לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

עוד קצת על פריז
25/04/14 17:04
115צפיות
http://www.bbc.com/travel/feature/20140421-paris-t...

אפרופו,  בנוסף על הכתבות בנושא פריז,  ישנן עוד כתבות בהמשך על מקומות תיירותים אחרים .
בעניין מכס ודמי כיס
25/04/14 15:27
165צפיות
היי שוב,
נאמר לנו על ידי כמה מכרים שהיו בחו"ל שכאשר אנחנו עוברים את הגבול מצ'כיה לגרמניה (לצורך ביקור בדרזדן) אנחנו צריכים לבצע בגבול "הכרזת הון" או משהו כזה, לא כל כך הבנתי, עבור הכסף שברשותנו, במיוחד אם אנחנו מחזיקים בארנק סכומים גדולים (לדוגמא 1,000 יורו). האם יש אמת בדבר? מה הסיפור מאחורי זה? מלבד זאת אמרו לנו שצריך לשמור קבלות כי יש איזה עניין עם המכס שלא כל כך הבנתי ואחר כך בחזרה לארץ אנחנו מקבלים החזר. מישהו יכול להסביר לי את העניין בצורה מפורטת יותר?
תודה

שאלה נוספת, לא קשורה כל כך
25/04/14 15:31
98צפיות
האם אפשר לסמוך על זה שבחברות ההשכרה יינתן לנו גם כבל לצורך הטענת הסמארטפון במכונית?
º
לא יתנו לכם שום כבל
25/04/14 15:43
34צפיות
לכל סמרטפון יש חיבור שונה
25/04/14 15:54
69צפיות
למה שלא תגיעו עם כבל שלכם?
ואחרונה חביבה
25/04/14 16:30
81צפיות
האם יציאה לדרזדן כרוכה בעלות נוספת לחברת השכרת הרכב? שמעתי שיש עניין כזה שקשור למעברי גבול, שצריך לשלם עוד מי שרוצה לעבור את הגבול למדינות מסויימות. כמובן, הכוונה היא מצ'כיה לגרמניה.
מעברי גבול באירופה
25/04/14 18:25
130צפיות
1) אם מעבירים סכומי כסף גדולים יש חובה להצהיר
2) אם עורכים קניות של דברים יקרים אפשר בשדה התעופה לבקש החזר על המע"מ אבל אז ייתכן והמכס בתל אביב ירצה הסברים.
3) נא לפנות בסוגייה זו אל חברת ההשכרה.
עברנו מגרמניה לצרפת ולשוויץ
25/04/14 18:39
56צפיות
לא היתה שום בעיה. כששאלנו בחברת ההשכרה אמרו לנו שיש להם תחנות שירות במקומות רבים וניתן לקבל שירות בכל מקום בשעת הצורך.
לקחנו רכב ביורופקאר.
לא אמורה להיות בעייה
25/04/14 19:16
43צפיות
אבל חייבים להצהיר לאיזה מדינות נוסעים עם הרכב
לצרכי הביטוח.
למשל לסרבייה לא יתנו לכם רכב בכלל.
כן אבל הוא נוסע בכיוון ההפוך
25/04/14 19:21
37צפיות
אם אתה שוכר רכב בגרמניה, צרפת וכד' אתה נדרש להודיע אם אתה נוסע למה שהיה "מזרח ארופה" יש ארצות ספציפיות שלא נותנים לך רשות לנסוע עם הרכב השכור אבל הוא מבקש לעבור מצ'כיה לגרמניה ואני לא רואה כל בעיה. אבל צריך לבדוק זאת מול חברת ההשכרה.
לא אמרתי שיש בעייה
25/04/14 19:31
31צפיות
רק אמרתי שצריך להודיע מראש לאן נוסעים עם הרכב
º
תודה על התשובות חברים
26/04/14 09:56
14צפיות
שבוע וחצי בהמבורג
25/04/14 15:23
59צפיות
נפספס את חגיגות שנה לנמל המבורג. מה המקומות שחיבים ומענינים בהמבורג?
מסעדות להמבורגר ופאבים בסטייל של בירה מקומית?
איך התנהלות ברכבת התחתית?
איזה מלונות טובים ולא מפוארים?
המבורג
25/04/14 15:42
52צפיות
המסורג ככלל עיר יפה מאד. אין בה שום דבר שהוא חובה לראות אבל יש כמה דברים שיכולים לענין אותך למשל לעשות טיול שנקרא hop on hop off כולל סיור בנמל

http://www.lonelyplanet.com/germany/hamburg/activi...

שוק דגים ביום ראשון בין 5 לעשר בבוקר. (הייתי באחד כזה ביפן וזה מאד מרשים למי שזה מענין אותו)

http://www.lonelyplanet.com/germany/hamburg/sights...

יש מוזאונים

http://english.hamburg.de/museums-attractions-hamb...

בקיצור אם מג האוויר יפה אפשר לטייל ברגל ברחובות ההליכה, לאורך הנהר, הנמל וכד'.

בתי מלון? אין לי המלצה מסויימת צריך לראות באתרים איזה מלונות מוצעים והאם המחיר תואם את ציפיותיך.

הרכבת התחתית נהדרת, לא לשכוח לקנות כרטיס במכונות בקיר, הקנס למי שמנסה לא לשלם ונתפס, גבוה.
לדניאלה, תודה
28/04/14 19:07
7צפיות
אני מעדיף באוטובוס או חשמלית? כדי לראות יותר מהעיר. בלילה עדיף תחתית.
ביום עדיף באוטובוס כמובן
28/04/14 21:54
7צפיות
וגם ללכת ברגל, הדרך הכי טובה להכיר עיר.
בלילה בתחתית כדאי גם להזהר להשתדל לא להיות לבד בקרון
ובטח לא לנסוע לאזורים לא מוכרים. כדאי להתייעץ כשאתה מגיע, עם משרד התיירות המקומי.
שאלות לגבי השכרת רכב במילאנו
25/04/14 12:50
522צפיות
אנחנו נוסעים לצפון איטליה ורוצים לשכור רכב. התכנון הוא לקחת ולהחזיר אותו מנמל התעופה (מלפנסה).
יש לי כמה שאלות:

1. כשאני מחפשת רכבים בחלק מהאתרים יש לי אופציה ל"מלפנסה" או "מלפנסה טרמינל 2". אני מניחה שאני צריכה את הראשון?

2. לגבי חברות: נראה שהאופציות הן:
GOLDCAR
Budget
Europcar
Hertz
Sixt

אם אתם ממליצים מאוד על אחת החברות או לחילופין לא ממליצים לחלוטין על אחת מהן - אשמח לשמוע.
בנוסף, בעוד שהשמות של כל החברות נשמעים לי מוכרים פחות או יותר, על GOLDCAR לא שמעתי כלל. באופן מפתיע (או שלא), נראה שהחברה הזו מאוד זולה ביחס לשאר (למשל הפרש של 500 ש"ח לכל התקופה (11 יום) עבור אותו רכב בדיוק ביחס לחברה אחרת, נראה לי Budget). האם מישהו מכיר את החברה הזו? היא סבירה ואפשר לשכור ממנה בלב שקט?

3. שואלת גם כאן עקב הבורות העצומה שלנו בדגמי רכבים:

האופציות הן:
Opel Corsa
Renault Clio
Fiat 500L
Hyundai I10
Peugeot 308 Estate
Renault Scenic

אנחנו צפויים לנסוע מרחקים ארוכים אז חשוב שזה יהיה רכב נוח ולא קופסת גפרורים (לכן גם האופציות הן לא רכבים שמוגדרים "מיני" פרט ל-i10. אם אתם חושבים שיש רכבי מיני שכן יכולים לענות על הדרישות אשמח לשמוע).
פרט חשוב נוסף זה שבן הזוג שלי מאוד גבוה (כמעט 2מ'), אז הרכב צריך להיות מספיק מרווח כדי שהוא גם יכול לנהוג בו (ובכלל להכנס לתוכו בצורה נורמלית, אבל בתור נוסע יש יותר מרווח פעולה מאשר בתור נהג).
מעבר לזה, האיזור אליו אנחנו נוסעים (צפון איטליה, אגמים ודולומיטים) הוא הררי בחלקו, אז צריך רכב שיוכל לסחוב יפה בעליות.

תודה מראש לכולם וסופ"ש נעים
ישנה דרך פשוטה לבדוק אמינות חברה
25/04/14 13:29
150צפיות
לכתוב את שם החברה והמילה reviews
מצאתי המון ביקורות (בעיקר שליליות) נגד החברה אז עדיף אולי שלא?
הנה כאן הדף של גוגל בנושא הביקורות

http://tinyurl.com/kuzc2b5

לגבי סוג הרכב ארבע המכוניות הראשונות ברשימה ממש קטנות. אמנם
לעומת בן זוגך אני גמדה אבל גם לי המכוניות האלו קטנות. אנני יודעת לאיזו קטגוריה הן משתייכות אבל לדעתי יש לשכור רכב בקטגוריה B. הסיניק לא רע. לגבי ענין הגובה והנוחיות מאחר וזה נושא חשוב עדיף שבן זוגך יבדוק באופן מעשי רכב קטן לפני שתשכירו ותתאכזבו. לגבי
הדולומיטים אין בעיה, גם הרכבים הקטנים סוחבים מצויין.

º
תקון טעות "לפני שתשכרו" (ולא מה שכתבתי)
25/04/14 13:30
45צפיות
תודה! אני רואה שהרשת מלאה בביקורות שליליות
25/04/14 16:24
102צפיות
על כל חברת השכרת רכב בערך....
אבל לטובת הדורות הבאים אני מעדכנת שנראה שעל GOLDCAR יש ביקורות שליליות במיוחד... אז כנראה שנלך על חברה אחרת.

ואם אני כבר כאן אני אנצל לעוד שאלה:
ב-RentalCars כתוב:

אזרחים של מדינות מחוץ לאיחוד האירופי חייבים להציג את המסמכים הבאים בעת איסוף הרכב
1. רשיון נהיגה מקומי ודרכון לזיהוי
2. רשיון נהיגה בינלאומי (או תרגום מוסמך מהשגרירות או עו'ד נוטריוני של הרשיון – במיוחד לאזרחים סינים)
כל המסמכים חייבים להיות מונפקים לפחות שנה אחת לפני תאריך איסוף הרכב.

מה?!?! אין סיכוי שהייתי צריכה להוציא רישיון בינלאומי **שנה** שלמה לפני הנסיעה, כשהיא בכלל לא הייתה מתוכננת אז, נכון?
האם הכוונה לותק הרישיון, או לותק התעודה?
נראה לי הזוי משהו העניין הזה....
לגבי הנפקת המסמכים
25/04/14 16:48
89צפיות
הייתי שמחה לו העתקת את הניסוח באנגלית.
לא נראה לי שהכוונה למסמכים אלא לוותק אבל, הכל יכול להיות.
אני לא אוהבת את החברה הזו היו המון ביקורות שליליות אבל יש בפורום כמה אנשים ביניהם לאונידס שכן משתמש בשרות שלהם והיה מרוצה.
מישהו פה טועה במשהו
25/04/14 17:11
81צפיות
רשיון נהיגה בינלאומי תוקפו שנה אחת בלבד.
לכן מה שכתוב לגבי כך, לא נכון באופן מוחלט.
לצערי האתר מופיע לי בעברית (מבלי שבחרתי זאת)
25/04/14 17:19
68צפיות
כך שלא אני תרגמתי, אלא ככל הנראה תרגום אוטומטי כלשהו שטיבו מוטל בספק.
גם אני קצת קראתי ובאמת יש עליהם המון ביקורות שליליות. בינתיים ראיתי מחירים טובים גם ב-autoeurope.eu, והביקורות עליהם נראות בסדר. את מכירה אותם במקרה? הם בסדר בדר"כ?
אם יש לך או למישהו אחר המלצה אחרת לאתר ממנו אפשר להזמין רכב אשמח לשמוע. כמובן שכבר ניסיתי לבדוק באתרים של הסוכנויות עצמן (avis, hertz, europcar וכו') והמחירים שם מאוד גבוהים.

שוב תודה רבה! אני מאוד מעריכה את העזרה.
ממה שקראתי הביקורות טובות
25/04/14 17:29
71צפיות
מה שאנשים הדגישו זה לקרוא את האותיות הקטנות כי יש כל מיני
סעיפי תשלום כמו מס על רכב אוטומטי, או מס סביבה וכו' שאינם הולכים לחברת ההשכרה אלא למדינה. לכן שימי לב כשאת מזמינה את הרכב, לכל הסעיפים המוחבאים בסוף.

מישהו כתב באחד הפורומים שהוא שכר את הרכב דרך מנוע חיפוש KAYAK ששם יש השוואה בין החברות (מחירים וכד') אולי שווה שתכנסי לאתר של קאייק ותעשי שם חיפוש רכב להשכרה.
ממליצה לבדוק את הסוכנויות בארץ
25/04/14 19:42
55צפיות
עכשיו שכרתי מיורפקאר ישראל רכב באיטליה במחיר יותר נמוך מכל ההצעות האינטרנטיות כולל RentalCars.
לא להתעצל להרים טלפון לחברות ולבקש הנחה. מחיר המחירון באתר רחוק מאוד מהמחיר הסופי. מדברת מתוך ניסיון עם מספר חברות השכרה בארץ.
יש כאן קצת בלאגאן בין חברות השכרה וסוכנויות
27/04/14 11:12
44צפיות
בתכלס הזכיינים בארץ של החברות הבין לאומיות דומים יותר לסוכנים, הם לא ממש חלק מהחברה במילאנו.
הם לא יכולים לענות בשם החברה במילאנו, לא מחוברים למערכת ההזמנות שלהם וכו'. כמו כל סוכן אחר.

מ RentalCars הייתי מרוצה, אבל מהזמנה אחת או שתיים אני לא יודע כמה אפשר ללמוד.
לא הזמנתי יותר כי קיבלתי עסקאות טובות יותר ממקורות אחרים, בעיקר מ economy car rentals.

אחת מהביקורות השליליות ברשת על economy car rentals היא שלי, השכרה עם בעיות ביוון, אבל
השכרה אחת בעייתית מתוך רבות מוצלחות מבחינתי לא פוסלת סוכן.
מדובר במבחן השוואתי ובהשוואה לתפקוד הירוד של הסוכנים בארץ (למשל בכלל לא מתפקדים בשבתות חגים ערבים ולילות) אני מעדיף אותם.

אני מניח שמדובר בתרגום לא מוצלח, להערכתי הכוונה לרשיון בין לאומי תקף לשנה, או לחילופין ותק של שנה על סוג הרכב המבוקש.
כדאי לגשת לדף הבין לאומי של הסוכן ולא לדף בעברית, אני מניח שהניסוח שם טוב יותר.
יש כאן רק שני כלי רכב
25/04/14 17:25
106צפיות
הרנו סניק והפג'ו שיכולים להתאים לאדם גבוה. הקליאו והקורסה מגבלתיות, לדעתי. ליונדאי ולפיאט אין מה להתקרב.
אני הייתי הולך על הפג'ו.

לגבי השכרה - אין תחליף להרמת טלפון לחברות ולחץ מנומס להוריד מחיר. זה אפשרי. אח"כ להשוות בין התוצאות.
EUROPCAR
25/04/14 17:30
119צפיות
מהניסיון שלי - מאוד מקצועיים ובד"כ בין הזולים.
לגבי דגמי מכוניות פשוט תקלידי בגוגל את השמות ותראי תמונות.
אני עומדת לשכור פיאט 500 L ודי נלחצתי כשראיתי את אישור ההזמנה כי חשבתי שזה פיאט 500 רגיל שזה מה זה פיצי. גיגול מהיר הבהיר לי שזה אוטו חביב למדי והוא שווה ערך לפז'ו 308. אם תחכי איזה שלושה שבועות אספר לך איך הרכב...
אוטו חביב למדי
25/04/14 17:37
84צפיות
וההבדל בינו לבין ה 500 זה המבנה הארוך מאחורה. מעין סטיישן. המנוע הבסיסי הוא קטן, 1000 ולפג'ו מנוע 1400 בסיסי. צריך לבדוק איזה מנוע נותנים. מעבר לכך, זה 6 הילוכים ידנית במנועים הקטנים. לא משהו נוח מאד.
ספרי גם
25/04/14 19:39
110צפיות
איך היה האספרסו.
ברכב הזה ישנה מכונת אספרסו .
אבל בפיאט 500
25/04/14 19:55
70צפיות
זה אספרסו קטן.....
º
כמו שצריך להיות.
25/04/14 20:58
22צפיות
הצעת ייעול
26/04/14 00:41
72צפיות
הרימי טלפון לכמה חברות השכרה גדולות שיש להן משרדים בארץ כמו אוויס, שלמה סיקסט, הרץ וכו'.
בקשי הצעת מחיר לתאריכים הרלוונטים וגם תוכלי לשאול בדיוק איזה רכב מתאים לצרכים שלך.
בנוסף יש סיכוי טוב מאוד שתקבלי גם הצעה למבצע כלשהו שיש להם.

אני יכול לספר מנסיון העבר שתמיד שכרנו רכב דרך הנציגות בארץ ומעולם לא היו בעיות ואם היו, עצם העובדה שיש נציגות בארץ מאפשרת לפתור את הבעיות מול נציג בשר ודם ולא רק מול אימייל.
בפעם האחרונה ששכרנו רכב זה היה בארה"ב לפני שנה וחצי דרך שלמה סיקסט.
ההצעה שקיבלנו מהם הייתה הכי טובה, זולה ומשתלמת (יחס בין תמורה למחיר) וגם השירות היה מצוין.
הם בעצם תיווכו בינינו לבין חברת השכרה אמריקאית וכשצצה בעיה כלשהי (אי הבנה בנוגע לתשלום נוסף על החזרת הרכב בשדה התעופה ולא בסניף ממנו הוא נלקח), הם סייעו לנו מול החברה ודאגו שנקבל החזר.

יכול להיות שהמחיר שקיבלנו לא היה הזול ביותר ויכול להיות שאם היינו מהמרים ומנסים ליצור קשר עם סוכנות מקומית כלשהי ישירות היינו מוצאים משהו זול יותר, אבל בשבילנו מחיר זול זה לא חזות הכל. כמו שאבא שלי תמיד אומר 'אני לא מספיק עשיר בשביל לקנות בזול'.
דבר אחד אני יכול לומר לבטח - לפני שאצא לטיול הבא שלי בסתיו הקרוב בארה"ב, אני בטוח אתקשר שוב לשלמה סיקסט לבדוק איתם מחירים. מבחינתי, היחס והשירות שקיבלתי מהם בפעם הקודמת הרויחו אצלי נקודות זכות לעתיד.
תודה רבה לכל העונים והעוזרים
27/04/14 10:15
32צפיות
עזרתם לי מאוד!
אני אתחיל לעשות קצת טלפונים לסוכנויות ואראה מה מציעים לי טלפונית.

שוב תודה רבה!
sixt
27/04/14 11:13
220צפיות

באם יש לכם נוסע המתמיד של אל על יש להם עכשיו 17% הנחה והם לדעתי הכי זולים.

נסיעה טובה
º
מספיק נוסע מתמיד או שצריך גם לטוס עם אל על?
27/04/14 11:17
21צפיות
תבדוק אצל 1700501502 SIXT
27/04/14 11:26
30צפיות

אני חושב שכדאי לבדוק עלות עיסקה אחרי הכל
27/04/14 11:42
30צפיות
הנחה זה תמיד קורץ, אחרת למה לחברות לחלק קופונים?
יחסכו את הכסף על הנייר וההתעסקות וישר יתנו את המחיר הנמוך יותר.
הנחה היא צעד שיווקי.

כדאי לבדוק ספציפית את העסקה שמתאימה לך ובהתאם לבחור.
º
אתה יודע מה התשובה לשאלה ששאלתי?
27/04/14 11:50
17צפיות
º
מספיק מספר של הנוסע המתמיד
27/04/14 12:03
12צפיות
ככל שאני יודע ההטבה של 15% רק לנוסעים
27/04/14 12:05
32צפיות
ממעמד זהב ומעלה.
במעמד כסף או רגיל ההנחה 10%.
אולי יש מבצע נקודתי.

התנאי השני הוא שתזמין את הרכב דרך הסוכן בארץ.

בזמנו כשבדקתי היו מוכנים לתת לי את ההנחה גם בלי לטוס אל על אבל נראה לי שאין מדיניות גורפת, תלוי מי ואיך שואל.
אם אתה שואל מספיק טוב תקבל גם 23% הנחה.

שים לב שכמו שכמעט אף אחד לא משלם 200 שקלים או איזה סכום מופרך אחר עבור כרטיסים לפסטיגל וכמעט אף אחד לא משלם את מחיר הדלת במלון ובטח כמעט אף אחד לא משלם את המחיר הרשמי לנטוויז'ן כספק אינטרנט כך גם לא משלמים את המחיר הרשמי של חברות ההשכרה, תמיד יש איזה סעיף שיווקי שאתה נכלל בו ונותן לך את ההרגשה הטובה שדפקת את המערכת.
נניח יש לך כרטיס אשראי? חייב להיות אחרת לא ישכירו לך רכב. אז בטח מגיעה לך הנחה. למשל באמקס מגיע לך מהרץ 13%.
º
23% נראה לי בסדר, איך "לשאול טוב"?
27/04/14 12:15
15צפיות
פשוט מאוד, תביא הצעה מחברה אחרת שמראש
27/04/14 12:19
24צפיות
משכירה במחיר האמיתי.
הרי ברור לך שאם כמעט כל אחד יכול לקבל "הנחה" של 15%~ הרי שזהו המחיר ההתחלתי למו"מ. ה 23% "הנחה רק בשבילך" זה רק שתרגיש טוב, בתכלס תקבל אולי רק 5% הנחה וגם זה בספק.

לי כל המאמץ נראה ברכה לבטלה. אם יש חברה שמפרסמת מחיר אמיתי למה לי להכנס לסחר סוסים הזה עם חברה אחרת? אבל אני יודע שיש אחרים שנהנים מבזאר תורכי.
כל אחד וההעדפות שלו והכל בסדר.
טוסקנה - תודה למחשבות
25/04/14 11:27
85צפיות
תודה למחשבות על הזריזות במשלוח חומר מפורט ומקיף למסלולים באזור טוסקנה.
כל מידע מתקבל בשמחה ובהערכה!
כמה תובנות אחרי מספר שבועות בארה"ב
25/04/14 08:45
387צפיות
בשבועות האחרונים  אני בארה"ב, כתייר, והפנמתי כמה
תובנות על הדרך שדגדג לי לשפוך אותן, אז הנה.

1. הבחורות האמריקאיות, פשוט יפות! חינניות בצורה שקשה להסביר.

2. כל בן אדם שפונה אליך במנהטן, בהכרח הולך להוציא ממך כסף.

3. שאלת המלכודת הכי נפוצה של הרוכלים למינהם במנהטן: where are you from. בסיס טוב לפיתוי תיירים לפתיחת שיחה.
אל דאגה, אחרי 30 שניות של שיחה נחמדה, תבינו שגם הוא מוכר משהו..

4. האמריקאים מאוד רגישים לגבי מבטים ישירים. מבט ישראלי ישיר יותר מכמה שניות למישהו בסבווי, מתקבל לא טוב בצד השני. זהירות.

5. וושינגטון יפה במיוחד. תחושה מדהימה ללכת באתרים ההיסטוריים והמוכרים, ולהיות כה קרובים לבניינים בהם
מתקבלות החלטות שמשנות את פני העולם.

6. וושינגטון הולכת לישון ב8, לא להפריע. ZZZZ.........

7. האמריקאים עדיין הולכים by the book, וזה יכול לחרפן את הישראלי מצוי.

8. אם אתה גר בברוקלין ושומע צעקות רמות ב7 בבוקר, סביר להניח שהן יהיו בעברית. משהו בסגנון "יחיאלללללללל, אני רק מלווה אותו"

9. בניגוד אולי לציפיות, האמריקאים לא מנומסים במיוחד. מי שרגיל לנימוס האירופאי, יגלה שהאמריקאים רחוקים ממנו.

10. מעט מאוד אנשים בארה"ב מכירים ומנווטים עם Waze, רובם היו מופתעים(ומורשמים) כשהכרתי להם את האפליקציה.

ההתעניינות בלקוח פוטנציאני היא פטנט עתיק
25/04/14 08:58
208צפיות
כשמישהו שואל אותי:"מאיפה אתה?", אני תמיד עונה:"לא מפה" וממשיך בדרכי....
לא רק בניו יורק
25/04/14 09:11
174צפיות
מספיק שזוג תיירים יעמוד בפינת רחוב ויעשה סימנים של "איפה אני נמצא בכלל", תוך שנייה יצוץ מקומי מסביר פנים ויוביל אותך ליעד ותוך כדי יסביר לך כמה החיים שלו קשים ויבקש שתתמוך בו כלכלית.  נראה אותכם מסרבים לתרום לאחד כזה במיוחד שהוא 2 מטר גובה.
משעשע. לרוב הנקודות אני מסכים, לחלקן לא כל כך
25/04/14 09:29
200צפיות
(9) זה אולי כי אתה מושפע יותר מידי מניו יורק ווושינגטון, וגם אין דבר כזה "נימוס אירופאי". נימוס אנגלי זה לא "נימוס" צרפתי.

נקודה אחת שהיא פשוט עובדתית לא נכונה היא (6). ברור שיש אזורים כאלה - כל האזורים המתוירים חזק של המול (גם האזור הפינסני בניו יורק מת בלילה) - אבל דווקא וושינגטון ידועה בחיי לילה
מאוד פעילים, וזה בזכות אוכלוסיית הסטודנטים באוניברסיטאות החשובות שבעיר. תסתובב למשל בDupont Circle ב1 בלילה, בעיקר בסופ"ש, והפעילות
גם בתוך הבארים וגם במדרכות בחוץ מאוד רועשת.  
מסכימה
25/04/14 12:42
132צפיות
אומנם חלפו המון שנים מביקורי בארצות הברית, אבל בוושינגטון די.סי יש חיי לילה בהחלט - פשוט תלוי באיזה אזור אתה מסתובב. בלילה אחד הספקנו לעבור מפאב-קפה אחד למסיבת סטודנטים בבית פרטי שבמקרה נקלענו אליה, ולהמשיך לפאב אחר עד 2 בבוקר. חיי הלילה מרוכזים במקומות ספציפיים וחלק מהאזורים בעיר הם לגמרי אזורי שינה.
והמשפט האחרון נכון גם לכל עיר אחרת
25/04/14 13:02
99צפיות
שמתפארת בחיי לילה תוססים - ת"א, לונדון, ברצלונה, בואנוס אייירס, ... .
אני מדבר על האיזור של ה National Mall
25/04/14 15:16
117צפיות
אז כן, יש פה ושם מסעדת\ברים פתוחים בשעה 9 וצפונה, אבל אפשר לספור אותם באצבעות,
ובכלל   - הרחובות באיזור הזה בשעות הערב פשוט מתרוקנים, ריקים, שוממים כמעט.
מפתיע ביחס למקום שאמור להיות מאוד מתויר.
והיתי שם רק 3 ימים, לכן
25/04/14 15:26
99צפיות
לא רציתי להתפזר למעבר ה National mall, בעיקר כי ידעתי שבמרחק
יריקה ממנו, אם אתה פונה לשכונה הלא נכונה, אתה בצרה..
במול באמת אין מה לעשות בלילה (למרות שטיול
25/04/14 21:54
74צפיות
לילי בין האנדרטאות הוא גם נחמד, אך מאוד שקט).

לפעם הבאה, או לאחרים שקוראים, במרחק של מ10 ועד 30 דקות הליכה ברגל מהמול לכיוון צפון וצפון מערב,
יש כל מיני אזורים תוססים, בין של מסעדות ובין של בארים ומועדונים.
לגבי ביטחון, אז כל עוד אתה נמצא בקוואדרנט הצפון מערבי, זה ששם הרחובות שם הוא בתוספת NW, אז אתה
באזור העשיר והבטוח של העיר.
בנוסף, בכלל הפשיעה יקדה מאוד בארה"ב בכלל ובדי.סי. בפרט (וושינגטון הייתה בעבר הרחוק בירת הרצח).
אני לא אומר שסימפאטי בשאר הקוודראנטים, ויצא לי לא פעם לעבור ברכב, אבל "אתה בצרה" זו הגזמה. מה שבטוח
שאין שם שום דבר מעניין (אולי הגריל הבידיוני שבסדרה "ביניין הקלפים"  )
זה לא ממש מפתיע
25/04/14 15:59
90צפיות
האזור לא אמור להיות מוקד חיי לילה. הוא בעיקר כולל מוזיאונים ומוסדות ממשלה. הוא אמור לשמש אותך במשך שעות היום והערב המוקדם, ואז המוקד עובר למקום אחר.
לנעוץ מבטים ישירים באדם זר זה לא מנומס
25/04/14 23:06
123צפיות
בשום מקום בעולם התרבותי.

יום אחד אולי גם אנחנו נצטרף לעולם התרבותי.

אין אמריקאי טיפוסי, אין אפילו ישראלי טיפוסי
27/04/14 11:27
58צפיות
אין כאלה בגלל שמדובר באומות של מהגרים, בארה"ב גם בגלל המרחקים העצומים בין הקהילות.

ניו יורקר ממש לא דומה למישהו מה MID WEST ושניהם לא דומים למישהו מאריזונה.
גם ניו יורקר לבן פרוטסטנטי לא דומה לכזה מהגטו בהארלם שאין סיכוי שיהיה דומה ליהודי מברוקלין שכולם ממש שונים מסיני בצ'ינה טאון ואני יכול להמשיך עוד עם האירים והאיטלקים, אני בטוח שאמריקאי היה יכול להרחיב הרבה יותר.

אמריקאי מה mid west לא רק שיצליב איתך מבט בבוקר, סיכוי לא רע שהוא גם יגיד לך בוקר טוב אפילו שמעולם לא פגש בך, נימוס בסיסי של המקום.
לעומת זאת בהחלט יכול להיות ששני שכנים מזה 3 שנין במגדל דירות בשיקגו יתעלמו אחד מהשני במעלית, נימוס בסיסי של מקום אחר.

בקיצור אני ממש לא מסכים עם ההכללות שלך, אלו שאני יכול להסכים איתן נובעות בעיקר מהיחודיות של הישראלים (כמה שאפשר להכליל לגבי ישראלים) לעומת אמריקאים.
למשל אמריקאי יחזיק דלת עם קפיץ פתוחה לבא בתור אחריו, אם מישהו לא יחזיק עבורו הוא יראה בכך נימוס רע. ישראלי לא ממש יטרח.
אמריקאי כשנוהג בכביש מהיר ויראה מישהו מנסה להשתלב מימין מכביש צדדי יעבור למסלול שמאל כדי שיוכל להשתלב בקלות, חלק ניכר מבני עמנו היקרים ילחצו על דוושת ההאצה כדי שחו"ח הוא לא יכנס במסלול לפניהם. ישראלי שיפנה מסלול כדי לאפשר לאחר להשתלב - חיה נדירה בסכנת הכחדה.
שיחות מבולגריה לארץ
24/04/14 21:53
42צפיות
ערב טוב לכל חברי הפורום.
בחודש הבא אני טסה לבולגריה לשבוע.
מה הדרך הכי זולה להתקשר משם לארץ?
º
סקייפ על וואייפיי.
26/04/14 08:57
7צפיות
פחד מחברות תעופה זולות
24/04/14 17:46
323צפיות
יש סיבה לפחד מטיסה בחברות תעופה כמו
Yugoslav Airlines-Jat
ukraine int'l
ukraine airlines
aegen airways
easy jet ושאר חברות low cost
תודה
לא. אבל זו תשובה פשוטה לשאלה פשוטה.
24/04/14 18:37
216צפיות
אם יש לך שאלות ספציפיות אתה יכול לשאול ולקבל תשובות יותר ענייניות.
אי אפשר לשים את כל החברות בסל אחד
24/04/14 20:11
186צפיות
בשום מקרה.

לדעתי ל EasyJet יש מוצר מעולה למי שמכיר אותו טוב ויודע להסתדר עם המגבלות
º
והשאר?
24/04/14 20:13
54צפיות
º
לא מכיר
24/04/14 20:19
36צפיות
º
גם WIZAIR בסדר
25/04/14 18:08
30צפיות
º
מאיזו בחינה לפחד?
24/04/14 20:30
65צפיות
הסיבות הללו
24/04/14 20:46
189צפיות
1.בטיחות המטוס
2. איכות המטוס
3.איכות שדה התעופה
4. בטיחות שדה התעופה

למשל אני מפחד לנחות בקייב איכויות טיסה ביוגוסלב איירליינס
איכות שדה התעופה והבטיחות בו
25/04/14 17:12
103צפיות
לא קשורים בשום צורה לחברת התעופה
aegen airways
24/04/14 21:54
153צפיות
הכרטיסים הזולים של aegen airways אינם כוללים מטען לבטן המטוס ועל כל מזוודה צריך לשלם 30 יורו.
חברת אגאין היוונית
25/04/14 00:39
134צפיות
מדובר בחברה גדולה ומי שיודע אין, יגול להשיג כרטיסים זולים (צריך לשחק עם התאריכים).
אני טס רק בחברה הזו.
מחיר המזוודה 20 יורו לכל כיוון בהזמנה מראש, אבל רק בכרטיס הזול ביותר.
בשני סוגי הכרטיסים היקרים יותר, המחיר כולל את המזוודה.
בחברות אחרות אתה חייב לשלם על מזוודה
27/04/14 12:08
32צפיות
גם אם אתה לא רוצה להוביל כזו.
מבחינת הרבה משפחות לקיץ ביוון מספיקה מזוודה אחת, אם מתפרעים אז אולי שתיים.
למה לשלם עבור הובלת 4-5 מזוודות אם צריך רק שתיים או אפילו אחת?
אתה צריך לפחד מחברות קיקיוניות
25/04/14 00:41
185צפיות
למשל כמו בלו "בירד" שיש לה מטוס אחד ישן ומטוס שני עוד יותר ישן......
º
אתה צריך לפחד מטייס מלאזי..
25/04/14 08:14
60צפיות
º
25/04/14 08:29
11צפיות
º
25/04/14 17:33
5צפיות
º
כבר לא
27/04/14 14:49
17צפיות
למה אתה מדבר שטויות?
27/04/14 12:12
87צפיות
כל חברת תעופה, בין אם יש לה מטוס אחד או 400, צריכה לעמוד בתקני התעופה של המדינה בה היא רשומה, ובמקרה של בלו בירד - בתקנות המחמירות של האיחוד האירופי, חבל שאתה משמיץ אותם בלי שום סיבה. הם מפעילים מטוסי 737 שהם המטוס הנפוץ בעולם, מטוס שעם תחזוקה נכונה יכול לא רק לטוס בגיל 20 אלא גם בגיל 40 ובגיל 60. חלק ניכר ביותר מהצי של אל-על מבוגר יותר מהמטוסים של בלו-בירד.

כמו שציינו מעלי ובצדק, האסון התעופתי האחרון שקרה התרחש אצל חברת לגאסי גדולה, אמינה שנחשבה לאחת מהבטוחות בעולם - מלזיה אירליינס.

כל חברה שטסה או לארה"ב או לאיחוד האירופי
27/04/14 11:40
120צפיות
נבדקת ע"י הרשויות המתאימות ומותר לה לטוס רק אם נמצאת מתאימה לתקנים.
אני לא חושב שיש כאן למישהו מידע טוב יותר.

לגבי איכות ובטיחות שדה התעופה - דירוג שדה התעופה בן גוריון הורד בזמנו לשדה מדינת עולם שלישי, הדירוג הועלה לא מזמן אבל ברמת הבטיחות הוא עדיין במצב לא טוב.
זו אחת הסיבות שבתנאי מזג אויר קשים מפנים את המטוסים לשדות טובים יותר כמו קפריסין או עמאן.
אבל לא נראה לי שתסע יבשתית לעמאן כדי להמריא משדה טוב יותר.
מצד שני בנתב"ג יש את הדיוטי פרי הכי שווה, אם זו השאלה שלך לגבי "איכות שדה התעופה"
וגם אתה מדבר שטויות
27/04/14 12:16
82צפיות
התחלת את הפוסט שלך בדברים נכונים, אז למה הוספת 'ברמת הבטיחות נתב"ג הוא עדיין במצב לא טוב'? דירוג הבטיחות של נתב"ג הוחזר ב-2012 לרמה הגבוהה ביותר על פי מנהל התעופה הפדרלי, אין רמה יותר גבוהה מזאת על פי הרשות התעופתית המובילה בעולם. בתנאי מזג אוויר מפנים מטוסים לשדות אלטרנטיביים בכל מקום, לא רק בנתב"ג. כשיש סופות שלגים סוגרים גם נמלי תעופה 'קטנים' כמו שיקגו, לונדון וניו יורק, אז גם הם לא בטוחים? אם בקפריסין יש סופה אז מפנים את המטוסים לאלטרנטיבי שלהם (בדר"כ באנטליה או באתונהׂ), אנחנו לא יוצאי דופן.
עם נימוק כל כך משכנע של "אתה מדבר שטויות"
27/04/14 12:20
57צפיות
אני לא מתכוון לנסות אפילו להתמודד.
º
תנסה להתמודד עם התוכן ולא עם הכותרת
27/04/14 12:24
16צפיות
עכשיו אתה גם מחלק לי הוראות?
27/04/14 12:25
59צפיות
יש לי המלצה בשבילך, רוצה תקבל - לא רוצה לא צריך.
תנסה להשתמש בכללי נימוס בסיסים בשיחה מול אחרים.
זאת הייתה עצה ידידותית, לא הוראה
27/04/14 12:27
54צפיות
ומה בדיוק אני אמור לקבל ממך?
תנסה לקרוא עוד פעם, הפוסט שלי הכיל בסך הכל
27/04/14 12:28
49צפיות
שתי שורות.
º
אני את ההתכתבות הזאת מיציתי
27/04/14 12:43
19צפיות
נראה לי שהתבלבלת
27/04/14 13:05
76צפיות
והחלפת את הפורום הזה בפורום אחר.

יכולת "למצות" לפני ההתלהמות ושימוש במילים נמוכות.
שאלה לא קשורה ללאונידס
27/04/14 12:38
79צפיות
הייתי רק ב3 שדות תעופה בחיי
רומא
כרתים
תל אביב (כמובן)

רומא לא להיט
כרתים זוועה
בינתיים תל אביב משיג את כולם
השאלה היא איך תל אביב בהשוואה לדיוטי פרי ברחבי העולם כמו
גטוויק בלונדון
סכיפהול באמסטרדם
שארל דה גול בפריז
אורלי בפריז
וכולי
עניין אישי, המון אנשים מאוד אוהבים את סכיפהול
27/04/14 12:47
91צפיות
אני הגעתי מצפה לגדולות ונצורות וממש התאכזבתי.
בפריס לצערי מזמן לא הייתי, לא יכול לתת לך מידע רלוונטי.
ברומא הייתי ממש לא מזמן, בכניסה לרומא עוברים מהר ביציאה היה תור בלתי נסבל בביקורת הדרכונים גם לארופאים וגם זרים, תל אביב הרבה יותר טוב. אבל אני לא יודע אם מדובר בתקלה חד פעמית או משהו קבוע.

הדעה שלי מוטה בגלל עוד סיבה, הקניות שלי בדיוטי פרי מאוד מוגבלות.
ככל שאני בדקתי למעט פרפומריה, וגם זה בערבון מוגבל, אין הרבה מוצרים שכדאי לקנות בדיוטי פרי, במיוחד בהשוואה למחיר המוצרים בהרבה מדינות באירופה ועוד יותר בארה"ב.

לאונץ' טוב הרבה יותר מעניין אותי מדיוטי פרי ולמשל זה של פרנקפורט הרבה יותר טוב מטרקלין דן בנתב"ג, מזמן לא הייתי בטרקלין המלך דוד אז לא יודע.

יש הרבה דירוגים באינטרנט של אלפי נוסעים לגבי טרמינלים בעולם, הרבה יותר חשובים מדעתי האישית, אלא אם מדובר על שאלה ספציפית שיש לי מידע לגביה.

בתכלס זה באמת משנה? מה הסיכוי שתקבע את יעד הנסיעה לפי איכות הטרמינל?
º
היית באורלי בפריז?
27/04/14 12:59
23צפיות
º
לפני 15 שנים, לא רלוונטי
27/04/14 12:59
17צפיות
אני לא אוהבת שום שדה תעופה..
27/04/14 14:23
87צפיות
בשבילי זה מקום שממנו ממריאים מנקודה א. לנקודה ב., ולפעמים תחנת מעבר עד ליעד הסופי...מה שחשוב לי בשדה תעופה זה שהוא יהיה כמה שיותר ידידותי למשתמש, וכמה שיותר מהר לצאת ממנו...אבל ברוב המקרים אנחנו לא יכולים לבחור, והשיקול לקחת טיסה כזאת או אחרת לדעתי כמעט ולא נקבע על פי שדה התעופה.

כל שדות התעופה, גם היפים שבהם, הם רועשים, מעייפים, עמוסי כמויות של בני אדם, כסאות לא נוחים למי שלא נכנס לטרקלין כלשהו...והמון הליכה...החנויות נמצאות שם על מנת להפיג את השעמום, ועל ידי זה להוציא כמה שיותר כסף מהנוסעים שעוברים שם......עובדה שזה עובד.
27/04/14 14:56
45צפיות
עם הסתייגות: יש בטרמינל 2 בפרנקפורט מוקד חמוד לפעילות ילדים - מתקן יפה ומרתק ומסביב דוכני מזון ומקום לשבת - אידיאלי להורים לזאטוטים. הצלה לקונקשנים ארוכים - וגם עוד צ'ופר - המעבר בין טרמינל 1 (הבינלאומי) ל- 2 הוא ברכבת עילית מגניבה.

זו אחת הסיבות שאני לא אוהב עצירות ביניים
27/04/14 15:38
58צפיות
לא נהנה מהקטע של טרמינל, משתדל לצמצם אותו למינימום
התור לדרכונים ברומא היה מהיר מהתור היום בנתבג
28/04/14 01:55
29צפיות
ברומא, לתדהמתי, הפקיד אפילו לא מסתכל אם זה הדרכון שלך. הוא פתח סתם דף ושם חותמת. לא התסכל בדף של התמונה וגם לא עלי.
ראיתי שהוא עושה ככה גם לאנשים לפני וזה היה מדהים. התור רץ במהירות שיא.

לעומת זאת הערב, הגיעה טיסה מבוקרשט עם טיול מאורגן, שהמארגן שלהם העמיד אותם בתור מול 4 דלפקים של אזרחים ישראליים. וזה עכב את התור בצורה איומה.
כשנעמדנו בתור לא שמנו לב לזה. פשוט היה נורא. כשהגענו לדלפק שאלתי למה הם מרשים את זה (הזכיר לי את התור לקופה המהירה בסופר, שאנשים עם עגלות מלאות מתגנבים אליהן) והיא אמרה שזה לא באחריותה.  

ועוד דבר מרגיז - יש לי כרטיס ביומטרי, אבל "פג תקפו". לחדש אותו צריך בבקורת הדרכונים ביציאה מטרמינל 3. אבל מה לעשות, כבר שנתיים טסים רק דרך טרמינל 1, ואין שום דרך לחדש את הכרטיס.
בכניסה לרומא הפקיד הסתכל עלי במבט של
28/04/14 11:42
20צפיות
"תעזוב אותי באמא שלך ועוף מפה"
מכיוון שלא רק עלי פשוט לא היה תור בכניסה.

ביציאה מרומא התור היה בסביבות שלושת רבעי שעה (דומה לארופאים ולאחרים), צפוף מאוד ומיזוג אויר לא משהו. לזקנים לפנינו הצענו לשבת בצד ושנשמור להם את המקום, פשוט רחמנות.
אני מקווה שמדובר בתופעה חד פעמית.

טרמינל 1 תקופה מסויימת היה מצויין, תורים קצרים יותר ושירות טוב יותר.
כשהתרבו הטיסות התורים התארכו והוא גם הפך לבן החורג.
אין כרטיס ביומטרי, אין את הסידור החדש של מסירת המזוודות, יש בודקים בטחוניים שבכוונה או בשלומיאליות פושעת תוקעים אנשים בתור לזמנים מאוד ארוכים.
הנסיון שלי בשבוע האחרון היה טוב
28/04/14 13:44
17צפיות
טרמינל 1 הלך מהר מאד. גם רומא - בכניסה וביציאה, הלך מצוין.
רק בדיקת הדרכונים בחזרה בנתב"ג היתה סיוט (בגלל שהרשו לקבוצה רומנית להכנס בתור של הדרכונים הישראלים)
דירה לנופש בסן פרנסיסקו
24/04/14 17:34
50צפיות
שלום לכם
אני מעוניינת בדירת 3 חדרים בתאריכים  28.5-315

האם מישו יכול המליץ ?

תודה לכל תשובה

אני ממליץ להסתכל באתרים המצורפים
24/04/14 18:01
47צפיות
הסעה למינכן
24/04/14 14:28
52צפיות
היי
מחפשת הסעה משדה התעופה למינכן העיר. מישהו מכיר וממליץ? נהג מונית שהתקשרו אליו, ביקש 60 ארו עבור שני אנשים, האם זה ריאלי?
תודה מראש
יש שאטלים למספר בתי מלון
24/04/14 14:36
51צפיות
המרחק משדה התעופה העירה הוא גדול כ-29 קילומטר ולכן המחיר היקר. בגרמניה בכלל מוניות יקרות מאד. אנני יודעת אם 60 יורו זה מחיר סביר.

השאטלים ומה שעוד יש

http://www.munich-airport.de/en/consumer/anab/hote...

אולי תתקשרי את לכמה ממספרי הטלפון כאן

http://www.munich-airport.de/en/consumer/anab/taxi...

º
תודה רבה
24/04/14 18:34
8צפיות
חצי יום בקופנהאגן
24/04/14 14:16
57צפיות
אני נוסע השנה לארץ (אני גר באירלנד) עם הבת הגדולה שלי (בת 12) ובדרך חזרה יש לנו כמה שעות בקופנהאגן.  נוחתים שם ב-9 בבוקר וממריאים לכיוון דבלין ב-5 אחה"צ.
בטח נהיה עייפים אחרי הטיסה שממריאה מתל אביב ב-5:20, אבל היות ולא נרצה להתקע 8 שעות בטרמינל, נרצה לצאת לעיר לאיזה גיחה סמלית, קצת להסתובב, ארוחת צהריים איפה שהוא, וחזרה לשדה התעופה.
אף פעם לא הייתי שם.  אשמח עם יש הצעות לאן כדאי להגיע בתוך העיר - אולי איזו טיילת על הים, ומקום נחמד לצהריים - לא Noma אלא משהו קצת יותר שפוי.
חצי יום בקופנהגן...
24/04/14 14:26
50צפיות
קודם כל שדה התעופה לא רחוק מהעיר, כך שזה בהחלט אפשרי, אין לי מושג על תחבורה כי יצאנו ממנו ברכב שכור, אבל אני מניחה שיש.

אפשר לגשת לניהבן קנאנאל , האיזור המתויר של התעלה, מאד נחמד, מלא בתי קפה, חנויות, מופעי רחוב ואוירה עליזה ושמחה..
אפשר לטייל במדרחוב של קופנהגן שמתחיל מבית העיריה...גם שם יש מלא מסעדות, בתי קפה וחנויות
אפשר להכנס לגני טיבולי
ואפשר לטייל ליד הנמל, גם שם נחמד מאד, ויש גם שייט קצר שיוצא מהנמל.
למישהו יש ניסיון
24/04/14 13:30
76צפיות
עם כרטיס סטודנט באירופה? הנסיעה היא לשבועיים לצ'כיה וסלובקיה.
כשהייתי בסוכנות הנסיעות נאמר לי שלא משתלם לשלם על כרטיס סטודנט בינלאומי עבור נסיעה לאירופה כי ההנחות מועטות, מה שלא בהכרח נכון, ראיתי שיש מוזיאונים ועוד שנותנים הנחה של כמעט חצי מחיר. מצד שני, גם ככה הכניסה למוזיאונים וסיורים לא עולה כל כך הרבה (יחסית).
בהערכה גסה, כל האטרקציות שאנחנו מתכננים עולות ביחד בסביבות ה-300 ש"ח, זה כמובן לא כולל את מחירי הנסיעות (רכבות ואוטובוסים) שאם אני לא טועה, גם בהם יש הנחות לסטודנטים.
נניח שאתם נוסעים לפריז ונניח שאתם אוהבים...
24/04/14 13:20
199צפיות
אקלר.

זו חנות קונצפט לאקלרים (תהרגו אותי אם אני מבינה מה זה, אבל זה נראה משהו יוצא דופן)

http://www.leclairdegenie.com/

הדף בפייסבוק למי שיש פייס - 12 אלף איש עשו לייק

https://www.facebook.com/leclairdegenie?ref=stream...

והאקלר שנעשה ויראלי

https://www.facebook.com/bazekalim/photos/a.280875...

בתאבון. כתבו "בצק אלים" אתר לכל חובבי האפיה וסתם גרגרנים, אתר מרתק למתוקאדיקטים.
לחצתי על הלינק למרות שאני לא
24/04/14 19:07
70צפיות
אוהבת אקלרים, נאי אוהבת את התמונות שלהם
לא רק אקלרים
24/04/14 19:14
56צפיות
ראיתי שיש להם מוצרים נוספים שהם מוכרים.
º
גם אצלכם החיפוש בארכיון לא עובד?
24/04/14 10:54
15צפיות
º
מהנסיון שלי רק החיפוש המתקדם עובד
24/04/14 10:56
9צפיות
º
אצלי גם המתקדם לא עובד, ממתי הניסיון שלך?...
24/04/14 10:58
10צפיות
מהפעם האחרונה שניסיתי
24/04/14 11:17
29צפיות
כלומר לפני שבוע-שבועיים.
אבל בדקתי הרגע וקיבלתי דף שכתוב בו "מסיבות טכניות לא ניתן לבצע את הפעולה" אז כנראה שעכשיו באמת לא עובד.
גם אצלי לא, והודעתי בפורום משוב
24/04/14 11:24
33צפיות
אני חושבת שזו תקלה ישנה כלומר כבר כמה שבועות והם לא מצליחים להתגבר עליה בינתיים.
שאלת ערב ברומא
24/04/14 10:00
50צפיות
בגלל שנאלצנו להקדים את החזרה לארץ יצא לנו להגיע לרומא בערב  ולצאת בבוקר חזרה לארץ.
אנחנו מגיעים מספיק מוקדם (18:00) ורוצים לגור במקום נעים ומיוחד כדי שנוכל לטייל לנו בהנאה ללא צורך בתחבורה ציבורית.
אני ממש לא מכירה את רומא, באיזה אזור כדאי/שווה/נעים לגור בהנחה שלא נתייר יותר מידי למחרת.

בנוסף, יש למישהו להמליץ על מסעדה מעניינת/מיוחדת. אפשר גם כזו שלא מדברים אנגלית (אנחנו דוברי איטלקית)

תודה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום