לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

natalimos4@gmail.com
17/02/14 11:33
6צפיות
שלום רב
קרה לי משהו הזוי ביום שישי האחרון בני עשה אינהלציה של מי מלח כדי להוציא את הנזלת, קינח את האף, ולאחר זמן , לא יודעת בדיוק, בעלי הבחין שיוצאת לו הפרשה צהובה - דבש מהאוזן, נבהלנו נורא, נסענו לאאאג במרפאה , היא עשתה לו סקשיין קצת לנקות את הנוזל ואמרה שיש לו נקב קטן. זהו ילד שעבר כבר כפתורים ב- 2011 והם יצאו לאחר 7 חוד , הזדהמו ומאז בעצם הוא סובל מהאוזניים מאוד, כולל ירידה בשמיעה, ונאמר לי לחשוב שוב על כפתורים- בינתיים מפחדת, כי אוזן שמאל- יש לו לפי הרופא עור תוף דק ובעייתי- לא זוכרת את המינוח באנגלית. בדיקת שמיעה אחרונה לפני חודש- ירידה מסוג הולכתי דו"צ, טימפנומטריה- TYPE B דו"צ
1. האם נקב יכול לקרות כתוצאה מקינוח אף?
2. איך והאם אמור להיסגר?
3. האם יכול להיגרם נזק וסיבוכים כתוצאה מהנקב?
4. מה עליי לעשות כעת? לעקוב?
5. האם להפסיק לקנח את האף?
6. האם יכול להשאר חרש או פגיעה אחרת כתוצאה מהנקב? זה ממש מפחיד שאנו ההורים גרמנו לזה מבלי לדעת שדבר כזה עלול לקרות, זה איום ונורא...
אני ממש חרדה
בבקשה ענה לי במהרה..
בכבוד רב
נטלי
כוויה בגרון
17/02/14 09:10
62צפיות
שלום.
אתצול הכנתי מוקפץ שהווק עוד על האש רציתי לטעום, בזמן שהכנסתי לפה החהקתי קלות והאוכל נכנס לי לפה ב"עוצמה" מיד ירקתי הכל מהפה
אבל הרגשתי כאילו האטריה (אטריות שהיו במוקפץ) נדבקה לי לי ממש בגרון.
שתיתי מים קרים, כפית דבש מהלחץ....
בעיקרון אני בסדר רק מרגישה בגון ממש את הכוויה.
מה אפשר לעשות? האם זה מסוכן
תשובה
18/02/14 13:35
37צפיות
שלום
מלבד שתית מים קרים ופליטת החומר החם בד"כ אין צורך בטיפול נוסף. כדאי לשים לב לנוכחות סימפטומים של הפרעה בנשימה, הם מחייבים פניה מהירה לרופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שלום רב-זקוקה לייעוץ
17/02/14 07:53
17צפיות
סובלת מגיל קטן מדלקות חוזרות ונשנות באוזניים(לאחר שלקיתי בחזרת).

כל פעם שניגשתי לסדר מכשיר שמיעה שוב הייתה דלקת ואי אפשר הייה לבצע.

עברתי מס' פעמים טינופלסטיקה בצעירותי,ואז הגיעה הדלקת והרסה את הכל.

השאלה שלי טכנית כרגע-הנני בת 61 ורציתי לדעת מתי אני זכאית להנחה במכשיר שמיעה?.
הרופא שמטפל בי ,קבע שאני זקוקה ל 2 מכשירים.

עד כה הסתדרתי מצויין עם אוזן אחת,שרתתי בצבא,למדתי וכו'.

בגלל הגיל חלה ירידה ניכרת בשמיעה ,וזה ממש מתחיל להפריע.

אודה למגיבים
בברכה
רות
הנחה במכשירי שמיעה
18/02/14 13:36
8צפיות
שלום רות
אפשר לקבל את הפרטים לדבי מידת ההנחה לה את זכאית (ביטוח משלים וכו) במכון שמיעה בו את עשויה להתאים את המכשירים. \
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
2 ציסטות בפתח הגרון
16/02/14 23:59
69צפיות
תמונה
שלום
שמתי לב שבצד שמאל של הפתח של הגרון יש לי שתי ציסטות או משהו דומה.
מין שתי חתיכות ריקמה בולטות.
מה זה יכול להיות?
האם זה דורש בירור?
למי ליפנות?
תודה

º
בהגדלה
17/02/14 00:02
40צפיות
מיקרוב
תשובות
18/02/14 13:38
47צפיות
שלום דן
כדאי לפנות לרופא אא"ג. ההתרשמות הישירה טובה מהצילום (גם אם באיכות סבירה כפי ששלחת). לעיתים נגעים אלו דורשים הסרה (יכולים להיות למשל עקב וירוס פפילומה) גם אם אינם מפריעים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סינוסיטיס כרוני- אחרי אישפוז כאבים חזקים
14/02/14 23:37
27צפיות
היי,
הרקע- בת 28 עם 5 אירועי סינוסיטיס בשנה האחרונה.
האירוע האחרון החל בנומבמבר, לקראת הסוף.
מאז טופלתי באוגמנטין, בכדורים ותרסיסים אנטי היסטמינים באף, בזריקה, בטבניק  לאחר שכל זה לא עזר הופניתי לצילום רנטגן ולאחר מכן לסי.טי שם הייתה תמונה מתאימה לסינוסיטיס בסינוסים מקסילריים+פרונטליים.
טופלתי במשך 8 ימים באישפוז בדלצין+ציפרודקס+פרדניזון+לוסק.
דלצין דרך הוריד.
לאחר השחרור- משנצפה כי אין הפרשה מוגלתית ולטענתם הבצקת הופחתה שוחררתי לעוד 7 ימים המשך טיפול בבית.
בסיום הטיפול הייתה הפוגה של הכאבים ליומיים ומאז הם חזרו.
כעת שבוע וחצי אחרי השחרור אני שוב סובלת מכאבים מאוד חזקים שהתפשטו לאיזור ארובות העין+איזור הלסת+איזור הרכות בנוסף לכאבים הרגילים.

הייתי בבדיקה במרפאת אף אוזן בבילינסון ביום חמישי בשל הכאבים ושם הומלץ לי לעבור ניתוח FESSּSMRּTURB
אבל מה אני אמורה לעשות עד אז???
הניתוח יהיה בטח רק עוד מספר חודשים ובינתיים אני סובלת! מאוד!!!

האם יש משהו שיכול להקל עליי? האם לגשת למיון? האם נשאר מה לעשות איתי במסגרת אישפוז?
(אני לא מעוניינת לעבור את הניתוח בבלינסון שכן זה בהרדמה מקומית)

אשמח לתשובתך.
תשובה
16/02/14 15:13
24צפיות
שלום התועלת בפניה למיון נמוכה. התשובה מה כדאי לעשות תלויה בפרטי מחלתך הידועים לצוות המטפל בבלינוןס אותו כדי לשאול את השאלה. ניתן להעזר בספריי סטרואידים לאף היכול להקל על הגודש.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
2170 Tapuz Hacked
13/02/14 21:38
10צפיות
בעיות בנשימה בעת השינה
13/02/14 13:35
21צפיות
שלום

אני ובת זוגתי ישנים ביחד .
היא בת 26 , ובסה"כ בריאה.

שמתי לב שבזמן שהיא ישנה , היא נוחרת מעט , אבל מה שיותר מפריע זה שיש לה השתנקויות של הנשימה תוך כדי השינה.

ממש כאילו יש לה נוזל בריאות.
היא לא מרגישה את זה היא אומרת, אבל שומעים את זה מאוד חזק, ושומעים שהנשימה שלה בעת השינה לא סדירה, וכל כמה שניות נקטעת עקב נוזל כזה או אחר ..

אשמח לקבל עזרה באיך ניתן לעזור לה, איזה בדיקות צריך לעשות וכדומה.

תודה רבה
האם זה יכול להיות : דום נשימה חסימתי בשינה?
13/02/14 13:45
14צפיות
על פי מה שקראתי, היא עונה למרבית מהתסמינים הרשומים :
בן/בת זוג המתלוננים על נחירות רמות
שינה לא נינוחה
נשימות לא סדירות במהלך השינה
Choking or gasping
מתעוררים לא רעננים בבוקר (עייפים)

ואם כן , איך מטפלים בבקשה?

תודה
תשובה
16/02/14 15:15
15צפיות
פניה לרופא אא"ג ובהתאם לצורך למעבדת שינה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שכן שלי
12/02/14 10:38
37צפיות
שסבל כבר כשבועיים גם משיעולים, ועכשיו אף שיש כבר מעט הטבה (כבר ללא חום, וללא שיעול) הוא עדיין  סובל מליחה בגרון וצרידות.
מסרב ללכת לקופת חולים בכדי לא להדבק שם מעוד כל מיני ווירוסים.
האם יש מצב שהוא נדבק במשהו שמחייב להכריח אותו לעבור משטח גרון או בדיקה אחרת, או שהוא יכול למשוך הלאה את המצב.
הוא לוקח דקסמול קולד וסוכריות סטרפסיל
עלי לציין הוא לוקח קיום באופן קבוע אלטרוקסין לטיפול בענייני בלוטת התריס.
º
לא ניתן לדעת מבלי לבדוק
13/02/14 07:35
15צפיות
לי זה מובן לגמרי
13/02/14 19:03
12צפיות
אבל, לא יכולתי לסרב לרשום את השאלה בשמו.
תודה
פתרון מדעי לטנטון - דעה
12/02/14 00:51
22צפיות
שלום רב,
אני סובל מטנטון כמעט 3 שנים.
השבוע התגבר לי מעט ולכן להטריד אותי שוב.
מצאתי סרטון מרשים כביכול - אשמח לשמוע חוות דעת על פתרון מוצע ששמו:
Acoustic CR® Neuromodulation
https://www.youtube.com/watch?v=fIAjJogJ0cs#t=166
תשובה
12/02/14 09:50
20צפיות
שלום אייל
הגברת הגירוי השמיעתי (אך לא חשיפה לעוצמות חזקות של צלילים) ידועה כאופציה טיפולית לטינטון. לכן, ניתן ככל הנראה להשיג אפקט דומה למכשירים יעודיים ויקרים כמו בסרטון שצרפת בחינם בעזרת שמיעת מוזיקה בעוצמה לא חזקה באוזניות (מכל נגן אישי כולל טלפון) מספר שעות ביום למספר חודשים. לא חייבים לשבת להקשיב למוזיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
עזרה
11/02/14 15:09
35צפיות
שלום
אני מעוניינת שהבן יעבור בדיקה בסיב אופטי בא לחוש בבית חולים דנה עקב צרידות מתמשכת שבינתיים רק מחמירה
איך מקבלים הפניה וממי, רופא בקופ"ח לא שלח, וניסה לבדוק אותו במרפאה דרך הפה בלי כלום והילד לא נתן
ורק שלח לקלינאית תקשורת אני ממש ממש רוצה שהילד יעבור את הבדיקה כדי להיות שקטה
תודה
ביקור באא"ג ב"דנה"
12/02/14 09:36
22צפיות
את יכולה להזמין תור לבדקת רופא בטל 6974000, ועם ההזמנה שתהיה בידך להצטייד בטופס 17בקופ"ח
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
המשך
12/02/14 09:55
13צפיות
תודה ענקית אני במכבי , אני מקווה שיסכימו, אני באמת מעדיפה שהוא יעבור את הבדיקה והאבחון במקום שיש לו גישה וסבלנות לילדים
המשך
27/03/14 12:15
8צפיות
כרגע דיברתי עם זימון תורים - אמרו שחייבים הפנייה מהרופא- ואין לי כי הרופא סירב לתת - רק היפנה לקלינאית תקשורת שגם לה
זמן המתנה 4 חודשים אני לא יכולה ליפנות לרופא אף אוזן גרון אחר אלא רק אחרי הרבעון

אני ממש מעוניינת לבוא לאיבחון אצלכם כי הצרידות הולכת ומחמירה?

יש רעיון?

תודה
שיעול טורדני
11/02/14 02:04
23צפיות
אני אוטוטו בת 40,כבר ארבעה חודשים אני סובלת משיעול טורדני. הייתי כבר אצל 3 רופאים. אחד נתן אנטיביוטיקה, השני סירופ, השלישי אינהלציה (+ צילום ריאות תקין) שאני עושה יומיים וכלום לא זז.
אני לא מסוגלת לתפקד כרגיל, לא ישנה טוב ובעיקר - מותשת :(
לפעמים תופסים אותי התקפי שיעול כאילו מישהו ממש חונק אותי.
למי זה מוכר ומה לעשות עם זה??

תודה!!!
תשובה
12/02/14 09:35
21צפיות
ראשית לא ניתן לענות על השאלה שלך מבלי לבדוק אותך. אופציה מרוחקת היא חזרת חומצת קיבה הגורמת לגירוי ושיעול. אינהלציה ליומיים אינה מספקת. יש אנשים בהם השיעול המתמשך הוא ביטוי של אסתמה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שתל BARA
10/02/14 13:08
24צפיות
שלום,

שמי יובל, בן 28. יש לי ליקוי עצבי והולכתי באוזן שמאל, שבה אני כמעט ולא שומע. בנוסף, יש לי ליקוי הולכתי קל באוזן ימין.
אתמול הייתי בבדיקת שמיעה, וקלינאית התקשורת המליצה לי על שתל BARA שמותקן מאחורי האוזן. בשל גילי הצעיר יחסית והעובדה שהשתל בולט ולא אסתטי במיוחד, אני מעדיף שלא להתקין אותו. כששאלתי את הקלינאית על שתל דומה ששמעתי עליו, ומותקן בפה, היא אמרה לי שהוא פועל באופן דומה לשתל BARA שמותקן מאחורי האוזן, אך אמרה שעליי לבדוק האם אפשרי להתקין אותו בארץ.

אשמח לתשובתך בעניין הזה. כמו כן, אשמח אם תוכלי לפרט אילו בתי חולים בארץ עורכים ניתוח לשתל BARA שהיא המליצה עליו (היא לא ידעה להפנות אותי).

תודה,
יובל.
º
הכוונה כמובן לשתל BAHA
10/02/14 13:12
16צפיות
תשובה
12/02/14 09:38
9צפיות
שלום יובל
למיטב ידיעתי כרגע השתל הדנטלי אינו מצוי בארץ. עם זאת יש מגון פתרונות מושתלים (אם כולם אינן נסתרים לגמרי מהעין) שיתכן ותמצא אחד מהם מספק. אתה מוזמן למרפאת האוזניים באיכילוב בה אני נמצא בטלפון 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזן סתומה לגמרי..
10/02/14 12:06
68צפיות
שלום,

בשבוע וחצי האחרון האוזן שלי סתומה לגמרי, אני לא ממש שומעת בה, התחושה היא כמו תחת מים. זה התחיל מכאבי גרון - ועבר לאוזן.

מאחר ולפני כמה שנים סבלתי מדלקת חמורה באוזניים שחזרה על עצמה בעוצמות נמוכות יותר, מיהרתי לרופא אף אוזן גרון לנסות לפתור את הבעיה במהירות.
חשוב לציין - אני בהיריון בשבוע 17.
הרופא נתן לי אנטיביוטיקה (מוקסיוויט), ואמר שיש לי הצטברות נוזלים מאחורי עור התוף, ומאחר ואסור לי לקבל תרופות מייבשות, הוא מקווה שהאנטיביוטיקה תעזור לי, ומאמין שאם לא אקח אותה, מהר מאוד אגיע למצב של דלקת חריפה. (כרגע זה רק נוזלים ללא דלקת)

מאז עברו ארבעה ימים. אין שום שיפור.. אני משתגעת מהעניין הזה, זה גורם לי לחוסר איזון, סחרחורות ועצבים :(
לפני שאני חוזרת אליו, מה מצפה לי? איך פותרים את העניין הזה?

תודה !
נוזלים באוזן תיכונה
12/02/14 09:33
30צפיות
שלום שחר
בהנחה שהירידה בשמיעה מיוחסת לנוזלים בלבד קורס אנטיביוטי הוא טיפול מתאים. אם את מעשנת צריך להמנע מכך. ניתן ל"פמפם" מספר פעמים בימים בניסיון להחדיר בועות אויר לאוזן התיכונה. הדבר יכול להקל עליך. תרופות "מיבשות" למיניהן אינן ממולצות. ההחלמה יכולה לקחת מספר שבועות. במקרים מסוימים ניתן לחורר את עור התוף כדי להקל על ניקוז הנוזלים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אף אוזן גרון
09/02/14 20:06
50צפיות
קבלתי תרופה חומצת בור ,האם היא מתאימה לטיפול בדלקת אוזניים
למרות שכתוב אלייה טיפות עניים
כיצד היא עובדת באוזן ,מה עושה
חומצה בורית לאוזן
12/02/14 09:30
39צפיות
שלום כרמי
ניתן להשתמש בה באוזן, והיא עובדת על ע"י פגיעה בחיידקים ופטריות הגורמים לדלקת בתעלת השמע.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דפיקות מאוד חזקות באוזניים - נא עזרתך
09/02/14 18:02
25צפיות
שלום ד"ר ,

מזה תקופה של 10 חודשים לאימי יש כמה בעיות חדשות ( או שזה אותה בעיה )
1. בהתחלה זה התחיל עם סחרחורת מאוד חזקות
2. אח"כ היא התחילה לשמוע  /להרגיש דפיקות  ( כמו דפיקות לב ...דווו...דוו ) בכמה מקומות  :
במרכז הראש , בעורף , באוזניים
בחודש האחרון היא שומעת את הדפיקות האלה באוזניים ( בעיקר באוזן שמאל ) בלי הפסקה  וללא הפוגה .מצב מאוד קשה  היא אינה מסוגלת לתפקד . לא יכולה לישון בגלל זה היא פשוט כל הזמן שומעת ללא הרף והיא ממש מאבדת את השפיות .
הבדיקות שנעשו כולן נחשבות תקינות : דופלר קורטיס , CT , MRI , ENG ( למעט פתולוגיה במבחנים אקולומוטריים ) , CTA , צילום עמוד שידרה-צוואר ( יש שינויים ניוונים ) בדיקת שמיעה תקינה .
מדובר באישה בת 52  סכרת ולחץ דם מאוזנים בעזרת כדורים.
אנחנו לא יודעים מה לעשות .
איך ניתן להקל על המצב ? מה אפשר לעשות כדי שתוכל לישון ? נסינו עם מוזיקה אבל זה לא עבד ואפילו עם כדורי שינה לא מצליחה לישון יותר משעתיים ( אומרת שביחד עם הדפיקות היא מרגישה את כל הגוף שלה זז  ופועם ).
           האם כל זה יכול לנבוע מטינטון פועם ?

נא עזרתך .
נ.ב – מבדיקה שעשיתי דפיקות הם בקצב הלב .
טינטון הולם
12/02/14 09:24
20צפיות
שלום מתן
טינטון הולם בקצב הדופק אכן מחייב בירור. בנוסף לבדיקה הגופנית שלה צריך לעבור על הבדיקות שבוצעו לודא שהן אכן תקינות. האם יש משהו שאמך עושה שמפסיק את הרעש לרגע כמו לחץ על הצואר או כיפופו? אחד הגורמים הלא שכיחים אבל שעושיים לחמוק מאבחנה הוא כלי דם חשוף מכיסוי גרמי באוזן. בכל מקרה אתם מוזמנים למרפאת האוזניים כאן באיכילוב להתיעצות טל 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום