לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואה משלימה
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואה משלימה

ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד. אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו: 1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה. אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה. 4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים. 5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע... 7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב. 8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה. 9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.בריאות ואושר!

יש פה רפלקסולוגים אולי
31/05/2010 | 16:23
3
3
יש לי כאב מאד נקודתי בכף רגל שמאל - שמדי פעם מציק לי, ממש בחיבור שמתחת לבוהן לכף הרגל עצמה.
רופאים טוענים שכנראה זה כלום, אבל שהכאב צץ - כואב לי מאד בכל מצב - אפילו שאני יושבת או שוכבת ובטח כשאני הולכת.
מה עושים האם, איך ולמה הרפלקסולוגיה יכולה לעזור לי

יש פה כמה רפלקסולוגים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/05/2010 | 18:17
1
ביניהם גם אני
באבחון של כאב בכף הרגל אנו מתייחסים לכל האפשרויות .
כידוע לך הרפלקסולוגיה מאמינה שכף הרגל משקפת את הגוף והנפש, ולכן אנו מאבחנים ומטפלים בכל המערכות שעושות את האדם דרך כף הרגל.
אבל הדבר הראשון שצריך לעשות, ובפרט כשמדוב בכאב נקודתי הוא לבחון אם יש בעיה פיזית קונקרטית ומקומית שגורמת לכאב הזה - לעתים בעיה של יציבה, של מתח שרירים לא נכון או של לחץ עצבי וכד' יכולה לגרום לבעיה שקשה לרופאים לזהות.
הי
31/05/2010 | 23:14
1
המיקום הוא השתקפות  של בלוטת התריס... גרון. מצד שני יתכן כי יש "בעיה" במקום עצמו כתוצאה מעמידה לא נכונה למשל. בכל אופן צריך לבדוק את זה. רפלקסולוגיה יכולה לעזור בהרבה דברים צריך לבחון את המקרה ולראות במה מדובר.  

אסתר
כאב נקודתי ברגל
05/06/2010 | 16:12
33
שלום, כפי שנאמר, כף הרגל הינה השתקפות של מקומות בגוף ולכן לא בהכרח שטיפול רפלקסולוגי יפתור את הבעיה. כדי לעזור לך נדרשת עוד אינפורמציה. לפי המתואר, כבר טיפלתי בעבר בבעיות דומות ואף מסובכות יותר.
אשמח לעזור.
בברכה,
שוקי שמואל
מטפל מוסמך
www.shukidikur.com
03-9451061
052-3642302
כתובות אינטרנט מצורפות:
טיפול טבעי בעצירות
31/05/2010 | 14:22
11
3
איך הרפואה המשלימה/הטבעית יכולה לעזור לי בעצירות התוקפת אותי,
עצירות שאינה פסיכוסומטית לפי דעתי,וגורמת לי לעיתים לכאב ראש ולעייפות
טיפול בעצירות
31/05/2010 | 16:20
3
הטיפול בעצירות הוא בראש ובראשונה באמצעות התזונה.
סיבים תזונתיים בליווי של נוזלים רבים הם א-ב בטיפול בעצירות. בנוגע ל-ג' עד ת', כל תחום והתזונה שלו, השיטות שלו והתוצאות שלו. וכמובן, כל מקרה לגופו.
אני יודע שיש המון תחומים טבעיים שונים שמטפלים באופן יעיל במיוחד בעצירות.
מבין כל התחומים, אני באופן אישי יכול להעיד רק על דיקור סיני ושיאצו, מכיוון שבזה אני עוסק, אבל אני חושב שהעיקר הוא שאת תתחברי לשיטת הטיפול ולמטפל.
בהצלחה...
היי אלמוגית
31/05/2010 | 16:43
3
דרכי הטיפול בתופעת העצירות הם רבות ומגוונות : הרפואה המערבית רושמת לחולים תרופות כגון משלשלים (בפיקוח, כמובן) ובמקרים רבים גם מכתיבה שינוי בהרגלי תזונה ועריכת וחוקן.

בדומה לכך, הרפואה הטבעית אף היא פועלת לצורך שינויי הרגלי התזונה של הסובלים מעצירות וממליצה על מאכלים רוויי סיבים, על שתייה מרובה של מים (לפחות 8 כוסות), עשב חיטה, דגנים, שזיפים, פירות הדר, סלק, גזר וכרוב. כמו כן,אם מורידים באופן משמעותי צריכה של אלכוהול וקופאין,העצירות תרד.
טיפול טבעי ויעיל מאוד הוא הידרוקולוניק,שתכליתו ניקוי רעלים והוצאת פסולת מן הגוף.
כמו כן מומלץ להתחיל לעשות פעילות גופנית סדירה,ולנסות להוריד מתחים ולחצים מיותרים מחיי היום יום, שכן גם אלו גורמים פעמים רבות להופעת עצירות.

טיפול טבעי, יהיה טיפול עבורך
31/05/2010 | 17:50
7
ולא  "טיפול  לעצירות" אותו  את  יכולה למצוא על  כל  מדף.
יש כל  מיני  "מתכונים" המתאימים  לתופעה חד פעמית. במקרה של  מצבי עצירות שחוזרים  על  עצמם עדיף לבחור טיפול  לאיזון  ומניעה.
לעצירות  יש סיבות שונות, לא כולן  ב"אשמתך".
ע"פ  הקרניוסקרל,  יתכן  ויש לחץ/גירוי  מסיבות  שונות על  עצב האחראי  על  תפקוד המעי, הרודם  לשיבוש וההפרעה.
יתכנו  גם  כמובן  סיבות  אחרות.

בטיפול קרנוסקרל  ניתן  לחוש תנודתיות  עדינה ובעזרתה לאתר את  המקום  שזקוק לאיזון

האמת שכמעט  כל  תחום  ניתן  לעזור, בחרי  לך  תחום  שמתאים  לך  וחפשי  מטפל...

רפואה  שלמה

אז כמו שראית מהעונים מעלי
( לעמוד שלי בתפוז )
31/05/2010 | 18:13
4
עצירות היא אחד הנושים בהם הכי קל לטפל באמצעות שינוי אורח החיים.
אבחון הוליסטי יזהה אם יש בעיה שהיא מעבר לגורמים העיקריים לעצירות - אכילה לא נכונה ופעילות לא מספקת - ויוסיף טיפולים במידת הצוקרך, תמיכה וחיזוק בתהליך של שינוי אורח החיים.
אבל בשורה התחתונה העבודה היא שלך, את זאת שצריכה להבין שאם את רוצה להפטר מהעצירות ומההשלכות הנוספות של עיכול לא תקין (כאבי ראש, עייפות ופגיעה בתפקודים הגופניים), זה תלוי רק בך.
תרופות הקסמים שלנו לכאורה פשוטות מאד:תזונה יותר מלאה וטבעית, שתית מים מרובה, הפסקה של הכנסת רעלים לגוף, פעילות גופנית , חשיבה חיובית ואולי טיפול במגע מעת לעת.
מי שנכנס לעולם הזה מגלה שאיכות החיים שלו משתפרת פלאים, ולא רק בפן של העיכול
בהצלחה
עצירות
31/05/2010 | 18:30
2
כתובות אינטרנט מצורפות:
טיפול כולל והוליסטי
01/06/2010 | 13:30
2
יהיה המענה.
כמו קודמיי, שיטות רבות וטובות יכולות לסייע לך במציאת הגורם והפתרון.
שילוב של כמה גורמים יתן מענה מדוייק כמו כל שינוי באורח חיים.
תזונה, תנועה, טיפול מגע הם רק חלק מארגז הכלים, שאני יכולה להציע.
כל מטפל והכלים שבאמתחתו.
ועוד הוספת, שאינה פסיכוסומטית, לדעתך.
ברפואה ההוליסטית, שלמה, הטיפול הוא גם בגוף וגם בנפש.
יתכן ויש דברים שנסתרים מעינייך, ובאבחון מעמיק יצופו ויעלו.
בהצלחה
רביד
עצירות
01/06/2010 | 13:52
2
4
עצירות היא אחת המחלות שמופיעות כתוצאה ישירה למזון שאנו צורכים
יש עצירות חד פעמית שניתן לפתור ע"י תוסף תזונה,רפלקסולוגיה,דיקור או כול טיפול
אחר שמתאים למטופל
ויש עצירות כרונית שחיבים בנוסף לשנות את התזונה להוסיף המון ירקות שמכילים סיבים המסיסים במים
ויחד איתם לא לשכוח לשתות ולפעמים לעבור לתזונה שהיא ממש ירקות מבושלים וטחונים בכדי לשקם
את הקיבה ולהקל עליה
רפואה שלמה
לגבי תוסף תזונה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2010 | 16:06
1
1
דוקא עצירות חד פעמית מאד מומלץ לפתור באמצעים הכי טבעיים שיש : מים, פירות, ירקות, סיבים מרובים בתזונה, קצת שמן זית  ואכן טיפולים כמו רפלקסולוגיה או דיקור
תוספים רבים , שמאד פופולאריים בבתי טבע וגרוע מכך - תוספים לא טבעיים שניתנים בבתי מרקחת, עלולים ליצור מעגל של היזון חוזר שיהפוך את העצירות החד פעמית לעצירות כרונית ולנזק לפעילות מערכת העיכול.

תודה רבה לכולם
02/06/2010 | 10:33
3
החכמתי,למדתי,קיבלתי מידע מעולה וליקטתי ידע רב
תודה על הידע ועל הכוונות הטובות!
ל-אלמוגית42
02/06/2010 | 01:26
2
אפשר לענות לך בפשטות: אפילו אנשים שסבלו מהבעיה עשרות רבות של שנים נפתרים מהעצירות בעזרת טיפול טבעי. ומהר מאד.
טיפול אלטרנטיבי בדיקור ואמצעי עזר נוספים
05/06/2010 | 16:05
1
קיימות מספר שיטות טיפול ברפואה האלטרנטיבית, כגון דיקור, ודיקור בשילוב עם מספר שיטות ייחודיות נוספות. כפי שכבר צויין, עצירות נובעת ממספר סיבות: סיבת תזונתית כמו חוסר בשתיה וגם מבעיות תפקודיות של הגוף עצמו ובזה אנחנו מטפלים.
הטיפול אינו מסובך ואינו ארוך ודורש שימור לפי הנחיות של המטפל.
אשמח לעזור.
הקליניקה שלי נמצאת בראשון לציון ואני אף מטפל באזור המרכז.
פרטים נוספים באתר שלי (שעדיין בבניה) www.shukidikur.com
או בטלפון 052-3642302 , 03-9451061 לכל שאלה נוספת
בברכה,שוקי
טיפול במגע
31/05/2010 | 01:16
שלום..
אני מחפש מטפלת במגע באיזור ר"ג,גבעתיים,קרית אונו וכו' (לא ת"א), אשמח דרך המסרים לקבל המלצות. חשוב לי שיהיה אפשר דרך האינטרנט לקבל כמה שיותר פרטים לרושם ראשוני עליה (אפילו תמונה אני רואה את זה כמשהו מאוד משמעותי)...
בריאות והצלחה לכולם..
לפורום רפואה משלימה
30/05/2010 | 14:45
5
3
בתפוז שהגיע לדף הראשון בגוגל בחיפוש אחר הביטוי רפואה משלימה.

הרעיון המרכזי על מושתת מנוע החיפוש של גוגל הוא לתת את המידע הכי רלוונטי לגולשים.
אז נראה לי שיש כאן תעודת כבוד לפורום (לפחות על פי גוגל).

אז נרים כוס לימים טובים

תודה על המידע - וכל הכבוד לנו
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2010 | 14:55
4
3
לכל המשתתפים שבאים לפורום הזה, כדי לשתף מהידע שלהם מתוך אהבת התחום והרצון ללמוד, ללמד ולעזור
וגם למנהלת הפורום על יכולת ניהול משובחת
30/05/2010 | 15:00
3
ותרומתה המכרעת להצלחתו
אכן
30/05/2010 | 17:37
1
30/05/2010 | 20:08
וגם למנהלו
31/05/2010 | 11:34
1
מטפלת ברפואה משלימה
30/05/2010 | 14:34
1
1
מהי בעצם ההודעה?
31/05/2010 | 11:35
2
אני מחפשת טיפול אלטרנטיבי למבוגר אוטיסט
30/05/2010 | 14:22
7
1
עם תפקוד גבוה
אשמח להמלצות מנסיון חייכם

תודה

מה מטרת הטיפול
30/05/2010 | 14:48
1
יש פיזיותרפיסטים שמתמחים בעבודה עם האוכלוסייה הזו.
מה מטרת הטיפול? ומה דרגת האוטיזם?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2010 | 14:52
5
1
ממה שאני מכירה הטיפול באוטיסטים הוא בגישה רב תחומית, אבל דוקא מתחמים שרובם לא קשורים רשמית לרפואה המשלימה - הרעיון הוא להתקיף את החושים בצורה לא שגרתית: מוזיקה, תנועה, מגע במובן של מישוש מרקמים, פיסול, ציור
מעבר לכך כל טיפול הוליסטי יכול לעזור גם לאוטיסט, ושוב - תלוי מה מטרת הטיפול.
מטרת הטיפול עזרה בתקשורת ותפקודים יומיומיים
30/05/2010 | 15:06
4
1
איזה אזור בארץ ?
30/05/2010 | 15:15
5
פיזיותרפיה או\ו ריפוי בעיסוק יכולים להתאים.
כאמור עבודה אישית
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2010 | 15:27
5
צריך לשלב בעבודה מולו כמה שיותר כלים ששוברים את החומה על ידי ישה מקלט אחר.
מהתחומים הקלאסיים של רפואה משלימה - אפשר לשלב טיפול במגע.
רק צריך להיות מודע לכך שזה תהליך - לאוטיסטים רבים יש בעיה עם מגע, וצריך לחשוף אותם מאד מאד בהדרגה, ורק לפי דרגת האמון שהם מוכנים לתת במטפל.
יכול להיות שגם כאן הפתרון הוא כמו אצל תינוקות - שמטפל במגע ידריך את המטפל הקבוע.
הומאופתיה קלאסית
30/05/2010 | 16:42
5
יש לי ניסיון רב בעבודה עם אנשי הספקטרום האוטיסטי וגם בשילוב עם הומאופתיה.
יכול לעזור.
השאלות-מאיזה אזור בארץ? מה מידת התקשורת? האם רוצה עבודה עם ליווי שבועי או אחר? האם יש הורים תומכים?
האם עצמאי או בדיור מוגן כלשהו?
עירית
אם יש שיתוף פעולה
31/05/2010 | 17:26
2
לשכב בשקט לכמה זמן, והסכמה לטיפול  במגע-  אפשר ומומלץ טיפול  קרניוסקרל.
אוטיסטים  רבים,  בגילאים שונים  מגיעים  לקרניוסקרל מסיבות  שונות.
הטיפול  עוזר לאיזון  תנועתיות  המערכת הקרניוסקרלית-תנודה פנימית בגוף, עוזר לויסות מערכת  עצבית ואיזון  כללי ,
כולל  תקשורתיות  טובה יותר, וויסות  חושי והורמונלי, אקולליה,וועוד.
התחושה היא שבערקבת  טיפולים הם  "מסתדרים" יותר טוב עם  עצמם  ועם  הסביבה.
פטריית שיטאקי-כן או לא?
30/05/2010 | 09:27
10
122
קבלתי המלצה לקחת פטריית שיטאקי כדי לחזק אנרגיה ובגלל חוסר בחלבונים בתפריט. דעתכם? ידוע לי שפטריות עושות קנדידה ואני עם הסטוריה כואבת של קנדידה שאני עובדת קשה כדי להמנע מחזרה שלה. בהריון (מזמן...) לקחתי את הפטריה הזו כי הייתי גמורה יחד עם מולסה אבל אחרי ההריון וגם בזמן ההריון לקראת סופו התחילו לי המון בעיות בריאות שנגררות עד היום , בעיקר עם מערכת העיכול, אני לא חושבת שזה מהפטריה אבל אי אפשר לדעת לעולם. הילדה בריאה לגמרי, אגב...
תזונה
30/05/2010 | 10:04
1
37
זה תחום מאוחד נרחב, ואני מניח שבהמשך תקבלי תגובות לכאן או לכאן.
קנדידה לא מתפרצת סתם כך, ופטריות, כשלעצמן, לא עושות קנדידה. הקנדידה היא סוג של פטרייה, אבל אין כל כך קשר בין השתיים. עם זאת, ישנן התייחסויות שונות לפטריות בתזונה- יש שיאמרו שאלה פטריות חשובות, ויש שיאמרו שזה מזון נחות, וראוי להמנע ממנו.
אבל לא זו הנקודה.
אם יש לך המון בעיות בריאותיות, כדאי לטפל בהן. אני מניח שבמערך התזונה הכללי שלך הפטריות יהוו חלק מאוד קטן, והמכלול הגדול הוא זה שצריך להתמקד בו. חוסר כללי באנרגיה, וחוסר בחלבונים בתפריט מצריכים בדיקה מעמיקה ונרחבת, אותה מומלץ לעשות יחד עם מטפל העוסק בתזונה, שיוכל להציע לך חלופות טובות שתהיי שלמה איתן.

הרבה בריאות ובהצלחה!
אכן כך
30/05/2010 | 17:44
21
פטריות אינן מזון איכות. הן מאד דלות.

בעיות של מחסורים תזונתיים כדאי לפתור באמצעות תזונה נכונה - כלומר, תוכנית תזונתית מתאימה ולא שימת דגש על פריט מזון כזה או אחר.
אני דוגל בתזונה צמחונית אורגנית, או כמה שיותר קרוב לזה, כשדגש מיוחד אני נותן למזון מגידול אורגני.
חשוב להתאים אישית לכל אחד ע"פ בעיותיו, טעמו, סדר יומו וכד'.
תזונה כנ"ל מהווה גם דרך ריפוי לקנדידה.
אני חושב שהתכוונו למיצוי של הפטריה
30/05/2010 | 23:59
19
ולא לפטריה הרגילה.

פטריות וקנדידה
31/05/2010 | 16:28
6
27
למרות שהקנדידה היא סוג של פטריה, דווקא צריכה של פטריות יכולה להיות מועילה לטיפול במצבים של קנדידה. זאת מכיוון שלפטריות יש איכות אנרגטית מקררת, מטהרת ומסלקת רעלים.
אני מצרף לך מאמר קצר קצר עם עוד כמה המלצות בנוגע לקנדידה...
קישור למאמר
רק שאלה קטנה דביר (OFFTOPIC)
31/05/2010 | 23:20
5
14
מי נתן לך את הרשיון לעסוק ברפואה סינית?
תשובה קטנה
01/06/2010 | 08:55
4
19
מכללת ברושים והאגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי
אז רק בשביל הידע הכללי
01/06/2010 | 11:53
3
18
וזה לא משהו אישי נגדך או נגד כל מטפל אחר, איו לך רשיון! (וגם לא לי) מכללות לא נותנות רשיון (גם לא אוניברסיטאות לצורך הענין - הן נותנות את התואר), ומי נתן לאוגדה הישראלית לריפוי סיני מסורתי את האפשרות לתת רשיון (הרי גם אני יכול להקים עמותה/אגודה וכו'), איזה משרד ממשלתי בדיוק? משרד הבריאות או משרד העבודה?

אני מציע שתשנה בחתימה מ LIC ל DIPL (תעודה).
למקרה שלא שמת לב,
01/06/2010 | 12:00
2
14
זה בדיוק מה שרשום.
אני לא יודע מה אתה מנסה להוכיח אבל את התוקפנות שלך תשאיר לערוצים המתאימים.
תודה.
וסליחה ל-usi1
01/06/2010 | 12:02
15
שהשרשור של התגובה לשאלתך נוצל לאוורור כביסה מלוכלכת במקום לעזרה ותמיכה.
שני דברים
01/06/2010 | 23:09
13
1. יתכן ולא שמתי לב ואני באמת מתנצל על כך (יכול להיות שהעין שלי ראתה את מה שהיא רוצה לראות).
2. זה לא בא ממקום של תוקפנות.
השרשור הפרסומי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2010 | 18:59
8
1
אנא שרשרו לכאן סדאות, ארועים, פתיחות, כנסים  וחדשות
כל מה שיכול לעניין את ציבור המטפלים

יום עיון בנושא צמחי מרפא - בגן הבוטני בי-ם
29/05/2010 | 23:36
ליום עיון

לי זה קצת רחוק
אבל מי שבינכם מירושלים ,כדאי לבדוק

יגאל
הקהילה הישראלית לרפואה טבעית
30/05/2010 | 12:18
5
מוזמנים להקליק ולהצטרף אלינו בפייסבוק http://www.facebook.com/raulclinic
בקהילה הישראלית לרפואה טבעית של ד"ר ראול רודריגז תמצאו טיפים,שאלות ותשובות,מתכונים בריאים,
מידע על סדנאות,טיפולים,אורח חיים בריא,תזונה ירוקה ועוד ועוד.

נשמח לראותכם

http://www.facebook.com/raulclinic
קורס ארומתרפיה רוחנית
30/05/2010 | 12:58
הקורס נפתח ב 6 ליוני במודיעין בשעה 1000. 7 מפגשים של 3 שעות בעלות הרצה של 1000 ש"ח כולל מע"מ

ניתן לראות פרטים בקישור הבא: http://www.facebook.com/event.php?eid=116558248376...

להרשמה נא ליצור קשר באופן ישיר בטלפון 0523436395

סביון
אירוח בפורום תזונה צמחית
30/05/2010 | 23:28
שלום גולשים יקרים,  שבתאריך 17/6 אארח בפורום תזונה צמחית את אחת הנטורופתיות המובילות בארץ, אישה שהיא גם מורה מצויינת וגם דוגמא מופת ומקצועיות, שמה קרן וולקומיר, האירוח יהיה בנושא חסרים תזונתיים אצל צמחונים וטבעונים וכיצד לגרום לויטמינים ומינרלים לספיגה מקסימלית מהמזון ומנגד כיצד למנוע הפרעות ספיגה, בנוסף מתי צריך להתערב עם תוסף חיצוני..
האירוח לא יעסוק באידיאלולוגיה ובמוסר ולכן שאלות כאלו אם יהיו ימחקו לאלתר.

עדכנו את חבריכם הצמחונים\\טבעוניים
כתובות אינטרנט מצורפות:
קרניוסקרל- קורס מקצועי שנתי להכשרת מטפלים
31/05/2010 | 17:53
מפגש מבוא,  יום  וג 15.6.2010 בת"א

פרטים  נוספים 054-7915946
ובאתר
www.craniosacral.co.il
סדנת " האור בתוכי " ג'ון ג'יקובס
31/05/2010 | 23:01
10
מומלץ בחום למטפלים וכן לקהל הרחב שמעוניין להתחבר לפנימיות שלו.
מה כפות רגלינו מספרות עלינו- סדנת רפלקסולוגיה
03/06/2010 | 11:58
1
"מה כפות רגלינו מספרות עלינו" - סדנת רפלקסולוגיה חווייתית

קליניקת "מודעות הגוף" - תהליכים טיפוליים לגוף ולנפש
מזמינה אתכם לסדנת רפלקסולוגיה חווייתית

סדנה לאבחון כף הרגל, במהלכה נלמד מה כפות רגלינו "אומרות" עלינו במישור הפיזי והרגשי, על מה הן מצביעות בחיינו ומה ניתן לעשות עם זה...

בהנחייתה של עינת גולדמן  - בעלת קליניקת "מודעות הגוף"
רפלקסולוגית מוסמכת, מטפלת ברפואה משלימה ומדריכת ויניאסה יוגה.

מה  בסדנה?
 בילוי של פנאי עם ערך מוסף, באווירה קלילה ומהנה,
 העשרה אינטלקטואלית,
 העמקת ההכרות עם עולם הרפלקסולוגיה,
 למטפלים ומורים יוגה- רכישת כלי עבודה נוסף ל"ארגז הכלים המקצועי".

נושאי הסדנה
 מהי רפלקסולוגיה?
 מהו אבחון כף הרגל? מתי משתמשים בו וכיצד הוא מתבצע?
 מה אנו יכולים ללמוד על עצמנו מהתבוננות בכף הרגל שלנו?
 מפה רפלקסולוגית מהי? וכיצד נשתמש בה?
 כיצד נזהה סימני חוסר איזון בכפות הרגליים וכיצד הם באים לידי ביטוי  באזורי הגוף הספציפיים.
 טיפים רפלקסולוגיים לזיהוי מקומות כואבים בחיינו, פיזית ורגשית
 טיפים רפלקסולוגיים להפחתת מתח ולחצים, להטענת מצברים במצבי עייפות, ועוד.

למי מיועדת הסדנה?
 אנשים שמתעניינים ברפלקסולוגיה ורוצים לדעת יותר.
 אנשים המחפשים דרך אפקטיבית להתמודדות עם כאבים פיזיים ורגשיים.
 אנשים השוקלים ללמוד רפלקסולוגיה - הזדמנות להתנסות ב"טעימה רפלקסולוגית".
ניתן להזמין את הסדנה גם לערבי נשים, אירועים חברתיים ומשפחתיים, חוגי בית, קבוצות, וכפעילות פנאי מעשירה לזוגות חברים.  

הסדנה הקרובה
מתי? יום ד', 30.06.2010 , 19:00-21:30
היכן? רח' קרן היסוד 28, חיפה
עלות למשתתף יחיד: 120 ₪

כדאי לדעת!
הרשמה ביום הסדנה לתהליך בשיטת "מודעות הגוף",
תזכה במפגש רפלקסולוגיה ראשון מתנה. שווי ההטבה 170 ₪ .

להזמנת מקום בסדנה הקרובה:
נייד. 050-7767065  טל' קווי.  077-7670086
דוא"ל. einatush_c@walla.com  אתר. www.einatgoldman.com    
GNM - קורס ללימוד הרפואה החדשה
19/07/2010 | 14:44
1
קורס ייחודי זה הוא הראשון בישראל ללימוד הרפואה החדשה (GNM). הקורס מלמד את הגורמים למרבית סוגי המחלות ונותן כלי עזר לטיפול בכל מחלה, כהשלמה לשיטות טיפול אחרות או כבסיס עצמאי מצויין לכל טיפול הוליסטי.

הקורס ייפתח ב- 21.10.2010 במכללת מדיקה בכפר-סבא.
במקביל צפוי להיפתח קורס גם בשלוחה הצפונית של מדיקה בגליל המערבי.

לפרטים נוספים:
http://medika.co.il/course.php?id=29
http://www.healthychoice21.com
טלפון: 04-6619118 (עידן)
אימייל: healthychoice21@gmail.com

כתובות אינטרנט מצורפות:
לחץ דם לא מאוזן
29/05/2010 | 18:21
7
107
אישתי בת 62 סובלת מלחץ דם גבוה שאינו מאוזן
:התרופות שהיא לוקחת
בבוקר :דיובאן 160 מג.- דימיטון 25 מג -וזודיפ 10 מג.- פרוקור 200 מג.
בצהריים :
דיזיוטיאסיד 25 מג.
בערב : דיובאן 160 מג.- דימיטון 25 מג.- וזודיפ 10 מג.
למרות כל התרופות היא לא מאוזנת - בבוקר בקימה 160-180-
אחרי 3 שעות בבוקר יורד ל 140-150 ואחרי הצהריים שוב עולה ל 160-180
כך כל יום
לחץ הדיסטולי תמיד בסדר
היא לוקחת גם קומדין עקב אירוע לב ופרפרים שקרה לפני 5 שנים.

מחלות רקע נוספות : סוכרת מאוזנת בכדורים וכן שומנים בדם טריגליצרידים וכולסטרול- מאוזנת
נוסף על כך יש לה חלבון גבוה בשתן אך הקראטינין בדם בסדר
היא לוקחת גם קיו 10 וכן ויטמין די בגלל מחסור. כן לקחה עד לאחרונה ברזל אך הפסיקה כי הערך כעת בסדר. היא לוקחת גם ויט מין די בגלל  מחסור בדם
היא סובלת מעודף משקל כ12 קג .
מה ניתן לעשות עוד במסגרת רפואה משלימה-צמחי מרפא אך בטוחים באינטראקציות עם הכדורים שהיא לוקחת כולל במיוחד קומדין או טיפולים אחרים

תודה
אליעזר

קשה מאד להתאזן עם כל כך הרבה תרופות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2010 | 19:13
2
9
ובודאי קשה להתחיל טיפול בצמחים במצב כזה, מאחר שרבים מצמחי המרפא החזקים בנושא לחץ דם אסורים לשימוש עם התרופות הללו,
יחד עם זה יש אפשרות לטיפול ובתנאי שיש שיתוף פעולה של הרופא המטפל.
אני מציעה להתחיל בשילוב של תזונה עם מגע או דיקור, ולאחר שתהיה התחלה של שיפור יכול להיות שאפשר יהיה להגיע למצב של הפחתה בתרופות.
הכיוון של הטיפול הוא להפנות לשינוי אורח חיים שיכלול גם תנועה ועצות נוספות בתאום עם המטפל שילווה אותה.
וכאמור, הכל צריך להיות בהסכמה של הרופא המטפל.
קשה מאד להתאזן עם כל כך הרבה תרופות...
30/05/2010 | 18:00
1
8
ולכן כדאי להפסיק איתן...

לא, אני מקווה שברור לכל הקוראים (ואם זה לא ברור אני מיד מבהיר) שאין הכוונה להפסקה שרירותית של התרופות. כוונתי היתה להורדה של התרופות באמצעות הרופא.

ישנם היום רופאים שתחום התמחותם - צמצום והחלפת תרופות. מפגש כזה הוא לא זול ויכול להגיע למחירים של 1000-1500 ש"ח אולם הוא שווה לדעתי כל שקל. מדובר ברופאים קונבנציונליים לגמרי שהבינו גם הם ש: עודף תרופות הוא לא בריא וכן ש: אנשים רבים מדי בעולם מתים כתוצאה מעודף תרופות.

התחליף לתרופות: אז זהו. לרוב הרופאים האלו אין תחליפים לתרופות אלא הם לפחות מצמצמים את התרופות למינימום הנידרש. הם מנסים להחליף 3 תרופות בתרופה אחת ועל ידי כך לצאת בפחות נזקים או להחליף תרופה בתרופה דומה ולצמצם תופעות לוואי ועל ידי כך לא יהיה צורך בתרופה נוספת שבאה לפתור בכלל תופעת לוואי של וכו'..

מכיר מישהו באופן אישי שנגמר לו הפרקינגסון כתוצאה ממפגש התאמה מחודש של תרופות. נשמע הזוי נכון? הרופאים שטיפלו בפרקינגסון שלו טענו לאחר מעשה שבעצם הפרקינגסון שהיה לו במשך שנים ארוכות, לא היה פרקינגסון אלא פרקינגסיוניזם או משהו בסגנון, מילה שבאה לתאר שלא היה זה פרקינגסון אלא שהיו אלו תופעות דומות לפרקינגסון..

כך או אחרת, האדם אובחן כחולה פרקינגסון במשך שנים. ברגע שבא מישהו ואיגד את כל התרופות יחד, הוא בדק קונטראינדיקציות בין התרופות, הוא בדק האם יתכן שחלק מתופעות הלוואי של התרופות מצריכות את הקשיש ליטול תרופות אחרות שגורמות לתופעות לוואי אחרות שמצריכות עוד תרופות ו...

בקיצור - לפעמים המפתח לרפואה המשלימה יכול להיות הפחתת התרופות ולא להיפך..
30/05/2010 | 20:05
3
הי
29/05/2010 | 20:51
4
תראה בנושא הזה אחד הדברים הכי חשובים זה התזונה.. בנושא הטיפולים האחרים.. ברפואה משלימה. שימוש בתרופות משנה את המטרייה לגמרי. קשה מאוד לצפות מה יהיה המהלך של הגוף משום שהוא מגיב שונה כאשר הוא תחת השפעת כדורים וזה ממש משתנה בכל גוף. יתכן כי נכון לעבוד על הרגעה וניתן לחזק את הנפש... להגיד לך שניתן לשנות את המפה... זה כמו שאמרתי לך לא צפוי מראש.

שבוע טוב
אסתר
יש מה לעשות
29/05/2010 | 22:50
12
שלום אליעזר,
ניתן לעזור בהורדת לחץ הדם על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא. אמנם יכול להיות שייקח ללחץ הדם זמן להתאזן מכיוון שהיא מטופלת בכל כך הרבה תרופות ועדיין אין שינוי, אך לדעתי כדאי לנסות. בנוסף, יש בבית החולים אסף הרופא, במחלקת שיר"מ (שירותי רפואה משולבת) סדנה להורדת לחץ דם על ידי שינוי תזונה ואורח חיים. כדאי לך להתעניין - 08-9779931.
בהצלחה
לחץ דם לא מאוזן
30/05/2010 | 11:07
8
שלום, יש פיתרון למצב שבו אישתך נמצאת, אפשר וצריך להתאים לה תוספי תזונה, הומאופטיה ואולי גם לשלב שיטת טיפול אנרגטית כמו דיקור כדי לאזן את המצב. את התרופות הטבעיות יש להתאים לה כשבודקים אותן עם התרופות שהיא לוקחת ולא על ידי ניסוי וטעיה, אם אתה מעוניין להבין יותר איך אפשר לעשות את זה אני שולח לך לינק למאמר, שאומנם הוא כתוב עבור קהילת המטפלים ברפואה סינית, אבל אתה יכול להבין ממנו הרבה.

להגיע אל המאמר לחץ כאן
יש טיפולים שיכולים לעזור לה !
05/06/2010 | 17:07
3
ישנם כמה שיטות טיפול טבעיות שניתנות לשילוב ביחד עם הרפואה הקונבציונאלית.
אני מטפל בעיקר באמצעות דיקור ועזרים ייחודיים נוספים לטיפול בבעיות לחץ דם, הורדת שומנים בדם וניקוי כלי הדם.
במקרה דומה של מטופל שלי הצלחנו לייצב את לחץ הדם על אזור ה- 130 לאחר כ-5 טיפולים (הוא עדיין לא סיים את סדרת הטיפולים המלאה).
בדרך כלל סדרת טיפולים יכולה לעזור. כאמור הטיפולים ניתנים לשילוב ביחד עם הרפואה הקונבציונלית.
כמובן שתחילת כל טיפול כרוכה בסקירת העבר הרפואי המלא והתאמת טיפול מתאים.
אשמח לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית - 0523642302
שוקי
כתובות אינטרנט מצורפות:
רפואה משלימה לטיפול בדלקת עינים
29/05/2010 | 12:44
שלום רב
אודה לעזרתכם
מזה מס' חודשים אני עם דלקת עינים עפעפים בלפריטס
מדובר בדלקת די מציקה ובעיקר יש יובש וגירוי מציק משעות הצהריים
אני נמצא במעקב אצל רופא עינים
טיפות ומשחות שקיבלתי גרמו לרגישות יתר,וגם לגבי תחליפי דמעות שגרמו לאותה תחושה
כרגע מטופל באנטיבוטיקה למספר שבועות.
נסיתי טיפול הומאפטי באחת מקופות החולים,שגרם לחוסר נוחות והפסקת השימוש.
יש לי כוונה ורצון להפטר מהדלקת,נסיתי גם דיקור סיני,שהיה די מינורי וגם אם כן רק גרם לרגיעה מאד זמנית.
אז מה עושים?
איני אדם עשיר,ולעיתים מדובר בעלויות מאד יקרות.
אודה לעזרתכם
כפות רגלייך - עולם ומלואו
29/05/2010 | 12:32
1
שלום,
אני מצרפת קישור לכתבה בנושא רפלקסולוגיה מאת שלומית סמילנסקי
http://www.yifatela.co.il/articles/feet/
לא יודעת מתי...
27/05/2010 | 17:31
12
16
כתבתי פה מספר פעמים.
התחלתי דיקור סיני ורפלקסולוגיה אצל מומחית פרטית שעזרה להרבה אנשים...
יש לי קיבה עצבנית (הכאבים בקיבה ובחזה ולא במעיים)
אני שומרת על תזונה ואורח החיים שלי לא לחוץ, עובדת ממש מעט גם עם קשיים.
אני אחרי הטיפול החמישי (כמה ימים לאחריו) ועדיין לא מרגישה את השיפור הרצוי.
נעלמו הרבה סימפטומים מסביב כמו צרבות גזים שלשולים..
אבל בבעיה העיקרית אין שיפור לדעתי..
עדיין יש כאבים בחזה, מתחת הצלעות ובינהם.
בשבוע האחרון גם התווסף לזה מעט בחילות בבוקר, ודיכאון.
התחלתי לחשוש שזה לא יעבור לעולם (מצב מתמשך של חודשיים ואני יודעת שאנשים גם יכולים לסבול שנים)

מה לדעתכם עליי לעשות?
אני מנסה למצוא גם טיפול לנפש במקביל אך בינתיים ללא הצלחה, אם יש הצעות גם לזה אשמח לשמוע.
ומה לעשות לגבי הטיפול בדיקור האם יש טעם להמשיך למרות שהמצב העיקרי עוד ישנו?
היא התוותה לי סדרת טיפולים של כ10 טיפולים. והתאכזבה לשמוע שאין שיפור בכאבים.
היא אומרת שלפי הלשון והרגל יש שיפור מסויים ולכן אנחנו ממשיכים. מה דעתכם? יש טעם?
לתת לטיפול הזדמנות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 17:54
3
15
אני מספרת פה פעמים רבות על שבחי הרפלקסולוגיה, גם מהפן האישי.
אז אולי אפרט:
כשהגעתי לטיפול רפלקסולוגי בפעם הראשונה, כבר אובחנה אצלי תת פעילות בלוטת התריס (אחרי הזנחה של שנים), הייתי שנתיים בלי מחזור (כשהרופאים מסבירים לי שיש לא מעט נשים שגיל המעבר מגיע אצלם מוקדם ואלו סימני ההתחלה), עם עודף משקל מעל 20 קילו, חוסר אנרגיה ועוד שישו ושמחו.
הרפקסולוגית היתה הראשונה שחיברה בין הדברים והסבירה לי שתת הפעילות נובעת מחוסר האיזו ההורמונלי ולא ההיפך כפי שרבים חושבים בטעות.
אחרי סדרה של 12 טיפולים לא היה שינוי משמעותי שניתן לשים עליו את האצבע, אבל קצה קצה של הרגשה קלילה יותר התחיל לחזור, וזה נתן לי מוטיבציה לסדרה הבאה. רק באמצעה התחלתי להרגיש שיפור בדברים שניתן למדוד אותם.
הגעה למחזור סדיר, לאנרגיות גבוהות משמעותית ולמצב שפתאום אני מסתכלת ושמה לב שהמון זמן לא חליתי, היתה רק בהמשך כשכבר קיבלתי עוד טיפולים במסגרת הלימודים. הסיבה לכך היתה שמצב שנבנה במשך שנים רבות של הזנחה קשה לתקן בהינף מטה קסמים, טיפול אחד או 5.
אז כל הסיפור הזה כדי לעודד אותך ולתת לך פרופורציה - את אחרי הטיפול החמישי וכבר רואה שיפור בהרבה פרמטרים של הבעיה שלך, המטפלת רואה שיפור, אז יש למה לצפות.
מציעה שתסיימי את סדרת הטיפולים ותני עוד קצת זמן לאחר הטיפולים להתליך החיובי להמשיך לרוץ. ואחר כך תחשבי איך להמשיך.
תודה
27/05/2010 | 18:01
2
5
האמת שאני די חסרת סבלנות בדברים האלה, הלימודים מתקרבים ויש כ"כ הרבה דברים שרציתי להספיק. אני מרגישה שאני רצה לאחור...
אני חושבת שיש מן הפן הרגשי גם.
זאת אומרת, הכאבים גורמים לי לדיכאון והדיכאון גורם לכאבים. אפילו אם הם לא חזקים המחשבות בראש של "אני תקועה עם זה"
וכולם אומרים ללמוד לחיות עם זה. איך לעזאזל אפשר לחיות כשבקושי יש כוח לקום בבוקר ולהתמודד עם הכאבים כל הזמן...

יש לך אולי המלצות למטפל גם בצד הרגשי באזור המרכז? (אפשר במסר)
כיוון שהיא עובדת נורא פיזי ומונוטוני.

תודה על הדוגמא... זה מחזק מעט :)
כנראה שכל מטפל הוא שונה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 18:12
1
9
כי לדעתי רפלקסולוגיה עובדת חזק מאד גם על הצד הרגשי,
אבל מצד שני אני לא כל מבינה עדיין את חיבור בין דיקור לרפלקסולוגיה (אלא אם כן מדברים על רפלקסולוגיה בגישה הסינית), כי מדובר בגישות שבאות מרקע מאד מאד שונה.
יש המון מטפלים שבאים לטפל בצד של ההתפתחות הרוחנית והרגשית , וקשה מאד להמליץ כי השאלה היא למה את מתחברת - יש פשוט כל כך הרבה כיוונים: ריקוד, שיחות, דמיון מודרך, שמאניזם, תרפיה בקול ועוד ועוד ועוד
המלצה אחת שלדעתי טובה לכולם, אבל אולי לא קולעת מספיק למה שאת מחפשת כרגע היא לעסוק ביוגה או אפילו שיטה אחרת של פעילות גופנית. יחד עם סיוע לחיזוק הגוף, אין כמוה לחיזוק הנפש.
אשמח להתערב קצת:)
06/06/2010 | 12:49
8
אני סטודנטית לנטורופתיה, מסיימת כרגע שנה שניה ומקבלת תעודת רפלקסולוג בכיר (סוף סוף!!)
אני מאוד מאמינה ברפלקסולוגיה, אך לא פחות מאמינה בתזונה ודרך חיים.
לא סתם רפואה משלימה היא שילוב של גוף ונפש, ואני מוצאת מניסיון שלי ושל אנשים נוספים שפנו אליי לעזרה-
שטיפול נקודתי (לא משנה במה!!) רק ברפלקסולוגיה, או רק תפריט, או רק צמחי מרפא פחות אפקטיבי מטיפול כולל שמכיל בו את כל התרכיבים.
אני לא מבינה מספיק בדיקור, אבל מסכימה עם אור בנוגע לרפלקסולוגיה.
זה דורש סבלנות אבל יכול להביא לתוצאות מדהימות.
בכללי ההמלצה שלי היא לשלב גם טיפול תזונתי נטורופתי, כי מה שאנחנו אוכלים זה מה שמזין את הגוף שלנו וגם את הנפש
וזה יכול לבנות או להרוס.
בהצלחה!!
קיבה עצבנית
27/05/2010 | 18:16
6
101
אם הטיפול הנוכחי לא יצליח, אני ממליץ בחום על טיפול ב EFT.
אני מבטיח שכבר בטיפול הראשון תרגישי את ההבדל

לפרטים נוספים
http://www.naturalcure.co.il/wordpress/category/ge...

יום טוב
אמנון בצלאל
שלום אמנון
27/05/2010 | 20:33
5
14
כולנו מטפלים , וכולנו חושבים שהשיטה שלנו היא "הכי הכי" , כולנו מעונינים שיבואו אלינו מטופלים ונעזור להם , אבל אני מאוד לא ממליץ לך להבטיח הבטחות.

אני אישית מכיר EFT , טופלתי בשיטה , מי שלימדה אותי ביואנרגיה היא אחת המורות הידועות בארץ לEFT , ועם כל זה אני לא חושב שאתה יכול להבטיח שהשיטה תעבוד אצל כל מטופל ובטח שאתה לא יכול להבטיח שיפור כבר בטיפול הראשון.

להגיד "אצל הרבה מטופלים יש שיפור כבר בטיפול הראשון" זה סבבה (כמובן אם זאת החוויה שלך).  אבל להבטיח שיפור כבר בטיפול הראשון זה ממש לא אמין וגם לא מקצועי. אף אחד מאיתנו איננו אלוהים.

( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2010 | 00:24
1
שלום יוסף
28/05/2010 | 10:13
3
15
שים לב שאמרתי תרגישי בהבדל.- זה יכול רגשי וזה יכול פיזי.
אני מוכן להתחייב שאם לא יהיה שנוי בטיפול הראשון לא משלמים לי כסף

לגבי מורים לשיטת EFT- אני מציע שתכנס לאתר של הEFT העולמי ותראה למי יש תעודה לעסוק בזה.
יש סה"כ 5 מטפלים מוסמכים שאני אחד מהם.

מניסיון של 5 שנים עד עכשו כל אחד שטפלתי בו הרגיש שנוי מסויים כבר בטיפול הראשון.
נכון אני לא אלוהים אבל אני מספיק הוגן להגיד שאם לא מרגישים בשינוי אז אני לא לוקח כסף.

שיטת EFT היא לא יחידה שלמדתי, אני נטורופת מוסמך ויש באמתחתי עוד כ 15 שיטות שאני מכיר
אגב ביואנרגיה - אני הייתי אסיסטנט של רפי רוזן ממציא השיטה.

יום טוב
אני לא אומר
28/05/2010 | 10:33
10
שאינך מטפל טוב ואני גם לא אומר שאינך מומחה בתחומך - אינני מכיר אותך.

אבל להבטיח לכולם שיפור מהטיפול הראשון - לי כצופה מהצד זה נראה קצת "שרלטני".

אתה כן יכול להבטיח לעשות ככל יכולתך - ואני חושב שאם עשית כך זכותך המלאה לקחת כסף גם אם לא היה שיפור.
כשאתה עובד ומשקיע ועושה ככל יכולתך באופן מקצועי וטוב , עשית את שלך.
אם יהיה ריפוי או לא יהיה ריפוי - זה כבר עניין של ריבונו של עולם , לא שלך.

אני אישית לא לוקח כסף על ריפוי , ולא מבטיח הבטחות על ריפוי , מהסיבה הפשוטה - זה לא בידיים שלי.
מה שבידיים שלי זה להיות מקצועי ולטפל בצורה הכי טובה שאני יכול - על זה אני לוקח כסף.

אם אתה הופך את עצמך לאחראי על "ריפוי" - אתה מנסה להכריח את המציאות , ומנסיוני זה תמיד בא בחזרה בהפוכה.
זה גם שם אותך במקום של מתח ולחץ , כי אתה הופך את עצמך ל"אפוטרופוס" על דברים שאינם בשליטתך.
לעומת זאת כשאינך מתחייב  על התוצאה (=ריפוי) אלא על התהליך (=העבודה שלך) שיהיה מקצועי וטוב , זה שם אותך במקום הרבה יותר שקט ואמיתי , זה מה שגם יוצר ריפוי בסופו של דבר.

אגב , אני הרגשתי בזמנו גם בשיטה של רפי רוזן את ה"אפוטרופוסות" הזאת -
ראיתי את זה בזמנו בראיון שפורסם ב"חיים אחרים" , על כך ש"סרטן יותר קל לרפא מאשר נזלת" ועוד כל מיני אמרות שפר מהסוג הזה. בסופו של דבר הוא עצמו נפטר מסרטן.
זו אחת הסיבות שכיום אני עובד בשיטה שונה לגמרי משיטתו של רפי רוזן.

אי.אף.טי זו לא שיטה שלומדים דרך אתר האינטרנט
28/05/2010 | 12:17
1
60
של המייסד שלה, שמוכר גם די.וי.די עם שעורים מפורטים, מין שיטת בזק כזאת שקל ללמוד וליישם?
EFT
28/05/2010 | 12:56
9
נכון זאת שיטה שניתן ללמוד אותה מדיסקים שגרי גרייג ממציא השיטה מפיץ
זה נשמע מאד פשוט אלא לצפות בכמות העצומהשל הדיסקים ולהבין לוקח לא מעט זמן.
כרגע ההפצה של הדיסקים הופסקה.

את השיטה ניתן ללמוד גם מאדם אחר שלמד מדיסקים.

לאחר לימוד השיטה ניתן לעבור בחינה .
כדי להצליח בבחינה צרך להוציא 85. כן 85.
ולכן יש מעט אנשים בארץ שעשו את הבחינה הזאת.
אני עברתי את הבחינה לאחר הכנה של חודש ימים לקראת הבחינה
וזה לאחר מספר שנים שעבתי בשיטה

לרשימת המטפלים המוסמכים
http://www.emofree.com/Practitioners/referralmain....
אני מעביר סדנאות ללמוד השיטה במחיר של טיפול אחד

יום טוב
נשמע שכבר יש שיפור
29/05/2010 | 23:00
8
אם אחרי 5 טיפולים כבר יש שיפור בצרבות, גזים ושלשולים זה אומר שהגוף מגיב לטיפול. בדרך כלל הבעיות ה"צדדיות" נעלמות לפני שהבעיה העיקרית משתפרת, אז אל תדאגי - כנראה שעוד תגיעי לשיפור גם בבעיה המרכזית. לדעתי תני לטיפול זמן. תרגישי טוב,
דנה
הרדמות איזורים שונים בזרוע ויד שמאל
27/05/2010 | 01:58
9
496
בשבועיים האחרונים אני חווה תופעה מוזרה - זרת יד שמאל מרגישה רדומה במקצת, והתחושה לעיתים פולשת גם לאיזור כף היד שמתחת לזרת, לעיתים איזור שכם יד שמאל. בחודשיים האחרונים אני בלחץ נפשי קיצוני ואף עברתי מספר התקפי חרדה בשל בעיה שאני מוטרד ממנה. הבנתי שיכול להיות קשר בין המקרים... האם נכון ?

כמו כן, מעבר לבדיקות סטנדרטיות אצל רופא, במידה ואכן התופעה נגרמה מלחץ וחרדה, מה הסיבה לכך ומדוע צד שמאל ? ומה הדרך לטפל בבעיה ? האם יעבור ספונטנית כאשר תקופת הלחץ תעבור ?
עונה בזהירות
27/05/2010 | 11:38
155
שלום רב!
לי אין ספק שיש קשר ישיר עם הלחץ הנפשי/חרדה.
למה שמאל? כנראה בהשפעת הלחץ על תפקודי הלב
עצתי- אל תחכה שירגע,הדרך לטפל היא קודם לכל אבחון,
פנה למטפל  בגישה הוליסטית המתאימה לך לאבחון וטיפול בהתאם.

בהצלחה!
ערן
הירדמות היד
27/05/2010 | 12:37
130
הייתי ממליצה לך ללכת לקופת חוליעם ולעשות צילום רנטגן - צוואר+ ECG . אפשר להמשיך לדבר אחרי שתקבלי את התוצאות.
התייחסות מיידית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 15:27
103
אכן יש סיכוי גבוה שיש קשר בין המתח והחרדה להרדמות היד, אך מעורב בכך מנגנון פיזי שיש לבחון מהו , מבין כמה אפשרויות
אתה חייב להתייחס מיידית לנושא בשלושה כיוונים:
הראשון הוא לגשת מיד לרופא ולבצע בדיקות שישללו בעיות עמוד שדרה, נזק נוירולוגי וכד'
השני הוא לגשת למעסה רפואה מומחה, ולבדוק אם יש לחץ של שרירים מתוחים תפוסים על העצבים המוליכים אל היד (תופעה שכיחה ומוכרת מאד שמשום מה הרופאים לא תמיד מודעים אליה ולא שולחים למעסה)
השלישי הוא לטפל בסיוע של מטפל הוליסטי בננוא המתחים והחרדות - תבחר בשיטה שמדברת אליך. יש שיטת מגע, יש שיטות אנרגטיות ויש יותר מילוליות. אבל חשוב ל להזניח ולטפל בגורם העמוק , כי אחרת סימפטום אחד יפתר, ובמקומו יווצר סימפטום אחר.
הרדמות איזורים שונים
27/05/2010 | 18:28
79
כדאי לבצע את כל הבדיקות שדרושות לברר את הסיבה
אם בבדיקות הן ללא ממצא
אני מציא לך לנסות את שיטת EFT.
כבר בפגישה הראשונה תרגיש את ההבדל

מצורף קישור
http://www.naturalcure.co.il/wordpress/

יום טוב
יש קשר.
27/05/2010 | 20:37
62
ברפואה הסינית מרידיאן הלב (מסלול האנרגיה של הלב) מגיע עד הזרת , וגם עובר בכף היד מתחת לזרת.

זה לא אומר שיש בעיה פיזית בלב (חלילה) , אך הלב הוא מרכז הרגשות שלנו ובהחלט יכולה להיות השפעה.

כדאי לעשות את הבדיקות ואני ממליץ על טיפול אצל מדקר באיזור מגוריך.

הי
29/05/2010 | 15:17
39
אני אוסיף לכל מה שהחברים פה כתבו שיתכן שיש מחסור של ויטמין b12 ... או שיש איזה בעיה בספיגה לאורך זמן. זאת משום שמחסור בזה גורם לתופעות נוירולוגיות נרחבות. שווה לבדוק.
פרט לכך יתכן כי יש זרימת דם לקויה לאיברי הקצה (במקרה זה זרת יד שמאל ).

כמובן שיתכן שיש גם בעיה במתלה של  הכתף השמאלית .

כמובן שחרדה משפיעה באופן כללי על כל המערכת.

שבת שלום
אסתר
סוג של עזרה ראשונה
29/05/2010 | 17:23
70
אין ספק שעליך לגשת לרופא ולעבור את כל הבדיקות על מנת לוודא שאין בעיה גדולה יותר חס וחלילה.
בנתיים - כל יום לקחת 4-5 עגבניות לפרוס לפרוסות לפזר מעט מלח גס ולהמתין כ15 דקות ואז לאכול את העגבניות. השיטה טובה לכל מיני חסימות שאולי יש אבל השיטה הזו אינה פותרת אותך מלגשת לבדיקות אצל רופא.
לגבי המתח והחרדה - הייתה לימטופלת שסבלה מהתקפי חרדה וטיפול בפרחי באך הוריד לה את עוצמת ההתקפים ואת תדירותם כבר לאחר שבועיים של שימוש בתמציות. ממליצה על השיטה. חפש מטפל טוב באזור מגוריך.
מאמר בנושא חוסר תחושה
03/06/2010 | 08:28
73
אתה מוזמן לקרוא מאמר שכתבתי בנושא חוסר תחושה, ואם מסקרן אותך למה צד שמאל אתה יכול לקרוא כאן - מאמר על כאבים ותחושות בצד שמאל.

אבל לפני הכל בדיקת רופא, הא?
הרדמות בזרוע וכף היד
05/06/2010 | 18:10
80
תשובה להרדמות אצבע בכף היד
ישנן סיבות רבות לתופעה זו
גם לחץ נפשי וחרדות יכולות  להיות סיבה לכאב או הרדמות בידיים.   אך בדרך כלל זה שילוב של סיבות.
סיבה נוספת לבעייה היא של זרימת דם כתוצאה מחסימה או מלחץ  באזור מסוים בגוף
בכדי להבין את הסיבה יש תשאול מקדים שעוזר לאיבחון ולמציאת פיתרון
אשמח לעזור
הקליניקה שלי נמצאת בראשון לציון ואני אף מטפל באזור המרכז.
פרטים נוספים באתר שלי (שעדיין בבניה) www.shukidikur.com
או בטלפון 052-3642302 לכל שאלה נוספת
בברכה,שוקי

26/05/2010 | 21:06
10
3
אמנם הפורום הזה הוא כבר מקום קצת פחות משפחתי ממה שהיה כשהגעתי הנה לראשונה.
ואמנם כבר לא מברכים ב"שבת שלום", ולא נהוג (כמעט) לפתוח שרשורי מתנות ועוגות ונרות ליומולדת.

אבל יש איש אחד, מאוד טוב ומיוחד, שלו רק בשבילו ראוי לחדש ימים כקדם, ולברך אותו במזל טוב הגדול המגיע לו.
ולנצל את ההזדמנות להודות לו על כל מה שהוא עושה, ועשה ויעשה למען כל אחד מהגולשים בפורום הזה.

רק יום אחד, להזכיר את השוקולד, ומירי בוהדנה, והמיאו שיאצו, וידו של הדלאי-למה
(ובטח עוד מעט הוא יבוא, ויכניס קישורים לכל הנ"ל )

ולהעלות על נס את עדכוני החדשות והמאמרים המעניינים בתחום, וחיפוש המידע והוספת הקישורים הבלתי נלאים.
את הסברת הפנים הטובה לכל הבא בשערי הפורום.

אז אם עדיין לא הובן -
|היום יום הולדת,
היום יום הולדת,
היום יום הולדת לטאו"|תו"

אז איש טוב, ויקר ואהוב,
המון המון מזל טוב,
ושפע של בריאות, ושמחה ואושר.
שהאהבה תקיף אותך כל ימי חייך.
שתזכה לאוהבים כפי שאתה יודע לאהוב.
המון המון הצלחה, ומציאת הדרך הייחודית לך,
וה יוביל אותך למקומות הכי נכונים.
מצטרף לאיחולים. מזל טוב
26/05/2010 | 22:40
1
תודה
27/05/2010 | 01:56
1
|מזל טוב|
26/05/2010 | 23:09
1
תודה
2
תודה רבה, יקירתי
1
1
"הפורום הוא כבר מקום קצת פחות משפחתי ממה שהיה כשהגעתי הנה לראשונה"... ללא ספק, ובלשון המעטה. דברים משתנים ומתחלפים, ולא תמיד זה רע או טוב, אלא פשוט ככה. בכל זאת יש דברים שלא משתנים, והמסירות שלך לתזכורות ימי ההולדת מעוררת השתאות והערכה. אז תודה שזכרת ותודה על כל המילים החמות והאיחולים הטובים.

מזל טוב
27/05/2010 | 18:23
1
מצטרפת לאיחולים של ימית, ומקווה שתעבור עליך עוד שנה יפה ומלאה באהבה.
מצטרפת לכל האיחולים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 15:45
2
2
וכל הכבוד לימית המדהימה שלא שוכחת אותנו אפילו ממרחקים
28/05/2010 | 14:11
1
2
מרחקים? לא באמת כ"כ גדולים, אולי מרחק הזמן.

מבחינת המקום הפיזי אני עדיין באותו מקום, זה בו ארחתי אתכם.

מבחינת "מקום" בהקשרים אחרים...
אני בעיקר הרבה פחות כותבת, גם כי באופי הנוכחי של הפורום אני פחות מוצאת מקום לכתוב בו. אבל נשארתי סמויה

ואני ממש מסכימה עם טאו בזה שהשינוי הוא שינוי, תולדה של תהליך, לא משהו שהוא "טוב" או "רע".
רק קצת נוסטלגיה, וגעגועים
יקירתי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2010 | 16:26
2
באוטו להגיע אליך לחיבוק יקח לי כמעט 3 שעות ובתחבורה ציבורית הרבה יותר.
זה רחוק
מזל טוב
27/05/2010 | 16:18
3
מצטרפת לברכות, ומודה, שלא הכרתי את הפורום המשפחתי....
שתמשיך/ו לנהל את הפורום כפי שעד כה
לימודי נטרופתיה לתואר ראשון N.D.
26/05/2010 | 15:04
11
713
שלום :)
מדפדוף באינטרנט ראיתי שישנם מוסדות מסוימים שפועלים בשיתוף פעולה עם מוסדות בחו"ל ומעניקים תואר N.D.
שאלתי היא כזו, באילו מוסדות לרפואה משלימה כאן בארץ אפשר להשיג תואר כזה? האם זה דורש שכר לימוד נוסף, לימודים נוספים? ובכלל מה ההבדלים בין לימודי נטרופתיה רגילים ללימודים לתואר, כולל השכר שבו ישלמו לי כשאעסוק בכך.
תודה רבה מראש,
מגי :)
בארץ לא קיים תואר אקדמי
26/05/2010 | 16:09
130
בנטורופתיה.
ישנן מכללות שלהן יש הסכמים עם אוניברסיטאות.

לימודי הנטורופתיה באותם מקומות יקנו לך נקודות זכות בבואך לעשות תואר אקדמי.

בשום מקרה אין תואר. לא בנטורופתיה ולא ברפואה משלימה.

יש מכלות שאוהבות להתהדר בקשרים עם אונברסיטאות בארץ ובחו"ל אבל בשורה התחתונה, אני לא חושב שיש לכך משמעות מלבד הפרסום.

הלימודים הם לימודי תעודה.

במועצה להשכלה גבוהה החליטו כי לא יהיה תואר ברפואה משלימה

במכללת אריאל יש השלמה של הלימודים
27/05/2010 | 07:10
78
לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות.
זה טוב למי שמעוניין בתואר ראשון, כמובן שמשם אפשר לנסות להתקדם גם לתואר שני אבל לא מודבר בתארים נטורופתיה.

אני מאמינה שתואר ראשון במנהל מערכות בריאות יכול לפתוח יותר דלתות של ניהול קליניקות גדולות
בהצלחה
אפרת
תודה למגיבים, אבל..
27/05/2010 | 08:19
1
69
קראתי באתר של הקולג' לרפואה משלימה שניתן להשלים לימודים דרך האינטרנט או משהו כזה, וכך מקבלים תואר N.D בנטורופתיה.. האם מישהו יודע בדיוק מה זה ואיך זה הולך?
מה שהיה בעבר ומה שהיום
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 15:43
65
בעבר כמעט כל המכללות, כולל הקיקיוניות ביותר, יצרו קשר עם משהו שנקרא מרסי קולג', שמכיר בלימודים שלהם, מוסיף עוד כמה קוריסם דרך האינטרנט , לוקח את בוכטת הדולרים שלו ומספק לך את פיסת הנייר הנכספת.
בעקבות הבלגן שהיה עם תארים מפוקפקים בשירות המדינה וכאלה, החלו מכללות רציניות לחפש שיתופי פעולה והשלמות תארים שונות.
כך במירב, מכירים בלימודים לנקודות ל BA כללי, בסמינר הקיבוצים ומכללות אחרות מנסים לשלב לתואר בחינוך גופני, ומי שאין לו קשרים בארץ יוצר קשרים בחו"ל.
בגדול, מכיוון שהמל"ג אינו  מוכן להכיר בתואר אקדמי בתחום הזה, אין היום יתרון למי שיש לו תואר אקדמי כזה או אחר לעומת מי שמסתפק בתעודת ה ND הרגילה. לפעמים להיפך - אם במקום להשקיע בנייר אתה משקיע בהעמקה והמשך לימוד, אתה מגיע לרמה המקצועית הטובה ביותר.

ל-146M
27/05/2010 | 12:34
51
יש כאן בלבול. ND - זה תואר של NATUROPAT DEGREE , תואר זה את מקבלת העצם במכללות שלנו.
את מה שאת יכולה לקבל בחו"ל - זה תואר דוקטור ל- (נטורופתיה, הומאופתיה, וכו' וכו').
יש מקומות בארץ שמהוות שלוחה של אוניברסיטאות בחו"ל.
יש להשלים קורסים (מעבר לנטורופת מורשה רגיל) כמובן, לעשות מבחן ולעשות מחקר - ולהציג את כל אלה. כמובן, הכול בתשלום נוסף.
מקווה, שעניתי.
ND
27/05/2010 | 18:24
3
118
בארץ המכללות מאד חכמות הם נותנות ND אבל לא מכריזות מזה ND.
ND בארץ כמו שיעל אמרה הוא NATRUPATHE DEGREE
בחול ND זה NATURAL DOCTURE - יש הבדל רב
יש גם מכללות בארץ שמגדילות לעשות ונותנות תואר PHD
יש להם הסכם עם מכללה בחו"ל שאף אחד לא שמע עליה והם מחלקים PHD. 

בכנסת מנסים לקדם חוק בנושא של רפואה משלימה והכוון לבקש מכל למודי רפואה משלימה תואר ראשון
לדעתי כדאי ללכת למכללה שנותנת חלק מהתואר ואחרי כן להשלים לתואר ראשון.

הדב הטוב ביותר ללמד בחו"ל.

יום טוב
אמנון בצלאל
http://www.naturalcure.co.il/wordpress/
תודה
30/05/2010 | 11:58
2
34
וסליחה על ריבוי ההודעות.אני בהחלט דיברתי על התואר דוקטור,
אוקיי אניא נסה לברר את זה עם המכללות..
תודהלכולם :)
או עד שיעבור החוק של אחמד טיבי
30/05/2010 | 13:02
1
52
בדבר חיוב נטורופתיה, רפואה סינית, הומאופתיה כתואר.. אגב אני מצטרפת לדעתה של אור (מקווה שהבנתי אותה כהלכה)
לא בטוח כ"כ שזה מה שירים את התחום . אם זה יהפוך לתואר מי שלומד את התחום יחוייב בקורסים שאין להם קשר לתחום, תיהיה התערבות בוטה התכנים. בכלל לא בטוח שאקדמיזציה מתאימה לתחום שדווקא חותר למשהו אחר.

שבוע טוב
אסתר  
אכן הבנת נכון
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2010 | 14:58
35
אני בעדהסדרה של התחום והכרה בו,
אבל להוביל את התהליך הזה מתוך האיגודים המקצועיים ובהובלה של אנשי מקצוע מובילים מהתחום,
לא אנשים חיצוניים מהמל"ג (ויש לי המן כבוד למל"ג - באמת וללא ציניות), ואנשים שעוסקים בתחומים שחשים מאוימים מהרפואה המשלימה (פיזיותרפיה , דיאטנים וכד')
אני כן בעד שיהיה ליווי של נציגות מהרפואה הקונבנציונלית, אבל כגוף תומך ומייעץ, לא כפי שנעשה בכנסת - הובלה בלעדית ללא נציגות של אנשי הרפואה המשלימה.
טוב, תקנו אותי אם אני טועה, אבל..
06/06/2010 | 13:02
1
76
גם אם לומדים נטורופתיה בארץ ומשלימים לתואר באינטרנט של איזו מכללה בחול שמשתפת פעולה
זה לא נותן כלום בארץ!!
בארץ זה לא תואר וזהו, אם היתה בארץ אופציה לתואר ותעודה, סביר להניח שכולם היו לומדים לתואר כי היו מעסיקים יותר את בעלי התואר בשוק העבודה.
אבל היות וזה תואר של חו"ל- ולא מוכר בארץ, כשזה מגיע לתכלס לחיפוש עבודה בארץ (נניח ותרצה להיות שכיר כמובן)- לא ישנה להם אם אתה נטורופת
או נטורופת שהשלים לתואר של איזו מכללה בחול.
האם אני טועה??
כי זה מה שאני הבנתי בכל מיני גורמים ובעלי מקצוע שעובדים בארץ ברפואה משלימה.
זה לא תואר אקדמי.
06/06/2010 | 15:42
69
צמח נפית החתולים
25/05/2010 | 21:00
1
שלום לכולם,
מי יודע היכן ניתן לרכוש זרעים של צמח נפית החתולים לשם גידול בייתי?
אני מחפשת בנרות באזור המרכז ולא מוצאת =(
אנא עיזרו לי.
תודה!
גלי חום אחרי אכילת מתוק
25/05/2010 | 15:22
13
133
שלום לכל המטפלים
אני בת 33 , אחרי 2 הריונות ולידות קיסריות
סובלת מגלי חום במיוחד לאחר אכילת מתוק
לא ידוע לי על רגישות לסוכר או על סכרת
אני יודעת שהפתרון הוא פשוט לא לאכול מתוק
אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת על כך יותר.

תודה לכל מי שיכול לעזור
בכל זאת, עשית בדיקת סוכר בדם לאחרונה?
25/05/2010 | 18:01
1
25
יש לי תור לבדיקות ביום ראשון
26/05/2010 | 08:29
3
האם זו תופעה חדשה?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2010 | 20:22
4
13
חשוב להבין אם קורה לך משהו שנובע מחוסר איזון של אחרי הלידות, או בעיה שמתפתחת לאחרונה, או שאולי זו איזו רגישות לטעם שקיימת אצלך מימים ימימה (וגם אז כמובן כדאי לבדוק מה הגורם)
זו תופעה דיי חדשה
26/05/2010 | 08:32
3
12
בכלל כל העניין הזה של גלי חום חדש לי
תמיד הייתי אחת שקר לה , אפילו בקיץ לא היה אכפת לי ללכת עם גרביים

בהריון של הקטנה שלי (היא בת שנה ו-7 )
התחלתי לסבול מגלי חום שלא עברו  גם אחרי ההריון
ומצאתי את עצמי בחורף עם חולצות קצרות מזיעה  נורא
המלצתי החמה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2010 | 11:54
1
34
לעתים קרובות המערכת ההורמונלית נכנסת לחוסר איזון בעקבות הריונות (לצערי אף אחד לא אמר לי את זה בזמן הנכון), לפעמים נכנסים לרמה כזו שלא מצליחה "לחזור למקום" לבד, וההשפעות יכולות להחמיר ולהגיע לכל מיני דברים לא נעימים עד חמורים - החל מגיל מעבר מוקדם, סוכרת, תת פעילות בלוטת התריס - מחלקות הורמונליות רבות מתחילות במצבבים שטיפול הוליסטי בזמן הנכון יכול למנוע.
אני מאד מאד ממליצה על כניסה לתהליך טיפולי ברפלקסולוגיה - ורצוי אצל מטפלת רב תחומית שיכולה להוסיף מספר צמחי מרפא מאזנים ולסייע בהתאמת התזונה.
אפשר להיעזר כמובן ם בשיטות אחרות של רפואה משלימה, כגון רפואה סינית. ההמלצה האישית שלי היא בגלל העוצמתיות של הרפלקסולוגיה באיזון המערכות בהן מדובר. ומנסיון אישי, שבעקבותיו גם הלכתי ללמוד את התחום.
במקביל לטיפול ההוליסטי כמובן חשוב מאד להיות במעקב ובדיקות בהנחית רופא הנשים ואולי אפילו אנדוקרינולוג - רק שחשוב לזכר, שאין להם דרך לטפל במרבית הבעיות שנובעות מאיזון עדין בין בלוטות. הפתרון של הרפואה הקונבנציונלית במקרה כזה הוא מתן הורמונים חלופיים, בעוד שאנחנו מנסים לעורר את הבלוטות שייצרו מחדש את ההורמונים במאזן הנכון.
27/05/2010 | 16:22
1
גלי חום
06/06/2010 | 11:09
15
היי ליזה ! בעיית גלי חום
שלום !
גלי חום ידועים לכל הנשים בגיל המעבר ( כלומר הפרעה הורמונאלית ולזה יש טיפול )
בקשר לאכילת מתוק יתכן שיש קשר אך אני צריך מידע נוסף עליך כמו גיל . משקל  . מבנה גוף ועוד
ברפואה הקוריאנית סוג'וק  ניתן לטפל בבעיות הורמונאליות וגם בבעיה של צריכת מתוק
אשמח לעזור לך

הקלינקה שלי בראשון לציון
רחוב הקוקיה 37\24
טלפון 039451061
נייד 052-3642302
כתובות אינטרנט מצורפות:
סוכר אוייב האנושות
26/05/2010 | 04:17
22
כותרת בומבסתית, אבל זה נכון. שלב א, הסוכר מגביר הפרשת אינסולין, שלב ב, רמת הסוכר יורדת במהירות, שלב ג, נגרמת נפילת הסוכר מתחת לנורמה, שלב ד, הנפילה גורמת להפעלת האדרנל, האדרנלין משגע את הגוף - דפיקות לב, גלי חום, הפרעות שינה, חלומות רעים, עצבנות - היפראקטיביות, חוסר ריכוז.
הסוכר מגביר טריגליצרידים בדם והשמנה ועוד. תופעות אלה נכנסות למסגרת של היפוגליקמיה. אפשר לעזור לך לצמצם את הכמיהה למתוק, לפנות:   drlevav@zahav.net.il הסכנה הגדולה היא שאת במשך הזמן תפתחי סכרת.
גלי חום
26/05/2010 | 11:38
2
13
תגידי, ליזה, היית אצל אנדוקרינולוג או אצל  רופא נשים? עשית בדיקת פרופיל הורמונאלי? אם כן, מה היו התוצאות? אם לא, המלצתי היא לעשות כמה שיותר מהר, כי בלי מידע זה לא תאכלי להתקדם.
לאחר כל הבדיקות, ממליצה לך לפנות לטיפול: ניתן לעזור לך בצורה בטוחה ומהירה.
מהו פרופיל הורמונאלי ?
26/05/2010 | 12:08
1
9
כיצד מבקשים בדיקה כזו ומאיזה רופא ?

תודה על העזרה
לליזה
26/05/2010 | 13:21
9
תבקשי מרופה נשים או מרופא אנדוקרינולוג. בעצם, כנראה לא ניגשת לאף אחד מהם, כי די טבעי שהיו שולחים אותך לעשות
האם זה קורה גם לאחר אכילת פירות?
26/05/2010 | 12:38
17
כמה זמן לאחר אכילת סוכר התופעה מתרחשת, וכמה זמן היא נמשכת?

נסי לא לצרוך סוכר מכל מקור למעט פירות. מומלץ לאכול פירות כשהקיבה ריקה לחלוטין.

מעבר לזאת ממליץ לפנות לרופא המשפחה לצורך איבחון כפי שהומלץ לך בתגובות האחרות. ע"פ המימצאים ניתן יהיה לשקול טיפול טבעוני אם תהיי מעוניינת בזאת.

בנוסף כדאי לשים לב אם התופעה קשורה גם למצבים של התרגזות, כעס וכד', ולא רק לאכילת סוכר.
היי ליזה
26/05/2010 | 23:40
15
כאשר סוכר מתפרק בגוף משתחררת אנרגיה , אותה את חווה כגלי חום.

מה שנראה לי בעניין הזה אינטואיטיבית זה שאם למישהו יש הרבה "חומר" בגוף , אז גלי החום הללו יורגשו פחות. אבל כאשר אין לך הרבה "חומר" בגוף , אין מה שיבלום את זה - ולכן את מרגישה ישר עם אכילת הסוכר את גלי החום הללו.

לכן מבחינת רפואה סינית הייתי חושד שיש כאן קצת חוסר דם , אם כי זה לא אותו חסר דם של הרפואה הרגילה.

ההמלצה שלי כהרגלי בקודש היא תנועה  - קודם כל.

לא חובה ספורט מהיר ועצבני ,קצת  הליכה בכל יום זה אחלא. זה עוזר לבנות מסת שריר עוזר לניצול הסוכר.

כמו כן לאכול ירקות שורש כתומים (גזר , דלעת , בטטה וכו' אפשר במרק כמובן) - זהו מזון שמחזק את מערכת העיכול לפי הרפואה הסינית , ומסייע כך בבניית דם וחומר בגוף. כמו כן הירקות הללו מתוקים בצורה טבעית ומספקים לגוף סוכר טוב ובריא שמסייע גם בספיגת הסוכר בגוף וכך בטיפול בסוכרת.

כמובן שמומלץ וכדאי לעבור ללחם מדגנים מלאים , ולהוריד סוכר תעשייתי.

רופאי הילדים , מקדונלדס ואני
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2010 | 14:18
11
2
במקרה נפל לידי עתון ובו כתבה על המסע של איגוד רופאי הילדים נגד מסע הפרסום של מקדונלדס (בתור אסטרונאוטית מוסמכת חייבת להגיד שאת הקמפיין עצמו כמובן שלא ראיתי - כבר שנים שערוצי טלויזיה עם פרסומות מוקצים בעיני, ואני גם לא קוראת עתונים).
ואני חייבת להגיד שהפעם אני דוקא בעד מקדונלדס,
לא שאני חושבת שהאוכל שלהם הכי בריא בעולם (אלא אם כן בוחרים לאכול סלט קליפורניה ללא רטבים עשירים עם מים על יד), אבל בתכל'ס הם צודקים - זה לא שפריכיות אורז, שניצל צמחי או חטיפים *דיאטטיים* מתאימיםם יותר למאכל אדם.
אני שמחה שהרופאים כבר מודעים לכך שיש חשיבות שלא לאכול מאכלים מתועשים, עתירי שומן רווי או מזוקק, מלחים וכו'.
אבל חטיפים, פריכיות, שניצלים מעובדים הם בדיוק סוג כזה של מזונות,
וגם הלחם הלבן האחיד לא יותר משובח לקיבתו של האדם מאשר הלחמניות של מקדונלדס.
בתור אחת שכבר לא מסוגלת להכנס ולאכול שם, אני בכל זאת רוצה לתת כמה נקודות לטובתם:
1. המזון שהם מגישים מוכן ממצרכים טבעיים ולא מעיסה מעובדת (בשר, ירקות, תפוחי אדמה וכו')
2. ליד כל מנה מצויין הערך הקלורי והתזונתי המדויק שלה - והם עומדים מאחורי המספרים בצורה אמינה.
3. מי שרוצה לאכול בריא בדרך כלל יכול למצוא שם אופציה בריאה אחת או שתיים.

אז אם באמת אתם רוצים להאכיל את ילדיכם במזון בריא - לא מקדונלדס, לא פריכיות ולא שניצלים מתועשים.
תנו להם הרבה ירקות וופירות, לחם מלא במקום הלבן, טחינה, דגנים מלאים וקטניות, מי שלא צמחוני ישלב מעט חלבונים מן החי בצורת מאכלי בשר, דגים או חלב, לשתיה מים ולפעמים מיץ טבעי במקום הרעלים התוססים או הממתקים, וחטיפים טבעיים משומשום, פירות יבשים ואגוזים.

והלינק לאחת מהכתבות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2010 | 14:19
1
כתובות אינטרנט מצורפות:
שלום אור!
26/05/2010 | 11:33
4
2
קודם כל, תודה רבה על הכתבה!
ולגוף העניין. בשורות טובות. אני מאד שמחה על כך, שרופאי הילדים יצאו נגד ג'נק פוד. אבל שימי לב, הם לא יצאו בעד שאר מזון מעובד! לכן לא הבנתי את מכתבך. אם את רוצה שיצאו גם נגד שאר מזון מעובד - חכי, זאת ההתחלה והיא התחלה טובה. אי-אפשר הכל בבת אחת.
יש לי רפלקסים מותנים שקופצים כל פעם שמישהו
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2010 | 11:56
3
24
מתייחס לפריכיות אורז או שניצל טבעול כאל מזון בריא. בררר ....
ואכן העובדה שרופאים ודיאטניות מתחילים להבין מה שפעם רק אנחנו הטפנו לו, שככל שהמזון יותר טבעי כך איכותו גבוהה יותר וחשיבותו לבריאות, משמחת מאד.
קצת צניעות לא תזיק..
28/05/2010 | 10:42
2
5
העובדה שרופאים ודיאטניות מתחילים להבין מה שפעם רק אנחנו הטפנו לו...

אני לא מבין איך את מגיעה להכללות האלו. אני לא מכיר שום רופא ודיאטנית (ואימי דיאטנית) שחשבו פעם או חושבים כיום שמזון טבעי לא טוב יותר ממזון מעובד.
זה ברור ולא הכת שאת שייכת אליה ה "אנחנו",  גילתה את אמריקה.
אני נתקלתי אישית - פנים אל פנים וגם בתקשורת
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2010 | 16:24
1
6
ברופאים ודיאטניות (ומן הסתם זה תופס גם על רופאות ודיאטנים) שאמרו בפירוש שמבחינתם אין הבדל בין לחם לבן ללחם מלא, שממליצים לשתות קולה דיאט, שנותנים תפריט דיאטטי שמורכב רובו ממזונות תעשייתיים כי הוא מתמקד בערך קלורי ובהרכב של אבות מזון ושוכח את הערך האנרגטי של המזון המלא,
נתקלתי אפילו ברופא משפחה שכשהרגשתי ממש רע ושאלתי אם זה יכול להיות קשור לתזונה הגרועה שלי, ואולי יש לי חוסרים, הוא פסק בבטחון מלא שזה הכל שטויות (ולמרבה הצער הקשבתי לרופא - כי הוא החכם שלמד ויודע)
לשמחתי הרבה, בשנים האחרונות זה השתנה מאד, והיום מרבית הרופאים והדיאטניות מודעים לנושא - לא רק נטורופתים ושאר משוגעי הריפוי הטבעי.
צר לי אם זה נשמע לך כהתנשאות - אני באמת ובתמים מברכת על השינוי.
לצערי, הייתי חייב להשתתף
30/05/2010 | 18:09
1
לפני כשבועיים בהרצאה של תזונאית קלינית שנערכה בפני ילדים (כיתה ד'). לטענתה:

1. קמח שייך לדגנים ולכן יש לצרוך ממנו, על פי פירמידת המזון, בכמות הגדולה ביותר.
2. תירס, עמילן תירס, תפוחי אדמה, עמילן תפוחי אדמה, עמילן חיטה, עמילן טפיוקה, עמילן מעובד ועוד - כל אלו שייכים ל"דגנים" אותם יש לצרוך בכמות הגדולה ביותר.
3. דגנים מלאים? מי אמר שזה יותר טוב מפחמימות ריקות? ההיפך הוא הנכון! אצל ילדים הדגנים המלאים גורמים גירוי למערכת העיכול!

בקיצור - על הפנים.

עוד משהו
26/05/2010 | 11:56
1
סרטון על מזון של מק דונלדס:
http://www.youtube.com/watch?v=j-ljW5YEdao&NR=1
סליחה על הבורות
27/05/2010 | 16:25
3
2
אבל מה ככ רע בפריכיות אורז?
את מתכוונת חוץ מהטעם?
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 17:43
2
2
אקדים ואומר שמרבית מה שיש לי נגד הדבר הזה הוא אישי ולא מקצועי, אז אם מישהו חש תחושה עזה של אהבה לפריכיות ונהנה מהטעם, אז בהחלט שילך על זה. גם אני נשנשתי בדיוק עכשיו צלוחית גלידה טעימה.
המוצר גם מספק פתרון איכותי יחסית לאנשים חולי צליאק שאינם יכולים ליהנות מלחם רגיל וממאכלי דגנים אחרים.
ועכשיו למה לא:
- מוצר תעשייתי - אז נכון שטוענים שהוא בעקרון מכיל רק אורז מחומם - אבל תהליך תעשייתי זה אף פעם לא משהו שמשביח מוצרי מזון, לכן עדיף להמנע ככל האפשר. ואם כן הולכים על פריכיות - אז לבדוק היטב את התוית, ולהמנע מהסוגים עתירי שומן צמחי, נתרן ועוד "מתנות" ולהעדיף את הפריכיות מאורז מלא שיוצרו בתהליך כמה שפחות מתערב.
- תחושה של אוויר גורמת לאכול הרבה ממוצר שהערך הקלורי שלו שווה ללחם.
- אינדקס גליקמי גבוה (אם כי לא יותר מזה של לחם או קורנפלקס)
בגדול: לדעתי המאד אישית מדובר במוצר בעל טעם קלקר שנהנה מפופולאריות רבה בגלל התדמית הפופולארית שהצליח לפתח , שבעצם אין לו שום יתרון על פרוסת לחם מלא, ובטח לא על מזון מבושל טוב או חטיפים בריאים טעימים בעלי תדמית לא דיאטטית.

טוב, ממש נרגעתי
27/05/2010 | 18:15
1
5
כי חשבתי כבר שאני מרעילה את עצמי ואת יהונתן,
הקטן מקבל שתיים כאלה לארוחת ערב. אני קצת מרטיבה אותן ושמה מעל יוגורט ואבוקדו וחומוס, ואני בטוחה שהוא מקבל ארוחת בריאות.

אם אני שמה בצד רגע את טעמך האישי, ויש כבוד..., אז בעצם מה שאת אומרת:
1 ערך גליקמי גבוה
2. מזון שעבר עיבוד כלשהו.     אז לכל מעריצי הקווקר ודייסותיו, כך בדיוק הוא נעשה, בתהליך תעשייתי.
3. תחושה של אויר גורמת לאכול יותר הרבה ממוצר שהערך הקלורי שלו שווה ללחם.    אני מודה ש3 פריכיות מספקות אותי, ואילו לחם זה משהו שלא נגמר, אני אוהבת וזה יכול להסתכם גם ב-3-4 פרוסות, מקמח מלא כמובן. אז זה לא תופס הטיעון הזה.
בסיכום הסיכום, הערך הגליקמי גבוה.
זהו.
ואת  זה ידעתי.
אז תודה לך על התזכורת ועכשיו הבנתי שאת מעדיפה גלידה..... על פני פריכיות אורז.

בגדול את מכירה את הגישה שלי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/05/2010 | 18:54
3
אם אין בעיה מיוחדת, חשוב לאכול אוכל שנהנים ממנו ולא לסבול,
אחרת אורח החיים הבריא יהפוך ל"דיאטה" - כלומר בהגדרה, משהו מוגבל בזמן שצריך לסבול דרכו כדי להשיג איזה מטרה חשובה.
המעבר לתזונה נכונה יותר, צריך להיות מדורג, כך שהטעם למזון הבריא יוכל להתפתח.
זה שהיום אני לא מסוגלת לאכול מקדונלס ולשתות קולה, זה לא מטעמי מודעות מצד הראש - אלא בגלל שהגוף כבר לא מקבל את עודף הכימיקלים והשומנים. פשוט כבר לא טעים לי. זה תהליך שהתפתח בהדרגה וללא מאמץ מכוון.
בפרט לגבי ילדים - יש להם חוש טבעי לגבי בניית תפריט מאוזן. כל זמן שלא מקלקלים את התכונה הזו על ידי הפצצה במזונות שומניים ומתוקים מאד, אז הילד יודע לבחור לבד מה שנכון לו מתוך מבחר של מזונות בריאים שתציעי לו.
ולכן, אני בטוחה שאם אתם אוכלים מאכלים בריאים, והפריכיות מרגישות לך נכון, אז כנראה שיש בהן משהו טוב בשבילך.
ואני אישית:
מעדיפה כל דבר על פריכיות
מעדיפה גלידה על הרבה דברים אחרים שכן טעימים לי  (אבל נהנית ממנה רק מדי פעם - לא משהו שאני חשה צורך לאכול כל יום)
טיפולים אורטופדים בגלי הלם
24/05/2010 | 22:46
1
10
נפתחה מרפאה חדשה לטיפולים אורטופדים בגלי הלם בבית חולים אלישע.
הטיפולים מתבצעים במכשור טכנולוגי חדיש ע"י דר' חנה קאופמן אורטופדית מומחית שהתמחתה גם בטיפולים בגלי הלם בחו"ל.
פרטים נוספים ומידע רפואי באתר www.wms-medic.com
טיפולים בגלי הלם מספקים פיתרון רפואי שאינו פולשני,ללא הקרנות ללא תופעות לוואי לבעיות הבאות:
דורבן העקב,דלקות והסתיידות בגיד אכילס,הסטיידויות ודלקות ברכיים,במפרקי אגן,כתפיים ומרפקים.
הטיפול אינו כואב ונדרשים בין 1 ל-3 טיפולים עד להחלמה סופית לאחר כ-12 שבועות באחוזי הצלחה גבוהים מאוד.
המכשור והטיפולים אושרו ע"י FDA ,משרד הבריאות וראשות הרפואה הארופאית.
הטיפולים אינם בסל הבריאות אך מכוסים ע"י חברות הביטוח בביטוחי בריאות פרטיים או קולקטיבים במקומות העבודה.
תודה על המידע ואשמח להסבר
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2010 | 00:34
1
אחת השאלות שעלתה לי תמיד לגבי הטיפול הזה:
כאשר מטפלים בגלי הלם שבעצם מפורר את ההסתיידויות השונות, איך מדייקים את הפעולה כך שהיא לא תחליש את העצמות ה"לגיטימיות" שבסביבה?
שאלה על פסיכותרפיה גופנית...
25/05/2010 | 03:12
3
16
נתקלתי לא מזמן באתר שמפרסם לימודי פסיכותרפיה גופנית, וזה נשמע לי די מעניין, אבל לא מי יודע מה הבנתי בדיוק מה זה? ומה אפשר לעשות עם זה ?
האם יש כאן מישהו שלמד או מטפל בפסיכותרפיה גופנית ויכול לתת לי רמז במה מטפלים בתחום הזה והאם זה כדאי ומעניין??

אני דיברתי עם נציגה של מכללת רחובות בקשר למסלול הזה, והבחורה שאחראית על המקום ומלמדת זאת ד"ר רונית אסקרוב. שמעתם עליה משהו?
חשוב לי לבדוק לעומק את כל הפרטים לפני שאני מחליטה אם ללכת על זה או לא

גם NLP ודמיון מודרך נשמע לי מעניין ...
תחומי טיפול
27/05/2010 | 01:41
5
שלום רב

את כל המידע - תוכל למצוא אצל המטפלים בפורטל מיסטי
תוכל לחפש מטפלים בכל קטגוריה ולפנות אליהם בפורום האישי שלהם

פורטל מיסטי
http://www.mysti.co.il
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני לא למדתי את השיטה
27/05/2010 | 20:40
9
אבל זו שיטה מצויינת שאני מעריך מאוד.
אני מצרף שתי כתבות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לימודי טיפול גוף-נפש
29/05/2010 | 18:30
4
שלום Hour,

אם יש לך עניין בתחום הטיפול גוף-נפש אני מציעה לך לבדוק את התחום של פסיכולוגיה תהליכית.

זהו תחום חדש בארץ, שיש בו תכנית הכשרה בסיסית של שלוש שנים, ולאחריה אפשרות להמשיך את הלימודים עד להסמכה, שלה יש הכרה בינלאומית.

באתר של המרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש יש פרטים על ההכשרה. http://mindbody.co.il/main/documents/processwork

בהצלחה בכל מה שתבחר/י,
מיכל
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא
 ורדה צדיק - מאמנת NLP בקריות לשינוי איכות החיים
מרגישים תקועים?
תטא הילינג -רונית בנגו
טיפול בתטא הילינג
קומונות
הרפואה הקוריאנית סו-ג´וק מטפלת במהירות ויעילות בכאב ומחלות....
האיורוודה ("ידע החיים") היא מדע הוליסטי בן 7,000...
ברוכים הבאים לקומונה המדליקה ביותר ברשת. מטרתה לשתף את החבר...
עדכונים שוטפים
20:11 | 29.08.15 trophy
22:12 | 27.08.15 יעל גורסטן
13:26 | 27.08.15 כפות תמר
10:39 | 23.08.15 אורחים בפורום
18:21 | 15.08.15 yossi7070
07:33 | 14.08.15 INXS2
12:15 | 13.08.15 אורחים בפורום
18:33 | 11.08.15 almentmrxx
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן