לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

האם ניתן לגהץ בברצלונה עם כרטיס אשראי VISA בעל 16 ספרות?
09/10/14 09:08
112צפיות
יש לי כרטיס אשראי של דיסקונט, 16 ספרות, בצד ימין למעלה יש את האייקון של VISA.

כל הכיתוב עליו באנגלית למעט זה שמוטמע "מפתח דיסוקנט". אני מבצע איתו לא מעט רכישות באתרים מחו"ל.

האם ניתן לגהץ איתו גם פיזית בחנויות בברצלונה (או כל מדינה אחרת שהיא לא ישראל...)?

תודה רבה

למיטב זכרוני כן
09/10/14 09:27
72צפיות
יש לי כרטיס כמו שלך אבל של לאומי קארד ולא היתה בעיה איתו.
אם זה כרטיס בינלאומי לא אמורה להיות בעיה.
האם השם שלך כתוב בעברית או בלועזית?
09/10/14 09:33
80צפיות
בכרטיס בינלאומי, השם צריך להיות כתוב כולו באותיות לועזיות רישיות. למשל: ISRAEL ISRAELI
אם כתוב: ישראל ישראלי, או Israel Israeli אז הכרטיס הוא מקומי.
השם שלי (פרטי ומשפחה) על הכרטיס רשום באותיות גדולות באנגלית
הודעה זו מכילה תמונות
09/10/14 10:08
142צפיות
16 ספרות על הכרטיס (XXXX-XXXX-XXXX-XXXX) ובצד ימין למעלה אייקון של VISA.

מצאתי המחשה באינטרנט של כרטיס אשראי דומה לשלי (תמונה מצורפת).

אך לא זכור לי שביקשתי מחברת האשראי כרטיס בינלאומי,

האם הן מנפיקות כאלה באופן אוטומטי?
ויזה לא רוצים שאנשים ידעו שכל כרטיס המתחיל בספרות 4580
09/10/14 10:29
156צפיות
הוא למעשה כרטיס בינלאומי של ויזה. הם רוצים בישראל להנפיק כרטיס יקר יותר = בינלאומי. מצד שני, אם לא כתוב עליו באותיות לטיניות, זו באמת בעיה. אם כבר, שגם יהיה עליו צ'יפ.
הכרטיס שלי אכן מתחיל ב-4580, לא הבנתי מה התשובה, האם אוכל
09/10/14 10:30
99צפיות
לגהץ בו בברצלונה?
למה לשבור את הראש ולא להזמין בינלאומי עם צ'יפ?
09/10/14 10:31
93צפיות
זה בחינם.
כי אני טס ממש עוד כמה שעות...
09/10/14 10:38
84צפיות
זה סתם אקסטרה בשבילי. אני גם אוכל להסתדר ללא.
º
אז קח אותו ונסה שם בקניה קטנה כלשהי.
09/10/14 10:40
30צפיות
º
תודה רבה. לדעתך - יצליח או לא?
09/10/14 10:41
22צפיות
º
רוב הסיכויים שכן, בהסתייגות מה שאמר עדירמר.
09/10/14 10:59
17צפיות
º
אם זה כרטיס בינלאומי זה צריך לעבוד
09/10/14 13:36
14צפיות
כרטיס אשראי
10/10/14 14:53
38צפיות
כרטיסי האשראי של ויזה, בין אם הם בינלאומיים או בין אם הם מקומיים, תמיד יתחילו עם הספרות 4580. ונתקלתי בכרטיס אשראי לשימוש מקומי בלבד, שהתחיל  ב4580 והיו לו 16 ספרות מובלטות ושם הבעלים שלו היה כתוב באותיות אנגליות רישיות.
וזה כמובן מידע הידוע לכולם. בעבר ניסתה ויזה, ללא הצלחה,
10/10/14 15:09
34צפיות
להסתיר את העובדה שניתן להשתמש גם בכרטיס ישראלי בחו"ל. היו שניסו בתום לב וזה הצליח להם.
כרטיס אשראי
10/10/14 15:19
31צפיות
לא נראה לי שמה שכתבתי הובהר כהלכה.
נתקלתי כבר בכרטיס אשראי לשימוש מקומי עם 16 ספרות מובלטות, התחיל ב 4580 ושם הבעלים היה כתוב באותיות אנגליות רישיות.

שימוש מקומי - VALID ONLY IN ISRAEL
תמיד היו 16 ספרות וגם אם היה כתוב בעברית,
10/10/14 15:22
26צפיות
הכרטיס עבד בחו"ל.
כרטיס אשראי
10/10/14 15:37
21צפיות
שוב - לא הובן כהלכה.
16 ספרות, VALID ONLY IN ISRAEL, שם הבעלים כתוב באותיות רישיות אנגליות, ובכל זאת הכרטיס הוא לשימוש מקומי, בישראל.
בשביל שיוכל לעשות שימוש בכרטיס בחו"ל לא צריך להיות כתוב VALID ONLY IN ISRAEL.
והספרות צריכות להיות בולטות.
נראה לי שהכרטיס שלך בין לאומי לכל דבר ועניין
09/10/14 10:35
75צפיות
אבל כדי להיות בטוח למה לא תרים אליהם טלפון? 039439156
באותה הזדמנות תבדוק אם הם ממירים ישירות מאירו לשקל או מאירו לדולר ומדולר לשקל, הבדל משמעותי בעלויות.
º
האם הם עובדים כעת, גם בחופש?
09/10/14 10:38
21צפיות
º
לא יודע
09/10/14 11:33
9צפיות
º
איזו המרה עדיפה? מאירו לשקל?
11/10/14 09:15
3צפיות
º
למרה שלך - כן
11/10/14 21:18
2צפיות
כן, הוא בינ"ל
09/10/14 10:56
58צפיות
המדד היחיד הוא השם.
אגב, כל הויזות בישראל מתחיל ב4580, לא קשור לבינ"ל. יש כאלה לכל מדינה. כל הויזות בעולם מתחיל ב4, 3 הספרות הבאות מעידות על המדינה. כל המאסטרכארד מתחילים ב5. וכו'.
הכרטיס שלך לא חכם ואין לו שבב בי בחכם יש מין דבר כזה בצד
09/10/14 14:13
76צפיות
שמאל בצבע זהב.כמו שיש בתעודת זהות חכמה מין סמל כזה בצבע זהב.
האם זה שהכרטיס איננו "חכם" משפיע על גיהוצים בחו"ל?
10/10/14 02:15
33צפיות
לא מדבר על משיכות מזומן, אלא על גיהוצים בלבד.

תודה רבה!!
כן
10/10/14 04:18
36צפיות
ברוב העסקים באירופה יתנו לך מכשיר כזה ואתה תקיש את אותו קוד למשיכת כספים .זה יעבוד רק עם כרטיס חכם.
קניות בחו"ל בכרטיס אשראי
10/10/14 14:45
30צפיות
לא תמיד זה נכון
השתמשתי בחו"ל בכרטיס אשראי, בלי צ'יפ, והעסקה עברה בלי בעיות.

לי כמעט ולא השפיע
10/10/14 08:49
32צפיות
במלונות ושכירת רכב מעולם לא היה בעיה, מעט מאוד חנויות קטנות הגבילו אותי לכרטיס עם צ׳יפ.
אתה כבר ביררת באיזה מטבע הכרטיס שלך מחייב?
כרטיס אשראי
09/10/14 10:52
80צפיות
האם כתוב באותיות קטנות, באנגלית VALID ONLY IN ISRAEL
אם כן אז הכרטיס איננו בינלאומי
לא כתוב לי את זה על הכרטיס...
10/10/14 02:14
26צפיות
אבל מה שמעלה לי את סימן השאלה הגדול - הוא שלא שביקשתי מחברת האשראי שכרטיס האשראי יהיה בינלאומי (הוצאתי חדש לפני חודשיים מכיוון שהפס המגנטי של הכרטיס האחרון נשחק לי), כאשר מנפיקים כרטיס אשראי חדש, מנפיקים כרטיס בינלאומי כברירת מחדל?

לא כתוב לי את זה על הכרטיס...
10/10/14 02:14
21צפיות
אבל מה שמעלה לי את סימן השאלה הגדול - הוא שלא שביקשתי מחברת האשראי שכרטיס האשראי יהיה בינלאומי (הוצאתי חדש לפני חודשיים מכיוון שהפס המגנטי של הכרטיס האחרון נשחק לי), כאשר מנפיקים כרטיס אשראי חדש, מנפיקים כרטיס בינלאומי כברירת מחדל?

חשוב ביותר לגבי אשראי באירופה
09/10/14 14:09
104צפיות
אני החלפתי את האשראי לפני שטסתי לכרטיס ויזה בין לאומי עם שבב חכם.רוב בתי העסק באירופה לא מסתפקים בכרטיס ויזה בין לאומי רגיל. אלא דורשים חכם שאתה שם את הקוד בדיוק כמו שאתה מושך כסף.לאירופה ללכת ללא כרטיס חכם אתה מסתכן שלא תקבל את הרכב השכרה.תבין את חומרת הדבר.אתה מסתכן שלא יתנו לך לעשות כניסה למלון.זה לא אומר בהכרח אבל ללכת עם אשראי בין לאומי רגיל זה אידיוטי כי האירופאים זכור תמיד הולכים לפי סדר במיוחד גרמניה אין ימינה ואין שמאלה.להוציא כרטיס חכם אתה עושה דרך הבנק זה 30 שקל.
º
וכמובן להוסיף רווח בין משפט למשפט.
09/10/14 14:18
29צפיות
לרווח היה משפט?
10/10/14 16:58
40צפיות
זאב בעור של כבש.
º
האם פליסטינאים זקוקים לאשרת כניסה לסלובקיה
09/10/14 08:33
81צפיות
מה השאלה הזו נוגעת לפורום שלנו?
09/10/14 09:01
118צפיות
ערבים ישראליים שנוסעים עם דרכון ישראלי דינם כדין כל אזרח ישראלי
פלסטינאים שאינם גרים בתוך תחומי הקו הירוק אינם אזרחים ישראלים ועליהם לברר את הנושא מול הרשות הפלסטינאית.
יציאת פלסטינאים לחו"ל
09/10/14 11:13
141צפיות
אם ברשות היוצא יש תעודת מעבר, אזי הוא צריך אשרה למטרת כניסה למדינות השנגן.
לרבים מבני דודינו יש דרכון ירדני ותעודת מעבר ולכן הם זקוקים לאשרה שכזו.
לונדון
08/10/14 21:10
78צפיות
אני מקבלת נהג ומכונית לטיול בלונדון וסביבתה האם תוכלו להמליץ לי היכן לבקר )לא מקומות שאוכל להגיע עם תחתית או בכוחות עצמי(תודה מראש
רגע האחרון לחג - עיר באירופה
08/10/14 19:14
97צפיות
חג שמח לכם.
אני וחבר רוצים שבוע הבא לטוס ל4 ימים ליעד כלשהוא באירופה (אך לא סגנון יוון, יעד עירוני).
לא קריטי לי איזה יעד ממש.
האם לדעתכם אפשר להשיג דיל לכזה דבר בסדר גודל טיסה עד 350$? מלון אני אזמין לבד וגם כנראה לא יהיה fancy. אפילו שתי כוכבים יספיק.
רשימה של יעדים מהשרוול: פראג, פריז, ברלין, מינכן, אמסטרדם ועוד. כל אלה רלוונטיים.
אין לי בעיה להזמין מהיום למחר.
השאלה היא האם באמת יש ואיך מוצאים את זה? סוכן? אינטרנט?
כשהסתכלתי בחוליו לדוגמה, אני רואה רק יוון, אין שאר אירופה בכלל..
תודה!
ביוון, כידוע לך, יש ערים. גם.
08/10/14 19:29
74צפיות
אני יכול להציע שתי דרכים:
1 להמשיך לחפור ברשת. בחגים  הכל כבר תפוס.
2 לפנות לסוכן. הוא יחפור בשבילך.
תודה, שאלה
08/10/14 19:31
49צפיות
יש סיכוי שסוכן ימצא לי לעוד 5 ימים דיל טוב?
אין טיסות שאם אני מזמין מ8 בערב למחרת הטיסה ב6 בבוקר לעלות על מקומות אחרונים או שזה כבר לא הולך היום..?
האמת, לא יודע
08/10/14 20:17
39צפיות
לא עשיתי זאת. אבל אני יודע שיש להם כמה כלים נוספים למה שיש לנו. אבל צריך להיות ריאלים, כל עם ישראל נוסע בחגים. תדחה בשבוע ופתאום הכל יהיה ירוק.
תודה
08/10/14 20:22
28צפיות
אני יודע שכל עם ישראל נוסע בחגים. אבל כמוהם, גם לי יש חופש בחג ושבוע אחרי אני צריך לקחת חופש, כלומר עולה לי עוד כסף.
ניסיתי לראות אם אפשר לחסוך ע"י כך שלא יהיה אכפת לי מהיום להיום ויעד. ננסה לראות עם סוכן.
תודה!
נסה את האתר skyscanner
08/10/14 19:31
55צפיות
אפשר להאזין תאריכים (גם גמישים) מבלי להזין יעד, ולראות מה האופציות לטיסות במחיר שאתה רוצה
אני מכיר אותו וגם את kayak והתוצאות
08/10/14 19:32
63צפיות
שהם נתנו לא כאלה מעודדות אבל האופציה שאמרת לא ניסיתי של יעד גמיש וזה בהחלט רעיון לנסות. תודה
תגובה לאמא ברוזה (אל על וכו)
08/10/14 17:10
88צפיות
אני סמוי פה,
אני מודה לך שהצחקת אותי עד דמעות,
אני חושב שאת יכולה לעסוק גם בכתיבה את ממש מצחיקה

אני אשמח אם מישהו יגיד לי מה שם הסרט אשמח לראות אותו
º
חג סוכות שמח
הודעה זו מכילה תמונות
08/10/14 16:45
39צפיות
º
גם לך בקי
08/10/14 18:17
11צפיות
האג - לינה וביקור
08/10/14 15:07
29צפיות
אהלן

אני וחברתי נהיה בהאג בסופ"ש הבא (שישי- ראשון 17-19/10 ) , אני מחפש מקום לינה , הבעיה היא שאני לא יודע איפה הכי כדאי להיות .
הבנתי מחברתי שסכווינגן (שכונה בצפון האג) הוא מקום מאוד מגניב וזו אופציה ראשונה , האופציה השנייה אני מניח היא איפהשהוא במרכז העיר..אשמח לשמוע על המלצות כלשהן - הן מבחינת באיזה אזור כדאי ללון (לחבר'ה צעירים שרוצים לצאת בלילה..) וספציפית אם יצא לכם להיות במקום טוב(מלון /דירה מ AIRBNB )  אשמח לשמוע עליו (הדברים שהכי חשובים לנו - עד ה75-80 יורו ללילה , ופרטיות - קרי לא חדר בדירה לדוגמה..).

כמו-כן אשמח לשמוע גם על המלצות היכן לבקר , המלצות מחברים עד עכשיו - crazy piano bar , madurodam, ms escher museum .

תודה וחג שמח  
ברלין - שאלות
08/10/14 13:27
142צפיות
היי לכולם,
מספר שאלות על ברלין:
1. אילו אטרקציות ידוע לכם כי יש להזמין אליהם מקומות מראש? מקריאה מרובה שערכתי באינטרנט מצאתי המלצה כזאת רק על ביקור ברייכסטאג.
2. בהלוך אנו צפויים להגיע לשדה התעופה שונפלד בסביבות השעה 00:30 בלילה. אילו דרכי הגעה זולים ונוחים יש בשעה הזאת למרכז ברלין (אזור ה-KADEWE)?
3. אילו דרכי הגעה אתם ממליצים ממרכז ברלין לשדה התעופה בטגל? (מדובר על הטיסה חזור, בשעות אחה"צ).
4. אשמח לקבל המלצות על שירותי הסעה זולים של נהגים משדה התעופה ואל שדה התעופה בברלין. עדיף של ישראלים שחיים שם. רק נהגים שיש להם רשיון לכך ושזה חוקי! אם זה בעייתי למסור כאן המלצות - אשמח לקבל כאלו בהודעה פרטית.
5. על אילו ספרי טיולים אתם ממליצים לברלין? רציתי את זה של "שיחור" אבל הוא אזל מהמלאי.

תודה מראש!
ברלין
08/10/14 18:47
88צפיות
1) אטרקציות שכדאי להזמין כרטיסים מראש - למעשה כל האטרקציות שרוצים לבקר בהם. כדאי מאוד להזמין כרטיסים מראש גם למגדל הטלוויזיה.
2) הגעה למרכז העיר בלילה - מונית אם יש. רכבות כבר לא יהיו בשעה שכזו.
3) לשדה התעופה טגל נוסעים באוטובוס TXL, אשר מתחיל את הנסיעה באלכס, ועובר גם דרך תחנת הרכבת המרכזית של ברלין.

חשוב! יש להחתים את הכרטיס בטרם התחלת הנסיעה. כרטיסי נסיעה יש לקנות במכונות או בקופות הכרטיסים של BVG. כרטיס טוב לכל היום חוץ מהכרטיסים שכתוב עליהם כי הם לנסיעה בודדת. KURZSTRECKE כרטיסי נסיעה שנקנו מנהג האוטובוס אינם מחייבים החתמה. אם קונים כרטיס נסיעה מנהג/ת האוטובוס יש להצטייד בכסף קטן.
לא כל כך הבנתי מהי הפרוצדורה עם התחבורה הציבורית..
09/10/14 10:46
67צפיות
היינו מעוניינים לרכוש שם כרטיס לנסיעה חופשית של שבוע בתחבורה הציבורית.
מאיפה הכי כדאי לרכוש אותו?
ומרגע שיש לי אחד כזה, מה אני צריך לעשות איתו בכל פעם שאני רוצה לנסוע באחד מאמצעי התחבורה?
מה זה להחתים וכיצד עושים זאת?
ברלין
09/10/14 11:03
73צפיות
כרטיסי נסיעה קונים:
או באוטומטים אשר נמצאים בתחנות של ה U BAHN וה S BAHN
או אצל נהג/ת האוטובוס.
אם קונים את הכרטיס אצל נהג/ת האוטובוס, אין צורך להחתים את הכרטיס. אומרים לו/לה WOCHENKARTE וזהו.
מהרגע שיש כרטיס נסיעה שהוא מוחתם ותקף, עולים על האוטובוס מכל דלת ונוסעים בהנאה ובבטחה. אין זה מעניין את הנהג/ת אם יש כרטיס נסיעה או לא.
הכרטיס תקף לכל אמצעי התחבורה בברלין. אוטובוסים, חשמליות, (במזרח העיר) ורכבות.
ליד המכונה לממכר הכרטיסים יש עוד מכונה שבה צריך להחתים את הכרטיס, כפי שהנהיגו ברכבת הקלה בירושלים.
כלומר ש..
09/10/14 11:11
47צפיות
במידה ולא רוכשים את הכרטיס נסיעה אצל נהג אוטובוס, אלא בתחנות אוטומטיות - צריך "להפעיל" אותו בפעם הראשונה ע"י כך שמחתימים אותו אצל נהג האוטובוס?
והאם ההחתמה היא לפני כל נסיעה ברכבת/באוטובוס, או רק בפעם הראשונה שמשתמשים בכרטיס?

ברלין
09/10/14 11:17
46צפיות
במידה וכרטיס הנסיעה אינו נרכש אצל נהג/ת האוטובוס, צריך להחתים אותו פעם אחת בלבד.
במידה וכרטיס הנסיעה נרכש אצל נהג האוטובוס, אין צורך להחתים אותו.

º
תודה רבה!
09/10/14 11:19
12צפיות
אנחנו קנינו את הכרטיס במלון
09/10/14 14:14
45צפיות
ותיקפנו אותו בתחנת האוטובוס לפני הנסיעה הראשונה. אח"כ לא צריך לעשות איתו יותר כלום, רק לשמור אותו אצלכם למקרה שמבקר ירצה לבדוק אותו.
|נצל"ש| מה עדיף בגרמניה - ויזה או דיינרס?
09/10/14 11:21
49צפיות
באיזה כרטיס אשראי עדיף להשתמש בגרמניה (יורו) - דיינרס או ויזה?
מבחינת עמלות ויחסי המרה לשקלים, הן בגיהוץ בחנויות והן במשיכה מכספומטים..
יש ויזה כאל, יש לאומי קארד ושניהם ויזה
09/10/14 11:37
58צפיות
יש כל מיני מועדונים וכל מיני תנאים לכל מיני לקוחות.
בערך כמו לשאול מה ארוך יותר, חבל ירוק או חבל אדום.

הכי טוב להרים איליהם טלפון ולשאול ספציפית לכרטיס שלך, כמה בשקלים תעלה לך הוצאה נניח של 100€.
כמו כן -תשלום ביורו (מזומן) הינו נוח.
09/10/14 14:48
38צפיות
הבאנו לשם יורו במזומנים וזה היה נוח למדי.הייתי מדרג זאת כך: קניית יורו בchange בישראל היה הזולה ביותר, אחר-לאומי ויזה עמלה לא כבדה למדי, אחר ויזה של דיסקונט מעט יותר כבדה בעמלה.

קונקשן באיסטנבול, כן או לא?
08/10/14 11:19
133צפיות
היי לכולם,

קיוויתי לשמוע את דעתכם בנושא קונקשן באיסטנבול, לאור המצב הנוכחי אחרי ״צוק איתן״ וכל מה שאנחנו יודעים (ולא אוהבים) על התורכים.
אנחנו זוג שמנסה לתכנן חופשת חורף קצרה של מספר ימים באירופה, כנראה גרמניה, ובנתיים בדקנו כמה אופציות של טיסות אבל הכי זולות היו דרך איסטנבול (ספציפית ״פגסוס״). יש סיכוי טוב שנשלב עם עוד חברה וניקח אותם רק בחזור אבל זה לא משנה את העובדה שצריך ״לבלות״ כמה שעות בשדה באיסטנבול... הבנזוג מאד חושש ומעדיף להימנע אבל בנתיים כבר שמעתי/קראתי מספיק שאמרו שלא אמורה להיות בעיה ואין ממה לחשוש. מה דעתכם?
אני רק אוסיף שאני לא שואלת לגבי החברה, כבר נסענו אתם לרומא וזה היה בסדר גמור וללא עיכובים ובעיות לא בשדה ולא בטיסה.. אבל זה היה טרום-צוק-איתן:/
כמובן שכל תגובה תתקבל בברכה, תודה רבה:)

אני באופן אישי לא הייתי טסה איתם.
08/10/14 12:26
100צפיות
אולי כדאי לבדוק את איירופלוט דרך מוסקבה. בד"כ אין הפרש מחירים משמעותי בינם לבין התורכים.
המטה ללוחמה בטרור ממליץ לא להגיע לתורכיה
08/10/14 17:34
78צפיות

כמובן שאתם רשאים לא להתחשב בהמלצתם.
לא חושב שיש מישהו בפורום שיש לו יותר מידע ממה שיש למטה
יוצאים לחופשה ומבזבזים את הזמן על הדרך לשם ?
08/10/14 22:51
78צפיות
טיסה ישירה חוסכת המון זמן והרבה יותר בטוחה.
כנראה שהם בודקים אפשרויות לחסוך עם טיסת קונקשין,
09/10/14 00:22
61צפיות
הם אנשים בוגרים, תן להם לעשות את השיקולים שלהם בעצמם על מה לבזבז את הזמן.
קונקשן באיסטנבול
08/10/14 23:41
67צפיות
שלום!  אני חזרתי מצרפת ביום רביעי שעבר ב 3 בבוקר
כאשר הזמנתי את כרטיסי הטיסה עם TURKISH  היו לי אחר כך היסוסים רבים - האם לבטל? כן? לא? (יכולתי לבטל כי החליפו לי את הטיסה הלוך ונתנו לי את הברירה)
אני יכולה לומר שבנמל תעופה באיסטנבול - גם הלוך גם חזור - אף אחד לא שם לב מאיזה ארץ אני - כמובן שהיו בדיקות הדרכון שלי - כמו לכל אחד - היו כך כך הרבה אנשים בנמל - יש טיסות לכל העולם - בערך - וכולם או אצים-רצים או מחכים - בודקים איפוא בכלל נקודת היציאה למטוס (זה השתנה - מזל שגברת מבוגרת כמוני בדיוק , יתכן גם ישראלית - ניהרה אותי מהספר שקראתי - (היא דיברה ברוסית ואני לא מבינה) אבל ראיתי שצריך לבדוק יאפוא
הGATE  החדש -
אני יכולה לומר שכל אדם מהעובדים  של נמל התעופה היו מנומסים מאוד - יעילים מאוד -  זה עבודה והם לא נראים שמשנה להם מה הזהות שלי - הרגשתי בטוחה לגמרי
גם במטוס התורקי - זו לא פעם ראשונה שלי - הצוות חייכן - מנומס מאוד - אני לא טסה עבור
האוכל ברור - אבל הם מגישים אוכל מצויין - וגם מסודר בטעם   (היו גם טלויזיות אישיות - אבל אני מעדיפה לקרוא ספר- לא יודעת עדיין להסתדר עם אוזניות)
אני מקווה להמשיך לטוס לטיולים של מספר ימים באירופה  - ובהחלט אני המשיך לטוס איתם - ולא מפריע לי בכלל קונקשן באיסטנבול
אני רוצה להוסיף שנכון - אני יודעת ההיבטים הפוליטיים - ראש שממשלה שם (או נשיא) לא אוהב אותנו - ואולי לא הייתי מטיילת בתורקיה ממש - אם כי יש אנשים שנוסעים לשם -
אבל שדה התעופה אין מה לחשוש -  זו דעתי 
נסיעה טובה!!

סיורים מאורגנים בפריז
08/10/14 11:08
53צפיות
היי,
מחר אנחנו טסים לפריז למס. ימים ומעוניינים לסייר פעם-פעמיים עם מדריך ידען (אפשרי גם באנגלית) לכמה אתרים פופולריים וכאלו פחות.
אשמח להמלצות.
תודה
קבלו קישור
08/10/14 16:32
27צפיות
שאלת נסיעה לדיסנילנד ב RER: האם הכרטיס שרוכשים
08/10/14 09:31
122צפיות
לנסיעה לדיסנילנד תקף גם לנסיעה במטרו לפני ה RER (לנסיעה מהתחנה הנוכחית, עד לתחנה שממנה יוצא ה RER)

תודה
לא בדקתי, אבל כל עוד לא יוצאים מהמנהרות התת-קרקעיות
08/10/14 10:57
91צפיות
ובהן אין כניסה מיוחדת למטרו, הכרטיס תקף הלאה. רק אם היו שערים המפרידים בין ה-RER למטרו היית זקוקה לכרטיס נוסף.
בדקתי בתחנת המידע, ואכן הכרטיס כולל את המטרו.
08/10/14 23:45
56צפיות
אגב, אתמול היינו צריכים להחליף מטרו מקו 8 לקו 6 בתחנת la motte picquet grenelle.
התברר שלמרות שבמפה זה נראה אותה תחנה, יש להגיע למפלס הרחוב, לצעוד כ 200 מטר ולהגיע לתחנת רכבת (עילית)

ניסינו עם הכרטיסים שהיו לנו בקו 8 לפתוח את דלתות הכניסה והקורא נכשל. פנינו לאינפורמציה שטענה שאכן אין צורך להשתמש בכרטיסים חדשים ופתחה לנו את דלתות הכניסה...

מה בדיוק קרה שם? למה במפה התחנה הזו מופיעה כתחנה מחוברת יחד עם קו 6 ו 8 אבל בפועל אלו 2 תחנות נפרדות?

תודה
תעלומה. אם היו בדרך שערי יציאה, זה ההסבר מדוע
09/10/14 10:26
57צפיות
בכניסה חזרה היה צורך בכרטיס חדש. אתם לא נוסעים עם נביגו?
היו שערי יציאה, אבל עובדה שהבחורה במידע
הודעה זו מכילה תמונות
10/10/14 23:34
70צפיות
איפשרה לנו להמשיך בנסיעה עם אותם כרטיסים. כמו כו, במפה של המטרו, תחנה זו מסומנת כתחנת קונקשיין (למרות שיוצאים בשערי יציאה, עולים למפלס הרחוב, צועדים כ 200 מטר, ונכנסים לשערים חדשים)

כמו כן אנחנו עם קרנה.

אגב, האם בדיעבד היה זול יותר עבורנו לרכוש נביגו? (נוסעים כ 2-3 נסיעות ליום)
אם זו תחנת קונקשן אז בטח לא צריך כרטיס נוסף. נביגו לא
11/10/14 08:21
38צפיות
בהכרח יותר זול, אבל אם לקחים אותו מיום שני לראשון הוא כן ולבטח נוח בטירוף.
מטרו בפריז
11/10/14 19:58
18צפיות
בתחנות המטרו בפריז יש הגיון אחר מתחנות הטיוב של לונדון.
במטרו בפריז נותנים מספרים ליציאות השונות. אין שמות, רק מספרים.
עכשיו, נניח והיה כתוב לקו 6 צריך להשתמש ביציאה מספר 4, אז היה צריך לחפש את יציאה מספר 4. ככה זה עובד.
אגב, גם תחנת המטרו "ביר חקים" מסומנת כבעלת חיבור לתחנת ה RER C  טור אייפל אבל שם ממש אין קשר בין שתי התחנות.
לא הבנתי את החלק של היציאות
12/10/14 22:19
13צפיות
יצאתי מתחנת grands boulevards עם מטרו 8. בקצה אחד של הפלטפורם ישנן יציאות 1,2,3,4 ובקצה אחר 5 ו 6.
בתחנה עצמה יש רק את קווים 8 ו 9.

אם כך - מה הקשר בין מספר היציאה למספר הקו?
מטרו בפריז
13/10/14 17:15
8צפיות
אם יש יציאה שמובילה החוצה, לרחוב, וממנה אפשר להגיע לקו מטרו אחר, אז יופיע שם הרחוב\אתר שממנו ניתן להגיע מאותה יציאה, וגם יופיע מספר הקו שאליו ניתן להגיע.
ואז יהיה כתוב כך: SORTIE 5: ANDRE CITROEN M 9 M 10
כל מה שנשאר הוא לעקוב אחרי השילוט שמופיע במסדרונות התחנה. זהו.
אההה. כוונתך למעברים בין הרכבות ולא ליציאות
13/10/14 19:38
7צפיות
אם כן - זה ברור ש M5 מכוון למטרו 5...

מה ההבדל בין המטרו בפריז לבין הטיוב בלונדון? לפי הזכור לי, כך זה גם מסומן בלונדון...
שילוט בטיוב בלונדון
13/10/14 19:53
7צפיות
בפעם האחרונה שהייתי, ב1994, היה כתוב:
WAY OUT & OTHER LINES
או
WAY OUT.
בפריז היציאות ממוספרות. לכל תחנה יש יותר מיציאה וכניסה אחת,  למשל התחנה שליד שער הנצחון יש לה איזה 12 יציאות, כל אחת מובילה למקום אחר, בשביל זה צריך לעקוב אחרי השילוט. התחנה שהיתה ליד המלון שהייתי בווינסנס היו לה 5 יציאות ובפעם הראשונה התבלבלתי ויצאתי ביציאה לא נכונה. עד שהבנתי שצריך להסתכל לפי מספרי היציאות ושמות הרחובות שכתובים בשילוט.
טיול שעשיתי לבד לאיטליה סלובניה קרואטיה
08/10/14 08:27
172צפיות
בחודש שעבר באוגוסט טסתי עם אמא שלי לאיטליה לעשרה ימים לדיל טוב שהיא קיבלה.הפעם טסתי לבד לגמרי גם לאיטליה בעיקר לסלובניה וגם קרואטיה.השכרתי רכב והסתדרתי עם GPS.נופים קיצוניים. לא נתפס זרקו את אמריקה לפח. אמריקה זה נוף עירוני מעצמה .כנופי טבע היא לפח בהשוואה למה שראיתי.העלאתי סרטונים אייכותיים הבעיה שביוטיוב זה מתקבץ והחדות יורדת אצלי במחשב בבית זה גם קבצים ענקיים כמה גיגות .ורואים מעולה.הנה טעימה מכמה סרטונים.
https://www.youtube.com/watch?v=KU_4tox9Wm0
שהייתי בחודש שעבר בקיץ היערות היו ירוק מבריק.עכשיו יש סמנים ראשונים לשלכת ולכן היערות פחות יפים.זה כאילו שהסרטון מהטיול הקודם באוגוסט עבר פוטושופ.הנה
תצוגה מקדימה
הודעה זו מכילה סרטונים
08/10/14 10:55
127צפיות
אני אנסה לשים תצוגה מקדימה לסרטונים נראה אם זה יעבוד?

º
תצוגה מקדימה
הודעה זו מכילה סרטונים
08/10/14 11:14
59צפיות
מנסה להגיב מהסמרטפון
08/10/14 14:23
42צפיות
נ
סלובניה ואמריקה
08/10/14 12:52
83צפיות
מצטרף לשבחים שאתה חולק לנופי סלובניה
זאת מדינה קטנה, ידידותית ומקסימה, שהיה נפלא לטייל בה
יחד עם זאת, אין צורך 'לזרוק את אמריקה לפח' כדי להלל את סלובניה
אמריקה היא יבשת ענקית ומגוונת, עם מראות טבע יוצאי דופן (שלא ראיתי כמותם, אגב, בסלובניה)
אני חושש שמה שכתבת רק מרמז על כך שפיספסת את מה שיש לאמריקה להציע כשטיילת שם...

היי אמוץ
08/10/14 12:56
109צפיות
שמחה שהצטרפת לפורום שלנו.

אודה לך מאד אם תנסה לנסח מחדש את ההודעה הראשונה שכתבת. לי היה קשה מאד להבין את המשפטים האלו:

לא נתפס זרקו את אמריקה לפח. אמריקה זה נוף עירוני מעצמה .כנופי טבע היא לפח בהשוואה למה שראיתי.

והיה עדיף גם לא לצרף כל כך הרבה סרטוני יוטיוב בהנחה שכל או רוב מי שמבקר בפורום היה במקומות רבים, ראה נופים רבים. מספיק לדגום סרט אחד או שניים ו/או כמה תמונות. אני חוששת שלרובנו אין סבלנות לראות סרטונים שאחרים צילמו, אנחנו מעדיפים שיראו את מה שאנחנו צילמנו. אני מקוה שתסכים איתי.  שיהיה לך חג שמח.
אני איתך דניאלה...
08/10/14 13:56
85צפיות
עד כאן...כמי שחזרה זה הרגע מקנדה שכידוע נמצאת באמריקה צפונית, גם מערב וגם מזרח...לא מסכימה שיעליבו לי אותה..

בדיוק רציתי לכתוב בפורום, שמי שלא נוסע לקנדה, לא יודע מה הוא מפסיד, והרוקי הקנדי...מעיף לך את המוח,  הטבע שם כל כך עוצמתי שאנחנו לא נרגעים מזה, וונקובר מקסימה...היה קשה להפרד ממנה.

welcome back to Israel
08/10/14 14:27
60צפיות
כל כך מהר עבר הזמן? אני פשוט המומה. חשבתי שנסעת לפני שבוע אבל מסתבר שיותר זמן עבר.
ספרי קצת מה ראית איפה היית. חג שמח.
תודה דניאלה..
הודעה זו מכילה תמונות
08/10/14 14:40
115צפיות

כמעט 3 שבועות, קצר מידי, במיוחד שדחסנו גם ביקור אצל הילדים בטורונטו , כלתי סיימה את הקולג', ונסענו להיות נוכחים בגרדיואיישן שלה.....לא נורא ניסע שוב אחרי החורף.

עוד לא העלתי את התמונות למחשב, אני אפתח שרשור קטן עם תמונות כנראה מחר..בינתיים רק דוגמית קטנה, למי שבכל זאת חושב ששווה לנסוע עד לשם.

מוריין לייק
אודרי11 נוף כזה ששמת של קנדה יש באירופה בכמויות
08/10/14 15:10
84צפיות
ראיתי כזה בצפון איטליה בדולימיטים.אני לא נמשך לנוף כזה כי אני לא אוהב עצי מחט.עצים בצורה של בראש זה דוחה בענינ.אני אוהב עצים עם צמיחה רחבה ולא צרים.עם עלים רחבים כמו שיש יות בסלובניה ואיטליה וגם במרלינד ארצות הברית יש עצים רחבים מבחינת הצמיחה.עצי בראש ניראים מסודרים מידי וזה נורא מפריע לעין.
אמוץ...אני שמתי את התמונה לדניאלה
08/10/14 15:20
75צפיות
הבנתי שאתה סובל סבל נורא מעצי מחט....והדבר האחרון שארצה לפגוע בו, זו בריאותך הנפשית...ממליצה לך אפילו לא להציץ בשרשור שאפתח, שמא חס וחלילה תפגע בריאותך, או מצב הראייה שלך.

אני לא יודעת בן כמה אתה,  אתה בטח צעיר שמנסה מאיזו שהיא סיבה לקדם סרטונים ביוטיוב...אנא אל  תנסה ללמד פה מה עדיף על מה, רוב החברים בפורום היו ברוב חלקי העולם, כולל כל פינה באירופה...אנחנו יודעים היטב מה יש בדולומיטים, או בסלובניה או בכל מקום שאתה מנסה לקדם...ההתבטאויות שלך, על לזרוק לפח את אמריקה ועוד כאלה, לא מקובלות פה, ולא יגרמו לך לאהדה רבה, או לחשק בכלל לפתוח את הסרטונים האלה, אנא חסוך מאיתנו.
מהממת
08/10/14 15:35
71צפיות
תמונה מהממת. גם מזג האוויר האיר לך פנים. שוין ורק אני יושבת לבד בחושך ולא נוסעת לאף מקום.
מצד שני, לפעמים אני שואלת את עצמי למה לנסוע? כן יש ימים כאלו גם.
מאתנו נחסכה הנסיעה לקראת הקריסמס לארה"ב, הם בדרך לכאן. אז לפי השיר הידוע אשיר לך כך:
"אנחנו נשארים בארץ....ללללללל.......והבית האחרון
"חשבנו כמעט,
עוד מעט,
תופרים חליפה,
בכל זאת ניסע,
נרד בטיסה,
אילת גם יפה,
נשב על הים,
נצחק עם כולם,
איזה כייף החוף כל כך מלא,
השמש חמה,
וטוב בנשמה,
שיהיה לכם עולה עולה.

אנחנו נשארים בארץ...
º
ממש משוררת
08/10/14 16:02
14צפיות
º
דרלינג זו לא אני זה הוא עוזי חיטמן ז"ל, תודה
08/10/14 16:08
10צפיות
08/10/14 16:07
30צפיות
כן, מזג האוויר היה נפלא, קיבלנו שמיים כחולים לאורך כל הדרך...

הילדים שלנו היו פה בדצמבר שעבר, גם חסכו לנו את ביקור החורף....אבל באביב  נעים שם וכנראה שנשוב בחזרה...אפשר לשיר את זה ..עם הפזמון החוזר
º
בדרך לג'אספר?
08/10/14 16:04
15צפיות
º
אגם מוריין, בשמורת באנף..
08/10/14 20:52
11צפיות
מהסמטרפון קשה להגיב אני אנסה
08/10/14 14:30
80צפיות
בארצות הברית יש נוף עירוני.מיבנים גשרים בעוצמה שהיא יחודית.אבל כנוף טיבעי לא משהו.קנדה יפה יותר אבל לטוס עד לקנדה שיש בשויץ את אותו נוף זה בזבוז.לארצות הברית כדאי כי היא מעצמת על.אבל כנוף טיבעי היא כלום ליד אירופה.הנה קישור למקום בקרואטיה שאין בארהב או קנדה יש מקום מדהים בסלובניה שנקרא קניון וינטגר.חוץ מזה בפליטביצה בקרואטיה הולכים במסלול של שעתיים שזה הקצר וכל הדרך יש מפלים מכול הכיוונים ואגמים בצבעים כמו טורקיז וירוק ואפור גן עדן עלי אדמות.ועוד אני הקלטתי בשלכת שזה פחות יפה צריך ללכת לשם בקיץ או לפחות בתחילת הקיץ הנה קישור
בארה"ב נוף טבעי לא משהו?
08/10/14 14:34
74צפיות
נו שויין.....וקנדה כמו שוויץ

I rest my case
המשך
08/10/14 14:48
60צפיות
בוא תמצא לי מקום שנראה כמו פליטביצה  שבקרואטיה או קניון וינטגר בסלובניה.תביא סרטון שמוכיח.אני רוצה לראות.כי אגמי טורקיז אין בארצות הברית בטח לא גוון כמו שיש באיטליה קרואטיה סלובניה ועוד מדינות נוספות באירופה.אני שם סרטון מהטיול הקודם שאז לא היתה שלכת תעביר בסרטון למצב hd שים לב לגוון של העלים ירוק מבריק כאילו ציחצחו אותם.

טעיתי בסרטון הנה זה שהתכוונתי
08/10/14 14:51
43צפיות
בואו תראו לי אגם עם כזה צבע
08/10/14 14:55
45צפיות
שימו לב לגוון של המיים וזה סתם אגם אנונימי שראיתי באיטליה ליד סלובניה.

שוב טעיתי בסרטון אז תסלחו לי
08/10/14 15:00
37צפיות
נורא קשה בסמרטפון לעשות פעולה מינימלית.עכשיו אני מקווה שזה הסרטון של סתם אגם אנונימי עם צבע בילתי רגיל.
אתה צודק
08/10/14 15:51
59צפיות
אירופה הכי יפה.

עשיתי לך את החג?
כלומר - ראית את כווול יבשת צפון אמריקה, והגעת למסקנה?
08/10/14 16:25
61צפיות
אשריך! אני חי ביבשת הזו כמעט 20 שנה, נוסע בה מאות ימים בשנה  לעבודה ולטיולים במשך כל השנים הללו ועדיין לא זכיתי לראות ולו עשירית ממה שיש לראות ביבשת...      
ממה שכתבת אני מנחש שהיית בביקור אחד (במרילנד?), זכית לראות עיר אחת או שתיים...  ומכאן אתה יוצא בהכרזה נחרצת על מדינה שגדולה פי 3 מכל יבשת אירופה.
נו שויין.
עזוב דיבורים תוכיח לי במעשים
08/10/14 17:21
59צפיות
תראה זה אמריקה הצפונית יותר גדולה מאירופה זה לא מדד לאייכות . כי רוסיה ואסיה גדולים בהרבה. עכשיו אמרו שאני מנסה לקדם סרטונים שלי.למה אני צריך לשים סרטונים שלי שצולמו בסתיו והיופי יורד באייכות.מצאתי סרטון של מישהו שצילם בקיץ אצ פליטביצה בקרואטיה .בו תביא לי סרטון של מקום באמריקה הצפונים שמתקרב לזה.הנה הסרטון
מי צריך סירטונים מעפנים? נכנסים לאוטו ונוסעים...
08/10/14 19:28
65צפיות
"מעשים" זה לא לשבת ולראות סירטונים ביו-טיוב...   מעשים זה ללבוש מגפי טיול ולצאת לשטח.
בסוף השבוע הבא שהוא סופשבוע ארוך ("קולומבוס דיי") אקח את המשפחה כמו כל שנה לראות את שיא עונת החלפת הצבעים של העצים - בהרים הלבנים של ניו המפשייר, בהרים הירוקים של וורמונט, לאורך השביל המוהיקני בעמק נהר הקונטיקט...    כל אלו נמצאים 3-4 שעות נהיגה מהבית שלי.
אתה מוזמן לחפש ביוטיוב שלך fall foliage new england או Autumn in New England.
וזו פינה אחת קטנה - שפיץ - מהיבשת.
אה, כן - ובאותן "רוסיה ואסיה" שמחקת בהבל פה יש נופים מהממים שאתה לא מסוגל אפילו לדמיין לעצמך...   יש הרבה עולם לראות ולגלות.
רוסיה לא עושה לי את זה
08/10/14 20:41
58צפיות
זה עיניין של טעם ואני לא אוהב שלכת.אני התבאסתי בטיול השני שזה היה בסוף ספטמבר לא היה צבע ירוק מבריק כמו באוגוסט. התחילו סימנים בספטמבר ראשונים של שלכת והירוק הפך ממבריק למאט .וחלק התחיל להצהיב.אני אוהב ירוק בהיר וצועק כמו שיש ביוני שנה הבאה אני אדאג ללכת בשיא הפריחה.
º
אודרי,איך הגיעה אלי הצילום הזה ?
הודעה זו מכילה תמונות
09/10/14 11:08
68צפיות
º
זה אתה שהסתתרת מאחורי עץ מחט?
09/10/14 11:58
21צפיות
אם להגיע לברלין,רק בגלל רוגאצקי
08/10/14 08:03
63צפיות
עזרה בתכנון מסלול של ארבעה ימים בברלין
08/10/14 07:25
147צפיות
הצלחתי פחות או יותר לבנות מסלול-
יום שישי: לאחר נחיתה בסביבות 9 בבוקר והתמקמות במלון שבאלכסנדרפלאץ- הגעה למגדל הטלוויזיה, ארמון שרלוטנבורג, ארוחת צהריים, קניון אלכסה.

יום שבת: כיכר ז'נדארמנמארקט , טיול ברחוב הקניות פרידריכשטראסה, בערב האקשה הופה? - בבניית היום הזה אני צריכה קצת עזרה

יום ראשון: כיכר פוטסדאם (ומרכז סוני) ואולי ארוחת צהריים שם, אנדרטת השואה, שער בנדרבורג, רייכסטאג בסביבות 17:00 - נשמע בסדר מבחינת הזמנים?

יום שני: קתרדלת ברלין, קודאם-אולי ארוחת צהריים שם, קה דה ווה - גם פה אני צריכה עזרה בבניית היום

והיכן נמצא רובע שונברג? באיזה איזור? ואילו מהמסעדות הבאות נמצאות באיזורים בהם אני מתכננת להיות?---
monsieur vuong, the bird

קיבלתי גם המלצה לקניון ארקדן אם יש דרך לשלב אותו גם. וזהו, אשמח לדעתכם ועזרתכם כיוון שאני רוצה להזמין מקום לרייכסטאג ותלויה בלו״ז

ברלין קצת אחרת
08/10/14 22:58
130צפיות
מציע להתחיל דוקא בסיור מודרך בעברית שיוצא בימי שישי בבוקר (10 או עשר וחצי)

תעברו בהרבה אתרים שרשמת כשליש או חצי יום כאשר מדובר במשהו שהוא הרבה פחות מזה ותראו הרבה יותר מקומות.
אנחנו היינו בסיור ומאוד נהננו.

לגבי כיכר פוטסדאם ומרכז סוני, ממליץ להגיע בערב. יש שם קניון נדמה לי שזה הארקדן שבקומה אחת מעל הכניסה יש גלידריה מדהימה ובכיכר סוני עצמה יש מגוון מסעדות.  אנחנו אכלנו בזו האוסטרלית.

באלקסנדר פלאץ יש סניף די חדש של פרימרק, תכננו להגיע עם הפתיחה, אחר כך יש שם בלגן.

תשמרו קבלות להחזר מע"מ. בברלין מקבלים החזר על כל קניה מעל 25 יורו.

לגבי הרייכסטאג, נסו להזמין מקום ליום ראשון בצהרים או אחר הצהרים (אבל בשעות האור). גם ככה ביום ראשון הכל סגור.
תודה רבה! האם כיכר פוטסדאם, מרכז סוני
09/10/14 19:50
52צפיות
וקניון ארקדן פתוחים בימי שבת בערב?
אם את חובבת שווקים
09/10/14 00:43
105צפיות
לא הייתי מוותרת על  שוק מאורפארק  (Mauerpark) ביום א
גם השכונה שהוא ממוקם בה מאד מעניינת
monsieur vuong - שכונת מיטה . אוכל מעולה
מסעדה וייטנאמית נוספת שמאד נהנינו ב - גם היא באותו איזור ומאד קרובה  ל monsieur vuong -  נקראת
Chen Che - Teehaus Berlin . ממוקמת בתוך סימטה קטנה וירוקה .  
וממש לפני המסעדה יש גם מועדון עם הופעות חיות . לא זוכרת איך הוא נקרא ( משהו עם51  נדמה לי אבל כרגע לא מצליחה למצוא ) הוא ממוקם בתחילת הסימטה ובמהלך שהותינו בברלין היינו בהופעת ג'ז מוצלחת מאד .

ברלין
09/10/14 19:48
56צפיות
לגבי שבת-אם לא הספקתם לעשות טיול מודרך עם קבוצת מטיילים ביום הראשון (יום שישי) ,אז כדאי לעשות בשבת.
זה יכול להיות טיול עם מדריך בעברית: נדב ,למשל או של אמיר אין ברלין וזה יכול להיות באנגלית (עדיף לטעמי ) עם קבוצת תיירים freetour שזהו טיול היוצא מהקפה בשער ברנדנברג .
בטיול כזה עוברים על ההסטורייה ועל מרבית המקומות.
לערב מומלץ לדעתי לטייל טיול אמנות כי ישנם אוצרות אומנות מעניינים .שווה להיכנס גם לפאב ולספוג האווירה המקומית .
ת י ה נ ו.
º
תודה :)
09/10/14 19:51
20צפיות
אם אתם מתכננים ממש סיור בארמון שרלוטנבורג.
09/10/14 20:14
51צפיות
ולא רק להציץ בו מבחוץ, ממליצה שתפנו לפחות חצי בוקר אחרי שנת לילה מרעננת , הסיור יפה מאד, אבל יכול לארוך גם שעתיים - שלוש....אז  התכנית לנחות אחרי טיסת  לילה או בוקר מוקדמת ,  להגיע למלון, לעלות על המגדל, לנסוע לרובע שרלוטנבורג, לסייר בארמון...לא נראה לי שתוכלו לדחוס את כל זה לפני ארוחת הצהריים.
טיסות באלעל - כמה גרועים אפשר להיות???
07/10/14 22:43
394צפיות
אז התשובה: ממש גרועים!  וסליחה מראש שיצא קצת חופר:
זה מתחיל בטיסה מהארץ לאירופה. למרות שהכרטיסים הוזמנו יותר מחודשיים מראש קיבלנו מושבים ניפרדים. כשביקשנו להתחבר נאמר לנו שתועבר בקשה ובעליה למטוס יגידו לנו אם הסתדר. בעליה למטוס לא ידעו על מה אנחנו מדברים. הדילת אמרה לי לבקש מאנשים להתחלף איתי. הזוג שלידי היה חביב הצוות, כנראה נוסעים קבועים שכל הצוות כולל הטייס באו לדבר איתם. מה שכנראה לא השאיר להם זמן לטפל בנושא המושבים שלנו. באמצע הטיסה הדיילת באה אלי ואמרה לי בסחבקיות "אני רואה שלא הסתדר בסוף, אה". ברור שלא, את היית אמורה לסדר את זה.... נחתנו בשלום, בילינו, נהנננו ואז הגיעה הטיסה חזרה לארץ - 
למרות שלא חיפשנו LOW COST ושילמנו מחיר מלא ורגיל של טיסה סדירה קיבלנו מטוס של UP: קטן, ישן, צפוף ולא מאד נקי. הצוות הרגיש במרמור ובתחילת דבריו הטייס אמר שלא נתאכזב כי המטוס הוא של UP אבל הטיסה היא לא. הוא צדק. הטיסה היתה הרבה יותר גרועה מטיסה של UP, קבלו:
זה התחיל בטייס שלא הפסיק לדבר איתנו ברמקול ואני לא מתכוונת לשיחה האינפורמטיבית הקצרה והרגילה אלא לסטנד-אפ קומדי פרי עטו בכל שלב של הטיסה למרות שזו היתה טיסת לילה ורבים ניסו לישון. 
זה המשיך בטמפ' נמוכה בצורה קיצונית במטוס. היה פשוט קפוא. כשנוסעים רבים ביקשו שמיכות נאמר לנו שאין. בשלב מסויים התחילו צעקות של מס' נוסעים על הצוות בגלל הקור העז. התשובה של הדיילת היתה שהיא תשמח מאד אם הנוסעים יתלוננו בחברה כי גם היא סובלת מקור. אפשר לחשוב שמדובר בגזירת גורל.... אחרי צעקות הקרור הופסק (מדהים, מסתבר שזה מכשיר שאפשר לשלוט בו) והתקבלו מס' שמיכות שנמסר שהן "מלוכלכות מהטיסה הקודמת". לא היתה ברירה, לקחנו.
בהמשך הגיע האוכל. אוכל זו מילה ממש לא מתאימה לגועל נפש שהוגש. כריכים באריזה נפוחה, מה שגרם לתכולה לברוח מהכריך ובעצם התקבלו 2 פרוסות לחם וירקות ותוספות צפות בשקית. לגבי הטעם   אבל זה באמת ענין של טעם. מוס שוקולד, מאי שם משנות ה-80, הוגש בקערית עם מכסה אלומינים מנופח. דומה לאריזות מקולקלות. לדברי הדייל זה בגלל לחץ האויר (למרות שלא כל האריזות היו כאלו). לא ברור למה לא ניתן להגיש משהו אסטטי. 
באמצע ההגשה אזל האוכל. מסתבר שהובאו מנות רק למחצית מהנוסעים. אני קצת מקנאה באלו שהחויה נחסכה מהם....
הטיסה אגב יצאה בשעה 22, מה שאומר שהיינו בדרך לשדה משעה 18. אכלנו אחה"צ ובהחלט ציפינו לארוחת ערב במטוס. הכריך המגוחך והמגעיל שהוגש היה ממש בדיחה (עצובה).
נושא נוסף הוא עניין הסרט שמוקרן בטיסה. בטיסה הלוך לא צפיתי בו כי ישנתי אז אני לא יודעת איזה סרט הוקרן, בדרך חזור (בגלל הקור הנוראי והטייס הפטפטן כאמור) הייתי שבויה של הסרט. הוקרן סרט על נכדה שיוצאת למסע מקרב עם סבתא שלה לקרובים רחוקים. נשמע משפחתי ונחמד, לא? להלן כמה ציטוטים מהסרט:
"את התפקיד שלך קיבלת כי מצצת זין וליקקת חור של תחת", "אני לא מזדיינת איתו הוא רק משחק לי בציצי", "אני מזדיינת עם הבעל של הבת שלי" (נושא שנדון באריכות מס' פעמים בסרט) והיו עוד ועוד שאני לא ממש זוכרת כרגע וגם לא רוצה להזכר. זה סרט שמוקרן מול 140 איש, חלקם ילדים. אני לא רואה מקום לתכנים כאלו בטיסה (ולא, אני לא דתיה וגם לא ממש מתחסדת בחיי). אני מודעת לקושי שבמציאת תכנים סבירים בימנו אבל אם בחרתם להקרין סרט מול 140 איש, שאין להם אפשרות בחירה, אז אין ברירה תאתגרו את עצמכם ותמצאו משהו סביר.
לסיכום, תדעו שאם אתם מזמינים אל על אתם עלולים לקבל את UP בתחפושת ובמחיר מאאאד גבוה. אני ממליצה לא ליפול לפח הזה ולבחור בכל חברת תעופה אחרת שתוכלו. גם באל על עצמם השירות מתנשא והאוירה היא כאילו אין ברירה אלא לטוס איתם, מה שכבר שנים רבות לא נכון וכדאי שיעדכנו אותם.
אנחנו לא נחזור על הטעות הזו שבהחלט פגמה לנו בטעם הטוב של החופשה

ריפרפתי על מה שכתבת
07/10/14 22:57
283צפיות
מהר הבנתי שזו חפירה ועיני קלטו את הציטוטים "המובחרים". מיד סגרתי את החלון. יכולת לוותר על הרפש.
דווקא UP עלא כיפאק
07/10/14 23:19
244צפיות
טסתי איתם לברלין ביולי, והייתי מרוצה מאד.
אפילו יותר טוב מהטיסות הסדירות של אל-על.
אז לא הבנתי מדוע את נותנת את UP בתור דוגמא רעה.
הרפש שציטטתי לא נמנע ממני למרות שמאד רציתי להמנע ממנו
08/10/14 00:06
232צפיות
אני חושבת שבפורום של טיולים לחו"ל חשוב שאנשים ידעו שאם יבחרו באלעל זה מה שהם יקבלו.
אגב, אין לי בעיה עקרונית עם UP ואני מאמינה שזו אופציה ראויה למי שבוחר אותה אבל במעל 600$ לכרטיס וללא שום שקיפות זה ממש לעבוד על אנשים ולתת מוצר אחר ממה שגרמו לי להאמין שאני רוכשת
מקוה שהפעם היה תמציתי מספיק
מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת
08/10/14 00:38
239צפיות
על מנת להבהיר את הנושא, תוך תשומת לב לעובדה שאל-על "לא בדיוק"  החברה המועדפת עלי.
טיסות UP ישנן אך ורק ל-5 יעדים :  ברלין, לרנקה, בודפשט, פראג וקייב.  לא ידעת לא התעניינת  לא טרחת להתעניין,  זה מה יצא.
לטיסות  UP  ישנן 2  מחלקות המופרדו פיזית במטוס :
מחלקת תיירות פלוס (UP SMART)  בקדמת המטוס, כסאות רחבים יותר ומרווח בין המושבים כמו במחלקות התיירות הסטדנרטיות בטיסות הסדירות של אל-על. במחלקת תיירות פלוס מקבלים ארוחה,  לא משלמים על מזוודה ולא על צק-אין לטיסה.
מחלקת תיירות בסיסית (UP BASIC)  כסאות צרים יותר המרווח בין המושבים צפוף יותר, משלמים בנפרד על אוכל, מזוודה וצ'ק אין.
זו המחלקה המייצגת את המושג טיסות לואו-קוסט של אל-על.

מי שטען שטיסות UP  יותר טובות מטיסות אל-על  כנראה או שלא טס במושבי מחלקת התיירות הבסיסית של UP  או שהוא יותר נמוך מ- 1.60 במבנה גוף רזה שטס  במחלקת התיירות הבסיסית.

לגבי שאר "הדברים"  (אוכל, סרטים, מיזוג, שמיכות ועוד...)  "טוב"  לדעת שזו הרמה של טיסות UP , אפילו אילו ששילמו מחיר מלא (יקר יותר) סבלו כמו שאר נוסעי הלואו-קוסט, מסקנות אני הסקתי.  
זה נשמע נורא
08/10/14 07:58
192צפיות
אנחנו שנים רבות החרמנו את אל על, כי כשהייתי בת חצי שנה (!!!) אמא שלי טסה איתי לחתונה של דודתי בארה"ב, ובחזור הם עשו אובר-בוקינג (ממש לא היה אז אונליין צ'קאין), והציעו לאמא שלי שהיא תעלה על הטיסה עכשיו ואני אעלה על הטיסה הבאה.
מדגישה: הייתי בת חצי שנה.
היא שאלה אם אני אמורה לזחול לחדר המלון ואז לזחול לכאן חזרה ולעבור את הבידוק בעצמי, תוך שאני יונקת מאמהות רנדומליות. אל על התייחסו לזה כאילו היא מוותרת מרצונה על הכרטיס שלה, והיא הייתה צריכה לשלם כמה מאות דולרים כדי לדחות את הטיסה שלה למחר.

באוגוסט טסנו לארה"ב ברגע האחרון ולא הייתה לנו ברירה אלא לטוס אל על (שאר הטיסות היו מלאות לגמרי והיינו חייבות לטוס בהתראה קצרה), היה בסדר חוץ מזה שהמושבים צפופים בהרבה מאשר בכל מטוס אחר שהייתי עליו, והייתי בלא מעט טיסות לארה"ב, וזה שמסיבה שנשגבת מבינתי, יש לאל על אמנם אפשרות להזמין ארוחה צמחונית עם ביצים וחלב ואפשרות להזמין ארוחה טבעונית, אבל על הטיסה כל הצמחונים מקבלים טבעוני וזה די רע.
בנובמבר אני טסה אל על, שוב מחוסר ברירה, ומתפללת הרבה לקראת האירוע
לידיעת אל על, כיצד מחליטים לא טוס מגיל צעיר כל כך
08/10/14 11:26
168צפיות
לתשומת ליבם של אנשי המכירות באל-על !!  לאחר המקרה המתואר של תינוקת בת חצי  שנה,  כדאי  לתת יחס טוב ויפה גם לנשים בהריון.
אחרת,  התינוקות שלהן שיוולדו במזל טוב לא יטוסו  בחברתכם,  הם זוכרים את הטראומה שהאמא עברה עוד ברחם של האמא.
אין שום כוונה אישית,  כוונתי להתבדח על חשבון אל-על במקרה הזה.  הגישה שלהם לפעמים מדהימה בחוסר מחשבה, היגיון ותודעת שרות ללקוחות שלהם. 
זה מאד נכון, באופן כללי לגבי עסקים
09/10/14 09:37
70צפיות
הרי אנחנו הולכים לפי המלצות ולפי מה ששמענו ממשפחה ומחברים.

אחרי הפעם האחרונה שלי עם אלעל לוינה
08/10/14 09:15
174צפיות
נשבעתי ונדרתי שגם אם הם יציעו לי טיסה במחיר נמוך משמעותית מכל חברה אחרת לא אטוס איתם ויהי מה .

וראו זה פלא אכן אין באלעל טיסות מוזלות גם לא UP בכל פעם שבדקתי בודפשט ברלין מצאתי עם wizz או עם easy הרבה יותר בזול ומטוסים חדשים .
מודה שלא ציפיתי לכלום אבל הם פשוט היו מעולים.

עכשיו אם חשבתי לטוס UP מראש אני מוותר גם על החוויה הזו .
האם קניתם כרטיסים של UP או כרטיסים רגילים?
08/10/14 09:40
171צפיות
מה שאת מתארת בטיסה מאירופה לישראל, הוא שירות רע בכל קנה מידה, ובכלל לא משנה אם מדובר בטיסת LOW COST או טיסה סדירה רגילה.

לגבי המושבים בטיסה לאירופה, אם הזמנתם כרטיסים באמצעות סוכנות נסיעות, היה עליהם לבחור לכם מקומות ישיבה עם ביצוע ההזמנה. אם הכרטיסים הוזמנו על-ידכם ישירות, יכולתם לבחור מושבים באמצעות המערכת הממוחשבת של אל-על.
כנראה שהגעתם יחסית מאוחר לעמדת הצ'ק-אין בנתב"ג, וקיבלתם את המושבים שנותרו. אין כל קשר בין זה לבין מועד הזמנת הכרטיסים.

יכול להיות שאם רכשתם כרטיסים רגילים לטיסה רגילה של אל-על, והועלתם על טיסה של UP (מטוס צפוף יותר, אוכל שונה וכו'), יש דרך לקבל החזר כלשהו. איני בקיאה בנושא, אבל שווה לבדוק.

כדאי גם לשלוח מכתב תלונה מפורט ומכובד (!) לאל-על.
חתולית התבלבלת קצת לדעתי
08/10/14 10:55
162צפיות
UP  טסים ל-5 יעדים בלבד !!  לאותם יעדים טיסות סדירות של אל-על לא טסות !!!   ממש לא ייתכן מצב שאת מתארת להלן ציטוט :
"יכול להיות שאם רכשתם כרטיסים רגילים לטיסה רגילה של אל-על, והועלתם על טיסה של UP " .  פשוט לא ייתכן !!
ממליץ לברר קצת לפני שכותבים.
האם ייתכן מצב שבו נוסעים בטיסה רגילה של אל על
08/10/14 11:14
154צפיות
ליעד "רגיל" (= לא מיעדי הלואו קוסט) קיבלו מטוס שמותאם ספציפית לטיסות של UP? יש בכלל דבר כזה? נדמה לי (אולי טעיתי?) שזה בעצם מה שנכתב בתלונה. היה כמובן עוזר (= מונע ניחושים) אילו ידענו את יעד הטיסה.
לא הגיוני ולא מעשי מצב שכזה , אבל אצל אל-על מי יודע ??
08/10/14 11:38
130צפיות
בהודעה קודמת כתבתי כי בטיסות UP  ישנן 2  מחלקות מופרדות פיזית.  בטיסות סדירות של אל-על (נגיד לאירופה),  ישנה מחלקת עסקים
ומטוסי UP  מבחינה טכנית לא יכולים להסתדר עם הנוחיות של מחלקת העסקים מכל הבחינות. אבל.....  לך  תדע מה עובר בראש של אל-על .
שים לב,  מטוסי UP  צבועים אחרת ממטוסי אל-על בטיסות הסדירות.

אגב,  בטיסות לופטהאנזה מ/לישראל מ/לגרמניה המושג "מחלקת עסקים"  זה "צחוק"  מהעבודה. בכלל המטוסים שלהם (בקווים לישראל וממנה) ברמה נמוכה מבחינת מושבים, בידור לנוסעים ועוד....אם כבר "מדברים" על טיסות  UP  לגרמניה (ברלין לא מינכן).

יוסי, יכול להיות שאתה פונה למישהי בשם מיכל ב"שים לב"?
08/10/14 11:48
120צפיות
יכול להיות שגם אתה נגוע בשנאה ישראלית טיפוסית עצמית וכל דבר הקשור לחברות התעופה שלנו הוא מוקצה מחמת מיאוס?
לא קשור לשנאה עצמית
08/10/14 12:29
123צפיות
אני אוהב את מולדתי, גם אם יש אנשים מחורבנים ופוליטיקאים שקרנים ועיתונאים מספרי סיפורי אגדות.

למרות זאת, אני לא טס באל-על, היא "זכתה" לכבוד הזה בצדק.
לפני משהו כמו 30 שנה טסתי באל-על לאירופה מספר פעמים, כמו כל פטריוט ישראלי, למרות שבחברות אחרות המחירים היו הרבה יותר זולים (ואז עוד היה מותר להוציא רק 300 דולר) ואני מדבר על גרמניה,צרפת,ספרד,הולנד,דנמרק/שבדיה.

בכל הפעמים שטסתי איתם, לא רק המחיר היה גבוה יותר , האוכל היה מזולזל, היחס של הצוות היה לגלגני או לא נותן כלל התייחסות.  רק אחרי חמש שנים טסתי בפעם הראשונה לאתונה ומשם לכרתים בטיסה של אולימפיק, ופתאום ראיתי שהכל יכול להיות אחרת.
מאז אני טס אך ורק בחברה יוונית (בתחילה אולימפיק ואחר כך אגאין), ולא מוכן לחזור לאל-על בשום אופן.  וגם לא מענין אותי אם הם השתפרו משתי סיבות:
א. אין להם טיסה ישירה לכרתים בקיץ למרות שמעל 100.000 ישראלים טסים לכרתים בעונה.
ב. אני לא מוכן לעשות שום נסיון על חשבוני.

בהחלט לא קשור לשנאה עצמית
08/10/14 12:51
115צפיות
גם אני לא טסה עם אל-על.
מחשבות את/ה חוטא/ת בקו המחשבה, חבל....
08/10/14 17:37
93צפיות
בין שנאה לאהבה ישנו פער כמו בין השחור ללבן.  בין שונא חברה לבין חברה שאינה מועדפת עלי (לא כוס התה שלי) קיים הבדל .  
שנבין נכון,  לי כאזרח ישראלי המשלם עבור הוצאות הבטחון של אל-על מכיסי הפרטי (גם על ארקיע וישראייר) מלוא הזכות להגיב על הזילזול
לפעמים  בטיסות אל-על ודווקא מהצד של הישראלי שרוצה בטובת החברה (לפעמים באשמתה זה לא יוצא).

אישית חושב שהסיפור של טיסות UP  זה שיא שלילי של יחס אל-על לקהל הלקוחות שלה !!

אגב,  לא מזמן טסתי עם אל-על לוורשה (רציתי לנסות את וויזאייר אבל הם ביטלו). הטיסות היו "מפוצצות",  אבל הכל התנהל כשורה, למרות שיש מקום בשיפור מרווח המושבים במחלקת התיירות.  אולי בגלל שהיו שם הרבה יוצאי פולין (לא אני במקרה).     

אז מה .... גם כאשר כותב בצורה שלילית על טיסות לופטהאנזה ל/מישראל אני נחשב לשונא שלהם, למה על זה אין לך הערות/הארות.      

לגבי טעות של "מין היילוד" בכתיבתי,  מתנצל מראש  .  להגנתי אומר, שהיום השמות של בנות/בנים לא מה שהיה פעם והכל מתערבב.    

חג שמח.
לופטי עברו לדומסטיק לפני שנתיים. ומאז לא שווה
08/10/14 13:39
113צפיות
לשלם על עסקים .. בשביל הושבה אחד כן אחד לא.
גם סוויס שינמכו את המטוסים שמגיעים...ועל כן..
בודקים מראש
איזה מטוס יהיה ..ומה שווה לשלם.. עליו או לא.

לגבי בידור לנוסעים וכו...זה באמת נושא כל כך סוביקטיבי...

ממש ככה מאקי...
08/10/14 13:52
109צפיות
טרי טרי מלפני כמעט 3 שבועות, טיסה מתל אביב לפרנקפורט עם הלופטים.....עברנו את הביזנס בדרך למקומות הצנועים שלנו, ממש סתם, שום דבר שמזכיר ביזנס.....שינמוך של ממש, אין מסכים אישיים, אבל היה בסדר, ישבנו בשלישיה עם בחורה רזה וחברותית שישבה במעבר..עבר בשלום..
הלאה המשכנו עם אייר קנדה לקלגרי, הוספנו טיפלה בשביל המושבים  עם המקום לרגליים, היה שווה כל גרוש, גם היה ממש שקט, כמעט ולא קמו לשירותים, ולא הטרידו אותנו בכלל....קהל מנומס ומחונך.
לעומת זאת לחזור עם אייר קנדה מטורונטו לתל אביב ביום חול (איזה טעות)...אמאלה איזה קהל ..למה הם כל הזמן פותחים וסוגרים את הלוקרים?  מורידים מזוודות, מעלים מזוודות, שוב מעלים, ושוב מורידים...מחליפים מושבים, אז הדיילות מתבלבלות בחלוקת האוכל ...אויי ואאיי  ותפילת שחרית שנמשכה לנצח...
למה את לא מקשיבה לאודרי...? למה??
08/10/14 16:28
99צפיות
היא תמיד מדברת על סופ"ש וכו..ומזהירה מקהל של...
מצד שני טיסה ישירה מטורונטו....זה גם משהו...למרות שבפעם הבאה אודרי תגיד לך..רק בשישי...
שכחתי לדבר איתי....
08/10/14 20:50
65צפיות
האמת שהיה אילוץ של בעלי, בגלל זה חזרנו, אחרת  דפנטלי הייתי מחכה עד יום שישי...
תאום ציפיות
08/10/14 13:33
119צפיות
הזמנת מקומומות ולא קיבלת יחד?
הזמנת ארוחה ולא קיבלת?
הזמנת שירות כזה או אחר
הובטח לך.

??????????.

לא טסה אל על כבר די הרבה זמן  אבל..
זה לא אומר שיש להתגולל עליהם.

יש מוצר.
תבדקי מה רכשת. ולפי זה ולא לפי מה שחשבת שיהיה (אנחנו בדרך לשדה בלה בלה בלה...ורעבים בלה בלה ..וסרט..)
יש ארוחה א-לה -קארט?
אה אין?
לא קנית?
אז מה התלונה?
הזמנת כסא כזה או אחר או הושבה כזו ולא נתנו לך?

תיאום ציפיות.

כשאני קונה  משהו שירותי..אני מוודאת מראש כמה ולמה...ומחליטה אם זה מתאים לי או לא.
כולל האם אני יכולה להשפיע על איכות הישיבה שלי (בכסף) או איכות התנאים הנוספים.
בקשר לקור- מצטידים במשהו לטיסה

הדבר היחידי שהייתי מלינה עליו זה נימוס. אבל תכלס..חבל"ז.

ערבבת תלונות ששיכות לתפקוד סוכן הנסיעות ובמטוטה אלייך
08/10/14 17:28
135צפיות
עם תלונות לאל על.

הזמנת דרך סוכן שאמר לכם שאין מקומות צמודים (אני מניח שלכך התכוונת ב״נאמר לכם״) ואמר לכם שאל על יפתרו לכם את הבעיה. למה אל על אחראים לפאדיחות של הסוכן שלכם?.

בחרתם לסמוך על הגורמה של הטיסה ולעלות רעבים למטוס ויש לכם תלונות לכל העולם חוץ מאשר לעצמכם?
לחצי מטוס לא היה אוכל? כי חצי מטוס טס לאו קוסט ולא הזמין אוכל.
מקנאת מהם? אם המטוס לא המריא מקרקוב יכולת לזרוק את האוכל, רק בפולין חייבים לגמור מהצלחת.

יש לי הרבה ביקורת על אל על שאני מביע אותה גם בפורום,יש לפחות משתתפת קבועה אחת בפורום שמאשימה אותי בשנאה עיוורת לחברה הזו, אבל נראה לי שעם קצת אחריות אישית הייתם חוסכים לפחות 70% ממפח הנפש.
תודה על כל התגובות. בואו נעשה קצת סדר:
08/10/14 18:34
164צפיות
הטיסות היו אל ומ רומא.  ההזמנה בוצעה ישירות באתר אל על ולא דרך סוכן.  בשום מקום  או שלב לא הוזכר שהטיסה תהיה של UP או שאם לא אשריין מקומות ספציפיים לא מתחיבים שנשב ביחד. הגענו לשדה 4 שעות לפני הטיסה מהארץ ככה שלא היה מצב שקיבלנו מקומות בנפרד מכיון שהיינו בסוף הצ'ק אין.  כאשר אני מזמינה כרטיסים כמעט 3 חודשים מראש  אני בהחלט מצפה שיוקצו לי מקומות ביחד.  גם כשאני מזמינה מקומות לארבעה במסעדה אני לא מציינת שאני רוצה לשבת ביחד,  זה מובן מאליו. האוכל שהיה חסר לא קשור לכמה שילמו על הכרטיס.  הוא היה חסר בגלל רשלנות של הגורמים שניהלו את הטיסה.  ככה הוסבר ע"י הטייס עצמו. קל מאד להטיל אשמה על הצרכן כי ברור מאליו שצריך להיות היום חשדן על כל צעד ושעל.  קשה יותר לתת שירות טוב ולנהוג בשקיפות.  חבל
בקשר לישיבה ביחד את טועה
08/10/14 19:06
134צפיות
מועד ההזמנה לא משנה, אם אחרי שאת היזמנת את הכרטיסים נוסעים אחרים שריינו מקומות (בתשלום נוסף) אז יכול להיות שבצ'ק אין נשארו בשבילכם רק מקומות לא צמודים. אל על לא צריכה להודיע שמי שלא שילם על שריון מקומות עשוי לא לשבת ביחד, זה ברור. מי שרוצה להבטיח שיהיו לו מקומות צמודים צריך לשריין אותם (כאמור בתשלום).
אופס... עכשיו אני מבין שזו לא טיסה עם אפשרות שריון בתשלום
08/10/14 19:19
99צפיות
סליחה, תתעלמי מכל ההסבר שלי...
עדיין, בטיסות רגילות של אל על אפשר לבחור מקומות בעת ההזמנה
08/10/14 19:24
96צפיות
וגם לאחר מכן. אני תמיד עושה זאת. אבל האמת היא שאל על לפעמים משנים את מקומות הישיבה משיקולים שלהם גם למי שדאג לבחור מקום.
לא רק בתשלום
08/10/14 19:25
94צפיות
כמעט בכל החברות שאני מכירה אפשר לבחור מושבים ללא תשלום (מאלה שעדיין פנויים) כשפותחים את הצ׳ק אין ברשת 24 שעות (בד״כ) לפני הטיסה.
אמא ברוזה : הטיעונים שלך נכונים
08/10/14 19:27
116צפיות
טסתי באל-על ,לאירופה, היה לנו צפוף , לא נוח, דיילת לא שירותית .למרות היותי עייף לא יכולתי לישון בטיסה עקב הרעש מהנוסעים כשכול פעם מישהו אחר מעיר על הצפיפות הקשה במטוס!, על היעדר שירות זה או אחר! (טיסה up  חדישה היתה אז למרבית הנוסעים ולא הפנימו מה לא מקבלים ) .
מרוב צפיפות הדיילת נתקלה באחת הנוסעות ושפכה קפה על חליפה של אחרת שישבה לה עצובה עד תום הטיסה כי הכתם היה מורגש.
בחזרה שוב הכול התלוננו על הצפיפות במטוס ,שוב לא ידעו חלק מהנוסעים מה זה up  ושוב היתה הרגשה כללית בטיסה : אל-על פעם ראשונה ואחרונה.
טוב יעשו מנהלי השיווק באל-על אם ישמעו גם לטענות הנוסעים .

º
אבל רומא (למיטב ידיעתי) היא לא אחד מהיעדים של UP
08/10/14 19:34
42צפיות
וודאי וודאי שרומא אינה up
08/10/14 19:46
88צפיות
 וכעובדה : חולק להם אוכל במטוס.
אלא שההנהלה באל-על מורידה ומורידה את רמת השירות -וחבל.
טסנו  באל-על גם לפני 8 שנים ,ללונדון ,היתה ארוחה מוקפדת וטובה ובמטוס היה נוח לשבת .ואפילו הדיילות היו יותר נינוחות .פשוט ,לפני 8 שנים מצבם הכלכלי היה טוב יותר...

º
העובדה היא שב-UP קיימת מחלקה שכן מקבלת ארוחה.
09/10/14 03:36
28צפיות
בואי נמשיך את הסדר,
08/10/14 19:55
124צפיות
גם הילד שלי לא אוהב את הצביעה של up, הוא אומר ש low cost זו לא סיבה להגיע לעבודה בפיג׳מה.
עדיין הטיסות של אל על לרומא אינן low cost, כל ההבדל הוא בציור על המטוס, לטעמי האישי לא ממש נוראי.

העניין איננו אשמה אלא לקיחת אחריות.
אני מניח שלא אמרו לך שלא תהיה ארוחה בטיסה, אבל גם לא אמרו לך לא להסתכל בכרטיס ולבדוק אם תהיה ארוחה או כריך?
גם לא אמרו לך להביא כריך מהבית או לקנות אחד בטרמינל.
גם לא אמרו לך שאנשים קובעים מקומות ישיבה חודשים מראש, אבל אמרו לך שלא תשבו יחד ויסדרו לך את המיקום הנפרד בצ׳ק אין? אני כבר לא מבין מה אמרו ומה לא כי הדברים משתנים.
גם לא אמרו לך שנתב״ג ואל על ממליצים לעשות צ׳ק אין אינטרנטי מהבית מראש ובשלב הזה תופסים מקומות.
גם לא אמרו לך איזה סרט יהיה במטוס.
גם לא אמרו לך שאולי במטוס יהיה קר מעבר לרמת הנוחות שלך.
המון דברים לא אמרו לך.

לנוסעים אחרים היה חסר משהו שהובטח להם? ארוחה? שידברו עם אל על.

אני לא אומר שהשירות של אל על טוב, לפעמים הוא שערורייתי.
אבל אני חושב שעם קצת פחות לסמוך על ״ייהיה בסדר״ ו״לא אמרו לי״ להערכתי היה לך הרבה פחות ״שתו לי - אכלו לי״.
הדברים לא באים כדי לחלק האשמות או ציונים אלא כדי לעזור לנוסעים עתידיים שיחליטו לטוס אל על. כשהם מזמינים כרטיס באינטרנט שיזמינו גם מקומות ישיבה, שיבדקו אם יש ארוחות, אולי שיבדקו אם אין חניית ביניים.
משהו לא מסתדר לי עם הטיעונים שלך לצערי.
09/10/14 04:00
114צפיות
א)   UP  לא טסים לרומא !!!  זו טיסה סדירה של אל-על.  אז למה שבאתר אל-על יציינו משהו בנדון ??
ב)   למיטב ידעתי, באופן אוטומטי ברגע שעושים הרשמה לטיסה מעל 2 אנשים בו זמנית , שניהם נירשמים באותו דוקט (מסמך רישום)
      באל-על. ברגע שמופיעים אנשים באותו דוקט, המערכת משתדלת ככל האפשר להושיבם במקומות צמודים (יחדיו כמו במסעדה).
      כמובן בכל מיני מגבלות (מספר נוסעים הרוצים לשבת יחדיו, סוג המטוס, התפוסה בזמן הרישום, ועוד.... ) .  
      אין לי הסבר הגיוני מה קרה להזמנה שלכם, אולי טעיתם במשהו, ואולי אל-על פיקששה במשהו.  
ג)   אוכל חסר, שמיכות מעופשות , סרטים כחולים ועוד.... כבר מזמן אדם מהישוב היה ממהר להגיש תלונה ובקשה לפיצוי הולם.

לאור חוסר ההתאמה בין החלקים השונים "בסיפור",  אישית חושב שאין "בסיס איתן" לאירוע הזה, למרות שכאמור, חברת אל-על אינה החברה "המועדפת" עלי.

אנחנו טסים איתם לא מעט
09/10/14 08:23
98צפיות
חוויה כזו עוד לא היתה, אבל לגבי התכנים המוקרנים גם אנחנו תוהים לא פעם. כאשר לא ניתן לבחור במה צופים (אין מסך אישי), אפילו הנוהג להקרין את רמזור נראה מוזר. תכנית נפלאה בשבילי, אבל הגסויות שם ממש לא מתאימות לעיניהם של ילדים.

אמא ברוזה: הטיעונים שלך -ברורים ונכונים ,מניסיוני באל-על
09/10/14 10:02
99צפיות
את צודקת בהעלאת הטיעונים שלך.
לדעתי, טוב יהייה אם תעלי אותם בקצרה גם אצל הרשות להגנת הצרכן.
אין ספק שבטיסה רגילה של אל על אתם זכאים לשבת יחדיו .אין ספק שאתם זכאים לכך שהדיילת תנסה לפתור מחדל אי הושבתכם יחדיו לשביעות רצונכם .
מניסיוני במספר פעמים שטסתי באל-על לעומת חברות אחרות (turkish ,sas,loftyו): היתה לי הרגשה פחות נוחה באל-על ,שירות פחות טוב ,מחיר יקר יותר באל-על -וחבל.ודאי שהייתי מעדיף שאל-על יעלו את הרמה .

לא ממש הבנתי את ״אתם זכאים לשבת יחד״
09/10/14 10:08
96צפיות
זכאים כחלק מהחוזה בין החברה ללקוחות שרכשו כרטיסים (בלי לשריין לעצמם מקומות מראש)?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום