לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!

הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!

את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד.

אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.

אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו:

1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.
מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה.
אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.

2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.
דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.

3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה.

4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים.

5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!
אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.

6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע...

7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב.

8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה.

9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.

10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.

בריאות ואושר!

אתיקה ושיפוטיות
53תגובות
09/04/11 23:31
4צפיות
שלום לכולם,

כפי שאתם יודעים אני חדש בפורום זה, אם כי אני לוקח חלק פעיל בדיונים העולים בו.

המגה שרשור האחרון שהתחיל בעקבות שאלתו של "איש במעיל שחור" הביא אותי להרהר בתופעה שכיחה מאוד בקרב מטפלים ברפואה משלימה, ואני מעוניין להביאה לדיון כאן.

כמטפלים הוליסטיים בעלי כלי רבים...

(המשך...)
שלום לכולם,

כפי שאתם יודעים אני חדש בפורום זה, אם כי אני לוקח חלק פעיל בדיונים העולים בו.

המגה שרשור האחרון שהתחיל בעקבות שאלתו של "איש במעיל שחור" הביא אותי להרהר בתופעה שכיחה מאוד בקרב מטפלים ברפואה משלימה, ואני מעוניין להביאה לדיון כאן.

כמטפלים הוליסטיים בעלי כלי רבים ומגוונים לאיבחון וטיפול, אנו יכולים לעיתים לזהות תבניות רגש/התנהגות הרסניות במבט מהיר ומעמיק, מילה שנאמרה "בטעות" וכיוב'.
אין בליבי ספק שיש מטפלים מוכשרים רבים בעלי יכולת אבחון ודיוק יוצאת מגדר הרגיל.

לא אחת ניתן לראות מטפלים ש"מנדבים" אבחון חודר ומעמיק (לעיתים קרובות בפומבי) ללא שקיבלו הזמנה או אישור לכך.

לדעתי, זו התנהגות שיש בה טעם נפגם מבחינת אתיקה מקצועית והיא פולשנית ואף אגרסיבית.
אני סבור שסוג זה של פלישה גורם לאנשים רבים להתרחק מהרפואה המשלימה ואף להוקיע אותה.

מה דעתכם?
תוספי מזון שעודם בתוקף - האם ניתן להקפיא?
09/04/11 19:32
4צפיות
יש לי תוספים רבים שנטלתי עד לפני חודש - כולם טובים לשימוש - האם ניתן להקפיא על מנת לקחתם בעוד מספר חודשים - כרגע מאוכסנים בארון קריר
לא.
10/04/11 11:00
1צפיות
אבל את יכולה להמשיך לשמור אותם באותו הארון כל עוד פג תוקפם.
אמנם לא הגבתי כי איןתשובה נחרצת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
10/04/11 11:54
1צפיות
והתשובה תלויה בתוסף עצמו ועד כמה הוא רגיש להקפאה,
אבל מכיוון שענית, ובאופן כה חד משמעי , את מוכנה להסביר?
הקפאה
10/04/11 14:24
2צפיות
תשנה את תכונות התוסף (במידה זו או אחרת בהתאם לסוג התוסף), במקרים מסויימים תבטל לגמרי את התכונות שעבורם נקנה התוסף, במקרים מסויימים תוסיף לתוסף תכונות בלתי רצויות. ובנוסף, לאחר ההקפאה תקופת זמן השימוש שהיצרן ציין על גבי האריזה כבר לא יהיה נכון: הקפאה מקצרת בהרבה את חיי המדף של המוצרים שהיו בהקפאה.
לא נכנסתי לסיבות ולא לדוגמאות, כי לא זאת היתה השאלה.
תוסף מוקפא
13/04/11 22:52
2צפיות
היי
בתהליך ההקפאה אין עיכוב בתאריך או "הוספת זמן שאול" ולכן תאריך התפוגה הוא הקובע,
מאידך ועל דעת עצמי בלבד יש מוצרים שאפשר להשתמש בהם גם לאחר התפוגה כל עוד אין שינוי בצבע, מרקם, טעם, צורה ופרמטרים אחרים.  ועדיף להתייעץ עם אנשי מקצוע.

בבריאות טובה,
º
האם יש דרך טבעית להעלמת קעקוע ממש קטנטן?
09/04/11 00:19
1צפיות
אני חוששת,
10/04/11 11:04
שהדרך היחידה היא הדרך הניתוחית.
טיפול אלטרנטיבי נגד חרדות
56תגובות
05/04/11 21:30
20צפיות
שלום רב,
האם קיים איזשהו טיפול אלטרנטיבי שיכול להועיל בהתמודדות עם חרדות ואובססיביות לניקיון שהיא תוצאה שלהן?
הומלץ לי על תרופה פסיכיאטרית מסוג מסויים אך עקב תופעת לוואי שלה החלטתי בידיעת הפסיכולוגית הנוכחית שלי לא לקחת אותה.
מי שיש לו מידע מוזמן לפנות אלי בתיבת המסרים

(המשך...)
שלום רב,
האם קיים איזשהו טיפול אלטרנטיבי שיכול להועיל בהתמודדות עם חרדות ואובססיביות לניקיון שהיא תוצאה שלהן?
הומלץ לי על תרופה פסיכיאטרית מסוג מסויים אך עקב תופעת לוואי שלה החלטתי בידיעת הפסיכולוגית הנוכחית שלי לא לקחת אותה.
מי שיש לו מידע מוזמן לפנות אלי בתיבת המסרים
ורטיגו
04/04/11 20:59
15צפיות
היי, אובחן אצלי ורטיגו לפני 3 ימים, אני בשבוע 28 להריון.
אשמח לדעת היכן ניתן למצוא אוסטיאופת באזור פ"ת?
למה לא מגיבים?
05/04/11 07:11
3צפיות
מקפיצה
º
כי לא כולם מול המחשב 24/7
05/04/11 07:57
2צפיות
אוסטאופת
05/04/11 14:29
32צפיות
הי
אני לא מכיר אוסטאופת בפ"ת אבל יכול להמליץ על שניים מאוד טובים ברעננה.
האחד ד"ר ג'וזי פוטזניק, אין לי את הטלפון אבל את יכולה למצוא אותו באינטרנט בקלות.
השני- סטיבן שוורץ, גם הוא מרעננה, גם אותו אפשר למצוא בקלות באינטרנט.
שניהם מאוד טובים.

ואגב- הומאופתיה קלאסית- היא טיפול יעיל מאוד גם בורטיגו.

בהצלחה והרבה בריאות
דורון
º
תודה דורון
05/04/11 14:40
4צפיות
ממליצה לך
05/04/11 17:42
14צפיות
לפנות לאיחוד לאוסטאופתיה בישראל. הם מאד נחמדים, ואני בטוחה שהם ישמחו לעזור לך.
בהצלחה
יעל
אין לי המלצה, רק איחולי החלמה מהירה!!
16/04/11 14:54
5צפיות
סבלתי בעבר פעמיים מורטיגו מאד חזק (ולא הייתי בהריון אז...),
אז אני יכולה רק להזדהות ולאחל לך שיעבור מהר!!
התמודדות
04/04/11 15:33
1צפיות
שלום לכולם. שמי דיאנה ואני חולת סרטן .אשמח לשתף אתכם בהתמודדותי.  טל:  03-6581069
º
שלחתי לך מסר
04/04/11 18:56
היי דיאנה ,מה נשמע?
04/04/11 21:05
1צפיות

מזמן לא דיברנו..נשמע שאת בסדר.
דיברתי בזמנו איתך ועם שרה על האלוורה.

בשורות טובות
יגאל
מחפשת רופא במאוחדת
04/04/11 06:31
2צפיות
האם מישהו מכיר בקופת חולים מאוחדת רופא קונוונציונאלי עם גישה פתוחה ומקבלת לרפואה המשלימה? כלומר גישה אינטגרטיבית - שילוב של רפואה קונוונציונאלית עם משלימה.
אם מישהו מכיר רופא כזה במאוחדת באיזור ת"א והמרכז אשמח להמלצות במסר
דרושים וחדשים ב אנשים
03/04/11 17:26

רוצים להתוודע לעולם הקסום של הטיסה במצנח ממונע גלגלי?
פורום העמותה לממ"גים המתחדש כבר מחמם מנועים ומזמין אתכם להצטרף למסע
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

העונה האחרונה נגמרה בגירושין וברומן סוער בין המחובר רן שריג למחוברת דנה ספקטור - מה יקרה העונה?
מחוברות, הריאליטי החושפני והאמיץ מבית היוצר של דורון צברי, העוקב אחרי חייהן של 5 נשים מרתקות - חוזר לעונה שנייה. בואו לדבר על זה בפורום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

כוכבת הפופ המובילה בעולם הגיעה לתפוז!
פורום ריהאנה מזמין אתכם להכנס תחת המטריה ולדבר, לעדכן ולהתעדכן בכל מה שקשור לזמרת הלוהטת
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

לפורומים הבאים דרושים מנהלים:

מתחילים, מתקדמים ואלופים - כל חובבי הסקייטבורד בישראל מחפשים אקשן בפורום

לא רק חום כבד יש בבירת הדרום. לפורום באר שבע והסביבה דרוש מנהיג/ה רציני/ת

חושבים שאתם מתאימים לניהול אחד הפורומים הנ"ל ורוצים להציע את מועמדותכם?
הקליקו על הקישור, מלאו את הטופס ואולי תהיו המנהלים הבאים שלנו:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

בהצלחה!
חדשות, כתבות ומאמרים
03/04/11 15:47
5צפיות

צ'י - המיסתורין הגדול בראיה סינית ומערבית
31/03/11 20:51
2צפיות
שלום לכולם. מצורפים קישורים לשתי רשומות שכתבתי לא מזמן על צ'י.

צ'י - ראיה סינית
ל פי הקוסמולוגיה הסינית צ'י הוא חומר הגלם הבסיסי ממנו מורכב העולם כולו והינו הכוח שגורם לדברים להשתנות (אינטראקציה בין יין ליאנג). מנקודת מבט של הפיזיולוגיה הסינית צ'י הוא הכוח שגורם לדברים להשתנות והינו הבסיס לכל תהליכי החיים. אין מקום ביקום בו נעדר הצ'י ואין מקום בגוף האדם בו לא ניתן למצוא צ'י. הסינים חילקו את הצ'י שמתקיים בגוף האדם לסוגים שונים בהתאם לתפקידים שונים אותם הוא מבצע או בהתאם לאזור בו הוא זורם באותו הזמן.

צ'י - ראיה מערבית
אחת המילים המסתוריות ביותר ברפואה הסינית היא "צ'י". רבות דובר במערב על מהות הצ'י ולא אחת פוטרים את קיומו של הצ'י מכיוון שכביכול לא ניתן למדוד אותו בכלים מדעיים. לדעתי, אחת הסיבות העיקריות מדוע לא ניתן למדוד את הצ'י בכלים מדעיים נובעת מהבנה לקויה של מהות הצ'י. הצ'י הוא מושג הכולל תחתיו מספר רב של מהויות, אשר כל אחת מהן בנפרד ניתנת למדידה מדעית אך המדע עדיין לא מכיר דרך למדוד אותן יחדיו. מכיוון שכך המדע אינו מסוגל לספק תיאוריה או נוסחא אחת שתמדוד את הצ'י ויהיה.

מקווה שתמצאו את הרשומות מעניינות
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה ניצן
02/04/11 21:55
מצאתי את הרשומות בהחלט מעניינות, ואף קישרתי לאחת מהן באתר שלי.

º
תודה ותודה
02/04/11 22:26
03/04/11 10:23
בהחלט מעניין.

כשאני חיפשתי במקורות שלנו מקבילה לצ'י (צ'י בהקשר של "מה שזורם במרידיאנים") אז מבחינתי זו המילה "חיים". זרימה של צ'י , זו זרימה של חיים.

עם זאת , זה לא מתאר את המלוא המשמעויות הסיניות.

וידאו ומאמר מעניין על ויטמין D מ-mercola.com
30/03/11 12:17
2צפיות
האתר הנ"ל נחשב לגדול ביותר ולאמין ביותר בתחום המידע ברפואה אלטרנתיבית.

בכלל האתר מעניין ביותר וכדאי לשוטט בו בהתאם לזמן הפנוי והעניין שיש לכם

לעיונכם ושיקולכם

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive...

תהנו
ניתוחי לב ושיאצו
03/04/11 15:50
רופא מספר על הצורך לשלב שיטות וידע
מקורקע לנצח
03/04/11 15:51
יום ההתרמה הארצי לאיל"ן
03/04/11 15:58
ילדים ומתבגרים עם מוגבלויות חשופים יותר להתעללות מצד בני גילם ובני משפחתם ונידונים לבדידות חברתית.
הגיעה העת לשנות זאת
על קצב, הומיאופתיה וציפורים בלי כנפיים
03/04/11 16:00
מפרשת קצב למדנו בעיקר שקיים פער גדול בין ההיקף בפועל של קורבנות תקיפה מינית לבין המספר המדווח. רחל שבי מקדישה את הטור לנפגעות תקיפה מינית באשר הן ומסבירה כיצד נכנסת לתמונה ההומיאופתיה.
האירועים הרוחניים של השבוע 3-9.4
03/04/11 16:01
2צפיות
שמבלה הילינג, תאגיה על החוף, מופע הנבל של אריק בנגלונד, ציור אינטואיטיבי, טרייבל דאנס, שבת של יוגה וכנס אושו בבית אורן.

פותחים שבוע אביבי
לחגוג את החיים
03/04/11 16:28
תודעה יוצרת מציאות יחד בוראים שינוי

בזכות אישה אמיצה וחברה אהובה שלנו, אלמוג, שבחרה בדרך מיוחדת משלה לרפא את הסרטן, מוזמנים כולכם:

ביום שבת ה 9 באפריל 2011

לחגוג את החיים!!!

ביער "מחוללים" ( יער הפיות ) שבבית אורן

חגיגת הבחירה בחיים מתוך חירות, שמחה
והודיה ליכולתו המופלאה של הגוף לרפא את עצמו.

בתוכנית:
12:00-15:00 קרנבל של שמחה מתגלגלת, מוסיקה מרקדת, צבעים מתרגשים, צורות מחבקות, קסמים, להטוטים ועוד. דיג'יי נירי עם מוזיקה אפרו ברזילאית.
15:00-16:00 טקס ריפוי מעגל של אור הלב. מוקדש לאלמוג ולכל אחד ואחת. בצלילים מקודשים וכוונה ממוקדת, יחד, בלב אחד, נברא מציאות של בריאות ואהבה.
16:30-18:00 הופעת אמן אורח הפתעה ! ! !
18:30-22:30 מסיבה חגיגת השמחה של הלב. הברכה שטמונה בכל רגע ורגע. ניתן דרור לתנועה החופשית של הגוף והנפש. על הסט דיג'יי Mika ! ודיג'יי Amit Stark 106fm!
משם נוכל להמשיך סביב המדורה עם מעגל כלי נגינה ושירה חופשית.
במקום יהיו דוכני מזון אורגני, פיצות וצ'אי.

ההגעה
מכביש 2 או 4 פונים מזרחה במחלף עתלית לכביש 721 וממנו פונים שמאלה לבית אורן
לאחר הכניסה בשער בית אורן פניה ראשונה ימינה. משמאלכם מאנז' לסוסים מרופד באדמה אדומה. בקצה המאנז' פנו ימינה, מולכם שער מתכת לבן. עברו את השער (יש לסוגרו אחריכם) ופנו מיד שמאלה. יש להמשיך כ 40 מטר. עד שער העץ ולחנות. הגעתם לחגיגה!

עלות הכניסה 90 ₪.
במכירה המוקדמת 70 ₪, אין ביטולים או החזרות. הכניסה לילדים עד גיל 10 חופשית.
כל ההכנסות מוקדשות לתמיכה בבריאותה של אלמוג.
כל תרומה נוספת תתקבל בברכה.
פרטים ומכירה מוקדמת בצפון: יונתן מענבר 050-7947311
במרכז וירושלים: עינת 050-6971306
לפרטים נוספים: נטע 054-3163331

בואו מהלב לתת את תמיכתכם ונוכחותכם לקבל ריפוי והשראה גדולה
לחגוג את החיות - לחיות את החגיגה
בהודיה גדולה לכם ולבריאה
המעגל
כתובות אינטרנט מצורפות:
אפרופו
04/04/11 15:27
2צפיות
ראשית ,הרבה ברכות לאלמוג.באותו הקשר, אני חולת סרטן ואשמח לשתף אתכם בהתמודדותי במחלה.  טל:  03-6581069   דיאנה.
º
07/04/11 14:40
האם אתה לבן?
03/04/11 22:11
2צפיות
מאמר על יתרונות הצבע הלבן בתזונתנו וגם טיפ קטן...
שימוש בצמח הלוף לטיפול בסרטן
04/04/11 10:07
1צפיות

מאמר שכתבתי בנושא
כתובות אינטרנט מצורפות:
"אומנות ההקשבה"
05/04/11 12:21
מוזמנים לקרוא, להגיב וכו'...

º
עשיתי לייק בפייסבוק ועושה לייק גם כאן
05/04/11 15:49
אלרגיה עם בוא האביב
02/04/11 18:48
1צפיות
שמעתי מחברה שהופתעה לגלות שאלרגיית האביב, ממנה סבלה במשך שנים, נעלמה השנה.
אחרי שסיפרה לי, לפני כמה חודשים, על הרגשה כללית לא טובה, קשיים בהירדמות, עליה במשקל ועוד כמה בעיות, הצעתי לה לנסות לעבור בהדרגה לתזונה טבעית-אורגנית, וגם לנסות לוותר על שתיית קפה.
עם כוח הרצון החזק שלה היא הצליחה להיגמל מקפה (וזה היה קשה מאוד וכרוך בכאבי-ראש חזקים במשך כשבוע). בעיית ההירדמות נפתרה, ובהמשך גם שאר הבעיות, כולל ירידה במשקל.
היום היא סיפרה לי על משהו שהפתיע אותה מאוד: אחרי שבמשך שנים היא תמיד סבלה, החל מאמצע מרץ, במשך חודשיים, מתופעות של אלרגיה עם בוא האביב (נזלת, עיטושים, גירודים, עייפות,
טשטוש, חוסר פוקוס) - השנה, אחרי חודשים אחדים של שינויים בתזונה, היא הופתעה לגלות שתופעות האלרגיה של העבר - נעלמו.

הלוואי שהייתי יכול להצטרף לזה
02/04/11 21:34
1צפיות
אני עכשיו בעיצומה של האלרגיה, השנה זה פשוט לא עובר לי.
אבל מזון אורגני גורם לי לשלשל.
(אגב - קפה אני לא שותה)
אקראי, אתה יכול להצטרף...
02/04/11 22:23
1צפיות
כל מי שהשינוי בתזונה, בכיוון הטבעי, מדבר אליו, יכול לנסות,
בדיוק כמו חברתי.
החלטת שמזון אורגני גורם לך לשלשול?... אין אפשרות לסיבות
נוספות?
אגב, מזון אורגני זה רק חלק מהשינוי התזונתי, לא השינוי כולו.
שינוי קיצוני בתזונה
02/04/11 23:38
1צפיות
לא עושה טוב לכולם.

אני יכולה להעיד על עצמי שכל הבעיות בעיכול אצלי התחילו בכל פעם כשניסיתי לעשות שינוי קיצוני בתזונה, אם במסגרת של טיפול כלשהו (נטורופתיה) ואם לבד, הגוף שלי לא הגיב טוב לכך. אולי כי השינוי וההגבלות הלא הגיוניות האלו מכניסות גם את הנפש לסטרס, מה שמתבטא לפחות אצלי, בשלשולים, הקאות וכאבי בטן בלתי אפשריים. כשאני חוזרת לאכול נורמאלי התופעות האלו נעלמות.
לשם כך ישנם אנשי מקצוע שידעו לכוון אותך
03/04/11 01:53
2צפיות
כל דרך וכל שינוי יש לבצע נכון ובהתאמה אישית למטופל.
בדיוק בגלל זה ההמלצה שלי היא לשנות בהדרגה
03/04/11 13:38
1צפיות
לא חייבים בבת אחת לעבור משלוש ארוחות במקדונלדס לאוכל על טהרת הטבעונות האורגנית,
אפשר למשל להתחיל בהורדת הרעלים, והוספת ירקות,
אחרי שהגוף מתרגל ומתנקה, אפשר לעשות עוד צעד לכיוון של מזון בריא,
מבחינת יצירת הרגל ושינוי שהוא אורח חיים ולא "דיאטה" זה מרגיש נכון לאנשים רבים.
רק צריך לזכור שלפעמים עומס הרעלים כל כך רב, והאדם כבר חולה שאין זמן לשינוי ההדרגתי, ובמקרים אלו, עדיף להתחיל בניקוי ובשינוי משמעותי למרות הריאקציות של הרעלים שנפלטים - כמובן, אך ורק בתמיכת מטפל ובהשגחה רפואית.
מצטרף לתשובה.
03/04/11 14:31
3צפיות
לפעמים יתכנו תופעות לוואי של התנקות. בדרך כלל הן אינן מסוכנות אם מבצעים דרך נכונה. מטפל טוב ומנוסה יודע להתייחס לתופעות הלוואי ולהנחות את המטופל כיצד לנהוג.
º
ברור, לא חדש.
03/04/11 01:51
2צפיות
מאד שמחה בשביל החברה שלך
03/04/11 10:46
1צפיות
וכל הכבוד לה על השינויים, שהיא עשתה.
יעל, על העברת המסר
03/04/11 20:06
1צפיות
כאשר מישהו מספר לי על הרגשה פיזית לא טובה, אני תמיד
מנסה להעביר את המסר, שיש דרך אחרת לטפל, מלבד זו שהוא
או היא מכירים.
אם יש עניין, אני שמחה להכנס לפרטים. עם חברתי לא דיברתי
על זה בעבר - זו היתה הפעם הראשונה, ולהפתעתי היא קלטה
והתחילה ליישם את העקרונות.
טוב שיש לפחות אחת שרצתה לשמוע, לעומת רבים אחרים שלא
רצו...
כן, אני כבר שמתי לב על סגנון התגובות שלך
03/04/11 20:44
2צפיות
אבל תודה על השיתוף.
משהו לא נראה לך בסגנון התגובות, ד"ר?...
04/04/11 21:00
1צפיות
מצטערת אם זה כך, אשמח לשמוע הצעה לשיפור.
נעמי יקרה,
04/04/11 23:55
2צפיות
כפי שלא עשיתי את זה אף פעם קודם, כך גם כעת אינני מתכוונת לבקר תגובות של אף אחד.

לדעתי, זכותו של כל אחד להגיב כפי שהוא חושב לנכון, לכל תגובה יש זכות קיום, כשם שיש זכות קיום לכל שאלה, וכל תגובה תמצא את המען שלה.

בסך הכול הגבתי על דבריך, המופנים אלי, שהרי החלטת לשתף אותי בדרכך להגיב.

אני מאמינה, שכל אחד מאיתנו כאן, בפורום, עושה כמיטב יכולתו, לפי דרכו הוא. וטוב לפונים, שהדרכים האלה שונות זו מזו, כי גם הפונים - שונים אלו מאלו וצרכיהים שונים.

האם רסקיו לילה יעזור במקרה שלי?
31/03/11 15:27
231צפיות
אני בת 14, ואני אף פעם לא נרדמת בטיולים ובכלל- מחוץ לבית... בגלל לחץ, געגועים, אני אפילו לא באמת יודעת בגלל מה... אני פשוט לא נרדמת. חשוב לציין שבבית אני ישנה ממש חזק ואין לי בעיות הירדמות... אבל מחוץ לבית- מאז שאני זוכרת את עצמי אני לא ישנה...
עוד כמה ימים יש לי טיול ואני מתלבטת אם ללכת... כדאי לי לסמוך על זה שהרסקיו יעזור לי?
פעם ניסיתי כדורי שינה טבעיים וזה לא עזר בכלל זה רק גרם לי להקיא כל הלילה...  גם עכשיו קראתי במלא פורומים שזה בכלל לא עוזר ואני מפחדת שבטיול זה פתאום לא יעזור לי...
רציתי לדעת אם אתם חושבים שרסקיו לילה באמת יעזור לי? ואם כדאי לי לסמוך על זה? ובכללי בעיניכם זה עוזר או לא?
תודה רבה :)
º
אם זה לא משהו שנמשך ימים.. כדאי להמנע. לדעתי
31/03/11 22:02
70צפיות
º
אבל את חושבת שזה יעזור לבעיה ואני ארדם בקלות?
31/03/11 23:07
34צפיות
אני לא נרדמת מהדברים האלה
01/04/11 00:52
37צפיות
במקרה שלך מאוד ברור שהרקע לחוסר היכולת להרדם הוא מנטלי. מחשבות יתר. תלמדי טכניקות איך להגיע למצב של שחרור.

לילה טוב
אסתר  
תראי,
01/04/11 11:44
45צפיות
לדעתי, כדאי להכין לך פורמולה אישית, אבל בעצם פורמולות מוכנות שנמכרות כיום בבתי מרקחת, מיועדות בדיוק למקרים מסוג זה.
את יכולה לנסות, זה בטח לא יזיק, אבל אל תסמכי על כך, שזה יעזור: את לא ישנה מחוץ לבית, כי את טיפוס כזה ולא כי יש לך בעיה רגשית מסוימת. פשוט יש אנשים, שלא ישנים מחוץ לבית. כמו שיש אנשים, שאוהבים לטייל ולישון מחוץ לבית. ועוד כל מיני סוגים של אנשים.
יש גם אנשים, שלא אוכלים מחוץ לבית, ויש גם כאלה, שמעדיפים לאכול בחוץ, במסעדות ולא יודעת מה. בקיצור, יש כל מיני אנשים, וזה בסדר, זה יפה, זה טוב, זה חלק מהבריאה.
יש דברים שהם חלק מאופי של אדם: אחד אוהב מוזיקה שקטה, שני - חזקה, אחד ישן רק בבית, שני - בכל מקום וכו'. ויש דברים, שנראית לכאורה אותו דבר, אבל מקורם שונה. למשל, אדם, ששומע רק מוזיקה חזקה, כי יש לו סיבות לכך (לאו דוקא מודעות.) למשל, לצורך דוגמא אחת מיני רבים, מדובר באדם כבד שמיע או באדם שלא חי בשלום עם עצמו וזקוק לרעש כדי לא לשמוע את קול הפנימי שלו. או למשל, אדם, שלא יכול לישון מחוץ לבית, כי יש לו סיבה לכך. לצורך דוגמא אחת מיני רבים - כי הוא לא בוטח באנשים אחרים. או שמדובר באדם של הרגלים, שלא מסוגל לישון או לאכול במקום שאינו רגיל אליו. וכו' וכו' וכו'
כאשר מדובר בתכונה של האופי, יש להתחשב בה, אבל לאו דוקא יש צורך לטפל בה. ואילו אם מדובר בהתבטאות של בעיה מסויימת, לרוב עדיף לטפל ובהקדם האפשרי.
את אומרת שמאז שאת זוכרת את עצמך, את לא ישנת מחוץ לבית. זה נראה לי חלק מהאופי שלך - חלק יפה ולדעתי אף מרגש. האם את בכלל טיפוס של טיולים? תחשבי על זה.
ואם הטיול הספציפי הזה - או כל טיול אחר בהמשך החיים שלך - יהיה חשוב לך, אני ממליצה לך להכין פורמולה אישית ולא לקנות מוכנה. לפורמולה אישית יש יותר סיכוי לעזור לך.
שבת שלום,
יעל
לא הבנתי
01/04/11 12:11
15צפיות
בשורה התחתונה את ממליצה לאותה הבחורה על פורמולה אישית או זו המוכנה בבתי המרקחת כי את כל הזמן אומרת  גם וגם.
ובכלל למה שהרסקיו בכלל יעזור אם היא לא תסמוך עליו? ולמה לקחת פורמולה אישית אם גם עליה את אומרת רק שיש יותר סיכוי לעזור.  אקיצר את לא מאמינה גם בפורמולה אז למה בכלל את מייעצת לה אותה?
וכשמישהו נכנס ללחץ כשהוא יוצא מהבית זו אכן בעיה, כי לא את כל החיים אנחנו יכולים לבלות בבית.
ברור שהבחורה זקוקה לטיפול ותמציות באך היא התחלה טובה.
מאיה
המלצתי היא לפתור את הבעיה הבסיסית
01/04/11 12:04
38צפיות
ולא להעזר בכל מיני חומרים.
שיחה עם איש מקצוע, כמו פסיכולוג למשל, עשויה לתת לך כלים לפתור את הבעיה.
ההמלצה שלי
01/04/11 13:40
44צפיות
יש המון דברים שקורים לנו כשאנחנו ילדים, ולפעמים אנחנו סוחבים אתם אתנו גם כשאנחנו מתבגרים,
נכון שמאז שהיית ילדה קטנה יותר לא נרדמת בטיולים,
אבל היום את בת 14 ואת בן אדם אחר, יותר בוגר, יותר רגוע,
וגם אם את מתגעגעת הביתה זה כבר בצורה אחרת מאשר לפני 10 שנים ואפילו לפני שנה,
אז קודם כל תקבלי את זה שעכשיו את אדם בוגר ושונה, ולא כל מה שקרה לך בעבר ולא כל תגובה שהיתה לך בעבר נדונה לחזור על עצמה עכשיו,
תלכי לטיול בכיף,
אם לא תירדמי - אז לא.
אני בגילך לא ישנתי לפעמים בטיולים ובמחנות , וזה היהמאד כיף כי היינו יושבים כל הלילה ומדברים, או עושיםמדורה קטנה ושרים, או סתם שותקים ביחד בכיף - ובשבילי זה חלק מהחויה הטובה של הטיול.
אז תזרמי עם מה שנעים לך בטיול הבא ולא עם מה שקרה לך בקודם.
לא חושבת שאת צריכה פסיכולוג
אם את מתגעגעת הביתה, או מרגישה לא נוח מהסביבה הזרה - תשתפי את החברים שסביבך, ובטח תגלי שיש עוד כמה כמוך.
במשך החיים תגלי שיש דברים שתמיד מלחיצים (מבחנים למשל או תאונה או מחלות) , וגם בהם אפשר למצוא דברים חיוביים, אבל בודאי שמשהו שמיועד לכיף כמו טיול לא צריך להפוך למקור לחץ.
תעשי לעצמך סויצ' בראש - תחליטי שאת באה לכאן כדי לקבל מה שטוב לך, כדי ליהנות, כדי להיות אחרת וחופשיה יותר. ותראי איך זה קורה.
ואם לפעם הראשונה תמצית יכולה לעזור לך, אז נסי - הכי הרבה זה לא יזיק.
º
אוקיי, תודה רבה לכולם :)
02/04/11 20:45
16צפיות
בעית הירדמות
10/04/11 16:19
40צפיות
טיפול קצר ב- EFT יכול לעזור לך
שאלה לגבי סירופ של חברת נהרין
31/03/11 14:34
2צפיות
רציתי לדעת האם הסירופ של נהרין אכינצינה מתאים גם לפעוטות בני שנתיים? אני אישית לא מכירה ורציתי קצת מידע עליו...
המלצה לרופא שיניים
31/03/11 09:48
21צפיות
שלום,
אני אשמח לקבל המלצה לרופא שיניים שלא הולך באופן עיוור אחרי הגישה הקונבנציולית (רצוי מאוד באזור המרכז).
חשוב לי מאוד שיהיה אחד שמבין שהשיניים הן ככל האיברים בגוף ושמחלות שיניים נובעות מבריאות לקויה של הגוף ולא ימכור לי סיפורים על קריוס ובקטוס.

תודה
לא מכיר
31/03/11 12:17
4צפיות
אבל אולי יעניין אותך לקרוא
כתובות אינטרנט מצורפות:
מצטרפת
31/03/11 13:24
3צפיות
לחיפוש אחר רופא/ת שיניים ומוסיפה שאני גם מחפשת רופא/ת שיניים שמשתמשת בחומרים כמה שפחות רעילים.
מאיה
ירושליים, מספיק קרוב?
31/03/11 14:53
4צפיות
יש דברים  למענם  כדאי  קצת  לצאת  מהבועה.

קלוד חייט
כתובות אינטרנט מצורפות:
וואו, קצת רחוק
31/03/11 17:12
4צפיות
ןבכל זאת,

מאיה
º
שלחתי לך מסר
31/03/11 21:07
3צפיות
רופא שיניים
31/03/11 23:45
7צפיות
הרופא שלי - רופא מעולה, אגב - עשוי להיות האיש המתאים עבורך.
הוא קשוב לבקשות המטופל, מאוד סימפטי.
דוגמה: לא עשה עניין כאשר, אחרי טיפולים מסויימים, אמרתי שאין
מצב שאני לוקחת אנטיביוטיקה.
דוגמה נוספת: כיוון שידע שכבר שנים שאני לא משתמשת בתרופות
(מכל סוג שהוא) - הוא השתמש בפחות מחצי הכמות הרגילה כאשר
הרדים את מקום העקירה. אמר שכך הוא נוהג רק עם עוד מטופלת
אחת, שגם היא, כמוני, טבעונית ונמנעת מתרופות.
ד"ר יצחק ויינברג, 03-5446555
אני לא צמחונית ולא טבעונית והרופא שלי בטח שלא
01/04/11 13:45
6צפיות
אבל בגלל שהוא כבר יודע שאני לא לוקחת תרופות, אז אפילו הוא כבר מחייך כשאחרי טיפול מסובך הוא אומר לי שאם אני ארגיש לא טוב אני יכולה לקחת כדור נגד כאבים ואפילו לא טורח לתת לי מרשם או משהו.
עשיתי בדיוק עקירה של שן בינה, שזו עקירה כמעט כירורגית , וגם - לא רשם לי אנטיביוטיקה באופן אוטומטי, רק ביקש שאם יהיה לי חום אני אתקשר אליו מיד.
בכלל,
אני לא מבינה את הענין הזה של כדור נגד כאבים,
הוא הרי לא מקל בכלל על הכאבים רק גורם לך להרגיש יותר רע וטיפה מערפל את התחושה של הכאב,
אז בשביל מה?
אור, על כדורים נגד כאבים
01/04/11 15:14
34צפיות
מניסיון אישי (למרבה הצער...) של כאבי-ראש בעבר, ושימוש
בתרופה חזקה נגד כאבים, במשך תקופה ארוכה, אני לא
מיזדהה עם "לא מקל בכלל על הכאבים" ו"טיפה מערפל את תחושת הכאב". טיפה?
במקרה שלי זה העלים את הכאב לגמרי וגם גרם לתחושה
טובה מאוד, אבל הנזק היה גדול - קטרקט בשתי העיניים
ודלקת ריאות קשה, מה שהוביל אותי להבנה שאין ברירה אלא
לעבור לתזונה ואורח-חיים בריאים, וכמובן - הימנעות משימוש
בתרופות.
בתקופה שהיו לי מיגרנות הגעתי למצב ששום דבר
01/04/11 15:31
7צפיות
לא הזיז לי - הייתי לקוחת שני כדורים של אפטלגין פורטה וכאילו שום דבר,
הדבר היחידי שקצת עזר היו כדורים מיוחדים למיגרנה שבעצם מטרתם לא היתה שיכוך כאבים, אלא לשחרר את הכיווץ של הנימים,
כשתפסתי שאני מכורה, פשוט עשיתי לעצמי גמילה.
ובנושא של כאבים אחרים , פשוט למדתי מנסיון שהתגובות החריפות שלי לכדורים יותר גרועות מאשר הכאב עצמו - זה גם זריקת הטשטוש בלידה הראשונה (כשהציעו לי אפידורל אמרתי לה שאם היא מתקרבת אלי עם המזרק אני הולכת ללדת בחוץ על המדרכה ..), גם אזה כדור ששכחתי את שמו שנתנו לי אחרי ניתוח חניכיים וגרם לי לכאבי בטן ובחילות יותר גרועים מכל הניתוח, ואפילו הבנדריל שאני חייבת לקחת אם חרקים מסויימים עוקצים אותי (התנפחות ברמה של סיכון חיים) זכור לי כמשהו שדומה לבעיטה של סוס בראש.
ישנם כדורים מאד יעילים להעלמת הכאבים.
01/04/11 20:07
8צפיות
אני מאד מתנגד לשימוש בתרופות, אבל יש גבול כמה אפשר לדרוש ממטופל לסבול. כדור שמאד יעיל למניעת כאבים אחרי טיפולי שיניים, כולל טיפולים כירורגיים, הינו הנארוסין. אני שונא אותו בגלל הנזק שהוא עלול לגרום לקיבה, אבל ממליץ עליו כשאין ברירה והמטופל לא עומד מול עוצמת כאביו. כמובן שהכדור ניתן ע"י הרופא המטפל, דואגים שילקח כשהקיבה מלאה, ובכך גומרים את בעיית הכאב ומפחיתים את נזקי התרופה.

נשאלת השאלה, מה מזיק יותר, כאבים עזים או הכדור. כאמור, אי אפשר לדרוש מאדם להתייסר מכאבי תופת לאחר טיפול שיניים קשה, ולדעתי הסבל הזה גורם נזקים לגוף ולנפש. לכן, אם מצבו הבריאותי של המטופל מאפשר שיצרוך את התרופה, אז אין ברירה, מתפשרים.
כמי שעוסק בתחום ההגיינה הטבעית
01/04/11 20:37
5צפיות
אני אשמח לשמוע אם יש לך המלצה לרופ"ש שהגישה שלו מתיישבת עם תפיסת עולמך.
ואם בא לך להרחיב מנסיון אישי ומנסיונך עם מטופלים על מצב בריאות השיניים כשמקפידים על כללי הגישה. אני מניח ש"חטאי" העבר בכל זאת משחקים תפקיד בבריאות השיניים.
בעיה
01/04/11 23:16
5צפיות
לגבי רופא שיניים מומלץ, אשמח אם תפני אלי במסר אישי.

רפואת השיניים המקובלת אינה דרך לרפא שיניים חולות. היא מחפשת פתרונות למצבים כדי שאדם יוכל להמשיך לחיות עם שיניים חולות. בדיוק כמו שהתאמת משקפיים לקצרי ראיה אינה מרפאה את העיניים מהליקוי.
אין הבדל עקרוני בין רפואת השיניים למחלקות אחרות ברפואה המערבית. כולן עוסקות בדרך לאפשר לאדם לחיות עם מחלותיו, מבלי שעוסקות כלל בריפוי.
אני מצרף קישור למאמר שלי בנושא, בתקווה שיענה לשאלותיך.

http://brieut.goop.co.il/Web/Default.aspx?PageType...
נרוסין נמכר ללא מרשם רופא
01/04/11 20:54
8צפיות
לעומת זאת המקבילה שלו, נקסין, כן מחייב מרשם. וההבדל ביניהם הוא עצום, מניסיוני.
לא שידוע לי. בעבר היה דרוש מרשם רופא.
01/04/11 23:19
18צפיות
אם דברייך נכונים אז זה חמור שזה כך. הנרוסין הוא תרופה מאד חזקה, וטוב שתנתן ע"י רופא.
ברמת העקרון אני מסכימה אתך אבל אצלי זה לא
02/04/11 09:57
6צפיות
עובד,
לפי התיאור שלך על ענין הקיבה המלאה, אני 99% בטוחה שזה בדיוק הכדור שגרם לי לסבל כל כך רב אחרי ניתוח החניכיים.
אני פשוט המשכתי לסבול גם מהכאב בפה וגם מהבטן במקביל, שזה היה פשוט נורא.
אז בנדריל אני אקח במקרה שאני אאקץ (בינתיים הצלחתי להמנע כמה שנים טובות) כי זו סכנת חיים, גם אנטיביוטיקה אני לוקחת כשמגיעים למצב שצריך, אבל גם טיפולי שיניים וגם לידות הצלחתי לעבור בלי החומרים הנלווים ומסתבר שזה עבר טוב יותר מאשר אתם.

תודה
01/04/11 20:33
7צפיות
זה אחד הדברים שמטרידים אותי אצל הרופא הנוכחי - שאני יודע שאם אזדקק לטיפול מורכב הוא יעמוד על כך שאקח אנטיביוטיקה. הרדמה זו עוד אחת הבעיות אצלי. כמה שהרופא מבטיח לי שהוא שם כמות מזערית, האזור רדום אחרי זה ליום שלם.

כמה שנים את אצלו?
מאז ששינית את אורח חייך בריאות השיניים שלך השתפרה?
איתו אפשר להיות רגועים
01/04/11 21:58
11צפיות
הוא אדם פתוח, הוא מבין היטב את עמדתנו לגבי תרופות.
בקשר להרדמה - אם אני זוכרת נכון, הוא אמר שהשתמש
במקרה שלי רק ב-30 אחוז מהכמות הרגילה. האיזור רדום ליום שלם? אצלו אין מצב שזה יקרה.
אני אצלו כבר שנים. הגעתי אליו דרך המלצה של חברה, בטראומה אחרי טיפול פושע של רופא אחר, והוא היה נפלא -
גם לחברים וקרובי-משפחה ששלחתי אליו.
לעומת הבריאות הכללית, שהשתפרה אצלי בצורה מדהימה
מיד אחרי המעבר לתזונה טבעית - הנזקים שנגרמו לשיניים בגלל
תזונה גרועה במשך שנים רבות (אוכל-זבל זה לא מילה...) היו,
למרבה הצער, בלתי הפיכים.
תמסור לו ד"ש ותשתף בחוויות.
º
שוב תודה
01/04/11 23:27
6צפיות
וגם
01/04/11 11:32
5צפיות
רופא שיניים
10/04/11 16:18
10צפיות
ד"ר ירדן גולדשטיין
ת"א
שאל ב- 144
שיניים
10/04/11 16:24
8צפיות
בכל מקרה לא להסכים להכנסת אמלגם (כספית ) בפה בשום מצב
גם לא בילדים !!!
סרוטונין
31/03/11 08:56
9צפיות
בוקר טוב !

מקווה שהגעתי לפורום הנכון...

אני מעוניין במידע שיפרט איך ניתן להגדיל את כמות הסרוטנין במוח
- ללא שימוש בתרופות.

תודה
אבי
סרוטנין
31/03/11 09:48
5צפיות
כמות הסרוטנין גדלה באופן טבעי כשעושים התעמלות,
כמובן גם כשאוכלים משהו מתוק - אבל כדאי להסתפק במתוקים בריאים כמו למשל דיסת שיבולת שועל עם פירות יבשים, בננות ושאר פירות מתוקים.
אני חושב
31/03/11 12:23
4צפיות
שכשאתה שואל על להגדיל סרוטונין במוח , אתה מתכווין לשפר מצב נפשי באמצעות מזון ובאמצעות תוספים.

האמת היא שמצב נפשי הוא מורכב מכדי להיות תלוי רק בדברים הללו (זו דעתי לפחות).

נכון שמזונות מסוימים מעודדים את זה , אבל שיחה , למשל , יכולה להיות לא פחות טובה לחסימות רגשיות שונות. וכמו כן ברור שגם טיפול פסיכולוגי ואחרים משנים את מבנה המוח , בלי חומרים.
כנ"ל עיסוי לסוגיו השונים , פעילות גופנית וכו' וכו'.

לכן אני ממליץ לך לא להתמקד רק ב"סרוטונין" כחזות הכל , להסתכל על דברים באופן רחב יותר ולא לראות את הגוף שלנו רק כ"כימיה".

חשיפה אל האור והשמש
31/03/11 13:17
5צפיות
תרגיל מאוד מומלץ: לשבת במרחק מה מנר דולק שנמצא בגובה העיניים.  להביט על הנר עד שהוא מטשטש להמשיך להביט בו גם בעיניים עצומות.
וכמובן ברור של כל מה שהביא לחוסר איזון בסרוטונין בגופנו.
מאיה
העלאת סרטונין
31/03/11 15:58
4צפיות
מוצלחת תתבסס על איזון  כללי דרך חיזוק ושיפור הובלה ותקשורת בין-תאית באיברים ובמערכת  העצבים .
אמנם הרבה טיפולים  יכולים  לעזור באיזון והתארגנות  פנימיים, אך בקרניוסקרל  הטיפול  מכוון  לשיפור תנועתיות  פנימית
בגוף ובמערכת  העצבים  המרכזית( המביאה לשיפור ואיזון בהובלת וניקוז דם/נוזל  המוח, תקשורת  עצבית/כימית במוח  ובגוף) וכתוצאה שיפור בכל התפקודים פיזיים  ונפשיים.
חיזוק התנודה הקרניוסקרלית, עוזר במקרים  רבם  לתופעות הנלוות  לחוסר סרטונין.
איך משתמשים בהידרוסול לשטיפה פנימית?
30/03/11 20:14
1צפיות
איזה צמחים כדי לשים שם?
הידרוסול או חליטה?
31/03/11 09:54
10צפיות
לפי השאלה לא ברור למה אתה מתכוונת?
אם יש לך הידרוסול מוכן אז את לא שמה צמחים,
אם התכוונת להמלצה לגבי איזה הידרוסול (או חליטה) להשתמש, אז זה כמובן תלוי בבעיה.
לגבי המכניקה אני לא סגורה - בעבר ניסיתי אמבטית ישיבה וגם איזה סוג של מזרק מיוחד לנושא - לא ממש בהצלחה רבה ...
ממליצה לשאול גם בפורום שמנים וצמחי מרפא.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום