בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

וויז בנורווגיה
23/06/14 11:00
54צפיות
האם יש למישהו נסיון בהפעלת וייז בנורווגיה בהנחה שיש גלישה סללורית  ?
תודה,
לוויז יש פרומים כמעט לכל מקום
23/06/14 12:43
65צפיות
הנה הקור לפורום הנורווגי

http://waze-forum-1826610756.us-east-1.elb.amazona...
הודעה בשם דניאלה1311
23/06/14 10:58
121צפיות
דניאלה מבקשת להתנצל ומודיעה שבשל תקלת מחשב היא מוגבלת כעת בכניסה לפורום.
מקווה שהנושא יתוקן במהרה.
תודה ישה
23/06/14 12:44
71צפיות
הענין כמעט נפתר. נקוה לטוב.
היי , יש לי 2 שאלות השונות זו מזו בתכליתן:
23/06/14 09:00
299צפיות
1) נניח שאני טס לארה"ב לפחות למשך חודש. מהו סכום הדולרים המינימלי שבו מומלץ להצטייד? האם ניתן בעיקר להסתפק בכרטיס אשראי בינלאומי רגיל לפי שקלים ולא לפתוח חשבון מט"ח?
   כמו כן, מהי ההערכה ה"גסה" של עלות טיסה בתוך ארה"ב והאם קל להזמין בתוך ארה"ב מקום לטיסה מזדמנת?
2) לגבי טיולי טרקים במזרח או בדרום אמריקה שבמהלכם ישנים בשטח - האם בטוח להשאיר את הציוד באכסניה?
לגבי המט"ח
23/06/14 09:22
117צפיות
כדאי שיהיה לך חשבון מט"ח שמגבה את הכרטיס.
בדוק היטב בבנק איזה מטבע מחוייב ביחס לכרטיס כזה או אחר.
(לדוגמה: ויזה=דולר, מאסטרקארד=יורו).

הנ"ל כדי לחסוך המרות ועמלות.

בארה"ב כדאי "ויזה" ויתכן שיש עוד כרטיסים טובים אלוונטיים לארה"ב (דיינרס, אמריקן אקספרס וכו').

טיסות בתוך ארה"ב משתנות בין עשרות למאות $. קל להזמין טיסה - כפוף כמובן למידת הגמישות שלך והתלות בטיסות המשך.

לגבי 2 : אני חושב שכדאי לשאול נקודתית למקומות ובפורומים ייעודיים.
ניסיון לתשובות
23/06/14 09:35
121צפיות
לגבי כסף - כ- 500 $ , זה מה שאני הייתי לוקח. ומפזר את זה במספר מקומות (על הגוף, בארנק, במזוודה, בתיק היד). השאר באשראי. ולרחת שני כרטיסים ושלא יהיו באותו מקום.
לגבי עלות טיסה (אופס, יש כאן 3 שאלות)  - זה נושא מאד משתנה ותלוי במיקום, בזמן, בחברה, בעונה ובעוד עשרות משתנים. אבל קל להזמין טיסה מזדמנת ולעיתים גם לא מוצאים.
לגבי טילי טרקים - שני בני היו בדרום אמריקה והיו מקומות (בטורס למשל) שם הם השאירו תיקים (לא רק באכסנית, גם בנקודות יציאה לטרקים) ומצאו אותם באותו מקום כשחזרו.
אתם אדיבים ונהדרים! רב תודות!
23/06/14 09:57
91צפיות
יש לי עוד 3 שאלות, ברשותכם:
1) אוקיי , נניח 500 דולר במזומן. בקשר לרזרבה באשראי - כמה לשיטתכם הסכום המינימלי צריך להיות על מנת להסתדר בארה"ב ?
2) אשראי בינלאומי מתאים גם למזרח ולדרא"מ ?
3) בקשר לארה"ב - ניתן להסתפק במזוודה ובתיק של 15-20 ל'  , בהנחה שמדובר במספר שבועות ?
תשובות
23/06/14 10:49
80צפיות
1. תלוי מה אתה מזמין מראש ומה התכניות. אם סגרת את כל בתי המלון והנסיעות מהארץ - את צריך מעט כסף, בעיקר להוצאות קטנות, קניות פה ושם וזה בהנחה שחלק מהארוחות אתה משלם באשראי. צריך משהו כמו 20-40 דולר ליום לכל מיני הוצאות - איזה המבורגר, פיצה, נסיעות מקומיות, כניסה למוזיאון (כשחלקם בכלל בחינם).
2. אשראי בינלאומי מתאים לכל מקום. גם בתאילנד, סינגפור או הודו השתמשתי באותו כרטיס ויזה שהוצאתי כאן.
3. תיק יד ומזוודה - זה תלוי בך. כמעט בכל מוטל יש מכונת כביסה מופעלת מטבעות ומכשיר ייבוש. כך שלרענן את הבגדים זה דבר קל יחסית. אם זה במלון - אפשר לעשות זאת גם בזמן הארוחה או מנוחה קלה ולא לבזבז זמן בהמתנה ליד המכשיר.
תוספות בקשר לכרטיס אשראי
23/06/14 11:26
50צפיות
לארה"ב לקחת כרטיס אשראי שמחייב ישירות מדולר לשקל, לא מדולר לאירו ומאירו לשקל כי אז יש עמלה כפולה.
בכרטיסים שאני בדקתי עמלת ההמרה מדולר לשקל לא הצדיקה פתיחת חשבון דולרי.
לגבי תשובתך השלישית , בעניין הכביסה...
23/06/14 11:56
49צפיות
בכל זאת מומלץ  להביא שקית לכביסה, נכון?
זאת אומרת שבכל מוטל קיימת אפשרות מהירה בכל עת לכביסה?
בודאי
23/06/14 12:08
48צפיות
שצריך שקית לכביסה, לצורך הפרדה במזוודה. כל כמה ימים, בהתאם להצטברות וליתרות ניגשים ל"יום כביסה".

לא אמרתי שב"כל" מוטל יש, אבל מועטים המוטלים שלא ראיתי בהם פינת כביסה. תלוי גם כמה נוסעים. כאשר היינו משפחה, פעם בשבוע היה נדרש. גם היה יעיל, כי כיבסנו לכולם. כאשר הייתי לבד - בנסיעות קצרות ויתרתי על העונג. בנסיעה יותר ארוכה - פעם בשבוע ריעננתי את המלאי. בד"כ בערב, תוך כדי ארוחה בחדר אני משאיר את הכביסה כאשר אני הולך להתארגן. במוטל מסוים בקליפורניה לא היה, אז קפצתי למרכז העיירה בשעת בוקר ותוך כדי הקפה והצנימים שהכנתי מראש ישבתי והתבוננתי בעיירה המתעוררת , תוך כדי שהכביסה מתגלגלת.
בעניין המטען..
23/06/14 13:01
40צפיות
לקחת בחשבון שברוב הטיסות הטראנס אטלנטיות היום, אפשר להטיס ללא תוספת מחיר רק מזוודה אחת במשקל של עד 23 ק"ג, ועוד טרולי או תיק בגודל מסוים( כל חברה יש את הגודל באתר שלה) במשקל שנע בין 8-10 ק"ג..יש כמובן יוצאים מן הכלל, וצריך לבדוק לגופו עם כל חברה.

בטיסות הפנימיות בארה"ב, או לכיוון נניח הקריביים, או מרכז אמריקה...ברוב הטיסות צריך לשלם על המטען , אז לקחת בחשבון, ולהשתדל להיות עם כמה שפחות תיקים...כביסה זה פתרון מצויין, כמו שכבר המליצו לך..
שמירת חפצים
23/06/14 11:11
58צפיות
באכסניות השונות יש שמירת חפצים (לרוב מדובר במין חדר שבו מניחים את כל הציוד המיותר שלא צריך לטרק). מעולם לא היתה לי בעיה עם חפצים שהושארו שם, לא במזרח, לא בדרום אמריקה, ולא באף יבשת אחרת בה טיילתי.
בכל מקרה, דרכון ומזומנים לא אשאיר בשמירת חפצים. כנ"ל לא מצלמה.
לגבי מוטלים ואכסניות
23/06/14 23:13
51צפיות
האם בדרך כלל יש בהם ארוחת בוקר כלשהי?
באכסניות
24/06/14 07:03
52צפיות
למיטב ידיעתי אין ארוחת בוקר.
במרבית המוטלים יש. אבל אל תצפה לגדולות. לרוב זה קפה, יוגורט, פרוסות לחם (וטוסטר) עם ריבה, סריאלס וחלב ומיץ. יש כאלה שמתעלים ויש כמה סוגי יוגורט, פירות במגש וכל מיני עוגות בוקר (קרואסונצ'יק וכו'). במקמות מסוימים ראיתי גם מכשיר להכנת וופל בלגי וקצת מייפל.
º
אז איך מתקיימים באכסניות?
24/06/14 10:22
17צפיות
באכסניות
24/06/14 11:06
49צפיות
לפחות באלה בסגנון של דרום אמריקה למשל, יש מקררים ואפשר לשמור שם מוצרים.

במוטלים בארה"ב קונים מזון בסופר ומכינים לפי הצורך. בכל חדר יש מכשיר לקפה ובהרבה מקרים גם מקרר.
אם אתה מספר ימים באותו מוטל אתה קונה לחם, גבינות, ירקות, ריבה ועוד פריטים להנאתך. אתה לא צריך את המוטל בשביל זה. אוכל ארוחת בוקר בחדר ויוצא לדרך (או אוכל במוטל ומעשיר בפריטים שלך). במשך היום מנשנשים בחוץ ולקראת הערב נכנסים לאכול משהו חם.
כאשר אני מדלג בין מוטלים אני קונה מראש צידנית ואת המזון הדורש קרור מעביר איתי ברכב כאשר אני מוסיף קוביות קרח בשקית סגורה לצידנית. (יש מכשיר קרח בכל מוטל). כל ערב המזון נכנס למקרר.
עוד משהו - כאשר אני במוטל לטיולי "כוכב" אני קונה מספר בקבוקי מים ומקפיא אותם. כל יום לוקח בקבוק קפוא במידנית ויש לי מים קרים למשך היום.
וכמובן
24/06/14 11:09
39צפיות
כל מה שכתבתי לגבי "מוטלים בארה"ב " מתאים גם לאכסניות. אין מה לבנות על "התקיימות" על ארוחת הבוקר. אני בד"כ מכין לי כריכים להמשך היום.
פשוט מאוד
24/06/14 11:07
58צפיות
כמו שמתקיימים כשאתה גר בדירה: לך למכולת וקנה מוצרים ותכין לעצמך אוכל, או לחילופין, גש לפיצריה/מסעדה הקרובה.
המטרה של אכסניות היא לינה בזול ברמה בסיסית. פשוט מקום לישון בו, ואולי על הדרך להכיר עוד מטיילים. אי לכך כמעט תמיד יהיה בהן מטבח בו יוכלו המתאכסנים לבשל לעצמם וכך לחסוך את מחירה של ארוחה בחוץ.
ומה קורה אם אין מכולת או סופר
25/06/14 15:38
37צפיות
בקרבת האכסניה או המוטל?
ובכלל - האם בד"כ ישנם קווי תחבורה נוחים בקרבתם?
זו שאלה מאד כללית..
25/06/14 15:56
45צפיות
איך אפשר לדעת איפה תהיה ממוקם ולתת לך תשובה ספציפית?

בגדול......בדרך כלל מוטלים ממוקמים אחד ליד השני, זה יכול להיות רחוב ארוך או שדרה שלכל האורך מוטלים, לידם יש תמיד איזה מרכז קניות, אוכל מהיר , סופרמרקט...אין מצב שלא יהיה איפה לאכול משהו בצפון אמריקה.

תחבורה ציבורית לעומת זאת, לא בטוח שיש בכל מקום, בכל אופן נוחה...בארצות  הברית קשה להסתדר מחוץ לעיר בלי רכב.

º
אם כך, הכרחי יהיה לשכור רחב?
25/06/14 16:41
14צפיות
התחלת בשתי שאלות "כלליות"
25/06/14 19:46
48צפיות
לי לפחות, היה נדמה שאתה יודע מה אתה עושה ורק שני דברים לא ברורים לך. לאור השאלות האחרונות שלך, אני ממליץ שתכתוב כאן מה התוכניות ומה הציפיות שלך ואז נוכל באמת לכוון אותך. נראה לי, בלי לפגוע, שאתה אפילו לא שואל את השאלות הנכונות.
???
26/06/14 02:04
25צפיות
רגע, על איזו יבשת אתה מדבר? התחלת עם מוטלים באמריקה ועל הדרך שאלת על אכסניות (הוסטלים/בקפקרס) בדרום אמריקה ובמזרח. לאן אתה מתכוון לטייל כרגע? על איזה אזור בכלל באיזו יבשת מדובר?
בגדול, הכל תלוי במקום. יש אכסניות באמצע שום מקום, אבל יש גם כאלו בלב העיר, אם זה לונדון למשל או תל אביב. בכל מקרה, מסתדרים. גם בארץ אתה מצליח למצוא מצרכים אם אתה מחוץ לעיר, לא?
זקוק להמלצה למלון טוב וזול בלונדון
23/06/14 08:05
56צפיות
שיהיה יחסית מרכזי. נוח להגעה משדה"ת לוטון וקרוב לרכבת ולאוטובוס.
איך הנ"ל?
Charlies hotel
New market house
Holland inn hotel

תודה רבה!
כולם רוצים "טוב וזול"
23/06/14 08:07
77צפיות
לרוב זה לא הולך יחד. כי אם המלון טוב - צרכי השוק עושים את שלהם והמחירים משתווים למלונות אחרים באותה רמה.

בדוק את הרויאל נשיונאל. אולי יענה על דרישותיך.
ההגדרה שלי לטוב
56צפיות
חדר סביר עם מזגן עובד, וויפי זאת אופציה חיובית, ארוחת בוקר נחמדה. לא משהו בשמיים.
בדוק את הנשיונל
23/06/14 09:29
47צפיות
אולי ארוחת הבוקר לא "נחמדה" אבל סבירה. ואת זה אתה יכול לשפר בעצמך עם מעט פרודוקטים. המיקום שלו מאד יעיל. יש בסביבה עוד מספר בתי מלון, הרבה יותר קטנים (הנשיונל הוא מלון מאד גדול) אבל עלותם, למיטב זכרוני גבוהה יותר.
יש שם מיזוג / wifi בחדרים? wifi חופשי בלובי?
23/06/14 10:05
34צפיות
ממש לא בטוחה, אבל קשה להגיד שאני מעודכנת. אפשר לבדוק באתר הרשת (Imperial Hotels), ואולי מישהו היה שם לאחרונה ויוכל לתרום מידע.
אין חיה כזאת
23/06/14 10:25
40צפיות
מלון טוב ומרכזי לעולם לא יהיה זול. תחשבי על מה את מוכנה לוותר. או לשלם יותר, או להתרחק מהמרכז או להתפשר על הטיב.

תבדקי חוות דעת על המלונות הנ"ל בבוקינג.קום. יש שם יותר מידע מכל מה שמישהו בפורום יכול לתת לך.
מה מותר ומה אסור?
23/06/14 07:51
129צפיות
היי.
אני טס לאיטליה דרך אוקראינה ורציתי לדעת האם אפשר לקחת איתי בתיק ספייר דואנדורנט? עדשות מגע יומיות? משחת שיניים? מי פה? דברי הגיינה בכללי זאת הבעיה...  הבנתי שתמיסה לעדשות חודשיות אני לא יכול לקחת אלא אם העא קטנה מ100 מל, נכון? מאיפה בכלל להשיג מיכלים ריקים כאלה?

ואיי חפרתי חחחח
תודה מראש חברה ;)
כל נוזל הקטן מ -100 מ״ל אפשרי
23/06/14 08:34
53צפיות
יש בחנויות סופרפארם מיכלים קטנים שאפשר למלא.
אני בדרך כלל משתמשת בבקבוקונים קטנים ששמרתי לצורך הענין. כאלו של שמפו מבתי מלון או של מוצרי קוסמטיקה.
יש לפעמים גם משחות שיניים קטנות בסופרים.
יש מיכלים קטנים של נוזלים לעדשות, בתכולה של
45צפיות
100 מ"ל, אני קונה בסופרפארם. אני מוצאת שנוח יותר איתם מאשר עם הבקבוקים הגדולים של ה-350 מ"ל. ואז זה גם מתאים מבחינת הנוזלים שניתן לקחת למטוס. ניתן לקחת מיכלים של עד 100 מ"ל כל אחד, כשהתכולה הכללית אינה עולה על 1 ליטר. ראיתי בארץ אירופית אחת שיש אפילו הגבלה על מימדי השקית, אבל לא באיטליה.
סליחה רגע לאיטליה דרך אוקראינה?
23/06/14 10:25
92צפיות
מה הקשר אוקראינה? זה כמו לנסוע לאילת מתל אביב  דרך מטולה מה הקשר בכלל?
לפעמים המחיר משמעותי יותר זול אז שווה
23/06/14 14:31
59צפיות
למשל למי שטס לשבועיים אז עוד כמה שעות טיסה בשביל הבדל של 350$ לאדם *4 אנשים יוצא משתלם.
הבדל של 350 לאדם?
23/06/14 15:30
42צפיות
לא נראה לי הגיוני ומילא אם הטיסה היתה דרך טורקיה עוד אפשר להבין אבל מה הקשר לאוקראינה בכלל ?
כן . לא מזמן היה דרך אוקראינה טיסה לפריז
23/06/14 15:42
41צפיות
ב250$  באוגוסט . ברור לך שזה חצי המחיר שלוקחת פגסוס . ותתפלא החברה הרוסית לפעמים מציאה טיסות לטנריף ב300$ שאיבריה מציעה ב600$
אין לי מושג עם הקו שבין ישראל לפריז
23/06/14 16:10
37צפיות
אני טסתי  פעמיים לארץ השנה  מהולנד עם פגסוס ושילמתי מחירים טובים מאוד (ורק בטיסה אחת זמני ההמתנה היו מטורפים ולקחתי את זו כי לא היו טיסות אחרות עם זמנים נוחים יותר גם לא ישירות וזה היה פסח)זה הכל מתקזז במה אתה מעדיף אם אתה חושב שחסכת כסף ואתה מעדיף לבזבז את הזמן שלך באוקראינה בבקשה
זמן= כסף
23/06/14 16:47
21צפיות
כולם מסכימים אבל עם טסים לשבועיים לצרפת . חמישה אנשים ההפרש לפעמים שווה את ההמתנה, בעיקר לאנשים שבשבילם 1000$ זה 25% מהתקציב לטיול , ויש כאלה שאף יותר. (למשל אנשים שבאים להתארח אצל המשפחה ומחפשים דרך להוזיל עלויות למינימום).
המחיר מדבר
23/06/14 14:32
52צפיות
טסים בזול עם החברה האוקראינית
דקה דקה
23/06/14 16:01
61צפיות
על אךו תמיסות אתם ממליצים לי? הכוונה לתמיסות חיטוי שמשריים בהם את העדשות בלילה.
לא מצאתי 100 מל או שלא חיפשתי טוב :/
תעביר תמיסה לכלי נקי וקטן
23/06/14 16:12
27צפיות
ואת השאר תשלח במזוודה או תקנה חדש כשאתה נוחת.
º
Renu של Bausch & Lomb יש 100 מ"ל
23/06/14 16:47
14צפיות
º
Renu של Bausch & Lomb - יש 100 מ"ל
23/06/14 16:48
11צפיות
סופ"ש בצפון ספרד
22/06/14 21:31
69צפיות
שלום לכולן וכולם,

ענייני עבודה מביאים אותי לאיזור בילבאו באמצע יולי. החלטנו להאריך את השהייה לסופ"ש, כך שיש לנו למעשה יומיים וחצי  - משבת מוקדם בבוקר ועד שני ב 17:00 אז יוצאת הטיסה שלנו מבילבאו.
הרעיון הוא לשכור רכב, ולטייל בין ספרד לצרפת, לאכול טוב, להנות מהנוף, לשתות ולאכול טוב (כן כבר כתבתי את זה). לי יש נטייה לתכנן מסלולי נסיעה אקסטרווגנטיים ומתישים אז תהיתי אם יש מי פה שמכיר/ה את האיזור
ביום שבת נצא מאיזור אונאטי, כשהמטרה היא לעשות יום "הררי" ו"פנימי" - חשבתי על נסיעה דרך פמפלונה צפונה לגבול עם צרפת, ואז:
או עצירה לצהריים באחד הכפריים הצרפתיים ומשם מערבה לביאטריז (לינה בביאטריץ)
או-  להיות שאפתנית (מדי) לחתוך מזרחה לכיוון הפירנאיים  (בואך לורד? או טיפה מערבה?) ומשם לחתוך לביאטריץ.
או שיש לכם רעיונות למקום אחר ללינה..
באופן חסר פרופורציות - התכנון ליום השני (יום ראשון) הוא לנסוע לאורך החוףף מביאטריץ לסאן סבסטיאן (עם עצירה בסנט ג'ון דה לוז), לילה בסאן סבסטיאן.
חצי יום על החוף ביום שני, ומשם לשדה"ת בבילבאו

רעיונות?

תודה!
אתם מתכוונים לבלות את כל היום באוטו?
22/06/14 22:27
48צפיות
להגיע עד לורד ומשם לחזור זה 600 ק״מ ולפחות 6 שעות נהיגה.
טיילנו בצפון ספרד מקמפוסטלה שבמערב ועד ברצלונה. טיול שארך 11 יום.
הנסיעה באיזור הפירנאים לפחות איטית וקשה. כבישים קטנים בהרים.
לא ברור למה את רוצה לבלות את כל היום באוטו.
יש מספיק בסביבה בטווח של 100 ק״מ. בסך הכל יש לכם יומיים וחצי.
אבל זה לא מה שכתבתי...
22/06/14 22:31
38צפיות
באתי כדי להתייעץ לא כדי להנזף..
כאמור יש לנו יומיים וחצי - ובשביל זה הצגתי את האופציות שהתלבטתי בהן - אם אחת מהן נראית לך בלתי אפשרית - אני שמחה לשמוע, ואני אקח את זה בחשבון..
והאמת שבגדול - אין לנו שום בעיה לבלות את היום באוטו - באופן כללי אני מאוד אוהבת לנהוג, ואני נהנת מטיולי דרך.. אבל בסדר, הבנתי את הכיוון אולי כדאי לוותר על הפירנאיים ולהתמקד באיזור החוף
תודה!
איזור החוף הצרפתי והספרדי מקסימים
23/06/14 00:56
27צפיות
ביאריץ יפה וסאן סבסטיאן מקסימה. ביניהן יש עיירה שאנחנו הכי אהבנו Saint-Jean-de-Luz,  שלושתן ממלאות בשקט יום שלם של כיף
הכי טוב זה לבדוק מרחקים במפה לפני שמתחילים
23/06/14 08:15
26צפיות
יש את אתר ויה מישלין http://m.viamichelin.com/
שמים את הנקודות ומקבלים מושג. לא באתי לנזוף בך, רק לפקוח את עיניך שאת ממש לא מעשית.
אולי את מאותם כאלו שמוכנה לעשות 600 ק״מ ביום אחד, רק בשביל לראות עוד מקום. לאנשים שונים יש קצב שונה. בכל מקרה בטיול צריך להנות ולא לרוץ ממקום למקום ובטח לא לבלות את רב היום בנהיגה מתישה, ככל שתהיה מהנה.
לעניות דעתי לורד עצמה מרתיעה מאוד
23/06/14 09:31
24צפיות
הנוף סביבה ואליה, כמובן, חלומי. זה משהיה קצרה לפני 16 שנה אבל לא הרבה השתנה מאז. אם כבר, המצב הורע כי היא נפלה קורבן לשטפונות עזים בשנתיים האחרונות וחלק מהמלונות נהרסו ונבנים עתה מחדש.
שאלה בשביל חברים של המשפחה (קוסטה ריקה)
22/06/14 20:09
59צפיות
מתי יש את "טקס" ההטלה של צבי הים בחופי קוסטה ריקה?
תודה רבה
אנחנו היינו בתחילת - אמצע אוקטובר
23/06/14 10:09
22צפיות
והספקנו לראות. אם אני לא טועה, זו הייתה סוף עונת ההטלה.
עזרה בנסיעה לאויה - יוון
22/06/14 19:29
59צפיות
ערב טוב לכולם,
אני מתכנן נסיעה לאויה, יוון באמצע יולי ויש לי מס' שאלות שאולי מישהו כאן יוכל לעזור ולהשיב לי עליהן.

* כמה זמן אורכת נסיעה/טיסה/הפלגה מנמל התעופה באתונה לאויה?
* האם ניתן לטוס ישירות מהארץ לאויה?
* מה שם נמל התעופה באויה אם קיים בכלל אחד כזה?

אשמח לכל פיסת מידע בהקשר לשאלות הללו ובכלל אם יש לכם המלצות למלונות או אתרים מוזלים לחופשות באויה, אשמח לאמץ ולשמוע!

מודה מקרב לב מראש,
בנג'ו.
הנה כל התשובות
22/06/14 19:42
68צפיות

תהנו
אופס...
22/06/14 20:24
53צפיות
תודה לך וזה ממש מעולה אבל לא הסברתי את עצמי נכון.
התכוונתי לאויה - סנטוריני...
בכלל לא ידעתי שקיים גם אי שנקרא "אוויה" אז יצאתי מנקודת הנחה שאויה זה אחד ויחיד וקיים בסנטוריני.

אז אם תוכל לעזור שוב עם אויה - סנטוריני.

תודה מראש וסליחה על הבלבול.
טיולים מפריז לנומנדי ולעמק הלואר של יום 1
22/06/14 14:59
86צפיות
הדרכה עברית מעונינת לקבל טלפון או כתבת
שם משתמש
22/06/14 16:08
77צפיות
אני מציעה לך לפתוח שם משתמש כך שמי שירצה למסור מידע יוכל לכתוב מסר.
הנה
22/06/14 19:48
54צפיות

הנה
איך מתכננים מסלול?
22/06/14 14:47
294צפיות
יש לנו 4 ימים כמעט מלאים לטובת טיול בצפון איטליה. רוצים להספיק לראות אגמים ודולומיטים. לא מעוניינים להיכנס לאף עיר גדולה. איך עושים תכנון טוב למסלול ומקומות ששווה לבקר בהם ואיפה לישון?
דיברתי עם סוכנות נסיעות והחצופים רוצים 100 יורו לטובת תכנון טיול. מחיר קצת חסר פרופורציות...
זה
22/06/14 14:50
172צפיות
מקור הפרנסה שלהם. כמה אתה חושב שהם צריכים לקחת לצורך תכנון מסלול? מה אתה חושב שכלול בתכנון מסלול, מבחינתם?
קשה להגיד....אבל באופן יחסי תסכים איתי שקצת
22/06/14 14:58
158צפיות
מוגזם לבקש ש10% מעלות הטיול תהיה לשבת חצי שעה במשרד ממוזג עם בנאדם שימליץ על איזה כבישים כדאי ליסוע ואולי גם באילו עיירות כדאי לישון.
אז אל תשלם...
22/06/14 20:07
121צפיות
תכל'ס, גם אני לא הייתי משלם את הסכום הזה, אבל זה עדיין לא אומר שהוא מוגזם או לא ראוי.
מצטער אם אני חוזר על עצמי, אבל הספר היחיד שאני מכיר בארץ שהוא טוב ועדכני ומכיל מידע מקיף (יחסית) על הדולומיטים הוא ספר "צפון איטליה" של שיחור.
אפשר למצוא גם קצת מידע בספר "ונציה ומחוז ונטו" של eyewitness, אבל רוב הדולומיטים לא נמצאים במחוז הזה ולכן אין שם הרבה מידע, ויש גם את הספר של "טיולי נהיגה צפון ומרכז איטליה" גם כן של אותה הוצאה, שמכיל כמה מסלולי רכב מומלצים באזור, אבל הספר הזה ספציפית לא מאריך במידע.
אנחנו עשינו מסלול חד-יומי בדולומיטים שבהחלט השאיר הרבה טעם של עוד. התחלנו אותו בוונציה ביום שלישי בצהריים וסיימנו בשפיץ הצפוני של אגם גארדה ביום רביעי בערב (בהקשר זה רצוי גם לציין שיום רביעי בחלק מיישובי הדולומיטים הוא יום מנוחה בנוסף ליום ראשון, ואם ניתן, עדיף לבקר ביום אחר). עברנו ביישובים
Malga Ciapela
Canazei
Vigo di Fassa
Lago di Carezza ("אתר חובה")
Nova Levante
Bolzano

אז לגבי תכנון המסלול, תעיין בספרים האלה ותחליט אם אחד מהם מתאים לך. אפשר סתם לחפש רעיונות באינטרנט ולצאת לדרך. תכל'ס, בדולומיטים אין תורה גדולה מדי, כמעט ואין "אתרי חובה". זה פשוט לנסוע בין היישובים הקטנים ו"לספוג את הקסם". בין הערים הגדולות (יחסית) של הדולומיטים יש את בולצ'אנו וקנצ'אי, גם שם אתה ממש לא חייב לעבור...

איפה לישון?
יש כמה אופציות
1) למצוא מלון/דירה מהארץ ולעשות טיול כוכב - זה הכי בטוח ורגוע, אבל זה די יגביל אתכם. מרחקי הנסיעה בדולומיטים לא עצומים, אבל הם יכולים לקחת זמן ולעתים הכבישים מפותלים ונסיעה אורכת זמן רב יותר משנדמה
2) לתכנן בצורה מדוקדקת מאוד מסלול זמן מספיק מראש ולהזמין כל יום מלון לנקודה שבה אתם צופים שתהיו. גם זה די מגביל. לא תמיד תעמדו בתוכניות, ולהפך (אם סיימתם את התוכניות בשעה 15:00 והגעתם ליישוב של המלון, אתם עוצרים או מחפשים אלתורים)
3) למצוא מלון על הדרך. צריך אופי חזק בשביל זה, אבל בשביל הטיולים האלה - זה בדרך כלל הדבר הנכון לעשות. עדיין אפשר ורצוי בהחלט להצטייד בדפים מודפסים עם 4-5 אפשרויות טובות בכל יישוב בדרך, שבדקתם בארץ בנחת וראיתם שזה מתאים לכם.

על האגמים היו פה כמה שרשורים בימים האחרונים. חפש אותם. יש שם הרבה מידע, אבל בארבעה ימים לא נראה לי שתספיקו שני אגמים ודולומיטים, אלא אם כן אתם רוצים בעיקר לנסוע ממקום למקום עם עצירות קצרות בדרך.
אם הדרישות שלכם ממלון מסתכמות במקום נעים להניח בו את הראש ומקלחת חמה, אני לא חושב שתהיה לכם בעיה. יש בדולומיטים מאות כאלה ותוכל למצוא אותם כמעט בכל יישוב. בדולומיטים, שלא כמו במקומות אחרים באיטליה, מקובל להציג מחיר לאדם ולא לחדר. שימו לב לזה...
ושוב תודה על התגובה המפורטת. ההגדרה שכתבת
22/06/14 20:49
75צפיות
מתארת בדיוק את הכוונה שלנו - בעיקר ליסוע ולראות נופים, פחות לשרוץ בערים, ובוודאי שלא בערים הגדולות אליהם לא נתקרב בכלל.

מתחיל להתגבש לי בראש מסלול. אנחנו נוחתים במילאנו ועד שנצא מהשדה יהיה בערך 12:00 בצהריים. אני חושב לעשות את הלילה הראשון באזור דרום גרדה (שים לב, גרדה לא גדרה ). זה יאפשר לנו ביום הראשון ליסוע באיזי לגרדה ולעצור בכמה מקומות יפים בדרך. למחרת חשבתי לעלות לכיוון הדולומיטים ללילה. אז כרגע לפני שאני מחפש מה לעשות בשאר הימים (שמעתי שאגם קומו מרהיב) אני צריך תכנון נסיעה מעניינת ויפה ממילאנו לגרדה וליום השני מגרדה לצפון/דולומיטים.

נשמע הגיוני החצי הראשון?
ממילאנו לגארדה
22/06/14 21:30
56צפיות
אפשר לעצור באגם קומו, אבל שים לב שזו "עצירה" לא קטנה בכלל. מדובר בכבישים צרים ומפותלים, חנייה בעייתית מעט, ועיירות ששוות ביקור של כמה שעות בודדות לכל הפחות. כלומר, זה כבר אומר להגיע לגארדה לעת לילה, ורצוי עם מלון מוזמן מראש כי אחרי שמחשיך זה כבר לא תענוג לחפש מלון באזורים האלה (כנ"ל לגבי הדולומיטים), זה מאוד שונה מרומא או ברלין או כל עיר גדולה אחרת. אני אישית גם לא ממליץ לנהור ללינה בעיירה סרמיונה, למרות שהיא כביכול "גולת הכותרת" של גארדה, הגישה אליה בעייתית וללינה בה אין שום ערך מוסף (חוץ מהמחיר...) על פני עיירות אחרות מסביב לאגם, מקסימות לא פחות.
יש לי המלצה למלון דירות מעולה בגארדה, בחוף המערבי של האגם (זה דווקא יוצא חלק די קרוב אם אתה מגיע מכיוון מילאנו). הוא נקרא Florida resistance ביישוב גארדונה ריביירה בחוף המערבי.

שים לב גם שכדי "לעלות לדולומיטים" אתה צריך לעבור את כל אגם גארדה (ממערב או ממזרח), ומדובר בנסיעה לא כל כך קצרה. רצוי לשלב אותה עם ביקור בחוף המזרחי/מערבי, ושוב, להגיע לנקודת ההתחלה בדולומיטים לקראת הלילה ולהתחיל בבוקר טיול בראש שקט. בחזור אתה יכול לעשות מסלול דרך החוף השני. שים לב גם שיש באגם גארדה שתי נקודות מעבורת החוצות את האגם ממזרח למערב. זה יכול להועיל אם אתה נמצא בחלק המרכזי שלו ומעוניין לחצות לצד השני.
טוב, האישה החליטה שמאריכים בעוד יום. זה
22/06/14 21:49
51צפיות
אומר שיש לנו 5 ימים מלאים. מה שאני רוצה לנסות לעשות ממש בגדול, בלי תכנון איפה לעצור ולכמה זמן זה המסלול הבא:
מילאנו -> גרדה -> עליה צפונה לכיוון הדולומיטים -> נסיעה מערבה עד לנקודה הצפונית של קומו וירידה חזרה למילאנו לתפוס טיסה חזרה כעבור 5 ימים. איך נשמע?
שב לתכנן את הפרטים, ותחליט
22/06/14 21:57
38צפיות
זה כן מעט עמוס, אבל בהחלט אפשרי. תצטרך לבחור שני יעדים מתוך השלושה (גארדה, קומו, דולומיטים) שבהם אתה רוצה "לבקר" ואחד שאתה רוצה "למצות", זה כמובן באופן מאוד כללי.
רק קח בחשבון שאם תרצה או לא תרצה, הדרך מהדולומיטים לקומו גם ככה עוברת דרך גארדה, אז אתה יכול "לעלות" לדולומיטים מצד אחד של האגם ולחזור מהצד השני, וכך לנצל טוב יותר את הדרך.
זכור שנסיעה מהצד הדרומי של האגם לצפוני היא נסיעה. לא מדובר ב-20 דקות. זו דרך שאפילו קצת "חבל" לנסוע אותה רק בשביל להגיע.
למה חייב לעבור מהדולומיטים לקומו דרך גארדה?
22/06/14 22:08
69צפיות
למה חייב לעבור מהדולומיטים לקומו דרך גארדה?
חשבתי על משהו כמו במפה המצורפת, כמובן בלי להבין מה בדיוק עשיתי....פשוט מתחתי מסלולים מנקודה לנקודה.
º
תסתכל בעמוד הזה למטה בשאלה על צפון איטליה...
22/06/14 14:55
49צפיות
שכרתם כבר רכב?
22/06/14 15:42
118צפיות
ביום שישי הייתי בממסי, ועשיתי כרטיס מועדון (שנה ראשונה חינם למי שיש לאומי כארד, ו-200 ש"ח למי שאין).
במעמד ההרשמה קיבלתי רישיון בינ"ל חינם, שובר לשיחת ייעוץ בנוגע למסלול הטיול חינם, קופון ל-30 ש"ח הנחה על קניה בחנות, והכי חשוב, המחיר שקיבלתי להשכרת רכב באיטליה היה זול משמעותית מכל אתר.
º
מידע מעולה, אבדוק. תודה!!!
22/06/14 15:47
39צפיות
יש שתי אפשרויות
23/06/14 10:51
35צפיות
האפשרות הראשונה שישנים במקום מרכזי ונוסעים כל יום לאטרקציה אחרת, בכיוון אחר. היתרון: לא צריך לעבור כל לילה מלון. החסרון: בדרך כלל נוסעים הרבה יותר ק"מ בגלל הנסיעה הלוך וחזור למלון. נקרא גם טיול כוכב.

האפשרות השנייה היא כל לילה לישון במקום אחר ולתכנן מסלול מעגלי שמחבר את כל הנקודות. היתרון שמבלים פחות זמן בנסיעות ויותר ביעדים. החסרון שצריך לסחוב כל הזמן את כל הציוד באוטו.

מתחילים מסימון כל המקומות שרוצים לבקר בהם על מפה. מפה ישנה וטובה מנייר, אין לה תחליף. אחרי זה מתכננים מסלול הגיוני שלוקח בחשבון את זמני הנסיעה והזמן שרוצים להקדיש בכל יעד.
עוד דבר, לגבי תכנון טיול
23/06/14 10:55
33צפיות
בדוק כמה ממס"י רוצים. לא יודע אם זה יותר זול אבל כנראה שיהיה יותר מקצועי.

לגבי המחיר, אולי זה שווה. אל תסתכל רק על המחיר אלא גם על התמורה.
איך מתכננים מסלול?
23/06/14 11:11
38צפיות
כדי להכין מסלול זה דורש השקעה , צריך קצת לקרא על המקום לאתרים של טיולים כמו המטייל או חברות שמארגנות טיולים מאורגנים . תוכל למצא שם מסלולים .
אח"כ כנס לגוגל מפות ותקבע לך נקודות במפה ואז תוכל להדפיס או לשמור את המסלול. 4216
100 יורו שיכול לחסוך לך הרבה
23/06/14 14:24
60צפיות
100 יורו שזה סה"כ 470 ש"ח שממנו מס הכנסה ומעמ לוקח חלק משאיר אולי 40 ש"ח נטו לשעת עבודה  של המתכנן . מחיר זול ביותר. בהתחשב שמה שלו לוקח שעתיים לך ייחק שמונה שעות והתוצאות יהיו הרבה פעמים פחות טובות .  
תכנון טיול עצמאי ונכון לוקח שעות רבות גם למיומנים שבנו .
להגיע עד לצפון ולא לטייל בורונה ובנציה  לדעתי טעות
אגמים יש שלושה קומו מאג'ורה וגרדה .  אפשר יום טיול באגם קומו ומאגורה ויום אחד של טיול סביב אגם גרדה לינה בצפון האגם ועלייה למחרת לדולמיטים לטיול .
תכנון טיול
24/06/14 13:30
45צפיות
מה שכתוב כאן הוא דעתי האישית והפרטית בלבד. אין לראות בדברים המלצה, הטפה או כל דבר פרט לדעתי האישית.
אם למשל אני יושבת מולך לתכנן טיול, דבר ראשון הייתי חוסכת לך לא מעט בכך שבארבעה ימי טיול הייתי אומרת לך שזה דחוק להגיע לדולומיטים. האמת? גם בחמישה ימים שיש לך עכשיו לדעתי ביקור בדולומיטים אומר ריצה אחרי הזנב של עצמך.
תסתכל טוב במפה שהבאת ותראה שיש שם על כביש מסויים משולשים קטנים כאלה שאומרים שמשפצים את הכביש. כלומר, למרות שזה כביש ראשי, יש בו עבודות, לוקח זמן לנסוע. סביב אגם גרדה יש הרבה מקומות לראות. לא ברור לי מה זה אומר לא להכנס לערים גדולות. חוץ מוורונה (שהיא עיר מקסימה ביותר לדעתי) אין שם ערים גדולות. יש עיירות קטנות. לא ברור לי מה המטרה של הטיול אם לא מבקרים בעיירות הללו. ביקור בגארדה כדי לראות את האגם? אם המטרה של הטיול זה לראות מקומות דרך חלון המכונית אז אין בעיה לנחות, לנסוע לאגם, לעלות לדולומיטים, לרדת מאגם קומו ולחזור לארץ. אגב, אולי אפילו לא חייבים לנחות, אפשר מחלון המטוס לראות את רוב הדברים.
אם המטרה היא גם לחוות את המקום, לטעות את המאכלים, לראות את האנשים, ממש לבקר אז חבל על הנסיעה לדולומטיים בטווח של חמישה ימים.  נחיתה במילנו, נסיעה לאגם גארדה, התמקמות. יום טיול אחד למונטה בלאדו, לעלות להר, לרדת ממנו ולבקר בעיירה מלצ'סינה. בדרך חזרה למקום הלינה אפשר לבקר בעוד עיירה. יום שני, לעלות לצפון אגם גארדה, לבקר בריבה דל גארדה, במפלי וורונה, באגם טאנו, לחזור לנקודת הלינה דרך הצד המערבי של האגם, אם יש זמן דרך Tremosine ואם לא אז בסאלו, או ב Desenzano. יום אחד לטייל בסירמיונה המקסימה, ובעוד עיירה באזור, (אפשר גם לקפוץ לוורונה למרות שלא רוצים להיות בעיר) ולעבור לאגם קומו.... וכו'.
שוב, זו דעתי. כמובן שאפשר להכנס לרכב במילנו ולנסוע לדולומיטים עם עצירות בדרך.
בכל מקרה, תהנו. צפון איטליה זה אחלה מקום.
בורגס- מלון ברצ'לו רויאל ביץ
22/06/14 11:46
63צפיות
אשמח לחוות דעת על המלון.
הבנו שיש מלבד לבניין המרכזי של המלון בנינים נוספים האם אותה הרמה?
º
את יכולה לבדוק חוות דעת ב booking.com
22/06/14 15:51
15צפיות
לונדון בקיץ-עלות ליום
22/06/14 11:10
192צפיות
בוקר טוב!
האם אוכל להיעזר בכם לגבי כמה פלוס מינוס אני צריכה לקחת כסף ללונדון
אנחנו חמישה איש-זוג עם 3 בנות
לא יודעת כמה כסף לקחת ......................

אלפיים דולר לשמונה ימים?
בלונדון
22/06/14 11:13
146צפיות
לא משתמשים בדולרים, אלא בלירות שטרלינג.

ולפי מה הגעת לאלפיים? ככה סתם ניחוש? למה לא 8000?
ממליץ שתקחו כרטיס אשראי ומעט כסף מזומן
22/06/14 11:17
132צפיות
את מעט הכסף המזומן ממליץ שתקחו בפאונדים בריטים ולא בדולרים.
ממליץ לקחת שני כרטיסי אשראי שישמרו בנפרד.
º
הגעתי לאלפיים כי זה 250 דולר ליום.........
22/06/14 11:21
58צפיות
הריבית על כרטיס אשראי לא מטורפת? לכן חשבתי
22/06/14 11:21
106צפיות
מזומן
º
להסתובב עם הרבה מזומן גם לא בטוח וגם לא נוח
22/06/14 11:24
32צפיות
אני מציע להסתמך על עובדות
22/06/14 11:30
129צפיות
כמה נראה לך שתשלמי ריבית על חיוב דרך כרטיס אשראי וכמה על מזומן.

תעשי לעצמך תרגיל, תבדקי כמה תחוייבי בשקלים על הוצאות של 1000 פאונד דרך גיהוץ כרטיס האשראי שלך בלונדון לעומת כמה יעלו לך 1000 פאונד בשקלים בארץ.
את יכולה גם לבדוק כמה יעלו לך 1000 פאונד בדולרים בלונדון וכמה אותה כמות דולרים תעלה לך בשקלים בארץ אבל לא כדאי לך אם אין ניידת אט"ן בסביבה.
על החישוב המתמטי אני מתגבר......
22/06/14 11:26
119צפיות
ואני ממליץ, כמו ליאונידס - לקחת מזומן (שיחולק בין כולםם, לבטחון) וכרטיסי אשראי, ואז מוציאים כמה שצריכים. בארץ את לא קונה באשראי?
ממליצה לשלב מזומן וכרטיסי אשראי.לקנות
23/06/14 06:18
79צפיות
מטבע אנגלי ( לירות שטרלינג) בארץ לפי 70 פאונד לאדם ליום.מציעה לך להסתכל גם בטיפים בנושא באתר למטייל.אני קונה מט״ח בדואר.לא להבהל מהסכום.לונדון נהדרת בעיניי.
תודה כמה זה בלירה שטרלינג לחמישה איש ליום
23/06/14 11:07
79צפיות
לפי החישוב הזה?

תודה
יש לי טיפ בשבילך
23/06/14 13:20
87צפיות
ראשית כדאי שתעדכני אם העלויות שאת שואלת עליהן כוללות לינה.
שנית במקום לנחש מספרים, נניח למה דווקא 70 פאונד ולא 60 או 80 אני מציע שתבדקי מה יהיו ההוצאות שלכם בפועל.
נניח תחבורה. אני מניח שתשתמשו בעיקר בתחתית, את יכולה לדעת מראש איזה כרטיס תקנו וכמה יעלה. אם את לא יודעת כדאי שתבדקי כי אחרת כלול לעלות הרבה יותר מידי.
אטרקציות שאתם רוצים לבקר בהן כמו LONDON EYE, אולי מאדאם טוסו, הטאוור, מוזיאונים? כדאי שתבררי מראש, מי שלא מברר בהחלט עשוי לשלם כפול מאשר מי שבירר מראש.
כנ"ל מחזות זמר או הופעות אחרות, כדאי לברר מראש רמת מחירים ואולי לקנות מראש.
מה ישאר? אוכל ושופינג?
כך תקבלי מושג לא רע לגבי רמת ההוצאה שלכם, שאם תשקיעו טיפה זמן בתכנון תהיה הרבה יותר נמוכה מאשר אם לא תשקיעו, אולי התורים יותר קצרים והחוויה יותר מספקת.
דרך אגב רמת הוצאה לאדם ליום חסרת משמעות, חשוב לדעת כמה תהיה ההוצאה לכל המשפחה לכל התקופה.

בחירה שלכם אם לבדוק ולתכנן - או לא.
º
350. לא?
23/06/14 18:20
12צפיות
אוקיי תודה-כדאי להזמין כרטיסים בארץ?למדאם טוס
24/06/14 10:15
30צפיות
למדאם טוסו ושאר האטרקציות?
כרטיס לרכבת התחתית-למי שהיה
24/06/14 10:18
39צפיות
הסתכלתי בבאינטרנט  ובספרים
יש שם די בלאגן עם ההסברים שלהם

יש כל מיני כרטיסים / לאיזורים שונים ועוד

אנחנו נקנה כרטיס שבועי
יש סוג אחד או כמה סוגים?

לפי מה שקראתי בספר זה קצת מבלבל
המחיר של הכרטיס נקבע לפי איזורי הנסיעה
24/06/14 10:47
37צפיות
לרוב התיירים מספיק טראוולכארד לאיזורים 1-2, אבל תבדקו מה מתאים לכם.

בני כמה הילדים? אם הם מתחת לגיל 11 הם נוסעים אתכם חינם, עד ארבעה ילדים לכל מבוגר משלם. ברכבת התחתית מי שהילדים איתו נכנס ויוצא משער צדדי, זה שיש עליו סימון של אמא עם עגלה או כסא גלגלים. באוטובוס הילדים פשוט נכנסים אתכם בלי לשלם. 

מה שתצטרכו לקנות: לכל מבוגר כרטיס אויסטר ועליו טראוולכארד לשבוע. משלמים פקדון עבור האויסטר, נדמה לי 5 פאונד. בסוף הטיול אפשר להחזיר אותו ולקבל בחזרה את הפקדון. 
יש שני סוגים עקרוניים של כרטיסים שבועיים
24/06/14 12:34
33צפיות
את האחד מנפיקה רשות התחבורה העירונית של לונדון (TFL) וטוענים אותו על אויסטר (כרטיס מגנטי בסגנון ה״רב קו״ אצלנו). את השני מנפיקה חברת הרכבות (National Rail) וזה כרטיס נייר. יותר קל ונוח לקנות את האויסטר ולטעון עליו טרוולכארד שבועי, לעומת זאת הכרטיס של חברת הרכבות מאפשר ליהנות ממבצעי 1+1 להרבה אטרקציות פופולריות. לשיקולך מה יותר מתאים לכם.
הנושא עולה לעתים קרובות בפורום, הנה דוגמא טרייה יחסית, ואם תקלידי ״טרוולכארד״ בחיפוש תמצאי עוד הרבה אזכורים. גם באתר (הלא מסחרי) שלי יש הסבר קצר על הכרטיסים האלה, ועוד יותר חשוב - קישורים לאתרי התחבורה הבריטיים שכוללים מידע מלא ומוסמך.
לגבי ה״בלגן״: צריך להקדיש קצת זמן להבנת הפרינציפ אבל זה לא ממש מסובך.
אטרקציות כגון מדאם טוסו
25/06/14 15:28
19צפיות
קנית מראש בארץ?
חוץ מהצגה איזה עוד אטרקציות הייתן?
º
התכוונת להפנות את השאלה למישהו אחר?
25/06/14 16:56
7צפיות
º
כן,לרוחמה ההורסת..........
26/06/14 08:43
5צפיות
חזרתי מלונדון לא מזמן עם ביתי בת ה- 12
24/06/14 12:15
65צפיות
את רוב "האטרקציות" כולל מחזמר ועוד הזמנו מראש (ושילמנו מראש) וגם הלינה שולמה מראש, ובעצם עיקר העלויות שלנו בלונדון היו אוכל, פה ושם שופינג, נסיעות בעיר ומעט מאוד כניסות לאתרים עליהם החלטנו ברגע האחרון וכו'.
ארוחת בוקר היתה לנו במקום הלינה. להמשך היום קנינו אוכל מוכן (סנדוויצים מוכנים, פירות, מזון מהיר מוכן בקומת המזון המהיר של "מרקס אנד ספנסר לדוגמה" וכד'), + ארוחה אחת חמה במסעדה מדי יום.
הוצאנו ליום כ- 80-100 פאונד/ליש"ט עבור שתינו. כך שאם מדובר במשפחה בת שני מבוגרים ושלושה ילדים אני מעריכה שאתם צריכים כ- 250-300 פאונד ליום.
אה, ואני ממעטת להשתמש בכרטיס אשראי בחול
24/06/14 12:15
43צפיות
ובהחלט מעדיפה מזומן
ואני ממעטת להשתמש בכרטיסי אשראי בחו"ל
24/06/14 12:17
39צפיות
ומעדיפה להתנהל במזומן. מחזיקה כ.א. רק לבטחון ו/או לקניות/הוצאות לא מתוכננות.
מבקשת המלצות לטיול לאירופה
22/06/14 10:36
223צפיות
שלום לכם ,

אני מתכננת לנסוע באביב (מרץ-אפריל-מאי) שנה הבאה לטיול בת מצווה עם הילדה ודי מתלבטת..פריז/לונדון, איטליה, שוויץ...אוףףףף לאן לנסוע, מה יש לעשות, טיול מאורגן או לא
מישהו יכול לעזור ? המליץ?

מודה מראש, ליאת
השאלה היא
22/06/14 10:49
120צפיות
האם את חושבת שאת יכולה לתכנן, לארגן ולבצע לבד. האם את יכולה לנהוג לבד באירופה (האם את לבד או שני הורים?)

בטיול מאורגן מישהו שובר את הראש בשבילך ולרוב גם מתפרסים על הרבה יעדים , יחסית.

בטיול פרטי, כתלות בזמן המוקצב מתכננים לרוב על עיר או שתיים עם טיולי כוכב סביב לה.
קודם כל צריך לדעת מה הילדה רוצה
22/06/14 11:01
94צפיות
מה מעניין אותה. כמובן שמבוגר צריך להכניס שפיות וראליות לרצונות אבל אם זה טיול בשביל הילדה אז צריך לדעת מה היא רוצה.

במסגרת הכנסת שפיות וראליות רצונות כמו "פריז" לא מקדמים.
רצונות כמו לונה פארק (ואז איזה סוג, דיסני או אקסטרים), תאטרון, שופינג, מחול, טיול אופניים וכו'.

בנוסף צריך דעת תקציב, משך הזמן וכו'.
3 פעמים ברציפות נסעתי אני האב עם כל בת
22/06/14 11:06
150צפיות
לטיול בת מצווש לפריז. זה היה תמיד באפריל ותמיד מהנה ביותר.
בקשר לטיול פרטי
22/06/14 19:53
164צפיות
גם אני חדש בפורום ונעזרתי רבות בפורום הזה בתכנון הטיול שלי
הטיול שאנחנו נעשה הוא ברלין אמסטרדם פריז (בר מצווה לבנים שלי)
לטיול זה צריך רגליים נמרצות כי הוא צפוף מאוד
בתחילה שילבנו את לונדון אך היא פחות מתאימה לצרכינו
עכשיו לענינך
לטיול של שופינג (ופארקי שעשועים אם תרצי) וביחד עם זאת גם יופי פריז לונדון אידיאלי
שוויץ תורידי מהליסט חברים שלי עשו לילדה שלהם טיול בת מצווה לילדה שלהם , מוצרים יקרים באלפי אחוזים, מאוד משעממת (לילדה בת 12 כן שלא יהיה ויכוח כמו פעם קודמת)
עכשיו זה מאוד תלוי מה הילדה אוהבת (שופינג,תרבות,פארקים וכדו)
ומה התקציב
תכתבי לי את הקריטריונים שלך ואענה לך (שאלת שאלה מאוד כללית)
קריטריונים..
22/06/14 23:43
114צפיות
בעיקרון הילדה (וגם האימא..) אוהבת שופינג, מוזיאונים , דברים מיוחדים...פארקים לא ממש מושכים אותה חוץ מהיורודיסני כמובן
תקציב עוד לא חשבתי האמת...וההתלבטות הגדולה באמת היא הין טיול מאורגן שאני לא ממש מתלהבת לבין טיול לפי הרצונות והזמן שלנו
לגבי פריז התחלתי לחשוב פעמיים בגלל הסיפורים על האנטישמיות המתגברת שם

תודה על התייחסותך המהירה

ליאת
לונדון פריז אידיאלי
23/06/14 01:14
147צפיות
אין לי מושג בטיולים מאורגנים אז אני מדבר בעד טיולים פרטיים
בקשר לשופינג:
בלונדון יש את הסוהו
בפאריז שאנז אליזה
בקשר למוזיאונים:
בלונדון : belive it or not ,מוזיאון המדע , מוזיאון הטבע ועוד הרבה
בפריז : המוזיאון המוכר בעולם הלובר וגם עוד הרבה
בקשר לדברים מיוחדים:
בלונדון:שוק קמדן גרדן ומוזיאון belive it or not
בפריז: אני באמת צריך להגיד?

מבחינה כספית
דילים של טיסות יש באופיר טורס (מחירי רצפה)
קחי בחשבון שזה לואו קוסט אל תצפי לשירות
ומבחינת לינה
יש את הדירות של עדה בורק בפריז כנסי לאתר אוללה פריז 80 יורו ללילה ילדים חינם
לגבי האנטישמיות פשוט אל תגידי שאת יהודיה\ ישראלית ותלכי כמה שיותר מאזורים נידחים והפגנות
תורידי כל סממן יהודי שיש לך (אם את דתייה אז חצאית או כיסוי ראש) תזדהי בתור תיירת ממדינה אחרת (אנחנו דומים לרומנים (המוצא שלי) אז כך נזדהה) בחיים אל תלבשי מגן דוד וזהו

בבקשה אהוד
אל תדאג אהוד..
23/06/14 13:25
102צפיות
יזהו אתכם  תיכף שאתם ישראלים, ורומנים לא בדיוק אהודים באירופה...אז לא בטוח שתרויחו מזה.

תשמע...אתה כותב בבטחון כזה, כמו אחד שנוסע לאירופה כל איזה חודש , חודשיים...שופינג בסוהו?????  בשאנז אליזה?????
בגלל זה נוסף שם:
23/06/14 14:14
85צפיות
belive it or not ........
º
23/06/14 15:15
11צפיות
אין לך מה לחשוש מהאנטישמיות בפריז
23/06/14 08:03
99צפיות
ובודאי את לא מתכוונת ללכת עם דגל ישראל מונף על תורן.

על פי המיתאר שהצגת, אני הייתי ממליץ לטוס ללונדון ולחזור מפריז ואת הדרך ביניהן לעשות ברכבת. כך תוכלו להנות משני העולמות ולשאוב את המיטב משתי הערים. קחי בחשבון שערים גדולות לא זולות, ולמרות מחיר הלינה הגבוה עדיף לגור בעיר על פני מגורים בשוליים ובזבוז זמן על נסיעות ארוכות.
נסיעה ו-4-5 ימים בכל עיר יתנו לכן את המיטב.
שוויץ וענייני טיול קבוצתי מאורגן
23/06/14 11:08
73צפיות
אחד הטיולים שהילדים שלי הכי אהבו היה לשוויץ
ואני מדבר על ילדים שהיו בארה"ב (כולל אורלנדו), במזרח ובהרבה מדינות באירופה, שוויץ לא היה הביקור הראשון שלהם בחו"ל.
כך שהפסילה הגורפת של שוויץ לילדים נראית לי יותר מלא לעניין.

דרך אגב שוויץ היא אחת המדינות הנוחות ביותר לטיול ברכבות גם מחוץ לעיר, עוד שיקול בעד המדינה הנפלאה הזו.

בקשר לטיול קבוצתי או עצמאי, האם היית פעם בטיול כזה? מכירה את הדינמיקה בטיול?
בהנחה שה"בלונדיניות" בטיול שתולות של ההפקה הבנתי שמה שמוצג בלינק מייצג די נאמנה דינמיקה של טיול כזה,
http://www.youtube.com/watch?v=mI9fbDpH-C8
תחליטי אם מתאים לכן או לא.

החלק השני הוא מה הציפיות שלכן מטיול מודרך, אילו יתרונות יתן לכן על פני טיול עצמאי.
ציינת שלוש העדפות, דיסנילנד מוזיאונים (איזה? מדע? אומנות? ארכאולוגיה? טבע?) ושופינג. בשלושת ההעדפות האלו טיול מודרך נראה לי שבעיקר יקלקל ולא יוסיף.
בטיול הבת מצווה שלי הייתי בשוויץ
23/06/14 01:58
104צפיות
ואני עדיין זוכרת אותו כחוויה אדירה.
אני לא אומר ששוייץ לא שווה ביקור
23/06/14 02:15
107צפיות
אני רק אומר שלצרכים שלה הרבה יותר מתאים מקומות אחרים
כתבת ששוויץ משעממת לילדה בת 12.
23/06/14 07:21
98צפיות
ממש לא.
זה בסדר
23/06/14 08:06
107צפיות
הוא לא היה שם עם בת 12, אם בכלל.
הרבה עזות מצח ובטחון עצמי יש לך
23/06/14 07:59
143צפיות
לאור העובדה שרק עכשיו אתה מתכנן טיול עם הילדים. ניכר מהשאלות שלך לאחרונה בפורום שאין לך הרבה ידע על אירופה, יכולת התכנון שלך לא משהו בשמים, קבלת ההחלטות לגבי תעדופים בנסיעה לחו"ל מצחיקה משהו, אתה קורא ללונדון "משעממת", בוחר לנסוע ל 3 ערים בשבוע וחצי - ולא 3 ערים קרובות אחת לשנייה, קובע טיסות "מוזרות" -  ועכשיו אתה בא ונותן עצות לאחרים? בחייך, עזוב את הבמה לבעלי ניסיון שיוכלו לתת מענה ראוי. אל תכשיל אחרים.
אני מציעה שלא תתעצלי אלא
23/06/14 17:37
78צפיות
תלכי ותחפשי חומר על כל הארצות האלו שאת חושבת עליהן, תשבו תקראו עליהן ותחליטו לאן ליסוע לפי מה שאתן אוהבות לראות, ומה שאתן אוהבות לעשות. ואז תבואי עם שאלות ספציפיות.

איזו תשובה חשבת שאת יכולה לקבל על שאלה כזו כללית? את רוצה שמישהו ישב ו"יסכם" לך כמה עמודים על כל מקום שציינת עם בעד ונגד שיתאימו לכל מגוון האנשים שאוהבים לטייל?
לדעתי
23/06/14 18:06
68צפיות
ראשית, לשאול את הבת. לילדים שונים יש רצונות ופנטזיות שונות. אצלי לבר/ת מצווה ההורים שלי שולחים לטיול בחו"ל. עם הבכור סבתא עדין הצטרפה, עם השאר כבר לא. לבכור היא תכננה טיול ספארי כי הוא אהב לטייל בספארי ברמת גן. כשהיא סיפרה לו על הרעיון הוא נחרד ממש ואמר לי בשקט שהוא מעדיף את לונדון. הפתעה.  היינו בלונדון והיה ממש נחמד. הבן השני לקח לו 4 שנים להחליט לאן רוצה לנסוע ובסופו של דבר נסע לקייטנה בארה"ב. הבת ידעה שהיא רוצה לפריז. מבחינתה לעלות על האייפל ולשוטט בשאנז-אליזה (לאו דווקא קניות) היו פסגת המאוויים. תינוקת הבית לא ידעה לאן היא רוצה, הצעתי ברצלונה וזה היה מצויין. כך שאת יכולה לראות שלחלק מהילדים יש מושג ברור ולחלק ממש לא.
שנית, לברר עם עצמך כמה ימים, מה התקציב, מה המגבלות, מי נוסע לטייל, מה רוצים לראות ולעשות. אחרי זה, בהנחה שהילדה לא בחרה יעד, אפשר יהיה לעזור לך בהרחבה.
בהצלחה
מוסיפה לדברי יעל
24/06/14 08:29
29צפיות
תגלי שהכי פשוט הוא לתת לילדה להגדיר מה היא רוצה לראות.

שתשב ותעשה רשימה של אתרים שמעניינים אותה.

שתתאמץ ותכנס לאתרי טיולים (יש ממש כל מה שהיא צריכה בעברית ונגיש), שתתייעץ עם חברות שעשו זאת.

ואז שתבוא אליך - שבו יחד ותבדקו את הרשימה. יתברר שהילדה רוצה לבקר בקולוסיאום (רומא) ובמגדל אייפל גם יחד? נסי לעזור לה להתכוונן למה שהיא רוצה יותר.

אצלנו התברר שבן המצווה מעונין באתרים שרובם בלונדון ולכן לונדון הפכה למטרתנו.

לגבי שתי התלבטויות נוספות שהצגת:

* טיול מאורגן או עצמי:
לא כל הטיולים המאורגנים זוועתיים כמו שהציגו בקישור לפני. אני נוסעת בעוד יומיים לטיול מאורגן לארץ מעניינת, לטיול מסוג מסוים שמבחינתי יש צורך בטיול מאורגן.
אבל לנסיעה לעיר אירופאית גדולה - רומא, ברלין, פריז, לונדון - לטעמי אין כל צורך בטיול מאורגן. אלא להפך - כל הרעיון הוא לאפשר לילדה לתכנן ולבצע יחד איתך. תחבורה ציבורית זמינה ונוחה לפחות בשלוש מהערים שהזכרתי.

* לגבי התאריך:
ראיתי כאן התייחסות (סליחה שאינני זוכרת של מי) לנסיעה באפריל. לדעתי כדאי לך להתכוונן לתקופת אפריל ואולי אפילו מאי, אם אפשרי.
במרץ יכול להיות עדיין די קר. אלא אם כן קור הוא משהו ששתיכן אוהבות.

בכל מקרה - קחי את העניין כבילוי אמיתי ולא כעונש והוא אכן יהיה כזה.
תהנו
סלובניה: נסיעה מ-Kranjska Gora ל-Bovec/סוצ'
22/06/14 07:25
39צפיות
מה ההבדל בין נסיעה דרך מעבר ההרים Vršič או נסיעה עם איגוף דרך "איטליה"

זמן, הנאה, נופים ועוד....

ההבדל
22/06/14 08:30
27צפיות
הדרך העוקפת דרך איטליה היא מעט יותר מהירה, אבל במידה ממש זניחה ובמיוחד כשמדובר על נסיעה במסגרת טיול. הנסיעה בדרך הרוסית ומעבר ורשיץ' הרבה יותר יפה ומעניינת.
כשהמקומיים נוסעים מבובץ ללובליאנה הם מעדיפים לנסוע דרך איטליה מכמה סיבות: כי הם כבר מכירים את מעבר ורשיץ', כי הם רוצים לא להשתרך אחרי טורי מכוניות התיירים בעונת התיירות, ובימים שמעבר ורשיץ' סגור (בחורף).
ז"א כתייר - להעדיף ורשיץ'
22/06/14 08:37
17צפיות
אלא אם מז"א אינ מזמין = ערפל/גשם וכו'.

הבנתי

חד משמעית כן, להעדיף את מעבר ורשיץ'
22/06/14 08:41
21צפיות
אני גם ממליץ לקרוא לפני הנסיעה על הדרך, על התקופה והנסיבות שבה היא נסללה, ועל מה שיש לראות ואיפה לעצור בדרך.
º
22/06/14 09:03
5צפיות
הו בהחלט יש הבדל..במעבר ההרים
22/06/14 08:34
35צפיות
מגוון הצמחייה שונה מהדרך ההיא
האספלט גם הוא שונה,בגלל המסלע שממנו נעשה
דרך מעבר ההרים יהיו יותר עיקולים בכביש..
את ההנאה תשאירו לחדר

ועוד ועוד..רבים הם הבדלים

בקיצור..שאלה מהתחת!
º
סופשבוע הקרוב ל 4-5 לילות. תודה
22/06/14 00:43
35צפיות
º
בבקשה
22/06/14 06:55
25צפיות
בחזרה לפורום