בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז
12/01/14 17:10
6צפיות
התפקיד כולל:
- איתור תכנים מעניינים והפיכתם לאייטמים מושכים אשר יוצגו בעמודים  
   הראשיים באתר.
- יצירת הסכמי תוכן ושיתופי פעולה.
- ניהול שותפי תוכן, ניהול ערוצי הפצת תוכן כגון פייסבוק.

דרישות:
- ניסיון בתוכן האינטרנט, רצוי בתחום הווידאו והבידור.
- יכולת עריכה וכתיבה מעולים.
- ידע בצילום.
- שליטה בתוכנות פוטושופ, פרמייר, אופיס.
- הבנה מציינות של פייסבוק.
- יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובעל פה.
- יכולת עבודה עצמאית.

נא לשלוח קורות חיים למייל forums@tapuz.co.il בצירוף דרישות שכר

בהצלחה
הרגשת פקק באוזן שמאל
12/01/14 13:07
30צפיות
לפני כמה ימים הייתי אצל רופא שגילה דלקת באוזן שמאל הוא הביא לי טיפות וכדורים שעזרו אבל ביחד עם הדלקת יש לי גם הרגשה של פקק באוזן שלא נעלמת וזה מציק. רציתי לדעת האם אפשר לעשות משהו בשביל להפסיק את זה או שזה מסתדר מעצמו ואם כן כמה זמן זה לוקח?
אטימות באוזן בזמן דלקת
14/01/14 15:20
27צפיות
שלום רותם
אם יש דלקת באוזן החיצונית או התיכונה יכולה להיות הפרעה בהובלת גל הקול מהעולם החיצון לאוזן הפנימית (החלקים העצביים של השמיעה). ההקלה יכולה לקחת מספר שבועות. יש לוודא שאין הפרעה לחלק העצבי של השמיעה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאב קל באוזן וגרון בצד ימין וצרידות פתאומית
12/01/14 06:18
45צפיות
כל כשבועיים מופיע כאב באוזן ימין וגרון ואם אני לא לוקחת אנטביוטיקה זה מתפתח לסינוסיטיס. הפעם נוספה צרידות בהפתעה...
כאבי אוזניים , כאבי גרון, סינוסים
12/01/14 12:24
23צפיות
היי
ממליצה לך בחום לנסות טיפול הומאופתי
www.rishonimpharm.co.il
º
לא ברורה השאלה
14/01/14 15:18
8צפיות
תפליטים חוזרים ותכופים על השקדים
12/01/14 02:08
40צפיות
שלום,
תופעה שמציקה לי מאוד - כל מס' שבועות (יכול להיות שבועיים, יכול להיות חודשיים) מופיע לי תפליט לבנבן על אחד השקדים (אקראי - לפעמים ימין ולפעמים שמאל), שגודלו בערך חצי ס"מ.
התפליט מופיע ללא חום וללא כאבים, "יושב" על השקד מס' ימים ואז (בהיעדר תיאור טוב יותר) נושר לחלל הפה.
אציין שלתפליט עצמו יש ריח נוראי וכשהוא יוצא הוא בערך במרקם של תפוח אדמה מבושל.

כיוון שיש לי שקדים מוגדלים מאז ומעולם, אני יכולה לראות את התפליט בעודו על השקד.
אמנם אין חום וכאבים, אבל התפליטים מציקים - יש תחושת אי-נוחות קלה ובכלליות זה מרגיש כמו שמרגישים כשחתיכה חומה של פופקורן (מהקליפות הקשות והמרגיזות) נתקעת באחורי הגרון ואין איך לשחרר אותה.
בעברי סבלתי הרבה מאוד מזיהומים של סטרפטוקוקוס (בערך אחת לשנה, לעתים יותר). אני מציינת זאת למקרה שזה רלוונטי...

אשמח לתשובות למס' שאלות...:
1. מה אלו התפליטים האלו?
2. האם אני צריכה לדאוג בגללם?
3. איך אני נפטרת מהם אחת ולתמיד?

תודה רבה מראש!
תשובות
13/01/14 13:19
28צפיות
שלום נרקיס
1. אבני שקדים - טונסילוליתים
2. לא
3. לא פשוט, אפשר לנסות לגרגר מי מלח, כמובן שכריתת שקדים חלקית "תרפא" אבל זה טיפול מעט קיצוני, וגם לא חייבים להתעסק עם זה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
רעידות מוזרות באוזן
09/01/14 19:30
380צפיות
שלום רב,

לאחרונה (לפי כחודשיים) התחילה אצלי תופעה מוזרה: כשאני שומעת רעש פתאומי (למשל פתיחת דלת או טפטוף של מים מהברז - דברים חלשים, לא חזקים ומפחידים, אבל בלתי-צפויים) אני מרגישה מעין תזוזה באוזן (כמעט תמיד רק באוזן ימין). מדובר במעין רעידות, משהו שמזכיר "טיקים", לא משהו שאני שומעת. זה נמשך שבריר שנייה ואני לא יכולה להגיד בדיוק איפה זה קורה, אבל זה במיקום יחסית חיצוני, לא עמוק בתוך האוזן. זה אף פעם לא קורה מרעש צפוי (למשל טפטוף מים כשאני מסתכלת על הברז), רק מדברים לא צפויים. יותר מוזר: לפעמים אני מרגישה את הרעידות ורק אז מבינה שהיה איזשהו רעש, שלולא הרעידות הייתי חושבת שלא שמעתי אותו בכלל (למשל: הייתי עם אוזניות, הרגשתי את זה, הורדתי את האוזניות ושמעתי שההסקות נדלקות).

הלכתי לרופא משפחה. לא היה לו מושג מה זה. הוא שלח אותי לרופאת אף אוזן גרון. היא אמרה שהיא בחיים לא שמעה על דבר כזה. היא בדקה את האוזניים ואמרה שהכל בסדר.

האם מישהו פה נתקל פעם במשהו כזה? אודה על כל פיסת מידע.

תודה!

רחל
º
לצערי לא אבל את מוזמנת להבדק במרפאה
14/01/14 15:17
22צפיות
קצת מודאגת
09/01/14 18:31
64צפיות
קצת מודאגת
הבן שלי הוא בן 4 וחצי. בלילה נוחר כשהוא על הגב.
השקד הימני מצריך בדיקת רופא? מעבר לכך שהוא גדול יותר מהשמאלי, יש עליו גם כלי דם בולטים
אני חייבת לציין שמצב השקד הוא כל הזמן ככה!!! לא רק היום
הגדלת שקדים
12/01/14 08:35
65צפיות

מיכל שלום

בתמונה המצורפת ניתן לראות שקדים מוגדלים כאשר שקד שמאל יותר גדול משקד ימין.
אסימטריה בגודל השקדים הוא ממצא ידוע ובמידה והמראה בבדיקה ישירה  ע"י רופא הוא תקין,
ובמידה ואין הגדלה פתאומית של השקד , ניתן לעקוב.
במקרים שיש הפרעות נשימה חסימתיות בשינה ניתן לשקול ניתוח.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
US
08/01/14 15:13
26צפיות
בגלל נפיחות בבלוטת הרוק בוצע US:
בלוטת הפרוטיס דדי מוגדלים ושווים אקוגניים ללא ממצא מוגדר.
וסקלריזציה תקינה.
תת ליסתי משמאל הודגמה בלוטת לימפה 10*6 מ"מ. עם הילוס תקין זרימה וצורה תקינים.
שאר הבלוטות תקינות
האם התוצאות תקינות?
בבדיקת רופא אאג לא התגלה דבר.8785
תשובה
13/01/14 13:15
12צפיות
שלום דורית
כפי שיוצא לי לכתוב כמעט מדי שבוע פענוח של הדמיה יש לבצע בהקשר בגינם הן מבוצעות.
על פניו נראה שהבדיקה תקינה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|נפתח פורום Yelem תמיכה לנוער
07/01/14 16:03
3צפיות
פורום Yelem תמיכה לנוער מופעל ע"י עובדים ומתנדבים של עמותת עלם ומיועד לבני נוער וצעירים עד גיל 21.
המתנדבים נמצאים כאן במטרה להיות מקום חם ברשת, לשיתוף, התייעצות, תמיכה והקשבה. אתם מוזמנים לכתוב ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
חצוצרת השמע סתומה
05/01/14 23:58
83צפיות
שלום,
ככל הנראה (לפי דיגנוסטיקה שלי) חצוצרת השמע (או ההמשך שלה) שלי סתומה כבר כמה ימים.
נקבע לי תור לרופא א.א.ג רק בעוד כמה ימים.
כרגע, אין לי כמעט כאבים, רק אם אני עובר ממקום גבוה לנמוך (וזה קורה פעממים ביום) אבל יש לי מס' תופאות שמאוד מעצבנות, ציפצופים, רעש כמו רוח בתוך האוזן, וכאילו (או לא כאילו) רעידות בתוך האוזן.

האם ניתן להקל או להתחיל בטיפול כלשהוא?

האם כדאי לא להמתין לתור ולבקש הפניה למיון?

תודה,

תשובה
07/01/14 08:23
58צפיות
שלום לדולפין
חסרים פרטים לתשובה מלאה כמו האם הבעיה בצד אחד או שניהם. בכל מקרה שיש חשד לירידה בשמיעה (אטימות ורעשים יכולים להיות סימפטומים רלוונטים) יש להקדים לבצע בדיקת שמיעה כדי להחליט אם צריך לטפל.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בלוטות רוק
05/01/14 23:43
24צפיות
לבעלי נפיחות באיזור בלוטות הרוק.
ררופא אאג טען שזו סתימה קלה בבלוטות
ושאין דלקת. אמר לו לעסות את המקום.
עיסוי המקום גורם לו לטעם מוגלתי בפה.
האם זה סימן לדלקת?
הרופא אמר שזה יחלוף לבד. האם זה הגיוני?
חסימה בבלוטת רוק
07/01/14 08:22
26צפיות
שלום
החסימה בבלוטה יכולה להסתדר לבד. ניתן לבצע בדיקת על קול של הבלוטה אחר חלוף השלב החריף כדי לעמוד עם הגורם לחסימה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אף "סתום" לתקופה ארוכה
05/01/14 15:45
25צפיות
שלום, שמי עמית אני בן 24.
כבר מספר חודשים שאני מרגיש שהאף שלי סתום למרות שאני לא מצונן,הדבר מפריע לי בעיקר בריצות, אני מרגיש שחוסר היכולת לשאוף מהאף פוגע לי בתוצאות.
אין לי נזלת במהלך היום, אך בבוקר לאחר שאני קם אני מקנח את האף ומוציא מעט נוזל צהצהב, ולפעמים גם  מעט מוצקים, אני חושב שיש גם נפיחות קלה מאוד באף.
לקחתי מספר פעמים סינופד אשר עזר לי מאוד, וטלפסט אשר עוזר פחות, בעבר עברתי ניתוח ליישור מחיצות והוצאות קונכיות.
בעונות המעבר אני נוטה לסבול מאלרגיות קלות עם סימפוטומים דומים, אך הפעם הסימפטומים אינם חולפים.
האם יש לכם רעיון במה מדובר?
תודה.
תשובה
07/01/14 08:20
20צפיות
שלום עמית
כדאי להבדק אצל רופא אא"ג כולל בדיקה למלוא חלל האף והלוע האפי בעזרת סיב אופטי כדי לאתר את מקור הבעיה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזנים בולטות לבננו בן ה-4 חודשים
04/01/14 14:54
23צפיות
שלום,
שמנו לב כי לבננו בן ה-4 חודשים החלק העליון של האוזנים מעט בולטות החוצה. היינו אצל רופא ילדים והוא הציע שנדביק נייר דבק לבן על החלק העליון של האוזנים כך  שיתחבר לראש וזאת לתקופה של 3 שבועות. רצינו לשמוע את דעתך. תודה
אוזניים בולטות
05/01/14 08:39
22צפיות

שלום רב

טיפול לא ניתוחי באוזניים בולטות ע"י סרט הדבקה יכול לעזור בחלק מהמקרים אך בשבועות הראשונים לחיים.
מומלץ להתייעץ עם רופא פלסטיקאי.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
ירידה בשמיעה לאחר טיסה
03/01/14 23:39
33צפיות
לאחר טיסה סבלתי מלחץ רב באוזניים שלווה בכאב רב. הרגשתי רעש רקע כאילו אני שומעת מתחת למים. בבדיקת רופא נקבע שיש דלקת והצטברות נוזלים ולקחתי אנטיביוטיקה במשך שבוע. מאחר שבעיית השמיעה לא נפתרה בוצע ניקור תופית בתקווה שהנוזלים ינוקזו ביתר יעילותאבל הדבר לא קרה. שבועיים וחצי לאחר הטיסה הגעתי לרופא אחר שטוען שתאים באוזן התיכונה ניזוקו בצורה פרמננטית והירידה בשמיעה (שהוכחה בבדיקת שמיעה) אינה הפיכה, אבל ליתר בטחון הומלץ לקחת סטרואידים, אם כי נאמר שזה כנראה מאוחר מדי. האם הסיפור נשמע סביר? האם יש מה לעשות?
תשובה
05/01/14 15:20
24צפיות
שלום דנה
השאלה היא האם מקור הירידה בשמיעה הוא בליקוי הבהולת גל הקול דרך האוזן התיכונה או פגיעה במבנים ה"עצביים" באוזן הפנימית. לראשון ניקור התופית עוזר ולאחרון סטרואידים. בכל מקרה שיש ליקוי בשמיעה עקב פגיעה עצבית בהקשר הטיסה ניתן לנסות לברר בהדמיה מה מקורה, למשל האם יש הפרעה במבנה האוזן הפנימית ההופך אות הךפגיעה לשינויי לחץ כאמור.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|סיר|נפתח פורום מאסטר שף
02/01/14 09:41
3צפיות
תכנית הבישול המצליחה חזרה בעונה חדשה וטעימה מתמיד. לרגל העונה החדשה פורום מאסטר שף נפתח מחדש|!| זה המקום לדבר על התכנית ולהמליץ על מתכונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בדיקת CT
01/01/14 11:14
27צפיות
שלום,
עברתי בדיקת סי טי בגרון בעקבות קושי בבליעה ובתוצאות שהגיעו נרשם המונח חשד ל"תהליך תופס מקום בלרינקס". ובנוסף הופניתי לבדיקת סי טי נוספת של החזה והריאות. ולבדיקה היסטופתולוגית.
מה בעצם אומר כל זה?
תודה רבה

תשובה
01/01/14 15:28
17צפיות
שלום עדן
יש לחזור עם התוצאות לרופא/ה ששלחו אותך. ככל הנראה יש לשקול ביופסיה - דוגמת רקמה - מאזור מיתרי הקול. עם זאת לא ניתן לענות על השאלה שלך מבלי לדעת את ההקשר הקליני של הבדיקה.
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום