בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

אמסטרדם - מחר אני טס , מזג אוויר
08/07/14 16:51
69צפיות
רציתי לדעת האם אפשר ללבוש קצר שם בעונה זו? אני מחר טס לאמסטרדם ורציתי לדעת איך להתלבש ? ואיזה בגדים לערב להביא וכו 
תודה
מכנסים קצרים עדיף שלא....
08/07/14 17:07
72צפיות
ויותר ממוקד - כתוב בגוגל "מזג אוויר אמסטרדם" או באנגלית ותקבל את מזג האוויר. מה ללבוש תהיה החלטה שלך.

בגדים לערב? אתה הולך לבילוי באופרה? מתלבשים שם בערך כמו אצלנו, קצת פחות מרושל.
תלוי מאוד
08/07/14 17:18
51צפיות
הייתי לפני שבועיים ביום הראשון הייתי צריכה מעיל וחולתה ארוכה מתחת ביום השני רק חולצה קצרה . אז להתעדכן . בסנוף בערב קריר אז עדיף להביא ג'קט 
Royal Jordanian ו-Aeroflot ?
08/07/14 15:37
141צפיות
שלום לכולם, אני מסתכלת באתרי טיסות בין ישראל וארה"ב. שמתי לב שפתאום מופיעות ברשימה טיסות שמופעלות על ידי Royal Jordanian ו-Aeroflot בין תל אביב וניו יורק. 
המחירים סבירים יחסית לחברות אחרות בתאריכים מסוימים. אבל רציתי לשאול אם מישהו פעם טס עם החברות האלה?
יש מצב לטוס ב-Royal Jordanian ??
איך המטוס של Aeroflot מבפנים? קראתי באינטרנט על מישהו שנסע עם מטוס רוסי (לא Aeroflot) וטפטפו עליו מים כל הטיסה וחלק מהמדפים היו שבורים.  
אשמח לשמוע דעות אם יצא למישהו לנסות...
את יכולה לטוס עם ג'ורדניאן
08/07/14 15:54
120צפיות
בתנאי שתטוסי לעמאן, תמתיני שם, תעלי לטיסה למוסקבה ותמתיני שם שוב. כך נראה לי. אין טיסה של ג'ורדניאן מהארץ למוסקבה.
לא למוסקבה
08/07/14 16:02
108צפיות
אני מסתכלת על טיסות בין ישראל וארה"ב.
איני יודע על מה את מסתכלת
08/07/14 16:04
111צפיות
אבל ג'ורדניאן טסה מכאן לעמאן. ארופלוט טסה מכאן למוסקבה וממוסקבה לארה"ב. כמובן שארופלוט לא טסה מכאן לניו יורק. (לא ישירות, הכוונה).
הרבה ישראלים טסים עם רויאל ג'ורדניאן
08/07/14 16:00
130צפיות
טסתי איתם כמה פעמים, אמנם לא ליעד שלך אלא למזרח אבל הם היו ממש בסדר גמור.
ואין בעייה עם העצירה בעמן מבחינה בטיחותית
08/07/14 23:11
86צפיות
בימינו אנו?
את יכולה להתקשר לחדר מצב של משרד החוץ
09/07/14 03:16
82צפיות
ולשאול אותם. אני נסעתי בתקופות פחות נפיצות. ההנחיות היו להשאר בשדה התעופה ולא לצאת לעיר. יכולה לספר שהיחס בשדה לישראלים היה טוב.
º
תודה!
09/07/14 16:15
7צפיות
אירופלוט מצויינים לניו יורק
08/07/14 17:31
103צפיות
לא יודע איזה מטוסים הם מפעילים בתוך רוסיה, אבל בטיסות ת"א-מוסקווה וגם מוסקווה-ניו יורק המטוסים היו אייבוס A340 חדשים עם מסכים אישיים לכל אחד כולל VOD עם סיפרייה של מאות סרטים.
ממש הופתעתי לטובה גם מהמטוס וגם מהשירות, אז אם המחיר זול והשעות מתאימות אז בהחלט מומלץ.
סיפריית סרטים
08/07/14 19:58
84צפיות
זאת בהחלט סיבה מכרעת להעדפת חברת תעופה,
את מי מענייינים שיקולי בטיחות התעופה,העיקר שיש מה לראות.
נשמע טוב, תודה. הם לפעמים עולים בחיפוש
08/07/14 23:14
70צפיות
עם המחירים הכי זולים. מעניין מה קרה בזמן האחרון שהם עולים בחיפוש טיסות באתרים כמו EXPEDIA וכו'. בעבר לא ראיתי אותם בכלל ברשימת הטיסות בין ישראל לארה"ב.
פעם ראשונה בחו"ל+ חוסר ידע הגובל
08/07/14 15:29
186צפיות
בטיפושות בכל הקשור לטכנולוגיה 

מה עושים עם אינטרנט?
דיברתי עם החברה הסלולרית אליה אני מנויה, הם רוצים 30 שקלים על כל יום גלישה..
מצד שני, המלון אליו אני הולכת מציע WIFI בכל החדרים
מה זה אומר? :O

זה לא אומר עדיין כלום
08/07/14 15:37
122צפיות
צריך לקרוא או לשאול במלון האם האינטרנט חופשי או משלמים על החיבור. בדרך כלל כשזה כתוב כך זה אומר שזה ללא תמורה. 30 ש"ח ליום זה המון כסף.
חוסר ידע אינו טפשות
08/07/14 15:52
104צפיות
ישנם אנשים, גם בפורום הזה, שהינם בעלי ידע (בתחום זה או אחר) אבל כנראה הם לא העיפרון הכי מחודד בקלמר.

לענייננו - איני יודע לאן את נוסעת, אבל כמעט בכל מלון יש היום גישה ל WIFI, בין אם בתשלום בין אם בחינם. זה אומר שאם יש לך טלפון חכם או טאבלט או לאפטופ - את יכולה לתקשר במנוחה מהחדר, או ממקום אחר מוגדר במלון. לקבל ולשלוח מיילים, לחפש אינפורמציה וגם להשתמש בסקייפ לשיחות עם קרובים או חברים בארץ.

צריך רק לברר אם המלון שלך מציע את ה WIFI גם בחדרים או רק, לדוגמה, בלובי והאם ואיך הוא גובה תשלום על כך.

ואם חסר הידע שואל ושואל - הריהו חכם.
אין פה שום עיניין של טכנולוגיה
08/07/14 15:59
72צפיות
קודם כל את צריכה להחליט מה את רוצה. לגלוש בכל מקום בו את נמצאת או יכולה להסתפק בשהות במלון.
זו בדיוק אותה שאלה שבטח שאלת את עצמך בארץ כשבחרת חבילה סלולרית.

הדבר שמיוחד לחו"ל זה שהעלות של גלישה סלולרית (גלישה בכל מקום) כאשר נשארים עם הספק הישראלי (הSIM הישראלי בתוך מכשיר הטלפון) היא גבוהה ואף גבוהה מאוד - הפרטים תלויים בחברה ומבדינת היעד.
כדי להוריד עלויות קונים SIM של חברה מקומית ביעד, רק שזו טרחה ומן הסתם יבלבל אנשים שכל הנושא מבלבל אותם.
זו שאלה של נוחות מול עלות.
עוד שאלה חשובה זה אם את צריכה קשר טלפוני עם המספר הקיים. בשביל זה חייבים להישאר עם הספק הישראלי.
תתחילי עם הצרכים שלך
08/07/14 16:03
56צפיות
כמה את צריכה אינטרנט? באלו סיטואציות?
מה הצרכים הסלולריים האחרים שלך?
לכמה זמן את נוסעת? לאיפה?

אין תשובה אחת טובה, התשובה תלויה בפרופיל המשתמש שלך.
קודם תבני אותו ואז יהיה אפשר לייעץ.
wii-fi
08/07/14 17:19
54צפיות
היא בעצם אפשרות גלישה דרך אינטרנט של מקום ולא דרך הרשת הסלולארית אם אינך עושה חבילת גלישה תדאג שהאפשרות הזאת תהייה מנותקת במכשיר כדי שלא תגלש בטעות דרך רשת הטלפונים . 
ביטוח בריאות מומלץ
08/07/14 15:01
71צפיות
אשמח לשמוע מנסיונכם על חברות  מומלצות לביטוח נסיעות , שירות, מחיר וכיוב'.
אנחנו משפחה ממוצעת ללא בעיוית בריאות חריגות (טפו טפו ) שנוסעת לטיול רגיל (לא אקסטרימי...) באירופה.
ועוד שאלה - האם בד"כ נכלל בביטוח נסיעות גם ביטוח ביטול? כדאי לדרוש זאת?
תודה!
חברות ביטוח
08/07/14 15:39
55צפיות
כל חמשת חברות הביטוח בארץ עושות ביטוח נסיעות לחו"ל וכן יש שם גם את ענין ביטול הטיסה בגלל סיבות רפםואיות. הביטוח נכנס לתוקף ברוב החברות כחודשיים לפני מועד הטיסה.

קשה להמליץ על חברה כזו או אחרת, הגדולה ביותר בנושא זה זו הראל. אבל החברות האחרות לא שונות ממנה אלא הפוליסות, צריך לבדוק מה ההבדל ביניהן, אם כי לגביכם, כפי שציינת, אין בעיות ביטוחיות מיוחדות אז זה לא כל כך משנה.
מבחינת חברת הביטוח לפעמים רכיבה על אופנים
08/07/14 16:14
69צפיות
נחשבת אקסטרים, לא רק באנג'י זה אקסטרים.
ללא בעיות רפואיות זה יופי, אבל אם אחת מהבנות במשפחה משתמשת בגלולות למניעת הריון יכול להיות שהביטוח יראה בזה נטילת תרופות באופן קבוע.
בהתאם לשתי הדוגמאות האלה (אלו רק דוגמאות, לא המקרים היחידים שרלוונטים) לדעתי כדאי שקודם כל תבדקו את הדברים לפי הגדרות חברת הביטוח, לא לפי הגדרות מקובלות של עמך.

שירות נבדק בעיקר כשצריך לקבל כסף או שירות מחברת הביטוח, לא כשנותנים, בחלק הזה אני לא ממש יכול לעזור.

לדעתי הסעיפים החשובים ביותר הם כיסוי ליום אשפוז בודד וכיסוי לסך כל עלות הטיפול, אלו הסעיפים שאמורים לכסות מאות אלפי ומליוני דולרים ועלולים להביא משפחה לפשיטת רגל, לא הפסד כרטיסי טיסה ב 6000 שקלים ולכן דבר ראשון הייתי בודק את הסעיפים הנ"ל.
שנית שיטת ההתנהלות הכספית. האם במקרה של אשפוז המבוטח מוסר את הפרטים וחב' הביטוח מסתדרת עם בית החולים או שהמבוטח צריך להביא כסף מהבית, לאסוף קבלות, ולקוות שחברת הביטוח תחזיר את הכסף.

בכל מקרה ממליץ להפעיל גם את הביטוח החינמי דרך חברת האשראי.
ביטוח נסיעות - שאלה
08/07/14 14:10
178צפיות
נניח שאני טס ב10 לחודש בשעה 9 בערב ונוחת בלונדון באותו לילה בשעה 2. האם אני צריך לעשות ביטוח החל מה10 לחודש או רק מה11 לחודש?
כמו כן אשמח לקבל המלצה לביטוח נסיעה לחו"ל למשפחה עם 3 ילדים לשבועיים.  כדאי דרך קופת חולים מאוחדת ? חברה פרטית?
תודה
º
מרגע עזיבה עד לרגע נחיתה.
08/07/14 14:19
53צפיות
ראה כאן
08/07/14 16:14
98צפיות
כשבדקתי בפעם הקודמת את מאוחדת לקראת
10/07/14 06:48
68צפיות
הנסיעה הם יצאו יותר יקרים מ"למטייל" ובחרתי לעשות בלמטייל (דרך חברת "הראל").
יש לך במקרה כ.אשראי של לאומי קארד?
10/07/14 16:44
65צפיות
למחזיקי הכרטיס יש ביטוח חינם ב AIG. לי יש כרטיס פלסטינה, אז ברגע שהפעלתי את הביטוח פעם אחת לא צריך להפעיל שוב בנסיעות הבאות. זה היה נשמע לי הזוי אבל התגלה כנכון-לפני חודשיים הייתי צריכה לבטל נסיעה ברגע האחרון בגלל בעיה רפואית ובגלל שהיה לי כבר ביטוח קיבלתי כמעט את כל הכסף בחזרה.
º
דקות ספורות לאחר ההמראה אתה כבר בחו"ל...
10/07/14 17:12
28צפיות
אתה לא צריך לעשות ביטוח...אף אח לא יכעס
10/07/14 17:17
61צפיות
אם לא תעשה
אתה הוא זה שרוצה ביטוח
והשאלה ביטוח למה?
מה מכסה הביטוח אותו תרצה לרכוש
מי אתה? איזה ביטוח מתאים לך? מה תעשה שם?

אין ביטוח אישה הרה דומה לביטוח בן 85  אחרי אירוע לב.
או ילד בריא או יל חולה.
תקבל הצעות מחיר ובעיקר תבדוק מה כולל הביטוח.
חברת הביטוח תבטח אותך לפי הטיסה אחרת זה תת חסר ועוד כל מיני מילים
חשוב !! קרא את תוכן ההודעה
10/07/14 17:36
68צפיות
בעיקרון וע"פ חוק, רק חברות הביטוח הן אילו שמבטחות ביטוחי נסיעות לחו"ל.  קופות החולים הן רק "גוף מתווך" הדואג שקהל לקוחותיו
יקבל את התנאים הטובים יותר במחיר הטוב ביותר. קופות החולים הגדולות מהוות בעצם "מעסיק גדול"  הדואג לחברים השייכים אליהם.
אל תדאג הן גוזרות קופון מחברות הביטוח. בקיצור, את הפוליסה מנפיקות/מדפיסות חברות ביטוח "פרטיות". 
למשל, הכללית עובדת עם חברת הביטוח כלל וגם מאוחדת . תמיד תמיד מומלץ לעשות השוואות בין הביטוחים , ולא לסמוך למשל רק על הביטוחים דרך כרטיסי האשראי, במיוחד שישנם ילדים בנסיעה. 

לפני שאנחנו מדברים על שעות וימים, חשוב מאוד שתדע כי מומלץ מאוד (בגדר חובה אפילו) לבטח חודשיים לפחות מראש, טרם היציאה לחו"ל.  במיוחד למי שיש ילדים.   

את הביטוח תעשה מה-10 לחודש  יום היציאה מהבית לטיסה !!  למה ??  באופן כללי המטען מבוטח לפי תנאי המינימום בצאת המבוטח מביתו בדרך לשדה תעופה או מרגע מסירתו למוביל מוסמך ומסתיים עם שובו לביתו מחו"ל. לכן טיפ חשוב: אם אתם יוצאים מהבית בדרך לחו"ל  או מוסרים את המטען יום לפני הנסיעה, יש להתחיל את ביטוח הנסיעות מאותו יום, ולסיימו ביום ההגעה הביתה פיזית (לא יום הנחיתה !!!).
לדוגמה :  אתה גר במטולה,  ונחתת ב-12 לחודש בשעה 23:00 בלילה בנתב"ג. את הביטוח חובה שתעשה עד 13  לחודש (יום למחרת) !!
הרי לא תגיע הביתה למטולה תוך פחות משעה, כלומר ביום הנחיתה.

נסיעה טובה ובטוחה.

Rainbow Magic Land
08/07/14 11:31
34צפיות
משהו היה ? ביחס לפארקים אחרים באירופה איך הוא ? שווה נסיעה של שעה וחצי עם ילדים בני שש וילד בן שלוש . הוא שהוא ברמה של לונה פארק תל אביב 
תתכוננו לשינויים בבדיקות בטחון
08/07/14 11:28
225צפיות
ה-T.S.A האמריקאי מתכוון להוציא בזמן הקרוב נוהלים חדשים לגבי סמארטפונים וכנראה בעתיד גם טאבלטים ומחשבים.
את הסמארטפונים יסרקו ובו בזמן גם ילחצו כדי להדליק ולכבות את המכשיר כדי להוכיח שאינו למעשה מכשיר מלא חומר נפץ. אם המכשיר לא ידלק
תנתן לכם אפשרות להטעין אותו ואם גם זה לא יעזור הסמארטפון יוחרם. לגבי אייפדים ומחשבים טרם ניתן הסבר
איך יבדקו (כי ניתן להפעיל מחשב ויש עדיין מספיק מקום לחומר נפץ). איפה זה יקרה בכמה שדות תעופה בארופה,
במזרח התיכון ובאסיה. שמות המדינות או שדות התעופה לא נמסרו. הכל כתוב באנגלית צחה בניו יורק טיימס

אותי כבר עצרו פעם להדליק מחשב נייד
08/07/14 11:40
162צפיות
שהסוללה שלו כבר מתה מיתת נשיקה ולקח לא מעט זמן עד שאיפשרו לי להעביר אותו, ומאז עברו אולי 10 שנים.

ולגבי סלולרים, גם כן חדשות ישנות (ראו לפי סוג הטלפון):
התקנות חדשות, הפרסום חדש
08/07/14 13:18
110צפיות
יכול להיות שמרעננים דברים שמאז 9/11 לא רועננו.
התזכורת חשובה - תגיעו לשדה עם מכשיר טעון
08/07/14 16:00
85צפיות
אצלי בארה"ב המכשיר טעון גם בכרטיס הטיסה
גם ממני ביקשו להפעיל לפני המון שנים
08/07/14 13:31
98צפיות
ואצלינו הוציאו המלצת טיסה להגיע עם מכשירים אלקטרונים טעונים לשדות תעופה בארה"ב
ממני ביקשו להפעיל ווקמן בלונדון..
08/07/14 17:11
69צפיות
לפני 20 שנה.. בפעם הראשונה שלי בחו"ל
רומא
08/07/14 11:27
120צפיות
שלום,
אני וחברה שלי מתכננות טיול של 4 לילות בתחילת אוגוסט.
יש למישהו להמליץ על מלון שנמצא קרוב לאטרקציות ושלא נצטרך לבזבז זמן על הליכות מיותרות? משהו בסביבות ה500-700 יורו (ל4 לילות כמובן).

ולשאלה/ בקשה העיקרית, אין לנו מושג לגבי רומא, אף פעם לא היינו שם ואנחנו לא מכירות מישהו שהיה, מישהו יכול לעזור לנו בלתכנן מסלול? או לפחות להסביר מה קרוב ומה לא... או לפחות איזשהו אתר אמין ועדכני שיכול לעזור בלתכנן מסלול.

תודה רבה
500-700 אירו לזוג או לאחת?
08/07/14 11:37
80צפיות
אני מציע לחפש קרוב למדרגות הספרדיות או מזרקת טרווי.
תכנסי לאתר כמו BOOKING, את יכולה לרשום ליד איזה מונומנט את רוצה את המלון, מגבלות כמו מחיר ותקבלי רשימה של לינות פנויות.

4 לילות זה יופי, אבל כמה ימים תטיילו? 3? 5? בלילה מטיילים פחות.
אם תגגלו "אטרקציות ברומא" תקבלו רשימה, כמובן שאם תרכשו מדריך תיירות תקבלו גם כן.
תצטרכו לבחור מה מעניין אתכן כי ברומא יש הרבה יותר מאשר ל 4 ימים.

יש גם כל מיני חברות לטיולי יום מודרכים,
למשל
ממליץ להצטרף ולנסות, או לקחת מהמסלולים את מה שמעניין אתכן ולטייל לבד.
הכוונה למחיר
08/07/14 11:52
79צפיות
לאחת, כולל טיסה. אנחנו רוצות למצות את כל חמשת הימים שנהיה שם, לבקר בכל מה שחשוב.
פשוט מבחינת איך נדע לתכנן מסלול כשאנחנו לא מבינות את המרחק בין המזרקה למשל ולמדרגות...

תודה רבה
לאוגוסט התקציב מאוד גבולי, האם חובה באוגוסט?
08/07/14 12:06
82צפיות
להערכתי בספטמבר המחירים יהיו טובים יותר, מזג האויר יהיה נוח יותר, האתרים עמוסים פחות...

בכל מקרה תתחילו מלחפש טיסות.
ממליץ להתחיל מאיזיג'ט, יש להם טיסות בימים ראשון ושלישי.
כנראה שרלוונטי לכן לחזור בראשון אבל באוגוסט החזרות בראשון יקרות יחסית וכרטיסי הטיסה יעלו בסביבות 400 אירו.
בספטמבר יש גם טיסות בשבת ותוכלו לסגור כרטיסי טיסה בסביבות 20 אירו.
כמובן שכדאי לבדוק עוד חברות כמו אליטליה ואל על, אני בספק אם יהיו זולות יותר אבל שווה לבדוק.

לגבי מלונות קיבלת תשובה שתעזור לך לפחות לגבי הערכת מחיר.

לבקר כל מה שחשוב במשך הזמן שנקבת בו לא תצליחי. אין לי מושג מה חשוב לך.
בכל מקרה רק כדי לסבר את האוזן ותיקן כולל המוזיאונים ואולי מצודת סן אנג'לו בערך יום.
קולוסיאום + פורום רומנו + גבעת פלאטין גם כן בערך יום.
כמה נשאר לך לשאר הדברים הכלולים ב"מה שחשוב"?
לכן המלצתי לך, לבדוק מה חשוב לך ולא למישהו אחר.

מרחקי הליכה ממש קל לבדוק באתרים כמו google maps
אני בדרך כלל גם מסמן שם את האטרקציות שמעניינות אותי, כולל כל הפרטים החשובים (שעות פתיחה למשל), מדפיס לי את הכל ואם יש ביעד טלפון סלולרי חכם עם גישת אינטרנט אז בכלל חגיגה.
את יכולה לקבל שם גם המלצה להגעה בעזרת רכבת תחתית או אוטובוס, כולל לוחות זמנים.
בספטמבר טיסות ב 250 אירו, לא 20 אירו
08/07/14 12:06
59צפיות

תשובה
08/07/14 13:21
77צפיות
אולי הקישור יעזור
תיהנו עיר מקסימה ,להיזהר מהצובטים ומהכייסים.

תודה רבה על החומר
08/07/14 23:17
34צפיות
בהחלט מאוד עוזר!!!
º
תודה רבה לעונים
08/07/14 17:11
14צפיות
השיפוצים בקולסאום ובמזרקה הסתיימו?
08/07/14 10:28
74צפיות
אני ברומא עכשיו עד ה10.7
יש מצב שסיימו או ייסימו עד לפני שאלך?
תודה.
מצחיק שאתה ברומא ושואל אותנו
08/07/14 12:23
71צפיות
תגש ותראה. 
º
אתה יכול לשאול במלון.
08/07/14 15:11
16צפיות
מסלול באיטליה - אומבריה וטוסקנה
08/07/14 07:59
125צפיות
היי, אני ובת זוגתי מתכננים לעשות מסלול ברומא, אומברייה, טוסקנה וגיחה קצרה לריביירה.

אורך המסלול הוא כעשרה ימים עם רכב שכור החל מהיום השלישי,
טיסה הלוך לרומא וטיסה חזור מפיזה (ממשיכים משם לברלין),
מכיוון שרצינו לשלב טבע עם גם נוף טיפה עירוני ניסינו לשלב מספר אתרים,
הטיול עתיד להתקיים בתחילת אוקטובר.

אנחנו בנינו את המסלול לבד ולכן לא בטוחים לגביו בכלל ונשמח מאוד לשמוע את עצותיכם.

המסלול:

רומא:
יום 1 + יום 2 + בוקר יום 3 - נחיתה ברומא, טיול קצר ברומא במקומות העיקריים. סך הכל 2 לילות ברומא.

חבל אומברייה:
יום 3 - השכרת רכב-נסיעה מרומא אל אזור מפלי המרמורה, מפלי השיש. חצי יום טיול בשמורה.(Tנחנו לא בטוחים שהוא יהיה פתוח כשנגיע, אם לא נעשה משהו אחר באזור)
לפי גוגל: נסיעה מרומא למפלים של שעה וארבעים.
משם המשך אל אגם פיידילוקו הנמצא במרחק של 10 דקות מהמפלים לפי גוגל.
לינה באזור האגם של לילה אחד.
חצי יום 4 - נסיעה אל הפארק הלאומי הרי סיביליני שבאומבריה. נסיעה של כשעה ו20 דקות מהאגם אל הפארק. הפארק נראה מדהים לפי האינטרנט.
חצי יום 4 שני + יום 5 - נסיעה מהפארק אל אסיזי, לינה בעיר ולמחרת טיול בעיירה (מתלבטים אולי להחליף את אסיזי בעיירה ספולטו אשר נראה כי הנוף בה מדהים עקב מיקומה).

חבל טוסקנה + הריביירה:
יום 6 - נסיעה אל סיינה וסן ג'רמונו. טיול בדרך היין ובעיירות. לינה באזור סן ג'רמונו.
אורך הנסיעה מאסיזי אל סיינה הוא כ50 דקות לפי גוגל.
יום 7 - נסיעה לפירנצה, טיול בעיירה ולינה בה.
אורך הנסיעה אל פירנצה הינו כ55 דקות לפי גוגל.
יום 8 - נסיעה אל פיזה מפירנצה (אולי שילוב עם לוקה) נסיעה של שעה ורבע.
חצי יום שני נסיעה לצ'יקוונה טרה ולינה באזור. אורך הנסיעה מפיזה לצ'יקוונה טרה הוא כשעה וחצי. (חושבים על עצירה בparco alpi aquane, לפי התמונות המקום נראה מדהים, אך לא מצאתי עליו מידע באינטרנט, האם שווה העצירה והנסיעה אל המקום?)
יום 9  - צי'קוונה טרה. טיול בכפרים. (אולי נספיק לטייל גם בפורטופינו)
יום 10 - נסיעה חזרה לפיזה, החזרת הרכב וטיסה לברלין.

האם הזמנים והמסלול ריאלי? מה הייתם מקצצים או מוסיפים למסלול? 
אשמח לשמוע את דעתכם!

תודה.
עכשיו חזרנו מאומבריה וטוסקנה
08/07/14 08:39
141צפיות
לגבי המפלים, תבדוק לפי התאריך שאתה נוסע. באתר יש מידע http://www.marmorefalls.it/indexen_GB.php?module=l...
אם אתם לא מגיעים כשפותחים את המים, הייתי מוותרת. כל החוויה זה כשהמפל מתחיל לזרום.
לגבי המסלול באופן כללי אתם די רצים ממקום למקום. באומבריה עצמה יש המון עיירות מקסימות. איזור הפארק של הרי סביליני מקסים. אל תוותרו על Norcia - נורצ'ה, עיירה חמודה עם המון חנויות שמוכרות נקניקים, גבינות משובחות ופטריות כמהין.
אל תוותרו על אסיסי, זה נכון שספולטו מדהימה. לא לוותר באסיסי על ביקור בבזיליקת סנט פרנצ'סקו .אחרי שתבדוק לפי לוח הזמנים את מפלי מרמורה, אם אתה מוותר עליהם תוסיף את ספולטו. לא יודעת כמה זמן אתה מתכנן בפארק, האם מסלולי הליכה ?
בכל מקרה בדרך לסיינה יש את פרוג׳ה ששווה עצירה של שעתיים לפחות.

לא יודעת איפה זה סן ג׳רמונו. בכל מקרה היום השישי עמוס. סיינה עצמה שווה ביקור של כמה שעות ורצוי בערב.
תעצרו בלוקה, עיר עתיקה מקסימה. בפיזה עצמה ביחוד באים לראות את המגדל והקומפלקס לידו. יקח לכם שעתיים ותמשיכו משם.
בסך הכל אתם עושים טיול נחמד. שים את כל המסלול באתר ויה מישלין, שם לוחות הזמנים והמרחקים מדוייקים. תדאגו לא לבלות את כל היום ברכב.
º
תודה רבה!
08/07/14 09:33
17צפיות
תודה רבה
08/07/14 09:34
63צפיות
תודה רבה בהחלט העצות עוזרות לנו וטוב לשמוע ממישהו שבדיוק חזק משם.

העיירה שהתכוונו אליה היא לא סן ג'ירמונו אלא סן ג'ימיניאנו התבלבלתי בכתיבה.
האם הייתם בצי'קוונטרה?
היינו כבר פעמיים
08/07/14 10:28
74צפיות
יש לי אפילו מקום לינה באחד הכפרים אם תרצה, במחיר ממש סביר. זה ממש חוויתי לישון לילה באחד הכפרים ולרדת בשקיעה לים.
שם אי אפשר לנסוע ברכב אלא להתנהל ברכבת. חונים באחד הקצוות ונוסעים עם רכבת.
הרי סיבילני
08/07/14 14:11
51צפיות
שלום, האם עשיתם מסלול בהרי סיביליני?
אנחנו מנסים להשיג מידע על הפארק אך מתקשים..כמה זמן נחוץ להיות שם, האם כדאי ללון באזור? איזה אפשרויות מסלול יש שם ומה מומלץ? אנחנו רוצים להיות שם יום בערך
לא עשינו מסלולים
08/07/14 14:45
48צפיות
נסענו ברכב והסתובבנו במיוחד בעיירות באומבריה. הגענו ל Castelluccio , כנראה פספסנו בשבוע שבועיים כי לא הייתה עדיין פריחה.
בכל מקרה יש מידע פה http://www.parks.it/parco.nazionale.monti.sibillin...
אנחנו נוסעים בעוד מספק ימים לאומבריה
08/07/14 22:18
52צפיות
איך ניוותתם ? האם יש לך המלצה על מסעדה באחת הערים בהן ביקרתן?
תודה
תשובה לגבי הניווט
10/07/14 12:41
38צפיות
היינו בחלק מהאיזורים שAMITC2 כתב עליהם. אין בעיה לקנות מפת כבישים ולנווט כי סך הכל העניינים די ברורים. אם אתם לא מסתדרים עם מפה ויש לכם סמארטפון אז פשוט תורידו את המפות של האיזור לגוגל מפס ותשימו על ניווט בעזרת הGPS  של הנייד, זה עובד יופי!
לגבי השכרת רכב- אתם משכירים משמה? כשהיינו באיזור סגרנו כבר דרך הארץ עם אלבר שעובדים עם טריפטי וזה יצא פחות מ30 יורו ליום. חברים שלנו שהשכירו מחברה מקומית שילמו יותר אז תבדקו את האופציות כבר מראש
זקוקה בדחיפות להמלצתכם ברודוס!
07/07/14 23:35
72צפיות
שלום לכולם,

ביום ה' אני טסה עם חברה לרודוס אך טרם סגרנו מלון.
אני מחפשת מלון במרכז העיר כך שיהיה קרוב למקומות הבילוי המרכזיים וקרוב גם לים (אם יש כזו חייה =) )
אשמח לשמוע המלצות, וכמו כן, האם יש שם למקום המרכזי בעיר?
(נגיד כמו הראמבלס בברצלונה, אוקספורד בלונדון וכו')

תודה מראש!!
מאחר ואתן ברגע האחרון
08/07/14 00:39
64צפיות
מציעה להכנס לבוקינג ולבדוק באיזה מלון יש עוד מקום. בבוקינג אפשר גם גם לבדוק איפה המלון על המפה וחוות דעת של מבקרים.
º
תודה! סוגרת עכשיו...
08/07/14 17:30
6צפיות
נכנסתי עכשיו לבוקינג
08/07/14 00:46
53צפיות
נשארו חדרים בודדים בכל מלון (ברובם חדר או שניים). אתן חייבות ממש להזדרז.
קוסטה ברווה - איזו עיירה?
07/07/14 22:17
133צפיות
היי, בסוף נפלה ההחלטה - קוסטה ברווה.

השאלה- באיזו עיירה עדיף להתמקמם? Blanes או לורט דה מאר?
אולי משהו אחר?

כן חשוב לנו שיהיה מה לעשות בעיירה עצמה גם, שלא תיהיה שוממת מידי.

תודה
תשובה
08/07/14 07:05
95צפיות
אולי הקישור יעזור
תעשו חיים
º
תודה
08/07/14 18:58
14צפיות
נפת קוסטה בראווה בקטלוניה
08/07/14 08:34
92צפיות
קוסטה בראווה היא שמה של נפה לאורך החוף במחוז קטלוניה יחד עם נפות-החוף קוסטה מרסימה וקוסטה לוונטה מברצלונה צפונה.

בנפות-חוף אלו ישנם מספר עיירות חלקן מעניינות יותר מאחרות.
אני נהגתי להביא קבוצות או לעיירה לורט-דה-מאר lloret de mar או לעיירה טוסה-דה-מאר tossa de mar
שתי העיירות ראויות, לראשונה יש מועדון לילה מצויין ברמה פריזאית ולשני מצודה מעניינת.
יש לשאוף למלון ככל הקרוב לחוף כך שתהיו במרכז העניינים.
המשותף לשתי העיירות שכדי לנסוע ברכבת לברצלונה צריך לקחת מונית לבלאנס, וכנ"ל בחזרה.  לתשומת לב לרכבת האחרונה בחזרה מברצלונה, בשעה 2238 (לבדוק אם זה מעודכן, בכל תחנה אפשר לקבל כרטיס עם לוח זמנים) ולתכנן את החזרה תמיד לרכבת הלפני אחרונה.

תודה על ההסבר. האם את יודעת מנסיונך
08/07/14 19:01
53צפיות
על אוטובוסים שנוסעים בין העיירות וכך ניתן לטייל ביניהן?
קראתי שיש גם גן בוטני באזור בלאנס - מומלץ?

ההגעה ברכבת נשמעת מסורבלת. קראתי שיש קווי אוטובוס ישירים בקיץ, מישהו מכיר יותר?
º
אין יותר ישיר ומהיר מרכבת
08/07/14 20:06
30צפיות
הרכבת דורשת החלפות
08/07/14 22:39
42צפיות
לפי מה שהבנתי משדה התעופה צריך להחליף בתחנת קטלוניה ואחרי זה מהתחנה בבלאנש לקחת אוטובוס ללורט דה מאר.
לא לעלות לרכבת הארצית
08/07/14 22:49
49צפיות
אלא לרכבת הפרברים, שבחזיתה שילוט לבלאנס או למאקאנס.
אין לי מידע לגבי אוטובסים (לי תמיד חיכה אוטובוס תיירים בשדה...) 
מצאתי לינק לגבי תחבורה :)
09/07/14 07:06
35צפיות

נראה שהדרך הכי טובה היא אוטובוס ישיר שהולך כל שעתיים או שאטל ישיר שניתן להזמין מראש.

תודה לכולם על העזרה
אם אתם נוסעים לנופש
09/07/14 07:33
34צפיות
חוף הים, בתי קפה, בילויים בערב ובלילה, מצאתם מקום מתאים מאד.

אם אתם מתכננים בחלק מהזמן לבלות בברצלונה, ממליצה לכם להשתכן בעיירה יותר קרובה, שיש לה תחנת רכבת פרברים שנוסעת לברצלונה, אחרת אתם עלולים להווכח שאתם הרבה זמן בדרכים...עם החלפות ומוניות והתברברות.
עוד דרך נחמדה להתנייד בין  טוסה דל מאר (לטעמי העיירה הכי חמודה) לעיירות הקרובות יותר לעיר, יש שייט שיוצא כמה פעמים ביום, נדמה לי שזה היה כל שעה, הספינה עוצרת בכל עיירה, אפשר לרדת איפה שרוצים, ולחזור עם הספינה האחרונה ששטה עד טוסה דל מאר
היינו הרבה בברצלונה אז זה לא הכיוון :)
09/07/14 18:10
22צפיות
אופציית השייט חדשה לי! מאיפה לוקחים את הסירות?
בכל עיירה על החוף...
09/07/14 18:36
29צפיות
יש ברושורים בבתי המלון, עם שעות הפלגה, הספינה מגיעה לחוף , מורידה גשר, עולים ושטים.

אנחנו עלינו בבוקר בסנטה סוזנה, שטנו עד התחנה האחרונה שזו טוסה דל מאר...בילינו שם עד אחר הצהריים, וחזרנו עם הספינה האחרונה.

תודה רבה רבה
13/07/14 22:38
4צפיות
עזרת מאוד :)
º
כמה עולה האוטובוס ?
09/07/14 09:17
13צפיות
º
סביב 12-13 יורו לפי המחירון באתר
09/07/14 18:10
10צפיות
º
תודה
09/07/14 18:53
6צפיות
איפה כדאי להתמקם בפריז?
07/07/14 20:40
94צפיות
הי
אני ואישתי מתכננים טיול זוגי בן 4 לילות בפריז בתאריכים 3-7 באוגוסט
כדי להתחיל חיפושי מלונות ניגשתי ל Booking.com
אבל לא כל כך הבנתי איפה כדאי להתמקם בפריז, באיזה איזור?

(בהתחלה עוד חשבתי לנסוע לאיטליה ואמסטרדם אבל שיניתי כיוון.)
אישתי בהריון, ואני לא רוצה לתזז אותה ברחבי העיר 
אשמח לדעת איפה מרכז העיר 
אשמח גם לקבל המלצות על מלונות מומלצים באיזור.

תודה רבה
אני רק הערה
07/07/14 20:43
99צפיות
פריז גדולה. התחבורה הציבורית יעילה, אבל כשצריך להחליף מטרו- צריך ללכת, ולפעמים לא מעט. אם היא בהריון מתקדם אולי כדאי לחשוב על יעד אחר.

לגבי המלצות על מלונות- בדוק בחיפוש של הפורום בהודעות נבחרות, יש הודעה שנקראת פרוייקט בתי המלון, ויש שם המלצות של גולשים על מלונות.
בוקינג טוב כדי לקבל אומדן לגבי איכות המלונות לפי המבקרים, אבל המחירים שם לא הכי זולים. 
המרחקים בין היעדים גדול?
07/07/14 20:48
80צפיות
היינו בפראג ובברצולנה
והכל היה קרוב ונגיש.

זה לא המקרה?
אין בעיה עם נגישות לאישה בהריון
07/07/14 20:53
73צפיות
רק שיש לפעמים מרחקים כשצריך להחליף מטרו, ואם היא בהריון מתקדם זה יכול לעייף.
גם עם עגלת תינוק זה לא הכי נוח אגב. 
הייתי בפריז לפני שבועיים, חלק מהתחנות בשיפוץ (התחנה של פאלה רויאל מוזיאון לובר למשל, שבה מחליפים לקו שבע- האיזור של קו שבע נמצא בשיפוצים וצריך לרדת בתחנה אחרת כדי להחליף). לי לא היתה בעיה ללכת הרבה, אבל אם אני חושבת על עצמי בהריון, סביר להניח שלא היה לי קל.

תראה, לא הייתי פוסלת בטוח על הסף למרות שזה לא קל, אחרי הכל יש המון נשים בהריון שמשתמשות במטרו, אבל בחופשה זה קצת מבאס..
במונפרנס ובמיוחד ברחוב delambre.
07/07/14 20:52
68צפיות
שני קווי מטרו במרחק יריקה ולא, לפריז אין מרכז אחד ממשי.
בפריז יש הרבה תיזוזים...
07/07/14 21:34
77צפיות
יש תחנות מטרו (במיוחד כאלה המשלבות גם RER) שיש להן מתחת לאדמה מרחבים המקבילים לתחנה המרכזית של תל אביב, ואני לא בטוח שאני מגזים. chalet למשל היא אחת כזו. החלפת קווים בה יכולה להערכתי להגיע גם לקילומטר של הליכה... (רובה על מסוע, אבל זה עדיין הרבה)
היא ממש לא עיר שניתן לטייל בה ברגל (כלומר, ברור שאפשר, אבל היא ענקית).
מקומות טובים: אם מתחשק לכם לשלם בהתאם (כי פריז גם מאוד יקרה) אז אזור שער הניצחון או לאורך השאנז אליזה או מגדל אייפל מאוד מרכזיים, אבל האמת היא שדווקא בפריז זה קצת פחות קריטי, כי בין כה וכה תסעו מרחקים לא מבוטלים, גם אם תהיו ב"מרכז".
אני אוהבת את הרובע הלטיני על
07/07/14 21:39
66צפיות
גבול סן זרמן 
מארה (Marais) רבעים 4 ו-3
08/07/14 09:29
38צפיות
רובע לטיני (רובע 5) וסן-ז'רמן (רובע 6) הם לדעתי הטובים ביותר לביקור ראשון.
מסלול לטיול בפורטוגל
07/07/14 19:03
65צפיות
אני מחפש מסלול מליסבון וצפונה אם משהוא עשה את זה והוא מוכן לשטף אותי אני יודא לו
אני טס לפורטוגל באוקטובר 2014
תודה אריק
לשתף אני מוכן,ואל תודה לי זה בסדר!
08/07/14 12:25
44צפיות
אני מקווה שהטיסות לליסבון ישירות כמו שמפורסם http://www.israir.co.il/Flights/FlightsHome.aspx?b...;
אז הגעת לליסבון,וכמובן רכב שעור משדה התעופה,מכאן יוצאים מערבה לארמון מפורסם[פרטים תחפש לך בגוגל]מכאן בכל כבישי החוף צפונה לעיירות החוף היפות ובנופיו של האוקינוס האטלנטיק,עבור על המפות ברשת וסמן לך את המיוחדות שבהן[אני אוסיף פרטים לכשתזדקק]בקיצור זה המסלול של פורטוגל לאורך חופי האוקינוס האטלנטי.
העיר הצפונית פורטו..והנה כבר חצית את הגבול לספרד בצפונה,הצוק המפורסם פיניסטרה והמגדלור ההוא של קצה אירופה.
מכאן דלג לכביש מרכז פורטוגל..נהר הדורו וחבלי היין המפורסמים..מטה מטה וחזרה לליסבון.
אוכל נהדר..יינות מעולים..תבשילי קדרה..נופים..אנשים טובים

היה זה בקצרה,רכוש מפה וספרון קטן ואח'כ נדבר אם תרצה

אוקטובר
07/07/14 16:10
48צפיות
שונאת קור.  לאן אפשר לטוס באוקטובר- יעד קרוב חם וזול ככל האפשר?
בטן גב או טיול?
07/07/14 16:15
31צפיות
בטן גב בכל איי הים התיכון זה כבר לא ממש חם באוקטובר. לעומת זאת אפשר בכייף לטייל באיטליה וסיציליה. רומא באוקטובר זה כמו בישראל. לא ממש חם אבל בדרך כלל גם ממש לא קר.
ברצלונה. רומא. קפריסין/יוון - דומות לישראל
07/07/14 16:28
35צפיות
מבחינת טמפרטורות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום