לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!

הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!

את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד.

אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.

אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו:

1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.
מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה.
אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.

2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.
דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.

3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה.

4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים.

5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!
אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.

6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע...

7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב.

8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה.

9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.

10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.

בריאות ואושר!

טיפול לשיפור פעולת הכבד
03/03/11 15:00
5צפיות
שלום,
שאלה חשובה לגבי בחור צעיר (שנות ה-20 המאוחרות), שעבר תאונת דרכים, ונפגע בכבד כתוצאה מההדף והטלטול ובשל שברים בצלעות.
נאמר לו שיש סיכוי שהמצב ישתפר מעצמו, אך עברה כמעט שנה מאז התאונה, והמצב כרגע סטטי (לא השתפר אבל גם לא החמיר). בדיקות האנזימים תקינות כרגע.
השאלה שלי:  
האם קיים טיפול אלטרנטיבי שיכול לשפר את פעולת הכבד במצב כזה, ולעזור לו לרפא את עצמו?

אשמח לכל תשובה או הערה בנושא.
שיקום הכבד
03/03/11 16:29
1צפיות
אכן , טיפול אלטנרנטיבי הוא קלאסי למקרה כזה, שכן הוא מאפשר לגוף להגיע למצבו המיטבי.
אפשר להיעזר בצמחי מרפא שיודעים כמחזקי הכבד (למשל רוזמרין, גדילן, ארטישוק), בטיפולי מגע כגון רפלקסולוגיה או דיקור, ובתזונה משקמת.
חשוב מאד להבין שכאשר אתה מחפש באינטרנט ומוצא שם שלל מאמרים עם הכותרת "ניקוי כבד" - אותן פעולות לא ממש מנקות את הכבד, אלא פשוט מורידות מעומס הרעלים שאנחנו מפציצים בהם את הכבד ברמה יומית, ובכך מאפשרים לו החלמה עצמית.
איך נשמט לך?
04/03/11 08:14
1צפיות
תזונה
תזונה תומכת
תזונה לא מעמיסה
ונכון זה כאן, ברפואה המשלימה.
התשובה היא: כן
04/03/11 13:18
אפשר להמליץ על מגוון שיטות: הומאופתיה, צמחי מרפא, דיקור. וכמובן, לשמור על תזונה נכונה - זה בבסיס הכול.
מאוד מאוד תלוי
04/03/11 14:53
במצב , ומאוד מאוד תלוי בבעיה.

בגלל הגיל הצעיר יחסית הסיכויים טובים. כמו כן זה יכול גם להקל על כאבים ועוד כל מיני דברים אחרים.

הכבד הוא איבר חזק בדרך כלל
06/03/11 00:12
ותמיד כדאי לתת לו סיכוי לשקם את עצמו.

אחד הנושאים החשובים ביותר בנושא המדובר הוא התזונה.
בדרך כלל תזונה המותאמת למקרה והמבוססת על פירות מתוקים וירקות טריים לא חריפים מגידול אורגני, הינה בסיס לדרך הריפוי. מזונות חריפים, חמוצים, מטוגנים, מתובלים וכל המזונות מהחי, הם גורמים המזיקים לכבד. בוודאי שתרופות מכל סוג פוגעים בכבד.
התאמת תפריט מתאים למקרה הינה דרך יעילה, ותזונה נמצאת בשליטת המטופל, כך שכדאי להשקיע בנושא.

בנוסף לזאת, מנוחה רבה, פסיכולוגיה חיובית וחשיפה נכונה לשמש יכולים לסייע משמעותית בנוסף לתזונה.
תאונת דרכים היא פגיעה כלל מערכתית, לא נקודתית
06/03/11 09:02
למעשה לא רק הכבד נפגע, (או  הצלעות שנשברו וחבלות אחרות) אלא הגוף  כולו ספג זעזוע.
בבחירת  טיפול כדאי לחשוב על  טיפול  שיקומי  העוזר לאיזון  כל הגוף, שהבחור "מתחבר" אליו ולא להתמקד רק בכבד.
יתכן  וחלק מ"קשיי הההחלמה" של  הכבד מקורם  באזור אחר שנפגע, או  אפילו  עומס רגשי בעקבותיה(מי אשם/למה זה קרה וכד'. מחשבות ורגשות שברפואות  מסוימות  מקושרות לכבד).

תודה על ההערה החשובה
06/03/11 12:14
חשוב שאנחנו כמטפלים הוליסטיים נדע גם בתשובה אינטרנטית לחזור צעד אחד למעלה, ולא נענה רק לשאלה הצרה שנשאלנו אלא להיבט הכולל של המצב
º
על איזה טיפול שיקומי היית ממליצה?
06/03/11 22:06
קרניוסקרל,
07/03/11 15:47
כמובן.( +ניסיון+המלצות)
קרניוסקרל  מטפל  נפלא באיזון  הגוף  החל  ממערכת  עצבים  מרכזית- שנפגעה מהתאונה והמשך  למעשה בכל  רקמה בגוף.
הטיפול מומלץ מאוד לאחר תאונות.

ובאופן  כללי,
למעשה כל "טיפול  הוליסטי" יכול  לעזור- כאשר כוונת  המטפל  היא לשיקום  כללי ולא לחיזוק/ניקוי כבד או  כל  איבר אחר בלבד
ולכן  כתבתי  לך  קודם לבדוק עם  הבחור איזה תחום  "מתחבר" אליו.

פרטים  נוספים  אפשר למצוא  גם  באתר, בכתובת  למטה
º
תודה לכולכם על התגובות..
07/03/11 18:23
היי
07/03/11 18:27
יש הבדל בין פגיעה אורגנית שנוצרה בעקבות תאונה שבה האיבר נפגע בצורה פולשנית לבין פגיעה שנוצרה בעקבות תזונה/עישון/סמים/תרופות ומחשבות שליליות. אני בהשקפת העולם שלי סבורה שדברים לא קורים סתם... הכבד מעבר להיותו איבר פיזי הוא גם איבר רוחני מטאפורי. לכבד משמעויות רבות.. בלשון הוא כבד מלשון משקל כבד.. כבד.. במובן של לכבד את האחר..והוא כבד במובן של האיבר.. ועוד.. בתורה כתוב "כבד את אביך ואמך למען יאריכון ימייך" אפשר לראות משפט זה מזוויות  רבות.. וגם שאם אדם מתיר כעס על המעגל הראשון בחייו שזה ההורים הסיכוי שלו להאריך ימים רב.. ומה הקשר בין זה לבין התאונה?!.. פה התחברתי למה שהל כתב.. שעבודה על מרכיבים בחיים שעשויים לגרום לכבד להיות חלש יותר ..למשל כעסים ורעלים אחרים בדוגמאת רגשות כמו קנאה, טינה, שנאה ועוד לא עלינו.. כדאי ונחוץ לפוגג.. לגבי הפגיעה האורגנית באיבר.. זה לא כ"כ בשליטתנו אך מה שאנו יכולים לעשות ראוי ונחוץ שנעשה..

יום נפלא
אסתר
איך מגדלים ילד אוטיסט? אירוח מיוחד
02/03/11 21:09
גולשים יקרים,
רצינו להזמין אתכם לאירוח מיוחד ומרגש שיתקיים הערב בפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD.

בעקבות הסדרה "פלפלים צהובים" יצא אביב הורביץ, אב לילד אוטיסט בן 10, למסע מרגש בין חמש משפחות לילדים אוטיסטים.
סרט התעודה, "זה הילד שלי", שיצר מנסה לענות על השאלה הקשה מכולן: איך מגדלים ילד אוטיסט?

הסרט "זה הילד שלי" ישודר הערב, יום רביעי, בקשת (ערוץ 2) בשעה 23:00."
מיד לאחר הסרט יתארחו בפורום וישיבו על שאלות הגולשים:

ד"ר אורית סטולר – מומחית בנוירולוגיית ילדים והתפתחות הילד, מנהלת תחום הגיל הצעיר במרכז לאוטיזם באסף הרופא ואחראית על הפיקוח הרפואי בגני אלו"ט.
רויטל לן-כהן – אמא של אלעד.
עמליה עמית – אמא של דניאל.

שלושתן ישיבו על שאלות בנוגע לגידול ילד אוטיסט, לקשיים, למאבקים ולרגעי השמחה.
אתם מוזמנים לשאול את שאלותיכם בקישור:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
מה דעתכם? מבצעים על חשבון המטפל
02/03/11 12:20
הסיפור:
מטפל עובד בספא
השכר כידוע לכם קשור לכמות הטיפולים
אבל: מסתבר שיש לתושבי האיזור הנחה קבועה , יש מבצע של קופונים ממעריב עם הנחה, מבצע פרסומי של סוכן כזה או אחר,
והפלא ופלא: המטפל סופג את ההנחה.
ואני שואלת:
נשמע לכם הגיוני שאותו אדם
רכש חבילה עם ארוחה מוזלת ולאחראית הקפיטריה לא יורדת אגורה מהשכר
רכש חבילה עם כניסה מוזלת ופקידת הקבלה או המנהל או המאבטח לא משלמים על ההנחה הזו
אבל כשהוא רכש חבילה עם הנחה לעיסוי אז המטפל מקבל פחות?
זה חוקי אבל מסריח?
לא חוקי?
לא מוסרי?
ובלי קשר בכלל לאותה סוגיה, המציאות מוכיחה שבדרך כלל המגיעים מהקופונים גם לא יעלה בדעתם להשאיר טיפ.
בעיני זה איום ונורא.
02/03/11 12:38
אני לא יודעת לגבי החוקיות של הדבר. אבל זה בטוח מסריח, ולא מוסרי.
דבר דומה היה גם בקופ"ח כללית בשירותי הרפואה המשלימה לפני כשנתיים - קולגות שלי שעבדו בסניף הירושלמי הרימו מחאה, שלצערי אני לא יודעת מה עלה בגורלה.
כשאני עבדתי במרפאת מכבי היו מבצעים, אבל המטפלים קבלו בדיוק את אותו התשלום (הזעום) עבור כל טיפול.
במכבי יש נוהלים נפסדים אחרים:
- כשמטופל לא מגיע, המטפל לא מקבל תשלום. ההסבר שלהם: "גם אם היית במרפאה שעה וטיפלת רק חצי שעה, עדיין התשלום לך על טיפול של חצי שעה (27 ש"ח!) יוצא יותר משכר-המינימום במשק ולכן זה חוקי". חוקי, אבל מסריח.  אגב, אחרי שמטופל לא מגיע בלי לבטל פעם אחת, במכבי קונסים אותו ב-50 ש"ח - רחוק מאוד ממה שהוא משלם עבור טיפול - אבל המטפל מקבל מתוכם רק 10 ש"ח. למה? ככה. ואם מטופל ביטל בבוקר, ועכשיו יש למטפל חור במשמרת - הוא לא מקבל תשלום, והמטופל לא נקנס.
- מכבי מציגים את התשלום שלהם למטפלי השיאצו כהוגן, כי המטופלים משלמים 65 ש"ח לטיפול  והמטפל מקבל 27 ש"ח. אבל זה המצב כשהמטופל משלם את המחיר המוזל לטיפול. כשהוא ממשיך את הסדרה - בגלל שהוא מרוצה מהמטפל - במחיר המלא של 115 ש"ח (! לטיפול של חצי שעה!) - המטפל עדיין מקבל את אותו התשלום - 27 ש"ח.
חוקי? אולי. הוגן? לא ממש. מוסרי? תלוי בהגדרה האישית למוסר.
העובדת בקפיטריה מקבלת משכורת קבועה
02/03/11 15:59
המטפל, לפי מה שאת מתארת, מקבל לפי טיפולים. אם ההסכם של המטפל מול המעסיקים הוא על תשלום מסויים לכל טיפול, הרי שאין להם זכות לשנות את זה. צריך לקרוא את האותיות הקטנות.
וברור שזה מסריח.
לא יודע.
02/03/11 18:22
אבל צריך להיות חוזה עם הספא, ובו כתוב מה התשלום על כל טיפול, ובהתאם המקום צריך לשלם.

אצלינו החוזה הישן של המטפלים מעניק להם תשלום לפי עלות הטיפול (מקבלים יותר על אבנים חמות, למשל), ובחדשים יותר מהשנים האחרונות התשלום שווה ולפי משך הטיפול (כלומר- שוודי ואבנים חמות משולמים באותו הסכום, למרות שעל אבנים חמות משלמים בערך פי שניים).

ומסכים איתך על זה שאלה עם השוברים לעולם לא ישאירו טיפ- למרות שהייתי מצפה שמי שמשלם מחיר מלא לא ישאיר טיפ, ומי שמקבל במתנה כן... אבל כמו שכתב דן איראלי- לא רציונלי, ולא במקרה.
מינימום וזכות הבחירה
03/03/11 08:33
היי
כבר ציינתי בעבר על נקודות שונות ובהתאם ולכן:
ישנה זכות הבחירה לעבוד בשכר מינימום או לקבל יותר !
או לעסות ולקבל שכר מינימום (לא שאני בעד!) ומאידך כל עוד אין כאן את העניין הזה אז ישנה הבחירה להיות בבית ולא לעשות כלום באותו זמן.

והאם ניתן לבצע חוזה עבודה כתוב וברגע שיש הפרה מכל כיוון ישנו מקום לדיון (משפטי וכד').

בהצלחה!
המטפל סופג הרבה דברים אחרים
03/03/11 12:10
מישהו משלם לו ביטוח לאומי? מישהו דואג לרווחתו? ומה עם ימי מחלה? וכל מה ששכירים אחרים מקבלים?
אני יודעת שהוא עצמאי כי ככה זה בספא. עבדים. כמו עובדי קבלן רק הרבה יותר גרוע. מחר יכולים להעיף אותו ואין לו שום אחריות.
טיפלתי בעבר בכמה כאלה בתי עבדים, ובכל מקום היו מבצעים שהמטפל ספג.
מסריח זה בטוח, אבל לא יודעת אם חוקי. אם הוא עובד משמרות קבועות, ומקום העבודה מסדר לו סידור עבודה הוא נחשב כמו שכיר.
שיבדוק את זכויויו.
יש יתרונות ויש חסרונות בעבודה בספא.
הוא מקבל יופי של סטאג' אבל ממש לא שווה ערך כספי.
האמת היא שאחרי ההרפתקה שלי עם יד 2
03/03/11 12:31
אני מבינה יותר את המטפלות בספא,
אפילו היום - חודשיים אחרי שהפסקנו להקפיץ את המודעות, אנשים עדיין מטלפנים ברמה של כמה ביום.
לענות כל היום לטלפונים של "אפשר פרטים", "יש הרפיה?", "אני רוצה עיסוי באמת מפנק" - זה גורם לך לחשוב שלעבודה בשכר נמוך ובתנאי ניצול בספא יש גם יתרונות
ד"א כשהתחלנו לטפל באשראם בפסטיבלים , היה שם משהו דומה - צוות האשראם קיבל הנחה של 50% שירדו גם מאתנו. אבל שם ברגע שדיברנו אתם על זה הפסיקה התופעה המוזרה - והיום ההנחה כולה היא רק מהחלק של האשראם.
º
חוצפה שאין כדוגמתא!!
03/03/11 12:12
º
עושק.
04/03/11 14:54
שאלה דחופה
01/03/11 20:17
1צפיות
למי שמבין בזה...
בשני הבהונות שלי ברגליים הציפורניים שבורות כאלה, כאילו עם סדקים גדולים.
יש לזה משמעות?
יכולות להיות הרבה משמעויות
01/03/11 21:00
2צפיות
חוץ ממקרים נדירים בהם התשובה מאד ברורה אני אוהבת לשלול גורמים פיזיים לפני שניגשים לפרשנויות הוליסטיות:
האם התזונה שלך כזו שמספקת את כל צרכי הגוף - במינרלים, ויטמינים, וחומצות שומן חיוניות?
האם שמת לכה באופן קבוע במשך תקופה ארוכה?
באיזה סוג הנעלה את משתמשת ואם הבהונות זוכות לאוורור קבוע?
האם את סובלת ממחלה כלשהי של חסר או בעיות ספיגה?
האם את סובלת מפטריות בציפורניים?
ריע רע בכפות רגליים ממצוקה נפשית ?
28/02/11 21:49
5צפיות

או סטרס.
יכול להיות דבר כזה ?

חבר שלי אומר שכאשר אין פטרת או איזשהי בעיה נראית לעין זה לרוב כתוצאה מלחץ.
מה דעתכם?
מסכימה אבל קיימות עוד סיבות:
28/02/11 22:09
2צפיות
לדוגמא: היגיינה לקויה (לא שחלילה רומזת) ,בעיות במערכת העיכול המושפעות מתזונה לקויה(כשמרכיבי מזון חסרים,צירופי מזון לא מתאימים, מזון שלא נעכל כראוי) , מחלות בכפות הרגליים, ליקוי בחילוף החומרים בגוף, מחלות פנימיות בגוף, חוסר איוורור של כפות הרגליים מגרביים ומנעליים.

º
האם יש לזה ריח חריף כמו של אציטון?
01/03/11 00:12
8צפיות
º
שאלה כללית שאלתי
01/03/11 07:25
2צפיות
הקושי לענות נובע מכך שזו שאלה כללית
01/03/11 15:59
3צפיות
מעבר למה שכתבו מעלי, אני ארחיב לגבי השאלה של אסתר:
הרופא המסורתי היה מאבחן את האדם ללא בדיקות דם ואולטרסאונד - הכלים שעמדו לרשותו היו 6 החודשים :
ראיה - התבוננות באדם, יציבה, אור בעיניים (וגם הצבע - עכירות), מראה העור,מראה הלשון, השתן , היציאות
שמיעה וטעם והחוש השישי לא ארחיב
מישוש - חום הגוף ואיברים שונים בו, מרקם של העור
וכמובן גם הריח - הן ריח כללי של הגוף, ריחן של ההפרשות, וריחם של איברים שונים בגוף (הדוגמא של אסתרמצויינת בהקשר הזה).
--
אז אכן המתח בהחלט יכול לגרום לריח , רק צריך לבדוק האם המנגנון הוא על ידי הזעתיתר כתוצאה מהמתח או התפרצות/שיא של מחלה שמקננת בגוף ומתבטאת בריח.
º
חושים ולא חודשים
01/03/11 16:00
4צפיות
º
והשיער..
01/03/11 17:39
1צפיות
בהחלט
01/03/11 17:42
4צפיות
ידעתי שזה ידבר אליך
ריח רע
01/03/11 08:03
2צפיות
יש ריח גוף שהוא מורכב מהמזונות שאנו אוכלים, ויש ריח מהתפתחות עובשים, כאשר הרטיבות נשארת מספיק זמן במקום אחד, מכמות המלחים שפלטנו יחד עם הזעה, האוורור, וגם  תכיפות החלפת הבגד שנרטב. עם נשטוף את הרגליים וניבשם כל שעתיים ונשאיר את הגרבים הלחות מזעה, העובשים ישארו על הגרביים ויתפתחו מהר יותר. תרופת הסבתא הידועה של בזיקת סודה לשתיה על הגרביים לפני הלבישה בבוקר ובתוך הנעל הריקה, יכולה לנטרל ריחות אלו. כבר פגשתי אנשים עם בעית הזעת ייתר בכפות הרגליים, שמתמודדים יפה עם הריחות בנעליים, ע"י החלפת גרביים תחופה ,רחיצה, נעל מאוווררת, עיסוי כף רגל תכוף, מריחת קרמים וכו'. לטיפול הזעת יתר בוודאי שיש כאן בפורום מומחים גדולים ממני.
ריח רע
01/03/11 11:07
3צפיות
ממש כמו מתחת לבית השחי.. כתוצאה מסוג של טפילים שנמצאים שם שלמעשה מתים ונרקבים ומכאן הריח.
חוץ מזה לגבי שאלתי  על  ריח כמו אציטון - זאת משום שזה אחד הסימנים לסוכרת לא מאוזנת. לעיתים אנשים לא מודעים בכלל שיש להם.
כמובן מה שסיגל  ועוז כתבו גם כן נכון.

יום נפלא
אסתר
סטרס.
01/03/11 16:44
6צפיות
סטרס זו לא רק בעיה נפשית אלא גם בעיה פיזית. סטרס גורם להפרשה עודפת של אדרנלין וסטרס מתמשך גורם גם להפרשה עודפת של סטרואידים.

לכל ההורמונים הללו יש תפקודים רבים על מערכות רבות בגוף , ובהחלט יכולה להיות להן השפעה ישירה או עקיפה גם על דברים מסוג זה.

מוזיקה מוזיקה מוזיקה בטיפולים
28/02/11 19:32
1צפיות
במהלך טיפול רפלקסולוגי היום , החלו הדמעות זולגות להן אט אט על פניה הנאות והעדינות של המטופלת.היא הסבירה שהמוזיקה המתנגנת בטיפול ריגשה אותה עד מאוד והזכירה לה נשכחות: תקופה אחרת, ארץ אחרת זמן אחר... מוזיקה היא אלמנט חשוב המשתלב בטיפולים. מה עושה לכם מטפלים/מטופלים מוזיקה?
מוזיקה
28/02/11 21:03
2צפיות
אכן, את צודקת,
מאד משמעותי - לפעמים לטוב ולפעמים לרע
אם כי מקרה מרגש כמו שלך עוד לא חויתי
האמת היא שכשאני נהנית מהמוזיקה והיא משתלבת טוב בטיפול אני כאילו לא מרגישה אותה, ובעצם היא קופצת למודעות כשהיא לא מתאימה:
- אני מטפלת בפסטיבלים, אז יצא לי פעם לטפל עם רקע של טראנס מפוצץ באפטר פארטי (חויה מוזרה בלשון המעטה)
- איזשהו יום עשיתי את השגיאה לשים דיסק שאני לא מכירה שקיבלתי מאיזו מטפלת בספא על תקן של "מוזיקה טובה לעיסויים". אני חושבת שלמטופל זה היה בסדר, או שלא היה נעים לא להתלונן, אבל אני סבלתי בצורה נוראית מהמוזיקה הדכאונית, והבעיה שהשיר הראשון היה בסדר גמור אז גיליתי את זה כשידי טבולות בשמן חם ועם מטופל שבטח לא היה שמח שאני אעזוב אותו ואתחיל לחפש במחשב ...
פעם אחרת ששמתי מוזיקת סקסופון מדהימה שאני מאד אוהבת לקבל אתה עיסוי, אבל הבחור הזמן עיסוי איורוודי (כשהכוונה היא לאביאנגה מן הסתם) ופתאום שמתי לב שהמוזיקה ערנית מדי ומתזיזה לי את הקצב.
אהבתי
28/02/11 22:02
3צפיות
וחייכתי, מוכרת לי הסיטואציה שפתאום הדיסק "נתקע" (אצלך לא מתאים) ואני עם ידיים מרוחות שמן....
אותי המוזיקה מטעינה אז חשוב לי דיסק שיעשה גם לי טוב על הנשמה אבל לאחר מספר שניות אני מתנתקת ולא ממש שומעת למוזיקה החיצונית אלא מקשיבה למוזיקה הפנימית
ריברסינג מכל הלב
28/02/11 12:32
2צפיות
לאחרונה גיליתי תחום מדהים שנקרא ריברסינג.
אחרי שנים שבהן אני עושה מדיטציה ומתרגלת נשימות שמעתי על התחום הזה והתחלתי לחקור...
במהלך שיטוטי באינטרנט הגעתי לאתר של זוג שנקראים טלי וחנן, יש להם קורס אינטרנטי שנותן כלים ותרגולים בנשימה.
אני ממליצה לכם עליו, כי מה שיפה בכל העניין הזה, הוא שהקורס חינמי לגמרי!!
זה הקישור לאתר שלהם-

http://www.rebirthing.co.il/breath/breath_course_r...

מבחינתי כל מטפל שמפזר כך את האהבה שלו עושה עבודת קודש.
יום מקסים..
תודה על הקישור
28/02/11 14:50
ורק רציתי להעיר - ריברסינג היא שיטה מאד עוצמתית וככזו היא יכולה להוציא מטענים לא פשוטים.
לכן בתהליך הזה נעזרים תמיד במשגיח אשר נמצא שם כדי לתמוך ולסייע ולחבק
בעיה בנושא פליטת זרע
27/02/11 20:07
282צפיות
שלום,

רציתי לדעת, יש לי הרבה פעמים תופעות של פליטת זרע לא רצונית,
במצבים כאלה ואחרים, גם שאני מדבר עם משהי והיא מתנהגת כך או אחרת,
פתאום קורא לי פליטה, וזה מאוד מפריע לי.
יש דרך להמנע מזה??

אני מנסה לשמור את עצמי גם מבחינה דתית, אבל זה פתאום קורא, לא בשליטתי.

יש אפשרות שלא יהיה לי פליטה עד החתונה?

תודה רבה.
מה שאתה כותב נשמע מוזר מאוד
27/02/11 21:01
94צפיות
בכל אופן יש "מרפאות לטיפול מיני"  תקיש בגוגל ותגיע.
אפשר
28/02/11 10:03
66צפיות
היי
ראשית עלייך לדעת שזה טבעי ונורמאלי שגם ממבט ישנה "התרגשות" ועצם עלאת הנושא כאן כבר עשית חצי עבודה.
אפשר לעבוד בכמה ישורים והראשון בניהם הייתי בור בדמיון מודרך - ללמד אותך טכניקות שליטה ועיכוב תהליכים בגוף. הפיכת אוביקט לסימבול אחר - מעכב, דוחק.

בנתים, רק בריאות,
נשמע
28/02/11 11:02
62צפיות
שאתה גבר נורמאלי ומגיב בצורה טבעית לגירויים.
יש כאן 2 אפשרויות: או לדכה את התגובה הטבעית הזאת, או להרחיק את עצמו עד כמה שניתן מנשים לא צנועות בהופעתן ובהתנהגותן.
אני מודעת לקשיים של האופציה השניה, אבל אם הבנתי נכון, ואתה אדם דתי. זאת אומרת, שאתה מבין, עד כמה הדבר בעייתי. תתייעץ עם הרב. נראה לי הכי טוב.
בעיה?
01/03/11 08:13
63צפיות
אתה בחור נורמאלי , עקב מצב התנהגותי חינוכי (דתי למשל) ואנטקטואל גבוהה, הגעת לרמת רגישות גופנית דרך הפעלת הראש. רבים מנסים להגיע לאן שאתה מגיע באופן טיבעי באימונים ותירגולים ארוכים. ויש מה לעשות. ע"י תירגול והדרכה נכונה תוכל לשלוט, בקלות במה שלא מתאים לך, או לשפר את הביצועים בהשקפה אחרת.
מערכת הנשימה?
27/02/11 04:41
2צפיות
בוקר טוב,
תמהתני מהן ראיות. נתקלתי בפעם הראשונה במונח הזה במשפט: "תהליך השאיפה עצמו מורכב משלושה שלבים הקשורים בתנועת הראיות והסרעפת".
תודה רבה ויום נעים
אביבית  
º
אני מניח שהכוונה ל"אונות" הריאה
27/02/11 07:10
ובכל זאת...
27/02/11 08:05
ואני מקשה - האם קוראים להם גם 'ראיות'?
תודה
אביבית
לא שידוע לי.
27/02/11 08:41
אולי הכוונה גם ל"נאדיות" הריאה (בלונים קטנים שמתמלאים באוויר , שמרכיבים את אונות הריאה).

או...
27/02/11 09:14
שזה מונח שהמשוררת המציאה.
תודה ויום נפלא
אביבית
º
או שהמיקום של היוד פשוט ברח... ריאות
27/02/11 10:58
הגיוני....
27/02/11 11:00
יום נפלא
אביבית
º
27/02/11 18:58
חדשות, כתבות ומאמרים
26/02/11 11:55
3צפיות

בריאות שיניים וחניכיים ורפואה משלימה
25/02/11 10:19
1צפיות
בעבר היה כאן דיון בנושא הזה , ורק היום ראיתי שמיקי בן דור כתב על כך בבלוג שלו שעליו המלצתי כאן לא פעם :

http://www.paleostyle.com/?p=112
כתובות אינטרנט מצורפות:
אולי במקום לשים סתם קישור תן איזה תקציר קטן
25/02/11 15:29
1צפיות
מאיזה היבט הוא כתב,
למה כדאי לנו להכנס,
מה חדש נלמד שם ,
סליחה,
אבל אני כל כך לא אוהבת הודעות שרק מפנות אל מקום אחר בלי להסביר למה
בעצם, האנשים האלה מתו צעירים
25/02/11 16:37
למות צעיר עם שיניים שלמות, זה לא חלום חיינו.
היי לך
26/02/11 18:38
נראה מדבריך שאת לא קראת מה שכתוב שם , כי הוא מביא שם ציטוטים של אנשים בדורינו זה ששינו את התזונה שלהם ,וחלו אצלם שיפורים בבריאות הפה (כמו שיפור בדלקות חניכיים , ושהחורים בשיניים נעלמו - למי שלא יודע השן היא איבר חי).

אלו לא אנשים שמתו צעירים בתקופת האבן אלא אנשים שחיים היום המעידים על שיפורים בבריאות השן לאחר מעבר לתזונה אחרת.

(גם בתקופת האבן אינני בטוח שכולם מתו צעירים , אבל זה כבר נושא אחר).

היי אור
26/02/11 18:51
פשוט הקטע הוא קצר וכתוב בעברית ברורה אז אין לי מה לכתוב תקציר.
זכרתי שאת מתענינת בתחום ועשית ניסוי בנושא בעצמך , אז אני חושב שכדאי להשקיע לקרוא פוסט קצר.

אבל בגלל שביקשת :  הוא תרגם פוסט באנגלית שמביא עדויות על שיפור בבריאות השיניים והחניכיים אצל אנשים ששינו את הדיאטה לדיאטה תואמת אבולוציה (בגדול דיאטה בלי סוכר וקמח , עם הרבה מוצרים מהחי ירקות ללא הגבלה ופירות בצורה מתונה)

תודה - והסיבה לבקשה היא שנדע אם כדאי להכנס
26/02/11 22:14
לפוסט הזה,
מכיוון שפורום זה איזשהו מקום שבו אנו מקיימים דיונים ובאים כדי להיות בו, ולא סוג של אינדקס שבו אנחנו מחפשים קישורים למקום אחר, אז חשוב שמי שמביא תוכן מעניין ורלבנטי יתן איזשהו רקע ולא רק קישור שצריך להכנס אליו כדי לדעת על מה מדובר
הוא מדבר שם על תזונה מיוחדת לשיניים
25/02/11 16:32
עשירה בשומנים מן החי,
נעדרת חומצה פיטית.

ובעצם חסרה לחלוטין בפירות.

האם זו תזונה מאוזנת?
למה דעות קדומות ?
26/02/11 18:44
בבלוג שם הוא אכן בעד תזונה עשירה בשומנים מהחי , לא חסרת פירות לחלוטין אלא במידה (1-2 מנות ביום) , ואת יכולה לקרוא בצד של הדף גם את שאר המרכיבים.

אני חושב שאם אנשים טוענים שזה עזר להם , זה ראוי לבדיקה רצינית.

לא רק לאמירה מהסוג "זה לא נראה לי מאוזן" ולכן לשלול.

(בשבילך אני מעתיק :

מה לא לאכול
גלוטן - לחם, עוגות, בורקס, פסטה
פרוקטוז (סוכר) - משקאות קלים, מאכלים מתוקים, הרבה פירות
שמני אומגה 6 - סויה, תירס, כותנה, חריע, חמניות וכו',

מה כן לאכול
ירקות וירקות עליים - ללא הגבלה
שומן מן החי (כולל חמאה ושמנת מתוקה) - ללא הגבלה
שמן זית, אבוקדו, קוקוס, דקלים - ללא הגבלה
בשר בקר,עוף וביצים - במידה, כפעם ביומיים
קטניות - במידה, רק לאחר השריה והנבטה
פירות - במידה (2-1 מנות ביום)
תפוחי אדמה, בטטות ואורז - במידה
מוצרי חלב (לפי רגישות)

פחמימות - 400-200 קלוריות (ירקות לא נספרים)
חלבונים - 400-200 קלוריות (להשלים עם פחמימות לסה"כ 600 קלוריות)
שומן ושמן - ללא הגבלה)
טבעונות עם אוכל נא
26/02/11 11:57
אסור לבשל, להרתיח, לאפות או לטגן את המזון. ארוחה עם האנשים שחושבים שפירה זה רצח ושמחים למרוח מחית גזר וסלק, על קרקר מבטטה מיובשת.
המשפחות הכי אקולוגיות שיש
26/02/11 11:57
הילדים מטפסים על פחי המיחזור, התינוקת שותה שייק עם כוסברה, סלרי ושאר ירוקים, הם מגדלים תולעים אדומות אבל לא מוותרים על טיסות לחו"ל.

התל אביבים הכי ידידותיים לסביבה
מי נכלל בהגדרה אוטיסט?
26/02/11 11:58
אחד מכל 200 ילדים בישראל מאובחן כאוטיסט - אך זה לא אומר שהוא סובל מהלקות הקשה ביותר. הספקטרום האוטיסטי כולל מגוון רחב למדי של לקויות: PDD, אספרגר ואוטיזם. כיצד מבדילים ביניהן? האם יש מה לעשות? והאם העלייה הדרמטית קשורה לאבחון יתר?

מדריך מיוחד
מוצרי חלב - טוב או רע לבריאות?
26/02/11 11:59
בכל הנוגע לחלב, התזונאים חלוקים מאוד בדעותיהם - משלילה מוחלטת ועד המלצה על צריכת שלושה מוצרי חלב ביום.
היכן האמת? תלוי את מי שואלים
ממליצה מאד לקרא את הספר
26/02/11 17:12
1צפיות
ד"ר אריה אבני - שוטי החלב

אחרי זה - כל מילה מיותרת
º
מצטרף להמלצה.
27/02/11 00:29
2צפיות
ארוחת בוקר טובה לדיאטה?
26/02/11 12:00
תמיד אמרו לנו שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר של היום, ולכן אסור לדלג עליה גם בדיאטה. אך האם גם אנשים שלא רעבים בשעות הבוקר צריכים לעשות מאמץ ולהתרגל אליה? הדיאטנית ד"ר מאיה רוזמן, בפרק מספרה החדש "הרזים של מאיה - דיאטה עם מתוקים", מספקת תשובות.
למה בריא יותר לרוץ יחפים?
26/02/11 12:00
למרות ההתקדמות הטכנולוגית בייצור נעלי הריצה המודרניות, מחקרים מראים כי שיעור פציעות הריצה לא השתנה ב-30 השנים האחרונות. האם עדיף לרוץ יחפים? גורואי ספורט ברחבי העולם מובילים טרנד חדש.
הארנב במאורה
26/02/11 12:04
ב 03/02/11 נכנסה שנת הארנב הלבן. זו תהיה השנה הסינית ה 4708 והיא תימשך עד 22/01/12.
מה אנחנו יודעים על הארנב בכלל ועל שנת הארנב בפרט?

המאמר ב"במבוק"
טיפול הוקסי נגד סרטן ,והמאפיה הרפואית
27/02/11 22:43
8צפיות

מתוך הבלוג שלי .
מדובר על טיפול שהסעיר את ארצות הברית באמצע המאה שעברה ,ועד היום משמש לטיפול במחלת סרטן.
שמן לבנדר בפה לתינוקת בת חצי שנה
43תגובות
25/02/11 20:56
12צפיות
בעלי נתן בטעות לילה 2 טיפות שמן לבנדר במקום הויטמין D
כמה זה נורא? עד כמה שידוע לי זה ממש ממש חומר מרוכז
מה לעשות?

(המשך...)
בעלי נתן בטעות לילה 2 טיפות שמן לבנדר במקום הויטמין D
כמה זה נורא? עד כמה שידוע לי זה ממש ממש חומר מרוכז
מה לעשות?
דיקור -תופעות לוואי וכאבים לאחר הטיפולים
25/02/11 18:27
85צפיות
שלום רב
אשמח לעזרה כי אני קצת מודאגת , עברתי טיפול של 10 מפגשים לדיקור אצל מישהי מבוגרת שהגעתי אליה דרך המלצות והיא מתעסקת בזה המון שנים ולמדה וחייה בסין,
טופלתי בין היתר במיגרנות ולכן היא גם דקרה אותי בראש לפני 3 ימים היתי אצלה בטיפול אחרון ומאתמול יש לי נקודה בצד הראש (שמאול) שכאשר אני לוחצת שם או נוגעת טיפה חזק זה ממש כואב לי ואף מגביר את כאב הראש, יש לציין שמצד ימין זה לא ככה, האם זה מסוכן? האם יעבור?
כמו כן המהלך הטיפולים יצאו לי פצעונים באזור הבטן והרגל היכן שהיא שמה לי את המחטים, האם יכול להיות זה היה עמוק מדי?
מה עלי לעשות, אני ממש מודאגת והיא אמרה שאחרי מנוחה של עשר יום צריך לעשות קורס נוסף של עשרה טיפולים? האם זה צורה נכונה, אני לא בטוחה שרוצה להמשיך

סליחה על האורך הפנייה ותודה ענקית מראש
אני ממליצה בחום להתקשר למטפלת
25/02/11 19:55
8צפיות
תספרי לה לגבי מה שקורה,
סביר להניח שזו ריאקציה טיפולית, אבל גם במקרה זה חשוב שהיא תדע על התגובה, ואני מקווה שידעת אותה על נושא הפצעונים שיצאו לך,
חשוב שתמצי את הלקחים מהסדרה הזו, תראי אם זה עזר לך, אם את מתחברת או לא למטפלת,
במידה שיש לך אמון במטפלת, ואת חשה שינוי אז עדיף להשאר עם אותה מטופלת למשך כל הטיפול המומלץ, אבל אם אתחשה שהגישה שלה חזקה מדי עבורך, אז יש אפשרות שאחרי הפסקה תעברי למטפל אחר (בידיעה שהוא יעשה את האבחון שלו ואולי יפעל בצורה אחרת)
האם יש שיפור במיגרנות
01/03/11 14:43
9צפיות
ובמצבך הכללי? אחרי עשרה טיפולים אמור להיות שיפור. אם אין, תחליפי מטפל.
לגבי התופעות הנלוות: אם הן נמשכות זמן רב, אין מה לדאוג אבל יש מקום לשאול ולבדוק. לפעמים האזור שבו ננעצה המחט רגיש לאחר מכן, זה קשור גם לרעלים וחום שיכולים לצאת דרך האזור. יכול להיות שהיה דימום שטחי, כמו שטף דם קטן, ובגלל זה האזור רגיש. אם זה נמשך כמה ימים זה לא נורא, למרות שכדאי לדבר איתה על זה.
תודה רבה על התשובות
01/03/11 21:42
5צפיות
האמת לא נראה לי שחל שיפור משעותי עדיין אני סובלת ממיגרנות ולוקחת כדורים כפעמיים בשבוע אז אני בהחלט שוקלת להפסיק עם הטיפולים
ערב טוב
במיגרנות
02/03/11 09:27
3צפיות
אפשר קצת מידע על הכדורים שאת נוטלת במיגרנות?
לפעמים לפי סוג הכדורים מצביע על הבעיה.
אם יש תאור למגרנה ?כיצד מופיע ?איכן? מלווה בהאורה?
ממצאי בדיקות- נירולוגיות? הצרות כלי דם?
מתי התחיל כל הסיפור? בשנים אחרונות ? בילדות?
לפעמים תשובה לשאלה פשוטה נותנת פתח לתקווה גדולה.
ערב טוב, אני כבר סובלת ממיגרנה
02/03/11 18:30
4צפיות
מספר שנים, כמעט תמיד זה מצד שמאל בנק' אחד, הכדורים שאני בד:כ נוטל זה אקמול פוקס שלא תמיד עוזר, כמובן שהופאם לא יודעים מה הבעיה ואין להם פתרון לצערי
מחר אני צריכה לקבוע שוב עם מטפלת בדיקור ואיני בטוחה שאני רוצה כי עדיין כואב לי בצד שמאל בראש היכן שהיא דקרה אפילו כאני טיפה לוחצת ועבר כבר שבוע , זה ממש מוזר לי למרות שהיא טוענת שזה לא נורא ויעבור היום נגעתי שם מספר פעמים והתפתחה לי המיגרנה אז אולי זה אפילו לא עוזר אלה מזיק הדיקור האם יכול להיות??

תודה ענקית
מיגרנה או כאב ראש
03/03/11 08:20
4צפיות
לפי תאור המקרא על קצה המזלג
הכדורים שאת משתמשת מיועדים לשרירים ולא לכלי דם.
מכיוון שהופיע " רק" לאחרונה סביר שזה מפגיעת שריר. אם עברת תאונה? את מפנה את הראש בזמן העבודה באופן קבוע (כמו שצג המחשב מוצב בצד השולחן) ?
לפי תאור הנגיע, שוב מדובר בשרירים שנפגעו או התקצרו, והדרכה ועבודה בהם יכולה להקל ואף לפתור את הבעיה. נכון שבזמן הטיפול נוצרת ריאקציה חזקה כשהשריר מנסה לרפא את עצמו. דווקא עיסוי עצמי מידי פעם במקום הכאב יכול לזרז את הריפוי. (שימי לב! רצוי עם הדרכה ,ולא אנטרנטית). הכי חשוב בטיפולים אלו לתת אמון במטפל, ברגע שאין אמון, גם הגוף לא יתן שיטפלו בו, ויצור אנטי שלא ירפא אלה יכנס למגננה. דברי שוב עם המטפלת, ציפיות , לזמן הטיפולים, לתגובות הטיפולים, ובאמת כל מה שמנקר בראשך. אם לא מתחברת או לא מרגישה בטוחה לעבור למטפלת הבאה לאחר גילוי נאות.
כללית באזור הצוואר מעדיף עיסוי רפואי, ולא רק בגלל המקצוע שלי. רצוי למצוא את הסיבה שנוצרה המגרנה ( כמו למה השריר נפגע) דרכי מניע להווצרות (תרגילים לחיזוק, שיחרור ומתיחה) המיגרנה, ובעיקר בגלל השרירים שרק בעיסוי מגיעים אליהם ולפעמים הם הבעיה.
ובוקר מקסים לכולנו
לכאבי ראש
03/03/11 08:27
5צפיות
אני אומר שאם הרופאים לא יודעים מה הבעיה, אז הגעת למקום הנכון , וכאן יכולים לרפא אותך.
אם עברת בדיקות ולא נמצא כלום אז סביר באמת שאלו השרירים שגורמים לך את הבעיה.
מי פה שאין בהם רעלים.
25/02/11 16:25
5צפיות
האם מוכר לכם נוזל כלשהו, אנטיבקטריאלי ואנטי פלאק, ובכל זאת ללא רעלים?
בודאי
25/02/11 16:45
1צפיות
אפשר להכין מי פה על בסיס טינקטורות ואפשר על בסיס שמנים אתריים,
לא ממש זול כמו הומוצרים המסחריים ...
ללעוס עלי מרווה ולירוק
26/02/11 01:13
13צפיות

עלה שתיים יספיקו,גם זעתר מחטא והורג חיידקים בפה
הייתי בהרצאה לא מזמן
26/02/11 11:45
1צפיות
שבה המליצו על מי חמצן... דובר על סוג מסויים מאוד (רפואי?) מדולל מאוד. אני אנסה לבדוק, אם זה מעניין אותך...
דרושות מטפלות במגע
24/02/11 15:00
2צפיות
בתחום העיסוי והרפלקסולוגיה לספא חדש שנפתח בגני תקווה, ניתן לשלוח קורות חיים למייל prielestetica@gmail.com לידי גלית

יום נפלא,
פריאל קוסמטיק ספא

יום הולדת שמח למיכל
24/02/11 01:10
1צפיות
מנהלת הפורום בעבר, חברה טובה בהווה ויו"ר העמותה לשיפור חווית הטיסה בעתיד, החלה לפני שעה לחגוג את יום הולדתה. קבלי את ברכותיי הלבביות, יקירתי, את איחוליי לשנים רבות, טובות ומעניינות והרבה אהבה.

24/02/11 20:07
יום הולדת שמח, אשה טובה ויקרה!
שהחיים יזמנו לך רק טוב ואהבה.
שתהיי מוקפת תמיד באושר וחברים.
והשמחה תשהה במעונך.

º
מזל טוב !
24/02/11 22:41
מזל טוב מיכל יקרה
25/02/11 15:31
מתגעגעים אליך כאן בציון הרחוקה,
ברכותיי
באתי באיחור
26/02/11 00:27
מזל טוב אישה יקרה ואהובה,
מאחלת לך המשך חיים בעלי משמעות ואהבה.
יום הולדת שמח ועוד הרבה ימים שמחים!
תודה רבה
27/02/11 21:37
עכשיו כשאני אחרי הטיסה חזרה אני שמחה לומר שא. לאחר לצ'ק אין זה לפעמים טוב כי מקבלים מקומות מועדפים אחרי שמתלוננים שלא קיבלנו מקום ביחד. ב. טוב להיות בבית ג. טוב להיות גם בבית השני.
תודה על האיחולים, תמיד כייף לחמם עוד קצת את הלב
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום