לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

חדש: פניות למוקד 100 של המשטרה גם ב-SMS
21/07/14 01:02
97צפיות
* שתפו נא עם חבריכם ברשתות החברתיות, על מנת שכולם ידעו, וישמרו את המספר בזיכרון הטלפון שלהם.
במיוחד בעלי מוגבלויות שזקוקים למידע הזה.
אך גם לכל אדם אחר שהמידע יכול להועיל לו.

חדש: פניות למוקד 100 של המשטרה גם ב-SMS ובפקס/אימייל  

מהמשטרה נמסר כעת כי בתום עבודת מטה ארוכת טווח לאורך חודשים שנערכה במשטרת ישראל לשיפור השירות לאזרח והנגשתו לבעלי מוגבלויות עפ"י חוק, הסתיימה בימים אלה הטמעת המערכות הטכנולוגיות במוקד 100, המאפשרות נגישות ייחודית ראשונה מסוגה לציבור כבדי השמיעה והחרשים, ובכלל זה: מערכות מסרונים (SMS), פקס ודוא"ל.

מספר סלולארי להתכתבות במסרונים - 052-20-20-100
מספר פקס (המתקבל באופן ממוחשב) - 08-6525111
התקשרות באמצעות דואר אלקטרוני - listen@police.gov.il

לפי הדיווח ב'מבזקי חדשות בזמן אמת', במשטרה מדגישים, כי דרכי ההתקשרות הנ"ל מיועדות לשימוש אוכלוסיית כבדי השמיעה והחרשים בלבד - ובהיעדר יכולת לתקשר מילולית ובעת קבלת פנייה במוקד מופעלת התראה קולית מוגברת למתן מענה מהיר ומותאם.

מקור: http://rotter.net/forum/scoops1/113028.shtml

שתפו מידע זה.
חשוב מאוד.
יש כאן מאובחני CP?
20/07/14 18:11
85צפיות
כתבתי גם בפורום CP אבל נראה שהוא שוקק חיים לכן אני כותבת גם כאן...
אני בת 27, זה בטח יישמע מוזר למי שקורא את זה שרק לפני שבוע אובחנתי במחלה הזאת, כנראה.
אני אומרת כנראה כי שלחו אותי ל MRI ועוד בדיקות כדי לאבחן שזה אכן זה, אבל כנראה שכן.

הגעתי לנוירולוגית דרך קופת החולים, שעשתה לי בדיקה גופנית ובסוף השיחה הייתה בערך כזו
היא: טוב את יודעת מה יש לך נכון?
אני: לא
היא: יש לך CP
אני: ......
מה זה אומר?
היא: שיתוק מוחי, קל

אה, נהדר. מפילה פצצה וממהרת ללקוח הבא. ענתה לי באופן קונקרטי על השאלות אבל כשאת במצב של הלם מה כבר אפשר לשאול?..
אז היום כבר ניגשתי לפרופסור, מנהל מחלקת נוירולוגיה בבית חולים ידוע בארץ, שילמתי כ-1200 ש"ח ממיטב כספי בשביל שישלח אותי לMRI, יגיד לי שזה כנראה כן CP, אולי משהו תורשתי, אולי יעבור הלאה לילדים, אולי יחמיר בעתיד עם הריונות, אולי ואולי...
כששאלתי מה בעצם אומרת המחלה הזאת, כי חיפוש באינטרנט מעלה אפשרויות מפחידות, הוא אמר שקודם אעשה בדיקות ואחזור אליו כדי לוודא שזה אכן CP ואז נראה איך נמשיך. בגלל שזה רק "קל" אז כנראה שלא יהיה צורך בדברים אחרים בשלב זה אבל כן רצוי שאשאר במעקב נוירולוגי.

אז אני עם 1,200 ש"ח פחות, קצת יותר מידע אבל הכל בגדר של אולי, עדיין אין לי שמץ של מושג מה זאת המחלה הזאת וזה פחות או יותר נשמע כאילו אמרו לי "ניוון שרירים" או "סרטן" וזהו. בלי מידע.
נפלא, נכון?

הצילו מישהו יכול לעזור לי לפני שאשתגע
בבקשה.......
קודם כל - תרגעי
21/07/14 17:41
74צפיות
CP היא מגבלה לא תורשתית. לא ברור לי במה מתבטא אצלך ה-CP, אבל הוא כנראה קל מאד אם אובחן רק בגיל 27.

אני אובחנתי בגיל 3 חודשים, חי חיים מלאים, נשוי אב לילדים וסב לנכדים בריאים לגמרי.

בד"כ ניתן לשמר ואף לשפר את המצב בעזרת פעילות גופני ו/או פיזיותרפיה.

אם את רוצה עוד פרטים את מוזמנת לפנות בה"פ.
תודה רבה על התגובה
23/07/14 18:44
35צפיות
תהיה בריא
זכאות לתביעת נכות חוזרת מול ביטוח לאומי
19/07/14 22:22
111צפיות
נניח שאדם רוצה כל 6 חודשים להגיש תביעה להכרה בנכות והתביעה שלו נדחת כל פעם מחדש
האם יש הגבלה לכמות הפעמים שאדם יכול להגיש שוב ושוב תביעה לנכות מול ביטוח לאומי?

כתובות אינטרנט מצורפות:
רק באם יש החמרה במצבו...
20/07/14 10:42
65צפיות
אם יש החמרה שיגיש תביעה, יצרף את המסמכים הרפואיים העדכניים המוכיחים החמרה
º
האם רק ירידה בהכנסות גם נחשב כהחמרת המצב?
20/07/14 22:15
31צפיות
תלוי מה הסיבה לירידה בהכנסות...
21/07/14 08:36
39צפיות
אם זה בגלל ההחמרה במיגבלה...או שסתם פוטר או קיצוצים במקום העבודה.
º
מה החסרון בלהגיש תביעה כאשר אין החמרה?
22/07/14 11:30
29צפיות
לא ידונו בתביעה...
22/07/14 12:06
40צפיות
הרי אם לפני חצי שנה נדחתה תביעה עם אותם נתונים, עם אותם אישורים רפואיים, הרי כדי להופיע שוב בפני וועדה רפואית צריך להמציא נתונים רפואיים חדשים..כלומר החמרה
כבר שבועיים שנכים לא יכולים לנהוג ואין ניידות
19/07/14 11:22
221צפיות
נכים לא יכולים לחנות בצד הכביש  ולצאת במהירות מהרכב בשעת אזעקה כדי לתפוס מחסה.
נכה נפצע קשה ברכבו בדיוק מהסיבה הזאת, בגלל רקטה בתחנת דלק.
לא ברור למה ממשלת ישראל מנותקת מהעם ( כולל גם נכים גם קשישים ) שלא יכולים לרוץ מהר לתפוס מחסה מרקטות ומכריזה בלי בושה שהפעולה הקרקעית (שהתחילה אחרי שהוציאו לנו את הנשמה ימים ארוכים קודם לכן) היא למטרת ניטרול מינהרות   שמובילות מעזה לשטח ישראל, וזה הכל!!!
כמה זמן הם רוצים להשאיר אותנו סגורים בבית??
גם במלחמת יום כיפורים ממשלת ישראל פישלה  בגדול, כאשר היתה מנותקת מהעם ולא העריכה נכון את המציאות.
כל זחיחות הדעת  של הממשלה וגם בתקשורת כביכול כיפת ברזל עושה את כל העבודה ולא צריך לפעול  נגד הרקטות כי "העורף חזק" ולא מתרגשים מהאזעקות זה שקר אחד גדול. פשוט נמאס.
נכון, צודק...
19/07/14 12:29
108צפיות
כך זה כשאין מי שידאג לנו ..כשאין ארגון יציג שיציג מול המיממשל בתקיפות את מצבנו הקשה...
אתה כל כך צודק....מת לצאת הבוקר לטייל אבל מפחד...
º
חבל שכלי התקשרת הבינלאומיים לא מודעים למצב
19/07/14 19:16
55צפיות
אדון חכם - אתה טועה
19/07/14 22:47
99צפיות
אני מתגורר בדרום , בטווח של הנפילות , ואני מתנייד בכס''ג , וברשותי רכב מסוג וואן עם מעלון , אני מרותק לבית באין ברירה ועדיף כך מאשר שכל שני וחמישי יש נפילות , אנו נכי האיזור מעדיפים בטיפול שורש זה וגם לשבת בבית רק כדי שלא בעוד חודש או חודשיים יחזור המצב לקדמותו , אתה כנראה תושב גוש דן אם אתה מדבר כך ,לגבי תושבי גוש דן זה מצב של סיוט , אז מה אנחנו הדרומיים נגיד ?
הבנת הנקרא לומדים בכיתה א-חבל שאינך מבין כלום
20/07/14 06:33
80צפיות
אני כתבתי נגד הממשלה שלא פועלת להפסקת ירי הרקטות  אלא רק מתעסקת במינהרות ואתה כותב שאני טועה?
אתה פשוט לא מבין מה שכתוב ואין  לך מה להתגאות בכך. לעולם לא מאוחר ללמוד כדי להבין.
אתה כל כך עסוק בלהציג את עצמך כקורבן מסכן שאתה לא מבין מה כותבים פה. במקום להתמסכן תתחיל לפעול כדי להשפיע.
אנשי הדרום אימופטנטים בכיינים אם הם נתנו במשך 14 שנה שהמצב הזה יתמשך. כבר מזמן אנשי הדרום ובעקר תושבי  שדרות היו צריכים "לעלות על הבריקדות" (אני בספק אם אתה מכיר את הביטוי הזה) כדי להפסיק את השלטון זחוח הדעת שלנו, שלא סופר את האזרחים - לא בבטחון לא בכלכלה ולא בחברה.   בקיצור, לך ללמוד ותתחיל לפעול במקום להתמסכן!!!
אבי הדרומי
20/07/14 11:41
69צפיות
בזמנים קשים אלה, הרשה לי להביע הוקרתי והערכתי הרבה לכם תושבי איזור הנפילות בכלל והנכים בפרט. אני, הנמצאת מאד רחוק מאיזור הסכנה, ושקרה כבר פעמיים או שלוש שמשהו הגיע גם אלינו, נתקפתי בחרדה, ובדילמה איך אגיע למרחב ממוגן (שאין לנו).
אף אחד שלא נמצא בנעליך לעולם לא יבין ולא ידע משמעות החיים במקום כזה ולשמש מגן אנושי למדינת ישראל.
בימים שכאלה מצווה עלינו לחבק ולחזק אתכם. חיזקו ואימצו ונקווה שיחלוף במהרה ושחיילינו ישובו בשלום.
אם היית כזה חכם באדם
20/07/14 14:01
62צפיות
אם היית כזה חכם באדם
היית מבין שלא ניתן לצאת סתם בהצהרות על הפסקת הטילים
במבצע קרקעי קצר ומוגבל
כידי לעצור לגמרי את הטילים צריך לכבוש את עזה מחדש והרוב לא רוצים
היום כול בית חדש שניבנה הוא ממוגן ומה לעשות שיש המון בתים ישנים
וזה תהליך ארוך למגן את כול המדינה
כיפת מגן בהחלט נותן איזשהו פתרון ביניים עד למיגון המדינה או איזה הסדר
ובהחלט כרגע המנהרות יותר דחוף לטפל בהם כי לא כול יום ניכנסים לעזה
לא צריך הצהרות רק מעשים מדינה נורמלית לא מרשה
20/07/14 14:19
47צפיות
מדינה נורמלית לא מרשה חדירה לתחום שלה עם רקטות  במשך 14 שנים שזה מה שקרה פה.
שיגור טילים זה חדירה לתחום ,שלא לדבר על האסונות שקרו פה בגלל זה.
נתניהו האימפוטנט היה צריך לטפל ולהפסיק מיד חדירה  של טילים במקום לדבר ולקשקש מעל כל במה בנושא איראן.
האיום הכי גדול והמיידי הוא פה מתחת לאף - גם המינהרות וגם הטילים. אחרי שממשלה נורמלית הייתה מפסיקה את הטירוף הזה הייתה יכולה להתפנות ליחסי ציבור. בנושא איראן או כל שטות אחרת.
הצבא עכשיו סוף סוף בעזה. הוא חייב לטפל בשיגור הרקטות  והטילים. הרקטות כבר מזמן לא רק בדרום אלא גם במרכז וגם בצפון. אם מישהו חושב שזאת רק בעיה של הדרום הוא טועה בגדול. לצערנו, כל עוד זה היה רק בדרום לממשלה לא היה אכפת.
ועוד דבר - בגלל שהסורים והלבנונים מרגישים שאנחנו חלשים וקשקשנים, גם הם עכשיו התחילו בשיגור רקטות עלינו.
כרגיל, סובלים יותר אלו שסובלים תמיד ואלו הנכים שמרותקים לבית ללא ניידות. לא עוזר שיש לך רכב אם אתה לא יכול להשתמש בו ברוב אזורי הארץ.
חבל שאתה לא הרמתכל שלנו
20/07/14 14:37
48צפיות
כולם טיפשים ולא עשו כלום-תאמין לי שיש לנו צבא חזק אבל יש

מגבלות בן לאומיות יש לחצים מהעולם יש הרבה שיקולים
לדבר בפורום זה קל תראה כמה חיילים מתו ביומיים וכולה נכנסו 2 קמ
הצבא נועד להגן על אזרחים ולא ההפך
20/07/14 16:29
46צפיות
מישהו התבלבל כאן. הצבא מיועד להגן על אזרחים ולא אזרחים על הצבא. בתאונות דרכים נהרגים יותר מאשר בכל פעולות צה"ל ומלחמות. לא יתכן על פי שום הגיון לתת לתושבי שדרות לחיות בצל הקסאמים 14 שנים כי חבל לנו על חייל שייהרג.
בגלל ההזנחה של הממשלה את הדרום כל כך הרבה שנים הגענו לזוועה של כל מעשי שלטון החמאס בעזה.
גם עכשיו הממשלה לא הייתה מתעוררת אם הרקטות לא היו מגיעות לתל אביב.  
זה איום ונורא וזה מראה עם איזו ממשלה רקובה יש לנו עסק.
נכון לעכשיו ובמזל גדול, אין לחצים בינלאומיים בכלל אז  אל תביא לי את זה כתירוץ למה הצבא לא פועל להשמיד את הרקטות. אנחנו אזרחי ישראל לא אמורים לחיות בצל רקטות עם או בלי כיפת ברזל.
כמו שאמרתי, הממשלה מנותקת מהעם ופוחדת מהצל של עצמה. חבל מאד שזה המצב שלנו. הזנחה והבלגה מוגזמות הביאו עלינו את כל הצרה הזאת, שעכשיו מסתבר לא קל בכלל לטפל בה. ומי הכי סובל?  מי שלא יכול לרוץ למחסה = נכים.
קצת התבלבלת החיילים סובלים יותר מהנכים
20/07/14 16:37
45צפיות
קצת התבלבלת החיילים סובלים יותר מהנכים
אולי יהיו נכים שלא יצאו מהבית 3 שבועות אבל יהיה הרבה חיילים
שיחזרו בארונות
לא כדאי שתשנה את השם?
20/07/14 16:55
47צפיות
מה קרה קצת טילים על המרכז התחלת ליילל? איום הטילים גדול מהמנהרות?
רק אחד שגר רחוק מהגדר חושב כמוך, לאיום הרקטות כרגע יש מענה גם אם
הוא חלקי, למנהרות אין!!!!! כנראה אתה מעדיף שימשיכו לחפור מנהרות ולנסות
לבצע פיגועי ראווה בתושבי עוטף עזה אבל שחלילה לא תישאר בביתך כמה ימים.

תתבייש.
תקבל את המצב כמו שהוא ותפסיק להתבכיין!
20/07/14 23:32
41צפיות
תגיד תודה שיש לנו חיילים כאלה אמיצים שנלחמים למעננו בעזה וכל זה כדי שנוכל לחיות פה בכבוד.
במקום זה אתה רק בוכה ומתלונן כמה המצב רע.
לא יזיק לך לגלות קצת אופטימיות וכבוד לאחר במקום לרדת לפסים אישיים בתגובתך לאבי002
עכשיו כבר יודעים כולם מה שכתבתי פה שלשום
22/07/14 06:53
55צפיות
עכשיו כבר כולם יודעים מה שכתבתי פה לפני כמה ימים - ממשלת ישראל שהזניחה את ירי הרקטות על הדרום במשך 14 שנים והעלימה עין, כביכול הדרום לא קיים, הזניחה גם את נושא המינהרות! השב"כ התריע והודיע ולאף אחד לא היה אכפת, שבכל רגע יכולים לצאת כמו נמלים מהאדמה עשרות אנשי חמאס ולהרוג גם בדרום וגם בכל הארץ, לחטוף ולרצוח באכזריות.
מי שמתעניין באמת ולא כותב פה בשביל להתנגח סתם, יודע שעכשיו כולם טוענים שהיה פה מחדל נורא שעוד ייחקר.
המספר העצום של  חיילים נפגעים נכון להיום מוכיח שכל מדיניות הממשלה שהיא כביכול נזהרת בניגוד לעבר לא לפגוע בחפים מפשע ובגלל זה מאבדת את יתרון ההפתעה בהתקפה, הוא מוטעה לגמרי.
כל כך הרבה פאשלות ביחד= גם לא טיפול ברקטות + גם לא טיפול במינהרות+ גם אסטרטגיית לחימה מוטעית של יפי נפש.
עוד תהיה וועדת חקירה כמו במלחמת יום כיפור. ולכל המתלהמים פה שרק רוצים להעליב, תתביישו לכם.
קצת  כבוד קצת תבונה קצת הבנה  לא יזיקו לכם.
היחס לנכים ומוגבלים הוא מדד לחברה בריאה בנפשה ובמעשיה, וכמו שהיחס כאן, אפשר להבין איזו חברה רעה אנחנו.
כואב הלב על כל חייל שנהרג ונפצע, האשמה היא לא בחיילים חלילה אלא בממשלה מטומטמת, שעושה יחסי ציבור ולא פועלת.
מס שבח מקרקעין
18/07/14 10:39
52צפיות
איזה הטבות / הנחות ממס שבח מגיעות לנכים שמוכרים קרקע
אין הטבות במס שבח שבע במכירת קרקע
18/07/14 14:19
39צפיות
מה שכן, למי שיש פטור ממס הכנסה יכול לפרוס אחורה את המס במצב שהכנסתו היא רק מקיצבאות או מדגות מס נמוכות, וליהנות מפטור של 70,000 ש"ח בשנה...

עורך דין אמור לדעת.
הקדמת הקצבאות
18/07/14 01:07
182צפיות
קבלתי ידיעה מח"כ שהקצבאות הוקמדו לתאריך 2014- 07- 24 עקב חג עיד אלפיטר ...שיהיה שקט ומנוחה לכל בית ישראל ...אמממממממן ושתיפסק כל שפיכות הדמים משני הצדדים ושתהיה אחווה.
ח"כים שטרן ופרץ חסמו חוק נגד נטישת סיעודיים
17/07/14 22:48
85צפיות
פשוט בושה וחרפה - מה שהם עושים לנכים...
17/07/14 23:22
57צפיות
וקשישים חסרי ישע, בשביל המשחקים הפוליטיים הלא-חכמים שלהם.
צריכה להיות שמירה בחוק על ביטחון שהמטפל לא יעזוב למקום שבו ייקבל 500 ש"ח יותר. כמו שלא ניתן לפטר עובד מהיום למחר, כך צריכה גם התחייבות שהמטפל לא יעזוב את המטופל מהיום למחר.
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:24
20צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
מורשה נגישות
17/07/14 10:21
51צפיות
היי לכולם, שמי מיטל נצירי ואני מרכזת את תחום העסקת עובדים עם מוגבלויות בטלאול.
אנו מעסיקים למעלה מ 80 עובדים עם קשת רחבה של סוגי מוגבלויות.
לאור תקנות נגישות השירות החדשות, אנו מחפשים מורשה נגישות אשר ינחנ אותנו כיצד לפעול וליישם את ההנחיות החדשות.
אשמח אם תוכלו לשלוח אלי רשימה של מורשי נגישות אשר עבור הכשרה מתאימה ומוכרים במשרד הכלכלה.
ניתן לשלוח אלי למייל ב : meitalb@teleall.co.il
תודה,
מיטל
רופא שיקום
16/07/14 21:34
64צפיות
הרופא הראשי שלי התייעץ עם אורטופד שיושב גם בוועדות של ביטוח לאומי וסיפר לו את מצבי שאיני יכול ללכת הרבה ושאני רוצה קלנועית.
הוא החזיר תשובה שאני צריך להביא מכתב מרופא שיקום.
האם זה נכון? מה זה רופא שיקום? איפה מוצאים באזור ירושלים?
תלוי מה הליקוי שלך....תציין
17/07/14 08:42
44צפיות
ודבר נוסף...נכון להיום משרד הבריאות או כל גוף ממשלתי אחר לא מממן קלנועית!!!!!!!, אם  קשה לך ללכת תוכל לקבל כסא גלגלים רגיל לזה אינמך צריך רופא שיקום...מספיקה המלצה מרופא מטפל שלך, עם ההמלצה גש לפיזיוטרפיסטית הקופה שתמלא לך מיפרט לכסא גלגלים ועם כל החומר גש למשרד  הבריאות. אם קשה לך להניע כסא גלגלים בידיים כאן מתחיל סיפור...זו כבר  פרשה אחרת.

יש קבוצת מאבק הנאבקת להכרה בקלנועית ובהשתתפות לרכישתה...אבל עוד חזון למועד...
התייעצות לגבי קבלת אחוזי נכות
16/07/14 16:16
119צפיות
שלום,

אבא שלי סובל מפריצות דיסק בגב ועבר צינטור בלב .
קשה לו ללכת רחוק. איך הוא יכול להוציא תג נכה ולבקש חנייה קרובה לבית?
אין לו אחוזי נכות מביטוח לאומי כי עדין לא הגשנו תביעה לביטוח לאומי.

אשמח אם תכוונו אותנו מה לעשות
שאלת על תו נכה וחניה ולא על % נכות
16/07/14 17:09
85צפיות
ובכן רק למי שנקבעו % ניידות זכאי לתו חניה ולחניה מסומנת ליד הבית אבל...יש מקרים מיוחדים שרופא משרד הרישוי מאשר תו חניה, לכן כיתבי מכתב למשרד הרישוי, צרפי מסמכים רפואיים עדכניים ותצפי לטוב. חניה ליד הבית זה בסמכות הרשות המקומית.

נשמח לעזור גם ב % נכות.
בהצלחה
אז איך מוציאים % בניידות ולמי נותנים?
16/07/14 17:31
61צפיות
אז איך מוציאים % בניידות ולמי נותנים?
האם צריך להוציא בשביל זה % נכות בביטוח לאומי?
יש רשימת ליקויים לגפיים תחתונות
16/07/14 17:48
65צפיות
מי שלוקה בליקוי זה ימלא תביעה למשרד הבריאות, יצרף מסמכים רפואיי עדכניים, יחתים רופא מטפל על סוג הליקוי בטופס התביעה וישלח למשרד הבריאות...
אין לזה כל קשר ל% נכות בביטוח לאומי.
את טופס התביעה אפשר להוריד מאתר הביטוח הלאומי.
בהצלחה
יואל לא כל כך הבנתי מה קשור משרד הבריאות
17/07/14 09:31
37צפיות
יואל לא כל כך הבנתי מה קשור משרד הבריאות  לנכות?
מי שחולה לב לא מגיע לו תו חנייה נכה?
לאן לפנות? למשאד הרישוי א למשרד הבריאות?
קצת התבלבלתי
תוכל להסביר לי מה צריך לעשות שוב בשביל להוציא תו חניית נכה?

תודה
גם אני לא מבין, זו המציאות...
17/07/14 09:54
39צפיות
הוועדה הרפואית לניידות מתקיימת במשרד הבריאות וביקשת אינפורמציה על % ניידות אז עזרתי לך כמיטב יכולתי.

רק נכי גפיים תחתונות זכאים לתו חניה, וזה ניתן כפי שהסברתי לך על ידי קביעת % ניידות בוועדה רפואית של משרד הבריאות.

יש אפשרות למי שיש מחלה ואין לו אחוזי ניידות לבקש מרופא משרד הרישוי בצירוף מסמכים רפואיים, אם לאביך אין % ניידות אלא רק מחלת לב שיפנה למשרד הרישוי...כפי שכתבתי לך בהתחלה.
º
ומה עם פריצת הדיסק בגב?על זה מקבלים תו חנייה?
17/07/14 09:59
33צפיות
מקבלים אחרי ועדה רפואית לניידות במשרד הבריאות
17/07/14 13:06
46צפיות
ואחרי שקבעו לך אחוזי נכות בניידות בלבד!!! שזה גפיים תחתונות....ורק לפי רשימת ליקויים המצורפת לתביעה שאפשר להוריד מאתר ביטוח לאומי.
טעות-יש אנשים שמקבלים תו נכה ללא קשר לניידות
18/07/14 07:00
46צפיות
יש אנשים שמקבלים תו נכה כי הם עברו השתלה כלשהי, עברו סרטן כלשהו ואין להם שום בעיית ניידות.
זה אולי לא הגיוני אבל זה המצב. יש אינפלציה במתן תו נכה וכבר מזמן הקריטריון הוא לא הגבלה בניידות.
לו היית קורא את כל השירשור לא היית מגיב...
18/07/14 09:37
37צפיות
או שהיית מגיב אחרת...
בראשית הדיון עניתי לשואלת שבצורה רגילה מקבל תו חניה באופן אוטומטי רק מי שעבר וועדה ונקבעו לו % ניידות, מי שאין לו אחוזי ניידות רשאי לשלוח בקשה לרופא משרד הרישוי בצירוף מסמכים רפואיים עדכניים ורופא המשרד יחליט,
סתם לידיעתך!!!! לא מזמן היה דיון בדיוק בנושא זה בכנסת...אזרחים חולי סרטן ולב התלוננו שמשרד הרישוי לא מאשר תוי חניה, תשובת משרד הרישוי הייתה שכל בקשה נידונה והתו מתקבל בהתאם לנסיבות האישיות של כל פונה, וכי אין תקנה המאשר אוטומטית תו חניה לחולי סרטן או מה שכתבת....

מציע לך ולאחרים לקרוא את כל השירשורים בדיון לפני שקופצים ומגיבים ללא קשר ועניין.
פריצות דיסק-ניידות
18/07/14 06:49
56צפיות
אחוזי הנכות וזכאות בניידות ניתנים רק על סמך מצב הגפיים התחתונות.
ז"א, שלא הסיבה למצב הגפיים. אלא מצבם ויכולת הניידות בפועל.

ישנן מחלות חוט שדרה כגון מיאלופתיה צווארית (Cervical Myelopathy) במחלה דיסקאלית ניוונית במצבים רדיקלים  ניתנים אחוזי נכות גבוהים.

מומלץ לפנות לרופא נוירכירוג לפני פניה לועדה.
הגדרת נכה והקריטריונים לקבלת תג חניה לנכה
23/07/14 13:06
27צפיות
שלום לך,

מומלץ לסיים את ההליך לקבלת אחוזי נכות מהוועדה הרפואית בביטוח הלאומי.
למי שנקבעו 60% נכות לפחות על מנת להכנס להגדרה:
"שדרגת נכותו מגיעה ל-60% לפחות ותנועתו בדרכים בלי הרכב האמור עלולה לערער את מצב בריאותו."
מתאים לחולי לב/סרטן/דיאליזה ועוד...כמפורט בהרחבה בקישור המצורף:
הגדרת נכה והקריטריונים לקבלת תג חניה לנכה

בברכת בריאות.
אורנה תודה אל האינפורמציה המעודכנת
23/07/14 23:42
17צפיות
תסבירי לחברים שלא רק מוגבלי ניידות ומקבלי קצבות ניידות  הם מוגבלים
בניידותם לפעמים יותר ממוגבלי ניידות בכ"ג או כג"מ שיכולים לנוע ביתר קלות
ויש חולים שמקבלים תו זמני ולא קבוע וכדי לחדשו צריכים להביא בדיקות חדשות

ובמקום להלחם בשאר הנכים שקיבלו תו בצדק ולא לפי העינים היפות שלהם
או אינפלציה במתן תווים   והם רוצים שילקח מהשאר התווים שלהם ההיהו חניות פנויות

שיתאחדו פעם אחת וילחמו אל הגדלת כמות החניות ושתהייה אכיפה אפקטיבית קבוע
ושלא יעשו מבצעי אכיפה חד פעמיים   ושבכל הארץ תהייה חוק וסדר אחיד
ושכל ראש מועצה  לא יפעל לפי ראות עינייו   ושיקולו האלקטורלים
הם אומרים נכים יש מעטים  אך בוחרים יש הרבה יותר
לא צריך להסביר כלום!!!!1
24/07/14 08:35
13צפיות
מי שיש לו אחוזי ניידות מקבל תו באופן אוטומטי וללא שום דיונים!!!!!!
מי שיש לו אחוזי נכות רפואית או חולה במחלה קשה זכאי להגיש בגשה לרופא משרד הרישוי והוא זה שיחליט בהתאם למסמכים הרפואיים שמונחים בפניו....
לא מזמן היה דיון בנושא זה בוועדה לפניות הציבור חולי סרטן וחולי לב טענו שמשרד הרישוי מסרב להנפיק להם תו חניה....משרד התחבורה מנגד טען שאם לנכה אין אחוזי ניידות כל מקרה נידון לגופו של עניין!!!!!!
יואל תודה על ההסבר המפורט
24/07/14 13:24
7צפיות
אני יודע זאת אך אחרים חוזרים אל כך שרק נכי ניידות מקבלים תו
כלומר רק פגועי רגליים בלבד    וזה לא מדוייק
ואם רואים אדם שיורד מרכב נכים והוא על רגלייו הוא לא תמיד בן משפחה
שמנצל את הרכב של הנכה    יש הרבה שמנצלים אבל לא כולם

וזה שאין מקומות מספיקים חניה זו לא מניצול הנכים (אני מקיר אב שיש לו
שני ילדים במוסדות ומגיעים אחת לחדש ולו יש רכב+חניה צמודה +עבודה מהסוציאלית
והילדים פגועים כי הוא נשואי לבת דודתו

הבעיה שאין אכיפה קבוע (ראש קטן  )   ואין מספיק חניות

אין אינפלציה של מתן תו חניה   לא נותנים אם לא מגיע ואם יצמצמו את התווים זה לא הפיתרון  
אני צריך בבקשה את נוסח החוק המדויק
15/07/14 20:23
171צפיות
המאפשר אי עמידה בתורים לנכים.
היום היה לי ויכוח עם המנהלת בקופ"ח שלדבריה זה כרגע בבג"ץ כדי לשים סייג לגבי מקומות נותני בריאות/ שירותים בריאותיים
איזה בושה שמנהלת לא מפעילה את הסכמויות שלה
15/07/14 22:52
109צפיות
ובמקום זה מתווכת עם נכה שבסך הכל דורש את הזכויות שלו

ואם היית נכה שלא מכיר את תפוז ולא יכול לברר את מקור החוק?

בושה פשוט

מילא תגיד לי רוקחת או פקידה בקופה
אבל מנהלת? שיכולה בשניה להפעיל את הסמכות כשהיא יודעת שיש חוק כזה זה לא שהיא המציאה חוק

בושה

חבל חבל שלא הוצאת פלאפון והקלטת או צילמת וידאו בסתר חבל !!!!!
לא הייתי צריך את טובותיה בקידום התור, הייתי
16/07/14 06:38
102צפיות
שני וזה הלך מהר, אבל שאלתי מדוע אין שלט כתוב על הנושא, הפנו אותי למנהלת והיא טענה שהם קיבלו חוזר שהחוק הנל אינו תופש במקומות בו ניתנים שירותי בריאות, קרי, קופות החולים, בתי מרקחת וכד'. רציתי פשוט לראות האם יש סייג בחוק עצמו. לטענתה יש על זה דיון בבג"צ, כך נמסר לה לפחות, והיא תשמח לראות את לשון החוק עצמו
הנה קישור לחוק הנגישות החדש
16/07/14 10:36
99צפיות
אני כבר מבולבל לחלוטין
16/07/14 15:36
70צפיות
מהכתוב בחוק אפשר להבין שפטור מהתור ניתן רק למי שכתובה לו ההטבה הזו על התעודה. עוד ניתן להבין שאת ההטבה הזו מקבלים נכים בעלי לקות נפשית בלבד. לכן ניתן להבין שמוגבלי ניידות לא זכאים להטבה הזו.
אכן ניסוח מטעה
16/07/14 15:56
73צפיות
הכוונה היתה שאצל רוב נכי הניידות הלקות נראית בעין ולכן אין צורך בתעודה ובציון מיוחד. אצל הנכים שסוג הלקות שלהם אינה נראית, יש הכרח בתעודה
כרגע במוסד פועל לפי ההנחיה המצורפת
18/07/14 12:24
45צפיות
נכות כללית
נכות מעבודה
כפי שכבר כתבתי יש טעות בחוק..
16/07/14 16:36
71צפיות
הכוונה המקורית הייתה לצרף לחוק את המוגבלויות הבלתי נראות כמו לקות נפשית ואוטיזם וכן לצרף פטור למלווה, ללקויות הקיימות כלמור נכויות נראות. הבטיחו עוד ב 2012!!!!!! לתקן את לשון החוק לכוונתו המקורית..אז הבטיחו...
כך זה כשאין מי שייצג את הנכים הכלליים ואין מי שיבדוק ויאבק לזכויותינו....

ערן בסופר פראם בקניון
16/07/14 17:01
91צפיות
שהוא גיבויי גם בחגים ושבתות מחבדים את תעודת הנכה
ולנכים בכג"מ  הם קורים להגיע לראש התור
וגם לפני ה-1\7\14  כניסת תוקפו של החוק   הם כיבדו
וידוי אישי
17/07/14 00:15
107צפיות
כמרותקת לכסא גלגלים אני די מרגישה נבוכה כשמפנים לי את התור. למען האמת היות ואני יושבת, אין לי בעיה להמתין. הבעיה היא שכסא הגלגלים מפריע במעברים ואנשים נתקלים בו. הוא תופס מקום רק בגלל זה אני רוצה לקבל שירות ולעוף משם. .
לעומת זאת אני מאד כועסת כאשר בארועים גדולים עלי לשלם עבור 2 כרטיסים, לי ולמלווה שלי למרות שאיני תופסת מקום. למשל קניתי כרטיסים למקהלת הצבא האדום באמפי בקיסריה. כמומחית לענייני אמפי קיסריה, אני יודעת איפה להתמקם. מקום שאינו מיועד לישיבה. ובכל זאת, במשרד הכרטיסים לאן לא היו מוכנים לקבל את הכתוב בתעודה ונאלצתי לשלם עבור 2 כרטיסים ומחיר לא זול.
אכן התשלום בהופעות מעצבן כשבחו"ל אתה
17/07/14 05:39
79צפיות
לא משלם בעד כרטיס הנכה ולפעמים המלווה משלם רק חצי כרטיס
ריטה לפרסם בפייס, זו עבירה על החוק!!!!
17/07/14 08:37
70צפיות
לפרסם בפייס של נציבות השויון, לפרסם בפייס של מפיק המופע, בפייס של עמותת נגישות....ובכל קיר אפשרי
ואני גם הייתי מגיש תלונה במשטרה
17/07/14 08:38
58צפיות
ואת העתק התלונה שולח לכל המפיקים בארץ!!!!!!

לא לוותר
º
צודק. אכן זה מה שאעשה
17/07/14 11:21
36צפיות
ריטה כפרה תעשי לי את היום
18/07/14 16:26
48צפיות
תגישי תלונה במשטרה ואני מצפה באם יקבלו ויטפלו בתלונה
או שתקבלי תשובה  שאין זה בענין הציבור  ובזה נגמר העניין
זה מסקרן אותי  ב ה צ ל ח ה
פטור מתור
20/07/14 22:47
55צפיות
לפי תקנות הנגישות הפטור מתור הוא רק למי שכתוב לו על תעודת הנכה שהוא זכאי לפטור מתור!
פטור מתשלום עבור מלווה ניתן רק למי שבתעודת הנכה שלו כתוב שהוא זכאי לכך.
הפתור מתשלום למלווה במקרה כזה הוא רק אם הוא לא תופס מקום ישיבה.
כל מקום רשאי במסגרת הנהלים שהוא קובע כהנגשהת השירות לאנשים עם מוגבלות כי נותני השירות במקום יתנו פטור מתור או מתשלום למלווה על פי קריטריונים שימצא לנכון (למשל לתתר פטור מתור לאדם שקשה לו לעמוד בתור, ואין שם מקום לשבת כממתי כדוגמת התור בסופר, להבדיל מבית מרקחת).
לא מדוייק....
21/07/14 08:34
43צפיות
הפטור שציינת ניתן לנכים בעין כבר זמן רב בתקנות, והתקנות האחרונות מצרפות גם נכות בלתי נראית כמו פגועי נפש ואוטיזם וכן פטור ממלווה בלבד....יש טעות בפירושי התקנה..ואת זה הבטיחו חברי הכנסת בראשות אילן גלאון לתקן עוד ב 2012.....אז הבטיחו....נראה לך שהוציאו מהחוק הקיים חצי מיליון נכים גופניים והכניסו כמה עשרות אלפי נכים שמוגבלותם בלתי נראית?

הלאקונה בתקנות הנגישות היא אחת הסיבות מדוע הנכים הכלליים זקוקים באופן דחוף לארגון יציג....!!!!

אגב ברשתות בסופר יש קופה מהירה המיועדת לנכים......

אגב אין דבר כזה כל מקום רשאי לקבוע....יש חוק!!!!! אף אחד לא יכול לקבוע אחרת מהחוק......בחוק כתוב מלווה פטור מתשלום אז זה פטור מתשלום......
º
אז מדוע ח"כ גלאון לא עושה דבר מה בעניין?
21/07/14 10:20
22צפיות
כיו"ר הוועדה כשראה שטעה הבטיח לתקן....
21/07/14 13:21
28צפיות
אז הבטיח....לא נורא..עברו רק שנתיים מאז...

הכי כואב לי שישבו בוועדה נכים כשבייכול מיצגים אותי ואותך ושמעולם לא קיבלו מנדט לא ממני ולא ממך...מה הם עשו שם לעזאזל....

תארו לכם שהיה לנו ארגון יציג שמאחוריו עומדים 350,000 נכים כלליים, אילן גלאון היה רץץץץץץץץ לתקן

יש לי רעיון..בואו כולנו נכתוב לו נשאל אותו למה לא מתקן למרות שהבטיח....
להלן כתובתו...
21/07/14 15:29
26צפיות
מדוייק
21/07/14 22:09
25צפיות
yoelbeker  אתה כותב "הפטור שציינת ניתן לנכים בעין כבר זמן רב בתקנות," אנא העלה תקנה זו כאן בפני ציבור הגולשים.
לא הוציאו חצי מליון נכים עם מגבלה גופנית מהחוק. פשוט לא הכניסו אותם לחוק.... לא נמצאו הנימוקים מדוע יש להעדיף בתור אנשים עם מוגבלות נראית... אנא נמק מדוע יש לתת פטור מתור לאנשים עם מוגבלות בניידות. נימוקים משכנעים היה צריך להציג בכנסת בזמן החקיקה. לדבריך, היית שם. האם עשית זאת? אם עשית זאת, אני מתפלא שלא הצלחת לשכנע את המחוקק. אם לא, חבל. אם ימצאו הנימוקים הנכונים אפשר לשכנע את השר מתקין התקנות, או חברי כנסת להוסיף סעיפים.
אני שב ומצביע על חובת נותן שירות לתת ביטוי בנהלים שלו לצורך במתן פטור מתור על פי הבנתו בגלל אופי השרות והמקום.
"נכים ללא תור" בחלק מהסופרים נקבעו על ידי נותן השירות כנוהל עוד בטרם פורסמו תקנות נגישות השירות.
יש סופרים שהקופה המהירה עד 10 מוצרים
21/07/14 23:39
26צפיות
היא גם קופה לנכים זה לא טוב
חייבים קופה ניפרדת  כי אנשים בראים שממהרים
עם מעט מוצרים יחד עם נכה תמיד ההיה החכם שיתנפל
על הנכה מדוע הוא גוזל את זמנו

אלי יתנפל אחד כזה אך אני השתקתי אותו מהר מעוד

זה פשוט פיתרון לא טוב  !!!
הנה קח...חפש באינטרנט משנת 1998!!!!!
22/07/14 08:37
30צפיות
אם יש לך אפשרות כנס ל NEVO או חפש באינטרנט את חוק הנגישות שציינתי ואחר כך תחזור.....
החוק קיים מעל לעשור..ושוב....מה שהיו אמורים להוסיף כעת לסעיף הספציפי הוא נכות בלתי נראית, ופטור ממלווה....
אגב כנס לפרוטוקולים של וועדת הרווחהמהשנים 2010-2012 קרא בפרוטוקולים את השינויים שהיו אמורים להתבצע בתקנות ותסביר אותם אתה לגולשים....על מה היו הדיונים ומה יצא בתקנות הכתובות....
ממתינים לך ידידי....

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998

דיני חוקה  – שוויון – אנשים עם מוגבלויות
תוכן ענינים
פרק א': עקרונות יסוד Go
4

סעיף 1 עקרון יסוד Go
4

סעיף 2 מטרה Go
4

סעיף 3 העדפה מתקנת Go
4

סעיף 4 הזכות לקבל החלטות Go
4

פרק ב': פרשנות Go
4

סעיף 5 הגדרות Go
4

פרק ג': עקרונות כלליים Go
5

סעיף 6 עקרונות במימוש זכויות ובמתן שירותים Go
5

סעיף 7 קביעת זכאות Go
5

פרק ד': תעסוקה Go
5

סעיף 8 איסור הפליה בתעסוקה Go
5

סעיף 9 ייצוג הולם לאנשים עם מוגבלות Go
6

סעיף 10 הגנה על מתלונן Go
6

סעיף 11 מודעות בדבר  הצעת עבודה Go
6

סעיף 12 זכות תביעה Go
6

סעיף 13 החלת הוראות חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה Go
6

סעיף 14 סמכות שיפוט ותרופות Go
7

סעיף 15 עונשין Go
7

סעיף 16 תכניות Go
7

סעיף 17 ביצוע ותקנות Go
7

פרק ה': שירותי תחבורה ציבורית Go
8

סעיף 19 שירותי תחבורה ציבורית Go
8

פרק ה'1: מקום ציבורי ושירות ציבורי Go
8

סעיף 19א הגדרות Go
8

סעיף 19ב הזכות לנגישות   עיקרון יסוד Go
9

סעיף 19ג איסור הפליה Go
9

סעיף 19ד מקום, שירות ומוצר שלא למטרת רווח Go
9

סעיף 19ה הגדרות לגבי איסור ההפליה Go
9

סעיף 19ו איסור הפליה במקום ציבורי ובשירות ציבורי Go
10

סעיף 19ז מקום ציבורי   מהו Go
10

סעיף 19ח נגישות מקום ציבורי Go
10

סעיף 19ט תקנות נגישות לענין מקום ציבורי Go
11

סעיף 19י שירות ציבורי   מהו Go
12

סעיף 19יא נגישות שירות ציבורי Go
12

סעיף 19יב תקנות נגישות לענין שירות ציבורי Go
12

סעיף 19יג פטור מסוים מביצוע התאמת נגישות Go
14

סעיף 19יג1 פטור מסוים   הוראות מיוחדות Go
14

סעיף 19יד התאמות נגישות חלופיות Go
15

סעיף 19יד1 פטור בידי הנציב Go
15

סעיף 19כז הגדרות Go
15

סעיף 19כח נגישות מוסדות  על תיכוניים Go
15

סעיף 19כט תקנות נגישות למוסדות על תיכוניים Go
15

סעיף 19כט1 פטור מסוים מביצוע התאמת נגישות Go
15

סעיף 19ל תכנית הנגשה והתאמה Go
15

סעיף 19לא החלה הדרגתית Go
15

סעיף 19לא1 התייעצות ואישור הוועדה Go
16

סעיף 19לא2 דיווח לשר Go
16

סעיף 19לא3 דיווח לוועדה Go
16

סעיף 19לב הגדרות Go
16

סעיף 19לג נגישות מוסדות חינוך Go
16

סעיף 19לג1 תקנות נגישות במוסד חינוך Go
16

סעיף 19לג2 תכנית הנגשה והתאמה Go
16

סעיף 19לג3 החלה הדרגתית Go
17

סעיף 19לג4 התייעצות ואישור הוועדה Go
17

סעיף 19לג5 דיווח לשר Go
17

סעיף 19לג6 דיווח לוועדה Go
17

סעיף 19לד נגישות פרטנית לתלמיד ולהורה Go
17

סעיף 19לד1 ביצוע התאמות נגישות במכרז מסגרת Go
18

סעיף 19לד2 בקשה להיתר בניה Go
18

סעיף 19לד3 שמירת דינים Go
18

סעיף 19לה חוזה ביטוח Go
18

סעיף 19לו חזקות Go
20

סעיף 19לז נטל ההוכחה Go
20

סעיף 19לח פרשנות   תחולה על חוזה ביטוח קיים Go
20

סעיף 19מא מורשה לנגישות מבנים, תשתיות וסביבה Go
20

סעיף 19מא1 מורשה לנגישות השירות Go
21

סעיף 19מא2 עונשים על התנהגות בלתי הולמת Go
22

סעיף 19מא3 פקיעת תנאי כשירות Go
22

סעיף 19מא4 חובת הנמקה Go
23

סעיף 19מא5 תקנות לענין תחומי עיסוק ואגרות Go
23

סעיף 19מב רכז נגישות Go
23

סעיף 19מג צו נגישות Go
23

סעיף 19מד שאילתה לנציב Go
24

סעיף 19מה חקירה בידי הנציבות Go
24

סעיף 19מו פרסום מידע לציבור Go
24

סעיף 19מז דיווח לוועדה על פעולות הנציבות Go
24

סעיף 19מח עונשין Go
25

סעיף 19מט הגשת כתב אישום Go
25

סעיף 19נ חובת דיווח Go
25

סעיף 19נא עוולה אזרחית Go
25

סעיף 19נב אחריות נושא משרה בתאגיד Go
26

סעיף 19נג תובענה   מעמד הנציבות וארגון Go
26

סעיף 19סה חזקות Go
27

סעיף 19סו הרחבת תחולה Go
27

סעיף 19סז תקנות בהסכמת שר האוצר Go
27

סעיף 19סח ביצוע Go
27

פרק ו': נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות Go
28

סעיף 20 הקמת הנציבות Go
28

סעיף 21 תפקידי הנציבות Go
28

סעיף 22 נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות Go
28

סעיף 23 כשירות לכהונה  של הנציב Go
28

סעיף 24 עובדי הנציבות Go
28

סעיף 25 תקציב הנציבות Go
28

סעיף 26 ועדה מייעצת Go
28

פרק ז': הוראות שונות Go
28

סעיף 26א שמירת זכויות Go
28

סעיף 26ב דין המדינה Go
28

סעיף 29 תחילה Go
29

פטור מתור
22/07/14 20:05
27צפיות
מר yoelbeker הנכבד.
חיפשתי בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בו יש התיחסות להתאמות נגישות, אך לא מצאתי את הסעיף.
אנא רשום את מספר הסעיף כדי שנכיר.
אם מדובר בחוק אחר (אין דבר כזה חוק הנגישות...), אנא רשום את שמו המדוייק ונחפש גם שם אם תציין מספר סעיף.
אם אתה טוען שמהפרוטוקול עולה שהוועדה החליטה נוסח אחר מזה שפורסם, אנא ציין באיזה פרוטוקול זה מופיע. אם אתה צודק הרי שאתה טוען שמאן דהו החליט על נוסח אחר מזה שאושר בכנסת. אם כך, הרי שיש לפנות עם העובדות לנציב ואולי אף לגורמים רלבנטיים אחרים כמו היועץ המשפטי של הכנסת.
דווקא כן יש חוק..אתה מטעה...
23/07/14 10:31
21צפיות
הנה שם החוק: "חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998"
בתגובה קודמת צירפתי את שם החוק וסעיפי החוק....

אם זה כל כך מעניין אותך..קח את החוק מ 1998 ואת החוק מ 2012, יחד עם הפרוטוקולים של הוועדה לנגישות של הכנסת ותעשה השוואה למה שאתה מחפש...

אגב התאמות נגישות הנושא הוא מבנים ציבוריים ולא זכויות נגישות לנכים...גם כשמחפש שתדע מה לחפש ולא סתם להגיב.
נגישות
23/07/14 19:44
13צפיות
yoelbeker תודה על תגובתך.
אני שב ואומר: חיפשתי בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בו יש התיחסות להתאמות נגישות (לא זכויות נגישות...), אך לא מצאתי את הסעיף.
מבקש בפעם השלישית - אנא רשום את מספר הסעיף כדי שנכיר.
הנה שוב החוק המקורי
23/07/14 20:15
16צפיות
חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998

והנה הסעיפים: סעיף 6 עקרונות במימוש זכויות ובמתן שירותים

סעיף 7 קביעת זכאות

יותר מזה..הנה הפרוטוקולים בנושא שיוויון זכויות של דיונים בכנסת....תיהנה: http://main.knesset.gov.il/Search/Pages/results.as...

אני נכה כבר 63 שנים...לי לא תגיד מה היו זכויותי בעבר ומהן זכויותי כעת
גישות לתור
23/07/14 20:58
17צפיות
ושוב תודה
עיינתי בסעיפים שציינת. מצ"ב.

"חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח – 1998
פרק ג': עקרונות כלליים
6. עקרונות במימוש זכויות ובמתן שירותים
(א) מימוש זכויות ומתן שירותים לאדם עם מוגבלות ייעשו -
(1) תוך הקפדה על כבוד האדם וחירותו והגנה על פרטיותו;
(2) במסגרת השירותים הניתנים והמיועדים לכלל הציבור, תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות בנסיבות העניין כאמור בחוק זה;
(3) לגבי זכויות ושירותים הניתנים על ידי גוף ציבורי - באיכות נאותה, בתוך זמן סביר ובמרחק סביר ממקום מגוריו של האדם, והכול במסגרת מקורות המימון העומדים לרשות הגוף הציבורי.
7. קביעת זכאות
בדיקה או בירור שמטרתם לקבוע זכאותו של אדם לזכויות או לשירותים מחמת מוגבלותו, ייערכו תוך התחשבות מרבית במהלך חייו התקין."

מדובר בעקרונות כלליים. החוק בנוי כך שבהמשך מוסיפים סעיפים מפורטים יותר. בדרך כלל גם השרים הרלבנטיים מתקינים תקנות שממקדים את הדברים תוך קביעת איזונים הולמים, מידתיות וסבירות. הביטוי לזכויות בעניין הפטור מתור ופטור מתשלום מלווה באים לידי ביטוי בתקנות נגישות השירות.

בעניין הוותק בתחום הנכות, מוריד בפניך את הקובע. אני אדם עם מוגבלות רק 55 שנה.
המשך יבוא...
º
גישות = נגישות
23/07/14 20:59
9צפיות
פטור מתור - הבהרת הנציבות
23/07/14 21:58
28צפיות
פטור מתור עמוד שני
בידי תעודת נכה שהונפקה על ידי המוסד לביטוח לאומי.
תעודה זו התקבלה עם מכתב הסבר .  סריקת המסמך בשני קבצים מצורפים.
תעודה כזו אמורה להיות בידי כל הנכים המוכרים על ידי המובסד לביטוח לאומי.
ההערה בנוגע לזכויות של מחזיק תעודת הנכה בנוגע לפטור מתור ולפטור מתשלום עבור מלווה אינה מופיעה בכל התעודות!

לסיכום, במצב החקיקה הנוכחי, לא כל נכה זכאי לפטור מתור או לפטור מתשלום עבור מלווה...
.
עם זאת כל נותן שירות יכול/רשאי ובמקרים מסויימים אולי גם חייב לקבוע התייחסות לעניין על בסיס הכתוב בסעיף 9  (2) המצ"ב.

תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות),
תשע"ג-2013*

פרק ג': התאמת נהלים, הליכים ונוהגים בשירות

ביצוע התאמות נגישות בנהלים, הליכים ונוהגים

9.       בלי לגרוע מן האמור בפרק ב', חייב בביצוע התאמות נגישות לשירות יבצע כל התאמה סבירה, של נוהל, הליך או נוהג בשירות, לרבות שינוי או הוספת שמטרתם –

(1)  לאפשר מתן שירות לאנשים עם מוגבלות;

(2)  לקבוע תנאים אשר יבטיחו את מתן השירו לאנשים עם מוגבלות באופן שוויוני וברמת נוחות, איכות ובטיחות כפי שניתנת לכלל הציבור;

(3)  לאפשר לאנשים עם מוגבלות נגישות לשירות האמור, לרבות על ידי קביעת הליכים פשוטים ובהירים לקבלת השירות.

פטור מתור עמוד ראשון
23/07/14 22:00
22צפיות
פטור מתור עמוד ראשון
והנה העמוד הראשון
פטור מתור עמוד ראשון
23/07/14 22:03
15צפיות
פטור מתור עמוד ראשון
מנסה שוב לצרף הקובץ שמכיל את הסריקה של העמוד הראשון
כישלון של נצבות השויון והעומד בראשה....
24/07/14 08:27
19צפיות
בדיוק כפי שכתבתי בתחלת הדיון..היה כאן כישלון וטעות בכתיבת החוק...לא בדיונים שנערכו והכוונות ומטרות החוק...הכוונה הייתה להוסיף לנכות הנראית גם את הנכות הבלתי נראית ופטור ממלווה לחוק הקיים, הייתה תקלה ...שאמורה הייתה להיות מתוקנת עוד ב 2012 מיד עם פרסום החוק....
ההתנהלות הכושלת של הנציב, של אילן גלאון ושל הארגונים שהשתתפו בוועדות צועק לשמים....זו אחת התוצאות שאין מי שידאג לנו וילחם למעננו..הרי לא יעלה על הדעת שנכה על קביים ימתין בתור ופגוע נפש או אוטיסט יקבל פטור מתור....לכלל הנכים צריכים להיות תנאים שווים.

תעקוב אחרי הפרוטוקולים בכל שנות הדיון בחוק הנגישות ותראה שאני צודק....
החוק שאתה מצטט הופיע כאן בנעיצה...
24/07/14 08:30
16צפיות
ומופיע בהודעות נבחרות..אינך מגלה דבר....
לךתעקוב אחרי הדיונים בוועדת הרווחה בנושא נגישות משנת 2009 ואז תראה מה היית כוונת המחוקק...תראה שכוונת המחוקק הייתה להוסיף את הנכויות הבלתי נראות, ופטור ממלווה..ויצאה מפלצת נגד כללהנכים הכלליים בעלי הנכות הנראית.
יואל אין ווכח שיש בעיה אך איך פותרים אותה
24/07/14 13:35
14צפיות
מי שקורה את הנוסח מבין שרק פגועי נפש+אוטיסטים פתורים
איך פותרים את התסבוכת   ואיך מקבלים תעודות מתאימות ולא ממתינים
שנתים עד לחידוש התעודה
בתו היה שינויי במס רכב נישלח לי תו חדש   גם פה זה אפשרי עם רוצים אין זו אגדה !
תיקון תקנה
25/07/14 09:58
11צפיות

אני מוצא לנכון לצטט את שכבר כתבתי קודם:

"לא הוציאו חצי מליון נכים עם מגבלה גופנית מהחוק. פשוט לא הכניסו אותם לחוק.... לא נמצאו הנימוקים מדוע יש להעדיף בתור אנשים עם מוגבלות נראית... אנא נמק מדוע יש לתת פטור מתור לאנשים עם מוגבלות בניידות. נימוקים משכנעים היה צריך להציג בכנסת בזמן החקיקה. אם ימצאו הנימוקים הנכונים אפשר לשכנע את השר מתקין התקנות, או חברי כנסת להוסיף סעיפים.
אני שב ומצביע על חובת נותן שירות לתת ביטוי בנהלים שלו לצורך במתן פטור מתור על פי הבנתו בגלל אופי השרות והמקום."

למשל עבור אדם שקשה לו לעמוד בתור אם התור הוא בעמידה (למשל בסופר).
תצטט כמה שאתה רוצה...
25/07/14 15:00
10צפיות
כשבאתי לאמי ואמרתי לה שזה וזה אמר כך וכך..אמרי לי..תגיד גם אתה....

לו היית עובר על הפרוטוקולים בקישור של הכנסת לא היית כותב את שכתבת כי היית מבין שאינך מבין את הנושא...

זהו תם לגביי הדיון..שיהיה לך שבת שלום....
אגב הסברים תוכל לקבל אצל החכ"ים...
25/07/14 15:01
10צפיות
שאל אותם את השאלות ששואל אותי...
איך זה יכול להיות???
14/07/14 21:04
127צפיות
מה עושה נכה שמסוגל ״ללכת״ בערך 20 צעדים עד שהוא נופל לרצפה.
מקל הליכה או קביים לא עוזרים כי פיסית לא ניתן ללכת מעבר למרחק קצר.
למה אצל המדינה אתה חייב להיות נכה טוטאלי על מנת לקבל רכב ממונע (שאינו מכונית) הכוונה לכסא גלגלים חשמלי?
לא יכול להיות נכה שמסוגל ללכת מעט אבל לאחר מכן לשבת על קלנועית ולהמשיך בחייו מחוץ לבית?
האם זה אומר שבני בן השנתיים אף פעם לא יוכל ללכת לטייל איתי, סתם טיול ברחוב?
מדוע הם לא ממנים קלנועיות או לפחות איזה תלת אופן חשמלי שנכנס לתא המטען?

יש לי הרבה שאלות.. אני מצטער... אני מיואש!!!
אני רוצה לנצל את השנים שנותרו לי לפני שאני אצטרך לשבת על הכסא לעד..אנא עזרו לי..אנא כוונו אותי
מבלי לדעת ממה הנכה סובל...אני יכול לספר רק על
15/07/14 01:20
75צפיות
עצמי...

כחולה טרשת שלא אובחן בזמן ונגרם לי נזק בלתי הפיך בגבי, הפכתי למוגבל הליכה די קשה. החלטתי שאיני נכנע למכה הבלתי כתובה הזו. לאחר החלמה איטית אך מוצלחת מהטיפולים הראשונים בבית החולים, נרשמתי למכון כושר (!) משך שנים (8 לדייק) התקדמתי עקב בצד אגודל פ תרתי משמע - עד שכיום אני מסוגל להלך, אמנם לאט ובזהירות, אבל אני על הרגליים ! קב קנדי אחד מספיק לי.
זה כרוך במאמץ ומלא כאבים, אבל זה עובד.

לא להתיאש.
כחולה בחולשת שרירים חמורה אני יוכל
15/07/14 06:27
72צפיות
להלך עד 10 צעדים בקושי רב עם חוסר שיווי משקל, ישבתי ושכנעתי את הפיזיוטרפיסטית ואת האחות שהגיעו לביקור בית שאני רוצה ללכת בחוץ ולא יכול להסיע כסא גלגלים רגיל ואכן קיבלתי אישור לכסא גלגלים ממונע.
הרבה התעקשות... תסביר שההליכה שלך אומנם עד 20 מטר, אבל אינה יציבה אתה עלול ליפול גם עם קביים בשל חולשה ותשכנע. ניתן לקבל כג"מ גם אם אתה לא משותק
כסא גלגלים רגיל יכול לקבל ללא בעיות...
15/07/14 08:05
74צפיות
לכג"מ אתה צריך להוכיח שאינך מסוגל לגלגל כסא גלגלים רגיל בגלל מגבלות רפואיות.

זו הסיבה שקם לובי הנאבק להכרה בקלנועית למוגבלים.
נכון ואם יש לך חולשת שרירים גם בידיים אזי
15/07/14 20:19
39צפיות
אינך יכול לגלגל כסא גלגלים רגיל ולכן מגיע כג"מ
ערן שפו שהצלחתה אני גם במצבך
15/07/14 16:13
52צפיות
כ"ג נותנים למי ידיו בריאות או למי שלא הסוגל נותנים כ"מג עם גויסטיק
לכן למי שידיו ניפגעו לא יכול להפעיל קלנועית מי שיכול להסתדר בלי גויסיק
לא צריך לדעתם קלנועית  אלה כ"ג שהוא זול   בהרבה בתחזוקה וברכישה
קלנועית
14/07/14 19:59
71צפיות
כיצד מתחילים בקשה לעזרה ברכישת קלנועית?? למי פונים??
קלנועית לא מוכרת....
14/07/14 20:41
67צפיות
אין עזרה  ממשלתית ברכישת קלנועית....

יש לובי הפועל בהכרה בקלנועית....
לובי
14/07/14 20:56
60צפיות
ומזה אומר???
מה הלובי עושה??
º
לובי נאבק להכרה בקלנועית לנכים
15/07/14 08:02
49צפיות
ואן
13/07/14 15:54
115צפיות
אם מאשרים קניית ואן, האם ניתן לקנות את ה-v series החדש של מרצדס?? מחליף הויטו.
º
בהחלט,תצטרךלהשלים ההפרש מכספך
13/07/14 19:33
71צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום