לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות

הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:

הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".

יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.

אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.

הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.

בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

ספר מעניין שהגיע אלי היום בדואר
17/09/14 16:38
90צפיות
THE MARTIANS HAVE LANDED
A HISTORY OF MEDIA DRIVEN PANICS AND HOAXES
BARTHOLOMEW AND RADFORD 2012

כמובן שאין כל דימיון לתקשורת הישראלית
 סתם פניקות
אגב סרט בנושא (בעקבות מינויי..) - 'קאפריקורן 1'
18/09/14 00:24
25צפיות
עם אליוט גולד וטלי סבאלס. מהטובים שנעשו על הקונספירציה (נחיתה מבויימת), וגולד במיטבו - כמעט אותה דמות שגילם ב'long goodby'.

ועם או ג'יי סימפסון בתפקיד קטן - מהראשונים שלו.
שם של ספר - סינית אתה מדבר אתי.
18/09/14 00:37
22צפיות
קונספירציות - הספרות הזו היא לחם חוק לי.
אני מניחה שזה קשור ל"מלחמת העולמות"?
18/09/14 07:51
20צפיות
עד עכשיו המוזיקה שלו גורמת לי צמרמורת
רק פרק אחד [זה שמוכר את הספר]
18/09/14 12:53
10צפיות
השאר כל מיני תופעות , אגדות אורבניות שהתקשורת [עיתונות  רדיו וטלביזיה] גורמת - כמו וירוסים למחשבים, שואה גרעינית אוטוטו, חור באוזון שמכלה אותנו אוטוטוו [לפני או אחרי השואה הגרעינית?] הוריקנים , מתקפות חייזרים [להוליבוד יש חלק ניכר] מפלצות בים וביבשה. סלט טעים.
כתוב טוב. נחמד לעלעל בבטחה בבית. ללא רדיו טלביזיה ועיתון.
שלום בקשר ליומנים האם אתם
17/09/14 16:16
106צפיות
 אתם יכולים להמליץ לי על יומנים שנכתבו בידי דוגמניות צעירות או שחקניות (דוגמניות ושחקניות שהתאבדו וכ'ו) שהוציאו לאור את היומנים שלהם?
תודה מראש

º
עזרה בבקשה!
17/09/14 17:32
17צפיות
º
מישהו מכיר?
17/09/14 23:53
11צפיות
אם לא עונים, כנראה שלא יודעים
18/09/14 08:01
45צפיות
אישית אני לא מכירה יומנים כאלה, אני לא יודעת עד כמה זה מעניין את הקוראים בארץ (בעיקר אם מדובר בדוגמנית שהיא כל כך צעירה, עד שהיא לא מוכרת כאן, ולא תעניין את הקוראים הישראליים). יכול להיות שיצאו בחו"ל ספרים כאלה.

כאן יש רשימה של דוגמניות שהתאבדו, את מוזמנת לגגל את השמות שלהן ולמצוא האם יצא לגבי מי מהן ספר כלשהו:
תודה לכן אבל אני מחפשת גם יומנים באנגלית בעיקר וגם..
19/09/14 11:36
29צפיות
הלינק שנתת לי לא עובד

מוזר, אצלי עובד...
19/09/14 12:11
25צפיות
מנסה שוב:

אם אל נפתח, נסי לרשום בגוגל את הצירוף: Why successful models commit suicide
(זו הכותרת של הדף)

לא התאבדה, אבל מעין קרת הוציאה ספר שנקרא "הנשים היפות"
18/09/14 10:18
52צפיות
ובו מונולוגים של דוגמניות ושחקניות על הפרעות אכילה, שהן חלק מהעולם המעוות שלהן ושל כולנו הנשים, עולם שבו אסור לנו להיות מרוצות מעצמנו אפילו לרגע קט.
יש הרבה ספרים של דוגמניות ושחקנים שהתאבדו אבל הבעיה
19/09/14 12:22
32צפיות
היא שבגלל שהם לא בעולם הזה-הס]פרים שלהם לא יצאו לאור. אבל יש כאלה שהן בחיים:פנינה רוזנבלום, קארין דונסקי ואחרות:שחקניות ישראליות ועולמיות יש הרבה 
º
רציתי לפרויקט שלי בגלל ביקשתי את היומנים על דוגמניות ארה"ב
19/09/14 14:47
7צפיות
מה מיוחד בשחקניות ודוגמניות אמריקאיות שמתאבדות על
19/09/14 15:21
16צפיות
פני ישראליות??אמצעים שונים?סתם סקרנות..
כמו שכל דבר שהוא "אמריקאי" מיוחד יותר
19/09/14 17:38
20צפיות
יש תפיסה כזו, ששם הכל יותר גדול, יותר מהר, יותר חזק, וגם יותר טוב. חלקית זה נכון, כי למשל דוגמנית שמצליחה בארה"ב, אין דינה כדין דוגמנית שמצליחה בישראל, הרי שם הקהל שנחשף אליה גדול פי כמה וכמה, ויש לה פוטנציאל אדיר לחשיפה גם למדינות אחרות.
אני מניחה שלכן, אם דוגמנית אמריקנית מצליחה מתאבדת, יש יותר תהיה על מה הביא אותה לזה, מאשר דוגמנית ישראלית. יתרה מכך, אנחנו מכירים את ההווי כאן בארץ, אולי אנחנו חושבים שאנחנו מבינים טוב יותר מישהו שסבל כאן (כי אנחנו חיים באותו מקום), וסבל שעובר על אדם במדינה אחרת הוא זר לנו, ובמידה מסוימת קשה יותר להבין אותו באותה מידה.
דוגמנית צרפתית\איטלקיה ISABELLE CARO
19/09/14 15:38
23צפיות
מתה צעירה מאוד [פחות מ30] היתה סופר-אנורקטית והצטלמה בעירום מלא ומחריד -כל איטליה היתה מלאה בפוסטרים- במלחמתה נגד האנורקסיה ממנה סבלה בעצמה
LA PETITE FILLE QUI NE VOULAIT PAS GROSSIR
זו האוטוביוגרפיה שלה.
º
תודה לכם
21/09/14 11:18
2צפיות
ויכוח בחנות ספרים בין שלושה 'קליברים':
17/09/14 15:47
114צפיות
האחד, מרצה בכיר וסופר עם שני רבי מכר,  ושני עיתונאים האחד מהם 'ימני', והשלישי גם כן סופר-איפה שהוא באמצע אבל עבד בעיתונים כמו הארץ, העולם הזה, חדשות ועוד:  זה התחיל במרקסיזם:
המסקנות על השמאל והימין:"מה שהרג את השמאל באנגליה היה הפוסט-מודרניזם והמוסלמים", הוא התוודה בפניי וידוי כן מאוד. דיברנו על אנשי מצפן. על המרקסיזם. השמאל המהפכני בלונדון.
לדבריהם, השמאל הביקורתי הישן, שהיה מאורגן סביב עקרונות מהפכניים אנטי-סטליניסטיים, לא הצליח להתמודד עם דעיכת הדבקות בתיאוריה המרקסיסטית והניאו-מרקסיסטית ועם עליית הדת. "הפוסט-מודרניזם והאסלאם סיימו את ימי השמאל של 1968. מה שקרה אחר כך, זה סיפור אחר", 
מותו של השמאל האידיאולוגי בא יחד עם מות הימין האידיאולוגי. המרקסיסטים והליברלים הלכו לעולמם ובמקומם באו צורות חדשות, קנאיות, ריאקציונריות של שמאל וימין. זה היה סטליניזם על מצע של דרידה, פוקו והומי באבא. הימין אימץ מחדש את עקרונות הפשיזם עם דגש חזק על הקסנופוביה וסגידה למושג הלאום.
השאלה המהותית שנשאלה -הייתה ונשארה אם ניתן לפתח תיאוריה חדשה. האם אפשר להקים במקום כל גלגוליו המיושנים של המרקסיזם תיאוריה אמנציפטורית מהפכנית שביסודה רעיונות של אוטונומיה, ניהול עצמי, חירות פוליטית והקטנת הדיכוי. 
לא תמיד היה גוליבר ענק בין גמדים
17/09/14 15:32
40צפיות
באחת ממסעותיו הפך להיות ננס זעיר בין ענקים.
 וכאשר אימצו אותו אל חיק ראה מקרוב את כל חטטי העור, הפגמים, הפיצעונים הזעירים שעין הענקים לא ראתה על היפהפיות שלהם. בגלל שהן סמויות מהעין. פרט כמובן לעינו החדה של גוליבר הזעיר - והוא נתקף בחילה.

תמיד הננסים רואים מקרוב קרוב את הפגמים הנעלמים.
המלצה חמה לקרא את גוליבר בכל מהדורה מלאה, אפילו בתרגום. רק לקרא.

האם 'בריטניה הגדולה' 'הממלכה המאוחדת' - תחדל מהתקיים
16/09/14 15:05
88צפיות
האם מהאימפריה שהשמש לא שקעה בה מעולם תצטמצם אנגליה למדינה קטנה באי גדול. [ועוד תחת כיבוש מסלומי זוחל\נמרץ] יתכן וכן. SIC TRANSIT
 בריטניה ששרטטה גבולות בכל העולם ושינתה גורלות של עמים ותרבויות  אפשר ותצטרך לעשות זאת בבית פנימה.
ומה יהיה על השפה? האם בסקוטלנד יעברו לסקוטית לגאלית לקלטית או שישארו דבקים באנגלית או גם וגם.
 הרבה מסופרי האנגלית הם 'סקוטים' הידועים שבהם הם וולטר סקוט ,רוברט לואי סטיבנסון ו וגימס מתיו בארי.וכמובן מקפרסון ושירת אוסיאן.
.
וזה מביא אותי לאייבנהו. מונח על שולחני כרך קטן ועבה של אייבנהו בהוצאת COLLECTORS LIBRARY החביבה עלי. ויש שם מבוא מעניין והקדמבה של טמפלטון [פסוידונים של סקוט עצמו]
הכיצד במסלול ההתפתחות הטבעית של הרומן כרומן לא נקשרו אייבנהו ורבקה  בקשר הנישואין והוא העדיף את רבנה?
סקוט 'הסביר' [ב1820] שהאנגלי של המאה ה12 לא היה סובל התקשרות בין נוצרי ליהודיה . תהיה מושלמת כרבקה אשר תהיה. פשוט לא. הרחיק עדותו -אבל התכוון לאנגלי של תקופתו. שאז נכתב ופורסם הספר.

אצלי הספר על המדף המיוחד, לצד דניאל דירונדה וכנגד שיילוק ואוליבר טויסט
ההשלכות כמסתבר משמעותיות... לא חשבו עליהן עד כה
16/09/14 15:29
59צפיות
אבל לדעתי הפיתרון פשוט - להפוך את סקוטלנד למדינה ב'חבר העמים הבריטי' (יחד עם קנדה, אוסטרליה וניו זילנד), מה שיבטיח קשרים מסחריים ואחרים בלי שינוי משמעותי מדי - וכפיפות (טכנית) לכתר האנגלי.

את הבסיסים של הצי אפשר יהיה להחכיר לבריטים לכמה עשרות שנים (הקטע על הנשק הגרעיני לא ניתן לביצוע) ולהמשיך לשרת בצבא הבריטי תחת פיקוד עצמאי (כמו ה-ANZC, שאר מדינות חבר העמים).

כמובן שזה לא יעשה ביום אחד, אבל השוני לא יהיה משמעותי.
קנדה אוסטרליה וניו זילנד הן מדינות עצמאיות
16/09/14 15:39
58צפיות
עם מטבע משלהם. וצבא משלהם .מדיניות פנים וחוץ משלהם. כתחליף לנשיא חסר סמכויות הם השאירו את המלכה.
.
 העמים שם בחלקם לפחות צאצאי כובשים ופולשים ומהגרים אנגלים ואחרים.
חבר העמים של היום הוא גוף סמלי שרובו אפריקנים.

הסקוטים היו תמיד אומה נפרדת - הם עם כבוש  עי האנגלים שרוצה וזכאי כל השנים לעצמאות.
אני תומך בהקטנת האימפריה. השאלה ש'מטרידה' אותי - המקום במועצת הבטחון.
ומה ש'מטריד' אותי במיוחד
16/09/14 15:58
58צפיות
בגוליבר בארץ לילפוט המלך שלא רוצה להיות מזוהה  לאף קבוצה, מעדיף לקפוץ ב2 רגלים ולא להיכנס לחדר ברגל בשמאל או בימין.
וגם העקבים במנעליו אינן בגודל שווה.

ומה יהיה עכשיו -אם הפירוד יתגשם- על הגרדרובה המלכותית?
 האם צ'רלס יחדל מללבוש חצאיות? האם התזמורת המלכותית  תפסיק לנגן בחמת-החלילים.?

סביר שלא, כי הם עדיין היורשים של מלכי סקוטלנד
16/09/14 21:28
43צפיות

אגב אלה החלו כבית סטיוארט, שבמקור היו stewards - מושלים מקומיים מטעם המלך האנגלי.

הסקרים מעידים על כמעט שיויון כוחות
17/09/14 00:43
30צפיות
כך שמסוכן להתנבא.
 אבל אם אמנם יהיה הפירוד - הסקוטים יבחרו נשיא.
 המלכה תזדקק לפספורט לביקוריה בבלמורל.
º
שכחת את גלוריה
17/09/14 06:24
15צפיות
שאלה מצוינת
17/09/14 11:56
32צפיות
מעבר לתרבות, ישנה השאלה של המטבע, מה יקרה לפאונד? מיליונים יזרמו מכיס אחד לשני ביום ההחלטה.
לסקוטים מספר אפשרויות
17/09/14 12:00
28צפיות
מטבע משלהם.
 הצטרפות לגוש האירו [לאחר הצטרפות מהירה לארגון]
זמנית -בהסכם- שימוש בפאונד האנגלי [כמו שביהודה שומרון ועזה משתמשים בשקל שלנו- בולי פלסטין הם מנפיקים]
 אגב לפאונד הבריטי יש 2 ואריאציות, בנק אוף אינגלנד, בנק אוף סקוטלנד. שתי השטרות היו [ועודם]הילך חוקי בכל האי.
היום סקוטלנד מצביעה על עצמאותה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 07:47
41צפיות
אתם מוזמנים להיזכר בספרים על סקוטלנד, סופרים סקוטיים, וכל מה שקשור לכך
תווי עיטור, מאת ברנרד מקלאוורטי
18/09/14 10:25
24צפיות
איזה ספר. אמנם הגיבורה מצפון אירלנד אבל רובו מתרחש בסקוטלנד. ספר שדורש מאמץ אבל מתגמל מאוד לדעתי.

כמובן, קייט אטקינסון, "אקדח במערכה הראשונה", שמתרחש באדינבורו וכולל את אחד הקטעים המזעזעים שקראתי בחיי, אחד משרשרת ספרים שכוללים את הבלש ג'קסון ברודי. תורגמו גם מקרים אבודים (הראשון) ומתי כבר יהיו חדשות טובות (השלישי) ונדמה לי שיצא גם רביעי.

וסדרת הבלש רבוס של איאן רנקין, לצערי קראתי רק אחד אבל יש כמה וכמה, אולי 10-12, אני מקווה ביום מן הימים לקרוא את כולם כי רבוס עצמו עובר בהם תהפוכות, מגיל צעיר ועד זקנה.
כמה טובים.
18/09/14 12:29
22צפיות
ספרים על סקוטלנד או המתרחשים בה: כמובן "מקבת'" של שייקספיר, "רוב רוי" של סקוט ו"האדון מבלנטרי" של סטיבנסון, שזכור לי כספר אהוב במיוחד.
סופרים סקוטיים: המשורר רוברט ברנס, ארתור קונאן דויל, ביירון, ג'יימס מתיו ברי (פיטר פן).
הזכרתי בפתיח
18/09/14 14:24
16צפיות
לו אני סקוטי הייתי מצביע בעד סיום הכיבוש האנגלי.
והתוצאה תהיה מרחיקת לכת.
 הצטמקות שריד האימפריה לגודלה האמיתי.
º
עדיין ביחד...
19/09/14 16:07
3צפיות
היורה עדיין רותחת. וסופה להתפרץ
19/09/14 18:00
5צפיות
היום האיחוד האירופי מלאכותי,מוחזק כלכלית בשליטה גרמנית מוחלטת  יש לזכור שעוצה ותחכום גרמני עם רהבתנות מטופשת צרפתית יצרו את 'איחוד אירופה' מימש של שפות ותרבויות וולאומים. [בלהבדיל מאמריקה - ללא היסטוריה, ללא טינות עבר [פרט לצפון והדרום שזה עדיין פצע פעור] ללא לאומים מובחנים כיאם תערובת מהגרים ופליטים -ושפה אחת.]
לא רק סקוטלנד, גם בלגיה,קורסיקה, קטלוניה, ארץ הבאסקים  חיים את הלאומיות ויתכן ועוד כמו צפון-איטליה,הלבנים האפריקנים בנאטאל, הצרפתים בקויבק[טוב אלה לא אירופה]
[אפילו לאומיות מומצאת כמו הפלסטינית]
היתה כבר פרידה -אלגנטית- בין צ'כיה לסלובקיה. וזה דגם ראוי.
 הלחץ  האירופי [אירופי כתיב גרמני קרי] שומר בינתיים על המסגרת
 מול הכיבוש המוסלמי - כנראה שכל אחד לנפשו.כל אומה לעצמה.

אני חושב שהמודל הפדראלי יתאים להם. עובד יפה בצד השני של
20/09/14 12:37
3צפיות
העולם - אמריקה, קנדה, מקסיקו, ברזיל, ואפילו הודו.

צריך שכל מדינה תהיה 'ברית' של מחוזות/ארצות עם עצמאות רבה יותר. בכלל מושג המדינה ישתנה בעתיד משמעותית (נחזה יפה ב'תור היהלום' של סטיבנסון), ויהיו יחידות מדינתיות אלטרנטיביות - אולי מבוססות דברים שאינם לאום.
למדינות הפדרליות שהזכרת יש שפה אחת
20/09/14 13:51
5צפיות
שמאחדת. [פרט להודו]באירופה אין דבר כזה.
 בקנדה יש שאיפה על גחלים רוחשות למדינה עצמאית בקבק [לפי ההגוי הצרפתי]

לאמריקה קנדה וברזיל - אין היסטוריה של מלחמות ומאבקים של דורות.

מאוד אהבתי את אייבנהו כילד
18/09/14 11:22
30צפיות
אבל כבר אז הרגשתי שהספר אנטישמי - לא ראיתי כל סיכוי לקשר בין הגיבור הנאצל לבין בחורה יהודיה - אפילו שהיא יפיפייה.
במה הספר אנטישמי?
18/09/14 14:21
21צפיות
אשמח להבהרותיך המלומדות
היחס ליהודים הוא סטריאוטיפי, מתנשא
18/09/14 14:50
24צפיות
אבא של רבקה מתואר כקמצן בזוי ושונא אדם.
יכול להיות שבקריאה היום ארגיש אחרת - זה הרושם שקיבלתי כשקראתי את הספר לפני למעלה משלושים שנה
אם קראת לפני 30 שנה -אני מניח שבתרגום עברי-
18/09/14 15:11
24צפיות
אולי של שיחור\רפפורט הוצאת עמיחי  1957
כנגד חיות קריאה אישית -אין מה לעשות או להגיב.
 אני רק ממליץ על קריאה חוזרת - רצוי מהדורה מלאה, בשפת המקור [למרות קשיי הסגנון והשפה הארכאית]
אולי תשנה דעתך.
כן, בתרגום עברי
18/09/14 15:43
20צפיות
אולי אצליח למצוא את הספר אצל אבא שלי ולראות מי המתרגם...
אולי באמת כדאי לנסות לקרוא את המקור

תודה
ספר כמו פרויקט רוזי ואשמת הכוכבים
16/09/14 11:21
96צפיות
היי,
המלצות לספר בסגנון פרויקט רוזי ואשמת הכוכבים?
פרויקט רוזי-סיפור של נער בעל תסמונת אספרגר שמחפש את האישה של חייו ומתחבר להיפך ממה שחיפש
אשמת הכוכבים-התחברות של שני נערים שחולים במחלת הסרטן
אני מחפש משהו כזה מרגש
טנקס
º
פרויקט רוזי הוא על נער? אין החטאה גדולה מזו.
16/09/14 17:27
27צפיות
º
צודקת!
16/09/14 21:22
17צפיות
º
מי צודקת? ממש נח בשבע שגיאות.
16/09/14 21:44
17צפיות
עוד אתמול גמרתי לקרא את 'תפוס ת'יהודי' של טוביה טננבום
59תגובות
16/09/14 01:45
194צפיות
ספר מטריד מנוחה.
זה הספר שהוא ומחברו עוררו את זעמה הקדוש של 'סופרת-סלבריטאית' שלא הוזכרה בו כלל.
קראתי גם את ספרו הקודם -אני ישן בחדרו של היטלר - הספר העוסק בגרמניה ובגרמנים, ויש לו שייכוות גם לספר הנוכחי. הגרמנים הם המנצחים האמיתים של מלחמת העולם. הם הפכו לשליטי אירופה ...

(המשך...)
ספר מטריד מנוחה.
זה הספר שהוא ומחברו עוררו את זעמה הקדוש של 'סופרת-סלבריטאית' שלא הוזכרה בו כלל.
קראתי גם את ספרו הקודם -אני ישן בחדרו של היטלר - הספר העוסק בגרמניה ובגרמנים, ויש לו שייכוות גם לספר הנוכחי. הגרמנים הם המנצחים האמיתים של מלחמת העולם. הם הפכו לשליטי אירופה  -הריקה כמעט מיהודים,כחזונם- הם המושכים בחוטים.הם האדונים. והספר עוסק בהם ובאובססיה היהודית שלהם.
הספר הנוכחי עוסק בנו. כקודמו הוא כתוב בקלילות,קטעים קטעים, לא תמיד עם קשר ביניהם, פיליטוניסטים כאלה.
 לעתים ללא התחלה מוגדרת וסוף החלטי. ללא סדר וארגון. - נדמה לי שבידי עורך תוןכן הספר היה יכול להיות מוגש אחרת. אבל לגבי הזעזוע המצפה לקורא - לא נראה שיכול להיות הבדל.
הספ]ר הזה מסופר מפי יהודי מבית חרדי בבני ברק, ש'התפקר'   [היום חזר בשאלה] ירד מהארץ והיום הינו אזרח אמריקני או גרמני או שניהם. הוא אדם סקרן ומשכיל ששולט  לצד עברית גם בערבית ובקי בקוראן בחדית ובתרבות הזו
 הספר כתוב בגובה עינים ומספר על רשמיו [הסובייקטיבים] ופגישותיו עם כל מיני.
 הביעקורת העיקרית שלו היא על השמאל הקיצוני  בארץ. והדברים מחרידים, מהטייס לשעבר שפירא ועד לבן של שולמית אלוני מגדעון לוי ועד... אין טעם
הוא גם חושף את פרצופם האמיתי של הערבים, אתלשונם התגלגלת ואת שקריהם. הערבים של 48 והערבים של 67.
ובעיקר הוא מוקיע את התערבות הזרים בעיקר  האירופים אך לא רק האגודות שהוקמו לסייע למדוכאים הפלסטינים, הוא מתאר את הפרובקציות, את שיתוף הפעולה של  גופים המתכסים באצטלה של אגודות צדקה וסיוע.
את ההשמאל הישראלי המשתף פעולה בחיפוש כל פגם שמצוי [ואפילו לא מצוי] בחברה הישראלית. את הפקת  סרטי התעמולה האנטי ישראלים. את העיסוק החולני ב'כיבוש'.
 והכל במימון אירופי . אירופי קרי גרמני.
הוא מונה את כשלי ההסברה הישאלים, את הפחד מפני 'מה יכתב בגארדיאן' הוא אינו מבין [גם אני לא -איך ישראל מניחה לכל כך הרבה גופים בצלם עדאללה רופאים בלי גבולות ושאר 'צדיקים' לנסר את הענף הרעוע שלנו.
פעם היה היהודי נתון לחסדם של האירופאים. היום בארצו, האירפאים רודפים אחריו ,עכשיו כשהוא ישראלי - כל אחד מחטאיו כשלג ילבין את פשעיהם.
הוא שואל -ולא נענה לגבי ה'פליטים' דור רביעי וחמישי. מדוע למשל האירפאים דואגים להם, לפלסטינים  בכלל, לערביי 48 לבדואים הישראלים ומתעלמים לחלוטין ממצוקתם של ה'פליטים' בירדן למשל.שאינם זוכים לשום סיוע.
 הוא מנסה לבדוק מדוע לא מכיר העולם בפליטים דור רביעי- פליטים גרמנים מהסוןדטים ודנציג? פליטים הונגרים מרומניה? רק בפליטים כאן.
 הגרועים הם הישראלים 'האידיוטים שימושיים' המשתפים פעולה עם האויב.

כתבתי על קצה המזלג ובלי תיכנון.ככה בא לי
 הספר לא מ ומלץ - הוא חובה

עגנון OUT טשרניחובסקי IN
47תגובות
15/09/14 10:12
583צפיות
על השטר החדש של 50 ש"ח

(המשך...)
על השטר החדש של 50 ש"ח
תמורת לילה של אהבה/אמיל זולה - קלושה
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 09:53
274צפיות
124 עמודים בהוצאת נהר

טרם נתקלתי בסופר או משורר המצליח הן בשירה, הן בסיפורים קצרים והן בסיפורים באורך מלא. המקרה שלפנינו אינו יוצא דופן. זולה לא הצליח ממש בשני הסיפורים הקצרים הממלאים את הספרון הצנום הזה. בראשון שבהם הוא כשל לחלוטין.
הסיפור הראשון, תמורת לילה של אהבה, עוסק בבחור גבוה, גמלוני, עובד דואר בן 25, מתבודד שחדרו הוא ממלכתו. שם הוא מרגיש טוב, מרבה לנגן בחליל עץ סדוק וטוב לו שם. בלילות הוא מרבה לנגן לעת ערב, בחשיכה. ממול מצוי בית הדור, חשוך תמיד. אבל לילה אחד נדלק שם אור והנה עלמה תמירה ונאה גרה שם.
נגינתו המתמדת לעת ליל מושכת את תשומת לב הנערה עד שבעבור שבועות היא מזמנת את ז'וליין הגמלוני. לבו ל ז'וליין מנתר בקרבו, הוא ממהר להגיע אליה ובעבור הבטחתה לאהוב אותו היא מבקשת בקשה מורבידית, שהוא, למרבה המזל, נאות לקיים.
הסיפור השני טוב בהרבה, השיטפון, סיפור המצליח להביא את הקורא מרגש של אושר, של זחיחות למועקה כבדה.
המספר, בן 70, חי בכפר בדרום צרפת, במשק משגשג של חקלאות ושל מקנה ובקר. החודש הוא חודש מאי, זוהר מאי פעם, הגידולים מצליחים, משק החי משגשג ועומד להתפתח, גם חתונה נראית באופק. אלא שכל זה מתהפך בן לילה, כשצעקות "הגארון, הגארון" גורמות בתחילה לתחושת אי נוחות קלה ולאחר מכן לבהלה עצומה כשהנהר השליו, זה המביא מים איטיים ובשפע, עולה על גדותיו לאחר 60 שעות גשם בלתי פוסק ודי רחוק משם.
כל השגשוג, כל האושר נשטף וכל התקווה להתחיל הכל מחדש נמוגים למראה המוות, הסחף והייאוש.

תודה על הביקורת .ראויה לציון העטיפה עם הציור של רוסטי
15/09/14 10:36
41צפיות
עם אחת ה-stunners של הפרה-רפאליטים.
º
העטיפה יפהפיה
15/09/14 22:23
8צפיות
הסיפור הראשון נשמע לי מוכר מאוד
15/09/14 17:49
33צפיות
ובאמת מצאתי אותו בקובץ בשם "סיפורי אהבה" מאת זולא (אחד משלושה סיפורים בקובץ). אני לא זוכרת מה היתה הבקשה המורבידית, אבל אני זוכרת שהסיפור אכזב אותי, בעיקר בהתייחס לציפיות שלי מהסופר.

תודה על הסקירה

15/09/14 22:23
13צפיות
ממש חבל על חוסר האחידות הזה. מעניין מה היו שיקולי העורכים שהוציאו את שני הסיפורים הללו יחד.

תודה על הסקירה
למי שלא יודע - יצא ספרו של בן דרור ימיני תעשיית השקרים
15/09/14 01:16
96צפיות
אמנם אני רק במחצית הספר - אבל כבר אני יכול להמליץ בלב שלם
17/09/14 14:28
85צפיות
על ספרו של בן-דרןר ימיני  "תעשיית השקרים"  וכדאי להביט גם בכל מראי המקומות האסמכתאות לטיעוניו.
 אין ספק שזה ספר חשוב מאוד.
 והפעם אני מקבל במלואו את הכתוב על הדש האחורי -ספר חובה לכל מי שהאמת קרובה לליבו.

אנחנו חיים כאן. אנחנו יודעים שאנחנו לא נוהגים בערבים ביהודה שומרון ועזה כפי שנהגו הנאצים ביהודים. אנחנו שנפגשים בערביי ישראל[ערבי 1948]בכל צעד יודעים [וגם הערבים יודעים] שאין אפרטהייד ואפילו צל צילו של אפרטהייד.אין גם אפרטהייד בשטחים המשוחררים.
 אין מדינה בעולם המספקת לאויביה מזון חשמל תרופות וחומרי בניה - תחת מלחמה.

באחד הפרקים הראשונים המחבר מזכיר את 'הטרנספרים' למיניהם מאז תחילת המאה הקודמת -
אכן לא יהיה פתרון לבעיה הערבית כל עוד לא יהיה טרנספר של הערבים מכל מערב לירדן.
היהודים מילאו את חלקם, הם פינו את כל מדינות ערב. תורן של המדינות ה אלה לקלוט את הערבים שבכאן.
העולם מתפצל עכשיו ליחידות אתניות,[יוגוסלביה, דרישה בקטלניה, משאל בסקוטלנד] הומוגניות. גם ליהודים זכות למדינה הומוגנית משלהם.

באחת ההערות הראשונות ימיני מזכיר את באהלי ישמעאל של גילברט. הזמנתי את הספר וןהוא נתון כרגע לחסדי הדואר.
אני אקנה אותו בקרוב
17/09/14 17:10
30צפיות
את הספר של גילברט קניתי לפני כמה שבועות באיבוק.
ואיך אתה קורא ליחס אליהם בשטחים? שוים.אזרחים
17/09/14 19:19
35צפיות
מחבלים.מתאבדים.אסירים.בטחונים.חשודים.תושבים.תושבים חוזרים.פליטים.נעדרים.נפקדים. זה הכל השמות שהם קיבלו.
אצל היהודים יש אזרח.תושב. תושב זמני.פליט שואה.ניצול שואה. הרוגי השואה חיילים וחללים.

האיטלקים היו תחת שלטון אוסטרי וב-1860 התמרדו.
17/09/14 19:27
28צפיות
ואולי קודם. אין דבר כזה 'כעת תורם.' כאילו כעת תור הסקוטים להתמרד. או הקטלונים. כמ שוהיה ביוגוסלביה או בבריה"מ. ועוד לא נגמר.ראה אוקראינה. זה לא תור במכולת. וזה שהיהודים באו להנה מרצונם, לארץ שהיתה ריקה בראשית המאה הקודמת-ומאז זורמים הנה-ושיש בעיות עם זה לערבים וליהודים-לא אומר שיש פתרון. תחת העות'מאנים לא היה.תחת הבריטים לא היה.ותחת הישראלים לא היה.
ויש משפט בקשר לזה. שבקושי יודעים מה היה- אז בטח לא-מה שיהיה.
בן דרור ימיני שמאלן בתפיסה העקרונית שלו
17/09/14 20:42
39צפיות
הוא דוגל בשתי מדינות לשני עמים, הוא יוצא מחנה השלום ובכדי לשים דברים על דיוקם הוא לא דוגל בשום צורה בטרנספר ובכך שהערבים "ימלאו את חלקם"  ויתפנו אל עבר הירדן (אמירה גזענית בעיניי ומעניין איך היא היתה נשמעת אם היו אומרים אותה על יהודי אירופה בהווה שאולי גם הם צריכים למלא את חלקם ולהתפנות מרצון למדינת ישראל לפי אותה לוגיקה עקומה)  הוא גם לא תומך בהצדקת עוולות כנגד הערבים או הפלשתינאים. מאידך הטענה שלו עוול לא מתקנים בעוול ולכן הוא לא יכול ולא רוצה להתעלם מעוולות של ארגוני השמאל שפוגעות לא רק באינטרס של הפלשתינאים אלא גם בנו ולכך הוא נותן תימוכין רבים ומעניינים.

זה לי למעלה מ10 שנים שאיני קורא עיתונים,שומע רדיו וצופה
17/09/14 21:45
36צפיות
בטלביזיה.  שני האחרונים כוונתי לחדשות ואקטואליה. די לי בדקות ספורות של עיקר האירועים ונקעה נפשי מכל דברת.
לצערי  איני מכיר את 'הביוגרפיה' של בןדרוד ימיני והרקע שלו. גם לא זכור לי שקראתי משהו ממנו לפני הספר הזה.
 לא אתכחש - את שמו שמעתי והבינותי שהוא כוכב תקשורת שנון לשון ומחשבה.
 ממה שקראתי בספרו עד עכשיו. הוא אינו פוסל בכל מכל טרנספר ועשה מחקר מדהים בהיקפו אודותו - מה  שעולה מפורשות ונאמר מפורשות מהמחקר הוא שרבים, כולל אירופים וערבים הסכימו לטרנספר של ערבים מפלשתינא. וישובם בעירק למשל  התנועה הציונת התנגדה. התכנית נגנזה
 עכשיו הועלתה עי היהודים לגבי עצמם. וכבר עברנו טרנספר מסיני לטובת השלום עם מצריים וטרנספר מרצועת עזה. זה האחרון חט,ף וחוטף גינויים משמאל על הטרנספר שלא בהסכמה עם הערבים. [ולכן אנחנו עדיין כובשים בעזה ואחראים לשלומם ורווחתם -גם כאשר הם  נלחמים בנו במלחמה מלוכלכת]
ךלגבי  2 מדינות ל2 עמים. גם הימין דוגל בזאת עם נכלול את ליברמן ונתניהו בימין.
השאלה היא היכן המדינה הערבית תהיה ומה גבולותיה. מישהו מאמין שהגבול יעבור במזרח כפרסבא,  מתחת לגבעות החולדות על נמל התעופה?
חבר הלאומים החליט על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. כל ארץ ישראל. שלטון המנדט מעל באמון מעל בתפקידו ההיסטורי וקרע חלק הארי מהארץ ונתנה כאתנן לבידואי -ואסל  שבגד באדוניו התורכי, ערבי שגורש עי בן סעוד מערב
 וקיבל ממלכה בארץ ישראל.   זו יכולה וצריכה להיות המדינה הערבית. נחוץ החלק הראשון של הטרנספר שנגנז לבצוע
 איש אינו אוהב עוולות. השאלה אם כל מה שמצטייר כעוול הוא עוול?
ישראל הוכיחה בכל המלחמות שהיא רחוקה מעשות עוולות לאויביה.
ולהוציא חריגים בשוליים - אין לה מה לתקן.
העולם הערבי עוול כלפינו.[כמו העולם הנוצרי] וכאן נכנסים ארגוני שמאל לתמונה ומשתפים פעולה עם האויב ושליחיו.
האם באמת קצרה דעתם והם רוצים באובדננו. כי דרכם מובילה הישר לשם.

או שדנים או שמתכחשים.
18/09/14 07:24
28צפיות

"איש אינו אוהב עוולות. השאלה אם כל מה שמצטייר כעוול הוא עוול?
ישראל הוכיחה בכל המלחמות שהיא רחוקה מעשות עוולות לאויביה."
ציטוטו מההודעה למעלה.-------
ב-48 הוכח משהו. בישראל נותרו 150 אלף ערבים תחת ממשל צבאי.
וגבול שעבר ליד נתב"ג-אז שדה תעופה בלוד שתושביה גורשו לרמאללה.
הדיבורים על מי שקבע כאן את הגבולות לאחר הסתלקות העות'מאנים-ב-1918 ומי שלט על יהודה ושומרון לפני 100 שנה לא שייכים כבר לנושא. כי הנושא שבעיקר מעכב את השלום הם פליטים [שהושארו בכוונה במחנות ובידם מפתחות לדירה ביפו.] לו ישראל היתה רוצה בשלום היא היתה דנה בכך. לא רק שאיננה רוצה בתוצאות האפשריות של הדיון היא [ולכן]לא מוכנה לדון בכך. לאור גושי ההתנחלויות הקיימים- אולי אפשר היה לעשות משהו לפני שאבו מאזן יסיים את חייו. אחריו לא יהיה מנהיג פלשתינאי שידבר איתנו ובצדק. מה שברור זה המצב הנוכחי.ומה שברור עוד שהוא יימשך אם ישראל תמשיך בשלה. הפרדה של ערבים מיהודים ביו"ש. ומלחמה עם הפלשתינאים מדי שנה-שנתיים-שלש-ארבע. עם כל דור צעיר שגדל ומתחנך באותה צורה ועל אותם תכנים ואמיתות. לא 'תכנית החינוך' שלנו צריכה להדאיג אלא תכנית החינוך של הערבים.

º
נא להמשיך בפורום אקטואליה, תודה
18/09/14 07:44
9צפיות
זה על הספר של בן דרור ימיני.
18/09/14 09:40
19צפיות
גם על ספר על האבוריג'נים ועל דרום אפריקה ועל האפליה באלבמה אפשר לדון באקטואליה.
אלא ששם הדיון הוא הסתה לכיוון אחד. אולי גם כאן אין מקום לדיון אובייקטיבי. כשבן דרור ימיני מפרסם ספר- זה ספר. וזה שזה אקטואלי- זה עדיין ספר.
נו באמת. כל אחד שוטח פה את משנתו הפוליטית
18/09/14 10:55
21צפיות
ומתווכח עם מי שדעתו שונה. שוב, זו לאו דווקא בעיה אם זה נעשה במידה, אך בזמן האחרון זה מתרחש פה בכל שרשור שני בערך וזה כבר ממש מעיק.
'הפוליטיקה' פה היא סם חיים ליושבים בארץ הזאת
18/09/14 15:20
14צפיות
שנלחמים על גורלם  וגורל מדינתם בכל רגע.
 וכמובן הדיונים הם על ובעקבות ספרים [שזה רלבנטי לפורום] מעוררי אמוציות.
נכון, אני בעצמי משתתפת בדיונים פוליטיים רבים
18/09/14 17:44
13צפיות
בכל מיני הזדמנויות. אבל לכל דבר יש מקום. לא סתם פורומים מחולקים לנושאים. יש בתפוז המון פורומים שבהם ניתן ומתבקש לדון בפוליטיקה, אקטואליה וכד'. הפורום הנוכחי אמור לדון בספרים. אך רוב ההודעות לא עוסקות בכללל בספרים, אלא הספר מוזכר רק כפלטפורמה לפתיחת דיונים וויכוחים אישיים בין תומכי הימין והשמאל כאן בפורום. ושוב - זה בכלל לא הפריע כל עוד זה היה במידה סבירה, אבל בזמן האחרון זה עבר כל גבול. אז עם כל הכבוד לחשיבות הנושא (ואף אחד לא טוען שהוא לא חשוב), יש גם כאן בתפוז מספיק פלטפורמות המאפשרות לדון בו. אבל כשאני נכנסת לפורום אימוץ, זה כדי לדבר על אימוץ וכשאני נכנסת לפורום כלבים, זה כדי לדון בכלבים וכו'. אחרת הפורום פשוט מאבד לגמרי את צביונו וכל הרעיון של פורומים נושאיים קורס. אם בכל פורום ידונו בכל דבר בלי קשר לנושאו היעודי, אז שיהיה פורום אחד גדול וזהו, מה המטרה של חלוקה לאלפי פורומים שונים שהגולשים טורחים להיכנס אליהם במיוחד כדי לדון בנושאים האלה?
תלוי בהגדרה של 'פוליטיקה'
18/09/14 18:07
12צפיות
כל דבר אנושי הוא פוליטי, נוגע בפוליטיקה
 אין ספרות שאין לה פרשנות פוליטית,נגיעה פוליטית. מהומרוס ועד טולסטוי ועד 1984 ועד הנסיכה על עדשה.
גם אימוץ ילדים וגדול כלבים הם פוליטיים
אגב - אם לא לרוחך אינך חייבת להשתתף.
השתתפותך מאריכה את השרשור ומזינה אותו.
º
זו כבר סתם דמגוגיה.
18/09/14 20:01
10צפיות
דמגוגיה? כלומר מה שהזולת אומר ואינו נראה לך
18/09/14 20:15
11צפיות
כמו  פוליטיקה. תלוי בנקודת המבט.

לא, לדבר בפורום אימוץ על כל הנושאים שקשורים לאימוץ
18/09/14 20:31
12צפיות
זה לעניין ואם יש חוקים כלשהם שנוגעים ספציפית לאיוץ, למשל, או פוליטיקאי שמקדם את העניין, אז ברור שזה קשור לאימוץ לדבר על זה. לדבר שם על ימין ושמאל זה לא קשור לאימוץ ולכן לא אעשה זאת. ואם אעשה זאת אופן קבוע - ימחקו אותי ובצדק. אותו הדברעם כלבים - זה בסדר לדבר על מפלגה שבאג'נדה שלה לדאוג לכלבים נטושים, למשל, אבל לא לנהל ויכוח פוליטי על ימין ועל שמאל שאין לו קשר לנושא הפורום. לזה התכוונתי ולכן לזרוק הערות כלליות ש"כל דבר זה פולטי" זה לא קונסטרוקטיבי וחסר תוחלת.
פוליטי זה לא רק ימין ושמאל
18/09/14 21:46
8צפיות
פוליטי זה איך לאמץ אצל משפחה יהודית ילד רומני,ברזילאי או אפילו ערבי או כושי...
פוליטי זה הזכויות והחובות של בעלי כלבים. בבית וברחוב.והשכנים שאין להם כלב ורואים בו מפגע.
 הכל פוליטי
 חוצ כמובן מהדיונים של שנינו.
אבל זו בדיוק הנקודה.
18/09/14 22:02
8צפיות
ראשית, אם כבר העלית את זה - הרי שאין שום בעיה שיהודים יאמצו ילד רומני. הם אפילו לא חייבים לגיירו. אישית, אימצתי ילדה רוסיה וגיירתי אותה משיקולים כאלה ואחרים שלנו, אך יכולתי גם שלא. בעיה אחרת הא שאין כיום כמעט בכלל אימוצי חו"ל, אך מסיבות אחרות לגמרי שלא קשורות ליהדות (רומניה, למשל, נסגרה לגמרי לאימוץ על ידי אזרחים זרים) שלא רלוונטיות כאן כי זה לא קשור לנושא הפורום.
ולענייננו - הרי זה בדיוק מה שכתבתי. "פוליטי" זה מונח מאוד רחב, כללי וכוללני ואין לו משמעות בפני עצמו לצורך העניין, אלא רק בהקשר של הנושא הספציפי שמדברים עליו. לדבר בפורום אימוץ על סוגיית האימוץ של ילדים לא יהודים או על גיורם כן או לא - קשור לנושא הפורום ולכן לגיטימי. לדבר בפורום כלבים על חובות בעלי כלבים - קשור לנושא הפורום ולכן לגיטימי. לדבר בפורום ספרים על חוק הספרים או על כך שהממשלה אינה מקדמת מספיק את התרבות והספרות (למשל) - זה לגיטימי כי זה קשור לנושא הפורום. לנהל בכל שלושת הפורומים האלה דיונים בלתי פוסקים על ימין ושמאל זה לא קשור לנושא של אף אחד מהפורומים הללו, ולכן כשזה חורג מפרופורציות (כי בכל פורום יש מקום למידה מסוימת של שרשורים מחוץ לנושא) זה הופך ללא לגיטימי ומעיק. זה לא שחסרות במות שאפשר לנהל בהן את הוויכוחים הללו.
כלומר -את מסכימה אתי שהכל פוליט י , כדבריך פוליטי זה מושג
18/09/14 22:26
9צפיות
מאוד רחב.
 השלב הבא הוא דיון כאן - שהתפתח על ספר ופרשנותו.
את צודקת שמי שלא קרא לא צריך להביע דעתו על מה שאינו יודע.
 לגיטימי - זה מה שהגולשים [וההנהלה] מחליטים שהוא לגיטימי. ואין כאן פגיעות אישיות.

מראש אני מסכים לטיעוניך הבאים.
אני אומרת שלהגיד שהכל פוליטי זה חסר משמעות
18/09/14 22:53
7צפיות
וגם הסברתי למה.
גם זו אימרה פוליטית
18/09/14 23:45
6צפיות
והרי כבר הסכמתי איתך בהודעתי הקודמת
אף אחת מהודעותיך בשרשור
18/09/14 15:56
22צפיות
לא התייחסה לספר, בכולם התייחסת לעניינים אקטואליים. אם יש לך מה לכתוב על הספר - בבקשה.
לגבי הפליטים זו סוגיה מורכבת שגם בה עוסק בן דרור ימיני
18/09/14 19:41
14צפיות
מיהו פליט? והאם עקורים שנקלטו במדינות אחרות ואף התאזרחו בהן גם נחשבים פליטים. סתם שאלה למחשבה.
פליטים זו סוגיה מאוד פשוטה -טרויאלית עם חריג אחד
18/09/14 21:32
13צפיות
פליט הוא רק בדור הראשון  -כל פליט באשר הוא.
פליטי כל העולם נתונים לחסות גוף אחד של האו"ם.
חוצ מהפליטים הפלסטינים. להם יש גוף פרטי של האו"ם שמטפל רק בהם.
רק פליטים פלסטיניאים מורישים את פליטותם עד לדור 5 ו6 וכנראה הלאה.
אגב בירדן - ה'פלסטינים 'שהם אזרחים עדיין פליטים.
 בן דרור ימיני מקדיש פרק  שלם לנושא הזה -רווי הצביעות העולמית חובה לקרא כדי להאמין -[ולהתרגז]
ומי שרוצה להרחיב ולהשכיל - ספר שכבר הזכרתי פעם יקר אבל ששווה כל סנט
THE LAW OF REFUGEE STATUS
CAMBRIDGE 2014
BY HATHAWAY AND GOSTER

º
18/09/14 15:56
7צפיות
?"אין גם אפרטהייד בשטחים המשוחררים."?
17/09/14 22:18
34צפיות
ומה  יש שם בדיוק.? זה לא שייך לשמאל וימין. זה שייך למצב שבעולם נקרא אפרטהייד.הפרדה בין עמים בחומה וגדרות. שטח אסור בכניסה לעם אחד ומותר בכניסה לעם שני.
וביחד תהיה כאן- מדינה עם רוב ערבי.
אתה משתמש בבמונח טעון שאין לך מושג במשמעותו
18/09/14 00:40
18צפיות
הצצתי בהודעותיך.
נראה לי שאיש לא טרח נכון לרגע זה להתייחס אליך
ברי לי שזו היתה  ותהיה תגובתי היחידה לך.
לעמיקם10:אין אפרטהייד בשטחים:אתה משתמש במושגים שהיו נכונים
18/09/14 12:39
22צפיות
לארצות הבירת עד שנות הששים וכמובן בדרום-אפריקה:אצלנו בשטחים יש מה שקרה בבריטניה/אירלנד-בריקדות, מחסומים, טרור, אלימות של שני הצדדים של הצד 'הצודק' ושל הצד 'הלא-צודק'(תבחר אתה)ףראה ספרו של בועז ניומן-מה שהתאים לשם לא בהכרח מצביע עלינו. 
רצוני להבהיר שתגובתי הועברה לכאן ממקום אחר ע"י ההנהלה או מי
17/09/14 23:03
24צפיות
ובשום פנים לא היתה ולא נועדה להיות תגובה לאדון המתכנה 'אם תרצו פשיסטים'
ביקורת על חשיבותו של הספר הזה מאת יעקב אחימאיר
18/09/14 01:54
27צפיות
בגליון הלילה של בן עזר.

באותו גיליון סיפור המעשה בכנס שערך עיתון הארץ למבטלי המינוי למען יחזרו בהם
 וביקורת קטלנית מנוסחת-משובחת על העיתון הנ"ל

גילוי נאות. במשך 44 שנים הייתי מנוי על הארץ [להוציא הפסקות חו"ל] ובעצם המשכתי את המנוי של אבי.
הפסקתי  את המינוי בערך לפני 15 שנים.עוד כמה שנים קראתי את המוסף לספרות  ואת מוסף השבת.. ואז חדלתי גם מהם
לא פעם פרסמתי - בכותרת מכתבים למערכת, ללא תשלום- כמה וכמה מדברי.
רואינתי לפרקים.הוזכרתי בפעמים אחרות.
ואפילו כיכבתי פעם אחת במוסף השבת..
שלומי טוב -תודה
כרגע - בןדרור ימיני בערוץ 11 על ספרו
19/09/14 17:21
4צפיות
שווה לצפות. [אם אני יכול -גם אתם]
מישהו קרא את "דומות" של טאנה פרנץ?
14/09/14 19:19
59צפיות
לדעתי לא אמין..ושאלה לי למי שקרא
קראתי. אכן לא אמין.
15/09/14 18:22
42צפיות
אני זוכרת העלילה בגדול, אך הפרטים כבר לא בראש כי זה לא ספר שממש זוכרים.
חשבתי שזה רק אני
15/09/14 19:29
41צפיות
הביקורות ממש טובות, וזה אכן ספר טוב , אבל מה,שמישהי תיכנס בתור מישהי אחת לחיים אחרים? ושהם לא ישימו לב?וודקא זה כן ספר שזוכרים לדעתי
º
רק לסמן בבקשה...
15/09/14 22:16
19צפיות
גם אני קראתי, בגדול חושבת כמוך
17/09/14 22:10
10צפיות
משהו מתפספס מבחינת האמינות, למרות שהיא כותבת יפה בכלליות, אבל במיוחד אחרי "בלב היער" יש תחושת אכזבה מהבא אחריו.
מאמר חדש של אלי אשד על פיליפ ק' דיק
13/09/14 23:18
87צפיות
"המכובד שבסופרי המד"ב מדבר עם ישות אלוהית"

קראתי את המאמר בעניין רב, בעיקר בגלל התיאור של הפרעותיו של דיק ומחשבות השווא (האם אכן "שווא"?) על מעקב אחריו ותקשור עם ישות חוצנית/אלוהית. ללא ספק הדבר "תיבל" באופן מיוחד את יצירתו.

למי שקרא את דיק - האם ידיעה או אי-ידיעה של הרקע הנפשי שלו והשימוש בסמים מעמידים בעיניכם את יצירותיו באור אחר?
למי שלא קרא - האם התיאורים הללו גורמים לכם לסקרנות לקרוא את ספריו?
ובאופן כללי - האם אתם חושבים שהייתם יכולים לזהות מצב נפשי כל כך חריג של סופר דרך יצירתו?

אני יכולה לומר שהמאמר עשה לי חשק לקרוא עוד כמה מספריו של פיליפ ק' דיק
כמי שמתרחק ממד"ב לא קראתי אף ספר ולא ראיתי אף סרט שלו
14/09/14 00:46
44צפיות
אבל כן קראתי ספר או שנים של רוברטס על 'סת' ולא התלהבתי זה הכי טוב שאני יכול לומר
 קראתי המון מספרי קולין וילסון - בעצם אני חושב שכמעט את כולם- הוא תוםס שורה שלמה בארון הספרים שלי,  מחקריו והנושאים שהוא מעלה מדהימים [אם זו אמת או לא -זו שאלה אחרת] חומר קריאה מרתק.
 הזמן קצר והספרים מרובים.
אולי אקרא משהו. משל דיק
מעניין. ממליץ לקרוא גם את מאמריו של מאיר יגר
14/09/14 01:32
27צפיות
שכינסתי בהודעה הזו - http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
יותר מפרט ומנתח.

האם הם כאלה טובים? לדעתי הם פחות מכפי שנדמה, כי דיק מתעניין בקונספירציה יותר מאשר בעלילה או הדמויות. הן משניות ומטרתן לקיים את הקונספירציה הגדולה.

לדעתי אגב מלבד הבעיות שהוזכרו (אפילפטיה אונתית), הוא סבל מפאראנויה - תיסמונת מוכרת כיום, שלרוע המזל בתקופתו לא היו התרופות היעילות שיש כיום נגדה.

ועל כן השאלה היא האם ללא הפארנויה, הוא היה עדיין מסוגל לכתוב דברים מעניינים.
º
לומר ת'אמת - אחד הסופרים הכי משעממים שקראתי
14/09/14 07:06
17צפיות
דיק השתמש בעיקר מתאמפטמינים
14/09/14 18:12
30צפיות
לא בחומרים מעוררי הזיות.
ההזיות שהיו לו, לא בטוח שנוצרו כתוצאה מסמים. יתכן שהיה לו מצב קודם - סוג של סכיזופרניה (יש לסכיזופרנים נטיה להתמכרות אם אני לא טועה). בכל מקרה דיק כתב על הנושא מכמה כיוונים. בחלק מהספרים הוא אכן "מאמין" לארוע שקרה לו. בספר אחר הוא דווקא מטיל ספק ומודע לכך שהוא חווה הזיה ולא יותר.
אני מאוד ממליץ לקרוא ספר מאוחר שלו בשם the transmigration of timothy archer, שהוא מעין ביוגרפיה בדיונית (המבוססת על סיפור אמיתי) של בישוף המאבד את אמונתו ולאחר שבנו מת מנסה ליצור קשר עם רוחו. באופן יוצא דופן לדיק הסיפור מובא בגוף ראשון ע"י דמות נשית. חלק מהספר גם מתרחש בישראל. ההשראה לסיפור הוא דמותו של בישוף בשם ג'יימס פייק שהיה חלק מתנועת שיוויון הזכויות בארה"ב.
מעבר לנושאי האמונה והרדיפה, יש כמה מוטיבים מעניינים בספרים שלו שלא הוזכרו בכתבה. למשל, חלק גדול מהגיבורים שלו עובדים במלאכת יד. הספרות של דיק נכתבת תמיד מזווית הראיה של האדם הקטן שמוצא את עצמו לכוד בין כוחות גדולים מבינתו. למשל בסיפור paycheck הגיבור מוצא את עצמו לכוד בין תאגיד דורסני לממשלה דורסנית לא פחות, ובסיפור "פוסטר, אתה מת" הוא מתאר שיתוף בין הממשלה לחברות קפיטליסטיות למכור ציוד הגנה ממלחמה אטומית לאזרחים באותן שיטות בהן מוכרים מוצרי חשמל
ומכוניות חדשות - אופנה, פרסום ולחץ חברתי. דיק הוא אחד הסופרים הכי ביקורתיים על התרבות הקפיטליסטית באמריקה, בעיקר בסיפורים הקצרים. אבל היכולות שלולא ממש התאימו לספרים באורך מלא.

אינני מכירה את ספריו, וקראתי בעניין את המאמר
14/09/14 19:35
40צפיות
המאמר בהחלט מושך לקרוא את ספריו מצד הדילמות שהם מעלים. מאידך גיסא, הוא מלא בספוילרים משמעותיים שלא יותירו הנאה רבה (על כל ספר שהוא מזכיר, הוא כותב מה הסוף...).

בשבוע שעבר קראתי את הספר "היום המושלם שלי" בו הגיבורה משוחחת עם אלוהים (דיאלוג, לא שיח חד צדדי) ומחוללת ניסים בדרך על טבעית. זה לא מוצג בספר כמשהו הזוי אלא כמציאות האמיתית שלה. זה הזכיר לי שלפני כמה שנים דיברתי עם פסיכולוגית שהאמינה שהיא שומעת קולות אלוהיים, וכמובן אובחנה כחולת נפש ופוטרה מעבודתה בבית החולים בו עבדה. היא אמרה לי שרוב האנושות מאמינה בהתגלות אלוהית, זה חלק אינטגרלי של כל הדתות, אז למה במקרה שלה מניחים מראש שהיא חולת נפש? אבל אני חשבתי לעצמי, למה אנחנו מוכנים לקבל אנשים שמאמינים בהתגלות אלוהית שקרתה בעבר, ונותנים לכך לגיטימציה אבל דוחים כמטורפים אנשים שמאמינים שזה קורה להם כיום?
כנראה שהחשוב זה מה בשורה יש בפי הישות האלוהית למתקשר איתה
14/09/14 21:30
20צפיות
ולעולם דרכו -מרבית האנושות [נ יהודים נוצרים ומוסלמים] ואחרים  מאמינה בהתגלות - של אחר, אבל לא זוכים לה..

אגב היום יש שנחטפים\מתקשרים עם חייזרים. וכותבים על כך ספרים   שיש בהם הזויים ויש בהם מרתקים ביותר
ויש אפילו שיצרו דתות וכתות בזמננו.
מרבית האמריקאים מאמינים בקיומם של מלאכים
15/09/14 00:08
29צפיות
ואם ניקח את רשימת התסמינים של ה-DSM (גירסה 4) אז שליש מהאוכלוסיה סובל מבעיות נפש כאלה ואחרות.

אבל לטעמי ההגדרה המוצלחת היא של ד"ר פיל - כל עוד אין פגיעהבחיי היום-יום וביחסים עם הסביבה הקרובה, המחלה איננה מחייבת טיפול או התייחסות.
"כל" הנוצרים מאמינים שישו הוא בן אלוהים שנולד לבתולה.
15/09/14 02:31
28צפיות
ובכ"ז הוא מזרע בית דוד.אלה שאינם מאמינים בכך -אינם נוצרים.

'כל' המוסלמים מאמינים שמוחמד הוא אחרון הנביאים ושליח אללה, ושדין האיסלם בחרב ולשהידים ממתינים חוריות.
מי שלא מאמין הוא 'כופר' ויש לטפל בו.

'כל' היהודים מאמינים שתורה ניתנה למשה בסיני - מי שלא מאמין הרי הוא  כתינוק שנשבה.
טינקרבל לא כל מי שמדמה לעצמ שהוא אלהים הוא חולה שזקוק לטיפול
15/09/14 03:27
39צפיות
הפסיכולוגית שתיארת עלולה לשמוע קולות אלוהיים ולא לעשות עם המידע/ידיעה מאומה. מאידך היא עלולה להיות משוכנעת שהקולות האלוהיים נותנים לה סמכות שאינה ניתנת ליישות אנושית ואז להיות מסוכנת לסביבתה.
תיקון - סכיזופרנים אינם אלימים
15/09/14 16:02
27צפיות
מה שכתבתי על מסוכנות הוא פרי השערות שמבוססות על מידע חלקי
המנעד מאוד רחב, וחלקם עשויים להיות אלימים
15/09/14 20:03
34צפיות
חלק מפיגועי הירי באמריקה בשנים האחרוות מיוחסים לחולים שלא היו במסגרת טיפולית או תרופתית, ודיווחו ש'קולות' אמרו להם לבצע את ירי.

כמובן שזה אחוז מזערי מכלל המאובחנים, אבל עדיין הסיכון קיים.
אכן, התגלות אלוהית היא חלק אינטגרלי של כל דת
15/09/14 22:14
33צפיות
אבל בדור שלנו יטילו ספק רציני במי שיטען שהוא חווה התגלות כזו ברגע זה ממש... ככתוב: "אם אתה מדבר אל אלוהים - אתה דתי; אם הוא עונה לך - אתה סכיזופרן"
יכול להיות שזו תולדה של ההשכלה ושל התקדמות המדע, אנשים (לפחות בעולם המערבי) כבר לא נוטים כמו אז להאמין בניסים, נביאים ותקשורים כמשהו על טבעי, אלא כתופעה פיזיקלית-כימית-ביולוגית כלשהי.
אגב, חשבתי על כך לא אחת - מי אומר שה"מטורפים" הם באמת מטורפים? אז נכון, הם רואים מראות ושומעים קולות - אולי אנחנו ה"מוגבלים" שלא מסוגלים לראות ולשמוע אותם?
ואגב, אני חושבת שכן יש מגמה לנתח באופן מדעי ורציונליסטי גם סיפורי התגלויות וניסים בעבר, ולהצביע על בסיס טבעי שיש להם, כמו למשל "וכל העם רואים את הקולות" במעמד הר סיני, שיכול להיות מוסבר כסינסתזיה.
ז'אן דארק היא מקרה מעניין
15/09/14 23:07
18צפיות
האופרה של ורדי לא מוצלחת
גם בימינו - ויש המאמינים ונוהים אחרי 'הנביאים'' 'המשיחים'
16/09/14 01:23
30צפיות
אפשר להזכיר ברפרוף כמה כתות שהונהגו עי 'שומעי קולות' וסתיימו במוות המוני
 הכת של אפלויט -שער גן עדן, הכת של ג'ונס מקדש העם, . מאמיני מקדש השמש [שכחתי שם נביאם] כורש מנהיג הדוידיאנים. ואלה רק קומץ..
ובין המשגשגים יותר או פחות הובארד והסיינטולוגיה ,ראל ו'ראליו'  הרברנד מון ומיני 'גורו'ים מהמזרח
קולין וילסון פירסם ספר עב כרס מרתק אודות  כתות, וכמוהו  גרי לחמן   ויש רבים שכתבו על המון כתות ושברי דתות.[יש לי ספרייה שלמה -אענה למתעניינים]
דתות שהתמסדו מאז המאה ה18 הן  למשל המורמונים,הבאהים  שמתקבלים כדתות ומוכרים שכאלה [בצבא האמריקני גם הסיינטולוגיה]הרי קרישנה ויש כאלה שהן על הסף.

גם אצלנו יש והיו כתות של  כריזמטים כמו עזי משולם רנה שני ולאחרונה גואל רצון ודוד הכיטוב דבש.

ולזה אני יכול להציע ספר מופלא ממש
17/09/14 10:25
19צפיות
וורפל הוא רק אחד מני רבים שכתבו כל LOURDES
17/09/14 15:37
12צפיות
ועל ברנדט ועל התופעה. מאות ספרים על הנושא.
 כולל אמיל זולא.
הצימאון לעל-טבעי. אותו אחד שקשור לאמונה במלאכים
18/09/14 00:33
8צפיות
שגם יוצר את האפוס והמיתולוגיה, ובימים אלה את הקונספירציה.

אתה בטוח שאין מלאכים? חייזרים?
18/09/14 00:44
5צפיות
אתה מפסיד ספרות עשירה ומרתקת מאין כמוה.
ודאי שיש, אבל זו ספרות...
18/09/14 11:02
7צפיות
זו לא עמדה שיפוטית מצדי - רק ציון תכונה אנושית עתיקת יומין, שיש שמנצלים בצורה חיובית (ספרות) ויש שמנצלים להתעשרות (פסאודו-דוקומנטרית).

יונתן בן עמי על זכויות יוצרים
13/09/14 23:01
65צפיות
בביקורת של הלל גרשוני במוסף "שבת" של מקור ראשון על "טובה ורחבה" מאת יונתן בן עמי, מצטט המבקר את גישתו של המשורר לנושא זכויות היוצרים:

הַקּוֹרֵא בֶּן זְמַנֵּנוּ עָלוּל לְהָבִין כִּי עִקַּר כַּוָּנַת הַמַּאֲמָר 'כָּל הָאוֹמֵר דָּבָר בְּשֵׁם אוֹמְרוֹ מֵבִיא גְּאֻלָּה לָעוֹלָם' הוּא מַתַּן הַקְּרֵדִיט, כְּלוֹמַר 'כָּל הָאוֹמֵר דָּבָר בְּשֵׁם אוֹמְרוֹ מֵבִיא גְּאֻלָּה לָעוֹלָם', בְּנִגּוּד לְ'כָל הָאוֹמֵר דָּבָר שֶׁלֹּא בְּשֵׁם אוֹמְרוֹ'. הֲבָנָה זוֹ מֻשְׁפַּעַת מִתְּפִיסַת זְכֻיוֹת הַיּוֹצְרִים, שֶׁלִּכְאוֹרָה נוֹעֲדָה לְעוֹדֵד יוֹצְרִים לִיצוֹר, אַךְ בְּפֹעַל אֵינָהּ מְאַפְשֶׁרֶת לָהֶם לַעֲשׂוֹת כֵּן, שֶׁכֵּן הֵם עוֹסְקִים כָּל הָעֵת בְּנִסְּיוֹנוֹת לְחַדֵּשׁ, וְכָךְ מִתְרַחֲקִים מִלֵּב יְצִירָתָם. וְאוּלָם, בְּעֵינֵי הַתַּנָּא שֶׁקָּרָא אֶת הַמִּשְׁפָּט, עִקַּר כַּוָּנָתוֹ הָיָה אֲמִירַת הַדְּבָרִים, כְּלוֹמַר 'כָּל הָאוֹמֵר דָּבָר בְּשֵׁם אוֹמְרוֹ מֵבִיא גְּאֻלָּה לָעוֹלָם', בְּנִגּוּד לְ'כָל שֶׁאֵינוֹ אוֹמֵר דָּבָר בְּשֵׁם אוֹמְרוֹ': הַקַּמְצָן הַשּׁוֹמֵר אֶת הַדְּבָרִים לְעַצְמוֹ, אוֹ הַחוֹשֵׁשׁ לִטְעוֹת וְלָכֵן שׁוֹתֵק, בִּבְחִינַת "וַה' הָיָה עִמּוֹ וְלֹא הִפִּיל מִכָּל דְּבָרָיו אָרְצָה". וּמִכֵּיוָן שֶׁהַדְּבָרִים עֲשׁוּיִים לְהַתְעוֹת בִּקְרִיאָה רִאשׁוֹנָה גַּם אֹזֶן קַשֶּׁבֶת וְלֵב מֵבִין רָאִיתִי לְהָבִיא בָּזֶה אֶת הַדְּבָרִים הַמְּעַטִים הָאֵלֶּה (פרק 24).
ומוסיף: "זכויות היוצרים מעקרות את היוצר, אומר בן עמי. במקום לעסוק בלב יצירתם – המקורות שקדמו להם – הם מתעסקים בחידוש ומתרחקים מן המקור."

מה אתם אומרים? האם השמירה על זכויות היוצרים אכן מרחיקה את היוצרים מ"לב יצירתם"? אישית קשה לי להבין איך בן עמי הגיע דווקא לתובנה הזו, כי לכאורה נראה שאכן, הצורך בחידוש מעודד יצירה מקורית. אשמח אם מישהו הבין את כוונתו וירצה להסביר, וכמובן לשתף מה דעתכם

אי שמירה קפדנית על זכויות יוצרים מקפחת את
14/09/14 00:48
45צפיות
יכולת היוצר להינות מפרי עמלו.
[ולפעמים עליו למצוא מקור פרנסה חיצוני במקום להקדיש זמנו ליצירה]

אז מה יש לי להגיד -'שטויות'.
º
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
13/09/14 20:38
12צפיות
למכירה או למסיר פרטי אספנות כולל ספרים.
13/09/14 12:08
58צפיות

ברשותנו ספרים ישנים

הנה הרשימה.

יהודים מפורסמים
הרפואה והיהדות, של מוסד הרב קוק
הלב, דה אמיציס
השירה העברית בימי הביניים
תולדות הספרות העברית בימי הביניים
תולדות הספרות העברית בימינו
כתבי שלום עליכם, 6 כרכים
הפרדת כוחות
מלחמת יום הדין

כמו כן יש לנו אלבומי בולים.

מטבע של ברלין  , 500 שנה לברלין מטבע מוזהב.

כלי כסף מתקופת הצאר הרוסי
º
מהיכן ניתן לאסוף? באיזה אזור?
14/09/14 05:24
15צפיות
מילים שמנסות לגעת - רשת א תוכנית מוקלטת
13/09/14 02:55
54צפיות
שיחה עם חאלד סנדאוי , חוקר ספרות ערביי ישראל. מראיינת ועורכת ענת שרון-בלייס.

להאזנה כאן
'בימת שיר' לשבוע זה - 14/9-20/9
12/09/14 17:00
21צפיות
הפעם: לקט פינות משנת התשע"ד - משוררים קוראים:

<b>רשת א' - ימי א'-ה' 15:50</b>

יום א': עיינה ארדל – כשהגעגועים היו מבישים
יום ב': יאיר אסולין – מינכן
יום ג': יותם ראובני – מבחר השירים
יום ד': דורית וייסמן – נורמל
יום ה': חמוטל בר-יוסף – שריקה

קה"מ - ימי א'-שבת 11:55 

יום א': עיינה ארדל – כשהגעגועים היו מבישים
יום ב': יאיר אסולין – מינכן
יום ג': ישראל אלירז - פינצ'יק
יום ד': אילן שיינפלד – אוצר שירים
יום ה': דורית וייסמן – נורמל
יום ו': חמוטל בר-יוסף – שריקה
שבת: יותם ראובני – מבחר השירים

קה"מ - ימי א'-ב' 21:55, ימי ג'-ד' 22:50 ויום ו' 20:05 

ימי א'-ב': סופו של המוות – מרדכי שרי
יום ג': שתיקות – סברינה דה-ריטה
יום ד': מצב הכן – שפי שפס
יום ה': בלי ברית, בלי מילה – דנה לובינסקי
יום ו': בדו-עיר – סביילי גרינברג, מרוסית – גלי-דנה זינגר

פירוט הפינות מובא באדיבות עורכת הפינות, אורלי מורג, והוא מתפרסם בפורומים האלה:
'ספרים וספרות' (276)
'שירה ופרוזה' (33)

רשת א':
קה"מ:
º
12/09/14 17:26
3צפיות
º
איך ניתן להצטרף לקבוצת בוק סרפינג בחיפה?
14/09/14 07:37
75צפיות
º
הקשר עם קבוצות הבוק סרפינג מתבצע דרך הפייסבוק
14/09/14 15:09
16צפיות
סליחה על הבורות..
15/09/14 05:38
30צפיות
מה זה בוק סרפינג?
º
תודה!
16/09/14 06:17
2צפיות
יש לי הרבה ספרי עיון שאני לא צריכה
14/09/14 22:29
52צפיות
הרבה מהם חדשים. מה כדאי לעשות איתם?
למרות שאני לא עושה בהם שימוש יהיה לי חבל למסור אותם בלי לקבל תמורה כלשהי.
º
העלי רשימה ונראה. אולי שווה לשלוח בדואר (בתקוה שלא ישבות)
15/09/14 00:03
18צפיות
הנה
15/09/14 03:06
43צפיות
במופלא ממני / אמונה אלון
דמדומים / סטפני מאייר
הגן האנוכיי / ריצ'ארד דוקינס
השען העיוור / ריצ'ארד דוקינס
ההצגה הגדולה בתבל / ריצ'ארד דוקינס
עידן הקיצוניות / אריק הובסבאום
היסטוריה של הזמן המודרני / פול ג'ונסון
תולדות ארץ ישראל / נתן שור
בונים סיפור / יונתן יבין
מצבי רוח / יואל הופמן
פונדק הרוחות / נתן אלתרמן
וודקה ולחם / מירה מגן
המין האנושי / רובר אנטלם
הארנב מפטגוניה / קלוד לנצמן
להיאחז במים / תמרה אבנר
"סוס אחד נכנס לבר" - דויד גרוסמן
13/09/14 19:07
149צפיות
"סוס אחד נכנס לבר" - דויד גרוסמן (הוצאת הספריה החדשה)

במרתף בנתניה, סטנדאפיסט רזה, קטן קומה כמו מעיף את עצמו לבמה. זהו דובל'ה "..קל לזכור, דובל'ה כמו רבע-עופלא,
או כמו רואים-כבר -את-הסופלה..." מכאן נפתח מרוץ היסטרי של מופע סטנדאפ. כמו קברט, הוא חד, משפיל, גרוטסקי וביקורתי.
הבדרן לא רק מספר בדיחות ומשנה את קולו בהתאם לדמויות שהוא חולק עם הקהל, הוא גם מפיל עצמו לקרקע , מעוות את פרצופו
ומכה את עצמו, כשהוא חש שהוא לא עומד "במשימה העיקרית" - להצחיק את הקהל.  "..היד שלו מרחפת מעל פניו, כמו מחפשת
את המקום שהכי יכאיב.."
בקהל יושב המספר, חבר ילדות של הסטנדאפיסט ששוכנע להגיע למופע. ההתרחשויות מגיעות אלינו דרך העיניים
והרגישות החדה שלו.
המופע הצווחני, הוולגרי נעצר לפתע בגלל ארוע מסוים שמתרחש באולם. מכאן ההצגה מקבלת תפנית וזורמת ליעד לא ברור.
ההמשך מזעזע וכואב,  אבל בתוך הזעזוע אפשר למצוא גשרים לשפיות וגאולה.

אהבתי מאד. היצירה מרתקת, ומושכת. אם הכוונה של גרוסמן שהבדרן (כמה אירוני להתנהלותו בפועל) ימשוך באותה הנשימה
גם את קהל הקוראים, לדעתי זה הצליח לו.
בקריאה ראשונית, מהירה מצאתי הרבה רעיונות והקשרים, אני קוראת בשנית כדי לדלות עוד.
אם זה על נתניה
13/09/14 19:24
88צפיות
זה בטוח מעניין :)
º
זהירות- אין שם אהדה רבה לעיר..
13/09/14 20:59
39צפיות
ה'זהירות' מכוונת לתושבי העיר...
14/09/14 01:18
57צפיות
סביר שבשאר המדינה פחות ירגישו בחסרונה.
בזמנו ספקיתי סלפרים להזמנות מרצים ואחד הספרים
14/09/14 15:08
54צפיות
היה מפת נתניה:נהגתי לשאל את הסטודנטים בשיא הרצינות:"על נתניה יש שתי מפות:מפת הפשע ומפה גיאוגרפית:מה תבקשו?"
אני נשבע לכם בראש עירית חיפה-היו סטודנטים שלקחו את השאלה ברצינות למרצה...
º
צריך להיות כמובן:סיפקתי ספרים ולא מה שכתוב למעלה
14/09/14 15:30
17צפיות
הודעה זו מכילה תמונות
13/09/14 21:00
97צפיות
קראתי את הפרק הראשון והוא בהחלט נראה מעניין. האם כל העלילה מתרחשת בערב המופע?
º
התשובה יוצרת ספויילר
13/09/14 21:22
20צפיות
º
סבבה, אני אוותר על התשובה
13/09/14 21:25
16צפיות
תשובה (לא ספוילר לדעתי)
14/09/14 17:36
46צפיות
אקדים ואומר: מה שלא פוגע בהנאה מהספר אינו נחשב בעיני ספוילר. אין כאן איזה טוויסט.
הספר מתרחש כולו במהלך הופעת סטנדאפ אך הדמויות נזכרות בפלאשבקים לילדותם בשנות הששים.
כן, מסכימה, רק שאותי מאד סיקרן בהתחלה
14/09/14 20:23
29צפיות
לאיפה יובילו הדברים והייתי מעדיפה לא לדעת.
היו לי כמה בעיות עם הספר
14/09/14 17:48
69צפיות
דבר ראשון, שתי בעיות סובייקטיביות שלי:
1. הספר מספר על סטנדאפיסט ומתאר, לכאורה, הופעה, אבל הדמות הראשית לא באמת נשמעת כמו סטנדאפיסט. הוא נשמע כמו בדחן גלותי מחגורת הבורשט, והגיל שלו לא ממש מתאים לזה. אני מאוד אוהב סטנדאפ (מהסוג האיכותי שיש בעיקר בחו"ל, כמו אדי איזארד או לואי סי קיי, לא מהסוג של יש פה מישהו בבת ים ואיזה מצחיקים הערסים ומה הקטע עם איך שלוקח לנשים כל כך הרבה זמן להתכונן ליציאה), וסטנדאפיסטים אף פעם לא מספרים סתם בדיחות (סוסו אחד נכנס לבר וכו') כמו שקורה בספר. זה פגם לי בהשעיית חוסר האמון - אני מניח שזה כמו שתיאור לא נכון של תהליכים רפואיים יהרוס ספר לרופא.
2. אני מעדיף ספרים שמתייחסים להווה ולמודרנה, ומרגיש שבשנת 2014 עדיין חלק גדול מדי מהספרים מתייחסים לשנות החמישים-ששים-שבעים. עיקר הספר הוא פלאשבקים לתקופת הילדות. שוב, זה מאוד סובייקטיבי, אבל זה היה הרושם שלי - להרבה סופרים קשה עם ההווה.

ודבר אחרון משהו שקשה להתייחס אליו בלי ספוילר אבל אני אנסה - התוכן של הקונפליקט הגדול בחצי השני של הספר, משהו בסיפור המעשה מרגיש מרוח. כאילו אין מספיק עלילה - ומדובר בספר קצר למדי. ועדיין, מרגיש כאילו יש שם סיפור קצר שנמתח יותר מדי. בגדול הקונפליקט מתייחס לתקופה של מספר לא גדול של שעות בחיי הגיבור, בתוספת חומר רקע להסברת הקונפליקט. ומסביב לזה יש את סיפור המסגרת של מופע הסטנדאפ בו הכל מועבר לקורא (ולקהל באולם). אבל תורידו את כל העטיפות ולא נשאר הרבה. זה קונפליקט מעניין אבל לא מחזיק ספר שלם.
תכתוב לי בבקשה עם הזהרת ספויילר
14/09/14 20:43
47צפיות
איפה הרגשת את הבעתיות? 
האם לאורך הנסיעה? האם מאז היציאה למחנה?

תודה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום