בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

אם אני נוסעת עם ילדה בת 3.5 לאורלנדו בארה"ב
20/02/14 07:50
116צפיות
האם הייתם משלמים  לפארקים או מנסים בלי?
משלמים.
20/02/14 07:54
75צפיות
ראשית זה לא חוקי
שנית איזה מודל חינוכי לילדים האחרים לה?

אחכ מאשמים את אומות העולם שאולי חושבות שאנחנו תכמנים (מילה יפה)

משלמים
או לא הולכים. אין שאלה.
השאלה אם גיל 3.5 זה נחשב לתשלום כבר?
20/02/14 08:05
68צפיות
לא בקטע של תכמון..ילדים נחשבים מגיל 4 שם לא?
º
לא שאני יודע, אבל לא כתוב באתר/ים שלהם?
20/02/14 08:10
23צפיות
º
אני אסתכל..סתם חשבתי אם מישהו יודע
20/02/14 08:13
25צפיות
נדמה לי
20/02/14 08:15
64צפיות
שהרף הנמוך הוא גילאים 3-9. מגיל 10 ומעלה זה מחיר אחר. מתחת לגיל 3 אין תשלום.
בהחלט, ראי קישור כאן
20/02/14 08:51
64צפיות
https://disneyworld.disney.go.com/tickets/
קבוצת מחיר לילדים מגילאים 3-9, קבוצת מחיר לילדים מגיל 10+

סגנון השאלה שלך ("מנסים") היה קצת מטעה.
מעולה.תודה.צודק ניסוח השאלה לא היה נכון
20/02/14 08:54
58צפיות
כמובן שנשלם עבורה אם זה מגיל 3 . וטוב לדעת שעדיין זול יותר ממחיר רגיל ללדים גדולים יותר
חשוב לציין
20/02/14 09:05
50צפיות
שלחלק גדול מהמתקנים הילדה לא תורשה לעלות. יש מספר
מתקנים/משחקים שילדים קטנים יכולים לעלות עליהם (עשיתי זאת עם נכדתי בת ה-4.5 (היתה לפני שנתיים), מדובר על שני פארקים בעיקר.
נכון שלא צריך לשקר ולתחמן, אל אומות רחוקות
20/02/14 09:01
60צפיות
מלהיות עם קושאן על הצדק והטוהר.
רוצה לטוס לצפון אמריקה לטיולון קצרצר. עזרה
20/02/14 02:27
113צפיות
שלום לכולם!

אחרי שנתיים+ משיחרורי מצה"ל, החלטתי שאני רוצה לבקר בארצות הברית.
הספקתי להיות כבר בחו"ל פעם אחת - בגרמניה.

יש לי קצת כסף בצד וחשבתי לטוס קצת לארה"ב למשך זמן של לא יותר מ7 ימים. (בעתיד נתפנק בחופשה ארוכה יותר).

קודם כל נתחיל במשהו חשוב שלא כ"כ ידעתי שעשוי להיות מכשול - הלא היא הויזה.
כאילו מה הסיפור, איך אני יכול לעשות reservation במקום מסויים ולדעת שיש לי סיכוי שלא עולה על 70% שאקבל בכלל אשרה להיכנס לארה"ב?

האם עליי לחכות לראיון לקבלת הויזה ולראות אם מאשרים לי, לפני התכנון?

מקווה שתוכלו להגיב.
תודה לכולם.
קודם תוציא ויזה.
20/02/14 05:00
85צפיות
בגילך קשה להוציא ויזה, וחבל לקנות כרטיס בלי שאפשר להשתמש בו אח"כ.
כדי לקבל ויזה צריך להוכיח קשר חזק לארץ, אחרת הם יחששו שאולי אתה נוסע כדי לעבוד בצורה בלתי חוקית. מכתב ממעסיק, שמאשר שאתה עובד במשרה קבועה וקיבלת חופש לשבוע, יכול לעזור. גם אישור תשלום ללימודים באוניברסיטה מעלה סיכויים. לא אישור על רישום, הם יודעים שרישום לא עולה הרבה כסף, ואפשר פשוט לא ללמוד ולוותר על הסכום הלא משמעותי.
בעיקר זה תלוי ברושם שתעשה על זה שמראיין אותך. יש גם סטודנטים שלא מצליחים להוציא ויזה.
תודה
20/02/14 15:47
46צפיות
היי תודה שהגבת
- אני עובד בהייטק\מחשבים ויש לי חוזה עבודה. מה סיכויי? (בעיות עם השפה לא קיימות)
- אני נוסע למטרת טיול, יש לי יום הולדת בחודש הבא.
- אני לא נראה ערס בעייתי כזה (לא בקטע לפגוע במישהו חס וחסה)
- אני מעדיף לזנוח את שיטת ההרשמה לאוניברסיטה שכן שמעתי שזה טריק ידוע ונדוש שלא יהיה קשה לזהות את המהלך הזה.

חשבתי לבוא טבעי, רגיל, הכי רגיל, בתור אחד שיש לו יום הולדת בחודש הבא ורוצה לטוס לניו יורק להינות לבזבז ולחזור ארצה.
תביא חוזה עבודה,
20/02/14 17:21
44צפיות
ואישור חופשה מהמעסיק. מכונית לא ממש משנה, תמיד אפשר למכור אותה.
מאוד חשוב שאתה לא נראה בעייתי (גם בלי לפגוע באף אחד). הבן שלי קיבל ויזה בגילך בלי בעיות.
יש לך סיכוי, אבל אין ביטחון. כדאי שתדע להגיד בדיוק לאן אתה רוצה לנסוע, ומה אתה מתכנן לראות.
אולי גם דף חשבון מהבנק, שיראה שיש לך כסף לטיול יעזור בשכנוע.
אין שום מניעה
20/02/14 06:46
76צפיות
שתתחיל לתכנן. גם לקרוא על המקומות בהם אתה רוצה לבקר.

אבל לא רצוי להזמין דבר לפני שיש לך ויזה ביד, כי הסיכוי לקבלתה אינו גדול, בגילך (כמובן, זה אישי לכל אחד, בהתאם למצבו).
היכנס לאתר השגרירות ותתחיל למלא את הטפסים על פי ההסברים. כמובן, גם נדרש תשלום מתאים (שלא מוחזר אם הויזה לא מאושרת)
תודה
20/02/14 15:51
34צפיות
זה ממש מבאס.
אני אוכיח כל מה שאפשר.
בסופו של דבר, היום הולדת שלי בחודש הבא ואני רוצה לעשות טיול קצר לשם.
יש לי חוזה עבודה ורכב על שמי.
מילאתי כבר את הטפסים, ואני ממתין בקוצר רוח לראיון שלי.
אם הכוונה להזמנת לינה אז אתה יכול להזמין
20/02/14 08:56
58צפיות
לינה הניתנת לביטול באתרים כמו BOOKING או HOTELS.
מכסימום תבטל.

אני לא יודע מה הסיכוי שלך לקבל ויזה, למשל אם אתה סטודנט או עובד יכול להיות שהסיכוי די טוב.
דרך אגב צפון אמריקה זה גם קנדה ומכסיקו ונסיעה אליהן לא מצריכה מעבר דרך המחלקה הקונסולרית בשגרירות ארה"ב.
תודה
20/02/14 15:50
39צפיות
אני חושב שאעשה זאת.
אם ניתן לבטל, אז מצידי להזמין גם במקומות שאני לא 100% לגביהם.
העיקר לקבל ויזה, אני מאוד רוצה לבקר בארה"ב. לא קנדה ולא מקסיקו.
אין לי סיבה להישאר שם, יש לי חוזה עבודה כאן ורכב על שמי.
אין לי שם אף אחד, לא משפחה ולא חברים.
אני לא רואה ממש קשר בין הזמנת מקום לינה
20/02/14 15:57
34צפיות
לסיכוי לקבלת ויזה.
בהנחיות האמריקאים לפחות פעם המליצו לא להתחייב כספית לפני שהויזה מאושרת.
אם תישאל על תוכניות הטיול יכול להיות שמוכנות תשפר את הסיכויים.
אני לא עובד במחלקה הקונסולרית, אין לי מידע מעבר למידע שזמין לך.

מכיוון שאתה מתאר את עצמך כאדם נורמטיבי ועובד נראה לי שהסיכויים שלך בהחלט סבירים.
הבא עימך את כל המסמכים המעידים על הקשר
20/02/14 16:14
29צפיות
לארץ - כגון חוזה עבודה ורכב - זה יקל מאד על התהליך.
גם אם נגיד יש לך כאן בת/בן זוג שלא נוסע איתך - גם עוזר...
וקח איתך מכתב מהמעסיק, שמאשר שאתה עובד
20/02/14 16:16
39צפיות
קבוע שלו ושאושרה לך חופשה בת X ימים, שבסיומה אתה אמור לחזור למקום העבודה.
פריז- המלצות
19/02/14 20:12
178צפיות
היי חברים,
אשמח לקבל המלצות למסעדות בשר כשרות בפריז (אנחנו נישן ברובע הלטיני אבל כל מקום יתקבל בשמחה)
כמו כן, אשמח לקבל המלצות על מרכזי קניות זולים (לא שווקים יותר בקטע של כולבו ורשתות בגדים) בעיקר לבגדי תינוקות וילדים

תודה!
נועה
נצל"ש - למישהו יש המלצה על מלון בפריז?
20/02/14 08:17
67צפיות
זול ונקי, ללילה אחד (אז בעדיפות שיהיה מרכזי...)
תודה!
לא מנסיון אישי שלי:
20/02/14 09:29
103צפיות
http://www.cosmos-hotel-paris.com/fr,1,6436.html

לא הכי מרכזי אבל מרכזי דיו.

חוות דעת, כאן:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187147-d6...

וגם המלצה מלונלי פלאנט:
http://www.lonelyplanet.com/france/paris/hotels/co...

ומפרומרס:
http://www.frommers.com/destinations/paris/hotels/...

מה שמדאיג במקצת, כי אם הוא כבר נכנס למדריכי תיירות יש סיכוי שיהיה קשה למצוא בו מקום וגם מחיריו יעלו. עד היום הוא היה בבחינת סוד, קיבלתי עליו המלצה לפני לא מעט שנים מפריזאי אחד.
תודה רבה על התשובה!
20/02/14 17:41
57צפיות
אם יסתדר שם אחזור לספר
הייתי לוקחת את זה. אפשר למנות על כף יד אחת
21/02/14 08:32
70צפיות
את המלונות הזולים והטובים בפריז, המצב השתנה דרסטית בשנים האחרונות לכיוון של עליה משמעותית במחירים. זה המרכזי ביותר מבין האופציות הזולות שהוא גם, כנראה, מלון טוב. ברור שאפשר ללון בחורבה שנשענת על מוניטין של 200 שנה, אבל מי באמת רוצה את זה.

נזכרתי בעוד אחד. במארה. מיקום מעולה שבמעולים אבל אם יש רגישות לרעש בלילה, חובה לבקש חדר פנימי, באם יש להם בכלל.
http://www.hotel-herse-dor.com/en

חוו"ד עדכניות, יתכן שיש עוד ברשת, צריך לגגל את המלון:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187147-d2...
בהחלט, זו פשוט נסיעת עבודה אז אני צריכה לראות
21/02/14 10:39
58צפיות
אם אני בכלל יכולה להישאר שם עוד לילה.
תודה רבה!
לונדון מחכה לנו
19/02/14 17:20
169צפיות
היי, בעלי הפתיע עם כרטיסים ללונדון בפסח. זו פעם ראשונה עבורי ואני נורא מתרגשת.
צריכה עזרה לגבי לינה. מחפשים מלון\דירה במחיר סביר, מקום שקל להסתובב גם ברגל ובתחבורה ציבורית. עדיפות לאיזור שופינג...מה לעשות אישה לא?
כמובן שאשמח לטיפים על מקומות ודברים מגניבים לעשות שמה. (אנחנו בסוף ותחילת שנות ה30)
תודה!
לונדון למתחילים
19/02/14 20:41
131צפיות
דבר ראשון יש את הטיוב שזה הרכבת תחתית והיא מרושתת על כל לונדון כך שהניוד בא הוא הכי נוח וזול. 
אתרים מומלצים: טאוור אוף לונדון
 קתדרלת סנט פול
 המוזיאון הבריטי 
מוזיאון הטבע טייט מודרן 
ארמון בקינגהם 
טיול בהייד פארק 
כלבו הרודס- שופינג יוקרתי ופלצני
רחוב אוקספורד 
פיקדילי סרקס 
קובנט גארדן 
מנזר ווסטמיניסטר 
גני קיו 
סיור בעקבות ג'ק המרטש/ביטלס 
סיור בנוטינג היל מאדם טוסו- בסוף יש גם דאנג'ן, רכבת מסע בזמן וגם סרט 4d של מרוול 
מחזמר חוויה נחמדה אבל יקרה. 
יום מחוץ ללונדון- טירת ווינזדור 
אם בעלך אוהב כדורגל- ללכת למשחק של צ'לסי
 שווה לבדוק אם יש הופעה טובה. בקיצור זה לונדון למתחילים... 
עכשיו אמרתי לבעלי צ'לסי
19/02/14 22:19
104צפיות
נטרף! אומר לי איך שכחתי מזה?!
תודה רבה על ההמלצות!
ההמלצה הבסיסית ללינה בלונדון היא מיקום
20/02/14 09:00
73צפיות
בעקרון קרוב לתחנת רכבת תחתית שנמצאת באיזור 1 או 2, הקרובות מאזור 3 עשויות גם כן להתאים.
תעשי חיפוש בפורום, אני זוכר שנרשם חידוד מעבר לעצה הכללית הזו.
כל כך אבודה!
20/02/14 11:45
69צפיות
לא יודעת מה עדיף דירה או מלון...

בלי שום קשר מודה שעכשיו אני עושה שיעורי בית עם כל המידה ש מחשבות שלח לי, פשוט ברור ולעיניין! אז כל מי שצריך...חובה!

את האמת, לא חשבתי שלונדון תהיה כ''כ מסובכת!
השאלה מה הנטיה האישית שלכם
20/02/14 12:10
47צפיות
דירה מרווחת יותר, יש מטבחון או מטבח.
במלון מסדרים ומנקים אחריכם כל יום, יש קבלה ושרותי קונסיירג'.
ויש מלון דירות, גם וגם.
כמובן שיש כוונון עדין, יש דירות עם/בלי מכונת כביסה, יש סוויטות רחבות ידיים במלונות, אבל זהו הפרינציפ באופן כללי.
תלוי באופי שלכם, מה מתאים לכם יותר בטיול הזה.
אין סיבה להרגיש אבודה
20/02/14 12:50
100צפיות
 אין סיבה להרגיש אבודה
לונדון לא נראית לי מסובכת במיוחד. היא פשוט עיר ענקית, עם ה-מ-ו-ן אטרקציות תיירותיות, ובאמת תצטרכי לעשות שיעורי בית להחליט מה בערך תרצו (ותספיקו) לראות.
חלק גדול ממדריכי התיירים המודפסים (= ספרים) כוללים מסלולים יומיים שאפשר להסתייע בהם, תיכנסי לחנות עם מבחר סביר ותתרשמי. גם ברשת יש שפע של מידע (דוגמא אחת: האתר של שיחור).
כדי לבנות מסלול הגיוני, בלי יותר מדי קפיצות מאזור לאזור, חשוב לעבוד עם מפה. תציצי גם בצילום שצירפתי: אומנם זו מפת קווי אוטובוסים (ספק אם תשתמשו בהם הרבה), ולא לפי קנה-מידה מדויק, אבל אפשר לראות בה איך "מפוזרות" האטרקציות הראשיות במרכז העיר.
ובקשר למלון מול דירה: אם הבנתי נכון ואתם נוסעים כזוג (בלי ילדים), איזו תועלת מיוחדת יש בדירה?
שכחתי: המפה באדיבות רשות התחבורה העירונית
20/02/14 13:15
50צפיות
של לונדון (לא בסדר "לצטט" בלי לציין את המקור...)
חחח תודה!
20/02/14 14:11
34צפיות
אני אוריד הכל. אני בדרך כלל ב"לייב" מסתדרת יותר טוב מאשר עם המפות. היא עיר ענקית, לא יודעת איפה מתאים יותר לישון, כמה קרוב או כמה רחוק מהמקומות
חשבנו דירה כי בתכלס..עדיף לי לבשל ארוחת בוקר בדירה זו גם חוויה אחרת. אני אישית הייתי בבודפשט גם במלון וגם בדירה וזה נורא כייף. את האמת לפי המחירים מצאתי כמה דירות נחמדות שהם בהרבה יותר זולות ממלון 3 כוכבים.

http://www.homeaway.com/vacation-rental/p3495142#r...

בעלת הדירה כבר יצרה איתי קשר בפחות משעה! ממש אהבתי את הדירה השאלה האם זה באיזור טוב

מחכה לתשובה מעוד 2 דירות יותר קרובות לאיזור של אוקספורד סטריט.
מפת אטרקציות שלדעתי יכולה מאוד לעזור
20/02/14 14:12
42צפיות
http://www.theoriginaltour.com/UserFiles/OriginalL...
מסדרת יפה הרבה אטרקציות לפי קירבה.
מתוך אתר של אחת מחברות האוטובוס של "עולים -יורדים", לא חייבים להשתמש בשרותיהם.
היער השחור בקיץ - שאלות
19/02/14 17:06
71צפיות
אנחנו טסים בסוף יולי ומבררים לגבי מקומות לינה. כרגע מתלבטים בין שני מקומות שנותנים את הכרטיס האדום ופחות או יותר באותה רמה ובאותו מחיר. ההתלבטות היא לגבי מיקום. אחד בעיירה פלדברג והשני בעיירה לופינגן. שתי העיירות קרובות לאגם טיטיזי. אחת ממזרח והשנייה ממערב.
האם מישהו מכיר? הבנתי שפלדברג יושבת על הר גבוה יחסית. זה מקשה על ההגעה? יש הבדל בין השתיים? אשמח לתובנות.
מיקום ליד הטיטיזה
19/02/14 18:21
50צפיות
מה שחשוב לזכור לגבי היער השחור בקיץ שיכולים להיות ימים חמים מאד
ובחלק מדירות הנופש/צימרים/פנסיונים ובתי מלון אין מזגנים ואז כמובן הפלדברג מקום נהדר. מצד שני אם המקום צריך לשמש בעיקר ליציאה לטיולים לופינגן נראית לי הרבה יותר מתאימה. לפי המפה לופינגן היא בחלק השטוח של היער השחור

http://tinyurl.com/ngdezk4

המינוס העיקרי לדעתי זה הצורך לרדת מהפלדברג כל יום ולעלות חזרה כשאין שום חנות ושום מסעדה בסביבה וזה די בודד. המקום השני לופינגן מאד קרוב ל-31 ונוח ליציאה לכביש. ההחלטה שלך.
לדעתי פלדברג עדיף
19/02/14 18:34
40צפיות
תבדקי איפה נמצאים המקומות והאטרקציות שאתם רוצים לבקר בהם. לפחות יחסית לביקור שלנו בעיר השחור, פלדברג עדיף בהרבה על לופינגן, מבחינת המיקום.
אין בעיה מיוחדת להגיע לפלדברג וההר יכול להיות יתרון בגלל מזג האוויר הנעים יחסית.
מהכרותי עם הסביבה
19/02/14 20:08
45צפיות
אני לא הייתי לוקחת מלון בפלדברג בטח לא כדי לצאת כל יום לטיולי רכב.
יש אנשים שאוהבים ללכת ברגל (הייקינג) ולזה האזור מוצלח מאד אבל כנקודה לצאת ממנה? לא. לפי נסיונך בהנחה ששהית שם כמה ימים ויצאת לטיולים משם, מה לגבי מסעדות וחנויות? מה עשיתם בערב?
תודה על התגובות
19/02/14 20:47
32צפיות
מקום הלינה, אכן משמש אותנו בעיקר ללינה וכמקום יציאה לטיולי יום. אם כך אני מבינה שעדיף לופינגן?
האם מחיר של 100 יורו ללילה לדירה עם שני חדרי שינה ומטבח לארבעה אנשים ( שני הורים ושני ילדים) שנותנת את הכרטיס האדום, זה מחיר סביר?
את יכולה לתת לי קישור לדירה?
19/02/14 21:12
31צפיות
מה הם נותנים בדירה מעבר למיטות וכלי מטבח? המחיר נראה לי קצת
גבוה לכן אני רוצה לקבל קישור כדי לראות כתובת. עקרונית דירת שני חדרים ל-4 אנשים זה אידאלי אבל לופינגן לא עיר כמו פרייבורג לכן המחיר נראה לי קצת גבוה. מצד שני אם הדירה בסדר ויולי בכל זאת חודש מאד עמוס אז תקחי כדי שלא תפסידי את הדירה. שלחי לי בעצם גם את הקישור לדירה בפלדברג ואני אבדוק.
מיורקה - שבוע ביוני
19/02/14 14:18
132צפיות
אתמול בערב הזמנו כרטיסי טיסה, לפני שיהיו יקרים אפילו יותר. (טיסה מלוטון לPMI עם איזיג'ט - £530 לשלושה אנשים ו2 מזוודות)
מכיוון שלא הוזמנו בשלב זה מלונות / וילות - מישהו יכול לחלוק מניסיון איזור מומלץ להתאכסן? אנחנו מגיעים עם צעצוע בת שנתיים שמבחינתה יכולה בריכה וים כל היום. המשפחה שיתנו כוללת הורים וילדים בת ובן בני 20 שללא ספק יחפשו מועדונים שלא יהיו רלוונטים לנו (ממה שהבנתי, האיזור שבדרום יותר נוטה למועדונים).
כנראה שנשתכן ב2 וילות שונות, ואם אפשר להימנע מרכב מה טוב, שכן כיסא תינוק מסבך את העיניינם משהו.
המלצות / רעיונות ייתקבלו בברכב
תודה וסליחה
ההמלצה היחידה שאני יכולה לתת
19/02/14 14:32
122צפיות
לא לשלול רכב על הסף, כי מנסיון , יש מה לראות במיורקה, ואמנם יש תחבורה ציבורית, אבל אני לא יודעת עד כמה היא יעילה, במיוחד עם בת שנתיים,  שלכל יציאה צריך לקחת תיק עם קצת ציוד,  ואולי אפילו טיולון.

היינו שם לפני המון שנים, אז כנראה שמה שהיה רלוונטי אז, לא יהיה היום, לכן אני לא מציעה כלום ספציפי..

רק נזכרת שהעיר פאלמה דה מיורקה , היא עיר אירופאית נחמדה מאד, שווה ביקור, ושהעיירות שנמצאות מסביב לאי, על שפת הים, היו נעימות ברובן.
תודה על התגובה המהירה.
19/02/14 14:51
83צפיות
התוכנית הייתה בגדול להימנע מרכב אם אפשר עם הסתייגות של לקחת רכב ליום או יומיים. גם בגלל מושב הבטיחות וגם בגלל שאם 2 בני הדודים יחליטו להצטרף (בהנחה שלא יהיו הלומי אלכוהול ומוזיקה מהלילה שלפני) אז אומר 6 מבוגרים ומושב בטיחות שתופס מקום של מתאבק סומו ממוצע - מה שאומר כנראה 2 רכבים. אבל לקחתי לתשומת ליבי.
בינתיים מצאתי כמה וכמה אתרים עם מידע כללי - רק מלראות את הטמפרטורות הצפויות ביוני נמרח לי חיוך ענקח על הפרצוף. שינוי מרענם מהגשם שלה הפסיק בחצי שנה האחרונה!
אתם תהנו בגדול...
19/02/14 18:17
75צפיות
זו היתה אחת מהחופשות הכי הכי שלנו....שבוע ימים של כייף גדול...אני זוכרת מאד לטובה את האי מיורקה.

מנסיון של כמה חופשות בספרד...השכרת רכב זה ממש לא יקר...ולא חייבים לשכור לשבוע, בקוסטה ברווה לקחנו רק לשלושה ימים..
תודה שוב
19/02/14 19:14
46צפיות
הכסף זה השיקול האחרון. קודם בא הסירבול של למצוא חניה (בשתלום או לא). אחר כך זה גם אומר שאי אפשר לשתות בירות בצהריים על החוף כי צריך לנהוג חזרה.
אם אפשר להימנע (או לסנג'ר את האחרים שיינהגו) מה טוב. במקרה של 2 מכוניות זה לא יהיה אפשרי בכלל.
º
רכב שאטל..כזה של 7 מקומות יפתור
19/02/14 23:33
17צפיות
זו היתה תגובה גם של חבר טוב שגר בגרמניה
20/02/14 09:38
58צפיות
אמנם נסע לבקר מכרה משותפת שלנו (ועל הדרך את חבריה החברותיים). גן עדן, לא פחות. לזמן מה חשב ברצינות לעבור לגור שם.
החבר שלך
20/02/14 09:47
40צפיות
לא מכיר את אחותו של הסקוטי שלי
==
סתם.
אנחנו באמת בונים על החופשה הזו בתור חופשה אמיתית, ללא מטלות כאלו ואחרות.
º
בהחלט סוג של גן עדן...
20/02/14 18:09
8צפיות
בעין, ב כבר היום חם
20/02/14 09:08
55צפיות
תשלחי אלינו קצת גשם...
בכל במידה
20/02/14 09:25
50צפיות
קצת (או הרבה) שמש / גשם זה מצויין.
6 חודשים של גשם, עם שדות מוצפים (שלא לדבר על דרום האי) - די. מיצינו.
מעדיפה כבר את השלג שלא הפסיק שנה שעברה. ה מתה לשלג וקופצת בהתלהבות כל פעם שרואים שלג בטלוויזיה. דווקא השנה אין פתית אחד לרפואה.
(ואנחנו מגיעים לבדוק את השמש בעצמנו עוד 3 שבועות!)
º
נשתדל לדאוג למז"א מתאים
20/02/14 10:20
10צפיות
כל טמפרטורה מעל 20 מעלות תתקבל בברכה
20/02/14 18:00
24צפיות
אם רוצים להיות בכלל נחמדים אלי, מעל 25.
ותודה.
רשמתי לפני, 25 לא נראה לי שיקרה
20/02/14 18:01
23צפיות
אבל מחר יהיה במישור החוף 24.
ברוכים הבאים לארץ הקודש.
אם הייתם באים היום...
20/02/14 18:08
33צפיות
הייתם מתרשמים מאד לטובה מהשמש...

טיילתי על שפת הים, בחולצה קצרה , מכנס 3/4  וכפכפי אצבע ...היו כאלה שהעיזו להסתובב בבגד ים, שלא לדבר על האמיצים שנכנסו למים...
חופשה על ילדים באירופה
19/02/14 11:38
97צפיות
אנחנו מחפשים יעד לטיול עם הילדים (חמש ושנתיים) בפסח / שבועות. האם ידוע לכם על פארקי מים מקורים ומחוממים באירופה? לחלופין אטרקציות אחרות המיועדות לילדים בגילים שלנו בסביבה הקרובה (טורקיה /יוון /איטליה/אחר?). המלצה על מלון "הכל כלול" כיעד עיקרי לא תתאים, בריכות לא מקורות עדיין קרות.
תודה!

ד"א, בשנה שעברה היינו בסנטר-פארקס בטולוז, שם קיים פארק מים מצויין, אני ממליצה בחום על המקום כיעד למשפחות.
http://www.centerparcs.com/EN/GB/offer/holiday_fra...
אופציות מתאימה זה היער השחור
19/02/14 12:58
59צפיות
יש בו פארק מים מקורה ענקי וכמובן ביקור בפארק אירופה .
בצפון איטליה אין פארק מים מקורה אבל יש את גרדה לנד , והמון אטרקציות לילדים בגיל הזה .
בכל אחד מכפרי הנופש של סנטרל באירופה תוכלי למצוא גם פארק מים מקורה
היי
19/02/14 13:58
40צפיות
הילדים עדיין קטנים (שנתיים וחמש), לכן אעדיף פארקים פחות גדולים. רוב המתקנים בפארקים הענקיים ממילא לא יתאימו לגילם (או לגדול כן ולקטנה לא). אני מכוונת למשהו פחות גרנדיוזי את הטיולים לפארקים הענקיים אשמור לגילים בוגרים יותר

תודה!
º
סלובניה יכולה להתאים וגם אוסטריה
19/02/14 14:30
14צפיות
לקראת עונת הנסיעות - טוסקנה עם ילדים
19/02/14 09:38
89צפיות
בגליון האחרון של "מסע אחר" מ-18.2.14 שתי כתבות מעניינות:

1. טוסקנה עם ילדים - לקראת עונת הנסיעות לכל אלו שנוסעים עם הילדים.

2. ציריך בזול - אהבתי את הכתבה הזו. רוב הדברים מוכרים אבל תמיד טוב לקרוא על עוד כמה טיפים.

יש עוד כתבות בגליון למי שמתעניין/מתעניינת ולדעתי כדאי לקרוא.
הקישורים, הקישורים - מה יהיה?
19/02/14 09:42
68צפיות
הכתבה הקודמת שהבאת היתה הרבה יותר טובה
20/02/14 10:19
35צפיות
כנראה שהאיכות מאוד תלויה בכתב ופחות בעורך
אני מתמקדת יותר בערך המוסף של הכתבה
20/02/14 10:40
31צפיות
יתכן בהחלט שכתבה אחת פחות טובה מהשניה אבל בכתבות שמעניינות את באי
הפורום שלנו יש תמיד ערך מוסף כלשהו. רוב המבקרים הארעיים בפורום
(מבלי להשמיץ חלילה) מתעצלים לעשות חיפוש כדי למצוא את כל המידע העצום
שכבר נמצא ושואל שוב: לאן לנסוע הם הילדים, מה עושים וכו' וכו'. אז
כתה כזו יכולה בהחלט להועיל.
לשקול להוסיף לקישורי הפורום
20/02/14 10:44
22צפיות
כשמגיע השואל מס' 58 באותו שבוע ושואל על היער השחור אפשר בהחלט להפנות אותו לקישור של הכתבה המתאימה.
אם לא בקישורי הפורום (או הודעות נבחרות או כל קישור קבוע אחר) גם לארעי וגם למאתר יהיה קשה למצוא את הכתבה.
טיול באיטליה - מאורגן או עצמאי
18/02/14 21:38
116צפיות
שלום,
אני ואישתי מתכננים לנסוע לאיטליה במאי הקרוב (בלי הילדים)
התכנון הוא לנסוע ל 5 לילות מקסימום
אנחנו לא ממש יודעים מאיפה להתחיל
המטרה היא לטעום קצת מכל דבר ונראה שהזמן קצר מידי.
האם כדאי לקחת טיול מאורגן?

תודה
שי
5 לילות באיטליה זה ממש לא הרבה
18/02/14 21:49
109צפיות
זה זמן מאד קצר גם בשביל טיול מאורגן. אולי תעדיפו להתמקם במקום אחד ולהנות ממנו במקום לבזבז זמן רב על נסיעות (גם בטיול מאורגן הולך זמן על נסיעות).
º
לאן מומלץ?
18/02/14 22:15
29צפיות
אתם יכולים להתמקם באחת הערים הגדולות
18/02/14 22:29
77צפיות
כמו רומא, פירנצה, ונציה ולסייר בהן ובאיזור. אפשרות אחרת היא לבחור איזור לפי טעמכם (טוסקנה, האגמים וכו) ולסייר בו. קחו בחשבון מרחקים וזמני נסיעה.
º
רומא או ונציה
19/02/14 09:29
28צפיות
אנשים שונים מטיילים שונה
19/02/14 00:08
75צפיות
רק אתה ואשתך יכולים לדעת אם מתאים לכם אופי של טיול מאורגן או לא.

אני אישית הייתי לוקחת טיול מאורגן רק למקומות שבהם אני חושבת שיהיה לי יותר קשה להסתדר כמו אוזבקיסטן ומונגוליה למשל, בחיים לא אקח טיול מאורגן לאיטליה.

מצד שני יש לפעמים מקום לקחת מדריך לאיזה מקום שנראה לך שמדריך מקומי יכול לספר על ההיסטוריה לש המקום למשל, אבל זה משהו שאתה עושה אחרי שאתה מחליט לאן אתה הולך.

מכיוון שאתה כותב שאתה לא יודע מאיפה להתחיל - אני הייתי לוקחת ספר על איטליה, או כמה ספרים ומתחילה לעבור לראות מה יש ואז רושמת לי מה מענין אותי לראות ואז מסתכלת לראות מה המרחק של מקומות אחד מהשני ואיך אני מכניסה את מה שאני רוצה לראות לחמישה ימים.
ואני רוצה להוסיף שסגנון הטיול שלי נוטה להיות לא לטעום קצת מכל דבר ולרוץ הלאה. גם כשיש לי 5 ימים, אני אעדיף להישאר היכן שכיף לי יותר זמן ולהגיע לפחות מקומות, אבל שוב, זה סגנון טיול שאולי לא מתאים לך, אז אתה תרצה לבנות לך מסלול שמתאים לך...
אני ממליץ לך להתחיל בללמוד על היעד
19/02/14 11:16
59צפיות
איטליה מדינה גדולה, לדעתי למשל איזור הדולומיטים דומה הרבה יותר לגרמניה מאשר נניח לאיזור נאפולי.

אז ממליץ לך שראשית תבדוק איזה איזור באיטליה מתאים לכם, מה אתם רוצים לראות, ובהתאם לבחור.

עוד כדאי שתבדוק מה תקופת הזמן שאתם מתעתדים לטייל, בד"כ מטיילים ביום ולא בלילה. 5 לילות זה שישה ימים? ארבעה ימים?
כן, אני צריך להתחיל לקרוא ספרים ...
19/02/14 13:07
50צפיות
לגבי משך הזמן
אני רוצה להאמין שזה יהיה 6 ימים
אבל אנחנו משאירים ילדים בבית אז זה עדיין שיקול.
מדריך טיולים זה טוב, יש ים של מידע גם ברשת
19/02/14 13:43
45צפיות
כולל בעברית.
התרשמות מהחומר באינטרנט להערכתי יכולה למקד אותך.

ההחלטה אם מדובר ב6 ימים או פחות תלויה מאוד בטיסות האפשריות.
כשתדע לאן אתה טס, למשל רומא או מילאנו, תוכל לבדוק טיסות.
כמובן שחשוב לדעת אם מדובר ביום טיול אמיתי, למשל אם אתה חוזר לישראל בטיסת צהרים זהו איננו יום טיול, למרות שבטיול קבוצתי הם כותבים כאילו כן.
קודם כל עדיף להתמקד
19/02/14 17:09
58צפיות
עם זאת פעם ראשונה באיטליה אז הייתי מתמקדת ברומא
º
מעולה. תודה
19/02/14 18:44
19צפיות
שמועה גונבה לאזניי שכבר במאי יהיו טיסות
18/02/14 17:30
244צפיות
ישירות לפיליפינים . מישהו יודע ? שמע ? כי לא מצאתי כלום על זה.
ראי כאן
18/02/14 18:36
128צפיות
את ההודעה לעיתונות אני מכירה אבל לא מצאתי שם
18/02/14 19:42
80צפיות
טיסה עתידית
אוסטריאן 305$ סוויס 349$ למגוון יעדים
18/02/14 17:17
106צפיות
בארופה, יציאה כמובן לפני הפסח כלומר עד 31 במרץ אם אנני טועה.
שלא תגידו שלא אמרתי לכם, יש טיסות זולות צריך פשוט למהר.
התייעצות לגבי שימוש באשראי בארה"ב
18/02/14 16:38
101צפיות
שלום,
מישהו יודע כיצד עדיף וחסכוני להשתמש בכרטיס ויזה כאל בארה"ב-
האם לרכוש מט"ח מהבנק ולבקש שהחיובים בחו"ל ירדו מהמט"ח שנמצא אצלי בחשבון?
או שפשוט להשתמש באשראי ושהחיובים ירדו מהעו"ש בש"ח?

תודה :)
שימוש באשראי בארה"ב
18/02/14 16:42
89צפיות
למה להשתמש באשראי? הרי ידוע לכל בר דעת כי חברות האשראי מחייבות לפי שער המרה גבוה מזה שמפורסם מדי יום על ידי בנק ישראל, בנוסף יש עמלה על העסקה מאחר והיא בוצעה בכרטיס אשראי בחו"ל.
אממ
18/02/14 16:47
61צפיות
כי אני כבר נמצאת בחו"ל ואין לי ברירה. יש לך רעיון אחר? :)
העברת כספים לחו"ל
18/02/14 16:51
62צפיות
מתקשרים לארץ הקודש ומבקשים העברת כספים דרך ווסטרן יוניון.
בדקתי את זה
18/02/14 17:09
62צפיות
פשוט העמלות נראו לי ממש יקרות (כמעט 50$ על 1000$ של העברה).
כי הרבה יותר נוח ויותר בטוח
18/02/14 19:23
60צפיות
אנשים מוציאים לא מעט כסף על רכישות שמטרתן נוחות או ביטחון, אז לחסוך דווקא על העיניין הזה.
אגב, ההצעה שלך למטה להשתמש בווסטרן יוניון היא לא סבירה בהקשר הזה - זה יוצא משמעותית יותר יקר.
אם יש לך חשבון מט"ח בארץ
18/02/14 17:14
65צפיות
ואם נתת הוראה לבנק לחייב את חשבון המט"ח לגבי ההוצאות בויזה (הבנק צריך לאשר לחברת כרטיסי האשראי) אין כל בעיה. זו הדרך הכי
טובה לדעתי. קונים פעם אחת סכום של דולרים שמים בחשבון דולרים (הריבית לצערי אפסית) ואז כל חיוב שאת עושה בחו"ל יורד מחשבון הדולרי בלי עמלה נוספת (כלומר דרך חברת כרטיסי האשראי שגם לא לוקחת עמלה נוספת).
נראה לי שהכי פשוט וכמעט הכי זול להשתמש בכרטיס
18/02/14 17:19
83צפיות
https://www.cal-online.co.il/he-IL/Cal/Cards/visa/...
בקישור המצורף יש את המידע שאתה צריך.
עסקאות מט"ח המחוייבות בחשבון השקלי - קרי סתם גיהוץ כרטיס:
שער יציג (שזה יפה מאוד) + עמלת המרה של 2.5%
נראה מצויין

עסקאות מט"ח המחוייבות בחשבון דולרים (מט"ח שאצלך בחשבון)
חיוב פשוט ללא המרה או עמלה.
מה שאני לא יודע זה איך הבנק יחייב אותך על המרת השקלים לדולרים, האם לפי שער המחאות מכירה ובאיזו עמלה.

אני הייתי הולך על גיהוץ פשוט וזהו, אין נתונים על הבנק אבל לא נראה לי שתחסוך סכום משמעותי אם בכלל.

שים לב שבניגוד לגיהוץ כרטיס למשיכת מזומן מהאוטומט יש עמלה קבועה נוספת של 3-4$ בלי קשר לסכום שאתה מושך.
לכן כדאי יותר לגהץ ואם רוצה למשוך כדאי סכום גדול יחסית ולא כמה סכומים קטנים.

לא ממליץ לך לעבוד על בסיס מזומן, לפי הנתונים מזומן הרבה יותר יקר + כל החסרונות כמו ביטחון.
º
עזרת לי מאוד, תודה רבה! :)
18/02/14 19:44
18צפיות
º
בכייף , תיהנה
19/02/14 11:48
5צפיות
easyJet has launched a Hebrew homepage
18/02/14 13:42
97צפיות
חמוד, נראה שאנחנו חשובים להם
18/02/14 14:01
77צפיות
עכשיו אפשר שישיקו קו לפריס או ליסבון?
אולי לסקנדינביה?
האם הגיוני לחכות לאישור הזמנה שבוע
18/02/14 09:58
219צפיות
הזמנתי טיסה לפריז באחד הפורטלים הישראלים
מאז אין אישור מהסוכן או מחברת התעופה
מה אני צריך לעשות לבטל או להמתין
º
אולי הגיוני, אבל אני לא הייתי מקבל את זה.
18/02/14 10:00
51צפיות
º
נא פרט
18/02/14 10:01
46צפיות
פרוט קצר
18/02/14 10:05
137צפיות
ראיתי באחד הפורטלים המוכרים בישראל טיסת ארקיע שהתאימה לי כמו כפפה ליד גם בזמנים וגם במחיר.עשיתי הזמנה ומאז אני מחכה שהפורטל המכובד יאשר ...
הם אפילו הצמידו לי "סוכן אישי" שלא עונה..
בכוונה אני לא מפרסם את שם הפורטל
º
בכוונה אתה כן צריך לפרט.
18/02/14 10:15
42צפיות
º
למה אתה לא מזמין ישירות מחב' התעופה?
18/02/14 10:15
47צפיות
º
ההפרש במחיר היה 20 אחוז לטובת הפורטל
18/02/14 10:20
43צפיות
º
אין דבר כזה
18/02/14 10:26
45צפיות
גם אני לא האמנתי.
18/02/14 10:33
118צפיות
נכנסתי פעמיים לפורטל כדי להיות בטוח שזהו המחיר.ראיתי כי טוב ובצעתי הזמנה.גם קבלתי אשור על ההזמנה במחיר שהיה מצויין ולא במחיר אחר.
גם הצמידו לי סוכן אישי.
זה בסדר, יום לפני הטיסה או ביום הטיסה
18/02/14 10:42
125צפיות
הם יודיעו לך שבעצם אין את הכרטיס הספציפי הזה אבל יש אחד נורא דומה שעולה 40% יותר.
וזה אחרי שהזמנת רכב שכור, התחייבת למלון וקיבלת חופשה מהעבודה.

אני לא מבטיח לך שזה מה שיקרה אבל הסיכוי בהחלט סביר.

יש לך כמה דרכים לפעול.
אתה יכול ללחוץ עליהם, יש כאן בפורום סיפור על מישהו שנסע למשרדי הפורטל אחרי שדחו אותו בהלוך ושוב והודיע שהוא לא יוצא עד שלא מקבל כרטיס ביד ואז הודו שאין כזו עיסקה.
אתה יכול להמר ולחכות, יכול להיות שיהיה בסדר.
אתה יכול לבטל ולספוג הפסד של 5% או 100 שקלים (הנמוך בינהם) אם העסקה שלך עומדת בחוק הגנת הצרכן.
אתה יכול לנסות לבטל בלי קנסות אם לדעתך לא מלאו את חלקם בעסקה.

אולי יש עוד אופציה שלא חשבתי עליה, תבחר.
אפשר הסבר על חוק להגנת הצרכן?
19/02/14 23:56
46צפיות
ביטול עיסקה
20/02/14 07:33
50צפיות
כאן יש לך שלושה קישורים המסבירים את אותו ענין בדרכים שונות:

http://www.consumers.org.il/category/cancelling-va...

http://tinyurl.com/pzsmgdz

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4134003,00...
מחדד את הקישורים של דניאלה
20/02/14 08:45
48צפיות
"אם ביטל הצרכן את עסקת המכר מרחוק בתוך המועד של 14 יום ועמד בתנאי הביטול,  ישלם  דמי ביטול של  5% מערך העסקה ( הסכום הכולל ששולם ולא עלות הנופש לאדם) או  100 ₪, הנמוך מביניהם.
יש לציין כי החוק מתיר לבית המשפט לפסוק פיצויים של עד 10,000 ₪ ללא הוכחת נזק במקרה שבו סוכנות הנסיעות מסרבת להשיב לצרכן את מלוא הסכום ששילם .
ואולם, במקרה של הטעיה או אי התאמה בין מה שהוזמן לבין השירות שניתן בפועל הצרכן רשאי לבטל את העסקה ואינו חייב בתשלום דמי ביטול."
לא רשום בציטוט אבל הביטול צריך להיות עד 18 יום שאינם ימי מנוחה לפני היציאה לחופשה

אני מניח שהנושא נידון בבית משפט לתביעות קטנות ובית המשפט יכול לקנוס סוכנות שמתחכמת ב 10,000 שקלים גם אם הנזק ללקוח היה נמוך יותר.
אני מניח שזה תקף גם אם הסוכנות יצירתית ומחליטה שהקנס הוא 100 שקלים או 5% הגבוה בינהם (אני חושב שהיו כבר כמה תלונות בפורום בעניין).

הערת כסת"ח: אין לראות בהודעה יעוץ, כל הנוהג לפיה עושה זאת על אחריותו בלבד.
לגבי מכר מרחוק (טלפונית, אינטרנט)
20/02/14 09:03
35צפיות
זה עד 14 יום (קלנדריים) לפני מועד השרות.
18 ימי עבודה זה רק לגבי קניה פיזית.
רבה! עוד שאלה
20/02/14 19:36
33צפיות
זה כולל גם אני אני מזמינה באינטרנט דרך חברת התעופה עצמה?

ועוד שאלה... אם אני מעוניינת לטוס באמצע הקיץ לארה"ב כדאי להזמין כרטיסים מעכשיו נכון
לא וכן
20/02/14 19:40
30צפיות
לא, כי חברות התעופה אינן כפופות לחוק הישראלי.
כן, כדאי בהחלט להזמין כבר עכשיו לקיץ.
ואם עשיתי את ההזמנה דרך המשרדים פה בארץ?
20/02/14 19:53
28צפיות
(סתם סקרנות)

ו רבה!
אם רכשת כרטיס בארץ פרונטלית או באינטרנט
20/02/14 21:07
35צפיות
ואילו קראת את אחד הקישורים שנתתי לך
(אבל מה לעשות את לא יחידה שלא קוראת קישורים) היית רואה שכתוב כך:

צרכן רשאי לבטל כל עסקה לרכישת טיסה היוצאת מישראל וחוזרת אליה, הודות לתקנות החזר כספי שהכינה הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן, הקובעות בין היתר כי צרכן יוכל מעתה לבטל עסקה לרכישת טיסה שנעשתה באופן פרונטלי (למשל במשרדי החברה). עד כה ניתן היה לבטל רק עסקת מכר מרחוק, שנעשתה באמצעות טלפון או אינטרנט, לפי חוק הגנת הצרכן.

את עסקת רכישת כרטיסי הטיסה הפרונטלית אפשר יהיה לבטל תוך 14 ימים מיום הרכישה ועד 18 יום לפני הטיסה (לעומת 7 ימים לפני הטיסה בעסקת מכר מרחוק). הצרכן יוכל לקבל את כספו בחזרה למעט 5% מערך העסקה או 100 שקל - הנמוך מביניהם. הצרכן רשאי גם לבטל טיסת המשך הנרכשת מישראל וחזרה אליה ובתנאי שטיסת ההמשך ניתנת ע"י אותה חברת תעופה היוצאת מישראל.

עוד נקבע בתקנות כי לא ניתן יהיה לבטל עסקה לרכישת שירותי תיירות חוץ המתחילים והמסתיימים במלואם מחוץ לישראל, כמו הזמנת מלון בחו"ל, טיסה מחו"ל או טיסת המשך הניתנת על ידי חברת תעופה אחרת, לאור העובדה כי עוסק בחו"ל ממילא אינו מחויב לחוקי מדינת ישראל ולא יכולה לחול עליו החובה להשיב לצרכן הישראלי את כספו.
צרכן רשאי לבטל כל עסקה לרכישת טיסה היוצאת מישראל וחוזרת אליה, הודות לתקנות החזר כספי שהכינה הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן, הקובעות בין היתר כי צרכן יוכל מעתה לבטל עסקה לרכישת טיסה שנעשתה באופן פרונטלי (למשל במשרדי החברה). עד כה ניתן היה לבטל רק עסקת מכר מרחוק, שנעשתה באמצעות טלפון או אינטרנט, לפי חוק הגנת הצרכן.

את עסקת רכישת כרטיסי הטיסה הפרונטלית אפשר יהיה לבטל תוך 14 ימים מיום הרכישה ועד 18 יום לפני הטיסה (לעומת 7 ימים לפני הטיסה בעסקת מכר מרחוק). הצרכן יוכל לקבל את כספו בחזרה למעט 5% מערך העסקה או 100 שקל - הנמוך מביניהם. הצרכן רשאי גם לבטל טיסת המשך הנרכשת מישראל וחזרה אליה ובתנאי שטיסת ההמשך ניתנת ע"י אותה חברת תעופה היוצאת מישראל.
 לאחר1 בינואר 2013. אם לא יוצע תיקון אחר לתקנות יחזור המצב המשפטי להיות כפי שהציעה הממונה על הרשות,: 14 ימים שאינם ימי מנוחה לפני מועד הטיסה.

עוד נקבע בתקנות כי לא ניתן יהיה לבטל עסקה לרכישת שירותי תיירות חוץ המתחילים והמסתיימים במלואם מחוץ לישראל, כמו הזמנת מלון בחו"ל, טיסה מחו"ל או טיסת המשך הניתנת על ידי חברת תעופה אחרת, לאור העובדה כי עוסק בחו"ל ממילא אינו מחויב לחוקי מדינת ישראל ולא יכולה לחול עליו החובה להשיב לצרכן הישראלי את כספו.
מודה שדווקא קראתי אבל לא הצלחתי להבין
20/02/14 21:53
19צפיות
כל כך מה הכוונה שם... רבה על ההסבר והטרחה
לא בטוח
20/02/14 20:38
25צפיות
כרטיס לטיסות שמתחילות בנתב"ג זה מוצר ישראלי, ענין לפרשנות של משפטנים ובתי משפט.
יש בודאות לא מעט חוקים ישראליים שחברות שנוחתות בארץ וממריאות ממנה כפופות להם למרות שאינן חברות ישראליות.
בטול הזמנה הוא תוך 14 יום מקבלת המוזמן
20/02/14 20:35
23צפיות
כך שאם את מזמינה לקיץ עכשיו, קרוב למועד הטיסה תהיה לך אפשרות בטול רק לפי תנאי הכרטיס.
º
וההבדל הוא 100% באין כרטיס...לא?
21/02/14 14:35
5צפיות
כמה פרטים שיכולים לעזור לך בענין
18/02/14 11:06
144צפיות
הייתי שמחה לו נכנסת לפורטל של הסוכנות ממנה קנית את הכרטיס
ובודקת תנאים. האם אחד התנאים נראה כך:

"חשבונו של הלקוח לא יחויב עד לקבלת אישור מספקי השירותים שדרכם הוזמן השרות וזאת מלבד הזמנות של "הרגע האחרון" , המבוצעות בטווח זמן של 72 שעות ומטה לפני הנסיעה. מובהר בזאת כי עד לקבלת אישור סופי יכול המחיר להשתנות, על פי דרישת ספקי השירותים וכי במקרה של שינוי כאמור, תינתן ללקוח אפשרות לבטל את ההזמנה ללא חיוב. במידה ולא ניתן אישור מספקי השירותים לבקשת הלקוח, כולה או חלקה, תוך 72 שעות הבקשה אינה מחייבת. סוכנות הנסיעות אינה מארגנת את הטיול/חבילת הנופש אלא המארגן הנקוב בשוברי הנסיעה. התנאים שיחולו לגבי ארגון הטיול/חבילת הנפש הם אלו שנקבעו בחוברת המארגן, ככל שנמסרה ללקוח, או באתר האינטרנט של המארגן ככל שהופנה אליו. אין באמור בסעיף זה כדי לגרוע מאחריותה של סוכנות הנסיעות בכל עניין שבגינו מוטלת עליה אחריות על פי חוזה זה ו/או על פי כל דין."?

האם חוייבת כבר (בדוק בחברת כרטיסי האשראי שלך) ואם חוייבת הרי אין שום תוקף לשום שינוי שהסוכנות תעשה כי ברגע ששולם נכרת החוזה ביניכם והם לא יכולים להודיע שאין מקום או הטיסה השתנת.
אם אצלך המצב הוא:

7.1 על פי דיני הגנת הצרכן רשאי לקוח לבטל בכתב את העסקה, בתוך 14 יום מיום עשיית העסקה או מיום קבלת המסמך המכיל את הפרטים, לפי המאוחר, אלא אם כן מועד ביטול העסקה חל בתוך 7 ימים שאינם ימי מנוחה קודם למועד תחילת השרות במכר מרחוק או 18 ימים שאינם ימי מנוחה קודם למועד תחילת השרות במכר רגיל עד 1.1.13 ו-14 ימים שאינם ימי מנוחה קודם למועד תחילת השרות מתאריך זה ואילך ובתנאי השירותים אינם ניתנים במלואם בחו"ל." כלומר יש לך עוד 14 ימים אזי אני הייתי מודיעה קודם כל בטלפון על ביטול ולאחר מכן שולחת פקס ומוודאת שהפקס הגיע כי בלי אישור אין לך הוכחה שהפקס הגיע. תבקש אישור בכתב.

אני לא הייתי נותנת להם להתחמק מלשלוח לך כרטיס אלקטרוני כאן ועכשיו, תודיע להם שאם לא תקבל את הכרטיס האלקטרוני תוך נניח
השעתיים הקרוות אתה מבטל את ההזמנה. אני מצטרפת בזה לדעתו של לאונידס על הסיכון בלהשאיר את המצב כמות שהוא.
תודה לכל המשיבים
18/02/14 11:51
126צפיות
מכיוון שאני צריך את הכרטיסים אז ויתרתי לפורטל.לא לוקח סיכון.
לטענתם קניתי את הזכות להכנס לרשימת ההמתנה במחיר המצויין לאותו יום.
לא קניתי את המושבים.
הרגיזה אותי העבודה בעיניים באתר עצמו ולאחר מכן העבודה על האוזניים.
קראתי פה בפורום  על התרגילים הללו לא ידעתי שאפול על אחד מהם ועוד מפורטל ידוע שמפרסם כאן הרבה מאד.
º
חוצפה, הלוליינות הזאת
18/02/14 11:58
32צפיות
כדי שלא תיפול תבדוק מה קורה עם החיוב
18/02/14 12:26
92צפיות
לפי תלונות רבות יש סיכוי לא רע שלא משנה מה סיכמתם בטלפון, החיוב בוא יבוא.
אחרי כן יחזירו לך את הכסף, בטוח, רק בחודש הבא, כשהג'ינג'י עם המפתחות יגיע, אבל בחודש הבא הוא לא הגיע, אז תחכה עוד חודש....
º
ומה שם הפורטל?
18/02/14 12:44
29צפיות
אתר גדול שמבטיח סוכן אישי
18/02/14 13:01
104צפיות
והתחייבות למחיר הנמוך ביותר
המבין יבין
שוב  תודה לכל המשיבים
וזה בדיוק הזמן והמקום לספר לכולם מי
18/02/14 12:55
105צפיות
הפורטל הנ"ל.
ממילא בכמעט כל פורטל ישראלי שתפתח אלו התנאים
18/02/14 14:23
98צפיות
מה זה משנה?
הלקחים משותפים לכל הפורטלים האלו.
זאת אומרת, אם אני מבינה נכון, הסעיף הראשון
18/02/14 11:54
120צפיות
נותן להם הרשאה להכריז על מחיר נמוך לטיסה, לפתות נוסעים ועד האישור הסופי למעשה יכול המחיר לעלות. הם יוצאים מתוך הנחה שאם כבר הזמנת מקום במלון וקיבלת חופשה מהעבודה, לא תרצי לבטל את ההזמנה כשיגיע האישור והטיסה למעשה תעלה יותר או הרבה יותר?
קשה לי להאמין לאתרים כאלה. אני מעדיפה להזמין באתר חברת התעופה, לשלם באותו הרגע מחיר ברור ולשכוח מזה. כי כנראה מחיר כפי שניתן בפורטלים לא קיים. מעצבן אותי שזה חוקי.
נכון, מאד מעצבן וזו פירצה שהמחוקק התעלם ממנה
18/02/14 12:23
88צפיות
על ידי כך שסוכני הנסיעות האינטרנטים נותנים אישור על ההזמנה
אבל אין כירטוס, החוק של 14 ימי ביטול לא חל על העיסקה והם מנצלים את הפירצה הזו בצורה מקוממת ביותר.
לו היה ח"כ שהיה לוקח על עצמו כמחוקק לסתום את הפירצה הייתי מאד שמחה.
ככל שהבנתי מדובר בעבירה ברורה על החוק
18/02/14 13:33
83צפיות
וגם בעבר סוכנים עברו עבירות דומות, הצהירו שלדעתם זה בסדר גמור למרות שכשאנשים תבעו אותם למשפט השופט הסביר שזוהי עבירה.

הבעיה כנראה איננה בחוק אלא באכיפה, לו רק היה בישראל משרד כלכלה שתפקידו היה לעסוק בעניינים כאלה.
בעצם יש משרד כלכלה אבל השר עסוק בעניינים אחרים, עוד מעט הוא יתפנה לענייני משרדו ויהיה בסדר.
º
אני שמחה שאתה כזה אופטימי
18/02/14 14:21
23צפיות
מה לא ברור שעוד מעט כשיתפנה מלעלוב
18/02/14 14:29
81צפיות
באיזה שר אירופי, להסביר לנו על טילים הפוגעים בנתב"ג (אני משתדל להצמד לענייני טיסות וחו"ל) ודומיהם הוא לא ישר ישר יטפל בנושאים הקשורים למשרדו?
אין מצב, לא יכול להיות.

גם שר החוץ עוד טיפ טיפה דואג להכניס את הישראלים ל VWP, סיים עניינים פליליים והנה הוא שם.

השרים לדורותיהם כמובן, לא משנה מי בדיוק מאייש את התפקיד כרגע, כולם טובים אותו הדבר.
הם לא יפעלו עד שלא יעמדו עליהם בשוט.....
18/02/14 14:29
79צפיות
מנסיון העבר, רק כאשר העברתי את תלונתי למבקר המדינה שדרש הסברים, פתאום כולם התעוררו.

בנושא החוק המכונה "חוק טיבי" פניתי גם לשר הכלכלה וגם לשר המסחר והתעשיה וגם לשר התיירות וגם לח"כ טיבי, אבל איש מהם לא טרח לענות לי (כן, כולל טיבי), כעת פתוחה בפני הדרך לפי כללי מנהל תקין, לפנות בתלונה אל מבקר המדינה, נגד המשרדים הללו המסרבים לבצע את תפקידם.

וזה כמובן מה שיקרה.
האם טיסות הלואו-קוסט באמת זולות יותר?
18/02/14 08:44
178צפיות
הבוקר מתפרסמת  בדה מרקר כתבה על טיסות לאו-קוסט וזה רק חלק קטן מהכתבה:

הרעיון של טיסת לואו־קוסט קובע כי ככל שמועד הטיסה מתקרב, מחיר הכרטיס עולה. המחירים הנמוכים באמת של טיסות לואו־קוסט מוצעים לרוב כחצי שנה מראש, וההערכות הן כי רק כ–20% מהמושבים בטיסות מוצעים במחירים ההתחלתיים. דמיינו לעצמכם מטוס מחולק לכמה מחלקות, כשבכל מחלקה יש מספר מסוים של מושבים. הראשונה שמושביה נמכרים היא המחלקה עם הכרטיסים הזולים ביותר. ברגע שהמושבים האלו נמכרים, המחיר קופץ, וברגע שהמושבים במחלקה הבאה נמכרים, המחיר שוב קופץ וכך הלאה. אז אם אתם באמת רוצים לטוס ללונדון או לברלין ב–99 דולר לכיוון, אתם חייבים לתכנן את הנסיעה כמה חודשים מראש, אחרת ייתכן שמחיר הטיסה המוזלת לא יהיה כה נמוך לעומת טיסות אחרות.

2. המחיר באתרים הוא בסיס, ועליו יש להוסיף עלויות כמו הטסת כבודה.

קריטריון נוסף שמאפיין את הטיסות המוזלות הוא שהכרטיסים שלהן נמכרים על בסיס מושב בלבד, ועל כל פעולה נוספת, כמו בחירת מושב, מזון בטיסה או הטסת כבודה, יידרש תשלום נוסף. נקודה זו חשובה במיוחד שכשאתם גולשים באתרי נסיעות כמו Kayak ואחרים, ומחפשים את המחיר הנמוך ביותר ליעד. שימו לב שהמחיר של טיסת לואו־קוסט שאתם רואים הוא המחיר הבסיסי, ועליו לרוב יש עלות נוספת שיכולה לגרום לכך שהמחיר הסופי כבר יהיה פחות משתלם. כך למשל, מחיר העלאת מזוודה של עד 20 ק"ג בטיסת איזיג'ט הוא כ–50 יורו (הלוך־חזור); בטיסת וויזאייר המחיר הוא 50–70 יורו; ב–Transavia תשלמו 40 יורו עבור אותה מזוודה; ואילו בטיסות UP של אל על העלות היא 40 דולר. אגב, אלה הן העלויות שיגבו מכם אם תזמינו את השירות מראש. ואולם, אם תיזכרו לעשות זאת רק בשדה התעופה, רגע לפני העלייה למטוס, העלויות יהיו גבוהות יותר.........
שכחתי את הקישור
18/02/14 08:46
109צפיות
גם אני עיינתי בכתבה והיא לא ממש מדוייקת
18/02/14 11:01
143צפיות
לפחות לא בעניין המחירים
אני הזמנתי בינואר טיסה לרומא לחודש מאי ושילמתי 290 דולר לאדם כולל מזוודה אחת של 20 קג,
כולל בחירת מושב.

בדקתי עכשיו במבצעי האביב שאלעל מפרסמת - לאותם תאריכים בדיוק, זמני המראות ונחיתות די דומים
הייתי משלמת 419 דולר לאדם.

אז נכון , הזמנתי הרבה זמן מראש, ואם חלילה יקרה משהו ואצטרך לבטל - הלך הכסף
אבל בגדול אני חושבת שיש אלטרנטיבה לא רעה לעומת המצב שהיה לפני טיסות הלואו קוסט.

º
שכחתי לציין שזו טיסת איזיג'ט ישירה
18/02/14 11:03
46צפיות
ואם היית מזמינה באל על לא היה הולך הכסף?
18/02/14 11:16
106צפיות
ממליץ לך באיזיג'ט לקנות הובלת מזוודה לקראת הטיסה (כמה ימים לפני), אין "נגמר המקום" ואין קנס ואם את מבטלת לא הפסדת את הכסף.
כך שבמקרה של ביטול שלא מכוסה בביטוח (אולי כן מכוסה?) את מסכנת 220$, אם את לא מבטלת או משנה הרבה פחות.

לעומת זאת באל על כמה עולה ביטול בעיסקה הזו? 100$ או 200$?

אז מה יוצא למי שרוצה כרטיס "עם אפשרות ביטול"?
הוא משלם פרמיה של 200$ (ההפרש במחיר הכרטיס בין החברות) כדי שבמקרה הגרוע ביותר הוא יראה 100$ (300$ חזרה אם אל על קונסים רק ב 100$ על ביטול).

אם אדם חושב שיש סיכוי גבוה מאוד שהוא לא יטוס אולי כדאי לו לסכן 200$ כדי אולי קבל 300$, לא נראה לי כדאי בכל המקרים האחרים
עיינתי בכתבה ובאמת התרשמתי שצריכים להתקיים
18/02/14 09:04
142צפיות
תנאים מאוד מיוחדים כדי לצעוק "בינגו". רוב הזמן התנאים לא מתקיימים ונותרת רק התחושה שיש מצב, אבל באמת אין מצב.
ועוד משהו
18/02/14 09:24
134צפיות
בהנחה שהכרטיס הוא standard fare (הזול) אז אם רוכשים כרטיס הרבה חודשים מראש יש פער זמן די ארוך עד המועד בו ניתן לרכוש ביטוח נסיעות, מה שאומר שאם בפער הזמן הזה מתרחש ארוע שמחייב ביטול הנסיעה או שינוי תאריכים אז אין החזר כספי (הלך הכסף...).
º
החיים הם אכן הימור.
18/02/14 09:30
29צפיות
אפשר לעשות ביטוח נסיעות גם שנה מראש.
18/02/14 11:40
103צפיות
מתנצל אם זה נשמע כפרסומת, אבל לפי דעתי זו האפשרות היחידה לרכוש ביטוח נסיעות הרבה זמן מראש: לממסי תיירות יש הסכם עם שירביט. בכל סניפי ממסי אפשר לעשות את הביטוח.
תנוח דעתך, לדעתי זו לא פרסומת
18/02/14 11:48
98צפיות
הסבירו לי שפרסומת זוהי הודעה המקדמת מכירות של מוצר או שירות.
בדרך כלל אחרי שנכתבת המלצה או שאלה לגבי החברה הזו נכתבות תגובות לגבי המוניטין שלה, כמו זו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מה שלהערכתי מוריד את המכירות, לא מעלה, ההיפך מפרסומת.
במקרה השני הם בחרו בשקר ברור
18/02/14 12:00
71צפיות
כאסטרטגיה. אין מילים.

אני מכירה אותם מאותו מקרה שפורסם בפייסבוק, לדעתי של אחותה של ילדה שנותרה נכה לאחר תאונת דרכים, אני חושבת, שחר...והתלאות ששירביט העבירה אותן. מאותו רגע הם נחרתו במוחי, לרע.
לצערי שופטים לא קונסים קנס עמוק
18/02/14 12:18
60צפיות
חברות המתעללות במבוטחים במצב בו הם הכי פגיעים וחלשים.
גם המפקח על הביטוח לטעמי נרדם במשמרת

כי במצב הדברים הקיים שיטת מצליח מאוד כדאית להן, מכסימום אם המבוטח התאמץ ותבע יקבל את מה שמגיע לו - אחרי שנים (ואולי לכן לא קיבל טיפול רפואי ונותר נכה או נפטר). שאר המבוטחים פשוט יתפשרו על סכום נמוך או על כלום.

בינתיים רק השוק יכול לגרום לחברות לחדול מהמנהג הזה.
אתה יודע מה? בוא אני אעשה איתך עסקה
18/02/14 11:41
129צפיות
תנאי בסיס:
כרטיס באיזיג'ט לרומא בפסח (אני לוקח את הדוגמה של הכתבה) עלה בערך 250$ באיזיג'ט.
כרטיס לרומא לפסח חודש/ים לפני הטיסה (הזמן בו רוכשים ביטוח סטנדרטי)  יעלה לפחות 700-800$.

קנה כרטיסי טיסה (נניח לזוג) ב 500$ (פעמיים 250) נניח לאוגוסט או סוכות.
תעביר אלי 1000$, ההפרש בין מחיר כרטיס ב 750$ לאדם למחיר כרטיס זול.
בדקתי עכשיו בקופת חולים כללית ניתן לרכוש ביטוח 45 יום לפני הטיסה.

אם יקרה לך מקרה ביטוחי עד 45 יום לפני הטיסה שימנע ממך לטוס לפי תנאי ביטוח נסיעות לחו"ל אני מתחייב להחזיר לך את עלות כרטיסי הטיסה, 500$ (שאר ה 500 נשארים אצלי כמובן)
אם לא יקרה מקרה ביטוחי כזה כל ה 1000$ נשארים אצלי.

אם עוד מישהו רוצה לבטח כרטיסי טיסה בתנאים הנ"ל אני מוכן לקבל לקוחות נוספים.
ושאלת המשך
18/02/14 12:16
96צפיות
בארץ אין אפשרות לעשות ביטוח נסיעות שנתי, ולא פר נסיעה?
http://www.moneysupermarket.com/travel-insurance/

ראיתי כאלה בהראל AIG והפניקס
18/02/14 12:21
75צפיות
אני מניח שיש ביטוחים שנתיים גם בעוד חברות.
בדרך כלל משמשים אנשי עסקים שמרבים לנסוע לחו"ל.

לא בדקתי את התנאים והעלויות.
עשיתי בדיקה מהירה
18/02/14 12:29
94צפיות
בשתי חברות ביטוח מהגדולות במשק. האחת מבטחת אנשי עסקים עד גיל 70 השניה עד גיל 65. הפרמיה השנתית היא כ-400 דולר.
$400
18/02/14 13:20
59צפיות
ביזיון (אך לא מפתיע, בארץ הקודש)
פספורט שנתי עולה 200 דולר
20/02/14 14:04
23צפיות
עד 30 יום לנסיעה אחת. עד 120 יום לשנה
הבנתי
18/02/14 12:34
58צפיות
אצלינו זה מ-אוד נפוץ, במחירים של בערך 50-70 פאונד לשנה לכל המשפחה (כמובן עם הגבלות מסויימות אבל לרוב המשפחות המטיילות הן לא מאוד רלוונטיות)
º
יש דיויד שילד
18/02/14 12:35
20צפיות
זה נכון בארץ בגלל ה"אין שמים פתוחים"
18/02/14 09:24
113צפיות
במקומות אחרים בעולם זה נכון רק לתאריכים מבוקשים במיוחד.
כך במזרח המחיר הזול קים לרוב עד כחודש לפני הטיסה, עולה מדרגה אחת בין חודש לשבועים לפני וקופץ אח"כ מדי יום יומים עד שטיסה לאותו יום עולה כמו בחברה רגילה.
גם בארופה טוח הזמן של המחיר הזול קרוב בהרבה למועד הטיסה (שליש עד חצי זמן מראש לעומת ישראל) ועד די קרוב למועד הטיסה אפשר למצוא טיסה זולה באמת גם אם לרוב לא במחיר הזול ביותר לאותה טיסה.
פתיחת השמים באמת תוריד קודם כל את התקרה - מה שגובות החברות הותיקות ואם ההיצע יגדל - למחירים כמו בארופה.
º
ופתיחת השמיים הזאת אכן מתוכננת?
18/02/14 09:44
21צפיות
בדבורים כן, למעשה - אני בספק
18/02/14 09:55
68צפיות
צעד בודד שיכול להפיל את המחירים הוא הסרת הגבלת כמות הנוסעים בין נתב"ג לעמאן (יזמה של ממשלת ישראל) שתאפשר טיסות זולות יותר ונוחות יותר למזרח, לארופה ולארה"ב..
יציאה לעמאן אכן תיצור מידה מסויימת של תחרות
18/02/14 14:37
52צפיות
אני מניח שהטרנזיט מישראל לעמאן ימשיך לעלות הון לעומת המרחק מלוד לעמאן ולכן התחרות הרלוונטית תהיה לטיסות הארוכות כמו המזרח ולא קצרות יחסית כמו אירופה.
אני שמעתי שיותר זול לטוס מעקבה...
18/02/14 19:26
45צפיות
מאשר מעמאן לפחות לבנגקוק ואגב בדקתי את זה באחד מהאתרים לטיסות ואכן כך.
º
Bןתר העניין הפעוט של להגיע לעקבה
19/02/14 15:37
20צפיות
קראת מה שכתבתי?
19/02/14 15:56
42צפיות
אם יבטלו את מכסת הנוסעים היומית לעמאן גם מחיר הטיסה לעמאן יצנח לגובה מתאים למרחק.
º
אין מצב שקראתי ולא הסכמתי?
20/02/14 08:32
12צפיות
בתנאי תחרות, ההנחה שהנחת מופרכת
20/02/14 09:00
26צפיות
לפני עשור לא היתה הגבלה על כמות הנוסעים, טיסה הלוך ושוב עם RJ לעמאן עלתה בערך $200 ותוספת לטיסה איתם ליעד אחר היתה כ-$100.
הכפלת המחיר על טיסה קצרה זו ובטול ההטבה לטסים ליעד אחר הן מעשי ידי מכשלת ישראל בלבד.
ממשלת ישראל קובעת תמחור ל RJ?
20/02/14 10:24
22צפיות
ממשלת ישראל החליטה על ביטול הטבה בחברה זרה במקטע טיסה מעמאן לאירופה?
וההנחה שלי מופרכת, נו טוף.
אתה באמת טמבל או שאתה עושה את עצמך?
20/02/14 11:03
27צפיות
מכשלת ישראל הגבילה את מספר הנוסעים בקו ובכך גרמה לעלית מחירים ובטול הטבות.
º
באמת, מה לעשות, מקרה אבוד
20/02/14 12:05
8צפיות
אבל ככה מתכננים (כאן) חופשות וטיסות
18/02/14 09:55
107צפיות
ה-מון זמן מראש.
לפחות בבריטניה (ולא רק), אסור להוציא ילד מבית הספר לשבוע רק כי יוצאים לחופש (כמו שההורים שלי עשו באופן די רנדומלי). לוח החופשות ידוע מראש ולפי זה קובעים חופשה משפחתית. בעיקר כשאין כל כך הרבה חגים מפוזרים כמו שיש בארץ.

גם אנשים בלי ילדים מזמינים חופשות המון זמן מראש, כדי להתאים את הזמנים לעבודה.

(ומי שנחרד מהמחשבה לעלות על טיסה של 3-4-5 שעות בלי סנדוויץ, יש לו בעיות גדולות הרבה יותר ממה שהוא חושב)
הכתבה החלה לא רע אבל התדרדרה בהמשך
18/02/14 11:07
105צפיות
שיפור לעומת הסטנדרט שאני רגיל לראות בכתבות תיירות, שמתחילות רע ומתדרדרות משם אבל חבל שמה שהחל טוב נמשך בפספוס.

נכון שמי שרצה מחיר ממש טוב צריך לקבוע מראש, לדעתי הם היו אופטימיים, בדרך כלל צריך יותר מחצי שנה מראש ובמיוחד בזמני ביקוש.
אבל:
1. גם אם מכרו את הכרטיסים הזולים ביותר (שהם מעריכים כ 20%), עדיין הכרטיסים הבאים בתור עשויים להיות הרבה יותר זולים מכרטיסים בחברת High cost וכדאיים לנוסע.
2. אחרי כן הם עשו את הטעות שהם המליצו להמנע ממנה ובדקו כרטיסים לדוגמה בפסח, לעוד חודשיים.
ברור שעכשיו הכרטיסים לרומא עולים ביוקר,  אם היו בודקים לפני חצי שנה עלות הכרטיס היתה 300$ (בדקתי, וכולל מזוודה).
המסקנה שלהם שלתקופות ביקוש הכרטיסים יקרים איננה נכונה, המסקנה הנכונה היא לגבי הזמנה מראש.

את הטיסות הם ממליצים לחפש באתרים בין לאומיים ונותנים כדוגמה את KAYAK, אני חושב שטוב יותר לחפש באתר החברה.
מי שרוצה לטוס לרומא עם איזיג'ט כדאי שיתכבד ויכנס לאתר איזיג'ט.

אפשרות ביטול לפי חוק הגנת הצרכן חלה בתכלס רק על הזמנות אינטרנטיות, אם הם משווים לסוכן היו צריכים להגיד שחוק הגנת הצרכן לא חל גם על מי שנכנס לסוכנות וקנה כרטיס.
להגיד "לא ניתן לבטל ב LOW COST" ולהראות מצג כאילו אצל סוכן כן ניתן לבטל לטעמי מטעה.

לגבי שעות טיסה לדעתי הם ממש טועים.
הדוגמה על איזיג'ט ולונדון היתה נכונה פעם, כיום יש טיסות צהרים ללונדון ויש טיסות ערב בחזרה.
יש חברות high cost שטסות בשעות מעפנות.
לא מסכים לכלל הגורף
וכמובן בניגוד למה שהם כתבו במקרה של לונדון יש טיסות יומיות ויותר מיומיות.

אבל מה אני עושה? דווקא טוב לי שישמיצו את ה low cost, ככה ישארו לי יותר כרטיסים במחיר טוב.
אתה בהחלט צודק
18/02/14 16:54
60צפיות
אם רוצים להוציא את הלאוו קוסט באור רע אז זה קל.
הם בודקים טיסות לאפריל בסוף פברואר, נו באמת.
אני הזמנתי טיסות  לאפריל , לפסח , לבאזל, באיזיג'ט , 9 חודשים מראש.
שילמנו 192 אירו הלוך חזור ,לאדם. וזה בגלל שזה מועד מבוקש, שיא העונה, ילדים בחופשה בארץ.
הזמנה במרץ , לחודש נובמבר לאותו יעד, 127 אירו הלוך ושוב , לאדם. אם רוצים - אפשר.
ברור שאפשר , אבל באמת צריך state of mind לזה , כי מדובר בלארוס המון זמן מראש, כולל לשלם על הטיסה , כמעט שנה מראש.
לי זה מתאים . זה גם מוזיל את ההוצאה בחודש הנסיעה עצמו , כי אז כשמגיעים לרכב והלינות , משלמים פחות בחודש של הנסיעה.
קניתי כרטיס לפריז שנה מראש: 404 דולר.
19/02/14 09:17
65צפיות
ידעתי בדיוק מתי אני נוסע ולמטרה מוצהרת - בת מצווש של הקטנה שלי. יחד עם הכרטיס קניתי מיד ביטוח נגד מקרים שיקרו לחברת התעופה ולטיסה ועכשיו עשיתי ביטוח רפואי ומטען חודשיים מראש. קלי קלות.
בקניית כרטיסי LOW COST אתה מבוטח בצורה
19/02/14 11:11
74צפיות
הטובה ביותר נגד מקרים רעים שקורים לחברת התעופה.

כרטיסים אלו נקנים בחיוב כרטיס אשראי באתר האינטרנט של חברת התעופה, כרטיסי HIGH COST נקנים ישירות או דרך סוכן.
הנסיון מראה שבמקרים של פשיטת רגל כמו SPAN AIR או MALEV מי שקנה את הכרטיס ישירות הודיע לחברת האשראי וקיבל תוך שבוע שבועיים את הכסף במלואו.
מי שקנה דרך סוכן קיבל מכתב איום שאוי ואבוי אם יעיז לעצור תשלומים שעוד לא נגבו, וכסף שכבר שולם? שיחכה. אולי יקבל חלק, אולי הכל, נראה.....

כך שגם בלי ביטוח מצבו של קונה הכרטיסים המוזלים עדיף.

בנוסף הנסיון שלי ושל מכרים עם חברות LOW COST מראה שרותיות גבוהה גם במקרה של שינוי מועד טיסה.
מספיק שמועד הטיסה יזוז בשעה וחצי כדי שתקבל זכות לקבל את הכסף חזרה או לשנות את הטיסה לכל מועד שתרצה, וכמובן שאפשר להשאר עם הטיסה שעברה שינוי.
בחברות אחרות תלוי, עם לופטהנזה היה לי נסיון דומה אבל עם חברות אחרות תגיד תודה אם בכלל גילו לך ביום הטיסה. תסתדר לבד.
º
יפה.
19/02/14 11:24
15צפיות
צודק - אם רוצים, אפשר
18/02/14 16:54
72צפיות
אם רוצים להוציא את הלאוו קוסט באור רע אז זה קל.
הם בודקים טיסות לאפריל בסוף פברואר, נו באמת.
אני הזמנתי טיסות  לאפריל , לפסח , לבאזל, באיזיג'ט , 9 חודשים מראש.
שילמנו 192 אירו הלוך חזור ,לאדם. וזה בגלל שזה מועד מבוקש, שיא העונה, ילדים בחופשה בארץ.
הזמנה במרץ , לחודש נובמבר לאותו יעד, 127 אירו הלוך ושוב , לאדם. אם רוצים - אפשר.
ברור שאפשר , אבל באמת צריך state of mind לזה , כי מדובר בלארוס המון זמן מראש, כולל לשלם על הטיסה , כמעט שנה מראש.
לי זה מתאים . זה גם מוזיל את ההוצאה בחודש הנסיעה עצמו , כי אז כשמגיעים לרכב והלינות , משלמים פחות בחודש של הנסיעה.
מכיר כאלה עם הוצאה בלתי צפויה -בר מצווה
18/02/14 17:09
71צפיות
איכשהו 13 שנים לא שמו לב שיש להם בן ושגיל 13 יגיע ופתאום הפתעה...

חופשות משרד החינוך עניין מאוד צפוי. נכון שלעיתים נדירות יש שינויים אבל בגדול אפשר לדעת מאוד במדוייק מתי התלמידים יהיו בחופשה.
אז לאלו הכבולים ללוח השנה של משרד החינוך, מורים והורים לילדים אין דבר פשוט יותר מאשר לתכנן מראש את תאריכי החופשה.
לאו קוסט...
18/02/14 19:22
88צפיות
קודם כל לא מתאים לכל אחד וזה ברור והיה על זה דיון כבר .
ועכשיו תהייה האם רק אני מצאתי טיסה לבודפשט עם wizz בפחות מ-100 יורו 3-4 חודשים לפני המועד?
האם רק אני מצאתי טיסה לברלין עם easy ב-180 יורו כ-5 חודשים לפני המועד ?

סיכון ?
גם אפשר להדרס ע"י רכבת מחר בבוקר .

אז כן אפשר למצוא טיסות גם פה וגם שם .
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום