בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מים חמים להתקלח
20/03/14 06:48
129צפיות
לאישה חולה, שחיוני לבריאותה מים רותחים להתקלח, התקלקל לפתע הדוד חשמל, ואין באפשרותה לשלם על הזמנת  טכנאי. יש לה עובדת סוציאלית ויש לה דוח סוציאלי לקבל אוכל מעמותות, אבל כשקורא שפתאום דוד החשמל לא עובד אז היא צריכה עובדת סוציאלית כוננית למקרה הדחוף. השאלה היא האם יש עמותות שבאות לתקן דודי חשמל לאנשים עם דוח סוציאלי ?
ומה לבקש מעובדת סוציאלית כוננית ? איזה עזרה עובדת סוציאלית כוננית יכולה להציע ?
המלצה:
20/03/14 16:38
94צפיות
לפרסם את ההודעה בפורום הבא:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

ראיתי שיש שם אדם נפלא בשם רוני אם אינני טועה, שהוא מבין דבר או שניים בתחום, והוא הציע למישהו עם בעיה בדוד לעזור להם. אם הם מהאיזור שלו.

אולי יש עוד כמה אנשים כמוהו, שקרובים לאותה אישה, ויסכימו להגיע ולעזור.

לפעמים צריך רק מבט קטן של איש שמבין בתחום, ואפשר לתקן.

תנסו את ההצעה עד שתקבלו תשובה שתעזור לכם יותר.
האם יש קבוצה תמיכה לנכים
19/03/14 20:13
98צפיות
הי,
רציתי לשאול האם יש קבוצת תמיכה לנכים להתמודד עם הנכות וכו, בגילאים 37 ומעלה
אולי במרכזי השיקום
19/03/14 20:37
65צפיות
אפשר לברר במחלקות השיקום בביטוח הלאומי, או בבית לוינשטיין. אני מניחה שבכל בית חולים שטופלת בבעיות הנכות שלך יש גם קבוצות תמיכה.
של ביטוח לאומי?
19/03/14 20:55
54צפיות
לא כדאי להתחיל לפתוח ולארגן משהו מבחוץ?
בפייסבוק התחילה מחאה חברתית
20/03/14 06:50
70צפיות
וכל המהפכות החברתיות במצרים, בלוב, בסוריה, ברוסיה, ובהרבה מקומות נוספים, המהפכות החברתיות התחילו מהפייסבוק. לכן, הכי טוב לארגן קבוצת תמיכה לנכים דרך הפייסבוק.
הבעיה שאני לא רוצה להחשף שם בפייס
20/03/14 09:48
53צפיות
אני מתכוונת להקים קבוצה לנכים שהמשפחה לא מקבלת אותם , עבודה , ושאם צריך אישפוז הם לבד חצי יום עד שבן זוג מגיעה מהעבודה.
אני מאמינה שיש כאלה כמוני המון שסובלים מזה , שפוטרו מעבודה בגלל פירכוס, ומשפחה לא מקבלת ותומכת.
פולקסוואגן T5 חדש לנהגים גבוהים
19/03/14 18:21
145צפיות
ראיתי בתמן צפון רכב חדש פולקסוואגן T5 שהרצפה הפנימית שלו מונמכת ולכן מפתח הדלת יותר גבוה וגם נהגים גבוהים יכולים להשתמש בו יושב בכסא גלגלים יכול לשבת ליד הנהג בניגוד ל-T5 הקיים, מאחרו מושבים המותקנים בתמן שהופכים למיטה.
גובה פנימי של הרכב כמו הקרייזלר 1.48 וגובה הרכב במושב הנהג 1.49.
לרכב מעלית תחתית. הרכב לא מונמך, גובהו נשאר כשל T5 רגיל. אמור להיות תחליף טוב יותר לקרייזלר, לא ייחבט בבמברים או במדרכות כמו הקרייזלר וזולל פחות דלק.
לידיעת המתכוונים להחליף או לרכוש רכב חדש
º
אם הרצפה הפנימית מונמכת איך הרכב לא מונמך?
19/03/14 20:29
71צפיות
לא הבנתי בדיוק אשאל שוב
20/03/14 05:34
77צפיות
הכוונה שלא חותכים את השילדה כמו בקרייזלר
º
לכאורה ה-T5 ברגיל יותר מוגבה מרכב רגיל
20/03/14 10:30
56צפיות
ממה שאני שמעתי
20/03/14 11:54
103צפיות
הוא שהרכב המדובר יחליף את הוויאגר לגבוהים ולא יאשרו בקרוב או כבר עכשיו וויאגר לגבוהים.
º
יש לך קשרים...שיגעון....
20/03/14 12:08
77צפיות
אז כמו שהבנתי;
20/03/14 13:27
97צפיות
אז כמו שהבנתי;
חותכים את השילדה רק במרכזה כך שמסגרת השילדה נשארת שלא כמו בקרייזלר והרכב לא יורד מטה אלא יש מעלית תחתית. הנה מס תמונות
º
תמונות נוספות
20/03/14 13:35
77צפיות
.
אם הבנתי נכון, זה לא יצא דגם חדש של T5, נכון?
20/03/14 16:36
46צפיות
אלא אותו T5, פשוט הוא עובר פה שינויים נוספים, מעבר לשינויים שהיה עובר תמיד.
חשבתי חברת volkswagen הוציאה דגם חדש.

כעת מצאו איך להנמיך את הרצפה.

בכדי לאפשר לנהגים גבוהים להשתמש ברכב, וגם לא לנהגים גבוהים, אלא לנכים מוסעים שרוצים לשבת לצד הנהג.

אם אני עושה אחד ועוד אחד, אני מבין שלביטוח לאומי זה מעולה.

חוסך להם את אישור הרכב היקר יותר. קרייזלר.

כעת אי אפשר לטעון שנכה גבוה חייב קרייזלר, ישלחו אותו לקבל T5, אם תרשו לי לקרוא לרכב הזה נחות, מי שלא יסכים לא יסכים, אבל מי שכן כן, ואם הוא ירצה רכב טוב יותר, או יוקרתי יותר, הוא יצטרך להוסיף מכיסו. לא שזה משהו חדש, כבר היום מי שאושר לו T5 יכל לשדרג למרצדס ויטו, רק שההפרשי כסף גדולים.

בשורה טובה, ובשורה לא הכי הכי. תלוי למי.

מעניין של מי היה הרעיון לבצע את ההנמכה...

של ביטוח לאומי כפי שאני טוען בתגובה שלי, מתוך ניחוש?

או של חברת האיבזור, שישבה, וחשבה על איך להגדיל את ההכנסות, ולהציע לביטוח לאומי רעיון שבוודאות יקרוץ להם?

כבעל קרייזלר מפואר אבל חתוך
20/03/14 17:52
76צפיות
להנמכה ובעל רמפה שמנמיכה את הרכב כדי להוציא את הרמפה אני מעדיף T5 עם מעלית תחתית גבוה שאין צורך לפחד שכל בור בכביש ידפוק את הרמפה. נוחיות הפולקסוואגן היא לא כמו בקרייזלר אך הוחלפו הכסאות לכסאות נוחים יותר והמושב האחורי יכול להיהפך למיטה כמו בטנדרים כדי לשפר את חווית הנסיעה.
כל המערכות ישראליות ולכן מדברות אחת עם השנייה ללא כל בעיה.
אני לא בטוח שצריך להתעסק של מי הרעיון. עד היום היו שלושה רכבים עיקריים ויטו, פולקסוואגן והסוואנה הענקית ולפעמים צצו נוספות כמו האפלנדר או הקיא קרניבל המונמכת שעובדה לא הצליחו, אז שהנהגים הגבוהים יקבלו סוואנה באורך מחצית הרחוב והשאר ויטו או פולקסוואגן? ביטוח לאומי לא התחייב לספק רכבי נוחות או מוקרה אלא רכבים שישרתו את הנכים ויהיו אמינים.
תמונה נוספת
20/03/14 17:55
79צפיות
תמונה נוספת
בתערוכת אוטומוטור הקרובה תמן תציג את רכביה ביניהם הT5 המונמך כל נכה עם תו כסא גלגלים יקבל כרטיס הנחה בסך 20 לו ולמלווה כל אחד במקום 89 כל אחד
כל המערכות ישראליות, החיתוך
20/03/14 17:58
70צפיות
כל המערכות ישראליות, החיתוך
ישראלי עוד תוספת מקומות עבודה לידיים ישראליות.
מה אנחנו רואים בתמונה, אפשר הסבר?
20/03/14 19:37
40צפיות
מה אלה כל הדברים החשמליים האלה? למה זה משמש?

מסקרן כשאני רואה תמונה כזאת, אני חושב לעצמי מה אני רואה...
בדיוק מה שכתוב מערכות
20/03/14 22:00
40צפיות
חשמל  לתפקודים של הרכב שהן כולן תוצרת ישראל, לא גרמני ולא אמריקאי
זה עדיין לא ברור
20/03/14 19:27
43צפיות
נכים גבוהים צריכים כניסה גבוהה. כדי להגדיל את גובה הכניסה חייבים, לוגית, להוריד את הריצפה (ולהשאיר את התקרה באותו הגובה) או להעלות את התקרה (ולהשאיר את הרצפה באותו הגובה) או את שניהם במידה קטנה יותר. אין שום דרך אחרת מבחינה לוגית. לכן אם משאירים את ריצפת הפולקסוואגן באותו הגובה חייבים להגביה את התקרה. הגבהת התקרה יכולה ליצור בעיות בכניסה לחניונים מסויימים. בחלק גדול של החניונים יש מגבלת גובה של 1.90 מ'. לכן הגבהה קטנה יכולה להגביל מאוד את אפשרות המכונית להכנס לחניון.

אין לזה שום קשר למעלית תחתית. מעלית תחתית, בסך הכל, איננה חוסמת את הכניסה, כך שהכניסה לאנשים שאינם נכים קלה יותר. עם זאת, המעלית התחתית מורידה את התחתית באותו המקום בו מותקנת המעלית. ולכן יש בהחלט סכנה של מכות מאבנים, הגבהות כביש או מדרכה, במעלית. מכות כאלה יכולות גם לקלקל את המעלית.

טכנית ניתן להגדיל את מרווח הכניסה של כל מכונית על ידי חיתוכה. כנראה שעד עכשיו יצרני המכוניות לא היו מוכנים לזה פרט לוויאג'ר.
חותכים את החלק האמצעי של השילדה כפי שרואים
20/03/14 22:03
49צפיות
בתמונות ואז מפתח הדלת גדל, אבל לא פוגעים במרחק הגחון של הרכב כי לא חותכים את השילדה לכל האורך כמו בוויאג'ר.
ערן צה"ל מספק עשרות שנים וויאג'ר לנכיו.
21/03/14 08:21
58צפיות
ובשונה ממה שכתבת האפלנדר היה אחד מרכבי הנכים הכי מוצלחים, היה לי אחד ומתגעגע אליו, וסתם לידיעתך בארה"ב אירופה רכבי הנכים הכי פופולאריים הם וויאג'ר,ביואיק, ודומיו שלא מיובאים כי האורות לא מתאימים, הונדה, טיוטה,...
רק בישראל הנכים מקבלים בעיקר טרנספורטר, או מרצדס ויטו, או סאוואנה שהם בכלל רכבים מסחריים, הכי זול למדינה שאפשר....

זה שתמן ינמיך או יחורר רצפה ברכב לא אומר שכולם יקבלו רכב זה....גם בעבר הנמיכו\הגביהו סאוואנה ופורד...
אכן יואל האפלנדר היה רכב מצוין אבל
22/03/14 06:02
42צפיות
עובדה שהוא נעלם גם הרכבים הרגילים נעלמו. אז כנראה היה בו משהו לא מי יודע מה. טויוטה ישראל לא מוכנה לקחת אחריות על הטויוטה המונמכת כך שלא ניתן להביאה. הונדה ביואיק ועוד לא מביאים לארץ זו עובדה ואין שירות לכך.
נכון שהרכבים הנל מסחריים אבל זה מה שהמדינה נותנת זה לא משהו שאפשר להחליף, נכי צהל משתמשים בוויאג'ר שנים, אבל תראה כמה רכבים נכנסו בשנתיים האחרונות לכביש כי ביטוח לאומי גם מאשר אותם.
אני יודע שאתה לא ככ מרוצה מהוויאג'ר שלך כי הוא שתיין עמדת נהיגה לא נוחה וכד. אני דווקא די מרוצה מהרכב ומאיכות הנסיעה בו אבל הדלק הדלק שהוא שותה עולה לא מעט כסף אז אם אפשר לקבל משו אחר אומנם לא באותה איכות נסיעה אבל יותר חסכוני, גם בטיפולים שלו, מדוע לא? כי תמן מייצרים אותו?
אף רכב לא נעלם...
23/03/14 08:10
38צפיות
האפלנדר נעלם כי הופסק ייצורו כך גם הרכבים האחרים שבעבר אושרו לנכים.....ביטוח לאומי מאשר וויאג'ר כי הופסק הייצור של האפלנדר...גם הטיוטה מאושרת וגם ההונדה מאושרת....ויש יבוא מקביל ולא כולם נוכלים ועוקצים. ויש המון מכוניות כאלה על הכביש.

ואגב מי אמר לך  שאיני מרוצה מהרכב? לא הייתי מרוצה מההתאמות במושבים בשונה מהאפלנדר שישר נכנסתי ונהגתי ופה היה צריך להתאים. בנושא הדלק..הוויאג'ר צורך אצלי 10 ק"מ לליטר בממוצע ויש לי חבר שיש לו וויאג'ר שאצלו הצריכה היא 12 לליטר, הפולקסווגן לא יותר חסכוני..ובנושא הטיפולים, כל תקופת אחריות הרכב מחירי הטיפולים השוטפים זהים בכל החברות אין יתרון לאף רכב.

וסתם לידיעתך, אין שום דבר לא עם תמ"ן ולא עם הידרופיקס, אתה מוזמן לשאול את משה ודני מתמ"ן (דני המנכ"ל), רציתי לקנות אצלם את הרכב רק שאצ"מ נתן יותר,  זה שתמ"ן מנמיך רכב לא אומר שיפסיקו לתת לנכים רכבים אלא רק את אלה מתמ"ן.

וסתם לידיעתך, גם את הוויאג'ר הנורכחי ההפסיקו לייצר ומה שאתה ואני קיבלתי היו כנראה עודפי ייצור, בפעם הבאה שתחליף רכב כבר לא יהיה לך אותו, וגם לי.
אם את הוויאג'ר הנוכחי שלכם הפסיקו לייצר
24/03/14 01:38
18צפיות
אז אתה חושב שתישאר עם הרכב כמה שיותר, או אין לך בעיה לעבור לרכב אחר כשיגיע המועד שמותר לך להחליף? אתה כבר יודע לאיזה רכב תחליף?

לא מבאס אותך שרכב שאתה אוהב כמו הוויאג'ר הופסק להיות מיוצר, ועכשיו מה יאשרו?
אין בספרות של הוויאג'ר אפשרות
24/03/14 06:25
18צפיות
לצריכת דלק של 1:12.
אני הצלחתי להוציא ממנו בנסיעה ארוכת טווח- ים המלח וחזרה 1:11 במאמצים עילאיים ומה לעשות שאת רוב הנסיעות אני עושה בתוך העיר? אז אם נסתכל באמיתות אז צריכת הדלק האמיתית היא בסביובת 1:6 1:7 קצת יותר טוב מהסוואנה.
וד"א הוויאג'ר הנוכחי לא הופסק יצורו אני מכיר בן משפחה רחוק שהזמין את הרכב לפני כחודש בארה"ב הרכב הולך יפה כמו שהולך כאן כל מיניואן אחר.
טויוטה אושרה בביטוח לאומי אך חברת טויוטה לא מוכנה שייכנסו למערכות שלה ולא נותנת על כך אחריות, אז נכון ישנם נכים שיכולים להשתמש ברכב אך אני כנכה המשתמש במנגנון יד והגה חשמלי לא יכול להשתמש ברכב כך במבחינתי זה כמו שתציע לי סמי טריילר . גם מרצדס 360 מאשרים לנכים גבוהים מאד או בעלי משקל גבוה, אבל ממש לא לכל נכה גבוה
תאמין לי שבקרוב יופסק היצור
24/03/14 07:51
21צפיות
בספרות לא אבל כנראה שבמציאות כן...הוא חבר שלי שכן שלי ואין סיבה שישקר אותי....
אתה לא מדייק, טיוטה יפן לא מוכנה לאיבזור הרכבים שלה והשיווק בארץ הוא שלה, טיוטה ארה"ב היא זו שמאבזרת בחו"ל. נכון זו בעיה עם האחריות אבל בכל זאת עשרות נכים רכשו טיוטה והונדה, ואם רכשת רכב חדש 3-4 שנים הוא זקוק רק להחלפת שמנים ופילטרים, ואם תעשה את זה במוסך מורשה ולא מוסך החברה אפילו תחסוך בההוצאות, בחברה לוקחים עבור החלפת שמן מנוע 138 ש"ח, מוסך רגיל יחליף לך ב 80 ש"ח, אחרי תקופת האחריות כבר לא משנה הרכב.

ושוב....מפסיקים בקרוב את ייצור הוויאג'ר תאמין לי.  
הכל טוב ויפה ושוב לא טויוטה ולא
24/03/14 21:56
19צפיות
הונדה מתאימות לנכים המשתמשים במנגנון יד חשמלי ובהגה חשמלי, אז מבחינתי האישית במקרה זה זה לא מעניין.
אמרת שהחליפו לכם דברים בוויאג'ר אז אולי שיפרו את המנוע לכן הוא חסכוני, מוזר ביותר.
וגם שיפרו את נוחיות הנהג
24/03/14 22:10
17צפיות
את שדה הראיה, הפכו את תא הנהג למתאים ונוח לי
זה מצוין ועוד מעט זה לא יהיה כדבריך
25/03/14 05:28
16צפיות
אז למה לא לעודד רכב שמטופל ונעשה בארץ? כל המערכות האלקטרוניות ישראליות, החיתוך ישראלי. עוד עבודה לחברה ישראלים לא לגרמנים ולאמריקאים.
עבודת נכה
19/03/14 15:07
108צפיות
שלום רב
נכה ,100 אחוז,סיים לימודים במכללה וקיבל זכאות לתואר ראשון
עוד לפני קבלת הזכאות. לאחר סיום  החובות האקדמאיות, החל לחפש עבודה
הוא מצא עבודה במכירות דרך הטלפון.
עוד לא קיבל את משכורתו הראשונה, לכן גם עוד לא פנה לביטוח לאומי כדי להודיע על עבודתו.
הבחור מלא מוטיבציה להצליח בעבודה מה עוד שהיא משמשת מסגרת לחיים הדי ריקניים של נכה.
הלך כל יום לעבודה, המשיך אותה בביתו(מרצונו),והיה די מרוצה מהיציאה לעבודה.(לא ביקש התאמות מיוחדות ).רק רצה לעבוד ולתרום תרומתו לחברה
כמה שבועות, אחרי תחילת העבודה וההכשרה, הודיעו לו שלא מרוצים מעבודתו, כי הוא לא הצליח למכור(כמו כל אילו שהתחילו יחד איתו )\והזמינו אותו לשימוע  .בשימוע,לחצו עליו להתפטר. הוא סרב ומחכה שיפטרו אותו.
אם ישלמו לו עבור עבודתו בת כמה השבועות, (הם כנראה מנסים להפעיל עליו לחץ להתפטר, כדי שלא יצטרכו לשלם לו או מחמת הבושה)
ואם התשלום לא יעבור את הסכום המותר להשתכרות(1909 ₪ כמדומני),האם יש צורך להודיע לביטוח לאומי על יציאתו הקצרה לעבודה?
תודה לעונים.
אין לי תשובה, יש המבינים ממני. אך יש לי עצה
19/03/14 19:20
57צפיות
לתת לבחור מכשיר הקלטה.

בימינו הדבר העולה גרושים. באמת גרושים.
אפילו המכשיר הדי ישן שנקרא נגן MP3 יודע להקליט עד למעלה משעתיים.

לשים דבר כזה איפה שהוא בכיסא גלגלים. היכן שלא יראו. לא חסר מקומות.

ולהקליט אם באמת לוחצים עליו להיתפטר.

זה עוד קל יותר אם יש לו פלאפון שם בכלל לפני הכניסה לשימוע הוא מפעיל את ההקלטה ברשמקול ולא צריך שום מכשיר יעודי לכך.

זו רק העצה שלי אם יפטרו אותו בכוח שלפחות יהיו הוכחות

עסקים ואנשים כאלה צריך ללמד אחרי זה בבתי דין לכן הקלטות והוכחות ראוי שיהיה
תודה על העצה
19/03/14 19:40
37צפיות
כמובן שילך עם מכשיר הקלטה. אם כי אחרי זמן קצר-עדיין אין שום זכויות וזכות המעסיק לפטר.
הבחור בעיקר רוצה לדעת, אם עליו לפנות לביטוח לאומי .
האמת ,שמלכתחילה, הקביים-לא באו טוב למנהלת ,בעיניים.
לדבריה-היא תיפול בגללם, הם מפריעים לה במעבר, ועוד.
החשש בעיקר-שיעבדו עליו ולא ישלמו לו. לכן מכשיר ההקלטה-מאוד חשוב
החישוב עם בטוח לאומי נעשה כל ריבעון...
20/03/14 08:05
49צפיות
אם השכר גבוהה משמעותית מהסכום המותר, עדיף שידווח, כי ממילא הדיווח יגיע בשלב כלשהוא לביטוח לאומי ועדיף שזה יהיה ממנו. גם אם  זה נכון להיום חד פעמי
רכב חברה חדש
19/03/14 14:51
72צפיות
יש מצב גם שיממנו את המנגנון הידני +גולה בגלגל ההגה.

צריך את עזרתכם:
אני צריך המלצה על רכב משפחתי (ג'יפ הם לא יקנו) עם הדרישות האלו:
1. שיהיה יחסית גבוה - יאפשר לי כניסה ויציאה יותר קלה.
2. שיהיה לו בקרת שיוט - מאפשר לי לא להחזיק ולמשוך במנגנון הידני בחלקים המהירים והקבועים של הנסיעה.
3. שיוכל להחזיק עגלת תינוק בבגאז'.

בעיקרון אני צריך להביא לחברה מספר דגמים אפשריים שאני רוצה, הם בטח יילכו על ההצעה הזולה מחברת הליסינג.
בדקתי בינתיים לגבי סקודה ייטי, יחסית גבוה אבל בקרת שיוט רק בדגם המפואר (שהם לא ייקחו).
הצעות נוספות?
תזכיר חוק הנכים
19/03/14 08:34
634צפיות
שלום רב,
להלן קישור לתזכיר חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלות, התשע"ד-2014, שהוכן במשרד הרווחה והשירותים החברתיים.
נודה על קבלת הערותיכם עד ליום ט' בניסן התשע"ד (09/04/2014), באמצעות אתר קשרי ממשל

לעיון והערות לחקיקה לחץ כאן
מצטערת...לא הבנתי כלום !
19/03/14 10:36
120צפיות

למי זה שייך, על איזה אנשים עם מגבלות זה מדבר?

במה זה יועיל לאנשים עם נכות פיסית ?

האם יש בזה איזה גמול כספי?

º
לא נורא את לא יחידה
19/03/14 11:02
88צפיות
לא חבל על הנייר?
19/03/14 11:46
86צפיות
בשביל מי מכינים את זה?
שלום אנשים יקרים
24/03/14 12:56
27צפיות
הודעה חשובה:
אמש קיבלתי מייל מאוד מוזר המבקש ממני להחליף את הסיסמה
שלי בפורום תפוז אנשים
אל תפתחו את המייל ואל תחליפו את הסיסמה  "כנראה מדובר
בהקרים" שרוצים לפרוץ מחשבים של אנשים פרטיים
ראו הוזהרתם לא לפתוח את המיילים ולא להחליף סיסמה
כתובת המייל שנשלחה לי אינה הכתובת של הפורום פורום תפוז אנשים
שימו לב לכתובת המייל

המשך יום מקסים ונפלא
º
לצערי החלפתי סיסמה
24/03/14 14:24
20צפיות
º
עושה רושם שמדובר על אנשים על הרצף האוטיסטי
19/03/14 14:47
55צפיות
º
נכון. מדובר רק על מוגבלים המוגדרים כאוטיסטים.
19/03/14 20:34
46צפיות
13 עמודים, 4000 מילים, ועדיין לא מובן.
19/03/14 14:54
85צפיות
מזל שאתה פה בכדי להסביר, כי זה נראה שהם בכוונה מוציאים את זה כ"כ לא מובן, שזה לא ייאמן פשוט
שיפור....
19/03/14 21:49
74צפיות
בהצעה הזו נעשו כמה תיקונים חשובים מאד ומבורכים :
שיתוף של הא"ס בקבלת החלטות שנוגעות לחייו, נציג של קהילת האוטיסטים ונציגים של תנועות לזכויות אדם בקביעת המדיניות, העדפה של דיור בקהילה על פני מוסדות סגורים ופתח לפתרונות אלטרנטיביים.

שאלה: האם הזכאות תהיה אישית וכל אדם יוכל לבחור (בעצמו או באמצעות אפוטרופסו) את פתרון התעסוקה והדיור המתאים לו, כולל פתרונות "רב-תרבותיים" (אוטיסטים ולא אוטיסטים)?

אם הבנתי נכון
20/03/14 15:52
62צפיות
"העובד הסוציאלי המטפל במחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריו של האדם על הרצף האוטיסטי, יקבע לו תוכנית טיפולית בה יפורטו השירותים שיינתנו לו מתוך השירותים הכלולים בסל השירותים של דרגת החומרה שלו והמתאימים לצרכיו."
כלומר מי שיקבע את הזכאות לשירותים יהיה העו"ס, אם כי
"בקביעת השירותים שיינתנו לאדם על הרצף האוטיסטי יינתן משקל לרצונותיו ולהעדפותיו, ואם יש לו אפוטרופוס, ייקבעו שירותים אלה גם בשיתוף אפוטרופסו."
כלומר העו"ס אמור להקשיב ולקחת בחשבון את רצונותיו של האדם, אבל המלה האחרונה לגבי הזכאויות תהיה שלו.
מה שכן, מדובר על זכאות- אף אחד לא יכריח את הבנאדם
לעבור לדיור כלשהו וכד'.
הצעת חוק אנשים עם מוגבלויות
23/03/14 13:35
89צפיות
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...
רשומה חדשה בבלוג שלי העוסקת בהצעת החוק החדשה שמיועדת לסייע לאנשים עם מוגבלויות אף פוגעת בהם....
º
איחרת, ההצעה פה כבר שבוע......
23/03/14 13:52
42צפיות
º
אני יודע, לקח לי זמן לקרוא ולהגיב....
23/03/14 14:33
30צפיות
תוכל לצרף את זה לקישור למעלה- לא ראיתי שיש
23/03/14 14:34
37צפיות
הדבקה. תודה
º
לא נורא
23/03/14 14:45
29צפיות
תיקון
23/03/14 21:09
41צפיות
קצבת ניידות וזקנה
18/03/14 22:43
116צפיות
מה קורה עם קצבת נכות כללית וקצבת ניידות כאשר מגיעים לגיל הפנסיה?
שינויים מינוריים
18/03/14 23:54
117צפיות
קיצבת הנכות נקראת קיצבת זיקנה אבל נשארת אותם הסכומים ואותן ההטבות. אין שינוי בקיצבת ניידות ושר"מ.
זקנה
19/03/14 08:42
86צפיות
תודה. עכשיו אוכל לצאת לפנסיה...
º
זה נעשה אוטומטית אין לך ברירה
19/03/14 08:57
71צפיות
ניידות
18/03/14 21:02
139צפיות
יש לי שאלה ...... דוד שלי קיבל 100 אחוז בניידות דרך משרד הבריאות מה מגיע לו מבחינת תנאים ??
אסביר לך...
19/03/14 07:32
90צפיות
מגיעה לו הלוואה עומדת לרכישת רכב בהתאם לדגם שנקבע לו, קיצבת ניידות, תו חניה לנכה, פטור ממכרז במכרזי המינהל למגרשים, הנחה במים. זה מה שעולה לי בראש כרגע.
המשך
19/03/14 09:36
60צפיות
האם הקצבת ניידות  זה קצבה פני עצמה או שזה נקרא נכות ??
וכמה היום מקבלים ??

תודה
קצבה בפני עצמה הנקראת קיצבת ניידות
19/03/14 11:11
68צפיות
מקבלים לפי אחוזי הניידות שנקבעו, הרכב המייצג שנקבע, איבזור אם יש....
המשך
19/03/14 11:25
53צפיות
יש לו 100 אחוז ניידות
הוא יקבל מב.ל. מכתב על זכויותיו....
19/03/14 12:15
57צפיות
תלוי בנפח המנוע שאושר לו, האיבזור שאושר לו, האם עבר וועדה במרב"ד, וכלל האם עברו כבר 60 יום מהוועדה כי ביטוח לאומי יכול לערער....
הוספת נכים זכאים למעגל קצבת שר"ם
18/03/14 19:17
189צפיות
שלום ...קראתי כתבה ב..ויי-נט על מהלך מצדו של שר האוצר ושר הרווחה ושהם הוסיפו למעגל הזכאים לקצבת שירותים מיוחדים עוד 8000 נכים ומתוכם 4000 נכים עיוורים ושהעלות היא 110 מליון ₪

תבורך אדוני שר הראוצר מר לפיד וגם כן תבורך אדוני שר הרווחה מר מאיר כהן ..................אשריכם אשריכם.
מבורך, מצרף מקור
18/03/14 20:17
124צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4500569,00...

שר האוצר יאיר לפיד ושר הרווחה מאיר כהן הודיעו על תוספת של 110 מיליון שקלים, לטובת הרחבת מעגל הזכאים לקצבת שירותים מיוחדים. ההחלטה מרחיבה את מעגל הזכאים לקצבה, בהם קבוצות אוכלוסיה שעד כה לא היו זכאים לקצבה: עוורים, אנשים שלוקים בנפשם או בשכלם ובעלי ליקויים נוירולוגיים.

על פי ההחלטה שטעונה עוד תיקוני חקיקה, בסך הכול יצורפו 8,000 זכאים חדשים, מתוכם כ-4,000 עוורים.

(עומרי אפרים)
שאלה
18/03/14 21:02
93צפיות
אם יש למישהו 50 אחוז נפשי זה יחשב בתוספת ??
תמתיני קודם שהחוק יאושר..
19/03/14 07:29
84צפיות
ואז נלמד מה מי ואיך העסק עובד....נכון להיום זו רק הכרזה....
בהכרזות, אנחנו יכולים לקבל פרס...
19/03/14 10:40
59צפיות
איך מצליחים לבלבל ולחשוב שאנחנו מטומטמים.

נמאסתם !
º
מבקשת המלצה לבית מלון נגיש באמסטרדם
18/03/14 17:05
37צפיות
מלון נגיש באמסטרדם...
18/03/14 18:16
76צפיות
תיכנסי לאתר של נגישות ישראל אולי תקבלי מהם מידע.

תחפשי באתר של הולנד (או תרשמי אמסטרדם)... גם שם אפשר למצוא מידע.

אמנם הייתי באמסטרדם אבל אני כבר לא זוכרת

בהצלחה !
החלפת רכב. הפרש תשלום.
17/03/14 22:35
103צפיות
האם הגיוני שבהחלפת רכב מרכב שנקנה עם הלוואה עומדת,לרכב עם מעלית.
הסכום שעלי לשלם מכיסי,יהיה  מאה אלף ש"ח בקרוב?
ואם כן, האם עלי שסמוך על היבואן בחשוב הסכום?
נראה לי קצת יותר מדי.. הלא כך?
17/03/14 23:37
67צפיות
חבל שמגיעים למצב,שפשוט צריכים להיות בעמדה שלא יודעים, לסמוך על מישהו כאילו,

היבואן לדעתי הוא האחרון שיש לסמוך עליו

מי הכי בעל אינטרס פה? היבואן לדעתי

חבל שאין ארגון או אנשים שמתנדבים לעזור בנושא הזה... מדובר פה בהרבה כסף על המשקל זה לא שקל שתיים
º
דבר עם פקידת ניידות בסניף שלך
18/03/14 06:18
47צפיות
אם קנית רכב עם מעלית
18/03/14 07:54
64צפיות
לפי האישור של הוועדה לגודל הרכב אז ההשתתפות שלך אמורה להיות שווי השוק של הרכב המייצג לגביו חושבה  ההלוואה העומדת לרכב שהיה ברשותך. הסכום יכול להיות הגיוני אם למשל ביצעת את ההחלפה לפני המועד (3 וחצי שנים) או היה ברשותך רכב יקר יחסית .
באופן עקרוני נשמע דומה.אבל?
18/03/14 08:28
50צפיות
האם מי שמחשב את הסכום של ההפרש הוא היבואן? ואם כן? ואם ההפרש מועבר אליו?
ואיפה אפשר לבדוק את הנתון,מאחר וליבואן יש אינטרס,ולאו דווקא שלי.
(הרכב שברשותי היה עם רובוט ואז קיבלתי "פטור" מממיסים)
והרכב החדש אושר עם מעלית אבזרים.

תודה.
כן יכול להיות
18/03/14 08:48
54צפיות
כי את שווי הרכב הנוכחי שלך לפי יצחק לוי אתה אמור להעביר לביטוח לאומי אבל את החישוב הסופי עושים בביטוח לאומי, אחרי ששילמת את כל התשלומים שהיבואן ביקש וקיבלת חשבונית סופית אתה מעביר אותה לביטוח לאומי ושם נעשית ההתחשבנות הסופית.
יואל.אם אני מבין נכון.הסכום שנאמר לי ע"י
18/03/14 09:31
49צפיות
היבואן,ניתן לסמוך על זה.
ובהגשת החשבוניות בסוף ,ביטוח לאומי יערוך חשבון ויחזיר כסף?
פשוט הסכום שהתבקשתי לשלם לו ,נראה לי גדול מידי.פשוט הופתעתי.
האם חוץ ממנו ניתן לברר איפשהו מה הסכום?
כן מקבלים החזרים, אני קיבלתי....
18/03/14 09:43
56צפיות
רק בביטוח לאומי ואין היכן לברר עד שלא תשלח את החשבונית הסופית למחלקת הניידות ואז תקבל פירוט מדוייק מי נגד מי איך למה וכמה....
כשהחלפתי מקיא קרניבל עם רובוט
18/03/14 15:42
35צפיות
לוויאג'ר עם הרמפה שלמתי את ערך הרכב (קיא) בשוק לביטוח לאומי קרי 115000 ש"ח. לאחר כל התשלומים על הקרייזלר וקבלתו נעשות בביטוח לאומי חישובים והוחזרו לי אם אני לא טועה כ-20 ש"ח.
איבזור ברכב לאבזור מיוחד
17/03/14 13:21
123צפיות
אם הנכה מעוניין שאביזר ספציפי בוון יעשה על ידי מתקין  אחר , למשל מנגנון יד מכני עם פונקציות מה הפרוצדורה ? אומרים לי שזה לא קל כי תהיה התנגדות מצד המאבזר העיקרי ויכולה להיות בסוף בעיה עם התשלום של ביטוח לאומי , האם נכון ? האם כתוצאה מכך המאבזר יקצץ בהטבות הניתנות על ידו גם אם החלק הנעשה על מתקין אחר קטן מ 10 אחוז מסהכ האבזור ?
אודה לתגובתכם
נראה לי שזה יכול לעשות בעיות באחריות
17/03/14 15:08
63צפיות
זה יכול לעשות בעיות באחריות על המערכות. על כל תקלה כל מתקין יאשים את המתקין השני. תתכן גם בעיה בממשק בין המערכות. מאחר ולא מדובר בהתקנה סטנדרטית יש פחות ניסיון ולכן יתכן שתהיה בעיה בהתאמה בין המערכות השונות. לכן המתקין הראשי יכול להתנגד ולטעון שהוא עלול להתבע על תקלה (שיכול להיות גם בטיחותית) בגלל מחדל של המתקין השני.

נראה לי שרצוי להמנע עד כמה שאפשר מהתקנה עצמאית של מערכות שונות על ידי מתקינים שונים אלא אם כן יש יתרון בולט של מערכת של המתקין השני והוא מאוד חיוני לנכה.
תודה על העצה .
17/03/14 16:21
38צפיות
אתה צודק . הכי גרוע הוא שאף אחד לא ייקח אחריות . העניין הוא שהמאבזרים בעיקרון אין להם מומחיות במנגנון יד עם פונקציות על היד . יש מתקינים מומחים שעושים בעיקר למכוניות פרטיות שהמנגנונים שלהם מצוינים מבחינת איכות . אני כנכה צריך להתפשר במנגנון פחות טוב ותחשוב שמדובר במנגנון בטיחותי ומאוד חשוב.
יש חברה שהמערכות שהיא מתקינה הן אירופאיות
18/03/14 06:21
49צפיות
ויש שאמריקאיות.
בעיקרון לא אמורה להיות בעיה אבל כשתהיה חס וחלילה בעיה עם אחת המערכות היא לא "תדבר" עם המערכת השנייה וזה גם יכול לגרום לבלבולים במחשב הרכב.
אם החלטת על חברה מאבזרת סיים שם את האיבזור כשתצטרך לטפל במשהו בסוף טיפול בין הכסאות
אני מדבר
18/03/14 07:29
50צפיות
ספציפית על מנגנון היד המכני עם הפונקציות על היד . המנגנון עצמו הוא מכני ולכן אין שום בעיה עם "דיבור" בין המערכות נכון ?  לגבי הפונקציות עצמן אתה צודק כי מדובר בפיקוד אלקטרוני לגבי הצופר האיתותים המגבים ועמעם האורות ( חובה כל הארבעה בהתאם להוראות משרד התחבורה) אבל מצד שני אם המתקין הוא טוב מאוד וההתקנה היא נפרדת לא אמורה להיות בעיה . חשיבות האמינות של המנגנון היא גדולה מאוד ושמעתי על מקרים חמורים שקרו.
אתה צריך לדווח לביטוח לאומי מי מאבזר
18/03/14 08:53
39צפיות
זה לא שאתה בוחר כל פריט איבזור ממישהו אחר ...יש סדר בבלגן, המאבזר שאתה בוחר מחתים אותך על הטופס שקיבלת מביטוח לאומי עם אישור להתקנת האיבזור והמאבזר שולח את האישור לביטוח לאומי ובהתאם להסכם עם ביטוח לאומי מקבל את התשלומים עבור האיבזור. ואחרי שסיים את האיבזור, הרכב עובר בדיקות הטכניון.
צודק. מתקין אחד מבצע את כל התקנה
18/03/14 15:45
32צפיות
אם אתה לא סומך עליו אל תבצע את כלל ההתקנה אצלו. איך זה שאתה סומך עליו עם התקנת המעלית ולא עם התקנת מנגנון יד מכאני?
אי אפשר להשוות בין מעלית
18/03/14 17:42
42צפיות
לבין מנגנון יד מכני עם פונקציות . זה בכלל לא אותו דבר . אין לי טענה ספציפית למאבזרים . העניין הוא שמנגנון היד זהו אחד האיבזורים שלהם ולא האביזר העיקרי . אגב , בבדיקה שעשיתי אפשר לראות את ההבדל  בין מנגנון היד שמותקן במכוניתי הפרטית העכשווית לבין מנגנון יד שיותקן במכונית הוויאגר שהזמנתי על ידי חברת האבזור . כשמדובר בבטיחות רצוי  לא להתפשר. זו דעתי.
מעלית לא פחות חשוב באמן לי. מה קורה אם
19/03/14 06:00
35צפיות
אתה נתקע מחוץ לרכב והמעלית לא עובדת ביום גשם בשעות הערב?
מנגנון יד חשוב מאד, גם אם זה לא האבזור העיקרי. מה זאת אומרת האבזור המרכזי החברות הגדולות מתעסקות יותר במעליות ומנגנונים חשמליים ואין ספק שהן מרכיבות לא אחד ולא עשרות של מנגנונים מכאניים. אני לא יודע באיזו חברה אתה מאבזר ומדוע זה נראה לך כך.
אבל כמו שיואל אמר ביטוח לאומי מוסר לחברה שאתה בחרת!! את רשימת האביזרים כולל מנגנון היד, הרכב מאובזר ועובר לבדיקה של הטכניון ורק לאחר מכן נמסר לך.
לא נעים אם נתקעים בגשם
20/03/14 12:13
29צפיות
אבל תסכים איתי שהרבה יותר לא נעים אם מנגנון היד לא עובד. היו מקרים לא מעטים שמנגנונים נפלו באמצע נסיעה . ידוע לך על זה ? היו לצערי תאונות עקב המנגנון . כנכה אני מעדיף את המתקין שלי שיש לו ניסיון של עשרות שנים במנגנונים לנכים על כל חברה מאבזרת שהמנגנון הוא אחד האביזרים שלה . לאחרונה יצא לי לראות מנגנונים שהותקנו מחדש משום שהקודם שבק חיים לכל חי אחרי שנה . צר לי שאין הערכה למקצוענות דווקא באביזרים מאוד חשובים לנכה .
אגב , לא מסכים אתך שחובה להתקין את מנגנון היד אצל המאבזר העיקרי . נכון שזה יותר נוח לביטוח הלאומי והמאבזר העיקרי לא תמיד מסכים לכך , אבל אם הנכה יתעקש זה ניתן כמובן שזה יצריך הוצאת כסף מהכיס.
מהכיס ובאישור של ביטוח לאומי כמובן
20/03/14 14:32
30צפיות
אני לא התנסיתי במנגנון מכאני, אני נוהג עם מנגנון חשמלי שלשמחתי לא נופל ומתפרק.
מסכים איתך שכל התקנה צריכה להיות מקצוענית בכלל ובאביזרי עזר למוגבלים כולל קשישים כפליים. הבעיה שבארץ יש מקומות בודדים שמעריכים זאת כאן כל ע. אינסטלטור אחרי שנת עבודה הופך לקבלן אינסטלציה וכל טייח לקבלן בניין
ביטוח רכב
17/03/14 11:27
69צפיות
איפה הכי משתלם מניסיונכם לעשות ביטוח רכב?
תודה :))
תעשה סקר שוק....
17/03/14 12:43
48צפיות
אם זה רכב מאובזר, יש את ארגל, דודי סופר, שמעון קינן, ודקל (מסוכנות סוניה כהן דיקשטיין), קבל מכולם הצעות מחיר...תתמקח, לכל אחד מאלה שציינתי יש מעריצים שמרוצים  ומנגד כאלה שלא מורצים, בסופו של יום כולן אותו דבר...ההפרשים אצלי היו עד 7,000 ש"ח הפרש מסוכן לסוכן...
העברת מנגנון גז ברקס ידני מרכב לרכב
16/03/14 10:18
59צפיות
שלום לכולם ,

יש לי רכב פרטי מהלוואה עומדת שביטוח לאומי מימן מנגנון גז ברקס + גולה

התחלתי לעבוד בחברה עם רכב צמוד - כדי להתקין את מנגנון נוסף שילמתי עליו באופן פרטי כ 4500 ש"ח.

לצערי פוטרתי מאותה חברה אחרי חצי שנה של שימוש ברכב, והמנגנון פורק ונמצא ברשותי.

כעת ברצוני להרכיבו על רכב צמוד בחברה חדשה בה אני התחלתי לעבוד שוב עם רכב צמוד.תמ"ן צפון אומרים לי שזה לא חוקי להעביר את המנגנון הישן לרכב אחר. הם צודקים?

מה עושים? המנגנון חדש, רק חצי שנה של שימוש. שוב לשלם להם אלפי שקלים??
המנגנון צריך להתאים לרכב
16/03/14 12:29
50צפיות
וכן צריך לעבור בדיקת משרד הרישוי.
אם מדובר באותו דגם בדיוק ניתן להעביר
17/03/14 15:43
38צפיות
אך בד"כ המתקינים דורשים עבור ההתקנה מחיר שהופך את העניין לא כדאי.

אם העבודה מחייבת רכב צמוד מן הראוי שהחברה תשלם עבור התקנת המנגנון כאשר בהסכם בינך לביניהם  תסכים להחזיר את עלות ההתקנה אם תתפטר תוך זמן קצר (פחות משנה נניח)

אצלי זה עבד לא רע בשלוש חברות שונות, עד שבחרתי להגמל מההתמכרות

ברכב שאינו לאביזרים מיוחדים אין צורך בבדיקה של משרד הרישוי ומספיק להציג את אישור המתקין במשרד הרישוי הן להתקנה והן להסרה.
היום יקבר נכה נחוש ואמיץ שלא נתן לנכותו
16/03/14 07:39
119צפיות
היום יקבר נכה נחוש ואמיץ שלא נתן לנכותו
להפריע למעשיו.

היה לי הכבוד להכיר מעל ליובל שנים את מאיר הר ציון, לוחם עשוי ללא חת שלא נתן לנכותו לעמוד בדרכו, שבנה אחוזה בכוכב הרוחות והקים בה את ביתו (אני זוכר עדיין את הצריף הראשון) ומצא בה את מחייתו. כמה נחישות ואומץ היו לאדם זה שלא נתן לנכותו להפריע לו באהבת ארצו ובהגנה עליה. העליה מהעמק דרך השדות אל פסגת כוכב הרוחות והישיבה על מרפסת הצריף עם הבוקר הבודד ואחר כך אל ביתו כשהוא מוקף כבר במשפחתו האוהבת היתה תמיד חוויה.
תהי נשמתו צרורה בצרור החיים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום