בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

אם אני רוצה ארוחה צמחונית במטוס ולא טבעונית
24/12/13 11:01
250צפיות
כלומר, אוכלת חלב וביצים האם מה שכתוב לי בהזמנה :

VEGETARIAN LACTO-OVO MEAL

נכון לי ?
º
זה אומר "צמחוני כולל חלב וביצים"
24/12/13 11:25
63צפיות
º
24/12/13 12:24
12צפיות
כן, אבל אל תפתחי ציפיות,
24/12/13 16:55
182צפיות
אני תמיד בוחרת ארוחה צמחונית, ותמיד תמיד בכל חברת תעופה מקבלת ארוחה טבעונית. נראה לי שהם שמים 2 סוגים בבחירה בשביל הפרוטוקול, כשבתכלס לא משתלם להם לעשות כמה סוגים שונים, אז הם מגישים לכל הצמחונים ארוחה טבעונית. הדרך היחידה להימלט מרוע הגזירה (חלב סויה, חלקי טופו בלתי מזוהים, מעדנים עם תחליף חלב וכולי...), זה להביא אוכל מהבית, או לקחת טיסת בוקר של אל על ולבקש ארוחת ארוחת בוקר חלבית רגילה במטוס.
באל על היא חלבית
24/12/13 17:27
144צפיות
זה מה שאני מזמין תמיד. בארוחת בוקר יש יוגורט וגבינת סקי, בצהריים בדרך כלל סוג של פסטה חלבית כמו קנלוני.
אני דבקה בארוחת פירות. זה תמיד עדיף.
24/12/13 18:09
159צפיות
ונטול מיקרו ושאר דברים..
וואלה, בכלל לא ידעתי שקיימת אפשרות כזאת
26/12/13 10:28
99צפיות
החלפתי עכשיו בבריטיש את ה-lacto ovo ה"קבוע" ל-fresh fruit platter, מקווה לא למות מרעב בחברת איזה בריאותי ולהתגעגע לחמגשית...
קיים גם קיים....ותמיד מסודר ועוד עם איזה חטיף
26/12/13 11:38
85צפיות
ואם אני ממש רעבה..הדיילות ינדבו לי יוגורט ולחמניה ממה שיש להם.
לאכול פחממות שמוקרנו בשמיים זה לא להיט בינכה..
וזה בעיקר לדרך חזרה שאז אני מגיעה ישר לטיסה מיום עבודה..ולא תמיד יש לי זמן לעבור בטרקלין או מזנון ולקחת משהו..
יש הרבה שדות שיש היום סופר מרקט קטן..ושם זה ממש נחמד לקנות צנצנת יוגורט (גרמניה ) או סתם פירות חתוכים במיכל.
זה מסדר אותי טוב יותר מארוחה רגילה.
אני בעד פירות תמיד -למי שמותר לו
מדובר בטיסה ארוכה?
24/12/13 21:25
131צפיות
אם לא, נגיד עד 4 או אפילו 5 שעות, עדיף להביא אוכל מהבית.
º
כן, לניו יורק. אגב, תודה לכולם על העזרה בהבנה
25/12/13 05:59
43צפיות
אם מדובר ביונייטד, ממליץ בחום על אוכל מהבית
25/12/13 13:02
115צפיות
אוכל מטוסים בדרך כלל אצלי לא להיט אבל הארוחות הצמחוניות שלהם, במיוחד ארוחת הבוקר, לטעמי האישי שלא מחייב אף אחד מידי פעם שוברות שיא חדש של מגעילות.
מצטרף ל"המלצה"
29/12/13 11:43
16צפיות
אכן האוכל ביונייטד דוחה במיוחד
לאיזה אי בתאילנד כדאי לסוע עם ילדים?
24/12/13 10:32
88צפיות
שלום רב ותודה מראש,
אנחנו מתכננים לסוע בסוף ינואר לשבועיים לתאילנד. עם ילדים בני 4 ו- 2.אני לא הייתי מעולם בתאילנד, ובעלי היה מלא פעמים מזמן.
מה שחשוב לנו הוא הגעה פשוטה יחסית מבנקוק (ולכן פסלנו את קו צ'אנג שהציעו לנו). המקום כן חייב להיות "מערבי" יחסית, עם תחבורה נוחה, מקומות אוכל מגוונים. אטרקציות לילדים פחות חשובות, ובכל מקרה אנחנו לא מתכוונים להתקרב לכל אטרציות בעלי החיים למיניהן, שהן התעללות אחת גדולה בחיות.
חשבתי על קוסמוי. אשמח לשמוע מה דעתכם, ואם יש אי יותר מומלץ.
תודה רבה מראש!
לאיזה אי לנסוע?
24/12/13 10:43
96צפיות
אם את רוצה גישה והגעה פשוטה אז קוסומוי או פוקט או קרבי. לשלושתם יש שדה תעופה ונוחתים ישר באי, כל אי אחר תצטרכי להגיע לאחד משלושת אלו ולקחת מעבורת.
בפוקט יש הרבה יותר אטרקציות ואפשרויות בילוי עם הילדים ( פארק מים גדול, אקווריום, קניונים, שווקים....) בקוסומוי אין את הדברים האלו. הילדים שלך קטנים אז אני לא יודעת עד כמה את ממש צריכה אטרקציות....

אני הייתי בוחרת בקוסומוי ולוקחת מלון/ריזורט טוב ממש, על החוף ואז הילדים יכולים להיות כל היום בין הבריכה לים ובמועדון הילדים במלון.
את יכולה לבחור גם ריזורט ממש טוב בפוקט ולעשות אותו דבר.
ההבדלים יהיו במחיר - קוסומוי יותר יקרה גם בטיסה וגם במלונות
לדעתי פוקט
24/12/13 10:50
73צפיות
אבל אם האטרקציה מבחינתכם היא חוף נחמד אז גם קוסמוי יהיה מצויין
º
פוקט הכי מתאימה לינואר
24/12/13 16:59
24צפיות
ריילי ביץ'/ קו פי פי
24/12/13 21:57
52צפיות
פוקט די תיירותי. המקום די יזכיר לכם את טורקיה. נכון שכל תאילנד תיירותית אבל פוקט בעיקר.
ריילי ביץ' פחות תיירותי. המקום הרבה יותר יפה ויותר קטן. היינו במלון מעולה, במרחק של שנייה מהים המדהים (אפשר לקחת קייאקים ולטייל באזור או סתם לשחות ולהינות. אני הייתי ממליץ גם לשלב את קו פי פי שזה גם מקום חמוד ונחמד, אם כי יותר מתוייר. כולם שם הולכים למלון CABANA. שימו לב שבאיים אין כלי רכב! אנחנו טיילנו בשניהם וההגעה הייתה טיסה לפוקט (במקרה שלנו מצ'אנג מאי, שעתיים טיסה, מבנגקוק שעה), מונית לרציף סירות ומשם שעה לקו פי פי ושעה וחצי לריילי ביץ'.
הייתי ממליץ להקדיש 8 ימים לאיים ולחלק חצי חצי.... להתחיל בקופיפי ולחזור מריילי ביץ' (לוקחים סירת לונג טייל  עד החוף (משהו כמו 15 דקות) ומשם מונית לנמל התעופה של קראבי).
הסיבה שהמלצתי דווקא על פוקט
25/12/13 15:18
50צפיות
שיש להם אטרקציות מכוונות ילדים . כגון מיני גולף בסגנון פארק היורה , קניון עם סרטי IMAX , טיולי פילים  וכמובן מופע הפנטזיה שלא להפסיד .  כמו כן  בפוקט ישנם חופים יותר רגועים ובשם מקרה לא הייתי ממליצה לישון בפטונג . וגם לא להגיע לשם בערב . כן הייתי משלבת כמה לילות בקופיפי .  או איי לנטה הפחות מתויירים
דרום איטליה / ברלין
24/12/13 09:41
171צפיות
שלום לכולם,

אנחנו מתחילים לחשוב על הטיול השנתי של 2014.
שני המקומות האטרקטיביים ביותר מבחינתנו הם דרום איטליה וברלין. ברור שמדובר בשני מקומות שונים לחלוטין ובטיולים מסוג שונה לגמרי.
ההתלבטות היא מכמה סיבות:
1. אנחנו זוג + ילדה שתהיה בת שנתיים בתקופה המיועדת. אני לא בטוח עד כמה מתאים להסתובב בברלין עם ילדה בגיל הזה והאם נוכל למצות את ההנאה מהעיר או שעדיף לדחות למועד שיאפשר לנסוע כזוג בלבד (עוד לא היינו בברלין).
2. היינו באיזור דרום איטליה לפני מספר שנים אך יש חשק לעוד. מצד שני אנחנו זוכרים את חוויית הנסיעה שם כלא נעימה במיוחד (בלשון המעטה) וזה עוד היה בתחבורה ציבורית. מן הסתם טיול כזה היום יצריך נהיגה ברכב והשאלה היא האם זה לא מסוכן מדי (אולי "מסוכן" זאת מילה חריפה מדי אבל הבנתם את הרעיון).
3. ברשותנו עד 10 ימים לכל הטיול - האם מסגרת הזמן הזאת מספיקה לטיול בדרום איטליה?
4. כנראה שיש לנו שתי אפשרויות מבחינת מועד הנסיעה - אפריל ואוגוסט. מתי מומלץ יותר להגיע לדרום איטליה ולברלין?

תודה, אשמח לתשובות מבעלי נסיון.
אתייחס רק לאיטליה
24/12/13 12:37
112צפיות
אפריל עדיף בהרבה.
בתוך נאפולי מאד לא מומלץ לנהוג אלא אם אתה אדם עם עצבים חזקים במיוחד. אם אתה יוצא מהעיר, אז נדרשת מידה של זהירות אבל לא משהו שהייתי פוסל טיול על סמך זה. כביש החוף של אמאלפי הוא מהיפים שאני מכיר. אבל דרום איטליה זה הרבה יותר מנאפולי, אפשר (ואולי אפילו רצוי) לוותר על נאפולי לגמרי.  

10 ימים נשמע לי כמו פרק זמן מצויין להקדיש לאזור.

היות ואני לא מחסידי ברלין, אני מעדיף לא להרחיב על העיר. אולי מישהו שאוהב את העיר יוכל לתת לך מבט יותר נלהב ממני.
VEDERE NAPOLI E POI MORIRE
24/12/13 12:50
116צפיות
איך אפשר לוותר על הלב הפועם של דרום איטליה.
º
בקלות
24/12/13 14:59
24צפיות
אני הייתי מחלק לשניים, תחומי עניין מול מנהלות
24/12/13 14:01
118צפיות
לדעתי מנהלות עם פעוטות הרבה יותר נוחות בעיר (לאו דווקא ברלין) הרבה יותר נוחות מאשר טיול נופי, כמובן שכל אחד והרגלי הפעוט שלו.

בטיול עירוני מדובר בטיול מסוג כוכב, חוזרים כל יום למקום מגורים מוכר, למיטה אמבטיה מטבח וכו' מוכרים.
אני לא מכיר את התכנון שלכם לדרום איטליה אבל בד"כ מדובר בטיול מתגלגל, מקום הלינה מתחלף.
הטיול בעיר גם גמיש יותר, אם רואים שכלים כל הקיצים והקטנה מאבדת סבלנות אפשר להחליט שהולכים לגן חיות, בטיול מתגלגל הגמישות לשינויים פחותה בהרבה.
אם רוצים לחזור למקום המגורים בצהרים אז קופצים חזרה, אין בעיה.

בטיול נופי מדובר בנסיעות ארוכות יום יומיות, לא בדיוק להיט אצל פעוטות.
לעומת זאת בעיר הנסיעות הרבה יותר קצרות ואפשר להפוך אותן לחוויית אטרקציה לקטנטנים, נסיעה באוטובוס (קומה שניה!!!), רכבת, טראם....
בקיצור לדעתי מנהלות בעיר עם פעוטות הרבה יותר קלות ונוחות.

החלק השני הוא תחומי עניין. כמובן שבבחירה תצטרכו להתחשב בעובדה שאתם לא זוג צעיר ומועדון לילה ביזארי לא בא בחשבון.
אבל יכול להיות שסיור הפלגה בספינה או להרכיב את הגברת הצעירה בסיור אופניים יכול להיות כייף לכולם.
קחו איתכם טיולון שנשכב ל 180 מעלות, לא מכיר את זאת שלכם אבל בד"כ קטנים יכולים להירדם אחה"צ לשעתיים ויותר, יכול להיות זמן נהדר לביקור במוזיאון.

עם ילדים כמו עם ילדים, את מה שאתה היית מתכנן לכם כזוג תחלק לשליש ותשמח אם תספיק חצי מזה.
צריך הרבה סבלנות ואורך רוח ואז כולם יכולים ליהנות.
מדובר בפעוטה בת שנתיים.
24/12/13 15:19
117צפיות
ההנאה שלה תתמקד בבילוי משותף עם הוריה,צחוק ובכי בתדירות גבוהה
לא יהיו תלויי מקום,אין צורך בתפירת מסלול מיוחד.
º
נכון שאין לך ילדים?
24/12/13 17:34
34צפיות
אבחנה שגויה.
24/12/13 18:14
102צפיות
במקומותינו לא נהוג לנהוג לפי גחמות הדרדקים,נהפוך הוא.
אני כנראה הכרתי ומכיר פעוטות אחרים
24/12/13 18:07
99צפיות
אכן ילדים נהנים מבילוי עם ההורים (וההורים עם הילדים) אבל יש מקומות שבפירוש לא הייתי מבקר בהם עם ילדים, כמו מוזיאונים, והייתי משתדל להימנע מנסיעות ארוכות של צפייה בנוף.
כן הייתי נותן להם גם בילויים משלהם ולא צריך לתפור מסלול מיוחד כדי להאכיל ברווז או להתנדנד כמה דקות בנדנדה.
ורוב הפעוטות שאני הכרתי ומכיר אינם בוכים בתדירות גבוהה, אולי כי מבינים בדרגה כזו או אחרת לנפשם.

לא מכיר את הפעוטה של השואל, הוא יודע אם היא דומה יותר לפעוטות שאני מכיר או שאתה מכיר וחופשי לבחור מה שנראה לו מתאים.
מסכים עם לאונידס, פעוט לא זוכר ההורים זוכרים
24/12/13 20:29
75צפיות
גם אני מכיר פעוטות אחרים מאשר הכותב שלאונידס מתייחס אליו.
הם מתנהגים ע"פ מה שמצפים מפעוטות להתנהג.  דרום איטליה עם הנסיעות/הפלגות (קפרי)  עתיקות (פומפי)  זה לא בדיוק זה עבורם.

מעבר לגן החיות בברלין  הנה לינק להמלצות מה לעשות עם תינוקות בברלין.

http://www.luvaville.com/travel-with-kids/berlin/b...
מחזקת את דברי לאונידס.
24/12/13 18:08
66צפיות
לא הייתי לוקחת פעוטות לטיול עם נסיעות ארוכות. לרובם גם ממש חשוב שיהיה מקום לינה מוכר וקבוע.
בגיל הזה הם לא ממש מבינים איפה נמצאים, וגם ברלין תתאים להם ללא משקעים. כשאנחנו היינו ברציף 17 בתחנת גרונוולד ודיברנו על היהודים שנשלחו למחנות, הקטנה שלנו רצה ורקדה על הרציף.
קחו בחשבון שכל טיול עם ילדים שונה באופיו מהטיולים הזוגיים שאתם מורגלים בהם, וכך יהיה עוד שנים רבות, עד שהילדים יפתחו (או שלא) תחומי עניין דומים לשלכם.
זה לא ממש משנה לה. צריך להתארגן
24/12/13 18:53
66צפיות
טרולי מתקפלת לקטן קטן ושגם נשכבת
מנשא
תיק מאורגן בשבילה עם החלפות ועוד. וזהו.
אנחנו הלכנו לכל דבר וענין.

הייתי בעד עיר שאפשר גם אחרי לילה ללא שינה ללכת לישון שנצ..
להכין חלופות לימים כאילו ואחרים
להזמין טיסות לשעות נוחות לה..
לארגן טיול איטי יותר...
כבר ישבנו במסעדות שוות למשל...כשמראש ביקשנו אישור שהתינוק יאכל אוכל שלו שהבאנו עבורו...
כבר טיילנו במוזאונים כשהוא ישן נפלא בטיולון או במנשא.
וגם רכבנו על אופניים..והלכנו לגן חיות..אבל תכלס? הוא לא ממש נהנה מזה או זוכר משהו...
אפילו את מאדם סוסו  (ככה הוא קרא למאדם טוסו של אמסטרדם) הוא בקושי זכר ואז הוא כבר היה שלוש וחצי...ועל החמניות של ואו גוך הוא אמר שבגן שלו מציירים יותר יפה.... אז באמת..
ילדים זה שמחה. אם מחליטים לקחת אותם בגיל כזה צעיר זה בשבילכם ולא בשבילם.
זו השורה התחתונה
היא לא תתלהב מהדרך של דרום איטליה. אותך תלחיץ הנהיגה ואם תהיה לה חוסר שביעות רצון...שלא לדבר על ימים של אחרי לילה ללא שינה טובה.

מה אני הייתי עושה?
אני חושבת שהייתי משנה להולנד בכלל או לאיזה מקום עם כפר נופש . אולי עם יומיים שלושה באמסטרדם.

אולי גם בסביבת ברלין יש מקום כזה שאפשר לצאת ליומיים שלושה לסוג של מנוחה..אבל אז זה לא אפריל..באפריל עוד יכול להיות קריר...
תשובות והבהרות
24/12/13 20:04
89צפיות
קודם כל הרבה תודה על התשובות של כולכם.
אז ככה, כפר נופש כרגע פחות מדבר אלינו (תודה על ההצעה). ברור לי שלילדה בגיל כזה לא כל כך משנה לאן נוסעים, הכוונה שלי היא מבחינתנו - למשל, האם ברלין תתאים יותר לטיול בזוג, בפעם אחרת, כשנוכל להשאיר את הקטנה בארץ ולנסוע בלעדיה. מצד שני, באמת בעיר יש יתרון של יותר הליכה רגלית ונסיעות קצרות.
לגבי דרום איטליה - אולי אני לא בכיוון, אבל מהתרשמות ראשונית נראה לי שדווקא לא חייבים לנסוע הרבה ושאפשר גם שם לתכנן טיול כוכב. סתם לדוגמה, ללון באיזור סורנטו וכל יום לצאת למקום אחר - יום נאפולי, יום קפרי, יום אמלפי, יום פוזיטאנו, יום פומפיי וכו'. אשמח לתיקון אם אני טועה.
בקיץ האחרון נסענו עם הילדה ברכבת 7 שעות (מבודפשט לפראג) וחששנו מאוד, אך לשמחתנו הכל עבר חלק. כמובן שזה לא אומר כלום לפעמים הבאות, אך כפי שציינתי, לא מתוכננות נסיעות כל כך ארוכות בכל מקרה.

אשמח להמשיך לקרוא את תגובותיכם.
שוב תודה!
רק הערה בעיניין הילדה
24/12/13 20:56
75צפיות
אם אני מבין נכון, בקיץ האחרון היא הייתה בת כחצי שנה.
אני לא חושב שאפשר לגזור מחוויה עם תינוקת בת חצי שנה לחוויה עם בת שנתיים.

לעצם העיניין, אני דווקא חושב שטיול מבוסס נסיעות במכונית זה מצויין בגיל הזה. עדיין, מצויין כי בגיל 4 זה כבר מפסיק להיות מתאים.
עשינו בזמנו טיולים רבים בארה"ב עם בני בתקופה שהיה בן שנה עד שנתיים וחצי.
הוא כמעט תמיד היה רגוע בנסיעות (חלקן מאוד ארוכות, אך עם הפסקות), או שישן בהן.
ממכרי שמעתי דיווחים דומים.
בגיל קצת יותר מבוגר הם מאבדים את הסבלנות.
כמה תשובות
25/12/13 06:12
58צפיות
אנחנו טיילנו הרבה עם הילדים בכל ההרכבים והגילאים. צריך לתכנן את הטיול אחרת.

למשל בכל אזור אמאלפי יש דרכים תלולות שאינן מתאימות לטיולון והילדה גדולה מדי למנשא. לקחת בחשבון שאחת לכמה שעות הילדים צריכים לפרוק אנרגיות ועדיף לטובת כולם שיעשו את זה בפארק או משחקייה ולא במסעדה למשל. כמו כן הם לא יסכימו להיות כל היום בטיולון וירצו ללכת, שוב משהו שעדיף לעשות בפארק ולא ברחוב הומה למשל. אחד הטיולים היפים שעשינו אי פעם היה עם
הגדול, שהיה אז בן שנה וחצי, והעברנו שבוע קסום בפאריז ביוני.

אל תנסו ללמוד יותר מדי מהטיול הקודם כי ילדים משתנים מהר בגיל הזה.

לגבי היעד, דרום איטליה היא הרבה יותר מסובב וזוביוס ומפרץ נאפולי. וגם אם כן תבחרו להתמקד רק באזור הזה, יש כמה יעדים שנשמטו לך כמו פומפיי, ארקולאנו. אני לא סגור אם עלייה לראש הווזוב היא רעיון טוב. שני הק"מ האחרונים הם ברגל ועלי די תלולה. רוב הדרך תצטרכו לסחוב את הילדה. אם כי הנוף הנשקף מלמעלה עוצר נשימה.
דעתי האישית
25/12/13 09:10
42צפיות
דרום איטליה אבל לא נאפולי.

זה ממש לא כזה סיפור לעבור ממקום למקום כשיש רכב צמוד. יעד? חצי האי סורנטו כנראה שאחד המקומות הכי יפים באיטליה ולא כדאי לוותר. על נאפולי עצמה דווקא כן הייתי מוותרת בטיול כזה. סיסמאות לחוד, מציאות לחוד. המרכז הישן נחמד אבל לא נעים במיוחד להסתובב בו ועוד פחות נעים להגיע אליו ולצאת ממנו. כן הייתה מכסה עוד חבלי ארץ. למשל בשנה שעברה עשינו טיול מדהים בדרום מזרח איטליה. תהנו מאד למשל לבקר בכפר הטרולים בפוליה. פוליננו (Polignano) כל כך יפה שפשוט קשה לזוז משם. גם בארי (Bari) מאד יפה. רק זה ימלא לכם שבוע בקלות ועוד לא דיברתי על דרך עצי הזית, על החופים המרהיבים ועוד.
איך הפעוטה שלך בנסיעות ארוכות בארץ?
25/12/13 11:15
48צפיות
אני לא הייתי גוזר גזירה שווה בין נסיעה ברכבת (כששני בני הזוג פנויים וניתן להסתובב) עם תינוקת בת חצי שנה לבין נסיעה ברכב עם בת שנתיים.
אם אין לה (ולכם) בעיה בישיבה של כמה שעות ברכב אז יכול להיות שטיול שתיארת שבו כמעט כל יום יש נסיעה ארוכה (חוץ מנניח קאפרי) יהיה מוצלח.

בכל מקרה נראה לי שכבר החלטת, אני מצטרף להמלצה השלילית על נאפולי עצמה ושיהיה לכם טיול מוצלח.
דווקא לא החלטתי
25/12/13 21:00
42צפיות
אבל בהחלט נתתם חומר למחשבה.
דרך אגב, בטיול שעשינו בקיץ הילדה היתה בת שנה וחודשיים, אבל זה לא משנה, באמת אי אפשר לדעת מה יהיה עוד חצי שנה.
תודה לכולם על העצות, נתחשב בהן כשיגיע הזמן לבחור.
צ'או שולחת המלאכים
27/12/13 18:17
13צפיות
אני אכתוב לך רק על "דרום איטליה" - או יותר נכון על מחוז קמפנייה והקוסטיירה אמאלפיטנה (רצועת החוף של אמאלפי) כי בברלין עוד לא ביקרתי.

בנוגע למועד - באפריל של שנים שעברות היה קר מדיי כדי לטבול בים, באוגוסט החופים מלאים אבל אפשר ליהנות מחופים שלא רואים בארץ. עם זאת הייתי ממליצה לבוא דווקא באפריל כשהעונה מתחילה, כשאמאלפי ורצועת החוף לא עמוסות תיירים

בנוגע לנהיגה - כביש הקוסטיירה ובכלל הכבישים עמוסים יותר בחודשים כמו אוגוסט, כאן שוב לאפריל יש יתרון - נכון שיש כלי רכב, אבל הרבה פחות מאשר באוגוסט ולכן הנהיגה רגועה יותר.

בנוגע למשך הטיול - 10 ימים? אפשר לבקר בערים מחוץ לקוסטיירה כמו פאסטום ועוד יותר דרומה - בפאסטום אפשר לבקר במפעל לייצור מוצרלה ומוצרי חלב אחרים מחלב באפלו, יש כאלו שניתן לראות את הבאפלו בכניסה ולעשות סיור. באמאלפי עצמה לא כ"כ קשה לטייל עם עגלה - גם ראוולו, מאיורי, מינורי וסורנטו אם נשארים במרכז, גם מרכז סלרנו נוח, אם תבקרו בחוף של פוסיטנו תצטרכו לדחוף את העגלה במעלה הכביש כדי להגיע בחזרה לאיזור החנייה. חשוב גם לבדוק איפה אתם לנים ואם זה מקום עם גישה לעגלה או עם הרבה מדרגות עד לחדר. נאפולי נראית לי בסדר, לגבי פומפיי וארקולנו אני לא בטוחה כי האיזור של העתיקות לא מרוצף ברובו.

זה מה שעולה לי בראש כרגע בנוגע לאיזור, אם יש לך שאלות תעלי אותן כאן ואשתדל לסייע לך. שבת שלום מאמאלפי, ליאת.
בקשה להמלצה לטיולים לגילי 35 ומעלה
23/12/13 20:29
73צפיות
היי, אשמח אם תוכלו להמליץ על חברות טיולים או התארגנויות פרטיות לגילים 35-45.
אני אוהבת טיולי נופים ותרבות ואני בכושר.
אני גם מתעניינת בסוג טיול עם משמעות, כלומר עם מטרה מסויימת בהתאם למקום או אפילו התנדבות, האם יש לכם המלצות מיוחדות (ולא רק מגלישה באינטרנט).
תודה
מניסיון העבר, כדאי לשאול שאלות יותר ממוקדות
23/12/13 20:37
47צפיות
תקופה, תקציב, איזה סוג של נופים בדיוק וכד'. כי יש בוודאי אלפי מקומות על הגלובוס שיתאימו לחתך שהגדרת.

º
נראה לי שכדאי ליזום משהו בחיפוש שותפים
23/12/13 23:39
16צפיות
יום הולדת 60 לאמא שלי - עזרה
23/12/13 13:34
118צפיות
אני חושבת לטוס עם אמא שלי לחופשה קצרצרה בבודפשט לצערי היא יכולה רק בסופ"ש...
בדקתי בינתיים מחירים בוויזאייר הם הכי זולים.
מדובר על ה-9/1 .
למישהו כאן יש המלצה למלון 2-3 כוכבים במרכז בודפשט? חשוב לנו שיהיה קרוב למוסדות התרבות/קניות והבילוי. בגלל הקור לא רוצות להיסחב ברגל/רכבות יותר מדיי....
תודה מראש,
עינב
שבוע בחו"ל באמצע-סוף פברואר
22/12/13 23:30
182צפיות
היי, אני רוצה לנסוע באתריך הנ"ל לחו"ל, לשבוע עד 10 ימים במחיר שפוי (הכל יחסי).

בעיקרון, אני מחפש יעד שאפשר לנסוע אליו לבד או מקום שדרכו ניתן להצתוות למטייל נוסף (גם אם זה סתם באירופה).

יש חיה כזו?
º
למה בפברואר? זה קררר....
22/12/13 23:33
35צפיות
יש חיה כזו? כמעט כל מקום מתאים
23/12/13 00:25
99צפיות
לא ציינת שום אילוץ ושום הגבלה, כך שהשאלה בסוף נראית מוזרה.
פברואר - חצי כדור צפוני קר חורפי במידה זו או
24/12/13 08:45
84צפיות
אחרת
לכן..זה מכתיב חופשה אחרת..כמובן שתוכל ליסוע לאן שאתה רוצה אבל יש מקומות שסגורים בעת הזו (תיירות קיץ)
ויש הרבה  שפתוחים כי זו תיירות חורף.

אולי תצא לחופשת סקי באחד  הקלאבים? יש קבוצות מאורגנות . יכול להיות נחמד וגם יחסית מחיר שפוי.

לחילופין תוכל ליסוע לעיר כמו לונדון /ברלין/פאריז שבה תמיד יש מה לעשות כל השנה בכל עונה...וכמוך סבורים מליוני התיירים שבאים אז....
º
24/12/13 08:49
10צפיות
שבוע מגביל אותך לאירופה
24/12/13 09:07
55צפיות
אחרת היחס בין זמן מוקדש לטיסה לבין זמן זמן ביעד לא הגיוני.

בדרום היבשת יהיה מזג אוויר כמו בארץ. לפי המזל, קצת גשם, קצת שמש, קריר יותר או פחות לפי המזל. במרכז וצפון אירופה כבר הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס. אתה יכול להפוך את זה ליתרון ולעשות טיול הרים, שלג, אפילו ספורט חורף. או שאתה יכול להעביר את השבוע באחת הערים הגדולות כמו פריז, לונדון, אמסטרדם, ברצלונה וכו'. הכל תלוי בטעם שלך.

להצטוות למטייל נוסף ביעד אף פעם לא מובטח. דעתי ששבוע זה פרק זמן שלא תתקשה להעביר גם לבד, עם שיחות מזדמנות בפאבים ומועדונים. כמובן אם אתה דובר את השפה. באמסטרדם אנגלית מספיק.
אפשר לכל מקום באסיה, אפריקה, ארופה ואפילו
24/12/13 09:54
54צפיות
ארה"ב.
זו עונה מצוינת לטיול בדרום ירדן, נפלאה בתאילנד וברוב הודו (תירים ארופים רבים מגיעים לאתרי נופש לשבוע עד 3 שבועות, פגשתי כמה בוארקלה, קרלה).

בארה"ב זו עונה מצוינת לדרום - פלורידה, אלבמה, מיסיסיפי, לואיזיאנה ושאר המדינות על הגבול הדרומי.

בארופה זה טיול חורף על כל המשתמע מבחינת בגוד ותנאי מז"א, אם זה מתאים לך, זה יפה ושונה ממה שרגילים בארץ.
רוב הערים הגדולות באירופה יתאימו
24/12/13 10:47
63צפיות
אתה יכול לבחור עיר אחת עם כמות אטרקציות שתתאים לפרק זמן כזה או לשלב בין שתי ערים.
בתור התחלה הייתי בודק ערים אליהן יש טיסות של חברות זולות כמו wizz או easyJet, לאוסטריאן לוינה יש לאותה תקופה גם כן טיסות זולות וגם בחברות היקרות יש אופציה למחירים טובים בתקופה הזו.

שותפים אתה יכול למצוא בלוחות מתאימים בארץ, אם תישן באכסניות בחו"ל יש מצב למצוא שותפים גם שם.
תודה רבה לכולם על התשובות!
24/12/13 23:39
38צפיות
עזרתם לי מאוד!
חזרנו וכבר מחפשים שווקי כריסמס לשנה הבאה
22/12/13 21:48
185צפיות
נציין שהיינו בברלין, וינה והרגע חזרנו מבודפשט.
מחפשת כבר רעיון לשנה הבאה.
º
לונדון..או פאריז.
22/12/13 23:01
47צפיות
אלזס
23/12/13 08:07
89צפיות
אין דברים כאלה
º
תפרטי מעט...
23/12/13 08:09
33צפיות
האיזור של קולמר והעיירות מסביב, עד שטרסבורג
23/12/13 08:18
101צפיות
מלא שווקים ופעילות חג מולד. אפשר בקלות להתנייד גם בתחבורה ציבורית

מישהי שחזרה הגדירה את זה "מסע לארץ החלומות".

אפשר לראות כאן  ויש המון מידע ברשת (סיפורי טיולים ובלוגים)

טיסה זולה באיזיג'ט לבאזל, להזמין לינה מוקדם כי עמוס שם.
º
תודה
23/12/13 08:29
17צפיות
º
זה נראה לי מצריך רכב
23/12/13 09:13
26צפיות
ממש לא.
23/12/13 21:53
53צפיות
יש שאטלים שיוצאים מקולמר ועוברים דרך כל העיירות. יש תחבורה ציבורית נוחה מאד משדה התעופה בבאזל לקולמר.

שכחתי לציין ש...
23/12/13 21:55
56צפיות
ב-RIBEAUVILLE יש בשלושה סופי שבוע בדצמבר פסטיבל אבירים מאד מומלץ.

ribeauville
24/12/13 00:16
43צפיות
חזרתי משם לפני שבועיים. היה מדהים. אני יכולה גם להמליץ על מלון a la vignette ממש בסביבה ב saint hippolyte .דווקא עם מכונית מאוד קשה בימי השווקים של כריסטמס למצוא חנייה . עדיף השאטלים שעוברים מכפר לכפר בסיבוב .
º
תודה נבדוק
23/12/13 22:14
10צפיות
º
בבריסל שוק חג המולד מאוד נחמד
23/12/13 11:16
27צפיות
ה-German Tourist Board מפרסם שווקים
24/12/13 07:52
40צפיות
תראי אם משהו מזה מענין אותך ואז אפשר לבדוק את המקום בנפרד.

http://www.germany.travel/en/specials/christmas/ch...
לאס ווגאס
22/12/13 14:56
87צפיות
היי לא מוצא חבילות נופש ללאס וגאס!!! שנה שעברה היו , המלצות ???
תודה
º
להרכיב טיסה ומלון בעצמך?
23/12/13 23:33
18צפיות
כרטיס ביומטרי למסלול מהיר- אבד לי בחו"ל
61תגובות
22/12/13 14:46
229צפיות
מה עושים?
מאתר הראשות - משתמע שכלום(מחדשים בפעם הבאה שנוסעים)
(
http://www.iaa.gov.il/Rashat/he-IL/Airports/BenGurion/InformationforTravelers/Services/BiometricSecurityCheck/...

(המשך...)
מה עושים?
מאתר הראשות - משתמע שכלום(מחדשים בפעם הבאה שנוסעים)
(http://www.iaa.gov.il/Rashat/he-IL/Airports/BenGur... )
º
לונדון לובשת חג
98תגובות
22/12/13 13:20
341צפיות

(המשך...)
לונדון לובשת חג
טיול לבד
22/12/13 10:37
241צפיות
שלום,
אני מעוניין לעשות טיול לבד, לא נופש, אלא טיול, פעם ראשונה שאני רוצה לעשות טיול כזה אז אני לא יודע מאיפה להתחיל, לכן אשמח להכוונה ועצות.

הרעיון הוא (אם אפשרי) לטיול כמה שיותר זול, במדינה אחת, כמו יוון, בולגריה או מדינות בעלות עלות דומה, כל יום לדלג בין עיר/כפר מעניין למקום אחר, למצוא לינה במקום ולא לחזור כל פעם לאותו היעד.

אין לי שמץ של מושג מה מזג האוויר אמור להיות, אני מניח שאמור להיות חורפי ודומה למה שיש לנו פה, אבל אשמח אם יש פחות.
הייתי מעוניין בטיול כבר בינואר-פברואר.
צורת ההתניידות יכולה להיות או רכב או אופנוע, העדיפות לאופנוע אם יש מזג אוויר יפה.

תודה מראש לכל העונים
אין בעייה אבל תצטרך לקבל כמה החלטות
22/12/13 10:52
149צפיות
1. מה אתה רוצה לראות (הרים, כפרים, ערים גדולות, מוזיאונים, עתיקות, חופים, תרבויות וכד').
2. תקציב. במספרים, לא "כמה שיותר זול".
3. משך הטיול. כמה זמן אתה רוצה להיות שם?
4. מה המוכנות שלך לקור. אזור מושלג וקפוא יכול לבוא בחשבון? גם במדינות שמנית יש אזורים הרריים וקרים.

לפי זה אפשר להתחיל לחשוב על משהו. טיול על אופנוע יכול להיות חוויה אבל זכור שאתה תהיה מוגבל מ-א-ד בכמות הדברים שתוכל לקחת. או לחילופין תצטרך לתכנן טיול כוכב בו אתה משאיר את הדברים שלך באכסניה ורוכב רק עם ציוד מינימלי. קח בחשבון שמזג האוויר בלתי צפוי ויכול להיות לך גשם כל הטיול מה שיהפוך את הטיול לסיוט.
תשובות
24/12/13 10:47
55צפיות
מצטער שלקח לי כ"כ הרבה זמן להגיע למשימה ולענות:

1.
אני רוצה לראות קצת מהכל, אין לי עניין בטראקים של יומיים, אבל כן הייתי רוצה לעבור במקומות יפים מבחינת נוף ועל הדרך לעבור בכפר יפה וככה לעבור בין עיר לעיר ואם בעיר יש חוף אז על הדרך גם חוף, אני רוצה שזה יהיה טיול מגוון.

2+3.
לפני כמה שנים הייתי בטיול עם חבר(בתחילת אוקטובר), לקחנו חבילה מסוכנות השכרת אופנועים: בשדה תעופה מקבלים רכב, נוסעים לעיר, מתאכסנים במלונית שניתנה כחלק מהחבילה, נוסעים לסוכנות ומקבלים שם אופנועים, ביום האחרון מחזירים את האופנועים ולוקחים רכב לשדה תעופה.
החבילה עלתה משהו כמו 700 יורו. אני לא זוכר מה היה משך הטיול המדוייק, אבל זה היה נא בין 5 ל 7 ימים.
אני אשמח למחיר דומה ומתכונת דומה של טיול,בהבדל יחיד, שאני לא אצטרך לחזור לאותו מלון, לקח לנו חצי יום להגיע לאנשהו, ואז עוד חצי יום לחזור, זה שעות מבוזבזות מבחינתי ואני לא רוצה לחזור לזה.

4.
לא הייתי רוצה להגיע למקום שקפוא שם, מבחינתי שיהיה קר אבל לא קפוא ושאוכל לטייל בכיף בבגדים חמים.

אני גם שוקל לוותר על האופנוע ולעשות את זה עם רכב, או לדחות את הטיול לתקופה חמה יותר, למרות שאני כבר הרבה זמן זקוק לחופש הזה.
החבילה
24/12/13 11:55
33צפיות
שכתבתי עליה לא כללה כמובן טיסה.
נתחיל מזה שהסיכוי שיהיה מזג אוויר יפה
22/12/13 10:52
129צפיות
בינואר פברואר באזורים האלה הוא אפס.
טיול לבד זה כיף גדול
22/12/13 12:17
118צפיות
אף אחד לא מבלבל לך את המוח ואתה עושה מה שאתה רוצה.  אתה גם זוכה להכיר אנשים נחמדים בדרך מקומיים ומטיילים אחרים מארצות שונות שמטיילים לבד. המון אנשים עושים את זה וגם אני.

אבל אל תצפה שזה יהיה זול. לרוב מחירי הלינות הם לפי חדר לשניים ולך אין עם מי לחלוק את ההוצאה. כנ"ל עם אוכל, אם קונים בסופר לשניים או אחד זה יוצא כמעט אותו הסכום. אם צריך רכב למקום קשה גישה, שוב אין עם מי לחלוק. אני מקווה שהאופנוע יעזור להגיע לכל מקום. אבל אל תשכח לבדוק את תנאי הביטוח. לא בכל ארץ מתלהבים מהרעיון.  האם יש לך ידע בתיקונים? או שאתה זקוק לשירות גם זה משהו לחשוב עליו.

עוד נקודה למחשבה עד כמה אתה באמת מסוגל להכיל את הלבד כי יכולים לפעמים לעבור כמה ימים עד שתפגוש מישהו לשוחח אתו.

ואחרון חביב, למה בחורף? בגדי חורף שוקלים יותר ותופסים המון נפח, מעיל, צעיף, סוודר כפפות, ועוד. לא חבל? גם לכביסה לוקח יותר זמן להתייבש, או אולי תחליף את היעד לארצות חמות?

ודרך אגב, גשם זה לא שיקול, כי ברוב העולם יורד גשם כל השנה, אבל גשם קיצי הוא חם ומתייבשים מהר. אבל קרח או שלג יכולים לגרום לך להתקע במקום אחד לכמה ימים.
לפי תוכן ההודעה
24/12/13 10:51
35צפיות
נראה שאת חושבת שאני מתכנן טיול של מינימום חודש.
לכן קשה לי להאמין שיהיו תקופות שאני אעביר לבד יותר משעה שעתיים בדרכים. וקשה לי להאמין שאני אצטרך תיקןנים, חוץ מזה בתור מי שגר לבד, למדתי להכיל את הלבד. :)

למה חורף? כי כבר הרבה זמן בא לי ואני לא מוצא עם מי לטוס, מעדיף שלא לטוס לבד אבל אני רואה שאני לא מוצא פרטנר, לכן מעדיף לטוס כבר.
º
מה זה מזג אוויר יפה?
24/12/13 10:52
9צפיות
º
לא ממש גשום, לא ממש קר.
24/12/13 11:57
14צפיות
אין שום בעיה לטייל לבד
22/12/13 15:50
93צפיות
כבר נסעתי לטיול של יותר מחצי שנה לבד. כן, לפעמים מרגישים קצת בדידות, אבל במקרה שלי לפחות בגלל זמן הנסיעה הארוך והצורך לחסוך ישנתי בחדרים משותפים באכסניות, ובהם פגשתי המון אנשים - חלקם הצטרפו אליי לטיול ליום-יומיים או שבוע, אפילו חודש שלם במקרה אחד, ועם בחורה גרמניה שפגשתי בטרמפ אפילו נפגשתי מספר פעמים בכמה מדינות שונות, כל פעם לכמה ימי טיול משותפים.

מה שכן - בחר עונה טובה יותר. זו לא חייבת להיות שיא העונה, אבל כן עונה שבה תוכל למצות כמה שיותר מהטיול. אם אתה מתעקש על ינואר-פברואר, או שתלך על טיול חורפי ותנסה ליהנות ממנו (וכמובן, שכח מהאופנוע), או שתוציא את הכסף על יעד רחוק יותר, שבו מדובר בעונה מתאימה. למשל, ינואר-פברואר מצוינים לטיול בדרום-מזרח אסיה, למשל בלאוס או בתאילנד. הטיסה יקרה יותר בצורה משמעותית, אבל המחייה שם זולה בהרבה, כך שאם אתה נוסע לטיול של שלושה שבועות ויותר, זה יכול להתקזז.
º
תודה על התשובה :)
24/12/13 10:51
9צפיות
2 שאלות שונות .
22/12/13 00:08
148צפיות
1. הזמנתי את הילטון טאבה ללילה 1 ב-31.12 כולל ארוחת ערב ובוקר .
מישהו יכול לתת קצת חו"ד על איך המלון מבחינת רמה וקצת יותר פרטים .
המחיר  110$ למלון + טיסה חזור מאילת לבן-גוריון 180 ש"ח .

2. סופיה - ראיתי עכשיו ב- WIZZ מחירים נוחים לתאריכים שאני רוצה במאי , השאלה היא לכמה זמן ?
מה כבר יש לראות\ לעשות בסופיה יותר מ-3 ימים ?
מישהו יכול לתת הצעות מעניינות לעיר או אפילו קצת החוצה .
חשבתי אולי לסוע לסקופיה או בלגראד משם ברכבת או אולי לוורנה או בורגס אבל נראה לי מסורבל להזמין 2 בתי מלון ולחזור שוב לסופיה רק בשביל הטיסה...

תודה.
אפשר לצאת מסופיה
22/12/13 00:38
75צפיות
הגבול עם מקדוניה קרוב, ואפשר לשאול במלון על טיולים מאורגנים לאזור. חוץ מזה, את יכולה לשכור רכב או לקחת רכבת למזרח בולגריה, ולחזור ביום של הטיסה לסופיה ופשוט להישאר בשדה התעופה - עם בולגריאן אייר יש טיסות פנים מוורנה ומבורגס במחירים מאוד נוחים (~250 שקל לכיוון).
חבר טוב שלי עובד בסופיה
22/12/13 10:01
77צפיות
אומר שהעיר מאד משעממת
על הילטון טאבה קרא ביקורות בבוקינג.קום
22/12/13 10:34
74צפיות
לגבי סופיה, הכי טוב לצאת מהעיר אל ההרים. אם אתה אוהב הרים תהינה שם.
בלי ורנה ובורגס.
22/12/13 16:32
60צפיות
3-4 ימים אמורים להספיק ?
גם לא חשבתי על ערי החוף
24/12/13 10:46
28צפיות
זה זמן להעיף מבט ולחזור. לא ממש "לטייל". אבל יכול להיות נחמד.
מכירים את חברת wizz air?
21/12/13 22:48
299צפיות
למישהו יצא לקנות כרטיסים מהחברה הזאת?

ועל הדרך כדאי לטוס לבודפשט בפברואר? יש מה לעשות שם?

תודה לעונים
מעולים !!!
21/12/13 23:55
178צפיות
ממליץ בחום .
יש הודעה שלי בפורום תרבות הונגריה שמפרטת על התנאים איתם .
אני מצאתי טיסה הלו"ש ב-80 יורו והוספתי מקום שמור והסעה הלוך וחזור מהשדה לעיר זה יצא סה"כ 110 יורו .

אפשר לשלב גם נסיעה לטיול יום לברטיסלבה בירת סלובקיה זה מה שאני עשיתי ואת יתר הזמן בבודפשט עצמה שהיא קסומה ויפה .
לתחושתי היו חסרים לי עוד יום יומיים מעבר ל-3 וחצי שהייתי שם ע"מ להשלים אבל לא נורא.

לדעתי פברואר שם זה שלג וטפמ' מתחת ל-0 .
תודה :]
28/12/13 13:10
13צפיות
אני רוצה בפברואר כי אנחנו נחגוג את יום נישואים..

מה שבאמת מפחיד אותי זה המזג האויר, למרות שזה טוב לנו לחוות את מה שמצפה לנו ( עוברים לטורונטו).

אבל המחירים באמת מפתים.
אוי, כמה שאני אוהב את השאלה הזאת
22/12/13 10:40
223צפיות
"יש מה לעשות שם?"

לא מאמי, אין מה לעשות. רק לשבת באיזה מרתף, לשתות טוקאיי ולבכות. מה נראה לך?

מישהו קם ממורמר הבוקר חח
22/12/13 18:26
146צפיות
תאכלי משהו מתוק זה יעזור.

לענייננו בפברואר יש מה לעשות?

קמתי ממורמר ביום אחד ב1989. מאז אני ככה
23/12/13 13:30
147צפיות
תוכלי קצת ויטמין E, אומרים שזה עושה טוב למוח. אולי תשאלי שאלות אינטליגנטיות.
º
D
23/12/13 14:37
23צפיות
º
הגזמת.
23/12/13 19:39
25צפיות
אי אפשר כבר לעזור למישהו?
24/12/13 08:53
69צפיות
היא נתנה לי עיצה מועילה מאד שכמובן יישמתי מייד והרגשתי צורך להחזיר טובה.
התאמתי בכוונה את השאלה לרמת משכל שלך..
28/12/13 13:00
18צפיות
בטח זה קרה בשמיני לינואר ב1989, כאב לך שנולדתי :]
גם אם תחזיקי את הראש עקום
31/12/13 19:29
8צפיות
שכל שני תאי המוח שלך יתרכזו בפינה אחת לא תצליחי להגיע למנת משכל של פיתה, עזבי את שלי.
שתהיה לך שנה אזרחית טובה!
01/01/14 01:57
6צפיות
מאחלת לךך למצוא חיים וחברים :]
º
לפחות שיהיה ציני מצחיק..
23/12/13 17:18
30צפיות
º
מסכים לגמרי. אולי תעלה הצעות?
24/12/13 08:54
15צפיות
חברה פצצה !!! טסתי פעמיים להונגריה
22/12/13 11:37
176צפיות
במרץ ויולי השנה...הכרטיסים יצאו לי ממש זולים!! וכ יש מה לעשות בהונגריה....בעיקר לראות
אבל...
22/12/13 11:42
152צפיות
השאלה אם יש הרבה מה לעשות בבודפשט בפברואר?
º
מה פצצה? בא עם מנגנון אל קאעידה אינטגרלי?
22/12/13 14:13
54צפיות
המלצה על מלון במיקום טוב בברלין?
21/12/13 22:24
111צפיות
יש למישהו?

ושאלה נוספת: יש העדפה לאזיה אתר שמציע חבילות נופש בברלין? בד"כ עדידף להזמין בנפרד מלון וטיסות או לקחת חבילת נופש?
אנחנו לקחנו חדר
23/12/13 19:42
128צפיות
במלון מונדיאל שנמצא בקו-דאם, היה מצויין.
בספטמבר האחרון חבילה יצאה לנו זולה יותר
23/12/13 20:17
124צפיות
ובהפרש גדול. בנוסף למה שכתבת חבילה כוללת בד"כ גם העברות אל המלון ובחזרה.
דרך מי הזמנתם חבילה? באיזה מלון ישנתם?
24/12/13 06:31
67צפיות
אשמח למידע. תודה על העזרה (לך ולהיידי כמובן)
הזמנו דרך גוליבר
24/12/13 12:30
71צפיות
פשוט כי היה להם את המחיר הכי אטרקטיבי לתאריכים שרציתי. והתעקשתי איתם לקבל את הוואוצ'רים מיד ולא 48 שעות לפני הטיסה.

ישנו במלון שאטו על הקו-דאם. מודה שלא התעמקתי בבחירת המלון - המיקום התאים לי, המחיר התאים לי, קראתי כמה ביקורות (גם כאן בפורום) וראיתי שהוא בסדר אז הזמנתי. חוץ מזה, באיזה עוד עיר גדולה באירופה אני יכולה להרשות לעצמי מלון *4 במיקום כל כך מרכזי ?

האם הייתי מרוצה מהמלון? כן. היה לנו חדר מרווח, נוח ומצוייד בכל מה שרצינו. כולל מקרר ריק, ערכת קפה/תה מושקעת ומספיק מקום להכין ארוחת ערב בחדר. גם היו שני סופרים ומאפיה ממש צמודים. לי זה היה חשוב כי נסעתי עם ילדה קטנה וידעתי שלא נרצה לצאת בערב לאכול בחוץ. היה אינטרנט מהיר וקל לתפעול, ארוחת בוקר מצויינת ושרות לבבי. האם אזמין שם שוב? לא בטוח. נראה לי שבפעם הבאה אעדיף מלון קטן עם יותר אופי באיזור המיטה.

לגבי ההעברות - החבילה יצאה יותר זולה גם בלי ההעברות ולא התכוונתי בכלל להשתמש בהן. אלא שבהלוך הטיסה התאחרה, נחתנו בלילה לשדה תעופה שומם ופתאום היה לי מאד נוח שמחכה לי אוטובוס ישר למלון. בדקתי מראש עם המדריך והמלון שלנו היה הראשון בסבב, ככה שלא התברברנו יותר מדי. רק שלאורך כל הנסיעה המדריך קישקש וניסה למכור לנו טיולים מאורגנים של החברה שלו. בחזור גילינו שההעברה יוצאת מוקדם בבוקר למרות שהטיסה היתה בצהריים אז ויתרנו ולקחנו מונית בשעה סבירה יותר.
דודתי שהתה בהולידיין אין סיטי סנטר
24/12/13 07:33
69צפיות
בנובמבר. המחירים היו הוגנים, המיקום מצויין והיא היתה מרוצה.
לפי שלוש שנים
24/12/13 09:27
66צפיות
היינו במלון NH פרידריכשטראסה והיה מעולה!

הזמנו כחבילה (בלי העברות) דרך אקספדיה
לפני כשנתייםהייתי במלון Ivbergs Hotel Premium
24/12/13 14:32
48צפיות
מאד ממליצה עליו. http://www.booking.com/hotel/de/ivbergs-premium.he...
מספר שנים קודם הייתי במלון אחר וגם ממליצה עליו. Mercure Hotel Chateau Berlin am Kurfürstendamm
ממליץ על מלון ברלין ברלין
24/12/13 21:11
47צפיות
מיקום טוב
תחבורה ציבורית צמוד למלון
אינטרנט חופשי
ארוחת בוקר ברמה גבוהה
סופרמרקט במרחק 3-5 דקות הליכה

אנחנו הזמנו חבילה שלא כללה העברות שאותן עשינו עם ולרי, שרות מעולה ונהיגה זהירה.
התיעצות לגבי מלון בפריז- לא מכירה את האיזור
21/12/13 20:57
138צפיות

שלום, אני אהיה בפריז בתחילת ינואר לבד.
צמצמתי את הבחירה לשלושה מלונות לפי מחיר וקירבה למטרו. רציתי לשאול האם מישהו מכיר את האיזור ויכול להגיד לי האם יש שם אנשים בערב, האם זה איזור עם בתי קפה או מקום שעדיף לא להסתובב בו לבד בשעות החשכה.
תודה מראש על העזרה.

31 Rue Du Commerce,
118 Rue Orfila,
6 rue Bervic

http://www.booking.com/hotel/fr/printemps.en-gb.ht...

http://www.booking.com/hotel/fr/mary-s-paris.en-gb...

http://www.booking.com/hotel/fr/angleterre-paris.e...

משלושתם הייתי לוקחת את הראשון
22/12/13 10:20
104צפיות
זה אזור טוב מאוד, לא הייתי שם בלילה דווקא אבל יש בתי קפה, מסעדות, זו סביבת מגורים שוקקת (משפחות), הרבה חנויות אוכל גם כן.

השני יהיה לך לטעמי מעט רחוק מהעיר והשלישי אולי פחות בטוח, אם כי גם באזור הזה הייתי לנה. אבל אם צריך כאמור לבחור, הייתי לוקחת את הראשון.

כיוון שאף אחד מהם לא מדורג גבוה באתר שבדקת בו, הייתי כותבת (או אפילו מתקשרת) גם אימייל למלון קוסמוס ברובע ה-11 ורואה אם יש שם מקום. זה מלון פשוט שמקבל ביקורות טובות באינטרנט, הוא ברובע מצויין והמחירים שלו דומים לאלה שמצאת. הוא פשוט לא משווק עצמו דרך אתרי הזמנות כך שהוא פחות ידוע.
http://www.cosmos-hotel-paris.com/en,1,6436.html

את יכולה לקרוא עליו כאן:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187147-d6...
לא הייתי בוחרת באף אחד מהם
22/12/13 12:22
102צפיות
ביקורות מזעזעות על שלושתם. והמיקומים לא משהו בכלל . עדיף אולי לחפש דירה קטנה להשכרה באו אכסנית B&B  באיזור טוב עם המלצות טובות  מאשר כל אחד מהמלונות הללו.
תודה רבה
22/12/13 16:41
58צפיות
תודה רבה על התגובה המהירה. לא מצאתי דירה במחיר סביר, אני בודקת את המלון עכשיו והוא נראהטוב וגם במחיר שאני יכולה לעמוד בו. שוב תודה.
º
ראי הצעתי לעוד אחד בתחתית השרשור
23/12/13 12:42
21צפיות
ואם גם זה לא יצליח, כדאי
23/12/13 12:39
50צפיות
להסתכל גם על המלון הזה:
http://www.lux-hotel-picpus.com/?lang=en

פחות מרכזי אבל ברובע מצויין ונגיש בתחבורה ציבורית לאתרים, אמנם עם החלפת מטרו בדרך כלל, ובכל זאת, במחיר הזה אני חושבת שהוא שווה בדיקה.

כאן אפשר לקרוא עליו:
http://www.lux-hotel-picpus.com/?lang=en
תודה רבה אורלדה
24/12/13 23:03
9צפיות
המלון הזה בתפוסה מלאה אבל נראה לי שאני אלך על הראשון שהמלצת עליו. הוא נראה הרבה יותר טוב מאלו שאני מצאתי.
עכשיו רק נשאר לתכנן את השבוע שלי שם ולקוות שמזג האוויר יהיה טוב (יחסית לעונה).
º
מצויין, ויהיה טוב לקרוא עליו חוו"ד כשתשובי
25/12/13 09:12
6צפיות
לגבי המלון הזה, מלון קוסמוס, כתבתי, אני חושבת
25/12/13 12:29
14צפיות
קודם בשרשור, שחברת פורום אחת כבר היתה בו וחזרה מרוצה ובשרשור אחר שקיימנו, השתתף גולש שגם לו היתה חוויה טובה. את ההמלצה ראיתי לראשונה ב-2006 והיא באה מעטו של אמריקאי אחד בפריז, שגר בקרבת מקום ולפעמים הלין שם אורחים שלו ואפילו הוא ובת זוגו לנו שם לפחות פעם אחת. את ההמלצה הוא כתב בפורום המטיילים הענק והבינלאומי שבאתר www.fodors.com. מאז לנו במלון הזה כמה גולשים - או יותר נכון צאצאים תפרנים של גולשים, מדובר בפורום מבוגר יחסית ואמיד - והתגובות עליו טובות. ישנו זוג אחד משם, צפון אמריקאים שגרים בלונדון, שלן בו כבר לפחות פעמיים, לאחרונה שינה מקום לינה למלון יקר יותר ברובע המארה, ומעדיף עדיין את המלון הזה ויחזור אליו בביקור הבא. זה זוג שאני "מכירה" מזה זמן באתר הזה, והם לאו דווקא אנשים שיבחרו במקום הלינה הזול ביותר רק משום המחיר. כך שדעתם נחשבת בעיני ולכן נראה לי שאם תצליחי להשיג שם מקום זו תהיה בחירה טובה. וכאמור, אני אשמח גם לקרוא חוות-דעת עדכנית ממך כשתשובי.
º
סליחה, שורשר בטעות
23/12/13 12:42
15צפיות
לפני הכל
23/12/13 19:47
51צפיות
לא הייתי לוקחת בפריז אף מלון שדירוג הגולשים שלו נמוך מ-7.5 ואפילו 8. גם כך המלונות הפריזאים תמיד מאכזבים לטעמי.
º
תודה
25/12/13 07:21
1צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום