לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!

הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!

את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד.

אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.

אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו:

1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.
מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה.
אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.

2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.
דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.

3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה.

4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים.

5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!
אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.

6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע...

7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב.

8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה.

9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.

10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.

בריאות ואושר!

מטפל / מטפלת בנר הופי
14/05/11 16:56
2צפיות
שלום רב

אני מחפש מטפל או מטפלת בנר הופי באזור מרכז ת"א או מרכז ר"ג
יש לי משהו שמפריע לי באוזן ואם רופא אוזניים לא הצליח להתמודד אני בטוח שהופי יכול כן  

אשמח לקבל פרטים בפרטי
נר הופי
14/05/11 18:36
3צפיות
לא בכל בעייה נרות הופי טובים דווקא, ספר לנו מה הבעייה ונעזור לך עם אלטרנטיבות....
הצטברות של מים ושעווה
14/05/11 19:02
3צפיות

בתוך האוזן וזה מציק כמו דלקת
נוזלים באזניים
14/05/11 20:44
4צפיות
אם אתה מדבר על נוזלים באוזן התיכונה, כלומר מעור התוף פנימה אז אני באמת ממליץ על פורמולה מצמחי מרפא שתנקז את הנוזלים, אם יש שעווה היא כנראה בחלק החיצוני של עור התוף ושם נרות הופי או אפילו שטיפה פשוטה עם זרם מים יכולה לעזור בהחלט. חשוב לוודא שאין נקב בעור התוף, ושאין דלקת, בשני המקרים הללו אסור להשתמש בנר הופי. עוד המלצה: אל תכניס שום תכשיר לאוזן. גם לא טבעי, או אולי בעיקר לא טבעי... האוזן עלולה להזדהם והדבר עלול להיות מאוד מסוכן. בנוזלים באזניים מטפלים במתן צמחי מרפא דרך הפה.
אשמח לעזור, תוכל גם להתקשר אלי מחר לקבלת פרטים או עצות נוספות-בכיף.
אסף קורן
נרות הופי
15/05/11 14:19
4צפיות
טיפול בנרות הופי הינו טיפול פשוט ביותר ולא דורש מיומנויות מיוחדות במיוחד. לכן יש המון אנשים שמטפלים בנרות הופי, ולא אמורה להיות לך בעיה למצוא אחד כזה במקום מגורך.
אני ממליצה לך לפנות לאיחוד לנטורופתיה ולבקש את האדם הקרוב לביתך/מקום עבודתך.
בהצלחה ותרגיש טוב,
יעל
הורדת הורמון טסטוסטרון אצל נשים
13/05/11 02:37
1486צפיות
האם יש חומרים/מאכלים/תה שיכולים להוריד רמות טסטוסטרון גבוהות בנשים??
"חומרים" הומאופתיים
13/05/11 08:54
396צפיות
הם לא מורידים את ההומון אלא מזכירים לגוף את מה שהוא "שכח", ואז הגוף מייצר פחות
עירית
יש טיפולים
13/05/11 11:05
342צפיות
שעוזרים  לאיזון  ההורמונלי
( כמו קרניוסקרל המעודד תנועתיות  פנימית בגוף  ובתוך  מערכת  עצבים  מרכזית ובכך משפר את  הזנת  הבלוטות, מטבוליזם באופן  כללי וכמובן הפרשת  והובלת ההורמונים  בין  הבלוטות לחלקי  הגוף)
שילוב של רפלקסולוגיה עם תזונה
13/05/11 11:48
253צפיות
מאוזנת יכול לתת תוצאות. כדאי להבין את התמונה הכוללת של המצב ההורמונאלי, ולא להתייחס רק להורמון ספציפי
מכל שיטות הרפואה המשלימה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
13/05/11 14:28
218צפיות
השיטה העוצמתית ביותר לנושאים של איזון הורמונלי היא הרפלקסולוגיה (ודוקא בגלל ההשפעה העדינה שמאפשרת למערכת להתאזן ולא להכנס לויברציות), ובשילוב עם תזונהמותאמת אישית וצמחי מרפא - זה שילוב מנצח.
אזהרה לגבי צמחי מרפא: גם הצמח הכי מוצלח לנושאים אלו (נניח שתמצאי באינטרנט ששיח אברהם או צמח אחר משפיעים לטובה) עלול לא להיות הצמח המדויק עבורך. חשוב מאד לקבל את צמחי המרפא ממטפל לאחר אבחון מלא ומפורט ובשילוב עם הטיפול במגע שאת מקבלת.
º
אפשר לעשות את זה ויש הרבה שיטות לכך
13/05/11 14:44
249צפיות
צמחים להורדת טוסטסטרון
13/05/11 18:17
356צפיות
יש מספר צמחים שעושים את הפעולה, אני מניח שברקע יש גם היפרפרולקטינמיה או אולי בעיות נלוות לטוסטסטרון גבוה כמו אקנה למשל.
יש מספר צמחים שעובדים על הנושא, כמו שכתבתי בעבר בפורום הצמח המוביל כאן הוא שיח אברהם, אבל הכמויות שלו צריכות להיות מאוד מדויקות ולכן כדאי שתתייעצי באיש מקצוע.
יש מספר צמחים נוספים שכדאי שיקחו חלק בתהליך כזה.
מניסיוני, הזמן הדרוש לשיפור המצב נע בין כמה שבועות לחודשיים, זה כדי שבדיקות הדם שלך ייתאזנו, לגבי תסמינים נוספים, לעיתים השיפור הוא אף יותר מהיר מכך. בכל מקרה היתייעצי עם איש מקצוע לגבי התאמת הצמחים.
שבת שלום
אסף
כמה גבוהים הערכים הללו
14/05/11 18:49
241צפיות
ומה הערך של שאר הערכים?!
רציתי לשתף אותכם במשהו מעניין
12/05/11 23:31
1צפיות
בנושא מדעים, ניסויים ומה שנסתר מהעין.
בעלי לומד פיזיקה.
יום אחד הוא חוזר הביתה כולו המום ואומר לי-
אני חשבתי שאני לומד מדעים מדוייקים, אני לא מבין מה קורה למדע...
אחרי שהתפניתי להקשיב לו הוא התחיל לספר לי על ניסוי שנעשה פעם בפיזיקה.
בקיצור ובפשטנות רבה: שלחו חלקיק קטן שקוראים לו פוטון והיו לו שתי אפשרויות לעבור דרך חומר.
בכל זמן שתיעדו את הניסוי על המחשב הפוטון בחר דרך אחת. ברגע שניתקו אותו מהתיעוד במחשב הפוטון בחר בדרך השניה.
והשאלה הגדולה ביותר היא- איך יודע פוטון- שהוא חלקיק קטן של אור ואפילו לא מתקרב להיות משהו חי- איך הוא יודע אם הניסוי מתועד או לא??
המדענים המהוללים חזרו על הניסוי ולא הצליחו להסביר אותו. אם אתם רוצים יותר פירוט ומקורות אגייס את בעלי.
רציתי רק לשתף ולהראות מכיוון נוסף שהמדע הוא חשוב אבל לא קדוש.
º
זאת פיסיקה - הכל יחסי
12/05/11 23:40
1צפיות
פיזיקה מודרנית
13/05/11 01:10
4צפיות
תציעי לו לקרוא על החתול של שרדינגר,
המשל הכי ותיק בתחום, ואשרמדגים אותו בצורה הטובה ביותר.
בעצם דוקא התורות שהתפתחו אחרי העידן התמים של ניוטון - בו חשבו שהכל סגור ומדוד, הן התורות שמחברות את המדע עם האמת של העולם בו אנו חיים, שהא אמת שאינה תמיד פשוטה ומדידה,
ועדיין יש הרבה דברים שאינם ברורים וידועים - ובהם נושאים ששייכיםלתחום שלנו כמו צ'אקרות ומרידאנים ותכונות של קריסטלים
º
"עינו של אייזנברג"... אחלה חתול...
13/05/11 20:49
4צפיות
ולכן... יש אלוהים?
13/05/11 07:08
1צפיות
למה שלא תרוצי עם המידע המדהים הזה לבחירות הבאות?
לא מענין אותך אל תתיחס.
15/05/11 22:21
1צפיות
מה יוצא לך מלבזות אנשים?
º
לא נעים לך - תתעלמי
18/05/11 11:40
עקרון האי-ודאות של הייזנברג
14/05/11 03:39
11צפיות
והניסוי שהוא סיפר הוא לא מדויק. זה לא עצם התיעוד, זה עצם המדידה.
זו הקריסה של מרחב האפשרויות לאפשרות מסוימת
18/05/11 11:27
2צפיות
והיא אכן דורשת מדידה,
אבל במקרה של החתול של שרדינגר,
התיעוד מהווה גם מדידה (פתיחת הקופסה לצורך התיעוד).
פיזיקה קוונטית זה אכן נושא מרתק (:
שרשור פרסומי
12/05/11 19:24
4צפיות
ניתן לפרסם כאן סדנאות, הרצאות ואירועים שיתקיימו בזמן הקרוב, וכן ספרים, סרטים ואתרים בתחום.
נא לא לפרסם כאן מטפלים ומוצרים - את אלה ניתן לפרסם בלוחות הפורום.

עצמי, תודעה, וגוף-נפש
12/05/11 19:29
6צפיות
מפגשי הבוקר בריטריט העירוני (תל-אביב) עם סטיבן בצ'לור, יתמקדו בשאלת הזהות העצמית בהגות הבודהיסטית. בשונה מהתפיסה המקובלת, הרואה את הבודהה כמי שלימד ש"אין-אני", ניווכח כי דרשות הבודהה מתוך הקנון הפאלי, מציעות תפיסה עדינה ומורכבת הרבה יותר של רעיון זה. סטיבן בצ'לור יטען שהבודהה ראה את "העצמי" כפרויקט בלתי נגמר שיש להבין, ולא כמכשול שיש להתגבר עליו. הנושא המרכזי בחקירה זו יהיה הבנת הקשר בין "תודעה" (vinnana) ו"גופניות-נפשיות" (nama-rupa). הריטריט יכלול מדיטציה, שיחות ודיונים.

מראשון, 22 מאי 2011 -  09:45, עד רביעי, 25 מאי 2011 - 13:00.

פרטים נוספים והרשמה
סייקי שיאצו - סדנת הכרות והתנסות
12/05/11 19:36
2צפיות
סייקי
הסדנה תתקיים בתאריך 17.5.11 בשעות 21:00 - 17:00 בביה"ס הישראלי לטאי צ'י, רחוב הרצל, תל-אביב.

מיועד גם למטפלים הרוצים להעמיק את איכות החיבור למרידיאנים ולעולם הקי.
הסדנה ללא תשלום, ומומלצת בחום רב.

פרטים והרשמה: גבי 054-7331382
כתובות אינטרנט מצורפות:
סדנת יום סדונה
12/05/11 19:37
3צפיות
סדנת יום אינטנסיבית בשיטת סדונה תתקיים בגבעתיים בהנחיית שובל אלוני. נושא הסדנה יהיה הגשמה עצמית.
שיטת סדונה עוסקת בזיהוי ושחרור המגבלות הפנימיות העומדות בין המצוי לרצוי בחיים.

פרטים נוספים באתר
להיות את הרגע
12/05/11 19:39
2צפיות
סדנה לעבודה פנימית שפותחה על ידי אתי מאירי בהשראת הספר "כוחו של הרגע הזה" מאת אקהרט טולה.
במהלך הסדנה יעברו המשתתפים תהליך חווייתי שיחבר אותם עוד יותר לכאן ועכשיו, ויעניק כלים לחיים.

פרטים נוספים באתר
ביחד, יוצרים מציאות
12/05/11 19:46
פסטיבל אקטיביזם, האירוע הגדול ביותר השנה בנושאי סביבה, חברה וזכויות אדם.
שלושה ימים ביער הזורע, 21 - 19 במאי.

אתר הפסטיבל
פסטיבל שאקטי
12/05/11 19:47
1צפיות
פסטיבל שאקטי הינו פסטיבל העצמה נשית, פסטיבל של נשים ולמען נשים. הוא נקרא על שמה של אלת כל האלות לפי המיתולוגיה ההודית, המייצגת את העיקרון הנשי ביקום, את האנרגיה הזורמת, היצירתית, והמעניקה חיים, שפע וריבוי.

16-17-18 ביוני 2011, בקמפוס בגבעת חביבה.

אתר הפסטיבל
הכנס השנתי של ארגון מורי היוגה בישראל
12/05/11 20:45
מגוון מורים ותיקים וחדשים, מורים אורחים מחו"ל, השתלמויות מקצועיות למורים, מפגשי פילוסופיה וספרות, איור-ודה. שישי-שבת, 27-28 לחודש מאי

מעגלי החיים - כנס יוגה ובריאות
סדנא לטיפול עצמי 17/5/11
13/05/11 11:00
יסודות  הטיפול  העצמי בקרניוסקרל
כיצד להרגיש את תנודת קרניוסקרל בגוף  ומה לעשות  כדי  להרגיש טוב יותר?

תרפיית  קרניוסקרל  עוזרת  לחיזוק תנודה פנימית  עדינה שמקורה נוזל  המוח  והשדרה. התנודה משקפת  את  בריאותנו  והאיזון  הפנימי ברמה הפיזית  והנפשית. בטיפול, ניתן  לחוש את  התנודה בכל חלקי  הגוף לחזקה ובכך  לחזק את  הגוף  ולשפר את  הבריאות.

בסדנא נלמד כיצד לחוש את  התנודה על  עצמנו וטכניקות  שונות  כדי להרגיש טוב יותר, להקלה בכאבים שונים, להורדת חום, לשיפור השינה, לשחרור מתחים שונים ועוד

עלות 50 ₪ בהרשמה מראש.
054-7915946

יום  ג, 17/5/11 בשעה 19:00 בגאלה
כנס אוכלים בריא 3 בתיאטרון גבעתיים
13/05/11 19:11
3צפיות
כנס אוכלים בריא 3 - כנס תזונה, תוספי תזונה ובישול בריא שיתקיים בתאריכים ה- 26-27.5.11 בתיאטרון גבעתיים, לרכישת כרטיסים אנא פנו לקופת תיאטרון גבעתיים בטלפון: 03-7325340 או באמצעות אתר האינטרנט של תיאטרון גבעתיים
חוברת אחבנות ברפואה סינית
14/05/11 18:36
אילו סימפטומים מופיעים בחום ולחות בשלפוחית השתן
ואילו מופיעים בחום ולחות עם חוסר Yin?

איך הלשון תראה בכל אחד מהם? מה הדופק? אסטרטגית
הטיפול? נקודות, צמחים, התאמות, תוספות, מתי אוכלים
לאכול אשכי תרנגול או כבש מבושלים ביין במשך חודש
חודשיים, האם באין אונות עקב חולשה של הלב והטחול או
דווקא עקב שקיעת אש ה Ming Men?

את כל התשובות ולעוד 200 סינדרומים ניתן למצוא
בחוברת העזר לסטודנט ולמטפל המתחיל (וגם לותיק).

כמו כן החוברת מכילה אבחנה מבדלת גם ברפואת עור,
רפואת ילדים וגניקולוגיה.

בנוסף לכל זה שאלות חזרה על החומר ומבחני חזרה.

מצורף קובץ דוגמא.

להזמנות במייל או בסלולארי 5690733 - 054
הזמנה למעגל רפואה בצבע ותנועה ב 18/5 בפרדס חנ
16/05/11 09:02
4צפיות
הזמנה למעגל רפואה בצבע ותנועה ב 18/5 בפרדס חנה
שלום לכולם,

נותרו לנו מספר מקומות ואנו שמחים להציע אותם לסטודנטים משנים מתקדמות שרוצים לטעום ולהכיר עוד תחומים ברפואה המשלימה:
אורה סומא
ציור מעגלי (מנדלה)
וצ'יגונג

ובעלי פתיחות לעבודה תהליכית בקבוצה ושיתוף.

המחיר לסטודנטים 50% הנחה - 175 ש"ח בלבד!

המעגל יתקיים ביום רביעי השבוע 18/5/11 בין השעות 09:30 ל 15:00, ב"מקוםקסום", רחוב עמל 38, בפרדס חנה.

בהנחיית ד"ר שולמית רונן, מרצה, יועצת ומטפלת בתרפיית אור צליל וצבע,
ואנוכי, עדי גרליץ, מרפא ברפואה סינית וצ'יגונג רפואי M.B T.C.M.

זוהי הזדמנות נפלאה לחוות וליצור ביחד מעגל רפואה אישי וקבוצתי בציורמעגלי - מנדלה ובתנועה - צ'יגונג.

לא דרוש ידע מוקדם בציור או צ'יגונג.

תכנית יום המעגל בפלייר המצורף ובפייסבוק:
http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%A2%D7%92%D...

לפרטים נוספים והרשמה:

עדי גרליץ –  0545-392586 adipmg@gmail.com

נשמח להתראות,
עדי.
סדנאות מקסימות להכרות הגוף והנאה מתמשכת!
15/05/11 22:29
7צפיות
http://www.facebook.com/event.php?eid=145229485550996&ref=notif¬if_t=event_admin#!/event.php?eid=145229485550996¬if_t=event_name_change

כולכם מוזמנים לתל אביב- סדנת מגע בבית היוקה!:)

וגם-
...קורס רפוי ביתי פשוט! בואו ללמוד להיות המרפאים הגדולים ביותר של עצמכם!
http://www.facebook.com/event.php?eid=147655611967531

מצפים לראותכם בבית היוקה...
סדנה מעשית "בישול בריא"
16/05/11 21:17
דרך המטבח הבריא יוצאים לטיול בחיק הטבע ולומדים כיצד מזון בריא יכול להיות טעים ומלא שפע.
הסנה מתקיימת בפור שף הרשת המקצועית לבישול ואפיה ומאובזרת במטבח וחומרי גלם מהאיכותיים ביותר
הסדנה מתקיימת בהוד השרון- קניון שרונים בחנות פור שף

להרשמה:
http://www.4chef.co.il/Display_Sadna.php?UrlID=579&ID_Flash_Group=

רוצים לראות איך נראה המטבח?
http://www.4chef.co.il/Article.php?UrlID=278&ID_Ctg=7&ID_MT=7

שירי מזור
נטורופתית ומנחה סדנאות בישול בריא
משתמשים במגבונים מתכלים?
17/05/11 21:36
7צפיות
הפוסט הבא מיועד עבורכם!

לחצו כאן לקריאה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הרצאה למטפלים - אי סבילות למזון
18/05/11 01:18
4צפיות
ערכה חדשה המאפשרת לזהות לאלו מזונות מפתחים מטופליכם אי סבילות, ומספקת תוצאות בתוך 40 דקות בלבד, מושקת בימים אלו.

במסגרת ההשקה, תתקיים הרצאה מרתקת בנושא, על ידי מייק אידון, מפתח הבדיקה.

ההרצאה תתקיים בפ"ת ביום חמישי הקרוב, ובמהלכה תוכלו לשמוע על האפשרויות הטמונות בבדיקה כזאת.

הכניסה להרצאה אינה כרוכה בתשלום, אך דורשת הרשמה (במסר, תוך מסירת שם מלא, מייל וטלפון).

הטבה מדהימה על הבדיקה (1+1) תינתן באופן בלעדי למשתתפי ההרצאה.
הזמנה
19/05/11 12:31
היום, 19.5.2011, שעה 19:00, יתקיים בבית הספר שיעור פתוח בצ'י קונג ניי קונג. את השיעור יעביר ראש ההתאחדות, מאסטר איגור זקשנסקי, ובסופו יתקיים דיון ויהיה ניתן לשאול שאלות. השיעור יתקיים בסניף הראשי בתל אביב, רחוב חפץ חיים 10. הכניסה חופשית - כולם מוזמנים.

www.wingchun.co.il
ספר חינם - "בריאות בדרך אל האושר"
21/05/11 14:55
1צפיות
אבישי קמינר- הומאופת, אסף מידע בנוגע לתובנות התורה ההומאופתים וכלי יישומים לחיי היום יום
נתקלתי בו במקרה ואהבתי את הרעיון - אני מפיצה אותו לכם מתוך רצון לפרגן לכותב על איסוף המידע ופרסומו לטובת הכלל. ישר כח. מי יתן ויהיו עוד כמוך!

קריאה מהנה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
הומאופת אדיב ונחמד
21/05/11 17:40
2צפיות
יצא לי להתכתב איתו כמה פעמים, הוא עושה רושם טוב ומקצועי
מבקשת את עזרתכם
12/05/11 14:59
2צפיות
אולי מישהו יכול להמליץ על מקום, בו ניתן ללמוד שיטת EFT לבחור?
או איפה ניתן לברר מקומות כאלה?
אדה מאד לתגובתכם.
שאלה
11/05/11 19:55
5צפיות

יש חובת שמירה על סודיות מטעם מטפלים ברפואה המשלימה ?

האם זה רק אחרי פגישה בחדר הטיפולים או גם מהשיחה הראשונית ?
אני חושבת שאין חוק של ממש
11/05/11 20:47
2צפיות
אבל באופן כללי מטפל לא אמור לדבר על המטופלים שלו עם אף אחד.
אתיקה ברפואה משלימה
11/05/11 22:06
7צפיות
באופן עקרוני האתיקה חלה בקליניקה עצמה, אבל מן הראוי שאם התייעצת עם מטפל על משהו , גם טלפונית והוא עשה בזה שימוש שלא אהבת, יש כאן בעיה, אם תתן יותר פרטים אולי נוכל להמשיך וליעץ לך.
לעניות דעתי
12/05/11 11:22
3צפיות
כל אדם שעוסק ברפואה באופן טבעי מחוייב עוד מימי היפוקרטס על שמירת סודיות מלאה.
לצערי, יש מקרים, בהם חוק מחייב על דיווח - לדעתי האישי, זוהי הפרה בוטה של מחוייבות של כל העוסק ברפואה שיש לו כלפי המטופל שלו. אבל לכי תתווכחי עם החוק...
לצערי, עניין סודיות רפואית (ולא רק רפואית) ממש מוזנח ולא זכה לכבוד הראוי אצלינו. אבל זוהי דעתי האישית
לגבי החקיקה בנושא, לדעתי עליך לפנות לפורום של עורכי דין.
אכן אין חוק בנושא
12/05/11 15:32
1צפיות
מכיוון שכל נושא הרפואה המשלימה אינו מעוגן בחוק, אז גם חוק שמירת הסודיות אינו חל על המטפלים.
ויחד עם זה אנו, כל המטפלים שאני מכירה, כל המורים שאני מכירה, מרגישים ומלמדים מחוייבות לקוד אתי, שאמנם אינו כתוב בצורה ברורה ומוסכמת, אך העקרונות שלו מקובלים  על כולם.
בגדול ניתן לסכם את הקוד האתי שלנו בכך שאנו מחוייבים לטובת המטופל, לשמירה על מרחב בטוח ומוגן עבורו, ולכלל של היפוקרטס "אל תזיק"
חלק מזה הוא גם העניין שכאשר מישהו מתייעץ אתך כמטפל, ובודאי כאשר הוא מטופל שלך, אתה לא תלך לרכל עליו, להסגיר את זהותו ואת הדברים האינטימיים שסיפר לך.
כמובן שכאשר מגיעים לדילמות מוסריות/חוקיות מהסוג שרואים בסרטים (הרוצח שמתוודה בפני הכומר וכאלה), אז אין לנו בעיה חוקית ואנו רשאים לפעול לפי מצפוננו וראשית כל לא לקבל את האדם הזה כמטופל שלנו.
אם את מטופלת של אותו אחד
14/05/11 18:48
1צפיות
אז זה לא משנה היכן דיברתם, אם זו שיחת טלפונית מקדימה ולא באת לטיפול אני כמעט בטוח שאין חיסיון רפואי.
אם המטפל לוקח את המקרה שלך ומציג אותו ללא איזכור של שמות ודברים שיכולים להסגיר מי את זה בהחלט מותר כיוון שזה התיעצות ואין חובה לשאול לדעתך.
תודה לכם
17/05/11 22:19
מעדיפה לא לפרט כאן

חוזה בין מטפל ומטופל
21/05/11 12:23
27צפיות
בעיקרון, גם אין אין חוק צריך להיות בתחילת כל טיפול חוזה בין מטפל ומטופל.
החוזה לא חייב להיות כתוב וגם לא פורמלי, אולם במהלך שיחת ההיכרות ובטרם מתחילים את הטיפול,
מטפל טוב צריך לדעתי להוביל את השיחה לכיוון שבו כל אחד מהצדדים יעלה את הציפיות שלו מהטיפול ( לרבות שמירה על סודיות, התחייבות לעשות את הטוב ביותר בתחום וכו' מצד המטפל והתחייבות מצד המטפל להגיע לטיפולים, לשלם...) ורק במידה ובו שני הצדדים יודעים את ציפיות האחר ויכולים לעמוד בהן - להתחיל במסע הטיפולי עצמו.

בכל מקרה אם המטפל גילה מידע אודותייך, השתמש בתמונות שלך או עשה כל דבר אחר - לדעתי יש מן המקום לבדוק האם לא עבר על חוקים אחרים כמו חוק הגנת הפרטיות למשל

אשמח לנסות לסייע ולהפנות אותך לגורמים המתאימים,
ובכל מקרה - שבת שלום ושבוע רגוע
מיכל
תודה
28/05/11 19:44
1צפיות
שיהיה שבוע נעים
תוספי מזון לנשירת שיער
11/05/11 16:49
10צפיות
כלתי בת 30 - 3 חודשים אחרי לידת ילד ראשון.
מניקה.
צמחונית, לדבריה אוכלת טוב ונכון, ספורטאית ובמצב גופני טוב

למרות זאת מתלוננת על נשירת שיער.
מה הייתם ממליצים?

תודה

נשירת שיער לאחר הלידה
11/05/11 17:37
5צפיות
כפי שהבנתי, נשירת שיער יכולה להגרם בעקבות שינויים הורמונלים קיצוניים בגוף האישה.
אני חוויתי את זה לאחר החתונה משהפסקתי להשתמש בגלולות. הייתה לי נשירה שלא מהעולם הזה וממש נבהלנו.
קודם כל, אני מציעה לך להכנס לקרוא את המאמר הזה באתר "נשימה" - קליניקה טבעית לנשים

ומעבר למה שמוצע שם, אני מציעה בחום לחפוף את השיער לא יותר מפעם בשלושה ימים, כאשר את שורשי השיער לחפוף עם שמפו סרפד ורוזמרין טבעי. (לא את כל השיער כי השמפו קצת מייבש).

מאחלת לכם קיץ נפלא ושעיר :)
כתובות אינטרנט מצורפות:
נשירת שיער - ויטמינם ומינרלים
11/05/11 20:29
2צפיות
בנוספ לשינויים ההורמונלים שגורמים לנשירת שיער, גם חסרים תזונתיים כמו מחסור בויטמיני B ומינרלים כברזל ואבץ
יכולים לעודד את הנשירה, חסרים אלו שכיחים לאחר לידה.
חשוב להעשיר את התזונה באגוזי מלך, שקדים, זרעי חמניה ודלעת, טחינה מיץ רימונים, עלים ירוקים, נבטים ועוד
מצורף קישור לכתבה בנושא התזונה, ומקורות במזון למינרלים  הללו.

במזל טוב והנאה מרובה
ענת דור-און
נטורופתית וארומתרפיסטית
ל-ladybug4NLP
12/05/11 11:09
5צפיות
תופעה נורמאלית וידוע, הקשורה לשינויים הורמונאליים בגוף עקב הלידה.
בד"כ חולפת מעצמה ואם הכול בסדר, השיער משתקם מעצמו.
מומלץ להמשיך ולקחת ויטמיני פרנטל עד תום ההנקה: זה מטיב גם לבריאותו של התינוק וגם לבריאותך.
בנוסף אני מפנה אותך למאמר על נשירת שיער הקשור להריון ולידה
ליעל ND-אהבתי את המשפט שכתבת:
13/05/11 00:18
1צפיות
"זה מטיב גם לבריאותו של התינוק וגם לבריאותך"

השאלה היתה עבור כלתי שעקב לידת נכדי החמוד והמתוק נושר שערה ולא רק שהיא מניקה, היא גם צמחונית ולהנאתה מלמדת במכון כושר בחופשת הלידה שלה.

מה שנכון-אם הם יהיו בריאים, גם בריאותי תשתפר מרב נחת

תודה
לשלב סבלנות עם טיפול
12/05/11 15:38
2צפיות
מצטרפת לכותבים מעלי , התופעה ידועה ומוכרת ונובעת מהסערה ההורמונלית של אחרי הלידה ולעתים קרובות גם חוסרים תזונתיים שונצרים כתוצאה מצרכי ההריון והלידה,
לכן באמת המצרך הראשון הוא סבלנות ומנוחה,
אבל יחד םע זה חשוב מאד לזכור שגם למי שאוכלת מצוין וחיה טוב בחיי היום יום שלה, יכולים להווצר חוסרים וחוסר איזון כתוצאה מהלידה שלא מצליחים להתאזן לבד ולעתים מדרדרים לחוסר איזון גדל והולך ועד כדי מחלות שונות. כדאי לטפל בכך על ידי העשרהתזונתית בפירות, ירקות, אגוזים שונים וזרעים. רצוי מאד לשלב בדיקות ולאחריהן יעוץ של מטפל בתזונה, ואני אישית גם ממליצה על מספר טיפולי רפלקסולוגיה להחזרת האיזון של המערכת ההורמונלית לסדרה.
שלום, יש לי שאלה
11/05/11 14:17
בימים האחרונים כשאני מקנח את האף לעיתים הנזלת בעלת גוון כתום זרחני (רק מנחיר שמאל) - לרוב היא שקופה ונוזלית ורירית מדי פעם.
האם הדבר מעיד על מחלה או תגובה אלרגית?
אודה לשמוע מה דעתכם ועל דרכי טיפול יעילות.
נשמע
12/05/11 11:17
כמו משהו, שצריך לראות כדי לענות.
ממליצה צלך לסור לסניף הקרוב של קופת חולים לבדיקת העניין.
דורש אבחון רפואי - גש לרופא
12/05/11 15:33
2צפיות
שיפנה אותך לבדיקות מעבדה
º
תודה לכם אעשה זאת
12/05/11 15:37
1צפיות
אנו מכריזים בזאת ....
09/05/11 21:22

"בארץ-ישראל קם העם התפוזי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית,
בה חי חיי קוממיות ממלכתית,
בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים
והוריש לעולם כולו את הפורומים והבלוגים."

לרגל החג, הפורומים הבאים קיבלו עצמאות. את התוצאות תוכלו לראות בקישורים הבאים:

מדינת פורום הארי פוטר
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מדינת פורום שאלה קטנה

מדינת פורום שיחת נשים

מדינת פורום זוגיות פתוחה ואחרת

מדינת פורום גרושים צעירים

מדינת פורום פיברומיאלגיה ו- CFS

מדינת פורום מתמודדים עם החיים

מדינת פורום יוני בלוך ולהקתו
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

מדינת פורום אופנה אלטרנטיבית

מדינת פורום אהבה ורומנטיקה

מדינת פורום מודיעין

מדינת פורום האח הגדול

מדינת פורום סרטים וקולנוע

מדינת פורום חמישים פלוס

מדינת פורום עושים שוק

מדינת פורום הורים לחיילים

מדינת פורום מיי כמיקל רומנס

מדינת פורום אומנות בחרוזים

מדינת פורום הורים למתבגרים

מדינת פורום MTV

מדינת פורום הנקה

מדינת פורום בישול לילדים

מדינת פורום איטלקית ותרבות איטליה

מדינת פורום עברי לידר

מדינת פורום סקס

מדינת פורום הישרדות

מדינת פורום משחקי תפקידים
מבקשת המלצה לדיקור באזור הכנרת
09/05/11 10:27
שלום לכולם
קופצת מפורום הריון ולידה..
האם תוכלו להמליץ לי על דיקור סיני, עדיף בחורה, ושמנוסה בהשראת לידה?
יכול להיות באזור הגולן/טבריה/כנרת ואפילו אסע מעט רחוק יותר אם תמליצו...
תודה
אני מכירה בחור נפלא מכרמיאל
11/05/11 17:57
2צפיות
בזמנו טיפל בי - יוצא מן הכלל!
אשתו ילדה לא מזמן אז אני בטוחה שהוא התמחה בינתיים בנושא ההריון והלידה.
לבדוק לך מה קורה איתו?
צריכה עצה
08/05/11 18:33
4צפיות
אני עוברת טיפולים אלטרנטיבים אצל אריאן לב , אם מישהו שמע
אני מרגישה שזה עוזר לי אבל התחושות שלי לא נהיו יותר קלות
אני סובלת מחרדות
ואני מרגישה שאני נוגעת במקור ובשורש ושזה עוזר אבל מצד שני הרבה דברים עולים לי
והגוף שלי נהיה ממש עייף אני ישנה מלא לפעמים עולה לי בכי שאני לא מבינה למה
ואני רוצה לדעת אם זה תופעות מוכרות
המטפלת טוענת שזה ריאקציות, ושוב אני ממש בעד הטיפוליםאני פשוט רוצה לברר אם זה הגיוני שאני מגיבה ככה
אני מניח שהמדובר
08/05/11 20:03
5צפיות
בטיפולים על ידי תקשור \ הילינג.

למען האמת זה נושא מסובך. בהחלט יכולות להיות ריאקציות.

עם זאת חשובה גם ההתאמה בין הטיפול לבין מה שאת יכולה להכיל. נטיה של מטפלים היא לפעמים להתקדם מהר יותר ממה שהמטופל יכול להכיל. אם את מרגישה שזה המצב חשוב מאוד שתשתפי בכך את המטפלת.

º
במיוחד כאשר מדובר בטיפול בחרדות
08/05/11 20:38
2צפיות
ריאקציה טיפולית
09/05/11 11:10
16צפיות
שלום לך

נראה שאכן את מגיבה לטיפול, כיוון שנגיעה בשורש הבעיה, מציפה דברים שהיו תקועים לפני כן. התגובה להצפה
היא אכן עייפות, בכי ועוד.
דברי עם המטפלת שלך על הנושא, והעלי אותו מרמת התת מודע לשיחה מודעת . כדאי לך גם להעזר בכתיבה אינטואיטיבית על מנת לפרוק
מתח ותיסכול לנייר, שלא "יתקע" במוח, ואז אני מניח תרגישי הקלה גם בתחום הפיזי.

בהצלחה

סביון
אני בדיעה
09/05/11 15:04
2צפיות
שכל טיפול צריך לעשות טוב בטווח זמן נסבל.
אם הריאקציות נמשכות מעבר לטווח הזמן שאת יכולה לשאת אותן- זה לא נכון.
והעובדה שאולי זה יותר מדי-שאת מגיעה לכאן להתייעץ.
כל טוב
עירית
אני אענה לך מכיוון של מטופלת שהיא מטפלת
11/05/11 14:58
4צפיות
אני מאוד רגישה ובד"כ הראקציות שלי מאוד חזקות בטיפולים.
אני בודקת ומבקשת מהמטפל לנהוג איתי בעדינות  . אני בדיעה שעדיף עוד טיפול או שניים ושלא יהיו ראקציות חזקות מאוד.
זו לא חוכמה לערער את המטופל ולהביא אותו למקומות קשים.
נכון שחלק מהטיפול הוא לגעת במקומות חשוכים וכואבים שלנו על מנת להוביל לשינוי. אבל גם פה ניתן לעשות את זה בעדינות.
האם זכור לך שבטיפולים מסוג אחר גם הגבת בצורה קשה?
אני לא מכירה את המטפלת שלך ואין לי שום מילה רעה או טובה לומר עליה אבל חשוב שאת תמצאי את המטפל שנכון לך הן ברמה האנרגטית וגם בהקשבה לדרך שנכונה לך.
אני נתקלתי בהרבה מטפלים שהגעתי אליהם ואמרתי להם שאני מאוד רגישה והם לא הקשיבו לי. הנזק מבחינתי היה עצום הראקציות והכאבים רק גברו. כמובן שלא חזרתי אליהם אלא מצאתי את אלו שמדויקים עבורי .והריפוי עובד לא פחות טוב .
בהצלחה.
עייפות בעת טיפול בנפש
11/05/11 17:54
2צפיות
שלום לירי
שמי מיכל ואני מטפלת. במהלך ההתמחות שלי במחלקה פתוחה בבית חולים לבריאות הנפש נתקלתי בתופעה דומה למה שאת מתארת: במהלך תקופת ההתמחות, שהייתה מאוד אינטנסיבית בעבורי מבחינה רגשית הייתי כל כך עייפה באופן שלא יאמן: הייתי חוזרת הביתה מההתמחות והולכת ישר לישון עד היום שלמחרת. היו ימים שישנתי מעל 15 שעות כל לילה ודומה היה שזה עדיין לא הספיק לגוף שלי.

כאשר מתמודדים עם הנפש לפעמים עולות למודע מחשבות ורגשות שהמוח והגוף שלנו עבדו מאוד קשה להדחיק במהלך השנים.
העייפות הזאת, כמו שלפחות אני מבינה אותה, הייתה בעבורי עוד דרך של התת מודע שלי להתנגד לחשיפה ול"חיטוט" בפצעים שלא רציתי בזמנו שיפתחו.
רק בדיעבד אני מבינה שבעבורי זה פשוט לא היה הזמן והמקום המתאים.

שאלי את עצמך- האם זה באמת הזמן והמקום הנכון לפתוח את הפצעים האלו? האם את סומכת על המטפל שלך? האם את מוכנה לכאב שיצא מהם, להתמודדות עם "המוגלה"?
אם את באמת רוצה לגעת במקור ולפתור את העניין היי בטוחה בתשובותייך.
סליחה על ההדמייה המוחשית אבל בדומה לטיפול בפצעים עמוקים, צריך להגיע עד המקור ולנקות מהבסיס. זה יהיה כואב ומלוכלך ולא נעים - אבל זה ישתפר.
אם אינך מוכנה- זה גם בסדר. את לא חייבת לטפל במקור ככה/עכשיו/בשיטה הזאת ויכול להיות שזה מה שגופך מנסה להגיד לך...

ובכל מקרה - אנחנו איתך.
אנא ספרי לנו על המשך ההתקדמות...
רק דעה
12/05/11 22:50
4צפיות
רוב הניסיון הקליני שלי הוא סביב חרדות ותגובות דומות. הדעה שלי על תגובות כאלה של טיפול היא די חד משמעית. אני לא חושב שצריך לנבור או לגרד פצעים בדרך לריפוי. אבל אם בחרת בדרך כזו-גם היא יכולה להיות טובה...מה שאולי כדאי ברקע זה לקבל טיפול תומך מבחינת ההתמודדות עם החרדה. כל טיפול בנושא הזה בצורה סימפטומטית יהיה טוב ויועיל מאוד לתהליך הטיפולי שאותו את עוברת. הומאופטיה ,פרחי באך או כמובן- צמי מרפא, שזה תחום הטיפול הקרוב לליבי.
בהצלחה
דרכך ודרכי דומות
13/05/11 14:32
4צפיות
אני מודעת לזה שעבור כל אדם עובדת דרך אחרת,
ויש אנשים לא מעטים שנשבעים בדרך של חשיפת כל הטראומות ולמידת כל תגובה בהווה לאור העבר ובפירוט הכי גדול,
ואני דוקא מאד מתחברת לאמירה שלך שאין צורך לנבור או לגרד בפצעים - מנסיוני אפשר לעשות דרך ארוכה ומשמעותית וטובה, בדרכים כמו מגע או צמחי מרפא או עבודה אנרגטית שמאפשרות התקדמות בתהליך ההחלמה בלי להכנס לניתוחים ה*פסיכיאטריים* ובלי לעבור תהפוכות מחדש.
סביבה תומכת לאחר גמילה מגלוטן וסוכר
08/05/11 08:36
8צפיות
שלום, חברתי, בת 23, עברה לפני כמה שבועות גמילה מגלוטן וסוכרים במרכז טיפולי ידוע.
הגמילה נפלאה והתוצאות מדהימות, אך עדיין יש קשיים בעיקר בתחושת החוסר של מתוקים בחיים והקושי לרכוש מוצרים נטולי גלוטן בתקציב סטודנטים..
שנינו גרים בחיפה, צמחונים ואני סטודנט לנטורופתיה.

אני מחפש עבורה קבוצה תומכת לליווי וקשר התהליך הנפלא שהיא עוברת.

בתקווה שאני נמצא בפורום הנכון, אשמח תגובות!
שיהיה בהצלחה
08/05/11 10:42
1צפיות
אני התחלתי לפני כחודשיים בתזונה נטולת סוכר, לחם וכל מוצרי החיטה, קפה, מוצרי חלב וכמובן כל מה שיש בו חומרים משמרים. ההתחלה מאוד קשה אבל מתרגלים. צריך להתארגן מחדש ולדעת מה לקנות ואיפה, ולגלות את כל האופציות הקיימות. הכי קשה זה כשמוזמנים. צריך או להודיע מראש על המגבלות, או להתפשר על איכות התזונה, או להביא מנה בעצמך.
אני לא מכירה קבוצות ליווי, אבל בן זוג שתומך זה כבר הרבה. חפשו כמה שיותר מתכונים ברשת עם רכיבים שמותר לה. אני גיליתי מתכון נפלא לעוגיות "גרנולה" מכוסמת עם סילאן ודבש ופירות יבשים, וזה מה שמרגיע את האהבה שלי למתוק.
יש משהו יעיל שמרפא כאב ראש/גב תחתון ?
08/05/11 01:46
3צפיות
עוד שאלה בבקשה, קבלתי 4 טיפולים אצל "אוסטאופט". הרגשתי ב 2 הטיפולים הראשונים שיפור של כ25% בכאבי הגב, בכאב הראש לא הרגשתי שום שיפור, וכך המצב עד היום הזה. האוסטואפט אומר שכנראה הגוף שלי מגיב לאט, הוא רואה וחש שיש אצלי התקדמות באיזון הגוף, והוא מציע שאקח 10 טיפולים בס"ה, ומהנסיון שלו יש לו הצלחות בדרך כלל. אני מתלבט אם יש טעם להמשיך בטיפולים כי הייתי כבר אמור להרגיש שיפור רציני כי באוסטואפטיה אמורים כבר להרגיש שיפור רציני ב4 טיפולים. תודה רבה!
קשה להמליץ לך
08/05/11 11:23
מצד אחד , לפעמים שיטה אחת לא מספיק קולעת וכדאי לנסות שיטה אחרת או גישה אחרת באותה שיטה (בעיסוי רפואי למשל יש מספר רב של טכניקות, בדיקור יש רמות שונות של מטפלים ויגישות שונות לטיפול עצמו)
מצד שני, לפעמים הטיפול דורש מספר רב יותר של פגישות, על מנת ליצור שינוי מהותי,
אני לא מכירה היטב את שיטת האוסטיאופטיה ולכן לא יודעת להגיד לך אם אחרי 4 פגישות כבר היית צריך לחוש בשינוי, אבל אם הייתי במקומך הייתי נותנת עוד הזדמנות לטיפול לפעול.
º
תודה רבה
08/05/11 18:10
היי,
08/05/11 16:09
1צפיות
ידועה הסיבה בגינה את סובלת מכאבי הראש?
אני מאוד ממליצה על טיפולי פלדנקרייז אחד על אחד. אני סובלת מכאבי צוואר וסחרחורות וזה עושה פלאים.
מעבר לזה כדאי גם למצוא התעמלות עדינה שתחזק את הגב התחתון .
הרבה בריאות.
תודה רבה
08/05/11 18:08
הרופאים טוענים שזה ממתח וזה הגיוני, קבלתי את הכאב ראש יומיים אחרי שדקרו לי בדיקור סיני בין העיניים, המטפל המתחיל לא עדכן אותי שזה לא כואב אז זה מאוד כאב וזה היה טראומה בשבילי, אין דרך להוכיח שזה בעקבות הדיקור...
היי
08/05/11 16:43
לגבי המשפט : "באוסטואפטיה אמורים כבר להרגיש שיפור רציני ב4 טיפולים" - אין בענינים הללו כללים. הכל תלוי במטפל במטופל וגם בבעיה , כך שלפעמים ידרשו יותר טיפולים ולפעמים פחות. כך זה בכל שיטה.

(תחשוב על זה - האם מטפל עם נסיון של עשר שנים שווה למטפל עם נסיון של שנה - אפילו ששניהם אוסטאופתים ? האם מטופל בן 60 שווה למטופל בן 20 - אפילו שלשניהם יש את אותה בעיה בדיוק ? האם כל בעיות כאב הצוואר או הראש שוות זו לזו ? אם יש לך כאן לפחות 3 משתנים כאלו אז איך אפשר להגיד כזה כלל ? ? ?)

אם היה שיפור , בסך הכל זה טוב ויש הגיון בדבריו.
השאלה היא כמובן גם עניין המחיר - אם זה נראה לך יקר מידי או שאתה מעוניין להתרשם משיטות נוספות - אולי כדאי לך לבדוק עוד שיטות ומטפלים.

º
אבל איזה שיטות?... תודה רבה
08/05/11 18:10
אני חושב שבעיקר
08/05/11 22:02
טיפולי מגע יכולים להיות טובים. שיטת הטיפול במגע פחות משנה (שבדי , שיאצו וכו') מה שחשוב זה שהמטפל יהיה עדין ותרגיש שיש לו איכות מגע טובה.

תלוי במקור לבעיה
09/05/11 08:40
אם המקור של כאבי הראש הוא יותר פנימי , אז הייתי הולכת לכיוון שלרפלקסולוגיה, לפעמים התאמה תזונתית , לפעמים דיקור
אם המקור של כאבי הראש קשור לכאבי הגב התחתון ונובע משרירים, אז במקרה שהאוסטיאופתיה לא עזרה לך, אפשר בהחלט ללכת בכיוון הישיר והמתבקש של עיסוי - רצוי מעסה מקצועי שיודע מה הוא עושה (לא מישהו שלמד בקורסים המזורזים ויודע ללטף או לתקוע אצבעות) ואז פחות חשוב השם של השיטה - רפואי, אינטגרטיבי, רקמות עמוק, שיאצו ...
תומכת ב"תלוי במקור הבעיה" ובשיתוף פעולה
09/05/11 10:21
שיתוף פעולה, כלומר, שינוי הרגלים חיים והתנהגות מסויימים בחיי-היומיום, על-ידי המטופל עצמו.
להתנהותינו ומינהגינו יש השלכות טובות וגם רעות על מצבנו הגופני והנפשי. וגוף ונפש שלובים זה בזה.
טיפול נכון ויעיל - כשהמטפל  ילמד את המטופל לתקן מעשים ומנהגים מסויימים שמזיקים לו ולהשריש התנהגויות שיתמכו ויחדשו את המערכות לטוב יותר.
"הכל מהאיברים, שמשתמשים בהם על דרך הטבע - מוסיף תיקונם ומתחזקים מעשיהם.
וכאשר ימעט וישתבש שימושם - יפסדו ויחלשו מעשיהם" (רבנו בחיי).
כמו להרטיב מכשיר חשמל, למסרו לתיקון מוצלח, ושוב להרטיבו (כשהמכשיר איננו סובל את הרטיבות) - ודאי שימשיך להתקלקל.
העורף והצואר - מוטל עליהם עומס יתר ובאופן שגוי =  ודאי שיהיו במצוקה.
הגב התחתון - עליו יושב כל הגוף, מהראש ומטה עם עורף כואב כנ"ל + הגב התחתון הוא הדופן האחורית של מערכת העיכול והמין - והשאלה האם מצבם תקין?
ו-ללמוד לתקן את היציבה, שכנראה איננה לגמרי בסדר.
בהצלחה רבה לבריאות איתנה.
שילב של טיפולים לכאבי ראש
09/05/11 10:33
חשוב לשלב טיפולים בכאב ראש. אני בעד עבודה מנואלית, אבל אצל מישהו שאפשר לסמוך עליו, מדובר בצוואר ,וכדאי שיהיה לו ניסיון. לגבי הטיפול המשלים, צמחי מרפא יעילים מאוד בדיוק לסוג כאב שכזה.
אם תרצי תוכלי להיכנס לאתר שלי בלינק המצורף ולקרוא על הנושא.

http://www.asafkoren.co.il/node/27
אם תרצי המלצה על מטפלים תוכלי לפנות ונמליץ לך.
הסתייגות אחת מצמחי מרפא
09/05/11 13:11
כידוע לך אני מטפלת גם בצמחי מרפא,
ואכן צמחי מרפא מאד אפקטיביים גם כטיפול וגם לסימפטומים,
אבל יש בהם פיתוי מסוכן להשתמש בהם כנגד הכאב, ולא כטיפול שורש - ולכן צריך להזהיר, שחשוב לזכור שגם אם הטינקטורה מקלה מיד על כאב הראש, עדיין חשוב לטפל במקור הבעיה - בין אם באמצעות שילוב של צמחי מרפא שמטפלים במקור, בין אם ברפלקסולוגיה או בעיסוי , בשינוי הרגלי תזונה או בשינוי הרגלי תנועה ויציבה.
שילובים
09/05/11 17:34
אני עוסק כבר זמן לא קצר ברפואת צמחים, ומה שאני אומר כאן הוא מה שאני אומר לעשרות סטודנטים שטועים בזה... צמחי מרפא עובדים קודם על המקור ואחכ על הסימפטומים. יש לצמחים את הכוח לשנות מהיסוד דברים רבים , פיזיולוגית ופסיכולוגית , לכן כל טיפול בכאב ראש כזה או אחר חייב לטעמי ומניסיוניי (והוא די גדול) בצמחים כטיפול יומיומי.
רוב הצמחים שעובדים בנושא כאב הראש- מטפלים ביסודות לכאב, ואינם שוי ערך לתרופה נוגדת כאב, לא בתפיסה ולא במרכיבים הפיטוכימים שלהם.
נכון אבל
09/05/11 18:50
לצערי רבים מהמשתמשים בצמחי מרפא מתייחסים לסימפטומים ולא למקור,
וכאשר המקור נובע בעיה שרירית /יציבה אזבכל מקרההצמח לבד לא מספיק
הצמח/העיסוי/התרגיל/ההילינג...
09/05/11 20:10
2צפיות
הם אף פעם כשהם באים לבד לא מספיקים.  הם מתחילים תהליך שאם האדם ממשיך אותו הוא בסופו של דבר יגיע לרמות שונות גם אם מלכתחילה הוא לא קיבל את השילוב.
התהליך הוא תהליך ספירלי שנראה כמו חוזר על עצמו, אבל למעשה הוא לא מעגל שנסגר אלא מעגל שעולה כל פעם לרמה גבוהה יותר.
אז זה לא ממש משנה אם התחלנו "רק" בצמחי מרפא/עיסוי/הילינג... וזה גם מסביר למה רוב המטפלים הטובים משלבים תחומים שונים, כי הייחוד הוא בשילוב.

מאיה
º
קודם המילה אחר כך הצמח אחר כך הסכין...
09/05/11 22:10
היי אסף
09/05/11 23:19
אני מסכים איתך , אבל זה לא לגבי כל סוג רפואת צמחים :

אם זו רפואת צמחים "אנרגטית" - זה כמו שאתה אומר. אם אתה רואה צמח כמהות אנרגטית הצמח יוכל להשפיע ולשנות צורת חשיבה ולפתוח דברים כטיפול שורש. בדיוק כפי שגם טיפול מגע הנעשה בצורה אנרגטית יכול לפתוח דברים נפשיים ולבצע "טיפול שורש" בלי מילים ודיבורים.
אני אישית מאמין שניתן להגיע לרמה בה תהליכי עומק יתבצעו ללא דיבור ואך ורק מכח "השראה" של המטפל. כמובן שזה מצריך מהמטפל לעשות עבודה עצמית רוחנית רבה.

לעומת זאת - אם זו רפואת צמחים "טכנית" , המתבססת על הראיה של הצמח כחומר כימי ולא כמהות אנרגטית  - אז גם הטיפול שהוא יעשה יהיה ברמה החומרית . רוב המטפלים בצמחים הם יותר ברמה הזו.

כי : בניגוד לטיפול הילינג או קריסטלים בו המטפל סומך על האנרגיה , ואין לו משהו "חומרי" לסמוך עליו ,
בטיפול בעזרת צמחים המדובר בחומר פיזי שנכנס בדר"כ למערכת העיכול , ולכן הנטיה היא בדרך כלל לראות את הצד הפיזי ולייחס לו יותר חשיבות מאשר לצד הרוחני. ממילא הטיפול גם יהיה בהתאם.

כוונות המטפל היא מכריעה וחשובה , ולפי הרובד בו המטפל יכול "לראות" - שם תהיה ההשפעה העיקרית של הטיפול.

חדשות, כתבות ומאמרים
08/05/11 01:06
38צפיות

חשיבות התנועה לשמירה על הבריאות
30/04/11 10:31
7צפיות
כולנו יודעים שהתשה של הגוף הנגרמת עקב פעילות פיזית מוגזמת יכולה לגרום להופעת מחלות. לכל חומר ביקום יש נקודת בה הוא מתחיל להינזק עקב עומס ממושך "עייפות חומר". מלבד עייפות החומר עקב פעילות גופנית מאומצת או שאינה במידה ישנו מצב הפוך אותו נוטים לשכוח, התשה של הגוף כתוצאה מחוסר פעילות גופנית.

רשומה חדשה - "מים זורמים אינם נרקבים, ציר הדלת אינו מְתֻלָּע, תנועה!"
כתובות אינטרנט מצורפות:
נראה לי אפילו נכון יותר להגיד...
30/04/11 12:13
1צפיות
שזה לא שהתנועה שומרת על הבריאות אלא שהבריאות נוצרת מתנועה.

אפילו באופן הכי יסודי ובסיסי, תנועה = חיים. כל מה שחי נע. איפה שאין תנועה אין חיים. מה שלא נע מת.

התנועה הינה אב מזון כל כך קריטי שהיא שוטפת ומשפיעה על כל דבר בחיים שלנו.
תודה על מאמר מעניין
30/04/11 13:44
ועל ששלחת אותי לבדוק ולחקור את המילה "מְתֻלָּע".

מלשון תולעת כאנלוגיה לריקבון.
ציר הדלת כאנלוגיה למפרק בגוף, אינו מאבד את יכולת התנועה הטבעית שלו.

במקום בו יש ריקבון, מופיעות התולעים. או שאפשר לאמר גם כי במקום מְתֻלָּע - הריקבון כבר עולה על גדותיו.

בכלל, יש לך מאמרים מעניינים וסגנון כתיבה מרשים.
º
תודה לכם
30/04/11 14:12
אנחנו, או הן=התולעים והרימות
10/05/11 18:16
1צפיות
כשעוזבת הנשמת שלנו את הגוף (כל אחד בתור שלו) - כידוע, כאשר, מפסיק הגוף את תנועתו=קיומו=היותו=חייו. במקביל מתעוררות הרימות לחיים שלהן בגוף שמת. מתקיימות=אוכלות "על-חשבוננו". ותוספת פחות נעימה - מניסיוני בעבודה עם חולי סכרת ומחלות נוספות שגומרות לנמק בעודנו בחיים - יש ומתעוררות הרימות-התולעים בחלק המת בגוף החי שלנו ומתחילות קיומן בו.
סליחה, על התיאור הבלתי נעים, אך, האמיתי.
כלומר, קיום התולעים הללו, הינו במקום הגוף, שהתקיימו בו חיים על-ידי הנשמה. ובלעדי הנשמה יתחסל הגוף "לטובת" מישהו ומשהו אחר.
שוב החוק הידוע, שאין דבר הולך לאיבוד, ושום דבר לא נוצר יש מאין.
לכן, כפיתרון חיובי - שימרו היטב ונכון על בריאותכם הטבעית ועד 120 - המשיכו בתנועתו הנכונה של הגוף = זרימת החיים שבו -  דבר שהינו בר ביצוע ותלוי בבחירתו האישית של כל אחד מאתנו. "ובחרת בחיים" !!!!!!! - אפשרי בהחלט.
"שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו".
בהצלחה, בשמחה ובטוב-לבב,
30/04/11 21:30
מקפיץ !
קטעי וידאו קצרים על הומיאופתיה ובריאות
03/05/11 18:47
2צפיות
הכן גופך לקיץ - הקיץ בראי הרפואה הסינית
03/05/11 21:56
1צפיות
הכן גופך לקיץ - הקיץ בראי הרפואה הסינית
רשומה חדשה - כיצד הרפואה הסינית רואה את הקיץ, איזו תזונה מומלצת על פי הרפואה הסינית וכמובן ניתוח של הקוסמולוגיה ופילוסופיה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
וואו זה כתוב בסינית
03/05/11 23:20
1צפיות
איך דילגנו כך על האביב?
ועד מתי נמשך הקיץ אם הוא כבר מתחיל במאי?
ואם בסינית כבר קייץ ואצלנו עוד אביב בשיא פריחתו איך אתה מתייחס לתקופה הזאת של השנה?  ובכלל מה קורה במקומות אחרים בכדור הארץ שבהם עונות השנה לא תואמות את עונות השנה שלנו איך המרפאים הסינים שם מתייחסים אל עונות השנה?

מאיה
שאלות מעולות
03/05/11 23:46
2צפיות
ראשית, הסינית: חצי מהרשומה מכיל מידע שמתאים יותר לאנשים שעוסקים בתחום ולכן הוא מופרד מההתחלה.

אביב התחיל לפני 3 חודשים. הקיץ נמשך עד 20 ליולי. לאחר ה20 ביולי מתחיל כבר הסתיו המאופיין בחצי ראשון חם ולך וחצי שני קריר ויבש.

מבחינת קו רוחב אנחנו פחות או יותר כמו סין. כך שמועדי חילוף העונות דומה. הסינים חילקו את העונות לפי אורך היום. אמצע האביב היה ביום בו משך היום היה זהה למשך הלילה. שיא הקיץ מופיע ביום הארוך ביותר בשנה (20.6) כך שחודש וחצי לפני כן מתחיל הקיץ וחודש וחצי לאחריו מסתיים הקיץ. (12 חודשים, 4 עונות, 3 חודשים לעונה).

במקומות אחרים צריך לקחת בחשבות שוני באורך העונות וכמובן שוני באופיין. גם כאן וגם בסין הקיץ לח. בסין הוא לח עד כדי גשמים. לעומת זאת החורף בסין קר מאוד ואף מושלג. חשוב להבין שגם בין צפון סין לדרומה יש הבדלי מזג אויר ומקורה של הרפואה הסינית בצפון סין (צפון מרכז - בין שני הנהרות).
סתיו - חם ולח
03/05/11 23:47
לקחת בחשבות = בחשבון
דרך אגב
03/05/11 23:57
מה שקובע את ההתיחסות, מבחינה רפואית, לעונה היא אופי העונה מבחינה אנרגטית ולא מבחינת שמה. זה לא משנה אם אנחנו מחלקים את העונות באופן שונה מכיוון שהשם לא משנה. מה שמשנה הוא מיקום השמש ביחס לכדור הארץ ואורכם של הימים. מבחינה זו הקיץ (הסיני) יוצא ביום הארוך בשנה. אם בארץ נתעקש לקרוא ליום הארוך בשנה "אביב" עדיין נתייחס אליו מבחינת רפואה סינית כקיץ.

את מתייחסת לעונה כאביב על סמך מזג האויר ומכיוון שלא חם מספיק אבל לא כך הסינים רואים את העונות. הקיץ על פי הסינים לא מתחיל בשיא החום אלא לפני השיא. מכיוון שהשינוי במיקום השמש ביחס לכדור הארץ הוא מחזורי באופן קבוע אזי לא משנה שבארץ הקיץ ארוך מהקיץ בסין ונמשך יותר מ-3 חודשים ואילו האביב והסתיו קצרים.

טוב, קצת כתבתי על רגל אחת וזה נראה מעט מבולבל אבל אני חייב לזוז. אם יש שאלות אשמח לענות
השאלה הגדולה היא
04/05/11 13:00
2צפיות
אך השינויים האקלימיים המאד בולטים שעוברים עלינו - כמו למשל הגשם שהיה לפני כמה ימים במדבר , מי שמע על דבר כזה? - משפיעים על התורות הותיקות שמתייחסות לעונות.
אני יכולה לראות בצמחיה הסובבת אותי, שהכל מבולבל,
קראתי שיש מחקרים על שינוי דפוסים של ציפורים נודדות,
להערכתי גם האדם מושפע, וצריכה להיות לזה השפעה גם בהנחיות שאנו נותנים כמטפלים
זה כבר משהו אחר
04/05/11 14:38
ברשומה ציינתי את מה ש"אמור להיות" המתבסס על התנועה הגסה של כדור הארץ סביב השמש ומכונה "צ'י מארח" ברפואה הסינית. את השינויים במזג האויר ומה ש"יוצא דופן" מזהים על סמך "צ'י אורח" השונה משנה לשנה ומושפע מתנודות בציר כדור הארץ. על פי תורת ה"תנועות וצ'י" הסיני, שני החודשים הקודמים היו חריגים מהרגיל. כמו כן גם מזג האויר בתקופה שלאחר תחילת חודש יולי יהיה חריג וככל הנראה חם ולח מהרגיל בעונה. השינויים אינם משפיעים על התורות הותיקות. התורה העוסקת בשינויי מזג האויר הסינית משמשת אותם כבר כמה אלפי שנים. למרות שאינה מתאימה לחיזוי מזג אויר יומי היא כן מזהה מגמות שינוי חריגות כגון האביב שעבר עלינו בחודש אפריל.

למה שאת קוראת מבולבל ברפואה הסינית קוראים אביב. האביב הוא תקשורת בין שמיים וארץ ותקופת מעבר בין יין ויאנג.

מבחינת הנחיות, את צודקת במידה. הנחיות אישיות צריכות להיות מותאמות ומדוייקות יותר ואילו הנחיות כלליות נשארות נכונות למרות החריגות מכיוון שחריגות אלו הינן סטיה קלה יחסית מהמצב התקין בדומה לסטיית תקן מעט גבוהה (שאינה חריגה). ההמלצות המופיעות ברשומה הינן כלליות והשינויים במזג האויר לא משנים את ההמלצות האלו.

ככל שההנחיות מיועדות לקהל רחב יותר (כמו ברשומה) הן צריכות להיות כוללניות. כאשר ההנחיה מיועדת לאדם בודד היא יכולה להיות פרטנית ומדוייקת יותר ומותאמת למצבו האישי כמו גם לקונסטיטוציות שלו (שהושפעו במידה ממועד לידתו), אופן התפתחותו ושינויים עכשויים.
עונות השנה והרמב"ם
06/05/11 00:56
3צפיות
בהיותנו גרים כאן  בישראל, ולפי היהדות, ישנן שתי עונות ראשיות במהלך השנה - קיץ וחורף.
הקיץ מתחיל בפסח ומסתיים בסוכות, שבו מתחיל החורף עד פסח.
וכמו ביממה, שני חלקים עיקריים - היום והלילה - וביניהם בוקר וערב.
כך, ישנן עונות מעבר בשנה - אביב וסתיו - בין הקיץ והחורף.
"בני אדם אינם שווים במזגם, יש מי שמזגו חם ויש מי שמזגו קר ויש שמזגו ממוצע.
מי שמזגו חם - יאכל מאכלים קרים, ומי שמיזגו קר - יאכל מאכלים חמים, ומי שמיזגו ממוצע - יאכל קצת מזה וקצת מזה.
וצריך האדם לאכול לפי האקלים שבו הוא חי, ולפי המדינה, ולפי עיסוקו......"
כלומר, כפי שכבר נאמר יפה בתשובות שלפני -  איזון ושילוב הם המפתח לגוף בריא ולנפש בריאה - איתנים ויציבים ועומדים בכל מזג אויר ושינויים אחרים, בגמישות מאוזנת.
שלומית, ברוכה הבאה
08/05/11 18:49
1צפיות
אשמח אם תספרי, אפשר גם בהודעה נפרדת, על העבודה והרקע שלך, וגם כמובן על סיפורו המיוחד של אביך.
(אני מיכל, נפגשנו לפני כמה שנים, ונראה לי שהסיפור שלך יכול לעניין לא מעט אנשים).
מדוע רופא סיני מבקש לראות את הלשון שלי?
07/05/11 17:29
1צפיות
מדוע רופא סיני מבקש לראות את הלשון שלי?
"תוציאי לשון בבקשה". עינייה נפערו מעט, גבותיה עלו קמעה ומבטה הביע תמיהה. לקח לה מספר שניות לעכל את הבקשה שלי. מבטה בוחן את תגובתי לראות שאינני מתבדח. יכולתי לדמיין את גלגלי השיניים במוחה מסתובבים בנסיון לעכל את הבקשה "תוציאי לשון בבקשה". אחרי הכל, הבעיה לשמה הגיעה לטיפול אינה קשורה במאומה עם אף, אוזן או גרון אז מדוע בכלל צריך לבדוק לה את הלשון? מי מלבד ילדים עוד מוציא היום לשון?

רשומה חדשה - אבחון לשון ברפואה סינית על קצה המזלג
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
07/05/11 19:52
באמת מאוד כדאי...
07/05/11 23:50
1צפיות
להסביר למה, לפני שמבקשים להוציא את הלשון, בשביל למנוע את התסביך המשעשע הזה.
מתי אתה מספיק לכתוב את כל הדברים האלה?
08/05/11 00:14
1צפיות
כרגיל, מרתק!
תודה רבה.

תודה לכולם.
08/05/11 11:52
במהלך השבוע כאשר יש לי קצת זמן וחשק או איזה רעיון נחמד אני יושב לכתוב. כל פעם קצת קצת. יש הרבה רעיונות לא מוגמרים שאני צריך חשק לשבת ולסיים אותם. פעם בשבוע (שבת בערב) אני משתדל לסיים אחת מהרשומות.
האם התודעה שלנו תלויה בגוף?
08/05/11 01:08
1צפיות
אם חשבנו שאפשר להבין את התודעה במנותק מגופנו ומסביבתנו הפיזית, שורת מחקרים מצביעה על הקשר ההדוק בין חשיבה לסביבה. תיאוריה חדשה העוסקת בשאלת הגוף והנפש, מציעה זווית הסתכלות מרתקת על דרכי החשיבה האנושיות.
למי תורמות חברות התרופות כספים?
08/05/11 01:31
1צפיות
דו"ח שמפרסם משרד הבריאות מגלה כי חברת "MSD" היא המובילה במספר התרומות וכי בתי החולים הפרטיים והעשירים זוכים גם כן לנתח מהעוגה. הנתון הבעייתי: ישנן חברות תרופות המעבירות תרומה ממוקדת לקהלי היעד שלהן.
מנגולד במקום מנגל
08/05/11 00:35
2צפיות
לכבוד יום העצמאות הממשמש ובא, יצא עבדכם הנאמן לאסוף כמה כתבות על ארוחות אלטרנטיביות לערימות הבשר שייערמו כנראה "על האש". לא שחייבים לזלול עד להתפקע דווקא ביום הזה, אבל אלה שיבחרו לזרום עם המסורת, אולי ישמחו לפחות לדעת שיש אפשרויות נוספות חוץ מלנשנש סטייקים...

אם יש לכם רעיונות, הצעות ומתכונים - זה המקום.
חג שמח ובתיאבון.

יום עצמאות צמחוני
08/05/11 00:37
1צפיות
מהיום לא מסתפקים בשניצל תירס מופשר או בכמה ירקות משופדים – גם לכם מגיעים המבורגרים וקציצות.
בשביל זה המציאו את העדשים, הקינואה ושיבולת השועל.
על המתכונים
08/05/11 09:17
1צפיות
שטובים לא רק ליום העצמאות
אבקת מרק עוף - לא ממש עבור צמחונים וגם עבור כל אדם אחר עדיף להחליף בתבלינים שאוהבים.
מאיה
מתכונים מפורום אוכל חלבי
08/05/11 00:38
1צפיות
באופן תמוה-משהו,  חלק ניכר מהמתכונים שם כוללים בשר...
אבל יש גם הרבה מתכונים צמחוניים.
עמידים בתנאי שטח: סלטי פיקניק
08/05/11 00:40
1צפיות
לקראת יום העצמאות והפיקניקים שבדרך, יעל גרטי מגישה שלושה סלטי פיקניק קלילים וטעימים שיעמדו בגבורה בשהות הארוכה בחיק הטבע.
אתנחתא לבטן: סלט ברוקומיני
08/05/11 00:42
1צפיות
עם בטן מלאה במצות ומחשבות על האוכל שאמור להגיע עם החגים הבאים בתור, החליטה אלומה בליליוס לתת למערכת העיכול קצת מנוחה והכינה סלט ברוקומיני נפלא.
ג'יבני וחלומי - גבינות צלויות על האש
08/05/11 00:44
1צפיות
מי אמר שחייבים תמיד לצלות בשר על האש? יש גם גבינות שהמפגש שלהן עם הגריל יוצר חגיגה אמיתית.
שגיא קופר ורן בוק על גבינות החלומי והג`יבני
סביבתי, נקי ובריא: מנגל אורגני
08/05/11 00:46
1צפיות
עשן המנגל מזכיר לה את הקורבנות שנהגו להקריב בימים ההם, הבשר המעובד מוקצה מפאת כימיקלים ואנטיביוטיקה ואל תזכירו לה בכלל את כמויות הזבל שנערם. פיליס גלזר דווקא לא מציעה לכם לשבת בבית, אלא להכין מנגל אורגני לחלוטין שיאפשר לכם ליהנות בלי לפגוע בעצמכם או בסביבה.
לא רק לקרניבורים: מנגל צמחוני
08/05/11 00:47
1צפיות
לא פשוט להיות צמחוני ביום העצמאות, כשהשמים מתכסים עשן מנגלים.
פיליס גלזר מציעה תחליפי בשר טעימים, שטובים גם לאוכלי בשר שרוצים לשמור על הבריאות.
המבורגר ללא בשר
08/05/11 00:48
1צפיות
יום העצמאות כבר מזמן הפך ל"חג הבשר", למורת רוחם של הצמחונים. כדי לתקן את העוול ההיסטורי ליקטנו שלוש גרסאות להמבורגר נטול בשר שיאפשרו גם לצמחוניים להצטרף לחגיגות המנגל.

יום העצמאות - לא לקרניבורים בלבד
º
נסה בננה עם הקליפה ..יאמי
08/05/11 23:25
1צפיות
ירקות, גבינות ופירות על האש
08/05/11 00:49
1צפיות
לא צריך להיות צמחוני אדוק כדי לנצל את הלהבות הלוהטות של המנגל ליצירה קולינרית קצת יותר מעניינת מאשר עוד שישליק. נעמי אבליוביץ' ממנגלת ארטישוק עם בוטנים, חלומי עם משמשים ואפילו קינוח.
לנפנף לבשר לשלום
08/05/11 00:53
1צפיות
אם בשר זה לא הקיק שלכם, או שפשוט בא לכם לסגור את ארוחת החג עם קינוח קליל ומתוק, נסו את קינוחי הפירות על האש שמכינה לכם השפית שלי לרון מהמסעדה הצמחונית אורגנית "משק ברזילי".
שלל מתכונים באתר "אנונימוס"
08/05/11 01:12
1צפיות
למעלה מ-250 מתכונים המבוססים על רכיבים מן הצומח בלבד.
חלק מן המתכונים מקוטלגים גם לפי מאכלי עדות ועמים וחגים.
כל הכבוד על הרמת הכפפה!
08/05/11 11:05
3צפיות
ועל העבודה היסודית :)
חלקם בהחלט ינוסו, גם ביומיום.
תודה וחג שמח
יוזמה יפה
08/05/11 11:16
1צפיות
אמנם אנחנו מסתפקים בשיפודי הירקות המדהימים על המנג"ל שיחד עם איזו פשטידה ופסטה או אורס שנשארו מיום לפני כן משביעים את כל הצמחונים בחבורתנו,
אבל מכירה לא מעט צמחונים שזקוקים למראה הבשרי
אין תחליף לבשר על האש
09/05/11 09:51
1צפיות
את התחליפים אפשר לנשנש לפני...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום