בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/14 13:06
6צפיות
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
יעדים לטיול לתפרנים בררנים
08/06/14 11:24
180צפיות
כן, זה קצת סותר, אני יודעת.

מודה שלא בדקתי בארכיון הפורום אם נפתח בעבר דיון דומה, אני בעבודה ואין לי הרבה זמן :)

בקצרה - אני ובן זוגי, בני 23-24, מעוניינים לטוס לטיול של שבוע-שבועיים בחודשים הקרובים ליעד זול אך לא מבאס. אני והוא מתחילים לימודים השנה ורוצים קצת ליהנות לפני.
אני אגיד מה לא בא בחשבון למרות המחירים הזולים - בודפשט, פראג, וורשה, כרתים, כל מיני איים יווניים למיניהם, וגם לא ברלין. לא עושה לנו את זה.

למישהו יש הצעות/רעיונות ליעד לא יקר אחר שאפשר לכוון אליו?

חשבנו על מינכן, ליסבון, שוויץ.
אלה לא מקומות מאוד זולים אבל גם לא בין היקרים ביותר.

למישהו יש המלצה על אחד מהמקומות האלה או על מקומות אחרים לא שגרתיים? (שגרתיים = לונדון, פריז, רומא...)

תודה!
º
קרואטיה
08/06/14 11:37
61צפיות
08/06/14 11:46
86צפיות
לר רע, תודה
ועוד טיפ
08/06/14 11:49
108צפיות
בגלל הגיאוגרפיה של קרואטיה - כדי לחסוך הרבה קילומטראז' מומלץ לנחות בדוברובניק ולחזור מזאגרב, או הפוך, כלומר לא לנחות ולהמריא מאותו שדה.
חופשה בראש אחר
08/06/14 12:12
184צפיות
חופשה בראש אחר
בהחלט לא שגרתית!
ואני לא מבין הצעירים בישראל מחפשים טיולים לאירופה.. (אולי כן.. המחירים הזולים) אבל טיולים כאלה שאפשר לעשות גם בגיל הזהב...אבל את הטיול האתגרי לקוסטה ריקה, זה הזמן והגיל לעשות :)אם אתם מחפשים לנסוע למקום אחר, קצת רחוק יותר אבל לא יקר למבקרים בו , (אני לא בטוח לגבי עלויות הטיסה לשם מישראל)...אבל עבורי כאן מלוס אנג'לס זאת טיסה של חמש שעות לגן עדן!!! קוסטה ריקה היא כמו שהוואי היתה בשנות השישים, וגם שם אני מבקר תכופות, קוסטה ריקה היא גן עדן לאנשים ובעלי חיים כאחד! ואם אתם לא מחובבי המוזאונים והטיולים העירוניים, ואוהבים טבע וחופים אני ממליץ להציץ, מדינה שלא מפותחת בחלקה, טבעית ומדהימה

קוסטה ריקה הוא אחד המקומות היפים בעולם, וגן עדן לתרמילאים! מעבר לטיסה, העלויות זולות למטיילים בקוסטה ריקה. וניתן למצוא מקומות רבים במחירים סבירים בטיול שלכם שם, עלויות של בין $25- $50 ללילה, גם האוכל התחבורה הציבורית שם לא יקרים. אני מצרף קישור לרשומה מצולמת שכתבתי על טיול גלישה שעשיתי לחצי האי ניקויה, אל החופים הבתולים של סנטה תרזה, ואל הג'ונגלים של קוסטה ריקה. תגובות ושאלות שלכם, יתקבלו בברכה
קשור לרשומה על הטיול לשם: http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
שבוע טוב
תודה, קראתי
08/06/14 12:54
96צפיות
המקום באמת מקסים.
הטיסות יקרות לנו מדי כרגע, אבל בהחלט נשקול את זה לעתיד
שווית יקרה בטירוף
08/06/14 12:32
134צפיות
ליסבון לא יקרה אבל הטיסה לא זולה .
אפשרויות טיסות זולות  סיצילה / דרום איטליה .
סלובניה לא יקרה גם איזור היער השחור מאפשר טיולי תרמילאיים יחסית בזול  .
המלצה
08/06/14 13:16
100צפיות
1.לבדוק יעדים של איזי ג'ט או פגסוס.
אפשר למצוא יעד שווה במחיר טיסה זול כ50% מאלעל. ואז לקחת מקום לינה זול-הוסטל וכך תצאו לחופשה ביעד שנחשב אבל בסכומים הרבה יותר נמוכים.
2. מה עם גאורגיה והאיזור? לא יקר ונופים מדהימים.
3. קרואטיה וסלובניה
4. מלטה ומשם להמשיך לסיציליה, סרדיניה ודרום איטליה
5.אתונה ואז טיול לצפון יוון-נופים מדהימים
היית במלטה?
08/06/14 13:44
72צפיות
כי היה לנו רעיון לנסוע לשם, אבל הביקורות שקראתי באינטרנט היו סותרות - חלק אמרו שזה מדהים וחלק אמרו שמשעמם ולא שווה. מה דעתך?
כן הייתי שם
08/06/14 14:02
68צפיות
אפשר למצות את האי ביומיים, אבל אפשר בנוסף לטיול לעשות בטן גב.  

בגלל זה אמרתי להמשיך לסיציליה ודרום איטליה.
שוויץ יקרה, כן
08/06/14 13:42
96צפיות
אחרי בדיקות מעמיקות יותר זו באמת אופציה לא כל כך טובה.
אני אישית פשוט חשבתי שאולי יהיה נחמד לעשות טיול לא עירוני שם, אבל זה גם יוצא לא זול בכלל.
סלובניה מדהימה - יש מצב
בדקתם התניידות ברכבות בשוויץ?
08/06/14 14:33
59צפיות
אפשר לעשות יופי של שבוע טיול בלי רכב באיזור אינטרלקן למשל, לינה כמובן בצימרים
הבנת מערכת התמחור בשוויץ מסובכת ודורשת התעמקות, למשל יש הנחות מתחת לגיל 25.
נבדוק!
08/06/14 15:33
46צפיות
בכל מקרה אנחנו לא רוצים לשכור רכב כי זה מייקר לנו מאוד (ביטוח לרכב לצעירים זה ממש יקר - כבר התנסינו בזה בטיול לאיטליה).
אני אבדוק באמת את עניין הרכבות. שוויץ הייתה אצלי מקום ראשון בהתחלה אבל קצת ירדתי מזה כי לא הבנתי איך ניתן ליהנות מהנופים שלה בלי רכב
º
בלי רכב - תרדו מקרואטיה/סלובניה
08/06/14 15:40
16צפיות
יש בלינק מידע מרוכז על סוגי כרטיסי הרכבת
08/06/14 16:25
36צפיות
http://www.swiss1.co.il/page.asp?page_parent=482
אתם כמובן לא חייבים לרכוש את הכרטיסים מהאתר הזה אבל המידע בהחלט שימושי.

זה לא כל המידע אבל בהחלט מאיר עיניים, כולל קצת דוגמאות לנסיעות נופיות.
שימי לב לכך שכרטיס רכבת איננו רק לרכבת. הוא גם כרטיס לרכבלים עם נוף מדהים, ספינות על אגמים מקסימים וכו'.
יש לא מעט מקומות מדהימים שאי אפשר להגיע אליהם עם רכב, רק ברכבת.
כך שלטיול נופי בהחלט יכול להיות שרכבת עדיפה על רכב שכור.

אתם יכולים לפצל, לא חייבים לקנות כרטיס לשבועיים לכל שוויץ.
אפשר למשל לקנות כרטיס לכמה ימים או שבוע לאיזור גרינדלוואלד. כרטיס לאזור מוגבל זול יותר מכרטיס לכל שוויץ.
אפשר גם אפשר
08/06/14 18:35
52צפיות
12 ימים בשוויץ בלי רכב, רק רכבות וקצת אוטובוסים ורכבלים (וקו 11 כמובן). היה תענוג.
טיול לא בהכרח לתפרנים
08/06/14 13:53
110צפיות
אני מתכננת לטוס בשנה הבאה, בערך במרץ. אני רוצה לטוס לדרום אמריקה ולעשות טיול מהדרום לצפון.
אני לא רוצה שהטיול שלי יהיה בנאלי וחוץ מערים ברורות כמו בואנוס איירס, ריו, לימה וסנטיאגו, אני רוצה לנסוע לערים ועיירות שמייצגות את דר' אמריקה האמיתית.
לשאלתי, האם יש מישהו שעשה טיול כזה בעבר ויכול לנדב פרטים כמו היכן ללון(אני לא בהכרח מחפשת לחסוך),
היכן כדאי לאכול, האם במסעדות או שיש דרכים אחרות ויותר אותנטיות לאכול? האם כדאי לשכור ג'יפ או רכב רגיל?
גם חשוב לדעת האם אפשר להשיג טיסות פנימיות בקלות או שצריך להזמין זמן רב מראש?
º
סרי לנקה
08/06/14 15:29
23צפיות
קונקשון בוינה - זקוקה לרעיונות
08/06/14 11:19
77צפיות
מגיעה לוינה ב 9:10 בבוקר וטיסת ההמשך ב 17:40, בהנחה שיקח שעה מהנחיתה להגיע העירה ואצטרך שעתיים כדי להגיע בזמן לשדה לבידוק ועליה למטוס עדיין יש לי 5 שעות נטו כדי לטייל בעיר.

האם מישהו מכיר את העיר ויכול להציע היכן לטייל?

תודה
לוקחים מטרו לתחנת שטפסדום
08/06/14 12:34
58צפיות
הרכבת משדה התעופה לא עוצרת שם צריך להחליף רכבת למטרו .
זה מרכז וינה מדשם את יכולה לקחת אוטובוס של עולים יורדים שמאפשר לך הצצה בככל האתרים החשובים בוינה
אולי התכוונת ל-שטפנסדום מה הקשר ? אוטובוס זול
08/06/14 18:36
31צפיות
לא הבנתי מה כתבת על הרכבות .  ישנה ה-CAT  אבל יקרה יחסית , מי שטס עם אוסטריאן יבדוק באם זכאי להנחה.

אישית ממליץ על קו האוטובס משדה התעופה לתחנת Wien Morzinplatz/ Schwedenplatz (אחד משלושת קויי האוטובס של השדה ישנם קווים אחרים) .
קנה מהנהג כרטיס הלוך וחזור (יוצא מוזל).
רד בתחנה האחרונה,  ובניווט קל ומהיר אתה בתוך 5 דקות הליכה מגיע לקתדרלה בסטפן פלאץ (מרכז העיר העתיקה).
מה לעשות בוינה ?  המלצות בלינק הבא :
http://www.vienna.co.il/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D...

טיפ : בנוסף לאוטובוס התיירים שהוזכר קודם,  מהתחנה האחרונה (Schwedenplatz)  שבה האוטובוס  משדה התעופה עוצר, יוצא בכל חצי שעה הטראם הצהוב,
הנוסע את מלוא היקפו של הרינג המפורסם. חומר למחשבה.  

אגב : בקומה התחתונה "במרתף"  ישנו סופרמרקט גדול (של SPAR)  עם סנדוויצ'ים שתיה ועוד...  במחירים של העיר, הזולים מבתי הקפה בשדה התעופה עצמו.
יש מהשדה רכבת מהירה לעיר.
08/06/14 15:18
72צפיות
מטיילים באופן עצמאי ביוון? אתם בדרך ל: Delphi
08/06/14 09:26
33צפיות
הקדישו שעה בדרך להפסקה קלה בכפר המגודל Distomo.
בנוסף לבתי הקפה, בצד הכפר בראש גבעה, אנדרטה לזכר תושבי הכפר שנרצחו על ידי הגרמנים לפני 70 שנה.
ב: 10/06/1944 עבר סיור של הצבא הגרמני בכפר ותשאל את הכומר על מידע שיש לו הקשור לפעילות של פרטיזנים יוונים בסביבה.
אחרי תשאול ארוך, הסיור עזב את המקום.
אחרי קילומטרים ספורים, השיירה עלתה על מארב של מטענים ומספר גרמנים נהרגו.
הגרמנים פשטו על הכפר, פרצו לבתים, ירו במי שמצאו והציתו את הבתים.
את הגברים אספו, הוציאו מתוך הכפר וירו בהם.
את הנשים והילדים ריכזו בכנסיה, הציתו אותה ואת אלו שפרצו החוצה, ירו בהם.
באנדרטה מתקיים טקס, בימים אלה ממש.
עם כל הכבוד להסטוריה העתיקה של Delphi, הקדישו זמן להסטוריה של ימינו אלה.

אגם גרדה
07/06/14 23:11
99צפיות
אנחנו נוסעים באוגוסט. מחפש אתרים ממולצים באיזור. האם מישהו מכיר מסלולים קרובים ב Via Ferrata ? מסלולי הליכה בטבע ?
יש מקום לקנות בשר כשר ?

תודה מראש
נדמה לי שיש מסעדה כשרה בסירמיונה
08/06/14 10:23
52צפיות
ומלון כשר בקאנציי

לקנות בשר בסופרמרקט - נראה לי שאין בסביבה
יש מלון כשר בשם OLYMPIC HOLIDAYS
10/06/14 00:03
30צפיות
יש בו מסעדה בשרית וחלבית
אכן
10/06/14 21:12
30צפיות
º
אלא שכמעט ולא ניתן למצוא במלון שם
10/06/14 21:48
14צפיות
טירות בשוויץ
07/06/14 22:59
71צפיות
מישהו היה בטירת אוברהופן ובטירת שיון ויכול לתת חוות דעת?
בינתיים עד שמישהו שהיה שם יחווה דעה
08/06/14 04:43
60צפיות
מצאתי שבטריפאשוויזר יש 17 חוות דעת שנותנות  5 כוכבים, כלומר המקום כנראה יפיפה גם האגם שלרגליו בנויה הטירה, מקסים.

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g940918...

כשמבקשים עזרה לגבי מקום, כתובת וכד׳ בחו״ל כדאי מאד לכתוב את השם בלועזית כדי להקל על אלו שמנסים לעזור. האם הכוונה ל-chillon castle אם כך יש לו 4 וחצי כוכבים מכ-850 מבקרים בטריפ אדוויזר, בהחלט מרשים. גם אגם ז׳נבה מקסים ביופיו וגדול פי כמה מאגם טון.
עכשיו תצטרכי להחליט.

http://www.chillon.ch/en/index.cfm
קראתי מה שכתוב בטריפאדוויזר....
08/06/14 16:05
27צפיות
ובגלל זה החלטתי לשאול גם כאן. ראיתי שמדובר בשני מקומות מקסימים, שאני צריכה לבחור ביניהם - בעיה קשה! לקחתי לתשומת לבי את ההערה בנוגע לכתב ( זה כנראה מה שקורה כשכותבים באחת עשרה בלילה).
יש לי זיכרונות נעימים (וצילומים יפים) משיון
08/06/14 06:46
46צפיות
רק שעברו מאז המון שנים. בילינו שם - ובאתרים סמוכים לחופי האגם - באחד הטיולים המשפחתיים בשווייץ, באמת הגיע הזמן לחזור...
פראג - הגעה משדה התעופה למרכז העיר
07/06/14 22:35
92צפיות
היי,
הבנתי שבפראג אין דרך ישירה להגיע משדה התעופה למרכז העיר - האם מישהו התנסה בהזמנת מונית או נסיעה מאורגנת (אנחנו זוג ולא קבוצה כך שאולי מונית מתאימה יותר)? מהם המחירים פחות או יותר והאם יש חברה מומלצת?
תודה רבה!
מיד ביציאה יש תחנה שרשום CENTRO
08/06/14 01:29
79צפיות
האוטובוס לוקח
עד לתחנת הרכבת, אבל הגעתי ביום אולי בלילה הוא לא עובד

כדאי להצטייד מראש בשטרות קטנים (אפשר להשיג בנתב"ג)
º
תודה!זה לא מסובך מדי להתחיל להחליף עם מזוודה?
08/06/14 19:43
30צפיות
איפה המלון?
10/06/14 15:54
42צפיות
המלון שלי היה ליד תחנת הרכבת, אז זה התאים לי
º
די קרוב לגשר קארל
10/06/14 19:40
23צפיות
אם כך ההמלצה לשאטל עדיפה
12/06/14 01:53
7צפיות
אם בכל זאת לקחת אוטובוס ואתה זורם, אז מתחנת הרכבת הולכים דרך רחוב ירושלים (יש שם בית כנסת נחמד) עד שמגיעים לגשר קארל
תודה, כבר חזרנו. השתמשנו באוטובוס וברכבת והיה
16/06/14 19:56
3צפיות
מעולה.
תודה על ההכוונה!
ואגב, אני "את"
המלצה
10/06/14 16:00
59צפיות
אנחנו הזמנו מראש מונית מהחברה הזו בעלות של 20 יורו:
http://www.prague-airport-transfers.co.uk/
הנהג חיכה לנו בשדה עם שלט עם שמנו והיה נחמד מאוד. מקבלים גם שובר לסיור חינמי בעיר שלא ניצלנו. אפשר לשלם מראש באתר או ישירות לנהג (מקבלים גם יורו כך שלא לחוץ להמיר כסף בשדה).
º
תודה רבה, אבדוק את זה!
10/06/14 19:40
10צפיות
יש שאטל שלוקח אותך לתחנת מטרו
10/06/14 20:45
33צפיות
גרתי שנתיים בצ'כיה ואני ממש מתגעגעת...
בוקר טוב
11/06/14 08:21
15צפיות
יש לך את ה-AE שנמצא ברציף של האוטובוסים שמגיע למרכז, הליכה של כ-10 דקות מגשר קארל, לא בטוחה אם יש לו תחנה ממש ליד. מאוד זול.
º
תודה!
11/06/14 23:07
1צפיות
בודפשט
07/06/14 21:42
60צפיות
היי :)

לחבר שלי יש יום הולדת בתאריכים בהם ניהיה בבודפשט והייתי רוצה לארגן ליום של היום הולדת שלו משהו מיוחד ורומנטי.
יש למישהו רעיון?

תודה
לקת אותה למלון גלרט
07/06/14 22:07
46צפיות
כולל פינוק של מסאג'
יש גם מלון גלרט? אנחנו היינו במרחצאות גלרט
08/06/14 05:54
29צפיות
והיה מדהים ביותר. לא ידעתי שיש גם מלון
האם משהו נסע ברכבת מפראג לברלין וחזרה ?
07/06/14 21:41
41צפיות
איפה כמה ואיך
º
שאלת לפני מספר ימים וקיבלת תשובה
07/06/14 22:44
23צפיות
רשת סופרמרקטים hofer
07/06/14 21:31
92צפיות
באוסטריה ,  מישהו מהגולשים כאן מכיר ? היה ? איך המחירים ?

תודה.  
Hofer
07/06/14 21:39
70צפיות
הופר זו אותה רשת שנקראת אלדי בגרמניה. חנות, יחסית לגרמניה,
זולה מחנויות מזון אחרות והמבחר די מצומצם לפי נסיוני. כדי לתת לך מושג הלכתי לאתר שלהם ואלו ״ הצעות היום״ מה שנקרא

https://www.hofer.at/de/angebote/preiskick/
תודה.
07/06/14 21:55
27צפיות
בהחלט מספיק כדי לקבל מושג .
רעיון למסלול צפון מזרח ארהב?
07/06/14 20:26
79צפיות
היי
אשמח לרעיונות!
אנחנו מתכננים טיול לצפון מזרח ארה"ב.
סיום הטיול בשבוע בניו יורק משם חוזרים הביתה
לפניה בערך 4 ימים בשיקגו (כנראה טיסה לניו יורק)
תחילת הטיול- יש לנו שבוע שאנחנו עדיין לא יודעים איך כדאי למלא.

חשבנו על טיול שלכת (זה סוף ספטמבר-תחילת אוקטובר, כבר רלוונטי?)
עדיין לא סגרנו כרטיסים אז גמישים עם זה, אבל מעדיפים להגיע ברכב לשיקגו כדי לא להגזים עם טיסות פנים.
מעדיפים טיול רכב.

יש למישהו רעיונות למסלולים? או למקומות מעניינים?אנחנו זוג צעיר אגב ונשמח "לדגום" כל מיני מקומות.
תודה מראש!
אנחנו לקחנו מסלול שלה..נטע דגני
08/06/14 06:45
75צפיות
תודה נראה רלוונטי
09/06/14 10:31
22צפיות
אמנם הקישור לא עבד אבל נכנסתי בלעדיו. יכול להיות רלוונטי, נחשוב על זה. תודה.
עוגנים נוספים שנראה לי ששווה לחשוב עליהם
08/06/14 14:21
57צפיות
בוסטון וושינגטון DC, מה שמדבר אליכם מהן ואם נותר זמן בודק אם להוסיף עוד משהו בסביבה (פילדלפיה?).
בהתאם יכול להיות שטיסה משיקגו לניו יורק תתיתר
האמת שגם אנחנו חשבנו על זה
09/06/14 10:30
26צפיות
לא הבנתי איך הטיסה מתייתרת- אתה מתכוון לעשות טיול רכב משיקגו לנ"י עם עצירה/ות? כמה זמם/אפשרי זה?
האם לידיעתך אפשר לראות שלכת גם בדרכים אלו? כי האמת היא ששלושת היעדים שרשמת גם מעניינים אותנו (בוסטון/וושינגטון/פילדלפיה) ואם אפשר לשלב איכשהו זה יכול להיות נחמד.
תודה!
"האם לידיעתך אפשר לראות שלכת גם בדרכים אלו?"
09/06/14 10:59
34צפיות
שלכת לא מוגבלת לדרכים מסוימות. כשמגיעה העונה יש שלכת משמעותית בכל החלק הצפוני של ארה"ב.

לגבי זמנים בין נקודה לנקודה - אני תמיד ממליץ להתשמש ב"גוגל מפות".
תהיתי עם עצמי עד כמה מטופשת השאלה
09/06/14 13:30
26צפיות
אבל החלטתי שמקסימום אני יוצאת טיפשה. פשוט לא מכירה את הדרכים האלו... אולי כל הכבישים המחברים בסביבת הערים האלו הן אטוסטרדות או כאלו שאין בהן כמעט עצים או מקומות מיוערים...
תודה על הטיפ של בניית נקודות המסלול בגוגל. מקווה שהזמנים שם אמינים.
הזמנים בגוגל
09/06/14 14:06
20צפיות
נגזרים מהמרחקים בהנחה של נהיגה במהירות חוקית. מעבר לכך, נותנים גם אלטרנטיבות וזמנים למקרים של עומס ידוע. הכלי הזה טוב מאד.

לגבי שלכת ואוטוסטרדות - על הכביש המהיר רואים את הדברים רק ביעף. אבל תמיד אפשר לרדת לנקודות עניין בדרך ולעשות קטע בדרכים צדדיות, להנאה, אח"כ לחזור לכביש המהיר.
לצרכים האלה אני ממליץ להציץ במשלין
09/06/14 14:12
15צפיות
http://www.viamichelin.com/
היתרון שלהם שהם מסמנים בצבע ירוק דרכים נופיות יפות.

הזמנים בגוגל מדוייקים נטו, ברוטו שאין פקקים, משאית איטית מלפנים, לא עוצרים לאכול ולשרותים ושאר עיכובים.
מועד השלכת בניו אינגלנד זז קצת כל שנה
09/06/14 11:23
39צפיות
ולכן לדעתי צריך לבדוק עם מקומיים, קשה לתזמן את הטבע.
אני הגעתי באיזשהו אפריל לוושינגטון ודווקא אז הדובדבנים החליטו להזיז את הפריחה.

אני מאוד לא אוהב את שדה התעופה של שיקגו, אולי זה המזל שלי אבל אני חוויתי בו המון איחורים - לניו יורק.
טיסה נטו של שעתיים וקצת במקום נסיעה ברכב של 12 שעות נשמעת עסקה משתלמת אבל כשמחשיבים את כל התוספות (הגעה לשדה, ביטחון המתנה וכו') + איחורים המציאה כבר לא גדולה כל כך.

מצד שני הדרך מבחינתי די שממה תיירותית אבל לאחרים יש העדפות אחרות.
אם תיסעו לוושינגטון אז למשל באזור קולומבוס אוהיו יש מוזיאון אווירי שווה, בפילדלפיה אפשר לעבור אצל האמיש, אני מניח שיש נקודות עניין.
המוזיאון הלאומי של חיל האוויר
09/06/14 14:12
26צפיות
נמצא בדייטון  DAYTON , אוהיו. כשעה ורבע נסיעה מקולומבוס.

לדעתי, למרות שהמוזיאון מרשים, מי שלא פריק של תעופה יכול להסתפק בשני המוזיאונים המרשימים הנמצאים בוושינגטון ובנ"ת דאלס שלידה, אם במילא כבר נמצאים שם.

אני מזכיר שלרוב, אם מחזירים את הרכב במרחק רב ממקום הלקיחה משלמים תוספת מחיר.
אני כנראה פריק של תעופה תחבורה ובכלל מדע
09/06/14 14:16
21צפיות
מארחים לקחו אותי מקולומבוס כי הכירו את הנטיה שלי.
מצד שני האמיש מעניינים אותי פחות משוק איכרים ליד טבעון או סיור חנוכיות במאה שערים והרשי נראה לי מיותר למי שעבר גיל 8, עובדה שאחרים חושבים אחרת.

לא מכיר את השואלת ואת ההעדפות שלה.
US טסה לפילדלפיה וזה מתאים לעניין המזרח השלכת
11/06/14 12:23
2צפיות
רק שנראה שהשלכת כבר מסיימת..

https://www.youtube.com/watch?v=ttJt9w5HWL4

אשמח להעשיר בפרטים
בידוק "בטחוני" משפיל לישראלי בשיינפלד, ברלין
51תגובות
07/06/14 20:21
527צפיות
מדוע מוכן התייר הישראלי החוזר לתומו מטיול בברלין ,לעבור טקס השפלה בבידוק שם?
חזרנו מטיול בברלין , ועברנו בשדה התעופה בשיינפלד חוויה משפילה ביותר:
תחילה עברנו בידוק בטחוני רגיל יחד עם יתר "בני האדם": שיקוף לחפצים, עברנו תחת מכונה ונלקחתי הצידה לבידוק ידני מאחורי פרגוד.
לאחר מכן, המשכנו...

(המשך...)
מדוע מוכן התייר הישראלי החוזר לתומו מטיול בברלין ,לעבור טקס השפלה בבידוק שם?
חזרנו מטיול בברלין , ועברנו בשדה התעופה בשיינפלד חוויה משפילה ביותר:
תחילה עברנו בידוק בטחוני רגיל יחד עם יתר "בני האדם": שיקוף לחפצים, עברנו תחת מכונה ונלקחתי הצידה לבידוק ידני מאחורי פרגוד.
לאחר מכן, המשכנו לתומנו לדיוטי פרי, ולחפש את השער שלנו. שמנו לב כי ישנם כמה שערים מולנו אך השער שלנו, יחד עם יתר הטיסות לישראל מרוחק יותר. כך, עלינו למעלה לקומה נפרדת באגף מבודד נפרד לעבר השער לטיסה לישראל.שם, גילינו להפתענו כי ישנו בידוק בטחוני נוסף מיוחד לישראלים.
תחילה העברנו את חפצינו כרגיל לשיקוף.
אולם אז, הורו לנו בגרמנית לעבור תחת מכונת שיקוף (שלמעשה, מפשיטה את גופנו כך שרואים אותנו ערומים). שמנו לב כי ישנו שלט על המכונה בעברית ובאנגלית אשר לפיו יש לנו זכות לבקש שלא לעבור שיקוף ולעבור במקום חיפוש גופני.
התחלתי לקרוא את השלט והתחבטתי האם עדיף לעבור שיקוף או חיפוש ידני. אך הבודק צעק עליי בגרמנית והורה לי להתקדם ולא נותר לי אלא לעבור את השיקוף.
אלא מאי?
לאחר השיקוף, אשר בו נאלצתי לעמוד בתנוחה משפילה כמובן, ו"זכיתי" בנוסף גם לשמוע הערות לועגות של יתר המאבטחים שצפו בי על טיב אבריי, "זכיתי" גם לחיפוש ידני מדוקדק ביותר במרכז החדר מול כולם. לא היה סנטימטר בגופי שלא נגעו בו, שלא לצורך כמובן. כל זאת, תחת המטרה של הוראות בגרמנית לאחר שביקשתי כמה פעמים לדבר באנגלית כי אני לא מבין גרמנית.
הבידוק הזה נעשה אך ורק לישראלים. כך, שומרות גרמניות צפו בגברים עוברים חיפוש גופני קפדני ביותר במרכז החדר, ושומרים גרמנים גברים צפו בנשים ישראליות "ערומות" במכונת השיקוף, ולאחר מכן צפו והעירו הערות כאשר אלו עברו חיפוש גופני מדוקדק ומשפיל במרכז החדר מול כולם. ההערות המשפילות אגב, הוערו באנגלית, על מנת שנוכל להבין שלועגים לנו.
לאחר הבידוק, הישראלים מוחזקים בחדר קטן, מעין "כלוב" ללא שתיה וללא שירותים. מי שחפצה נפשו להטיל את מימיו יאלץ לעבור את השיקוף והחיפוש הגופני מחדש.   
לא ברור לי כיצד ישראלים מוכנים  לטוס לגרמניה ולעבור חוויה משפילה כזאת, אשר זוכים בה רק ישראלים..מדוע אף ישראלי לא מתנגד לכך וכיצד לא שמענו על כך דבר קודם? לאחר הבידוק המשפיל שמעתי מספר אנשים שאמרו שאם היו יודעים זאת, לא היו טסים לגרמניה.
האם הדבר נעשה במקומות נוספים?
טיול ליער השחור עזרה בתכנון
07/06/14 19:20
152צפיות
מסלול טיול משפחת שפירא ליער השחור 25-30/9

24-ספטמבר יום רביעי
נחיתה בממינכן 0900
לגו לנד
חנות פרימקס
Lenzkirch לינה ל6 לילות הקרובים

25-ספטמבר יום חמישי טירברג מפלים
גוטאך פארק רגלים יחפות
גוטאך מגלשות
VOLFACH מפעל זכוכית

26-ספטמבר יום שישי מפלי הריין
SCHAFEHASEN
שטיין אום ריין
קונסטאנץ
אי הפרחים

27-ספטמבר יום שבת פרייברג שוק בית כנסת לחנות בחניון מסודר
קניון רואנה

28-ספטמבר יום ראשון קניון ווטאך
מסעדת טננמולה
TOODMOOS
ST BLASTEN

29-ספטמבר יום שני פארק אירופה

30-ספטמבר יום שלישי טונדאו מפלים
מגלשות
פלדברג טוני  התרנגול שביל הגמדים

נסיעה למינכן המראה 2000
היום הראשון והאחרון לא ראליים
07/06/14 19:30
88צפיות
נוחתים ב-9 עד שיוצאים עם הרכב השכור אולי ב-10 אולי יותר מאוחר.
נסיעה של 4 או 5 שעות לפחות עד ליעד. עם עצירות לאכילה שתיה וכל השאר אפילו 6 שעות. הגעתם נניח בשלוש או ארבע אח״צ עייפים לאחר טיסת הלילה. לא כתבת לאיזה לגולנד אתם הולכים והיכן חנות הפרימקס אבל לדעתי עד שתתמקמו במקום הלינה תקנו קצת מצרכים לחדר/דירה ששכרתם זמן וכח רב לא ישארו לכם.

ביום האחרון עליכם להיות לפחות שעתיים וחצי לפני ההמראה במינכן להחזיר רכב לעשות צ׳ק אין וכל הטררם הגרמני של הבידוק הבטחוני
זה אומר שעליכם להיות שם לכל המאוחר בחמש וחצי. בבוקר אריזות סדורים ונסיעה של 4 או 5 שעות כלומר לצאת בסביבות 12 בצהרים זה משאיר לכם מקום לדעתי רק לאחד משני הדברים שהזכרת.

הערות למסלול
07/06/14 20:34
66צפיות
מסכימה עם דניאלה לגבי היום הראשון והאחרון - ביום הראשון, הנסיעה ארוכה ולא פשוטה ורצוי לצאת לדרך ממינכן לכיוון היעד שלכם. בנסיעה שלנו עצרנו להפסקות התרעננות בשתי עיירות נחמדות: LINDAU ו- MEERSBURG. נחתנו ב- 9 והגענו ב- 17:00 ליעד.
ב- 26.9 - אי הפרחים מיינאו - אפשר להסתובב שם כשעתיים. מחיר הכניסה די יקר. ייתכן שיהיה קצת עמוס עם שאר הדברים. המפלים ושתי העיירות - תכנון מעולה!
29.9 תלמדו מהנסיון שלנו ותכננו את היום הזה כמו יום טיול (אנחנו לא עשינו את זה ולמזלנו לא היו תורים, כי בזבזנו המון זמן בלהחליט לאן ללכת). הכנסו לאתר של פארק אירופה ותבחרו את המסלול שלכם.
לגבי היום האחרון - מגלשות טודנאו היו האטרקציה הכי כייפית למשפחה שלנו. לוקח שם זמן וחבל להיות בלחץ. אין סיכוי שתספיקו לעשות את כל הדברים גם אם תצאו מוקדם בבוקר מהמלון. שדה התעופה רחוק 30 ק"מ ממינכן וצריך למלא גם דלק וכו'.
תהנו!!!
2 דברים
08/06/14 12:36
47צפיות
הכניסה לאי הפרחים זולה יותר אחה"צ

חשוב לזכור ולתדלק לפני יום א
מהו הרכב הנוסעים? הנטיות שלהם?
08/06/14 17:16
34צפיות
נראה טיול שמתאים בעיקר למשפחות עם ילדים צעירים.
מתחיל בלינה של טיול כוכב.
הנסיעה ביער השחור מאוד איטית, ממליץ לכם לשקול לפצל את הלינה לשני מקומות, אחד שיהיה קרוב יותר לפרייבורג, אירופה פארק והסביבה והשני אולי יקרב אתכם למפלי הריין שאפהאוזן והסביבה.

יש לכם הרבה אטרקציות שמתאימות לצעירים, יש לכם רגליים יחפות, לגולאנד, אנטוני התרנגול כמובן שפארק אירופה ואפילו פעמיים מגלשות. אם מתאים לכם אז יופי אבל אם לא אולי כדאי שתשנו קצת את המאזן.

גם לי היום האחרון נראה בלתי אפשרי בעליל,
שבועיים במקסיקו
07/06/14 18:58
61צפיות
היי,
אני וחברה נגיע למקסיקו סביב התאריך 10/10 עד ה23/10.
אנחנו בעיקר רוצות להיות בחופים
אשמח להמלצות לגבי חילוק הזמן, מקומות לינה (כמה שיותר זולים) , כמה להקדיש לכל יעד
ועל איזה חופים אסור לוותר

תודה :)
מקסיקו ענקית
08/06/14 01:32
40צפיות
אם אתם באיזור אקפולקו הייתי ממליץ על פוארטו אסקונדידו
אם אתם באיזור קנקון אז אולי איסלה מוכרס או טולום,

ויש גם את החופים של דרום בחה קליפורניה
º
נהיה באיזור קנקון
08/06/14 12:12
13צפיות
קנקון
08/06/14 12:41
31צפיות
יש כמה אתרי מאיה מרשימים ביותר באיזור
יש מערות מלאות מים Cenote‏ שאפשר לצלול בהן,
ויש איים כמו למשל קוסומל שאפשר לשנרקל שם

כדאי לשקול גם גיחה לקובה
למאיר שפירא ולמי שמכיר
07/06/14 16:35
117צפיות
מחפשים ביוון קלאב מפנק הכל כלול שיהיה ליד חוף חולי וחדרים מפנקים בתחילת ספטמבר. עדיף עם טיסות והעברות, אך לא הכרחי. בין היתר שמעתי על nana beach בכרתים, מישהו מכיר? היה?  אשמח לעוד המלצות, תודה מראש.
יש המון כאלו בכרתים
07/06/14 18:14
77צפיות
רוב המלונות שיש בדילים מישראל למלונות "דה-לוקס" (המקביל של ישראל ל-5*) עונים על ההגדרה הזו החל מכרתה מאריס, טרה מאריס, אלבטרוס החדש (בלימאני חרסוניסו), קנוסוס רויאל, רויאל מער, אנאבל וילג', לגונה ביץ (אניסאראס) ורבים אחרים.
מלונות יוקרה יש באיזור העיירה אלונדה (כולל המלון 6* היחיד באירופה שאתם בוודאי לא מתכוונים אליו).
חברת WTC הישראלית מתמחה במלונות יוקרה של ממש בכרתים .   המחיר כמובן בהתאם (1200-2200 דולר ל-4 לילות)  WWW.WTC.CO.IL ולהקליק על "חבילות לכרתים".
תודה רבה לך מאיר.
07/06/14 20:03
31צפיות
אמצא מה שמתאים לי.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום