לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

פורומים חדשים ב|תפוז|
11/11/12 18:29
2צפיות
|גלובוס| אם גם אתם הייתם מכורים לעונה הראשונה, בטח לא תרצו להחמיץ את הרפתקאות מאיה בוסקילה, שיר לוי, ליאת בנאי, סאז, שרית אביטן ואלי זולטא בעונה החדשה של חי בלה לה לנד. אתם מוזמנים לדבר על כל המתרחש בסידרה בפורום שלה|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|כסף| לא משנה אם אתם סוחרים מקצועיים, משקיעי Buy and Hold נחושים או כאלה שבטוחים ששורט סקוויז זה סחיטה של מכנסיים קצרים אחרי הכביסה, אתם מוזמנים לפורום החדש מסחר והשקעות בוול-סטריט. המקום לדבר וללמוד על כל מה שרציתם לדעת על הבורסה האמריקאית|!|
שיעול וליחה
11/11/12 11:29
49צפיות
סבלתי בשבועיים האחרונים מדלקת בגרון, היום אני מרגישה כבר יותר טוב, אבל עדיין יש לי הרבה ליחה, מה יכול לעזור בנוסף לאנטיביוטיקה? נראה שאין כל כך שיפור עם הליחה
זמן או תרופה מכייחת
12/11/12 07:21
84צפיות
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
המשך
12/11/12 17:59
34צפיות
חברה המליצה לי על כמוסות NAC של סולגאר, הן עוזרות בסילוק הליחה, האם את מכירה ומה דעתך? אני כבר מיואשת מהמצב
דלקת גרון והחמרה בכאב גרון
11/11/12 08:25
29צפיות
שלום רב,
אני 3 ימים עם דלקת גרון (היום מתחיל היום השלישי).
אתמול אובחנתי והתחלתי טיפול אנטיביוטי.
מאז יש הקלה משמעותית במרבית הסימפטומים (כאב ראש וסחרחורות, חולשה, כאב שרירים)
א-ב-ל יש החמרה משמעותית בכאב הגרון.

האם זה נורמלי? האם זה חלק מתהליך ההחלמה?

אם זה רלוונטי- אתמול רוב היום שתיתי משקאות חמים. יכול להיות שזו היתה טעות, וזה רק גירה את הגרון עוד יותר?

אשמח לתשובה מהירה :)
יום נעים,
ורד.
תלוי...
12/11/12 07:20
17צפיות
שלום ורד
אם הכאב מתמקד בצד אחד בלוע ויש קושי בפיחת הפה כדאי לגשת לרופא אא"ג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שוב שלום,
09/11/12 18:59
20צפיות
לפני כמה ימים שאלתי פה שאלה בקשר לביתי בת ה 4 חודשים והנה אני שוב פה.
היינו אצל רופא אוזניים והוא אמר שיש דלקת באוזן והביא לה אנטיביוטיקה. אחרי 5 ימים הוא התקשר ואמר שהגיע משטח אוזן שעשו לה ויש לה חיידק שמצריך אנטיביוטיקה אחרת.
בהתחלה היא קבלה DEX OTIC ואחרי 5 ימים הוא אמר לנו לתת לה במשך שבוע CILOXAN.
אנחנו שמים לה 2 טיפות באוזן ומחזיקים אותה על הצד 5 דק ולאחר מכן כשהיא משחקת הטיפות כאילו נוזלות החוצה משום מה אבל הדבר שהכי נראה לי מוזר זה שנהיה לה בתוך האוזן כמו קצף צהוב כזה שממש נראה כאילו הוא סותם כמעט את כל האוזן...להוציא לה את זה או להשאיר? זה נראה לא אסתטי ואני לא יודעת אם אמורות להיות הפרשות כאלו?
תודה ושבת שלום!!
דלקת אוזניים.
11/11/12 21:12
14צפיות

שלום רב

במקרים של דלקת אוזן עם הפרשה מוגלתית, ההפרשות לעיתים מצטברות בתעלה החיצונית וחוסמות אותה.
במקרים אלו חשוב לשאוב את ההפרשות ע"י רופא אאג. עד לבדיקת רופא אאג אפשר לטפטף טיפות מי חמצן 3%,  לספוג את שארית הטיפות עם צמר גפן ולאחר מכן  לטפטף את הטיפות האנטיביוטיות.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
שינוי במראה לאחר ניתוח מחיצת אף
08/11/12 10:50
27צפיות
שלום
עברתי ניתוח ליישור מחיצת אף והסרת פוליפיסים בתחילת אוגוסט. מאז האף לא חזר לגמרי לצורתו המקורית האף טיפה יותר גדול ואני מרגיש שהעצם של האף בולטת יותר ויש שם תחושת לחץ קל קבוע באיזור העצם. האם זה ישאר כך או שבניתוח כזה האף אמור לחזור לצורתו המקורית לגמרי. בנוסף, שמתי לב שמבנה הלסת טיפה השתנה, הלסת העליונה בולטת יותר והסגירה של הפה השתנתה. אני יודע שזה נשמע מוזר אך תהיתי אם זה קשור, ואם כן, מה ניתן לעשות בנידון?
תודה מראש
תשובה
09/11/12 14:22
23צפיות
שלום אריק
ניתוח לישור מחיצת האף אינו משנה בד"כ את צורת האף ולא סביר שישנה את צורת סגר הלסת. מומלץ בכל שאלה הקשורה להחלמה מניתוח או תוצאתו לפנות לרופא(ה) המנתח(ת).
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לקות שמיעה וחשיפה לרעש
06/11/12 18:40
17צפיות
בתי , חילת,לקוית שמיעה באוזן שמאל. שובצה בצה"ל בבסיס אימונים כך שחשופה לרעש מיטווחים במשך כל שעות היום. רופא תעסוקתי בצואר בניגוג להמלצות הרופאים. טען שמטווח הרחוק ממנה ביותר מ 25 מטר אינו מהווה  סכנה. אני חסרת אונים מול המערכת הצבאית. היכן ניתן למצוא תשובה מבוססת  מחקרית שתרגיע אותה ואותי. תודה
חשיפה לרעש
07/11/12 08:49
14צפיות
שלום ענת
מה שקבוע הוא עוצמת הרעש שמגיעה לאוזני האדם, והיא אינה תוליה רק במרחק המהמטווח אלא גם בעוצמת מקור הרעש, האם החלל סגור או פתוח ועוד. יש סבירות טובה שהמרחק שציינת בטוח ביחוד אם מדובר בנשק קל, עבודה בתוך מבנה כאשר יש מרחב פתוח בינה לבין המטווח אבל מבלי לדעת את העובדות (כלומר עוצמת הרעש בחלל בו החחילת נמצאת) לא ניתן לקבוע זאת בודאות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מחיצה עקומה
05/11/12 21:48
36צפיות
היי,
כתבתי בעבר אכתוב תקציר..
אני בת 25 ויש לי בעיות נשימה כבר מס' שנים עקב אף סתום ו/או יכול להיות כל פעם נחיר אחר.. הדבר מלווה אותי בשנת לילה מלאת יקיצות מחוסר אוויר ובמהלך היום כל פעילות פיזית הכי פשוטה מלווה בהתנשפויות קשות..
הלכתי היום לרופאת א.א.ג שבדקה אותי ואמרנ שאכן יש לי מחיצה עקומה ונתנה לי תרסיס בטענה שזה יכול להקל עליי...
יצאתי קצת סקפטית, האם כל חיי אצטרך לההשתמש בתרופה זאת שמיכילה סטרוידים?
האם ניתוח הוא לא פיתרון סופי לבעיה הנ"ל?
האם כדאי ללכת לקבל עוד חו"ד?

תודה רבה
מצרפת את שם בתרסיס
06/11/12 09:24
24צפיות
fluticasone
חסימה אפית
06/11/12 16:40
26צפיות
שלום
חסימה אפית יכולה להגרם מבעיה מבנה האף (ואז פתרון כירורוגי הוא המומלץ) או גירוי של ריריות האף (למשל עקב גירוי אלרגי ואז טיפול תרופתי הוא המומלץ). מבלי לבדוק אותך לא ניתן לקבוע מה מהשניים הוא הנכון. כמות הסטרואידים שנספגים לגוף משימוש בספריי קטנה. הפרעות הנשימה בלילה דורשות בירור שתחילתו בבדיקת מעבדת שינה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
צרידות
05/11/12 21:33
35צפיות
ערב טוב :)

אני סטודנט שנה א' לתאטרון, שר ולומד פיתוח קול מגיל צעיר.

שנה שעברה היתה לי בעיה של היפרטרופיה ועיבוי רירית במיתר שמאל שלאחר טיפול קלינאית תקשורת, החלפת מורה והורדת לחץ קולי מיותר נפתרה לחלוטין.

במהלך הלימודים אני נדרש לשיר ולדבר הרבה, בחודש האחרון לא היתה לי בעיה עד אתמול בבוקר, שנדרשתי לצרוח בתרגיל מסויים וקצת הגזמתי. הרגשתי לאחר מכן ששחקתי את המיתרים, ולא איבדתי את הקול. הגעתי הביתה ושתקתי עד היום בבוקר וכשקמתי הייתי צרוד אך לאחר חימום קולי הצלחתי לשיר ונשמעתי סביר. לאחר יום הלימודים קולי נשמע שוב עייף (אבל קיים וכמעט ולא סדוק) ולקחתי שוב מנוחה מדיבור ושירה.

לקחתי טיפות R45 בהן אני משתמש באופן דיי קבוע כשהקול עייף, שתיתי תה/דבש/ג'ינג'ר, עשיתי אינהלציות של סליין....

שאלתי - האם מפעם אחת של "מעידה" יש לי מה לחשוש מנזק ממשי שנגרם למיתרים? או שאני סתם אוכל סרטים?
והאם יש לך המלצה לטיפול ביתי/תרופתי נוסף שלא ציינתי?
תודה
נדב
נזק למיתרי הקול מצעקה
06/11/12 16:38
24צפיות
שלום נדב
צעקה או מאמץ קולי פתאומי יכולים לגרום לדימום במיתר הקול שלאחריו יהיה קושי בהפקת קול באיכות טובה. במרבית המקרים מדובר בבעיה זמנית שנפתרת עם מנוחה קולית. האבחנה נעשית בבדיקת מיתרי הקול ע"י רופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאבי גרון
05/11/12 10:48
71צפיות
יש לי מזה מס' חודשים כאבי גרון לסירוגין. הכאב מופיע בעת הבליעה . הכאב הוא פנימי - וגם חיצוני (כשנוגעים/ לוחצים חלש זה כואב) ומיקומו - באיזור "הגרוגרת" - נדמה לי שזה השם...
מה יתכנו הסיבות?
יש לי הפניה מרופא משפחה לאולטרה סאונד צוואר ובלוטות לימפה, ותור לרופא אף אוזן גרון - אבל שניהם בעוד מס' שבועות.
אשמח לקבל דעתכם.
תשובה
06/11/12 16:36
48צפיות
שלום
לא ניתן לקבוע אבחנה מבלי לבדוק אותך אבל מספר הגורמים לכאב שהוא גם בבליעה וגם במגע חיצוני אינו גדול. אופציה נוספת היא מקור של בלוטת המגן. כדאי לקחת בדיקת דם לתפקוד הבלוטה וכן בדיקות דם למדדי דלקת. דלקת מסוג מסוים בבלוטה יכולה לגרום לכאבים מהסוג שתארת ונתנת לטיפול תרופתי יעיל.  
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|דגל|התפקד לפורום של המפלגה שלך!
04/11/12 17:38
2צפיות
בחירות 2013 מתקרבות בצעדי ענק, המערכת הפוליטית גועשת ורועשת וכל יום קורה משהו מסעיר חדש|!|

אתם מוזמנים להצטרף לדיונים, להשתתף באירוחים של אישי ציבור בכירים ולהתעדכן בחדשות הרלוונטיות לכל מפלגה ומפלגה בפורום הייחודי שלה:

|קדימה|פורום בחירות 2013.
|קדימה|פורום מפלגת הליכוד-ביתנו
|קדימה|פורום מפלגת העבודה
|קדימה|פורום מפלגת יש עתיד
|קדימה|פורום מפלגת ש"ס
|קדימה|פורום מפלגת מר"צ
|קדימה|פורום מפלגת עצמאות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

שימו |לב| אם אתם מעוניינים לנהל פורום של מפלגה שטרם קיים כרגע (או להמליץ על מועמד לניהול), נשמח אם תפנו אלינו במסר חוזר.

|*|רוצים להיות הפרשנים הפוליטיים שלנו?
פוסטים, כתבות וטורים בלעדיים ומרתקים העוסקים בבחירות תוכלו למצוא בבלוג הבחירות 2013 שמלווה את מערכת הבחירות לכנסת ה-19
אתם מוזמנים גם לפרסם בו את דעתכם על המועמדים, המפלגות וכל עניין אחר הקשור לבחירות. כל הפרטים כאן
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

|דגל|אז שתהיה לנו חגיגה של דמוקרטיה ואל תשכחו שמי שמצביע ? משפיע|!||דגל|
אוטוסקלרוזיס
04/11/12 11:51
96צפיות
היי,אני בת 40 , חצי שנה לאחר לידה. בזמן ההיריון גיליתי שכנראה אני סובלת מאוטוסקלרוזיס ואובחנה ירידה של כ 50% בשמיעה באוזן אחת.
בימים האחרונים אני חווה סחרחורות . האם זה יכול להיות קשור לאוט' ?
תודה
אוטוסקלרוזיס וסחרחורת
04/11/12 11:55
48צפיות
שלום ליבי
מזל טוב על הרך הנולד. לחלק מהחולים עם אוטוסקלרוזיס יש סחרחורת. אם יש מרכיב תנוחתי ברור (כלומר היא מתעוררת רק בתנוחות מסוימות כמו שכיבה בזוית קבועה) היא נתנת לטיפול פשוט.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מזל טוב כפול... נולדו לי שתי
04/11/12 12:06
45צפיות
זה בעיקר כאשר אני מתעוררת משינה ומנסה לקום ואז זה ממש חזק ובמשך היום זה יותר מתון .
מה אפשר לעשות בעצם ?
ועוד שאלה , האם הניתוח יכול להתבצע גם בהרדמה מקומית ומה מצב התיפקוד אחריו ? האם אצטרך עזרה בטיפול בתאומות ?
תודה רבה
תשובות
05/11/12 08:46
33צפיות
1. ניתן לביצוע בהרדמה מקומית אם כי עדיין נוהגים לתת חומרי טשטוש שיכולים להפריע להנקה
2. לאחר הניתוח יש המלצה להמנע ממאמצים גופניים לתקופה של כחודש
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
רגישות וזמזום באוזן אצל בן 9
03/11/12 21:07
13צפיות
בני בן ה9 סבל מנזלים ונותח בגיל ארבע וחצי. מאז כל הבדיקות נמצאו תקינות. בחודשים האחרונים מתלונן ש"מציק" לו באוזן ומתאר זמזום. בדיקת רופא ילדים ורופאת אף אוזן גרון לא מצאה סיבה.
האם יש עוד מה לעשות? כוונים נוספים?
תודה
זימזום באוזן
04/11/12 08:20
17צפיות

עדי שלום רב

בדיקת האוזניים ע"י רופא אאג חשובה תחילה כדי לבדוק את מצב האוזן החיצונית והאוזן התיכונה וניקוי שעווה במידת הצורך.
במידה ואין שעווה באוזן החיצונית אני מציעה לפנות לבדיקת שמיעה וטימפנומטריה .

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
תודה לך
04/11/12 08:33
2צפיות
כך אעשה
בעיה בריאותית בפה
03/11/12 18:21
24צפיות
שלום,

לפני שלשה חודשים היו לי יחסי מין עם בחורה שהכרתי באינטרנט, ביצעתי מין אורלי.
שלשה ימים אחרי שפגשתי את אותה בחורה הגרון הפך להיות לבן ואדום בצורה מחרידה, כולל לחי השמאלית, אזור השקדים, בעצם כמעט כל הפה הפך לאדום ולבן בתוך זמן קצר, מה שגרם לי לאיבוד תחושת הטעם של המזון וכאבים כשים כשאני אוכל.
נשלחתי לבדיקות דם ומשטח גרון ולשון לראות האם נדבקתי במחלת מין כל התשובות חזרו שליליות, בשלשה חודשים האחרונים קיבלתי חמישה סוגים של אנטיביוטיקה בלי שהרופאים ידעו מה יש לי, ואז כל פעם שלקחתי אנטיביוטיקה הבעיה עוברת לחלוטין למשך שבוע ואז חוזרת שוב בדיוק עם אותם סימפטומים בדיוק באותם מקומות, ואז שוב נותנים לי אנטיביוטיקה חדשה בלי שהרופא יודע מה יש לי.
הייתי במרפאת פה ולסת, שני רופאי אף אוזן גרון, 4 רופאי משפחה ואף אחר לא יודע מה יש לי.
מה ניתן לעשות?
אילו בדיקות?
אין לי חום, כל פעם האנטיביוטיקה מעלימה את הבעיה לחלוטין ואז חוזרת שוב.
תודה
תשובה
04/11/12 11:48
17צפיות
לצערי קשה לענות מבלי לבדוק אותך, בעיקר במקום שרבים אחרים לא מצאו הסבר ברור לבעיה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פצע מדמם באוזן
02/11/12 17:45
381צפיות
| מספר חודשים לבעלי יש באפרכסת למטה פצע גדול שמדמם .כאשר נוגעים עם מקל אוזניים
כואב לו. כאשר הפצע מתיבש ונוצר גלד מגרד לו.כאשר הגלד נופל שוב הפצע מפריש הפרשות
וד|4|ומדמם.מה עלינו לעשות מה הטיפול?
פצע שאינו מחלים
04/11/12 11:46
146צפיות
שלום
בכל מקרה של פצע שאינו מחלים יש לפנות לרופא בהקדם כדי לאבחן את הפצע. לעיתים קרובות יש לקחת ביופסיה מפצע בכמתואר.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה על אוזן וראייה. הופנתי לאא"ג.
02/11/12 15:01
84צפיות
שלום,

המקרה שלי הוא רב-מערכתי (עיניים, אוזניים, ראש) ולכן אפרט רקע קצר אך רלוונטי:

אני בן 28. לפני כחודשיים סבלתי מכאבי ראש חזקים, ראייה כפולה (דיפלופיה) וצפצוף באוזן שמאל.
רופאת עיניים זיהתה פפילדמה (בצקת דיסקות משמעותית בשתי העיניים) והפנתה אותי למיון עקב לחץ תוך-גולגולתי מוגבר.
אובחן אצלי (אחרי CT עם ובלי חומר ניגוד ו-MRI) קריש דם בוריד סינוס במוח (סינוס ויין תרומבוסיס).
הייתי מאושפז כ-40 ימים במהלכם טופלתי בדילול דם ומעקב אחר הבצקות בעיניים.

לאורך תקופת האשפוז הצפצוף באוזן שמאל עבר אבולוציה: התחיל כשצפצוף רציף חלש, נחלש אך הפך להיות רגיש לצלילים (למשל - בהישמע טריקת דלת, היה מופיע צפצוף רציף כמו מוניטור לב) שהיה נחלש לאחר כמה שניות.

לבסוף נעלם הצפצוף באוזן שמאל לגמרי וחל שיפור בפפילדמה ובראייה הכפולה ולכן שוחררתי הביתה מאישפוז למעקב תקופתי.
מהיום שהשתחררתי (לפני שבועיים) החלה שריקה מתמדת באוזן *ימין*, כאבי ראש פועמים לפרקי זמן קצרים (מתגברים בערב), ראייה כפולה אך ורק במבט קיצוני ימינה (כשהראש מכוון ישר והעיניים מביטות בקיצוניות לצד ימין),
ואני רואה רוב הזמן נצנוצים/תזוזה מציקה בשדה הראייה הפריפלי.

עקב הסימפטומים הנ"ל, פניתי שוב לביה"ח:
* נוירולוגים: בוצעה בדיקה נוירולוגית ובוצע CT נוסף. לא נמצאה כל סיבה לתסמינים ואמרו שימשיכו לעקוב.
* נוירו-אופטלמולוגית: בדיקה מקיפה, כולל שדה ראייה, OCT וצילום דיסקות. שיפור בפפילדמה בעין שמאל, עין ימין ללא שינוי. אין הסבר מדוע אין שיפור. אין הסבר לכאבי הראש. אין הסבר לנצנוצים. אין הסבר לדיפלופיה במבט קיצוני.

זו הנקודה שהופניתי להסתכלות אף-אוזן-גרון.

רופא בדק לי את האוזניים (גם עם מכשיר הסתכלות כלשהו) וביצעתי בדיקת שמיעה שחזרה תקינה (הבדיקה נערכה כ-5 דקות ואחריה אמרו לי שאין טעם להמשיך כי השמיעה תקינה).
הרופא הביט בתוצאות בדיקת השמיעה ואמר לי שהיא נראת בנורמה. יכול להיות שיש ירידה בשמיעה בצלילים מאוד נמוכים כי זה לא נבדק, אבל לא משהו שבגללו יתחילו טיפול בסטרואידים בעיקר עקב הפפילדמה ושאר הדברים.
כעת, יומיים אחרי - אני מרגיש שהאטימות באוזן ימין יותר מציקה (בולט בעיקר כשאני מדבר ושומע את עצמי, או לועס).

נוצרה אצלי ההרגשה שבגלל כל הדברים מסביב, זלזלו קצת באספקט האא"גי ונותרתי עם תסמינים ללא הסבר (חוסר שיפור בבצקת עין ימין, אוזן ימין אטומה, תזוזה/נצנוצים מציקים בשדה הראייה הפריפלי, דיפלופיה במבט קיצוני, כאבי ראש).

האם יכול להיות משהו דווקא באוזן שגורם לסימפטומים הנ"ל (אוזן+ראייה)? קראתי באינטרנט שיש בעיות שמקורן באוזן הפנימית שיכולות להשפיע גם על ראייה. האם יש בדיקה נוספת שכדאי לעשות?

אשמח לכל תגובה ועזרה, תודה רבה!
רעש באוזן על רקע לחץ תוך גולגלתי מוגבר
04/11/12 11:53
46צפיות
שלום
הרעש שאתה שומע יכול להגרם ע"י הלחץ התוך הגולגלתי המוגבר. במקרים של לחץ שכזה משתנה תבנית זרימת הדם בורידי המוח וזו הסיבה המשוערת לטינטון שאתה שומע. במקרים רבים הטבה בלחץ התוך גולגלתי משפרת גם את הטינטון. ראיה כפולה (דיפלופיה) אינה נוגרמת בשל בעית אוזן. בקשר לאטימות האוזנית ואוטופוניה (שמיעת קולות עצמיים בצורה לא תקינה) יכולים מצבים הקשורים באוזן הגורמית לכך (תעלת אוסטכיוס הפתוחה ביתרpatulous Eustachian tube  וכן superior canal dehiscence). יש לבדוק את ההדמיה שעשית בהקשר זה. בכל מקרה אם אתה מעונין אתה מוזמן למרפאת אוזניים ימי שלישי טל' 6974000 לאבחון והערכה נוספים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום