לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

אמסטרדם-ברצלונה
05/09/14 16:46
54צפיות
היי, יום רביעי אני טסה לאמסטרדם ובראשון ממשיכה משם לברצלונה.
רציתי לקבל ייעוץ איזה בגדים לקחת? הבנתי שבאסמטרדם קר ובברצלונה נעים ... אזזז מה אומרים?
º
בהתאם לתחזית מזג האוויר בשני המקומות
05/09/14 16:56
16צפיות
טיסה עם קונקשן במנועי החיפוש
05/09/14 16:12
91צפיות
היי,
אם אני מעוניין לנסוע ליעד שאין לו טיסה ישירה אבל לנצל את הקונקשן לשהות בת 24\48 שעות בעיר אירופית - יש לזה ביטוי או אפשרות חיפוש במנועים השונים כדוגמת קייאק?
נניח טיסה למדריד, שהות של 24\48 שעות להתאושש ואז טיסה למרכז אמריקה...
תודה לעונים
קונקשן הוא דבר אחד ומה שמעל 24 שעות נקרא stopover
05/09/14 16:22
76צפיות
הקונקשן נקרא layover והוא כל מספר שעות בו אתה אמור להחליף טיסה אבל
מעל 24 שעות זה כבר סיפור אחר שכתוב כאן:

על STOPOVER משלמים, רק לידיעתך וגם צריך לקחת את המזוודות איתך.
בKAYAK יש אפשרות לחפש - multi city, בחר טיסה ליעד ראשון ויום
05/09/14 16:28
63צפיות
או יומיים אחרי טיסה ליעד שני. וחזרה..
נסה במטריצת החיפוש של גוגל
05/09/14 18:48
63צפיות
זה מנוע החיפוש היחיד שמצאתי שנותן תוצאות לקונקשן של מעל 24 שעות. בדרך כלל בשהייה של מעל 24 מחיר הטיסה יקר יותר, אבל לפעמים זה הפרש לא גדול.
הבעיה היא שלא ניתן לקנות משם טיסות אלא רק לחפש, וסביר שטיסות כאלה לא יופיעו בחיפושבאתרים הרגילים, אז תאלץ לקנות דרך סוכן נסיעות (במחיר קצת יותר יקר).
כמעט בכל אתרי חברות התעופה יש אפשרות
05/09/14 18:51
47צפיות
Multi city ...זה פשוט מאד, לא צריך סוכן נסיעות בשביל זה.

יש תוספת מחיר....אם קונים מספיק זמן מראש, התוספת לא גדולה מאד.
חלופות לימים גשומים במיוחד באזור היער השחור?
05/09/14 12:48
40צפיות
אני זקוקה לאיזה יומיים עם רעיונות חלופיים למקרה של גשם כזה שלא יאפשר טיול. אנחנו לא רוצים מרחצאות או בריכות מחוממות. יש אולי רעיונות? נהיה עם ילדים בגילאי 6,9,13

סים לגלישה ביער השחור
05/09/14 12:30
59צפיות
שאלה של בורה: אנחנו נוחתים בבאזל. אם נרצה לרכוש סים בשדה הוא יהיה טוב לצרפת/ שוויץ אך לא לגרמניה?
º
אכן
05/09/14 12:49
13צפיות
אז איפה מומלץ
05/09/14 13:22
34צפיות
לרכוש? יש המלצה לחברה מסוימת?
מלון עם אוכל כשר בפאריז
05/09/14 10:22
81צפיות
לסוף שבוע?

יש דבר כזה?
אני מניח שבסוכנות נסיעות בבני ברק ידעו לעזור לך
05/09/14 13:47
83צפיות
פתח דפי זהב ותרים טלפון
לא מחפש מלון שומר שבת
05/09/14 14:33
89צפיות
רק עם אוכל כשר...
º
במלון Le Havane יש אוכל כשר.
05/09/14 16:07
30צפיות
º
מצויין, תגיד לסוכנות מה אתה מבקש, בהצלחה
07/09/14 07:38
15צפיות
º
הוא פנה לפורום, למה אתה מגרש אותו (שולח אותו לסוכנות)?
07/09/14 10:34
18צפיות
הפנתי אותו למקום שלדעתי יכול לעזור לו
07/09/14 20:02
51צפיות
אין לי בית מלון בפריס ואני לא סוכן, כל שאני יכול זה להפנות למקור מידע מתאים.
לא ראיתי שאתה מוחה כשמפנים אדם ל booking או לחברת תעופה וחושב שמגרשים אותו
אני יודע על אחד
05/09/14 16:08
80צפיות
אולי יש עוד...
איביזה באוקטובר?
05/09/14 10:11
24צפיות
היי

האם מתאים לנסוע לאיביזה באוקטובר (9-15 בערך) מבחינת מזג אוויר?
האם זה מתאים לים?

תודה
כריסמס באירופה עם ילדים, נשמח להמלצה על יעדים
05/09/14 10:08
73צפיות
היי,
שתי אמהות וילדיהם, מתחילות לתכנן חופשת כריסמס באירופה  , נשמח לכל עיצה/ טיפ/ רעיון   , יעדים שיהיה נחמד עם ילדים,
תודהה רבה ,

º
בני כמה הילדים?
05/09/14 16:59
13צפיות
º
10 , 14 ,תודה
06/09/14 08:40
10צפיות
שאלת שינוי שם משפחה
05/09/14 09:31
132צפיות
אם התחתנתי לפני חודש ועוד לא הספקתי לשנות את שם המשפחה החדש ואת הסטטוס ואני רוצה כבר להזמין טיסה אז זה משנה במשהו? להירשם על הישן?
כן
05/09/14 09:44
92צפיות
ולנסוע עם הדרכון הישן מבלי להחליף את השם לבינתיים.
להירשם עם מה שבדרכון
05/09/14 18:20
74צפיות
סטאטוס ושם חדש לא מעניין אף אחד.
מחפש עיירות ומקומות נחמדים על ציר לוגאנו-לוקרנו (שוויץ)
05/09/14 07:45
46צפיות
היי לכולם,

בקרוב ובמסגרת טיול שנעשה ברכב שכור-תהיה לי ולאשתי נסיעה (קצרה) מלוגאנו ללוקרנו,
מדובר בנסיעה לא ארוכה כאשר לפני שנגיע ללוגאנו-נהיה  באזור קומו והסביבה,
בעיר לוקרנו עצמה ובסביבתה כמובן שנטייל ונשאר לילה,
אני מתעניין ומחפש כרגע מקומות יפים/עיירות/סיבה לעצור בדרך שבין לוגאנו ולוקרנו,
אם מישהו מכיר/יודע ומעוניין להמליץ-אשמח...

בתודה מראש!
כדאי להסתכל במפה
05/09/14 09:34
36צפיות
המרחק ביניהן הוא 43 קילומטר אין שום דבר מסעיר בין שתי הערים
אבל אפשר לנהוג לאורך החוף המזרחי של המאג'ורה עד לואינו ומשם לעלות
על הכביש מזרחה ללוגאנו. הנסיעה לאורך האגם יפה מכל צד. אפשרות נוסםת היא
לנסוע מלוקארנו לבלינזונה יש שם מבצרים מימי הביניים שהם מהשמורים ביותר
בשוויץ. מבלינזונה אפשר לעלות אל האוטוסטרדה ללוגאנו. כמובן שאפשר לטייל בכיוון ההפוך.
סבבה, אשמח להמלצות ספציפיות מכול סוג...
05/09/14 12:12
24צפיות
גם המלצה על מסעדה/קפה/נק' תצפית או כל דבר אחר יתקבלו בברכה, תודה.

º
מישהו מכיר vichy pastilles? לא יודע איך שכחתי להביא מפריז.
05/09/14 07:19
38צפיות
פריז-אמסטרדם.
05/09/14 00:58
108צפיות
היי, חברה שלי ואני מתכננות טיול של שבוע וחצי שמתחיל בפריז ואז ניסע ברכבת לאמסטרדם.
מכיוון שאנחנו מנסות לדחוס הרבה למשך הטיול, עם תקציב דליל של סטודנטיות בחופשת קיץ, הייתי רוצה לדעת אם יש מלונות טובים ולא יקרים במיוחד, גם בתי הארחה הם בסדר, שבהם נוכל ללון. כמו כן איזה מקומות בפריז מומלצים לטיולים, אוכל, מסלולי הליכה או כל אטרקציה אפשרית?
תודה :)
בואי נתחיל מזה שחופשת הקיץ כבר נגמרה
05/09/14 09:43
98צפיות
שנית מומלץ לא לדחוס יותר מדיי לשבוע וחצי כי הרבה דברים לא תספיקו לא באמסטרדם ולא בפריז תנסו לתכנן מראש את הטיול למשל דרך  קנייה של כרטיס לאוטובוס בין פריז לאמסטרדם או רכבת שיחסוך לכם כסף ...גם בפריז וגם באמסטרדם יש מקומות לינה טובים גם אכסניות טובות אוכל זה תלוי מה אתן מחפשות כנ"ל לגבי מסלולי הליכה (ופריז גדולה מאמסטרדם ככה שבה  אפשרי ללכת אבל קשה יותר)שוב תלוי ....
החופשה שלנו רק התחילה ושנת הלימודים מתחילה בסוף אוקטובר
05/09/14 14:37
76צפיות
כל המסלול כמובן מתוכנן מראש, תכננו כך שיהיו לנו 5 ימים בפריז, זה כולל דיסנילנד שהקדשנו לו יום שלם. נשארו לנו יומיים שהיינו רוצות להקדיש לטיולי שווקים, גנים ועוד מקומות שאפשר לבקר בהם, יש כאלה מומלצים?
כמה המלצות
05/09/14 18:05
63צפיות
באמסטרדם http://www.flyingpig.nl/  הייתי שם לפני שנ הוא לא יקר מיועד לצעירים ונמצא ממש על המדרחוב בן הרכבת לכיכר דאם . 
 בפריס Home Latin מלון נהדר מיקום מצויין ולא כל כך יקר. 
דרום צרפת באוקטובר
05/09/14 00:14
31צפיות
אנחנו שוקלים לטוס לדרום צרפת באוקטובר. הבנתי שבערים/עיירות כנראה שמזג האויר בתקופה הזו צריך להיות עדיין טוב, העניין הוא שאנחנו אוהבים טיולים בטבע (טיולי יום, בלי לינה בשטח וכאלה) ורוצים לשלב אותם בטיול. ראיתי שיש כמה פארקים באזור של צרפת, אבל לא הצלחתי להבין בשום מקום האם הם עדיין רלוונטיים באוקטובר או שזה כבר מאוחר מידי לשם, היות ומדובר באזורים יותר הרריים/גבוהים.מישהו היה באזור ויש לו מושג? האם יש גם טיולי טבע עם נופים שלא בפארקים?
º
*הכוונה פארקים באזור דרום מזרח צרפת
05/09/14 00:16
9צפיות
º
האם צריך רשיון נהיגה בינלאומי בסלובקיה?
05/09/14 00:05
30צפיות
º
צריך גם את הבינלאומי וגם את הישראלי, ביחד!
05/09/14 00:19
19צפיות
רשיון
05/09/14 09:42
48צפיות
היינו לפני חודשיים. בהשכרת רכב ביקשו רק בינלאומי
אולי לא ביקשו, אבל צריך בצמוד גם את הישראלי
05/09/14 16:53
44צפיות
הבינלאומי לבדו אינו תקף.
אני כמעט בטוח שזה גם כתוב בשובר ההשכרה שקיבלת מהסוכן בארץ(?)
נניח שאתם חובבי בלט, אופרה, קונצרטים, מוזאונים ולכן נוסעים
04/09/14 20:23
108צפיות
לארופה להתבשם מניחוח התרבות. כמה זה יעלה לכם ואיפה הכי יקר. הניו יורק טיימס מסביר ונותן טבלה:

אולם הקונצרטים החדש בפריז
04/09/14 20:25
54צפיות
אופרה בניו יורק
04/09/14 20:26
44צפיות
כבודת יד - איזי ג'ט
04/09/14 19:31
219צפיות
היי חברים
קראתי רבות בארכיון ובתקנון המפורש של איזיג'ט

אנחנו שני אנשים, הזמנו והוספנו כסף על מזוודה אחת שנשלח לבטן המטוס

השאלה שלי היא על כבודת יד
היינו רוצים לקחת כל אחד טרולי אחד קטן,
האם אני יכולה לקחת איתי גם תיק יד קטן, כדי לשמור בו טאבלט ואת כרטיסי הטיסה וארנק.. (בנוסף לטרולי)
כי הרי בכל חברת תעופה אפשר גם טרולי וגם תיק גב או יד.. השאלה מה קורה באיזיג'ט
מהתקנון שלהם :

20.3.1 passengers are permitted one piece of Cabin Baggage which must comply with the following criteria:
• the maximum dimensions of the Cabin Baggage may not be any larger than 56x45x25cm (including wheels, pockets and handles).  However, due to restrictions on available space in the aircraft cabin on many busy Flights, We reserve the right to place any Cabin Baggage in the hold which is bigger than 50x40x20cm (including handles, pockets and wheels), (See Cabin Baggage FAQ)
• all Cabin Baggage must easily fit within the size dimensions of the Baggage size gauges provided at our Bag Drop desks at the airport and at the departure gates.
• no weight restriction applies to the one item of Cabin Baggage within reasonable limits - i.e. a passenger must be able to place and retrieve the one item of Cabin Baggage safely in the overhead storage lockers without assistance. On occasion it may be necessary to impose a weight limit for operational reasons. In this instance Your Cabin Baggage will be placed in the aircraft hold at no additional charge provided You have complied with all applicable Baggage requirements and limitations contained in Our Terms and Conditions.
• any handbag, briefcase and/or laptop bag must be carried within the allowance of one permitted piece of Cabin Baggage.
• an overcoat, shawl, umbrella or walking stick and one bag of goods purchased after You have cleared the security screening point at the departure airport may also be carried in addition to the allowance of one item of Cabin Baggage.

אם זה רלוונטי - אנחנו נוסעים לרומא

אולי כדאי בעצם לקחת תיק יד, להכניס אותו לטרולי שאיתי להכריז על הטרולי ככבודה יחידה ואחרי המעבר בעצם להוציא את תיק היד ולשים בו את הכבודה שאני רוצה "ממש עלי?"

תודה רבה[:

דנה
כבודת יד איזיג'ט
04/09/14 23:11
142צפיות
היי
טסנו איתם למנצ'סטר -
ראיתי שאלה שהזמינו כרטיסים FLEXI BOOKING  נכנסים ראשונים וגודל
המזוודה היה שונה מהיתר. אם אני לא טועה 56X45X25
ליתר שלא הזמינו כרטיס  FLEXI או שייכים לקבוצת ספידי בורדינג-
גודל המזוודה 50X40X20 נמדד ונבדק שכל נוסע עם תיק אחד בלבד
אלו שלא הצליחו להכניס ל"כלוב" מדידה המזוודות נשלחו לבטן המטוס.
כדאי להקפיד.
נסיעה נעימה
מאיפה הקביעה שבכל חברה מותר 2 תיקים?
05/09/14 07:49
96צפיות
זה ממש לא נכון
היכן נכתב שבכל חברה מותר 2 תיקים ??
05/09/14 09:27
79צפיות
נראה לי שבטעות הבנת לא במדוייק את הנכתב לגבי התיקים.

º
בפוסט שפתח את השרשור (״הרי בכל חברת תעופה...״)
05/09/14 09:33
36צפיות
תשובה
05/09/14 09:56
89צפיות
עם איזי ג׳ט אין לי נסיון, אבל עם לואו קוסטים אחרים באירופה כן :)
מותר כבודת יד אחת בלבד, מה שאני עשיתי זה להכניס את התיק הקטן לטרולי שעולה למטוס (לוודא לפני שבאמת יש לו מקום שם!) ואחרי שעוברים את הבידוק, בשרוול עלייה למטוס, מוציאים את התיק הקטן שרוצים שיהיה איתנו במושב במטוס.
בעיקרון מותר טרולי או תיק לא שניהם, אבל...
05/09/14 11:48
90צפיות
הם מצהירים שכשהטיסה מלאה, הם לא מבטיחים שטרולי מעל גודל 50X40X20 יעלה איתכם לטיסה (גודל מקסימלי שמותר 56x45x25), אבל מאפשרים לשלוח אותו כמטען לבטן המטוס ללא עלות נוספת במעמד הצ'ק אין.
מה שאנחנו עשינו פשוט לקחנו שני תיקי גב וטרולי, ובצ'ק אין ביקשנו לשלוח את הטרולי כי הוא מעל לגודל המובטיח עליה למטוס, מה שהיה מאוד נוח כיוון שאין להם הגבלת משקל על טרולי. אחר כך עלינו עם תיקי גב בלבד לטיסה, ובשער המטוס לא היתה בעיה כי לכל אחד היה רק תיק בודד. כמובן שבמקרה כזה הטרולי נשלח בחינם, אבל בתנאי שזה נעשה בצ'ק אין ולא בשער.
כמובן שיש סיכון מסויים במקרה והטיסה לא מלאה ולא ירצו לשלוח לכם את הטרולי כעוד מזוודה, ואז תיהיו בבעיה.
כמו כן הניסיון שלי עם איזיג'ט זה רק לז'נבה, אולי במקומות אחרים יש להם נהלים אחרים או שמקפידים יותר.
בהרבה חברות לא מרשים שני תיקי יד, למשל בלופטהנזה לא מרשים
05/09/14 13:44
100צפיות
תיק בתוך תיק לא מעניין אותם, אבל אם יש שני תיקים אז אחד ישלח כמטען לפי התעריף הרלוונטי.
תעריף של מטען בגייט הרבה יותר גבוה מתעריף של מטען בצ׳ק אין (בשדה) שגם בוא הרבה יותר גבוה מהתעריף בקניה מראש באינטרנט.
ממילא הכנסתם תיק לתוך תיק, למה להפריד בינהם בגייט? תפרידו במטוס.

קחו בחשבון שאיזיג׳ט שומרת לעצמה את הזכות לשלוח טרולי של נוסעים שלא קנו ישיבה במקומות מועדפים לתא המטען. היא לא גובה על כך כסף אבל תיק היד שלכם לא איתכם.
קנינו ישיבה[:
07/09/14 18:28
40צפיות
טוב סבבה נסתדר, תודה לכולם
נצל"ש - איך זה משפיע על קניות בדיוטי פרי? אי אפשר לקחת בנוסף
06/09/14 13:42
82צפיות
לתיק עליה למטוס גם שקית של קניות?
ממה שהבנתי מהשרשור - בודקים פעם אחת בצ'ק אין ופעם אחת בשער עצמו רגע לפני העליה למטוס?
שואלת כי אנחנו טסים בין השאר לבקר חברים וחשבנו לקנות בדיוטי פרי במבה וקשקושים כאלה בשבילם.
אפשר להוסיף שקית דיוטי פרי בגודל ״סטנדרטי״
06/09/14 14:04
93צפיות
http://www.easyjet.com/en/planning/cabin-baggage. תפתחי את ״more information on cabin bags״, המידע מופיע בפיסקה הרביעית מלמעלה.  וליתר ביטחון תבדקי מראש אילו סוגים של מוצרי מזון מותר להכניס למדינה שאת נוסעת אליה.
תודה!
06/09/14 16:53
56צפיות
נוסעים לאירלנד דרך לונדון, אני לא חושבת שיש בעיה להכניס במבה אבל אוודא.
אגב, בדרך חזרה אנחנו מתכננים כמה לילות בלונדון ואני מאוד נעזרת באתר שלך!
º
כמובן שאפשר להכניס את התיק בתוך השקית...
08/09/14 02:30
19צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום