בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

מסלול בפרובנס- יציאה עוד יומיים
29/06/14 21:26
39צפיות
ברביעי הקרוב, נטוס 3 נשים בגילאים 65,40,30- רק אני נוהגת.
בעיקרון- מעוניינות בקצב טיול נינוח וגם אם לא נספיק את כל המתוכננן- לא נורא.
אבקש לבדוק האם המסלול הגיוני- מה הייתם משנים/ מוסיפים וכד'...

יום 1(ד')- נחיתה במרסיי, איסוף רכב (13:30)- נסיעה לכיוון הצימר מאס דה שוגול שנמצא באזור להאיל לה סורג' (סגרנו שם 5 לילות). באותו יום סיור באזור הצימר- פונטיין דה ווקלוז/ לה איל לה סורג'/ לה תור- לא משהו מחייב

יום 2(ה')- בו דה פרובנס- קתדרל דה אימג'+ המצודה, עמק המתים, סנט רמי- גלאנום, כנסיית סן מרטן, פונט דו גארד (אופציונלי- סיור בערב באבניון)
השאלה- האם כדאי יותר לחבר את היום הזה לארל במקום פונט דו גאר.

יום 3 (ו')-אבניון-ארמון האפיפיורים, סן בנזה, קתדרלת נוטר דאם דה דומוס (ואז לכאן בעצם להעביר את הסיור בפונט דו גאר במקום ביום השני).

יום 4 (ש')- אקס אן פרובנס- יש מה לעשות שם יום שלם? למה כדאי לחבר? זה יוצא שבת אז אם יש איזו אטרקציה/ שוק מעניין ...

יום 5 (א')-  לה איל לה סורג' -ביקור בשוק (האם מתקיים שם ב-6/7 פסטיבל הסורג' ?), פונטן דה ווקלוז, גורד, מנזר סאנק, רוסליון

יום 6(ב')- עוזבים את הצימר. נקודת הלינה הבאה שלנו היא בלה קיוט- עיירה הקרובה לקסיס.
נסיעה לורדון- משהו כאן במסלול לא מסתדר לי מבחינת המפות- אשמח לקבל נקודות ציון ממוסטייה סנט מארי, הסיבוב ההגיוני סביב הקניון וירידה לכיוון לה קיוט- חשבתי על המסלול המערבי- ורדון לכיוון קסטליאן, ירידה לכיוון האגם דרך ה- corniche sublime או ויתור על ירידה לאגם, בגלל אורך המסלול.
אני לא בטוחה שביום הזה נספיק משהו נוסף.
או שכדאי יותר לצאת לורדון מהצימר של מאס דה שוגול ביום שבת (היום הרביעי לטיול) ולחזור חזרה למאס דה שוגול ואת אקס אן פרובנס לחבר לסיור במרסיי , החשש העיקרי שלי הוא שאת המלון בלה קיוט נקבל ב-15:00, מה שאומר שהמזוודות יישארו ברכב???

יום 7 (ג')- שיט מקסיס לקלאנקים, ו.....???

יום 8 (ד) טיסה חזרה לארץ ב- 14:45- מה כדאי בסביבה או יום בטן גב. סה"כ בשדה נצטרך להיות בסביבות 12:00

שאלה נוספת- 400-500 אירו לאדם, כשהמלונות והרכב שולמו מראש- נשמע סביר לשבוע?
תודה 
למי יש ניסיון עם בידוק מוקדם בטורקי
29/06/14 17:53
60צפיות
למי יש ניסיון עם בידוק מוקדם בטורקיש ?
האם הם פותחים את הבידוק 24 שעות לפני הטיסה או אפילו כמה שעות יותר ?
ומה עושים בטרמינאל לאחר שעשיתי בבית בידוק מוקדם -  היכן מוסרים את המזוודות ?
מה  ההליך ?
צ'ק אין באינטרנט
29/06/14 20:14
45צפיות
אם ישנה אפשרות שכזו, כ24 עד 72 שעות לפני מועד הטיסה המתוכנן מקבלים הודעה למייל האישי  שניתן לבצע רישום לטיסה באינטרנט, מדפיסים את כרטיס העלייה למטוס, והולכים לדלפק המסומן למי שביצע צ'ק אין באינטרנט ושם מוסרים את המזוודות.
סלובניה - שתי שאלות פתיחה
29/06/14 15:43
107צפיות
שלום לכולם, תודה מראש לעוזרים.

מעוניינים לטייל שבוע בסלובניה. זוג - בלי ילדים (הגיע הזמן).

שאלה ראשונה - זאגרב או לובליאנה? יש עדיפות לזאגרב? כרגע יש כרטיסים מאוד נוחים מבחינת המחיר והתאריכים ללובליאנה, אבל משום מה כל הטיולים שראיתי התמקדו במעגלי שמתחיל ונגמר בזאגרב.

שאלה שניה - מעגלי או כוכב? כוכב נראה לי נוח, ואם כן אז האם אזור בלד הוא אכן האזור הטוב לטיול שכזה. רציתי לדעת האם אנחנו עלולים להפסיד איזה "מאסט" בגלל כוכב (רחוק מדי וכו'), והאם בכוכב אפשר באמת לראות ולחוות את סלובניה כמו שצריך?

אני בתחילת הדרך - אבל מדובר על עוד שבוע וחצי, כך שצריך להחליט מהר, ולהשתדל עדיין לעשות את זה נכון. זאת הסיבה שהפסקתי לקרוא את מיליון העצות והחלטתי לפנות ישירות אליכם.

ושוב תודה לכול מי שיכול לעזור
לא מעגלי ולא כוכב, תנחת בזאגרב ותמריא
29/06/14 16:21
99צפיות
מליובליאנה או להיפך, איך שנוח.
לפי שאתה סוגר טיסות תבדוק שהשכרת רכב חד כיוונית מסתדרת לך.
שתי טיסות one way בחברות שונות?
29/06/14 17:22
79צפיות
כשבדקנו בעבר את האפשרות הזאת, היא מספיק יקרה כדי לשכנע אותנו לטוס הלוך-חזור לזאגרב. אבל אולי השתנו דברים, או שיש חברה (צ׳רטר?) שטסה לשני היעדים ואפשר לשלב.
º
אופס, *היתה* מספיק יקרה
29/06/14 17:24
25צפיות
אפשר בחברות שונות, אפשר באותה חברה
30/06/14 10:54
38צפיות
נכון, העבר היה בעבר, אפשר לבדוק שתי חברות ואפשר לבדוק עם חברה אחת.
קח בחשבון שמסלול מעגלי יקר יותר בזמן וכסף.
זגרב זאת קרואטיה
29/06/14 18:29
65צפיות
לכן עם רצונך בטיול בסלונביעה המלצה שלי נחיתה בלובלינה וטיול באיזור בלד . אפשר למשל לפצל ארבע ימים לינה באיזור בלד ושלוש ימים באיזור זגרב. רק לבדוק ע השכרתה רכב שאין בעיה לעבור את הגבולות 
הצעה
29/06/14 21:21
58צפיות
קבל הצעה למסלול מעגלי שיוצא מ Ljubliana וחוזר אליה (רצ"ב מפה)
1-3 ימים - איזור Bled\Bohinj
4 מ Bled עד Bovec
5 מ Bovec עד Postojna
6 postojna עד ljubliana
7 Ljubliana

בפרק זמן כך קצר רצוי לדעת מתי נוחתים ומתי ממריאים (למשל, הגעה בערב ועזיבה בבוקר משמעותם הרבה פחות זמן)
כמו כן רצוי לדעת מה ההעדפות שלכם - יש כאלה שיהנו לשבת בבית קפה על שפת האגם ב Bled חצי יום בסבבה, ויש אחרים שיעדיפו לעשות בזמן הזה שני מסלולי הליכה בטבע, או שופינג באיזה קניון ב Ljubliana
אתם מוזמנים לעיין בבלוג שלנו - 12 יום בסלובניה וקרואטיה. תמצאו את הימים הרלוונטיים מבחינת המקומות בהם גם אתם תהיו, ותוכלו לדלות משם הרבה מידע על מסלולי טיול, מקומות לינה, מסעדות, אטרקציות... וגם תמונות וקישורים למפות.

תודה לבינתיים
29/06/14 23:34
28צפיות
שופינג בקניון ממש לא מעניין אותנו (בשביל זה לנסוע לסלובניה?)
קניון עם מפלים דווקא כן.
חצי יום על שפת האגם נשמע לא רע, אם יש ספר טוב... אבל נראה לי שנסתפק בשעתיים ונמשיך הלאה.
הנחיתה בלילה והטיסה בלילה. מה שמותיר אותנו עם שישה ימים מלאים ועוד יום שלם (צריכים להגיע לשדה ב-19:00 בערב)

הייתה בעיה למראית עין של שכירת רכב בשדה התעופה, אבל נראה לי שזה הסתדר (מחר אני אוודא טלפונית עם חברת ההשכרה שאכן העמדה פתוחה גם ב-23:00 בלילה),
כך שמחר אפשר יהיה להזמין כרטיסים ולהתחיל להתעמק במסלולים - מה שבטוח, לפי מה שאני מבין, זה שכדאי לפצל לינה ולא להיות כל השבוע בפנסיון אחד (לפי מה שאני רואה לא חסרים אפשרויות ואין חשש שניאלץ לישון ברכב)

אגב - הבלוג שלכם כבר נצפה על ידי ביומיים האחרונים 

נופש בכרתים חרסוניוס
29/06/14 14:56
128צפיות
שלום למומחי כרתים. יש לנו נופש מאורגן מהעבודה בכרתים מלון Blue Sea Village Resort and Spa. הבנתי שזה מלון הכל כלול גם מארגנים לנו טיולים. השאלה שלי היא האם בסביבה הקרובה (אולי נסיעה קצרה עם מונית) אפשר להגיע לחוף שמתאים לשחיה עם שנורקלים?
לא מכיר מלון בלו סי בחרסוניסוס
29/06/14 15:33
112צפיות
בלימאני-חרסוניסו יש מלון מער בלו ששינה את שמו ל-"הכפר".

אם הכוונה למלון בלו סי בסטאלידה, אזי השאלה מיותרת כי הוא על שפת הים.

מחיר יום טיול מטעם החברה שמביאה אותך לכרתים, המחיר לזוג שווה למחיר 3 ימי השכרת רכב......

אם מכינים שיעורי בית כנדרש, אפשר למצות את כרתים היטב.
אתה צודק זה המלון בסטאלידה
30/06/14 14:21
34צפיות
אבל לפי מה שאני מבין זה לא חוף ים שיש בו אלמוגים בעלי חיים ימיים בשפע שכדאי לשנרקל.
אגב אשמח לשמוע את דעתך על המלון.
30/06/14 14:23
34צפיות
אני לא התארחתי במלון הזה
30/06/14 15:04
52צפיות
אולם ממשפחות ישראליות רבות שהיו בו הדיעה היתה שהוא מלון טוב בהחלט.

לגבי פעילות ימית שאתה מחפש, במאמרי הקהילה יש פרטים של סוכנים בכרתים וברשימה גם מועדוני צלילה, דבר איתתם.
לגבי מועדוני צלילה
30/06/14 15:06
44צפיות
לא שמתי לב שאני לא בפורום כרתים, בפורום יש מאמרי קהילה ושם יש כתובות של מועדוני צלילה.
אוקי תודה !
30/06/14 15:53
18צפיות
למיטב זכרוני אתרי השנירקול הטובים יותר
29/06/14 19:04
99צפיות
נמצאים בצד הדרומי של האי, ואילו אתם תהיו בצפון. גם העובדה שהמלון שלכם מציע כל מיני סוגים של ספורט מים אבל לא צלילה ולא שנירקול מרמזת שזה לא החוף הכי מתאים.אם במלון לא ידעו להמליץ לכם, מה שאני הייתי עושה זה יוצרת קשר עם מועדון הצלילה הכי קרוב ושואלת שם. מנסיון הם מנדבים מידע ברצון גם למי שלא משנרקל דרכם.
עמוד הוספת הודעה החדש- עדכונים
29/06/14 12:54
259צפיות
היי,

רציתי לעדכן שהתקלה עם האייקונים סודרה וכעת ניתן לפרסם הודעות שמכילות אייקונים.

הנושאים העיקריים שכרגע בטיפול הנם:
•תיקון ריווחים במעבר בין תגובה מהירה לרגילה
•כתיבה באתר הרגיל דרך הסמארטפון
•מניעת שליחת ההודעה ע"י לחיצת אנטר בכותרת.
•הגדלת התווים בכותרת
•ארגון סדר הטאבים שיעבוד משדה הכותרת, לעורך ואז לכפתור השליחה.
•סידור בעיית אי הופעת הX ברזולוציות נמוכות ותמונות גדולות.
•הגדלת הגופן בעורך
•שינויי תצוגה באפליקציות כך שיתאימו להודעות החדשות.

אמשיך לעדכן.

אם אתם סובלים מקשיים נוספים אתם מוזמנים להגיב כאן או לשלוח לי מסר אישי.

שבוע טוב
לא!
29/06/14 13:14
191צפיות
תחזרו לממשק הקודם ותמשיכו להתאמן במקום אחר.
בלי להפריע ללקוחות שלכם.
אם בסופרמרקט שאת קונה בו יחליפו בלטות בלי לסגור אותו - את לא תגיעי לשם עד שיגמרו את העבודות.

אתה הבנת את זה, ברוך?
גם אני חושב שפלטפורמה הבנויה על
29/06/14 13:25
160צפיות
טקסט, כל הקישוטים מסביב רק מפריעים.
החוצפה שלכם לא יודעת גבולות
29/06/14 14:15
180צפיות
כל פעם אתם מתגלחים לנו על הזקן...עייפנו מכם, לכו לעשות את הנסיונות שלכם במקום אחר
לא עובד אצלכם בבדיקות תוכנה
29/06/14 14:18
141צפיות
תסגרו את כל התיקונים, תריצו בדיקות ואז תחזרו אלינו עם אופציה בה מי שרוצה מוזמן לעבוד עם הממשק החדש ומי שרוצה נשאר עם הישן.גוגל שלא חולמים להתנהג כמוכם מאפשרים לעבוד עם ממשק ישן.
אני עדיין מחכה להסבר
30/06/14 03:18
108צפיות
למה כל הדברים הללו צריכין להתגלות רק על גבי פורום חי ופעיל עם משתמשים שרוצים להתכתב על טיולחפ בחו"ל ולא על הבאגים שלכם ?
התשובה ש"יש דברים שמתגלים רק על רטוב" היא לכאורה נכונה אך למעשה שקרית. המשפט נכון כשלעצמו, אבל פורום "רטוב" לא חייב להיות פורום חי ופעיל. אתם יכולים להוסיף פורומים לבדיקות על גבי המערכת המבצעית ה"רטובה". אני מניח שמה שחסר לכם
זה כוח האדם שיעשה את הבדיקות. לפחות הייתם יכולים להיות ישרים עם זה.

כדי להבין את הנזק, ראי הודעה עם כותרת "תודה רבה!!! :) הנה מסלול בהתאם להערתך".  לא נראה לי שהכותבת התמימה בכלל מודעות לניסיונות שנערכים פה.
לכן אני לא מתכוון לדווח על באגים (בינתיים)
30/06/14 11:08
72צפיות
אם אני לא אסכים לעבוד אצלהם בחינם הם יאלצו למצוא אנשים אחרים שמסכימים או שיבדקו את המערכת בעצמם.
אם רוב או כל הכותבים בפורום הזה לא ישתפו פעולה תפוז יאלצו לתת לפורום אחר ליהנות ממערכת ברמת אלפא.
כשהמערכת תהיה ברמה סבירה אני כמובן אשמח לעזור.
צודק
30/06/14 11:57
56צפיות
האמת, זה לא רק שהם חוסכים בQA אלא לפי המצב הנוראי של התוכנה, נראה שהם חוסכים גם במתכנתים.  זה לא ברמה שמתכנת סביר היה בכלל משחרר לבדיקות.

כשיש 3 כפתורים ואחד מהם לא עובד (תגובה מהירה)
30/06/14 12:09
62צפיות
סביר להניח שלא ניסו אפילו לעשות בדיקות sanity.
גם עכשיו, מישהו תופר פתרון ונותן לחברי הפורום לבדוק מה הוא הרס (מעבר שורה?...) בזמן ש"פתר".
גוגל שחררו ממשק חדש של המפות, למרות שנראה ברמה אחרת לחלוטין ממה ששוחרר כאן המשתמשים יכולים לבחור לעבוד בממשק הישן.
עד שלא ישחררו גרסה סבירה, או עד שלא ישלמו לי, אני לא מתכוון לעבוד בחינם. לא מדווח באגים.
מי שרוצה לעבוד בחינם כ QA לבדיקות sanity לגרסת טרום אלפא - שייהנה, אני לא.
º
אי אפשר להגיב דרך הסמארטפון.
30/06/14 07:58
30צפיות
עדכונים נוספים
30/06/14 13:35
95צפיות
מה סודר?
1. (אי) הרווחים  בהודעות
2. האיקס חזר לחלון תצוגה מקדימה.
3. עניין התמונות ברזולוציות נמוכות ותמונות גדולות
נמשיך לעדכן במהלך היום
טופלה בעיית הרווחים
01/07/14 15:29
53צפיות
כעת אפשר לרווח את המשפטים בתגובה המהירה
וגם
01/07/14 17:13
45צפיות
סידרנו את נושא האנטר, והוא כבר לא שולח יותר את ההודעה
שאלת אייפד
01/07/14 20:03
56צפיות
רציתי - לצורך תרגול האפשרויות החדשות של הוספת תמונות - לשלוח שניים-שלושה צילומים דרך האייפד (אנחנו בסופיה, בולגריה, כך שבמקרה יש עלי). לחיצה על אייקון המצלמה העלתה חלון עם הודעה ״לא נבחרו תמונות״ וכפתור ״בחר תמונות״ - רק שלא קרה כלום כשלחצתי עליו. זה המצב כרגע או שפספסתי משהו?

לחיצה על אייקון המצלמה?
01/07/14 21:42
37צפיות
אם הבנתי אותך נכון אז אין מה ללחוץ על האיקון של המצלמה שנועד רק לצילום. אלא נגשים לפרח שנקרא פוטוס photos ובודקים שיש את מה שצלמת. אחרי זה את ניגשת לאיקון הקטן מצד שמאל ריבוע עם חץ ושם יש אופציה של לשלוח עם המייל או פייס או ענן או טוויטר או סתם הודעה.
אולי אנחנו מדברות על דברים שונים?
01/07/14 22:05
33צפיות
לא התכוונתי לאייקון של מצלמה <b>באייפד</b> אלא לזה שמצוי ממש מתחת לחלון שאני מקלידה בו עכשיו (הכותרת ״צירוף״ ומשמאלה שלושה אייקונים, ביניהם מצלמה). לא מכירה שיטה אחרת להעלות פוסט + צילומים <b>בפורום (=</b>פרוצדורה שונה מסתם לשלוח אימייל למישהו ה-photos באייפד).
מסתבר שיש בעיה עם הדגשות
01/07/14 22:13
25צפיות
התכוונתי להדגיש שתי מלים בקו עבה והתקבל קישוט נאה של >b< בקצות ההדגשה.
נסיון שלא צלח
01/07/14 22:24
31צפיות
את צודקת לא ניתן להעלות תמונה או קובץ מהאיקונים.
מצטערת על אי ההבנה. 
º
זה בסדר, העיקר הכוונה
01/07/14 22:33
7צפיות
אחרי בדיקה נוספת הבעיה היא איפד
02/07/14 07:04
28צפיות
כלומר תפוז ואיפד. להעלות תמונה או קובץ ממחשב רגיל זו לא בעיה אבל לא הצלחתי דרך האיפד. אם את רוצה לבדוק מה התכניות של תפוז לגבי האיפד, כתבי למיטל מסר ושאלי אותה.
לא קריטי מבחינתי, תודה דניאלה
02/07/14 19:38
10צפיות
תפוז ואפל יסתדרו ביניהם (או לא) גם בלי התיווך שלי. ואת ה-  מסופיה אולי אעלה אחרי שנחזור. 
מה שכן נראה לי חשוב זה אורך (בעצם צ״ל ״קוצר״) שורת הנושא. החברים בתפוז, אנא...
לא מוצאת אפשרות כזאת במחשב..
02/07/14 09:21
19צפיות
אין לי שום פרח שכתוב עליו photos ....אני לא מצליחה לשלוח תמונות מאז שהביאו לנו את המוצר החדש והנפלא לפה...
אודרי את עכשיו חוזרת לשאול לגבי האיפד?
02/07/14 09:52
17צפיות
כלומר שאלות כלליות על מצלמת האיפד שלא קשורות לתפוז?
אם תבהירי לי מה בדיוק הבעיה אני מבטיחה לנסות לעזור.
אגב אפשר גם להקליד שאלות בגוגל מצאתי המון פתרונות לבעיות במחשב שהציקו לי ובנוסף יש גם פורומים בתפוז שניתן לשאול. אבל קודם כל תבהירי, תמונות באיפד לשלוח למייל? או לתפוז?
לא דניאלה..
02/07/14 13:12
20צפיות
אני מתכוונת לאפשרות הרגילה שהיתה לנו קודם,  לשלוח הודעה לתפוז ולצרף תמונה מהמחשב....את זה אני לא מצליחה לעשות.
מוזר, דוקא ניסיתי וכן הלך.
02/07/14 13:34
16צפיות
ניסית מתגובה מהירה או מחלון הוספת תגובה?
ניסיתי את כל האפשרויות
הודעה זו מכילה תמונות
02/07/14 13:55
30צפיות
עם הכרום זה עובד....כנראה אני מנסה לשלוח תמונה
זה נראה נפלא...
02/07/14 13:57
22צפיות
טוב..אני כנראה צריכה לעבוד עם ה- google chrome
גם אני עובדת עם הכרום
02/07/14 14:10
14צפיות
למרות שהתפוזים ממליצים לעבוד עם האקספלורר.
יש לי משהו בכרום שמונע ממני להכנס למערכת וזמן
מה עבדתי עם האקספלורר אבל מצאתי דרך לעקוף את הבעיה.
אז אני שמחה שמצאת פתרון, לפעמים דפדפן הוא כל הבעיה והפתרון.
ורק אני לא מצליח להגיב בסמארטפון
02/07/14 14:29
15צפיות
דרך הפיירפוקס?
וגם לא לעבור עם TAB מתא הנושא לתא התוכן. מתסכל ברמות שלא יתוארו. באמת ראוי לכל גנאי.
תיקון: לא מצליח להגיב בסמארטפון
02/07/14 14:30
12צפיות
בעזרת הכרום.
היי מחשבות
02/07/14 17:24
17צפיות
האם את מנסה להגיב דרך האתר המותאם או הרגיל?

אנו מודעים לבעיה בגלישה דרך האתר הרגיל בסמארטפון, ואם זה כן במותאם, אני אשמח אם תוכלי לפרט מה בדיוק קורה
אף אדם שפוי לא גולש באתר המותאם.
03/07/14 08:46
8צפיות
בסמארטפון לא ניתן להגיב.
לא כל כך הבנתי...
02/07/14 17:20
15צפיות
את הבעיה, אין לך את התמונה של המצלמה מתחת לחלון בו את כותבת? (לחיצה עליו פותחת את האפשרות להעלות תמונה)
היי דניאלה
02/07/14 16:59
17צפיות
את מנסה להיכנס דרך האתר המותאם או דרך האתר הרגיל?
במחשב? ברגיל בעצם גם באיפד
02/07/14 23:03
7צפיות
אבל נאלצתי להכנס אינקוגניטו אחרת אין לי אפשרות להכנס למערכת.
הבעיה באתר הרגיל בסמארטפונים
03/07/14 10:36
1צפיות
ואייפדים בניהם, נמצאת בטיפול.
תודה!
ס י צ י ל י ה התייעצות בחלוקת ימים
29/06/14 12:42
80צפיות
שלום חברים, החלטתי לפרגן לעצמי חופשה של שבוע

מטיילת לבד, בתחבורה ציבורית בלבד.

מתעניינת בעיקר בטבע, ערים קטנות, כפרי דייגים

על מנת לראות את האי בשבוע, עד כמה שניתן, איך לחלק את הלינה, כמה ימים בקטניה וכמה בפלרמו??? ומשם לצאת לטיולי כוכב...

רוצה לראות את : סירקוזה, טאורמינה, ואולי קרוז לאיים האאוליים.

האם אפשרי באותו יום לנסוע מקטניה לפלרמו, לטיל ולחזור באותו יוים? אולי עדיף כל הלילות בקטניה ומשם כוכב?....

תודה רבה על העזרה!!!!
º
נחיתה והמראה מקטניה כמובן... תודה
29/06/14 12:43
20צפיות
לא, הנסיעה לפלרמו לטיול וחזרה באותו
29/06/14 21:31
57צפיות
יום, אפשרית, אך לגמרי לא סבירה.
חוץ מזה יש הרבה יעדים ראשיים שהם רחוקים יותר מפלרמו:  אריצ'ה ואגריג'נטו לדוגמא.
מאוד ממליץ לשכור רכב, ואם זה לא רלוונטי, אז אפילו להצטרף לטיול מאורגן.
סיציליה פשוט לא בנויה, מבחינת מיקום אתרי העיניין, לטיול כוכב. הנסיעות היומיות יהיו ארוכות מידי. זה יהיה מעייף מאוד, וחבל.
הטיול הסביר בסיצילה הוא בצורת מעגל או חצי מעגל, בהתאם לזמן שיש.
תודה רבה!!! :) הנה מסלול בהתאם להערתך
30/06/14 00:14
57צפיות
אשמח לחוות דעת :)יש לי שבעה ימים. אין מצב מאורגן, רק בתח"ציום 1 :נחיתה בקטניה - לינה בקטניהיום 2 - קטניה - לינה בקטניהיום 3 טאורמינה - לינה בקטניהיום 4 סירקוזה -לינה בקטניה יום 5 - פלרמו - לינה בפלרמויום 6 + יום 7 האיים האיוליים לינה בפלרמו.נשמע הגיוני???
º
כתבתי ככ מסודר, למה זה נראה ככה? :\
30/06/14 00:15
13צפיות
השטויות של תפוז
30/06/14 02:42
30צפיות
ראי שרשור אחר בדף זה.  יכול להיות שבחרת ב"תגובה מהירה" במקום בתגובה?
קשה להעיר עם האילוץ של תח"צ
30/06/14 02:58
35צפיות
כי אני לא יודע עד כמה זה מאלץ, אבל בגדול אני רואה פה דילוג על מקומות "חובה"' ומצד שני על מקומות משניים במקצת "נשרף" יום שלם, וזה כנראה בגלל אילוץ הככוב והתח"צ.
אגב, אני הייתי (בזמן האחרון) לשישה ימים נטו.

קודם כל, תשקלי אם חשוב להיות בקטניה יום. אני עצמי לא הייתי  (חוץ מליסוע לשדה התעופה), אבל זה לא במקרה. לפי כל העיצות שקיבלתי מראש, זה לא בסדר עדיפות.
אגב, גם על האיים ויתרתי מחוסר זמן.
יום שמוקדש לטאורמינה ויום שמוקדש לסירקוזה, זה יותר מידי. אני חושב שאפשר לעשות את שניהם ביום אחד גם עם תח"צ.

חסרים פה:  האטנה,  אגריג'נטו, ויללה רומה דה קסלה.   יש עוד דברים שאני לא מזכיר כי אילוץ התח"צ עושה אותם ללא סבירים.

לא ברור למה את יוצאת לאיים האיוליים מפלרמו. ראית את המפה?   הם קרובים למסינה, ואפילו יותר קרובים לקטניה מאשר לפלרמו. אני מניח שבהפלגה אליהם מפלרמו הולכות שעות על השיט רק כדי להגיע.
יכול להיות שכדאי לך לוותר על פלרמו בכלל.

הכי חשוב, ובזה איני יכול לעזור, שתשלטי חזק בכל ההיבטים של התח"צ - זה למעשה יקבע את כל האפשרויות שלך.
חבילת גלישה בחו"ל
29/06/14 11:56
53צפיות
אם רוכשים חבילת גלישה ממפעיל סלולרי בנסיעה לחו"ל,
האם על פי החוק החדש הם אמורים לפתוח את הגלישה רק לאותה מדינה?
הרי באירופה למשל יש הרבה מפעילים ואין לך ממש שליטה לאיזה מפעיל אתה מחובר בכל רגע נתון.
האם חבילה כזאת מוגבלת לנדידה במפעיל אחד מסויים שצריך לקבע אותו ידנית?
מציע לך לבדוק גם מול חברת הסלולר וגם בפורום
29/06/14 12:16
36צפיות
סלולרי - סיכוי סביר יותר לתשובה שם.
ממילאנו לגארדה
29/06/14 11:33
56צפיות
נוחתים במילאנו בצהריים, לוקחים רכב ונוסעים לגארדה. יש למישהו המלצה איפה כדאי לעצור לפיקניק בדרך? המליצו לנו על ברגמו אבל אנחנו מחפשים משהו יותר בכיוון של טבע/נוף. תודה!
חברים,נמאס לי, לא יכול לכתוב כאן
29/06/14 11:20
445צפיות
לא מסוגל עם ממשק כל כך שגוי ומלא באגים. <שורה חדשה>
אני בינתיים לוקח הפסקה עד שיתחשק לי לבדוק מאוחר יותר אם אפשר לכתוב בצורה סבירה בפורום או כשהנהלת הפורומים תחליט להפסיק לאפשר לנו "להנות" מהממשק החדש. <שורה חדשה>
אני לא מבין איך משחררים קטסטרופה כזו ללקוחות. <סוף הודעה>
הנוהל של חברות שונות פעם
29/06/14 11:44
247צפיות
היה לשחרר גירסה שנקראה "ביתא", ואז לבקש שאנשים יתנדבו להיכנס לממשק החדש ולהעיר את הערותיהם.
כל זאת מבלי לגעת בממשק הישן שממשיך לעבוד ללא מפריע.
כאן כנראה החליטו שהגולשים יכולים להיות שפן נסיונות טוב.
אם זה היה עסק מסחרי, והיו עושים ללקוחות כאלו דברים, הם היו פושטים את הרגל.
כאן שחררו לנו גרסת אלפא, הרבה גרסאות אלפא
29/06/14 14:15
131צפיות
בכל פעם שיש שינוי גרסה זוהי אלפא שיש לבדוק אותה פנימית מול דרישות מינימליות שהוגדרו מראש. ברור שכאן או שלא בדקו או שהדרישות המינימליות מאוד מינימליות (שלושת הכפתורים עובדים....). ביתא שלב מתקדם הרבה יותר שעוד לא הגיעו אליו
תפוז זה עסק מסחרי, מאיר.
30/06/14 00:36
122צפיות
די עם הבכיינות.
אולי זה רק אני - איש מחשבים שכל חייו רגיל לכבוד עם גרסות בטא יותר מאשר עם מוצרים סופיים, אבל השד לא נורא כ"כ. המערכת החדשה מוסיפה המון יכולות לפרדס ובמקום להתלונן אולי כדאי לעזור בשיפור המערכת.
המשפט הראשון קצת צורם
30/06/14 00:59
99צפיות
אנשים תורמים מזמנם החופשי כדי לתרום בחינם להרמת המודעות של עסק מסחרי, מן הראוי שהעסק המסחרי לא יעשה פיילוט על גב האנשים ויבצע את כל הבדיקות שלו במעבדותיו ויציג מוצר מוגמר, אחרת הוא מבזבז את זמנם של האנשים שתורמים מיצירותיהם בחינם למערכת העיסקית שמרוויחה הרבה כסף.
אני לא גר במחשב וזמני יקר כמו של כל אחד אחר, ואם יש בעייתיות, זה צריך להיפתר במעבדה ולא על חשבון הגולשים.

אתה מפספס פה משהו מהותי
30/06/14 02:41
87צפיות
ראשית, הגרסה שמנסים פה היא בשום פנים ואופן לא ברמה שמקובלת בבטא. אפילו בתור אלפא זה לא צריך לעבור. גרסה משוחררת לבטא רק אם את רוב הפעולות הרגילות אפשר לבצע כרגיל. פה כבר נתקלתי מספר פעמים
שכל ההקלדה שלי ירדה לטימיון כי השליחה פשוט נתקעה. כמובן שלמדתי לשמור את הטקסט בקליפבורד כגיבוי.
שנית, בטא זה כמעט תמיד בהתנדבות. אם מדובר בתוכנות של שירותים באתרים לצרכן, כמו תפוז, אז נותנים לכל משתמש לבחור. ראה למשל ג'ימייל.   פה פשוט כפו את זה על כל משתמשי הפורום.  זו התנהלות חובבנית לחלוטין.
הצעה
29/06/14 13:08
178צפיות
אולי חברי הפורום יסכימו לעבור לפלפורמה נוחה בהרבה, ועם הרבה פחות באגים?הפייסבוק!פורומים רבים שאני חברה בהם כבר התייאשו מתפוז ופתחו קבוצת פייסבוק לפורום...
לא כל אחד מתלהב
29/06/14 14:04
137צפיות
מפייסבוק (אני למשל לא ), עניין של העדפה אישית.
אין לי דף פיסבוק, למרות שמפתים אותי להצטרף
29/06/14 14:16
132צפיות
לצד האפל של הכוח
יש לו יתרונות וחסרונות
29/06/14 14:21
131צפיות
חיסרון אחד אולי הוא שעדיף להזדהות בשם המלא. ואחר הוא שהמקום שואב. יש יתרון גם למערכת פורומים שהיא רק זה, שהמימדים יותר אנושיים ובעיני גם יותר אינטימיים.
אני אוהב להיות אינקוגניטו
29/06/14 14:47
130צפיות
מז"ט שהחזירו אותנו לתצורת הפורום הקודמת, חבל שתוך כדי מחקו תגובה ארוכה שרשמתי.שיהיו בריאים
פייסבוק זה לא תחליף מתאים
29/06/14 21:24
120צפיות
בעיקר בגלל עינייני פרטיות. לא רוצה לערב את פעילות הפייסבוק הרגילה שהיא עם מכרים עם פעילות עם זרים לצורך ספציפי.
בנוסף, למרות כל המגרעות של תפוז (הקודם, לא מדבר על הגרסה הזוועתית החדשה), זה עדיין ממשק עדיף לפורום. אפשר לראות מי מגיב למה.

מה שכן אפשר לעשות תאורטית, אבל תאורטית בלבד, זה אם מישהו היה לוקח על עצמו להקים פורום באתר עצמאי. בהעייה היא לא טכנית, כל הקוד קיים לשימוש הציבור.
זה לא יצליח כי הערך של פורום זה הקהילה וקשה להעביר קהילה שלימה לפלטפורמה אחרת.

היה כבר תקדים
29/06/14 22:22
102צפיות
כשההתרחשות שקורית היום קרתה גם אז (פורום טיולים בארץ), והרוב המוחלט של הגולשים עברו לאתר אג'נדה, והם שם עד היום.
איפה זה? איך קוראים לפייסבוק הזה?
29/06/14 22:23
93צפיות
תודה בינתיים
חברות וחברים, קצת סבלנות
30/06/14 10:30
134צפיות
הגרסה ששוחררה ל- 15 פורומים, נוסתה בתפוז, התייעצו עם גולשות וגולשים שונים ומנהלי פורומים ושיפרו אותה לפני ביצוע הפיילוט הנוכחי.
כולנו חווים את הבאגים והתקלות, וזה מתסכל מעט ודורש הסתגלות.
בתפוז עובדים קשה כדי לפתור את כל הבעיות במהירות האפשרית.
אין שום סיבה, לדעתי, כגולשת וכמנהלת פורום, לקרוא למעבר לאתר אחר או לפייסבוק (שלא מחליף פורומים בשום צורה).
אני מסכימה עם הדברים שכתבת
30/06/14 10:57
89צפיות
שחררו, לא עובד, תחזירו חזרה מה שהיה
30/06/14 10:58
80צפיות
שילכו לתקן את הבאגים, לבדוק (באמת) שעובד ואז לשחרר למתנדבים.
אלף בית של התנהגות עם לקוח זה לא לעשות תיקונים ובדיקות ON LINE.
אם זה אחרי שיפור, אני לא רוצה לחשוב
30/06/14 12:03
93צפיות
איך זה היה קודם ואיך הפיתוח שם משחרר גרסה לבדיקות בלי בדיקה עצמית ראשונית.
אני חי את העולם הזה כבר כמה עשורים, וזה פעם ראשונה שאני נתקל בשחרור בטא לציבור במצב כל כך בעייתי.
הם מנצלים פה "קהל שבוי".
אם מישהו לא משתכנע, אז פשוט צריך לדמיין את התגובה של כל אחד מאיתנו אם תוכנה מבוגגת כל כך הייתה מוצעת לנו לאתר חדש לגמרי בלי היסטוריה וקהילה קיימת - מי היה נשאר לנסות את זה יותר מכמה דקות?
30/06/14 18:26
35צפיות
לא. נגמרה הסבלנות.
01/07/14 10:57
45צפיות
שיגמרו לבדוק במקום אחר ויבואו אלינו. אי אפשר שאנו נעבוד בשבילם. אם זה היה מינורי, אז ניחא.
אפילו התגובות שלה/ם מביכות.
ניפגש בעוד חודש.... חודשיים.......
התלבטות בין מלונות באמסטרדם
28/06/14 22:57
134צפיות

שלום,
לקראת טיול זוגי כיפי באמסטרדם אנו מתלבטים בין מספר מלונות,
השיקול המרכזי הוא מיקום ולאחריו נוחות ואיכות המלון.
אשמח להמלצותיכם:
Holiday Inn Express : Amsterdam - Sloterdijk Station
Crowne Plaza : Amsterdam - South
Holiday Inn : Amsterdam
Holiday Inn Express : Amsterdam - Arena Towers
תודה רבה מראש!
ועוד אחד
28/06/14 23:14
78צפיות
Crowne Plaza Amsterdam City Centre Hotelתודה רבה!
חזרנו עכשיו מאמסטרדם מלון RHO
28/06/14 23:22
100צפיות
המלון סטנדטרי 3 כוכבים פשוט אבל המיקום מנצח .
אנחנו מוגבלים בין המלונות שציינתי
28/06/14 23:30
85צפיות
תודה רבה על תגובתך!אם אני מבינה נכון, עדיף להיות כמה שיותר קרוב לדאם סקוור?
כן כ אז כמעט הכל אפשר ברגל א את יודעת לרכב
29/06/14 01:03
74צפיות
אז באופניים
איזה כיף לקרוא, אהיה בו 7 לילות
29/06/14 09:58
64צפיות
בסוף יולי.
הולידי אין
29/06/14 06:37
88צפיות
כפי שאת בוודאי יודעת יש ברשת הזו דירוג שונה לבתי המלון שלהם. הפשוט ביותר הוא האקספרס והפלאזה הוא כמובן הרבה יותר מפנק. אני לא יודעת איפה ממוקם הפלאזה לעומת שלושת האקספרס שציינת צריך לפתוח מפה ולראות את המיקומים. הסתכלתי באתר שלהם ונראה לי שהפלאזה רחוק ממרכז העיר. הראשון שציינת נראה בסדר אבל כדאי לבדוק את המלונות שהצעת גם מול בוקינג כדי שתראי מה כותבים על המלון אנשים אחרים ולא מה שהאתר של הולידי אין החליט לפרסם.
תודה, ועוד שאלה
הודעה זו מכילה תמונות
29/06/14 09:10
86צפיות
מה לגבי ה- Crowne Plaza Amsterdam City Centre Hotel שהוספתי בהמשך?
כמובן שהסתכלתי בבוקינג ובאגודה, הביקורות בסדר על כל המלונות הנ"ל. כפי שציינתי השיקול המרכזי הוא מיקום, וכשאני מסתכלת במפה (מה שכמובן עשיתי) אני לא כ"כ מבינה מה כדאי כי אין לי נקודת ייחוס או הבנה של תחבורה ציבורית או מרחקים ברגל שם...
צירפתי את המיקום שלו, אשמח אם תוכלי להציץ ולומר לי אם הוא עדיף,
ושוב, תודה רבה!!!
קראון פלאזה סיטי סנטר
הקראון פלאזה מאד מרכזי
29/06/14 11:02
72צפיות
הוא גם יקר אבל אני מבינה שאת זה את יודעת.בהחלט נראה לי שתקחו אותו, עדיף על כל האחרים. בילוי נעים.אני מאד אוהבת את רשת הולידי אין והיו מעט מאד פעם שנפלתיבהם אפילו באקספרס.
מעולה!
29/06/14 12:08
45צפיות
אני אכן אוהדת מושבעת של הרשת ברחבי העולם,והפעם יש אפשרות להתפנק אז עד הסוף תודה רבה!
המיקום של המלון
29/06/14 12:30
61צפיות
חמש דקות הליכה מכיכר דום . חמש דקת מרובע החלונות האדומים . חמש דקות מבית אנה פראנק . רבע שעה משוק הפרחים . ממש על תחית המדרחוב. כלומר מאוד מרכזי .
מעולה! וכבר הוזמן
29/06/14 13:00
48צפיות
תודה רבה לכן!
תהנו שם באמסטרדם
30/06/14 00:23
40צפיות
כל המלונות אותם ציינת הם מאוד לא מרכזיים ותצטרכו להיעזר בתחבורה הציבורית. 
מקומות מסוכנים בפריז
28/06/14 22:29
132צפיות
אני וחברה טסות לפריז והיינו רוצות לדעת באיזה אזורים בדיוק לא להגיע..
תודה :)
º
בגלעין של פריז אין שם בעיה
28/06/14 23:23
44צפיות
אי אפשר ממש לענות על זה
29/06/14 01:26
98צפיות
בכל עיר בעולם דברים לא נעימים יכולים חלילה לקרות באיזורים מתויירים יותר ופחות, פריז לא שונה מזה, תכננו טיול ושימרו על כללי בטיחות הגיוניים, השתדלו להישאר בשעות הערב באיזורים פופולאריים יותר בהם יסתובבו יותר אנשים, לחזור למגורים בשעה סבירה יחסית ופחות להגיע לתחנות מטרו חשוכות ועזובות בשעות ערב מאוחרות..
זה מאוד תלוי היכן מסתובבים והיכן המגורים, כל איזור חשוך וצדדי יותר, כמו בכל מקום בעולם, ראוי פחות להסתובב בו בלילות.. אבל ממש לא צריך להפוך זאת לגורם בתיכנון מסלולי הטיול (אולי כן בתיכנון נקודת המגורים), פריז סה"כ בטוחה ונעימה לדעתי גם בלילות, למרות ששוב, הכל יכול לקרות בכל מקום בערים גדולות.. ולהיזהר מכייסים..  
טיול בצרפת בלי רכב
28/06/14 20:10
155צפיות
שלום,

כיוון שמישהו בהנהלת תפוז השתגע והחליט שחייבים כל הזמן לשדרג ולהרוס, אינני מצליחה לעיין בארכיון הפורום, ועליי לשאול מחדש את השאלה על אף שכנראה נשאלה כבר אי אלו פעמים:
אני רוצה לטייל בצרפת בלי רכב. אני לא מצליחה להבין מהאינטרנט האם הדבר אפשרי. אהיה בברצלונה, וכוונתי היא לקחת רכבת מברצלונה לטולוז (מצאתי קו מתאים), להיות בטולוז יומיים ואז להצפין לעמק הלואר, הריביירה וכו'. האם אפשר להסתדר שם עם תחבורה ציבורית, או שכדי לראות את הטירות חייבים רכב?
חשוב לי להדגיש שאני לא מחפשת לסמן וי על מקומות נחשבים, מטרתי היא להנות, לראות דברים יפים ומרשימים ולהכיר את צרפת מעט. לכן, אם יש לכם המלצות אחרות לצרפת- אני פתוחה לרעיונות. אם למשל יש מחוז אחר, יפה יותר/ מעניין יותר בעיניכם, או אם יש טירות כמו בלואר גם במקומות אחרים שהם נגישים יותר, או כל דבר...
אנחנו מדברים על שבוע או שבועיים, משהו כזה (זה חלק מטיול גדול יותר באירופה עם בן הזוג), בסביבות סוף נובמבר.

תודה רבה!
טיול בצרפת בלי רכב
28/06/14 20:30
183צפיות
מה שצריך לעשות, הוא לחפש את הערך העוסק בטירות בעמק הלואר בויקיפדיה, ולעבור טירה טירה, ולראות האם יש בקרבת הטירות תחנת רכבת.
כשיש את התשובה הזו, ניתן יהיה לתכנן מסלול טירות ללא רכב.
הרכבת בצרפת יעילה ונוחה כמו שכנותיה הרכבת הגרמנית והרכבת השויצרית, וכדאי מאוד לברר בתחנת הרכבת של טולוז האם קיים כרטיס הנחות לרכבת כמו שיש בגרמניה.
º
לא חשבתי על זה, רעיון מצויין. תודה רבה!
28/06/14 21:05
36צפיות
נצל"ש טיסות לפריז
29/06/14 12:44
75צפיות
השבוע נקבל תשובה האם בעלי ואני נטוס בראש השנה לפריז. מקום לינה יש לנו אבל איפה מחפשים טיסות בחג במחיר סביר
(אפשרי עם עצירת ביניים קצרה) ?? בינתיים בדקתי באופודו.

(היומולדת לסבתי בסוף יהיה במלון בארץ ואנחנו לא נשתתף בו כנראה)
טיול בצרפת בלי רכב
28/06/14 20:36
108צפיות
קודם כל בארופה בדרך כלל התחבורה הציבורית מצויינת ואין בעיה לטייל בלי רכב. זו היתה הערה כללית.לגבי אזורים יפים, צרפת ארץ מדהימה ויש המון מה לראות בה. כאשרמתכננים טיול בלי רכב כדאי לצמצם יעדים. עמק הלואר מצד אחד והרביירה מצד אחר לדעתי שניהם זה לחוץ בעיקר כשאת באה מברצלונה. כלומר, אם את באה מהדרום הרביירה נהדרת אם כי סוף נובמבר מזג האוויר יכול להיות בעייתי. האזור הדרומי יפה מאד לטיולים. נניח שבוע לאזור הדרומי ושבוע לאזור יותר צפוני שוב תלוי במגבלות מזג האוויר,אבל לומר לאן אי אפשר כי השאלה היא מנין אתם חוזרים הביתה?
תודה על המענה,
28/06/14 21:04
57צפיות
אם זה לחוץ אז נוותר על חלק, או נתמקד באיזור דרומי יותר.אנחנו עוד לא יודעים מאיפה נחזור, וממילא נוכל להתנייד ברכבת, אולי נמשיך מצרפת לאנגליה, אז כרגע הכל פתוח.
יש טירות בלואר שהן נגישות בתחבורה
29/06/14 09:20
70צפיות
ציבורית, למשל Blois, Amboise, Langeais, Chenonceau, Angers, הטירה בננט (Nantes), סומור אם היא פתוחה למבקרים (סובלת מהתמוטטויות חוזרות ונשנות של חלקים ממנה) ובכל מקרה היא עיר קטנה מקסימה לביקור (Saumur) ואני בטוחה שיש עוד אחת לפחות מהידועות שנגישה. הלואר גם מלא ערים ועיירות קטנות שניתן לבקר בהן בתחבורה ציבורית והן מעניינות, אני עשיתי טיול כזה ב-2005 וראיתי רק מעט ממה שיש.

הריביירה כמובן נמצאת מזרחה מטולוז ולא צפונה, בריביירה יש רשת של אוטובוסים שמובילים מעיר/עיירה לעיר/עיירה, ולאורך החוף, השאלה מה יש לעשות שם בסוף נובמבר. הטירות בלואר פתוחות כל השנה ולא מדובר בנופש של בטן-גב כך שלדעתי זה יותר יתאים לסוף נובמבר, גם אם קר והימים קצרים.

מחשבה מצוינת, לדעתי, אני הייתי נוסעת עכשיו אם יכולתי ל-7-10 ימים בלואר שהייתי ממלאה בקלות.
תודה (על שתי התגובות)
29/06/14 10:53
44צפיות
עזרת לי.אני חושבת ש3-4 ארמונות זה מספיק, מה דעתך? אני לא יודעת אם אפשר באמת להתרשם ולהתלהב מהארמון החמישי.הריביירה יורדת מהמסלול אם כך.בקשר לפרובנס ולנגדוק-רוסיון: אפשר להגיע לשמורות הטבע עם תחבורה?אני מאד רוצה להגיע לאוויניון, אבל חוששת שיוצא לי בסוף בצרפת יותר זמן על הרכבת מאשר על הקרקע... נראה לי שצריך לבחור, או פרובנס או לואר.תודה שוב
אני מנסה לחשוב בכמה הייתי
29/06/14 11:36
60צפיות
בשבוע ההוא. בתוך שתיים (Angers, Langeais), שהן שונות זו מזו, בראשונה (לנז'ה) יש שחזור יפה מאוד של תקופת הרנסנס באמצעות רהיטים, שטיחי קיר וסצינות סטטיות מומחזות של חתונה חשובה שנערכה בה.
בשניה מחזור של שטיחי קיר שכדאי ללמוד עליהם מראש כדי להגיע מוכנה. שתי הטירות יפהפיות גם מבחוץ. באנז'ה גם לנתי אז הלכתי למוזיאון לאמנות, סיירתי בעיר העתיקה משני עברי הנהר, הלכתי גם לאורך הנהר, ביקרתי בבית חולים עתיק שיש בו עוד מחזור, מודרני, של שטיחי קיר. בסומור הטירה היתה סגורה לצערי אבל עשיתי את המסלול המקסים בעיר העתיקה, לפי העלון שקיבלתי במשרד התיירות. בננט הטירה בדיוק השתפצה ומאז נפתחה (היא מדהימה ממש מבחוץ לדעתי) כמוזיאון שמתעד את הסחר בעבדות מאפריקה. חוץ מזה הייתי במוזיאון לאמנות שבה, בגן הבוטני ובפסאז' מפורסם במרכז העיר (דומה לפריזאים אבל יותר מרשים). ממערב לננט אפילו נסעתי לעמק קליסון (Clisson) היפה-יפה וגם בקליסון העיירה ביקרתי בטירה אבל היא במצב של חורבה עתיקה (נהרסה בקרב בימי הביניים, עדיין היה מעניין) וחוץ מזה יש בה יער נהדר ושחזור שלם של עיירה בנוסח איטלקי (גחמה של אדריכל, לאחר שהמקום נהרס כולו בזמן המהפכה כתוצאה מקרב-מאסף של מלוכנים, עד היום האזור שמרני). וחוץ מזה אפילו נסעתי ללה-מאן (Le Mans) כדי לראות את הקתדרלה ואת העיר העתיקה וביקרתי בשני מוזיאונים מעניינים מאוד.

את כל זה אני כותבת רק כדי לומר שיש מה לעשות בלואר הרבה מעבר מאשר לטירות וברור גם שדברים השתנו מאז והתפתחו. כלומר צריך לשבת, ללמוד היטב את האזור ואז יש כל כך הרבה מה לעשות. ואני אפילו התמקדתי רק באזור המערבי שמתויר הרבה פחות, הטירות ה"כבדות" נמצאות מזרחה, ליד טור (Tours). עוד דבר שאפשר לעשות בלואר זה לרכוב על אופניים במידה שמזג האוויר מאפשר זאת, הנושא התפתח בשנה האחרונה ונפתחו מסלולים, כי מבנה השטח מתאים מאוד לרכיבה, כולו שטוח. גם את זה אפשר לברר, היכן אפשר לשכור אופניים.

ישנם גם סיורים מודרכים שיוצאים מטור או מאמבואז בלואר, ואז הם לוקחים אותך לטירות שנגישות פחות בתחבורה ציבורית או כלל לא (אם כי שנונסו שמופיעה שם כן נגישה). אבל זה לא זול.

נכון, גם אני חושבת שכדאי לבחור, אלא אם כן יש לך שבועיים ואז את יכולה לחלק את הזמן בין שני מקומות לינה בשתי פרובינציות שונות. המרחקים בין הערים בפרובאנס ולנגדוק קצרים כך שמעבר לנסיעה הראשונים מטולוז זה לא אמור לקחת זמן רב. יש גם סיורים מאורגנים, אולי, מהערים, למקומות מרוחקים יותר אם כי לא בטוחה שבנובמבר.

ליד מונפליה נמצא הגשר המפורסם Pont du Gard. יש איזושהי גישה גם בתחבורה ציבורית, מאוויניון או מנים, לפי האתר. בדקי אם גם בנובמבר.

לגבי שמורות הטבע אני לא יודעת. האתר הזה יעזור לך. קמארג:
קניון ורדון:
וואו, כמה מידע מועיל!
29/06/14 12:49
46צפיות
המון המון תודה.אני שמחה שהגעתי לפורום, כי אני כבר זמן רב מחפשת מידע על צרפת ולא מוצאת שום דבר מלבד פריז וסיורי יין, והנה את יודעת לומר לי כ"כ הרבה.נהדר.
כן, יש הרבה מאוד מה לראות
29/06/14 14:18
47צפיות
בצרפת, מעבר לאזורים הידועים. יש ממש חלקים שלמים שלה שהם "מחוץ לתחום" של התיירות השגורה. לא ברור למה אבל לא אחת קרה שהייתי לבד או בחברה קטנה בכל מיני אתרים. מקום אחד שאפשר להתחיל בו הוא זה:
זו בעצם העתקה מילה-במילה של מדריך התיירות המעולה Rough Guides. אני חושבת שאת הטקסט הם לא עדכנו כמה שנים טובות אבל התמונות חדשות. האתר הרשמי שלהם www.roughguides.com לא משופע בכזה מידע יותר. אז ברור שלכל מקום שמתכננות לטייל אליו צריך להסתכל בכמה מקורות, אבל זה מקום טוב להתחלה, הוא כה מפורט ונוח שם למדתי, למשל, כמה דברים לפני הטיול שלי בלואר ב-2005 (מהספר המודפס, למעשה, אבל זה אותו המידע). מהאתר הרשמי שלהם אפשר להוריד גם E-Books.
º
אתר מאד שימושי, איזה כיף :)
29/06/14 16:09
11צפיות
את מוזמנת להיכנס לבלוג שבחתימה שלי
29/06/14 19:57
50צפיות
זה שמקשר ללינק על עלילות הדג השחור, יש שם כמה רשומות מטיול משפחתי בפרובאנס שעשינו בקיץ הקודם. 
אני חושבת שבפרובאנס די כדאי שיהיה רכב, אחרת רוב הטיול שלך יתמקד בערים גדולות, או שתבזבזי הרבה זמן בהמתנה לאוטובוסים ביישובים הקטנים יותר.

תודה
29/06/14 20:03
27צפיות
אני ממש לא מעוניינת ברכב... נראה מה נעשה.:)
פרובאנס והפרובינציה הגובלת בה
29/06/14 09:23
68צפיות
לנגדוק-רוסיון (Languedoc-Roussillon) מרושתות היטב ברכבות ובאוטובוסים, אם כי העיקר שם הוא כפרים ושמורות טבע. ובכל זאת, אוויניון, מונפליה, נים, ארל, נארבון ועוד, נגישות ברכבת בקלות. ואפשר אפילו להצפין ליום לליון, גם עיר שראויה לביקור.
'מחשבות'- קיבלתי את הקובץ, תודה!
29/06/14 16:14
56צפיות
הקובץ על פרובנס והריביירה מפורט ומאד מועיל, תודה
אפשר להיות חצופה ולבקש גם את הקובץ
29/06/14 21:35
47צפיות
טסה בעוד יומיים לפרובנס ויש לי מלא חורים במסלול
º
קיבלת את ה?
30/06/14 09:15
13צפיות
לא קיבלתי את הקובץ....את רוצה שאשלח לך בפרטי
30/06/14 21:12
28צפיות
כתובת מייל?
המון תודה על המאמץ
שאלה נוספת- לגבי תחב"צ
01/07/14 03:44
38צפיות
האם הpass של הרכבות כולל אוטובוסים?
אם לא, האם אפשר לקנות כרטיס משולב לרכבות ואוטובוסים?
אותה שאלה לגבי איטליה.
תודה!
צריך לבדוק את זה אבל
01/07/14 06:43
48צפיות
אני לא בטוחה שפאס כזה כדאי בצרפת. נסיעות בקווים מהירים למרחקים ארוכים אפשר להזמין חודשים מראש במחיר מוזל. את המקומיות ביום הנסיעה בתחנה. רכבות לא זולות בצרפת (באיטליה לדעתי זולות יותר) אבל אני לא בטוחה שפאס כלשהו ישתלם, אלא אם כן מדובר בתקופה ארוכה של נסיעות (חודשים) ובנסיעות תכופות. אני נוהגת בצורה דומה באיטליה: אם יש נסיעה בקו מהיר שאני יודעת עליה מראש ומוכנה להתחייב לתאריך ולזמן מסוים, אני מזמינה אותה מראש (אפשר גם 3, אולי 4 חודשים מראש) ומשלמת פחות. לנסיעה קצרה, מזמינה במקום. מעולם לא השתמשתי בפאס לנסיעות של שבוע-שבועיים.

את מפתיעה אותי
01/07/14 10:34
33צפיות
אנסה לברר מחירים, תודה :)
מראש כדאי להתקמם בעיר שיש מה לעשות
01/07/14 12:07
31צפיות
ולראות בה, ושיש לה קשרי תחבורה טובים. בלואר הטובה ביותר היא טור (Tours) אבל היא לא היחידה. באיטליה יש כמה כאלה, למשל בולוניה, למשל טורינו, למשל ורונה. ואז יש לך כבר מה לעשות יום-יומיים בעיר עצמה ולא נותרים ימים רבים לטייל מחוצה לה, זה גם מוזיל את המחיר של ההתניידויות. אם מטולוז את נוסעת ללואר אז טולוז-טור (כמעט בטוחה שיש קו כזה, ללא בדיקה) זה קו מהיר וארוך שאפשר לקנות לו כרטיסים מוזלים חודשים מראש.

נסיעות בתוך אזור הן לא ארוכות ופחות יקרות וממילא קניה מראש לא מוזילה את המחיר. כך יש גם גמישות, כי לכרטיסים יקרים יש תנאים מיוחדים, למשל אי אפשר לבטל אותם. כשאת כבר נמצאת במקום את יכולה לתכנן לך את הנסיעות לפי מה שמתחשק. ולפעמים גם לקחת נסיעה בקו מהיר ליעד רחוק יותר, אבל אז אין היתרון של קניה מראש במחיר מוזל. אין מושלם, כמובן, אבל צריך לבדוק באתרים (אולי המקומיים, Voyage Sncf, Trenitalia, Italo) אם פאסים ניתנים בכלל לקניה ואם כן, מה הם מציעים.
גם לי היה נראה שטור היא המתאימה כבסיס בלואר
01/07/14 15:11
19צפיות
ואם פרובנס אז אביניון.
גם הבנתי שאופניים הם דרך טובה להתנייד בלואר, אם כי אני לא יודעת אם זה יהיה רלוונטי בסוף נובמבר, לרכב בגשם ובוץ נשמע נורא. אני חושבת שבהרבה מהטיול אנחנו נצטרך להגיע למקום ואז להחליט לפי אילוצי מזג האוויר. חבל שלא מתאפשר לנו לטוס מוקדם יותר :(

אז למה אני חופרת כ"כ הרבה זמן מראש? כי אני פשוט מעדיפה לאסוף כמה שיותר מידע כדי שההחלטה שלנו תהיה טובה. זה מאד מלחיץ אותי להיות במקום זר בלי לדעת שום דבר, אפילו איזה אוטובוס לוקח לאן. אם אני יודעת מראש איפה תחנת הרכבת וכו', אני נוסעת רגועה ונהנית מכל שנייה. כזאת אני...

או שאפשר לחלק את השהות בלואר
01/07/14 15:37
30צפיות
לטור ולעוד עיר או עיירה קטנה יותר, כדי לגוון. וגם, לא בהכרח רכבות מהירות (TGV) ישיר לטור. יש ליד טור פרבר בשם Saint-Pierre-des-Corps ולשם מגיעות הרכבות ל- ומ-טור (יש כנראה סיבה, אולי לא ניתן היה להתאים את התחנה הקיימת לקווים המהירים, שהם עניין חדש יחסית).

גשם ובוץ לא שווה בהכרח נובמבר. אני הייתי בלואר בשבוע האחרון של אפריל עם קבלת פנים של גשם שוטף. פעם אחרת בחבל לורן בסוף מרץ גם היה גשום חלק מהזמן. הייתי בפריז בסוף נובמבר האחרון ואני לא זוכרת כמעט גשם בכלל. אלה דברים שצריך יהיה להחליט לגביהם ביום עצמו.

וברור שאת מתכננת חודשים מראש, כך צריך לדעתי. לראות מה יש, מה רוצים לראות, איך אפשר להגיע, האם רוצים לחלק את הלינה בהתאם לקרבה לאטרקציות, האם רוצים לשכור רכב ליום אחד, להצטרף לסיור קיים, האם יש תחבורה, איפה אפשר ללון, האם יש במקרה אירוע חשוב בעיר הלינה שמייקר אותה. את ענייני התחבורה תסדרי (הדפסת מסלולים ולוחות זמנים או למתקדמים טכנולוגית אולי יש אפשרויות טובות יותר) באתר http://www.voyages-sncf.com, קניית כרטיס לרכבת מהירה  אפשר לעשות החל מ-3 חודשים לפני הזמן (אני רואה שהמסלול טולוז-טור עובר היום דרך בורדו והמחיר עכשיו לעוד 3 חודשים 30 וכמה יורו שזה לא הרבה). באתר הרכבות יש גם שירות אוטובסים שהם מפעילים, אולי זה יהיה יותר זול אבל אני חושבת שאלה קווים למרחקים ארוכים, לא בתוך האזור.

במלון גם יוכלו לעזור לך במידת הצורך, יותר ויותר אנשים מדברים אנגלית בצרפת, השפה הזאת חדרה לצרפתית לגמרי.

אה, זו עיירה נפרדת
01/07/14 20:08
20צפיות
לא הצלחתי להבין באמת, היה נראה מחלק מהאתרים שסן פייר דה קור זו התחנה בטור.
תודה גם על האינפורמציה וגם על העידוד!
זה אמור להיות פרבר מכוער במרחק 5
01/07/14 21:10
25צפיות
דקות נסיעה מטור, באתר הרכבת כתוב שהמרחק הוא 4 ק"מ. וגם אמור להיות קישור ישיר עם התחנה בטור מדי כמה דקות, כך שהלו"ז מותאם ולא צריכים לחכות זמן רב בסן-פייר. מובן שעדיף בלי לעצור שם, כך שבכל פעם שיש בחירה בין נסיעה ישירה בין טור העיר (מה שנקרא Tours Centre) ויעד כלשהו ובין מעבר שם, עדיף לבחור בישירה. לפעמים אין ברירה, לדעתי בכל או כמעט כל הרכבות של ה-TGV שעושות את המסלולים הארוכים (בורדו, טולוז, ליל, ליון, אולי אפילו פריז ולפעמים קטעים בתוך הלואר מערבה, למשל לאנז'ה, Angers). כל זה צריך להיות מפורט באתר http://www.voyages-sncf.com. גם אם תבחרי באוויניון לבסוף, שם המצב דומה, יש תחנת Avignon TGV ונדמה לי Avignon Ville, כלומר אוויניון העיר. יש איזושהי חפיפה שם בין המסלולים, לפעמים לאותו יעד יוצאת רכבות משתי התחנות, כך שחשוב לשים לב.

פה ושם בצרפת יש מצבים כאלה שתחנת ה-TGV לא במרכז העיר, בוודאי כי לא היתה ברירה מהבחינה הלוגיסטית, המערכת הזאת כל כך טובה, נוחה ועושה הכל כדי לשרת היטב, שלא יכולה להיות סיבה אחרת.

אפשר לחשוב אולי על לינה באמבואז, שהיא עיר קטנה לא רחוקה מטור, עם טירה ואטרקציות משלה, קשרי רכבת (אולי פחות טובים) ומלון אחד מפורסם ויקר בטירה. אולי בנובמבר יש לו מחירים טובים. אני אמצא את שמו. הנה.
לא הצלחתי לפתוח הודעה נפרדת
28/06/14 19:23
92צפיות
שלום רב למנהל ולחברי הפורום.
אני שוקלת לטוס לגיאורגיה שנה הבאה במסגרת טיול מאורגן, ובינתיים ביררתי באופן שטחי על המטבע המקומי.
כמו כן בדקתי בכמה סניפי המרה בארץ, ובכולם נאמר לי שלא ניתן לרכוש אצלם לארי גיאורגי. אחד החלפנים גם אמר שניתן להשתמש בדולרים בגיאורגיה ושהמקומיים מכבדים את הדולר ואין עם זה שום בעיה.
מישהו מכם היה בגיאורגיה ו/או יודע לגבי השימוש בדולרים/לארי גיאורגי?
כל עזרה תתקבל בברכה.
תודה מראש ושבוע טוב לכולם 
בטיולים מודרכים המדריך בד"כ לוקח את כל
29/06/14 10:39
46צפיות
המשתתפים ביחד להחליף כסף.מציע שתבדקו עם מארגני הטיול.
אאוטלט במיאמי ביץ'
28/06/14 18:33
73צפיות
מי היה שם ?
עוד אפליקציות מומלצות (פודור)
28/06/14 17:02
60צפיות
לניווט בשדות תעופה, אם תמצאו משהו מועיל, הכתבה כבר שווה.

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום