בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

פנייה לכל מי שאי פעם טס לתאילנד/ דרום אמריקה
04/02/14 12:58
53צפיות
שלום!
אני מתכוון לקחת חופשה למשך שבועיים!
מתלבט לאן לטוס, מפאת שאני טס רק לזמן קצר, איזה מקומות מומלצים לטווח של שבועיים?
חשבתי על תאילנד או מקסיקו, מה עדיף? ואם יש לכם רעיונות למקומות אחרים בכלל אשמח לשמוע!
מחפש מקום לא בשביל לנוח בבית מלון, אלא לצאת ולהנות מסלולים פשוטים- בינונים, רכיבות שטח, מקומות יפים וכאלה..
מקומות עם אטרקציות שלא יהיה זמן לחשוב לרגע ;)
נוסע באפריל, אין תאריך מדוייק עדיין, אבל בתקופה של פסח, אז חשוב לי לדעת מה מזג האוויר במקום שאתם ממליצים עליו.
וכמה כסף בערך יידרש לי, על מנת להשיג טיול כמו שצריך בלי להתפשר יותר מידי.(כולל כרטיס טיסה הלוך חזור).
אשמח גם לקבל שמות של אתרים טובים בהם אוכל לקבל יותר מידע.

תודה!
הנה המון מידע על תאילנד
04/02/14 13:42
37צפיות
https://sites.google.com/site/thailandwithrevital/
פסח זמן לא הכי מבריק אבל סביר מבחינת מזג אויר בתאילנד.

קח בחשבון שמחירי כרטיסי טיסה מישראל בפסח לא חשוב לאן - בשמים.
º
תודה אחי
04/02/14 17:57
4צפיות
מי אמר שלרומא אין פארק שעשועים?
03/02/14 21:47
199צפיות
חדש במטרו של רומא
אטרקציה חדשה במטרו קו A
גדול
04/02/14 11:51
71צפיות
שמעתי בבי.בי.סי כשהייתי בחו"ל שונציה נתנה קפיצה קטנה לבקר ברומא ואפשר לשוט בגונדולה בככר סנט פיטר.
ממש לא חוכמה
04/02/14 13:12
80צפיות
בחורף שעבר היה פארק מים במרכז הקניות של מודיעין.....
חינם, כי לא היו מיתקנים רק מים.
כן, אבל תראה איזה יופי מילאו את הבריכה
04/02/14 13:40
49צפיות
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detai...
לא הבנתי את הקטע של הצפירה, זה במקום המשרוקית של המציל?
º
הכל הגויים האלה מעתיקים מאיתנו
04/02/14 17:41
11צפיות
גם זו דרך (זולה) להגיע לאיי מרשל......
03/02/14 20:52
141צפיות
כאן

ואחרי שמגיעים, באמת יש תחושה ששם הכניסה לגן עדן.
הייתי שם רק 3 ימים, אבל בהחלט נופים של ים כחול ונקי, שוניות אלמוגים, צמחיה טרופית וניתוק מרתק.
º
אבוי, רק המחשבה על מחלת הים בדרך...
04/02/14 00:07
25צפיות
º
ובלי קונקשן
04/02/14 13:57
18צפיות
לפחות
04/02/14 14:38
42צפיות
לא ישב לידו אחד שפתח שקית עם סנדביץ' מעלה ריח, או סירים עם חמין.......

:D

low cost אבל עם מחלקה ראשונה
04/02/14 14:40
34צפיות
פרטיות מלאה עם המון מקום להתרווח.
ולסקר ההבא: החלטתם לדפוק את השיטה ולהביא
101תגובות
03/02/14 17:42
485צפיות
כריך למטוס, כריך מתובל היטב. לא משנה אם שמתם גבינה צהובה, מרחתם גם:
א. פסטו בזיליקום מחוזק
ב. פלפל שומה פורטה
ג. סחוג אסלי של סבתא
ד. חזרת פולניה מעקצצת

נותר רק לבקש הרבה מים מהדיילת, נכון?

(המשך...)
כריך למטוס, כריך מתובל היטב. לא משנה אם שמתם גבינה צהובה, מרחתם גם:
א. פסטו בזיליקום מחוזק
ב. פלפל שומה פורטה
ג. סחוג אסלי של סבתא
ד. חזרת פולניה מעקצצת

נותר רק לבקש הרבה מים מהדיילת, נכון?
אשמח להמלצה למסלולים
03/02/14 15:27
85צפיות
בסביבות ז'ילינה ופופראד בסלובקיה. כרגע התכנון הוא: מסלול בסוחה בלה, טירת אוראבה, Belianska Cave וכנראה גם איזשהו מסלול בהרי הטטרה. יש למישהו רעיונות נוספים?
שכחתי לציין!- הטיול בספטמבר
03/02/14 15:30
29צפיות
אנחנו מתכננים להיות כיום- יומיים בז'ילינה וכ4 ימים בפופראד.
אולי לא לגמרי באזור שלך אבל מאוד מומלץ
03/02/14 17:05
37צפיות
יש עמק שנקרא kvacany  שיש בו הרבה מסלולים יפים שקצת פחות מוכרים לציבור הישראלי. בצומת של מספר מהשבילים יש את תחנות הקמח של  oblazy ששוחזרו על ידי תושבי האזור. צירפתי לך את האתר שתוכל לחטט ולהתרשם. ממליצה בחום
כתובות אינטרנט מצורפות:
ברלין - אמסטרדם - ברלין
03/02/14 14:19
81צפיות
מה הדרך הזולה ביותר להגיע מברלין לאמסטרדם וחזרה?

תודה מראש
טיסה של איזי ג'ט
04/02/14 21:42
56צפיות
בנובמבר האחרון עשיתי את המסלול ההפוך (אמסטרדם-ברלין-אמסטרדם)
מהיר יעיל וזול

עלה לי 80 יורו על מזוודה
"מלחמת כבודה" ערוץ דיסקברי בYES
03/02/14 08:39
85צפיות
בעקבות אבדן המזוודה שלנו
בטיסה חזרה מטקסס לפני חודשיים
שעד היום אין יודעים מה עלה בגורלה
החלטתי לצפות במלחמת הכבודה.
מדהים מה קורה שם פשוט מדהים

משודר היום ובמהלך השבוע בערוץ דיסקברי.
היום :
09:20
13:55
20:35
03:40
ובמהלך השבוע הקרוב .
מעניין ומעצבן בנשימה אחת
º
תודה
03/02/14 12:16
8צפיות
פרישת מנהלת הפורום
02/02/14 18:45
264צפיות
אנו מודים ל היידי אור על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

תודה לכולם
02/02/14 18:47
293צפיות
על הרבה הרבה שנים של גלישה משותפת וחברויות שנרקמו, אני חוזרת לשחור ומצטרפת לאלדד , כפי שראוי
נתראה פה, רק שהפעם אני לא אחראית על המחיקות...
תודה להיידי על ההדרכה, החברות והתמיכה
02/02/14 18:50
154צפיות
בהצלחה והעיקר הבריאות.
º
תודה
02/02/14 18:53
15צפיות
º
בהצלחה
02/02/14 19:37
5צפיות
º
תודה רבה היידי!
02/02/14 19:42
6צפיות
º
תודה היידי..תודות.
02/02/14 19:43
10צפיות
º
תודה
02/02/14 19:54
8צפיות
º
תודה היידי. היה כיף פה ובכל פורום אחר.
02/02/14 20:03
30צפיות
את חכמה ככה מרחוק לדבר על הצתרפתות.
02/02/14 20:40
134צפיות
חכי חכי תראי מה אעשה לך כשתגיעי פעם לביקור בארץ.

אוי. עכשיו ראיתי שכתבת הצטרפות.
סתם דמיינתי.
º
לול!
02/02/14 20:58
22צפיות
º
תודה לך
02/02/14 20:53
17צפיות
תודה על כל שנות התרומה לפורום
02/02/14 21:56
47צפיות
בהצלחה בהמשך הדרך.
º
03/02/14 08:29
5צפיות
הגעת ליעד מהממת
03/02/14 08:49
92צפיות
הרבה יותר נעים להיות כותבת מהמניין ולא מודרטור.

בשבילי תמיד תהיי שחורדינית.
º
תודה לך, היידי
03/02/14 09:16
8צפיות
תודה
03/02/14 21:00
20צפיות
ובהצלחה בהמשך
אני בשוק הפורום לא יהיה אותו דבר בלעדיך
04/02/14 10:39
31צפיות
המון, המון תודה על ההשקעה והניהול הנהדר של הפורום הקשה הזה, היית באמת נהדרת.
ואיחולי הצלחה גם לדניאלה בהמשך ולמי שתצטרף/יצטרף אליה לניהול אם יהיו כאלה.
º
תודה
04/02/14 11:34
4צפיות
º
04/02/14 15:11
7צפיות
º
עזרת לי המון בטיול לפרנקפורט. בהצלחה !
02/02/14 23:43
12צפיות
º
תודה היידי!
03/02/14 09:00
7צפיות
היידי
03/02/14 09:49
48צפיות
אני בטוחה שתראי נהדר בשחור (למרות שאני מאוהבי הצבעים).

º
תודה והמון הצלחה בהמשך הדרך!
03/02/14 21:48
5צפיות
º
תודה על ניהול מקסים
04/02/14 03:39
7צפיות
מצער לשמוע, תודה רבה להיידי על ההשקעה בפורום
04/02/14 10:21
35צפיות
נקווה להמשיך לראותך.
ניו יורק - לאס וגאס - לוס אנג'לס
02/02/14 17:13
139צפיות
האם מומלץ לבקר בשלושתן בטיול של שלושה שבועות?
כמה זמן מומלץ עבור כל עיר?
(אנחנו זוג צעיר)

תודה לעונים

אפשר השאלה מדוע
02/02/14 18:15
122צפיות
מה יש בלוס אנג'לס? בוגאס אפשר להיות יומיים ולצאת לטיול עם רכב
בקניונים (הגראנד, הציון, הברייס לייק לואיס וכד') שבוע ושבוע ניו יורק ושבוע בעוד מקום אבל לא לוס אנג'לס.
ההעדפה שלנו
02/02/14 18:31
98צפיות
היא לטייל בערים בתחבורה ציבורית ולא לבלות בנהיגה ארוכה ברכב.
על איזה מקום נוסף היית ממליצה?
º
בל.א. קשה להסתדר בלי מכונית
02/02/14 19:13
36צפיות
בגדול, זה נשמע צירוף מוזר
02/02/14 18:18
116צפיות
קודם כל  הפיזור הגאוגרפי הלא הגיוני.
שנית , מה לוס אנג'לס עושה שם? אם כבר מגיעים לקליפורניה אז קודם הייתי שם את סאן פרנסיסקו ברשימה (רק אם אנחנו מדברים על ערים בלבד).
אם המטרה בל.א. זה הפארקים, אז באורלנדו יש יותר והיא קרובה בהרבה לניו יורק.

מבחינת הזמן שלושה שבועות, אז כן אין בעייה.  שבועיים ניו יורק, 3 ימים בוגאס, יומיים בל.א. והשאר בטיסות.
אם אין לכם אילוצים או רצונות מיוחדים, למשל משפחה בל.א.,  אז הייתי בוחר מסלול שונה מהותית.
תשובות:
02/02/14 18:28
112צפיות
יש משפחה בלוס אנג'לס (וגם בניו יורק)
שבועיים בניו יורק נשמע לי יותר מדי
היינו בדיסנילנד בפריז אז אין צורך לנסוע לאורלנדו

סאן פרנסיסקו יכולה לבוא בחשבון.
מהו המסלול השונה שהיית בוחר?
ניו יורק וגאס שילוב מנצח
02/02/14 18:43
83צפיות
לדעתי שבוע ניו יורק ואחר כך טיסה לווגאס זה שילוב מנצח
למי שמגיע בפעם הראשונה לווגאס מינימום שהייה 4 ימים במקום לנסוע ללוס אנגלס הייתי נוסע לסן דייגו ל 3 ימים עם שילוב של סי וורלד או גן החיות שניהם ביומיים שלושה כבד מדי לטעמי.
השילוב של ניו יורק וגאס לדעתי הוא שילוב מנצח של קניות אתרים ונופש
תהנו
בהחלט סן פרנסיסקו
02/02/14 18:47
75צפיות
שבוע בניו יורק די והותר, שבוע בלאס וגאס עם הפארקים (זו דעתי),
שבוע סן פרנסיסקו (יום יומיים בסן פרנסיסקו) הייתי מטיילת לפי מה שכתוב כאן (לא בטיול מאורגן אם כי זו גם אפשרות אם אין לכם רכב)

http://www.viator.com/tours/San-Francisco/Muir-Woo...

ha sh vrcv אפשרויות אחרות לטייל מס.פ. ומשם לטוס ללאס וגאס.
אם יש אילוץ של משפחה אז יש אילוץ
02/02/14 18:49
61צפיות
אין קשר להגיון במסלול של טיול.
יש לך שני עוגנים מאולצים בגלל משפחה, NY ו LA.
מעבר לכך אני מציע שתחליט להתרכז חוף מזרחי או חוף מערבי ותעשה לעצמך טובה, תנסה לא לקפוץ ממקום למקום כי כל קפיצה משמעה יום שנשרף.
נניח תטייל מ NY צפונה לניאגרה או תיסע דרומה לוושינגטון ומשם תמשיך לחוף המערבי (הכיוון לא משנה, אפשר להתחיל ב LA).
יש הרבה מסלולים אבל אם יש לכם שני עוגני
02/02/14 19:19
45צפיות
חובה ואתם רוצים להתרכז בערים.
אז הייתי בוודאי מוסיף את סן םפרנסיסקו בקליפורניה, וכשאתם בנ.י. יציאה לוושינגטון ליומיים-שלושה. גם בוסטון שווה קפיצה.

מה שבאמת הייתי ממליץ זה טיול במכונית בקליפורניה, אבל כתבת שאתם לא רוצים לנהוג הרבה, וזה באמת מוריד הרבה ממה שיש לארה"ב להציע מהפרק.
ביטוי קצת חזק אין צורך לנסוע לאורלנדו
02/02/14 19:33
70צפיות
יש באורלנדו את יוניברסל סטודיוס שיש בהם ריידס תלת מימדיים והוא לגמרי שונה והרבה יותר כיף לדעתי מדיסני. שלא לדבר על זה שדיסני של אורלנדו הוא הרבה הרבה יותר מזה של פאריס.
זה תלוי במה שאתם אוהבים לעשות. ולא כתבת כלום על מה שאתם אוהבים לעשות.

וגם לאס וגאס היא לא מקום שכל אחד יאהב, אז זה תלוי בכם ואם אתם אוהבים להמר או אם אתם חושבים שאתם תאהבו את האוירה שם אחרת יומיים יספיק לכם שם. בלאס וגאס, מה ששווה זה ההופעות, אבל הן מאוד יקרות ואם אין לכם כסף או לא בא לכם על הופעות אז אולי לא תרצו להיות בוגאס הרבה מדי. אני למשל הייתי בוגאס יומיים וזה הספיק לי לכל החיים, לא מתתי עליה.
לוס אנג'לס הייתי מורידה למינימום ואולי הקרובי משפחה שלכם ירצו לנסוע לסן פרנסיסקו לפגוש אתכם למשל ובכך יחסכו לכם כמה ימים של לסטות לעיר שהיא כנראה פחות מענינת מאחרות (וחייבת לומר שעדיין לא הייתי בלוס אנג'לס).
טיפה הגנה על ל.א.
02/02/14 19:42
58צפיות
גם אני התפלאתי על של.א. הופיעה בצירוף הראשון אבל לא צריך להגזים לכיוון השני ולהיפגש עם הקרובים בSF .
בכל זאת מדובר במרכז המטרופוליטני השני בגדלו וחשיבותו בארה"ב שמשפיעה מאוד על התרבות האמריקאית שמשפיעה על כולנו.
אומנם לא מרכז תיירותי ממדרגה ראשונה, אבל אם כבר נמצאים שם, זה לא שאין מה לראות.
אמנם לא עושה לי איזה חשק מיוחד לנסוע ממה
02/02/14 20:07
56צפיות
ששמעתי על ל.א. אבל סייגתי את דברי וכתבתי שלא הייתי שם בעצמי

ובכל אופן, מה שכן יש שם אלו מסעדות שף למינהן שהן מעולות!! אז אם כבר נוסעים אולי כדאי לדעת את זה.
לגבי אורלנדו ו-LA
04/02/14 00:16
39צפיות
קודם כל, למי שאוהב את דיסני הביקור בפארק בפריז לא דומה בכלל לזה של אורלנדו. בפריז הפארק מורכב מהממלכה הקסומה. באורלנדו זו ממש עיר שלמה עם כמה וכמה פארקים נפרדים (הממלכה הקסומה, ממלכת החי, אפקוט, MGM, פארקי מים ועוד) שהביקור בהם לוקח כמה ימים טובים. שנית, יש פארקים רבים נוסף מסביב לאורלנדו, כמו שהזכיר אחד המגיבים הקודמים - אם זה מה שאתם אוהבים.

לוס אנג'לס: הייתי בה די הרבה זמן במסגרת טיול ארוך, כי בה התעסקנו עם חיפוש הרכב לקנייה ובסוף הטיול עם מכירתו. לולא כל זה, לא הייתי מקדישה לה יותר מיומיים-שלושה גג. מה יש לראות? האזור של וניס ביץ' וסנטה מוניקה נחמד לטיול בשעות הבוקר-צהריים (רצוי בסופ"ש ובשום פנים ואופן לא להסתובב בוניס אחרי שמחשיך), אפשר להסתובב בשדרות הוליווד איזו שעה, יש כמה פארקי שעשועים אם רוצים (יוניברסל, סיקס פלגס ועוד דיסנילנד) ו... זהו בערך. בנוסף, היא מאוד לא ידידותית מבחינת תחבורה ציבורית או להולכי רגל. עדיף לנסוע לסן פרנסיסקו במקום, ואם אתם כבר עוברים בלוס אנג'לס, אז לקחת רכב ולנסוע לסן פרנסיסקו דרך כביש מספר 1 על כל האטרקציות שלו.

אישית אני פחות טיפוס של ערים, והייתי מעדיפה לטייל בארצות הברית בשמורות הטבע המרהיבות שלה (מה שעשיתי). לאס וגאס מיצתה את עצמה מבחינתי תוך יומיים, ונהניתי הרבה יותר מהפארקים המדבריים שבמרחק יום-יומיים נסיעה ממנה.

אם האילוץ הוא משפחה כי אתם נוסעים לבקר משפחה, אז תראו איך לבנות את הנסיעה סביב הקרובים. אבל אם זו לא נסיעה במטרת ביקור אלא הביקור הוא כי "כבר יש קרובים לישון אצלהם בחינם", ייתכן שעדיף לבדוק קודם מה מעניין אתכם יותר בארצות הברית ולבנות לפי זה את הטיול. מה מעניין אתכם? טבע, ערים, הופעות, פארקי שעשועים, קניות, נופים?
כמה תעלה מונית משדה תעופה ברומא למרכז?
02/02/14 16:19
78צפיות
אנחנו 2 זוגות ומתלבטים אם לקחת מונית או להזמין שאטל, מונית יותר מהיר ונוח אבל השאלה כמה יעלה בערך והאם יהיה לו מקום לארבעה אנשים וארבע מזוודות

נ.ב- שדה תעופה fiumicino
º
48 יורו
02/02/14 16:47
35צפיות
מונית תכיל 4 אנשים ו-4 מזוודות?
02/02/14 17:01
59צפיות
דרך אגב, אין תשלום נוסף על מזוודות ?
ראיתי מוניות טנדרון וסטיישן גדולים
03/02/14 08:43
47צפיות
שיכילו. אבל לא בטוח שיהיה כזה כשתגיעו.

בית המלון שאני לן בו ברומא יכול לארגן הסעה במחיר של מונית. אולי גם המלון שלכם יכול. כדאי לבדוק איתם. הנהג יחכה לכם ביציאה עם שלט.
אנחנו הזמנו דרך האתר הזה
02/02/14 17:02
85צפיות
http://www.city-airport-taxis.com/airporttransfers...

עלה לנו 45 אירו, אבל לשני אנשים.
תזין נתונים ותראה כמה זה יוצא.
מחיר המוניות קבוע לכל מקום בתוך רומא
03/02/14 09:04
67צפיות
יש להם הגדרה מה נחשב "בתוך רומא". להרכב כזה תצטרכו מונית גדולה. יש גם חברות הסעות יותר נוחות ממונית ולא הרבה יותר יקרות שיכולות לארגן עפ"י בקשה מיניואן.
יש הרבה חברות שמתמחות בדיוק בזה
03/02/14 21:50
30צפיות
גוגל קצר ותמצאו פתרון.
כבודה ב EASY JET
02/02/14 16:04
192צפיות
שלום
אני טס ללונדון ל 4 ימים באיזי גט במרץ, בהנחה שלא יהיה קור מטרוף ואין צורך ביותר מדי בגדים , מה לדעתכם עדיף (ואפשרי) להעלות למטוס חוץ מטרולי על מנת למקסם מקום.
תודה על העצות.
אפשרי רק מה שאתה לובש עליך
03/02/14 09:19
153צפיות
שים לב שיש הקפדה על מגבלת המידות של הטרולי.
מעיל אפשר לקחת בלי תשלום.
03/02/14 17:56
127צפיות
וגם שקית של קניות בדיוטי אפשר בלי תשלום.
זה אני יודע מהאתר שלהם.

ב-WIZZ לקחתי את ההגדרה של שקית מהדיוטי לקצה ועליתי עם שקית ענקית אבל לא אמרו לי כלום ... כנראה מזל.
º
פאוץ' בגודל סביר + מעיל + שקית דיוטי
04/02/14 03:41
52צפיות
טרולי
04/02/14 10:00
86צפיות
באתר שלהם כתוב שאפשר להעלות טרולי במידות 50X40X20 ס"מ כולל ידיות וגלגלים משהו נקתל בבעיות?
פשוט מחייבים אותך לשלוח את הטרולי
04/02/14 12:02
81צפיות
לבטן המטוס כשאתה משלם תעריף של רכישת הובלת מטען בשדה התעופה.
לחילופין אתה יכול לנטוש את הטרולי בטרמינל, ראיתי אנשים שגם נהגו כך (העבירו את החפצים לתיק קטן יותר).

הם ערוכים לכל, אין שום בעיות.
בשדה התעופה בבאזל יש מסגרת מתכת
04/02/14 17:59
63צפיות
לתוכה צריך להכניס את הטרולי.
אם הוא לא נכנס, אבל בגבול הגודל המותר - הוא נשלח חינם בבטן המטוס.
אם הוא חורג מהגודל המותר - משלמים (כמדומני 100 דולר)
טיול עם תינוקת בת שנה פלוס לאגם גארדה
02/02/14 15:51
81צפיות
שלום לכל חברי הפורום. אז סגרנו טיסה+ בית מלון + רכב לפסח באגם גארדה.
המשתתפים- אנחנו, בני ה34 ותינוקת שאז תהיה בת שנה ו4
התינוקת נוסעת ונמצאת במנשאה ועגלה בלי בעיות מיוחדות.
הבית מלון בעיירה דרומיתת bardolino
אשמח להמלצות שלדעתכם יתאימו גם לתינוקת( הולכת).
בעלי מאוד רוצה להגיע לדולומיטים..האם לדעתכם זה אפשרי?
כמו כן אשמח לכל טיפ אפשרי לטיסה עם תינוקות..

בתודה מראש.
אשמח לדעת אם אפשר
03/02/14 08:12
65צפיות
לעשות מסלול מדרם האגם לדולומיטים וחזור באותו היום.
לא, אם רוצים להנות ולראות משהו
03/02/14 08:32
49צפיות
הכביש עד לפניה לדולומיטים אמנם אוטוסטרדה יפה או שאפשר גם לנסוע לאורך האגם עד שפונים לכביש 48 אבל משם הכביש פתלתל, הנוף עוצר נשימה, צריך לעצור לעלות לפחות על המרמולדה או על הר אחר להנות מהנוף לנסוע עוד קצת ולחזור או באותו כביש או בכביש אחר. כדאי ללון לילה אחד בדולומיטים ולחזור למחרת. עדיף לוותר ולא לעשות את הטיול ביום אחד.
טיול יומי מאורגן לעמק הלואר, מכירים? ממליצים?
02/02/14 11:16
126צפיות
שלום לכולם,

במרץ הקרוב, שישה ימים בפריז, אני , אמי ובתי, לא היה בתכנון שלי אבל אמי לוחצת.

האם מכירים טיולים יומיים שיוצאים מפריז לסיור בעמק הלואר? ברור לי שמספיקים לראות את טירת שמבור ואולי טירה או שתיים נוספות, במידה ומכירים האם יודעים סדר גודל של מחיר?

תודה מראש,

יש כמה חברות שעושות טיולים כאלה
02/02/14 12:32
83צפיות
כמו זו, למשל:
http://www.pariscityvision.com/en/france/loire-val...

אפשר, אולי, במקום זאת, לנסוע ליום אחד לאמבואז (Amboise) או לבלואה (Blois) או לשתיהן, לבקר בטירות שם ולחזור לפריז בערב. לאמבואז יש רכבת מוקדמת ישירה ופה ושם גם רכבת חזרה ישירה, לבלואה צריך להחליף ובין שתיהן יש רכבת ישירה, הן די סמוכות זו לזו. זה יצא יותר זול וממילא קשה לי לדמיין שאפשר לבקר ביותר משתי טירות ביום אחד וגם ממש להנות מזה. אם זה יעניין אותך אנסה להפנות אותך לאתר הרכבות כדי לראות לוחת זמנים. זה ידרוש תכנון אבל לדעתי אין צורך לקנות כרטיסים מראש באינטרנט.

אפשרות אחרת היא לנסוע ברכבת המהירה מפריז עד טור (Tours) - דורשת הזמנה מוקדמת אחרת יוצא יקר - ולקחת סיור מאורגן שיוצא משם, ואז העלויות תהיינה אולי נמוכות יותר. אבל גם כאן יש יותר טרטור; סיור מאורגן מפריז חוסך לך את כל הלוגיסטיקה הזאת. האם הוא שווה כמעט 200 יורו? לא חושבת. עדיף תמיד ללון לילה אחד בלואר ולראות את הטירות בנחת. אם כי לא יודעת אם הייתי עושה את זה בחודש מרץ.

זה הלינק לחברה שמוציאה סיורים מטור:
http://www.accodispo-tours.com
תודה על התגובה, הוחלט לרדת מזה
02/02/14 17:48
59צפיות
בהזדמנות אחרת, עם רכב, בנחת, כמה ימים
או לא עם רכב (זה אזור מרושת היטב ברכבות), או
03/02/14 09:09
29צפיות
עם אופניים (נושא המסלולים התפתח שם מאוד בשנים האחרונות וזהו אזור אידיאלי לרכיבה משום שהוא שטוח).
נצל"ש למחשבות או לכל מי שמכיר את ה LENOX
02/02/14 17:53
73צפיות
בהמלצתך החמה הזמנתי את ה Lenox, לטיול של אמא ובת , הוספנו לטיול את הסבתא והמלון ממליץ לי להזמין את הג'וניור סוויט, האם מכיר והחדר מספיק גדול לשלושה אנשים?

תודה מראש
º
לא מכיר אישית, אבל מתגובות יודע שיספיק.
03/02/14 07:08
17צפיות
º
תודה, הוא מצא חן בעיניינו, ניקח את החדר
03/02/14 07:30
16צפיות
יופי. אתם תגלו סביבה מהממת ונוחה מאוד
03/02/14 08:10
42צפיות
מבחינת אוכל וקווי מטרו.
ולמתנות שוקולדיות, תחנת מטרו אחת
03/02/14 09:14
51צפיות
(מקווה שלא יותר, לא, ברצינות, זה לא רחוק), סורו לבוטיק השוקולד של רושו, הכינו מזומנים (או אשראי) והצטיידו - טבלאות, ממרחי שוקולד, פרלינים, הכל מעולה.
www.jcrochoux.com
(משום מה הבוקר האתר לא עולה, זה בטח זמני)

ולדעתי גם לכו לראות מה קורה בקרן קרטיה, עם תערוכת הצילומים מאמריקה הלטינית, הופעות וכו'. זה ממש בקרבת המלון, אני הייתי בודקת את זה.
http://fondation.cartier.com/#/en/home
תודה על ההמלצות, נראות משובחות מאד,
03/02/14 15:29
39צפיות
יש עוד כאלה?

בקרן קרטייה נראה שיש יופי של פעילויות לבת 11 חובבת אומנות
כן, מוזיאון ז'קמר-אנדרה ברובע ה-8
04/02/14 09:48
30צפיות
http://www.musee-jacquemart-andre.com/en/home
שהוא מוזיאון שהיה במקור בית מפואר של האמנית נלי ז'קמר ובן זוגה אדואר אנדרה, אספן אמנות. בבית הזה 8-10 חדרים שמתפרשים על פני שתי קומות. זה בית מפואר ומעוטר, מלא רהיטים ואמנות. רמברנדט, ואן דייק, שרדן וחדר אחד של איטלקים רנסנסים שמואר באור עמום. ובוודאי עוד כמה וכמה שאני לא זוכרת.

זהו מוזיאון עמוס לעין אבל לא משאיר כלל תחושה של כובד, רק של נועם, אולי משום שאינו גדול. זה יכול להיות ביקור של כיף לבת 11. וגם הקפיטריה שלהם, עם התקרה המעוטרת (נדמה לי של טייפולו), מפורסמת. עוד לא סעדתי בה אבל קראתי לא אחת שהאוכל משובח, זה יכול להיות נהדר לאכול שם לפני או אחרי ביקור, רק שאני מניחה - ואולי זה כתוב באתר - שאוכל מוגש בשעות הצהריים ובשאר הזמן זה שתיה חמה עם עוגה. שווה לבדוק אם יש מידע יותר מפורט מזה באתר.

תמיד יש גם תערוכה זמנית קטנה שנדחסת לכמה חדרים קטנים בקומה השניה. במרץ זו תהיה ואטו-פרגונאר, לא בדיוק כוס התה שלי אבל אולי הילדה תאהב את כל המתיקות הדשנה הזאת.
קו 13 ממונפרנס יקח אתכן לשם ישירות ובקלות, או שתחלפנה בדרך.

הייתי מסתכלת גם מה יש בארמון הגדול, נראה מעניין ולא כבד:
http://www.grandpalais.fr/en/programmation
ראי למשל את העבודות של קרטיה או את הצילומים של דפרדון.
º
נרשם תודה, קיטש מזוקק יתאים לבת ה-11 שלי
04/02/14 11:32
12צפיות
נהדר, וזו רק התערוכה הזמנית הזאת
04/02/14 12:08
15צפיות
(שבמקרה קשורה לחלק מהאמנות המוצגת בבית, לפעמים התערוכות לא קשורות אליה כלל) שהיא באמת קטנה. אבל הבית עצמו לא מספק חוויה של קיטש, לדעתי, אלא של הנאה ולימוד, וגם מדריך השמע מצויין. זה באמת מקום ראוי לביקור. ובשבילי, גם אם זו לא טירה או ארמון, הוא נותן הצצה לפאר והדר אבל בקטן, בלי העומס הכרוך בסיור בעשרות חדרים מעוטרים בטירה.
וגם, החדר האיטלקי נותן הזדמנות להציץ לאמנות
04/02/14 12:16
17צפיות
מעולה ושוב, בפורמט צנוע. בלובר האגף האיטלקי ענק ועד היום לא ביקרתי בו כמו שצריך כי העומס והרעש שם גדול, בגלל המונה ליזה.

ואם אתן הולכות ללובר, שווה ללכת לאגף הפלמי וההולנדי ובמיוחד לאולם עם 12 הקאנבסים הענקיים של רובנס והאטליה שלו, שהיו הזמנה של המלכה, אני חושבת. הם מרשימים מעבר ליכולת הכלה, לדעתי, אבל כמובן ראויים מאוד לצפיה בשל איכות האמנות. והאולם, מהניסיון שלי, אף פעם לא מלא מאוד כך שאפשר לשבת ולהתבונן באמנות בנחת. וכמובן, תמיד יש בלובר תערוכות זמניות.
www.louvre.fr
אגף דנון בלובר בהחלט הומה. הרי שלטים
04/02/14 15:24
24צפיות
אגף דנון בלובר בהחלט הומה. הרי שלטים
אינסופיים מכוונים את כולם למונה ליזה ואחרי אלפי הבזקי המצלמות, המנסות לשווא להתמקד כראוי בכיסוי הפלסטי, כולם מתחילים לרעות בשדות זרים וללא רועה.
האם יש waze באיטליה?
02/02/14 08:18
72צפיות
האם צריך לקחת GPS כדי להסתדר או שהמפות נוחות מספיק למי שמנווט טוב?
אשמח לשמוע תובנות
איך לדעתך הסתדרו לפני 10-15 שנים?
02/02/14 08:40
56צפיות
כנראה שהמפות עובדות לא רע.
תורנת ניווט יכולה לשפר נוחות.
יש המון תוכנות ניווט עם יתרונות וחסרונות, WAZE ממש לא היחידה ולא תמיד הפתרון הטוב ביותר.
אני אף פעם לא יוצא לחול בלי מפת נייר
02/02/14 08:52
51צפיות
לדעתי היא חיונית להתמצאות בסביבה. הרבה פעמים אחרי עיון מדוקדק במפה, אני כבר בכלל לא צריך GPS למיניהם.
אני לא אוהב כשהטלפון שלי תפוס על ידי הwaze או כל תוכנת GPS אחרת לצורך העניין ולכן מעדיף לנסוע עם מכשיר ייעודי. אני גם מקבל די הרבה שיחות, גם בחופש, לכן זה לא כל כך מעשי ובטח לא נוח במקרה שלי להשתמש בטלפון על בסיס קבוע גם כמכשיר ניווט.
במקרה של ווייז להבדיל מתוכנות אחרות, קח בחשבון גם את נושא הקישוריות לאינטרנט.
º
ברור לגמרי. מפת נייר זה הדבר הראשון. תודה.
02/02/14 09:01
18צפיות
º
02/02/14 09:07
5צפיות
שאלה על ציריך
01/02/14 23:48
40צפיות
מישהו יכול לומר לי מה האזור הכי טוב לישון שם? מה הכי מרכזי?
תודה
האזור המרכזי הוא ה-city
02/02/14 07:34
33צפיות
למשל הטריפאדוויזר מרכז את המלונות בסיטי

http://www.tripadvisor.com/HotelsList-Zurich-Downt...

במפה של בוקינג תראה את המיקום

http://www.booking.com/city/ch/zurich.he.html
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום