בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

רוקדים יקרים כשנכנסתי לראשונה לפורומים של תפוז חיפשתי, כמובן, פורום לריקודי-עם ונדהמתי להיווכח שפורום כזה לא קיים.

הכיצד? איך יתכן שתחום זה, ממנו נהנים עשרות אלפים בכל הארץ (ובעולם), אינו בין הפורמים של תפוז? האם בין כל הרוקדים אין כאלה הגולשים ברשת? ואולי בגלל שאין בעיות ואין מה לאמור ולשאול בנושא ``ריקודי-עם``? אולי בנושא זה רק הרגליים הן ש"מדברות" והראש בכלל לא חושב ומתעניין? לדעתי, אין זה כך. אני בטוח שבנושא חברתי, תרבותי זה יש הרבה שאלות ובעיות המציקות לכם ואין לכם היכן לשאול וממי לקבל תשובות ותגובות. וחוץ מזה הרי יש לכולנו כל כך הרבה מה לומר...

אז זהו - זה המקום!

אני בטוח שנפגוש כאן מגוון דעות ורעיונות רחב ביותר וגם לכם יהיה מה לאמור-לכתוב על מה שכתבו חברים אחרים.

...אופס רגע, נא לקרוא ולהפנים: בפורום שלנו מדברים (כותבים) בנימוס. כולם מכבדים את כולם ולכולם זכויות שוות (נו טוב... לנו, המנהלים, יש קצת יותר "זכויות" כדי לדאוג שהכל יתנהל כשורה, אבל איש לא יפגע בשל כך באופן אישי. מבטיחים! ).

"ביקורת בונה"? יש דבר כזה? איננו בטוחים. אנו שמחים לקרוא משובים על פעילויות בתחום. על המשוב להיות "לגופו של עניין", ז"א יש לנמק בצורה מדויקת את הטענות והבקשות המועלות.

השמצות אישיות וביקורת הורסת יורדו מהפורום.

מסרים אישיים, שאינם נוגעים לכלל חברי הפורום, אנו מבקשים להעביר באמצעות "מסר אישי".

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה.

חשוב מאד: הפורום הנו במה לדיונים. מידע על הרקדות תוכלו לראות באתר "רוקדים" . אין אנו רוצים להפוך פורום זה ל "לוח מודעות" ולכן איננו מאפשרים הודעות על אירועים עתידיים ועל הרקדות קבועות. יחד עם זאת, לאחר התלבטות רבה, החלטנו לאפשר אך ורק הודעות מסוג זה:

1. הרקדות חדשות לפני פתיחתן.

2. אירועים חד פעמיים או חד חודשיים.

3. במקרים מסוימים, הודעות של המנהלים לפי שיקול דעתם.

ההודעות שבסעיפים 1 ו-2 יועלו אך ורק ע"י המדריכים המבצעים של אותה הפעילות, בשמם האמיתי בלבד. אפשר לצרף להודעה גם תמונה או קישור. ההודעה הנה חד פעמית ולתמיד!

במקרים חריגים בלבד, ניתן לבקש מאתנו, המנהלים, שאנו נודיע בשם המדריך.

אירועים חד פעמיים/מתחלפים, ניתן גם לשלוח אלינו כהצעה ל "לוח האירועים" של הפורום ואנו נעלה אותם לפי שיקול דעתנו לאותו לוח בפורום. לוח אירועים זה מסודר לפי סדר התאריכים ותמיד תוכלו לחפש שם מידע על אירועים לעתיד.

תיהנו

"עונג-שבת"מוצלח ומהנה בגניגר-ח' אוג
29/08/11 12:00
10צפיות
"עונג-שבת"מוצלח ומהנה בגניגר-ח' אוג
ושוב חוינו עונג-שבת נפלא בגניגר, כבר בכניסה ניתן לחוש את האנרגיות הטובות באויר-האוירה היתה פשוט חגיגה ,
חגיגה של יוצרים, חגיגה של רוקדים ,וחגיגה של ריקודים
הגיעו רוקדים מכל קצוות הארץ, כשהפעם התווספו רוקדים רבים חדשים, ונקדם בברכה את אורחינו הדרומיים שהגיעו - אדווין, קרן, ועוד...שלחלקם זו פעם ראשונה- מקווים לראותכם בהמשך,
ונזכיר בברכה את רוקדינו הקבועים אידה ובני קלמן מקיבוץ ברעם, שמגיעים עמוסי ארגזי פירות- אפרסקים, אגסים ענבים תפוחים, הנכם פשוט נפלאים- תבורכו יקירי
ולצד   יוצרינו הוותיקים הקבועים - יענקלה לוי, סעדיה עמישי, מרקו בן-שמעון-  התארחו-אמנון שאולי, אלי רונן,
וגדול יוצרינו, היחיד ומיוחד שבדיוק חגג את יום-הולדתו ה-81 - הרי הוא יואב אשריאל, שהגיע עם בתו רקפת,
וגם מספר מדריכים המנהלים אולפני מדריכים- יגאל טריקי, עדנה קווה, ואביבה אורי,
כל היוצרים התקבלו בהרבה חום ואהבה-   אמנון שאולי לימד את ריקודו במעגל-"נגני כינרת", ורקדנו כמובן את "איומה בהר המור", לנר ולבשמים," לא לוקחת ללב" בשני הביצועים, לא נפסיק לשיר, שירה הנוער, הורנה נתגבר,ועוד...
ורקדנו מריקודיו היפים של יענקלה לוי- שורו הביט וראו, לילה בקהיר,  כד אל כד, על שדה ויער, שחרחורת, משעול הפרא,בין נהר פרת ,,,,,
ועם סעדיה היקר למדנו את "יה היזלי"- ריקוד חמוד בזוגות, ונרגענו ב" התרגעות," לי את אהובה, ,,,,
וריקודים מיוחדים רקדנו משל אלי רונן- ליל אביב, שלשה תרנים לאניה, שיר לפנות ערב, הפייטן, אמרו לי, אבל מחר אחזור, סופו של קיץ,....
מריקודין היפים של מרקו- דמדומים, לעצמי בלבד, ועמוק הים, ועוד.....
כבוד גדול קיבל גם יואב אשריאל שרקד עם בתו רקפת- ואיתו רקדנו- אל בורות המים,בוא בשלום, שירו של אבא,הורה ביאליק, ליל אמש, באביב תשובי חזרה,  ארץ טרופית יפה,  אספאניה קאני, וכמובן את רוב הקלאסיקות שלו.
ובקבלת השבת איזכרה אילנה את חברינו היקר חיים חדד שנפטר באופן פתאומי בחודש שעבר, והזמינה  את ציונה לשירת סולו, כששרה לנו שירי רועים, ומעט משיריה של שושנה דמארי,
ולאחר כל הברכות והקידוש, חזרנו לארוחה המסורתית ולריקודי שנות השישים, ולריקודי שורות נפלאים "בצאת חתן" של מושיקו, ועוד מבחר יפה, וחזרנו לריקודי המעגל...
בהם היטיב יאיר בינו לשלב ריקודי נוסטלגיה מהמשובחים שיש- מעט מהרפרטואר- השוטר אזולאי, הורה האחזות, אם הופלנו, בפונדק ביתי, זמר לחג, ניגונו של ברל, צליל רועים, נופים, מור, חלומות, דילאם בזאן, ג'מעה, באה מנוחה לייגע,
ובמסילה לבאר-שבע שהוקדש לרוקדים מהדרום, שושן ריחני, קרייה, הורה מולדת, הורה חפר, דבקה קציר, ועוד יפים ומשובחים.

וריקודי-עמים- מעגלים מיוחדים בה רומנין מדלי,קראי דונבסקו, פוצ'ימיש, סאנטה ריטה, פלורצ'יקה,בהם הפגינו את כישוריהם מיטב רוקדי העמים. שזכו למחיאות כפיים סוערות.

ועל כל אלו-האוירה ההשקעה החגיגה  נודה לאילנה ויאיר המקסימים והחביבים שתמיד תמיד דואגים כיצד להיטיב עם הרוקדים.
לכם יקירי על הכל..
הפעם הבאה- ב-30/9 מוצאי חג השני של ראש השנה ייערך עונג-שבת כרגיל החל מהשעה 17:00.נגיענ לשרוף  קלוריות  מכל ארוחות החג- אז שיהיה חג-שמח לכולם.
בגניגר - נטסטלגיה לשמה ובפתח תקוה אצל ויקטור
27/08/11 15:44
8צפיות

תחילה  בגניגר -------

האולם מתמלא מפעם לפעם.

בעיקר, צעירים, בוגרי אולפנים ורקדנים  מצטינים.
רוקדים את הריקודים בקלות.
אני  מרגיש  שחזרתי לנעורי.

קבלת השבת היתה עשירה ומוגוונת.
אילנה  - סופרת ומשוררת לעתיד - קראה לנו  הגיגים ומחשבות שלה,
תענוג לשמוע.
ציונה זמרת מצוינת הנחתה את השירה , בלי מצגות ,כולם מלמלו את המילים אחריה

שרה דיברה בצורה חינוכית   על תרבות האוכל והארוחות .   ש כ ו ל ם     מ ב י א י ם     למיפגש הזה.

הרצוי שכולם יאכלו מכולם. כלומר - לא להתבודד בקבוצות ולאכול רק מה שמעמידים על השולחן   "הפרטי"

חברים  הבינ ו -  
שיש  להביא משהו לכולם לאכול ולא רק את הבטן  הריקה והרעבה , שלהם  

בהמשך היתה הרקדה מעולה. רקדו באמת נוסטלגיה.

בשורות רקדו  את "בצאת חתן" של מושיקו.
יואב אשריאל הגיע עם בתו רקפת ורקדו הרבה מריקודיו.

המדריך האורח היה אמון שאולי , שלימד ריקוד מעגל נחמד. הרקיד את ריקודיו הקלסיים.

אלי רונן הגיע גם כן עם הכובע המפורסם שלו - אשר עדה "גנבה" לו - וחבשה אותו כל הערב.

נהניתי מאוד והחלטתי  לכתוב משהו.

בנוסף אני רוצה לספר שהתארחתח בחוג של ויקטור גבאי , בספורטן פתח תקוה (ביום שני)
ונהניתי מאוד. לימדתי את הריקוד שלי -  "היי שלום ילדונת"  (נוצר בשנת 1977)
וצחקנו ביחד כשהדרגתי את "רועה ורועה" - ריקוד החלפות., של לאה ברגשטיין ז"ל.

ויקטור מדריך מעולה אהוב מאוד. זכה לבנות חוג תרבותי ומכובד.

נאחל לכולנו חיים טובים והנאה מהריקודים

יענקלה לוי

נדמה לי יענקל'ה
29/08/11 14:05
3צפיות

כי את ריקודך "היי שלום ילדונת" חיברת ב-1988 ולא ב-1977.
הוצג לראשונה במחנה ריקודי-עם הורה שלום שנת 1988.

סימוכין:
ספר "נצאה במחול" של יענקלה לוי (עמ' 37).
דובלה - כרגיל , אתה תמיד צודק
30/08/11 01:33
1צפיות
אכן הריקוד " היי  שלום ילדונת"  נוצר ב - 1988
הרי הרישום מהספר

- 37 -

היי  שלום         (1988 )

לחן :           י. אלקיים
ריקוד : יעקב לוי
צורת הקבוצה: זוגות במעגל    נכה"ש

צעדי הבן - בת  ברגל השניה

חלק א

1-2 דריכה בשמ. לפנים והתרוממות עליה
3-6 סיבוב שלם ימינה בהתקדמות לפנים
7-10 צעדה תימנית בשמ. תוך פניה אל בת הזוג
11-12 העברת משקל  ימ. שמ.  פא"פ
13-14 2 צעדים לפנים ימ. שמ. והחלפת מקום  עם בת הזוג,
כשהבת עוברת מתחת  לידיים האחוזות
15-16 דריכה בימ ושהיה תוך פניה  נכה"ת    )נגד כיוון ההתקדמות(
17-32 כמו 1-16   נכה"ת

חלק ב

1-2 צעד חילוף מהיר  החל ברגל חיצונית
תוך התרחקות מבת הזוג והתקדמות לפנים.
3-4 כמו 1-2  לקראת בת הזוג החל בפנימית
5-8 2 צעדי  חילוף  מהירים  , החל בחיצונית ,
בן מתקדם לפנים ומסובב את הבת  בימינו.
9-12 צ.ת.  עם ניתור  בשמ. , פא"פ  באחיזת שתי ידיים
13-16 צ.ת. עם ניתור בימ. פא"פ
17-28 כמו 1-12
29-30 סיבוב ימינה תוך פניה לכיוון ההתקדמות   ימ.  שמ.  ימ.. וניתור
33-36 סיבוב ביחד באחיזת  טנגו  ב-2 צעדי חילוף מהירים החל שמ.
37-38 בן שני צעדים  שמ. ימ.   ומסובב את הבת ימינה  ימ. שמ.  בשמאלו

תיקון -הריקוד שלימד אמנון שאולי "נגני גיטרה"
29/08/11 12:52
35צפיות
ולא כפי שנכתב- נגני כינרת שזהו ריקוד של ספי אביב.
ומעט העל הריקוד- "נגני גיטרה"- ריקוד מעגל  יפה וזורם , לשיר יפה- ביצוע-שולה חן, ממליצה לשלבו ברפרטואר
מי כתב את "חרותי"?
29/08/11 08:45
23צפיות
אני מאוד אוהב את הריקוד והשיר(אותו שמעתי לראשונה בריקודים).
תהיתי מי כתב אותו.

לפי המצגת של גדי ביטון המלחין הוא אלכסנדר ארגוב. האמנם?

לפי ALLSONGS מדובר בקובי אשרת ושמרית אור.
http://allsongs.co.il/index.php?sType=1&sStr=%D7%9...

שירונט מודה שהוא לא יודע מי כתב אבל טוען ששמרית אור תרגמה:
http://www.shiron.net/artist?type=lyrics&lang=1&pr...

לפי "רוקדים" המלחין הוא "בנו אל" (מי זה?)
http://rokdim.co.il/rikudim/chipusRikudimOL.asp?is...

מישהו יודע?

תודה מראש!
LIBERTA
29/08/11 10:03
4צפיות
.

מדובר בשיר איטלקי בשם LIBERTA משנת 1987 שחיבר ככל הנראה צמד איטלקי מאוד מפורסם בשם ALBANO CARRISI (אלבנו ולא בנואל) ו-ROMINA POWER שהייתה אז אישתו.

תוכל לראת ביצועים רבים לשיר ביוטיוב

קליפ מתאים ל-9.11

אל בנו ביקר בישראל בדצמבר האחרון והופיע בהיכל התרבות. מאוד רציתי ללכת אבל אזלו הכרטיסים.

מי תרגם את המילים לעברית? אני מניח שאכן שמרית אור רק שבאקו"ם לצד שמרית אור רשום קובי אשרת כמלחין... (יתכן שהיה המעבד של הגירסה העברית).

הערה: אני לא יכול להיות בטוח במאה אחוז שהיו אלו אלבנו ורומינה שחיברו את המילים והלחן אבל הם היחידים שמצאתי מוזכרים בהקשר של השיר הזה. הם בטוח שרו אותו לראשונה באלבום שהוציאו ב-1987.
º
תודה רבה! החכמתי
29/08/11 10:21
2צפיות
º
הגיע הזמן לעשות לו גרסת זוגות
29/08/11 11:29
º
הכוונה לאת חרותי
29/08/11 11:30
º
את חירותי הוא ריקוד מעגל של שלמה ממן
29/08/11 12:01
17צפיות
במוזיקה ובמצגת של ריקודי העם אצלי מופיע
29/08/11 14:37
2צפיות
היוצר - ויקטור גבאי
את המילים או כתבה או תירגמה - שמרית אור
את הלחן כתב - בנו אל
והמבצע הוא - דורון מזר

ריקודים שמחים ובריאים
אורי גבעוני
º
הרימו את הכפפה את חרותי- זוגות
29/08/11 15:27
º
אבל יש ריקוד מעגלים למה ליצור עוד אחד?
29/08/11 17:14
º
למה לא?????
31/08/11 11:30
כי הבסיס של ריקודי העם
31/08/11 14:34
הוא ריקוד אחד לשיר אחד, וכפל ריקודים רק פוגעים בריקודים הקיימים, ביחסים בין היוצרים ומבלבלים את הרוקדים

הריקוד של ממן נרקד, ויש מספיק שירים שעוד אין להם ריקוד
º
יש את זה באיזשהו תקנון?
01/09/11 12:44
שמעת על חוק ההגיון?
01/09/11 16:13
צעד, לעתים התגובות שלך יכולות להתחרות בתגובות של עזרא כרמל
ליגד לדעתי לכל אחד ההיגיון שלו
01/09/11 17:35
אתה יכולצ לנסות להשוות אותי למי שאתה רוצה זה
ממש להתחבא ולא להסביר איפה פה ההיגיון.
כנראה זה אותו היגיון שמנחה כותבים אחרים לתקוף אנשים.
שתורמים ותרמו יותר מהם.
שבת שלום
º
צעד, ההשוואה רק מחמיאה לך
01/09/11 22:51
הרקדת חוף קרית חיים
28/08/11 12:17
5צפיות
המרקיד אילן בנדיקט, על אף החום הכבד והלחות גדשו רוקדים רבים את רחבת הריקודים, היה יפה, נראו מרקידים ויוצרים רבים שרקדו והדגימו, מה שראיתי ניסים בן עמי,יוסי פרץ,רחלי ויצמן,תמי דביר, אוסנת ליכטמן, והגדול היוצר מישל כהן ובת זוגתו שהדגימו  הראו ולימדו ריקודים רבים, אילן בקשת הרוקדים הקשישים בימים חמים אנא בריקודי מעגל ריקודים יותר שקטים ,לאילן יש חוג נפלא בימי ראשון מרקיד את גימלאי אגד קריות וצפון, אני איתם , לכן אנו אוהבים אותו ומעריצים, אברהם
ריקוד מדליק
27/08/11 19:02
1צפיות
אודשנים למחול בארץ או בחו"ל
27/08/11 12:41
2צפיות
שב"ש,

אני מחפש אתרים שמרכזים אודישנים ללהקות מחול (בלט, קלאסי, מודרני) מקצועיות בישראל/בחו"ל (בת שבע, אנסמבל או להקות בחו"ל).
מישהו יודע אם יש אתרים שמתעדכנים על מידע כזה?

חפשתי בגוגל ומצאתי אתרי אודישנים לריקוד בפרסומות או כנצבים בסרט. לא של להקות ריקוד.

מחפש גם אתרים שמרכזים בתי ספר לריקוד בארץ או בחו"ל.

מישהו מכיר?
אני חושבת שיש בתפוז פורום
27/08/11 21:03
לרקדנים יותר מקצועיים מאיתנו, נסה לשאול שם
º
חפשתי. לא היה.
27/08/11 21:10
מידע נרחב על אודישנים יש רק בפייסבוק
28/08/11 05:21
כל הפעילויות של להקות המחול (עממי, פולקלור, בלט קלאסי, מחול מודרני, מחול עכשווי וכו...) מתבצעות כיום בקבוצות בפייסבוק, רובן קבוצות סגורות, חלקן קבוצות סודיות. להלן פירוט של קבוצות נבחרות בפייסבוק שעוסקות במחול:

מורים למחול ותנועה

אירגון הרקדנים המקצועים בישראל

Summer Dance Programs Kcdc

Israel Dancers

http://www.facebook.com/israel.dancers?ref=pb

קבוצת מורי מחול- א.מ.ל.י:

http://www.facebook.com/profile.php?id=10000117044...

מחול מרכז ביכורי העתים:

http://www.facebook.com/profile.php?id=1578312917&...

להקת המחול הקיבוצית:

http://www.facebook.com/group.php?gid=115934052362

Fresco Dance Group -Yoram Karmi

http://www.facebook.com/pages/Fresco-Dance-Group-Y...

אתה יכול לשוטט בפייסבוק ולמצוא הרבה קבוצות שעוסקות במחול. לגבי אתרי אינטרנט, למיטב ידיעתי אין בישראל אתר אינטרנט המרכז מידע והודעות שוטפות על פעילות שוטפת בתחום המחול. צריך להתעדכן ישירות באתרים של מרכזי המחול או באתרים של להקות המחול. לקבלת מידע על להקות מחול (בלט קלאסי, מחול מודרני/עכשווי) הפועלות בארץ כדאי להתחיל באתרים של מרכז סוזן דלל ועמותת הכוריאוגרפים ומשם דרך הקישורים ניתן להגיע לאתרים נוספים בארץ ובעולם שעוסקים במחול.

לסיגל, פורום מחול בתפוז נסגר עקב מיעוט גולשים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה
01/09/11 11:10
אודישן- אנסמב'ל מיר'ב 2011
29/08/11 06:06
3צפיות
אודישן- אנסמב'ל מיר'ב 2011
האולפן האזורי למחול, חוף הכרמל- מרכז מיר'ב. (ליד זיכרון יעקב)
יום שישי 02 ספטמבר · 09:30 - 12:30

לאחר שנה מוצלחת, רוויה בעבודה מופעים והנאה,
אנו שמחים לפתוח את השנה החדשה עם אנסמבל מיר'ב.
אודישן לקליטת רקדנים חדשים, יתקיים ביום שישי, ה- 2/9/11. (פרוט בהמשך)
אנסמבל מיר'ב פועל בימי שישי בין השעות 9:00-13:30.
מתכונת העבודה:
שיעור קלאסי ושני שיעורי רפרטואר מודרני ביום שישי (חובה)
כניסה לכל השעורים של המסלול המקצועי בימים א-ה אחה'צ (בחירה)
מתכונת העבודה מאפשרת לרקדנים לשלב עבודה / שירות צבאי עם מסלול ריקוד מקצועי.
עלות המסלול הינה שנתית וכוללת שיעורים ללא הגבלה לאורך כל השנה.
המסלול מתאים לרקדנים מגיל 18 ומעלה, בעלי הכשרה של 3 שנים לפחות בבלט קלאסי/מודרני.

ההשתתפות במסלול מתנית במבחן קבלה שיתקיים ביום שישי, ה- 2/9/11.
סדר היום:
9:30-10:30, הרשמה והתארגנות (לרשות הנבחנים יהיה סטודיו לחימום)
10:30-11:30, שיעור בלט.
11:30-12:30, רפרטואר מודרני.
עלות האודישן: 30 ש'ח, במזומן בלבד.
יש להגיע בבגדי ריקוד ונעלי בלט.
המעונינים להשתתף באודישן, מתבקשים להרשם מראש במחלקת תרבות, בימים א-ה, בין השעות 10:00-18:00 בטלפון: 04-9549237/220 (אפשר להשאיר הודעה)
לפרטים נוספים, אפשר לפנות לענבל גלעד בטלפון: 052-3746036
מחכים לראתכם!
נשמח אם תעזרו לנו להפיץ את הארוע למי שיכול להיות רלוונטי (:
כתובות אינטרנט מצורפות:
שלום לכולם!!!!
26/08/11 18:24
אני מחפשת מתנדבות/מתנדבים לשיעורי מחול לילדים ומבוגרים אשר ילמדו במתנסים שונים ברחבי הארץ בעיקר באזור המרכז. מדובר באגודה של התנדבות בשיעורי ספורט ומחול בכל הסגנונות.מדובר באוכלוסייה במצב כלכלי נמוך ואני מעוניינת באנשים שאוהבים לתרום ולתת. קו"ח ניתן לשלוח:ortal_as@bezeqint.net
תודה רבה (:
יש בפייסבוק קבוצה מיוחדת של מורים למחול
27/08/11 06:41
1צפיות
טובי מורי המחול בישראל נמצאים בקבוצה הזו, חלקם בוגרי סמינר הקיבוצים או האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. נסי לברר בקבוצה הזו:

מורים למחול ותנועה

אני הגעתי לקבוצה הזו בזכות כמה רקדניות מצטיינות בלהקות מחול עממיות שהחליטו שהן רוצות לעסוק במחול ולמדו את המקצוע בסמינר הקיבוצים או באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. לרובן יש תואר מסוג  B.ed (תעודת הוראה). אחת מהן רוקדת כמובן אצל שלמה ממן...
תודה(:
27/08/11 21:16
אין לי פייסבוק לא מתעסקת עם זה אבל תודה רבה...גם דרך פה אנשים שרוצים להתנדב ויש המון כאלה יכולים לפנות אלי. ואני מפרסמת בעוד פורומים כמובן.
26/08/11 15:49
4צפיות
האייקון לכבוד החתולה שלי שממש ברגע זה שברה את המעמד לנרות שבת

(המשך...)
האייקון לכבוד החתולה שלי שממש ברגע זה שברה את המעמד לנרות שבת
ההרקדה של מושיקו - רגע לפני החופשה
25/08/11 19:17
1צפיות
אתמול בבית דני נערכה ההרקדה האחרונה לפני חופשה של שבועיים, נכחו חמשת מרקידי הבית, חיים צמח, אייל קרבלניק, מיכל בכר, תמיר שלו ואתי מעודה. כמו כן נכחו מרקידים אורחים וגם בני בית קבועים בהרקדה. בהנחייתו של אייל קרבלניק, נרקדו ריקודי דבקות (דבקה סמדר...), ריקודים מסוגננים שונים (בוקי דללה, אל המים...). ריקודים נשכחים (מים,...), חדשים (בזמן אחר, גובלין,...). כמו כן נלמד ריקודו של זעירי יניב, "אם יפול גורלך". ריקוד שנעלם משום מה וחזר ל פייס לא מזמן. וכן נערכה חגיגת ג'חנון ויין לסיום השנה.
אייל, אחלה הרקדה, תודה
כן שוב לכל מי שרוצה להגיע, החוג יוצא לחופשה של שבועיים.. לאחר מכן כל יום רביעי בבית דני באולם הגלגיליות.
שיר כלולות מנסה לפתור את המחלוקת
50תגובות
25/08/11 15:22
11צפיות
לאלה שמכירים את הריקוד, החלק השלישי עם העברות הידיים של בני הזוג

היה לי ויכוח לפני שבועיים עם בן זוג לריקודים (אקראי, אבל הוא מדריך)
אני טוענת שמתחילים מלמעלה כלומר למעלה למטה למעלה למטה והוא טוען שהפוך

ההסבר שלי הוא ש-
א. ככה אני זוכרת שלימדו אבל זה היה זמן אז אני לא אתעקש על העניין...

(המשך...)
לאלה שמכירים את הריקוד, החלק השלישי עם העברות הידיים של בני הזוג

היה לי ויכוח לפני שבועיים עם בן זוג לריקודים (אקראי, אבל הוא מדריך)
אני טוענת שמתחילים מלמעלה כלומר למעלה למטה למעלה למטה והוא טוען שהפוך

ההסבר שלי הוא ש-
א. ככה אני זוכרת שלימדו אבל זה היה זמן אז אני לא אתעקש על העניין הזה
ב. זה יותר הגיוני ופשוט מבחינת סיבוב הבת שצריכה לעשות רבע פניה שמאלה ולא סיבוב ורבע ימינה, ולראיה הריקודים רק הד קולך, ערב כחול עמוק, ליל סתיו

לתשובתכם אודה
חומות חימר
25/08/11 11:23
16צפיות
המשטרה מבקשת ממש כרגע בבית המשפט את הארכת מעצרה של הזמרת מרגול הלא היא מרגלית צנעני.
נראה שכל המדינה עוקבת אחרי העניין, חלק בדאגה, עצב, וקראתי שיש גם אחדים עם שמחה לאיד.

אנו רוקדים כמה ריקודים על פי שיריה של מרגול.
כמו: חיזורים, חומות חימר, לעולם, ארץ אש וארץ ים, אז מה... ועוד.

אחד מהם נרקד כמעט מידי שבוע במטרווסט רעננה - חומות חימר - ריקוד מעגל של יום טוב אוחיון.

המילים של רחל שפירא והשיר מתחיל כך:

חומות חימר סוגרות עלייך
אחות קטנה חבל עלייך
חומות חימר עונות בצורת
אחות קטנה את לא נזהרת.

וואי וואי - איך שמצבה של הזמרת מתבטא במילות השיר.

מאחל למרגול... באמת מכל הלב.. שתצא מהעניין הזה והכל יסתבר כ"עורבא פרח"... מי יתן.
מצטרפת לסיום של ההודעה שלך
25/08/11 11:49
4צפיות
כולי תקווה שזה באמת עורבא פרח

אישית אני חושבת שהשיר/ריקוד הכי יפה של מרגלית הוא ארץ אש וארץ ים
º
חומות חימר-י.ט.אוחיון
25/08/11 11:53
9צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אני נמס מרגש כשמשמיעים את ארץ אש וארץ ים |בנד
25/08/11 12:41
5צפיות
º
כנ"ל.. ...
27/08/11 01:46
בוקי דללה.זה ריקודים עם במיטבם.הנה קישור
24/08/11 18:23
10צפיות
בוקי דללה
24/08/11 18:48
19צפיות
זה ריקוד עם ישראלי כמו שפלפל זה מאכל לאמי.
הפלפל נולד במצרים.הנה כתבה
24/08/11 19:02
כן אבל המצגת זה רחוק מלהיות בוקי דללה זה
28/08/11 10:23
2צפיות
בקושי מזכיר ,אם לא הייתי שומע את המוזיקה הייתי חושב שזה ריקוד אחר.מצטער.
בוקי דללה זה כלה יפיפיה
28/08/11 18:53
5צפיות
תהנו מעוד ביצוע של בוקי דללה
http://www.youtube.com/watch?v=ejUtedWPEfA
הרקדת זוגות בית חן קרית ביאליק , ניסים בן עמי
24/08/11 13:35
5צפיות
שוב הרקדה נפלאה, הפעם חזרנו על ריקודים ישנים מהקלסיקה, מרוב לימוד ריקודים חדשים נישכחו הישנים, וטוב עשה ניסים והרוקדת שאיתו ענת מכרמיאל שחוזר על הישנים, כיבוד עשיר ,יש אמרים שלניסים יש אדמות במקום טוב שם הוא מגדל עבור הרוקדים נענע, ומין משובח של אבטיחים, אדומים מתוקים, ומרעננים, כמו שאנו אוהבים, על הביצוע אישתו של ניסים,  אברהם
ריקוד נולד בקמפ בתנועה
23/08/11 11:02
1צפיות
אמרו לי משהו שיש תחרות כזאת בקמפ ליצירת ריקוד מישהו יודע פרטים, שיר משהו?
פרטים על התחרות
23/08/11 12:22
פרטים על התחרות
קוים כלליים:
התחרות מחולקת לשני שלבים עיקריים:
1. שלב האודישנים (סינון ראשוני)

בשלב הזה יכול להשתתף כל רוקד שמעוניין בתנאי שהוא משתתף בקמפ!

באתר קמפ בתנועה ובפייסבוק של הקמפ ושל המדריכים המשתתפים
יופיע השיר להורדה "כולנו רקדנים" שכתב, הלחין, עיבד ומבצע במיוחד לקמפ בתנועה -3, הזמר מיכה ביטון.

כל רוקד שיחבר ריקוד לשיר ישתתף אוטומטית באודישן שיתקיים בבית דני בתאריך 30.9.11
באודישן הזה ישפטו המדריכים של הקמפ ויעבירו את המתמודדים המתאימים להמשך התחרות.

אמות המידה לשפיטה: כוריאוגרפיה של הריקוד, דגש על עמידה בקצב, הופעה כללית והתאמה בין מילות השיר לצעדים ולאווירה.

2. שלב הגמר

בתחרות העיקרית יוכלו לקחת חלק 9 מתמודדים בלבד!

א. בחירת שיר:
כל מתמודד שעלה לשלב הזה יבחר באופן עצמאי שיר שהוא אוהב ומתחבר אליו באופן מיוחד.במידה ואין למתמודד שיר כזה, יוכל לבחור שיר מתוך מאגר מיוחד שהוקצה במיוחד לתחרות "ריקוד נולד" באתר ארגון המדריכים.

לאחר שבחר את השיר, יחבר לו המתמודד ריקוד לפי רצונו. בתנאי שלשיר שיבחר לא קיים ריקוד לפי רישומי ארגון המדריכים.

כל 9 המתמודדים יציגו את הריקוד שלהם במהלך הקמפ כשבסיום יוכרז על המנצח בתחרות.

ב. מפגש עם יוצר מוכר:
לאחר שתסתיים מלאכת חיבור הריקוד נפגיש את המתמודדים עם יוצרים מהשורה הראשונה כגון אבנר נעים, יענקלה לוי ועוד..., מטרת המפגש היא לתת משוב למתמודדים על הריקוד אותו חיברו ,הדרכה ו/או שיפורים לפי הצורך כשהחשוב מכל עידוד להצלחה בהמשך הדרך.

למפגש הזה נצרף גם זמר, משורר או כל אדם שיש לו חלק בשיר בו משתמש המתמודד לתחרות. מטרת המפגש זה היא לקבל הכוונה נוספת לחיבור הריקוד כגון תחושות אישיות בכתיבת השיר מאין זה בא בדיוק או תחושת המבצע בשיר עצמו.

הערות:
א. מטרת מפגשים אלה היא לגרום לחוויה בלתי נשכחת אצל המתמודד ולהעצים אותה לאורך כל התקופה בה הוא משתתף בתחרות.

ב. כל השלבים הנ"ל ילוו בצילום במטרה לתעד את החוויה העצומה, את הריקודים ואת המעברים משלב האודישנים לשלב התחרות העיקרי ועל כן חשוב ליצור סביבה של תחרות קלילה וספורטיבית להנאה מרבית של כולנו ובעיקר של המתמודדים שיהיו בלחץ פיזי ונפשי עצום.

לפרטים נוספים קובי 050-7714222 kobimarkid@gmail.com ובפייסבוק: kobi michaeli
תודה על שיתוף הפעולה
נוסף ב-18 אוגוסט‏
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מודעת פרסום 2
23/08/11 12:26
3צפיות
מודעת פרסום 2
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני לא חושבת שזה קשור ל"ריקוד נולד"
23/08/11 13:34
1צפיות
נשמע כמו "ערב כשרונות צעירים"
שבת דדו 20/08, אינטיפאדה זה (לא) כאן...פרל ?!
22/08/11 15:30
3צפיות
למי "שהחמיץ" את השבת האחרונה בהדרכת אלעד פרל..."הפסיד" 'מרתון' הרקדה
בסגנון "פראך-אינטיפאדה" פראקסלנס.

מצדיק לתלות ת'נעליים בחישוב שבת תורך בפעם הבאה...

חצי שעה לסירוגין שטופת זיעה ריקודי "היידה היידה"  "יאללה יאללה", על טהרת מוסיקה מזרחית
כבדה. נראה פרל שנהנית עד "שיכרון חושים" להתבונן אם בכלל... מחוץ למעגל.

הרקדת עצמך כל הערב גימיק ריקודי חדש חדש שרק אתה וחוג רוקדיך יודעים
ו/או ריקודי 'פרכיאדה', בלי רגע של נוסטלגיה לריקודים הישנים במעגל.

נדבקת פרל ב"חידק" המוסיקה המזרחית שמנצחת על ההרקדות בהדרכתך.

בתור מכור לריקודי עם, אני אפילו לא מתיימר להגיע להרקדות שלך...

1+1...זכור את המילים שלנו;  עתיד הדרכתך פרל כעתיד המדריך מ.אמסלם - חארטה ריקודי
עם על טהרת מוסיקה מזרחית...רק בלי רוקדים !!!

ובכן, מי שלא נכח בשבת האחרונה, לא הפסיד נהפוך-הוא...

חבל שמדריכי בוסר לא מנוסים לא קוראים כאן ולא ערים למשוב הרוקדים, לפחות כאן,...אם לא "קוראים"
פני הרוקדים בהרקדה בפועל.

פרל, עוד תגדל ותבין שהמוסיקה הארץ-ישראלית לא מתה.... אל תספיד אותה.

ההרקדה - נשמת המורשת, אל תניח עליה שמיכה עבה.
קמי לדעתי את טועה בגדול
22/08/11 17:04
1צפיות
אבל כמובן שעל טעם וריח קשה להתוכח !

לדעתי ההרקדה היתה טובה !

כמות הריקודים המזרחיים לא היתה מעבר לממוצע בכל הרקדה אחרת.
(נכון שבזמן האחרון הנ"ל התרבו בכל ההרקדות)

נכון ההרקדה היתה שטופת זעה - כל הכבוד אלעד.
ונכון היה גם חם מאוד דבר שכנראה מנע מאלעד להפציץ בעוד ריקודים מהירים שאותם אני מאוד אוהב, והם גם כולם שמחים!
הריקודים האיטיים חלקם עצובים.

קמי שימי לב לכמות האנשים שמגיעים כשיודעים שאלעד מרקיד. ביחוד הצעירים!

לידיעתכם ביום חמישי פעמים כי טוב - החל מאחרי חצות (לא בטוח לגבי השעה המיוחדת) אלעד וירון ירקידו לתוך הלילה.

מקווה לקצב מטורף!

מוטי

על פי העריה, ההרקדה מתחילה ב 2000
22/08/11 17:15
1צפיות
אז מי מרקיד עד שיגיעו? י מרקידי חימום כמו לשלמה ארצי?
כנראה שלא היינו באותה ההרקדה!!
22/08/11 17:23
2צפיות
גם אני הייתי בשבת בחוף דדו - אלעד שם שירים " אשכנזיים " ו"ישנים" שאף מרקיד אחר לא מעז לשים והאנשים הצביעו ברגליים ורקדו  אחריו. המון אנשים הצביעו ברגליים והמעגל היה מלא ברוקדים למרות מזג האויר  הבלתי נסבל    החום והזיעה! נכון שהיו לא מעט ריקודי "היידה "  מה לעשות - כאשר תמצא  הרקדה בלעדיהם- אנא  ספר לנו- ונלך אליה ברצון!  נכון לעכשיו יש קהל שאוהב אותם וגם להם מגיע לרקוד קצת. יאמר לזכותו של אלעד- שלמרות צעירותו- הוא מבין מספיק בשביל לשים אותם ברצף ולאפשר לכל אלה שאינם מעוניינים לרקרוד אותם- לשבת כמה דקות ולנוח והמנוחה מאוד  נדרשה לאחר כמה וכמה ריקודי מעגל ישנים טובים  ו"אשכנזים" ומהירים שהריצו אותנו עד עלפון  . בתור מישהו שלא  מגיע להרקדות  של אלעד- מאוד יומרני מצדך להתיימר  לדעת על מה אתה מדבר. תנסה   להגיע להרקדה אחת- אולי תאהב והערה אחרונה - רק כי אני לא יכולה להתאפק- הגיל במקרה הזה לא יתרון - " מדריכי  הבוסר"  שאתה כל כך מתמרד עליהם- עושים הרקדות הרבה יותר טובות מכמה ותיקים כגון דדה- שעליו משום מה אף אחד לא מתמרד כאן וההרקדה שלו  הכי "מלכת השכונה" שיש !.
אז מה היה לנו?
22/08/11 17:48
1צפיות
שלושה מרקידי אינטיפאדה (אשכנזי, אמסלם ופרל). מי נשאר? - שניים - ירון ודדה. הראשון ירקיד השבת והשני מן הסתם בשבת הבאה, כך שבעוד פחות משבועיים צפויים לנו בהרקדה בדדו חמישה מרקידי פראך "מוסמכים"  (מתוך חמישה) ובא לציון גואל (מהתלונות!). ולגופו של עניין כבר אמרו חז"לנו זכרם לברכה שעל טעם וסירחון חבל להתווכח. אז כל אחד מוזמן לסתום את אפו כשיש ריקוד שלא לטעמו ולעבור הלאה.  
קמי 01 האם זאת הדרך לעודד מרקידים צעירים???
22/08/11 18:31
1צפיות
יכולת לדבר איתו באמצע ההרקדה ולהעביר את רחשי לבך למרקיד.
אני מכיר את "פרל" הוא אחד המרקידים הצעירים היותר מוערכים ,קשוב לקהל הרוקדים, מנומס ויודע לקרוא היטב את הרוקדים למרות גילו הצעיר.
בהרקדותיו בטכניון הוא מגוון  את הרפרטואר  בצורה מעוררת הערכה ומשבוע לשבוע הרפרטואר שונה ומפתיע .התמהיל של הסגנונות עונה על דרישות הרוקדים שאינו הומוגני הן בגיל והן ברצונות של כל אחד ואחד.
הביקורות על הרקדותיו תמיד טובות מאד גם מצד אורחים לרגע ממקומות אחרים בארץ.
כך שמהרקדה חד פעמית בשפת הים אינך יכול להתרשם לגבי טיבו של המרקיד ולהסיק מסקנות כל כך שליליות .
יש דרכים  להעביר ביקורת  הארות/הערות  ואני בעדן אך לא בצורה בוטה ומזלזלת כזו.

דיקו

º
23/08/11 10:40
2צפיות
º
....
27/08/11 01:52
1צפיות
בושה לנו או יותר נכון לך
23/08/11 22:52
1צפיות
גם אני הייתי בשבת בהרקדה בים כמובן , כיוון שלא הייתי מעלה על דעתי לפספס הרקדה של אלעד.

למיטב ידיעתי והבנתי ריקודי -עם כשמם הם ומיועדים לכל העם גם ל"פרחים" וגם ל"פרחים לייט"
האם מזרחי גם בימינו שנת 2011 היא מילה גסה??? העוד נכון לדבר על עדות כשהיום כמעט כולם "מעורבבים" ובינהם גם אלעד ???

לא ידעתי שהתשמח לשי, מה שיהיה (של הגבעתרון) , ושלמה ארצי הם שירי אינתיפדה חדשים  או שהיידה היידה של שלומי שבת זאת מוסיקה מזרחית כבדה. כנראה שבמוסיקה את/אתה לא מבינים כלל!!!!

לידיעתך הרבה קמי (או איך שלא תקרא/י לעצמך) את/ה ממש שוברת סטיגמות!!! , במו אוזניי שמעתי רוקד אומר לאלעד פעם שההרקדה שלו היא אשכנזית מידי, אלעד חייך ואמר שההרקדה שלו היא ארץ ישראלית ,מתאימה לכל הישראלים ושהוא לא מכיר את המושג אשכנזי או ספרדי.

אלעד קורא היטב את הרוקדים שלו , עובדה היא שהאולם בטכניון צר מלהכיל את כמות הרוקדים מצעירים  ועד צעירים בנפשם....  ועל כך אני רוצה לחזק אותו ולהגיד לו כל הכבוד ויישר כוח.

דע/י לך שבית המקדש נחרב בגלל שנאה וקנאת חינם......

ומעניין מה יגידו חבריך המזרחיים להרקדה ובכלל אם הם יידעו שאת/ חושב/ת עליהם שהם "פרחיים"????

תתבייש/י

אם יש מרקיד שדואג ומביא
24/08/11 09:55
1צפיות
את כל גווני המוזיקה בריקודים כולל מיזרחי אשכנזי וארץ ישראלי זה אלעד פרל.
מנסיוני והייתי כבר בלא מעט הרקדות בהדרכתו המצב הוא בדיוק הפוך מהמתואר למעלה.
נא לא להשמיץ.
tנראה לי שהגיעה כמוני לחלק האחרון של הערב
24/08/11 12:48
2צפיות
לי לא הייתה כל כוונה לרקוד. אך למרות זאת סיימתי את הערב בשני ריקודי זוגות דיי נוסטלגיים.
לקמי 01
24/08/11 01:34
1צפיות
כמה דברים לי אלייך או אליך,
נתחיל בכך שאם החלטת לתלות את נעלייך אז אנו הרוקדים נשמח מאוד לקבל אותם אם אינן עושה בהם שימוש!
מעבר, שבת האחרונה הייתה הרקדה מגוונת, שמחה והעיקר שהיו שם המוני אנשים שכל שהיה לשמוע מהם הם אך ורק תשבוחות.
משום מה איני מצליחה להבין מה תורם לך להשמיץ את המרקידים החיפאים ובעיקר את אלעד פרל.
כל הרקדה של אלעד היא הפתעה אחת גדולה מהסיבה שאין לדעת מה באמת מצפה בה, מה גם שהוא תמיד רוקד בתוך המעגל ועושה הכי שמח שיש..
וכן, גם ריקודים מזרחיים הם חלק בלתי נפרד מריקודי העם. כידוע, הם הריקודים שעושים הכי הרבה שמח.
בנוסף, אני חושבת שאם מרקיד כה צעיר כמו אלעד פרל מצליח לסחוף אחריו המוני רוקדים מכל הגילאים זה כבר אומר המון... ובאמת, כל מילה נוספת מיותרת!
אז את/ה באמת צריכך/ה להתבייש במה שאת אומרת.. זה ממש לא המקום..
ולהבא, אם יש לך תלונות שמור/י אותם לעצמך כי זה באמת לא מעניין אף אחד או שלחילופין, פשוט אל תרקוד/י יותר!!!
לקמי שלום
25/08/11 18:27
1צפיות
ממש לא רציתי להגיב, אבל אתה ממש מרגיז אותי.
לעניין ,כל המרקידים ,כולל אלעד פרל אורן אשכנזי,זה לא משנה אשכנזי ספרדי,הם נהדרים עושים עבודה נהדרת.
מיזרחי אשכנזי זה עבר מהעולם.
אדון קמי אתה לא יכול לבוא להופעה של שלמה ארצי ולבקש ממנו לשיר שירים של אייל גולן, או הפוך,
במדינה שלנו יש הכל .ריקודי עם לא שייך רק לאשכנזים או ספרדים, זה שייך לכולם.
הפיתרון, סבלנות, כבוד,הערכה, תודה,היום יש המון חוגים יפים ,מצא לך את החוג והמדריך שאתה אוהב ושם לך לרקוד.  
מישל כהו וגיל , היוצרים של הריקוד 'כשאני-
21/08/11 23:48
4צפיות
מתאהב'  כיבדו בנוכחותם את ההרקדה רבת המישתתפים במוצ"ש בחוף קרית חיים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום