לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

אחרי הרבה התלבטויות זה הוזמן ועכשיו תורכם .
31/10/14 21:08
188צפיות
144 יורו טיסה + 2 לילות במלון Unique Hotel בבוקרשט .
התאריכים 10-12.12 והכל כמובן באדיבות חברת התעופה הלאומית שלי wizz 
שהטיסו אותי פעמיים וכבר יש עוד 2 טיסות מוזמנות אצלם .

מודה שילמתי 10 יורו יותר ... יום לפני זה היה 134 יורו אבל ככה זה שמתלבטים הרבה.

עכשיו צריך לדעת כמה דברים דצמ' בבוקרשט מה מזג האוויר שם ?
שלג ?
והאם עד כדי כך קר שאין ממש אפשרות לצאת החוצה או שזה נסבל .
ומה הדברים המומלצים לעשות בעיר הזו ?
ממי שיודע עוד על המלון נשמח לקבל חו"ד מעבר ל -booking ו-tripadvisor. 
תודה לעונים.
בוקרשט זה לא אלסקה..
01/11/14 11:50
111צפיות
תתלבשי טוב ואפשר לצאת כמעט בכל מזג אוויר
חדש בפריז
31/10/14 20:52
131צפיות
לא שזה מפתיע, אבל בכל זאת מעניין
31/10/14 20:06
164צפיות
למתמצאים בגוגל מפות:
31/10/14 14:23
199צפיות

שלום לכם: אני מקווה שאני שואל בפורום הנכון:
למבינים בגוגל מפות בגירסה הישנה, יש לי שאלה : דוגמה: אני מקליד בחיפוש , אלנבי -8 תל אביב.> אני גורר את הגמד הצהוב למיקום הדגלון האדום בו יש את האות -A ואני מקבל תמונה של הרחוב כשבאמצע הכביש יש שוב את הדגלון האדום, כאילו מוצב באמצע הכביש.
כאן השאלה: איך אני יודע האם לחפש את אלנבי -8 בשורת הבתים מימין לדגלון, או משמאל לדגלון? העיגול בצד שמאל למעלה בקצה, מראה לי שאני בכביש בכיוון כללי מזרח
>> ביוטיוב יש הסבר לא רע בעניין של דובי הדר, אבל הוא מסביר בעניין המיספור שיודעים את זה לפי האם אנו נמצאים במעלה הרחוב או במורד הרחוב. אני לא מצליח לקלוט את קטע ההסבר שלו מה זה מעלה או מורד הרחוב. מאיפה אני אמור לדעת אם אלנבי - 8 זה מעלה הרחוב או מורד הרחוב? ( דובי הדר נותן דוגמה לכתובת אחרת מהדוגמה שלי )
>>> לסיכום, השאלה העיקרית שלי היא שכאשר אני רואה את הדגלון האדום באמצע הכביש באלנבי - 8 ,איך אני יודע האם לחפש את אלנבי - 8 מימין או משמאל לדגלון?
> כמובן אשמח גם להסבר למה הכוונה מעלה או מורד הרחוב.
בתודה לעזרתכם. הנה סירטון ההסבר של דובי הדר:
https://www.youtube.com/watch?v=u_LlQAUEcHY
"מעלה הרחוב"
31/10/14 15:11
150צפיות
זה כשהמספרים עולים. המספרים האי זוגיים משמאל.
ספציפית לגבי אלנבי ורחובות אחרים בתל אביב - הספירה מתחילה מהים. כלומר, אלנבי 8 הוא הבית הרביעי ברחוב, בצידו הדרומי, אם יוצאים מחוף הים ונעים מזרחה. נדמה לי שזה בפינת רחוב הירקון. (ללא בדיקה במפה, רק מהזיכרון).
אה, וזה לא קשור לפורום זה מתאים לפורום גיאוגרפיה.
ל- YHS :
31/10/14 21:15
87צפיות
ראשית תודה רבה. להסבר. אני בן יישוב כפרי ואני מקווה שאני מבין נכון ממסקנה על דבריך שבמצב "מעלה הרחוב"  זה חוק קבוע במיספור העירוני שהמספרים הזוגיים בצד ימין של הכביש והמספרים הלא זוגיים בצד  שמאל.  אם תכתוב לי שאני צודק, אז אני מבין שמכין סירטון ההסבר בקישור שלי, חשב בטעות, שכולם יודעים את שיטת המיספור בעיר.  אולי הוא שכח שיש גם גולשים בני יישוב כפרי שלא מכירים כל כך את שיטת המיספור בעיר.
>> ובעניין פורום גיאוגרפיה, בדקתי במפתח הפורומים של תפוז, ולא מצאתי בו פורום גיאוגרפיה.
 תודה לך על ההסבר.
צר לי
31/10/14 22:23
83צפיות
אבל אני לא בודק מי בן כפר ומי לא. בקושי אני בודק את מין השואל.
לגבי פורום גיאוגרפיה - זה לא חייב להיות בתפוז (והיה ונסגר, כנראה)  זה יכול להיות גם במסגרת אחרת של פורומים וגם יכול להיקרא "ידיעת הארץ".
לעניין - גם נראה לי ברור ש"מעלה" הרחוב  זה עליית המספרים, אלא אם הרחוב ממש בגבעה ואז אולי הדוברים יתייחסו לשיפוע, בלי שים לב למספרים. שם אני לא מתמצא, כי אני בן המרכז ולא מחיפה או צפת. ברחוב זה כמו ש"מורד" הנהר הוא כיוון זרימתו.
לגבי המספרים - איני יודע אם זה מוחלט, אבל בכל הרחובות שאני מכיר המספרים הזוגיים הם בצד ימין. לצערי איני מכיר את כל הרחובות. יתרה מזאת, אני יודע שיש רחובות בעולם עם כל מיני קפיצות מוזרות במספרים.
בהצלחה.
ובשעה יותר נורמלית
01/11/14 07:14
58צפיות
גם מגלים שיש נושא בויקיפדיה:

º
YHS תודה להסברים המעניינים
01/11/14 21:10
15צפיות
ברשת פורומי "פרש"
02/11/14 13:18
28צפיות
יש פורום "הסטוריה וידיעת הארץ". אני חושב שזה מקום נאות להתעניין בנושא ספרור בתים ברחובות בארץ והמקור לכך. מניסיון, יש אפשרות שתתקבלנה תשובות מרתקות.
כאן:

לא בהכרח...הרחוב שבו אני מתגוררת
01/11/14 00:11
79צפיות
נגש באמצע הרחוב עם רחוב אחר..וכך יוצא שבית מס1 של רחוב אלף...הוא המשכו של בית מס 2 ברחוב בית
הרחוב מס 1 נפגש בעוד רחוב.....ושם יש מספר שוב אי זוגי נפגש בזוגי...
אז אולי יש הגיון בשיגיון...בחיפה טרם שמעו על זה..
גם קרן הרחוב של הבית נאי זוגי שלנו...גובלת בזוגי ...אז תלוי היכן הימי והשמאל..של מי שנתן פה מספרים..

צר לי, לא הצלחתי להבין את ההסבר שלך
01/11/14 00:25
53צפיות
אני מתייחס לרחוב יחיד, כשברור לי שבתים בפינה נושאים שני מספרים. אבל שלשה דברים:
1. ה"כתובת" של הבית היא לרוב היכן שהכניסה שלו ולדעתי זה לא קשור לשאלה
2. הספרור מתייחס לרחוב ולא לרחוב הצולב לו.
3. לי בהחלט ברור היכן ימין והיכן שמאל. עומדים בנקודה שבה מתחיל הרחוב. לדוגמה, ברחוב אלנבי ליד הים ומביטים אל המשך הרחוב. צד שמאל זה היכן שאצל רוב האנשים נמצא הלב.
אמרתי שברחוב שלי על קו ישר מתחברים 2 רחובות
01/11/14 00:47
43צפיות
ואז מנקודה אחת יש את בית מספר 1 ושל רחחוב X  ובית מספר 2 של רחוב Y גדר לצד גדר....ככה שחוק הימין הזוגי לא עובד....
ימין ושמאל מתיחס לכיוון ווקטור
01/11/14 13:47
31צפיות
לאורך קו או מהלך או נסיעה יש 6 כיוונים.
מעלה מטה ציר Z
שמאל ימין ציר Y
קדימה אחורה ציר X
מעלה-מטה
01/11/14 13:52
29צפיות
זה לא אותו כיוון רק בסימן מינוס?
כן. גם ב2 הצירים האחרים.
01/11/14 15:31
34צפיות
הכל זה וקטורים.
יש לכל ציר גם סיבוב סביב הציר. זה כבר לאוירודינמיקה ובקרת טיסה. שזה 6 דרגות חופש. שלא לדבר על ציר הזמן שהוא תמיד לרעתי. חח
טוב
01/11/14 17:59
28צפיות
עכשיו אני מבין איך השאלה פותחת השרשור קשורה לפורום טיולים בחו"ל...

כלל זהב שנראה לי שהמצאתי
01/11/14 07:07
118צפיות
אם המספר בצד שלך הוא זוגי המספרים העוקבים הבאים יעלו.

מספיק הצצה מהמכונית לראות את המספר ויודעים אם זה עולה או יורד.
מעלה ברחוב זה שהמספרים עולים.
מזוודות רבותי מזוודות...אובדן כתבה מהבקר
31/10/14 08:26
352צפיות

ותכלס?
אני מתכוונת לתבוע את החברה בנתב"ג..בגין טעויות וגניבה מתכולת מזוודה.
וחברות התעופה אכן מתנערות כל אחת מפנה לאמנות וכו....וכולם בסדר.
רק לי היגיעה מזוודה באיחור של יום  מה שהביא אותי לא ליסוע לטיול מתוכנן...כי הוא כבר יצא משם...ושדדו לי את התכולה...

והכל בגלל שהפקידה בנתב למרות הפצרותי לא שמה לב ושגתה...
º
ממש מעצבן. בהצלחה בתביעה
31/10/14 09:04
69צפיות
כמה מרגיז.
31/10/14 10:50
147צפיות
כל פעם שנוחתת בחול אני לחוצה מהמקרים האלה. אנחת רווחה כשרואה את המזוודה.
אחד הקטעים היותר מלחיצים..
31/10/14 10:59
181צפיות
שהמזוודה לא תגיע...אף פעם לא קרה לי, ומקווה שגם לא יקרה.

שיהיה בהצלחה מאקי, אל תוותרי להם.....
הפתרון: לנסוע בלי למסור מזוודה.....
31/10/14 18:05
183צפיות
אני טס מ-1964 ומעולם לא אבדה לי מזוודה.
אולם משך השנים הפסקתי לסמוך על המזל ואני טס רק עם מזוודת עליה למטוס.
הכלל הידוע הוא שככל שאתה לוקח תרמיל גדול יותר, אתה ממלא אותו יותר.....

אנחנו לרוב זוג, לכל אחד פריטים אישיים (אצלי זה כולל מחשב), ופריטים כלליים מחלקים בינינו.
לכל אחד יש גם תיק אישי קטן ובו מצלמה , תרופות , טלפון וכדומה.
וכך יחד עם דרכון ביומטרי והדפסת כרטיסי העליה למטוס עוד בבית , גם חוסכים זמן-תורים וגם מצמצמים את "יד המקרה".

צעד חכם. זה גם מכריח אותך לארוז בצורה מינימלית.
01/11/14 07:04
137צפיות
כמה שהתחבטתי בנושא השקית השקופה עם הנוזלים מהארץ לחו"ל, יש דבר אחד שזה עושה: מכריח אותי לקחת פחות ואז אני רואה שזה ממש אפשרי. ואולי אתה גם צודק בעניין המזוודה: יש לי אחת קטנה חדשה שכנראה בגלל הגודל שלה מילאתי אותה במה שחשבתי שהוא המינימום ההכרחי וראה זה פלא, היה בה עוד די מקום להכניס את תיק הצד שלי ולעלות למטוס עם "תיק יד" אחד בלבד, כפי שדורשת איזיג'ט.
בדיוק
01/11/14 08:11
126צפיות
אשתי שמחה לדעת שנשאר לה מקום לשתי צינצנות גיפילטעפיש עבור יהודיה שגרה בכרתים ולא מצליחה לעשות את הדג כמו שאמא שלה עשתה.

זה גם ענין של התנהלות בחו"ל. למשל, אחרי המקלחת שוטפים את הלבנים, וכך לא צריך יותר משני זוגות להחלפה.

משך השנים שמתי לב שלא משנה כמה דברים אקח, ברוב אני לא משתמש, וכך אני נוסע כעת רק עם מה שאני צריך.
אני השתמשתי בכל (!) הבגדים שלקחתי בפברואר לבוסטון הקפואה
01/11/14 09:38
154צפיות
בגלל הנפח, לא היה שום סיכוי (ניסיתי...) לדחוס אותם לתיק עלייה למטוס, והספורט התחרותי החדש של ללבוש את כל הארון לא קורץ לי (בטח לא כשמדובר בטיסות ארוכות + קונקשן). בקיצור - מזוודה (רחוק ממלאה), וכבונוס יכולתי לקחת את מספרי הציפורניים האהובים עלי...
נסיעה לכרתים היא מן הסתם סיפור אחר, וגם אני, כשאטוס בקרוב לאזור יותר קר אבל רק לסופ"ש, מתכוונת להסתפק בטרולי.
º
נכון, כמשמדובר בחורף קר הרבה יותר קשה לעמוד בתנאי הזה
01/11/14 11:58
34צפיות
זה לא רק חורף..
01/11/14 13:15
101צפיות
מן הסתם כשנוסעים  לכרתים בקיץ, או לעיר אירופאית לכמה ימים, אפשר להסתדר עם טרולי...

לא כולם נוסעים ככה, אני נוסעת בערך פעם בשנה, לפעמים פעמיים לקנדה, לבקר אצל בני, אז קודם כל , אני נוסעת לפחות לשלושה שבועות, ותמיד זה לפחות 3 מזג אווירים שצריך להיות ערוכים להם, ושלא לדבר על זה שאני צריכה להביא מתנות לנכדים...אפילו אם אני לוקחת את המעיל ביד...המזוודה תמיד תהיה מלאה, בפעם האחרונה, לקחתי באמת מינימום, והתגאתי בכך, שלבשתי הכל...עדיין המזוודה שקלה 20 קילו.
גם אנחנו באותה סירה או יותר נכון להגיד מטוס
01/11/14 13:31
96צפיות
אנחנו נוסעים בדרך כלל לששה שבועות, אני בהחלט באה עם פחות משקל במזוודה בהלוך מאשר חוזרת ארצה. המזוודה בהלוך מלאה מתנות וגם בחזור (יש נכדים בשני הצדדים של האוקיאנוס). בנוסף לשתי מזוודות (אחת לכל אחד מאתנו) גם שני טרולים.
לאירופה נסענו עם מזוודה אחת לשנינו וטרולי. פחות מזה? ממש לא נראה לי.
ממש אותו מטוס...
01/11/14 13:44
82צפיות
גם אצלי, המזוודה שהיתה מלאה במתנות..כולל קפה שהם אוהבים וקשה להשיג שם, ועוד כל מיני, מתמלאת במהירות במתנות ל-3  הנכדים שגרים בצד הזה של האוקיאנוס, שלא לדבר על מוצרים שאני קונה שם להביא לפה, וקצת שופינג זה כמובן מאסט....לשמחתי הגבילו למזוודה אחת לבן אדם, כי בעידן 2 המזוודות, הייתי מוצאת את עצמי סוחבת לפה כל מיני דברים שחברתי שגרה בטורונטו היתה מבקשת להעביר לפה.....לכל מיני חברות שלה , ואחיינים , וחצי מדינת ישראל..
ברור. אם כי מישהי אחת שהיתה מקור להשראה שלי לשנים רבות היתה
01/11/14 17:44
86צפיות
מספרת שלנסיעה של עד 3 שבועות, טרולי אחד היה מספיק לה (כמובן היתה עושה כביסה ומדובר היה בטיולים, לא בביקורים משפחתיים אצל נכדים). זה גם עניין של הרגל: באירופה זה מקובל אז אנשים התאימו את עצמם כי על כל אקסטרה משלמים. בנסיעה שלי מדבלין לבולוניה בפסחא האחרון היו הרבה מאוד אירים בדרך לחופשה באיטליה, המונים עלו למטוס רק עם מטען יד.
ואני גם יוצאת נשכרת מזה כי יש פחות לסחוב. אם כי בדרך חזרה
01/11/14 17:45
71צפיות
המטען כבד יותר כי לא אפסיד מעדנים קולינריים בעד שום מחיר...
על מטעמים קולינריים אסור לוותר..
01/11/14 18:35
73צפיות
השאלה אם נותנים להעלות לטיסה בטרולי , גבינות שניקנו בעיר למשל, ולא בדיוטי פרי..
º
עם גבינות אין בעיה
01/11/14 18:41
20צפיות
נכון, ולכן הזמנתי מראש לנסיעה הבאה שלי מזוודה בתשלום למטען
01/11/14 18:51
71צפיות
כי אין מצב שיחרימו לי ריבות, פסטו וכו' בעליה למטוס, זה לא יקרה, לכן שווה לי לשלם מראש על שליחת המטען לבטן המטוס. וגבינות כאלה אני לא מביאה בכל מקרה...
בעצם לאחרונה כן הבאתי, מפריז מהדיוטי. אין לי בעיה לקנות שם
01/11/14 18:52
69צפיות
זה חוסך כאבי ראש לפני כן וסתם היסחבות עם זה והיה טעים דיו.
º
01/11/14 19:30
3צפיות
בציריך זרקו לי גבינות חצי קשות (ברי ודומיה)
01/11/14 20:41
74צפיות
לקחתי בטרולי, בדקו אמרו תצאי בחוץ תאכלי לך את הגבינות ואז תחזרי. לאכול שתי גבינות נהדרות ככה בחמש דקות?
לדחוס ולהחנק? לא בא לי. ראיתי חנות נחמדה עם שתי מוכרות חביבות נכנסתי שאלתי אותן אם הן רוצות שתי גבינות מעולות שקניתי. ברגע הראשון הן הסתכלו עלי בחשד רב, אבל הצלחתי לשכנע אותן שהכל כשר . מאז אני שולחת אוכל רק במזוודה,
לא מסכנת שום דבר פרט לשוקולד שהולך דוקא כן לטרולי ומעולם לא היו בעיות.
באמת מרתק לראות את הרגלי ה״הסתפקות במועט״
01/11/14 21:32
106צפיות
שהולידה הפיכת המזוודות לאקסטרה בתשלום (נכבד), שנחסך אם מסתפקים בתיק עלייה למטוס. מסתבר שאנשים מוכנים לוותר על הרבה דברים שאולי אחרת היו מגדירים כחיוניים. אני תוהה כמה מקום היה מתפנה אצלי בארונות אילו - חלילה וחס - היו קובעים איזה מקסימום חינמי ומחייבים אותי לשלם על אקסטרות...
º
כן, אולי זה היה עוזר גם לי, להתגבר על העצלנות בעשיית סדר שם
01/11/14 22:54
17צפיות
אותי זה הרגיל למשהו אחר לגמרי.
02/11/14 08:23
58צפיות
אני פשוט משלמת על מזוודה נוספת. מזל שלא מחייבים אותי באקסטרה על כל מדף בארונות של הילדים שאני תופסת לעצמי...
º
02/11/14 17:53
3צפיות
נסי ותהני..
02/11/14 08:23
56צפיות
איוורתי את הארון שלי ברמה של לפחות 50% , בכלל אומרים ש 80%  מהזמן, אישה לובשת 20% מהבגדים שלה...
מנסה ונהנית ("אוורור ארונות" is my middle name)
02/11/14 17:52
38צפיות
כמעט כל מה שלא נלבש בעונה הקודמת מועבר הלאה בלי סנטימנטים מיותרים. הבעיה, מסתבר, היא עם מה שנשאר, ועדיין יכול למלא כמה וכמה (וכמה...) תיקי עלייה למטוס של איזיג'ט.
אם היה אפשר להעלות נוזלים למטוס, הייתי יכולה להסתפק בטרולי
02/11/14 10:32
68צפיות
כמה פעמים נסענו עם מזוודה אחת לזוג, גם כאשר לא נדרש תשלום נוסף, כאשר מדובר בנסיעה קצרה יחסית זה מאוד נוח. ובכל מקרה, לוותר על מזוודה לחלוטין אני לא יכולה: אני מאוד רגישה לשינויי מזג אוויר, ועל כן תמיד נוסעת עם שפע קרמים. להתחיל לחפש קרמים ביעד הנסיעה זה בזבוז זמן שמבחינתי לא מצדיק את החיסכון.
לא צריכה להיות שום בעיה עם זה
02/11/14 12:05
64צפיות
למיטב ידיעתי בנתב"ג לא עוסקים בנושא כלל, ובדרך חזרה מדובר רק בזמן הטיסה.
כמובן שלא מדובר על טיסה בקטעים.
אתה בטוח שלא אמורה להיות בעיה בטיסה חזרה ארצה?
02/11/14 18:19
49צפיות
לדעתך היו נותנים לי להעלות לתא הנוסעים בטיסה של Wizzair מסופיה (פשוט דוגמא מלפני כמה חודשים) את בקבוק היין המקומי שקניתי כמתנה ושלחתי לבטן המטוס? יצא לי יותר מפעם אחת לראות אנשים נפרדים בצער - באזור שיקוף כבודת-היד - מבקבוקי משקה או חפצים אחרים שחרגו מהכללים.
לא זה מה שכתבתי
02/11/14 18:25
52צפיות
בנתב"ג לא צריכה להיות בעיה בהלוך.
בחזור, אין לך בעיה כי אינך צריכה להביא איתך את כל הפרמטיה הזו כיוון שמדובר רק בזמן הטיסה, ואת מה שאת צריכה , יש לך בבית. או אם את רוצה להביא חומרים נוזליים, במזוודה. בטרולי שעולה לסיפון לא יתנו לך בשום מקרה.

בחו"ל ממשיכים להקפיד, כדי להמשיך ולתת פרנסה לזכייני הקיוסקים בשדה שם.
מי שהגיע עד הקצה אלו האתונאים שבשדה התעופה אלפטריוס וניזלוס סילקו את כל הקולרים כדי להכריח את הנוסעים לקנות שתיה בקיוסקים.....

º
אוקיי, עכשיו הבנתי. מה ש"הבנתי" קודם לא הסתדר לי...
02/11/14 18:34
14צפיות
זו עדיין הרבה התעסקות
03/11/14 11:35
22צפיות
כי שוב - הכל צריך להיזרק לפני החזרה לארץ. אז קרמים יקרים צריך להביא בבקבוקונים קטנים מותאמים, וכו'. מעדיפה לשלם את הקצת יותר ולשלוח את המזוודה. אבל כמובן שזה עניין אישי.
צמצום משקל גם עניין אקולוגי (למי שחשוב)
03/11/14 10:01
21צפיות
כל קילוגרם נוסף במטוס הוא עוד שריפת דלק.
º
געפילטע
01/11/14 13:16
26צפיות
אתה שוב נתפס לטעות הקלדה...
01/11/14 14:34
92צפיות
עם קצת מחשבה, היית מבין שזה הענין, כיוון שלפי השם שלי מוצאי איננו מדרום-סודן......
ובענין תיקונים:"....אם המספר בצד [-] שלך....", חסרה המילה "ימין".
תאמר יפה "תודה".....
º
"תודה"
01/11/14 15:28
14צפיות
אכן....זה תמיד מה שאני חוששת...כשאני מפקידה מזוודה
31/10/14 20:07
130צפיות
לפעמים אין לי ממש ברירה וחייבת להפקיר מזווודה ...ואז החשש..וכשיש קונשקשין זה תמיד מלחיץ..
שמו בקרוסלה של המכס? - כי זה מגיע מארץשלא באיחוד?
שמו בחדר אחר?
העלו על טיסה אחרת?
שכחו?

שברו? בזזו?
בקיצור לא לענין..
וזה קורה.
זה קרה עם לופטהנזה  עם סוויס עם אל על עם החברה של היפנים .זה קרה עם אייר אוקריינה ..וזה עוד יקרה

אני אתיישב לכתוב תביעה ..כי זה באמת חוצפה ההתנהלות של אילו בשירותי קרקע בנתב"ג....הקטנת ראש 0.....
ונטילת אחריות עוד פחות.
למזלי יש לי ההודעה של חברת התעופה כי הכרטיס היה ל..והם שלחו את המזודדה ל...מקום אחר...
בקיצור בלאגן מבולגן.

והכי מרגיז ששדדו לי את המתנה.
שזה באמת לא נעים..
והפסדתי טיול שרציתי לעשות....וכבר לא יכולתי ...
מטרטר ומציק.בהצלחה.מקווה שלא יסחבו אותך
01/11/14 06:46
76צפיות
יותר מדי עד לקבלת הפיצוי.
מכירה את זה על בשרי ויותר גרוע מהמזוודה שאבדה
02/11/14 08:15
90צפיות
אבד הטיולון,טיולון שעליתי איתו עד למטוס!! יורדים מהטיסה...אין טיולון,לכו למזוודות זה שם...
תחזרו למעלית זה כאן....
מזל שהיה מנשא שהציל אותנו עד שמצאנו חנות לעגלות ששחטה אותנו בשוויץ.....
האם אירופלות למיזרח מספקת לנוסעים אוכל כשר
30/10/14 12:19
140צפיות
האם חברת הטעופה אירופלות למיזרח מספקת לנוסעים אוכל כשר
מה הבעיה להכין סנביצים לבד?
30/10/14 23:58
115צפיות
סוגרים בלוק אן לוק ומתענגים בטיסה כשרעבים. אפשר גם גזר מקולף,
אני לא רוצה לטוס בחברה ישראלית בגלל ששם הכל כשר.
סנביצים זו באמת לא העיה. אבל
31/10/14 21:05
126צפיות
סנדביצ'ים זה כבר עניין אחר וכריכים זו מומחיות לשמה.
º
העיה?
31/10/14 21:17
29צפיות
01/11/14 06:58
62צפיות
כל הזמן מחשבות מתקן אותי בעברית הסלאנג שאני כותב כאן.
הכל בסדר.
שבת שלום גשמה ונפלאה כולם.
צחוק מיותר, זו רק שגיאת הקלדה לא שגיאת כתיב
01/11/14 08:18
81צפיות
כמו שלא צריך לצחוק על "גשמה" ?
כמו כן, "סלנג" בעברית "עגה".....
נכון
01/11/14 08:25
66צפיות
אבל מחשבות כל הזמן מתקן את שגיאות הכתיב / ההקלדה שלי
והכל ברוח טובה.
בטיסה ממוקסקווה למזרח ניתן לקבל אוכל כשר
31/10/14 10:14
121צפיות
מהמזרח למוסקווה לא ניתן להזמין כשר.
הסיפור הזה לא נשמע
31/10/14 21:07
99צפיות
כשר במיוחד.
פריז בדצמבר
30/10/14 09:53
145צפיות
מתכננים חופשה בפריז בסוף דצמבר. אני מאד רוצה שנשהה שם במהלך חג המולד כי נשמע לי שזו חוויה נהדרת. אלא שאני חוששת שיהיו הרבה מקומות סגורים- חג המולד יוצא ביום חמישי ואולי יעשו גשר אחריו כל הוויקנד? לא מאד חשוב לי לעשות קניות באטרף ולבקר נונסטופ במוזיאונים, אבל כן הייתי רוצה לדעת שישנם מוזיאונים שפתוחים, ולא פחות חשוב מזה- בתי קפה ומסעדות.

מושג בענין, מישהו?
הסירי דאגה, זו בדיוק חוייה נהדרת
30/10/14 11:34
136צפיות
פריז "עושה" כריסטמס כמו שמעט מאוד ערים בעולם עושות. אז אולי בבוקר וביום עצמו משהו פה ושם יהיה סגור, לגבי כל דבר צריך לבדוק פרטני, בעיקר מקומות ציבוריים כמובן, אי אפשר לענות באופן גורף. אבל העיר היא יעד כל כך מבוקש בתאריכים האלו, שהתעריפים לשכירות קצרה ולמלונות מאוד עולים ורצוי מאוד להזמין מספיק זמן מראש, וגם אז משלמים תעריף הגבוה של השנה. אם זו תקופה כל כך מבוקשת, באמת אל תדאגי, אתם לא תשבו בחושך בחדר ולא תדעו מה לעשות " 
אגב בשנה החדשה למחרת הסיכוי הוא שתמצאו עיר ישנה פחות או יותר ולא כל כך פעילה, את זה כדאי לקחת בחשבון, בכריסטמס לפני זה אתם תהנו עד מאוד, אם מזג האוויר כמובן לא משתולל..
קחי לדוגמא את לוח הזמנים של הלובר ובכלל התחילי לברר בעצמך על מקומות במעניינים אותך, לובר סגור ב 25 (וגם כמובן ב 1/1/15) אז פשוט אפשר להיכנס ביום אחר

אה ועוד תוספת קטנה - מבחינת מסעדות ומקומות אוכל בערב הכריסטמס עצמו בהחלט יורגש מחסור באפשרויות, למרות שלדעתי אפשר למצוא מקומות טובים שעובדים גם ערב החג, אני יכול לפשפש ולמצוא הרשימות אם זה עקרוני, או שתעשו פיקניק במלון עם מוצרים ויין שתקנו לפני, הרבה יותר כיף 
ודבר אחרון ודי - הקישוטים והאווירה מחוץ לנוטרה-דאם נניח ובכל יעד תיירותי מעניין אחר, הם כל כך יפים ומרשימים, שהשאלה אם פתוח ב 25 או לא מקום זה או אחר, כל כך מתגמדת וחסרת משמעות, שפשוט תסעו ותהנו וזהו

יהיה וויקנד ארוך עד שני זה בטוח
30/10/14 11:35
101צפיות
וגם חג המולד זה חג משפחתי...ולכן יש מיעוט דברים שפתוחים באותו הערב..
אבל כנסי לאתרים של המוזאונים או בתי הכלבו שמענינים אותך..ותבדקי..כבר מפורסם שם שעות הפתיחה כולל הכריסטמס והניו ייר..

דווקא  חוויות יפות יש כמה ימי לפני ..המולת החג בחנויות...אחכ לפני השנה האחרונה...שוב יש תכונה (אבל שונה)  והסיילים...
תבלו יפה..
תודה על התשובות. ושאלה נוספת-
30/10/14 12:15
77צפיות
באילו מבין הרובעים בעיר הכי מומלץ להתאחסן?
אנחנו רוצים כמה שפחות לנסוע במטרו וכמה שיותר ללכת ברגל (אם זה אפשרי בכלל בעיר כ"כ גדולה), כלומר רוצים כמה שיותר מקומות בקרבת מקום, עם עדיפות לשווקים ומוזיאונים (כאמור חנויות זה פחות חשוב).
תמקמי על מפה כמה נקודות שאותם אתם רוצים לראות
30/10/14 12:51
69צפיות
אחרי שתבדקי כמובן שהם פתוחים במועדים הללו..
דרך הגוגל מאפ אצלך..ואז תוסיפי שאלה בתי מלון בסביבה...ותראי מה יש ליד כל נקודה..כולל עלות לפי התאריכים שלך....ותתחילי לנבור.
אני לא עשיתי ואולי יש אחרים שכן דרך האתר של אירנבי של השכרות דירות בפריז...שווה לבדוק גם..מה מציעים ולא רק מלונות.
במקומות אחרים כן השתמשתי והיה מצוין.

מחפשים חו'ל בזול?
הודעה זו מכילה תמונות
30/10/14 07:39
139צפיות
סופיה..עיר הבירה של בולגריה,הטיסה קצרה ביותר..העיר זולה בקניות ובתי קפה,אטרקציות יש נותר רק להיות סקרן ולחפש.
מלון טוב בממרכז העיר במחיר שפוי,נסו ותהנו כיעד!
הנה..העיר סופיה
30/10/14 07:44
115צפיות
3 חודשים בניו יורק
29/10/14 22:44
213צפיות
שלומות לכולם,

אני יוצאת בתחילת דצמבר ל 3 חודשים לניו יורק. לחופשה וניקוי ראש :)
זו לא הפעם הראשונה שלי בניו יורק ..בלשון המעטה ...

אשמח מאוד לשמוע מכם הצעות לבילוי / טיולים / תעסוקת פנאי 
כמובן שהכל במסגרת ויזת תייר.

תודה!
כדי לענות על שאלה כזו צריך לכתוב ספר
30/10/14 10:52
122צפיות
אז כשתגיעי העירה תפסי באחד מבתי המלון את החוברת ניו יורק a-z ויהיה לך כל המידע כולל הוראות נסיעה ושעות פתיחה. זו חוברת חינמית לתיירים. 

נ.ב. התוכלי לקחת אותי במזוודה שלך?
º
.... וכתבו הרבה ספרים.
30/10/14 10:53
38צפיות
איך נדע מה להמליץ אם את לא מספרת איפה ב NY היית ומה עשית?
30/10/14 17:58
84צפיות
אמרת שביקרת כבר לא מעט בעיר, אין טעם להמליץ על מקומות שכבר ביקרת בהם.
º
תיסע גם למפלים בקנדה וגם לפלורידה
30/10/14 23:48
28צפיות
תיק טרולי + תיק תואם
29/10/14 17:37
136צפיות
אני מחפש בנרות איפה אפשר לקנות תיק טרולי עלייה למטוס שאפשר לחבר אליו תיק יד נוסף שמתחבר עם סקוצ'ים או רצועות אלסטיות או שילוב.
אבל שזה יהיה סט, שמתוכנן במיוחד להניח אחד על השני, שיהיה יציב ולא יפול. (הכוונה לא סתם להנדס קשירה עם הרצועה של התיק, אלא משהו יעודי)
מישהו יודע איפה מוצאים דבר כזה?
הבהרה
29/10/14 17:43
94צפיות
התיק הקטן (שאמור להכיל מחשב נייד) אמור להיות מושחל על הידית של הטרולי.

º
בכל חנות מזוודות..
29/10/14 18:19
28צפיות
תיק לאשה או לגבר זה תיק שיש לו שרוול שמתלבש על המסילות
הודעה זו מכילה תמונות
29/10/14 18:34
132צפיות
של הטרולי
דוגמא לצד שמתלבש על המסילה
והנה עוד אחד..ההמלצה שלי זה שתקנה בנסיעה הבאה ..
29/10/14 18:46
106צפיות
איך אפשר לדרג מלון בבוקינג
29/10/14 16:14
101צפיות
מבלי להמתין למייל שאקבל בכדי לעשות זאת?
º
כנס לחשבון שלך בבוקינג ומשם תוכל לדרג
29/10/14 17:50
27צפיות
º
נכנסתי ואני לא מוצאת, לכן שאלתי
29/10/14 18:42
21צפיות
º
ממתינים בסבלנות למייל שלהם בשלב הזה
30/10/14 06:11
18צפיות
º
צריך לקבל את המייל מהם לטובת הדירוג
30/10/14 10:39
15צפיות
חמשת חברות התעופה הכי גרועות
29/10/14 15:14
326צפיות
הרשימה הוכנה על ידי אתר שנקרא לייפהאקר, העתקתי לכאן את הרשימה ותראו שהיא הרבה יותר ארוכה וכאשר אתם שקולים לטוס עם אחת החברות
האלו, שלא תגידו שלא הזהרתי אתכם: (מאחר והעתקתי מאתר שכתוב באנגלית חלק מהסוגריים, שתי נקודות, מרכאות, נעלמו או הוזזו ממקומם)

The lists of the very worst airlines
Here's one from the website lifehacker, which regularly polls its readers on matters of general interest. The latest question put up for a vote: What's the ??worst airline?
Among the airlines mentioned were Aeroflot, Air India, Air Koryo (North Korea's flag carrier), Alitalia, and Malaysian. All worthy contenders, certainly.
The short list of nominees, however—those earning the most negative votes—was as follows:
Spirit ("hiking baggage fees for the holiday travel season, on top of their already impressive set of fees, like fees for gate-checked bags you intended to carry on on top of their already impressive fees for carry-on bags"
Frontier ("scowling faces and sarcastic replies, flight attendants straight up lying to passengers, and the fact that they have an email-only customer service center")
Ryanair ("packed planes and exorbitant fees that drive up your travel costs")
Delta ("cramped seats, terrible customer service over the phone or at the airport, or late everything")
United ("shipping a person to one place and his pet half a world away, delays for mechanical issues, lost luggage, screwed up 'confirmed' reservations, and more")
Honorable (dishonorable?) mention goes to MAT Macedonia Airlines. According to a poster's flight review, "The stewardesses wore house dresses, served expired food (the date was on the package), and when the plane landed successfully everybody broke into spontaneous applause."
טסתי עם אליטליה לפני שנה
29/10/14 18:59
222צפיות
דוקא היה סביר. האוכל לא היה משהו אבל זה אוכל של מטוס לא של מסעדה.
טיב חברת תעופה נמדד על פי שקלול של נתונים
29/10/14 19:25
151צפיות
צי מטוסים, שירות, רוחב מושבים, אוכל, איחורים, אובדן מזוודות וכו'

אני לא מכירה את צי המטוסים שלהם,
29/10/14 20:23
128צפיות
אבל כפי שכתבתי, כנוסעת, היה בהחלט סביר.
דלתא גרועה?
30/10/14 11:57
166צפיות
לא יותר מחברות אחרות.
למעשה היה לי נסיון טוב מאוד איתם.
טסתי איתם לארה"ב לפני שנתיים והיינו אמורים לחזור יומיים או שלושה אחרי הוריקן סנדי.
בגלל ההוריקן בוטלו מאות או אפילו אלפי טיסות ובנוסף שדה התעופה לה-גווארדיה הוצף ונסגר, ניוארק עבד חלקית וקנדי היה בסימן שאלה אבל בסוף עבד כרגיל אחרי הסופה.
בשיא הבלגן, לפני שהסופה נחתה על היבשת ואחריה הייתי בקשר עם המוקד הטלפוני שלהם יותר מפעם אחת.
נכון, היה זמן המתנה אבל הייתה אפשרות להשאיר טלפון והם חזרו אלי תוך 10 דקות... שלא לדבר על טכנולוגית זיהוי קולי שיש במוקד שלהם שהפתיע אותי באיכותו.

בנסיעה האחרונה שלי, ממש עכשיו יצא לי לטוס שתי טיסות פנים עם יונייטד והם היו סבירים.
חילקו שתיה בטיסה אבל רצו משהו כמו 4-5 דולר על כריך עצוב שויתרתי עליו.

משום מה הביקורות על הביקורות תמיד משעשעות אותי
30/10/14 13:31
177צפיות
אז אתה נסעת עם דלתא וענת מעליך, טסה עם אליטאליה. אתם במקרה הזה, שני אנשים בודדים ולכם, נהדר עבורכם. לכם היה נסיון מוצלח כל מול ביקורות של עשרות אם לא מאות או אלפי אנשים שקבעו שדעתם לגבי חברת תעופה מסוימת, שונה. זה מזכיר לי תמיד ויכוחים במישורים אחרים, מהסוג של מחקר מצא ש"מזרחיים מופלים לרעה במבחני קב"א" זו תוצאה של מחקר בנושא והנה קם מתנגד/ת וטוען להד"ם,זה לא הנסיון שלו. so what? תמיד יהיו כאלו בודדים שנסיונם שונה, אבל במקרה של מחקר או סקר, יש נתונים שונים, יש כימות, אחוזים, מה שתרצו אבל הפלוס לעומת המינוס היה חד משמעי. אז יופי לכם ותשמחו שזה כך.
אני בהחלט מסכים עם מה שאמרת, זה עניין סטטיסטי
30/10/14 14:10
89צפיות
אבל אם הם תפקדו כ"כ טוב בשעת משבר (והוריקן סנדי היה חתיכת משבר), אני לא חושב שהם כל כך גרועים
על איזה מחקרים את מתבססת?
30/10/14 14:25
98צפיות
כי אני יודעת על מחקרים שלא מראים שמזרחיים מופלים לרעה במבחני קב"א.
היי רזאי
30/10/14 14:56
98צפיות
אלף החמצת כנראה את "המקור" אתמול בערוץ 10. בגלל זה נזכרתי בענין כדוגמא (הופלו גם הופלו בעיקר מדובר על שנות ה-50 וה-60 אבל גם אחרי זה, אם כי בצורה שונה) וכמו שאמרתי וכנראה לא שמת לב, זו דוגמא לכך שיוצא מחקר נניח על אפלייה כזו או אחרת ואז קם מישהו/מישהי וטוענים להד"ם, "אני לא הופלתי", יופי נחמה :). זה שאחדים לא הופלו, זה שאחדים נהנו מאד מטיסה בחברת יהושפט ועמירב, אינם משמשים הוכחה שהמחקר לא נכון, או לא מדויק או אין לו תוקף.
ראיתי גם ראיתי
30/10/14 14:59
76צפיות
הנושא הזה קרוב לנו לבית...
התוכנית היתה קצת מוטה לדעתנו, ולא הייתי משתמשת דווקא בדוגמאות שהם הביאו כדי להדגים את הנקודה.
ברור שאני מסכימה שחוויה אישית לא מבטלת תוצאה של מחקר סטטיסטי.
30/10/14 15:34
45צפיות
גם אצלנו, קרוב, סוער ותוסס.
אולי הקרבה שלנו
30/10/14 15:39
66צפיות
היא מכיוונים נגדיים
מישהו זוכר את חבר טאוור אייר?
30/10/14 17:11
96צפיות
היו טסים מתל אביב לניו יורק.,  האוכל היה גלאט כושר, הקהל היה לא בכושר, הדיילות היו אובדות עצה ....ופשטו את הרגל..

טסתי איתם פעם..איזו חוויה מפוקפקת...
בטח! כשהיינו צעירים ועניים
30/10/14 17:29
87צפיות
זה היה ממש אוטובוס, אבל אז לא סבלנו מכאבי גב.
חבל שהם לא קיימים יותר. הילדים שלי היו יכולים לטוס במחיר זול.
אני לא חשבתי שמשלם המיסים הישראלי צריך לסבסד חברה אמריקאית
30/10/14 18:10
78צפיות
גם אם המייסדים היו ישראלים לשעבר וגם אם החברה היתה חביבה על המגזר החרדי.

לא חוכמה גדולה למכור כרטיסים בזול אם משלם המיסים הישראלי משתתף בעלות הכרטיס
מעניין, לא זכרתי את זה.
30/10/14 18:18
64צפיות
כמובן שאנחנו לא צריכים לממן אותם. עדיין, היה נחמד לטוס בזול.
אפשר להשיג טיסות זולות גם היום
30/10/14 18:22
73צפיות
אם מזמינים מספיק זמן מראש....

הזמנתי אתמול כרטיסים
30/10/14 18:31
88צפיות
לסן דייגו בפברואר. עלה לי $1200. הייתי יכולה לחסוך $200 אם הייתי מתפשרת על טיסה פחות נוחה. 
כשנזכרנו שאנחנו רוצים להיות בבריסל בחגים, כרטיס הטיסה מישראל עלה סכום זהה... בצער רב טסנו דרך מוסקבה כדי לחסוך חצי מהסכום. 
אנחנו מתכננים לבלות את תקופת החגים בשנה הבאה בפאריז. הפעם נזמין את הכרטיסים הרבה זמן מראש.
בבקשה...הכל אפשרי
30/10/14 18:56
61צפיות
שתהיה לכם נסיעה טובה...
תודה.
30/10/14 19:53
47צפיות
הכל מסתדר בתכנון מראש, רק שלפעמים מתחשק להיות ספונטניים
זוכרת שטסנו איתם, היו זולים ולא
30/10/14 18:14
84צפיות
פחות טובים מאחרים, בגלל שהיו זולים טאוור אר פשטה את הרגל.אודרי למה את כבר לא כותבת בפורום של שרונה?
פשטו רגל כי כבר לא יכלו להטליא את המטוסים שלהם יותר...
31/10/14 06:38
75צפיות
מוריס נחתומי, מייסד החברה, האמין רק בסוג מטוס אחד - ה 747. כל צי מטוסי החברה הורכב ממטוסים עתיקים שחברות תעופה אחרות הוציאו לגימלאות - ונחתומי קנה אותם באגורות והמשיך "להוציא להם את המיץ" עד הטיפה האחרונה...    הצוות הטכני שלו היה מטליא את הגרוטאות אחרי כל טיסה - תמיד עמדו ליד ההאנגר שלהם ב JFK שניים או שלושה מטוסים מפורקים שכבר היה מסוכן מדי להטיס, והמכונאים היו עושים להם "קניבליזציה" - ומשתמשים בחלקים שלהם להטליא את המכונות שעוד טסו.

האמינות האגדית של ה 747-100, והכישרון הטכני ויכולת האילתור של צוות המכונאים (והרבה תפילות של הנוסעים העבדקנים) - זה מה שמנע שהפחנועים המעופפים הללו יתפרקו באוויר. נחתומי בטח לא עזר - כדי להחזיק את הראש מעל המים הוא סיפק שרותי הטסה לצבא ארה"ב - והטיס כוחות לכל אזורי המלחמה בעולם בשנות ה 80 וה 90. ביותר מג'מבו אחד של TOWER AIR היו חורי כדורים מאש נק"ל שהמטוסים ספגו בשדות תעופה באפריקה ובמפרץ הפרסי...

בוספו של דבר - המודל העיסקי לא עבד. בשנת 1999, אפילו הצבא האמריקאי הפסיק לטוס איתם - כי פחד להכניס את אנשיו לחורבות המעופפות הללו... מטוסים בני 30 ו 40 שנה, עם מאות מליוני מיילים על המונה, שחוקים עד עפר ומוטלאים כמכנסיו של מוטל בן פייסי החזן.   ZAGAT דירג את מצב התחזוקה של הציוד במקום 59 מתוך 61 חברות - רק אירופלוט (שהטיסה גרוטאות רוסיות) דורגה מתחת.
נחתומי לא יכול היה למנף קנית צי מטוסים שמיש - והחברה קרסה.
קודם כל צחקתי ונהנתי ממה שכתבת....
31/10/14 12:07
56צפיות
טסתי עם tower air , מנוחתה עדן, לניו-יורק אי שם ב 1983 כשעוד לא עלה על דעתי שמטוס יכול להיות מסוכן ושגם אני יכולה להיות מנוחתי עדן (אחח להיות צעירים....), העיקר שזה טס, בזול ומגיע לארה"ב... היה היה פעם    
כשאנחנו טסנו איתם..השארנו בבית 3 ילדים
31/10/14 14:57
55צפיות
חוסר אחריות משווע...היו צריכים לשלול מאיתנו את רשיון ההורות.
אני נוסע הרבה עם דלתה בשנים האחרונות
30/10/14 18:33
88צפיות
ובעצם גם נמצא כרגע בנסיעה איתם, ואני חייב להגיד שאני תמיד מבסוט מהם.
עומדים בזמנים, שירות לקוחות מהיר וטוב, מטוסים נוחים עם מערכות בידור חדישות.

אני חושב שמה שקרה זה שדלתה הרוויחה את שמה הרע ביושר בעבר, אך לקחה את העיניינים לידיים ומאוד השתפרה.
אם אני צודק, אז זה ייקח עוד שנים לשפר גם את המוניטין.

ומי מנרמל את האינפורמציה?
31/10/14 06:12
61צפיות
הביקורת של על הביקורת היא שזה אידיוטי לחרוץ גזר דין על פי "כמה אנשים התלוננו על חברה" - בלי לנרמל את האינפורמציה.

לאליטליה יש צי מטוסים של כ 112 כלי תעופה. מתוכם - אולי 22 מטוסים "כבדים", וכ 90 איירבאסים ממשפחת ה 319/320.
לדלתא יש צי של 760 כלי תעופה. מתוכם כ 300 מטוסים "כבדים", וכ 300 מטוסים בגודל האיירבאס 320.
וסתם להשוואה - לאל על יש 41 מטוסים (כולל מטוסי מטען בלבד) - מתוכם 19 מטוסים "כבדים". 

דלתא טסה ליותר מ 900 יעדים בארה"ב ובעולם.
אליטליה טסה ל 103 יעדים.  אל על טסה לכ 80 יעדים.

בשנת 2013 היו לדלתא יותר מ 140 מליון נוסעים בטיסותיה.  לאליטאליה היו 23 מליון.  לאל-על - 4 מליון.
כלומר - דלתא הטיסה בשנה פי 6 נוסעים מאליטליה, בפי 6 מטוסים מאליטליה , לפי 9 יעדים...

אבל את התלונות נגד כל אחת מהחברות - סופרים בצורה זהה...   

בארצות הברית, חברות תעופה אמריקאיות מחוייבות לדווח לממשלה (למשרד התחבורה - ה DOT) בצורה סדירה את סטטיסטיקת ה MISHADLED LUGGAGE - שם קוד בתעשייה ל "מזוודות שהלכו לאיבוד" - שלהן.
הספירה נעשית כ "מזוודות אבודות לכל  1000 נוסעים". הממוצע בין כל חברות התעופה האמריקאיות לשנת 2013 הוא 3.22 -  היו בארה"ב 580 מליון נוסעים, ו"הלכו לאיבוד" 1.9 מליון מזוודים.

לעניות דעתי, הסטטיסטיקה של אליטאליה (שכמובן לא ניתן להשיג כי לא שמעו באיטליה על FREEDOM OF INFORMATION ACT) היא הרבה יותר גרועה...
אבל הבה נניח שהאחוזים זהים אצל כולם - אל על, אליטליה ודלתא. 
אם על כל 1000 נוסעים יש 3.22 נוסעים זועמים שמתלוננים שהלכה להם מזוודה לאיבוד - הרי שלאל על יש 13,000 נוסעים כועסים, לאליטליה יש 74,000 נוסעים כועסים - ולדלתא יש כמעט חצי מליון נוסעים כועסים...
כדי שיהיה את אותו מספר תלונות על מטען אבוד כנגד אל על,היא תצטרך לאבד את המזוודות של כל נוסע שמיני...  ואליטאליה תצטרך לאבד את המזוודות של אחד מכל 50 נוסעים.

וזה כמובן מתפרש להכל...
דלתא מפעילה יותר מ 5000 טיסות כל יום.   אל על מפעילה פחות מ 100 טיסות ביום.
כשסופרים בסופו של יום "כמה טיסות התעכבו או הבתבטלו" - אצל מי כנראה יהיו מספרים יותר גבוהים?
למי יהיו יותר נוסעים בסופו של יום שיתלוננו "איזה חרא של חברה"?

ולכן התיאוריה של ליאונידס - "אני הולך לפי נהמת הציבור באתרי מדיה חברתית" נכשלת...  כי שם האינפורמציה אינה מנורמלת.
לפי הלוגיקה שמוסברת בהגדה של פסח - 100 תלונות לגבי אליטליה - שוות ערך ל 900 תלונות לגבי דלתא...

ולאחר כל הדברים הללו - עלי להגיד שאני אישית לא טס בדלתא, כי היא לא משרתת היטב את אזור בוסטון.
אני בקטע הזה חושב שחוכמת ההמונים מתאימה יותר
30/10/14 17:34
95צפיות
אתר כמו seatguru המבוסס על ביקורות של המוני אנשים לדעתי מספק לי מידע הרבה יותר מועיל.

בדיוק כמו שאני מרגיש נוח יותר עם מידע מ booking כשיש עשרות ומאות ביקורות על מלון מסויים מאנשים שהתארחו בו.
spirit טסנו איתם ב 2013 מלאס וגאס לפורט לאודרדייל
31/10/14 12:00
64צפיות
טיסה מהגיהנום !!!! המחיר השערורייתי שהם גובים למזוודה - אין free , במטוס היה קר כל-כך שאפילו הדיילים לבשו שכבות, היחס של צוות הקרקע וצוות האויר... אלו היו 4 שעות של טיסת לילה נוראית - המחיר היה $114 לאדם - אבל עם הגבייה על 3 מזוודות יצאנו בתוספת של $135 ועוד טיסה נוראית... לא נורא' מטעויות לומדים. ועכשיו אני מוסיפה את ה 2 סנט שלי שתדעו גם אתם לא לטוס עם spirit.
יופי
31/10/14 16:47
75צפיות
בדיוק לפני שפרסמת קניתי כרטיס עם יונייטד מבוסטון לתל אביב...
טוב, הם לא כאלו גרועים או בואי נגיד בצורה אחרת
31/10/14 19:17
65צפיות
הם לא תמיד גרועים כל הזמן, הם לפעמים גרועים חלק מהזמן.

אני לא לוקחת אתם צ'אנסים בטיסות אל ומאת ארה"ב לישראל, הילדים שלי כן והם טסו כבר עם כולם
ואמרו שזה ענין של מזל. אני טסה אתם הרבה בתוך ארה"ב (זה חלק מהסטאר אלייאנס וזה נוח לי כדי לצבור נקודותׂ)
לפעמים הטיסות בסדר והצוות בסדר ולפעמים? אנחנו נשבעים לא לטוס אתם יותר. הם עשו לנו לא פעם צרות
בשדה והיחס של הצוות היה מזעזע ולפעמים היה צוות אחר ומוצלח מאד. כך שקנית, מזל טוב ונסיעה טובה. יהיה בסדר וגם
אם לא, זה עובר אחרי כמה שעות.
º
מתי את מגיעה?
01/11/14 07:08
15צפיות
º
בסוף ינואר
01/11/14 20:06
6צפיות
מחפשת רעיונות ליעד לנסיעה קצרה לזוג
29/10/14 00:08
236צפיות
סביב סוף מרץ, אני ובנזוגי חוגגים 50 (לא 50 שנה ביחד, 50 שנה בעולם הזה....) ורוצים לסוע לחופשה קצרה - סופ"ש ארוך (3-4 לילות). 
פעם ראשונה מזה שנים רבות שניסע בלי ילדים, ומחפשים משהו קרוב יחסית (לא לבזבז המון שעות על טיסה). 
נשמח לשמוע רעיונות והמלצות, אנחנו פתוחים לכל רעיון, גם טיול טבע/כפרי וגם שהות בעיר כלשהי.
º
רומא
29/10/14 00:21
33צפיות
השאלה שלך מאוד מאוד לא ממוקדת
29/10/14 00:22
142צפיות
בגדול, כל יעד שמוכרים אליו כרטיסי טיסה יענה להגדרה...
נכון
29/10/14 00:28
142צפיות
קשה לי למקד כי אני בעצמי לא יודעת מה בדיוק לחפש
זה לא שלא היינו בחו"ל אף פעם, אבל ב-15 שנה האחרונות כל הפעמים שנסענו היו עם ילדים או לבד (כלומר אחד מאיתנו נסע, השני נשאר בבית)
אז אני מחפשת משהו שייתן חוויה קצת אחרת, מיוחדת. אם תוכלו לעזור לי במיקוד, גם אשמח אם לא - נטיל מטבע
º
רומא
29/10/14 00:32
31צפיות
במקרה כזה
29/10/14 00:35
140צפיות
הייתי פשוט טס לאיפה שיש טיסה זולה ונשמע לי מעניין, אבל מאוד ייתכן שגם הנושא הכספי הוא בעל חשיבות פחותה מבחינתכם.
אז אין הרבה מנוס - פתחי אתר אינטרנט של אחת מחברות התעופה או הטיולים לחו"ל, הכיני רשימה (מקרית לחלוטין) של 10-20 יעדים שכיחים, ותשבי לקרוא קצת בוויקיפדיה ו/או בחנות הספרים. תראי מה ידליק אותך. להגיד לך "פריז" או "רומא" או "סיירה לאון" (לא מומלץ כרגע) זה מאוד סובייקטיבי, ובשביל לקבל סתם רשימה מקרית של יעדים שאנשים אחרים אהבו את לא צריכה פורום, את יכולה לפתוח כל אתר שמוכר טיסות לחו"ל ולקבל רשימה כזו...

אגב - גם בשביל להטיל מטבע צריך שתי אופציות סופיות על הפרק...
תודה בכל מקרה
29/10/14 08:17
90צפיות
וטיסה זולה זה תמיד יתרון, אם כי האירוע כל כך חד-פעמי מבחינתנו שגם יעד קצת יותר יקר בא בחשבון.
אם נגיע למצב של שתי אופציות סופיות על הפרק, נחזור להתייעץ כאן
º
לא כל יעד יתאים בחודש מרץ, צריך לחשוב גם על מזג אוויר
29/10/14 00:39
33צפיות
º
זה גם נכון, נשים לזה לב כשנבחר יעד
29/10/14 08:18
29צפיות
לדעתי האפשרויות לא מאד רבות
29/10/14 08:48
98צפיות
אלה המאפיינים שהיגדרת:
- קצר
- קרוב
- בתקופה שבה מזג האוויר די מגביל
- בתאריכים שהם עדיין לפני תחילת עונת התיירות בחלק מהיעדים הפוטנציאליים
- בני 50
- אין העדפה לעיר או לכפר
- המחיר לא בראש העדיפויות

ההצעה שלי (כפי שכבר הבנת...): רומא.

º
רומא בהחלט אופציה טובה, תודה!
29/10/14 09:36
21צפיות
אירופה מתאימה לכם...מבחינת מרחק
29/10/14 08:46
114צפיות
מזג האויר סוף מרץ קריר אבל לא ממש חורף קשה כמו דצמבר ינואר פברואר.

אני אמליץ על ברלין..שבא כל אחד יכול למצוא ממה להנות

דווקא פריז יותר מתוסבכת ל אבל רומנטית.ולונדון לאוהבי הצגות...(תבדקי מה מציג כשאתם שם)
וינה פראג ובודפשט -יענו מבחינת עיר עם הרבה ענין.
גם ברצלונה.

עכשיו העבודה היא שלך..
כנסי לשיחור באינטרנט קראי מעט והשכילי..
חפשי טיסות בזמנים ובשעות שמתאימות לכם..בדקי מנועי חיפוש שונים והתחילי..
ואנחנו כאן לעזרה.
º
תודה, נתחיל לעבוד
29/10/14 09:38
23צפיות
פרג עיקר קטנה קרובה ולא יקרה
29/10/14 15:04
100צפיות
סוף שבוע קצר תוכלו להפסיק להינות מהעיר בלי לחוש שפספסתם משהו . היר לא יקרה . שעות טיסה לא ארוכות 
º
אבל בחודש מרץ עדיין קצת קריר שם
29/10/14 15:21
30צפיות
º
סוף מרץ השנה ...זה כבר כמעט הפסחא לא?
29/10/14 16:28
25צפיות
º
5 באפריל
29/10/14 19:41
15צפיות
º
גוד פריידי זה יהיה ערב פסח שלנו 3.4. אליבא ללוח של הבן שלי
29/10/14 20:20
24צפיות
פראג זה המקום האחרון שהיינו בו
29/10/14 21:04
101צפיות
ביחד בלי ילדים, כאמור לפני כמעט 15 שנה...
אני מציע שתדברו בימים, לא בלילות
29/10/14 19:53
156צפיות
שלושה לילות יכולים להיות יומיים, אני לא בטוח שהייתי טס ליומיים לחו״ל.
אני הייתי בוחר בעיר שיש בה מה לעשות גם אם מזג האויר לא יאיר פנים, למשל וינה או לונדון.
בהתחלה חשבתי שאתה מציע לנו לנהל שיחה בשעות היום
29/10/14 21:03
119צפיות
לעצם העניין - הסתכלתי קצת בטיסות. הכוונה לבחור טיסות שיוצאות מוקדם יחסית, נניח סביב 6 בבוקר ונוחתות סביב עשר, ככה שיש אפשרות לבלות את היום ביעד. כנ"ל בחזרה - לחזור בשעה יחסית מאוחרת כדי שהיום יוכל להיות מנוצל. בדקתי כמה יעדים וראיתי שברובם הבחירה הזו אפשרית בטיסות ישירות (לא כאלו שנוסעות לרומא דרך איסטנבול ונמשכות 8 שעות...)
קצת על טיסות ומעללי היום הראשון
29/10/14 21:08
131צפיות
אם הטיסה יוצאת בשש בבוקר, צריך להיות בשלש בשדה, כלומר, לצאת בערך בשתיים וחצי, או קודם לרחוקים יותר, זה אומר מאחת וחצי על הרגלים. אם נוחתים בעשר, מגיעים למלון לקראת 12 ולא מקבלים חדר. אז משאירים את הציוד במלון ויוצאים לטייל שעתיים ואח"כ נופלים למיטה. זה המיתאר הקשה.
אחרי ששמעתי את כל התיאוריות
30/10/14 02:23
122צפיות
וגם התנסיתי אישית כמעט בכולן, אני יודע להגיד היום שלא משנה אם נוחתים בבוקר ו"יש את כל היום" או נוחתים בצהריים ו"אפשר להספיק קצת לטייל" או נוחתים בערב ו"סתם שורפים יום".
בכל מקרה, טיסה לחו"ל (גם ליעד קרוב יחסית), נחיתה, איסוף מזוודות, יציאה משדה התעופה, נסיעה לעיר, התארגנות, קצת קניות (סופר) וכו' - מה שלא יהיה, כל זה שורף משהו כמו יום אחד מהטיול. כמעט ואין דרך להתחמק מזה. טיסות זו שיטת תחבורה גרועה מאוד. הייתי בשמחה מחליף 4 שעות טיסה (שזה למעשה 12...) ב-10-15 שעות של נסיעה ברכבת.
אכן עבודת פרך
30/10/14 12:43
78צפיות
בדיוק כתבתי משהו דומה בשרשור אחר.
ועדיין, אופצית טיסת הערב הכי ממזערת נזקים לטעמי.
נסיעה ברכבת תמיד יותר נוחה..
30/10/14 12:53
79צפיות
הבעייה שאנחנו תקועים בפינה הזאת במזרח התיכון..והאפשרות היחידה היא לצאת מפה בטיסה..

ארבע שעות זה משחק ילדים, רוב הטיסות שלי בשנים האחרונות היו של 12 שעות, או במקרה היותר גרוע, עם קונקשן, ואז זה מתארך אפילו ליותר זמן....ותמיד תמיד, היום הראשון אסור לקחת אותו בחשבון לגבי הטיול, זה פשוט יום אבוד...או אם מתייחסים אליו נכון, יום שמיועד להגעה ליעד,  ורענון לקראת התחלת הטיול למחרת.
º
מסכימה עם התאור שלך.
01/11/14 07:14
25צפיות
מאידך......
30/10/14 08:13
83צפיות
לאנשים מבוגרים אין בעיה ללכת לישון מוקדם ולקום ליום חדש רעננים גם אם זה באמצע הלילה, כמו כן יש 4 שעות בטיסה לישון או לנמנם.
אם הכוונה לטייל, אז מזמינים את הרכב לשדה התעופה ויוצאים לטייל, ואחר הצהריים או לפנות ערב נוסעים למלון.
אם אין רכב, משאירים את הציוד בשמירת חפצים ונוסעים לטייל ובסיום חוזרים, לוקחים את החפצים ונוסעים למלון.

הנסיעה אמנם קצרה מאוד, אבל בפעילות נבונה, אפשר לנצל את היום הראשון היטב, במקום לקבל את האמירה שהיום הראשון מבוזבז.
בכל אופן, אני אישית (ואני הרבה יותר מבוגר מהשואלים) מעדיף תמיד את הטיסה המוקדמת, ניצול היום הראשון היטב בטיולים, ורק ממש לפנות ערב לנסוע למלון.

זה עניין של העדפה
30/10/14 13:10
57צפיות
אני אוהבת לטוס בבוקר, לטייל בתחילת היום (כשהאדרנלין של 'תחילת החופשה' עדיין בגוף...), לחזור לנוח באמצע היום במלון, ולהמשיך לטייל בערב. מובן שביום הזה לא מתכננים תוכניות גדולות, אבל אני עדיין מעדיפה את התכנון הזה מטיסת ערב והרגשה של 'יום חופש מבוזבז'. מה גם שזה מאפשר להגיע עייפים לשדה התעופה ולישון בטיסה, מה שמעביר אותה הרבה יותר מהר
מסע כומתה או חופשה רומנטית?
29/10/14 23:19
112צפיות
כל אחד וההעדפות שלו, אני לא ממליץ להתחיל חופשה בלילה לבן.
לחזור בשעה מאוחרת ומכסימום להשלים שעות שינה בחזרה בבית נראה לי בסדר.
גם אני לא ממליצה...
30/10/14 08:25
82צפיות
אני מבוגרת מהסוג שאוהב לישון בלילה, ומתעב לקום באמצע הלילה ולנסוע לשדה התעופה...בשבילי וגם בשביל אישי זה עונש גדול.

אבל לפעמים יש אילוצים , והטיסות יוצאות בשעות שלא אהובות עלינו, במקרה כזה אני אוהבת להוסיף עוד יום לטיול , ואת היום הראשון לעשות באיזי, כולל שלאף שטונדה ארוכה ונעימה במלון באותו היום....ככה עשינו כשנסענו לברלין, ומה לעשות שהטיסה של אל על יצאה בבוקר...
º
או ברצלונה
01/11/14 07:02
8צפיות
רומא, ברצלונה...
30/10/14 12:37
59צפיות
תעשי חיפוש - הייתי בנובמבר בשנה שעברה ברומא, גם כן לכבוד יומולדת 50. כתבתי דיווח על הטיול.
וינה אולי תתאים
30/10/14 13:16
74צפיות
הטיסות לשם יחסית זולות (וקצרות) - ואת מה שתחסכו על הטיסות תוכלו לנצל לבחירת מלון מרכזי ומפנק יותר
העיר מאוד נעימה להסתובבות ברגל מחד, ומאידך יש בה המון מוזיאונים (גם לאומנות, גם אחרים), בתי קפה, ואתרים נוספים שניתן לבלות בהם אם מזג האוויר לא יאיר לכם פנים.
º
לדעתי אפשר גם קפריסין. רק שמז"א יהיה חורפי
30/10/14 23:50
22צפיות
מה עם סיציליה? מישהו היה?
01/11/14 01:17
24צפיות
קודם כל תודה לכולם על התגובות והעצות המועילות. ראיתי היום פרסומת לסיציליה ופתאום מאד דיבר אלי... מישהו היה? בדקתי קצת והבנתי שבעונה הזו כנראה אין טיסות ישירות לגמרי, אבל יש טיסות עם עצירה ברומא.
ברלין.הייתי ואני רוצה עוד פעם. פראג.לא הייתי,
01/11/14 07:12
33צפיות
אבל קיבלתי המלצות מכאלה שטעמם קרוב אלי. אין לי מושג לגבי מזג האוויר באותה תקופה בשתי הערים.
קצת עזרה עם לוגיסטיקה באיטליה - נסיעות בעיקר
29/10/14 00:02
151צפיות
הזמנּו טיסות לשנה הבאה למילאנו. יש לנו שבועיים מלאים של טיול (שאינם ימי טיסות). תוכנית הטיול הכללית כרגע היא כמה ימים בודדים למילאנו (סביב 3), כשבוע+ לטוסקנה (הרוב בפירנצה עצמה, ועוד כמה ימים בודדים לטעימה של כמה עיירות בטוסקנה). אין חשיבות גדולה לסדר מבחינתנו בשלב הזה.
הטיסה הלוך נוחתת במילאנו ב-00:50. הרכבת האחרונה לעיר יוצאת ב-01:30. אני ממש לא מאמין שנספיק להגיע. אנחנו עם ילדה שכבר גדולה מדי בשביל מנשא אבל קטנה מדי בשביל לנסוע בלי כיסא בטיחות, כך שמונית היא פתרון די בעייתי בשבילנו (וגם תשלום של 80 יורו לנסיעה הוא הרבה יותר מדי מבחינתנו). אני מתלבט בין כמה אופציות, עזרו לי למצוא רעיונות.
1) כל רעיון איך לנסוע לעיר בשעה הזו בתקציב סביר. יש תחבורה ציבורית כלשהי בלילה? רכבות עם החלפה? אוטובוס כלשהו?
2) לינה בצמוד לשדה התעופה - הבנתי שיש כמה מלונות ממש בצמוד. זה מרחק של הליכה מהטרמינל או שצריך מונית? החשש כאן הוא שעד שנגיע, עד שנתארגן, נלך לישון, נקום, ורק למחרת נתחיל להתגלגל לעיר - נשרוף עוד יום. במידה מסוימת אני מעדיף לשרוף שעתיים בטרמינל ולנסוע לעיר לפנות בוקר.
3) לנסוע מנמל התעופה ישירות לפירנצה. (א) יש דרך לעשות את זה ברכבת בשעות האלה? (ב) חשבתי אפילו לשכור רכב בטרמינל במילאנו ולהחזיר אותו בבוקר בפירנצה. בגלל שהפתרון הזה חוסך לי לינה של לילה ומסדר לי יפה את הלו"ז - אין לי בעיה להשקיע בו 150-200 יורו (כולל שכירות, אגרה, כיסא לילדה ודלק). השאלה היא האם ניתן לשכור רכב לכמה שעות (אפילו אם זה לשלם על יום שלם - לא ממש אכפת לי), האם הדוכנים פתוחים בשעות כאלה, והאם בכלל הרעיון שלי מציאותי. לנהוג בלילה לא ממש אכפת לי, אני לגמרי טיפוס של לילה והכבישים המהירים באיטליה מצוינים...

בקיצור, התחלתי קצת לתכנן וגיליתי ששעת הנחיתה קצת תוקעת אותנו. רעיונות בבקשה!
באיזה שדה אתה נוחת? וממריא? יש לפחות 2 ברגמו ומלפנסה
29/10/14 00:09
81צפיות
וכל אחד בכיוון אחר...ואם רכבות אחרות...וננגישות שונה....

עיצה כללית?
הייתי לנה עם הילדה במקום הכי קרוב לנחיתה. מארגנת מראש תיק רק ללילה..
בבקר קמים לאט לאט מתארגנים לנסיעה לוקחים רכב...חלק מהסוכנויות סגורות בלילה או שזה מצריך כל מיני פתרונות שקשה לסמוך עליהם.

לחלק גדול מהמלונות יש שטאל ...שווה לבדוק באתר המלון או לשלוח להם מייל..וזה מופיע לרוב באתר שדה התעופה.
אחרי שינה של  6-7 שעות הכל יותר נחמד..
מלפנסה גם בהלוך וגם בחזור
29/10/14 00:15
95צפיות
האמת היא שבכל הסיפור לילדה אני דווקא פחות דואג. היא תישן כמו בובה גם בעגלה אם זה ברכבת וגם בכיסא אם זה בנסיעה ברכב.
ברור שזה לא הדבר הכי אופטימלי לילדה, אבל ממש כיף לטייל עם אימא ואבא בחו"ל!
אם אני ישן ליד נמל התעופה, אז בבוקר אני כבר נוסע לפירנצה (או למילאנו) ברכבת, אני כבר לא צריך את הרכב במקרה כזה. הרכב היה סתם רעיון יצירתי איך לעשות משהו מועיל עם השעות האלה. אבל יש לי חשש שמה שלא יהיה, לישון ליד נמל התעופה זה לשרוף יום נוסף, שבסוף נמצא את עצמנו מתחילים לטייל באמת אולי בשעה 16:00... אני יודע עם מי יש לנו עסק...
טיסה זולה לפעמים יש לה עלות ולפעמים לא.
29/10/14 08:51
85צפיות
ומה תעשה אם יהיה איחור? אם המזוודה לא היגיע ולך יש רכב ליסוע ליסוע?
כל טיול הוא תיכנון עם בסיס לשינויים..
לכן הכי נכון זה לקחת את מירב האופציות
נוחתים ב1 בלילה ? מאוד רעננים ומכירים הכל.
יש מי שישכיר לך רכב?
חפש באתר של מלפנסה.

לגבי טיסות  חפש בקאייק  למשל  טיסות כיוון אחד מ... ל....ותראה מה יש.
כנל ברכבות.

זה נראה לי קצת לחוץ ונמהר ללא צורך. לדעתי, שנו במלון ליד שדה
29/10/14 10:12
70צפיות
התעופה והתחילו את הטיול בבוקר, נינוחים ורגועים, זה לא נראה לי סיפור. יש לא מעט מלונות ליד השדה:
הלינק לבוקינג, אפשר לסדר אותם לפי מרחק ואז אתה רואה איזה הכי קרוב לטרמינל. לפי זכרוני יש אחד שהוא במרחק הליכה, אני מניחה מטרמינל 1, לשם מגיעות רוב הטיסות (ב-2 נוחתת איזיג'ט). אני ממריאה ממילנו ב-7 בבוקר כך שהזמנתי מלון ליד השדה, במקרה שלי איביס במרחק 7 ק"מ. הם טוענים שהשאטל שלהם עובד 24 שעות ביממה וגם אם זה לא כך, תמיד אפשר למצוא מונית. עלה לי 50 יורו ללילה, מחיר מגוחך. הזמנתי אותו גם כן דרך בוקינג.

למילנו העיר אפשר להגיע באוטובוס שיוצא מטרמינל 1 או 2 או ברכבת שיוצאת מטרמינל 1 ועוצרת לרוב בתחנת קדורנה שממנה צריך להגיע במטרו לתחנה המרכזית של מילנו, מילנו צ'נטרלה (Milano Centrale) כדי לקחת את הרכבת לפירנצה. יש גם כן כמה רכבות שנוסעות היישר מטרמינל 1 לתחנה המרכזית של מילנו וזה מפשט את העניין, בייחוד אם אתה לן לפני כן בשדה (כי אני למשל נוחתת בטרמינל 2 ורוצה להגיע למילנו העיר מייד, אם אני רוצה רכבת אני צריכה לחכות לשאטל בין שדות 1 ו-2 ולנסוע איתו רבע שעה. אתה יכול כבר מהמלון להגיע לטרמינל 1 ולחסוך את בזבוז הזמן הזה, יתרון נפלא).

לינה בשדה לילה לפני כן גם תיתן לכם את האפשרות להזמין כרטיסי רכבת מוזלים 3 חודשים מראש באתר טרנאיטליה, כי הסיכוי שלכם להגיע לרכבת בזמן יהיה גבוה, לעומתי שוב, שכיוון שאני לוקחת את הרכבת אחרי הטיסה ואף פעם אי אפשר לדעת היכן יהיו עיכובים, לא יכולתי להזמין רכבת מהירה במחיר מוזל מראש, כי אם לא הייתי מגיעה לנסיעה, הייתי מאבדת את הכרטיס.

נסה להזמין רכבת כבר 3-4 חודשים מראש, כנ"ל לגבי רכבת חזרה אם צריך. כרטיסים לרכבות מהירות נמכרים מראש במחירים טובים מאוד אם תופסים אותם בזמן.

אפשרות נוספת להזמנת כרטיס רכבת מילנו-פירנצה היא עם החברה המתחרה, איטלו, רק שהרכבות שלה יוצאות מתחנות משניות במילנו, שאליהן אני מניחה שיהיה קשה יותר להגיע, אבל לא בלתי אפשרי כי יש רכבות משדה התעופה גם לתחנת Milano Ponte Garibaldi, שממנה יוצאות חלק מהרכבות של איטלו לפירנצה. שוב, לינה מראש בלילה שלפני מפשטת את התכנון. חשוב תמיד לשים לב מאיזו תחנה בדיוק במילנו יוצאת הרכבת.
http://www.italotreno.it/EN/Pages/default.aspx

יתכן שיש שדה תעופה בפירנצה, אני שמעתי רק על פיזה. אפשרות נוספת היא בולוניה. אבל לאלה תצטרך תחנת ביניים כלשהי באירופה או בטורקיה, אני מניחה. אבל אם כבר נקנו הכרטיסים למילנו, אני בספק אם יש טיסה כה קצרה ממנה עד פיזה או עד בולוניה.
אה, ועוד שאלה קטנה - טיסת פנים
29/10/14 00:20
87צפיות
אופציה יצירתית נוספת שחשבתי עליה היא טיסת פנים. אם זה זול ומתאים לי בשעות (אם כי סביר להניח שטיסת פנים קצרה לא ממריאה ב-2 בלילה, אבל תמיד שווה לבדוק). יש בכלל נמל תעופה בפירנצה? איפה מוצאים כרטיסים כאלה? לאיזיג'ט אין קו כזה.
הנה
29/10/14 09:00
55צפיות
יש גם שאטלים כנראה ראה פה...וכנס לאתר של מלפנסה....
29/10/14 09:09
56צפיות
וכן יש לפירנצה גם שדה תעופה.
חפש ממנו ..זה השדה שקרוב לעיר.
יש עוד אחד אבל הוא ליד פיזה
טיסה לחו"ל
29/10/14 09:18
86צפיות
אין מה לעשות בשדה תעופה אירופאי ממוצע לאחר שעת הסגירה, אלא אם כן רוצים להחקר על ידי המשטרה המקומית ולהסביר להם מדוע ולמה ממתינים בשדה התעופה.
יש מלון אשר ממוקם בשדה התעופה מילאנו מלפנזה ולשם כך הוא נועד.

אז לסיכום הבעיה הפשוטה הזו:
מזמינים חדר לכמה שעות במלון בה התעופה במילאנו, תוך ציון העובדה שמדובר בנחיתה מאוחרת,
נחים כמה שעות, ואף יוצאים יותר מאוחר ליעד הבא,
ומגיעים ליעד הבא רעננים ונינוחים.
זה החסרון של נחיתה מאוחרת.
אגב, לא רק הרכבות אינן פועלות בלילה, גם טיסות בשעות הלילה אסורות.

בעיניי נחיתה מאוחרת היא בכלל לא חיסרון
30/10/14 12:34
61צפיות
לכאורה מבזבזים יום, אבל:
1. יוצאים מהבית בשעה נורמלית.
2. מגיעים במצב סביר ליעד ולא על סף התמוטטות כמו אחרי יום שמוקדש לאריזות+ שינה מועטה אם בכלל + השקמה באמצע הלילה + נסיעה לשדה התעופה + 3 שעות בשדה + טיסה של כמה שעות , שאחרי זה ממילא רק רוצים להגיע למלון ולישון או שמתאמצים להישאר ערים כי חבל לבזבז יום בחו"ל...
3. הולכים לישון וקמים רעננים להתחלת הטיול.
בוא נגיד שהילדה תישן בטיסה וברכב
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
02/11/14 09:21
5צפיות
אתה ואשתך לא צריכים לישון לפעמים ?
אם תנחת ב 1 בלילה, עד שיוצאים מהטרמינל - כבר לקראת 2 בלילה.
ב 2 בלילה תקח רכב ותסע עד פירנצה ?
לפי גוגל - נסיעה של 3:20 שעות, בפועל ועם התיקונים בכבישים, יכול להגיע גם ל 4 שעות.
כלומר תגיע לפירנצה רק ב 6 בבוקר.
מה תעשה ב 6 בבוקר ?
תלך לטייל ?

לא ריאלי לדעתי, בטח שלא עם ילדה קטנה.

גם אני בעד לינה קרוב לשדה התעופה. יש הרבה בתי מלון, לחלקם שאטלים. יתכן שאפשר לבקש בשאטל כיסא בטיחות.

º
איך המחירים בבודפשט בחינת קניות,אוכל,בילויים?
28/10/14 15:38
60צפיות
º
לא יקר
28/10/14 16:17
37צפיות
º
אוכל ובילויים לא יקר ביגוד וצעצועים כמו בארץ
28/10/14 16:27
43צפיות
קניות (סופר) - זול מאוד, אוכל - בד"כ זול
28/10/14 23:30
94צפיות
בילויים גם די זול. שתייה ברחוב וכו' - בד"כ מאוד מאוד זול.
התחבורה הציבורית קצת יותר יקרה מאשר בארץ (ומאוד מאוד יקרה במונחים מקומיים).
קניות של ביגוד, הנעלה, תיקים וכו' - בחנויות הפונות לתיירים המחירים יכולים להיות מופקעים כמו בארץ ויותר. בקניונים ומקומות של מקומיים קצת יותר זול מבארץ, אבל לא זול בצורה היסטרית.
המלצה לתחבורה ציבורית
29/10/14 19:08
58צפיות
אפשר לקנות בנמל התעופה (מדברים בדלפק אנגלית) כרטיס שמקנה נסיעות ללא הגבלה לתחבורה הציבורית, מאוד ממליץ לקנות כזה למספר הימים שאתם שם, זה גם סוגר את הפינה של להגיע ל/מנמל התעופה, וגם בטיול עצמו תוכלו לנסוע בעיר בלי חשבון ולחסוך כאבי רגליים. התח"צ בעיר מעולה. 
קניות- יש מעמ 27% שאת רובו אפשר לקבל ביציאה
28/10/14 23:38
87צפיות
נוהל מעמ קרא באתר של שדה התעופה. מסומן שם..המקום להראות להחתים..והאיסוף כסף זה אחרי הדיוטי..
רק שצריך למלא טפסים בחניות.
אם עושים קניות קניות (פלאפון או משהו יקר במצטבר..זה שווה)
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום