לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

First Bite Syndrome
25/06/13 22:35
25צפיות
האם יש מישהו שעבר ניתוח צווארי וסובל מכאבים חזקים מתחת ללסת כל פעם שמתחילים לאכול?
º
כמה זמן אחרי הניתוח?
30/06/13 08:33
18צפיות
First Bite Syndrome
17/07/13 00:08
3צפיות
הניתוח היה לפני כ 8 שנים והכאבים התחילו קצת אחרי, עד היום
base of tongue radio ablation
25/06/13 22:10
17צפיות
שלום
אני סובל מתסמונת דום נשימה כתוצאה מבסיס לשון גדול שמצר את המעבר בלוע. (אובחנתי על ידי פרופ' פינקלשטיין)
למרות שירדתי 15 ק"ג במשקל ואני עומד תחת קריטריון BMI נורמלי הנחירות קשות וכתוצאה מכך עייפות כרונית וחוסר ריכוז.
לאחרונה קראתי מספר מחקרים אמריקאים על טיפול ב "base of tongue radio ablation" שמצר את בסיס הלשון
ומשפר בצורה מרשימה את דרכי הנשימה בשינה.
האם ידוע לך אם מבצעים פרוצדורה זו בארץ ואם כן מה התוצאות?
תודה מראש
דורון
תשובה
30/06/13 08:25
5צפיות
שלום דורון
ניתוח מהסוג שתארת מבוצע בארץ ויעול לעזור למי שהחסימה בדרכי האויר שלו הגורמת לדום הנשימה. אתה מוזמן להתיעצות במרפאת השינה כאן באיכילוב 6974000 להתיעצות
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בדיקת abr
25/06/13 21:36
49צפיות
בבדיקת שמיעה שביצעתי בינואר 2013 באוזן שמאל בתדר של 8000 יש ירידה ל 60 דציבל. הנל דומה לבדיקה מ 2008. נשלחתי לבדיקת abr : בשתי האוזניים התקבל דגם רישום עם כל הגלים המצופים ,חביונות הגלים בתחום הנורמה ואין עדות להאטה בזמן ההולכה העצבית המרכזית. יחד עם זאת קיים פער משמעותי מעל 0.2 מילישניות בחביונות גלים 3 ו 5 וב btt בין שתי האוזניים. אשמח לדעת מה המשמעות? עד כמה עליי להיות מוטרד??? תודה רבה
פענוח ABR
30/06/13 08:23
22צפיות
שלום
ABR היא בדיקת תגובות מוחיות לגירוי שמיעתי. הופעת הגלים החשמליים המעידים על מעבר התגובה העצבית לגל הקול שונה בין שתי האוזניים. המשמעות תלויה בהקשר הקליני של הבדיקה, הדינמיקה מבדיקות קודמות, ובתבנית הירידה בשמיעה ומקורה. באופן כללי הבדלים מובהקים בשמיעה בין האוזניים יש לברר.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
פקק באוזניים
25/06/13 12:54
127צפיות
שלום,
אני שנים סובלת מבעיה של פקק באוזניים וייצור שעווה מוגבר, אני לא מנקה עם קיסמי אוזניים בעקבות המלצה של רופאים.
כל ניקוי אצל הרופא מלווה אצלי בפחדים ולחצים, ראיתי ש ד"ר אופיר כותב כאן אולי הוא זוכר אותי שהייתי אצלו בחול המועד סוכות אחרות (בחורה בת 25 שכמעט התעלפה כשניקו לה את האוזניים :)
בכל מקרה לאחרונה שמעתי על מכשיר שנקרא WaxVac, רציתי לדעת מה דעתם של הרופאים לגבי המכשיר, האם הוא מומלץ או כדאי או האם יש סכנות בשימוש שלו.
תודה רבה,
מור
שאלה נוספת בנושא
26/06/13 10:53
39צפיות
בנוסף רציתי לשאול האם יכולה להיות סיבה ספציפית למה זה קורה לעיתים קרובות ? עברו רק 8 חודשים מהטיפול האחרון וכעת אני מרגישה שוב סתימה באוזן (שהיתה בעייתית יותר גם בפעם הקודמת). האם יש סיבה לעשות בדיקות מסויימות שיסבירו מדוע זה קורה ואולי יש דברים שניתן לעשות כדי למנוע? או שהפתרון זה פשוט לנקות אחת לתקופה?
תודה
תשובה
30/06/13 08:30
44צפיות
שלום מור
אינני מכיר את המכשיר ולא ראיתי חוות דעת אוביקטיביות לגביו.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
האם רכשת אותו וניסית להשתמש בו בעצמך?
29/07/13 08:26
23צפיות
גם אני סובלת מאותה הבעיה..
בואו לעבוד בתפוז|תפוז| אנשים
25/06/13 10:31
3צפיות
|!| דרוש/ה מנהל/ת אשכול פורומים למחלקת הקהילות.

התפקיד כולל מענה לפניות הגולשים, עבודה מול מנהלי הפורומים, אחריות על קידום ושיווק הפורומים, ייזום וטיפוח שיתופי פעולה.
התפקיד מגוון ומאתגר, בסביבה צעירה ודינאמית.

דרישות: היכרות עם עולם האינטרנט, הבלוגים והפורומים הישראלי, יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובע"פ, יחסי אנוש מעולים, שירותיות גבוהה, יכולת עבודה עצמאית, יצירתיות, כושר שכנוע.

ניסיון בעולם שירות לקוחות - יתרון.
המשרה היא משרה מלאה ממשרדי החברה בבני ברק.

רוצים להגיש מועמדות למשרה? שלחו קורות חיים לכתובת forums@tapuz.co.il.

|*| המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
|*| נא לציין ציפיות שכר בקורות חיים.
ניתוח ליישור מחיצת האף- למישהו יש המלצות על
25/06/13 09:42
97צפיות
מנתח?
ושאלה לד"ר הנדזל- האם כדאי לבצע את הניתוח באמצעות לייזר?
תודה רבה.
המנעות מהמלצה על רופאים
30/06/13 08:21
43צפיות
שלום מיכל
בפורום זה אנו נמנעים מהלמליץ על רופאים. אינני יודע באופן אישי על יתרון או שימוש נפוץ בלייזר לניתוח זה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
º
אוקיי, תודה.
02/07/13 11:02
12צפיות
|שי|חוגגים עשור לבלוגיה|בלון|
24/06/13 16:12
1צפיות
חוגגים עשור לבלוגיה בהקרנה חגיגית של הלהיט הגדול של הקיץ "לצוד פילים" בנוכחות במאי הסרט, יוצר הבורר, רשף לוי|כתר|

|אקשן| שלושה זקנים וילד, מוצאים עצמם תקועים ביחד בבית אבות בירושלים, ולמרות השוני בינהם, יש דבר אחד שבכל זאת מאחד אותם - הם רוצים לשדוד בנק ביחד. הם רוצים לנקום בממסד שלא משלם פיצויים לילד על מות אביו, רק כי ככה כתוב באותיות הקטנות. והם רוצים את הכסף כדי להגשים חלום אחד אחרון של כל אחד מהם.

אם אתם בעלי בלוג בתפוז, אתם מוזמנים לבוא לחגוג איתנו בהקרנה מיוחדת וחגיגית.

לפרטים והרשמה
|*|נפתח פורום לסדרה "פצועים בראש"
23/06/13 17:56
1צפיות
יוצרי הסדרה האהובה, עספור, חוזרים בסדרה חדשה שבמרכזה עומדים יקי וסער, שני חברים שאירוע מעברם מעמיד אותם במסלול התנגשות מסוכן אחד מול השני.
אתם מוזמנים לפורום הסדרה פצועים בראש לדבר על הסדרה שהולכת לרתק אתכם למסך בקיץ הקרוב

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|אקשן|באים לסרט מגודלים 2!
23/06/13 12:08
גרים בצפון? מתחשק לכם לראות סרט קורע? פנו לכם את הערב, הכינו את הבייביסיטר ובואו לסרט שכולו הנאה אחת גדולה.
|שמש|באווירת חופשת הקיץ אנו מזמינים אתכם להקרנה של הסרט "מגודלים 2" סרט ההמשך ללהיט הגדול!

|אקשן| לני (אדם סנדלר) ומשפחתו חוזרים לעיר הקטנה שבה הוא וחבריו גדלו. הפעם, המבוגרים הם אלה שלומדים לקח מהילדים, ביום הידוע לשמצה בכל ההפתעות שהוא מביא אתו: היום האחרון של בית הספר.

לפרטים והרשמה
נסיעה לחו"ל לאחר ניתוח אדנואידים
23/06/13 10:51
24צפיות
שלום רב

ברצוני לדעת האם יש בעיה לטוס לחו"ל 12 יום לאחר ניתוח אדנואידים לילד בן 6 ( בהנחה שהכל תקין כמובן )

תודה.
נסיעה לחו"ל לאחר ניתוח
23/06/13 13:04
22צפיות

איילת שלום.

את השאלה יש להפנות לרופא המנתח.
באופן כללי אחד הסיבוכים של הניתוח הוא דימום שיכול להיות בשבועיים - שלושה הראשונים לאחר הניתוח.
רוב הדימומים הם בשבועיים הראשונים אך במקרים יותר נדירים דימום יכול להתרחש גם לאחר מכן , לכן ההמלצה לאחר ניתוח היא להיות באזור של קרבה לבית חולים.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר.
חיידק בגרון ושלשול
23/06/13 09:38
25צפיות
עקב חיידק בגרון הרופא הביא לי אנטיביוטיקה פאן רפא ו ק 500. 2 כדורים בבוקר ו2 בערב על בטן ריקה. אחרי כ3 ימים התחיל לי שלשולים-ממש כל שעה לרוץ לשירותים. האם זה נורמלי? להמשיך בטיפול? להפסיק לקחת את האנטיביוטיקה?
תשובה
24/06/13 13:42
17צפיות
שלום
בד"כ ההמלצה לקחת כדור זה שלא על "קיבה" ריקה. שלשול במהלך טיפול אנטיביוטי מחייב תשומת לב. כדאי לפנות לרופא המטפל
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
יש קשר בין צרבת וצרידות??
20/06/13 13:05
13צפיות
שלום רב
הייתי אתמול אצל רופא א,א,ג עם תלונה על צרידות ובריחה של אויר ממיתרי הקול.
הרופא אמר שהצרידות קשורה גם לצרבת/רפלוקס מהושט ולא ממש הבנתי את הקשר...
אם מישהו יכול להאיר את עיני בעניין אני ישמח.
תודה
יכול להיות קשר
24/06/13 13:40
14צפיות
שלום ישורון
תוכן חומצת קיבה העולה במעלה הושט יכול להגיע בקלות למיתרי הקול הנמצאים בסמיכות לכניסה לושט ולגרום לגירוי המיתרים ולכן גם לצרידות
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תוצאות בדיקת CT סינוסים
20/06/13 10:44
20צפיות
שלום,
לפי כמה ימים עשיתי CT סינוסים לאחר שאני כבר מעל חצי שנה מצוננת מאוד, הייתי רוצה לדעת עם מישהו יודע מה המשך הטיפול לפי התוצאות:

הודגם עיבוי רירית קל-מתון בסינוס המקסילרי מימין חסימת OMU
הסינוס המקסילרי משמאל והOMU משמאל תקינים
פוליפ או ציסטה בקוטר 4 מ"מ באזור מדיאלי של הסינוס הפרונטלי משמאל
יתר הסינוסים תקינים
הודגמה סטיה של מחיצת האף לימין

אשמח לתשובה (:
תשובה
24/06/13 13:39
10צפיות
שלום תמר
כל בדיקת הדמיה יש לפרש בהקשר הקליני כולל הבדיקה הגופנית המתיחסת אליה. סה"כ התשובה איננה מדאיגה כלל
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
אף סתום באופן מוזר
20/06/13 01:12
24צפיות
שלום, יש לי בעיה מוזרה. אבחנו אצלי כמה אלרגיות ומאז שאני לוקחת כדורים לאלרגיה הפסיקה לי הנזלת והמוגלה באף. אבל יש לי תופעה מוזרה שפתאום האף שלי נסתם ואני מרגישה שעולה לי משהו מהגרון לאף ויורד וככה בלי הפסקה זו תחושה כאילו האף חסום וסגור וגם אני רואה שהוא נסגר מבפנים ואין נזלת בכלל. לאחר שעות ארוכות של סבל יש נזלת ואז הכל נגמר, הרופא אומר לי להמשיך בתרופה ושהכל בסדר, אבל אני ממש סובלת, מה זה התופעה הזו?
תשובה
24/06/13 13:38
15צפיות
שלום מירי
לא ניתן לענות מבלי לבדוק אותך
בהצלחה
ד"ר אופיר הנדזל
אוזניות ופגיעה בשמיעה
19/06/13 22:52
12צפיות
היי,

אני נער בן 20 , ובריצה שלי ביום אני שומע כשעה בעוצמה מעט גבוהה... עד כמה זה יכול לפגוע בשמיעהש לי ?
ואיך אפשר לדעת האם כבר נגרם נזק ? ואיך להמנע אם עוד לא.
רעש ופגיעה בשמיעה
24/06/13 13:37
15צפיות
שלום
חשיפה לרעש בעוצמה גבוהה לא משנה מאיזה מקור (אוזניות רמקולים וכו) מזיקה. רצוי להמנע ממנה ולשמוע אוזניות בעוצמה לא גבוהה. בדיקת שמיעה יכולה להדגים נזק שכזה כאשר הוא הגיע למצב בלתי הפיך
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום