בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!

הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!

את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד.

אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.

אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו:

1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.
מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה.
אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.

2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.
דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.

3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה.

4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים.

5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!
אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.

6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע...

7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב.

8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה.

9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.

10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.

בריאות ואושר!

מנורת מלח - בהריון
08/02/11 19:47
25צפיות
שלום,

אני מקווה שאני במקום הנכון...

האם אפשרי לשים מנורת מלח בחדר בהריון ?

אני לא מניחה שיש עם זה איזשהן בעיות, אבל בכל זאת...

תודה !
מלח ההריון
08/02/11 22:00
9צפיות
היי
לא ראיתי במחקר כלשהו סיכון כל עוד מדובר במידה!
בחו"ל מאוד מקובל דווקא לטפל בחדרי מלח בבעיות שונות בנשים בהריון ולא בתרופות.
וכמו שאת אוכלת מלח במזון - במידה - אז הכל תקין ובהצלחה!
לא ידוע לי, שלמנורת מלח יש התוויות נגד כלשהם
09/02/11 12:08
10צפיות
אבל כן שמעתי פעם אחד, שלמישהי שהיתה בדיוק אחרי הניתוח אמרו מיד אחרי הניתוח לא לשים מנורה ליד המיטה.  לא יודעת, למה.
מנורת מלח בהריון ?
10/02/11 10:39
8צפיות
כנראה שכבה עם פנס פלפל ללא אמצעי מניעה...
באיזה חודש היא ?

אם זה היה מצחיק....
10/02/11 16:40
9צפיות
לענות בצורה דבילית חסרת רגש ולפחות נקבה לנקבה.......

ואגב, פלפל יכול לשמש כחומר לאמצעי מניעה!!! אז הבדיחה הכבושה שלך לא מציאותית, ומה הקשר לאיזה חודש?

וכמנהל פורום היית מגביל שימוש לגב' הנ"ל!!!
פינת הקינסיולוגיה
08/02/11 18:20
3צפיות
הגעתם לטיפול, אבל בעצם מה זה טיפול בקינסיולוגיה, איך הוא מתנהל?  

טיפול בקינסיולוגיה, לפחות בדרך בה אני עובדת הוא צמוד למטרה מסויימת אותה אנחנו רוצים להביא לחיינו.  בתחילת הטיפול אבקש מהמטופל להעלות 4 מטרות, אליהם הוא היה רוצה להגיע.  באמצעות בדיקת השריר נבחר את המטרה שהגופנפש שלו יכול כרגע להכיל.  נדייק את המטרה באמצעות ההליכה על ה-8 האינסופי .  נבדוק את אחוזי המתח השלילי והחיובי שיש כרגע לאדם בקשר למטרה הזאת ויחד איתה נעשה את ח.פ.צ חיים.  (כמובן שזה מאוד כללי ויש אנשים שיבחרו להגיע אל המטרה שלהם בדרך אחרת).
ח.פ.צ חיים הוא קיצור של: חשיבה חיובית, פעילות, צלול ומיים(חיים).
חשיבה חיובית= נאמר את המטרה, שהיא מטרה חיובית, פעילה ובהווה.  מחשבה יוצרת מציאות וככל שנרבה לחשוב על המטרה אליה אנחנו רוצים להגיע, נמצא גם דרכים להגיע אליה.
פעילות= אחד או כמה מתרגילי המוח שהם תרגילים פיזיים אותם אנחנו עושים.
צלול = תרגיל אנרגטי שמשחרר את הימין והשמאל, המעלה והמטה, הקדימה  והאחורה .  
בין תרגיל לתרגיל נשתה מיים.
וכאשר אנחנו יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע ועושים גם משהו כדי להגיע לשם, דרכים בדרך כלל נפתחות לנו, לפעמים אפילו ללא מאמץ.  
לאחר מכן נתחיל לבדוק שוב באמצעות תגובת השריר, מה כרגע ניתן לעשות כדי לשחרר את המתח השלילי שיש לנו בקשר למטרה.  האם זו פעילות מבנית (כלומר איזשהו תרגיל) או שזו בדיקה של רגישות לסביבה ושחרור אותה הרגישות, או שזה קשור למערכת הרגשית או החשמלית שלנו.  כשנבחר אחד התחומים, נבחר בו גם את הפעילות הספציפית שהגופנפש כרגע זקוק לה. כשנסיים את הפעילות נבדוק שוב את המתח שעדיין נשאר לנו ואת התחום בו הגופנפש מבקש להוריד כרגע את המתח.  וכך נדלג ממקום למקום עד שהמתח השלילי יהיה 0% והמתח החיובי יהיה 100%.  במצב הזה כשאין עוד מתח מסביב לאותו הנושא האדם יוכל גם להגיע אליו, אם לא עומד עוד משהו בין המטרה והדרך למימושה.

לקראת סוף הטיפול נבדוק אם מותר לנו לתת לאדם שיעורי בית ומהם.

בטיפול הבא נוכל לבחור לעסוק באותו הנושא  ולרדת לרמה קצת יותר מדוייקת בו, או לבחור בנושא אחר.  בדרך כלל כל הנושאים מחוברים האחד לשני וזה ממש לא משנה אם אנחנו עושים עבודה לאורכה או לרוחבה של המטרה.

מאיה
וואלה
08/02/11 18:47
לא הבנתי כלום
º
מה לא ברור?
08/02/11 20:16
1צפיות
לימודי ערב/שישי בנטורופתיה - יש כזה דבר?
08/02/11 12:33
1צפיות
אני עובדת במשרה מלאה וכבר למדתי לתואר.
אני מעוניינת ללמוד נטורופתיה אבל אין באפשרותי לעבוד שוב במשרת סטודנט...
יש לימודי ערב או ימי שישי איפשהו באיזור המרכז או השרון?

תודה!
לדעתי רוב לימודי הרפואה המשלימה הם בערב
08/02/11 14:21
רק שאת צריכה לדעת שמדובר ב 3-5 ימים בשבוע (תלוי לכמה שנים את פורסת את הלימודים) - עומס לא קטן.
הכי פשוט זה לבדוק במכללות עצמן - יש המון וטובות באיזור המרכז.
º
מכללת רידמן?
13/02/11 23:54
תרופות סבתא לסינוסיטיס
08/02/11 09:54
85צפיות
יש?
º
א-מניעת חלב ומוצריו ב-פרופוליס ושום
08/02/11 22:48
12צפיות
סינוסיטיס היא דלקת וניתן לטפל בה
09/02/11 12:25
17צפיות
בשמנים אתריים, בליווי דיקור נקודתי בבהונות הרגל.
אם אתה מתעניין בתרופות סבתא אז כדאי לך
09/02/11 15:14
19צפיות
להכנס לאינדקס של פורום תרופות סבתא ז"ל (יש קישור בצד שמאל בפורום הזה) ולראות מה הציעו שם, וגם באתר שחתימה שלי יש די הרבה תרופות סבתא לא סגורה דוקא על סינוסיטיס - אני מכירה את הפטנט של הגרבים עם המלח ששממים על העניים וכמובן שאיפת אדים עם עלי אקליפטוס
תרופות סבתא וארומתרפיה
10/02/11 16:52
11צפיות

יש הרבה תרופות סבתא שיכולות לסייע לסינוסיטיס.
מניסיוני האישי, לטפטף 5 טיפות שמן מנטה (איכותי!) על רצפת המקלחת בזמן שאת מתקלחת יסייע מאוד.
זרם המים החמים מאדים את השמן ושאיפתם מרככת, מחסלת ומייבשת את הדלקת שנוצרה בסינוסים.
כמו כן, כדאי מאוד לשים את זרם הטוש (של המקלחת) ישירות על המצח, לחיים ואיזור הסינוסים לחימום ועיסוי המקום באמצעות זרם מים חמים מתון. סוג של קומפרסים.
לקנח לאחר מכן את האף בזהירות ולא בחוזקה, יש לחזור על הפעולה עד לתחושת הקלה. עיסוי ראש וסינוסים מקומי בשילוב עם שמנים אתריים מאווווד מסייע! וכמובן המנעות ממוצרי חלב בזמן זה ומכשיר אדים קרים בחדר בשילוב שמנים אתריים כגון: לבנדר, רבנסרה, מנטה, אקליפטוס לימוני. רצוי להתייעץ עם ארומתרפיסט מוסמך לגבי מינונים מדוייקים ובמידה וישנה רגישות יתר או בעיות נוספות.

מקווה שעזרתי...

את מוזמנת להיכנס לאתר פצ'ולי- www.pashuli.co.il למידע מקצועי נוסף
ו/או לדף הפייסבוק ולקבלת טיפ שבועי טבעי :)
כתובות אינטרנט מצורפות:
חדשים ודרושים ב-
07/02/11 17:26

הורים, אל תתמודדו לבד: פורום הורים לילדים לקויי שמיעה נפתח ובו תוכלו להתייעץ, לייעץ, לשתף, לקבל מידע ולהיות חלק מקהילה של הורים אחרים כמוכם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

כמו כן, לפורומים הבאים דרוש/ה מנהל/ת:

עזרה בלימודים ושיעורי בית - מתקשים במתמטיקה? לא מבינים את המטאפורה בספרות? המקום לתלמידים הרוצים לסייע ולקבל סיוע בחומר הלימודי

אוניברסיטת בר אילן - סטודנטים בעבר, הווה ועתיד, מורים, מתרגלים וכל מי שמתעניין במתרחש באוניברסיטה מגיע לכאן

חושבים שאתם מתאימים לניהול אחד הפורומים הנ"ל?
הקליקו על הקישור, מלאו את הטופס במלואו ואולי תהיו המנהל/ת הבא/ה שלו:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
בהצלחה
אסנת שטיינברג-מישהו שמע?
47תגובות
07/02/11 04:52
193צפיות
שלום לכולם,

מישהו שמע על מטפלת בשם אסנת שטיינברג? היא פיזיותרפיסטית ומטפלת בשלל "שיטות טיפול אנרגטיות".
האמת שאני רוצה לנסות, אבל המחיר שהיא מבקשת מופקע לחלוטין בעיניי.

אז אם אני כבר מבזבזת את הכסף שאין לי (600 שח לפגישת היכרות של שעה וחצי!!!) , אני רוצה לוודא לפחות שמדובר...

(המשך...)
שלום לכולם,

מישהו שמע על מטפלת בשם אסנת שטיינברג? היא פיזיותרפיסטית ומטפלת בשלל "שיטות טיפול אנרגטיות".
האמת שאני רוצה לנסות, אבל המחיר שהיא מבקשת מופקע לחלוטין בעיניי.

אז אם אני כבר מבזבזת את הכסף שאין לי (600 שח לפגישת היכרות של שעה וחצי!!!) , אני רוצה לוודא לפחות שמדובר במישהו ששווה אל זה.

אשמח לכל חוות דעת,

תודה,
נעמה.
חברים יקרים
110תגובות
07/02/11 01:36
1צפיות
קראתי בשקיקה את כל ה(איך אתם קוראים לזה?) - "שרשור".
נהניתי מאוד*. (*נאמר בציניות)

אתם שואלים למה?
הקדמה:
אני לא מכיר את מטרות הפורום, מעולם לא ביקרתי בו בעבר.
הפורום נקרא "פורום רפואה משלימה", את זה הצלחתי להבין.
אני חושב שכל רעיון, (מדע, אמנות, אמונה, דת וכו')...

(המשך...)
קראתי בשקיקה את כל ה(איך אתם קוראים לזה?) - "שרשור".
נהניתי מאוד*. (*נאמר בציניות)

אתם שואלים למה?
הקדמה:
אני לא מכיר את מטרות הפורום, מעולם לא ביקרתי בו בעבר.
הפורום נקרא "פורום רפואה משלימה", את זה הצלחתי להבין.
אני חושב שכל רעיון, (מדע, אמנות, אמונה, דת וכו') צריך להיות מסוגל להתמודד עם ביקורת.

גילוי נאות: הדוקטור (לסטטיסטיקה) יוסי לוי, שלפי מה שמר גלילי מספר - עומד מאחורי ההפגנה (?), מתפרנס מהיותו (בין השאר) סטטיסטיקאי (בכיר?) בחברת התרופות "טבע". (לחלוטין חף מאינטרסים*)

גוף ההודעה:
אני חושב שכאשר מר גלילי (אדם שאם הייתם מכירים, ודאי הייתם מתייחסים אליו שונה כאן בדיון. לדוגמא - http://www.talgalili.com/?p=1240) החליט לפרסם את ההודעה בפורום זה, כוונתו העיקרית היתה לנהל דיון.
ברור שמטרתו לא היתה לפרסם את ההפגנה.
מר גלילי מנהל מספר פורומים בו הוא כתב ראשי (עם כמה עשרות קוראים כל אחד) ויש לו זרועות מאוד ארוכות ברחבי ה"בלוגספירה" (ככה קוראים לזה?) הישראלית, אם הוא ירצה לפרסם משהו, הוא ימצא את הקהל המתאים ויגיע אליו. ממש לא יצעק מוות לערבים בתוך עזה.

תשובה לשאלה "למה נהניתי מאוד* ":
הבנתי שאתם לא מצליחים לנהל דיון. לא מצליחים להבין שאנשים בסך הכל רוצים ל-ד-ב-ר.
אנשים רוצים לשמוע ולהשמיע. לא רוצים להתנצח ולא רוצים לגרום לאחר לחשוב שהוא טועה. (לפחות לא בדיון הזה...)

ברור שכאשר אנשים מגיעים מעמדות כל כך שונות:
-
מטפלת בכירה רב תחומית: רפלקסולוגית בכירה, נטורופטית, מטפלת במספר שיטות עיסוי,
מתרגלת יוגה, טנטרה וברימה
-
*מטפלת הוליסטית,
*מלווה תהליכי שינוי והעצמה  
*מלמדת אנגלית בתנועה והנאה
-
מטפל בכיר בעיסוי רפואי שיקומי 054-9795002
-
אל מול:
מתעתד לסיים תואר שני בביו-סטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב לקראת תחילת 2010.
עובד כסטטיסטיקאי במעבדה לסטטיסטיקה של אוניברסיטת תל-אביב.

אז  ב-ר-ו-ר   שיש פה הבדלים תהומיים באופן המחשבה, (מי אמר מדע מול רגש?) טהל ללא סספק יש גם המון מה להפיק אחד מהשני, למה סתם להתנגח?
למה לא (ואני פונה למצדדים בשיטה) לשמוע מה יש למר גלילי להגיד, ולהתמודד עם העובדות שהוא מציג? הרי לא סביר שהומאופתיה זה שטויות, כנראה שאפשר להתמודד עם ה"מחקרים" המדעיים. למה לא לנסות להעמיד את מר גלילי על טעותו?

אז אני כבר אענה בשמכם, "כי כל יומיים בא מישהו וטוען שהכל שטויות. לא מאמין? שלא יבוא לפה. למה אנחנו צריכים להתגונן? "
אז אני גם אענה לכם - (ואני מודה שניסחתי את התשובה שלכם כדי שיהיה לי נוח לענות עליה.)

אז בואו נניח שמר גלילי היה בא לפורום ומנסה הודעה בעלת אופי שכזה:
אני לא ממש מכיר את התחום, אבל הייתי שמח אם תוכלו להרחיב מעט כדי שאוכל להכיר את הנושא יותר לעומק.

ובצורה עדינה היה מציג את ה"מחקרים" שלו כחלק מהשאלות שהוא שואל, אז מקומו כן היה פה?

סיכום:
תפסיקו לריב. אל תרשמו בחתימה האלקטרונית שלכם שאתם "מטפלים" ותפזרו פה לכל עבר כעסים ואנרגיות שליליות.
ואתה מר גלילי, מה חשבת לעצמך כשנכנסת לאמצע עזה וצעקת מוות לערבים?

תודות:
גוגל.
שלום ושאלה על קרם ידיים...
06/02/11 18:27
חבר שלי עובד כעוזר וטרינר.
משתמש כל יום בחומרים כימיים
ללא כפפות.
הידיים שלו הפכו לנוקשות, מחוספסות
ועם קצת צלקות קטנות.
ישנו קרם מרכך וגם טיפולי חזק
שיוכל לעזור לו?

אשמח לעזרתכם.. כל מי שניסה או יודע
תודה מראש :)
אם הוא ימשיך לעבוד בלי כפפות אז שום דבר לא
06/02/11 18:36
1צפיות
יעזור - החומרים הכימיים מזיקים יותר מהר ממה שהשמנים הטובים עוזרים.
לכן הדבר הראשון שהוא צריך זה להפסיק את הנזק, ובאמת שאני מבינה אותו כי גם אני לא סובלת לעבוד עם כפפות.  אין ברירה.
אחרי כן, יש המון שמנים וקרמים שיכולים לעזור לו - למשל חמאת שיאה עם לבנדר, כשהכי טוב זה למרוח הרבה ולהשאר עם כפפות כותנה (גם גרב הולך) במשך כמה זמן, כדאי לאפשר לקרם להספג.
עוד אפשרויות:
שמן קלנדולה,
קרמים וחמאות עשירים על בסיס שיאה, אבוקדו או קקאו.
אפשר גם ללכת למומחה לשמנים וצמחי מרפא שירכיב לו קרם עם תכולה גבוהה יותר של שמנים אתריים מרפאים ומחדשים.
אני די לא מבינה בזה...
06/02/11 18:43
1צפיות
את יכולה להמליץ על משהו ספציפי?

תודה רבה לך על תגובתך
יש כמה מטפלים בפורום שמנים וצמחי מרפא
06/02/11 18:53
1צפיות
שמעוסקים בייצור קרמים יחודיים, יש גם קרמים מצויינים לקניה היום , אבל אני לא יכולה לתת לך שמות ספציפיים גם כי אני מכינה לעצמי את הקרמים ומזמן לא קניתי וגם חבל שתחפשי יצרן ספציפי כשיש היום כמה וכמה טובים.
מה שחשוב זה לוודא שמדובר בקרם כמה שיותר טבעי (לא צריך להגזים - קצת חומר משמר לא יזיק לו יחסית למה שהוא נחשף בעבודה) ועשיר. ותסתכלי בתכולה לגבי החומרים שכתבתי לך (בסיס של חמאת שיאה ושמנים אתריים שמועילים לריפוי וחידוש העור)
היי שוב..
07/02/11 18:49
1צפיות
שאלה ברשותך בנוגע לתגובה שכתבת.
המלצת על קרמים על בסיס חמאת שיאה
וכדומה.. אבל הקרמים האלה הם חמאתיים ופחות נוזלים
ואני חוששת שתהיה בעיה למרוח קרם כזה על עור מחוספס.
האם את מכירה קרמים נוזליים שמכילים אותם מרכיבים
כי אני לא נתקלתי..
בהמלצתך פניתי גם לפורום שמנים וצמחי מרפא
תודה
הילה נתנה לך שם כמה המלצות
07/02/11 18:52
2צפיות
אבל חוץ מזה, את צריכה להבין שכל השמנים המוצקים (שיאה, קוקוס וכו') מתמוססים בחום, כךשאמנם בקופסא הם נראים קשים אבל ברגע שאת לוקחת קצת ליד ומשפשפת קלות הם נהיים נוזליים ונספגים.
ומכיוון שהכנתי לי לאחרונה קרם מאד חמאתי לידיים אני יכולה לספר לך את זה גם מנסיון אישי ולא רק מהתיאוריה.
היא לא נתנה משהו ספציפי..
07/02/11 19:03
1צפיות
כי שוב אני לא מבינה בזה.
העובדה שהקרם חמאתי מעוררת בעיה
אני יודעת מניסיון עצמי.
אבל אנסה בכל אופן.
תודה שוב
כי היא מתאימה את המוצרים באופן אישי
07/02/11 20:10
1צפיות
היא בצורה מסחרית ואני בצורה לא מסחרית,
אם את רוצה רקמוצרים קנויים אז צריך להגיע לבית טבע הקרוב - רצוי אחד שמחזיק מבחר גדול , ולא מוכר לך ספק יחיד - ולנסות לראות לפי רשימת המרכיבים מה נראה מתאים.
לחומרים כימיים
06/02/11 18:54
2צפיות
הייתי מורח קרם עם הרבה סיליקון . כזה הכי פשוט והכי זול, שיעטום את היד לפני העבודה. לי עזר לפעמים. במשך העבודה עוד פעמיים אחרי רחצת ידיים יסודית.
יש קרם-כפפה
07/02/11 14:51
1צפיות
תשאלי בניו-פארם. אני מקווה שממשיכים למכור אותו.
בנוסף, לאחר העבודה הייתי ממליצה על קרם מרפן או על משחת טראומיל. את שניהם ניתן לקנות בכל פארם.
ואולי יש מקום לשקול שימוש בכפפות חד-פעמיות לעבודה?
היי שוב...
07/02/11 19:05
1צפיות
ראיתי שיש כמה סוגים של קרם-כפפה
על מה בדיוק את ממליצה?

תודה על תגובתך
ממליצה להתייעץ עם רוקחת
07/02/11 22:23
2צפיות
בלי לראות את ההרכב, לא אוכל להשוות ולהמליץ, מצטערת.
שלום לחברי הפורום-
06/02/11 17:25
1צפיות
הגעתי לכאן בהמלצת ינוקא1 :)
אני מחפשת נטורופת/ית, פלוס יועץ תזונה באיזור גדרה - והייתי שמחה לקבל המלצות, אפשר גם במסרים..
המון תודה מראש -
מירי
º
תודה לכל העונים
07/02/11 05:36
משהו מכיר את מכללת בינה?
06/02/11 15:18
ומה דעתכם על מסלול התזונה שלהם?

שווה להשקיע בזה 3 שנים והאם יש עבודה בתחום?

תודה מקרב לב.
אשמח לעצות ...
06/02/11 13:19
1צפיות
בני נולד פג בשבוע 34 ובמשקל 1800.
השבוע יהיה בן תשעה חודשים והוא מתפתח בצורה תקינה ונפלאה.

יש לנו שני קשיים שאנחנו משערים שיש ביניהם קשר ונואשים לפיתרון :
קושי ראשון- הלילות. זו לא התעוררות כל שעתיים-שלוש כמו שמצופה מתינוק (ובגילו אפילו פחות), אלא עשרות התעוררויות. יש לילות שאני לא טורחת להירדם בכלל כי הוא מתעורר, אוכל ואחרי שתיים-שלוש דקות מתעורר שוב בבכי.
ניסינו כל מיני דברים כמו להחליף איזור שינה, לחמם את החדר (וגם לא לחמם), להוסיף שיכבת בגדים וגם לא וכו' וכו'. כלום לא עוזר.

אולי יש קשר ל(קושי מספר 2) התינוק לא אוכל מוצקים כלל. הכי הרבה שהצלחנו זה כמה כפיות גרבר.  מכל מרקם אחר הוא משתנק או פשוט מסרב בתוקף.  
שאבתי חלב חצי שנה (ואח"כ תמ"ל כמובן) והוא עדיין עם פיטמת יילוד (0-3 חודשים). כל ניסיון לעבור לפטמה אחרת- הוא פשוט נחנק מהזרם.  הוא גם לא אוכל דייסה מבקבוק מסיבה זו, הוא נחנק מהפיטמה הרב שלבית.

אנחנו חושבים שיש קשר, הוא לא רגוע ולא ישן טוב כי בגילו כבר מצופה שיאכל יותר טוב. העליה שלו במשקל איטית אך סבירה אבל אם אני משווה ל"מה הוא אמור", הרי שהוא אמור לאכול הרבה יותר טוב מבחינת כמויות וכן  איכות האוכל (דייסה או מוצקים).

רוצה לציין גם שנדיר שהוא אוכל יותר מ-60-70 מ"ל ברציפות. כלומר- אוכל, עוצר ואחרי שעה עוד קצת וכו'.
שוב, אמור לסיים ארוחה מסודרת של 150-180 מ"ל, אם אני מדברת על "מה מצופה".
כשהיה קטן מאוד ולא הצליח לינוק נאמר לנו שהוא בעל רפלקס הקאה מוגבר.

אנחנו מיואשים (ועייפים מאוד) ונשמח לרעיונות, אולי הרפואה המשלימה יכולה לעזור בצורה כלשהי.

תודה רבה רבה !!

לפג מומלץ חיזוק כללי ואיזון
06/02/11 14:01
כתבת ששאבת- האם  זה אומר שהתינוק לא ינק?
לפעמים  בגלל הרפלוקס, לא נוח  לו  לשכב מאוזן  ולכן  כדאי  להגביה מעט  את  אזור הראש(לשים  משהו  מתחת  למזרן  שיהיה באלכסון עדין). יתכן  כמובן  שמשהו  אחר מפריע/כואב בגוף.

טיפול קרניוסקרל עוזר לאיזון בין  מציצה לבליעה,ריפלוקס,  ויסות  תחושתי, חוסר שקט ומומלץ  מאד לכל  פג לחיזוק ושחרור כל  טראומת  הלידה והפרוצדורות  שאחריה.
ברוב התינוקות השיפור ניכר תוך  מעט טיפולים.
לפעמים  הבעיה לא הרפלוקס, אלא גם רגישות  למרקם/סוגי  מזון או  כל  מתח  וכאב אחר, אותו  מאתרים  בעזרת  המגע בטיפול.
מדובר על  טיפל  במגע  עדין, בו  חשים  ומחזקים תנודה פנימית  בגוף שמקורה נוזל  המוח כדי  לשחרר אזורים  חסומים.

מוזמנת  להציץ באתר למטה

(ולחזור לשינה טובה יותר בלילה)

שלום לילך
07/02/11 08:13
אכן התינוק לא ינק ישירות אלא קיבל חלב אם בבקבוק חצי שנה.  כמעט מההתחלה לא האכלנו בעירסול אלא בכמעט ישיבה (עצה שנתנה לנו ד"ר ליבוביץ היועצת הנקה).

אבדוק את הקישור שלך ,
ותודה רבה !!

הוא שומר על עצמו
06/02/11 21:37
היי חגית מהמדבר,
יש לכם תינוק חכם.  הוא יודע שיש לו רפלקס הקאה מוגבר אז הוא מונע מעצמו כל דבר חדש ואוכל בכמויות קטנות ולעתים קרובות.
איך היתה הלידה שלו?
האם הוא נולד עם לשון קשורה?
ממליצה לבדוק את העניין באמצעות הקינסיולוגיה. בעזרת בדיקת שריר ניתן לקבל תשובות הן לגבי ההקשרים למיניהם והן לגבי הדרך לטפל בתופעות שהעלית.
מאיה
תודה מאיה
07/02/11 08:16
הלידה היתה קצרה יחסית אבל טראומטית לשנינו  אחרי זירוז אגרסיבי למדי (היתה לי רעלת הריון והעובר הרבה מצוקה).
אין לשון קשורה.

אבדוק את הרעיון שהעלית,
תודה.
זה מסביר את הכל...
07/02/11 08:24
ואת הטראומה הזאת אצל שניכם כדאי לשחרר, כדי שהיא לא תמשיך לנהל אתכם.
מאיה
שלום חגית מהמדבר
07/02/11 15:57
קשה להגיד בוודאות בלי לראות את התינוק ואותך, כמובן,
אבל נראה לי שהוא לא רגוע קודם כל, כי הוא רעב. מה זה 70 צ"ל ב-9 חד'? כלום. לכן הוא אוכל בתדירות גבוה. לשם כך הוא גם מתעורר. יתכן, שמערכת העיכול שלו לא מפותחת מספיק בינתיים (לא נשכח, שילד נולד פג) ולכן הוא גם לא מסוגל לאכול במנות גדולות והתעקשות בנושא תגרום לו נזק.
יש לבדוק גם, האם את אמא רגוע? ידוע מאז חווה אמינו והוכח מדעית, שמצבה הרגשי של האם משפיע על התינוק: גם כימית, דרך החלב וגם דרך גוף הרגשי שלו. ואת לחוצה ולא ישנה מספיק, עייפה ומודאגת. האם על רקע כל זה את מצליחה להיות אמא שלווה, רגוע  וחמה? אם לא, אני ממליצה לך לפנות לטיפול.
גם לתינוק הייתי ממליצה על טיפות הומאופתיות: גם כעזרה לעיכול גם אזון כללי, לו הוא זקוק, לדעתי.
לגבי מזון מוצק, אני נגד למהר עם זה. ובמיוחד לא במקרה של הבן שלך, שנולד פג ודורש הרבה יותר סבלנות. דרך אגב, נכדים שלי לא נולדו פגים ובכול זאת, יונקים עד גיל שנתיים או כמעט שנתיים - וזה עושה להם רק טוב. כך שאין לך מה לפחד: גוף האישה יודע לייצר כמות מזון נדרשת ואין שום דבר בריא יותר לתינוק מהנקה!
לגבי פטמת הבקבוק, חשוב מאד להתאים לו בהתאמה אישית. תשכחי ממה שכותבים, מה שנהוג וכו' וכו' - תסתלי אך ורק על מה שמתאים לו, עם מה הוא מסתדר. כל העניין של מיליון סוגים של פטמות אלה הוא עניין שווקי. מטרתך אינה לחזק חברות שמייצרות את כל השפע הזה ולא שום דבר אחר, אלא אך ורק לגרום לבנך לגדול, להתפתח, לצמוח, שיהיה לו טוב ושיהיה בריא, נכון?
יש פתרון לתופעה?
06/02/11 10:36
4צפיות
בס"ד

כל פעם שאני נתקל במצבים שאני רואה \שומע או חושב על מקרה שאישה מרביצה לגבר, או אפילו מנצחת אותו בהורדות ידיים וכיוצא, אני מקבל התקפי ראש חזקים מאוד, כאילו הגוף שלי לא מסוגל לחשוב על זה, ומקבל לחצים בראש.
למה זה?
לא אכפת לי שזה יקרה באמת, רק שהגוף שלי לא יתקיף אותי בכאבי ראש כל פעם שאני חושב על זה.
יש לזה פיתרון?
יש לזה פיתרונות
06/02/11 11:31
בגישות שונות הפיתרון יהיה שונה אבל בהחלט אפשרי.
מבחינה הומאופתית צריך להבין בדיוק למה אתה רגיש במצב הזה שאתה רואה בדימיונך ומה התחושה הזאת מעוררת בך.
ההבנה המדויקת+תרופה הומאופתית יכולה לפתור את הבעיה הפיזית והנפשית.
כל טוב
עירית
יש הרבה דרכי טיפול לבעיה
07/02/11 14:51
השאלה היא, עד כמה הדבר מפריע לך?
כלומר, כל כמה זמן אתה בכלל נפגש עם התופעה? למשל, אני אישית טרם שמעתי וטרם ראיתי דברים שאתה מתאר, אבל כנראה חוג המכרים שלי שונה מזה שלך. לכן אני שואלת.
למשל, אם הדבר קורה באופן קבוע, נגיד, כל שבוע או כל חודש, אז באמת יש מקום לחשוב על טיפול.
אבל אם זה קרה פעם או פעמיים ואולי אף פעם יקרה שוב, אז לא חבל על הכסף?
אם אכן כדאי לטפל בזה, הייתי ממליצה על ביופידבק או על טיפול פסיכולוגי-קוגניטיבי. יתכן, שפילו ניתן לקבל את זה דרך קופת חולים. שווה לבדוק.
אבל שוב, ישנם עוד דרכים רבים לטיפול.
בהחלט יש
06/02/11 11:50
אבל זה שייך לתחום היותר רוחני - אנרגטי - פסיכולוגי.

ההמלצה שלי היא טיפול בביואנרגיה  או בהילינג או בהיפנוזה משולב עם שיחות.  גם קינסיולוגיה יכולה להיות טובה.

בניגוד לקודמי וגם להעדפה הרגילה שלי לטיפול
06/02/11 12:27
שמגיע אל הנדרך הגוף, כאן אני דוקא בעד גישה טיפולית יותר מילולית, שתבחן אתך את המקורות לבעיה - מה זוכר הגוף שלך, מה זוכר הראש שלך...
זה יכול להיות םג פסיכולוג קונבנציונלי, גם מאמן הוליסטי וגם מטפל ברפואה משלימה משיטות שונות שמשלב את השיחה בטיפול, אבל לא הייתי מוותרת על השיחה ועל הבנת השורש ברמה המילולית והמודעת.
יתכן שזה
06/02/11 12:50
נובע מחששות,
האמת שלא קרה לי אף פעם מצב כזה.
אבל המחשבות בזה גורמות לי לחץ בראש.
חשבתי פעם שאם יקרה לי באמת, והגוף יראה שזה לא נורא כל כך, הכל יעבור.
יכול להיות?
יש שיטות לטפל בפוביות - ואכן רק חלק מזה הוא
06/02/11 14:18
הבנת הגורם, וחלק חשיפה לארוע עצמו, בצורה מדורגת ומודעת.
אני כמובן לא ממליצה לך ליזום תגרות אלימות בין הזוגות בסביבתך הקרובה, אבל כסוג של טיפול עצמי בהחלט אפשר:
- לחשוב בצורה מתוכננת על הנושא
- לבקש תחרות קטנה בהורדת ידיים, בין גבר ואשה
- לצפות בסרט שבו יש קרבות מהסוג הזה
כאשר לפני ותוך כדי אתה מקפיד על נשימות עמוקות ועל תזכורת עצמית שאתה רגוע, שאתה צופה ואינך שותף, שאתה אינך חרד (הבעיה בעצות אינטרנטיות הן שהן לא מדוייקות לבעיה הספציפית שלך - יכול להיות שאתה צריך משפטים אחרים ואלו לא יהיו קולעים עבורך).
אני לא נגד טיפול עצמי, אבל אני חושבת שבמקרים שהם טיפה סבוכים, הרבה יותר קל לטפל בעזרת מטפל - גם אנחנו כמטפלים, עם כל הידע והנסיון שלנו, נעזרים במטפלים אחרים כאשר יש לנו בעיות.
מי יכול לטפל בצורה הזו שהזכרת?
06/02/11 15:33
יש לטיפול הזה שהזכרת שם מסוים?
("הבנת הגורם, וחלק חשיפה לארוע עצמו, בצורה מדורגת ומודעת")

חוץ מזה שאין לי ממי לבקש תחרות הורדות ידיים,
מה שאני מקבל לחצים זה במצב שמשהי שיכולה לנצח, אני צריך לבקש מאחת מאתאימה (זה לא קשה כל כך אם יש לה כוח).

זה לא חייב להיות טיפול עצמאי, אני מוכן להעזר בזה גם ע"י טיפול בתשלום.
מי יכול לטפל בצורה הזו שהזכרת?
האמת שדי הרבה מטפלים רב תחומיים
06/02/11 17:17
אפילו אני , שיש לי בדרך כלל נטיה לטיפולי מגע ללא דיבורים , יצא לי ליישם את השיטות האלו במקרים ספורים.
זה בדיוק סוג הטיפול שהוא על קו הגבול בין טיפולי פסיכולוגים, מאמנים ומטפלים הוליסטיים, כך שיש הרבה שיעבדו אתך בגישה כזו.
תבחר מטפל טוב באיזור מגוריך, תבדוק את הכימיה שלך אתו ומה הוא מציע מבחינת דרך טיפול (יש עוד אפשרויות חוץ מזו שהצעתי) ואם זה מדבר אליך - לך על זה.

אז
06/02/11 18:33
עדיף מטפל או מטפלת? - אם אצטרך טיפול במגע כזה, כמו שציינת,  בדרך של להחסף לארוע עצמו, (גם במגע וגם פסילוגי)

ואם כבר אלך לטיפול במגע או עיסוי אצל מטפלת, זה רק אחת שבאמת יש לה כוח רב בידיים,

מכירה?
אשמח אם אפשר להפנות.
אם אתה רוצה הפניה תכתוב איפה אתה גר
06/02/11 18:40
האמת שכשאמרתי טיפול מגע, לא התכוונתי בכלל לעיסוי, אבל אני חייבת להעיר שגם בשביל עיסוי לא צריך כח בידיים  - כשאנחנו נכנסים עמוק, אנחנו לא עובדים עם היידיים אלא עם משקל הגוף.
על כל פנים, הטיפול היותר משמעותי מבחינת עבודה נפשית ורגשית זה טיפול רפלקסולוגי (אצלי - ויש אחרים שיציעו לך טיפולים בשיטות אחרות).
º
אגב , אתה לא טרול במקרה ?
06/02/11 23:14
º
למה בניגוד לקודמיך ?
06/02/11 23:13
כי פספסתי את השיחות בתשובה שלך
06/02/11 23:58
סורי
הפגנה כנגד הומיאופתיה מחר
82תגובות
03/02/11 19:13
7צפיות
שלום תושבי פורום רפואה משלימה.

הייתי חבר תדיר בפורום לפני שנים רבות, ולאחרונה לא יצא לא הרבה לבקר. אך היום הרגשתי רצון לבוא לבקר.

מחר יש הפגנה כנגד הומיאופתיה. אני יודע שישנם אנשים (שעוסקים בתחום ומאמינים בו) שהדבר אינו לרוחם. עם זאת, אני חושב שמן הראוי להציג את ההשקפה הזו של אנשי מדע...

(המשך...)
שלום תושבי פורום רפואה משלימה.

הייתי חבר תדיר בפורום לפני שנים רבות, ולאחרונה לא יצא לא הרבה לבקר. אך היום הרגשתי רצון לבוא לבקר.

מחר יש הפגנה כנגד הומיאופתיה. אני יודע שישנם אנשים (שעוסקים בתחום ומאמינים בו) שהדבר אינו לרוחם. עם זאת, אני חושב שמן הראוי להציג את ההשקפה הזו של אנשי מדע וחוקרים אשר גורסים שהומיאופתיה היא פסאבדו מדע שמרחיק אנשים מטיפולים אפקטיביים. וגם לתת הזדמנות למאמיני ההומיאופתיה להתייחס לכך כאן.

אני מצטער לומר שאני לא מצפה מאדם שהקדיש 4 שנים מחייו ללימוד התחום הזה לשנות את דעתו מהודעת פורום. אך עבור אנשים שמגיעים לפורום להתייעצות, אני חושב שראוי שידעו לגבי העמדה הזו של הקהילה המדעית.

פרטים על ההפגנה ניתן לקרוא כאן: http://www.1023.org.il/

את דעתי האישית על הנושא כתבתי בשני בלוגים (בבלוג האישי שלי וגם פוסט אורח בבלוג המיגרנה של אחי)

אם ההודעה אינה ראוי לעמוד בפני עצמה, ויש להעבירה לשירשור הפירסומי - אז אני מתנצל בפני מנהלי הפורום היקרים על המאמץ.

בברכה,
טל
מה שהילדים מלמדים אותנו
03/02/11 14:44
השבוע לימדתי את התלמיד שלי את ימות השבוע באנגלית, כדי שהוא יזכור גם איך לכתוב אותם אמרתי לו שהמילה SUNday מקורה במאור הגדול  שבלעדיו אין חיים.  ןהמילה MO(O)Nday מקורו במאור הקטן שמשלים אותה. ואת השאר הוא יצטרך פשוט לזכור... .  הוא אמר לי: אני בטוח שגם שאר הימים קשורים לכוכבים.  זה נשמע לי מאוד הגיוני, הבטחתי לבדוק...והוא אכן צודק. שמות השבוע ניתנו על פי האסטרולוגיה.  איך הכל מתחבר אל הכל... ואיך הילד הקטן הזה לקוי הלמידה הצליח להראות לי חיבור שלא ראיתי קודם... וואו
כתובות אינטרנט מצורפות:
ילדים זה עם חכם
03/02/11 14:58
וילדים לקויי למידה בפרט, הם בדרך כלל מאד חכמים ומצטיינים בחשיבה מקורית.
דוקא הקושי בנתיבים הרגילים גורם להם לחשוב בצורות מקוריות ולא שגרתיות, מה שקוראים היום "מחוץ לקופסא"
כמי שעוסקת בתחום, את ודאי יודעת שבעבר הרבה מלקויי הלמידה אובחנו כעצלנים או דווקאיים, בדיוק בגלל זה שאף אחד לא הבין איך מישהו כל כך אינטליגנטי יכול להתקשות בדברים פשוטים.
(והעבר לא רחוק כל כך - עדיין למרות המודעות של היום, מורים לא פעם מתייחסים ללקויי למידה כאל ארטיסטים)
מקסים!
03/02/11 16:01
כמורה למדעים לשעבר (עם 15 שנות וותק) יצא לי לא מעט להיפגש עם ילדים עם תשובות מדהימות. ילדים שתחום דעת מסויים עניין אותם ופשוט קראו וקראו והעמיקו ....
כמה מקסים התשובה שנתן.
03/02/11 22:48
מאוד יפה. אהבתי.
אגב
04/02/11 00:26
לגבי יום שלישי,
אישתי עזרה לי לזכור אותו בכך שציינה ש
Tuesday
נשמע כמו
two-s-day
או "היום השני".

היות ובארה"ב היום השני מתחיל ביום שלישי שלהם (כי הרי יום שבת שלהם הוא יום ראשון שלנו), אז זה עזר לי לזכור (לא בטוח שיעזור לילד, אבל אולי למישהו אחר כן...)
פינת העיסוי: איך הייתם נוהגים?
02/02/11 22:59
3צפיות
היום קיבלתי טלפון בקשר לעיסוי (מאד מפתיע, כי אני כבר לא מקדמת את המודעה כמעט שבועיים)
עוברים את השיחה הרגילה, מה אנחנו עושים, ואיפה וכמה,
ואני בכל זאת שואלת - אבל יש לך איזו בעיה מיוחדת?
ומסתבר שהבחור עבר תאונת דרכים לפני פחות מחודש.
אני לא מטפלת בעיסוי רפואי, והאמת שגם למי שכן , נראה לי שזה מוקדם מדי.
הסברתי לו שאני לא יכולה לעזור לו, וכדאי שימתין עם טיפולים בעיסוי לפחות עוד חודש-חודשיים
הייתם נוהגים אחרת?
אני הייתי מקבל אותו.
02/02/11 23:18
אני מניח שהוא עבר צילומים וכו' ואין לו שברים , וגם חבורות והמטומות אמורות להבריא במשך חודש.

במידה ויש מקום רגיש , לא הייתי נוגע בו ועובד מסביב.

הוא הגיע אלייך
02/02/11 23:48
אפילו שאת כבר לא מקדמת את המודעה, וזו את שיכולה לעזור לו .
מאיה
בוודאי שכן.
03/02/11 03:22
1צפיות
הייתי מזמין אותו לפגישת הכרות, לומד את המקרה לעומקו, ואז הייתי מתאים לו טיפול רפואי. במקרה של ספקות תמיד ניתן להתייעץ עם הרופא שלו. עיסוי רפואי נכון ומתאים יכול לעזור לו גם בהבט הפיזי וגם בהבט הנפשי.
לדעתי עשית דבר מאוד אחראי.
03/02/11 10:20
אני לא יודעת את כל הפרטים - יכול להיות שיש מקום כבר בטלפון, לפני שמחליטים שהטיפול לא יתאים, לעשות תשאול לגבי סוג הפגיעה שהיתה ומה המצב כרגע. שהרי אין דין מי שנפגע קלות בתאונה כדין מי שהיה מאושפז ונותח.
את אשת-המקצוע ואת יודעת למה את יכולה להועיל והכין הטיפול שלך לא מתאים. אם הוא סיפר לך על הפגיעות מהם הוא סובל ושיקול הדעת שלך היה כזה שהטיפול שאת מעניקה לא מתאים לו בשלב זה - אני חושבת שזה היה הדבר האחראי והנכון ביותר לעשות.
בטיפולי זן-שיאצו הדבר שונה מאוד - הטיפול מאוד עדין מבחינת מידת הלחץ והמגע ואפשר לטפל בפגועי תאונות גם ימים ספורים אחרי התאונה (אני קיבלתי טיפול כזה בעצמי אחרי תאונה שהיתה לי).  
חשוב מאוד שכל איש מקצוע יכיר לעומק לא רק את המקומות בהם הטיפול יכול לסייע, אלא גם את המגבלות של התחום שלו.
שאפו לך על האחריות!
תחושת בטן
03/02/11 10:49
חשובה יותר מכל  הידע  שרכשת .
תכלס, יש לך  מגוון  כלים.
אפשר להגיד לו  שיתכן  ולא מתאים עיסוי  אבל שיבוא ותבדקו  מה כן  יכול  להתאים  מהידע  שיש לך.
ואם  לא מרגיש לך  נכון, זה גם  בסדר ואפשר להמליץ  לו על  כיוונים  אחרים.
( קרניוסקרל, כמובן)
אחרי ראיון מתאים, הייתי מקבל אותו בתנאי
03/02/11 13:09
3צפיות
שלפי שיקול דעת, אחרי שיחה מתאימה, העיסוי לא יכול לגרום להחמרת הפגיעה.

מנסיון שלי, עיסוי נכון, עדין, יעיל מאוד להרפיית השרירים והמתח הכללי בכל מערכות הגוף הנוצר מתאונת דרכים.

יעיל במיוחד שילוב עם שמנים כגון הליקריסום, ציסטוס, לבנדר ואחרים
לדעתי עשית נכון.
03/02/11 15:07
ואת זה אני דווקא מרגישה בנוח להגיד מתוך המקום של המטופל, כבר זמן רב (הרבה שנים והרבה סוגי טיפולים ומטפלים. בתוכם גם הקשורים לרפואה משלימה).

אדם שמגיע לטיפול, מכל סוג, במידה מסויימת זקוק להכוונה: ואת כיוונת אותו. גם "לא" היא תשובה, שאפשר לקחת למקום טוב.
לדעתי האישית, אם מאיזושהי סיבה הרגשת שלא בנוח, לא העיסוי הוא העיקר אלא הקשר שלא היה במיטבו, ובעיקר - זה שלא היית כנה איתו.
אני מאוד מעריכה אנשים ישרים שאומרים את מה שהם מאמינים בו, גם אם לפעמים זה לא הכי נעים לי לשמוע.
זה עדיין לא אומר שאני לא עוזבת אותם בהכרח, בגלל הסיבה הזו בדיוק, אם אני מוצאת לנכון. אבל אלו כבר שיקולים שלי. במידה מסוימת, אני לא מצפה ממטפל לפעול נגד הערכים שהוא מאמין בהם, גם אם יהיה לכך מחיר של מטופל או שניים.

בטיפול טוב, מטפל יכול להרשות לעצמו, במידה מסוימת, להיות הרבה יותר ישיר מכל אחד אחר. אין ספק שאני עושה הבחנה ברורה בין תכנים שאני מוכנה לקבל בטיפול מאדם ניטרלי, ובמקביל הפתיחות שלי איתו שהיא גם במידה מסוימת רק רוחנית, לבין קשר עם אנשים מהסביבה, שחלקם נתון לבחירתי וחלקם לא. עצם הפניה של אדם לטיפול לטעמי מוכיחה כי הוא פתוח לשינוי כלשהו.

לא סיפרתי פה בפורום, אבל לי היה מקרה הפוך, בו הייתי מטופלת איזה זמן
ובסופו של דבר, זה לא התאים. לא לי, אלא למטפל
ואז, אחרי שמתחילים תהליך, זה הרבה הרבה יותר כואב.

אגב, תקחי בחשבון, יתכן והוא יחזור אליך בעוד חודשיים.  
וגם אם לא, לטעמי כנות, יושר ותקשורת טובה הן נקודות פתיחה טובות מאוד, בטיפול.
אולי מתחילים ברפלקסולוגיה?
03/02/11 15:47
השאלה-היכן הפגיעה?מה נפגע-אם בכלל?
מה שהכי הפחיד אותי זה הצליפת שוט והפגיעות בגב
03/02/11 16:47
1צפיות
לא דברים שתמיד מתייצבים בתוך חודש,
אכן, אם זה היה מישהו שאני מכירה אולי באמת הייתי מתחילה ברפלקסולוגיה, אבל הוא רצה עיסוי.
אם זה היה רחוק יותר מהתאונה יש לי הרבה מה לעשות גם עם הידע שלי שמשלב המון תחומים, אבל לפי מה שהוא אמר לי בטלפון לא הרגשתי בטחון.
מכיוון שאני מטפלת בעיסויים הוליסטיים ולא מעסה רפואית, הצעתי לו לעבור אבחון יותר מדויק לפני הטיפול על ידי מעסה רפואי ולא התאים לו.
תגובתי
07/02/11 13:29
קודם כל תלוי מהי הפגיעה. צליפת שוט? פגיעה בעמוד השדרה? באגן הירכיים? אני ממליצה קודם כל לנוח. לעצור כל פעילות שאינה הכרחית. בהמשך- להתחיל לטפל בעדינות ,ולבדוק עם הבחור את תחושותיו מרגע לרגע. בהתאם, לבנות תוכנית טיפולית.
תחושותיו מרגע לרגע?
07/02/11 15:35
מישהו מתקשר אלי להזמין טיפול חד פעמי.
אני לא מכירה אותו,
הוא לא מכיר אותי,
לפי מה שהוא אומר בטלפון הפגיעה נשמעת משמעותית , ואני בכלל לא מטפלת בעיסוי רפואי (למרות שמרוב לימודים בתחום בטח יש לי כבר הרבה יותר ידע ונסיון מאשר להגדרה המקובלת של  מטפל ב"עיסויים הוליסטיים")
מבחינה מסחרית אין ספק - ברגע שלא הסכמתי לטפל בו הפעם, כנראה שאלי הוא כבר לא יגיע.
תשובה
07/02/11 18:55
כן! אם אני מתחילה טיפול והוא מדווח על תחושת כאב או אי נוחות, אני מקשיבה היטב ומתכננת את המשך הטיפול בהתאם.
לא מזמן היתה פה כתבה על תביעה נגד מעסה
07/02/11 19:36
שגרמה לנזק לעמוד השדרה הצוארי,בעקבות מניפולציה שעשתה,
לפעמים כשמרגישים את הכאב זה כבר מאוחר.
צודקת
03/02/11 15:48
אני לא מכירה את דרך העבודה שלך, אבל לפחות בשיאצו אני יודעת שלא כדאי לטפל במישהו זמן קצר לאחר תאונה. כבר נתקלתי במספר מקרים שבהם מטופל לאחר תאונה, ללא ממצאים פתלוגיים, פנה לשיאצו, ולאחר הטיפול מצבו הידרדר מאוד. במקרה אחד זה היה כי המטופל לא דאג לבצע את כל הבדיקות שניתנו לו, והתברר שהיו לו שברים בכמה חוליות. במקרה אחר זה היה חודשיים לאחר התאונה, כשהמטופל כבר הרגיש טוב, והטיפול גרם לרגרסיה כאילו היה יום אחרי התאונה. ויש עוד דוגמאות.
ההמלצות שניתנות לנו הן לא סתם, יש להן סיבות מנומקות. אדם אחרי תאונה צריך לנוח ולבדוק מה קורה עם הגוף שלו.
דיקור, לעומת זאת, אין בעיה לעשות. אני מעידה רק על התחומים שבהם אני מבינה.אז אולי סוגים מסויימים מאוד של עיסוי יכולים להתאים, ואולי רפלקסולוגיה.
ופה אולי יש מקום לשאלה
03/02/11 15:50
מה מבקשים האנשים שמגיעים אלייך לטיפול. לפעמים יש למטופל רעיון מוגדר למה שהוא רוצה (עיסוי בשמנים, שיאצו, רפלקסולוגיה...) ולפעמים האדם רוצה להגיע למטפל שיעזור לו. וזה ההבדל בין לפנות לשיטה מסויימת, לבין פנייה למטפל מסויים. ברגע שיש לך יותר משיטת טיפול אחד, את יכולה לומר שמנסיונך שיטה מסויימת יעילה יותר למצב X מאשר השיטה שאותה הוא ביקש.
היום חלק מהאנשים שמגיעים אלי מבקשים דיקור או שיאצו או צמחים או תזונה, אבל הרוב המוחלט מגיע, מספר לי מה מפריע ומבקש שאחליט אני מה הכי יעיל עבורו.
יש חלוקה מאד ברורה
03/02/11 16:52
2צפיות
אנשים שמגיעים אלי דרך קשר אישי כי הם מכירים אותי כמטפלת, בדרך כלל יתו לי לבנות את הטיפול. גם אם מישהי מגיעה אלי לכמה טיפולי רפלקסולוגיה בגלל שכיף לה ברגליים, היא תקבל את החיזוק של צמחי מרפא ותשתדל לשפר את התזונה .
אנשים שמגיעים דרך מודעה בעתון, בדרך כלל באים עם הגדרה ברורה מה הם רוצים ולצערי למרות שהפסקתי להקפיץ את המודעה של העיסוי, ואני מקפיצהרק את המודעות שמברות על רפלקסולוגיה, יעוץ תזונתי וכו' ממשיכים להתקשר רק גברים ורק לעיסוי.
אני אוהבת לעשות עיסויים כשינוי מרענן בשגרה, אבל זה ממש לא התחום העיקרי שלי.
שינוימרענן
03/02/11 18:07
אולי זה מה שאת צריכה עכשיו .
בכרטיס שלך מופיע שאת רפלקסולוגית, נטורפתית ומעסה במספר שיטות.  רק היום כתבת שאת רוצה להרשם ל-3 האגודות ועיסוי אני מניחה הוא אחד מהם.  במקום אחר כתבת שגם לגברים מגיע עיסוי ומההודעה שלך לא נשמע שיש לך חשש שהוא מבקש משהו אחר... .  
מה שאני שומעת זה חוסר בטחון במה שאת יכולה לתת לאדם במצב שכזה.  לדעתי אם הוא בחר בך - יש לך מה לתרום לו.
לאחר שלמדתי קינסיולוגיה החלטתי שזהו מהיום והלאה אני כבר לא מורה, אני מטפלת.  שנים חרקתי שיניים ולא הסכמתי להניח למקום הזה שקבעתי לעצמי, ואז כשיום אחד ויתרתי ואמרתי נו, טוב, אין מה לעשות, אחזור גם ללמד (הנו, טוב הזה יכול להטעות, אני נהנית בכל תחום בו אני עוסקת), בדיוק אז הכל נפתח והתחילו להגיע אלי מטופלים ואפילו מרחוק מאוד.

יחד עם זה,אם לאחר בירור עם עצמך מה הכי קשה לך איתו, את עדיין תרגישי לא בטוחה, שאת המטפלת שלו, הניחי לזה וסמכי על תחושת הבטן שלך.
מאיה
וודאי שכן!
03/02/11 22:07
היי
בטח לקבל גם כי תמיד יש מה לעשות במקומות הלא חבולים/שבורים וכד'.
וגם כי יש מספיק כלים "לגעת" במקומות הדואבים והכואבים בטכניקות אחרות.
וגם כי הוא מגיע אלייך - לאשת מקצוע ולא מישהו אחר ורק ההוכחה שלא צריך פירסום והודעות
וגם כי את אמינה, אחראית ואכפתית
וגם כי מגיע אלייך מטופל ויש שכר לפעולתך!

בהצלחה!
כן ולא.
05/02/11 00:31
כן, אם אין לך את הכלים המתאימים- אל תגעי בו, הכלל הראשון הוא אל תגרום נזק.
אבל מה שכן, הייתי שולח אותו לבדוק דברים אחרים.עכשיו כשהתחלתי ללמוד את העיסוי לבעיות אורטופדיות, אני מגלה שיש הרבה דברים שאפשר לעשות בזמן הפציעה/ פגיעה, גם אם יש בס, כדי לשמר את המצב הקיים, ולהקל על השיקום שיבוא לאחר מכן.
מנגד, לפני הטיפול הייתי מבקש אישור מהרופא המטפל, שהמטופל כשיר ויכול לקבל טיפול.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום