לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

צילום CT מערות הפנים
16/12/12 10:22
56צפיות
שלום רב, אני סובלת מסינוסיטיס שבא והולך כל הזמן. נשלחתי לביצוע CT מערות הפנים. האם ניתן לעשות צילום זה גם במצב שהאף מלא נזלת?
תודה רבה!
º
כן
17/12/12 08:05
9צפיות
MRI
16/12/12 00:13
123צפיות
שלום, אני בת 31 סובלת מעל 5 שנים מכאבי פנים וראש עם היסטוריה של דלקות אוזנים וניתוח כפתורים בתור ילדה קטנה..וירידה בשמיעה..
ורק עכשיו אושר לי לעשות MRI...
אודה לכם אם תבהירו לי את הממצאים שנראים לי פחות "טובים"...ותגידו לי אם זה יכול להיות קשור לכאבים הכרוניים שלי :(
1. בחלל האף מודגמת סטייה מזערית של המחיצה משמאל לימין.
2. בנזופרינקס מודגמות ציסטות רטנציונליות (מה זה?) קטנות אחדות משני הצדדים.
3. התעבות רירית בתאי המסטואיד משני הצדדים

אשמח אם תנסו לעזור לי
מיואשת :(
שלום יעל
16/12/12 08:03
57צפיות
כפי שציינתי 3 שאלות למטה
כל בדיקת עזר יש לפענח בהקשר של הקליניקה בגינה נתבקשה ולכן לא ניתן לענות בצורה אמינה על שאלותיך. בנוסף כדי להעריך את המצב במדויק יש לראות את הבדיקה הגופנית וכן ההדמיה עצמה ולא רק הפענוח שלה. הממצאים שאת מצטטת כשלעצמם בדרך חסרי משמעות מעשית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דחוף מתה מפחד
14/12/12 13:11
93צפיות
הייתי אצל רופאת משפחה כיוון שהייתה לי תחושה של פקק באוזן ימין הלכתי אליה והיא הביאה לי טיפות לטיפול בשעווה צורמול נדמה לי שמתי אותם ואחרי כמה זמן תחושת האי נוחות אכן עברה.אולם אחרי שבועיים שוב אותה תחושה והפעם שאני מניחה את הראש על האוזן מרגישה כאילו תקוע לי שם משהו וגם כשאני הולכת.הלכתי היום לרופא אף אוזן גרון והסברתי לו שאני מתגייסת יום שני ואני חייבת לטפל בבעיה הזאת עד אז הוא אמר בואי ננסה לעזור לך הסתכל ואמר שיש לי המון שעווה בשני האוזניים והכניס לי מזרק עם מים נדמה לי לאוזן ימין.כנראה בגלל הטיפות השעווה יצאה ובאוזן השנייה ניסה פעמיים דחף את המזרק עמוק עמוק ולא הצליח.הוא הביא לי טיפות איר קאר A_CERUMEN שמונה טיפות שלוש פעמים ביום למשך חמישה ימים לאוזן השנייה הוא הביא לי לקרומיצין למשך שלושה ימים שמונה טיפות שלוש פעמים ביום.יש לציין שאחרי שהוא דחף לי את המזרק לאוזן שמאל שבה לא הרגשתי כלום לפני אני מרגישה חצי חירשת.חזרתי הביתה סיפרתי לאמא שלי והיא התחילה לצרוח עליי שאחיין שלה דחפו לו גם את המזרק הזה והוא עכשיו צריך ניתוח בגלל זה ולמה נתתי לו לעשות את זה אני נורא נבהלתי...אני צריכה לפחד מזה שחלה ירידה משמעותית באוזן שמאל לאחר פעמיים של החדרת המזרק ואי הוצאת השעווה?האם להמשיך להשתמש בטיפות או שהכמות מוגזמת וזה יזיק?
ניקוי שעוה
16/12/12 08:01
54צפיות
שלום מירי/מרים
ניקוי שעוה באמצעות שטיפה במזרק היא טכניקה בטוחה ומקובלת במקומות רבים בעולם. לענין הטיפות לא ניתן לענות מבלי לבדוק אותך. מומלץ לחזור לרופא לסיים את הטיפול. אחרי הוצאת השעוה ניתן להתרשם ממצב עור התוף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דחוף מתה מפחד
14/12/12 11:23
54צפיות
הייתי אצל רופאת המשפחה ואמרתי לה שאני מרגישה פקק באוזן.היא הסתכלה הביאה לי טיפות תחושת האי נוחות עברה ולאחר שבועיים ככה חזרה לי שוב התחושה בעת שאני שמה את הראש על האוזן הזאת וכדומה מרגישה כאילו משהו תקוע לי שם.הלכתי לרופא אף אוזן גרון והסברתי לו שאני ביום שני מתגייסת ואני חייבת להעביר את זה הוא הסביר שיש לי ממש מלא שעווה וינסה לעשות לי טיפול מסויים הוא הכניס לי מין מזרק עם מים נדמה לי לאוזן ימין והצליח להוציא את השעווה כנראה בזכות הטיפות שששמתי שבוע קודם לאחר מכן ניסה באוזן השנייה דחף את המזרק ואחר כך עשה זאת שנית ולא הצליח להוציא את השעווה אחרי שהוא דחף את המזרק ולא הצליח להוציא הרגשתי כאילו נהייתי קצת חירשת באוזן שמאל והוא הביא לי טיפות כדי שזה יעבור מהר איר קאר A-CERUMEN שמונה טיפות שלוש פעמים ביום למשך חמישה ימים ולאוזן השנייה לקרומיצין שמונה טיפות שלוש פעמים ביום למשך שלושה ימים.חזרתי הביתה סיפרתי לאמא שלי ואמא שלי התחילה לצרוח עליי שאחיין שלה גם דחפו לו מזרק כזה והוא הצטרך ניתוח ולמה נתתי לו לעשות את זה.אני ממש ממש מפחדת כמובן שהתחלתי לבכות ועכשיו אני לא יודעת מה לעשות אני ביום שני מתגייסת ומפחדת להגיע לטירונות עם בעיות שמיעה
CT מערות פנים
12/12/12 18:14
170צפיות
שלום רב.

ברצוני לקבל הסבר ואת דעתך לגבי ממציאי סריקה טומוגרפית -CT מערות פנים:
הסיבה לביצוע הבדיקה- בשאלה של סינוסיטיס.

ממצאי הבדיקה: סינוסיטיס מקסילרית ימנית,
עם חסימה של ה- OMC מימין.
כונכה בולוזה דו צדדית.
חסר עצם נצפה ברצפת הסינוס המקסילרי מימין.

שאלה נוספת: האם אתה רואה קשר בין ממצאי הבדיקה לכאבים ודלקות ההולכים וחוזרים באזור שן 16?
יש לציין: ממצאי צילום סטטוס+ פנורמי מראים כי השן תקינה.

תודה מראש!
פענוח ממצאי בדיקת הדמיה
13/12/12 14:21
60צפיות
שלום
כל בדיקת עזר יש לפענח בהקשר של הקליניקה בגינה נתבקשה ולכן לא ניתן לענות בצורה אמינה על שאלותיך. בנוסף כדי להעריך את המצב במדויק יש לראות את ההדמיה עצמה ולא רק הפענוח שלה. התשובה מעידה על סינוסיטיס כרונית במערת הלסת מימין. ממצא מבודד שכזה (ללא מעורבות סינוסים אחרים) יכול להגרם ע"י קשר לא תקין לשיניים. אתה מוזמן להתיעצות במרפאת הסינוסים שלנו. יש במרכז הרפואי גם מרפאה יעודית בה רופא אא"ג מומחה לסינוסים ורופא פה ולסת רואים יחדיו מטופלים להם בעיות סינוסים הקשורות בשיניים. טל' 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טיפול לפטריה באוזן
12/12/12 12:16
26צפיות
מזה מספר שבועות אני סובלת מאד מפטריה באוזנים. האם יש טיפול תרופתי בכדורים, או שזה רק טיפול מקומי?
תודה וחג שמח
תשובה
13/12/12 14:23
14צפיות
הטיפול בפטרת של האוזן כולל ניקוי של האוזן החולה ושימוש בטיפות או משחות מקומיות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בדיקת שמיעה וטימפנומטריה
11/12/12 23:51
30צפיות
שלום,
אני נמצאת בבירור של סיבה לורטיגו שלמעשה היה תנוחתי, התחיל לפני חודשיים וחצי ועכשיו כבר כמעט עבר....הייתי אצל אף אזן גרון, ששלח אותי לבדיקת שמיעה וטימפנומטריה, למרות שאין ולא הייתה שום ירידה בשמיעה/טיניטוס/דלקות אוזניים אי פעם בחיים.....במיוחד לא ברור לי למה לעשות טימפנומטריה, הרי היא בודקת בסופו של דבר נוכחות נוזלים באוזן הפנימית, ולמה שיהיו שם נוזלים אם אף פעם לא היו דלקות אוזניים וירידה בשמיעה?
הייתי גם אצל נוירולוג, ושם נבדק כיוון של טרשת נפוצה כסיבה לורטיגו....הפנה לבדיקת ברה....
השאלות שלי:1. האם באמת יש טעם במצב כזה לעשות בדיקת שמיעה וטימפנומטריה?
2. האם בדיקת ברה שימושית לבדיקת סיבה של סחרחורות, ז"א האם למשל היא יכולה לגלות אם יש נזק לעצב 8/גזע המוח?
סליחה על האורך ותודה מראש על תשובה.
בדיקות לבירור סחרחורת
12/12/12 07:55
28צפיות
שלום
ראשית,כדאי לשאול שאלות אלו את הרופא שמפנה לבדיקות משום שלא תמיד קל מבלי לשמוע את פרטי המקרה ולבדוק אותך לדעת למה התכוון הרופא המטפל שלך. המטרה בביצוע בדיקת שמיעה אם לראות האם יש שינויים בשמיעה, יתכן כלאו שאינם מוחשיים (למשל אם ארעו בהדרגה). שינוי בשמיעה יכול לעזור למקם את אזור ההפרעה הגורמת גם לסחרחורת. טימפנומטריה בודקת את הענות האוזן התיכונה.הבדיקה קצרה ביותר, לא כואבת ולא מסוכנת. האינדיקציה לה תלויה בין היתר בממצאי הבדיקה הגופנית שלך. BERA בודקת את הפעילות החשמלית של המוח בתגובה לגירוי שמיעתי ויש לה מקום במקרים מתאימים של סחרחורת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שיעול יבש, גודש באף וכאבי ראש
11/12/12 13:03
158צפיות
שלום
אני סובלת לעיתים מהצטננויות שחולפות.
גם הפעם זה התחיל כך, אולם אחרי עשרה ימים בערך פחתו הנזלת והליחות והופיע שיעול יבש ומטריד מאוד (מעיר אותי מהשינה)
וכאבי ראש.
התופעות ממשיכות מאתמול.
מה זה?
האם מצריך טיפול רופא?
תודה רבה
º
כדאי לפנות לרופא המשפחה
12/12/12 07:55
24צפיות
ד"ר רוברט לוין מומחה לטינטון מצטרף למערך אא"ג
11/12/12 07:48
1818צפיות
שלום לכולם
ידיעה שתענין את כל הסובלים מטינטון. החל מסוף חודש זה מצטרף לשורות מערך אא"ג במרכז הרפואי ד"ר רוברט לוין, מומחה בעל שם עולמי לנושא טינטון. ד"ר לוין עלה לאחרונה ארצה ועד לעליתו עבד בבית החולים Massachusetts Eye and Ear Infirmary שהוא בית החולים המרכזי של אא"ג של אוניברסיטת הארוארד שבבוסטון, שם הוא רכז את נושא הטינטון. ד"ר לוין ינהל את מרפאת הטינטון בשפה האנגלית בלבד בשלב זה. ניתן להזמין אליו תור בטלפון 03-6974000 לימים שני ושלישי כל שבוע.
בהצלחה
ד"ר אופיר הנדזל
פורומים חדשים ב|תפוז|
10/12/12 17:55
3צפיות
|דויד| אנו שמחים להכריז על פתיחתו מחדש של פורום ישראל ברוסית. לא משנה אם אתם עולים חדשים או ותיקים בוודאי תמצאו שם בית חם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|דגל| אנו נכנסים לישורת האחרונה של תקופת הבחירות ואפשר כבר לראות את הקלפי באופק. פורום מפלגת התנועה מזמין אליו את כל תומכי המפלגה לדיונים, חדשות ועדכונים על הנעשה במפלגה.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בת 5 ירידה בשמיעה
10/12/12 01:48
37צפיות
שלום
בתי בת 5 אחרי מחלת חום התחילה ירידה בשמיעה. בבדיקת שמיעה ירידה קלה עד בינונית ובבדיקת טינפונומטריה נוזלים רבים. רופא אאג המליץ על תרסיס לאף וניפוח בלונים.... בינתיים הילדה לא שומעת כמעט כלום כבר מעל שבוע וחצי. היה שיפור ואז הצטננה והכל חזר לקדמותו.
מה עלינו לעשות?
נוזלים באוזניים.
11/12/12 07:14
105צפיות

גלי שלום

נוזלים באוזניים היא תופעה שכיחה בילדים ולרוב חולפת מעצמה.
טיפול בנזלת ע"י תרסיס לאף, והורדת הגודש יכול להקל.
בנוסף מומלץ על מעקב רופא אאג ומעקב של בדיקת השמיעה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
בעניין בדיקת השמיעה
11/12/12 17:49
36צפיות
שלום דוקטור
עשינו כבר שתי בדיקות שמיעה בהפרש של חודש (בהמלצת רופא אאג) ונצפתה ירידה בינונית עד חמורה בשתי הבדיקות. הרופא המליץ אתמול על טיפול של 10 ימים באאוגמנטין + לורטרים + תרסיס לאף. הוא אמר שאם לא יהיה שיפור בבדיקת השמיעה אחרי 10 ימים הוא ממליץ כבר לקבוע תור לניתוח כפתורים ולא להשאיר את הילדה במצב כזה מחשש לכאבי ראש, דלקות חוזרות באזניים, נסיגה קוגניטיבית ועוד.... אני מרגישה שזה קצת מהר מדי לרוץ לניתוח אבל קטונתי.... מה דעתך?
ניתוח כפתורים
12/12/12 08:24
44צפיות

גלי שלום

דעתי בעניין ניתוח כפתורים שזאת החלטה שיכול וצריך לקבל רק רופא אאג מטפל שמכיר את הילדה ועקב אחר מצבה תקופה וראה את בדיקות השמיעה.
באופן כללי אנחנו ממצליצים על ניתוח כפתורים במידה ויש ירידה בשמיעה ונוזלים תקופה ממושכת או שבמהלך המעקב יש החמרה בבדיקת השמיעה והפרעה בתפקוד.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
עוד שאלה
09/12/12 20:55
20צפיות
ייתי בבדיקת שמיעה הכל תקין חוץ מזה שבאוזן ימין אני שומע 20 דציבל ובאוזן שמאל 15 דציבל,אני מרגיש סתימה באוזנים וטינטון והרופא אמר לי שזה לא נחשב איבוד שמיעה,ושיש מצב שזה קשור למפרקי לסת,האם יש סיכוי שאיבוד של 5 דציבל+טינטון+תחושה של אוזן סתומה יכולה להעיד על בעיית פה ולסת?9696
עוד תשובה
10/12/12 08:23
11צפיות
צריך לבדוק אותך ולראות את פרטי בדיקת השמיעה כדי לקבוע. בעקרון הבדל של 5דציבל בשמיעה בין האוזניים לא חייב להיות משמעותי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|תפוז|מזמינים אתכם לסרט לשחק באש!
09/12/12 17:46
7צפיות
|שי| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה 16 של תפוז|!|

סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 16 פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

אז מה כן יהיה תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט האקשן החדש והמצויין של ברוס ויליס, "לשחק באש".

ג'רמי קולטון הוא כבאי שהיה עד לרצח שהתבצע ע"י מנהיג כנופייה. הוא נכנס לתוכנית להגנת עדים כדי שיוכל להעיד נגד האיש שהיה מטרה במשך זמן רב של קצין המשטרה מייק סילה (וויליס). כשחייה של החברה של ג'רמי בסכנה הוא מגייס את עזרתו של מנהיג הכנופייה היריבה ולוקח את החוק לידיו.

|*|פרטים נוספים והרשמה תוכלו למצוא ממש כאן|*|
גידול על בלוטת הרוק (פרוטיד)
09/12/12 15:14
32צפיות
שלום, לבעלי יש גידול בבלוטת הפרוטיד, בגודל של 2 ס"מ. לאחר ביופסיה מחטית (שנתנה תשובה שהגידול אינו ממאיר) הרופא המליץ חד משמעי להסיר את הגידול.
לאחר קריאה באשת הבנתי כי גידול כזה הינו שכיח, וכי רוב הסיכויים שהוא אינו ממאיר (1% שהוא ממאיר).
מאחר שלמזלנו עד היום לא היינו זקוקים לניתוחים, אשמח לדעת מה ההבדל בין עשיית הניתוח בביה"ח ציבורי לפרטי, והשאלה הגדולה- כיצד אני מבררת איזה רופאים נחשבים לטובים בתחום.
תודה וחג שמח
ניתוח לכריתת בלוטת הרוק
10/12/12 08:21
63צפיות
שלום שרית
במסגרת הניתוחים בבית חולים ציבורי ופרטי כאחד בעלך יכול לקבל טיפול טוב מאוד.
בבתי חולים ציבוריים משתתפים גם רופאים מתמחים בטיפול במטופלים כולל הניתוחים. הדבר הוא בבחינת יתרון ולא חסרון היות ומחלקה המורשית לאימון מתמחים מתחייבת לשמור על רמה מקצועית גבוהה וכן נוכח בבית החולים רופא מנתח בכל שעות היממה. בירור רופא המתאים לכם ע"י שיחות עם מטופלים שעברו ניתוחים דומים ושיחה עם בעלי מקצוע. מעל לכל פגישה עם המנתח או הצוות שינתח את בעלך. הניתוח שציינת מבוצע בדרך של שיגרה במחלקתינו. אתם מוזמנים לקבוע תור במרפאת ראש-צוואר אא"ג טל' 6974000.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה
08/12/12 15:57
21צפיות
לפני שבוע התחלתי להרגיש שאוזן ימין שלי סתומה,ללא כאבים ועם טנטון באוזן,הלכתי לרופא אאג והוא לא ראה כלום,עכשיו אחרי שבוע התחילו לי כאבים בנוסף לתחושת הסתימה והצלצול באוזן במיוחד כשאני בולע רוק האם מתחילה להתפתח אצלי דלקת לפי הסימנים שאמרתי?ולמה הרופא לא ראה כלום? אולי כי הדקלת עוד הייתה רק בהתחלה?
האם הדלקת באוזן(במידה ואכן יש לי דלקת) יכולה לגרום לטנטון חד צצדי?(באוזן עם הדלקת?)?7826
אטימות באוזן
09/12/12 06:45
29צפיות
שלום
מטבע הדברים לא ניתן לענות על שאלתך מבלי לבדוק אותך. אחד הדברים שיש לשקול הוא ביצוע בדיקת שמיעה בהקדם בשאלת ירידה פתאומית בשמיעה באוזן אחת.  
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום