לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

ואקום באוזן
30/03/14 20:05
27צפיות
בס"ד.
שלום רב.

מזה כשנה וחצי אני מרגיש נוזלים עמוק בתוך האוזן,מן תחושה של פצפוצים כאלה.

שאני סותם את האף ומוציא אוויר נוצר לי ואקום באוזן והאוויר לא יוצא.

הייתי כמה פעמים אצל רופא אף אוזן גרון והתשובה שקיבלתי זה שאין לי פקק.

נשלחתי לבדיקת אוזניים והיא יצאה תקינה,קיבלתי גם ספריי דרך האף אך שום דבר לא הועיל.

מה ניתן לעשות?
תשובה
02/04/14 09:36
21צפיות
שום יוסף
קשה לקבוע מבלי לבדוק אותך. אתה מוזמן למרפאת אוזניים במרכז הרפואי שלנו 03-6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/14 11:28
2צפיות
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כאבים בנחיר שמאל
29/03/14 19:11
21צפיות
בעברי אף פעם לא סבלתי מנזלת.
לפני כחודש בערך החלה לי נזלת שלא פסקה עד היום. כל לילה אני משתמשת באוטריוין כי האף נסתם ואני פשוט לא מצליחה לנשום.
מזה כשבוע יש לי ממש כאבים בנחיר שמאל, כמו תחושה שכאילו יש בפנים פצע.
כשאני מקנחת את האף אני רואה דם.
הכאבים קיימים גם כאשר אני נוגעת באף מבחוץ.

מה עליי לעשות? לחכות שהכאב יעבור או לגשת ל-א.א.ג?
º
לגשת לאא"ג ולמעט בקינוח
02/04/14 08:56
13צפיות
הרגשה כמו עצם בגרון בצד שמאל
27/03/14 12:31
26צפיות
אני בת 28 מרגישה שיש לי כמו הרגשה של משהוא שמשחק לי בגרון כבר יומיים לאחר בדיקה אצל הרופא נאמר לי שאולי מדובר בוירוס אבל ההרגשה היא כאילו שיש לי ממש עצם זר בתוך הגרון שלעיתים עולה ואני מרגישה שריטה בין האוזן לגרון אולי את יודעת במה מדובר ומה זה יכול להיות ?
תשובה
02/04/14 08:56
19צפיות
שלום נטלי
אם אין סיפור היכול להתאים לתקיעת גוף זר הסבירות שהוא הגורם לתלונות שלך נמוך. זיהום ויראלי יכול לגרום לכך. כדאי להבדק אצל רופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טינטון ואטימות
27/03/14 08:25
34צפיות
שלום,
בן 35,בעקבות ירידה פתאומית בשמיעה חד צדדית לפני כחודש וחצי סובל מאטימות וטנטון קבוע (קיבלתי סטראידים בכדורים אך ללא כל שיפור בשמיעה, אטימות והטינטון)
רופא א.א.ג המליץ את מכשיר הטיניטול (לייזר רך), האם אתה מכיר מקרים שמכשיר זה אכן עזר להעלמת הטינטון? האם אתה ממליץ?
כמו כן  נתן לי אגיסרק לחודש, האם אכן מומלץ ויכול לעזור?
תשובה
27/03/14 09:01
29צפיות
שלום ירון
1. אין לי הכרות אישית עם המכשיר. בספרות המקצועית יש פרסומים מסוימים בנושא אך לא כדי להראות יעילות מוכחת של טיפול בלייזר לטינטון.
2. יש אנשים שנהנים מטיפול באגיסרק. אם זה עוזר לך תמשיך לקחת.
בכל מראה אתה מוזמן לקבוע תור למרפאת הטינטון של המרכז הרפואי שלנו ב-036974000 שם תפגוש בפרופ לוין מומחה בתחום. הפגישה עימו באנגלית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
צמר גפן באוזן
26/03/14 02:51
16צפיות
לבן שלי נכנסה חתיכה קטנה של צמר גפן לאוזן ולא רואים אותה מה לעשות?
תשובה
26/03/14 08:06
15צפיות

שלום רב

לפנות לבדיקת רופא אאג.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
כאבים בגשר האף ובצד שמאל של הפנים
25/03/14 15:35
23צפיות
שלום

בת 33 בריאה בדכ.

לפני כחודש וחצי החל לי כאב קל מאוד שהורגש רק בנגיעה בנקודה מסוימת בגשר האף מצד שמאל (בנקודת מפגש בין העצם לסחוס).
לפני שלושה שבועות היה לי מעט דם בעת קינוח האף למשך יומיים-שלושה (זה היה בימים שהיה אובך והיה מאוד יבש..אולי קשור) ובמקביל הכאבים שהרגשתי התחזקו והורגשו לא רק בנגיעה. מאז יש לי כאבים שונים בצד שמאל של הפנים : בגשר האף בצד שמאל - איפה שהכל התחיל, כואב כשאני לוחצת באותה נקודה מסוימת של המפגש בין עצם האף לסחוס, ולפעמים לכל אורך גשר האף מצד שמאל גם בלי שאני לוחצת. כמו כן יש תחושה של עין מעט יבשה, וכן כאבים במיקום משתנה בשיניים עליונות ותחתונות בצד שמאל וכן במפרק הלסת.
אין לי כלל נזלת או גודש - להיפך, בצד הכואב יש תחושה אפילו של מעבר אויר מהיר וחופשי יותר ואפילו תחושה של יובש או צריבה מדי פעם.
כמו כן, אציין שלפני שבוע וחצי הייתי מעט מצוננת שוב ליום יומיים, ואז בבוקר הייתה לי נזלת סמיכה יותר בצבע צהבהב שבה ראיתי שוב מעט שאריות של דם (בצבע חום), אך זה חלף עם ההצטננות.
בבדיקת רופא אאג לא ראה סימני דלקת, אך נתן לי לקחת אנטיביוטיקה ואם לא יעזור לעשות CT. בינתיים אני ביום החמישי של האנטיביוטיקה והכאבים עדיין קיימים. קבעתי תור לCT אך בינתיים אני מאוד חוששת.

מנסיונך- למה התופעות שתיארתי יכולות להתאים?

תודה רבה
תשובה
26/03/14 09:23
25צפיות
שלום יעל
ישנם גורמים רבים אפשריים לכאבים במקום שבו את מצינת. כאב במקום זה מתרחש למשל כאשר יש דלקת בסחוס במקום. דימום אפי מחיב בדיקה של האף בסיב אופטי לכל עומקו (בדיקה לא קשה) ע"י רופא אא"ג. אם את חוששת מגידול: באזור זה הגידולים נדירים ויראו היטב בהדמיה המתאימה. אגב, כמעט כל סימפטום יכול להגרם גם ע"י גידול, כלומר עצם העובדה שיש תלונות כאמור אינה מעידה על נוכחות גידולית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סטרפטוקוקוס
24/03/14 11:54
19צפיות
בשבוע שעבר הייתי חולה עם חום גבוה וכאב גרון, משטח גרון הראה כי יש לי סטרפטוקוקוס (בפעם השניה השנה) והתחלתי לקחת אנטיביוטיקה.
כעת במשטח גרון לבעלי (ללא חום רק כאב גרון) התגלה גם כן סטרפטוקוקוס.
האם כדאי לעשות משטח גרון גם לילדים (בני שנה וחצי ו-3 שנים)? בהנחה כי אינם טוענים לכאב גרון ואין להם חום.

תודה
סטרפטוקוקוס
26/03/14 08:16
9צפיות

יעל שלום רב

במידה והילדים בריאים ומרגישים טוב  לדעתי אין צורך לקחת משטח גרון.
מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה לבדוק נשאות,, במידה ומדובר בנשאות לסטרפטוקוקוס אפשר לשקול טיפול מונע לנשא.

בברכה

ד"ד אפרת ריינדורף כפיר
דלקת בשקדים ודקירות בגרון
23/03/14 16:38
21צפיות
בן 39 לפני שבוע בערך התחלתי להרגיש דקירות באזור הגרוגרת אחרי שיצאתי להליכה בגשם ובקור
והשקדים שלי התנפחו הייתי אצל הרופאה היא נתנה לי פן רפא וי-ק
אנטיביוטיקה 500 מ"ל העניין הוא ,שאני מטופל מיום רביעי
הנפיחות בשקדים ירדה אבל יש לי בבליעה דקירות בגרון ,כמו איזה שהוא הרגשה של פצע או מחט בזמן בליעה ,באיזור הגרוגרת ,זהו היום הרביעי שאני מטופל באנטיביוטיקה אני ממש מודאג
כשהייתי קטן סבלתי המון מדלקות גרון ושקדים אבל, לא מהרגשת דקירה
האם זה מסוכן האם זה נורמלי לסבול שבוע מדקירות באזור הגרון לא ממש בלוע ההרגשה היא כמו באיזור הגרוגרת ?

תודה אשמח לקבל חוות דעת כי אני ממש מודאג
תשובה
26/03/14 09:19
8צפיות
שלום אריאל
נשמע כמו משהו לא מדאיג אבל לא ניתן לקבוע זאת מבלי שתבדק בדיקה מלאה אצל רופא אא"ג
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח שקד שלישי ושקדים נושקים לילד בן 2.5
23/03/14 14:15
25צפיות
שלום,
מתלבטים בין 3 רופאים שחברים שונים המליצו לנו:
ד"ר חימציק משה
ד"ר ארי דירוא
ד"ר גושן סיון
מישהו יכול לתת המלצה / דיסהמלצה ?

מה ההבדל כריתה מלאה / חלקית / גילוח?
אני לא רופא ולא יכול לתת המלצה
23/03/14 15:16
14צפיות
אבל לפי הבנתי יש היום שיטות אחרות מלבד ניתוח, כמו למשל טיפולים הומיאופתיים. אולי כדאי שתנסו לבדוק את זה קודם.
ניתוח לכריתת שקדים
23/03/14 16:57
18צפיות

שלום רב

אנחנו לא נוהגים להמליץ או להשמיץ רופאים במסגרת הפורום.
לשאלתך השניה, את הניתוח אפשר לבצע בטכניקות שונות, יש ניתוחים בהם מסירים את כל רקמת השקד עם הקופסית שעוטפת אותו ויש ניתוחים שבהם אפשר להקטין את השקדים ולא להוצא אותם בשלמותם.
בכריתה חלקית יש סיכון לצמיחה מחודשת של השקדים וצורך בניתוח נוסף במקרים מסוימים, כמו כן במקרים של דלקות חוזרות בשקדים ההמלצה היא לכריתה מלאה של השקדים.
הסיכונים בניתוח הם  דומים בגישות השונות.

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
פוליפים/אדנואידים/אדנואיד/שקד שלישי/שקדון וכו
23/03/14 10:33
36צפיות
שלום,
בזמנו הוציאו לי את הפוליפים. אמנם מדובר בבעיית עבר, אך בכל זאת יש לי 2 שאלות:
א. לפי הכותרת כבר רואים שאני לא מבין: כמה כאלה יש ? אחד שניים או יותר ?
ב. האם הוצאתם/ הוצאתו עלולה לפגוע במערכת החיסונית ?
תודה
תשובה
26/03/14 09:18
15צפיות
שלום
1. מדובר באזור של רקמה הלוע האפי (מאחורי האף) שהיא חלק מטבעת של רקמה חיסונית הכוללת גם את שקדים הלוע והלשון.
2. לא
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
º
תודה
26/03/14 16:36
4צפיות
הרדמה בפראתאירואיד
22/03/14 20:09
11צפיות
שלום רב,
אני לפני ניתוח PTH (פראתאירואיד) מבקשת לדעת האם יש עדיפות להרדמה מקומית או כללית בניתוח? ומדוע???
תשובה
26/03/14 09:16
8צפיות
שלום ציפי
הניתוח ניתן בד"כ לביצוע תחת שתי צורות ההרדמה בהתאם להעדפת המנתח והמנותח
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאבים בסינוס מקסילרי אחרי ניתוח
22/03/14 14:10
24צפיות
היי ד״ר,
התייעצתי איתך כמה פעמים בחודש האחרון.

לפני 3 שבועות עברתי ניתוח fess מחיצה וצריכת קונכיות.
כל זה בעקבות סינוסיטיס שלא הגיב לטיפול שמרני כולל אישפוז 8 ימים ומתן אנט׳ דרך הוריד.
שבוע וחצי אחרי הניתוח התחלתי להרגיש מצויין, חזרתי לעבודה ולשגרה שלי.

ביומיים האחרונים חזרו לי הכאבים בסינוס המקסילרי משמאל שזה האזור שהיה הכי נגוע וכואב אצלי.
הכאבים הם מתחת לעין בלסת ובצד האף, כל הלחי!
זה כאב נוראי!
אני ממש בלחץ ובמתח מזה כי אני רק עכשיו החלמתי אחרי 3 חודשים של גיהנום!

האם ייתכן כי חזרה לי הדלקת?????!

בסינוס מקסילרי שמאלי בניתוח פרצה מוגלה, זה מה שהוא רשם על אזור זה.
גם בשאר בסינוסים הייתה רקמה חולה רבה.

מה לעשות????
º
להתיעץ עם המנתח
26/03/14 09:15
10צפיות
אני קמה בבוקר ויורקת מהפה דם מהפה
22/03/14 04:29
27צפיות
כבר יומיים אני קמה בבוקר ויורקת מהפה דם מה זה יכול להיות?
תשובה
26/03/14 09:14
29צפיות
שלום רותי
יש לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. כדאי גם לברר מה מצב השיניים והחניכיים והאם את נוטלת תרופות לדילול דם.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נטייה ימינה
21/03/14 10:22
21צפיות
אני בת 55. ירידה אסימטרית בשמיעה לרעת אוזן שמאל. נשלחתי ל MRI.
לאחרונה אני שמה לב שבישיבה אני נוטה עם הראש ימינה כלפי מטה. בעצם כל הגוף מוטה ימינה.
האם יתכן קשר בין שני הדברים.
קראתי שאצל תינוקות זה קיים. האם זה קיים אצל מבוגרים?
תשובה
26/03/14 09:13
14צפיות
שלום רותה
יתכן קשר בין הדברים אם יש למשל הפרעה באוזן בה מצוי איבר השמיעה ושיווי המשקל וכן באיזורים במוח המשתתפים בשליטה על איזון ויציבה. אם יש בעיה MRI יכול להדגים אותה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום