לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף

צריך יעוץ לגבי סוג דיקט או עץ אחר לבניית
02/05/14 14:34
149צפיות
שלום רב אני לא נגר אפילו לא נגר חובב אבל כן יודע את העבודה עם כלי עבודה .
בכול אופן הבטחתי לבת הקטנה שלי שאני אבנה איתה בית בובות .
ואני צריך יעוץ לגבי איזה סוג דיקט או עץ אחר מומלץ לי לקנות שיהיה קל , זול , דק וחזק מספיק למשימה .
תודה רבה לעוזרים
נ.ב
גם אשמח לגבי המלצות של מקומות בהם אני יוכל לקנות את סוג העץ המומלץ אני יכול להגיע לכול מקום בין חיפה ותל אביב אפילו מעבר .
תודה רבה !!!
סנדוויץ' 16 מ"מ
02/05/14 15:42
144צפיות
את רוב בית הבובות אפשר לבנות בשקט מסנדוויץ' 16 מ"מ, את הגב אפשר לבנות גם מ"לוח גב" 4 מ"מ.
אפשר לקנות בכל "מחסן עצים" הקרוב לביתך, רצוי לבוא עם תכניות ולבקש חיתוך למידה.
לוח 120/240 עולה החל מ- 150-200 (פשוט אבל מספק) ועד 300 ש"ח (ליבנה\בירץ', נותן תוצאה טובה יותר בצביעה), תלוי באיכותו, יש מקומות שיסכימו למכור לך גם חלק מהלוח, אחרים יחתכו לך מה שתרצה אבל יחייבו על כל הלוח.
יש גם מחסני עצים שלא נותנים שירות חיתוך למידה.
במידה והגג משופע, ייתכן שאת האלכסונים בלוח הגב תצטרך לחתוך בעצמך בבית עם ג'יגסו.
חפש בקישורי הפורום אתרי תכניות חופשיות, או גגל ana white או free dollhouse plans
אם אתה יודע לחתוך פתחי חלונות ודלתות, אם אתה יודע לשפכטל, לצבוע ולצייר - זה יוסיף לתוצאה.
ראה לגבי חיבורי הלוחות, הכי פשוט בברגים, רצוי קדח מקדים לכל בורג למניעת סדקים בעץ. באותו מחסן עצים ימכרו לך גם ברגים.
שים לב לשייף ולעגל פינות, מספיק שיוף ידני עם נייר לטש, ולצבוע בצבעים על בסיס מים לא רעילים בעלי תו תקן ירוק
בהצלחה
יעקב
וואי זה נורא יקר
02/05/14 16:19
112צפיות
הייתי בטוח שחומרים יעלו זול יותר , לא בטו שכבר זה משתלם
תודה על העזרה
הפתרון הזול...
04/05/14 08:56
78צפיות
עשה סיבוב ברחובות העיר בערב שלפני פינוי פסולת גושית, תמצא איזה ארונית ישנה, שידה, או כל רהיט אחר ותאסוף אותו... משם הכל פתוח, אתה יכול לפרק אותו ולהרכיב בצורה חדשה, ואתה יכול להשאיר אותו כמו שהיה ורק לצבוע אותו ולהוסיף כל מיני דברים כדי שיהפוך לבית בובות, כיד הדימיון החופשי...
יש לי קורות אורן דקות- 8מ"מ עובי ~100 רוחב
04/05/14 15:23
91צפיות
פורקו ממשטחים. חלק עם טיפה CUPPING, אפשר למצא כמה ישרים למדי. מיועדים אצלי להפוך לדפנות של מגירות.
אם מעניין, אני ביקנעם.
º
אני מעוניין
04/05/14 15:29
45צפיות
ענף עץ זית זרוק
02/05/14 10:20
115צפיות
שלום לכולם,
כבר יומיים זרוק ביפו, בפינת הרחובות ד"ר ארליך ויוסף הייקל, ענף עץ זית בקוטר של כ15 ס"מ ואורך של כשני מטר.
הוא נכרת כשניסו להעביר עץ זית בוגר לאחד הבתים באיזור.
חשבתי שהוא יכול לעניין מישהו מהפורום. לפחות מקרב החרטים.

יום טוב,
עידן
אמנם לא עובש בעץ אבל עובש
01/05/14 20:45
156צפיות
אני מתגורר בדירת פרטר שכורה, ישנה פינה אחת בבית שיש בה עובש (חלק בקיר בגודל של 40X40 בערך) יש איזשהו חומר שניתן למרוח על מנת לסלק את הבעיה מבלי עכשיו לגרד את הצבע אקונומיקה חומר וצביעה מחדש?
יודע שלא קשור לעץ אך ידע החברים פה נרחב מעבר לעץ אי בטוח:)
קיים משהו
01/05/14 22:27
85צפיות
ראיתי במקרה בטמבוריה,כדאי שתברר בטמבוריה כל שהיא
מעבר לכך ממליץ שתבדוק מה הסיבה
מניח שהסיבה
01/05/14 22:33
58צפיות
היא איטום לא טוב של הקרקע.. אך מכיוון שהדירה שכורה אני לא אשקיע..
חשבתי ללכת לטמבוריה אך אני מניח שיהיו מאה מוכרים שיגידו על מאה מוצרים שונים "קח את זה זה מעולה" לכן רציתי דעה "לא משוחדת"
יש לטמבור "פונגיצ'ק" ויש ליעקובי גם מוצר דומה
02/05/14 00:18
65צפיות
משמשים למניעה, כתוספים לצבע, רובה או בטון, וגם לטיפול בעובש קיים. על עץ זה עובד, על רובה זה עובד. על הקיר? ניסיתי פעם עם אקונומיקה. עבד. חזר שנה אח"כ ביתר שאת....
כלור/אקונומיקה ביתית מדולל במים
02/05/14 18:02
74צפיות
אפשר לרסס או  למרוח עם מטלית.
להזהר לא להתיז לעיניים , הגוף או הבגדים. חשוב שהאזור יהיה מאוורר.
תוך מספר שעות העובש שחור נעלם ובדרך כלל גם לא חוזר בטח לא בקייץ.
מצטרף להמלצות
03/05/14 00:50
52צפיות
יש מוצרים "יעודיים" ב 40-50 ש"ח אבל בפועל תרסיס אקונומיקה סטנדרטי של 10-20 שח עושה את העבודה. כמה דגשים:
1. משקפי עבודה כפפות ובגדים ארוכים
2. מסיכה שמסננת  (לא חייב משהו מיוחד ויקר)
3. תרסס אקונומקיה בנדיבות, אל תגביל את הריסוס רק לאיפה שאתה רואה את העובש אלא קח עוד 20 ס"מ הלאה. בשלבי הצמיחה הראשונים של העובש הוא בכלל לא נראה לעין ולכן יכול להווצר מצב שתהרוג את הרוב אבל יצמחו לך חדשים במהירות.
4. אחרי כמה דקות נגב הכל ביסודיות
5. תפתח חלונות ואוורר את המקום

שיב לב לגבי המסיכה והמגן עיניים. זה לא רק להגן מאקונומיקה אלא בעיקר כדי להגן עליך מאבקת (נבגי) העובש שיעופו כאשר תשפשפ...
לגבי ביישום
03/05/14 19:16
39צפיות
לרסס לשפשף עם סקוצ ולנגב או רק לרסס לתת לו לעמוד ולנגב?
כמה זמן לתת לעמוד?
לגבי היישום
04/05/14 09:10
30צפיות
עדיף בריסוס (שפריצר ישן שיש לך בבית). וחשוב מאוד לדלל במיים,
הרבה אנשים לא מודעים לזה אבל אקונומיקה, או יותר נכון הכלור שבאקונומיקה, "מופעל" רק לאחר דילול עם מים...
מי שלא ניסה את זה עדיין ממליץ לו מאוד לראות את ההבדלים...
מה שאני עשיתי זה
04/05/14 09:14
34צפיות
ריססתי, נתתי  כמה דקות "לנוח", לפני שהאקונומיקה התייבשה והתאדה שיפשפתי עם מטלית/סקוצ'. אגב, ראיתי גם שאם תתן לאקונומיקה פשוט להתייבש אז עלולים להשאר סימנים על הקיר. למשל טיפות שזלגו, התייבשו השאירו מאחוריהן "מסלול" שהיה מאוד קשה להעלים אחר כך.

אני רק רוצה להדגיש שאין לי נסיון יותר מדי רב, בדיוק כמוך נתקלתי בבעייה, עשיתי מחקר בפורומים השונים בעיקר בארה"ב  (יש להם שם בתים מעץ שלעיתים קרובות חוטפים עובש כבד) ואז יישמתי אצלי.
טפו טפו בינתיים עברה שנה ושום דבר לא חזר.

הכי טוב אקונומיקה
03/05/14 15:38
42צפיות
מדוללת במים כמו שהציעו ,יש לסנו גם מוצר לעובש.
להב למסור פנדל
01/05/14 14:40
137צפיות
שלום לכולם
צריך המלצה ללהב טוב למסור פנדל קוטר 305 מ"מ ו 315 מ"מ
הסתכלתי בקטלוג של דימר והכי קרוב למידה שאני צריך שהם מיצרים זה 300 מ"מ
אשמח לקבל המלצות כמו כן אם מישהו יודע  מחירים יהיה עוד יותר טוב, והיכן ניתן להשיג אצלנו בארץ
תודה
מידה בעייתית
01/05/14 15:28
98צפיות
נתקלתי בבעיה דומה במסור פנדל של מטאבו,לא מצאתי בשום מקום אלא רק אצל היבואן
והמחיר היה בסביבות 500 שח עד כמה שזכור לי.
ספר לי על זה ...
01/05/14 16:02
87צפיות
305 מ"מ של בוש ראיתי באתר של לדיקו במחיר של 200 ₪ בערך  אבל לא יודע מה איכות הלהב, למישהו יש ניסיון עם להבים של בוש?
אם המחיר של המטאבו הוא באמת כזה זה פשוט גזל לשמו במילים עדינות
שמעתי שיש עוד יצרן של להבים בארץ למעט דימר מישהו יודע ?
עוד אפשרויות יתקבלו בברכה
בוש
01/05/14 16:33
85צפיות
אני משתמש בלהבים של בוש במסור השולחן,ומאוד מרוצה
הלהב במטאבו הוא 315 וזו המידה הבעיתית
האם 305 ממ זה גודל הלהב? אני חשבתי שזה קוטר הציר והלהב הוא 315
קוטר הציר הוא 30 מ"מ
01/05/14 17:01
69צפיות
וקוטר הלהב הוא 305 / 315 המסור יכול לקבל את שני המידות
האם הגיוני המחיר של בוש ?
הלהבים של דימר קצת יותר עבים מהלהבים של בוש נראים יותר מסיבים
מעניין מדוע דימר לא מייצרת להבים בקוטר הזה ????
נכון
01/05/14 17:44
66צפיות
הלהבים של בוש דקים יותר,במסור השולחן יש לי 3 להבים 2 של בוש ואחד של דימאר,הלהבים של בוש אלו הלהבים שעובדים אצלי הכי הרבה. ואינני מרגיש בהבדלים קיצוניים
אגב לפני שנים ביקרנו במפעל בדימאר,במחסן היה משלוח מוכן ליצוא עם הטבעות  BOSCH  על המוצרים כך שהם מיצרים גם לבוש
יכול להיות שבחיתוך
01/05/14 18:15
66צפיות
עץ גושני ישנה חשיבות לעובי הלהב למניעת עיוות ?
שימון מפסלת תוך כדי עבודה וחום מפסלת מקסימלי
30/04/14 21:15
163צפיות
קודם כל, אני חורט כרגע רק בין עוקצים גלילים עד קוטר של כ 15 ס"מ ואני לא מתמצא בטרימנולוגיה (מתנצל מראש)

-כאשר אני חורט את בסיס הגליל בצורה קעורה באמצעות "פרטינג" (אני מקווה כי זה השם הנכון, מדובר במפסלת שטוחה עם ראש בצורת משולש) חיכוך גוף המפסלת בחריץ שנוצר מאט את המחרטה. כדי למנוע זאת אני טובל את הקצה הקדמי של המפסלת בשמן בישול (משומש, מה שנשאר אחרי הכנת צ'יפס...) מפעם לפעם כך שהחיכוך קטן. האם נגרם נזק למפסלת? האם ישנה שיטה שונה או טובה יותר?
-שמתי לב כי להבי המפסלות מתחממים מאוד בזמן עבודה (בעיקר בחריטת בסיסים כפי שמתואר למעלה). מהו חום מפסלת מקסימלי שמותר להגיע אילו? מדובר בפלדת HSS.

מאיר
30/04/14 21:51
114צפיות
סביר שאתה מפעיל לחץ מיותר על המפסלת,
לעניות דעתי המפסלות אינן מושחזות טוב או נכון
חימום בזמן פרטינג
30/04/14 23:18
100צפיות
זו תופעה מוכרת למדי..  תמיד מומלץ לעבוד עם מפסלת מושחזת כך שהפעולה תהיה יעילה וזריזה יותר - אבל הפשוט והאמיתי הוא להיכנס בשלבים ובעובי רחב יותר מהמפסלת - נניח שהמפסלת היא 3ממ - אז תיכנס 1-2 סמ ישר, אחרכך תרחיב את הפתח ל 4-5 ממ על ידי כניסה חוזרת חופפת...   וכך הלאה תתקדם עד היכן שצריך. זו דרך בריאה יותר לעץ ולמפסלת.
מספר נקודות בקצרה
01/05/14 12:38
84צפיות
תצטרך מאוד להתאמץ להגיע לחום כזה, שיפגע בטמפר של מפסלת HSS. חימום מסויים בזמן העבודה מקובל ומצופה (לכן משתמשים בHSS), אבל חימום מוגזם הוא סימן ל1. עבודה בטכניקה לא נכונה, 2. מפסלת לא מושחזת.
עבודה עם מפסלות תתן תוצאות טובות יותר, שגם יצריכו הרבה פחות ליטוש, אבל חשוב מזה - וזה גם עניין בטיחותי - יעשו הרבה פחות קאטצ'ים. סקרייפר מושחז לא יקרע סיבים אלא יחתוך אותם.  כנ"ל פארטינג.
וספציפית לגבי פארטינג - החימום כתוצאה מחיכוך הוא תוצאה (שוב) של עבודה עם כלי לא מושחז, וכתוצאה מכך צורך בדחיפה חזקה שיוצרת חיכוך מוגזם. בנוסף, ובמיוחד אם הפארטינג איננו מסוג "דיימונד", אלא שטוח, קח את ההצעה של חיים כחובה - אף פעם לא להכנס בקו אחד, תמיד לעבוד 2-3מ"מ רחב מהמפסלת, כך תוכל לנקות את הטנון שאתה יוצר אבל (שוב) תמנע קאטצ'ים.
בנקודות האלה, אל תשאיר את זה למרפי - הוא היה אופטימיסט, לא חרט...
תודה רבה, זה מה שאני אעשה.
01/05/14 23:37
56צפיות
ארחיב את חריץ החיתוך כפי שנאמר.
הייתי רק רוצה להדגיש כי המפסלות הושחזו מקצועית לפני שבועיים (ע"י חרט עץ מנוסה עם הציוד המתאים ותוך כדי קיבלתי הדרכה בנוגע להשחזה הנכונה) ועבדתי עימם כשעה נטו כך שלא סביר כי הבעייה נובעת מכך.
מן הסתם אני עובד בטכניקה לא נכונה ואולי מפעיל לחץ יתר על המפסלת אך כאשר איני לוחץ מספיק חזק החיתוך אינו מתבצע היטב ויצאים השבבים ה"לא נכונים" (אבקתיים או בגדלים שמשתנים כל הזמן)
האם מקור הבעייה יכול לנבוע מעבודה עם עץ טרי/רך מדי?
ד"א, מהו חימום מוגזם? איך ניתן לדעת זאת? ריח של עץ שרוף מעיד על כך?

ושוב, תודה רבה.
מהסוף להתחלה
02/05/14 00:15
56צפיות
ריח עץ שרוף בודאי מעיד על חימום מוגזם.
דוקא בעיית החימום מופחתת בעבודה עם עצים רכים וטריים
טכניקה - פארטינג עובד קצת כמו קולפן. לא "דוקרים איתו לכיוון מרכז ציר הספינדל, אלא משיקים אותו להיקף הנחתך. כיוון שזה הולך וקטן, כיוון הלהב הולך ויורד לכיוון מרכז הציר ככל שהוא מתקרב אליו. זה משהו שחשוב שתראה בעיין - אם יש לך אפשרות להשתלם קצת אצל אותו חרט מנוסה, מה טוב.
בחיתוך פארטינג ללא הרחבת החריץ נוצר חיכוך מתמיד שהולך וגובר על שני צידי להב המפסלת. ואז לא משנה טרי, רך, מושחז - זה המון חיכוך וזה חם. מה זה מוגזם? אם אתה לא מסוגל לגוע בלהב כמה סנטימטרים מאחורי הקצה כי תחטוף כויה - זה חם מדי. זה כנראה לא ידפוק את הטמפר, אבל רצוי לשפר את הטכניקה.
ניסיתי וזה פותר את הבעייה
02/05/14 20:49
53צפיות
הרחבתי את חריץ החיתוך והבעייה נעלמה. אני מבצע את הפארטינג כפי שתיארת אך אני עדיין צריך להשתפר.
החרט המנוסה הוא קרוב משפחה והוא העביר לי את השיעורים הראשונים שלי בחרטות. כשעבדתי עם המחרטה, המפסלות והעצים שלו נתקלתי בהרבה פחות בעיות... אני למדתי ממנו המון (הכל בעצם) והוא טוען כי יש לי כבר את הידע הבסיסי וכעת עלי להתאמן ולהשתפר. אולי מתי שהוא אגיע לרמה שלו... (הוא חרט מענף קופסה קטנה עם מכסה מהודק בפחות מחצי שעה)
אני יודע שזה לא לגמרי PC, אבל
02/05/14 23:20
57צפיות
"תתעלק" כמה שאתה יכול על אותו בן משפחה = חרט מנוסה, צפה בו בפעולה, חרוט בהשגחתו - אתה תלמד המוד מכל שניה שתהיה איתו. אל תשאף להגיע לרמה שלו או של אף אחד אחר - שאף להגיע הכי גבוה שאתה יכול, לרמה שתספק אותך.
תהנה, תצליח, תזהר ותקפיד על בטיחות!
וכשיהיה מה להראות - ביעורים - תראה לנו!!
שבת שלום
עשיתי זאת בעבר, אך לא עוד...
03/05/14 11:58
42צפיות
אע"פ המרחק, עבודה ומשפחה הצלחנו להפגש לא מעט פעמים (ואפילו קיבלתי מחרטה במתנה), למרבה הצער הם עוברים עוד מספר חודשים כך שלא אוכל ללמוד ממנו יותר.
בכל מקרה, הנה גביע שעשיתי לפני כשבועיים. הוא עשוי מעץ נוי כלשהו טרי (שכבר נסדק לי אע"פ שיובש לפני כן במיקרו), החריטה הייתה בין העוקצים (רואים לפי הבליטה במרכז...) ללא ציפוי כל שהוא במקור (הבת שלי מלאה אותו שמן בישול והופתעה לגלות כי הוא נזל ממנו לאחר יומיים...)

אני שמח שהצלחתי לעשות את דפנות הגביע דקות מאוד ומצטער שלא ביצעתי גימור טוב יותר.
גביע ליד כוס זכוכית (ליחוס). תמונות:
03/05/14 12:08
108צפיות
לייד הכוס
-שוכב על הצד. שימו לב לסדק.
-מלמעלה (לא רואים טוב את הבליטה שנותרה)
-הפוך
-לייד הכוס
תפוז... מה לעשות.
03/05/14 12:22
73צפיות
תפוז... מה לעשות.
-שוכב על הצד. שימו לב לסדק.
º
הפוך
03/05/14 12:26
66צפיות
הפוך
º
מלמעלה (לא רואים טוב את הבליטה שנותרה)
03/05/14 12:23
63צפיות
מלמעלה (לא רואים טוב את הבליטה שנותרה)
מזל טוב!! גביע ראשון
03/05/14 23:16
27צפיות
1. איך חרטת את מיכל הקיבול של הגביע בין עוקצים?
2. ייבוש במיקרו עשוי לא להיות מספיק, ועלול להיות מוגזם. עלול לגרום לסדיקה בעצמו, אבל זה שטויות - שאני אס על כללי הסדוקים שיצרתי?...
3. לא טריוויאלי להפטר מהבליטה במרכז הכלי
4. לא רצוי לשמן כלי עץ בשמן מאכל. סיוג יחיד: שמן אגוזי מלך הוא טוב (אם כי טיפה יקר). שמן טאנג, שמן פשתן ייעודי, אפילו שמן מינרלי (פראפין) - אלה לא מעפישים, ו(למעט המינרלי) מתקשים ונותנים מענה מול לחות. שמני מאכל מתחמצנים, מעפישים, מהווים קרקע פוריה למיקרואורגניזמים, סופחים אבק.....
5. המוד = המון, ביעורים (שה' יעזור לי) = ביכורים
שבוע טוב!
ויש סיבה לחריטת גביעים דווקא...
04/05/14 20:06
12צפיות
התהליך מעט עקום ונעשה כתוצאה ממחסור בפוטר בפי שעבדתי אצל קרוב משפחתי.
-אני לוקח גזע (בתקווה שהוא ישר ואחיד אך לא תמיד...) באורך של כ 20 ס"מ ובעובי מתאים, מעגל אותו וחותך את הקצה התחתון בצורה מעט קמורה למעט אזור העוקץ המניע.
-אני מציב את הטול רייס בקצה השני קרוב לעוקץ החופשי ובניצב לגזע (כמה שאפשר)

1. באמצעות מפסלת "פרטינג" המוחדרת ישר (במקביל לגזע) במקום שיהווה את הצד הפנימי אני מתחיל להכנס לאט (פה ישנו שלב בעייתי, הרחבת החריץ גורמת לאי אחידות בדופן).
2. לאחר שהגעתי לעומק מספיק אני חוזר על התהליך בנקודה הקרובה לעוקץ החופשי אך פה אני חודר באלכסון (לכיוון מרכז הגזע).
3. אני מסיר את העץ בין שני החריצים באמצעות מפסלת קטנה בצורת חצי ירח (ד"א, איך קוראים לה?)

אני חוזר שוב ושוב על צעדים 1 עד 3 עד שאני מגיע לחלל הרצוי (מיכל הקיבול) ואז מעצב את תחתית הגביע. לאחר גימור/שיוף/שימון אני משתמש במפסלת ה"פרטינג" כדי להסיר את העץ הנותר מעל העוקץ המניע ואז הגביע נופל מהמחרטה. עמוד העץ מחובר לעוקץ החופשי נחרט כבר מקודם לצורת חרוט (החלק הרחב קרוב לעוקץ החופשי והצר מחובר לגביע) ואותו אני מסיר עם פלייר או צבת ומשתמש במקדח ברזל של 12 מ"מ כדי להסיר את השאריות.

הסיבה לתצורת הגביע היא כי עומק החלל בעץ מוגבל עקב הטכניקה שלי וכדי להמנע מכוס עם תחתית בעובי של מספר סנטימטרים אני מעצב את תחתיתה כגביע.

צירפתי עוד מספר תמונות של גביע אחר (ותודה מאבא לדוגמנית שעזרה לי בצילום)

אני מקווה להשיג משחזת בימים הקרובים ולהתקין לה את הג'יגים הדרושים, כרגע אני משחיז את המפסלות ידנית באמצעות מוט מצופה באבקת יהלום. ד"א, לפלדת HSS יש להשתמש באבן כחולה או לבנה?
מכיר את האילוצים
04/05/14 20:24
9צפיות
זמן לא מבוטל חרטתי ללא פוטר (תפסנית). זה היה חסר לי, אבל לא ידעתי עד כמה, עד שרכשתי פוטר.
שני אמצעים שיכולים לעזור מאוד, בהעדר פוטר: צלחת חריטה (face-plate), דבק חם. גם בלוק-הקרבה שהעובד מודבק אליו בדבק צהוב יכול לעזור.
משחזת - חיוני. בתחילת דרכי השחזתי על הגלגל האפור 80, והתוצאות היו בהתאם - יותר קאטצ'ים, גימור נחות, ליטוש רב מדי. אח"כ רכשתי גלגל לבן 80. לאחרונה השתדרגתי למשחזת 8", אך טרם רכשתי לה גלגל. רוב החרטים משתמשים באבן לבנה 80 להשחזה רגילה, ובאבן אפורה 60 לעיצוב כלי חריטה מחדש.
גביע מעץ אורן טרי.
04/05/14 20:27
24צפיות
גביע מעץ אורן טרי.
שימו לב לעיצוב דמוי כוס.
השחזת מפסלות
04/05/14 07:04
37צפיות
שוב אני חוזר להשחיז פעם בשבועיים לא מקובל .לפעמים אני משחיז פעמיים ביום
חימום מפסלת
04/05/14 07:01
39צפיות
ידידי אם המפסלת היתה מושחזת כראוי היא לא היתה מתחממת  נקודה
º
04/05/14 08:15
7צפיות
כל מה שכתבו קודמי נכון מאוד תרחיב את רוחב ...
04/05/14 15:14
25צפיות
החיתוך ותשחיז היטב את המפסלת .
הייתי מוסיף שלא תיכנס חזיתית עם קצה המפסלת בעץ אלא תשעין את הזוית שלה על קצה החומר וכך הכניסה של המפסלת לא תהיה אגרסיבית אלא עדינה יותר
אין צורך בחריטה בעץ לצנן עם שמנים כמו בחריטה במתכת .
ככל שהעץ יהיה קשה יותר תהיה התנגדות וחימום גבוה יותר ,אין דינו של אורן שהוא רך לאקליפטוס או לאלון שהם קשים יותר .

ברוך הבא ובהצלחה בעבודות החריטה
לכל חברי הפורום
30/04/14 20:51
160צפיות
בעוד כמה שעות אני יוצא במסגרת משלחת אמנים לחגוג יום העצמאות שלנו בארצות הברית
המשלחת התארגנה בתוך הפייסבוק במסגרת "אמני ישראל מתאגדים"
הציעו לי להשתתף לאחר התלבטויות הלטתי להשתתף (גם עם אשתי)
שלחתי הרבה יצירות עץ שני הכנתי (כבר נמצאים שם)
נהיה ב 6 אירועים: מונסטר אינדיאנה, סנט לואיס מיזורי, מילווקי ויסקונסין, ניו ג'רסי, מנהטן ניו יורק ובוסטון
אנסה לשלוח תמונות משם.
מתוך קבוצה של 12 אמנים אני היחיד מציג עץ.
אני במתח לבדוק מה הסגנון שאמריקאים אוהבים.
יש לי באייפון את האפליקציה של תפוז וכמובן הפורום
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
בהצלחה, וחג שמח
30/04/14 21:02
20צפיות
º
המון המון בני
30/04/14 21:44
19צפיות
º
תהנה
30/04/14 22:02
11צפיות
ביני שיהיה בהצלחה, אל תהיה במתח
30/04/14 22:16
29צפיות
תן להם בראש. ושלח לנו תמונות
ואל תשכח להנאות מהרגע

מאיר
º
שיהיה המון המון הצלחה ושתהנה מכול רגע
30/04/14 23:03
8צפיות
º
איזה כייף!!! שפע הצלחה!!!
30/04/14 23:31
7צפיות
º
בהצלחה,
30/04/14 23:55
11צפיות
º
המון בהצלחה בני.
01/05/14 01:03
9צפיות
בני בהצלחה רבה ,כל הכבוד אתה מבצע ..
04/05/14 15:33
1צפיות
את מה שהחברים רק חולמים לעשות!!!!! .

תעדכן איך היה
º
01/05/14 21:55
4צפיות
קרשים לגדר
30/04/14 20:21
164צפיות
שלום
מעוניין לבנות גדר מעף - מחפש המלצה לחנות /מחסן למכירת עץ בגודל 2X15 ס"מ
זקוק סהכ כ300 מטר רץ

אנחנו צריכים גם הובלה + מנוף (בתים מדורגים)

כמו שאלה יותר מקצועית הגדר יהי עצים שוכבים - בגלל שאי אפשר להצמיד אותם אחד לשני אני מחפש דרך להסתיר את המרווחים - אשמח להמלצה מה בדרך כלל עושים (מישהו אמר לי לעשות מן סרגלים כאלה - האם יש רעיונות נוספים ?

האם באמת אי אפשר להצמיד אחד לשני ?
צריך רווח
01/05/14 12:54
981צפיות
של חצי ס"מ - 8מ"מ (אפילו 1ס"מ בקיץ) בין הלוחות, לאפשר התרחבותם בחורף. אם רצויה חסימה ויזואלית מלאה, סרגלים אגן פתרון טוב (מחוברים רק לקרש אחד, בצד אחד של הרווח, שוב, לאפשר עבודה של העץ). או - יריעת ברזנט.
חשוב שהעץ יהיה מטופל (ירקרק), וחשוב ליישם עליו גימור להגנה - ורנית מגוונת, שמן לדקים, לכה לדקים וכיו"ב. לצבוע לפני ההרכבה, להקפיד במיוחד על קצות הקרשים.
שקול קרשים עבים יותר 28-30-33 מ"מ. 18-20מ"מ נוטים להתעוות יותר
אופציה נוספת - לוגים
01/05/14 12:58
105צפיות
ישנם לוחות בעלי פרופיל מעוגל, שמתחברים אחד לשני זכר-נקבה. כך אפשר לקבל אטימה ויזואלית מלאה, וגם מראה יותר "מעניין" לגדר, אם אתה אוהב. יש בשני עוביים,לגדר מספיק הדק יותר. טיפה יותר יקר מקרשים סתם, אבל שווה בדיקה במחסן העצים.
בנוסף ליובל
01/05/14 13:39
92צפיות
חייבים רווח
במידה והתכנון גדר כקיר יש גם עץ נגיעה,אלו קורות שמונחות אחת על השניה לקורות מגרעות שבהרכה הן מורכבות בשיטת רעפים ,
כך מתקבלת גדר אטומה ובגלל מבנה הקורות יש להן מרווח נסתר המאפשר שינויי העץ
מה דעתכם לגבי האופציה הבאה ?
09/05/14 13:02
27צפיות
מה דעתכם לגבי האופציה הבאה ?
זה ישום מסובך ?
איך מחברים את הקרשים ככה בזווית - בהנחה ויש לי עמודים שעליהם מולבש עץ ?
זה מה שנקרא קורות עץ נגיעה
09/05/14 13:15
540צפיות
כמו שכתבתי בתגובה קודמת
אוהוה לקחת את הזמן שלך!...
09/05/14 13:37
9צפיות
vtupmhv ak kuju, nurgpho suet yucv
יצאתי חמור....
ובעברית: האופציה של לוחות מורעפים שהעלית פה בהחלט טובה, ויש שתי אפשרויות - לקנות לוחות ייעודיים לזה, בעלי פרופיל עם מדרגה, כך שההרעפה עדינה יחסית. אם אינני טועה זה נקרא "עץ נגיעה" או משהו כזה. אפשרות שניה - לקנות לוחות אורן מטופל דקים יחסית (לא 17, לא 33, נגיד 24-28מ"מ) ופשוט לחבר אותם מלמטה למעלה בהרעפה. זה יהיה כמובן גס יותר - גם האלכסון תלול יותר, גם עובי המדרגה.
תודה על התשובות אבל
09/05/14 12:59
10צפיות
באופציה של משתלבות - הבליטה שיש בין הזכר הוא בקושי של 0.5 ס"מ  אז איך זה פותר את הבעיה אם יש צורך ב1 ס"מ ?

תוכל לשים תמונה של עלי הפרופיל המעוגל בבקשה
ביצוע ראשון של המסור החדש
30/04/14 17:48
273צפיות
ביצוע ראשון של המסור החדש
שולחן עבור עצמו בלי הרבה יפיוף אבל עם יציבות, נוצר ממשטחי עץ ובהמשך יותקנו לו גלגלים שאוכל להוביל אותו מהחדר אל המרפסת.
30/04/14 20:04
73צפיות
תתכנן הרחבות צד לניסורי גרונג
תתחדש
30/04/14 20:37
56צפיות
נראה לי שרצוי לבנות גם תמיכה בצדדים לעצים ארוכים אם תרצה לחתוך
תהנה. ותתחדש. שם גלגלים עם אפשרות ניעלה
30/04/14 22:19
64צפיות
שלא יתחיל לנסוע המסור לים , בזמן העבודה

מאיר
º
אמנון תתחדש
01/05/14 08:03
38צפיות
תתחדש
01/05/14 12:45
53צפיות
יש דברים שלא צריכים שום יפיוף חיצוני. יש להם יופי פנימי....
זה אמנם לא מסור שולחני פר-סה, כלומר אין הרבה לחצץ על ציר קדימה-אחורה, אבל שקול לתת תמיכה גם במישור הזה. זה יכול להיות (למשל) קושרות בצדדים, באמצע גובה, שימנעו נפילה הצידה של דברים מהמדף שתבנה מכמה קרשים על הקושרות הקיימות.
º
חח יופי פנימי הרגת אותי
01/05/14 18:17
19צפיות
סוג עץ סנדויץ' למטבח
30/04/14 11:35
187צפיות
אני עושה מטבח חדש אצל נגר. הבנתי שיש איכויות שונות של סנדויץ. איך אני יכולה לדעת אם מה שהוא משתמש בו הוא איכותי?
º
תשאלי...
30/04/14 11:51
109צפיות
:) ברור - רק שאז אני צריכה לסמוך על התשובה.
30/04/14 13:20
121צפיות
אני מניחה שהרבה אומרים לך את מה שאתה רוצה לשמוע...
º
איכותי זה בירץ' או בעיברית ליבנה.
30/04/14 13:55
92צפיות
אני לא הייתי עושה מטבח אצל נגר שאני לא סומך
30/04/14 14:51
120צפיות
עליו.
תנסי לקבל המלצות מאנשים
נכון מאוד
30/04/14 15:42
111צפיות
בכל התקשרות לאיש מקצוע צריך לבדוק את אמינותו,בשוק יש לא מעט חומר באיכות מאוד ירודה.
וככלל מה שזול בסופו של דבר זה יקר,מטבח הוא להרבה שנים,לכן חשוב לוודא שהמבצע אמין,ולבדוק המלצות על עבודות שבוצעו מספר שנים אחורה
º
תודה
30/04/14 21:54
38צפיות
האם יהיו לך ארונות תלויים האוייר?
30/04/14 15:25
105צפיות
אם התשובה לא אז אני לא חושב שיש חשיבות לאיזה סוג זה יהיה וגם עבורי לא הייתי מוסיף כסף כדי לעשות סנדוויץ יותר איכותי
אם התשובה כן אז את הארונות תלייה הייתי עושה בירץ' ולא את כולם אלא רק את החלקים המקשרים לקיר שנטלים במעמסה
מאמר על סוגי סנדביצ'ים
30/04/14 15:49
156צפיות
פורסם בזמנו במידרג
תודה על הקישור
02/05/14 07:11
39צפיות
עשה לי סדר בראש
ולשם כיוונתי...
30/04/14 17:03
105צפיות
אם יש לך חשד שהאיש לא הגון...למה לבצע אצלו את העבודה מלכתחילה??
אני מקווה בשבילך
02/05/14 10:23
68צפיות

שאת לא מתכוננת לעשות פרוייקט עם מי שאת לא בוטחת בו

אבל אני מקווה יותר שהחשש שלך לא נובע ממחיר טוב שקיבלת
כי יש לקוחות שחושבים שאם הספק נתן מחיר מאוד טוב כנראה שהיה חייב לעשות פשרה בחומר כי הרי לא היינו שוקלים לקחת נגר גרוע אבל תחמן כן
ואם לא עשה פשרה והוא בן אדם הגון או קדוש, אז יש חשש שאם נשאל שאלה המעמידה את יושרו בספק אולי בן האנוש הזה יעלב ולא יבצע את העבודה.

לעניות דעתי
כל פרוייקט צריך להיות מלווה במסמך שמתאר אותו עם סקיצות, שרטוטים והסבר מדוייק.
עם חשבוניות (כן חשבוניות אלה שמשלמים בעזרתן מע"מ) בהן מפורט בדיוק שהן משלמות על הפרוייקט.
במסמך כתוב מהו הפרוייקט, מה המחיר המדוייק ומהי התמורה כולל סוג החומר זמנים גוונים, פרזול כולל מותג וחומר ואם אפשר כולל ארץ ייצור.

אי אפשר לאכול את עוגת גבונה, להשאיר אותה שלמה ולשלם בכלל חצי מחיר של עוגת שוקולד
יש נקודה בה צריך להחליט לשלם יותר ויהיה מטבח לעשרות שנים
כשמשלמים פחות הוא בדרך כלל מתפרק לך

לכותב מטבח מתפרק

תודה רבה! אני מסכימה עם כל מילה ואכן
02/05/14 15:53
63צפיות
עשינו כל מה שאמרת.

בנוסף הוא נראה לי נגר באמת בסדר וגם שמעתי משני אנשים שהוא עשה להם מטבח לפני 10 שנים שזה מחזיק להם מעמד יפה. הוא יחסית זול לאנשי מטבחים אחרים (למרות שזה עדיין יקר אם מישהו שואל אותי), אבל תליתי את זה בעיקר בעובדה שהוא רשת קטנה שאולי מנסה לפרוץ לשוק, עושה את עבודת התכנון בעצמו, בלי מעצבת (מיותרת ממילא עם רעיונות דביליים מהנסיום שלנו...) והוא יושב באיזה בניין דלוח באמצע שום מקום ולא באיזה מרכז משוכלל. אבל אז מישהו הטיל בליבי זרעי ספק ...

בכל מקרה, הוא נראה לי בסדר והחלטנו ללכת על זה. מקווה שיהיה בסדר
OBJECTION!!
04/05/14 15:38
30צפיות
יש מעצבות מטבחים עם רעיונות דביליים, והן אכן מיותרות. כנראה נפלתם על אחת או שתיים כאלה.
לעומתן יש אחרות, מוכשרות, בעלות חוש אסתטי מצד אחד, אך מחוייבות לפרקטיקה של המטבח מצד שני. והן כלל וכלל לא מיותרות.

הכותב נשוי למעצבת פנים ומטבחים.... (-;

וברצינות (למרות שאני עומד מאחורי כל מלה שכתבתי לעיל), נגר מטבחים בעל נסיון יכול פעמים רבות לתכנן אתכם מטבח טוב יותר מכל מי שהתחילה לעבוד לפני שנה-שנתיים באיזו חברת מטבחים ויודעת לחבר יחידות סטנדרטיות במחשב על איזו תוכנה גרפית. דגש - א ת כ ם. פרטו את כל הצרכים שלכם עד אחד, לפרטי פרטים - עשו רשימה של כל הפריטים הקיימים כיום במטבח, ובדקו את פתרונות האחסון הקיימים - האם הנגישות לסכום ולששת טובה? פתרון אכסון לסירים, תבניות לתנור - חלוקה מיטבית לארונות / מגירות. משטחי עבודה והנחה, משולש הזהב מקרר-כיור-כיריים, האם יש תאורה טובה, חלון, וכולי וכולי. חשיבה כזו מצדכם היום תעזור בתכנון אופטימלי של מטבח שיהיה נוח ומעשי, לא רק יפה ולא מתפרק.
אלו היו 60 שניות...
º
:) תודה על הטיפים
04/05/14 16:08
10צפיות
מחרטת עץ
30/04/14 06:31
151צפיות
האם מקדחה רגילה מתאימה למחרטת חובבים לעץ
תוכל להרחיב?
30/04/14 12:19
65צפיות
למה אתה מתכוון

כרית ליטוש
29/04/14 17:27
210צפיות
כרית ליטוש
לא משמן נשאלנו בפורום כיצד ליצור כרית ליטוש,בתגובה כתבתי שי בל,כ ולא יקרים
הים ביקרתי בלכ רמלה וצילמתי
הכרית מפלסטיק עם משטח גומי מתחת לנייר הלטש,ותפסניות מהירות
תרסיס נגד מזיקי עץ
29/04/14 17:30
158צפיות
תרסיס נגד מזיקי עץ
אחרי לכ ביקרתי במי השרון,שהשתדרגו בחנות אביזרים וחומרים משלימים,בין המדפים היה תרסיס נגד מזיקי עץ
הפרטים בתמונה
יהודה בהקשר לתרסיס נגד מזיקים
29/04/14 17:48
125צפיות
אני מנסה ליצר ארונית ליין ממחזור משטחים, האם מנסיונך יש צורך לחטא?
חביות יין
29/04/14 18:01
114צפיות
עד כמה שהבנתי בביקור אצל נעם שמנגר מוצרים מחביות יין,אין לו בעיה כזו
התרסיס הוא לא מניעה ,אלה להשמדת מזיקים,הוא גם מגיעה עם צינורית ארוכה,על מנת לרסס לתוך חורי התולעים
משטחים בדרך כלל מגיעים לארץ לאחר חיטוי.
29/04/14 19:08
94צפיות
צריך להיות על אחת או יותר מהקורות סימן הדומה לשיבולת. שמציין שעבר חיטוי כימי כל שהוא, או חיטוי בחום. ממה שאני זוכר קיימים כמה
שיישורים כאילו משך 3 השנים האחרונות. גם קיים דיון לגבי האם החיטוי הכימי מרעיל או לא. תעשה חיפוש בפורום, בשביל ה- hard copy. ולא מהזכרון שלי .

מאיר
מאיר הארת את עיניי
29/04/14 19:17
91צפיות
אני כנראה עדיין בהשפעת הביקור אצל נעם,קראתי בהודעה של אמנון יין,ותת הכרתי הגבתי על חביות יין,
אמנון מאיר צודק תחפש הודעות בנושא ואם אני לא טועה אלי העלה קישורים כמו שמאיר הסביר
º
שאלה מה עלות התרסיס?
30/04/14 20:33
20צפיות
משטח ה"גומי" לא עמיד יותר מידי...
29/04/14 20:00
93צפיות
קניתי לפני מספר חודשים - ואני חושב "לשדרג" את הכרית בהחלפת משטח הספוג למשטח שעם
ל.כ.
29/04/14 20:06
111צפיות
יהודה,
מבין שיש מכירה עכשיו בל.כ., אבל מסקרן אותי משהו אחר - מה המצב בפינת המציאות בחצר.
האם שווה לעבור שם אם אני עובד בסביבה ביום שישי?
מציאות
29/04/14 20:09
111צפיות
לא היה כלום שמתאים לנו
עיקר המכירה וההנחות הן למקיטה,שאר המוצרים במחירם הרגיל
נסעתי עם משה כי חשבנו שההנחות הן על הכל
º
ראיתי משהו שדומה למכונה לשטיפת מטוסים בלחץ :)
30/04/14 16:29
33צפיות
אכן, גם אני ביקרתי שם היום.
29/04/14 20:47
93צפיות
מחיר שווה לכל נפש, ונראה שעונה על הצורך
פורום פונדקאות בחו"ל נפתח ב|תפוז|
29/04/14 12:18
9צפיות
|מוצץ|הורות באמצעות פונדקאות הופכת לדרך נפוצה ומקובלת להביא ילד לעולם, בשנים האחרונות אנו רואים עליה משמעותית במספר האנשים אשר עוברים תהליך פונדקאות בחו"ל.
הפורום הוקם על מנת להעניק לגולשים מידע בנוגע להליכי פונדקאות אשר מתבצעות בחוץ לארץ. החל מאלו מדינות אפשר לבצע את ההליך, החוקים השונים ועד למחירים.
כל אלו שעברו כבר בדרך הזאת, לאלה שעוברות ועוברים בה עכשיו, למתחילים לגשש, או שכבר נמצאים עמוק בפנים, כולם - הורים מיועדים ופונדקאיות, מוזמנים להשתתף ולשתף בו.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

קיצור ארון הזזה למידות נדרשות
29/04/14 10:28
58צפיות
שלום רב

ארון הזזה חדש עם מגירות עולה בסביבות 3000 ש"ח

האם אני יכול לקנות ארון משומש ולקצר אותו למידות הרצויות ?

יש לי נישה בממד של 150ס"מ רוחב ורוב הארונות הנמכרים הינם 160 ס"מ רוחב

תודה
שלום..אולי מישהו יודע
29/04/14 08:51
83צפיות
איפה אפשר למצוא בארץ,עדיף בצפון אמייל קריסטלי במחיר סביר? בחנויות נצירה שהיתי עולה לסט של 120 מ"ל 80 שח..נראה הגזמה ..מה דעתכם?תודה מראש
rambo
29/04/14 07:49
61צפיות
רם מתגעגים אליך,המון מזל טוב הולדתך
ומאחל לך שבקרוב ישתחרר לך קצת זמן מהדבק לכסא התפקיד החדש,כדי שתמצא זמן לעיסוק בעץ
הגיע הזמן לניקוי קורי העכביש מהכלים,ולהתחיל ליצור למען הילדה שגודלת
מזל טוב!!! איפה אתה??? נעלמת לחלוטין...
29/04/14 11:33
38צפיות
העצים קוראים לך!
º
מזל טוב רמבו.
29/04/14 13:54
16צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום