בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

פן רפא ויק והופעת פצעונים
12/09/12 03:46
83צפיות
שלום

לאחר בדיקת והמלצת רופא התחלתי לקחת שלשום בערב אנטיביוטיקה
כבר לאחר מספ]ר שעות החלו להופיעו פצעונים בפנים ותחושת גרד בגוף, כשנראה והדבר מחמיר לאחר נטילה רציפה של התרופה ביומיים הללו

האם מדובר באלרגיה לאנטיביוטיקה?
האם יש להפסיק את נטילת האנטיביוטיקה?

אודה לתשובה מהירה  
אלרגיה לפניצילין?
12/09/12 14:37
49צפיות
שלום
יתכן שהתופעה שאת מתארת היא אכן תגובה אלרגית ובמקרה כזה יש להפסיק את הטיפול האנטיביוטי. אבחנה ודאית בבדיקתך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה
12/09/12 19:25
16צפיות
אכן מדובר על אלרגיה לפניצלין

תוך כמה זמן הפריחה  בפניםוהאדמומיות אמורים להיעלם?
כמו כן האם יש לטפל (משחה למשל) או לתת לימים לעשות את שלהם?

תודה
איבוד שמיעה פתאומי
11/09/12 21:00
65צפיות
שלום רב,
רציתי לשאול בבקשה לגבי איבוד שמיעה תחושתי עצבי פתאומי, מדוע הוא מוגדר כאיבוד של לפחות 3 תדרים עוקבים?
מה המשמעות של מספר התדרים?
תודה רבה
הגדרת איבוד שמיעה פתאומי
12/09/12 14:35
46צפיות
שלום לשקדיה
שאלה טובה שגם הרופאים מתחבטים בה לעיתים. ההגדרה היא שרירותית ומופיעה בפרסומי מכוני הבריאות הלאומיים האמריקאים (NIH). במקרים רבים יש לשקול טיפול גם כאשר הירידה אינה עונה על התנאי של ירידה בשלושה תדרים עוקבים, כפי שמשתקף גם בהמלצות איגוד אא"ג האמריקאי שפורסמו לאחרונה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה על התשובה המהירה, ועוד שאלה
12/09/12 15:17
28צפיות
תודה ד"ר הנדזל על תשובתך,
הייתי רוצה להבין  מהי הסיבה לכך שמחפשים 3 תדרים שונים?
מה משמעות ירידה זו? הרי שהירידה בדציבלים משמעותה פגיעה ביכולת "תפיסת"/קליטת עוצמת הצליל, או סף השמיעה, מדוע בעצם התדירות חשובה?
האם זה לצורך בדיקת   הנזק עפ"י הארגון הטונוטופי?
תודה ושנה טובה!
צילום נזופרינקס3722
11/09/12 12:35
96צפיות

שלום רב,

רופא א.א.ג. שלח את בני בן ה-5 לצילום נזופרינקס בשל נחירות בלילה ובמקביל המליץ על ניתוח קובליישן עוד בטרם נעשה הצילום.
לא נראה לי שיש בעיית שמיעה.

להלן תוצאות הבדיקה:

"הבדיקה : צלום נזופרינקס
היצרות של נתיב האוויר בנזופארינקס אשר נגרמת ע"י בליטת רקמות רכות מהדופן
.האחורי
.הגדלה של השקדים הפלטינליים"

האם על סמך תוצאות בדיקה זו יש מקום לניתוח שכזה?

אודה לתשובה.

בברכה,

גלי
צילום נזופרינקס
11/09/12 18:20
422צפיות

גלי שלום

בצילום הנזופרינקס- ניתן להתרשם מהגדלה של רקמת אדנואיד ( שקד שלישי) ומידת החסימה של נתיב האוויר.
צילום הנזופרינקס הוא בדיקת עזר וההחלטה על ניתוח היא על סמך הבדיקה וההתרשמות הקלינית ולא רק לפי תוצאות הצילום.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
כאבים באוזן שמאל
10/09/12 16:23
330צפיות
לפני כחודשיים החלו אצלי כאבים באוזן שמאל אשר לאחר נטילת אנטיביוטיקה הופסקו. לפני כשבועיים ימים חזרו הכאבים כאשר ביומיים האחרונים הפכו להיות בלתי נסבלים. רופאת המשפחה שבדקה אותי טענה כי רואים כי בעבר הייתה דלקת וכעת היא כבר איננה. טיפות האוזניים אשר היא רשמה לי להקלה על הכאבים אינם עוזרים במאומה. מה לעשות? תודה רבה על העזרה87258
תשובה
12/09/12 14:33
112צפיות
שלום ארי
היות ואובחנה דלקת באוזן מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. במקביל בדוק האם אתה חורק שיניים בשינה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דיזינס
10/09/12 11:25
99צפיות
שלום, אני בחור בן 34, בריא בדר"כ, אם כי סובל ממיגרנות (תורשתי).
לפני שישה שבועות, התחלתי לסבול מתחושה מוזרה של חוסר שיווי משקל (מדובר בתחושה בלבד, אני לא באמת עומד ליפול) כנראה דיזינס.
זה התחיל באופן פתאומי, באותם ימים היו קצת שלשולים ועצירות לסירוגין, כמו גם עייפות, אבל לא משהו משמעותי, ואני לא בטוח אם יש קשר.
בשבועיים הראשונים התחושה ליוותה אותי לאורך כל היום. לאחר מכן, היתה הטבה מבחינת העוצמה והתדירות, וזה המשיך להופיע "בגלים" - 3 ימים כן 3 ימים לא, לפעמים אני מרגיש את זה למשך כמה שעות ואז זה נעלם לחלוטין. לפעמים זה נמשך יום שלם.
הדבר מפריע לי ומטריד אותי מאוד.
עשיתי בדיקות דם (ספירה, תפקודי כבד וכליות, ,בלוטת תריס, B12), נבדקתי ע"י רופא אף אוזן גרון, ועשיתי גם בדיקת שמיעה - לא מצאו שום דבר.
אני משרת בצבא ולכן כל תהליך הבירורים והבדיקות אורך זמן.
אשמח לקבל חוות דעת, מה זה יכול להיות והכוונה איזה בדיקות כדאי לעשות.  
ד"א, קראתי שבחלק מהמקרים, אומרים שזה נובע ממתח, לחץ או חרדה. אני משוכנע במאה אחוזים, שזה לא המצב אצלי.
בתודה מראש, גיל
חוסר שיווי משקל
12/09/12 14:38
61צפיות
שלום גיל
אני מציע שתגיע למרפאת סחרחורת כאן במרכז הרפואי (איכילוב עובדים עם הצבא) עם כל המסמכים הרפואיים כדי להתקדם.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סינסיתיז כרוני
10/09/12 09:18
29צפיות
שלום, לפני כשנה האף שלי נסתם בפתאומיות, לא היה חום או כאבים מיוחדים, רק הקושי לנשום. לא הייתי יכולה לישון ולתפקד. עשו לי בדיקת סיטי ובעקבותה עשו ניקוי מערות פנים, טיפול אנטיביוטי , עירוי ועוד טיפולים שלא עזרו. היום כעבור 10 חודשים אני עדיין מתקשה לנשום. האם יש דרכי טיפול נוספות? תודה
חסימה אפית
12/09/12 14:31
33צפיות
שלום
לאור העבר הרפואי המורכב לא ניתן לענות מבלי לקבל את כל הפרטים הרפואיים, לבדוק אותך ואת ההדמיות שברשותך. את מוזמנת למרפאת הסינונים במרכז הרפואי טל 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
צרידות לאחר ניתוח
10/09/12 00:48
94צפיות
שלום!
יש לי צרידות לאחר ניתוח לב , בבדיקה של  רופא א.א.ג. :הגבלה בתנועה של מיתר קול שמאלי אין סגירה של הגלוטיס בפונציה.
נשלחתי לקלינאית תקשורת אבל בגלל החגים זה מתעכב מעבר לחודש ימים.
שאלתי היא :בכדי לשפר את מצבי האם עדיף לי לנסות לדבר  רגיל   או שעדיף לי להמעיט בדיבור ?
תשובתו של ד"ר יקי כהן
12/09/12 14:29
179צפיות
מומחה להפרעות קול ובליעה:
"אפשר לנסות לדבר בצורה רגילה, בנוסף מומלץ להבדק ע"י רופא מומחה להפרעות קול ולקבל הדרכה מקלינאית תקשורת"
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פורומים חדשים ב|תפוז|
09/09/12 18:37
3צפיות
|*|הוא אולי רוצח סדרתי, אבל אי אפשר שלא לאהוב אותו. אם גם אתם חלק מהמעריצים של הסדרה עטורת השבחים דקסטר בטח תשמחו לדעת שעכשיו אפשר גם לדבר עליה בפורום משלה|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| דרמת הפשע הטלוויזיונית המשובחת, קאסל, עומדת לחזור למסכים ממש בקרוב. מכורים לעלילות סופר המסתורין ובלשית המשטרה|?| פורום קאסל הוא המקום בשבילכם|!|

|צבע| אחת הלהקות המצליחות, האהובות והבועטות בעולם המוסיקה מגיעה לתפוז! פורום גרין דיי, הוא המקום לפגוש את כל המעריצים ולדבר על כל מה שקורה עם הלהקה|!|
נוזלים באוזניים כתוצאה משחייה
09/09/12 05:47
87צפיות
בתקופה האחרונה התחלתי לשחות כשלוש פעמים בשבוע. פעמים רבות אחרי השחייה אני מרגישה את האוזניים "סתומות" ומדי פעם כאבים חדים שנמשכים מספר שניות. כשנבדקתי ע"י רופא משפחה הוא אמר שהוא לא רואה שם משהו מיוחד.

בזמנו, כשסבלתי מנוזלים באוזניים (לא בגלל שחייה אז, אלא בגלל אלרגיה) הרופאה הורתה לי לפמפם. וזה מה שאני מנסה לעשות גם הפעם. אני מרגישה את ה"פמפום" רק באוזן אחת, אוזן שמאל. האם זה בעצם נכון לפמפם במקרה כזה או שאולי דווקא עדיף להמנע?
תשובה
09/09/12 15:04
29צפיות
שלום נטע
אם עור התוף שלך שלם אז הוא מהווה חיץ מלא בין מה שקורה בעולם חיצונית לו (מי בריכה/ים) פנימה לו (נולזים המצטברים באוזן תיכונה) ולכן סביר שאין טעם בפמפום. אם יש לך בעיות כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. יתכן וניתן לנקות את האוזן או לבדוק בצורה אחרת מדוע יש לך הפרעות לאחר השחיה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
סטרפטוקוק A - החלמה עצמאית של הגוף
08/09/12 21:05
751צפיות
היו לי כאבים בגרון שהתלוו בכאב בבליעה ושקדים נפוחים.
בבדיקת משטח גרון נתגלה שזה סטרפטוקוק A.
אני לא רוצה לקחת אנטיביוטיקה ובמקום זה, אכלתי הרבה אוכל חריף בדגש על בצלים, שום ושורש ג'ינג'ר.
המצב השתפר פלאים ובמהירות.
השאלה היא, כמה זמן יכול לקחת עד שאחלים לגמרי? האם אפשרי להחלים לגמרי בכלל?
המנעות מטיפול אנטיביוטי לדלקת שקדים
09/09/12 15:01
344צפיות
שלםו סיון
אחת המטרות העיקריות בטיפול אנטיביוטי בדלקת שקדים הנגרמת ע"י חיידק סטרפטוקוקוס היא הקטנת הסיכון לסיבוכים (הלא שכיחים) המופעים במסגרת זיהום זה והכוללים למשל פגיעה לא הפיכה בכליות. במבחינת הזיהום בשקדים בהחלט תתכן החלמה ללא טיפול אנטיביוטי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה נוספת
09/09/12 16:19
168צפיות
קודם כל תודה על התגובה המהירה! אלה חדשות נהדרות!! :)

איך אדע מתי אני כבר לא מדבקת?
והאם העובדה שהדלקת מהשקדים נעלמה , אני יצאתי מכלל סיכון לסיבוכים?

ועוד שאלה נוספת שרציתי לשאול בעניין אחר:
יש לי טינטון באוזניים והתחלתי לפני כשבועיים לעבוד בשירות לקוחות טלפוני.
האם זה יכול להחמיר את השמיעה שלי או את הטינטון?

האם באופן כללי השמיעה של אנשים בעלי טינטון יורדת עם הזמן באופן בלתי נמנע?

****אגב, אם זה רלוונטי,אני בת 29.
הידבקות מחיידק הסטרפטוקוס (גרון)
05/09/12 20:59
38צפיות
שלום,

לצערי בעלי חטף את החיידק והוא כעת על מנת אנטיביוטיקה. (פן-רפא)

שתי שאלות:
1. זה נכון שלאחר יומיים של אנטיביוטיקה, המחלה כבר אינה מידבקת?
2. איך אני יכולה למזער את הסיכוי שלי להידבק ממנו בזמן השינה? שינה של "ראש-זנב" היא פתרון?
תשובות
06/09/12 13:15
24צפיות
שלום
1. מקובל לחשוב שאחרי יממה שלמה של טיפול החולה אינו מדבק
2. הפרדת מזון וכלים, רחיצת ידיים, המנעות ממגע של הפרשות כרוק
בברכת רפואה שלמה
ד"ר אופיר הנדזל
אנחנו לא אוכלים תוך כדי שינה
06/09/12 13:37
10צפיות
בשאלה 2 שאלתי לגבי הלילה....
דר הנזל - קצת צחוקים מותר?
05/09/12 10:00
39צפיות
אני כתבתי לך שתי הודעות למטה על סבוריאה. ציינת שאף נוזל - כלומר יש נזילה למרות זאת=אף.

אתה רגיל לקרוא אף ומן הסתם הילבשת לי נזלת מסוג כזה או אחר על אף כך אני מודה לך..הלחות והנזילות הן מהאוזן בבוקר ולא מהאף. בנתיים לקחתי אלקום במשחה וזה עוזר.

אשמח לקבל הסבר מפורט יותר על סבוריאה תופעות לואי סיכון....אם יש כשזה באוזן והאם אלקום צריך למרוח במשך שבועים רצוף או כל פעם שמגרד,,בכל זאת סטרואידים
סבוריאה - מחלת עור
05/09/12 10:12
30צפיות
שלום אפרת
לענין הסבוריאה, היות והיא מחלת עור מומלץ לפנות לרופא עור אם יש מצב מתמשך או עמיד לטיפול.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאבים בגרוגרת ובשני צידי הצוואר
04/09/12 23:02
504צפיות
ערב טוב,
לבעלי כואב מזה כמה ימים הגרוגורת ושני צידי הצוואר.
בעיקר כאשר הוא בולע, רופא המשפחה לא ראה מוגלה ואמר שזה ככל הנראה לא דלקת גרון.
אציין גם שאין נפיחות מורגשת או נראית לעין
הכאב מתגבר ומציק מאוד,
מה המשמעות של כאב בגרוגרת ובשני צידי הצוואר? האם ייתכן שמדובר בשריר תפוס??

מאוד מאוד נשמח לתשובה
תודה מראש
ובברכה
תשובה
05/09/12 10:09
226צפיות
מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה של הלוע, בית הבליעה ומיתרי הקול (כומר של המרכיבים הפנימים של האזור).
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזניים סתומות
04/09/12 19:42
1254צפיות
שלום רב, מזה כחודשיים אני מרגישה שהאוזניים שלי נסתמות (אני מדברת ואני בקושי שומעת את עצמי- כאילו שומעת מבפנים).בנוסף לכך ישנן עוד תופעות שמתלוות לכך כמו תחושה לא נוחה בלסת -כאילו היא "תפוסה" ולא גמישה, ואף "כאילו" מנוזל/ קצת סתום, אך בפועל אין באמת נזלת (אולי טיפטיפה).
על זה זה יכול להעיד? האם רופא אף אוזן גרון יוכל לסייע לי למצוא את הבעיה? יכול להיות שזה סינוסיטיס ? זה מאוד מטריד אותי בעיקר כאשר אני מנהלת שיחות עם אנשים- אני פשוט בקושי שומעת את עצמי. אשמח לדעת במה מדובר ומה ניתן לעשות.
תודה,
bluebaloon
תשובה
05/09/12 10:11
539צפיות
שלום
אכן מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה וכן לשקול הפניה לבדיקת שמיעה. שימי לב גם האם חורקת שיניים בשעות השינה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה, אקבע תור לרופא
05/09/12 20:04
152צפיות
בעיקרון אני לא חושבת שיש בעית שמיעה או ירידה בשמיעה, זו תחושה שאני שומעת את עצמי מבפנים ולא כמו בדרך כלל.
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
04/09/12 17:09
2צפיות
|תו| בואו, תנו לנו יד ונלך לפורום של אחד היוצרים האהובים והמצליחים בארץ|!|
הפורום החדש של הפרויקט של עידן רייכל הוא המקום לכל קהל המעריצים ואוהבי המוסיקה של הפרויקט והיוצר המוכשר שמאחוריו.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|תו|יש לכם בלוז בנשמה? אתם לא לבד|!|  בואו לפגוש חובבי בלוז אחרים, שלא יכולים לפתוח את הבוקר בלי המוסיקה.
פורום בלוז החדש מחכה לכם ממש כאן:
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום