בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

פורומים חדשים ב|תפוז|
14/10/12 18:24
4צפיות
|תו| מחפשים מקום לחפור ולדון בכל מה שקשור במוזיקה|?| - בזמרים, בלהקות, בשירים, באלבומים וכו'
אז פורום מאחורי המוסיקה הוא בדיוק הפורום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|גאווה| "הנורמלי החדש" היא סידרה קומית חדשה על זוג הומואים שמחליטים להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאית. אפשר לסכם את הסדרה במשפט אחד, אבל למעשה מדובר בסדרה צבעונית מלאה בדמויות ססגוניות,משעשעת ומלאה בעימותים של ליברליות מול שמרנות ולא תמיד נוקטת בעמדה שהייתם מצפים שהיא תנקוט. אתם מוזנים לפורום החדש של The New Normal כדי להבין על מה כל המהומה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|לב| כשרובנו חושבים על בליינד דייט אנחנו חושבים על בית קפה נחמד, פאב או קולנוע. אבל מה קורה כשהבליינד דייט הופך באמת למפגש בחשיכה מוחלטת?
התוכנית החדשה בהנחיית ירון ברובינסקי מביאה את המשתתפים להרפתקה יוצאת דופן ואתם מוזמנים לדבר עליה בפורום החדש של דייט בחשיכה

|מיקרופון| כשסיימון קאוול ובריטני ספירס יושבים זה לצד זו בתוכנית אחת, יכולים לצאת מזה רק דברים טובים! ואם גם אתם מכורים לריאליטי המוצלח ביותר של מציאת הכישרון הבא בעולם המוסיקה, בטח יהיה לכם הרבה על מה לדבר בפורום אקס פקטור
שקד שלישי
14/10/12 07:32
50צפיות
שלום,

הבת שלי (בת חמש וחצי) סובלת מנזלת כרונית תקופה ארוכה. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שאמר שכנראה מדובר בשקד שלישי (אדנואיד) והפנה אותנו לצילום.
עד כה בחייה ביתי עברה צילום ריאות וCT ראש עקב נפילה (במיון) ואני מנסה להימנע כמה שניתן מצילומי רנטגן. האם יש דרך נוספת לאבחן שקד שלישי מלבד ביצוע הצילום? קראתי משהו על הכנסת סיב אופטי לאף. היכן מבצעים את הבדיקה?

תודה
בדיקה אנדוסקופית עם סיב אופטי
14/10/12 08:19
198צפיות

רוני שלום רב

בדיקה אנדוסקופית עם סיב אופטי היא בדיקה בה מכניסים צינור דק לחלל האף וניתן לבדוק דרכו את חלל האף, חלל הנזופרינקס (נמצא מאחורי האף) וזה האזור בו ניתן לראות את השקד השלישי , בנוסף ניתן לבדוק גם את הלע התחתון ואזור מיתרי הקול והכניסה לקנה.הבדיקה מתבצעת במרפאה ללא הרדמה, הבדיקה נסבלת אך לא נעימה במקצת.
ניתן לבצע את הבדיקה במרפאות אאג בקופות החולים השונות ( במקום בו יש את המכשיר) ובמרפאות החוץ בבתי החולים.

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
שיעולים לא פוסקים
13/10/12 10:54
69צפיות
שלום, אני חיילת בשירות חובה, בת 20, לא מעשנת.

לפני כחודש היה לי חום ושיעולים רגילים.
לאחר שבוע החום והכאב בגרון עברו, אבל השיעולים נישארו. הם החריפו עד כדי כך שהייתי נחנקת מהם, ומתעוררת באמצע הלילה כמה פעמים מרוב עוצמתם.

הייתי בביקור רופא, ושם עשו לי משטח גרון שתוצאתו היתה שלילית, וקבעו שאין לי דלקת ריאות.
הרופא נתן לי כדורים בשם 'מווקס' למשך שבוע.
לקחתי אותם יום אחד, אבל הם גרמו לי לבחילה, אז הפסקתי. השיעול החריף ביומיים העוקבים, לכן החלטתי לקחת את הכדורים שנותרו במשך 6 ימים.
השיעול אכן השתפר מאד, ואני כבר לא נחנקת ממנו, אבל מאז עבר שבוע וחצי ואני עדיין משתעלת, ומרגישה כל כמה דקות שיש לי ליחה בריאות שחוסמת לי את דרכי הנשימה.

בנוסף, לפני יומיים התחיל לי כאב בריאה הימנית, והבוקר גם השמאלית כואבת לי. הייתי השבוע אצל רופא בבסיס שוב (לפני הכאבים בריאות) והוא אמר שאין לי דלקת ריאות ושהשיעול יעבור מעצמו.
אני מאד מתוסכלת מהמצב, כי נראה שזה לא עובר לי כבר חודש, והכאבים בריאות מאד מדאיגים אותי.

האם תוכלו בבקשה להרגיע אותי ולומר לי מה עלול לגרום לכך? האם זה משהו שכיח?
האם זה באמת יעבור מעצמו, או שעלי לדרוש אבחון נוסף, או צילום בריאות, או משהו אחר? אני מאד מודאגת לא יודעת מה לעשות.. תודה לכל עזרה!
תשובה
14/10/12 14:48
37צפיות
שלום
ראשית, אם האבחנה המשוערת היא אכן ריאתית או מקור אחר בדרכי הנשימה התחתונים אז רפואת אא"ג אינה האכסניה הנכונה לשאלה. בלי קשר לתלונה הספציפית שלך לעיתים שיעול נותר לאחר תום זיהום כי עצם פעולת השיעול מגרה את דרכי הנשימה וגורם לשיעול וחוזר חלילה. במקרים אלו סירופ מדכא שיעול יכול לעזור.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזן אטומה
11/10/12 17:35
46צפיות
לפני כשבוע חזרתי מחול מצוננת ואוזן שמאלה נסתמה בעקבות הנחיתה ונשארה סתומה.תור לרופא אאג נקבע לשבוע הבא ורופאת המשפחה נתנה לי אריוס ואלגרו.אך אין שינוי.כמה זמן זה אמור לקחת והאם יתכן שהטיפול לא עוזר?כמובן אגש לאאג כי פשוט גם מרגישה ירידה בשמיעה באוזן הסתומה.תודה על תשובתך.
אטימות אוזן לאחר טיסה בזמן הצטננות
14/10/12 14:44
30צפיות
שלום ניבה
חיוני לפנות לרופא אא"ג בהקדם כדי לודא שהסיבה לאוזן הסתומה אינה יותר מנוזלים שהצטברו בה. זו גם הסביה הסבירה ביותר לאירועים שאת מתארת. שחרור האוזן יכול לקחת שבועות. אם את מעשנת תפסיקי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בליטות קטנות על הלשון.
11/10/12 09:42
22צפיות
בוקר טוב, אשמח לעזרכתם.

מזה כיומיים-שלושה שמופיעות לי בחלקה האחורי של הלשון בליטות קטנטנות, באותו המרקם של הלשון.

יש לציין שאני היפוכונדר לא קטן, והחיפוש בגוגל רק הלחיץ אותי יותר... יש למישהו מושג מה זה יכול להיות?
סביר להניח...
11/10/12 16:31
24צפיות
...שמדובר במבנה תקין של הלשון. צריך לבדוק אותך כדי להיות בטוח. כדאי לפנות לרופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|דגל|הדרך לקלפי עוברת ב|תפוז|
10/10/12 15:18
2צפיות
|קפה| אם אתה לא יכול לשתות את הקפה של הבוקר בלי עיתון
|שמאל| אם ימין ושמאל  אצלך הם לא רק אייקונים בתפוז אלא אידאולוגיה
|הרצל| אם חצי מהחברים שלך בפייסבוק הם חברי כנסת
|מייל| אם כל פעם שאתה בא לשלשל מעטפה לתיבת הדואר אתה מתאכזב שאין סביבך פרגוד
|שתיל| אם החלפת את הרקע במחשב שלך לתמונה של מינה צמח

אז יש לנו הצעה שלא תוכל לסרב לה|!|

לקראת הבחירות ההולכות וקרבות בצעדי ענק, אנו מחפשים מנהלי פורומים למפלגות השונות:
קדימה, עבודה, ישראל ביתנו, יש עתיד, מרץ, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, ש"ס, יהדות התורה, עצמאות או כל מפלגה אחרת שבעיניך ראוי שיהיה לה פורום.

אם אתם חושבים שאתם מתאימים לקחת חלק בפתיחת וניהול פורום למפלגה מסויימת, אנא מלאו את פרטיכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

אל תתנו למפלגה שלכם להישאר בלי ייצוג בתפוז כי מי שמציע (לנהל פורום), משפיע
קושי בנשימה ולחץ באף
09/10/12 22:54
18צפיות
שלום בחודש וחצי האחרון , אני מרגיש לחץ באף , ולעמים קושי בנשימה זאת אומרת שאני מרגיש שחסר לי אויר בדרכי הנשימה העליונות בנוסף לפעמים אני מרגיש חוסר פיקוס בראש וכאבי ראש, לאחר בדיקת אף אוזן גרון הוא נתן לי למשך חודש פעמיים ביום תרסיס אף פליקס נוז,חל שיפור אך עדיין התופעות לא עברו לגמרי , בצילום רנטגן אובחנה : התעבות רירית בסינוס מקסילרית הימנית , רופא הוסיף לי לטיפול תרסיס כדור טלפסט 120 בלילה.
נכון להיום חודש וחצי מגילוי תופעות עדיין יש לחץ באף לפעמים וגם קושי בנשימה עדיין קיים , יש לי סטיה אף קלה שלא צריכה ניתוח לדעת רופא.
אני סובל מאסטמה אלרגתית קלה ורגישות לקרדית אבק הבית משמעותי.
מה ניתן לעשות אף פעם לא סבלתי לאורך זמן רב בתופעות רבות שלא עוברות.
תשובות
10/10/12 15:54
13צפיות
שלום גי
לא ניתן לענות על השאלות שלך מבלי לבדוק אותך אבל מספר נקודות: יש לברר האם יש מרכיב של החמרה באסתמה בקושי בנשימה, הממצא בצילום הסינוסים יכול להיות חסר משמעות (הוא ודאי אינו קבוע אבחנה של סינוסיטיס). יש לודא שבדיקת אא"ג כללה גם בדיקת חלל האף בסיב אופטי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סינוסיטיס
09/10/12 13:58
23צפיות
מזה 3 וחצי שבועות אני עם אלרגיה עונתית שהתפתחה לסינוסיטיס (אני סובלת באופן כרוני מהסינוסים).
רק אחרי 3 שבועות בהוראת רופא מהמיון ניתנה לי אנטיביוטיקה אוגמנטין 875 פעמים ביום ל10 ימים.
לאורך כל התקופה אני ללא חום,
אטימות באוזנים (נשאבו נוזלים במיון ),
נזלת מוגלתית,
שיעול,
וכאבים מעל הגבות ולצידי האף.
היום נכנסתי ליום השישי עם האנטיביוטיקה (ניתנה לי חלופה גינרית אמוקסילאב 875) אבל הכאבים רק מחריפים
אני קמה בבוקר עם כאבים חזקים באזור שמעל הגבות/מצח ולצידי האף
האם הגיוני שעדין כואב כל כך האם לחזור לרופא או לחכות לסיום האנט'
תודה
תשובות
10/10/12 15:51
11צפיות
שלום
לאחר שישה ימי טיפול אמורה להיות הקלה. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. ניתן להוסיף לטיפול משאף סטרואידים לאף אם אינך מטופלת בו ממילא. יש לחושב גם על פתרון לטווח ארוך לבעית הסינויסטיס הכרוני.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לאחר ניתוח כפתורים
07/10/12 14:18
41צפיות
בתי בת 3, עברה ניתוח כפתורים באוזניים. היו מספר פעמים ששכחנו לשים את האטמים באוזניה במקלחת, ואז היתה הפרשה מסריחה מהאוזן. ההפרשה עברה מעצמה, העניין הוא שהריח הרע מהאוזניים נשאר. האם זו תופעה מוכרת לאחר ניתוח כפתורים? האם יש צורך בטיפול? ואם אין צורך- האם יש דרך לטפל בכל זאת?
תודה
הפרשה מהאוזניים לאחר ניתוח כפתורים
11/10/12 09:19
113צפיות

שלום רב

במקרה של הפרשה מהאוזניים לאחר ניתוח כפתורים חשוב להקפיד להמנע מחדירה של מים לאוזניים,
בנוסף חשובה  שאיבת ההפרשות וניקוי האוזן ע"י רופא אאג.
לעיתים ההפרשות הן צמיגיות  ולא נוזלות החוצה ולכן כדי לפנות לבדיקת רופא אאג וטיפול  בהתאם.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
בעיות באוזניים
07/10/12 10:19
34צפיות
שלום רב.

אני בת 23 ובעיות האוזניים שלי התחילו כשהייתי קטנה, הייתה לי תחושה של מים באוזניים.
ולאחר שלא מצאו דבר שלחו אותי לבדיקת שמיעה וגילו שיש לי ירידה של 14 דציבלים באוזן ימין, (לא הצליחו לעשות לי בדיקת לחצים) הרופאים פטרו אותי בכך שהוא לא יודעים מה הבעיה. ומאז התחילו בעיות כגון רעידות בעור התוף כאשר יש לידי מוזיקה או דיבור רועש, הפרשות רבות מוגלתיות ולעיטים רחוקות מעט דם. (אני קשובה לאזהרות ואיני מנקה את אוזני לעיטים תכופות.) מזה כשבועיים אני חשה כאבים חזקים באוזן ימין הייתי אצל רופא משפחה אשר אמר לי שזו לא דלקת ולטפל בכאבים באקמול, אשר לא עוזר לכאבים ולאחרונה יש נוזלים בגוון צהוב בהיר שיוצאים בכמויות מאוזן.

אני באמת כבר לא יודעת מה לעשות, אשמח אם תעזרו לי.

בתודה מראש רונית.
תשובה
09/10/12 06:53
18צפיות
שלום רוניתי
קשה לקבוע אבחנה מהתיאור שלך. אני מציע שתפני לרופא אא"ג לבדיקת האוזניים. אם לא תסתדרי תמיד פתוחה לפניך האפשרות לפנות למרפאת מומחי האוזניים שלנו במרכז הרפואי טל 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מנהל השירות לניתוי שתל שבלול
סחרחורת
06/10/12 21:50
38צפיות
שלום,
מזה 4 ימים סחרחורת בעיקר בבוקר בשכיבה בעת שינוי מנח הראש (בעיקר שהראש בקו ישר עם הגוף) או במעבר משכיבה לעמידה.
במהלך היום מע מאוד אם בכלל.

סחרחורת די חזקה שגורמת לאיבוד שיווי המשקל למספר שניות בודדות.

מה עושים? כמה זה מדאיג?

לאיזה רופא עלי לפנת?

תודה
סחרחורת רגעית בשינוי תנוחה
07/10/12 07:56
108צפיות
שלום
כדאי לפנות לרופא אא"ג. האבחנה הסבירה ביותר היא BPPV מצב בו גבישים מיקרוסקופיים באוזן הפנימית זזים ממקומם הטבעי וגורמים לסחרחורת. הטיפול הוא בעזרת תמרון פיזיותרפי מתקן. כמובן שהכל בכפוף לפרטים רופאיים נוספים ותוצאות הבדיקה הגופנית שלך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אחרי ניתוח סינוסים
05/10/12 20:06
29צפיות
שלום רב
12 יום אחרי ניתוח סינוסים. ביומיים האחרונים נוזל צמיגי חום ומאד מסריח יוצא מנחיר שמאל . במקביל הרגשה כללית לא טובה .
חום נמוך 37.5.
האם זה בסדר וחלק מתהליך ההחלמה או שצריך מעבר לזה . יש לי בקורת בעוד 10 ימים
בתודה .שלמה
החלמה מניתוח
07/10/12 07:53
34צפיות
שלום
בכל שאלה הקשורה להליך החלמה מניתוח מומלץ מאד לפנות לרופא המנתח היות והתשובה תלויה בפרטים כגון האינדיקציה לניתוח, הממצאים בו ומה שבוצע.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פתרון לנזלת כרונית
05/10/12 16:57
31צפיות
לאחר חצי שנה של אנטיביוטיקה והפניה לניתוח סינוסיטיס, מעבר לרופא אחר שהמליץ על ניתוח השקד השלישי
פנינו להומאופתיה . קיבלנו טיפות למשך שבועיים, במקביל אנחנו עושים שטיפות במי מלח, ע״י משפך מיוחד או מזרק שוטפים את מערות האף והסינוסים עם תמיסת מי מלח (מים מהברז עם חצי כפית מלח) והפלא ופלא. הנזלת נעלמה. לא ניתוח ולא נעליים...המלצות של רופאים מאוד ידועים.  תנסו את שטיפות המי מלח ותעזרו לילדיכם.
שבת שלום
זמזום באוזן
04/10/12 14:33
19צפיות
אחי מתגורר ביפן. עקב דלקת באוזן הוא טופל באנטיביוטיקה. מכין שהכאבים לא פסקו אחרי יומיים, הוציאו לו מים עם לייזר. נוצר נקב בעור התוף שאינו מתאחה כבר חודשיים. יש לו זמזום באוזן והוא שומע את עצמו כמו הד. האם כדאי לסגור את החור בניתוח? לחכות? אם החור ייסגר הזמזום יפסק?
והאם מותר לו לטוס?
אודה לתשובה.
טינטון ונקב בתופית תשובות
05/10/12 12:54
24צפיות
שלום דורית
ראשית, כדאי לבצע בדיקת שמיעה. יתכן והטינטון הוא סימפטום הנלווה לירידה בשמיעה. חודשיים לאחר יצירת החור בעור התוף הסיכוי לסגירת הנקב מעצמו נמוך יחסית אך עדיין לא אפס. לא בטוח שסגירת הנקב תביא להפסקת הטינטון. ואין כל מניעה מטיסה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
היי, צריכה המלצה לרופא אאג באזור השרון, אפילו
03/10/12 16:34
11צפיות
בפרטי, קצת דחוף
המנעות מהמלצה על רופאים
04/10/12 07:44
18צפיות
שלום
בפורום זה אנו נמנעים מלהמליץ על (או להשמיץ) רופאים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום