לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

º
מקבשת המלצות על בודשפט. מלון, טיולים, טיסות
23/08/14 10:23
33צפיות
novotel centrum - מלון מומלץ מאוד
23/08/14 10:30
55צפיות
ולא יקר במיוחד. מחירים - כנסי לאתר ותבדקי. טיסות - כנ"ל.
º
איזה אתר?
23/08/14 11:27
15צפיות
º
לאתר המלון. לאתרי חברות התעופה
24/08/14 06:09
6צפיות
זקוקה לעזרתכם עם מסלול הטיול המתכונן שלנו ביער השחור
23/08/14 10:14
115צפיות
מרגישה שאני רוצה לראות המון בלא הרבה זמן. אני זקוקה לקצת עזרה בבלאגן שנהיה לי בראש בנושא המסלול שתכננו.
כמה פרטים טכניים: אנחנו נוסעים בתחילת אוקטובר. לקחתי המון רעיונות מהמון מקומות. אני אגיד מה לא: אנחנו לא רוצים פארקי מים ולא את כל האטרקציות החינמיות בכרטיסי היער השחור למיניהם כיוון שלא יהיו לנו את שניהם. הנסיעה היא עם 3 ילדים בגילאים 13,9,6 ואמא אחת בהריון (אהיה בסוף טרימסטר ראשון).
את היום הראשון אני לא מחשיבה כלל כי אנחנו נוחתים בבאזל בשעה 16:00, ואז מאמינה שעד שניקח את הרכב ונצטייד בסופרמרקט כבר רק נרצה להגיע לצימר.
נהיה ביער השחור 10 ימים נטו של טיול וכרגע נראה לי שיש לי יותר מדי מסלולים ופחות מדי ימים. אשמח לעזרה מה להוריד (על מה לוותר), ובעיקר - מה אפשר לחבר למה כדי להספיק להנות מכמה שיותר דברים.

להלן תוכנית הבסיס שלנו (מחולקת פחות או יותר לפי ימים, אבל הסדר עדיין אינו סופי):
1. אגם טיטיזה + רוונשלוכט וניפוח הזכוכית + מסלול ההליכה הקצר בערוץ רוונה.
2. פלדברג וטודנטאו: מסלול אנטוני התרנגול, רכבל,מגלשות ההרים, המפלים.
3. פרייבורג ושאואינסלנד (מתוכנן ליום שבת): שוק, רכבל שאואינסלנד, המכרה. מה עוד אפשר להכניס ביום הזה? נראה לי מעט מאוד.
כמו כן, באיזה מהימים להכניס את שטאופן שמאוד המליצו לי? אל מה זה קרוב?
4. אגם שלוכזה + העיירה גראפנהאוזן ושביל הפסלים. גם פה: מה עוד להכניס ביום הזה?
5. פארק אירופה - יום אחד. כבר תוכנן היטב. רוצים להגיע באחד מימי השבוע ולא בסופ"ש, בסביבות אמצע הטיול (היום ה- 6-7).
6. גוטאך - המגלשות ושביל החושים. אולי גם מוזיאון הזכוכית? מה להוסיף? נראה לי יום ריק לגמרי. עם מה אפשר לשלב?
7. טריברג ודרך שעוני הקוקיה. זהו? יום שלם על זה? מה אפשר לשלב עוד?
8. ולדקירך וסביבתה: שביל ההרפתקאות (גשרי חבלים), שביל הרגליים היחפות, מרכז העיירה. חור המכשפה.
9. צפון היער השחור - מה כדאי לראות שם? אני מאוד רוצה לעבור גם לצד הצרפתי, לחבל אלזס. אשמח לעזרה גם פה. איך לארגן את היום הזה? אפשריים אפילו יומיים בצפון. מאוד רוצה לחרוש קצת יותר את האזור.
המון תודה לעוזרים. אני יודעת שיש לי קצת בלאגן ובדיוק זו הסיבה שמבקשת את עזרתכם.
אם יש עוד גם סיכוי לבלות יום אחד באוסטריה - אשמח מאוד.
קודם כל תני נ"צ איפה תלונו
23/08/14 10:53
76צפיות
אמנם המרחקים לא גדולים אבל למשל לנסוע לאלזס, את כותבת שאת רוצה לנסוע לצפון,
אם למשל תלונו בדרום היער השחור עדיף לנסוע לקולמר, רקיאוויר וכו'. אם תעזבו את
הצימר הדרומי, אז כמובן שאפשר לנסוע מאלזס עד שטרסבורג וללון בסביבה. ביער השחור
עיירה מקסימה לדעתי היא פרוידנשטט. יש כמובן גם את באד וילבאד ואת באדן באדן.
אבל היה עדיף אולי להקדיש יום יומיים לאלזס במקום לצפון היער השחור.

ביום של השלוכזה אולי תסעו קודם כל לשאפהאוזן אם טרם הייתם שם?אני לא מכירה את
גראפנהאוזן וכמה זמן הפעילות שם לוקחת. שוב איפה תלונו זו השאלה העיקרית. המרחקים קובעים.

אם אתם בטריברג ונשאר לכם זמן קפצו מזרחה לרוטוויל Rottweil עיירה יפה.
º
אנחנו לנים במונסטרטל בדרום היער השחור בכל 10 הלילות
23/08/14 11:03
39צפיות
אוקי, עכשיו יותר ברור לגבי התכנית שלך ביער השחור
23/08/14 11:35
98צפיות
שטאופן ובאד קרויצינגן שתי עיירות שוות טיול. בשטאופן יש בתים מהמאה ה-16 עיירה מקסימה.
הכל קרוב למונסטרטרל או ליתר דיוק במונסטרטל. ביום שאתם בטודנאו תבקרי גם בשתיהן אם יש זמן.
אם תפתחי מפה בגוגל, את הרי יודעת היכן תלונו, תראי את הכבישים ותכניסי לג'י.פי.אס או תכיני לך מפה כללית
של האזור עם הסברים מה קרוב למה ואפשר לשלב אם נשאר זמן.

לא הבנתי איך רצית להגיע לאוסטריה מהיער השחור, זו בטח היתה שגיאת הקלדה או משהו כה? אבל אם יש לכם יום פנוי
כי רכזתם דברים אחרים ליום שלם, אפשר לנסוע לבאזל בשתי דרכים: בכביש הפנימי 317 או על האוטובאן.

על השאר עניתי לך קודם.

אלזס, מאחר ואתם בדרום, כמו שכתבתי בפוסט הקודם סעו לקולמר (אפשר בהחלט לעצור בדרך בבריזאך) ומשם לריבווויל וריקוויאר אני חושבת שזה ימלא לכם יום בקלות. קולמר עיר יפה ושתי העיירות הן מלכודות תיירות אבל מקסימות. לא הייתי מנסה להגיע לשטרסבורג כי גם לבקר במקומות האלו וגם זמן לשטרסבורג הכל ביום אחד? מוגזם. לא הייתי נוסעת לקולמר ושאר המקומות בראשון. הרוב סגור וכל החן של העיר נראה פתאום חסר חן. בימי ראשון עדיף פארקים ודברים מסוג זה.

הצעות
23/08/14 12:04
70צפיות
נסיעה יום אחד לשוויץ - מגוונת וממלאה יום שלם נחמד:
שפהאוזן, מפלי הריין - אנחנו לקחנו שיט קצר (יש אחד קצר ואחד ארוך) ואחר כך טיילנו מסביב, שטיין אם ריין - עיירה נחמדה עם ציורי קיר  מאוד יפים, אפשר לשלב עם קונסטנץ.

אנחנו לא כל כך התלהבנו משביל הפסלים באגם שלוכזה, אבל חברים שלנו שכרו שם אופניים ואמרו שהיה להם יום נפלא.

לגבי שטאופן - אנחנו שילבנו יחד עם רכבל שאואיסלנד. אצלנו במשפחה המקום הוגדר כך: עיירה סתמית.  יש עיירות הרבה יותר יפות ולדעתנו חבל על הזמן.

הביקור במכרה קצר יחסית (אלא אם מאוד צפוף) - לא מצדיק לנסוע במיוחד, אלא רק אם אתם בסביבה.

יום 7 נראה גם לי קצת מבוזבז. מסלול חלופי אפשרי:
שביל הלינקס - טיול נחמד ביער, אגם מומלזה - רק עצרנו לצפיה, דורנשטטן - שביל רגליים יחפות מאוד נחמד. הילדים שלי קראו לו: שביל על חושי.     בהמלצה של חברה לא היינו בגוטאך שבתשלום, אלא הלכנו לשם והיה כייף מאוד.
בערב הלכנו למפלי טריברג (זה אפילו היה בחינם, נדמה לי משעה 18:00)  ועלינו לנקודת התצפית הראשונה (לנו זה הספיק).

המגלשות בטודנאו היו ה-חוויה של הילדים שלי. לא לוותר!!

תהנו!!
ראשית, המון תודה לעוזרים. עוד המלצות
23/08/14 23:18
84צפיות
יתקבלו בברכה.
שנית, יש לי שאלה נוספת. חברה אמרה לי שאפשר ליצור מפה אישית באמצעות google maps. כלומר, לעשות לעצמי את המפה שלי: המקומות שנהיה בהם לפי ימים. מפה לכל יום טיול. חיפשתי במשך שעות ולא המצחתי להבין איפה נכנסים לפונקציה הזו. מישהו יכול לעזור?

מה שמצאתי הוא רק איך להגיע ממקום למקום וליצור מפה כזו אבל עם שתי נקודות ציון בלבד. מ...ל.... (פעם אחת בלבד בכל מפה). אני רוצה שבאותו יום אוכל לסמן לי כמה נקודות. איך עושים זאת?
º
להדגשה של השאלה התחתונה
24/08/14 07:44
25צפיות
למיטב ידיעתי
24/08/14 08:04
76צפיות
המגבלה קיימת רק בטאבלט, או בסוגים מסוימים של טאבלט (אנדרואיד?).
במחשב "רגיל" יש ad destination אחרי שהוספת יעד אחד וניתן להוסיף לפחות עד 10 יעדים (בגרסה החדשה) או מעבר לכך (בגרסה ישנה).
º
איפה? אני לא מוצאת דבר כזה. אני במחשב נייח רגיל
24/08/14 15:21
23צפיות
YHS
24/08/14 20:11
43צפיות
תוכל לעזור? את יצירת המפה שלי מצאתי. ואני גם מצליחה לסמן מסלול אחד או יותר אבל כולם המשכיים. אני רוצה על אותה מפה לסמן בכמה צבעים מסלולים לפי ימים. את זה אני לא מצליחה לעשות בשום אופן. יכול לעזור?
רוחמה - שימי לב בצד שמאל
הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 20:44
87צפיות
מתחת ל- Albany יש לוחצים עליו ונפתח חלון להוספת יעד חדש.
תודה רבה. וסימון צבעוני? הכוונה שכל מסלול יופיע בצבע אחר
24/08/14 21:12
35צפיות
וכך על אותה מפה אני מכניסה כמה ימי מסלולים שונים לכמה ימי טיול. יש אפשרות לעשות את זה?
לא מוכר לי דבר כזה.
24/08/14 21:24
34צפיות
אבל אפשר לדעתי לשחק עם "צייר" רגיל. אני לא מצאתי את זה נחוץ.
אפשר לצבוע מקטעים של קוים או נקודות עניין בצבעים שונים.
הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 22:51
62צפיות
אבל בשביל זה צריך ליצור מפה אישית ולהוסיף עליה מה שאת רוצה (נקודות עניין, מסלול וכו').
הבעיה שבגרסה הרגילה של גוגל מפות (מסתבר שיש גם גרסת פרו..) ניתן להוסיף רק שלוש או ארבע שכבות למפה אישית.
בתמונה הראשונה רואים איך ניתן להגיע למפות אישיות דרך גוגל מאפס.
כשמעמידים את העכבר על שורת החיפוש בגוגל מאפס (בגרסה האחרונה שלה), נפתח תפריט קטן וכתוב בו 'המפות שלי'.
לחיצה עליו תוביל למה שמופיע בתמונה השניה.
בתמונה השניה יש תצוגה של 4-5 המפות האחרונות שיצרתי וקישור שמעביר לרשימה המלאה ואפשרות ליצור מפה חדשה.
אם אני לוחץ על הקישור לרשימה המלאה של המפות נפתח החלון שמופיע בתמונה 3 (המשך בהודעה הבאה).

תמונה 1: המפות שלי
תמונה 2: רשימת מפות
המשך - בחירת מפה מתוך רשימת מפות קיימת
הודעה זו מכילה תמונות
24/08/14 23:01
67צפיות
תמונה שלישית מציגה את רשימת המפות שיצרתי.
אני בוחר את המפה הרצויה והיא תופיע בחלון חדש עם כל הסימונים שיצרתי (הריבוע האפור מסתיר מידע שלא רלוונטי להסבר עמכם הסליחה).
בתמונה הרביעית מוצגת המפה שבחרתי קודם. זו המפה של תכנון לשלושה ימים בסן-פרנסיסקו.
ברשימה בצד שמאל מופיעים ציוני מקומות שמעניינים אותי לפי איזורים/שכונות בעיר (חלוקה שלי). שימי לב שהם נמצאים בשלוש שכבות (המשך הרשימה נמצא מחוץ למסך, בתחתית פס הגלילה).
כל שכבה מייצגת תכנון ליום אחד.
לכל סימון במפה אפשר לקבוע צורה וצבע משלו. ניתן גם לצייר מקטעים ישרים ולתת להם צבעים שונים. זה לא הכי נוח, אני מודה אבל זה לא רע.
המפות נשמרות באופן אוטומטי.
כדי לראות את המפות האלו בסמארטפון שלך תצטרכי להוריד אפליקציה של גוגל שנקראת Google maps. זו לא האפליקציה הרגילה של ה-maps שקיימת בכל אנדרואיד (לא יודע איך זה באייפון אם בכלל). אלא אפליקציה שונה.
דרכה את יכולה להציג את המפות שהכנת עם כל הנתונים שהכנסת אליהם.

מקווה שזה עוזר
תמונה 3: רשימת המפות
תמונה 4: המפה הנבחרת
º
אליפות!!! תודה רבה רבה לך
25/08/14 06:54
9צפיות
º
בשמחה
25/08/14 08:25
6צפיות
º
תודה על ההרחבה גם ממני.
25/08/14 09:27
9צפיות
º
25/08/14 09:34
3צפיות
הייתי שמחה להכניס את ההסבר שלך להודעות נבחרות
25/08/14 11:42
32צפיות
או למאמרים. האם תוכל לשלוח לי את כל ההסבר במייל?
או בכל דרך אחרת בה אוכל להעתיק ולהכניס את המידע? אני חושבת שזה מידע חשוב
לכולנו וגם יעזור לרבים.
º
ההסבר הוכנס למאמרים - לידיעתכן/כם
25/08/14 12:41
7צפיות
º
במאמרים - תת קטגוריה "שונות"
25/08/14 14:21
8צפיות
º
נהדר, תודה רבה :)
26/08/14 15:27
1צפיות
כמה הערות שלי...
25/08/14 09:41
46צפיות
דבר ראשון את חייבת לקחת בחשבון את מזג האוויר בתחילת אוקטובר - כבר עלול לניות קר ובעיקר גשום ואתם צריכים כמה חלופות שאפשר לעשות בימים גשומים - כאן כל מיני בריכות חמות או פארק מים מקורה כן באות בחשבון. אנחנו חזרנו מהיער השחור לפני עשרה ימים כלומר תחילת אוגוסט היינו שם והיינו לנו המון ימים גשומים שאי אפשר היה להיות בחוץ.

הערות לתוכנית שלך:
4. אגם שלוכזה - אם אין מזג אוויר טוב אין שם הרבה מה לעשות
מסלול 6+7 גוטאך וטריברג - אפשר לעשות אותם ביחד באותו יום. מאד קרוב אחד לשני
תכניסו יום אחד של מפלי הריין + שטיין אם ריין או שפהאוזן - מאד מומלץ
יום באלזס - הייתי נוסעת לאיזור ריקוויר / ריבוויל - שני כפרים יפים וציוריים - אפשר לשלב את זה עם פארק הנשרים והופעה של הציפורים שאנחנו מאד נהנו ממנה + טירת הו קוניגסבורג.

עוד דבר אחד - אם אתם נוסעים לשביל החושים בגוטאך - אין לכם עוד מה לעשות בשביל רגליים יחפות במקום אחר - הכל אותו הדבר.
אנחנו שילבנו ביום אחד את טריברג + גוטאך (שביל חושים) + שביל צמרות עצים בוולדקירך - יום עמוס אך אפשרי.
עזרה בקשר לגלישה בחו"ל
23/08/14 08:43
86צפיות
בוקר טוב 

אני אהיה בלונדון ובלגיה למשך שבוע בספטמבר ואני מחפשת מה הדרך הטובה\הזולה ביותר לרכוש חבילת גלישה למכשיר נייד. 
חשבתי על סים מקומי אבל יש המון סוגים ואני לא יודעת אם יש אחד שאולי אפשר להשתמש בו גם באנגליה וגם בבלגיה או שצריך שניים.
והאם יש דרך להזמין כבר בארץ כדי לא להתרוצץ ולחפש. 
אין לי כ"כ צורך בשיחות אלא בעיקר רק גלישה. 

תודה
צריך שניים באופן עקרוני
23/08/14 16:34
53צפיות
אני יכולה להגיד לגבי לונדון שיש כמעט לכל המפעילים כרטיסים prepaid של גלישה בלבד או גלישה, שיחות וסמסים. העלות צריכה להיות כ-15& ואפשר לקנות גם באוטומטים בשדות התעופה כמו כאן
תבדקי מראש את החבילות המוצעות ותראי מה מתאים לך.
מונטנגרו
23/08/14 07:54
80צפיות
שלום לכולם
מישהו היה במונטנגרו ויוכל לתת לי טיפים ורעיונות למסלול
אנחנו מתכוונים להגיע מדוברובניק ולשהות שם 5-6 ימים
תודה לעוזרים
º
בשמחה..צרי עימי קשר
23/08/14 08:12
30צפיות
º
למה לא כאן? שגם אנחנו נלמד...
23/08/14 09:15
23צפיות
º
שוקי...גם כאן וגם שם,בגילי צריך להספיק הכל
23/08/14 09:30
29צפיות
לוגנו ולוקרנו-שוויץ, אשמח לטיפים טובים (לטיול בלי ילדים)
23/08/14 07:33
108צפיות
היי לכולם,

אנחנו נוסעים כזוג ונהיה באזור הזה למשך מס' ימים,
ראיתי וקראתי בגוגל וב Trip Advisor,
אשמח לקבל טיפים נוספים מאנשים שהיו/ביקרו באזור הזה,
נהיה שם עם רכב כך שנוכל גם לצאת ממרכז העיר,
אשמח גם לטיפים ולהצעות בעניין מקומות לינה במחירים לא גבוהים
(ממה שאני מזהה כעת-יהיה זול יותר אם נתאחסן באיטליה בקרבת הגבול, זה יוצא זול מאשר לינה בשוויץ)

תודה מראש.

נכון, הלינה בלוגאנו ובלוקארנו מאד יקרה
הודעה זו מכילה תמונות
23/08/14 08:35
137צפיות
ליד האגם (לוגאנו, קומו או מאז'ורה) גם בצד האיטלקי לא יהיה הרבה יותר זול לדעתי, אבל תמיד כדאי לבדוק.
כשאתם נוסעים לראות את לוקארנו סעו לראות את אסקונה, עיירה מקסימה הרבה יותר יפה מלוקארנו.
בסופי שבוע (ימי ראשון) עוד קצת דרומה מאסקונה לאורך אגם מאז'ורה יש שוק בעיירה Cannobio. יש עוד שווקים
בסביבה שלא בקרתי בהם ראה בלינק הזה

מאחר ואנחנו שהינו באסקונה, טיילנו מאסקונה לתוך הואדיות בסביבה למשל התמונה שאני מצרפת כאן.
מלוגאנו תוכלו לנסוע לבלינזונה, כמובן לאגם קומו ולסביבה ואם ממש מתחשק לכם "להתפרע" סעו כמאה קילומטר צפונה ותעברו על הסט.גוטהרד פאס (לא דרך המנהרה). בקיצור זה אזור מקסים, לוגאנו עצמה בעיני יפיפיה. תזכור רק שאם אתם מתאכסנים בצד האיטלקי ונוסעים לשוויץ צריך לקנות מדבקה לרכב כ-40 יורו מחירה.

התמונה הראשונה היא אגם ורסאצ'ה צפונה מאסקונה, התמונה השניה היא אסקונה מבט על המפרץ. 
סבבה, אשתמש בהמלצות שלך, אז אם ככה...
24/08/14 05:53
31צפיות
תודה על תגובתך!

1. אני מבין שצריך מדבקה שעולה 40 יורו (40 יורו???) כדי ליסוע בכבישי שוויץ
(אגב, אני חשבתי שזה רק אם נוסעים באוטוסטרדה של השוויצרים)

2. אז אנחנו מסכימים שמבחינת לינה-שוויץ יקרה משמעותית, אני אתרכז בלחפש (גוגל) צימרים ומלונות
במחירים סבירים בצד האיטלקי

3. אהבתי את ההמלצה על אסקונה ועל השוק של יום ראשון, אשמח לרעיונות נוספים

מדבקה צריך רק על האוטוסטרדה
24/08/14 06:52
42צפיות
לכן אם תשתמש באוטוסטרדות לעבור בין איטליה לשוויץ תצטרך מדבקה. בדרך כלל בצד השוויצרי לא יתנו
לך לעבור ללא מדבקה. אם תמנע לחלוטין מאוטוסטרדות בשוויץ, תחסוך 40 יורו. כן, זה מחיר שנתי.
אחרי  שיהיה לך מקום ללון, תחזור לכאן ואולי תהיינה עוד המלצות לגבי טיולים. כפי שכתבתי אנחנו לקחנו
דירת נופש קטנה בכפר נופש בצפון מזרח אגם מאז'ורה כלומר באיטליה. המקום היה מעולה כי משם נסענו ללוגאנו, לוקארנו וכד'
הדירה לא היתה מוצלחת כי המיטה שהשאירו היתה איומה. את זה קשה לדעת מראש. אני רק זוכרת שחפשתי המון
זמן משהו שיהיה נוח, וסביר מבחינת מחיר וגישה. הכי טוב כיום לחפש דרך כמה אתרים כמו בוקינג, Flipkey (של הטריפאדוויזר) או רשת ארופאית שלדעתי זה עדיף.

איזה טיפים בדיוק?
23/08/14 08:53
100צפיות
אני גר לא רחוק משם ואשמח לעזור ככל יכולתי, אבל לא ברור איזה טיפים אתם רוצים.
ובאיזו עונה תטיילו שם?מה התקציב ללינה? פעם האחרונה כשעניתי למישהו שביקש מחירים לא גבוהים התברר שהתפיסה שלנו לגבי המושג לא גבוהים די שונה. בממוצע זה אחד המקומות היותר יקרים באירופה אבל יש פה ושם בתי הארחה במחירים יותר נגישים לצד ארמונות הפאר.
מגיעים בעוד כשבועיים, תקציב כ 65-90 יורו ללילה
23/08/14 14:25
74צפיות
תודה על תגובתך!
כמו כן, אשמח לכול טיפ הקשור במקומות תצפית, מקומות נעימים להסתובב בהם מחוץ למרכזי העיירות ומרכזי ספא גדולים (ציבוריים)
בשוויץ זה פרנק שוויצרי כפי שאת יודעת אבל זה לא עוזר כרגע
24/08/14 10:24
47צפיות
כי לצערי במקומות אלה, החדרים הזולים והטובים נתפסים כמה חודשים מראש. לעוד שבועיים צריך לחפש באמצעות האתרים הגדולים כמו booking.com, expedia.com, hotels.com וכו'. בעיקר בוקינג, הוא הכי יעיל באיזור הזה. ולמהר!!!

אני בדרך לאירוע, אכתוב המלצות תיירות בערב. 
אם תוכל לצרף מס' המלצות (מכל סוג) זה יהיה נהדר
24/08/14 15:31
28צפיות
אני מודע לכך שמדובר באזור מלא באטרקציות שאפשר לאסוף בו הרבה חוויות ולכן אני אנסה לתמצת רק את המיטב,

תודה.

איך נכנסים לטרקלין עם כרטיס כאל עסקי
23/08/14 06:44
211צפיות
הבנתי שהכניסה היא בחינם. האם צריך להציג את הכרטיס בכניסה או שצריך לעשות הכנות מוקדמות כלשהן?
תוודא שהכרטיס שלך מתיר לך. תוודא לאיזה טרקלין ...הם שינו
23/08/14 09:11
187צפיות
את טרקלין כרטיסי האשראי למשהו ליד חבד . ב D
נחמד ותו לא.
השיוי הזה חל לפני חודשיים אני חושבת.מתישהו בקיץ הזה.יוני יולי.
הכניסה היא למחזיק הכרטיס ועליו להציג דרכון ובורדינג.
תכלס לא משהו. חדר נחמד שתיה קרה/חמה קצת פרות..קצת עוגה. ועוד תקרובת קלה.
כמה שולחנות לאכול לעבוד
כמה כורסאות בודדות.
לא כמו טרקלן אל על או טרקלין שב C או ב B  (אני חשבת ששמו דן)
אני חושבת שעם הפריורטי עדיין אפשר להכנס לדן או עם כרטיס  מחלקת עסקים.
רק כדי לוודא שהבנתי: את בעצם אומרת ש-
23/08/14 11:07
150צפיות
בעלי כרטיסי ה-corporate וכו׳ לא זכאים (באופן קבוע? זמני?) להשתמש בטרקליני דן והם ״שונמכו״ לטרקלין ייעודי ב-D? לא שמתי לב למגבלה כזאת בסוף יוני (חושבת שהיינו בטרקלין דן ב-B), אבל באמת עבר זמן מאז.
בדוק. יש להם טרקלין ב D .ליד חבד
23/08/14 11:19
127צפיות
.

ביוני הטרקלינים בB של דןהיו בשיפוץ לכן הועבר ליד בית הכנסת
23/08/14 21:35
89צפיות
בסוף יולי כבר יכלת להכנס בB C  לטרקילני דן עם כרטיס היי טקזון  העסקי של ויזה .  המקום נחמד להעביר את הזמן . לשתות בירה , לנשנש עוגייה או סלט .
בסוף יולי נכנסתי לC אבל לא עם כרטיס אשראי.
24/08/14 09:07
76צפיות
וכן בירה וסלט.
יפה מצדם שמצאו חלופה ולא סתם מילאו וגדשו. (למרות שבימים שטסתי היה יחסית שקט בנתב"ג)
לפי האתר של כ.א.ל. אתה זכאי לכניסה לטרקלין דן
24/08/14 14:16
65צפיות
צריכים להתקיים שני תנאים:
1. כרטיס עליה למטוס. הם מחתימים אותו כשנכנסים לטרקלין.
2. כרטיס האשראי כשהשם על כרטיס האשראי זהה לשם על כרטיס העליה למטוס, וכן, הם בודקים.

השהיה אמורה להיות מוגבלת לשעתיים, אם אין איחורים זה אמור להיות יותר ממספק.
לא ראיתי מקרה בו חיפשו מצאו והוציאו מישהו שעבר את השעתיים.
שלום אורח
26/08/14 11:46
15צפיות
לקוחות חברות עסקיות בעלי זכאות לכניסה חינם לטרקלין דן בנתב"ג.
הכניסה חינם בהצגת הכרטיס האשראי בדלפק התשלום בטרקלין.
טבע באירופה ללא רכב
22/08/14 23:02
129צפיות
שלום,
אשמח מאוד לעצותיכם וסיועכם.
אני וחברה (27-8) רוצות לנסוע לכשבוע באירופה בספטמבר- אוקטובר.
נשמח לשילוב של כמה ימים בעיר גדולה עם כמה ימים שיכללו טבע ופסטורליה. המגבלה- ללא השכרת רכב. האם יש מדינה שסביר להתנייד בה בתחבורה ציבורית באזורים היותר כפריים? ממה שהתרשמתי קרואטיה וחברותיה לא מאוד מזמינות בתחום הזה, אבל אשמח לשמוע שהתרשמתי לא נכון. ומה לגבי פורטוגל? ואולי משהו שלא חשבנו עליו?
בשנה שעברה ניסינו לעשות את זה בפיליון ביוון והיה סיוט, לאחר יומיים- שלושה התייאשנו ועברנו לעיר הגדולה סלוניקי (שהייתה מאוד מאכזבת, אבל זה כבר לסיפור אחר)

המדינות הפחות רצויות מפאת ביקור קודם בהן בשנים האחרונות: אנגליה, סקוטלנד, צרפת, הולנד, צ'כיה, יוון ואיטליה.

תודה רבה רבה!
º
שווייץ
22/08/14 23:13
29צפיות
מצטרפת להמלצה על שווייץ.התחבורה הציבורית שם
23/08/14 07:40
66צפיות
מגיעה לכל מקום כמעט.חזרנו משם לפני שבוע.הבסיס היה בציריך ומשם נסענו כל יום למקום אחר בתחבורה ציבורית.התמקדנו במרכז ובצפון.
אני יכול לומר שבגרמניה, שוויץ ואיטליה קל להסתדר בלי רכב
23/08/14 09:11
74צפיות
היות שפסלת את איטליה (האם באמת ביקרת בכולה?) זה משאיר אותך עם גרמניה ושוויץ. היער השחור פחות מתאים אז אפשר לשקול את אזור בוואריה. אפשר לטוס למינכן אם זה לא נופל על האוקטוברפסט, לקחת רכב לזלצבורג, לקחת רכבת לשוונגאו (טירת נוישוונשטיין) אולי אפילו לישון שם לילה ולטייל גם בהרים בסביבה. באוסטריה (חבל טירול) התרשמתי שהתחבורה הציבורית פחות טובה אבל אולי אני טועה. אפשרות נוספת זה בשוויץ. כאן כבר יש המון מקומות. אפשר לעשות את אזור ז'נבה והמון בלאן, אפשר לעשות את ציריך והר טיטליס ואולי קפילה ללוצרן. צרמאט (מטרהורן) דאבוס ומקומות אחרים קצת פחות נגישים בתחבורה ציבורית. אם כי אפשרי. אפשר לטוטס למילאנו ועם קצת נחישות ונכונות להחליף פה ושם רכבת, אפשר לארגן טיול נהדר שחוצה דרך עמק סרביניה (איטליה) עד צרמאט (שוויץ) וחזרה, כשכל הדרך למעשה יפהפיה ואפשר לעצור בכל לילה במקומות שונים בדרך ולעשות שם טיולים מקומיים. 
º
תיקון טעות: בכל מקום שכתבתי רכב הכוונה לרכבת
23/08/14 09:12
14צפיות
º
הייתי 11 ימים בשוויץ בלי רכב. היה תענוג. מצטרפת להמלצה
23/08/14 09:49
30צפיות
תודה רבה לכולכם. שוויץ באמת לא עלתה בדעתנו. האם באמת יקר שם
23/08/14 11:23
53צפיות
כמו שאומרים?
º
לא זול
23/08/14 11:27
16צפיות
טיול ספארי ללא טיסות
22/08/14 22:10
126צפיות
אנחנו צוברים כל שנה המון נקודות של נוסע מתמיד מה שמאפשר לנו אחד לכמה זמן לקחת טיסות לכל המשפחה בעלות ממש סמלית. בדרך כלל אנחנו מזמינים מלונות דרך בוקינג ודומיו. הפעם אנחנו מעוניינים בטיול ספארי באפריקה או טיול דומה ( ג׳יפים, ספארי קרח וכדומה ), כדי שיהיה בעברית עם התאמה לילדים. כל הטיולים שמצאתי  תמיד כוללים טיסות. האם מישהו מכיר חברה שמארגנת טיולי ספארי או טיולי נושא אחרים בחו״ל ללא טיסות? דבר נוסף - אני מנסה להזמין חדרים לקיץ הבא במלון ״ לינדוס אימפריאל״ ברודוס ומקבלת הודעה בכל האתרים שכל החדרים נמכרו ( לאוגוסט 2015!!). האם זה נראה הגיוני? תודה לכל המגיבים.
מקפיצה
23/08/14 11:15
41צפיות
מקפיצה ??????
הזמנו ספארי מיוהנסבורג בלי בעיה
24/08/14 19:43
47צפיות
נסענו לקרוגר ל3 לילות 4 ימים - הכל כלול בהסעה מהמלון ביוהנסברג וחזרה לנמל תעופה  - (חוץ מטיסות ) עלה כ 500$ למבוגר.
חבילה בשם : 4 Day Budget Kruger Safari at Private Game Lodge (VSO5)
היה ברמה מאוד טובה אבל בקרוגר הענקית מבזבזים הרבה זמן בחיפוש  חיות לעומת השמורות הפרטיות.
כל לודג (בית הארחה) בתוך ובקרבת הפארקים מציעים חבילות ספארי מחצי יום ועד שלושה.
אתר שבו הזמנו היה ACCOMMODATION DIRECT ) www.accommodirect.com)
להבנתי טנזניה וקניה תופסים תאוצה כיעדים מועדפים.
איך אני מגיע מזנבה שוויץ שדה תעופה לליון שבצרפת? יש רכבת?
22/08/14 20:06
67צפיות
אני מגיע לזנבה ב22 בעשרים לחמש בערב, הבנתי שהרכבת לליון לא תמיד פעילה 
והאם יש מוניות שירות? אם כן איפה ומה המחירים או אוטובוס
 תודה מראש
זה שעתיים ברכבת
22/08/14 20:56
84צפיות
המחיר משתנה, תלוי בשעה של היום. קראי כאן כמה תשובות מ-2013

כנסי לאתר שהם מציינים בתשובות שלהם, האתר של הרכבת הצרפתית, הכניסי את השעה שאת רוצה לנסוע ותראי כמה זה עולה.
במונית לא הייתי ממליצה לנסוע, אלא אם את מאד עשירה. לגבי אוטובוסים אין לי מידע.
מג'נבה לליון
23/08/14 18:50
45צפיות
יש רכבות משדה התעופה עד לליון. ובתחנת הרכבת של שדה התעופה ישמחו לתת מידע נוסף על הרכבות הללו.
מוניות שירות אינן קיימות באירופה אלא רק לנסיעות מיוחדות (ספיישל)
באתר של שדה התעופה יש פרטים
24/08/14 08:26
27צפיות
יש רכבת ממרכז ז'נבה לליון, ולשם צריך להגיע משדה התעופה. אני לקחתי את האוטובוס משדה התעופה לשמברי (Chambéry) ומשם רכבת לליון, כי יצא שלא היה כדאי לחכות לרכבת בשווייץ. לפי לוח הזמנים אפשר לעשות את חישוב הכדאיות.
בודפשט
22/08/14 18:36
105צפיות
מתכננת טיול בבודפשט בסוף ספטמבר. האם זמן נכון? באיזה אזור של העיר ממומלץ לקחת בית מלון והאם יש המלצות על בית מלון מסויים. יש המלוצת על אתרים מיוחדים?
מה זה זמן נכון ומה לא נכון?
23/08/14 19:06
54צפיות
כשאדע ממה את חוששת,אדע לענות.
מה רע בסוף ספטמבר לנסוע לבודפשט,מה השאלה?

לרוב תיירים לנים בפשט,גם בבודה טוב לישון.
איזה מלון,יש מכל הרמות וכל הסוגים וכל המחירים.
איך אדע להמליץ לך?
יש דירות נופש,יש פנסיונים,יש מלונות 3 כוכבים ויש יוקרה
יש קרובות מול הדנובה עם נןף ויש שלא.
הכל תלוי בטעמך,תקציבך והנוחות שלך.

אני למשל אוהב את הפשוט,הנקי ,
אני מעדיף דירה בה יש מטבח והכל
אבל אני לא דוגמא,לי חשוב המטבח,כי אני רגיש לגלוטן .
ולא הלובי המפואר והנוצץ.
אני הייתי בבודפשט בסוף ספטמבר
23/08/14 19:52
58צפיות
של שנת 2003

זה היה בשבוע שלפני ערב ראש השנה

מזג האוויר אז היה טוב

בבוקר היה נעים ואפשר אף היה ללכת עם קצר בערב היה קצת קריר אבל חולצה עם שרוול ארוך הספיקה לי
סה"כ מזג אוויר בהחלט טוב (בניגוד לאמסטרדם שם הייתי לפני חודש שתפס אותי מבול באחד הימים)

אני הייתי במלון מרקיור בודה
מלון 4 כוכבים שבמרחק של 2 דקות הליכה ממנו הייתה לי תחנת רכבת תחתית (הקו האדום)

אני בהחלט ממליץ על המלון הזה

אתרים?

מקומות שאני הייתי וממליץ

בית הפרלמנט של בודה
בית הכנסת היהודי
השוק המקורה

היו עוד מקמות שאהבתי  שכרגע אני לא זוכר

טיפ מאד חשוב לגבי הרכבת התחתית שם

בדרך כלל אצלינו ברכבת ישראל וכן בהרבה רכבות תחתית בעולם יש שער שדרכו ניתן לעבור רק אחרי תיקוף כרטיס ואז השער נפתח ברגע שמתקפים את הכרטיס

מסתבר שביום הראשון שהגעתי לבודפשט וקניתי כרטיס נסיעה ברכבת מתברר שהתיקוף של הכרטיס נעשה ליד הקופה ואין שם שער חשמלי שעוברים דרכו רק עם מתקפים את הכרטיס

קל מאד שלא להבחין במכונת התיקוף הזאת

הדבר הזה עלה לי ולחבריי לטיול בקנס של 1500 פורינטים (שווה ערך ל 30 ש"ח)

מתברר שממש לפני המדרגות הנעות (שיורדים מהרכבת ורוצים לצאת החוצה מהתחנה) עומדים פקחים שמבקשים מנוסעים את כרטיס הנסיעה בכדי לראות אם הנוסע תיקף את הכרטיס ומי שלא תיקף את הכרטיס מקבל קנס

לא עזר ההסברים שאמרנו לשוטרים שלא ראינו את מכונת התיקוף ושבכל מדינה אחרת יש שער חשמלי שעוברים דרכו רק אם מתקפים את הכרטיס וזה מבלבל אבל את הפקחים זה לא עניין וחטפנו קנס מרגיז

אין לי מושג אם מאז דברים התשנו שם ברכבת התחתית של בודפשט אבל תקחי את ההערה הזאת בחשבון

דבר נוסף שהיה קשור ברכבת התחתית שם ואין לי מושג אם שינו את זה או לא

לפעמים קורה שאת צריכה להגיע מיעד מסויים ליעד שבו עליך להחליף רכבת ולהמשיך עם קו רכבת אחר במקרה הזה בבודפשט נסיעה ברכבת כזאת עולה יותר מאשר אם את נוסעת בקו רכבת אחד (זה מה שהיה לי שהייתי בבודפשט ב 2003)

אני טסתי דרך חברת נסיעות  קשרי תעופה שכלל גם הסעות מהשדה התעופה למלון וחזרה ושם חיכנו לנו ישראליים הגרים בבודשפט המפעילים טיולים מודרכים בבודפשט בעברית וחילקנו לנו עלונים בעברית  כאשר לכל יום יש מסלול שונה וניתן להירשם לאיזה יום שרוצים (אפשר לקחת טיול רק באחד הימים ואפשר בכל הימים לפי בחירה)

לא זוכר איך קראו לחברה אבל חפשי באינטרנט
יעד לחופשה
22/08/14 11:08
54צפיות
שלום ,
אנחנו זוג עם ילדה בת שנתים ומחפשים יעד לפסח (חופשה בת שבועים בדיוק כמו ביס כי אני מורה).
התקציב הוא עד 28 אלף שח.
אנחנו אוהבים נופים (היינו באירלנד,מערב ארהב וכו) אבל לא בטוחים כמה אפשר דברים מסובכים עם ילדה קטנה....קצת חסרת סבלנות
חשבנו על תיאלנד אבל אנחנו לא אנשי בטן גב ובטח לא מאלו שהולכים לעשות טיול גיפים של יום או עולים על פילים..
חשבנו טיול רכב באירופה אבל האםזה לא יקר בטירוף?גןם אם לא נישן בבית מלון אלא BB כאלו?
או כמובן מזרח ארהב (ניו יורק ולעלות למעלה..)
כרטיטסים כעת לניו יורק לאפריל עולים 1100 לאדם בערך....
הנוסע המתמיד
21/08/14 23:33
237צפיות
שווה משהו? כדאי לעשות?
אפשר להוסיף עליו טיסות בדיעבד? (חזרתי אתמול מארה"ב)
תודה!
אני טסתי עכשיו לאמסטרדם רק תמורת מיסים
22/08/14 00:12
198צפיות
כלומר עלתה לי טיסה 200$ 
איזה מועדון?
22/08/14 00:13
159צפיות
אני רשום במועדון של לופטהאנזה (שייכים לסטאר אליינס שחברות בו די הרבה חברות תעופה).
עד הנסיעה הקודמת שלי לא ממש השתמשתי בו.
אבל בנסיעה האחרונה, שבה טסנו עם טורקיש, אחרי שחזרנו, רשמתי את הטיסות שביצענו דרך האתר של מיילס-אנד-מור.
לא רק שזה נעשה בדיעבד, הם חייבו אותי לרשום את הטיסות לפחות שבועיים אחרי שחזרנו.
כן, למה לא?
22/08/14 08:11
132צפיות
אני כבר טסתי המון פעמים על כרטיסי בונוס.   אני מעבירה גם את הנקודות שיש לי מכרטיסי האשראי.   אפשר לרשום טיסות בדיעבד במידה ושמרת את הבורדינג פס .  בשנים האחרונות מיסי הנמל קצת גבוהים, אבל מצד שני גם הנחה של 200$ , זו עדיין הנחה.
איך מעבירים נקודות מכרטיסי אשראי ואיזה כרטיסים?
22/08/14 20:11
73צפיות
והאם זה אפשרי גם בסטאר אליינס?
יש לבדוק באתר של כרטיס האשראי שלך
22/08/14 22:03
65צפיות
צריך להיות משויך למסלול  תעופה של החברה.
תודה.
23/08/14 00:47
41צפיות
בדיקה באתרים של שני הכרטיסים הרלוונטים מעלה תוצאה מאכזבת מעט
שניהם לא 'עובדים' עם סטאר אליינס.
נו, שוין.
אם ככה אז אעשה, תודה
22/08/14 09:20
101צפיות
מדובר הפעם ב"אל על".
הסיבה שאין לי מועדון עד עכשיו היא שבילדותי הקפדנו לטוס תמיד לארה"ב (יש שם מש' אז טסנו הרבה) עם אותה החברה, ואז החברה פשטה רגל ואיבדנו המון מיילג'... TWA למי שזוכר.
מאז אני כל פעם טסה עם חברה אחרת, ולא ידעתי אם בכלל יוצא משתלם. אבל במקרה עכשיו יצא שהטיסה האחרונה שלי והטיסה הבאה שלי שתיהן עם "אל על", אז אעשה.
בחברות שאינן אל על (לפחות כל אלה שיצא לי לטוס בהן)
22/08/14 10:33
128צפיות
ההרשמה למועדון היא ללא תשלום, כך שבעצם אין מה להפסיד. עדיף כמובן "לרכז מאמץ" במועדון או שניים כדי לצבור כמות משמעותית של מיילים.
באל על גובים כסף על ההצטרפות למועדון, אבל מפעם לפעם (אולי גם עכשיו? תבדקי) יש מבצעי הצטרפות חינם. 
אני טסה מעט באל על, וגם העיקרון של תשלום למועדון לא מלהיב אותי, אבל לפני שנה-שנתיים ניצלתי הזדמנות להרשמה חינמית כי בחלק ממבצעי ההנחות שהחברה פרסמה אז (לא בדקתי לאחרונה) היה צריך להוסיף לתשלום כמות קטנה של נקודות מועדון וחשבתי שלא יזיק שיהיו לי קצת. 
אם צברת עכשיו הרבה נקודות (= טיסות טרנס-אטלנטיות), אולי המקרה שלך שונה משלי וכדאי לך להצטרף גם בתשלום. אין לי מושג איך מחשבים את הכדאיות ולא הייתי רוצה להטעות.
הצבירה באל על היא שערורייתית
22/08/14 10:41
158צפיות
הם מדי פעם בפעם הורידו את כמות הנקודות שמקבלים. נקודת ההתחלה לצבירה לטיסה היא ממש לא כדאית.
אמנם אני חברה במועדון אבל לא מנסה לצבור יותר נקודות. הצבירה עדיפה (לי) לנכון לעכשיו וגם זה כנראה שיפסק, היא במועדון הסטאר אליאנס. יש לי מספיק נקודות לטיסה טראנס-אטלנטית, פשוט לא החלטתי עדיין מתי טסים.  במועדון הסטאר אליאנס לפני חגים, בזמן החגים ואחרי החגים (כשבועיים לפחות) אי אפשר לטוס על נקודות צבירה. גם במועדון הזה הורידו את מספר הנקודות עבור טיסה לפי המחלקה בה מזמינים את הכרטיס. אני לא בטוחה שכל ההרעות בתנאים (גם ביולי השנה היתה הרעה) שוות להבא את הנאמנות שלי.
דניאלה, את צודקת! לנו ימחקו 91 נקודות בסוף דצמבר
22/08/14 11:46
122צפיות
בפברואר ניסינו להשתמש בהן להזמנת כרטיס לנסיעה שתהיה באוקטובר וכמובן שלא היה ניתן.
91 נקודות זה המון ואם לא ניתן להשתמש בהן, אז מה הטעם?
אם למישהו יש רעיון מה לעשות, אשמח מאוד לשמוע.
º
אפשר להשתמש לשובר למזוודה נוספת
23/08/14 12:52
20צפיות
נקודות אל-על לקראת פג תוקף אני תורם. לפחות שמישהו
24/08/14 07:50
36צפיות
אחר יהנה מהן.
הבנתי, תודה
22/08/14 17:58
87צפיות
וגם לדניאלה כמובן
בינתיים ניסיתי להירשם והאתר שלהם עושה לי צרות. לא רוצים, לא צריך (;
º
יש להם לפעמים הרשמה חינם. או אם דחוף לך- טלפון
23/08/14 09:23
19צפיות
אני טסה לאמסטרדאם והיו לי 760 נקודות כשלכרטיס היה צריך 900
22/08/14 18:48
144צפיות
הוספתי 140 דולר וקיבלתי כרטיס 

אב להאיסוף של הנקודות הוא כבר שנים .
לפי מה שאני מכיר ולפי אל על צריך להוסיף 240$
23/08/14 23:12
60צפיות
בנוסף ל 140 שאת שילמת.
תוכלי להסביר איך הצלחת להמנע מהתשלום של כמעט 1000 שקלים? גם אני רוצה
למה נמנעתי? הוספתי 140 ועוד 200 דולר מיסים
23/08/14 23:20
53צפיות
כל שהכרטיס סך הכל עלה לי 340 דולר 

ועל כרטיס שני שילמתי מחיר תלא 550 דולר .
83$ הם מיסים, 120$ הם סתם דמי לא יחרץ של השתתפות עצמית
23/08/14 23:41
52צפיות
עליהם הוספת 150$ בגלל מחסור בנקודות שלא עקרוני לדיון.

מי שיש לו עוד 240 נקודות, זאת אומרת 1140 נקודות לכרטיס בונוס לאירופה משלם 83$ שיכול להיות שכמעט כל הסכום או באמת כולו באמת הולך למיסים.

לדעתי כל אחד צריך לבדוק את הכדאיות של הנאמנות למועדון לעצמו.
כרטיס בונוס לשיא העונה צריך להזמין זמן רב מראש, מהנסיון שלי 9-10 חודשים כי הם אוזלים מהר מאוד.
להרבה יעדים יש כיום טיסות low cost בעלויות של 300$ לכרטיס, שכמו כרטיס הבונוס, צריך לתפוס בזריזות.
להערכתי לאנשים שלא טסים לבד ככל שמספר החברים בקבוצה עולה כדאיות הנאמנות למועדון פחות ופחות כדאית.

דיסנילינד פריז- איפה ניתן לקנות כרטיס זול ליורודיסני
21/08/14 21:26
73צפיות
ליום 1 לפארק 1?
ישנו כרטיס Fast pass - האם מישהו יודע איפה קונים ואיך משתמשים בו?
אני רכשתי מהאתר של דיסני חבילה של מספר אתרים והפארק
21/08/14 23:50
64צפיות
 האמת לא עשיתי סקר שוק כי הנסיעה לפאריס הייתה ברגע האחרון ורכשתי את הכרטיסים ממש לפני שיצאנו לשדה התעופה 
הפסט פאסס מאפשר לך להכנס לתורים מקוצרים . או להזמין מקום לשעה מסויימת למתקן ואז להגיע . 
תורידי את האפלקציה של דיסני
21/08/14 23:55
57צפיות
היא אומרת מה זמן ההמתנה בכל מתקן  נכון להרגע .
 כמו כן אם יש בנות מומלץ להזמין מפגש עם נסיכות . כי לצערי הנסיכות  כבר לא מסתובבות חופשי כמו בעבר. 

אני קניתי לדיסנילנד פריז (אין יורודיסני) באתר FNAC.
22/08/14 10:00
73צפיות
יצא יחסית בזול והכרטיסית נשלחים למייל אחרי כמה דקות.
גם אנחנו קנינו ב-FNAC
22/08/14 11:40
62צפיות
בערך בחצי מעלות כרטיס בקופה

º
זה כבר אותו מחיר
22/08/14 15:12
27צפיות
כשהמחיר באתר דיסני היה 57 אירו, המחיר ב-fnac היה
22/08/14 15:19
63צפיות
39 אירו.
פעם
22/08/14 15:21
62צפיות
היום אותו דבר זה השתנה לפני חודש
º
אצלי זה באמת היה לפני ארבעה חודשים.
22/08/14 15:53
31צפיות
לפני טיול לפראג =מבקש המלצות
21/08/14 20:08
140צפיות
זוג מכרים -בני 25-נוסעים בתחילת ספטמבר לפראג ל=6 ימים ומבקשים את עזרתכם.
ראשית-איפה ומה לאכול? -הם אינם שומרי כשרות ויכולים להתנסות באוכל המקומי (איזה?) .רגילים לאוכל מזרח אירופי-פולין -מהבית.
רק מה?-לא רגילים למיונז המופרז ששמים שם בצכייה .
שנית-מתכננים יציאה לקרלו-וויוארי -ליום אחד.
מדריכים בעיר?=האם כדאי להם להשתתף בטיול מודרך בעיר ,באנגלית -ואיזה? גם סיבוב מתוייר בפאבים להכרת חיי הלילה -יבורך.
תודה מראש לעוזרים.
תאטרון שחורה או מריונטים , אתרים יהודים
21/08/14 20:24
103צפיות
כיכר השעון, גשר צ'רלס , המצודה (קצת כבד), המזרקה המוזיקלי(בערב), TRAP(אטרקציה-צריך אנגלית)
יש הרבה יהדות בפראג - אבל בלי יהודים.סיור הבתי כנסת ובית הקברות מאוד מיוחד.
אם לא ביקרתם בפולין - טרייזנשטדט הוא מחנה "לייט" ויש טיולים מאורגים עם מדריך חצי יום ממרכז העיר.

אזהרה - יש כייסים בכל מקום! אני הוזהרתי אל ידי חברה שגרה שם ותוך שעה(!)
נעלם לי הפלאפון - בתוך בית קברות היהודי.

אוכל: אני צמחונית ומעוד אהבתי את התלי ההודי מאחורי הכנסיה הישנה.
אז בעצתך: התיאטרון השחור -חובה לראות
22/08/14 08:48
78צפיות
הבנתי שהתיאטרון השחור חובה לראות.
מעניין -איך למנע את גניבת הפלאפון ? מה עשית כשנעלם ?על זה לא חשבתי ,וכניראה צריך פלא של 300 שח+סימ לארוע חירום...
אז פעם אחת יאכלו תלי הודי.
יש עוד המלצות ,שמעתי שהכיסונים הם כמו מאכל לאומי .
ללכת למקורי...הלטרנה מגיקה , איתו לא נופלים
22/08/14 09:37
92צפיות
מי שרגיל לאוכל מזרח אירופי לא תהיה בעייה, יש הרבה מסעדות עם אווזים צלויים, כרוב אדום מבושל ,  וקניידלך לתוספת....הקניידלך הם המאכל הלאומי, יש אותו במגוון צורות וטעמים, יש גם מתוקים ממולאים פירות
ואז הם הקניידלך נקראים בגרמנית מרילן קנודל marillen knodel
22/08/14 10:45
71צפיות
ואמא שלי היתה עושה אותם מדי פעם. אם יש משהו משמין יותר מהמרילן קנודל אני לא מכירה,  אבל זה מעלה בי זכרונות מתוקים מתוקים. הנה תמונות למי שאינו מבין על מה מדובר

כ״כ טעים!
23/08/14 10:58
38צפיות
לפני שנכנסתי לתמונות לא היה לי מושג על מה את מדברת, אבל ברגע שראיתי- נזל לי ריר מהפה 
זה אחד הדברים המתכונים הבודדים שאמא שלי למדה מאמא שלה לפני שהיא נפטרה. וזה ט-ע-י-ם! 

נפלא.....מזיל ריר
23/08/14 11:22
35צפיות
היינו אוכלים אותם קבוע בוינה, בתקופה שגרנו שם, בתחילת שנות השבעים ,  היתה מתחת לבית שלנו מכלת,  שבעלת הבית היתה מוכרת גם מאכלים שהיא הכינה בעצמה, היתה מכינה את  הקנודל האלה, מוטגנת אותם בחמאה ופירורי לחם עם סוכר וקנמון...כמה שזה היה טעים.

קניידלך ממולאי פירות ...יאמי
23/08/14 12:45
35צפיות
אצלנו בבית זה היה חלק מעונת המישמשים : כופתאות בצקיות ובפנים המישמש נאפה בתנור וטבלים בשמנת מתוקה.
בנוגע לתיאטרון השחור - לא לקנות סתם כרטיסים!!
22/08/14 09:03
116צפיות
גם בעיניי התיאטרון השחור מומלץ מאוד, אבל יש מגוון גדול של מופעים ואפשר גם ליפול על הפקה ביזיונית לגמרי (קרה לנו לצערי). אם היינו בודקים ביקורות קודם באתרים דוגמת טריפ אדוויזור, היינו יודעים שמדובר במופע מאוד לא מומלץ...
בקיצור לפני שקונים כרטיס למופע מסויים - לבדוק עליו ביקורות שלא מדובר באיזה פלופ...
ותהנו :)
לטרנה מגיקה
22/08/14 12:13
67צפיות
אז מומלץ הצגת תיאטרון השחור של לטרנה מגיקה.איפה ומתי לקנות כרטיסים ,יש אתר של התאטרון .
ולגבי האוכל : הצכים מכירים "פירושקי?"(אצבעות?) ,מכירים כופתאות עם מישמיש טבול בשמנת חמוצה?
º
24/08/14 19:05
4צפיות
º
התכוונת לקרלובי וארי?
22/08/14 13:25
28צפיות
קרלובי וארי:
22/08/14 14:12
62צפיות
תודה.אכן,זה השם. לפחות בקיץ .    בחורף ,זה עלול להיות  קרלו....=קר לו .
יש בפראג הדרכה לקבוצות (גם אפשר באנגלית) על
23/08/14 09:39
30צפיות
חיי הלילה שם -סיבוב פאבים , או על מקומות מענינים גם מחוץ לפראג ?
יש בפראג הדרכת קבוצות (אפשרי באנגלית)
22/08/14 19:17
56צפיות
למשל טיול לגבי חיי הלילה בעיר.
רוצים המלצה: טיול ראשון למזרח זוג בני50 12יום, נוף ותרבויות
21/08/14 19:28
124צפיות
רוצים המלצות ליעד במזרח הרחוק בינואר-פברואר ל14 יום-כולל טיסות.
זוג דתי בני 50, כושר ככה-ככה , אוהבים נופים מיוחדים ותרבויות מרתקות.
יש לנו המון נסיון באירופה וצפון אמריקה. אבל זה פעם הראשונה למזרח.
יש טיסה בונוס אז המרחק לא חשוב (חוץ  מהזמן)
רצוי גם לא יקר (שכח מיפן?), ולא מסוכן , ולא עוין ישראל(לא מלאזיה וכדומה)
תאילנד? סינגפור?הונג קונג? קמבודיה? וייטנאם? ....
מה אומרים?  תודה מראש מכל המגיבים!

º
גם סין בא בחשבון
21/08/14 20:31
20צפיות
תאילנד
21/08/14 20:40
76צפיות
מציע לטוס לתאילנד

טיסת אל על ישירה וטיסת המשך בתאי לצ׳יאנג מאי.
תאמו מראש עם מדריך שיחכה לכם בשדה התעופה ואיתו תטיילו 4-5 ימים.
כל יום נוסעים למקום אחר, עם לינה בדרך או שחוזרים לאותו מלון בכל יום.
בצ׳יאנג מאי יש בית חב״ד ולידו בתי מלון טובים.

אני ממליץ על מדריך בשם Young שמתמחה בעבודה עם ישראלים.

מצ׳יאנג מאי טוסו לבנגקוק ובלו שם את יתרת הזמן.

אפשר לצאת לטיול מודרך לקנצ׳אנבורי ולשוק הצף.

הטיסות בלופטנזה- אז לא ישיר -אז כל יעד "מקובל" טוב -
21/08/14 20:47
79צפיות
תאילנד בעייתי מבחינת התאריכים - האם מרס גם "סביר" שם?
טיסה בחזרה זרה מקצרת את החופשה
21/08/14 21:07
71צפיות
הטיסה למזרח הרחוק היא מאוד ארוכה  ויחד עם ההמתנה בין הטיסות מתבזבז זמן יקר.
בעייה נוספת לטעמי היא שהטיסה עוברת מעל הרבה מדינות עויינות

חלופה לתאילנד תהיה טיסה להונג קונג, משם לסינגפור וחזרה דרך אירופה
הנקודות עומדות לפוג
24/08/14 19:21
25צפיות
ואין מספיק נקודות באלעל. בקשר למדינות עוינות באמת מטריד למרות שיש לשנינו דרכונים זרים.
אכן זה טיסה ארוכה בגלל המעבר דרך אירופה  ושעות המתנה - כ22 שעות במקום 11.
תודה להערה
בהונג קונג יש הכל מכל
21/08/14 21:16
94צפיות
אם כי פחות זולה לדעתי מתאילנד.
אם אני לא טועה - ההגדרה צריכה להיות
22/08/14 15:12
63צפיות
"הרבה יותר יקרה" ולא "פחות זולה".
º
22/08/14 16:28
5צפיות
,,תאילנד - יעד נהדר לתקופה ולזמן
22/08/14 15:04
66צפיות
ויאטנם קמבודיה צריך עוד כ-5-6 ימים.
סרי לנקה  גם מתאים.
סין קרה מאד, לא מומלץ
אני מצטרף כאן להמלצותיהם של יובל וזיפוסטה.
22/08/14 15:27
65צפיות
תאילנד!
מבחינת העונה - זו עונה מצוינת, עונה בה במרבית תאילנד - כמות ימי הגשם מסתכמת בימים בודדים מאוד.

מבחינת "מה לעשות?"

ראשית עליכם להחליט לדעתי מה מעניין אתכם יותר, נופים של הרים או נופים של ים ואיים.
ובהתאם לזה להחליט על כיוון הטיול.

אם איים - הייתי מחלק את הטיול (12 יום) לחצי, ו6-7 ימים הייתי מקדיש לאחד מצדדי האיים הדרומיים. (סאמוי,פנגאן וטאו או פוקט ופיפי).
בשני הצדדים ישנם טיולים רבים שניתן לעשות ולמלא את הלו"ז אפילו להרבה יותר משבוע.
לדוגמה: צד מזרח - סאמוי, פנגאן וטאו - טיול 42 האיים, טיול ג'אנגל ספארי, ביקור במקדשים באי, טיול עצמאי במפלים, סתם מנוחה בחופים.
צד מערב - פוקט ופיפי - טיול פאנג נגא - האי של ג'יימס בונד, טיול 7 האיים, מופע פאנטאסי, מופע קברט סיימון, טיול חד יומי לאו-נאנג (והאיים שמולו).

אם הרים - הייתי מחלק את הטיול (12 יום) גם כאן, לחצי, ו6-7 ימים הייתי מעביר בצ'יאנג מאי, ממנה אפשר לקחת טיולים חד או דו יומיים (ולפעמים אף יותר) לאזורים השונים בצפון תאילנד, לדוגמה טיול לדוי סוטאפ, דוי אינתאנון, המקדש הלבן ומשולש הזהב, פאי, קורס בישול חד יומי, שוק הלילה וכד'.

את 5-6 הימים הנותרים הייתי מקדיש לבנגקוק, ממנה ניתן לקחת גם טיולים יומיים מודרכים לקנצ'נבורי, השוק הצף, איותאיה, ולהסתובב באופן עצמאי באתרים בעיר - ארמון המלך, המקדשים, הנהר, צ'יינה טאון, הקניונים, מגדל Bayoke2, וכד'.
האם אפשר לוותר על בנגקוק(חוץ משבת בין טיסות)
24/08/14 19:16
30צפיות
תודה לפירוט,
ולחוות הרוב בצאנג מי(חצי) והאיים(חצי)? 
האם בנקוק כל כך יחודי?
לדעתי זה חבל לוותר על בנגקוק לגמרי, אבל הבחירה היא שלכם בלבד
24/08/14 20:56
19צפיות
בנגקוק כמו כל עיר גדולה - יש שיאהבו אותה מאוד ויש שישנאו אותה מאוד.
לדעתי חבל לוותר עליה לגמרי - ושבת באמצע מגביל אתכם מאוד לאזור מסויים בעיר (קאוסאן - האזור בו שוכנים בית חב"ד, המסעדות הכשרות וכל הישראליאדה), מה שלדעתי ממש אינו ממצה את העיר ואת הדברים שיש לראות בה, כמו גם אינו האיזור שאני הייתי שוהה בו כלל, אך היותכם דתיים ושמירת השבת - ככל הנראה יחייבו זאת.

יצירת מסלול טיול המשלב בין צפון ודרום גם יחד (גם אם מדובר ביומיים בבנגקוק) בטווח זמן של 14 יום ברוטו (כולל טיסות שזמנן ברוטו הוא כחצי יום, כולל שבתות בהם אינכם מתניידים שלא ברגל, תקנו אם אני טועה.) תכלול ללא ספק תחושה של "מרוץ נגד הזמן".
מה שיגרום לדעתי לתחושה של "תפסת מרובה - לא תפסת, תפסת מועט - תפסת". אם כך יהיה המצב - אני חושב שזה מפספס את מטרת החופשה בגדול.

דעתי העקרונית נשארת בעינה - בחרו כיוון אחד! צפון או דרום ותתמקדו בו, חלקו את הזמן בינו לבין בנגקוק וסביבתה שווה בשווה.

<b>אני כמובן לא מחייב שתבחרו רק כיוון אחד, זו דעתי בלבד, ההחלטה הסופית כמובן - היא שלכם בלבד!</b>

אם אתם מחליטים שאתם מתעקשים על צפון ודרום, הייתי מחלק את הזמן שווה ככל הניתן בין שלושת האזורים ולא מוותר על בנגקוק.
לדוגמה חלוקה בין הצפון, האיים ובנגקוק - חמישה, חמישה וארבעה ימים בהתאמה. בסדר הזה.
באשר לבחירת האיים - בדקו לאיזה איים יש טיסה ישירה מצ'יאנג מאי, בחרו בהתאם לזה והתמקדו באותו הצד בלבד.
חשוב לשים לב שכל מעבר שתעשו - (בנגקוק-צפון, צפון-איים, איים-בנגקוק, או אם תתעקשו על שני צדדי האיים) לוקח כ-חצי יום ולמעשה זה זמן שאין לכם!
º
תודה רבה לעצות....
25/08/14 13:13
3צפיות
איזור רג'אסטן הודו
22/08/14 18:26
47צפיות
זהו איזור מאוד צבעוני ומאוד מעניין בהודו . אפשר שילוב בן דלהי אגרה ורנסי וראג'סטן . עלויות מאוד לא גבוהות .  מזג האוויר בתקופה הזאת מושלם לאיזור.  ראג'סטן תכלול את פושקר  ג'אייפור ואודייפור 
לא לפסול את יפן
24/08/14 19:36
38צפיות
היא לא יקרה יותר מארה"ב ולמעשה אפילו זולה יותר בחלק מהמובנים.
בשבועיים אפשר לראות את ה-Highlights - קיוטו, נארה, הירושימה, טיפה אוסקה וכמובן טוקיו ופוג'י.
מה שכן, ינואר-פברואר הם חודשי החורף ביפן ובאיזורים מסוימים מזג האויר יכול להיות גם מושלג (שזו גם סוג של חויה).
אשר לכושרכם, טיול בין האתרים הנ"ל ברכבות לא יהיה קשה מדי בייחוד עם ישנים יותר מלילה אחד בכל מקום (וכך חוסכים מעברים רבים עם מזוודות).

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום