רלוונטי בארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי?

זו התחלה...
ארנון
איתור שורשים משפחתיים בצ'כיה
27/03/2015 | 11:50
3
116
צהרים טובים לכולם. אני מנסה ליצור לי עץ משפחה ונתקעת בשלב דפי העד מיד ושם. כל שאני יודעת הוא עד שמות הורי הסבים והסבתות שלי. מצד אבי, כולם הגיעו מצ'כיה, ידוע לי גם שמות הערים, ובעצם כל שמות הנספים קרבה ראשונה רשומים בדפי העד. מאתרי מיי הריטג' לא מצאתי כלום, ניסיתי לפשפש באתר של אליס איילנד לראות אם מישהו היגר לארה"ב לפני המלחמה, אבל בדפי ההגירה לא כתוב שמות ההורים, אז אין לי מושג אם אותו "פלוני אלמוני" קשור בקירבה משפחתית לסבי וסבתי (וידוע לי שהיו כמה קרובים שהיגרו לארה"ב).
האם בבית התפוצות אצליח להשיג קצת מידע על השושלת המשפחתית שלי ?
אציין שסבי וסבתי נולדו בשנות ה- 20 של המאה הקודמת, נפטרו לפני עשור, וכל אחיהם שכן שרדו- נפטרו גם הם בשנים האחרונות.
הערים המדוברות הן:
barca
Koszice
Kashoy
Hukliva
Verecka
אשמח לכל טיפ שיעזור לי להתקדם
תודה רבה!
אני מציע להתחיל בקריאת המדריך
27/03/2015 | 15:28
72
הבא, העוסק בשאלה "איך לשאול שאלה בפורום?". לאחר מכן, חזרי אלינו עם כל הפרטים, וננסה לסייע בצורה ממוקדת.

ארנון
הערה לגבי קושיצה - קאשוי
30/03/2015 | 17:36
34
זו אותה עיר, והיא נמצאת בסלובקיה, לא בצ'כיה. קושיצה (Kosice) הוא השם הסלובקי (וכך גם נקראת היום, כי היא היום בשטח סלובקיה), קאשוי ביידיש. בהונגרית, לשם הייתה שייכת העיר בתקופת מלה"ע השניה - קאשה (Kassa).
האם לא הצלחת להרחיב את העץ בעזרת דפי העד, על ידי חיפוש דפים נוספים לאותם אנשים שמילאו אנשים אחרים, זיהוי הקירבה של מי שמילא את הדף לקורבן, שמות הורים שמופיעים בדף?
האם ידועים לך פרטים נוספים לגבי קורות האנשים בתקופת השואה, חברות באירגונים, תנועות נוער וכו'? זה יכול להצביע על ארכיונים רלוונטים.
אולי מישהו מהשורדים נתן עדות ביד-ושם? הקרובים לא תמיד יודעים על כך.
פני לעיירות המדוברות...
07/04/2015 | 08:42
10
מניסיון של חברה היא פנתה אל העיירה ישירות אל הארכיון וקיבלה רישום מלא של המשפחה שם. אינני יודעת באילו עיירות הארכיונים שרדו והיכן מדברים וקוראים צ'כית, אבל בכל זאת אני מניחה שחלקן אולי יניבו משהו....
ראי פרסום שלי הבוקר של תעודה שכזאת....
מפגש סניף ראשון לציון של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה
27/03/2015 | 09:45
1
118
מתעניינת בהרצאה של דר' אלי בראונר אך לא יכולה להגיע
28/03/2015 | 05:22
64
שלום רב,
הואיל ולא אוכל להגיע להרצאה של דר' אלי בראונר אך אני מאוד מעוניינת לשמוע אותו, האם ניתן לרכוש הקלטה או תקציר של (דרך סניף ראשל"צ או ישירות למרצה) של ההרצאה?

תודה
יונת

מחפש מידע - חדש בפורום
26/03/2015 | 22:10
5
169
שלום רב. אני אוסף מידע על המשפחה זה זמן רב, בעיקר דרך myheritage ו geni.
אספתי גם חומרים רבים ב JRI וביד ושם. שניהם נתנו לי מידע רב ערך.
הגעתי למבוי סתום במספר ענפים. בנוסף המידע שאני אוסף שם הוא מידע טכני. שמות ותאריכים בלבד. חסר לי הסיפור. חשבתי אולי הפורום הזה יעזור לי להתקדם ובנוסף לקבל הדרכה. ואולי יהיה לי מזל גדול ואפגוש כאן מישהו שחוקר את הענפים האלו גם כן.
אני מחפש כרגע מידע על משפחת רקוטש - רקוץ' בפולנית Rakocz. המשפחה באה מראדום, פולין וככל הנראה לפני כן מפשיטיק - פולין - Przytyk. הייתי רוצה להבין את מקור השם (שנשמע הונגרי) ומהיכן באה המשפחה.
משפחת שוורדשרף Szwerdszarf מחלם ולובלין (יש לי רישום של שישה דורות אחורה). ידוע לי שאבי סבה של אמי היה דיין בבית הדין של לובלין אבל איני מוצא שום מידע על כך.
משפחת מונשיין  Mondssajn מחלם ולפני כן מקרילוב. (קיים רישום של חמישה דורות)

אשמח מאד באם למישהו יש מידע או יוכל לכוון אותי למקורות מידע. בעוד מספר חודשים אמי ודודתי יסעו ללובלין לחפש מידע במקום ואני מאד אשמח לצייד אותם במידע נוסף מעבר לזה שכבר אספתי.
תודה רבה, דני.
אני מציע שתקרא את המדריך "כיצד לשאול שאלה בפורום" שבראש דף
28/03/2015 | 15:01
68
הפורום ואז תחתזור אלינו אם הפרטים הידועים לך, כגון שמות משפחה, שמות פרטיים, ערי לידה ומגורים ותאריכי/שנות לידה. פתח לכל משפח הודעה נפרדת וכמובן שאל פרוט מה מעניין אותך בשלב הראשון. כך יוכלו חברי הפורום לנסות לעזור ועל-פי התשובות תוכל אולי להתקדם.

אריה
משפחת שוודשרף תועדה
29/03/2015 | 07:21
3
92
בספרות הרבנית יש כמה וכמה מקורות מידע על משפחת שוורדשרף, ועל היחוס המסתעף שלה.
עקבתי אחרי הלינק לתולדות הרבנים ומשפחותיהם
29/03/2015 | 23:02
2
67
היחיד שמוזכר שם הוא משה יעקב שווערדשערף (שאיני מצליח עדיין לחברו לעץ שלי) והוא חוקר שושלות של רבנים אחרים. זה צירוף מקרים מעניין מפני שיש כזה גם במשפחת רקוץ' עליה שאלתי ושמו "יועץ קדיש ראקאטש" שהגיע מפשיטיק, אותה עיירה בה אני יודע שמשפחתי חייתה בה לפני ארבעה דורות. גם הוא חקר שושלות רבנים.
האם בנוסף ללינק הזה שבחתימתך, יש עוד ספרות רבנית בה אני יכול לחפש?

תודה רבה!
דני.

יש כמה וכמה איזכורים על המשפחה
30/03/2015 | 21:52
1
46
במרחבי הספרות התורנית.
בני המשפחה התחתנו עם משפחות רבנים מסועפות, ומטבע הדברים, הם תועדו.
מתנצל על הבורות, אבל מהי אותה ספרות תורנית?
31/03/2015 | 22:12
32
איך ואיפה אני יכול למצוא את הספרות הזו?
תודה!
רישומי לידה בוינה 1880
26/03/2015 | 19:21
4
125
היכן ניתן למצוא רישומי לידה מוינה בשנות השמונים?

בתודה מראש לעונים.
רישומי-לידה בווינה
26/03/2015 | 22:09
3
131
המורמונים העלו פירור קטן מתוך מה שאמור לעלות לרשת, כך שאם יהיה לך מזל, יתכן שהתעודה ניתנת לאיתור ברשת. לא ניתן לחפש שמית. אתה צריך לעבור על הרישומים עצמם. הקישור: 

העניין הוא שלכל רישום יש איזה "קוד" משלו, שהוא בעצם מספר-הרישום. יש לאתר תחילה בספרי-האינדקס את מספר-הרישום (בספרי-האינדקס שמות-המשפחה מופיעים אלפאביתית, אם כי בתוך אות נתונה הסידור הפנימי לא תמיד מדויק.). מה שעשוי לסייע במקרה הזה ולחסוך לפחות את החיפוש הזה הוא חיפוש באתר הג'ן-טים. כאן ניתן לחפש שמית. יש לבצע תחילה רישום חינמי אל האתר, ורק אחרי שתקבל מהם דוא"ל ניתן "לשפעל" את האתר ולהתחיל לערוך חיפוש. הקישור אל האתר:

אם לא ניתן לאתר את הרישום ברשת, ניתן לפנות אל המשרד שמחזיק ברישומי-חיים בבית-הקהילה היהודית בווינה בווינה: 

בכל מקרה, כדאי לנסות ולבדוק תחילה אם הרישום שאתה מחפש מצוי בין הרישומים שהועלו ע"י המורמונים. אם תעלה לכאן את הפרטים הידועים לך, אוכל לנסות לסייע.

שיינדל נולדה כנראה בשנת 1883
29/03/2015 | 08:11
2
60
אבל בכל מקרה סביב 1880.
אביה נקרא נתן יחזקאל.
שם אמה לא ידוע.
שם המשפחה היה ויסבלום, או צלניקר.

תודה רבה על הנכונות לסייע.
בהיעדר תאריך-לידה (לפחות שנת-לידה)
30/03/2015 | 18:09
1
43
האפשרות הכמעט יחידה נראית זו של חיפוש ראשוני בבסיס-הנתונים של ה-GenTeam. למרבה הצער, החיפוש לא העלה שום תוצאה רלוונטית. חיפשתי ע"פ שני שמות-המשפחה ובצורות-איות שונות, וגם לא הגבלתי את עצמי לחיפוש השם שיינדל בלבד מתוך המחשבה, שאולי לא נרשמה תחת השם שיינדל או שהשם לא פוענח נכון. עברתי על כל השמות, אך שום דבר לא נראה מתאים. אין גם שום רישום רלוונטי ביחס לאביה של שיינדל.

החיפוש בספרי-האינדקס ללא שנה מדויקת הוא סיזיפי עד מאד. מאידך, המידע אודות רישומי-לידה משנות ה-80 של המאה ה-19 אמור להימצא ב-GenTeam. האם אתה בטוח שנולדה בווינה עצמה? האם יתכן שנולדה באיזור אחר של הקיסרות? אישית, נתקלתי לאחרונה בעץ-משפחה, שם נרשם ביחס ללא מעט אנשים, שנולדו בווינה. משלא מצאתי את הרישומים, פניתי לחפש בבסיסי-נתונים אחרים, גיליתי שנולדו בגליציה המזרחית, ואף איתרתי את הרישומים המקוריים.  

אכן אין ודאות שנולדה בוינה
30/03/2015 | 21:42
28
עד היום אמרו שנולדה בליז'נסק [בכל אופן ויסבלום..], הבעיה, שאין משם רישומי לידה בשנים האמורות.
אבל פתאום צצה גירסא מדודה אחת, שאמרה שנולדה בוינה.
גניאולוגיה רבנית
26/03/2015 | 11:58
3
148
שלום,
אשמח לקצת כיוון ועזרה בנוגע לאיתור מידע על רבנים, בדגש על אזור ממלכת הונגריה הגדולה. חשוב לי לציין כי הדמויות שאני מתעניין בהן אינן מרכזיות או חשובות או מפורסמות במיוחד. עם זאת, נודע לי ששירתו ברבנות בעיירות מסוימות באיזור סלובקיה של היום, וגם על איזשהו קשר של תרומה לכולל שומרי החומות במאה שערים.
לכן, רציתי לשאול האם מישהו מכיר דרך ליצור קשר עם אנשי הכולל (שאולי יש להם מידע מסוים?) או בכלל עם חוקרים הקשורים ל"בתי אונגרין" שאולי מכירים את המשפחות המדוברות. או בקיצור - איך להמשיך?

אשמח לעזרתכם
גנאלוגיה רבנית היא אוקיינוס, לכן כדאי להתמקד
26/03/2015 | 13:32
2
113
אני מציע שתרחיב מעט אודות המשפחות בהן אתה מתעניין ושתמקד את השאלות שלך. למשל, התחלת את ההודעה הזו בשאלה על ממלכת הונגריה הגדולה, המשכת לאזור סלובקיה וסיימת בירושלים - אם כך, באילו מן האזורים האלו אתה מתעניין?
אם כך אנסה לדייק
26/03/2015 | 22:56
1
102
אני מתעניין במשפחות בשם ליכטנשטיין ופרידמן. הליכטנשטיינים קשורים ככל הנראה לעיירה Nagy-Kosztolan, או Velke Kostolany בסלובקיה של היום, והפרידמנים לפריישטאט/Galgocz/Hlohovec שגם היא כיום בסלובקיה. לכן, כל מי ששמע משהו על המשפחות האלה או מכיר את העיירות הנ"ל יכול כמובן להיות לי לעזר.
*עם זאת*, מידע חדש שקיבלתי קושר את הליכטנשטיינים לתרומה לכולל שומרי החומות במאה שערים, ולכן חשבתי לנסות לפנות לאדם שמכיר את "בתי אונגרין" ויכול אולי לעזור לי למצוא מידע אם לא באוקיינוס, אז לפחות בים של פעילות "בתי אונגרין". כך שאיש קשר שמכיר את הכולל או לפחות מקורות על פעילות יהדות הונגריה בירושלים בוודאי יוכל לכוון אותי גם להמשך המחקר. זה הצעד היותר קונקרטי שעבורו ביקשתי לפנות לחברי הפורום.
כמו כן, כמובן שכל עזרה, כיוון, עצה או מילות עידוד יתקבלו בברכה!

תודה רבה
מנסה שוב - האם מישהו בפורום היה בקשר עם מישהו מ"בתי אונגרין"
29/03/2015 | 18:24
41
מהי הדרך הטובה ביותר לנסות לדלות מידע על "בתי אונגרין"? האם אני יכול פשוט ללכת לבקר גם?
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 11:37
16
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
נפתח קורס לפענוח כתבי יד בגרמנית
26/03/2015 | 08:06
74
שלום, מעדכנת על קורס לפענוח כתבי יד בגרמנית, שייפתח בספרייה הלאומית בירושלים לאחר חג הפסח.
הקורס מכוון גם למי שזקוקים לידע לצורך פענוח מכתבים ומסמכים משפחתיים בגרמנית
הנה הפרטים:
עזרה בתרגום מיידיש
24/03/2015 | 20:43
3
138
שלום לכולם האם מישהו יכול לתרגם לי את הכתוב בגב התמונה?(בקובץ המצורף בדף השני) הנערה בתמונה היא ככל הנראה בת דודה של סבתי.
כמו כן אם יש למישהו מחברי הפורום מידע על משפחת WEISSAND  (משפחת סבתי) שמקורה בעיירה ביאלי'צוב ומוורשה פולין ואחר כך לונדון אנגליה  וכן משפחת FULASHENBERG שמקורה ככל הנראה מרוסיה, אשמח לקבל מידע.

תודה רבה
ענבר 
חוקרת משפחות: זיגלמן, גוטמורגן, WEISSAND,פלשנברג, ליפקוביץ

תרגום משוער
25/03/2015 | 13:08
1
92
זו אני ראדע וכו'... אני מוסרת לכם ד"ש (או שואלת לשלומכם) קיידינקע וכו'... בבקשה תענו (לשון רבים או יחיד)
ראדע - מהו השם בעברית?
25/03/2015 | 20:37
68
תודה חיה, פעם ראשונה שאני נתקלת בשם ראדע, בהקשר המשפחתי ובכלל. אני מבינה שזה ביידיש, האם ידוע לך מהו בעברית?

תרגום מיידיש
25/03/2015 | 22:57
83
זו אני רודה (RODEH=RODA) וייסאנד
דרישת שלום ממני לבת דודתי (או בת דודי)
סאלא (SALA) ז'לאשענברג, אנא תעני

אלה

בניית מאגר של תעודות נישואים וגרושין מתקופת המנדט.
24/03/2015 | 18:29
2
169
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מתחילה פרויקט חדש עם ארכיון המדינה. ארכיון המדינה בקש מהעמותה לבנות מאגר המבוסס על התעודות. דרוש ידע בקריאת כתב-יד בעברית והקלדת עברית בקובץ אקסל. המעוניינים להתנדב פנו ל- rosef@post.tau.ac.il . 
בהחלט מוכן להתנדב למבצע חשוב זה.מתי ואיך מתחילים
25/03/2015 | 17:31
1
76
יצירת קשר
25/03/2015 | 17:38
109
שלום שני,
נדמה לי שדברנו פעם בטלפון.
תשלח לי מכתב ל-rosef@post.tau.ac.il
אשלח לך הסכם מתנדבים וסריקות והוראות.
ברוכים הבאים לפרויקט
רוז פלדמן
אני מחפשת מידע על משפחות נבון ופחימה מגולי ספרד
24/03/2015 | 10:58
1
82
מי יכול לעזור?
JewishGen
25/03/2015 | 10:55
77
באופן מפתיע, האתר שבד"כ עוסק בגניאולוגיה אשכנזית כולל גם דפי מידע על יוצאי ספרד.
יש שם הרבה מידע ולינקים נוספים.

בלינק הבא אפשר אפילו לעשות חיפוש על פי שם משפחה - בתחתית העמוד: http://www.sephardicgen.com/databases/indexSrchFrm...
חיפשתי את השם פחימה במילים לטיניות - בחרתי באופציית החיפוש sounds like ומצאתי תוצאות שארץ המקור שלהן הוא ספרד.

קחי בחשבון שנבירה באתר JewishGen לוקחת הרבה זמן וסבלנות.
בהצלחה!
מפגש חודש מרס של סניף פתח תקווה והסביבה
23/03/2015 | 22:06
48
חברי הפורום מוזמנים למפגש החודשי של סניף פתח תקווה והסביבה בשיתוף הארכיון לתולדות פתח תקווה מתקיים מחרתיים, יום רביעי, 25 במרס 2015 בקריית המוזיאונים, מקום משכנו החדש של הסניף. מתכנסים בשעה 18:30 לשיחת רעים וכיבוד קל ובשעה 19:00 תתקיים באולם הכנסים הרצאתה של נאוה מיכאל צברי לבית שטראוס על עסקים משפחתיים והמאפיינים של שושלות עסקיות ובית שטראוס שהחל את דרכו במחלבה קטנה בנהריה כמשל.
מצורפים התוכנייה ומפת האיזור.
להתראות
משה גולן, יו"ר העמותה ויו"ר סניף פתח תקווה הסביבה
היום יום הולדת ללובה!!
23/03/2015 | 20:26
19
87
לובה היקרה שלכל אחד מאיתנו יש סוג של קשר , נגיעה, עזרה גדולה כקטנה.
הזדמנות פז לאחל לך מזל טוב!
שנים רבות של שמחות ועשייה פוריה.
ורק שלא תשתני לנו.
ובעיקר -
תודה עבור הכל!
לאה
מזל טוב לובה
23/03/2015 | 21:11
1
39
לובה היקרה,
סבתא שלי היתה אומרת שהמתנה הטובה ביותר הנתנת לאדם היא יכולת הנתינה והברכה הטובה ביותר שניתן לאחל הוא שתמיד יהיה לו לתת
אז כדבריה מאחלת לך שנים רבות שבהן תוכלי להמשיך לתת ולתרום
מזל טוב
פזית
מאחלת לך שנים רבות של נתינה וקבלה
23/03/2015 | 21:32
23
מזל טוב לובה היקרה בריאות ואושר
23/03/2015 | 21:37
1
22
תודה רבה דינה!
24/03/2015 | 09:08
18
מזל טוב
24/03/2015 | 01:38
1
18
תודה רבה ארנון!
15
מזל טוב :)
24/03/2015 | 07:35
1
11
תודה רבה!
13
באיחור של יום- מזל טוב לובה !
24/03/2015 | 08:31
15
תודה רבה!
24/03/2015 | 09:07
4
27
רגשתם אותי מאוד :).
מצטרפת לברכות. המון מזל טוב והרבה תודה
24/03/2015 | 11:32
12
לובה יקרה, מזל טוב וחיבוק חם.
24/03/2015 | 12:45
15
לפני כמה שבועות שוחחנו בטלפון, ואני מקווה לפגוש אותך פנים אל פנים בכנס הבינלאומי בירושלים וכן גם במפגש הפורום, שהלוואי ויתקיים בעתיד הקרוב.
יום הולדת שמח!
מאחל לך המון מזל טוב לובה יקרה
24/03/2015 | 13:22
16
אין כמוך!
+ בריאות ואושר
24/03/2015 | 18:09
10
מצטרפת לברכות, גם אם באיחור קל
24/03/2015 | 20:50
19
מסכימה עם כל מה שנאמר כאן, ובגדול. במילה אחת, לובה, תודה! 
לובה יקרה....שיהיה לך רק תענוג בחיים
25/03/2015 | 03:41
19
מצטרף לשלל המברכים. מודה על עזרתך לי ולרבים מגולשי פורום זה....
כל טוב
צח
מצטרף לברכות בכל ליבי שפע אושר ובריאות ונתינה לזלות
28/03/2015 | 16:00
7
מזל טוב
30/03/2015 | 23:12
4
אמנם  מעט  באיחור  אבל    לא  מונע  את  הברכה.
מזל  טוב  ותודה   על  העצות  הנבונות
ללובה
01/04/2015 | 17:34
6
פענוח-כיתוב ע"ג מצבה
23/03/2015 | 18:58
7
134
צירפתי תמונת-מצבתה של בלומה וייס (ע"ג המצבה: בלומא). הפרטים ידועים לי, ולמען האמת הכיתוב ע"ג המצבה די ברור, אלא שבג'ואישג'ן פענחו את שם-האב באופן שונה ממה שנראה לי שרשום ע"ג המצבה. אשמח לפענוח של הכיתוב, ובעיקר של שם-האב. 

שם האב
23/03/2015 | 19:13
86
כתוב בת מוה"רר משה ווייס.
בשורה הבאה יש נזק לאותיות ולא ניתן לקרוא.

נ.ב. השם ווייס נראה כמו חיים בגלל אותיות ו' שנראות מחוברות.
הילדה הנחמדה
23/03/2015 | 19:53
95
פ"נ הילדה
הנחמדה
בלומא וויס
בת מוהר"ר
משה וויס
נפ' ג' אייר
שנת תרלז
תנצבה
אכן משה וויס
23/03/2015 | 20:05
4
89
כמי שתיעתק עבור Jewishgen מספר רב של מצבות אני יכול לומר כי טעויות נופלות מסיבות שונות, ולא תמיד יש גורם שמבצע אימות של הנתונים לפני הוספתם ל-JOWBR.
מצורף קובץ "משופר".
תודה למגיבים
23/03/2015 | 20:31
3
74
גם לי היה ברור מאד השם משה. בג'ואישג'ן תעתקו את שם-האב כמנחם, כפי שאפשר לראות בנתונים.

העניינים נותרו כך מאז שאיתרתי את הרישום והתמונה, משום שלא ידעתי אם יתכן שזוהי בלומה ביתו של מוריץ, קרי: האם יכול להיות ששמו העברי של מוריץ היה משה. כל זה עד שנוצר קשר עם הצאצא באוסטריה. בשיחה טלפונית מרתקת שהיתה לנו בשבוע שעבר הוא אמר לפתע שלמוריץ קראו גם משה.

אגב, תאריך-הפטירה שמופיע בג'ואישג'ן הוא כ' אייר תרל"ו, וזה בהחלט אפשרי. אמנם היום לא נראה לגמרי כמו כ', אך גם לא לגמרי כמו ג'. 

שוב תודה!
אכן במקרים רבים משה נקרא גם מוריץ
23/03/2015 | 20:58
2
58
ואני מצטרף לדעתו של אקשט, תאריך הפטירה הוא ג' אייר תרל"ז, ולא כ' אייר תרל"ו. ראי התמונה המשופרת למעלה.
יוסי יגור
וגם רק 'מור', כמו סבי ז"ל: מקס-מור-מוריץ ובעברית:משה
24/03/2015 | 18:14
1
37
השם מוריץ בהחלט יכול לבוא במחיצת מספר שמות
24/03/2015 | 20:56
43
משה זו אכן גרסה נפוצה, אך לא יחידה. הסבא של סבתי, דר' מוריץ ברד"ש, שמו העברי היה מאיר.

מכל מקום, לא זו היתה הסוגיה שבעטיה אני מתחבטת. בהתבוננות על המצבה נראה לי שאינה תואמת את הסגנון של מצבות משפחתיות אחרות, וגם העובדה שהתואר דוקטור לא מוזכר בכיתוב ע"פ המצבה לפני שמו של האב גם היא בשונה ממצבות משפחתיות אחרות, כך שאני נותרת עדיין עם סימן שאלה ביחס לבלומה פלורה וייס, שאת עקבותיה אני מחפשת. ימים יגידו. 

שוב תודות לכל המגיבים והמנסים לסייע.
הכנס הבינלאומי ה-35 לגנאלוגיה יהודית,ירושלים, 6-10 יולי 2015
23/03/2015 | 15:10
5
272

חברות וחברים,
כנס בינלאומי לגנאלוגיה הוא חוויה ייחודית, מעצימה ומעשירה.
אין כמו מפגש עם מומחים בעלי שם ומומחיות בגנאלוגיה, אף לשיחה ב- 4 עיניים ועם מאות 'משוגעים ' שותפים לתחביב הגנאלוגיה.
מה גם שבשביל רובנו זהו מפעל חיים. הרבה מעבר ל 'תחביב'.
כל שנה מתקיים הכנס בחודשי הקיץ  כשהוא מאורגן ומתארח אצל אגודה/עמותה לגנאלוגיה יהודית אחרת ברחבי העולם.
בכל כנס מכריזים על מארח הכנס הבא.
לאחר כנסים בבוסטון, פריז וסאלט לייק סיטי, בשנים האחרונות ופעם ב- 10 שנים ובאיחור של שנה, הכנס מתקיים בישראל.
לאחרונה 'ביקר' כאן הכנס ב- 2004 והוא חוזר להתארח כאן השנה, באותו המקום: מלון רמדה, בירושלים, 6 – 10 ביולי, 2015.
הכנס בישראל מאורגן ע"י הארגון הבינלאומי לאגודות לגנאלוגיה יהודית (IAJGS), בשיתוף עם מיי הריטג' [My Heritage] ובחסות הרווי קרוגר [Harvey Krueger, New York City], יד ושם, ארגון הג'ואישגן [JewishGen], קרן רודרמן [Ruderman Family Foundation] ופירמת עורכי הדין בלומברג [Blumberg].
השתתפתי בכנס 2004, למדתי בו רבות והכרתי מומחים בעלי שם ושותפים למחקר הגנאלוגי בכלל ולאזורי המחקר שלי, בפרט. יוסיפו הוותיקים בינינו לספר מחוויותיהם בכנס בינלאומי.
בואו והירשמו. החוויה ממתינה לכם.
פרטים ראשוניים תוכלו למצוא בדבר יו"ר הכנס המצ"ב ועל השאר תוכלו ללמוד באתר הכנס www.iajgs2015.org  .
לאתר בעברית יש ללחוץ על .

חשוב שכולנו נתגייס להפצת הבשורה. צריך לשאוף לכך
24/03/2015 | 01:44
4
78
שכל חברי הפורום מודעים לקיומו של הכנס ומשתתפים לפחות בחלק ממנו.
מידע על תוכנית הכנס?
24/03/2015 | 09:34
74
אולי אני מפספסת משהו, בדקתי גם בעברית וגם באנגלית: אין פרטים בכלל על התוכנית, חוץ מפרטים כלליים כמו סדר יום.
מה יקרה אם ארשם ואגלה שהנושאים פחות רלוונטיים בשבילי?
איך זה עבד בשנים קודמות?

תודה.
בעיקר חשוב לאנשים עובדים
24/03/2015 | 09:35
2
79
שיכולים להגיע רק ליום אחד למשל
יש תעריף להשתתפות ביום אחד.
24/03/2015 | 18:12
1
83
לכשתפורסם התוכנית וזה יהיה בקרוב, תוכלי לבחור לך הימים לבקת חופש מהעבודה.

תודה!
24/03/2015 | 18:36
27
עזרה בתרגום מגרמנית
23/03/2015 | 10:04
11
96
שלום לחברי הפורום
מצורף טופס ה"קליטה" של סבי במחנה בוכנוואלד. אשמח אם מישהו יכול לעזור בתרגום כמה שדות בטופס.
בשורה השניה, מופיעים תאריך המשלוח, הגובה והמשקל המזעזע 45 ק"ג.
אני מעוניין בתרגום מדויק של השדה שבו מצוין המשקל. הצלחתי לקרוא את תחילת המילה: Einlieferung שמשמעותה משלוח אך אני לא מצליח לפענח את סוף המילה ואת המילה שמופיעה בסוגריים.
בהמשך יש משבצת גדולה שבה כתוב המקצוע schneider - חייט ותחתיו חותמת בדיו כחול, מישהו מצליח לקרוא ולתרגם?
ובנוסף השדה שלידו כתוב בעפרון המספר 59.

תודה רבה!

בעזרת אשתי מרים:
23/03/2015 | 11:12
8
80
1. משקלו בזמן הקבלה היה 45 ק"ג (עם בגדים).
2. תחילת החותמת מטושטשת, המילים האחרונות הן "חולה בצורה רצינית", אך יתכן והמילים בהתחלה הופכות את המשמעות.
3. הכותרת המקבילה למספר 59 היא "ממצאים".

תודה רבה! וקצת רקע
23/03/2015 | 12:40
7
88
כפי שהומלץ כאן בפורום פעמים רבות פניתי לITS (באד-ארולסן). לקח כמעט חצי שנה של המתנה משתלמת שבסופה קיבלתי מהם קובץ עם הרבה מאד מסמכים. 
אני מנסה לאט לאט להבין מה קיבלתי כך שצפוי שאשלח בקשות דומות בקרוב.
המסמכים שקיבלתי "מלווים" את סבי בחודשים האחרונים של המלחמה מאושוויץ במסע המוות לבוכנוולד ועד לשחרור מהמחנה והעליה לארץ. בדיוק בימים אלו לפני 70 שנה.
אני חושב שהמספר 59 הוא מספר הבלוק אליו נשלח בתחילה ונכתב על הטופס בלי קשר לכותרת "ממצאים".

תודה רבה לך ולמרים.
האם ניסית קודם לקבל המסמכים ב"יד ושם"?
23/03/2015 | 14:04
6
84
שמה לא נדרשת המתנה, אפשר פשוט להגיע למקום, להתסייע באנשי הצוות, ולחפש המסמכים עצמאית ועל המקום.
כן, אבל בשביל זה צריך לקום מהכסא
23/03/2015 | 15:08
5
77
עדין לא הגעתי ליד ושם, אבל אני בהחלט מתכנן ביקור.
אמנם לITS לקח כמה חודשים לחזור אלי ובכל זאת הם היו יותר זריזים ממני. כך שלא תשמע ממני שום תלונה, להיפך! רק שיתפתי את הקוראים בפרק הזמן שחלף עד שקיבלתי תשובה מהם.
ובאמת, מבחינתי העובדה שITS נמצא זמין ב"קצות האצבעות" היא יתרון גדול.

רק לשם הידיעה ושל אחרים
23/03/2015 | 18:24
4
91
איני יודעת היכן מיקומך, אבל המאגר של באד ארולסן מצוי לא רק ביד ושם בירושלים אלא גם במחשבים של בית-ווהלין, השלוחה של יד ושם בגבעתיים. רצוי לתאם את הביקור מראש עם הספרנית, חני.
צ"ל: רק לשם הידיעה שלך ושל אחרים
23/03/2015 | 18:25
48
צודקת, כמובן. על התזכורת
24/03/2015 | 01:41
33
תודה, לא ידעתי
24/03/2015 | 09:52
1
39
ובכל זאת היה יתרון נוסף עבורי בפניה לITS
24/03/2015 | 10:04
62
בקשתי גם מידע בקשר לפרשה שארעה בשנים שאחרי המלחמה והם איתרו עבורי מסמכים שלדעתי לא הייתי מאתר בארכיון שואה רגיל.
בכל מקרה, אנסה למצוא זמן פנוי ללכת למרכז ווהאלין.
אולי אנצל את ההזדמנות לערוך השוואה בין מה שקיבלתי מITS לבין מה שאמצא בארכיוני מקומיים ואדווח חזרה לפורום.

תרגום מגרמנית
23/03/2015 | 16:37
1
68
למעלה: יהודי פולני
שם: גרפינקל נתן
20.5.17 בנדין (כנראה תאריך ומקום לידה)
קליטה: 7.3.1945
גובה 162
משקל בזמן הקליטה (עם בגדים) 45 ק"ג
שחרור: -
היסטורית מחלות וממצא בעת קליטה: חייט
                                                    (מילה ראשונה לא ברורה) - אף פעם לא היה חולה באופן רציני
13.3 X - (לא ברור לי, איזה סימן מ-6 ימים אחרי הקליטה?)

אח"כ טבלה על שני טורים - הודעות מחלה: יום, מספר, ממצא (הטבלה כולה ריקה)
המספר 59 לא שייך לשום דבר, ואין לי מושג מה המשמעות

24/03/2015 | 09:52
5
ת' עליה ציפורה פרידברג ת"ז 390555-1
22/03/2015 | 14:59
62
ילידי זמיגראד בשנים 1870 בערך
22/03/2015 | 15:40
1
66
מה השאלה?
23/03/2015 | 19:56
17
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
אודליה אלטמן - משרד עורכי דין
עורכת דין לענייני משפחה
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
19:06 | 05.09.15 orilerner
18:19 | 05.09.15 אורחים בפורום
13:14 | 04.09.15 אורחים בפורום
14:18 | 02.09.15 yaelgro
15:33 | 30.08.15 אורחים בפורום
13:19 | 30.08.15 yaelgro
06:15 | 28.08.15 גולדמנילי
22:52 | 27.08.15 מיטל דלל
21:52 | 26.08.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן