בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

אירופה
09/03/14 12:45
84צפיות
שלום!
בעלי ואני מעוניינים לטוס לאירופה לחופשה קצרה.
כבר היינו בפראג, רומא, אמסטרדם וברלין.
אנחנו מחפשים יעד מעניין וקל שיכול להתאים להריון בחודש 6.
החופשה מתוכננת באפריל-מאי :)
זמן- 3-5 ימים- תלוי בכם...
אשמח להמלצות.
לדעתי - ברצלונה!!!
09/03/14 12:49
57צפיות
יעד מהמם - הכל קרוב אחד לשני ולא מצריך הליכות ארוכות
מזג אוויר נוח באביב... מושלם!!
מלון הולידיי אין בלומסברי לונדון
09/03/14 12:21
201צפיות
מהם כל האתרים הקרובים במרחק הליכה מהמלון ואיפה ניתן להשיג חוברת הדרכה מדוייקת
כרגיל
09/03/14 21:35
204צפיות
כרגיל
סגנון השאלות ה"מברקי" וחוסר הנימוס של המשתמשים עם כוכב אדום מצחיק אותי.

אבל לא יכולתי שלא להתלהב מדגם המטוס הגדול שהציבו בראסל סקוור. בהחלט אטרקציה. רק חבל שלא שמו באמצע הסקוור.

מה, לא?

(התמונה מגוגל, אפשר לבדוק)
בחיי, ממש אטרקציה עילאית
10/03/14 01:56
109צפיות
בחודש הבא אהיה בסביבה (בעצם גם מחרתיים, אבל בקונקשן קצר וחסר תועלת תיירותית), אוכל לדווח אם החבר׳ה מגוגל כבר חתכו את החוט שקשר את המטוס לכיכר...
שאלת תם מהי בעצם הכוכבית האדומה
10/03/14 08:37
66צפיות
המתלווה לחלק מהיוזרים כאן?
º
זה שם זמני לא משתמש קבוע
10/03/14 08:59
22צפיות
º
יש אפשרות כזו? לא הייתי מודעת לה..
10/03/14 09:19
14צפיות
תאילנד ביוני
09/03/14 10:03
30צפיות
אנחנו זוג בני 23 ו26, התכנון הוא לטוס ממש בסוף מאי/תחילת יוני לשבועיים (או 16 ימים בערך). פחות מעניין אותנו מסיבות, אבל אפשר מדי פעם, גם לצאת בערב.
אני מאוד רוצה לבקר בקופיפי, השאלה אם כדאי בתקופה זו לבחור בפוקט-קופיפי קראבי (מבחינת מזג האוויר)
או בקוסמוי-קופנגן וקופיפי
האם יש אתר כלשהו בו אני יכולה לראות את כמות המשקעים הממוצעת בחודשים הללו?
והנה התכנון פחות או יותר,אשמח לעצות ועזרה בחלוקת ימים נכונה
במידה ונוחתים בסמוי- מעבר לקופנגן לארבעה ימים, חזרה לסמוי לחמישה ימים (אולי טיול 42 האיים? או טיול יום לקו טאו?)
טיסה לפוקט (מה עלות של טיסה כזו?) ומעבורת ישר לקופיפי לשלושה ימים
האם כדאי לקחת את טיול 4 ו7 האיים מפוקט או מקופיפי?
חזרה לפוקט ליומיים-שלושה ומשם טיסה לבנגקוק והמשך ישר לארץ (או שאולי כדאי להוסיף יומיים בבנגקוק)
תודה
הגעה מסן פרסיסקו לונקובר בקנדה וטיול באזור
09/03/14 09:16
76צפיות
אנחנו מתכננים בקיץ לבקר בארה"ב ולעבור מקליפורניה לונקובר בקנדה (החזרה לארץ מונקובר). אני מתכננת כ- 10 ימים בונקובר והסביבה. והשאלות:
1. האם יש רכבת  מסן פרנסיסקו לונקובר או שעדיף טיסה ואם כן, מתי להזמין ואצל מי (האיש שלי אוהב רכבות).
2. בקנדה אנחנו רוצים לטייל בהרי הרוקיז, בשמורות (באנף ? ג'ספר ?) ובונקובר עצמה: תכנון זמן אפשרי ?
3. האם ניתן לקחת רכבת להרי הרוקיז ( רכבת נוף) ולעשות איתה סיבוב מעגלי עם עצירות בשמורות ?
4. או שבכלל להזמין שם טיול מאורגן (הכי פחות רצוי).
תודה
מסן פרנסיסקו לונקובר
09/03/14 10:09
81צפיות
יש אמטרק אבל לא ישיר ראי כאן

http://www.amtrak.com/cascades-train

צריך להחליף ביוג'ין ולהמשיך לונקובר.
http://www.amtrakcascades.com/vancouverbc.htm

כדאי שתקראי מה כתב מישהו (המון שעות נסיעה ואפשרות גם שילוב בין אוטובוס מסיאטל או לסיאטל)

You can look up train timetables at Amtrak's website. No need to guess this. Sometimes, they're late, but it's not too bad.

This is a long trip. Be sure you are aware of the distances involved, especially if you're not planning to get expensive sleeping cars. The regular seats are comfortable and wide (kind of like first class airplane seats), so much better than the bus. But if you can't sleep sitting up...You can look up photos of the seats at http://www.seat61.com

No problem getting from the station in East Bay to SF. You just take the BART (local metro system). Bay area has good public transit.

You should book soon if you know you will be taking it as prices go up as the date approaches.

If you're looking for the cheapest way to do this, it would probably be cheaper to take a bus to Seattle and then fly to SFO or OAK airport from there (Kayak or Southwest websites will give you most fare options). You do the train for the experience.

Book the hostel in SF ahead of time. It's summer and things get busy. And if there is an event going on in town, everything inexpensive books up far in advance. Green Tortoise and Fort Mason are popular hostels. There are others too.

עוד לינקים למידע
http://wiki.answers.com/Q/Can_you_travel_by_train_...
שכחתי להוסיף בקשר לטיולים מונקובר
09/03/14 10:44
55צפיות
לשעתי הכי כדאי לשכור רכב. אין שרות רכבות כמו בארופה.
ברכב אתם עצמאיים מחליטים לאן מתי ואיפה לעצור. כמה זמן
להקדיש לטיול? זה ויכוח בלתי נגמר יש כאלו שגם שבועיים לא מספיקים
להם, לדעתי חמישה ימים זה מינימום (אם כי יש כאלו שמסתפקים בשלושה). בוונקובר אפשר לטייל יום, יומיים ושלושה תלוי מה מעניין אתכם. יש המון מידע באינטרנט והמון המלצות וכדאי להתייחס אליהן.
תודה על המידע
09/03/14 11:49
38צפיות
דווקא יש לנו נסיון בנסיעות ארוכות מאוד , באוטובוס בדרוא"מ. ואני מניחה שהרכבת כאן תהיה הרבה יותר נוחה. מצד שני אין לנו הרבה זמן אז כנראה שנטוס לונקובר ומשם נצא ברכב שכור  לשמורות.
תודה בכל מקרה
שני הסנט (הקנדיים) שלי
09/03/14 16:33
35צפיות
הרי הרוקיז הקנדיים כל כך נפלאים, שחבל לבזבז זמן על רכבת למרחק רחוק כשאפשר לבלות עוד יום בהרים במקום.
ומסכימה עם התגובה הקודמת - הדרך הטובה ביותר לטייל ברוקיז היא עם רכב פרטי. יש כל כך הרבה נקודות מעניינות לעצור בהן, אם לפיקניק, לתצפית וצילום, למסלול הליכה או לצפייה בבעלי חיים שמשוטטים בשולי הכביש (עזי בר, דובים וכו').
גם אני
09/03/14 21:51
38צפיות
אצטרף לקודמותי.

טיסה לוונקובר ושכירת רכב. חבל לפספס את הדרך היפה אל תוך הרוקיס.
היה כאן דיון אך לפני שבוע, עם המלצות ומסלול מעגלי שאפשר להתאים אותו אליכם.
סן פרנסיסקו וונקובר.
10/03/14 11:59
47צפיות
אם הטיסה בחזה היא מוונקובר ההלצה שלי קחו טיסה מסאן פרנסיסקו ל- קלגרי קנדה.
בקלגרי שכרו רכב באותו יום או למחרת סעו לבאנף. המרחק הוא כשעה וחצי נסיעה. התמקמו במלון, (תזמינו מהארץ)   השמורה והסביבה נפלאים יש המון חומר ברשת. אל תחמיצו נסיעה לאגם לואיז. לג'ספר כולל הנסיעה לפחות יומיים שלוש. .לאחר שאתם מסימים את הרוקיז מגספאר סעו לוונקובר.
אני לא שמעתי על רכבת נוף, אין כמו לנסוע ברכב לראות את כל החיות, אולי גם דב אחד אם יתמזל מזלכם.
בוונקובר יומיים שלמים לדעתי מספיקים.

הייתי ברוקיז לפני שנה, ובע"ה נסע שוב בשנה הבאה.

תהנו.
וואו, תודה
10/03/14 12:56
29צפיות
הודפס ונשמר.
מתכנן לדיסני Ultimate Walt Disney World 2014
09/03/14 08:20
108צפיות
FODOR פודור - שהיא חברת טיולים לכל דבר עם נסיון רב שנים
מפרסמת מתכנן למי שרוצה לנסוע לדיסני ב-2014. אני משערת לעצמי
שזה לא המתכנן האולטימטיבי ויש אפילו הערה של מישהו שאין התייחסות ל-Fast Pass
ועוד כמה דברים. אז אולי כדי לקבל הסבר ראשוני זה מוצלח למי שאין לו כל מושג איך
להתחיל לתכנן ואחרי זה להתחיל לחפור בפורום. מה דעתכם?

http://www.fodors.com/news/ultimate-walt-disney-wo...
אני השתמשתי בפודור'ס לתכנן
10/03/14 02:04
55צפיות
את הביקור שלנו, והשתמשתי בעוד ספרים, אבל הוא סבבה.
פאסט פס בדיסני את לא קונה, זה חינם וזה עובד ככה שאת מכניסה את הכרטיסים הרגילים למכונה מיוחד לפ"פ והמכונה מוציאה לך כרטיסי פ"פ עם טווח של שעה עליהם - בשעה הזו תתכבדי ותגיעי חזרה למתקן שלאליו את קונה ועד אז תלכו לעשות משהו אחר. את לא יכולה יותר מפ"פ אחד בו זמנית. זה עובד מצוין האמת. את צריכה לתכנן מראש את המתקנים עם הכי הרבה תור לעשות להם פ"פ ואת האחרים תעמדי.

לגבי המלצות שלי - יש לי כרגע רק אחת - לא יודעת איזה גילאים אתם, אבל אנחנו אהבנו יותר את יוניברסל סטודיוס. יש בו הרבה 3D והיה לנו הרבה יותר מגניב. גם הילדים שלי אהבו את יוניברסל יותר (בני 10 ו 8).
מיקום מול מחיר בניו יורק
08/03/14 22:46
168צפיות
באוקטובר אהיה בניו יורק שוב. הפעם אהיה לבדי.
התחלתי לבדוק מחירים של מקומות לינה והגעתי לרשימה של 6 מקומות אפשריים (מ-3 כבר קיבלתי תשובות).
אני מתחיל לחשוב שיש לי רשימה ארוכה מדי ומבלבלת מדי ואשמח לדעתכם.

ראשית פניתי לבחור שישנתי בדירתו בפעם הקודמת. הוא זכר אותי ונתן לי הצעת מחיר סבירה מינוס. הדירה שלו נמצאת בגריניץ', ליד NYU והאיזור שוקק חיים ויש הרבה מקומות בילוי/מזון וכו' (אבל הדירה שקטה ונעימה).
התכתבתי איתו לגבי כמה עניינים שאני צריך עבורם פתרון (שעת הגעה מאוחרת לעיר, מקום אחסון למטען ביום האחרון אחרי שעת צ'ק-אאוט וכדומה) והוא היה מאוד נחמד ומצא פתרון לכל בלי בעיה.
מעבר למיקום, יתרון נוסף בדירה הזו היא העובדה שהיא בקומת קרקע מה שלא מצריך סחיבת מזוודות במדרגות.

לפני שאני נותן לו תשובה סופית ומזמין דרכו החלטתי לבדוק גם ב-airBnB ושם מצאתי כמה מקומות נחמדים במיקומים טובים.
כולם בלי יוצא מן הכל, זולים יותר בכ-200 ש"ח ללילה לפחות אבל לכל אחד יש חסרון אחר -
אחד נמצא סמוך לפינה הצפון מזרחית של הסנטרל פארק על השדרה החמישית (יוצאים מהבניין ורואים את הפארק). בבניין יש מעלית (יתרון) אבל תחנת התחתית הקרובה היא במרחק של שני בלוקים כמעט ואין יותר מדי מה לעשות שם בערב (כזכור אני לבדי בטיול הזה). זו הדירה הכי זולה מכולן.
אחד אחר שזוכה לציון גבוה אצלי נמצא בצ'לסי, קרוב מאוד להיי-ליין. המחיר טוב, המיקום מצוין ויש תחנת תחתית מעבר לפינה, הבחור מצא פתרון לבעיית ההגעה המאוחרת והמטען אבל החסרון - הדירה בקומה שניה ואין מעלית. עד כמה שהבנתי יש מה לעשות שם בשעות הערב כך שגם מהבחינה הזו יש פה יתרון. זו הדירה השניה הכי זולה (הפרש של שקלים בודדים ללילה).

שלושת האחרים עדיין לא הגיבו אבל מבחינת מיקום - אחד נמצא קרוב להיי-ליין (ליד הדירה השלישית), דירה אחרת נמצאת בדיוק בצד השני המזרחי, ברחוב 13 ונראית מאוד מושקעת והשלישית זו דירה בבניין שהיה מלון (יש בו מעלית) והפך למלון דירות לטווח קצר ונמצא ברחוב 31, ממש במרכז, לא רחוק ממגדל האמפייר סטייט.

אשמח לדעתכם ומצטער מראש על הניג'וס..

ע.
מה הבעיה בבלי מעלית?
08/03/14 23:24
131צפיות
גמי שסוחבת מזוודות בין קומות אני ממש לא הייתי מתלבטת. אמנם בבית זה אצלי בתוך הבית, ואצל אחותי היינו מספיק אנשים שסחבנו הכל בנגלה אחת. אבל זה כולה כמה מדרגות, לבחור צעיר זה ממש ממש לא צריך להיות בעייתי.

ההתלבטות צריכה להיות, בין מקום שאתה כבר יודע שהוא אחלה, לבין מקום שהוא כנראה בסדר אבל אתה לא ממש בטוח.

הדירה המרוחקת היתה נפסלת על ידי מיידית.
תודה איריס
09/03/14 09:02
87צפיות
אחרי שישנתי על זה לילה העניין של המדרגות פחות קריטי והמיקום יותר קריטי.

ההערה האחרונה שלך חיזקה אצלי את התחושה לגבי הדירה המרוחקת ואני מוריד אותה מהרשימה.
בינתיים כל האחרים כבר התייחסו וענו לי ועכשיו אני מתלבט לגבי המיקום:
זו מהצד המזרחי יוצאת הכי יקרה וגם נותנת רושם שהיא קצת מכשפה היא מוכנה שאשאיר את המטען בחדר תמורת תשלום עבור חצי יום וזה גם מאפשר לי, לדבריה, להתארגן בנחת לפני היציאה לשדה.
ההתלבטות הגדולה היא בין הדירה ברחוב 31 לבין אחת מהשתיים בצ'לסי לבין המקום הראשון המוכר..

לפחות צמצמתי את הרשימה בקצת
תודה לך.
תוותר על 31
09/03/14 16:47
66צפיות
אין שם כלום בערב, או לפחות לא הרבה. צ'לסי לפחות עכשיו עולה, יש שם גלריות, והאזור הוא די הופך לטרנדי. המקום הראשון, מבחינת חיי לילה הוא הכי מבוסס. דווקא זו בצד המזרחי היא במיקום טוב, חיי הלילה באזור st marksמאד תוססים, אבל אם בעלת הבית לא נעימה אז לוותר. אני לא מכירה את צ'לסי כל כך, רק יודעת שזה אזור שצומח בימינו.
ויתרתי
09/03/14 17:02
49צפיות
על הדירה המקורית שהייתי בה ויתרתי בגלל העלויות. בדקתי וראיתי שזה יותר מדי בשבילי לשלם לבד.
על הדירה ב-31 אני אכן מוותר ועכשיו ההתלבטות היא בין הדירה בצ'לסי לבין הדירה באיסט-וילג'.
אשר לבעלת הדירה שם, זו הייתה התרשמות שלי, אולי שגויה מהטון שבו היא כתבה את הדברים אבל הביקורות על הדירה מהללות את הדירה ואת הבחורה. אני מחכה לתשובה ממנה לגבי הגעה מאוחרת ואז אחליט.

עזרת לי המון, תודה.
מסימה עם איריס
09/03/14 08:31
76צפיות
לדעתי עד קומה שלישית זה לא בעיה, גם זה לא שכל יום סוחבים את המזוודות.

האזור של הגריניץ' ויליג' ווושינגטון סקוור גארדן הם מהאהבים עלי במנהטן, החלט יש בהם הרגשה כיפית וצעירה, הרבה אפשרויות לאוכל לא יקר ועדיין האזור יחסית שקט ונעים. אבל גם צ'לסי זו אפשרות לא רעה בכלל.
סיצילה - נחיתה ושהייה בקטניה - תחבורה ציבורית
08/03/14 22:22
55צפיות
שלום לכולם ,
סגרתי דיל לשבו הבא לסיציליה .
הנחיתה היא בקטניה , וגם המלון שם .
שמעתי הרבה שנורא קשה להסתדר בלי השכרת רכב .
אבל מה לעשות שאני ממש מפחדת ?? במיוחד אחרי ששמעתי שהנהגים שם לא משהו
( לא שאני מומחית ).
בכל מקרה , למי שהיה , וכן השתמש בתחבורה .
האם היא יעילה ? מהירה ?
יש אופציה לעשות טיולים מחוץ לקניה , להספיק לראות ולחזור באותו יום ?

אשמח לכל תגובה שהיא ,
התחלתי לבנות מסלול אבל אני מרגישה  די אבודה ..
תודה רבה
רכישת מטבע קרונה צ'כית
08/03/14 21:58
79צפיות
לקראת נסיעה לפראג, איפה הכי משתלם לקנות קרונה צ'כית ?
תבוא עם אירו תעשה שם צ'נג ... תבדוק אם יש
08/03/14 23:17
65צפיות
עמלה .. תדאג 0 % ולא ליד אתר  תיירות
תשובה מהניסיון
09/03/14 06:45
64צפיות
טרם נסיעתנו לפראג קנינו קרונות צכיות פה בארץ כדי שיהייה כסף ליום הראשון -1500-2000 קרונות זה די ליום לזוג.
בפראג ישנם ציינגים טובים exchange וישנם גרועים !-ראינו  טיפים על כך באתר "למטייל"  ואכן קנינו במקום טוב.לבחון שעמלה 0, ושיירשם ב כ ת ב על פתק ,למנוע טענות, כמה תקבל על 100 יורו .כדאי להביא יורו על פני דולר.
ההמלצה שלי
09/03/14 11:07
57צפיות
יש פער תיווך גדול מאוד אצל החלפנים בארץ ומאוד לא מומלץ לקנות כאן קרונות.

אני משכתי קרונות במזומן בכספומט בשדה התעופה עם הנחיתה בפראג. אני לא במאה אחוז בטוח שזאת החלופה הכי זולה, אבל לבטח היא הכי פשוטה ומהירה.
לדרור
09/03/14 11:33
50צפיות
בשדה התעופה זה הרבה יותר גרוע מאשר לקנות אצל חלפן בארץ.ברור שצריך להשוות טלפונית בין 2-3 חלפנים ולמצוא את הטוב, אך הגרוע בין החלפנים בארץ ייתן שער טוב משל השער בשדה התעופה -ר אה גם טיפים ב"למטייל" לעיניין הזה ש"חרשו" את הנושא וטחנו אותו עד דק:
החלפה בציינג בארץ לקרונות ,ליום הראשון ונסיעה עם יורו כדי להחליפם שם בשערים טובים.
מה שכתבת, פשוט לא נכון
09/03/14 11:40
55צפיות
שער הקניה שקיבלתי עבור משיכת המזומן בכספומט בשדה התעופה בפראג היה פחות טוב בשברירי אחוז בהשוואה לחלפני פראג. הבדיקה אצל חלפנים בארץ הצביעה על הפסד של כ-30%! לעומת קנית מט"ח בפראג.
לדרור: מה שתגיד נכון,אבל
09/03/14 13:00
54צפיות
לא מצאת חלפן טוב.התייעצתי עם חלפן שאני מכיר היטב והוא שלח אותי לחלפן שיש לו הרבה גפ מהמטבע הזה ,ולכן גם קיבלתי שער טוב.אבל, מסכים עימך, אם היה לך הפרש כה גדול-וודאי שמצאת חלפן רע.
וכדי לסבר את האוזן:
09/03/14 13:20
43צפיות
חלפן טוב בפראג ייתן לך עבוד 100 יורו כ-2700 czk.לעומתו-ישנו אחד 'jkpi rg'היושב במקום מרכזי והסמוך לבנק שייתן נטו כ-2400 czk.אז תלוי למה השווית...
המלצות לטנריף
08/03/14 19:50
63צפיות
אנחנו 3 חברים שמתכננים נסיעה לטנריף ביוני.
אני לא ממש יודעת מה לחפש... צפון / דרום...
אנחנו רוצים מקום שקרוב למרכז ולחיי הלילה ושכמובן יהיה גם קרוב לים.
אשמח להמלצות.
בטנריף הכל קרוב לים...,
08/03/14 21:46
47צפיות
אבל מומלץ לשכור מכונית מראש כדי להתנייד,מחירי השכירות זולים בהשוואה לספרד היבשתית ואירופה,וכך גם הדלק,עקב פטור ממסים שיש באיים הקנאריים ע"י ממשלת ספרד.
יש שם את העיר הגדולה Santa Cruz de Tenerife בצפון-מזרח האי,ובדרום-מערב האי,סמוכים זה לזה,ישובי הארוח והבילוי,Playa de las Americas & Los Cristianos.
בכל מקום תהיו קרובים לאוקיאנוס,כי האי כולו הוא בעצם הר-געש רדום שרובו בולט במרכז האי (TEIDE),מומלץ לעלות למעלה ברכבל,הנוף מדהים (לא מגיעים ללוע מטעמי בטיחות,אלא עד גובה של כ-3,200 מטר מתוך כמעט 3,600).
בצד הצפוני יש אתרי טבע ונוף מומלצים,פרטים ועוד המלצות תקבלו בכל אתר נופש או מלון שתהיו בו,ואני מניח שגם ברשת יש מידע.
זהו אי כיפי,האוירה נהדרת והמחירים זולים,יחסית לשאר אירופה.
טיול לסקנדינביה
08/03/14 15:29
193צפיות
ברצוני לקבל מידע לגבי מזג האוויר הממוצע במדינות סקנדינביה השליש השני של חודש אוקטובר ,קרי חופשת סוכות
נורבגיה
08/03/14 16:33
135צפיות
קחו בחשבון בתקופה הזאת סגורים המון אתרים ובתי מלון. אצלם זה אחרי העונה.
מזג האוויר
08/03/14 18:55
111צפיות
מה לגבי מזג האוויר.
תגיד...מה דעתך
08/03/14 19:50
111צפיות
להיות קצת מנומס ולכתוב : בבקשה ותודה, מישהו חייב לך משהו?

סקנדינביה מקום גדול עם כמה מדינות...תגדיר איפה.
08/03/14 20:38
70צפיות

מעבר לזה שהוא לא טרח להסביר בדיוק מה הוא רוצה. וכי מישהו מכיר סטטיסטיקות של מזג אוויר ב"סקנדינביה" על פי שבוע....?
צודק לחלוטין ומתנצל על נימוסי הקולקלים
09/03/14 07:13
82צפיות

אני מתכנן לצאת לטיול מאורגן בשבדיה, דנמרק ונורווגיה.

בחלק הדרומי של המדינות הנ"ל
כמובן ששקהולם,מאלמו ,אוסלו הפיורדים

עברתי על כמה אתרים וראיתי את הסטטיסטיקה של המעלות ביום  ובלילה  שבגדול נעות בין 3-4 ל 8-10

שזה לי כישראלי קר אבל קר שניתן להסתדר איתו

הבעיה שלי הינה ימי הגשם שהממוצע לחודש אוקטובר הוא חמישה עשר יום.

מה שמהווה אולי נחמה בכמות זאת של ימי הגשם שגם בחודשים הקיציים יכולים ליפול על ימי גשם
ולכן זה לא אמור להיות גורם שיפריע.
אבל אני די בדילמה,הטיול לא זול ואני חושש .

האם יש כאן משהו שטייל במדינות הללו בתקופה הזאת ויכול לתת לי טיפ מניסיונו ?
º
אני לא הייתי נוסע לשם באוקטובר, רק בקיץ
09/03/14 07:33
26צפיות
משפט שבדי עתיק יומין אומר ...
09/03/14 09:49
68צפיות

"אין מזג אויר לא טוב ,אם יש ציוד מתאים "
מכיון שהנבואה ניתנה לשוטים...
09/03/14 14:54
53צפיות
ומכיון שבשנים האחרונות מזג האוויר בכדור הארץ קצת השתגע, קשה לסמוך על ממוצעים....

בגדול, טיול בסקנדינביה רצוי לעשות בקיץ..לא מאמינה שתראו משהו בפיורדים בסוף אוקטובר, אבל בערים הגדולות יכול להיות בסדר גמור.....טיול עיר יכול להיות מהנה גם כשקר, גשום ואפילו קצת מושלג...

אני הייתי בסקנדינביה בחודש יולי!!!!!,  לפני כמה שנים, היו ימים יפים ובהירים לרוב, אבל היה קריר, הזכיר את החורף אצלנו...ובהחלט נזקקנו למעיל ובגדים חמים..זה היה ביולי.
אתר מז"א טוב (אתר נורבגי)
08/03/14 20:11
84צפיות
באתר הזה אתה יכול לראות תנאי מזג אוויר ממוצעים, עליך לבחור את המקום מהרשימה או להקליד מקום חדש בתיבה למעלה ואח"כ לבחור להציג נתונים סטטיסטיים. אם זה בנורבגית אז אפשר להחליף שפה לאנגלית בצד ימין למעלה.
אתר מזג אויר מעולה
09/03/14 15:44
40צפיות
טוב גם לאירופה
תודה
מסכימה
09/03/14 16:28
34צפיות
נעזרתי באתר הזה כשנסעתי לסבאלברד, איים באזור הקוטב תחת חסות נורבגית, והוא היה מאוד יעיל ונוח ובמפתיע גם מדויק - שזה לא מעט בהתחשב ביעד המוטרף עם תנאי מזג האוויר הלא שגרתיים.
º
זה לא אמור להפתיע, האתר נורבגי...
09/03/14 18:59
7צפיות
חופשה ל 3 משפחות
08/03/14 11:00
177צפיות
שלום,
אנחנו 3 משפחות שמחפשות חופשה בכפר נופש חביב ונעים (עם ילדים) באיזור הים התיכון.
חושב לנו מאוד שלא יהיה מלון, אלא שהחדרים יהיו קרובים ונגישים כך שנוכל לבלות בערב בחוץ אחרי שהילדים הלכו לישון (ועדיין נוכל לשמוע אותם..)
משהו בסגנון של כפר דירות או משהו כזה.
מי מכיר?
תודה.
º
מישהו...?
08/03/14 17:47
21צפיות
º
ארץ ישראל..... צימר בצפון או מלון בת"א ....
08/03/14 23:11
18צפיות
וילה באיטליה יכולה לבוא בחשבון?
09/03/14 10:17
66צפיות
בוילות האלה יש בדרך כלל כמה יחידות דיור נפרדות. בחלקן גרים גם בעלי הבית ויש אפשרות לארוחות בוקר ואפילו חצי פנסיון. ברובן יש בריכה. הכי ידועות הן בטוסקנה אבל יש כאלה יפות מאד גם בפוליה בדרום המגף.
º
מסוכן- ראה מקרה מדליין מקאן
09/03/14 11:01
32צפיות
ממקרה אחד להסיק?
09/03/14 11:49
72צפיות
האם אנשים מפסיקים לטוס הנה התרסק מטוס מאלאזי על 239 נוסעיו?
האם הפסקנו להשתמש ברכבים שלנו למרות אלפי ההרוגים והפצועים?
מקרה אחד של חטיפה של ילדה מדירת נופש לעומת אלפי השכרות של דירות נופש בעולם כולו ללא בעיה? אני חושבת שזו הגזמה לכתוב מסוכן. אבל זו דעתי.
גם קיבלת תשובה, גם הופנית לאן שצריך
09/03/14 13:47
60צפיות
ואתה לא פונה.
עובדה...
באהמאס
08/03/14 10:34
66צפיות
מישהו יכול לומר לי איפה ניתן למצוא מידע על איי בהאמאס? תודה רבה.
הרבה מידע
08/03/14 12:12
64צפיות
אפשר למצוא ב"גוגל".  google
העברת מזודות בקונקשן לילה
07/03/14 21:03
116צפיות
שלום
אני נוחת בפאריז לעצירת לילה  בשעה 2200 וממשיך למחרת בשעה 11 בטיסת המשך לסיאטל
הטיסות הם של אייר פראנס בקודשר של דלתא, שאלתי היא האם המזוודות עוברות עצמאית למטוס ההמשך לסיאטל או שאני מושך אותם בשארל דה גול למלון ולמחרת מבצע שוב צ'ק אין
אם זו טיסת המשך אין בעיה
07/03/14 21:37
86צפיות
המזוודות עוברות למטוס הבא ואתה חופשי לטייל בפריז. אל
תשכח לארוז טרולי עם כל הדברים החשובים ליומיים שלושה במידה וחלילה וחס המזוודה משום מה לא תגיע יחד איתך, אם כי במרווח כל כך גדול של שעות זה כנראה לא יקרה.
עקונית עוברות
08/03/14 10:16
67צפיות
בעצירת לילה נותנים בד"כ אפשרות לקבל את המזוודות אבל לא כדאי. קח איתך בתיק יד מה שאתה צריך ללילה עם תשומת לב למה שמותר לקחת ביד.
בעוד חודש בפריז, כרטיס נקנה לפני 11 חודש ומאז
07/03/14 19:42
365צפיות
כל הזמן שינויים בהמראה. בהתחלה בשש בבוקר, אחר כך בשמונה ועכשיו חזרה בחמש בבוקר עם רווח בין הקונקשנים של 4 שעות בפראג. נמאס לי מהשינויים האלה.
אתה יכול לקטר אבל זה לא עוזר
07/03/14 19:53
232צפיות
קנית כרטיס עם קונקשן אז זה מה יש. העיקר
שתגיע בסופו של דבר לפריז ותבלה נהדר ואני כבר מחכה לתובנות
שלך לגבי המלון, מסעדות בקיצור לתת לנו קצת מניחוח פריז כמיטב כשרונך.
לא מקטר. סתם משנה לי את התוכניות
07/03/14 20:21
181צפיות
כל הזמן, הדפסה מחדש של הכרטיס ומייטריפ. בנוגע לתובנות המצלמות מוכנות, הפנקסים והיד הרושמת. מבטיח הפגזה של שרשור אחרי שובי.
º
מה פתאום אחרי שובך?... רוצים דיווח יומי!
07/03/14 20:24
57צפיות
ביין סיר. אני מקווה שקניית סיר צרפתי תהיה
07/03/14 20:28
137צפיות
חלקה, ה-WIFI זורם ואז הכל יהיה סבבה.
תתפלל חזק ש-OK ימשיכו לטוס
07/03/14 20:33
168צפיות
כי כבר חלק מהטיסות שלהם היום לא מבוצעות על ידם, אלא ע"י QS.
º
מה זה?
07/03/14 21:11
43צפיות
QS = Travel Service
07/03/14 21:33
114צפיות
OK = Czech Airlines
º
למה להרוס ככה לבן אדם את השבת?
07/03/14 21:34
55צפיות
º
שעון קיץ? בגלל זה משנים???
07/03/14 22:40
50צפיות
º
משמונה חזרו לחמש. לא יודע איך שעון קיץ קשור.
08/03/14 06:32
38צפיות
º
לא קשור
08/03/14 10:20
26צפיות
מחזיקה אצבעות
08/03/14 10:49
92צפיות
שהשעה הנבחרת תהיה השעה הטובה ביותר
º
יהיה בסדר בסופו של דבר, רק שכבר שינו 3 פעמים.
08/03/14 14:16
26צפיות
לא ידעתי שהזמנת עם קונקשן. יהיה לכם זמן לטייל
08/03/14 10:50
103צפיות
קצת בפראג? או שתמתינו בשדה התעופה?
º
יש רק ארבע שעות בין נחיתה להמראה. נמתין.
08/03/14 14:15
35צפיות
מחשבות,זה בדיוק העיתוי להירהורים,
08/03/14 18:30
88צפיות
ספרו של קפקא.betrachtungen .
º
על מה להרהר? אני מבוטח על זה.
08/03/14 19:02
30צפיות
זה.
08/03/14 19:51
75צפיות
ועכשיו מייל מהם המבקש את התייחסותי הדחופה
09/03/14 09:00
121צפיות
לשינוי ורצון לדון אתי על כך. על מה בדיוק אני אמור לדון אתם?
קודם כל תקשיב מה הם מציעים או צריכים
09/03/14 09:14
102צפיות
אחרי שתשמע תגיד שאתה צריך לחשוב ותתן תשובה.
נראה מה בכלל הענין אולי שום דבר רציני ואולי כן משהו יותר רציני.
º
רעיון טוב.
09/03/14 09:21
20צפיות
לא התכוונתי להכניס אותך לסרטים
09/03/14 15:12
81צפיות
רק רציתי שתדע מה הלך הרוח..... באמת נקווה לטוב.
למחשבות
09/03/14 15:24
71צפיות
מכסימום, לא יהיה מי שיטיס אותך חזרה ארצה ו"תיאלץ" לבלות את שארית חייך בעיר הקודש מונפארנס, זה לא מה שחלמת?...
º
לגמרי כן.
09/03/14 15:28
15צפיות
בינתיים זה רק ברמה של להודיע בנימוס והזזת
09/03/14 15:27
67צפיות
זמן ההמראה של חלק אחד מתוך הארבעה מעלה מטה.
º
ונניח שיש ביטול, מה אז?
09/03/14 15:36
17צפיות
אם מבטלים את הטיסה ומחזירים לך הכסף?
09/03/14 16:37
61צפיות
למעשה הם יעמדו בתנאים. אני לא משפטנית אבל נראה
לי שאם הביטול יעשה קרוב מאד לטיסה תוכל כן לתבוע אותם על
נזק (קניית כרטיסים אחרים יקרים יותר) אבל כדאי להתייעץ עם משפטן
או עם המועצה לצרכנות לפני הגשת תביעה מעין זו.
אם החברה אכן פשטה את הרגל זה כבר סיפור אחר ולא כדאי להכנס
אליו כרגע מאחר ואתה לא יודע אם זה אכן מה שקורה.
הזמנה דרך האתר של טורקיש
07/03/14 17:40
100צפיות
האם למישהו יש ניסיון חיובי/שלילי עם הזמנת טיסות ישר דרך האתר של טורקיש איירלינס. אשמח לשמוע?
רוצה לדעת האם אפשר וזה בטוח לחסוך את ההזמנה דרך סוכנויות בארץ.
º
כשמזמינים טורקיש אצל סוכן לא משלמים יותר.
07/03/14 20:34
49צפיות
אז ככה
08/03/14 08:13
74צפיות
כשאתה מזמין באינטרנט בישראל יש חוקי עסקת אינטרנט.
ואם יש לך כרטיס אשראי נורמלי אז במקרה של ביטול או חוח פשיטות רגל אתה מכוסה. לפי הביטוח  אשראי

סוכן
זה קל בעיברית ויש רבים מאיתנו שזה מרגיש להם בטוח.
אני בטוחה שיש סוכנים הגונים...אבל לצערי נתקלתי (דרך חמי וחמתי) על כל מיני מסמכים שהחתימו אותם...שלא עשו ביטוח נכון..וכקראו אירועים נאלצנו...לצערי הרב לתמרן בעזרת עורכות הדין המשפחתיות לחלץ חלק יחסי של הכסף.
במקרים של פשיטות רגל- הסוכנים בגלל ההסכמים שלהם מול החבות לא מצויים המצב עדיף.
עכשיו תחשווב  מה נוח לך
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום