לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

מקומות בילוי לצעירים - ברלין ואמסטרדם
21/09/14 14:46
49צפיות
היי,

אני ועוד שני חברים (בגילאי 27) טסים לעשרה ימים לברלין ואמסטרדם ונשמח לקבל המלצות שלכם לגבי מועדונים ופאבים ששווה לבקר בהם ושמספקים אווירה צעירה עם הרבה מוזיקה אלכוהול וכיף....

תודה אנשים ושתהיה שנה טובה לכולנו...!
º
חג שמח ושנה טובה ומבורכת לכל משתתפי הפורום, טיולים מהנים!
21/09/14 14:43
12צפיות
טיסה לארה"ב - התייעצות
21/09/14 13:59
151צפיות
הי,
אנחנו מתכננים טיול לניו יורק והחוף המערבי בסביבות מאי.
מה הדרך הזולה ביותר לטוס לשם?
האם ניתן להזמין כרטיסים באלעל עכשיו (על מנת לשריין מקום ומחיר), ולשלם עליהם במועד מאוחר יותר - קרוב יותר לטיסה?
תודה
כדאי לקנות עכשיו, בהחלט כן
21/09/14 15:33
127צפיות
לשריין ולשלם בעוד כמה חודשים, בהחלט לא.
פעם זה היה אפשרי כבר מספר שנים שזה לא אפשרי יותר. מזמינים ומשלמים.
למה דוקא אל על? אולי יש חברות אחרות זולות מאל על?
חפשו במונע חיפוש רציני כמו אקספדיה, או כל מנוע חיפוש אחר, תראו מה מציעים, תשקלו, תזמינו ותשלמו.
מנסיוני מלפני כשבוע : ...
21/09/14 19:03
94צפיות
רכשנו כרטיסי טיסה לארה״ב לפני 6 חודשים (קונקשיין ) , מסתבר כי לא היה כל יתרון לכך ...
הושיבו אותנו במקומות אחרונים במטוס , המחיר לא היה זול לעומת ״הרגע האחרון היום ״ .
לא רצינו להוסיף כסף על שדרוג מקומות ועל צ׳ק אין מוקדם .
מאחר ורכשנו מזמן , קשה היה לבטל או לשנות את הטיסות .

בעתיד , ארכוש כרטיסים סמוך למועד הטיסות לאחר מחקר שוק 

רכשנו באמריקן איירלנס אך הביצוע היה באיבריה  

ככל שאני יודע לא ניתן לשריין מחיר בלי לכרטס
22/09/14 00:08
67צפיות
ליונייטד יש שירות fare lock שמאפשר לנעול את המחיר עד שבוע, תמורת סכום לא גדול.
לא מכיר שירות כזה אצל אל על.

שים לב שגם אם כירטסת סימון המקומות איננו שריון, הוא רק בקשה.
באל על קרה לי לא מעט פעמים בהם מזמן ההזמנה ועד הטיסה עצמה שינו את המקומות אותם הזמנתי, פעם אחת קרה לי שלוש פעמים באותה הזמנה.
תודה :)
22/09/14 09:02
36צפיות
אז נראה לי שכדאי להחליט ולהזמין...
חזרתי עם שאלות יותר ספציפיות לגבי פרובנס
21/09/14 13:28
44צפיות
1. מחפשת המלצה ללינה ב-aix en provence.

האידאל שלא כל כך הצלחנו למצוא זה מקום במחיר סביר, מרחק הליכה מהעיר העתיקה/מרכז העיר והכי חשוב - שיש בו חניה במקום לרכב.
בהרבה מקומות כתוב שיש חניה ציבורית קרובה, מה שקצת מטריד כי חניה ציבורית עלולה להתמלא באזור הזה למרות שאנחנו שם קצת מחוץ לעונה (אוקטובר).

כל המקומות שמצאנו שעומדים בדרישות המרחק והחניה (וקיבלו המלצות סבירות בtripadvisor) הם מקומות שעולים יחד עם חניה מוזמנת משהו כמו 1000 שקלים ללילה. בלית ברירה נתפשר על המחיר, אבל אם מישהו מכיר מקום מומלץ במחיר קצת יותר טוב אשמח לדעת.

2. Calanques - מישהו יודע האם עדיין פתוח באוקטובר? או איפה אפשר לבדוק?

סיציליה
21/09/14 13:19
37צפיות
טיול מאורגן סיציליה 7 ימים מדריך + אוטובוס צמוד חצי פנסיון כמה כסף לקחת בהנחה שאני לא מבזבזת טיפ למדריך ולנהג בצהריים קליל וזהו מה דעתכם
אוף! שביתה באייר פראנס
21/09/14 10:57
104צפיות
מתוכננת לנו חופשה בריביירה הצרפתית בעוד יומיים, והיום הודיעו שאייר פראנס ממשיכים את השביתה עד יום שישי.
אני ממש מתבאסת מזה, זו חופשה שמתוכננת כבר חודשיים.
מה הסיכוי שתוך יומיים תסתיים השביתה?

ואם נדחה את החופשה לסוכות, האם מזג האוויר עדיין מתאים לטייל בריביירה?

אשמח לתשובות (ותמיכה) ממי שיודע, תודה.
תמיכה
21/09/14 11:56
89צפיות
את יכולה לקבל.
הערכה לסיום השביתה מחר - קשה לי להאמין שיהיה מישהו שיוכל לתרום לכך.
אם תקבלו מועד מאוחר יותר, תצטרכו לשקול. יש סיכוי שבאזור הריביירה יהיה סביר, אם כי מעט יותר קר. אם חשבתם לשבת על החוף בקאן, תוכלו לעשות זאת, אבל עם משהו מחמם יותר מביקיני.
תודה!
21/09/14 13:29
36צפיות
לא חשבתי שנשתזף גם בימים האלה
אני חוששת שיהיה גשם, וזה יותר גרוע מקצת קרירות.
º
מה לגבי אפשרות לטיסה חלופית דרך אייר פראנס?
21/09/14 12:49
18צפיות
º
אפשרי רק אחרי שהשביתה תסתיים
21/09/14 13:29
18צפיות
דברו איתם
21/09/14 12:52
63צפיות
חבר חזר אתמול מקורסיקה, אייר פראנס העבירו אותו לטיסה אחרת.
הסוכן שלי דיבר איתם
21/09/14 13:30
74צפיות
הם אומרים שכרגע הטיסה לא מבוטלת, שאי אפשר לדעת עד 24 שעות לפני הטיסה.
יש אפשרות לטיסות חלופיות אבל עם קונקשן והוספת 200$ לכל אחד.
דיברתי איתם השבוע
24/09/14 16:31
3צפיות
שאלתי כמה שאלות - והם אומרים שהם מציעים טיסה חילופית ללא תוספת תשלום.
אולי כדאי לך לנסות להתקשר אליהם, יש להם מוקד בארץ:
למי שהיה בברצלונה-מחפשת המלצה למלון
21/09/14 10:46
107צפיות
מלון מרכזי וטוב בברצלונה
תודה
מלון טוב במיקום מצוין
21/09/14 12:06
179צפיות
זו המלצה אישית?
21/09/14 20:45
87צפיות
התארחת במלון הזה?
כן התארחתי במלון
21/09/14 21:03
91צפיות
מלון מאוד נחמד, א. בוקר חביבה
גם אני הייתי במלון הזה לפני כמה שנים
21/09/14 21:44
102צפיות
מומלץ מאוד - בעיקר בזכות המיקום האידילי שלו:
מצד אחד הוא נמצא כמה מטרים מכיכר קטלוניה ומהראמבלס (ומתחנת רכבת תחתית ומהתחנה של אוטובוס התיירים ומהתחנה של האוטובוס הישיר לנמל התעופה), אז הוא הכי מרכזי שאפשר לבקש, ומצד שני הוא ברחוב חד סיטרי צר ושקט שקט שקט.
ארוחת הבוקר מאוד מגוונת (אבל בלתי כשרה בעליל, לתשומת לבך)
לידו, ממש בצמוד, יש מינימקרט לשתיה ונשנושים
המלון נקי ומסודר מאוד (אבל החדר שבו שהיתי היה קצת מיושן)

לשניכם. יש עוד המלצות למלונות בברצלונה?
22/09/14 11:48
67צפיות
ועניין הכשרות בהחלט חשוב, אך מצד שני מה כבר כשר בחו"ל?
יש מלא שרשורים בנושא
22/09/14 13:18
88צפיות
אני הייתי במלון קטלוניה רמבלס. מאד מומלץ. http://www.booking.com/hotel/es/catalonia-ramblas....

נראה מרשים בתמונות. מה עוד את יכולה...
22/09/14 15:48
63צפיות
להגיד לי עליו-מבחינת אוכל, מיקום וכו'?
º
מלון מושלם. הכל היה מעולה
23/09/14 09:30
23צפיות
אז עוד משהו...
22/09/14 20:49
68צפיות

גם אני שומרת כשרות
ובברצלונה, בניגוד לערים אחרות שבהן הייתי, קשה מאוד מאוד מאוד (ואפילו כמעט בלתי אפשרי) להשיג אוכל כשר.
תוכלי כמובן לקנות פירות וירקות ולהיכנס לסופר ולקנות שם מוצרים בינלאומיים שנמכרים גם בארץ, אבל מה שאני עשיתי זה להביא שימורים+מנה חמה+קרקרים ושאר נשנושים מהארץ.
לא היה טעים במיוחד, אבל זה מה יש...
המלצה על מלון בברצלונה
23/09/14 09:59
60צפיות
10 דקות הליכה מהמזרקות וגם מהאיצטדיון המפורסם. 10 דקות נסיעה במטרו לרמבלה(התחתנה בפתח המלון ממש).

מתחילה לתכנן טיול משפחתי באוגוסט באוסטריה
21/09/14 10:12
158צפיות
ואשמח להיעזר בתובנות של בעלי ניסיון
משפחה בת 4 נפשות (2 בנים שיהיו בני 10 וחצי ו-7 באוגוסט), טיול של בערך שבועיים עם רכב כמובן. טיול ראשון לאזור הזה של אירופה.
רק התחלתי באיסוף המידע כמובן, אך מתלבטת לגבי טיסה לוינה או למינכן - לכל אחת מהאפשרויות חסרונות ויתרונות.
בצד היתרונות של וינה: הטיסה יותר זולה, שעות הטיסות יותר נוחות לנו (אל על), ואפשר כמובן לסיים את הטיול בכמה ימים בוינה (אחרי החזרת רכב).
היתרונות של מינכן: השכרת רכב הרבה יותר זולה ופחות "נאצית" ברשימת ההנחיות שלהם, מינכן כמובן קרובה יותר גאוגרפית לאזור הטירול ובמקום וינה, אפשר לסיים את הטיול ביומיים-שלושה במינכן.
מנסיונכם - מה כדאי יותר עם ילדים? מינכן או וינה? 
ובכלל - כל המלצה בנושא תתקבל ברכה.
תודה!
נדמה לי שהיעד שלכם צריך להיות טירול/זלצבורגלנד
21/09/14 14:40
126צפיות
ולכן מינכן היא היעד.
עזבו את וינה (הנפלאה) לפעם אחרת.
הדבר היחיד שהייתי מציין לשלילה הוא שדה התעופה במינכן, שקצת...איך לאמר, קשה לנוסעים ישראלים, בעיקר בהמראה בחזור (טרמינל מרוחק והטלטלות מייגעת עם מטען).

בשדה התעופה זה בגלל ההגבלות של אל-על?
21/09/14 14:45
138צפיות
זה שונה מ"ההסגר" הרגיל של ישראלים בשדות תעופה זרים?
אני שואלת ברצינות. חזרנו לפני חודש מאמסטרדם, והיינו שם ממש בהסגר מלא.
אני מניח שבגלל יעד הטיסה
21/09/14 15:25
104צפיות
לא קשור לאלעל - במינכן זה היה עם לופטהאנזה.
בוינה - היה נוח וקרוב (אוסטריאן).
במינכן זה הסגר מלא בקצה השדה
21/09/14 15:31
119צפיות
לא נעים אבל לא נורא, כפי שנאמר לא פעם. קונים כל מה שרוצים בדיוטי פרי לפני הכניסה להסגר הישראלי.
בגרמניה בכלל זה לא רק הסגר
22/09/14 14:32
170צפיות
אלא בדיקות בטחוניות קפדניות מאד. כולל שיקוף שמצלם את הקישקע, מישוש של כל הגוף, חליצת נעליים וכו'. הילדים עוברים בדיקה דומה בנפרד מההורים, כלומר יוכלו לשמור אתכם על קשר עין אבל יהיו לבד עם הבודקים הגרמנים.
מבחינתי זאת לא סיבה לא לטוס לגרמניה אבל לפני כמה חודשים היה פה מישהו שלקח את זה קשה והתלונן למה אף אחד לא סיפר לו. אז הנה, אני מספרת
גם לישראלים שטסים באל-על?? פעם ראשונה שאני שומעת על כזה
22/09/14 15:43
93צפיות
דבר.. בעיקר בכל מה שקשור לילדים.. באיזה שלב של שדה התעופה במינכן יש כזה בידוק גופני מחמיר??
זה לכל הטסים לישראל
22/09/14 16:33
91צפיות
כלומר אל על ולופטי. לישראלים מוקדש ה-F אם אני לא טועה זה חדר יחסית לא גדול עם דיוטי קטן. בודקים את המזוודות (יש שם גם אפשרות לעשות החזר מס). כשאני עברתי שם לפני כמה שנים לא עשו בדיקה פיזית זה כנראה השתנה לאחרונה, אבל כל מי שנוסע לארה"ב מכיר את הבדיקות הפיזיות עם המישוש והשיקוף וחליצת נעלים, כלומר מינכן לא שונה מנמלי הכניסה לארה"ב. כשיודעים מראש, לא נלחצים. מי שאינו רוצה לנסוע לגרמניה או ארה"ב בגלל הבדיקות האלו, אף אחד לא מכריח ואני בהחלט מבינה אנשים שנמנעים. אנחנו עוקפים את המעבר בגרמניה בכך שאנחנו לא טסים לגרמניה משום כיוון. לארה"ב אנחנו נוסעים וסובלים בשקט כמו שאומרים.
אוקיי. אבל יש הבדל בין בדיקות פיזיות למבוגרים לבין בדיקות
22/09/14 18:00
73צפיות
של ילדים. ועוד לבד, בלי ההורים? אם זה נכון... אז זה בהחלט שיקול משמעותי ביותר. אין מצב שאני מסכימה שבני 10 ו-7 יעברו טראומה כזו. ובשביל ילדים זו טראומה לכל דבר.
מישהו עוד יכול לומר לי אם היה עם ילדים לאחרונה במינכן וחווה כזה דבר?
טסנו ממינכן בשנה שעברה עם ילדים - לא היה נורא
22/09/14 20:21
73צפיות
חזרנו ממינכן באוקטובר שנה שעברה עם 2 בנים בני 7, 16 ובת בת 13.
לא היתה בדיקה פיזית ידנית. כן בקשו מאיתנו להרים את הרגל כדי להראות את סוליות הנעליים. 
היה לנו תרמיל עליה למטוס עם כמה זוגות נעליים והעבירו אותם שיקוף בנוסף לבדיקה.
זה ממש לא היה נורא ובביקורת הדרכונים השוטרת נתנה לבן הקטן את הכובע שלה להצטלם איתו.
מה שכן, אם רוצים לאכול, כדאי לעשות זאת לפני שהולכים ל"גלות" הרחוקה. אין שם מסעדות, אלא חנות דיוטי פרי קטנטנה וסתם קטע קצת מעצבן: לא ניתן לקבל שם החזר על היורו ששמים בעגלה
נכנסים לשם ויש שני שוטרים גרמניים עם כלבים, אבל את התשאול עשה לנו בודק ישראלי. זה ממש לא היה טראומתי.

תודה לשניכם הרגעתם אותי. בדמיוני הפורה כבר ראיתי את שני
22/09/14 21:43
59צפיות
הבנים שלי מפושקי רגליים נשענים על הקיר ובודק גרמני ממשש את כל חלקי גופם
טוב, לא באמת עד כדי כך אבל משהו בסגנון. אנחנו כ"כ רגילים לבדיקות של אל-על שפתאום יחס כזה נראה לי מוזר.
אבל שכנעתם אותי שלא לתת לזה לשנות לי תוכניות.
תודה!
אגב, בכל מקום ממנו טסתי עד היום בחזרה לארץ כדאי להגיע לשער ממש ממש בסוף, אחרי שאוכלים ושותים וכו'. חזרנו לפני חודש מאמסטרדם ושם זה היה שיא השיאים - היינו סגורים באזור מאוד קטן, שכל מה שהיה בו הייתה מכונת שתייה אוטומטית. זהו. אה, שירותים .וכלום מעבר. והטיסה התעכבה בשעה. מזל שהיה לי המון אוכל בתיק לילדים...אז אין לי ספק שגם במינכן נגיע לאזור העלייה למטוס מאוחר ככל האפשר, אחרי שנסיים את כל יתר עניינינו.
טסנו מספר פעמים במשך השנים לגרמניה ודרך גרמניה
22/09/14 18:56
77צפיות
כולל בפסח האחרון (טסנו לניו יורק דרך פרנקפורט).
נכון שהבדיקות שם מאוד קפדניות, אבל שום דבר היסטרי ובטח שלא משהו שצריך למנוע טיסה לגרמניה.
להיפך, אם כבר טוב שיש כאלה בדיקות קפדניות. בדיקות די דומות למה שעוברים בארה"ב, עם הורדת הנעליים, קצת יותר קפדניות.
לא ממש ממששים את הגוף. עוברים עליו עם הידיים (כמובן שגבר לגבר ואישה לאישה). ממש לא מפרידים את הילדים מההורים. פשוט כל אחד עובר בתורו את הבדיקה, בין אם זה ילד ובין אם זה מבוגר. זה לא שהולכים לחדר נפרד או משהו. כולם נמצאים יחד. אם יש לילד צעצוע כמו דובי אז בודקים גם אותו ומשקפים.
לנו היה משהו בטרולי ( אני כבר לא זוכרת מה, שהם לקחו לבדיקה נוספת והחזירו). שיקוף של כל הגוף, נדמה לי שעברנו דוקא ביציאה מארה"ב ( אני לא ממש זוכרת).
עברנו כ"כ הרבה בדיקות באותו טיול. טיסות, כולל קונקשנים. בדיקות ביציאה ובחזרה מהקרוז. קצת קשה לי לזכור מה היה איפה.
בכל מקרה, אם תסבירו לילדים מלכתחילה, שאלה בדיקות למען בטחונם ושהכל בסדר, אז לא תעבור עליהם שום טראומה.
בקיצור, לא הכי נעים, אבל ממש לא נורא. באמת אין סיבה להיסטריה.
אוסטריה
21/09/14 15:53
103צפיות
אני אמנם לא נסעתי עם ילדים וכל שכתבת לגבי ההתלבטות בין וינה למינכן נכונה.
רוצה להמליץ על איזור שנקרא עמק שטובייטל  Stubaital  ממזרח לאינסברוק
ולעיירה הנחמדה זייפלד, ZEEPELD  , ארוחה טובה במלון CENTER בשני המקומות הייתי אמנם כשירד שלג אך המקומות מקסימים גם בקיץ
מלון מרכזי  ומומלץ באינסברוק     Hotel Grauer Bär  .
ממנו יצאנו לערב פולקלור, אבל על רמה, מתאים מאוד לילדים, לקחו והחזירו אותנו מהמלון    FAMILY    Tyrolean Evenings with the Gundolf

º
תודה רבה על כל ההמלצות! שומרת לי הכול.
21/09/14 16:20
21צפיות
היינו באוסטריה באוגוסט שעבר, עם ילדים בני 9, 6 ותינוק בן 5
21/09/14 23:01
77צפיות
חודשים. היה מצוין!
אנחנו נחתנו במינכן, זה קרוב יותר לדעתי להגעה לאזור הזלצבורגרלנד, ועלויות שכירת הרכב נמוכות יותר במינכן. מצד שני - הטיסות עם אוסטריאן איירליינז זולות יותר (או לפחות היו בשנה שעברה). שווה לבדוק את החיסכון בעלויות בטיסה, לעומת השכרת הרכב. 
עוד יתרון במינכן, זה שבדרך עצרנו בגרמניה בפארק קטן בעיירה בשם רופהולדינג (או אולי לפארק קראו ככה... לא זוכרת. בכל אופן יש להם אתר באינטרנט). הילדים התעלפו על זה, זה לא פארק שעשועים בסדר הגודל של לגו לנד, משהו יותר קטן וצנוע, אבל ממש נחמד, עם מגלשות אקסטרים, רכבת הרים חביבה, המון מתקנים כיפיים לילדים, בילינו שם כמה שעות מאוד מהנות. 
לגבי החלוקה הפנימית בנסיעה - אנחנו נסענו לשבועיים וחצי, חילקנו את זה לשבוע אזור זלצבורג, אחר כך נסיעה לכיוון הדולומיטים (אחרי שחצינו את הגרוסגלוקנר) וחמישה ימים טירול. 
באזור זלצבורג היתרון המרכזי הוא שאפשר לקנות את הזלצבורגכארד - כרטיס שנותן הנחות לשלל אטרקציות ומשתלם מאוד מאוד!!! בנוסף לכמות נכבדת מאוד של אתרים ורכבלים אליהם נכנסנו ללא תשלום בזכות הכרטיס, הוא מאפשר כניסה למספר רב של בריכות ומרחצאות באזור, והיה מאוד כיף לסיים ימי טיול עמוסים באיזה שעתיים של טבילה בבריכה. חלקן בריכות מדהימות של ממש, עם מגלשות מים, בריכות פנים וחוץ וכו' (ממליצה מאוד על הבריכה בפלכאו והכי הרבה - על המרחצאות של בד גסטיין. ארבע שעות שם חלפו ביעף). 
כמו כן ממליצה לכם לקנות את הספר של סיגלית בר על טיולים באוסטריה, הוא מאוד מקיף בתיאור של אטרקציות לילדים, וגם לבדוק את פורום משפחות מטיילות באתר "למטייל" יש שם המון מידע ומסלולים על אוסטריה. 
בנוגע ללינה, בזלצבורג ישנו בדירה מרווחת ומאוד מומלצת אצל אורסולה בפלכאו (תחפשי באינטרנט appartment gasthaus ursula). בטירול היינו במלון חביב, אך פחות מומלץ, היה צפוף למשפחה. 
אני לא אוסיף ואמליץ על עוד אתרים, כי יש המון, ושווה לקרוא ולראות מה מתאים לכם. אם יש עוד שאלות ספציפיות, אענה בשמחה. 

עזרה בבחירת יעד לארבעה ימים באמצע אוקטובר
21/09/14 09:51
120צפיות
יש לחבר שלי יום הולדת ואני בודקת מספר אופציות לטיול קצר בחו"ל.
אני מחפשת יעד באיזור ה-5,000 ש"ח לשנינו לטיסה ומלון (חשוב לי שיהיה במרכז העיר, 4 כוכבים)
בנתיים חשבתי על ברלין, אמסטרדם וברצלונה. האם יש לכם רעיונות נוספים?
באילו מהמקומות הנ"ל
1. אקבל תמורה הכי טובה למחיר? (מן הסתם גם יש את עניין הארוחות, קצת קניות, התניידות וכו'...)
2. מזג-האוויר הכי טוב? (פחות קר) 
3. יספיקו לי ארבעה ימים? (שמתוכם יש גם את יום ראשון.. זה סופ"ש)

אשמח לעזרה
º
פראג
21/09/14 09:56
34צפיות
ממה שאת הצעת אני בוחר ברצלונה
21/09/14 12:48
90צפיות
או לחרוש את קפריסין או כרתים או רודוס.
אבל באמת אפשר גם אתונה + הסביבה עד מטאורה!
הוחלט ברלין
23/09/14 12:16
71צפיות
וזה נדחה לסוף אוקטובר. האם יהיה קר מאוד בתקופה הזו? עדיין אפשר להסתובב?
º
קר מאד זה ענין יחסי וסובייקטיבי, צפו לטמפרטורות חד ספרתיות
23/09/14 12:25
25צפיות
מקסיקו
21/09/14 07:48
36צפיות
היי חברים,
אז החלטנו לטוס למקסיקו - מה הלאה? איך מתחילים?
אשמח לקבל כל מידע אפשרי וכמובן גם באיזו תקופה בשנה הכי מומלץ לטוס..
תודה רבהההה
שני
לכמה זמן ? מה רוצים, בטן גב או ערים הסטוריה וארכאולוגיה ?
21/09/14 08:43
28צפיות
מקסיקו גדולה מאוד, כידוע.
שבועיים-שלושה
21/09/14 09:43
33צפיות
עם שילוב של בטן גב וביקור במקומות שווים שאפשר לבקר בהם (כמובן שאשמח להמלצות). התכנון הוא בסביבות חודש פברואר, זה זמן טוב??
º
מישהו??
21/09/14 20:30
4צפיות
תחבורה בברצלונה שאלה על כרטיס
21/09/14 02:54
32צפיות
איזה כרטיס למטרו ובכלל אני אמורה לקנות?
נוסעים זוג, לחמישה ימים
המלון לא ממש במרכז, אז ייתכן שנצטרך לסוע יחסית הרבה
יש כרטיס לפי ימים?
כי הבנתי שיש כרטיסיה כזו, אבל הניקובים לא נראה לי יספיקו לנו
תודה.
למישהו יש מושג איך אפשר לבחור מקומות על טיסה? (סויס אייר)
21/09/14 02:07
64צפיות
ביום שלישי הקרוב אני טס להולנד (דרך קונקשן עם סויס אייר).

אני יודע שניתן להיכנס לאינטרנט ולבחור מקומות במטוס ואז זה משורין, למישהו יש מושג מה הלינק?
טוב, מסתבר שהשוויצרים לא פראיירים בכלל...
21/09/14 02:46
98צפיות
ניתן להזמין מקומות מראש (בשאר החברות טיסה זה רק 24 שעות לפני הטיסה) כבר עכשיו, אבל זה עולה כסף.

שריינתי לי מקום ליד החלון ולצד בת זוגתי, וכל הסיפור עלה 70$ (2 טיסות).

זה שווה לנוכח טראומות העבר (מקומות מזעזעים במרכז המטוס, אנשים זרים ומוזרים שיושבים לידך, וכ'ו...)
יש חברות שפותחות בחירת מושבים 36 שעות לפני הטיסה
21/09/14 06:55
51צפיות
זה מה עשיתי עם אוסטריאן בטיסה האחרונה.
שינה בטיסה ארוכה
20/09/14 23:47
256צפיות
טסתי כבר מספר פעמים טיסות של 9 שעות ויותר אבל פרט ל'פטנט' של מטוס ריק למחצה שאפשר לי להשתלט על שורת מושבים, לא מצאתי שיטה מספיק טובה לישון לאורך זמן בטיסות כאלו.
בעוד כעשרה ימים אני טס לארה"ב ויש לי בהלוך טיסה קצרה לאירופה ואח"כ ארוכה (12 שעות) לארה"ב ובחזור ארוכה לאירופה וקצרה משם לפה.
לפחות בטיסות הארוכות הייתי שמח למצוא פטנט מוצלח לישון כמה שיותר כדי להעביר את אי הנוחות של מחלקת תיירות (אלא אם ירצה הגורל ואמצא עצמי במחלקת עסקים...).
חוץ מלקחת כדורי שינה ו/או הרגעה שהבנתי שהם ממש מפילים ועדיף להימנע מהם בגלל זה, יש פטנט אחר שאני יכול להעזר בו?
בעבר נעזרתי בכוס יין וזה באמת עזר אבל כנראה שהזדקנתי וזה רק ייבש אותי עוד יותר ולא ממש עזר (לפחות לא בטיסות האחרונות).
חשבתי על רסקיו-לילה או משהו בסגנון. יש לזה בכלל השפעה או שזה פלסיבו לגמרי?
º
תגיע עייף לטיסה... סביר להניח שדי מהר תירדם
21/09/14 00:31
58צפיות
סביר להניח שאגיע עייף לטיסה (כמו בעבר)
21/09/14 09:19
135צפיות
אבל לצערי בטיסות האחרונות זה לא היה מספיק..
º
כנראה שלא היית מספיק עייף, אני מתכוון להגיע ממש עייף
21/09/14 09:28
40צפיות
הבעיות עם שינה במטוס
21/09/14 07:07
226צפיות
מה שחשוב ובטח יש לך זו כרית מתנפחת כזו שחובקת טוב את הצוואר וזה מקל על השינה.
הרסקיו עובד מצוין אבל לא לגבי כולם. יש כאלו שמתעוררים מהרסקיו ויש כמוני שישנים.
אני מעולם לא הצלחתי לישון טיסה שלמה גם לא בטיסת לילה אז אני ישנה שעתיים פה שעתיים שם.
כדור שינה הורס לי את היום אחרי אז אחרי שניסיתי פעם אחת, הפסקתי.
יש אנשים שישנים בכל מקום בכל מצב. יש לי חברה שעולה על המטוס ונרדמת וזהו.
לכן אני חושבת שזה גם מאד תלוי בהרגלי שינה אולי באופי הנוסע/ת. אפילו החבר'ה הצעירים שבצבא
ישנו על סלעים ואבנים ובכל מקום, מגיע זמן והם לא מצליחים לישון במטוס.
אני לובשת בגדים מאד נוחים לטיסה, נעלים שניתן לחלוץ ולנעול בקלות, כרית ושמיכה. בוחרת לי כמה סרטים וישנה בין לבין.
אחת השיטות שפיתחתי לעצמי בשנים האחרונות זה לעצור לשנת לילה בארופה ולהמשיך למחרת את 9, 10 או 12 השעות.
זה די עזר לי להתאושש מהעייפות לא מהג'ט לאג.
מעולם לא השתמשתי בכרית כזו.
21/09/14 09:21
148צפיות
אבל אולי הפעם אנסה..
אבא שלי הוא מאלה שיכולים לישון בעמידה.
אני לא.
גם אם אעצור באירופה ללילה נוסף (ואני לא כי זה כבר מאוחר מדי..), עדיין תהיה לפני טיסה של 12 שעות, לא?
אח, לא רק יכולתי להשתדרג לביזנס ולישון כמו שצריך
בלאו הכי לא כל אחד מוכן לעשות הפסקות כמוני
21/09/14 10:07
134צפיות
בטיסה שלנו בספטמבר שעבר ל-L.A טסנו תל-אביב-ציריךואז לינה בציריך.
ציריך - שיקגו - ולינה בשיקגו, שיקגו - ל.א ואח"כ עוד קרוב לשעתיים שאטל.

המחשבה של להיות כלואה בקופסת פח 12 שעות (בזמנו היו טיסות
מתל-אביב ל-LA ישר עם אל על 15 או 16 שעות). אני הסתכלתי על אלו שטסו בקו הזה
בתמהון. 16 שעות להיות כלואה בכסא לא נוח כשאין לאן ללכת ולחץ עצמות, לנשום קצת
אויר נקי? לא אני. אז זמן יש לי, הלינות הוסיפו עוד כ-200 דולר לכרטיס הטיסה וזה היה שווה כל דולר.
אבל לא לכל אחד יש זמן וחשק להפסקות, אז כן תצטרך לחשוב באופו יצירתי מה לעשות 12
שעות. לישון קצת, לראות סרט, לנשנש, לקרוא ולהתפלל שהזמן יעבור.

אני אשרוד 12 שעות.
21/09/14 10:56
109צפיות
שרדתי גם 13 שעות בטיסה מיפן לאיסטנבול עם כאב ראש נוראי..
הבעיה שלי זה להצליח לישון יותר זמן מהטיסה
חפש מידע על מלאתונין
21/09/14 10:13
105צפיות
לא השתמשתי בו מעולם - אבל כמה חברים שלי כן.
ממליץ שתתחיל בבחירת מושב מתם
22/09/14 00:20
95צפיות
ליד חלון כך שלא יעירו אותך כאלה שרוצים לעבור, בנוסף חלון זו עוד אופציה להשעין את הראש,
רחוק ממקומות של התגודדיות כמו מקומות קרובים לשירותים.

אביזרים כמו כרית סביב הצוואר או כיסוי עיניים עוזרים לחלק מהאנשים.

כדאי לבחור טיסת לילה, זמן בו הגוף שלך רגיל לישון.
בנוסף בשעות האלה המטוס שקט וחשוך יחסית.

כל דבר שיגרום לך להרגיש בנוח יכול לעזור.
בגדים נוחים, מידה מסויימת של שובע, מוסיקה שאתה אוהב, תה לפני השינה...

יש גם כל מיני חומרים ותרופות, אני לא נוהג להשתמש אז לא יכול להמליץ.
הבעיה העיקרית בטיסה היא איפה להשעין את הראש
22/09/14 09:05
85צפיות
אם אתה פותר את זה, אינך זקוק לכדורי שינה או כל דבר אחר. פתרונות מקובלים הם כריות צוואר באיכות טובה, חזקות וגבוהות מספיק כדי שלא תגיע ליעד עם צוואר עקום ותפוס, אולי בשילוב כרית שאתה משעין על הדופן (קח מושב ליד החלון!). 
גלולות שינה - פעם אחת עשיתי את הטעות הזאת ולא אחזור עליה. היתה לי טיסה הזויה, במהלכה הראש שלי כל הזמן התנדנד לכל הכיוונים וכל הזמן נרדמתי לחצי דקה והתעוררתי בגלל תנוחת הראש. 
נסה לקחת "סליפ אייד" נמכר בבתי מרקחת ללא מרשם
22/09/14 11:54
87צפיות
היתרון בתכשיר זה שאפשר לישון כמה שעות וקמים רעננים ולא "חבוטים" והלומי שינה כמו בתכשירי שינה יותר חזקים...
תודה לכולכם
22/09/14 12:02
93צפיות
שאלתי אתמול בבית המרקחת של קופת חולים והרוקחת המליצה לי על קלמנרבין.
היא אמרה שזה כדור הרגעה על בסיס טבעי ללא מרשם שעוזר גם לישון.
אני לא בטוח שאשתמש בו אבל אקח אותו איתי לכל מקרה.
מדהים מה שאפשר למכור לציבור תחת הכשר ה״טבעי״
22/09/14 12:39
90צפיות
גם טבק אלכוהול אופיום וחלק גדול מסמי הפיצוציות הם ״טבעי״ וכל עוד הם לא נרשמו כסמים מסוכנים הם גם מותרים בהפצה
מאד ממליצה על קלנרמבין כמו גם על רגיעון
22/09/14 13:19
84צפיות
אלו כדורים שמורכבים מחמרים טבעיים לחלוטין.
אין כמעט תופעת ישנוניות. ברגיעון הפלוס הוא שיש גם רגיעון יום ורגיעון לילה.
רגיעון יום זה אומר פחות חומרים שגורמים לשינה
אלא להרגעה ולפעמים זה בהחלט מספיק לנמנום בטיסות.
אני מהנרדמים
23/09/14 05:14
58צפיות
בעלי לא.

אבל שמתי לב שהוא נרדם כשיותר נוח לו. כלומר, טיפה יותר מקום לרגליים, ראש לא מטלטל. סרט משעמם (הוא מהנרדמים מו הטלויזיה).

אני ממליצה לא להלחץ על שינה. תרדם טוב, לא תרדם לא נורא (כן אני מודעת לעייפות, אל מנסיון של מי שישנה על טיסות, זה באמת לא משנה הרבה), חוסר הלחץ לשון עוזר להרדמות . לשתות משקאות נייטראלים (מים זה הכי טוב), על מנת למנוע התייבשות.

כן לקום לטייל מדי פעם. זה מונע כרישים ברגליים, אולי לא עוזר להרדמות אבל עוזר לבריאות. להתמתח, לעשות תרגילי רגליים.

להוריד נעליים (אפשר להביא נעלי בית, או גרביים מעל לגרביים). ללבוש בגדים הכי נוחים שאפשר.

לראות סרט, אבל לא סרט שממש רוצים לראות ושמותח אלא סרט נייטראלי, כזה שאפשר להרדם איתו וזה לא מפריע לעלילה. אבל לא שייעצבן או שישעמם יותר מדי.

תרגילי נשימה גם עוזרים.

אני לא משתמשת בכדורי שינה וכדומה. ניסיתי פעם או פעמיים זה עושה לי כל כך רע שאני לא מסוגלת לתפקד, זה יותר גרוע בשבילי מחוסר שינה. לכן ההמלצות על דרכים טבעיות יחסית.
אני לא מאוד לחוץ על שינה בטיסה
23/09/14 08:50
41צפיות
בפעם הראשונה שטסתי טיסה טרנס-אטלנטית ניסיתי בכוח דווקא לראות סרט עד הסוף ולישון בכוח אחרי כן.
זה לא עבד כ"כ טוב והטיסה ההיא הייתה בלתי נגמרת מבחינתי.
בדרך חזרה של אותה נסיעה הבנתי שנקטתי בגישה לא נכונה ושצריך להיפך - אם אני מרגיש שאני נרדם - לא להילחם בזה.
ובאמת הטיסה הזו עברה בקלות יותר.

שאלתי לגבי שיטות רק כדי לדעת אם יש עוד משהו שאפשר להעזר בו.
מה שהכי קשה לי זו השינה בישיבה והקושי למצוא תנוחה טובה לאורך זמן (זה מה שמעיר אותי בד"כ).
כשהצלחתי להשתלט על שורת מושבים הצלחתי לישון יותר שעות.
מה עושים עם הנחירות?
23/09/14 12:16
37צפיות
עם התנוחות כנראה שאני מסתדר לא רע[בגילי]
אטמי אוזניים?
23/09/14 12:53
32צפיות
או אוזניות עם מוזיקה...
באיזה חלק של היום אתה צפוי לנחות בארה"ב?
23/09/14 06:48
62צפיות
אני שואלת כי בטיסות שלי לבוסטון (עם קונקשנים ארוכים שנוצלו להתרוצצות והתעייפות בלונדון) ישנתי נהדר, אבל הנחיתה בבוסטון היתה בערב ולא הצלחתי להירדם כל הלילה - התחלה מצוינת לג'ט לג...
אני טס עם קונקשן בפרנקפורט לסן-פרנסיסקו
23/09/14 08:44
60צפיות
ממריא מפה לפרנקפורט בחמש בבוקר וממריא משם שוב בסביבות 10 וחצי בבוקר.
אני צפוי להגיע לסן-פרנסיסקו בשעות הצהריים המאוחרות (1-2).
גם שינת הלילה שלי נדפקת (כי אני אהיה ער רוב הלילה עד ההמראה) וגם יוצא שהטיסה הארוכה היא טיסת יום.. :-\
עשיתי טיסה "ישירה" להוואי
23/09/14 09:08
85צפיות
נחיתה בניו יורק (בבוקר מוקדם) והחלפת מטוס, נחיתה ב LA , עם פער של כ- 4 שעות, אז יצאנו לטייל בקניון סמוך וכשהגענו להונולולו, אחרי התארגנות קלה יצאנו לארוחת ערב ולמחרת קמנו כמו חדשים. והכל עם שינה קטועה בטיסות.
האדרנלין עושה טוב. הבעיה (בראייתי) היא רק בדרך הביתה. אבל אז אני משתדל להגיע ביום חמישי בערב או שישי בבוקר ויש לי סופ"ש לנוח ולחזור לשעון.
º
וואי, זה נשמע ארוך..
23/09/14 09:22
14צפיות
אני חושב שהמטוס מפרנקפורט לSF הוא A380-800
23/09/14 09:54
59צפיות
סבבה של מטוס, שקט מאוד ועם חבילת בידור טובה.
גם הטיית המושבים לאחור יחסית סבירה למטרות שינה.
תכנס ל SEATGURU, תבדוק אלו מושבים טובים יותר ותבחר בהתאם.

בפרנקפורט יש שני סוגי לאונץ', הטוב יותר כולל מקלחות מיטות ואוכל בהחלט סביר.
נמצאים קרוב יותר לגייט של הטיסה הטראנס אטלנטית.
תבדוק אם יש אופציה להכנס ללאונץ' הזה (כנראה תמורת תשלום) להתרעננות.

הנחיתה בSF יכולה להיות טובה.
תעשה טיול בחוץ, אפשר למשל לאורך הרציפים. שמש עוזרת לסדר ג'ט לג.
תחזור בלילה למלון וולי תסתדר עם הג'ט לג
אכן, זה המטוס.
23/09/14 10:54
40צפיות
מסקרן אותי לטוס במפלצת הזו
הסוכן שריין לי מושב בקדמת המטוס (לפי האתר שציינת).
אבל אולי באמת אנסה למצוא מושב יותר מרווח. בכל מקרה זה יהיה אפשרי רק ב-36 או 24 שעות לפני הטיסה עד כמה שאני יודע.

ותודה על הטיפים לג'ט-לג!
בלופטהנזה קבעתי מקום הרבה זמן מראש, מציע שתבדוק
23/09/14 11:12
41צפיות
במטוס הזה במושבים שבדקתי היה מרווח יחסית גדול בין המושב הצידי לחלון, מכיוון שהמושבים צרים יחסית "17 אם מישהו ישב לידך זהו יתרון גדול.
אם אתה רוצה להשעין את הראש על הדופן כדי לישון תדאג לאיזשהו מילוי כמו כרית.
עם קצת מזל (אולי יותר מקצת) אני מקווה לעשות את המסלול הזה
23/09/14 10:53
69צפיות
בעוד חודשיים, אם כי דרך לונדון. והאמת היא שלראשונה בחיי אני פוזלת חזק לכיוון הביזנס, מכל הסיבות שעלו כאן בשרשור. נראה...
בחלק מהחברות יש מחלקת ביניים - תיירות פלוס
23/09/14 10:58
65צפיות
זה אומר שיש רווח קצת יותר גדול בין המושבים ועוד כמה פינוקים.
העלות נעה מ-100 דולר ועד 400 דולר לשדרוג (תלוי בחברה ובטיסה כנראה).
לא בטוח שבכל מקרה זה כדאי וזה לא קיים בכל מטוס.

טורקיש רצו 400 דולר לכיוון בטיסה מאיסטנבול ליפן לפני שנה.
לופטהאנזה (איתם אני טס אוטוטו), רק עכשיו מכניסים את המחלקה הזו למטוסים שלהם (ולא בכולם).
הכל נכון וכל השיטות עובדות לפעמים ורק אצל חלק מהאנשים
23/09/14 11:08
45צפיות
זו פארפראזה על דברי צ'רצ'יל כמובן. אצלי הבעיה או הסיבה שאנני נוסעת
יותר עם לופטי היא בגלל הסידור של 3+4+3 כלומר כשאני והחצי השני במשוואה
יושבים בשורה של 3 אז הוא יושב על המעבר (חייב לקום כל שעתיים) אני
באמצע ומימיני זו הגרלה, אם זה גבר אז אני תקועה בלי מקום למרפקים שלי
מכווצת בין שני גברים שאחד מנסה להתחשב אבל "לא מצליח לו" והשני לא
מכיר אותי אז מה אכפת לו. אם התמזל מזלי וזו אשה אז הבעיה פחות קריטית. לצערי נשארו מעט מאד
חברות תעופה שטסות לארה"ב כשהסידור הוא 2+4+2 ואז אני מוכנה לשלם יותר ויושבת לבד עם האיש
מזיזה לו את המרפק בחופשיות ולי יש גם חלון שאני משעינה עליו את הראש עם הכרית.
להגיד לך שזו השינה הכי נוחה בעולם? לא. לכן אני לא ישנה במטוסים חוץ משעתיים פה ושם.
זה סיוט בכל פעם מחדש ואילולא הפרס שמחכה לי בצד השני של הגלובוס לא הייתי עושה זאת יותר.
בבריטיש יש מחלקה כזאת, בדקתי
23/09/14 12:38
48צפיות
ולא התרשמתי שההבדל בינה לבין מחלקת תיירים מצדיק את תוספת המחיר (הנכבדה, אגב). אין לי מושג לגבי חברות אחרות.
שווקי חג המולד באירופה
20/09/14 23:14
72צפיות
מתכנן לנסוע לאחד משווקי חג המולד בדצמבר בשביל טיול בר מצווה לילד
יש פארק שעשועים פתוח בזמן הזה,מה מומלץ ,וינה - לונדון פרקטי? ,מה צריך להתכונן לגבי הקור?
פריז יקר מידי? תודה על התשובות
אני מציעה להתחיל לחפש טיסות
21/09/14 07:20
67צפיות
זו תקופה עמוסה והכרטיסים יקרים. קודם כל חפש טיסות ליעדים שהיית רוצה לנסוע אליהם.
יוקר המחיה בפריז, לונדון ווינה הוא גבוה כלומר יקר בכל אחת מהערים. אולי תעשה חיפוש בגוגל
או באתרי נסיעות היכן יש שווקים ופארקי שעשועים ואז תוכל לעשות השוואה. למשל

º
בריסל - שוק חג המולד מומלץ
21/09/14 10:13
17צפיות
ברצלונה בדצמבר, 4 ימים. מאיפה מתחילים?
20/09/14 15:33
146צפיות
כיוון שרק היום הוזמנו הכרטיסים ומקום הלינה באזור בו המליצו לי פה בפורום, עוד אין לי מושג קלוש מה אנחנו רוצים והולכים לראות. ניסיתי לחפש בפרופ' גוגל, ומצאתי רק מסלולים מוכנים של 7-10 ימים בברצלונה. האם מישהו היה בעיר זמן כ"כ מועט ויכול לתת לי את הדגשים העיקריים שלא כדאי לוותר עליהם?
האם יש איזה ספר טוב ומומלץ על ברצלונה?
לא מזמן המלצתי כאן על אתר
20/09/14 18:27
156צפיות
שמציע מסלולים של כמה ימים וגם מאפשר לך לשנות או לבנות מסלול משלך, הנה כאן.
הזמנים שהם מציעים נראים צפופים מאד (סגרדה פמיליה בשעה אחת? הלוואי! רק התור יכול לקחת שעה) אז אפשר לקחת את המסלול של The Best of Barcelona in Three Days ולעשות אותו בארבעה ימים.
תודה רבה מה לגבי תחבורה ציבורית? יש שם איזה הסדר כמו
21/09/14 05:44
74צפיות
הנביגו בצרפת? האוייסטר בלונדון?
עדיף אולי בכלל לשכור רכב?
תחבורה ציבורית מצויינת
21/09/14 09:09
84צפיות
יש כרטיסים הכל-כלול לכמה ימים אבל לנו הספיקה כרטיסיה של עשר נסיעות T10.
התחבורה הציבורית בברצלונה מעולה
21/09/14 14:52
52צפיות
ממליץ לקנות כרטיסיות לרכבת T10 שזה אומר עשר נסיעות ברכבת התחתית ועלות כל נסיעה 1 יורו. אפשר לחרוש את העיר כולה ולהסתדר באמצעות קו מטרו L3 הירוק (אם אני זוכר נכון). הוא עובר על פני כל המקומות המרכזיים בעיר מדרום לצפון.... ובכלל כיף גם ללכת ברגל ולהנות מהיופי של העיר והאזורים המיוחדים שלה.
השכרת רכב בברצולנה לדעתי מיותרת.....
אני מאד אוהבת את שיחור
21/09/14 06:40
90צפיות
מלווה אותי בכל טיול ויש בו מסלולים למספר ימים.
אחותי חזרה לפני שבוע מהפירנאים וסגרה את הטיול ב- 3 ימים וחצי בברצלונה. נהנתה מאד וראתה את כל המקומות התיירותים בה.

בפרומרס יש הצעות למסלול של עד 3 ימים
21/09/14 10:02
62צפיות

גם במשרד התיירות של ברצלונה, אולי אפילו עוד יותר טוב:
זה מחולק לפי ימים.

יש להם גם לפי נושאים:

אהבתי במיוחד את פלאו גואיי של גאודי, מדריך האודיו תרם לחוויה הגדולה:
כמה טיפים על ברצלונה
21/09/14 10:21
93צפיות
ברצלונה היא עיר מאוד מגוונת, השאלה מה אתם אוהבים? שווקים/קניות/כדורגל/אתרים היסטוריים/מוזיאונים? לפי התשובות ניתן להכווין אותכם בכיוון הנכון. באופן כללי המבנים של גאודי הם לרוב אתר ביקור חובה, סגרדה דה פמיליה, פארק גואל, בנוסף הרובע הגותי מאוד יפה, כמובן שוק לה בוקרייה ויש עוד ועוד.
קיימים אוטובוסים תיירותיים שיוצאים מכיכר קטלוניה שעושים סיבוב קבוע בין האתרים, והם אופציה נוחה למי שלא מחפש להסתבך עם תחבורה ציבורית.
2 טיפים כללים:
1. אני עשיתי סיור חינם באנגלית ברובע הגותי שהיה מדהים והוא מאוד מומלץ http://www.travelbar.com/es/free-walking-tour/
2. באתר הזה מפנים לכל מיני מקומות מקומות נחמדים, חנויות, מסעדות וכו', שהם כביכול "סודיים" תסתכלי שם ואולי תמצאי מקום שיעניין אותך http://www.secretsofbarcelona.com/en/special-place...
הדברים שהם MUST
21/09/14 12:44
89צפיות
מוזאון דאלי שמחוץ לברצלונה!!!
להסתובב ברחוב הרמבלס ובשוק
להסתובב ברובע העתיק הגותי
פארק גואל
אפשר הכל להספיק ב2-3 ימים
רצוי גם לה סגרדה פאמיליה מבחוץ ואפשר לעמוד בתור ולהכנס.
תודה רבה למשיבים. עזרתם לנו מאוד לקבל מושג ראשוני
22/09/14 06:17
42צפיות
ועכשיו נתחיל להכין שעורי בית
º
ותזהרו מכייסים!
22/09/14 22:36
7צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום