לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף

התיעצות לגבי סנשוויץ או אמדיאף במגרות המטבח
21/04/14 16:03
44צפיות
שלום,

קיבלתי הצעה למטבח בחברת מטבחים. הארונות עשויים סנדוויץ, הדלתות בחרתי באמדיאף בצפוי פולימרי.

לגבי המגרות הם מייצרים אותן מאמדיאף. ולא מסנדוייץ. לטענתם זה עמיד יותר...

האם זה נכון והאם מומלץ להזמין?

תודה וחג שמח
עזרה בבניית פינת ישיבה זולה עם כריות ומזרנים
21/04/14 12:07
84צפיות
אשמח לקבל עזרה בנושא.
הרעיון הוא ליצור פינת ישיבה בצורת ר - פינתית. במה מעץ (לא בסגנון פוטון) ועליה להניח מזרונים וכריות בסגנון זולה.

המידות הרצויות הם: בקיר אחד 120 ס"מ ובקיר השני 190 ס"מ (שזה כולל את העומק של הספה בגודל 120).
מה העומק הרצוי?
היכן קונים מזרונים + כריות במחיר שפוי?
האם צריך שהמזרון יבלוט מעבר לפלטת עץ על מנת שהילדים לא יקבלו מכה?

כל עזרה תתקבל בשמחה

תודה
º
מזה מחיר שפוי?
21/04/14 14:48
40צפיות
דרושה נגריה איכותית
20/04/14 21:08
91צפיות
מחפש נגריה איכותית המתמחה בעץ גושני ופורניר.  באיזור המרכז/צפון
התייעצות - בניית ספסל
20/04/14 17:41
260צפיות
התייעצות - בניית ספסל
אני מנסה לבנות ספסל...
הוא מתבסס על גזע עבה שמצאתי לפני זמן מה, שחתכתי לאורכו (עם כיוון הסיבים, בעזרת משור שרשרת).
הרעיון הוא להשתמש בשני החצאים בתור הרגליים של הספסל, ואת המושב לבנות משלושה קרשים שיש לי.
הנה תמונה שמתארת את הרעיון בערך.

חשוב שאציין כאן שאין לי את כל הכלים שהייתי שמח שהיו לי. בפרט, אין לי משור שולחן ולא משור סרט. יש לי משור עגול, מלטשת אקסצנטרית, מלטשת זוית עם חיבור לניירות לטש, מקדחות, מברגות. גם בכלים ידניים אני די מוגבל.

הבעיה שאני מתלבט בה היא איך לחבר את הקרשים אל הבולים. הדבקה נראית לי בעייתית, גם בגלל ההדבקה עם הסיבים, אבל עוד יותר כי הבול לא מפולס, ואין לי כלים לפלס אותו בצורה יעילה.

אופציה שאני מתחבט בה היא ליצור חריץ בצידו העליון של הבול, ולהדביק לתוכו קרש צר, שעליו יורכבו אח"כ קרשי הישיבה. בהודעת המשך אצרף תמונה. נראה לי שזה יתן משטח הדבקה טוב יותר, וגם יאפשר פילוס של הקרשים העליונים בעזרת מיקום נכון של קרש הבסיס.
מצד שני, אין ניסיון בסוג עבודות כאלו, ואני חושש שאני לא חושב על משהו.
אזמח לתובנות \ רעיונות \ הערות.

תודה!
º
תמונת רעיון הקרש בחריץ
20/04/14 17:41
183צפיות
תמונת רעיון הקרש בחריץ
איפוס
20/04/14 19:04
115צפיות
מעניין עד כמה הבולים לא מאופסים
במידה וצריך להוריד כס"מ+- ניתן ליישר בעזרת משחזת זוית ונייר לטש גס רב שכבתי
למרות שהאופציה עם הקורה העליונה יכולה להיות קלה, נוחה לביצוע, וטובה
מדובר ביותר מס"מ
20/04/14 20:44
74צפיות
אני מניח שהייתי יכול גם ליישר עם משור השרשרת ולהחליק עם המלטשת \ משחזת... אבל בכל מקרה אני לא בטוח שדבק יחזיק, לא?

לגבי הקורה העליונה - יש טיפים למתחילים איך לדאוג שהחריץ יהיה ניצב \ מפולס?
שאלה
20/04/14 22:02
68צפיות
האם אתה מתכנן לעבוד הרבה עם עצים טבעיים? במידה וכן יש אביזר מיוחד שמתקינים על משחזת זוית למטרת ישור
תשובה
21/04/14 00:08
50צפיות
אני עוד לא יודע.
זה ה"פרויקט" הראשון שלי בסגנון הזה. ויש לי עוד אחד בקנה, אבל הרבה יותר קטן.
אח"כ כבר אראה.

האביזר נראה לי קצת יקר ל"עוד לא יודע"...
בהנחה שהבול כבד, והספסל קבוע
20/04/14 19:26
156צפיות
בהנחה שהבול כבד, והספסל קבוע
הייתי משתמש באופציה הזאת.(מבט פנים), גם מבחינה עיצובית נראה טוב יותר. ופותר לך את חוסר הפילוס של הבול. את חיבור הלוחות ניתן לעשות עם דיבלים מעץ, בהתאם לסוג גודל המקדח שיש לך. חיבור החלק לתוך בול העץ, יכול להעשות אם דבק, וחיבור דיבלים עץ בזווית, כך שיעברו גם בקרש שבתוך החריץ וגם בבול העץ, את השאריות הבולטים של הדיבלים, תוריד אם המפסלת שאיתה תעשה את החריץ בראש הבול." עבודה עם מפסלת, הזהירות בזהירות, וחייבת להיות חדה"

אם אתה מתכוון להזיז את הספסל הרבה, אז צריך גם קושרת בין הבול - לרגל השניה, לא חייב להיות עץ מעובד, יכול להיות עץ חצי גולמי. חיבור לצד הבול, דבק, והחיבור ברגל יכול להיות גם דבק. אבל אני הייתי חודר לצד השני של הרגל כ-10 ס"מ עושה חריץ בקושרת(בחלק החיצוני של הרגל) ומכניס שם קליין (יתד) להידוק.

מאיר
אתה מתכוון לבול שלם, ולא שני חצאים?
20/04/14 20:42
55צפיות
אם כן, אז כבר ניסרתי...
נראה לי שהרעיון של הקרש לבול דומה למה שחשבתי.

הספסל לא יזוז הרבה, אבל בכל מקרה חשבתי להכין את הלוח לחוד, ולחבר אותו לקרש על הבול עם מסילה.
למה חייבים קושרת בין הרגליים? שני חצאי הבול כבדים...
מצטרף לשאלות
20/04/14 23:18
37צפיות
האם הבול לבדו יתן לך את גובה הישיבה הנדרש?
אם כן אז (לטעמי האישי) תוותר על רעיון שיקוע הלוח ומצא פתרון לאפס את שני החצאים ואת המשטח העליון תניח ישירות על הבולים
בהמשך לטעמי האישי - אם הלכת על עיצוב כזה אז תעגל את קצוות המשטח העליון כדי שידגיש את השפה הטבעית של הבול.
מבחינה עיצובית תשתדל לא לעשות הנחות ולמצוא פתרונות עזר כי לאחר ביצוע רואים את הפשרה (שוב, טעמי האישי)
מה קוטר הבול במקור?
האם הוא יבש?/מתי נכרת?
אני מניח שתוכל למצוא נגריה עם מסור סרט שיוכל לאפס את הבולים תמורת עשרות שקלים.
אם הבול יבש תוכל לאפס בגסות עם מסור שרשרת עד לרמה +- חצי סנטימטר ואז כמה מילימטרים אחרונים ע"י קונטקט שלייף - להערכתי לא יעלה יותר מ100 ש"ח ויתן תוצאה מושלמת

לגביי המשטח העליון - האם אתה עושה מאותו סוג עץ?
מה עובי המשטח העליון? לטעמי צריך להיות לפחות 2 צול
תשובות
21/04/14 00:44
38צפיות
"האם הבול לבדו יתן לך את גובה הישיבה הנדרש?"
קרוב, אבל לא ממש. החלק העליון היה יכול להיות בסדר, אבל אם איישר לפי התחתון, אז כבר לא.

"בהמשך לטעמי האישי - אם הלכת על עיצוב כזה אז תעגל את קצוות המשטח העליון כדי שידגיש את השפה הטבעית של הבול."
אתה מתכוון למשהו כזה? (התעלם בבקשה מהקוים)

"מה קוטר הבול במקור?"
כ-50 ס"מ, אולי קצת יותר.

"האם הוא יבש?/מתי נכרת?"
מצאתי אותו כרות לפני כחצי שנה, מאז מונח בחצר שלי. כלומר, לא יבש, אבל גם לא לגמרי טרי.

"לגביי המשטח העליון - האם אתה עושה מאותו סוג עץ?"
לא. תכננתי להשתמש בקרשים מגדר ששכן פירק, לאחר שיוף לגילוי העץ מתחת לצבע. אני לא יודע מאיזה עץ הם עשויים, אבל נראה לי שהסיכוי שהם אותו עץ קלוש. בכל אופן, הצבע שלהם שונה.

"מה עובי המשטח העליון? לטעמי צריך להיות לפחות 2 צול"
כ-5 ס"מ.
º
שכחתי לצרף תמונה...
21/04/14 00:44
108צפיות
שכחתי לצרף תמונה...
כן, משהו כזה לפי השפה הטבעית שלו
21/04/14 16:16
32צפיות
אם השכן שלך פירק לוחות עץ אז סביר להניח שזה אורן
לידיעה כללית גובה ישיבה מומלץ הוא 40-45 ס"מ
אם לא אכפת לך שהספסל יהיה יותר כבד אז שים את הלוחות כשהם עומדים ואז תקבל עוד 5 ס"מ בגובה (בהנחה שהחתך שלהם 5X10), זה גם יתן מראה יותר מסיבי
לא נורא אם נחתך לאורך.
21/04/14 00:39
43צפיות
עכשיו יהיו לך 2 רגלים כבדות ויציבות. תחרוץ על שני החצאים בכל אחד לחוד, בחלק העליון חריץ, להשקיע בו את הקרש שעליו את תצמיד את לוחות הישיבה.
קושרת צריך, בכדי למנוע את התזוזה של המפתח התחתון של הרגליים. אבל אם הם מספיק יציבות(רחבות וכבדות), ואתה מכין את הספסל למשטח, שאינו מחליק (כמן דשא,ודומה) אז אין סכנה של התזוזה של מפתח הרגליים.

משה שאל כמה שאלות חשובות מאוד בהקשר להמשך הבניה. ואני אשאל גם.
מה גובה, קוטר, והמרחק בין הרגליים, שאתה מתכוון לעשות?
ועוד דבר, אם הספסל מיועד לגינה, כדאי למרוח על 10 הס"מ הראשונים של הרגליים  חומר שיאטום אותם מלחות.

מאיר

תגובה
21/04/14 00:50
38צפיות
נראה לי שדי יציב. הבול השלם היה כבד מכדי אוכל להרים אותו - גררתי \ גילגלתי לכל מקום.

הבול היה בקוטר של 50-60 ס"מ. ובגובה דומה (אך חתוך באלכסון). כלומר, כל רגל בערך במידות של 50X50X25 ס"מ^3.
מרחק - בערך 100-120 ס"מ.

הספסל מיועד לגינה, אבל באזור מרוצף (ליד קיר הבית).
לדעתי
21/04/14 09:34
39צפיות
ובהמשך להמלצתו של משה,מאחר והגזע מחולק ואורך הבולים  כ60 סמ ,ניתן ליישר בעזרת מסור שרשרת [במידה ותוכל לשאול ממישהו],עם להב קצר,מנסרים שכבה ואחרי זה מגלחים לאט לאט עד שמגיעים למצב שהמשטח ישר מספיק
º
תיקון טעות אורך \גןבה 50 סמ במקום 60
21/04/14 09:37
25צפיות
תודה לכולם!
22/04/14 10:08
31צפיות
חוזר לשלב התכנון...
מבטיח תמונות עם סיום.
אני היתי הולך על כיוון שונה
26/04/14 19:15
10צפיות
אני היתי הולך על כיוון שונה
לדעתי התוצאה תהיה הרבה יותר יפה אם המשטח העליון לא יסתיר את העץ.
הפתרון במקרה זה הוא לחצוב תעלה בגדם ולהשחיל לתוכה את המושב של הספסל. כמו בתרשים הפשטני המצוורף.
אומנם תקבל אולי פחות שטח ישר אבל מצד שני תהיה לך "משענת יד" יפה מאוד וגם שילוב יותר הולם בין התעשייתי (הקורה) לטבעי (הגדם)
התקדמות בעבודת נגרות ישנה
20/04/14 15:06
276צפיות
התקדמות בעבודת  נגרות ישנה
שלום לכולם
לפני מספר חודשים העלתי פה תמונות של שלבי הכנת רגל קבריול עם משור סרט (למי שזוכר) הכנתי כ 4 רגלים שהיו מוכנים לפרויקט של ידידה שלי ..
בפועל לא היה לי את הזמן להמשיך את הפרויקט (ארונית עם רגלי קבריול ) סבלנותה פקעה והיא קנתה בסוף ארונית ...
השבוע המשכת את הפרויקט הרגלים קיבלו קושרות ופסי דוגמא עכשיו נשארה רק ההחלטה על איך להמשיך הלאה או לכיוון של פלטה למעלה או כמתוכנן בסיס לארונית פתוח להצעות מידות הפרויקט : גובה רגל 30 רוכב :  50 אורך : 70 מצרף לכם כמה תמונות עם תהליך העבודה .....
תמונה שניה
20/04/14 15:08
139צפיות
תמונה שניה
חיבור קושרות והדבקתם
תמונה שלוש
20/04/14 15:09
135צפיות
תמונה שלוש
צילום מלמעלה של החיבורים
תמונה 4
20/04/14 15:10
121צפיות
תמונה 4
חיבור ללא דבק של מוט הדוגמא שרטוט הדוגמא לפני חיתוך במשור סרט
תמונה 5
20/04/14 15:12
103צפיות
תמונה 5
פירוק המוט וחיתוך המשור סרט וחיבור גיג תמיכה לחיתוך הצורה פשוט בסיס  המוט נהיה צר ולא יציב ככל שמתקדמים בחיתוך
תמונה 6 ואחרונה
20/04/14 15:13
141צפיות
תמונה 6 ואחרונה
הדבקת כלל המוטות לאורך ולרוכב וליטוש תמונת רוכב
קבלו תיקון
20/04/14 15:17
79צפיות
התמונה האחרונה היא לפני ליטוש סופי
חג שמח !!!
גילי
20/04/14 16:44
87צפיות
קודם כל
אני הייתי מוסיף לוח עליון ,או זכוכית ושישמש כשולחן סלוני
גילי
20/04/14 18:13
58צפיות
נכון שהמידות באופן טבעי מתאימות לשולחן אבל חבל לבזבז עבודה ככ יפה לכיוון הזה מאחר שלאחר הגמר זה יראה כעוד עבודת cnc סטנדרטית.
מה שאני מציע זה לבדוק איך אפשר לצאת מכאן לארונית עבור חובבי היין שתכלול חלק תחתון עבור אכסון, ועליון עבור מזיגה והגשה.
אני הייתי הולך על האופציה הזאת
20/04/14 18:58
123צפיות
אני הייתי הולך על האופציה הזאת
עושה שקע עבור משטח זכוכית , שגובה השקע יהיה בעובי הזכוכית, והמשטח העליון יהיה אחיד בגובהו, עושה סיומת חלקה במיוחד באיזור ה-end grain  של הרגלים, כך שמלמעלה יהיה שילוב של הזכוכית והעץ בצורתו הטבעית

מאיר
תודה
21/04/14 08:01
35צפיות
על העצות אכן חומר למחשבה ...
עבודה פשוט מקסימה - הרגליים מיוחדות
21/04/14 18:35
27צפיות
אני הייתי חושב בכיוון שונה קצת .....
ויטרינה מרשימה .....   ( מצטער - אני בדיוק בקטע של ויטרינות   )

הייתי בונה לזה ארון זכוכית מרשים לגובה
עם מסגרת מתאימה לבסיס הקיים כבר
נסה לחשוב אולי אפילו על עץ כהה אחר - לתת קונטרסט ואופי שונה
ויטרינה לתצוגה של משהו דקורטיבי , מוצרי תחביב , פריטים יחודיים וכו'
( אני למשל עם השריטה שלי - הייתי מציג שם מצלמות ענתיקות שאני אוסף  )

מעניין מה היהה בסופו של פרוייקט .... תדווח ....

- רוני
º
גילי.. כל הכבוד - ממש אחלה!!
21/04/14 23:39
14צפיות
עבודה מהממת!
23/04/14 15:10
7צפיות
הרגליים יפהפיות, והחיבורים של המסגרת מרשימים ביותר. איך עשית אותם? ידנית? ואני מניח שליטשת את הקימורים של הרגל ביד, נראה לי שלא פשוט להגיע לתוצאות טובות. יש לך איזה ג'יג לעניין הזה?

וא-פרופו ההצעות כאן לארוניות וויטרינות - יש לך מושג איזה משקל זה יכול להחזיק? נראה לי שמדובר באורן, ולא ברור לי כמה המבנה של הרגל חזק.
תאורה לפרגולה
20/04/14 12:55
80צפיות
אני בשלבים מתקדמים של בניית פרגולה.
הקורות העליונות 20 על 20 יושבות בתוך תושבות בין קורות בטון.
ישנן שבע קורות כאלה באורך של כ 330 סמ.
הלכתי לבדוק אפשרויות לתאורה והציעו לי לקנות שני פסי תאורה, לדים, רוחב של שמונה סמ ולהצמיד לשתי קורות, או אם אני רוצה מראה הרבה יותר יפה לחרוט תעלה של 8 על 8 בקורות.

ואני שואל אם זה מעשי.
כל הקורות כבר מונחות, אפשר לפרק אך מדובר בעבודה פיזית קשה.

תודה
חג שמח
גדי
תאורה
20/04/14 14:06
58צפיות
כרסום כזה בקורה רצוי לעשות בנגריה מצוידת, באוויר זה מסוכן.
קונסטקרוקטיבית, זה יחליש את הקורות (אם הפרגולה לא תוכננה מראש ע"י קונסרטוקטור אתה מבחינתי מסתכן בכל מקרה).
מציע שתמצא פתרון שמתחבר לקורות מלמטה או מהצד ללא כרסום בהן.
הערה לגבי לדים - תיאורטית זה פתרון מצוין, חסכוני ועמיד. מעשית רוב הסחורה בשוק היא זבל, גם אם יבטיחו לך הרים וגבעות. נכוויתי הן מבחינת איכות האור והדרייברים והן מבחינת גוון האור. יש גם סיפורים על אורך חיים קצר בהרבה מהמוצהר.
מציע לשקול פלורסנטים T5.
הקפד על עמידות למים של גופי התאורה ושל עבודת ההתקנה (ע"י חשמלאי מוסמך).
בחר גוון אור לטעמך, ומקדם הפרדת צבעים CRI גבוה (80 לפחות).
בהצלחה

תליית כלי עבודה
20/04/14 12:25
202צפיות
סטיב רמזי - נראה יצירתי וגמיש, אבל מצריך סדנא מצוידת
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
יפה
20/04/14 23:28
34צפיות
הרעיון והביצוע ניפלאים - אבל הפתרון לא מושלם
21/04/14 18:59
74צפיות
בכ"ז נראה לי שם מלא ועמוס בדיוק כמו קודם  .....
איפה קונים עצים ופיברגלס להכנת סקייטבורד?
20/04/14 12:12
59צפיות
אני רוצה לבנות סקייטבורד ואני מחפש מקום שמוכר עץ שאפשר לעבוד איתו וכמו כן פיברגלס
אשמח לקצת הכוונה בנושא לכל מי שיודע משבו שיכול לעזור לי
תודה!
מעניין
20/04/14 14:00
74צפיות
פלטות פיברגלאס(סיבי זכוכית) מוכרים בבתי משחר לפלסטיק או חומרי ביניין...אך אני מניח שאתה מתכוון לסיבים עצמם...
את זה מוכרים בבתי מסחר ליציקות....ואז אתה צריך לצקת בתוך תבנית עם פוליאסטר....(חומר מאודד מאודד לא ידידותי)

הבורד של הסקיט עצמו מכינים משכבות של עצי מייפל ואז כובשים אותו בפרס בשבלונה של הצורה הרצויה עם דבק.....

שתי הדרכים לא פשוטות לעשיה...אלא אם כן אתה מתכוון ללונג בורד....ואז אין קימורים לבורד אלא הוא פלטה שטוחה שמנוסרת בצורה מסויימת....

בהצלחה
שולחן ארגזים
20/04/14 08:59
186צפיות
שולחן ארגזים
את הארגזים בניתי מפלטות אורן 9.3X2  .  הצמדתי 4 ארגזים ובאמצע בניתי מדף לעציץ. השולחן מכוסה בזכוכית.
º
ממש יפה!
20/04/14 10:17
25צפיות
º
20/04/14 10:36
10צפיות
º
21/04/14 01:10
3צפיות
סליחה על הבורות...מלטשת ...עגולה או מלבנית
19/04/14 21:06
154צפיות
מה ההבדל בינהם ?
למה משמשת העגולה ולמה המלבנית
מה זה מלטשת אקצנטרית ?

תודה מראש
מקפיץ
20/04/14 13:36
64צפיות
מקפיץ
גוגל
20/04/14 14:19
95צפיות
רכישת מחרטה חדשה
19/04/14 20:26
107צפיות
שלום לבעלי הנסיון בתחום החריטה. אני מעוניין לקנות מחרטה טובה, למי כדאי לגשת? הייתי אצל צלח ואחרי החג אסע לורשווסקי .
האם יש עוד עסקים שכדאי לי לבדוק בהם?
נ.ב אם משהו מעוניין למכור מחרטה משומשת איכותית אשמח אם יפנה אלי.
º
ומילת הקסם היא........ תקציב :) ?
19/04/14 20:36
57צפיות
º
התקציב סביב 8000 ש"ח
19/04/14 20:41
59צפיות
תקציב יפה מאוד
19/04/14 20:59
97צפיות
בעקרון בארץ אתה צריך 10 -11 בשביל מחרטה טובה מאוד כדוגמאת זו שגילי רכש (שפאך)  .. וורשבסקי מייבא את המחרטה החדשה של אקסמיניסטר
שהיא עושה רושם מעולה  -  סרטון שלה בעבודה  https://www.youtube.com/watch?v=HID5rf57joA&li...

אני הייתי ממליץ לייבא מחול..  זו למשל מעולה (אבל תצא בסוף יותר מהתקציב)  --   http://www.woodcraft.com/Product/2005485/22172/Nov...

ובכל זאת זה תלוי גם באיזה גודל מחרטה אתה צריך... למשל מחרטה קטנה יותר (קוטר חריטה עד 30 סמ) תוכל לייבא בקלות ויש מעולות עם 1 כ"ס...  מספיק לכל העבודות הנורמאליות.. כלומר לא קערות ענק..   לאן אתה מכוון
תזכורת - אביזרים הכרחיים
19/04/14 21:34
80צפיות
מעבר למחיר המחרטה קח בחשבון מחיר של אביזרים נדרשים כגון צ'אק כ- 1000 ש"ח,מפסלות - גם סט בסיסי למדי של 4-5 מפסלות טובות יעלה כ1000-1500 ש"ח. אם אין לך משחזת אז גם זה נדרש.
"אלי טייב", קרית ביאליק
20/04/14 10:26
64צפיות
רכשתי לפני כשנה מחרטה מצויינת לרמתי. כדאי להתקשר ולברר פרטים:  04-8764717  .  סוכנות אמינה ורצינית. גם לשם השוואת מחירים.
התייעצות -רכישת מלטשת שולחנית
19/04/14 19:47
117צפיות
מחפש המלצה למלטשת שולחנית.
מהמידע שאספתי יש בשוק את המלטשות המגיעות עם מנועים של 350/500/750 W - האם למישהו יש נסיון טוב עם מלטשות ברמות האלו ? (נראה לי פשוט שהן יותר מדי "סיניות" מצועצעות. יתכן ואני טועה...)
האם המנוע לא חלש מדי והחומר פשוט עוצר את סרט הליטוש ?

לאחר מכן קיימות המלטשות הגדולות ("שלייף מטר") שיש להן מנוע של 2 כ"ס ומעלה אולם הן לרוב תלת פאזי, יקרות וכבדות... (חדשה עולה 4,500 ש"ח).

אשמח לשמוע גם המלצות באם יש למישהו נסיון מולצח עם מלטשת מיובאת.

השימוש הנדרש הוא לעבודות נגרות שימושית ביתיות.

תודה רבה,
ניר
התייעצות לפני רכישת מלטשת
18/04/14 23:51
218צפיות
היי

אני לפני רכישה של מלטשת אקסצנטרית ומתלבט בין 5״ ו-6״ של בוש.

יש המלצות?
פתוחה

שי
תיקון
18/04/14 23:52
143צפיות
פתוחה=תודה
יותר חשוב
19/04/14 09:44
166צפיות
מקוטר הדיסק,זה שתהיה נוחה לך ביד,לעבודות קטנות ונגרות חובבים הבדלי קוטר הדיסק זניח,חלק גדול מאוד משתמשים ב 5
הנוחות חשובה
19/04/14 09:53
126צפיות
מה שכן, ה6 אינץ יותר כבדות, כל שזה יכול להיות יתרון ביציבות..
זה לא קריטי
19/04/14 11:15
117צפיות
היציבות תלויה ביד המשתמש
לא מעט נשים משתמשות במלטשות אגרוף,שהן קומפקטיות יותר,ואין בעייה ליציבות בגלל משקל הכלי
נכון
19/04/14 12:53
94צפיות
כבד זה יתרון כשאתה עובד אופקית, בעבודה אנכית זה מעייף.
אם התכנון לליטוש משטחים אז זה יתרון, אם לדברים קטנים עד בינוניים אז זה חסרון
יש לי מלטשת של בוש 6" ואני מאוד מרוצה, לפעמים אני מלטש קירות ואז זה פחות נוח.

אם תרצה להתנסות עם המלטשת שלי אתה מוזמן, 5 דקות מראש העין

היי
19/04/14 19:40
80צפיות
תודה! אמי חושב שאלך על ה6 אינץ

אנסה בחנות.

תודה וחג שמח

שי
מציע לשקול מערכת פנאומטית.
20/04/14 10:34
98צפיות
מניסיון ולא עשיר בכסף. מערכת פנאומטית, פשוטה עם קומפרסור קטן, כולל צנרת וברזים, לא עולה על 1500 ש"ח. רוב המכשירים החשמליים יכולים (בהתאמה למערכת הפנאומטית), להחליף את החשמליים. בטוח הרבה יותר, דרגות עוצמה נמוכות יותר, הרבה יותר ידידותי.
קובי
20/04/14 15:25
80צפיות
כמה קטן עם הדוד לא לפחות 100 ליטר הקומפרסור יעבוד נו סטופ , ואני אומר את זה מנסיון לי יש של 25 ליטר שורה תחתונה מלטשת זה לא אקדח סיכות הוא צורך כמות רבה של אויר (ספיקה ) צריך לקחת נתון זה בחשבון למרות שאני זורם איתך גם לי יש מלטשת פנאומטית אבל אני גר בבית פרטי אז אין לי צרות מהשכנים .....
בעקרון מסכים
20/04/14 19:45
67צפיות
כתבתי כאופציה. אני גר במושב ,הקמתי נגרית חובבנים. יש לי קומפרסור גדול לעבודה שותפת ואחד קטן לעבודות חיצוניות. היתרונות של לחץ אויר כנגד חוטי חשמל הם רבים.
מסכים
21/04/14 08:06
45צפיות
איתך לגמריי
לפני שבועים שאלתי את עצמי את אותה שאלה
19/04/14 20:22
144צפיות
והתשובה היתה 5'' אלקטרונית של בוש.

כאשר אתה מלטש חומר ונדרש בפועל לתמוך במשקל המלטשת, לאחר ההתלהבות הראשונית כל 100 גרם מורגשים אחרי כמה דקות בודדות.
שבוע שעבר רכשתי אקצנטרית 5'' של בוש, היא אחת הנוחות שהחזרתי, היו 3 אפשרויות מבחינתי המקיטה, דיוולט ובוש כולן אלקטרוניות.
למרות שאני תמיד משוחד קודם לכיוון דיוולט, הבוש, לדעתי נצחה את כולן בכל פרמטר.
היא הכי קלה 1.3 ק"ג, העוצמה דיי מקבילה, כמה וואטים לכאן או לשם בכניסה לא מכריעים עוצמת הלישוט בפועל.
אגרונומיה שממש התאימה לי והיא גם באה במארז מהודר (ארגז לניירות לטש) בדר"כ מגיעה כמו כל האחרות בקרטון.

מכל נקודת מבט, אני חושב שהרוחתי, החנות שממנה רכשתי, הצליחה לתפוס מהיבואן מספר מלטשות בוש 5'' במארזים במהודרים - והמחיר היה ממש הפתעה לטובה!!!
ערן.
היי ערן
19/04/14 20:56
105צפיות
האם התנסית גם ב6 אינצ?

ההתלבטות שלי היא בין ה5 ל6 של בוש.
מבחינת המשקל - במקרה שלי פחות בעייתי כי רוב הדברים שאלטש יהיו אופקיים, מה גם שלדגל של ה6 יש ידית אחיזה נוספת.
גם עם ליטוש של רהיטים שאינם אופקיים אני מאמין שאסתדר.

ההבדל במחיר גם לא משמעותי, כך שאני עדיין מתלבט..
תשובה
19/04/14 21:17
96צפיות
גם אני רציתי את ה 6'' ובכלל יש את המשולבת (גם 5'' וגם 6'') אך ההתלהבות ירדה לי מהר מאוד.
הסיבה העיקרית הינה דרישות העבודה שלי.
ה 6 '' גדולות יותר, כבדות יותר ופער המחירים גדול הרבה יותר.
הידית הנוספת נועדה לאפשר לך לתמוך בכלי.

לך לחנות תראה ותרגיש את שתיהן, יהיה לך קל יותר להחליט.

ערן.
º
תודה!
19/04/14 21:24
51צפיות
לי יש את המשולבת
20/04/14 14:59
82צפיות

http://www.bosch-professional.com/za/en/gex-125-15...

והיא מצויינת מבחינת כוח וורסטיליות - אבל ליישומים רבים היא כבדה מאוד וגדולה מידי.

הנסיון מראה שאני בהרבה מקרים מלטש כשהמלטשת ביד אחת והחומר המלוטש מוצמד ביד השניה למשטח העבודה תחת רעידות מאוד חזקות.
הדרך ללטש איתה פרטים קטנים ובינוניים היא עם חיזוק לשוולחן אבל זה לא מציאותי בהרבה מקרים.
לאחר ליטוש של 5 דקות + 2 דקות + 5 דקות + וכו' היד ממש מאובנת מהמשקל, הלחיצה והרעידות.
זה קשה לעבוד בעוצמה מלאה ואני יורד למספר 3-4. לעניות דעתי לא מתאים לחובבים אפילו רציניים כי אנחנו בד"כ לא מלטשים משטחים גדולים.
לדעתי היתרון שלה הוא במשטחים גדולים כשלמשטח יש מסה גדולה והוא לא רועד כאשר שתי הידיים על המלטשת.
דרור
20/04/14 16:44
66צפיות
תודה על תגובתך.

האם היית לוקח את ה5 אינצ במקום (בדיעבד כמובן)?

הדגם המשולב לא היה אופציה בגלל המחיר, וההתלבטות היחידה היא בין ה5 ל-6.

בחנות הרגשתי את שתיהן,אבל רק אחרי עבודה של כמה דקות טובות אפשר לדעת מה באמת מתאים והאם המשקל פקטור רציני...
זה מורכב
21/04/14 10:19
58צפיות
אם בוש עשו 5" + 6"
לדעתי זה אומר שהם בעצמם מבינים שקשה להסתדר רק עם 6"
ואם אתה צריך לסחוב מנגנון של 6" בשביל לעבוד ב-5" זה נכון רק כאשר אתה צריך וורסטיליות
כמו כן אני חושב שהדסקים של 6" פחות זמינים ויקרים יותר
אני לא קניתי עדיין ניירות כי קיבלתי עם המלטשת הרבה מאוד דיסקים מאקסמינסטר

עוד נקודה
לעתים עניין ההספק מבלבל
חושבים שה-6" חזקה יותר ושיש לה יותר כדאיות מסיבה זו
אבל מה שמפספסים זה שה-6" חייבת להיות יותר חזקה כי היא צריכה יותר מומנט.
לא חישבתי אבל נראה לי שיש מצב שה-5 לא פחות חזקה אם לוקחים פרמטרים אלה בחשבון.

אני רוצה גם להסביר את עניין המשקל - מבוסס רק על פי התחושה שלי
זה לא רק שאתה מרגיש את המשקל הפיזי של המכשיר במנוחה אלא גם את ההשפעה שלו על הדיסק ומכלול המנוע המסתובבים
הם יוצרים מעין אפקט שמזכיר ג'יירוסקופ וההתנגדות שפועלת על כף היד היא כנראה בקורלציה כלשהי גם למשקל המסתובב וגם למשקל הכללי

לגבי בחירתי האישית
קשה לי לענות כי מעבר למלטשת הזו יש לי מלטשת ריבוע קטנה של מקיטה שיצאה מהארון יותר ממה שחשבתי
אבל אולי הייתי בוחר 5" חזקה ואם אפשר גם קלה. זה בהנחה שבד"כ לנו יש צורך במכשיר יותר גמיש.

הבנתי אותך.
21/04/14 11:50
37צפיות
תודה רבה על התשובה המפורטת.

אני מתחיל לחשוב כבר לכיוון ה5 אינץ.

בדיוק חשבתי על זמינות הניירות לטש כפרמטר נוסף.
בנוסף, אני מסכים עם מה שאמרת על חוזק המנוע למרות שאני דיי בטוח שבאופן יחסי כל אחת מהן מספיק חזקה כדי לעשות את העבודה.

תודה רבה!

הצמדה לשולחן
20/04/14 17:23
86צפיות
נזכרתי בפתרון שאולי יוכל לעזור לך-

ישנם משטחי גומי עליהם מניחים את החומר והם לא זזים מהשולחן.

אני משתמש בכזה שאני מכרסם פינות או בכלל מתי שאני משתמש בראוטר והחומר לא זז במילימטר.

חפש non slip ברוקלר, אולי זה מה שיוכל לפנות את היד השניה שמחזיקה לטובת המלטשת..
שי, האם התכוונת לזה שבקישור המצורף ?
21/04/14 11:24
65צפיות
http://www.rockler.com/zerust-no-rust-non-slip-dra...

אשמח לתשובה היות ואני מחפש חומר בסגנון זה שתופס ולא זז.
ושאלה נוספת, האם הם שולחים לארץ ?
היי
21/04/14 11:46
56צפיות
שולחים לארץ. אבל המשלוח טיפה יקר. עדיף להזמין כבר מספר פריטים על מנת לנצל את האתר.

התכוונתי לזה.
משטחים
21/04/14 13:01
68צפיות
דומים למה שבקישור נמכרים בארץ במטרים בחנויות כלי בית
דבר נוסף שמתאים שטיחוני גומי של מכוניות
המשטחונים שנמכרים
21/04/14 13:11
55צפיות
בארץ בחנויות כלי בית מיועדים לציפוי מגירות מטבח וכדו׳.
הם עושים את העבודה אך לא כמו המשטח באתר של רוקלר.

אבל זה כבר לשיקול דעתו של המשתמש..
פתרון ביניים
21/04/14 16:38
100צפיות

פתרון ביניים בין המשטח של רוקלר לבין משטחי המגירות הוא שימוש במזרון יוגה דק. אפשר למצוא מזרונים כאלה במחירים די זולים (משהו כמו חמישים ש"ח למזרון). אני משתמש במזרון כזה (בצבע סגול בוהק...) כבר כמה שנים, ומוצא אותו מאוד שימושי.

דרך אגב, למרות שרוקלר (ואחרים) מציינים כי המשטחים האלה טובים עבור עבודה עם ראוטר, אני ממליץ לא להסתמך (רק) עליהם בעת עבודה עם ראוטר. המשטחים מוצלחים מאוד כאשר מופעל לחץ משמעותי כלפי משטח העבודה, אבל זה לא תמיד המצב כאשר עובדים עם ראוטר, ובמיוחד לא כשהעניינים מסתבכם. נכון שהסיכוי לכשל נמוך, אבל הסיכון גבוה מאוד.

איל
השתמשתי בו
21/04/14 19:14
114צפיות
 השתמשתי בו
בבניית השולחן המתקפל, למי שזוכר.
עובד יופי.
דיר בלאק, רק כליבה או שולחן עם מלחציים
22/04/14 09:29
64צפיות
"קיק בק" קטן שקרה לי לפני כמה ימים עם מברגה (!), הזכיר לי למה יש לקבע את העובד.
עקב דלקת קטנה באחד הגידים ביד ימין, קדחתי כמה חורים בחתיכת עץ קטנה תוך החזקת המברגה ביד שמאל.
חוסר תשומת לב של רגע, חוסר מיומנות של האצבע על ההדק ביד שמאל, והנה פיסת העץ מסתובבת לה באוויר סביב המקדח.
בהתחלה הסיפור קצת הצחיק אותי, בכל זאת חתיכת עץ קטנה ומהירות נמוכה של מברגה, אבל עם כלים אחרים או בנסיבות אחרות זה יכול להיגמר אחרת.
ראוטר זו חתיכת מפלצת, ועוד צריך להחזיק אותה בשתי ידיים. רובנו איננו נגרים מקצועיים ולכולנו פה ושם הסחות דעת. מה הבעיה להדק או לכלוב את העובד לשולחן?
º
22/04/14 11:05
14צפיות
הסבר
22/04/14 11:30
45צפיות
יש מקרים , בעיקר בפיסות עץ צרות, שלא ניתן לכלוב ביעילות את העובד.
שים לב שהשתמשתי בסוליה רחבה מאוד עם גובל בצד ימין, בדיוק מהסיבה הזו של מניעת כל סיכוי לקיק בק כלשהו, וגם הסברתי על כך באותו שרשור.
דבר שני, יצירת התעלה (במקרה שהדגמתי) נעשתה בשלבים של לא יותר משניים שלושה מילימטר בכל מעבר, שוב ובין השאר, כדי לצמצם את הסיכוי לתקלה.
תוסיף לכך את המשטח הספוגי, וצמצת למינימום את הסיכוי לפגיעה.

צריך לדעת את צורת העבודה הנכונה עם כל כלי וכלי, בין עם זה מפסלת ידנית ובין אם זה מסור שולחני. דווקא על קידוחים  התראתי כבר מספר פעמים
בעבר, במיוחד אחרי שראיתי יד של חבר נשברת עקב כך, אבל עם הסתייגות: במקרה שנכחתי בו, העובד היו מקובע ואילו המקדחה הידנית (שהייתה עוצמתית במיוחד)
נתקלה בנקודה שגרמה למקדח לעצור, אבל המקדחה עצמה המשיכה להסתובב וסובבה את היד של האוחז בה עד לשבירתה. אני מדבר על תהליך של עשירית השנייה.
מה שאני בא להגיד, כל מקרה לגופו. יש להכיר את הכלי, את מגבלותיו וחסרונותיו ובעיקר מהן הנקודות בהם הוא יסתובב לאחור וינשוך אותך חזק.

בית עץ - תוצרת עצמית - תיעוד התהליך
18/04/14 18:37
198צפיות
בית עץ - תוצרת עצמית - תיעוד התהליך
שלום לכולם,
אני נגר חובב שמעת לעת מבצע עבודות עץ לצורכי הבית.
עשיתי מספר עבודות , אולם העבודה שתיעדתי את שלביה הייתה בניית בית עץ לבן שלי.
מצורפת התוצאה הסופית - בהמשך תמונות שלבי העבודה
º
תמונה 1 -קיבוע עמודים באדמה ולגדר בטון
18/04/14 18:39
123צפיות
תמונה 1 -קיבוע עמודים באדמה ולגדר בטון
º
תמונה 2
18/04/14 18:40
113צפיות
תמונה 2
º
תמונה 3 - חיבורי קורות
18/04/14 18:41
107צפיות
תמונה 3 -  חיבורי קורות
º
תמונה 4 - רצפה
18/04/14 18:42
101צפיות
תמונה 4 - רצפה
º
תמונה 5 - מדרגות
18/04/14 18:42
96צפיות
תמונה 5 - מדרגות
º
תמונה 6- התחלת גג משולש
18/04/14 18:44
94צפיות
תמונה 6- התחלת גג משולש
º
תמונה 7 - חיפוי גמלוני גג
18/04/14 18:45
97צפיות
תמונה 7 -  חיפוי גמלוני גג
º
תמונה נוספת - יישור האלכסונים
18/04/14 18:46
106צפיות
תמונה נוספת - יישור האלכסונים
º
תמונה הבאה - השלמת סגירת הגג
18/04/14 18:47
95צפיות
תמונה הבאה -  השלמת סגירת הגג
º
תמונה אחרונה - סגירת המרפסת
18/04/14 18:48
138צפיות
תמונה אחרונה - סגירת המרפסת
יופי של תעוד
18/04/14 20:53
82צפיות
ויופי של בית
האם יש מטרה כל שהיא למרווחים בין הקורות,חוץ מאפשרות תנועה של העץ??
º
המרווחים הם למטרת תנועה של העץ
18/04/14 23:56
53צפיות
º
יפה תתחדשו, נראה יציב מאוד
18/04/14 22:47
29צפיות
º
18/04/14 20:30
11צפיות
º
הבחור בתמונה הראשונה נראה מרוצה, ובצדק.
26/04/14 19:41
3צפיות
איך מגיעים לגוון הזה?
18/04/14 13:11
103צפיות
שלום לכם,
אני מצרף סרטון מ youtube ויש לי מס' שאלות לגביו :
1. באילו חומרים מצפים עץ לשימוש כשולחן אוכל או קפה ? האם לכה כלשהי או אולי לא צובעים כלל... מה הכללים לגבי זה?
2. איך מגיעים לגוון בדקה 27 של הסרט? גם גוון בהיר יחסית וגם רואים את הטקסטורה של העץ.

תודה לעונים וחג שמח!
הסרטון
18/04/14 13:11
60צפיות
מניסיון אישי
18/04/14 13:27
117צפיות
מניסיון אישי
של צביעת כל הרהיטים שבניתי לאורך השנים ,לכה על בסיס מים,לרוב החברות יש מניפות צבעים
הגוון של השולחן נראה כאגוז
בצילום גדר שסיימתי בימים האחרונים הצבע אגוז  733 של בונדקס על בסיס מים
הוא כתב בתגובות
18/04/14 14:37
64צפיות
minwax english chesnut + cherry.  (50:50)   plus i added a little bit (1:16) to the poly for tint

לכה מגוונת ערמון + דובדבן ( יחס 50:50). לאחר מכן ציפה בלכה פוליאוריטנית בתוספת מעט מגוון יחס (1:16)
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום