לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

בלוטות לימפה נגועות באזור בלוטת התריס
07/09/13 13:35
20צפיות
שלום רב,

לפני 17 שנה עברתי ניתוח כרעתת בלוטת התריס + גרורות עקב סרטן קרצינומה פפילרית. מאז קיבלתי פעמיים יוד רדיואקיבי, סמוך לניתוח ובשנת 2001. מאז אני נמצאת במעקב אנדוקריני. בשנתיים האחרונות בבדיקת אולטראסאונד תחת ניקור באיכילוב נמצאו 2 בלוטות חשודות כנגועות ( תשובת המעבדה: יכול להתאים להישנות המחלה, לקרצינומה פפילרית). נכון לבדיקה מיום 11.08.2013 המימדים של הבלוטות הנגועות הם: בתחנה 6 בגודל 9 מ"מ ובתחנה 3 משמאל בגודל 2.4 *0.6. רופאת אא"ג המליצה לי על ניתוח+ יוד. כמובן שאני מאוד חוששת מפתיחה שנייה של המקום מסיבוכים ומתקלות. האם לא ניתן להסתפק רק בקבלת יוד ? אודה לחוו"ד

בלוטות לימפה עם סרטן בלוטת המגן
08/09/13 08:10
35צפיות
שלום נילי
התשובה לשאלה שלך מורכבת. יש צורך לבדוק את כל החומר הרפואי ולשקול את הצעד הבא. חסרים משתנים רבים כמו בתגובה ליוד רדיואקטיבי בטיפולים הקודמים, המינונים שקבלת ועוד כדי לתת לך המלצה. בכל מקרה כדאי לפנות למרפאת בלוטת המגן כאן במרכז הרפואי איכילוב (טל לזימון 6974000) לקבלת חוות דעת מסודרת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תיקון אנפוף?
05/09/13 22:52
24צפיות
שלום,
אני כבן 23, וסובל מדיבור אפי (אנפוף) כתוצאה מחיך שסוע בילדות.
האם יש ניתוח שמסוגל לתקן את הליקוי בדיבור גם אצל מבוגרים?
אם כן, האם עדיף לפנות לקלינאי תקשורת לפני ההתייעצות ברופא?

תודה
אינפוף לאחר ניתוח לתיקון חך שסוע
08/09/13 08:07
24צפיות
שלום אורן
שאלת צורך בניתוח חוזר תלויה בניתוחים בעברת בעבר והמצב הנוכחי. לשם כך יש לבדוק אותך עם תיעוד טוב ככל האפשר של מה שנעשה בעבר. ניסיון לשיפור המצב עם עבודה בהנחית קלינאית תקשורת יכול להועיל וכדאי לנסות אותו.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"
03/09/13 15:31
5צפיות
הסדרה המצליחה והמדוברת, כתום זה השחור החדש, מגיעה לתפוז.
אם גם אתם לא יכולים להפסיק לעקוב אחר מעלליהן של פייפר צ'פמן וחברותיה לכלא, אז הפורום החדש הוא בדיוק המקום בשבילכם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ניתוח מחיצת אף
02/09/13 18:47
30צפיות
אני וחייל ואני אמור לעבור בקרוב את הניתוח, כמה להערכתם אני אמור לקבל ימי מנוחה בבית (ג')?
חופשה לאחר ניתוח מחיצת האף
08/09/13 08:03
27צפיות
שלום אודי
יש לשאול את המנתח. התשובה משתנה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
היום הייתה לי פגישה לפני הניתוח להסברת התהליך
09/09/13 13:49
19צפיות
הוא אמר לי שבועיים מנוחה בבית.
ייתכן?
האם דלקת במיתרי הקול יכולה להיגרם מצעקות?
02/09/13 16:16
21צפיות
שלום,
לבני הקטן יש דלקת במיתרי הקול מלווה בחום שנע בין 38 ל-39.5.
האם דלקת כזו יכולה לנבוע מאימוץ מיתרי הקול?
או שדלקת נגרמת רק מוירוס או חיידק?
תודה רבה!
מאמץ קולי
03/09/13 08:36
22צפיות

גל שלום רב

דלקת במיתרי הקול היא לרוב מחלה ויראלית.
מאמץ קולי ממושך  יכול לגרום לדלקת כרונית של מיתרי הקול והווצרות יבלות במיתרי הקול.
האבחנה יכולה להעשות רק ע"י בדיקה של מיתרי הקול .

בברכה

ד" אפרת ריינדורף כפיר.
ליחה בגרון
02/09/13 14:33
85צפיות
שלום רב. אני סובלת מנזלת אחורית מסינוסיטיס כרוני (+ פוליפ בצד אחד של האף). כל בוקר ליחה מרובה בגרון.
משתמשת באבאמיס שעזר קצת בעבר וכעת אין ממש השפעה.
הגרון מאד מגורה מהליחה וכבר התחילו להתקע לי חתיכות אוכל.

אתמול הסתכלתי בגרון עם פנס ושמתי לב שהחלק האחרון של הלשון ממש לבן. (אין גירוד או משהו) האם זה נגרם בגלל הליחה? האם יש לשפשף את הלשון ועם מה?

בנוסף האם מומלץ לעשות שטיפות במי מלח, אן שזה מגרה את הגרון יותר? מה לגבי סודה לשתיה, האם עוזר?

תודה רבה ושנה טובה
תושבה
08/09/13 08:03
38צפיות
שלום לואי
אם מקורה של הנזלת בסינוסטיס הכרונית הרי שהטיפול הרצוי הוא במקור של הבעיה. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה כולל סקירת חלל האף בעזרת סיב אופטי.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בלוטות לימפה נפוחות
02/09/13 12:16
64צפיות
שלום,
לפני כחודש הרגשתי בלוטה נפוחה וכואבת בלסת ימין.
פניתי לרופאת המשפחה אשר הפנתה אותי ל US בלוטות.
בינתיים הבלוסת בלסת הפסיקה לכאוב וקטנה משמעותית.
בבדיקת ה- US  (לפני כשבועיים) נמצאו מספר בלוטות לימפה נפוחות מצד ימין (במבנה שמור).
לפני מספר ימים חליתי בדלקת גרור 0משטח יצא חיובי).

1. האם יכול להיות קשר בין בלוטות נפוחות לפני כשבועיים לסטרפטוקטוק שהתפרץ עכשיו?
2. אני מאוד מודאת מהתנפחות הבלוטות - האם קיים סיכון ממשי למחלה רצינית
3. רופאת המשפחה שלחה אותי לבדיקה חוזרת בעוד חודש וחצי, ובדיקות דם נוספות
4. האם יש גורמים נוספים שיש לבדוק, כגון: רופא שיניים? בידתק א.א.ג? או כל משהו אחר?

שוב, אני מאוד מודאגת מהממצאים אשמח להתייחסותך

תודה
לי
תשובות
08/09/13 08:01
34צפיות
1. כן
2. נמוך ביותר
3. אאג
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כאבים מטורפים באוזניים, אני משתגע!
01/09/13 22:01
30צפיות

שלום רב,
לאחרונה סבלתי מכאבי אוזניים שהתפשטה לדלקת.
ביום רביעי הלכתי לרופאת משפחה, והיא בדקה ואמרה שזו דלקת לא רצינית.
היא הביא לי את האנטיביוטיקה: Moxyvit Forte 500 ואת הטיפות אוזניים Desoren. התחלתי את הטיפול וכלום לא מחלים, הכל מחמיר לי יותר!
יש לי הפרעות בשמיעה, זיעה מרובה, וכאבים חזקים וכואבים בצורה בילתי נסבלת באוזן שיש לה את הדלקת, אני מרגיש את הכאבים בפנים ולא בחוץ, כמו כן זה מלווה בכאב ראש קטן או גדול בצד שכואבת האוזן. בנוסף לכך - כשאני מושך לעצמי באוזן אני לא מרגיש כאבים, אני לא יודע אם האוזן הפרישה או לא, כי אני שם את הטיפות אוזניים שהרופאה נתנה לי.
בבקשה תתנו לי עצות או הכוונות, אני לא יכול יותר! זה כל-כך כואב שאני מרגיש שהאוזן שלי הולכת להתפוצץ
אני בן 18, מטופל במרפאת כללית בבאר יעקב.
אשמח לתגובה מהירה אם כל מה שצריך לדעת כי אני מרגיש שאני עוד שניה חותך לעצמי את האוזן.
תודה ושבוע טוב.
כאב באוזן
02/09/13 08:08
38צפיות
שלום חיים
קשה לתת לך עיצה מבלי לבדוק אותך. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. הטיפול המתאים תלוי באבחנה ואותה אפשר לקבוע רק אחרי בדיקה שלך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
שאלה בנושא דם ברוק
31/08/13 18:20
51צפיות
שלום,

לפני כחודש שמתי לב בזמן צחצוח שיניים לעיתים נשאר לי קצת דם עם המברשת, כאשר אני מסתכל במראה, אני רואה שמקורו בחלק התחתון של השן (לא תמיד באותה שן), בה היא מתחברת לחניכיים.
ביקרתי אצל רופא שיניים והוא טען שמדובר בדלקת חניכיים, שהיא דבר יחסית נפוץ, הוא ביצע הסרת אבנית מהשן והנחה לחזור על הפעולה בעוד 3 חודשים, ובינתיים להקפיד על צחצוח פעמיים ביום...
בינתיים התופעה לא נפסקה, עם כי אולי קצת פחתה.

מה שיותר מדאיג אותי, הוא שהיו מספר פעמים (כמו היום בצהרים) שסתם ככה חשתי בטעם רע בפה, וכשירקתי לכיור שמתי לב שיש לי קצת דם ברוק...
להבדיל מבצחצוח, מהסתכלות כללית לא ראיתי שהדבר קשור לשיניים או לחניכיים (לא משהו שהצלחתי לראות במראה לפחות). ממה זה יכול לנבוע?
יש לציין שעד היום לא סבלתי אף פעם מבעיות שכאלה, ובאופן כללי מצבי הבריאותי טוב ואינני לוקח תרופות כלשהן.

תודה
דם ברוק
01/09/13 08:25
27צפיות
שלום אלכס
דם ברוק או בנזלת הם סיפטומים המחייבים בדיקה. במקרה שלך כדאי ראשית לחזור לרופא השיניים. בנוסף, אם אתה נוטל תרופות לדילול דם יש לבדוק האם הכרחי לקחת אותן.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח כפתורים ופוליפים
30/08/13 18:32
90צפיות
הבן שלי בן ה-שלוש עבר לפני כחודש ניתוח כפתורים ופוליפים באסותא. כמו שציינתי הניתוח היה לפני כחודש והכפתורים בשני האוזניים נפלו. לאחר התייעצות עם רופא מנתח הוצאו הכפתורים מן האוזניים ולאחר בדיקה נאמר לי כי יש נוזלים באוזניים למרות הניתוח(אני מציין שוב כי הילד עבר גם ניתוח פוליפ) וגם נאמר כי החתחים נסגרו בעור התוף.האם המקרה נורמלי, האם קיימת בעיה בזה שהכפתורים נפלו כל כך מוקדם? האם צריך לעשות עדיין אטמים מיוחדים?
אשמח לתשובה מהירה מגורם מוסמך בנושא.
תשובה.
01/09/13 08:29
37צפיות

אמיר שלום רב

צינוריות איוורור ( כפתורים) נשארים בממוצע 8-12 חודשיים.
לעיתים הם נופלים מוקדם ולעיתים הם אינם נופלים ואז יש להסירם.
במידה והנקבים נסגרו אין צורך בשמירה ממים.
הכפתורים מונעים את היווצרות הנוזלים כל זמן שהם נמצאים במקום ומתפקדים.
לאחר נפילתם בחלק מהמקרים יש חזרה של הנוזלים ולעיתים גם צורך בניתוח נוסף.
כדי לחזור על בדיקת השמיעה.

בברכה
ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
נפילת כפטורם חוד אחרי ניטוח כפתוריפ ופוליפים
29/08/13 22:58
20צפיות
שלום.ילד שלי בן ב3.5עבר לפני חודש ניטוח פתורים ופוליפים.כפטורים נופלו עם זה תקין.אומרו לנו שהחור נסתם אב נשארו נוזלים.העם זה תקין.הוציהו את הכפתורם.מחקים לתשובה דחופה
תשובה
01/09/13 08:30
15צפיות

שלום

ראו תשובה כתובה למטה.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
קשיי נשימה
28/08/13 23:10
30צפיות
אני אחרי מחלת חום מלווה באף סתום לגמרי, נזלת וכאב גרון ןמדי פעם שיעול נחנק שאני עוצרת כי מרגישה שמוביל להקאה.
קשה לי מאוד לנשום בפרט בלילה או כששוכבת. הרופאה אמרה לי שזה וירוס, הגרון לא לבן, לכן זה יעבור לבד ולא לקחת כלום.
אני מרגישה רע מאוד עם כל הנזלת שתקועה, ועם כאב הגרון והשיעול הנחנק שלי, ולא רוצה לסבול. שמן אקליפטוס, בצל עם דבש  ותרסיס מי מלח לא עוזרים בכלל.
כמו כן אני מניקה. איזה תרופה מותר לי לקחת שתקל על האף והגרון שמותרת בהנקה (האם מותר תרסיס עם סטרואידים לאף)?
איזה תרופות מקלות הן OTC ?

אודה לתשובה מהירה
החמרה
29/08/13 03:34
22צפיות
התעוררתי עכשו, קנה נשימה שורף, שיעול נחמק וכואב.
הרופאה היא נוקשה, לא מוכנה לעשות משטחי גרון ולתת אנטיביוטיקה.
מה לדרוש ממנה על הבוקר?
תשובה
29/08/13 15:53
22צפיות
שלום טל
יש תכשירים אנטיביוטיים המותרים בהנקה אך יש לזכור כי הם עוברים אל התינוק בהנקה. מסיבה זו כדאי לקחת אותם רק אם יש לכך סיבה ברורה. אם את חולה ימים ספורים בלבד יש מקום לטיפול שמרני. נגד הכאבים ניתן לקחת אקמול שהוא בטוח. בענין תרופות נוספות יש להתיעץ בשאלת בטיחות בהנקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תופעות לוואי קשות לטיפול בורטיגו
27/08/13 09:31
17צפיות
לפני יומיים עברתי טיפול שני בפיזיותרפיה מיוחדת לסחרחורת וסטיבולארית. מייד לאחר הטיפול חשתי בחילה חזקה וחוסר שיווי משקל,
לא יכולתי לעמוד, כל תזוזה של הראש הרגישה כמו מחלת ים. מאז (יום א') יש לי חוסר שיווי משקל, כאילו הראש שלי הוא מטוטלת שזזה מצד לצד עם כל תנועה קטנה. בנוסף יש לי טשטוש בראיה... האם הטיפול גרם לנזק נוסף?
סחרחורת לאחר טיפול פיזיותרפי לסחרחורת
29/08/13 15:46
15צפיות
שלום
אם הטיפול בוצע מהסיבה הנכונה ובצורה הנכונה הוא לא יכול לגרום נזק. בשלב המוקדם עדיין יכולה להיות סחרחרות עקב הטיפול אולם המצב צריך להשתפר תוך ימים ספורים. אם הוא לא יש לפנות חזרה לרופא אא"ג.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
|*|אפליקציה חדשה לאייפון|!|
25/08/13 16:37
10צפיות
אנחנו מזמינים אתכם להוריד את הגרסה החדשה של אפליקצית הפורומים שלנו.

|נורה| מה חדש באפליקציה?
|קדימה| שינויים משמעותיים בחוויית המשתמש!
כך למשל בעמוד הראשי של האפליקציה רואים את רשימת הפורומים המועדפים ולא צריך לבחור את הפורום שלכם בכל כניסה.
בפורום עצמו רואים את כל ההודעות לפי הסדר בלי דפדפוף בין עמודים. הממשק עצמו נקי וידידותי. |נייד|

|קדימה| האפליקציה כולה עובדת native, זה אומר שהיא טסה מהר! לא צריך לחכות לעמודים שיטענו. |שבלול|

|קדימה|  ממשק התרעות (כולל push notifications )כאשר מישהו הגיב לכם...|בועה|

|קדימה| עמוד הוספת הודעה חדש! נראה הרבה יותר טוב ומאפשר גם הוספת תמונה (מהמצלמה או הארכיון) |מצלמה|

|קדימה| ממשק מסרים חדש.|עפרון|

|קדימה|  בקרוב מאד נעלה גרסה דומה גם לאנדרואיד ועוד לפניה תועלה גרסה חדשה של האתר המותאם של תפוז שתיראה כמו האפליקציה. |אייפד|

את האפליקציה לאייפון ניתן להוריד כאן:
https://itunes.apple.com/il/app/tpwz-pwrwmym/id336...

גלישה נעימה|4U|
עזרה דחופה - מרגיש גוש שתקוע בין האף לגורן
23/08/13 08:58
38צפיות
שלום רב לכולם

אני קצת לחוץ האמת. כבר כמה חודשים שאני מרגיש נוזל או אם אפשר לקרוא לזה משהו יותר "מוצק" שתקוע לי מאחורי האף, ז"א בכל פעם שאני כביכול "מושך"
נזלת מהאף כשאני מצונן לבפנים אני מרגיש את הגוש הזה שאי אפשר להוציא אותו. אמא שלי בזמנו אמרה שזה בגלל שלא מקנחים את האף ומושכים את הנזלת
לבפנים, אך אשמח לקבל תשובה מדוייקת וגם מה הטיפול לזה, כי זה ממש מתחיל לפגוע לי באיכות החיים.

תודה רבה
תשובה
29/08/13 15:43
31צפיות
שלום עומרי
מומלץ לפנות לרופא אא"ג לבדיקה. ניתן לבדוק בקלות את האזור נשוא תלונתיך בעזרת סיב אופטי דק דרך האף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דבר נוסף ותודה רבה
04/09/13 13:04
13צפיות
תודה רבה דוקטור אופיר.

רק משהו שאשמח להבין.. האם יש צורך באמת בסיב אופטי ובדיקה פולשנית שכזו, הרי אין את אותה בעיה לרוב האנשים ?

במילים אחרות, אין אפשרות לקבוע מה הבעיה ללא הבדיקה הנ"ל?
אגש לרופא אא"ג לאחר החג ולפני שאני חוזר לבסיס, בתקווה להספיק.

חג שמח ושנה טובה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום