לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 

אודות הפורום זכויות ומגבלות (נכים)

נכות וזקנה ושירותים מיוחדים
03/12/2014 | 20:32
2
73
נכה שיש לו 100% נכות ו - 50 % ש. מיוחדים. הגיע לגיל זקנה..ביטוח לאומי שלך לו טפסים למילוי לקצבת זקנה..מה מומלץ לעשות? ואיך ישמור על קצבת הישרותים מיוחדים? תודה מראש
קיבצת שירותים מיוחדים לא נפגעת בהגיעך לגיל זיקנה
04/12/2014 | 08:43
1
79
מה שמשתנה\ואולי לא, זה קיצבת הנכות, אתה אמור לקבל כקיצבת זיקנה את הסכום הגבוה מבין קיבצת הנכות שמקבל עתה לבין קיצבת הזיקנה שאמור לקבל, הקיצבה תיקרא קיצבת זיקנה לנכה.
עם הגיעך לגיל זיקנה ותקבל קיצבת זיקנה לנכה אתה זכאי להנחה בחשבון החשמל שלך בתנאי שהוא רשום על שמך.
כדאי לך לבדוק העלאת אחוזי שר"מ
04/12/2014 | 11:33
62
הן בגלל הגיל, והחמרה, וגם בגלל שינויים במבחני הזכאות, כדאי לך לשקול לבקש ועדה לשר"מ בגין החמרה.
האם ההלוואה העומדת לתשלום המסים יכולה לסייע בקניית רכב משומש
03/12/2014 | 17:18
2
42
גולשים חביבים
לצערי נכנסתי למועדון הנכים לאחרונה ואני נזקק לעצת החברים בפורום.
קיבלתי אישור להלוואה עומדת בשווי של 70% מהמסים על רכב של עד 1300 סמ"ק.
הסכום הוא 22300 ש"ח.
האם אני חייב לקנות רכב חדש או שאני יכול לקנות גם רכב משומש ולהשתמש בהלוואה
העומדת באיזושהי צורה .
תודה  למשיבים
ההלואה העומדת משולמת למכס למיסים עבור רכב חדש בלבד......
03/12/2014 | 18:31
1
48
אין אפשרות לרכוש רכב ישן באמצעות מימון הלוואה עומדת
תודה על תשובתך
03/12/2014 | 20:40
15
יום השנה הבינלאומי לזכויות אנשים עם מגבלה. אתם מוזמנים לקרוא
03/12/2014 | 14:33
4
62

אפרת בן יצחק, דוברת חברת "כל יכול" הנעזרת בכיסא גלגלים , בפוסט מיוחד לכבוד יום חשוב המצוין היום בעולם:

ה 3 לדצמבר הוא יום הנכה הבינלאומי .טוב שיש ימים כאלו כדי לשים את הפוקוס עלינו וכדי לראות מה אפשר עוד לעשות ולשפר. ויש הרבה לעשות ולשפר.
השנה יום הנכה הבינלאומי הוא בסימן תעסוקת אנשים עם מגבלה.
...
חצי הכוס הריקה - גלגלי הצדק של ההומניות החברתית והשילוב שלנו במארג החברתי טוחנים לאט לאט. כ"כ לאט, שהחוקים בנושא צריכים לעבור קריאה ראשונה שנייה ושלישית . בינתיים, במבחן המציאות במקומות העבודה, המגבלה היא זו שמשחקת תפקיד ולא היכולות. אחוז המובטלים הנכים גבוה וכואב (אני לא כותבת את המס' כי הוא קשה לעיקול ובתוך תוכי אני מקווה שנפלה טעות)

חצי הכוס המלאה - יש חברות אשר בוחרות להעסיק נכים. כמוני וכמו החברים שלי.דוגמה טובה זאת חברת "כל יכול"- מקום העבודה שלי .אותן חברות מכירות ביכולות ובכישורים שלנו ומנגישות את סביבת העבודה . אני תקווה שהחקיקה בתחום תעודד עוד מקומות עבודה להעסיק נכים וכך חברות נוספות יבינו ויהנו מהתמורה והתרומה החברתית והעסקית בשילוב נכים.

אותי לימדו כל החיים להסתכל על חצי הכוס המלאה ולקוות לטוב .אז נכון שגלגלי הצדק טוחנים לאט ונכון שעניין העסקת נכים רחוק מלהיות נורמה ,אבל אני בוחרת להתעודד מהמגוון ההולך וגדל של אפשרויות התעסוקה ומהמודעות והפתיחות לדבר ולעשות בנידון. תקוותי היא שהיום הזה יהפוך עם השנים להיות יום חג שבו נציין בגאווה כמה הצלחנו ,כחברה, לשלב בתעסוקה את כל אלו שבעבר דחינו על הסף.
ואמרו אמן .
אפרת
https://www.facebook.com/pages/Call-%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C/164720066876671?ref=aymt_homepage_panel
ממש יום חגיגי ומיוחד...
03/12/2014 | 17:24
3
46
בשביל מי ומה עושים את היום הזה?

בישראל זה ממש מיותר כי גם ככה לא מתייחסים אלינו בכבוד...
או ריסה זה לא בשבילך אלא בשביל איסוף תרומות לראשי הארגונים..
03/12/2014 | 18:32
2
29
מי התורמים?
03/12/2014 | 18:42
1
31
למה אף אחד לא תורם לי ולכל הנכים?

השביתה במשק בוטלה, שכר המינימום יעלה ומה איתנו - במיוחד ביום ה"חגיגי" הזה?
כל עמותות הנכים העושות הצגה ב"חגים" אלה
04/12/2014 | 08:45
34
עושות זאת כדי לאסוף תרומות מחברות, מגופים עסקיים כדי לממן את הוצאותיהם.
יש סיכוי שיעלו את הקצבת נכות עם העלאת שכר המינימום?
03/12/2014 | 10:38
1
69
אין קשר בין שכר המינימום לקיצבת הנכות....
03/12/2014 | 13:40
97
לראיה, מינואר 2011 עלה שכר המינימום ב 600 ש"ח ואילו קיצבת הנכות ההתעדכנה אך ורק בעליית המדד
שכר המינימום יעלה ב700 שקלים ל 5000
03/12/2014 | 09:11
1
51
שכר העובד הסיעודי צמוד לשכר המינימום...
03/12/2014 | 09:50
66
כעת אחרי שהכנסת התפזרה מי יפצה אותנו? מהיכן נממן?

הגשת תביעת נכות דרך אתר הביטוח הלאומי און לין
03/12/2014 | 08:14
95
מעתה אפשר למלא באתר תביעה לנכות כללית, לצרף מסמכים ואישורים רפואיים ולשלוח אותה און ליין לסניף שלך.
את המסמכים ניתן לסרוק או לצלם בסמארטפון.
פרטים בקישור המצורף: http://www.btl.gov.il/About/news/Pages/TofesNehut_...
עזרה! שאלון כללי לאנשים עם מוגבלויות
02/12/2014 | 22:59
56
שלום לכולם!

אני סטודנט שמבצע עבודת גמר בתחום הנגישות מתו"ס (מבנים, תשתיות, סביבה), אני צריך כ-4 חוות דעת ככליות של אנשים עם  מוגבלויות.
הנושא:באופן כללי מהם הקשיים שלכם שאתם מגיעים למרכז שירות ( יכול להיות מוסך מרכזי וכו').
מה הקשיים העיקרים  שאתם חובים בעת קבלת השירות.
אשמח לתגובתכם!!
|*|נפתח פורום תמ"א 38|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2014 | 18:10
11
|פירמידה|חיזוק של מבנים ישנים כנגד רעידות אדמה אמנם משפר את עמידותם, אך לא בהכרח עד כדי הנדרש בתקן - לפעמים אף לא קרוב לכך.
בשביל זה פתחנו לכם את פורום תמ"א 38 - תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה!

מה מקבלים הדיירים במסגרת הליך תמ"א 38? איך מתמודדים עם דייר סרבן ? איך בודקים חברה יזמית שבאה להציע לכם את שירותיה? כמה חניות צריך להוסיף במסגרת התמ"א  ?
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום, לשאול כל שאלה ולקבל ליווי צמוד במשך כל התהליך
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
בדיקת שר"ם ע"פי החלטת ועדת בן יהודה
02/12/2014 | 18:01
1
60
החלטת ועדת פרופ' בן יהודה נכנסה לתוקף מ..01 לאפריל 2014 .ליוסף 45  וערן אתם מטעים בזה שאתם אומרים שרמת הניקוד במחבני ה..adl הופחתה להפך הרמה מבחינת ניקוד הועלתה ובהרבה.ואני אסביר למה?
עד כה 5 הפעולות של היום יום (אכילה רחצה הלבשה שירותי היגיינה וניידות בתוך הבית)היו מעניקות ניקוד ברמות שונות ושהן 0 עצמאי 1 סיוע מועט 2 זקוק לעזרה רבה 3 תלוי לחלוטין.אחרי מסקנות ועדת בן יהודה רמת הניקוד הועלתה
וזה מתבטא בכך 0 עצמאי 4 נק' סיוע מועט  8נק' זקוק לעזרה רבה 12 נק' תלוי לחלוטין.סעיף ההשגחה היה 5 נקודות והוא הועלה ל 20 נקודות. כל מה שהסברתי עד כה קשור למבחן שהיה ונשאר עילה לתביעה והוא מבחן adl .
מבחן ה iadl מתייחס לפעולות יותר נרחבות והן...הכנת מזון הפעלת מכשירים אחזקת בית טיפול תרופתי קניות סידורים מוסדיים וכספים סה"כ 6 פעולות.וגם כן בו רמת הניקוד היא 0 נק' 1 נק' סיוע מועט 2 נק' זקוק לעזרה רבה 3 נק' תלוי לחלוטין. מחודש אפריל 2014 והלא המבחן נקרא בפת המל"ל (מבחן adl+ iadl ) .מסקנה הניקוד הגבוהה 60 נקודות בפעולות ה..adl ו..18 נקודות בפעולות ה iadl  .ועל כן לקבל 50 שר"ם צריך לצבור 20- 43 נקודות .ולקבלת 105% שר"ם
צריך לצבור 44-58 נקודות ולקבלת 175% צריך לצבור 59 נקודות ולה....מקווה מאוד ושהסברתי ונימקתי את דעתי בעניין .בכב' עבד.

תודה לך עבד371 אכן הסבר ברור
04/12/2014 | 11:50
21
העלאת שכר המינימום המצב מסוכן...
02/12/2014 | 10:18
9
186
ההסתדרות והמעסיקים\השוק הפרטי כנראה בדרך להסכם להעלאת שכר המינימום ל 5,000 ש"ח, כך שעובד סיעודי הצמוד לשכר המינימום יהנה מההסכם בעוד קיצבאות השר"מ האמורות לממן את העסקת עובד זר לא יוכלו להתעדכן כי הכנסת מתפזרת השבוע....
שכר המינימום לא יעלה...
02/12/2014 | 16:49
1
132
היות והוחלט לפזר את הכנסת (נכון לעכשיו), שמעתי את נדב חודרוב אמר ששכר המינימום לא יעלה. 
במגזר הציבורי לא יעלה...כי אין מי שיחתום...
02/12/2014 | 17:32
85
אבל במגזר הפרטי כנראה ייחתם הסכם ב 3 פעימות, מדובר על עליה עד 5,000 ש"ח
הבחירות לא מפריעות להסכם הסתדרות -מעסיקים
02/12/2014 | 17:01
4
67
עם זאת יתכן שזה לא יחול על העובדים הסיעודיים. הם לא חברי הסתדרות. כדי שזה יחול עליהם צריך צו הרחבה. יתכן שצו ההרחבה יתעכב בגלל הבחירות. בכל מקרה, מאחר ואת צו ההרחבה צריך שר (נדמה לי ששר הכלכלה) לאשר, ניתן לעשות מאבק ציבורי שצו כזה לא יחתם לפני שבעיית הסיעודיים תיפתר (רצוי על ידי עדכון הקצבאות).
ההסתדרות מתנגדת להחרגת עובדי הסיעוד....
02/12/2014 | 17:30
3
72
אין כאן עניין של צו הרחבה, ההסכם אם ייחתם יכלול את כלל השכירים במשק מלבד עובדי המגזר הציבורי.
אין קשר בין חבר או לא חבר הסתדרות
איך יכלול ויחייב ללא צו הרחבה או חוק?
02/12/2014 | 17:38
2
51
אם המעסיקים (הנכים) אינם חברי ארגוני המעסיקים ההסכם של ארגון המעסיקים לא מחייב אותם לפי שום חוק. ארגון המעסיקים איננו ארגון יציג עד כמה שאני יודע. לא ידוע לי על קיום ארגון יציג למעסיקים. לכן שום הסכם עם ארגוני מעסיקים כלשהם לא מחייב את מי שלא חבר בארגון.

איך ארגון פרטי כלשהו שאתה לא חבר בו ואין לו מעמד בחוק (כמו ארגון מעסיקים) יכול לחתום בשמך? אתה בחרת בנציגך בארגון מעסיקים כלשהו? מי הם בכלל?

מה שעושים בדרך כלל זה או צו הרחבה או חוק. בקשר לשכר המינימום זה ממש חוק. אם אין אחד מהם זה לא מחייב.
לא כל הסקטור הפרטי חבר בהסתדרות
02/12/2014 | 17:42
1
53
ובלי כל קשר, בהסתדרות הוקמה מחלקה לטיפול בזכויותצ עובדים זרים בסיעוד.
אנחנו שייכים לסקטור השקופים...
02/12/2014 | 18:10
50
המפעל הכי גדול בישראל !

לא להאמין איך שהמדינה שלנו מתייחסת אלינו. גם
04/12/2014 | 12:00
1
55
אם חשבנו לעשות איזשהו מעשה כמו להתחיל ולשבות מול משרד האוצר, היום אין משרד אוצר ואין לי מול מי לשבות ושוב נזנחנו באופן שכאילו אנחנו לא קיימים. אני ממש נגעלת כבר מהמדינה הזו.
הממשלה למרות הבחירות עדיין קיימת
07/12/2014 | 23:14
20
בס"ד
והשר עדיין לא חתם על צו הרחבה וגם האוצר
נעשית פעילות בנושא
הישג ילדים תלותיים קשים יקבלו תוספת
02/12/2014 | 09:34
47

בס"ד 
היום ( 01/12/14) הובאה  בפני וועדת הרווחה אישור תקנות תוספת קצבה לילד נכה
לאחר מאבק של ימים ולילות שגם אתם הייתם אתנו הורים לילדים נכים,
אנחנו זוכים באהבה, ושמחה והתרגשות רבה
 להביא לכם את התוספת הנוספת לילדים בעלי צרכים תלותיים
כל זה בשבילכם ולמענכם, ובזכותכם,
זהו אחד הימים המרגשים עלינו באהב"ה לתת לכם את מה שמגיע לכם
בזכות ולא בחסד
הורים יקרים אנו שמחים להגיש לכם את ,,,,, באהב"ה רבה 
ותזכרו אוהבים אתכם באהב"ה - ארגון הנכים בישראל המיוחד !!!

זו פנייה שכתבתי לשר יאיר לפיד בפייסבוק, ותדובתו
01/12/2014 | 19:39
3
92
שר האוצר יאיר לפיד, כתבתי לך מספר רב של פעמים אך אתה לא השבת לי אפילו פעם אחת.
אכתוב לך שוב ואולי תענה לי סוף סוף.
אני ואחי נכים קשים המטופלים ע"י עובדים זרים. קשה לנו מאוד לעמוד בהוצאות הכרוכות בהעסקתם, ואם שוב הולך לעלות שכר המינימום שמחייב גם אותנו (מפני שאנחנו מעסיקים אותם עקב "פינוק" יתר, אין לנו כח להתקל לבד ולהתלבש לבד אז הבאנו אותם שיעשו זאת בעבורונו) ולא תעדכן לנו את הקיצבאות אז יהיה לנו עוד יותר קשה ממה שכבר קשה עכשיו. מה בסך הכל אננו מבקשים קיום בכבוד??!! תתקן את העוול שאנחנו חווים וכל הנכים צריכים להיות שווים כי לכולנו צרכים זהים ואף אחד לא בוחר להיות נכה.
אנא תתקן את העוול של שנים רבות ותאפשר לנו כבר לחיות מעט ברווחה כלכלית. מעבר למשכורתם יש עוד המון הוצאות נילוון כגון : הבראה , חופשה שנתית, חגים, פנסייה, פיצויים, שבתות, ביטוח רפואי, ביטוח לאומי . מאיפה אנחנו יכולים להמשיך ולהביא את הכסף הנ"ל אם אנחנו גם לא מייצרים כסף מעבודה. זה ממש לא פייר לתת לנו להרגיש שאנחנו שקופים.
מקווה שתענה לי על הסטטוס הזה.
תודה.
אהבתיאהבתי · · שתף/שתפי
תגובות מובילות
‏ירון גולן‏ אוהב את זה.
[לינור ל.]
כתוב/כתבי תגובה...
הסר
Shiri Klar
https://www.facebook.com/events/854113971276244/
[‏מקדימים את ההפגנה ליום רביעי נותנים רוח גב לשינוי חברתי http://bit.ly/LoMevatrim‏]
יום ‏רביעי‏ בשעה ‏18:30‏
מכיכר רבין לרחבת בית אריאלה‏908‏ אנשים מתכוונים להשתתף
אהבתי · השב · 7 שעות
הסר
Yair Lapid - יאיר לפיד לינור, הדיון על כך הוא חלק מהדיון מול ההסתדרות על שכר המינימום ונעשה כל מאמץ למצוא פתרונות למי שזקוקים לעובדים סיעודיים.
לא אהבתי · השב · 1 · 19 שעות
הדיונים הופסקו יש בחירות...
02/12/2014 | 07:53
1
51
הדיון על שכר המינימום הופסק, אלא אם תהיה כלכלת בחירות
אם יש בחירות, ואחת מהפוליטיקאים רוצה את קולות הנכים
02/12/2014 | 10:30
43
אי אפשר לדרוש דרישות כמו שהחרדים דורשים?
או שבעצם בשביל לעשות דבר כזה, צריך שמישהו ידרוש בשם כל הנכים, ארגון יציג
שכחתי שאין ארגון יציג... כמה חבל
נכים יש כמה מאות אלפים אם לא טועה, מספיק בשביל לדרוש ולקבל ולתת מספיק קולות על מנת לשנות את מאזן ההצבעות
שיהיה בהצלחה בבחירות החדשות, נקווה שהפעם כל אחד יבחון ב 7 עיניים לפני שיצביע
לא כמו פעם שהבטיחו הבטחות לנכים, אפילו באו לפה להתראיין נכים בפורום, שהיום בכנסת, ושכחו את הנכים
כתבת מצויין וברור. מה שחשוב שיש היום מודעות לנושא.
02/12/2014 | 17:30
24
כפי שאני רואה מכל הפעילות של הגולשים נוצרה מודעות לנושא. יש תקווה שהוא לא יעלם כמו בהעלאות הקודמות שלא התחשבו כלל בבעית הסיעודיים. לאחר שהנושא עלה והוא חלק מן הדיון הציבורי הוא לא ירד כל כך מהר. אם יהיה הסכם (גם אחרי הבחירות) עדיין יצטרכו לענות ולהתייחס לפחות לגבי מה שנעשה בקשר לסיעודיים. 

אם הנושא יוקפא עד לאחר הבחירות והקמת ממשלה חדשה (כלומר ל-9 חודשים בערך). צריך לחזור ולהעלות אותו כאשר הוא יחזור להיות רלוונטי. אולי אחרי הפעילות הנוכחית תהיה יותר הבנה לבעיה.

מידעון מילב"ת - מזור לקור
01/12/2014 | 11:49
70

טיפים חשובים לכל מי שסובל מהקור ובעיקר אנשים עם צרכים מיוחדים.
שלום יואל
30/11/2014 | 15:18
1
56
חברתי הטובה מקבלת מעיריית חדרה את העזרה לנכים קשים של 1,100 שח.
בחודש פברואר הקרוב ימלאו לה 62 שנים , ואמרו  לה שהיא כבר לא תהייה זכאית לעזרה הנ"ל.
האם זה נכון?
את העזרה הזאת מקבלים מירושלים ממשרד הרווחה
30/11/2014 | 15:30
61
משרד הרווחה מעביר לעירית חדרה את הכספים והם מועברים על ידי מח' ההרווחה בחדרה לנכה, את זה צריך לשאול במשרד הרווחה בירושלים, כי לא הכל יודעים פקידי הרווחה ברשויות ושלא ייוצר מצב שמשרד הרווחה מעביר כסף והנכה לא מקבלת.

לצערי נכה המגיע לגיל זיקנה גבר 67 אשה 62 הם הופכים להיות בריאים ומאבדים כמעט את כל זכויות הנכים ומקבלים במקביל את זכויות הקשיש והתושב הוותיק...למה? גם אני שואל...

אני רוצה שננסה לעשות שינוי כי מגיע לנו
30/11/2014 | 15:13
2
69
הייתי רוצה שכל מי שרוצה לתת ידו למען המאבק של העלאת השרמ או ניתוק
העסקה של עובד זר מהשכר מינימום שיכתוב לי בתיבת המסרים גם את הטלפון שלו . ולאט לאט
ננסה להתקדם. נקבע לנו פגישה כולנו ונבין יחד איך אנחנו יכולים להתקדם. זה חשוב מאוד.
ויואל נצטרך הרבה את עזרתך ,
קדימה בואו נתחיל!!!!!!!!!!!!
וגם תתחילו לשלוח מיילים ופקסים לשרים לחברי כנסת לראש הממשלה  ,  כמה שיותר.
אני עושה זאת כבר שבועיים.  לא מפסיקה לשלוח.
לי, יש רשימת מכתבים ששלחתי לח"כ, ואף אחד לא טרח לענות לי.
30/11/2014 | 17:03
1
26
בבקשה לא להתייאש , להמשיך לשלוח
30/11/2014 | 18:32
28
הרי זה מה שהם מנסים לעשות, לייאש אותנו , אנחנו שקופים כך שאף אחד לא רואה אותנו
או יותר נכון לא רוצה לראות אותנו לצערי.
קיבלתי מסר נגד יואל מאחד הכותבים פה והזדעזעתי...
30/11/2014 | 15:05
2
112
יואל משקיע מזמנו בהתנדבות כאן בפורום, באינפורמציה לאוכלוסיית הנכים במיילים ובניהול וכתיבת אינפורמציה על זכויות נכים בעשרות קבוצות בפייסבוק,
הבטלנים חסרי מעש שמחרחרים ומסכסים במסרים כפחדים יכולים רק להתבייש.
לדבר רכיל, להשמיץ ללכלך זה מאוד קל, אבל באמת לעשות, לתרום..
30/11/2014 | 15:30
1
65
יישר כח יואל!!!
מי שהולך רכיל ומשמיץ, שיעשה בעצמו, אולי יש לו משהו
טוב להציע?
מי שאין לו מה להציע, ולא עושה כלום ...שפשוט ישתוק.
חהחהחה וואלה?
30/11/2014 | 15:33
66
זה שמלכלכים עלי בתפוז זה אני יודע..אבל עד כדי כך? חהחהחהחה..תמשיכו זה רק מחזק את הפורום.
מתי נדע על עידכון הקיצבאות לשנה הבאה?
30/11/2014 | 15:00
1
76
ב 15 לדצמבר עם פרסום מדד נובמבר
30/11/2014 | 15:45
92
נכון הליום המדד שלילי ב 0.2% כך שנכון הליום אין עדכון...

אם פנינו לבחירות אולי תהיה קלקלת בחירות ויוסיפו לנו לפנים משורת הדין
בכל כמה שנים אפשר להחליף כסא גלגלים ממונע?
30/11/2014 | 14:37
1
51
הכסא שברשותי כבר 6 שנים, מתקלקל תדיר, בלוי וכבר לא נח לי
אם הכיסא מתקלקל, אפשר להחליף אותו...
30/11/2014 | 17:16
57
יש לפנות לרופא המשפחה ואחות הסניף שלך. הם צריכים למלא טופס סיעודי עבורך ולהזמין פיזיוטרפיסתית. אחרי הביקור אצלך היא תנחה אותך מה לעשות.
צריך לקנות כיסא נוח ולבדוק שיש עזרת חירום אחרי שעות העבודה.
בהצלחה !
תשלומי הבראה/חופשה/חגים לעובדת זרה בסיעוד...
30/11/2014 | 10:09
33
101
שלום לכולם ,

זה מכבר שנים רבות אנו מקבלים עובדת זרה מחברה לשרותי מטפלים זרים.
הם כביכול מבטיחים לנו שחר לשעה גבוהה 26.5 ש"ח לעל כל שעת 
סיעוד אך בפועל בתלוש השכר רשום שכר מינימום 23.12 ש"ח לשעה 
ועוד שלושה סעיפים שהם חגים/הבראה וחופשה שעל כל אחד מהם 
רשום שקל וקצת כפול השעות שמגיעות לנו .
על פניו כך הם פותרים עצמם מתשלומים אלו ובסוף כל שנה אנחנו המשפחה 
משלמת באופן מלא את זכויות העובדת .

האם זה חוקי ?  הרבה פעמים ניסיתי לבקש להעלות את השכר לשעה 
והם נעמדו על הרגליים האחוריות שלהם ורק שאיימתי לעזוב העלו בשקל אחד .

מה לדעתכם כדאי לי לעשות בנידון ?
אני כבר שוקל לעזוב אותם ולקבל את שעות הסיעוד בכסף.

תודה 
על ה 23.12 יש להוסיף כ 35%
30/11/2014 | 12:48
20
96
הוצאות מעביד,...
מי שמנפיק את התלוש ומדווח לביטוח לאומי הוא המעסיק הרשמי של העובד הזר, בשעת סיעוד שהחברה מקבלת כלולים חופשה, הבראה, חגים,
אתם אמורים לממן רק את החלק שהעובד הזר עובד אצלכם מעבר למה שמאושר לכם.
חברות הסיעוד הן "מעסיק משותף". המטופל הוא המעסיק הרשמי.
30/11/2014 | 18:48
19
51
חברת הסיעוד יכולה בהחלט לשלם לפי שכר המינימום וחובות המינימום. אבל הם יכולים לשלם הרבה יותר. הב"ל מעביר להם סכום כפול מן הסכום שהם משלמים. הכל שוק. יש חברות סיעוד שמשלמות 29-30 שקל לשעה. זה עדיין כדאי להן. 
יש כמובן הבדל ביכולת הלחץ בין משפחות המקבלות 16 שעות (המינימום לזכאות לעובד זר) ובין משפחות המקבלות 18 שעות בתוספת 9 שעות לניצולי שואה. העבודה של חברות הסיעוד זהה אבל ההכנסות כמובן גדולות יותר אצל המשפחות מרובות השעות.

אפשרות נוספת היא לוותר על "חברת הסיעוד" ולקבל ישירות, מן הביטוח הלאומי, את גמלת הסיעוד ולשלם ישירות למטפלת, לחשבון שלה בבנק הדואר את השכר שהוסכם. 
כאן צריך לקחת בחשבון שיהיה צורך לשלם את קופת הגמל ישירות במקום חברת הסיעוד. אינני יודע מה קורה היום עם 9 השעות של ניצולי השואה והאם ניתן לקבל גם את זה בכסף.
הסכום המתקבל הוא יותר גדול מאשר מה שחברת הסיעוד משלמת ואין הבדל ממשי בשאר הזכויות. עדיין צריך להיות קשורים עם "התאגיד" שזאת החברה שהיא כאילו היבואן של המטפלת (גם אם היבואן המקורי היה מישהו אחר).

מעסיק משותף נבחן לפי הפרמטרים הבאים על ידי ב"הד הארצי לעבודה
30/11/2014 | 19:33
18
72
ההלכה הפסוקה קובעת כי מתקיים מעסיק משותף כאשר מדובר בפעילות משותפת  של שניים לקבל עבודה מפלוני.
כדי לבחון מי מעבידו של העובד יש לבדוק:
* על חלה חובת תשלום השכר ומי אחראי משפטית לתשלום שכרו
* מי קיבל את העובד ומי קבע את שכרו.
* מי שיבץ את העובד לתפקידו, מי מפקח עליו.
* בידי מי הכח לפטר את העובד.
* מי מדווח לרשויות על שכרו של העובד לרשויות כמו מס הכנסה וביטוח לאומי.

לקשיש המקבל שעות סיעוד דרך חברת כ"א אין כל קשר לפרמטרים שפירט בית הדין. הואלא בחר בעובד, הוא אינו משלם את שכרו של העובד הזר אצלו, אינו מדווח עליו לרשויות, הוא מקבל שרות מחברת כח אדם שעל שרות זה משלמת המדינה. הקשיש וחברת כח אדם לא מקבלים במשותף שרותים מעובד סיעודי.

לכן קבע בית המשפט שבמקרה כזה אין מעסיק משותף. אלא מעסיק אחד ומקבל שרות 
אתה בטוח שמדובר בעובד זר? זה מפתיע אותי מאוד.
30/11/2014 | 20:48
6
43
את המושג "מעסיק במשותף" לקחתי מן האתר של משרד הכלכלה.
ושם מדובר במפורש בעובדי סיעוד זרים:
"שימו לב: חברות הסיעוד נחשבות "מעסיק במשותף" ביחד עם הנזקק הסיעודי ביחס לכל הזכויות תמורת שעות העבודה שהן אמורות לתת להן כיסוי על פי ההסדר בחוק הביטוח הלאומי. למרות זאת יש לזכור שבכל יתר העניינים המעסיק נשאר כל הזמן הנזקק הסיעודי. הוא זה שחייב בכל החובות של מעסיק לעובד הזר המעניק לו סיוע סיעודי."

כלומר, לפי משרד הכלכלה המטופל "המעסיק הסיעודי" הוא זה שחייב בחובות המעסיק!

דווקא לפי הקריטריונים שאתה מצטט המטופל הוא באמת המעסיק הרשמי:
1. המטופל (או המשפחה) מקבל את העובד ומנהל איתו מו"מ על שכרו. חברת הסיעוד מציעה עובדים שונים והמטופל בוחר ביניהם.
2. המטופל (או המשפחה) מפקחים על העובד וקובעים את סדר העבודה שלו.
3. המטופל יכול בהחלט לפטר את העובד.
4. הדיווח על השכר של המטפל הוא על המטופל בלבד. בעצם חברות הסיעוד אפילו לא יודעות את השכר המלא של המטפל.
5. באשר לתשלום השכר - חברת הסיעוד אמנם מעבירה שכר לחשבון הבנק של המטפל אבל זה בהחלט לא כל השכר שלו. המטופל, בעצם אחראי לתשלום מלוא השכר.

כל הקריטריונים האלה, לפיהם רק חברת הסיעוד היא המעסיק,  נכונים רק לגבי עובדים ישראלים המשרתים את הקשישים לפי שעות. 
אתה יכול לתת לי לינק לפסק הדין הזה?
תגיד,
30/11/2014 | 21:12
5
47
האם שמעת על עובד זר שתבע גם חברת כ"א וגם נכה כאשר נכה לא שילם לו את זכויותיו? אני לא שמעתי ויש מאות נכים שיש נגדם משפטים ופסקי דין ולא נגד חברות כ"א.

אם אתה מנוי בתקדין תוכל למצוא שם את פסק הדין, אני מנוי
לא הבנתי את מה שאתה כותב
30/11/2014 | 22:28
4
40
אם המטפלים תובעים את הנכים ובתי המשפט נותנים פסקי דין נגדם הרי פירוש הדבר שהנכים הם המעבידים ולא חברות הסיעוד. בפסק הדין שאתה מצטט מתעורר הרושם שחברת הסיעוד היא המעסיק!
נוסף לכך יש הבדל בין נכים לבין קשישים סיעודיים. נכים אינם קשורים לחברות הסיעוד אלא לחברות "התאגיד" שהן המייבאות את העובד אבל אינן משלמות לו שום שכר.  הנכה משלם לעובד לבד ומקבל קצבת שר"מ לצורך זה.

כעת התבלבלתי לגמרי.
1. מי לדעתך המעסיק הרשמי של המטפל במקרה של קשיש סיעודי המקבל קצבת סיעוד דרך חברת סיעוד המשלמת למטפלת ישירות לחשבון הבנק?
2. מי לדעתך המעסיק הרשמי של המטפלת של נכה המקבל שר"מ ומשלם ישירות למטפלת?
3. אם המטפלת של קשיש סיעודי לא מקבלת שכר - את מי היא תובעת?
4. אם המטפלת של נכה לא מקבלת שכר - את מי היא תובעת?

אינני מנוי בתקדין. זה כדאי? כמה זה עולה (למי שאיננו משפטן)?

מה יש פה להתבלבל...
01/12/2014 | 07:27
3
42
אם המעביד של העובד הזר זה חברת כח אדם והיא לא משלמת לעובד הזר על שירותיו אצל נכה היא אחראית. ואם עובד זר מועסק אצל נכה והנכה לא משלם הוא אחראי..מה כל כך קשה להבין פה...
איפה יש פה מעסיק משותף...למה סתם לכתוב
במקרה של העסקת עובד זר לקשיש שמקבל גמלת סיעוד...
02/12/2014 | 16:41
2
22
יש אחריות משותפת לחברת הסיעוד ולקשיש עצמו .
הרי ביטוח לאומי מעביר לחברת הסיעוד שעות העסקה 
ועל שעות אלו חברת הסיעוד אחראית ובמידה ונופל פגם 
על החברה לתת א הדין , יחד עם זאת על הקשיש להשלים את שעות 
העסקה של המטפל ועל שעות אלו הקשיש אחראי ואם נפל 
פגם עליו לתת את הדין .

מה שקורה בפועל נכון הקשיש משלים שכר לעבוד הזר אך
את זה הוא עושה באופן פרטי כלומר צריך להוציא "תלוש" ובו 
השכר והתנאים הסוציאלים המגיעים לעובד הזר .

בכך אין שותוף פעולה עם חברת הסיעוד כלומר אין תלוש אחד .

מבחינת החוק עד כמה שאני מבין הקשיש הוא המעסיק 
ועל כך הוא קיבל היתר העסקה ממשרד הפנים .
חברת הסיעוד היא לפי דעתי לא מעסיק אלה צינור להעברת הכספים ,
קרי שעות העסקה .
מבחינת החוק המעסיק הוא זה שיש לו יחסי עובד\מעביד עם העובד
02/12/2014 | 17:35
1
24
זה בדיוק כמו בתכנית שהייתה לא מזמן בטלויזיה בערוץ 22 על עובדי הקבלן, העובדים עובדים יחד עם עובי לא הקבלן אבל האחריות והמעסיק שלהם הוא זה שמשלם להם.
הנה צילום היתר העסקת עובד זר שיש לנו ...
02/12/2014 | 19:02
28
שים לב לסעיף 2 :

"על בעל ההיתר להעסיק רק עובד זר..."

כלומר המטופל הינו מעסיק לכל דבר ועניין , לגבי חברת הסיעוד שים לב 
לסעיף מספר 6 :

"על בעל ההיתר להעביר את שכר העובד הזר , מידי חודש, לחשבון בנק שנפתח על שמו של העובד הזר בישראל , בו אין למעסיק או למתווך כח אדם או מי מטעמם ..."

מצויין כאן כי חברת הסיעוד היא בעצם מתווך כח אדם ואין מצויין במסמך 
כי היא מעסיק .

זה לא בדיוק המקרה הקלאסי של חברות כח אדם שקולטות עובד ומציבות 
אותו בחברה כלשהי לעבוד , ואז במקרה הנל כן חברת כח האדם היא המעסיק בפועל .

יש לנו היתר העסקה לעובד זר ...
02/12/2014 | 16:33
10
27
כלומר המטופל בעצם כן מעסיק בחלק השעות אשר מעבר לשעות 
ביטוח לאומי .

* המטפלת אצלנו מקבלת שכר מחברת הסיעוד על סכום של 16 שעות שבועיות 
ואנו המשפחה משלמים שכר על שעות העסקה שמעבר לשעות שצויינו .
 העובד הגיע לארץ ע"י תאגיד עובדים זרים המורשה לכך , הוא בעצם 
ניתב את העובדת אלינו כאשר אנו קיבלנו אותה וגם קבענו את שכרה .

* לכל חברת סיעוד יש תאגיד מה שאבסורד לפי דעתי , כלומר
נותנים לחתול לשמור על השמנת , ובעצם הכל מעורבב עובדים 
של התאגיד עובדים באותו המשרד בו נמצאת חברת הסיעוד ,
מה שקורה שהתאגיד מעביר לחברת הסיעוד את המטפלת והחברה משבצת 
אותו אצל משפחה .  מי שמפקח הוא שני הגופים שהוזכרו גם חברת הסיעוד 
שעושה ביקורים אחת לכמה חודשים וגם בנפרד נציג של התאגיד.

* הכח לפטר את העובדת הוא בידי המשפחה , כך היה בעבר כאשר 
תפקוד העובדת לא היה ראוי .

* על שני הגורמים לדווח לראשויות , על חברת הסיעוד שמנפקת 
תלוש שכר בגובה שעות הסיעוד שהמטופל קיבל .

ומאידך על המשפחה שלה האחריות להעסקה של שעות שמעבר 
לשעות אותו קיבלה מביטוח לאומי .
על שעות המשפחה, המשפחה צריכה להוציא תלוש שכר,
02/12/2014 | 17:40
5
27
לשלם לביטוח לאומי, חופשה, פנסיה, ביטוח רפואי...
נכון שהמשפחה היא המחליטה אם העובד יעבוד אצלה ..כמו שומר בקניון המקבל את שכרו אצל חברת כח אדם אבל אם בעל הקניון מחליט מסיבה זו או אחרת שהשומר לא מתאים לו הוא מבקש מהקבלן להפסיק אצלו את עבודתו.
בהחלט על שעות משפחה משלמים את שצויין ...
02/12/2014 | 19:07
4
24
נכון שמשפחות שמעסיקות עובד זר כאשר לא מדובר בגמלת סיעוד 
לקשיש ולא לנכה , במידה והעובד הזר לא מבצע עבודתו כראוי 
הן פונות לחברת הסיעוד על מנת לסיים את העסקתו ולהחליפו באחר .

אך עדיין המשפחה היא מעסיק , לה ניתן היתר העסקה של עובד  זר.

אתה טועה ומטעה...
02/12/2014 | 19:17
3
30
ההיתר הוא להעסיק עובד זר לא אזרח ישראלי, גם בארה"ב בלי גרין כארד אסור לעבוד, בשביל להעסיק אזרח ישראלי בסיעוד לא צריך היתר..
זה שיש לו יחסי עובד\מעסיק הוא הוא המעסיק...
איפה קראת שכתבתי העסקת עובד ישראלי ?
02/12/2014 | 19:24
2
23
ההתייחסות מהתחלה היתה להעסקת עובד זר בלבד .
מדוע טועה ומטעה ?
תבדוק כשהתחלת את הפוסט...
02/12/2014 | 19:56
1
34
תחליט..לך יש יחסי עובד מעביד או לחברת כח אדם יש יחסי עובד מעביד

האמת? עד עכשיו לא הבנתי איך אתה עוזר לנכים בכתיבתך...

סליחה ששאלתי שיהיה לך המשך ערב נפלא
02/12/2014 | 20:04
23
משה 343 ...
02/12/2014 | 18:18
3
34
אל תבלבל בין קשישים סיעודיים ובין נכים סיעודיים.
ועוד דבר, מה ההבדל בין תאגיד לחברת סיעוד?

אני מקווה שלא בילבלתי בין השניים ...
02/12/2014 | 19:22
2
22
ציינתי שמדובר בגמלת סיעוד לקשיש שיש בידו היתר העסקה לעובד זר .

הנה מידע עודות תאגיד עובדים זרים [לשכה פרטית]

חברת הסיעוד פשוט מתווך כ"א , דואגת להשמה שלו , 
התאגיד מתעסק בהבאה מחו"ל, אשרות , ביקורת .

בשביל סיעוד אין צורך בהיתר העסקת עובד זר...
02/12/2014 | 19:58
1
22
העובד הוא של חברת כח אדם...יש הרבנה ישראלים שעובדים בסיעוד...
אני מדבר על עובד זר ולא על עובד ישראלי ...
02/12/2014 | 20:05
22
ובשביל להעסיק עובד זר צריך היתר .
חברים להלן תלוש משכורת של העובדת הסיעודית ...
02/12/2014 | 16:15
11
65
yoelbeker

מה כוונתך "על ה- 23.12 יש להוסיף 35% הוצאות מעביד" ?

מי שמנפק את התלוש הינה חברת הסיעוד , אך הסכום אותו מעבירה 
החברה למטפלת הינו כ- 1700 ש"ח כאשר המשפחה משלימה לשכר 
של כ- 4000 אשר הוסכם בין הצדדים [המטפלת והמשפחה] .

חברת הסיעוד בעצם היא מעסיק בשעות אותו ביטוח לאומי 
מעביר אליה ואילו המשפחה מעסיקה ביתרת השעות .
אצלנו סך שעות העסקה של חברת הסיעוד 16 שעות שבועיות .

נכון שבשעת הסיעוד שהחברה מקבלת  כלולים חופשה, הבראה, חגים
אך לא זה מה שהמטפלת הסיעודית מקבלת בפועל , ראה 
צילום של תלוש משכורת.
החברה בעצם הבטיחה לנו 27 ש"ח לשעה אך בפועל זה ברוטו 
ובתוך סכום זה גלום חופשה,הבראה וחגים כך שבפועל אנו מקבלים 23.12
ש"ח לשעה ובסוף שנה משלמים באופן מלא את זכויות המטפלת .

אם אני מפריד את התנעים הסוציאלים שמופיעים בתלוש של חברת הסיעוד
מהשכר אני בעצם צריך להשלים יותר לשכר החודשי שנקבע ,
כלומר כך או כך המטופל בעצם משלם על כל תנאי המטפל הסיעודי
וזאת בשל הסכום אותו מעבירה חברת הסיעוד אל המטפלת 1700 ש"ח שהוא
בעצם מחצית מהסכום אותו מעביר ביטוח לאומי אל חברת הסיעוד 3284 ש"ח . 

אנחנו מקבלים גמלה לתלוי במידה רבה מאוד 150% מקצבת יחיד מלאה כאשר
הסכום אותו מקבלת חברת הסיעוד מביעוח לאומי הוא 3284 ש"ח 
ואילו מי שמבקש גמלת סיעוד בכסף במקום שרותים יקבל במקרה 
זה מביטוח לאומי 2627 ש"ח .

אכן התלום מעניין מאוד
02/12/2014 | 17:23
1
30
לפי התלוש אתם מקבלים באמת 27 שקל לשעה. הם מנכים 91 שקל כחלק העובד לקרן פנסיה. אתם רשאים לנכות סכום זה מן המשכורת המובטחת בסך 4000 שקל מאחר והסכום הזה הוא של העובדת והיא תקבל אותו כאשר תחזור למולדתה. יתכן שיהיה קושי לנכות את הסכום כי העובדת תעמיד פנים שהיא לא מבינה שום דבר והיא רוצה את הכסף ביד ולא "על העץ" (כשתחזור אי פעם למולדת). למרות שזה החוק והמטפלות בקיאות בחוק כמו עורך דין (תודות לקו לעובד) הרי כאשר מדובר בחובות ולא בזכויות הן פתאום אהבליות "ולא מבינות שום דבר" כאילו...

אתם מקבלים פדיון חופשה וחוזרים ומעבירים למטפלת כחלק מן השכר (ולא כפדיון חופשה) בדרך סיבובית באמצעות תשלום החברה לחשבון הבנק של המטפלת. לכן כאשר יגיע לה חופש ותירצו להעסיק אותה תצטרכו לשלם את פדיון החופשה מן הכיס. 

אנחנו מנכים את הסכום של 91 ש"ח ...
02/12/2014 | 18:44
24
בשנים עברו עם מטפלות אחרות היה תשלום בסוף סיום עבודה 
של המטפלת כאשר הן חזרו לחו"ל  ,אצלנו אין/לא היה קושי לנכות סכום זה  .

זה מה שקורה בפועל לגבי חופשות/חגים/הבראה , מה שרשום בתלוש 
משכורת הוא בלוף פשוט חלק משכר וכך חברת הסיעוד מגדילה 
את השכר לשעה והמטופל נזקק לשלם את כל הזכויות בסוף שנה .

על השעות שהמשפחה משלמת יש להוציא תלוש
02/12/2014 | 17:50
8
30
לדווח לביטוח לאומי לשלם חופשה, פנסיה, הבראה ועוד על חלקה שזה יוצא מעל 30% זו הייתה כוונתי.
אם המשפחה משלמת מבלי להוציא תלוש כחוק, מבלי לדווח לביטוח לאומי היא עוברת עבירה...
אין כאן עניין של מעסיק משותף...כל אחד מממן את חלקו אין כאן כל שיתוף...
אם אני לא טועה יש תקרה של 25% ניכויים ...
02/12/2014 | 19:11
7
24
כאשר המשפחה יכולה לנכות על הוצאות :

* ביטוח רפואי
* כלכלה
* מיסים [חשמל/מים/גז]

אז אולי לא הבנתי את המשמעות של משותף אך יחד אם זאת 
הקשיש שמקבל גמלת סיעוד ויש לו היתר העסקה הוא בעצם מעסיק 
ויש לו אישר על כך ממשרד הפנים .
אנסה להבהיר את הבלגן
04/12/2014 | 11:47
6
33
יש הבדל גדול בין הסדרי העסקת עובד זר לקשישים לבין נכים קשים.
לקשישים יש גמלת סיעוד. לנכים אין.
לקשישים יש תאגיד בנוסף לחברת השמה. הביטוח הלאומי מעביר את הכסף לתאגיד שמשלם את חלקו לקשיש כאשר על הקשיש להשלים את שכרו של המטפל לשכר נקבע בחוק כולל תנאים סוציאלים.
אצל הנכים הם המעסיקים הבלעדיים. חברת ההשמה לא משלמת דבר. להפך הם גובים כסף. תפקידם להביא לארץ עובדים, הסדרת אשרות עבודה מול משרד הפנים (סידור חדש), חידוש רשיון העסקת עו"ז ומעקב רבע שנתי מצב המטופל/מטפל.
תודה ריטהלה ...
04/12/2014 | 12:38
5
29
נפגעתי מתגובתו של יואל שכתב לי בסוף :
" עד עכשיו לא הבנתי איך אתה עוזר לנכים בכתיבתך..."

סך הכל באתי לבקש עצה זה הכל , אימי קשישה וגם נכה אבל
כיום רק גמלת סיעוד ופנסייה .

יואל לא מכיר אותי ולא יודע עד כמה אני פועל לרווחת הנכים בעיר מגוריי
בומיוחד לגבי נגישות , בכל מקום בו אני נתקל בבעיית נגישות אני פותח
פנייה בראשות המקומות לשם תיקון הליקוי . 

את צודקת אני לא מכיר את נושא העסקה מבחינת נכים וכנראה זה מה 
שיצר בלגאן כאשר חשבו שלזה אני מתכוון ואילו כוונתי הייתה לגמלת סיעוד לקשיש .

לגבי התאגיד , הביטוח לאומי מעביר את הכספים לחברת הסיעוד ולא לתאגיד .
לתאגיד אנו משלמים 70 ש"ח בשנה לטיפול בכל נושא השיבוץ והאשרות של העובד הזר .

מי שמשלם לנו במקרה גמלת סיעוד היא חברת הסיעוד שמקבלת סכום הכפול ממה 
שאנו מקבלים בפועל .

אנו מקבלים סכום של 1700 ש"ח בחודש וצריכים להשלים לשכר מינימום ובנוסף 
כל התנאים כמו לכל עובד במשק  .

תודה רבה לך על התגובה 
המשך יום נפלא
מצטער אם נפגעת ממני לא זאת הכוונה...
04/12/2014 | 13:21
4
27
מטרת הפורום כאן לעזור, ולייעץ...פשוט לא היית ממוקד, בילבלת בין מקבל קיצבת סיעוד לבין מקבל קיצבת שר"מ אלה שני עולמות שונים...דבר שבילבל והטעה את החברים כאן...
כאן בדיון הסברתי לך לא פעם את ההבדל בין סיעוד לבין מעסיק נכה ומה צריך בעצם חייב לשלם מה....

אתה צודק לא הייתי ממוקד מפני שלא הבאתי בחשבון ...
04/12/2014 | 18:35
3
19
בעצם את הנכים מקבלי קיצבת שר"מ והנחתי בטעות שיובן על מה אני כותב .

בתגובת האחרונה רשמת :

"לך יש יחסי עובד מעביד או לחברת כח אדם יש יחסי עובד מעביד ? "

ובכן לשנינו יש יחסי עובד מעביד מהסיבה שחלק מהשכר משולם 
ע"י חברת הסיעוד [גמלת הסיעוד מביטוח לאומי] .

תודה רבה על ההסברים , למרות הבלבול בסופו של דבר הבנתי 
את הנושא .

אתה וכולם כאן בפורום עושים עבודת קודש וזה לא מובן מאליו  !
המשך ערב נעים .
למשה343 - על נפלאות חברות הסיעוד
05/12/2014 | 10:04
2
19
חברות הסיעוד אכן נוטות להטעות לקוחות ולהבטיח שכר שעתי גבוה יותר ממה שבפועל מקבלים , השכר כולל  מרכיבי חופשה והבראה שביטוח לאומי מחייב לשלמם מתוקף  ההסכם איתם ולכן כשהם אומרים שכר 27 לשעה הם מתכוונים ברוטו שזה כולל את ההפרשות.  כמובן שיש חברות שיתנו יותר וכאלו שיתנו פחות, זה שוק של מיקוח בין הלקוח לחברה.
אציין שכיום למעסיק עובד זר המקבל גמלת סיעוד יש אפשרות לעבור גם לקבל את הכסף ישירות מביטוח לאומי ולוותר על שירותי חברת הסיעוד וזאת באמצעות מילוי והגשת תביעה לגמלה ישירה.
האם ידוע לך מה קורה עם התוספת לניצולי השואה?
05/12/2014 | 12:50
1
13
ניצולי שואה יכולים לקבל תוספת של 9 שעות דרך הארגון לרווחת ניצולי שואה. פעם שאלתי אותם מה קורה אם עוברים למסלול מימון ישיר והם ענו שהם מעבירים תמיכה רק דרך חברת סיעוד ולא ישירות והפנו אותו לוועדת התביעות. בוועדת התביעות היה קושי גדול למצוא מישהו שיכול לענות ובסופו של דבר אמרו גם הם שהם לא ערוכים לזה אבל אולי יהיו בעתיד.

האם ידוע לך מה המצב כעת? בטופס של הביטוח הלאומי שצריך למלא כדי לקבל מימון ישירות יש גם סעיף לניצולי שואה. לא ברור לי האם האופציה הזאת באמת פעילה. 

כלומר הבעיה כרגע לניצולי שואה היא השאלה איך לא מפסידים את ה-9 שעות הנוספות אם עוברים למסלול מימון ישיר.
האם ידוע לך מה התשובה?
את 9 שעות הקרן ניתן להמשיך לקבל דרך חברת סיעוד.
06/12/2014 | 06:40
19
כמובן שניתן להתמקח עם החברה על גובה ההחזר השעתי.
שינויים במבחן הזכאות לשרותים מיוחדים
30/11/2014 | 12:56
24
1706
הזכאות לקצבה ושיעוריה נקבעו עד כה בהתאם למידת התלות של המבוטח בעזרת הזולת בפעולות היום יום שהן: ניידות בתוך הבית, רחצה, הלבשה, אכילה והיגיינה אישית, וכן בהתאם לצורך בהשגחה למניעת סכנה לו או לזולת.
כיום הזכאות לקצבה ושיעוריה נבדקים גם בהתאם לצורך בעזרה במשק בית: הכנת מזון, הפעלת מכשירי חשמל, אחזקת הבית, טיפול תרופתי, ביצוע קניות וסידורים מוסדיים וכספיים.
חשוב לדעת:
הבדיקה מתייחסת למגבלות הנובעות מהליקוי הרפואי בלבד, ולא מסיבות אחרות (כגון נורמות תרבותיות, הרגל ועוד).
הבסיס לקביעת הזכאות היה ונותר התלות של האדם בעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום. מי שאינו זקוק לסיוע בפעולות אלה, לא יהיה זכאי לקצבה.

מבדיקות שערך הביטוח הלאומי עולה, שהשינוי יגרום להכללת אנשים אלה, בעיקר, במעגל הזכאים לקצבה:
אנשים עם לקות נפשית מסוג סכיזופרניה קשה;
עיוורים (בעלי ליקוי ראייה של 90% ומעלה);
אנשים עם ליקויים נוירולוגיים קשים (לדוגמה: פרקינסון, MS ,AL );
אנשים עם פיגור שכלי בינוני וקשה.
נוסף על כך, ייתכן שינוי בסכומי הקצבה של אנשים נוספים, המוגבלים בפעולות היום יום, וצריכים סיוע גם בתפעול משק הבית בשל מצבם הרפואי.
לתשומת לבך,
אין שינוי בתנאי הזכאות לשירותים מיוחדים.
המלצות בשבילך:
אם אתה מעוניין לבדוק את זכאותך לאור השינוי, אנא מלא תביעה על גבי הטופס המתאים:
אם אתה מקבל קצבת שירותים מיוחדים, וסבור שהשינוי עשוי להגדיל את זכאותך - יש למלא בקשה לבדיקה מחדש למקבל קצבה לשירותים מיוחדים
אם אתה לא מקבל קצבת שירותים מיוחדים, ומעוניין לבדוק את זכאותך לקצבה, יש למלא תביעה לקצבת שירותים מיוחדים

באדיבות אתר המוסד לביטוח לאומי.
ליואל בקשר לשינויים במבחן זכאות לשר"מ
30/11/2014 | 13:36
2
196
לדעתך, בחורה שהיא אם צעירה ושמקבלת שר"מ 50% ולא מצאו אותה בעבר מתאימה לקבל
יותר, האם עקב קשיים פיזיים אמיתיים שהיא נתקלת בהם בשל הנכות (בגידול התינוק שלה כמו זחילה, רחצתה, הלבשה ...), הם עילה טובה להגיש
בקשה לשינוי בזכאות?
בהחלט אפשר להגיש תביעה בהתאם לשינויים החדשים
30/11/2014 | 13:42
1
100
האם תביעה כזאת יכולה גם להפחית את הקצבה?
30/11/2014 | 17:39
91
אם הבדיקה מחדש כוללת בדיקה פיזית חדשה על ידי בודק חדש, יש אפשרות שהבודק החדש יחליט שהנכה פחות זקוק לעזרה בנושאים שהבודק הקודם כן אישר.  בסופו של דבר יש פה לא מעט התרשמות סובייקטיבית.

האם הניקוד הקודם למגבלות שונה? כלומר מי שקיבל ניקוד מסויים על צורך בעזרה ברחיצה, למשל, יקבל גם בבדיקה החדשה אותו הניקוד על הצורך בעזרה ברחיצה?
כשרוצים למצוא משאבים לקיצבאות אז
30/11/2014 | 15:19
117
יש להם מאיפה. ..
תקנו אותי אם אני טועה...
30/11/2014 | 17:48
1
120
אבל יש מישהו שרוצה לשים לנו מוקש ולהרע את מצבנו?
האם אנחנו עשויים לאבד קיצבה אחרת?
לפי מה שאני הבנתי, מי שיבקש בדיקה
01/12/2014 | 06:25
104
חוזרת צריך לדעת שייבדק בשנית, הניקוד השתנה במעט כי מוסיפים גם את ה- IADL (- כפי שיואל כתב קניות, ניקיון, בישול וכד') כלפני כן בדקו רק את ה- ADL שאלו הצרכים הבסיסיים של פעולות היומיום (- כגון רחצה, הלבשה, ניידות בבית בלבד, הפרשות ואכילה פעילה), אבל אז ייתכן שמי שיירדו לו נקודות ב-ADL יתווספו ב-IADL.
חוצמזה שלדעתי, אני צריך לבדוק זאת,אדם שמקבל קצבת שר"מ שיגיש בשנה הקרובה בקשה להיבדק ויימצא שהניקוד נמוך ממה שקיבל בעבר , בעקבות הבדיקה החדשה, לא ישנו לו את הזכאות
האם תהיה תוספת בשר"ם
30/11/2014 | 14:07
17
92
למי שעומד בקריטריונים החדשים ומקבל את מלוא הסכום?
נכה שמקבל שר"ם במלא הסכום בגלל הקריטריונים הקודמים אבל זקוק לעזרה גם  לעזרה במשק הבית-הפעלת מכשירי חשמל ביצוע קניות וסידורים, הכנת מזון-יכול להיות שיעלו לו את הקצבה של השר"ם?
תודה
BATNO זה לא תוספת לשר"מ זה שינויים במבחן הזכאות
01/12/2014 | 07:33
16
74
אז לפי הבנתי-זה רק ירחיב את מעגל מקבלי השר"ם
01/12/2014 | 08:02
15
55
ולא יעלה נקודות  כדי להעלות את הקיצבה.
יש לי בן נכה,בן 25,שעמד בכל הקרטריונים הקודמים, אבל הוא עומד גם בקריטריונים הנוספים-הוא לא יכול ללכת לערוך קניות או לסדר את עניינו,לא יכול להכין לעצמו אוכל,  לא יכול להגיש לעצמו אוכל...ועוד ועוד.
אני מבינה שבמקרה הזה,אין טעם להגיש בקשה חדשה ,כי זה לא יעזור ואולי אפילו יוריד נקודות
אכן זה אמור להרחיב ב 8,000 נכים לדברי ביטוח לאומי
01/12/2014 | 08:06
14
76
אם הבן שלך מקבל את המקסימום, אין טעם להגיש, יותר לא יקבל
105 ,זה המקסימום-נכון?
01/12/2014 | 10:04
13
55
175% זה המקסימום
01/12/2014 | 10:32
12
64
בביטוח לאומי אמרו לי שהוא מקבל את המקסימום
01/12/2014 | 12:00
11
61
שהוא 105 אחוז.
יכול להיות שבעקבות ההסכם החדש,הוא יוכל לקבל אחוזים יותר גבוהים.?
אני פוחדת שאם אגיש תביעה, הוא יקבל בסופו של דבר פחות, כמו כשקרה כשהגשנו תביעה לקבל רכב יותר גדול.
105% זה לא מקסימום...
01/12/2014 | 12:31
10
53
גשי ל"כספומט" של ביטוח לאומי, או שיש לך קוד אישי למחשב, תוציאי אישור ותראי כמה מקבל, אם מקבל 105% זה לא מקסימום, המקסימום זה 175%
אז ההוראה החדשה יכולה להעלות לו את השר"ם?
01/12/2014 | 12:58
9
31
אולי, אם הוא מתאים לפרמטרים החדשים אז כן
01/12/2014 | 14:09
8
37
בהחלט מתאים.
01/12/2014 | 14:22
7
44
לא מסוגל לערוך קניות,להכין אוכל,להגיש לעצמו אוכל, לצאת לסידורים. זקוק לעזרת הזולת בכל הפרמטרים הנ"ל
אבל זה ברור -אם הוא זקוק לעזרה ברחצה, בהלבשה,באכילה, בהסעה, וכוי. אפילו לכתוב הוא לא מסוגל
בכל מקרה,תודה. ענית על שאלתי
אז תגישו תביעה לפי התקנות החדשות
01/12/2014 | 15:04
6
42
מאוד מודה לך,יואל
01/12/2014 | 15:45
5
29
01/12/2014 | 16:02
10
175% זה המקסימום וניתן בד"כ לנכים קשים כגון
02/12/2014 | 04:59
3
227
עם אי שליטה על הפרשות בנוסף לריתוק לכסר גלגלים אי יכולת ללכת ולקום, להתלבש ולהתרחץ.
מה שלי נאמר בזמנו שכל עוד אני שולט בסוגרים לא אקבל 175%. 
השיטה החדשה שינתה גם את הניקוד, כך שהופחת הניקוד על ADL והוסף גם ניקוד ל-IADL זה לא בנוסף לניקוד שהיה קודם, חלוקת הניקוד שונה
אם כך, בהחלט יתכן שיפחיתו אחוזים לנכים אחרי בדיקה חוזרת.
02/12/2014 | 17:07
2
46
אם הקטינו ניקוד ל-ADL הרי שאוטומאטית כל הנכים הנוכחים מקבלים פחות נקודות. הם קיבלו רק על ADL. יתכן שהם יקבלו בחזרה את הניקוד דרך ה-IADL. ברור שמי שמוגבל ב-ADL מוגבל גם ב-IADL (להיפך לא בהכרח). השאלה היא האם הניקוד שיתווסף ב-IADL יפצה על לכל הפחות על ההקטנה ב-ADL. האם בסך הכל תהיה הגדלה?

נראה שהמצב מאוד מסובך. צריך לראות את השאלון והניקוד לפי השיטה החדשה כדי להעריך מה יקרה.
לא ככ בטוח, כי נכים שמתקשים בפעולות היומיום בוודאי
03/12/2014 | 06:32
1
55
ובוודאי שיתקשו גם בקניות, בישול, כביסה וניקיון
JOS מוסיפים פרמטרים לא מורידים...
04/12/2014 | 19:47
25
אם נכה מסויים קיבל קיצבת שר"מ לפי פרמטרים וניקוד מסויים ואין לו את המקסימום יתווסף לניקוד שלו הפרמטר החדש שכתב ערן.....
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
פורום תעבורה ונהיגה בשכרות
ביצעתם עבירת תנועה?
קומונות
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
קומונה זו לא פעילה. סליחה.ביקשתי מהנהלת תפוז למחוק אותה.B0...
הקומונה נפתחה בעקבות סגירת פורום ערוץ בימו ועוסקת במשחקי או...
עדכונים שוטפים
14:05 | 02.09.15 אורחים בפורום
14:24 | 01.09.15 ירון1501
09:40 | 01.09.15 yoelbeker
15:41 | 31.08.15 שלמה ציון 22
10:31 | 31.08.15 orir0282
21:13 | 30.08.15 gabi2710
14:47 | 30.08.15 איציק121222
12:01 | 30.08.15 Ofer Cohen1
10:26 | 30.08.15 iisr
11:06 | 29.08.15 הדייג המיוחד
18:55 | 28.08.15 אוריסה