לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות

הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:

הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".

יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.

אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.

הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.

בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

סיפתח שבועי - או על מה הוצאת כסף הבוקר
09/11/14 15:32
154צפיות
רשימת הספרים
עמוס עוז - הבשורה על פי יהודה [בגלל שקיבלתי ספר חתום, בגלל הנושא  הכבד-יהודה איש קריות]
ז'ול וורן - אדם הנצחי. מהדש האחורי - סוף העולם...הציוליזציה המערבית נכחדה. ספינה שנידונה להטלטל על פני גלים בדרך לשום מקום. ספר כלבבי. הוצאת נהר.
ז'ורז' סימנון -פיוטר הלטבי - עוד רומן בלשי עם המפקח מגרה. כנראה הראשון בסדרה. לפי האפילוג של אלפון..
חורחה לואיס בורחס -שאין יודעים דבר,כתבים על אמונה. בגלל שזה בורחס.
אלון חילו - מות הנזיר - הגיע הזמן לקרא על פרשת עלילת הדם של דמשק מנקודת מבט 'ספרותית'
רבקה שפק-ליסק - מתי ואיך חוסל הרוב היהודי בארץ ישראל.
החיסטוריונית ומסאית המוכרת וזכורה לרבים מ'אימגו'. ספר חשוב ביותר על חורבן הארץ בידי הרומים ובעיקר הכבדה על הדת שגרם ליהודים שהעדיפו הגירה על המרה.

הספר האחרון אולי יעניין את יובל- מיכאל פסלוס - הכרונוגרפיה - חיי 11 הקיסרים ו-3 קיסריות בקונסטניטינופוליס.
 המחבר נולד בשנת 1018

חוץ מזה קניתי ספר POPUP  מקסים של עבודות האדריכל FRANK GEHRY
 הספרון האחרון קיבלתי בדואר הוא קטלוג 'הנרות הללו' - אמנות בשירות החנוכהץ
יפה שתרגמו את ה'כרונוגרפיה'. היסטוריה חשובה של ביזנטיון
09/11/14 15:44
70צפיות
חסרות עוד 'ההיסטריה הסודית' של פרוקופיוס, וכן האוטוביוגרפיה של אנה קומננה, על השושלת האחרונה.

בינתיים ראוי להזכיר את 'הרוזן בליסאריוס' של גרייבס - רומן היסטורי נאה על התקופה.

פראנק גרי (יהודי אגב; שמו המקורי גולדברג) תמיד נחמד לעין. לא בטוח כמה שימושי למגורים - אהבתי שנאלץ לתקן את ביתו שלו כמה פעמים...
את ההיסטוריה הסודית ואת בליזאריוס יש לי במהדורות פאר של
09/11/14 16:52
46צפיות
הוצאת מועדון פוליו בלונדון. עיצוב ואיכות -ללא תחרות.
 בעברית יש לי את תיאודורה של וולמן. - גם ספר נכבד בכריכה קשה בהוצאת כרמי ונאור הזכורים לטוב.
הספר של פסלוס ,בעדינות, עלוב למדי. כריכה רכה וללא איורים ועיטורים. אבל טוב מכלום.
 מאוד אהבתי את ספרו של ולטארי על ימי קונסטנינופול האחרונים [יש לי במהדורה הישנה והנהדרת של צהר.]
º
וכמעט שכחתי - תתחדש!
09/11/14 19:14
11צפיות
º
תתחדש ותיהנה!
09/11/14 18:38
16צפיות
גאולה ויובל - תודה
09/11/14 21:32
24צפיות
ניחוש - איזה ספר מתחיל את חינגת הקריאה. הערב?
 מי שרוצה להשתתף בטוטו -מוזמן
 אין  פרסים
התחדש
09/11/14 22:16
42צפיות
קראתי מזמן את "מות הנזיר" - למען האמת, לא זוכרת ממנו הרבה...
קראתי לפני כשנה ויותר את ספרו של יונתן פרנקל
09/11/14 22:29
53צפיות
עלילת דמשק בהוצאת שז"ר - ואז החלטתי לקרא את חילו.

º
ולניכן נעלמה המילה 'תודה' בראש המשפט בנושא?
10/11/14 02:18
17צפיות
הייתי תלמידתו של יונתן פרנקל ז"ל
10/11/14 17:06
35צפיות
הוא היה מענטש במלוא מובן המילה.
מה קורה כאן
10/11/14 17:13
40צפיות
כולם מתים לפתע. -והטובים בראשונה
משהו השתבש בהודעה
10/11/14 17:33
31צפיות
נעלמו השורות
 חשבתי שהיה איש צעיר - מצער לשמוע
 וכולם מתים לאחרונה, היפיפיה גאולה נוני והסופר שבתאי טבת - ומי יודע מי עוד.

תפוז -פויה.
דומני שהיה בשנות השבעים לחייו.
10/11/14 17:52
20צפיות
או בראשית שנות השמונים לחייו.
היום זה צעיר - 70 זה ה50 החדש.
10/11/14 17:57
18צפיות
אין פשרות.
º
10/11/14 18:57
1צפיות
הוא נפטר לפני שנים ספורות
10/11/14 17:50
37צפיות
ובסוף השבוע האחרון גיליתי, לצערי העמוק, שפרופ' שמואל שקולניקוב, המרצה שלמדתי אצלו פילוסופיה יוונית בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית, הלך לעולמו.
היה אדם אצילי מאוד ומורה מבריק.
קראתי ספר קטן שלו -בעברית- על הפילוסופיםOOPPSS
10/11/14 17:55
19צפיות
הפרי-סוקרטיים , די מזמן.
הספר הזה ליווה את הקורס שלנו
10/11/14 18:54
22צפיות
גם אני קראתי אותו מזמן. בשנות השמונים.
עוד אשוב אליו.
יש כמה ספרים שלו גם באוניב' הפתוחה
11/11/14 00:12
18צפיות
המומחה השני בארץ לתחום, יוחנן גלוקר, היה די ביקורתי כלפיו. אבל שניהם מעניינים.
ואגב זה - תחרות זקנים באורגון, ואחד המנצחים תאום של הרצל
11/11/14 06:34
22צפיות
בני אמור להיות באורגון באביב הקרוב
11/11/14 16:35
17צפיות
אבל יש לו זקנקן  מודרני צמוד  לעור.

מאוד מעניין אותי לקרוא את חוות דעתך על הבשורה על פי יהודה
10/11/14 23:01
31צפיות
אולי אתה מכיר את הספר של דודו של עמוס עוז, פרופ' יוסף קלוזנר, על ישו?
אני לא. רק יודעת שהוא עסק בנושא, ומכירה בקווים כלליים מאוד (מאוד!) את שיטתו.
אני מצטערת שלא קראתי את הספר שלו לפני הבשורה על פי יהודה. בכלל, אני מצטערת שאין לי מספיק ידע כדי לנתח עד כמה מתייחס הספר לפרופ' קלוזנר (ברור לי שמשהו ממנו נמצא בספר...). אולי כאשר אסיים את הבשורה אקרא את ספרות הרקע...
º
וכמובן - עיקר שכחתי- תתחדש!
10/11/14 23:02
9צפיות
ספרו של עוז אינו הראשון ברשימה.אבל אגיע אליו
10/11/14 23:39
27צפיות
ולא איכפת לי לכתוב דעתי עליו.
 בגדול -אין לי מושג על מקורות השראתו וגבולות ידיעותיו של עוז
 סביר שקרא את כתבי יוסף קלאוזנר. מהיהודים הראשונים שחקרו את ישוע ווסיפורו
אני קראתי, מזמן מזמן.
 היום די הרבה חוקרים מהגל החדש מכחישים בכלל את היותו של ישוע, וחלקם מתייחסים אליו רק כאל רבי מקומי חסר חשיבות בזמנו.
הנצרות היא פאוליאנית ולא כריסטיאנית. שאול התרסי הפך אותו לאל ואת הטפותיו שנועדו ליהודים בלבד- לדת חדשה.
נגיע לעוז - אין ספק בכך.
מות הנזיר מדהים לדעתי
11/11/14 20:38
29צפיות
תתחדש
הנושא מרתק - אגב כתוצאה מהאירוע הטרגי
12/11/14 16:17
25צפיות
התלוננו יהודי דמשק על השגריר הבריטי - בורטון
מה לעזאזל קורה לאותיות?
אזכיר שוב לזכרו של שבתי טבת שנפטר שבוע שעבר:
09/11/14 12:00
42צפיות
מתוך 'שיטיפדיה' בקיצור: שבתי 1925 - 2014 היה עיתונאי, ביוגרף וסופר ישראלי. חתן פרס ישראל. ספריו דנים בעיקר בתולדות היישוב והמדינה. מפעלו החשוב ביותר הוא כתיבת הביוגרפיה של דוד בן-גוריון, הכוללת ארבעה כרכים כרונולוגיים בלוויית חמישה כרכים נושאיים. כתב בעיתון "משמר". את תוארו השני עשה באוניברסיטת טמפל בפילדלפיה והתפרנס שם מעבודה. בעת מלחמת העצמאות חזר לארץ עם קבוצת מתגייסים, ונעצרו לחודשים אחדים. כששוחררו התגייס לגדוד השלישי של הפלמ"ח, לאחר מכן עבד במשרד העבודה ונהיה סגן עורך השבועון הצבאי "במחנה".
עבד בעיתון "הארץ" מ-1950 עד 1983, מתוכן עשרים ושלוש שנים היה חבר במערכת העיתון. פרסם בעיתון רשימות, מאמרים ותחקירים, והיה מהבולטים בסגל העיתון. בין השאר פרסם תחקירים על העלייה ממרוקו, משטרת ישראל, ענף ההדרים בישראל ועוד. תחקירו משנת 1959 על עיריית חיפה בראשות אבא חושי עורר סערה, ובין השאר תיאר דוד בן-גוריון את אחד הפרטים בו "בדותה ללא שחר".בשנת 1981 מונה לעמית מחקר במרכז משה דיין לחקר המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב. בנם, שאול טבת (גם אריאל), הוא מסעדן (סטפן בראון).
מפעלו הספרותי:
טבת קנה את פרסומו בספרו "חשופים בצריח" שיצא לאור ב-1968 והיה לרב-מכר. לצד ספריו העוסקים בחקר תולדות היישוב והמדינה, פרסם שבתי טבת ספר הומוריסטי בשם "המשפחה הגדולה של שין טית" ובו אוסף סאטירות על דמויות ומעשים בחיי היום-יום של המדינה בשנותיה הראשונות.
טבת נחשב לאחד מראשי המתנגדים להיסטוריונים החדשים, הראשון "לבחון את מידת ההתאמה בין תוכן המסמכים כפי שהוא מוצג במחקרים של חברי קבוצה זו, לבין תוכנם האמיתי של מסמכים אלה"‏.
פרסים
1965 - פרס כינור דוד על מחזהו "אל תגעו בנוימן", שהוצג ב"תיאטרון העונות".‏
1967 - פרס איטליה (יחד עם ורדה קלג ויצחק הרדן)‏, על תוכנית רדיו שעסקה באסיר העולם רפאל בליץ, שהורשע ברצח המהנדס פיאטלי.
1987 - פרס בן-גוריון.
1988 - פרס הספר היהודי הלאומי
1990 - פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים.
2005 - פרס ישראל למפעל חיים. 
ספריו
המשפחה הגדולה של שין טית. תל אביב, הילד שקראו לו רבקה : מסיפורי השכונה, מסע צה"ל בסיני,שפע וחרדה: מסע בארצות הברית. ירושלים, 
חשופים בצריח. גדעונים. שעשוע ובתו: מעשה שהיה. קללת הברכה. משה דיין: ביוגרפיה. יומנים מאתמול. קנאת דוד: חיי דוד בן-גוריון (ארבעה כרכים). 
רצח ארלוזורוב. ירושלים, בן-גוריון וערביי ארץ-ישראל מהשלמה למלחמה. הדרך לאייר. עונת הגז. הפצע ועוללותיו: (אלוף הרכבי ופרשת לבון). השנים הנעלמות והחור השחור. הקומונארים: מחזה, הגברת מקומת הגג (תסכית). 
º
17/11/14 10:44
1צפיות
מהו המה/דייב אגרס - חמה
הודעה זו מכילה תמונות
09/11/14 09:43
113צפיות
570 עמודים בהוצאת מחברות לספרות

פעם היו מלחמות מסודרות. ידעו מי המדינות המשתתפות, ידעו את המניעים, ידעו את מי יש לשנוא ועבור מי כדאי למות ("טוב למות בעד ארצנו"). החיילים בשוחות אמנם אכלו אבק ובוץ, אבל ידעו שזה ככה וזה מסודר ובטח למעלה יודעים טוב יותר.
מהו המה עוסק בדבר הזה, נו, המה. זה יכול להשמע פילוסופי, עמוק וחמקמק. לא בטוח שבסוף הספר תדעו מהו המה והספר גם לא עוסק בזה מי יודע מה. טוב, מה החנטריש הזה?
בזמן הקריאה ניסיתי לסדר את הראש ולהבין מי נגד מי, מי התחיל ראשון (אצל פולני מסודר כמוני שאלת ההתחלה חשובה וכמובן מי אשם ממש), למה תמיד כשארה"ב מתערבת ממניעים טובים הגיהנום מרוצף בעוד כמה רצפות מרהיבות וגדולות של כוונות טובות וכך הלאה. היו שם מֻראחלין, SPLA, מורדים, אלה ואלה התפצלו ואפילו חרטום הבירה היתה גורם למלחמה של אלה באלה. ברקע היו כל מיני הסכמים של שנות ה-80 במאה ה-20 ואפילו גילוי נפט שהביא, איך לא, רק צרות.
והיכן כל זה מתרחש? בסודן, אותה מדינה המורכבת ממאות שבטים, כשהצפון יותר מוסלמי (ומטבע הדברים גם יותר בעייתי ויותר נתון לחוקי השריעה) והדרום דווקא יותר נוצרי, לא נוצרי כבד מדי וגם לא תמיד. כשמגיע הנפט, יותר נכון, האמריקאים שמוצאים אותו בסיוע ג'ורג' בוש האב, מגלים פתאום שמעל הנפט יש תושבים ושהם לא ממש מוסלמים. אלה מתבקשים יפה לעזוב וכשהם מסרבים בנימוס, "חרטום", שהיא במקרה גם חרטום הבירה, מוציאה בנימוס את כלי הנשק הרצחניים ומתחילה לעשות ניסויי כלים מנומסים. הדם מתחיל לזרום באופן אדום ומנומס.
ולנטינו אצ'אק דנג היה ילד כשהמהומה התחילה, נניח בן שש שבע. זה גיל שבו לומדים קצת, משחקים הרבה כדורגל, עוזרים לאמא להביא מים מהנהר. כל זה מתנפץ כשהחיים הנוחים האלה נעלמים כשהמשפחה נרצחת, הכפר מועלה באש, המסוקים ממטירים ירי אוטומטי קטלני על ילדים, נשים וגברים רצים ומי שניצל יוצא לדרך בת חודשים רבים לעבר אתיופיה, משהו כמו כמה מאות קילומטרים, מאות ילדים בכל קבוצת צעידה, מאות קבוצות. גם באותן קבוצות צעידה ילדים נעלמים אם אריה תמים וקצת רעב עובר בסביבה ומחליט לקחת שני ילדים לארוחת הצהריים שלו, או שסתם מחלה וחולשה מאלצים ילד לשבת בצלו של עץ, לעצום עיניים ופשוט למות. המראות הללו חוזרים שוב ושוב, אלפים מתים מתוך עשרות ומאות קבוצות צעידה וכל זאת בתחושה שבאתיופיה מחכה גן עדן. אבל האם יש גן עדן? לא בטוח. ולנטינו מספר לנו שהתקווה, הו התקווה, מחזיקה לפעמים יותר מאוכל ומים, אבל לעיתים קרובות מכזיבה. כל הזוועות הקורות בסודן וגם בגן העדן אליו מכוונים קבוצות ההליכה, מסופרות דרך עיניים צעירות, הרואות שוב ושוב כל צורת מוות אפשרית, המוכפלת שוב ושוב עשרות מונים. תשאלו איך ילד מחזיק מעמד? עובדה. אולי זהו המה שמחזיק אנשים העוברים זוועות כמו השואה, נשארים לספר כמו ולנטינו אצ'אק דנג, אפילו לסייע ולאסוף תרומות עבור הנותרים. הסיפור הוא סיפורו של ולנטינו, אבל הוא בהחלט סיפורה של ארץ שסועה ומדממת, קוראים לה סודן, ארץ שחולקה לה לצפון ולדרום, בלית ברירה, ארץ ברוכת נפט, אבל דלת תקווה. כל טוב הלב נשאב משם, כך זה נראה, ונותרה רק ההשרדות.
וההשרדות לוקחת שנים. יותר מחצית חייו ולנטינו נודד ממחנה למחנה, מאתיופיה לקניה, שם קם מחנה ענק חדש שבו, איזה פלא, גם אתיופים שברחו כשמנגיסטו המנהיג האתיופי נפל, רואנדים, טמילים, אריתראים ועוד. אפריקה שסועה, רדופת מוות, רצופת כוונות טובות של האו"ם וארגונים לא ממשלתיים. מכל ההשרדות הזו במחנה ולנטינו גדל, הופך למנהיג בזכות עצמו, מנהל להקת חובבים המעלה הצגות תיאטרון ומתבגר תוך הערצת המורה הגברת גלאדיס ואהובתו טביתה.
סיפורו של ולנטינו מסופר תוך כדי שוד המתרחש בדירתו באטלנטה האמריקאית. מתברר שההשרדות לא הפסיקה באפריקה. שם באטלנטה הוא לומד לקראת בחינות כניסה לקולג', עובד קשה למחייתו וגם נשדד ומוכה, רק כדי להווכח שכל מה שעבר עליו באפריקה שווה כקליפת השום. מה מותר האדם מן הבהמה? הרי זו רק היכולת לחשוב שיש מותר כזה.
ובין השרדות בקקומה שבקניה, מחנה של עשרות אלפי פליטים, לבין השרדות באטלנטה, עוברת שנה של ייאוש על ולנטינו, הרואה בעיניים כלות כיצד מאות צעירים נשלחים לאמריקה והוא אף לא נקרא לריאיון. לא פעם הוא חש שיד אלוהים נגדו. שוב ושוב הסיכויים נגדו. אפילו עידודו של נוריאקי חברו היפני, זה שסייע לו להחזיק את להקת התיאטרון במחנה הפליטים במימון יפני, לא עזר.
אבל יום הגיע ובדיוק כשכבר עולים לאוטובוס המוביל ליציאה לטיול, מגיע ילד בריצה וקורא לולנטינו להגיע ללוח המודעות. ולנטינו רץ, דמעות בעיניו וטור של ילדים אחריו. סכר הדמעות (שלי) נפרץ והן זולגות מעצמן. בסרט זה בטוח ייראה טוב יותר. אם לא די בכך, סכר הדמעות נפרץ שוב כשהוריו של נוריאקי היפני מגיעים לביקור. תקראו, תבינו, תבכו.
ומה סוף? הסוף עומד בפני שינוי, אלא ששם ה(אוטו)ביוגרפיה נגמרת ונותר רק לקוות לטוב, כי שינוי אכן מסתמן.
ספר מופלא.

אני שמחה שדעתך עליו השתנתה
09/11/14 13:34
41צפיות
די התפלאתי כשכתבת שאין לך מה לומר עליו, כי אותי הוא זעזע.

בכלל לא זכרתי את הקטע האמריקאי של הספר. יכול להיות שזה משום שיחסית למסע הנורא של הילדים מזי הרעב, התלאות באמריקה נראות שוליות. 

אם תרצה לקרוא ספר נוסף על ילדים באפריקה שסועת המלחמות, אני ממליצה על "החבר של מאט והינה הזונה" מאת אדם זאמינזאד.
רשמתי. כן, יש בהחלט קטע של אמריקה, קטן אבל נותן
09/11/14 13:43
29צפיות
רקע להשוואה.
תודה על הביקורת. עוד טרגדיה אנושית
11/11/14 06:33
20צפיות
שבטח מגמדת את 'ביאפרה' של שנות הששים. לא נראה 'לייב איד' למה שהיה שם.

לפחות יש להם עצמאות... אבל לא שלום.
איזו סקירה יפה
11/11/14 12:18
18צפיות
שמתי לב שאני מרבה לקרוא ספרים שאתה ממליץ עליהם.
גם אל הספר הנוכחי כנראה אגיע (יש לי כרגע כמה וכמה ספרים שממתינים על המדף. הוא יצטרף לרשימה הבאה).
º
תודה ותודה.
11/11/14 12:37
4צפיות
תודה על הסקירה. יש נקודות השקה רבות בין הספר
12/11/14 15:17
14צפיות
הזה לבין הסרט "השקר הטוב" שצפיתי בו לאחרונה.
º
כך מנסים לשכנע אותי שוב ושוב. טוב לדעת.
12/11/14 15:18
6צפיות
17/11/14 10:45
4צפיות
משצע קשה ומזעזע מדי בשבילי
º
הספר לא קשה ולא מזעזע, אבל המציאות מדממת ומאובקת.
17/11/14 10:59
1צפיות
שאלה על ספרי אודיו
09/11/14 00:43
64צפיות
מי שהתנסה, ובעצם גם מי שלא - האם חוויית השמיעה של ספר, דומה בעיניכם לחווית הקריאה?
אצלנו בספריה יש מבחר נאה אשר גדל והולך של ספרי אודיו. 
לקחתי את בעלת הבית ואת שליחותו של הממונה על משאבי אנוש. שניהם מן הסתם ספרים טובים. אבל מלבד העובדה שאני מתקשה להתרכז בשמיעה ביחס לקריאה (במיוחד אם יש ניסיון להעביר תרשים באופן מילולי, כמו שנעשה בתחילת בעלת הבית, אבל לא רק בנסיבות כאלה...), מפריע לי שאני בכלל לא מרגישה את הסיפוק הרגשי שיש לי בקריאה. זה מוזר, ואני לא מצליחה להבהיר לעצמי מהיכן זה נובע. 
רק פרקי התנ"ך מאת צרלס לוטון
09/11/14 02:43
49צפיות
כל השאר בעיני - קקפוניה.
ראי מה כתבתי בפורום ב22 לאוקטובר 2010 עליו.כקריין חי.
אודיו טוב למוסיקה. כל מדיה תקשורתית צריכה את ה'מתווך' שלה.
 ספר צריך אינטימיות.
יוצ א מין הכלל - הקראת סיפור לקטנים. - יש אינטימיות משולשת ההורה הילד והספר.
גם בשבילי אודיו יועד למוסיקה בלבד
11/11/14 09:30
14צפיות
וגם אני חשבתי על קריאת סיפורים לילדים, ככזו שלא מסתדרת לי עם הגישה הכללית שלי. אבל מעבר למה שכתבת יפה על הקשר האינטימי של הורה - ילד - ספר, בקריאת ספר יש הפעלה של עוד חושים מלבד חוש השמיעה. יושבים צמוד או שילד בחיק הורה, הילד גם רואה את הורה, ולא רק שומע אותו וכו'. זו חוויה שונה לגמרי.
סיפרתי לא פעם. אבי לימד אותי לקרא עברית כאשר הייתי בן 3-4
11/11/14 14:10
23צפיות
כל ערב הייתי יושב בחיקו. על ברכיו תנך גדול, והוא היה מקריא מתוכו -בהברה אשכנזית! כאשר אצבעו מורה על המילים.ועיני עוקבות אחר האצבע. כך למדתי לקרא.ולאהוב ספרים.
אני זוכרת שכתבת על כך
11/11/14 17:08
14צפיות
זה סיפור נוגע ללב - כמה רוך ואהבה טמונים בו.
בכלל, בכל פעם שאתה כותב על אביך - זה מרגש. ניכר עד כמה הקשר ביניכם היה עמוק ופנימי.
מניח שתלוי ברמה. תסכיתים ששמעתי בשעתו לקלאסיקות
09/11/14 10:20
42צפיות
כמו  'באסקרוויל' ו'מיכאל סטרוגוף' (או 'גבעת האירוסים השחורים' של איציק נוי), היו מרתקים ומשלהבי דמיון (הייתי מוכן לתת הרבה כדי לשמוע שוב את 'שיכרון סיני' של דני אלדר).

אולי צריך עיבוד מיוחד. אין ספק שהרבה תלוי בקריין ובכישרונו לספר. צריך מישהו עם נסיון (מוטי ברכאן, בעיקר. אם הוא עוד עובד בתחום).
הספרים אצלנו הם של iCAST, נראה שרמתם גבוהה
11/11/14 09:41
30צפיות
הקריינית של בעלת הבית היא רנה ורבין, והיא מעולה.
הזכרת לי שכאשר הייתי ילדה שמעתי תסכיתי ספרים. הייתה ברדיו תוכנית "לבת ולבן ולמי שמתעניין". היינו עוזבים הכל ובוהים ברדיו
אני זוכרת ששמעתי באדיקות את דו קרב של גרוסמן.
אולי זו פשוט שאלה של הרגל, או אולי כיום כאשר יכולת הקריאה שלי יותר מפותחת מזו של ילדה קטנה, הנטייה שלי היא לקריאה בדרך המסורתית. יתכן שאינני צריכה להתייחס להאזנה כאל חוויית קריאה (כי היא איננה כזו עבורי) אלא כאל התנסות אחרת.
יתכן. אבל לדעתי האינסטינקט קיים - כמו אופניים.
11/11/14 15:52
19צפיות
יש אגב תסכיתים של ברכאן באייקאסט. עדיין אפקטיביים.

אבל כנראה שנדרש עיבוד מסויים. הייתי מוכן לוותר על הדיוק לטובת ההנאה.
אני לא בטוחה, יש כישורים נרכשים ויש כאלה שאובדים
11/11/14 17:16
15צפיות
כמו שמבוגר לא מסוגל להסתחרר בקרוסלה (כך הסבירה לי מרב"ע).
או כמו נהיגה אחרי שנים, שדורשת תרגול.
אני רוצה להקשיב לספרים, ולו רק בשביל לתרגל את הכישורים הללו. אבל כרגע זה ממש קשה לי.
תודה על המלצה על ברכאן. אני אבדוק אם אמצא (למרות שכאמור, נהניתי מהקריאה של רנה ורבין).
סיפור טוב עובד תמיד. צריך רק לדעת לספר אותו
12/11/14 00:36
16צפיות

בזמנו אבירמה גולן בתוכנית הספרות שלה, אירחה בחור מרתק אחד (אז שחקן פרינג', היום במאי) בשם שמוליק בן-לילית, שעבד אז כמספר סיפורים לקהלים שונים; סוג של man-child עם כריזמה מעניינת.

הוא הדגים כמה סיפורים כאלה - והם 'עבדו' עלי, למרות שלא הייתי צעיר בהרבה מהיום, כי הם סופרו בכישרון.

כך שצריך לשמוע את המבצע הנכון.  

אגב שירה למשל נשמעת תמיד טוב יותר כשהיא מוקראת. זה לרוב גם סימן לאיכות שלה.
אני שומעת המון אודיובוקס באנגלית
10/11/14 11:19
40צפיות
אני המון בנסיעות וזה מפצה על הזמן האבוד. אני קוראת אמנם באנגלית, אבל ממש בכח, וככה אני יכולה להשלים ספרים שלא תורגמו. בכלל, כל דקת ערות שבה אני לא ממש חושבת (כמו בזמן נסיעות, עבודות בית, ואם אני באמצע ספר מוצלח אז גם במקלחת) יכולה להיות מנוצלת כך לסוג של התקדמות בקריאה.
חלק עצום מאיכות החויה תלוי בקריין - פעם הפסקתי האזנה לספר שחיכיתי מאד לצאתו בגלל קריין מעצבן. העדפתי להתמודד עם יותר מאלף עמודים באנגלית קשה מאשר לשמוע עוד משפט אחד באינטונציה הדבילית שלו. לעומת זאת צלחתי את הכרך השלישי (והמיגע למדי, האמת) של האוטוביוגרפיה של סטיבן פרי (בקולו של המחבר) כי הוא כל כך מוכשר שאני מוכנה לשמוע אותו מקריא את ספר הטלפונים של אזור 07.
עם אודיובוקס בעברית אין לי נסיון. 
גם אני המון בנסיעות, ולכן רציתי לשמוע ספרים במהלכן
11/11/14 09:46
26צפיות
הלוואי שהייתה לי אפשרות לשמוע באנגלית. כרגע אני מתקשה באזנה בעברית. אני אנסה להתאמן בהאזנה, ואם אצליח - אוריד ספרים באנגלית, וכך אתרגל את האנגלית המדוברת שלי. יש לך אתרים מומלצים להורדת ספרי אודיו באנגלית?
הטוב והמקיף ביותר בעיני הוא audible
11/11/14 16:01
35צפיות
יש לו גרסה בריטית וגרסה אמריקאית, אפשרות להתנסות ראשונה בחינם, מסלולי מנויים מאד משתלמים, המון מבצעים ותמיכה טכנית מעולה וסבלנית בצ'ט.
אני מנויה שלהם כמה שנים ומאד מרוצה. השירות מעולה ברמה שלא מוכרת כל כך בד"כ (לא נעים להגיד שבארץ...). ברמה שאפשר להחזיר ספר שהתחלת לשמוע ולהזדכות עליו (קרה שהקריין היה מעיק או שלקחתי ספר עיון של סופר שאני מכירה והסתבר שהוא עוסק בפוליטיקה פנים-אמריקאית ברמה שלא ענינה אותי), ואפילו פעם הקדימו לי את קבלת הזיכוי של החודש הבא כי הייתי לפני נסיעה ארוכה ונורא רציתי את הבא בסדרה לדרך. 
יש אפשרות לראות ספרים לפי הסדר שהם בסדרה, שזה מאד שימושי למי שקורא סאגות מד"ב שלא תמיד נכתבות אפילו לפי הסדר, ומאז שהם נקנו על ידי אמזון ממשק ההמלצות שלהם מעולה.
החיסרון - כל ספר עולה כקובץ אחד ותופס נפח זיכרון בטלפון/נגן. אי אפשר לחלק לפרקים.
תודה מקרב לב
11/11/14 17:18
17צפיות
אני ממש מודה לך על הפירוט הרב.
פירוט היתרונות והחסרונות מאוד עזר לי.
האתרים הללו מעולים!
12/11/14 23:47
15צפיות
כבר כמה שעות אני מבלה שם בבחירת ספרים, ופשוט נהנית להקשיב לדוגמאות.

גיליתי שהרבה יותר קל לי להתרכז בהאזנה לאנגלית מאשר לעברית.

שוב תודה לך
איזה יופי!
13/11/14 08:11
14צפיות
כשתרשמי (אם עוד לא נרשמת) אני ממליצה להשתמש בכתובת דואר פעילה, כי יש להם הודעות על מבצעים נחמדים מדי פעם.
גם אני מרגישה כמוך
10/11/14 16:02
40צפיות
ויותר מכך - ספרי אודיו, מעניינים ומוקראים על ידי קריין מוכשר ככל שיהיה, גורמים לי להרדם...
אני ניצלתי את זה על ידי כך שאימצתי לי הרגל של סיפור לפני השינה - אני שמה ספר אודיו ובשלב מסויים פשוט נרדמת. הבעיה היא שאני אף פעם לא זוכרת איפה בדיוק הפסקתי וכך יוצא שיש חלקים שאני חוזרת עליהם שוב ושוב.

בכל מקרה זה פשוט לא יכול להחליף חווית קריאה רגילה מבחינתי. אני פשוט לא נכנסת לזה באותה צורה.
11/11/14 10:11
13צפיות
שעשעת אותי
אין לי סיכוי ב/שיטה הזו. אני ארדם עוד לפני סיומו של המשפט הראשון
וניזכרתי - בעת שירות מילואים בשנת 74 או75 [יובל בטח ידע]
10/11/14 16:51
41צפיות
שמעתי באחד השבתות תסכית ברדיו על 'פושע' שמארח ביריונים ומגיש להם ארוחת גורמה באמצעות רכבת חשמלית על השולחן.
 כל כך נהניתי  שרשמתי את שם התסכית
 ובהזדמנות הראשונה קניתי את הספר - אגב מכיל המון תפריטים - אפשר גם בלי קויאר.
 ספר חמוד. שהגעתי אליו דרך  הקריינות.
זה קצת מוקדם מדי בשבילי, ב-7 שנים לפחות.. אבל מזכיר לי עוד
10/11/14 17:22
36צפיות
תסכית מצויין - 'הדיבר העשירי' של סאונדרס, ספר מתח חביב ולא חשוב במיוחד, אבל בביצועו של ניסים עזיקרי המופלא, היה שווה כל רגע. מצחיק, מותח ומרגש. שמעתי ב-83' בערך, אבל סביר שהוקלט לפני.
ב-2012 כתבתי על חוויה ראשונה עם ספר אודיו מלא
17/11/14 10:33
7צפיות

מאז לא יצא לי להתמסר לזה כי אין לי הזדמנות לכך (נסיעות ארוכות, עבודה שלא מחייבת תשומת לב והאזנה), ואם כבר יש לי זמן, אני מעדיפה לקרוא ספרי נייר רגילים.
כן יצא לי להקשיב לכמה סיפורים קצרים באודיו בזמן שהייתי על הליכון (זה דווקא כן זמן מצויין לכך), אבל אלה היו סיפורים בספרדית לצורך תרגול השפה, כך שמעבר לשוני בפורמט, היה גם קושי של שפה.

יכול להיות שחוסר הסיפוק הזה נובע מכך שבהאזנה את פסיבית לגמרי? בכל זאת, בקריאה את משקיעה מאמץ כלשהו, בהאזנה את רק "קולטת".
º
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
08/11/14 22:45
5צפיות
'בימת שיר' לשבוע זה - 9/11-15/11
07/11/14 22:14
11צפיות
רשת א' - ימי א'-ה' 15:50 

ימי א'-ג': המשוררת רבקה מרים קוראת מספרה החדש 'האף על פי'
ימי ד'-ה': המשורר ישראל אלירז קורא מספרו החדש 'אלזה'

קה"מ - ימי א'-שבת 11:55

ימי א'-ד': המשוררת רבקה מרים קוראת מספרה החדש 'האף על פי'
ימי ד'-שבת: המשורר ישראל אלירז קורא מספרו החדש 'אלזה'

קה"מ - ימי א'-ג' 21:55, ימי ד'-ה' 22:55 ויום ו' 20:05 

שידורים חוזרים של פינות השבוע החולף בקה"מ -
ימי א'-ג': המשוררת יהודית מוסל-אליעזרוב קוראת מספרה החדש 'שורות שורות'
ימי ד'-ו': המשורר מואיז בן-הראש קורא מספרו החדש 'קצרה הדרך'

פירוט הפינות מובא באדיבות עורכת הפינות, אורלי מורג, והוא מתפרסם בפורומים האלה:
'ספרים וספרות' (276)
'שירה ופרוזה' (33)

רשת א':

קה"מ:
º
08/11/14 22:47
2צפיות
איך לקרוא ספר אלקטרוני בפורמט epub באפלייקצית e-vrit
07/11/14 10:09
49צפיות
אני מעוניין לקרוא ספרים בפורמט epub (לא מוצפן) באמצעות אפליקצית e-vrit שמותקנת תחת אנדרואיד. 
שאלתי היא היכן (באיזו ספריה) אני צריך לשים את הקבצים על מנת שהאפליקציה תזהה אותם ?
אני לא בטוח שזה הפורום המתאים, אבל אולי מכאן תצמח הישועה....
אין צורך בה והיא גם לא תקרא
07/11/14 16:13
48צפיות
היא בנויה לקרוא רק את הפורמט של החנות.

לקריאת epub יש לך מגוון אפ' -
gitden reader
helicon reader
UB reader  

יתכן שגם אפ' הקינדל תדע לקרוא - אם תשלח את הקובץ למייל שלך באמאזון שממיר. אבל לא קריטי עם 3 האפ' שהוזכרו.
אם יש אתר למכירת ספרים?
06/11/14 20:54
54צפיות
יעם דירה רכשתי ספריה בהונגרית
|*| נפתח פורום ספורט אתגרי |*|
09/11/14 11:56
3צפיות
|שמאל|אם אתם חולים על באנג'י, צניחה חופשית וצלילה. טיול הוא לא טיול עבורכם בלי פעילות אקסטרים כלשהי. אז כנראה שהפורום הזה הוא בשבילכם!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ספורט אתגרי|!|
הפורום יכיל מידע, כתבות, טיפים ושיתוף חוויות לכל גולש המתעניין בספורט אקסטרים!

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מבצע הנחות על ספרי הוצאת נהר של ראובן מירן:
10/11/14 18:24
25צפיות
מבחר איכותי של ספרים מתורגמים מצרפתית וביניהם תרגום לספרו של בלזק 'הפילוסופיה של הנישואין': רוב הספרים במחיר עד שלושים שקלים:כדאי עד גמר המלאי: ניתן לפנות ישירות אל ההוצאה
º
לא ממש ראיתי ספרים מוזלים.
10/11/14 20:37
9צפיות
איפה אתה לא רואה?בסטימצקי?פנה ישירות אל ההוצאה יש להם
10/11/14 21:07
15צפיות
ספרים טובים ששווים קריאה למשל האחרון שתורגם-הפילוסופיה של הנישואין מאת בלזק.
º
מה פתאום סטימצקי? ברור שבאתר.
10/11/14 21:47
9צפיות
זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל|!|
10/11/14 12:12
5צפיות
|omg|המופעים לילדים בחופשת החנוכה מתקרבים בצעדי ענק ולכם גולשי |תפוז| יש אפשרות לזכות בכרטיס זוגי למופע הופ! מותק של פסטיבל בממלכת הקרח.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות, הגיבו להודעת התחרות עם תמונות, סיפורים או ציורים שלכם ושל ילדכם הקשורים לחורף, ספרו את הסיפור שמאחורי התמונה ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
ספר חדש "מועדון האספנים בן יהודה 34 ירושלים"
07/11/14 18:20
76צפיות
כתבתי רומן בנושא אספנות ואספנים  רומן המבוסס על אירועים אמיתיים אתם מוזמנים להתרשם באתרים שונים כולל פורום האספנות של תפוז
ולמי שיקנה ויקרא מובטחת הנאה שלמה
מונח על שולחני.אוטוטו אגיע אליו
07/11/14 22:00
46צפיות
º
תקרא תהנה,ואשמח לשמוע תגובה
08/11/14 09:08
22צפיות
תגובה חלקית ממש
10/11/14 16:39
32צפיות
אני רק בפרק 6. אני קורא במקביל כמה וכמה ספרים.
 המבנה המיוחד של ספרך מאפשר הפסקקות בנקל.
נהנה.
ןעל כמה דברים מתוכו כתבתי במקום אחר.
º
כתבתי גם מסר
11/11/14 16:08
10צפיות
אני לא מוצא את שאלתך שעלתה במשבצת הכחולה של התראת הודעות
11/11/14 19:30
19צפיות
אבל התשובה שלילית. אני שוקל מכירת כל אוסף האקסליבריס שלי ואין לי עניין להרחיבו.

אגב אספנות - חפשו את גליון 26.10.14 של 'מעריב'. הוא כלל
12/11/14 01:33
21צפיות
תאריך שגוי - 26 למאי (חבל שלא 35 למאי), וגם תאריך עברי שגוי.

איך נפלו גיבורים - בעבר ידעתי דבר אחד לבטח קיים בעיתון
12/11/14 15:57
10צפיות
התאריך הנכון.
אם אפילו על התאריך לא נוכל לסמוך - אנה אני באים.

PS  יש בכל זאת יתרון עצום. אפשר בכלל להפסיק ולצרוך עיתונים.
ומסתבר שהיה עוד שגוי אחד לפניו השנה.
12/11/14 16:25
10צפיות
אכן כך - לפחות תאריך.

אבל זה מה שקורה כשהראש לא בעבודה אלא בקישקושים. בסוף כל המדינה תהיה בוואטסאפ והעבודה תחכה לאחרים.
העיתונות - עבר זמנה
12/11/14 17:32
9צפיות
תהילתה מאחוריה.
º
בהצלחה רבה עם הספר
08/11/14 22:47
18צפיות
החלפות ספרים בחינם.
06/11/14 21:51
142צפיות
בעד?
זו שאלה פילוסופית?
08/11/14 22:57
64צפיות
בעד הקונספט? בעד להתכנס ולבצע?
חינם זה יקר מאוד - לעולם לא גומרים לפרוע החוב
08/11/14 23:11
67צפיות
ומשלמים ביוקר.
 זכרו את הסוס היוני.
כרגע ספריות ההשאלה חינמיות לפי חוק
09/11/14 00:16
67צפיות
וכמו שציינתי בתגובותיי - עם התעצמות המידע, בעתיד הקרוב הגישה למידע תהיה חלק מזכויות הבסיס האנושיות (כבר כאלה בפינלנד - הזכות לגישה לרשת).

המידע יהיה הערך החשוב ביותר; מחצית החיים (אם לא יותר), יוקדשו ללימוד והכשרה, כך שסביר שיהיה נגיש מתמיד. הכסף יעשה דרך הבטחת איכות ההכשרה והמשרות.
הפתגם אומר שאדם שרכש דעת כל ימיו מת בדיוק כמו הבור שלא למד
09/11/14 01:28
56צפיות
וצר לציין -= ההבנה שלך בפיננסים - לא משהו.
 הספריות  אינן בחינם - זו טעות אופטית- מישהו צריך לשלם עבור המבנה ואחזקתו, עבור ציוד, עבור שכר הספרנים-
ובעיקר  רכישת הספרים. הכל עולךה כסף, הרבה כסף.
והכסף מנין - לממשלה ולרשויות אין כסף. לאזרחים יש, והכסף נלקח מהאזרחים למימון הכל. גם הספריות. שהן 'חינמיות'
 משמע - אני שלא נכנס לספריה מממן במיסי את הקורא שנכנס אליה.
אז כדאי שתיכנס... תראה מה הכסף שלך קנה.
09/11/14 10:12
53צפיות

רידלי גם מטיף בספריו לסילוק הממשלה והחזרת המימשל העצמי לאזרחים. הוא רק שוכח לציין שהוא הוויקאונט רידלי (Viscount) החמישי, יורש שושלת ויקאונטים מהמאה ה-19, ושאמו היא בתו של הרוזן מסקארבורו, ושהוא חי בבית אחוזה ענקי בשם Blagdon Hall (תמונה - http://en.wikipedia.org/wiki/Blagdon_Hall#mediavie...

ושהוא כמובן בוגר איטון, הפנימיה הפרטית המהוללת.

החיים נראים טובים יותר מבית האחוזה, והממשלה לא ממש נחוצה. עובדה שאפשר לחיות טוב בלעדיה.
בעיני - יש אלטרנטיבות טובות יותר לכספי
09/11/14 12:50
39צפיות
ואצטט את המנוח דב"א - לפי הכתוב בספריו. ספריות ההשאלה גוזלות בעזרת הקורא את תמלוגי הסופר [או משהו בדומה לזה]
 בטח שהממשלה מיותרת. ותנו לאזרחים לשלוט - אבל איך? ככנופיות מאורגנות? כבנדיטים אינדיבידואלים? ע"י נציגים שיבחרו בבחירות? או שליטים שיקחו בכוח את השלטון?
 הוא כנראה התעצל לקרא את הובס ולוק ויום. [מיושנים]
אז נאמר לו בקצרה -מהמקורות- לולא מוראה של מלכות איש את אחיו חיים בלעו.

לך בעקבות דוקטור  פאנגולוס - עדור את גינתך והסתפק בזאת.

אגב הובס - רידלי מדגים את חסרונותיו ב'מידות הטובות'. רואה בו
09/11/14 13:14
28צפיות
את שורש הרע מאחורי לא מעט אידיאולוגיות (ומרקס בראשן).
על הובס שמעתי ואפילו קראתי
09/11/14 13:32
25צפיות
על רידלי שמעתי לראשונה[ולאחרונה] רק ממך. REST MY CASE

מרקס הושפע מגיאורגיס של אפלטון. קדם להובס
אגב זה, מפת קשרי ההון-שילטון העדכנית, באדיבות דה מארקר
09/11/14 15:37
31צפיות
כולל עידכוני אולמרט-זקן -

מרתק. אגב גם מבחינה היסטורית, קשרים אישיים בין ראשי אירגונים היו המקור להרבה מהאירועים ההיסטוריים, הרבה יותר מכל 'אליטות' או אינטרסים של 'קבוצות כוח'. עליונות הקשר האישי.
הוי לתמימיות ואוי לתמימים. כך היה וכך יהיה מראשת ועד אחרית
09/11/14 15:46
34צפיות
ואפילו בוא המשיח לא ישנה זאת
 אקרא בערב את המובאה שלך
אבל האם שמעת על מנהיגי העולם [לא הפרוטוקולים הנבזיים] האמיתיים. לא הבונים החופשים ואגודות סתרים קיקיוניות. רציניים כמו -
SKULL AND BONES
BIELDERBERG GROUP
יש לנו עוד הרבה מה ללמוד.
ואגב כך באנגליה שלטת שכבה של בוגרי האוניברסיטות הנכונות ועונדי העניבות  המייצגות. מועדונים
לא חשוב מי שולט באם הדימוקרטיות.ומי זכה בבחירות.

נותר לנו -או לפחות לי-להצטער על  שאני אינני ביניהם

הסיכום השבועי
06/11/14 05:26
50צפיות

אז מה היה לנו השבוע

ממשיכים בחלוקת ספרים

ספרים בנושא העולם העתידי

מחפשים המלצות:

ספרים בסגנון רון לשם
ספרי נוער – ילדים בתקופות היסטוריות
ספר ילדים לגיל 3
המעמד הגבוה במאה ה-18-19
ספרי היסטוריה כלליים

איך להיות חברה של סופרת

שני דברים קטנים

אלתרמן מתארח בסדרה של רון חכלילי

נפטר שבתאי טבת

סיכום חודש אוקטובר

ומה אם אין לכם מה לומר על הספר

"השחף" בהוצאה מחודשת

למה הם לא קוראים לכם

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת

º
השבוע היה השבוע של מהו המה. מרתק.
06/11/14 05:33
46צפיות
º
לא יודע מה אקרא בשבת. בטח בחינות של תלמידים
06/11/14 06:29
43צפיות
שלא לומר 7 כיתות
08/11/14 08:24
55צפיות
5 בדקתי אתמול
שתים עוד לפניי
רק להזכירכם שטולקין החל את ה'הוביט' על עמוד ריק של בחינה
08/11/14 17:56
51צפיות
שהוא בדק (עבודה לקיץ שלקח על עצמו).

זה משהו נדיר למדי, אבל אם יש עמוד כזה - אולי תכתבו איזה סיפור.
º
מדהים. כמה היה משתנה עולם הספרות אילו הבחינה לא הייתה משעממת
09/11/14 00:45
10צפיות
ב'הארץ' במוסף לספרות שאני בטוח שזה שייך לפורום הזה.
08/11/14 19:28
54צפיות
יש כתבה-של שרה חפרי-אפלל 'המסע לאיתיקי' שמסביר[סוף סוף] מהי האיליאדה שתרגם אהרון שבתאי. כאילו שכולם יודעים ומה שחשוב זה מי תרגם מחדש. ומה ההבדלים בתרגום החדש לעומת הישן. אז שרה חפרי כל הכבוד לה- היתה באיתיק'י-[עד עכשיו איתקה בעברית] ולבורים כמוני שלמד היסטוריה-אבל לא את התקופה העתיקה על יוון. יודע מה זה ספרטה ומהי אתונה[הייתי -וטיפסתי קצר נשימה -לאקרופוליס] שרה מספרת גם על מחבר האיליאדה הומרוס-שכתב ביוונית-קצת רכילות על הלנה[היפה] שנחטפה מספרטה-ואם תקראו ואתם זוכרים במקרה- אז בגלל זה היתה מלחמה ארוכה- ארוכה-בין אתונה לספרטה, וכל זה חשוב הרבה יותר ממי תרגם ושל מי  התרגום  היותר טוב- וגם הסוס הטרוייאני היה שם ולא אצלנו.
היוונים אימצו את האלף בית העתיק שלנו שאימצנו מהכנענים. ועד שפומפיוס פלש לכאן-כאילו להשכין שלום- היוונים שלטו כאן.
וזה מזכיר לי שגם כעת מישהו מנסה להשכין כאן שלום. אבל זה הרי כבר לא שייך לפורום הזה אלא לחיים הדפוקים שלנו.
נ.ב. ומישהו כתב שאני נקרא ונשמע ממורמר-אבל זה ממש לא נכון. 
"הבן הטוב"/שי גולדן.
06/11/14 07:17
72צפיות
סופ"ש נעים ושבת שקטה לכולם!
ספר לא רע בכלל
06/11/14 07:37
62צפיות
שחסרונותיו אופייניים לכל הכותבים שאינם מסוגלים בכתיבתם להתעלות מעל החוויה האישית. היופי של ספרות גדולה היא לדעתי היכולת להתבסס על חוויות אישיות מעובדות כדי לכתוב משהו כללי ואוניברסאלי יותר. סופרים ומשוררים רבים כיום כל הזמן מתעסקים וחופרים בעצמם ובמה שקרה להם אישית בלבד וזה מגביל מאוד את מרחב היצירה שלהם.
היד של פאטימה / אילדפונסו פלקונס
06/11/14 08:49
68צפיות
רומן הסטורי על רקע מרד המוסלמים בחבל אנדלוסיה בדרום ספרד הנוצרית כ-80 שנה לאחר גירוש יהודי ספרד. מחדש לי הרבה.
זה אותו סופר של "הקתדרלה ליד הים"?
08/11/14 22:49
18צפיות
זה היה ספר שלמדתי ממנו המון מבחינה אינפורמטיבית, אבל הוא היה צריך עריכה מסיבית. אני מקווה שהשני יותר טוב מהבחינה הזו...
º
כן
09/11/14 08:15
10צפיות
º
ואני הרגשתי כאילו אני קוראת טלנובלה
10/11/14 05:27
6צפיות
רובו של השבוע הוקדש לסין
06/11/14 09:19
60צפיות
"תרדמת בייג'ינג" מאת מא ג'יאן הוא ספר ארוך ומפורט, המסופר מפיו של צעיר שנורה ביוני 1989 במהלך ארועי טיינאנמן, ושקע בקומה. העלילה מגוללת את חייו בסין המאיימת, בדגש על הארועים בכיכר. ספר תובעני אך מרתק.

לפניו קראתי את "הבן החמישי" מאת אלי ויזל, ספר שמסופר מפיו של דור שני לשואה, החי בצל הטראומה והשתיקה של אביו. לקראת סיום הספר מתכנס לשאלת הנקמה. מעניין.

ולפניהם קראתי את "האיש האחרון במגדל" מאת ארווינד אדיגה, ספר סתמי משהו המתרחש בבית מגורים המיועד לפינוי במומבאי.

היום אקרא את "ז'יל וז'ים", ולשבת מחכה לי - ואני מאוד שמחה על כך - החדש של בשביס-זינגר, "תשמעו סיפור".

שבת שלום 

"געש הזהב" - ז'ול ורן - עוד ספר ישן ולא מוכר
06/11/14 10:44
70צפיות
הנה רשימת חיות הבר של אלסקה לפי התרגום של ספר זה:
"הדוב השחור, המקורי, הראם הצפון אמריקאי, בהמת המרוץ הקאנאדית, התיבאי, או כבש ההרים, בעלת הפרווה הלבנה..."
(כל הפסיקים במקור).

וחוץ מזה עשיתי מעשה - אחרי דחייה של כמה חודשים עשיתי מנוי לספריה העירונית ושאלתי את "רודף העפיפונים" של חאלד חוסייני.
º
שאלת ספר טוב.
06/11/14 10:46
31צפיות
תודה - גם אני חושב ככה
06/11/14 11:37
44צפיות
קראתי את אלף שמשות זוהרות ונהניתי
º
הוא יודע לספר סיפור. קראתי את כל ספריו.
06/11/14 13:17
18צפיות
º
יפה
06/11/14 13:27
7צפיות
º
הוא יודע לספר סיפור. קראתי את כל ספריו.
06/11/14 13:25
10צפיות
אילו היה לי כל הזמן שבעולם -אין ספק שהייתי חוזר
10/11/14 18:26
17צפיות
לקרא בכתבי ז'ול ורן.
למרות שבילדותי העדפתי את קרל מאי,פנימור קופר, אמיליו סלגרי  רידר הגרד ומין ריד על פניו.
 רק אתמול [יום א] קניתי ספר קטן שלו שזה עתה ראה אור בנהר - ספר שיצא לאור עי בנו ויורשו כמה שנים לאחר פטירתו. והוא ממתין לי על שולחני.
ממשיך בקריאת הסקפטים - ניקל וראדפורד
06/11/14 16:19
42צפיות
שוחטים פרות קדושות, מנפצים אמונות, חושפים  זיופים , מקרקעים אמונות תפלות. חוקרים תעלומות -
 בחיי הייתי נהנה להיות שייך לצוות שלהם באוניברסיטת קנטוקי.

גרמניה, אחרת
07/11/14 09:46
51צפיות
כתוב מצויין ומדכא.
ג'ון ברנדט, עיר המלאכים הנופלים
07/11/14 13:43
36צפיות
כלומר ונציה. פותח בשריפה בלה פניצ'ה בפברואר 1996 ומסיים היכן? לא ידוע, אני רק בהתחלה. כתוב מעניין. ואני אוהבת שהזכיר כבר את "חותם מים" של ברודסקי, שקראתי. היה קשה אבל קראתי.
אמנם סיימתי את "קרניים" (הנהדר)
07/11/14 15:51
64צפיות
אבל יש לו כבונוס עוד סיפור קצר אי-שם בסוף, אחרי התודות. באמת התפלאתי איך הגעתי לסוף הספר ויש שם עדיין הרבה דפים
אז נשאר לי אותו, וגם את The Journy Begins - עוד חלק בסדרת הרומנים הגרפיים של "המגדל האפל". מרפרוף קל - המאייר אחר, והציורים פחות טובים ודרמטיים. רולנד מצוייר מבוגר יחסית לגיל שהוא אמור להיות בו, וזה מצחיק, כי בחלק אחר של הסדרה שמגיע כרונולוגית אחרי החלק הזה, הוא מצוייר הרבה יותר "צעיר"... נו טוף, אחווה דעה כשאתחיל לקרוא
הקריאה שלי מתנהלת בעצלתיים בשל שלל עיסוקים אחרים.
08/11/14 19:31
56צפיות
הספקתי לסיים את "מועדון הספר של ג'יין אוסטן" שהתגלה כאכזבה קשה. התחלתי את "דניאל דרונדה", מה שגרם לי להבין כמה התגעגעתי לקלאסיקה אנגלית במיטבה. במקביל מתקדמת לאיטי עם "עת הזמיר", שהוא טוב, אך איטי מעט מטבעו וגם אין לי יותר מדי זמן להקדיש לו. בסוף אצלח אותו, אך זה ייקח עוד זמן. וכמובן כל הזמן קוראת כמויות עצומות של חומר ספרותי (חלקו אפילו טוב) במסגרת עבודת העריכה, שזה העיסוק המרכזי שלי בימים אלה.
'דרונדה' גם איטי, ככל שזכור לי
09/11/14 00:06
34צפיות
אבל זה היה לפני 20 שנה פלוס. בכל מקרה מתאים לעונה ולקור (אם כי בקליפורניה עדיין חם, לפי CBS).
אכן, היום יום קיצי ממש.
09/11/14 02:04
34צפיות
ויש פה לא מעט כאלה.
באשר ל"דרונדה" - נכון לעכשיו לא הרגשתי בו שום דבר איטי, אך לפי הקינדל סיימתי עד כה רק 4% (40 מתוך 848 העמודים), אז עוד חזון למועד.
º
אני מתקדמת בעצלתיים עם הבשורה על פי יהודה
09/11/14 00:35
26צפיות
שאלה קצת מוזרה....
05/11/14 20:59
201צפיות

היי,
החברה הכי טובה שלי חוגגת 40 בקרוב 
אני יודעת שחלום חייה זה (ועל תצחקו עלי) להיות חברה של סופרת מסויימת (סופרת ועיתונאית ישראלית, שבשלב זה אעדיף לא לחשוף את שמה של הסופרת....), אותה סופרת לא מעבירה סדנאות כתיבה (כך לפי האינטרנט).
אני מתלבטת מה אני יכולה לעשות עם האינפורמציה הזאת כדי להגשים לה חלום ביום הולדתה, אני מוכנה להוציא המון כסף על זה, אבל אין לי ראיון טוב.
אשמח לרעיונות
תודה רבה

לא קונים חברויות בכסף - אין דבר פשוט מזה
05/11/14 21:29
137צפיות
יכולה לשלוח לה מכתב הערצה - לא בטוח כיצד יתקבל -יש כאלה שחנופה עושה להם את זה -ואחרים שחנופה  מעוררת בהם דחייה.
 שתחלום חלום אחר.כזה שלא תלוי בזולתה
נו באמת....
05/11/14 21:50
121צפיות
בוודאי שלא התכוונתי לקנות את החברות של הסופרת....
אני מחפשת רעיון יצירתי, סדנת כתיבה קצרה אחד על אחד (יש דבר כזה), תתפתח חברות נפלא, לא תתפח חברתי תזכה בחוויה עם הסופרת האהובה עליה
חחחח
06/11/14 10:08
119צפיות
אני מסכימה עם רפאל, שתשלח לה מכתב. תחשבי על הסופרת, איך היא תרגיש כשתבקשי ממנה לתת תשומת לב מיוחדת לחברתך. את בעצם מבקשת ממנה להיות ליצנית בתשלום. מצב הספרות הוא כזה שאולי היא תסכים, אבל אל תבני על חברות משמעותית.

יש אירועים שבהם מגרילים דייט עם סלב (או מציעים למכירה פומבית
06/11/14 15:35
78צפיות
כך שזה לא נדיר.

הייתי מכסה את ה'שוחד' דרך הזמנה למסעדה יקרה במיוחד - אולי כמו זו של השף אדוני במלון האולטרא-יקר. קשה לסרב למשהו כזה, לא משנה מי מזמין.
אולי הסופרת טבעונית?
06/11/14 15:43
70צפיות
בהגרלות המטופשות האלה - ה'סלב' משתף פעולה כי זה כל קיומו -להיות סלב.

כבר קראתי על אחת שהציעה את בתוליה למרבה במחיר במכירה פומבית.
º
הייתי מוסיף גם נסיעה בלימוזינה מאובזרת...
06/11/14 15:44
23צפיות
ולהקת המתופפים הבוכארית בבגד לאומי
06/11/14 15:46
56צפיות
מחול חרבות צ'קרקסי
להקת 'בר' ממרוקו.
וראיון עם גדעון לוי

הסופרת תתחבא בבית - יהיה לה חומר לרומן העשור
קשה לסרב ל-300 ש"ח?
06/11/14 17:19
69צפיות
זה בערך מה שמלצר עושה במשמרת, אבל אולי זה גם מה שסופר מרוויח למהדורה (למרבה הצער, כמובן. איני לועג להם).
היה כבר אחד שמכר בכורתו תמורת נזיד
06/11/14 17:29
51צפיות
אל תשפוט עד שתגיע למקום
 אבל יש ערכים שהם חשובים מכסף
במעורפל אני זוכר שיר ילדים ,של ילן שטקליס?
06/11/14 16:25
78צפיות
נתתי הכל לנורית, פרח ותפוח
 היא אכלה את התפוח
 זרקה הפרח בחצר
 הלכה לשחק עם ילד אחר.

תורת חיים בכמה מילים
פרח נתתי לנורית
06/11/14 17:22
55צפיות
קטון ויפה וכחול
תפוח נתתי לנורית
נתתי הכל

נורית אכלה התפוח
הפרח זרקה בחצר
והלכה לשחק לה
עם ילד אחר

אבל למה דני בוכה?
העלתם לי חיוך,במיוחד תאור להקת המתופפים הבוכארית בבגד לאומי:
07/11/14 02:08
52צפיות
'מעשה שהיה כך היה',ממליצה לך לנסות לצור קשר עם הסופרת ולהזמין אותה לערב עם קבוצת משתתפים בו היא תספר על עצמה ועל ספריה וכך תהיה לחברתך אפשרות לצור איתה קשר (דבר שנהוג לעשות בפורום השכן, לפחות פעם בשנה נערכות פגישות ביוזמת מנהלת הפורום עם סופרים ומאיירים, לפני כשנה נפגשנו בספרית 'בית אריאלה' עם אפרים סידון ודני קרמן שהגיעו בהתנדבות והיה ערב מאוד מהנה ומיוחד). בהצלחה!
את יכולה אולי לנסות לכתוב לסופרת
08/11/14 23:03
29צפיות
לבקש ממנה משהו קטן, לא סדנת כתיבה - לחתום על אחד מספריה עם הקדשה אישית לחברתך (כמובן, ספר שתקני), לכתוב לחברתך איזשהו פתק אישי, להקליט ברכה מצולמת בוידאו/סקייפ...
פשוט להציג בפניה את המצב שחברתך מאוד-מאוד מעריצה אותה, ויהיה חשוב לה לקבל משהו אישי ממנה; אני מאמינה שאם תפני אליה בצורה מנומסת עם איזושהי בקשה שלא תיראה לה מעיקה מדי, היא תשמח לעשות משהו למען מעריצה מסורה
שני דברים קטנים
05/11/14 04:56
128צפיות
אתמול הייתי באירוע של הספרייה היהודית אצלנו. הדובר המרכזי היה דניאל מנדלסון. הנושא היה “People of the Book” in an Era Without Books
היה מעניין מאוד. הוא מדבר בדיוק כמו שהוא כותב: משפטים בני חמש ואפילו שש שורות, מושלמים מבחינה דקדוקית. 
הוא נראה ומתנהג בדיוק כאילו יצא מסרט: אינטלקטואל נפוח ויומרני שבטוח שכל מי שסביבו נחות מנטלית. מעין ג'ק ניקולסון (הכי טוב שיש) אבל בגרסת גרג קיניר (הומו אלגנטי ועדין). העניין הוא, שהוא צודק. רוב האנשים סביבו באמת נחותים ממנו מנטלית. בהרבה. 
הוא חתם לי על שני ספרים. עותק בעברית של "האבודים" (שגרם לו להרים גבה. הוא לא ציפה לספר בעברית) ועותק של Waiting for the Barbarians: Essays from the Classics to Pop Culture שרכשתי במקום. לא מצליחה לקרוא אף אחת מההקדשות. הכתב שלו איום ונורא!

אחת מערי הלוויין של מונטריאול פיזרה מעין תיבות ברחבי העיר, שבהן אנשים יכולים להשאיר ספרים שסיימו לקרוא כדי שאנשים אחרים יוכלו לקחת לקרוא. אני מאוד אוהבת את זה ואנשים באמת משאירים ספרים. כמעט תמיד יש בפנים משהו. 
º
איזה יופי:)
05/11/14 10:12
22צפיות
"האבודים" הוא ספר מרשים
05/11/14 10:18
60צפיות
הנה מה שחשבתי עליו.

תרפי את החתימות,
08/11/14 09:38
35צפיות
אם את רוצה עזרה?
º
תפוז תפוז... כמובן שזה "תצרפי".
08/11/14 09:40
7צפיות
תודה על השיתוף
17/11/14 10:48
6צפיות
התיאור של מנדלסון שעשע אותי
למה נראה לך שהפתיע אותו ספר בעברית? הוא מן הסתר יודע שהספר תורגם, והוא הגיע לספריה יהודית, so...

הרעיון של תיבות הספרים נהדר, חבל שאצלנו לא עושים דבר כזה - נדמה לי שכאן היו פשוט משחיתים אותן
º
כי הוא עשה פרצוף מופתע והפך אותו מצד לצד
19/11/14 00:16
5צפיות
ממשיכים בחלוקת הספרים של "ידיעות ספרים"
04/11/14 22:33
185צפיות
תפוז ו"ידיעות ספרים" ממשיכים בשיתוף הפעולה, במסגרתו ההוצאה מעבירה מעת לעת ספרים אשר יישלחו לגולשים לצורך קריאתם ולכתיבת ביקורות עליהם בפורום. הספר, כמובן, יישאר כשי אצל הגולש/ת שקיבל/ה אותו.

הספרים שמוצעים כעת (3 ספרים ל-3 גולשים שונים) הם:
1. "גרמניה, אחרת" / אלדד בק
2. "עוד תראה" / ניקולא פארג
3. "משחקי הסוף - המפגש" / ג'יימס פריי

מה צריך לעשות פשוט מאוד - רק לשלוח אלי מסר ולציין באיזה מבין הספרים אתם מעוניינים. את השמות אעביר להנהלת הפורומים, אשר תבחר 3 מבין הגולשים, תיצור עמכם קשר ותשלח אליכם את הספר.

לאחר קבלת הספר הנכם מתבקשים לסיים את קריאתו בזמן סביר, ולפרסם ביקורת בפורום זה. תוכן הביקורת הוא לפי ראות עיניכם ולפי דעתכם והתרשמותכם האישית מהספר, ואין לכם כל מחויבות להלל ספר שלא מצא חן בעיניכם. המחויבות היחידה היא לפרסם את הסקירה שלכם כאן בתוך פרק זמן סביר.

אם ישנן שאלות לגבי הנ"ל, אתם מוזמנים לשרשר אותן להודעה זו כדי שהמענה יהיה לידיעת כלל הגולשים. המעוניינים להשתתף יכולים כבר עכשיו לשלוח אליי מסר.
שניים מהספרים מעניינים אותי
04/11/14 23:49
118צפיות
אקנה אותם בכספי - אני לא אוהב לקבל דברים בחינם - לעולם לא אצליח לשלם עבורם.
המלצות על ספרי נוער - ילדים בתקופות בהיסטוריה
04/11/14 18:14
93צפיות
מחפשת המלצות על ספרים לנוער (12-15) שעוסקות בילדים בתקופות שונות בהיסטוריה,
עדיף היסטוריה של עם ישראל ותקופת המנדט ומלחמות ישראל במיוחד.
תודה מראש 
אני מאד אהבתי את הספרים
05/11/14 01:01
75צפיות
של גלילה רון פדר על המחתרות - נדמה לי שבספרים שלה היא התייחסה ללח"י - לסדרה קוראים 'ילדים אלמונים' ונדמה לי שהספר הראשון של הסדרה יצא בשנים האחרונות בהוצאה מחודשת.
º
תודה! אשמח לשמוע עוד רעיונות.
05/11/14 10:18
21צפיות
עוד סדרה של גלילה רון פדר - מנהרת הזמן
05/11/14 11:07
45צפיות
יש שם ספרים על כל מיני תקופות כולל אלה שאת רוצה
אבל זה יותר לגיל הצעיר - 12 עוד סביר, 15 כבר בוגרים מדי לסדרה זאת
º
מאוד אהבתי בילדותי וגם למדתי הרבה
05/11/14 12:19
21צפיות
º
דני דין - און שריג
05/11/14 11:20
18צפיות
המלצות
05/11/14 12:31
45צפיות
הספרים של דבורה עומר - "על הגובה", סיפורה של ילדה עולה במרבד הקסמים משולב בתולדות התעופה בארץ, ו"פגיעה ישירה" על הילדות בקיבוץ.

הספר הראשון בסדרת חסמבה מאת יגאל מוסינזון, על ילדים בתקופת המנדט.

"מגדלים בירושלים" מאת ימימה אבידר טשרנוביץ - ילדים מספרים על מלחמת ששת הימים.

ונזכרתי בעוד אחד - המצחיקה עם העגילים של יעל רוזמן
05/11/14 13:17
48צפיות
על ילדה עולה חדשה לארץ בשנות השישים
º
ספר חמוד
05/11/14 22:45
15צפיות
לאורה מורג יש סדרה די גדולה של ספרים
05/11/14 22:44
40צפיות
על בני נוער בתקופות היסטוריות שונות, בדגש על ארץ ישראל (המחתרות וכו'). אני לא יודעת בדיוק לאילו גילאים הסדרה מתאימה, נסי להתרשם אם נראה לך:

כל הספרים של דבורה עומר.
06/11/14 04:11
32צפיות
למדתי ממנה תע"י יותר מאשר מכל מורה שאי פעם היה לי.
על איזה ספר ילדים לגיל 3 תמליצו?
04/11/14 16:30
53צפיות
על איזה ספר ילדים לגיל 3 תמליצו?
תפנה לפורום ספרות ילדים ונוער הסמוך
04/11/14 17:10
34צפיות
שם מסתתרים המומחים
עזרה !!!!! המלצה בבקשה
03/11/14 22:16
126צפיות
 ספרים או יומנים על גיבורה והמעמד הגבוה בהמאה ה-18- והמאה ה-19 ? (בסגנון של עידן התמימות)

הספרים של ג'יין אוסטן
04/11/14 06:46
74צפיות
"ג'יין אייר" של שרלוט ברונטה
"יריד ההבלים" של ויליאם מייקפיס תאקרי
"העלמה מכיכר וושינגטון" של הנרי ג'יימס
"קלאריסה" של סמיואל ריצ'רדסון
יש עוד המון, אך אלה טובים בתור התחלה.
קראתי את כולם ישנם אחרים?
06/11/14 00:47
36צפיות
וג'יין אייר הגיבורה הראשית לא מהמעמד הגבוה
כתבת "גיבורה והמעמד הגבוה".
06/11/14 03:09
38צפיות
מכך הסקתי שהגיבורה עצמה אינה בהכרח חייבת להיות מהמעמד הגבוה, אלא יש לה קשר כלשהו למעמד הגבוה, למשל היא מתחתנת לתוכו (כמו ג'יין אייר וחלק מהגיבורות של אוסטן) או עובדת במשפחה במעמד גבוה וכו'. שאלה גם מהו מעמד גבוה. מרבית הגיבורות בספרות האנגלית הן או מהמעמד הבינוני או מקסימום מהמעמד של האצולה הזעירה הכפרית, שנקרא Gentry, כמו חלק גדול מהגיבורות של ג'יין אוסטן. יחסית יש בספרות אנגלית מעט גיבורות שהן בנות אצולה של ממש בזכות עצמן. בדרך כלל הגיבורה היא בת מעמד לא גבוה מדי ויש איזה אציל עשיר שמתאהב בה ומתחתן איתה. אך אם את רוצה שהגיבורה עצמה תהיה בהכרח מהמעמד הגבוה, "אנה קרנינה", "מלחמה ושלום" של טולסטוי - בנות אצולה רוסיות. "יחסים מסוכנים" - האצולה הצרפתית המושחתת. כשחושבים על זה ממש קשה למצוא גיבורה ראשית מהחברה הגבוהה הבריטית מעבר לאלה שהזכרתי בהודעה הקודמת. אפשר לקרוא את ספריה של פאני ברני, "אנקת גבהים" של אמילי ברונטה, הרומן של סמיואל ריצ'רדסון "The History of Sir Charles Grandison" שלמיטב ידיעתי לא תורגם לעברית (ספר נורא ארוך ודידקטי עד אבסורד). אם אזכר בעוד משהו - אוסיף. יש גם מתחילת המאה ה-20, אך לא בטוח שזה מעניין אותך.
º
מידלמארץ' / ג'ורג' אליוט
06/11/14 09:06
74צפיות
2 טבלאות
03/11/14 21:55
72צפיות

טבלה 1:

1. חיים גורי-הרעות
  2. קרן פלס-איתי
  3. ברק פלדמן (יוני בלוך, אפרת גוש)- מגרד  לי בגב
  4. ג'ינג'יות- ג'ינג'יות