לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף

אבן השחזה, חברה מומלצת
24/06/14 07:49
196צפיות
הגעתי לשלב בוא אני צריך להשחיז את המקצוע.

אומנם מצאתי בחנות ליד הבית נייר מים בגרעון של 2000 אבל בכל זאת על מנת לחסוך בטווח הארוך אני רוצה לקנות אבן השחזה.

הכיוון הוא יותר לעבר ה4000-8000 השאלה מה הן החברות המומלצות?

כמו כן יש לי הזדמנות להזמין ממישהו שנמצא כרגע ביפן אבן משם.
ידוע לי שיש אבנים ביפן שמחירון יכול להגיע למחיר של בית בירוחם ואף יותר.
השאלה כמובן האם שווה בכלל להביא משם? אם כן אז איזה חברה?

תודה והמשך יום טוב
מספר חברים בפורום
24/06/14 10:18
145צפיות
משתמשים בסדרת האבנים הזו מיפן:
Suehiro 'New Cerax' ceramic stone

אפשרות אחרת היא קניית משטחי יהלום להשחזה של חברות כמו DMT או EZE LAP..
לא זול, אבל אלו אבנים שמחזיקות הרבה מאוד שנים ואינן מצריכות עבודת תחזוקה כמו יישור וכדומה
את הסיומת בגרעין גבוהה יותר, מקובל לבצע על משטח ישר מצופה עור ומשחת פוליש (נקרא leather strop ).
º
סטרופינג - עור צבי, ג'ילדה
24/06/14 10:41
74צפיות
מחירים ומקומות רכישה
24/06/14 10:59
93צפיות
מצטרף לשירשור, אשמח לשמוע מחירים ומקומות לרכישה..
תודה רבה על התשובה
24/06/14 11:43
81צפיות
שאלה נוספת

המחיר ביפן לאבן בעלת גריד של 6000 היא 152 שקל
האם זה מחיר טוב יחסית לארץ לאבן ברמה כזאת?
אבנים מיפן
24/06/14 12:20
97צפיות
אני משתמש באבני Shapton, אני קונה אותן (ועוד דברים טובים) בחנות toolsfromjapan.com. המחירים שם מצוינים, מחירי המשלוח טובים גם. שירות מעולה.
יצרתי איתם קשר היום
24/06/14 12:33
86צפיות
ממתין לתשובה

הבעיה שהם נמצאים רחוק מאוד מטוקיו, שם אחי נמצא בשבועיים הקרובים.
איך המחיר של המוצרים שלהם ביחס לישראל?
מחירים טובים
24/06/14 13:14
78צפיות
המחירים שם טובים. אני לא יודע להשוות לישראל, אבל זה הרבה יותר זול מארה"ב. בדרך כלל בישראל זה בערך פי שניים מארה"ב, אז זה הרבה הרבה יותר זול מישראל.
עזוב את אחיך בשקט, זה לא כיף להמתין למשלוחים ולהביא אותם לארץ. החנות הזו שולחת לישראל במחירי משלוח הוגנים מאוד, וזה מגיע די מהר. אולי יותר מהר מכמה שזה ייקח להגיע לטוקיו ומשם דרך אחיך אליך.
זו חנות שבדרכ ממש עמוסה...
24/06/14 15:26
76צפיות
יתכן שעד שיחזרו אליך כבר לא ישאר מספיק סמן למשלוח להגיע לאחיך.
לשמחתי הם חזרו אלי כבר היום :)
25/06/14 06:18
60צפיות
וזאת התשובה שקבלתי:

Hello Daniel,

No, we do not have a branch in Tokyo. We are nowhere near Tokyo, and do not have a 'store' that can be visited, strictly mail/internet ordering only.

We can ship inside Japan however, and could send things to your brother in Tokyo as long as some conditions are acceptable.

We need some time to process orders. If we have the items in stock, then this time is only a day or so. If we need to order in an item, this can take from a few days to a few weeks, and it depends on what the item is.

Shipping costs between US$8-15 inside Japan, no weight limit.

If there's something you'd like me to send, then please let me know what it is and I will let you know if it's possible to fit in with your brother's schedule.

אז מתברר שאין להם חנות פיזית כלל
הם רק חנות אינטרנטית
ומתברר,
25/06/14 13:04
56צפיות
שהיפנים יודעים להיות ענייניים ואדיבים ונחמדים מאוד.
זו חנות שמוכרת בהיקפים רציניים בכל העולם, ולא טריוויאלי שחנות בסד"ג כזה תגיב אחרי יום אחד, ובצורה אישית וחביבה כזו, ותציע את האלטרנטיבות המתאימות. יפה.
תודה שהבאת את תגובתם פה - אולי זה יעודד גם חברות מקומיות לשפר את תודעת השירות שלהם.
לפי מיטב ידיעתי הם בכלל לא ביפן והמשלוחים
25/06/14 16:04
50צפיות
שלהם מארה"ב הניסיון שהיה לי עם האבנים שקניתי דרכם לא משהו הן נסתמות לאחר מספר שניות של עבודה ( ואני לא היחיד )
קניתי גם מפסלת יפנית שהגיע דפוקה לגמרי ולקח זמן עד שהוחלפה
הם כן ביפן
25/06/14 16:11
48צפיות
הזמנתי מהם לא פעם, המשלוחים שלהם מיפן (לפי חותמות הדואר). אני לא יודע איזו אבן הזמנת, אבל מה שאני מכיר שם (בפרט אבני שפטון) הן אבנים ברמה גבוהה מאוד, נחשקות ביותר בכל העולם. כמובן שגם אני מאוד נהנה מכל האבנים שהזמנתי שם.
פעם אחת קיבלתי מהם כלי לא תקין (לדעתי נפגם במשלוח), שלחתי להם תלונה והם שלחו לי כלי חלופי מאוד מהר ובלי שום דיבורים.

לפי מה שאתה מספר, אולי אתה מתבלבל ביניהם לבין חנות אחרת מארה"ב?
Tools from Japan
25/06/14 17:01
56צפיות
אכן חנות אינטרנט הממוקמת ביפן ומנוהלת ע"י סטיוארט ואשתו לבדם,
מה שגורם לרוב לעיכוב במשלוח. עקב כך יש לצפות בד"כ לשבועיים עד יציאת המשלוח ליעדו.
מניסיוני איתם, תמיד היו אדיבים והמוצרים  איכותיים ובדיוק לפי התיאור באתר. ואגב תיאור מוצר,
לא נתקלתי בהרבה חנויות הטורחות לכתוב תיאור מורחב כל כך על כל קבוצת מוצרים, מה
שעוזר לפזר ערפל ובלבול בקרב הקליינטים, בטח כשמדובר בכלים יפניים ויצרנים שונים שאינם מוכרים במערב.
איך מקבלים עצים בעובי אחיד
24/06/14 00:07
71צפיות
שלום לכולם,
אני תוהה מהי הדרך הכי יעילה לקבל עצים בעובי אחיד?
נניח שהמטרה שלי היא לקבל עצים עם חתך אחיד של בדיוק 4X4 ס"מ, איך עושים את זה בצורה הכי יעילה?

ניתן לרכוש עצי אורן 5X5 מוקצעים (שבגלל ההקצעה מידת החתך שלהם היא בערך 4.2X4.2) אבל מידת החתך היא לא אחידה.

האם הפתרון הבא הוא פתרון הגיוני, יעיל?
לקנות נניח עץ 5X15 ולהשתמש במסור שולחן כדי לקבל עצים בחתך אחיד של 4X4?

תודה,
איתן
לקראת רכישות יום שישי-בעלי מערכת קרג לכאן
23/06/14 23:08
104צפיות
מה ההבדל בין המערכות השונות?
ג'וניור R3
K4
K4MS
???
ברלה
24/06/14 07:46
65צפיות
ההבדל בין כל אלה הוא כמות החלקים, ומכאן אפשרויות השימוש השונות.
ראה באתר של צלח, K4 מאסטר מכיל את החלקים שיש בשתי המערכות האחרות יחד, זו המערכת שיש לי.
החלק הכחול הגדול נוח לעבודה עם פלטות, אפשר בקלות להחליק מדף ולקוחח בו כמה חורים אחד אחרי השני.
החלק הקטן אליו מכניסים את מוביל הקידוח,שימושי לקידוח בקצות קורות, ולתיקוני רהיטים
שים לב שכל פריט שתקנה בנפרד, יעלה הרבה כסף.
מלבד המערכת, יש לי גם שני מלחצי 90 מעלות, מאוד יקרים אבל נחוצים כיוון שאחרת העסק כולו זז בעת ההברגה.
קלמרה נוספת face clamp קניתי ב"ל.כ.", שם היא נקראת פלאייר פטנט למסגרים, בהרבה הרבה פחות מהמחיר של קרג  (30-90 ש"ח בהתאם למידה).
ראה באתר של היבואן (גגל בעברית קרג ג'יג'), טבלה חשובה שמסבירה את הבחירה בין הברגים השונים.
רואה שיצאה בינתיים מערכת K5, אין לי ניסיון איתה. רואה שהבסיס יותר רחב לשם סיוע לייצוב העובד בעת הקידוח.
º
תודה רבה!
24/06/14 09:17
20צפיות
עזרה בזיהוי העץ+איך לחדש את העץ
23/06/14 21:36
89צפיות
עזרה בזיהוי העץ+איך לחדש את העץ
גיסי ביקש ממני לחדש לו את שולחן המטבח.
א. איזה עץ זה?
ב. לאחר ליטוש אגרסבי איזה צבע אני צריך לצבוע לפני הלכה הקשיחה?
עזרה בצביעה
הודעה זו מכילה תמונות
01/07/14 01:27
5צפיות
טוב אפחד לא זיהה את העץ לא נורא......
עכ"פ קניתי לכה קשה ["קשה כיהלום"] מהו היסוד שאני צריך לעשות לה?
כמובן לאחר שהורדתי בקושי רב את הלכה הקודמת!
מיסטר וולף לא חשב שיעבוד ככה
צביעת פרגולה
23/06/14 18:29
128צפיות
צביעת פרגולה
שלום לכולם

ברצוני לצבוע פרגולה שהצבע שלה הוא אדום / חום כהה. העץ לא טופל כבר הרבה זמן ופיגעי הזמן ניכרים.

אני מעוניין לצבוע ישירות בלי שיופים ,לכות, שמנים וכו'. ברור לי שיכול להיות שזה לא הטיפול הנכון אבל אין לי רצון להיכנס לפרוייקט שכזה.

האם תוכלו לכוון לאיזה צבע עלי להשתמש  (חברה /סוג/מותג) ?
בד"כ איזה גוונים (לפי התמונה) מקובל להשתמש ?

תודה

צבע לפרגולה
23/06/14 20:47
103צפיות
1 נקה מאבק על ידי מברשת
2 צבע וירנית של טמבור לפי גוון שיש לך ( קרא את הוראות השימוש )
3 צבע ע"י ספוג או מברשת
4 מטליות ואו עיתון מתחת למקום הצביעה  לטיפופים

בהצלחה
23/06/14 21:35
77צפיות
המשמר יעבור לדום! האו!!
הקשב
24/06/14 10:20
42צפיות
כן זה אני
חזרתי מהקורס עייף רזה ב8 ק"ג
אך בעל ידע רב ונמרץ מתמיד
יחזור לפעילות גם בפורום
לאט אבל על בטוח
ברוך החוזר!!
24/06/14 10:39
31צפיות
נסלח לך על ה-8 קילו....
רעיון מעולה לחרטים -ידית חרוטה לפוטר של מקדחה
23/06/14 18:08
119צפיות
º
כלים מצויינים. יקרים ושווים כל פרוטה
24/06/14 09:43
28צפיות
זה לא חייב להיות יקר אתה מכין את הכלי בעצמך
24/06/14 11:18
35צפיות
וצריך להשיג פוטר מאיזו מברגה שעבר זמנה...  יום לפני שראיתי את הסרטון אבא של אשתי זרק 3 מברגות ישנות שלא עבדו שנים..
תפיסת נדנדה בתקרת פרגולה.
23/06/14 15:38
143צפיות
אז ככה, אני רוצה לשים לילד שלי נדנדה על התקרה (שמתחתיה יש קורה)
מצאתי מין ברגים מעוגלים בסוף. (תמונה)
http://konimboimages.s3.amazonaws.com/system/photo...

והם נראים האלטרנטיבה הכי טובה, מי שבנה את הפרגולה אומר שזה מעולה, לי נראה שההברגע מעט קצרה, האם זה אמור להחזיק 20 קילו נניח?

אין לי אפשרות להשתמש במשהו כזה:
http://www.mivnit.co.il/image/users/61896/ftp/my_f...

כי התקרה מכוסה בעץ דקורטיבי, אני רק יכול לראות לפי המסמרים - איפה הקורה עוברת.
הפתרון שאתה לא יכול להשתמש בו- הוא היעיל
23/06/14 15:59
106צפיות
צריך לבדוק אם הווים שהראית בכלל מתאימים, לא בטוח.
מבחינה פיזיקלית, על הווים יופעל כח בדיוק לכיוון הנגדי של ההברגה שלהם, כלומר למטה, ההתנגדות תהיה רק ע"י ההברגה. לפי דעתי זה קצת בעייתי.
הפתרון השני, יש יותר חיזוקים לפרזול (כמה ברגים בכל צד) מה גם שלפי איך שזה נראה, זה בדיוק הייעוד של הפרזול הזה.
הווים נראים לי יותר כמו פתרון לתליית עציצים וכאלה...
בסופו של דבר, זה מה שאתה עושה בתוך הבית שלך והאם אתה מוכן לקחת את הסיכון. מה שלא תחליט תעשה בדיקה לפני עם משקל שגבוה מהמשקל שאמור להיות עליו (ילדים גדלים, תבדוק לא רק על המשקל הנוכחי אלא גם לעתיד)
בנוסף לנ"ל, ציינת שאתה לא רואה את הקורה...
23/06/14 16:11
65צפיות
אם תקדח בשולי הקורה ולא באמצע החיבור יהיה יותר חלשממה שהבורג מסוגל להבטיח כי בשולי הקורה, העץ יכול להמפצל או להיסדק.
סמי!!!
23/06/14 16:11
78צפיות
שלא תעיז - חד משמעי - להשתמש בברגים שהראית בתמונה הראשונה - לא לעשרים קילו - גם לא לחמישה. בנוסף לתשובה של BPNINI, שאני סומך ידיי עליה, אני אבקש ממך לעשות תרגיל מחשבתי. נדנדה - מתנדנדת, נכון? כלומר הכח הפועל על הבורג הוא כלפי מטה (כבידה) ובניצב , קדימה-אחורה (וקצת במעגלים, תלוי כמה הילד/ה מג'דעג'עים). עם הזמן, וזה לא יקח זמן רב, הבורג מרחיב את החור בו הוא נעוץ בעץ, עד שאין לו במה להאחז, וזה נגמר, במקרה הטוב, בילד בוכה+נדנדה+הברגים - על הרצפה.
צורת ההברגה האנכית הבטוחה היחידה היא של ברגי ג'מבו עמוק לתוך בטון, או של ברגים/מוטות הברגה + אומים מן הצד השני, דוך דרך קורת עץ.
מצטער אם נשמעתי תקיף על סף האגרסיבי, אבל לא אתנצל על כך...
תמונות של המקום תעזורנה להבין טוב יותר את המצב, ואולי בכ"ז למצוא פתרון.
יובל
ברגי גדנדה
23/06/14 16:26
72צפיות
יש ברגים יעדים לגדגדה  שעוברים דוך בעץ
º
יעודיים/יעדים
23/06/14 16:26
43צפיות
º
בקופסה של הברגי רשום שהם לנדנדה.
24/06/14 15:07
20צפיות
אז כתוב
24/06/14 16:00
23צפיות
כמו שזה נראה, זו הברגת 6מ"מ. מה שכתבתי לגבי מה יקרה לה בתוך העץ - אני עומד מאחורי זה. אם זה היה בטון ודיבל מיוחד - אולי אולי, גם לא בטוח.
הכוונה שלי לא הייתה למצוא אום שיחזיק על התבריג הזה - לא תמצא - אלא להשתמש בבורג ארוך מספיק שאפשר יהיה לתפוס עם אום מהצד השני של קורת העץ, או איפהשהו בדרך. מוט הברגה, ג'מבו וכו'.
פתרון הכבל שחובק את הקורה (או אם היא צמודה לתקרה אז עובר דרך חור בחלקה העליון), נראה לי פשוט ליישום ובטוח.
אז מה אפשר לשים
24/06/14 15:09
25צפיות
אם אנ אעלה מלמעלה. יש אום שיכול להכנס בהברגה גס כזו?
יש איזה משהו שאפר השחיל? / לתפוס את הבורג מלמעלה?

אם זה היה בורג עם הברעה עדינה,אז לא היתה בעיה להשיג.
הכנה לנדנדה
23/06/14 23:05
66צפיות
היי SAMIRO
תעבוד מלמעלה
פרק רעף שניים מלמעלה, קדח חור במרכז  האגד, השחל כבל פלדה או שרשרת דרכו, קדח שני  חורים בתקרת הנוט-פאדר
השחל את הכבל פנימה  וסגור את הקצוות בשאקל.
נשמע קצת מורכב אך זה הפתרון האידיאלי והפשוט. קשה לפרק תקרות כאלה ולהחזירם שלמות.
הבנתי אותך,
24/06/14 15:11
35צפיות
ובעצם ירד לי מהתקרה מין כבל פלדה ועליו אחבר את הנדנדה...

רעיון מעולה, רק שאני ממש לא סומך על התפסנים האלה עם השני אומים 8 או 7 ממ....
סיום הלולעה
24/06/14 16:00
30צפיות
התופסנים האלה חזקים מאוד. בדרכלל עובדים אם פלומבה בלחיצה (צריך מכשיר יעודי)
אך ישנה גם אפשרות אם חבל או שרשרת.
אני לא אוהב דברים כאלה
24/06/14 16:11
43צפיות
פרגולות לא מתוכננות לשאת משקל נוסף ובמיוחד לא משקל שמשנה את העומס באופן דינמי ומחזורי.
עומס הנדנדה פועל בקשת שלמה של משיכה כל פעם בכיוון אחר

במילים אחרות, יש פרגולות שיתלשו ממקומן או יקרסו ויש כאלה שלא אבל לא הייתי מעז...

אכן. אני משתמש בהן לכלי הרב תכליתי (ה-GOP),
23/06/14 11:25
56צפיות
כמסור וכמלטשת, והוא צרכן סוללה לא קטן - אז ההבדל משמעותי.
ניתן למחוק - היה אמור כהיכנס כתגובה
23/06/14 11:38
33צפיות
בשרשור אחר... השטויות של תפוז.
"יופי" כנראה לעוד מישהו נעלם שירשור שהעלה.
23/06/14 11:18
78צפיות
,נכנסתי לשרשור אחר שלא קשור לפסל שהעליתי, הגבתי שם, וקיבלתי הודעה בשורת הכפתורים למעלה שיש לי תגובות חדשות עם מספר התגובות באדום, אז לחצתי על אחת התגובות וקבלתי את ההודעה המצורפת  ולמי שלא יצליח לפתוח את ההודעה, הרי היא מצוטטת להלן: "העמוד אותו חיפשתם לא נמצא... אנא בדקו שהקלדתם את הכתובת ללא שגיאות.
אם למרות זאת אינכם מוצאים את מה שחיפשתם, אתם מוזמנים להשתמש בחיפוש שלנו." סוף ציטוט.
אני לא הקלדתי אלא לחצתי על קישור שהמערכת יצרה בשעה האחרונה והיא לא קיימת עכשיו.
מה זה אומר? שיש עוד חבר בפורום שכתב וההודעה שלו נעלמה לפני שהספקתי לקרוא אותה? - את אשר יגורתי, בא לי.
או שיבוא ה"תפוז ויסביר את נפלאות התוכנה שלו.
לי קרה במקביל משהו אחר מוזר -
23/06/14 11:36
34צפיות
הגבתי בתוך שרשור, וזה הופיע כרגע בתור הודעה חדשה שלא קשורה לכלום... עכשיו צריך להטריח את יהודה שישרשר.

מיותר
אשמח לדעת אם מישהו פה בפורום יכול לומר לי
23/06/14 10:53
168צפיות
אשמח לדעת אם מישהו פה בפורום יכול לומר לי
מאיזה עץ לדעתכם עשוי השולחן המצורף בתמונה.
יש לך את זה בתמונה יותר קטנה???
23/06/14 11:06
65צפיות
זה יכול להיות פאנל מצופה פורניר של עץ כהה, וזה יכול להיות עץ מלא.
תמונה יותר ברורה, יותר מקרוב, יותר גדולה, עם התמקדות בכל מיני אזורי חיבורים, יוכלו לעזור...
זה שולחן מאוד ישן,לדעתי עץ מלא.
23/06/14 12:35
54צפיות
השאלה איזה עץ מלא.
אני שואל מכיוון שאני מעוניין לצבוע את זה בצבע אטום ואני רוצה לדעת אם צריך יסוד וכדומה.
ניב,
23/06/14 13:00
52צפיות
א. אי אפשר להתרשם מהתמונות - הן ממש קטנות מדי. ניסו לרמוז לך בעדינות קודם....
ב. לא ממש רלוונטי איזה עץ מלא זה ואם זה בכלל עץ מלא. יש עליו גימור כלשהו, ואתה רוצה ליישם גימור אחר - צבע אטום.
אם בדעתך ליישם צבע ע"ב טרפנטין, דוגמאת פוליאור/אוניאור סופרלק וכו' - אין צורך ליישם יסוד. ליטוש קל, ניקוי ויישום מספר שכבות צבע בשיטה החביבה עליך.
אם הצבע הרצוי הינו ע"ב מיים, או אז רצוי ליישם יסוד מקשר דוגמאת יסוד רב שימושי של טמבור או יעקובי, לפי ההוראות, ואחריו את הצבע ע"ב מיים, בשכבות דקות ואחידות.
גם אם העץ חשוף (לא הגיוני) - אותן המלצות תקפות.  
היית מתחיל בזה...
23/06/14 13:09
69צפיות
אם אתה רוצה לצבוע בצבע אטום זה לא משנה סוג העץ.
אתה צריך להוריד קצת את הגימור, כנראה שיש גימור מסויים על השולחן, לכה או אולי משהו אחר, ליטוש טוב של השולחן, אחריו שכבה של צבע יסוד להמתין לייבוש מלא, שיוף קל להחלקת פגמים, לאחר מכן שכבה ראשונה של הצבע האטום, המתנה לייבוש, שיוף קל, שכבה שנייה, שיוף קל וכן הלאה. מומלץ ליישם גימור (לכה שקופה) אחרי השכבה האחרונה באותו אופן

כמה דגשים חשובים:
- תבחר את סוג הצבע ותמשיך איתו למשך כל בשכבות, הכוונה היא שאם בחרת צבע יסוד על בסיס מים גם הצבע שמעל שכבת היסוד צריך להיות על בסיס מים ומעליו לכה על בסיס מים, אם בחרת על בסיס שמן אז שכל השכבות יהיו על בסיס שמן.
-ליטוש, מרגע שמתחילים ליטוש בין שכבות, תשתדל שהגריט (מס' של נייר הלטש) יהיה בסדר עולה, לדוגמא, ליטשת לפני השכבת לכה הראשונה בנייר 180, שכבה שנייה תלטש ב-220 אחריה 280 וכן הלאה, אני בדרך כלל עוצר ב-400, אם יש עוד שכבות אחרי 400 אני ממשיך לשייף עם ה-400.
-לאחר כל ליטוש ולפני שכבה נוספת תנקה את המשטח מכל אבק הליטוש, אתה לא תרצה שהצבע יתערבב עם האבק.
-והכי חשוב- בטיחות! אם כבר קנית צבע, תקנה נישמית לאבק, הפשוטה תספיק, לנשום אבק צבע\לכה\עץ זה לא תמיד מומלץ.
º
"לא תמיד מומלץ" צ"ל "תמיד לא מומלץ"...
23/06/14 13:14
36צפיות
23/06/14 13:52
28צפיות
לך תדע, אולי יום אחד ימצאו ששאיפה של נסורת עצים יכולה לרפא משהו.... חחח
º
אולי קינמון...
23/06/14 14:18
26צפיות
º
יש טענה בויקיפדיה שבכמויות גדולות הוא רעיל.
23/06/14 14:37
32צפיות
º
תודה רבה על התשובות המפורטות
23/06/14 15:09
19צפיות
כמו כל דבר.....
23/06/14 16:15
26צפיות
גם שמן אקליפטוס ושמן רוזמרין, אלכוהול ועוד כמה דברים....
דבק צהוב ירדתי במינון, זה עשה לי צרבת....
º
הנה תמונה ללא הפלטה העליונה,אולי יעזור.
23/06/14 12:37
92צפיות
הנה תמונה ללא הפלטה העליונה,אולי יעזור.
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 07:51
156צפיות
פסל שחרור והתפתחות
הפסל גולף בשנת 2006, טרם פורסם בפורום, אך לא חדש לחברים שביקרו אצלי ו/או חקרו את האתר שלי המופיע בתחתית ההודעה.
אין לי תיעוד שלבים אך אני יכול לציין שהפסל גולף מיחידה אחת (פרט לבסיס), אין כאן פעולת כיפוף אלא רק החסרת חומר. הגזע במקור היה בצורת האות Y.

בדרך כלל האומנים לא מסבירים את הפסלים שלהם, אבל אני לא מרגיש צורך להיות כבול לנורמות בתחום הזה ולכן... עוד כמה מילים: ברצף התמונות תראו במבט מלמטה ואחר כך להפנות את תשומת הלב כלפי מעלה, אז תראו שהפסל מתחיל מצורת גליל שבהמשך כלפי מעלה הוא מתכופף, מתפתל כמו שריר של יד, ויוצא מתוך עצמו דרך פתח באיזור הכיפוף ואז מתפתח בחלק העליון (האיזור של פיצול הגזע) המחשבה שעומדת מאחורי האבסטרקט, היא שהאדם כבול במסגרות כמו בית ספר, צבא, משפחה, ולפעמים המסגרות מגבילות את ההתפתחות, כאשר האדם משתחרר מהמסגרות ונותן חופש לדמיון ולביטוי שלו, הוא מתחיל להתפתח ולפרוח.
º
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 07:52
62צפיות
פסל שחרור והתפתחות
º
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 07:53
58צפיות
פסל שחרור והתפתחות
העליתי 7 תמונות וניסיתי לכתוב תגובה שמינית
23/06/14 10:04
42צפיות
ללא תמונה ולא הצלחתי גם לאחר הרבה נסיויות ויציאה מהפורום וחזרה וגם שגירת ה- windows ולא עזר. חזרתי כעת ואני רואה שנעלמו 4 תמונות.### ####. הנ"ל זה סימן לשתי מילים שהצלחתי לבלום אותם מלהגיע ממחשבתי למקלדת.
אנסה שוב.
º
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 10:13
35צפיות
פסל שחרור והתפתחות
º
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 10:14
25צפיות
פסל שחרור והתפתחות
º
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 10:15
26צפיות
פסל שחרור והתפתחות
º
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 10:17
45צפיות
פסל שחרור והתפתחות
פסל שחרור והתפתחות
23/06/14 10:21
44צפיות
תם ונשלם שבח לאל בורא עולם ובלעז FIN
וחסר ל"תפוז מנהלים" הדפוק שמוציא לנו את המיץ בתהליך האלעת פוסטים, במקום שיוציאו מעצמם את המיץ על מנת לספק תוכנה ראויה. וזה לאחר צנזורה של מילים לא ראויות. רק החברה מחזיקים אותי כאן, ושוב אנימעלה את המחשבה לנדוד לפלטפורומות אחרות.
יהודה, שחררתי קצת לחץ אבל...
23/06/14 10:48
61צפיות
אבל, אני כאן במסגרת תחביב ובמסגרת כיף וכמו שבכל מסגרת כלכלית / עסקית / חברתית כשיש תקלה כזו שאני לא יכול להעלות שרשור החברה בודקת את התקלה ומדווחת מה היתה התקלה ומה תוקן, אני לא צריך להיות כעת בחשש שכל פוסט שאעלה אני צריך לבדוק כמה שעות/ימים לאחור שהוא לא נמחק, מחיקות כאלה יכולים ליצור גם אי נעימות בין חברים כמו מי שהגיב / שאל והוא יכול לחשוב שהתעלמתי ממנו., כאשר אני כן עניתי אבל הוא לא הספיק לקרוא לפני מחיקה. אני מבטיח לכם. זה קרה לי וזה יקרה גם לכם.
יהודה, אני מבקש שתפעל דרך הקשרים שלך שיבדקו את הכשל ויודיעו לי/ לנו המשתמשים למה זה קרה ומה נעשה לתיקון.
תודה.
אלי
23/06/14 12:44
36צפיות
אני לא נכנס לזה יותר לצערי
תפנה את השאלה להנהלת הפורומים
את שלי עשיתי הבוקר באופן קיצוני
הזווית הזאת נהדרת
23/06/14 13:40
21צפיות
הזכיר לי משום מה את השועל התחמן מפינוקיו. לך תדע איזה אסוציאציות עולות בראש.
יופי של פסל ותודה על ההסבר
23/06/14 08:52
37צפיות
אני חושבשחשוב שהיוצר יאמר מספר מילים על עבודתו, מה כוונתו ומה הביא אותו לביצוע העבודה. לטעמי זה מוסיף הרבה וחוסך את "מה הייתה כוונת המשורר". זה כמובן לא מונע מחשבה עצמית ואינטרפרטציה שונה לעיני המתבונן.
לי הפסל מעלה משום מה אסוציאציה של בחור עליז, שהולך ושורק ומצפצף על העולם.
דעתי דומה ושונה
23/06/14 09:03
38צפיות
אני חושב שהמתבונן צריך, כתנאי בסיסי, להיות משוחרר מקונוטציות ואסוציאציות של אחרים, שמשפיעות מאוד, בין אם במודע או שלא. ואחרי שהתבונן, ניתח לעצמו, העלה אסוציאציות, זכרונות, תהיות, תחושות וכולי - משל עצמו, אפשר לתת לו גם את הפרשנות העצמית של היוצר, הסיפור שמאחורי וכו'. למעשה, כבר במתן השם ליצירה, היוצר זורע בלב וראש המתבונן משהו.
כל זאת, אלא אם מטרתו/ה הברורה של היוצר/ת היא בכוונת מכוון להביא לתחושה מסויימת, אולי קולקטיבית, אצל המתבוננים. אני זוכר יוצרת שהיו לה יצירות שמטרטן המוצהרת היתה לגרום אי נוחות, מועקה, חוסר שקט אצל המתבונן, כל עבודה בדרכה, כדרך להעביר מסר מסויים, להתחיל תהליך מחשבתי מתוך תחושת האי-נוחות הזו.
פתאום נעלמו לי כמה תמונות
23/06/14 09:15
36צפיות
אלי, ראה גם תגובתי לדברים של ח.ק.
וגם: מטרתן ולא מטרטן
וגם: הפעם דוקא שעיתי להמלצתי שלי, והבטתי ביצירה לפני שקראתי את ההסבר. האסוציאציה שלי היא של משהו אורגני, חי, זורם ובתנועה חופשית, קצת אמבי אפילו - תנועה מכוונת עם מראה של תנועה אקראית לכאורה. משהו חלקלק. משהו חייזרי - ידידותי.
ואז קראתי את הצד שלך לעניין, וכמובן שיכולתי להתחבר גם אליו.
עוד הגיג: באיזשהו מקום, אמן יכול לשחרר את היצירה שלו, ומרגע שסיים ליצור אותה והיא נולדה - היא כבר לא לגמרי שלו - יש לה אופי משלה, מעריצים משלה, תחושות שהיא מעבירה - כל זה בלי להכיר את האמן והסיפור שמאחורי. קצת כמו שמכירים מישהו/י, בלי להכיר את כל סיפור חייה, משפחתה וכולי - זה בא אח"כ.
אולי אם האמן מכוון למטרה מסויימת ביצירה, אזי היא לא באמת משוחררת, ולמעשה "מגוייסת" למטרה המסויימת בעטיה יצר אותה האמן.
ואולי לא ישנתי מספיק ואני כותב שטויות?.........
יובל וחק גינה לי - שניכם צודקים
23/06/14 10:36
26צפיות
ואני שמח עם דרכי.
מצד אחד אם לא הייתי כותב, אז כל אחד היה נותן את הפרשנות שלו וזה טוב, אבל הצופה לא היה יודע את הפרשנות שלי. ואני כן רוצה לשתף.
מצד שני, אם אני משתף, עדיין יש את האופציה לגשת קודם לתמונה, לקרוא אותה ואז לקרוא את הטקסט של היוצר וכך אני מרוויח משני הצדדים: גם הצופה הפעיל את הדמיון שלו והתגרה למחשבות וגם יכול לקבל את האינטרפטציה שלי, הוא גם יכול להחליט שאחרי שהוא ראה את הפסל, לא מתאים לו לבזבז זמן על קריאת ה"קישקושים של ה"קשקשן".

אני, תמיד כאשר אני רואה תמונות בתערוכה, או בפורום, הן תמונות של דברי אומנות והן של נגרות או כריות בפורום רקמה, אז תמיד אני קודם מסתכל על התמונה, מתרשם, חווה, מתחבר ורק אז הולך לקרוא את הטקסט, בין אם זה פרשנות, או, חוויה או תהליך ייצור.
אלי, אתה מחזק את דבריי, אם כי אין "צודק"
23/06/14 11:02
18צפיות
זה עניין של גישה.
אלי ,ממש אבל ממש יפיפה
23/06/14 11:35
15צפיות
אני רואה ביצירה כמיהה פנימית כלפי השמים כלי כלפי כוח עליון.
פסל מדהים!!
23/06/14 13:29
19צפיות
וכל הרעיונות ונסיונות הפרשנות כשרים.
תמיד מקנא באנשים שמסוגלים להפיק דברים כאלו, לראות את הנולד בתלת מימד ולפענח את הדרך אליו.

מה שאני רואה היא חיה שראשה הגדול הצליח להתשחרר ממגבלות גופה ומעכשיו השמים הם הגבול.
º
פסל מדהים מצטרף לדיעה של יובל
23/06/14 16:28
9צפיות
מדף חדש, הותקן ממש היום
23/06/14 00:14
243צפיות
מדף חדש, הותקן ממש היום
בדרך כלל לא הייתי מתלהב מעוד מדף אבל אני לא מצליח להפסיק להיות מאושר מהעיטור שלו ומהכייף שהיה בלהכין אותו
העתקתי עיטור משולחן
23/06/14 00:15
127צפיות
העתקתי עיטור משולחן
שתראו עוד מעט , שרטטתי אותו והדפסתי בגודל טבעי
הדבקתי את ההדפס
23/06/14 00:17
106צפיות
הדבקתי את ההדפס
ללוח העץ משלושה צדדים כדי שאוכל להעביר נייר קופי לכל אורכו
º
העיטור מצויר על העץ
23/06/14 00:17
99צפיות
העיטור מצויר על העץ
הכנתי ניסור למלות
23/06/14 00:18
106צפיות
הכנתי ניסור למלות
מראש כיוון שחששתי שהעץ לא יהיה מספיק חזק לאחר החיתוך
חיתוך במסור סרט
23/06/14 00:19
119צפיות
חיתוך במסור סרט
לאט לאט ובסבלנות, לא רק כדי להשיג דיוק אלא גם כי זה היה פשוט תענוג שלא רציתי שיגמר...
לאחר החיתוך
23/06/14 00:21
105צפיות
לאחר החיתוך
כמובן שעבודת ליטוש לא קטנה באה בשלב הזה, רובה ידנית ומעט עם מלטשת עכבר
º
נסוי יבש לפני ההדבקה
23/06/14 00:22
87צפיות
נסוי יבש לפני ההדבקה
האח הקטן שלו
23/06/14 00:23
92צפיות
האח הקטן שלו
זהו השולחן ממנו העתקתי את העיטור
הדבקה
23/06/14 00:24
80צפיות
הדבקה
בעזרת החלקים שנחתכו במסור
º
צבע
23/06/14 00:24
67צפיות
צבע
כמו שאמרתי... לא יכול להפסיק להתלהב...
23/06/14 00:25
105צפיות
כמו שאמרתי... לא יכול להפסיק להתלהב...
הקימורים האלו...
מתלהב בצדק!
23/06/14 01:56
53צפיות
לפעמים משהו לכאורה פשוט לביצוע, אבל בעל צורניות מסויימת שיוצרת תחושה מסויימת אצל הצופה, שווה הרבה יותר מכל מיני ציעצועים מפונפנים אבל חסרי חן ופרופורציה.
זה מאוד מאוד מזכיר לי את ה"שער" שעשיתי סביב דלת הכניסה - פיצלתי את המנורה שמעל הדלת לשתיי משני צידיה, והיה צורך להסתיר את הכבלים. אז נולד השער, והקימורים מזכירים. אני אשתדל לצלם מחר, באמת לא העליתי את זה
מותקן
23/06/14 00:26
93צפיות
מותקן
וזהו!
איזו השקעה בתיעוד, כייף לראות
23/06/14 01:10
55צפיות
אגב, מה זה מלטשת עכבר?

תודה,
איתן
º
מלטשת עכבר
23/06/14 01:21
99צפיות
מלטשת עכבר
עיטור
24/06/14 20:57
22צפיות
ממש יפה והתחיעוד ממש  מצוין
יופי של תעוד
23/06/14 07:53
53צפיות
עיטורים כאלה אני ממליץ להכין שבלונה מדיקט
ולשמור,בכל מיקרה אצלי זה כך כי אף פעם אינני יודע מתי אצטרך שבלונה גזו,,קרה שהצטערתי כי בני משפחה או חברים ראו משהו מיוחד שהכנתי,כשרציתי להכים עוד משהו דומה,אשתי היתה צריכה להעתיק מחדש
כך גם לא פעם חברים נעזרים בשבלונות שלי,במיוחד בשבלונות צעצועים
אני כרגע עובד על מתנת יום הולדת שנה לנכד,דבר ראשון הכנתי שבלונה,כי אני כמעט בטוח לאחר שיעלה התעוד שחברים יתלהבו וירצו להכין גם דבר דומה
האם אתה משתמש בשבלונה על המסור
23/06/14 13:35
43צפיות
או שרק מעתיק ממנה שוב ושוב?

ההדפס למעשה לא נפגע (ולמעשה הודפס פעמיים כדי לנצל את רוחב הדף המינימלי) ויהיה ניתן להשתמש בו הרבה פעמים רק שהוא מתאים למידה כל כך ספציפית שאני לא ממש רואה מתי זה יקרה שוב.
בכל מקרה, אם מישהו מעוניין בהדפס, אשמח להעביר (האורך 159 ס"מ, הרוחב 5 ס"מ)

תודה רבה
º
אני שומר את כל השבלונות חתוכות מדיקט 4 מ"מ
23/06/14 16:30
27צפיות
אשאל אותך את אותה השאלה ששאלתי את יהודה...
23/06/14 18:05
43צפיות
האם אתה משתמש בה ממש לניסור או רק לשרטוט?
º
רק לשרטוט החדש
25/06/14 16:16
12צפיות
בועז
24/06/14 20:37
24צפיות
השימוש בשבלונות אצלי הוא כשאני מתכנן לבנות מספר פריטים,אני מנסר בממ בודדים מעבר לקו,ולאחר הניסור מחבר את השבלונה לעובד ומתאים מידה אחידה עם ראוטר
º
תודה על ההסבר
25/06/14 08:03
8צפיות
כיצ לחבר פלטת בוצ'ר בוק לשולחן עם בסיס מתכת?
22/06/14 23:21
124צפיות
ברשותי שולחן בגודל 160X80 שמצאתי ברחוב. בסיס השולחן עשוי מתכת והפלטה היא סיבית מצופה פורמייקה שעמדה בגשם והתקלפה קצת. חיפשתי לקנות פלטת עץ מלא עבור השולחן, ומצאתי באיקאה פלטה בוצ'ר (בוצ'ר הכוונה היא להרבה חתיכות מחוברות יחדיו ולא קורות ארוכות מודבקות לכל האורך) בגודל 155X75 מעץ בוק במחיר סביר.
שמעתי שבוצ'ר מתעוות פחות. האם ניתן באמת לחבר אותו עם 4 ברגים וזהו? או שגם פה יש צורך להתחשב בהתרחבות ובהתכווצות של הפלטה בסדר גודל של 2%?

ניתאי.
פלטות הבוק של איקאה
22/06/14 23:38
129צפיות
במיוחד אם יש מבצע ויש במלאי, הן עסק לא רע בכלל!!
עקרונית, ודאי שיש להתחשב בעבודה של העץ, אבל הרבה פחות מאשר בעץ גושני, בגלל אוריינטצית הסיבים של חלק מה"בלוקים". ואם תיישם גימור שיאטום היטב את הפלטה, תמזער את הנושא עוד יותר. ובכ"ז - הייתי מרחיב את החורים בבסיס המתכת עד כמה שניתן, משתמש בברגים עם ראש עגול וכתף ישרה (pan head) ושייבה, ויהיה בסדר.
או, אם לשחק לגמרי בטוח - למקם ברגים רק במרכז קושרות הרוחב (הקצרות) של הבסיס, שלא יושפעו בכלל מעבודת העץ (נניח שניים סמוכים בכל קושרת)
בהצלחה
בהחלט אלך על הרעיון שלך.
23/06/14 13:00
63צפיות
חיבור של 4 ברגים עם ראש שטוח וחורים מורחבים נשמע כמו רעיון לא רע בכלל.
יופי - ונקודה חשובה
23/06/14 13:04
61צפיות
לא להתעצל, וליישם גימור משני צדי הפלטה. מומלץ את השכבה הראשונה לעשות על הצד התחתון כמה שיותר מהר אחרי שהצד העלין יבש, על מנת להמנע מעיוות עקב ספיחת מיים בצד אחד (אפקט בי-מטאל, מכיר?).
אני צריך באמת לחנוך את איקאה סניף קריות....
איקאה מצרפים זויות מתאימות
23/06/14 15:21
80צפיות
בתוך הקרטון של הבוצ'ר תמצא 4 או 8 (לא זוכר) זוויות לחיבור שכזה
בכל זווית יש שני חורים אובאלים שנמצאים על מישורים שונים - במישור אחד החור האובאלי בכיוון מסוים ובמישור השני החור האובאלי בכיוון אנכי לראשון - מקווה שלא בלבלתי אותך
הזוויות האלה אמורות לספק את הפונקציונליות שיובל דיבר עליה ע"י חור מורחב
יש גם שרטוט שמראה את כיוון הזווית בזמן ההתקנה

בהצלחה
ואללה?!
23/06/14 16:13
51צפיות
זה מצויין!!
זה אומר לקבע את הזוית לקונסטרוקציית המתכת בעזרת בורג קודח, או בורג ישר ואום, ולפלטה כפי שתואר לעיל. לא ידעתי שזה בא עם הפלטה. תודה משה!
יובל, אתה יכול לראות את הזויות האלו
24/06/14 09:13
45צפיות
במדריך שזמין באתר "איקאה" לכל מוצר.
עבור הפלטה, לדוגמה זה -
http://www.ikea.co.il/files/Construction_Guides/50...
מצויין-
24/06/14 09:20
34צפיות
6 זויות כאלה יסדרו אותך טוב - 2 על כל פאת אורך, אחת על כל פאת רוחב.
שים לב! את החור אליפטי בזויות של קושרות האורך יש לשים הפוך ממה שמצוייר בעמוד 6 במדריך שהעלית בקישור, כלומר שיהיה מכוון עם ציר התנועה של העץ. בקושרות הרוחב, אם הזויות במרכז - אין לזה משמעות.
את הכיור תמקם איפה שבא לך...
המשך יום טוב!
יובל
חחחח :) יובל, שמת לב שמדברים איתך
24/06/14 09:27
39צפיות
בשרשור שלושה אנשים שונים?
(Nitay112 שפתח את השרשור, moshezar שכתב על הזויות ואני שהעליתי את המדריך שתראה במה בדיוק מדובר... :))
לרנר (?),
24/06/14 09:37
35צפיות
כן, שמתי לב - ולכל אחד האיקאה שלו - לניתאי בקריות, לאורי בנתניה, למשה... בראש העין....?....
תודה על הקישור, ואגב, אין מניעה לעשות זאת גם עם זויות מתכת הרגילות, שמאריכים להן את אחד החורים ע"י שני קידוחים ויישור עם פצירת מתכת. במקרה הנדיר שלא קונים פלטה מאיקאה.
אגב 2, יש פה מאמר נחמד, בקישורים למעלה, על רגלי שולחנות, אופני חיבור קושרות, חיבורים שונים לפלטות, שכתב... מישהו . תציץ.
יום טוב,
יובל
אההההה.... כן. יובל.

אורי (לרנר, אכן).
24/06/14 09:42
34צפיות
הצחיק אותי פשוט שכתבת לי איך להשתמש בזויות ואיפה למקם את הכיור...

עכשיו אין לך ברירה
24/06/14 09:48
32צפיות
לך, תמצא בסיס, פלטה, כיור וכפית (זה מסיפור אחר..), ותרכיב. אין אחרי שכתבתי אתה מחוייב! (ניתאי בכלל לא רצה כיור, זה אני)
וברצינות (), כשאני מגיב בשרשור, אני אמנם פונה למישהו ספציפצי, אבל התגובה פתוחה ומיועדת בעצם לכווולם. כי לא צ'אט, או YO או... זה פורום - זו מטרתו וזה משמעותו.
וואיי, נהייתי כבד, 'צטער.
אני דווקא בד"כ משתדל להגיב למי שכתב
24/06/14 09:51
25צפיות
(גם אם זה אומר 4 הודעות שלי בשרשור), כדי שהוא יקבל אינדיקציה שקיבל עוד תשובה... :)

הרגלים של מנהל פורום פה ב"תפוז" במשך כמה שנים :)
בד"כ גם אני נוהג כך. ו... 4 הודעות קטן עליי..
24/06/14 10:02
32צפיות
למרות שלא ניהלתי שום דבר בתחום. אני מניח שפותח השרשור מציץ מדי פעם על הפוסט שפתח, ורואה שיש עוד תגובות ומציץ. הרבה פעמים השרשור סוחב הצידה לגמרי ומקבל חיים משל עצמו, והנושא שהפך עיקרי אפילו לא מזכיר את תחילת השרשור. זה מה שיפה פה.
בדוק אינדיקציה בפרטי
לך תדע איפה זה יגמר
24/06/14 19:16
24צפיות
אמנם התחלתי עם פלטה לשולחן, אבל לך תדע, אולי זה יגמר גם עם בוצ'ר לכיור

Been There, Done That - מומלץ!
24/06/14 22:56
20צפיות
העליתי תמונה פה פעם
ההוראות שמצורפות הן עבור בוצ'ר למטבח
24/06/14 19:14
28צפיות
שהוא 63 ס"מ רוחב.
אבל בהחלט אבדוק זאת גם עבור הפלטה לשולחן.
כשהייתי בחנות ראיתי שהפלטה מגיעה עם שתי מסילות מתכת שקועות בפנים עבור חיבור לרגליים. להבנתי זה סוג של "קיט" שניתן לקנות פלטה בנפרד ובסיס בנפרד ולחבר למסילות המתכת האלה.
משאריות למופשט
22/06/14 22:32
97צפיות
משאריות למופשט
כל התמונה כולל המסגרת משאריות אזדרכת.
המשולשים שאריות מ3 מסגרות שהכנתי, המסגרת גם היא מפריסת ענף.
הצביעה, בייץ כתום ואדום.
זה נראה ממש purpleheart!!
22/06/14 22:48
36צפיות
ולמסגרת ציור סיבים כל כך יפה! יש לי כמה ענפי איזדרכת, אבל נראה שהמרכז שלהם חום כהה הרבה יותר! אולי מחכה לי הפתעה...
יפה יפה
חלק שני למאמר של איל גילת
22/06/14 19:22
130צפיות
º
מעשיר ומעניין!
22/06/14 20:54
23צפיות
אחלה מאמרים - פשוט עושים סדר! ניתן להוסיף עוד
23/06/14 00:14
43צפיות
משהו נחמד - בסרטון על נגרות אומן יפני ראיתי שהנגר מדביק שכבות פורניר ליצירת דוגמא ומהדק את כל אורך הקורה על ידי ליפוף חבל!..
אח"כ הוא פורס את הקורה ונוצרת דוגמאת פורניר
º
נו חיים איפה הסרטון נשמע מעניין.
23/06/14 20:02
13צפיות
בבקשה - חכה שתראה איזה ריהוט הוא קולב עם חבל
23/06/14 20:09
38צפיות
º
כולב....
23/06/14 20:10
15צפיות