בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה משלימה!

הפורום נועד לדיון על כל תחומי הרפואה המשלימה. מטרתנו היא לתת במה חופשית למתעניינים, תלמידים ומטפלים ברפואה המשלימה על כל תחומיה, ולהוות מקור מידע מגוון ואמין ככל האפשר.

אתם מוזמנים לשאול שאלות בנוגע לטיפולים ובעיות בריאות. מומלץ לעשות חיפוש קצר במאמרים על מנת לקבל רושם ראשוני. נשמח לנסות לעזור, אולם חשוב לזכור שהיכולות הטלפטיות שלנו מוגבלות, ולכן יש לקבל כל אבחנה שתינתן כאן בעירבון מוגבל או בספקנות. הפורום אינו מחליף התייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע; בכל מקרה של ספק, יש להתייעץ עם רופא!

את רשימת מטפלי הפורום תוכלו למצוא בלוחות, שם גם המקום לפרסום ואיתור מטפלים, השכרת חדרי טיפולים ועוד. דיונים על מכללות והתחלת הדרך בעולם הטיפולים ניתן למצוא בטאגליינס, תחת הכותרת "בתור התחלה". הפרסום בפורום אסור, מלבד פרסום אירועים, קורסים וסדנאות בשרשור הפרסומי בלבד.

אזהרה נוספת, כללית לגלישה בפורומים, שתקפה גם כאן - יש סכנה ביצירת קשר עם אנשים זרים דרך האינטרנט. גם אם קיבלתם הצעה מפתה לעיסוי, מתנה מפנקת וכדומה, אין להעביר פרטים אישיים במסרים! אין לתת את הטלפון ו/או כתובת הבית ובוודאי לא לקבוע פגישות. כשאתם מקבלים המלצות על מטפלים שכותבים בפורום, הדרך היחידה לבדוק מיהם אותם מטפלים, היא לבדוק אחורה בפורום את היסטוריית ההודעות שלהם, ולהתרשם דרכן; וגם זה בערבון מוגבל.

אתם מוזמנים לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים, אבל אנא הקפידו על עשרת הדברות שלנו:

1. אין להמליץ לפונים בפורום, על לקיחת תרופה / צמח / תוסף מזון / רמדי הומאופתית ו/או כל מוצר אשר אמור להילקח דרך הפה ו/או בהרחה ו/או מריחה על העור.
מתן ייעוץ וירטואלי מסוג זה, עלול לסכן את הפונה.
אפשר ורצוי לתת מידע על טיפולים אפשריים, אבל לציין בצורה ברורה שלא כדאי לקחת שום מוצר בלי להתייעץ עם מטפל ו/או רופא לפי השימוש במוצר.

2. מותר ורצוי להציע אבחנות משוערות בפורום, עם הדגשה שמדובר בהשערה בלבד, ובכדי לקבל אבחון מדוייק יש לפנות למטפל באופן אישי ולא וירטואלי.
דיונים כאלה מעשירים את הידע של כולנו, ובשביל זה הפורום קיים.

3. שמירה על סדר - אם ההודעה שלכם קשורה לדיון שמתנהל כבר בפורום, השתדלו לשרשר אותה למקום המתאים, ולא לפתוח הודעה ראשית חדשה. כל הודעה ראשית דוחקת דיון אחר מחוץ לדף הראשי, ואילו הודעות משורשרות אינן עושות זאת. השירשור נעשה ע"י לחיצה על הלינק בתחתית ההודעה שאתם מגיבים אליה.

4. אנחנו מבקשים להימנע מפרסום בגוף הפורום! לפירסום מיועדים הלוחות, אליהם אפשר להגיע דרך הקישור המתאים בשורה הכחולה, בחלקו העליון של הפורום, וכן במסרים אישיים באמצעות הכרטיסים האישיים.

5. אפשר לציין תארים (נטורופת, מטפל בשיאצו וכו') בפורום, אבל כחלק מהודעה ולא כפירסום, כלומר: "לדעתי, כנטורופת, שמן עץ התה טוב ל..." אפשר, אבל "אני נטורופת מצויין, פנו אלי!" - אסור. הודעות כאלה יימחקו!
אם אתם רוצים להציע שירות, טיפול או מוצר לפונה מסויים בפורום, מותר לעשות זאת דרך המסרים האישיים בלבד.

6. עשו לעצמכם הכרות עם הפורום - השתדלו לעשות חיפוש לפני שאתם מציגים שאלה, במיוחד אם אתם חדשים כאן. לפעמים השאלה הבוערת שלכם נדונה לעומק רק לפני שבוע...

7. כדי להכיר את הכותבים בפורום, הקליקו על שם-המשתמש שמשמאל לכותרת ההודעה. כך תגיעו אל הכרטיס האישי של הכותב.

8. שפה נקיה - אין לקלל או לנקוט בשפה בוטה. גם רמיזות לגבי רמתם האינטלקטואלית או המראה החיצוני של חברי פורום אחרים לא יתקבלו בעין יפה.

9. אנחנו מבקשים להימנע מציניות והודעות פוגעות! אנא שימרו על דיון ענייני, והתייחסו לנושא ההודעה ולא לכותב.

10. ניתוח מקרים בפורום: אם את/ה רוצה להפנות לפורום שאלות הקשורות לעניינים אישיים רגישים, אולי כדאי לעשות זאת עם שם-משתמש אנונימי. כשאתם עונים לשאלות הקשורות בנושאים כאלה, כדאי להזהיר על כך את הפונה, ולשקול אפשרות להשיב באמצעות המסרים האישיים ולא בפורום.

בריאות ואושר!

האם את מתכוונת לביו ארנרגיה
18/01/11 23:40
5צפיות
או לביוארגומוני?
ביואנרגיה הינה שיטה שהמציא וילהלם רייך
19/01/11 08:42
10צפיות
לעומת זאת ביו אורגונומי מבוססת על ביו אנרגיה של וילהלם רייך,את הביו אורגונומי פיתח רפי רוזן בארץ בשל חוסר ידיעה נקראת ביו אורגונומי ביו אנרגיה.
יש לי שאלה??????
20/01/11 13:22
5צפיות
האם השירשור הנוגע לטיפול בביואנרגיה נמחק  או שאני סתם לא רואה אותו ?
אכן נמחק
20/01/11 15:00
3צפיות
לבקשתה של פותחת השרשור
חבל
21/01/11 17:55
3צפיות
זה שפותחת השרשור ביקשה למחוק את השרשור, לא אומר שזה מה שהיה צריך לעשות. היו שם הרבה תגובות של אנשים שהשקיעו זמן בכתיבת אותן תגובות. פותחת השרשור יכולה לפתוח את ההודעה הראשונה, אבל משם אין לה יותר שליטה על תוכן השרשור, וגם לא בעלות על שאר ההודעות.
זה נכון
21/01/11 18:31
2צפיות
השרשור ההוא הכיל הרבה הודעות מושקעות עם תוכן מעניין וענייני, ובקרוב אארגן הודעה שתקבץ את כל המידע שלהבנתי לא התייחס למטפלת מסוימת וליכולותיה, וללא הודעותיה של פותחת השרשור שביקשה בסופו של דבר למחוק אותו.
שרשור על ביו אנרגיה
21/01/11 19:20
12צפיות
בימים האחרונים התנהל כאן שרשור, שנפתח בצירוף סרטון מסוים, בטענה שהוא מוכיח שביו אנרגיה עובדת.

בשרשור נדונו מספר נושאים: מהי הוכחה מדעית ומה אינה; מה בין רפואה הוליסטית, רוחניות וניו אייג'; וכמובן, על ביו אנרגיה עצמה. אני משחזר כאן את רוב ההודעות שהופיעו בשרשור, למעט הודעותיה של פותחת השרשור, שביקשה למחוק אותו, והודעות ספציפיות של כותבים אחרים שהתייחסו לאופי כתיבתה.

אם מי מכם כתב משהו קונקרטי שאינו מופיע כאן, הוא מוזמן לכתוב לי ולאור ואנו נשחזר גם אותו.
מעבר לכך, נא לא להתייחס למטפלת או מכללה מסוימים - תודה.
ניצן - על הוכחות מדעיות
21/01/11 19:23
3צפיות
בתגובה לכך שהסרטון מוכיח מדעית שביו אנרגיה עובדת, כתב ניצן (nitzano) -

רק ההוכחה המדעית חסרה כאן...
מצטער, כך לא מבצעים חקירה מדעית. הבדיקה לא עולה בקנה אחד עם סטנדרטים מערביים.

כשהתבקש להסביר למה כוונתו, הוסיף את הדברים הבאים (במספר הודעות שונות, והסרתי את הציטוטים של פותחת השרשור שבדיעבד לא היתה מעוניינת להשאיר את השרשור; שאר הדברים מובאים כלשונם):

הנה הוכחה מדעית: בשעה 16:00 עמדתי בחוץ והיה אור, נכנסתי הביתה, עשיתי צ'י גונג, יצאתי החוצה והיה חושך. הוכחה מדעית שצ'י גונג גורם לחושך?

החצר שליד ביתי היתה נקיה, נכנסתי הביתה, עשיתי צ'י גונג, יצאתי החוצה והחצר מלוכלכת. המסקנה המדעית המתבקשת היא שזאת הוכחה מדעית שצ'י גונג גורם ללכלוך הסביבה?

הטלתי מטבע פעמיים וקיבלתי פאלי, המסקנה היא שיש לי הוכחה מדעית שבכל הטלת מטבע אקבל פאלי?

סטטיסטיקה לא מבצעים על נבדק אחד או כאשר הנבדק והבודק מודעים לאופי הבדיקה.

על מנת שהבדיקה תחשב מדעית היא חייבת להיות מבוקרת באמצעים מדעיים ולהתבצע על פי כללים מדעיים ולהיות מנותחת בהתאם וזה לא מה שרואים בסרטון.

הציפייה שנקבל את ה"הוכחה המדעית" בפתיחות אינה עולה בקנה אחד עם הרעיון "מדע". מדע מקבלים בביקורת וחשדנות וכמובן ניסיון להפריכו. מדענים נזהרים מאוד מלטעון שיש בידיהם "הוכחה מדעית" לדבר כלשהו. אם את לא רוצה שיבקרו את ה"מדעיות" של הסרטון שאת מציגה, עדיף היה שלא תקראי לו "הוכחה מדעית".

דרך אגב, מדע לא מקבלים בפתיחות. הציפייה שנקבל את ה"הוכחה המדעית" בפתיחות אינה עולה בקנה אחד עם הרעיון "מדע". מדע מקבלים בביקורת וחשדנות וכמובן ניסיון להפריכו. מדענים נזהרים מאוד מלטעון שיש בידיהם "הוכחה מדעית" לדבר כלשהו. אם את לא רוצה שיבקרו את ה"מדעיות" של הסרטון שאת מציגה, עדיף היה שלא תקראי לו "הוכחה מדעית".

אני עשוי להגיע למסקנה כלשהי אבל זה לא אומר שהיא נכונה. הניסוי אינו מבוקר ובאותה מידה אפשר לומר שמדובר בפלצבו, אמונה עצמית, הדמיה, אימון מודרך ועוד שיטות שעשויות היו להביא לריפוי (אפילו נשימת חמצן או פשוט תגובה של הגוף למדידה).

כך לא עורכים ניסוי מדעי. זה דומה להטלת מטבע מספר פעמים, החשיבות היא במספר הפעמים (2 או 1000) וביכולת לבצע את הניסוי בצורה מבוקרת בכדי שלא יהיו השפעות לא רצויות על הניסוי.

את לא מצליחה לרדת לסוף דעתי למרות שאני ממש ממש משתדל להיות ברור ונהיר. באת וצעקת "הוכחה מדעית" וקיבלת ביקורת על ההוכחה ולא על אופן הריפוי. ככה לא עורכים ניסוי מדעי.

יכול להיות שהמטפלת מדהימה, ואיכות הטיפול מדהימה ואולי אף בעוד 100 שנה יגיעו למסקנה שאופן ריפוי זה יעיל בהרבה מרפואה מערבית. אין לי שום בעיה עם המטפלת או יכולותיה או אופן הריפוי וכל עוד זה עוזר לאנשים להחלים אני בעד. אבל עצם העובדה שאת מגיעה לכאן וזועקת "הוכחה מדעית" את רק מזיקה לאותה מטפלת שבסרטון. אני מאמין באמינות בפרסום וזה לא מה שאת עושה כאן. יבואו לכאן קוראים שאינם מבינים ויסיקו מכך שמדובר בהוכחה מדעית.

למה לבקר? כי טענת למדע ומדע דורש ביקורת. זה יפה מאד שאותה מטפלת בסרטון שואפת להציג יכולת ריפוי באופן מדעי אבל זה לא מסייע לנו מכיוון שאף מדען לא יקבל את זה כהוכחה מדעית, ואילו אילו שמאמינים ביכולת ריפוי זו אינם זקוקים להוכחה מדעית כי זה ממש לא מעניין אותם. אני הייתי ממליץ לה לחפש מדען רציני ולבצע ניסוי מבוקר באופן מדעי שלא ניתן יהיה לסתור תוצאותיו ושניתן יהיה לחזור עליהן. זה יועיל לה בהרבה. האם זה מדעי או לא מדעי זה לא דקויות! ההבדל בין "כן" ו-"לא" אינו דקויות.

אני תמיד שמח להתדיין עם כל רופא סיני שטוען שכל טיעוניי שטויות כל עוד הוא מוכן ליצור שיח ולהביא הוכחות וכמובן לשמוע גם את דעתי. בסופו של התהליך אני רק אגדל. בגלל זה אני נזהר לא לצעוק בראש חוצות הצהרות חסרות שחר וחסרות גיבוי.

המלצה שלי, לפתוח דיון חדש בלי הצהרה על "הוכחה מדעית" אולי עם טענה כלשהי על בחינה עם כלים מדעיים. יש הבדל עצום בין השניים.
רפואה וניו אייג'
21/01/11 19:28
3צפיות
ניצן (nitzano) כתב:

דרך אגב, קבלת כל רעיון איזוטרי אינה פתיחות. וגם הציפיה שרופא סיני יקבל רעיונות איזוטריים כלשהם הינה שטות גמורה וחוסר הכרות עם הרפואה הסינית. הרפואה הסינית נובעת מהתבוננות ממושכת בטבע, היא מתבססת על מספר בלתי נתפס של מטופלים והתבוננות קלינית לאורך אלפי שנים והשתנתה לאורך אלפי שנות קיומה. כמו כן הרפואה הסינית עמדה במבחן הזמן והראתה תוצאות חיוביות (גם אם בלתי מוסברות בעין מערבית או מדעית).

הרפואה הסינית אינני רוחניות או רוחניקיות ואני מצר על הגישה המנסה להוריד אותה לרמה זו. זה שאני רופא סיני אינו אומר שאני מוכן לקבל כל דבר שמוצג בפני בעין שאינה ביקורתית רק לשם "פתיחות". מי שמוכן לקבל את התיאוריות של הרפואה הסינית רק מכיוון שהוא "פתוח" הינו שוטה שלא מבין דבר ברפואה סינית ושפתה היחודית.

סליחה על הבוטות אבל קשה לי עם הפיכתה של הרפואה הסינית לרוחניקיות מערבית.

בתגובה, כתבה אור:

רפואה סינית ורוחניקיות - גם לי במשך שנים היתה רתיעה מלהגדיר את עצמי ביחד עם ה"ניו איג'" / "רוחניקים", בשלב מסויים התחלתי לקבל ולכבד את הגל הזה שיצר פתיחות לרעיונות זרים לעולם המערבי והעברת ידע שכמוה לא היתה בתקופות קודמות.

הנגישות של אנשים בכל העולם לרעיונות ושיטות שלפני כן נשמרו בסוד במנזרים הרריים מבודדים, הועברו מאב לבן או מאם לבת או סתם לא היו נגישים במקומות רחוקים ממקום התפתחותם, מאפשרת העצמת הידע, לימוד וגידול.

הפתיחות ללמידה של רעיונות חדשים מביאה ותביא לסינרגיה של ידע, ובסופו של דבר נדע יותר על המסתורין והמורכבות של גוף ונפש האדם - יותר ממה שיודעת היום הרפואה הסינית, ההודית או המערבית.

וכמובן, יחד עם הפתיחות, מסכימה אתך שלא צריך לנטוש את שיקול הדעת, את הביקורתיות (להבדיל משיפוטיות).  יחודו ויתרונו של המדע המערבי תמיד היה הסקרנות והרצון ללמוד דברים חדשים וכל התורה של איך לחקור ואיך להוכיח מטרתה היא להבדיל בין מה שאנו רוצים לראות לבין מה שבאמת שם.

ניצן ענה:

אני לא חושב שאנחנו מגדירים "ניו אייג'" באותו האופן

כדבריך :"הנגישות של אנשים בכל העולם לרעיונות ושיטות שלפני כן נשמרו בסוד במנזרים הרריים מבודדים, הועברו מאב לבן או מאם לבת או סתם לא היו נגישים במקומות רחוקים ממקום התפתחותם, מאפשרת העצמת הידע, לימוד וגידול."
--- לדעתי זה לא ניו אייג' ועם זה אין לי כל בעיה.

כניסה של בודהיזם, זן, דאואוזם או כל תורה רוחנית אחרת מהמזרח אל המערב אינה ניו-אייג'. לפחות לפי הבנתי, ניו אייג' הוא יותר פיתוח מערבי לתורות המכילות תערובת של רעיונות מתורות שונות וכוללות גם רעיונות של תורות מזרחיות. אני רואה את הניו-אייג' כמקדונלדס של הרוחניות.

ביו אנרגיה ושאר רעיונות חדשניים אינם סודות ממנזרים סודיים שהועברו מאב לבן וכו...

אור השיבה:

גם רפלקסולוגיה. למרות שהיא ידועה מימי קדם, הרפלקסולוגיה המודרנית כפי שהיא נלמדת היום היא תורה חדשה יחסית, ויחד עם זה היא מבוססת על ידע של השתקפות איברים בכף הרגל שהגיע ממסורות עתיקות יותר, על 4 האלמנטים, על הצ'אקרות, אז לכאורה היא יכולה להתאים להגדרה של "פיתוח מערבי שמכיל תערובת רעיונות מתורות שונות" ולמרות זה אני מניחה שגם במילון שלך היא נחשבת שיטה רצינית הראויה להתייחסות בכבוד.

אבל גם אם לא נתפלמס על ההגדרה של שיטה כזו או אחרת, אני חושבת שבאיזשהו מקום דוקא ההו-הא הגדול של הניו-אייג' הוא שנתן לגיטימציה לחדירה של השיטות הרציניות, הוא שנתן את הפתח ללמידה של אותן תורות עתיקות שכמעט אבדו לעולם, ויתירה מזו - אני חושבת שהאינטגרציה של הידע מביאה להתפתחות בשיטות הקיימות, ולהתפתחות של שיטות חדשות שמבוססות על רעיונות שונים, ויקדמו את הידע.

הבעיה עם זה היא שלא פעם קשה להגדיר את ההבדל בין מישהו שפתח מכללה ללימוד שיטת מוישלה שצנחה עליו בחלום הלילה ואין מאחוריה שום ידע רציני, לבין אדם שבאמת פיתוח חיבור יחודי של ידע משיטות שונות לתוך שיטה חדשה ואפקטיבית - כדוגמת למשל, שיטת גרינברג.
על השיטה, על הרפואה האלטנרטיבית ועוד
21/01/11 19:35
4צפיות
ינוקא כתב:

חמוד! זה כמובן לא עומד בסטנדרטים מדעיים , אבל עצם הרעיון להוכחה - חמוד.

בתגובה כתב ניצן:

אני חשבתי שביו אנרגיה זה טיפול לאנשים ולא טיפול עצמי או צ'י גונג.

בוא נגיד שמדובר בסרטון המציג בדיקה שעומדת בקנה מדעי ברמה גבוהה. הסרטון אינו מצביע על כך שביו אנרגיה יכולה לרפאה אנשים אחרים אלא על כך שהתרגול שהמרפאה עושה שינה משהו במצב הדם. זאת אומרת שאין כאן הוכחה שניתן לעזור עם טיפול זה לאנשים אחרים.

כמו כן גם צ'י גונג או פעילות גופנית יביאו לשינויים בדם.

אם אנחנו לא נהיה ביקורתיים כלפי עצמנו איך נצפה להתקבל כ"לא שרלטנים" על ידי הממסד המדעי?

על כך השיב ינוקא:

ביו אנרגיה אינה מדעית, במיוחד אם אתה לא מקבל את עבודותיו של רייך כאמת מדעית (מה שזכור לי)

ועוד יותר מזה , מה שעשה רפי רוזן שיצר שיטה חדשה לחלוטין "ביורגונומי"  שזו השיטה שתוארה בסרט - היא שיטה הזויה לחלוטין גם לעומת השיטות של רייך.

אבל מנסיוני היא עובדת ועובדת מעולה.

כמובן יש בה סכנות משלה , רפי רוזן סיים את חייו קצת "קוקו" בגלל קשר עם חוצנים וכדומה שזה משהו שמאוד קשור לשיטה הזו.

מצד שני , היא כלי שכאשר לומדים להשתמש בו בצורה אחראית יכול להביא המון תועלת ולהשתלב יופי כמעט עם כל שיטה טיפולית אחרת.

ואילו eji1 הגיב על אותם דברים של ניצן בהודעה הבאה:

דיי, נמאס לי שמקטלגים אותי יחד באותה קטגוריה עם כל מיני "ניו אייג'" או "רוחניקים".

איך רפואה סינית,הומאופתיה,רפלקסולוגיה, שיטת אלבאום ועוד שיטות רבות  יכולות להיות באותה קטגוריה עם שיטה כמו ביו אנרגיה (ועוד בסגנון).
את יודעת מה, אני אזרום איתך.
מעניין אותי מאוד התחום- איפה אני יכול ללמוד את זה?? או שאני צריך להיוולד עם זה?? או שאולי את יכולה ללמד אותי להיות מרפא בביו אנרגיה? או רגע, יש לי- אני פשוט אקרא ספר ואהיה מטפל בביו אנרגיה, סליחה טעות שלי- אני פשוט אכנס לאתר שלך אראה את הסרטונים- וזהו חב'רה-אני שמח להציג את עצמי כמטפל בביו אנרגיה!!!

בואנה, מדובר פה בבני אדם!!!!!

אני גאה לומר שלמדתי 4 שנים קשות ואני מוכר על ידי איגוד מוכר בתחום שלי בארץ- האם את מוכרת ע"י איגוד ה"ביו אנרגיה בארץ"? לא נראה לי
עכשיו בטח תגידי- זה שאיןן איגוד לא אומר שאני לא מקצועית- את צודקת!
אבל עדיין מה מונע ממני לקום מחר בבוקר ולקרוא לעצמי מטפל בביואנרגיה ויותר מזה- מטפל בביואנרגיה בילדים חולי סרטן- נו עכשיו תגידי לי את- את לא חושבת שזה יומרני ויותר מכך רמאות לשמה!!

אני אוהב לטפל ואני מאמין ברפואה משלימה הוליסטית - גוף ורוח -אבל זה כבר מוגזם!
אבל אני לא יכול לקבל שכל יום באה מישהי כמוך - וכן פה יש ביקורת - ולא מדעית! ומחליטה שהיא מטפלת באנשים ועוד מראה ניסוי "מדעי"... הלוו..... איזה מדע? גברתי, אין פה שום הוכחה מדעית- אם את היית יודעת איזה הוכחות מדעיות המדע דורש בשביל להכיר משהו - אז היית מבינה עד כמה "ההוכחה" שלך לא רק שלא מדעית אלא גם מבזה את תחום המדע באשר הוא!

את האמת- יש כמוהה כ"כ הרבה ולפעמים אני מבין למה חברים והסובבים מסתכלים לי בצורה מוזרה ואף רואים במה שאני עוסק שמשהו מוזר ולא מקצועי (למרות כל לימודי)- בגלל תופעות כאלה!

מחר שנשמע על עוד סיפור של "מטפל" שהחליט שבעזרת האנרגיות שלו עם החוצונים הוא מטפל בנשים בהריון- אז אולי נבין שצריך לקטלג רפואה לכמה מישורים:
רפואה אלטרנטיבית- מתקשרים,קוראים בקפה אספרסו וכדו', ביו אנרגיה ועוד רבים וטובים (שדרך אגב אני חושב שהם נפלאים אבל הם לא מוסדרים ואין להם ארגון שיסמיך אותם על פי קיושרים או לימודים כלשהם להיות מה שהם רוצים- וזה בסדר- זה בעיקר עניין של אמונה ואני בעד!! אבל אם אין ארגון שיבוא ויאמר לי - תקשיב X מוסמך לעשות לך ביו אנרגיה כי הוא עבר את הלימודים שאנחנו דורשים בכדי לעשות טיפול שכזה בעוד Y לא מוסמך וסתם התעורר לו בבוקר והחליט שהוא מטפל בביואנרגיה..- לזה אני מתכוון- להגן עלי מפני שרלטנים- לא להגיד מה נכון או לא נכון- קטונתי!!!!)
רפואה משלימה- כל טיפול שיש לו איגוד בארץ שמנחה לו דרך של קוד אתי ושל ביה"ס/מורים שמוסמכים ללמד את התחום)

בקיצר- בוא נגיד שאני לא הייתי מסתמך פה על תגלית מדעית... אחלה סרטון לYOU TUBE...:)

אור השיבה על כך:

אני מניחה שאתה מודע לכך שסמנטית לפחות, אלטרנטיבית ומשלימה הן שתי מילים בעלות קונוטציה שלא מגדירה שום דבר עליהן למעט העובדה שהן לא רפואה מערבית, אלא משהו חלופי (אלטרנטיבי) או משלים.

פה בפורום הציעו להשתמש בשם רפואה שלמה או הוליסטית כדי לציין את המשותף לכל השיטות שלנו, והוא ההסתכלות על האדם השלם (בניגוד לרפואה מערבית שמסתכלת על. הסימפטומים ומטפלת במחלה, אנו לא מטפלים במחלה אלא באדם)
אנחנו משתדלים ...

eji1 השיב על כך:

אני חייב לתקן אותך. רפואה אלטרנטיבית- נחשבת היום בעיני הציבור הרחב גם כרפואה משלימה משמע- כל מה שלא רפואה מערבית (זה מה שאת אומרת למעשה). העניין הוא שרפואה אלטרנטיבית היא מבחינה סמנטית אלטרנטיבה במידה ואתה לא מוצא/ לא מעוניין לקבל תשובות/טיפול מהרפואה מהערבית.

רפואה משלימה- היא משלימה או יותר נכון תוסף להרפואה המערבית ובאה "להשלים" ולחזק את המענה של הרפואה המערבית.

הדיון פה הוא שאני חושב שגם שיטות שהם "רוחניקיות" (כמו רייקי לדוג') צריך להיות להם אבא ואמא- אגודה כלשהי, ביה"ס, מישהו שיסמיך אותם לטפל אחרת מה ההבדל בינך שאת מטפלת בכירה ברפלקסולוגיה ונטורופתיה שלמדת והשקעת שנים של למידה ומכירה מונחים רפואיים למישהו שמתעורר בוקר וקורא לעצמו מטפל בכיר ברפלקסולוגיה ונטורופתיה .
לרייקי שהוא תחום רוחני כמו ביו אנרגיה יש אבא-אגודת הרייקי בישראל- אני יכול לבוא ולראות מי מוסמך לטפל ברייקי ומי לא. אז אכן ברייקי לא נוגעים פיזית בגוף, אבל גם בפסיכולוגיה לא נוגעים פיזית באדם -נוגעים לו בנפש.  גם מי שמטפל בנפש כמו שמטפל בגוף אז גם מי שמטפל ברוח צריך להיות בעל הסמכה!

לא רוצה להיות חבר איגוד כי האיגוד לא נותן לך דבר? אל תהיה!!! אבל כן תלמד במקום מוסמך ע" האיגוד ללמד והתעושה שלך תהיה מוכרת -למעשה אז ניתן יהיה לדעת מי עבר הסמכה טובה ומקצועית ומי סתם התעורר לו בבוקר והחליט שבא לו ללמד- זאת הבעיה.

לסיום שאלה

מה מפריע לי היום לקום ללכת לקנות מיטת טיפולים ולקרוא לעצמי מטפל בעיסוי-ואז לעשות מניפולציות ו"קליקים" בגב? כלום!
אח"כ מופיעה תוכנית בחדשות ערוץ 10 על אנשים שנפגעו מאותו מטפל ומי סובל מאפקט הפחד והסלידה של הקהל? אנחנו המטפלים המקצועיים!!!

בעקבות הדברים האחרונים (של eji1)
21/01/11 19:39
1צפיות
אסתר הוסיפה:

אני חייבת להוסיף שכמה מספר שנות לימוד לא ממש משנה את איכות המטפל.. איכות המטפל נקבעת הרבה בזכות התהליכים שהוא עובר עם עצמו ואז גם בא להעביר לאחרים ממקום של החוויה האישית שהיא החזקה ביותר. הכוונה שגם אם תלמד 20 שנה לא תהפוך למטפל טוב.. מסיבה מאוד פשוטה שאי אפשר ללמד אדם להיות מטפל... אפשר ללמד אותו טכניקה. הטיפול זה הדם.. זה שזורם בעורקים.

לגבי סוגיית הביואנרגיה.. אומנם אני לא עוסקת בביואנרגיה אך אני עוסקת באנרגטיקה... ואת זה יקירי מפתחים יותר מלומדים. לא שאני חלילה מתנגדת ללמודים.. אני עצמי למדתי ולומדת המון... אך עדיין אני יכולה להגיד לך שיש לא מעט מטפלים עם קיר שלם של תעודות וחברויות באיגודים והם לא מטפלים שהייתי מפקידה את גופי או נפשי בידיהם. השרלטנות מתיחסת לאנשים שמבטחים דברים.. שאי אפשר או לא נכון להבטיח.

אור ענתה שהיא מסכימה ולא מסכימה:

מצד אחד אני מסכימה אתך שלא התעודה היא שעושה את המטפל,
מצד שני, אני חושבת שעם המורים הנכונים ובאוירה נכונה של המכללה, נוצר או מועצם התהליך האישי הזה שאת מדברת עליו.

כשבאתי ללמוד רפלקסולוגיה היה לי מטען מסוים כאמא, כמתרגלת יוגה , כאדם, שהכין אותי לכיוון הזה. אבל התהליך שאני ושאר חברי ללימודים עברנו בשנה הראשונה הזו היה פשוט מדהים וענקי.

ברור שהתהליך לא הסתיים בסוף השנה ועם התעודה הראשונה, והמשיך וממשיך כל הזמן - וחלקו גם בזכות אנשים ודיונים פה בפורום - אבל זהו משהו חשוב ומהותי בלימודים המסודרים, שנדיר מאד למצוא לו תחליף בלמידה עצמית.

דוקא בגלל זה חורה לי כשאני נתקלת במכללות שעושות מלאכתן רמיה, ומספקות לימוד טכני ומחפף במקום שהנשמה וההתפתחות האישית חשובות לא פחות מן הידע הנרכש.

ינוקא הגיב על הודעתו הראשונה של eji1:

לפני כמה שנים, בעיקר כשהייתי סטודנט לרפואה סינית בשנים הראשונות , גם אני חשבתי כמוך.

ואני עדיין חושב שכמטפלים שלמדו 4 שנים , מגיעה לנו הסדרה.

אבל "כשיצאתי החוצה" אל העולם בחוץ , והקמתי את "קליניקת הטווינא" שלי , ראיתי שזה לא כל כך מעניין את המטופלים כמה שנים למדת. מה שמעניין אותם זה שירפאו אותם ויעזרו להם.

אז יצאתי לבדוק כל מיני דברים ולחקור , בין השאר הגעתי למטפלת בביואנרגיה שעזרה לי המון המון - למרות שהיא לא למדה ביואנרגיה 4  שנים אלא אולי חצי שנה (זה היה כשהייתי סטודנט בסוף השנה השלישית). ואז אני בעצמי למדתי את השיטה במשך חצי שנה.

היום אני נעזר בה ומשלב אותה בתוך הרפואה הסינית בהצלחה רבה ובזכותה הגעתי לפיתוחים חדשים משלי שעובדים נהדר (כמובן עם הגבולות שקבעתי לעצמי - ואני לא עובד עם "חוצנים" וכדומה - גם היתה לי איתם פעם התנסות לא נחמדה).
בכל אופן לימוד הביואנרגיה עזר לי להכיר רבדים עמוקים הרבה יותר של ריפוי ופתח לי פתח לעולם מופלא ומדהים. עולם שיכול להיות מסוכן אם לא מכירים את החוקים שלו , אבל ככה זה בכל דבר.  

מה שאני מציע לך : אל תזלזל באף שיטה עד שתתנסה ותבדוק אותה. תנסה לבדוק שיטות נוספות , תקרא כמה שיותר על שיטות ודרכים אחרות ביחד עם העמקה ותרגול בשיטה שלך.

אל תדאג לגבי זה שמטפלים בביואנרגיה יגזלו לך את הפרנסה -

זה לא קל להיות מטפל מצליח בביואנרגיה ולהתפרנס רק מזה. ואם מישהו מצליח בכך , אז כנראה שהוא שווה את זה שיבואו אליו.
זוהי שיטה שלאנשים קשה להאמין בה לעומת עיסוי או דיקור שאלו דברים פיזיים מוחשיים ומורגשים (אני לא יודע מה למדת , נניח רפואה סינית).  רוב האנשים יעדיפו ללכת לסדרה של דיקור מאשר לסדרה של ביואנרגיה.

אל תאשים אף אחד בזה שלציבור קשה לקבל אותנו (לפעמים) , זה בדיוק כמו שלך קשה לקבל את מה שהיא עושה.
אל תצפה מרופא מערבי להכיר בך , כשאתה לא יכול לקבל כאפשרות שיש משהו במה שעושים אחרים גם אם הכשרתם ארכה פחות זמן משלך.

לגבי הניסוי המדעי הנ"ל - אני אישית חושב שזה חמוד , וכל הכבוד לה שהיא גם מנסה להוכיח את זה בדרכים אמפיריות.
זה לא מדעי , אבל זה ראוי לשבח.
אנרגיות בשיטות שונות
21/01/11 19:43
2צפיות
אור כתבה

אכן צ'י גונג ופעילות גופנית גם הם מביאים לשינוי בדם,
הם גם מביאים לשינוי בריאותי.
סיפרתי פה כמה פעמים בפורום שאצלי מה שגרם לכניסה להריון זה קאראטה, ואני יכולה לספר עוד טונות של סיפורי בריאות כתוצאה (ברורה וממוקדת פחות או יותר ) של עיסוק באומנויות לחימה ו/או יוגה
כך שמבחינתי ההקבלה שאתה יוצק בין צ'י גונג לבין ביו אנרגיה היא רק לטובת הביו אנרגיה
ובינינו:
מה זה בדיוק ביו אנרגיה?
עוד שיטה שמתייחסת ומפעילה בדיוק את אותן אנרגיות שאתה כמטפל ברפואה סינית מפעיל דרך המרידיאנים ואני דרך הצ'אקרות ואמנויות לחימה ויוגה דרך התנועות, התנוחות והנשימות.

ניצן ענה שאין לו שום בעיות עם צ'י גונג

על אחת כמה וכמה מכיוון שאני עוסק בתחום כבר 19 שנה וחוקר את התחום מכיוון סיני כמו גם מערבי כבר כ7 שנים. צ'י גונג משמש לרב לריפוי עצמי.

לא ניתן לצאת מתןך הנחה שבמידה ותרגול כלשהו מרפא את גוף המתרגל הוא בהכרח יאפשר למתרגל לרפא אנשים. או אם נתייחס לסרטון, עצם היכולת לרפא את עצמה אינה מוכיחה שביכולתה לרפא אחרים. היה הרבה יותר מרשים אם את בדיקות הדם היו מבצעים על מטופל לפני ואחרי קבלת טיפול.

"מה זה בדיוק ביו אנרגיה?עוד שיטה שמתייחסת ומפעילה בדיוק את אותן אנרגיות שאתה כמטפל ברפואה סינית מפעיל דרך המרידיאנים ואני דרך הצ'אקרות ואמנויות לחימה ויוגה דרך התנועות, התנוחות והנשימות."

--- זה לא בדיוק נכון. ביו אנרגיה זאת שיטה שמנסה להקרין אנרגיה כלשהי (לא משנה אם היא מקבילה לצ'י או לא) אל מחוץ לגוף המטפל על מנת להשפיע על בריאות המטופל. שאר השיטות שציינת מפעילות את ה"אנרגיה" או צ'י שבתוך גוף המתרגל מבלי להקרינן החוצה. אם נחפש מקבילה אחרת אפשר לומר שהשוני הוא כמו השוני בין כך שאני חושב בתוך תוכי לעומת כך שאני מקרין מחשבות אל אנשים אחרים.

ינוקא ענה שבביו אנרגיה או ביורגונומי ליתר דיוק לא מקרינים אנרגיה

המדובר בעבודה שהיא בעיקר של התודעה והדמיון.

השיטה יוצאת מנקודת מוצא שיש לכל אדם "משלימה" אנרגטית (ולאישה משלים) , וכאשר אני מדמיין שאני "מאחד" אותם , זה נותן לשניהם כח. כנ"ל אפשר לטפל בטראומות פחדים ועוד ועוד - דרך האיחוד הזה.

כך שהמדובר כאן בהרבה עבודה של תודעה ושל דמיון , זה פחות "להקרין" אנרגיה , זה יותר לסדר אותה מחדש.

מה שכן כאשר אתה מפעיל את התודעה שוב ושוב באופן מסוים נוצר ערוץ אנרגטי , ובהדרגה כבר לא צריך לחשוב ולדמיין יותר מידי וזה נעשה אוטומטית.

כשאנשים מרגישים "אנרגיה" הם בעצם מרגישים את תזוזות האנרגיה אצלם כתוצאה מפעולות התודעה של המטפל.
עוד על הוכחות מדעיות (או היעדרן)
21/01/11 19:49
6צפיות
נדב כתב - הזוי

לאחר כל הדיונים פה שגלשו לכיוונים נוספים ומעניינים, אני רוצה לחזור לעצם הסרטון והמסר שבו: הזוי.

זה הזוי כי:

א. כדוריות אדומות הן תאים ללא יכולת תנועה. כך שאם הוכחת שהם נעים טוב יותר, הוכחת כנראה שהזכוכית המכסה מהודקת פחות טוב לזכוכית הנושאת...

ב. כדוריות לבנות כמו שמראים כהוכחה ליעילות השיטה, קיימות כמעט אצל כל אחד. לא הגודל קובע בהכרח...

ג. מה ראינו, שהכדוריות לא דבוקות אחת לשנייה? בכל דגימה אקראית ניתן לראות שיש אזורים עם פחות כדוריות מטבעה של הסטטיסטיקה. מי שעבד פעם עם מיקרוסקופ, ראה שה"בודקת" הזיזה את הזכוכית הנושאת כדי לחפש את האזור הזה. (זה משהו שבולט מאד לעיניים שעובדות עם מיקרוסקופ).

אבל יודעים מה?

אני מוכן לחזור על הניסוי אצלי בבית ולנסות לאמת אותו אבל אין לי שאלת מחקר כדי להתחיל לבדוק...

האם לבדוק את תנועת או צפיפות הכדוריות? אני יודע שזה נתון אווילי.

מה כן לבדוק?

אני מוכן להרים את הכפפה ולבדוק אם אכן יהיה למישהו רעיון מה לבדוק...

מחכה לתגובות.

ינוקא ענה - אני הייתי רוצה לראות

השפעה על גבי מוח , בזמן טיפולי הילינג \ ביואנרגיה וכו'.

לראות האם יש שינויים , והאם ניתן לבצע זאת גם בטיפולים מרחוק.

(חוץ מזה : אני חושב שיש אפשרות למדוד תנועתיות , אני יודע שכשעושים לגברים בדיקות פוריות יש שם סעיף שמתיחס לתנועתיות של תאי זרע. איך מודדים אותו מספרית , אינני יודע).

squalus כתב בתגובה שתאי זרע מסוגלים לנוע עצמאית

כי יש להם "זנב" המאפשר תנועה וכמות גדולה של מיטוכונדריה לייצור אנרגיה לשם התנועה.
תאי דם אדומים חסרי כל יכולת תנועה עצמאית, אין להם שום מבנים המאפשרים תנועה והם גם אינם מכילים מיטוכונדריה.
כל התזוזה שהיא הראתה תחת המיקרוסקופ היא תוצאה של הלחץ של זכוכית הכיסוי על טיפת הדם, ודיפוזיה.

ונדב הסכים

ברור שאין כאן כלום.

הרעיון עשוי להיות מעניין: לבדוק השפעה של טיפול תחת מיקרוסקופ. אולם במקרה הזה לא הועלתה שום שאלת מחקר ומה שמופיע כאן זה במקרה הטוב קשקוש מעורבב בבורות ובמקרה הרע...

בהמשך כתב squalus  

זה לא מספיק שהיא מוכנה לשתף פעולה עם מישהו שיעזור לה לבנות ניסוי מדעי, קודם כל היא צריכה להעלות שאלת מחקר.
אילו הבדלים היא מצפה לראות לפני ואחרי הטיפול? תנועה של כדוריות דם אדומות מתחת למיקרוסקופ זה לא מדד לכלום.

אשמח גם לראות את אותו מחקר מ-1987, אותו מחקר ש"הוכיח מדעית" את שיטת הביו אנרגיה. באיזה מגזין זה פורסם? מה שמות החוקרים?

האפקטים היחידים שיש ל"ביואנרגיה" הם אפקט הפלסיבו והדיסוננס הקוגניטיבי.

ולסיום, קבע: שרלטנות

כל קשר בין המצולם ל"הוכחה מדעית" מקרי לחלוטין.
ראשית, מזה שהיא ראתה שני כדוריות דם לבנות אחת ליד השניה היא קובעת שיש לה "פטריות בדם"?
שנית, היא רואה כמה נקודות, כנראה טסיות, וקובעת שיש לה וירוסים בדם? וירוסים לא נראים תחת הגדלה כזו, בטח לא בכזה גודל.
שלישית, כמו שנאמר מעלי, לכדוריות דם אדומות אין שום יכולת תנועה עצמאית, מה שהיא הראתה זה ארטיפקט של המיקרוסקופ ותו לא.
לא נראו פה שום "תוצאות מיידיות" בבדיקות הדם, כי לא נעשו פה שום בדיקות דם, רק שמו דם מתחת למיקרוסקופ והראו למצלמה.
הדבר היחיד שנראה זה שהיא מנסה לסחוט כסף ע"י זה ש"את צריכה טיפול לפטריות בדם". זה נקרא שרלטנות.
דבר נוסף הוא שלא קיים דבר כזה שנקרא "הוכחה מדעית", יש רק עדויות התומכות בהיפותיזה. אני לא ראיתי פה שום עדות לכלום.

ודבר אחרון אני לא הייתי נותן לאף אחת להתקבל אלי בשביל לקחת דם כשהיא לובשת גופיה ושבית השחי שלה חשוף לכל.
דברי סיום ברוח חיובית
21/01/11 19:52
2צפיות
ינוקא כתב:

כמטפל בביואנרגיה למטפלת ביואנרגיה (או למשווקת של מטפלת בביואנרגיה. .. ) הדבר היחיד שצריך לעשות כדי להצליח במקצוע הזה זה לטפל לטפל ועוד לטפל.

יש הרבה אנשים שלא יתנו צ'אנס , יש אנשים שיתנו , וככל שהיא תטפל יותר יבואו יותר. בעיקר בזכות התהליך הפנימי שהיא תעבור כמטפלת. העיקר זה לא הביואנרגיה למרות שהביואנרגיה היא שיטה נהדרת. במקצוע הזה העיקר זה המטפל ואיך שהוא מביא את עצמו לטיפול כאדם לאדם בגובה העיניים . אימי פסיכולוגית , והיא אמרה לי משפט חכם : "במקצוע שלנו , כלי העבודה שלנו זה אנחנו".

אין קיצורי דרך ,  פרסום במקצוע הזה עובד באופן מאוד מאוד מוגבל אם בכלל , וההתחלה קשה. אבל זו בעיקר פונקציה של זמן והתמדה. בהתחלה באים אנשים בטפטוף , אחר כך זרם דקיק , ואם מחזיקים מספיק זמן זה יכול גם להפוך לשיטפון.

אין צורך בניסויים הללו , זה לא ישכנע את המשוכנעים , וכמובן לא ישכנע את הלא משוכנעים. אנשים לא יאמינו במה שנוגד את תפיסת עולמם כ"בלתי אפשרי". אבל ככל שיבואו יותר אנשים ותהיינה יותר הצלחות - זה הפרסום הטוב ביותר.

בהצלחה רבה.

ואור סיכמה:

חלק מהאנשים שהגיבו בשרשור הזה, אולי לא מאמינים בביו אנרגיה, אבל רוב האנשים שהגיבו לא עשו כך מתוך התנגדות לשיטה, אלא כתגובה (לפעמים חריפה מדי) על ההצהרה שיש בסרטון הוכחה מדעית ליעילותה.

הוכחה מדעית היא ענין לא פשוט, ואם תקראי מעט בפורום תראי שהיו לא מעט דיונים פה בהם אנשים שנכנסו ו"דרשו" שנוכיח מדעית את מה שאנו עושים, ועל כך התקיימו שרשורים ארוכים ביותר. דעתי בנושא היא שיש קושי רב לבנות ניסוי מדעי כהלכתו שיוכיח הרבה מאד מטענותינו, לחלק מן הנושאים שאנו עוסקים בהם עדיין לא הומצאו הכלים אשר מודדים אותם (אנרגיה, מרידיאנים, צ'אקרות, הילות - למרות המצלמות ועוד כמה כלים שמדגימים אותם), ובודאי עדיין לא הומצא הכלי שמודד "בריאות". לכן אני ורבים כמוני משוכנעים לחלוטין בשיטות וביעילותן , אך איננו מנסים להוכיח אותן למי שזקוק לגושפנקא של מחקר.

חברתך נפלה לבור שאנו עקפנו, ובתמימותה חשבה כי כל מה שרואים במיקרוסקופ ובעדות רופא מהווה הוכחה מדעית, ולא כך הוא. כפי שאנשים אמרו כאן, ואולי לא בסובלנות מספקת, ישנם כללים לבניית מחקר על מנת שהוא יעמוד בהצהרה שהוא מוכיח מדעית משהו.

ועד שיבנה מחקר כזה, היא מוזמנת להמשיך ולעסוק בתחום, ללא גושפנקא מדעית, אבל עם הידע שהיא מסייעת למטופליה.
תודה
21/01/11 22:09
1צפיות
כל הכבוד על ההשקעה
המלצות על נטורופט בירושלים
16/01/11 19:04
59צפיות
מישהו היה פעם אצל ד"ר אליהו לביא בטיפול ?
ברצוני לשמוע חוויות מהטיפול.

על המטפל עצמו, הטיפול והאים הוא עזר...
סרטון קצר על סוכרת וצמחונות
75תגובות
15/01/11 21:35
3צפיות
ברוח הרפואה הסינית הקלאסית.
http://www.youtube.com/watch?v=8XBBU8ctKmU

(המשך...)
ברוח הרפואה הסינית הקלאסית.
http://www.youtube.com/watch?v=8XBBU8ctKmU
חובת פרוט מרכיבי תמצית צמחים
15/01/11 17:45
5צפיות
שלום

אבי סובל מהפרעות קשות מאוד בעור, נמצא במצוקה גדולה, פנה למטפל 'אלטרנטיבי' וזה מכר לו תמציות צמחים במחיר גבוה (למעלה מאלף שקלים).
אני רציתי לשאול אותו על מרכיבי התמצית, ע"מ לחפש באינטרנט על טיפולים נוספים וכו - אך המטפל מסרב בתוקף לפרט את רכיבי התמצית בטענה שזהו סוד מקצועי.

האם יש חובת סימון מרכיבים על מוצר כזה?

נראה לי מאוד שרלטני כל הסיפור - הרי אנשים יכולים להיות אלרגיים לרכיבים מסוימים, ובכל מקרה אדם זכאי לדעת איזה טיפול הוא מקבל!
במידה ויש פה מישהו שיוכל להפנות אותי לחוק מתאים / לגורם מפקח אשמח - נראה לי שהמטפל הזה מוציא שם רע למקצוע.
º
אכן שרלטני, ולא רק בגלל שמירת הסוד.
15/01/11 18:17
2צפיות
יש חובת סימון
15/01/11 21:11
3צפיות
ותקבל אותה מארגוני צרכנים, כגון : אמון הציבור, או המועצה הישראלית לצרכנות.

אפשר להעזר גם ברוקח לצורך זה.
לא בטוחה מה קרה שם
16/01/11 10:46
1צפיות
האמת היא שבדרך כלל מנה חודשית של טינקטורה מצמחים שאינם נדירים, לא תעלה סכומים כאלה, ולכן הסכום עצמו מעורר חשד.
אני מניחה שדוקא במקרה שמדובר בצמח מאד נדיר ולכן העלות הגבוהה, המטפל כן היה מציין את שמו של הצמח.
לגבי חובת הסימון:
אם מדובר בתערובות שנמכרות בחנות מסודרת, אז יש סימון מדוייק של התכולה לפי החוק,
במקרה של תערובת אישית, בדרך כלל מטפלים נוהגים לסמן את הבקבוק בשם המטופל , תאריך ואולי מספר סידורי , כאשר אצלם הם מנהלים רישום מדויק של התערובת - מרכיבים ואחוזים לצורך מעקב למטופל.
המטופל עובר תשאול מקיף על מנת לוודא שאין התנגשות עם תרופות או תוספים שהוא לוקח, ולעתים גם בקשת אישור מהרופא המטפל למתן צמחים מסויימים בהתאם למצבו הרפואי.
כאשר המטופל שואל על מרכיבי התערובת הוא מקבל הסבר ופירוט המרכיבים אבל לא פורמולה מדויקת.
לפי התיאור שלך נשמע כאילו אתה באת אל המטפל ודרשת לקבל את הנוסחה המדויקת על מנת לחפש באינטרנט מקורות נוספים לאותה נוסחה, ולכן הוא רוצה לשמור על הסוד המקצועי שלו כדי שלא תתחרה ברווח שלו - אם הוא לא מתפרנס ממתן היעוץ למטופלים, אלא ממכירת המוצרים שהוא פיתח אזי כמובן שהוא נבהל מדרישה כזו.
יתכן מאד שלו אביך היה מבקש את רשימת המרכיבים על מנת להתייעץ עם הרופא המטפל, התשובה היתה אחרת לגמרי.

16/01/11 13:13
ועוד דבר: לחפש אבחון באינטרנט זה מנהג פסול.
חוץ מזה, אם אדם כבר הגיע לאיש מקצוע וקיבל טיפול (גם אם נראה לך, שטיפול נשמע יקר מידי), לא הייתי מתערבת, אלא מחכה לתוצאות.
וכפי שכבר ציינה אור, מטפל בודק עניין אלרגיות ואינטראקציות, עד כמה שזה רק ניתן. נכון, שיש גם שרלטנים, אבל רוב-רובם של במטפלים דואגים אך ורק לשלום מטופלים שלהם ועושים את מיטב יכולתם על מנת לעזור להם במה שרק אפשר.
בעניין הומאופתיה
15/01/11 11:06
3צפיות
האם יש סכנה בנטילת תרופה הומיאופתית?

לדעתי אם זו הומאופתיה אמיתית אז לא
15/01/11 14:18
אבל כדאי לחכות למומחים בתחום,
אני מקווה שאת מדברת על תרופה שהותאמה לך אישית
מעניין שההומיאופתית היחידה שענתה לשאלה
19/01/11 10:00
אמרה שאין סכנה.
ואילו כל התשובות המזהירות הגיעו מאלה שאינם הומיאופתים.

מה המסקנה שעלינו להסיק מכך?
שכל מטפל מאמין בדרכו הוא
19/01/11 11:27
ולכן:
1. הומאופטיה אינה מדע אלא דרך לטיפול, בה המטפל רואה את  התהליך באור שונה מהמטופל.
2. יש מטפלים  בשיטות  אחרות  שחושבים  שזו  שיטה שלא טובה ו/או לא מתאימה לכל אחד

מסיפורים של  אנשים(יד ראשונה)   שמעתי על הצלחות, נזקים  ואי  שינוי.(לפעמים  כולם גם  אצל  אותו  מטפל)

מה המסקנה שלך?
אני חוששת
19/01/11 20:13
1צפיות
שהתרופה שקיבלתי עלולה להזיק לי.

ולכן שאלתי.

עדיין אני חוששת. ומעדיפה לא להשתמש בה .
הדבר הראשון והחשוב ביותר בטיפול הוליסטי
19/01/11 21:42
או אחר,
הוא האמון המלא שיש לך במטפל, ביכולותיו, בידע שלו, בתשובות שלו.
אם זה לא קיים, עדיף להפסיק את הטיפול.
ממה את חוששת?
19/01/11 23:02
ואם את חוששת, למה  הלכת לטיפול?
שאנחנו לא מספיק מבינים בהומאופתיה?
19/01/11 12:28
יש נקודה חשובה שעלי להדגיש:
ברפואה משלימה בכלל, והומאופתיה בפרט, יש לא פעם בלבול בנוגע למי טיפל בך.
כרפלקסולוגית, נתקלתי לא פעם באנשים שמתיימרים לתת טיפול רפלקסולוגי בלי שהם יודעים מה הם עושים  (כולל "מלחמה" קטנה בספא שאני עובדת בו מדי פעם על זה שלא יאפשרו למי שאינו רפלקסולוג להציג את עיסוי הרגלים שהוא נותן כרפלקסולוגיה).
המון פעמים אנשים מספרים לי שהם עברו טיפול אצל הומאופת, אבל כשהם מספרים מה היה הטיפול , זה פשוט לא נשמע הומאופתיה.
כך שאם את נתקלת בסיפורים על נזקים צריך לבדוק היטב מי היה המטפל והאם הוא אמנם היה הומאופת.
לי אישית השיטה הזו לא עזרה, ומאחר שיש לי משפחה וחברים שגרים במדינות בהן  זו שיטה מוכרת ומובילה, אני רואה את מגבלותיה ומקרים בהם היא לא מסייעת. אבל לא ראיתי או שמעתי על מקרים של נזק, במקרה הגרוע היא לא סייעה ויש גם סיפורי הצלחה רבים של אנשנים שנעזרו בשיטה.
באופן כללי לא,
16/01/11 13:43
יש רמדי בודדים, שלא אמליץ בהריון מסיבות מסוימות. למשל, יש רמדי, שגורמת להפיכת העובר, כך שאם אין צורך לפעולה כזאת, אז הפיכת העובר מיותרת ויכולה להזיק: לגרום ללידה קיסרית במקום נרתיקית.
בכל שאר המקרים, הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות: זה לא יעזור.
לא
16/01/11 14:51
בתרופה הומאופתית אין חומרים כימיים שיש בתרופות רגילות . (החומרים הכימיים הם אלה שמייצרים את תופעות הלואי הבעייתיות)
אני מטפלת בנשים בהריון ובהנקה, בעוללים ובמבוגרים בלי שום חשש.
יחד עם זה מומלץ להיות בטיפול ע"י הומאופת שיכול לתת ל מענה בכל בעיה שתצוץ.
כל טוב
עירית
אם תראו תרופה שאדם קיבל
16/01/11 21:05
1צפיות
ובעצם היא נושאת מספר, ולצדו רשימת מושגים.

האם תזהו אותה?

האם תדעו משהו על מקבל התרופה?
כן, אולי, תלוי....
19/01/11 23:00
לא בדיוק הבנתי מה את שואלת.
דוגמא יכולה לעזור
אם צמחי מרפא נכללים
17/01/11 14:33
בהומיאופתיה אז מניסיון כן. לי נגרם נזק משימוש בצמחי מרפא שאותם קיבלתי במסגרת טיפול נטורופתי.
כמובן שחשוב שצמחי המרפא יינתנו כהתאמה אישית בטיפול אבל חשוב גם לוודא שהמטפל הוא אכן מקצועי ויודע מה הוא עושה..
º
צמחי מרפא לא נכללים בהומאופתיה
19/01/11 23:01
1צפיות
כל מטפל בצמחי מרפא יגיד לך שיש להשתמש בהם
20/01/11 10:27
1צפיות
בזהירות רבה.
בניגוד לתמצית הומאופטית, שהיא בעצם טפול אנרגטי ש(כמעט) לא ניתן למדוד בו רכיבים כימיים, בתמצית צמחי מרפא יש חומרים פעילים מרובים.
חומרים אלו הם במקרים רבים הבסיס לתרופות המערביות.
לצמחים רבים יש קונטראינדיקציות ידועות, וכן עלולה להיות התנגשות עם תרופות שהאדם לוקח.
כמי שנעזרת בצמחי מרפא כתחביב שנים רבות ובצורה מקצועית בשנים האחרונות, אני לפעמים נדהמת מהקלות בה אנשים מכניסים לפה צמחים חזקים במיוחד בלי לשעות לאזהרות וכללי זהירות ידועים.
דוגמא מאד בולטת היא האכיניציאה, שידועה כמחזקת מערכת החיסון - ואכן גם אני השתמשתי בעבר בסירופים והיום בטינקטורה בתקופות של החלשות, אבל זה משהו שלוקחים לשבועיים-שלושה-חודש ולא לכל החורף כפי שיש הורים שנותנים לילדיהם.
גם חליטת מרוה שמסייעת מאד למצבים מסויימים היא עוצמתית מאד, ולכן מומלץ לשתות פעם ביום תקופה מוגבלת ולא להתייחס אליה כאל שווות ערך לנענע או לואיזה שניתן לשתות במשך כל היום וכל השנה.
תלוי איך תגדירי סכנה
17/01/11 21:05

גם  כאשר מדובר על  תרופה בהתאמה אישית, לעיתים  יש תגובה לא טובה.
מטפל  יכול  להגדיר אותה כחלק מתהליך  ההחלמה.
יכול  להיות  שאת  תרגישי אחרת.
כדאי  לזכור שלעיתים הריפוי מגיע  באופן  שונה ממה שציפית.

למרבה הצער לפעמים  התגובה קשה מידי  עבור המטופל.
לפעמים  יש גם  תופעות  לוואי מוזרות
ולפעמים  זה גם  מצליח, כמו  שמעידים  העוסקים בתחום.

א - כן.
18/01/11 01:08
2צפיות
ב- אין מצב שתרופה מכל סוג עוסקת בטיפול בשורש הבעיה. היא כן יכולה להעלים סימפטומים. טיפול סימפטומטי הוא מסוכן בכך שהמטופל חש בהקלה ואפילו חש בטוב, אבל גורמי הבעיה שממשיכים להיות פעילים גורמים לו לנזקים שיבואו לידי ביטוי במחלות קשות.

גורמי הבעיה קשורים בדרך כלל לתזונה ואורח החיים הגרועים. בהם יש לעסוק. תפקיד המטפל הוא להיות מורה לבריאות. הוא צריך לתקן את הטעויות שהמטופל עושה כלפי גופו ונפשו, ללמד אותו כיצד לאכול ולחיות נכון, כלומר, לשנות הרגלים פסולים.

סביר להניח שתרופות הומאופטיות פחות רעילות ופחות מזיקות מתרופות קונבנציונאליות, אך זאת אינה דרך ריפוי.
º
תודה על התגובות הפוקחות עיניים.
18/01/11 20:40
שאלה/בקשה
14/01/11 09:23
4צפיות
אני לומדת רפלקסולוגיה שנה א' בתל אביב. רציתי לשאול אם מישהו מכיר אתר שיש בו סירטונים שמראים את השלבים בטיפול אבל לא YOUTUBE
אני לא ממליצה להסתכל על סרטונים כאלה
14/01/11 16:41
בעיסוי הם מאד שימושיים כי את לומדת טכניקות של מגע, רעיונות לרצף טיפול, לצורה שונה לגשת למטופל, לעמידה ועוד,
אבל ברפלקסולוגיה הטכניקה של המגע היא מאד בסיסית ואינה מהותית לטיפול עצמו - החשיבות היא בהבנה מה את עושה, בהתחברות האנרגטית בינך לבין המטופל, בדגשים שאת שמה לתוך הטיפול.
אם תסתכלי מעבר לכתף על טיפול שלי, אני לא בטוחה שתמיד תדעי במה בדיוק אני מטפלת, כי באותו איזור פיזי של הרגל זה יכול להיות טיפול באיבר, או באלמנט, או בצ'אקרה. לא פעם חלק מהעבודה היא לא בתנועת היד , אלא באנרגיה שזורמת.
º
תודה רבה!
14/01/11 17:43
1צפיות
אם בכל זאת תרצי
15/01/11 16:37
2צפיות
לרחל חודדוב יש דיסק שבו ה יא מדגימה טכניקות עבודה שלה. תכנסי לאתר שלה.

שבת נפלאה
אסתר  
שלום שאלה
13/01/11 18:26
3צפיות
רציתי לשאול אם לוקחים תרופות, אפשר לראות בבדיקת הדם?
º
תלוי בתרופה ותלוי בבדיקה.
13/01/11 20:48
4צפיות
ריספרדל אחד מילגרם פעם ביום
15/01/11 22:46
72צפיות
בכל בדיקה אפשרית
לדעתי
15/01/11 22:57
4צפיות
אם לא "יחפשו" את זה , אין סיכוי שימצאו את זה.

אני לא מומחה לרפואה מערבית או פרמקולוגיה , אבל זה מה שנראה לי בסבירות גבוהה מאוד.

רפואה משלימה וחצוצרה מורחבת
13/01/11 11:51
1צפיות
האם ישנו טיפול יעיל  לטיפול בבעיית פוריות שנובע מחצוצרה מורחבת ?
כמו כן האם יש טיפול יעיל לבעיה של ביוץ מוקדם ?
אולי
13/01/11 13:16
4צפיות
בעקרון מרבית השיטות שאנחנו מטפלים בהן, לא הולכות ונוגעות ישירות במקום ההתבטאות של הבעיה (הביוץ המוקדם או החצוצרה המורחבת), אלא בגורם לכך שזה קרה (לרוב חוסר איזון המערכות ההורמונליות, ולא פעם במקור שגורם לחוסר איזון זה), וכן בעירור של המנגנונים הטבעיים של ריפוי עצמי בגוף.
זה אומר שיש סיכוי רב להצלחה בטיפול למרות שהוא לא יגע ישירות במיקום החצוצרה.
ישנן שיטות רבות ואת צריכה לבחור מטפל טוב ואמפתי ושיטה שאת מתחברת אליה. את צריכה להיות מוכנה לעשות את החלק שלך - בבעיה של חוסר פוריות לעתים קרובות נדרשים ממך שינויים באורח החיים, ופעולות משלימות לטיפול (בין אם אלו תרגילי תנועה, שינוי בתזונה, צמחים, עיסוי עצמי או שינוי דרכי חשיבה)
º
את יכולה להמליץ לי על שיטות טיפול מתאימות ?
13/01/11 13:27
4צפיות
האמת שכל שיטה שמאזנת את המערכות והאנרגיות
13/01/11 16:12
2צפיות
אני כמובן משוחדת במיוחד לרפלקסולוגיה ככלי עיקרי עם חיזוק של צמחי מרפא והמלצות נוספות (שתקבלי אצל מטפלים רב תחומיים), אבל יש הלחות גם בשיטות רבות אחרות  - רפואה סינית, שיאצו (שוב בהעדפה למטפל רב תחומי) ועוד
אני אישית "מאשימה" את הקאראטה בשחרור תקיעויות שהביאו לאי פוריות אצלי - אבל עם הידע של היום, אני יודעת שאמנם זה שחרר מספיק להכנס להריון, אבל חוסר האיזון לא נפתר לגמרי , וזה עלה לי במחירים בריאותיים לא פשוטים. היה טוב יותר לו הייתי מגיעה גם למטפל שהיה מייעץ לי על הכנה תזונתית, תנועתית ונפשית נכונה להריון
º
דיקור
14/01/11 10:45
1צפיות
º
למה בחורף חולים יותר?
11/01/11 22:55
1צפיות
בחורף חולים יותר כי
12/01/11 10:51
2צפיות
וירוסים וחידקים של מחלות החורף, אינם עמידים לחום....לראייה, הגוף מעלה חום על מנת לחסל אותם כדרך להתמודד.
ישנם אחרים שסביבה חמה מעודדת אותם, ואז תמצאו אותם בתחלואות קיץ, בעיקר בעיות של מערכת עיכול..
בדיוק על זה חשבתי
13/01/11 20:21
2צפיות
כשכתבתי את הפוסט בבלוג שלי לפני כמה שבועות.
הנה קישור לסידרת מאמרים קצרים בנושא
http://liseshiatsu.blogspot.com
שם חפש חורף

ליז קוהן
מטפלת שיאצו משולב
054-9467600
http://liseshiatsu.blogspot.com
חולים בחורף יותר בכל או רק במחלות נשימה?
14/01/11 13:12
3צפיות
כי אם העלייה היא בעיקר במחלות מערכת הנשימה,
נראה לי שלזה שאנחנו נוטים להיות בחדרים סגורים ולא מאווררים יש הרבה השפעה.

מה שמעניין אותי לשמוע בנוסף, זה איך שיטות שונות רואות את ההשפעה של הקור על הריאות.

מהכיוון של 4 אלמנטים אני חושב שהחזה, כולל הריאות הוא אזור חם, של אש,
ולכן הקור מחליש אותו

דעות נוספות?
חולים יותר ומתים יותר מכל הסיבות
18/01/11 07:06
1צפיות
כך מפורסם בדוחות של משרד הבריאות שמחלקים בין שפעות, דמויי שפעות, דלקות ריאות וכד' ובין תמותה מסיבה כלשהי.

תכל'ס, הם תוענים שיש יותר תמותה גם ללא קשר לשפעות, דלקות ריאות ודמויי השפעת.

התשובה מורכבת מעט.
14/01/11 18:44
1צפיות
קור מזיק לאדם. האדם הינו חיה טרופית ואינו עמיד לקור. משנחשף לקור והגוף אינו מצליח לשמור על הטמפרטורה שלו או של חלקים ממנו, נגרמים נזקים ושיבושים של מערכות שונות, ואפילו מוות במקרים חריפים.

בגלל הקור, הרוח והגשם קיימת נטיה להסתגר במבנים סגורים ופחות להמצא בחוץ. מאחר ואוטמים את הבתים ומחממים אותם הם חסרים בחמצן ועשירים בדו תחמוצת הפחמן. חמור במיוחד המצב כשמישהו מעשן בתוך הבית וכאשר משתמשים בחומרי ניקוי רעילים והבית אינו מאווורר.
יוצא מכך שנושמים מעט חמצן והרבה רעלים. נוצרת הרעלה בגוף.

בגלל הקור קיימת נטיה לאכול מזון חם ולשתות משקאות חמים. אלה דלים במזון ועשירים בחומרי פסולת. גם הם גורמים להרעלה בגוף. בנוסף לכך נגרמת הרעה במצב התזונתי, וזה מחליש את הגוף.

בשלב הראשון הגוף מנסה לסלק את החומרים המזיקים שהצטברו בו באמצעות מנגנוני הפרשה שונים. נזלת, ליחה ושיעול הינם דוגמאות לכך. אם הגוף חייב להאיץ את חילוף החומרים שלו כדי להתגונן בפני העוול שגורמים לו, אז יעלה גם חום הגוף. מאחר והגוף משקיע אנרגיה רבה כדי להציל את עצמו חשים לא פעם בחולשה, בתשישות, סחרחורת וכד'.

סימפטומים אלה אינם מחלות. הם ניסיונות הגוף לרפא את עצמו. הם אינם כשל של מערכת החיסון. הם דווקא הוכחה לכך שהיא פועלת ועושה את עבודתה.
בגלל שרואים סימפטומים אלה כמחלה מנסים לדכא אותם באמצעות תרופות מסוגים שונים. המשמעות של נוהג פסול זה היא שמונעים מהגוף לפעול להגנתו, הפסולת והרעלים נשארים בגוף ואז נוצרות מחלות אמיתיות כמו דלקת ריאות למשל. המחלות והנזקים הם תוצאה של אי הבנת הנושא שמביאה לטיפול גרוע ומזיק, וכן התרופות עצמן שהן כולן, ללא יוצא מהכלל, רעלים מסוכנים.

אלה שנבהלים מהפרסומים בתקשורת וממהרים להתחסן (כביכול) מוסיפים חטא על פשע. תאוריית החיידקים כגורמי מחלות הינה אחת הטעויות הגדולות של האדם המודרני. לא רק שהחיסון אינו מחסן, הוא גם מרעיל את הגוף. להבדיל מהרעלת הגוף ממזון גרוע (כזה המקובל בחברה המערבית) כאן את הרעל מזריקים ישירות לדם מבלי שלגוף ישנה יכולת להתגונן בפניו. רבים חולים כתוצאה מהחיסונים (ולא רק בשפעת), ורבים אחרים שחושבים שהם מחוסנים מתאכזבים כשנוכחים לדעת שהחיסון הוא אשליה.

בנוסף לנ"ל, הקור וההשארות בבית מצמצמת את הפעילות הגופנית. זה בהחלט פוגע ביכולת הגוף להתנקות מרעלים, זה פוגע בנשימה הנכונה ובתפקוד מערכות שונות של הגוף. מצב זה בשילוב עם התזונה הגרועה שנאכלת בכמויות גדולות יותר גורם גם להשמנת יתר.

המסר הנ"ל אינו כל התשובה לשאלה, אבל בהחלט מהווה חומר למחשבה.
ללא ספק חומר למחשבה. תודה רבה. ושאלה....
14/01/11 19:19
אני לא משתמש במזגן. לא לקירור ולא לחימום.

בזמן שינה בלילה בחורף ההסקה שלי חוץ משמיכות וביגוד היא גם כריות גומי עם מים חמים.

לאחרונה יש לי שיעול שמופיע רק בלילות, מן הסתם רק כשהחדר סגור. ברגע שאני פותח את החלון (באמצע הלילה כשאני מתעורר מהשיעול)  הכל עובר כאילו לא היה. ברור לי שזה כי אני נושם פסולת שאני מוציא החוצה, אבל כשהחלון פתוח קר לי מדי. מה לעשות???
שאלה טובה.
14/01/11 19:40
2צפיות
שמירה על חום הגוף היא חשובה ביותר. גם חדר מאווורר (חלון פתוח למשל) חשוב שיתקיים.
הפתרון - 1-שני חלונות פתוחים לא בחדר השינה שיגרמו לתנועת אוויר בבית.
             2-ביגוד עשוי כותנה בזמן שינה.
             3-ניתן לשים בחדר מאוורר שלא יהיה מכווון עליך שיגרום לתנועת אוויר.

הערה - סימפטומים של נזלת, שיעול, ליחה, חום וכד', עלולים להחמיר בלילה כשהגוף במנוחה ושינה. בזמן כזה יש לגוף יותר אנרגיה לטפל בעצמו, ואז מנגנוני ההפרשה פועלים חזק יותר. עיקר תהליכי הריפוי נעשים בגוף ע"י הגוף בזמן שינה בלילה.
º
תודה.
14/01/11 22:06
º
תודה לכל מי שענה!
14/01/11 19:19
שרשור מטפלים
10/01/11 21:33
6צפיות
מזמן לא עשינו,
אז גם חדשים וגם ותיקים מוזמנים להצטרף ולהציג את עצמם.
מי אני
במה אני מטפל
דברים מיוחדים שאני רוצה לספר על עצמי
ובכלל שנכיר מי אתנו פה בפורום
דודו ספיר - עיסוי מקצועי בקריות בחיפה ובצפון
10/01/11 22:34
102צפיות
מגוון עיסויים וטיפולים:
עיסוי זוגי עד הבית
עיסוי שבדי
עיסוי באבנים חמות
עיסוי רקמות עמוק
עיסוי תאילנדי
עיסוי פילינג גוף
עיסוי ב-4 ידיים
כוסות רוח
עיסוי זוגי
אירועים
מסיבות
עיסוי עד הבית או בקליניקה
עיסוי לצימר/ מלון
054-5805522 דודו
www.duduplus.com

חוץ מזה יש לי חנות למטפלים ואת זה כמעט כולם יודעים!
ברק בניטה - מטפל שיאצו בחיפה.
11/01/11 00:39
203צפיות
בוגר מסלול תלת שנתי במכללת 'תמורות' (מטפל בכיר בשיאצו),
מטפל בקליניקה בחיפה.
בעיקר שיאצו (זן שיאצו וקיו שיאצו),
עם שילובים של טווינה ועיסוי תאילנדי.
שימוש בכוסות רוח, מוקסה ומגנטים ע"פ הצורך.
מוזמנים לקרוא עוד באתר.
ברק.

אור, כל הכבוד על הרעיון,
שמח מאוד להיות כאן בפורום.
:)
תודה לסנוניות הראשונות שענו
11/01/11 08:09
4צפיות
האמת היא שהכוונה היתה למשהו יותר רחב עם פרטים, איפה מה, מי, הקשר לפורום
אבל אולי זה דוקא נכון לתת תיאור ממוקד של יכולות מקצועיות והתמחויות, כדי שנוכל לשמור בקישורים,
ובהמש נעשהך שרשור המשך/נוסף על מי אנחנו כאנשים.
º
רעיון יפה!
11/01/11 10:34
4צפיות
סביון סגל - רפואה משלימה במודיעין IPEC,
11/01/11 10:52
3צפיות
ארומתרפיה, תמציות פרחי א"י ועוד..

התמחות בטיפול באטופיק דרמטיטיס לכל הגילאים כולל תינוקות
התמחות בטיפול באסטמה, לכל הגילאים
התמחות בטיפול באלרגיות
מורה דרך רוחני לאנשים שמחפשים את דרכם בחיים - פרנסה, זוגיות, שפע, בריאות
מלמד עיסוי שבדי הוליסטי במכללת המרחב הפנימי במודיעין
מלמד ארומתרפיה קלינית ורוחנית במרחב הפנימי
וכל השאר באתר שלי
אור - מטפלת בכירה רב תחומית בדרום הארץ
11/01/11 11:16
4צפיות
רפלקסולוגית בכירה,
נטרופטית
מטפלת במגוון שיטוי הוליסטיות: שבדי, איורוודי (לא רק אביאנגה), אנמו, תאילנדי, עיסוי רגלים תאילנדי, נשים הרות ותינוקות (ובטח שכחתי משהו)
מעבירה סדנאות מגע ותקשורת זוגית לזוגות או קבוצות קטנות,
יעוץ וליווי הוליסטי אישי
משלבת על פי הצורך שמנים, צמחי מרפא, קריסטלים, רעיונות והמלצות תנועה.
מרגלת יוגה, ברימה וטנטרה
פרטי קשר באתר
כתובות אינטרנט מצורפות:
דניאל פרי מטפל בעיסוי ורפלקסולוגיה בחדרה.
11/01/11 20:26
15צפיות

מטפל בעיסוי רפואי
עיסוי רקמות עמוקות
שוודי  שיאצו ו
רפלקסולוג בכיר

בעל נסיון עשיר
בחדרה
מחירים נוחים.

דניאל
054-7839757
יואל שניאור-נטורופת, מטפל הוליסטי והשאר ב...
11/01/11 22:50
1צפיות
היי
כל שאר הפרטים בחתימה הדיג' למטה!
אני שלומי, נטורופת
11/01/11 23:15
5צפיות
תזונה, צמחי מרפא, תוספים, פרחי באך,
רפלקסולוגיה (בכיר),עיסוי (משולב),
רייקי (מאסטר מלמד),
ועוד כל מיני
כתובות אינטרנט מצורפות:
מאיה קצמן
12/01/11 08:08
3צפיות
מורה ומטפלת במה שנקרא לקויי קשב ולמידה,
מטפלת הוליסטית באמצעות הקינסיולוגיה במגוון רחב של תופעות פיזיות ורגשיות,
מנחה סדנאות משחקי מוח בדרך הצבע, הצליל, התנועה וההדמייה,
עובדת בכרמיאל ובאזור המרכז.

את דרכי ברפואה ההוליסטית התחלתי בקינסיולוגיה.  לאחר שלמדתי את בדיקת השריר ועוד כמה כלים בסיסיים התחלתי לבדוק מה יש בתחום בעיקר בעבור עצמי.  היום אני משתמשת בכל הדרכים שעזרו לי בהתפתחות האישית שלי כדי לעזור לאחרים:
תדרים בתנועה, קול בתנועה, רייקי, תמציות קריסטלים, הקשבה בחמלה, כתיבה יצירתית, ציור אינטואיטיווי,מעבר למילים,הנחיית מעגלי נשים...

מאיה
מטפלת זֵן-שיאצו
12/01/11 08:38
3צפיות
אני אפרת
מטפלת זֵן-שיאצו בכירה.
הקליניקה שלי נמצאת במרכז ת"א (יש חניה )
אני מתמחה בעיקר בתחומים הבאים:
1. טיפול בנשים הסובלות מתופעות גיל המעבר - הקלה משמעותית בסימפטומים כמו גלי חום, רוגזנות, אי סדירות ועוד; טיפול בנשים הסובלו מכאבי מחזור, אי-סדירות וסת ושיבושי מחזור אחרים.
2. טיפול להקלה לסובלים מכאבים כרוניים.
3. טיפול באנשים שעושים תהליך רגשי משולב (כליווי לטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי, וגם כטיפול בפני עצמו).
בוגרת בי"ס "מגע" להכשרת מטפלי זן-שיאצו.

אפרת אדר-נטורופתית ומעסה בכירה
12/01/11 09:30
32צפיות
(יותר סמויה בפורום מפאת קוצר בזמן)
בעלת קליניקת ברוח טובה בראשון לציון מזה 5 שנים

מטפלת באמצעות נטורופתיה, צמחי מרפא, תוספים, פרחי באך וכמובן שמנים אתריים.

בחודשים האחרונים מתעורר לי הצורך ללמוד תחומי מגע נוספים פרט לעיסוי כגון הרפלקסולוגיה, מניחה שאתחיל ללמוד בקרוב.

מגוון העיסויים שלי:
עיסוי שבדי, עיסוי אבנים חמות, עיסוי לנשים הרות, עיסוי תינוקות, עיסוי ארומתרפי, עיסוי רקמות עמוקות/רפואי.

כנטורופתית מטפלת בנשים בכל מיני שלבים בחיים
ומתמחה בליווי נשים לפני הריון, במהלכו ולאחר הלידה

המשך שבוע טוב
אפרת אדר
אייל ארליך - מטפל בצ'י ניי טסאנג
12/01/11 10:53
3צפיות

לכולם, שמי אייל ואני מטפל בקליניקה פרטית בתל אביב בריפוי גוף- נפש.

הייתי רוצה להכיר ולהציג לכם את התרפיה דרך צ'י ניי טסאנג ,שיטת טיפול עתיקת יומין אך חדשה ולא מוכרת בארצנו.  

סשן בצ'י ניי טסאנג נוגע בשורשם של בעיות עיכול ומכאובים גופניים וכן מתמקד בנגיעה והתרה

של סבכים רגשיים דרך הגוף. הטיפול גם מסייע באי סדרות וכאבי מחזור, פוריות וחשק ותפקוד

מיני.

חווית הטיפול בצ'י ניי טסאנג היא אינטימית ועוצמתית כאחד וככזאת, תומכת מאוד בתהליכי

התפתחות מודעת וברגעי לחץ ומשבר. לעתים קרובות, נושאים אשר אינם מקבלים מקום לאחר

שנים של טיפול מילולי, משתחררים ומקבלים ביטוי בשבועות הראשונים של טיפול בצ'י ניי טסאנג.

החוויה היא של לידה מחדש של רגשות או נושאים אשר חשבנו שפתרנו ועברנו, ולמעשה הם

עדיין חיים בתוכנו. וכן התמודדות בפעם הראשונה עם רגשות או מצבים שהדחקנו,

כגון אבל, פחד, כעס וצער. כאשר אלו אצורים בתוכנו זמן ממושך כל כך, יצירת מחסומים היא

בלתי נמנעת . מצבי דיכאון, לחץ נפשי ותסמיניים גופניים הופכים

לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום.

שינוי ותזוזה בתקיעויות אלו מורגשים כבר בטיפולים הראשוניים בצ'י ניי טסאנג, וכן שכיח

שזכרונות וחלומות עולים אל פני השטח דרך התת מודע. הבחירה לעבור תהליך תרפויטי בצ'י ניי

טסאנג היא החלטה אמיצה, ובהחלט בחירה משנה חיים.

אייל ארליך - מטפל בצ'י ניי טסאנג

www.eyalerlich.co.il
כתובות אינטרנט מצורפות:
למעוניינים - מידע נוסף בנושא
12/01/11 10:55
2צפיות
קישור
12/01/11 10:58
1צפיות
עשו גזור והדבק לקישור
זה כנראה היה ארוך מדי
כתובות אינטרנט מצורפות:
יוסף כהן
12/01/11 11:15
14צפיות
מטפל ברפואה סינית ובביואנרגיה ומשלב בין השתיים.

עובד במרכז "אמונה" בשדרות , וגם ביבנה בקליניקה פרטית.

שני פינקוס
13/01/11 10:09
5צפיות
מטפלת בדיקור סיני בשיטת T.C.M ובשיטת "הגזעים והענפים השמיימים" במגוון תחומים ובעיות: כאבי ראש ומגרנות, אלרגיות, אסטמה, בעיות עיכול, שתן וכל בעיה שהיא תוצאה של חוסר איזון במערכות של הגוף...

מטפלת בנשים בהריון ומלווה אותן בחדר לידה ולאחר הלידה...

מטפלת בראשל"צ (קליניקה "איכות חיים") שם אני חייבת לציין שגם מטפלים בהידרוקולוניק

נעים להכיר את כולם!
עירית פרידמן-הומאופתית קלאסית
13/01/11 19:56
28צפיות

מטפלת בטווח בעיות רחב.
התמחות בבעיות פסיכיאטריות, פסיכולוגיות  ופסיכוסומטיות.
קליניקה בקרית-טבעון ובגבעתיים.
באתר שלי הרבה סיפורי מקרים ומאמרים.
יעל טוקצ'ינסקי, חיפה
14/01/11 11:01
4צפיות
מאבחנת  בשיטת IPEC, בעזרת צבע, אבחון הילה, קשתית, לשון, תנוך האוזן, כפות ידיים, ציפורניים וכמובן בדיקות מעבדה וכו', נעזרת גם באסטרולוגיה רפואית.
מטפלת בשילוב שיטות שונות:
נטורופתיה, הומאופתיה, דיקור, צמחי מרפא, צבע, קריסטלים ותמציות קריסטלים,שיטות אנרגטיות שונות.

זהו, בקצרה.
ניצן אורן - B.Med TCM רפואה סינית
17/01/11 12:45
7צפיות
רופא סיני מוסמך (הסמכה מסין).

מטפל בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא ואלקטרו אקופונקטורה.

טיפול בראומטולוגיה (כאב), אורטופדיה, נוירולוגיה (מערכת העצבים), בעיות מערכת העיכול ועוד

התמחות בטיפול בכאב, אירוע מוחי (שבץ) וסוכרת.

מטפל ברמת-גן

מרצה לרפואה סינית בסמינר הקיבוצים.

עוד עלי
כתובות אינטרנט מצורפות:
קרניוסקרל ביודינאמי -
17/01/11 17:45
3צפיות

מטפלת  ומורה מוסמכת. ת"א.
( + חניה + ניסיון + המלצות)
אז עכשיו תורי
19/01/11 09:15
4צפיות

שלום לחברי שמי דור  (או כמו שקוראים לי החברים דור הצועני)
ואני ת"א מטפל בעיסוי שוודי, ביוארגונומי, ורפלקסולוגיה

אמרי לי פעם שאני מטפל מסוג אחר מי שרוצה מוזמן להיווכח
אורי הלפרין - פלדנקרייז בתל אביב
01/02/11 12:21
18צפיות
בוגר קורס 4 שנתי ללימודי פלדנקרייז מטעם ווינגייט בניהולה המקצועי של רות אלון
בוגר קורס המשך דו שנתי בניהול יוחנן ריברנט
חבר בסגל המורים בקורסים להכשרת מורים ומטפלים בשיטה בניהולן של רות אלון ורותי בר
בעל קליניקה פרטית ברמת אביב
בעל נסיון רב בשיקום אורטופדי (פריצות דיסק , שחיקת סכוסים . . .)
ונויירולוגי (ארוע מוחי, טרשת נפוצה . . .)
טיפול בנכי צה"ל מטעם משרד הביטחון.
שרשור פרסומי
10/01/11 15:34
1צפיות
ניתן לפרסם כאן סדנאות, הרצאות ואירועים שיתקיימו בזמן הקרוב, וכן ספרים, סרטים ואתרים בתחום.
נא לא לפרסם כאן מטפלים ומוצרים - את אלה ניתן לפרסם בלוחות הפורום.

האירועים הרוחניים של השבוע
10/01/11 15:36
3צפיות
מדיטציית אום, ריטריט מודעות, סדנת כתיבה עם גבי ניצן, קורס החייאה למטפלים ברפואה סינית ושלל אופציות לסוף השבוע.

מתעוררים: 9-15.1
ספר: ילד הסוסים
10/01/11 15:44
7צפיות
זהו סיפורו האמיתי של אב, אשר היה מוכן לצאת אל קצוות תבל כדי לחפש מרפא לבנו. בגיל שלוש אובחן רואן אייזקסון כאוטיסט, ואביו, רופרט, חש כאילו מישהו חבט בו באַלה. חייהם של רופרט ואשתו הפכו לסחרחרת מתישה של התמודדות עם ילד לא מתפקד, הנתון להתפרצויות זעם תדירות, שאף אחד מהטיפולים שניתנו לו לא הצליח להבקיע דרך אל עולמו הנעול. כאשר הבחין רופרט בקשר המיוחד שנוצר בין בנו לבין הסוסה בטסי שעליה נהגו לרכוב יחדיו, החל להאמין לראשונה כי האוטיזם של בנו אינו סופם של כל חלומותיהם, אלא פתח להתחלה חדשה.

בצעד אמיץ ויוצא דופן, החליט רופרט לנסוע עם משפחתו למונגוליה. במקום המשלב מסורת עתיקה של רכיבה על סוסים עם ריפוי שאמאני, קיווה למצוא שאמאן רב עוצמה שיוכל להביא לשיפור במצבו של רואן.

המשך הסקירה, כולל טריילר לסרט שיצא בעקבות הספר
º
נשמע טוב מאוד. תודה
11/01/11 09:34
המלצה מצויינת והנה קישור לסרט
11/01/11 15:25
3צפיות
סרט: טמפל גרנדין
10/01/11 15:50
3צפיות
טמפל גרנדין היא האוטיסטית הכי מפורסמת באמריקה. לפני כשנה ערוץ HBO הקרין בהקרנת בכורה סרט טלוויזיה עלילתי, שבו קלייר דיינס מגלמת את מדענית החיות המוזרה, המוגבלת חברתית, אך המבריקה, שלמרות מוגבלותה – או, מבחינות רבות, בזכותה – זכתה להצלחה עצומה בשני תחומים: כמתכננת של מתקני הובלת בקר הומניים וככותבת ומרצה בתחום האוטיזם. הסרט, "טמפל גרנדין", עוקב אחר שנותיה המוקדמות של גרנדין כילדה שלא דיברה וכמעט לא תיקשרה עם העולם בגיל ארבע, דרך ההשפלות שספגה בבית הספר, עד להצלחתה בארץ הבוקרים. קלודיה ואליס דיברה עם גרנדין, כיום בת 62 ופרופסורית למדעי בעלי החיים באוניברסיטת קולורדו, על הסרט.

טריילר לסרט
הראיון עם טמפל גרנדין
כתובות אינטרנט מצורפות:
ספר: שירת הגורילות
10/01/11 16:00
20צפיות
בספר האוטוביוגרפי: שירת הגורילות, התמודדותה של אישה יוצאת דופן עם האוטיזם, דון פרינס-יוז מתארת את הצמיחה שלה מאוטיזם שלא אובחן עד לרגע שבו נכנסה כאישה צעירה לגן החיות בסיאטל ומיד נכבשה בקסמן של הגורילות. הרוך והחמלה שקלטה במבטן גרם לה להיפתח. לאחר שסבלה כל חייה מאי יכולת ליצור קשר משמעותי עם אנשים, דון הופתעה למצוא בתוכה משיכה עזה ליונקי הענק האלה. באמצעות ההתבוננות בהם - ומאוחר יותר העבודה איתם - היא יכלה סוף סוף להיחלץ מהבדידות שלה ולהתחבר ליצורים חיים באופן שמעולם לא התנסתה בו קודם לכן.

הספר שירת הגורילות הוא יותר מאשר סיפור על אוטיזם. זהו שיר הלל לכל מה שחשוב בחיים ונסיון להגיע להבנה ולהערכה חדשה של הרגש האנושי.

המשך הסקירה, כולל פרק ראשון מתוך הספר
ועוד ספר: מהירות החושך
10/01/11 19:57
8צפיות
"מהירות החושך" מאת אליזבת מון, שהיא בעצמה אם לילד אוטיסט

בספר הימנעות מתיוג אוטומטי וכולל של האוטיסטיות כמחלה חשוכת מרפא, אלא דווקא כמין נכות.  מון   מראה לנו מבעד לעיניים שלהם את המורכבות, העמימות, הטקסים המיותרים, העודפות של עולם האנשים הרגילים.

ויש גם  את  
בן  מוזר
ועוד ועוד.

ספרים שחלקם  נכתבו  ע"י אוטיסטים  עצמם, חלקם  ע"י בני  משפחותים. נוסף  על  ההצצה המרתקת  והסבר ים, גם מאפשרים הבנות חדשות בחיים  של  כל אחד מאיתנו.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
11/01/11 19:05
שלום, מה שלומך
11/01/11 18:04
2צפיות
מבינה שבעקבות הפלפלים הצהובים החלטת לחקור את הנושא לעומק?
לא בעקבות הפלפלים
11/01/11 19:05
2צפיות
אבל כן, הנושא מעניין אותי.
וטוב לשמוע ממך!

השתלמות דיקור ראש YNSA למדקרים
10/01/11 18:04
1צפיות
שיטת דיקור הקרקפת YNSA פותחה על ידי רופא יפני בשם טושיקטסו ימאמוטו לפני כארבעים שנה, והיא אחת משיטות הדיקור היעילות ביותר המיושמות כיום בעולם. השיטה משלבת דיקור שיטחי באיזורים ייחודיים בראש ואבחנה המתבצעת על ידי מגע באיזורי רפלקס בצוואר ובגוף. ייחודה של השיטה הוא במשוב המיידי לדיקור ובאפקט הדרמטי שלה על כאבים מסוגים שונים, הפרעות תנועה ובעיות נוירולוגיות שונות.

ההשתלמות בYNSA כוללת כשבעה מפגשים שבועיים בהם נלמד את אופן העבודה, מיקום ותפקידי הנקודות, אבחנות מגע ויישומן ודגשים קלינייים. כמו כן נציג מחקרים עדכניים על השיטה, והרחבה על השימוש בה בטיפול בנפגע שבץ מוחי. נשים דגש רב על התירגול ועל טכניקות העבודה בקליניקה. השיעורים ילוו במצגת גרפית ובחוברת לימוד.

פרטים נוספים כאן
כתובות אינטרנט מצורפות:
סדנה לעיסוי תינוקות
11/01/11 22:55
3צפיות
היי
מזמין לסדנא אישית 1:1 או קבוצה קטנה עד 4 אימהות עם התינוקות ללימודי עיסוי תינוקות ומתן טיפים לחיים קלים ובריאים לבעיות שונות בינקות ובילדות עם אמצעים טבעיים פשוטים ופיתרונות מידיים.
ניתן לתאם טלפונית או במייל או במסר ואחזור אלייכם.

סדנות עד סוף החודש - ינואר - ללא תשלום!!!

רק בריאות!
משחקי מוח בדרך הצבע והצליל
12/01/11 08:23
משחקי מוח הם כלי נפלא ופשוט כדי להחזיר לעצמנו את האיזון ובאמצעותו לשנות את כל מה שאותו אנחנו כבר לא צריכים. אלה הם תרגילים פיזיים אותם אנחנו עושים על בסיס יומי ומתרגלים בסדנא.
כאשר הגופנפש שלנו מאוזן אנחנו יכולים לבצע את התרגילים בצורה יעילה יותר.  בכל סדנא אנחנו עושים בעיקר תרגילים ששייכים למרכז אנרגטי מסויים ומצרפים אליו כל מיני פעילויות אחרות : ריקוד,מוזיקה,ציור, עיסוי, הדמייה... שמפעילים ומחיים את אותה הצאקרה.
הסדנאות מתקיימות בכרמיאל, אבל אשמח להגיע לכל מקום שבו תתארגן קבוצה.
מאיה
הזמנה
12/01/11 17:18
4צפיות
אני רוצה להזמין אתכם להשתתף בפינה שבועית אצלי בפורום "עושים שוק" בשם "המיטבח לובש ירוק".
זוהי פינת אקולוגיה אישית במיטבח ! פינה מעניינת ומרתקת, המנוהלת ע"י טליה טל (המורה שלנו לקורס בניסים)
הפינה עולה אצלנו מדי יום שלישי אחה"צ, סביב השעה 18:00 בערב

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Links/Default.as...

הפינה רצה אצלנו בפורום כבר מיספר שבועות.
כל הפינות שכבר היו מתועדות אצלנו בקישורים.
מתנצלת שלא הגעתי להזמינכם קודם
אבל קודם לא הכרתי את אור

אתם מוזמנים
אופס טעות בקישור
12/01/11 17:21
מתנצלת על הטעות בקישור

הקישור הנכון... בבבקשה....

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

חדש באשדוד-קורס רפואה סינית לדרגת מוסמך
17/01/11 21:40
6צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחת קורס ייחודי ברפואה סינית המיועד לרופאים (M.D) פיזיותרפיסטים, לאחים ולאחיות ולבעלי תואר ראשון בריפוי ועיסוק,
העומד להיפתח בשלוחת מכון וינגייט באשדוד.

תכנית הקורס כוללת: פילוסופיה המנחה את הרפואה הסינית, הפיזיולוגיה והפתולוגיה לפי ההוראה הסינית,
דרכי אבחון וטיפול. כמו כן, ילמד כיצד ניתן לשלב בין סוגי הרפואה השונים. הקורס כולל 100 שעות סטאז' במרפאות הכאב של קופ"ח מאוחדת.
הקורס יתקיים בימי רביעי בין השעות 21:30-15:15

למידע נוסף 08-9477881  או בחיוג מקוצר 3063*
או להשארת פרטים בקישור הבא:http://gowingate.co.il/
קומונה בנושא "פקטוס אקסקווטום"
13/01/11 00:54
21צפיות
קומונה בנושא "פקטוס אקסקווטום"
שלום
פתחתי קומונה חדשה בתפוז בנושא חזה שקוע (שבארץ משום מה קוראים לו גם חזה סנדלרים).

http://communa.tapuz.co.il/excavatum

אין לה מטרה מוגדרת מלבד שיתוף מידע, ברמה האישית, חברתית ובריאותית, וכנראה גם תמיכה כזו או אחרת.

האם יש לכם, מטפלים ומטופלים של הרפואה ההוליסטית על גווניה, נסיון בתופעה?
האם יש לכם טיפים ומידע איך להקל או לשפר את מצבם של אנשים שנולדו עם חזה קעור?

תודה...
יש לי מעט נסיון עם מום אחר שגורם לתופעה דומה
13/01/11 08:16
3צפיות
העבודה החשובה היא הפיזיותרפיה ו/או תנועה מתקנת אחרת, החל מהינקות - וככל שמתחילים קרוב יותר ללידה כך נכון יותר
מדהים כמה רופאים ורופאי ילדים לא תמיד מודעים לכך שתרגול פשוט ויומיומי יכול לעשות - ונתקלתי בזה גם באיזורים יותר מוכרים כמו עיקומים שונים של כפות הרגלים, ואצל ילדים שנבדקו על ידי אורתופדים ידועי שם (למרות שאת העקרון והתרגילים הראשונים אני אישית למדתי מאורטופד שבבוא היום הפך לראש המחלקה הנ"ל בסורוקה)
חדשות, כתבות ומאמרים
10/01/11 15:21
3צפיות

זהירות, דטורה
10/01/11 15:21
14צפיות
הערכה עצמית ירודה, חוסר הכרה בכישורים האישיים ופחד מהתמודדות. הכירו את טיפוסי פרח הדטורה - צמח רעיל בצורתו המקורית, אך בעל סגולות מרפאות במיוחד.
הסכמה לקבלת טיפול רפואי
10/01/11 15:22
החוק במדינת ישראל קובע שלפני כל הליך רפואי יש צורך לקבל את הסכמת המטופל. האם הסכמה בעל פה מספיקה או שיש צורך בחתימה של ממש? ומה ניתן לעשות במקרה שהצוות הרפואי לא ביקש את הסכמתנו?

סוגיות משפטיות בעולם הרפואה
זה לא טור של מישהו שהולך למות בקרוב
10/01/11 15:23
2צפיות
חי שטיינבוים, בן 38 ואבא לשלושה ילדים קטנים, חשב שכאבי הגב שהוא סובל מהם הם תוצאה של אימון אייקידו שהשתבש. אחרי ששום טיפול לא עזר, הוא נשלח ל-CT - ואז התחיל, כמו שהוא קורא לו, "הבלאגן".

טור שבועי חדש
תוספי מזון עם תרופות
10/01/11 15:23
1צפיות
נטילה של תוספי מזון בלי בקרה במקביל לתרופות, עלולה לגרום לפגיעה קשה בבריאות ואולי אף למוות.
מה מותר ומה אסור?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא הספקתי לקרוא את הכתבה
18/01/11 19:15
1צפיות
אבל לסולגאר יש כלי מעולה לדברים האלו. מצרף קישור. נראה לי שצריך להרשם לפני השימוש אבל זה שווה את זה!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
חלוקת כדור עלולה להיות מסוכנת
10/01/11 15:24
1צפיות
חוקרים התריעו כי חלוקת תרופות מסוימות עלולה להיות מסוכנת ולהוביל לנטילה במינון לא מדויק.
אנטיביוטיקה ואסתמה
10/01/11 15:25
3צפיות
חוקרים מצאו כי תינוקות להם ניתנה אנטיביוטיקה לפני גיל חצי שנה, היו בסיכון מוגבר בילדות לאסתמה ולאלרגיה.
מה הקשר בין השתיים?
ברור ! והמחקר הזה רק מוכיח שאנשי הרפואה
11/01/11 11:31
המשלימה יודעים מה הם אומרים.
כל מי שלמד ולו את הקורסים הבסיסיים של תזונה טבעית, אנטומיה או פתולוגיה, יודע כי בשנה הראשונה לחיים יש התפתחות והבשלה של מערכות הגוף
בפרט , מערכת העיכול מאד רגישה בתקופה זאת, ומתן אנטיביוטיקה שמחסלת את מעט החידקים שכבר התפתחו במעי, בטח לא עוזרת להתפתחות זו.
בפרט, ברפואה המשלימה ידוע הקשר בין בעיות במערכת העיכול למחלות ריאה בהווה/עתיד
אז נכון שאפילו הרופאים בעלי היד הכי קלה על הדק התרופות לא ששים לתת תרופות לתינוקות, אבל לפעמים אין ברירה. והלקח שלנו:
אם אפשר להמנע באנטיביוטיקה - עדיף
אם אי אפשר - להשתמש באמצעים הידועים ברפואה המשלימה כדי לשקם את המערכות שנפגעו.
איזה שינוי יכול להועיל לכם?
10/01/11 15:25
1צפיות
חוקרים בחנו ומצאו כי השינוי הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות בתזונה שלכם, הוא לצרוך עוד פירות וירקות.
"הכפלת הסיכון" לחלות בסרטן השד - שגוי ומטעה
10/01/11 15:27
1צפיות
הניסיון מראה כי במערכת הבריאות אפשר להציג מידע רפואי בכמה דרכים ולהגיע למסקנות שונות, ואף מנוגדות.
11/01/11 10:36
1צפיות
בכל כמה זמן כותב איזה רופא מאמר בחינם לאחד העיתונים, על כך שההיסטריה סביב מחקרים שמראים השפעה שלילית של תרופות היא מוגזמת.
הרופא כאן בחר להציג גלולות והורמונים שניתנים בגיל המעבר כתרופות מצילות חיים, לא פחות. זו גישה כל כך מיושנת שלא ידעתי שרופאים עדיין מחזיקים בה בימינו.
אולי הנסיון מראה
11/01/11 11:25
1צפיות
אבל המאמר הזה לא מראה כלום,
לא מביא שום מספר הגיוני או מסקנה הגיונית (עם או בלי אסמכתאות מחקריות)
הוא מדבר בהכללות חסרות משמעות,
חבל לבזבז את הדקותיים שלוקח לקרוא אותו
ככה זה כשעיתון "מעסיק" כותבים בחינם
11/01/11 12:12
במקום עיתונאים יש לנו כותבים-מטעם, שזה שם מעודן ליחצ"נים.
משלחת סיוע של הומאופתים
10/01/11 15:28
משלחת מטעם הארגון "הומאופתים ללא גבולות" נסעה בנובמבר האחרון להאיטי במטרה לסייע לאוכלוסיה המקומית.
שבט רב הצבעים - דרך הלב
11/01/11 11:14
1צפיות

כתובות אינטרנט מצורפות:
שימוש במיץ לימון לריפוי סכרת
12/01/11 18:11
8צפיות

כתבה מענינית על רופא שהשתמש במיץ לימון עם מים לריפוי סכרת.
אגב מיץ לימון הוא אחד הדברים שהכניסו אותי לתחום מרתק זה של ריפוי טבעי
קליפ על סוכרת וצמחונות
12/01/11 23:32
2צפיות
http://www.youtube.com:80/watch?v=8XBBU8ctKmU
ניצחון האבוקדו: על חסרונות ספירת הקלוריות
13/01/11 10:40
13צפיות
º
כל מילה
13/01/11 10:48
º
13/01/11 13:19
1צפיות
על ניקוי רעלים
18/01/11 09:34
1צפיות
סיכום הרצאתו של עדיאל תל אורן על ניקוי רעלים
מעניין מאד
כתובות אינטרנט מצורפות:
ילדים מרביצים לילדים
09/01/11 16:40
8צפיות

למישהו יש רעיונות בנושא זה,כמו ממה זה נובע
האם צריך לקבל את זה גבול מסויים ?

אני מדבר על ילדים בני 3-4-5  בגיליאים יותר גובהים זה כבר סיפור אחר

שבוע טוב
התיאוריה החינוכית המקובלת היום
09/01/11 19:20
היא לתת להם להסתדר לבד, כל זמן שאין סכנה פיזית,
אני דוקא חושבת שיש טעם לשוחח ולנסות להטמיע הרגלים וערכים:
אם זה גדול או חזק שמכה את החלש ממנו, אז להסביר שאנו לא מתנהגים כך.
אם זו מריבה בין שוי כח , אז צריך לבדוק אם זו התגששות משחקית שאז זה בסדר, או ריב - ואם זה ריב אפשר לנסות להציע להם דרכים אחרות לפתור את הבעיות. גיל נהדר ללמוד לדבר ולחבק במקום להרביץ.
מוסיף את דעתי...
09/01/11 20:24
1צפיות
שבנוסף ל - "גיל נהדר ללמוד לדבר ולחבק במקום להרביץ" זה גם גיל נהדר ללמד דרכים בריאות לשחרור כעסים, תסכולים ואגרסיות, וזה חשוב לא פחות מלדבר ולחבק. זה חלק מכל עסקת החבילה ולא בונוס.
º
09/01/11 22:15
זה גם סיפור מאוד שונה...
09/01/11 20:20
בין גילאי 3, לגילאי 4, לגילאי 5.

וזה גם משהו שדי מתחיל בגיל שנתיים, אם כי "להרביץ" זה לא המילה הנכונה למה שהם עושים.

אשתדל להרחיב בהזדמנות אחרת אם זה מעניין אותך.
זה אני וזה שלי
10/01/11 08:58
2צפיות
היי יגאל,
ילדים בגיל הזה לומדים מי הם, מה הכוח שלהם, מה שייך להם, מה הם יכולים לקבל ואיך...בבית שיש בו הרבה שיתוף ותמיכה ונתינה - זה מה שהילדים יקלטו.  בבית שיש בו שמירה על מה שיש לי ופחד ממה שיכול להיות שלא יהיה לי , זה מה שהם יקלטו.  אקיצר הכל מתחיל ונגמר לדעתי בדוגמא האישית.  אנחנו לא חיים על איזה אי בודד וכל משפחה בונה לה את הגבולות שלה.
כל ילד כחלק מהמשפחה הזאת לומד את הגבולות שלו.  זה חלק של הלמידה של מי שהוא.  לא תמיד זה מסתדר כזה מן טוב עם מה שילד אחר לומד.  ילדים לומדים בתנועה, מביעים את עצמם בתנועה, וזה חלק מההתפתחות הטבעית שלהם.
האם יש מקום ללמד אותם מה נכון מה לא נכון? אני לא בטוחה.  הלימוד הכי חשוב לדעתי זה ללמוד לתת להם את הדוגמא שהיינו רוצים לראות בהם.
מאיה
בוקר טוב, מומיו- צמח מרפא, מישהו שמע והשתמש?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
08/01/11 10:55
66צפיות
קיבלתי את השם ממטפל וקראתי קצת חומר עליו בשימוש לדלקות ובעיות אורטפדיות.
למישהו יש ניסיון וידע ?
תודה ושבת נפלאה.
מומיו זה בכלל לא צמח
08/01/11 12:11
26צפיות
זה סוג של טחב שנמצא במערות שנמצאות בגובה גדול מאד ובאיזורים קרים.
הגיע אלינו יחד עם העולים מרוסיה, ועם מסורת ארוכה ועתיקה של הרבה מאד יכולות שיש לו בריפוי מחלות ובעיות.
הוא מגיע בחתיכות שחורות, שצריך לשמור בהקפאה (חשוב! אחרת זה לא נשמר) . לצורך השימוש לחתוך מהן חתיכה קטנה ולהמיס במים, ונדמה לי שיש גם אפשרות להשיג טינקטורה של מומיו.
אישיתלא יצא לי להשתמש , אבל למדתי עליו בקורס צמחי מרפא (למרות הכותרת), ומסתבר שיש הרבה אסמכתאות ומחקרים למסורות עליו.
º
תודה.
08/01/11 16:04
4צפיות
במשפחה שלי המומיו עשה פלאים.
08/01/11 20:12
20צפיות

שלום,
חמתי היקרה עולה חדשה מרוסיה שברה את הרגל בשתי העצמות
ומומיו עשה עבורה פלאים ממש
כאלו שהפליאו גם את הרופאים

היום נתן לקנות את המוצר בכדורים פשוטים בעלות של 150 ש"ח לחודש

יש מומיו ויש וונדר מומיו אנחנו השתמשנו בוונדר

אני ממליץ בחום לכל מי שזקוק

דניאל .
אתה יכול להרחיב?
09/01/11 16:37
6צפיות

אשמח לשמוע
הרחבה בנושא מומיו
09/01/11 22:51
56צפיות
פור המקר הוא זה :

אמא של איתי היקרה שבערה על רגלה בטיול בחוף הים בשתי העצמות באזור השוק (טביה ופיבולוה)
פונתה באמבולנס ובערב נעשה ניתוח אורטופדי דחוף .
בעבר לפני כעשר שנים עברה תאונת דרכים קשה, בה נפגע כהולכת רגל  ונזקקה לחצי שנה של שיקום אינטנסבי
בנוסף לכל אלו הרגל זו שנשברה לא התאחתה נכון וכרגע ישנה בעיה באזור האגן וזרימת דם לקויה שכנראה הביאה אותה לחולשה ולשבר כעבור השנים
בנוסף היא סובלת מאוסטיופרוזיס.

לאחר הניתוח הדחוף היו כאבים קשים
והרגל נחבשה באיר-קסט .

נאסרה עליה תנועה למשך שבוע ולאחריו תנועה הדרגתית
החיים לא אפשרו לה לנוח והכאבים גברו .

בשלב מוקדם לבקשתה הזמנו וונדר מומיו   בצורת כמוסות באתר אינטרנטי בעלות של 150 שח פחות או יותר
לאחר כשלושה חודשים היא חזרה ללכת והיום נעזרת במקל שעומד לרשותה עוד מאז התאונה .

מומיו הוא תכשיר מוכר ומקובל בתרבות הרוסית וזוכה להצלחה
לי נאמר שהממשל ספק אותו לרקדים וספורטאים אולימפים

באופן אישי המלצץתי עליו למספר מטופלים עם בעיות של שברים וכו
מקווה שהרחבתי מספיק
בברכה
דניאל

מה שמצאתי
11/01/11 09:38
10צפיות
יש לי בהקפאה עמוקה כ- 5 גרם , לא השתמשתי עד היום. פשוט בשעת דחק שחכתי אותו. אין התוויות נגד אך יש להשתמש כסינגל.
הטינקטורה טובה ל 3 חודשים בלבד, לכן משתמשים בהמסה במים פושרים.
דיקור כטיפול במיגרנות?
06/01/11 19:32
1צפיות
שלום,
אני סובלת ממיגרנות כבר שנים ומטופלת בכדורים. בשנתיים האחרונות הפסקתי עם הכדורים בגלל הריון וכעת הנקה.
אני שוקלת רפואה משלימה כפיתרון... האם דיקור יכול לעזור. אשמח להמלצות על מטפלים מרחובות והסביבה.
דיקור בהחלט יכול לעזור
06/01/11 21:36
וגם שיטות אחרות - מיגרנות הן אחת הבעיות שבהן לרפואההמשלימה יש יתרון עצום על הקונבנציונלית  (ועוד אחת היא חוסר איזון הורמונלי - כך שאם את אחרי לידה יש פה בונוס מיידי)
אני לא מכירה מטפלים ברפואה סינית מאיזור רחובות, אבל אם תרצי להתנסות ברפלקסולוגיה אז יש לי מטפלת מצוינת בשבילך (שגם מתמחה בנושאי הריון ולידה)
טיפול במיגרנות
06/01/11 22:11
2צפיות
שלום שירי
טיפול במיגרנות הוא אחד מהטיפולים המורכבים שיש.
על מנת להסיר את המיגרנה באופן העמוק ביותר
יש לבצע ניקוי רעלים על פי הרפואה האיורוודית.
את מוזמנת לפנות אלי ולשוטט באתר שלי.
גיא לוין
מרפא ברפואת האיורוודה
guy@panchakarma.co.il
0523990552
ברוך הבא גיא
06/01/11 22:35
הנך מוזמן להשתתף בפורום, לתרום מהידע שלך באיורוודה, ללמוד ממטפלים אחרים בתחומים השונים,
אך בבקשה נא להמנע מפרסום עצמי,
את פרטיך האישיים ניתן לשים בחתימה כפי שעושים שאר המטפלים.
היי שירי,
06/01/11 22:37
7צפיות
כמו שאור כבר ציינה, דיקור יכול להיות יעיל מאוד בטיפול במיגרנות (ובכאבים בכלל).
ממליץ לך לפרסם את הודעתך גם בפורום השכן ("רפואה סינית") שם אולי יוכלו להפנות אותך למטפלים באזור רחובות.
המון בריאות,
ברק.
ממליץ לבחון את בעייתך בהבט רחב.
08/01/11 18:04
1צפיות
זה אומר בחינה מעמיקה לגורמים לבעייתך.
יתכנו גורמים שונים לבעיה, כמו תזונה גרועה, נשימה לקויה, תרופות, לחצים נפשיים, חוסר בשעות שינה, חשיפה לחומרים מזיקים (חומרי ניקוי, חומרים תעשייתיים שונים וכד'), צריכת אלכוהול וסמים, עישון ועוד.

שינוי בהרגלי חיים ותזונה, סילוק גורמי הבעיה, טיפולי מגע שונים, הרפיה ועוד, יכולים להיות דרך ריפוי יעילה. חשוב להבין שהמגרנה הינה סימפטום ולא הבעיה. היא תוצאה של הבעיה, ולכן אני ממליץ לפתור אותה מהשורש ולא להסתפק בטיפול סימפטומטי כזה או אחר, שעלול לעיתים להזיק.
שלום שירי,
08/01/11 21:15
בזמן ההריון בדרך כלל התקפי מיגרנה נפסקים.
לשאלתך, מיניסיוני, דיקור עוזר יפה מאד בטיפול במיגרנות, אבל לא כולם עושים אותו לנשים בהריון.
חוץ מזה, אני מציע לך לעיין במאמר על כאבי ראש בהריון. אני מקווה, שתמצאי בו חומר, שיעזור לך.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום