בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים,

לפני שלוש שנים הגשמתי את חלום חיי וניהיתי אמא לתינוק חמוד חמוד. לפני כשנה וחצי גילינו שבנינו הבכור לקוי שמיעה מלידה ושעליו להרכיב שני מכשירי שמיעה בכדי שיוכל ללמוד כיצד לתקשר עם הסביבה.

באותו יום חרב עלי עולמי, כמו מטורפת גיששתי בעמודי האינטרנט רק למצוא טיפות של מידע ותמיכה... ולא מצאתי כלום.

יותר מאוחר הודות ליוזמתה של אתי (מנהלת פורום הקודמת) נפתח פורום זה ומאז הוא מהווה בית שני בשביל המשפחה שלי. בית שבו מקבלים תמיכה כשרק צריכים אותה, מקבלים המון מידע, רק צריך לשאול והעיקר זהו בית שבו ילדינו הם הנושא העיקרי והחשוב.

אז אם הגעתם לכאן, ברוכים הבאים, תשארו איתנו אולי תשתו איזה כוס קפה ותחליטו לספר על עצמכם, על ילדכם? או אולי אתם לקוי שמיעה וחלק מקהילת החירשים אז עד רבה תמיד נשמח לשמועה על חוויות וסיפורי חיים ואילו רק בכדי לדעת מה מצפה לילדינו בהמשך...

אז גלישה נעימה לכולם, אני כאן לכל שאלה, בקשה או סתם אם יש לכם מתכון לעוגה טובה 

אנשי מקצוע המעוניינים לקחת חלק פעיל בפורום ולהזדהות כאנשי מקצוע מתבקשים ליצור איתי קשר לפני כן, ולתאם יחד איתי את הצורה בה שיתוף הפעולה יעשה.

הפורום אינו מהווה מקום לפירסום חברות למכשירי שמיעה, או כל עסק הקשור לתחום. הודעות פרסומיות ימחקו!

המחשת השימוש במערכת FM
30/12/12 09:02
86צפיות
לאחרונה נתקלנו במספר בעיות של צוות בגן שלא מעונין להשתמש במערכת ה-FM.

מצאנו את הסרטון המצורף הממחיש את השימוש במערכת FM (במקרה זה, מערכת אישית).
הסברנו לצוות כי מכשירי השמיעה יכולים "להתביית" על הקול הדומיננטי בסביבה הקרובה (עד כשלושה מטרים).
בתנו אמנם נעזרת במכשיר FM כיתתי ולא אישי, אך מכשיר ה-FM הכיתתי, מאפשר הגברה של הקול הדומיננטי וכך מאפשר למכשיר להתביית עליו, גם בסביבה רועשת יותר.

אם מישהו מכם נתקל בבעיות של שימוש במערכת - אתם מוזמנים להעביר את הסרט המצורף, אולי זה יעזור... (לפני שמנופפים ב"החוק מחייב" וכיו"ב).

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embed...

בהצלחה!
נהדר!
01/01/13 19:54
28צפיות
אני אעביר למחנכת של הבן שלי!
תודה רבה!
º
נהדר, תודה!
03/01/13 09:04
16צפיות
מה העניין של ההפגנה ביום א'?
28/12/12 00:25
45צפיות
ראיתי כמה פרסומים על זה בפייסבוק פה ושם מטעם "בקול" או אולי המכון לקידום החירש, אבל לא התעמקתי.
מישהו יודע ויכול לעדכן?
עידכונים, ואפילו פירוט
29/12/12 17:50
160צפיות
עד שנת 2002 חרשים יכלו להזמין 16 שעות תרגום בשנה בסיבסוד המדינה, לטובת ביקור אצל רופא, תירגום בבית משפט, באסיפות הורים ודברים דומים.
בשנת 2002 נערכה הפגנה גדולה מאד של חרשים מול משרדי הממשלה בירושלים, והיא נמשכה כחודש (במושגים של אז זו הייתה הפגנה ארוכה. בינתיים הממשלה התחשלה...). באותה הפגנה החרשים דרשו יותר נגישות ויותר זכויות. חוקקו חוקים הנוגעים לנגישות בטלוויזיה (כתוביות בתוכניות, תרגום) וההישג הגדול והמורגש ביותר הוא סל תקשורת. סל התקשורת כולל שלוש אפשרויות עיקריות:
האפשרות לקבל החזרים בעבור עזרים טכנולוגיים שונים (שעון מעורר, גלאי בכי, מכשיר פקס ועוד)
סכום כסף חודשי המסייע ברכישת סוללות ושירותים שונים
45 שעות שנתיות של תרגום/ תמלול בתחומים שונים של בריאות, משפט, תעסוקה, לימודים, תרבות ולמעשה - לפי בחירתו של צורך השירות.

בעת שנחתם ההסכם הזה משרד הרווחה הקציב לעניין 2.5 מיליון ש"ח. עברו השנים, אנשים נעשו יותר מודעים לאפשרות הזו, השתמשו בה והביקוש לשירות עלה. משרד הרווחה הבין את חשיבות השירות וכל פעם הפנה תקציבים לטובת העניין. בשנה האחרונה השימוש בפועל תוקצב ב-7 מיליון שקלים.

אממה.
הממשלה לא הצליחה להחליט על תקציב. הדבר הכי קל הוא להתפזר. שנת 2012 מסתיימת מבלי שאושר התקציב לשנת 2013.
משרד הרווחה הודיע שהשירות יתוקצב כפי שנקבע מראש, ב-2.5 מיליון ש"ח. המשמעות בפועל היא שכל שירותי ההנגשה (תמלול, תרגום, החזרים בעד מכשירים יקרים) נעצרים למעט שירותי חירום בתחום הבריאות כדוגמת תירגום בבית חולים.

ומה זה אומר בפועל?
שחירשים וכבדי שמיעה רבים לא יכולים להשתתף בפעילויות חיי יום-יום.
אין תרגום באסיפות הורים
אין אפשרות להציג את הצד שלהם בבית משפט
אין העתקה לשפת סימנים עבור חרשים-עיוורים
אין תמלול בישיבות בעבודה
אין אפשרות להשתתף בימי עיון והשתלמויות מקצועיות
זוהי יצירה של תקרת זכוכית המונעת התקדמות והשתלבות בחברה.

אין לטעות ולחשוב שאם אדם הוא מושתל/ כבד-שמיעה והוא "שומע" את הסביבה אז הוא לא תלוי בשירותים האלו. אני כבדת שמיעה, ובמסגרת עבודתי נדרשתי לעשות קורס.
אני מסיימת יום עבודה ונוסעת לעוד 6 שעות של לימודים אינטנסיביים ורצופים, בשעות שאני כבר עייפה. את הקורס התכוונתי להנגיש עם קלדנית, כי מתקיימים בו דיונים רבים. כל עוד רק המרצה דיברה הייתי בסדר, פשוט התעייפתי מקריאת השפתיים. כשזה הפך לדיון פעיל.... הייתי מעדיפה להיות בפוזיציה יותר טובה. הייתי מעדיפה להבין 80% ולא 30%.

כיוון שמה שנלקח מהחרשים וכבדי השמיעה זו הזכות לשיוויון ולנגישות, הם יוצאים להפגין כדי שמשרד הרווחה כן יעביר תקציב לשירות הזה כפי שהיה בשנה שלפניה.
ההפגנה מתקיימת באישור המשטרה, מגובה על ידי קואליציית ארגוני החרשים המונה 9 ארגונים שונים, ובפעילות והשתתפות אקטיבית של חלק מהארגונים (כדוגמת המכון לקידום החרש ובקול). כמו כן התקבל גיבוי נרחב מהמתורגמנים והמתמללים, שחלק גדול מפרנסתם נעלם להם ברגע, ומי יודע מתי יגיע הכסף על עבודה שכבר כן נעשתה.

אתם מוזמנים בחום להגיע גם. מחר, יום א', שעה 10 מול קריית הממשלה בתל אביב.

קישורים רלבנטיים:
המכון לקידום החרש מספר על עצירת התקציב (יש כתוביות סמויות) http://www.youtube.com/watch?v=hpGg9LtosO0&fea...
דף המחאה בפייסבוק https://www.facebook.com/equalityandaccessibility
אנשים מספרים על סיטואציות בחיי היום-יום (תמונות) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.12026368...

אשמח לענות לשאלות נוספות.
תודה על ההסבר החשוב!
29/12/12 19:42
27צפיות
אני מתראיינת בקול ישראל ביום שני.
אני מאמינה שהנושא יעלה. בטח יוזמנו גם מומחים בתחום, אבל אני שמחה להבין קצת יותר עכשיו...
º
תודה על ההסבר!
30/12/12 09:04
15צפיות
תודה על ההסבר המאלף
03/01/13 09:06
18צפיות
לשמחתי ההודעה שלך קודמה לעמוד הבית של תפוז כך שאני מקווה שהנושא זכה לחשיפה נוספת.

יש לך עדכונים לגבי תוצאות ההפגנה? הבנתי שנמצא סכום כסף מסוים, אבל לא הסכום המלא. האם יהיה המשך למאבק, ומהו?
תוצאות ההפגנה/ ההתארגנות להפגנה
03/01/13 16:52
16צפיות
חשוב לציין שקודם להפגנה הארגונים פנו למשרדי הממשלה בצורה מסודרת.

אני מודה שאני לא מעודכנת מי מהאפשרויות נכונה, אבל אחת מהשתיים:
משרד הרווחה אישר את העברת התקציב כשעה לפני תחילת ההפגנה (הם ידעו על הקיצוץ ומשמעותו כחודשיים קודם לכן).
ביום ההפגנה אושרה העברה של 2 מיליון ש"ח נוספים לטובת התקציב. מעט מדי, אבל נותן קצת אוויר לנשימה.
במהלך ההפגנה סתיו שפיר ציינה ששר בלי תיק עולה למדינה 60 מיליון ש"ח בשנה. כמה עוולות חברתיות היה ניתן לתקן בתקציב הזה?

גם אחרי שהתקציב יאושר מתוכנן המשך למאבק שמטרתו העלאת המודעות לכך שנגישות היא בזכות ולא בחסד, ולשמירה על זכויותיהם של החרשים.

ועוד לינקים, כדי להבין את משמעות המשפט האחרון:

בועז אחד העם וננה בר כתבו מאמר לערוץ "מעורבות" ב-YET. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326134,00...

הנאום של ח"כ דב חנין בהפגנה ביום א' http://www.youtube.com/watch?v=ZmnY580_bpQ

ולבסוף, למי שיש לו סבלנות לקרוא: טור שכתבה ננה בר בפסח על חירות ושיוויון. זה הציטוט שליווה אותו בדף המחאה בפייסבוק: "המאמר עוסק בחירות הקהילה וברעיונות הנכונים למימוש השוויון והנגישות שכולנו דורשים מהממסד הציבורי תוך שימוש בכלים ובשיטות חירשיים, תרבותיים ופוליטיים ומיגור הפטרונות בתחום הנגישות." http://www.sela.org.il/index.php?mact=News%2Ccntnt...

אני כרגע במצב שהמשך עבודה במקום בו אני נמצאת מחייב אותי לעבור קורס של שש שעות שבועיות. אין לי אפשרות להזמין תמלול לקורס, ובהחלט הרגשתי את התוצאות ביום שני כשהתחלתי לנקר לאחר שלוש שעות וכשלא הבנתי את המתרחש בדיון. אני רוצה להזכיר - שיוויון ונגישות רלבנטיים לכל חרש וכבד שמיעה באשר הוא. אין לטעות שאם הילד "שומע" הוא אינו זקוק לכל זה. אני "שומעת", ואני זקוקה לכל זה. גם הילדים שלכם.
סיכום המחאה מפי המארגנים
05/01/13 13:40
17צפיות
הסרטון קצר ומלווה בכתוביות

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embed...
פורומים חדשים ב|תפוז|
24/12/12 18:37
8צפיות
אין זמן טוב יותר לחזרתה של "ארץ נהדרת" למרקע מאשר תקופת בחירות.
אילו דמויות חדשות יהיו? מה יהיה הלהיט החדש שכולם ידברו עליו? אילו ביטויים חדשים יכנסו ללקסיקון שלנו?
לרגל עליית העונה החדשה, אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום ארץ נהדרת.
אתם מוזמנים לקפוץ לבקר|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מורת שמע לילד בכיתה ב'
23/12/12 14:42
60צפיות
לבן שלי יש מורת שמע בבית הספר והוא בבית ספר רגיל
בעבר היו קשיי שמיעה עקב כל מה שקשור לנוזלים וירידת שמיעה.
זה נראה כמו שעור פרטי שעוברים על מה שיש באותו זמן בכיתה
מה אמורה לעשות מורת שמע מעבר לקריאת החומר שהמורה עושה בכיתה?
האם היא אמורה לתת לו טכניקות שבעזרתן היכולת האישית שלו משתפרת?
תודה
עד כמה שאני יודעת
23/12/12 20:40
33צפיות
זה אמור להיות די מקביל לשיעור בכיתה, עם דגש אישי, מה שאמור להקל עליו להבין את החומר.
במקביל, מורת השמע אמורה באמת לנצל את השעה הזו ולחזק אותו בכל מיני תחומים.
ההתרשמות שלי ממורת השמע שלנו היא שהיא מאד מקצועית ויודעת לזהות את ההזדמנות לטיפול המתאים.
אני חושבת שהן מספיק פתוחות בשביל שתשאלי אותה ותתאמו ציפיות.
בי,
שירי
º
תודה
23/12/12 20:53
13צפיות
היום יום ההתרמה לניצן וארגוני החרשים
20/12/12 12:54
51צפיות
היום יום ההתרמה לניצן וארגוני החרשים
אני כבר סימסתי. ואתם?

לפרטים נוספים
אני חסומה לשירות...
20/12/12 20:07
45צפיות
אבל אני בעיקר תרמתי למדיה היום...
אני מקווה שהיה מוצלח.
בכל מקרה בשביל החשיפה למודעות, זה הוא יום חשוב!

וסוף סוף נמצא מדיה שחשב שילד עם לקות שמיעה שזוכה בבחירות של מועצת תלמידים זה מעניין, למרות שהוא "רגיל"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4320952,00...
כל הכבוד להורים
22/12/12 09:48
70צפיות
ולילד שהתגבר על המכשולים. באמת מעודד לשמוע.
מישהו מכיר אישית ילד עם שתל באוזן אחת ומכשיר באוזן שניה? כאן לא ממליצים לנו אבל זה משהו שמקובל בארץ. האם אפשר להתמודד עם זה? (שהרי זו שמיעה משני ״סוגים״ שונים...)
יש המון ילדים כאלה
22/12/12 12:03
28צפיות
גם במיחא הכרנו ילדים אלה וגם בשמע.
הם מתרגלים.
º
אתי זוהר היא משלנו :)
22/12/12 20:58
90צפיות
להיות במועצת תלמידים זה משהו מיוחד?
27/12/12 21:32
20צפיות
אף אחד לא ראיין אותי על זה כשהייתי ביסודי
מכשיר fm
18/12/12 09:21
82צפיות
להורים שלום
ברשותי מכשיר fm של חברת comfortaudio. המכשיר שירת את בני נאמנה במשך שנתיים.
אני מעוניינת למכור אותו עקב אי שימוש של בני.
המכשיר היה בשימוש מועט מאוד. מצבו כחדש והוא נמכר בקופסה המקורית עם  כל האביזרים הנלווים.
המחיר - 2000 ש"ח
דגנית

שאלת תם
20/12/12 12:55
56צפיות
שנתיים זה שימוש מועט מאוד?
מכשיר fm
21/12/12 17:34
52צפיות
נכון.... הוא עבר לכתה קטנה ואקוסטית ולא מרגיש צורך להשתמש במכשיר יותר.
יכול להיות
22/12/12 12:02
48צפיות
תלוי כמה השתמש במשך השנתיים האלה
זה לא מכשיר שמיעה
27/12/12 21:36
42צפיות
השימוש במכשיר שמיעה הוא אינטנסיבי. כל יום, בין 10 ל-18 שעות ביום, תלוי כמה זמן ערים. מכשיר שמיעה נחשף ליותר תנאים קשים: לחות משתנה בגלל זיעה ושיער לח ממקלחת.

השימוש במכשיר FM הוא יותר סלקטיבי, רק בשיעורים, לא בכל השיעורים, בחופש הגדול הוא מונח במגירה, והיא מציינת שגם בשנה"ל הוא כמעט לא השתמש בו. מה שנקרא משומש במצב מצויין.
היום!!! - הרצאה מקוונת - "שמיעה פעילה בסבי.."
18/12/12 09:03
48צפיות
עפ"י המסורת של מיחא תל אביב להרצאות מקוונות, מתקיימת היום ב-21:00 הרצאה בנושא "שמיעה פעילה בסביבה הטבעית" - מהי וחשיבותה להתפתחות הילד.

אתם מוזמנים להכנס לקישור הבא:
http://www.eteacher.co.il/campuses/matyatzafon/Cou...

ניתן יהיה לבצע "בדיקת תקשורת" בכדי לוודא שאתם שומעים בצורה תקינה החל מ-20:45.

אין חובה למיקרופון (חיבור שכזה יאפשר לשאול שאלות בצורה קולית).
אם אין מיקרופון, ניתן לשאול שאלות באמצעות הצ'ט

מוזמנים להצטרף

º
איך היה?
19/12/12 12:55
20צפיות
מעולה!
19/12/12 21:41
27צפיות
היתה הרצאה של מרים ארזי,
היה מעניין מאוד, תורם ונותן חומר למחשבה.
אני מקווה שבשלב כלשהו ניתן יהיה להעלות הרצאות מוקלטות לאתר של מיחא.

בעוד שבועיים (1/1/13) תהיה הרצאת המשך של מרים, שוב ב-21:00.

בכלל, הקונספט של שמיעת הרצאות כאשר אתה נמצא בבית מתאים לי מאוד
מה גם שהמרצה משתף את קהל השומעים, ניתן לשאול שאלות כמו בהרצאה של פנים מול פנים, רק שאתה נמצא בסלון החם בבית, בטרנינג...
אני חושבת שזו יוזמה מאוד מבורכת של מיחא ת"א ומקווה שתהיה הענות של משתתפים, כך שהמסורת תמשיך.
הייתה התלהבות גדולה
19/12/12 22:15
25צפיות
כשעשו סדרת הרצאות כשהמרצה נמצאת באריזונה.... אני חושבת שאחרי זה עשו הרצאות מתוקשבות להורים.

שמחה שנהנית.
עצומה מאת תעביר את זה הלאה
11/12/12 12:50
28צפיות
ראיתי שמישהו חתם על עצומה הזאת בפייסבוק, נכנסתי כדאי לראות במה מדובר ואני אגלה לכם סוד, גם אני חתמתי. למה? כי אני מאמינה שלכל אחד יש זכות לשמוע ולהישמע, כי אני מאמינה שהמדינה שלנו ככלל לא מספיק נגישה בשביל אלו שזקוקים לזה. כי ילדים לקוי שמיעה לא יכולים להינות מפסטיגלים והצגות הענק. כי ישנם מקומות עדיין שאלו שהם על כסאות גלגלים לא יכולים להכנס אליהם. כי עדיין יש חוצפנים שחונים בחניית נכים ולא מזיז להם.
אז אם גן לכם בא לעשות משהו קטן אתם יכולים לקרוא על העצומה הזאת כאן.. ואולי גם לחתום עליה.

הכרה בשפת הסימנים כשפה רשמית לצורך נגישות שוויונית
http://www.atzuma.co.il/payitfwdisl
יהונתן משלים פערים
11/12/12 12:39
61צפיות
איזה כיף זה לכתוב על התקדמות של הילד שלי! אתם לא מבינים איזה שינוי חל בילד מתחילת השנה... כמה מהירה ההתפתחות פתאום, כמה אני נזכרת בכם שכולכם אמרתם לי פה אחד כשהוא ידבר הוא לא יסתום את הפה... בהחלט הוא ממש לא סותם את הפה, הכל הוא מתמלל, כל פעולה קטנה, לפעמים אנחנו מאחלים לקצת שקט.
יום אחד באתי לאסוף אותו מהגן ובת שירות אומרת לי "תשאלי אותו בן כמה הוא" אז שאלתי "יהונתן בן כמה אתה?" והוא ענה לי בהיגוי מושלם "אני בן שש" זה יכול היה להיות פחות מצחיק אילולא הוא היה רק בן שלוש וחצי. ולא משנה שהסברתי לו שוב ושוב שהוא רק בן שלוש וחצי הוא המשיך להתעקש שהוא בן שש.
ויותר מזה ההיגוי שלו ממש משתפר הוא מבטא כמעט את כל הצלילים כבר, ואני מתאהבת בו כל יום חדש, למרות שכבר חשבתי שהוא הגיע לרמות מתיקות הכי גבוהות שיש. אז טל חושב שהגיע זמן ללמד אותו אותיות.. דעתכם ?
איזה כיף לקרא!
20/12/12 20:09
24צפיות
למרות שלקח לי זמן להגיב, קראתי בהנאה רבה!
איזה כיף להגיד: "אמרתי לך..."
"הוא רגיל מידי"...
10/12/12 18:44
70צפיות
אם זה לא היה כל כך מחמם את הלב, זה היה ממש מכעיס...

בשבוע הבא, חל יום ההתרמה הארצי, ובשל כך, פונים אלינו עיתונאים ושרוצים לעשות כתבות.

בדיוק היה לי סיפור של בוגר ממש מצליח. ילד עם שתל, שמצטיין גם בלימודים, גם באנפי ספורט שונים, וגם חברתית.
התחקירנית ממש התלהבה, וביקשה לדבר עם האמא ועם הילד.
היא חזרה אלינו אחר כך, והסבירה שהוא פשוט ילד רגיל. אין מה לעשות מזה רעש...
היא התאכזבה שהוא ניהל איתה שיחה רגילה, דיבר בצורה רהוטה לחלוטין, ולא כל כך הבין מה היא רוצה ממנו כשהיא שאלה אותו על הקשיים שלו כילד לקוי שמיעה...
מבחינתי, כשאני מכירה את העבודה הקשה שעשו ההורים שלו והוא עצמו, כשאני יודעת כמה השקעה יש מאחורי הילד, אני כולי נרגשת לשמוע שהוא לא מרגיש מיוחד בגלל הלקות שמיעה. ומבחינת החדשות...הוא לא מספיק חריג...

שאלו יהיו הבעיות שלנו...
שאלו אותי אם יש לי ילד שמדבר פחות טוב ... לא מצאתי...איזה כיף
איזה כיף לשמוע!
11/12/12 12:34
37צפיות
את כל האמת הייתי נותנת הרבה שהילד שלי יהי רגיל, שלא יכתבו עליו כתבות, שלא יחווה קשיים בתור לקוי שמיעה. כשיש לי ילד עם קצת פער משאר הילדים אני מבינה שרגיל משעמעם ולא מעניין זה הכי טוב שיכול להיות:)
פורומים חדשים ב|תפוז|
10/12/12 17:55
1צפיות
|דויד| אנו שמחים להכריז על פתיחתו מחדש של פורום ישראל ברוסית. לא משנה אם אתם עולים חדשים או ותיקים בוודאי תמצאו שם בית חם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|דגל| אנו נכנסים לישורת האחרונה של תקופת הבחירות ואפשר כבר לראות את הקלפי באופק. פורום מפלגת התנועה מזמין אליו את כל תומכי המפלגה לדיונים, חדשות ועדכונים על הנעשה במפלגה.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
זקוקה לעזרה
10/12/12 01:57
113צפיות
שלום לכולם
לא יודעת אם אני במקום המתאים אבל אני די נואשת ולחוצה אז אולי מישהו פה יוכל לסייע לי...  בתי בת 5 ואחרי מחלת חום ויראלית חלה ירידה משמעותית בשמיעה. הרופאים טוענים שזה בגלל נוזלים והטיפול היחיד שקיבלנו זה תרסיס לאף והמלצה על ניפוח בלונים.... בינתיים הילדה לא שומעת כלום, ממש ככה, מצוברחת, נמנעת מפעילויות כי היא חוששת שלא תשמע. בבדיקת שמיעה נמצאה ירידה קלה עד בינונית ועלתה שאלה של פגיעה בעצב אבל לא ברור לגמרי. אני זקוקה להמלצה על רופא מומחה א.א.ג. שמתמחה בילדים! אשמח לכל המלצה / חוות דעת / עזרה
תודה מראש
גלי
על רופאים איני יודעת
10/12/12 12:50
83צפיות
אבל בדרך כלל במחלקות של בתי החולים הגדולים (הדסה בירושלים, שניידר באזור המרכז ובני ציון באזור חיפה) יש גם מחלקות אודיולוגיה טובות עם מומחים בעלי נסיון. שניידר הם באופן ספציפי בי"ח לילדים, כך ששם אולי ניתן למצוא אודיולוג ילדים ורופא אא"ג ילדים המומחה לנושא.

מה שכן, הייתי רוצה לומר --
1. כרגע אתם במקום שמאוד מלחיץ ומפחיד אתכם. קודם כל, נוזלים זה באמת נפוץ ובאמת גורם לתחושה של ירידה בשמיעה, ובהרבה מקרים - כשהם מתנקזים השמיעה חוזרת לתקנה. אז כרגע עד כמה שאפשר, לקחת נשימה עמוקה. בדיקת שמיעה בשלב הזה אומרת מעט מאוד אם היא נעשתה באמצעים הרגילים (ישיבה בחדר אטום והיענות לקולות שמשמיעים לך) כי הנוזלים באוזניים פוגעים ביכולת הבדיקה... יש בדיקות אחרות, אבל בבתי החולים יוכלו לדבר איתכם על זה.

2. נניח שכן יש איזושהי פגיעה בשמיעה. אני כמובן מקווה שלא, אבל נניח. בתור מישהי שנולדה וגדלה עם ליקוי שמיעה אני מבטיחה לך אישית, מעומק הלב, שזה ממש לא עניין כזה גדול. זה לא מנע ממני להתחבר, ללמוד, ללכת ליסודי, תיכון, צבא, אוניברסיטה, תואר שני וחיים בחו"ל. לא נוח אבל לא נורא.

3. ולמה אמרתי את מה שאמרתי בסעיף 2? כי חלק מהעניין הוא גם לתת לילדה עצמה להרגע ולהחלים. כתבת שהיא לחוצה ומפוחדת, ולמרות שזה לא קל - כהורים לכם יש את היכולת לשדר איזושהי הרגעה ולעזור לה להבין שלא צריך לפחד (גם לגבי מצב זמני). אולי לשחק איתה קצת במשחקי תקשורת אלטרנטיבית - למשל אפשר להסתכל באינטרנט איך מסמנים א' ב' בשפת סימנים, לא מפני שהיא זקוקה לזה או תלויה בזה אלא סתם מפני שזה כיף וככה היא תוכל לעשות לעצמה כיף גם כשהיא כרגע לא שומעת טוב. אפשר לשחק איתה במשחקי אותיות כתיבה (נו, הרי לכם הזדמנות לקצת לימוד קריאה וכתיבה!) אפשר לשחק איתה במשחקי פנטומימה. הכל במטרה קצת להרגיע, להצחיק, להוציא מתוק ממצב לא נעים שיש לקוות שהוא גם זמני.
º
תודה רבה
10/12/12 14:12
25צפיות
º
תשובה מעולה.
10/12/12 18:33
23צפיות
לא נשאר לי מה להוסיף
10/12/12 18:36
38צפיות
מתחברת לכל מילה שכתבת.
כמה טוב שאת פה!
11/12/12 12:31
33צפיות
למרות שאנחנו כבר בשלב של אחרי ומתרגלים לאט לאט, התשובות שלך תמיד מעודדות אותי!:)
רק עוד המלצה אחת
11/12/12 10:54
47צפיות
לא רשמת מהיכן את אבל אם את נמצאת באזור הצפון אני יכולה להמליץ בחום על א.א.ג ברמב"ם. פרופ' גולץ הוא מנהל המחלקה ואני בטוחה שיוכל לתת לך מענה טוב מאוד כולל אולי בדיקות נוספות שצריך לעשות (BERA) כדי לוודא אם קיימת פגיעה עצבית או לא. אני מקווה שהכל יסתיים בטוב. בהצלחה !!!
שלום לך!
11/12/12 12:30
35צפיות
קודם כל את בהחלט במקום הנכון, ראיתי שקיבלת תשובות מפורטות כבר אז רק אוסיף שאני לא יודעת מאיזה אזור את. אם יתאפשר לך אז במאיר יש מנהלת מחלקה מעולה שמה ד"ר גושן. היא טיפלה ביהונתן בזמנו ואני מודה לה מקרב הלב. אני גם יודעת שהיא מקבלת במדיקל סנטר בהרצליה. שיהיה בהצלחה מחכים לעדכונים!
המלצה על רופא
12/12/12 18:51
46צפיות
הי,
תיכף אקרא לעומק את התגובה שקיבלת ואתייחס אם יהיה לי מה להוסיף.
אבל לגבי רופא א.א.ג. אני ממליצה לך בחום על ד"ר אייל רווה.
הוא מנהל א.א.ג. ילדים בשניידר ומקבל פרטי וגם דרך חלק מקופות החולים במרפאה בכפר סבא.
ליווה אותנו מגיל 0 והוא מדהים! אנושי, מקצועי, נעים.
ניתח אותנו פעמיים (כמובן רק אם צריך) ואני סומכת עליו בעיניים עצומות.

ובגדול, כן, יכול בהחלט להיות שזה נוזלים ומשהו זמני.

בהצלחה!
שירי
|תפוז|מזמינים אתכם לסרט לשחק באש!
09/12/12 17:47
1צפיות
|שי| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה 16 של תפוז|!|

סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 16 פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

אז מה כן יהיה תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט האקשן החדש והמצויין של ברוס ויליס, "לשחק באש".

ג'רמי קולטון הוא כבאי שהיה עד לרצח שהתבצע ע"י מנהיג כנופייה. הוא נכנס לתוכנית להגנת עדים כדי שיוכל להעיד נגד האיש שהיה מטרה במשך זמן רב של קצין המשטרה מייק סילה (וויליס). כשחייה של החברה של ג'רמי בסכנה הוא מגייס את עזרתו של מנהיג הכנופייה היריבה ולוקח את החוק לידיו.

|*|פרטים נוספים והרשמה תוכלו למצוא ממש כאן|*|
שאלון קצר שיעזור מאד
07/12/12 21:45
49צפיות
שלום רב,
אני סטודנטית שנה שלישית ובכדי לסיים את התואר אני עושה סמינר על ילדים בעלי לקויות למידה שעברו מכיתה רגילה לכיתה של לקויי למידה.
אשמח אם תקחו כמה דקות למלא את השאלון שהוא אנונימי לחלוטין.
תעזרו לי מאד מאד !!
תודה רבה,
דפנה  

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&a...
הי דפנה
08/12/12 15:58
32צפיות
אנחנו הורים לילדים לקיי שמיעה וזה לא אומר שהם גם לקויי למידה.
לכן, לא יודעת עד כמה נוכל לעזור.
בהצלחה עם סיום התואר.
הנה לכם כמה דרכים ללמוד שפת סימנים
06/12/12 12:44
73צפיות
נתקעתי בכתבה הזאת ב YNET. למען האמת אנחנו כבר הורדנו את האפליקציה ומאוד נהנים ממנה. אז מה איתכם?

למדו את שפת הסימנים ברשת

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4311351,00...
גם אני הורדתי את האפליקציה
06/12/12 18:26
28צפיות
היא לא משהו...
אבל הייתי חייבת
חבל לי שהיא מתבססת רק על מילים ולא על משפטים....
אולי זה עוד יקרה.
בינתיים שלחתי להם בקשה לפתוח קבוצה אצלנו במיחא, גם אם זה לא יהיה בשימוש אצל הילדים, לפחות, זאת שפה שבה נוכל לדבר בין העובדים היהודים והערבים
º
האפליקציה היא רק לאייפון. באסה.
07/12/12 12:55
21צפיות
º
אפשר להוריד גם לאייפד, למי שיש:)
07/12/12 17:08
14צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום