בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

בדיקות
01/11/13 22:20
21צפיות
ד"ר נכבד,
בתי עברה בדיקת ENG u ו- VNG בעקבות סחרחרות שתקפו אותה בעבודה מול מסכים נעים. התוצאות הינם :
caloric weakness: 27% in left ear,
Directional preponderance:27% to the left
VNG - חולשה חד צדדית לשמאל 4%,
Directional preponderance:15% to the RT
האם הגיוני שיש הבדל כזה משמעותי בין שתי הבדיקות , האם הערכים תקינים והאם לדעתך זה מסביר את בעיית הסחרחורות?

בברכה

אורלי

בדיקות איבר שיווי משקל
05/11/13 15:57
16צפיות
שלום אורלי
1. זה קורה
2. VNG תקין ENG יתכן שגבול העליון של הנורמה או מעט חריג בתלות המעבדה שבצעה את הבדיקה והנורמות שלה
3. האם זה מסבביר את בעית הסחרחורת? לא ניתן לקבוע זאת מבלי לדעת את סיפור המחלה המלא וכן יתר תצאות הבדיקה הגופנית ובדיקות אחרות
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ליחה ונזלת בלתי פוסקת באף.
01/11/13 17:08
23צפיות
שבת שלום,

בכל שנותי האחרונות אני סובל מנזלת מתמדת אך לא גדושה, בעיקר מטיפות נזלת מעצבנות שמגרדות את האף וכך יוצא שאני מקנח ללא שבאמת יש לי מה להוציא, רוב הזמן.
המצב היותר מעצבן הוא שמאז התחלתי לנשום דרך האף בגלל היתרון ששמעתי על נשימה מסוג זה, שבאף יש איזו מערכת סינון שבפה אין, הנזלת הפכה לליחה מכיוון שהיא יורדת אל תוך הפה היישר לגרון ולא ממשיכה באף מכיוון שאני נושם דרכו.

בחודשים האחרונים התחלתי להשתהל מאוד וגם פעם אחת סבלתי מקוצר נשימה (אינני אסמטי), כנראה בשל דוגש של ליחה שהצטברה בחזרה (או במקום המדויק יותר שאיני מכיר את שמו).

רציתי לשאול, איך קוראים לתופעת הליחה הבלתי פוסקת שגורמת לגברים רבים כלכך כאן בארץ לירוק אותה בכל שתי צעדים ולהצטייר כגברים לא מתורבתים, שלא באשמתם?
ויותר חשוב, איזו דרך טבעית עומדת לרשותנו בשביל לפתור בעיה זו?

תודה רבה וסוף שבוע נעים :)
תשובות
05/11/13 15:55
15צפיות
שלום
1. אין לזה שם אחיד
2. תלוי בגורם לליחה - אלרגיה, החזר חומצת קיבה וכו
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סטראוידים לפוליפים באף
31/10/13 12:21
19צפיות
מישהו השתמש?
אני נורא חוששת! אבל עוד יותר חוששת שהטיפול הזה לא יצילח ואני אצטרך לעשות ניתוח :(

צרת רבים חצי נחמה....
תשובה
05/11/13 15:07
6צפיות
התרסיס נצא בשימוש נרחב ושכיח
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פורומים חדשים ב|תפוז|
30/10/13 16:32
3צפיות
|*| אם גם אתם מאמינים בכך שכמה שיותר ישן יותר טוב, ואם גם אתם יודעים שאת המציאות האמיתיות מוצאים בחנויות יד שנייה, פורום אופנת וינטג' ובגדי יד שניה הוא המקום המושלם בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|חללית| מכשפות, מיסטיקה, רוחות רפאים, חוצנים, נסיעה בזמן ועוד... כל אלו מחכים לכם בהתרגשות בפורום החדש תעלומות ועל טבעי.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|סיוע| פורום צינתורי מוח ועורקי צוואר הוקם על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים הקשורים במחלות כלי דם של המוח ושל הצוואר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

שאלה
29/10/13 20:17
26צפיות

האם יש אפשרות שאכילת אורז יבש (הושאר במקקר הרבה זמן והתקשה)

יכולה לגרום לחור בוושט?

סליחה על השאלה הקצת אינפנטילית.
º
לא סביר
05/11/13 15:06
4צפיות
צינון שחוזר
29/10/13 15:30
18צפיות
מאז שאני נערה יש לי הרבה הצטננויות.
בהתחלה נאמר לי שאני אלרגית מה שהסתבר לאחר טסטים כנכון.

בשנה האחרונה לאחר לידה אני חווה הצטננויות שרק אנטיביוטיקה מצליחה לעזור
(שבועים לא עובר - שיעול נזלת ליחה כאבי ראש)
רופא א.א.ג קבע שזה סינוסיטיס והפנה אותי ל CT

ברצוני להמנע מCT
עקב קרינה גבוהה

שמעתי שיש מכשיר כמו מצלמה שמכניסים לאף ורואים את המצב שם.
מישהו מכיר רופא בכללית שעובד עם המצלמה הזו ?
האם זה יכול להחליף את בדיקת הCT/

תודה.
אבחנת סינוסיטיס
05/11/13 15:06
9צפיות
שלום
הבדיקה שאת מציינת היא בדיקת חלל האף בסיב אופטי שהיא חלק מהבדיקה הגופנית בשאלת סינוסיטיס. בדביקה ניתן להעריך את מצב רירית האף וחלליו וכן לזהות נוכחותה של מוגלה הנוגרת מהמזבים המנקזים את מערות הפנים. המכשור נמצא למיטב ידיעתי בסניפים גדולים רבים של קופת חולים כללית למשל מגדל המאה ברח' אבן גבירול בתל אביב.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אקזמה באוזן(או פטריה)
29/10/13 14:05
24צפיות
אני סובלת שנים רבות מגרד פנימי באוזניים, לאחרונה זה פשוט לא עוזב אותי, כל המשחות והטיפות עוזרות
לתקופה קצרה ושב חוזר הגרד, רופאי האוזניים כבר רשמו לי הכל . האם יש ישועה למצב שלי, או שאצטרך לסבול ככה כל חיי.
יש לציין שאני שמה במקלחת אטמי אוזניים. אנא עזור לי:(
תשובה
05/11/13 15:02
4צפיות
שלום ענת
האם הרופאים אבחנו פטרת או שזו המסקנה ע"ס העובדה שהאוזניים מגרדות? ניתן לנסות לטפל בפטרת בעזרת תכשירים אנטיפטריתיים לתקופה ממושכת ולהמנע מכל ניקוי עצמי של האוזניים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
רעשיםבאוזן
28/10/13 22:46
28צפיות
שלום יש לי שאלה בקשר לרעשים באוזן  רעש כמו צירצור שמאד מפריע לי ומידי פעם היא גם נסתמת לי ויש לי ירידה בשמיעה לכמה שעות וזה עובר אבל הרעש באוזן נמשך כל הזמן מה יכולה להיות הסיבה חוץ מנוזלים שהרופא חושב שיש לי באוזן הפנימית תודה למפרע דינה
טינטון חד צדדי
29/10/13 09:37
28צפיות
שלום דינה
מהתיאור שלך עולה אפשרות (עילה רמז הרופא שלך) של הפרעה במשק המלחים והנוזלים של האוזן הפנימית הפרעה דמוית סינדרום מנייר. אם יש לך יריה בשמיעה באוזן אחת (גם היא עולה ויורדת) יש מקום לשקול ביצוע MRI במסגרת הבירור.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
קונכיות וגלי רדיו
28/10/13 20:27
9צפיות
שלום לכולם,

אני חולה אסתמה בן 28 שמרגיש שבאמת ניסה כבר כל טיפול שיכול להיות בנוגע לאלרגיה.
יש לי קרוב ל100% מהזמן נחיר אחד סתום, וכשהחלטתי שאם זה יכול לעזור, כדאי לי לעשות ניתוח הפרדת מחיצה הגעתי לרופא ודברים אחרים הוא סיפר לי.
הוא אמר שמכיוון שכל פעם נחיר אחר נסתם לי, אז כנראה שניתוח מחיצה לא יעזור לי יותר מידי במקרה שלי,
אבל הוא ממליץ על טיפול בגלי רדיו שאמורים לכווץ את הקונכיות ובכך בעצם להקטין הפרשות ולפתור את הבעייה.
הוא אמר שהפעולה לא תפתור את העניין לנצח, אבל זה אמור להחזיק כמה שנים,
ורק במקרה שזה לא יחזיק, נחשוב ביחד איך אנחנו ממשיכים משם.
הרופא הוא מנהל מחלקת אף אוזן גרון בבית חולים גדול במרכז.

עד שבאתי אליו עוד לא שמעתי על הטיפול הזה, ומהמחקר שעשיתי מסתבר שזה טיפול מאוד מקובל.
מישהו מכיר או יכול להאיר את עייני קצת יותר?
תשובה
29/10/13 09:35
4צפיות
שלום
התיאור שלך מדויק למדי. הטיפול מקטין את הקונכיות התחתונות שהם מבנים אנטומיים המצוים בצידי כל נחיר לאורך כל האף. הקטנתם אמורה לשפר את מעבר האויר באף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אטמי אוזניים
28/10/13 19:24
43צפיות
שלום,

עברנו לדירה חדשה לפני שנה, כאשר גרתי כל חיי בבית פרטי ללא שכנים. מאז אני ישנה משמעותית פחות טוב, במיוחד בתקופה האחרונה מאז שלשכנים שלנו נולדה תינוקת.
מעבר לבכי של התינוקת והצרחות של השכנים, אני שומעת גם את הרחשים הכי קטנים בבית, החדר שלי בצד אחד של הדירה והמטבח בצד השני, ובלילה כאשר פותחים את המקרר\מניחים כוס על השיש - הרעש מעיר אותי.

האם יש אפשרות לישון עם אטמי אוזניים\סוג של אוזניות? האם זה יכול לגרום לנזק כלשהו?
המלצה אחרת?

תודה
º
מותר לישון עם אטמי אוזניים
29/10/13 09:34
181צפיות
נקודות לבנות בגרון
27/10/13 22:58
12צפיות
לפני כארבעה שבועות התחילה אצלי צרידות בגרון, וחשתי קצת לא בטוב.
כמה ימים לאחר מכן שמתי לב שיש נקודות לבנות על אחד מהשקדים בגרון, ופניתי לרופא.

הרופא בדק, עשה משטח גרון שקבע שזהו אינו חיידק, אלא כנראה וירוס,
וההמלצה היתה פשוט לנוח עד שיעבור.

עברו מאז כשלושה שבועות וחצי, אני חשה טוב יותר באופן כללי,
אך הצרידות עצמה מופיעה ונעלמת לעיתים, אך יש ימים שלמים בהם אני מאוד צרודה.
בנוסף הנקודות הלבנות מהשקדים עדיין לא עברו.
מה זה יכול להיות? האם זה וירוס, ואם כן מדוע אינו עובר?
תודה רבה
תפליט על השקדים
28/10/13 07:34
19צפיות
שלום שרון
בהחלט יתכן שמדובר במחלה ויראלית. חסרים פרטים כמו גילך, מה תוצאת משטח הגרון ובדיקות דם כדי לדעת זאת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פרטים נוספים
28/10/13 10:43
12צפיות
תודה על ההתייחסות.
אני בת 33.
קיבלתי את תוצאה הבדיקה באינטרנט, וכתוב שם רק פלורה רגילה...
º
זה יכול להתאים למחולל מחלה שאינו חידק
29/10/13 09:33
15צפיות
סתימות אוזניים:
25/10/13 00:07
22צפיות
לרופא א.א.ג שלום רב, בני בן ה-20 סובל מהפרשות באוזניים.  הוא מגיע למצב שההפרשות מתקרשות ויוצרות "פקקים" . מידי כ-3 חודשים הרופא מנקה לו אותן ולפעמים יש גם דלקות. השאלה למה יש לו הפרשות ,למה הן מתקשות , ואם יש דרך למנוע את ההפרשות ?  בתודה מראש, עודד
הפרשות באוזניים
28/10/13 07:36
16צפיות
שלום
קשה לענות מבלי לבדוק אותו. אם מדובר באירועים חוזרים או מתמשכים של הפרשות מוגלתיות יש סבירות טובה שיש זיהום בו יש לטפל. לענין זה התשובה בבדיקה הגופנית תעזור. הצטברות חוזרת של שעוה (לא מוגלה) יכולה לנבוע גם מניקוי עצמי לא מוצלח של האוזניים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
המלצה על דף פייסבוק העוסק בענייני בריאות
24/10/13 16:12
8צפיות
לא למטרת רווח,
רק יכול להועיל,
רפואה שלמה לכולם.
כתובות אינטרנט מצורפות:
|*|נפתח פורום ארבעים פלוס
24/10/13 11:06
1צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום ארבעים פלוס
אם אתם בשנות הארבעים לחייכם, זה המקום להתכתב, לשוחח, להכיר ולדון עם בני גילכם על כל מה שבאמת מעניין אתכם.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
רוק
22/10/13 22:41
20צפיות
בת 55 עם עבר של סרטן שד. כעת בריאה
לאחרונה יש לי הצטברות רוק בפה וקושי לבלוע אות.ו אני מרגישה שהרוק לא נבלע במלואו ונשאר בגרון
התחושה היא מחנק וקושי לנשום
זה קורה רק  בשעות הערב
מה יכולה להיות הסיבה
למי לפנות?
º
לרופא אא"ג
23/10/13 17:07
15צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום