לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת אף אוזן גרון

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.
מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.
אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,
דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

דלקות גרון שונות ומשונות מאז חודש מרץ
19/09/2013 | 22:04
1
16
שלום רב,

בחג הפסח האחרון החלו מיחושים בגרון. מאחר ולא הייתה לי גישה, התאפשר לי להתחיל ולטפל בבעיה רק לאחר 7 ימים של כאבי גרון שלא חלפו עם שום משכך כאבים שנטלתי.
הרופא ביקור-בית שבדק אותי רשם לי אוגמנטין לשבוע ימים. לאחר תקופה קצרה שבה דלקת הגרון. ואז עוד פעמיים. בכל פעם הכאב היה אחר. פעם הורגש בצד שמאל, פעם בצד ימין, לעיתים עמוק יותר מבדרך כלל ולעיתים עם נקודות לבנות על השקדים (ולפעמים ללא).
רופא א.א.ג. מטפל שלח אותי לעשות אולטראסאונד ושלל משטחי גרון שיצאו שליליים אך בכל זאת רשם אנטיביוטיקה בגלל הכאבים ומחמת הספק. בפעם האחרונה שניגשתי אליו לפני שלושה חודשים ביצעתי משטח גרון ביתי בעקבות כאבים והתוצאה הייתה חיובית. בעקבות כך הוא רשם לי 3 שבועות של אוגמנטין ואמר כי אם המחלה שבה לאחר מכן עליו לנתח ולהוציא את השקדים אך הוא אמר הזהיר וחזר ופירט את כל האי-נעימות הכרוכה בניתוח כאילו הייתי אני זה שדחף לכיוונו.

לאחר חודשיים ללא הפרעות החלה תחושת אי נעימות לפני שבוע. הייתה אדמומיות קלה ומשטח גרון שביצעתי בקופ"ח חזר שלילי. לאחר מספר ימים החלו להופיע נקודות על השקדים, ביצעתי משטח ביתי תוך שאני מקפיד לדגום היטב מהאיזורים הנגועים ובאופן פלאי גם הוא יצא שלילי. אתמול בערב החל חום גבוה וכאבים חזקים מאוד בכל עת שאני מזיז את העיניים למעלה או לצדדים. מאחר והרופא המטפל לא מקבל בזמן הקרוב התחלתי לקחת שוב אוגמנטין (מתוך כוונה להשלים 10 ימי טיפול) רק בכדי לשרוד את הימים הקרובים.

אני כבר לא יודע מה לחשוב בשלב הזה. אני מאוד מפחד מהליך כירורגי בגלל סיבוכים אפשריים ולא יודע כיצד ייתכן ששקדים מודלקים ונגועים יוציאו משטח שלילי.
בנוסף, מאחר ומעולם לא חוויתי רצף של דלקות ברצוני לדעת האם יכול להיות שהחיידק התגבר והתחזק דווקא באותו שבוע במרץ בו לא טיפלתי בו מיידית ע"י אנטיביוטיקה וכעת הוא שב ומתפרץ שוב ושוב?
והאם הגיוני שדלקת גרון גוררת בעקבותיה חום, כאבי עיניים וחולשה שכזאת?

אשמח לכל פיסת אינפורציה ורעיון שיוכלו לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

תודה רבה וחג שמח!
תשובות
22/09/2013 | 09:16
11
שלום לעץ האבטיח
1. סביר להניח כי אין קשר בין ההשהיה בתחילת הטיפול האנטיביוטי במרץ לבין מהלך המחלה מאז של דלקות חוזרות
2. דלקת שקדים יכולה לגרום לחום וחולשה. כאבי עיניים אינם סימפטום אופיני.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לסת שלא נפתחת
19/09/2013 | 21:55
1
55
שלום, אני לא יודעת אם הפורום הזה הוא הנכון, אבל אין פורום של פה ולסת, אז אני שואלת כאן.
לפני כארבע שנים התעוררתי עם לסת תקועה, שלא הצלחתי לפתוח יותר משני סנטימטרים. הלכתי לרופא פה ולסת שאמר שזה תוצאה של שחיקת שיניים במשך שנים (מאז אותו מקרה אני ישנה עם סד לילה) ושל לעיסת מסטיק (הפסקתי). הוא אמר שפשוט צריך לחכות בסבלנות שהלסת תשתחר.
מאז הלסת די בסדר, אבל מלפני שנה בערך אני מרגישה קליקים ולפעמים כאבים כשאני פותחת את הפה גדול.
לפני כמה שבועות הרגשתי מין קליק כואב בצד שמאל של הלסת (בחיבור בין הלסתות), ומאז כואב לי כל פעם שאני פותחתאת הפה (כמו לפהק) ואני ממש מרגישה שאני לא פותחת אותו לגודל המקסימלי. זה מאד מפריעה לי (אי אפשר לפהק כמו שצריך). האם יש מה לעשות אם זה? האם שווה לקבוע תור לרופא פה ולסת (שבטח צריך לחכות לו חודשיים לפחות).

תודה,

הדס
יש לפנות לרופא פה ולסת
22/09/2013 | 09:14
18
|חדש|פורום הכוכב הבא ואקס פקטור
( לעמוד שלי בתפוז )
18/09/2013 | 13:17
1
|תו| המסך כבר עלה על הפורמט החדש ואתם מוזמנים לפורום החדש של הכוכב הבא שם תוכלו לדבר על כל מה שקורה בתוכנית|!| אייל גולן, ריטה, צביקה הדר, רני רהב ואסי עזר כבר מחכים לשמוע מה יש לכם לומר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|מיקרופון| בקרוב תעלה הגירסה הישראלית של התכנית המצליחה האקס פקטור בהנחיית לא אחרת מאשר דוגמנית העל, בר רפאלי. בואו לדבר על התוכנית בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
כאבי גרון כבר כמה ימים
17/09/2013 | 10:13
2
22
בוקר טוב,
בימים האחרונים אני סובלת מכאבי גרון, אין לי כל כך זמן ללכת לרופא השבוע בגלל החג והעבודה.
יש משהו שאני יכולה לקחת ללא מרשם כדי להקל על הכאבים? קל גרון וסטרפסילס ממש לא משפיעים עליי
הקלה על כאב גרון
17/09/2013 | 16:10
1
20
שלום לקרן האור
נסי גם משכחי כאבים לכל הגוף אם את לא רגישה להם: אופטלגין, נורופן אדביל וכו
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
יש כמוסות טבעיות להקלה על כאב גרון
18/09/2013 | 16:50
13
תמצית עלי מרווה של סולגאר למשל מעולה לטיפול בדלקות גרון. את יכולה גם לשתות תה עם מרווה וייתכן ויהיה לזה את אותו אפקט.
כל זה מניסיון שלי כמובן ולא המלצה של רופא.... נסי להתייעץ עם רוקח או נתורפת.
3 סוגים של טיפות לאוזניים
16/09/2013 | 19:34
2
35
שלום
היום הייתי אצל רופא והוא נתן לי 3 סוגים של טיפות לאוזנייים
מי חמצן, אחת לנגד חומצה ואגיסטן
השאלה שלי היא אם אפשר לטפטף הכל ביחד או צריך לחכות בין כל תרופה?
תודה
תשובה
17/09/2013 | 16:09
1
23
שלום ראשית כדאי לזלף את מי החמצן ולשפוך אותם מהאוזן. אינני ידוע מה הן טיפות "לנגד חומצה" אך אגיסטן הוא תכשיר נגד פטריות.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
חומצת בור
17/09/2013 | 19:41
17
התרופה הנוספת היא חומצת בור??
אם תוכל לרשום לי בבקשה את הפעולות שאני צריך לעשות עם שלושת התרופות אני מאוד יודה לך!
דימום מהאף
14/09/2013 | 22:10
1
28
אמא שלי בת 64 מדממת מהאף בחודש האחרון לפחות פעם בשבוע-לפעמים גם פעמיים ביום.
עברה צריבה פעמים-האחרונה ביום ראשון ואתמול והיום שוב דיממה.
היא עברה CT בגלל בעיה אחרת ונמצאה פטריה בסינוס שתוסר בניתוח בחודש הבא-הרופאה טוענת שאין קשר בין הדברים
בכל פעם נוזל ממקום מנחיר אחרץ
לחץ הדם שלה תקין והיא הפסיקה לקחת מדללי דם.
האם אפשר לעשות ביופסיה לרירית ולראות אם היא תקינה?
אודה על תשובה
תשובה
17/09/2013 | 16:08
14
שלום גלית
ניתן לקחת ביופסיה, השאלה היא אם יש בכך צורך. מבלי לבדוק את אמך קשה לקבוע זאת. יש להתיעץ עם הרופא שאמור לנתח אותה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מה זה בעצם "רקמה גרנולרית"?
12/09/2013 | 16:46
1
142
עשרים שנה לאחר כריתת גרון, גילו בבדיקה שיש לי רקמה גרנולרית בוושט ששוחזר והוקרן.
מה המשמעות במילים יותר פשוטות?
תשובה
17/09/2013 | 16:04
82
שלום לאיש העץ
הכוונה לרקמה שעשירה בכלי דם ותאי דלקת ויכולה להופיע ממגון רחב של סיבות (זיהום, הקרנות, שפשוף מכני ועוד).
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פקקים לאוזניים
12/09/2013 | 08:33
1
32
שלום רב,
אני סובלת מאוד מרעש חזק מכיוון השכנים, בעיקר מוזיקה.
האם יש פקקי אוזניים מותאמים אישית שיכולים לסייע במיגון מפני הרעש (כפי שיש מפני מים)??
תודה
כן
12/09/2013 | 10:07
25
בעיה רצינית באף...
11/09/2013 | 01:10
1
36
שלום...יש לי בעיה רצינית באף שכבר כמה שנים מפריע לי לנשום ועושה לי מלא בעיות....הרופאים אומרים שיש לי"קונכיות מוגדלות" ניסיתי ספריי זה לא עזר כלום...הבנתי שאין לזה פיתרון...הם אמרו שיש ניתוח אבל או שהוא לא מצליח או שהוא מצליח אבל זה חוזר אחרי כמה שנים ...אני ממש ממש מיואשת כבר...יש לך פיתרון כלשהוא שיכול להקל55?
חסימה אפית
11/09/2013 | 15:15
124
שלום ספיר
אם המצב הקים לא נסבל האופציות הן ניתוח ו/או תרופות. תצטרכי לבחור. בכל מקרה אתה מוזמנת להתיעצות במרפאת הסינוסים כאן באיכילוב 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
וורטיגו וחרדה
10/09/2013 | 14:31
1
30
שלום,

אני מזה שנים סובל מדיכאון וחרדות קשים. ללא תגובה לטיפול תרופתי.

לאחרונה הופיעו לי סחרחורת שאובחנו מסוג וורטיגו( BVVP) אם תנודות עיניים. הסחרחורות לא עוזבות אותי למרות טיפול תרופתי וטיפול פיזוטרפיה, הם הולכים וחוזרים.

האם הוורטיגו יכול ונוצר כתוצאה מהבעיה שתוארה לעיל?
אן כן, מה השכיחות לכך?

תודה רבה ושנה טובה
רועי
תשובות
11/09/2013 | 15:13
23
שלום רועי
יתכן קשר הדוק בין סחרחורת וחרדה. סחרחורת יכולה להעצים חרדה ולהחמיר אותה ומנגד חרדה יכולה לגרום לסחרחורת (Psychogenic vertigo). אתה מוזמן למרפאת סחרחורת כאן באיכילוב טל 6974000 לבירור הבעיה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אוטוסקלרוזיס וגלולות מניעה
07/09/2013 | 22:13
2
44
שלום,
אני בת 35, שנה וחצי אחרי לידה עם אוטוסקלרוזיס חמור בצד אחד שהתגלה לאחר הלידה.
כעת, ברצוני לקחת שוב גלולות למניעת הריון. הגניקולוג רשם הרמונט, אך בחוברת רשום באופן מובלט שאין ליטול גלולה משולבת (אסטרוגן + פרוגסטרון) למי שיש לה היסטוריה של החמרת טרשת האוזן בהריון...
הגניקולוג כנראה לא ידע, רופא אא"ג התיחס לעניין בביטול מוחלט, אך לאור האזהרה המובלטת אני מן הסתם חוששת לגורל האוזן השניה.
שאלותיי הן:
- האם אכן זה כך? האם אסור לי להשתמש בגלולות משולבות יותר?
- האם מותר להשתמש בגלולה אחרת כלשהי למניעה או שנדונתי להשתמש בקונדומים לעד?
תודה ושנה טובה לכם!
גלולות למניעת הריון ואוטוסקלורוזיס
08/09/2013 | 08:14
1
46
שלום אילת
יש קשר משוער בין מצב הורמונלי למחלת אוטוסקלורזיס, שהיא מחלת עצם באוזן האדם הגורמת לליקוי בשמיעה. עם זאת, טרם הוכח למיטב ידיעתי, כולל במחקרים אפידמיולגים גדולים שגלולות למנעית הריון או טיפול הורמומלי חילופי מאיצים תהליכי אוטוסקלרוזיס. לכן, הסיכון לשמיעה בנטילת גלולות למניעת הריון במצבך הוא ככל הנראה נמוך מאד או לא קיים. אגב, את יכולה לשקול תיקון כירורגי או שיקום במכשיר שמיעה לאוזן עם הליקוי בשמיעה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה
08/09/2013 | 20:24
21
תודה לך על הפגת החשש, על התשובה הבהירה והמהירה, ועל העצה.
ו...גם בעלי שמח
חתימה טובה!
ניתוח שקדים
07/09/2013 | 21:45
1
28
הבן שלנו (בן 7 )  צריך לעבור ניתוח הוצאת שקדים וגם אנדואידים (שקד שלישי).
הרופא הסביר לנו שאחרי הניתוח יש החלמה קשה וכואבת של שבוע בערך.
ראינו שיש אופציה נוספת חדשה שנקראת INTRACAPSULAR TONSILLECTOMY
הבנו שבשיטה זו ההחלמה הרבה יותר קצרה והרבה פחות כואבת.
מה ההבדל בין השיטות ? מה היתרונות והחסרונות של השיטה החדשה?
מדוע השיטה החדשה לא נפוצה יותר?
האם COBLATION הוא שם נרדף לשיטה החדשה?
תודה מראש,
דנה
ניתוח לכריתת שקדים
08/09/2013 | 08:25
24

דנה שלום רב

ניתוח לכריתת שקדים מבוצע בשל הפרעות נשימה בשינה ודלקות חוזרות בשקדים.
השקדים הם רקמה לימפתית העטופה בקופסית. יש שיטות שונות לביצוע הניתוח בהם שיטות לכריתה מלאה של השקדים בהם מוצאים את השקדים בשלמותם עם הקופסית העוטפת אותם ושיטות בהם מקטינים את השקדים מבלי להוציא את הקופסית .
קובלישיין היא אחת מהשיטות של הקטנת השקדים.
בשיטות של הקטנת השקדים קיים סיכון קטן לצמיחה מחודשת של השקדים לעיתים צורך בניתוח נוסף, כמו כן הניתוח להקטנת השקדים אינו מתאים במקרים של דלקות חוזרות בשקדים.
החלמה לאחר ניתוח נמשכת מספר ימים ולרוב  לא מדובר בהחלמה קשה, חשוב להקפיד לאחר הניתוח על שתיה ונוגדי כאב.
אין שיטה עדיפה , השיטה שאותה המנתח רגיל אליה ומשיג איתה תוצאות טובות יותר היא העדיפה.
במחקרים לא נמצא יתרון משמעותי או מובהק לשיטה אחת.

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
בלוטות לימפה נגועות באזור בלוטת התריס
07/09/2013 | 13:35
1
24
שלום רב,

לפני 17 שנה עברתי ניתוח כרעתת בלוטת התריס + גרורות עקב סרטן קרצינומה פפילרית. מאז קיבלתי פעמיים יוד רדיואקיבי, סמוך לניתוח ובשנת 2001. מאז אני נמצאת במעקב אנדוקריני. בשנתיים האחרונות בבדיקת אולטראסאונד תחת ניקור באיכילוב נמצאו 2 בלוטות חשודות כנגועות ( תשובת המעבדה: יכול להתאים להישנות המחלה, לקרצינומה פפילרית). נכון לבדיקה מיום 11.08.2013 המימדים של הבלוטות הנגועות הם: בתחנה 6 בגודל 9 מ"מ ובתחנה 3 משמאל בגודל 2.4 *0.6. רופאת אא"ג המליצה לי על ניתוח+ יוד. כמובן שאני מאוד חוששת מפתיחה שנייה של המקום מסיבוכים ומתקלות. האם לא ניתן להסתפק רק בקבלת יוד ? אודה לחוו"ד

בלוטות לימפה עם סרטן בלוטת המגן
08/09/2013 | 08:10
37
שלום נילי
התשובה לשאלה שלך מורכבת. יש צורך לבדוק את כל החומר הרפואי ולשקול את הצעד הבא. חסרים משתנים רבים כמו בתגובה ליוד רדיואקטיבי בטיפולים הקודמים, המינונים שקבלת ועוד כדי לתת לך המלצה. בכל מקרה כדאי לפנות למרפאת בלוטת המגן כאן במרכז הרפואי איכילוב (טל לזימון 6974000) לקבלת חוות דעת מסודרת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תיקון אנפוף?
05/09/2013 | 22:52
1
31
שלום,
אני כבן 23, וסובל מדיבור אפי (אנפוף) כתוצאה מחיך שסוע בילדות.
האם יש ניתוח שמסוגל לתקן את הליקוי בדיבור גם אצל מבוגרים?
אם כן, האם עדיף לפנות לקלינאי תקשורת לפני ההתייעצות ברופא?

תודה
אינפוף לאחר ניתוח לתיקון חך שסוע
08/09/2013 | 08:07
27
שלום אורן
שאלת צורך בניתוח חוזר תלויה בניתוחים בעברת בעבר והמצב הנוכחי. לשם כך יש לבדוק אותך עם תיעוד טוב ככל האפשר של מה שנעשה בעבר. ניסיון לשיפור המצב עם עבודה בהנחית קלינאית תקשורת יכול להועיל וכדאי לנסות אותו.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2013 | 15:31
6
הסדרה המצליחה והמדוברת, כתום זה השחור החדש, מגיעה לתפוז.
אם גם אתם לא יכולים להפסיק לעקוב אחר מעלליהן של פייפר צ'פמן וחברותיה לכלא, אז הפורום החדש הוא בדיוק המקום בשבילכם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ניתוח מחיצת אף
02/09/2013 | 18:47
2
31
אני וחייל ואני אמור לעבור בקרוב את הניתוח, כמה להערכתם אני אמור לקבל ימי מנוחה בבית (ג')?
חופשה לאחר ניתוח מחיצת האף
08/09/2013 | 08:03
1
27
שלום אודי
יש לשאול את המנתח. התשובה משתנה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
היום הייתה לי פגישה לפני הניתוח להסברת התהליך
09/09/2013 | 13:49
19
הוא אמר לי שבועיים מנוחה בבית.
ייתכן?
האם דלקת במיתרי הקול יכולה להיגרם מצעקות?
02/09/2013 | 16:16
1
29
שלום,
לבני הקטן יש דלקת במיתרי הקול מלווה בחום שנע בין 38 ל-39.5.
האם דלקת כזו יכולה לנבוע מאימוץ מיתרי הקול?
או שדלקת נגרמת רק מוירוס או חיידק?
תודה רבה!
מאמץ קולי
03/09/2013 | 08:36
24

גל שלום רב

דלקת במיתרי הקול היא לרוב מחלה ויראלית.
מאמץ קולי ממושך  יכול לגרום לדלקת כרונית של מיתרי הקול והווצרות יבלות במיתרי הקול.
האבחנה יכולה להעשות רק ע"י בדיקה של מיתרי הקול .

בברכה

ד" אפרת ריינדורף כפיר.
ליחה בגרון
02/09/2013 | 14:33
1
89
שלום רב. אני סובלת מנזלת אחורית מסינוסיטיס כרוני (+ פוליפ בצד אחד של האף). כל בוקר ליחה מרובה בגרון.
משתמשת באבאמיס שעזר קצת בעבר וכעת אין ממש השפעה.
הגרון מאד מגורה מהליחה וכבר התחילו להתקע לי חתיכות אוכל.

אתמול הסתכלתי בגרון עם פנס ושמתי לב שהחלק האחרון של הלשון ממש לבן. (אין גירוד או משהו) האם זה נגרם בגלל הליחה? האם יש לשפשף את הלשון ועם מה?

בנוסף האם מומלץ לעשות שטיפות במי מלח, אן שזה מגרה את הגרון יותר? מה לגבי סודה לשתיה, האם עוזר?

תודה רבה ושנה טובה
תושבה
08/09/2013 | 08:03
41
שלום לואי
אם מקורה של הנזלת בסינוסטיס הכרונית הרי שהטיפול הרצוי הוא במקור של הבעיה. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה כולל סקירת חלל האף בעזרת סיב אופטי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאבים מטורפים באוזניים, אני משתגע!
01/09/2013 | 22:01
1
31

שלום רב,
לאחרונה סבלתי מכאבי אוזניים שהתפשטה לדלקת.
ביום רביעי הלכתי לרופאת משפחה, והיא בדקה ואמרה שזו דלקת לא רצינית.
היא הביא לי את האנטיביוטיקה: Moxyvit Forte 500 ואת הטיפות אוזניים Desoren. התחלתי את הטיפול וכלום לא מחלים, הכל מחמיר לי יותר!
יש לי הפרעות בשמיעה, זיעה מרובה, וכאבים חזקים וכואבים בצורה בילתי נסבלת באוזן שיש לה את הדלקת, אני מרגיש את הכאבים בפנים ולא בחוץ, כמו כן זה מלווה בכאב ראש קטן או גדול בצד שכואבת האוזן. בנוסף לכך - כשאני מושך לעצמי באוזן אני לא מרגיש כאבים, אני לא יודע אם האוזן הפרישה או לא, כי אני שם את הטיפות אוזניים שהרופאה נתנה לי.
בבקשה תתנו לי עצות או הכוונות, אני לא יכול יותר! זה כל-כך כואב שאני מרגיש שהאוזן שלי הולכת להתפוצץ
אני בן 18, מטופל במרפאת כללית בבאר יעקב.
אשמח לתגובה מהירה אם כל מה שצריך לדעת כי אני מרגיש שאני עוד שניה חותך לעצמי את האוזן.
תודה ושבוע טוב.
כאב באוזן
02/09/2013 | 08:08
39
שלום חיים
קשה לתת לך עיצה מבלי לבדוק אותך. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. הטיפול המתאים תלוי באבחנה ואותה אפשר לקבוע רק אחרי בדיקה שלך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בלוטות לימפה נפוחות
02/09/2013 | 12:16
1
70
שלום,
לפני כחודש הרגשתי בלוטה נפוחה וכואבת בלסת ימין.
פניתי לרופאת המשפחה אשר הפנתה אותי ל US בלוטות.
בינתיים הבלוסת בלסת הפסיקה לכאוב וקטנה משמעותית.
בבדיקת ה- US  (לפני כשבועיים) נמצאו מספר בלוטות לימפה נפוחות מצד ימין (במבנה שמור).
לפני מספר ימים חליתי בדלקת גרור 0משטח יצא חיובי).

1. האם יכול להיות קשר בין בלוטות נפוחות לפני כשבועיים לסטרפטוקטוק שהתפרץ עכשיו?
2. אני מאוד מודאת מהתנפחות הבלוטות - האם קיים סיכון ממשי למחלה רצינית
3. רופאת המשפחה שלחה אותי לבדיקה חוזרת בעוד חודש וחצי, ובדיקות דם נוספות
4. האם יש גורמים נוספים שיש לבדוק, כגון: רופא שיניים? בידתק א.א.ג? או כל משהו אחר?

שוב, אני מאוד מודאגת מהממצאים אשמח להתייחסותך

תודה
לי
תשובות
08/09/2013 | 08:01
37
1. כן
2. נמוך ביותר
3. אאג
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום נכות - פגיעה בעבודה
פורום נכות - פגיעה בעבודה
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
18:41 | 03.09.15 אורחים בפורום
23:10 | 01.09.15 אורחים בפורום
12:41 | 29.08.15 אורחים בפורום
18:01 | 27.08.15 אורחים בפורום
14:09 | 26.08.15 rtuvia197
12:17 | 25.08.15 אורחים בפורום
07:13 | 25.08.15 אורחים בפורום
08:51 | 24.08.15 אורחים בפורום
19:37 | 19.08.15 אורחים בפורום
14:29 | 17.08.15 אורחים בפורום
18:42 | 16.08.15 אורחים בפורום