בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים,

לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.

באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.

יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.

אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...

אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

אמא לקוית שמיעה
16/03/13 14:54
88צפיות
צהרים טובים,
אני לא מוצאת פורום מתאים אולי פה יוכלו לסייע.
אני עם לקוי שמיעה חמור ב- 2 האוזניים, מרכיבה מכשירי שמיעה.
אני בהריון עם ביתי הבכורה

קצת חוששת שלא אשמע אותה בלילה.. אני ישנה בלי מכשירי השמיעה על מנת לאוורר את האוזניים (כבר סבלתי מדלקות בעבר בגלל שימוש מרובה, ללא הפסקה, במכשיר).
האם יש פתרון לשמיעת/הרגשת הבכי של התינוק בלילה?

תודה ושבת שלום.
בהחלט יש פתרונות
16/03/13 17:56
65צפיות
כדאי מאוד לגשת למקום כמו ארגון "בקול" - שם יש להם תצוגה של אביזרי עזר שונים שהם לא מכשירי שמיעה, המיועדים לפתרון מצבים מהסוג שאת מתארת. יש כמה סוגים של גלאי בכי לתינוקות. זה פתרון טכנולוגי.

פתרון אחר שאני מאוד אוהבת - כלב שמיעה. אם את אוהבת כלבים, יש לכם את האפשרות לאמץ כלב (לא חייב להיות כלב גזעי) וללמד אותו לקרוא לך כל פעם שהתינוק בוכה. זה לא מסובך כמו שזה נשמע. למעשה, חיבור בין פתרון טכנולוגי לפתרון של כלב שמיעה יכול לתת לך כיסוי ממש טוב של כל התרחישים האפשריים וגם לתת בית לכלב שצריך בית

כאמור, לא צריך כלב גזעי. אפשר לאמץ מעמותה. כן צריך כלב שהאופי שלו מתאים לצורך העניין, כלומר שיהיה אפשר בקלות יחסית להלהיב אותו לעבודה בעזרת תגמולים חיוביים (למשל, חתיכות קטנות של אוכל טעים) - מלמדים אותו לבוא ולגעת בך עם האף כשהתינוק בוכה (או כשיש דפיקות בדלת, או כל דבר שתרצי).
תודה!
17/03/13 20:30
38צפיות
יש לנו כבר כלב מאומץ בבית, גולדן מעורב מקסים.
הוא כבר משמש כלב שמיעה כשהשעון מעורר מצלצל.. וכשיש מישהו בדלת הוא נובח ממש חזק שאי אפשר לא לשמוע...

בהחלט פתרון מוצלח ואסתכל גם בארגון בקול על מנת לכסות את כל האפשרויות.

תודה רבה רבה
גולדן מעורב
18/03/13 09:04
38צפיות
יכול לעשות דברים מדהימים. אם תרצי, עיבדי איתו כבר מעכשיו עם קליקר (אם אינך יודעת מה זה, הכנסי לפורום כלבים לקבל קצת הפניות וייעוץ ל"מה זה קליקר ואיך עובדים איתו") לזהות קול בכי של תינוק. ככה כשהתינוק הפרטי שלכם יגיע, תצטרכי רק קצת להתאמן איתו על זיהוי התינוק הספציפי הזה - הוא כבר יידע מה רוצים ממנו.

הרעיון הוא ללמד אותו ללקק לך את הזרוע או את הפנים כשאת שוכבת בעיניים עצומות ("ישנה") במיטה - וכך יבין שצריך להעיר אותך כשהתינוק בוכה.
אני שמעתי על פתרונות בצורת רטט
18/03/13 21:20
42צפיות
(אבהיר ששמעתי על כך לא מידע אישי אלא במסגרת שיעור שפת סימנים בו למדנו קצת על עולמם של לקויי השמיעה) - סוג של פתרון טכנולוגי שלמשל מרטיט את הכרית שלך כאשר נשמע קול בבית.

אבל הרעיון של כלב שמיעה נשמע לי הרבה יותר נחמד!
אין איזה אפשרות
18/03/13 21:26
40צפיות
שהכלב כבר ירגיע את התינוק אם כבר?...
זה עוד הרבה יותר נחמד
האמת היא שלא ידעתי שיש "כלבי שמיעה". זה ממש אחלה רעיון!
זה רעיון מעולה, ואפילו די הגיוני
18/03/13 21:48
27צפיות
הרי אם יש כלבי נחייה לעיוורים, זה רק הגיוני שתהיה מקבילה כלשהי לחירשים...
יצא לי לראות לא מזמן סרטון שצולם באיזו כיתת אילוף של כלבים כאלה, אם אני לא טועה. לא זוכר אם בעמוד של "בקול", "שמע" או ארגון אחר כלשהו. אנסה לחפש ואביא קישור אם אמצא.
יש המון מערכות התראה
19/03/13 21:38
30צפיות
יש מערכות של חברת Bellman ושל חברות נוספות שמעבירות התראות על מגוון דברים בבית כמו בכי של תינוק או שמישהו בדלת.
המגוון הוא גדול וטווח המחירים בהתאם. לרוב המערכת מגיעה עם כרית רטט שמעירה מהשינה במידת הצורך.
את מוזמנת לפנות לארגון בקול, לחברת מהלב או אלינו ל Hearpower.co.il וקלינאית תקשורת מטעמנו תשמח לייעץ
בהצלחה ומזל טוב!
אני משתמשת בגלאי בכי של bellman
21/03/13 14:16
40צפיות
הרבה משתמשים בו, אפשר לקנות חלק שרוטט ואפשר לקנות חלק שמהבהב. הומלץ על ידי הרבה הורים חרשים, ורק זוג אחד אמר שהם פחות מרוצים (מסיבה שלדעתי היא פתירה)

לישון עם מכשירי שמיעה זה ממש לא פתרון, זה יכול להיות כואב וזה גם גורם לדלקות כמו שכבר הבנת.

בתגובה מעליי כבר הפנו אותך למקומות שונים שבהם יש תצוגה/ מכירה, תבקשי לראות ממש ולהתנסות.

לתשומת ליבך אם את זכאית לסל תקשורת, יש החזר על גלאי בכי בסך של 800 או 1000 ש"ח, חד פעמי, אבל אם אני לא טועה, לא מכל חברה הם יקבלו חשבונית.
תודה...
12/03/13 19:43
75צפיות
תודה רבה בנות, כיף סוף סוף לקבל תשובות.......
ותודה מיוחדת לשירי המקסימה
בשמחה
12/03/13 19:53
36צפיות
אנחנו כאן תמיד...כי אם לפעמים קצת איטיים...
º
מכל הלב יקירה!
13/03/13 14:15
30צפיות
אנחנו כאן.
15/03/13 14:14
28צפיות
נכון, שכמו שאתי ציינה, לפעמים קצת איטיים. אבל מטרת הפורום הזה זה לקבל תשובות. אני זוכרת אותנו בהתחלה לא ידענו כלום, והודות לפורום הזה קיבלנו את התשובות וגם כתף תומכת! אז אני שמחה מאוד שקיבלת את התשובות ומחכים לעדכונים.
º
אהמ. אהמ. יש גם בנים. אהמ.
18/03/13 21:21
17צפיות
|תפוז| נפתח פורום פרק ב'
10/03/13 18:19
16צפיות
אם אתם לפני, אחרי או תוך כדי הגירושין ופירוק החבילה ואתם מחפשים מקום לחלוק, לדון, להתלבט, לשתף ולקבל עצות ותמיכה- פורום פרק ב' נפתח במיוחד בשבילכם. הפורום מהווה בית חם לכל מי שרוצה לפתוח דף חדש בסיפור האישי שלו|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
זקוקה לעזרתכן
08/03/13 10:29
51צפיות
שלום,
שמי רעות, סטודנטית לעבודה סוציאלית.
אני עושה מחקר העוסק באימהות לילדים בעלי צרכים מיוחדים.
לצורך זה אני זקוקה לעזרתכן,
אשמח אם תענו על שאלון קצרצר (עמוד וחצי), אנונימי כמובן.

אני מצרפת אותו.
ניתן להשיב לי למייל: reut.benpazi@gmail.com
או לפקס:
029933277
תודה רבה!
שאלות לגבי ביטוח לאומי
07/03/13 12:06
103צפיות
הי לכולם , אני חדשה בפורום ואשמח מאוד להעזר קצת בנסיון שלכם.
בתי בת 5 חודשים אובחנה כלקויית שמיעה (לא עברה בדיקת סינון שמיעה בבית החולים)
אני מעוניינת להגיש טפסים לקצבת נכות לביטוח הלאומי ולא הצלחתי להבין מה רמת הלקות לצורך קבלת הקצבה (הבנתי שזה מאוד משתנה ותלוי מי הרופא שבודק ת הטפסים)
כמו כן על מה הם מסתכלים יותר על תוצאות ה BERA או על בדיקת השמיעה במיחא?
ה BERA - אוזן שמאלירידה K  70 ואוזן ימין ירידה של 40
לעומת הבדיקת שמיעה במיחא ימין ושמאל ירידה של 45.
אשמח לקבל קצת מידע, כמו כן איך אני מקבלת עזרה בהשתתפות רכישת מכשיר שמיעה?
והאם יש אפשרות לקבלת עזרה בגן/משפחתון לילדה?
הי, תשובות
11/03/13 13:31
51צפיות
ראשית, ברוכה הבאה.
אני שמחה לראות שאת מטפלת בנושא הביטוח הלאומי. הרבה פעמים לוקח זמן לעכל את המצב, להשלים איתו ולפנות לטיפול בדברים הטכניים. אני יכולה לספר לך שלנו לקח שניים לטפל בזה...
בכל אופן, מדובר בגמלת ילד נכה (לא קצבת נכות) – סתם סמנטיקה.
בזמנו, הדרישה כדי להיות זכאים הייתה לירידה של 45db באוזן הטובה ולדעתי לאחרונה זה עודכן ל- 40db, כך שבכל מקרה נראה שאתם עומדים בקריטריונים. אם אני לא טועה אין דרישה לסוג בדיקה כזה או אחר. בכל מקרה, בשום אופן זה לא יכול להיות תלוי ברופא. יש קריטריונים מאד ברורים. תבקשי מביטוח לאומי שישלחו לך את הטפסים למילוי. אני כבר לא זוכרת אבל זה לא משהו מורכב. את צריכה כמובן גם המלצה של רופא א.א.ג רלוונטי. אבל זה באמת פשוט ומבוסס על נתונים יבשים. אם עברתם את הסף אין סיבה שיקשו עליכם. כמובן, עדיף למסור את בדיקת השמיעה המחמירה.
דרך אגב, שימי לב שאתם יכולים לקבל רטרואקטיבית ממועד הבדיקה. ולכן כדאי גם לתת את הבדיקה הישנה ביותר שעומדת בקריטריונים.
השתתפות במכשיר שמיעה את מקבלת ממשרד הבריאות. גם זה תהליך די יעיל, בתנאי שאת מגישה את הטפסים בזמן. גם כאן צריך למלא טפסים ולהביא המלצות של רופא א.א.ג והצעת מחיר ואז יש שתי אפשרויות. או שאתם קונים את המכשירים בעצמכם, מגישים קבלות ומקבלים החזר, או שמביאים הצעת מחיר ומשרד הבריאות רוכש עבורכם את המכשירים בניכוי החלק שאתם משלמים (בפועל ההחזר זהה). יסבירו לכם את זה במשרד הבריאות וזה גם פשוט. מה שכן, אם אתם בוחרים לקנות ולבקש החזר חשוב מאד לבקש את ההחזר תוך חצי שנה ממועד הרכישה. אנחנו התעכבנו עם זה ומשרד הבריאות סירב לשלם.
נקודה אחרונה: עזרה בגן. מגיל 5 קיימת זכאות לגננות שמע, קלינאיות וכו'. עד כמה שאני יודעת בגיל הצעיר הזה עדיין אין.
וזהו, נראה לי. מאחלת לכם הסתגלות קלה.
אם יש לך עוד שאלות, תהיות את מוזמנת בכיף לשאול. את יכולה גם לשלוח לי מספר טלפון במסר ונוכל לשוחח.

תודה רבה...
11/03/13 13:59
32צפיות
תודה רבה לך על התשובה המפורטת, אכן עזרת לי מאוד , לקח זמן לעכל את המצב ואפשר לומר שעברנו את שלב ההכחשה, אשמח מאוד לשוחח עימך ולהיעזר בנסיון שלך, אני קצת מרגישה שיש לי מעט מאוד ידע בכל הקשול ללקויי שמיעה. יש אפשרות לנהל שיחות פרטיות בפורום הזה? בכל אופן המס שלי 0547718916 המייל שלי batel_c7@walla.co.il
אפשר לשלוח מסרים אישיים
11/03/13 14:03
38צפיות
רשמתי את מספר הטלפון שלך. אתקשר אחר הצהריים.
קצת הבהרות
11/03/13 15:04
38צפיות
בדר"כ כלל בועדות הללו, יושבים רופאי ילדים ולא רופאי אא"ג, ולכן הם יותר מסתמכים על בדיקת השמיעה ממיח"א.
בדיקת השמיעה בנויה על כמה תדרים שבודקים (500, 1000,2000 ) וכו'.
אם ממוצע התדירויות הוא 45db ומעלה אז מוענקת הקצבה.
לאחרונה נכנסה תוספת שאם הממוצע הוא בן 40-44 , אז מקבלים מחצית מסכום הקצבה. כך שלך בכל מקרה אין בעיה.
לגבי מכשירי השמיעה,
העסק מאוד יעיל עם משרד הבריאות. מקבלים הצעת מחיר מחברה מסודרת בתוספת כל הטפסים ממיח"א, מגישים בלשכת הבריאות המחוזית שלכם. לאחר כחודש עוברת התחייבות לחברת המכשירים, ואתם מוסיפים את ההפרש (אם קיים כזה..)
אם יש עוד שאלות, אז תרגישי חופשי...
בשביל זה אנחנו פה!
מיחא
12/03/13 09:45
48צפיות
בוקר טוב,

כתבת כי ביצעתם בדיקות שמיעה גם במיחא.
לאיזה מיחא אתם שייכים?

לגבי ביטוח לאומי - גמלת ילד נכה:
מציעה לך לפנות לעובדת הסוציאלית במיחא, יש לה את כל הנהלים והטפסים אותם יש להגיש לטובת קבלת הגמלה.
הגמלה אינה מתקבלת באופן אוטומטי רטרואקטיבית, אלא מקסימום שנה אחורה מיום הגשת הבקשה - כך שאת נמצאת בשלב טוב מאוד בכדי להתחיל ולהגיש את הטפסים.

לגבי מכשירי השמיעה:
בשלב הראשון סביר להניח כי תשתמשו בבנק מכשירי השמיעה המושאלים של מיחא.
בתקופה הזו, לאחר הסתגלות למכשירים, תבצעו גם בדיקות התאמה בכדי לאתר את מכשירי השמיעה המתאימים ביותר עבור בתך.
לאחר שיבחר סוג המכשיר, מיחא ינחו אתכם ויתנו לכם את כל הטפסים בכדי להגיש למשרד הבריאות, לקבלת ההשתתפות.
באופן עקרוני, ההשתתפות היא עד 6000 ש"ח למכשיר (אחד), אך התקרה תלויית הכנסה ונתונים נוספים.

שיהיה בהצלחה!
ברוכה הבאה!
12/03/13 10:52
26צפיות
התמודדות עם לקות שמיעה מעוררת סימני שאלות רבים מבחינה טכנית ורגשית.

קיבלת כבר די הרבה תשובות טכניות,
אני חושבת שאם אתם מטופלים במיחא, הכי טוב שתפני לעובדת סוציאלית שם שתעזור לך לעבור את כל התהליך, המעשי והרגשי.

וכמובן, שאנחנו כאן
ברוכה הבאה, ובהצלחה!
ייעוץ- עמותת א. וי AV ישראל
12/03/13 13:17
55צפיות
שלום רב!
עמותת א.וי. AV ישראל הינה עמותה המקדמת ילדים לקויי שמיעה בשיטה השמיעתית-מילולית. נשמח לייעץ וללוות אתכם בתהליך שיקום השמיעה של בתך ( זכויות, טיפול, השמה בגן ועוד...). תוכלי ליצור עמנו קשר בטלפון 02-6730244 ולשוחח עם אילה טלאל או מרים כהן. בנוסף, ניתן למצוא פרטים נוספים אודותינו באתר האינטרנט שלנו :
http://avisrael.org
בהצלחה!
ברוכים הבאים!
12/03/13 19:04
34צפיות
אני שמחה לראות שהחלטתם סוף סוף להצטרף!

כפי שהסברתי לכם בעת פתיחת הפורום ובעוד הזדמנויות, הפורום הנו פורום תמיכה של הורים להורים.
לכן, אם אילה רוצה לשתף במה שעובר עליה כאמא, אני בטוחה שכולם פה ישמחו מאד.

פניתי אליכם בעבר מספר פעמים והצעתי לכם להתארח בצורה שהיא מקובלת על תפוז ולא על ידי פרסום עצמי. אני בטוחה שרבים כאן, ואני מבינהם, ישמחו לשמוע על השיטה שלכם, ולשאול שאלות. אני בטוחה שמנהלת הפורום תשמח לארגן ולפרסם אירוח כזה.

אך כדי לשמור על רוח הפורום, שהוא פורום תמיכה ולא פורום לפרסומת של קלינאיות תקשורת, מכוני שמיעה ומרכזי שיקום, אני מציעה שתפנו למנהלת הפורום לקבל אישור לכך ולא תפרסמו את עצמכם בצורה כזו שתחייב אותה למחוק את הודעתכם.

הצעתי לכם מספר פעמים להתארח כאן. אני בטוחה שגם המנהלת תסכים. בבקשה, אל תכערו את אווירת הפורום על ידי פרסומות בוטות.
שלום רב לאי. וי
12/03/13 19:34
41צפיות
כפי שציינו כבר לפני, אין מדובר פה בפורום פרסומי ולכן זה קצת לא לעניין התגובה שלכם כאן. אני יותר נאשמי לארח אותכם בפורום שלנו ולתת לכם במה לספר על הארגון מטרותיו ודרכי פעילות. אם אתם מעוניינים בכך אפשר לפנות עלי בפרטי :)
שלום וברוכה הבאה!!
12/03/13 19:30
34צפיות
קודם כל אנחנו מאוד שמחים שאת איתנו, כהורים הדרך והתמודדות רצופה קשיים ולכן אני אידית מאמינה שתמיכה זה לשוב מאוד, ואנחנו פה תומכים מכל הלב.
בנושא ביטוח לאומי. ההגדרות של ביטוח לאומי לקצבה של 100% ירידה של לפחות 45 בכל אוזן. ישנה גם אפשרות לקבל 50 אחוז מה קיצבה שזה כרגע עומד על סכום של 1250₪, מול קצבה רגילה שזה 2500₪.
לגבי בדיקות, ביטוח לאומי מתחשבים רק בbera  נכון שבדיקה של מיחא יכולה להשפיע בנושא האם תקבלי 100 או 50 אבל החשוב זה בדיקות bera כפי שכבר אמרתי. אתם בעל אופן תגישו את שתי הבדיקות, מה אכפת לכם...;)
עוד פרט חשוב הוא שבהתחלה אתם מקבלים נכות זמנית רק לשנה ולכן מאוד חשוב לשמור על כל הבדיקות כי עוד תזדקקו להם בהמשך.
ראיתי שכב הסבירו לך לגבי רטרואקטיבי. ההחזר הוא מהבדיקה הראשונה מקסימום שנה אחורה, ככה שאצלכם זה אמור לצאת מהלידה.
מקווה הצלחנו לעזור בהצלחה בהמשך ונשמח לשמוע עדכונים:)
היום, הילד שלי פתאום שמע
03/03/13 20:40
104צפיות
אחרי ניסיון כושל מלפני חמש שנים, ויתרנו על התאמת מכשיר לאוזן שבו יש לו לקות קשה.
היות והוא שומע באוזן השניה, מסתדר מצויין, ומשתמש במערכת fm בשיעורים, ויתרנו כלל על האוזן הלא שומעת והשלמנו עם העובדה שלא ניתן להתאים לה מכשיר.
לפני כחודשיים, הקלינאית אצלי בעבודה לקחה אותו לבדיקת שמיעה, ככה בצורה ספונטנית, כי כבר שנתיים לא עשינו בדיקת שמיעה, ונמאס לה לחכות לי
היא חזרה עם חיוך על הפנים, ואמרה לי שלדעתה, עם המכשירים החדשים, כדאי לעשות ניסיון חוזר.
לא האמנתי שהילד יסכים, אבל הוא אוהב את הקלינאית, אז אמרתי לה לדבר איתו ישירות.
לקחה אותו לחדר טיפולים, וניהלה איתו שיחה בוגרת (הוא בן עשר), הסבירה לו את האודיוגרמה, הסבירה לו מה מכשיר שמיעה ייתן, הראתה לו מכשירים...
וראו זה פלא... הילד הסכים!
קבענו תור למכון שמיעה, התאמנו מכשיר שנכנס כולו לתוך האוזן.
האמת היא ששאלו אותי איזה מכשיר ולא הייתי מסוגלת לענות אני כל כך סומכת על המכון שאליו הלכתי שלא ביררתי שום דבר, גם לא מחיר...
הוא שלח את היציקה של הילד לדנמרק להכנת האוזניה, והיום, הלכנו לקבל את המכשיר, מרוגשים וחוששים.
הסברתי ארוכות לילד שיתכן והוא לא ישמע כלל או שלא יבין מה אומרים. הרי, הוא לעולם לא עשה שימוש באוזן הזו...
וברגע שהוא הרכיב את המכשיר, נמרח לו חיוך ענק על הפנים, והוא אמר שהוא שומע מצויין!!!
עשינו בדיקת שמיעה, והוא עבר אותה חלק לגמרי!
הילד היה בהתרגשות מטורפת, האמת היא שגם אני. פתאום תיאר לי כל מיני רעשים שהוא לא יכול היה לשמוע היטב. הוא הסביר לי איך בדרך כלל כל הרעשים מעורבבים, ועכשיו הוא שומע כל אחד בנפרד, ויכול לאבחין בינהם...
האודיולוג לא הרשה לו להרכיב את המכשיר יותר מידי בהתחלה, והוא חישב לעצמו מתי כל יום כדאי לו לנצל את הזמן עם המכשיר...
ביום שישי, הוא כבר יוכל ללכת לבית ספר איתו. אני כל כך מתרגשת
איזו התרגשות!
03/03/13 23:06
37צפיות
אני לא כל כך יכול לדמיין מה ההבדל בין איך שהיה עד היום לעכשיו (אותו הבדל בין מונו לסטריאו?), אבל אין ספק שמדובר בעניין מלהיב ומרגש! איזה כיף. שיהיה בהצלחה!
שמיעה חד צדית...
12/03/13 10:54
31צפיות
זה כמו לנסות לדבר בטלפון כשיש רעש ברקע, או כשהקו לא ברור...אפשרי, בעיקר אם נולדת ככה ואתה בטוח שזאת המציאות הקבועה,..., אבל הרבה יותר כיף לדבר כשאין ילד שצורח ברקע, נכון?
מזל טוב!
04/03/13 18:03
31צפיות
נשמע מרגש מאוד. מאוד משמח לשמוע כמה הילד שמח :)
ממה שהבנתי העובדה שהוא יוכל עכשיו לשמוע בשתי האוזניים (!) תעזור לו גם מאוד בקטע של לזהות מאיזה כיוון באים צלילים, שזה גם מאוד חשוב.

מזל טוב
אני בעיקר נהניתי
07/03/13 10:08
43צפיות
לקרוא איך ישבו עם הילד וממש ניהלו איתו דיאלוג - וזה אכן הביא לתוצאות הכי טובות שאפשר, של בחירה ללא כפייה, של פעולה מתוך רצון ומתוך הבנה של התוצאות האפשריות.

כל כך הרבה פעמים באים לילד ואומרים לו "תפסיק להתווכח, זה טוב בשבילך אז אתה חייב!" ואחר כך מתפלאים שזה לא מצליח ושהילד לא רוצה. אז כאן הדגמתם הכי טוב, עם התוצאות הכי נפלאות, למה כדאי להשקיע את המאמץ לפעול אחרת
לגמרי!
12/03/13 10:56
26צפיות
למרות שאני צריכה לעצור את עצמי כל פעם מחדש, אני משתדלת ללוות אותו בתהליך שהוא עובר, ולא לכפות על עצמו שום דבר.
כל התהליך היה לגמרי מולו. עד כדי כך ששאלו אותי מה שם המכשיר ואל הייתי מסוגלת לענות... זה מה שהוא בחר יחד עם המכון שמיעה..

עכשיו, הוא נהנה מאד להרכיב את המכשיר בכל רגע אפשרי, אך מתבייש לעשות זאת בבית ספר. אני מתלבטת איך לעזור לו להתגבר... יש לך עצה בשבילי?
כל ילד הוא אחר
12/03/13 11:51
25צפיות
אבל אפשר לשאול אותו מהן בדיוק הסיבות שגורמות לו להתבייש במכשיר בבית הספר, ולעשות רשימה של "מה טוב במכשיר בבית הספר" לעומת "מה רע במכשיר בבית הספר" ולחשוב מה זה אומר ואיך מתמודדים עם זה.
את צודקת...
12/03/13 19:26
17צפיות
זה רעיון מעולה, מעניין לאן זה יוביל...
כרגע הוא חזר מטיול שנתי של יומיים ללא מכשיר, מחר אין בית ספר, וביום שישי יוצאים לחופש... אולי עד החזרה לבית הספר הוא כבר יתרגל למכשיר ויצליח להתגבר על החשש להיכנס לכיתה עם אביזר חדש..
איזה מכשיר זה?
08/03/13 17:27
44צפיות
לבת שלי יש שני מכשירי שמיעה אבל גם לאחר שהרכבנו מכשירי שמיעה באוזן שלא שומעת כמעט בכלל, היא לא שומעת ולא משתמשת בה. אמרו לנו שלא ניתן להגביר יותר מזה. תהיתי אולי זה סוג המכשיר שלא מתאים לה. אז מאיזו חברה המכשיר שלו?

היה מקסים לשמוע איך הילד פתאום שומע באוזן הזו ומזהה צלילים. מרגש מאוד!
מכשיר שמיעה
12/03/13 10:57
41צפיות
הי,
האמת היא שאני לא יודעת... הטכנולוגיה מתקדמת כל הזמן, וניתן להתאים מכשירי שמיעה ללקויות הרבה יותר קשות מבעבר...
מהי רמת הלקות של הבת שלך באוזן הפחות טובה?
This ear has
18/03/13 22:12
21צפיות
Severe to Profound hearing loss... We 'll keep asking the dr. We will see the ENT today.
מה הרופא אמר?
19/03/13 21:18
13צפיות
תשמעי, הלקות של הבן שלי היא של בערך 70 דציבלים, והמכשיר נותן לו כרגע רק 45...
אמנם אפשר עוד להגביר אותו, אבל זה רחוק מלהיות מושלם, למרות שהוא אומר שהוא שומע מצויין...
האם לא שקלתם לעשות שתל לאוזן הזאת?
|חללית|נפתח פורום עב"מים וחוצנים!
03/03/13 18:32
6צפיות
מה זה שם למעלה בשמיים? זה ציפור? זה מטוס? זה בטוח לא סופרמן!
אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו המחודשת של פורום עב"מים וחוצנים.
אתם מוזמנים לתת לסקרנות שלכם להשתולל! זה המקום לדון בכל הקשור לתופעת העב"מים ובאלה שככל הידוע מטיסים את חלקם.|חיזר|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
מעבדי השתל החדשים
03/03/13 17:13
42צפיות
שלום לכולם,
שמחים להציג בפניכם הצצה ראשונה למעבדי השתל החדשים שעתידים להגיע בעתיד הקרוב:
נשמח לענות על כל שאלה בנושא!
כתובות אינטרנט מצורפות:
|*|מזמינים אתכם לסרט "היחידה"
27/02/13 18:13
2צפיות
פורים מאחורינו ופסח לפנינו, וכדי לעזור לכם להעביר את הזמן בין החגים בצורה המיטבית אנו שמחים להזמין אתכם לשובר הקופות הבריטי ואחד מסרטי הפעולה הטובים ביותר שנעשו בשנים האחרונות בהשתתפות דמיאן לואיס (הומלנד).
הסרט "היחידה" מבוסס על סדרת טלוויזיה בריטית מצליחה משנות ה-70 ועוקב אחר ג'ק ויחידת העילית שלו המופללת על ידי אדם מסתורי.

לפרטים נוספים על הסרט, מועד ההקרנה והרשמה:
https://www.facebook.com/tapuz.co.il/app_266224890...
פורומים חדשים ב|תפוז|
26/02/13 17:45
5צפיות
|טי-וי| מה משותף לדוקטור הו, מונטי פייתון, זיווגים, טורצ'רווד, טופ גיר, סקינס, אחוזת דאונטון... כולן כמובן סדרות בריטיות משובחות. אז אם סדרות בריטיות הן גם כוס התה שלכם בטח תשמחו לשמוע על פתיחתו מחדש של פורום טלוויזיה בריטית

|גיטרה| אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום הילינג אנרגטי. אתם מוזמנים להשתחרר ולחלוק עם חברים בעלי אותו עניין, את תחושותיכם בעניין הריפוי האנרגטי והתפתחות רוחנית המביאה לבריאות גוף-נפש.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|נקבה| אם גם את מוצאת את עצמך מתלבטת איך לשלב בצורה מיטבית בין הבית, האמהות והעבודה, פורום אמהות עובדות הוא המקום בשבילך. בפורום תוכלי  להתייעץ, לשוחח וללמוד מנסיונן של אמהות אחרות.

|סיוע|ד"ר שי אלדר, מומחה בכירורגיה כללית, היחידה לטיפול בהשמנת יתר, המערך הכירורגי במרכז הרפואי ת"א ינהל מעתה את פורום ניתוחי קיצור קיבה אשר נפתח מחדש. אתם מוזמנים לפורום:
אוזניות
26/02/13 08:34
152צפיות
היכן אתם עושים אוזניות למכשירי השמיעה?

בזמנו המלצתי על אופטיקנה - עשינו שם אוזניות כשלוש שנים אך לצערי הם הפסיקו לעבוד עם המעבדה שייצרה להם אוזניות עד עכשיו ועברנו חוויה מאוד לא חיובית, בלשון המעטה, מבחינת השירות.

מחפשת:
מכון שמיעה ידידותי לילדים (עדיף באזור השרון / מרכז)
אוזניות רכות
שקופות
עד עתה זכינו לאוזניות שלא מצהיבות גם שנה - אשמח אם נוכל לקבל מוצר דומה

אשמח לשמוע מנסיונכם
אין תובנות?
28/02/13 08:34
48צפיות
אשמח לקבל קצת מידע...
º
את מכירה את "GOOGLE"??
01/03/13 18:18
34צפיות
תגובה לא עיניינית
03/03/13 12:01
37צפיות
גוגל לא נותן מידע אודות החוויות האישית שביקשתי.

לא חייבם לענות בכוח אם אין מה להגיד.
אנחנו מזמינים במכון שמיעה במכבים
01/03/13 19:38
41צפיות
אם זה רלוונטי עבורכם.
היא פשוט נהדרת, שולחת לייצור והאזניות מגיעות אחרי שבועיים.
שקופות, גמישות, יפות. כל מה שציינת.
אם מתאים לך להגיע עד כאן אשמח לתת לך טלפון, או חפשי "מכון ספקטור".
שבת שלום
לצערי אין לי תובנות באיזור שלך
02/03/13 18:56
40צפיות
פעם היה מישהו מוכשר מאד שהיה מכין אוזניות מדוייקות בטכניקה מיוחדת, ולמרות שהיה לא נחמד במיוחד, היה שווה נסיעה לתל אביב בשביל איכות האוזניה.
אבל הוא נפטר וכיום, אני לא מכירה מקום מיוחד שעושה אוזניות מיוחדות.
מה שחשוב לדעתי זה גם הקירבת מקום אם צריך אחר כך לחזור כדי לתקן וכו'.
מחר אנחנו מקבלים את המכשיר של הבן שלי, אחרי שש שנים שהוא סירב ללכת עם מכשיר שמיעה...
את האוזניות עשינו איפה שאנחנו קונים את המכשיר, הוא עשה את היציקה במכון, ושולח לדנמרק אם אני לא טועה כדי שיעשו שם...
אבל אלו האוזניות שמכילות בתוכן את המכשיר עצמו...הן לגמרי בתוך האוזן...
יבדל"א
14/03/13 17:34
20צפיות
אדוט ליאון (המישהו המוכשר הזה מתל אביב) החליט לסגור את החנות שלו לאחר שהמשיך הרבה מעבר לגיל הפנסיה..
אזניות
03/03/13 13:07
42צפיות
ואכן לצערי אין לו תחליף.

כרגע יש לי אזניות מאופטיקנה שעשיתי לאחרונה, והן לא טובות. לא אמרו לי שהם סיימו את ההסכם עם המעבדה הקודמת -העמידו פנים שהכל כרגיל וגם כששאלתי למה האוזניות לא כמו קודם מבחינת מראה והתאמות - לא גילו לי את מה שסיפרת כאן.

מאוד לא מעורר אמון.

אם יש מכון טוב במכבים, אולי גם אני אנסה אותם... כרגע מחפשת בנרות מקום אחר לעשות בו אזניות.

מה שכן, מצהיב/לא מצהיב, למרות שהאסתטיקה כן חשובה - זה לא מה שמשנה. הסיבה שהאזניות (השקופות והיפות) שעשו לי לאחרונה לא טובות היא בגלל כל הרעש! אני מלווה במוזיקת רקע כל הזמן, וזה מביך אותי מאוד בהרצאות וכו'!
גם אני גיליתי במקרה....
03/03/13 13:26
40צפיות
אין ספק שלא עשינו באופטיקנה בגלל שהאוזניות לא הצהיבו, זה היה בונוס
היינו מרוצים מהחומר והמבנה.

את הענין שהם הפסיקו לעבוד עם אותה המעבדה, גילינו במקרה, אחרי סחבת של כחודשיים ורק אחרי שהשיח מולם עבר לכתב ולא בע"פ.

אם יש כאן רעיונות נוספים מעבר למכבים ומעבר לאדוט בת"א - אשמח לשמוע.

תודה מראש
לצערי אין רעיונות נוספים
03/03/13 15:24
37צפיות
מאז שאדוט ליאון פרש אני במשבר בתחום הזה.

הלכתי ליצחק אדוט, מתוך מחשבה שלהכין תבנית אצל מי שגם יעבד אותה יבטיח תוצאה טובה יותר, אבל התבדיתי ונאלצתי לחזור לשיופים מספר פעמים.
פשוט מדהים
07/03/13 10:10
29צפיות
כמו שמישהו אמר לי פעם, לא ברור למה כל כך קשה לעשות אזניות: הרי עושים טביעת סיליקון מדוייקת, לכאורה אמור להיות קל בשיטות של היום להכין אזניות טובות ואיכותיות.

מתברר שיש כאן צורך ב"X פקטור" - הדבר החמקמק הזה, כשרון מיוחד כלשהו...
גם הרכיב החמקמק, וכנראה שגם שיטה שעובדת
07/03/13 18:53
32צפיות
ליאון הכין את התבנית בשיטה מיושנת שהיום מאד לא מקובלת כי היא כואבת למדי.
הוא הכניס את התבנית מאד מאד עמוק, וגם לאוזניה הסופית "תעלה" ארוכה, והוא לא נהג לצפות בלכה, מה שהרבה יצרנים כן עושים.
משהו בכל זה גרם לכך שהיא החזיקה יותר זמן בלי לצפצף, וה-X פקטור גרם לכך שלא היה כמעט צורך בשיופים. ב-20 שנה שטופלתי אצלו (הווה אומר יותר מ-20 זוגות אוזניות) חזרתי אליו פעם אחת (!) לשיוף.
מה שכן, נראה שזה גרם להרחבה משמעותית
10/03/13 11:00
26צפיות
של האזניים, זכור לי עד היום הסיפור של מישהי שהיתה צריכה אזניה רק באוזן אחת, ובגלל השיטה הזו יש לה אוזן אחת גדולה במידה משמעותית מהשנייה...
קשה להוכחה
10/03/13 14:53
25צפיות
אנחנו לא סימטריים. שום איבר בגוף שלנו אינו סימטרי, ולכן אי אפשר לקבוע אם זה בגלל האוזניה או כי היא נורמלית.
היא טענה
10/03/13 21:37
25צפיות
שההבדל היה כל כך משמעותי שלא היה שום ספק שלא מדובר בא-סימטריה...

הסיפור נתקע לי בראש. האמת, הוא נשמע הגיוני, כי באמת השיטה של אדוט היתה כרוכה בקצת אלימות לאוזן...
אוזניות...
12/03/13 19:40
25צפיות
בעיה דומה! הלכנו לעשות בשטיינר, למרות שפעם שעברה האוזניות שלהם לא החזיקו מעמד אפילו חצי שנה. האוזניות הכי טובות עד עכשיו עשינו באלוט בתל אביב, גם חומר אוב גם לא מצהיבות וגם מחזיקות מעמד מדהים!
לחרשים ולקויי שמיעה בלבד!
20/02/13 16:58
66צפיות

שלום לכולם,
הנני מצרף לינק לאתר שהוא שאלון אינטרנט ואני מבקש שתענו עליו בכנות, שאלון זה הינו שאלון קצר העוסק בחירשים/ לקויי שמעה, אני מבקש שרק חרשים או לקויי שמיעה יענו על שאלון זה מכיוון שזה למען מחקר חשוב.

לינק לשאלון: qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_bEqnwRS1ei1fnql

בתודה מראש: דויד לימורי
פיספוסי איתור
18/02/13 19:17
89צפיות
לאחרונה אני נתקלת בלי סוף בילדים בני 4 + שרק עכשיו קיבלו אבחנה.
יש גם ילדים בני שנה וחצי - שנתיים, שסוחבים לקות שמיעה לא מטופלת המון זמן כי בגלל נוזלים או דלקות אוזניים, לא ניתן היה לקבוע אם יש להם לקות שמיעה או לא.

אני חושבת על הילדים האלו, שמפספסים כל כך הרבה מידע, וצוברים תסכולים מיותרים, ואני די כועסת על המערכת...

אני זוכרת כמה נלחמתי לקחת את הבן שלי לבדיקות שמיעה, וכולם הרגיעו אותי ואמרו לי "לא להיות היסטרית".
אנחנו נתקלים בלי סוף בסיפורי הורים שהרופאים דאגו "להרגיע" אותם...

כרגע, במיחא ארצי מנסים להוביל לשינוי בכל תהליך האיתור והמעקב על הילדים עם לקות שמיעה.
אני אשמח לשמוע איך הילדים שלכם אובחנו, באיזה גיל, על ידי מי?...

תודה!
נקודת מבט קנדית
21/02/13 03:55
57צפיות
אצלנו האיתור היה ביום שבו הבת שלי נולדה.
התהליך היה מאוד מוגדר ומובנה מבחינת המערכת כולה ואנחנו רק פעלנו לפי המלצות הצוות.
ביום שבו היא נולדה עשו לנו בדיקת סינון שמיעה והיא נכשלה. ניסו להרגיע אותי שיכולים להיות לזה הרבה גורמים (מה שנכון), אבל קבעו לי תור לבוא אחרי שבועיים שוב למחלקה לחזור על המבחן. רופא הילדים במחלקה אמר לי שאמנם אולי זה יתגלה כאזעקת שווא, אבל הדגיש הם מאמינים שגילוי מוקדם בבעיות שמיעה הוא קריטי ולכן הם משקיעים בתהליך.
כשנכשלנו שוב כעבור שבועיים, אמרו לי שהמידע עובר לבית החולים לילדים למחלקה האודיולוגית ושיתקשרו אלי משם לקבוע תור לבדיקת ברה.
בגיל 5 שבועות הלכנו לבדיקת ברה שבמהלכה מצאו את לקות השמיעה.
בגיל 3 חודשים הבת שלי כבר הייתה עם מכשירי שמיעה. יש לציין שיש לה לקות שמיעה קלה-בינונית בצלילים הגבוהים ולדברי האודיולוגית כנראה שלא היינו עולים על זה עד גיל 5-6 ואז היה הרבה יותר קשה להתמודד ולתקן את הקשיים בדיבור.
במקביל לתהליך הזה, ברגע שאובחנה הלקות הופננו לרופא אף אוזן גרון שהמשיך במעקב שכלל גם בדיקות רבות לאיתור מקור הלקות. עברנו כמה בדיקות שמטרתן לשלול סינדרומים שקשורים לבעיות שמיעה והופננו לייעוץ גנטי. בעיני גם התהליך הזה חשוב מאוד גם כדי לתת לילד את הטיפול הכי טוב וגם היה חשוב בשבילנו ההורים.
בגדול התהליך היה מאוד מסודר ויסודי (יש לי כמובן גם ביקורת על כול מיני שלבים ואנשים שפגשנו בדרך, אבל זה כבר סיפור אחר) אבל אני חושבת שזה משהו כלל מערכתי שדורש גם תקציבים מתאימים...

היום בארץ עושים מבחן סינון שמיעה לכול תינוק? מה המשך התהליך במקרה שתינוק נכשל בבדיקה?
בארץ יש חובת סינון שמיעה לכל תינוק כבר כמה
21/02/13 18:30
55צפיות
שנים. לפני כן זו לא היתה חובה אך היו בתי חולים שעשו (לעיתים רק במימון ביטוח משלים וכד' ולעיתים ללא תשלום).

אני יודעת שבשיבא יש פרוטוקול קבוע במקרה שהתינוק לא עובר בבדיקת הסינון או במקרים של גורמי סיכון (ואז יש המשך מעקב גם אם עבר בהצלחה בבדיקת הסינון).

ולפותחת השרשור-
מהצד השני, של הקלינאית, על אף שאני לא עוסקת בתחום באופן ישיר, חלק מהקושי באיתור הוא בגלל הורים שלא ממשיכים את המעקב. אני שומעת שיחות של קלינאיות להורים המנסות להסביר את חשיבות המעקב השמיעתי והבדיקות הנוספות.. לפעמים זה נשמע כאילו הן צריכות ממש לשכנע את ההורים.
זה נכון שמבין הילדים שנכשלים בסינון רק אחוז קטן מתגלה כבעיית שמיעה תחושתית-עצבית, אך כשאתה בצד הזה של הסטטיסטיקה, זה לא חשוב לך אם אתה מיעוט והבעיה היא בעיה.
בנוסף, יש מקרים של לקות שמיעה שמופיעה מאוחר יותר, ובמקרים שיש גורם סיכון כזה יש פרוטוקול מעקב מסודר כמובן. יכול להיות שהילד עובר בהצלחה את בדיקת הסינון, ואז לא מגיעים להמשך המעקב ולא מגלים את הלקות שהתפתחה.

כמובן שבצד המקצועי, אחריות קלינאי התקשורת היא להסביר להורים את חשיבות הבדיקות והמעקב, את אופן הביצוע ובכלל, לתת להורה את כל המידע- בלי להפחיד או להגזים כמובן- על מנת שיקבל החלטה.
כתבת שאת כועסת על המערכת- חשוב היה לי לספר קצת איך זה נראה לעיתים במערכת.. (ועדיין, אני בטוחה שישנם גם כשלים במערכת וצריך תמיד להתייעל, אני בהחלט רואה את הרצון לא לפספס אף אחד סביבי במערכת).
אני חושבת שזה שונה אצל קלינאיות תקשורת
03/03/13 20:26
32צפיות
אין לי ספק שלקלינאיות יש מודעות, ואני רוצה להאמין שהן יעשו הכל כדי לדאוג למעקב שמיעתי.
העניין הוא שהתהליך שהורים צריכים לעבור כדי להגיע לבדיקה אובייקטיבית רצוף הפניות מרופאים שלעיתים קרובות דואגים להרגיע הורים "היסטריים".
אבל לא רק. יש לנו ילדה בת ארבע וחצי שעברה שלוש שנים של טיפולים אצל קלינאיות תקשורת פרטיות, האמא החליפה שלוש פעמים קלינאית כי הילדה לא התקדמה, ואף אחת מהן לא התעקשה על בדיקות שמיעה!
כפי שאת אומרת, יש גם לקויות שמתפתחות לא מיד אחרי הלידה (אני לא זוכרת בדיוק את המספרים, אבל יש בערך פי שלושים יותר ילדים עם לקות שמיעה בגיל יסודי ממה שאובחן בלידה (אחד לאלף מול 3 למאה אם אני לא טועה). ואין שום תחנה בדרך שבודקת את הילדים האלו שעברו בהצלחה את הבדיקת סינון...
האשמים הכי גדולים הם הנוזלים...ילדים נכשלים בדיקת שמיעה בגלל נוזלים, שולחים אותם הביתה לחצי שנה, ועוד חצי שנה ועוד חצי שנה...ואז הם מגיעים לגיל שלוש, נגמרים הנוזלים, ומגלים לקות שמיעה עצבית...
בקיצור, לא חסר על מי "לכעוס", בעיקרון, אני מנסה לנתב את הכעס למקום פרודוקטיבי יותר
אבל אחרי שבשבוע אחד קיבלנו 4 ילדים בין הגילאי שנתיים עד ארבע שאותרו רק עכשיו, איבדתי את היכולת לשמור על קור רוח...
נשמע סיפור חלומי...
03/03/13 20:18
33צפיות
כך בדיוק זה אמור להתבצע בארץ, אבל לצערי, לפי בית החולים שבו נולדים ולפי הרופאים שפוגשים בדרך, לרוב, מרוב שמרגיעים הורים, אז הם לא עוברים את כל התהליך והדברים מתעכבים...
האם חלקו לכם חומר כתוב שמסביר על הבדיקות ועל החשיבות לעשות אותן?
מאיפה אתם?
מזדהה , וצריכה עזרה.....
11/03/13 14:15
42צפיות
מאוד מזדהה איתך, זה בדיוק התהליך שהיה לילדה שלי, גם היא לא עברה בלידה בדיקת סינון שמיעה היום היא בת 5 חודשים וכבר חודשיים עם מכשיר, הייתי רוצה לשאול אותך מס שאלות
שיעזרו לי מאוד, היות ואני ובעלי מאוד חדשים בנושא ויש לציין קצת בהכחשה...
עשינו לה כבר 3 בדיקות שמיעה במיחא, ובכל בדיקה התשובה היא שונה(פעם אחת באוזן אחת ירידה של 70 ובשניה 35, לאחר מכן אוזן אחת 60 והשניה 41, ובבדיקה האחרונה שתי האזניים 45, האם גם אצלכם היה כזה שינוי מבדיקה לבדיקה?
המכשיר נופל לה כל הזמן מהאוזן, יש איזה פטנט ?אני שמה לה סרט על הראש אבל בכל זאת זה יוצא המון פעמים.
הבת שלך במסגרת כלשהי? אני לא הצלחתי למצוא משפחתון שהיה מוכן לקבל אותה ונאלצתי לעזוב את העבודה, את מכירה אולי מסגרות(רגילות) אני מאיזור נתניה אבל מוכנה להתרחק קצת אם צריך..
ושאלה אחרונה ואני מתנצלת מראש על ההתנפלות  אבל אין לי את מי לשאול את כל השאלות האלו ואני קצת בורה חסרת אונים לגבי הנושא הזה
לא היתה לי עדיין שיחה עם עו"ס במיחא, האם אני צריכה לפנות לרווחה כדי שיכירו בת שלי כבעלת ליקוי שמיעה?

מנסה לעזור
12/03/13 01:27
25צפיות
הי,
אני לא גרה בארץ, אז לגבי שירותי רווחה ומסגרות חינוכיות אולי כדאי לך להוסיף  את השאלות לשרשור שפתחת למעלה כדי לקבל יותר תשובות מהורים בארץ. אם את רוצה להתייעץ או סתם לשתף בנושאים אחרים או בכלל על מה שעובר עליכם, אשמח לנסות לעזור.
אם הילדה עם מכשירי שמיעה מגיל שלושה חודשים כנראה שפעלתם מהר וביעילות ואתם לא ממש בהכחשה. אני בטוחה (מניסיון) שכול הסיפור הוא קשה לעיכול, אבל נראה שאתם עושים כול מה שצריך לטובתה.
אם המכשירים נופלים בקלות מדי יש שתי אפשרויות שאני מצליחה לחשוב עליהן:
1. אתם עוד לא רגילים להכניס את המכשירים כמו שצריך וקצת חוששים לדחוף אותם קצת יותר חזק פנימה
2. האוזניות כבר לא מתאימות
אולי תוכלי לשמוע פה עוד דעות בנושא, אבל כול עניין האוזניות הוא משהו שהעסיק אותנו המון בשנה הראשונה. בגילאים האלה התינוקות גדלים בקצב מסחרר וגם האוזניים ולכן אנחנו גילינו שצריך להחליף אוזניות ממש כול כמה שבועות כדי שזה באמת יתאים. בדיעבד הבנו שבכול שהמכשירים נפלו בקלות או שהבת שלנו התחילה למשוך את המכשירים מהאוזניים, האוזניות כבר לא ממש התאימו ולכן זה הפריע לה.
לגבי בדיקות השמיעה, אני לא יודעת איך בודקים בארץ, אבל הבת שלי כמעט בת שנתיים ועדיין האודיולוגית אומרת שהתוצאות לא עקביות מהמון סיבות: נוזלים באוזניים, חוסר ריכוז או עייפות של הילדה. אז כן, התוצאות יוצאות שונות מפעם לפעם... בגילאים הקטנים זו בדיקה בעייתית.
מקווה שעזרתי קצת....
צודקת
16/03/13 17:59
13צפיות
בגילאים הצעירים מאוד, בדיקות שמיעה רגילות הן מאוד בעייתיות. כל דבר קטן משנה את התוצאות - לא קצת, אלא הרבה. מספיק שהילד קצת לא מרוכז והופה! יוצאת אודיוגרמה שונה לחלוטין. תוסיפי את כל הגורמים האחרים הנפוצים בגילאים האלה (נוזלים באוזן, למשל), ותגלי שהדבר המוזר באמת זה לקבל תוצאות אחידות ועקביות מבדיקה אחת לשנייה...

אם זה מנחם, לי עצמי התאימו מכשירי שמיעה בגיל שלושה חודשים. זה נחשב לאבחון ממש מוקדם, אז הצלחתם בגדול
לגבי משפחתון אם זה עדיין רלוונטי ובדיקת שמיעה
02/06/13 16:26
8צפיות
הבת שלי (לקויית שמיעה מושתלת דו צידית) מסיימת עכשיו את השנה השלישית בגן פרטי רגיל במושב גן חיים - גן החברים. הם מקבלים ילדים מגיל 10 חודשים, כך שאם את מחפשת לספטמבר, ואם זה לא רחוק לך מדי זה יכול להיות רלוונטי.
לגבי בדיקת השמיעה, גם אצלינו (בגיל 10 חודשים) יצאו 3 בדיקות של קלינאית תקשורת עם תוצאות שונות לחלוטין. בסוף ההחלטה הייתה ללכת לפי הברא
את מכירה, אבל בכל זאת הנה הסיפור שלנו.
21/02/13 23:15
63צפיות
יהונתן כשנולד לא עבר סינון שמיעה. בבית החולים בישרו לנו את התוצאות וחיפפו אותנו. אמרו לנו עזבו, הכל בסדר, זה בטח רק נוזלים. כשהגעתי לרופאת ילדים גם שם המשיכה האדישות, הרופא הפחידה אותנו בנוגע לבדיקה הזאת. אמרה לנו זה בהרדמה, וילד מקבל חומר מטשטש ובלה בלה בלה... אנחנו לא ידענו שיש סיכוי כזה ילד לקוי שמיעה. אז איימנו על תינוק בן חודש ולא הלכנו לבדיקת bera או בדיקות אחרות. אני חס וחלילה לא מורידה מאחריות שלנו כהורים, אבל מצד שני זהו ילד ראשון ולא יכולנו לדעת עד כמה הנושא חשוב.
אתם מכירים את הסיפור שלי גם...
26/02/13 21:39
57צפיות
הבת שלי אובחנה בגיל ארבע בעיקר כי היו לה שתי שפות ולא הבנו (או לפחות כולם הצליחו לשכנע אותי לצערי) שמזה נובע האיחור בדיבור. עד היום אנשים אומרים לי שלא הגיוני, הרי ראינו אותה, היא דיברה יפה, איך יכול להיות...?

גם אצלינו זו ילדה ראשונה והיא עברה סינון שמיעה בבית חולים, אין כזו בעיה במשפחה, זה לא עלה על דעתנו. עד היום אני כועסת על עצמי שהקשבתי לאחרים ולא לעצמי.

עם הבת השניה אנחנו כמובן מנסים לעקוב. קבענו לה בדיקת שמיעה מחר. תחזיקו לי אצבעות...

במקרה באתי לבקר אחריי הרבה זמן... :)
איך עברה הבדיקה של הבת השנייה?
03/03/13 20:30
33צפיות
אין לך מה לכעוס על עצמך...
הסיפור שלך מוכר כל כך...
ישנן גם הרבה ירידות שמיעה שמתפתחות אחרי הלידה, ואז הילד מספיק לאסוף מספיק מידע, לדבר...והרבה יותר קשה לגלות את הלקות.
הקטנה שלי....
08/03/13 17:32
38צפיות
עברה את הבדיקה בהצלחה עד כה :)
נשמנו לרווחה אבל נמשיך לעקוב. העיקר לא לפספס יותר.

היינו באסיפת הורים בבית ספר של הגדולה שלי וקיבלנו פידבק ממש טוב. היא כמעט מגיעה ליעדים של סוף שנה, היא לא מאחורה, היא ממש משתלבת יפה ומצליחה. היא כבר לומדת לקרוא. :)  (היא תהיה בת שש בעוד חודש). אנחנו מאוד גאים בה. אפילו התחלנו לעבוד על העברית והיא קצת יודעת גם עברית. גם קלינאית התקשורת דיווחה שהיא כבר באותה רמה של שאר הילדים בגילה וירדנו לטיפול פעם בחודש. הילדה שלנו מדהימה.
האם תהיי מוכנה שהסיפור שלכם יפורסם?
03/03/13 20:28
41צפיות
אני מנסה, או יותר נכון, המנכלית של מיחא ארצית מנסה, לעורר את המודעות סביב הגילוי המוקדם.
ככל שנאסוף כמה שיותר סיפורים מהשטח, אנחנו נהיה משכנעים יותר...
º
כן, אין בעיה.
08/03/13 10:51
15צפיות
הסיפור שלנו
02/06/13 16:32
5צפיות
ביתי דווקא עברה את סינון השמיעה בבית החולים בהצלחה. לכן כהורים לילדה ראשונה וסבים לנכדה ראשונה ממש לא עלה על דעתינו שהיא אינה שומעת. גילוי לקות השמיעה החל רק בבדיקת השמיעה בגיל 8 חודשים בטיפת חלב. שתי מסקנות:
1. חשוב להסביר לאנשים שזה שהילד עבר בהצלחה סינון שמיעה עדיין משאיר עשרות אחוזים של טעות (כפי שעידכנו אותי אחר כך). חלק מהסיבה לכך היא שלפחות בזמנו הביקות נערכו על ידי מתנדבים שלא היו בעלי הכשרה מספקת, אני לא יודעת מה המצב היום
2. בדיעבד גיליתי שאמורים לעשות סוג של בדיקת שמיעה בטיפת חלב בגיל 4 חודשים שביתי לא עברה אותה. חבל מאד, היה נותן לנו גילויי מוקדם יותר...
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "פארקר"
18/02/13 18:38
6צפיות
כשג'ניפר לופז וג'ייסון סטיית'ם משתפים פעולה, אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בסרט עוצר נשימה!
אתם מוזמנים להקרנת גולשים של הסרט פארקר שתערך ב 27.2.
|קדימה|לכל הפרטים, מידע נוסף והרשמה:
https://www.facebook.com/tapuz.co.il/app_216924904...
נפתח פורום דיכאון ב|תפוז|
17/02/13 18:15
5צפיות
על פי מחקרים כל גבר רביעי וכל אישה עשירית בישראל סובלים מדיכאון.
אם אתם סובלים מדיכאון או קרובים של חולי דיכאון, ואתם מחפשים תמיכה ואוזן קשבת, פורום דיכאון נפתח במיוחד בשבילכם.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום