לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טיולים וחופשות בחו"ל
מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

אוכל באיי יוון
03/07/2014 | 12:52
11
181
היי,

אני ואחים שלי טסים בסוף החודש לאי יווני בשם קרפאטוס ורציתי לשאול את מי שטייל באיי יוון למיניהם , אילו מאכלים מומלצים שאהבתם במיוחד?
אנחנו שומרים על כשרות ולכן לא מעוניינים לאכול מאכלי ים או שילובים של בשר וחלב או וריאציות שכאלה.

אשמח לדעת גם אילו סוגי מאכלים המטבח היווני מציע? האם המטבח היווני עשיר מבחינת ההיצע שלו?

תודה מראש וסופ"ש נעים לכולם!
סלט יווני.
03/07/2014 | 13:11
1
113
אחלה הצעה חחח
03/07/2014 | 15:46
71

המטבח היווני עשיר מאוד, לא בשבילכם
03/07/2014 | 13:43
4
152
מה אתם כן יכולים לאכול (אם אתם לא שומרים כשרות מחמירה), למשל:
1. טרופיטקיה מה טירי - כיסוני בצק עם גבינה
2. קלצוניה מה ספינאקוקה - כיסוני גבינה גדולים עם תרד
3. סטאמנאגאטי/וליטה/חורטה - עלים מההרים שעוברים חליטה בלבד, מוסיפים שמן ומלח, טעים מאוד (חורטה כולל גם קישוא ותפוח אדמה מאודים).
4. דגים על הגריל (גריל פסיסטריה) ובכלל דגים
5. כל הלחמים  (פסומי)
6. צאזיקי - יוגורט ובתוכו מלפפונים קצוצים, שום ושמיר (מאכל לאומי כמו חומוס אצלנו)
7. רוויטיה (מרק חומוס ועגבניות)
8. מוסקה
9. דולמאדס - עלי גפן או פרח הקישוא ממולאים באורז ברוטב עגבניות
10. לוקומאדס - כדורי בצק חמים (כמו סופגניות קטנות) טבולים בדבש 
11. יואורטי - כל סוגי היוגורט
12. טאראמו סאלאטה - איקרה
13. אוקרה - במיה

ועוד ועוד.......

המממ הממממ מוסקה?
03/07/2014 | 13:50
2
94
המוסקה היוונית עשירה בשכבה עליונה של בשמל...שזה טעים מאד, אבל ממש לא כשר.

חוץ מזה, בכל אי יש מאכלים אופיינים, לא בכל מקום יש הכל, מה שיש תמיד זה סלט יווני, לחם טוב, דגים מטוגנים ועל הגריל...

רק לידיעה...במטבח היווני  הרבה מתבשילי הבשר מבושלים מבשר חזיר, מה שהופך את המטבח ללא כשר, גם אם אוכלים מאכלים צמחוניים.

לכן כתבתי שאם לא מדובר במחמירים
03/07/2014 | 17:52
1
74
כיוון שגם הירקות לא כשרים כי לא עברו מעשר וכו.
יש מוסקה שלא כוללת מוצרים מהחי.

אבל כל זה לא משנה כיוון שלכל אחד יש את הדת שלו בגירסה המקובלת עליו וכל אלו הנוסעים לחו"ל בכלל לא מענין אותם שהם עוברים על המצווה החשובה ביותר לדתיים והיא יישוב ארץ ישראל, ונאמר כבר על ידי הרמב"מ, שמי שיוצא מארץ ישראל דינו כדין עובד עבודה זרה, ואז כל ענין הכשרות הוא לא לענין......

אין שום דבר כשר בחו"ל למעשה, והכל זה הצגות כיוון שכל אחד עושה מה שהוא רוצה, הפתרון? כל הנוסעים כולל חב"ד אומרים שהרמב"מ לא מקובל עליהם, ופטרו את עצמם מעונשו של זה  .  לכל אחד יש את הרבנים שלו וכל אחד יש לו את הדת שלו, ולכל אחד יש את הפרשנים שלו, פשוט עושים צחוק מכל ענין הדת והבלגן חוגג.....

מישהו מהדתיים חשב לעצמו פעם איך האישים הבולטים ביותר בדת: הרמב"מ, הרבי מלובביץ, נחמן מאומן מעולם לא עלו ארצה ?  כי הם ידעו טוב שאם הם מגיעים לארץ, אינם יכולים לעזבה שוב לעולמים.....
הרמב"מ הגיע ארצה בארון אחרי מותו, וכמובן שהוא לא יעזוב אותה אף פעם.

ירקות חייבים במעשר רק בא"י.
03/07/2014 | 21:12
41
אין בעיה עם ירקות בחו"ל.
רגע רגע,יש סופלאקי?
04/07/2014 | 18:35
8
להערכתי לא תמצא באי הזה אוכל כשר
03/07/2014 | 14:00
85
כדאי לשאול בפורום שיש בו דתיים אבל אני בספק גדול אם תמצאו מסעדה כשרה.

בד"כ דתיים לוקחים איתם אוכל להכנה מהירה בסגנון "מנה חמה".

המטבח היווני מגוון, שונה מאזור לאזור עשיר, טעים ולא רלוונטי לכם.
תודה על העזרה + עוד משהו
03/07/2014 | 15:35
2
83
היי,

תודה לכולם על העזרה ..... אנחנו לא שומרי כשרות במובן המחמיר, אבל זה משהו שכן חשוב לנו (אנחנו שומרי מסורת אבל לא דתיים). ברור לי שאין מקומות כשרים באי הזה, אנחנו נמנע מאכילת בשר... וננסה לאכול דברים שאין בהם ערבוב של דברי גבינה עם בשר.
השאלה היא האם אצל היוונים כמעט כל ארוחה משלבת בתוכה גם בשר וגם חלב? איך המטבח היווני מבחינת מאפים?
אשמח לקבל המלצות נוספות לגבי מאכלים יווניים ועוד דברים שרלוונטיים לכך... זה יעזור לי מאוד.
תודה מראש!
יש הרבה יותר משתי דרגות לכשרות
03/07/2014 | 15:40
76
כך שדי קשה לדעת מהם הקריטריונים שלך.

תזמין דג על האש ותפוח אדמה אפוי.
אתה כנראה לא קראת את
03/07/2014 | 15:54
88
התגובה שלי, כל אי והמאכלים שמאפיינים אותו...אני יכולה לתת לך רשימה של מאכלי יוון, וחצי מהם בכלל לא יהיו בקרפטוס.

במסעדה תשאל את המלצר מה מכילה המנה ותחליט מה טוב לך...
תחבורה
03/07/2014 | 08:56
11
157
איך מגיעים הכי מהר משדה התעופה של וינה לברטיסלבה?
שוכרים פרארי
03/07/2014 | 10:52
10
90

03/07/2014 | 13:17
7
המפתחות בפנים?
03/07/2014 | 13:43
7
67

אני חוזר בי, אם משהו דומה לפרארי לוטוס אספריט
03/07/2014 | 13:56
6
63
הרוב יעדיפו את המודרנית יותר, כשהנהגת ג'וליה רוברטס

אם לוטוס אספרי אני מעדיף את זו של 007
עם ברברה באך

אבל אם בחירה חופשית אני מעדיף אסטון מרטין, של שון קונרי

אם אני אקבל לנהוג במשהו מאלה יקח לי המון זמן להגיע, יש סיכוי שבדרך מוינה לברטיסלבה אעבור אפילו בסקוטלנד לחפש את skyfall
אתה מזכיר לי מישהו
03/07/2014 | 14:08
5
37
שטס לברלין דרך מדריד, ולפריז דרך הלסינקי...
אבל הוא לא טס באוסטין מרטון DB5 לנהיגה עצמית
03/07/2014 | 14:15
4
38
וגם אם לא לנהיגה עצמית, אם היו מחייבים אותך לקחת נהג ואם נותנים לך לבחור בין האופציות הנ"ל:
את בטוחה שהיית נוסעת בדרך הכי קצרה ומהירה מוינה לברטיסלבה? או שהיית מעדיפה איזה עיקוף קטן?
ברור...
03/07/2014 | 14:21
14
מה רע בזה?...
03/07/2014 | 14:22
2
57
עם זה רצים בסמטאות של רומא או פירנצה
03/07/2014 | 15:03
1
42
צריך להשתמש בכלי הנכון למטלה הנכונה
03/07/2014 | 21:14
3
03/07/2014 | 13:46
5
גיהוץ כרטיס האשראי
03/07/2014 | 08:51
30
241
בחברות השכרה בחו"ל כביטחון, על איזה סכום מדובר האירופה?
תודה
לא ממלאים סכום, כמו צ'ק פתוח
03/07/2014 | 09:05
1
136

03/07/2014 | 09:27
9
כבר שנים שלא נתקלתי בגיהוץ (אפשרות פתוחה)
03/07/2014 | 09:43
118
בחודש שעבר, בפלמה, לקחו אישור (שלא באמת מחוייב אבל נוגס במסגרת האשראי הפנויה) על סך 800 יורו.
אני חושבת שההגדרה "באירופה" היא כללית עד מאוד. כל חברה והסטנדרטים שלה.
מקבלים אישור מחברת האשראי
03/07/2014 | 10:00
62
על הסכום שמקובל עליהם.  הסכום הזה נחשב כאשראי שאפשר לקרוא לו "כלוא".  זה לא ירד מהחשבון אבל הוא לא זמין לקניות או הוצאות אחרות במסגרת האשראי
אין שום סיבה לגהץ כרטיס-
03/07/2014 | 10:27
22
110
אם עשית ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית.
ומי שלמרות זאת דורש לגהץ כרטיס - יש לו כוונות שליליות.
ומי שמסכים, בעיה שלו.
למשל מה לגבי דוחות שהשוכר מקבל?
03/07/2014 | 10:49
7
80
או נהיגה בניגוד לתנאי החוזה והביטוח, נניח בשכרות?
או נניח שהשוכר נותן לאדם אחר לנהוג שלא נרשם בחברת ההשכרה.

אני יכול לחשוב על מגוון סיבות שבגינן חברת ההשכרה תדרוש בטחונות.
למה זה צריך לענין את חברת ההשכרה ?
03/07/2014 | 11:07
6
80
מרוב שבי בעוולות עבר, לא יכולים להתנתק מזה ?

ברגע שאני עושה ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, ומשלם במזומן את דמי ההשכרה, אין שום סיבה לחברת ההשכרה לגהץ לי את כרטיס האשראי אלא אם יש לה כוונות להתעמר בתייר (כי הרי הוא לא ילך נגדם לבתי משפט, הוא תייר, על זה מסתמכים) .

כל בעיה בנושא איננה ענין של חברת ההשכרה אלא של המשטרה מול שוכר הרכב.
החוק בארץ שולח את המשטרה לחברת ההשכרה
03/07/2014 | 11:13
5
70
מבחינת החוק בארץ בעיה של חברת ההשכרה להסתדר אל מול השוכר, לא המשטרה.
כנ"ל עירייה, יש עבירות כמו חניה בעיר שבאחריות הרשות המקומית.
אני לא מומחה לחוקי מדינות העולם אבל אני מניח שהמצב דומה.

הביטוח לא עניין של המשטרה,
האם הביטוח שאתה עושה מכסה את המקרים שאני תיארתי? למשל אם אתה תאפשר לנהג שלא אושר ע"י חברת ההשכרה להשתמש ברכב וקורה אירוע ביטוחי?
או אם למשל נהגת בגילופין וגרמת נזק לרכב?

אני שמח שיש חברת השכרה שסומכת עליך אבל אני יכול לחשוב על מגוון מקרים שבגינם חב' ההשכרה תרצה בטחונות ולא כדי להתעמר בשוכר.
כבישי אגרה - עוד סיטואציה שיהיה מעניין
03/07/2014 | 11:16
52
אני לא מאמין שמשטרה תרוץ בשביל חברת השכרה אחרי שוכר שלא שילם עבור כביש אגרה.
החיוב יגיע לחברת ההשכרה ושהם יסתדרו עם השוכר.
החוק בכל מקום אותו הדבר
03/07/2014 | 12:01
3
54
נהיגה בגילופין או תחת השפעת סמים, תאונת דרכים תוצאתית וכדומה הן עניינה של המשטרה לא של חברת ההשכרה.
את כל היתר מכסה הביטוח לשמו הוא קיים, כולל כל נזק לרכב, דוחות חניה עירוניים, חוסר דלק וכו.

זו משמעות הביטוח המלא כולל ביטול השתתפות עצמית.

והנוהג לא לקחת כרטיס אשראי הוא בכל החברות הרציניות בכרתים, כיוון שברור להם שהכל מכוסה בביטוח.
אחרת לשם מה הביטוח ? ליופי ?
אם הביטוח שלך מכסה את כל אלה - מצויין
03/07/2014 | 12:23
2
41
כל פוליסה שאני בדקתי, ובדקתי לא מעט, לא מכסה מקרים כאלה.
יש הבדל
03/07/2014 | 12:29
1
44
כשהם אומרים למשל שהפוליסה לא מכסה נהיגה בגילופין, שוב זה לא ענין לחברת ההשכרה אלא למשטרה, ואחר כך שחברת ההשכרה תתבע את הנהג בבית משפט, אבל כל זה רק אחרי שהוא יורשע בבית המשפט אם המשטרה תוכל להוכיח שהוא היה אמנם שיכור בעת שנהג.  עד אז חברת ההשכרה לא יכולה לעשות שום דבר, גם אם המשפט ייארך זמן רב.
הסעיף נועד למנוע אחריות של חברת ההשכרה למצב שבו התרחשה תאונה כתוצאה מנהג שיכור, כך שהיא איננה צד בענין בקרות אירוע כזה ואי אפשר לתבוע אותה.  
מאידך, היא עצמה מוגנת מול חברת ללויידס.

לא הבנתי, זה או שהביטוח מכסה או לא
03/07/2014 | 12:34
34
אני מכיר רק פוליסות שלא מכסות נהג שהתחמק מתשלום אגרת כביש או חניה, נהג שנהג בגילופין ושאר דוגמאות שנקבתי בהן.

קודם חשבתי שאתה טוען שאתה קונה פוליסה שכן מכסה.
עכשיו נתת הסבר ארוך שבכנות לא הבנתי בסופו אם הפוליסה שאתה קונה מכסה או לא מכסה.
אז בפשטות לאדם פשוט כמוני, הפוליסה שאתה קונה מבטחת אי תשלום בכביש אגרה, נהיגת הרכב ע"י אדם לא מורשה, נהיגה בגילופין ושאר הדוגמאות?
או שמבטחת או שלא....
כוונות שליליות, נו באמת...
03/07/2014 | 13:05
13
73
בהינתן העובדה שכמעט אין בנמצא חברה שתשכיר לך מכונית ללא גיהוץ ובהינתן העובדה שמיליוני אנשים שוכרים מכוניות בלי בעיות של שימוש לרעה בערבון הזה
לגמרי לא ברור איך אתה מסיק שהנוהל המקובל הזה , וגם ההגיוני מצד החברות, הוא בגדר "כוונות שליליות".

אשריך שאתה מצליח לשכור מכונית בכרתים בלי לתת בטחונות, אבל שאתה רושם זאת פה כהמלצה כללית אתה עושה רק שירות רע לשואל.
הרי, אם הוא יקבל את דבריך, או שייאלץ להימנע מלשכור רכב או שכן ישכור אך יהיה מוטרד מדאגות לגבי מימוש ה"כוונות השליליות" של החברה.

זה שאתם לא יודעים, לא אומר שלא קרה
03/07/2014 | 13:48
12
55
וכבר שמעתי סיפורים רבים על חיובים מטורפים.

זה לא ענין של מצליח ואני לא עושה שום מאמץ מיוחד, כך זה בכרתים בכל החברות הרציניות. זה ממש לא סיפור מיוחד שם.

לא אמרתי שלא קרה
03/07/2014 | 14:18
10
39
כל דבר קרה, השאלה מה הסבירות שזה יקרה. ברוב הגדול מאוד של המקרים זה לא קורה, אחרת לא הייתה השכרת רכב בעולם.
אתה כתבת שהגיהוץ נעשה עם כוונות שליליות. זו טענה ללא כל ביסוס וסתם מפחידה. זכור שאת הסיפורים בכל נושא שומעים על מקרים חריגים, אף אחד לא מספר
לך ששכר רכב ולא ניסו לגנוב לו כסף כי זה לא מעניין - אבל ב 99.9% מהמקרים הכל בסדר.

זה שאתה יכול לשכור כך בכרתים לא אומר שום דבר לגבי שאר אירופה והשואל לא שאל שאלה על כרתים.
סבירות היא לא שיקול דעת של אדם פרטי
03/07/2014 | 18:02
9
33
אם הסטטיסטיקה אומרת שאירוע מסויים יכול להתרחש רק אצל 5% מהאנשים, הרי עבור מי שזה קרה, האירוע הוא התרחשות של 100%

אני מבין שאתם מצויים בסטטיסטיקה העולמית ויודעים שמדובר ב-99.9%......

ההתרחשות יכולה לקרות בסבירות גבוהה ביותר ביבשת, בכרתים יש התנהלות אחרת, ולהזכיר שכרתים איננה כלל "מקום קטן" למרות שהוא "אי".  עם 750.000 תושבים ועד 3.000.000 תיירים בעונה.
בוודאי שסבירות היא שיקול אצל כל אדם
03/07/2014 | 18:58
8
28
גם אצלך.  הרי אתה נוסע במכונית, לא כן?   אני מניח שאתה לא אומר שלמרות שתאונות קשות הן נדירות, בשביל מי שהן קורות הן 100% ובגלל זה אתה מצנע מנסיעה במכונית.
בן אדם סביר (ואפילו אלה טוענים שאינם כאלה) מתנהלים ביום יום לפי סבירות, גם אם אינם מודעים לכך.
לצורך העיניין הנדון,  אני לא ממליץ לאף אחד לעשות שמיניות באוויר רק כדי שלא יגהצו לו את הכרטיס, כי "היה מקרה של שימוש לרעה".  את האנרגיות הייתי משאיר לבחירת חברת השכרה מומלצת.

אם לא הבנת, 99.9%  זה ביטוי שמשמעו, "כמעט כל המקרים".  עיניין של שפה. ברור שאין לי את המספר המדוייק. גם שמישהו אומר לך "100% שאני נוסע לכרתים בקיץ"  עדיין יש סיכוי שזה לא יצא לפועל

מצנע --> נמנע
03/07/2014 | 18:58
10
לא אני לא נמנע
03/07/2014 | 22:58
6
36
אבל אני נוקט בכל אמצעי למנוע תאונות, החל מנהיגה נכונה וכחוק ועד נסיון לצפות מה האחר יעשה בכביש.
למרות שאני טס לחו"ל החל מ-1964, מעולם לא הייתי מעורב שם בתאונה, ולא מענין אותי מה אחרים עושים.
התאונות היחידות בהן הייתי מעורב בארץ, היו בעת פעילות משטרתית, וגם זה רק 3 משך 30 שנה (פעם אחת החלקתי בסיבוב על כביש מטולל בלילה, פעמים תאונות יזומות לבלימת רכב משתולל שעמד לסכן חיי רבים אם היה ממשיך לנסוע).....
יפה, התקדמנו
04/07/2014 | 00:24
5
28
אז גם בשכירת מכונית צריך לנקוט באמצעי זהירות, אבל לא להימנע מעצם השכירות, במקרה שיש אמצעי הגנה שהוא בלתי אפשרי לביצוע.
אני מנחש שאתה לא בעליו של המכונית הכי בטוחה בעולם, פשוט כי היא מאוד יקרה. אז אני מניח שאתה נוקט בהרבה אמצעים אך לא בכולם, ובוודאי לא בכאלה שהם בלתי אפשריים לך לבצע.
אם במאמץ סביר אפשר להימנע מגיהוץ אז כדאי להימנע, אבל אל תהפוך את זה לנושא קריטי.

כמובן, הסיכונים שאנו מדברים עליהם הם סה"כ להפסד כספי מסויים,  כך שזה סיכון בטל יחסית לסיכון שאתה לוקח כשאתה נכנס למכונית. צריך לשמור על פרופורציות. כל מי שמסכן את בריאותו בכניסה למכונית יכול בשקט לסכן מעט מכספו למקרה הנדיר ששכר מנוכלים.
פרופורציות ?
04/07/2014 | 02:30
4
35
אז נחזור לבסיס הנושא : אם אני שוכר רכב, עושה ביטוח מלא, כולל ביטוח ביטול השתתפות עצמית, ומשלם את דמי השכירות מראש, אין שום סיבה לרצות לקבל ממני כרטיס אשראי. הכל מבחינת בעל הרכב מוגן כבר בביטוח.
זה שאנשים התרגלו שבכל מקרה יקחו מהם כרטיס אשראי, מתחילים לבנות השערות ומציירים עיגולים מסביב לחץ.
אז אתם תמשיכו בשלכם וגם אם תעשו את כל הביטוחים תמשיכו לתת כרטיס אשראי ולפתוח פתח לבעיות, ואני בשלי כשאני עובד מול אנשים שלא רוצים לתכנן עלי איזו קומבינה, וזהו.
מכאן זו תהיה כבר טחינת מים.
באמת טחינת מים, אתה שוב חוזר פה על
04/07/2014 | 11:46
3
34
אותן טענות אחרי שכבר הסבירו לך עליהן.
אני עושה פה סיכום קצר ואח"כ פורש
  1. (וזה העיקר) ברוב היעדים לא לתת כרטיס אשראי זה בכלל לא אופציה, כך שאתה לא נותן פה עיצה שימושית אלא ההיפך.
  2. " אנשים שלא רוצים לתכנן עלי איזו קומבינה" - הנוהל הזה הכמעט אוניברסלי לא נובע מרצון לקומבינות.
  3. בוודאי שיש סיבה לחברת ההשכרה לקחת ביטחון - מה ש"הביטוח המלא" לא מכסה, קנסות ואגרות.

לא הבנתם וחבל.
04/07/2014 | 12:12
2
16
מאיר
04/07/2014 | 15:12
1
32
מה שאולי עובד בכרתים לא תופס בשאר העולם, ומה לעשות שפה ושם יש גם כמה בודדים (שההיגיון שלהם עקום) שרוצים לנסוע גם ליעדים אחרים...
הבעיה של קיבעון
04/07/2014 | 15:31
26
תביט בתגובה הקודמת שלי (זו עם תוכן, שתיים אחורה בשירשור) בכלל לא התייחסתי לכרתים, ולא אמרתי שיש למישהו הגיון עקום......
הבעיה שמשך שנים רבות אנשים ראו את הנושא במבט לא נכון.

אם הייתי צריך לשכור רכב היום ביבשת, הייתי שואל את המשכיר למה הוא רוצה את כרטיס האשראי שלי כאשר הכל מבחינתו מכוסה בביטוח.
ואם היו עוד כמה כמוני, הסוכנים היו מתחילים לרדת מזה.
מספיקה רק סוכן אחד כסנונית אחת שתתחיל, וכשכולם יראו שזורמים אליה, כולם ישתנו.

אבל לכך כנראה צריך יוזמה ועוז רוח מצד השוכר להניע את המהלך הזה.....
אבל זה כנראה לא יקרה כמו שאנשים לא קוראים את חוזה השכרת הרכב ולא את "התנאים הכלליים" שבהם כל המלכודות וכו.  הם ימשיכו לשחות עם הזרם, ועל זה כבר נאמר:_______________

חברת ההשכרה דואגת לאינטרסים של עצמה
03/07/2014 | 15:19
44
במסגרת הדאגה היא דואגת שיהיה לה קל ופשוט לגבות כסף מהלקוח - במקרה הצורך.
מדובר באמת במערכת חד צדדית ולא מאוזנת, הלקוח לא יכול לקנוס את החברה במידה ולא עמדה בהתחייבויות שלה.
לכן לפעמים מקבלים את התחושה שלחברה כוונות שליליות, למרות בחברה לא עורכים ישיבת הנהלה בערב כדי להחליט איך לדפוק את לאונידס או MOCO.

אתה לא יכול להשוות את כרתים לכלל אירופה או אמריקה.
ככל שהמקום קטן יותר והחברה המשכירה קטנה יותר ההתנהלות פחות רשמית ומגוננת (על החברה).
באי קטן יותר, פארוס, אפשר לבקש מהחברה להשאיר את הרכב במקום מוסכם, הם משאירים את הרכב פתוח עם מפתחות במעטפה.
בסיום ההשכרה השוכר משאיר את הרכב עם הכסף במעטפה והולך לדרכו.
בישראל אצל קהיליות של חרדים אפשר לשכור רכב בצורה דומה לפארוס.
לא רלוונטי למקומות גדולים וחברות גדולות או בין לאומיות.
חברת ההשכרה "לוקחת" חלק ממסגרת האשראי
03/07/2014 | 10:47
1
68
של הכרטיס. הכסף לא יורד מהחשבון אלא ממסגרת האשראי.

נניח מסגרת הכרטיס שלך היא 10,000 אירו לחודש, חברת האשראי מקבלת אישור עקרוני על נניח 4,000 אירו כך שבאותו חודש אתה יכול להשתמש עם הכרטיס עד 6,000 אירו ואחרי כן הוא לא יכובד.
אם חברת ההשכרה תרצה היא תוכל לגבות סכום מתוך המסגרת שננעלה לטובתה.

הסכום משתנה בין מדינה למדינה, בין חברת השכרה לחברת השכרה וגם לפי סוג הרכב שאתה לוקח.
למשל לרכבים יקרים לעיתים דורשים יותר מכרטיס אחד.

זאת אחת הסיבות (גם בתי מלון נועלים חלק ממסגרת האשראי) לדאוג למסגרת אשראי מתאימה לפני שאתה יוצא לחו"ל.
אני לוקח יותר מכרטיס אחד ממספר סיבות, אחת מהן היא כדי לא להתקל בהפתעות לא נעימות של כרטיס ללא מסגרת אשראי.
רק להבהיר, מסגרת האשראי איננה היתרה בחשבון
03/07/2014 | 10:51
51
יכולה להיות לך מסגרת אשראי של 10,000 אירו כשבחשבון העוש יש שווה ערך ל 500 אירו והכרטיס יכובד.

יכולה להיות לך מסגרת אשראי של 2000 אירו ובחשבון העו"ש שווה ערך ל 5000 אירו וחיובים מעל 2000 אירו (מצטבר לאותו חודש) לא יכובדו.
השבוע בוינה. sixt. "נעלו" בטחון 300 יורו
04/07/2014 | 00:04
41
כמה יורו לדעתכם צריכה צעירה שטסה
03/07/2014 | 08:42
2
156
ליוון לשבוע עם חברות לקחת כדי לממן הנאות, 3 ארוחות  וכו'. ?
75 יורו ליום
03/07/2014 | 10:24
1
81
ארוחות יספיקו לה 10 יורו לארוחה בממוצע . כלומר 30 יורט . 20 יורו עוד לנסיעות .
תודה
03/07/2014 | 10:56
47
שכחתי לשאול: אמרו שבשעות הבוקר השמש מול הפנים
03/07/2014 | 08:42
1
98
האם זה נכון? האם קשה יותר לצלם במגדל אייפל בשעות אלו?

אם כן - האם לתכנן את הביקור לשעות אחרות? (אבל אני פוחד שיהיו תורים ארוכים...). זו הסיבה שאני בוחר להגיע מוקדם למגדל, חצי שעה לפני שהוא נפתח...

תודה.
תלוי לאיזה כיוון אתה מצלם
03/07/2014 | 09:53
47

שעות מומלצות לביקור במגדל אייפל - אוקטובר
03/07/2014 | 08:36
50
141
שלום,

אנחנו מתכננים ביקור בפריז באוקטובר הקרוב. אני מניח שבטח יהיה פחות עמוס מאשר באוגוסט, אך עדין עמוס במידה מסויימת. מהי הדרך הטובה ביותר להימנע מתורים?

אנחנו זוג + 3 (בני 12, 10 ו 5).

כמה נקודות שחשבתי עליהן:
1. באם קונים מהאינטרנט מראש (עדין ישנם כרטיסים זמינים באתר להזמנה...
המשך>>
שלום,

אנחנו מתכננים ביקור בפריז באוקטובר הקרוב. אני מניח שבטח יהיה פחות עמוס מאשר באוגוסט, אך עדין עמוס במידה מסויימת. מהי הדרך הטובה ביותר להימנע מתורים?

אנחנו זוג + 3 (בני 12, 10 ו 5).

כמה נקודות שחשבתי עליהן:
1. באם קונים מהאינטרנט מראש (עדין ישנם כרטיסים זמינים באתר להזמנה לאוקטובר) - אני מחוייב ליום ושעה מסויימת. הבעיה - מה יהיה אם אותו יום יהיה מעונן? אנחנו מעדיפים לא לעלות על המגדל אם לא תהיה תצפית טובה.

2. א. באם לא נתחייב מראש על תאריך (לא נרכוש מהאתר), ונגיע חצי שעה לפני הפתיחה (המגדל נפתח ב 9:30 בחודש אוקטובר, אז נגיע ב 9:00 לתור) - עד כמה יהיה עמוס בתור?

2. ב. במקרה כזה - עד כמה יהיה עמוס במעלית לקומה 3? (במקרה כזה - אעדיף לעלות ישר לקומה 3, כי אני מניח שמרבית התיירים 'יחקרו' קודם את קומות 1 ו 2.). האם הנחה נכונה?

3. האם ניתן לרדת בחזרה ברגל מקומה 2 עד למטה (למי שרכש כרטיסים למעליות)? נראה לי שזו חווייה לרדת את המדרגות במקום במעלית.

תודה לעונים.
ויזה לבריטניה
02/07/2014 | 21:24
2
142
נכנסתי לבריטניה פעמיים בזמן האחרון (עדיין כאן), וקיבלתי חותמת של leave to enter for 6 months. מה זה אומר? האם זה אומר שיש לי ויזה רגילה לישראלי של שלושה חודשים וזה נספר בתוך תקופה של 6 חודשים, או שמותר לי להישאר 6 חודשים?
(שאלה תיאורטית בעיקר, כי סביר שלא אשאר יותר מחודשיים וחצי כך או כך)
על פניו נראה שאת יכולה להשאר שישה חודשים
03/07/2014 | 09:43
84
מאיפה הבאת את המגבלה של שלושה חודשים? בריטניה הרי לא שייכת למדינות שנגן. שואלת ברצינות - פעם ראשונה שאני נתקלת במגבלה הזאת.
אני חושב שערבבת עם שנגן
03/07/2014 | 10:53
64
שנגן לא רלוונטי בבריטניה.
אם קיבלת אישור ל 6 חודשים מותר לך לשהות 6 חודשים.
אוסטריה- באילו ערים לבקר?
02/07/2014 | 18:40
7
120
אני ומשפחתי נוסעים לאוסטריה. תחנת הבסיס שלנו תיהיה וינה. 
כבר הכנתי את הטיול בוינה, אתרים לבקר וכו'. נקפוץ לביקור יומי בזלצבורג.
לאן עוד כדאי לנסוע ולבקר באוסטריה? לינץ? גראץ? מה יש שם, מה שווה לראות?
אני מתעניין יותר בטיולים עירונים ופחות בטבע.
אנחנו מתכוונים להתנייד בעזרת תחבורה ציבורית (רכבות בעיקר).
לכמה זמן נוסעים..
02/07/2014 | 19:53
3
97
מה זה נקפוץ לזלצבורג?  זה מרחק של 300 ק"מ לכל צד, אתם מתכננים לנסוע ולחזור באותו יום?
לינץ וגראץ רחוקות מוינה 200 ק"מ כל אחת...לקחתם את זה בחשבון?
לקחנו בחשבון
03/07/2014 | 00:02
2
90
מוינה לזלצבורג, נסיעה ברכבת אורכת כשלוש שעות לכל כיוון.
לא מעט אנשים עושים את הדרך הזאת לטיול יומי.
גם לגראץ מוינה התוכנית היא לנסוע ברכבת.

אנחנו נוסעים לשבועיים.
אוקי...החלטה שלכם
03/07/2014 | 07:11
1
78
גראץ ולינץ הן ערים אוסטריות טיפוסיות, מידע עליהן אפשר לקבל באינטרנט

אוסטריה מדינה עם טבע מהמם, אגמים, יערות, הטירול האוסטרי...קצת מוזר לי שאתם לא מעוניינים..
מעוניינים
05/07/2014 | 16:25
42
אבל אין רכב.
בהזדמנות אחרת כבר נגיע לשם, נשכור רכב ונטייל כמו שצריך בנופים המדהימים.
לכמה זמן אתם נוסעים?
05/07/2014 | 21:39
2
25
יש ילדים בטיול?
לדעתי, לווינה עצמה אפשר בכיף להקדיש שבוע... (אנחנו טיילים איטיים...). אפשר גם לנסוע לטיול של יום אחד בברטיסלבה. עיר באמת מקסימה (אבל ממש קטנה) ולמצודת דבין הסמוכה לה (עוד 20 דקות נסיעה).
הנסיעה אורכת כשעה בלבד (באוטובוס) מתחנת המטרו Erdberg, ואני אישית מאוד ממליץ. זה אמנם במדינה אחרת, אבל למעשה הרבה יותר קרוב מזלצבורג או יעדים אחרים באוסטריה...
אם תרצה, יש לי הקלטה (במחשב) של "מסע עולמי לאוסטריה" עם אייל פלד. הקלטה ישנה מאוד. שלח לי מסר עם כתובת מייל, נראה איך אפשר להעביר את זה.
אבל בוא נגיד ככה, אם הטיול לשבוע, אתה רוצה להספיק לטייל בווינה על שלל אתריה וארמונותיה (ווינה באמת מאוד מאוד עמוסה באתרים) ואיזה יומיים בזלצבורג, ובמיוחד אם אתם עם ילדים, נראה לי שדי סגרת את השבוע שלכם... לטירול בוודאי שאין זמן לנסוע, ועוד בתחבורה ציבורית.
לזלצבורג, כמו שאמרו לך, לא ממש סביר לנסוע ולחזור באותו יום וגם להספיק לעשות משהו. לדעתי תצטרכו לישון שם לפחות לילה.
שלחתי מסר. תודה
06/07/2014 | 22:08
7
תודה אורי
07/07/2014 | 17:41
8
המידע מאוד מועיל.
אנחנו נוסעים לשבועיים וחצי כאשר הטיול הוא: 4 ימים בבודפשט, משם נוסעים לוינה שתיהיה הבסיס שלנו. ממנה הכוונה לנסוע לטיולים יומיים בתח"צ לזלצבורג, ברטיסלבה ואולי גראץ.
בגדול הטיול שלי מוכן כבר. רק העניין של זלצבורג נשאר פתוח. חשבתי לנסוע ליום אחד ולחזור אבל אני רואה שכבר כמה אנשים ממליצים לי להישאר ללון שם לפחות לילה אחד.
ולגבי גראץ אני לא בטוח אם כדאי לנסוע מכיוון שסך הכל לפי התמונות שראיתי היא לא שונה מכל עיר מרכז אירופאית טיפוסית. והמצודה הגבוהה בה? ובכן, יש כאלה גם בבודפשט, גם בזלצבורג וגם בברטיסלבה. אז אני ממש מתלבט.
סקנדיביה עם חברית "מילניום"
02/07/2014 | 16:18
82
שלום לכולם,
רציתי לשאול אם מישהו התנסה בטיול עם חברת "מילניום" לסקנדיביה, המסלול עם 4 הארצות... או אפילו רק המסלול של נורבגיה.
אשמוח לשמוע חוות דעת על החברה בכלל.

תודה רבה ושבוע טוב!

מנוי לפארקים הלאומיים בארהב
02/07/2014 | 15:52
1
81

יש לי שאלה לגבי הפארקים בארהב.
אנחנו מתכוונים להיות בשני סוגי פארקים הרבה פעמים:
national parks
states park.
יש סוג של מנוי שאפשר לקנות כדי שיחסוך לנו כל פעם בכניסה לפארק?
כן יש
02/07/2014 | 23:01
57
לא בטוחה שישתלם לכם. תצטרך לקרוא קצת
יש כרטיס מינוי לנשיונל לחוד ולסייט לחוד

המלצות לטיול של שבוע בשווייץ
02/07/2014 | 14:58
7
132
אהלן,
אני מתכנן טיול לשווייץ בספטמבר-אוקטובר הקרובים. זו פעם ראשונה שאהיה במדינה, וכמובן שארצה לעבור בכמה שיותר תחנות - עדיפות כמובן למקומות שאסור לפספס במדינה היפה הזו. ברשותכם, מספר שאלות: 

1. האם ניתן לכסות מספר רב של אתרים ומקומות באזורים שונים במדינה בפרק זמן של שבוע עד נניח 12 ימים? אמצעי התחבורה הציבורית נוחים ויעילים או שעדיף רכב? 
2. אפשרי לבקר בכמה וכמה ערים ואתרים באזורים שונים בלי לעבור ממלון למלון? הכוונה - להתאכסן במלון בעיר אחת מרכזית לאורך כל הטיול וממנו לצאת למקומות השונים (מקסימום להתאכסן ב-2 מלונות שונים)
3. אם זה לא אפשרי, יש אזור אחד שהוא הכי מומלץ לטיול ובו מרוכזות האטרקציות הרבות ביותר? 
4. מה האתרים והאטרקציות שהכי שווה לבקר בהם?
5. מבחינת מזג האוויר: האם ספטמבר-אוקטובר זו תקופה נוחה ולא קרה מדי במדינה הזו? 
6. מה מבחינת מחירים: מחירי המזון והשתייה גבוהים? 

תודה!

נוסעת בקרוב
02/07/2014 | 19:29
86
קצת יכולה לעזור לך מאחר ואני נוסעת ממש בקרוב לשמונה ימים ועשיתי מחקר. התחבורה הציבורית. מאד יעילה. היא לא זולה אבל אפשר לרכוש כרטיס Swiss pass, שאמור להקל מאד מבחינה כספית. (אפשר לחפש בגוגל ולהגיע לאתר). אני בחרתי להתמקד במרכז שוויץ (מלונות באינטרלקן ובלוצרן) ובאזור הזה לא חסרות אטרקציות - צריך לבחור מתוך מבחר ממש גדול). עם זאת, חלק מהאתרים נסגרים בסביבות אוקטובר. גם באזורים אחרים בשוויץ לא חסר מה לעשות, וכדאי לך לבדוק אותם. קח בחשבון ששוויץ לא נחשבת למדינה זולה.
דרך אגב
02/07/2014 | 19:46
68
נעזרתי מאד במדריך של Eye Witness כדי לקבל מושג על האזורים השונים ומה יש להם להציע.
1. הרכבות בשוויץ מצויינות, נוחות ויעילות
03/07/2014 | 11:35
60
ישנם אתרים שלא ניתן להגיע אליהם ברכב, רק עם רכבות.
לרכב כמובן יש יתרונות משלו.

יכול להיות שיהיה לך כדאי חלק מהזמן להשתמש ברכבות וחלק אחר עם רכב שכור.

2. תלוי בתוכנית הטיול שלך, אני ל 12 יום הייתי לוקח יותר מ2 מקומות לינה, במיוחד אם המטרה שלך היא "לעבור בכמה שיותר תחנות"
אתה יכול למשל לבקר כמה ימים באיזור אינטרלקן (שם לא צריך רכב), לעבור כמה ערים מרכזיות כמו לוצרן וכו'.
לינה בהתאם לתוכנית הטיול שלך.

3. לא חושב שיש תשובה נכונה לשאלה הזו כי תלוי מה האטרקציות שמעניינות אותך.

4. מציע שתפתח אינטרנט או ספר טיולים.

5. בשוויץ אתה צריך תמיד מוכן לגשם שיתפוס אותך ולשנות תוכניות בהתאם, גם ביוני עד אוגוסט.

6. מחירים גבוהים, בתחומים רבים כמו ואפילו יותר ממחירי מדינת ישראל.
שווייץ יקרה!
03/07/2014 | 22:22
1
24
מחירים בשוויץ
04/07/2014 | 16:53
49
האם 5 פרנק לסנדביץ' וכוס קפה בינונית בתחנת הרכבת של ג'נבה נחשב מחיר יקר?
האם פרנק אחד לבקבוק 750 מ"ל של מים מינרלים מוגזים פרייה נחשב מחיר יקר?
האם 10 פרנק לארוחת צהריים בסופר בג'נבה בכמות שסוס לא יכול לגמור נחשב מחיר יקר?
רק לעניין המחירים
04/07/2014 | 10:00
1
67
בציריך וג'נבה המחירים יקרים מאוד. אני לא יודעת לגבי הערים/ כפרים הקטנים יותר, אבל בערים האלה יקר!
לא רק בציריך וז'נבה
04/07/2014 | 15:16
20
יוון'קפריסין לשלשה דורות ?
02/07/2014 | 14:50
51
בחודש הבא סבתא תהיה בת 70 ונפשה חשקה בחופשה משפחתית עם הילדים והנכדים 
הסבתא חובבת קרוזים, 
אלא שהקרוזים בהם השתתפה היו תמיד מארהב והפעם צריך משהו כאן בסביבה
חשבנו על שיט לקפריסין'יוון אלא שמהתגובות באינטרנט הבנו שזה כנראה לא בשבילנו
נהיה שלשה מתבגרים, צעירונת אחת, ארבעה בני 40-50 וסבתא אחת [לא מאד בריאה]
המטרה - להיות יחד, להתפנק וקצת לטייל
אשמח להמלצות וטיפים למי שעשה משהו דומה

בתי קפה באזור Leidseplein אמסטרדם
02/07/2014 | 14:45
58

רציתי לדעת האם באיזור ה- Leidseplein  באמסטרדם -
יש בתי קפה שמוכרים ארוחת בוקר מלאה (עם גבינות, חביתה, סלט, שתיה וכו' )
כמו שמוכרים בארץ בארומה, קפה גרג, קפה נטו וכאלה...

רודוס..אשמח להעשיר מידע
02/07/2014 | 13:35
77
המלצה על כפר נופש למבוגרים וילדים כאחד.
העיירה קיוטרי מדרום ללינדוס ו 60 קילומטרים מהעיר רודוס.
השכרת רכבים בכפר הנופש
בריכות שחייה מרובות בכל הקומפלקס הענקי ההוא..גם בריכות פרטיות בחדרים עליונים
2 חדרי אוכל מגוון וטברנות לארוחות נילוות.
שתייה קרה בכל הטעמים חופשי..
בירה חופשי
יינות אדום לבן חופשי..
אוזו חופשי
חוף ים קרוב..
כל מידע נוסף ייאמר כאן למבקשים
סרטון ;
רשמים מלון בכרתים
02/07/2014 | 12:08
5
168
חזרתי אמש מחמישה ימים במלון אווט אוף זה בלו קפסיס באיה פלאיה - כרתים.
המלון נמצא בכפר איה פלאיה - ובנוי כולו כמו קבוץ/מושב על חצי אי. המלון מדהים ביופיו. כרי דשא ענקיים והוא בנוי בצורת שכונות שכונות ולכל "שכונה" יש את הבריכה שלה.
החופשה היתה מדהימה אבל...:
1. האוכל לא היה מגוון. כל חמשת הימים היה אותו אוכל בחדר אוכל
2. גבו 3 יורו על בקבוק מים בארוחה - אין מים חינם
3. אין אינטרנט חינם  גם לא בלובי - צריך לשלם 5 יורו לשעתיים
4. חוץ מכמה מסעדות על החוף אין מה לעשות שם והעיר הקרובה היא במרחק 20 דק' נסיעה
למרות הכל...מומלץ
יומיים שכרנן אוטו ונסענו מזרחה
02/07/2014 | 12:16
4
127
ומערבה. הכביש החדש ממש נוח לנסיעה אבל השילוט ממש גרוע. קודם יש שילוט בשפה המקומים ואחרי כמה מטרים יש באנגלית אבל לצערנו רוב השלטים מקושקשים בגרפיטי ומסתירים את היעד...איפה מ.ע.צ כשצריכים אותם????
לאורך הכביש יש המון מצלמות מהירות - שימו לב
שם הכפר "איה פלאגיה"
02/07/2014 | 13:57
3
157
ואמנם ישנה כנסיה על שמה ולידה המערה בה היא התגוררה בזמנה.

המלון שונה לחלוטין כאשר נקנה בחזרה על ידי בעלים כרתיים (הוא היה מספר שנים בבעלות ישראלית).

לא כתבת באיזה חלק של המלון הייתם, אני מניח שהייתם בקריסטל, לשעבר "מלון קפסיס ביץ", ובכל מקרה לא ב-רובי רד שהוא בעצם המלון היחידי 5* בכל הקומפלקס, לשעבר מלון "סופיטל פלאס" שבבניינו נמצאת גם הקבלה.
בדיוק שם היינו. החדר שלנו היה
02/07/2014 | 14:13
2
155
מתחת ללובי והקבלה עם מרפסת ממש על שפת הבריכה
מראה ממרפסת הלובי
02/07/2014 | 14:17
1
142
לעבר הבריכה שהיתה צמודה לחדר שלנו
אם בסופיטל פלאס זה המצב, זה לא נעים
02/07/2014 | 15:05
120
תמיד הוא נחשב למלון היוקרתי בקומפלקס.
שבת ביער השחור
02/07/2014 | 09:20
9
140
נהיה בשבת בחוות הגולף באלזס. מחפשים הצעות לטיולים רגליים ומקום לקנות אוכל כשר. אביגיל
לקנות אוכל כשר באלזס?
02/07/2014 | 09:53
5
125
איפה באלזס? אפשר משהו יותר ספציפי מחוות גולף? עיר? אזור?
או שמא הכוונה לקנות ביער השחור? איפה אתם מתגוררים ביער השחור?
מאחר ולא נרשמת לתפוז לא תוכלי לענות ואנחנו לא נוכל לעזור.
קישור למקומות שמוכרים כשר באירופה
02/07/2014 | 11:19
4
74
אין ברשימה הזו את שתי הארצות המתבקשות
02/07/2014 | 11:22
3
71
לא את גרמניה ולא את צרפת, כלומר לא כל כך מועיל. לכן כתבתי ואני לא מצפה למענה, שיש לכתוב בדיוק היכן שוהים ואז ניתן אולי לעזור באופן מקומי.
כאן בגרמניה
02/07/2014 | 17:08
2
64
וכאן בצרפת
02/07/2014 | 17:09
43
לא מעודכן.
02/07/2014 | 17:38
62
אביב  בפרנקפורט  הסתבך עם מס ההכנסה וסגר ממזמן.
יש ב Strasburg
02/07/2014 | 10:18
2
100
מתוך הנחה שאתם לא רחוקים משם
מה יש בשטרסבורג?
02/07/2014 | 20:44
1
68

אנטישמיות שורשית
02/07/2014 | 23:48
74
הרבה יהדות אורתודוכסית  וכפועל יוצא נקודות מכירה למזון כשר.
תודה על העזרה והעצות +שאלה מוזרה
02/07/2014 | 02:50
4
187
היינו בקרואטיה ומנטנגרו ובאופן בלתי צפוי הטיול עלה על הציפיות
אלו 2 יעדים מדהימים!
א
אבל עלתה לי שאלה תוך כדי הטיול שעולה הרבה כשאני בחו"ל-
מדוע רואים בשמיים הרבה "עקבות" של מטוסי סילון?
בארץ כמעט ולא רואים דבר כזה ובחו"ל אני רואה המון, האם זה כי יש שם תנועה רבה יותר של מטוסי נוסעים גדולים?
פסי התאבות
02/07/2014 | 04:11
3
145
אלה אדי מים שקופאים.
רואים בהחלט גם בארץ אך בעיקר בחורף, זה תלוי טמפרטורה.
ייתכן שגם יש יותר מטוסים בגובה רב במקום בו שהית, כי היית מתחת לנתיב אווירי צפוף.

ולא תלוי בגודל המטוס, רק בזה שמדובר
02/07/2014 | 04:13
2
100
במנועי סילון.
מה שרואים הרבה בארץ זה דווקא ממטוסי קרב.
תודה על התשובות
02/07/2014 | 18:15
1
63
הייתי הפעם בקרואטיה, אך גם כשהייתי בארה"ב ובאנגליה ובצרפת, ראיתי את זה המון בשמיים
ובישראל כמעט ולא רואים את זה.
חשבתי שיש סיבה לכך מכיוון שעל פניו (אני גר בת"א) גם שמי ת"T הם נתיב טיסה מאוד צפוף (כל הנחיתות מתנקזות מעל חופי ת"א לכיוון נתב"ג.
המטוסים מעל ת"א
02/07/2014 | 20:54
64
אלה שבדרך מ או אל נתב"ג,  יותר מידי נמוכים בשביל ליצור פסי התאבות.

סיציליה ב-4 ימים
02/07/2014 | 00:50
4
152
שלום לכולם,
אנחנו זוג שמתעניינים בסופ"ש מורחב בסוף החודש בסיציליה - 4 ימים מלאים מבוקר עד ערב. ידוע לנו שזה זמן קצר מדיי אבל זה מה שאפשרי לנו ולכן חשבנו להתמקד רק בקטניה וסביבתה ולעשות בכל יום טיול קצר למקום אחד.
אופציה שחשבתי עליה - לינה בקטניה ומשם טיול יום להר אתנה, טיול יום לטאורמינה ויומיים רגועים בקטניה עצמה (או לחילופין רק יום אחד בקטניה וטיול יום לעיירה נוספת).
אופציה אחרת היא לשכור רכב ולעשות טיולי כוכב יומיים ועצמאיים ממקום הלינה - קטניה או טאורמינה.

מה דעתכם? האם יש העדפה בין שתי האופציות?
אני מניח שעם רכב נספיק יותר דברים, אבל מצד שני זה יהיה בתחושה של לרוץ ואז תפסת מרובה-לא תפסת.
שוב אדגיש שברור לנו שהזמן שלנו קצר ולכן מתייחסים לטיול כאל טעימה מסיציליה באווירה רגועה ולא כטיול ריצות בין אטרקציות וסימוני V בסיציליה.

אשמח לשמוע את דעתכם
הרעיון להתרכז בזמן הנתון במזרח בלבד
02/07/2014 | 02:11
83
הוא רעיון טוב.
הרעיון לכוכב כשיש אופציה לרכב פחות טוב, עדיף לעשות מעגל. כך תראו יותר בלי נסיעות מיותרות ובלי להילחץ. כלומר, בהינתן הרצון לאווירה רגועה, כדאי דווקא לא לבזבז זמן על נסיעות הלוך ושוב.
בקטניה עצמה אין יותר מידי מה לראות. (אני חייב לציין שאני אומר זאת בלי שהייתי שם בעצמי, אך אני דילגתי עליה בטיול של 6 ימים, עקב המלצות מכמה אנשים שהיו), יש מספיק דברים יותר מעניינים.

זה קצת קצר אבל הכל אפשרי
03/07/2014 | 15:45
1
49
קטאניה עיר ממש יפה ובכלל כל האזור הזה יפהפה.
אני היתי שם בקיץ שעבר ובחרתי לקחת רכב, אבל קחי בחשבון שהיינו שבוע ולא 4 יום. השכרנו דרך אלבר שדרכם זה יצא יחסית זול, רכב משפחתי באזור ה28 יורו ליום זה עלה , אצל היתר לא יצא לי להתקל בפחות מ35... בכל מקרה אין תחושה של לרוץ, אם היית בתחבורה ציבורית זה הייתה בעיה אבל כל עוד את עם רכב ממוזג ואת אחראית לזמן שלך אז הכל מצין. אני ממליץ לך.
תודה.
03/07/2014 | 19:51
25
למה בפורום הזה תמיד חושבים שאני אישה?
שאלה נוספת - טיול יום לסטרומבולי
03/07/2014 | 19:54
63
סגרנו דיל לסיציליה ל-4 ימים עם רכב צמוד. לינה בטאורמינה.

כעת אני מחפש לעשות טיול יומי או לילי (יוצאים בבוקר וחוזרים בלילה באותו יום) לאי סטרומבולי, וכמובן לחזות בהתפרצות אחת או יותר (ללא טיפוס על ההר). הבנתי שזה מחזה מרגש ועוצר נשימה שאסור לפספס. כמובן רצוי לשלב בטיול עוד אחד או יותר מהאיים האיאוליים.

אני מתקשה למצוא מידע על הנושא ברשת, הדבר היחיד שמצאתי ונראה לי מתאים (למרות שקצת יקר) זה הטיול הזה:
אבל לא ברור משם איך מזמינים ומאיפה מתארגנים על כל הפרטים.
מישהו עשה טיול כזה ויכול לסייע? האם צריך להזמין מראש או שניתן להזמין במקום? האם יש אפשרות להזמין בארץ מסוכנות נסיעות ישראלית? או לפחות מאתר אינטרנט כלשהו? יש טיולים כאלה שיוצאים מטאורמינה או שרק ממילאזו?
אשמח לקבלת כל מידע בנושא.
אמסטרדם 4 ימים מלאים , יש המלצות???
01/07/2014 | 23:21
6
99
שלום רב אני טס ל 4 ימים מלאים לאמסטרדם ואין לי מושג מאיפה להתחיל?
חשוב לציין שאני בעיקר מחפש ביום טיולים שחייבים לבקר בהן בעיר וכמובן חיי הלילה שזו המטרה העיקרית
אני אשמח להמלצות או לבניית מסלול למקצוענים שבנינו שהיו בעיר

כדאי להתחיל לקרוא קצת על העיר
02/07/2014 | 06:59
2
75
כאן בפורום נכתב לא מעט, תעשה חיפוש.

יש מוזאונים אם זה מענין אותך כמו הרייקסמוזאום, מוזאון ואן גוך.
בית אנה פרנק
סיור בתעלות - שעה תביא אותך לכל האטרקציות.

רק המלצה אחת ור על חווית הייניקן
02/07/2014 | 07:51
1
86
בזבוז זמן וכסף. 
 תשכיר אופניים בעיר לטייל . הכי כיפי ופשוט. 

דווקא אני חושבת שנחמד קליל ומהנה
02/07/2014 | 10:07
73
ביקור במבשלה
Amsterdam
02/07/2014 | 09:47
70
בניגוד להמלצה של לוותר על מפעל הייניקן, דווקא הייתי ממליץ לבקר שם.
לעוד מידע כללי על אמסטרדם - אמסטרדם טיפים
ישנם מקצוענים שישמחו לתפור לך מסלול
02/07/2014 | 10:00
1
76
לפי דרישותיך

גיגול קצר יעלה הרבה אופציות.
למשל
או

או עוד המון.
בחרתי שניים מקריים, אין לי שום ידע לגבי האיכות שלהם.

טיול נעים
תודה לכולכם אתם אלופיםםם
02/07/2014 | 22:50
13
סקוטלנד באפריל?
01/07/2014 | 23:52
3
67
מה
לוותר? דעתכם? קר מדי? גשום מדי? אתרים עדיין סגורים?
אנחנו מאד רוצים לטייל בסקוטלנד ולהקדיש לזה מעל 10 ימים, וזה יתאפשר לנו רק בפסח.
המילה לוותר קפצה לי... צ"ל בסוף
01/07/2014 | 23:54
2
17
יכול להיות קצת קר
02/07/2014 | 07:02
1
42
ממה שאני זוכרת גם בקיץ יכול להיות קר, אבל אפריל זה ממש גבולי.

מצאתי כמה לינקים

תודה
02/07/2014 | 19:10
2
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
אזימוט אירוח כפרי
את הטיול הזה אסור לפספס
פורום סיורים מאורגנים בישראל
פורום סיורים מאורגנים
קומונות
ינואר 2011 , ארבע שנים אחרי הטיול הראשון ושוב נחזור לדרום א...
שלום חברים-פה קורמים עור וגידים לקראת הטיול- תוספות יתקבלו...
טיולי משפחות עם רותי. הקבוצה של&nb...
עדכונים שוטפים
22:52 | 04.09.15 חדש נושן
20:29 | 04.09.15 רוקרית במיל
19:11 | 04.09.15 igalk4741
15:53 | 04.09.15 חדש נושן
15:52 | 04.09.15 חדש נושן
15:51 | 04.09.15 tomeriko t
14:58 | 04.09.15 urieln1
12:00 | 04.09.15 מיאו מיאו 123
11:46 | 04.09.15 mtmt5
17:16 | 03.09.15 almogi10