לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף

דרמל 4200
25/02/14 20:34
71צפיות
היי

למישהו יש נסיון איתו או עם הדרמל 4000?

אשמח לשמוע חוות דעת.
אני משתמש עכשיו בדרמל 300, ומעוניין ביותר כוח.

תודה,

שי
אין לי הרבה ניסיון, אבל אתה מוזמן לבוא להתרשם
25/02/14 20:44
55צפיות
מה4000
היי, תודה
25/02/14 20:49
45צפיות
אם רק היה לי זמן..

יצא לך לחתוך איתו במקרה דברים עם דסקיות החיתוך? צינורות מתכת וכו'..?

תודה

שי
שי
25/02/14 21:00
45צפיות
קיבלתי אחד לניסיון מחברת לדיקו והתבקשתי להביע דעה
הכלי מצויין אך לנו הוא פחות מתאים מהסיבה שאין אפשרות להחליף את הקולט מה שמגביל להשתמש רק באביזרים עם קוטר אחיד 3.2 ממ,וזו מגבלה לא קטנה,לרוב החברים שמשתמשים בדרמל לצרכי האומנויות,כי לא פעם מתאימים אביזרים שונים ליעודים שונים
היי
25/02/14 21:23
43צפיות
אין לו את האפשרות להחליף קולטים כמו ל-300?

אין
25/02/14 21:34
41צפיות
וזו הסיבה שלא הומלץ לחברי הקהילה
וזה לא בא לגרוע מהכלי,הוא מאוד ידידותי בהחלפת האביזרים ובזה עיקר יחודו,לא מסורבל כמו יתר הדגמים של מפתח ומעצור,כאן הכל בלחיצת כפתור
לולא הייתי מכיר את דרישות החברים השונים כאלי,בני,גיא,או החרטים שמשתמשים באביזרים שונים מתחומי עבודה שונים,כל אחד ואחד למטרותיו המיוחדות,ההמלצה היתה חמה מאוד וחיובית מאוד
כי כל כלי שאני ממליץ עליו הוא לאחר שנוסה על ידי ועוד חברים,ולא מחוות דעת יחיד
חבל לזרוק סתם כסף
אתה יודע אם ב-4000
25/02/14 21:50
48צפיות
יש אותה בעיה?

יש הבדל בביצועים בין ה-4000 ל-4200?

לא
25/02/14 22:38
42צפיות
זה ספציפית ל4200 בגלל החידוש והשיפור של מערכת נעילת התפסנית
כול היתר כמעט אותו דבר,ה4200 שקט יותר
º
אוקיי תודה! לילה טוב
25/02/14 22:57
28צפיות
הצעת עבודה לנגר - אם אתם מכירים מישהו...
25/02/14 18:58
65צפיות
הצעה לעבודה לנגר בעסק חברתי בקרית ים.
לניהול פרויקט עסקי /חברתי מעניין ומאתגר דרוש בעל ידע מקצועי בנגרות למשרה חלקית בקרית ים .
לבית הספר אופק בקרית ים דרוש מנהל\מוביל לניהול ותפעול של פרויקט ייחודי בתחום הנגרות .
העבודה כוללת תפעול בית מלאכה וניהול צוות של 6 נערים בייצור של מגוון מוצרי עץ. על מנהל הפרויקט להיות בעל ידע מקצועי בנגרות , יכולת ניהול, יכולת עבודה עצמאית, יחסי אנוש טובים ויכולת לעבוד עם בני נוער.
המשרה היא חלקית ולתקופה ארוכה. המשרה מיועדת לגברים ונשים. לפרטים נא לפנות לרעות – 0528089788 reut@esekshelanu.co.il
mdf ירוק במיטת ילד
25/02/14 14:05
113צפיות
הי אני חדשה בפורום, ומקווה שהגעתי למקום הנכון :). אני מעוניינת לקנות מיטה לבן שלי, מה שנקרא "מיטת חבר" ורציתי לשאול בעניין החומרים ממנה עשויה המיטה. ראשית הנחנו שעדיף לקנות מיטה מעץ מלא כך שתהיה איכותית ותחזיק זמן רב. מבדיקה מול אחת החנויות מצאנו מיטה עשויה מעץ אורן קרוליינה אך בחלק שבין רגלי המיטה נאמר לנו שיש mdf  ירוק. שאלתי ,האם שילוב של החומר הנ"ל תקין במיטת ילד?. מיטה נוספת שבדקתי עשויה מאורן בוצ'ר שאני מבינה שזה חתיכות היוצרות פלטה,כך שלא מדובר בעץ מלא, נכון? אלה חתיכות היוצרות משטח ולכן מה מידת החוזק, מספקת, והאם איכותי פחות?.
אשמח באם יש לך תשובה בנושא. תודה :).
בוצ'ר אורן יוצרים מעץ מלא
25/02/14 14:19
72צפיות
שילוב ה mdf לא צריך להטריד אתכם
º
תודה. ומה לגבי בוצ'ר?
25/02/14 15:17
28צפיות
את יכולה
25/02/14 17:55
54צפיות
לחדד את השאלה
לא ברורה לי כוונתך ומה לגבי בוצ'ר?
תודה על תגובתך המהירה.
25/02/14 18:37
44צפיות
אני מנסה להבין ..האם מיטה עשויה עץ מלא הכוונה שעשויה מפלטות בוצ'ר או שלא בהכרח ויכולה גם להופיע בחתיכות שלמות של העץ? האם הוורסיה של הבוצ'ר היא פחות טובה? ובמידה ואני בוחרת אחת משתי המיטות מה עדיף לקנות(עץ קרולינה מלא וmdf, או עץ אורן בוצ'ר מלא)?
דרך אגב מניסיונותיי להבין איך בוחרים מיטה לא מצאתי שום המלצות בטיחותיות ושום תקנים בנושא.
מקווה שהצלחתי להיות ברורה. תודה.
באין הבדל קיצוני בין הורסיות
25/02/14 18:43
46צפיות
ובמקרה של רהיטים עדיף בוצ'ר מאחר ועץ מלא עובד,בגלל צורת הבניה של בוצ'ר מקורות צרות של עץ מלא השינויים הטבעיים ,פחותים מקורות כץ שלמו
כך שאין מה לחשוש

º
יופי. תודה רבה על המידע.
25/02/14 19:07
18צפיות
כל עוד את לא מנסרת MDF - הכל בסדר
26/02/14 12:13
81צפיות
זו מיטת ילד/נוער - לא תחווה כנראה עומסים מטורפים. אין כמעט משמעות (ומעשית אין שום משמעות) באם תהיה בנויה אורן שלם, או אורן מודבק (המונח "בוצ'ר" כאן לא נכון, אבל זה מה שהשתרש אצל כולם, אז זה מה שמתארים בחנויות). MDF, במיוחד אם צבוע - שלא ידאיג אותך בכלל.
השיקול שלך צריך להיות:
1. עיצוב
2. איכות בניה, ככל שאת מסוגלת להעריך
3. שירות המקום, אחראיות וכיו"ב
4. מחיר
תתחדשו
º
תודה רבה. עזרתם לי מאוד.
26/02/14 19:45
21צפיות
יובל
27/02/14 05:45
40צפיות
התכוונת נושמת MDF
כן. אבל...
27/02/14 09:43
40צפיות
הבעייה היא לא הMDF כשלעצמו (לפחות לא יותר מכל אבק עץ דק אחר, שגם זה מאוד לא רצוי), אלא שיוריות של פורמלדהיד, המשמש בייצור. את זה לא כדאי לנשום. בגלל זה כתבתי שאם הוא צבוע אין מה לדאוג בכלל.  
בכלל, עשו יותר מדי טררם בכל העניין הזה - הכמויות מזעריות, שזה לא באמת משנה
הרחבה ...
27/02/14 16:20
45צפיות

אין בכוונתי, חס וחלילה, לחלוק על ידיד המלומד. אין בכוונתי גם לעורר היסטריה. למען הגילוי הנאות אומר גם שאני משתמש מדי פעם ב MDF, ויש לי בבית רהיטים שעשויים, רחמנא ליצלן, מסיבית, שבבית ושאר סוגים של "קרטונית".

מי שרוצה להרחיב את ידיעותיו בנושא, מוזמן לעיין בהסברים של רשות הגיהות והבטיחות הבריטית. יש עוד הרבה מאוד חומר ברשת, אבל ברשת כמו ברשת קשה (עד בלתי אפשרי) להפריד את המידע האמין מכמויות המוץ האין-סופיות.

בכל אופן, במידה רבה של זהירות, אפשר לומר:

- ככל הנראה, MDF שיוצר עד לאמצע שנות התשעים (ולא עמד בסטנדרטים הנוכחיים) עלול היה להיות בעייתי.
- ככל הנראה, MDF שמיוצר לפי הסטנדרטים האירופאים והאמריקאים החדשים בטוח עבור המשתמש הסופי - הצרכן שקונה ומשתמש ברהיט. נגרים שמשתמשים ב - MDF חייבים לנקוט משנה זהירות, שכן שאיפת אבק של MDF מסוכנת (או לכל הפחות, עלולה להיות מסוכנת) גם אם ה - MDF עומד בסטנדרטים החדשים.

יש מתנגדים נחרצים לשימוש ב - MDF. נכון שהם לא נמצאים בזרם המרכזי, אבל הם כבר בפירוש לא בשוליים הסהרוריים.

האינטרסים הכלכליים שמוערבים כאן הם אדירים - רק תחשבו מה יקרה ל - Ikea אם מחר בבוקר יכריזו שכל "הקרטוניות" עלולות להיות מסרטנות. במקרים של אינטרסים כלכליים גדולים כל כך "האמת" נוטה לגלות "גמישות", מה שנקרא באנגלית truth elasticity. חשדנות וסקרנות לא מזיקות במקרים כאלה.

יש לנו ניסיון מצטבר עם מדינת ישראל. אני לא בטוח שיש תקנים בנושא, ואם יש אני לא בטוח שאוכפים אותם. אני לא יודע אם "הקרטוניות" בארץ עומדות בתקן האירופאי או האמריקאי, ויש לי הרגשה שיהיה קשה מאוד לקבל תשובה לשאלה הזאת.

איל
º
תודה רבה איל
28/02/14 00:57
13צפיות
גוש גדול של אורן רטוב: לייבש ולחתוך או ההיפך?
25/02/14 13:30
23צפיות
שלום, אספתי היום ביער ירושלים גוש אורן רטוב בערך 45*45 ס"מ.
כדאי לסתום אותו ולחכות כמה חודשים כדי לחתוך או לחתוך לפרוסות מהר ולסתום את הפרוסות לייבוש?
תודה
תלוי במטרה
25/02/14 13:44
22צפיות
הכי נוח לפרוס עץ רטוב ולייבש
עדיף לחתוך קודם
25/02/14 14:16
14צפיות
הייבוש יהיה יותר מהיר.
קח בחשבון שרוב הסיכויים שהפלטות יתעוותו בתהליך הייבוש, כך שעדיף לחתוך יותר עבה מהמידה הסופית הרצויה.
בהמשך לתגובת משרד הדתות
25/02/14 18:03
20צפיות
במידה ותפרוס את העץ,תניח את הפרוסות אחת על השנייה עם ספייסרים[קורות] בין הלוחות,ומעל כל הפרוסות משהו כבד,כשי להפחית שינויים ועיוותים,
הספייסרים הם לצורך אוורור והתנדפות רטיבות\לחות העץ אחרת יכול להווצר עובש ו\או פטריות שונות
אורן לאחר הגיזום נהג להפריש שרף לבנבן,לנוחות הניסור עדיף לחכות עמה ימים לאחר הגיזום כדי שכל השרף יצא
יבוש אורן
25/02/14 17:58
19צפיות
גם אני מצטרף לדעתם של גדולים רצוי להוציא את המרכז על ידי חיתוך לאורך הסיבים למרוח  חומר יבוש דרך אגב גיליתי שצבע שמן עושה את העבודה ממש טוב .לתת להתיבש ולאחר מכן לפרוס למידה הרצויה
חברים, בואו לטייל ביער ירושלים
25/02/14 13:28
42צפיות
שלום לכולם, ביער ירושלים היום מפרקים ומעמיסים הרבה עצים שנפלו בסופה האחרונה (בעיקר אורנים מכל הגדלים).
שווה קפיצה
היום ב5 עדיין היה שם, יציאה מהר נוף לכיוון
25/02/14 20:46
74צפיות
היום ב5 עדיין היה שם, יציאה מהר נוף לכיוון
מוצא
אורן ירושלים
25/02/14 21:35
57צפיות
סביר מאוד שהם כבר שייכים לאחת המנסרות
איטום דלת לרעש
25/02/14 12:25
70צפיות
אחרי שבפורומים "עשו זאת במו ידכם" "ושיפוץ ובניה" לא ענו לי, אנסה את מזלי בפורום הבית שלי

המצב כרגע הוא כזה, פתח בקיר גבס שאני צריך להתקין עליו דלת אטומה לרעש.
עברו לי כמה מחשבות בראש, (דלת חמדיה אקוסטיק במחיר של 3000 שקל בערך), (דלת אקוסטית במחיר של 13,000 שקל בערך), (דלת פשוטה בעלות של 400 שקל + שיבצורים שלי, פסי גומי הקיפיים), (ודלת קומפלט בבניה עצמית בעלת בידוד מסיבי בתוכה).

כמובן שמהדלת האקוסטית ב 13K אני יורד.
אני הכי רוצה לבנות בצורה עצמאית את הדלת, כי אני חושב שאני אוכל להגיע לאטימה הכי טובה.
כרגע אני מחפש את הפרזול שצריך בשביל איטום הדלת, פסי גומי וסף בתחתית שבסגירת הדלת מוצמד לרצפה.
מישהו יודע איפה אני יכול להשיג את הסף ואת הפסי גומי?

כמו כן, אם למישהו יש הערות / הארות וטיפים לבנית הדלת או כל דבר אחר, אשמח מאוד לשמוע.

תודה
שחר
תשובה
25/02/14 13:01
15צפיות
בחנויות חומרי בניין מוכרים גם לוחות גבס ופרופילים ממתכת לקירות גבס, תמצא שם לא מעט דברים שתזדקק להם. בנוסף, אפשר השלמות בחנויות פירזול.
טיפ בקשר לחומרי בידוד: אל תלך לחומרים יקרים שמעניקים בידוד מירבי, אלא רק את הרמה האפקטיבית. למה הכוונה, אם הקיר כולו עשוי מגבס, לא יעזור לך שהבידוד של הדלת תהיה מירבית כי תמשיך לשמוע את הרעש דרך הקיר ולא דרך הדלת. לכן אני ממליץ שתראה את החתך של בקיר ותיצור דלת בצורה דומה - אם הקיר עשוי משני לוחות גבס ובאמצע יש צמר סלעים, אתה יכול לעשות דלת משני לוחות גבס ובאמצע צמר סלעים שיושב על פרופילי גבס.
פרטים נוספים
25/02/14 13:06
9צפיות
הקיר בנוי משתי פלטות כל צד (סה"כ 4 פלטות) כאשר בפנים יש חומר בידוד בעל הדיחסות הכי גבוהה שמצאתי.
אני מאמין שהקיר הוא מבודד מאוד, ועקב אכילס של החדר יהיה רק הדלת.

אלי,
אמרת לעשות דלת משני לוחות גבס?
אפשרי לעשות דלת מגבס? זה נראה לי חומר מאוד חלש...
אז אתה יכול ללכת לחנות שמוכרת חומרים לקירות..
25/02/14 13:11
9צפיות
גבס ותקנה פרופילים שיתאימו ליצור את המסגרת לדלת, לוחות שיספיקו ל-4 שכבות גבס בגודל הדלת, ובידוד לפי דוגמה מהקיר (ואולי נשאר לך חומר בידוד מהחור שיצרת בקיר).
לא יצרתי חור בקיר
25/02/14 13:26
6צפיות
מדובר על מרתף כאשר חילקתי אותו באמצע עם קיר גבס.
נשאר לי מספיק חומר בידוד בשביל דלת.
אז אתה ממילץ על דלת מגבס?
מה לגבי הפירזול של האיטום?
יש לך מושג איפה אפשר להשיג?
אני לא יודע מהיכן אתה בארץ אבל ...
25/02/14 14:02
11צפיות
פעם אחרונה שהתעסקתי עם קירות גבס היה לפני כשומנה שנים ואז קניתי את הכל בהרצליה בחנות ברח' בן גוריון קרוב לצומת עם רח' הרב קוק. ואם אתה לא קרוב לשם, חפש חנות לחומרי בנין בסבבתך ומספקת לוחות גבס ופרופילם לגבס והם גם ינחו אותךאיך לחבר את הכל.
בהצלחה
אני לא מדבר על גבס,
25/02/14 14:23
7צפיות
זה יש בכל אספקה טכנית
אני מתכוון לגומיות האיטום
שחר
25/02/14 14:26
6צפיות
מאחר ויש לך חומר בידוד
תחשוב על רעיון בניית הדלת מ 2 דפנות סנדביץ ביניהם מסגרת עץ בעובי חומר הבידוד,
בשלב ראשון את המסגרת תחבר לדופן אחת לאחר הכנסת חומר הבידור הוסף את הדופן השניה
לגסי פרזול,בעסקים לממכר פרקטים יש לא מעט פרזול שיכול להתאים
לפני ביצוע הכן היטב שעורי בית
איזה בידוד שמת בתוך הקיר?
25/02/14 14:36
7צפיות
ואיך יישמת אותו?
האם למשקוף 4 דפנות?
25/02/14 14:45
8צפיות
או האם יהיה חריץ בין הרצפה לדלת?
אם יהיה חריץ אז תפסיק להתאמץ ותמצא דלת מלאה (מעל 30 ק"ג), תוכל להוסיף גומי סביב המשקוף וזה הפתרון הכי טוב לדעתי

אם למשקוף 4 דפנות - דהיינו הדלת היא חלון אז תוכל להגיע לבידוד יותר טוב ע"י אטימה הרמטית יותר

שאלתי מקודם לגביי סוג הבידוד - הרבה אנשים שמים צמר סלעים/זכוכית מטעות נפוצה שהו מבודד אקוסטי אבל הוא מבודד טרמי בלבד.
אגב לפלטות הכפולות (2 מכל כיוון) השפעה גדולה על הבידוד האקוסטי

הצלחה
דלת
25/02/14 15:34
10צפיות
שחר,

בהנחה שבנית קיר דו קרומי עם נניח 5 ס"מ צמר זכוכית, וקומפריבנד סביב, אתה אמור להתקרב ל- 50 DB שזה בערך כמו קיר בלוקים, ומכאן אפשר רק לרדת עם הדלת.
גבס אינו חומר מתאים לבנית דלת מהיותו פריך מדי, לך על סנדביץ' מסיבי עם בידוד בין הלוחות.
הבידוד חשוב כמו הלוחות, לכל אחד תפקיד משלו במשוואה הקובעת מה הפחתת הרעש (קול נישא באוויר) בין החדרים.
אם יש לך עניין בהפחתת הולם (נקישות על הקיר), או בהפחתת הדהוד בחדר (ספוגי ביצים וכו') - אתה בסרט אחר ותזדקק לייעוץ מקצועי יותר.
חשובים הפרטים סביב הדלת - מגרעת (פלץ) יחידה או כפולה מ- 3 צדדים, ובה גומי\ספוג\קומפריבנד, ובחיבור עם הרצפה פרט מורכב יותר.
יש דלתות אשר גם בחיבור עם הרצפה מגרעת כנגד בליטה ברצפה, אבל זה עלול להכשיל מישהו מבני ביתך. יש ספים תחתונים נשלפים ואפשר פשוט מברשת כמו בפלדלת.
מציע שתבדוק את פרטי הבידוד בדלתות שמציעים לך, ומה מידת הבידוד האקוסטי שהם טוענים לו, וראה האם אתה יכול לייצר פרט דומה בעצמך.
החנות שאלי המליץ עליה בהרצליה נקראת רוטנברג, קניתי אצלם חומרים לבנית קירות גבס די מורכבים אצלי בבית, וקיבלתי שירות וייעוץ מקצועי, אבל איני יודע האם יש להם אביזרים לבניית דלת אקוסטית.
ראה האם בחנות פירזול טובה תוכל למצוא סף אטימה תחתון לדלת מהסוג שעולה ומתקפל בעת תנועת הדלת, ויורד לרצפה בעת סגירתה, סף כזה עשוי לחייב חירוץ תחתית הדלת עם ראוטר, אבל התקנתו פשוטה. ראה האם אולי יתאימו צירים המעלים את הדלת בעת פתיחתה ויורדים חזרה לרצפה בסגירה, ואז הסף התחתון יכול להיו אולי פשוט יותר.
בניתי קירות גבס והתאמתי להם משקופים חדשים ועליהם דלתות ישנות, בעזרת כלים ביתיים. פה תזדקק לרמת דיוק טובה יותר.
ראה האם לשונית סגירת הדלת תאפשר סגירה למרות הגומיות האוטמות שיתנגדו ללחץ.
התנסיתי בהדבקת ספוגים וקומפריבנד על חלונות קיימים - הם מפריעים לסגירה, הבא בחשבון הן את המידה בהם הם מגיעים והן את המידה לאחר לחיצה.

יעקב
ידעתי שבפורום שלנו אקבל את התשובות הכי
25/02/14 16:00
8צפיות
טובות ( גאוות יחידה)

קצת תשובות: (בגדול אפשר לחלק את זה לשני חלקים, חלק ראשון הדלת, והחלק השני האיטום שלה מסביב)
יהודה, אתה צודק בדיוק, זה התכנון שלי, לבנות לבד דלת כמה שיותר עבה, בצורה כזאת יש לי שליטה על החומרים ועל הבידוד הפנימי. (אני רק חושב ש MDF יתן בידוד יותר אפקטיבי מסנדביץ בגלל המסה שלו).
בנוסף אני חושש להיתקל בבעיות עם המשקופים.

משה, הבידוד שהשתמשתי בו הוא צמר סלעים בצפיפות של 120 ק"ג/מ"ק וכאמור 2 פלטות גבס מכל צד, כמו כן השתמשתי בפס גומי מסביב לכל המובילים במפגש בין הקירות, תקרה למובילי הגבס.
מדובר בדלת (לא חלון) בעלת 4 דפנות בקורות ובמשקוף העליון אני רוצה לאטום עם פסי גומי ובסף להשתמש בזה:
http://www.ebay.com/itm/NEW-36in-Seal-O-Matic-Door...
זה המצור שהייתי מעדיף לרכוש בארץ, לוודא שהוא אכן מתאים לי ושאין בעיה לקצר אותו.

יעקב,
הרעיון הוא למנוע יציאת רעש מהחדר (אגב מדובר קולנוע ביתי). לגבי בעיות אקוסטיקה בחדר עצמו אני מתייעץ עם איש אקוסטיקה.

אני קצת חושש שהדלת עלולה להיות כבדה מידי ותעמיס על הגבס, אולי היה צריך לבצע שם חיזוקים נוספים....

תודה לכולם

שחר
סף
25/02/14 16:18
8צפיות
אחד הדברים היפים בפורום הזה הוא המגוון הרחב של העיסוקים ותחומי הידע הנוספים של החברים, רובנו כאן חובבים ומניח שלחלקנו השכלה או פרנסה טכנית כזו או אחרת. חלקנו אכולי סקרנות בכלל וראה הדיונים המסתעפים מדי פעם לתחומים אחרים.
הסף נראה מצוין, עולה ויורד ואפילו לא תצטרך לחרוט לו מסילה בדלת.
לגבי חיזוקים בקיר, היית אמור להשתמש בניצב מפח עבה יותר (מ"מ אחד לפחות), עם זויות פח עבה לחיבור ישיר לרצפה ולתקרה (ולא רק למסילה). יש המאלתרים מילוי עץ בניצב פח רגיל, ובנוסף זויות כאלה. כמובן שהכל צריך לרוץ מהרצפה עד לתקרה ולא עד גובה הדלת, ומגובה במשקוף דומה בראש הדלת שיחבר בין הניצבים. רוב חנויות חומרי הבנין ישלחו אותך לאלתורים למיניהם - אל תוותר, קרא את המדריכים ברשת של אורבונד וטמבור גבס, ולך לחנות כמו רוטנברג כדי למוא מה שצריך.
אגב פרטים, משקוף העץ תמיד קטן מהפתח בגבס. לאחר קיבועו ולפני הרכבת הלייסטים סביב, דאג לאטום את החריץ לכל עובי הקיר.

בהצלחה
MDF
25/02/14 17:12
7צפיות
תחשוב על המשקל,לאור הערתך
בנוסף אני חושש להיתקל בבעיות עם המשקופים.
אגב,
25/02/14 17:15
13צפיות
לאחר הרכישה האחרונה של מסור שולחני, הגעתי למסקנה שלרוב החובבים מסור גנרונג פנדל הוא כלי יותר שימושי מאשר מסור שולחני.
מסור כזה היה עוזר לי מאוד עכשיו בכל מה שקשור לחיתוכים מדוייקים למשקופים
מחפש עבודה בנגריה
25/02/14 12:08
9צפיות
בעל ניסיון בניהול עסק, עבודה בנגריה ועוד הרבה..
באזור המרכז או הצפון
0549-212676
יום טוב, עמי
amigoren@gmail.com
לתלות מגירה על הקיר
25/02/14 11:52
51צפיות
לתלות מגירה על הקיר
ברצוני לתלות מגירה על הקיר (מצורפת תמונה לדוגמא).
הבעיה היא שהחלק שאיפה שהידית - ואני מעוניינת הוא יהיה לכיון למעלה יותר רחב מהחלק ממול, וככה אין לי איך להצמיד את המגירה לקיר.
איך אפשר בכל זאת לתלות זאת (בלי לנסר את החלק הרחב)?

אשמח לעזרה תודה רבה
אני לא בטוח שהבנתי..
25/02/14 12:11
23צפיות
אני לא בטוח שהבנתי..
אבל אני אנסה בכל זאת, את מתכוונת שלחלק העליון יש יותר עומק מאשר שאר המגירה, אם כך יש 2 אופציות,
האחת, לנסר את החלק הרחב יותר, מכיוון שהוא יפנה לקיר הניסור לא חייב להיות מדוייק (אם אני משער נכון ואין לך אמצעי ניסור טובים)
השנייה, להוסיף לוח לשאר המגירה או רק לחלק אחד ממנה שיהיה בעובי השארית העליונה כל שכל העניין יהיה מאוזן (ראי איור להמחשה- חלק אחורי של המגירה- זה שיפנה לקיר)
בלי לנסר אפשר להוסיף חתיכת עץ דקה ממול
25/02/14 12:14
17צפיות
בעובי של הדופן של המגירה. (או להוסיף 3 חתיכות עץ מכל שלושת הצדדים).

אבל מה הבעיה בלנסר? לוקח יותר זמן לכתוב את התגובה הזאת מאשר לנסר ...
º
הקדימו אותי
25/02/14 12:15
11צפיות
º
תודה רבה
25/02/14 12:40
9צפיות
לא בדיוק נגרות... חיבור קורה לעמוד איסכורית
25/02/14 11:10
88צפיות
אני רוצה לגדר אזור בחצר שלי על בסיס עמודי איסכורית (בפרופיל Y הסטנדרטי), שביניהם תימתח גדר ריבועים.
יש למישהו רעיון / ידע איך לחבר קורת עץ אנכיות לעמודים האלה, באופן שיהיה מספיק חזק כדי לשאת שער עץ לא גדול?

זה לא ממש נגרות, אבל אני יודע שיש כאן הרבה אנשים עם ידיים טובות (איך אומרים handyman בעברית?), אז חשבתי לנסות...
פרופיל
25/02/14 18:13
65צפיות
מאחר והתכנון שיותקן שער עליהם כיצד הם מעוגנום באדמה,כשי שיוכלו לשאת את המשקל,במידה והשער כבד מומלץ להתייעץ עם מוחה,ולא להסתמך על תגובות חובבים
ממליץ שתפרט,עקרונית ניתן לחבר עץ לפרופיל ברזל ,עם ברגים ואומים,על ידי קידוח מקדים
במידה והפרופיל אינו עבה ניתן לחבר גם עם ברגי איסכורית קודחים
תיקון טעות כתיב
25/02/14 18:14
41צפיות
בגוף ההודעה מוחה=מומחה [אפילו בקונסטרוקטור]
אין צורך במומחים...
26/02/14 00:12
47צפיות
מדובר בשער בתוך החצר שלי, שיוביל אל "פינת החי". זה לא יהיה שער כבד, כמה קורות של עץ בניין כנראה.
הבעיה היא שהפרופיל של עמוד האיסכורית (בזנ"ט) הוא פרופיל Y (נקרא גם "פרופיל מרצדס"), שאני לא בטוח איך ניתן לחבר אליו קורה. אולי יש איזה מחבר ייעודי או משהו שלא חשבתי עליו.
המלצה
26/02/14 09:14
45צפיות
אל תחבר את עמודי השער לעמודי הגדר. לדעתי לא יהיו מספיק חזקים ועם הזמן והשימוש כל הגדר תקרוס
תחפור לך 2 בורות של 50 ס"מ, אחד בכל צד, תכניס לתוכם קורת עץ 5*10 (או 10*10 עדיף) מזופתות בתחתיתן ותמלא בבטון. אלו יהיו עמודים חזקים שתוכל בקלות לחבר אליהם כל שער עץ שתרצה
מזופתות בתחתיתן?
26/02/14 11:56
39צפיות
למה, כדי שהבטון לא ייספג בעץ?
ואיך מזפתים?

תמיד נרתעתי מביטון, בעיקר כי זה מצריך קניית שק מלט של 50 ק"ג, ואני חס על הגב שלי. לפי ידיעתך, יש אפשרות למשהו קצת יותר קטן לשימוש ביתי? וכמה בעצם צריך לבור בגודל כזה?
זפת קר
26/02/14 12:08
34צפיות
ניתן לרכישה בחנויות חומרי בניין, מורחים עם מברשת שאח"כ זורקים.
הזפת תמנע מהעץ להירקב בתוך הבטון. רצוי ליישם כמה שכבות על כל החלק השקוע בבטון.

בטון זה עסק די פשוט ומאוד חזק. אין צורך לקנות שק 50 ק"ג, יש שקים קטנים בכל מיני גדלים, ויש אפילו תערובות מוכנות, רק להוסיף מים ולערבב.
לגבי עומק הבור: רשמתי 50 ס"מ ואני חוזר בי. עומק הבור הוא נגזרת של גובה העמוד ואני לא זוכר בדיוק את היחס אבל הוא משהו סביב שליש באדמה ושני שליש בחוץ, צריך לבדוק מה הנתון המדוייק.
בהתאם לעומק הבור הרצוי תחשב את נפחו וכך תדע בכמה בטון להשתשמש
לא ממליץ להשתמש בפרופיל Y כבסיס לשער
26/02/14 11:53
52צפיות
אלה פרופילים שמיועדים להחזיק גדרות מעויינים, לכל היותר.
מצטרף להמלצתו של נמרוד לבנות משקוף שקבור באדמה. למען היציבות, הייתי בונה לו גם קורה אופקית למעלה.
לאורך זמן, הכוחות שמפעיל שער שבנוי קורות בניין אינם מבוטלים, ודי מהר הבזנ"ט יתכופף, השער ישקע, ותמצא את עצמך משאיר אותו פתוח קבוע.
אם יש לך רתכת, אפשר בכ"ז לעשות משהו - יצירת מפתח "ח", מקובע היטב בקרקע, ומחוזק אופקית בזוית ל"משקופים" או אופקית לקושרת העליונה.
אל תתבאס
אין לי רתכת, אבל אני אשתדל לא להתבאס
26/02/14 11:59
43צפיות
תודה על העצה והאמפתיה
אולי זו בכל זאת הזדמנות להתנסות בעבודה עם בטון.
אם כך, אז למען הפשטות
26/02/14 12:25
51צפיות
קנה שקיות של בטון מוכן - הן מיועדות בדיוק לפרוייקטים כאלה. אם אני זוכר נכון, הן באות במשקלים של 15 או 20 ק"ג, פשוט מאוד לשימוש.
לגבי הזפת - 20-30 ש"ח לליטר, יישום אפילו עם ספוג מזרון פשוט, 2-3 שכבות נדיבות, במיוחד בקצה הקורה. כך עשיתי עם בסיס מחסן העץ שבניתי.
היכן ניתן להשיג לוח של אורן בעובי 4-8 מ"
25/02/14 09:54
25צפיות
שלום,

האם קיימת פלטה או אפילו לטות (רוחב 10 ס"מ) בעובי 4-8 מ"מ  של עץ אורן, או כל עץ רך אחר ?

תודה לעונים
כן,יש
25/02/14 10:54
16צפיות
תוכל לקנות באזור מגורך.
הלבשות למשקופים
25/02/14 11:23
18צפיות
בדלתות ומשקופים לצביעה, עושים את ההלבשות שעל התפר משקוף/קיר עם לוחות עץ דקים כאלה, מעץ רך (בד"כ לא אורן דוקא). אם לא תמצא במחסני עצים, אזי במקום שמשווק דלתות ומשקופים לצביעה.
בכל מחסן עצים
25/02/14 18:05
21צפיות
או מחסן דלתות מגיע כקורות במספר מידות עובי ורוחב
שחזור קפיצים תומכים במושב כורסא
25/02/14 09:54
46צפיות
שחזור קפיצים תומכים במושב כורסא
היי,
יש לי 2 כורסאות דניות שהלכו להן קפיצי המושב (קפיץ עטוף בפלסטיק  - ראו תמונה). יש למישהו מושג היכן ניתן להשיג כאלו בארץ.

מצאתי בחול, אבל שם המחיר עם המשלוח יקר מידי. (יותר מ 10 דולר לקפיץ).

http://www.danish-homestore.com/acatalog/INTERNATI...

תודה,
רז
תברר
25/02/14 13:07
20צפיות
אצל ז'ק ורון באז"ת חולון יש להם גם אתר
º
תודה, אכן יש להם
02/03/14 22:33
8צפיות
צביעה עדינה של עץ
24/02/14 23:56
129צפיות
הי,
אני מתלבט לגבי צביעה של פסלים מגולפים. אני מעוניין לצבוע בצבעים שונים, וכן לצבוע בלכה. בסה"כ אני צריך מגוון צבעים בכמויות קטנות מאוד.
העניין הוא שאני לא מצליח להבין מהן האפשרויות העומדות בפני.

כרגע זה מה שאני יודע:

1. באופן כללי לצביעת פסלי עץ שיושבים על מדף מוצל עדיפים צבע ולכה על בסיס מים ולא על בסיס שמן, מסיבות של נוחות הצביעה, זמן הייבוש, וריח לא נעים.

2. לטמבור יש צבע בשם "ורנית", על בסיס שמן או מים, ועל שכבה אחת או יותר שלו ניתן להוסיף לכה. יצא לי לעבוד עם הצבע הזה ובסה"כ הוא בסדר מבחינתי. החיסרון הוא שיש מבחר צבעים לא גדול, בעיקר לא בפחיות הקטנות של 0.5.

3. וכאן אני קצת מסתבך - ליעקובי ונירלט, ועוד חברות מחו"ל, יש צבעים שונים ממשפחת הלזור. האם לזור = ורנית? האם יש סוג מסויים שכדאי לי להעדיף?

ועוד שאלה - אם הצבע הינו על בסיס מים, האם אני יכול להוסיף לו מעט צבע אקריליק בכדי להגיע לגוון הרצוי?

תודה רבה,
ירון
נסיון לעזור
25/02/14 09:08
62צפיות
לפי הסדר:
1. יתרון נוסף ללכה ע"ב מיים - איננה מצהיבה. חסרון - קשה יותר להשיג לכה מבריקה - בד"כ זה מט או מט-משי.
2. אם אתה עובד עם ורנית מגוונת, אין צורך להוסיף לכה. לגבי מבחר הצבעים בפחיות קטנות זה נכון, אבל (לגבי השאלה האחרונה) אין בעיה להוסיף מגוון מרוכז או אקריליק או גואש או כל צבע מסיס מים אחר ע"מ לגוון ורנית ע"ב מים.
3. כללית, העדף את המוצר שפותח בארץ - הוא מותאם יותר לתנאי האקלים. אבל למוצר שיושב על מדף מוצל, זה לא קריטי בכלל. לזור זו אכן משפחת גימורים חופפת פחות או יותר לורנית. יתכן שבסיס השמן, המקשים, הנשא טיפה שונים בהרכב הכימי, אבל הפרנציפ זהה.

אפשרות נוספת - צבע את  הפסלים באיזה צבע שתבחר, נניח אקריליק, ובסוף יישם ורנית או לכה שקופה ע"ב מיים. כך לא תצטרך להסתבך עם כמויות לא נחוצות של פחיות צבע (גם 0.5L זה המון)
יובל שכחת משהו
25/02/14 18:16
62צפיות
ירון לא לשכוח תמונות לפורום,מזמן לא עלו עבודות גילוף שלך
תודה רבה
26/02/14 00:13
35צפיות
תודה על ההסברים המפורטים. השימוש באקריליק מפתה כי יש מבחר גדול מאוד של צבעים וניתן לרכוש בכמויות קטנות מאוד.
במידה ואנסה את זה אעדכן.

יהודה - אני מקווה שבקרוב אסיים ואעלה תמונות :)
צביעה לפסלים מגולפים
25/02/14 19:22
67צפיות

היום קניתי שני גוונים של פיגמנט (לערבוב ע"ב מים)
והכוונה שגם יראה צבוע וגם תישאר השקיפות של העץ
בהוראות כתוב שאפשר גם לערבב בין הפגמנטים ולקבל עוד גוונים.

חסרון: יש להשתמש תוך 24 שעות מההכנה (אח"כ כניראה יש שינויים בגוון שבחרתי)

צבע נחמד נוסף שניסיתי בהצלחה בעבר וגם הבוקר מאותה ההכנה ! (ניסיתי על תחתית של פסל מגולף)
זה עפ"י מתכון של יובל: השריה של צמר פלדה (מסוג עדין ומתפורר) בחומץ. תוך כמה ימים נוצר מישרה בגווני החלודה.

כדאי מאוד מאוד לנסות ליישם את הגימור על שארית עץ כמו הפסל המגולף שברצונך לצבוע.

בהצלחה

יש תמונה?
26/02/14 00:30
76צפיות
הי דורית, תודה על הטיפים.
תוכלי להעלות תמונה של התוצאה של "המתכון של יובל"?
º
כן לפני
26/02/14 06:37
146צפיות
פנתר בוגנוילאה, בתהליך עבודה
אחרי (עפ"י מתכון של יובל)
26/02/14 06:49
166צפיות
פנתר 2012_יצירה של דורית

תודה יובל,  עשיתי שימוש בהנחיה שלך . וזה הצליח

הבסיס בגוון החלודה עבר אבוניזציה לפי המתכון (הוזכר מס' פעמים, חיפוש בפורום של המושג טנינים יוביל להסברים המקוריים)
בעקרון זוהי השריה של צמר פלדה בחומץ סינטטי

החלק העליון - בגוף הצהבהב עם ישום לכה פוליאוריטנית

יצירה זו תהיה מוצגת במהלך חודש מרץ בגלריה תיאטרון יהלום בר"ג
º
פסל יפה
26/02/14 20:49
22צפיות
דורית,
27/02/14 10:06
45צפיות
הבסיס המוכהה מאוד יפה בעיניי. זה אמנם לא אבוניזציה פר-סה, כלומר לא ממש השחרה של העץ, אלא העשרה שלו באוקסיד של ברזל, ואולי תגובה עם הטנינים הקיימים בו באופן טבעי.
דרך נוספת לקבלת תוצאה דומה, היתה יכולה להיות הספגת העץ בקפה נמס, או תה שחור חזק..
שאפו על הצגת העבודה בגלריה - זה מקומה הראוי בהחלט!
תה שחור
27/02/14 15:01
43צפיות
כמו שאפשר לראות בתמונה שהעליתי של השרפרף, אצלי התה השחור (שלוש שקיות ליפטון חזק ברבע כוס מים!) לא עשה רושם גדול על האורן לבדו, אלא רק לאחר יישום תמיסת החומץ-צמר-פלדה.
º
28/02/14 00:53
8צפיות
בדומה לraindog
27/02/14 17:24
31צפיות

גם אצלי תמיסת תה לא השיגה גיוון מכהה. (ניסיתי גם על עץ אחר ולא היו תוצאות משמעותיות)

מיד לאחר היישום של תמיסת החומץ צמר פלדה  
העץ נראה ממש שחור, הבנתי שאין דרך חזרה, והיה קשה להתרגל לשינוי
לשימחתי כשהתיבש הפך להיות - ג'ינג'י חלוד
º
28/02/14 00:54
8צפיות
º
תודה רבה למחמיאים.
27/02/14 17:12
19צפיות
º
שוקי, מאיר
28/02/14 10:48
17צפיות
פסל
27/02/14 18:44
17צפיות
ממש מיוחד כל הכבוד
º
דורית , יצא מאוד יפה
27/02/14 20:50
12צפיות
"המתכון של יובל"?!
26/02/14 09:33
82צפיות
לא לי מגיע הקרדיט על המתכון הזה (רק אולי על זה שהבאתי אותו לידיעת החברות והחברים פה...)
העניין של יצירת תמיסת תחמוצת ברזל הוא חלק מתהליך של "אבוניזציה" - כלומר השחרת עץ, שייראה כמו אבוני. תחמוצת הברזל מיושמת על העץ, נקשרת לחומר בעץ שנקרא טנין (אלה אותם טנינים ביין אדום, שעושים אותו בריא), ונוצרת תרכובת שחורה. מי שעובד עם עץ אלון, שעשיר באופן טבעי בטנינים, מכיר את התופעה הזו של השחרה, אלא מהצד הפחות רצוי שלה.
בעבר היו מעשירים עצים בהירים בטנינים טבעיים שהיו מכינים ע"י בישול שבבי אלון - מעין מרק טנינים. מספיגים בעץ בנדיבות, ואז מיישמים את תמיסת תחמוצת הברזל. העץ משחיר באופן מיידי. כתלות בעץ, ובכמויות, מתקבלים גוונים שבין שחור כהה, אפור, אפור כחלחל, חום-שחור וכדומה.
טנינים אפשר לקבל בקלות גם בלי ללכת להקציע איזה אלון מזדמן - מכינים תה שחור (לא חשוב מאיזו חברה...) חזק מאוד. כשלעצמו יכול לשמש להכהיית ו"יישון" עצים בהירים, ובתוספת הברזל - להשחרה ממש.

קיימת גם הפעולה ההפוכה, של הלבנת עצים- בליצ'ינג (בעזרת פומיגציה עם גז אמוניה, או בסיס חזק ומי חמצן, או פר-כלורידים, או ח' אוקסאלית...), אבל על כך בפעם אחרת...
תיקון טעות קטנה
26/02/14 09:57
56צפיות
פומיגציה בגז אמוניה מכהה את העץ ומדגישה את דגם הגרעין, ולא מבהירה אותו, כפי שכתבתי בטעות.
ללא כל ספק
26/02/14 17:01
39צפיות

חשוב שהבאת את המתכון, ונעזרתי בידע
מבלי שאשוטט בים המידע שיש באינטרנט
פספסתי את המתכון המלא
28/02/14 09:01
21צפיות
יש הוראות שימוש?
כמה זמן להשרות?
כמה שכבות?
.
.
הוזכר מס' פעמים בפורום,
28/02/14 10:46
16צפיות

מומלץ  לעשות חיפוש בפורום , (או בבוא היום יהיה ערך בויקיפדיה... )

אין לי כמויות או פרטים מדויקים כמה זמן, כמה שכבות וכד'

בעקרון: השרתי  בצנצנת זכוכית -ללא מכסה- צמר פלדה (הסוג שמתפורר במגע יד) בתוך חומץ סינטטי  פשוט
במשך כמה ימים נוצרת תמיסה, אפשר לסנן, או להעביר לצנצנת אחרת ללא המשקעים ולהבריש את העץ, מנסיוני, החומר נישמר מס' חודשים, אז אפשר להכין כמות.

לפי התוספת של שוקי ויובל בסוף השירשור הזה, לקבלת גוון כהה, להבריש קודם עם משרה תה שחור חזק
ואח"כ חומץ-צמר פלדה.

תן זמן יבוש לפני השכבה הבאה, כדי לראות אם אתה מעוניין להכהות יותר
נסיונותי עם אקריליק/פיגמנטים
26/02/14 07:06
56צפיות

יישמתי אקריליק (עם ערבוב מס גוונים) מדולל במים ע"ג העץ
לאחר ייבוש עברתי עם נייר לטש כדי להפחית את הגוון שהיה חזק לטעמי

לגבי פיגמנט, נסיונות של הלילה, עדיין לא הגעתי לתוצאה שמניחה את דעתי,

אני חושבת שהגמר הוא ענין מאוד אישי, ולכל פסל מתאים כניראה טיפול אחר.

אשמח  מאוד לעוד תובנות בנושא

דורית
º
עשית נסיון באבקות צבע???
26/02/14 15:45
29צפיות
אכן, כן. יש מבחר גדול של צבעים
26/02/14 16:52
39צפיות

בחרתי אלה שנמסים במים.
מערבבים עם מים רותחים וכשמתקרר מיישמים.
צריך לחכות ליבוש של 24 שעות לפני שממשיכים בגימור לכה, פוליטורה וכד'

לצרכים שלי הצבע היה חזק מידי, שייפתי ועימעמתי עם נייר לטש.

ובפעם הראשונה  לפני שעה...יישמתי פוליטורה מוכנה על בסיס שלאק.
מצא חן בעיני התוצאה
פיגמנטציה
27/02/14 18:46
27צפיות
בשיטה של  צמר פלדה וחומץ התוצאה בכל עץ היא אחרת תלוי ברמת הטינין
נכון, אלא אם כן
28/02/14 00:55
19צפיות
משקים את העץ קודם בתה שחור חזק - רווי טנינים (מה שהיו עושים פעם עם מישרה של שבבי אלון, שעשיר בטנינים טבעית)
º
תודה, למדתי דבר נוסף, תה ואח"כ חומצמרפלדה
28/02/14 10:33
10צפיות
תודה לכל המגיבים
02/03/14 14:23
6צפיות
תודה רבה לכולם על הסיוע. אעדכן לכשיהיו תוצאות.
דורית - הפסל באמת יפה מאוד.
"חומצמרפלדה" - שם מצוין! בקרוב על המדפים בצלח :)
זוכרים שהבטחתי אמריקה הפעם תופי ליטוש
24/02/14 18:44
94צפיות
ניתן כבר להשיג בארץ תופי ליטוש מהדגם,הפלוס שלהם שניתן לחבר כל נייר לטש במידות הגזורות בהתאם,ולא כיתר תופי הליטוש,המצריכים שרוולי נייר לטש
תודה לדרור סופר שדואג להרחיב  את מבחר אביזרי העזר שעד היום לא ניתן היה להשיגם בארץ
נשמע מעולה
25/02/14 10:40
13צפיות
במיוחד שאפשר להשתמש בנייר לטש רגיל.
איזה יופי
25/02/14 11:02
16צפיות
כל הכבוד דרור, על ההתפתחות, שיהיה המון בהצלחה...
למה מחברים את התופים הללו? זה רק למכשירים ייעודיים?
ברק חכה לכשתיגדל
25/02/14 12:19
43צפיות
ברק חכה לכשתיגדל
ותצטייד במקדחת עמוד זה עדיף ונוח יותר לשימוש
ניתן בתופים הצרים יותר להשתמש גם במקדחה\מברגה
לי יש מהדגם שהתוף מגומי ועם שרוולי נייר לטש,קניתי בזול מארהב אך בסוף יצא יקר,כי הצטעעדתי בכמות מכובדת של ניירות לטש בכל הגדלים ובמספר גרעינים,לאחר זמן מה הגומי מתייבש ומתעוות,מאחר ואני תקוע עם מלאי ניירות לטש הצטיידתי בסט תופים נוסף.
מה שדרור מייבא פותר את בעייתיות נייר הלטש
בצילום התוף הגדול שלי
אני בטוח שכלכלית זה מאוד משתלם
25/02/14 12:28
17צפיות
השאלה איך זה עובד בפועל?
אני זוכר שבדרמל למשל, הנירות לטש הסיניים נקרעים מהר מאוד (עף לי לעין פעם אחת) והמקוריים הרבה יותר עמידים.

שחר
יש הבדל בין גלילי נייר הלטש הסיניים
25/02/14 14:30
22צפיות
למקוריים
כך שגם הגלילי שאני קניתי איכותיים מאוד מאוד
במקרה התופים שבארץ כל נייר לטש המגיע ברצועות או בגלילי רצועה,האדומים[השחורים לא שווים ]
או גליונות בד שמיר בגרעינים שונים
º
תוספ טובה
25/02/14 15:40
10צפיות
התופים שיש לי
25/02/14 18:53
30צפיות
חברים שאלו בפורום אינני מנהל ערוץ פרטי לשאלות,המידע גלוי לכולם
לשואלים במסר או במייל
זה סגנון הסט שיש לי [אצלי הסט גדול יותר] ,שימו לב התוף הוא גליל בצוכו בורג עם אום ו 2 שייבות הידוק הבורג מרחיב את הקוטר ומחזיק את גלילי הנייר,ההידוק ומזג האויר החם בארצנו גורם לבלאי גומי
שאלת אורח
24/02/14 17:52
76צפיות
שלום לכולם

יש לי בסלון שידה בצבע חום כהה
אשתי קנתה צבע תואם לתיקונים
ועל הדרך קנתה מסגרת לתמונה מעץ טבעי

הילד ביקש לצבוע את המסגרת בצבע השידה

מעבר לזה שאני צריך טיפה להחליק את העץ
אני צריך גם שכבת לכה נוספת
או שמספיק רק הצבע?

עשיתי ניסוי על עץ אחר פשוט
וראיתי שאין טיב שטח חלק כמו השידה

תודה
שמעון
º
מצרף תמונה
24/02/14 17:57
96צפיות
מצרף תמונה
מה סוג הצבע
24/02/14 19:28
33צפיות
האם זו לכה מגוונת,או צבע כל שהוא
במידה וזו לכה מגוונת לא חובה שכבת לכה שקופה מעל
בקשר לטיב השטח,זה תלוי בטיב ורמת הליטות
תודה על העזרה
25/02/14 10:04
7צפיות
כנראה שיש חומר נוסף בצבע

בהוראות רשום שבשביל לקבל משטח חלק
יש צורך להחליק טיפה עם נייר שיוף מספר 0
בין שכבה לשכבה

תודה
שמעון
שמעון,
25/02/14 11:28
9צפיות
אם מסגרת התמונה מעץ, והצבע על בסיס מים, אזי בהחלט מתרוממים סיבים מהעץ אחרי יישום השכבה הראשונה. מלטשים קלילות, עם נייר עדין (נייר "0" זה די גס, אני מתכוון לנייר P220, או P180) ומנקים את האבק והסיבים. גם אחרי השכבה השניה, ממש בקלילות. אחרי השכבה האחרונה אין צורך. אם פני השטח אינם חלקים אחרי שכבה שלישית - הצבע לא נקי. כל זה נכון גם לצבע ע"ב טרפנטין, אלא שהוא מרים פחות סיבים בשכבה ראשונה
שמעון
25/02/14 17:58
11צפיות
בנוסף
יש הרבה מאוד שרשורים בפורום שדנים בסוגיות צביעה וברובם הסברים מושקעים של yuvaleitan
º
תודה חברים
27/02/14 08:05
4צפיות
º
27/02/14 08:27
2צפיות
רגלי פילוס
24/02/14 14:47
112צפיות
מישהו אולי יודע איפה אני יכול להשיג רגלי פילוס באזור רחובות?
מצאתי בכל מיני מקומות אבל אני צריך להזמין ומשלוח וזה לוקח זמן...
לא נראה שאפשר להשיג את זה בחנויות פרזול רגילות...
כמו כן, אם יש למישהו רעיון אחר... אני בשלבי סיום הפרוייקט ויש כמה מ"מ הבדל בגבהים ואני מנסה לסדר את זה ע"י פתרון חיצוני, רעיון?
רעיון
24/02/14 15:43
105צפיות
רעיון
מחומרים מצויים
סיאקטיב בגבעת ברנר בדקת?
24/02/14 15:51
58צפיות
מצאתי שם לא מעט דברים, שווה להרים טל (יותר קרוב מהם לא תמצא :)
סאיקטיב פרזול - גבעת ברנר
24/02/14 15:57
63צפיות
הם מאוד נחמדים, גם אם חסר משהו הם יכולים להזמין במהירות ויעילות.
ראיתי את האתר שלהם, ולא היה שם
24/02/14 16:12
42צפיות
עכשיו הרמתי אליהם טלפון, בהחלט היו נחמדים מאוד, אמרו שיש להם ושאבוא לראות, ננסה להגיע...
תודה לעוזרים...
פילון, זה בדיוק מה שאני צריך, והרעיון מצויין, הביצוע פשוט, אבל לא ממש מצויים אצלי החלקים הללו, ובשביל להשיג אותם אני צריך לגשת לחנות פרזול ואם אני כבר בחנות פרזול....
איזור התעשיה רכטמן
24/02/14 21:18
29צפיות
ברחוב היצירה 7 "מאיר ממן פרזול" סוף הרחוב כמעט, לפני "ארכה" מצד ימין. ליד מוסך סקודה. מתחת לאולם השמחות. חנות פרזול קטנה, אבל גדולה, יש להם כמעט הכל. לא ראיתי רגלי פילוס, כי לא חיפשתי. תשאל את העובדים, אם אין תשאל את בעלי הבית, איפה אפשר להשיג ישמחו לענות לך. תעשה סיבוב, גם בקומה השניה. יש כל מיני דברים יפים. לנגרים חובבים

מאיר
ממן
24/02/14 22:17
21צפיות
יש לי חווייה חיובית מאוד מהחנות,לפני שנים מצאתי אצלהם דברים שלא היו בסביבתי באזור השרון
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום