בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

ושוב היער השחור - טיול כוכב? פיצול לינה?
11/11/13 16:34
127צפיות
עושים לי כעת נאחס על כך שלקחתי 9 לילות באותו מקום לינה ביער השחור. כל מי שהיה אומר לי שאין מה לעשות עם ילדים ביער השחור יותר מ-4-5 לילות ושכדאי לפצל ולישון במקום אחר, בארץ אחרת כדי לראות עוד דברים.
בהנחה שאנחנו רוצים לטוס עם איזיג'ט לבאזל...מה הייתם עושים? אנחנו עם 3 ילדים בגילאי 13,9,6 ורוצים לנסוע למשהו כמו 9-10 לילות. עדיפות לטיולי כוכב אבל אפשרות להחליף מקום לינה פעם אחת. אנחנו רוצים לראות הרבה ולא להשתעמם. מצד שני, אנחנו לא במירוץ להספיק 60 ערי בירה ב- 10 ימים
אשמח לשמוע המלצות ודעות לכל כיוון ממי שהיה שם.
חשוב לי לציין שאנחנו מעוניינים לעשות נסיעות לא ארוכות מדי כי בכ"ז עם ילדים יש גבול כמה אפשר לבלות ברצף ברכב. מקטעי נהיגה של שעה וחצי-שעתיים הם סבירים ואז עצירה כיפית והמשך נסיעה....משהו כזה.
חשבנו אולי לטייל גם באוסטריה, אבל הבנתי שהמרחקים רבים מדי.איזה עוד אופציות מעניינות עומדות לרשותי? כאמור, אשמח לכל הצעה ודעה.
אני לא רואה עם זה בעיה
11/11/13 16:41
106צפיות
מאזור דרום היער השחור קל להגיע לצרפת ושוויץ ואין שום צורך לנדוד לצימר אחר. ואם יורשה לי לומר- אין בעיה למלא עשרה ימים באזור הזה, מי שטוען אחרת פשוט לא מכיר.
הזמנתי מקום לינה בבאד קרוצינגן כידוע לך
11/11/13 17:14
102צפיות
ואני סומכת על כל מילה שתאמרי לי בייחוד בנושא הג"ג של האזור, הלינה והבילוי שם. אז בעינייך זה בסדר גמור?
מה משך הנסיעה +- מאזור הלינה שלנו לטיול חביב וקצר בשווייץ, טיול בן יום אחד? ולאזורים קרובים בצרפת?
אז ככה
11/11/13 18:44
91צפיות
לגבול שוויץ (באזל) יש לכם בערך 30-40 דקות נסיעה, ללוצרן שעה וחצי.
לריין (גבול צרפת) יש מסלול הליכה שאורכו 12.5 ק"מ, זה באמת קרוב מאוד, בנסיעה של 40-45 דקות אתם בקולמאר, עוד 5 דקות עד ריקוויר, שעה וטיפה לשטרסבורג.
ממש מרכז העניינים, וזה היתרון העצום של לינה בקרבה לאוטובאן ולא בלב ההרים (שם יש יתרונות אחרים, כמובן...)
יש כל כך הרבה אופציות לאן לטייל
11/11/13 18:50
76צפיות
9 ימים אפשר בקלות למלא. אתם בכל זאת חמישה אנשים
עד שמתארגנים לצאת, נוסעים שעה שעה וחצי גג לאיזה שהוא יעד מבלים וחוזרים. מבשלים בדירת הנופש ארוחת ערב חמה. הכל באיזי, בלי לחץ
ובלי לעשות וי אין שום מאסט.
לגבי שוויץ יש לך את באזל וגם שאפהאוזן לא נורא רחוקה.
בצרפת יש לך את ברייזך ולידה קולמר ואת קייזרסברג, וריבוויל.
את פארק ארופה והטיטיזה הפלדברג וכל שאר הדברים שהומלצו פה לא פעם שיש לעשות עם ילדים.
אני חושבת שתשעה ימים במקום לינה אחד חוסך המון זמן עצבים ומאפשר תכנון ימים בצורה מצויינת.

אפשר בבקשה קצת פרטים על מקום
11/11/13 23:12
56צפיות
הלינה? האם הזמנת דרך האתר של הכרטיס האדום? האם זה בתוך העיירה עצמה?
טוב אז לא כל מי שהיה כי אני אומר אחרת
11/11/13 16:50
87צפיות
וגם אני הייתי.
לדעתי אין בעיה להעביר בכייף 9-10 ימים בדרום היער השחור (כולל נניח אלזס) ולצפון היער צריך ביקור נוסף.

אז מי צודק? לא הם ולא אני אלא את.
את צריכה לבחור את האטרקציות שמתאימות לך, להעריך כמה זמן להקדיש לכל אחת ואז תדעי, יומיים וחצי או שבועיים.
את מקום הלינה כדאי כמובן לשים במרכז הגיאוגרפי (מבחינת זמני נסיעה) של האטרקציות, יכול להיות שיהיה כדאי לבחור שני מקומות לינה לתקופה כזו למרות שצריך לקחת בחשבון שאם אתם רוצים ללון בדירה בעלי דירות אוהבים להשכיר אותן לשבוע לפחות.
קחי בחשבון שהכבישים ביער צרים צפופים ומפותלים ולכן ההתקדמות איטית, לא מדובר באוטובאן.
עשינו את זה בקיץ הקודם
11/11/13 18:38
88צפיות
ואם אפשר היה להשאר עוד שבוע היינו נשארים בכיף ולא משתעממים לרגע. פיצלנו לינה כי איפה שרצינו לא היו תשעה לילות רצופים פנויים בתאריכים שלנו, אבל עברנו למקום ממש לא רחוק מהדירה הראשונה שלנו.
גם לא הרגשנו שום צורך לנסוע רחוק. הכי רחוק שהגענו היה פארק אירופה, שעה ורבע נסיעה מאיפה שגרנו. חוץ מזה הכל היה קל"ב. אין צורך לנסוע כל יום לאטרקציות - היער גדול ויפהפה ומספק שפע של עניין. לנו לפחות.
מי שאמר לך כנראה טועה
12/11/13 10:43
63צפיות
לדעתי זה בהחלט אפשרי, אפשר למלא אפילו יותר ימים עם ילדים והמיקום שלכם טוב מאוד (אם כי אולי נסיעה למפלי הריין מעט ארוכה, אבל לא נורא בכלל)
זנזיבר וטנזניה
11/11/13 13:44
78צפיות
שלום רב,
צריך המלצות על זנזיבר וטנזניה.
אני מעוניין לעשות שבוע אחד בכל יעד.
אילו אטרקציות הייתם ממליצים?
מלונות מועדפים?
האם יש מה לעשות ב-2 היעדים האלה שבועיים?

הנסיעה מתוכננת לפברואר.

תודה מראש.
יש מה לעשות ביעדים האלה גם הרבה יותר משבועיים
11/11/13 15:37
81צפיות
אני אישית הייתי מקדישה קצת יותר זמן לטנזניה על חשבון זנזיבר.
בטנזניה זו העונה המומלצת לספארי בשמורות הצפוניות: סרנגטי, נגורו-נגורו, אגם מניאנה. זו גם עונה טובה לטפס את הקילימנג'רו.
בזנזיבר זה יותר נופש בטן-גב, שנירקול, צלילות וכו'. כדאי להקדיש גם לפחות יום לעיר העתיקה סטון-טאון, לסיור תבלינים ולשמורות בפנים האי.
תשובה
11/11/13 19:14
70צפיות
קודם כל, למען הסדר הטוב - זנזיבר הוא אי במדינת טנזניה. זה לא יעדים נפרדים.
אני משערת שהתכוונת לצפון טנזניה כיעד נוסף, לא?

זנזיבר הוא אי שעיקר הטיול בו הוא נופש. בשבוע אחד תבלה את הזמן בחוף אחד על פי בחירתך, אולי יום או יומיים בלינה בעיר האבן (סטון טאון) שבה נוחתים - מרכז העיר קטן למדי ואפשר למצות אותו במהירות. אם כבר, כדאי לפקוד את שוק האוכל בעיר שפועל בשעות הערב ממש בצמוד לים ואולי לקחת סיור מהעיר לחוות תבלינים או ליער ג'וזני (שבו יש מין אנדמי של קופים קטנים). מעבר לזה - נופש. פשוט בחרו חוף לפי רצונכם.

צפון טנזניה הוא המקום הפופולארי במדינה לטיולי ספארי, אם כי יש שמורות נוספים באזורים אחרים בה. כדאי לעשות טיול של 5 ימי ספארי שיכלול את נגורונגורו+סרנגטי+שמורה נוספת. שימו לב שהדיל כולל יותר מלילה אחד בסרנגטי (אחרת תבלו יותר בנסיעות ופחות בשמורה). אם אתם רוצים, אפשר גם להוסיף טיסה בכדור פורח מעל הסרנגטי שכדאי להזמין מראש, תענוג יקר אך מהנה.
מצויין..
11/11/13 19:31
54צפיות
תודה רבה,
זה מאוד עוזר.
מה לגבי זנזיבר,יש עוד המלצות מה כדאי לעשות שם פרט לצלילות וכו'...?
לא הרבה - לנפוש על החוף
12/11/13 01:49
53צפיות
כאמור, אפשר יום אחר סיור תבלינים, יום אחד ליער ג'וזני (לא טרחתי, ראיתי קופים באוגנדה) וקצת להסתובב בסטון-טאון, אבל מעבר לזה, פשוט נופש. ים, חוף, פאבים על החוף, הליכה על החוף, צלילות, שקט.

עלי לומר שלמרות שאני לא טיפוס של חופשות נופש באיים, ממש אהבתי את זנזיבר. האי יפהפה והאווירה משגעת. חוץ מזה, אחרי טיול תרמילאים באפריקה בהחלט הייתי צריכה נופש למנוחה...
אטרקציות בבודפשט
11/11/13 11:20
116צפיות
שלום,

בעלי חוגג יומולדת וחשבתי להפתיע אותו ולטוס ל4 ימים בבודפשט...
שישי-שני..
אשמח לשמוע המלצות על מלונות, אופן ההתניידות בעיר וכמובן על אטרקציות שכדאי לעשות בביקור קצר.

תודה רבה :)
בבקשה מידע בקישור
11/11/13 13:11
96צפיות
תודה רבה
11/11/13 13:36
67צפיות
יש גם המלצות אישיות?? מה כדאי יותר ופחות.. והאם בכלל זה יעד מומלץ לזוג בגילנו (תחילת 30 )

תודה רבה
יש לי זוג חברים
11/11/13 14:13
84צפיות
היא מתה על ספא ועיסויים, הוא לא מוכן שמישהו זר יגע בו.
שניהם בתחילת השלושים, מה כדאי להם?
ביום טוב אני מצליח פחות או יותר לבחור בשבילי מה כדאי יותר ומה פחות, אבל איך אני אבחר בשבילכם? לא מכיר אתכם.

באופן בלתי אישי אני מכיר המון אנשים בני 30+ שהגיעו לבודפשט ונהנו, לא הכרתי כאלה שלא נהנו.
באופן אישי אני לקחתי מלון חמישה כוכבים מפואר פלוס על הנהר עם שדרוג לקומת העסקים לחדר עם נוף על גשר השלשלות (בערים אחרות אני דווקא לא הולך על הסטנדרט הזה), מתאים לכם?
הזוג הזה נשמע דומה לנו
11/11/13 14:22
71צפיות
מלון מפואר מתאים לי מאוד...בטיול הזה ספציפית אני קצת מוגבלת מבחינת התקציב אז אני אפנה למלונות סטנדרד+..
ידוע לך איך התקופה מבחינת מזג האוויר ? בדקתי וראיתי שהטמפ' דיי נמוכות..
אני סומך על הבדיקה שלך
11/11/13 14:28
56צפיות
נשמע לי הגיוני מזג האוויר שאת מתארת.
טיסות כבר הזמנת?
11/11/13 14:29
78צפיות
הנה מידע
http://www.shichor.co.il/בודפשט
מלונות יש בשפע השאלה מה התקציב שלך. יש גם דירות זולות. אני אישית מעדיפה בביקור בעיר לקחת מלון במרכז עם כל השירותים, ארוחת בוקר, אינטרנט ונקיון של החדר.
אם לא הזמנת טיסות תבדקי את wizz רק שימי לב שנוחתים מאוחר בלילה מה שאומר עוד לילה במלון.
תבדקי גם אל על , אני הזמנתי חבילת נופש מהם כי הם היו ממש זולים ביחס לכל השאר. הכרטיס עליה 250$ מתוך החבילה.
המלון שהוזמן 4 כוכבים במרכז לא יקר בכלל
http://www.booking.com/hotel/hu/la-prima-fashion-b...
יש בעיר מערכת רכבת תחתית. טראם ואוטובוסים ויש כרטיס לכמה ימים.
עדיין לא הזמנתי טיסות
11/11/13 14:55
70צפיות
אני עדיין בשלב הגישושים..תודה על האינפורמציה
הסתכלתי עכשיו על חבילות נופש באל על והמחירים שם ממש גבוהים..
wizz air באמת הכי זולים עד כה..
באיזו תקופה טיילת שם? אני חוששת שלא יהיה קר מדיי..
חזרנו ממנה
11/11/13 15:22
82צפיות
לפני שבועיים.

את מתלבטת בינה לבין יעד אחר?
חשבתי גם על..
11/11/13 15:43
66צפיות
פראג אן מדריד אך הם יקרות יותר.
מבחינת התקציב בודפשט הכי מתאימה לי.
איך היה מזג האוויר לפני שבועיים?
מבחינתנו
11/11/13 16:37
73צפיות
פראג לוקחת בגדול.

לפני שבועיים היה מזג אויר מעולה (חריג לעונה)
המלצות על מלונות בבודפשט ודרכי הגעה
15/11/13 10:54
14צפיות
שלום

אשמח לשמוע על המלצות למלונות בבודפשט לכ 4 לילות..כמובן שעדיפות למקום מרכזי.

בנוסף, מהן דרכי ההגעה מהשדה למלונות, אנחנו נוחתים בסביבות השעה 23:00 ?

תודה רבה :)
הזמנתי לדצמבר
11/11/13 16:27
62צפיות
אם יש לך גמישות תשחקי עם התאריכים. קר יהיה אבל לי זה לא מפריע. כבר ביקרתי בחורף בנספר בירות אירופאיות והסתדרתי. רק את יודעת כמה קר לך ואם תסבלי או לא. אני מידי שנה עושה גיחה בחורף וטוב לי. מעיל טוב, כובע , כפפות וצעיף והכל בסדר לי.
כריסמס בברלין, 25 או 26 לחודש?
11/11/13 00:33
78צפיות
היי,
אני אהיה בברלין בין ה 21 עד ה 27 לדצמבר. רציתי לשאול באיזה תאריך אין תחבורה/הכל סגור/כולם בחופש ובעיקרון האם נשאר מה לעשות ביום הזה מלבד להסתובב בעיר ולהתפלל לשלג?
לילה טוב :)
אם אני זוכר נכון
11/11/13 09:19
72צפיות
החג הזה הוא הרבה יותר "רציני" בגרמניה מאשר במדינות כמו אנגליה או ארה"ב
החג מתחיל בערב של ה-24 לדצמבר.   כולם הולכים לכנסיה.
ב-25 הכל סגור, אבל יש תחבורה ציבורית (במתכונת מוגבלת).
המסעדה היחידה שמצאנו שהיתה פתוחה לצהריים ביום הזה היתה שווארמה של טורקים.
יש שכונה של מהגרים טורקים, ליד תחנת שנקראת Kottbusser Tor, שם בטוח תמצאו מה לאכול ב-25.  האוכל שם טעים, דרך אגב.
זאת אומרת שרצוי
11/11/13 14:32
59צפיות
להתארגן מראש מבחינת אוכל? מזל כי אנחנו לנים בדירה.
דרך אגב האם יש משהו פתוח ביום הזה? מסיבה/קניון/פאב?
את השאלה הזאת אני משאיר למומחים
11/11/13 14:43
46צפיות
הייתי בברלין כמה וכמה פעמים, אבל רק פעם אחת בכריסמס.  נסעתי עם מקהלה ששרתי בה והיה לנו קונצרט באותו היום, אז אין לי מושג בקשר לפאבים וכו'.
זה חג משפחתי
11/11/13 16:32
49צפיות
אבל מנסיוני, זה חג המולד השביעי שאני חוגגת בגרמניה, תמיד מצאנו מסעדה פתוחה שמגישה ארוחה חגיגית לחג, רק שצריך להזמין מקום מראש, כדאי לפשפש באתרי האינטרנט של כמה מסעדות, מאמינה שתמצאו כזו שמגישה אווז עם מילוי ערמונים  ושאר התוספות האופייניות לחג.

לגביי פאבים ומסיבות- לא חיפשתי ובהתאם לכך גם לא מצאתי
המלצה לליבוש בלפלנד בחורף
68תגובות
10/11/13 22:04
201צפיות
מה מומלץ ללבוש בחורף בלפלד מעלות בסביבות  15- ומטה
האם כדאי מעיל פוך או מעיל עם פליז.

(המשך...)
מה מומלץ ללבוש בחורף בלפלד מעלות בסביבות  15- ומטה
האם כדאי מעיל פוך או מעיל עם פליז.
טיול לאיטליה לזוג, מתי ואיפה מומלץ? ועלויות.
10/11/13 20:34
177צפיות
ביררתי פה פעם שעברה אבל לא היינו סגורים על זה.. החלטנו על איפשהו באיטליה, שמענו שמילאנו נחמד, השאלה היא איפה יש הכי הרבה מה לעשות?
שיירנו מקום לחודש הבא אבל שמעתי שבפברואר מזג האוויר יותר טוב אז חשבתי שכדאי לשנות.
שאלה אחרונה, מה העלויות לבערך 5 ימים?
תודה וערב טוב(:
קודם צריך לקרוא על איטליה כדי לדעת מה
11/11/13 07:24
106צפיות
יש שם ומה מזה מעניין אותך. וגם כדי שלא לנסוע למקום שאת לא יודעת עליו כלום. לפני זה אי אפשר לענות על השאלה שלך.
היתרון של פברואר על דצמבר, שאני יכולה לחשוב עליו, הוא שהימים ארוכים יותר. הטמפרטורה עשויה להיות קרה יותר, לא דצמבר ולא פברואר הם אידיאליים לדעתי.
מילאנו נחשבת דווקא למקום פחות מעניין ותיירותי
11/11/13 11:31
97צפיות
מה מעניין אתכם? הייתם כבר באיטליה?

בתאריכים שבחרתם, בגלל מזג האויר, הייתי בוחר טיול עירוני, ורומא בהחלט תתאים
לא היינו:\ מעניין משהו שונה, קצת מכל דבר כלומ
15/11/13 17:05
6צפיות
אוכל שונה, אווירה שונה, מוזאונים אטקרציות למינהם..
בבקשה מידע בקישור
11/11/13 13:10
143צפיות
אהבתי
11/11/13 13:41
98צפיות
את היעילות..
º
ללמד לדוג טוב יותר מלתת דג, לא?
12/11/13 12:04
24צפיות
º
אתה גם יכול לתת שיעורים..
12/11/13 12:18
22צפיות
º
אני רואה את עצמי כמפוטר
12/11/13 13:52
20צפיות
מפוטר או פטור ?
12/11/13 17:16
46צפיות
מי פיטר אותך?
הייתי רוצה להגיד שLILI123456, אבל היא לא חזרה
12/11/13 17:19
54צפיות
לעשות איתי את החסד הזה.
בטח כעסה
12/11/13 17:24
56צפיות
או כעסה שנתת לה כלים לדוג במקום להגיש לה פורל בחמאה ותמרים כמו שהיא ציפתה
האחד חטא והיא קוצפת על כל העדה?
13/11/13 05:55
33צפיות
אפילו אלוהים לא לקח לעצמו את הפריווילגיה הזו
יותר טוב להיות נחמד. מן הסתם בדקתי בגוגל
15/11/13 17:08
8צפיות
אבל בפורום טיולים, אנשים שהיו וחוו ויכולים לענות לי ספציפית על שאלות, ואף התנסו(!!) נראה לי שיכל לעזור עוד קצת, הרי זה חלק ממטרת הפורום.
אבל העיקר שיצאת שנון. -_-
תספרי מה מצאת באינטרנט ונדע איך להוסיף
17/11/13 11:24
6צפיות
כי ההתפקסות שלך דווקא על מילאנו מכל איטליה איך נאמר את זה בלשון עדינה, לא סטנדרטית.
ברוכה השבה לפורום.
בס"כ אמרתי שמישהו שהיה שם אמר שנהנה
17/11/13 23:22
3צפיות
למה היחס הזה?
אי אפשר להבין מה את רוצה אז מנסה לברר
18/11/13 06:22
1צפיות
אחרים בכלל הרימו ידים ומתעלמים, אני עוד מנסה לעזור.
תנסי להסביר מה את רוצה.

אמרת שקראת באינטרנט ואת מחפשת מידע נוסף? אם תספרי מה קראת באינטרנט ואיזה מידע נוסף את רוצה יהיה אפשר לעזור.
אנשים כאן טיילו חודשים באיטליה, את מצפה שהם יכתבו לך פוסטים שמתארים את כל החודשים הנ״ל?
אני מצפה שימליצו לי על מקום שלדעתם
18/11/13 20:28
3צפיות
מתאים לזוג שלא היה בחו"ל, ולא מבין הרבה בנושא, טיול ראשון ביחד, רוצים קצת מכל דבר. פשוט מאד כל אחד אומר לי משהו אחר, קוראת שמקום מקסים וממליצים לי עליו ואז מישהו אחר  אומר שהוא משעמם(נאמר על כל איזור בערך.)
אז פניתי למבינים יותר.
בכל מקרה הרוב המליצו על רומא אז נראה לי אחקור עוד בנושא, לא ציפיתי לפוסטים מדהימים אלא ל"אנחנו היינו בX ומאד נהנו היה שם Y " וכו'.. כפי שמישהי פה הזכירה את רומא.
בכל מקרה תודה על הניסיון פעם הבאה לא תזיק גישה קצת יותר נחמד כי תכלס זה טיפה מרתיע ולא ממש מקדש את המטרה אם אתה באמת מנסה לעזור.
מצטער, עדיין לא יכול לעזור
18/11/13 23:33
2צפיות
מעבר לאישור שרומא אכן מקום מעניין לטייל, יעידו על כך מליוני תיירים שמגיעים לשם מידי שנה.
º
חמוד לא הכרתי...
12/11/13 18:39
17צפיות
ממליצה על פירנצה
12/11/13 00:02
72צפיות
עיר יפהפיה, נעים להסתובב ברחובות במזג אויר טוב. כשמזג האויר בעייתי, יש הרבה אטרקציות במקומות סגורים (מוזיאונים, כנסיות).
מילאנו היעד האחרון שהייתי בוחר
13/11/13 08:35
59צפיות
אלא אם הכוונה להשתמש בעיר כנקודת מוצא לטיולים. בעונה הזאת אני הייתי הולך על חבלי ארץ דרומיים יותר, אפילו פירנצה וטוסקנה עדיפים ובטח רומא ודרומה. לא חושב שיש הבדל מהותי בין דצמבר לפברואר מבחינת מזג האוויר.

יש כל כך הרבה מה לעשות ולראות באיטליה עד שנדמה שחיים שלמים לא יספיקו לראות כל מה שיש למדינה זאת להציע. העלויות תלויות באיפה תהיו ומה תעשו. קחו בחשבון ככה באופן גס 90 אירו ללינה ו60 אירו לאוכל, לזוג, ללילה. רכב שכור וכניסה לאתרים מעלים את העלויות בהתאם.
עשר אפליקציות תיירותיות לסמארטפון
10/11/13 20:27
288צפיות
כל כמה ימים מתפרסמות הצעות באתר הזה לגבי אריזה, שדות תעופה, חברות, שרותים וכד'.
ההצעות לא תמיד חדשניות, לא תמיד מעניינות ולא תמיד מועילות. אבל מדי פעם מבליח משהו ששוה התייחסות.
הפעם הם ממליצים על עשר אפליקציות לסלולרים שלכם בין אם זה אייפון או אנדרויד.
חלקן חינמיות ועל האחרות יש לשלם דולר ומשהו. בין האפליקציות השוות (בעיני)

Packing master list
Gateguru
Hopstop
Passbook

http://tinyurl.com/nv6pnuq
רשימה נחמדה, אם כי הרוב בה ידוע.
11/11/13 13:07
119צפיות
GATEGURU היא סתם המלצה.
מבחר האפשרויות מאוד גדול
11/11/13 13:25
120צפיות
אני אוהב רשימות לפי נושאים.

למשל:
עזרי ניווט
תקשורת הביתה
מזון
אטרקציות תיירותיות
לינה
טיסות והעברות
וכו'.

אני מאוד שמח אם ברשימות מספרים לי על איזה פלטפורמה האפליקציה זמינה והדרישות (דורש אינטרנט? חייב אינטרנט סלולרי? כסף?)

נניח בניווט יש waze ,I-go, sygic, navfree, ways, google ועוד.
אם אני מחליט שאני רוצה משהו שעוזר בניווט (אחרת בכלל מדלג על הנושא) אני יכול להשוות ולבחור את האפליקציה שנראית הכי מתאימה לי.

היתרון ברשימה כזו היא מודעות, יכול להיות שרשימה אריזה קבועה היא רעיון מוצלח שלא חשבתי עליו.
החיסרון הוא שנותנים לי אופציה אחת. רוצה לנווט? יש google וזהו.
יכול לעזור
11/11/13 13:35
89צפיות
עם הרשימה, די מקיפה ובעברית. תמיד אשמח להוסיף ולשפר.
º
אז מה סיכמנו, שאנחנו מכינים אחת כזו?
11/11/13 13:47
35צפיות
לא צריך להכין - יש
11/11/13 13:58
75צפיות
רק צריך לאתר במסמכים ותקבל
האמת היא, שאני אשתמש במה שיש לי בפעם הראשונה
11/11/13 14:02
69צפיות
רק בעד חמישה חודשים. ניסיון ממש אין.
רשימת הכנות
11/11/13 14:04
135צפיות
הנה
º
2
11/11/13 14:05
48צפיות
יש לי, יש לי, יש לי,
11/11/13 14:30
89צפיות
עוד מה ללמוד. חשבתי שרק אני אובססיבי. רק 7 שנים אני חוקר את פריז.
אתה תמיד יכול לחפור יותר למשל בכרטיסי אשראי
11/11/13 14:48
74צפיות
הוסבר בצדק לגבי בדיקת מסגרת האשראי.
ראיתי אנשים שלא יודעים מה המספר הסודי, באירופה יכול להיות חשוב לא רק למשיכת מזומן.
בנוסף כדאי לבדוק אם מקום הלינה/האטרקציה או כל הוצאה משמעותית אחרת מקבלים כרטיסי אשראי ואיזה כרטיס. לא בכל מקום מקבלים את כל הכרטיסים.
אם לאירופה אולי כדאי לדאוג לכרטיס עם צ'יפ. עד היום לא היה לי חיוני אבל יגיע היום.
כדאי להפעיל את הביטוח החינמי בכרטיס גם אם קונים ביטוח בריאות בנפרד, טוב שיהיה.
כדאי שיהיה טלפון של חברת האשראי למקרה של אובדן/גניבת כרטיס.

זה רק על כרטיס אשראי (ובטח שכחתי כמה פרטים), הרשימות יכולות להיות אין סופיות.
דיברנו על זה כמובן בעבר. מאז כבר יש כרטיס
11/11/13 14:52
69צפיות
פלטינום המרכז את כל הקניות בחו"ל לתאריך אחד וכמובן שכל הכרטיסים שלי עם צ'יפ.
מנסיוני ומנסיון בני משפחה וחברים
11/11/13 14:56
76צפיות
בשנה האחרונה כרטיסי מסטרקרד זהב ופלטינה של ישראכרט מגיעים עם שבב, אין לי מושג לגבי כרטיס פשוט או לגבי חברות אחרות.
מנסיוני עניין הצ'יפ הכי פחות חשוב מהרשימה
11/11/13 15:40
67צפיות
בהחלט היו מקומות שלא קיבלו נניח אמקס וכן קיבלו מאסטרקארד, לא היה מקום שהיו מוכנים לקבל כרטיס רק עם צ'יפ.
אני מניח שהדרישה בסוף תגיע אבל מכיוון שבנק ישראל דורש מחברות האשראי לנפק כרטיס עם צ'יפ (כל החברות וכל רמות הכרטיס) אני מניח שלפני שהבעיה תתעורר היא תפתור את עצמה לבד.

לעומת זאת כרטיס עם צ'יפ אבל ללא הקוד הסודי וגם כרטיס בלי צ'יפ ללא קוד סודי מניסיוני יכולים להיות בעיה עכשיו.
כנ"ל לגבי מסגרת אשראי, אם המסגרת לא מספקת אז לא יהיה כסף עם או בלי צ'יפ.
לנו קרה
11/11/13 15:48
60צפיות
לפני 3 שנים בהולנד.

כן, זה קרה רק במקומות יותר נידחים שרוב התיירים לא מגיעים אליהם, אבל עדיין זו הרגשה לא נעימה שאתה במקום כזה, בלי יורו פשוט כי נגמר, ביום ראשון, בלי כרטיס אשראי שעובד. אבל עם $1,000 במזומן, או יותר, שאף אחד לא מוכן לקבל, ועם שלושה כרטיסי אשראי שיש עליהם כסף.

קרה פעם אחת, לא יקרה יותר אף פעם!
לי כמעט קרה במרכז ברלין
11/11/13 16:57
81צפיות
העובד בעסק הכניס את הכרטיס למכונה והמכונה סירבה לקרוא אותו, אמרה משהו בגרמנית בנוגע לצ'יפ.
למה כמעט?
כי הייתי צריך להסביר לעובד שכרטיס מגנטי לא מכניסים למרכז המכונה במקום בו יש קורא שבבים אלא מעבירים בצד המכונה אצל קורא הכרטיסים.
העובד גם לא כל כך הבין שצריך להעביר את הכרטיס במהירות סבירה ועד היום הצעירים במשפחה מבסוטים מכך שהפעם היהודי אמר לגרמני (בניסיון השלישי) SCHNELL.
תאמין לי שנסינו
11/11/13 17:31
61צפיות
אבל לא היתה אופציה כזו. והיינו עם דוברת הולנדית.

במסעדה באזור שאליו מגיעים אנשי עסקים המנהל הציל את המכשיר מקורי העכביש, והביא אותו לשולחן. זו היתה מסעדה אסיאתית בברדה, שבאמת היינו מאד מאד מרוצים ממנה.

בכמה תחנות דלק עם דלק זול וללא איוש לא יכולנו למלא דלק. בכבישים הקטנים היו רק כאלו תחנות, היינו צריכים להגיע לכביש המהיר ושם להכנס לתוך התחנה לשלם. זה היה מאד לא נוח.

והקצפת בדובדבן: בסכיפהול עד שלא עוברים את המבדק הבטחוני כל החנויות והמסעדות רק מקבלות כרטיס עם צ'יפ. אחרי שעוברים את המבדק יש פחות מבחר, המחיר עולה, ומקבלים כל כרטיס אשראי.

שמחנו לנחות בבוסטון ולא להצטרך לדאוג יותר איך אנחנו משלמים על דברים!
בודאי שמאמין, בלי אמונה צ.ס.ק.א......
11/11/13 17:53
49צפיות
וגם מאז שהייתי בפעם האחרונה בהולנד זרם הרבה ביוב בירקון.
אני הבאתי ברשימה את עניין הצ'יפ אבל במסגרת העדיפויות אמרתי שהניסיון שלי אומר שזהו הפרט האחרון.
כתבתי את סולם העדיפויות כי אני יודע שבדיונים כאלה צ'יפ אוטומטית מקבל יחסי ציבור טובים ולעומת זאת פרטים זניחים כמו אם בכלל הצימר מקבל כרטיסי אשראי ואם יש מספיק מסגרת אשראי לשכור מכונית (והנה אני נזכר, לחלק מהמכוניות רוצים שניים) נשכחים להם.
אצלי המחשבה הפוכה
11/11/13 19:32
45צפיות
כל עוד יש לי אמצעי לרכוש עמו, מקסימום שכחתי משהו, אז אפשר לקנות. היות והילדים שלי מגיל צעיר אורזים לעצמם קרה ששכחנו דברים אלמנטריים כמו תחתונים וגרביים. או שבעלי ארז את נעלי ההתעמלות שלו במקום את שלי, ולי לא היה אלא סנדלים לא נוחים לצעידות, או שבדיוק היינו באמצע מעבר דירה ושכחתי לארוז חולצות לילדה...

כל אלו פתירים, מקסימום עולה קצת כסף. אפליקציות?תמיד אפשר להוריד במקום.

אבל להיתקע בלי אפשרות לשלם כשיש לך את הכסף, זה הכי לא נעים. ובהולנד הם היו מאד לא גמישים.
הכוונה שלי בבדיקות בקשר לכרטיס עצמו
12/11/13 06:16
35צפיות
בכרטיס בלי צ׳יפ אבל עם מסגרת אולי אי אפשר להשתמש בחלק מהחנויות
בכרטיס בלי מסגרת אי אפשר להשתמש ולא משנה מצב הצ׳יפ.

מסכים איתך בקשר לעדיפויות.
ראשית דרכונים ורשיונות, אחרי כן אמצעי תשלום.
יפה. אתה בטח הולך לשכור רכב ולשאול מפות...
11/11/13 14:28
62צפיות
רשימה יפה.
וואוו..ואני חשבתי שרק לי יש רשימת חייב לפני
11/11/13 19:39
55צפיות
כל נסיעה..
התרשמתי...
אני מוסיפה שבוע לפני כן...עדכון במזג האויר ובלוז..ולפי זה אריזת בגדים תואמים. בדיקה שבוע לפני שהכל חזר מניקוי יבש. ומוכן לנסיעה . או לחילופין יומיים לפני שכל מה שברשימת אריזה שלי אכן שמיש נקי ומסודר.
ולגבי התיעוד של הכל...אצלי זה על הדיסק או קי. העתק נוסף יש במחשב ובאיפון. אבל הדיסק און קי הזה הוכיח את עצמו..לא פעם..כשצריך..ועכשיו...והמחשב בכלל במלון...ועוד..
שנעשה השוואת אורך...
11/11/13 19:48
58צפיות
של רשימות?
חצי מהרשימה שלי זה האלקטרוניקה המלווה והמטענים.
º
רק דבר אחד...יש לי מתאם חשמלי שמתאים להכל....
11/11/13 20:05
38צפיות
בכל מקרה, גוגל מפות הינה אפליקציה בסיסית חובה
11/11/13 14:37
74צפיות
וכך גם זו של TRIPADVISOR, היכולה לעבוד גם בלי חיבור לאינטרנט ובלבד שממש לפני הטיסה מעדכנים אותה או שהיא פועלת בסביבת WIFI.
את YELP עוד לא יצא לי לבחון בזמן אמת וגם לא את URBANSPOON. את ACCUWEATHER אני מפעיל פה והיא בטח תהיה טובה בכל מקום.
NAVFREE גם לא הופעלה בזמן אמת.
רשימה נחמדה, לי אשיית יש windows
12/11/13 18:52
51צפיות
טוב לראות שחלק מהאפליקציות מתאימות גם.
סקייפ היא האפליקציה בשבילי, יצא לי שישבתי שפריז בבית קפה לחכות למישהו ויכלתי בזמן הזה פשוט לדבר עם המשפחה דרך הסקייפ. בגלל הבדלי שעות, לא יכלתי לדבר איתם מהמלון בבוקר או בערב כשחזרתי למלון

מלבד זה, אני רוצה לציין ש Weatherbug היא אפליקציה מצוינת באמת, אבל לא כל כך לאירופה, בעיקר לארה"ב. הייחוד שלהם הוא שהם פיזרו הרבה תחנות פרטיות שלהם בבתי ספר בארה"ב (הם לא מיפו את כל ארה"ב גם, אלא שמו דגש על מספר איזורים. החלק המזרחי של ארה"ב למשל ממופה מצוין) ולכן התחזיות שלהם יותר מדויקות ולוקליות. אבל באירופה, יש להם הרבה פחות תחנות אז התחזיות שלהם לא יותר מדויקות משל אחרים. (עבדתי שם כמה שנים)
אז אחרי שהבהרנו עניינים אנחנו זקוקים להמלצות
10/11/13 19:04
123צפיות
אנחנו מתכננים חופשה זוגית של שבועיים- שלושה בפברואר.
הדרישות: מקום של בטן- גב
מתאים לזוג
יעד שלא נצטרך לעבור בשבילו דרך ארה"ב (אין ויזה)
ושיהיה בסביבות ה-10,000-15,000 ש"ח לאדם (סכום הכולל טיסות ובזבוזים)

יש דבר כזה? נשמח להצעות..
º
ברזיל . מקסיקו . תאילנד . סרי לנקה
10/11/13 22:15
17צפיות
שאלה למבינים
10/11/13 18:32
184צפיות
אם טיסה ליעד מסויים עושה קונקשיין בארה"ב, חובה שתהיה לי ויזה לארה"ב גם אם איני יוצא משדה התעופה אלא ישר ממשיך לטיסה ליעדי?
חובת ויזה לארה"ב
10/11/13 18:36
141צפיות
כל מי שכף רגלו תדרוך באמריקה (אפילו לטיסת המשך) חייב להוציא ויזה.
אז זה אומר שישנם יעדים שלא ניתן להגיע אליהם
10/11/13 18:46
137צפיות
כי הטיסות הן רק דרך ארה"ב.. איזה באסה.
יש לך דוגמא ליעד כזה?
10/11/13 19:11
113צפיות
לאן אתה רוצה ליסוע?
º
בליז לדוגמה..
10/11/13 19:17
58צפיות
רעיוו לטיסה לבליז לא דרך ארה"ב
10/11/13 20:04
135צפיות
בעקרון כפי שנכתב קודם רוב הטיסות הזולות יחסית לקריבים יוצאות מארה"ב (חוץ מטיסות לקובה - אין טיסות ישירות מארה"ב לקובה, מקנדה יש) .

לבליז מישראל ישנו מסלול " עוקף בג"ץ" כמו שאומרים.  טוס ללונדון,  משדה התעופה של גטוויק ישנן טיסות ישירות של חברת Virgin Atlantic לקנקון במכסיקו.
משם אוטובוס תיירים מפואר החוצה את הגבול לבליז.

לא עשיתי זאת , את הרעיון שאבתי מחבר.  על בסיס הרעיון הזה אפשר לפתח עוד אופציות לביקור בהרבה איים בקריבים.

כמובן שישנם איים בקריבים שהיו שייכים להולנד, צרפת ואנגליה,  ולכן ישנן טיסות ישירות ממדינות אילו לכמה איים בקריבים.
לדוגמא : אנטיגואה, ארובה, ברבדוס ועוד.....

בהצלחה.
ואיי תודה רבה! יש לך מושג כמה זמן נסיעה
14/11/13 19:29
7צפיות
באוטובוס מקנקון לבליז?
º
אני עוד לא יודע לאן.בודק אופציות.אשמח להמלצות
10/11/13 19:18
42צפיות
º
רוב הטיסות הזולות לקריבים הם דרך ארצות הברית
10/11/13 19:26
42צפיות
,תוכל לטוס דרך מקסיקו או גוואטמאלה
11/11/13 18:15
51צפיות
בדוק טיסות עם איבריה.
2 איים...
10/11/13 14:14
152צפיות
שלום לכולם,
אני מחפש טיול של שבועיים לאיזור ינואר פברואר לחגוג ירח דבש.
הייתי מעוניין לעשות טיול של 2 איים אקזוטיים,(סיישל,מלדיביים וכו'...).
כל אחד מהם אני רוצה להיות שבוע ושיהיה בו את ה"משהו המיוחד" של אותו אי.
חשוב מאוד שהם יהיו מעניינים מבחינת אטרקציות (צלילות,סקי מים,אוכל טוב,חיי לילה...)  וגם קרובים ככה שלא נצטרך לעשות טיסה מטורפת ביניהם (2-4 שעות זה סביר.)

יש למישהו עצה או המלצה?

תודה מראש.
º
תאילנד
10/11/13 14:46
27צפיות
אי אחד, שני חופים
10/11/13 15:00
83צפיות
כדי לחסוך בטיסות, אפשר לבחור באי אחד ולבקר בו בשניים-שלושה יעדים שונים: למשל זנזיבר, כשאתה מבלה יומיים-שלושה בעיר (כולל יציאות לסיור תבלינים/ליער הגשם במרכז) ואת יתרת הזמן בשני חופים שונים, כל אחד והייחוד שלו.
אולי שילוב של סרי לנקה ומלדיבים
10/11/13 16:01
79צפיות
זה שילוב גם הגיוני מכוון שהכי נוח להגיע למלדיבים דרך סרי לנקה  ונ.ב סרי לנקה זה אי כך שנופל תחת ההגדרה שבועיים שני איים
º
יש לך מושג כמה עולה שילוב כזה?
10/11/13 18:27
32צפיות
בן 25,000-35,000
10/11/13 19:25
76צפיות
תלוי המון באיזה מלונות תבחרו לשיון .
דרך אגב מומלץ במלידיבים לקחת סאפרי צלילה של יומיים . חוויה מדהימה
אפשר בהרבה פחות
11/11/13 07:51
69צפיות
טיסה לסרילנקה עם RJ עולה פחות מ-$1000.
מלונות סבירים עד מעולים בסרילנקה עולים 100-300 ש"ח לחדר ללילה, מלונות לתרמילאים - כ20-40 ש"ח לחדר ללילה.
ארוחה 5-15 ש"ח במסעדות מקומיות ובין 15 ל-30 ש"ח במסעדות תירים, יש כמובן גם מסעדות יקרות יותר, אבל הכי טעים במקומיות.
לעומת זאת אלכוהול יקר, החל מ-5 ש"ח לבקבוק בירה מקומית גדול (קטן עולה יותר).

תחליף זול למלדיבים הם איי lakshadweep ההודיים שלפי ספורי מי שהיו גם וגם לא נופלים בכלום מהמלדיבים אבל נעימים יותר והתיר לא מרגיש שם כמכונת כסף.
המלדיבים מיקריםא ת התענוג כי אכן המלונות שם
11/11/13 10:17
55צפיות
יקרים יחסית .  ואם מגיעים עד לשם מומלץ מומלץ מומלץ לצאת לסאפרי צלילות של שני ימים לפחות . וזה גם לא דבר זול .
אל חברים צוללנים טוענים
11/11/13 10:44
50צפיות
שהחויה בלאקואדשיפ לא נופלת מהמלדיביים ברבע המחיר.
מסכימה איתך - זה חלק מהאיזור שאילו לוקחים
11/11/13 11:16
44צפיות
בסאפרי צלילה
מאיפה?
11/11/13 14:43
38צפיות
המלדיבים במפרץ בנגל, לאקשאדוויפ בים הערבי במרחק יותר מאלף ק"מ.
מדריך http://wikitravel.org/en/Lakshadweep
ממש לו הינה מפת הודו תראה כמה הם קרובים
11/11/13 19:51
32צפיות
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c...

מה משוקף בעיגול ז האיים וממש ליד זה המלדיווים
º
הכוונה לממש לא
11/11/13 19:52
10צפיות
תבדקי ותראי - יותר מ-700 ק"מ
11/11/13 20:13
32צפיות
בין צפון המלדיבים לדרום איי לקשאדויפ, מרחק בין מרכזי קבוצות האיים יותר מ-1200 ק"מ
ייתכן שאתה צודק
11/11/13 21:27
25צפיות
עשינו ספארי צלילה של חמישה ימים . יכול להיות שלקחו אותנו ליד הארפילוג , כי אם אני חושבת על כך לא ביקשו מאיתנו לעשות ויזה להודו ולהודו חייבים ויזה .  בכל מקרה ממה שנכנסתי באינטרנט לקרוא זה יעד שהוא יותר יעד תיירותי מקומי - הודי . וזה לא מתאים לכל אחד.
במלדיבים מגבילים את מספר הנכנסים
11/11/13 22:05
33צפיות
כדי למנוע לחץ על הביוספרה הרגישה הזו, וכדי שההכנסות מתירות שהן כמעט כל ההכנסות של המדינה, גובים מחירי עתק לפרמיטים ולארוח ופעילויות.
לקשאדויפ זה אותו דבר, פחות מתויר.
גם שם צריך פרמיט, אבל היות שאין לחץ תירות כי רק מי שחופר עמוק לומד על האיים האלה ומבין ההודים מגיעים רק עשירים אוהבי ספורט ימי - בס"ה מעט, הפרמיט זול, השהיה זולה (יקרה במונחי רופי הודי) והפעילויות במחירים סבירים.
מי שמתאים לו במלדיבים, יתאים לו גם שם, אבל הרבה אנשים שומעים הודו ונרתעים.
שהיינו בקרלה רציתי לנסוע לשם אבל
11/11/13 23:14
24צפיות
נגמר הכסף.
º
מקרלה קשה לצאת, המדינה הכי נהדרת בהודו.
11/11/13 23:43
13צפיות
מוויקפדיה
11/11/13 19:55
26צפיות
האיים המלדיביים, או בשמם הרשמי רפובליקת המלדיביים (בדיבהי: ދިވެހިރާއްޖޭގެ ޖުމުހޫރިއްޔާ), הם מדינת איים מוסלמית המורכבת קבוצות של אטולים באוקיינוס ההודי. המלדיביים ממוקמים דרומית לטריטוריית האיים ההודית לקשאדוויפ, וכ-700 קילומטרים דרומית-מערבית לסרי לנקה. המדינה כוללת 26 אטולים היוצרים 1,192 איים, שרק 192 מהם מיושבים.
קרוז בים הבלתי - עצות והמלצות מתבקשות
10/11/13 08:18
86צפיות
החלטנו על קרוז בספטמבר הבא.

מבקשים טיפים, המלצות למסלולים, סוכנים שעשו לכם את זה וכל דבר שיעזור.

מיקום היציאה - קופנהגן / אמסטרדאם ואולי דובר

תודה

בילי
º
בלתי === בלטי. מעצבן כשמקלידים מהר
10/11/13 08:19
21צפיות
º
הייתי אומרת בלתי נסבל
10/11/13 10:12
24צפיות
מנצ'סטר
10/11/13 01:33
120צפיות
כמה זמן לפני טיסת איזיג'ט ממנצסטר לארץ צריך להגיע לשדה?
אנחנו הגענו כרגיל 3 שעות לפני הטיסה
10/11/13 19:30
80צפיות
הגענו ברכבת לטרמינל 3, משם לקחנו שאטל של שדה התעופה לטרמניל 1 שם עשו לנו בידוק בטחוני ובדיקת דרכונים, ומשם שאטל חזרה לטרמינל 3 ישירות לדיוטי פרי. הסיפור של השאטלים והתהלך בטרמינל 1 היה זריז מאוד, מקסימום שעה, ככה שהיה לנו הרבה זמן לבזבז בדיוטי פרי.
יש לציין שהטיסה הייתה באוגוסט ביום חמישי בערב (ב 19:00 המראה).
אני חושב שהוא התכוון חזרה לארץ
11/11/13 13:29
32צפיות
אבל זה לא משנה, נראה שממילא לא חזר לקרוא את התשובה
רשיון נהיגה בינלאומי
09/11/13 22:06
125צפיות
שלום,
אני מתכננת נסיעה להולנד ויכול להיות שארצה לשכור שם רכב.
הבנתי שבנוסף לרשיון הרגיל שלי אני צריכה להוציא רשיון בינלאומי.
באתר של משרד התעבורה אומרים איפה ניתן להנפיק רשיון שכזה אבל משום מה הם לא נותנים מידע על התהליך, מה צריך להביא, האם עושים מבחן כלשהו, כמה זה עולה בכלל.
כל מידע יתקבל בברכה.
רשיון בינלאומי
09/11/13 22:46
81צפיות
ניגשים עם הרשיון הישראלי לכתובת שמשרד התחבורה מפנה, מביאים כסף ומשלמים, ומקבלים רשיון בינלאומי.
רשיון בינלאומי
09/11/13 22:47
84צפיות
בכל סניף של ממסי ברחבי הארץ
עולה 16 ש"ח
מקבלים במקום תוך כשתי דקות
לא צריך לעבור שום מבחן
חובה להביא את הרשיון הישראלי
בחו"ל חובה שיהיה לך את שני הרשיונות - הישראלי והבינלאומי

טיול נעים!
אין מבחן תביאי את רשיון הנהיגה שלך
09/11/13 22:49
79צפיות
וכמה שקלים (אני לא זוכרת אם זה 15 18 או 20 ש"ח).
הם מוציאים את התמונה שלך ישירות מאתר משרד הרישוי ומנפיקים במקום רשיון בינלאומי.
להולנד אין צורך ברשיון בינלאומי
10/11/13 08:40
69צפיות
לתקופה של עד 6 חודשים מיום הכניסה להולנד, את יכולה וצריכה להשתמש ברשיון הפלסטי הרגיל שלך.

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&...
הנושא של רשיון בינלאומי נטחן בפורום שלנו
10/11/13 09:18
74צפיות
עד בלי סוף. לכן אומר בקיצור את מה שנאמר כאן עשרות פעמים
הבעיה אינה המדינה המארחת ויחסה לרשיון הישראלי אלא חברות הביטוח. חברות הביטוח דורשות שתנהג בחו"ל עם רשיון בינלאומי. אם אתה מעוניין לדעת יותר חפש בפורום שלנו את ההתכתבויות עם מאיר שפירא.
המידע במשרד התחבורה לא תקף מינואר 2013
10/11/13 11:00
60צפיות
אתה יכול לקרוא כאן
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
וזה רק לגבי תוקף הרישיון הישראלי באירופה בלי להתייחס לחוזה עם חברת ההשכרה.

כי בהולנד מותר לבת 18 עם חצי שנה ותק נהיגה לנהוג, אבל קשה לי להאמין שאם לשואלת יש נתונים כאלה היא תקבל רכב מחברת ההשכרה.
בכל סניף ממס"י,עולה 16 ש"ח
10/11/13 10:10
58צפיות
וצריך להביא רק את הרישיון הישראלי.
אפשר גם טלדור
10/11/13 13:21
49צפיות
עולה יותר אבל מרחיב את הפריסה בצורה מאוד משמעותית
האבסורד הוא שפרישת משרדי הרשוי
10/11/13 13:56
53צפיות
גדולה יותר מאשר של ממסי וטלדור יחד.
לו היו מוכרים זכיון לפקיד/ה עם מדפסת בפינה שתוקצה במשרדי הרשוי, היו מגיעים לפרישה סבירה בכל אזורי הארץ.
אולי אפשר אפילו מכונה אוטומטית - כמו הרשיונומט.
נראה לך שיש צ'אנס שמישהו במשרד הרישוי
10/11/13 14:45
44צפיות
יסכים שיהיה שם פקיד שעושה פי 3 עבודה ברבע זמן ועוד אומר תודה/בבקשה/סליחה?
אז שישימו מכונה
10/11/13 14:46
36צפיות
בתנאי שלא תהיה אדיבה יותר מהרשיונומט.
תיכף תבקש גם שאתר האינטרנט יהיה מעודכן
10/11/13 14:49
43צפיות
משרד הרישוי קיבל לפני 4 שנים מאירופה פירוט מדויק על הרישיונות החדשים שתקפים מינואר, מתי נראה לך שיעדכנו את האתר?
אז אתה רוצה מכונות להנפקה עצמית של רישיונות בין לאומיים?
אם הם גובים כסף מזכינים, שיתנו תמורה
10/11/13 15:16
37צפיות
אבל אם כולנו עדר צאן, אנחנו מקבלים מהם את שתיקת הכבשים.
אני לא יודע מה המודל העסקי של הסיפור
10/11/13 15:22
43צפיות
נראה לי שאין שום קשר בין ממס"י למשרד התחבורה, מימון הרישיון הבין לאומי מגיע מתשלום האזרח על הרישיון.
להערכתי משרד התחבורה היה שמח לסגור את האופציה הזו לממס"י כי אז היה יכול לגבות על הרישיון הרבה יותר כסף.

לגבי טלדור יכול להיות שמשרד הרישוי גובה עמלה, המכרז לא היה פתוח לעיון הציבור אז אין לי מושג.
לממסי אין קשר
10/11/13 17:04
43צפיות
כשישראל חתמה על האמנה ממסי היה מועדון המכוניות היחיד בארץ ולכן קבל זכיון חינמי לא מוגבל בזמן להנפיק את הרשיון הבינ"ל.
את זה משרד התחבורה לא יכול לשנות כל עוד ממסי לא יתפרק.
שאר הזכינים שהיו נגשו למכרז בו הם נדרשו לתת שרותים מסוימים ולקבל זכיון לכך תמורת תשלום למדינה שהוא חלק מהצעת המכרז.
אני מניח שאם תרצה, חוק חופש המידע מחיב את המדינה לחשוף את המכרזים שכבר היו במלואם, אולי זה יהיה כרוך בתשלום.
שאלה: מה הדרך הכי זולה להגיע להמבורג מברלין?
09/11/13 21:50
84צפיות
חבר שלי ואני טסים לטיול בעוד שבוע וקצת,
אנחנו רוצים לנסוע למשחק כדורגל בהמבורג, ראיתי שהכרטיסים ממש יקרים- איזור ה100 דולר. הבנתי שיש גם רכבת לא ישירה שלוקחת 3 ומשהו שעות במקום שעתיים, אבל זולה יותר. אין לנו בעיה עם זה...

בקיצור איך מתי וממי אתם ממליצים לקנות כרטיסי רכבת מברלין להמבורג?
תודה!
להגיע להמבורג מברלין
10/11/13 16:51
92צפיות
נגשים לתחנת הרכבת המרכזית של ברלין ושואלים שם איזה כרטיס הלוך ושוב הכי זול.
º
אחלה, באמת פשוט! תודה רבה :)
10/11/13 22:40
14צפיות
ברצלונה למתקדמים
09/11/13 20:03
185צפיות
שואלת בשביל חברה...

יש מקומות בברצלונה ששווה לראות והם לא מהמתויירים והמפורסמים?
אם המקומות אינם מפורסמים זה בטח
09/11/13 20:09
145צפיות
לסומים בחשיכה.
º
אם היו, הם היו מתפרסמים והופכים למפורסמים...
09/11/13 20:33
43צפיות
לכל עיר תיירותי ישנם מקומות "סודיים"
09/11/13 23:25
152צפיות
התשובות כאן של העונים באמת לא לעניין, וגובלות לטעמי בנימת זילזול מיותרת לחלוטין.

קבלי כמה המלצות מהאינטרנט :

http://www.secretsofbarcelona.com/en/special-place...
בית הקברות על הר היהודים באמת יחודי, באם זה לא מפחיד את חברתך.
כמובן שבלינק גם מקומות ידועים כמו מוזיאון פיקסו ועוד....

http://savetheguiris.com/map-barcelona/secrets
התצפית מ-Turo de la Rovira על העיר הרבה יותר מרשימה מהתצפית אשר ב-"הר היהודים".

גם ההגעה לפארק גואל דרך תחנת המטרו העמוקה ביותר באירופה “El Coll La Teixonera” חוויה שלעצמה.
http://erinlyyc.wordpress.com/2013/08/15/travel-bl...

בחלק קטן של האתרים המוזכרים בלינקים הייתי, את השאר בפעם הבאה אולי.
המון
10/11/13 00:18
103צפיות
תודה :)מעריכה:)
º
אתה טוב בלבקר אחרים...
10/11/13 10:54
37צפיות
לפחות עוזר כמיטב יכולתי, למה אתה לא ?
10/11/13 16:31
73צפיות
שוקי,  בינינו שאף אחד לא יקרא, אתה יודע שתשובתך לא הייתה "במקום" במקרה הזה.  
אל תקח קשה,  תעבור הלאה ותתרום את הידע שלך בפעם הבאה.
איך מקום "סודי" אם הוא מפורסם באינטרנט?
10/11/13 15:48
81צפיות
ולא באיזה אתר נידח שעולה בעמ' 5 למטה אם מריצים חיפוש בגוגל?
תיירים לא יודעים שאפשר להקיש secret או hidden עם שם העיר ומקבלים תשובות שחלקן אפילו ה URL של האתר, נניח http://hiddenbarcelona.com/
?

בגלל שקוראים לאתר "סודי" פתאום ההמלצות הופכות להיות סודיות?
כמו שענו לך
10/11/13 21:22
70צפיות
יש סתירה מובנית בכל תשובה שתקבלי, אך אני מנחש שפשוט לא ניסחת את השאלה כפי שהתכוונת.
אני מתאר לעצמי, שמה שאת בעצם רוצה, זה לקבל רשימה של מקומות מעניינים שאינם מהשורה הראשונה של אתרי החובה. כלומר , לא פארק גואל, סגרדה פמיליה, וכו.
לצורך כך, אני חושב שהכי טוב זה לרכוש ספר מעמיק על כל העיר, ולדלג על המקומות הידועים (שאני מניח שחברתך כבר הייתה בהם).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום