בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

מחלקת אף, אוזן וגרון – ניתוחי ראש צוואר, במרכז הרפואי ת”א מטפלת במגוון חולים הזקוקים לטיפולים ניתוחיים או שמרניים בחלל האף והסינוסים,  האוזניים, הפה, הלוע והגרון, אזורי ראש צוואר ובסיס הגולגולת.

המחלקה מסונפת לביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א ולרופאי המחלקה משרות אקדמיות.  המחלקה מקיימת פעילות אקדמית ענפה הכוללת הדרכת סטודנטים לרפואה, הדרכת רופאים מתמחים ומומחים באספקטים השונים של כירורגיית אא"ג וכמו כן מתבצעות במחלקה עבודות מחקר אינטנסיבית בנושאי סרטן, שמיעה, גנטיקה, טכניקות ניתוחיות מתקדמות, מחלות ילדים, מחלות של איברי הדיבור ועוד.

במסגרת המחלקה מבוצעים ניתוחים מורכבים להסרת גידולים שפיריםוממאירים באזורי בסיס הגולגולת, הראש, הצוואר וקנה הנשימה, ניתוחים שחזוריים באזורים אלו מבוצעים בשיתוף המחלקה הניורוכירורגית וכירורגיה פלסטית, ניתוחי אוזניים מגוונים, כולל השתלת שתל שבלול וניתוחי שחזור שמיעה אחרים, ניתוחים אנדוסקופים של האף ומערות הפנים, ניתוחים אנדוסקופים של הושט העליון, ניתוחי מיתרי קול ושחזור הדיבור, ניתוחינחירות, ניתוחי שחזור האף, ניתוחי ילדים ועוד.

מרפאות המחלקה  עוסקות במתן אבחון, יעוץ וטיפול במחלות הסחרחורת, בנזקי שמיעה ובמגוון רחב של מחלות אא"ג במבוגרים ובילדים. לרשות רופאי המחלקהוהמרפאה עומד ציוד אופטי ומערכת תיעוד דיגיטלית משוכללים.  למחלקת אא"ג-ניתוחי ראש צוואר 30 מיטות אשפוז במגדל האשפוז ע"ש אריסון. המחלקה מבצעת למעלה מ-1000 ניתוחים מידי שנה במבוגרים, בילדים ובמסגרת אמבולטורית. המחלקה מטפלת בחולים מוזמנים ובחולים דחופים.

בפורום זה נענה על כל שאלה הקשורה במחלות אא"ג וניתוחי ראש צוואר, כגון בעיות אונקולוגיות, שמיעתיות, סחרחורת, אא"ג ילדים ועוד ועוד.

מטבע הדברים הפורום אינו תחליף לייעוץ רפואי מסודר, ובודאי שאינו מתאים לבעיות דחופות. בנוסף, לא נוכל להתייחס לבעיות משפטיות (כמו חוות דעת על רשלנות) או לחוות דעתנו על רופאים מחוץ למוסד.

אנו מקווים להיות לכם לעזר, שכולנו נהנה מהפורום המשמש דרך תקשורת הנוספת לשירותכם.

בברכה,

דר אופיר הנדזל, מומחה לא.א.ג

ניתוח מחיצה
08/04/13 20:57
67צפיות
האם אני יכולה לקבל המלצה לגביי רופא לניתוח מחיצה עקומה?
האם זה משנה את צורת האף?
ואם אני נוטלת אוטריווין במשך 8 שנים בגלל בעיית הנשימה,מומלץ לעבור גמילה לפני הניתוח? או שבעקבות הניתוח תעלם בעיית הנשימה ?
תודה מראש פנינה
המנעות מהמלצה על רופאים
09/04/13 06:43
31צפיות
שלום ענבל
1. לא, בפורום זה אנו נמנעים מלהמליץ על (או להשמיץ) רופאים ובתי חולים
2. לא
3. תלוי בתוצאת הבדיקה שלך
בהצלחה בניתוח
ד"ר אופיר הנדזל
דקירות באוזן
08/04/13 14:40
278צפיות
לפני כארבע שנים הרגשתי אטימות באוזן שמאל ,טופלתי בכדורי סטרואידים אבל בכל מקרה
נוצר ליקוי שמיעה בינוני.....ביצעתי MRI שיצא תקין.
לפני כשנתיים בערך אובחן אצלי זפק רב קשרי בבלוטת התריס כאשר בצד שמאל
קיימת ציסטה בגודל 4 ס"מ (נוזלית) ובצד ימין קשרית בגודל 1.5 ס"מ עם הסתידויות.
גם כאן ביצעתי בדיקות הכללו ניקור ו- C.T שיצאו תקינות.
לאחרונה אני חשה כאבים עזים באוזן שמאל מתחת לאוזן וגם בצוואר (זה הצד של
הציסטה 4 ס"מ  )ולעיתים הכאבים הם מוקרנים גם לכתף לצידי הראש והעורף.
ברצוני לשאול: האם הכאבים הם כתוצאה מהציסטה?
והאם יכול להיות שקיימת בעיה באוזן (בבדיקת אא"ג האוזניים תקינות)?
מודה מראש על התשובה
תשובות
09/04/13 06:42
95צפיות
שלום
1. כמעט בטוח שלא
2. בדרך כלל לא בהנחה שהבדיקה הגופנית היתה תקינה
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
דקירות באוזן
09/04/13 10:44
60צפיות
ראשית תודה רבה על המענה המהיר,
אבל בכל זאת ברצוני להתייעץ איתך מה לעשות לאן לפנות מבחינת בדיקות....כי הכאבים
מטרידים אותי מאוד, ואם להתוודות אני כל הזמן חושבת שמדובר בדבר נורא כמו גידול.
תודה
ממצא
08/04/13 13:53
26צפיות
דר שלום,
בבדיקה היום של הגרון נמצא עיבוי קיר נזופארינקס אסימטרי לאחר שבשבוע לפני נמצאה רקמה לימפטית,
האם יש מקום לדאגה? מה זה אומר?
מודאגת מאוד
º
תשובה זהה לתשובתי לך 24/3
09/04/13 06:41
20צפיות
ריח רע מהפה
07/04/13 09:40
59צפיות
שלום יש לי ילדה בת שנתיים שבחודש האחרון החל להיות לה ריח רע מאוד מבפה ,עשתה בדיקת שיניים צילום מערות הפנים הכול תקין,מי מה
זה יכול לנבוע
ריח רע מהפה בילדים
09/04/13 20:28
35צפיות

ענבל שלום

ריח רע מהפה בילדים היא תופעה שכיחה והסיבות לה יכולות להיות כתוצאה מדלקות חוזרות בדרכי הנשימה העליונה, דלקות שקדים, מחלות שיניים
וחניכיים ורפלוקס ( החזר ושט קיבה).
מומלץ לפנות לבדיקת רופא ילדים מטפל,

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
בי"ח אסותא תל אביב
06/04/13 19:43
55צפיות
הי לכולם, אני אמורה לעבור ניתוח לכריתת גידול בבלוטת הרוק. אשמח לקבל חוות דעת על בית חולים אסותא בתל אביב, איך הצוות האישפוז? היו פאשלות בעבר אם אתם יודעים אשמח לעזרה
מנעות מהמצלה על רופאים ובתי חולים
07/04/13 14:25
19צפיות
שלום ענבל
בפורום זה אנו נמנעים מלהמליץ על (או להשמיץ) רופאים ובתי חולים
בהצלחה בניתוח
ד"ר אופיר הנדזל
קושי לשיר
06/04/13 12:49
16צפיות
שלום רב. בליל הסדר האחרון בזמן שירת "אחד מי יודע" הרגשתי שאני לא מסוגלת לשיר יותר, וכי שירה דורשת ממני מאמץ גדול מלווה בכאב. היתה לי מעט בעיה גם בדיבור, אך זה הסתדר כבר למחרת. אתמול בליל שבת שוב, בשירת "שלום עליכם מלאכי השרת" חזרה התופעה של קושי לשיר, מלווה בתחושת מאמץ וכאב, ואמנם הפסקתי לשיר. האם יש פה סימן לדאגה? עלי לציין שהתקופה של פסח, כולל הימים שלפני ואחרי החג, היתה תקופה עמוסה ביותר ומאמצת פיזית ורגשית גם בעבודה וגם בבית. ואמנם הייתי עייפה ומתוחה מאוד גם בליל הסדר וגם אתמול בליל שבת תודה מראש על התשובה
כאב בשירה
07/04/13 14:28
16צפיות
שלום
אם השירה כואבת כדי להמנע ממנה באופן זמני ולגשת לרופא אא"ג לבדיקת מיתרי הקול.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
º
לד"ר הנדזל תודה רבה.
07/04/13 20:00
6צפיות
קרע בעור התוף וטנטון
05/04/13 17:48
105צפיות
ד"ר שלום. לפני שלושה ימים, עקב סטירת לחי תועה - נקרע לי עור התוף, קריעה שמלווה בירידה בשמיעה. כשעה אחרי האירוע בדקה אותי רופאת אוזן גרון שאבחנה את הקרע. קיבלתי טיפות אנטיביוטיות למספר ימים והסבר שהקרע אמור להסגר מאליו, ויש לחזור לבדיקה עוד שבועיים. בינתיים אני נמנע מלהרטיב את האוזן וכיוב' על פי ההוראות.
יום אחרי האירוע הופיע טנטון באוזן הפגועה, ורציתי לדעת אם יש סיבה לדאוג מהטנטון שלא הופיע מיד עם החבלה, ומה, מהיכרותך- הסבירות שהטנטון לא יחלוף מעצמו.

יוני
טינטון לאחר קרע טראומתי בתופית
07/04/13 14:27
42צפיות
שלום
יש סיכוי לא רע שהטינטון יעבור. כדאי לבצע בדיקת שמיעה.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
את בדיקת השמיעה לבצע עכשיו?, לאחר האיחוי?
07/04/13 17:10
32צפיות
קיים איזשהו טיפול שיכול להקטין את הסיכוי לטנטון בלתי הפיך בשלב זה של ההחלמה?
º
עכשיו
08/04/13 08:30
20צפיות
טיפול בסטרואידים?
10/04/13 16:58
18צפיות
ד"ר שלום. רופא אא"ג של הקופה אשר בדק אותי ציין שישנו טיפול בסטרואידים בהזרקה/בכדורים שמשמש להצלת שמיעה במקרים של אובדן שמיעה פתאומי והוא חושב שיכול גם לעזור למנוע טנטון קבוע בשלב זה. האם שמעת על טיפול שכזה לטנטון או פגיעות טראומה?, האם הטיפול יעיל?
תחושת מנק
05/04/13 12:09
43צפיות
אני מרגיש תחושת מחנק וגרפסים רבים לאחר אוכל מה לעשות?
תשובה
07/04/13 14:26
16צפיות
שלום דן
כדאי לפנות רופא אא"ג וגסטרואנטרולוג
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
ניתוח אדנואיד לילדה בת 10
04/04/13 19:13
129צפיות
בבדיקת רופא אף אוזן גרון, את ביתי בת ה 10 נמצא אנדואיד.
הרופא המליץ לנתח בין היתר בעיקר בגלל ההשפעה על מבנה הפנים.
ביתי לא סובלת מהפסקות נשימה או נחירות, אך כן סובלת מכאבי ראש.

האם בגיל 10 זה לא מאוחר מידי לנתח בגין השפעה על מבנה הפנים ?
עד איזה גיל הפנים מתעצבות ?

תודה,
איריס
ניתוח לכריתת אדנואיד
07/04/13 08:19
26צפיות

איריס שלום

את הניתוח לכריתת אדנואיד ניתן לבצע בכל גיל במידה ויש את ההתוויה הנכונה לניתוח.  
גיל ההתבגרות הוא הגיל שבו מגיעים לגדילה סופית של עצמות הפנים.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
סד דנטלי מפני דום נשימתי.
04/04/13 15:46
33צפיות
האם אפשר להתייעץ בפורום הזה עם מישהו שמכיר/משתמש בסד דנטלי או מכיר מישהו ויכול לספר על הטיפול?
טיסה לאחר ניתוח הוצאת כפתורים
04/04/13 14:51
117צפיות
שלום רב
לבתי יש ניתוח הוצאת כפתורים + סגירה עם רקמת עור, ב10 לאפריל
וב27 לאפריל יש לנו טיסה לגרמניה.
רציתי לדעת אם זה בטוח לה מבחינה רפואית האם יכול להיגרם נזק בטיסה.
תודה רבה
º
בהמשך לשאלה הקודמת היא בת 7 תודה
04/04/13 14:52
33צפיות
טיסה לאחר ניתוח לסגירת נקב בעור התוף.
07/04/13 08:36
51צפיות

שליו שלום רב

את השאלה יש להפנות לרופא המנתח.
בדר"כ לאחר סגירת נקב בעור התוף יש להמנע ממאמץ גופני ושינויי לחץ ( כגון טיסות ) במשך חודש ימים.

בברכה

ד"ר אפרת ריינדורף כפיר
מכשיר אדים חמים להזרמה ישירה לתוך האף
04/04/13 12:41
10צפיות
האם יש מכשיר אדים חמים להזרמה ישירה לתוך האף?
מישהו מכיר כזה, יכול לשלוח קישור או שם של מוצר כזה.
נעילת לסת
04/04/13 09:50
14צפיות
שלום! אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים אבל אני לא מוצאת אחד כזה לצערי...

לעיתים די רחוקות כשאני מתעוררת בבוקר אני מגלה שהלסת שלי נעולה ואני מתקשה לפתוח את הפה. לרוב זה משתחרר תוך מספר דקות.
היום כשקמתי בבוקר גיליתי שהלסת שוב נעולה, וכבר למעלה משעתיים שהיא לא משתחררת וזה די מלחיץ.

מה אפשר לעשות?
פריקת לסת
07/04/13 14:31
14צפיות
שלום
כדאי לפנות למרפאת מפרקי הלסת ביח' לפה ולסת כאן האיכילוב טל' 6974000
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
מחפש המלצות למנתח מחיצת אף
03/04/13 11:45
13צפיות
רצוי מנתח שעובד עם כללית מושלם

תודה,
רונן
המנעות מהמלצה על רופאים
04/04/13 07:35
18צפיות
שלום רונן
בפורום זה אנו נמענים מהלמליץ על רופאים
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
º
איפה אם לא בפורום אינטרנטי?...
04/04/13 08:53
8צפיות
שמיעת רעשים באוזן שמאל
03/04/13 11:30
193צפיות
אני בשנות העשרים שלי עם שמיעה מצוינת ביחידה שלי שלחו את כולם לבדיקת שמיעה פרטית ונמצאה שהשמיעה שלי בשתי האוזניים 100%
כיום אני בהריון שבוע 24 וכבר לפני כחודש התחלתי לשמוע מעין רעשי רוח באוזן שמאל ומלבד רעשי רוח אני שומעת לפעמים מעין דפיקות ,בנוסף כשאני מזיזה את הראש מהר או מתכופפת מהר אני שומעת מעין רוח עדינה נושבת באוזן וכל הרעשים נעלמים כשאני מכסה את האוזן....

אשמח לעזרה!!!!
תשובה
04/04/13 07:37
100צפיות
שלום
כדאי לשים לב האם הדפיקות שאת שומעת הן בקצב הלב. תשובות דורשות בדיקה גופנית שלך אך יתכן שבשל השינוי במחזור הדם הקשור בהריון את שומעת זרימת דם בכלי דם, אם כי הפרעה זו איננה נעלמת בהכרח עם כיסוי האוזן.
בברכה
ד"ר אופיר הנדזל
תודה על התשובה
04/04/13 07:47
24צפיות
הדפיקות הם באמת בקצב הלב והם מפסיקות גם כשאני משנה תנוחה .. מה יש לי ,כבר קבעתי תור לרופא אבל הנושא ממש מציק לי אז אשמח אם תוכל לייעץ לי איך לטפל בזה....
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום