בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

º
מה הטעם אם אף אחד לא עונה?
20/08/12 10:14
25צפיות
תשובה
21/08/12 08:27
20צפיות
שלום סיוון
כפי שתראי המענה בחודשים האחרונים השאלות מקבלות מענה מהיר בד"כ תוך יממה או שתיים אך הפורום הזה איננו המקום המתאים לבעיות דחופות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דלקת חריפה בשקדים
19/08/12 21:41
58צפיות
שלום, אני בן 22 וסובל מדלקת בשקדים כבר מעל לחודש. לקחתי אנטיביוטיקה פעמיים שעזרה מעט בהורדת הנפיחות (אם כי רק בשקד אחד, השני נשאר נפוח) אך מיד לאחר סיום הטיפול הנפיחות חזרה. הרופא המליץ לנסות אנטיביוטיקה בפעם השלישית במינון נמוך לזמן ממושך ואם הדבר לא יועיל -  לגשת לניתוח להוצאת השקדים.
חשוב לציין שלא סבלתי בעבר מדלקות גרון כרוניות או בעיות כלשהן בשקדים..

רציתי לדעת האם יש טיפולים חלופיים או נוספים לאנטיביוטיקה שניתן לקבל ע"מ להמנע מניתוח?
והאם מומלץ לערוך ניתוח כזה בגילי?
דלקת שקדים
21/08/12 08:26
23צפיות
שלול שלומי
במקרה והחודש האחרון הוא היחיד בו היתה לך דלקת שקדים אין צורך בניתוח לכריתת השקדים. אופציה נוספת השווה בדיקה היא מעורבות השקדים במסגרת "מחלת הנשיקה". מחלה ויראלית זו יכולה להסתמן עם דלקת שקדים וניתנת לאבחון בבדיקות דם.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|סודות מתוקים וטעימים ב|תפוז|
19/08/12 18:47
גם אתם ממהרים ללקק את האצבעות רק מלצפות בתוכנית של קרין גורן?|עוגה|

אז הפורום החדש ומעורר התיאבון בתפוז שמוקדש כולו לתוכנית "סודות מתוקים" הוא בדיוק המקום בשבילכם|!|

בואו לדבר על התוכנית, על המתכונים, על שלל הספרים, והסודות המתוקים...|שף|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
הלבנת שיניים אצל רופא מומחה
19/08/12 15:53
7צפיות
שלום, קודם כל אם כתבתי פוסט זה בפורום לא נכון אנא אעבירו אותו.
לעניין:
אני מעוניין להלבין שיניים בצורה מקצועית אצל רופא בעזרת לייזר או כל דרך שהיא אשר מקובלת לקבלת גוון שיניים לבן לבן ככל שניתן, ידוע לי שהמחיר מגיע לכמה אלפי שקלים
ואבקש ממכם להמליץ לי על מקומות עם ראפוטציה טובה אשר נותן שירות בנושא.
תודה רבה לכם חברים
º
השאלה אינה מתחום אא"ג, בהצלחה עם הפעולה
21/08/12 08:24
4צפיות
בחודש תשיעי - ייעוץ דחוף
19/08/12 12:42
41צפיות
שלום,
אני בתחילת שבוע 39 וכבר שבוע יש לי ליחה, צינון ושיעול קל בעיקר בבוקר ובלילה. כמעט כל יום קמתי סתומה והתחלתי ישר להוציא כמויות גדולות של ליחה מהאף ובעיקר מהגרון, כל השבוע הליחה היתה יותר ירקרקה. ביומיים האחרונים זה קצת החמיר, הליחה נהייתה יותר צמיגית- גושית (בעיקר בדקות ראשונות לאחר שקמתי), ממש חתיכות והאף ממשיך לנזול קצת גם במהלך היום והקול שלי צרוד. הייתי אצל רופא משפחה עכשיו והואאמר שיש לי ברונכיט ורשם לי טיפות pilka ואנטיביוטיקה- צפוראקס ל-10 ימים. אני חייבת לציין שהוא רק בדק את הנשימה שלי. רציתי לדעת אם כדאי ליי לקחת את התרופות (חייבת להתחיל עכשיו כי יכולה ללדת כל יום וצריכה להיות בריאה) או שעדיף לי לקחת איזה תחילף טבעי. תודה
תשובה
21/08/12 08:23
16צפיות
שלום סיוון
לא ניתן לענות על השאלה שלך מבלי לבדוק אותך. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה ובין היתר לבדוק האם יש עדות לסינוסיטיס.
בברכת לידה מוצלחת
ד"ר אופיר הנדזל
איירפופר
18/08/12 22:38
29צפיות
שלום

קנינו את המכשיר אחרי התייעצות ארוכה (גם כאן בפורום).
להלן לינק לאתר של המכשיר:
http://www.earpopper.co.il/?gclid=CN2Ns-318bECFcJI...
המכשיר מכניס אויר (שבקושי מרגישים) לתוך האף אך בזמן שהילד שותה מים. באותו רע האויר למעשה נכנס לתוך האוזן ויש הרגשה של שיחרור לחץ.

מדובר על ילד בן 3.3 ,בבדיקות שמיעה לא היו הכי טוב (עמד סביב 30) ,
השערת המומחה האחרונה  היא שיש לו נוזלים באוזניים וכדאי להשתמש במכשיר עוד חודש .ובמידה וזה לא יצליח, ההחלטה היא שלנו אם לבצע את הניתוח.

אנחנו לא רוצים לבצע את הניתוח אבל הילד לא מוכן לשתף פעולה נראה שזה מרתיע אותו (יש ימים שאחרי שכנועים רבים הוא מוכן לעשות) ,
לעומת אחיו בן 5 שכן מוכן. (זה מובן לי את הסיבה שהאח הקטן לא מוכן)

מה אתם מציעים לעשות?
איך ניתן לשכנע את הילד להשתמש במכשיר?האם מדובר על סיכוי קלוש?
האם כדאי לחכות עוד חצי שנה ושוב לבקש מהילד להשתמש במכשיר,ואז מדובר על סיכון בהתפתחות כי הדיבור שלו לא בדיוק חלק.?

תודה
איירפופר
20/08/12 22:56
17צפיות

שלום רב

השימוש במכשיר אייר פופר דורש שיטוף פעולה של הילד ולכן מתאים לילדים גדולים.
כנראה שהוא קטן מידי ואין טעם לשכנע אותו .

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
אפטות בפה
17/08/12 18:29
8צפיות
אובחנתי ככל הנראה במחלת הקרוהן עדין בבדיקות נוספות השאלה היא האם האפטות שיש לי בפה מזה כחודשיים פעם בשפה העליונה ופעם בתחתונה נרגע וחוזר האם זה מדבק יש לי נכדים ואני מודאגת
אפטות
19/08/12 08:10
5צפיות
שלום דודה
אם האפטות בפה הן חלק ממחלת קרוהן הן לא מדבקות. כדאי להתיעץ עם הרופא הגסטרואנתרולוג שלך בענין זה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
"פירורים" בגרון
17/08/12 13:35
41צפיות
מזה כשבועיים מופיעים לי בבוקר בפה מעין פירורים רכים בצבע לבן- צהבהב . תחילה חשבתי שזה אוכל שלא נשטף בצחצוח השיניים אך התופעה חוזרת על עצמה מידי בוקר ומקורם בגרון ולא בחלל הפה. הפירורים נראים קצת כמו מוגלה שמופיע על השקדים בעת דלקת גרון אך אין לי כאבי גרון והשקדים שלי אינם אדומים.
תשובה
19/08/12 08:14
31צפיות
שלום אבי
קשה לקבוע אבחנה מבלי לבדוק אותך. יתכן שיש אצלך "אבני שקדים" שהם חומר המצטבר בקפלי השקדים ונראה כפי שאתה מתאר. ניתן לאבחן בבדיקה גופנית.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה
17/08/12 08:21
9צפיות
אני ועוד ציבור גדול של אנשים שעוסק בתחביב גלישה בכינרת סובלים
מאלרגיה חריפה וטורדנית נזלת בלי הפסקה, עיקצוצים , שורף בעיניים
הכי חמור זה האף הסתום והנזלת ,האם מישהו מהפורום שמע על הבעיה?
אם לא איך מתחילים לטפל בבעיה? טיפול הומופטי?קונבנציונלי? אנחנו פשוט חסרי אונים
אני מוסיף קישור של טופיק מפורום הגלישה בישביל לנסות יותר להבהיר את העיניין
http://www.kitesite.co.il/showthread.php?3277-%EC%...

תודה ונקווה שמישהו יעזור
אלרגיה לאחר גלישה בכנרת
19/08/12 08:13
7צפיות
שלום יוסי
אין לי מידע באשר למי כנרת כמחוללי אלרגיה אך יש מגוון תרופות יעילות. ניתן להשתמש בכדור נגד אלרגיה (אאורוס, טלפאס, לורסטין וכו) בשילוב משאף אפי. שילוב תרופות אלו מביא למרבית האנשים הקלה משמעותית בסימפטומים. התרופות הן תרופות מרשם.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח מחיצת אף
15/08/12 19:30
21צפיות
לפני כשבוע וחצי עברתי ניתוח ליישור מחיצת אף והסרת פוליפים. שמתי לב שהצורה של האף קצת שונה מכיוון שהוא קצת נפוח יותר. שאלתי היא כמה זמן לאחר ניתוח כזה האף חוזר למצבו הטבעי לגמרי? נאמר לי לפני הניתוח שהוא לא אמור לשנות כלל את צורת האף.

בתודה מראש1886
תשובה
16/08/12 08:39
12צפיות
שלום אריק
ראשית, שאלות לענין החלמה מניתוח מומלץ להפנות למנתח עצמו. הניתוח אכן אינו אמור לשנות את צורתו החיצונית של האף. סביר להניח שיש אצלך בצקת שתחלוף תוך מספר שבועות. כאמור יש לפנות למנתח.
בברכת החלמה מהירה
ד"ר אופיר הנדזל
חומצת בור
15/08/12 16:21
21צפיות
מה דעתך עליו כטיפול מונע לדלקות אוזניים כתוצאה מזיהומים של הבריכה הציבורית?
(ידוע לי שזה טיפות עיניים, אבל כתוב שזה מתאים גם לאוזניים)
דלקת אוזניים מבריכה
16/08/12 08:42
19צפיות
שלום
מי בריכה עשירים בכלוריד שהוא חומר "תוקפני" לאוזניים. הפחתת הסיכון לדלקות באוזניים לאחר חשיפה למי בריכה אפשרית ע"י המנעות מניקוי האוזניים במקל לאחר השחיה וכן זילוף תערובת של אלכוהול 70% עם חומץ. יתכן שניתן להעזר גם בחומצה בורית כפי שאתה מציע. מומלץ להמנע משימוש קבוע בטיפות עם תכשירים אנטיביוטיים בשל הסיכון להתפתחות עמיודת של חיידקים למוצרים אלו.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מה שהפחיד אותי הוא שקראתי תגובה של ד"ר דוד
16/08/12 22:53
26צפיות
כהן שהינו מומחה למחלות אף אוזן גרון, כתב שהטיפות "אסורות בשימוש על ידי משרד הבריאות מסיבות של רעילות"
http://www.starmed.co.il/forum-109/msg-2087727

מה שלא מובן לי, אם הן אסורות, אז איך נמכרות בבתי מרקחת?  
שיתוק מיתרי קול
14/08/12 16:44
45צפיות
מזה כשנה אני סובלת מצרידות קשה. לפני כחצי שנה ראו עיבוי מיתרי קול ובצקת. במהלך אשפוז של דלקת ריאות, אובחנה גם מחלת COPD בריאות חמורה ובתוך ימים ספורים אבד לי הקול לגמרי. מאז עברו 4 חודשים והקול לא חזר אליי. בבדיקה שעברתי בבית חולים השבוע נמצא מיתרי הקול המדומים מעובים ולא מבינים מדוע איני מדברת ושולחים אותי לבדיקת לסטרובוסקופיה אבחנתית. שאלותיי הן: מה הם מיתרי קול מדומים? האם בבדיקה שרוצים שאעשה יגלו מדוע אין לי קול כל כך הרבה זמן? מה אפשר לעשות כדי שאוכל להתחיל לדבר. אציין שאני נכה פיזית 100% וגם כך הקשיים מרובים... אודה לתשובה דחופה בהקדם למייל kerentom01@gmail.com
עיבוי מיתרי הקול
15/08/12 08:18
16צפיות
שלום
מיתרי הקול המדומים הם קפלים המצוים בתיבת הקול מיד מעל למיתרי הקול האמיתיים. עיבוי המיתר איננו מצביע על שיתוק שמשמעו חוסר תנועה של המיתר. סטרובוסקופיה היא בדיקה של מבט במיתרים תוך הארה באור המנצנץ במהירות. בדיקה זו יכולה לתת מידע על הצורה בה גל הקול רוטט במיתרים. את מוזמנת לבדיקה במרפאת הקול של המרכז הרפואי שלנו בטלפון 6974000, במרפאה מבוצעות גם בדיקות סטרובוסקופיות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נ.ב. התשובות בפורום מפורסמות בפורום עצמו ולא על בסיס פרטני לדוא"ל
פצעים בפה וכאב בלשון
14/08/12 15:24
456צפיות
שלום,
אני מקווה שזה המקום הנכון לשאול - בשבוע האחרון אני מרגישה שכואבת לי הלשון, בחלק האחורי הקרוב יותר לגרון. אני מרגישה שזה מקשה עליי את האכילה, את בליעת הרוק ובכלל משפיע לי על הגרון. בדקתי ויש לי פצע על הלשון בחלקה האחורי שנראה כמו אפתה, ואכן כשנוגעים בו הוא מאוד כואב, אבל אני לא חושבת שפצע בלשון היה גורם לי לכאבים בלשון, שאני יכולה לתאר אותם כמו שריר תפוס. לא יודעת אם שני הדברים קשורים האחד לשני.6
ממה יכולים לנבוע הכאבים בלשון?

תודה.
תשובה
15/08/12 08:14
171צפיות
שלום
סביר להניח כי מקור הכאבים בפצע שאת מתארת. ניתן להעזר במשחות שהן תרופות הדורושת מרשם. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאב הגרון מתחזק, והחום יורד
12/08/12 23:07
11צפיות
שלום,

אני בן 29. בריא בדרך כלל. החל מיום שלישי האחרון התחלתי להרגיש כאב גרון, והחום התחיל לעלות, עד שביום חמישי הגיע לרמה של 39.5, והכאב גרון היה בהחלט נסבל.

ביום שישי חל מהפך -  החום התחיל לרדת באופן כללי, והיום כבר כל היום הסתובב סביב 37.4. במקביל, מיום שישי כאב הגרון החל להחמיר, עד שהיום כבר ממש כואב לי כשאני מדבר, ואני משתדל להמנע מדיבור ככל הניתן.

היום בבוקר גם הלכתי לרופא משפחה, שראה מוגלה גדולה בגרון, חושד בסטרפטקוקים, עשה משטח גרון ורשם לי אנטיביוטיקה. בנוסף, נתן לי 3 ימי מחלה, והורה לי להשאר בבית כל עוד יש לי חום.

מה שמסקרן אותי זה עניין החום. למיטב ידיעתי, קיומו של חום מעיד על כך שהגוף נלחם במחלה. איך זה הגיוני שדווקא עכשיו כשהכאב גרון כל כך התחזק, החום דווקא ירד כל כך?

אשמח לתשובה מלומדת,
תודה!
חשוב להוסיף
13/08/12 08:45
7צפיות
שלאורך כל המחלה לא לקחתי תרופות להורדת חום, ואת האנטיביוטיקה התחלתי לקחת רק אתמול.
תשובה
14/08/12 07:46
8צפיות
שלום
התשובה תלויה בין היתר בממצאי הבדיקה הגופנית שלך. בעקרון לא חייב להיות קשר ישיר בין גובה החום ועוצמת הכאב.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
טנטון פועם
12/08/12 19:46
18צפיות
שלום, אני בת 30 סובלת כבר כמה שנים מאורטיקריה סולרית וכבר שנתיים מטופלת בפלקווניל 400 מ"ג.
לאחרונה (במקרה שמתי לב לזה יום לאחר אירוע בר מצווה) התחלתי להרגיש כמה פעמים ביום תחושה של כמו דופק באוזן הימנית (הבנתי שזה נקרא טנטון פועם).
האם יש לכך קשר לאורטיקריה או לפלקווניל (קראתי מאמר שמצאו פעם קשר לאורטיקריה)? אם כן - אני אמורה לומר משהו לרופא המטפל שלי או שאין מה לעשות עם זה גם ככה?
טינטון ותרופות
14/08/12 07:45
14צפיות
שלום רבקה
טינטון הולם הוא שמיעת הדופק באוזניים. פלאקווניל יכול לגרום להפרעות שמיעה וטינטון, אם כי באופן אופיני הטינטון יהיה רציף/מתמשך ולא הולם. כדי לבצע בדיקת שמיעה + BERA וכן להבדק ע"י רופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום