לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

דלקות אוזניים אחרי שהכפתורים נפלו...
14/01/13 19:20
16צפיות
הבן שלנו בן שלוש שנה וחצי לאחר ניתוח כפתורים, הכפתורים נפלו, ואיתם חזרו הדלקות.
מהן האופצות שעומדות בפנינו (עוד ניתוח?)
בהנחה שבסבב הקודם הוא קיבל דלקות תוך כדי אנטיביוטיקה...
דלקות חוזרות באוזניים
15/01/13 05:39
19צפיות

לוקי שלום

ההתוויות לניתוח כפתורים הן ירידה בשמיעה ונוזלים או דלקות חוזרות באוזניים עם השארות נוזלים בין הדלקות.
באחוז קטן של הילדים יש חזרה של הנוזלים לאחר נפילת הכפתורים, ואחוז קטן מגיעים גם לניתוח נוסף.
מומלץ לפנות לבדיקה ומעקב של רופא אאג,

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
סחרחורות עם לחץ ורגישות באוזניים
14/01/13 10:18
336צפיות
שלום רב,

אשמח לקצת עזרה והסבר.
לפני כחצי שנה קמתי יום אחד עם סחרחורות סיבוביות חזקות. לאחר מספר ימים פניתי ל א.א.ג. , הרופא איחבן ורגיטו ונחתי כשבוע - 10 ימים בבית. במקרה באותם השבועות ביצעית בדיקות דם וגילית שלאחרונה חליתי במחלת הנשיקה (הנוגדנים היו מאוד גבוהים לעומת בדיקות דם חודשיים לפני).
מאז אני סובלת מלחץ באוזניים עם סחרחורות קלות אך לא נעימות. זה בא והולך... כל סיבוב כזה נמשך כ 3 שבועות - חודש ואח"כ הפסקה ואני חוזרת לעצמי ואפילו שוכחת שסבלתי ממשהו דומה.
ביצעתי בדיקת שמיעה שיצאה תקינה ובדיקת ENG שגם היא יצא תקינה, הופנתי ע"י  א.א.ג. לנוירולוג - הבדיקה הנוירולוגית גם היא יצא תקינה והופנתי חזרה לא.א.ג. עם חשד של הנוירולוג למחלת מנייר.
א.א.ג. שלל לגמרי את האיבחון של הנוירולוג ואמר שהוא לא יודע את הסיבה המדוייקת אך הסחרחורות יעבורו, אך בטח שלא מדובר במחלת מנייר.

הסחרחורות פסקו, אך חזרו שוב עם לחץ ורגישות לרעשים באוזניים לאחר ביצוע בדיקת ENG

הלכתי להתייעצות נוספת עם א.א.ג. אחר, לאחר בדיקה קלה והסברים שלי של מה מציק לי הוא טען שזה נראה לו כוירוס. הוא המליץ לי לקחת תרופות נגד סחרחורות.

האם מישהו מכיר וירוס כזה? האם זה קשור למחלקת הנשיקה?
מתי וכיצד זה עובר?
אם זה וירוס, למה לא ניתן לגלות אותו דרך בדיקות דם?

אני מיואשת, אני אמא לילדים קטנים ועובדת משרה מלאה, וכבר חצי שנה אני בתיפקוד לקוי בשל הסחרחורות הללו.

אשמח לקצת עזרה מקצועית או כל טיפת עידוד אחרת5364.

תודה מראש
סחרחורת מתמשכת
17/01/13 08:46
187צפיות
ההיסטוריה הרפואית שלך יכולה באמת להתאים לסינדרום ע"ש מנייר אך איננה אבחנתית להפרעה זו. אופציה נוספת היא סחרחורת על רקע מיגרנה. את מוזמנת לפנות למרפאת סחרחורת כאן במרכז הרפואי איכילוב 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נזלת מוגלתית וירוקה
13/01/13 11:43
121צפיות
הבן שלי בן 3 עבר ביום רביעי האחרון 9 לחודש ניתוח פוליפים. בנוסף לשינוי הקול ולריור שכבר שאלתי עליו. יש לו נזלת ירוקה ומוגלתית ללא הפסקה. האם זה נורמלי? האם הנזלת שבעקבותה הופנה לניתוח לא היתה אמורה לחלוף ובטח שלא להיות גרועה יותר? תודה
נזלת
15/01/13 05:29
46צפיות

תמר שלום

מטרת הניתוח לכריתת השקד השלישי היא בראש ובראשונה שיפור הנשימה והחסימה האפית, לרוב יש גם שיפור בנזלת,אם כי מקור הנזלת הוא לא רק מהגדלת השקד השלישי.
לגבי הנזלת המוגלתית לאחר ניתוח כדי לפנות לבדיקת רופא ילדים ורופא אאג, לעיתים טיפול אנטיביוטי יכול לעזור,מומלץ גם על תרסיס לאף על בסיס מי ים או מי מלח.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
טיפול אוזניים + ליכה מן האף.
13/01/13 10:51
35צפיות

שלום וברכה!
   נשלחתי לצילום סינוזיט +סי טי בדיקות תקינות.
   בעייתי קשה ומטרידה מאד אני לוחץ על האוזניים השמיעה משתפרת
    ונוזלת לי ליכה מתוך האף, כל לילה מתעורר לירוק את כמות הליכה
    שגורמת לי לחנק (ליכה צהובה) כשאני בולע רוק אוכל אפשרות שימוש בפה
    בשתי האוזניים נפתחות ונסגרות.
    כיום, הטיפול באנטיביוטיקה וטיפות שלא מקילות על מצבי וממשיך לירוק
    ליכה.
                                                                על ההסבר והכוונה
                                                                 תודה וברכה
    054-4980360
     04-9980360
נזלת והפרעה באיורור האוזניים
14/01/13 17:27
21צפיות
שלום
התלונה שלך יכולה להגרם בשל תפקוד לקוי של החצוצרות שמאוררות את האוזניים מהאף. אם יש לך סינוסיטיס הוא יכול להפריע לתפקוד איברים אלו. מומלץ לפנות לבדיקה אצל רופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טיפול אוזניים וליכה מהאף
13/01/13 10:32
25צפיות
אבקש הסבר להמשך טיפול.
טיפול אוזניים שמיעה שנחלשה נזילת ליכה מן האף.
13/01/13 11:25
31צפיות

שלום וברכה!
               אני בטיפול רופא א.א.ג. מקבל אנטיביוטיקה +טיפות אף.
               המצב  משתפר מעט אך היריקות ממשיכות (ליחה צהובה)
               אני לוחץ על האוזניים ועל האף משתפרת השמיעה והיריקות
               מתגברות, כל בליעה שהיא יש לי הפרעות באוזניים (חשבו שזה נוזלים)
               מסתבר שלא (לאחר צילומים) אני שומע כאילו נדבק באוזן ומשתחרר.
                הרופא לא מבין את פשר התופעה.
                                                                                          תודה על תשומת הלב

יהושע לוי
               054-4980360
               04-9980360
שאלה לגבי טינטון
12/01/13 22:46
27צפיות

שלום, אני בת 22 ומזה כ7 שנים שאני סובלת מהצפצופים, לפעמים זה בא בתדרים גבוהים מאוד אבל בעיקר מפריע בלילה אבל למדתי להתרגל.. מה שבעיקר מציק לי ביומיים האחרונים זה צלילים חדשים שמעולם לא שמעתי, שזה כמו רעש של צינור, זרם מים כזה לא יודעת בדיוק איך לתאר זה בא לכמה שניות ומפסיק ואז שוב חוזר.. זה מאוד מציק בלילה ומלחיץ. לפעמים אני שומעת גם כמו פעימות באוזניים וזה כשאני בלחץ.. איזה דרך יש להקל על הצפצופים? אני עושה כל חצי שנה שטיפת אוזניים בגלל הצטברות שעווה שיש לי והרופא אא״ג אמר שיש טיפות אוזניים שמעט מקלות את הצפצופים.. איך זה נקרא?
מרפאת טיפול בטינטון
13/01/13 08:10
26צפיות
שלום רחלי
אני ממליץ לך לפנות למרפאת הטינטון של ד"ר לוין כאן במרכז הרפואי אם את מוכנה לראות רופא הדובר אנגלית בלבד. ד"ר לוין הו אמומחה בעל שם עולמי בנושא. טלפון 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ילד עם כאבי אוזניים
12/01/13 21:51
9צפיות
שלום וערב טוב
ילד בן שנתיים וחודש היה עם חום מיום רביעי,בבוקר יום חמישי היינו אצל הרופאה המטפלת שלא ראתה כלום
ואמרה שאם ימשיך החום נפנה למוקד בערב
במוקד הרופא פתאום אמר שהאוזניים חסומות והוא לא יכל בכלל להסתכל על האוזן,חשב שיעזור שאחות תשים מי חמצן אבל לא היה להם שם במוקד
בסוף שחרר אותי ואמר לי לקחת אותו לא בלחץ להוציא את השעווה
פתאום אתמול בלילה המתוק שלי התעורר בצרחות מזוויעות ונגע באוזניים -לא היה ספק כעת שזו הבעיה
טפטפתי לו שמן לאוזן ונתתי לו משכך כאבים ואחרי שעתיים לערך הוא נרגע וזה לא חזר אחר כך
האם אני צריכה ללכת ישר למומחה אף אוזן גרון או לקחת אותו לשוב לרופא המטפל ?הם ניתן יהיה לראות משהו במידה שיש לו דלקת
אני רואה שהתורים לאאג מאוד רחוקים אין לי בעיה לקחת אותו לרופא פרטי אבל גם בקטע הזה...אין לי המלצות...גרה באיזור המרכז

תודה מראש
רחלי
כאבים באוזניים
13/01/13 08:13
11צפיות

רחלי שלום

במקרים של כאבים באוזניים וחום במידה והאוזניים מלאות בשעווה כדי לשלול דלקת אוזן תיכונה חריפה יש צורך בהוצאת השעווה ובדיקת האוזן,זאת יכול לבצע רופא אאג בעזרת מכשיר לניקוי השעווה.זוהי פעולה פשוטה שלא כואבת.
ניתן לבקש תור דחוף לרופא אאג.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
קמתי בבוקר ויצא לי רוק עם דם
11/01/13 07:13
416צפיות
מה זה אומר ? ללכת להיבדק ?
פליטת רוק דמי
11/01/13 13:01
237צפיות
שום בן
כן, כדאי ללכת להבדק, אלא אם יש מקור ברור לדימום כמו נשיכה עצמית בשגגה וכו.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דחוף לאחר ניתוח כפתורים ופוליפים
10/01/13 10:10
30צפיות
הבן שלי בן 3 עבר אתמול ניתוח כפתורים ופוליפים. לאחר הניתוח כשהתעורר התחיל לדבר בצורה לא רגילה. קודם כל אי אפשר היה בכלל להבין אותו ממש כמו בג'יבריש. והקול שלו הפך להיות צווחני כמו מישהו שנתנו לו גז הליום. היום הוא מדבר יותר ברור אבל הקול נשאר אותו דבר. אני מדברת על ילד מחונן שנכנס לניתוח כשהוא מדבר שוטף ומעל רמתו. בנוסף יורד לו רוק מהפה בלי הפסקה. הרופא (שלא בדק אותו לאחר הניתוח אלא הלך) אמר לי בטלפון שזה יכול להיות ויקח כמה ימים עדי שיסתדר. אבל אני עברתי את הניתוח הזה עם עוד ילד וזה לא קרה. אבקש לדעת מה לעשות?
שינוי בקול וריור לאחר ניתוח
12/01/13 18:30
18צפיות

תמר שלום.

לאחר ניתוח יכול להיות שינוי בקול , לרוב זה חולף,הריור יכול להיות בשל כאבים בבליעה וקושי בבליעה, לכן כדי להקפיד על מתן אנלגטיקה ושתיה.
במידה והתלונות ימשכו כדי להתייעץ עם הרופא המנתח.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
פורומים חדשים ב|תפוז|
09/01/13 18:10
4צפיות
|קלפי|מערכת הבחירות נכנסת לישורת האחרונה שלה, ובין אם החלטתם כבר במי אתם בוחרים או שאתם עדיין מתלבטים, אתם מוזמנים לפורום החדש של מפלגת "ארץ חדשה"
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סיוע| חליתם? נפצעתם? חושבים שלא קיבלתם את טיפול כהלכה? פורום רשלנות רפואית נפתח מחדש ואתם מוזמנים לבוא ולהתייעץ.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
גם לי יש שתי שאלות
09/01/13 10:38
32צפיות
שלום
אני סובל מנחירות בעוצמה גבוהה מאוד שלא מאפשרת לאחרים לישון או להימצא בנוכחותי כשאני ישן. הדבר מטריד ופוגע באיכות חיי. נאמר לי גם שבמהלך הלילה מתרחש אצלי דום נשימה בתדירות גבוהה. הקלטתי את עצמי פעמים רבות ואכן הבעיה חמורה. בנוסף, אני סובל מעייפות מתמשכת, בדרך כלל קם עייף בבוקר ויש לי תחושה קבועה של חנק בחלק האחורי של החך (החלק העליון של הלוע) ואני סבור שהבעיה נובעת מהענבל או מהחלק העליון של הלוע. כשאני מנסה לשחזר את הנחירה במצב ערנות ולפי ההקלטות מהלילה, הנחירה נוצרת בדיוק במקום שבו ישנה תחושת חנק.

עם זאת, הייתי אצל מספר רופאי אף אוזן וגרון וכל מה שהם עשו היה להסתכל על הגרון במשך פחות מדקה ולהגיד לי שהכל בסדר. לפני כעשר שנים עברתי בדיקה במרפאת שינה, שם נאמר לי שאני צריך להוריד 15-20 קילו והבעיה תיפתר. מאז כבר הורדתי למעלה מ-15 ואין שינוי.
השבוע הייתי אצל רופא נוסף, שעשה בדיוק את אותו הדבר. הסתכל בגרון במשך כמה שניות ואז אמר שהכל בסדר. הוא נתן לי הפניה למעבדת שינה, אבל אני משער שהתוצאה תהיה דומה.

אני די מיואש ממערכת הבריאות ולא יודע מה לעשות. מצד אחד הרופאים מתעקשים שהכל בסדר, מצד שני אני עם תחושת החנק ועם בעיית הנחירות ודום הנשימה כבר הרבה מאוד שנים ללא פתרון. מה שהייתי רוצה לדעת זה אם קיימת בדיקה נוספת, מעבר למבט מהיר עם פנס, שתוכל לאמת את הבעיה שלי? משהו שאוכל להגיד לרופא הבא כך שלא יוכל להתחמק מבדיקות מקיפות יותר?

תודה מראש
º
כלומר, שאלה אחת
09/01/13 10:38
13צפיות
דום נשימה בשינה
11/01/13 13:00
18צפיות
שלום
אני מציע לך בחום לגשת לרופא אא"ג המומחה בנושא, אתה מוזמן למרפאת שינה כאן במרכז הרפואי שלנו 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
º
תודה, איפה זה כאן?
14/01/13 09:54
3צפיות
º
איכילוב
16/01/13 07:00
24צפיות
דונג באוזן
08/01/13 17:39
23צפיות
שלום,
לתינוקת שלי (בת 7 חודשים) יש לאחרונה הרבה דונג באוזן. ממש אם מכניסים צמרון הוא יוצא כולו צהוב. לעיתים כשהיא בוכה בשכיבה והדמעות נכנסות לה לאוזן ממש כל האוזן שלה מתמלאית בחומר הצהוב הזה. יש לציין שלא נראה שכואב לה כלל.
האם מדובר בדלקת, או שזה לא קשור?
תודה.
שעווה באוזניים
10/01/13 08:50
19צפיות

כרמית שלום רב

שעווה היא הפרשה תקינה, ויש לה תפקיד בהגנה.אין צורך בניקוי האוזניים לעיתים קרובות.מומלץ לנקות את ההפרשות רק בכניסה לאוזון עם קיסם אוזניים טבול בשמן פרפין.
לעיתים בניקוי האוזן דוחפים את השעווה פנימה וגורמים לאטימות.
אפשר לפנות לבדיקת אאג  וניקוי השעווה  בעזרת מכשיר, זוהי פעולה פשוטה שלא כואבת, בבדיקה ניתן לדעת האם מדובר בשעווה או בהפרשה דלקתית.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
שתי שאלות בנושא א.א.ג
07/01/13 18:38
61צפיות
שלום.

1.      אבי, מעל גיל 70, סובל כבר תקופה ארוכה מליחה אדומה (נראה שזה דם).
היה לו סרטן הערמונית והוא טופל, אך כיום נושא זה ממשיך ומאוד מטריד אותי, הוא עושה בדיקות, אך הבעיה עדיין קיימת ולא נראה פתרון,
אודה לעזרה- ממה זה יכול לנבוע? מה אפשר לעשות?

2.      אני בת 32, כבר חודשים בערך יש לי באחת האוזניים- טיניטוס עם הפרעות לרעשים בחוץ (אוטובוס, אנשים בבית קפה- הרעש נשמע פי 5 יותר גבוה ובצליל אחר מהמציאות ומצמרר) ,פלוס ירידה בשמיעה באותה האוזן.
אין לי מושג מה גרם לזה, לא הייתה תאונה פתאומית או משהו חריג פתאומי, הייתכן שזה נובע מנזק מצטבר, ואז מספיק משהו קטן אשר עצמתי יותר,
אשר יגרום לבעיה זאת? (כמו צעקה של חברה לתוך האוזן בבר)
אודה על עזרה, כיצד להמשיך בנושא? (עשיתי בדיקות עם רופא א.א.ג אשר שלל פגיעה בעצב, הבדיקות הסתיימו, אך נשארתי עם הבעיה).

המון תודה
שתי תשובות
08/01/13 07:34
30צפיות
שלום דנה
1. ליחה דמית מחייבת בירור. יש לפנות לרופא המשפחה להתחלת בירור מקור אפשרי בחזה (למשל עם צילום חזה ועוד) וכן לרופא אא"ג לסקירת החלק הלעיון של דרכי הנשימה
2. טינטון בעיקר חד צדדי מחייב בירור. יש להתחיל בהיסטוריה רפואית, בדיקה גופנית ובביצוע בדיקת שמיעה+BERA (בדיקת תבנית תגובה עצבית לגירוי שמיעתי). בסיום בירור זה יש לשקול האם יש צורך בבירור נוסף. במרכז הרפואי מרפאה יעודית לטינטון לבראשותו של ד"ר לוין מומחה בעל שם בנושא, שעלה לאחרונה ארצה מאונ' הארוארד. הפגישה עימו מתנהלת באנגלית ואת מוזמנת להזזין תור בטל' 6974000.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בהמשך לתשובתייך
09/01/13 11:36
11צפיות
תודה רבה על שתי תשובותייך :)
1. אבי עשה הבדיקות ולא גילו (כרגע הוא בשלב שליחת הליחה למעבדה), לכן מנסה לחשוב ממה זה נובע, עד שתמצא הבעיה ומקורה.
2. בדיקה גופנית- אשמח לקבל פרוט באיזה סוג של בדיקה.
אבדוק המלצתך למומחה.

שוב, המון תודה
שאלה
07/01/13 08:23
32צפיות
שלום אני סובל מהרגשה של משהו תקוע בגרון והרבה גרפסים אחרי אוכל הרגשה שעולה השאלה אחרי הרבה שעות אחרי אוכל הרגשה של משהו תקוע בגרון בדיקת א.א.ג אם מצלמה אמר שאין כלום אולי זאת סתםה. הרגשה מה יכול להיות תודה
הפרעות בליעה
07/01/13 16:47
31צפיות
שלום דן
חסרים עוד פרטים נוספים, אך כדאי לבצע בירור של מנגנון הבליעה ולשקול צילום מתאים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח מחיצת האף89
06/01/13 19:49
34צפיות
שלום

ברצוני לשאול בבקשה כמה שאלות לגבי הניתוח.

1. מה השיטה הכי פחות טראומטית לניתוח שכזה ?
2. איזו הרדמה נדרשת ?
3. כמה זמן החלמה עד שאפשר לנשום דרך האף ?
4. האם למחיצה יש נטיה לחזור לסורה או שהניתוח מתקן את הסטיה לתמיד ?
5. האם ישנה אפשרות ללא טמפונים ? (שמעתי שיש שיטה עם פלסטיק שתופרים למחיצה במקום טמפונים) והאם בשונה מטמפונים זה מאפשר נשימה מיד בסיום הניתוח ?
6. מה הייתרונות של טמפונים מתכלים לעומת רגילים, ומה החסרונות ?
7. הבנתי שיש אופציה לצינורית פלסטיק שתאפשר מעבר אוויר. לכאורה זה נשמע פנטסטי, האם זה כך ?
והאם כל השיטות דלעיל נעשות בכל הבתי חולים ובמסגרת רפואה ציבורית ?

אודה לך מאוד על מענה בנושא (אני מוטרד מהניתוח, וכן מהעובדה שלאחר ניתוח יש אטימה מלאה)
פרטים לגבי ניתוח ישור מחיצת האף
07/01/13 16:50
29צפיות
שלום ירון
מומלץ לשאול את השאלות הללו את המנתח(ת) שאתה מתכוון שיתנחו אותך היות ותקבל תשובות שונות בהתאם. הניתוח ניתן לביצוע בהדרמה כללית או מקומית בבית חולים ציבורי או פרטי. הניתוח יכול להביא לתוצאה טובה הנשמרת לשנים רבות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
עדיין לא הופניתי לניתוח
07/01/13 18:55
17צפיות
שלום

ראשית תודה.
מאחר ולא הופניתי לניתוח (בעבר הומלץ לי אך לא עשיתי), השאלות הן ברמת התיאוריה בכדי לדעת מול מה אני עומד.
אין לי מנתח לשאול אותו.
אודה לך אם תוכל במסגרת הזו להאיר את עיני בקשר לשאלות הטורדות אותי.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום