לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ספרים וספרות
ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

ספרים אלקטרוניים בישראל: באתרי Eברית ומנדלי - פארסה גדולה. צ
14/06/2015 | 17:06
15
85
אנשים כמוני, האוהבים מאד לקרוא ספרים אלקטרוניים במכשירים כמו קינדל, מוצאים עצמם נופלים קורבן למשווקי הספרים ברשת כמו מנדלי ו: Eברית. אתרים אלה, פיתחו תוכנות קריאה, או הוציאו לשוק קוראי ספרים דיגיטליים משלהם, ומכריחים אותנו, הקוראים, לקנות אותם בכדי להיות מסוגלים לקרוא ספרים אלקטרוניים בעברית.
אמזון, למשל, למרות שפיתחה תוכנות לקריאה במכשירי כף יד או טאבלטים, ולמרות שמשווקת מכשיר קינדל חינני ויעיל בעצמה, מאפשרת לקוראי הספרים שלה לקנות ספר אלקטרוני ולהתקינו לקריאה גם על מכשירים של חברות מתחרות, גם על מכשיר הקינדל היעודי שלה, וגם על המחשב הביתי.
החברות הנזכרות לעיל בארץ, לעומת זאת, לא מאפשרות זאת כלל ועיקר. או שתתקין את האפליקציה היעודית שלהן, או שתקנה את המכשיר היעודי שלהן, אך חלילה וחס, לא יאפשרו לך לקנות מהן ספר ולקרוא אותו, על פי רצונך כלקוח, על איזה מכשיר שתראה לנכון. אם זו אינה חזיריות מסחרית - איני יודע מה כן היא.
כאשר ניסיתי לברר נקודה זו עם החברות הנ"ל, קיבלתי תשובות מתחמקות, שקריות ומתנשאות.
לדעתי, קיים בארץ חוג גדל והולך, הולך ומתרחב, של אנשים המעדיפים לקרוא ספרים במכשירים אלקטרוניים. החל מקינדל וכלה במכשירי כף יד. לא על כולם ניתן להתקין את האפליקציות של מנדלי או של Eברית. אני, למשל, אוהב את הקינדל שלי, והספרים אותם מנדלי, למשל, מאפשרת לי לקנות ולהוריד למחשב, מוגבלים ביותר. Eברית, בכלל לא מאפשרת לי. שום ספר.
לדעתי, אם יש עוד המרגישים כמוני בעניין זה, יש להעלות את הנושא לדיון ציבורי, ואפילו להטיל חרם קוראים על החברות הללו. אין ספק כי אם יתאפשר להוריד ספרים אלקטרוניים למחשב ולהתקינם על כל מכשיר שנמצא לנכון, כולל קינדל ודומיו, יימכרו יותר ספרים, הסופרים ירוויחו יותר, הוצאות הספרים תרווחנה יותר, וכולנו נרגיש שמייחסים אלינו בארץ כקוראים ולא כגנבי ספרים.
אשמח להתייחסותכם.
אני מעדיף ספרים של דיו ונייר.
14/06/2015 | 21:13
7
45
קניתי - הוא שלי - אגב אף אחד באיזה מקום מרוחק ואנונימי אינו יודע ש'אני' הוא הקונה\קורא.
וכך אני מעדיף.
גם הספרים האלקטרוניים הם שלי.
15/06/2015 | 05:14
6
58
אני שומרת אותם במחשב שלי. לא מבינה מה הבעיה.
פרטיות. ואסביר
15/06/2015 | 11:14
3
47
כאשר אני קונה ספר נייר ודיו, אני נכנס לחנות, בוחר, משלם במזומן - ונעלם בהמון ,לא מזוהה.
כאשר אני מזמין ספר אלקטרוני באמזון אז
יש להם כרטיס האשראי שלי
יש להם כתובת המייל שלי
אם גם קניתי את המכשיר -איך לא?- אז יש להם גם את הכתובת למשלוח -כתובתי.

חשיפה מיותרת.לטעמי.
אני משלמת כבר מזמן בכרטיסי אשראי בכל מקום.
15/06/2015 | 12:22
45
כשאני קונה מזון או ספרים בחנות אני גם לא משלמת במזמן וזה לחלוטין לא מטריד אותי. ואגב, אפשר לקנות את המכשיר בחנות, כמו ספר, אם רוצים. רק שאותי אישית לא מטרידים הדברים האלה. ברגע שאתה משתמש במחשב ובאינטרנט - פרטים עליך כבר מגיעים לרשות גורמים שלישיים.
פרטיות מהסוג הזה לא תתקיים בעתיד
15/06/2015 | 18:31
1
39
היא תהיה שווה יותר מדי כסף לתאגידים...

אני מעריך שיהיו לכך יתרונות בתחום האשראי והיכולות הציבוריות.
אני חושש שאתה צודק -אבל זה יקרה אחרי זמני
16/06/2015 | 13:57
21
את 'השוק' קיבלתי כאשר בני הראה לי באיזה אתר את  תצלום הבית הדו-חזיתי שלנו [פינתי בין 2 רחובות]. מזל שהתריסים היו מוגפים אחרת התמונה היתה חושפנית יותר.גם המכוניות שלנו מככבות בתמונה.
 אנ י משתדל ככל האפשר לשמור על פרטיותי.כשלון ידוע מראש.
אגב, אין בעיה להמיר את הפרומט של קינדל לפורמט אחר, כמו PDF.
15/06/2015 | 23:16
1
33
אתה קובץ המומר פשוט שומרים במחשב האישי ואין שום בעיה. ברגע ששילמתי על ספר אני רואה זכות מלאה לשמור אותו אצלי לנצח ולקרוא אותו בכל פורמט שבא לי.
צריך רק לומר (כמו שנציג מנדליי ציין למטה) שזו המרה של
16/06/2015 | 01:00
40
קובץ מוגן - צריך תוכנה שמסירה את ההגנה (עצמאית או תוסף ל-CALIBRE) ואז ניתן להמיר את הקובץ לפורמט רצוי (EPUB או MOBI).
קוראים אלקט' אינם האמצעי היחידי לקריאה. סמרטפונים הם גם דרך,
14/06/2015 | 22:21
1
50
וטאבלטים. לכן החנויות שהזכרת מעדיפות להוציא אליהם.

מעבר לכך הקינדל מיועד לספריה של אמאזון. נכון שהוא יכול להציג אחרים (ואם תחפש, יש שיטות להציג בו מ'מנדליי'), אבל הוא בנוי ומיטבי עם הפורמט של אמאזון. כל עוד זו אינה פועלת בארץ - לא נראה תמיכה אמיתית כאן, כך שכדאי לצרף אותה לרשימת התלונות.

לדעתי אגב טאבלטים היום שווים יותר מקורא נטו, ומציעים יותר תמורה להשקעה (בעיקר אייפאד מיני).
מניסיונות שעשיתי
15/06/2015 | 05:17
49
אין מה להשוות קריאה בטאבלט או בנייד עם קריאה בקורא ייעודי. אחרי שמכשיר הסוני שלי שווק חיים ניסיתי במשך זמן רב להסתדר עם טאבלטים, אך בסופו של דבר נכנעתי וקניתי קינדל. חוויה אחרת לגמרי.
מוסיפה שקיים גם בחו"ל שוק
15/06/2015 | 09:30
32
הולך ומתרחב של ישראלים קוראי עברית השוהים בחו"ל. לא זמין להם מבחר של ספרים מודפסים בעברית והפתרון האלקטרוני יכול להיות טוב להם. הם רוצים שילדיהם יקראו בעברית אבל יש בעיה של מחסור בהיצע.
ספרים אלקטרוניים בעברית
15/06/2015 | 10:00
2
44

בדקתי וקניתי ספרים בשלושת הראשונים (הרביעי חדש ככל הידוע לי).
בכולם יש ספרים שמותאמים לקינדל ולטאבלט (אנדרואיד/אפל), וחלקם מוכרים בנוסף גם ספרים מודפסים. בעבור חלק מהספרים צריך להוריד אפליקציה של האתר, בחינם, לכל טאבלט או סמארטפון שברשותך. לאחרים, הרוב, אין צורך בכל תוסף ייחודי, והם יתאימו לכל קינדל או סמארטפון שברשותך. קניתי משם ספרים גם לקינדל וגם לאנדרואיד, הם היו נוחים לקריאה ותומכים בעברית, המחירים זולים והרכישה פשוטה ומהירה. אני לא מבינה על מה תלונתך - אבל לכל הפחות כדאי להרחיב את טווח החנויות שאתה קונה בהן, אולי התלונות יצטמצמו. את "עברית" של סטימצקי לא ניסיתי, היא אכן דורשת מכשיר ייעודי (או אפליקציה פחות נוחה, בתשלום), וגם המחירים שם גבוהים יותר. 
ספרים אלקטרוניים בישראל: באתרי Eברית ומנדלי - פארסה גדולה. צ
15/06/2015 | 14:25
1
39
אורלי חביבתי, מכל אלה שהזכרת, מנדלי הוא האתר השני בגודלו אחרי אתר Eברית. על אתר Eברית, אין מה לדבר כי הוא לא מאפשר כלום, חוץ מאשר על מכשיריו או האפליקציות מטעמו. האתר מנדלי, אמנם מוכר גם ספרים אלקטרוניים להורדה למחשב (עם אפשרות התקנה על קינדל למשל), אבל אלה מעטים ביותר - הרבה פחות מאשר אלה אותם הוא מוכר למחזיקי המכשירים שלו. ספרים חדשים, או מבוקשים, או נחשבים במיוחד - לא תמצאי אצלו להורדה למחשב. כאשר פניתי אליהם בשאלה בעניין, אמרו לי כי הם עובדים בהתאם להנחיות הסופרים ו/או ההוצאות עימם הם עובדים... אכן, לעג לאינטליגנציה... המגמה די ברורה, אתר חדש שרוצה להרחיב את חוג קוראיו/קוניו, ימכור לך ספרים להורדה. ככל שהוא גדל, מתחיל להוציא אפליקציות ומכשירי קריאה, הוא מתחיל להגביל את ההורדות האיכותיות רק למכשיריו ולאפליקציה אותה פיתח. למזלי, אני קורא אנגלית, כך שאני מגביל את קניית ספרי לאנגלית בלבד, לדאבון לבי. מוריד באמזון בדרכ. אם עוד קוראים ילכו בדרכי, יתלוננו אצל ההוצאות הדיגיטליות ויפסיקו לקנות אצלם, המגמה לבטח תשתנה. ואגב מכשירים, כמו שכתבה הגב' למעלה, אין מה להשוות את איכות הקריאה והחוויה בקינדל ודומיו, למחשב או לטאבלט. עולם אחר. מעטים בארץ יודעים זאת, כיון שהם יכולים להוריד ספרים בעברית רק לטאבלט או למחשב. חבל.
לא רואה סיבה להתלונן
16/06/2015 | 11:42
31
אני מרוצה מהחנויות האלקטרוניות שציינתי, אני מוצאת שם היצע הולך וגדל ללא תשלום נוסף. 
אתה לא מרוצה? זכותך כמובן להתלונן בפניהם, כפי שעשית... אני לא קונה הרבה באופן כללי, אך צר לי, אינני מצטרפת למחאה ואין לי כוונה להפסיק לקנות שם. בעיני חוויית הקניה והקריאה מצוינת.
ספרים אלקטרוניים בישראל, DRM וחיות אחרות
15/06/2015 | 22:54
48
אנטוק שלום,
צר לי אם אתה מרגיש שקיבלת תשובה מתחמקת, שיקרית ומתנשאת. לא זו הייתה הכוונה. וודאי שאין כאן זלזול באינטיליגנציה של איש.

DRM- Digital Rights Management - ניהול זכויות דיגיטלי - מנגנון המאפשר הגנה מסוימת בפני הפרה של זכויות היוצרים בהפצה של קבצים דיגיטליים.
מאז עלה אתר מנדלי לאוויר, לפני יותר מחמש שנים, הקפדנו להציע ספרים עם הגנה חברתית בלבד. ספרים שניתן לקרוא על מגוון מכשירים (כולל קינדל).
רובן המכריע של ההוצאות לאור בישראל סרבו לאפשר לנו להנגיש את ספריהן לציבור באופן זה. זו אחת הסיבות לכך שההיצע עדיין קטן.
רוב ההוצאות הגדולות, שמסכימות להציע ספרים אלקטרוניים, מוכנות למכור את ספריהן עם הגנה קשיחה בלבד.
לפני כחודש יצאנו עם אפליקציית "מנדלי קורא ספרים" שמאפשרת קריאת ספרים אלקטרוניים באמצעות סמרטפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד ו-IOS (אייפון, אייפד...). מעבר לקריאת ספרים "רגילים", האפליקציה מאפשרת לנו להציע ספרים מוגנים בהגנה קשיחה. ואכן, בשבועות האחרונים העלנו עשרות ספרים כאלו לאתר.
עדיין, הרוב המכריע (יותר מאלף) של ספרים באתר (ספרי הספריה החדשה, כרמל, גרף ועוד...) מוגן בהגנה חברתית וניתן לקריאה גם על קינדל.
אנו נמשיך לנסות ולעודד הוצאות לאור ויוצרים עצמאיים להציע את ספריהם בדרך זו בה אנו מאמינים.
בקיצור, אנחנו לגמרי בעדך, מעודדים אותך לקיים דיון ציבורי בעניין ומקווים שהוצאות לאור נוספות יאפשרו לנו להציע את ספריהן כספרים אלקטרוניים עם הגנה חברתית.
אגב, אמזון (תודה על ההשוואה ) מציעה את ספריה עם הגנה קשיחה בלבד. ההיצע שלה עצום והאפליקציות שלה רצות על מגוון מכשירים כך שאתה כמעט לא מרגיש שאתה כבול. אבל לא ניתן לקנות באמזון ולקרוא על קובו, נוק או סוני רידר...
מיהו זוריס קרל הויסמנס? תולדות חייו וספריו
14/06/2015 | 16:40
3
31
הויסמנס:1848-1907 פריס-ועוד:
14/06/2015 | 19:58
30
מוצא פלמי, שיריפם פרוזאיים מופשיעם מבודלר, היה לו סיפור בשם 'מרתה, קורות נערה' על הזנות 1876, סינגר על ספרו של זולה בית מטבחיים אחרי משבר נפשי עבר מהספקנות אל הקאתוליות:מספריו:בדרך, הקתדרלההותיקן חשב לצנזר או לןאסור את ספריו אבל בהתערבות  הנסיכה ז'אן ביבסקו ספריו ניצלו מפסילההוא הצטרף למנזר שתקנים שאומרים זה לזה בפגישה:'זכור את המוות, אבא'..
ועונה: אני משתדל. נאמר שהויסמנס השפיע על אוסקר וויילד
"איני מחטט עוד בעצמי..רוחי העייפה, נחה."
"כמה נורא העולם הזה, ככל שזה נמשך יותר אני בטוח שהקאתולים הם האחרונים להכנס למלכות השמיים.."

הגעת עד לכאן? - תוכל לגלוש ולמצוא בגוגל\ואינטרנט
14/06/2015 | 21:16
1
23
כל המידע שתרצה.
וגם בספרים כמו:ספרות העולם מאת טברסקי כרך ב
15/06/2015 | 12:19
10
בלש זמני - שאול בצר
14/06/2015 | 09:39
52
אז ככה, הבלוגיה של תפוז מופגזת בסקירות על הספר. בת זוגי אמרה לי - הוא ממש נחות, ואני מייד נתפסתי לקצב ולשפה שבו.
ממליץ מאוד לקריאה לא מחייבת, ללא הטראראם שעשו ב'הארץ' * מהספר הזה. הפוסטמודרניזם הרי שיטח כל הגדרה ז'אנרית באשר היא, לכן מותחן, או בלש הפכו לרומאן, אז אני קצת מסתייג מההגדרה של הבלש הזה כ-רומאן [אם כי לו נפעל על פי תיאוריות של ז'אנרים משנות השישים הרומאן הוא ארכי-ז'אנר לצורך העניין.
בררררר
--------------------
*לצערי חלק מהקוראים לא יצליחו לקרוא יותר מהפתיחה של הראיון
הסיכום השבועי
11/06/2015 | 06:18
15
60

אז מה היה לנו השבוע

המליצו על בלוג אהוב
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

סימון דה-בובואר, הניבלונגים וקלוולה

מבחר כתבות וידיעות לשבוע הספר

פינת הציטוט

דיווח מ-Revival של קינג

המלצונת על "העשור האבוד"

על "המשפחה של פסקואל דוארטה" וספרים אלימים

ספרים אלקטרוניים ובזול

המלצות לספרים כמתנת פרישה

על אילו ספרים שווה להוציא כסף

וידוי של חובב ספרים

ביקורות והמלצות

"המשפט" / פרנץ קפקא – אור הקטן 2

"כניעה" / מישל וולבק – ג רפאל

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת

צריך לחוקק חוק
11/06/2015 | 08:10
117
נגד ספרים עבי כרס בכריכה רכה... אני מחפשת תנוחה שלא תגרום לי סבל כדי להתמודד עם קרוב ל-900 העמודים של "משחקים מקודשים", אך לשווא. לכן, בניגוד להרגלי, אני קוראת אותו בהפסקות, משלבת עם ספרים אחרים.

התחלתי את השבוע עם "כשאלוהים היה ארנב" מאת שרה וינמן - רעיונות יפים, ביצוע לא משהו.

אחריו "גיליתי" את הדסה בן-עתו בספר "פנינים ורודות משנחאי". היא משלבת בספר את סיפור חייה יחד עם פרקים מפעילותה הציבורית, בעיקר כנגד האנטישמיות. מעניין מאוד.

קראתי בענין רב את "האורחת" מאת אינה קורניצר, סיפור קורע לב על תינוקת יהודיה שנמסרה לידי משפחה פולנית בתקופת השואה, וחוותה קשיים ונטישות גם אחרי המלחמה. כתוב היטב.

בסוף השבוע אמשיך עם "משחקים מקודשים" וכנראה אקרא את "מחר" מאת גיום מוסו.

שבת שלום 

לפני חמש שנים התפרסמה כאן הודעה ביחס לספר שהתחלתי קריאתו
11/06/2015 | 08:39
105
המלחמה של איוואן מאת קתרין מרידייל
אותו התחלתי לקרוא אתמול בעקבות "רוחו של סטאלין" - שווה כל דקת קריאה.
"ושלא יעבדו עליכם"/ נחמיה שטרסלר.
11/06/2015 | 09:45
2
87
שבת שלום וסופ"ש נעים לכולם!
הרגשתי שהכותב קצת עבד עלינו...
11/06/2015 | 11:38
60
אגב 'שלא יעבדו' - מרתק לגלות למי הסופרת אורלי קראוס-ויינר
12/06/2015 | 19:28
52
קשורה -
'...חברת ילדות של מימון וצוף. כיהנה בעבר כדירקטורית מן הציבור בנפטא וכעורכת בכירה ב"יום ליום". (האחרון הוא עיתון חרדי...).

מימון וצוף, הלא הם שליטי חברת האנרגיה העלומה השולטת במאגרי הגז העתידיים, שבזכות קשריהם עם השר כחלון, האחרון נמנע מלהתערב בפרשת עיסקאות הגז.

המציאות עולה על כל דמיון - http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3661471,00.html

ועוד שורה חביבה:
'...יוסף צוף - אביו של חיים צוף. דירקטור בחברות פרטיות בקבוצה, ובהן אורנג'סטון, פינקסטון, בורדוסטון ובלקסטון, שבעצמן רשומות כדירקטוריות באקויטל.'
אני מתערב שהוא החליט שכל חברה ששמה מסתיימת ב'-טון', מתאימה לו... מזכיר לי ראשי תיבות של אחד ממנהלי-המשנה של 'אנרון', הזכורה מהמפולת של 2003 (שהיתה הקדמה לזו של 2007), שהיו גם סוג של בדיחה גסה.

אולי מישהו כאן גם קשור לאיזו אימפריה חשאית?..
"הלהקה היחידה שחשובה - להיות מעריץ פופ בישראל"
11/06/2015 | 09:51
5
75
אוסף סיפורים בעריכת דנה קסלר. כל אחד מאת מחבר/ת שונה ובכל אחד להקה/זמר והקשר של המחבר/ת אליהם.
כמי שגדלה על מוזיקה קלאסית ונשארה שם (חוץ מאפיזודות קצרות של פופ בגיל ההתבגרות וגם היום אני אוהבת שירים שמתנגנים ברקע אבל כמעט שלא מאזינה ביוזמתי, האזנה קשובה, למוזיקה שאינה קלאסית) למרות שכל סביבתה, כצפוי, היתה במקומות אחרים, הספר הזה מענג. חושף אותי לעולמות אחרים של מחשבה וחוויה, מכיר לי פה ושם כאלה שלא שמעתי עליהם ואולי גם אתחיל להאזין ביום מן הימים.

חוויה עצומה, זה מצחיק, משעשע, עצוב, נוגע. כמעט כל הסיפורים מעניינים מאוד (יש חריג אחד שעובר מעלי וגם לא כתוב כל כך מעניין אבל מילא) ומלמדים. אני כבר בכמה העשרות העמודים האחרונים ותיכף נגמר וחבל. אני הולכת היום ליריד לקנות עוד עותק ולשלוח לחבר בלונדון.
"סיפורים" לא במובן של סיפורים קצרים מומצאים
11/06/2015 | 12:30
4
48
אלא כולם אוטוביוגרפיים ומתעדים נקודות זמן שונות בחייהם של מחבריהם. במיוחד נפלאים, עד כה, אלה של יפתח אלוני, אייל שגיא ביזאוי, אריק שגב וישי אדר. האחרון בא להופעה של להקה שהעריץ, הופעה יחידה בישראל, עם תיק ארוז במשקל 20 קילו ועם דרכון, כי היה בטוח שאכן ישכרו אותו לעבודה כלשהי, איזו שתהיה, והוא יצטרף אליהם לסיבובי ההופעות. כל כך נפלא גיל 19 שבו האמונה יוקדת. גם אני בכיתה י"א הייתי בטוחה שאתחתן עם פסנתרן עולמי מסוים. זו היתה ממש ודאות. לכן אני מוצאת עצמי בסיפורים הללו שוב ושוב.
שבוע הספר שלי וגם הספר של דנה קסלר
11/06/2015 | 14:09
3
56
אז ככה, אני אתחיל בעניין שבוע הספר בשתי נקודות לציון: איישתי במסגרת שבוע הספר בכפר סבא דוכן של מקום עבודתי (סיפור חוזר) שהיה פעיל כמה ימים. היום הודיעו לנו שנשלח מאיתנו האישור להפעיל את הדוכן מכיוון שהוא הפרה בוטה של זכויות היוצרים, בכל אופן היה לי הכבוד לשרת את מי שקנה ממני הנאה רבה ושמחה שסיפרתי את קהל מחפשי הספרים (גם הנדירים וגם הלא נדירים) שפקדו את הדוכן של סיפור חוזר .
בקשר ליבול שלי מהירידה, קניתי כמה ספרים שעליהם עוד אספר, של מרכז מורשת מנחם בגין על משנת ז'בוטינסקי, בנוסף קניתי את הספר השני של יובל נוח הררי.
בקשר לספירה של דנה קסלר, היה לי הכבוד וההנאה המגובה לקרוא אותו, אני ממליץ עליו בחום לחובבי מוזיקה ותרבות בכלל. בשלב מסויים פשוט לא רציתי לסיימו!.

אשמח לתגובות על הודעתי
לא הבנתי את עניין הפרת זכויות-אתה יכול להסביר?
11/06/2015 | 14:40
2
18
בעקרון כן:
11/06/2015 | 14:52
1
50
אנחנו מוכרים ספרים משומשים בעשרים שקל עבור ספר
לא הבנתי: אם זה משומשים-ולא ביריד הדוכנים אין שום בעיה עם זה
11/06/2015 | 15:15
45
אם זה -במסגרת הפרסומים של שבוע הספר-אז אכן יש בעיה והשאלה היא מי פנה אליכם-התאחדות המולי"ם או סתם 'סדרן'..
שפת הפרחים / ונסה דיפנבאו
11/06/2015 | 11:04
56
אישה צעירה ומרירה, שגדלה במוסדות ובמשפחות אומנה, בעלת כישרון יוצא דופן לשזירת פרחים ולשפת הפרחים, מנסה לצאת לחיים עצמאיים.
אחרי כניעה [ועוד אשוב לשיח בו] אני זקוק למשהו אחר
11/06/2015 | 15:19
50
הבחירה הטבעית היתה שירה  -המקרית POEMS OF EMILY DICKENSON
הדפסה מאוחרת 2005 של מהדורת 1952 
כמו כמעט כל יצירתה גם שירים אלו נתפרסמו רק אחרי מותה.וחיי הבדידות וההסתגרות שלה תורמים נופך.
טעימה

.
I LOST A WORLD THE OTHER DAY
?HAS ANYBODY FOUND
YOU'LL KNOW IT BY THE ROW OF STARS
AROUND ITS FOREHEAD BOUND.

A RICH MAN MIGHT NOT NOTICE IT
YET TO MY FRUGAL EYE
OF MORE EASTEEM THAN EDUCATS
OH FIND IT SIR FOR ME

LOSTXXXVIII
"סומרסט" של ליילה מיצ'אם.
11/06/2015 | 20:53
53
נתקלתי בו בשבוע הספר וקניתי. בהתחלה די התחרטתי כי לא אהבתי אותו כל כך, אבל בערך בעמוד 120+ זה התחיל להיות מעניין וסיימתי אותו מהר מאוד למרות אורכו (קראתי בכל זמן פנוי בערך).
נהניתי. בהחלט היה נחמד. זה ספר PREQUEL (לא יודעת איך לתרגם את זה לעברית) של "שושנים" שיצא לפניו שאותו ממש ממש אהבתי, ובהחלט היה נחמד לראות איך דברים שהוזכרו ב"שושנים" מתקשרים כאן. הזכיר לי קצת "חלף עם הרוח" בגלל התיאורים של מלחמת האזרחים (למרות ששניהם אף פעם לא ישתוו לאחרון). בשונה מ"שושנים", שהסוף שלו עצבן אותי קצת כי היה ממש מיותר וטיפשי, כאן הסוף היה נחמד.
עונה:
13/06/2015 | 11:47
53
1. הנסיך איגור,
2. שיריו של  גורדון מפריוקט בן יהודה
3. כטוב בעניכם שקספיר
4.וולט ויטמן " כמה שירים.
5. דליה רבינוביץ. חלק משירה.
6.  מבחר אגדות אנדרסון פשוט נפלא
7. היסטוריה של המדע אני עדיין קורא.
8. חלק משיריו של ביאלק מפריוקט מבן יהודה

וידוי של חובב ספרים
10/06/2015 | 11:19
2
96
אז לא הייתי בשבוע הספר העברי, גם לא אהיה.
לא קניתי שלושה במאה וגם לא 2 במאה וגם לא אחד ב- 68 ש"ח
לא קניתי במרשתת כלום, לא קניתי בחנויות הספרים, למעט אותה חנות נפלאה ליד מצודת זאב ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב [ אתם יודעים שישנם הקוראים לרחוב הזה - רחוב המלך קינג ג'ורג', נכון?!] מול העץ הענק המפלג את הכביש. שם ספר אגדות סיניות מימי תרפפ"ו בעשרים ש"ח, דקה אחרי שהוצאנו לרחוב, אמר בנו של בעל החנות, או אולי נכדו?
אם אתה כבר שם, המשך במורד הרחוב לעבר כיכר מסריק, ושם קח
10/06/2015 | 14:57
1
61
ימינה - ותגיע לחנות המופלאה 'ויקרא' ('וישב, וילך, ויקרא').

אני גם בעד המציאות במשומשים - נוגעים בהיסטוריה. חוויה שאין בספרים חדשים.
גם אני בעד הישנים 'המשומשים' בתנאי שהם במצב חדש
10/06/2015 | 16:17
50
כריכה מקורית,ללא דפים חסרים מלוכלכים מוכתמים, ללא חותמות וקשקושים.
ישלציין את יתרונם -יש בהם מה שמכרו להם.ןעל כן יש הבדלים במלאי ובתמחור.
אבל בשנים האחרונות רבה ההצפה של הספרים החדשים  יחסית[הזמן חולף והישנים פשוט נעלמים] ופחות מציאות.
אני זוכר לטוב את החנות הזו [בבעלות רובינזון -לפחות בעבר] שם קניתי את 5 הכרכים של המרד על הבאונטי במצב חדש לגמרי כולל העטיפות נייר הצבעוניות..

אגב פולק ורובינזון הם החנויות בתלאביב ובארץ לספרים 'משומשים'
שניהם יודעים לסנן את הפגועים החוצה.
ושניהם אמינים מאוד
קצת משהו על 'כניעה' של מישל וולבק.
09/06/2015 | 15:48
25
169
 לאהרעש שהספר עורר -הגיע גם אלי. ובהזדמנות הראשונה הנחתי עליו יד.
 נראה לי שאקרא אותו שוב . איךשהו התרגום העברי  לא צלח את אוזני.
אני מכיר הרבה ספרי אוטופיה ודיסטופיה [מוריץ יוקאי,פרנציס בייקון, גימס הילטון ואין ראנד, אלדוס הכסלי אורוול ואחרים - ] זה לא בדיוק הז'נר הספרותי שאני מחבב. יש חילוקי דעותלגבי העבר, אין הסכמות על ההווה, וקשה מאוד לנחש את העתיד. כל מחבר ופחדיו איתו.
רק שבעולמנו הגלובלי, המרושת  אין מקומות מפלט\מסתור חיצוניים 'מחוץ למסגרת' כמו ב1984,עולם נועז והמנון. אין צורך באח גדול כאשר אין פרטיות מרצון והכל נחשף באינטרנט בפייסבוק באינסטגרם ובשאר מנעמי המאה ה21.
קשה לי לשייך את הספר לאחת הסוגות הללו.
זו תחזית. אפשרית בהחלט לאור מה שקורה היום באירופה ולאור תהליכים 'בלתי הפיכים' כמעט בחברה שרוצה להשאר -אחרי השואה- דמוקרטית נאורה בעלת נכונות לקבלת האחר,יהי אשר יהיה.
הספר עצמו כתוב בלשון מינורית,מלנכולית משהו,משום מה אגב קריאה נזכרתי במחכים לברברים של קוטזי. אולי קצת בוינסטון של אורוול  אבל בטח בקרנפים של יונסקו. כי גם כניעה עוסק בהתקרנפות רבתי. צרפת 'פותחת' רגליה לכובש המוסלמי האדיב, המשלם.בהיות הספר עוסק ביחיד .העולם ברקע.
והרקע הוא פשוט צפוי, בחירות בצרפת. ומועמד ערבי 'מתון' זוכה בנשיאות בתמיכת מפלגות אחרות שהפער בינם לבין עצמם גדול. ומארי לה-פן 'מפחידה' אותם.
 הגיבור מספר כמעט הייתי נסחף לומר 'לפי תומו' אל האירועים הפרטיים שלו ועל מה שהוא מתוודע אליו שקורה ברקע. האיסלמיזציה של פריז. ראשית פאריז ואח"כ העולם.
 יש בספר הכל,[אפילו ישראל-הנשיא הערבי לא רוצה לפגוע ביהודים,הדימים, הוא מעדיף שיהגרו לישראל - מה יהיה גורלה של ישראל הנאבק בחמאס ובמתאבדים באוטובוסים כאשר כל הים התיכון יהיה חלק מאירופה המוסלמית -לא בתסריט] מאכלים ויינות שצרפת השתבחה בהם [אוכל זה חלק חשוב ממרכיבי התרבות ] המון זיונים מפורטים,ובעיקר -וזו המכשלה לקורא הלא-בקיא  המון ספרות והיסטוריה של המחשבה בצרפת.וכל שם שמוזכר הוא עולם מלא של 'תרבות' ובלעדיו אי אפשר. כי הרי הכל נדבך על נדבך.עד למפולת עד לסערה שבאה והופכת את הכל. נפילת רומא הגדולה במעצמות העבר ברקע.
גיבור הספר עוסק בהויסמנס. צריך להכיר  היטב את  הויסמנס ותקופתו, הוא מתכתב איתו. מי שלא מכיר את  הויסמנס מאבד חלק מחשיבות הספר.
במוסגר - אני הגעתי להויסמנס בעקבות דוריאן גריי -הספר שקרא וכרך עותקים במגוון צבעים הוא  A REBOURS שהוצג כראיה משפטית במשפטו של אוסקר ויילד. בהיות דוריאן גריי אחד הספרים החחביבים עלי ביותר [ב50]   [הלכתי להויסמנס - בכלל זו נטיה מרגיזה שלי שראשיתה עוד בג'ק לונדון - ללכת לספרים המוזכרים, לקרא אותם, לחפש ולהבין מדוע הם מוזכרים..בהויסמנס הגעתי לLA BAS =למטה. וזהו ספר מראה לכניעה. בעוד שגיבור הכניעה חוקר ומרצה על הויסמנס. גיבורו של הויסמנס חוקר את GILLES DE RAIS  האיש היה גיבור צרפת נלחם לצד ז'ן ד'ארק והיה 'עובד שטן' פדופיל רוצח סדרתי המוני של ילדים. סאדיסט ומחריד.[אגב הספר גרר אותי למחוזות ספרותים של התקופה ההיא,וקראתי כחצי תריסר ספרים על האביר השחור.על פולחני השטן,לטקסטים איזוטרים ומה לא - אבל נחזור לכניעה.
 מה שצפוי קורה - צרפת מתאסלמת.כדאי לצרפתים. ריבוי נשים, וקטינות הינו  אפשרות ריאלית שגיבורי הספר בוחרים בה.משכורות ענק במימון ממלכות הנפט.מדובר הרי בעלית ה'אינטלקטואלית' כי הרוב נעשב בים כותל האוניברסיטאות
חזון הנשיא המוסלמי -והוא פועל לשם כך -להפוך את כל אירופה למוסלמית, לצרף אליה את מדינות הים התיכון המוסלמיות ובכך לרכוש רוב מצביעים לנשיא אירופה מוסלמי. בדרך לשליטה עולמית.
התסריט ידוע מראש. מנעמי החיים של האזרח, הזכר המצוי,מסייעים. מאחר ואירופה כבר ברובה חילונית מה זה בשביל האירופים לאמץ דת כל כך נוחה למאמיניה כאיסלם?
אירופה הנוצרית גוועת.
 אפשר לקרא את הספר בכמה רמות. חשוב מאוד להכיר ולדעת את הרקע לסופרים וההוגים והתנועות בצרפת.בלעדי כך שכרו של הקורא יוצא מופסד בחלקו.
ספר חשוב. המחבר מצלצל בפעמון קטן להזעיק מפני סכנה קרבה [עוד 10 שניפ] אבל אפילו הוא לא שם לב שהסכמה אינה קרבה. היא כבר נוכחת במלוא עוצמתה.והצלצול בפעמון נופל על אןזניים ערלות.
היתה לי חויה קטנה פרטית בהיות הספר מדבר באיזור שבו גרתי, ברחובות שטיילתי בהם והכרתי.
איכשהו המקום המוכר נסך אמינות יתר לספר 'חזון העתיד' הזה.

ממליץ על קריאה. 

תודה על הביקורת
09/06/2015 | 19:24
2
63
שווה ומחכימה.

יש אגב משהו של הויסמנס בעברית, אבל באמת רק אחד ובודד. אין כמו גילוי השפעות על סופרים וספרים אהובים. ככה מגלים דברים.

אני למשל שמעתי על 'הקומדיה' של דאנטה לראשונה (או לפחות הסתקרנתי לבדוק) בזכות הביוגרפיה של קארפנטר על טולקין, שקראתי בגיל 18.
כיום אני די בטוח שדאנטה לא השפיע כלל על טולקין (אם כבר, ההשפעה יכולה להיות מספנסר הבריטי, שהושפע בעצמו מאריוסטו), אבל עצם האיזכור עשה את שלו כדי לסקרן.
תודה על התגובה - אלמלא היא הייתי יכול להצטרף ולשבת בחושך
09/06/2015 | 23:54
1
55
עם מחשבות [28.5] וטרונייתו על חוסר התגובה לטרחתו ולהעלאת דברו בכתב.כאן ועכשיו.
אבל אני לא אוהב לשבת בחושך. אני מדליק אור. הנה בתגובה הזו למשל.
10/06/2015 | 08:21
10
אז בכל זאת שווה לקרוא דיסטופיות לפעמים.
10/06/2015 | 00:38
4
74
נשמע בהחלט כמו ספר שארצה לקרוא. אדאג לא לקרוא אותו בעברית.
קשה להגדיר את הספר דיסטופיה הוא יותר נוטה לצד האוטופי
10/06/2015 | 11:56
3
50
איזה חיים משוגעים עושים הפרופסורים המזדקנים וריבוי נשותיהם הצעירות.ובכלל המוסלמים כל כך מתוקים ועדיני-נפש.וממנים בחפץ לב
שזה העיקר.
ולצד זה הוא בכלל לא עתידני - הוא מספר על המתרחש בכמה וכמה ערים אירופיות כבר עכשיו.

טוב, אם לפשוט על פי סדרות רפואיות שאני רואה
11/06/2015 | 19:04
2
48
חצי מזמנם בבית החולים רופאים מבלים בזיונים בחדרי מנוחה וציוד. זו אולי אוטופיה לרופאים, אך דיסטופיה לחולים.
עכשיו הבינותי לאן נעלם הצוות שהיה אמור לטפל בי
12/06/2015 | 15:12
1
28
סדרות - אני לא רואה,בכלל חסר סבלנות לתמונות קופצות.
מזכיר לי כתבה על רופא ישראלי אחד, שהיום חי בחו"ל, שסיפר על
12/06/2015 | 15:32
39
תקופתו בארץ ב-73', כשטיפלו בפצועי מלחמת יום כיפור. עבדו מסביב לשעון במשך כמה שבועות, במרתון אדיר.
בין לבין, כך סיפר, היה הרבה סקס. נחוץ כדי להשתחרר ולהוריד מהעומס המנטאלי.

אפילו מועיל מבחינה רפואית, כמו שנאמר ב-scrubs הטובה (בעונתה ה-1, המשובחת ביותר).
תודה! נשמע מעניין
10/06/2015 | 14:39
3
50
הייתי ממש קרוב לקנות אותו במבצע 20% בצומת, אך העדפתי לברר עליו קודם
כי גם ככה יש לי עוד לא מעט ספרים ממתינים.

היית ממליץ עליו כספר היכרות עם וולבק?
כל ספר של וולבק הוא ספר משובח.
10/06/2015 | 14:41
47
הנה. פלטפורמה יכול להיות התחלה מבטיחה ומטלטלת מאוד.
אני לא נמנה על 'הממליצים' למי שאיני מכיר- אבל
10/06/2015 | 15:26
51
הספר הזה גדוש שמות של ספרים סופרים והוגים. ואם אין לך את הרקע המתאים....
אז יש לפניך ספר על אוכל טוב, זיונים מפורטים,קצת נופים, מלנכוליה של המחבר ואיך לפתע הופכת צרפת מרפובליקה חילונית לארד-אל-איסלם. וזה רק ברקע. ובעצם רק טוב צומח לצרפתים הדשנים  מנחת באוניברסיטה משלטון האיסלם. בין השאר -ריבוי נשים.וכסף בלי חשבון.
תודה לשניכם!
11/06/2015 | 00:20
13
תודה על ההמלצה המרתקת!
11/06/2015 | 11:08
12
59
לשמחתי הספר ממתין לי על המדף.
ממתין????????????
11/06/2015 | 14:13
2
21
בהחלט מבינה את פליאתך
11/06/2015 | 14:46
1
15
פליאתי? פליאתי??????????????
11/06/2015 | 17:53
40
רגע, אני קורא לבת שלי שתביא בקבוק מים, רופא, משהו. אולי עדיף כבר 101, אוי, חלושעס.
כדאי.זה ספר איטי ,שקט,הגיבור הדובר הוא מלנכולי רווק בגיל
11/06/2015 | 15:43
8
50
העמידה.
 הזווע ה מחלחלת במה שלא נאמר ולא נכתב.
 למשל דעת נשות צרפת.
למשל דעת ההמון.=קומבינצית המפלגות המעלות את הערבי לנשיאות מזכירה בחירות ברמניה בעבר הלא-כל-כך- רחוק שמתאמצים שם להשכיח. זו צרפת שיצאה לרחוב ב68 בהנהגת דני בנדיקט האדום.
ברקע - לא כתוב בספר- ניזכרתי בהערתו הצינית של סומרסט מוהם הפרנקופיל הבריטי. "אם נאמין לדברים יסתבר שיותר צרפתים לחמו בשורות הרזיזטנס מאשר היו כלולים במרשם התושבים."
הספר מעביר זרזיף זיעה קרה לאורך עמוד השדרה.

ממליץ על נסיעה לאירופה -לונדון ,פריז, ברוסל קופנהאגן וכד  כדאי לראות שהעתיד כבר כאן.
תודה, רפאל! אקרא אותו בזמן הקרוב
11/06/2015 | 15:59
6
37
רציתי לנסוע הקיץ לאירופה, אך בדיוק מהסיבה שאתה מתאר, החלטתי לוותר
אל תוותרי - סעי היום, כי מחר אולי יהיה מאוחר
11/06/2015 | 16:33
5
37
הפחד הגדול המשני הוא הרס שכיות החמדה בשלטון מוסלמי.
 ראינו לאחרונה מה קרה  באפגניסטן,עירק וסוריה. ומה איננו יודעים על הנעשה בשאר מקומות. מה קרה לעתיקות ולאמנות בת אלפיח שנים
המוסלמים הם הברברים של היום. זכרי מה עשו הספרדים הקתולים לתרבות ולאמנות האינדיאנית של מרכז אמריקה ודרומה.
הכל בשם האחד והיחיד.שרק אנחנו -האוחזים בחרב כרגע- יודעים מה דרכו.

אתה צודק
11/06/2015 | 17:01
4
38
ועם זאת, המחשבה על המראות שאראה מרפה את ידי..
אני כותב מהטיפול הנמרץ: תגידי לי, מה יש'ך את? סליחה על
11/06/2015 | 17:58
1
57
הבוטות, מיד לקרוא, לטוס לפריז עכשיו (חומר שערכתי על פריז בדרך אליך בשפע עם שלוח מייל במסר) ודי עם החולשה השמאלנית הזו...
לא להיפך?
11/06/2015 | 23:00
36
חשבתי שהשמאלנים חושבים  שכל העולם אחים והאירופאים אוהבי הפלשתינים בעצם אוהבים אותנו והימניים הם אלו שמשוכנים שכל העולם נגדנו והאנטישמיות פורחת באירופה.
הגיע החומר הממסטל?
12/06/2015 | 08:32
1
14
לא קיבלתי את החומר על פריס
12/06/2015 | 08:39
27
את המסר השני שלך ראיתי רק עכשיו.
תודה על רשימת הספרים המומלצים.
אנא שלח לי שוב. כאשר אקבל, אעדכן אותך.
שבת שלום ומבורך.
לא זוכר איפה קראתי את המשפט המופלא
11/06/2015 | 22:46
54
שכל אדם באירופה שהיו אומרים לו בתחילת המאה העשרים שבתוך כמה עשורים יושמדו מיליוני יהודים על אדמת אירופה בשל יהדותם, היה אומר שהוא לא מאמין שאפילו הצרפתים מסוגלים לשפל כזה.
פינת הציטוט - יוזף רות על שוחד
09/06/2015 | 13:46
3
50
".... אם כך, האם אפשרם לשחדם? כביכול מתן שוחד הוא עניין קל ופעוט! וכי אפשר להיות בטוחים שהשוחד לא יביא משפט גדול, וסופו של המשפט יהיה בבית האסורים? ידוע רק שכל הפקידים מתקשים לעמוד בפני שוחד. כן, כל בני האדם באשר הם מתקשים לעמוד בפני שוחד. קושי לעמוד בפני שוחד הוא מידה של הטבע האנושי. אבל לעולם אין לדעת אם יודה מישהו בקושי הזה ומתי יעשה כן. אין לדעת אם פקיד שכבר שוחד עשר פעמים לא יגיש תלונה במשטרה בפעם האחת-עשרה שיוצע לו שוחד, פשוט כדי להוכיח שלא לקח לכיסו פרוטה בעשר ההזדמנויות שבהן ניסו  לשחדו, וכדי שיוכל לקחת שוחד עוד מאה פעמים בעתיד".

יהודים נודדים / יוזף רות (הוצאת סימטאות) , עמ' 134-135.

הספרון הזה  אינו ספר פרוזה מובהק. הוא מורכב מתיעודים קצרים של קהילות יהודיות במזרח אירופה ובמערבה בתקופה שלפני מלחה"ע ה-2.

גם ההקדמה והפרקים הראשונים נותנים פרספקטיבה נהדרת למתחולל היום בארץ.
השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דבר צדיקים
10/06/2015 | 00:12
22
ובמקום אחר -השוחד יעוור עיני פקחים וגו.
 הכי טוב הכי מצומצם הכי מדויק - במקורות
איזה ספר נפלא, תודה על התזכורת
10/06/2015 | 11:57
6
היי יקירה
14/06/2015 | 22:00
4
איזה יופי לראות אותך, ועוד עם פינת ציטוט

ציטוט מאוד רלוונטי לימינו, לצערי (ואולי רלוונטי תמיד, בגלל אופי המין האנושי?)
בואו נמליץ אחד לשני על בלוגים
09/06/2015 | 10:12
26
177
אני מרגישה שעולמי ברשת מאוד מוגבל. אולי זה קשור לשכל, שאחרי חגיגות הארבעים נח על כורסה ולא מוכן לצאת מהבית, אבל אולי הוא רק מחכה לכיוונים חדשים. לי יש כמה בלוגים בהם אני מבקרת במחזורים קבועים (כקוראת) וחשבתי להכיר כמה חדשים מכם, כי חיפוש של בלוג חדש הוא עניין מייגע מאוד ומדכא מאוד.
אז אשמח אם תשתפו בבלוגים מעניינים, בכל התחומים.
אני עצמי ממליצה על:
הכלכלה האמיתית:
ניימן:
המולטי יקום של אלי אשד
וההומור חזק מהפחד:
ניימן ואשד מצויינים. גם עוד דברים מאתר NOTES לשעבר
09/06/2015 | 11:44
3
85
שבזמנו היה במה 'אליטיסטית' שקבעה סטנדרטים חדשים (גם בעיצוב ווב).
אצלי יש גם את -

* דני אורבך - מאמר דו שבועי בד"כ מתחום ההיסטוריה.  http://dannyorbach.com/author/dannyorbach/

* ארז עמירן - מעצב אופנה עם ראש טוב -  http://blogs.haaretz.co.il/erezamiran/

* בועז [ה]כהן - איש אשכולות. - https://boazcohen.wordpress.com/
נהדר! תודה על ההתייחסות
09/06/2015 | 17:03
21
אלי אשד לצערי לא זכה/זוכה בהערכתי
13/06/2015 | 19:28
1
25
כחוקר. הוא ברוח האמריקנה הנטפלת לזוטות חקר "פכים" של הטריוויאלה הישראלית, הוציא ספר על כדורגל, לא ברור לי אם הספר הזה זכה לחיים ארוכים.
אולי הוא יכונה חוקר תרבות, חוקר תרבות היומיום, חוקר תרבות ה"קְנה הִשְתַמֵּש וזרוק".
חשובה יותר תשומת הלב שלו לתרבות ה'נמוכה', זו שלא קיבלה הערכה
13/06/2015 | 19:40
15
ממבקרים, אבל כן תפסה את הקהל - 'ספרות זולה' של כתבי עת (טרזנים, סטאלגים, מערבונים) ועוד יצירות דומות.

זה חלק מהתרבות - שאגב בארץ נחשב לנחות, אבל לא בחו"ל.

לדעתי אגב כהיסטוריון חובב, הרבה מההיסטוריה האמיתית לא מתועד באופן רשמי (כמו שרמזתי למטה - http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for....
יש כ"כ הרבה דברים שמובנים-מאליהם למי שחי בזמנים האלה, שמעטים טורחים לתעד או לחקור. חלקם דברים מאוד עקרוניים, שיכולים להסביר טוב יותר תהליכים.

היסטוריה אמיתית חייבת להתחשב במדיה ש'שוטפת' את מי שחי בתקופה ספציפית. התרבות ההיא היתה חלק מאותו שטף.
אל תיקחו ממני דוגמא
09/06/2015 | 19:02
75
אני מרגיש שהתעייפתי מהמחשב וכל הטוב שבו.
 אין לי סבלנות לכל השפע גוזל הזמן.
וגם קצת נמאס לי  מדברי הבאי.שהם הרוב.
בקושי אני קורא ומשתתף בפורום הזה. סנטימנט? מדי פעם זורק מילה בעוד פורום. וזהו
מכל המקומות שביקרתי אני עדיין  קורא רק את אלי אשד ששולח לי מיילים ואהוד בן עזר.
וגם אותם  לפעמים רק בחצי עיין.

יש זמן לקרא? עדיף ספר בר מישוש.

אני קורא רק בלוג אחד ויחיד
10/06/2015 | 07:31
9
100
אני עצמי כותב בלוג שאין בו קריאה רבה.
אם אין בכך פגיעה בפרטיותך
10/06/2015 | 11:16
6
60
אשמח, ואני מניח שאחרים כאן כמוני, אם תפרסם הפניה.
אין פגיעה בפרטיותי אלא ביהירותי הריקה
10/06/2015 | 11:25
5
67
מעדיף שאנשים יגיעו אליו מעצמם ולא בגלל שאני מפרסם אותו. [פעם פרסמתי כמובן, אבל זהו. ]
גדול עלי למצוא משהו כזה ברשת העמוסה
10/06/2015 | 11:26
4
56
אבל מכבד את רצונך כמובן
עכשיו ברור לך כמה אני יהיר,
10/06/2015 | 11:41
20
נו, באמת.
15/06/2015 | 22:31
2
18
גוגל. פחות מחצי דקה
וואלה, לא העליתי על דעתי שמדובר בשם אמיתי שנשאר גם לבלוג
15/06/2015 | 22:50
1
8
18/06/2015 | 00:38
2
במרבית הבלוגים אין קריאה רבה
10/06/2015 | 17:47
1
51
אלא אם הם עוסקים בריאליטי, בפורנו, במתכונים באופונה וכד'.
יש כמה טובים. לדעתי הבעיה היא בהפניה -אין אתרים שממליצים
10/06/2015 | 23:04
40
וזה דבר מוזר. יש לי למשל מנוי על ניוזלטר בשם Instapaper, שמביא אוסף כתבות מרחבי הרשת מעיתונים ידועים. דברים מעניינים.

אפילו 'בא במייל' המקומי, אחד האתרים העצמאיים היותר מצליחים (ומאריכי-ימים), עושה אותו דבר - אוסף ידיעות מעניינות מהרשת (קוריוזים בעיקר; מה שפעם היה תחת הכותרת 'מהנעשה בעולמינו', באחד העיתונים).

אתר מקומי שיפנה לפוסטים המעניינים העבריים ברשת, יכול לחזק את כולם. פלא שעדיין אין.
קרוא וכתוב, ד"ר נעמה כרמי
10/06/2015 | 11:55
10
80
לפעמים גם כותבת על ספרים.

המדור לאיבוד קרובים, דפנה לוי (אבל מעודכן לעיתים רחוקות מדי, חבל)
אגב 'מאבק המכנסונים' - חייב לצרף 2 דעות אחרות
10/06/2015 | 16:40
7
60
לאיזון התמונה -
וכן -

לא מדובר במאבק על שוויון אלא על קיצוניות, ואני רואה את זה כבר שנים.
יתכן. כרגע אין לי צורך ב"איזון".
11/06/2015 | 09:52
6
12
מעריך שלי (ולאחרים) יש. 2 צדדים לכל דבר.
11/06/2015 | 14:58
5
14
לא כשברור מי קובעים את החוקים, כפי שקבעה ד"ר כרמי
11/06/2015 | 15:21
4
36
ומהם יחסי הכוחות.
וטוב שאין באפשרותי לקרוא את הארץ ללא מנוי. הכיעור השובניסטי והצבוע של הכותבת הראשונה הספיק לי (וחבל גם שהצצתי ונפגעתי שם).
אם היא קבעה...
12/06/2015 | 02:33
9
קרולינה לנדסמן אינה "כיעור שובניסטי"
13/06/2015 | 19:32
2
26
אם לא קראת את כל הקטע את מנועה, מוסרית לדעתי לפחות, לשפוט את הכותבת בכזה ביטחון.
ישנה ברטוריקה פתיחה שנקראת "פתיחת איש הקש", ודומני שתגובתך מצביעה על כך שהרטוריקה הזו "עבדה עלייך".
אגב, אני משלם בשמחה כסף לעיתון 'הארץ', אני מקבלו מדי יום, בסופ"ש אני מתלהב גם ממעריב. 
לא קראתי גם את התקציר. רק את כתבת ויינט הנפלאה.
14/06/2015 | 10:36
1
18
שראויה לעוד כמה תארים.
זו לא כתבת ווינט, זו אחת שבטח שלחה מכתב
14/06/2015 | 11:06
15
והוא פורסם.
תודה. אהבתי את המדור לאיבוד קרובים
11/06/2015 | 10:22
1
14
והיום בדיוק עדכנה עם שני מאמרים חדשים. נהדר. ונדיר.
14/06/2015 | 11:07
7
אני קוראת עכשיו REVIVAL החדש של סטיבן קינג...
08/06/2015 | 23:03
8
61
ומתמוגגת! אני פשוט לא מאמינה, שלא תרגמו עדיין את הספר הזה לעברית.
אמנם אני בינתיים רק בשליש הראשון. שום דבר על-טבעי/מסתורי/מזעזע עוד לא קרה (טוב, תאונות קטלניות ומחלות אנושות פה ושם, לא נחשב )...וזה לא משעמם לרגע, להיפך! סטיבן קינג במיטבו כשהוא חוזר לקאסטל-רוק. הסיפור של הגיבור הראשי מותח ומרגש, ומצידי יכול גם להימשך ככה למרות שאני יודעת שהוא לא, לא לאורך זמן. קינג על ההתחלה מבטיח שמשהו נורא כבר יקרה. אגב, אין לי מושג איזה סוג של "משהו" זה יהיה, מהו הדבר הנורא שיזעזע את הקיום הרגיל ואת השפיות של המתרחש. אני בכוונה לא קוראת את הכריכה האחורית ושום דבר על ספר, לפני שאני מתחילה לקרוא, זה תמיד הורס לי. 

עבר זמן רב מאז שלקחתי לידי את קינג. פעם (פעם-פעם, מזמן) הייתי קוראת כל דבר, אבל כל דבר שיצא לו, ולא מחכה לתרגום, מזמינה ישר מאמזון. ואז זה עבר לי. או שהיה לי יותר מדי, או שבאמת היו כמה ספרים ברצף שהיו יחסית חלשים. הספר האחרון שלו שקראתי היה "מתוך הביואיק", ואז היה לי ברור, שיותר לא אגע בקינג.
אבל עכשיו התפתיתי, ובינתיים אני מאושרת!
אז נכון, זה עוד יכול להתקלקל, אפילו מאוד. אני בדרך כלל נמנעת מלדבר על ספרים שלא הגעתי לסוף שלהם. אבל בינתיים אני מבסוטה, זה בדיוק ספר מהסוג שאני אוהבת. סיפור אנושי, גיבור מרכזי אחד סימפטי, עלילה שמתחילה מהילדות בכפר. מה עוד אפשר לבקש?
אעדכן אחרי שאסיים.
בדיוק ראיתי באמזון שהוא פרסם ספר חדש
09/06/2015 | 07:23
1
47
Finders keeper, וכבר מהעטיפה אפשר להבין שהוא יהיה מעורר חלחלה.
אני מתרחקת מהספרים שלו כמו מאש, תעדכני אם הספר ישאר ברמה שפויה, אולי אקרא.
מבטיחה לעדכן!
09/06/2015 | 15:11
22
עד עכשיו היה איזה תיאור מעט פלסטי מדי של תאונה כלשהי, אבל לא מעבר לדברים שיש הרבה פעמים גם בספרות ה"רגילה". אבל אצל קינג זה הרבה פעמים ככה, רק בפרק האחרון נפתח הגיהנום
אין כמו קינג לפתוח את הקיץ...
09/06/2015 | 11:56
30
ספרים כאלה הם כמו חופשה ארוזה בין העטיפות. כיף גדול.  
קינג יוצא בעברית באיחור קבוע של שנה וחצי עד שנתיים
12/06/2015 | 18:24
3
18
וחוץ מזה הבעיה שלי איתו זה שכבר קראתי שניים וחצי ספרים שלו (אולי 2500 עמודים בסך הכל), ולמרות שבכל פעם סיימתי עם אכזבה בפה אני תמיד מתלהב מהחדשים שהוא מוציא, כמו זה שעשה עליי רושם נורא נורא מפתה. בעיה. 
הסוד הוא לא הסוף, אלא הדרך
12/06/2015 | 18:37
2
14
לא משנה איך נגמר - משנה הדרך באמצע
כן, לרוב זה נכון, אבל דווקא עם קינג זה לא תמיד תופס
12/06/2015 | 18:57
1
28
כי בכל הספרים שלו (העמדה, 22/11/63, חצי מ-זה) שקראתי עד עכשיו הוא ממש מכין את הקרוא אל הסיום, ומדבר על הסיום ורומז אל הסיום ומבטיח גדולות ונצורות, ובשני הסופים שנתקלתי עד עכשיו הסוף היה בומבסטי לכאורה ומקיים אבל בפועל, מבחינת ביצוע וגם מבחינת הרעיון, היה פלסטיקי ומאכזב ולוקה בחסר ולפעמים גם טיפשי ולא מתוחכם. 
אני יכול להמליץ על אלה שקראתי - 'אינסומניה'
12/06/2015 | 19:40
16
שאגב מקושר בצורה כלשהי ל'מגדל האפל' (שם דמות זהה; אולי גם מיתולוגיה דומה); 'דברים שצריך' (הסוף לא עקרוני; האוירה היא העיקר) וכן 'שק עצמות' - שעדיין לא השלמתי, אבל מבחינתי הפתיחה שלו היא מהטובות.

לא כל ספריו באותה רמה. חלקם לא משתווים כלל לאחרים; אבל יש טובים. נסה גם את 'הניצוץ' (הומשך לאחרונה עם 'ד"ר סליפ'), 'מיזרי' וכן '2 דקות לחצות'.
הספר יצא לפני חודש בסך הכל.
13/06/2015 | 12:05
14
האחרונים שתורגמו הם ד"ר סליפ (יצא ביוני 2014) ויריד השעשועים (joyland) שיצא גם ב 2014.
גם אני פעם הייתי קורא כל ספר של קינג ברגע שיצא, לא הייתי מפספס אפילו אחד, אבל כבר הרבה זמן שלא קראתי קינג, ניסיתי את 23.11.63, אבל עדיין לא הצלחתי לסיים אותו (באנגלית), אני באמצע.

חיפוש ספר מעמד האישה בתרבות
08/06/2015 | 21:08
40
91
אני מחפש את הספר  סימון דה-בובואר על נושא זה. ואני לא מצליח למצוא חניות שמוכרות את הספר.
חפשתי בגלריה לספרות ובעוד חניות ולא מצאתי, אז אני יודה לכם אם תפנו אותי לחנות שמוכרת את
שני הכרכים,תודה מראש בברכה נתנאל.
אתה בטוח בשם הספר?
09/06/2015 | 02:18
3
49
לא מצאתי ספר זה בחיפוש בקטלוג של אחת הספריות הגדולות בארץ. 
הוא גם לא מופיע ברשימת יצירותיה בויקיפדיה בעברית ובאנגלית.
כן
09/06/2015 | 02:27
35
יש גם את החלק השני באותו אתר,המליצו לי עליו וגם אני בהתחלה לא מצאתי אבל בסוף נתנו לי
את הקישור הזה, אז אני כבר הסתדרתי, אבל תודה שניסית לחפש אבל אני כבר מצאתי.
השם של הספר הוא שני המנים
09/06/2015 | 02:28
36
אני התכוונתי לספר של אותה סופרת על נושא זה, כנראה בגלל זה לא היה ברור מה שכתבתי.
שמות הספרים הם אכן:המין השני הוצאת בבל
09/06/2015 | 11:16
42
יכול להיות שתמצא בדוכני ידיעות אחרונות המפיצה ונדמה לי גם בעלים של הוצאת ספרי בבל
עוד שאלה בקשר לשירת הניבלונגים
09/06/2015 | 06:01
14
47
קראתי קצת על היצרה וזה עניין אותי, רציתי לדעת אם יש את האופס מתורגם לעברית?
יש תרגום של אריה סתיו
09/06/2015 | 10:26
2
40
אני לא התלהבתי, אבל זו לאו דווקא אשמת התרגום
לדעתי זו 50% אשמת המתרגם...
09/06/2015 | 11:33
10
אני יודע זה התרגום הראשון שנתקלתי בו וגם כך ביצירה עצמה.
09/06/2015 | 11:43
11
הניבלונגים:הוצאת עם עובד תרגם מגרמנית שלמה טנאי שתרגם
09/06/2015 | 11:22
3
38
בדרך כלל מהשפה הגרמנית:ויש גם  'עולם האופרה' מאת מילטון קרוס ובו סיפורי האופרות וביניהם 'טבעת הניבלוגנים' וסיפורים אחרים בטקסטים נרחבים. ם
הניבלונגים וסיפורים אחרים תרגם מגרמנית ועיבד שלמה טנאי בספר: הקדמה: שירת הניבלונגים, מעשה הרצח, הנקמה, היינריך האומלל, קורות חייה של האשה מלוזינה היפה 222 עמודים. שיר הניבלונגים הכולל במקורו 2400 בתי שיר, מוגש כאן בנוסח סיפורי, שהתקין המשורר שלמה טנאי על פי מקורות שונים בגרמנית, ויאפשר לקורא העברי הכרות עם היצירה הנודעת בהשפעתה על הלאומנות הגרמנית בכל גילוייה.
תודה לך ולכולם
09/06/2015 | 11:47
2
21
יש עוד  ספר מעניין והוא עליליות אברי השולחן העגול ועוד אחד על צרפת ועל רוסיה" הנסיך איגור" שאותו קראתי חלק
קטן שתרגמו והעלו טקסט באתר של אבן יהודה, אבל אני לא יודע אם שם זה הטקסט המלא, מעניין אותי דווקא הסגנון
הזה, והייתי רוצה לקרוא אותו, להבין מזה אפוסים ומזה שירה כזאת, לכן אני שואל אותכם ויותר נכון אשאל עכשיו ,מה דעתכם
על השירה הזאת?, על כל הספרים האלו שאני מניתי פה?, אותי הם עניינו כבר מבט  ראשון באיזה ערך או בכתבה, אשמח לשמוע
מה דעתכם על היצירות האלו. תודה מראש.
זו הפנטסיה של פעם - אפוסים שנוצרו שוב ושוב. תמיד יש כאלה
09/06/2015 | 11:54
1
25
כי הדמיון האנושי מייצר אותם כל הזמן. לכן סרטים אפיים כ"כ מצליחים.

סידרת 'מיתולוגיות' של הוצאת מפה תהיה מקום טוב להתחיל בו. במקור הארתוריאדה כוללת הרבה חומרים, במגוון שפות. בעברית יש מעט מדי - אבל נסה גם את 'טריסטאן ואיזולט' של בדייה - http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=52012
תודה.
09/06/2015 | 12:00
11
אני כבר אבדוק,.
יש 2. הראשון של שלמה טנאי מוצלח. כדאי לנסות
09/06/2015 | 11:31
6
31
תודה.
09/06/2015 | 11:42
3
הבעיה עם התרגום של טנאי
16/06/2015 | 00:15
4
9
היא שהוא מערבב מספר גרסאות. סתיו יותר נאמן למקור הימביניימי הגרמני. 
הבעיה שלא ידוע אם סתיו יודע גרמנית. אולי הוא מתרגם משפות
22/06/2015 | 01:15
3
4
אחרות. לא ניתן לומר אם הוא נאמן למשהו מלבד לעצמו.

טנאי מסביר לפחות מהם מקורותיו, וידוע שהוא יודע גרמנית.
במקרה אני יודעת
22/06/2015 | 08:45
2
8
שגרמנית הוא יודע. הבעיה היא שהוא תרגם מתרגום לגרמנית מודרנית (שנחשב תרגום מצויין מהמאה ה-19) ולא מהמקור הימיביניימי. אבל גם טנאי לדעתי לא תרגם מהמקור (אותו אני באופן אישי מכירה היטב). לגבי תרגומים אחרים של סתיו: הוא לא תמיד מתרגם מהמקור בוודאות. אבל הוא לפחות משתדל לתרגם ממקורות אמינים. 
וגם אם כן, סתיו עשה זאת ללא עריכה מקצועית
22/06/2015 | 11:11
1
4
לגבי זה אני לא יודעת
24/06/2015 | 09:00
4
אני יודעת שבזמנו כשלימדתי את האפוס באוניברסיטה העדפתי את סתיו על טנאי בגלל הנאמנות לטקסט הימביניימי. ואני כאמור קראתי את הטקסט במקור...
בקשר לתרגום של שאול טשרניחובסקי - קָלֶוָולָה
10/06/2015 | 20:22
20
37
קראתי ,על הספר הזה והוא מאוד משך אותי,את הנסיך איגור קראתי באבן יהודה והיה נפלא.
רצית,לדעת איפה אני יכול לרכוש את הספר,וגם את שאר היצירות המתורגמות של שואל בנושא זה.
 תודה מראש.
כרך התרגומים.[צמכרך בודד במהדורת היובל ועד כחלק ממהדורה
10/06/2015 | 21:53
2
25
חדשה של שנות ה90.לא תמצא חדש [אם אזל, איני יודע]
 נסה משומש אצל רובינזון בתלאביב.
סליחה תקלה נמכר ככרך בודד....]
10/06/2015 | 21:59
18
ולא איך שאקספלורר ותפוז הגישו.
תודה.
10/06/2015 | 22:00
3
יש תרגום פרוזה ב'מרגנית'. לא פחות טוב, וסביר שיותר קריא.
10/06/2015 | 22:04
15
26
יש גם מהדורה בפורמט רחב, עם איורי רישום-פחם - אווירתיים מאוד. מתאימים לאופי הסגפני הפיני.
מכיר את מהדורת-הנוער של שרה טוביה בהוצאת מחברות לספרות [1964
10/06/2015 | 23:42
1
22
לא מוכרת לי מהדורה מאוירת בפורמט רחב - תוכל לתת לי פרטים מדוייקים,תודה.
אצלי משנת 1997. פורמט רחב. האיורים - חיתוכי עץ מקוריים
11/06/2015 | 00:02
14
זכור לי שהקודמת היתה קטנה יותר, במסגרת 'מרגנית' (עם האיורים, אאל"ט).

אולי המקורית של 'מחברות' היתה גם גדולה? ראיתי פעם במשומש במצב רעוע.

אבל המקצב המיוחד הוא חלק בלתי נפרד מהיצירה, מהאווירה שלה.
10/06/2015 | 23:46
12
26
ממש לא ברור לי איך אפשר להפוך את זה לפרוזה בלי להרוס את כל המהות שלה.
אי אפשר רק מספרים את התוכן בקצרה
10/06/2015 | 23:51
9
23
ככה רצחו הרבה יצירות בהרקה לעברית.[חלק הוזכרו פה לאחרונה]
הפטנט כמובן לועזי ויש  סיפורי שקספיר של למ[ב] וחלק גדול מהטקסטים של ימים משכבר 'מתורגמים' לשפת ימינו או מעובד לפרוזה מודרנית.
 אבל וזה האבל הגדול -הטקסטים נמצאים וזמינים גם בצורתם המקורית.
אחת הדוגמאות הטובות - סידרת 'פנגווין קלאסיקס'. הספר שעשה
11/06/2015 | 00:16
8
22
אותה, היה הראשון - 'האודיסאה' של הומירוס. המתרגם ד"ר ריו כתב:
'I have done my best to make Homer easy reading for those who are unfamiliar with the Greek world'

בזכות הצלחתו של התרגום הזה, הסידרה התרחבה וכללה עד היום מאות כותרים, חלקם של ספרים שמעולם לא תורגמו לאנגלית; חלקם נידחים למדי (כמו ספרו של עבד אמריקאי לשעבר בשם וושינגטון, מהמאה ה-19), ועשתה לה שם והביאה תרבות למיליוני קוראים.

והכל בזכות תרגום אחד מוצלח בפרוזה ('הומרוס בנוסח אגתה כריסטי' כמו שכינה אותו מבקר ציני אחד).

בספרות (ובכלל באומנות), אני לא מאמין באליטיזם - אומנות טובה היא אומנות נהירה. ועל כן חובה להנהיר את הקלאסיקות.
יחי ההבדל הקטן בין לתרגם משהו
11/06/2015 | 08:58
7
22
בשפה עכשווית ומודרנית לבין לא להקפיד על הצורה או מבנה היצירה.
ההקפדה היא פונקציה של קריאות. אם היא עומדת בדרכה, היא תוזז
11/06/2015 | 14:57
6
7
מאחר ולכל הטקסטים הישנים כבר אין 'זכויות' אז כל אחד יכול
11/06/2015 | 15:32
9
להטיל בהם מומים כחפצו ולהתעלל עד בלי-ידע.
ואם זו 'אכסניה מכובדת' מי יהין לפצות פה ולצפצף
לדעתי הצנועה ולהלא מחייבת יש לשמור על היצירות ככתבם.[תמיד אפשר עם פרשנות [לדעת המפרש] באותיות פטיט בתחתית העמוד
ואין לשנות תג מהמקור. רצוי אם מדובר בתרגום משפה זרה להגיש דף מול דף מקור ותרגום [=זו צורה איכותית ביותר,מוערכת ונחשבת]
 אין לרדד כלפי מטה - יש להעלות את הקורא ,ע"י  חינוך וחינוך ועוד פעם חינוך מתאים לרכישת השכלה ולעליה אליה. ש

תועבת המודרניזצחה והפופולריזציה והעיבודים כבר הגיעה אפילו לתנ"ך
 יצירה שדורות למדו 'גויים' את השפה על מנת לקרא אותה במקור. [למרות שהיו תרגומים מראשית]
אז שקורא העברית לא יצליח להתמודד
 אוי לרדידות שמסתייעת 'בעיבודים והתאמות' לקורא בן זמננו.
[והערה על הזמן -ראה בשיר שציטטתי מדיקנסון]
אם כבר, מקצב רק תורם לקריאות, לא פוגע בה.
11/06/2015 | 16:55
4
7
תלוי מאיזה גיל מתחילים לקרוא כך. יש גם נטיה לחבר בין מקצב
12/06/2015 | 11:15
3
15
לשירים מהילדות, ולדברים פשטניים. שירה היא כמו שפה - צריך ללמוד אותה. השאלה כמה מוכנים להשקיע.
אני גדלתי על שירי הילדים של ביאלק ומשוררים אחרים
13/06/2015 | 12:05
2
14
שירי הילדות שלי הם של משוררים עברים כמו לאה, וביאליק השמיעו לי אותם ומאוד אהבתי.
ודווקא אני רואה שאני מסתדר ואני אוהב את זה.
השאלה אם תהיה מסוגל לקרוא 100-200 עמודים של שיר כזה, ברצף
13/06/2015 | 14:25
1
15
קל לקרוא שיר של 10-20 או אפילו 40 שורות. אבל כשעוברים לאלפי ועשרות אלפי שורות - זה שונה.

כדאי לנסות, אבל לא קל.
אני לא יודע כי לא ניסיתי
13/06/2015 | 14:44
11
השיר הכי ארוך שקראתי הוא 25 עמודים וממש אהבתי ונהנתי.
יתכן, אבל נוסח טשר' כנראה מגרמנית. הוא ביקר בפינלנד
11/06/2015 | 00:00
1
26
אבל שהה שם חודשים ספורים. לא סביר שלמד את השפה. כך שהגירסה שלו אינה אותנטית יותר.

מעבר לכך כמו שהזכרתי בכל הנוגע לשירה עלילתית - ניתן גם בפרוזה. למי שירצה - יש עוד (יש אגב לפחות עוד ספר אחד שנערך אחרי זה של לונהורט במאה ה-19, שכולל עוד אפוסים לאפיים/פיניים).

איני יודע מאיזה שפה תרגם טשרניחובסקי ואם ידע או לא פינית
11/06/2015 | 01:18
24
אבל גם תרגום בגרמנית מקובל עלי.
כמו למשל דון קישוט של ביאליק מגרמנית
שקספיר של שלונסקי מרוסית\גרמנית
האם זה באמת חשוב להכרת היצירה?
קלוולה ארץ הגיבורים תרגמה ועיבדה שרה טוביה מחברות 1964
11/06/2015 | 20:03
18
המלצה על הספר: "העשור האבוד" מאת סקוט פיצג'רלד
08/06/2015 | 16:48
62
ממליץ על :"העשור האבוד" מאת סקוט פיצג'רלד תרגם אורי בלסם!סיפורים שנכתבו בלקראת סוף חייו של הסופר, דור הג'אז ההולך ומתדרדר מאורח חיים נוצץ אלגנטי ומעודן ועד ליאוש הקודר ולאבדון. על פיצג'רלד ניתן לאמר שהוא יצר בכתיבתו דור היסטור
שאלות קטנות, חיפושים, הודעות משוטטות
07/06/2015 | 21:59
32
17
איך אוכל להשיג את הספר שלושת המוסקיטרים ?
07/06/2015 | 16:07
2
27
אני מחפשת מספר שנים טובות את הספר בתרגום טוב שמתאים לבני נוער / מבוגרים איפה אוכל להשיג אותו ?
הכי פשוט -לפנות להוצאת כנרת המאגדת את כל התשלובת ולהזמין
07/06/2015 | 16:18
28
עותק מודפס דיגיטאלית חדש עבורך.
בד"כ המחיר נע סביב 100 ש"ח לספר כולל משלוח הביתה.
שלושת המוסקטרים זה ב3 כרכים - סביר שיעלה יותר.

אפשרות נוספת חנות יד שנייה. ומצבו ביד-המקרה ומחירו כרצון הסוחר
יש שתי מהדורות:האחת של הוצאת ניומן 1953 ושל הוצאת זמורה/מרגנ
07/06/2015 | 17:58
27
ית בתרגום אביטל ענבר:
שורה ראשונה מאחד התרגומים:(מקץ עשרים שנה)
במידה שהתקרבו אל הבית ראו הבוחרים שלנו את האדמה מקורצפת כאילו הקדימה אותם קבוצה גדולה של פרשים: ליד השער היו עקבות אלו עוד יותר ניכרים:קבוצה זו, תהא אשר תהא, חנתה כאן.."

אוהבים ספרים עבריים מכל הזמנים? נשמח לדבר אתכם על זה
07/06/2015 | 15:34
41
שלום לכל חברי הפורום,
שמי אורן ואני עובד בחברה בשם UniqUI. במסגרת מחקר עבור לקוח שלנו אנחנו מחפשים אנשים שמתעניינים בספרות עברית וספרים עבריים ויהודיים מכל הזמנים, ויהיו מוכנים להתראיין בנושא.
הראיונות נערכים בטלפון ונמשכים כחצי שעה. המחקר הנו עבור גוף ציבורי, לא מסחרי. השתתפות בו תעזור לנו להנגיש לקהל הרחב תוכן עברי איכותי וחינמי.
אם אתם מעוניינים, אנא צרו עמי קשר במייל oren@uniqui.co.il
או בטלפון 052-2556671

תודה ושבוע טוב,
אורן
עזרה בזיהוי ספר
06/06/2015 | 19:37
47
שלום.
דודתי בקשה ממני לסייע לה במציאות שמו של ספר שקראה בעבר והיא רוצה לקרוא בו שוב.
היא איננה זוכרת דבר מלבד תקציר עלילה מאוד מאוד מעורפל, ואשמח אם אחד מכם יוכל לעזור לי.

העלילה מספרת על זוג שחי באושר עד שאמו של בן הזוג מתערבת בחייהם.. הדבר מוביל לפרידתם. לאחר מכן האישה עוברת תאונת דרכים שמשחיטה את פניה, ולאחריה עוברת ניתוחים פלסטיים שמשנים את פניה לחלוטין. מן הסתם, בני הזוג יפגשו שוב.

תודה רבה לכם.

נ.ב
המלצה חמה חמה על הספר "ימים יגידו" של ג'פרי ארצ'ר.
'בימת שיר' לשבוע זה - 7/6-13/6
05/06/2015 | 22:34
1
13
רשת א' - ימי א'-ה' 15:50
קה"מ - ימי א'-שבת 11:55

אברהם חלפי, 35 שנים למותו, הקלטות של המשורר וכן הקלטות של רחל חלפי ומוטי ברכאן קוראים משיריו

קה"מ - ימי א'-ג' 21:55, ימי ד'-ה' 22:55 ויום ו' 20:05

שידורים חוזרים של פינות השבוע החולף בקה"מ -
'פרשת הדרכים' – ספר שירים חדש לטוביה ריבנר בשילוב הקלטות של המשורר הקורא מספריו האחרונים

פירוט הפינות מובא באדיבות עורכת הפינות, אורלי מורג, והוא מתפרסם בפורומים האלה:
'ספרים וספרות' (276)
'שירה ופרוזה' (33)
רשת א':       
http://www.iba.org.il/aleph/aleph.aspx
קה"מ:
http://www.iba.org.il/schedule/schedule.aspx?type=...
07/06/2015 | 22:05
6
אסופת הסיפורים "זיכרונות ילדות מתל אביב" יוצאת לאור!
07/06/2015 | 22:46
11
73
דקלה קידר בת השבע סובבת עם הוריה במסע קניות מטריד בכיכר המדינה, יונתן ברג איבד את תמימותו בקיץ אחד רצוף נסיעות לים, עטרה אופק זוכרת את "המשוגעת" ממסעדת הפועלים ברחוב ברנר, שולמית אפפל מתארת אשפוז הזוי במרפאה בגרוזנברג, נטליה ויזלטיר חוותה אהבה נכזבת ראשונה, ועוד ועוד...
אסופת הסיפורים "זיכרונות ילדות מתל אביב", פרי עטם של טובי הסופרים והכותבים, כבר הגיעה ל-33% מימון בהד סטארט - נשמח גם לתמיכתכם אנא, שתפו גם עם חברים שאולי יתעניינו בפרוזה מעולה ובנוסטלגיה תל אביבית.

תודה!
גרוש לא אשלם בשביל הספר הזה
08/06/2015 | 08:23
9
57
ממש מעניין לי ת'XXX מה קרה לברג או איך עטרה אופק.. וגו'
שיאספו כסף מעצמם ויוציאו לאור, הנרקסיזם עובר ממש כל גבול, גם באתרי מימון ספרים.
בנדק-כל מילה!
08/06/2015 | 12:41
8
19
ואולי יהיה שם תיאור ריאליסטי של תל-אביב, שכמוהו עדיין לא
09/06/2015 | 04:12
7
32
קראתי? (אם כי לא קראתי הכל). עדיין מחכה לסופר שידע לתאר את המציאות הלא-בדויה או מסוננת, שהיתה כאן. ובעיקר בפרספקטיבה מהיום.
מהי "מציאות לא בדויה או מסוננת"?
09/06/2015 | 11:10
6
15
הכל סוביקטיבי בזמן אמת ועוד יותר מכך בהסתכלות לאחור. 
מהסוג שהיית רואה אילו היית מבקר שם בזמן אמיתי
09/06/2015 | 11:27
5
19
או לפחות שמתחשבת במה שהיה אז בעיתונים וב-TV.

בשנותיי הרבות (או מתרבות), שמתי לב למגבלה די ניכרת אצל רוב האנשים - הם מתקשים לראות במובן-מאליו (ה-obvious), ביום-יומי, בזמן אמיתי.
רק אחרי שנים, עם פרספקטיבה ודרכי התמודדות יעילות יותר (יש לקוות), הם מסוגלים לראות את הדבר האמיתי שהשפיע עליהם אז.  

הייתי רוצה על כן למצוא אצל סופר טוב התייחסות לזה והתמודדות עם הדבר האמיתי שאיפיין תקופה, ואת הייחוד שלה.

זה קשור לדבר שאני מנסה לנסח בזמן האחרון - האם ניתן למדוד 'איכות חיים' בצורה כמותית? האם יש פרמטרים שאם יבדקו בזמנים שונים ומקומות שונים (נאמר רמות של הפרעה שאזרח ממוצע נתקל בהן, לצד רמות של סיפוק חיובי), תוכל לומר מתי באמת היה 'טוב', והאם היה טוב יותר אז או היום.

זה נושא שתמיד יעסיק אותנו (את אלה מאיתנו לפחות שאינם מדחיקים את העבר), והייתי רוצה למצוא לו ביטוי בסיפורים כאלה. שוב אותו 'מובן-מאליו' שאיננו מורגש תמיד, אבל תמיד אנטי-קלישאתי.
מאד קשה למדוד דבר כזה
09/06/2015 | 11:33
4
15
אנחנו שופטים דברים אחרת בגילאים שונים, כל אחד מאיתנו נמצא בקהילה אחרת ונתקל באנשים אחרים ואפילו ביום יום בספירה הציבורית אנחנו נתקלים באנשים טובים ורעים, מנומסים וגסים וכו'. 
ההבדל היחיד שלא תלוי בשיפוט סוביקטיבי הוא שהיום הרבה יותר צפוף בארץ בכלל ובתל אביב בפרט. חיים כאן הרבה יותר אנשים באותו שטח (שכן לא הוקמו ערים רבות חדשות בעשורים האחרונים).
לדעתי ניתן למצוא פרמטרים מדידים. זו גם מנטאליות
09/06/2015 | 11:37
3
14
- למשל הבדלים בחויית המרחב הציבורי בין ספרד לגרמניה (ומעניין שמושג ה'מנטאליות' אינו חביב על חוקרים היום - קצת הורס להם את אשליית השוויון), או אנגליה מול איטליה.

כך שמה שיהיה שלילי לאחד, יהיה חיובי לאחר. ועדיין - יש דרך למדוד.

בארץ בהחלט - הכפלת כמות האוכלוסיה תוך 30 שנה (אולי פחות) שינתה את האוירה כאן מאוד. אבל יש עוד גורמים. מנטאליות יכולה להשתנות גם, בעיקר בעקבות טראומות לאומיות (מלחמות, ג'נוסייד ועוד).      
ועדיין מדובר בחוויה סוביקטיבית
09/06/2015 | 11:41
2
17
אני קולט מהגרמנים בעיקר קור, השפה שנואה עלי, יהיה לי קשה לקום לקשיש גרמני באוטובוס (ואתבייש אם לא אעשה זאת). הספרדים נראים לי מין שילוב מוצלח של נימוס אירופאי וחום ים תיכוני.
אחרים יראו את הגרמנים כמנומסים ואת הספרדים כהמוניים.
כפי שכתבת, מה שחיובי לאחד, יהיה שלילי לאחר וכל אחד אף יסתכל על פרמטרים אחרים שחשובים בעיניו.
אבל כמו שציינתי, אם נמצא דרך למדוד, נוכל להראות את השוני
09/06/2015 | 11:50
1
17
ב'סיבולת' לרמות שונות של חוויה ציבורית (וכן אישית).

אין ספק שיש מנטאליות שונה לעמים שונים (לעיתים קהילות כמו מיעוטים בתוך מדינות, או מקומות קטנים יותר). כל אחד מרגיש את זה, וזה מדיד בעיקר בזמני חירום כמו מלחמה - היחס לעמים אחרים ובכלל.  
טוב שכבר אין הרבה מלחמות
09/06/2015 | 11:59
16
במדינות שציינת כבר אין מלחמות, בוודאי לא כאלו שקרובות לבית, כך שהקריטריון הזה שממש לא עושה חסד עם העמים שחיים בהן, לא כל כך מדיד בעשורים האחרונים.
אגב, בספר החדש של יובל נוח הררי הוא מציין את היעלמות המלחמות מרוב האזורים בעולם כאחד מהשינויים המרכזיים של העת האחרונה.
אגב סיפורים על ת"א - אחד מעניין - ''סדום סיטי' של תומר גניהר
09/06/2015 | 19:27
25

שלא נזקק למימון כזה.

עוד מ'הארץ' - יצחק לאור מתלהב מ-'2666':

האם תשבוחות תקין או שגוי ? או תשבחות בשוא
08/06/2015 | 07:27
1
38
יש כמות גדולה של מילונים במרשתת
08/06/2015 | 08:25
36
אחד המומלצים : מילוג

אשמח לעזרה...
08/06/2015 | 11:02
3
81
אני מחפש לקנות את 'אלף מילים ראשונות' - מילון עברי אנגלי מצוייר המגיע בשלושה כרכים.
אני זוכר את הספרים האלה מילדותי ועכשיו אני רוצה לקנות אותם לאחיינית שלי ליום הולדתה.

האם יש למישהו מהגולשים כאן מושג איפה אפשר להשיג אותם, יד ראשונה מהחנות כמובן.

תודה, שרון  
אני לא יודעת איפה אבל
08/06/2015 | 11:18
1
47
התמונה הזאת היא גיגית מים קרים של נוסטלגיה על הראש:)
08/06/2015 | 11:36
9
אוי, זה הספר עם הברווז
09/06/2015 | 10:23
32
הם נמכרים כאן
שלום לחובבי הספרות!
08/06/2015 | 14:37
48
צריכה עזרה קטנה, אולי תוכלו לעזור..
באחד מספריו של מאיר שלו (לא זוכרת איזה, הכל מתערבב לי) ישנו תיאור של גידול עצים ומה כרוך בכך.
מישהו מכיר?
|*|פורום אקס פקטור נפתח מחדש|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
09/06/2015 | 17:53
6
|תו| ביום שבת הקרוב, אקס פקטור ישראל חוזרת לעונה שנייה ואין זהו זמן טוב יותר מלפתוח את פורום אקס פקטור
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולדבר על השופטים, הציפיות מהעונה הקרובה, המתמודדים האהובים עליכם ועל המנחה בר רפאלי :-)

פורום אקס פקטור http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
2 ספרים של שאול טשרניחובסקי שירים 1966
10/06/2015 | 16:26
1
13
?
10/06/2015 | 16:45
4
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2015 | 15:42
4
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
ספריה של פרנסואז סגן בהוצאת קרני
11/06/2015 | 17:43
1
7
שום דבר לכתוב הביתה.
11/06/2015 | 17:59
2
מבחר כתבות וידיעות לשבוע הספר
07/06/2015 | 21:58
5
100
אתם מוזמנים, כמובן, לחוות דעה ולהגיב, ואם נתקלתם בעוד כתבות וטורים מעניינים - שתפו אותם כאן

סקירת אירועי שבוע הספר:

"שירה על הבר" - שילוב בין פיוט, למילה הכתובה ולמוזיקה:

זכרונות משבוע הספר:

חידון הספרים של וואלה:

תוקם ועדה לבחינת חוק הספרים:

הקשיים של חנויות הספרים הקטנות:

חמישה סופרים שהוציאו השנה ספר ביכורים:

Ynet מציעה ספרים דיגיטליים במתנה:

10 שרים וח"כים ממליצים על ספרים:

NRG "עימת" בין סופרים מקצוות שונים של החברה הישראלית:
האשכנזי מול המזרחית
המתנחל-לשעבר מול השמאלני
ההומו הטריוויאלי מול הבלש האוחצ'ה
הפרועה מול המיושבת
תודה. כל כך הרבה סופרים ומשוררים כותבי עברית יש לנו
08/06/2015 | 13:29
46
ואני אפילו שמעם לא שמעתי. ואאי-לי
לדעתי שבוע הספר העברי כבר מזמן לא מה שהיה פעם.
אבל אין מבכין חלב שנשפך.

אחרי הלועזיים, תורם של העבריים - עשרת הנבחרים, 'הארץ'
09/06/2015 | 19:35
3
54
אם הארץ -מעוז התרבות- בחר מי יהין לערער על פסיקתו
10/06/2015 | 16:24
2
30
אני מוכן להמר שמספר הממליצים על ימי צקלג רב ממספר קוראיו, או המסיימים קריאתו.
וגם שבתאי לא קוטל קנים כי אם קוראים
איך ברחה לי ההודעה טרם הושלמה
10/06/2015 | 16:29
32
וקצת מאלה שאני מחשיב 'נבחרים'
רחל איתן, נעמי פרנקל, כהנא-כרמון,דבורה בארון, אסתר ראב,אהוד בן עזר, דוד שחר, אהרן מגד, בנימין תמוז ,צלקה, בורלא
יש 10?
לגבי "ימי צקלג" אני מניח שהפרופסורים
11/06/2015 | 06:10
32
והעורך התרבותי ממשיכים לציינו כמשהו שמתייג אותם בעיני עצמם כנבחרים "תרבותית" עאלק, שלא נדע. פעם הם היו ממליצים על ברנר כעל הכוכב הענק של הספרות העברית.
ספרים אלקטרונים ובזול
07/06/2015 | 10:12
43
120

על פי מארקס כשמשתנים אמצעי הייצור, כשמשתנה הטכנולוגיה, הכל נגזר מהשינוי. יש לעבור מיד לאונליין. זו הבעיה.

לדעתי סופר חדש וגם סופר ידוע, כדאי לו למכור כספר אלקטרוני במקום ב 40 שקלים, ב 4 שקלים. לא עולה ליצר עותק של הספר. ולכן במידה והספר הוא אטרקטיבי וראוי (ויש הרבה כאלה),...
המשך>>

על פי מארקס כשמשתנים אמצעי הייצור, כשמשתנה הטכנולוגיה, הכל נגזר מהשינוי. יש לעבור מיד לאונליין. זו הבעיה.

לדעתי סופר חדש וגם סופר ידוע, כדאי לו למכור כספר אלקטרוני במקום ב 40 שקלים, ב 4 שקלים. לא עולה ליצר עותק של הספר. ולכן במידה והספר הוא אטרקטיבי וראוי (ויש הרבה כאלה), הוא יימכר במספר רב של עותקים (למה לא?) ויכניס לא פחות כסף לכותב, שירגיש בהרבה ייותר טוב עם עצמו לאחר שמכר. וגם זכה להרבה יותר חשיפה. ספר אלקטרוני שעולה     40 שקל, מקומם את הקורא. משום מה זה או 40 שקל, או בחינם, למה לא 4? על הממשלה, לעודד ( גם כספית), הוצאות ידועות, לעבור לדיגיטלי.

יש לעבור לאלקטרוני ומיד, בלי דפוס יותר. יהיו לספרים יותר ויותר קוראים, ונחזור לימים הטובים. חלום

המלצות לספרים כמתנת פרישה לגמלאות
06/06/2015 | 22:13
6
51
ספרים שתקחו לפנסיה
לא הבנתי, אתה רוצה שנמליץ על ספר כמתנה?
07/06/2015 | 22:07
2
34
או נספר מה אנחנו היינו לוקחים לפנסיה? אלה שני דברים קצת שונים...

אם מדובר על המלצה למתנה - האם המקבל המיועד מתעניין במשהו מיוחד, חובב תחום כלשהו וכו'?
המלצה לספר כמתנה
08/06/2015 | 00:37
1
38
אין לי שמץ של מושג מה בעל הארוע אוהב
אוקיי, אז אתה יכול לספר משהו כללי עליו?
08/06/2015 | 06:13
28
למשל, מאיזה תחום עיסוק הוא יוצא לפנסיה?
תנ"ך = תמיד טווב שיהיה בבית
08/06/2015 | 15:07
12
שנתון חברות הביטוח...
09/06/2015 | 04:13
1
13
09/06/2015 | 09:39
6
בינתיים יש לי 2 ספרים שאני רוצה לקנות החודש
05/06/2015 | 16:01
14
163
תשמעו סיפור של בשביס זינגר
האנוסים מאת: ירמיהו יובל (מישהו יודע אם הוא טוב ובעיקר כתוב טוב?)

יש עוד המלצות? ספרות ועיון ובאמת, רק ספרים ששווה להוציא כסף עליהם.

אני כבר קניתי - כעלה נידף [קצת לפני החגיגה] כתבתי עליו.מומלץ
05/06/2015 | 16:15
10
93
 את כניעה של מישל וולבק.קניתי היום  אולי אכתוב בעקבותיומשהו על אוטופיות דיסטופיות וכשלון הנבואות.
אבל אתייחס לספר כאל צלצול בפעמון מראש המגדל להתריע  בפני הסכנה המתקרבת בלי לראות שבעצם הסכנה כבר נמצאת במקום.
אגב דפדוף  שמחתי לראות שחלק מהספר מתרחש באיזורים המוכרים לי היטב.[גרתי בלאספדה] רחוב מונג' פלאס ד'איטלי רו דז'אקול. כבר לפני שנים היה במקום 'מקדש מעט' הבית  הערבי. ובארנה הרומית טיילתי לעת ערביים.הרובע הלטיני אומר הכל.

האנוסים של יובל -המאגנום אופוס שלו מצויין מצל על זה של ססיל רות.שווה את הכסף.
גם אני לא יודע מה לקנות. לא 'בא' לי לשוטט בין הדוכנים ולהדחק בקהל.ההנחה מגוחכת ואין בה משום פיתוי רציני למי שקונה כל השנה.
מה שכן אשתי קנתה הרבה ספרים במישמש של מחירים לנכדים -לכל השנה הקרובה.
תודה רפי
05/06/2015 | 16:47
9
45
את כניעה עוד לא החלטתי אם לקנות או לחכות לגרסה באנגלית.
כניעה נקנה וחייב להגיע אלי מהר מהר. כל דבר שלוח אני
06/06/2015 | 13:45
8
52
קורא מיד בעיקר אם יש שם ירידה על האסלאם המטומטם.
אז רוץ לקנות את "לבד בתיאטרון המוות"
06/06/2015 | 15:54
7
59
מעולה. אני כמעט באמצע וקוראת אותו באנגלית. אם אתה רוצה באנגלית באיבוק, תגיד לי.
מעבר לספר מתח.
רק לפני שעתיים הייתי בצומת...
06/06/2015 | 18:46
25
נגררתי ל'יריד' הקטנטן והריק בישובי [כולם רואים כדורגל]
06/06/2015 | 23:58
5
40
העמסנו עוד ועוד ספרים לנכדים [אשתי מפנקת -אפילו טילפנה  מהיריד לכלתי ששוהים כעת בחו"ל מה לקנות לנכדי הקטן]
 אז החלטתי לעגל ל3 במאה וקניתי בהמלצת המוכרת, ממש נדנוד ושכנוע, את ספרו של אדלמן [המנוח] -משוואה עם נעלם. נ נסה
מעום ככל שאני זוכר לא קראתי דבר שכתב. נרתעתי מההמלצה שכתבה אריאנה מלמד בדש האחורי - "הדבר הקרוב ביותר לרומן מתח ישראלי מושלם =רוצו לקרא"
ו... לא יכולתי לעמוד בפיתויי ההמלצה של סילבי וקניתי את לבד בתיאטרון המוות. 62 ש"ח. ביוקר?
 מיד לאחר כניעה.[מעורר צמרמורת? טוב לשרב של יום ג  יום שכנראה לא אוצי את האף החוצה מחדרי הממוזג]
אגב - ראיתי ספר מעוצב יפה -צ'רלס דיקנס בין שתי ערים
07/06/2015 | 00:21
32
מהדורח חגיגית  200 שנה להולדת דיקנס.זמורה ביתן -איורים מהתקופה של בראון תרגום מרים יחיל-וקס. 
כריכה קשה. מה עוד אפשר לבקש מקלאסיקה ועוד במסגרת 3 ב99 ש"ח.
ראיתי - לקחתי. שיהיה. אמצא זמן לקרא בו שוב אחרי 50-60 שנה
היה עולה לך אפס אם היית רוצה את הספר האלקטרוני
07/06/2015 | 14:49
1
30
בין שתי ערים - אחד הספרים הגדולים שקראתי. מדהים.
אני יודע. אבל אני כבר מבוגר מכדי להשתנות
07/06/2015 | 16:05
22
ואני -וזו חולשה שאני שמח בה- יש לי אהבה לחפץ ששמו ספר.
 את דיקנס קראתי לפני כ50 שנה. ושמחתי למצוא מהדורה כל כך יפה.בעברית. לא כל כך אופייני לתקופתנו.
אגב המהדורה בשפת המקור של היא קטנת פורמט מראשית המאה ה20 ובכריכה הפנימית מוטבע אקסליבריס אוניברסאליס כחלק מהנייר הפנימי של הכריכה. ,על מנת שהבעלים של הספר ירשום שמו.הצגתי את הספר בזמנו בתערוכת אקסליבריס שהצגתי בתחילת שנות ה90.
מה שמפחיד מאוד ב"לבד בתיאטרון המוות"
07/06/2015 | 14:51
1
33
זה שהוא לגמרי לא מופרך.

עדיין לא הגעתי אליו - אני קורא כעת את כניעה
07/06/2015 | 16:15
19
בעולם ה'חופשי' מי שאינו רואה את הסכנה המוסלמית והקרקע הבוערת לרגליו הוא או עיוור או שוטה מושלם או נוח לו לא לראות
המציאות תטפח על פני כולם.
אירופה גוססת.חורבנה צפוי.הכל בשם הדימוקרטיה וקבלת האחר.והגל מתקרב גם לאמריקה  של אובמה.
אבן שנזרקה לבאר - אין חכם שיוציאנה יבשה
 הספר הזה הוא הבא בתור אחרי כניעה. נעשה השוואה.
החדש של מאזוור ('מאצובר') -
05/06/2015 | 17:03
1
56

שאגב לא נכלל ב-'3 ב-99' לרוע המזל.
06/06/2015 | 15:56
18
תודה. 
החלטתי להוציא כספי המדוד
06/06/2015 | 12:19
63
על דרור משעני וישנם עוד כמה פרסומים עיוניים שארכוש.
המלצה על הספר:"המשפחה של פסקואל דוארטה" מאת ק.חוסה סלה
05/06/2015 | 15:38
16
73
הספר נחשב כאחד הספרים האכזריים ביותר בספרות המאה העשרים!סיפורו של איכר ספרדי שנולד לתוך עולמם הגס של עוני, נשאה ושחיתות מוסרית. אף שמעשיו יונקים מדחפים פראיים ואכזריים עדיים משתמרים בו תבונה, רצון להתגרות במצב ותמימות נוגעת ללב. הוא הופך לרוצח. בהתחלה הוא יורה בכלבו האהוב עליו ומשם הוא מגיע לפשע המתועב ביותר הידוע לאדם. 
יותר אכזרי מק.צטניק, קושינסקי ו-ורגס יוסה?
07/06/2015 | 22:13
15
43
אגב, על איזו תקופה מדבר הספר?
את ק.צטניק הייתי מוציא:קושינסקי אהב אלימות לשם אלימות
08/06/2015 | 11:57
3
39
וברוב המקרים בכתיבה שלו לא היה מניע אלא סתם טכניקה לזעזע את הקורא:הוא עצמו הודה בזאת. למשל, ב'הציפור הצבועה' איכר מוציא עין בעזרת כף באמצע ארוחה לאחר. לא יכול לשפוט -אם את מתכוונת למעשים אני חושב שזה כבר סובייקטיבי:אגב קושינסקי:שווה לקרוא ספר שהוא קרא לפני 'הציפור הצבועה':"עלילה במונטנגרו" מאת מיודרג בולאטוביץ'-שווה קריאה וגם הספר 'עלייתו בדרגה של ניקודם דיזמה' השפיע עליו לכתוב את 'להיות שם'-שני ספרים שווים קריאה
קראתי את בית הבובות זה ספר קשה
09/06/2015 | 04:18
2
26
ונכנס לי ללב וזעזע אותי את ציפור צבועה לא קראתי אבל רציתי לרוכש אותו אבל טענו את אותו טענה.
אבל אולי אני כן ארכוש כדאי לראות במה מדובר.
נתנאל, אם יש ספרי חובה לקרוא-קושינסקי הוא מיותר אלא
09/06/2015 | 11:13
1
17
אם רגש המציצנות קשה
אוקי.
09/06/2015 | 11:57
4
אמרו לי שגם סאד כתב ספרים מאוד קשים ומזעזעים.
09/06/2015 | 04:34
10
24
והוא היה מאוד פורוקוטיבי וזעזע בספרים שלו את אותה חברה ספרותית שלא הייתה רגילה לסגנון כזה בזמנו וגם נענש
נכלא, גם גזרו עליו עונש מוות שבסוף בוטל, יש טענה שאני שמעתי שאין סופר שכתב באופן יותר שערורתי ממנו גם לא הנרי
מילר.אבל לא יצא לי לקורא את ספריו חוץ מאיזה קטע קצר,אז אין לי ממש מושג,אבל הוא היה דמות מאוד שנויה  במחלוקת
וחייו משקפים את מה שכתב בעיקר בחופש מיני : סטיות, דברים לא מקובלים חברתית, סאדיאיזם, וגם אותו הפרעה נקראת
על שמו. הסופר שאותי הכי זעזע היה ק קצטניק : הנרי מילר לא זיעזע אותי למשל הוא פרץ גבלות, והוא גס ובוטה אבל בסופו
של דבר  לא השתנה בי דבר מהותי בחשיבה, וק קצטניק גרם לי להזדעזע במיוחד בסוף, וזה מזכיר לי אותו ספר של השואה שגם
זעזע אותי, מהראשונים שקראתי בחיי שעד היום מהדד בראשי, ושכחתי את שמו אבל הוא היה מזעזע לא פחות והיה כמין יומן
ולא בסגנון  לשוני ספרותי מהודר כמו ק קטצניק לפחות איך שאני ראיתי אותו.
ספרי שואה הם קטגוריה בפני עצמה. לא כדאי להשוות אותם לאחרים
09/06/2015 | 12:00
9
20
כי החוויה הזו ייחודית ובינתיים חד-פעמית.

כך שכדאי לשים אותם בצד (ק.צטניק ועוד ספרי ניצולים כמו פרימו לוי), ולהתייחס לאחרים באופן שונה.

דה סאד לא היה קיצוני מבחינה מודרנית - '50 גוונים' זו רק גירסה מודרנית יותר... לא ניסיתי לעומק עדיין/   
יכול להיות אני לא מכיר את כתביו
09/06/2015 | 12:03
13
רק ציינתי מה שקראתי לא קבעתי שבאמת הוא הספר הכי שערותי.
אגב ספרי שואה:הספר שנתן לי בעיטה חזקה בבטן בנושא השואה
09/06/2015 | 14:19
7
37
הוא 'המלון הלבן':יש תיאור מפורט ויבש של גיבורת הספר שעכשיו היא זקנה ומנסה לשמור על הבן שלה ולרמות אותו עד לגיא ההריגה. הפריוט של מה קורה לאחרים, תלונות היהודים על כך שהם קודמו בתור לעומת אחרים, ההלשנות לרוצחים כי זהו יהודי ואני לא ועד הפרטים של החול הגיא-אני מאמין שצריך כשרון ספרותי לתאר זוועה מבלי לגלוש לפורנוגרפיה שלה. אחד הספרים הטובים ביותר בספרות המאה העשרים כאשר באבי יאר הוא אפיזודה קטנה ממנה.הרומן נפתח בחליפת מכתבים דמיונית בין פרויד וכמה מעמיתיו, הדנים ביומן יוצא דופן שנכתב בידי אחת מהחולות של פרויד-נערה ביישנית וצנועה בדרך כלל הסובלת מהיסטריה מינית חריפה(לדבריו של פרויד). תיאור יוצא-דופן של מפגש דמיוני בין פרויד ליונג, הערכה פסיכולוגית יוצאת מן הכלל על מצבה של הנערה-אישה בתחילת המאה ועשרים. הרומן מסתיים עשרים שנה אחר כך כשאישה זו עצמה נקלעת כמו בצו הגורל אל התופת של באבי-יאר. 
לא קראתם ספר על גורלה של אישה בתחילת המאה ועשרים ועד אמצע המאה -אם לא קראתם את הספר הזה.
התיאור של טבח באבי-יאר משאיר את עצביך מחודדים כמו שלא הצליח קוזנצוב בספרו האלמותי על באבי-יאר. 
זהו רומן שעורר הדים רבים ברחבי העולם ועדיין מוסיף להכות גלים. ספר זה נחשב כאחד הספרים הטובים ביותר במאה העשרים.

זה נשמע מאוד מעניין.
09/06/2015 | 14:33
2
19
ואגב אחד הסרטים שהשפיעו עלי הם : 12 של עבדות סרט קשה מאוד אני זוכר שאמי בכתה ורעדה בחלק מהקטעים.
,: בעני זה סרט טוב ומרגש, ושמעתי שזה בהתחלה היה ספר ואחר כך עיבדו את זה מתוך יומן.

אז הייתי רוצה לדעת אם יש שנוי מהותי ביין הסרט לספר? וכדאי לקנות אותו? כולל נער החידות מבומבי שגם
ראיתי את הסרט, אבל אני לא יודע אם כדאי לרכוש את הספר,אז אשמח גם לשמוע מה דעתכם על מעבר בין עיבוד
לבין הספ עצמו עד כמה זה שונה, תודה מראש.
אם כבר ספרי עבדות:שורשים מאת אלכס היילי וסטיירון
09/06/2015 | 14:55
1
23
ויליאם סטיירון מחבר 'בחירתה של סופםי' ו'חשיכה נראית' כתב את 'וידויו של נד טרנר' על המרד השחור הראשון בדרום מזרח וירגי'ניה. מרד מאורגן שנכשל באכזריות. ספר חזק ומטלטל שמשום מה לא זכה להצלחה בארץ. הסרט '12 שנות עבדות' שעמם אותי, התיש בשל צורת הצילום העריכה וטבכלל, ואני מעדיף את סיפור קונטה קינטה של הספר 'שורשים' מאת אלכס היילי:'מרד העבדים' מאת אוואנס על הספר הראשון על האניה אמיסטאד-ראה גם חמדת של טוני מוריסון. אתה רוצה שוקים?קרא את שורשים של היילי ושל סטיירון. 
תודה על המלצות.
09/06/2015 | 14:59
4
בדקתי בזמנו. אבל קוזנצוב כבר עדיף, אם על אותו אירוע, כי אין
09/06/2015 | 17:15
3
22
טעם לדעתי לערב רומן רגיל עם החומר הזה. או שם או שם. זה של קוזנצוב הוא אחד הרומאנים הבודדים שנכתבו על השואה בביה"מ בכלל (ושתורגמו). עד ל'נוטות החסד' המודרני.

הוזכר כאן בזמנו עוד רומאן של מחבר אמריקאי על גטו וארשה, שהיה אחד הבודדים שעסק בזה (חיבר גם ספר על טייסי המפציצים של בעלות הברית במלחמה), שתורגם ויצא בשנות החמישים/ששים כאן, אבל חסר כל ערך, כי לא קולט את המשמעות של החיים שם: מבחינתו זו עיירה אמריקאית + קצת טבח...

נאמר שם בצדק שמי שכתב על השואה מבלי לחוות אותה, לא הבין אותה כראוי.

על כן הרבה מהספרים שנכתבו אז (הייתי אומר אפילו עד הסרט 'שינדלר'), לא קלטו את גודל הקיצוניות.
הספר על גטו וארשה - 'החומה' מאת ג'ון הרסי.
09/06/2015 | 17:33
7
אצל קונזניצוב עדות של אחת בשם דינה-שחקנית תיאטרון וגם
10/06/2015 | 11:42
1
10
בספר של תומס כתוב על העדות שלה גם בפרוטרוט יותר מקוזניצוב:תומס חקר ניצולות ועניין הנאציזם והשואה העסיק אותו והוא כתב ספר נוסף אבל משום המ שניהם לא צלחו בארץ. ההבדל בין שני הרומנים/תיעוד שאצל תומס הפירוט של כל רגע בחיי הנרצחים עלה על כל פירוט אחר כמעט ובלי 'נגיעות'(תשלח לי) של פרוזה אלא תיאור יבש שלא מהדמיון. 
אני לא חושב שעמדו לרשותו מקורות נוספים חוץ מקוזנצוב
10/06/2015 | 15:03
14
כך התרשמתי. אם ידוע לך אחרת - פרט.

כך שהוא לא ידע יותר ממנו ורק סיגנן את מה שקרא אצלו.

אגב חומרי העדויות שבארכיונים שברוסיה וחבר המדינות עצומים: מאות כרכים של 'הועדה המיוחדת' שהוקמה עוד ב-43' ואספה עדויות בכל מקום ששוחרר; משפטים שנערכו בזמן המלחמה ואחריה ועוד. מה שיש ב'ספר השחור' הידע של גרוסמן, הוא טיפה בים. יעברו שנים עד שנגיע אליהם (אם בכלל - כמות החוקרים בתחום זעומה).

הדבר הטוב העיקרי הוא שמוזיאון השואה בוושינגטון משתדל לצלם כמה שניתן מתוך אותם ארכיונים.

המלצה על הספר "יומני חדר ניתוח"
04/06/2015 | 18:09
34
לכבוד שבוע הספר אני רוצה להמליץ לכם על ספר יוצא דופן!
"יומני חדר ניתוח" הוא הספר הראשון הנכתב על ידי סטודנט לרפואה ומתאר בצורה מרתקת ונדירה סיפורים אמיתיים מתוך בתי החולים וחדרי הניתוח.
איתן, הסופר, מתאר ברגישות ועם לא מעט הומור את החיים דרך עיניו, מה שגרם לי לשאול את עצמי הרבה שאלות על החיים.
מנסיון אישי, אי אפשר להניח את הספר עד שמסיימים אותו (ואז רצים לקרוא שוב).
ניתן לרכוש בחנויות הספרים, או באינטרנט מאתר מדיה 10 (משלוח חינם).
רוצו לקנות!! מבטיחה שלא תתחרטו 
הסיכום השבועי
04/06/2015 | 06:35
32
49

אז מה היה לנו השבוע

שסוע הספר העברי נפתח

סיכום חודש מאי

מהם חמשת הספרים האהובים עליכם

הצעת חוק לביטול חוק הספרים

אמירה הס ודורי מנור זכו בפרס עמיחי לשירה

"כניעה" – ספר חדש

איך התרגום ל"כניעה"

מעט שבחים ורכילות

מבחר תרגומי פתיחה לדאנטה

מהו העימוד המקובל של ספר

ביקורות והמלצות

"רוחות מלחמה", "מלחמה וזכרון" / הרמן ווק – KallaGLP

"על העיוורון" / ז'וז'ה סאראמאגו – אור הקטן 2

"סיפוח עכשיו" / קרולין גליק – מחשבות

תודה רבה לכל המשתתפים

אז מה אתם קוראים בשבת

התחיל בשיא, הידרדר ושב ועלה
04/06/2015 | 09:07
2
101
בתחילת השבוע סיימתי את "כעלה נידף" מאת מילטון שטיינברג. מאז הזכרתי אותו כאן כבר בשתי הזדמנויות, אבל מכיוון שהוא נפלא אני מנצלת את ההזדמנות הזו להזכיר אותו שוב . הספר עוסק בשאלה של אמונה מול הגיון, ועושה זאת בדרך סיפורית מרתקת.

אחריו קראתי את "אשה" מאת אלונה פרנקל. לקח לי זמן להתחבר לסגנון המעצבן שלה - פסקאות קטועות בנות משפט-שניים בכל פסקה, משפטים קצרים וקטועים. כשהתרגלתי התחלתי ליהנות מהתוכן, ובסך הכל אהבתי. אם היא היתה מצליחה להמנע מדחיפת מניפסטים פוליטים, הייתי אוהבת עוד יותר.

את הספר הבא נטשתי, "רשימת אוקטובר" מאת ג'פרי דיבר, ספר שהטכניקה בו היא חזות הכל והתוכן חסר משמעות. 

לסיום קראתי ספר ישן, "הסחרחרת שבים" מאת ראנדולף סטו, ספר משנות ה-60, המתאר התבגרות באוסטרליה על רקע מלחמת העולם השניה. אהבתי את הכתיבה והעדינה ואת עומק הרגש.

כעת אני עם "כשאלוהים היה ארנב", ספר די סתמי למען האמת, אבל פה ושם הוא מצליח להצחיק אותי, אז אני ממשיכה עד הסוף.

שבת שלום 

'הסחרחרת' אולי מהנפוצים שבספרי המשומשים - שקלים בודדים בד"כ
04/06/2015 | 14:29
1
45
יחד עם 'בדד' של ריצ'ארד בירד.
מסתבר - כרגיל - שאין קשר בין מחיר לאיכות
04/06/2015 | 15:31
34
את "בדד" אהבתי עוד יותר.

עם אותה השלישיה:
04/06/2015 | 09:25
67
"הבוקר הראשון בגן עדן", "פרגים אדומים" ו"Cloud Atlas". נהנית.
"המתיקות שבשכחה"/קריסטין הרמל.
04/06/2015 | 09:43
63
שבת שלום וסופ"ש נעים לכולם!
"פרסה וכינור", ערן בר-גיל
04/06/2015 | 09:55
2
43
ספרו היפה והרגיש של ערן בר-גיל המגולל קורותיהם של שני תאומים שהופרדו בלידתם (לא ברור באילו נסיבות), אחד מאלף סוסים והשני כנר. כל פרק הוא מונולוג מפי דמות אחת, לרוב שני התאומים. וגם הזמנים משתנים: 77, שנות ה-80, שנות ה-2000. בר-גיל מפגין בקיאות מוזיקלית מרשימה והכתיבה רגישה מאוד. לפעמים מייגעת אבל יש משהו נוגע מאוד ללב בשפת המספרים בגוף ראשון.
עוד לא קרה שאני קוראת ספר שגם חלק מנושאיו קרובים אלי
07/06/2015 | 11:48
1
10
ביוגרפית ושגם מתרכז, בשתי תקופות שונות של עלילה, באזורים גיאוגרפיים שאני מכירה היטב, ממש סביבת הגידול שלי. ספר רגיש, חכם (לא מושלם, יש פריט עלילתי שמודבק בסוף ומיותר וחבל שהוא שם, הוא פוגע באמינות העלילה), מרגש לעיתים.
וכמובן, שתי הדמויות הראשיות בגילי בדיוק
07/06/2015 | 11:49
6
Infinite Jest קריאה שניה
04/06/2015 | 09:57
4
57
הנחתי את פינצ'ון בצד לטובת קריאה שניה של אושר צרוף. איזה הבדל עצום לבוא לספר הזה בפעם השניה שאתה יודע איפה כל המסדרונות והחדרים והסודות וההצטלבויות. הרבה זמן לא נהניתי מספר ככה. זה לא רק ההיכרות, יש משהו בספר הזה שנשאר איתך. מאז שקראתי אותו בפעם הראשונה לא הפסקתי לחשוב עליו. היה שווה לחזור.
הספר הזה על הכוונת אצלי. שמעתי עליו ניסים ונפלאות.
04/06/2015 | 10:40
1
22
לדעתי זה ספר קלאסי של Love/Hate
04/06/2015 | 22:24
29
אני לא לגמרי בטוח שימצא חן בעינייך. יש בו מן היוליסס אבל לא לזרא. המבנה הזה של הנארטיב שהולך אחורה וקדימה ולצדדים (דומה משהו למילכוד אך מורכב הרבה יותר) יחד עם 100 עמודים של הערות שוליים שיכולות להיות סיפורים שלמים של 10 עמודים של פרטים טכניים להחריד--לא תמיד ידידותי למשתמש/ת. זה משהו שכתבתי עליו בקריאה הראשונה, שהוא מאתגר אותך לגבי השאלה למה אתה בכלל קורא/ת? מה זה בדיוק ספר? האם זה שווה את ה1079 עמודים האלה? לדעתי כן. אבל אולי זה גם נובע מהנושאים הספציפיים שנידונים בספר ואיך שהם נידונים. אולי מכורים לסמים, דיכאון, אקדמיות לטניס, קולנוע על צדדיו המאוד טכנים, פוליטיקה וקונספירציות של קנדה-קוויבק-ארה"ב, ועוד כמה נושאים זה לא משהו שמתאים לכולם. אני לא אומר שאנחנו צריכים לקרוא רק מה שמתאים לנו ותפור בשבילנו, להיפך, ספרות ואמנות הם בדיוק האמצעים לחוות ולדמיין את הלא מוכר. העניין הוא, מתי מאבדים עניין.
אגב DFW
04/06/2015 | 23:40
1
24
אם לא קראתי שום דבר שלו עדיין[1], יש מקום יותר טוב להתחיל, או עדיף להתחיל ישר מ-IJ? מה דעתך?

כלומר, כמו קאלה, אני שומע עליו שנים, וכנראה מתישהו אקרא את IJ בכל מקרה, אבל אולי יש משהו קצר יותר ששווה קריאה כדי לפתח תיאבון?

-
[1] בעצם היה איזה מאמר אחד שהוא כתב עם כותרת כמו "Roger Federer as Religious Experience". משהו כזה. קראתי אותו (בגלל הכותרת מן הסתם) וממש אהבתי. אבל ספרים לא קראתי.
לא חושב שזה קריטי
05/06/2015 | 18:09
16
אני הגעתי אליו במקרה וזה היה הספר הראשון של DFW שקראתי. יש לו כמה אוספים של סיפורים קצרים ורומן קצר יותר ועוד אחד ארוך לא גמור אבל לא קראתי אותם. למרות שכן רציתי לבוא לקריאה השניה אחרי שסיימתי עוד כמה ספרים שלו ושל אחרים רלוונטיים זה לא יצא. אם אתה ממש רוצה לקרוא את IJ עכשיו, אני לא רואה סיבה למה לא. אם אתה רוצה לקרוא דברים אחרים שלו ורק אז להמשיך הלאה, למה לא. הדבר היחיד שצריך באמת זה סבלנות.
החינוך הסנטימנטלי / גוסטב פלובר
04/06/2015 | 12:21
2
25
הטוב שבספריו
04/06/2015 | 14:30
1
19
אמת וגם אז אני אוהב אותו פחות מזולא.
05/06/2015 | 13:40
6
המזוודה של גברת סינקלייר / לואיז וולטרס
04/06/2015 | 13:42
3
58
רוברטה עובדת בחנות ספרים ואוספת מכתבים ואוצרות הנחבאים בספרים מיד-שנייה שהיא ממיינת. יום אחד היא נתקלת במכתב מעורר-סימני-שאלה בתוך ספר שהיה שייך לסבתה...
הרעיון נחמד, לא התלהבתי מהביצוע
04/06/2015 | 15:35
38
מאז קורנל מקושינסקי הזכור לטוב [אצל מי שעדיין זוכר] אין חדש.
04/06/2015 | 15:40
34
מסמך\מכתב\ספר מן העבר מתגלגל לימינו ומניע עלילה.
כמה דיו נשפך על הואריאציות.

קראתי אותו גם לאחרונה.
06/06/2015 | 18:31
17
היה נחמד, לא יותר. הסיפור של הסבתא היה מעניין.
זנחתי את הפרדס של עקיבא לטובת רביעית רוזנדורף
05/06/2015 | 18:20
4
59
הסתובבתי בכיכר רבין, ההיצע מוכר המחירים גבוהים ובאופן כללי הרגשתי סלידה מהשפע.
עלו לי שאלות מאוד קשות לגבי המשך חיי כאדם קורא שאין לו מה לקרוא.
בסופו של דבר לקחתי מאמא שלי את רביעית רוזנדורף (אני זוכרת ביקורות טובות עליו כאן).
מקווה שהמשבר יפתר. יכול להיות שהגיע הזמן לקרוא מד"ב.
אין לי בכלל ספק שלא תאהבי אוחתו. ספר משובח.
06/06/2015 | 13:43
1
21
בינתיים אני מאוד נהנית:)
06/06/2015 | 22:17
15
אני ממליצה בחום על מנוי לספריה,
06/06/2015 | 23:49
1
30
לגמרי פותר את בעיית אין-מה-לקרוא, ומקום נעים מאוד להסתובבות ועילעול.
תודה. יש לי מנוי בספריה
07/06/2015 | 09:13
22
אבל היא רחוקה מהבית ולא בדרך לשום מקום, לכן אני לא מגיעה לשם הרבה. עכשיו יש לי ספר משם כבר כמעט שנה אז אני מפחדת להגיע שלא יגערו בי. אולי זאת הזדמנות ללכת לשם באמת.
התלבטות קשה
05/06/2015 | 18:47
75
אני לקראת סוף החלק הראשון של "יער דנקטון", אבל השבוע הגיע בדואר Revival של קינג, ספר מ-2014 שלבושתי אפילו לא ידעתי שיצא ואני כל-כך, כל-כך רוצה להגיע אליו...
אני בקריאה בלתי פוסקת
06/06/2015 | 12:18
57
של ספרות בידורית, רצוי מעולה, בעיקר סקנדינווית. באותה נשימה ממליץ למי שלא צפה בסדרה השבדית "אנשים אמיתיים" לנסות". היא אמנם איטית אבל שווה כל רגע.
"אנקת גבהים"
06/06/2015 | 18:29
1
45
נתתי לזה הזדמנות נוספת אחרי כמה שנים, ואני לא מבינה מה לא אהבתי בזה בזמנו!!! ספר נהדר! לא יכולה להפסיק לחשוב עליו. ללא ספק יותר טוב בהרבה מ"ג'יין אייר", למרות אהבתי לאחרון.
אגב, לא מבינה איך לעזאזל "אנקת גבהים" נחשב "סיפור האהבה הגדול ביותר בספרות האנגלית" כלשון הכריכה, ממש לא ראיתי בזה סיפור אהבה. זה הרבה יותר מעבר לכך.

קראתי לאחרונה גם את "העבד" הנהדר של בשביס זינגר, "ותאמר בלבה" של חננאל מאק שהיה נהדר (מומלץ לאוהבי התנ"ך) ו"המזוודה של גברת סינקלייר" שהיה נחמד.
איזה צירוף מקרים
06/06/2015 | 23:06
52
חזרתי לפני כשבוע מאנגליה לאחר הליכה של 430 ק"מ לאורך שביל ה- Pennine Way.
השביל עובר ליד כפר שנקרא Haworth, מקום מגוריהן של האחיות ברונטה (שאליו מגיעים דרך גשר שנקרא, איך לא, גשר ברונטה),
ובסמוך לו נמצאת החורבה (בתמונה) שהיוותה השראה לאמילי ברונטה לכתוב את ספרה "אנקת גבהים".
סיימתי את הספר בית הבובות ספר קשה מאוד
07/06/2015 | 18:18
2
31
מאוד קשה היה לי,זה באמת ספר מאוד 'קשה, ומאוד עצוב אני לא ממש יכול לתאר אותו במילים,אבל בסוף הספר
דפק לי הלב ורעדו לי הידיים,זה ספר חזק מאוד נוקב מאוד, וקשה לי להסביר בכלל מה אני מרגיש,ממש טלטל אותי.

והספר השני היה:  ל המדע של דה וינצי גם היה ספר טוב, וגילתי עוד דברים על הדמות שאני הכי אוהב

ואני עכשיו קורא את מסעות גוליבר,ואת היסטוריה של המדע, מחכים לי כמה ספרים : מעוף החול על דה וינצי.
1984, הקוסם מארץ עוץ, קיצור תולדות האנושות כל הספרים האלו אצלי והבאים : עלי העשב , אודיאסה, וגן
העדן האבוד, והקומדיה האלוהית זה  אני אקנה אחרי שאני יסיים את שאר הספרים.
שיהיה בהצלחה + הנאה
09/06/2015 | 04:15
1
7
תודה.
09/06/2015 | 04:20
8
מחשובתיי אודות "המשפט" של קפקא
04/06/2015 | 16:34
13
93

לכתוב ביקורת על יצירה ספרותית לא גמורה – איזה אבסורד.

הרי קפקא כתב את "המשפט" בערוב ימיו, על ערש דווי, ולא הספיק להשלים אותה כאוות נפשו.
לא ניתן לשער אילו שינויים היה עושה, האם היה מוותר על פרקים מסוימים, כותב חדשים או משכתב לגמרי את הסוף.
האם ראוי לפרסם יצירה לא גמורה של סופר, אף על פי שביקש לכלות אותה בצוואתו? – מקס ברוד, ידידו הקרוב היה סבור שהתשובה היא כן – לעניות דעתו, בפרקים המעטים שהספיק קפקא לכתוב, טמון המסר שביקש להעביר אל קוראיו, ועובדה זו מצדיקה את פרסום היצירה.
האם קפקא היה מסכים עם קביעה זאת? לעולם לא נדע, יש לי תחושה שלא.

קפקא, נסיך האבסורד שלא הספיק להפוך למלך, מגולל בספרו "המשפט" את סיפרו של יוסף ק', פקיד בנק בכיר המועמד לדין על-ידי בית משפט בעל סמכויות אדירות ובלתי מוגדרות, מבלי לדעת מהו הפשע שלכאורה הוא ביצע.

אל הספר ניגשתי כחלק מהכנה לקראת קריאת הספר "המיתוס של סיזיפוס" (של אלבר קאמי), בו מותח קאמי ביקורת על האבסורד המאפיין את כתיבתו של קפקא, ועל התקווה המיותרת שהוא מותיר בקוראיו.

סגנון הכתיבה האהוב עלי הוא סגנון כתיבה שוטף ואוורירי, כזה המעוטר במשלב לשוני גבוה ובמטבעות לשון. ציורי הלשון בו מרהיבים, ומשמשים כמו גשרים המובילים את הקורא מפסקה אחת לאחרת, תוך שמאפשרים לו ליהנות תוך כדי מהנוף שבדרך.
סגנון כתיבה של קפקא הוא ההפך הגמור מכך – כתיבתו היא ישירה ויבשה, נמנעת מציורי לשון כאלו או אחרים, ומותירה אותך לשוטט לבד בין השורות הצפופות, עם תחושת מחנק בלתי נגמרת.

לא שאני מזלזל חלילה בקפקא, עליו השלום, סיפורו "הגלגול" הוא יצירת מופת שכדאי שכל אדם באשר הוא יקרא - הביקורת החברתית הנוקבת בו על המין האנושי מדויקת ורלוונטית גם לימים אלו.
עם זאת, לדאבוני, ביקורת שכזו לא צלחה בסיפורו הנ"ל.

יוסף ק', או יוסף קרימינל אם תרצו, הוא לא אדם שמעורר אמפתיה רבה כלפיו, חרף השתלשלות האירועים ההזויה.
ק' הוא אדם ממעמד חברתי-כלכלי גבוה, אשר הפך מתנשא כלפי הזולת, כמו גם כלפי הנשים איתן מתהולל.
אומנם כנראה אינו עובד הוא במוסד ממשלתי, אלא פרטי או ציבורי, אבל גם מוסדות הבנק אינן ידועות בניקיון הכפיים ובחמלה שלהם כלפי האדם, השחיתות ומשוא הפנים חלחלה גם אליהם.

על אף שעולם המשפט הוא סמלי בעלילה, ניכר שחלפו כמאה שנים מכתיבת הסיפור, זאת בגין התמורות הרבות שחלו - חוסר האונים של האדם הפשוט מול שלטונות המדינה אינו כפי שהיה, החירות שלו (בדגש על חופש המידע) רבה בהרבה מאשר הייתה דאז.

אומנם גם היום אנו כאזרחים מוצאים עצמנו חסרי אונים מול הרשויות האדישות והמושחתות, אלו הדוגלות בבירוקרטיה סבוכה ובלתי נסבלת, שהמשפטים במסגרתה עלולים להיסחב במשך שנים, אך עדין, לא ניתן להשוות זאת לחוסר האונים המוחלט שמביע קפקא בספרו.

הספר לא פשוט לקריאה ולדעתי גם אין זו חובה לקרוא אותו, נהפוך הוא, תוכנו אינו מוסיף דבר בעיניי, ואת המסר העיקרי של קפקא ניתן לדלות מהתקציר שבכריכתו האחורית –"הסיפור על יוסף ק' שנאשם ואינו יודע במה נאשם, וניסיונותיו להגיע אל הרשויות השופטות כדי לטהר את עצמו מאשמה שאינה ידועה לו מסמלים את מבוכתו של האדם המודרני ואת חוסר האונים שלו".

אתה כותב יפה, אבל חולקת עליך לגמרי.
04/06/2015 | 16:49
4
72
למשל, זה שהדמות הראשית אינה מעוררת הזדהות - זה חלק מהיופי והמורכבות של היצירה. זה שמישהו רחוק משלמות, בעל פגמים מהותיים, אינו חביב עלינו בלשון המעטה - אינו משנה לצורך עניין הרדיפה שלו. כן, האדם הוא יצור חרא, אבל עדיין לא מגיע לו לחיות בעולם מנוכר, אטום וחסר היגיון כזה. לא מגיע לו הגורל הנורא הזה. או שמא כן? הסגנון במקרה הזה משרת את התוכן וביחד הם הופכים ליחידה שלמה ובלתי ניתנת להפרדה. הסגנון מעביר את הניכור הנוראי שבעולם הזה, את הזרות, האדישות ואת חוסר האונים והמשמעות.
מקבל את מה שאת אומרת
04/06/2015 | 17:04
2
44
אין לי ספק שהסגנון תואם את המשמעות של הסיפור - חוסר האונים.

אבל שוב, כרעיון, זה לא צלח אלי דרך הכתיבה.

אני חושב שאם קפקא היה מצליח להשלים את זה כפי שבאמת רצה, זו יכלה להיות יצירת מופת אמיתית, אבל אני לא הצלחתי לשאוב ממנה את המסר שהוא ביקש להעביר.
נסכים שלא להסכים
04/06/2015 | 17:17
1
13
04/06/2015 | 17:38
6
ואגב, בין "המשפט" ו"הזר" יש הרבה מהמשותף לדעתי.
04/06/2015 | 17:15
45
גם אצלו הדמות הראשית רחוקה מלעורר אמפתיה, אדישה עד כדי נפשעות, זרה ומנוכרת. גם דמות זו היא דמות של אנטי גיבור. וסגנון הכתיבה היבש, הענייני מעביר זאת היטב. גם כאן יש ביקורת על מערכת המשפט, אף על פי שבמקרה הזה הגיבור בוודאות ביצע פשע וגם אינו מתחרט עליו. שתי היצירות מדגימות את האבסורד של הקיום שלנו, ומבחינתי שתיהן מצליחות במשימתן יפה ואני לא רואה צורך לבחור איזו הטובה ביניהן. ברור שזה ש"הזר" היא יצירה גמורה ומוגמרת נותן לה יתרון במובן מסוים, אבל זה אינו יתרון ש"הוגן" לנפנף בו והוא אינו מבטל את ההישג האדיר של קפקא, שקדם לו. נכון, ייתכן שאילו היו שואלים את קפקא הוא היה גונז את היצירה או משכתב אותה. אבל אלה ספקולציות שמבחינתי חסרות טעם כי ניתן לשפוט רק את מה שהגיע אלינו, ומה שהגיע אלינו הוא הישג בפני עצמו שלא בטוח שאילולא ההישג הזה היינו זוכים לראות את יצירתו של קאמי בדיוק כפי שהיא.
אני לא אכתוב הרבה, אבל
04/06/2015 | 23:32
3
65
אתה פתחת פה את השרשור הזה של חמישה ספרים אהובים, לא? אז קפקא אצלי ברשימה. שתדע. אני אולי הייתי בוחר את הסיפורים הקצרים שלו על פני המשפט, אבל כל מה שקראתי ממנו מופתי בעיניי.

אבל הסיבה שאני אוהב אותו היא המימד האישי בכתיבה שלו, ונראה שדווקא ממנו אתה מתעלם לגמרי, אם לא בזמן הקריאה שלך אז בטח בזמן כתיבת הביקורת. כשאני קורא את פרנץ ק' אני מרגיש שם בן אדם ואני נחנק איתו ביחד. ומי זה האדם המודרני בכלל. האמת שאני תמיד מרגיש שאני צריך לחשוף יותר מדי מעצמי כדי לדבר על קפקא. אולי זו הסיבה שהוא סופר כל כך גדול בעיניי, אבל זה גם קצת מקשה עליי להתבטא עכשיו.

בכל מקרה, ובלי קשר, אולי כדאי לך לקרוא גם את "הזמנה לגרדום" של נבוקוב. אני לא קראתי אותו בעצמי, אבל אומרים עליו שיש דמיון רב לקפקא (נבוקוב טען שהוא לא הכיר את כתבי קפקא בזמנו), ואולי לסגנון הכתיבה של נבוקוב אתה תתחבר יותר. שוב, זה רק ניחוש מושכל, אבל שווה לבדוק.
"הזמנה לגרדום" - נהדר!
04/06/2015 | 23:40
19
תודה על ההמלצה
05/06/2015 | 03:05
1
27
אני לא רגיל שלא להתחבר לסופרים בקנה גודל כזה, אבל הפעם (בניגוד ל"גלגול), החיבור לא קרה לצערי.
לא אמרתי שהיית צריך להתחבר
05/06/2015 | 14:36
27
רק למה שנאמר אחרי: ק' הוא הד לשם המחבר, קפקא, בדיוק כמו סמסא, שם הגיבור ב-"גלגול".

היצירה של קפקא היא לא ביקורת חברתית. אולי הביקורת קיימת, אבל היא לא מהותית. המטרה היא לא לדבר על השחיתות של מוסדות קיימים או על הלכי רוח בחברה קיימת, אלא על המנגנונים בנפשו של יוזף ק', ואם הולכים רחוק יותר גם של פרנץ ק'.

אין צורך לחפש סיבות להזדהות עם גיבור הרומן על סמך התבוננות מבחוץ במעשיו כשבעצם קריאת הרומן אתה נמצא עמוק בתוכו.
תודה על הביקורת. כדאי להגיע גם לסרט עם פרקינס
05/06/2015 | 00:57
2
38
קלאסי בפני עצמו - http://www.imdb.com/title/tt0057427

אורסון וולס ביים (לא מופיע). אפל וקלאוסטרופובי. מאז אני תמיד רואה את ק' כפרקינס. זהות מושלמת.

אגב ק' יכול להיות גם קפקא.
ק' הוא קפקא. ללא ערעור
05/06/2015 | 01:38
1
14
מסכים
05/06/2015 | 03:04
27
סתם רציתי לתת לק' אינטרפטציה משלי.
ביקורת יפה
07/06/2015 | 09:10
31
אני לא נחשפתי לכתביו של קפקא אבל למדתי עליו בהרצאה: ואני התרשמתי ממנו, האמת שאני חשבתי לרכוש את הגלגול.
כי גם על הספר הזה  דיברו בהרחבה בהרצאה ,אבל אני יכול להסכים איתך שכאשר סופר לא משלים את עבודתו לא עורך
אותה, יכול להיות שהיצירה לא תהיה טובה או יותר נכון טובה כמו שהיא הייתה צריכה להיות, אבל אני חושב שאין חובה
לקרוא שום ספר, ספרים קוראים כי אתה רוצה לא מתוך חובה , אבל אפשר לטוען על ספר מסיום שלחובב ספרות כדאי
מאוד לרכוש את הספר, אבל בעני יש אנשי ספר שלסופר אחד יתחברו ולשני בכלל לא, ושניהם הסופרים גדולים, למשל אני
רוצה לקנות את הקומדיה האלוהית לא כי היא נחשבת לפסגת הספרות אלה כי היא משכה אותי מהקראה היבשה, ככה
אני עושה עם כל ספר שרכשתי, אני קודם כל מתעניין ואז  שואל אותכם  מה דעתכם כדאי לראות מה חושבים אנשים שקראו
ובטוח מבינים יותר ממני, ואז אני מחליט, לכן בנוקדה הזאת אני לא מסכים אין חובה לקרוא שום ספר לא רק את המשפט אלה
שום ספר שאותה איש חובב ספרות לא רוצה או מעוניין לקרוא, אבל אולי אפשר לנסות אך זאת לא חובה.
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום תאילנד
פורום תאילנד
מי אתה הג'ון אלן - ג'ון אלן
הרקד אלוהים בשואה?
סולו עיצוב גרפי לימודים אונליין
עיצוב גרפי בלי לצאת מהבית
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
22:07 | 04.09.15 רחוב האגס 1
21:07 | 04.09.15 פנתרית סגולה
18:39 | 04.09.15 rlevanony
16:51 | 04.09.15 Arana
16:30 | 04.09.15 nati6589884
09:49 | 04.09.15 שממית הבתים
06:32 | 03.09.15 Arana
02:09 | 03.09.15 nati6589884
23:53 | 02.09.15 nati6589884
22:56 | 31.08.15 Arana
22:46 | 31.08.15 Arana