בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

בעיית עיקול בגלל אנטיביוטיקה
30/05/13 18:10
34צפיות
שלום רב כבר פניתי לא מזמן לפורום.
לאחר גילוי של מחלת הנשיקה אובחן אצלי אבצס בגרון ברמה חריפה מאוד כולל הגדלה של השקדים
לאחר אישפוז של כשבועיים לאחר 3 ניקוזים טופלתי באוגמנטין אשר גרם לפריחה חמורה ואז הגיע התוצאות של המשטח גרון והיה את חידק
הסטרפקוקוס משהו כזה.
בעקבות הפריחה הוחלף האנטיביוטיקה לציפרודקס ו dalacin יש לציין שבמשך שבועיים באישפוז לא אכלתי אפילו לא  פירור פרט ליום האחרון
לכן מערכת העיקול שלי לא פעלה.
כיום שאני כבר בבית יומים התחלתי לאכול ואני מגלה שהאנטיביוטיקה (כניראה) גורמת לי לכאבי בטן עזים ומוגזמים ברמה בלתי נסבלת.

היום אני לוקח כבר 10 ימים את האנטיביוטיקה רציתי לשאול מה הסיכונים עם אפסיק היום את האנטיביוטיקה כשלמעשה נישאר לי עוד 3 ימים
והאם אני אמור לחזור לביקורת אצל רופא א א ג

תודה
הפסקת אנטיביוטיקה בטרם עת
04/06/13 13:31
37צפיות
שלום
הסיכון הוא להגדלת הסיכוי להשנות הדלקת. כאבי בטן יכולים להגרם ע"י דלצין. יש לשים לב שאם יש גם שלשולים יש לפנות לרופא המטפל להערכה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח שקד 3 בילד בגיל 1.9
30/05/13 16:53
16צפיות
שלום רב, מצ"ב 2 תמונות עדכניות של שקד 3 של ילד בגיל 1.9 רציתי לקבל חוות דעת האם זה מצריך ניתוח פוליפים?
צילום שקד שלישי
31/05/13 09:09
14צפיות

ניר שלום

הצילום המצורף הוא צילום של הנזופרינקס ( חלל הלע האפי הנמצא מאחורי האף) וניתן לראות בו שקד שלישי גדול החוסם את  מעבר האוויר.
החלטה על ניתוח לא נקבעת על סמך צילום בלבד ,אלא לפי קליניקה בדיקה פיזיקלית ולעיתים גם בדיקות עזר כולל צילום .
כדי לפנות לבדיקת רופא אאג לייעוץ לגבי ניתוח.
במידה והילד סובל מהפרעות נשימה חסימתיות בשינה ניתוח יכול לעזור.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
|דגל|נפתח פורום חוזרים לארץ
30/05/13 15:24
אחרי שנים ארוכות בחו"ל החלטתם לעשות שינוי ולחזור לארץ? נגמרה תקופת הרי-לוקיישן? בין אם אתם רק חושבים על האופציה, או העמסתם מכולה, או כבר מרגישים "ותיקים" בארץ, אתם מוזמנים לחלוק מהידע שלכם ומהחוויות.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
בעיה בעת שכיבה
29/05/13 13:36
16צפיות
שלום רב, יש לי  בעיה מזה מספר שנים, כשאני נשכב במיטה אני מרגיש לחץ (לא כאבים) בסינוסים ,
לחץ המוקרן לשיניים לחלקים האחוריים (לכיוון השיניים הטוחנות).
תחושת הלחץ נעלמת כעבור מספר דקוות שאני במצב שכיבה.
בנוסף, לעיתים אני מתעורר בבוקר עם לחץ בארובות העניים המלווה בכאב ראש,
אך כשאני עובר למצב עמידה הכאב נחלש עד פוסק, תלוי כמה זמן משכתי במיטה - לפעמים הכאב נשאר לכל היום אלא אם לקחתי כדור נגד כאבי ראש.
לא ציינתי הייתי אצל א.א.ג היא לא ראתה כלום! כמו כן ב-2010 עשיתי CT סינוסים וגם הפעם לא מצאו כלום.
אשמח להבין מה התופעה?
תודה.
חבלה בראש - ירידת שמיעה
28/05/13 23:02
38צפיות
חבלה
נפלתי,נחבלתי בראש מכה חזקה,לא איבדתי הכרה.מיד לאחר מכן החל טינטון בצד שמאל בעקבותיו בדיקת שמיעה - ירידת שמיעה בסביבות 45 .קלה בתדים הנמוכים וקלה בגבוהים מעורבת, וובר לשמאל. הטינטון חזק מאוד ,מנוע,אוושה בצד אחד בלבד.
סיבובי ראש (ורטיגו) כאבי ראש בזמן שקט כשהרעש משתלט.
האם יש מצב שהמכה יצרה את המהלך?
ובתמונה שצירפתי האם 2 צידי המוח אמורים להיות שווים? מה זה ה...בצד השמאלי או הימני? לא מבין
תודה
תשובה
29/05/13 15:13
26צפיות
שלום רוני
1. אם התלונות הופיעו מיד לאחר החבלה סביר שהיא גרמה להם
2. התמונה שצרפת לא מספקת למסירת מידע כלשהוא צריך לראות את כל הבדיקה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פוליפים
28/05/13 19:11
19צפיות
שלום רב!

תוך כמה זמן מניתוח פוליפים קודם עשויים הם לחזור?
תודה.
תלוי
29/05/13 15:11
20צפיות
שלום שרה
תלוי איזה פוליפים את מתכוונת, באף - חודשים ספורים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פוליפים
30/05/13 17:12
7צפיות
תודה דר' הנדזל.

ומה לאחר ניתוח שני, עתיד לחזור שוב ושוב?
שבר באף
26/05/13 11:18
58צפיות
שלום , לפני כשבוע נחבטו פני בדלת ויש לי שבר באף ללא תזוזה +סדקים בעצמות מסביב. הבנתי שהעצם אמורה להתאחות עם הזמן. האם יכולות להיות השלכות בעתיד כעקב הפציעה? האם יכולה להיגרם לי בעיה כלשהי בעתיד ?
תודה מראש.
נילי
שבר ללא תזוזה
28/05/13 08:03
62צפיות
שלום נילי
אם השבר הוא ללא תזוזת חלקי העצם ומחיצת האף תקינה לא אמורות להיות לכך השלכות לטווח ארוך.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אי התגבשות נזלת .
26/05/13 09:40
18צפיות
שלום, בנחיר צד שמאל הנזלת לא מתגבשת כלומר בערך כל חצי שעה אני מקנחת את האף והנחיר ממש ממש מתרוקן, האם קיימת תופעה כזו של אי התגבשות (רק בנחיר אחד), ומה הפתרון?, אציין שאיני מצוננת/מקוררת, תודה מראש גלית.
נזלת חד צדדית
28/05/13 08:01
74צפיות
שלום גלית
אם אני מבין את השאלה שלך יש לך נזלת מתמשכת בנחיר שמאל בלבד. כדאי לפנות לרופא אא"ג לבדיקת עומק האף.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
נקב בעור התוף
25/05/13 13:02
27צפיות
בגלל שימוש חזק מדי בקיסם יש לי נקב קטן בעור התוף עם ירידה קלה בשמיעה.
נאמר לי שאין מה לעשות מלבד לחכות וחשוב להקפיד שלא להרטיב את האוזן. שאלותיי
1. האם אכן אין מה לעשות ?
2. הרופא אמר לי לשים צמר גפן באוזניים במהלך מקלחת. אבל צמר גפן אם נרטב בצד אחד הוא מוליך מים ישירות לתוך האוזן. אז מה לעשות ? איך למנוע את הרטבת האוזן במקלחת ?
תודה

דניאל
נקב בתופית עקב חבלה
28/05/13 08:02
83צפיות
שלום דני
1. היות ויש סיכוי גבוה לסגירה עצמונית של הנקב בשלב הראשון כדאי לחכות
2. שים צמר גפן בפתח תעלת השמע ותמרח אותו בוזלין מבחוץ
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
כתם שחור בגרון44
24/05/13 12:09
57צפיות
שלום בזמן שהותי בדרום אמריקה, הופיע לי כתם כהה, ממש שחור על השקד הימני או הגרון משהו באיזור הזה, וזה היה מלווה בחום גבוה של 5 ימים לערך... זה עבר אחרי כמה ביקורים אצל רופא אבל הם דיברו שם רק ספרדית, הם אמרו משהו על זיהום.. ועד עכשיו אני לא ממש מבינה מה זה היה.. יש הסבר?? קצת מפחיד כתם שחור פתאומי. בילדותי סבלתי יותר מדלקות שקדים אך לא היה לי את זה יותר. יש לציין שמאז אני בסדר.
תשובה
28/05/13 07:59
26צפיות
שלום אורית
לא ניתן לענות על השאלה שלך בהסתמך רק על המידע שמסרת.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דלקת אוזניים חיצונית
23/05/13 03:17
34צפיות
שלום רב,
מיום שני בלילה התחילו לי כאבים איומים באוזן שמאל,
קמתי בבוקר והייתה הרגשה שהאוזן מלאה במים כי היא כל הזמן נסתמה לי .
ביקרתי ביום שלישי אצל רופא אף אוזן גרון ששם לי פתיליה עם משחה של אנטיביוטיקה ואמר לי לשים טיפות של דקס אוטיק
העניין הוא שאני עדיין לא מרגישה שיפור ניכר כבר יומיים שלושה בערך שאני עם טיפות
בלילה בכלל זה סיוט
הוא אמר לי גם להפסיק עם הטיפות הרגעה עכשיו כשאני חושבת על זה אני לא יודעת למה...
לפי מה שהוא בדק הוא אמר שתוך יומיים שלושה הכל יעבור
השאלה עוד כמה זמן להמתין עד שזה יעבור?

ללא חום וללא דלקות/מחלות לפני כן ככל הנראה זה נגרם מהרגל מגונה של מקלות אוזניים שכמובן מאז הכאבים לא נכנסו אליי הביתה יותר.

אשמח לעזרה
תשובה
23/05/13 09:20
22צפיות
שלום נונה
אכן גירוד האוזניים במקלות עלול לגרום לדלקת שיכולה להיות כואבת מאד. אחרי 3 ימים של טיפול בד"כ המטופל חש בהקלה גם אם לא החלמה מלאה. אם זה לא המצב כדאי לחזור לרופא לבדיקה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה אשמח לעוד שאלה
23/05/13 09:52
5צפיות
כשהייתי אצלו הוא הגדיר את זה דלקת רגילה לחלוטין והיה בטוח שתוך יום יש הקלה,כשאמרתי לו שמידי פעם בלילה הראש קצת מתחיל לכאוב הוא נתן לי מרשם לאנטיביוטיקה בכדורים ואמר שאתחיל רק אם אחרי 3 ימים אין שיפור...
הפחד שלי שהכדורים לא יעזרו כמו שהטיפות לא...
1-האם יש סיכון בדלקת חיצונית? אני כבר די מפחדת כי 99% נעזרים רק בטיפות..
2-ושאלה נוספת האם זה יכול להחמיר אם אני אשאר בנתיים עם הכאבים לעוד 3 ימים? אני פשוט לא מתלהבת לקחת אנטיביוטיקה דרך הפה במקרים כאלה.

שוב תודה
בן שנתיים - הפניה לניתוח שקדים
22/05/13 11:08
41צפיות
שלום רב,

בני בן השנתיים סובל מאז ומתמיד מצינון כרוני, חרחורים בלתי פוסקים בלילות ושינה לא שקטה וגם יורד באופן תדיר בעקומות הגובה.
הוא אינו סובל מדלקות שקדים.

נשלחנו לצילום, והרופא ציין כי יש לו "בתילום נזופרינקס חסום על ידי רקמה רכה". כמו כן, השקדים שלו מוגדלים. לתפיסתו הכי נכון לעשות לו הקטנת שקדים ולהוריד את האדנואיד (בטופס הפנייה מצויין Tonsil and adnoeid hypertrophy, Otitis media chronic serous).

האם אכן הקטנת שקדים עדיפה על הסרתם במקרה כזה? האם יש מספיק ניסיון בתחום זה, שכן אני מבינה שזה ניתוח חדשני יחסית.

תודה רבה,
יעל

שיטת ניתוח
23/05/13 12:54
28צפיות

יעל שלוב רב

ניתוח לכריתת שקדים הוא אחד מהניתוחים הנפוצים ברפואת אאג ילדים.
יש ניתוחים בהם מסירים את כל רקמת השקד עם הקופסית העוטפת אותה ויש ניתוחים בהם מקטינים את השקדים מבלי להסיר אותם במלואם.
יש שיטות שונות לביצוע הפעולות הניתוחיות.ויש התוויות לכל אחד מסוגי הניתוחים.יש גם יתרונות וחסרונות יחסיים בכל אחת מהשיטות.
יש כבר מספיק ניסיון בשיטות  הניתוחיות של הקטנת השקדים.
לדעתי עדיף שהרופא המנתח יבצע את הניתוח בשיטה שיש לו את מירב הניסיון.

בהצלחה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
כאבים בנחיר
21/05/13 19:57
41צפיות
יש לי כבר שלושה חודשים כאבים בנחיר הייתי אצל רופאת משפחה היא נתנה לי משחה למריחה על העור- זה עזר ל4 ימים והכאבים חזרו.
בביקור חוזר היא נתנה לי אנטיביוטיקה ל-5 ימים שוב הייתה הקלה לכמה ימים והכאב חזר.

כואב בכל נגיע ומדמם בעבר גם היתה מעט נפיחות ואודם חיצוני.

היום הייתי אצלה והיא נתנה לי הפנייה לרופא אאג אבל התור הקרוב ביותר הוא רק לעוד שבועיים!!!
בינתיים אני גם סובלת וגם מודאגת האם יש סיבה להיות? יש הצדקה לבקש להקדים את התור- זה דחוף?

תודה רבה
תשובה
22/05/13 14:00
16צפיות
שלום שמרית
מן הסתם רק מסיפור המחלה קשה לדעת האם מדובר בבעיה דחופה. על פניו הבדיקה סובלת דיחוי קצר של שבועיים.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
לשון
21/05/13 18:03
127צפיות
לשון
שלום..
אני יודע שאינטרנט זה לא תחליף להבחנה רפואית
אך אני מודאג ואודה לקבל תשובה עוד טרם התור שקבעתי

א.רק לוודא.. הרופא המטפל בלשון הוא מומחה אף-אוזן-גרון?

ב. ביום שיש לקראת הערב שמתי לב שיש לי בליטות שטוחות על פני הלשון בבסיס הלשון, דומות לכיפה...(שתיים בצד ימין ואחת בשמאל)
ובצד הלשון -על "הפאה הימינית" שלה (בימין בלבד) מופיעות מעט מעין שלפוחיות נוטות לצבע שקוף
האם מדובר בקונדילומה?

מצורפות תמונות

תודה רבה
º
תמונה נוספת
21/05/13 18:04
73צפיות
תמונה נוספת
תשובות
22/05/13 13:58
71צפיות
שלום