לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

מבקשת חוות דעת לגבי Hotel Regina ברצלונה
14/08/14 13:37
89צפיות
חשבתי להזמין חדר משפחתי במלון רג'ינה ברצלונה. אשמח לקבל מידע על המלון: מצב החדרים (בלויים או מחודשים), מיקום, טיב ארוחת הבוקר וכו'. אשמח גם לקבל הצעות למלונות טובים אחרים במרכז ברצלונה. תודה מראש לעונים
קבלי
14/08/14 13:44
99צפיות
º
תודה אבל "חפרתי" באתר booking.אשמח לחוות דעת מגולשי הפורום
14/08/14 14:16
47צפיות
ממליץ על מלון רויאל רמבלה
14/08/14 17:30
72צפיות
שנה שעברה היינו במלון רויאל רמבלה מלון מודרני על השדרות עצמן. אנחנו משפחה אז לקחנו חדר טריפל שהתגלה כמרווח.
אהבנו במיוחד את ארוחת הבוקר מכיוון שמוגשת קומה מעל הרחוב ופשוט לשבת לשתות קפה, לאכול, ולצפות בשדרות העמוסות...
מחפשת חמאסניק?
14/08/14 21:21
91צפיות
שיחפור לך גם פה בפורום? כי יש סיכוי ( רמז...) למצוא פה משהו בחיפוש.
היו המון שרשורים לגבי מלונות בברצלונה
14/08/14 18:50
70צפיות
ואיפה לא, תעשי חיפוש מתקדם.
אני הייתי במלון Catalonia Ramblas ומאד ממליצה עליו
המלצה על מלון בברצלונה
17/08/14 09:49
62צפיות
שם המלון הוא ABBA SANTS.
ארוחות בוקר מצויינות, חדרים חמימים ונוחים והכי חשוב - התניידות קלילה לרוב המקומות המרכזיים:

10 דקות הליכה למזרקות וכרבע שעת הליכה לאצטדיון הקאמפ נואו. בנוסף, ישנה תחנת מטרו ממש בכניסה למלון ועם את רוכשת כרטיס של 10 נסיעות זה עוד יותר נוח. בתוך כ10-15 דקות נסיעה את בכיכר קטלוניה ובראמבלה. לדעתי אין יותר פשוט מזה.

הייתי שבוע במלון הזה וממליץ עליו בחום.
הצעות לסיורים עם ילדים בברצלונה
14/08/14 07:22
111צפיות
שלום לכולם,

במסגרת טיול לצפון ספרד יש לנו שני חצאי ימים בברצלונה,
אשמח לקבל רעיונות ל"מומלצי ברצלונה עם הילדים"  ,

מבחינת קולונריה- יש מי שיכול להגיד לנו סדר גודל של עלויות לארוחות בברצלונה? ובטח אם מי יכול להמליץ על מסעדה מיוחדת ב בברצלונה שמתאימה לילדים ולחיך הישראלי נשמח .
תודהה

שני חצאי ימים זה לא המון
14/08/14 09:07
84צפיות
באחד מהם כדאי ללכת לאורך הרמבלס, להכנס לשוק (לה בוקריה) ולשוטט ברובע הגותי. אפשר אם מתאים לכם להכנס למוזיאון פיקסו. בחלק הקרוב לים יש מוזיאון שעווה שבו לא הייתי, ולא הייתי מבזבזת עליו זמן, אבל בחצר שלו יש בית קפה שמעוצב כמו יער פיות, נחמד מאד. בהמשך המזח קניון קטן אם אתם בקטע של קניות.
ביום השני תלוי מה מעניין אתכם ואת הילדים, אפשר לנסוע לפארק גואל המקסים - חצי יום מספיק. או לעלות לכיוון הכפר האולימפי, מוזיאון מירו, ולרדת לכיוון פלאסה אספניה (שם יש קניון ענק בזירת שוורים לשעבר). או לנסוע למוזיאון המדע.
אם יש לכם ערב בברצלונה קחו אותם למזרקה המנגנת בפלאסה אספניה.
יש הבדל בין פעוט בן 3 לעגל בן 16
14/08/14 10:46
92צפיות
יש הבדל בין ילדונת שאוהבת פיות או אדריכלות לבין בחור שאוהב כדורגל.

לכן הפרמטרים שנתת לדעתי ממש לא מספקים כדי שיהיה אפשר לעזור ברצינות.
מצב יותר קשה
14/08/14 11:34
93צפיות
אם הילדה אוהבת כדורגל...... והילד בן ה-13 אוהב פיות.......
סתם, סתם... מצב רוח לקראת סופ"ש....
º
ואם האמא כדורגלנים ואבא פיות (אם כבר רוח שטות של סופ"ש)
14/08/14 14:48
17צפיות
º
אה,במקרה הזה האמא גם הכדורגלנית וגם הפייה :)תודה על ההמלצות
14/08/14 20:52
9צפיות
ברצלונה
14/08/14 23:06
48צפיות
יער הפייות שהומלץ הוא בהחלט מקום ששווה להכנס ולהתרשם.

לגבי ארוחות, יש רשת שנקראת FRES CO שיש להם סניף בקניון מרמאגנום, הקניון שעל הים. מדובר באכול כפי יכולתך בעלות סבירה בשעות הצהריים.

אם לא תרצו לאכול במקדונלדס, יש רשת שנקראת Pans & Company שמוכרת ארוחות דומות אבל יש להם עוד אפשרויות טעימות.

מול המקדונלדס ברמבלס יש סניף של KFC. גם זה מתאים לילדים.

ממליץ גם על ביקור בקמפ נואו - האיצטדיון של בארסה. מתאים לכל הגילאים.

אחד המקומות הכי מיוחדים בברצלונה הוא הסגרדה פמיליה, קתדרלה ענקית שנבנית כבר עשרות שנים. התור לכניסה הוא מטורף, הרוב עושים סיבוב מבחוץ ומצטלמים על רקע הבניין היפה הזה.

לתנועה קלה בעיר קנו כרטיס T10, עשר נסיעות במחיר של 10.3 יורו כאשר כמה אנשים יכולים להשתמש בכרטיס אחד בכל קטע.

עוד משהו שכדאי להגיע אילו הוא לאחת משתי חנויות פרימרק, או לשתיהן.
חוויית קניה במחירים זולים בטירוף.
ביטוחים לחו"ל
14/08/14 07:15
113צפיות
הי,
מניסיון של חברים בפורום, יש משהוא חשוב שכדאי לשים לב בפולייסות השונות לביטוחי חו"ל,  מבחינת עלויות רב הספקים זה אותו דבר פלוס מינוס , מבחינת הכסויים מה חשוב מניסיונכם לשים לב, מה שנקרא האותיות הקטנות, 
תודה,
לחיי נסיעות טובות  ומהנות ,
ביטוחים
14/08/14 09:22
96צפיות
חשוב לשים לב להשתתפות עצמית, גם לכיסוי במקרה של אישפוז בעיקר לגבי ארה"ב.
לאן לחייג אם יש מקרה חירום. יש חברות ביטוח שדורשות לקבל אישור לפני שאתה מתאשפז
או הולך לרופא ויש כאלו שיש להם טלפון חירום בכל אחת מהארצות או לפחות בחלק מהן.

אם אתה לא לוקח תרופות ובריא ואין לך מחלות אז אין בעיה עם הכיסויים. כדאי להשוות בתנאים שציינתי
אם כי גם שם ההבדלים לא משמעותיים. בלאו הכי לא תוכל לקרוא ולהשוות את כל האותיות הקטנות ונקוה שגם לא תזדקק
לזה. במידה ויש עימות, לאחר מקרה בריאותי בחו"ל, תמיד אפשר להגיש תביעה.
º
תודה לכל המגיבים וכמו שאמרתם הלוואי שיישאר כנייר במזוודה,
14/08/14 20:12
13צפיות
אותיות קטנות בביטוחים לחו״ל
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
14/08/14 10:07
70צפיות
החמרת מצב רפואי - יש פוליסות שכל מצב רפואי קיים לא מכוסה בהן, אלא אם רכשת תוספת למצב רפואי.
באחרות מדובר רק על מחלה שלך שהוחמרה בחצי שנה האחרונה ודורשת הרחבה.
וביננו - למי אין כלום בתיק הרפואי ??? אני לוקחת מידי פעם אומפרדקס בגלל צרבות, לבעלי מצאו פעם כולסטרול, לילד היו התקפי קוצר, לשני דלקות אוזניים חוזרות...

הגדרת קרוב משפחה - בכל חברה ההגדרה שונה. אם חו״ח קורה משהו לבעל של אחותך ואת רוצה לקצר נסיעה, את מכוסה ?
אגב אם יש לך קרוב משפחה עם מצב רפואי קיים, בכל מקרה אין ביטוח לאשפוז / מוות כתוצאה מאותו מצב רפואי (אשמח אם למישהו יש מידע על פוליסה שכן מכסה).

ספורט אתגרי - כדאי לשאול. בכל חברה הגדירו משהו אחר. חברה אחת אמרה לי שמגלשות הרים ופארק חבלים הם ספורט אתגרי...

נסיעה של משפחה לחו״ל - מסתבר שכדאי שכל המשפחה תהיה מכוסה אצל אותו מבטח. למה? כי להגדרת מלווה לנסיעה, מלווה חייב להיות מכוסה אצל אותו מבטח.

אלה השטיקים שמצאתי עד היום (מלבד הידועים... - עם הטסה / בלי הטסה, עם השתתפות עצמית / בלי...)
אגב - אם יש לך כרטיס אשראי, ובעיקר פלטיניום / עיסקי - בכל מקרה שווה להפעיל את הביטוח שבו. בד״כ בכרטיסים האלה סכומי הביטוח גבוהים ואין השתתפות עצמית בתביעות.
זה לא מחליף פוליסה משלימה אלא משלים.

מנסיוני האישי הביטוח יכסה את הגלולות למניעת הריון שאני נוטל
14/08/14 10:44
80צפיות
טוב, אני לא לוקח גלולות למניעת הריון אבל יש למשל כאלה שכן.
ביטוח תלוי ביעד הטיול, בפעילויות הצפויות בטיול וכמובן במאפייני המטייל ולכן מה שמתאים למטייל א' ממש לא אומר שמתאים למטייל ב'.

עוד פרמטר שכדאי לקחת בחשבון הוא עמידת חברת הביטוח מאחורי החוזה בקרות מקרים ביטוחיים.
יש לא מעט מידע בתקשורת על חברות שניסו להתחמק מתשלום בתירוצים הזויים.
לכן כדאי להריץ חיפוש באינטרנט אחרי ביקורות ופסקי דין.
רק מניסיוני (העגום) לספר ידעתי
14/08/14 20:00
65צפיות
ממליצה על הביטוח של כללית (כבר המלצתי עליו כמה פעמים בפורום), לצערי מניסיון.
בן משפחה שאושפז בחו"ל, והם פשוט היו שם בשבילנו בתקופה המאוד קשה הזו והקלו כמה שיכלו.
הם שילמו הכל ישירות לבי"ח ולא היינו צריכים לשלם כלום.
אגב, התקשרתי השבוע לעשות שם ביטוח והם גם אומרים בטלפון שהם משלמים ישירות לבי"ח.
עם זאת, נדמה לי שקראתי בפורום הזה גם המלצות על ביטוחים אחרים - בכל מקרה הכי חשוב שאף אחד לא יצטרך להפעיל את הביטוח וכל האותיות הקטנות יישארו בגדר תעלומה :)
כמה טיפים על ביטוח לחו"ל
14/08/14 22:48
44צפיות
מתחיל בהדגשה שאני לא סוכן ביטוח וכל הנאמר הוא מידע אישי.

בביטוחים של כרטיסי האשראי הייתה מגבלה לגובה ההחזר ליום אשפוז.
הכיסוי הרפואי נראה עצום אבל המגבלה הזו הופכת אותו לחסר תועלת

חשוב לוודא שיש כיסוי גם לגניבה מרכב שכור

כיסוי למחשב נייד/אייפד וכו'

הגדרת ספורט אתגרי - יש כאלו שרכיבה על אופניים ברחובות בעיר או מתקן רטוב בפארק שעשועים הם כבר בגדר ספורט אתגרי

יש חברות שמאפשרות לבטח חודשיים לפני הטיסה ואז מתחיל כיסוי למקרה של ביטול נסיעה ממספר סיבות שרשומות בפוליסה.
מיועד בעיקר לאשפוז או משהו חמור מכך של אחד הנוסעים או קרוב מדרגה ראשונה

כמו שהזכירו כבר, לבדוק נושא כיסוי מחלות קיימות במידה ורלבנטי

** אנחנו מבטחים לאחרונה בביטוח שנותן כרטיס אשראי שאיתו משלמים עבור טיפולים רפואיים. הכרטיס נשאר אצלי צמוד לדרכון. כל בן משפחה בגיר מקבל כרטיס משלו.
לפני כל נסיעה מפעילים את הביטוח ומשלמים בהתאם לאורך הנסיעה.
לא מזמן התקשרתי וביקשתי להעביר ביטוח שכבר שולם מחודש יוני לאוגוסט והשינוי בוצע ללא עלות.
החזר כסף לאאחר ביטול עיסקה
13/08/14 21:20
71צפיות
 אני חייל בסדיר,
נאלצתי לבטל חבילת נופש, שהוזמנה דרך סוכן טלפוני , עקב אילוצים של מערכת צבאית.
בקשתי לקבל את כספי בחזרה , בטענה שלא קבלתי  טופס גילוי, שמפרט תנאי הביטול מעבר למועדים הקבועים בחוק,
האם יש לי עילה לתביעה מסוג זה?
º
אני חושב שכדאי שתפנה לפורום משפטי
14/08/14 10:47
13צפיות
ליד בודפשט
13/08/14 21:11
93צפיות
אהלן.

אנחנו נוסעים ל7 ימים לבודפשט.
חוץ מהעיר עצמה במידה ואין לנו רכב ואנחנו מסתמכים רק על תחבורה ציבורית. יש לכם המלצות לטיולי יום שאפשר לעשות?

שאלה נוספת חצי קשורה: בטיסה lowcost של אלעל צריך לבצע צ'ק אין אונליין. כשאנחנו בארץ אין לי בעיה לבצע ולהדפיס פה אך כשאני בחו"ל לטיסת חזרה, האם אפשר לבצע צ'ק אין אונליין אבל בלי להדפיס שום דבר ולבוא לשדה? רק עם המספר אישור או משהו כזה? או לחלופין האם אפשר להציג את האישור בסמארטפון במקום מודפס? (זה פעל לי בעבר להציג את הסמארטפון)

תודה!
צ'ק אין אונליין
13/08/14 22:17
71צפיות
אפשר בהחלט לבצע צ'ק אין אונליין ולשלוח את אישור העלייה למטוס למכשיר הפלאפון. לא אם מספר האישור אבל עם QR CODE מספר האישור איננו ניתן לסריקה.
º
תודה!
15/08/14 19:36
6צפיות
הופעות קלאסיות/בלט בבודפשט
15/08/14 19:39
35צפיות
משהו יודע באיזה אתרים אפשר לחפש על קונצרטים קלאסיים או בלט?
ד"א אופרות הכל זה ללא תרגום נכון?
אנחנו נהיה בתחילת ספטמבר אז אני לא בטוח שיש כל כך כי זה תחילת העונה.

בנוסף ראיתי מופע פולקלור הונגרי, משהו ראה וממליץ? הבעיה היא שזה מופעים לתיירים ואז הם דופקים מחירים (50 אירו)
לשיחות בודדות באירופה מה לקנות?
13/08/14 21:01
87צפיות
אנחנו טסים לגרמניה עוד שבוע. איזה סים מקומי לקנות רק כדי לדבר בינינו בגרמניה.
ואם גם לWASE לראות איפה אנחנו נמצאים צריך גם אינטרנט בסים המקומי
כדאי דרך סלקום שם אנחנו מנויים בארץ
לא הבנתי מה המאפיינים של השימוש שלכם
14/08/14 10:51
36צפיות
תוכל להסביר?
איזה סים מקומי מומלץ לקנות
14/08/14 19:55
28צפיות
שימוש מינימלי עם אנטרנט בשביל WASE גי פי אס
ואם צריך למצוא אחד את השני בטלפון
חברה שמוכרת סים מקומי לשיחות בתוך גרמניה
תקנו O2
14/08/14 22:54
23צפיות
הם היחידים שמאפשרים שיחות סקייפ/וייבר ודומיהן
אתרי תיירות ידידותיים לישראלים - כתבה
13/08/14 19:02
161צפיות
º
מצטערת , לא הצלחתי להעביר את הכתבה!
13/08/14 19:08
46צפיות
º
אז תנסי שוב...
13/08/14 19:32
32צפיות
º
אתה כל כך סקרן?
13/08/14 20:25
34צפיות
מנסה שוב.....
13/08/14 22:37
94צפיות
הבנתי שהבנת הנקרא אצל סוכני הנסיעות לא משהו
14/08/14 14:52
72צפיות
המלצת המועצה לביטחון לאומי, המטה ללוחמה בטרור
"המלצת המטה ללוחמה בטרור:המלצת המטה ללוחמה בטרור הינה להימנע מביקורים שאינם חיוניים, או לכל הפחות לנקוט אמצעי עירנות וזהירות מיוחדים."

מה הבינו הסוכנים בכתבה?
"אנחנו בסוכנות הנסיעות יודעים את מה שיודעים האזרחים ולא יותר. אין איסור גורף...."
º
כפי הנראה זה מה שהכי חשוב להם ועוד פעם
14/08/14 23:12
5צפיות
האם כדאי לעשות קונקשן עם חברת לאו קוסט
13/08/14 18:03
138צפיות
חשבתי על האפשרות לבצע קונקשן בין עיר אירופאית לפריז עם חברת איזיג'ט שלא טסה לתל אביב מפריז. ולא מוכרת למיטב ידיעתי כרטיסים משולבים.
האם כדאי לעשות קונקשין כזה, מה החסרונות ומה הזמן שהייתם ממליצים על טווח ביטחון (חשבתי על שעתיים וחצי בין טיסה לטיסה)
טיסת המשך
13/08/14 21:04
95צפיות
מאיפה הטיסה ממריאה? מאיזה עיר באירופה?
ואולי כדאי יותר לנסוע ברכבת בין אותה עיר אירופאית עלומת שם לפריז?
º
כנראה רומא, מילנו, ז'נבה או באזל
14/08/14 10:54
26צפיות
באיזיג'ט אפשר לקנות כמה מקטעים בכרטיס אחד
14/08/14 10:49
75צפיות
אם הטיסה שאתה רוצה לקנות עונה על התנאי אני לא רואה הבדל בין low cost ל high cost.

זמן מעבר מומלץ שונה משדה תעופה לשדה תעופה, אי אפשר לזרוק מספר שיתאים לכל השדות באירופה.
בגדול להערכתי שעתיים וחצי בהחלט אמורות להספיק.
תודה והבהרות
14/08/14 11:50
63צפיות
ההבדל הוא שבחברה רגילה ניתן לרכוש את הקונקשן מראש, בחברות הלאו קוסט אין אפשרות כזאת למיטב ידיעתי ולכן אחריות ההגעה לטיסת ההמשך היא עליך
לא ידעתי שניתן לרכוש כמה מקטעים בכרטיס אחד, אבדוק בהחלט את הנקודה.
הטיסה הכי זולה שראיתי ביום מסויים (לא בהכרח תקף לכל הימים ) הייתה למילאנו
רכבת בהחלט אפשרות - תודה
טיסה בשתי חברות שונות
14/08/14 14:04
44צפיות
בכל מקרה של טיסה המערבת שתי חברות שונות, בין אם הן חברות שכר בין אם לאו, אחריות הנוסע היא להגיע לטיסת ההמשך בזמן המתאים. ולא, יאבד את הזכות לטוס וייתכן שיוטס במועד מאוחר יותר.

לא, אני מדבר על טיסת המשך באותה חברה
14/08/14 15:21
29צפיות
מתל אביב לפריז באיזיג'ט
טיסת המשך
14/08/14 15:34
33צפיות
אז אין פה שום בעיה. קונים כרטיס אחד הלוך ושוב מתל אביב ליעד שאיזיג'ט כן טסה אליו וקונים כרטיס נוסף מהיעד שאיזיג'ט טסה ממנו לפריז.
ואז מה שנשאר לעשות הוא לשחק קצת עם תזמון הטיסות כך שיהיה אפשר לעבור בלי לחץ של זמן בין טיסה לטיסה.
ז"א טיסה אחת שתנחת בבוקר וטיסה שניה שתמריא בצהריים למשל.

לדעתי ממש לא כדאי לנהוג כך
14/08/14 15:46
36צפיות
אני ממליץ לקנות את כל המקטעים עד היעד הסופי בכרטיס אחד, לא במספר כרטיסים.
להערכתי במקרה של פספוס טיסת המשך בגלל תקלה אצל חברת התעופה (נניח טיסה מנתב"ג שהתבטלה) עמדתו של הנוסע מול חברת התעופה לגבי טיסת ההמשך טובה הרבה יותר אם נקנתה באותו כרטיס ולא ככרטיס נפרד.

º
האם ניתן לרכוש באיזיג'ט שני מקטעים ליעד בכרטיס אחד?
17/08/14 08:56
4צפיות
º
כן
17/08/14 12:20
1צפיות
º
מדוע אתה רוצה לעשות זאת?
14/08/14 15:49
18צפיות
אנחנו נוסעים לפריז פעם בשנה ומנסים לשפר עמדות
17/08/14 08:54
2צפיות
למצוא דרך זולה, הטיסות לפריז מאד יקרות
עד היום הייתה לי דעה רעה על קונקשן אבל אחרי שנסעתי לניו יורק דרך מוסקבה עם אירופלוט בחצי מחיר, קצת שיניתי את דעתי.
פארק מיני איטליה בברגמו (צפון איטליה)
13/08/14 13:38
78צפיות
מישהו היה שם ויכול להמליץ?
האם שווה לוותר על גארדהלנד ולסוע לשם במקום? (מבחינת צפיפות, מחיר ואטרקציות לילדות בנות 2 ו-4).

האם שווה לבקר במפלים בריבה דל גארדה? קראתי ביקורות מעורבות. זה נרא לי גם קצת יקר.
ריבה דל גרדה
13/08/14 15:24
56צפיות
לא יכולה לומר אם כן או לא ואת השיקול הכלכלי בוודאי שאתה צריך לעשות. שווה זה עניין של טעם, של סדר עדיפויות, כמה ימים יש לכם סה"כ ומה אתם אוהבים לעשות ובכלל...
אנחנו היינו שם עם המשפחה, ילדים בגילאים בוגרים משלך. הילדים מאוד אהבו. לדעתי זה מקום מאוד יפה, שילבנו את היום עם ביקור באגם טאנו המקסים, שם גם הילדים השתכשכו קצת במים (לא כולם, המים קרים) וביקור בעיירה ריבה דל גרדה. 

לפי האינטרנט, הכניסה עולה 5.5 יורו
13/08/14 15:42
41צפיות
אם הכניסה לילדים חינם, אז אין לי בעיה להוציא 11 יורו. אבל אם צריל לשלם על כולם, אז נראה לי שקצת מוגזם לשלם 100 ש"ח כדי לראות מפל אחד בתוך מערה.
הבנתי שאת כל הפארק ניתן לסיים תוך 10 דקות-רבע שעה.
באגם טאנו באמת אני מתכנן לבקר, ונראה "על-הדרך" אם יתחשק לנו להכנס לפארק הזה.
עוד שאלה לגבי גארדה-לנד
13/08/14 18:31
42צפיות
ראיתי מקומות שמציינים שאי אפשר להכנס לפארק עם עגלת תינוק/טיולון. האם אכן כך הדבר? אם כן, מה עושים עם הקטנטנים שמתעייפים לעמוד על הרגליים?
º
ודאי שאפשר! היינו שם פעמיים ובשתיהן עם טיולון
14/08/14 08:26
10צפיות
נורבגיה..רשמים מהטיול הגדול
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 13:05
303צפיות
טיסה נעימה עם ארקיע..נחיתה באוסלו ומכאן אל יורופקאר בעניין הרכב השכור..סיטרואן C 4 חדשה דיזל אוטומטית כפי שסוכם.
ארגון 2 המזוודות הקטנות בבגז',אני איני מאלה שדופק הופעות בלובי!..ותיקי היד פנימה שמתוכם הוצאו המפות..הכבלי טעינה והGPS.בנוסף הטלפון ויישום ה NAVFREE החינמי[מומלץ] שהציל אותנו לעתים מכשלי ה GPS.
חודשיים קודם לכן כבר הוחלט בערך על המסלול דרך הגוגל ארת,וכעת כאן כבר נראים לי הכבישים והדרכים מוכרים די.
משדה התעופה מחפש המכשיר את ה E6 ודרכנו אצה רצה בנעמת מנוע הדיזל המהיר..לילהאמר היעד הראשון שלנו ללינת לילה ראשונה.במינימרקט הראשון מימין עוצרים לעניין קניית כיבוד,בקבוקי המים וופלים שוקולדים טובים וממשיכים.אחה'צ כעת ומעונן בשמיים והנה המוטל KRO[רשת]ומעבר העיר לליהאמר.
מניחים ת,מזוודות ולוקחים מפתח לחדר.ומממשיכים מעבר לגשר אל הקניון שממול[מרכז קניות]
שוטטות בין החנויות והנה בפינה דוכן מכירה של ''מוצרי ים המלח'',מתעניינים באנגלית ואז מסתבר שהם בעצם ישראלים.הבחור שגיא והצעירה מירי,פיגשה נלהבת מצד שנינו ונעניינו להצעתה של מירי שיהיה נחמד אם נאכל ארוחת ערב יחד,הצעתה של מירי להכין ולבשל את ארוחת הערב בכפר הבקתות שהם לנים שם.אנחנו רוכשים את המוצרים בסופר ההוא,והנה הם סוגרים את הדוכן ואנחנו קונים את המוצרים השונים בכספנו להייטיב עם המארחים.אנחנו בעקבותיהם הם ברכבם ואנחנו ברכבנו השכור.
בקתות המגורים שלהם כשמירי הבשלנית מכבדת אותנו בבישוליה על שולחן קקל ליד אגם קטן.סלמון מבושל בניחוחו המועשר בירקות,סלטים שונים והבטן שבעה.
מין פגישה שכזאת של זוג שכמונו וזוג צעיר שמארח אותנו בבקתתם המרוחק כ 30 ק''מ ממקום הלינה שלנו בקרבת הכביש E6.
לילה..ובבוקר אל ה E6 צפונה אל נקודת ההתחלה של הטיול..
המשך;

זהו? אני מחכה להמשך.
13/08/14 13:09
84צפיות
תוסיף, אם לא קשה לך, מחירים שנקבל קצת מושג. למשל המצרכים שקניתם כמה עלו, כמה עלתה הלינה.
כמה עולה דלק. אולי אשכנע את האיש לנסוע לסקנדינביה בשנה הבאה אם הכל יהיה שקט בסביבה החמה שלנו.

בקיצור תמשיך תמשיך ואל תשכח תמונות. הצילומים עד כה נהדרים.
יורדים מכביש E6 ופונים ימינה ל 27 שלדעתי כביש מעניין ביותר..
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 13:13
194צפיות
סביבת הצמחייה דלה דוקא והמישורים ברמה הזאת מיוחדים בנופם,פה ושם כבשים מתחממים על הכביש ואינם נרתעים מרכב חולף.אהבתי את הדרך הזאת בין פלגי מים מזרזפים ויוצרים אגמים קטנים.
התחברות לשמאל ושוב ל E6 ומכאן בכביש 70 לקריסטיאנסונד כאן בעצם יתחיל המסע שלנו דרומה ולמה?
כי מכאן מתחילה הדרך האטלנטית שהרשימה אותי בהכנות המוקדמות לטיול.
תמיד אהבתי את הבקרים..הדרך האטלנטית
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 13:31
180צפיות
וכשהתעוררנו השכם בבוקר בלינת הלילה השני של הטיול..יצאנו לדרךכעת שאנחנו בקריסטיאנסונד כיוונתי את המכשיר לעיר מולדה בסיומה של אטלנטיק רוד.
[אבל אספר לכם על חווית הלילה השני,את המוטל הזה מצאנו לפי שילוט שברחובות העיר מול המזחים,מעל העיר במפנה המזרחי התגלה לנו המוטל בסביבה נטושה כאילו.טוב,משלמים ופונים לחדר דאבל רום,מסתבר שהדאבל רום זו מיטה ברוחב של 1.20 בסך הכל כשאני לבד זקוק כבר למרחב מיטה שכזה.אבל אנחנו איננו מפונקים וכאן מתגלים בטיול כזה מאפייני הזוגיות,אשתי במיטה ואני על הרצפה תחת שתי השמיכות וכרית,האמינו לי שנרדמתי לא רע..]
הדרך הזאת בשעת בוקר שכזה די מלנכולי בעננות הנמוכה ובאפרוריות הבוקר,אפילו השחפים לא צווחו עדיין..
שקט כאן ונופי הים והאיים ובכלל,אהבתי את הבוקר ההוא.
מאחר שהיינו קונים מידי פעם מצרכי מינימרקט היינו עוצרים בכל מקום פורסים גבינות טובות קצת נקניקים ומה שהציל את המצב ואני ממליץ בכלל..[לרכוש אצל מרכז מזון ירכא קומקומון חצי ליטר עם ידית מתקפלת,כמו כן תרמוס מתכתי קטן שלאחר שהיינו לוגמים את קפה הבוקר היינו ממלאים ת,תרמוס הזה בקפה לדרך]
דוקא במוטל הזה לא היתה ארוחת בוקר!
במולדה העיר עשינו הפסקה קטנה למנוחת נהיגה ומכאן כבר החלטנו למצוא לינות טובות יותר דרך הבוקינג[ברובם של המקומות אינט' חופשי]קבענו לינה ללילה הבא.וממולדה כבר יורדים וממשיכים לדרך הנופית הבאה הלא היא דרך הטרולים המדהימה,בשעת בוקר שכזאת כבר מתגליית התיירות הרבה ואם כולם מטפסים את הדרך הזאת אז החלטתי להדרים בה נראיית מוצלחת יותר.
המשך;

º
דרך הטרולים על פיתוליה בהרים הגבוהים ומפלי המים..
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 16:03
162צפיות
הנוף מחלון החדר במוטל הזה של גרנד הוטל ב hellesylt
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 16:07
189צפיות
ירדנו מהמעבורת ומיד למוטל אשר על קו המים.לחלום כאן בבוקר עם הקפה..באותה עיירה גולש מפל קוצף שוצף מימין מתחת לגשרון[לינה מומלצת כאן]
ובדרכים נפלאות דרומה לעבר העיר ברגן..מעבורות לרוב
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 16:17
148צפיות
לקח קצת להבין שהסימון V במכשירי הניווט אינם מסומנים ולכן עקפנו המון פיורדים בדרכים עקיפות,וכשמתי את הסימון הזה במכשירים כבר ספגנו שפע של העברות במעבורות..
ברגן..שוטטות בעיר בקרבת שוק הדגים ומעבר..ומלון
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 16:42
140צפיות
מצאנו ממש מעל שוק הדגים[מעדני הים נמכרים ונאכלים כאן בשולחנות סביב]
אז המלון מציאה של ממש גם במחיר ורק החנייה לרכב נמצאת במבנה סמוך במרתף חנייה מסודר עם מעלית.
ומכאן בבוקר הבא דרומה אל סטוונג'ר העיר הבאה..
º
מקסים, מקסים - תמשיך
13/08/14 16:20
35צפיות
סטוונג'ר העיר הנהדרת..
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 17:01
138צפיות
מטיילים זוללים ומדרימים להקיף את נורבגיה כולה מדרום..ולהגיע אל אוסלו מדרומה בכביש החוף ובעיירות סביב.
בין הרים בין גבעות ומפלי המים...העמקים המוריקים ולינה במלון מיוחד במינו בהרים כשמתחת עמק נהדר
מלון מומלץ ביותר..בעיירת הרים קווינזדאל Utsikten Hotell - Kvinesdal
הגענו אליו בדרכי הרים מיוערים ביותר ולמה?
כי הגענו מוקדם ורצינו לראות את העיר הדרומית קריסטיאנסאנד[מפה למי שסקרן]
אז שוטטנו שם במדרחוב וקצת לאכול משהו וחזרנו בדרך הארוכה חזרה למלון הנהדר הזה
º
איזה יופי, חלום. תודה על התמונות
13/08/14 16:50
44צפיות
חשבתי ש 9 ימי נהיגה הם קצת..בכל זאת
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 17:15
129צפיות
אני רואה רק בעין אחת בעיוורוני מאותה תאונת עבודה.
נמשיך במקום לקטר..אז חלפנו את קריסטיאנסאנד בשנית וממשיכים מזרחה לעבר אוסלו בכביש E 18 .לינה נוספת בדרכים ההן במוטל נחמד ושקט,למדנו עם השנים שכדאי תמיד לבקש בסיומו של יום נהיגה חדר נוח בקומה תחתונה בלי מדרגות ובלי מעליות,החדר נראה למטה שם ממול,והרכב ממש ליד..
אני אם תשימו לב מראה בתמונות את הנחוץ והפרקטי למטיילים שישאלו,כתובת ומיקום של מלון יותר חשוב לבאי הפורום מאשר צילומי נופים.

ובדרך הארוכה מדרום על ה E 18 נתקענו..
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 17:32
122צפיות
בפקק של קילומטרים ארוכים אחרי סוף השבוע הנורבגי..אז הזדחלנו אט אט עד שפנינו לתחנת הדלק הסמוכה וכאן ממול נמצא מוטל לא משהו כשבעלי הבית הם בעלי תחנת הדלק שמשמאל.
בצומת ההיא ישנם חנויות ומסעדות וסופרמרקט והזדמנות נוספת לרכישת מצרכים לארוחת הערב..
ביומיים הללו כבר עשינו האטה בנהיגה גם המרחקים נתקצרו כי אוסלו קרבה..

בכל מלונות הטיול היה אינטרנט בלי סיסמאות ובלי בטיח..ונחלמד לשמוע חדשות ולראות אפילו לפני שהעיניים נעצמות,לרוב בטיולים היינו מביטים ב CNN וכעת חדשות ערוץ 2 מרצדות לנו מהמסך הקטן.
y y y yy
13/08/14 17:49
65צפיות
כמה מקנאים ...
עשינו זאת הפוך לפני 30 שנים עם קראוואן.
בשימחה אעשה זאת שוב.

מחירים ידידי מיחרים ???
באחד מפרברי העיר מצאנו לינה בהוסטל בכביש פנימי..
הודעה זו מכילה תמונות
13/08/14 18:56
127צפיות
ומכאן לעיר למלון קומפורט אקספרס שקצת כתובתו הטעתה אותה לניווט.האות o מצויינת עם קו אלכסוני,ובמכשירי הניווט האות איננה כללה,אז ניסינו את האות e כמו שנכתב בבוקינג ולכן הטעות,אז מישהו הצעי לנו לכתוב o ואכן!
למחרת למלון הקבוע לחמישה ימי טיול בעיר אוסלו המדהימה.

*בהזדמנות זו אסב תשומת ליבכם לעיירה משגעת kongsberg[חפשו אותה במפה ממערב לאוסלו] עם מפל ענקי ניגר שוצף במרכזה וגן מוריק עם ברווזים[ברכיות]וגולת הכותרת ''מוזיאון מיוחד במינו''
מכרה הכסף הסמוך..תצוגה נהדרת ובכלל לא אתאר יותר שתהיה לכם הפתעה!
אתם תודו לי כמה מעניין המקום,בסיום תשאלו על המכרה..ותבקרו בו גם
º
וכעת נותרה אוסלו..נמשיך הלאה בהזדמנות,הנכדות והנכדים כאן!
13/08/14 18:58
46צפיות
º
יופי של טיול....כולי קנאה
13/08/14 19:24
26צפיות
2773 קילומטרים של חדוות הנהיגה ברחבי נורבגיה..
הודעה זו מכילה תמונות
14/08/14 08:22
116צפיות
עשרות קילומטרים של מנהרות חצובות בסלע הקשה...גשרים וגשרונים..מעבורות..דרכי כביש מסומנות היטב..דרכי עפר ביערות..מעלות וירידות בנופי הארץ הזאת.
מצלמות מהירות בשילוט ברור ואחרי כמאתיים מטר ניצבת המצלמה.
מנהרות בחלקן מוארות היטב ובחלקן פחות,כשהקטע האחרון לקראת היציאה מתחלפות הנורות באור צהוב בכדי להתרגל לאור.
בחלק מהימים נשטפנו בגשם שוטף והמהירות בהתאם.
סימון ה V במכשיר ה GPS בדרך הקצרה,הובילה אותנו לעיירות וכפרים קטנים בעמקים ירוקים ונופים נהדרים.
בתשעת ימי הטיול נהגנו בערך מעל 300 ק''מ ביום
אוסלו העיר המדהימה..קרבת המלון שלנו park inn
הודעה זו מכילה תמונות
14/08/14 08:39
125צפיות
מומלץ ביותר בגלל קרבתו לכל אתרי העיר החשובים ולכן!

שוטטנו דרך אותו אוטובוס תיירותי שלדעתי משתלם לרכוש כרטיס ליומיים[24 שעות]ולמה?
כי הוא עוצר ומוריד אותנו בכל אתר ואפשר לעלות עליו שוב מכל תחנה ותחנה,וכך מגיעים בקלות לכל אתר טיול.
הראשון שבהם בבוקר חביב ושמשי בגן הפסלים הנהדרים מקצה לקצה..
מוזיאון הויקינגים..
הארמון..התחנות הראשיות שבעיר..המזחים שלי הים והרציפים[אפילו שייט קצר לאי שכן וחזרה]בניין האופרה המיוחד ועוד ועוד..
*אפילו גילינו הרחק מהמרכז שוק פשפשים קטן ומרהיב בגן קטן בצפון העיר
העיר העתיקה ותצפית על המזחים..

אז ככה..עצרת ההזדהות באוסלו למען ישראל,ומעשה שהיה או..
הודעה זו מכילה תמונות
14/08/14 09:16
101צפיות
איך הצלתי את הכבוד של ישראל
הם עמדו ממול לעצרת,חבורה נכבדת של מוסלמים\ערבים\חמאסניקים והשמיעו קריאות גנאי בקול.
אני התעצמתי מהאהדה של הנורבגים שעמדו מאופקים דוקא,מטיילים ישראלים אחרים עדיין לא זיהיתי שם,אולי פחדו משהו ושתקו.
קול המיקרופון של הנואמים גבר על קולות הערבים,אני התרגשתי משהו וניגשתי לקצה המדשאה והתחלתי לקלל בערבית חזרה,הוספתי גם את אותה תנועת יד גסה וטפיחה מעל המרפק[אתם מכירים בטח]או אז החלה החבורה הערבית שממול לפרוץ את שרשרת השוטרים ולהגיע אלינו,ניידות זינקו מקצות הרחוב ושוטרים הדפו אותם למקומם.שוטרת ניגשה אלי וביקשה בקול תקיף שאפסיק עם זה או ש....!
שירת התקווה בקול גדול עם חצוצרה ושירה של זמרת אחת לאחר סיום נאומו של הקונסול הצעיר.סיום מרגש מאד ושרתי בקול גדול את התקווה..שלנו!
את האמת לומר שזוג שוטרים רכובים ליוו אותנו למלון עד שנבלענו פנימה,החלפתי חולצה בחדר!
מחירים..יקר מאד לעומתנו כאן
הודעה זו מכילה תמונות
14/08/14 09:51
128צפיות
את הלינות דיללנו בהזמנות הבוקינג מיום ליום בתהליך ההזמנה.בימים שלא הזמנו מצאנו והתפשרנו על סביבת ה 100 אירו ואולי מעט יותר\850 קורונה נורבגית
התקינו בסמארטפון את היישום הזה,מאד נוח
מנת דג וצ'יפס כמאה שקלים ויותר עם כוס בירה
על קניות אין מה לדבר..ממש לא
מטען הגלקסי שנשכח באיזה מוטל..נקנה חדש באוסלו במאה ועשרים שקלים[מקורי כמובן]
*אבל היה חסר לו את חיבור ה USB אז בבקשה רכשתי עוד מטען באותו מחיר,תעשו חשבון
קפה ב 30 שקלים בכמה מהמקומות..הבירה כנ'ל
מצרכי מכולת כמו גבינה רכה,גבינת ברי..צהובה..קופסת ביצ'קי או סרדינים..פלסטיק עגבניות שרי ..אני אהבתי ממרח שרימפסים טעים טעים ופחיות בירה כמאה שקלים לקנייה.

*אם תזדמנו למרכז המזון בירכא תרכשו קומקומצ'יק כזה עם ידית מתקפלת,אז לאחר הקפה הראשון בחדר בהשכמה מכינים קפה לדרך..

º
הרגלת אותנו לסרט ביוטיוב חחח
14/08/14 13:02
27צפיות
אלף תמונות,דילול...מציאת התמונות הטובות והיפות..חיפוש מנגינה
14/08/14 16:08
55צפיות
תואמת פחות או יותר..יותר מאוחר כשחבורת הנכדות והנכדים ישובו לביתם מחופשה קרייתית שכזאת,מן הסתם אתפנה לסרטון

תודה על הדיווח
15/08/14 08:44
27צפיות
אצלך, כמו תמיד, הצעות פרקטיות מצוינות ליישום משולבות בסיפורים נחמדים.
º
מצאתי איזה טרול בתיקייה על נורבגיה
הודעה זו מכילה תמונות
16/08/14 20:51
7צפיות
דירה בברצלונה?
13/08/14 11:50
59צפיות
שלום לכולם
מחפשת המלצות על דירה בברצלונה. רצוי לא יקר ובמיקום טוב...  לאו דווקא מפואר.
חשוב - מפתח מכני לא אלקטרוני - אנחנו שומרי שבת. 
תודה!

השכרת רכב בהונגריה http://www.economycarrentals.com/
13/08/14 11:23
78צפיות
האתר מציע זאת זול ביותר מחצי מאתרים ישראליים כדוגמת הרץ
האם יש סיבה לחשוש או להזמין בבטחה?

שכרתי פעמיים ללא בעיות מהאתר הזה
13/08/14 11:38
40צפיות
אך זה היה בארה"ב.
מדובר בשיווק opaque כשלא יודעים מראש מי חברת ההשכרה,  מקביל למה שHotwire עושים במלונות.
º
האתר הזה בסדר גמור, גם אחי שכר משם
13/08/14 13:38
13צפיות
תבקש הצעות מחיר ותשווה בין הסעיפים הכי קטנים
13/08/14 12:25
38צפיות
שם מתחבא לפעמים הבדל גדול. (ביטוחים, החזרה בנקודה שונה, מעבר למדינות אחרות, נהג נוסף ועוד).
שכרתי דרכם ביון. החברה המבצעת, היתה הרץ.
13/08/14 13:04
34צפיות
לא התלהבתי מהשרות שלהם. (של הרץ)
מקום קבלת המכונית שזו גם נקודת ההחזרה, מרוחק מהכניסה/יציאה של הטרמינל.
ההכונה למקום לא משולטת.
כשהחזרתי בבוקר לפני שהם פתחו לא היתה תיבת החזרה למפתח והחוזה, או שלא הצלחתי למצוא.
המכונית H-1 אוטומתית, היתה בסדר.

דווקא בקטע של הסעיפים הקטנים הם טובים
13/08/14 13:22
39צפיות
ההצעה ברורה וכוללת את כל הביטוחים.
המינוס כמובן, זה שאינך יודע מראש מאיזה חברה העסקה, אבל זה לא נורא. מדובר בחברות הרגילות ולרוב
אם תהיה איזה בעיית שירות זה די בלתי ידוע מראש, גם אם זהות החברה ידועה.
אני שוכר מהם באופן קבוע באירופה ובד"כ מאוד מרוצה
13/08/14 15:57
36צפיות
לא שכרתי בבודפשט.
בסך הכל מה אכפת לך אם את שוכרת דרכם מכונית מהרץ או מהזכיין של הרץ בישראל?
קחי בחשבון שההזמנה לא מובטחת עד אישורה, עושים הזמנה, מקבלים אישור שההזמנה התקבלה אבל לא אושרה ולאחר קצת זמן (תלוי באיזה שעה ביום) מקבלים אישור.

בפעם הקודמת שבדקתי דמי הביטול שהם לוקחים היו 2 אירו וניתן היה לבטל או לשנות עד 3 ימים לפני ההשכרה בפועל. אם לא תמצא חן בעיניך ההצעה שלהם מכסימום תבטלי.
אני לא יודע מה תנאי הביטול אצל כל זכיין בארץ, כמו שאמרו צריך להשוות את האותיות הקטנות.
דרך אגב קיבלתי מהם פעם הצעה לשכור בחברה שלא מצאה חן בעיני, הרמתי טלפון והם הציעו בחברה אחרת תמורת עוד כמה אירו.

טיפ: אם את שוכרת דרכם ראשית תעשי אצלהם חברות.
לא עולה שקל ונותן הנחות, ככל שמצטברות יותר שכירויות ההנחה גדלה וגם זכויות נוספות (נניח יביאו לך את הרכב למלון)
º
אדיר תודה לכולם!!!
13/08/14 16:21
9צפיות
ברצוני טיול רכבות ליום אחד
13/08/14 07:35
138צפיות
ברצוני לעשות טיול רכבת ךיום אחד בג'נבה יש המלצות?
כן, לעיירה היפהפיה אנסי שעל אגם אנסי בצרפת
13/08/14 07:54
66צפיות
עיירונת עתיקה ומאחוריה אגם כחול-כחול שמשתרע כמעט עד אין סוף, ולחופיו כפרים. על הגדה יש גם סירות שיוצאות לשייט סובב-אגם, כשאפשר גם לרדת בכמה כפרים ולטייל בהם.
השם הוא Annecy.

אופציה אחרת היא טיול קצר ברובע העתיק המקסים של שאמברי, Chambéry. לא להיבהל מסביבת התחנה הלא מלהיבה, אחר כך נעשה הרבה יותר יפה ובעיני זוהי אופציה מענגת לחצי יום.

מסלולים ומחירים כאן:

על טיולים בשווייץ עצמה אין לי ידע.
º
סליחה, קראתי על טיול מ-ז'נבה. מתנצלת. מהרהורי לבי...
13/08/14 07:58
24צפיות
המלצות על מה? אתרים? תחבורה? אוכל?
13/08/14 09:56
41צפיות
למה ג'נבה?
כמדומני שיש בעיה עם אורחים הם נוכחים נפקדים
13/08/14 10:22
58צפיות
אין מה לשאול אותם כי הם לא יכולים לענות.

אולי בעקבות השאלות האורח יגיע כחבר?
13/08/14 16:24
38צפיות
יבין שצריך לתת עוד מידע כדי לקבל עצה מועילה ולכן יעשה את המובן מאיליו?
בחירת סיורים לטיול מאורגן
65תגובות
12/08/14 22:39
235צפיות
שלום חבר'ה
ביום שישי הקרוב אני טס לטיול של שמונה ימים, לאמסטרדם,בלגיה ובסוף פריז.
קיבלתי כאן מספר סיורי בחירה כאופציה ואני צריך את עזרתכם בייעוץ לגבי בחירת סיורים.
באסמטרדם:
1.סיור ערב-15 יורו
2.טיול לעיירת תעלות המים חיטהורן,כולל שייט בתעלות...

(המשך...)
שלום חבר'ה
ביום שישי הקרוב אני טס לטיול של שמונה ימים, לאמסטרדם,בלגיה ובסוף פריז.
קיבלתי כאן מספר סיורי בחירה כאופציה ואני צריך את עזרתכם בייעוץ לגבי בחירת סיורים.
באסמטרדם:
1.סיור ערב-15 יורו
2.טיול לעיירת תעלות המים חיטהורן,כולל שייט בתעלות המים
האם כדאי לקחת את שני הסיורים?
פריז:
1.סיור ערב בעיר למשך 4 שעות-24 אירו
2.סיור לפונטבלו וביקור בארמון פונטבלו-44 אירו.
בילוי בערב:
פריז-מועדון קברט paradis latin-המלצות?
תודה רבה!!

•סרט What Dreams May Come
12/08/14 21:15
103צפיות
יש שם קטע שמתרחש בשוויץ, איפה זה בדיוק?
º
למה לשאול את זה כאן?
12/08/14 21:21
40צפיות
ממה שקראתי זה בכלל לא צולם בשוויץ
12/08/14 21:38
78צפיות
העתקתי מויקיפדיה

What Dreams May Come was shot largely on Fuji Velvia film and is one of few films to have been filmed in this manner. The Fuji Velvia film is known among landscape photographers for its vivid color reproduction.[2] Filming locations include places in Marin County, Alameda County, and Glacier National Park.[3] Part of the "Hell" sequence was filmed on the decrepit hull of the Essex class aircraft carrier USS Oriskany (CV-34) while berthed at Mare Island in Vallejo, California. The ship was later sunk to make an artificial reef on May 17, 2006.[4]
The original prints of the film were lost in a fire at Universal Studios' backlot on June 1, 2008. A worldwide search was launched for a copy, which was found in Europe.[5]

אהוד, לא זכור לי שמונית למנהל הפורום
12/08/14 21:40
90צפיות
אנא השאר לי את הניהול ואתה תמשיך בשאלות שלך שמבדרות כנראה את חברי הפורום.
אין קשר
12/08/14 21:45
92צפיות
פשוט זה לא המקום רציתי לתקן אותו
º
אין צורך, תודה
12/08/14 21:49
28צפיות
º
אין בעד מה
12/08/14 22:42
21צפיות