לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף

תוכנה לחישוב תכנית חיתוך
05/06/14 11:31
142צפיות
שלום
לפרוייקט קטן בבית אני אצטרך בערך 6-8 פלטות
אני צריך לתכנן את החיתוך של הפלטות כדי לחסוך בחומר ככל האפשר
האם קיימת תכנה שבה אני מזין את החלקים הדרושים לי ומקבל תכנית חיתוך אופטימלית?

אשמח לתכנה פשוטה למשתמש וכמובן רצוי חינמית.

תודה
לא כזה סיפור..
05/06/14 12:06
95צפיות
קח דף A4 חשבון (ריבועים)...ותצייר פלטה על הדף בקנה מידה 1:10...כך שכל ס"ר (שני ריבועים) יהיו 10 ס:מ במציאות...
זה יתן לך מלבן של 12X24 ס"מ...ו"תשחק" בפאזל עם החלקים שלך עד שתמצא את תוכנית החיתוך האופטימלית....

שים לב שאם יש לך פורניר/פואמייקה עם טקסטורה....תצתרך לעבוד עם אותו כיוון

הצעתי היא לא "להתקמצן" בטרוף....כי אז אתה תמצא את עצמך משחק פאזל שעות...:)

בהצלחה
אני רוצה לחסוך את הפאזל....
05/06/14 12:13
92צפיות
אם זה היה ארון אחד, אני אתמודד.
אני "מרהט" שלושה חדרים
יש תוסף לסקטצאפ
05/06/14 13:14
105צפיות
Kח בחשבון 4 מ"מ 9חת על הני0ור.
אני עדיין מעDיף את ההMלצה של משהואחרנגרייתאיכות,

ה9אזלים האלו תוM7ים 7בות לשMירה על Mוח ב7יא :)
º
MמWש1וגע Xחד...
05/06/14 13:23
75צפיות
º
וAני HשVתי שהMקLדת שL עRן התHרפNה
05/06/14 21:08
40צפיות
º
זה נקרא CUTLIST
06/06/14 09:42
61צפיות
אני עובד על MAXCUT
06/06/14 11:16
68צפיות
תוכנה חינמית, פשוטה מאוד לתפעול ומאוד מאוד מדוייקת.
שים לב שיש להזין בפעם הראשונה את גדלי הפריטים שאתה משתמש (פלטות, לוחות, עובי להב מסור ) ומקבלים cut list מאוד מסודר ומדוייק.

קח בחשבון שמהניסיון שלי, במחסני עץ לא הכי אוהבים את זה ( זה דופק להם את ההזדמנות ל"לדחוף" לך עוד פלטה שאתה לא צריך...)

בהצלחה
לינק להורדה
06/06/14 11:19
69צפיות
º
09/06/14 09:11
5צפיות
º
שיטת הסלמי
47תגובות
05/06/14 09:03
1915צפיות

(המשך...)
שיטת הסלמי
בניית שולחן סלון מעץ גושני
05/06/14 08:43
242צפיות
בניית שולחן סלון מעץ גושני
מישהו התנסה ויכול לשתף בבניית שולחן מגוש עץ בדומה לתמונה?
מאיפה קונים את העץ?סוג עץ מומלץ? טיפולים? עלויות?

תודה!
עץ גושני
05/06/14 10:26
116צפיות
במרכז במי השרון בפתח תקוה יש להם אולם תצוגה עם הרבה מאוד סוגי עצים שך פריסת עצים ארצישראלים
בצפון במנסרת אקליפטופ ליד צומת גולני,2 העסקים באותה בעלות
הפלוס הגדול במקומות אלה שהעץ מגיע מהוקצע ומלוטש,מה שלא מתאפשר בחלק מהמנסרות בארץ
סוג העץ :מה שימצא חן,ואת כל הטיפים לגבי גימור נותנים בשני המקומות וגם ניתן להצטייד בחומרי גימור שונים
נסיעה,
05/06/14 11:15
103צפיות
העץ הגושני בשולחן היפה שבתמונה (קומפלמנטים לנעם) הוא רק חלק מהתמונה. עבודת חרשות הברזל פה היא משמעותית מאוד. כי בעוד את העץ ניתן לרכוש כנוסר ומוקצע, עבודת הברזל צריכה להיות "תפורה" באופן יחידני לאותו גוש עץ, על קימוריו וחמוקיו הלא סימטריים.
לגבי טיפול בעץ. אם את רוכשת במקום כמו שהמליץ יהודה, אז את יכולה להיות די רגועה בכל מה שקשור למזיקי עץ. אם את קונה במנסרה שמכבדת את עצמה ואת לקוחותיה - גם. אם את קונה בכל מקום אחר, יש לודא היטב, כי העץ יובש וחוטא היטב. יכול להיות מאוד מתסכל לקנות גוש עץ טבעי יפה ויקר (אני מניח שיכול להגיע למספר אלפי שקלים, ואפילו לא מעט, תלוי בסוג העץ), ולשמוע אחרי מספר שבועות או חודשים את קולות הכרסום מתוך השולחן, ועוד לפני שהגשת את האוכל.....
הגימור על השולחן צריך להיות עמיד גם בפני שחיקה, גם מפני חום, גם מפני כימיקלים (כהלים, חומצות ובסיסים).
ועם כל זה, שולחן כזה יכול בהחלט להיות מאסטר-פיס יפהפה במרכז הסלון.
נסיעה טובה ובטוחה,
יובל
יופי יובל...
05/06/14 11:26
74צפיות
עד שסיימתי לכתוב את התגובה עם כל ההפרעות שהיו כאן, כבר שאלת את השאלות... :)
רק על העץ אתה שואל?
05/06/14 11:24
69צפיות
האמת היא שלמרות שהעץ נראה החלק המהותי של השולחן,

אני דווקא סוקר את הרגליים (של השולחן) ומאוד אוהב אותן.
לדעתי שם נדרשת המון עבודה, כיצד אתה מתכוון ליישם את הרגליים של השולחן? שהם בעצם למעשה הבסיס לכל פלטת העץ.

ערן.
האמת היא שהתכוונתי לעץ
05/06/14 12:07
60צפיות
הרגליים יכולות להיות אחרות מבחינתי. מסכימה שאלה מדהימות.

תודה לכולכם על התשובות המהירות.
שולחן גושני
05/06/14 13:55
132צפיות
שולחן גושני
ביקרתי במנסרה (במקרה שלי בקבוץ רגבים), מתאתי פלטה גושנית. ניסרתי את חציה. ליטשתי ידנית עד יישור צד אחד. באותה מנסרה קניתי פלטה קטנה יותר ברוחב 35-40 ס"מ. יצרתי ממנה שתח רגליים. חיברתי לשולחן בחלקו התחתון בעזרת שני קרשים היוצרים ח, כאשר רוחב  ה  ח  כרוחב הרגליים. לא נגעתי בכל הפינות הלא ישרות, כך שנוצר שולחן ללא צורה סימטרית. צבעתי ב: "דור".
איזה עץ זה?
05/06/14 14:24
58צפיות
אקליפטוס?
כיצד חיברת את הרגליים לפלטה?
הגימור - דור - מגוון, או שהצבע המדהים הזה זה ככה, נטורל, של העץ?
שולחן יפה, מעניין, גם הזוית של הרגליים ביחס לפלטה. בטח כבד מאוד.
שולחן גושני
12/06/14 08:43
11צפיות
סוג העץ- אקליפטוס. הרגלים מחוברות ע"י קיבוע שתי פלטות I I כאשר הרגל ביניהם. גם הרגליים מעץ זהה רק דקות יותר.
גימור- אכן דור.  הצבע טבעי של העץ. חיבור הרגליים מכוון שלא יהיה סימטרי. הוא באמת כבד, אבל היות והוא לא ממש גדול, אין בעייה. בניתי שולחן לחדר אוכל מאקילפטוס, 3 פלטות באורך 2 מטר רוחב השולחם 90 ס"מ, רגליים בדומה לנ"ל, אלא שמחוברות ביניהן. ממש כבד.
º
12/06/14 10:07
2צפיות
שולחן מעץ גושני
05/06/14 14:01
111צפיות
שולחן מעץ גושני
במנסרה (במקרה שלי קיבוץ רגבים), ניתן למצוא עץ גושני. קניתי פלטה ניסרתי את חלקה. קניתי פלטה לרגליים בעובי 4-5 ס"מ . רוחב 45-50 ס"מ, יצרתי רגליים.
º
מצטער שיצא פעמיים. בפעם הראשונה נכתב שהעברה ל
05/06/14 14:02
46צפיות
שולחן
05/06/14 19:03
56צפיות
ממש יפה
האם מישהו מכיר את "עצי חזון" בכפר יאסיף?
05/06/14 01:06
83צפיות
אשמח להמלצות
עצי חזון
05/06/14 18:32
94צפיות
קניתי שם פעם אחת לפני מספר חודשים, קיבלתי יחס טוב (איפשרו לבחור מתוך ערימה) ומחיר הוגן.
גם אני הייתי שם
06/06/14 08:41
56צפיות
אמנם באתי רק כדי לראות את הסחורה ולא כדי לקנות, אבל הם בהחלט היו אדיבים והיה נראה שיש להם סחורה לא רעה.
התייעצות - בניית אדנית מעץ
05/06/14 00:49
167צפיות
שלום,

אני מעוניין לבנות אדנית מעץ. הכוונה לאדנית שתכיל את האדמה ולא תהווה רק מסגרת לאדנית פלסטיק...
התוכנית מצורפת ויש לי שתי שאלות -
1. האם עץ אורן יתאים למשימה?
2. האם ע"י צביעה בלכה + הוספת יריעת ניילון עבה לבידוד העץ יחזיק מעמד לאורך זמן ולא ירקב? האם יש צבע מיוחד לשמירה על העץ מפני לחות ומים?

באופן כללי אשמח לקבל פידבק, הערות והארות, זו עבודה הראשונה שלי בעץ...

תודה!
יוני

כן
05/06/14 07:49
68צפיות
לא תהיה בעיה עם שיטתך,תדאג רק לניקוז טוב
בעניין צבע כמעט כל צבע יעודי לעץ יתפקד טוב,
מתוך הנחה שהאדנית תהיה מחוץ לבית,הקפד לצבוע בלכה מגוונת המיועדת לתנאי חוץ.
בוקר טוב יוני, וברוך המצטרף לעולם העץ המופלא!
05/06/14 09:24
120צפיות
התוכנית עושה רושם טוב, אם כי המידות מעט גדולות ממה שאני רגיל לראות.
מספר נקודות שאני מוצא לנכון לציין (ככה תמציתי וקצר, כמו שאני רגיל...):
- הייתי מרכיב עם רווח של 3-4מ"מ ואפילו יותר בין הלוחות המרכיבים את הדפנות - לאפשר את ההתרחבות העונתית של העץ. ואם אתה מרכיב עכשיו, בקיץ, אז אפילו 5-6מ"מ. מפתיע כמה כח יש לעץ שמנסה להתרחב אבל אין לו מקום לזה - פעם היו מנצלים את הכח הזה במחצבות אבן ושיש!
- כפי שציין יהודה, ולא הודגש מספיק - חייבות להיות נקודות ניקוז (לפחות שתיים לגודל כזה, אם לא יותר), שתעבורנה או בתחתית או בדופן האחורי, צמוד לתחתית. צריך לקחת בחשבון שהנקז עובר גם דרך היריעה וגם דרך גוף האדנית, וצריך לאטום היטב, כולל פנים הקדח בעץ (זפת קרה, ראה להלן). בעבר השתמשתי במחברי  T 20/20/20מ"מ מפלסטיק, שהוכנסו לאדנית - אז אלו היו אדניות פלסטיק בתוך קונסטרוקציית אורן - הוכנסו מאחור מהצד (מבחוץ), הודבקו ונאטמו מבפנים ליריעה, ושורשרו בין האדניות עם צנרת 20 מ"מ, כלומר ממש מערכת היגרופונית שלמה - מע' ניקוז - ביוב אם תרצה. צריך לקחת בחשבון זויות ניקוז וכולי - עושה רושם שתכנון צד חזק אצלך.
- צביעה ואיטום. קודם כל - השתמש באורן מחוטא ומטופל באימפרגנציה("ירוק"), אבל יבש ככל שניתן. אני הייתי ממליץ לצבוע את כל החלקים טרם ההרכבה, על מנת להגיע ממש לכל משטח, כולל ובמיוחד חיתוכי הגרונג בקצות הלוחות - הם הפגיעים ביותר. 3-4 שכבות של ורנית מגוונת, המיועדת לשימוש חוץ (לא להתפתות לשימון בשמן דקים - לא תוכל לחדש אותו כמו שצריך).  את פנים האדנית הייתי מורח היטב בשתים-שלוש שכבות של זפת קרה, אחרי ההרכבה. לא אמור להיות מגע ישיר של מים מתוך האדנית, אבל אחרי גשם, מים "ייכלאו" בין היריעה לאדנית ולא יתפנו מהר כל כך.
- יריעת הפוליאתילן צריכה להיות ייעודית לסוג כזה של שימוש - כדאי להתייעץ עם גנן / מעצב גינות. צריך "לתפור" אותה בדרך נכונה, לצורה נכונה, למניעת קרעים ופתיחת התפרים. ובעניין זה - התומכות הריבועיות בפינות - מומלץ "לשבור פינה" פנימית, להקטין לחץ על היריעה - גם לכל אורך התומכה ובמיוחד בפינה העליונה. גם בתומכות במרכז הפיאות הארוכות. כדאי לשקול ריפוד עם יריעת ברזנט בין האדנית לפוליאתילן.
- גלגלים. זו קונסטרוקציה שהולכת להכיל לכל הפחות חצי קוב מצע שתילה. אפילו יבש זה כבד, ועם השקיה רוויה - מאוד מאוד כבד. הגלגלים צריכים להיות מיועדים לשאת משקל כזה. הייתי מציע לעשות שלוש תומכות רוחב לתחתית, ואת הגלגלים להעלות עליהן, ולא ישירות על לוח התחתית. תן "קלירנס" של 8-10מ"מ בין הקרקע לדפנות האדנית שמסתירים את הגלגלים. גם כי לדברים האלה יש נטיה לשקוע עם הזמן, וגם כי לגומי/סיליקון של הגלגלים יש נטייה להמעך ולהדחס. כדאי מדי פעם להניע ברבע סיבוב, למנוע את זה. וכדאי לדעתי למקם את הגלגלים קרוב יותר לדפנות (למעט המרכזי, כמובן) - שם העומס שהם יישאו יתחלק טוב יותר על הקונסטרוקציה ותהיה פחות שקיעה של הדפנות ביחס לתחתית.
- ניקוז-משקל. שקול שימוש ב"פרלייט" או "ורמיקוליט" מעורבבים כחלק ממצע השתילה (בשום אופן לא למלא באדמה רגילה, או מצע כבד). זה גם יקל את המצע, גם ישפר מאוד את יכולת הניקוז שלו.  

זה ככה בקצרה....
בטח תעלינה עוד שאלות, ואז אזכר בעוד אלמנטים שיש להתחשב בהם.
כפרוייקט ראשון,  לפחות מבחינה "נגרית", זה פרוייקט מצויין, וגם מבחינות נוספות זה יכול להיות פרוייקט לימודי-התנסותי מצויין.
בהצלחה!

יובל
תודה
05/06/14 11:53
17צפיות
תודה רבה על התגובה המפורטת
אני מאמץ בחום את כל ההמלצות.
מניח שיעלו שאלות נוספות בהמשך הדרך... עכשיו בדרך למחסן העצים :)
º
05/06/14 12:15
6צפיות
מקדחי שקען
04/06/14 22:41
92צפיות
היי

למה משמשים? אשמח להסבר
משמשים ליצירת 'גומחה' עבור ראש הבורג
05/06/14 10:05
43צפיות
על מנת שלא יבלוט מעל פני השטח
ובנוסף,
05/06/14 10:14
68צפיות
כשמבריגים בורג ללא שקע כזה, במיוחד בעץ רך כמו אורן (ואתה עובד הרבה עם אורן), הרבה פעמים הדחיסה של ראש הבורג גורמת לשבירת הסיבים בצידי ראש הבורג, ופגימה אסתטית של פני השטח. במיוחד עם ברגים גדולים יחסית (עם ברגי 4X40 זה פחות נורא).  אם זה במקום נסתר - לא נורא. אם זה במקום עם נראות גבוהה, זה פוגם.
אגב, על פי רוב אני מעדיף לעשות קדח מקדים עם מקדח רגיל, ושקע לראש הבורג עם שקען קוני בזוית כהה. יוצא מכלל זה, אם אני משקע את ראש הבורג עמוק, ומסתיר עם פקק עץ.
ובנוסף על הבנוסף
05/06/14 10:20
47צפיות
כדי להמנע מפציעות העץ,להשתמש במברגת קלאץ' כשהקלאץ' מכוון לדוגמא בבוש 10.8 בברגים 35\4 הקלאץ' מכוון לדרגה 7-8
תודה ושאלה
05/06/14 10:32
41צפיות
תודה לשניכם

אז מה ההבדל למעשה בין לעשות קדח מקדים עם מקדח בקוטר ראש הבורג (על מנת להכניס אותו שלא יבלוט)

תודה

שי
השקען
05/06/14 10:54
43צפיות
יוצר קדח מקדים ותושבת שקועה לראש הבורג בקידוח בודד
מספר הארות והסברים:
05/06/14 10:59
46צפיות
1. קדח מקדים ברוחב הבורג, כולל הסלילים (ברוטו), עושים בלוח/חלק הראשון, על מנת להדק אותו ללוח/חלק הבא אחריו, שם הסלילים כן אמורים לתפוס את העץ.
2. קדח מקדים בלוח/חלק השני צריך להיות ברוחב שבין קנה הבורג (המרכז, בלי הסלילים), לבין קצת פחות מרוחב הבורג כולל הסלילם - תלוי בקשיות העץ ובעומק הכניסה של הבורג.
3. ברגי משיכה, אלה שיש להם חלק ללא סלילים בחלק הקרוב לראש הבורג, חוסכים את הקדוח בשני קטרים - קדח אחד בקוטר קנה הבורג מספיק. הבורג אמנם מתברג דרך החלק הראשון, אבל יוצא ממנו ובסופו של דבר הסלילים מתברגים רק בחלק השני, ונוצר ההידוק - מכאן שמו של בורג המשיכה.
4. במיוחד בעצים קשים, לוחות דקים, קרוב לקצה לוח - הקדח המקדים מונע סדיקה של הלוח ("פיצוצים"), עקב לחיצת הבורג בין הסיבים, במיוחד בעצים קשים וקרוב לקצות לוח בכל העצים. הרי קנה הבורג תופס מקום, ואם המקום לא פנוי, הוא נדחף בכוח. עצים דחיסים כמו אורן יכולים לקבל את זה, עצים קשים לא תמיד.
5. עצים עובדים. מתרחבים ומתכווצים. בורג שהוברג ללא קדח מקדים גורם, כאמור, לדחיסה מקומית של העץ. עם הזמן ועם העבודה המחזורית של העץ, האחיזה של הבורג בעץ מתרופפת. קדח מקדים מפחית תופעה זו.
6. לשאלתך (שרק עכשיו תפסתי בעצם מה היא) - מעשית אין שום הבדל. (זה לא קדח מקדים אלא שקע לראש הבורג). לא פעם עשיתי שקע - מה שקוראים בלעז counter sink - עם מקדח 10מ"מ או 8מ"מ. שני ההבדלים שיש בכ"ז: א. יותר קשה לשלוט בקצה המקדח העבה בעבודה ידנית, ועדיף לעשות זאת בעזרת מקדחת עמוד 2. למקדח יש שני חריקים (סלילים), ולכן בעץ רך זה עלול להתבטא בשקע פחות יפה, קצת קרוע, לא לגמרי סימטרי, שוב, במיוחד בעבודה ידנית. השקען הקוני שיש לי הוא עם 6 להבים, והעבודה נקיה יותר ובשליטה טובה יותר, גם עם מקדחה / מברגה ביד חופשית.
תוספת קטנה
18/06/14 12:42
4צפיות
יש הבדל בזווית של השקע, במקדח לרוב תהיה הזוית 118 מעלות בעוד ראש הבורג הוא בעל זווית קרובה יותר ל90 מעלות.
עכשיו נזכרים?!
18/06/14 17:15
5צפיות
אכן, לרוב המקדחים זוית של 118 מע', אך יש מקדחים בעלי זוית ישרה (לי יש מקדח HSS  10מ"מ וגם 13מ"מ). בנוסף - אם אני לא טועה, ויכול מאוד להיות שאני כן, גם הcounter sink bits שלי בזוית קהה יותר מ-90.
מה זה אומר? שצוואר הבורג צריך לדחוס מעט העץ ע"מ שראש הבורג כולו יהיה במגע הדוק. בעצים רכים - לא בעיה. בעצים קשים - דורש טיפה כח.
º
עכשיו הגעתי :)
18/06/14 20:20
5צפיות
אחלה, תישאר!
19/06/14 09:19
3צפיות
ושוב - מאיפה בירושלים?

אני גדלתי בנוה שאנן (ליד ניות), למדתי ברחביה.
º
באיזה פקקי עץ אתה משתמש? מייצר לבד?
05/06/14 11:14
26צפיות
"מייצר" זה קצת מוגזם
05/06/14 11:23
42צפיות
אין לי מקדח לייצור פקקים. אני מנסר מוטות עגולים, בד"כ בוק, שהיו פעם סורגים של לול או כאלה. יש לי בקוטר 8, 10, 12 מ"מ. תוקע מוט כזה במקדחה ומסובב עם ניר לטש מלופף עליו, להסרת הגימור.
אני חותך כל פעם לפי הצורך. אני לא עושה את זה הרבה, אגב. ואם אני כבר כן, אז לא תמיד אני בכלל מדביק את הפקק, אלא דופק אותו בלחץ, כדי שאוכל להוציא אותו בקלות (לפירוק, נניח). את הפקקים הדקים אני מחדד טיפה עם מחדד לעפרונות ענק (יש כאלה לילדים, עם אחד רגיל ואחד גדול) - זה מקל על ההכנסה. גם דיבל עץ אני עושה ככה - קונה מוט, קוצץ, מחדד קצת. כמוני...
שולחן למסור גרונג
04/06/14 21:49
110צפיות
אני חושב לבנות שולחן שיאפשר עבודה נוחה עם מסור גרונג.
בטוח שהרבה חבר'ה פה בנו לעצמם כבר שולחן כזה.
אני אשמח שתעלו תמונות של השולחן שבניתם ככה שנוכל ללמוד מהנסיון שלכם...

תודה מראש,
רפי
רפי לא מזמן בניתי לגרונג משולב
04/06/14 22:23
152צפיות
רפי לא מזמן בניתי לגרונג משולב
שולחן יציב וחזק מעץ משטחים, מאז כבר התווספו לו גלגלים ננעלים.
נראה שולחן חזק ויציב
04/06/14 23:36
68צפיות
תודה על התמונה
רפי
05/06/14 07:44
59צפיות
יש לך גישה לעבודות מסגרותיש לי שולחן שבנוי מארונית עליה המסור וחבר בפורום משה אלמוג בנה לי ממתכת גובלי אורך צדדיים
º
שולחן למסור גרונג
05/06/14 12:40
114צפיות
שולחן למסור גרונג
פשוט ונפלא
05/06/14 12:47
60צפיות
אין שקיעה של ה-over-hang לקראת הקצוות?
זה נראה בהחלט רובוסטי, ואם הגדר האחורית והמבנה הסגור לא נראה שצריכה להיות שום בעיה בכלל. האם זה מחובר לפלטת השולחן ישירות (שהיא די דקה), או עם חיזוק תחתי איזשהו?
תודה!
חיבור הארכה לשולחן
05/06/14 13:10
98צפיות
חיבור הארכה לשולחן
נראה שאין שקיעה של ה- over-hang לקראת הקצוות.
זרועות ההארכה מחוברות לשולחן עם ברגים בקוטר 10 (או 12, לא זוכר בדיוק) ואום.  עקרונית ניתן לפרק את הזרועות ולהשתמש רק בשולחן אם רוצים.
שמע, איתן
05/06/14 13:20
57צפיות
קודם כל תודה על התשובה
שנית, עושה רושם שמתחבאים באמתחתך כמה וכמה דברים שהחברים (ואני, כמובן) נוכל ללמוד מהם הרבה.
נשמח מאוד אם תוכל לשתף אותנו בפרוייקטים שלך, שיקולים בתכנון, גישה לביצוע, פתרון בעיות שהתעוררו וכולי.
תודה,
יובל.איתן.
תודה
05/06/14 15:07
40צפיות
אני מתרשם שאוכל ללמוד המון מהעבודות ומההערות של החברים.
אני בתחילתו של שלב העשייה, אשמח לשתף בהמשך.

תודה,
איתן
º
השולחן עם המסור
05/06/14 12:43
114צפיות
השולחן עם המסור
מושלם... כל מה שנותר הוא..
05/06/14 16:06
55צפיות
להתקין עליו דבר כזה:
http://www.kregtool.eu/Precision-Trak-Stop-System-Prodview.html
קישור פגום, מנסה שוב
05/06/14 16:09
47צפיות
º
אכן נראה מצוין
05/06/14 21:12
21צפיות
תערוכת 'קורות עץ'
04/06/14 20:32
78צפיות
נראה מעניין...
מישהו כבר הספיק לבקר?
https://m.facebook.com/events/585496814899269/
מקדחי שקען
04/06/14 17:20
156צפיות
מקדחי שקען
היה פה דיון קטן לפני כמה זמן על סט של 3 מקדחי שקען שקניתי בל.כ. במחיר נמוך של כ- 30 ש"ח לכל הסט.
היום יצא לי לבדוק את המקדחים לראשונה על עץ רך (אורן מודבק וסנדביץ ליבנה), בעזרת מברגת קלאץ' 10.8.
הקידוח קל וחלק כצפוי, החלק המורחב של המקדח עבד גם הוא ללא בעיות, העניין היחיד היה קביעה מדויקת של עומק השקע לראש הבורג.
הטבעת שעל כל מקדח מטרתה לאפשר כוונון מיקום השקע לראש הבורג יחסית לקצה ראש הבורג, לטעמי חסרה טבעת נוספת כגובל לעומק ראש הבורג, מה עוד שעם כל הנסורת צריך לעצור ולנקות לפני סוף הקידוח כדי לראות בכלל איך מגיעים לעומק אחיד.
עוד סיפור די מצחיק, למקדחים ראש משושה ונהניתי לעשות עבודת הברגה קטנה ללא הטקס הרגיל של מקדחה ומברגה בנפרד, או פתיחות תכופות של הפוטר להחלפה בין מאריך הביטים למקדח. מתברר כי עדיין יש צורך בתפיסת המקדח עם הפוטר, אחרת בסיום הקידוח המקדח עשוי להישאר בתוך העץ.
ועוד שאלה, קטרי המקדחים 2.5, 3 ו- 3.2 מ"מ, האם מתאימים לברגי 3, 3.5 ו- 4 מ"מ בהתאמה? האםיש ממש חשיבות לקוטר הקדח המקדים?
יעקב
04/06/14 18:05
88צפיות
יש לי את הסט ואין לי בעיה עם השקענים,מעל הלהבים יש טבעת המשמשת כמעצור עומק
מקדח ה 3.2 ממ יתאים לברגים 3.5 ,הקדח המקדים חשוב כדי ליצור אפקט מתיחה \לחיצה לבורג בשעת ההברגה
בורג ההלן שמהדק את המקדח צריך להיות סגור היטב,במידה ואינו סגור היטב המקדח נתקע ונשאר בעץ
קח בחשבון שזה סט שעושה את העבודה אך אינו איכותי כשקענים אחרים,מניסיון עבר עם סט כזה השחזת השקען נשחקת די מהר
יהודה
04/06/14 18:22
61צפיות
יהודה, החלק שהתנתק לא היה המקדח הספירלי אלא האביזר כולו, שתנתק מהמברגה כיוון שהכנסתי אותו למחזיק ביטים ולא ישירות לפוטר.
הטבעת מגיעה לעומק שמאפשר אולי הכנסתפקק לסגירת הקדח, העומק אליו ניסיתי לכוון הרבה יותר רדוד כ- 2 מ"מ בלבד להבאת ראש הבורג למישור העץ.
º
הבנתי
04/06/14 18:39
37צפיות
רק הערה - הראש המשושה אינו מיועד עבור מחזיק
04/06/14 20:50
61צפיות
ביטים אלא עבור מברגות בעלות מתאם משושה 1/4 אינץ' (למשל מברגות אימפקט או הדגם הזה של מקיטה - http://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=1266 .

בשימוש בכזו מברגה, החלק המשושה ננעל (ולכן החריץ שיש בו במרחק קטן מהקצה), ואז הוא לא יישאר בעץ...
בשביל זה מעלים פוסטים כאלה עם תהיות
04/06/14 21:08
58צפיות
כדי ללמוד משהו חדש...
יש לי גם מברגת אימפקט תואמת (בוש 10.8), עם אביזר בקצה כפי שמופיע בצילום (מושכים את הקצה, מכניסים את הביט ומשחררים לנעילה).
מעדיף עליה את מברגת הקלאץ' כיוון שאני אוהב לעבוד לאט ובנחת, לא אוהב את נטיית האימפקט להתנפל על כל מכשול ולהסתכן בהריסה שלו.
בפעם הבאה אנסה לקדוח את הקדח המוביל עם האימפקט ונראה מה יקרה (האם אני מספיק מיומן עם ההדק כדי לא לקדוח עמוק מדי), או שאחזור למקדחה הישנה והטובה עם פוטר ידני טוב ובר נעילה.
תודה על ההבהרה
º
יעקוב, איפה קנית את הסט?
05/06/14 09:02
28צפיות
בל.כ.
05/06/14 09:10
37צפיות
יש חנות ברמלה בשם ל.כ., גגל אותם.
מתמחים בציוד זול יחסית, קונים גם סטוקים של ציוד משומש מה שלעתים קוסם לחובבי כלים ישנים וגרוטאות
º
תודה
05/06/14 09:23
21צפיות
סנדינד סילר
04/06/14 10:33
133צפיות
האם  מישהו יכול  לפרט  תהליך של  צביעת משטח עץ  עם
סנדינג  סילר  

אני  מעוניין  לצבוע  בבייץ  מה  קודם  למה  ?  
סילר
04/06/14 18:09
91צפיות
מטרתו לאטום את העץ
מלטשים את העץ וצובעים שכבת סילר,הסילר מרים סיבי עץ,להסרתם מלטשים בעדינות להסרת הסיבים שהתרוממו וצובעים מעל
יש לקחת בחשבון להתאמת הסילר לסוג הצבע,צבעים על בסיס מים לא מתחברים לסילר על בסיס מדללי טרפנטין
בייץ וסנדינג סילר
05/06/14 12:39
62צפיות
כפי שכתב יהודה, מעצם שמו - סנדינג סילר אמור לאטום את העץ, למלא את נקבוביותיו, כך שלאחר ליטוש יתקבל משטח חלק, מוכן לגימור.
הסנדינג סילר ה"מסורתי" הוא ניטרוזלולוזה, כלומר בעצם לכה ניטרוצלוליטית מדוללת. יש לזה מדללים מיוחדים, אבל אפשר גם לדלל עם טינר מתאים (31 או 21, אאל"ט).
תהליך העבודה פשוט - אחרי ליטוש העץ לרמה הרצויה מלחלחים היטב את פני השטח, נותנים להתייבש לגמרי, ומלטשים שוב בעדינות את הסיבים שהתרוממו. מורחים את הסילר על פני השטח ונותנים לו להתייבש לחלוטין, לפני שמלטשים. עכשיו תלוי מה רוצים להשיג. אפשר ללטש ממש עד חשיפת העץ, כך שרק אטמנו את הפורות - נקבוביות ורווחים בין סיבים וכיו"ב. אפשר ללטש קלות, ולהשאיר שכבת מגן חיצונית.
כדאי לקחת בחשבון שהסילר מתייבש מאוד מהר, ממש תוך כדי יישום, ולכן צריך לעבוד מהר יחסית, ואחיד. הסילר לא אמור להוות גימור חיצוני סופי בפני עצמו - הוא צהבהב למדי, קצת שביר, לא עמיד בכל התנאים שנדרשים מגימור.
לגביי יישום ביץ. ביץ, בניגוד לפיגמנט (הראשון מומס בנשא, ונספג ונטמע בסיבי העץ ממש, השני הוא חלקיקים שמורחפים, ולמעשה ממלאים את הפורות והרווחים בין הסיבים) ניתן ליישם אך ורק לפני איטום העץ. אני דוקא ממליץ כן על שימוש בביץ ע"ב מיים, כי סנדינג סילר, או כל גימור שאינו ע"ב מים, לא ימיסו אותו, ולא יוציאו אותו מהעץ. למעשה, מרגע שהתייבש, כמעט שום דבר זולט הקצעה או ליטוש מטורף לא יסירו אותו. אבל ביץ ע"ב אלכוהול או טרפנטין עלולים לעשות "bleeding" לתוך גימור ע"ב טרפנטין או ממיסים אורגניים אחרים, ולא תמיד באופן אחיד או רצוי או נשלט.
לצורך העניין, יישום ביץ ע"ב מים כמוהו כלחלוח של העץ. אחרי הייבוש - ליטוש, והמשך כמו שכתבתי קודם.
אם יש עוד שאלות או הבהרות - שוט.
º
זולט צ"ל זולת.
05/06/14 12:42
31צפיות
למה להשתמש בסנדיג סילר?
05/06/14 20:10
48צפיות
לפי מה שאני מבין פשוט יותר וגם מומלץ ע"י היצרנים ליישם שכבה ראשונה מדוללת ב30% המדלל של הלכה כשכבת בסיס?
שאלה מצויינת
05/06/14 23:57
40צפיות
(זה מה שעונים למי שלא ממש יודעים איך לענות לו.....)
האמת העירומה היא שכיום השימוש בסנדינג סילר בעבודות נגרות כמעט נעלם. הוא נשאר כמעט נחלתם הבלעדית של חרטי העץ.
אני, בעיקר מטעמי חסכון בזמן וקמצנות, השתמשתי בחומר הזה לאטום היטב ומהר את הצד התחתון של משטח שולחן פינת האוכל שבניתי. האיטום היסודי והייבוש המידי היו ייתרון. וזה חומר זול יחסית, אם מצליחים למצוא אותו.
אני כמובן משתמש בו מדי פעם גם בעבודות החריטה, שם לעמידות המכנית ולעמידות בפני כל מיני חומרים מאכלים ומשתכים אין משמעות, אבל למראה החלק המתקבל מאיטום הפורות - יש.
קיצורו של דבר - אם אתה משתמש בלכה, ורניש, שמנים וכולי - אין שום סיבה אמיתית להתחיל להשתמש בסנדינג סילר ובלכה ניטרוצלוליטית, להוציא אם אתה חרט.
תודה.בעבר השתמשתי
06/06/14 16:07
21צפיות
אך לא ראיתי הבדל מהותי בתוצאה ,ומכיוון שתדירות השימוש שלי נמוכה עברתי ליישום של שכבה ראשנה של לכה מדוללת. אני משתמש בעיקר בלכות דו רכיביות (דור 120,135 ) והתוצאה מספקת אותי.
בניית ספה בסגנון שבדי/סקנדינווי
04/06/14 09:17
81צפיות
שלום חברים
הצהרה - אני מכיר ומוקיר את איקאה, אבל מחפש משהו שונה לחלוטין.
הייתי בביקור בדנמרק ומאוד התרשמתי מהספות/כורסאות בסגנון של פעם.
עיצוב פשוט ונקי לעין, עם הרבה עץ טיבעי.
מחפש יצרנים מיוחדים שאפשר להתרשם מהם, שירטוטים ותוכניות.
אשנח לשמוע כל תובנה.
חג שמח
איל
פרק א' - כסא-שולחן
04/06/14 03:43
254צפיות
פרק א' - כסא-שולחן
מאחר שלא ניתן לפרסם שתי תמונות בהודעה אחת (כן, אני יודע שאוטוטו זה יתאפשר ), יצאתם מורווחים - שתי הודעות.

לפני כמה ימים שוטטתי לי באחת מחנויות העתיקות בסביבה, שכן הן זוכות למתיחת פנים לקראת בואם של התיירים. באחת החנויות גיליתי בקרן זווית ספר שעוסק בבתים שוודיים ישנים, וליתר דיוק - בחפצים ישנים שנמצאים בבתים שוודיים ישנים. דיפדפתי לפה, דיפדפתי לשם - את עיני צדה תמונה של כסא-שולחן.

סוג כזה של רהיט מוצאים בעיצובים שונים (ובהחלט משונים) - מדובר בכסא מאוד לא נוח, שנפתח לשולחן מאוד לא נוח. במקרה שלנו - המושב של הכיסא הוא מושב כפול. כאשר רוצים להפוך את הכיסא לשולחן - פותחים את המושב, והמשענת (שמחוברת לחלק העליון של המושב) הופכת לרגל הרביעית של השולחן.

העיצוב שבספר נראה לי מוכר בצורה חשודה, אבל לא הצלחתי לקשר אותו למשהו ספציפי. בכל אופן - צילמתי את העמוד, בתקווה שההארה תגיע.
פרק ב' - ההארה
04/06/14 04:11
199צפיות
פרק ב' - ההארה

היום הגיעה ההארה - מדובר בכסא בעל שלוש רגליים שעוצב ונבנה בידי Tage Frid. כמו שרואים בתמונה, פריד בנה כמה גירסאות של הכיסא, שנבדלות (בעיקר) בגובה המושב. פריד מספר על תהליך העיצוב של הכיסא, אבל הוא לא מזכיר ולו במילה אחת את הכסא-שולחן (Bordstol) שאני מצאתי בספר.

אני חושב שהדמיון איננו מקרי. אני בטוח שפריד לא העתיק את העיצוב הישן, אבל נראה לי שהוא הכיר את העיצוב הישן והושפע ממנו, גם אם באופן בלתי מודע .

אני עדיין לא גיבשתי את דעתי לגבי הכסאות של פריד. יש בהם משהו מאוד מקורי ומיוחד, אבל אני לא בטוח שאני "אוהב" אותם. מה שברור - בניית כיסא כזה היא אתגר לא פשוט. אמנם יש הוראות מדויקות בספר (השלישי) של פריד, אבל לא בטוח שההוראות הופכות את הפרויקט לפשוט יותר. הרגליים (שאגב אינן חרוטות) מתחברות למושב בזווית מורכבת (compound angle). המשענת מחוברת לחלק האחורי של המושב במחברי זנב-יונה. אמנם החלק האחורי של הכסא מחובר לחלק הקדמי של הכיסא בסין וגרז פשוטים, אבל מאחר שהכיסא מעוגל והחלק האחורי מלוכסן גם המחבר הזה הופך למסובך למדי. בקיצור - לא נעים.

מישהו נכון לאתגר הבנייה? הערצת ההמונים - לאחר הסיום המוצלח - מובטחת...

איל
נראה די דומה בשביל מקריות בלתי מודעת ?
04/06/14 10:10
90צפיות
הכסאות של Tage Frid מזכירים לי תרנגולות :)
º
להבהרת דברי :)
04/06/14 10:38
141צפיות
להבהרת דברי :)
חיים זה שלך? מגדל אותו בחצר?
04/06/14 10:50
61צפיות
תרנגול יפה.
עדיין לא :) אבל מתכננים להביא 3 תרנגולות
04/06/14 14:33
60צפיות
שיטילו קצת ביצים אורגניות..
תדאג שיהיו leghorn, לא whiterock....
05/06/14 13:29
39צפיות
הראשונות לביצים, האחרות ליום העצמאות.....
אם כבר שימושים כפולים ומשק חי
06/06/14 09:38
66צפיות
אם כבר שימושים כפולים ומשק חי
סיפור שמתגלגל באינטרנט מתאר שחוואי אחד לא קיבל אישורי מועצה לשים אורווה עם גג לסוסים שלו. אבל החוואי לא ויתר וגילה פירצה בחוק המועצה אשר מאפשר לו לשים כסאות ושולחנות בחוץ. אז הנה הפתרון
º
חג ביכורים שמח
03/06/14 12:35
33צפיות
º
חג שמח.
03/06/14 13:38
5צפיות
º
חג מתן תורה שמח.
03/06/14 13:44
3צפיות
º
חג קציר שמח!!
03/06/14 14:16
3צפיות
º
חג שמח לכולכם
03/06/14 14:21
2צפיות
º
חג שמח
03/06/14 14:22
2צפיות
º
חג שמח לכל חברי הפורום
03/06/14 16:31
3צפיות
º
חג מתן תורה שמח.
03/06/14 19:20
1צפיות
º
חג שמח ובתאבון!
03/06/14 19:35
1צפיות
החג הזה תמיד מתקשר לי עם שיח הפטל
03/06/14 19:35
15צפיות
שגדל בגינת הורי וכל שנה מספק 5-6 פטלים שמהם אני נהנה 5 שניות
º
04/06/14 00:00
1צפיות
º
חג שמח
03/06/14 23:41
1צפיות
º
חג שמח :)
04/06/14 00:00
3צפיות
º
חג שמח לכווולם
04/06/14 12:17
1צפיות
חידוש פינת אוכל
03/06/14 08:45
60צפיות
הי
אני לא יודעת אם אני בפורום הנכון (אם לא אשמח שתפנו אותי למקום הנכון)
אני רוצה לשפץ פינת אוכל הצבועה בחום ונגה.
קניתי פוליאור לבן בהמלצת יועצי הצבע של טמבור
הסבירו לי שאני צריכה לשייף אך לא ברור לי כמה- עד הורדת הצבע?
אם כן- באיזה נייר שיוף להשתמש? (קניתי 0 וזה לא ממש עושה את העבודה...)
03/06/14 08:51
48צפיות
נכתבו לא מעט שרשורים מושקים ומפורטים בפורום בנושא צביעה וחידוש
אני ממליץ לחפש במנוע החיפוש של הפורום
צביעת רהיטים
חידוש רהיטים
º
איך מחפשים בפורום?
03/06/14 10:48
29צפיות
º
רק להסתכל למעלה....
03/06/14 12:01
83צפיות
רק להסתכל למעלה....
בחירת מסור גרונג
02/06/14 18:42
216צפיות
שלום וברכה לכולם,

אני בונה בעיקר ריהוט גן ומבנים מעץ ועד עכשיו עבדתי עם מסור עגול כשרוב החיתוכים נעשו ע"י מחסן העצים.
כמובן שתוך כדי העבודה נצרכתי לעשות חיתוכים נוספים לא מעטים ולצורך זה השתמשתי במסור העגול.
החלטתי להתקדם למסור גרונג כיון שרוב החיתוכים הן חיתוכי רוחב שבהם הגרונג יהיה הרבה יותר נוח.
כמובן שכל אחד רוצה את הכלי ההכי טוב שיהיה גרונג עם פנדל ועם שולחן עליון, כך שיוכל לעשות יותר סוגי חיתוכים. אבל מסור כזה של חברה טובה עולה על התקציב שלי.
לאחר בחישה עמוקה באינטרנט נותרתי עם התלבטות בין שני מסורים:
1. מסור גרונג עם שולחן עליון FEMI 733 (ניתן לראותו כאן) - הצעת מחיר נוכחית 1950 שח.
2. מסור גרונג פנדל Metabo KGS 216 M (נמצא בקישור הזה) - הצעת מחיר נוכחית 1679 שח.

יחסית לצרכים שלי, מה לדעתכם עדיף?
כמו כן, למישהו יש ניסיון עם חברת FEMI? עושה רושם טוב אבל לא ראיתי ביקורת עליה.

תודה מראש,
רפי
כמה נקודות, בקצרה
02/06/14 22:53
113צפיות
טיפה כמו להשוות תפוח לתפוז - אלו שני כלים קצת שונים, למרות שלשניהם קוראים "גרונג"
לFEMI (חברה איטלקית, אאל"ט, מוכרת מתחום הקומפרסורים בעיקר) יש שולחן עליון שמאפשר חיתוכי RIP, שהמטאבו לא יודע לעשות. אבל זה בא על חשבון גובה ניסור מצומצם יותר, אפילו גבולי - 40 מ"מ, ורוחב קטן יותר. אבל יש RIP. ורסטילי יותר, קצת חלש יותר, קצת מוגבל בנתונים. והמחיר - או טעות סופר (מה שכתוב בקישורית זה 2900, או ממקום אחר)
עם הפנדל של מטאבו תוכל לחתוך לוחות של עד 60ס"מ רוחב (2X רוחב ניסור), קורות בגובה או עובי עד 60מ"מ, אבל לא תוכל לעשות ריפ.
תפוחים ותפוזים. עכשיו אתה צריך לחשוב מה, לפי נסיונך עד עכשיו, מה עוד צפוי, מה מידת הורסטיליות ומה עובי ורוחב החומרים שצפוי שתעבוד אתם, ולפי זה לבחור בין סוגי המסורים.

או שעשיתי לך קצת סדר, או שבלבלתי אותך לגמרי.....

שבועות שמח,
יובל

ממש לא בילבלת...
03/06/14 00:37
90צפיות
אכן עשית לי קצת סדר.
אומנם כל מה שכתבת ידוע לי (מלבד זה שה-FEMI קצת יותר חלש) אבל כתבת את זה מסודר
והמחיר, אינו טעות סופר, הם מוכרים ב-2900, אני השגתי ב1950

חג שמח!
רפי
04/06/14 23:04
40צפיות
לגבי הפמי האם זה אותו מקט במחיר זול יותר,עד כמה שידוע לי שלפמי יש כלים מסוימים ב 2 רמות
יש לנו קשר חם עם היבואן וניתן לבדוק זאת
גרונג של FEMI
04/06/14 23:33
50צפיות
אני לא יודע לגבי המק"ט.
הייתי בקשר אם איזשהו סוכן כלי עבודה שהציע לי את הדגם ששלחתי בלינק ב-1950 שח.
בלינק שהבאתי הוא עולה 2900 שח אבל זה לא מייצג, אני ראיתי אותו באינטרנט ב-2200 שח בערך ככה שקיבלתי פה הנחה די קטנה של כ10%.
בכל מקרה כבר קניתי את הגרונג של METABO ואני מחכה שיגיע אז לי זה כבר לא רלוונטי.
תודה רבה על ההצעה
º
תתחדש
05/06/14 07:42
26צפיות
שידרוג למסור מקיטה
13/06/14 11:51
73צפיות
לאחר שעזרתם לי להחליט והזמנתי את המסור של METABO KGS216M, הגיע אליי שליח עם מסור אחר בטעות
התקשרתי לחנות ואמרו לי שלצערם המסור של METABO אזל מהמלאי של METABOבעצמם ויהיה רק בעוד שבוע מלאי חדש בחברה.
הם הציעו לי לשדרג למסור של מקיטה LS0714F בתוספת של 320 שח.
אמנם המקיטה קצת יותר קטן (7.5 לעומת 8.5 אינץ) אבל הוא חותך עומק של 52 מ"מ ובדר"כ אני עובד עם עצים ברוחב של עד 5 ס"מ אז זה אמור להיות בסדר.

בחנות טוענים שהמקיטה הרבה יותר טוב.

מה דעתכם? שווה לשדרג או לחכות?
יותר פשוט יותר טוב במקרה הזה
03/06/14 00:29
107צפיות
לדעתי הניסיון לקבל את כל הפונקציות (גרונג עם פנדל ושולחן עליון) בכלי עבודה אחד גורם לכך שהפונקציה שהכי חשובה לך (גרונג) היא פחות טובה.
מהסתכלות על שני כלי העבודה שביניהם אתה מתלבט, נראה שכמסור גרונג ה- METABO יותר טוב באופן משמעותי:
גובה חיתוך ואורך חיתוך גדולים יותר.
פנס וסמן לייזר לחיתוך מדויק.
אזור העבודה/החיתוך פתוח, כלומר ראות טובה של אזור העבודה ולהב המסור.  נראה שב- FEMI שולחן החיתוך עלול להפריע לראות בצורה נוחה את אזור העבודה/החיתוך.
ל- METABO מבנה פשוט וברור, וזה תורם לדעתי לבטיחות בעבודה עם המסור.
METABO חברה גרמנית עם מוניטין טוב בתחום כלי העבודה.

בהצלחה,
איתן
היטבת להסביר...
03/06/14 00:51
79צפיות
אני חושב שהנקודה שהעלית לגבי אזור העבודה הנקי והברור היא ממש נכונה.
לכן לדעתי אלך על ה-METABO.
אם מישהו מכיר מקום שנותן מחיר יותר טוב על המסור הזה אשמח לדעת.
תודה על הייעוץ!
רפי - בחירה טובה
03/06/14 01:06
84צפיות
הרי יש לך עדיין מסור עגול, בו תוכל להשתמש לחיתוכי אורך, במידת הצורך. השולחן לא מיועד לחיתוכים ארוכים, אלא יותר לתיקונים של מרכיבי ריהוט למיניהם.
אני מסכים עם איתן - יותר מדי קומבינות, אבל התפשרות על כל הפונקציות.
המטאבו עדיף.
בהצלחה
ולקינוח...
03/06/14 01:41
94צפיות
תגידו חבר'ה, זה נראה לכם אמיתי?
https://www.youtube.com/watch?v=XdqsL3nlUuU
אם כן זה מטורף!!!
הערה לגבי הפמי ולקסם
03/06/14 07:58
169צפיות
הערה לגבי הפמי ולקסם
לא פעם מתחילים בתחום רוכשים גרונג משולב,ומהר מאוד מגלים שהשולחן העליון אינו פונקציונלי לעבודות נגרות
המסור העליון מאוד מוגבל,השילוב פותח במיוחד עבור עובדי שטח כגגנים,,ולא לעבודות נגרות
בקשר לקסם עם מסור הסרט זה אמיתי
בצילום יילים שאני ניסרתי במסור הסרט
º
משפחת האיילים שלי
03/06/14 08:00
125צפיות
משפחת האיילים שלי
º
וואוו, זה פשוט מדהים.
03/06/14 10:38
44צפיות
º
משפחה אצילה של איילים מאוד מיוחדים
05/06/14 10:46
15צפיות
מסור גרונג
03/06/14 14:37
103צפיות
היי רפי

הייתי בהתלבטות זהה לשלך לפני שבוע ובסוף רכשתי את הגרונג 8.5 (לא הפנדל).

גם זול ב50%, וכמוך גם לי יש מסור עגול (עם מסילה של קרג נותן מענה מצויין לחיתוכים ארוכים) שמשמש לפלטות הגדולות במיוחד.

נקודה למחשבה...
חג שמח
שי
המסילה של קרג...
04/06/14 21:45
64צפיות
שלום שי,

מה זו המסילה של קרג שאתה מדבר עליה?
היי
04/06/14 22:40
54צפיות
חפש בגוגל kreg rip cut

עובד יופי, עולה בערך 200 (שווה לחפש מבצעים וכו׳) או קניה באיביי ודומים..
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום