בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

סינוסיטיס
06/12/13 17:32
26צפיות
אתמול סיימתי אוגמנטין 875 מ"ג בשל סינוסיטיס. יש לי עדיין כאבי ראש. מה עושים ? יש סברה שאקבל שוב אנטיביוטיקה. יכול להיות שהאנטיביוטיקה הזו לא עוזרת לי ?
תודה,
אפרת.
טיפול בסינוסיטיס
08/12/13 14:59
17צפיות
שלום אפרת
חסרים פרטים רבים כדי לענות. אוגמנטין ל-10 ימים הוא טיפול מקובל מאד בסינוסיטיס. על סמך מה נקבעה האבחנה, מה גילך, בעיות בריאות אחרות, מצב האף בבדיקה הגופנית, אלרגיות ועוד כולם יכולים להשפיע על התשובה לשאלה שלך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בדיקתשמיעה
06/12/13 13:39
26צפיות
שלום רב

אני עושה בדיקות שמיעה תקופתיות (אחת לשנה) בעקבות ממצא של ירידת שמיעה עצבית בצד שמאל.
לפני מספר שנים ביצעתי בדיקות ABR ו - MRI שהיו תקינות.

סיכום הבדיקה האחרונה:

תוצאות:
ימין: דרגת ליקוי שמיעה בתחום הנורמה, עד ליקוי מזערי, עקומה: בתדירויות גבוהות.
שמאל: דרגת ליקוי: שמיעה: בתחום הנורמה, ליקוי מזערי עד ליקוי קל. סוג הליקוי: מסוג תחושתי עצבי.
המלצות: מעקב שמיעתי תקופתי מומלץ.
יש להביא מכתב מא.א.ג. שכולל אוטוסקופיה.
הערות כלליות:
in comparison to last results are similar and in the realm to test retest values
abr btt in 2010 was wnl and similar

האם התוצאה תקינה?
יש צורך לחזור לרופא לאחר הבדיקה או לחכות לסוף שנה לביקורת והפנייה לבדיקת שמיעה?
מה הסיבה שנרשם (רק הפעם) אוטוסקופיה ?
באם הבדיקות השנתיות נראות אותו הדבר פחות או יותר, מה הסיבה שבכל זאת אני נדרש למעקב?

תודה
תשובות
08/12/13 14:58
13צפיות
שלום
צריך לראות את בדיקת השמיעה עצמה.
1. ככל הנראה יש ליקוי קל בשתי האוזניים
2. לא יודע - צריך בדיקת אוזניים - אוטוסקופיה לפני בדיקת שמיעה
3. לא יודע - צריך לשאול את הרופא העוקב אחריך, סבירא להניח כדי לנטר החמרה הדרגתית של השמיעה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טנטון
05/12/13 17:45
31צפיות
שלום וברכה אני אדם שעבדתי 35 שנה במפעל רועש שיצאתי לפנסיה מוגדמת בגיל 55 בדרך כלל בריא חוץ מפריצת דיסק ובעיות מרפק טניס .
כתוצאה מחשיפה ממושכת לרעש יש לי ירידה בשמיעה ומוכר כנכה בביטוח לאומי אבל עדיין לא מרכיב מכשיר שמיעה וגם סובל מטנטון תמידי
הבעיה המטרידה ומציקה זה ההחמרה בטנטון ב 3 חודשים האחרונים זה הפך למטרד בלתי נסבל וממושך הרבה שעות ביום . שנים אני חי עם התופעה  
אבל איך שהוא נסבלת וללא התיחסות אבל היא הפכה למפריעה בכל איכות החיים . לציין שלפני שנה עברתי בדיקת מ-ר-איי-- ראש לבירור החמרה בשמיעה
והתוצאה תקינה. בהתיעצות עם רופא הסביר שלדעתו המקור הוא לחץ וחרדה וזה הסיבה הכמעט ודאית והמליץ על מכשיר שמיעה ותרופות לחצי שנה ממשפחת
  ssr --- אני חייב להוסיף שבתקופה האחרונה אני חי במתח ולחץ כתוצאה מבעיות במשפחה וקושי להסתגל למצב החדש אחרי שנים של עבודה.
1-האם זאת הסיבה להחמרת הטינטון  2- האם התרופות האלה לא קשות מדי ומפריעות למוח וממכרות וגורמות לתופעות לא רצויות.3 - האם זה הטיפול היחידי
4- האם יש צורך בבדיקות יותר מקיפות וממוקדות לברור יסודי לבעיה ( הרי היום אני לא עובד ואין רעש מכונות).

בתודה וברכה
תשובות
08/12/13 14:55
15צפיות
שלום
1. מתח יכול להחמיר טינטון
2. אלו תרופות המוכרות בספרות הרפואית גם לטיפול בטינטון
3. יש טיפולים נוספים כמו העשרת סביבה שמיעתית בקולות (TRT), טיפול התניתי התנהגותי (CBT) אשר אינם כלולים בסל הבריאות
4. אם עשית MRI אז בד"כ בדיקות שמיעה בלבד
אתה מוזמן גם למרפאת הטיטון של פרופ' לוין כאן באיכילוב 6974000 - הפגישה עימו מנהלת באנגלית
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|מזמינים אתכם לחגוג בסרט
05/12/13 17:23
2צפיות
מסיבת יום ההולדת של תפוז ממשיכה והפעם אנו מזמינים אתכם לסרט המצויין חייו הסודיים של וולטר מיטי.

אף אחד לא יודע את כוחם של החלומות שיש לנו בראש... עד שהם מתחילים להתגשם במציאות. זה מה שקרה בעיבוד המודרני של בן סטילר לאחד מסיפורי הפנטזיה המשפיעים בכל הזמנים ? האגדה המופתית על הפיתוי שבפנטזיות: ?חייו הסודיים של וולטר מיטי" מאת ג'יימס ת'רבר. סטילר לוקח את הקלאסיקה בת שניים וחצי העמודים מ-1939 ומפיח בה חיים במאה ה-21 כסרט קומי על אדם שמגלה שחייו האמיתיים עומדים להעיף את הדמיון שלו מעבר לעננים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"
03/12/13 17:24
1צפיות
|תפוז| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה- 17 של תפוז.|שי|
סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 17  פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

|*| אז מה כן יהיה? תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט "אחים בדם" בכיכובו של כריסטיאן בייל!

לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
התרחבות בשק האנדו לימפטי
02/12/13 20:43
14צפיות
בני בן ה10 התחיל לאחרונה לסבול מירידת שמיעה חד צדדית באוזן ימין. הליקוי באוזן ימין בינוני עד חמור. השמיעה באוזן שמאל תקינה. 3 בדיקות שמיעה הראו זאת. בדיקת ברה יצאה תקינה. אין לו תופעות בעייתיות נוספות כלל. הוא בריא בד"כ.
עשינו לו אם. אר.איי ואני מצרפת את הממצאים.
1. מה משמעותם?
2. 2. האם בד"כ הפתרון הוא  הכנסת שאנט או פתרון ניתוחי אחר? ואם כן עד כמה הניתוח מסובך ומסוכן? האם יש פתרון תרופתי או אחר שאינו כירורגי?
3. קראתי שאצל -70%  חל שיפור ספונטני. האם כדאי להמתין? האם יש בכך סכנות?
4. האם בעיה כזו עלולה לגרום בעתיד לתסמונת מנייר? (הוא אינו סובל כרגע מהתופעות שלה).
הערה: ב-2008 הוא עשה אם.אר.איי בעקבות הופעת פזילה. הבדיקה יצאה תקינה.
תודה!!

. הבדיקה בוצעה בתאריך 30/11/2013
של : המוח והפרימידות MRI להלן ממצאי בדיקת
במישורים השונים. T2 , T1 טכניקה: ערכי
התוויה קלינית: ירידה בשמיעה מימין.
ממצאים:
. 1. התייחסות לבדיקה קודמת מוגבלת מ 16.11.08-
2. הרחבה של השק/ הדוקט האנדו-לימפטי מימין, בקורלציה להסתמנות. האזור לא נכלל
בבדיקה הקודמת בצורה המתאימה להשוואה.
הדגשה מעטה של השק משמאל, ללא הרחבה מובהקת.
3. לא הודגמו ממצאים משמעותיים נוספים.
תשובה
03/12/13 14:09
13צפיות

מיכל שלום

בתשובה לשאלותייך

1. על מנת לענות באופן ספציפי יש צורך לראות את צילומי ההדמיה, בדיקות השמיעה, וכמוון לבדוק את הילד.
2.האופציה הניתוחית אינה הטיפול ההתחלתי, במקרים נדירים.
3.לא ברור לי על איזה שיפור את מדברת ,אם הכוונה לירידה בשמיעה ומדובר בירידה תחושתית עצבית הירידה היא בלתי הפיכה.
4. מחלת מנייר היא מחלה של האוזן הפנימית,באנשים מבוגרים, יש לה מספר מאפיינים שאחד מהם הוא ירידה בשמיעה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
אדנואיד אצל מבוגר
02/12/13 15:51
32צפיות
סבלתי כחודש מדלקת גרון, לאחר שהדלקת עברה הייתה לי תחושת גוש בגרון. נשלחתי לסיב אופטי ונמצא אדנואיד2+
האם מדובר באדנואיד גדול? האם יכול להיות מסוכן/מסרטן?
חייבים לכרות אותו?
שכחתי לציין שאני בת 29
02/12/13 15:55
15צפיות
וכבר שנים האף שלי סתום תמידית ונושמת עם הפה
אדנואידים במבוגר
04/12/13 14:39
20צפיות
שלום נועה
נוכחות רקמת אדנואידים במבוגר (כלומר מי שעבר את גיל העשרה) מחייבת בירור. ניתן בהתאם למראה המקומי לשקול ביופסיה בהרדמה מקומית שהיא פעולה קלה ומעוטת סיכונים. עישון וגירויים נוספים יכולים לגרום להגדלת רקמה זו של מערכת החיסון.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה נוספת
04/12/13 15:05
13צפיות
קודם כל תודה על התשובה. איזה סוג של בירור?
אני לא מעשנת. הרבה מהתסמינים שיש לי נראים לי מתאימים לריפלוקס, האם זה יכול לגרום לאדנואידים?
האם הגיוני שבבדיקת סיב אופטי לא ראו ריפלוקס?
כמו שציינתי, אני מניחה שיש לי את זה כבר שנים משום שכבר שנים האף שלי סתום תמידית
סימפטומים מוזרים
02/12/13 15:36
47צפיות
שלום,
יש לי סימפטומים מוזרים שאני בכלל לא יודעת אם הם קשורים:
1. רעידות בשרירים במקומות שונים בגוף. כל פעם אני מרגישה את זה במקום אחר (אני מרגישה את זה לפחות שבועיים).
2. אתמול הופיעה לי אפטה בצד של הפה.
3. אתמול והיום אני מרגישה כאב בצוואר מתחת לסנטר כשאני מכופפת את הראש.
4. וזה הדבר הכי מוזר (גם התחיל מחר): כשאני שומעת רעש פתאומי אוזן שמאל שלי זזה ואני מרגישה שם מין חום כזה שעובר מיד.
5. לפני כמה ימים היה לי כאב ראש מוזר בצד שמאל שנמשך דקות ספורות.

אני טיפוס חרדתי ואני כבר מהבוקר קוראת על התסמינים האלה וכבר בטוחה שיש לי או סרטן 5מוח או סרטן ראש צוואר. מאד אשמח לשמוע את דעת המומחים, וגם לדעת לאיזה רופא לגשת.

תודה רבה!
תשובות
04/12/13 14:38
25צפיות
שלום דינה
ריבוי המיקומים האנטומיים לתלונות מקטין את הסיכוי שמדובר במחלות שציינת. ניתן להתחיל מרופא המשפחה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
º
תודה רבה, דוקטור!
04/12/13 15:02
12צפיות
אסימטריה בשמיעה
02/12/13 13:34
45צפיות
בת 55 עם אסימטרייה בשמיעה. ירידה עצבית  ב20 דציבלים באוזן ימין. בשמאל ירידה מעורבת 35 דציבלים.
נשלחתי לבדיקת ברה. מה יכולה להיות הסיבה לאסימטריה ? האם צריך MRI?
רק לאחרונה אני שמה לב לירידה בשמיעה.
אימי לא שומעת טוב מילדות
לפני שנה וחצי MRI ראש תקין בגלל כפילות בראייה. לא אוזכר נושא השמע בבדיקה.
תשובה
04/12/13 14:36
37צפיות
שלום חנה
בעקרון אסימטרי במרכיב העצבי של השמיעה (מה שלא בטוח שיש לך) מחייב בירור שלעיתים קרובות מחייב MRI. אפשר להתסכל בהדמיה הקודמת שלך אם היא כוללת את מרכיבי מסלולי השמיעה ואם זה המצב אין צורך לחזור על ההדמיה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ליחה דמית
02/12/13 12:34
68צפיות
שלום,
אני בת 25, לא מעשנת. לפני מספר שבועות עברתי תאונת דרכים, השמשה הקדמית התנפצה וחשבתי שבלעתי רסיס זכוכית כתוצאה מכך. הלכתי למיון ועשו לי בדיקות דם, רנטגן וסי טי ולא מצאו כלום. באותו זמן גם לא ממש כאב לי הגרון, רק כאב קל של הצטננות ואולי גם כתוצאה מלחץ. מאז כבר כמה שבועות אני מצוננת, אך ללא שיעול. אתמול היה זיהום אוויר חריג בסביבת המגורים שלי, וזה גרם לי קשיי נשימה וליחה בלילה. הבוקר הייתה לי ליחה דמית, ואני חשה כאב עמום מלווה בתחושת צריבה קלה נמוך בגרון - קרוב לנק' החיבור עם הצוואר. האם תוכלו לעזור ולאמר לי מה זה יכול להיות? אעריך מאד את עזרתכם, תודה
תשובה
04/12/13 14:35
30צפיות
שלום דורה
ליחה דמית מחייבת בירור. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה וכן לפנות גם לרופא המטפל (רופא משפחה).
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
גושים בגג של הפה
01/12/13 00:08
18צפיות
חברה אני חייבת עזרה, לפני 3 ימים בערך הרגשתי מן חצקון קטן בגג של הפה, התחלתי כל הזמן לגעת בו עם הלשון כי לא הבנתי מה זה.... אחרי כמה זמן הופיע ליד זה גוש קטן התחלתי לגעת בשניהים ויום אחרי זה הרגשתי גוש גדול בצד ימין.
זה יכול להיות מזה שכל הזמן גירתי את זה עם הלשון ונגעתי בהם?
תשובה
01/12/13 14:50
18צפיות
שלום
לא ניתן לענות מבלי לבדוק אותך כדאי לפנות לרופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
קבוצת מיקרוטיה microtia בפייסבוק
30/11/13 20:48
15צפיות
לידיעת הורים לילדים שנולדו עם מיקרוטיה וכן מבוגרים עם מיקרוטיה, נפתחה לאחרונה קבוצת microtia Israel בפייסבוק, בה נוכל להחליף מידע, חוויות, או סתם לתמיכה כשקשה...
אתם מוזמנים להצטרף.
האם תיירות מרפא באמת כדי לתווך ארוך ?
28/11/13 23:53
17צפיות
לפי הפרסום באתר נטעים בריאות :
תיירות מרפא בהחלט מגדיל את ההכנסות לבתי חולים ובסופו של דבר לנו האזרחים
יוצר מזה משהו, מה דעתכם ? האם זה באמת כדי ?
הצילו שיעול טורדני וכאבים
28/11/13 21:19
27צפיות
שלום רב,
מספר שנים לאחר צינון קל סובל משיעול קונסיסטנטי שנמשך כ 3-4 חודשים (כשבא לתתרום דם סרבו לקחת תרומה מישום לכששמעו את השיעול והקצב המוגבר, מספר שיעולים בדקה, חשבו שיש לו שעלת) בעבר טופל ע"י סרטיד (לרוב קיבל לאחר 3 חודשים) ובחודש הרביעי השיעול עבר כמעט לחלוטין. לפני חודש התחיל להשתעל שוב, וכבר שבועיים על סרטיד (תחיפות השיעול ירדה במעט). תפקוד ריאות 76%FCV, TLC 89%, FEV1 76% FEV1/FVC-0.85
צילום ריאות תקין אין צרבת.-נכתב ע"י יועץ ראות

אחרי כל זה שוב שלום, היום התחילו כאבים בגרון, קושי בבליעה, ליחה, נפיחות ומרגיש הקרנת כאב לאזניים. אין לי חשק לאכול בגלל זה והשיעול נמשך!!! (מעיר את התינוקת שלי בלילה) בעבודה כבר מזהים אותי לפי השיעול
רופאת המשפחה שלי בחופשה עד יום ראשון
מה לעשות בינתיים???!!
אני סה"כ בן אדם בריא חוץ מהדבר הנ"ל אין מחלות, טיפה עודף משקל ועובד במעדבה כימית (אם יש לעניין חשיבות) לא מעשן ולמעט הסרטיד לא לוקח תרופות

תודה מראש על העזרה
מוטי ג.
º
מבחינת אא"ג כדאי לפנות לרופא לבדיקה
01/12/13 14:48
17צפיות
|שאלה| הפניה לסי-טי פנים
27/11/13 17:21
14צפיות
קיבלתי הפניה לעשות סי-טי פנים. ניסיתי לקבוע במכון הדימות של מכבי (באסותא) סי-טי לפנים/גולגולת אבל המזכירה אמרה שהיא לא מכירה את זה ויש רק סי-טי ראש=מוח.
האם לדעתכם יש טעות ו-CT ראש זה גם יכול לכלול CT פנים(אני צריכה שזה יכלול את כל מבנה הפנים)? אחרת אני לא כ"כ יודעת למה לקבוע את התור (הרופא לא הביא לי הפניה כי הוא אמר שמכבי שולחת אותה ישירות דרך המחשב לאסותא ואני רק צריכה לקבוע תור ולהגיע לשם)

תודה!
ניחוש
28/11/13 16:02
23צפיות
שלום
כמובן שאינני יכול לדעת לאיזה בדיקה שלחו אותך אבל אולי הכוונה לסיטי מערות הפנים? (סינוסים). בכל מקרה אני מציע שלא לבצע הבדיקה עד שלא יהיה ברור לאיזה סיטי בדיוק את זקוקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום