לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

התלבטות לגבי קוסטה ריקה
02/03/14 19:20
75צפיות
שלום לכם, רוצים לעשות טיול בקיץ ואחי הציע את קוסטה ריקה. באוגוסט. שזו העונה הרטובה. האם יש מישהו שהיה שם בעונה הזו ויכול לספר לי קצת איך היה המזג אויר?
ואיך מבחינת עבירות בהייקים. האם יש מקומות שאפשר לעשות הייקים בהם? האם יש בוץ בכל מקום? אני רוצה לעשות הייקים בפארקים שם, וחוששת שזה אפשרי רק עם מגפיים.

תודות
מקפיצה
04/03/14 06:44
17צפיות
אולי מישהו בכל זאת יודע
היינו בקוסטה ריקה ביולי אוגוסט
05/03/14 21:05
8צפיות
אומנם לפני 7 שנים, לא היינו מוגבלים בכלום בגלל הגשם, בחלק מהטיול שכרנו גיפ, גם כדי להצליח לעבור שלוליות במידה ויש בדרך, אבל גם בגלל שלפני 7 שנים הרבה מהכבישים משובשות וקשה לעבור בהן ללא גיפ. (יכול להיות שדברים השתנו מאז).
אחת החויות העוצמתיות ביותר היה לשבת בארנל במעיינות החמים בגשם שוטף, ולראות את הלבה נשפכת מההר.
היו שמורות שבהן שכרנו מגפיים,
ובטורטגרו הצלחנו לראות צבות מטילות ביצים בחוף, כך שהצלחנו להנות מהאטרקציות, לא היה קר ואני לא זוכרת שהיו דברים שלא עשינו בגלל מזג האויר.
אחלה, תודה על התגובה. באמת אחת
06/03/14 00:11
6צפיות
הסיבות שאני רוצה לנסוע בקיץ היא כדי לנסות לראות צבות מטילות ו/או בקיעה מהביצים.
אבל נראה לי מאוד לא כיף להסתובב בגשם, או לעשות זיפ ליין בגשם.
אפשר לשאול כמה מהזמן ירד לכם גשם שם? נניח חצי מהימים, כל הימים?
º
אני לא ממש זוכרת
06/03/14 08:37
4צפיות
בודפשט
02/03/14 18:42
109צפיות
אפשר לקבל המלצות על מלון בבודפשט? מיקום מרכזי, מלון טוב.
בבקשה
02/03/14 21:27
72צפיות
בבקשה
02/03/14 22:52
48צפיות
מומלץ ביותר

Residence Baron
Novotel Centrum
03/03/14 06:43
41צפיות
מיקום מעולה. מלון נפלא
התלבטות כללית לגביי שוויץ
02/03/14 18:14
111צפיות
היי,

אנחנו מחפשים יעד לטיול לשבועיים ביוני השנה.
אנחנו מאוד אוהבים טבע ונופים ירוקים ולכן חשבנו על שוויץ.
הבעיה שראיתי שביוני (ובעצם כל השנה) יש שם הרבה מאוד גשם..
למישהו פה יש ניסיון עם שוויץ בתקופה הזו? אפשר לטייל גם בימים הגשומים? כשהגשם מגיע זה יכול להיות שבוע ברצף או יותר כמו יום כן/ יום לא?

ואם לא שוויץ - יש למישהו הצעה למקום עם נופים דומים אבל מזג אוויר יותר טוב ביוני? המזג אוויר בצרפת/גרמניה דומה?

תודה!
קשה מאד להתנבא לגבי מזג אוויר
02/03/14 18:54
60צפיות
אני משערת לעצמי מאחר ושוויץ מאד קטנה אז השטחים החופפים
לשוויץ בגרמניה, צרפת יהיו דומים אבל גרמניה ענקית וכך גם צרפת.
בצרפת האפשרויות כל כך רבות שכדאי ותקראו מה יש בכל אזור. למשל האם שווה לנסוע לרביירה הצרפתית שם מזג האוויר דומה לשלנו או
דוקא למערב צרפת. היער השחור בגרמניה יכול להתאים לשבוע טיול
ואז לעבור לעוד שבוע לצרפת. האפשרויות רבות.
טיילנו בשוויץ באוקטובר
02/03/14 20:03
66צפיות
בשנה שעברה טיילנו בשוויץ בסוכות ואמנם מזג האויר היה סתוי אבל נעים מאד.
לא ירד הרבה גשם אבל כשעלינו על הר יונגפראו, לא ניתן היה לראות כלום כי היו מלא עננים.
בגדול זה תלוי בטעם שלכם, כי אנחנו מאוהבים במזג אויר אירופאי-אפרורי ולי נראה שיוני בשוויץ יכול להיות מתאים.

נ.ב קחו בחשבון כי שוויץ יקרה משמעותית משכנותיה - גרמניה וצרפת

Travel-Maker.co.il
טיול ליפן
02/03/14 13:29
48צפיות
אני מתכננת לטוס עם אמא שלי ליפן וחשבנו על טיול מאורגן. רציתי לקבל חוות דעת על "נוה אקדמיה" ועל "פגעסוס", בדגש על ההדרכה
תודה
המלצות על דירות הארחה בלונדון
02/03/14 10:00
108צפיות
אני אשתי ו-2 ילדנו בני עשרה רוצים לנסוע באוקטובר (בתקופת החגים) ללונדון
מצד אחד אין לו כסף למלונות
מצד שני לא רוצים לוותר על איכות הארחה (2 חדרים,רצוי 2 שרותים,שיהיה נקי וחשוב רצוי באזור מרכז לונדון)
האם מישהו יכול להמליץ על דירות טובות שבהם התארח ?
חדשות רעות
02/03/14 11:26
127צפיות
בביקורי האחרון בלונדון (דצמבר 2013) בדקתי כמה דירות והמחירים לא זולים משמעותית ממלון באותה סביבה. לשם המחשה, על דירת 2 חדרי שינה באזור 2 של האנדרגראונד (15 דקות באנדרגראונד מווסטמינסטר) עולה 890 פאונד לשבוע + סכום שאני לא זוכר (משהו כמו 49 פאונד) לניקיון בסוף. בטח במרכז לונדון (אזור 1 של האנדרגראונד) יעלה אף יותר. היתרון היחיד של דירה זה שיש מטבח ואפשר לבשל שם ארוחות עם מצרכים שקונים בסופר. מצד שני מי רוצה לבשל בחופשה?

אם תגדירו תקציב, יהיה יותר קל לחשוב ביחד מה אפשר ומה לא.
º
6500 ש"ח ל-7 לילות (רק לינה)
02/03/14 11:42
34צפיות
º
תיקון - 6000 ש"ח
02/03/14 11:46
27צפיות
אני מציע שתתחילו את החיפוש ב
02/03/14 13:46
75צפיות
booking. com ו homaway.com.
תקבל מושג כללי למחירים ותוכל להחליט אם התקציב שלכם מספיק לחופשה בלונדון או שתצטרכו להחליט על תוכניות אחרות.
דירה קסומה בלונדון
02/03/14 15:49
97צפיות
ראשית כדאי לשכורhttps://airbnb.com/rooms/286617דירה בלונדון,  בייחוד כשנוסעים 4.
אתר מצויין לחיפוש דירות airbnb.com
האתר גובה עמלת תיווך אך מעניק אחריות והחזר כספי במידה והדירה לא עמדה בהבטחות.
ממליצה בחום על דירה ששכרנו בשנה שעברה.  מיקום מצויין,  מאד נקיה ומעוצבת להפליא,  2 חדרי שינה,  שני חדרי רחצה,  סלון ומטבח מאובזר.
המחיר היה 600 ש"חללילה  לארבעה.  בסביבה ישו סופר שפתוח 24x7 וקניון.
הנה הקישור לדירה:
Airbnb.com/rooms/286617

מקווה שעזרתי.
Travel-maker.co.il

טיול לאתונה עם תינוק
02/03/14 09:53
55צפיות
שלום,
אנחנו בסוף החודש טסים לאתונה עם תינוק בן שמונה חודשים.
רציתי לבדוק לגבי התחבורה שם עם תינוק.
האם יש להם מוניות עם כיסאות בטיחות ?
האם המטרו שלהם נוח כך שאפשר להיות שם עם עגלה ?

כעקרון המלון שלנו במרכז העיר אז לא נצטרך להשתמש הרבה בתחבורה אבל אשמח לדעת מה האופציות שלנו ואיך אני מגיעה מהשדה תעופה.

אשמח גם בכלליות לקבל טיפים לטיול עם תינוק שם.
לא יודעת אם למוניות שם יש כיסא בטיחות
02/03/14 12:12
42צפיות
אבל אין צורך במוניות. המטרו נוח, מהיר ואין בעיה לעלות עליו עם עגלת תינוק. יחד עם זאת תביאו בחשבון שקצת קשה לבקר באקרופוליס או בפלאקה עם עגלה, עליות, ירידות, מדרגות ומה לא.
משדה התעופה אפשר להגיע למרכז העיר (כיכר סינטגמה) עם אוטובוס שמספרו (אם לא השתנה בינתיים) 095. מחיר נוח וזול. יורדים במרכז העיר ומגיעים למלון ברגל או במטרו.
תהנו.
שאלות המשך
04/03/14 13:20
28צפיות
ואיך עולים על האוטובוס עם תינוק ? האם צריך להחזיק אותו בידיים ?
במטרו האם בכולם יש ירידה ועליה במדרגות נעות ?

באקרופוליס הבנתי שיש חדר לשמירת עגלות.
האם בפלאקה גם יש משהו כזה ואם לא עד כמה נוראי שם עם המדרגות ?
תשובות
04/03/14 13:43
29צפיות
האוטובוסים/חשמליות מיושנים קצת. כן, מומלץ להחזיק את התינוק בידיים ולקפל את העגלה. לגבי המטרו, אני לא זוכרת מדרגות נעות. כשהייתי שם המטרו רק התחיל לפעול, הוא די חדש, ונדמה לי שהיו לו בסך הכל 3 קווים (אבל לא צריך יותר). יחד עם זאת מסוכן לעלות על מדרגות נעות עם עגלה וגם לא מומלץ. סביר להניח שיש מעליות כי הרי גם נכים משתמשים במטרו. ואם לא, תצטרכו לוותר על העגלה. ובכלל אולי כדאי להצטייד במנשא לתינוק, יש כאלה שמתלבשים על הגב וכו'.
הפלאקה זו השכונה שלמרגלות האקרופוליס, מתחם של חנויות , מסעדות וברים,  והיא בנויה כמו יפו העתיקה - מדרגות וסמטאות. לא נראה לי שיש שם מקום לשמירת עגלות. שוב, מומלץ להצטייד במנשא לתינוק.
עוד קצת מידע
04/03/14 14:07
25צפיות
האוטובוסים חדישים וכך גם המטרו. אין בעיה לעלות עם עגלה אבל לפעמים דחוס מאוד, ולא תמיד יש תרבות והדרת פני זקן או אמא עם תינוק.
לא בכל תחנות המטרו יש מדרגות נעות והמעליות יותר לא-פועלות מאשר כן. חלק מהתחנות גדולות מאוד וכדאי להיות מוכנים נפשית להליכה ארוכה ומדרגות.
בפלאקה לא זכור לי שראיתי מקום לשמירת עגלות אבל לא צריכה להיות בעיה להסתובב עם עגלה, בהנחה שבאים לא בשעות העומס. אחרת יכול להיות מאוד צפוף ולא נעים.
עזרה והתייעצות - טיסה לפריז דרך קייב
02/03/14 09:27
195צפיות
שבוע טוב,
הייתי שמח להתייעץ עם חכמי הפורום, ואולי לקבל הצעות מה לעשות...
יש לנו כרטיסי טיסה לפריז לחודש אפריל (הורים+2) עם חברת אוקראיין, קונקשן דרך קייב של כשעה ורבע.
הכרטיסים הוזמנו לפני כ-4 חודשים (כמובן שלפני פרוץ האירועים באוקראינה), דרך אתר בינלאומי. מיותר לציין כי הכרטיסים כבר שולמו במלואם ולצערי הם ללא אפשרות החזר במקרה של ביטול.
לאור הסיטואציה הנוכחית באוקראינה - האם הייתם מבטלים בכל זאת את הכרטיסים, או משאירים, או מחכים לרגע האחרון (בהנחה כמובן שהטיסה מתקיימת כרגיל)? האם ביטוח נסיעות ״סטנדרטי״ יכול לעזור לי כאן במקרה של ביטול ביוזמתי?
חשוב לציין שהקונקשן בהלוך הוא של שעה ורבע, ובחזור של כשעתיים. אין לנו שום כוונה לצאת משדה התעופה (וגם לוח הזמנים מן הסתם לא מאפשר זאת).
אשמח לשמוע את דעתכם...
לדעתי
02/03/14 09:31
133צפיות
עד אפריל המלחמה שם תיגמר.
הנבואה נתנה לשוטים
02/03/14 09:47
106צפיות
אם המצב ישאר רק באיזור חצי היא כרים אז ללא צריכה להיות בעיה . אם יזלוג לתוך אוקריאנה אז כמובן אחד התשתיות הראשונות שפוגעים בהם אילו שדות תעופה .
לא רואה שום סיבה לבטל עכשיו
02/03/14 13:47
84צפיות
מה תרוויחו?
תחכו ואם לא יראה לכם אז תבטלו ברגע האחרון או אל תגיעו לטיסה.

אין לי מושג לגבי ביטוחים, צריך לקרוא את כיסויי הפוליסה.
יש ביטוח נסיעות עם תוספת לביטול
02/03/14 21:46
58צפיות
תבדוק בביטוחי נסיעות שמוצעים באתר למטייל יש להם שם פירוט של כל התוספות והכיסויים ואחד מהם זה כיסוי במקרה של ביטול נסיעה עקב שלל מצבים שלא בשליטתך. בהצלחה
יש ביטוח עם כיסוי על ביטולים
02/03/14 21:47
61צפיות
תבדוק בביטוחי נסיעות שמוצעים באתר למטייל יש להם שם פירוט של כל התוספות והכיסויים ואחד מהם זה כיסוי במקרה של ביטול נסיעה עקב שלל מצבים שלא בשליטתך. בהצלחה
º
אופפפסס בטעות שלחתי פעמיים
02/03/14 21:49
18צפיות
בוקרסט רומניה
02/03/14 09:07
64צפיות
מחפשת המלצות לחמישה ימים בבוקרסט עם רכב, גם אפשרות לצאת אך לחזור לישון בבוקרסט
תודה רבה
המלצות למה? ומתי?
02/03/14 11:16
42צפיות
מה לראות? מלון? גם קצת קשה לחשוב על טיולי יום אחד מחוץ לבוקרסט. יעדים שאני יכול לחשוב עליהם דורשים כמה שעות נהיגה (קשה) לכל כיוון.
כעקרון לא מומלץ להסתובב עם רכב במרכז בוקרסט.
בהחלט לא מומלץ רכב בבוקרסט
02/03/14 12:08
43צפיות
אין צורך וגם הרומנים נהגים עצבנים במיוחד... בכל מקרה אין מה לעשות 5 ימים בבוקרסט עצמה. עיר משעממת, גדולה ולא הכי יפה. יש בה קסבה כמו בטורקיה, ארמון משוחזר של ולאד צאפש (מומלץ) וכיכר אחת יפה. צאו לטייל מחוץ לעיר לאתרים קרובים עם לינה באתרים שתבקרו.
אם אתם כבר בבוקרשט, ויש לכם מכונית, אז
02/03/14 20:49
40צפיות
צפונית לעיר נמצאים מספר מקומות נחמדים.
הקרוב ביותר הוא מכרה מלח גדול מידות, שאליו יורדים במעלית חורקת.
עוד במרחק של כשעתיים נסיעה, או פחות, נמצאת העיירה סיניה. כאשר שליטי רומניה רצו לברוח מהחום המעיק בקיץ של בוקרשט, הם הקימו לעצמם טירה קטנה עם גנים מרשימים מסביב בהרי הטטרה, שאפשרו להם להנפש קצת ממאמצי השלטון.
באותה עיר גם ארמון ישן יותר במעלה ההר, ואם מתעקשים לטפס, מגיעים לשמורת טבע מרשימה של יער עם מים זורמים ואפשרות (קלושה) לפגוש דובים.
עוד צפונה העיר ברשוב, ומעליה העיירה התיירותית פיונה ברשוב.
בקשר לנסיעה בכבישים הצדדיים יותר, יש סיכוי טוב להזדחל אחרי עגלה עם סוס, בכביש משובש לאורך קילומטרים.
כך שבמשך חמישה ימים ברוטו, יש מה לעשות במרחק נסיעה מבוקרשט.
לשלב את בראשוב
02/03/14 21:07
37צפיות
מדוע חשוב לכם לחזור לישון בבוקרשט? חלק גדול מהאתרים היפים נמצאים במרחק נסיעה של שעתיים - שלוש מהעיר.
וכמות האטרקציות שם גדולה בהרבה מאלו שבאזור בוקרשט.
אם ניתן לשנות, הייתי ממליצה על שני לילות בבוקרשט ושלושה לילות באזור בראשוב/סינאיה/פרדיאל וכדומה.
בבוקרשט ממליצה על המלון Doubletree by Hilton . חדר לזוג + 2 עלה לנו (לפני שבועיים) 350 ש"ח בלבד! והמלון חדשני ויפייפה.
לגבי השכרת רכב - ממליצה על החברה Eurocars Romania. המחירים שלהם משמעותית זולים יותר מהחברות הגדולות והמוכרות.

בכל מקרה, רומניה מקסימה!!
Travel-Maker.co.il

כתובות אינטרנט מצורפות:
נוחתים ברומא ב 10 באפריל
47תגובות
02/03/14 08:44
199צפיות
בשדה תעופה  Fiumicino ב 23:05 בלילה. מכיוון שלא רוצים להתחיל להתרוצץ בלילה, האם יש מלון טוב בשדה התעופה או מאוד בקרבתו שאפשר ללון בו בלילה הזה? האם אפשר פשוט לגשת ולקחת חדר או שכדאי להזמין מראש בתאריך הזה?

האם יש רכבת מומלצת מרופא לפיזה למחרת ומהיכן לוקחים (יודעת שכבר שאלתי על רכבת, אבל...

(המשך...)
בשדה תעופה  Fiumicino ב 23:05 בלילה. מכיוון שלא רוצים להתחיל להתרוצץ בלילה, האם יש מלון טוב בשדה התעופה או מאוד בקרבתו שאפשר ללון בו בלילה הזה? האם אפשר פשוט לגשת ולקחת חדר או שכדאי להזמין מראש בתאריך הזה?

האם יש רכבת מומלצת מרופא לפיזה למחרת ומהיכן לוקחים (יודעת שכבר שאלתי על רכבת, אבל שאלתי על מילנו ומעולם לא הייתי ברומא)

תודה מראש לכל המשיבים.
מנצסטר וליברפול
02/03/14 08:06
46צפיות
שלום רב

אני נוסע לארבעה ימים למנצסטר וליברפול בסוף החודש לראות כדורגל.

הלינה הינה במנצסטר עם גיחה ליום אחד לליברפול לראות משחק

אשמח לקבל כל המלצה כולל מקומות לבילוי ומסעדות טובות

דרור
º
אני מנסה לברר דרך אוהד כדורגל
02/03/14 11:58
15צפיות
טוב יש תשובה
02/03/14 13:12
39צפיות
מנצ'סטר הוא לא כל כך מכיר, אבל בליברפול יש מתחמם שנקרא Liverpool one, וברחובות שמקיפים אותו יש מלא פאבים ומסעדות, זה גם איזור הבילוי הגדול של העיר. בין הרחובות DUKE ו WOOD יש הרבה פעילות בלילה.

מסעדה מומלצת

https://www.google.co.il/maps?t=m&ll=53.380897...
עוד המלצות
03/03/14 19:47
18צפיות
תודה על ההמלצה

האם יש עוד המלצות?
חודש לבד במקסיקו
02/03/14 03:37
48צפיות
התחלתי את הטיול שלי בגואטמלה עם 2 חברות, היינו שם חודש ועכשיו אנחנו במקסיקו. היה ריב רציני שבסיומו החלטתי שעדיף לי להתפצל מהן ולהמשיך לבד. עכשיו אני קצת בבלבלה ומנסה לחפש את עצמי, נשאר לי עוד חודש ושבוע ולא הייתי רוצה לאכזב את עצמי ולחזור יותר מוקדם כי באמת בא לי לסיים את הטיול הזה בטוב ולמצות אותו עד כמה שאני יכולה.
כרגע אני בפלאיה דל כרמן, התכנון היה להמשיך איתן לאיסלה מוחרס אבל נראה לי שאשאר פה עוד קצת ואז אחפש את עצמי.
יש למישהו המלצות\רעיונות\טיפים\מילות עידוד? :)

תודה מראש
מה עם חבל צ׳יפס בדום בגבול עם גואטמלה?
02/03/14 07:11
33צפיות
בדרום הכוונה
התייעצות לגביי יעדים, אשמח מאוד לקבל תגובות!
02/03/14 00:53
76צפיות
אהלן!
אנחנו מתכננים ירח דבש למשך כשבועיים, אולי קצת יותר.
רוצים להתחיל בניו יורק, הנוף העירוני, ולבקשר גם ביעד יותר אקזוטי ורגוע (לא חופי ארה"ב אלא משהו אחר) יש למישהו המלצות?
תודה רבה
חשבתם על האפשרות להמשיך להוואי?
02/03/14 10:56
38צפיות
מצד שני - אפשר להמשיך לקנקון במקסיקו, לברמודה או לאחד האיים האחרים במערב האטלנטי, בקירבה לארה"ב.
ממליצה לכם ללכת על האיזור הקריבי
02/03/14 13:07
21צפיות
לדוגמא: איזור קנקון במקסיקו כולל איסלה מוחרס ופלייה דל כרמן) או להדרים עוד קצת לקוסטה ריקה שזה טיול טבע מטורף בשילוב של חופים.
טיול בקנדה
02/03/14 00:28
137צפיות
היי,

כבר כתבתי כאן כמה שאלות (היוזר הקודם התפוגג, המייל שהיה במערכת היה ישן והחלפת הסיסמא לא צלחה...) ועכשיו יש לי אולי שינוי כיוון.
אני מתכוון לטייל בדרום מערב קנדה (כרטיסים כבר יש), התחלה בפורטלנד וסיום בפורטלנד.
בהתחלה תכננתי נסיעה מפורטלנד לפארקים בקנדה (באנף, ג'אספר, יוהו וכו'), אבל עכשיו אני קצת מתלבט.
לפני כמה שנים עשיתי טיול בצפון מערב ארה"ב, הרבה נסיעות והרבה פארקים, כל יום לינה במקום אחר בלי תכנון מראש של המלונות, פשוט לשים את הראש במקום הראשון שמוצאים במחיר סביר לעיתים גם בפרקים עצמם באוהל, נהניתי מאוד, כמובן מהנופים המדהימים, אבל גם מהעובדה שלא הייתי מוגבל למלון מסויים בסוף כל יום, ופשוט טיילתי עד שהתעייפתי ומצאתי מקום ללון באזור. היום מצטרף גם ילד קטן (יהיה בן שנתיים בזמן הטיול) ואני חושש שיהיה לו קשה עם נסיעות רבות, וגם עם מלון חדש כל לילה.
האם יש המלצה לאיזה מלון דירות או דירה באיזור באנף, שיאפשר "טיול כוכב" באיזור? או כמה מלונות שבכל אחד מהם נוכל ללון כשבוע ולטייל באיזור?
הטיול מתוכנן ל 3 שבועות (מיום היציאה מפורטלנד, ועד החזרה לפורטלנד כולל כל הנסיעות).

תודה לעונים.
לגבי "טיולי כוכב" באזור
02/03/14 09:21
85צפיות
כלל איני בטוח ששיטה זו מתאימה לאזור זה. טיולי כוכב באזור באנף מתאימים לטרקים בהרים (ויש שם מסלולים רבים). מאידך, יש בכל האזור הזה אתרי תיירות נוספים שמרוחקים מבאנף. הרי לא תרצה לוותר על ג'אספר, שנמצאת במרחק 4 שעות נסיעה מבאנף וכל האתרים בסביבתה. גם תרצה, כנראה, לבקר בקרחון שבמחצית הדרך ביניהן או בשמורה של הר רובסון שצפון מערבית לג'אספר. ובכל מקרה, הרי תצטרך להגיע לבאנף מכיוון סיאטל וגם לחזור לשם, רצוי בדקך שונה, אומר- דרך ג'אספר והרי יש לך מסלול מעגלי. אפשר להתמקד, אם יש מספיק זמן ליומיים או שלשה באזור באנף ועוד יומיים או שלשה באזור ג'אספר. בסוף יהיה מעגל. לדעתי, מסלול כוכב נכון אם אתה יכול להגיע ישירות למרכז הכוכב (בטיסה למשל) וחזור ממנו.
לגבי מלון - שהיתי בבאנף, אם אני זוכר נכון, במלון בסט ווסטרן. מוטל נחמד וסטנדרטי. אני בטוח שניתן למצוא שם הרבה מקומות לינה, מכל הסוגים. בטח לא ממליץ לקחת לינה בלייק לואיז, שם מאד יקר ומגיעים מבאנף בנסיעה קצרה. ראוי כמובן לנסוע ללייק לואיז, לעשות קטע הליכה קצר לאורך האגם ואולי אפילו לקחת סירה לשייט קצר.
דרך אגב, בבאנף
02/03/14 09:45
65צפיות
אם תתגעגעו לאוכל "שלנו" - יש ברחוב הראשי, ממש במרכז התיירותי בצידו הדרומי של הרחוב מסעדה יוונית. מאד נהנינו לאכול שם.
אוקיי, זה מה שיצא לי
02/03/14 21:37
39צפיות
מדובר על נקודות עניין מרכזיות, אשמח להצעות על עצירות על הדרך המתוכננת.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
לא יודע למה לא עבד טוב הקישור ננסה שוב
02/03/14 21:41
20צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
אנסה לתת מספר טיפים
03/03/14 08:21
40צפיות
ראשית, המסלול כמו שחשבתי, ולא כל כך משנה, לדעתי אם זו הקפה ימנית או שמאלית.  נדמה לי שזה מה ששמתי באחד השרשורים הראשונים שלך.

במקום שבו אתם חוצים את הגבול לקנדה - גם אני חציתי. האזור מלא מחלבות וממש לפני מעבר הגבול על הדרך הראשית יש שתי מחלבות. גבינות, גלידות טעימות. זה המקום להצטייד קצת ולמלא את הצידנית (שקניתם קודם לכן בוולמארט, עם קצת ירקות ופירות...).

קמלופס עיר נאה מאד. נזכרתי בשם של המסעדה, Ray's. זו מסעדה איטלקית (מה שהם קוראים "ים תיכוני"). היא היתה בדאון טאון ולאחר בדיקה מצאתי שהיא עברה למקום אחר. אולי התרחבו והשתפרו. שווה בדיקה.
הגענו לקמלופס ביום ראשון אחה"צ. ירדנו לפארק העירוני, על גדות הנהר. מצאנו חצי מתושבי העיר על כסאות מתקפלים מאזינים לקונצרט. כדאי לבדוק באתר של העיר לתוכניות שלהם. החוף על הנבר מאד נחמד.
צפונה ומזרחה מהעיר מתחילים היערות הסבוכים יותר וכדאי להביט היטב לצדדים. ניתן לראות לעיתים דובים ובעלי חיים אחרים לצד הדרך. אם אתם רואים מכוניות עומדות בצד הדרך (גם בהמשך וגם בין באנף לג'אספר) כדאי לעצור. דובים במרחק של עשרה מטר מהקהל, מלקטים מזון זו חוויה לא רגילה. כל האנשים עומדים בשקט, נשענים על המכוניות והדובים בשלהם.
בבאנף - עלייה להר ברכבת הכבלים. תצפית מדהימה. סביב לעיר גם הרבה מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות.
בכניסה לאגם לואיז יש מרכז מבקרים גדול ונאה. אתה בטח כבר יודע שהאמריקאים אוהבים לעזור לתיירים. הרבה מידע אפשר לקבל שם.
לטייל עם הילד על הגדה הצפונית של האגם יכול להיות מאד נחמד. כשני ק"מ לכל כיוון, על מסלול מישורי למדי.

המשך יבוא.
מצאתי את הקישור הזה, של נשיונל ג'אוגרפיק
03/03/14 08:59
41צפיות
כאן

המפלים ב- Sanwapta River ממש מרשימים. בכלל, לכל אורך הדרך מבאנף לג'אספר אוסף של אגמים מרהיבים ביופיים וצבעם. שווה לעצור ליד כל אחד ולנסות להכיל את הגוונים.
בקרחון קולומביה ויתרנו על הנסיעה ברכבים הגדולים והסתפקנו בהליכה על שולי הקרחון. לשמור טוב על הילד...
כמו שאמרתי קודם, לנסוע לאט ולהביט לצדדים. בכל מקום יש אפשרות להתגלות בעלי חיים בטבע. (אוסיף מספר תמונות בערב).

באזור ג'אספר אמליץ בהחלט על קניון מלין ועל העלייה להר עם הרכבל לתצפית.

כדאי לתכנן להגיע להר רובסון מוקדם, כדי להספיק להיכנס לעמק לטיול קצר (או ארוך). היינו בדרך מג'אספר לקמלופס ולכן לא הספקנו הרבה בשמורת רובסון. השארנו לפעם הבאה.
קצת תמונות
03/03/14 22:52
53צפיות
קצת תמונות
העיירה באנף מראש תצפית הקרניים הקוסמיות על הר סולפור.
º
קטע ממפלי Sanwapta" בדרך לג'אספר
03/03/14 22:54
46צפיות
קטע ממפלי Sanwapta" בדרך לג'אספר
º
אגם לואיז
03/03/14 22:55
40צפיות
אגם לואיז
º
קרחון קולומביה
03/03/14 22:57
43צפיות
קרחון קולומביה
º
עוצרים לראות דובים לצד הדרך לג'אספר
03/03/14 22:59
36צפיות
עוצרים לראות דובים לצד הדרך לג'אספר
º
הדוב אוכל ולא מתעניין בצופים
03/03/14 23:00
38צפיות
הדוב אוכל ולא מתעניין בצופים
º
הר רובסון
03/03/14 23:03
31צפיות
הר רובסון
קצת צפונית לקאמלופס
03/03/14 23:04
38צפיות
קצת צפונית לקאמלופס
אמא דובה ודובי החליטו לאכול ליד הדרך המהירה. רעש המכוניות לא הפריע להם.
º
קונצרט בקאמלופס
03/03/14 23:05
30צפיות
קונצרט בקאמלופס
תודה על הקישור
03/03/14 22:54
17צפיות
עושה חשק לעלות כבר על המטוס...
דרך אגב
02/03/14 23:23
46צפיות
מה לגבי מציאת מלונות על הדרך ללא תכנון מראש בקנדה?
זכור לי שבארה"ב זה ממש לא היה בעיה, מקסימום חצי שעת נסיעה עד המלון הבא, חוץ מפעם פעמיים שלקח כשעתיים.
האם זה כך גם בקנדה או שצריך לתכנן קצת יותר מראש?

תודה.
אי אפשר להשוות
03/03/14 07:59
47צפיות
בעיקר לגבי החלק של באנף-ג'אספר-יוהו ומציאת מקומות לינה. אתם עכשיו עם ילד קטן כך שגם הסבלנות שלו תפקע בשלב מסוים מהנסיעות ומהעייפות וגם סוג הלינה חשוב זה כבר לא אוהל או לישון במכונית (כבר
קרו מקרים כאלו). ברגע שמזג האוויר באזור מתחיל להיות סביר לטיולים,  מאד עמוס ומנסיון של שנים קודמות אנשים שלא תכננו את הלינות
באזור נאלצו לנסוע למרחקים גדולים מאד כדי למצוא לינה ולחזור לאזור. אני לא רואה מדוע זו בעיה בלהזמין מראש בעיקר כשלא נוסעים לבד.
לא הייתי ממליץ
03/03/14 08:08
50צפיות
זו עונת התיירות וכאשר הייתי שם לפני מספר שנים היתה לי התחושה שכל בתי המלון עמוסים מאד. גם המרחקים גדולים כך שאם לא מוצאים משהו יש בעייה למצוא משהו אחר.
אוקיי, חשבתי כך
03/03/14 14:53
24צפיות
יש אולי המלצות על מלונות סבירים וזולים לאורך המסלול שצירפתי?
מבחינתי מלון עם כמה שפחות קשקושים מסביב רק מיטה ומקלחת, גם ככה את ארוחות הבוקר אני מעדיף לעשות בחוץ באזורי המנוחה שעל הדרך.

תודה.
לגבי בתי מלון
03/03/14 23:13
21צפיות
אני בדרך כלל בוחר ממוצעים. בקאמלופס היינו בסופר 8. בחלק העליון של העיר. כשבאים מכיוון מערב, מיד עם הכניסה לעיר בצד ימין. חדרים גדולים ונוף יפה בחדרים הצפוניים.
בבאנף היינו בבסט ווסטרן. די במרכז העיר. מוטל נעים נקי ונוח ולמיטב זכרוני גם לא היה יקר מאד. אפילו זכינו לחדר עם ג'אקוזי.
היינו במלון בלייק לואיז. לא ממליץ, כי היה יקר, ולא משהו.
בג'אספר היינו במלון בקצה הצפוני של העיירה. יקר למדי, הדור  ואפילו עם בריכה גדולה בפטיו שהחדרים צופים עליו. Sawridge Inn.אני חושב שתוכלו למצוא משהו יותר "עממי".

אל תצפה לארוחות "על הדרך". אין Rest Area כל כמה ק"צ. כדאי לקנות מזון בסיסי ולשמור בצידנית וכאשר עוצרים באיזה נחל או אגם, לשבת על שפתו (אין מחסור בשולחנות, הכל מלא אתרי קמפינג)  ולאכול.
פתרון אחר שאולי יכול להתאים לכם
02/03/14 16:57
56צפיות
הוא לטייל בקראוון. כך מקום הלינה לכל אורך התקופה הוא קבוע, ולילד לא יהיו שינויים. גם לא צריך כל ערב לפרוק ציוד וכל בוקר לארוז מחדש. אתם גם יכולים להצטייד במזון ביום הראשון של הטיול, באופן כזה שתכינו לעצמכם לפחות חלק מן הארוחות - בדיוק מה שאתם אוהבים ומה שהילד אוהב.
מה שצריך זה לדאוג לארגן כמה שיותר זמן מראש מקומות בקמפינגים.
כדאי רק לזכור, שאל מול היתרונות שבטיול קראוונים ישנם גם חסרונות (נהיגה על רכב גדול ואיטי יותר, צריך לדאוג בכל יום לרוקן ביוב וכו'). אם החסרונות הללו לא מרתיעים אתכם, זה יכול להיות פתרון מוצלח.
ממליצה לכם על קרוואן
02/03/14 17:37
63צפיות
זהו לדעתי הפתרון האידיאלי עבורכם,  אמנם זה עשוי לייקר את הטיול (לעומת לינות באוהל)  אבל הנוחות והניידות שווים את זה.
הקרוואנים בארה"ב ובקנדה הם גדולים ומאובזרים היטב,  כולל מיקרוגל,  טלויזיה וכד'.  תוכלו לחסוך אם תוותרו על קמפינגים ותעצרו ללינה סתם באזורים שנראים לכם על הדרך.
תוכלו גם לחסוך כסף רב על אוכל,  כי עושים קניות בסופר ומאחסנים במקרר שבקרוואן (אשר עובד בשלושה מצבים -  גז,  סולר וחשמל,  אם חונים בקמפינג).
ממליצה בחום,  זו חוויה מיוחדת במינה.

Travel-maker.co.il
לוותר על קמפינגים? את בטוחה בזה?
02/03/14 17:44
53צפיות
ראשית, ישנם איזורים שבהם אסור בתכלית האיסור ללון בצדי הדרכים, בעיקר מסיבות של בטחון אישי של התיירים (אף אחד לא ממש רוצה להתקל בדב שמנסה לפרוץ לו לתוך הקראוון באמצע הלילה באמצע שום מקום, רק כי בא לו להנות מהאוכל ששמור שם), אבל לא רק.
מעבר לזה, חייבים את הקמפינגים כדי לרוקן מים אפורים, למלא מי שתיה וכו'.
ועוד דבר: לקלח ילד קטן במקלחת הגמדים שבתוך הקראוון יכול להיות חוויה מאד לא חביבה. הרבה יותר נח להתקלח במקלחות המרווחות יותר שבאתרי הקמפינג.

כך שהייתי מסתייגת מן ההמלצה לוותר על אתרי הקמפינג.
למיטב ידיעתי
02/03/14 18:05
61צפיות
זה אינו חוקי לחנות שלא במקום מוסדר. (למעט באלסקה שהיא ממש חריגה).
תודה על הרעיונות
02/03/14 19:12
62צפיות
עשינו לפני שנה טיול קמפינגים באירופה, ונשבענו שאנחנו לא חוזרים על הטעות הזו שוב...
היה ממש לא נוח עם הילד, ולנהוג בג'מוס הזה זה סיוט.
היו לילות שאפילו חשבנו להיכנס לבית מלון ולהתפנק על מיטה נוח ומקלחת אישית נורמלית
כפרי נופש בהולנד
01/03/14 23:40
70צפיות
שלום לכולם
אנחנו מתכננים חופשה למשפחה של חמישה נפשות
ומחפשים המלצות על כפרי נופש
קודם כל זה מטורף כמות הכפרים שיש
בקיצור אנחנו מחפשים כפר טוב
מיקום מרכזי ככל הניתן שיהיה אפשר להגיע בנוחות לכל האטרקציות המרכזיות
דאמנוף כרגע ירד מהפרק בגלל תאריכים
אשמח לדעתכם
º
כמובן כפרי נופש בהולנד
01/03/14 23:49
13צפיות
יש פה כמה שהיו בכפרי נופש בהולנד
02/03/14 12:06
40צפיות
אבל משום מה טרם הספיקו לענות והשאלה שלך ירדה לתחתית הדף.
מצאתי כאן אתר קראוונים שיש עליו המלצות מצויינות במספר אתרים נוספים

http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g227920-...
עוד קצת פרטים
02/03/14 12:40
33צפיות
אנחנו זוג + 3 בני 14,13,10 שרוצים לטוס לטיול משפחתי ראשון בחו"ל
אנחנו רוצים לטוס להולנד בשבוע של ה -9 ליוני לשבוע יש לנו אפשרות לטיסות בהלוך בחמש בבוקר ובחזור בלילה ככה יוצא לנו שמונה ימים הציעו לנו את הכפר landal rabbit hill
אנחנו דתיים ככה שלא נשתמש בשרותי המסעדות -צריכים אוכל כשר וכנראה גם לא הרבה בבריכה (תלוי בעומסים )
הרעיון לטיול כוכב ולנצל היטב את כל הימים מחוץ לכפר אך כאשר חוזרים בערב לנסות לנצל מה שיש בכפרי הנופש
שבת יש לנו בעיה והיא תיהיה מבוזבזת בכפר
מה דעתכם על התוכנית?
על הכפר ? אולי כפרים אחרים לינה אחרת
עוד תובנות בנידון אשמח לחוות דעתכם תודה רבה

Landal Rabbit Hill
02/03/14 13:08
36צפיות
מצאתי רק 8 ביקורות בטריפאדוויזר כדאי שתקרא עם כל התשבחות יש תלונות על גודל החדרים.

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2664638-d...

לשני יש הרבה יותר המלצות. אני לא מכירה אף אחד מהכפרים .
מהלאנדל אפשר לטייל. הולנד לא כזו ארץ גדולה שזו בעיה לנסוע.
זה שאני שלחתי לך קרוב לדן האג ,לרוטרדם, לאוטרכט הכל ערים נחמדות.

כפי שאמרת יש המון כפרים, יותר יקרים, פחות יקרים, כאלו שמציעים מה לעשות בכפר וכאלו שההצעות לא שוות את המחיר. תקראו על הכפרים
תעשו לכם טבלת השוואה (מחיר, קירבה לאתרים, ההצע של הדירות/חדרים גודלם, ההצע של מה לעשות בכפר לשבת שתהיו שם וכו').
בשבוע של ה9 ביוני אתם יכולים להכנס ב 10
02/03/14 13:29
33צפיות
או ב 16.
בכפר נופש אי אפשר להכנס ולצאת איזה יום שרוצים, ישנם ימים מסויימים
תכנס לאתר ותבדוק מה מתאים לך
http://www.landal.com/
בעקרון גם ללנדל וגם לסנטר פארקס יש אתר אינטרנט נוח שעוזר לך למיין את הכפר שמתאים לכם יותר.

כפר יכול להתאים בזכות הכנת מזון עצמאית.
בעקרון הכפר הספציפי הזה ממוקם לא רע, אבל תדע מה המיקום האידיאלי מבחינתכם כשתדעו איפה אתם רוצים לטייל.
אני לא חסיד גדול של כפרי נופש וגם לא מתנגד גדול, עוד צורת לינה שיכולה להתאים לצרכים.

הרעיון לטייל הוא רעיון נכון (לטעמי) אבל הוא לא ממש תוכנית.
מחפשים חברה שמוציאה טיולים בעברית בארה"ב
01/03/14 21:47
39צפיות
חוץ ממוטי,עזרא ואילן טורס- יש עוד חברה? פשוט הם לא מוציאים לאזור פלורידה.
הם מוציאים רק לצפון-מזרח ולדרום-מערב
מכירים?
תודה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום