לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

טינטון - התעצמות הרעש ונוסף סחרחורת
19/05/14 16:13
31צפיות
אני סובלת כבר למעלה מ-26 שנה מטינטון באוזן שמאל וחייתי עם זה בשלום, בחודשים האחרונים הרעש התעצם שאני לא יכולה לסבול אותו, בנוסף אני כבר כ-8 שנים עם SSRI וב-8 חודשים האחרונים האיזון הופר  ומתוך כך אני חשה סחרחורת שמלווה ברעש בנוסף לרעש השוטף, זה מעייף נורא ואני מאבדת ריכוז ויכולת להתנהל.

כרגע אני ללא סחרחורת, אך בהחלט עם רעש חזק במיוחד באוזן שמאל וקשה לי מאד להתנהל.

עשיתי בדיקת שמיעה ויש לי ירידה בשמיעה בגרף זה מופיע במקום 25 מה שנורמלי אצלי מופיע 50, ירידה רק רעש גבוה.

האם יש טיפול, האם הSSRI יכול לחזור ולהרגיע את הרעש?

הופנתי לעשות סיטי ראש,

צריכה הסבר למצבי ואם קיים עידוד אשמח גם

תשובה
21/05/14 08:29
31צפיות
שלום
פניתיך מעלה מספר שאלות הדורשות פגישה עם רופא. ראשית, האם יש טינטון חדש על גבי הישן, האם יש ירידה בשמיעה רק באוזן זו, האם הסחרחורת התקפית יחד עם הטינטון ועוד
יש באיכילוב מרפאת סחרחורת וכן מרפאה נפרדת המיועדת לטינטון אותה מנהל ד"ר בוב לוין. הפגישה איתו באנגלית
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תעלת האוזן מעניינת אותי
19/05/14 14:13
61צפיות
תעלת האוזן מעניינת אותי
היי. אני לומד צילום מקצועי ורציתי לצלם את האוזן שלי מקרוב. התמונה שהתקבלה העלתה בי שלוש שאלות.
א. מהוא החלק הלבן והמבריק בעומק האוזן?
2. האם יש לי יותר מדי שערות באוזן?
3. האוזן שלי בריאה לדעתכם?

תודה רבה לעונים
באמת מענינת
21/05/14 08:27
38צפיות
1. החזר אור מהתופית המבריקה
2. לא
3. כן
ד"ר אופיר הנדזל
תודה רבה
22/05/14 10:26
18צפיות
רק יש לי שאלה אחרונה, מה זה תופית?
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:04
1צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
וירוס? או לרוץ לרופא?
14/05/14 00:03
26צפיות
ביומיים אחרונים יש לי כאב גרון ,עכשיו יחסית קל,אבל לא כאב סטנדרטי,כאב שנמצא בדיוק איפה שה"חורים" של האף נגמרים,בסוף הפה,צמוד ללוע,נזלת צהובה/ירוקה (מצטערת על התיאור המגעיל) ומדיי פעם עם הנזלת יוצא דם קרוש,יש לי חום קל מגיע עד 37.5 לסירוגין.
כולל גם שיעול קל כנראה בגלל הנזלת. האם זה משהו רציני ? או אפשר לטפל בבית ?
תודה מראש על התשובות
תשובה
14/05/14 09:05
14צפיות
שלום
התלונה איננה מדאיגה אך כדאי להבדק אצל רופא אא"ג שכן יתכן ויש מקום לטיפול אנטיביוטי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ג'ינגר
13/05/14 22:45
31צפיות
שמעתי שאם טוחנים ג'ינג'ר ומערבבים עם משהו, אולי דבש ולימון הקוך הופך רך יותר. קניתי ג'ינג'ר ואשמח אם תסבירו לי מה לעשות איתו ועם מה לערבב כדי לקבל קול סקסי. תודה רבה
º
אינני יודע
14/05/14 09:04
11צפיות
יש לי ניתוח באוזן שנקרא סטפדקטומיה.
12/05/14 22:35
32צפיות
היי
אשמח לקבל הסבר על הניתוח, אני מודאג
סטפדקטומיה
14/05/14 09:08
27צפיות
שלום עומר
לא ברור מהשאלה האם אתה מועמד לניתוח אך שכבר יש לך אותו באוזן כלומר עברת אותו. בכל מקרה חשוב לקבל את כל הפרטים מהרופא/ה המנתח/ת שכן יש שינויים קטנים בצורת הניתוח. באופן כללי זהו ניתוח לטיפול בליקוי שמיעה שנגרם על ידי מחלת האוטוסלקרוזיס. מחלה זו גורמת להפרעה בתנועת עצם שמע ששמה ארכובה (סטפס בלועזית) והניתוח הוא שחרור או עקיפת חסימה זו.
פרטים נוספים

http://ozen.co.il/%d7%9e%d7%97%d7%9c%d7%95%d7%aa-%...

בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מן גוש בלוע
12/05/14 22:16
84צפיות
מן גוש בלוע
במהלך השבוע האחרון הייתה לי נקודה לבנה על השקד שנעלמה עם עצמה (הלכתי לרופא המשפחה והוא אמר שזה אבן בשקד)
אבל לאחר מכן זיהיתי מעין גוש לא מוסבר מאחורי שקד שמאל

אני ממש מפחד,שוב אציין שהייתי אצל רופא והוא בכלל לא התייחס לזה..

תשובה
14/05/14 09:03
43צפיות
מהמעט הנראה בצילום אין ממצא מעורר דאגה אבל כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שיעול וחנק
11/05/14 21:19
19צפיות
שלום רב,

אימי בת 49 סובלת מזה כשבועיים משיעול קשה אשר גורם לחנק. השיעול הוא עמוק, לעיתים יבש ולעיתים מלווה בליחה. היא עברה בדיקה אצל רופא אא"ג  (ששללה היצרות/ספאזם של הוושט)  היא קיבלה מוקוליט שאותו היא לוקחת כבר שבוע ללא שיפור רק החמרה. יש לציין שהשיעולים מתגברים בשכיבה ובלילה והיא כמעט ואינה ישנה, מתעוררת לעיתים קרובות מאוד בתחושות חנק קשות. מלבד זאת היא אינה מרגישה חומציות שעולה ונראה שאין זה קשור לחומציות ממערכת העיכול, אם כי לזה היא גם קיבלה כדורים מרופא משפחה ולוקחת. בצל"ח לא נראתה ליחה ולא ברור מה מקורה.

אינני יודעת אם זה קשור אבל ראיתי לנכון לציין שהשיעולים התחילו מספר ימים אחרי שהחלה לקחת טגרטול למחלת טריג'ימינל נירלגיה שממנה היא סובלת. לא מצאנו שזה חלק מתופעות הלוואי אבל אולי ידוע לך משהו.

רצינו לדעת ראשית מה יכולות להיות הסיבות למצב זה? (מהם האבחנות המבדלות לשיעול שכזה)

ומה הצעד הבא לאחר שפנינו לרופא משפחה ורופא אא"ג, האם לחזור אליו בשנית? או שזה עניין של מומחה אחר? אם כן, איזה?

אשמח מאוד לתשובה מהירה שכן היא סובלת מאוד ואנחנו נבוכים..

תודה,

דנה
שיעול
14/05/14 09:02
14צפיות
שלום דנה
אופציות נוספות היא גירוי של דרכי הנשימה התחתונים (ברונכים) או נזלת המטפטת מהאף לתוך הגרון. הבעיה השניה נתנת לאיתור בבדיקת רופא אא"ג בעזרת סיב אופטי לאף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אף סתום כרוני
11/05/14 12:05
27צפיות
שלום

אני בת 28 אמא ל 2 הסובלת מידי יום במשך שנים(מילדות) מאף סתום, ומשתמשת מידי שנים בטיפות אף 3 פעמים ביום. הלכתי מספר פעמים לרופאי אף אוזן גרון ונאמר לי שמבנה האף הפנימי שלי הוא זה שגורם לזה שהאף ניסתם. קיבלתי טיפות אף מיוחדות עם מירשם(הטיפות אף עם הפקק הירוק הגדול) השתמשתי תקופה קצרה ואכן זה עזר וכמה חודשים ספורים לא הייתי צריכה להשתמש בטיפות אף, אך הבעיה חזרה שוב ושוב.הרופא האחרון אמר לי שניתוח יפתור את העניין. שאלתי היא האם ישנה אפשרות נוספת לטיפול מלבד ניתוח? והאם ניגרם לי נזק בלתי הפיך ואף סכנה בריאותית משימוש של שנים בטיפות אף? אשמח לתגובתכם.

תודה ויום טוב..
סיב אופטי- מיתרי הקול
10/05/14 11:50
26צפיות
שלום דר',

בת 2.5 לאחר ניתוח חזה. צרידות כ- חודש וחצי לאחר ניתוח.

בבדיקה לרינקס- תנועת מיתר ימני תקינה, משמאל שיתוק עם ספק תזוזה קלה של אריתנואיד. אין סגירה מלאה בפונציה. הבנתי כי אחד המיתרים משותק. ונשלחתי לקלנאית תקשורת.  

א. מה הסיכויים לדעתך להחלמת המיתר המשותק ?  וכמה זמן ההחלמה הצפוי?

ב. מה זה אומר משמאל תזוזה קלה של אריתנואיד?  

צרידות
12/05/14 08:27
18צפיות

שלום

ראי תשובתי לשאלה זו לפני חודש.
מאחר ואני לא מכירה את המקרה, ולא בדקתי את הילדה עניתי על השאלות באופן כללי ומעבר לזה אין מה להוסיף יותר.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
טינטון וירידה בשמיעה
08/05/14 20:09
38צפיות

אני בן 56 סובל זמן רב מטינטון וירידה בשמיעה פגיעה בעבודה ומוכר עי ביטוח לאומי
תקופה ארוכה אני סובל כאבים במצח חרדות וחוסר שינה
כשיש שקט כל רעש הכי קטן מקפיץ אותי ואני מרגיש מין זעזוע בראש
שהרעש ניכנס דרך האוזן דבר שגורם לי סבל רב ברצוני לדעת אם יש טיפול לבעיה הזאת
אודה לך אם תוכל לעזור לי להפנות אותי למי שיכול לעזור לי
תודה יעקב הסובל

טינטון ורגישות יתר לרעש
11/05/14 17:12
30צפיות
שלום יעקב
אני מציע שתגיע למרפאת הטינטון של ד"ר לוין כאן במרכז הרפואי איכילוב טל לזימון 03-6974000. הפגישה עם רופא זה שעלה לא מזמן מארה"ב מתנהלת באנגלית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזן סתומה
08/05/14 17:18
38צפיות
לפני כמה ימים שמעתי בפלאפון את השעון המעורר כמה פעמים ובעוצמה גבוהה ,וכתוצאה מכך כל פעם שאני יושן (אני יושן על הבטן) על הצד של האוזן הזאת אני קם ומרגיש אוזן סתומה לזמן קצר  ואז היה עובר ,היום קמתי גירדתי קצת באוזן והיא כבר סתומה הרבה שעות . מה לעשות ?מה זה אומר? האם זה מצב שיכול מאוד לסכן את השמיעה?
º
כדאי לפנות לרופא אא"ג בהקדם לבדיקה
11/05/14 17:10
23צפיות
בדיקת ברה בטישטוש לבן 1.9
08/05/14 12:52
21צפיות
בבדיקת השמיעה של הבן שלי שהוא בן 1.9 התקבלו התוצאות:
ימין FF65-70
שמאל FF 30
הופנינו לבדיקת ברה בטישטוש.
לאחר בדיקה במס' בתי חולים התורים כל כך רחוקים.
הבן שלי לא מדבר כלל ותוצאות בדיקת השמיעה בהחלט יכולות להסביר את זה.
מה עושים בינתיים?
העברתי הפניה לאיכילוב ולתה"ש.
אין תגובות.
זה לא אמור להיות ברור שבגילאים האלה הזמן כל כך חשוב ואי אפשר לחכות 7 חודשים לבדיקה?
ממש תחושה של חוסר אונים.
עד כמה ההמתנה הארוכה יכולה לפגוע יותר במצבו?

תורים לבדיקת שמיעה
11/05/14 17:10
22צפיות
שלום
בעית התורים לבדיקת BERA המשמשת לענין זה לבדיקת שמיעה לאנשים שאינם יכולים לשתף פעולה כמו למשל ילדים קטנים היא בעיה כאובה. בתי החולים עושים מאמץ גדול לצמצם התורים במידת האפשר אך הפתרון האמיתי הוא הזרמת כסף נוסף לתקנים ועמדות ומכשירי בדיקה. את יכולה להתקשר ישירות למכון השמיעה שלנו 03-6973433 ולראות מה ניתן לעשות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אין תשובה במספר הזה כבר כמה ימים
12/05/14 10:38
15צפיות
שלחתי הפניה לפני יותר מ 10 ימים לאיכילוב והצלחתי לדבר עם אחת המזכירות.
מאז דממת אלחוט.
אני מנסה עשרות פעמים מדי יום להתקשר למס' הטלפון הזה לאף אחד לא עונה.
מעולם לא נתקלתי בשירות כזה.
בני היה מטופל במח' לא.א.ג בבי"ח דנה אצלכם תקופה ארוכה וגם נותח שם והשירות היה מדהים וגם ענו לטלפון.
כל מה שאני מבקשת זה שיקבעו תור.
דיברתי עם מוקד זימון תורים אבל בדיקות ברה קובעים ישירות דרך המזכירות וקלינאית התקשורת.
חבל שכך זה מתנהל.
אין לי תלונות אליך כמובן אבל לא כך צריכים להתנהל הדברים במיוחד כשמדובר בתינוקות.
מענה לטלפון
12/05/14 14:26
20צפיות
היי
קראנו את ההודעה, ננסה לעזור
נודה לכם אם תשלחו לנו כאן במסר פרטי
או בהודעה פרטית בפייסבוק של איכילוב העמוד הרשמי (כתבו שם בבקשה בהמשך להודעה בפורום רפואת אף אוזן גרון)
את פרטי המטופל (שם מלא ותז) ואת הבדיקה המבוקשת וננסה לבדוק מה אפשר לעשות.
תודה
הנהלת קהילות המרכז הרפואי ת"א

º
שלחתי הודעה פרטית בפייסבוק
12/05/14 14:35
8צפיות
º
ושלחתי מסר עכשיו.אודה מאוד לעזרתכם
12/05/14 14:44
8צפיות
בדיקת שמיעה
12/05/14 13:50
22צפיות
יש רפלקסלוגית אחת בשם רינה פלישמן שהיא מומחית גדולה מאוד לבעיות אוזנים בילדים( מקבלת רק לתחום הזה) והרבה רופאים שולחים אליה
והיא יודעת להגיד בדיוק כמה ירידה בשמיעה יש רק מלגעת ברגל
כשההיתי אצלה פגשתי מטופלים שהיו צריכים לעשות בדיקה עם הרדמה והיא רק נגעה ברגל ואמרה להם את אותה תוצאה של הבדיקה
תשאלו אותה אם היא מוכנה רק להגיד כמה ירידה בשמיעה יש בלי לטפל(בטח תעשה בחינם כי כל הטיפול שלה עולה 240)
נקודות כואבות על הלשון+נפיחות בבלוטות הטעם
06/05/14 01:15
360צפיות
היי,

לפני חודש התנפחו לי שלוש נקודות אדומות על הלשון בכל צד, בנוסף גם בלוטות הטעם בקצה האחורי של הלשון, גם נפוחות וכן
בלוטות הלימפה בצוואר.
יש לציין כי טיילתי באירופה כשהאירוע קרה,
הלכתי שם לכמה רופאים כולל רופא אף, אוזן גרון וכל הרופאים אמרו לי שזה כלום ושזה יעבור מעצמו,
אבל זה לא עובר!
עכשיו אני בארץ וגם רופאת המשפחה שלי לא ידעה מה זה והעבירה אותי לבצע בדיקות דם.
אני מאד מוטרדת, האם מישהו נתקל פעם בתופעה כזאת?
מה זה יכול להיות??

תודה
דנה
º
כדאי לפנו לרופא אא"ג, הסיפור עצמו אינו אבחנתי
07/05/14 08:31
98צפיות
סתימות חוזרות של האוזניים
05/05/14 11:14
32צפיות
לבן הזוג שלי מצטברת שעווה באוזניים ברמה שגורמת לירידה בשמיעה ומצריכה ניקוי אצל רופא אא"ג מדי שנה ולפעמים יותר תכוף. יש משהו שאפשר לעשות ברמה היומיומית כדי לצמצם את ההצטברות? קראנו שדחיפה של דברים לאוזניים עלולה לדחוף את השעווה פנימה וע"י כך לגרום להצטברות שלה, אבל הוא לא משתמש במקלוני אוזניים ולא במכשיר שמיעה או כל דבר אחר.
תשובה
07/05/14 08:33
25צפיות
שלום
אם תדירות הניקוי הנדרשת היא אחת לשנה זו תדירות סבירה. אם התדירות גבוהה יותר ניתן לבדוק האם יש גורם כלשהוא (כמו פטרת) הגורם לעודף היצור ולנסות לטפל בהתאם בתכשיר נגד פטריות. זו הסיבה במיעוט המקרים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום