לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

בן שלוש וחצי
31/10/2012 | 11:29
2
18
סובל מדלקות אוזניים מגיל חצי שנה , מקבל סירופים שונים לייבוש כל פעם מחדש.  יש שקד שלישי מוגדל אבל בלי נחירות ובלי הפסקות נשימה, רק נזלת ללא הפסקה ונוזלים באוזניים, עבר בדיקת שמיעה לאחר חודש של אירוס ויצאה תקינה.    אני ממש חושבת שהוא לא שומע טוב, האם לבקש בדיקה נוספת ללא סירופ??? או מה עושים הולכים לניתוח????
נוזלים באוזניים
31/10/2012 | 11:49
1
23

שלום רב

נוזלים באוזניים ודלקות חוזרות עם השארות נוזלים בין הדלקות הן סיבות לירידה בשמיעה.
ניתוח כפתורים מתאים במקרים מסוימים.
ההחלטה על ניתוח היא לאחר מעקב לעיתים ממושך, מעקב בדיקות שמיעה ובדיקה קלינית תוך כדי מעקב,לכן אני מתקשה לענות על שאלתך מבלי לבדוק את הילד ולראות את תוצאות בדיקות השמיעה.
תמיד טוב לחזור על בדיקת שמיעה ולהשוות לבדיקה קודמת או בדיקות קודמות.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורך כפיר.
תודה רבה על התשובה המהירה
31/10/2012 | 12:26
9
אני אקבע תור נוסף לבדיקת שמיעה ונמשיך משם.   יום טוב
בוקר טוב-שאלה על צרידות
30/10/2012 | 09:19
1
16
קורה לי מס' פעמים בשנה.
לאחר יום ריצות ועם מאמץ למחרת קמה צרודה,(גם מצב נפשי של מתח בגלל בעיה מסויימת)
ועד עכשיו שום רופא לא מצא הסבר לכך,

הלכתי לבדיקות בזמן רגיל (ללא הצרידות) ובזמן הצרידות, ולא מצאו סיבה,
חשוב לי לציין שאין לי כאבים בזמן הצרידות (בגרון) וגם לא בזמן רגיל

רק יש הרגשה לא נוחה כשאני מדברת,
כי אני צריכה לאמץ את מיתרי הקול , וגם לא נוח לאדם שמולי (שאני מדברת איתו)
דווקא הערב יש לי ארוע משמח, והצרידות תעיב על השמחה,
בד"כ הצרידות עוברת לאחר יום יומיים, כאילו כלום,

האם יש כדור/ תרופה ספציפית
שיכולה לעזור בנושא זה ???

אני אישה מעל גיל 50,
ולא לוקחת שום תרופות בדר"כ
מה שכן, יש לי קשיי נשימה מלידה, שלמדתי לחיות עם זה, וזה לא פוגע לי בתפקוד היום יומי, ואני עובדת במשרה מלאה , עבודה משרדית,

אודה מראש על תשובה / תגובה

צרידות
31/10/2012 | 07:14
18
שלום
ראשית, לא ניתן לענות על השאלה באמינות מבלי לבדוק את מיתרי הקול שלך. שנית, את מתארת קשר הדוק בין מצבי מתח נפשי לחומרת הצרידות. קשר זה ידוע, מוכר והדוק. לכן אם נשללת בעיה מבנית או תפקודית במיתרי הקול ניתן לפנות לעזרה של קלינאית תקשרות לשיפור הקול בנוכחות מתח.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בדיקות תקינות - אוזניים לא תקינות
29/10/2012 | 15:16
1
33
שלום לכולם, שמי אביעד, בן 22 מוסיקאי.
בגילאי 14-22 לא זכורה כל בעיה עם אוזניי.

בינואר 2012 עבדתי במשך חצי שנה בעבודה מועדפת בה עסקתי בהלחמת
מעגלים חשמליים.
לאחר כשלושה חודשים בעבודה התחלתי לחוש מעין אטימות באוזניים ואיתה הגיעו גם קנאקים באוזן (בדומה לתחושה מהפרשי לחץ אוויר) בזמן בליעה או פתיחת הלסת באופן מלא.
בהמשך התחלתי לחוש כי אוזניי הפכו לרגישות מאוד למזגן, כלומר שהייה במזגן אפילו למשך כחמש דקות יביאו לתחושת אטימות מוגברת באוזניי ואם אמשיך את השהייה יגיע גם כאב.
אל בעיות אלו נוספו בהמשך תסמינים נוספים.
שורה תחתונה, כיום לאחר הפסקת העבודה לפני מספר חודשים אני סובל מהתסמינים הבאים:
רגישות יתר למזגן, רגישות לרעש, טינטון הדומה לסאונד של מתח חשמלי, אטימות כללית באוזניים, קנאים באוזניים (לחץ אוויר) ותחושת לחץ במרכז הראש בביצוע פעילות גופנית.

בדיקת שמיעה ובדיקת ברה יצאו תקינות. 4 רופאי אף אוזן גרון טענו כי אינם מבחינים בכל בעיה באוזניי בבדיקתם.

בהתחשב בעובדה ש60% מזמני אני מעביר בנגינה או בישיבה באולפן
כל החוויה הזאת ממש לא מטיבה עימי.
אם יש בראשכם אפילו קצה חוט שיכול לעזור.
אנא שתפו אותי במידע הזה.

תודה על זמנכם/ן,
אביעד.
שתי נקודות
29/10/2012 | 15:38
25
שלום אביעד
ראשית, חשוב שלא תהיה חשוף לרעש שכן זה עלול להנציח ואף להחמיר את הסימפטומים. שנית, יש להבין כי בדיקת השמיעה כוללת בדיקת רגישות השמיעה בתדרים מסוימים בתנאים של שקט סביבתי מוחלט. בחיים מצבי השמיעה מורכבים יותר ולכן יתכן שתחוש בהפרעות שאינן נמדדות בבדיקת שמיעה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דיבור ושיעול
29/10/2012 | 13:15
1
17
כאשר אני מדברת רצוף הרבה זמן, אני מתחילה להשתעל, זה יכול להיות דיבור חלש או דיבור חזק... זה לא משנה, העיקר משך הדיבור. האם התופעה מוכרת? מה עושים בשביל למנוע אותה? אני לקראת תהליך הדרכה שאני צריכה להעביר ומפחדת שזה ימנע ממני... אודה לתשובתכם
מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקת הגרון
29/10/2012 | 15:33
15
דחוף מאוד! אובדן שמיעה פתאומי הכולל רעש ואוזן
29/10/2012 | 12:35
1
25
סתומה, לפני כשבוע. בבדיקת שמיעה- אובדן של 50 דציבלים, אובדן שמיעה בינוני, כך ע"פ הרופא אא"ג באיכילוב. בהתייעצות מומחה  נוספת, הומלץ לי טיפול בסטרואידים דרך הזרקות ישירות לאוזן, בגלל תגובה לא טובה לסטרואידים בעבר. חוששת מאוד. הרופא אמר שזה נתון לבחירתי, וסיכויי ההחלמה עם סטירואידים הם 30 אחוזים בלד. בנתיים אין הטבה. רעש חזק בלילה, אוזן סתומה בעיות שמיעה. חוששת מאוד מסטרואידים, גם בהזרקות. האם יש טיפול אחר, או שעלי לקחת את הסיכון ולקוות לשיפור ולהעדר תופעות לוואי? בת 53, בריאה בד"כ, מלבד נטיה אלרגית, אף סתום בד"כ. אנא תשובתך הדחופה.
אבדן שמיעה פתאומי אכן דחוף
29/10/2012 | 15:32
67
שלום
אבדן שמיעה פתאומי מחיב טיפול. הדחיפות נובעת מהעובדה שככל שמקדימים בהתחלת הטיפול הסיכוי לתגובה (שיפור בשמיעה) עולה. ניתן לטפל במקרה שלך בטיפול בסטרואידים הניתנים לכלל הגוף או בזריקות ישירות באוזן תחת הרדמה מקומית. טיפול זה הוא הטיפול העיקרי שהוכח שיכול לעזור במצב זה. לכן, המלצתי היא לבחור באחת משתי האופציות הטיפוליות בהתאם לחומרת התגובה שהיתה לך בעבר כנגד סטרואידים והתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בן שנה ושבעה חודשים סובל
29/10/2012 | 10:02
1
26
בספטמבר הבן שלי התחיל לראשונה ללכת לגן ואז  התחילו כל התחלואים הקבועים...חום, נזלת, שיעול וכו'.
לפני חודש זה החמיר עד כדי שהיה נחנק משיעול וליחה, היינו כמה פעמים אצל הרופא. הוא נתן את הכדורים הקטנים הורודים שאינני זוכרת את שמם, למוסס 2 בכפית מים, אבל זה לא סיים את הבעיה..אולי טיפונת עזר אבל עדיין המתוקי המשיך להיחנק בלילה מליחה שיעול ונזלת בצורה קשה. חזרנו לרופא שאמר שרק הזמן יעשה את שלו אבל הזמן לא עשה כלום. שוב הלכתי אליו ונתן לנו לעשות אינהלציה עם סודיום כלואוריד,בדזונייד סטרינבז, וטרבולין.היה לנו קשה לעשות זאת לילד ובעלי לא רצה לדחוף לו עוד תרופות אז שמנו לו באינהלציה רק את הסודיום.
שמתי לו גם מכשיר אדים קרים בלילה והוא לא השתעל..רק בוקר זה המשיך.
האם לשים רק סודיום זה מספיק?
מה עוד ניתן לעשות בלי לדחוף לו כל  מיני חומרים כימיים????

תודה רבה רבה.
שיעול
31/10/2012 | 05:58
9

שלום רב

השאלה מתאימה יותר לפורום רפואת ילדים מאשר לתחום אאג.
לגבי האינהלציות כדי להתייעץ עם רופא הילדים המטפל מאחר ויש חשיבות לסיבת השיעול ומתן טיפול מתאים.
כדי להקל על הנזלת אפשר להשתמש בתרסיס לאף, וכמו כן אפשר להשתמש במכשיר שאיבה ( ניתן לרכוש בבית מרקחת)

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
תנועת המפרקים באוזן
28/10/2012 | 21:18
1
19
בת 44, סובלת מהשימוטו מטופלת באלטרוקסין וציפרלקס. לפני כחצי שנה, התחלתי לשמוע פעימות לב באוזן שמאל, בעיקר לאחר מאמץ גופני, בדיקת אוזניים היתה תקינה. מזה כמה ימים שומעת את תנועת המפרקים/החוליות באוזן שמאל, רק כשהראש מסובב לשמאל. מה זה ומה עושים?
תשובות
29/10/2012 | 15:28
9
שלום
מומלץ לברר את התלונה. הפרעה במבנה האוזן יכולה לגרום לתלונות שלך. את מוזמנת לקבוע תור למרפאת האוזניים בימי שלישי (טל 6974000) כדי שאוכל לבדוק אותך ולהפנות אותך לבדיקות הנחוצות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|תפוז|תפוז בדרך לקלפי|דגל|
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2012 | 18:41
1
בחירות 2013 מתקרבות בצעדי ענק, המערכת הפוליטית גועשת ורועשת ואם גם אתם מחפשים מקום לדון,להשמיע את דעתכם, ולהתעדכן בכל מה שקורה, בטח תשמחו לדעת שבמערכת הבחירות הזאת יש לנו בדיוק את מה שאתם מחפשים|!|

נשארים מעודכנים ועם היד על הדופק בכל החדשות הקשורות לבחירות הקרובות עם הפורום החדש והמיוחד פורום בחירות 2013
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|קדימה| בנוסף, אתם מוזמנים להצטרף לדיונים ולהתעדכן בחדשות הרלוונטיות לכל מפלגה ומפלגה בפורום הייחודי שלה:

הליכוד

העבודה

יש עתיד

ש"ס

ישראל ביתנו

|דגל|בימים הקרובים צפויים להפתח פורומים נוספים למפלגות נוספות.|דגל|
אם אתם מעוניינים לנהל פורום של מפלגה שטרם קיים כרגע, נשמח אם תפנו אלינו באמצעות מסר להנהלת הפורומים או תשלחו מייל ל forums@tapuz.co.il

|*|ואחרון חביב - הבלוג שמלווה את מערכת הבחירות לכנסת ה-19 מזמין אתכם לפרסם בו את דעתכם על המועמדים, המפלגות וכל מה שקשור לבחירות. רוצים לכתוב רשומת-אורח בבלוג? הקליקו כאן
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?ent...

אז שתהיה לנו חגיגה של דמוקרטיה ואל תשכחו שמי שמצביע - משפיע|!|
מישהו ביצע ניצוח שקד שלישי אצל ד"ר יורם שטרן?
28/10/2012 | 15:16
1
401
המנעות מהמלצה על רופאים
29/10/2012 | 15:29
169
בפורום זה אנו נמנעים מהלמליץ על (או להשמיץ) רופאים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה
28/10/2012 | 08:58
1
26
היי,
מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי בעית נשימה דרך האף, כלומר, יכולה לנשום רק דרך נחיר אחד או בכלל לא.
בשנים האחרונות נוספה בעיה של נזלת כל הזמן תמיד עם טישו ביד.

בהריון הראשון שלי מהתחלת ההריון זה ממש הקשה עליי את הנשימה ולא יכולתי לעשות שום פעילות הכי רגילה בלי להנשף וקוצרי נשימה.
בקושי לדבר יכולתי..

ברצוני לבדוק מה עליי לעשות לפני תכנון ההריון הבא כדי שהתופעה לא תחזור על עצמה.
ובנוסף לשפר את איכות הנשימה שלי.

האם זה דבר שיכול להוביל לניתוח?

תודה

חסימה אפית
29/10/2012 | 15:26
29
שלום
מומלץ לפנות לרופא אא"ג כדי הלבהדק בדיקה יסודית הכוללת את מלוא חלל האף ולוע האפי. בדיקה כזו תאפשר להבדיל בין בעיות מבניות אותן ניתן במקרים רבים לשפר בניתוח ובעיות של גירוי הריריות (כמו אלרגיה) הנינתנות לטיפול תרופתי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תחושת שאריות אוכל בגרון
27/10/2012 | 23:42
1
500
בשנה האחרונה יש לי תחושה שנשאר לי שאריות של אוכל בחלק האחורי של הגרון ( לוע )
לא משנה כמה אני שותה אחרי האוכל , תמיד יש לי תחושה שיש לי שאריות של אוכל יבש בגרון . ואני חושבת שבגלל זה יש לי גם ריח של אוכל מהפה גם אחרי כמה שעות שאני אוכלת.
האם זה יכול להיות ? האם יש פתרון וממה זה יכול להיות .
לאן אני צריכה לפנות ומה כדאי לעשות
תשובה
29/10/2012 | 15:35
196
יש לפנות לרופא אא"ג לבדיקה שתכלול הסתכלות על בית הבליעה. בהתאם הצורך ניתן גם לפנות למרפאת הבליעה בבית החולים שלנו 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לא בטוח שזה הפורום הנכון לשאלה, אבל לא מצאתי
27/10/2012 | 22:16
2
36
משהו מתאים יותר.

שלום לכולם,

שאלתי: האם יש הבדל בריאותי בין נשימה מהאף לנשימה מהפה? האם יש לזה השכול, ואם כן: איזה? אשמח אם תפנו אותו למאמרים ברשת.
כל טוב ותודה מראש
נשימה אפית
29/10/2012 | 15:45
1
27
שלום
לאף תפקיד חשוב בהשפעה על איכות האויר הנשאף: לאף מנגנונים לסינון, חימום והרטבה של האויר כך שיתר מערכת הנשימה נהנית מאויר בהרכב המתאים יותר לגוף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה רבה על תשובתך!!! רק עוד פרט קטן
29/10/2012 | 21:37
15
האם זה משנה אם אני מוציא את האוויר החוצא דרך האף או דרך הפה?
בתודה מראש וברכת יום טוב
מתקן שמרכיבים על המשקף לאחר ניתוח אף
27/10/2012 | 19:04
11
עברתי ניתוח אף ונאמר לי שאסור להרכיב משקפיים, בדקתי באינטרנט ומצאתי שחברת
מייצרת מתקן שמרכיבים על המשקף  הזמנתי דרך האתר והם באמת הצילו אותי כי יכולתי לחזור לחיי הרגילים
ֿולא לחכות חודשיים שזה הזמן שאסור להרכיב משקפיים לאחר ניתוח אף   hasky-technologies.com
8 שנים של סבל
27/10/2012 | 09:48
25
שלום לכל הסובלים מהאף,
רציתי לשתף אתכם בחוויה הטובה שאני עובר כבר מספר חודשים.
לפני 8 שנים תקפה אותי הצתננות המלווה בנזלת ואף סתום בצורה נוראית,
ומאז אני סובל מגודש מתמשך נזלות התעתשויות אם זה חורף וקיץ.
הלכתי לרופא מספר פעמים וכמובן המליץ לי על  כדורים וספריי לאף כאלו ואחרים, חלקם עזרו וחלקם לא אך לזמן מאוד מוגדל כפי שבטח אתם יודעים.
היה רופא שהמליץ על ניתוח אך מניתוחים אני מאוד מפחד ואומרים שניתוח גם עוזר אך התופעה חוזרת על עצמה לאחר זמן מה.

תופעת הנזלת הכרונית והאף סתום גורמת לעצבים לחוסר שקט וכמובן במקרים מסובכים יותר כפי שחווייתי גם לסינוזיטיס וכאבי ראש עצומים,עייפות וכ'ד...

ועכשיו לבשורה הטובה,

בדרכי לעבודה אני שומע ברדיו פרסומת לכדורי ויטמינים של צנטרום ובעקבות היותי מרבה לחלות לעיתים דיי קרובות ואני מחליט לטלפן לאישתי לבקש ממנה לקנות לי ויטמינים כדי שאולי יעזרו לי להתגבר על המחלות התוקפות אותי(גרון ושקדים נפוחים, כאבי ראש, חולשה ).

באותו יום אישתי הלכה לסופר פארם ושם המליצו לה כפי שתיארה להם את מצבי (לא הזכירה לרוקח את בעיה הכרונית של האף) דווקא לא ויטמינים אלא את כדורי ה "חיזוקית פורטה".
מאז (8 חודשים) מצבי מאוד מאוד השתפר הן אם מצבי הכללי והן אם בעית הגודש והנזלת.
אני כרגע רושם לכם הודעה בפורום קצת קריר לי ודרכי הנשימה שלי פתוחים לרווחה בעוד שלפני השימוש בכדורים אלו הייתי נחשף לקצת קור והאף היה מפריד נזלות וגודש נוראי.
הייתי חייב לשתף אתכם ומאוד רוצה לעזור למיואשים מבינכם וממליץ לכם בחום על חיזוקית פורטה.
טיפול בסינוסיתיז
27/10/2012 | 07:50
1
21
לפני זמן מה טופלתי בסינוסיתיז סאמצעות הכנסת טמפונים עם תמיסה לאף. אני לא זוכרת את שם הטיפול. אשמח לקבל את שם הטיפול והיכן ניתן לעשותו?
כדאי לשאול את הרופא שטפל בך
28/10/2012 | 07:58
13
דימום מהאף
27/10/2012 | 07:49
1
28
שלום
יש לי ילד בן שנתיים וחודשיים שמידי פעם יורד לו דם מהאף,לפעמים כשמתעורר בבוקר
אני מוצאת את הסדין שלו בדם
האם זה נורמלי?
אם כן מזה בכלל?
יש לציין שלקחתי אותו לרופא והרופא אמר שזה נורמלי משום מה אני לא רגוע
אשמח לקבל תשובה
דימום מהאף
27/10/2012 | 19:27
51

טלי שלום

דימום מהאף היא תופעה שכיחה בילדים.האף הוא אזור שעשיר בכלי דם וברוב המקרים הדימומים הם מנימים הנמצאים בחלק הקדמי של מחיצת האף.הסיבות העיקריות לדימום בילדים הן חיטוט באף, שינוי מזג אוויר ( יובש) זיהום בדרכי הנשימה העליונות, טראומה, גירוי אלרגי ובמקרים נדירים יותר גם מחלות סיסטמיות.
בבדיקת אאג ניתן לבדוק מה מקור הדימום ולטפל בהתאם.
במקרה של דימום ניתן לעצור אותו ע"י לחץ מקומי למספר דקות, במקרים של דימומים חוזרים אפשר לבצע צריבה של המקום עם חומר כימי או מחט חשמלית.לעיתים שימוש במשחה שומנית ( ווזלין ) או אנטיביוטית יכול להוריד את הגירוי של הרירית ולעזור בריפוי.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
ניתוחי צוואר
26/10/2012 | 10:47
1
23
שלום רב.
בבדיקות בצווארי התגלו עד כה:
א. לאחר ניקור ואולטראסאונד: גוש ליפומה בעורף ימין
ב. לאחר אולטראסאונד ומפוי רדיואקטיבי: קשרים חמים וקרים בבלוטת התריס.
זומנתי לטורם ניתוח לכריתת הגוש בעורף ימין ולפני עדיין ניקור בבלוטת התריס.
האם עלי לדחות את הניתוח בעורף עד לברור טיבם של הקשרים בבלוטת התריס?
האם דחייה כזו משמעותה שכתוצאה מהחלטה לנתח גם בבלוטת התריס ינתחו את שתי המקומות בבת אחת?

תודה,
שי
תשובה
28/10/2012 | 07:55
12
תלוי במקום הליפומה. סביר כי יהיה צורך להפריד בין הניתוחים אך יש לשאול את הרופא המנתח.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מצוקה גדולה
26/10/2012 | 09:26
2
45
שלום,
בת 48, כבר 4 שנים, פעם בכמה חודשים, אני סובלת מהתקפים שלטענת רופא המשפחה, הם אסטמה אלרגית קלה. בבדיקה של נשיפה, תוך אחד ההתקפים,לא נמצאה עדות לאסטמה. בבדיקות סטטוסקופ, אין עדות לברונכיט. לפעמים מתפתח חום נמוך. אני מרגישה שההתקפות האלה הן זהות: מתחיל גירוי בגרון (תחושת חול וכאב חלש), המוליד שיעול, היוצר גירוי חזק נוסף ושריטות בגרון. כאן מתפתחת תחושת יובש נוראי בגרון הגורם לחנק ומעין קוצר נשימה עם שיעול וליחה. ובמשך כחודש אני ממשיכה להשתעל ולפלוט המון ליחה. ונזלת. איכות החיים ירודה, יקיצות חוזרות במשך כל לילה. איבוד חוש הטעם. משאפים שונים ,כולל כאלה המכילים קורטיזון, לא ממש מועילים, ולפעמים אני מרגישה שמשאף אבקתי אף עושה ההפך, ומגרה את הגרון לשיעול נוסף. כדורים נגד אלרגיה לא עוזרים, אף הם. שינוי התזונה להפחתת הליחה, לא עזרה גם היא. לסובבים אותי קשה לראות אותי ויש הרבה רגעים של פחד כשאני מרגישה נחנקת. מה עושים ? כל עצה תתקבל בברכה.
גירוי בגרון
28/10/2012 | 07:54
1
23
שלום
ראשית יש לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. אופציה נוספת לתלונות שלך היא בריחת תוכן קיבתי חומצי לושט ולגרון - רפלוקס.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
רפלוקס??
29/10/2012 | 10:37
21
ראשית תודה על התגובה, אך האם רפלוקס, לא מלווה בתחושת צרבת? אני אדם רזה, אוכלת בריא ועוסקת בספורט. מעולם לא חשתי צרבת, גם לא בזמן הריונות. הגירוי בגרון עליו אני מדברת, שמתחיל את הסאגה הקבועה, מרגיש ככאב גרון (בליעה) מווירוס, או "תחושת חול". מכאן מתפתחת תחושת יובש, המובילה לחנק, שיעול ואחריו הגרון שוב שרוט, כואב יותר וחוזר חלילה. בהמשך יש כשלושה שבועות של שיעול עם ליחה וקוצר נשימה.
נזלת בזמן אכילה
24/10/2012 | 23:35
1
359
בכל פעם שאני אוכלת ולא חשוב מה ( לא קשור לחריף או חם ) מתחילה לי נזלת.
מה הסיבה והאם יש פתרון לבעיה מטרידה זו
תודה.  דורית
תשובה
28/10/2012 | 07:51
116
שלום
האבחנה הסבירה ביותר היא מצב המכונה vasomotor Rhinitis יש חולים הנהנים משימוש במשאף סטרואידים או משאפים אחרים במצב זה. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שטיפת הסינוסים במים חמים...
25/10/2012 | 12:52
1
23
שטיפת האף במי ברז חמים יכול לעזור/להזיק לסינוזיטיס?
כלומר, "לשתות" את המים החמים בעזרת האף עד שמרגישים שהם נכנסים למערות האף/גרון.
פעם קראתי על טיפול כזה ואני לא זוכר אם זה אמין בכלל.
אם כן, כמה פעמים ביום מומלץ לעשות את זה?
לא מומלץ
28/10/2012 | 07:52
14
חלל הסינוס אמור להיות סטרילי ומי הברז לא.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
18:41 | 03.09.15 אורחים בפורום
23:10 | 01.09.15 אורחים בפורום
12:41 | 29.08.15 אורחים בפורום
18:01 | 27.08.15 אורחים בפורום
14:09 | 26.08.15 rtuvia197
12:17 | 25.08.15 אורחים בפורום
07:13 | 25.08.15 אורחים בפורום
08:51 | 24.08.15 אורחים בפורום
19:37 | 19.08.15 אורחים בפורום
14:29 | 17.08.15 אורחים בפורום
18:42 | 16.08.15 אורחים בפורום