בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות

הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:

הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".

יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.

אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.

הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.

בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

מחבר ה הגנוז פירסם מאמר תגובה
15/07/14 18:23
66צפיות
( בהמשך לאשכול הזה )
הסופר מגיב כאן על החלטת ביהמ"ש העליון למנוע את הפצת הרומן שכתב.

מתוך המאמר:
...
"הרומן האסור" אינו מקרה קיצון שאין לו אח ורע בעולם הספרות בארץ ובעולם. לבית-המשפט הוגשה רשימה ארוכה של יצירות ידועות דומות לו. מה שהופך אותו למקרה קיצון הוא העובדה שהוגשה בגינו תביעה שהתקבלה.

תביעה זהה היתה יכולה להיות מוגשת נגד שורה של יצירות, ולפי הטיעונים בפסיקתו של השופט נועם סולברג, קרוב לוודאי שגם היתה מתקבלת. בימים אלה ממש סוערת נורבגיה בגין יצירתו האוטוביוגרפית בת ששת הכרכים של קארל אובה קנאוסגורד, החושף ללא כחל וסרק פרטים אינטימיים ביותר של אנשים הקרובים אליו וקורא להם ישירות בשמם. יצירה זו, שתורגמה ל-20 שפות, היתה נפסלת על-ידי השופט סולברג על הסף וגוררת תשלום פיצויים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
צל הימים - בוריס ויאן
14/07/14 20:28
221צפיות
צל הימים - בוריס ויאן
צל הימים – בוריס ויאן
מצרפתית – אליה גילדין
199 עמודים (כולל אחרית דבר)
הוצאת הספריה החדשה, 1987 (מהדורה חדשה משנת 2007)

הרי לכם סיפור סינדרלה. כלומר, ספר סינדרלה. כזה שבהתחלה רציתי לנטוש. שגררתי וגררתי ובעמוד עשרים עדיין סבלתי מקריאתו. וגם בשלושים, וגם בשלושים וחמש. הכתיבה רזה, סתומה בעיקרה, דיאלוגים לא מבריקים, סתומים בעיקרם, תיאורים מתישים, סתומים ברובם. אבל עובדה שהיפוך קרה פה ו'צל הימים', בסופו של דבר, שינה ככל הנראה את הדרך בה אקרא ספרים מפה והלאה. עברו הרבה שנים מאז כיתה ג' וגם אני כמו הרבה אחרים שכחתי איך ראוי לקרוא ספרים אבל 'צל הימים' הזכיר לי: מילה-מילה, אחת אחרי השנייה. כל אות קובע.

קולן, ה-'גיבור', הוא רווק צעיר המחזיק במספיק כסף כדי לטפח חיים נוחים מבלי לעבוד. ניקולא הוא הטבח שלו. שיק, חברו, מתאהב באליס, אחיינית של ניקולא. קולן דורש גם הוא להתאהב וביום הולדתו של כלבה של איזיס, ידידתו של ניקולא, הוא פוגש את כלואה. הם מתאהבים, כן, והסיפור ממשיך משם אל כל שאר התחנות הידועות.

אבל רגע, שכחתי את התדריך. 'צל הימים' מתרחש ככל הנראה בפריז, אי שם בשנות הארבעים, אבל בעולם עם חוקים פיזיקלים משלו: אין 'כמו' ואין 'בכאילו'. המטאפורות מתממשות והדימויים מתרחשים באמת. אם אתה מרגיש שאתה מרחף מרוב אושר זה ככל הנראה מפני שאתה מרחף. כל דבר שהשפה יכולה לתאר מתרחש במציאות, ללא חציצה, והחוק הזה לא פוסח על האופי האנושי – אין ציניות, אין פסיכולוגיה, אין פוליטיקה. מסכות הן חציצה בין הפנים לחוץ ועל כן, כנראה, גם הן מתבטלות.

ובכן, זה הסיפור, אבל בספר המתאר עולם שהשפה מתגשמת בו במלואה הסיפור הוא לא העיקר, אלא השפה עצמה. ובכן, הכתיבה (אותה כתיבה שלא הצלחתי לסבול בהתחלה) מהפנטת. היא אינה לירית כלל אבל היא שירה שכזו עם סגנון משלה, מחתרתית לעיתים. ובכן, לראשונה בחיי עצרתי קריאה של ספר כדי לסמן משפט שלא רציתי לשכוח. לא משהו מדהים, לא איזו תובנה סוטרת-לחיים. סתם איזו שטות: "זה נכון שאתה לא כל כך יפה, אמרה כלואה מקנטרת". אחר כך לא הנחתי את העיפרון עד סוף הקריאה. וזה לא גרוסמן, ולא טולסטוי. סתם משפט כמו: "למען האמת, אמר, יש הרגשה שהאטמוספרה היא לא כפי שהייתה". לא מרשים, הא? אני מניח שגם זה לא ירשים: "הוא חי לאחור והיה מחייך מדי פעם – הוא זכר הכל".

אבל זה בסדר. הספר כולו הוא כמו סדנה בחשיבותן של המילים. עם התקדמות הסיפור קצב הקריאה מאט, האירועים הסתומים נדמים כברורים מאליהם, יפים להחריד (יפים גם כשהעולם הזה, משולל ה'כמו' מתכער מרוב היתכנותם-של-כל-הדברים), נכונים. המשפטים נקראים לאט-לאט, כל משפט בפני עצמו ורק אחר כך כחלק מפסקאות וסיפור. ויש עוד עניינים שצריך לדבר עליהם ולא אעשה זאת, עניינים הקשורים לאווירה כללית; לכנות ולישירות-הטינאייג'רית של הדמויות; לכל הג'אז הזה; לפסנתר שמכין קוקטיילים שטעמם בהתאם למקצב ולהרמוניה, ולארנבים מכניים המכינים גלולות של בית מרקחת.

ושלוש הערות סיום:
-בספר המתאר עולם שהשפה מתגשמת בו במלואה הסיפור הוא לא העיקר, אלא השפה עצמה. אי לזאת ובהתאם לכך – גם למתרגם הטוב ביותר לא היה סיכוי להיצמד למקור. אין לי ספק ששבעים אחוזים מהרעיונות אבדו בתרגום והאווירה הסוריאליסטית השורה על רובו של הספר אינה קיימת במקור הצרפתי. ובכן, ייתכן שהערות שוליים היו עוזרות לדלג מעל הפער (למה קולן אכל עוגיה ונחנק מקוץ של דורבן? הרעיון מבוסס על ביטוי צרפתי?) אבל הן אינן קיימות ועד שתגיע מהדורה מוערת (היא לא תגיע) נשאר רק ללמוד צרפתית.
-הסתייגות נוספת היא המקום שתופסת בסיפור התמכרות של שיק להגותו של ז'אן סול פארטר. ככל הנראה יש כאן התכתבות עם רעיונות אקזיסטנציאליסטיים (מקווה שרשמתי נכון) אבל אינני מכיר את התורה הזו וכל הקשור לכך ירד לטמיון מבחינת. הנה, הלכו עוד עשרה אחוזים שלא הבנתי. לפחות ההתמכרות הזו מובילה עלילת משנה מוצלחת, אז ניחא.
-העיבוד הקולנועי של מישל גונדרי לספר מוצלח ביותר לדעתי ומעביר היטב את האווירה הכללית של הספר. גם המשחק של הדמויות נאמן להתנהגותן הילדית בספר וכך גם הגודש הרעיוני ומבול ההמצאות. אם ראיתם ולא סבלתם – עזבו את הספר במנוחה. וההפך.

אה, ויש סיום מזעזע בנונשלנטיותו וגם חילופי דברים עם פסלו של ישוע הצלוב. כלומר, "או! אמר ישוע, אתה באמת נודניק".
º
וכריכת המהדורה הקודמת
14/07/14 20:29
82צפיות
וכריכת המהדורה הקודמת
º
ותמונה מהסרט לצורכי אילוסטרציה
14/07/14 20:30
79צפיות
ותמונה מהסרט לצורכי אילוסטרציה
כמה דברים: הסקירה שלך מהממת. אמרתי.
14/07/14 20:43
87צפיות
אני מת על ספרות צרפתית. אמרתי וזה ידוע.
בכל זאת, תודה על האזהרה. אם זה פורסם בספריה החדשה אז על אחת כמה וכמה.
תודה ושמח להזהיר
15/07/14 20:43
39צפיות
אם כי אני מרוצה מאוד מהספריה החדשה.. 89% הצלחה. אילו נפילות כואבות היו לך איתם?
º
כבר לא זוכר, אבל יותר מדי.
15/07/14 21:40
9צפיות
נהניתי מקריאת הסקירה שלך
15/07/14 07:42
51צפיות
הרבה יותר מאשר מהספר עצמו.
שלא כמוך, לא צלחתי את מחסום העמודים הראשונים, וזנחתי בבעתה. אני חוויתי אותו כאחד הגרועים שבכלל ניסיתי לקרוא.
º
אפשר להבין, תנסה את הסרט
15/07/14 20:44
10צפיות
תודה רבה על הסקירה המדהימה
15/07/14 17:23
58צפיות
כרגיל, התמוגגתי מהביקורת שלך.
º
אוי זה נחמד
15/07/14 20:45
7צפיות
המתרגם פעל תקופה קצרה יחסית
16/07/14 01:49
40צפיות
בשנות השמונים. תרגם 14 ספרים (כולל סארטר אחד, לוי-שטראוס, קלרספלד, פרידלנדר וכן מריבו). סיכוי טוב שהיוזמה לתרגום היתה שלו.

º
-> מתרגמת, לפי הלאומית.
16/07/14 01:51
15צפיות
ואגב הנוסח שלה נאה, ככל שבדקתי היום
18/07/14 00:33
23צפיות
כקורא לא אוכל להעריך את המאמץ או הפער, רק את התוצאה ואת השיכנוע שבה - ויש שיכנוע.

הסיגנון מזכיר לעיתים את פיליפ ק. דיק, אם כי כנראה פחות הלוציגני ופאראנואידי.
התרגום אכן מוצלח, למקרה שלא הבהרתי
18/07/14 11:46
19צפיות
את זה.. היה חסר לי רק הערות שוליים לצמצום פערים שאובדים בתרגום, במידה ויש כאלה
טעם ה'עוד' שחשת, הוא יתרון. לא כל תרגום יצור
18/07/14 16:19
20צפיות
אותו, וזה דבר טוב.

תרגום טוב כובש אותך עד שאין לך עוד שאלות. השתכנעת.
º
קראתי נורא מזמן, לא השאיר חותמו עליי
19/07/14 13:22
11צפיות
19/07/14 22:39
6צפיות
אני לא בטוחה שהבנתי על מה מדבר הספר, אבל לפי מה שעולה מהסקירה שלך זה לא העיקר. עם זאת, זה נשמע לי כמו ספר למיטיבי-קרוא.

תודה על הסקירה היפה
קריאת הספר הזה גורמת לסבל נוראי
49תגובות
14/07/14 14:45
257צפיות
אני מתכוון לספר שאני נמצא איתו כבר חודש ימים, 40 הימים של מוסא דאג. הספר נפלא. מרתק, נוגע ללב, כתוב היטב. הכל יופי טופי.

חוץ מדבר אחד - העיצוב של הספר. הפונט קטן כל כך שצריך טלסקופ ולא מיקרוסקופ כדי לקרוא. אני  חושב שמעולם לא נתקלתי בספר עם פונט כל כך מזעזע. וזה הופך את הקריאה לבלתי נסבלת....

(המשך...)
אני מתכוון לספר שאני נמצא איתו כבר חודש ימים, 40 הימים של מוסא דאג. הספר נפלא. מרתק, נוגע ללב, כתוב היטב. הכל יופי טופי.

חוץ מדבר אחד - העיצוב של הספר. הפונט קטן כל כך שצריך טלסקופ ולא מיקרוסקופ כדי לקרוא. אני  חושב שמעולם לא נתקלתי בספר עם פונט כל כך מזעזע. וזה הופך את הקריאה לבלתי נסבלת. ההתקדמות שלי איטית רק בגלל זה - 5 עמודים, ואני חוטף כאב ראש רק מהמאמץ להצליח לקרוא את הפונט הזערורי, וחייב לקחת הפסקה. זה מזעזע. מעולם לא היה לי דבר כזה עם ספר. אם הייתי יודע שזו תהיה "חוויית" הקריאה בו, לא יודע אם הייתי מתחיל. למה מוציאים לאור ספר מעוצב בצורה כה מזעזעת, שהקריאה בו פשוט בלתי אפשרית? ושוב - הספר עצמו נפלא. זה רק העיצוב והפונט שהורגים אותי.

הייתי חייב לשתף.
ארגנטינה - גרמניה...
13/07/14 22:41
99צפיות
לרגל הגמר החותם את המונדיאל - מה יצא לכם יותר לקרוא, ספרות ארגנטינאית / על ארגנטינה / מאת סופרים ממוצא ארגנטינאי, או ספרות גרמנית / על גרמניה / מאת סופרים ממוצא גרמני מה אהבתם יותר איך אתם רואים את ההבדלים ביניהם, אם בכלל

האם נכון להניח שבישראל תהיה לספרות הקשורה לגרמניה יותר נוכחות בגלל השואה או אולי גם בגלל המרחק הגיאוגרפי והתרבותי מארגנטינה
גרמניה... 0-1. היה צפוי
14/07/14 00:56
81צפיות
אמרתי שלמסי אין כריזמה ומנהיגות. אין.

אגב זה, כתבה מעניינת ממעריב של היום על מסעדה גרמנית חדשה בת"א, 'ביירן', ועל הדור הפרו-גרמני -
http://www.jpost.com/maariv-online//maarivdaily/20...
עמוד 6 במוסף ('כדור שלישי' מאת אייל לוי).
º
ביירן היא כבר מסעדה ותיקה במונחי ת"א.
14/07/14 09:14
24צפיות
וזו הטרגדיה
15/07/14 02:07
57צפיות
חזונו של היטלר מתגשם לנגד עיננו - גרמניה שליטה על אירופה.שרוקדת לחלילה מעצמה עולמית.
והסלידה ממנה הופכת להערצה [גם אצל חדלי-אישים אצלנו]

ואם תקרא אני ישן  בחדרו של היטלר תראה מה חשיבות הנצחון בספורט אצל הגרמנים.
אגב ההפגנות הגדולות ביותר כנגד ישראל היו בפריז ובפרנקפורט., בפריז מוסלמים, בפרנקפורט שילוב כוחות סביב המוסלמים של הנאצים [סליחה-ניאו נאצים...] הירוקים, האדומים, החומים השחורים והאנרכיסטים.
תמיד משעשע לראות כיצד רטוריקה של שנאה
15/07/14 04:58
73צפיות
הופכת את קיצוני כל העולם לדומים.
בעוד בצד השמאלי של המפה זה משתלב באידאולוגיה, בצד הימני של המפה זה יוצר אבסורד מגוחך.

מקרה כזה התרחש לפני כמה ימים, כאשר מפגיני הימין בתל אביב לבשו חולצות של ניאו נאצים

לילה טוב
תמיד עצוב לראות את בני עמך מתאחדים ברטוריקה
15/07/14 11:29
53צפיות
ובאידיאולוגיה של השמאל הקורא למחיקת המדינה היהודית.
ההשוואה נתעבת.
אוי, נו באמת.
15/07/14 19:18
47צפיות
אני לא מסכימה עם מה שנכתב מעליך, אבל גם מה שאתה כתבת לא יותר טוב ולא פחות קיצוני. ממש עצוב שיש פה שתי הודעות אחת אחרי השנייה עם דעות פנאטיות וקיצוניות.
º
מה קיצוני במה שכתבתי? נראה שלא הבנת אותי כלל
15/07/14 20:23
13צפיות
אולי לא הבנתי.
15/07/14 20:41
32צפיות
קיצוניות היא קיצוניות מימין ומשמאל. אגב, לא בטוחה שספציפית היחס לגרמניה קשור לימין או לשמאל, הוא קשור אולי יותר לטראומה אישית.
מסכים איתך מאוד. אך לא הבעתי שום דעה קיצונית.
15/07/14 21:52
30צפיות
רק שיקפתי מצב, בו שנאה על רקע לאומי, שמה בקבוצה אחת אנשים שעל פי עמדתם המוצהרת הם שונאים מכל וכל.

מקובל לטעון שהימין הקיצוני היהודי, שהוא כביכול מתנגדו הגדול של הימין הקיצוני הגרמני (ובכלל), מתנהג באופן פרדוכסלי בדיוק כמוהו.

באותה הפגנה אומללה בתל אביב, היה ניתן לראות זאת  באופן מוחשי ביותר.
כשמסבירים לי לאט, אני מבינה מהר
15/07/14 21:58
25צפיות
וברצינות, קודם קראתי את ההודעה בחפזון ולכן הבנתי אותה לא נכון. כשקראתי בפעם השנייה, הבנתי שכנראה טעיתי. עימך הסליחה.
º
אין צורך להתנצל...
15/07/14 22:18
7צפיות
לא כריזמה ולא נעליים פספסים שלו ושל היגאואין
15/07/14 21:27
26צפיות
ופנדל שהשופט לא נתן לארגנטינה כשהשוער פגע בהיגאואין.
ספרות גרמנית קראתי יותר, אבל לא במספרים
14/07/14 09:13
69צפיות
גדולים. אם ניקח את תרבות גרמניה, הכוללת גם את אוסטריה, המספר גדל. משל ארגנטינה אני לא יכול להצביע אף לא על ספר אחד. בגדול, תרבות אירופה מדברת אלי יותר בכלל וצרפת בפרט.
אצלי - יותר ספרות דרום-אמריקאית.
14/07/14 09:38
55צפיות
אבל לרוב לא זוכרת לאורך זמן איזה דרום אמריקה זה היה בדיוק.
הרבה גרמנים (ואוסטרים), מעט מאוד ארגנטינאים
14/07/14 11:24
45צפיות

הספר הטוב ביותר שקראתי על ארגנטינה נכתב דווקא ע"י סופר אמריקאי, נתן אנגלנדר, "המשרד למקרים מיוחדים".

מהספרים הארגנטינאים שקראתי, נשארו בזכרוני שניים קומיים:
"סיני על אופניים" מאת אריאל מגנוס (לפני שקראתי אותו חשבתי שמדובר בספר של סופר ישראלי שמתאר מסע אופניים במדבר סיני)
"מעשה בכבשה ובחלון פתוח" מאת אנטוניו דל מסטו

חלק ניכר מהספרים הגרמנים ואוסטרים (קשה להבחין ביניהם) שקראתי קשורים איכשהו למלחמת העולם השניה, כמו ספריהם של היינריך בל, אנה זגרס, הנס פאלאדה, כמה מספריו של ליון פויכונגר ועוד. אבל לצדם קראתי רבים וטובים שאינם ספרי מלחמה, כמו ספריהם של תומס מאן, ארנולד צווייג, אריך מריה רמרק (ספרי מלחמה, אבל מזו הראשונה), ליאו פרוץ, סטפן צווייג, פרנץ ורפל ועוד.

אני לא חושב שקראתי אי פעם סופר ארגנטיני
14/07/14 11:26
143צפיות
או ספר על ארגנטינה. ספרות גרמנית אהובה עלי מאד.

ובקשר לגמר - אני מרוצה כל כך. הייתם צריכים לראות אותי אתמול בגול של מריו גצה... האזעקות לא נשמעות חזק כמו צרחות האושר שלי. עוד שנייה הייתי יוצא לרחובות בריקודים חחח. אבל זו שריטה מוכרת שלי - יש לי חיבה ועניין עצומים בתרבות (ספורט, ספרות, מוזיקה, קולנוע - הקולנוע הגרמני הוא האהוב עלי ביותר, אחרי האמריקאי), בספורט, בהיסטוריה, בקישור - בכל מה שקשור בגרמניה. המדינה הזו מרתקת אותי מאז שאני זוכר את עצמי.
הם עבדו יפה יותר מול ברזיל. המשחק הזה היה
14/07/14 17:26
34צפיות
בונקרי מדי, מצד שתי הקבוצות, בניגוד לממוצע במונדיאל הזה שהראה כמה מבצעים יפים.

חשבתי שהם ינצחו בכל מקרה בפנדלים.

אגב צמד השדרים הצעיר (לא ארבל ונוימן) של ערוץ 1, היה מהגרועים ששמעתי. כמו בני 16. אין להם מושג מה הם רואים. עדיף לשים על מיוט.
לא זוכרת שקראתי סופרים גרמנים כמעט
14/07/14 13:51
72צפיות
יש לי אנטי לגרמנים. יותר מדי לימודי שואה בבית ספר, אולי.
זה לא בכוונה - פשוט לא מושך אותי כל כך. היחיד שאני מצליחה להיזכר בו הוא "מוות בונציה", שלא אהבתי.

לגבי ארגנטינה אני לא בטוחה, דרום אמריקה נוטה להתבלבל לי. קראתי כמה סופרים דרום אמריקאים (למשל מארקס, מנדוסה, בנדטי) אבל אני לא חושבת שהם מארגנטינה.
"הגרמניים" שאני קראתי אינם בהכרח נאצים,
14/07/14 13:53
61צפיות
בטח לא ורפל או צוויג.
אני בטוחה שיש כאלה
15/07/14 13:00
34צפיות
צוויג ברשימה שלי, אגב.
רוב הגרמנים היום כבר לא נאצים ואפילו ממש מסתייגים ממעללי אבותיהם.
עדיין יש לי אנטי בלתי מוסבר לגרמנים (כולל חוסר חשק לטייל בגרמניה וכו').
יותר ספרים גרמניים
14/07/14 23:16
42צפיות
קולהאס ואחרים, פאוסט, ייסורי ורתר הצעיר, אפי בריסט, בית בודנברוק, הר הקסמים, מוות בוונציה, מפיסטו, מה עכשיו איש קטן, ברלין אלכסנדרפלאץ, נער קריאה

מהארגנטינאיים זכור לי כרגע המנהרה נובלה של סבאטו. אני רוצה להשלים את הטרילוגיה על קברים וגיבורים, ואבדון
במיוחד אני רוצה לקרוא בזמן הקרוב את קלאס של קורטאסר וגם שמים אחרים,ניירות פתאום...
קראתי ואוהבת ספרות גרמנית.
15/07/14 19:16
41צפיות
לא הכי אהובה עליי, למשל ספרות אנגלית ורוסית ואף צרפתית אני אוהבת יותר, אך יש הרבה דברים טובים. ספרות ארגנטינאית - לא בטוחה, קראתי ספרות דרום אמריקאית שאהבתי, אך לא בטוחה שנכללה בה ספרות ארגנטינאית.
אגב, עכשיו בדיוק אני עם "מוות בוונציה".
15/07/14 19:24
25צפיות
סופר גדול, מאן.
לעומת זאת בכדורגל לא מתעניינת ולא צופה.
15/07/14 21:32
21צפיות
לא הייתי בכלל שמה לב שיש מונדיאל אילולא הבן שלי שמכור.
גם אני לא מתעניינת בכדורגל
19/07/14 22:41
8צפיות
אבל כמות הבדיחות שרצות ברשת דורשת מינימום של הבנה, לפות מי נגד מי מתי (ולמען האמת, רובן היו ממש מוצלחות)
סיני על אופניים / אריאל מגנוס
15/07/14 21:58
31צפיות
ספר מאת יהודי ארגנטינאי על סיני הנאשם בהצתה וחוטף מבית המשפט את עד התביעה. במהלך החזקתו ע"י הסיני לומד העד על מגזרים בחברה הארגנטינאית. לא מה שחשבתם שאתם יודעים עליהם.בין היתר הוא לומד על הקשר בין כדורגל לבין גזענות ועל היחסים העכורים בין הסינים ליהודים בארגנטינה.
בספרות הגרמנית אני לא זוכר שהוזכר בכלל כדורגל.
אלה קרי - הילדה מלפלנד - זוכרים ?
13/07/14 20:16
78צפיות
זוכרים את סדרת ספרי הילדים המקסימה הזו ? אז העיתונאית הזו יצאה לחפש אותם ואפילו מצאה !

עכשיו היא מנסה לגייס כסף על מנת להוציא לעולם את הסרט הדוקומנטרי שלה בנושא הזה,

תנו הצצה, יש שם ספר אספנות מאחת המהדורות הראשונות למכירה.....

http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=10587
שוקולד/ג'ואן האריס - להתרחק
11/07/14 09:12
146צפיות
שוקולד/ג'ואן האריס - להתרחק
315 עמודים בהוצאת כנרת
ג'ואן האריס אוהבת לכתוב על אוכל, היא יודעת להוציא דימויים ראויים ותיאורים מגרים. מנגד, האריס מתקשה בכל השאר, קרי, להוציא תחת ידה סיפור מטופל היטב. בחמשת רבעי התפוז האריס כתבה על קשרים אסורים עם נאצים המצויים בשטחי כיבוש צרפתיים. הטיפול בנושא הנפיץ היה מוחמץ לגמרי. גם הפעם טופל הסיפור בגולמנות, שלא לומר, בחוסר מוחלט של יכולת מינימלית לטפל בנושא הגדול עליה ועל יכולותיה הדלות.
ויאן רושה מגיעה בחג כלשהו, אי שם ב-11 בפברואר, לעיירה צרפתית קטנה. בחלוף החג מתברר שרושה עם בתה אנוק, שכרה לה מאפייה לשעבר והפכה אותה למגדניה בה נמכרים יצירי שוקולד למיניהם מטרפלס ועד משקאות שוקולד חמים ומגרים. חנות שוקולד בצרפת בוודאי לא אמורה לעורר עניין מיוחד, לא להרים גבות, אבל כן לשמח עיירה מנומנמת, החסרה חנות שכזו.
אלא שבכל זאת, איש אחד מוטרד מאוד והוא כומר העיירה פרנסיס רנו. הוא רואה בזרה בת-תחרות, חושש שאנשים יימשכו למתוק החום במקום לכנסיה. ספרים טובים נבנים מניגודים, מדילמות, מעיוותים. כאן לא ברור כלל וכלל מה הרבותא ולכן הספר לא מחזיק מים.
החנות הנוצצת של רושה נמצאת בדיוק מול הכנסיה באותה כיכר ממש. במקומות מתוקנים אנשים יכולים ליהנות מאמונת הבל בריאה ומממתק שוקולד לא בריא באותה נשימה. אבל האריס ניסתה לאחוז במקל בשני קצותיו ונשארה עירומה מכאן ומכאן. תושבי העיירה דווקא חמדו את מה שיש לרושה גיבורת הסיפור להציע: טעם, חום, נחמה וחידוש. לכנסיה היה להציע בעיקר להט דתי משמים, נחמה חלולה וריקנית, שנאה במידה כזו או אחרת, הפחדה, הבטחות שווא לגן עדן וגיהנום לנמנעים מכל השמחה הזו.
אלא שהסיפור מתפתח עם טוויסט כשאחד הצדדים דווקא משנה דעתו, מתבהם כראוי, אבל הפתרון הזה הוא ילדותי ולא ממש חכם.
האריס ניסתה לערב שוקולד עתיר מרירות, פירות יבשים לרוב, ליקרים משובחים, שנאת זרים, פערים דוריים, דת ואנטי דת. יצאה לה מרקחת שהיא רחוקה מלהיות בעלת יכולת ראויה לטפל ולו במקצת ממרכיבי אותה מרקחת.
חבל על בזבוז הזמן.
חבל, מזמן שמתי עליו עין
14/07/14 07:24
46צפיות
וב'גנטלמנים ושחקנים' (מקווה שזה השם) גיליתי שלכתיבה שלה יש פוטנציאל על אף הרושם הרדוד. ניחא.
º
הנה חסכתי לך.
14/07/14 07:27
11צפיות
תודה על הביקורת. נדמה לי שהסרט היה טוב יותר
14/07/14 18:41
35צפיות
עם בינוש, אאל"ט.

אגב זה, תמיד מזכירים את 'הסעודה של באבט' שהיה בסדר, אבל לא משתווה לגדול שבסרטי הארוחות - 'הזלילה הגדולה' של פררי (La grande bouffe), האחד והיחיד. זלילה עד הסוף.

יש לה אגב עוד 3 ספרי מתוקים - 'נעלי סוכריה'; 'אפרסקים לאדוני הכומר'; 'חמשת רבעי התפוז'.  
º
ויש עוד. חמשת רבעי התפוז מיותר אף הוא.
14/07/14 19:15
9צפיות
אגב, ידעת שטרם תורגם ספרו הראשון של וונגוט?
14/07/14 20:20
31צפיות
http://en.wikipedia.org/wiki/Player_Piano_(novel)

לא ברור למה מחכים. נחשב בשעתו למד"ב (וזכה לשבחים מכמה עורכי מגזינים נחשבים בז'אנר, כמו באוצ'ר). מתרגמים כל מיני אוספי סיפורים שלו שלא התפרסמו בחייו וטיוטות שונות, אבל את ספרו הראשון (שהושפע עד השאיל מהאקסלי) - יוק.
בגיל קלוש קראתי את רוב פונגוט באנגלית.
14/07/14 20:31
27צפיות
היום אני לא ממש סובל אותו ולא ממש מודע לגביו.
19/07/14 22:49
7צפיות
גם לי יש בעיה כזו עם ספרים שהרעיון המרכזי בהם מופרך בעיני (כמו ב"משחקי הרעב"), עם זאת, פעמים רבות אני כן מצליחה להנות מהיתר. נראה שזה לא היה כך מבחינתך בספר הזה.
º
ממש לא.
19/07/14 22:54
1צפיות
מגיע לי מזל טוב!
10/07/14 20:56
126צפיות
סיימתי לקרוא את הספר

אומות באפלה 187 עמודים

נכתב על ידי ג'ון סטסינג'ר

ספר מרתק המנתח אירועים היסטוריים.
º
על מה?
10/07/14 22:16
24צפיות
המגיע לי מזל טוב
11/07/14 05:09
96צפיות
זה בחוש הומור...
מזל טוב
19/07/14 23:28
7צפיות
מה עם סקירה?...
כתבה על הספרות הארוטית העברית החדשה
10/07/14 18:41
81צפיות
http://www.haaretz.co.il/gallery/literature/.premi...

בעקבות '50 גוונים'. הטרנד החדש.

רק לפני כמה שנים זה היה ערפדים...
הכי ממצה - ספרה של ניצה בן-ארי על אירוטיקה
11/07/14 13:15
67צפיות
והמסקנה -מבעל ניסיון- עזוב אירוטיקה ישראלית ,לך למקורות , ספרות איטלקית  מהמאה ה15-16 אנגלית וצרפתית מהמאות שאחרי-כן. וגם גרמנית [זלטן אבא של במבי הוא אשף הזיונים...]
תרצה המלצות? רק בפרטי...
על הספרות 'האורטית' ומיה סלע
12/07/14 13:38
65צפיות
יצא לי לקרוא קטע 'ארוטי' שלוויס הפנה אותנו ל'הארץ': באמצע שנות הששים ועד אמצע השבעים פורסמו בארץ ספרי כיס 'אירוטים' אבל בעצם היו פורנוגרפיים שלא הותירו מקום לדמיון. בספרות הישראלית היו נסיונות מהוססים לכתוב 'ארוטי' ופה ושם היו הבלחות כמו חלומה של גיבורת 'מיכאל שלי', קטע סקסי טוב וספרותי של דוד שחר אבל שום דבר מיוחד ואז באה הגברת שלו והוציאה את הספר 'מועדון האהבות של אמסטרדם' והארוטיקה הישראלית עלתה דרגה. ועכשיו יש לנו את מאיה סלע:אם אתייחס רק לשורות שפורסמו ביעתון כמו 'השמעתי אנחה', איך הוא מצא את המקום הזה?.אם היא כאשה לא ידעה על המקום הזה שנמצא בעומק הזרת של 'האינדיאנה ג'ונס הרי לא בטוח שהיא כתבה את הספר-כאשה אני מתכוון. לפי הקטע ה'עמוק' והספרותי הזה אני יכול לקבוע בבוודאות שנאומו של שטייניץ על מצבה של ישראל לעומת  האיחוד האירפי הוא הרבה יותר סקסי וארוטי מכל קטע עתידי של מאיה סלע. לא רק זה:כותבת המאמר הוסיפה בגדול כי אתר ספרים מנדלי מוכר ספרים הכניס מדור חדש לספריו והוא ספרות ארוטית:יש אתר גדול אחר שבו יש מדור שנקרא 'ספרות ארוטית ופורנוגרפית' ויש בו יותר משש מאות כותרים כבר כמה שנים. לא סתם הפסקתי את המנוי שלי להארץ-בעיקר בשל 'גלריה' שמפציץ אותי בהגיגים של מבקר מסעדות שכתב על סוג מאכל:רוקדת כשפה על הים.. רגליים של דוגמניות, ועוד גומניות ועוד אופנה-ועכשיו הביקורת על ספרות ארוטית אללק ישראלית..
סליחה:למעלה צריך להיות אילת סווטיצקי ולא מיה
12/07/14 13:47
34צפיות
סלע כמובן ועם מיה סלע הכשרונית הסליחה
ממליץ להצמיד לשירשור המקורי
12/07/14 13:53
32צפיות
-> מה שמעניין היה בכתבה לטעמי היה *היענות הקהל*, שלא היתה עד כה.

הספרים של סווטיצקי נמכרים טוב ויש קהל חדש (חלקן הגדול דתיות, אגב, ככל שראיתי מבין קוראות '50 גוונים' במקומות שונים) שמעוניין בזה.

כך שזו ספרות שנתפרה מחדש לקהל הזה, לפי המודל שהצליח. כמו עם ספרי הערפדים החדשים שלא מחדשים משהו בז'אנר, אלא רוכבים על הצלחה קיימת ('דימדומים').

מהבחינה הזו, זו ספרות אירוטית ממוסחרת יותר מהקודמת.   
ביום שאלמד לשרשר יעופו חזירים בשמיים כפי
12/07/14 13:59
28צפיות
שנאמר:אין לי כלום נגד ספרות 'ארוטית' אבל זה לא מספיק לכתוב את המילה 'אנחה' נאנחתי ואת כל הפעלים של המילה. ארוטיקה צתריך לדעת לכתוב והיא נכתבה במשך מאות שנים ובהצלחה לא קטנה על יד סופרים שוןניםפ ומשונים מרחבי העולם. בטח שהזספרים יצליחו והלוואי ויצליחו -בשבילי זו רק קופה אבל מה רע באיכות.מה היה קורה אם הגברת סווטיצקי היתה טורחת לקרוא ספרים אחרים ולא רק חמישים גוונים של שעמום שהנשים שנהנו ממנו הן לא בדיוק הנשים שקוראות ספרות ארוטית בינלאומית איכותית
בסופו של דבר, הגל הזה והערפדים שלפניו, הם
12/07/14 14:11
28צפיות
וריאציות על 'הרומן הרומנטי'. יותר תת-סוגים שלו, מאשר של 2 הז'אנרים.
º
מסכים בעיקר בנושא הערפדים
12/07/14 14:41
6צפיות
ספרות אירוטית מעולם לא עשתה לי את זה
12/07/14 21:39
47צפיות
יש בה משהו משעמם נורא.
אין לי אלא לנוד לך על כי החמצת את
15/07/14 13:03
27צפיות
המשעשעים והציניים  שבהם.
לדוגמא - ארטינו, פיטיגרילי [איטלקית]  פיר לואי ,אפוליניר [צרפתית] זלטן [גרמנית] והמון באנגלית.
לא יודע, למה לנוד לי
17/07/14 22:11
15צפיות
אינך יכול לכבד את בחירתי-תגובתי-החלטתי, אלא אתה באמת חייעב לנוד לי?
פסילה גורפת של מורה ומשכיל?
18/07/14 13:36
10צפיות
של נתח נכבד ממהספרות -העולמית  משיר-השירים , מאובידיוס וסאפפו ודרך צ'וסר ובוקאצ'ו ועד פיליפ רות הנרי מילר .וגימס ג'ויס ואין סוף נוספים.
צר לי. אני נד בראשי לתופעה שכזו.

אגב אתה יודע מה ההבדל בין פורנוגרפיה לאירוטיקה?
שוב, עצוב לי ההתעסקות שלך ב"גופי"
18/07/14 17:16
10צפיות
ישנם דברים חשובים יותר היום לנוד להם.
מורי ורבי - את 'הלי' =[גופי] את הכנסת.
18/07/14 17:31
9צפיות
ועירבוב התחומים - נו, לא נראה לי יותר מאשר אוירת צדקנות

שבת שלום.ובבנית ארץ ישראל השלמה ננוחם ונתברך
אין לי אלא לנוד |לך|
19/07/14 13:18
7צפיות
מורה ומשכיל כשהכוונה היא אליי בתגובה משורשרת לדבריי.

ג. לא חבל על האנרגיה שלך. אתה מחפש מישהו לריב אתו? אם כך אני לא הפרטנר המתאים. העקיצות שלך עוקצות אותך, כי אליי משום מה הן לא מגיעות, גג מעוררות גיחוך קל על מה אדם מתעכב בפורום. [ וזה אד הומינום, אשכרה]
כלומר -עברת לפסים אישיים. ואני אמשיך לנוד לך
19/07/14 14:16
6צפיות
על פסילה טוטאלית של סוג מסוים של ספרות.
º
אכן, ג' משעמם לך, אין ספק
19/07/14 14:22
4צפיות
שניים לפינגפונג
19/07/14 14:35
4צפיות
ובאמת -אתה משרה עלי שעמום.
העיקר שניזעקת על 'אישית'.

הפסקתי
המלצה על האתר 'ספרות זולה'
10/07/14 18:03
106צפיות
שווה ביקור: אתר חדש ששם לו למטרה להציל את הספרות בישראל. http://sifrutzola.co.il/content/%D7%97%D7%96%D7%95...
º
האתר כבר פעיל?
11/07/14 16:22
10צפיות
º
לחצת על הקישור?
11/07/14 16:59
9צפיות
º
כן ודף הבית עולה אבל שום דבר נוסף לא קורה שם
11/07/14 21:31
17צפיות
º
ספרות זולה-עוד קצת אולי ביום שני
12/07/14 00:28
19צפיות
לדעתי על אותה הנישה של 'סימניה'. כפילות
13/07/14 19:26
23צפיות
לא נחוצה, כי אין בידול בינהם.
סימניה הוא אתר מסחרי לכל דבר שליבת
13/07/14 23:08
19צפיות
המסחר שלו נמצאת מתחת לכל ההמלצות והפורומים. עוד מעט ספרות זולה תהיה הרבה יותר גדולה ואפקטיבית:
עדיין לא ראיתי יתרון בחדשה
14/07/14 01:14
17צפיות
אלא אם למשל הם יכללו את המידע שבתקליטור (היום מאגר ממוחשב) 'ביבליוגרפיה של הספר העברי ר"ל-תש"כ', או משהו דומה.

הסיכום השבועי
55תגובות
10/07/14 06:09
250צפיות
אז מה היה לנו השבוע

איזה ספר הכי אהבתם כילדים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=276&messageid=175671220

(המשך...)
אז מה היה לנו השבוע

איזה ספר הכי אהבתם כילדים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

המלצונת על "אנטומיה של היעלמות"

ספרים לשעת מלחמה

"ג'יין אייר" או "אנקת גבהים"

מחפשת ספרים המתרחשים במוזיאון

מה לקרוא אחרי "פרש הברונזה"

פריצה לחנות ספרים

מחפשת המלצות לספרי מסע וטיולים

ביקורות והמלצות

"צפע בידי" / ארוה באזן  - מחשבות

"הגיבן מנוטרדאם" / ויקטור הוגו – edy7000

"יהודים ומילים" / עמוס עוז ופאניה עוז זלצברג – דורה בורה

"בריאה" / גור וידאל – HaMuli

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת
איזה ספר הכי אהבתם בתור ילדים?
42תגובות
09/07/14 18:14
152צפיות
בעמוד הפייסבוק של צומת ספרים ראיתי את הדיון הזה, היה מעניין להיזכר בכל הספרים שקראתי בתור ילדה...

אצלי אלו שניים:
"אלרגיה" של יהונתן גפן
"מתילדה" של רואלד דאל

מה שלכם?

(המשך...)
בעמוד הפייסבוק של צומת ספרים ראיתי את הדיון הזה, היה מעניין להיזכר בכל הספרים שקראתי בתור ילדה...

אצלי אלו שניים:
"אלרגיה" של יהונתן גפן
"מתילדה" של רואלד דאל

מה שלכם?
המלצה על הספר אנטומיה של היעלמות מאת
09/07/14 14:57
59צפיות
הישאם מטאר:אנטומיה של היעלמות מאת הישאם מטאר סיפורו של נער שגדל בבית עם אחיו ואביו שנעלם פתע בשל התנגדותו למשטר. זהו רומן מסעיר, מרגש על אי נוכחותו של אב שנעלם פתע מחיי המשפחה. הישאם מטארכותב על אביו שהיה דיפלומט שנמלט ממשטרו של קדאפי. שווה כל עמוד. 186 עמודים שורות מהעמוד הראשון:
"לעתים, היעדרו של אבא שלי מכביד עלי כמו ילד שיושב על חזי. ולעתים, אני מתקשה לזכור במדויק את תווי פניו ועלי להסתכל בתצלומים שאני שומר במעטפה ישנה...אבי נעלם ב-1972, בתחילת חופשת חג המולד שלי, כשהייתי בן ארבע עשרה.."
º
תודה. הספר מתרחש בלוב?
19/07/14 23:28
1צפיות
º
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
08/07/14 23:08
17צפיות
אמנות החלימה - קרלוס קסטנדה
07/07/14 18:02
46צפיות
היי !
מישהו אולי יודע איפה משיגים את הספר הזה ??
זה ממש חשוב לי...
תודה !!
º
תנסי בחנויות יד שניה
07/07/14 19:35
16צפיות
עש ותולעת ספרים
05/07/14 20:39
84צפיות
ערב טוב,
האם עש ספרים ותולעת ספרים הם היינו אך? כלומר, התולעת הופכת לפרפר או שמא עש ספרים זה פשוט כינוי לתולעת?

מצאתי עש מת בספרייה שלי ואני תוהה אם צריך לעשות משהו בנידון.
º
לרה, אם העש מת תבדקי אם הספר לא שעמם אותו
11/07/14 14:36
8צפיות
אולי מכאן תבוא הישועה? תעזרו לי להזכר...
05/07/14 14:19
112צפיות
מחפשת שיר (לא שיר מולחן/ מושר אלא poetry) שמדבר על האחד בספטמבר. אם אני לא טועה מתוארות שם אמהות רצות לחנויות הספרים/ עוטפות ספרים. מדגדג למישהו בזיכרון?

לא השיר על הצמורה למוסיקה שנמצאה מתה
גם לא זה של משה בקר (הציעו לי בפורום אחר)

אלפי תודות
'בימת שיר' לשבוע זה - 9/7-12/7
03/07/14 20:22
37צפיות
מבחר ספרי שירה חדשים:

רשת א' - ימי א'-ה' 15:50

יום א': יוסי יזרעאלי
יום ב': נגה גולדרינג
יום ג': יונתן ברקאי
יום ד': יונתן ברג
יום ה': אוריה קדרי

קה"מ - ימי א'-שבת 11:55

ימי א'-ב': יוסי יזרעאלי
יום ג': עפרה שלו
יום ד': ורדה פלץ
ימי ה'-ו': יונתן ברג
שבת: אוריה קדרי

קה"מ - ימי א'-ב' 21:55, ימי ג'-ה' 22:50 ויום ו' 20:05

שידורים חוזרים של פינות השבוע החולף -
שירה נשית חברתית משנות השישים של המאה שעברה:

ימי א'-ב': 'פרוע פרוחזאד', איראן – 'הבה נאמין בראשית העונה הקרה'. תרגמה – סיוון בלסלב
ימי ג'-ד': פאט הארקר – ארצות-הברית. תרגמו – יעל דקל, יעל חזן, חני כבדיאל, 'אפיה תהיו' – מבחר שירים.
ימי ה'-ו': מאיה אנג'לו - 1926-2014. מאנגלית – מכבית מלכין ויואב ורדי.

פירוט הפינות מובא באדיבות עורכת הפינות, אורלי מורג, והוא מתפרסם בפורומים האלה:
'ספרים וספרות' (276)
'שירה ופרוזה' (33)
כתובות אינטרנט מצורפות:
שלום לכולם, מחפשת ספר
09/07/14 20:35
53צפיות
אבא שלי קרא ספר לפני שנים, הוא לא זוכר את שם הספר אבל אולי לפי העלילה מישהו יוכל לזהות.
הספר מספר על מלחמת עולם שלישית כאשר המקום היחידי שבטוח הוא ישראל מכיוון שהומצאה מין כיפה או בועה שמגנה על המדינה, האם מישהו מכיר את הספר, אשמח לעזרה......
מתחת לכיפה השקופה/ סטיבן קינג?
09/07/14 21:01
35צפיות
לא יודעת על מה העלילה אבל הכיפה נשמעת מתאימה...
לא, זה ספר אחר
10/07/14 06:29
28צפיות
מתחת לכיפה השקופה (under the dome) זו עלילה אחרת......
מאחר וזה מד"ב, כדאי לשאול בפורום 161
10/07/14 18:42
21צפיות
יש אגב סיכוי שזה סיפור קצר, שכמוהו ראו אור בכתבי עת שונים.

יש גם סיכוי שזה סיפור זר ש'עוברת', דבר שגם קרה לעיתים בעבר.
מבצע "צוק איתן" ב|תפוז| אנשים
08/07/14 19:32
26צפיות
לאור ההסלמה בשעות האחרונות והיציאה למבצע "צוק איתן" החלטנו לפתוח למענכם את פורום מבצע "צוק איתן".
פורום זה יאפשר לכולנו לשפוך את הלב, להשאר מעודכנים בהתפתחויות האירועים.
אנא גלו אחריות ואנא אל תפרסמו מיקומים של נפילת טילים

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בכל מה שקורה בשטח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

בתקווה לימים שקטים יותר|@|
עזרה באיתור ספר מיתולוגיה לילדים
11/07/14 06:11
51צפיות
היי
אשמח מאוד לעזרתכם..רגע לפני שאני מרימה ידיים :(
אני מנסה להיזכר בספר של סיפורי מיתולגיה יוונית לילדים, שקיבלתי בסביבות שנת 87, 89, אולי תחילת שנות ה90.
היו בו כל סיפורי המיתולוגיה הקלאסיים: אנדרומדה, סוס טרויאני וכו.
זוכרת שהיו בו איורים צבעוניים מאוד ריאליסטיים ויפים (לא איורי עיפרון בשחור לבן)
די בטוחה שהכריכה היתה בהירה והשספר היה גדול (או שאני הייתי קטנה...)

אולי אולי אולי מישהו מזהה או מכיר?

תודה מראש למתאמצים, ושבת שקטה ובטוחה,
שירי
אולי זה?
11/07/14 17:01
31צפיות
http://www.booksefer.co.il/index.php?dir=site&...

אני קראתי אותו בגיל צעיר. איורים נאים מאוד - חיקויים משכנעים של המקור היווני. צילמתי היום כמה.
º
לא מצלצל לי מוכר אבל יש לך עמודים פנימים?
14/07/14 06:24
9צפיות
º
יש. אקשר בהמשך
14/07/14 17:39
4צפיות
º
הנה אחת
15/07/14 00:17
11צפיות
הנה אחת
אולי אולי זה http://simania.co.il/bookdetails
14/07/14 06:56
15צפיות
מכירה? אם אני אראה את תוכן העניינים אדע טוב יותר..
ספרי פוליטיקה
11/07/14 15:31
37צפיות
שלום,
רציתי לשאול לגבי ספר, שנתקלת בו פעם, ולצערי הרב שכחתי איך קוראים לו (או אפילו איך נראה), בו הוא מסביר על ההזדמנויות שהפלסטינים פספסו במשא ומתן שנערכו בינם לבין ישראל...ממה שזכור לי הספר הוא עבה ודי גדול... אם אני לא טועה
יש למישהו מושג מה הספר?

תודה רבה,
ושבת שלום ושקט לכולם!
יש יותר ספרים על איך ישראל פספסה את
12/07/14 00:30
31צפיות
השלום לאחר 1967 ועד היום
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז!|*|
10/07/14 10:55
12צפיות
|גלובוס|חולמים על נכס בארה"ב?
פורום השקעות נדל"ן בארה"ב קם על מנת לספק לכם את כל המידע בנוגע לרכישת נכס מעבר לים.
בארה"ב תהליך רכישת נדל"ן הינו קל ופשוט בהשוואה לארץ - כך שעל מנת להצליח צריך רק לדעת לעשות זאת נכון ולבדוק את כל הנתונים לפני הרכישה.

מנהל הפורום, מומחה בתחומו, יספק לכם את כל המידע והתשובות לשאלות עכשיו בפורום השקעות נדל"ן בארה"ב.

|בית| בואו לחדש את הבית! בפורום החדש צביעה בהתזה.
פורום צביעה בהתזה פועל על מנת לספק לכם מענה לכל השאלות שעלו לכם בנוגע לאלמנטים שברצונכם לצבוע מחדש כגון אלומיניום, שערים, דלתות ועוד.
בפורום ניתן לקבל מידע, לשאול שאלות, לקבל תמיכה בזמן התהליך ולהפוך את הצביעה לחוויה מהנה. מנהל הפורום הינו מומחה בתחומו וישמח לסייע בכל.

איך יוצרים רב מכר? נוסחת 10 הצעדים במתנה
15/07/14 18:55
58צפיות
איך יוצרים רב מכר? נוסחת 10 הצעדים במתנה
אחרי מחקר של שנים בנושא,
עמית אופיר, שמכר מעל למיליון עותקים,
חושף בחינם את הנוסחה שלו ליצירת ספר רב מכר.
מהרו להוריד את נוסחת 10 הצעדים בקישור זה!
הנוסחה מוגשת בחינם לזמן מוגבל.
º
מניח שמבחן הצלחת הספר, יהיה גם מבחן הנוסחה...
16/07/14 00:12
13צפיות
באיזה ספר כתוב על בתי חרושת שמיצרים עצב?
15/07/14 17:06
45צפיות
זה קשור לחידה ספרותית של עיתון הארץ. .למי שמנוי
הייתי רוצה לקנות את הספר (את החידה מה-11 לחודש כבר פתרו):

תודה למי שיודע
כתובות אינטרנט מצורפות:
הי reichel1,
15/07/14 17:23
43צפיות
הספר הוא "הרון וים הסיפורים" מאת סלמן רושדי.
º
תודה רבה :)
15/07/14 19:19
12צפיות
º
בשמחה!
15/07/14 19:26
6צפיות
זיהוי ספר
15/07/14 19:34
133צפיות
שלום לכולם/ן,

אני מחפשת אחר ספר שקראתי בילדותי.

הספר מורכב ממספר סיפורים קצרים (לפחות שלושה, אולי ארבעה). הראשון גולל את קורותיהם של אנשי אי מרוחק אשר נולדים זקנים ונהיים צעירים על השנים (אם זכרוני אינו מטעטע בי, הלידה התבצעה דרך מעיין או מפל מסוים). לחבורה זו מצטרפת דמות חדשה, אך הוא לא מאמין שיוכל להוולד מחדש או משהו כזה, ונאלץ לעזוב. סביר להניח שאני חוטאת בחוסר דיוק. הסיפור האחרון סבב סביב חוסר האפשרות לגלות את האמת, כאשר דמויות שונות מתארות את אותו המאורע בצורה שונה לחלוטין (קצת כמו Rashomon). את השאר אינני זוכרת.

הספר היה דק, בכריכה קשה, ונדמה לי שצבעה צהוב עם ציורים כלשהם. ספרות מתורגמת (או לפחות כך אני זוכרת את זה). מעבר לכך אין בידי פרטים נוספים. (הספר עצמו אבד במעבר דירה כלשהו.)

אודה מקרב לב לכל קצה חוט או רמז.
*מתעתע (והתנצלות)
15/07/14 19:41
40צפיות
מתנצלת על שגיאת כתיב זו ואחרות; כבר קרוב לעשור שאינני כותבת או מתקשרת בעברית.

שוב, תודה.
מציעה לפנות לאיתמר לוי, מאתר ספרים
16/07/14 10:40
33צפיות
יש לו ידע עצום בספרות והתמחות בספרים ישנים. הוא עשוי לזהות את הספר הנ"ל.
ניתן למצוא את שמו בגוגל. אפשר לכתוב לו דרך האתר שלו, או להתקשר אליו.
הוא מצא לי ספרים בכמה הזדמנויות.
תודה, אנסה לפנות אליו
16/07/14 23:19
6צפיות
אשמח אם אנשים נוספים יקראו הודעה זו, ואולי יזהו את קובץ הסיפורים.
º
נשמע נהדר! אמתין להתפתחויות
15/07/14 22:44
18צפיות
טאק לנצח נטלי באביט
16/07/14 11:18
37צפיות
אבל זה לא ספר של ספורים קצרים
º
תודה, אך זה לא זה.
16/07/14 23:18
6צפיות
'בימת שיר' לשבוע זה - 13/7-19/7
11/07/14 09:47
9צפיות
מבחר ספרי שירה חדשים:

רשת א' - ימי א'-ה' 15:50

יום א': תהל פרוש
יום ב': אורן אגמון
יום ג': אורנה וייס
יום ד': גלעד מאירי
יום ה': איטה שוורץ

קה"מ - ימי א'-שבת 11:55

ימי א'-ב': תהל פרוש
יום ג': אורן אגמון
יום ד': שושנה בן-עדי
יום ה': אורנה וייס
יום ו': איטה שוורץ
שבת: גלעד מאירי

קה"מ - ימי א'-ב' 21:55, ימי ג'-ה' 22:50 ויום ו' 20:05

שידורים חוזרים של פינות השבוע החולף -
מבחר ספרי שירה חדשים:
יום א': יונתן ברג
יום ב': אוריה קדרי
יום ג': עפרה שלו
יום ד': ורדה פלץ
ימי ה'-ו': יוסי יזרעאלי

פירוט הפינות מובא באדיבות עורכת הפינות, אורלי מורג, והוא מתפרסם בפורומים האלה:
'ספרים וספרות' (276)
'שירה ופרוזה' (33)
כתובות אינטרנט מצורפות:
אז אנחנו שוב במלחמה...
08/07/14 22:56
147צפיות
טוב, לא "מלחמה", מבצע, אבל עבור רבים מאיתנו השם לא מקל על התחושות הקשות

אז בעוד אנחנו מחזיקים אצבעות לחיילי צה"ל, אתם מוזמנים לחשוב על ספרים שלדעתכם מתאימים לקריאה בזמן הזה:

האם מתאים לכם לקרוא ספרי מלחמה שיתאימו לאווירה בחוץ
האם מתאים לקרוא ספרים קלילים ומשעשעים כדי לרומם את המורל
האם מתאים לקרוא ספרי ניו אייג' ועזרה עצמית כדי להגביר את האופטימיות
האם מתאים לקרוא ספרים סוחטי דמעות כדי שנרגיש שיש מישהו אחר אומלל יור מאיתנו
האם מתאים לקרוא מדע בדיוני, פנטזיה, או כל ספר שייקח אותנו רחוק מהמקום והזמן הנוכחיים

אתם מוזמנים, כמובן, להמליץ על ספרים להעביר איתם את הזמן במקלט...

בשורות טובות

º
אז ◄ ישנה רשימה סודית לממ"ד?
08/07/14 22:41
48צפיות
שוב במלחמה... הבנות שלי התחילו
08/07/14 23:14
109צפיות
להעלות זכרונות ממלחמות קודמות, ולשאול את עצמן מה היה יותר מפחיד: עמוד ענן או לבנון השניה. פשוט מציאות מזעזעת ובתוכה איכשהו מגדלים ילדים. למי בכלל יש חשק לחשוב על קריאה?
במפרץ הראשונה (מניח שלפני זמנן) קראתי את
09/07/14 01:06
89צפיות
'שדה קרב ארץ' של האבארד, וזה התאים בדיוק. אין כמו ספרי אקשן לזמנים האלה.

אני תמיד מנסה להתאים - רוסיים לחורף; אמריקאים קלילים לקיץ, ומלחמתיים - לזמנים כאלה... החוויה חד פעמית.
אני זוכרת לופים אינסופיים של זהו זה
09/07/14 07:40
51צפיות
במלחמת המפרץ הראשונה.
ואני זוכר את 'יורש העצר' בימי שישי, אחרי
09/07/14 10:43
41צפיות
השידור החוזר של 'זהו זה'. מופלאה. עשתה את תקופה.
אני אוהבת לקרוא ספרים טובים
08/07/14 23:17
101צפיות
בלי קשר לנושא ולאווירה, כמו בכל זמן אחר. אבל לא ניו אייג'.
בהגדרת ספרי ניו אייג' יש ספרים איומים עד
09/07/14 11:41
44צפיות
כדי מגוחכים ולמרות זאת הם מסחריים ביותר. לא מבין את זה
כי אנשים מחפשים פתרונות קסם.
10/07/14 07:25
32צפיות
רק שאין כאלה. יש רק כותבים שיודעים לעשות מיליונים.
למה קשות? טובות! העם במיטבו במלחמה
09/07/14 01:04
137צפיות
פחות אלימות, פחות נוער, יותר חופש תנועה. כל מלחמה היא ברכה לאנשים שסובלים בימי שלום.
º
09/07/14 01:11
16צפיות
º
באמריקה קל לשכוח...
09/07/14 01:51
24צפיות
מה קל לשכוח?
09/07/14 02:44
92צפיות
איזו הרגשה זו כשמפצצים את כל המדינה? כשמישהו שאתה מכיר צריך להיכנס לעזה? צריך רק קצת אמפתיה, אבל היא כנראה לא תלויית מקום, אלא דברים אחרים.
º
10/07/14 23:35
30צפיות
º
שמח שהבנת...
10/07/14 23:38
5צפיות
כן, למען האמת
12/07/14 13:16
28צפיות
הסוליודריות הפנימית מרקיעה שחקים כשכולנו מתאחדים מול אויב משותף.
זו הסיבה להרבה מלחמות בהיסטוריה, אגב (ולא רק שלנו...).
ומה שמטריד שאפשר להתרגל לזה...
12/07/14 19:09
20צפיות
עוד עומס נוסף, שעם קצת מאמץ ניתן להתעלם ממנו.

בזמן מלחמת לבנון השניה
09/07/14 01:15
92צפיות
הייתי בן 15 וקראתי את 'סיפור על אהבה וחושך' כשהתארחתי במרכז, וכשחזרתי לצפון המותקף קניתי וקראתי את 'מקרים אבודים' (שזה רומן מתח בריטי ושנון של קייט אטקינסון) ואת 'אם יש גן עדן'. בעוד שמעמוס עוז אני לא זוכר הרבה, רומן המתח היה אסקפיזם נפלא ואילו רומן המלחמה של רון לשם הרחיב את הדעת. כך או כך שניהם חקוקים לי, אז אני בעד קריאת ספרים בזמנים כאלה, בעיקר כשנמצאים באזור מותקף.

אגב, היום סיימתי את 'מפריח היונים', והאירועים של החודש האחרון הדהדו לכל אורכו. אחרי שהגעתי אל סופו והכריכה האחורית סגרה על משפחת עמארי במחנה העולים בתחילת שנות החמישים - התחילו מבזקי החדשות והיו כמו אפילוג.
מפריח היונים ספר מופלא ממש. אם יש גן עדן
09/07/14 08:55
58צפיות
זכור לטובה ואת סיפור על אהבה וחושך לא סבלתי. נטשתי.
במלחמת לבנון השניה הייתי במרחק כמה עשרות
09/07/14 09:30
87צפיות
קילומטרים דרומה מהטילים, אצל ההורים, ובכך דווקא התקרבתי לטווח, כנראה חשבתי שזה עדיף על להישאר לבד בתל אביב, כי נדמה לי שנסראללה איים להגיע לשם והייתי מבועתת. גם כך פחדתי אבל לבסוף לא קרה דבר. אני זוכרת שקראתי אחד מכרכי רבוס של איאן רנקין, שכתב אולי 12 ספרים שבהם מככב הבלש ג'ון רבוס. זה שקראתי היה אחד שבחרתי במקרה במכירה שהיתה בדיזנגוף סנטר, והוא נקרא Resurrection Men, אחד האחרונים בסדרה. הופתעתי כמה עזר לי בהסחת הדעת מהחרדה וכמה היה טוב. נשבעתי שאקרא יום אחד את כל ספרי הסדרה ואכן סימנתי אותם ברשימת המשאלות באחד האתרים. עוד לא עשיתי זאת, אולי אחכה לפנסיה ואולי לא...
ברכט
09/07/14 11:00
45צפיות
מרגישים שלא היתה פה מלחמה יותר מדי זמן. מאיפה שיהיה להם מוסר, אני שואל אותך? השלום- הלא זה סתם בלגן, רק המלחמה משליטה סדר. האנושות גדלה פרע בזמן שלום. אדם ובהמה מתפלשים בטינופת. כל איש זולל מה שבא ליד, גוש של גבינה על לחם לבן ועל הגבינה עוד פרוסת חזיר גם כן. כמה בחורים צעירים וסוסים בריאים יש בעיר הזאת שם- אף אחד אין לו מושג, אף פעם לא ספרו אותם. אני הסתובבתי במקומות שלא היתה שם מלחמה איזה שבעים שנה- שם כבר לא היו לאנשים שמות בכלל, הם לא ידעו בכלל מי הם. רק איפה שיש מלחמה יש רשימות וטפסים כמו שצריך, נעלים באריזות ותבואה בשקים, וסופרים ומטעינים אנשים ובהמות אחד אחד, כי יודעים בדיוק: אם אין סדר, אין מלחמה.

מתוך אמא קוראז׳ וילדיה
אין ספק שהבריחה יותר נדרשת עכשיו
10/07/14 23:38
39צפיות
אני ממשיכה בקצב של עמוד ביום עם מלך הגנבים, כי חוץ מהמלחמה יש גם חופש גדול
קובנר - תודה רבה. הגיע הספר היום בשעט"מ
08/07/14 14:24
50צפיות
º
ביאליק?
08/07/14 22:45
4צפיות