לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טיולים וחופשות בחו"ל
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

וינה בסוף אוקטובר עזרהההה
17/06/2015 | 16:55
1
60
היי
אני ועוד שני חברים טסים לוינה בסוף אוקטובר למשך 8 ימים 24.10-31.10
אנחנו ללא רשיון ולכן אנו סומכים על התחבורה הציבורית
השאלה שלי היא כזו האם כול החנויות ואתרי התיירות פתוחים עדיין בתאריכים האלה (סוף עונת התיירות)
והאם ב31 (ליל כול הקדושים ) ויום לפני יום יום כול הקדושים החנויות פתוחות והתחבורה הציבורית עובדת כני שנוכל להגיע לנמל התעופה.
אשמח לתשובה
תודה
אנסה לענות לך
17/06/2015 | 17:05
55
השאלות שלך כלליות מאוד אז כך גם התשובות שלי:
1) רוב אתרי התיירות פתוחים כל השנה. אתרי תיירות פופולאריים פחות (בד"כ לא בערי הבירה) לעתים לא פתוחים כל השבוע בעונת השפל, וגם בערים גדולות יש אתרים ששעות הפעילות שלהם מצומצמות יותר באוקטובר עד מרץ. זה נכון במיוחד לאתרים פתוחים (גנים, חצרות, מוזיאון פתוח) אבל לא רק. פשוט צריך לבדוק את שעות הפתיחה של האתרים. זה כתוב כמעט בכל מדריך טיולים או באתרי אינטרנט רלוונטיים. מעבר לכך גם לאתרים פופולאריים יש לפעמים יום מנוחה שבועי (וזה לא בהכרח יום ראשון).
2) וינה די שמרנית בכל מה שקשור לשעות פתיחה של חנויות, אז יש להניח שבחגים (וגם בימי ראשון) רוב החנויות סגורות, גם במרכז העיר. גם התשובה הזו כמובן לא גורפת.
3) ככל הידוע לי, יש רק מדינה אחת בעולם המשביתה את התחבורה הציבורית שלה בסופי שבוע ובחגים. רמז: זאת לא אוסטריה.
ארה"ב בספטמבר - התייעצות
17/06/2015 | 16:10
5
152
הי,
אני טס לארה"ב בספטמבר הקרוב ל20 יום.
המסלול הוא נחיתה בפיניקס אריזונה (ישן אצל חברים) - וגאס - חזרה לאריזונה (טיול בגראנד קניון, סדונה, פלאגסטף) - לוס אנג'לס.
השאלות שלי הם כאלה:
1. בכניסה לארה"ב, עד כמה חוקרים אותי? (אין לי מה להסתיר זה בסך הכל חופשת חגים) אבל זה ממש חקירות?
2. בלאס וגאס, חוץ מללכת בין המלונות ונגיד אכלול 2 הופעות מגניבות (וגאס שואו/ סלין דיון/ סירק דה סלולייל) יש מה לעשות?
3. בלוס אנג'לס אהיה חמישה ימים, אני הולך ליוניברסל סטודיו. אני מתלבט עם להוסיף דיסנילנד, השאלה עד כמה מלוכדת תיירים זה? האם יש משהו שווה אחר?

תודה לעונים

תשובות
17/06/2015 | 17:47
101
1) לרוב לא, לפעמים כן. בדרך כלל השוטר ישאל אותך לשם מה באת ובזה זה נגמר.
2) תלוי מה מעניין אותך. זו עיר תיירות מובהקת עם כל מיני סוגי פעילויות.
3) שוב, תלוי בך, אבל בשום מקרה לא הייתי קורא לדיסנילנד "מלכודת תיירים".  אם אף פעם לא היית, אז פעם בחיים חייבים

אגב, 5 ימים זה הרבה לל.א. הדי משמימה, כך שהשאלה הרלוונטית היא מה האלטרנטיבה ליום בדיסני.

1. בד"כ זו לא חקירת שבויים
18/06/2015 | 15:16
1
79
בד"כ עוברים על הפרטים שמלאת בטופס האלקטרוני ובטופס המכס, מה מטרת הביקור, מתי אתה מתכוון לחזור וזהו בערך.
כמובן שאם עולה איזשהו חשד אפשר להגיע גם לחקירה ממשית.
2. בוגאס וסביבתה יש המון מה לעשות
מבצעים והנחות כדאי לחפש גם כאן
לדעתי בוגאס והסביבה לדעתי יש הרבה יותר מה לעשות מאשר ב LA גם למי שלא מהמר.
יש רכבת נופית שנוסעת במדבר בין פיניקס לוגאס, אולי כדאי לקחת אותה במקום נסיעה משמימה
3. אני לא בטוח מהי ההגדרה למלכודת תיירים, בגדול נראה לי שגם יוניברסל, גם דיסני וגם עולם המים יכולים בקלות להכנס להגדרה.
אלו אתרים שמטרתם היחידה היא בידור לתייר.

מה לעשות במקום חלק מהפעילות ב LA?
באיזור של פיניקס יש המון מה לעשות. למשל לך לטייל בסקוטסדייל, יום טיול. קח רכב וסע לכיוון סידונה, טיול לפחות של יום ואני הייתי עושה אותו ביומיים. אני בטוח שהחברים שלך יכולים לספק לך מידע על האיזור.
סביב וגאס ואיזור הגראנד קניון קיבלת מידע, יש המון מה לעשות ולטייל.
אישית אני הייתי מוותר על LA בכלל ועושה טיול גראנד קניון ומדבריות, אבל זה הטעם שלי.
"מלכודת תיירים"
18/06/2015 | 18:58
55
לפי איך שאני משתמש במושג, הוא בהכרח בעל קונוטציה שלילית.
זה עסק שאחרי שאתה מבקר בו (או סועד בו) אתה מצטער על כך, ומרגיש שנוצלת כתייר שלא ידע יותר טוב.
השם נובע מכך שהוא יכול ללכוד תיירים חסרי ידע, אך מקומיים (או תיירים עם ידע מוקדם) לא ייכנסו.
הדוגמא הקלאסית זו מסעדה ירודה שנמצאת במיקום אסטרטגי והרבה תיירים נכנסים אליה עקב כך.
אם עסק ספציפי הוא בגדר מלכודת תיירים או לא, זה כמובן סוביקטיבי. חלק מהתיירים יהנו איפה שאחרים לא.

דיסנילנד אינו מלכודת תיירים בשום אופן, בעיקר כי מדובר במקום ידוע היטב ושגם צריכים לעשות מאמץ כדי להגיע דווקא אליו. מלכודות מניחים איפה שהקרבן לא מצפה להם.
אתרי בילוי ובידור זה אתרי בילוי ובידור, ולמטרת בילוי ובידור הולכים אליהם.
אז ככה
18/06/2015 | 17:10
1
67
1. פעם אחת שמעתי "חקירה" זו היתה שיחה ידידותית, אבל פקידת ההגירה ידעה מה לשאול. היא היתה מאד נחמדה. אותי זה עניין פשוט כי כאזרחית לי פשוט אומרים שלום.
2. המלונות מספקים די הרבה בדורים, אבל מחוץ ללאס ווגאס יש את הred canyon שזה מקום יפה לטיול יום.
3. תוסיף את דיסני. לוס אנג'לס לא מעניין ודיסני זה לא בדיוק מלכודת תיירים, זה פארק שאחרי שמשלמים כניסה לא חייבים לשלם כלום, וזה עולם ומלואו. אבל... אם אתה משונאי דיסני, לא סובל את מיקי מאוס, וממש סובל מרכבות הרים...
אותי חקרו פעם אחת בפילדלפיה
18/06/2015 | 18:46
60
הם רצו לוודא שאיני מועסק בארה"ב והטריגר היה נסיעות תכופות לשם, ואולי (לא יכול לדעת) התנסחות לא מדוייקת שלי בעיניים work
עם השוטרת הראשונה.
הבעייה היחידה הייתה שאומרים לך ללכת לאיזה חדר לראיון, ואתה מחכה בתור קצת זמן והכל נע לאט. הייתי לחוץ על הקונקשן
אבל דאגתי לא להביע את העיניין כדי לא לעורר חדש מיותר. בסוף הגעתי בזמן.

מעורת פוסטוינה ושיקצאן
17/06/2015 | 14:07
3
89
שלום,
באוגוסט טסים לסלובניה קרואטיה (ויומיים וינה....)
בספר שקניתי כתוב שמומלץ להביא בגד חם למערות. השאלהעד כמה קר בפנים?
צריך סוודר? בגד קצר ועליון יספיקו?
כמו כן, אני קצת קלסטרופובית. האם המערות נותנות תחושת מחנק או שהן פתוחות יחסית?

תודה!
אחרי שנסחבתי כמו אידיוטית עם פליזים ומעילים...
17/06/2015 | 15:17
1
87
יכולה להגיד לך בלב שלם שלא כל כך קר במערות . אם את לא סובלת במיוחד מקור, פליז או סווטשירט מעל הבגדים הקצרים יספיקו בהחלט. הקטע הקר היחיד הוא ברכבת הפתוחה בפוסטוינה, בגלל הרוח.

המערות גדולות ופתוחות, עוברים מאולם ענק אחד לשני אז לא נראה לי שיש שם תחושה קלסטרופובית. רק ברכבת הנ"ל יש קטעים שחולפים די קרוב לנטיפים וזה יכול להפחיד קצת.
עזרת לי מאוד
17/06/2015 | 15:41
47
תודה רבה!!
סווצ'רטים יספיקו. פוסטוינה גדולה ולא מאיימת למעט מנהרת הרכבת
17/06/2015 | 20:32
13
מחפש מקום לטייל סוף ספטמבר- סוכות
17/06/2015 | 11:15
6
56
שלום לכולם מחפש מקום לטייל עם נופים לשבוע בסוכות סוף ספטמבר עדיף לא באירופה
בני 60 זוג וילדינו הבוגרים
אבי
גיאורגיה?
17/06/2015 | 11:17
10
תקציב?
17/06/2015 | 11:35
4
8
אין בעיית תקציב העיקר שלא נבזבז יום על טיסות לכל כיוון כי יש
17/06/2015 | 11:46
3
29
אתה יכול לקחת טיסה פרטית לזנזיבר או מאוריציוס
17/06/2015 | 11:52
64
הלואי ולי היה תקציב בלתי מוגבל, גם איי סיישל היו עולים ישר על המפה שלי.

אולי בכל זאת גם התקציב שלך לא בלתי מוגבל?
לא לגמרי הבנתיך
17/06/2015 | 17:14
1
59
מעבר לכך שהשאלה שלך כללית כמעט כמו "בא לי לנסוע לאנשהו, יש רעיונות?", אתה לא רוצה אירופה ולא רוצה "לבזבז יום על טיסות". אז לאן בדיוק אתה רוצה לנסוע?
נראה לי שהמקום היחיד שאפשר להגיע אליו מישראל ולבזבז פחות מיום על טיסה, זה אירופה (וגם זה, אגב, בעירבון מוגבל. ככה או ככה אתה שורף קרוב ליום שלם מרגע שיצאת מהבית ועד שהגעת למלון בחו"ל במצב שגם יש לך כוח לצאת לטייל). אפשר אולי למצוא כמה מקומות בודדים באסיה שאיכשהו עונים על ההגדרה, וגם לרובם במילא לא תוכל או לא תרצה להיכנס כישראלי...
גיאורגיה
17/06/2015 | 20:45
39
הנה היעד שחיפשת:
נופים נהדרים (אגב - גם אוכל מצוין). סיפורים מרתקים, היסטוריה מגוונת.
לא אירופה
קרוב - לא טיסות שמבזבזות יום
הורים ובנים בוגרים - שוכרים רכב יחד ומטיילים.
מומלץ מאוד דרך חברה ישראלית טובה, שמארגנת ואף, אם אכן התקציב מאפשר, מצרפת מדריך ישראלי טוב.
אם לא - בוודאי אפשר למצוא חברה מקומית והדרכה סבירה + באנגלית.
בספטמבר אפשר אולי לתכנן טיול למזרח גיאורגיה - שם נופים שאי אפשר להאמין ממש.
גם אם לא - יש מספיק לשבוע טיול נהדר.
שייט לאי סימי
17/06/2015 | 09:58
44
בעונת התיירות ניתן יום יום לשוט לאי סימי מנמל מנדרקי יוצאות ב9 ורבע וחוזרות ב6 בערב עם עצירה בדרך לשעה כ23 יורו לאדם דרך הנציגים יש יום יום שייט לסימי עם המעבורת סימי שעוצרת גם בפאנורמיטיס...
בוקר טוב והנה הטיול הבא..השבוע שוחחנו
17/06/2015 | 09:04
16
270
על כאלה שטסים ליעד האהוב והנחשק שלהם,מין מקום שכזה שכבר הרבה זמן רצינו להגיע לשם בסקרנותנו.אני כתבתי שלעתים היעד לא חשוב כל כך כי אם מחירי הדיל הם אלה שקובעים,ואכן..ביומיים האחרונים בדף אתר מאקו בפרקי האח הגדול התנוססה שם משמאל מודעה פירסומית קטנה על טיסות ארקיע להלסינקי גם היא הופיעה שם באיזה דיל של 400$ וקצת,מה עושים גימלאים שכמונו,מבררים למחרת אצל ארקיע..והנה נותרו 4 מקומות,ואנחנו רק שניים אז קדימה נרשמים מוסרים ת,פרטים וסוגרים עסקה.
כעת מלון,בוקינג בא לעזרתנו..ומוצאים מלון לא יקר מהתאריכים האלה+ארוחת בוקר **** כוכבים במרכז העיר.
אז חופי נורמנדי ימתינו מעט והטירות בלואר יתויירו ע''י מטיילים אחרים בינתיים.
דקדוק והתיקונים בכתיב,הירהורי הבוקר או בעצם הימים האחרונים
17/06/2015 | 10:01
115
שרבים מבאי הדף מנסים ללמד\לשפר\ולדקדק את העברית של הכותבים והשואלים פה.
אני עם המחשב כבר שנים לא מעט ואמר כבר פעם מישהו באיזשהו פורום,שבאינטרנט לא מעירים ולא מאירים ולא מתקנים אף אחד,כל אחד\ת בא עם מה שהוא יודע ומה שהוא למד בעברו.יהיו כאלה דיסלקטיים בכתיבה[פעם אפילו לא ידעו שקיים כזה דבר,בעממי אמרו ''הילד עצלן'' ואפילו שלחו אותו ל'מפתן' כתה מיוחדת,אבל יש כמובן חברים שהעברית לא שגורה בפיהם,עולי כל המדינות האחרות שבאו לארצנו הצברית,אז בוא לא נעיר ולא נאיר,לא נתקן ולא נדקדק,רק נייעץ נעזור אם אפשר לכל שואלי הדף הזה לחופשותיהם,שמו של הפורום טיולי חו'ל תפוז.
כריתים תישאר כריתים ואנחנו נבין זאת,ואם חסר כאן דגש נבחין בכך.איני כועס שמעירים לי,ממש לא ואני רק בטוח שאם החסרתי פסיק או נקודה אתם לבטח תסלחו!
הלסינקי..הנה אני בא!
כמה ימים (נטו) תהיו בהלסינקי?
17/06/2015 | 10:29
7
26
7 לילות
17/06/2015 | 12:35
6
22
אז אולי שווה לכם להפליג לטאלין בירת אסטוניה?
17/06/2015 | 13:00
5
96
למיטב זיכרוני זה קצת פחות משעתיים לכיוון, ובמחיר סביר. אנחנו נשארנו בטאלין לסופ"ש (היה לנו הרבה "זמן הלסינקי" כך שלא מיהרנו), אבל נדמה לי שהחברות מציעות גם חבילות (במחירים מיוחדים?) של הלוך ושוב באותו יום למי שקצר בזמן.
ואם נחזור להלסינקי עצמה, תקליד בגוגל סואומנלינה (Suomenlinna) ותתחיל ליהנות כבר מהבית...
לבןשלי יש חבר טוב בהלסינקי.
19/06/2015 | 09:04
4
57
הוא נוסע לטאלין לעיתים תכופות. כל מה ששמענו ממנו על אסטוניה, זה שהאלכוהול מאוד זול שם. מסתבר שזה המקום שהפינים נוסעים אליו כדי להשתכר
אני אסתפק כנראה בוודקה finlandia
19/06/2015 | 09:11
60
איך פספסתי הזדמנות להשתכר (ובזול!) לראשונה בחיי הארוכים
19/06/2015 | 09:21
2
57
אנחנו היינו חניכים מצטיינים של לשכת התיירות המקומית (http://www.tourism.tallinn.ee/eng), בטח שתינו קפה כרגיל...
הנה בבקשה..ההיסטוריה החריפה שלי
19/06/2015 | 16:01
1
43

ההיסטוריה החריפה שלי..
אינני מהשתיינים כלל וכלל אבל בהחלט אוהב לתת דרור 
לייצרי וללגום מידי פעם את המשקאות החריפים הללו על כל טעמיהם וגווניהם השונים.
הבקבוקים הראשונים של המשקאות החריפים שכנו להם אצלנו בבית[בצריף]בנשר.
ארון מרושת שקראו לו פעם 'ארון אוויר' ניצב במטבחון הקטן הכיל את צלחות האוכל ויתר כלי המטבח ולמטה במדף עמדו ניצבים בקבוקי הליקר הזהוב עם כיתוביות משונות,וכנראה שאבא שלי אהב לעתים ללגום גם הוא מהנוזלים החריפים הללו.
בכל אופן אלו היו בקבוקי המשקה החריף הראשונים שהכרתי ולא העזתי לטעום!
לימים..בבגרותי התנדבתי לשרת ביחידת הצוללות ושם כמידי שבוע היינו מקבלים 'מנות צוללן' שנלקחו כדוגמת המסורת הימית הבריטית.היו אלו חפיסות כחולות קטנות של שוקולד 'ליבר' מריר ובקבוק של משקה חריף הנקרא 'ברנדי מדיצינל'.או 'אקסטרא פיין' כבר אינני זוכר בדיוק.
השוקולד היה טעים לנו אז ואת המשקה הזהוב מבקבוק הברנדי ירקנו בהתחלה מגועל עד שהורגלנו מעט לקחת לגימה אחת קטנה אל גרוננו כדוגמת וותיקי היחידה.
כזוג צעיר..שימש אז השטוק 84 במסיבות,אולי לא בתדירות שתיינית מובהקת אבל מידי פעם לקחנו 'שלוק חריף וצורב פנימה אל גרוננו.
שנים חולפות..שנים עוברות וכבר הכרנו כל מיני משקאות חריפים כאלה ואחרים.
יום חתונתי באותו ערב קייצי נסתיים בלגימות מיותרות עם כל חבורת הילדות שלי מנשר ב'חוף הכרמל' שם בילינו לאחר ליל החתונה ואני הקאתי את בני מעיי ובעצם הרגשתי 'גמור' וחולה לאחר כל השתייה באותו הערב המשמח.
לימים טיילנו בקפריסין האי השכן וכאן הכרתי את המשקה החריף שלאחר הארוחה הנקרא 'זיווניה'.
נהוג ללגום ממנו למרות חריפותו הרבה אחרי ארוחות ה'מזה',מגישים ממנו בכוסיות קטנטנות כדוגמת אצבעוני של תופרות,והופ..ובחריפות רבה פנימה אל הגרון.ובמסעדה המשפחתית הנהדרת שליד המלון המהודר בשמו 'גריישן פארק' שבכביש אייה נאפה\פרוטאראס מזרחה כאן אכלנו ארוחות נהדרות ולגמנו מהחריף החריף הזה הבהיר בצלילותו.
בפעם השנייה שטיילתי בקפריסין..
אני וחבריי גולשים ברכב השכור בכביש הררי ונהדר מהמפנה המערבי של הרי הטרודוס לעבר הכביש החופי לימסול-פאפוס,
מימין אני מבחין באחד מדוכני הדרכים האלה הנפוצים כל כך באי הזה.
תפוזים לימונים ויתר מפירות העונה נמכרים שם לרוב.
ממתקים מקומיים יינות מעשה בית מזכרות ועוד ועוד.
אנחנו עוצרים ובוחנים מהסחורה המונחת על הארגזים,משמאל בצד אני מבחין בבקבוקים ללא תוית ואני שואל לתכולתם את המוכר הזקן שם.
הוא מחייך אלי חיוך בלי שיניים וכולו זחוח כשהוא אומר לי 'זיווניה'.
אני הרי כבר מכיר את הטעם ויודע שזה המשקה הכי הכי חריף שטעמתי מעודי ואני אוטוטו מוציא את מעותיי וההוא כבר אורז לי בקבוק אחד בנייר עיתון,לא לפני שהוא מוזג ויוצק לי ממנו בכוס מלוכלכת קטנה את ה'דלק מטוסים' הזה..
אני לוקח ב'שלוק' אחד את אותו משקה והווווווו.....חשיכה נופלת עלי,כל בני המשפחה עוברים לנגד עיניי,הזקן ממצמץ בעיניו ומחייך ואני..מעורפל ואיני יודע לאן לפנות,חבר מרגיש משהו ואוחז בידי שלא אסתחרר לצדדים.שכחתי מהרכב השכור,שכחתי היכן אני נמצא ואפילו התחלתי למלמל מילים אחרונות לפני שאלך לבקר את ה'ריבויינה של עויילם'.
אשתי מצד אחד וחבריי ממולי ואני כולי נטוע במקומי מאותה לגימת 'מוות' של משקה האלים הזה ה'זיווניה'.
חלפו דקות ארוכות עד שפג טעמו ויכולתי להיכנס לרכב ולהמשיך בטיול.
שוב חולפות שנים..ובטיול זוגי שלי ושל אשתי לאי השושנים רודוס התוודעתי אל השתייה החריפה היוונית המסורתית הנקראת 'אוזו' ומאז הבקבוק ההוא נמצא תדיר על השולחן אצלי כהרגל ואני לאחר ארוחת הערב לוקח כוסית קטנה ולוגם להנאתי.המלאי מתחדש כל העת אצל חנויות המשקאות בסביבה וכמובן ב'דיוטי פרי' בדרך לחו'ל.
החברים גם הם כבר מכירים את נוהגי זה ואני מכבדם לעתים במשקה הזה.
ובאותו מקום נופי נהדר שבהרי האי אני מגלה את אחד מהיקבים הנהדרים של המשקאות החריפים ובקבוקי האוזו המצויינים שקניתי לי שם.הכפר נקרא בשמו 'אמבונה' ובכפר על ידו באותו כביש ישנה עיירת ציורית נוספת בשמה 'סיאנה' וכאן נמכר משקה מקומי הנקרא בשמו 'סומה' הוא הוא אחיו התאום של ה'זיווניה' הקפריסאית הן בניחוח והן בחריפות.
זהו..זה כל הסיפור,ולמה נזכרתי כעת לכתוב את רשמיי אלו?
אצל היאכטה של החבר הטוב שלי מונחים במגירת השולחן בספינה אחדים מהמשקאות האלה ובארוחות הבוקר שלנו שם אנחנו נוהגים לטעום גם מהם וכנראה שהבוקר טעמתי[יותר מידי] ונהנייתי ונזכרתי בכל ההיסטוריה החריפה שלי!

אוגוסט 2010
20/06/2015 | 08:18
10
אין כמו הסיפורים שלך...
תודה
גרמת לי לרצות להגיע לפנסיה.... תהנו
17/06/2015 | 11:45
34
דווקא 400$ אינו מחיר שנחשב זול בעיני....
17/06/2015 | 16:01
5
153
אני יותר מכוונת לאזור ה- 150-170$.
ככה טסתי ליער השחור בשנה שעברה, לברצלונה וגולת הכותרת דוברובניק ב- 140$!
השנה מצאתי טיסה לניו יורק ב- 685$, לשבוע הבא. כמובן שלא יכולתילהתאפק וקניתי.
מחירי הרגע האחרון (למי שיכול), מעולים !
ניו יורק,תהני לך בטיול
17/06/2015 | 16:41
37
מאיפה המחיר הזה ל NY? אני רוצה ללמוד
18/06/2015 | 15:29
3
33
אקספדיה
18/06/2015 | 23:20
2
101
ועדיין יש את המחיר הזה (פחות או יותר) אבל עם עצירה של 12 שעות בפריז.
בדקתי עכשיו באקספדיה
18/06/2015 | 23:40
1
114
ויש עדיין מלא טיסות במחירים דומים. (696$)
חפש טיסה מתל אביב לניו יורק בהלוך 24-25-26-27 ליוני ובחזור בתאריכים 6-7 ליולי בערך.
יוצאים מחירים ממש זולים.
וכאמור, לא יכולתי להתאפק וקניתי.

למדתי. לצערי לא אוכל לממש כרגע אבל אדע לעתיד
21/06/2015 | 08:18
7
המלצות למלון באמסטרדם?
16/06/2015 | 18:40
10
78
היי,
נוסעים לאמסטרדם ל-3 לילות בספטמבר.
למישהו יש המלצה למלון? חשוב לנו שיהיה נקי, בעיקר, ולא נורא יקר. אנחנו גם אוהבים ללכת ברגל ולמעט בתחבורה ציבורית בחו"ל, אז עדיף שיהיה בסביבה שהיא במרחק הליכה סביר ממוקדי העניין (שטרם הספקנו לבדוק ) או לפחות חלק מהם.
תודה רבה!
הייתי בו לפני שנה No. 377 House
16/06/2015 | 19:38
2
55
תמיד ממליצה עליו פה. מדהים.

תודה על ההמלצה! לצערי הוא כבר מלא לתאריכים שלנו..
16/06/2015 | 20:35
1
42
הוא באמת נראה מעולה
נסי תמיד לגגל את אתר המלון ולבדוק דרכו. לא בטוח שאם אין מקום
17/06/2015 | 09:55
35
בבוקינג, אין מקום במלון. אם הייתי צריכה לסמוך על בוקינג כדי להזמין מקום במלון מסוים בוונציה, לא היה לי שם חדר. באתר המלון היה.
Rho Hotel - בגלל המיקום המיקום והמיקום
16/06/2015 | 20:47
1
24
גם הוא כבר מלא.. (נשארה רק הסוויטה). תודה
16/06/2015 | 21:01
11
לפני חמש שנים
16/06/2015 | 23:06
58
חדרים קטנים, ללא מזוג. אבל! נקי ביותר, הבעלים היו סופר נחמדים, המיקום מעולה, ארוחת בוקר פשוטה וטעימה.
אנחנו תמיד חוזרים לזה NH Amsterdam Caransa
17/06/2015 | 11:02
23
הייתי לפני כשנה גם בפאריז וגם באמסטרדם
17/06/2015 | 11:04
43
ולראשונה לקחתי דירות במקום מלונות. גם יצא לי זול יותר (למרות שלקחתי דירות יקרות באופן יחסי), גם המיקום היה מצוין, מרחב מחיה גדול ובלי ארוחות בוקר שפחות מעניינות אותנו. גם השנה (נוסעים לברצלונה), לקחתי דירה.
מלון באמסטרדם
17/06/2015 | 17:32
41
לפני מספר ימים חזרנו משם. התאכסנו במלון bed&breakfast BARANGEY. זה לא ממש מלון, זה מבנה עם מספר חדרים. אנחנו מאד נהנינו מהחדר הזוגי, היה מאד נקי. ארוחת הבוקר עשירה. המלון קרוב מאד לאתרי התיור המרכזיים באמסטרדם.  הצוות אדיב.יש שם מדרגות לולייניות, כמו בהרבה מבנים באמסטרדם. לנו זה לא ממש הפריע, אבל זה פרט שחשוב לדעת.
תודה לכולם, אבדוק את הכל (גם בשיטה שהציעה אורלנדה)
17/06/2015 | 23:59
11
מחפש המלצות לשהייה של חודש במקום שקט זול ושכוח אל
16/06/2015 | 16:22
16
202

שלום לכולם,

מחפש המלצות למקום מתאים עבור ידידה שרוצה להעביר חודש במקום שקט, לא יקר מדי ושכוח אל, עדיפות לאזור אירופה. מקום יפה עם תחושת ביטחון וכל מה שצריך פונקציונאלית ונגישות לתחבורה ציבורית.

תודה 

ב"מקום שכוח אל" נגישות לתחבורה ציבורית תהיה בתדירות נמוכה
16/06/2015 | 16:29
9
155
אם זה בסדר מבחינתה אז רק תגדיר כמה זה "לא יקר מדי", וגם יעזור אם תציין מתי היא רוצה לנסוע.
משהו כמו 600 פאונד ל3-4 שבועות
16/06/2015 | 20:44
8
131
מדובר על אזור יוני יולי. 
תודה
בלי טיסות?
16/06/2015 | 21:36
7
32
בלי טיסות
16/06/2015 | 22:57
6
113
אם אפשר כמה אופציות
30$ ליום כולל לינה תזונה ותחבורה? קשה לי להאמין שתמצא באירופ
17/06/2015 | 11:44
5
93
אבל אם תמצא תספר לי, אולי אני אוכל להקדים את התוכנית שלי לפנסיה מוקדמת.
עדיין אשמח להמלצות למקומות מתאימים גם בתקציב גבוה יותר סביר
17/06/2015 | 11:49
4
30
כמה זה מבחינתך תקציב סביר ליום?
17/06/2015 | 11:54
22
תראה
17/06/2015 | 12:40
2
105
אתה למעשה מדבר פה על חודש.
יש דירות נופש שלוקחות על חודש מחיר בערך כמו של שבועיים בתשלום יומי או שבועי. ממש לא כולן, אבל יש.
אפשר גם לנסות לאתר נכס "רגיל" לשכירות לטווח קצר (שלא מכוון ספציפית לתיירים). זה קצת מסובך ודורש ליצור קשר עם מישהו מקומי, אבל נראה לי שעם קצת תושיה אפשר להגיע לזה בחלק מהמקומות.
במקרה כזה אפשר למצוא יחידת דיור קטנה לאדם אחד ב-30$ ליום (גם בארץ יחידת דיור לאדם בודד אפשר להשיג ב-100 ש"ח ליום ופחות מחוץ לעיר הגדולה)
תודה! אבל עזבו תקציב ומגורים, קודם צריך יעדים סבירים
17/06/2015 | 21:06
1
24
אנשים זרקו פה כמה רעיונות
17/06/2015 | 21:22
86
אבל תכל'ס? גם בגליל ובגולן אפשר למצוא יחידת דיור בסכום שציינת, במקום מבודד ושקט לחודש. לא?
בעיקרון כל יעד יכול להתאים להגדרה... בכל מדינה אפשר למצוא את האזורים השקטים והפסטורלים, גם בתחום התחבורה הציבורית לא בדיוק הגדרת מה אתה רוצה. האם אוטובוס שנוסע פעם בשעה לעיר הקרובה מספק את הדרישה? או שצריך משהו יותר זמין?
יתכן שזה לונג שוט אבל מייד נזכרתי בקליסון
16/06/2015 | 17:06
1
151
עברו 10 שנים מאז אותו יום נפלא שעשיתי שם אבל אפשר לומר שהמקום שכוח-אל כי קשה למצוא עליו מידע באנגלית. אני הייתי בקליסון עצמה אבל בכל העמק יש כמה וכמה כפרים ועיירות. זה מקום מקסים: נהר, ארכיטקטורה שמנסה לחקות את איטליה, פארק נפלא באמצע, הצטלבות של שני נהרות למעשה בקליסון עצמה, שרידי טירה. הרכבת מובילה לננט, שהיא אולי לא העיר הכי תיירותית בצרפת אבל כן הכי מבוקשת למגורים, שירותים על רמה גבוהה ביותר. משם לא נורא רחוק לעשות טיולים בלואר המערבי.

בעניין בטיחות, אני מניחה שאין בעיה, זו סביבה שקטה, מבוגרת, שמרנית.
מניחה שלא יהיה קשה למצוא שם משהו להשכרה של חודש.

משהו קצר מוויקיפדיה:
תודה לך
17/06/2015 | 21:08
13
התיאור שלך "הקפיץ" לי את אגם וולן (walensee) במזרח שווייץ
17/06/2015 | 00:51
1
125
חיפשנו מלון לשני לילות והאמת היא שעזבנו שם כי הייתה לי ממש הרגשה פנימית שיש שם מן שיממון משתק שכזה... לא יודע להסביר... אבל מקום מאוד פסטורלי ללא ספק.
לא בדקתי ממש לעומק מבחינת עלויות וזמינות תחבורה ציבורית, אבל מדובר באזור לא יקר והתחבורה הציבורית בשווייץ באופן כללי נחשבת מעולה גם באזורים כפריים (לא בדקתי נקודתית שם).
יצא טוב, בסופו של דבר המשכנו להתקדם, ישנּו יומיים באפנצל, וממש בלי להתכוון הגענו בזמן לתהלוכה השנתית המפורסמת.
אבל האם זה בכלל מה שהיא מחפשת? או שהכוונה כן לעיר קטנה ולא סואנת במיוחד?
תודה גם לך
17/06/2015 | 21:08
13
אפשרי?
18/06/2015 | 08:26
74
איזה כפר ביער השחור. למשל בחורף די שומם שם. יש רכבת שמגיעה מידי פעם ואוטובוסים ברוב השנה.
בהחלט שיש
18/06/2015 | 19:03
71
למשל הכפר מיליה בכרתים, הוא כפר שננטש , שוקם ושוחזר ובו 13 חדרים כפולים אוטנטיים כמו שהיו בתקופה הכפרית שלהם יחד עם נוחיות עכשווית.
הכלכלה היא אורגנית בחדר האוכל שלהם.
אסור להכניס לכפר כלי רכב.
אם רוצים לצאת, השאטל יכול לקחת אתכם לכביש הראשי בו יש תחבורה ציבורית.
שלחתי לשם כבר מספר אנשים שרצו שקט כדי לכתוב, והם חזרו מעריצים את המקום, כאשר ניתן לבצע מסלולי טיול ביער השלום ובכלל בסביבה.  אין שם ים.....

זנזיבר ביולי - כן / לא ?
16/06/2015 | 15:39
5
111
זנזיבר ביולי - כן / לא ? מה אתם אומרים ? כמה זמן מומלץ ?  אילו מלונות כדאי ? מה לגבי אוכל ומים ?

תודה.
כן ושבע לילות נטו מספיקים
16/06/2015 | 16:30
90
בשבע לילות הללו הייתי ממליצה גם לשלב סאפרי צלילה למי שצולל של לילה אחד לפחות 

מלונות תלוי בתקציב יש באי מלונות ב200 דולר לילה ויש ב50 דולר לילה 
מים שותים מים מינראלים 
 אוכל המון דגים ומאכלי ים אבל יש גם בשר ואוכל אירופאי רגיל . 
 האי מאוד תיירותי 
למה לא?
16/06/2015 | 16:40
1
88
יולי הוא חודש מצויין לזנזיבר, יבש ולא חם מדי. ממליצה להקדיש לאי שבוע: יום-יומיים בסטון-טאון והשאר באחד החופים, עם גיחות לשאר חלקי האי. מים רק מבוקבקים! בד"כ בתי המלון מספקים מים מורתחים לצחצוח שיניים, אם לא אז להשתמש במים מבוקבקים גם כן. אוכל יהיה כמובן במלון ובהמון מסעדות באי. ממליצה במיוחד על שוק האוכל שמתקיים בכל ערב בסטון טאון. כל המקומיים נמצאים שם וגם המון תיירים, אוכל טוב וזול ואוירה נהדרת.
בדקתי עכשיו - הרמדאן יוצא השנה בתאריכים 18.6-17.7
17/06/2015 | 11:51
43
וזה אומר שחלק מהמסעדות יפתחו רק אחרי השקיעה. בריזורטים אני די בטוחה שהעסקים כרגיל.
ובסוף ספטמבר האם מומלץ
17/06/2015 | 10:57
1
44
מחפש יעד לסוף ספטמבר האם זנזיבר מומלץ
אפילו עדיף - עדיין יבש ובטח יהיה פחות עמוס
17/06/2015 | 11:42
16
קאן עם ילדים
16/06/2015 | 12:31
1
113
שלום לפורום,

במסגרת נסיעה לצרפת החלטנו לשלב ביקור בריביירה ואנחנו פותחים את הטיול ב-4 לילות בקאן. אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים (4 ו-2). מגיעים מלונדון (טיסה קצרה), נוחתים בניס, נהיה עם רכב. אשמח להמלצות וטיפים על מה לעשות באיזור עם ילדים. בכוונתנו להיות הרבה על החוף אבל אם יש דברים נחמדים אחרים נשמח לשלב. ביקור בניס מומלץ? מונטה קארלו?
בנוסף, אחרי 4 לילות נצא לכיוון הלוט (LOT). יש לנו 6 שעות נהיגה. נשמח לשבור אותן איפשהו בדרך לשעתיים שלוש נחמדות עם הילדים. הצעות? אני מצרפת תמונה של מסלול הנסיעה לאותו היום.
אודה מאד לעזרה מכאלו שמכירים את האיזורים האלו וביקרו שם. תודה!
מונטה קרלו לדעתי כן
16/06/2015 | 23:14
51
גם ניס בסדר, לא מסט, אבל אם יש זמן אז מדוע לא.
אני לא נסעתי מערבה כמו בתכנית שלכם. כך שהמקומות המעניינים בדרך, אם ישנם כאלו,
לא מוכרים לי. הייתי בנרבון, קרקסון ואביניון אבל כולן מחוץ למסלול שלכם.
טיול לפירנאים הספרדים-המלצות למסלול?
16/06/2015 | 10:14
2
69
שלום לכולם,
אנחנו מתכננים (זוג) להגיע לפירנאים הספרדים ל5 ימים,נשמח לשמוע על מסלולים מעניינים באיזור וגם על המלצות למקומות לינה.

תודה!
אני מניח שאלי קלינגר מהפורום השכן ישמח לתכנן לכם מסלול
17/06/2015 | 11:40
50
אין לי מושג לגבי האיכות (לא מכיר אותו) והמחיר.
אנחנו ישנו שני לילות בהוסטל שממש בכניסה לעיירה רונקל
17/06/2015 | 23:16
46
העיירה חמודה, ונראתה לנו מאוד אותנתית.
יש להם visitor center שאפשר לשאול אותם על מסלולים. אנחנו עשינו אחד שיצא ממש מהעיירה עלינו עלינו עד שהגענו לשלג (זה היה באפריל, אז בטח עכשיו כבר אין) והיה מעולה, מאוד אהבנו את הנוף. עשינו משהו כמו 7 שעות. למחרת היינו בדרך לצרפת ועשיונו מסלול יותר קצר שלא היה כל כך יפה וחזרנו באמצע למכונית.

ההוסטל סבבה לדעתי. נדמה לי ששילמתי 30 יורו לחדר עם שירותים ומקלחת. אבל יש לדעתי עוד אופציות לינה בעיירה. הארוחת ערב שהם מכינים בהוסטל היתה מצוינת ומאוד אותנתית - יש להם מין פלפלים קטנים שהם ממלאים. מאוד טעים.
אישור לחו"ל
16/06/2015 | 09:39
1
81
איזה אישורים אני צריכה לילדה בת 14 שיוצאת לבד לביקור בארצות הברית?
בד"כ מתחת לגיל 15 צריך לתאם בחברת התעופה טיסת קטין ללא מלווה
16/06/2015 | 14:27
48
השירות עולה כסף, באל על למשל עולה 100$ לכל מקטע.
זאת כמובן מעבר לדרכון ואישור כניסה לארה"ב (ויזה, פטור מויזה וכו') לאותה קטינה.

בארה"ב יכולים להיות שינויים בדרישות בין מדינה למדינה.
אני מניח שיש שם מישהו מקומי שיקבל אותה, אני מציע שאותו אדם יבדוק אם יש דרישות כאלה באותה מדינה.
כרטיס אשראי ללא שבב באירופה
15/06/2015 | 18:28
16
202
יש לי כרטיס אשראי אמריקאי בינלאומי אבל הוא ללא שבב. מניסיונכם, האם באירופה (ובפרט בשוויץ ובצרפת) יעשו לי בעיות עם השימוש בו? תודה רבה!
יש לי תשובה מעצבנת...
15/06/2015 | 18:35
212
כל הכרטיסים שלי עם שבב אז לא יודע אם עדיין מקבלים באירופה כרטיסים ללא שבב... אבל למה לא להחליף את הכרטיס? זה נעשה מהר ולמיטב הבנתי בחינם.
יכול להיות שכן, יכול להיות שלא
15/06/2015 | 18:49
124
הרוב הגדול המקומות שאני בדקתי קיבלו לפי פס מגנטי, בחלקם הקופאי לא ידע איך מעבירים כרטיס כזה והיה צריך הדרכה ממני.
אבל אני לא יודע אם מקום ספציפי שחשוב לך יקבל.
כן, בהחלט בעייתי
15/06/2015 | 19:51
107
ניתן להעביר כרטיס עם פס מגנטי, אבל יש לא מעט עסקים שפשוט אין להם מושג איך עושים את זה או פשוט חושדים בעניין כי זה נראה להם מוזר.
בשווייץ צריך שבב ברוב המקומות, בצרפת אני כבר לא זוכר הייתי די מזמן, אבל כשאני אומר "צריך" הכוונה היא שאפשר להעביר פס מגנטי, אבל לפעמים יסתכלו עליך עקום ולא ידעו מה לעשות...
אני מצטרף להמלצה - פנה לחברה האשראי ובקש כרטיס חדש עם שבב.
ואל תשכח את הקוד הסודי (4 ספרות), שלא יקרה לך מה שקרה לנו...
15/06/2015 | 20:32
53
להחליף. הופך להיות סטנדרט בהרבה מקומות.
15/06/2015 | 21:09
33
תודה רבה. הבעיה היא שאני טסה עוד שבוע
15/06/2015 | 21:16
5
96
כך שלא יהיה לי מספיק זמן להחליף...
תתקשרי לחברת האשראי כבר מחר בבוקר ותשאלי
15/06/2015 | 21:56
80
הנפקת כרטיס זה עניין של יומיים שלושה. אם תתאמי איסוף מיידי של הכרטיס, לדעתי זה אפשרי בהחלט. ייתכן שאפשר גם להוציא שליח.
זו בהחלט יכולה להיות בעיה
15/06/2015 | 22:01
3
100
קראי כאן:
y readers tell me their American-style cards have been rejected by some automated payment machines in Great Britain, Ireland, Scandinavia, France, Switzerland, Belgium, Austria, Germany, and the Netherlands. This is especially common with machines at train and subway stations, toll roads, parking garages, luggage lockers, bike-rental kiosks, and self-serve gas pumps. For example, after a long flight into Charles de Gaulle Airport, you find you can’t use your credit card at the ticket machine for the train into Paris. Or, while driving in rural Switzerland on a Sunday afternoon, you discover that the automated gas station only accepts chip-and-PIN cards.

בשוויץ כמעט אין מקום שניתן לשלם עם כרטיס ללא שבב וגם בגרמניה , מאד נפוץ, אבל יש עדיין מקומות
פחות מרכזיים שניתן להשתמש בכרטיס ללא שבב.
אפשר
15/06/2015 | 22:10
2
80
הסבר מה זה השבב הזה ואיך אני יכול לדעת אם בכרטיס שלי יש שבב או אין?
תודה
תסתכלי על כרטיס האשראי שלך
15/06/2015 | 22:24
1
93
בחזית הכרטיס אמור להיות או בצד ימין או בצד שמאל מלבן מוזהב כזה עם כמה חריצים, זה השבב.
רב תודות
16/06/2015 | 08:41
17
מניסיון של לפני שבועיים האמסטרדם
16/06/2015 | 10:00
103
95% מהמקומות ביקשו כרטיס עם שבב (יש לי אחד עם ואחד בלי)

לא עושים בעיות בשימוש בו
16/06/2015 | 16:32
3
35
16/06/2015 | 16:37
2
66
אוסטריה וסלובניה בפעם האחרונה - רק עם שבב....
הייתי בסלובניה לפני שנתיים ולא עשו לי בעיות
16/06/2015 | 17:12
1
61
גם לא באוסטריה . לפני שלוש שנים
מאז עברו מים רבים גם בדנובה
16/06/2015 | 21:24
58
יש דברים שמשתנים מהר וצריך לעקוב ויש דברים שאינם משתנים. אני מאד מבקשת לפיכך
מאנשי הפורום לא להיות כל כך נחרצים בתשובה. תשובה לא מדוייקת עלולה לגרום לאנשים נזק
כלכלי או קלקול חופשה. תמיד טוב לציין: לדעתי או מנסיוני מלפני x זמן זה היה המצב. אנני יודע/ת
מה המצב היום. זה לא כזה אסון לא לדעת הכל, תמיד וללא פשרה. אני הבאתי קטע שהעתקתי מאתר
נסיעות אמריקאי מכובד על הקשיים שתיירים אמריקאים נתקלים בהם. גם שם, אם לא קראת, כותב מנהל אותו אתר, שעדיין יש מקומות בארופה שאפשר להשתמש בכרטיס אשראי בלי שבב אבל בחלק גדול
או ברוב הארצות זה כמעט ואינו אפשרי.
כרטיס סים באיטליה
15/06/2015 | 18:01
1
36
הי, אנחנו נוחתים בשדה התעופה בורונה. היכן הכי קרוב ניתן לקנות כרטיס סים פרי (רק בשביל חבילת האינטרנט לוויז)? האם יש וכדאי לקנות בשדה התעופה? האם יש חברה מומלצת ? או כזו שצריך להתרחק ממנה?

תודה
אם יש לך אנדרואיד תתקין בחינם HERE בארץ (כולל מפה)
15/06/2015 | 18:55
47
תמורת כמה דולרים אפשר לקנות SYGIC שגם כן לא צריך אינטרנט ולנווט איתו.

אמנם WAZE גאווה ישראלית אבל כבר נמכר, אבל לא חייבים לפרנס את גוגל.
מחירי המפות,למה המחירים הם כאלו?
15/06/2015 | 17:00
5
188
גם בסטימצקי וגם בצומת ספרים מחירי מפות הארצות בין 60/65 שקלים לכפול,מוגזם לא?
תנסה להזמין מחו"ל, אמזון ודומיו
15/06/2015 | 17:31
119
אם אתה צריך את המפה רק להתמצאות כללית אפשר להדפיס את המפות של גוגל (או מישלן...)
מפות מעולות. בזול. מגיעות מהר.
15/06/2015 | 21:13
125
למה לקנות בארץ?
16/06/2015 | 13:39
87
באופן כללי, כל מה שאפשר לקנות בארץ אחרת/אינטרנט, עדיף. המחירים פה חסרי פרופורציה.
ואו, המחיר המקורי היה 30 שקלים
16/06/2015 | 13:53
113
אני ממליץ לבדוק כאן
המחירים שמופיעים באתר כוללים משלוח (לכל העולם)

שאלה
18/06/2015 | 11:45
45
האם המפות של מרקו פולו נשלחות רק לארה"ב או שיש גם משלוחים לארץ?
תודה
לונדון באוגוסט
15/06/2015 | 11:36
51
265
שלום לכולם! אני וחברה טסות ללונדון באוגוסט הקרוב. אנחנו נשהה רק בעיר למשך שבוע. קיוויתי שתוכלו לענות לי על כמה שאלות לקראת הטיול.
ראשית, אנחנו מאוד רוצות לבקר באיזשהו פארק שעשועים/פארק מים, אבל אנחנו לא יכולות להרשות לעצמנו לנסוע למקום מרוחק מידי מלונדון כי חבל לנו על הזמן. האינטרנט לא...
המשך>>
שלום לכולם! אני וחברה טסות ללונדון באוגוסט הקרוב. אנחנו נשהה רק בעיר למשך שבוע. קיוויתי שתוכלו לענות לי על כמה שאלות לקראת הטיול.
ראשית, אנחנו מאוד רוצות לבקר באיזשהו פארק שעשועים/פארק מים, אבל אנחנו לא יכולות להרשות לעצמנו לנסוע למקום מרוחק מידי מלונדון כי חבל לנו על הזמן. האינטרנט לא גילה לנו יותר מידי... ידוע לכם על משהו כזה בתוך העיר או סמוך מאוד אליה? ואם כן איך מגיעים והאם צריך להזמין מראש כרטיסים?
שנית, אולפני הארי פוטר - הבנתי שצריך להזמין כרטיסים מראש. זה נכון? כי זה אומר שנצטרך להזמין עוד בארץ ופחות בא לי על זה.. מצד שני אני חוששת שנגיע לשם ונתבשר לאימתנו שאין כרטיסים.
שלישית, אני שוטחת כאן את רשימת האטרקציות שחשבנו עליהן לעת עתה. מדובר ברשימה קצרה ביותר, אשמח שתשתפו מניסיונכם העשיר ותמליצו על עוד מקומות סופר-מגניבים עבור שתי בנות בנות 21:
בקינגהאם פאלאס, מוזיאון שרלוק הולמס, לונדון דנג'נס, הייד פארק, מדאם טוסו.
קופנהגן ביולי
15/06/2015 | 07:48
4
103
אנחנו טסים לשבוע, נוחתים בקופנהגן ומסיימים בהמבורג.  (נוסעים ללא ילדים)
בעקרון נהיה בלי רכב למעט ה2 ימים אחרונים בהמבורג שאז ניסע לפסטיבל מוזיקה מחוץ לעיר ונחזיר את הרכב בשדה לפני הטיסה.
כמה ימים לדעתכם יספיקו למצות את קופנהגן? אין לנו כוונה לבזבז זמן על קפיצה למאלמו.  
יום אחד
15/06/2015 | 09:07
2
18
ובסביבת קופנהגן
15/06/2015 | 10:42
1
51
יש מה לראות בטווח נסיעה לא ארוכה ברכבת?
במרחק של עד שעה וחצי נסיעה גם שבוע זמן טוב
15/06/2015 | 13:47
16
מלון בקופנהגן
20/06/2015 | 12:52
146
יש למישהו המלצה על מלון סביר במרכז העיר ?
עזרה בנורמנדי וטירות עמק הלואר.
15/06/2015 | 02:55
4
64
כמה ימים להקדיש לחופי הפלישה מגשר פגסוס מערבה? אילו אתרים לא להחמיץ? יש כל כך הרבה מוזיאונים ואני חושב לבקר בשניים - אילו הכי חשובים?
כנ"ל לגבי טירות עמק הלואר: כמה ימים ואילו 2-3 טירות לא להחמיץ?
תודה מראש.
אני אחדד בשאלה על תחומי הטיול בשבילי;
15/06/2015 | 07:00
48
בואו נאמר מדנקירק בצפון..עד שרבורג בואכה מונט סן מישל..ומכאן עמק הלואר
אני חישבתי בערך על 5 ימי רכב שכור האמנם?
ותודה למשיבים
בנורמנדי עוד לא היינו
15/06/2015 | 22:10
27
בעמק הלואר היינו 4 ימים וראינו חלק מזערי ממה שיש לאיזור להציע.
שלוש הטירות הכי מתויירות
15/06/2015 | 22:41
1
47
שנונסו, אמבואז ושמבורד. אלו הטירות שרוב התיירים הולכים אליהם. יש כמובן אחרות, קטנות,
גדולות. אני חושבת ששלושת הטירות האלו יספקו את הדרישה.

אם רוצים רק היילייטס
16/06/2015 | 08:05
28
אני חושבת שטירת וילנדרי והגנים שלה עדיפים על פני אמבואז.

היכן ניתן למצוא מטבע רוסי?
14/06/2015 | 23:18
2
29
שלום לכם,
היכן ניתן לרכוש מט"ח רוסי? ביררתי בדואר ואין להם ולפי מה שהבנתי, בשדה התעופה יש רק את העמדות של
בנק פועלים אבל את המטבע הזה יש להזמין לפחות יומיים מראש וזה רק ללקוחות הבנק?
האם האופציה היחידה שנותרה היא הצ'יינג'ים השונים? ואם כן, איך אוכל לוודא כי השטרות תקינים?
אודה על העזרה.
ערב טוב.
כל צ'יינג' מכובד מחזיק ברובל. חלק הפסיקו בגלל הבלאגן שהיה
14/06/2015 | 23:28
1
40
אבל לרוב אין בעיה להשיג.
מקום מכובד לא יביא לך שטרות לא תקינים. תבקש אישור עם כל המספרים וכו'
אישורי מספרים יש רק על אירו ודולר
15/06/2015 | 06:49
30
אם אני זוכר נכון אפילו על פאונד בריטי לא נותנים אישור כזה
עדכון קטן (ולדעתי חשוב לכולם) בעניין החזרי המס
15/06/2015 | 01:45
10
179
לפני כמה ימים כתבתי פה על בעיה עם החזר מס באיטליה, שחייבו את כרטיס האשראי שלי בסכום גבוה משמעותית מההחזר שניתן לי במזומן.
ביקשתי לבצע הכחשת עסקה ב"לאומי קארד", או לפחות להפחית את הסכום למה שקיבלתי במזומן, ונענתי שמתוקף הסכמים בינלאומיים בין חברות ההחזר לחברות האשראי (הבין לאומיות), בכל הקשור להחזרי מיסים של מדינות אין לחברת האשראי שום אפשרות להתערב בשום חיוב ואי אפשר בכלל לפתוח בירור לגביו, גם אם אין בכלל שובר חתום.
לא יודע מה איתכם, מבחינתי זו סיבה טובה מספיק להודיע מהיום והלאה בכל פעם שאני בא לקבל החזר מס שאין לי כרטיס אשראי, גם אם פירוש הדבר שאני אצטרך להיטרטר קצת יותר או אפילו לוותר על ההחזר. באופן עקרוני, גם אם היה שם חיוב של 5000 ש"ח אף אחד לא יכול היה לעשות שום דבר.
בעצם זה שהם החזיקו את כרטיס האשראי פיזית ביד נתתי להם גישה ישירה לחשבון הבנק שלי ופטור מלא מהגשת דין וחשבון, אפילו בלי שחתמתי על שום דבר, וגם אין לי אפשרות ממשית לתבוע אותם, לא שהייתי הולך לעשות את זה בשביל כמה עשרות שקלים, אבל גם בשביל אלפים לא הייתי יכול. טוב, כשיש לך חסינות מוחלטת מפני נקיטת הליכים נגדך (כי אתה עובד מול לקוחות שהם תושבי חוץ וארגנת לעצמך פטור מחוקי כרטיסי האשראי), לא פלא שאתה בכלל לא טורח להחתים את הלקוחות על שום דבר.
הנזק שלי הוא באמת לא גדול. כמה עשרות שקלים אם לקזז את מה שקיבלתי במזומן, או קצת יותר ממאה ביחס למה שהיה מגיע לי וגנבו לי. אני בהחלט מודה על כך שנעקצתי ולמדתי לקח על סכום כזה ולא על 2000 ש"ח.
נשאר כמובן המסלול של פנייה ישירה לחברה שרימתה אותי, אין לדעת מה יוליד ואם בכלל יהיה שווה את הכסף, אבל אני בהחלט מציע להיזהר מהצגת כרטיס אשראי אצל חברות כאלה. אגב, לצערי זה ממש לא תרגיל העוקץ הראשון שאני נתקל בו בהליך של החזרי מיסים.
לא הבנתי, על מה חייבו אותך?
15/06/2015 | 02:02
2
35
על כל מה שקיבלתי במזומן + עמלת נוכל נדיבה
15/06/2015 | 02:22
1
108
שוב, בשקלים לא מדובר על כל כך הרבה כסף (כל הקנייה המקורית הייתה כ-200 יורו), אבל העיקרון מרגיז, ואפילו מרגיז מאוד.
אני תופס לאט...
15/06/2015 | 09:40
86
החזר מס מקבלים, לא משלמים. אז מה יש פה לחייב?
מצטער, לא ממש הבנתי במה מדובר
15/06/2015 | 06:41
86
הבנתי שמדובר בהחזר מס ומשהו שקשור לכרטיס אשראי ולא מעבר.
אם אני הצלחתי להבין אז ככה
15/06/2015 | 13:58
5
99
הוא קנה
קיבל החזר על חשבון
היה צריך להחתים בנמל התעופה ולשלשל שם...
לא עשה (לא משנה למה)
כשקיבל הוא התחייב לקבל תמורת החתמה ושלשול (ככה הם מקבלים הוכחה)
לא עשה
חוייב במה שקיבל פלוס עמלה.

מה זה אומר?
שמי שרוצה לקבל החזר יתכבד ויחתים וישלשל  הם מרובעים להחריד ..אבל זה עובד ככה
ויש מדינות שונות עם מדיניות שונה (ידעתם שבצרפת למשל המינימום להחזר הוא מופרך בהשוואה לאחרות?)

בקיצור בלי להיות בשום צד..או להביע דיעה...שיקפתי את מה שהבנתי שקרה.

למה הדבר דומה? לכל חוסר ההבנה לגבי כבודות נוזלים וטיסות. כבודות וכו...והסלט הענק של אנשם לגבי זה.
עכשיו אני מבין יותר
15/06/2015 | 14:18
2
71
לא ידעתי שיש אופציה מראש לא לשלם מע"מ ורק להתחייב להחתים ביציאה.
תמיד החתמתי ביציאה וקיבלתי חלק מהכסף (מינוס עמלה).
לא בדיוק
15/06/2015 | 16:27
1
63
יש אפשרות במדינות מסויימות לקבל את ההחזר במזומן לאחר הקנייה בלי לחכות להגיע לשדה התעופה, למשל בסניפי בנק.
כיוון שאתה מקבל את ההחזר לפני שהוצאת את הקניה מהמדינה, אתה חייב להשאיר אשראי לביטחון.
וצריך להוכיח שהוצאת את הסחורה מהמדינה
15/06/2015 | 17:33
45
יענו להראות אותה למוכס ולקבל חתימה.
ואם אין הוכחה כזו אתה צריך להחזיר את הכסף ובנוסף לשלם עמלה על בלבול המוח, לכן צריך להשאיר אשראי כביטחון.
הבנתי.
משנה מאוד למה זה קרה...
15/06/2015 | 19:46
60
במעמד קבלת הכסף שאלנו 3 פעמים אם העמדה בנמל התעופה במילאנו פתוחה מסביב לשעון, הבהרנו במפורש שאנחנו ממריאים מוקדם בבוקר. הפקידה אמרה ללא כל היסוס ש"כן כן בוודאי בוודאי, 24 שעות, רק להחתים שם ולהשאיר בתיבה". אם היו אומרים לנו שלא, היינו מוותרים ומקווים לטוב, לפחות לא לספוג קנס.
הגעתי לעמדה וגיליתי שהיא סגורה. מה בדיוק הייתי אמור לעשות עם זה? הפקידה סיפקה לי מידע בלתי אמין במקרה הטוב או שקרי במכוון במקרה הרע (ואני אומר "שקרי" כי כבר היו מקרים בעבר שפקידי TAX REFUND שיקרו לי, פשוטו כמשמעו, במטרה לגזור עליי עמלה שמנה בתקווה שלא אשים לב). יש בעיה רצינית שעניין ששייך לזכות חוקית של מדיניות של ממשלה מנוהל ע"י חברה מסחרית שהרווח האמיתי שלה מגיע מקומבינות, אם לנקוט לשון עדינה...
ייתכן שבלי קשר לשיטה הזו הייתי מפסיד את ההחזר אם וכאשר הייתי מגיע לנמל ומגלה שהעמדה סגורה, אבל מה אכפת היה לחברה לשקר לי? היא הרוויחה עמלה נאה של 30%. רק מה שאני מנסה להגיד הוא שגם אם עקרונית הייתי מחתים את הטופס ומשאיר בתיבה ומוצא אח"כ חיוב באשראי - לא היה לי בכלל עם מי לדבר. ומחברה שארגנה לעצמה פטור כללי מול מאסטרכארד העולמית - עדיף להיזהר.

ולגבי כבודות נוזלים וטיסות
15/06/2015 | 19:55
58
עם כל הכבוד, כל מה שקורה בעניין הזה קורה רק בגלל הנחיות ביטחון של רשויות תעופה, אולי נחוצות ואולי לא. אבל מה שקרה עם ה-TAX REFUND דומה יותר למצב שבו הבידוק הביטחוני בנמל היה מופקד בידיים של חברה מסחרית שהייתה גם אחראית לקבוע את הכללים והייתה גם זכאית להחרים ולמכור בעצמה את מה ש"אסור" להעלות.
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
פורום ציוד שטח
פורום ציוד שטח, בואו לברר
קומונות
ינואר 2011 , ארבע שנים אחרי הטיול הראשון ושוב נחזור לדרום א...
שלום חברים-פה קורמים עור וגידים לקראת הטיול- תוספות יתקבלו...
טיולי משפחות עם רותי. הקבוצה של&nb...
עדכונים שוטפים
00:26 | 03.09.15 king iverson
23:40 | 02.09.15 some117
17:54 | 02.09.15 A n i P o
12:55 | 02.09.15 some117
12:50 | 02.09.15 some117
23:09 | 01.09.15 Columbina
22:05 | 01.09.15 a wild rose
21:53 | 01.09.15 guinness76
19:31 | 01.09.15 חדש נושן
16:42 | 01.09.15 אורלנדה