לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

השכרת דירה בניו-יורק-למישהו יש מושג?
01/09/14 22:21
45צפיות

היי לכולם! האם למישהו יש מושג איפה אפשר לחפש השכרת דירה לתקופה קצרה בניו-יורק?
ובתקופה קצרה אני מדברת על מס' חודשים ולא מס' ימים או שבועות.
אם למישהו יש מושג, הכוונה, או נסיון אשמח לשמוע! {:

האתר הכי נפוץ עם הכי הרבה דירות
02/09/14 07:02
59צפיות
הוא AirBnB  לדעתי הרבה יותר קל למצוא דירה לתקופה יותר ארוכה (מבחינת החוק).
ישנו גם HomeAway
אלו שני האתרים העיקריים למצוא סבלט. יש כמובן את קרייגליסט אבל לא הייתי ממליצה עליהם
היו יותר מדי נסיונות רמייה.
º
תודה רבה! {:
02/09/14 07:33
5צפיות
º
אנחנו שכרנו דרך http://www.9flats.com/
02/09/14 12:13
6צפיות
וינה עם תינוקת
01/09/14 22:17
54צפיות
הי
אנחנו נוסעים לסופ"ש עם תינוקת בוינה, יש לנו שם 3 ימים שאחד מהם הוא יום ראשון.
לקחנו מלון ברובע 1 - מרכז העיר
אשמח לטיפים והמלצות מה כדאי לעשות מה לא כדאי
תודה מראש

מה אתם אוהבים לעשות?
02/09/14 08:29
37צפיות
זו לא שאלה מה כדאי ומה לא.  תלוי גם בגיל התינוקת.  אם היא בת חודשים ספורים אפשר לעשות מה שרוצים.  אם היא בת שנה וחצי לדוגמא והיא לא ישנה רב היום, אני מניחה שסיור באופרה תתקשו לעשות.
לניו יורקרים שבינינו... :)
01/09/14 21:24
66צפיות
היי,
בדצמבר אני ובן דוד שלי (15. פעם ראשונה בחו"ל) טסים לניו יורק ל- 10 ימים, ואף על פי שהייתי שם פעמיים בשנה האחרונה, הייתי רוצה לשמוע את חוות דעתכם.
1. כמה זמן צריך במוזיאון הטבע?
אני לא זוכרת כמה זמן הייתי שם בפעם הקודמת, וכמה צריך על מנת לראות הכל (אבל בגדול, לא לקרוא כל שלט ושלט), כולל הפלנטריום. 
באותו יום המסלול הוא כזה: 10.00 בבוקר עם פתיחת המוזיאון, להיות שם, ולצאת ממנו ב - 15.00. לקחת סאבווי לרחוב 42 לפורט אוט'וריטי, ופשוט ללכת ברחוב עד האו"ם (כמובן גם לשבת קצת בבראיינט פארק, להיכנס לספריה הציבורית ולגרנד סנטרל טרמינל). 
מחשיך שם ב - 17.30, כך שהייתי רוצה להגיע לתצפת על האו"ם ב - 16.30 מקסימום. 
2. האם כדאי להפליג לפסל החירות? 
אנחנו נעלה על קרוז שמקיף את כל מנהטן, ומגיע גם קרוב לפסל החירות. האם שווה, בנוסף, לנסוע גם לליברטי איילנד? אמרו לי שנקפא מקור בהפלגה, ולכן עדיף לוותר. 
3. כמה זמן לוקח לצעוד בשדרה החמישית מוושינגטון סקוור פארק עד לגרנד ארמי פלאזה, בהנחה שצועדים בניחוחות, ובלי להיכנס לאף חנות או לאמפייר סטייט (זה ביום אחר..)? 
אשמח לעזרתכם,
תודה
º
שלום חברים. מה, אין תגובות? אף אחד לא יודע?
05/09/14 12:57
3צפיות
שאלה למבינים במסלולים ברומניה- סוגייה
01/09/14 20:41
68צפיות
היי
תיכננו מסלול מסויים (באופן כללי) ונאמר לנו כי לא נוכל לעשות אותו באמצעות רכב שכור רגיל (לא 4 על 4) ורצינו לדעת האם מישהו יודע האם זה נכון?
המסלול הוא לצאת מבוקרשט ברכב שכור לכיוון הכביש ההררי (פאגשראן),לעלות לכיוון סיביו ,משם לסיגוושארה ומשם לבראשוב..

האם יש בעיה עם זה? האם זה אמור להיות מסלול ארו במיוחד?
אין לנו בעיה לנסוע אבל משום שאנו עם ילדה בת שנה וחצי, דברים יותר מדי מטורפים לא באים בחשבון...
תודה!!
מקפיצה אם למישהו יש מושג...
02/09/14 15:57
24צפיות
אנחנו מש בהתלבטות
המלצות לאתרים לשכירת דירות בחו"ל
01/09/14 15:45
104צפיות
שלום לכולם, (-:
אשמח לקבל המלצות על אתרים המציעים שכירת דירות בחו"ל למטיילים (אם זה משנה - אז עדיפות לאתר המתמחה באזור אירופה).
עד כה ישנתי במלונות כשטיילתי בחו"ל, אבל החלטתי לבחון את האופציה הנ"ל.

תודה מראש!
º
הכי מפורסם הוא airbnb
01/09/14 16:46
27צפיות
º
אירופה? איפה באירופה?
01/09/14 17:47
32צפיות
טרם הוחלט..
01/09/14 18:02
80צפיות
בוחנים כרגע את האופציות ולכן רצינו גם לבדוק רמת מחירים של דירות במספר יעדים שאנו מתלבטים לגביהם..
יש כמה אתרים אבל הם לא בשפה האנגלית
01/09/14 18:27
93צפיות
האם תוכל לקרוא? אם כן אחפש ואביא את הלינקים.
יש עוד שני אתרים אמריקאים כמו AirBnB שיש  גם דירות נופש באירופה
HomeAway
Flipkey

º
ובאיזור האלפים - אתר tiscover המצויין
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/09/14 21:06
17צפיות
לא משימוש שלי אבל משימוש תכוף של גולשים בפורום אחר:
02/09/14 12:05
56צפיות
AirBNB
02/09/14 10:51
47צפיות
גם אני עשיתי בו שימוש לראשונה הקיץ הזה, כאשר שכרתי 3 דירות שונות בערים שונות. כל זאת לאחר עשרות שנים של מלונות .

החוויה היתה מצוינת בכל המקומות שהיינו. אבל חשוב לקרוא היטב את התיאורים של הדירות, לבדוק את המיקומים שלהן ולנהל תקשורת טובה עם המשכירים.
º
VRBO
02/09/14 13:08
16צפיות
אני מזמינה תמיד בבוקינג
02/09/14 22:15
42צפיות
אין כל בעיהלהזמין דירות דרך בוקינגעשיתי את זה פטמיים בצרפת וכעת לסלובניה
תיאלנד באוקטובר
01/09/14 15:20
72צפיות
מישהו בפורום טייל בתיאלנד בעונמה הזו? אנמי יודעת שלפי התחזיות אמור להיות גשום, אבל אשמח לדעת איך זה על פי נמיסיון אישי, מאחר ואומרים שגם הגשמים די קלים ובסך הכל אפשר להנות ואפילו להכנמס לים גם בעונה הזו.

עניין של מזל
01/09/14 15:39
111צפיות
הייתי בתאילנד בסוף אוקטובר שלא ירד טיפה והייתי פעם בתחילת אוקטובר בסרי לנקה שלא הפסיק לרדת גשם כבד במשך שבועיים
º
תודה!
02/09/14 13:22
12צפיות
תאילנד באוקטובר
02/09/14 17:11
67צפיות
היי
אני יפתיע אותך....הייתי בתאילנד 22 פעם ורק באוקטובר.
מזג אויר מצוין,יש שמש מה שאין בחודשים אחרים,מידי פעם גשם וזה רק לטובה
מכיוון שהגשם מנקה הכל ומרענן והכי חשוב מכיוון שחודש זה נחשב לא עונה הכל זול.
בחודש נובמבר עד מרס המלונות מתיקרים ב100%.
אני ממליץ על חודש זה.
שאלה בנוגע לשינוי מועד טיסה מצד השטיח המעופף
01/09/14 13:16
120צפיות
בטח שאלו הרבה שאלות בסגנון הזה, אבל לא מצאת תשובה (או שמצאתי תשובה שאני לא מרוצה ממנה).
אנחנו אמורים לנוסע עוד 4 ימים, מדובר בדיל של השטיח המעופף - כן אני יודע מה כולם חושבים על החברה וגם אני חושב כך, אבל זה דיל שאורגן על ידי מקום העבודה ואין לי נגיעה או אפשרות לעשות עם זה משהו (מסובסד חלקית על ידי מקום העבודה.

בקיצר הם שלחו היום כרטיסים 4 ימים לפני הטיסה, והתברר ששעת היציאה אוחרה בשעתיים וחצי ושעת החזרה הוקדמה בשש שעות לעומת מה שסוכם (כן נרשם ששעת הטיסה יכולה להשתנות 4 ימים לפני הטיסה)

יש מה לעשות או שעלי לקבל את קיצוץ החופשה ואין לי מה לעשות?
אתה עצמך אומר שזה אורגן על ידי מקום העבודה
01/09/14 14:05
77צפיות
אז מה תוכל לעשות? אני משערת לעצמי שמקום העבודה יראה את אי הגעתך בעין לא טובה,
השטיח המעופף כמו חברות מעופפות אחרות בארץ, מנצלות את הנוסעים שלא יכולים לעשות שום שינוי
בגלל שהחברות מוסרות את הכרטיסים ברגע האחרון. אז קיצצו, סע תהנה ממה שאפשר ולהבא מראש אל תתחייב לקחת דילים
שמקום העבודה מספק או שתחליט שמה שנותנים, טוב.
חשבתי אולי לעזור להם ללחוץ על השטיח המעופף
01/09/14 14:36
64צפיות
כי המנהלים שם קצת נחמדים מידי.

בכל מקרה זה עדין משתלם, פשוט מעצבן קצת.
º
למה הכוונה "האם יש מה לעשות"? מה אתה רוצה להשיג?
01/09/14 14:17
32צפיות
º
פיצוי הטבה...
01/09/14 14:33
28צפיות
בשביל פיצוי צריך לעבוד...
01/09/14 14:55
68צפיות
אני מניח שאם הייתי במקומך והענין היה בוער בעצמותיי אז הייתי מתחיל בניסיון לברר מול הרשות מתי הטיסות האלה אושרו ולאיזה שעות.
לפי הגישה הזו
01/09/14 15:03
63צפיות
זו תביעה "קיבוצית" - כלומר - פיצוי לכל הנוסעים ממקום העבודה. אולי כדאי שמקום העבודה יטפל בתביעה.
המעסיק שלך יכל לנסות לתבוע אותם ולבקש פיצוי
01/09/14 15:08
53צפיות
ולנסות להוכיח כי מלכתחילה לא התקיימה טיסה של השעות שה הציגו או שהיא התקיימה אבל הם העמיסו במכוון הרבה נוסעים עליה ואז פצלו לטיסות הל. כלומר שווקו מוצר שמלכתחילה לא התכוונו לתת . 
דרך אגב תכנסו לאתר שדותה תעופה תראו אם הטיסה הראשונית שלכאורה שווקה עדיין קיימת בלוח הטיסות . אם כן כנראה שהם שווקו אותה כדי מכור העמיסו עליה נוסעים ואז פצלו לכמה טיסות . וזה אסור . 
º
דרך אגב יכול להיות שזה נעשה בהסכמת המעסיק עבור זיכוי במחיר
01/09/14 15:09
20צפיות
מה שמעניין פה
01/09/14 16:33
68צפיות
זה שלפי הטיסה המקורית כל העובדים היו אמורים לטוס עם חברה X בשעה מסויימת ולחזור בשעה מסויימת (מספר טיסות שכל אחת מהן יוצאת בכל סופשבוע עוקב).

הטיסות היו רשומות בלוח הטיסות המתוכנן של רשות התעופה. ממש סמוך למועד הראשון כל הטיסות המתוכננות בוטלו, וכל מחזור עובדים יוצא בשעות שונות, וחברות תעופה שונות.

לי זה מריח מסריח, המעסיק לא היה מודע לזה, אבל כמו שאמרתי (לא רוצה לחשוף יותר מידי פרטים) ההנהלה נחמדים מידי...
º
אם כך אז רד מזה ונסה ליהנות ממה שיש
01/09/14 17:04
21צפיות
טיסות עוקבות בארה"ב - מה כדאי לעשות?
01/09/14 12:17
133צפיות
היי,
טסים לארה"ב - רוצים להגיע מניו יורק לאורלנדו.
הטיסה מניו יורק נוחתת בשעות הבוקר המוקדמות ויש טיסה לאורלנדו שעה וחצי לאחר מכן.
האם זה מספיק זמן כדי לעלות על הטיסה? אני יודעת שצריך לקחת בחשבון דיליי, בידוק בטחוני, איסוף מזוודות, וצ'ק אין לכן לא בטוחה אם זה מספיק זמן.
מישהו יכול לתת לי טווח זמן בטחון שעליי לקחת כדי להיות בטוחה שאספיק לטיסה העוקבת??
תודה רבה
הייתי אומרת שעתיים (בקשי) שעתיים וחצי
01/09/14 12:51
95צפיות
הבידוק הבטחוני או יותר נכון התורים לבידוק ארוכים, היו פעמים שזה הלך מהר אבל
ברוב הפעמים השעתיים בקשי הספיקו לנו ופעמיים אחרנו טיסות המשך בגלל הבידוק.
לאחר מכן צריך לקחת את המזוודות ולהעבירן לחברת התעופה איתה אתם ממשיכים. הכל לוקח זמן.
לכן הייתי ממליצה על שעתיים וחצי, אם ניתן. תבדקי רק שבמידה ותאחרו את הטיסה יש
טיסה נוספת לאורלנדו.
תודה! עוד שאלה קטנה
01/09/14 13:17
85צפיות
אם הטיסה היא אחרי 4 שעות בנמל תעופה אחר? זה אמור להספיק? או שזה טירוף של נסיעות+טיסות ליום אחד?
אני רוצה להבין
01/09/14 13:56
77צפיות
אתם נוחתים בשדה אחד נניח ב-JFK וטסים לאורלנדו מניוארק? או מלה גוארדיה?
את יודעת שזה המון כסף, וגם כשעה נסיעה במונית? ארבע שעות זה ממש גבולי.
אני עשיתי את זה פעם אחת ונשבעתי שלא יותר. האם כבר הזמנתם את הטיסה מהארץ
לניו יורק? אולי אפשר לשנות את שדה התעופה כך שתנחתו נניח בניוארק ומשם תמריאו לאורלנדו?
לרוב זה מספיק
01/09/14 13:40
103צפיות
מה שחשוב זה להראות לסדרנים בתור להגירה ולבידוק שיש קונקשן קרוב כדי שיקדמו אותך בתור.
כדאי מאוד להימנע ממעבר לשדה אחר.
מענין אותי לדעת האם אי פעם קידמו אותך?
01/09/14 13:59
98צפיות
אני נחתתי באטלנטה, יוסטון, שיקגו, סן פרנסיסקו, לוס אנג'לס ואולי שכחתי עוד כמה שדות,
מעולם לא קידמו אותי גם כשהיה תור אימים ואמרתי שיש לנו טיסת המשך. כמונו, ממהרים לטיסות המשך, יש מאות אם לא אלפים ואני, בכל אופן, לא ראיתי שקידמו אף אחד עד היום. גם אם זה קרה לך זה לא אומר שיקרה לזו ששאלה ולא הייתי מסתמכת על זה בכלל. לכן יש להשאיר מרחב מספיק של שעות בין הטיסה הנכנסת לארה"ב וטיסת ההמשך.
בוודאי, אחרת הייתי מזכיר את זה?
01/09/14 14:24
83צפיות
בפעמיים האחרונות שלי בJFK (היה בשנה וחצי האחרונים) זה מה שהיה.
אני גם לא הייתי מודע לזה מטיסות קודמות, אבל זו הייתה יוזמה של הסדרנים בהגירה לשאול. אחרי המקרה הראשון הזה, כמובן שזה כבר יוזמה שלי להגיד
מסכים לחלוטין שאין להסתמך על זה, ולפעמים גם יהיו הרבה אחרים כמוך עם קונקשן קצר, אבל בהינתן שיש כבר קונקשן קצר, בוודאי שצריך למזער את הסיכון.
האמת, ואיני יודע אם זה המקרה פה, אני אף פעם לא ממש לחוץ בJFK או בפילדלפיה, כי אני נוחת מוקדם בבוקר ותמיד יש טיסות אחרות במקרה של פספוס.

אותי כן
01/09/14 19:05
42צפיות
נחתנו ב-JFK וביציאה מהמטוס אמרו לנו שלכל מי שיש טיסת המשך עם קונקשן של פחות מ-3 שעות נא לפנות לנציג חברת התעופה בכניסה לביקורת דרכונים. כשהגענו הראנו לו את הבורדינג פס לטיסת ההמשך ומיד הוקפצנו לקדמת התור.
רק הערה שבמקרה שלנו היה מדובר בכרטיס אחד שכלל טיסת פנים בתוך ארה"ב, ומי שדאג לקדם אותנו בתור היה נציג של חברת התעופה שאיתה הגענו לארה"ב (טיסת ההמשך היתה עם חברה מקומית). אני מניח שהסידור הזה לא עוזר למי שקונה לבד טיסות נפרדות.
טיסה עוקבת אטלנטה לוס אנגלס
01/09/14 15:58
66צפיות
בטיסה עם דלתא לפני 3 שנים-תור עצום.המשך טיסה אחרי שעתיים.אחרי שעה בתור ניגשנו-אחותי ואני לאנשים מקדימה ואמרנו להם שיש טיסת המשך עוד 45 דקות.אף אחד לא  התנגד שנדחוף בתור.עשינו את זה ורצנו מיד -בטרמינל הענק הזה לשים מזוודה במקום ולשער.(אז לא ידענו שהרכבת  הפנימית מובילה לשם)עשינו הכל בריצה.הגענו סגרו דלתות והמראנו ללוס אנגלס.על הקשקש.בטיסה אחרת מלוס אנגלס לוואגס- גם היה תור עצום בכניסה.אני לא אמריקאית ,נדחפתי קדימה עם הגיס-(כן אמריקאי.)גם הגענו על הקשקש .אחר כך הוא אמר שרק ישראלים יכולים להיות כאלו חוצפנים ולהידחף בתור.נו מה הייתי אמורה לעשות?להפסיד את הטיסות?(לפעמים צריך קצת חוצפה ישראלית).
טיסה מפילדלפיה למיאמי
01/09/14 18:07
46צפיות
טסנו לפני כשנה והקונקשן היה כעבור 3 שעות ועמדנו בתור לבידוק לפחות שעה בסבלנות רבה.
אף אחד לא נדחף חוץ מכמה ישראלים שלא היה להם סבלנות.   זה הפרצוף שלנו.
גם אחרים מפסידים טיסות המשך ולא נדחפים בכל זאת.
קרואטיה וסלובניה
01/09/14 10:55
93צפיות
שלום לחברי הפורום.מחיפוש בפורומים לא הצלחתי להגיע להחלטה או הבנה,זקוק לעזרתכם. האם בטיול לקרואטיה וסלובניה אפשר לעשותו כמסלול לטיול כוכב? או שמא כדאי טיול מתגלגל ולהחליף מדי יום מקום לינה? הנחיתה והחזרה הינם מזאגרב. תודה מראש לעונים.
לא מומלץ כטיול כוכב אבל אפשר לינה בשני מקומות
01/09/14 11:47
61צפיות
פעם אחת באיזור באלד בסלובניה ופעם בקרואטיה 
בסלובניה אפשר לנעוץ מרכז אחד
01/09/14 12:05
62צפיות
ואילו בקרואטה עוד שניים בצפון - ואם תבחרו להדרים - יש צורך לתכנן לינות בהתאם להתקדמות.

סלובניה "עגלגלה" ואילו קרואטיה הולכת ונהית צרה וארוכה דרומה.
GoogleMap
01/09/14 13:20
37צפיות
סמן לך על המפה את המקומות בהם תרצו להיות, בדוק את המרחקים ותוכל לדעת אם טיול 'כוכב' הוא בר ביצוע והגיוני
דעתי: מקום לינה אחד לכל הטיול כולו (סלובניה וקרואטיה) - ודאי שלא. גם בסלובניה לא הייתי מתמקם במקום אחד. המרחקים אמנם לא עצומים אבל טיול 'מתגלגל' יכול להיות הרבה יותר חסכוני, יעיל וממצה.
אתה מוזמן לעיין בבלוג שלנו (אפשר לדלג על ההקדמה הארוכה ישירות למסלול עצמו)
º
איפה בסלובניה ובקרואטיה אתם רוצים לבקר?
01/09/14 13:29
19צפיות
ראשית,תודה לעונים...
01/09/14 14:19
43צפיות
אנחנו רק בשלב גיבוש המסלול,סביר להניח שנהיה באותם מסלולי תיירים נבחרים וסטנדרטיים,כמו שכתובים בפורומים למיניהם .עד כמה צריך באוקטובר להזמין מקומות לינה מראש ? ,אנו מבינים שלרוב הלינה היא בצימרים, ויש כאלה די הרבה,האם לסמוך על המזל ולנסות לסגור צימרים תוך כדי תנועה? או שמא שווה לסגור זאת מראש מהארץ? האם למי מהחברים יש צימרים שהיה בהם והם סבירים? אודה ואשמח על קישורים בנושא.בברכה.
מתי באוקטובר?
01/09/14 14:31
38צפיות
בכל מקרה "מסלולים סטנדרטיים" זו אמירה כללית מדי, אני מציע בחום להכין רשימת יעדי ביקור ואז יהיה יותר קל להתייחס.
קחו בחשבון שבאוקטובר, ובמיוחד לקראת סוף אוקטובר, חלק מהמקומות עלולים להיות בלתי נגישים. לדוגמה מעבר ורשיץ' לפעמים נסגר בגלל שלג, אולי גם בצפון באיזור לוגרסקה דולינה התנועה לא תהיה קלה. זה ענין של מזל, אתם גם יכולים לתפוס מזג אוויר נוח.
תודה על ההכוונה
01/09/14 21:32
24צפיות
אנו נהיה בחג סוכות בתאריכים 08/10-16/10. כך שסביר להניח שעדיין נוכל להנות ממזג אויר נסבל.אשנס מתניים, ואכין מסלול מפורט ואז אתייעץ שוב.תודה.
º
אתם טסים ב-8/10 מת"א לזאגרב? עם איזו חברה?
01/09/14 22:15
11צפיות
טעות הטיסה ב07/10
01/09/14 23:10
25צפיות
עם סאן דור
המלצות על מסעדות כשרות בפריז ?
01/09/14 09:08
93צפיות
שלום ותודה מראש על המלצות..
מחפשים מסעדות כשרות וטעימות בפריז.
עברנו על הרשימות השונות באתרים השונים ברחבי האינטרנט, וראינו גם את הריכוז הגדול
ברחוב רוזייר.. מחפשים את ההמלצות של מי שטעם ונהנה..
אם יש גם המלצות לארוחות בוקר כשרות (המלון באזור המארה, כיכר דה ווז'),
ורעיונות לארוחת שבת כשרה וטעימה.

תודה מראש..
ברח' רוזייה (לא רוזייר) יש את L'as du falafel הטעימה
הודעה זו מכילה תמונות
01/09/14 11:59
102צפיות
והנהדרת.

אני לא מכיר אבל יש לי טיפ בשבילך
01/09/14 12:30
129צפיות
אני רואה שאתה מאיזור המרכז... קפוץ לנתניה, מסתובבים שם בטיילת ובבתי הקפה המון יהודים צרפתים, חלקם כנראה מפריז - הם בטח יודעים. 
º
אאל"ט יש ריכוז די גדול של מסעדות כשרות ברובע ה-11
01/09/14 13:14
35צפיות
כן, על שדרת וולטר, boulevard Voltaire בכיוון Place de la
02/09/14 09:30
35צפיות
Nation, החל ממטרו Voltaire דרומה, בשני צדי השדרה (היפה).
º
נהדר גם שהם מבטאים במלרע, נתנ-יה, היות ששפת אמם שפת מלרע
02/09/14 12:09
8צפיות
יש כבוד, ראה קישור
01/09/14 16:22
82צפיות
º
אתה אכלת שם?
01/09/14 17:10
22צפיות
ברובע ה-9, במיוחד ברחוב RUE DU FB MONTMARTRE יש המון מסעדות
01/09/14 21:06
47צפיות
כשרות של יהודים. הצעה שלי, כנס לגוגל מאפס ולך שם ברחוב. תסתכל על חזיתות הבתים, ומיד תראה את המסעדות הכשרות. 
בן הדוד הדתי שלי, שטס איתי לפריז בינואר האחרון, חגג שם. 

º
תודה על ההמלצות.. ובמיוחד לשוקי על נתניה..
01/09/14 21:28
18צפיות
לא המלצות, איסוף מידע
02/09/14 12:24
50צפיות
מפורומים שעוסקים בנושא כשרות ומסעדות, אם מעבר ב 17 רלוונטי, המסעדה הזו יכולה לכסות כנראה משבצת ארוחת הפנסי ונראית מעניינת,מתאר לעצמי שאפשר גם למצוא תפריט ברשת  :
עוד מקום כשר מעניין אם בא לך לנדוד לכיוון ה 16, אם אני מבין נכון זה המשך של Osmose מסעדה כשרה מסקרנת ומדוברת מלפני כמה שנים של בחור בשם יוני סעדה, שלפי האינטרנט היה מתחרה כנראה מתחרה באיזו תוכנית טופ שף צרפתית :
ב 8 מסעדה איטלקית כשרה :

לצערם של מחפשי הכשר Darjeeling ההודית הצמחונית נסגרה, היו לה מעריצים רבים.
בבקשה
02/09/14 12:27
48צפיות
שאלת מדיניות טיסות
01/09/14 03:52
107צפיות
אני כרגע בארה״ב. מתוכנן לחזור עוד מספר ימים לארץ בקונקשן דרך לונדון. מה קורה עם הר געש מתפרץ ומונע טיסות מעל אירופה לעניין חזרתי לארץ ?כלומר , האם חברת התעופה עושה משהו ? או שאני צריך לדאוג לעצמי ?מדובר על חברת אמריקן איירליינס , באמצעות איבריה , טיסה סדירה. תודה
למיטב הבנתי באם הר הגעש מתפרץ
01/09/14 06:51
81צפיות
החדשות הטובות הן,  שמטוס אינו רכבת שיש לה מסילה קבועה, או רכב שיש לו מערכת כבישים מוגדרת עם מסלולים קבועים וסטטיים.
מטוס יכול לשנות מסלול טיסה. הבעיה היא באם מעל שדה התעופה המתוכנן לנחיתה "מתמקם" ענן לבה, ואי אפשר לנחות בו ואו בשדות תעופה אלטרנטיביים ליד. במקרה של התפרצות הר געש המונעת נגיד נחיתה בלונדון בדרכך לישראל, אז אולי אפשר לנחות במדריד  וכן הלאה........בקיצור קיימת גמישות תעבורתית מקרה של טיסה במטוס.

בעיקרון, התפרצות הר געש מוגדר "ככוח עליון"  וחברות התעופה פועלות ע"פ ההחלטות שלהן. הן אינן מחוייבות לטוס ולהטיס נוסעים,
היות ויש בכך משום סכנה למטוס לצוות ולנוסעים.  במקרה הזה אתה בדר"כ דואג לעצמך מבחינת אש"ל (אכילה,שתיה לינה), וחברת התעופה מחוייבת להטיס אותך ליעדך חזרה ברגע שמותר לטוס, ולעשות זאת בכל דרך אפשרית. או, להחזיר לך את מחיר הכרטיס באם מצאת אתה "דרך" אלטרנטיבית לא דרכה להגיע לישראל.  אין פיצוי לנוסע במקרה שכזה גם לא על ידי חברות הביטוח. 

אגב, היות ואיבריה חברה ספרדית, איך אתה טס בקוד שריניג של איבריה מארה"ב ללונדון ולא לאחת הערים בספרד, אלא באם מלונדון אתה טס לספרד ומשם לישראל, או מישראל טסת לארה"ב דרך ספרד וחוזר דרך לונדון.  
º
נכון לעכשיו רמת ההתראה הורדה מ'אדום' ל'כתום' ואין מניעה לטוס
01/09/14 13:04
14צפיות
כרתים
31/08/14 21:35
68צפיות
שלום, רוצים לטוס לסנטוריני באוקטובר אחרי החגים.
האם מישהו יכול להסביר לי מדוע אין דילים ואין טיסות לשם בתקופה זו? והאם ישנה דרך להגיע לכרתים ומשם לסנטוריני?
תודה
איי יוון
31/08/14 22:26
62צפיות
חבילות נופש לאיי יוון יש בעונת התיירות - בקיץ
'אחרי החגים' השנה זה במחצית השניה של אוקטובר, רחוק רחוק מהקיץ
לדעתי מזג האוויר בסנטוריני באוקטובר הוא נפלא לטיולים... אבל לא לחבילות נופש של 'בטן גב' 
מזג אוויר צפון איטליה
31/08/14 19:35
112צפיות
מה בד"כ מזג אוויר בצפון איטליה (איזור סירמיונה) בספטמבר אוקטובר? חושב לטוס לשם בסוכות.
º
זו התקופה הכי טובה בשנה לבקר שם, מזג אוויר נהדר
31/08/14 21:12
28צפיות
בסוכות (אמצע אוקטובר) לא קר בסירמיונה ?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
01/09/14 13:57
37צפיות
בהשוואה לארץ - שרוול ארוך דק ? סוודר ? מעיל ?

מה לגבי הדולומיטים ?
ונציה ?

בודקת לגבי טיסה מאמצע אוקטובר למשך 10-12 יום.
חוששת שבאיזור צפון איטליה כבר יהיה קר...
השאלה היתה על ספטמבר-אוקטובר...
01/09/14 14:08
40צפיות
ביחס לממחצית השניה של אוקטובר הייתי מוותר על הדולומיטים ובשאר המקומות שיטת השכבות.
מקשה. בשיטת השכבות כמה לדעתך צריך ללבוש במהלך היום ?
01/09/14 15:19
30צפיות
או במילים אחרות - מסתובבים רוב היום עם סוודר ? מעיל ?

לא קר אל תדאג
01/09/14 15:15
37צפיות
היינו שם לא מזמן והיה אפילו מעט חם למדי אז בטוח שבסוכות יהיה יותר נעים... תשכרו רכב , תארגן את הטיול מראש כבר מהארץ ותיהנה סוף הדרך
מזג אויר באירופה לא ״מתנהג״ כמו בארץ
01/09/14 15:20
44צפיות
בחלק מהמדינות (אוסטריה למשל) באוגוסט יכול להיות 30 מעלות, ובאוקטובר (סוכות) כבר שלג ....
סקר שפורסם: באיזו עיר נמצאים בתי המלון הכי מלוכלכים
31/08/14 18:19
110צפיות
אלנבי תל אביב ישראל
31/08/14 18:39
83צפיות
בעעע
מלון ליד שיפודי השלושה בכביש 44 באבו כביר בתחנת הדלק, קומה שניה. בעעע
שאלת לי אליכם (להביא לארץ בשר מחו"ל)
31/08/14 17:45
281צפיות
אני תוהה האם יש הגבלה/ חוק לגבי להביא לארץ נקניקים שאינם כשרים (בין אם כי אין עליהם תעודת כשרות ובין אם מדובר בבשר שאינו כשר) לשימוש עצמי כמובן, ולא בכמויות מסחריות. 
מישהו יודע? תודה...
מילאתי מזודה בכאלה וגם בגבינות צהובות
31/08/14 18:16
234צפיות
יאמי.
רק לא לעבור מגבלת משקל 23 ק"ג של כל המזודה.
ובתיק גב נשארו 4 דגים בקלה מעושנים
31/08/14 18:22
186צפיות
בשיקוף זרקו לי חצי בקבוק מים קטן ואת הדגים השאירו. הכל מול הפנים שלי.
סליחה אך לא הבנתי...
31/08/14 20:03
179צפיות
אז אין בעיה להביא לארץ מבחינת החוק, כל עוד המזוודה ב״משקל תקין״?
אפשר לשים רק במזוודה?(בתוך צידנית כנובן) או שאפשר גם בתיק גב שאיתו עולים למטוס?
ועוד אזהרה
31/08/14 18:51
233צפיות
אם משום מה המזוודה תלך לאיבוד - היא תושמד כאשר יריחו אותה
º
הכל הוכנס ל לוק אן לוק
31/08/14 19:10
64צפיות
º
אף אחד לא בודק כשרות...
31/08/14 20:14
67צפיות
תודה
31/08/14 20:16
144צפיות
כך חשבתי, ואז מישהו הפחיד אותי עם חוק "איסור ייבוא חזיר", חיפשתי וחיפשתי באינטרנט אך לא מצאתי כלום בנושא אז התייעצתי איתכם.
את לא מייבאת...
31/08/14 20:18
162צפיות
בסך הכל קצת ביקון  לשמח את החביתה בבוקר....
החביתה שמחה, גם העגבניות מסמיקות והבייקון? מתגלגל מצחוק
31/08/14 20:33
155צפיות
כשהיינו נוסעים ללונדון האיש שלי כל בוקר התיישב ובלס את ערימת הכולסטרול הזו
בחדווה כה עצומה (עם סטאק של טוסטים כמובן) שלא יכלתי אלא להניד ראשי בעצב,
כי לי זה לא טעים. היום הוא כבר לא מפרגן לעצמו את ה-treat הזה, הגוף אמר עד כאן!
º
למה? לגוף יש בעיה עם כולסטרול?
31/08/14 20:47
30צפיות
הגוף מאותת עד כאן...
31/08/14 20:55
122צפיות
תפסיקו להתעלל בי....

האיש שלי עדיין לא מוותר , אבל רק בארוחות בוקר בחו"ל...

מה שכן, אנחנו מביאים מטורונטו גבינות  נהדרות ....יש שם מבחר אדיר , והמחירים ...אי אפשר להשוות לפה.
סליחה שאני חופרת אבל
31/08/14 21:05
189צפיות
כשאתם אומרים ״אף אחד לא בודק כשרות״,
ונניח שעוצרים אותי במכס- לא יעשו בעיות?
מה לא ברור?
31/08/14 21:24
155צפיות
המכס לא עושים בדיקת כשרות וגם לא בודקים שעטנז. גם לא צריך לבוא עם כיפה וציציות.
כשאומרים "אף אחד לא בודק כשרות"
01/09/14 15:34
112צפיות
זה נשמע כמו אף אחד לא טורח לבדוק, לא בהכרח שאין איסור כזה. אני יכולה להבין את הצורך בהבהרה, גם לי זה לא נשמע לגמרי חד משמעי.
זה נשמע כאילו אם מישהו לא מביא מזון כשר אז הוא
01/09/14 15:36
85צפיות
כן מביא רעל או חיידקים מסוכנים.
מה שרואים מכאן לא רואים משם..
01/09/14 21:21
76צפיות
אף אחד לא בודק כשרות.....זאת עובדה...עדיין אין משגיח כשרות במכס...נכון לעכשיו....תודה לאל, ישתבח שמו
סךהכל ציינתי כמו מה זה יכול להישמע
01/09/14 21:30
58צפיות
בשביל מישהו שלא יודע את הדברים האלה בוודאות כמוכם.
º
מי ששאלה הבינה מצויין
01/09/14 21:33
17צפיות
בגלל זה היא שאלה שאלת הבהרה?
01/09/14 21:36
46צפיות
כי היא הבינה מצויין?
י"ש
03/09/14 20:09
9צפיות
ישתבח שמוק לעד
מעבר במכס
02/09/14 16:06
67צפיות
אין זה עניינו של מי מפקידי המכס מה יש לנוסעים במזוודה.
אבל, אם נוסע מבצע רכישות חריגות באחד מנמלי התעופה, או שולח מזוודה אשר ייתכן ותכיל אי אלו פריטים יקרי ערך ורבי ממון, או מבקש לקבל החזרי מס על ביגוד יוקרתי, אזי ייתכן ויעצרו את הנוסע ויבקשו לראות מה הוא מחזיק במזוודה.
קרא את המשפט הראשון שלך שוב
02/09/14 19:58
44צפיות
לא רק שזה עיניינו, אלא גם תפקידו. אם זה לא היה תפקידם, אז מה הם עושים שם בכלל?
מעבר במכס
02/09/14 20:11
40צפיות
יש לך מסלול אדום ומסלול ירוק והנה אתה צריך להחליט על איזה צבע אתה הולך
אתה יכול לעבור במסלול האדום, להצהיר ולשלם.
אז למה נסעת?
ואתה יכול לעבור בירוק, לא להצהיר ולא לשלם, אבל אז אתה אומר לעצמך "איזה חמור אני - יכולתי גם להביא מצלמה ב20,000 שקל....

אבל אם תופסים בירוק - משלמים. והמון.
בשביל זה יש מלשינים.
המכס יודע בדיוק את מי לתפוס.

ואיך זה מתקשר לנושא הקודם?
02/09/14 21:38
34צפיות
בכל מקרה, בתגובה הזו אתה סתרת את המשפט התמוה שכתבת מקודם.
הכשרות לא מעניינת
31/08/14 21:23
158צפיות
צריך לבדוק מה החוק אומר מבחינת להכניס לארץ דברי מאכל - בכלליות - פירות ירקות ובשרים - מבחינת משרד הבריאות.
לפחות בינתיים, משרד הדתות לא השתלט על התחום הזה

אז חיפשתי באינטרנט חוק
31/08/14 22:33
185צפיות
ספציפי לגבי זה ולא מצאתי. לכן פניתי לכאן..
תודה על התשובות..

אם יש דבר כזה בתפוז- מזמינה את המנהלים לנעול את השרשור.
אצלנו לא נועלים, הכל פתוח
31/08/14 22:50
134צפיות
השרשור נסגר כאשר איש לא מוסיף דבר, או שהוא עובר לדף הבא.

קבלי את החוק
01/09/14 00:58
147צפיות
מדריך מכס לנוסע השב מחו"ל. בקצרה: מותר להביא עד 3 ק"ג דברי מזון לנוסע, אבל לא יותר מק"ג אחד מכל סוג.
ואני אישית לא הייתי שמה במזוודה שום דבר שעלול להשפך, להמעך, להתקלקל או להסריח. רק בתיק שעולה איתי למטוס.
יש הגבלה של כמה. בדיוק מה שהאנפה אמרה.
01/09/14 06:15
122צפיות
מכס שעוצר..מתחיל לחפור תמיד... על כמה קנית מה עשית..מזון לא שולחים בתיק לבטן המטוס.
בטיסו תמיד יכול להיות שמזוודה תטייל בכל מיני מקומות..והעדר קירור זו בעיה

מזון לוקחים איתך עם קרח יבש בתיק שעולה למטוס (בדכ 8-12 קג לפי החברה בגודל של טרולי) בנוסף לתיק מחשב דק.

וזה אמור לעזור ..בטח אם יש טיסות המשך וטיסה ארוכה.

הייתי מחפשת קרח בעצירה  (בהנחה שיש לך עוד דרך  הביתה מנתבג גם)
º
מאקי, איפה אפשר להשיג קרח יבש?
01/09/14 10:16
33צפיות
קרח יבש
01/09/14 11:36
100צפיות
בארה"ב אסור לארוז אוכל או תרופות בקרח יבש (ניסיתי). לכן לא קניתי קרח יבש.
קניתי צידנית קטנה יותר נכון תיק אוכל של ילדים (בלי מיקי מאוס או קיטי) שהוא למעשה
עם בידוד כלשהו. שמתי קרח מהמקרר ועטפתי בשקית לא חדירה למים. שמתי הכל במזוודה
שעלתה לבטן המטוס ושם קפוא למדי. מאחר והיתה לנו עצירה בציריך של כמה שעות (12 שעות ליתר דיוק)
נכנסתי לאחת המסעדות בשדה בציריך, הראתי את הצידנית שלי ובקשתי שיתנו לי קרח ואני אשמח לשלם.
הם חייכו ומלאו לי את הצידנית עם
קרח והגעתי הביתה (זה היה ביוני, כבר די חם) עם כל הדברים מצוננים ותקינים.

בכל אופן, למיטב ידיעתי קרח יבש גם יקר וגם אסור. אולי לארופה כן מאפשרים. צריך לבדוק
אבל אינני יודעת היכן.
º
במדינה ממנה את באה. אני כן טסתי עם יבש. אבל אולי יש שינוי.
01/09/14 22:02
26צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום