לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.

הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...

אז זהו - זה המקום!

אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.

...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).

"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.

השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.

מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:

1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.

2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.

3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.

ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!

במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.

אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

הרקדה שבת בוקר חוף קרית חיים
03/12/11 15:58
10צפיות
הרקדה שבת בוקר חוף קרית חיים מרקיד אילן בנדיקט, יום שמש חורפי נפלא לריקודים, רחבת הריקודים היתה מלאה ברוקדים,יש לציין את המאמץ של המרקיד שנותן את המיטב שבמיטב ריקודי עם הישנים והחדשים, מעגלים ,זוגות ,דבקות, נראו מיספר מרקידים ומרקידות, שרקדו והדגימו, תמי דביר, רועי פרידמן, אוסנת ליכטמן שרוקדת ומדגימה במשך כל ההרקדה, והיוצרת, המרקידה ,ומנהלת להקות ריקוד רחלי ויצמן, יפייפיה אמיתית,  באמצע ההרקדה הפתעה הגיעו המרקיד הותיק דדה לוסקי, המרקיד והיוצר  ויושב ראש הארגון ויקטור גבאי, שהוא מרקיד כל יום חמישי בבית הלוחם בחיפה, הם הדגימו ורקדו לשמחת כל הרוקדים, הם גם היתקבלו במחיאות כפיים סוערות,    נברך את כל אלו שנבחרו לועד קרית חיים, בטוחני שימשיכו לתמוך בהרקדות, תודה אברהם
מרקידים צעירים,מה עם הפנסיה?
02/12/11 23:46
7צפיות
אתמול כשהיתי באוניברסיטה וראיתי את אחד המרקידים הצעירים והמחוננים במרכז המעגל וראיתי את כל ציבור הרוקדים מסביבו עלתה בי מחשבה.הרוקדים סביבו רובם הגדול יכול ליהיות ההורים שלו ואפילו הסבים שלו ופתאום באמת ובתמים דאגתי למרקידים הצעירים.המרקידים הבוגרים שהיום מרקידים והחלו את דרכם לפני עשרים וארבעים שנה כשענף ריקודי העם היה בשיא בגרו ביחד עם הרוקדים שלהם והם ידעו שהם ימשיכו לרקוד איתם שנים רבות.היום אני חושש שלצעירים לא תיהיה תעסוקה בעוד עשרים שנה אלא אם יקומו ויעשו מעשה ואני לא יודע מה כי אין כמעט צעירים על הרחבה.אין ולא יהיה את מי להרקיד.נשמע עגום?יש למישהו תחזית יותר טובה?
תחליף סוללה בשעון המעורר שלך
03/12/11 23:50
2צפיות
הנושא הועלה כבר לפני מס' שנים (כמה פעמים)
ויש כאלה שגם מחפשים פתרונות
העניין לא פשוט משום שהמרקידים מעדיפים
"לנסוע במהירות מטורפת לעבר התהום, בעיניים עצומות"
"אירגון המרקידים" הוא (עדיין) לא חוקי
ועסוק ברדיפה אחרי "זנבו של השד" (השד יודע למה ?)
ה"ריקוד עם" הפך ל"מחול (שדים) ישראלי"
תחלס, השד יצא מהבקבוק והבקבוק אבד ב"מיכל המיחזור"

שתהיה לכולנו בריאות טובה וריקודים מהנים
  חנן
כל מרקיד והשיקול שלו
04/12/11 00:08
2צפיות
חנן די עם ההפחדה שום תהום לא מחכה לנו
ראית את הצפיפות בים צעירים ומבוגרים יותר
גיל ההיצטרפות למעגל פשוט עלה
שבוע טוב
חנן, לא אתווכח איתך על מה שאתהכותב פה
04/12/11 10:00
3צפיות
למעט נקודה אחת - על סמך מה אתה אומר שארגון המרקידים 'אינו חוקי'?
הייתכן שבכל שנה בפסטיבל המחול כרמיאל בעירייה משתפת פעולה עם ארגון פשע?...

בוא נעשה קצת סדר - מה שנכון הוא שהארגון עדיין אינו יישות משפטית (תרגיע, עובדים על זה), אבל מכאן ועד ל'לא חוקי' חביבי, יש מרחק גדול.
תגיד תודה שחוק ההשתקה והטוקבקים עדיין לא עבר בכנסת בקריאה שלישית...
ניר דן אל תיתמם - האירגון לא רשום כחוק
04/12/11 10:54
1צפיות
האגודה הרשומה כחוק של ארגון המרקידים - רשומה אצל רשפ האגודות אמנם - אך נפלה בידיהם של משה אורון וחבריו עם הפילוג באירגון המרקידים. משה אורון וחבריו הם רשומים כנציגיה.
אין כאן אירגון פשע, ונסיונך הוא ציני, להקצין, ואינה לעניין. מלחמה אמיתית שגבתה סכומי כסף רבים ומיותרים, וגרמה לכל העוסקים בריקודי עם, מרקידים בראש ורוקדים נזקים כבדים, הייתה והייתה !!        אתה יודע זאת טוב מכולנו מתוך הבית שבער.
המרקידים הם בשר מבשרינו, חברינו, שבחרו להיות המנהיגים, כמו המפקדים בצבא, שיחנכו, יובילו ויעשו
סדר. בינתיים זה לא מה שאנחנו רואים בשטח בצער רב.
הפילוג, העוינות, המחנאות וכל השאר הם בעיקר מה שנראה לנגד עינינו.
נקווה לטוב.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
אורי, יצאת לגמרי מפרופורציות
04/12/11 13:51
4צפיות
אין כל חוק שמחיייב ארגון או איגוד,  להיות רשומים כעמותה או בצורה אחרת כדי שיוכלו לתפקד. אם הנך סבור אחרת, אז בבקשה - שלח לי כאן קישור לנוסח הרלוונטי.
עצם אין היותם מוגדרים ככאלה עדיין אינה הופכת אותם ל'בלתי חוקיים', כפי שהגדיר זאת 'מבקר' או מי שזה היה, אי שם בראש בשרשור הזה.

מטרת הפיכת הארגון לעמותה רשומה היא להקנות לו את היתרונות שבכך, דוגמת גיוס סיוע כספי מהמדינה.

חוצמזה, אני כלל לא הזכרתי את עניין הפילוג והמאבקים את זה אתה העלית.

רצית שהוציא את המרצע, אז בבקשה
04/12/11 15:18
3צפיות
כל גוף שמנהל כספים, חייב להיות רשום !!!
או כעסק (למטרות רווח)
או כעמותה/מלכ"ר (ללא כוונת רווח)
"בעלי השליטה" בעמותת אירגון המרקידים הציעו להנהלת האירגון
להשתמש בעמותה, אך הללו דחו את הצעתם
ולכן אירגון המרקידים מתנהל באופן לא חוקי !!!
ואם לדבריך "לא חוקי" = "עבריין" אז כן, אירגון המרקידים הוא עבריין

אגב, לגבי החוק שהזכרת, הייתי שמח להופיע בבית המשפט
אני הייתי מפסיד יום עבודה
האירגון היה מפסיד הרבה יותר

חנן
אם יש אמון הדדי בין החברים בארגון/באיגוד
04/12/11 15:52
1צפיות
אז לא חייבים להיות רשומים.

הבעייה מתחילה ברגע שאדם שנותנים בו אמון וסומכים עליו בעיניים עצומות עושה עם הכסף שהוא מנהל ככל העולה על רוחו ללא כל ביקורת מצד החברים. אבל שוב, אם מדובר באנשים בוגרים (מעל גיל 18) שמחליטים להתארגן למען מטרה משותפת ונותנים אמון במי שמנהל את הכספים, אין שום חובה להירשם כעמותה או כחברה.
באמת?
04/12/11 17:57
2צפיות
אם כך, חנן, כל וועדי הבתים בארץ הם גורמים עברייניים, היות והם מנהלים כספים אבל לא רשומים לא כעמותה, ולא כמלכ"ר.

ולגבי שאר הדברים שכתבת - היות ואתה נזון משמועות ולא מעובדות (אלא אם תוכיח מעל לכל ספק סביר את ההפך), מן היה ראוי שטרם שתכתוב אותם, תבדוקאת נכונותם לעומק אצל הגורמים המוסמכים, כדוגמת דוברת הארגון.
º
תיקון קל - "מן הראוי היה"...
04/12/11 17:59
1צפיות
זה לא נשמע הגיוני
04/12/11 23:28
1צפיות
בכל מקרה אתה מוזמן להגיש תלונה ולא להאשים האשמות שבכלל לא בטוח שיש להן בסיס
ניר דן, אני מאד מכבד אותך אבל חולק על ההסבר
04/12/11 19:50
1צפיות
אדם או קבוצת אנשים שמקיימת פעילות חברתית, או כל פעולה אחרת שמקבלת ומשלמת כספים חייבת
להיות רשומה כחוק כחברה, כבעל עסק, כאגודה אם רוצים לא לשלם מיסים וליהנות מיתרונות וכו'.
לא אכנס לפרטים ול אפרט כי אין טעם, רק אציין שלקיחת דמי חבר מחמש מאות מרקידים בערך בכל שנה מחייבת מסגרת חוקית וניהול תקין, דיווח ואישור הרשויות המוסמכות. אפשר למשוך זאת שנים באי סדרים
אבל או בהסדרים עוקפים אל החוק מחייב.
אנחנו באירגון הרוקדים שהכל בהתנדבות והכספים שעוברים בקופה חסרי משמעות, שוברים את הראש
בניירת אין סוף על מנת לקבל אישור של ניהול תקין כל שנה.
ציינתי את הפילוג רק בהקשר לכך שלאירגון המרקידים הייתה כנדרש עמותה כחוק במשך שנים, היא עדיין
חיה ונושמת במרתפי קבוצה קטנה של מרקידים שהשתלטה עליה ואין שום בעיה להחזיר הכל לקדמותו מלבד מאבקי כוח מיותרים ולא אפרט.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
להערכתי הוא התכוון לכך שהארגון איננו
04/12/11 12:15
3צפיות
יישות משפטית רשומה אצל הרשם הרלוונטי.

מבחינה משפטית הארגון מוגדר כאיגוד מקצועי ונמצא בקטגוריה של ישויות ללא רשם בחוק. המספר המזהה של ישויות ללא רשם בחוק יתחיל תמיד בספרות 50 (5009). להלן מפתח הקידומות למספרים המזהים של ישויות ללא רשם:

5001 - משרדי ממשלה
5002 - רשויות מקומיות
5003 - שירותי דת
5004- חברות חוץ שלא חלה עליהם חובת רישום אצל רשם החברות
5005 - תאגידים על פי חוק
5006 - קופות גמל
5007 - שירותי חינוך (אוניברסיטאות)
5008 - שירותי בריאות
5009 - איגודים מקצועיים
5010 - ועדי בתים
5011 - נציגויות זרות (שגרירויות, קונסוליות, ונציגויות זרות אחרות)
5012 - אגודות ספורט
5013 - רשימות לרשויות המקומיות
5014 - איגודי ערים
5015 - ועדות מקומיות לתכנון ובנייה
5016 - ועדים מקומיים
5017 - הקדשים של בתי דין דתיים
5018 - רשויות ניקוז
5019 - רובעים עירוניים
5020 - נאמנויות

להלן רשימת הקידומות של מספרי הישויות המשפטיות של ישויות הרשומות אצל הרשמים השונים. מספר מזהה של ישות מורכב מ-9 ספרות, הספרה האחרונה היא ספרת ביקורת, אם המספר כולל ספרת הביקורת אינו בעל 9 ספרות, יש להוסיף בתחילת המספר אפסים בהתאמה.

0 - מרשם האוכלוסין של מדינת ישראל
1 - מרשם האוכלוסין של מדינת ישראל
2 - מרשם האוכלוסין של מדינת ישראל
3 - מרשם האוכלוסין של מדינת ישראל
4 - מרשם האוכלוסין רש"פ (הרשות הפלסטינית)
50 - ישויות ללא רשם (ראו מפתח לעייל)
51 - חברות
52 - חברות
53 - שותפויות
54 - שותפויות
55 - שותפויות
557 - איחודי עוסקים מע"מ
558 - איחודי עוסקים מע"מ
559 - איחודי עוסקים מע"מ
56 - חברות מחו"ל
57 - אגודות שיתופיות
58 - עמותות
589 - אגודות עותומניות או קרנות נאמנות
590 - הקדשים
599 - מפלגות
6 - מרשם האוכלוסין רש"פ (הרשות הפלסטינית)
7 - קודים לשימוש פנימי לצורך זיהוי בעלי מניות עלומי שם.
8 - מרשם האוכלוסין רש"פ (הרשות הפלסטינית)
9 - מרשם האוכלוסין רש"פ (הרשות הפלסטינית)

בשורה התחתונה, ארגון המרקידים אינו רשום כיישות משפטית, אבל הוא חוקי ואפילו הוקצה לארגונים מסוג זה טווח מספור במערכות המידע הממוחשבות של שירותי עיבודים ממוכנים (שע"מ).
דן ניר האם ממזר הוא ילד חוקי ?
05/12/11 10:51
1צפיות
נירוש יקר אני חייב להחמיא לך, כשאתה עוסק בפילוסופיה קיומית הנך במיטבך.  אבל בחיינו הריקודיים בוא נרד פאזה אחת נמוך למטה, נסתכל להיבט הרומנטי בעינים.

כנראה שאינך מודע לכך, שיש כיום זוגות שחיים ביחד גם בלי הפתק של הכתובה והחופה. ניחוש קטן שלי, שיש שם קשר של חיבה הדדית , אולי אהבה ?  לפעמים יש אינטרס לחיים משותפים.

תעזוב אותך מהגדרות וניירות ,   ספר לנו גבר ספר, מה יש לכם שמה בארגון בפנוכו.

נ.ב.
כשאתה אומר "דוברת הארגון", לכל הרוחות והבדיחות, למי למה בדיוק אתה מתכוויין ?

גם ילד שנולד מחוץ לנישואין הוא לא ממזר
05/12/11 12:12
1צפיות
ממזר הוא מי שנולד לאישה נשואה אבל אביו הוא לא בעלה

אז בשני המקרים לא צריך להמציא חוקים שלא קיימים
תחליף סוללה לכל החבורה שכותבת כאן
05/12/11 17:27
1צפיות
זה בדיוק מה שתמיד קורה. מעלים עניין חשוב ותמיד יש את אלה שמנצלים את הבמה לדחוף דברים שלא קשורים בכלל.
salsa dance lesson
02/12/11 16:33
ים הדממה - pain in the ass
02/12/11 16:19
8צפיות
אבקש כי תתנו לי פתרון לבעייה קטנה:

אני שונא הליכה, הליכה של שעה שנואה עלי,
מרתון של 8 שעות עובר עלי במהירות לעומת הליכה של שעה
הדקות לא חולפות, מרוב שזה משעמם..

אז אני נעזר בנגן מוסיקה,  MP3,  בנגן יש שירים שעולים באופן אקראי ( רנדומלי )
בערך 80% מהשירים הם מנגינות ג'ז, 10%  הם אקורדיאון צרפתי ( ואלסים, מרשים )
ועוד 10% ריקודי עם, שזה בערך 50 שירים, רוב מוחלט של ריקודי זוגות

( אל תשכחי אותנו, שיר למענך, עכשיו היא שם, מישהו הולך תמיד איתי, וכד' )
וגם הכנסתי שני שירים שהם אינם ריקודים ( אותך, שקט )

והנה, לא יודע איך זה קרה, כמו בוירוס מעצבן, התפלח לי שיריקוד מעגל:

ים  הדממה
לא סובל את השיר הזה, ואגב, גם לא את הזמר, הראל סקעת,
אולי זה התחיל מהתקופה שבה אי אפשר היה לברוח לאף מקום מהשיר הזה, בכל הרקדה הריקוד הזה כיכב, כאילו אין מחר,
לא יודע עכשיו אם זאת המנגינה, או הזמר, שמעצבנים אותי,
לגבי הזמר, אני בטוח שאני לא נהנה מהסגנון שלו,
הוא כבר הגיע אצלי לדרגת שפל כמו אפללו הבכיין, סליחה על ההשוואה,

עכשיו  - כאמור, המנגינות עולות באופן אקראי, אין לנו שליטה על כך,
אבל  אני מתחיל להאמין שמישהו כישף אותי,
שהרי לא יכול להיות שבכל צעדה הריקוד  "ים הדממה" צף  ועולה
ואני מה זה מתבאס,
שירים אחרים שאני מחכה להם בכליון עיניים ( כמו "יהללו") מגיעים רק אחת ל 15  צעדות...

אני לא רוצה להפסיק את שטף ההליכה כדי להוריד את הנגן ולנסות לבצע בו דילוג על השיר,
לא שאני יודע איך בכלל עושים זאת,
ואני נאלץ לשמוע כל מלה עד הסוף הגואל.

ואני שואל: מה עושים? איך מחבבים עלי את המגינה ואת הזמר, כדי שלא אתעצבן?
אולי לערוך פגישה עם סקעת ולתת לו חיבוק ?
תודה על כל עצה, כולל עצה להפסיק לעשות צעדות...ולרקוד במקום זה.
גדול ! ענק ! ושתי המלצות...
02/12/11 16:50
1צפיות
גדול: מי ששרים את ים הדממה הם אלכס ויוני רועה, ולא הראל סקעת, שהדבר האחרון שאפשר להגיד על הקול שלו ועל הסגנון שלו זה שהוא 'בכיין'
ענק: אתה מעיד שאתה לא אוהב זמרים 'בכיינים', אבל מחכה בכליון עיניים לשיר יהללו, למרות מה שהזמיר עמיר בניון עושה שם (שזה משהו בין התכיינות למואזין)
המלצה 1: תבדוק לפני שאתה כותב בפורום כדי לא לפדח את עצמך
המלצה 2: עזוב אותך מחיבוקים עם הראל סקעת, כי נראה לי שאתה ממש לא הסגנון שלו
ראתי, ונהנתי)
03/12/11 01:20
1צפיות
לא מבינה למה אתה לא אוהב לצעוד.
בהשוואה לריקודים זה דומה מאד להרבה ריקודי זוגות)
(טוב---בסדר... לא לצעוק ולהתרתח.. הכוונה שאם תשווה זאת לעצמך,
יהיה לך קל יותר לצעוד)
אני למשל שרה בצעדות שלי) בעיקר בלב)
וכן... אם תלך לרקוד שנינו יודעים,))
ועוד כמה  אחדים הקוראים בפורום הזה,
שאין ספק בכלל, שתהנה הרבה יותר)
אליק גם אם תבחר את השירים בקפידה,תמיד תגלה ש
03/12/11 08:33
שירים מסוימים עדיפים,רק הגילוי נעשה רגיש יותר...גם אם תוציא את סקעת,תגלה שירים אחרים שאתה שונא..ואם תשמע רצוף בלי הפסקה, יום אחרי יום ,תגלה שאת כל השירים אתה שונא...הכל קשור לאיך הנשמה שלך בנויה,נשמה=גבר(רצון לתת)+אישה(רצון לקבל)....אם אתה פועל רק כאישה,בסוף תשנא את כל השירים.כי בהדרגה כל החסרונות יתמלאו עד לרוויה...הגבר נועד להתגברות על השנוא עלייך,הוא מאזן אותך....הפיתרון בעולמינו ,תחליף שירים(בדומה ליצירת רקודים חדשים..הגעגוע לישן הוא גם חיסרון....אחרי תקופה תחזור שוב לישן...אתה יכול גם להשתמש בזכר כלומר..להתבאס שבוע בלשמוע את כל השנואים עלייך.  הזכר  מתגבר על השעמום  והדחיה..ואז כשאתה רעב לחזור לישן,זה כמו מגבר לחסרונות....לא סתם אנחנו בנויים ככה...זה נועד לכך שכולנו בסופו של ענין נרגיש1
וגם שתי המלצות
03/12/11 11:49
1צפיות

המלצה 1 - shift delete לשיר ואתה מסודר.. ע"פ האימרה המפורסמת: "למה לחבב בכוח אם אפשר לפתור את הבעיה במחי קליק"...

המלצה 2 - לצעוד עם מישהו/מישהי/מישהם..  אין כמו walking talking איכותי..כזה שמאתגר את הגוף ואת המוח או שסתם מעביר את הזמן ללא רגע של שיעמום..

יהללו - לא רוקדת. השיר מעצבן אותי וגם הריקוד
-----------------------------------------------------------------------

אליק ידידי, חוכמה, מתמטיקה ותושיה הם הפיתרון
03/12/11 16:20
נחלק לשניים..........
גם אני לא אוהב ללכת. זו גם הסיבה שהגעתי לריקודי עם. לאחר ניתוח מעקפים ב - 1990 כשהייתי כמעט בן - 60, אמרו לי הרופאים שאני חייב לצעוד כל יום לפחות שעה למען בריאותי. עשיתי זאת והיה לי מבאס בדרגות גבוהות. יום אחד אמרה לי חברה שקיטרתי לידה, נסה ריקודי עם בקנטרי "גלי הדר"... מאז הכל הסטוריה.......
באשר לשירים..............
בצעדה של שעה אפשר לשמוע מקסימום- 25 שירים. היום יש נגנים שיש בתוכם מקום ליותר מ -600 שירים.
כל מה שאתה צריך זה לקנות מכשיר חדיש עם מקום ל - 2 - GB, שאפשר להטעין ולסדר ולבחור שירים בלחיצה, ולעבור לשיר אחר בלחיצה ואתה מסודר לעשר שנים בכל שיר שתרצה.
את השירים צורבים לתוך הנגן כמו במחשב. אם אינך יודע אני מוכן לעזור לך.
ולבסוף הצעה .......
חבר שלי רקד שנים רבות עם אשתו בקנטרי "גלי הדר". יום אחד החליטה האישה שמספיק לה וגם לא הסכימה שבעלה ירקוד. אסרה עליו למרות רצונו להמשיך. הבעל ממושמע, הפסיק לרקוד והתחיל לצעוד בערבים. מדי כמה שבועות היה בא ומספר לאישתו שכמעט נדרס כשהלך, והנהגים מסוכנים וכל חלופת דרכים שניסה לא שינתה את הסכנה. הוא כל כך הפחיד את אישתו עד שזו התרצתה ואיפשרה לו ללכת לרקוד פעמיים בשבוע והוא רוקד איתנו בראשון ושלישי ומאושר.
מבקר - 12 - זו אמת לא סיפור !!
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
אליק, אז ככה
03/12/11 23:21
את האקורדיון (מהשונסונים) שים על הגב
את האשה אחוז ביד
את הנגן השאר בבית
הכן רשימת שירים בקצב המארש
וצעד לך להנאתך,
עם בת זוגך והאקורדיון
כשאתה שר בליבך בקולי קולות,
מלווה בדמיונך באקורדיון, במקהלת צדיקוב ובתופמבוים
(המתופף של תזמורת מכבי אש)
שתיים שלוש ו... אנו הולכים ברגל הופה היי הופה היי
או
בימים שקוסוביצקי המנצח הגאון
לא ידע לקרוא תווים בלי נקודות
בא לראשון אוסוביצקי המזכיר של הברון
ואמר לפריימן קים
ש... אורקסטרה פה נקים !

חנן
הליכה נעימה
שאלה לנורית גרינפלד
02/12/11 12:55
1צפיות
הייתי בכפר המכבייה בשבת האחרונה ופשוט התמוגגתי.תודה רבה על הערב המושקע,לך ולאשר.
נורית,במהלך הערב בקשת שיצלמו אותך רוקדת את הריקוד"אל נא תשאל",הריקוד יפה ואת רוקדת אותו מדהים.
מתי נוכל לראות את הריקוד ביוטיוב?
º
אכן היתה אחלה הרקדה !
02/12/11 13:23
º
נרותי אפשר לראות בחינם ב"רוקדים" ירון מישר
02/12/11 13:26
משהא,אבל רציתי לראות דוקא את נורית רוקדת
02/12/11 13:45
את הריקוד הזה,ואת זה אין ב"רוקדים"-יש ביצוע של רקדנים אחרים.עבר שבוע מאותה הרקדה בכפר המכבייה,אבל כל כך נהניתי שהייתי רוצה מזכרת מאותו ערב מיוחד.
º
כל יום שני בנתניה ורביעי בנורדיה יש לה חוג
02/12/11 14:20
וואוו.או.קי.תודה אבל...
02/12/11 22:28
לפני שאני מעלה סרטון ליוטיוב אני צופה בו פעם ופעמיים ולצערי גיליתי
שבחלק הראשון "עיגלתי" צעד כשניסיתי לחצות את המעגל ויצא צעד לא מדוייק ומכיוון שאני יודעת שיש צופים ויתכן שינסו ללמוד ממני העדפתי לא להעלות את הסרטון :) דרך אגב,שם הריקוד "אחת שאלתי". דרך אגב שני,כמו שמשהא אמר,אתה בהחלט מוזמן לבקר באחת ההרקדות שלי.דרך אגב שלישי,לימדתי את "אחת שאלתי"ביום רביעי בהרקדה בנורדיה ו..נכון,התקבל בתשואות. :)
נורית,תודה על ההזמנה
03/12/11 09:39
אני אוהב ללכת להרקדות לא שגרתיות כמו בכפר המכבייה בשבוע שעבר,פחות אוהב הרקדות רגילות בחוגים קבועים.שם יש שגרה נחמדה שלא מתאימה לאופי שלי,ובאותה הזדמנות תודה לך ולאשר על ההרקדה המושקעת הנעימה בבכפר המכבייה.
"אחת שאלתי" חזר לקדמת הבמה גם בצפון
03/12/11 09:52
לא רק בהרקדות הנוסטלגיה.
רקוד מקסים וטוב שחזר.

שבת שלום
דיקו
הריקוד "מכה על חטא"
02/12/11 10:32
2צפיות
האם ישנה מצגת לריקוד הזוגות "מכה על חטא"ואם כן האם אפשר לצרף קישור?
אני מכה על חטא שבכלל ניסיתי ללמוד אותו..
02/12/11 22:18
מה שבטוח שהוא נילמד אמש באוניברסיטה בצורה גרועה!
אי אפשר היה להבין אם רוקדים לתוך המעגל או בקו המעגל, בקיצור, בד''כ אני לא קשת הבנה בלימוד ריקודים. הפעם זה היה קטסטרופה. כדאי היה להכין שיעורי בית או לתת למרקיד קצת יותר מנוסה ללמד אותו! מצטערת. לא התאים לי!
מסכים שהמרקיד היה צריך להכין שעורי בית,כי
02/12/11 23:20
אתה עומד ללמד ריקוד בכורה לא קל,שאין לו מצגת ביוטיוב,בהרקדה גדולה וצפופה...מרקיד מנוסה לא היה נכנס לגוב אריות..למרות שערן ביטון הוא בין טובי המדריכים הברורים שאני מכיר
יש ריקודים שפשוט בלתי-אפשרי ללמד בהרקדה צפופה
02/12/11 23:48
אמנם לא למדתי את הריקוד אבל צפיתי ובהחלט נראה היה שאנשים לא ידעו לאן ללכת

בכלל לאחרונה אני שמה לב לעובדה שאנשים מבלבלים כיוונים בריקודים וזה פשוט משגע אותי
לדוגמא אתמול רקדנו את צל עץ תמר בחלק השלישי צועדים על קו המעגל, מבצעים ציר, חוזרים ורק אח"כ נכנסים אל תוך המעגל
אבל הנה אני צועדת על קו המעגל והרוקדת לפניי ועוד רבים כמותה דווקא נכנסת לתוך המעגל

דוגמא אחרת, פעמוני המזרח בחלק השני יוצאים מהמעגל במשיכות ולא על קו המעגל, ואנשים אומרים לי שאני טועה! (נכנסתם למעגל, לא צריך לצאת?)
º
מכה על חטא-שיר לא נעים.ריקוד רע.
06/12/11 21:37
סיגל,אם את כל כך רוצה לדעת את דבקה גיד ?
08/12/11 19:21
10צפיות
כנסי ל"רוקדים" אפשר לראות חינם את הריקוד כמה שאת רוצה, כולל הלימוד שנעשה ברגלי אבנר נעים.
את יכולה גם תמורות כמה שקלים להוריד אותו אליך למחשב ולישון איתו עד שיכנס לרגליים. גם שמיעת
השיר פעמים רבות עד שיקלט באופן שוטף עוזר ללמידה.
זה ביחד עם תרגול בהרקדה יאפשר לך לבטח לרקוד אותו.
בהצלחה
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
º
...........
04/12/11 10:10
כתובות אינטרנט מצורפות:
מצגת
04/12/11 10:38
1צפיות
מכה על חטא-מצגת
04/12/11 10:39
לא התלהבתי משהו התיחס ללימוד הריקוד
04/12/11 14:40
גם אני לא התלהבתי מהלימוד הוא היה כמעט בילתי אפשרי.
למרות שמבחינת הסאונד והמערכת החדשה היה ניתן להבין את ההסבר.
מצפים לנו עוד שבועיים קשים עד לכניסתו לפנתיאון.
אוניברסיטת תל אביב בבקשה ..
02/12/11 09:01
תפסיקו להפציץ לנו את האוזניים.
כל שבוע יש עוצמות מטורפות של ווליום
אתמול עם מרקיד מחליף (מהמשפחה כמובן) התעליתם על עצמכם ועברתם לעוצמות מפלצתיות .

האם אין לכם חוש בסיסי לעוצמת ווליום ?
האם אתם שומעים רק את עצמכם ?
האם אתם בשיכרון חושים , לנו מותר הכול ?
בבקשה צאו מהקיבעון המחשבתי ,שאתם יודעים הכול.
נסו להתחשב גם בנו הרוקדים .

יש לכם צוות לא קטן של מרקידים
לא היה מזיק אם אחד מכם יהיה אחראי על כמות הדציבלים באולם. (בעל שמיעה תקינה כמובן)

ערב  מוצלח , למה להרוס במחי אצבע ???

דני

עוצמות ווליום מטורפות !!! אצל גדי ??
02/12/11 10:29

לא יכול להיות !!!!
ממש לא מבין את כל המתלוננים. מישהו מכריח אתכם
02/12/11 10:32
ללכת דווקא להרקדה הזו ? הרי יש עוד הרקדות באותו יום באזור המרכז. אישית הייתי פעם בהרקדה הזו וגם פעם ביום ג' בבית דני. ראיתי שלא מתאים לי ויותר לא ראו אותי שם ! כן, יודע שזה בטח לא משפיע כהוא זה על ההרקדות האלו, אבל מצאתי לי את ההרקדות שמתאימות לי ושבהן אני נהנה.
SEARCHALL ידידי נסה לחשוב על עוד אופציה בבקשה
02/12/11 13:38
רוקד שהחברה, הרוקדים, המקום, מבנה ההרקדה, בת הזוג, ועוד טובים לו, מתאימים, ואהובים, שמאד רוצה לרקוד במקום ויש מרכיב אחד
שמפריע לו מאד, לא רק לו אלא לרבים, אך לא לרוב, או שהרוב משלים עם זה ולא יודע את הנזק עד שיגיע לגילינו, טבעי שינסה להלחם נגד זה בכל דרך, בעיקר כאשר הליכתו למקום אחר לא תזיז לגדי,  ואולי דרכים אחרות יעירו אחרים ויעזרו להביא לשינוי.
לא הייתי כותב זאת אם זה היה אדם אחד ובעיה משנית. על כך כותבים בכל מקום, כל יום זמן רב, וחזיתי גם על בשרי. הלוואי שבסוף זה יעזור.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
אורי, מה שעובד זה כוחות השוק. וזה אומר בין
02/12/11 14:20
היתר שאם במקום מסוים יקר מדי , רועש מדי, צפוף מדי, או כל דבר אחר שפוגע בהנאת הצרכן, הצרכן מוצא לו את האלטרנטיבה הראויה. כשזה קורה, ונותן/מוכר השירות מרגיש את זה בכיסו, הוא כן עושה משהו שיחזיר אליו את הצרכנים. עובד ויותר יעיל מדיבורים/בקשות/ ביקורות וכו', שעובדה שעד היום לא עזרו. וכדוגמא ראה את מלחמות חצי-חינם באוסם, וקודם לכן בעלית.
גם אני, אם וכאשר התנאים בהרקדות של גדי יתאימו לי, בהחלט אשקול ליטול בהן חלק.
יוסי ידידי נסה שוב כיוון נוסף שהוא הדומיננטי
02/12/11 14:42
אין מקום שלא תמצא בו חסרונות ולעתים מרגיזים, ומה שמרגיז אחד אינו בהכרח מרגיז את האחר. מרבית האנשים בוחרים לקנות במקום זול -
גם אם יוכלו למצוא מקומות נעימים יותר לקניות - גם אם הריח לא טוב והחניה קשה, לעתים במרחק רב מהבית וחוסר נוחיות.
אין מושלם והבחירה תמיד הייתה ותהיה. כולנו צעקנו על דלק ומזון יקרים וציפצפו עלינו אולם כאשר קמה המחאה והצטרפו מאות אלפים וזה חילחל להמונים נכנעו.
אפשר לבחור תמיד הרקדה אחרת אולם ההתלבטות היא במכלול ולעיתים האחרת לוקה בדברים אחרים לא טובים כמו מרחק, רמת הרוקדים, לא שמח, מבוגרים, אין שתיה, ריצפה גרועה וכו'.
אני זוכר איך לפני שש שנים נלחמנו קבוצה של רוקדים, לשנות אי אילו מרכיבים בהרקדה בגן נחום מאחר שרצינו את המקום החברה והמרקיד,
והצלחנו לשנות ברוב הדברים, וליהנות כמה שנים טובות.
כשהייתה אלטרנטיבה טובה יותר היו שעזבו.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
סרצ' יפה כתבת
04/12/11 00:03
זה מה שאני טוען תמיד לא טוב לא צריך לסבול.
יש אלטרנטיבות טובות לא פחות.
בקשר לתגובת ידידך שיש אלטרנטיבה טובה יותר
אני מסופק ביותר.
מענין כמה רוקדים פרשו מגן נחום בגלל
קבוצה שהשליטה את מרותה,ולבסוף פרשה עם תירוצים.
ולסיום באוניברסיטה הותקנה בשבוע האחרון מערכת שמע חדשה
באיכות מצוינת וכן העוצמה מעל הרגיל אבל בהחלט נסבלת ובאיכות טובה
לאולם כזה.
שבוע טוב
אני מצביע ברגליים.
05/12/11 16:29
1צפיות
ביום ה הולך להרקדה הנפלאה של איתן טביב בראשון לציון. ווליום נורמלי, רפטואר טוב, אוירה טובה.
והכי חשוב... מרקיד קשוב לקהל הרוקדים .

בברכת המשך יום נפלא
ריקודי פלמנקו
01/12/11 18:28
º
1צפיות
ספרו לחברים המעוניינים להתחיל לרקוד.. בנתניה
30/11/11 14:04
1צפיות
ספרו לחברים המעוניינים להתחיל לרקוד.. בנתניה
ספרו לחברים המעוניינים להתחיל לרקוד....
4.12.11 פתיחת חוג למתחילים בראשון בפולג
20:00 מתחילים
21:00 בינוניים
22:15 סדנת זוגות
לירקוד במוצ"ש בנתניה..
01/12/11 09:18
2צפיות
לירקוד   במוצ"ש בנתניה..
לירקוד   במוצ"ש בנתניה
עם  יוסי נקב     והגר לבנטל
במתנ"ס רמת ידין {דורה} נתניה.
באולם הספורט המפואר
נפגש במוצ"ש 3.12.11

משעה 24:00-20:00
הרקדת מעגלים וזוגות
בחסות המתנ"ס – "ומחול לעם"
מחיר- 15 ₪
כיבוד ושתייה חמה חופשי
כתובת: רחוב נחום 35 רמת ידין {דורה]
חניה בשפע  וחינם
http://www.yossi-nakave.com/
תיבת נח 23 - שימו לב לשינוי התאריך!
01/12/11 10:59
תיבת נח נדחתה מיום שלישי ה13/12 ל 20/12 יום שלישי נר ראשון של חנוכה...
מחר בעשרת מתחילים - חוג חדש ומתקדמים
30/11/11 21:31
חמישי בעשרת החוג להמתחילים מהצעד הראשון- ללא ניסיון מהשעה 19:00 .
החל מהשעה 20:00 החוג למתקדמים.. מעגלים וזוגות לסירוגין ..
רוקדים עד אחת בלילה..באווירה מיוחדת וכייפית ,
כיבוד עשיר וטעים..שתייה חמה וקרה,
כל הריקודים היפים והמגוונים.. חדשים וישנים מכל השנים!!!
אז אל תחמיצו!! נתראה ביישוב עשרת .
אולם האירועים- מתנ"ס גדרות!
ישראל שיקר
חוזרים לאמסטרדם
01/12/11 13:33
ממוצאי שבת הקרוב, 3/12, אנו חוזרים לרקוד בהיכל הספורט הפתח תקוואי הממוקם ברח' אמסטרדם.
אמתין לכם עם מיטב הרפרטואר, חדש ובעיקר ישן, במיוחד את אלה שאהבנו לרקוד.
שעת התחלה 21.00
אשמח לראותכם.
דובלה.
אירוח בפורום גאווה לרגל יום האיידס העולמי
01/12/11 21:44
לרגל יום האיידס העולמי נארח בפורום את פטריק לוי.

פטריק לוי חי עם נגיף ה HIV זה יותר מ 23 שנה.

במקביל לעבודתו כמורה, התחיל פטריק את פעילותו בוועד למלחמה באיידס הוא בין השנים 1993-95 שימש כיו"ר הארגון. לאחר חשיפת עצם היותו חיי עם HIV יחד עם בן זוגו ריקרדו שניידר, נאלץ לצאת ממערכת החינוך והפך למנכ"ל הראשון של הוועד למלחמה באיידס ולדובר הראשון של האנשים החיים עם HIV מארצות מפותחות באו"ם.

במהלך כהונתו בוועד למלחמה באיידס הושגו פריצות דרך משמעותיות כגון הכללת התרופות ל HIV  לסל התרופות, הכרה מחלת האיידס כמחלה קשה על ידי משרד הבריאות (המזכה מתשלום על טיפול ותרופות כל מי תושב ישראלי). כמו כן התחילו מערכי הסברה בקרב בתי ספר, בתי סוהר, בבסיסי צה"ל ועוד אשר פועלים עד עצם היום הזה.

פטריק חי כיום בצפון, אלמן מריקרדו זה 11 שנה (אלמנותו הוכרה על ידי הביטוח הלאומי למתן קצבת שארים, תקדים לבני זוג מאותו המין). פטריק עוסק בייעוץ ארגוני לארגונים לא ממשלתיים בארץ ובעולם

האירוח יתקיים ביום שני, 5/12/2011 בשעות 18:00 - 20:00
שאלות אתם מוזמנים לשרשר להודעת האירוח
ותודה למנהלת הפורום על האישור לפרסם
כתובות אינטרנט מצורפות:
שבת זוגות ברמת השרון 10/12 ו- 31/12
01/12/11 22:22
שבת זוגות ברמת השרון
בואו להינות בחוויה החודשית שהפכה כבר למסורת.
החודש החוויה היא כפולה.

שבת זוגות ברמת השרון
עם ירדנה ליב ועופר אלפסי.

ב- 10.12.2011 וב- 31.12.2011

באולם הספורט הממוזג "אוסישקין".
רחוב אוסישקין 65 רמת השרון.  (ככר העיריה).

החל מ- 10:30 בבוקר. (עד 16:00)

ארוחת בוקר קלה.

כולם מוזמנים ושיהיה לכולנו בוקר/צהריים של כיף.

מחיר כניסה 35 ש"ח

לפרטים נוספים:
ירדנה - 052-2597241
עופר  - 052-8886900

רצ"ב פלייר
במוצ"ש הרקדת נוסטלגיה בכפר המכביה
02/12/11 10:08
3צפיות
במוצ"ש הרקדת נוסטלגיה בכפר המכביה
שבת שלום.

מחר - מוצ"ש 3.12 - כמידי מוצ"ש הראשון בכל חודש, הרקדת נוסטלגיה בכפר המכביה בהדרכתי.

20:00 - סדנה ללימוד ריקודי נוסטלגיה.
21:00-01:00 - הרקדת נוסטלגיה (ריקודים שחוברו עד שנת 1990).

מחכה לכם עם ריקודים יפים ומגוונים, כיבוד עשיר והרבה מצב רוח.
אייל.
חוג לריקודי עם לילדים בגן יבנה
02/12/11 10:52
חוג לריקודי עם לילדים בגן יבנה
חדש חדש בגן יבנה - חוג ריקודי עם לילדים בכל יום שלישי לגילאי 5-10
מתחילים מיום שלישי הקרוב 6.12.11
תכנית מסודרת לכל השנה: שורות, מעגלים וזוגות! גם בנים וגם בנות!
ההרשמה מראש! (מספר מקומות מוגבל)
אם הילדים/הנכדים שלכם אוהבים לזוז, לרקוד ולשמוח - זה הזמן להכניס אותם ולחשוף אותם לריקודי העם ... :)
החוג יתקיים אחת לשבוע באולם ב"בית אפל" רחוב השיטה 2, גן יבנה
לפרטים 0524858876 ארז טובול
מצורף פלייר! מהרו להירשם!!
בשי עגנון השבוע ביום שני - רק רוקדים
02/12/11 22:33
בשי עגנון השבוע ביום שני - רק רוקדים
השבוע אין שיעורים!!
יום שני רק רוקדים ולא לומדים ולא חוזרים.. כל הערב רוקדים מהכל!!
(לא כולל את קבוצת המתחילים )
להתראות ברחבת הריקודים
נורית גרינפלד עושה קסמים
04/12/11 07:51
איך את נמצאת באותה שעה בשני מקומות שונים: גם באולם וגם בסטודיו ?
מתי ההרקדה מחר בספורטק בהרצליה?
02/12/11 21:58
זה כבר עבר לבוקר?
הרקדה בספורטק הרצליה והרקדות שבת אחרות
02/12/11 23:17
בכל שבת מתפרסם באתר ארגון הרוקדים הדף "מי מרקיד בשבת?" ובו מידע על ההרקדות הפתוחות.
קישור לדף יש גם במדור "קישורים" בפורום זה.

לשאלתך הספציפית: ההרקדה עברה לבוקר ומתחילה ב 10:30 בהרקדת הורים וילדים.
מידע נוסף על ההרקדה בדף ההרקדה באתר ארגון הרוקדים.
º
תודה
03/12/11 00:43
"אדום עתיק"בירושלים-נוסטלגיה במיטבה...
03/12/11 08:05
1צפיות
"אדום עתיק"בירושלים-נוסטלגיה במיטבה...
אחרי שחגגנו בחודש שעבר את חגיגת 12 השנים להרקדת  "אדום עתיק",,,
נשוב וניפגש ביום שני 5.12.11 להרקדת "אדום עתיק" לפתיחת השנה ה-13
להרקדה המיוחדת הזו !!!תחילת הרקדה בשעה:21:00.
בהזדמנו זו אני רוצה להודות מעומק הלב לרוקדים הרבים למדריכים וליוצרי
הריקודים שבאו בחודש שעבר לחגוג איתנו את חגיגת 12 השנים להרקדה
המיוחדת הזו.תודה מיוחדת למושיקו הלוי ולרעייתו...אז...ניפגש ביום שני הקרוב
לפתיחת השנה ה13.......להתראות...אבנר נעים והחברים.
"אדום-עתיק"-וזה קורה הערב
05/12/11 14:27
מומלץ להגיע- הרקדה מהנה ושמחה
עם ניחוח עתיק,
שבת זוגות - היום במרכז מיר"ב
03/12/11 07:43
שבת זוגות - היום במרכז מיר"ב
היום - היום - היום
משעה 10:30 בבוקר
שבת זוגות במרכז מיר"ב
לא לפספס!!!
נתראה
ירון כרמל
חמישי הקרוב 08.12.12 רוקדים בלב הפארק ברעננה.
03/12/11 19:15
שלום לרוקדים..
ביום חמישי הקרוב:  08.12.12 נרקוד חד פעמי בלב הפארק ברעננה.
(במקום בהיכל הספורט מטרווסט..)
סדנת זוגות: 20:30.
תחילת המעגלים: 21:30.
שבוע טוב ומבורך לכולנו.
יום טוב אוחיון.
"שבת זוגות עם ציון אוחיון"
04/12/11 14:40
שבת זוגות עם ציון אוחיון בקיבוץ גבעת חיים איחוד.
מפגש מסכם של 2011 ..עם מיטב הזוגות הרוקדים מרחבי הארץ
ב..17.12.2011  ..רפרטואר ייחודי..מגוון ומאתגר.
החל מהשעה  11:00 ועד לשעה 17:00
הפסקה קלה.עם כיבוד מהנה...
זאת ההזדמנות למי שעדיין לא טעם.".שבת זוגות עם ציון אוחיון "
להצטרף ולחוות שבת של פעם בחדשיים.
בברכה..ציון אוחיון
איפה אלעד שטמר ?
30/11/11 23:48
האם יש לו הרקדה במרכז , רמת גן גבעתים ת"א .?
כשתהיה...
01/12/11 12:59
אם תהיה - כולנו לבטח נדע עליה

לבוא או לא לבוא? ותיבת-נוח...
30/11/11 22:50
2צפיות
במצב הנוכחי שבו ,לדאבון-ליבי,רוב הרוקדים באים מסודרים, צמדים-צמדים כמו בתיבת-נוח,
ורוקדי ה-"לוויין" ,הלא-מסודרים-מראש, מעטים יחסית,נוצרת דילמה מסוימת כאשר
בן-הזוג הקבוע מודיע שאינו מגיע , אם להגיע לחוג הקבוע או לא!
אני סקרן לשמוע את דעת חברי הפורום בסוגייה זו.
תודה על השיתוף!
הבעיה תקפה לשני המינים !
(נ.ב. אני לא הנושא כאן  אז נא להתנהג בהתאם!)

תגובה של רוקדת!
30/11/11 23:38
"אני כן הייתי באה. חוג קבוע זה לא רק "הזוגות". זו ההרקדה עצמה, שכוללת את המרקיד/ה, חברת הרוקדים, ריקודי המעגלים. לפעמים נחמד לשבת עם החברות בחוץ ולשתות קפה בזמן הזוגות במידה והבן זוג לא מגיע. זמן איכות קצת עם חברות שלא נפגשים איתם על בסיס יומיומי ולא תמיד אפשר לפטפט בזמן המעגלים. לא מוותרים על חוג קבוע גם אם הבן זוג לא מגיע."

תגובתי: חן-חן על התשובה המפורטת והמחכימה!
אשמח כמובן לתשובות נוספות...
המסקנה המתבקשת היא
03/12/11 22:42
1צפיות
שרעיון תיבת נוח הוא לא פתרון מוצלח
ויש לחזור על תהליך המבול ללא התיבה

חנן
מבקר, תגובת החברה חלקית וצריכה להשתלב עם
01/12/11 01:40
תגובת החברה היא טובה ונכונה לחלק מקהל הרוקדים ולתקופה קצרה, שבתוכה מנסים לחפש בן/בת זוג. זה גם שונה אצל כאילו שאוהבים יותר ריקודי זוגות ממעגלים.
אני מציע לכל רוקדת/רוקד עם השנים לראות אופציות, לקשור קשרים, לבחור ולרשום
מספרי טלפון של בנות/בני זוג שהם פוטניאל ויש התאמה ורצון לרקוד ביחד. ובעת שבן הזוג נעדר עם הודעה בזמן סביר, מיד מרימים טלפונים ולרוב נמצא הבן/בת זוג.
לי יש רשימה של שבע בנות שאני מכיר טוב שאפשר לרקוד יחד. ברגע שיש תקלה ובת הזוג אינה פנויה, אני עושה סבב לפי עדיפות שיש לי ולכל אנוש, ולעתים רחוקות מאד קרה שלא מצאתי בת זוג מהרשימה.
אם אין לי בת זוג אני לא הולך להרקדה.
יש לי המון זמן לשיחות עם חברותי וחברי בהרקדות המשותפות.
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
התלבטות שבדיוק אני חושבת עליה
01/12/11 09:08
ביומיים האחרונים עסוקה בסוגיה הנ"ל
בן זוגי הקבוע אינו רוקד בשבת
כל בני הזוג הפוטנציאליים עסוקים
ואני ממש  רוצה לחוות חוויה של שבת זוגות במירב.
אני אוהבת מאוד לרקוד זוגות האמת היא שאם מתחיל ריקודי הזוגות ואין לי בן זוג
זה יכול להרוס לי הערב / הרקדה
מתלבטת מה לעשות או  איך בכל זאת מוצאים בן זוג לשבת?
האם לפרסם מודעה מחפשת בן זוג ?
האם ללכת לבד ולקוות כי יזמינו אותי ממטי המעט שבאים לבד?
או לומר לעצמי לא נורא בפעם הבאה.
אז אני רוקדת לא רע כבר כ 5 שנים וגם נראית נחמד שואלת את דעכם גם מה עושים?
וגם פתוחה להצעות אם יש.
or4358 התשובה מתחלקת לשתיים שבסתירה
01/12/11 13:33
רציתי להציע לך פתרון שמצליח מניסיוני לכ - 60 - 70 אחוז. פונים למרקיד - הטלפון מצוי ב"רוקדים" וגם בפירסומים של שבת זוגות - יש גברים שפונים אל המרקיד למצוא בת זוג והמרקיד מתווך ביניכם.
אבל, לאחר התיווך, כשמתקשרים, יש שאלות !! לעתים מביכות !! אבל חלקן הכרחיות. הראשונה - כמה שנים את רוקדת ומה הידע שלך מאחר שבשבת זוגות חלק נכבד מהריקודים הם משנות השמונים, תשעים והלאה.....
כתבת שאת רוקדת חמש שנים ?? בעיה. אז, הגובה, איך את נראת, גיל, איפה את רוקדת וכו' כנראה
יחסך ממך אלא אם תמצאי מישהו ברמה שלך ומה שלא תדעו או תעתיקו או תשבו בצד.
אני הייתי מיעץ לך, אם זה באמת כל כך חשוב, לבוא פעם אחת, אבל לכל ההרקה, ולראות. זו חוויה, זה נחמד, יש גם כיבוד, קפה ושתיה וארוחה קלה ב - 13.30, תתרשמי ואולי גם תזקי בבן זוג שזה נדיר.
רצוי שתעמדי בסביבת המרקיד ואל תתבישי לידע אותו על מטרת בואך. ירון כרמל ממש חמוד.  
אם תתרשמי שאת יכולה להשתלב תקבלי ביטחון לפעם הבאה.
בהצלחה
ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
0542066674
01/12/11 13:56
אולי יהיה נחמד
בחירה בין שלושה מצבים בריקודי זוגות:
01/12/11 15:08
בחירה בין שלושה מצבים בריקודי זוגות:
א. קשר עם בן/בת זוג מזדמן.
ב. קשר עם בן/בת זוג קצר מועד
ג. קשר עם בן/בת זוג מתמשך

לכל מצב יש יתרונות וחסרונות:
בזוגיות אירעית יש + היעדר מחויבות
עם אפשרות לחלופים פוליגמיים.
המינוס זה חוסר השליטה ומציאות
של "יום עסאל ויום בצאל".

בזוגיות קצרת-מועד, יש מבחן
של "ימי-חסד" ובדיקת ציציות
של "רווח" ו "הפסד". הברכה, זו
הזדמנות ליצור קשר משמעותי. הקללה,
שיש אקדח צמוד לרקה ולחץ מתמשך

זוגיות קבועה, שכרה ועונשה בצידה.
יש מעורבות רגשית ומאידך, תלות.
זה מעניק רגעי אושר ושק דמעות...

אז מהי האסטרטגיה העדיפה?

החכם, בוחר בקצת מזה וקצת מזה.
המנוסה, מתחיל בזה וגומר בזה.

המחפש נישואין, נובר באופצית הקשר
קצר המועד. השוחר ריגושים, מגשש
ומפשפש בזוגיות מזדמנת. הדורש
משוש-לב רומנטי, רובץ בזוגיות מתמשכת

לשאול את המרקיד
01/12/11 17:55
1. מה הסיכויים למצוא סידור במקום
2. יכול להיות שהמרקיד מכיר בן/בת זוג שמחפש/ת ואפשר "לשדך"
"פנוי להובלה" ולתשומת-לב הבנות!
02/12/11 18:56
אחת הדרכים שיכולה להקל על מציאת בן-זוג לריקודים היא מציאת דרך נאותה לזיהוים
המהיר של אותם רוקדים פוטנציאליים פנויים!
למשל המדריך יכול להכריז על מיתחם מסוים באולם כאל איזור "שידוכים"
או למשל לענוד תג שמעיד על היותך "פנוי להובלה"!
אשמח אם ארגון המרקידים או הרוקדים יציע שיטה מעשית ,יעילה ונאותה לזיהוי ה-"חשודים"...

אתמול באוניברסיטה,שלא כמנהגי, הייתי ממוקד בעיקר באיזור הטריבונות,
ולתדהמתי גיליתי שיש עודף גברים (וביניהם רקדנים טובים!)...
האם זה מקרי או שעליי לדאוג...

הבעיה היא לא ב"פנוי להובלה"
03/12/11 22:57
1צפיות
אלא בהתאמה בין בני הזוג, שנאמר
"לא ילכו שניים יחדיו, בלתי אם נועדו" !

חנן
דילמה?למה?
02/12/11 23:50
למה לא לנצל את החופשה היזומה לראות מה השתנה? באים נתקלים ברוקדות חדשות,אולי אפילו מוצאים בת זוג יותר טובה או נוספת לעת מצוא כשהקתולית לא יכולה להגיע..ומקסימום מקסימום,יצאנו מהבית וחזרנו הביתה עם הערכה חדשה לקתולית שלנו והודאה לאל על שיש לנו אותה.הכל בסדר.רק ריקודים.לא קרה כלום.
בכל נמל אישה אחת לפחות!הפוליגמיסט האולטימטיבי
03/12/11 08:39
אני מכיר בחור,שהוא רקדן-על וגם נראה לגמרי לא-רע,
הוא מחזיק בצי של בנות-זוג,בכל הרקדה בת-זוג או שתיים לאותו ערב,
על בסיס קבוע,בנוסף יש לו במלאי בנות-זוג למשימות מיוחדות כגון מרתונים,
שבת זוגות, ערבי נוסטלגיה וסופי-שבוע ארוכים!
בכרמיאל האחרון הוא זכה לרקוד עם כ- 20 בנות-זוג לפחות, מהאיכותיות שיש!
הוא מת ש-"יבריזו" לו מדי פעם, כי עבורו זו הזדמנות נהדרת להרחבה נוספת של מעגל בנות-הזוג!
האם אתם מכירים עוד אנשים יוצאי-דופן כאלו?
מבקר12 - לא כל כך מדוייק .....
03/12/11 10:20

אתה בוודאי התכוונת אלי ........
  אז בכרמיאל רקדתי רק עם 12 עלמות חן
  ולא שאני זכיתי לרקוד עימם , אלא הן זכו לרקוד עימי
tzion10 תודה לך על הודעה "חכמה"נוספת
03/12/11 10:52
אני"נהנה"לקרוא את הודעותיך ה"חכמות"כאן בפורום.
יום יבוא ואתה תכתוב משהוא שיש מה ללמוד ממנו.....
אשרי המאמין.....
ציון יקירי-לא כותב את הדברים מתוך כוונה לפגוע בך,חס וחלילה,אבל למיטב הבנתי הפורום נועד לדיונים רציניים,ולפעמים עם הומור.
ציון ידידי(אנחנו מכרים ותיקים)דוקא מאותו מקום של ידידות,בתור חבר אני מצפה ליותר,כן דוקא ממך.
º
03/12/11 13:59
גשם במאי "אנחנו מכרים ותיקים" תזכיר לי ?
03/12/11 14:55

אני ממש ממש לא נעלב ולא נפגע
  כי אין לי ממה ..............
  חבר יקר
  חוש הומור זה מה שצריך לפעמים

ואולי הכעס שלך נובע ממה שכתבתי בעבר
  ההשוואה בין נשים לגברים ???
  עם עובדות אי אפשר להתווכח

ציון היקר-עם עובדות אפשר להתווכח!
03/12/11 15:20
אנו רוקדים מדי פעם באותן הרקדות.
אמרנו מדי פעם שלום בהרקדה.
ציון ידידי-אתה כותב שרקדת בכרמיאל עם 12 רקדניות והן זכו,מהסיבה שרקדו איתך.
מחמת כבודך לא אכתוב מהו מספר הבנות שאיתן רקדת,ואף לא אביע דעה על כישוריך כרקדן.
אני לא כועס על מה שכתבת בעבר,אני עדיין מחפש הודעה אחת שלך שתעניין כאן את הציבור.
חושב שאתה מכיר פתגמים.
סייג לחוכמה שתיקה.
גם אוויל שותק לחכם יחשב.
אם אתה מבין את המשמעות,הרי שתחשוב פעמיים לפני שתשלחץ על ...שלח.אני דואג לתדמית שלך.
בידידות ,חברך להרקדה.
אני לא מאמין למה שאני קורא !!!!
03/12/11 18:39

תגיד לי רק אם אי פעם פגעתי בך -  אני מוכן להתנצל
    אחרת אין לי הסבר למה אתה מגיב כך

ציטוט
   "ציון ידידי-אתה כותב שרקדת בכרמיאל עם 12 רקדניות והן זכו,מהסיבה שרקדו איתך."

לא יכול להיות שאתה רציני
    יש לי בקשה אחת - כשתפגוש אותי תציג את עצמך לפניי
    אתה ממש לא מבין הומור,  הא ??!!!

ציטוט
     "מחמת כבודך לא אכתוב מהו מספר הבנות שאיתן רקדת,ואף לא אביע דעה על כישוריך כרקדן"
      תראה לאיזה שפל ירדת ..........

ציון-בחיים לא פגעת בי
04/12/11 06:56
אתה ממש לא מבין בקורת.
ואין לךי כוונה לריב איתך,להיפך יש לך רצון לכתוב דברים מיוחדים,וכשתכוב דברים כאלה,תקבל מחמאות.
ואם תכתוב דברים לא הגיוניים,אז תקבל מעט ביקורת.
זה הכל ציון ידידי.
ציון ידידי היקר
03/12/11 17:13
נו, באמת? איך אתה מעיז לנסות להעלות חיוך בפורום כל כך רציני, העוסק בדיני נפשות?
מתי תלמד? האם כל מה שאני מסביר לך השכם והערב נופל על אוזניים ערלות?
שלך, בחברות אמיצה, סתם חבר!
º
ציון, אהבתי! (מזל שאני לא מבקר-50! )
03/12/11 22:00
הרקדת זוגות אולמי חן,קרית ביאליק
30/11/11 09:19
1צפיות
הרקדת זוגות אולמי חן מרקידים ניסים בן עמי ,וענת, כרגיל הרקדה חברה, הכל נפלא ,רפרטואר עשיר ומגוון, לימוד ריקוד חדש וחזרה על הישנים, רחבת הריקודים היתה גדושה ברוקדים, וכאשר היוצר מישל, וגילי נכנסו והרקידו , זה גרם לפרץ סערת רגשות ושמחה, אציין בתקופה האחרונה היוצרים יוצרים ריקודי זוגות מקסימים, משירים יפים ונעימים לאוזן, ניסים הביא תפוחי עץ טעימים ונענע, מהמטעים שלו מרמת הגולן, הווליום היה בחוזק הסביר, ועל הביצוע אישתו של ניסים, תודה על הערב המקסים, ותודה לכל המרקידים על העונג והשמחה, אברהם
כט בנובמבר
29/11/11 18:47
4צפיות
לפני 64 אישר האו"ם את תוכנית חלוקת ארץ ישראל
המונים יצאו לרחובות לרקוד במעגלי הורה http--www.chagim.org.il-UserFiles-Image-29nov.jpg

חושבים שריקודי הורה ספונטניים היו קורים גם היום 64 שנים אח"כ?
היי סיגל, סתם קפצתי
30/11/11 02:05
1צפיות
בס"ד
אתמול היו ריקודי הורה בירושלים, במסגרת חגיגות שנועדו לשחזר את כ"ט בנובמבר.
איזה יופי!
30/11/11 10:47
הייתי מצטרפת למעגלים
באמת?
30/11/11 12:06
את יודעת לרקוד הורה?... כי הקפיצות המגוחכות שהילדים קיפצו שם לא היו הורה, בטח לא כזאת שרקדו בכ"ט בנובמבר (פדיחה למי שהכין את הריקודים לאירוע הזה)
וידאו של הריקוד "עלם ועלמה"
29/11/11 18:04
30צפיות
שלום לכולם
כפי שידוע השיר "עלם ועלמה" הוא שיר מדהים
בבדיקה שעשיתי ביוטיוב וב GOOGLE VIDEOS
מצאתי רק שני סרטונים העונים לתוצאת החיפוש

האם יש סרטי וידאו חופשיים נוספים?
אני יודע שקיים באתר 'רוקדים' אבל אני שואל אם יש עוד
תודה
עלם ועלמה, ועל חילופי זוגות במחנה הילולה
02/12/11 02:08
3צפיות
במחנה הילולה, שהיה במהלך פורים האחרון, יוסי (המארגן) עשה דבר מעניין שלא ראיתי לפני כן. הוא התחיל את סט הזוגות הראשון של הערב הראשון עם הריקוד בא לה שהוא, כידוע, ריקוד בו מחליפים בני זוג בערך 15 או 20 פעם. ראיתי את זה בעבר כמובן אבל הפעם יוסי הפסיק את בא לה אחרי כ-5 חזרות וביקש מכולם להישאר במקומם ולא לחזור לבני הזוג המקוריים.

ואז הוא המשיך את הסט עם ריקודים "רגילים" כאשר אחרי כל ריקוד מחליפים בן זוג כמו בבא לה.

הריקודים שנרקדו היו:

כאן בדרום
סתיו לבן
הסומבררו
עלם ועלמה

ולאחר מכן שוב בא לה והפעם גם ארוך יותר לסיום של הסט.

שאלתי אותו אז ממי הוא העתיק את הרעיון ויוסי ענה שחשב על כך בעצמו.

לדעתי הרעיון היה מצויין. אמנם מתאים בעיקר למחנות אבל בעצם מדריך בעל יוזמה יכול לנסות את זה מדי פעם גם בחוג רגיל. לניעור הקיבעון.

בעצם למה לא לעשות סט קצר כזה בכל חוג בכל שבוע?...

ייתכן שהדבר כבר נעשה ויהיה מעניין לשמוע היכן.

עלם ועלמה (זוגות מאוד לא "סטנדרטיים"...)

צילומים חדשים לצפייה חינם באתר רוקדים
29/11/11 17:53
13צפיות
46 צילומים חדשים של ריקודים לצפייה חינם
46 צילומי ריקודים - חדשים (וגם לא חדשים) -  לרשותכם לצפייה חינם באתר "רוקדים" (בכפוף להרשמה לאתר ולאישור לקבלת אימיילים).
עד כה כבר למעלה מ-3,300 ריקודים ישראליים וריקודי עמים - ילדים, שורות, מעגלים וזוגות - לרשותכם באתר
למציאת כל ריקוד ב"חיפוש מתקדם" הקישו כאן.
4 ריקודים מרשימה זו עדיין לא עלו לצפייה מלאה והם יועלו רק בסוף השנה (ניתן לראות 20 שניות מהם).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום