לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

ניתוח כפתורים ואדנואידים
02/10/2014 | 22:55
3
34

שלום!
ביתי, בת ה- 3 וחצי סובלת מזה כשנה מנוזלים באוזניים.
בדיקות השמיעה מראות "ירידת שמיעה הולכתית מסוג low tone loss. באוזן שמאל ירידה מזערית עד קלה, ובימין- קלה עד בינונית. טימפנומטריה- type B דו- צדדי.  SRT ימין- 20, שמאל- 15-20."
הלכנו לרופא אא"ג שהמליץ על ניתוח כפתורים ואדנואיד (על סמך בדיקת השמיעה. והנחירות)
בשיחה הוסבר לנו שכיוון שנוחרת (מתעוררת באמצע הלילה), מומלץ כריתת אדנואידים.
הבנתי שאת ניתוח הכפתורים עושים כאשר הירידה מפריעה לתפקוד (בשפה למשל) אך אין לה איחור שפתי והיא מסתדרת מצוין עם מצב השמיעה הזה.
שאלותי הן- האם אפשר להסתפק בניתוח אדנואידים בלי כפתורים? והאם הימנעות מניתוח הכפתורים עלולה לגרום לנזק לאוזן בהמשך, אפילו שהירידה קלה?
(מה נפוץ יותר בירידות כאלה?- סיבוכים של ניתוח כפתורים או נזק פיזי לאוזן כתוצאה מנוזלים לא מטופלים?).
אודה לך מאוד על תשובתך,
אנו מאוד מתלבטים וחוששים.
קרן.

תשובה
06/10/2014 | 09:00
2
29
קרן שלום

1. ניתוח לכריתת האדנאיד בלבד  לא תמיד פותר את בעייית השמיעה והנוזלים.
2.לא המנעות מניתוח כי אם מצב כרוני ממושך של נוזלים באוזניים יכול לגרום לרטרקציה של עור התוף וסיכויים קטנים לבעיות נוספות בעתיד.
3. הניתוח הוא יחסית ניתוח קל והחלמה מהירה, הסיבוכים קטנים. מהלך לאחר ניתוח לעיתים הפרשה מהאוזן המחייבת טיפול, השארות נקב לאחר נפילת הכפתור, ובמקרים מסוימים
חזרה של הנוזלים וירידה בשמיעה וצורך בניתוח נוסף.
התשובה הכתובה כאן היא באופן כללי מאחר ואיני מכירה את הפרטים ולא בדקתי את הילדה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
ניתוח אדנואידים ללא כפתורים
08/10/2014 | 13:14
1
15

ד"ר ריינדורף, שלום!
תודה רבה על התשובה האינפורמטיבית.
בירידה קלה כזאת (SRT- 15-20), הסיכוי שניתוח אדנואידים בלבד יפתור גם את בעיית הנוזלים הוא גבוה או נמוך? אנו פשוט שומעים מחברים על בעיות בניתוחי כפתורים ומאוד לא רוצים "לחורר" את האוזניים של הילדה, כשאין קושי תפקודי כתוצאה מהשמיעה, והשיקול היחיד בעד כפתורים הוא פחד מפני רטרקציה של עור התוף / בעיות נוספות בעתיד כתוצאה מהישארות הנוזלים.
האם בירידות קלות יש סיכוי גבוה לרטרקציה או בעיות נוספות כתוצאה מהישארות הנוזלים?
אם ניתוח אדנואיד אמור לפתור את מקור בעיית הנוזלים, אז לשם מה לעשות כפתורים?
בתודה (רבה) מראש, וברכת חג סוכות שמח!
קרן.

תשובה
13/10/2014 | 09:04
7
קרן שלום

כפי שכתבתי בתשובתי הקודמת, ניתוח לכריתת האדנואיד  בלבד לא תמיד פותר את בעיית הנוזלים והירידה בשמיעה.
רטרקציה של עור התוף יכולה להווצר גם עם ירידות קלות בשמיעה.
במידה וישי ירידה קלה בשמיעה וללא רטרקציה של עור התוף והתפקוד השפתי תקין אפשר גם לחזור על בדיקת השמיעה בעוד חודשיים שלושה
להשוות לבדיקה קודמת ולעשות הערכה נוספת לגבי ניתוח.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
קשר בין טנטון לפרופסיה
02/10/2014 | 20:07
1
41
שלום,
אני צורך פרופסיה כבר חצי שנה, ולפני שבוע התחלתי לחוש טנטון קל. האם יתכן קשר בין השניים או שמא הן תופעות בלתי תלויות?

תודה
כנראה שזו לא תופעת לוואי
07/10/2014 | 07:59
27
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2014 | 11:06
5
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
דם מהגרון
01/10/2014 | 11:13
1
19
למה זה קורה?
תשובה
07/10/2014 | 08:00
14
שלום הודיה
מגון הסיבות הוא רחב ביותר (מבעיות חניכיים, דרך הפרעות בקרישה וכלה במחלות ריאה)  וחסרים פרטים מכונים. יש לפנות לרופא אאג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שיעול מתמשך
29/09/2014 | 23:04
1
27
שלום,לפני כחודשיים,הייתה לי הצטטנות\שפעת שלוותה בחום 38-39 במשך כ 5 ימים כתוצאה משתיית חלב קר+החשפות למזגנים בחדר כושר בעודי מזיע
לאחר שהצטננות עברה והחום ירד,התפתחה לי דלקת בגב תחתון שהייתה שם כבר לפניאך בצורה חלשה ולא מורגשת כתוצאה מתנועה לא נכונה בחדר כושר
לפי דעתי מכיוון שהיה לי וירוס ויריאלי בדרכי הנשימה (גרון-אף-פה) נחלשה המערכת החיסונית שלי למרות שכל שנה אני עושה חיסון נגד שפעת
הדלקת בגב תחתון הייתה מאד חזקה עד כדי כך שלא יכולתי לעמוד\לשבת אלא רק לשכב במשך 3 שבועות  נאלצתי לקחת כדורים אנטי דלקתיים+לעשות תרגילים לגב התחתון,לאחר שזה עבר התחילו כאבי-בן בצורת מעי רגיז אבל חזק מהרגיל שנמשכו שבועיים,כאשר הם עברו מעצמם בסוף חודש אוגוסט
התחיל שיעול יבש ללא ליחה בכלל שמופיע אצלי כל יום אך לא בלילה
בהתחלה ניסיתי סירופ שלא עזר לאחר מכן פניתי לרופא משפחה שרשם לי קודאין+אלרגי שתיתי קצת מהם ללא שינוי+עשיתי צילום רנגטן של החזה שלא מצאו בו כלום,שתיתי חלב חם עם דבש ו לימון+דבש+גינגר כל יום כמה פעמים והשיעול נחלש עגד שכמעט נעלם ופתאום בבית אמא שלי הדביקה אותי כאשר חזרה בעצמה מצוננת מהעבודה ונהיית לי נזלת,לאחריה ביחד איתה השיעול חזר והיא נעלמה אחרי יומיים
כעת יש את השיעול היבש ובדיוק כמו כאבי הבטן שהיו אינו מופיע בלילה אלא רק במשך היום
היום ביקרתי אצל רופא א.א.ג שבדק אותי עם המכשור שלו ומצא שהרירית של הקנה קצת מגורה (גירוי קל) הרופא טוען שיש חיידק שאני לא זוכר את שמו שמגיע ממזגנים וגורם לשיעול כתוצאה מכך רשם לי כדורי אנטיביוטיקה מסוג ROXITHROMYCIN ובעוד יומיים יש לי בדיקה ספירומטריה לריאאות למרות שאיני מעשן
כמו כן אם התרופה במשך שבוע לא תעזור יש לעשות צילום סינוסים
כעת יש לי כמה שאלות:
1.האם יש באמת חיידק כזה שמגיע ממזגנים שאיני זוכר את שמו
2.האם אנטיביוטיקה ניתנת במצב שאין חום? או שחום הוא לא תסמין לזיהום חיידקי,לגביי האנטיביוטיקה שציינתי האם היא מיועדצ לשיעול יבש? כי ראיתי שנותנים אותה במצבים יותר רציניים כמו דלקת ריאות
3.האם בדיקת ספירומטריה הכרחית גם למי שלא מעשן-הרופא אמר לי שזה לבדיקת ברונכיטיס,אך מי מה שאני יודע לברונכיטיס יש תסמינים נוספים חוץ משיעול,האם בדיקת סינוסים של האף קשורה לשיעול? חשבתי שרק לנזלת
4.האם עצם זה שאין שיעול בלילה זה אינדיקציה למשהו
5.האם במצבי סטרטס\חרדה עלול להופיע שיעול-אני שואל את זה כי עד כה הרבה מן התופעות שהיו לי בסוף הסתיימו בכך שאין משהו פתולוגי
6. למה באמת יכול להיות קשור רק השיעול היבש ללא תסמינים נוספים כמו רפלוקס\עישון
7.מה כדאי או מומלץ לעשות
תשובות
07/10/2014 | 08:03
27
1. ליגיונלה - סבירות נמוכה ביותר שיש לך את זה
2. חום הוא לא תנאי לטיפול אנטיביוטי
3. לא יודע - צריך לשאול רופא ריאות
4. לא
5. כן
6. חרדה, שאיריות מהזיהום שהיה, סינוסיטיס
7. להמשיך בירור

בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
האם טריקת דלת במכונית יכולה לגרום לפציעה חוזרת?
29/09/2014 | 21:12
1
23
שלום,
עקב מכה יבשה אל האוזן בעבר (לפני כ-5 חודשים), נוצר קרע בתופית.
לאחר כ-4.5 חודשים בבדיקת רופא, נראה כי אין יותר חור אך הרופא אמר שעדיין יש להיזהר מלחץ רב באוזן מכיוון שהקרום עדין ועדיין מחלים
לצערי בזמן שישבתי במכונית, הנוסע שיצא ממנה טרק בעוצמה את הדלת והרגשתי לחץ באוזן, האם הדבר היה עשוי לגרום לפציעה חוזרת?
סבירות נמוכה, אפשר להבדק אצל אא"ג לאשש/לשלול
07/10/2014 | 08:04
7
בת 1.3 עם שקדים מוגדלים ומים באזניים
29/09/2014 | 15:54
2
26
אובחנה בעקבות נחירות בלבד (ללא דלקות). בבדיקת שמיעה אובחנה עד כמה שניתן בגיל הזה כשומעת מ30 דציבלים ומעלה. כרגע אין עיכוב התפתחותי אך שוב קשה לקבוע...
במעבדת שינה הפרעת שינה גבולית קלה.
"במשך זמן השינה ישנה עם רעש נשימתי (נחירות) מלווה לעיתים במאמץ נשימתי. רוב זמן הניטור, נצפה מעבר אויר טוב דרך האף. ריווי החמצן הממוצע – 99%. נצפו 16 אירועים חסימתיים (12 היפופנאות ו-4 אפנאות) וכן, שש אפנאות מרכזיות אשר לוו בירידה ברמת ריווי ההמוגלובין בחמצן עד 91%.  אינדקס אפנאה/היפופנאה = 2.6. ערכיEtCO2  היו תקינים רוב זמן הבדיקה"

נצפו כל שלבי השינה. נצפו  15.9 יקיצות/שעה (גבוה).  יעילות השינה = 85%.

נראה שנושמת דרך הפה.

מה עכשיו, האם מומלץ ניתוח? מה הסכנה בלהמתין והאם יש סיכוי שהשקדים"יקטנו" מה הבעיותיות בנשמיה דרך הפה?

המון תודה.
החלטה על ניתוח
30/09/2014 | 09:19
1
81
שלום רב.
הבדיקה במעבדת שינה היא בדיקת עזר וההתייחסות אליה צריכה להיות בהקשר לתסמינים הקלינים ולבדיקת הרופא במרפאה.
במידה ויש הפרעת נשימה משמעותית בשינה עם מאמץ נשימתי ובבדיקה יש  הגדלה של שקדים ואדנואיד, ניתוח יעזור.
השקדים לעיתים גדלים עם הילד עם הזמן ולעיתים לא ואז עם הגדילה של הילד המעבר בלע גדל.נשימה דרך האף היא נשימה פיזיולוגית.
נשימה בפה פתוח יכולה להצביע על הפרעה במעבר אוויר דרך האף.
מומלץ לפנות לבדיקת רופא אאג.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.

תודה
30/09/2014 | 09:56
5
רירית מעובה באף
28/09/2014 | 19:29
1
34
מספר שנים יש לי רירית מעובה באף ואין לי חוש ריח.
בחו"ל במדינה שהאויר יבש חוש הריח חוזר.
האם יש תרופה שתיבש את הרירית.קשה לי ללא חוש הריח.
תודה
לאה
תשובה
07/10/2014 | 08:05
12
שלום לאה
ראשית כדאי להבדק אצל רופא אא"ג. יתכן ומקור הבעיה באלרגיה המשתפרת עם שהות במדינה אחרת בה לא מצוי האלרגן. אם זה המצב טיפול אנטי-אלרגי (למשל סטרואידים בהשאפה) יכול לעזור
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2014 | 11:20
7
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
שלום יש לי בעיה בגרון
25/09/2014 | 21:27
1
23
היתי חולה במשך שבוע וחצי והיה לי כנירא אדום בגרון לפי מה שרופא אמר והרבה ליחה ולקחתי כדורים ועבר לי קצת אבל אני לא חושב שעבר לי לגמרי כי שהשתעלתי הרבה ירקתי גם דם אבל השיעול עבר לי קצת אני משתעל ומוציא יותר ליחה אבל הקטע שאני שר כבר שנים מאז שזה קרה לי אני מתקשה לשיר שאני מנסה לעלות ולשיר גבוה אני מצטרד ואני צרוד בצורה קיצונית שלא היה לי ככה אף פעם מה זה יכול להיות? ואיך אפשר לטפל בזה ולדעת מזה? ואיך מעלימים את הצרידות ומגיעים לקול צלול? כי כל הזמן היה לי קול צלול אבל תמיד היה את השיעול ואת הליחות שמפריעות לי אשמח לעזרה חג שמח
צרידות לאחר הצטננות
07/10/2014 | 08:07
8
שלום בנימין
ראשית בכל מקרה של שיעול עם ליחה דמית יש לבדוק מה המקור. שנית סביר שמיתרי הקול בצקתיים עקב הדלקת שהיתה והמצב יסתדר. לעיתים טיפול תרופתי (משאפים למשל) יכול לעזור. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
הפרשה מוגלתית מהאוזן
25/09/2014 | 21:24
1
27
שלום אני בן 68 מילדות אני סובל מהפרשה מוגלתית  לא כל יום .אך לאחרונה ההפרשות כל יום. זה מיתמלא התנוך ובל
יחצה אני מוציא את המוגלה החוצה  זה כבר נעשה לא נעים  אבקש פיתרון. תודה וחג שמח.. 
הנייד שלי 0545336051
תשובה
28/09/2014 | 14:59
25
סביר להניח שיש לך סינוסים פרא-אוריקולרים מזוהמים pre-auricular sinus. הפתרון הוא כירורגי. כדאי לפנות למרפאת אוזניים כאן במרכז 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טעם מר בחלק האחורי של הפה
25/09/2014 | 00:47
1
32
אמנם אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים, אבל זה הכי קרוב שמצאתי.

בימים האחרונים אני סובלת מטעם מר בחלק האחורי של הפה/הגרון (קשה לי לשים את האצבע על הנקודה המדויקת), אשר ממש פוגם בטעם של האוכל. הטעם המר מופיע בעיקר בזמן ואחרי האוכל, אבל גם בלי קשר לאוכל ובלי קשר לסוג האוכל. היום הבחנתי גם בתחושה של מעין חספוס בשני צידי הלשון, בחלק האחורי שלה. לא יודעת אם שני הדברים קשורים. ממה הטעם המר יכול לנבוע?

אציין כי אני נוטלת נוגדי דיכאון (תרופות גנריות של אפקסור, כגון וונלה) וגם סימביקורט פעם ביום, אבל אני נוטלת את התרופות האלו כבר שנים והתופעה המוזרה החלה רק בימים האחרונים. 

אם זה אינו הפורום המתאים, אשמח אם תכוון/י אותי לפורום המתאים. 

תודה מראש ושנה טובה.

תשובה
07/10/2014 | 08:09
10
שלום בילי
יתכן והיתה צרבת שגרמה לתחושה זו. החספוס בצידי הלשון הוא (הניחוש שלי) המצב התקין של הלשון בה יש כפלים ובלוטות מרובים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
צרידות כנפגעת עבודה
23/09/2014 | 20:11
1
17
שלום רב , 
אני מורה כבר 12 שנה סובלת מצרידות כרונית כבר 3 שנים , קיבלתי מביטוח לאומי 10% נכות .
לאחרונה , אני סובלת מהחמרה בצרידות , לעיתים הקול נעלם ומשתנה תוך כדי דיבור .
בעוד כשבוע עלי לעבור ניתוח להוצאת שקדים מכוון שלאחרונה אני סובלת מאוד מכאבי גרון וחיידקים בגרון 
עד כדי מצב של סכנת חיים , הרדמה והנשמה לכשבוע בטיפול נמרץ ועוד ....
שאלות : 1. מה התסמינים של החמרת מצב מצרידות ?
2.האם הניתוח להוצאת השקדים יחמיר מצבי ? האם מקבלים עליו עוד אחוזי נכות ?
3. יש לי באוזן שמאל חרשות בינונית מילדות , האם קשור למצבי ? האם מקנה אחוזי נכות ?
תודה ורק בריאות 
אמן .
תשובות
28/09/2014 | 14:57
16
1. החלמרה בצרידות, עיפות הקול
2. לא, לא
3. לא, יתכן צריך לפנות לרופא העוסק בנושאי ביטוח לאומי
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בעיות באף
22/09/2014 | 01:05
12
שלום
מזה כמה ימים שאני סובל מבעיות באף (יובש, דימום, נזלת מרובה, הפרשות צהובות), וביומיים האחרונים גם שיעול וליחה צהובה שיוצאת בשיעול (תחושת גירוי ודגדוג בסימפונות), ללא חום.
יש מעט חרחורים בנשימה. (החשש שלי מהתפתחות דלקת ריאות, היה לי סיפור כזה בעבר כשהמקור התחיל מהאף)
בביקור אצל רופא א.א.ג בוצעה צריבה לכלי דם באף, וכן המלצה לטיפול במשחת בקטרובן למשך 10 ימים.
בספירת דם עליה קלה בנויטרופילים בלבד, האם יש לכך משמעות כלשהי?
האם זה מצביע על תחילתו של תהליך זיהומי? יש צורך בבירור/מעקב כלשהו?
והאם העובדה שבשאר הדברים אין עליה שוללת שהבעיה באף היא ממקור אלרגי?

ESR         12.00 MM/HOUR (    2.00-   20.00) (....*....)
WBC         9.90 K/UL    (    4.00-   10.00) (........*)
NEUTROPHILS     6.70 K/UL    (    1.80-    6.60) (.........)*
NEUTROPHILS %   68.10 %     (   46.00-   68.00) (.........)*
LYMPHOCYTES      1.88 K/UL    (    1.10-    3.50) (..*......)
LYMPHOCYTES %       19.10 %       (   15.00-   45.00) (*........)
MONOCYTES          0.74 K/UL    (    0.08-    0.90) (......*..)
MONOCYTES %       7.50 %       (    2.00-    9.00) (......*..)
EOSINOPHILS         0.46 K/UL    (    0.00-    0.60) (......*..)
EOSINOPHILS %      4.63 %     (    0.00-    6.00) (......*..)
BASOPHILS       0.06 K/UL    (    0.00-    0.15) (...*.....)
BASOPHILS      0.63 %       (    0.00-    1.50) (...*.....)
תודה
אדנואיד שקד שלישי
21/09/2014 | 19:56
1
20
עברתי ביופסיה יצאה תקין.
אחרי שנה בדיוק מרגישה כמו שריטה בגרון. יכול להיות שגדל? יש לציין שאני מעשנת
תשובה
28/09/2014 | 14:55
6
מטרת הביופסיה היתה לא להוריד את האדנואידים אלא לודא שאין סרטן באזור. תחושת השריטה לא קשורה לביופסיה שעברת אלא לגורם אחר, אולי החזר חומצת קיבה. בכל מקרה חשוב שתפסיקי לעשן.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
האם לשון גאוגרפית דורשת שתית מים מוגברת ?
21/09/2014 | 19:28
1
12
לא
28/09/2014 | 14:53
3
שאלה לגבי cmv
21/09/2014 | 18:46
1
19
שלום רב אני שואלת לגבי תינוקות  שמסתבר שבזמן ההריון היה cmv
כיום היא בת שנתיים ורק עכשיו גילנו שבעיית השמיעה נובעת מזה, יש לה אחוזי שמיעה מאוד קלושים  הם ניתן לטפל כעת ? חוץ מניתוח של שתל 
ירידה בשמיעה.
22/09/2014 | 08:24
13
אורטל שלום

אכן זיהום ב- CMV הוא אחד מהסיבות לירידה בשמיעה.הירידה בשמיעה היא ירידה תחושתית עצבית והיא בלתי הפיכה.
 היום בשל בדיקות סינון שמיעה לאחר הלידה האיבחון נעשה מוקדם.
 השלב הראשון הוא שיקום שמיעה ע"י מכשירי שמיעה  בשלב מוקדם ככל שאפשר.במידה ואכן מדובר בשרידי שמיעה ניתוח שתל שבלול הוא פתרון מצויין
לשיקום השמיעה וניתן לביצוע בשנים הראשונות לחיים.

בהצלחה
ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
( לעמוד שלי בתפוז )
21/09/2014 | 17:35
4
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה

|טי-וי| פורום האישה הטובה

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural

|טי-וי| פורום נויורק

|טי-וי| עד עצם היום הזה

אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
קשרית מוגדלת?
19/09/2014 | 05:07
1
23
אני בת 21, כבר שנה במעקב נגע (ככה''נ ליפומה, גדילה של 5 מילימטר בחצי שנה אחרונה מ2 ל-2.5 סמ') בצוואר ימין עליון וציסטה באונה שמאלית בתירואיד.
בשבוע שעבר, כחלק מהמעקב, עשיתי US צוואר רקמות רכות ובו חוץ מהליפומה והציסטה בתירואיד שנשארו ללא שינוי בגודלן, עלה גם הממצא הזה-"בלוטות פרוטיס תקינות. צמוד לקוטב תחתון של פרוטיס ימין בלוטת לימפה 1.4 ס''מ עם עיבוי קל של הקורטקס".

הממצא הזה לא היה בUS קודם לפני 3 חודשים. מה שעוד מעניין הוא שהUS הנוכחי נעשה יומיים לאחר טיפול של סטרואידים לווריד עקב התקף אסתמה קשה, כך שהבלוטה עוד הייתה אמורה להצטמק לאחריו ואולי הייתה גדולה יותר לפני הסטרואידים.

האם הקשרית, בגודל 1.4 ס''מ, גדולה מהרגיל? האם הממצא מדאיג וכדאי לפנות לאא''ג להמשך בירור? האם כדאי לנקרה?

תודה.
תשובות
21/09/2014 | 14:42
14
כפי שאני מציין מדי מס' ימים כל בדיקת מעבדה או הדמיה יש לפרש בהקשר אליו נשלחה. את מתארת מצא אקראי
1. כן, במידה קלה
2. לא נשמע מדאיג
3. אפשר לפנות לרופא אא"ג
4. תלוי במשתנים הקלינים
בברכה
ד
ד"ר אופיר הנדזל
כאב מתחת ללסת מצד ימין. לא נפוח.
21/09/2014 | 00:13
1
41
יש לי כבר כמה ימים כאבים מתחת ללסת מצד ימין. כאבים בבליעה ובלעיסה אך המקום לא נפוח. מה זה יכול להיות?
תשובה
21/09/2014 | 14:43
20
התלונה יכולה להגרם ע"י מגון גורמים וביניהם דלקת בבלוטת הרוק התת לסתית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
22:45 | 04.09.15 קוקו78
18:41 | 03.09.15 אורחים בפורום
23:10 | 01.09.15 אורחים בפורום
12:41 | 29.08.15 אורחים בפורום
18:01 | 27.08.15 אורחים בפורום
14:09 | 26.08.15 rtuvia197
12:17 | 25.08.15 אורחים בפורום
07:13 | 25.08.15 אורחים בפורום
08:51 | 24.08.15 אורחים בפורום
19:37 | 19.08.15 אורחים בפורום
14:29 | 17.08.15 אורחים בפורום