לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.
הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.
הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.

לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.
במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.
בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים.

בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*.
לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.

בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.

אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.
גלישה נעימה!

סלובניה, מדריד עם ילדים, מדיירה,לינה בפרובאנס
25/03/14 11:22
83צפיות
כתובות של מסע אחר

סלובניה

http://tinyurl.com/pfrjq48

מדריד עם ילדים

http://tinyurl.com/l72h8jz

מדיירה - גן עדן באוקיינוס האטלנטי

http://tinyurl.com/pmwxfs2

לינה בפרובאנס

http://www.masa.co.il/rec.php?country_id=139&a...
הקפצה לפני שהמידע יעבור דף
25/03/14 18:15
28צפיות
לכל המעוניינים בטיולים בסלובקיה, דירות נופש בפרובנס
או לטוס למדיירה.
ויזה לארה"ב
25/03/14 08:39
56צפיות
אהלן

איך עושים ויזה? מה הלינק של האתר של השגרירות?
היכן משלמים את האגרה על סך 575 ש"ח?

תודה
הכל מוסבר כאן.
25/03/14 10:14
62צפיות
צריך רק לקרוא בעיון

קודם ממלאים טופס באינטרנט. כשמסיימים ומשדרים מזמינים תור ומשלמים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
התייעצות - צפון איטליה
25/03/14 08:17
186צפיות
שלום לכם,

אתמול נרכשו כרטיסי טיסה לסוף אוגוסט למילאנו.
אנחנו זוג + 3 ילדים צעירים (3- 8- 11) יש לנו שם 11 לילות ..
וכעת אני תוהה איך כדאי לחלק את הזמן..
האם כדאי מקום לינה אחד (הבנתי שעדיף בדרום מזרח אגם גארדה),
או שאולי לחלק לשני מקומות, האחד בגארדה והשני בקומו / מאג'ורה. - וכמה ימים להקדיש לכל אזור?
בתוכנית גם ביקור יומי בונציה, אבל לא נראה לי שנעלה לדולומיטים.

ולגבי סגנון הלינה,  הכי מתאים לנו כפר נופש על שפת האגם עם ירידה לחוף,  אבל ראיתי שכבר במקומות רבים אין מקום..
האם הקרבה לאגם קריטית, או שאפשר בקלות להגיע לחופי רחצה ציבוריים?
אשמח להמלצות למקומות ידידותיים למשפחות - כי אני טובעת בים האפשרויות והמחירים...

בנוסף, אם למישהו יש קבצי מידע על האזור, אשמח מאוד לקבל.
(כשנסענו להולנד קיבלתי ממישהי מקסימה בפורום קבצים מאוד מפורטים שעזרו לי מאוד בתכנון)
תודה
איטליה
25/03/14 10:20
122צפיות
איזה כיף לכם.
אנחנו התגוררנו ב
Residence Benacus 2 (appt. A2)
Via Mazzarona
Località  Lugana di Sirmione
25019 Sirmione (BS)
מיקום מעולה מבחינתי. דירה נקיה, נחמדה ולא יקרה יחסית.
זה המייל של הבעלים    almatex@almatexsrl.com

סה"כ סביב אגם גרדה יש המון מה לעשות. יש המון עיירות חמודות שאפשר לטייל בהן, אפשר לרחוץ בחופים, לעלות לשלג, לטייל באגמים כחולים נהדרים (למשל אגם טנו הנהדר) מפלים (בריבה דל גארדה), בקיצור - יש מה לעשות. השאלה עד כמה הילדים יתלהבו מלטייל רק בעיירות ואגמים או שצריך גם משהו אחר.
יש את גרדה לנד. מתאים לגילאים שלהם. ורונה מקסימה לדעתי, ויום ונציה גם נחמד.
אם יש לך שאלות ספציפיות, אשמח לענות.
האמת שחשבתי להעלות כמה תמונות מהטיול האחרון
25/03/14 11:26
98צפיות
בברסנונה לפני חודש (אזור בולזאנו בדולומיטים) אבל זה לא רלוונטי לכם וממילא התמונות לא יצאו משהו.
אני הייתי מחלקת שונה
25/03/14 17:33
96צפיות
4 לילות בדולמיטים
ו7 לילות בגרדה - כפר הנופש בלה איטליה יתן פתרון מעולה נמצא חמש דקות מהכביש המהיר בדיוק על הציר של מילנו ורונה . חצי שעה מורונה .  
אגם גארדה
25/03/14 21:02
106צפיות
ממליצה בחום על הספר המשפחה המטיילת בצפון איטליה. בנינו את כל הטיול סביב ההמלצות והיה מעולה.
לא לוותר על המעיינות החמים ב- COLA - בילוי לחצי יום לפחות
ועל ארוחת האבירים ליד גארדהלנד.
מרחק הנסיעה בין השניים הוא כ- 10 דקות וזה ה-יום שהיה לנו הכי כייף בו!
מקנאה... תהנו!!!
º
קניתי אותו אתמול
26/03/14 10:04
21צפיות
תודה, האם יש מה לעשות עם הילדים בדולומיטים?
26/03/14 10:14
66צפיות
או שזה רק נופים?

נראה לי שזה יהיה מייגע , 5 ימים ימים של נופים וטבע...
בד"כ כלל נוטה לחלק את הזמן, קצת בשבילם וקצת בשבילנו (יום טיול בטבע , יום עם אטרקציות להם).

ולגבי בלה איטליה - נראה לי שהוא יהיה עמוס מאוד בקבוצות של ישראלים - מעדיפה משהו יותר אינטימי.
יש אטרקציות בדולמיטים
26/03/14 10:55
78צפיות
אם זה מגלשות ההרים , או הברכות הטרמיות או ביקור במפעל שוקולד .
רכבל במרמולדה והערה כללית
26/03/14 20:49
64צפיות
חברים שהיו, ציינו את הרכבל במרמולדה בדולומיטים כאחת החוויות הכי מדהימות. אנחנו הגענו לשם בסוף ספטמבר רק כדי לגלות שהרכבל סגור, אבל באוגוסט בטח יעבוד.
אנחנו ישנו ב-Residence Experia
27/03/14 11:18
55צפיות
מקום מקסים, 5 דקות נסיע מהאגם, מי האגם קרים (ואף יש לא מעט יתושים), והעדפנו את הבריכה במתחם בו שהינו

מרחקי הנסיעה קצרים לכל האטרקציות שליד האגם

לא הייתי מוותר על הדולומיטים, ולו גם לגיחה של יום, אם אינכם רוצים לפצל לינה
לא יודעת מאיפה זה הגיע אבל גם לי
27/03/14 13:04
59צפיות
ספרו שמי האגם קרים ובפועל היו בדיוק בטמפרטורה של הכינרת. . אולי זה תלוי באיזור של האגם .
תודה לכם
31/03/14 12:59
8צפיות
כנראה שאחזור לשאלות נוספות
תוכנת ניווט ל iPad בטיול לסביבת ניו יורק
25/03/14 07:04
81צפיות
אשמח לקבל המלצה על תוכנת ניווט ל iPad  לטיול בסביבת ניו יורק.
כנראה שאשתמש עם sim שאקנה בארץ.
( במידה ויהיה לי ניווט ברכב - אשתמש בעדיף )

תוכנת IGO לא באה בחשבון לאחר שאכזבה אותי קשות בעבר.

אין בעה של מחיר , העיקר תוכנה טובה ומוכחת.

תודה
הממ.. גוגל מפות?
25/03/14 10:59
51צפיות
גוגל מפות עובד מעולה בארה"ב. כשהייתי בניו יורק לפני כשנה וחצי היה לי בטלפון סים מקומי שקניתי פה וכשהייתי צריך למצוא מקום או דרך להגיע לשם בדקתי בגוגל מפות..
הגרסה החדשה של גוגל מפות שמתעדכנת אוטומטית באנדרואיד (וכנראה דורשת עדכון ידני במכשירי אפל למיניהם, אין לי מושג איך זה עובד), מאוד טובה ויש בה אפשרות לניווט רגלי.

אופציה חינמית נוספת היא כמובן וייז..

עוד אפשרות היא אפליקצית ניווט בשם Sygic שבעלות של כמה עשרות דולרים תיתן לך מפות טובות מאוד בכל רחבי העולם:
http://www.sygic.com/en/gps-navigation
ללא צורך באינטרנט סלולרי SYGIC ו I-GO
25/03/14 12:04
66צפיות
אישית אני מעדיף את SYGIC, המחירים שלהם בד"כ טובים. בזמנו כשבדקתי הם גם נתנו אופציה להתנסות חינם למשך שבוע, אולי עדיין אפשרי.
אני מניח שיש עוד אבל אותן לא בדקתי.

עם אינטרנט סלולרי באנדרואיד ניסיתי google maps שעבד מצויין ומאוד מקובל על אמריקאים, לא בדקתי בעצמי במערכת של אפל.

אני התבססתי על ההנחה שה IPAD מהדגם הכולל רכיב GPS.
בארה"ב אני משתמשת רק
25/03/14 16:06
64צפיות
בגוגל מפות. אפילו כשאני מכירה את הדרך, זה נוח כי אז זה אומר לי אם יש פקקים, ואני יכולה למצוא דרכים חלופיות. אין ללי GPS כי אין לי צורך בו.
נראה לי ששימוש במפות גוגל
26/03/14 07:20
42צפיות
הוא הרבה מעבר ל"סתם" תוכנת ניווט.
המלצות מה לעשות בניו יורק.
25/03/14 06:16
84צפיות
טיול ראשון שלי שם. מה כדאי לעשות מבחינת תיירות? איפה כדאי לאכול? חנויות ששווה לבקר?
כל תשובה חשובה. תודה.
דבר ראשון לקרוא
25/03/14 06:43
89צפיות
בפורום שלנו, בפורומים אחרים, באתרי התיירות של ניו יורק.
תתרשם ממה שיש לעשות שם (המון) תעשה לך רשימת הדברים
שנראה לך מעניינים (אנחנו לא יודעים מה מענין אותך) ואחרי זה
תבוא לשאול כשיש לך כבר פחות או יותר לו"ז.

לגבי חנויות, חנויות של מה? מרכזי קניות לשופינג - שוב יש בפורום בלי סוף דיונים והצעות.

לגבי מקומות לאכול יש פורום מסעדות בתפוז שם
יתנו לך רשימה ארוכה של מסעדות (ובניו יורק זה כסף והרבה). אם אתה
פודי אמיתי אז אין בעיה לקחת ,מהרשימה שיתנו לך, את המיטב אבל אם סתם מדובר על אוכל ניו יורק ענקית והמבחר בהתאם.
חבל מאד יהיה
25/03/14 06:45
98צפיות
אם תבנה את הביקור שלך הראשון בניו יורק על סמך כמה תשובות כאן. הפורום לא נועד, לתחושתי, לתת את הבסיס לטיול אלא להשלים ולהבהיר במקומות מסוימים.

אני הייתי ממליץ שתקרא חומר קיים ברשת ותקנה איזה ספר בעברית על  העיר. ויש הרבה. אח"כ תהיינה לך שאלות עם יותר תובנות.

קשה מאד להמליץ למי שלא יודעים מה הוא אוהב ומה תחומי העניין שלו.
בבקשה, כנס ללינק
25/03/14 13:29
50צפיות
הגשר בטיטליס
24/03/14 20:05
44צפיות
מישהו כאן כבר עבר את הגשר של הטיטליס? אהיה בטיטליס בקיץ אבל אני מאד מתלבטת  לגבי הגשר, כי אני ממש לא בנויה לאקסטרים. אשמח לקבל פרטים עליו.
שאלות על ברצלונה
24/03/14 18:49
231צפיות
שלום,

אנחנו אמא ובת 11 הנוסעות לשישה ימים לברצלונה. אשמח לקבל תשובות לכמה שאלות שיש לי.

1) מה יש לכם להגיד על ה- Barcelona Card? האם זה משתלם? האם המוזיאונים הכלולים בה הם באמת אלו שנרצה לראות  (כולל ילדה בת 11)?

2) אם נרצה לראות משחק כדור רגל (למרות ששתינו ממש לא מתענינות בזה אבל אמרו לנו ששם זו חוויה) לאן כדאי ללכת? האם צריך להזמין כרטיסים מראש?

3) לאיזו הופעת פלמנקו כדאי ללכת והאם  לזה צריך להזמין מראש?

4) חברה ספרה שכשהיא בקרה בברצלונה, היא נסעה כמעט ורק באוטובוס התיירים. מה דעתכם?

זהו בינתיים. תודה.

איזה כיף לך
24/03/14 19:33
143צפיות
1. לא קניתי
2. בעלי והבן נסעו לפני שנתיים למשחק, קנו חבילה מראש כולל מלון. שנתיים קודם לי הספיק להכנס לאצטדיון של בארסה, לא מעניין אותי משחק.
http://www.fcbarcelona.com/camp-nou
3. הייתי בשני מופעים מקסימים וקצרים. קנינו כרטיסים במקום. http://www.masimas.com/en/tarantos
4. לפני 11 שנים לקחתי את אוטובוס התיירים. נחמד. לפני כ- 5 שנים לא לקחתי. בקיצור, מיותר בעיני.

אתמול בבוקר
24/03/14 20:17
135צפיות
ראיינו ברדיו מישהו שהגיע עם הבן שלו לסופר קלסיקו (זה משחק כדורגל בין ריאל מדריד לברצלונה). הוא סיפר שמחיר כרטיס כמה מאות יורו.
שווה לך לשלם נגיד, 200 יורו לכל אחת מכן למשחק?
לבעל ולבן עלה 500 יורו לכרטיס אחד
24/03/14 20:20
119צפיות
מטורף אם שואלים אותי. זו היתה מתנה גיוס ויום הולדת 18
אם אלו המחירים אז לא
25/03/14 03:39
85צפיות
לא שווה לי.
יש גם זולים יותר, תלוי במשחק שאת בוחרת
25/03/14 05:06
75צפיות
אבל לא מבינה מדוע לקנות למשהו שאינך אוהבת.
בטלוי' אני לא מסוגלת לראות משחק כדורגל, אז עוד לשלם כסף?
גם את לא ישנה?
25/03/14 05:22
69צפיות
חברה אמרה לי שחלק מחווית הביקור בברצלונה, זה לראות משחק כדורגל ושזה כיף שם. מלבד זה יש איזה שחקן כדורגל שהבת שלי רצתה לראות. אבל לא במחירים האלו.
אני ערה משעות מוקדמות יותר. תמיד
25/03/14 06:23
72צפיות
תראי פה http://www.ticketim.co.il/112694/%D7%91%D7%A8%D7%A...
המחיר בהתאם למשחק
º
האם זו הרשימה המלאה של כל המשחקים בעיר?
25/03/14 09:43
12צפיות
º
אין לי מושג.
25/03/14 13:49
12צפיות
אנחנו היינו במשחק מול ריאל סוסיאדד
25/03/14 08:00
65צפיות
עלה לנו 30 לכרטיס
זה המקסימום שהייתי מוכנה לשלם.
25/03/14 09:42
43צפיות

אם כדורגל לא מעניין אתכן...
25/03/14 12:28
48צפיות
למה לכן להשקיע אפילו יורו אחד, יש כל כך הרבה מה לעשות בברצלונה, שנראה לי לא שווה להשקיע זמן , כסף ואנרגיה במשהו שלא מעניין אתכן.

אוטובוס התיירים יקר, ומיותר לגמרי למי שמסוגל להתמצא ממש קצת, התחבורה הציבורית מצויינת ומביאה לכל מקום, נסענו במטרו כמעט לכל מקום בקלות, יש שילוט נוח וידידותי למשתמש...אפשר לקנות 10 כרטיסים ביחד , זה מוזיל קצת.
ירדתי ממשחק כדורגל
25/03/14 15:58
34צפיות
לגבי נסיעות - אין לי בעיה להתמצא כך שנשתמש בתחבורה ציבורית.
תודה.
אני לא כ"כ ממליצה על האוטובוס תיירים
24/03/14 23:05
115צפיות
מהסיבות הבאות:
1. אין בעיה להגיע לאותם מקומות גם בתחבורה ציבורית.
2. כל הקטע זה לשבת בקומה השנייה ללא גג. ילדים נורא מתלהבים מזה - בפועל, אחרי 2 נסיעות בערך ממצים את הקטע, ואם מדובר בקיץ, די חם שם למעלה. לחלופין, בהרבה מקרים אין מקום למעלה ואז נאלצים לשבת למטה (ובקושי רואים משהו) או לחכות לאוטובוס הבא.
3. ישנן תחנות עמוסות, שבהן נאלצים להמתין לא מעט לאוטובוס, וכאמור, לא תמיד יש מקום וצריך לחכות לבא אחריו.
4. אם עושים את כל המסלול, זה יכול להיות מאוד ארוך ומייגע, במיוחד אם לא יורדים בהרבה מוקדי אטרקציה.
5. הכרטיס מוגבל ליום או יומיים, דבר שמגביל את התכנית - את מוצאת את עצמך מנסה לרכז כמה שיותר אתרים באותו יום, במקום לטייל ללא תלות במסלול האוטובוס.

לגבי הברצלונה קארד, אין לי מושג אם הוא משתלם, אבל טיפ חשוב: אם אתן מתכננות לבקר בתוך הסגרדה פמיליה, חובה (!) להזמין כרטיסים באינטרנט, כי התור מפלצתי.
שכנעת אותי לגבי אי כדאיות אוטובוס תיירים.
25/03/14 04:15
62צפיות
ותודה על ההצעה להכין כרטיסים מראש לסגרדה פמיליה.
שואלת שוב לגבי הופעת פלמנקו
25/03/14 09:44
62צפיות
מה מומלץ? האם צריך להזמין מראש?
פלמנקו
25/03/14 10:32
62צפיות
אנחנו ראינו מופע פלמנקו נהדר ב-Tablao De Carmen שנמצא בתוך Poble Espanol שעל 'הר היהודים'
יש כמה סוגי כרטיסים. אנחנו בחרנו כרטיס 'מופע+משקה' ללא ארוחה. בדיעבד שמחנו מאד על הבחירה: הארוחה מוגשת קצת לפני שמתחילה ההופעה, ואז במקום להתרכז בהופעה מתעסקים עם האוכל.
במופע השתתפו רקדן אחד ושתי רקדניות מדהימות, וכמו כן שני גיטריסטים, זמר וזמרת... וכמו שכבר כתבתי קודם - זה היה נפלא.
Tablao De Carmen נמצא כאמור בתוך Poble Espanol, כך שמי שקונה כרטיס למופע יכול להיכנס למתחם שעה ו-45 דקות לפני תחילת המופע - זה זמן מספיק לטייל ולמצות את המקום.
הזמנו כרטיסים והדפסנו אותם בארץ מבעוד מועד.

º
מצוין. תודה
25/03/14 16:02
15צפיות
º
כתבתי למעלה איפה אני הייתי
25/03/14 13:54
23צפיות
º
אוי, נכון. סליחה. לא שמתי לב.
25/03/14 16:00
12צפיות
ברצלונה
25/03/14 10:04
99צפיות
ראשית - כיף לכן.
שנית התשובות.
אנחנו נסענו באוטובוס התיירים ביום הראשון כדי להבין איפה אנחנו ובכלל בשביל החוויה (נסעתי עם שתי בנות).
ירדנו במגרש הכדורגל, עשינו שם סיור שהבנות ממש התלהבו ממנו אבל לא ראינו משחק. היה מספיק הסיור במגרש קאמפ נואו. ירדנו גם באזור האולימפי והסתובבנו שם קצת. ירדנו גם בעוד כמה מקומות סתם להסתובב, בעיקר אזורים מרוחקים שלא היינו מגיעים לשם סתם. היה יום מקסים סה"כ ואני דווקא כן ממליצה.
הבנות מאוד נהנו מהמבצר שעל הר היהודים. רצוי לקחת לשם מזון ולעשות פיקניק על המבצר באזור שצופה לעיר. מקסים. כמובן שהמזרקה - לברר מראש ימים ושעות וללכת לשם. שוק הבוקריה מאוד מומלץ ואנחנו גם מאוד נהננו מללכת לאיבוד בסמטאות של האזורים ליד השוק. פשוט ללכת לאן שהרגלים נושאות אתכן. כיף.כמובן שבמרכזי קניות הן גם נהנו מאוד. לא רכשנו הרבה אבל להסתובב, למדוד, להריח.
היינו בהופעת פלמנקו שהגענו אליה במקרה, חצי שעה לערך קנינו כרטיסים במקום. זה ב place reial כשנכנסים מהרמבלה מצד ימין. מקום קטן ונחמד.
לא קנינו את הכרטיס כי לא התכוונו ללכת למוזיאונים. בעיקר שוטטנו לרוב ברחובות העיר.
חוץ מזה, גרנו בדירה ליד כיכר קטלוניה. מיקום ממש טוב והיה נחמד שהיה לנו מטבח וחקל מהארוחות (בעיקר בוקר וערב) אכלנו בדירה.
שיהיה בכיף
זהירות מכייסים בלה-רמבלה
25/03/14 21:06
81צפיות
בעקבות אזהרות רבות, כולל משוטרים במקום, מאוד נזהרנו ולמרות זאת ניסו לכייס אותנו ללא הצלחה!
שתי נשים שנראו "רגילות" בנות כ- 30+, בלי בושה שלחו יד לכיס מכנס...
º
כן, שמעתי על התופעה. תודה על האזהרה.
26/03/14 05:44
18צפיות
הטיול שלכן נשמע מאד כיף.
26/03/14 05:43
45צפיות
תודה על כל המידע.
חודשים מומלצים לטיול לסין והונגקונג
24/03/14 13:41
54צפיות
שלום לכולם,
מהי העונה המומלצת לטיול של 16 יום לסין.
רצינו בסוף אוגוסט אבל נאמר שחם מידי ולח מאוד ברוב המדינה בתקופה כזו.
תודה מראש
אריה
בקיץ חם ובחורף קר
24/03/14 13:47
48צפיות
לא מחדשת  לך שום דבר. בקרתי בסין בספטמבר והיה בסדר גמור. לגבי הונג קונג לא הייתי ולכן לא יודעת. אישית, מעדיפה ליסוע בקיץ, כי הבגדים שוקלים פחות ז.א. פחות לסחוב והכביסה מתיבשת מהר.
º
הייתי באוקטובר בהונג קונג מזג אוויר נעים
24/03/14 14:41
22צפיות
שאלה על אמסטרדם עם ילדים
24/03/14 13:02
83צפיות
אנחנו שוקלים נסיעה לאמסטרדם עם שני ילדים, בני 4 ו-7, בחופשת פסח. אשמח לשמוע (או לקרא), חוות דעת על טיול בעיר עם ילדים בעונה כזו. אני מבינה שיש שם אטרקציות רבות אבל השאלה אם בעונה הזו ניתן להנות מהן, כי יכול להיות קריר.
האם כשקריר בארץ אתם לא יוצאים לטיולים?
24/03/14 21:14
54צפיות
אני משערת לעצמי שכן. ברגע שהוחלט על אפריל
לוקחים בגדים חמים אבל לא חורפיים - שיטת הבצל
עובדת נפלא ומתכננים את הימים כך שאפשר להחליף ביניהם.
כלומר, אם נניח יום קר במיוחד וגשום עושים דברים במקומות
מקורים אם מזג האוויר שמשי וקצת קריר לוקחים את הרגלים ומתחממים בהליכה. אמסטרדם עיר כיפית.
º
תודה!
28/03/14 11:03
3צפיות
חזרתי לארץ לפני המועד המתוכנן עם כרטיס חזרה
24/03/14 11:07
113צפיות
חדש (שעלה כמו הלוך וחזור) , האם עלי להודיע לחברת התעופה שממנה קניתי את כרטיס החזרה המקורי שלא אעשה בו שימוש כי כבר חזרתי לארץ ?

בברור שעשיתי לפני הנסיעה לחו"ל נאמר לי שהזיכוי עבור הכרטיס במידה ואחליט לשנות מועד חזרה לארץ הוא נמוך מאוד.

תודה

אני דוגל ב"נאמר" לא שווה הרבה, חשוב מה שכתוב
24/03/14 11:14
94צפיות
לפעמים נאמר א' ובתנאי הכרטיס כתוב ב'.
אני הייתי מודיע לחברת התעופה גם אם הזיכוי נמוך, כסף הוא כסף.
אבל הכסף שלך הוא שלך, אני לא מחליט עליך.

בהנחה שאין עוד מקטעים בכרטיס המקורי שאתה רוצה לנצל אז אם לא הגעת לטיסה לא הגעת, אף אחד מחברת התעופה לא יבוא לחפש אותך בבית.
יעד לירח דבש... בהינתן מספר מגבלות...
24/03/14 10:37
133צפיות
שלום לכולם :)

אז אחרי השלב המייגע של להשוות פרגיות ומפיות, הגיע הרגע הכייפי באמת של לבחור יעד לירח דבש!!!

נשמח להמלצות, בהינתן המגבלות שלנו:
התקציב הוא 25,000 ₪ לזוג, כולל טיסות. יכולים למתוח גג עד 30.
הזמנים האפשריים הם חודש בין יולי לספטמבר. (יכולים לטוס חודש, וזה יכול להיות רק בשלושת החודשים הללו).
מגבלה משמעותית היא מזג אוויר (שלא יהיה חם מדי), בעיקר בשל מגבלה בריאותית שמאלצת נשיאת זריקות למקרה חירום (זה אומר שיעדים מבודדים מדי עלולים להיות פחות מתאימים).
אנחנו בעיקר רוצים לראות נופים, ירוקים או כחולים, העיקר נופים. לא חובה להתפנק ממש במלונות, אבל חשוב שתהיה לינה במקום נקי ונוח. מבחינת אוכל יש אחת צמחונית ואחד שומר כשרות (שזה בעצם אומר צמחוני בחו"ל) אז מציינת את זה אם זה יכול להשפיע.

נראה לכם שנפאל או הפיליפינים יכולים להיות יעדים מתאימים? יש שם מקומות יותר מסודרים שיכולים להבטיח שאוכל לשמור את הזריקות בקירור? (אפשר לשמור לאורך הלילה במקרר ולאורך יום של טיול לשאת בצידנית).
אם לא, חשבנו על מקומות כמו טוסקנה או טיול ברכב באירופה, אבל אז בטח נחרוג מהתקציב, לא? וזה יאלץ לקצר את הטיול לכמה זמן, אם ניתן להעריך?

בקיצור, בהתחשב במגבלות, ובמיוחד בזו הבריאותית - יש אולי רעיונות או יעדים שלא חשבנו עליהם?

תודה רבה
זה לא העונה לפליפינים
24/03/14 19:54
69צפיות
נפל מדהימה ולדעתי תצאו בפחות מ25,000 ש"ח. אבל מכוון שהתחבורה שם בעייתית והגהה לבית חולים במקרה הצורך יכולה להיות מאוד בעיתית בעיקר שגם איכות הרפואה לא משהו . צפון הודו גם יפה אבל אותה בעיה .
הייתי ממליצה אולי על  טיול משולב אוסטריה סלובניה קרואטיה. המון נופים עלויות שהייה סבירות עם תטוסו בספטמבר כמובן המחירים יהיו נמוכים יותר
תודה רבה על המענה!
25/03/14 07:51
35צפיות
בחיפושים האופציה הזאת עלתה, אבל נבלעה בבליל האופציות הרבות...
לגבי נפאל
24/03/14 20:18
65צפיות
המטרה ולב העניין בנפאל הם הטרקים - ובהם תהיה בעיה עם הזריקות מן הסתם (לא בטוחה שיהיה בהכרח מקרר...). לחלק מהמקומות בטרק אין גישה שלא בהליכה בת כמה ימים. מה גם שזו לא העונה כל כך, אולי ספטמבר יהיה בסדר.
º
תודה רבה על התשובה החשובה
25/03/14 07:52
10צפיות
האם ניתן להעריך כמה יעלה
25/03/14 07:53
56צפיות
טיול באירופה לחודש? כלומר, עלות ממוצעת ליום באירופה?

ושוב תודות למשיבים
תלוי באיזור
25/03/14 15:11
40צפיות
מזרח אירופה מאוד זולה 350 ש"ח ליום יכולים לכסות לינה אוכל ודלק לזוג, בחדרי חווה פשוטים. מרכז אירופה סלובניה ואוסטריה בסביבות ה600 ש"ח לזוג.
מעולה, תודה!
25/03/14 15:50
23צפיות
נראה לי שזה זה !
כמה עולה לשכור דירה בישראל לחודש
25/03/14 15:25
54צפיות
דירת 2 חדרים בדימונה או 5 חדרים באקירוב?
אם היינו עושים ממוצע חשבונאית בטח היה יוצא מספר נכון אבל אינפורמטיבית היה עוזר לך במשהו?

באירופה יש סקנדינביה ויש מזרח אירופה.
יש לינה במרכז העיר (כל עיר מרכזית) ויש צימר ביער כלשהו.
יש אטרקציות יקרות (דיסני?) ויש חינמיות (מוזיאון המדע בלונדון).
יש בעונה בוערת ויש בעונה מתה.

לדעתי יועיל לכם יותר אם תגדירו תקציב, מה אתם אוהבים ורוצים לעשות, למתי מתוכננת החופשה ומשם יהיה אפשרי להתחיל להגדיר.
סליחה, עכשיו ראיתי שיש תקציב ועונה
25/03/14 15:39
50צפיות
יכול להיות שתשיגו כרטיס טיסה באזור ה 300$, תבדקו בחברות ה LOW COST.
בגדול בממוצע אני הייתי מגדיר כלל אצבע של 100 אירו ליום לזוג כולל לינה תחבורה תזונה ואטרקציות, אבל כמו בפוסט למעלה כתבתי שזה מאוד משתנה.
כדי לעמוד בתקציב הייתי מנסה להתרכז בעיקר במדינות הבלקן.

כדי להפחית את המגבלה של החום הייתי לוקח איתי כלי שומר חום לזריקות (שבוע שעבר היה כאן בפורום דיון על בדיוק איך, תביטו כמה דפים אחורנית).
אחפש את השרשור
25/03/14 15:51
39צפיות
(לא חשבתי שיהיה עוד שרשור על זריקות בקירור...)
º
לפעמים מקרה קורה במקרה
25/03/14 16:56
9צפיות
הנחות/קופונים/כרטיסי מבצעים באיטליה?
24/03/14 10:27
77צפיות
מתכננים את הטיול הבא.. טוסקנה עם גיחות לכיוון אמיליה רומנה/הריבריירה האיטלקית.
משום מה עד עתה לא הצלחתי למצוא שום כרטיס הנחות /הצעות לקופונים שווים באיטליה (לא כולל רומא).
בהולנד וגרמניה חסכנו כך המון כסף .
משהו מכיר?
ברח לי לפני שסיימתי
24/03/14 10:28
57צפיות
והוספתי בתודה מראש על כל המלצה תשובה
ערים באמיליה-רומניה:
24/03/14 15:37
58צפיות
משני חצאי היום שביליתי במודנה (Modena) אני חושבת שהיא יעד ראוי. ועוד יותר אם בודקים במפה ורואים שמנטובה (Mantova) לא רחוקה מדי. אמנם מנטובה היא בלומברדיה אבל אני לא הייתי מחמיצה את הפנינה הזאת.

אהבתי גם את פארמה (Parma), את הבטיסטרו ואת הכנסיות עם הפרסקי של פרמיג'נינו וקורג'ו.

אם רומניה, אז פרארה (ferrara) חובה בעיני. וכמובן המוזאיקות בראוונה (Ravenna). אבל נראה לי שזה קצת רחוק מטוסקנה.

קשה לי להאמין שיהיו קופונים לשם מפה, כי אמיליה-רומניה היא טריטוריה לא נודעת בתחום התיירות. ולכל אחת מהן כדאי לברר מראש נהלי כניסה לעיר וחניה, כל מרכזי הערים העתיקות סגורים בפני מכוניות לפחות בחלקם.
בטח שכחת את היפה מכולן,
24/03/14 19:17
48צפיות
Bologna.
וואלה נכון, הייתי בטוחה ממש שהזכרתי אותה
25/03/14 09:19
24צפיות
מה הזכרתי, היא הבית השני שלי ואני אפילו תיכף חוזרת אליה.

תודה
º
תודה על ההמלצות רושמת ונראה מה נספיק
25/03/14 13:12
9צפיות
המלצות על מקומות באזור ניו יורק
24/03/14 00:19
43צפיות
אני הולך ללון אצל קרובים בניו-ג'רסי ומחפש מקומות ששווה לבקר בהם וגם שקל יחסית להגיע אליהם בטיולים יומיים (עם חזרה ללינה שוב בניו גרסי) או טיולים דו-יומיים.
חוץ מערים כמו ניו יורק עצמה, בוסטון, פילדפליה, וושינגטון- יש עוד מקומות שווים באזור? וגם איך מגיעים אליהם?
תודה לעוזרים
פסחא בלונדון
23/03/14 20:50
82צפיות
השנה יוצא פסחא ביום ראשון, 20/4.
מה המשמעות לגביי כמטיילת? המסעדות והחנויות פתוחות או סגורות?
אטרקציות ומסעדות תהיינה פתוחות
24/03/14 08:57
58צפיות
החנויות הגדולות וגם הרבה מהקטנות סגורות.
ייתכנו גם שינויים בתחבורה הציבורית, לא רק ביום ראשון (שאז זה ממילא מתכונת מצומצמת) אלא בכל הסופשבוע הארוך הזה.

אגב פסחא יוצא כל שנה ביום ראשון. לא במקרה קוראים לו Easter Sunday.  
תודה. אם כך זה לא מהווה אינדיקציה עבורי לשנות
24/03/14 09:26
45צפיות
את תאריך הטיול.
לא, זה חג נחמד מאד
24/03/14 09:50
42צפיות
במיוחד לחובבי שוקולד
יש משהו מרגש בלטייל בעיר שכולה מקושטת וחגיגית.
רק לפני שאת מזמינה לינה תבדקי שהרכבת התחתית באיזור שלך עובדת. יש להם נטייה להשבית קוים לצורך עבודות תחזוקה בסופי שבוע ארוכים.
אה, ויהיה עמוס. כמו חופש פסח אצלינו, רק יותר מנומס.
סלולרי בפריז
52תגובות
23/03/14 20:44
150צפיות
רשמתי הודעה גם בפורום סלולרי אבל חשבתי שאולי גם כאן יהיו תשובות.
אנחנו נוסעים לפריז ל8 ימים ואני מחפשת דרך להתחבר לסלולרי בלי שיעלה לי כמו כרטיס הטיסה.
חשבתי לרכוש סים מקומי אבל אני לא ממש מבינה צרפתית ולא מבינה מה קורה למשל...

(המשך...)
רשמתי הודעה גם בפורום סלולרי אבל חשבתי שאולי גם כאן יהיו תשובות.
אנחנו נוסעים לפריז ל8 ימים ואני מחפשת דרך להתחבר לסלולרי בלי שיעלה לי כמו כרטיס הטיסה.
חשבתי לרכוש סים מקומי אבל אני לא ממש מבינה צרפתית ולא מבינה מה קורה למשל כאן.
האם מישהו התנסה ברכישת סים מקומי? מה המחירים? אני צריכה שתהיה לי אפשרות לגלוש קצת, וואטסאפ ואולי וייז מדי פעם בשביל להתמצא, בדירה יש WIFI אז את הגלישה הכבדה נעשה בדירה (נגיד שליחת תמונות למשפחה, הבן בטח ירצה להעלות תמונות לפייסבוק וכו'.) מתלבטת אם לרכוש חבילה סלולרית של סלקום שהיא יקרה או אולי מכשיר וובינג - יקר מאוד, או כאמור סים מקומי ואם אצליח לתפעל אותו בלי צרפתית.
תודה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום