לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

"מלחמת כבודה" ערוץ דיסקברי בYES
03/02/14 08:39
137צפיות
בעקבות אבדן המזוודה שלנו
בטיסה חזרה מטקסס לפני חודשיים
שעד היום אין יודעים מה עלה בגורלה
החלטתי לצפות במלחמת הכבודה.
מדהים מה קורה שם פשוט מדהים

משודר היום ובמהלך השבוע בערוץ דיסקברי.
היום :
09:20
13:55
20:35
03:40
ובמהלך השבוע הקרוב .
מעניין ומעצבן בנשימה אחת
º
תודה
03/02/14 12:16
11צפיות
פרישת מנהלת הפורום
02/02/14 18:45
264צפיות
אנו מודים ל היידי אור על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

תודה לכולם
02/02/14 18:47
294צפיות
על הרבה הרבה שנים של גלישה משותפת וחברויות שנרקמו, אני חוזרת לשחור ומצטרפת לאלדד , כפי שראוי
נתראה פה, רק שהפעם אני לא אחראית על המחיקות...
תודה להיידי על ההדרכה, החברות והתמיכה
02/02/14 18:50
154צפיות
בהצלחה והעיקר הבריאות.
º
תודה
02/02/14 18:53
15צפיות
º
בהצלחה
02/02/14 19:37
6צפיות
º
תודה רבה היידי!
02/02/14 19:42
7צפיות
º
תודה היידי..תודות.
02/02/14 19:43
10צפיות
º
תודה
02/02/14 19:54
8צפיות
º
תודה היידי. היה כיף פה ובכל פורום אחר.
02/02/14 20:03
32צפיות
את חכמה ככה מרחוק לדבר על הצתרפתות.
02/02/14 20:40
134צפיות
חכי חכי תראי מה אעשה לך כשתגיעי פעם לביקור בארץ.

אוי. עכשיו ראיתי שכתבת הצטרפות.
סתם דמיינתי.
º
לול!
02/02/14 20:58
22צפיות
º
תודה לך
02/02/14 20:53
18צפיות
תודה על כל שנות התרומה לפורום
02/02/14 21:56
48צפיות
בהצלחה בהמשך הדרך.
º
03/02/14 08:29
6צפיות
הגעת ליעד מהממת
03/02/14 08:49
92צפיות
הרבה יותר נעים להיות כותבת מהמניין ולא מודרטור.

בשבילי תמיד תהיי שחורדינית.
º
תודה לך, היידי
03/02/14 09:16
9צפיות
תודה
03/02/14 21:00
20צפיות
ובהצלחה בהמשך
אני בשוק הפורום לא יהיה אותו דבר בלעדיך
04/02/14 10:39
31צפיות
המון, המון תודה על ההשקעה והניהול הנהדר של הפורום הקשה הזה, היית באמת נהדרת.
ואיחולי הצלחה גם לדניאלה בהמשך ולמי שתצטרף/יצטרף אליה לניהול אם יהיו כאלה.
º
תודה
04/02/14 11:34
4צפיות
º
04/02/14 15:11
8צפיות
º
עזרת לי המון בטיול לפרנקפורט. בהצלחה !
02/02/14 23:43
13צפיות
º
תודה היידי!
03/02/14 09:00
8צפיות
היידי
03/02/14 09:49
48צפיות
אני בטוחה שתראי נהדר בשחור (למרות שאני מאוהבי הצבעים).

º
תודה והמון הצלחה בהמשך הדרך!
03/02/14 21:48
7צפיות
º
תודה על ניהול מקסים
04/02/14 03:39
7צפיות
מצער לשמוע, תודה רבה להיידי על ההשקעה בפורום
04/02/14 10:21
35צפיות
נקווה להמשיך לראותך.
ניו יורק - לאס וגאס - לוס אנג'לס
02/02/14 17:13
150צפיות
האם מומלץ לבקר בשלושתן בטיול של שלושה שבועות?
כמה זמן מומלץ עבור כל עיר?
(אנחנו זוג צעיר)

תודה לעונים

אפשר השאלה מדוע
02/02/14 18:15
127צפיות
מה יש בלוס אנג'לס? בוגאס אפשר להיות יומיים ולצאת לטיול עם רכב
בקניונים (הגראנד, הציון, הברייס לייק לואיס וכד') שבוע ושבוע ניו יורק ושבוע בעוד מקום אבל לא לוס אנג'לס.
ההעדפה שלנו
02/02/14 18:31
102צפיות
היא לטייל בערים בתחבורה ציבורית ולא לבלות בנהיגה ארוכה ברכב.
על איזה מקום נוסף היית ממליצה?
º
בל.א. קשה להסתדר בלי מכונית
02/02/14 19:13
39צפיות
בגדול, זה נשמע צירוף מוזר
02/02/14 18:18
120צפיות
קודם כל  הפיזור הגאוגרפי הלא הגיוני.
שנית , מה לוס אנג'לס עושה שם? אם כבר מגיעים לקליפורניה אז קודם הייתי שם את סאן פרנסיסקו ברשימה (רק אם אנחנו מדברים על ערים בלבד).
אם המטרה בל.א. זה הפארקים, אז באורלנדו יש יותר והיא קרובה בהרבה לניו יורק.

מבחינת הזמן שלושה שבועות, אז כן אין בעייה.  שבועיים ניו יורק, 3 ימים בוגאס, יומיים בל.א. והשאר בטיסות.
אם אין לכם אילוצים או רצונות מיוחדים, למשל משפחה בל.א.,  אז הייתי בוחר מסלול שונה מהותית.
תשובות:
02/02/14 18:28
115צפיות
יש משפחה בלוס אנג'לס (וגם בניו יורק)
שבועיים בניו יורק נשמע לי יותר מדי
היינו בדיסנילנד בפריז אז אין צורך לנסוע לאורלנדו

סאן פרנסיסקו יכולה לבוא בחשבון.
מהו המסלול השונה שהיית בוחר?
ניו יורק וגאס שילוב מנצח
02/02/14 18:43
87צפיות
לדעתי שבוע ניו יורק ואחר כך טיסה לווגאס זה שילוב מנצח
למי שמגיע בפעם הראשונה לווגאס מינימום שהייה 4 ימים במקום לנסוע ללוס אנגלס הייתי נוסע לסן דייגו ל 3 ימים עם שילוב של סי וורלד או גן החיות שניהם ביומיים שלושה כבד מדי לטעמי.
השילוב של ניו יורק וגאס לדעתי הוא שילוב מנצח של קניות אתרים ונופש
תהנו
בהחלט סן פרנסיסקו
02/02/14 18:47
77צפיות
שבוע בניו יורק די והותר, שבוע בלאס וגאס עם הפארקים (זו דעתי),
שבוע סן פרנסיסקו (יום יומיים בסן פרנסיסקו) הייתי מטיילת לפי מה שכתוב כאן (לא בטיול מאורגן אם כי זו גם אפשרות אם אין לכם רכב)

http://www.viator.com/tours/San-Francisco/Muir-Woo...

ha sh vrcv אפשרויות אחרות לטייל מס.פ. ומשם לטוס ללאס וגאס.
אם יש אילוץ של משפחה אז יש אילוץ
02/02/14 18:49
64צפיות
אין קשר להגיון במסלול של טיול.
יש לך שני עוגנים מאולצים בגלל משפחה, NY ו LA.
מעבר לכך אני מציע שתחליט להתרכז חוף מזרחי או חוף מערבי ותעשה לעצמך טובה, תנסה לא לקפוץ ממקום למקום כי כל קפיצה משמעה יום שנשרף.
נניח תטייל מ NY צפונה לניאגרה או תיסע דרומה לוושינגטון ומשם תמשיך לחוף המערבי (הכיוון לא משנה, אפשר להתחיל ב LA).
יש הרבה מסלולים אבל אם יש לכם שני עוגני
02/02/14 19:19
48צפיות
חובה ואתם רוצים להתרכז בערים.
אז הייתי בוודאי מוסיף את סן םפרנסיסקו בקליפורניה, וכשאתם בנ.י. יציאה לוושינגטון ליומיים-שלושה. גם בוסטון שווה קפיצה.

מה שבאמת הייתי ממליץ זה טיול במכונית בקליפורניה, אבל כתבת שאתם לא רוצים לנהוג הרבה, וזה באמת מוריד הרבה ממה שיש לארה"ב להציע מהפרק.
ביטוי קצת חזק אין צורך לנסוע לאורלנדו
02/02/14 19:33
72צפיות
יש באורלנדו את יוניברסל סטודיוס שיש בהם ריידס תלת מימדיים והוא לגמרי שונה והרבה יותר כיף לדעתי מדיסני. שלא לדבר על זה שדיסני של אורלנדו הוא הרבה הרבה יותר מזה של פאריס.
זה תלוי במה שאתם אוהבים לעשות. ולא כתבת כלום על מה שאתם אוהבים לעשות.

וגם לאס וגאס היא לא מקום שכל אחד יאהב, אז זה תלוי בכם ואם אתם אוהבים להמר או אם אתם חושבים שאתם תאהבו את האוירה שם אחרת יומיים יספיק לכם שם. בלאס וגאס, מה ששווה זה ההופעות, אבל הן מאוד יקרות ואם אין לכם כסף או לא בא לכם על הופעות אז אולי לא תרצו להיות בוגאס הרבה מדי. אני למשל הייתי בוגאס יומיים וזה הספיק לי לכל החיים, לא מתתי עליה.
לוס אנג'לס הייתי מורידה למינימום ואולי הקרובי משפחה שלכם ירצו לנסוע לסן פרנסיסקו לפגוש אתכם למשל ובכך יחסכו לכם כמה ימים של לסטות לעיר שהיא כנראה פחות מענינת מאחרות (וחייבת לומר שעדיין לא הייתי בלוס אנג'לס).
טיפה הגנה על ל.א.
02/02/14 19:42
60צפיות
גם אני התפלאתי על של.א. הופיעה בצירוף הראשון אבל לא צריך להגזים לכיוון השני ולהיפגש עם הקרובים בSF .
בכל זאת מדובר במרכז המטרופוליטני השני בגדלו וחשיבותו בארה"ב שמשפיעה מאוד על התרבות האמריקאית שמשפיעה על כולנו.
אומנם לא מרכז תיירותי ממדרגה ראשונה, אבל אם כבר נמצאים שם, זה לא שאין מה לראות.
אמנם לא עושה לי איזה חשק מיוחד לנסוע ממה
02/02/14 20:07
58צפיות
ששמעתי על ל.א. אבל סייגתי את דברי וכתבתי שלא הייתי שם בעצמי

ובכל אופן, מה שכן יש שם אלו מסעדות שף למינהן שהן מעולות!! אז אם כבר נוסעים אולי כדאי לדעת את זה.
לגבי אורלנדו ו-LA
04/02/14 00:16
41צפיות
קודם כל, למי שאוהב את דיסני הביקור בפארק בפריז לא דומה בכלל לזה של אורלנדו. בפריז הפארק מורכב מהממלכה הקסומה. באורלנדו זו ממש עיר שלמה עם כמה וכמה פארקים נפרדים (הממלכה הקסומה, ממלכת החי, אפקוט, MGM, פארקי מים ועוד) שהביקור בהם לוקח כמה ימים טובים. שנית, יש פארקים רבים נוסף מסביב לאורלנדו, כמו שהזכיר אחד המגיבים הקודמים - אם זה מה שאתם אוהבים.

לוס אנג'לס: הייתי בה די הרבה זמן במסגרת טיול ארוך, כי בה התעסקנו עם חיפוש הרכב לקנייה ובסוף הטיול עם מכירתו. לולא כל זה, לא הייתי מקדישה לה יותר מיומיים-שלושה גג. מה יש לראות? האזור של וניס ביץ' וסנטה מוניקה נחמד לטיול בשעות הבוקר-צהריים (רצוי בסופ"ש ובשום פנים ואופן לא להסתובב בוניס אחרי שמחשיך), אפשר להסתובב בשדרות הוליווד איזו שעה, יש כמה פארקי שעשועים אם רוצים (יוניברסל, סיקס פלגס ועוד דיסנילנד) ו... זהו בערך. בנוסף, היא מאוד לא ידידותית מבחינת תחבורה ציבורית או להולכי רגל. עדיף לנסוע לסן פרנסיסקו במקום, ואם אתם כבר עוברים בלוס אנג'לס, אז לקחת רכב ולנסוע לסן פרנסיסקו דרך כביש מספר 1 על כל האטרקציות שלו.

אישית אני פחות טיפוס של ערים, והייתי מעדיפה לטייל בארצות הברית בשמורות הטבע המרהיבות שלה (מה שעשיתי). לאס וגאס מיצתה את עצמה מבחינתי תוך יומיים, ונהניתי הרבה יותר מהפארקים המדבריים שבמרחק יום-יומיים נסיעה ממנה.

אם האילוץ הוא משפחה כי אתם נוסעים לבקר משפחה, אז תראו איך לבנות את הנסיעה סביב הקרובים. אבל אם זו לא נסיעה במטרת ביקור אלא הביקור הוא כי "כבר יש קרובים לישון אצלהם בחינם", ייתכן שעדיף לבדוק קודם מה מעניין אתכם יותר בארצות הברית ולבנות לפי זה את הטיול. מה מעניין אתכם? טבע, ערים, הופעות, פארקי שעשועים, קניות, נופים?
כמה תעלה מונית משדה תעופה ברומא למרכז?
02/02/14 16:19
98צפיות
אנחנו 2 זוגות ומתלבטים אם לקחת מונית או להזמין שאטל, מונית יותר מהיר ונוח אבל השאלה כמה יעלה בערך והאם יהיה לו מקום לארבעה אנשים וארבע מזוודות

נ.ב- שדה תעופה fiumicino
º
48 יורו
02/02/14 16:47
39צפיות
מונית תכיל 4 אנשים ו-4 מזוודות?
02/02/14 17:01
61צפיות
דרך אגב, אין תשלום נוסף על מזוודות ?
ראיתי מוניות טנדרון וסטיישן גדולים
03/02/14 08:43
50צפיות
שיכילו. אבל לא בטוח שיהיה כזה כשתגיעו.

בית המלון שאני לן בו ברומא יכול לארגן הסעה במחיר של מונית. אולי גם המלון שלכם יכול. כדאי לבדוק איתם. הנהג יחכה לכם ביציאה עם שלט.
אנחנו הזמנו דרך האתר הזה
02/02/14 17:02
93צפיות
http://www.city-airport-taxis.com/airporttransfers...

עלה לנו 45 אירו, אבל לשני אנשים.
תזין נתונים ותראה כמה זה יוצא.
מחיר המוניות קבוע לכל מקום בתוך רומא
03/02/14 09:04
75צפיות
יש להם הגדרה מה נחשב "בתוך רומא". להרכב כזה תצטרכו מונית גדולה. יש גם חברות הסעות יותר נוחות ממונית ולא הרבה יותר יקרות שיכולות לארגן עפ"י בקשה מיניואן.
יש הרבה חברות שמתמחות בדיוק בזה
03/02/14 21:50
34צפיות
גוגל קצר ותמצאו פתרון.
כבודה ב EASY JET
02/02/14 16:04
195צפיות
שלום
אני טס ללונדון ל 4 ימים באיזי גט במרץ, בהנחה שלא יהיה קור מטרוף ואין צורך ביותר מדי בגדים , מה לדעתכם עדיף (ואפשרי) להעלות למטוס חוץ מטרולי על מנת למקסם מקום.
תודה על העצות.
אפשרי רק מה שאתה לובש עליך
03/02/14 09:19
154צפיות
שים לב שיש הקפדה על מגבלת המידות של הטרולי.
מעיל אפשר לקחת בלי תשלום.
03/02/14 17:56
128צפיות
וגם שקית של קניות בדיוטי אפשר בלי תשלום.
זה אני יודע מהאתר שלהם.

ב-WIZZ לקחתי את ההגדרה של שקית מהדיוטי לקצה ועליתי עם שקית ענקית אבל לא אמרו לי כלום ... כנראה מזל.
º
פאוץ' בגודל סביר + מעיל + שקית דיוטי
04/02/14 03:41
52צפיות
טרולי
04/02/14 10:00
86צפיות
באתר שלהם כתוב שאפשר להעלות טרולי במידות 50X40X20 ס"מ כולל ידיות וגלגלים משהו נקתל בבעיות?
פשוט מחייבים אותך לשלוח את הטרולי
04/02/14 12:02
82צפיות
לבטן המטוס כשאתה משלם תעריף של רכישת הובלת מטען בשדה התעופה.
לחילופין אתה יכול לנטוש את הטרולי בטרמינל, ראיתי אנשים שגם נהגו כך (העבירו את החפצים לתיק קטן יותר).

הם ערוכים לכל, אין שום בעיות.
בשדה התעופה בבאזל יש מסגרת מתכת
04/02/14 17:59
64צפיות
לתוכה צריך להכניס את הטרולי.
אם הוא לא נכנס, אבל בגבול הגודל המותר - הוא נשלח חינם בבטן המטוס.
אם הוא חורג מהגודל המותר - משלמים (כמדומני 100 דולר)
טיול עם תינוקת בת שנה פלוס לאגם גארדה
02/02/14 15:51
87צפיות
שלום לכל חברי הפורום. אז סגרנו טיסה+ בית מלון + רכב לפסח באגם גארדה.
המשתתפים- אנחנו, בני ה34 ותינוקת שאז תהיה בת שנה ו4
התינוקת נוסעת ונמצאת במנשאה ועגלה בלי בעיות מיוחדות.
הבית מלון בעיירה דרומיתת bardolino
אשמח להמלצות שלדעתכם יתאימו גם לתינוקת( הולכת).
בעלי מאוד רוצה להגיע לדולומיטים..האם לדעתכם זה אפשרי?
כמו כן אשמח לכל טיפ אפשרי לטיסה עם תינוקות..

בתודה מראש.
אשמח לדעת אם אפשר
03/02/14 08:12
67צפיות
לעשות מסלול מדרם האגם לדולומיטים וחזור באותו היום.
לא, אם רוצים להנות ולראות משהו
03/02/14 08:32
52צפיות
הכביש עד לפניה לדולומיטים אמנם אוטוסטרדה יפה או שאפשר גם לנסוע לאורך האגם עד שפונים לכביש 48 אבל משם הכביש פתלתל, הנוף עוצר נשימה, צריך לעצור לעלות לפחות על המרמולדה או על הר אחר להנות מהנוף לנסוע עוד קצת ולחזור או באותו כביש או בכביש אחר. כדאי ללון לילה אחד בדולומיטים ולחזור למחרת. עדיף לוותר ולא לעשות את הטיול ביום אחד.
טיול יומי מאורגן לעמק הלואר, מכירים? ממליצים?
02/02/14 11:16
130צפיות
שלום לכולם,

במרץ הקרוב, שישה ימים בפריז, אני , אמי ובתי, לא היה בתכנון שלי אבל אמי לוחצת.

האם מכירים טיולים יומיים שיוצאים מפריז לסיור בעמק הלואר? ברור לי שמספיקים לראות את טירת שמבור ואולי טירה או שתיים נוספות, במידה ומכירים האם יודעים סדר גודל של מחיר?

תודה מראש,

יש כמה חברות שעושות טיולים כאלה
02/02/14 12:32
84צפיות
כמו זו, למשל:
http://www.pariscityvision.com/en/france/loire-val...

אפשר, אולי, במקום זאת, לנסוע ליום אחד לאמבואז (Amboise) או לבלואה (Blois) או לשתיהן, לבקר בטירות שם ולחזור לפריז בערב. לאמבואז יש רכבת מוקדמת ישירה ופה ושם גם רכבת חזרה ישירה, לבלואה צריך להחליף ובין שתיהן יש רכבת ישירה, הן די סמוכות זו לזו. זה יצא יותר זול וממילא קשה לי לדמיין שאפשר לבקר ביותר משתי טירות ביום אחד וגם ממש להנות מזה. אם זה יעניין אותך אנסה להפנות אותך לאתר הרכבות כדי לראות לוחת זמנים. זה ידרוש תכנון אבל לדעתי אין צורך לקנות כרטיסים מראש באינטרנט.

אפשרות אחרת היא לנסוע ברכבת המהירה מפריז עד טור (Tours) - דורשת הזמנה מוקדמת אחרת יוצא יקר - ולקחת סיור מאורגן שיוצא משם, ואז העלויות תהיינה אולי נמוכות יותר. אבל גם כאן יש יותר טרטור; סיור מאורגן מפריז חוסך לך את כל הלוגיסטיקה הזאת. האם הוא שווה כמעט 200 יורו? לא חושבת. עדיף תמיד ללון לילה אחד בלואר ולראות את הטירות בנחת. אם כי לא יודעת אם הייתי עושה את זה בחודש מרץ.

זה הלינק לחברה שמוציאה סיורים מטור:
http://www.accodispo-tours.com
תודה על התגובה, הוחלט לרדת מזה
02/02/14 17:48
60צפיות
בהזדמנות אחרת, עם רכב, בנחת, כמה ימים
או לא עם רכב (זה אזור מרושת היטב ברכבות), או
03/02/14 09:09
30צפיות
עם אופניים (נושא המסלולים התפתח שם מאוד בשנים האחרונות וזהו אזור אידיאלי לרכיבה משום שהוא שטוח).
נצל"ש למחשבות או לכל מי שמכיר את ה LENOX
02/02/14 17:53
74צפיות
בהמלצתך החמה הזמנתי את ה Lenox, לטיול של אמא ובת , הוספנו לטיול את הסבתא והמלון ממליץ לי להזמין את הג'וניור סוויט, האם מכיר והחדר מספיק גדול לשלושה אנשים?

תודה מראש
º
לא מכיר אישית, אבל מתגובות יודע שיספיק.
03/02/14 07:08
18צפיות
º
תודה, הוא מצא חן בעיניינו, ניקח את החדר
03/02/14 07:30
17צפיות
יופי. אתם תגלו סביבה מהממת ונוחה מאוד
03/02/14 08:10
42צפיות
מבחינת אוכל וקווי מטרו.
ולמתנות שוקולדיות, תחנת מטרו אחת
03/02/14 09:14
51צפיות
(מקווה שלא יותר, לא, ברצינות, זה לא רחוק), סורו לבוטיק השוקולד של רושו, הכינו מזומנים (או אשראי) והצטיידו - טבלאות, ממרחי שוקולד, פרלינים, הכל מעולה.
www.jcrochoux.com
(משום מה הבוקר האתר לא עולה, זה בטח זמני)

ולדעתי גם לכו לראות מה קורה בקרן קרטיה, עם תערוכת הצילומים מאמריקה הלטינית, הופעות וכו'. זה ממש בקרבת המלון, אני הייתי בודקת את זה.
http://fondation.cartier.com/#/en/home
תודה על ההמלצות, נראות משובחות מאד,
03/02/14 15:29
39צפיות
יש עוד כאלה?

בקרן קרטייה נראה שיש יופי של פעילויות לבת 11 חובבת אומנות
כן, מוזיאון ז'קמר-אנדרה ברובע ה-8
04/02/14 09:48
30צפיות
http://www.musee-jacquemart-andre.com/en/home
שהוא מוזיאון שהיה במקור בית מפואר של האמנית נלי ז'קמר ובן זוגה אדואר אנדרה, אספן אמנות. בבית הזה 8-10 חדרים שמתפרשים על פני שתי קומות. זה בית מפואר ומעוטר, מלא רהיטים ואמנות. רמברנדט, ואן דייק, שרדן וחדר אחד של איטלקים רנסנסים שמואר באור עמום. ובוודאי עוד כמה וכמה שאני לא זוכרת.

זהו מוזיאון עמוס לעין אבל לא משאיר כלל תחושה של כובד, רק של נועם, אולי משום שאינו גדול. זה יכול להיות ביקור של כיף לבת 11. וגם הקפיטריה שלהם, עם התקרה המעוטרת (נדמה לי של טייפולו), מפורסמת. עוד לא סעדתי בה אבל קראתי לא אחת שהאוכל משובח, זה יכול להיות נהדר לאכול שם לפני או אחרי ביקור, רק שאני מניחה - ואולי זה כתוב באתר - שאוכל מוגש בשעות הצהריים ובשאר הזמן זה שתיה חמה עם עוגה. שווה לבדוק אם יש מידע יותר מפורט מזה באתר.

תמיד יש גם תערוכה זמנית קטנה שנדחסת לכמה חדרים קטנים בקומה השניה. במרץ זו תהיה ואטו-פרגונאר, לא בדיוק כוס התה שלי אבל אולי הילדה תאהב את כל המתיקות הדשנה הזאת.
קו 13 ממונפרנס יקח אתכן לשם ישירות ובקלות, או שתחלפנה בדרך.

הייתי מסתכלת גם מה יש בארמון הגדול, נראה מעניין ולא כבד:
http://www.grandpalais.fr/en/programmation
ראי למשל את העבודות של קרטיה או את הצילומים של דפרדון.
º
נרשם תודה, קיטש מזוקק יתאים לבת ה-11 שלי
04/02/14 11:32
13צפיות
נהדר, וזו רק התערוכה הזמנית הזאת
04/02/14 12:08
15צפיות
(שבמקרה קשורה לחלק מהאמנות המוצגת בבית, לפעמים התערוכות לא קשורות אליה כלל) שהיא באמת קטנה. אבל הבית עצמו לא מספק חוויה של קיטש, לדעתי, אלא של הנאה ולימוד, וגם מדריך השמע מצויין. זה באמת מקום ראוי לביקור. ובשבילי, גם אם זו לא טירה או ארמון, הוא נותן הצצה לפאר והדר אבל בקטן, בלי העומס הכרוך בסיור בעשרות חדרים מעוטרים בטירה.
וגם, החדר האיטלקי נותן הזדמנות להציץ לאמנות
04/02/14 12:16
17צפיות
מעולה ושוב, בפורמט צנוע. בלובר האגף האיטלקי ענק ועד היום לא ביקרתי בו כמו שצריך כי העומס והרעש שם גדול, בגלל המונה ליזה.

ואם אתן הולכות ללובר, שווה ללכת לאגף הפלמי וההולנדי ובמיוחד לאולם עם 12 הקאנבסים הענקיים של רובנס והאטליה שלו, שהיו הזמנה של המלכה, אני חושבת. הם מרשימים מעבר ליכולת הכלה, לדעתי, אבל כמובן ראויים מאוד לצפיה בשל איכות האמנות. והאולם, מהניסיון שלי, אף פעם לא מלא מאוד כך שאפשר לשבת ולהתבונן באמנות בנחת. וכמובן, תמיד יש בלובר תערוכות זמניות.
www.louvre.fr
אגף דנון בלובר בהחלט הומה. הרי שלטים
04/02/14 15:24
24צפיות
אגף דנון בלובר בהחלט הומה. הרי שלטים
אינסופיים מכוונים את כולם למונה ליזה ואחרי אלפי הבזקי המצלמות, המנסות לשווא להתמקד כראוי בכיסוי הפלסטי, כולם מתחילים לרעות בשדות זרים וללא רועה.
האם יש waze באיטליה?
02/02/14 08:18
127צפיות
האם צריך לקחת GPS כדי להסתדר או שהמפות נוחות מספיק למי שמנווט טוב?
אשמח לשמוע תובנות
איך לדעתך הסתדרו לפני 10-15 שנים?
02/02/14 08:40
66צפיות
כנראה שהמפות עובדות לא רע.
תורנת ניווט יכולה לשפר נוחות.
יש המון תוכנות ניווט עם יתרונות וחסרונות, WAZE ממש לא היחידה ולא תמיד הפתרון הטוב ביותר.
אני אף פעם לא יוצא לחול בלי מפת נייר
02/02/14 08:52
58צפיות
לדעתי היא חיונית להתמצאות בסביבה. הרבה פעמים אחרי עיון מדוקדק במפה, אני כבר בכלל לא צריך GPS למיניהם.
אני לא אוהב כשהטלפון שלי תפוס על ידי הwaze או כל תוכנת GPS אחרת לצורך העניין ולכן מעדיף לנסוע עם מכשיר ייעודי. אני גם מקבל די הרבה שיחות, גם בחופש, לכן זה לא כל כך מעשי ובטח לא נוח במקרה שלי להשתמש בטלפון על בסיס קבוע גם כמכשיר ניווט.
במקרה של ווייז להבדיל מתוכנות אחרות, קח בחשבון גם את נושא הקישוריות לאינטרנט.
º
ברור לגמרי. מפת נייר זה הדבר הראשון. תודה.
02/02/14 09:01
23צפיות
º
02/02/14 09:07
5צפיות
שאלה על ציריך
01/02/14 23:48
40צפיות
מישהו יכול לומר לי מה האזור הכי טוב לישון שם? מה הכי מרכזי?
תודה
האזור המרכזי הוא ה-city
02/02/14 07:34
34צפיות
למשל הטריפאדוויזר מרכז את המלונות בסיטי

http://www.tripadvisor.com/HotelsList-Zurich-Downt...

במפה של בוקינג תראה את המיקום

http://www.booking.com/city/ch/zurich.he.html
המלצה למלון עבור משפחה לסוף הקיץ
01/02/14 22:59
211צפיות
שלום,

אנחנו נוסעים לפריז בסוף הקיץ (9 לילות): איזה מבתי המלון הבאים מומלצים? 2 מבוגרים, 3 ילדים, עם עדיפות למלון עם אוכל כשר, במיקום טוב:

1. מלון הוואנה - אוכל כשר
44 Rue de Trévise PARIS
ציון - 6.5 נק' בבוקינג
מחיר 2,700 אירו ל9 לילות, כולל ארוחת בוקר (ב 2 חדרים)

2. מלון Avenir Hotel Montmartre,
39, boulevard Rochechouart
ציון 7.1 נק' בבוקינג
מחיר 1,990 אירו ל 9 לילות כולל ארוחת בוקר (ב 2 חדרים)

3. מלון Hotel Excelsior Latin
20 rue Cujas
ציון 8 נק' בבוקינג
מחיר 2,424 אירו ל 9 לילות כולל ארוחת בוקר (לסוויטה של חדר בודד)

מי היה ויכול לתת המלצות על המלונות והאזורים האלו? מי המנצח מבין השלושה? (גם דיס המלצה יכולה לבוא בחשבון)

היות ויום אחד עלינו לנסוע לדיסנילנד בבוקר מוקדם - מי מהבאים ממוקם הטוב ביותר להגעה בתחבורה ציבורית לדיסנילנד?
המלון הראשון, לה האוואן, במחיר 300 אירו ללילה
02/02/14 08:45
117צפיות
לשני חדרים לוקח מחיר יומרני מאוד. אני מניח שזה בגלל הזמן הזערורי שנותר עד לנסיעה. המלון כשר, החדרים בסיסיים ונקיים, הסביבה טובה למחפשי כשרות וארוחת הבוקר בטח מסייעת לפתוח את היום.
המלון השני משתפר בציונו, לא הייתי בו, המיקום קצת מרוחק, המחיר אולי סביר וזהו.
המיקום של המלון השלישי מקסים, המטרו ממש רחוק. מנצח? השני בטח לא וזו אי המלצה בולטת.
אז אם כך - סדרי העדיפויות הינם:
02/02/14 16:17
78צפיות
עדיפות ראשונה: Excelsior
עדיפות שניה: הוואנה
עדיפות שלישית: Avenir Hotel Montmartre

האם נכון?

איך מגיעים מ Excelsior או הוואנה לדיסנילנד? האם קו ישיר?
רוצה את כל המידע האפשרי על פריז?
02/02/14 17:52
66צפיות
מייל אלי במסר.
תודה: כבר שלחת לי...
02/02/14 18:04
51צפיות
אני בשלב הסופי של הניפוי...
º
במידע יש גם הגעה לדיסנילנד.
02/02/14 20:00
19צפיות
º
תודה, אבל האם סדרי העדיפויות שרשמתי נכונות?
02/02/14 20:28
17צפיות
אני לא הייתי בוחר אחד מהמלונות האלה.
02/02/14 21:01
56צפיות
ברור לגמרי שאתם צריכים דירה ולא מלון וזה יהיה נבון יותר.
דירה תהיה אומנם זולה יותר, אבל תצריך
03/02/14 10:58
51צפיות
התארגנות בכל בוקר לארוחת בוקר - מה שיביא לבזבוז זמן (חיפוש מקום / הכנה) ויש גם עלות לזה, כך שאני לא בטוח שזה יהיה הפרש כזה גבוה בין דירה לבין מלון.

אשמח להמלצה על דירה הנמצאת באזור עם מסעדות כשרות.
בנוסף, במידה וכן הייתי הולך על מלון (נוחות של סידור החדר בכל בוקר, מגבות נקיות, מצעים וכו') - איזה משלושת המקומות שציינתי הינו המוביל? (או שיש המלצה על מלון אחר המתאים, במחיר של 250 - 300 אירו ללילה, עם עדיפות לארוחה כשרה)

תודה.
דירה בפריז
03/02/14 12:23
55צפיות
עדין לא יכולה להמליץ על דירה ספציפית כי אני אהיה שם רק בעוד חודשיים אבל למשפחה זה בהחלט זול יותר. אנחנו נהיה 8 לילות במחיר של 780 ארו, דירה עם חדר שינה וסלון - הילד בסלון. שרותים עם כניסה נפרדת, לא מחדר השינה. זה היה לנו חשוב. בדירה אתה יכול גם לבדוק בדיוק מה אתה רוצה שיהיה בדירה, קומה, מעלית, אינטרנט וכו'. מאוד נוח. ולגבי ארוחת הבוקר- בטיולים קודמים משפחתיים שלנו, ביום הראשון נכנסנו לסופר מקומי (הנאה בפני עצמה) ורכשנו ממרחים, גבינות, חלב, קורנפלייקס, וגם קצת פסטות, רטבים מוכנים, ביצים וכו'  בכל בוקר, אבא התארגן ראשון, ירד למטה, רכש קצת לחמניות ולחמים, בנתיים אמא והילדים התארגנו בעצמם וגם על ארוחת הבוקר - חיתוך ירקות, הכנת חביתות (מושקעות, הבכור שלי טיגן פטריות, זוקיני וכל מני דברים שמצאנו), התיישבנו לאכול בנחת ומהלחמים שנרכשו הכנו כריכים למהלך היום. התארגנות קצרה של הכנסת הכלים למדיח (כן, הפעלנו את המדיח שהיה בדירה כל יום) ויציאה עם כריכים כך שלא היה צריך גם לקנות כל הזמן אוכל בחוץ. יותר זול? בהרבה. קנינו גם טעימות של דברים, גלידה, עוגה שנראתה שווה וכו' אבל כשהילדים רעבים נשלפים כריכים וזה פותר בעיה מיידית. גם בערב לפעמים לא התחשק לנו לאכול בחוץ אז ארגנו פסטה עם רוטב ועוד משהו. בהחלט חוסך המון. אגב, במיוחד בטיול לדיסני זה חוסך האוכל שם מאוד יקר ולא מאוד טעים.
ולגבי דירה, נזכרתי עכשיו ששוחחתי עם אדם שמשכיר דירות בפריז, המייל שלו
farajv@yahoo.fr
הדירה כשרה ובאזור עם הרבה יהודים ומסעדות כשרות, אתה יכול לבדוק אם הדירה פנויה.
לטעמי, עם משפחה, הרבה יותר נוח דירה מאשר מלון. אבל זה כמובן עניין אישי.
בכל מקרה, תהנו
º
בדקת באתר של עדה בורק? חפש בגוגל.
03/02/14 14:17
34צפיות
בדקתי. ניסיתי ליצור קשר והגעתי למענה קולי
03/02/14 14:26
44צפיות
שלחתי מייל, קיבלתי בחזרה תשובה. שלחתי שוב מייל עם שאלה ולא נעניתי יותר...

אז התייאשתי ואני מחפש אלטרנטיבה.
מה לגבי בתי המלון שציינתי?
אתה אולי מטיל מגבלות שלא חייב להטיל
03/02/14 14:50
44צפיות
פריס שופעת מאות ואולי אלפי פתרונות לינה.
הדרישה שלך לכשרות מצמצמת את המבחר שלך בצורה דרסטית.

דירה אולי תפתור לך את בעיית הכשרות אבל אתה חושש מאובדן זמן.
אני מניח שאתה מצפה בבית המלון לארוחת בוקר בלבד, שאר הארוחות אתה מתכנן פתרון אחר.

הפתרון האחר לא יכול לשמש אותך גם בארוחת הבוקר?
המלון רובע הלטיני נמצא במיקום מקסים.
03/02/14 15:18
49צפיות
עדה בורק חוזרת בדרך כלל אם משאירים הודעה. מוזר שלא חזרה.
תודה
03/02/14 23:34
36צפיות
איך נקרא המלון באנגלית?
º
זה אחד שאתה בחרת.
04/02/14 07:18
12צפיות
הבנתי: הכוונה ל Hotel Excelsior Latin...
04/02/14 15:40
23צפיות
תודה.
כן. יש לי תחושה שאתה קצת מתברבר.
04/02/14 15:41
22צפיות
אם אתה עם משפחה אתה חייב, ממש חייב, נגישות קרובה למטרו.
תודה: אז מלון Excesior צמוד למטרו?
04/02/14 15:55
18צפיות
ולמה מתברבר?
סה"כ חיפשתי מלון, עדיפות לכשרות.
מצאתי 3 מלונות, דרך אתר בוקינג והמלצות של גולשים, כאשר:
1. מלון הוואנה נפסל, עקב יותר מדי ביקורות נוקבות עליו.
2. מלון אווניר הינו עדיפות שניה
3. מלון אקסיור קיבל המלצות טובות מאד, וגם אתה ציינת זאת.

המלצת לי לחפש דירה. נכון - זה יותר זול, אבל מצריך התעסקות עם ארוחת בוקר. ניסיתי בכל זאת אצל עדה בורק, אבל הנסיון לא עלה יפה (אם בשלב הבקשה לשירות אני נתקל בהתנגדות - אני מייד מפסיק את הקשר, כדי לא להתאכזב במהלך ולאחר קבלת השירות: לידיעת נותני השירותים באשר הם...).

בינתיים, אבדוק את הדירה שיעלעל הציעה.

עוד תובנות?
המלון השלישי אמנם מקבל ביקורות טובות,
04/02/14 15:58
29צפיות
אבל רחוק ממטרו. אם לא חשוב לך כשרות במלון, אז אני ממליץ בחום על הלנוקס מונפרנס.
בנוגע לעדה בורק אני רק יודע שאם משאירים הודעה, היא או עובדת מטעמה חוזרות.
º
תארגן ללנוקס תעודת כשרות ובא לציון גואל...
04/02/14 16:04
12צפיות
דווקא טוב איך שהוא עכשיו. ממילא אני לא אוכל
04/02/14 16:48
20צפיות
בו.
הוא לא צמוד למטרו אבל אני לא יודעת אם זה כל
04/02/14 16:15
31צפיות
כך נורא. המטרו שלידו זה קו 10 שהוא לא המטרו הכי שימושי בפריז. אבל 200 מטר לתחנה זה לא מרחק גדול מדי אני חושבת. וגם ישנו המטרו האזורי, ה-RER, שנמצא בגני לוקסמבורג, איתו גם תוכלו לנסוע. ובאודיאון יש קו 4, זו גם הליכה לא ארוכה.

הרובע הלטיני הוא רובע טוב למשפחה מתיירת. עם הילדים תוכלו להיכנס לגני לוקסמבורג, זה נפלא. זה רובע חי, יהיה לכם מעניין שם. אני הייתי הולכת על זה. המלון הזה גם קרוב מאוד לחנות הספרים הענקית Gibert Joseph, אם תצטרכו אטלס רחובות או מפה מפורטת, שם תוכל לקנות אותו.
º
תודה לכולם!
04/02/14 23:22
6צפיות
Ibiza 2014
01/02/14 22:43
35צפיות
אהלן, אנחנו 3 חברים שמעוניינים לטוס בקיץ (סוף יולי, תחילת אוגוסט) לאיזה שבוע לאיביזה...
אשמח לשמוע טיפים והצעות.
תודה.
טיול לבודפשט וינה ופראג בספטמבר
01/02/14 22:28
178צפיות
שלום חברי הפורום

תכננתי את הטיול הבא, מבקש לקבל את חוות דעתכם:

טיסה של אפ (אלעל) ב7.9 לבודפשט, וחזרה ב15.9 מפראג- עלות 240$ כולל מזוודה לאדם

3 לילות בבודפשט (הטיסה שלנו מאוחרת, נוחתים רק לישון בלילה הראשון) 163$ (82$ לאדם)
במלון  Silver Hotel Budapest

2 לילות בוינה במלון Hotel Prinz Eugen
164$ (82$ לאדם)

3 לילות בפראג במלון Tivoli Hotel Prague
215$ (108$ לאדם)

ניוד ברכבות בין הערים

סה"כ יוצא לאדם 512$ (בלי הרכבות)

מה אומרים?
מה אתה מתכוון לעשות בכל עיר
02/02/14 06:12
89צפיות
לי למשל יומיים בוינה ממש לא היו מספקים, בטח אם הם כוללים נסיעות ואז בכלל לא נשאר כמעט כלום.
מבחינתי כבר היה עדיף להוסיף את הימים + זמן הנסיעות ליעדים אחרים, במקום לעסוק במנהלות פשוט לטייל ולהנות.

לעומת זאת אם מבחינתך כל תחומי העניין שלך בוינה מסתכמים ביום וחצי אז בסדר.
בוינה אנחנו עוצרים רק לקצר
02/02/14 10:14
93צפיות
עיקר הטיול מוכוון פראג ובודפשט.
התכנון בוינה הוא לראות 2-3 אתרים לא יותר.
מה אומרים על המחירים ועל המלונות?
מחיר לאדם באירופה בד"כ לא רלוונטי
02/02/14 10:26
95צפיות
המחיר לחדר חשוב.
בנוסף כדאי שתכתוב את תנאי הלינה, כמו עם או בלי ארוחת בוקר, עם או בלי זכות ביטול (ועד מתי אפשר לבטל).
התנאים האלו יכולים לשנות את המחירים בצורה משמעותית.

לא חובה אבל ממליץ לך לאירופה להתרגל לאירו ולא לדולר.

בגדול המלונות והמחירים נראים לי בסדר

בבודפשט המלון מרוחק מהמרכז
02/02/14 14:54
90צפיות
ומכל האטרקציות. בנוסף הוא לא ליד תחנת מטרו. המטרו מסיים את פעולתו לפני חצות אם אני זוכרת נכון. אם תצאו לבלות זה יכול לגרור הוצאות על מוניות.
גם בוינה ופראג לא קרוב למרכז אבל לפחות קרוב למטרו.
תודה
45צפיות
אבל זה הכי קרוב למרכז במסגרת התקציב. כמובן בהתחשב גם בפרמטרים אחרים (לא אלון במלון שאמנם במרכז אבל חוות דעת עליו גרועה)
זה בסדר, קבל תיקון
02/02/14 21:06
47צפיות
האתר שלי טריפאדוייזור אליו הפנית מראה מיקום שגוי למלון. כשנכנסים לבוקינג רואים שהמלון בכלל במקום אחר . הוא סביר בהחלט וליד תחנת מטרו.
תודה
36צפיות
אבל זה הכי קרוב למרכז במסגרת התקציב. כמובן בהתחשב גם בפרמטרים אחרים (לא אלון במלון שאמנם במרכז אבל חוות דעת עליו גרועה)
לדעתי לא תספיק כלום
02/02/14 20:56
63צפיות
הייתי רק בבודפשט וווינה .
בווינה הייתי 5 ימים ועדין העיר נותנת מה לראות , יצאתי בתחושה שלא מיציתי עיר קסומה ויפה .

בבודפשט הייתי 3 ימים ולדעתי צריך עוד 3 ימים לפחות בכל פינה בעיר יש מה לראות ולמרות שרוב האתרים יחסית קרובים עדיין קל לפספס.

אגב ב-2 הערים הללו תחבורה ציבורית מעולה !
רכבות תחתיות עיליות וחשמליות .
לדעתי וותר על יעד אחד תתמקד ב-2 ותעשה אותם טוב אולי זה רק אני אבל במקום שהייתי בו כבר וסימנתי עליו V אני לא חוזר לשם שוב .

נ.ב. עם גמישות בתאריכים מאמין שהיית מוציא טיסה ב-WIZZ באזור ה-100-130 יורו.
אני הייתי מוסיפה לוינה יום
02/02/14 21:00
59צפיות
על חשבון אחת האחרות, לדעתי היא הכי שווה.
עשיתי טיול דומה לפני כשלוש שנים
03/02/14 15:19
73צפיות
רק שאני וחבר שלי היינו בכמה ערים בצ'כיה (כולל את פראג כמובן), בסלובקיה (כולל את ברטיסלבה), בוינה ובבודפשט. והטיול היה חודש... ככה שאתה כנראה כבר מנחש את מה שאני רוצה לומר לך- כמו שכבר כמה אמרו לך, לא תספיק לראות כלום וחבל. כמובן שאני מבינה שאתה כנראה מוגבל מבחינת התאריכים (ובטח שעכשיו זה כבר לא משנה אם כבר קנית כרטיסים), לכן אני חושבת שכדאי לך לוותר על אחת מהערים האלו, כי חבל שמרוב שתהיה לחוץ להספיק, בסוף לא תהנה.

אני אישית הייתי הולכת על פראג ובודפשט, פחות התחברתי לוינה, אבל זאת כמובן החלטה שלך. אני ממליצה לך לבדוק אילו אתרים יותר מעניינים אותך ומה אתה מעדיף ועל סמך זה להחליט על מה לוותר, אם בכלל תחליט שכדאי לוותר על עיר.

לגבי הרכבת, אנחנו השתמשנו בעיקר ברכבות בנסיעה הקודמת והן ממש נוחות ומדוייקות (בניגוד למה שהולך פה בארץ), אז זאת אחלה דרך לנסוע.
ואני חשבתי שכבר נגמרו נסיעות הטירונות
04/02/14 09:19
55צפיות
לרוץ בשבוע ברכבות לראות שלושה ערי בירה ב6 ימים.

כל עיר וסביבתה יפה ומיוחדת.
לכל עיר וסביבתה הייתי מקדיש לפחות שבוע בשביל להנות
להריח ולחוות.

לאן אתם רצים,לראות הכל ולא לראות כלום
מרוב עייפות מרוב לחצים להספיק
כל היום להתגלגל עם המזוודות מהשדה למלון לישון ,מהמלון למונית לרכבת
מהרכבת למונית למלון ושוב ושוב.

סגרתם נרשמתם שילמתם
תהנו.
אני מזמן הגעתי למסקנה שכל גיל עם הקצב שלו
04/02/14 11:36
41צפיות
ברב ההודעות של צעירים שרואים בפורום הם רוצים לבלוע את העולם בכמה ימים. זה כנראה בא גם ממגבלות תקציב ולכן מחפשים לראות 3 מדינות ב-3 ימים ולסמן V.
גם אנחנו בצעירותנו עשינו טיול של 10 ימים ברכב ממינכן לבודפשט, וינה, פראג וחזרה למינכן.

היום לא הייתי מעלה על דעתי. לאחרונה אחרי 20 שנים מהטיול ההוא ,כשחזרתי לוינה , בודפשט ופראג, כל אחת בנפרד לכמה ימים הבנתי שאז לא ראיתי כלום.
אני מניחה שיש גם צעירים יותר יסודיים שחורשים כל עיר בנפרד. אלו כנראה מהסוג השני.
אני חושב שמדובר בחוסר ניסיון מתאים
04/02/14 13:51
30צפיות
וניסיון מגיע (אם מגיע) בדרך כלל עם הגיל.
בנוסף רבים מתכננים טיול עצמאי לפי מסלולים של טיולים קבוצתיים ובטיולים קבוצתיים מקובל לסגור את שלושת הערים ב 8 ימים (משך הזמן שתכנן השואל) ואפילו להוסיף להן את ברטיסלבה
http://www.eshet-tours.com/organized/prague_budape...
השואל אפילו שיפר את המסלול של הטיול הקבוצתי, הוא לא נוחת וממריא מאותו היעד.

כמובן שיש כאלה שמעדיפים טיול מהסוג הזה דווקא בגלל הניסיון שלהם, ככה מתאים להם. מי אמר שחייבים לנסוע לפי הטעם שלי?
ועוד, אם תציצי על טיול של כביכול 8 ימים
04/02/14 13:56
28צפיות
היוצא ב 4 למארס, הטיסה חזרה ב 11 למארס ב 10 בבוקר ואת יום ההמראה מחשבים לנוסעים כיום אחד מתוך השמונה.
תודה לכולם על הדעות וההמלצות
04/02/14 21:32
31צפיות
המטרה שלנו בטיול היא היכרות ראשונית עם הערים האלו.
לראות בכל עיר את הטופ 5. זה באמת מה שאנחנו יכולים במסגרת הזמן והתקציב
האם אי אפשר להנות מטיול כזה? ברור שעדיף להעמיק כמה שיותר בכל עיר ועיר, אבל לא ניתן להנות בצורה כזאת? סהכ הנסיעה ברכבת היא ממרכזי הערים וגוזלת 4 שעות נסיעה וגם נהנים מהנוף ברכבת... מגיעים לעיר הבאה, מתמקמים בזריזות וישר מתחילים...

יכול להיות שאאריך את השהות בוינה ביום אחד על חשבון פראג.

לדעתי בהחלט אפשרי להנות מטיול כזה
05/02/14 11:17
15צפיות
אני בטוח שלא תסבלו.

חלק מהזמן אתה מקדיש להנאה, מטייל ומבלה בילויים שמעניינים אותך, חלק מהזמן מבוזבז על מנהלות של מעבר בין ערים הוא לא רק הנסיעה נטו ברכבת (גם הטיסה היא 4 שעות נטו, תכלס יום ברוטו), אתה צריך CHECK OUT מהמלון, לנסוע לתחנת הרכבת, אתה לא מגיע ברגע האחרון אלא זמן סביר לפני, אחרי כן מהרכבת צריך להגיע למלון ולעשות CHECK IN ואז להבין איפה אתה נמצא, לאן כדאי ללכת (התמצאות כללי) להתארגן אולי על כרטיס תחבורה מתאים וכו', הרבה יותר מ 4 שעות.
אם שווה לך לשרוף 20% מזמן הטיול שלך על מנהלות כדי לעבור בוינה אז סע לוינה, אם חראם לך על יום וחצי מנהלות במקום טיול אז תוותר על וינה, שיקול שלך.
למען הדיוק:
05/02/14 22:58
15צפיות
אהיה נטו 8 ימים בטיול
כל יום 8 שעות שינה כלומר 16 שעות של ערות
16*8= 128 של ערות בכל הטיל

זמן הנסיעה ברכבת 4 שעות, + שעתיים "מנהלות" לפני ואחרי= 8 שעות
עוברים פעמיים (מבודפשט לוינה מוינה לפראג) יוצא 16 שעות של מעברים

16/128= 12.5% מהזמן....
מוכן להקריב:)

אולי לא שמת לב
05/02/14 19:31
14צפיות
אבל היינו חודש בכמה ערים וזה בדיוק מה שהיה צריך, לא יותר ולא פחות.. לא היינו לחוצים בכלל, רוב הטיול היה מסלולים וחוץ מעיר אחת שהיינו בה רק יום אחד, בכל שאר הערים היינו כמה ימים.. אז ממש לא התגלגלנו ורצנו לכל כיוון כמו שאתה גורם לזה להישמע.

אולי במקום לשפוט בלי להכיר תחשוב לרגע- אולי אתה פשוט ממש איטי?
הזמנת כרטיסים בטיול לא מתכונן
01/02/14 21:08
100צפיות
היי,
אני נוסעת לארה"ב לשלושה חודשים ומתכננת להדרים משם למרכז/דרום אמריקה לטיול של כשלושה חודשים אך כרגע אין לי קצה חוט של מושג היכן אסיים.
אני בלבטים קשים איזה כרטיס לקנות:
א. הלוך חזור מארה"ב וכאשר אדע את היעד אשנה את החזור ליציאה ליעד בדרום/מרכז ובסוף הטיול אקנה כרטיס כיוון אחד לישראל
ב. או שאקנה כרגע הלוך חזור לארהב ומשם אקח טיסת כיוון אחד לדרום ואשנה את הכרטיס הראשון (שאקנה פה) למוצא אחר ויעד ישראל
ג. עוד אופציות?

חשוב לי לציין שאת הכרטיס ההלוך חזור קונים לי הוריי כך שמעדיפה שהוא יהיה יקר יותר מהכרטיס שאצטרך לקנות בהמשך.

אשמח לעזרה ולעצות!!
תודה מראש
הזמנת כרטיסים בטיול לא מתכונן
01/02/14 21:30
47צפיות
שינויים מותרים בהתאם לתנאי הכרטיס. וכרטיסים לכיוון אחד יעלו כפול ולעיתים גם פי שלוש מכרטיס הלוך ושוב.

בנוסף - אין כמעט טיסות ישירות מדרום אמריקה לישראל.
º
אז מה אתה מציע?לקנות שני הלוך חזור?
01/02/14 21:34
16צפיות
כרטיסי טיסה
01/02/14 21:46
38צפיות
קונים כרטיס הלוך ושוב לדרום אמריקה לפרק הזמן שרוצים להיות בו בדרום אמריקה.
כרטיס פתוח, כרטיס לכיוון אחד, וכרטיס גמיש יעלו הרבה כסף, הכל בהתאם לתנאי הכרטיס.
קחי בחשבון שביציאה מארהב תצטרכי להראות
01/02/14 22:59
48צפיות
כרטיס ליעד הבא וליציאה ממנו גם.....
ההצעה שלי קני כרטיס כיוון אחד.סגור מפה לארהב וגמיש בחזור ...
כשתגיע ליציאה מארהב קני בנפרד יציאה מהארץ הבאה. כרטיס הכי יקר שם במקום
כשתגיעי לארץ היעד ההיא תבטלי בשדה את הכרטיס.
זה אפשרי .
קחי בחשבון שטיסה מדרום אמריקה לניו יורק למשל זה כמעט אותו הזמן כמו לכאן.

הנסיון שלנו כלל כרטיס מבוזבז אחד (החזור מארהב לכאן) כי הוא חזר בטיסה ישירה מסאן פאולו. (אז עוד היו טיסות ישירות של אל על ) לא יודעת מה יש היום.

את הרעיון של לקנות כרטיס יציאה מדרום אמריקהה(אחרת לא מעלים אותך על טיסה לשם)  וביטולו ביציאה מהשדה....זה תובנה של צורך מקומי.
מדריך בעברית בסאנט פטרבורג
01/02/14 20:50
41צפיות
אנו 4 זוגות שיוצאים לטיול קרוז ביולי לים הבלטי מחפשים מדריך בשפה בעברית בסאנט פטרבורג ליומיים וכן יום בשטוקלהום  וקופנהגן תודה מראש
מכשיר טלפון נייד
01/02/14 20:45
126צפיות
נוסעת לחו"ל עם הנייד שלי. מעוניינת לחסום אותו לשיחות נכנסות .
ברכב שלי יש מכשיר קבוע באותו מספר. האם אפשר יהיה למשתמשים ברכב להשתמש בטלפון ללא החסימה?
האם כניסות ויציאות מהמכשיר בארץ יחוייבו לפי עלות רגילה?

אשמח למידע או הצעות מבעלי נסיון.
תודה
מכשיר טלפון נייד
01/02/14 21:35
69צפיות
אם לא מתכוונים להשתמש במכשיר הנייד למטרות משלוח כרטיס העליה למטוס למכשיר הטלפון - משאירים אותו בארץ וזהו.
יש כרטיסי טלכרט מקומיים והם זולים לשיחות בינלאומיות יוצאות. גם השיחות מהמלון לא יקרות.
יש יותר מחברה סלולרית אחת
02/02/14 08:52
46צפיות
ניסית לשאול את החברה שאת מנויה בה מה התנאים?
תלוי בסוג המכשיר וחברת הסלולר
02/02/14 08:59
35צפיות
יש מכשירים שתומכים בחסימה, שולחים אוטמטית לתא הקולי. מכשירי אנדואיד מאפשרים שליטה מלאה, מי נשלח לתא הקולי, מי מעביר שיחה וכד'. פעם (לפני די הרבה זמן) היה אפשר לבקש את זה בחלק מחברות הסלולר. מזמן לא זוכר שראיתי הצעה כזאת באתר של אחת מהן.

לשים לב גם שב-31/03/2014 נכנסות לתוקף תקנות חדשות של משרד התקשורת לגבי פתיחת מכשירים בחו"ל. לא עיינתי בקפידה בתקנות החדשות, מרפוף מהיר נדמה לי שזה נוגע רק לנדידת נתונים, אבל אם הנסיעה אחרי תאריך זה, אני ממליץ בחום לקרוא היטב את השינויים ולבדוק אם זה נוגע לך.
תשובה לא ודאית לגמרי אך מנסיוני האישי
02/02/14 11:21
45צפיות
מנסיוני האישי אומר:
1. להוציא שיחות ממכשיר הרכב - אפשרי - יחוייב בהתאם לתכנית, כשיחה מקומית בארץ.

2. לקבל שיחות אל מכשיר הרכב בתגובה לשיחות אלו, ככל הנראה תגרור הגעה למענה קולי שאומר כי המנוי הפעיל שירות סינון שיחות, על מנת להשלים את השיחה יצטרך הצ השני להקיש את קוד האישור.

3. שיחות מחו"ל/לחו"ל - שיחות אלה במרבית החברות מאוד מאוד יקרות, ישנה במרבית העדפה לכרטיס סים מקומי בתשלום מראש - prepaid, ככה שמקבלים כמות דקות מוקצבת, עוברים אותה - ישנו צורך לטעון עוד, לא עברתם את כמות הדקות - שילמתם רק את מה ששילמתם ברכישה.
כמובן - יש לוודא את זה עם חברת הסלולר בה את
02/02/14 11:22
25צפיות
מנויה.
אם הצורך הוא רק לתקשורת
02/02/14 12:25
41צפיות
להוציא שיחות ולהיות זמין לשיחות נכנסות, הפתרון שלי הוא לקנות בחו"ל טלפון פשוט עם כרטיס סים מקומי, ואז אין שום בעיות ושום חשש מהפתעות בחזרה ארצה עם חשבונות מנופחים.
אם הצורך הוא ביותר מזה, זה משהו אחר.
לי יש סים של
02/02/14 22:31
28צפיות
הדואר ואיתו אני נוסעת לחו"ל למגוון יעדים.

אני מחליפה את הסים בשדה התעופה והמכשיר באוטו משמש כטלפון רגיל.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום