בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

תודה למחשבות !
03/03/14 07:21
109צפיות

על הקבצים עמוסי המידע והמאורגנים להפליא אודות פריז

פתאום שבוע לא נראה מספיק בכלל ...

º
פלא שאני נוסע לשם פעם שלישית ברציפות?
03/03/14 07:34
28צפיות
חופשה בשבועות
02/03/14 22:18
127צפיות
אנחנו שתי חברות בנות 28, רוצות לטוס בתחילת יוני לשבוע באירופה.
מעדיפות ללא השכרת רכב אלא אם אין ברירה.
רוצות לראות נופים, מוזיאונים, פארקים וכל מה שאפשר..
לא יותר מדי עתיקות וכאלה..
מי יכול להמליץ על יעד??
תודה :)
חלק גדול מהערים הגדולות יתאימו
02/03/14 23:01
71צפיות
לונדון, פריס, ברלין....
ברלין...
02/03/14 23:07
82צפיות
בלונדון אני הייתי.
ברלין זו אופציה... מה רואים בברלין שבוע?
ווקשה
02/03/14 23:12
77צפיות
בברלין יש הכל
03/03/14 12:20
50צפיות
אפשר למלא שם שבוע בכיף!

סיכום שבוע בברלין שלי (מלפני יותר משנתיים)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
º
הולנד אולי ?
03/03/14 10:47
22צפיות
º
שלא יקחו לי את הצימר
03/03/14 15:10
15צפיות
סליחה ?!
03/03/14 16:40
36צפיות
לא נתת לי תאריכים גיברת.
º
שלחתי לך מסר
03/03/14 20:27
6צפיות
האם יש הגבלת תקציב?
03/03/14 11:43
49צפיות
מה דעתכן על מילאנו? או רומא? אבל בגדול כל בירה אירופאית עומדת ב"דרישות" שציינת.

Travel-maker.co.il
חשבנו על רומא...
03/03/14 11:49
57צפיות
אבל נראה לנו קצת משעמם לראות עתיקות 6 ימים.
מה את אומרת על פראג?
אפשר להציע משהו?
03/03/14 13:04
67צפיות
תיכנסי לאתר או שניים על תיירות ברומא (קל מאוד למצוא בגוגל) ותתרשמי ממה שאפשר לראות ולעשות בעיר הזאת. אולי תופתעי...
כנ״ל, אגב, לגבי פראג ומקומות אחרים ששאלת עליהם. את יודעת יותר טוב מכל אחד אחר מה עשוי לעניין אותך.
º
כנראה שבסוף תבחר פראג :)
03/03/14 21:47
3צפיות
º
ברצלונה!
03/03/14 11:47
16צפיות
º
בברצלונה הייתי :)
03/03/14 11:50
10צפיות
התלבטות לגבי חופשה
02/03/14 20:12
91צפיות
שלום רב,

אשמח לעזרתכם בנושא חופשה באוגוסט. אני וחברה שלי רוצים יעד נופש לסוף אוגוסט ותחילת ספטמבר. האפשרויות הן או לטוס לכרתים במלון יקר או למיקונוס ולהתפשר על מלון. מה דעתכם? לאן יותר כדאי? מה יותר מיוחד? האם מישהו יכול לספר קצת על מיקונוס כי בכרתים הרבה היו.
מה אתה רוצה לדעת?
03/03/14 10:04
48צפיות
הייתי במיקונוס לפני שנתיים ומאוד התאכזבתי מהצפיפות ומהמחירים. בחופים אנשים יושבים בשורות ובקושי יש מצב למצוא מקום, הכפרים מתויירים לעייפה ועמוסים בחנויות מזכרות יקרות, והאוכל מתחנף והכי פחות טעים שאכלתי ביוון. מצד שני ליטל וניס הוא אזור באמת ציורי עם סמטאות קטנות וברים שכיף לראות בהם את השקיעה. לכן כדאי או לא זו שאלה קשה כי תלוי מה אתם מחפשים. אם מסיבות וחיי לילה ובוטיקים יוקרתיים מיקונוס מתאים בול, אבל אותנטיות ושקט אין בו בכלל.
מזוודות באיזי ג'ט *עזרה*
02/03/14 19:52
239צפיות
היי,
בעוד כשבוע אנחנו מתוכננים לטוס ללונדון עם איזי ג'ט
את ההזמנות ביצענו לפני חודשים רבים ובשבוע שעבר ביצענו את הצ'ק אין
היום באנו לקנות את הזכות לשליחת מזוודה לבטן המטוס והתבקשנו לשלם כ 140 דולר לזוג ! ( למזוודת 20 קילו רגילה כפול 2  )
בעוד באינטרנט רשום שהעלות נעה בין 8-20 יורו
האם הטעות אצלנו ?
מי שנסע בעבר עם איזי ג'ט יכול להגיד לנו מה העלות ?
מה ההבדל בין העלות באינטרנט לעלות בשדה עצמו ?

תודה .
לדעתי המחיר הגיוני
02/03/14 20:24
180צפיות
מחיר המזוודה באינטרנט הוא כמחצית מהעלות בשדה ולכן חשוב לתכנן את המשקל מראש ולעמוד בו.
כשטסתי איתם מזוודה עלתה 25 יורו לכיוון, כלומר כ- 70 דולר (זה היה לפני שנה וההזמנה בוצעה חודשים רבים מראש)
ואם הייתי מחליטה בשדה שיש לי מזוודה לשלוח, זה אמור היה לעלות 50 יורו לכיוון, כלומר 140 דולר.

בכל מקרה אם נראה לך שיש להם טעות, את יכולה להתקשר אליהם ולברר 03-7630561

Travel-Maker.co.il
כאילו,
02/03/14 21:22
154צפיות
25 יורו הם 70 דולר?

נו, טוב. שיהיה.
º
לכל כיוון 25 יורו. סה"כ 50 יורו = 70 דולר
02/03/14 22:00
31צפיות
º
03/03/14 09:54
12צפיות
המחיר בשדה גבוה בהרבה מרכישה באינטרנט
02/03/14 23:05
105צפיות
באיזיג׳ט אוכפים את מידות מטען היד בקפדנות אבל מרשים (רשמית) משקל בתכלס בלתי מוגבל.
יש מצב ששני תיקי יד ומזוודה אחת יספיקו לכם?
יכול להיות שאני טועה
03/03/14 17:58
77צפיות
אבל נדמה לי שהמחיר למזוודה הוא הכי זול אם משלמים עליה בעת הזמנת הכרטיס.
אם מוסיפים את המזוודה בשלב יותר מאוחר המחיר יותר יקר.
וכפי שאמרו כאן, המחיר הוא הכי יקר אם מופיעים בנמל התעופה עם מזוודה בלי הזמנה ומשלמים עליה במקום.
לא טעיתם - המחיר גבוה יותר מעשרים יורו
03/03/14 18:40
107צפיות
ניסיתי עכשיו סימולציה לכמה יעדים, בתאריכים קרובים ורחוקים ובכולם והמחיר למזוודה יצא 47-48 יורו. לא חושבת שזה משנה אם הוספתם מזוודה מראש או אחרי הצ'ק-אין, המחיר קבוע. והוא גבוה יותר ממה שהם מצהירים בטבלאות שלהם. לא יודעת למה.
בשדה התעופה המחיר יהיה פי 2
03/03/14 21:38
65צפיות
מהמחיר שמשלמים בעת ההזמנה.
º
צ'ק אין = צ'ק אין באינטרנט, מה שהם כבר עשו
04/03/14 08:08
24צפיות
מניסיון של מעל 20 טיסות עם איזי ג'ט
04/03/14 09:24
78צפיות
המחיר בשדה גבוהה פי 2 מהמחיר שמשלמים בעת ההזמנה.
מחיר למזוודה הוא בערך 40 פאונד כשמזמינים מראש ופי 2 כשמשלמים בשדה. לא שילמתי מעולם כזה מחיר נמוך (20 יורו) למזוודה (אלא אם בן הם מצהירים שזה מחיר לכיוון אחד - ואז עלות מזוודה היא 40 יורו)
וכמו שאמרה היוצרת מעלי - הגיוני לחלוטין המחיר
אז אני אסביר כי לא הייתי ברורה
04/03/14 09:40
86צפיות
לאיזיג'ט יש טבלאות שמצהירות שמחיר מזוודה הוא 8-20 יורו. לא בשדה התעופה, אלא בהזמנה מראש באתר. זה מה שהשואלת ראתה וזה מה שציפתה לשלם. בפועל עלה לה מעל 40 יורו.
עלתה פה ההשערה שהמחיר כל כך גבוה כי היא הוסיפה מזוודה בשלב מאוחר, קרוב לטיסה ואחרי הצ'ק אין (שוב באינטרנט, לא בשדה התעופה). אז התשובה היא לא: זה המחיר שאיזיג'ט גובים מראש. זה לא שפותחת השרשור עשתה משהו לא נכון, אלה פשוט המחירים ולא מה שכתוב בטבלאות.
אני רואה טבלאות אחרות באיזיג'ט
04/03/14 15:34
54צפיות
המחירים מפורסמים כאן:
http://www.easyjet.com/en/fees-and-charges
בטבלת Minimum & maximum hold luggage fee (bought online)
המחירים 13-25 אירו לכיוון
לא מצאתי בשום מקום 8 אירו

פריט מידע שלא ידעתי, יש שני מחירים בשדה התעופה, אם מביטים בטבלה Hold luggage fee (at airport)
אז בצ'ק אין מזוודה עולה 35 אירו (כיוון) ובגייט המחיר עולה ל 55 אירו לכיוון.

כך שהענישה הולכת וגדלה ככל שמתקרבים למטוס.
הם לא היחידים
04/03/14 16:04
49צפיות
באגאין (לכרתים), בכרטיסים הזולים יש לשלם על המזוודה, באינטרנט 20 יורו לכל כיוון, בשדה 35 יורו לכל כיוון.
בשתי הדרגות הגבוהות יותר של הכרטיסים אין צורך לשלם על המזוודה.
בכל זאת עם המזוודה, הכרטיס הנמוך יותר זול מהאחרים.
אני בעד השיטה הזו
04/03/14 17:07
40צפיות
אני מעדיף לשלם רק עבור המזוודות שאני לוקח, בד"כ פחות מזוודות מנוסעים.
האופציה השניה היא לשלם על מזוודה אם אני צריך או לא צריך, כי המחיר כבר כלול בכרטיס. פחות מועדפת מבחינתי.

אני יכול להוסיף מזוודות באינטרנט עד 3 שעות לפני הטיסה, ו 3 שעות לפני הטיסה אני יודע בדיוק כמה מזוודות אני צריך.
התלבטות לגבי קוסטה ריקה
02/03/14 19:20
73צפיות
שלום לכם, רוצים לעשות טיול בקיץ ואחי הציע את קוסטה ריקה. באוגוסט. שזו העונה הרטובה. האם יש מישהו שהיה שם בעונה הזו ויכול לספר לי קצת איך היה המזג אויר?
ואיך מבחינת עבירות בהייקים. האם יש מקומות שאפשר לעשות הייקים בהם? האם יש בוץ בכל מקום? אני רוצה לעשות הייקים בפארקים שם, וחוששת שזה אפשרי רק עם מגפיים.

תודות
מקפיצה
04/03/14 06:44
17צפיות
אולי מישהו בכל זאת יודע
היינו בקוסטה ריקה ביולי אוגוסט
05/03/14 21:05
7צפיות
אומנם לפני 7 שנים, לא היינו מוגבלים בכלום בגלל הגשם, בחלק מהטיול שכרנו גיפ, גם כדי להצליח לעבור שלוליות במידה ויש בדרך, אבל גם בגלל שלפני 7 שנים הרבה מהכבישים משובשות וקשה לעבור בהן ללא גיפ. (יכול להיות שדברים השתנו מאז).
אחת החויות העוצמתיות ביותר היה לשבת בארנל במעיינות החמים בגשם שוטף, ולראות את הלבה נשפכת מההר.
היו שמורות שבהן שכרנו מגפיים,
ובטורטגרו הצלחנו לראות צבות מטילות ביצים בחוף, כך שהצלחנו להנות מהאטרקציות, לא היה קר ואני לא זוכרת שהיו דברים שלא עשינו בגלל מזג האויר.
אחלה, תודה על התגובה. באמת אחת
06/03/14 00:11
6צפיות
הסיבות שאני רוצה לנסוע בקיץ היא כדי לנסות לראות צבות מטילות ו/או בקיעה מהביצים.
אבל נראה לי מאוד לא כיף להסתובב בגשם, או לעשות זיפ ליין בגשם.
אפשר לשאול כמה מהזמן ירד לכם גשם שם? נניח חצי מהימים, כל הימים?
º
אני לא ממש זוכרת
06/03/14 08:37
4צפיות
בודפשט
02/03/14 18:42
97צפיות
אפשר לקבל המלצות על מלון בבודפשט? מיקום מרכזי, מלון טוב.
בבקשה
02/03/14 21:27
64צפיות
בבקשה
02/03/14 22:52
43צפיות
מומלץ ביותר

Residence Baron
Novotel Centrum
03/03/14 06:43
37צפיות
מיקום מעולה. מלון נפלא
התלבטות כללית לגביי שוויץ
02/03/14 18:14
105צפיות
היי,

אנחנו מחפשים יעד לטיול לשבועיים ביוני השנה.
אנחנו מאוד אוהבים טבע ונופים ירוקים ולכן חשבנו על שוויץ.
הבעיה שראיתי שביוני (ובעצם כל השנה) יש שם הרבה מאוד גשם..
למישהו פה יש ניסיון עם שוויץ בתקופה הזו? אפשר לטייל גם בימים הגשומים? כשהגשם מגיע זה יכול להיות שבוע ברצף או יותר כמו יום כן/ יום לא?

ואם לא שוויץ - יש למישהו הצעה למקום עם נופים דומים אבל מזג אוויר יותר טוב ביוני? המזג אוויר בצרפת/גרמניה דומה?

תודה!
קשה מאד להתנבא לגבי מזג אוויר
02/03/14 18:54
55צפיות
אני משערת לעצמי מאחר ושוויץ מאד קטנה אז השטחים החופפים
לשוויץ בגרמניה, צרפת יהיו דומים אבל גרמניה ענקית וכך גם צרפת.
בצרפת האפשרויות כל כך רבות שכדאי ותקראו מה יש בכל אזור. למשל האם שווה לנסוע לרביירה הצרפתית שם מזג האוויר דומה לשלנו או
דוקא למערב צרפת. היער השחור בגרמניה יכול להתאים לשבוע טיול
ואז לעבור לעוד שבוע לצרפת. האפשרויות רבות.
טיילנו בשוויץ באוקטובר
02/03/14 20:03
57צפיות
בשנה שעברה טיילנו בשוויץ בסוכות ואמנם מזג האויר היה סתוי אבל נעים מאד.
לא ירד הרבה גשם אבל כשעלינו על הר יונגפראו, לא ניתן היה לראות כלום כי היו מלא עננים.
בגדול זה תלוי בטעם שלכם, כי אנחנו מאוהבים במזג אויר אירופאי-אפרורי ולי נראה שיוני בשוויץ יכול להיות מתאים.

נ.ב קחו בחשבון כי שוויץ יקרה משמעותית משכנותיה - גרמניה וצרפת

Travel-Maker.co.il
טיול ליפן
02/03/14 13:29
45צפיות
אני מתכננת לטוס עם אמא שלי ליפן וחשבנו על טיול מאורגן. רציתי לקבל חוות דעת על "נוה אקדמיה" ועל "פגעסוס", בדגש על ההדרכה
תודה
המלצות על דירות הארחה בלונדון
02/03/14 10:00
102צפיות
אני אשתי ו-2 ילדנו בני עשרה רוצים לנסוע באוקטובר (בתקופת החגים) ללונדון
מצד אחד אין לו כסף למלונות
מצד שני לא רוצים לוותר על איכות הארחה (2 חדרים,רצוי 2 שרותים,שיהיה נקי וחשוב רצוי באזור מרכז לונדון)
האם מישהו יכול להמליץ על דירות טובות שבהם התארח ?
חדשות רעות
02/03/14 11:26
120צפיות
בביקורי האחרון בלונדון (דצמבר 2013) בדקתי כמה דירות והמחירים לא זולים משמעותית ממלון באותה סביבה. לשם המחשה, על דירת 2 חדרי שינה באזור 2 של האנדרגראונד (15 דקות באנדרגראונד מווסטמינסטר) עולה 890 פאונד לשבוע + סכום שאני לא זוכר (משהו כמו 49 פאונד) לניקיון בסוף. בטח במרכז לונדון (אזור 1 של האנדרגראונד) יעלה אף יותר. היתרון היחיד של דירה זה שיש מטבח ואפשר לבשל שם ארוחות עם מצרכים שקונים בסופר. מצד שני מי רוצה לבשל בחופשה?

אם תגדירו תקציב, יהיה יותר קל לחשוב ביחד מה אפשר ומה לא.
º
6500 ש"ח ל-7 לילות (רק לינה)
02/03/14 11:42
33צפיות
º
תיקון - 6000 ש"ח
02/03/14 11:46
26צפיות
אני מציע שתתחילו את החיפוש ב
02/03/14 13:46
70צפיות
booking. com ו homaway.com.
תקבל מושג כללי למחירים ותוכל להחליט אם התקציב שלכם מספיק לחופשה בלונדון או שתצטרכו להחליט על תוכניות אחרות.
דירה קסומה בלונדון
02/03/14 15:49
77צפיות
ראשית כדאי לשכורhttps://airbnb.com/rooms/286617דירה בלונדון,  בייחוד כשנוסעים 4.
אתר מצויין לחיפוש דירות airbnb.com
האתר גובה עמלת תיווך אך מעניק אחריות והחזר כספי במידה והדירה לא עמדה בהבטחות.
ממליצה בחום על דירה ששכרנו בשנה שעברה.  מיקום מצויין,  מאד נקיה ומעוצבת להפליא,  2 חדרי שינה,  שני חדרי רחצה,  סלון ומטבח מאובזר.
המחיר היה 600 ש"חללילה  לארבעה.  בסביבה ישו סופר שפתוח 24x7 וקניון.
הנה הקישור לדירה:
Airbnb.com/rooms/286617

מקווה שעזרתי.
Travel-maker.co.il

טיול לאתונה עם תינוק
02/03/14 09:53
54צפיות
שלום,
אנחנו בסוף החודש טסים לאתונה עם תינוק בן שמונה חודשים.
רציתי לבדוק לגבי התחבורה שם עם תינוק.
האם יש להם מוניות עם כיסאות בטיחות ?
האם המטרו שלהם נוח כך שאפשר להיות שם עם עגלה ?

כעקרון המלון שלנו במרכז העיר אז לא נצטרך להשתמש הרבה בתחבורה אבל אשמח לדעת מה האופציות שלנו ואיך אני מגיעה מהשדה תעופה.

אשמח גם בכלליות לקבל טיפים לטיול עם תינוק שם.
לא יודעת אם למוניות שם יש כיסא בטיחות
02/03/14 12:12
41צפיות
אבל אין צורך במוניות. המטרו נוח, מהיר ואין בעיה לעלות עליו עם עגלת תינוק. יחד עם זאת תביאו בחשבון שקצת קשה לבקר באקרופוליס או בפלאקה עם עגלה, עליות, ירידות, מדרגות ומה לא.
משדה התעופה אפשר להגיע למרכז העיר (כיכר סינטגמה) עם אוטובוס שמספרו (אם לא השתנה בינתיים) 095. מחיר נוח וזול. יורדים במרכז העיר ומגיעים למלון ברגל או במטרו.
תהנו.
שאלות המשך
04/03/14 13:20
28צפיות
ואיך עולים על האוטובוס עם תינוק ? האם צריך להחזיק אותו בידיים ?
במטרו האם בכולם יש ירידה ועליה במדרגות נעות ?

באקרופוליס הבנתי שיש חדר לשמירת עגלות.
האם בפלאקה גם יש משהו כזה ואם לא עד כמה נוראי שם עם המדרגות ?
תשובות
04/03/14 13:43
29צפיות
האוטובוסים/חשמליות מיושנים קצת. כן, מומלץ להחזיק את התינוק בידיים ולקפל את העגלה. לגבי המטרו, אני לא זוכרת מדרגות נעות. כשהייתי שם המטרו רק התחיל לפעול, הוא די חדש, ונדמה לי שהיו לו בסך הכל 3 קווים (אבל לא צריך יותר). יחד עם זאת מסוכן לעלות על מדרגות נעות עם עגלה וגם לא מומלץ. סביר להניח שיש מעליות כי הרי גם נכים משתמשים במטרו. ואם לא, תצטרכו לוותר על העגלה. ובכלל אולי כדאי להצטייד במנשא לתינוק, יש כאלה שמתלבשים על הגב וכו'.
הפלאקה זו השכונה שלמרגלות האקרופוליס, מתחם של חנויות , מסעדות וברים,  והיא בנויה כמו יפו העתיקה - מדרגות וסמטאות. לא נראה לי שיש שם מקום לשמירת עגלות. שוב, מומלץ להצטייד במנשא לתינוק.
עוד קצת מידע
04/03/14 14:07
25צפיות
האוטובוסים חדישים וכך גם המטרו. אין בעיה לעלות עם עגלה אבל לפעמים דחוס מאוד, ולא תמיד יש תרבות והדרת פני זקן או אמא עם תינוק.
לא בכל תחנות המטרו יש מדרגות נעות והמעליות יותר לא-פועלות מאשר כן. חלק מהתחנות גדולות מאוד וכדאי להיות מוכנים נפשית להליכה ארוכה ומדרגות.
בפלאקה לא זכור לי שראיתי מקום לשמירת עגלות אבל לא צריכה להיות בעיה להסתובב עם עגלה, בהנחה שבאים לא בשעות העומס. אחרת יכול להיות מאוד צפוף ולא נעים.
עזרה והתייעצות - טיסה לפריז דרך קייב
02/03/14 09:27
163צפיות
שבוע טוב,
הייתי שמח להתייעץ עם חכמי הפורום, ואולי לקבל הצעות מה לעשות...
יש לנו כרטיסי טיסה לפריז לחודש אפריל (הורים+2) עם חברת אוקראיין, קונקשן דרך קייב של כשעה ורבע.
הכרטיסים הוזמנו לפני כ-4 חודשים (כמובן שלפני פרוץ האירועים באוקראינה), דרך אתר בינלאומי. מיותר לציין כי הכרטיסים כבר שולמו במלואם ולצערי הם ללא אפשרות החזר במקרה של ביטול.
לאור הסיטואציה הנוכחית באוקראינה - האם הייתם מבטלים בכל זאת את הכרטיסים, או משאירים, או מחכים לרגע האחרון (בהנחה כמובן שהטיסה מתקיימת כרגיל)? האם ביטוח נסיעות ״סטנדרטי״ יכול לעזור לי כאן במקרה של ביטול ביוזמתי?
חשוב לציין שהקונקשן בהלוך הוא של שעה ורבע, ובחזור של כשעתיים. אין לנו שום כוונה לצאת משדה התעופה (וגם לוח הזמנים מן הסתם לא מאפשר זאת).
אשמח לשמוע את דעתכם...
לדעתי
02/03/14 09:31
131צפיות
עד אפריל המלחמה שם תיגמר.
הנבואה נתנה לשוטים
02/03/14 09:47
105צפיות
אם המצב ישאר רק באיזור חצי היא כרים אז ללא צריכה להיות בעיה . אם יזלוג לתוך אוקריאנה אז כמובן אחד התשתיות הראשונות שפוגעים בהם אילו שדות תעופה .
לא רואה שום סיבה לבטל עכשיו
02/03/14 13:47
82צפיות
מה תרוויחו?
תחכו ואם לא יראה לכם אז תבטלו ברגע האחרון או אל תגיעו לטיסה.

אין לי מושג לגבי ביטוחים, צריך לקרוא את כיסויי הפוליסה.
יש ביטוח נסיעות עם תוספת לביטול
02/03/14 21:46
56צפיות
תבדוק בביטוחי נסיעות שמוצעים באתר למטייל יש להם שם פירוט של כל התוספות והכיסויים ואחד מהם זה כיסוי במקרה של ביטול נסיעה עקב שלל מצבים שלא בשליטתך. בהצלחה
יש ביטוח עם כיסוי על ביטולים
02/03/14 21:47
54צפיות
תבדוק בביטוחי נסיעות שמוצעים באתר למטייל יש להם שם פירוט של כל התוספות והכיסויים ואחד מהם זה כיסוי במקרה של ביטול נסיעה עקב שלל מצבים שלא בשליטתך. בהצלחה
º
אופפפסס בטעות שלחתי פעמיים
02/03/14 21:49
17צפיות
בוקרסט רומניה
02/03/14 09:07
61צפיות
מחפשת המלצות לחמישה ימים בבוקרסט עם רכב, גם אפשרות לצאת אך לחזור לישון בבוקרסט
תודה רבה
המלצות למה? ומתי?
02/03/14 11:16
41צפיות
מה לראות? מלון? גם קצת קשה לחשוב על טיולי יום אחד מחוץ לבוקרסט. יעדים שאני יכול לחשוב עליהם דורשים כמה שעות נהיגה (קשה) לכל כיוון.
כעקרון לא מומלץ להסתובב עם רכב במרכז בוקרסט.
בהחלט לא מומלץ רכב בבוקרסט
02/03/14 12:08
42צפיות
אין צורך וגם הרומנים נהגים עצבנים במיוחד... בכל מקרה אין מה לעשות 5 ימים בבוקרסט עצמה. עיר משעממת, גדולה ולא הכי יפה. יש בה קסבה כמו בטורקיה, ארמון משוחזר של ולאד צאפש (מומלץ) וכיכר אחת יפה. צאו לטייל מחוץ לעיר לאתרים קרובים עם לינה באתרים שתבקרו.
אם אתם כבר בבוקרשט, ויש לכם מכונית, אז
02/03/14 20:49
38צפיות
צפונית לעיר נמצאים מספר מקומות נחמדים.
הקרוב ביותר הוא מכרה מלח גדול מידות, שאליו יורדים במעלית חורקת.
עוד במרחק של כשעתיים נסיעה, או פחות, נמצאת העיירה סיניה. כאשר שליטי רומניה רצו לברוח מהחום המעיק בקיץ של בוקרשט, הם הקימו לעצמם טירה קטנה עם גנים מרשימים מסביב בהרי הטטרה, שאפשרו להם להנפש קצת ממאמצי השלטון.
באותה עיר גם ארמון ישן יותר במעלה ההר, ואם מתעקשים לטפס, מגיעים לשמורת טבע מרשימה של יער עם מים זורמים ואפשרות (קלושה) לפגוש דובים.
עוד צפונה העיר ברשוב, ומעליה העיירה התיירותית פיונה ברשוב.
בקשר לנסיעה בכבישים הצדדיים יותר, יש סיכוי טוב להזדחל אחרי עגלה עם סוס, בכביש משובש לאורך קילומטרים.
כך שבמשך חמישה ימים ברוטו, יש מה לעשות במרחק נסיעה מבוקרשט.
לשלב את בראשוב
02/03/14 21:07
34צפיות
מדוע חשוב לכם לחזור לישון בבוקרשט? חלק גדול מהאתרים היפים נמצאים במרחק נסיעה של שעתיים - שלוש מהעיר.
וכמות האטרקציות שם גדולה בהרבה מאלו שבאזור בוקרשט.
אם ניתן לשנות, הייתי ממליצה על שני לילות בבוקרשט ושלושה לילות באזור בראשוב/סינאיה/פרדיאל וכדומה.
בבוקרשט ממליצה על המלון Doubletree by Hilton . חדר לזוג + 2 עלה לנו (לפני שבועיים) 350 ש"ח בלבד! והמלון חדשני ויפייפה.
לגבי השכרת רכב - ממליצה על החברה Eurocars Romania. המחירים שלהם משמעותית זולים יותר מהחברות הגדולות והמוכרות.

בכל מקרה, רומניה מקסימה!!
Travel-Maker.co.il

כתובות אינטרנט מצורפות:
נוחתים ברומא ב 10 באפריל
47תגובות
02/03/14 08:44
194צפיות
בשדה תעופה  Fiumicino ב 23:05 בלילה. מכיוון שלא רוצים להתחיל להתרוצץ בלילה, האם יש מלון טוב בשדה התעופה או מאוד בקרבתו שאפשר ללון בו בלילה הזה? האם אפשר פשוט לגשת ולקחת חדר או שכדאי להזמין מראש בתאריך הזה?

האם יש רכבת מומלצת מרופא לפיזה למחרת ומהיכן לוקחים (יודעת שכבר שאלתי על רכבת, אבל...

(המשך...)
בשדה תעופה  Fiumicino ב 23:05 בלילה. מכיוון שלא רוצים להתחיל להתרוצץ בלילה, האם יש מלון טוב בשדה התעופה או מאוד בקרבתו שאפשר ללון בו בלילה הזה? האם אפשר פשוט לגשת ולקחת חדר או שכדאי להזמין מראש בתאריך הזה?

האם יש רכבת מומלצת מרופא לפיזה למחרת ומהיכן לוקחים (יודעת שכבר שאלתי על רכבת, אבל שאלתי על מילנו ומעולם לא הייתי ברומא)

תודה מראש לכל המשיבים.
מנצסטר וליברפול
02/03/14 08:06
45צפיות
שלום רב

אני נוסע לארבעה ימים למנצסטר וליברפול בסוף החודש לראות כדורגל.

הלינה הינה במנצסטר עם גיחה ליום אחד לליברפול לראות משחק

אשמח לקבל כל המלצה כולל מקומות לבילוי ומסעדות טובות

דרור
º
אני מנסה לברר דרך אוהד כדורגל
02/03/14 11:58
15צפיות
טוב יש תשובה
02/03/14 13:12
39צפיות
מנצ'סטר הוא לא כל כך מכיר, אבל בליברפול יש מתחמם שנקרא Liverpool one, וברחובות שמקיפים אותו יש מלא פאבים ומסעדות, זה גם איזור הבילוי הגדול של העיר. בין הרחובות DUKE ו WOOD יש הרבה פעילות בלילה.

מסעדה מומלצת

https://www.google.co.il/maps?t=m&ll=53.380897...
עוד המלצות
03/03/14 19:47
18צפיות
תודה על ההמלצה

האם יש עוד המלצות?
חודש לבד במקסיקו
02/03/14 03:37
44צפיות
התחלתי את הטיול שלי בגואטמלה עם 2 חברות, היינו שם חודש ועכשיו אנחנו במקסיקו. היה ריב רציני שבסיומו החלטתי שעדיף לי להתפצל מהן ולהמשיך לבד. עכשיו אני קצת בבלבלה ומנסה לחפש את עצמי, נשאר לי עוד חודש ושבוע ולא הייתי רוצה לאכזב את עצמי ולחזור יותר מוקדם כי באמת בא לי לסיים את הטיול הזה בטוב ולמצות אותו עד כמה שאני יכולה.
כרגע אני בפלאיה דל כרמן, התכנון היה להמשיך איתן לאיסלה מוחרס אבל נראה לי שאשאר פה עוד קצת ואז אחפש את עצמי.
יש למישהו המלצות\רעיונות\טיפים\מילות עידוד? :)

תודה מראש
מה עם חבל צ׳יפס בדום בגבול עם גואטמלה?
02/03/14 07:11
31צפיות
בדרום הכוונה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום