בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז

הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ברוכים הבאים לפורום נגרות ואומנויות בעץ,הגעתם לפורום המיועד בעיקרו לאותם: אוהבי עץ, גילוף פיסול וחריטה, בוני רהיטים כאן תמצאו בית להתבטאות בתחום העבודה והיצירה בעץ,בפורום ניתן להציג עבודות להסביר כיצד  ובאיזה שיטות המוצר נבנה ,תוכלו להתייעץ להעביר מידע לחשוף ולהיחשף  לשאול ולהיענות בכל תחומי העבודה בעץ,כמנהל הפורום איזום מפגשים ביקורים וסיורים מקצועיים מעבר לפעילות השוטפת של הפורום,סיורים וביקורים בחלקם יהין מוגבלים במספר המשתתפים ,בהתאם לבקשת המארחים.על משתתפי הפורום חלים כל כללי התקנון של האתר.נצלו את הבמה להפוך את הפורום למרכז העשייה לאוהבי היצירה בעץ בישראל

אנחנו חייבים לעצמנו ולחברינו
לפורום

שמירה על סבלנות וסובלנות,

איפוק והבנה,

והקפדה על חוקי תפוז והפורום.

לכן-

שימרו על אוירה נעימה,

שימו לב לניסוח שלכם

נסו להשתמש עד כמה שאפשר במילים-

אני חושב/ת, לדעתי, אני מציע/ה.

בעיות אישיות עם גולשים-

אפשר להתעלם ולא להגיב,

אפשר לפתור במסרים.

הודעות פוגעות, ריבים אישיים והשמצות-

ימחקו, והכותבים יורחקו מהפורום לתקופת אזהרה,

אם ימשיכו- יחסמו לחלוטין

בעיות שונות- אני פה,

אפשר ורצוי לפנות אלי במסר.

אין לפרסם מוצרים, ואתרי אינטרנט שונים מעל גבי הפורום ללא תיאום מראש עם הנהלת הפורומים או מנהל הפורום

פרסום עסק של חבר בפורום יותר רק פעם אחת חודש,כנ"ל פרסום נסתר או עקיף

חנוכיה צומחת מעץ זית חרוך על פלגי מים
02/12/13 09:53
162צפיות
חנוכיה צומחת מעץ זית חרוך על פלגי מים
אחרי חודשיים שלא הפעלתי אפילו את המחרטה בשל פרוייקט השולחן נגרות.. הגיע הזמן לטפל בחנוכיה ישנה של הוריה של אישתי שאיבדה לאורך השנים את הבסיס שלה.

אז יש לנו חנוכיה (מתכת) עם בסיס עץ זית (עץ) חרוך (אש) שמעוצב כאדוות גלים (מים) ומציינת את הרוח היהודית (רוח)...   וכל החמישיה היא מה שהסינים מכנים 5 האלמנטים
º
תמונה נוספת
02/12/13 09:58
102צפיות
תמונה נוספת
הבסיס מהחזית
02/12/13 09:59
86צפיות
הבסיס מהחזית
החנוכיה מתברגת לאום ששוקע והודבק בתוך הבסיס, אז היא ניתנת לפירוק וגם יציבה
רעיון יפה
02/12/13 11:24
28צפיות
קצת פרטים על אופן הביצוע בבקשה
תהליך חריטה סטנדרטי למדי
02/12/13 12:07
82צפיות
תהליך חריטה סטנדרטי למדי
היה לי את הענף.. קדחתי קדח בקוטר מתאים לבורג שבא עם הפוטר, חרטתי את הצורה העגולה עם האדוות וגם בסיס ישר בתחתית (עמדתי מהצד של המחרטה), קדחתי במרכז קדח בקוטר מתאים לשיקוע של מילמטר לבסיס הרחב של החנוכיה , התאמתי והדבקתי אום כמוצג בתמונה וזהו :)
תהליך חריטה סטנדרטי למדי
02/12/13 12:08
65צפיות
תהליך חריטה סטנדרטי למדי
היה לי את הענף.. קדחתי קדח בקוטר מתאים לבורג שבא עם הפוטר, חרטתי את הצורה העגולה עם האדוות וגם בסיס ישר בתחתית (עמדתי מהצד של המחרטה), קדחתי במרכז קדח בקוטר מתאים לשיקוע של מילמטר לבסיס הרחב של החנוכיה , התאמתי והדבקתי אום כמוצג בתמונה וזהו :)
יפה ומעניין באופן אישי בעד שילובים ופה השילוב
02/12/13 13:10
28צפיות
עובד יפה
הזית מוסיף המון
02/12/13 19:15
28צפיות
חוץ מיופיו של העץ,שימור החלק השרוף מוסיף עוד יותר
אהבתי, חומרים והעוצמות של כל אחד מהם
02/12/13 19:24
20צפיות
ממש שילוב יפה ומאוזן

מעניין, ויפה מאוד
03/12/13 07:44
17צפיות
השילוב הזה של מתכת, ועץ (ועוד חרוך). עובד נהדר.

יפה מאוד
03/12/13 07:45
17צפיות
השילוב הזה של מתכת, ועץ (ועוד חרוך). עובד נהדר.

º
שילוב חומרים - בדר"כ נותן מימד אומנותי נוסף
04/12/13 12:53
4צפיות
º
מסכים לחלוטין..
04/12/13 14:51
3צפיות
שלום לכולם בקשת עזרה
02/12/13 06:43
145צפיות
http://www.wood-database.com/wood-articles/wood-al...
אני רוצה להכין מערוך לבצק מאיפאה. מהקישור המצורף אני מבין שתופעות לוואי  הן תוצאת העיבוד של העץ,  האם איפאה מלוטש עד ברק  יכול לגרום לתופעות לוואי?תודה למשיבים יואב
אל תשבור את הראש. פשוט אל תעשה את זה.
02/12/13 08:49
92צפיות
קודם כול, לעבוד עם איפאה זאת מכה שלא כתובה בתורה. עץ קשה בטירוף ללא טיפת גמישות.
שנית, המערוך יהיה כבד ולא נוח בעליל.
גם אם תיאורטית תצליח לצפות אותו בחומר כלשהו שיאטום אותו,
הוא שוב ייחשף אחרי כמה שטיפות וכמה התנגשויות עם כלים חדים.
יואב
02/12/13 08:57
95צפיות
נכון שתוצאת הלוואי של עיבוד האיפאה ,רעיל,חרטים רבים לא נוגעים באיפאה מסיבה זו
הדעות חלוקות עד כמה הוא רעיל,אני לא הייתי מסתכן,כי להגיע לרמת ליטוש גבוהה תנשום הרבה מאוד אבק דק,,בזמנו חרטתי משהו קטן מאיפאה השתמשתי במסכה של 3M בעלת 2 פילטרים יעודיים לאבק
למרות המסכה כשקינחתי את האף הכל היה חום ומגורה בתעלות האף
הרבה לא יסכימו איתי, אבל ...
02/12/13 09:54
82צפיות
אני מאוד אוהב עץ (מן הסתם ....) אבל עץ ואוכל לא מתחברים אצלי. אני לא אוהב להשתמש בקרשי חיתוך מעץ, אני לא אוהב להשתמש בכפות בחישה מעץ ובטח שלא הייתי עושה מערוך מעץ.

אני יודע שזה קצת קיצוני, אבל עץ הוא חומר סופג ובמידה ולא נאטם כמו שצריך, הוא יספוג מיצים מאוכל שבלתי אפשרי לנקות ושיגרמו בסוף לריקבון. אגב, גם במידה והעץ נאטם כמו שצריך, מספיק שמישהו אחד יחרוץ את הגימור עם סכין ונוצר פתח לעץ.

אני יודע שזה קצת קיצוני, וישנם מליוני קרשי חיתוך מעץ וקערות (מדהימות) מעץ בעולם, אבל זו דעתי האישית.

יש קרשי חיתוך\מערוכים\קערות מחומרים שלא סופגים כמו זכוכיות או סיליקון. הם פחות יפים אבל עדיפים.

תודה למשיבים. ואשר לקושי: אני ממש אוהב לעבוד
02/12/13 18:01
54צפיות
עם איפאה ואף פעם לא צובע ולא מצפה. מלטש עד ברק עם ניר מים. אבל את המערוך אכין מטיק. ושוב תודה יואב
º
יואב לא לשכוח תמונה
02/12/13 19:12
34צפיות
ניבור פרוסות דקות
02/12/13 03:30
154צפיות
ניבור פרוסות דקות
בעקבות הדיון הסוער, שהתפתח בפורום (ובמפגש, כך אני מבין) לגבי חיתוך פרוסות דקות, הנה השיטה "שלי". אמנם הכנת הקונפיגורציה לוקחת קצת יותר מחמש דקות, אבל היא רב שימושית ומאוד בטוחה - הן למשתמש והן לפרוסות.

כמה הערות לפני תיאור השיטה:
- אני תמיד חותך את הפרוסות בין הלהב לבין הגובל.
- הגובל שלי תמיד נמצא מצד ימין ללהב (בארצות הברית יש שעובדים עם גובל מצד שמאל).
- אני לא משתמש ב - featherbioard  כשאני משתמש במסור שולחן. אל תחפשו כאן אידיאולוגיה - התרגלתי לעבוד בלי, וכך אני מעדיף לעבוד.
- אני תמיד (אבל ממש, ממש תמיד) דוחף הן את הפרוסה והן את השארית לאורך כל החיתוך באמצעות הידיים ו/או מקלות דחיפה. אני משתמש במקלות דחיפה פשוטים מעץ, וכמעט תמיד אני משמיד אותם תוך כדי התהליך. עבור הצד של הפרוסה אני משתמש במקל דחיפה רחב (רוחב הפרוסה + רוחב הלהב + שארית). המקל מוצמד לגובל, דוחף את הפרוסה ושומר אותה צמודה למשטח, תוך כדי שהלהב מנסר אותו.
- השיטה המתוארת עובדת עבור פרוסות דקות יחסית (פחות מ - 10 מ"מ).

בחלק העליון של התרשים מתוארת קונפיגורצית עבודה "רגילה", ובחלק התחתון מתוארת הקונפיגורציה "שלי".
- תוספת זמנית לגדר (צבע כתום בתרשים). חתיכת MDF או כל לייסט אחר עובדים טוב מאוד. החיבור אל הגובל הקבוע מתבצע באמצעות סלוטייפ דו-צדדי. התוספת הזמנית מגיעה כמעט עד לחלק האחורי של הלהב.
- החלפת ה - insert המקורי (אותה לוחית שנמצאת בסמוך ללהב ולספליטר) ב - zero clearance insert מעשה ידי להתפאר (לא מופיע בתרשים). לוחית שאינה מותירה כל מרווח בינה לבין הלהב, וברוב המקרים חסרת פינוי עבור הספליטר.
- הוספת טריז (צבע סגול בתרשים) לספליטר. שתי אפשרויות למימוש: (1) בונים ספליטר + טריז חדשים ומחברים אותם ל - zero clearance insert מהסעיף הקודם (2) מפנים מקום לספליטר המקורי ב - zero clearance insert ומדביקים אליו טריז באמצעות דו"צ.

איך העסק עובד ?
הפרוסה נחתכת בין הלהב לבין התוספת הזמנית לגובל, כאשר היא מגיעה אל הטריז היא נדחפת ימינה, הרחק מן הלהב. כך נמנעים הן מ - kickback והן מהשמדת הפרוסה.

איל
איל
02/12/13 08:52
73צפיות
חבל מאוד שלא התערבת בדיון
יכולת למנוע בהלת שוואלמי שעדיין לא מכיר את איל
איל נגר אומן חבר בקהילתנו,איל הדריך את חברי הקהילה במשך כמעט שנה באופן עקבי אחת לחודש במסגרת האקדמיה של הקהילה.
איל סשנתיים שבתון זמני מהקהילה
כי מאוגוסט 2012 איל נמצא במיין בארה"ב שם הוא מלמד כאומן אורח במכללה עד חזרתו ארצה ביולי הקרוב
ממליץ מאוד לעקוב אחרי הבלוג של איל
דרך אגב כתבתי באותו שרשור מפורסם שגם לי היו קיק באקים בקרייזיק,
במסגרתפרוייקט של הקהילה למען פנימיה לילדים בסיכון,היה לי העונג לשמש שוליית ניסור של איל בקרייזיק כך למדתי קצת על ניסורים
º
יהודה יש טעות בלינק לבלוג של איל
02/12/13 10:44
35צפיות
קישור מתוקןחיי
02/12/13 14:22
50צפיות
שאלה לחכמי הפורום.אני מתכוון להכין מריות מעץ
01/12/13 22:30
89צפיות
משאריות שיש לי  (איפאה ,בוק, אורן ).מכיוון שזה מיועד לבישול, האם ישנה בעיית רעילות או בעיה אחרת למיטב ידיעתכם עם אחד מסוגי העצים?
º
איפאה ברשימת עצים רעילים
01/12/13 22:48
60צפיות
שיקום שולחן
01/12/13 09:25
142צפיות
שולחן עץ מחפש שיקום
שלום לכולם.

ברשותי שולחן שעמד בתנאי חוץ ונהרסה לו השכבה העליונה.
גם שש הכיסאות נשחקו, אם כי בצורה מתונה.
לעיונכם תמונות המציגות את מצב השולחן.

בתמונות כנף ההארכה, שלא עמדה בחוץ ונשמרה היטב, ניתן לראות מה צריך להיות מצבו התקין של השולחן.

האם ניתן לשקם את השולחן והכסאות?
מה מהות העבודה הנדרשת ואם אבקש מאיש מקצוע לעשות זאת, מהם סדרי הגודל של העלויות לעבודה כזו?

תודה!
אפשרי
01/12/13 09:40
74צפיות
נכתבו הרבה שרשורים בפורום ממליץ לחפש במנוע החיפוש של הפורום,חידוש\שיפוץ רהיטים
בקשר לתמחור אנו לא הכתובת,אנו יוצרים לעצמנו למען ההנאה,ואיננו מתעסקים בשרותי בעלי מקצוע
יש דווקא משהו יפה בצורת השחיקה של השולחן
01/12/13 12:21
51צפיות
הייתי שוקל רק ליטוש קל וכמה שכבות של לכה,  לשמור על השולחן  ולשמר את מה שהטבע גרם לו...
תודה.
01/12/13 12:41
44צפיות
אני לא פוסל את הצעתך, רק שקשה לי להעריך איך תיראה התוצאה.
כרגע, כאשר מעבירים יד על משטח השולחן, מרגישים חיספוס גס - האם ב "ליטוש קל" אתה מתכוון לליטוש שיסיר את רצועות הלכה הישנה ויחליק את השולחן, או ליטוש שישאיר את זה כך בתקווה שהצבע "יחליק" את הכל?
כמו כן, האם זה נכון גם לרגליים של השולחן (איפה שיש פיתוחים)?

אשמח להמלצות על אנשים שעושים דברים כאלו באזור השרון.
ושואל פעם נוספת, מהם סדרי הגודל של עלויות? מאות שקלים? אלפי שקלים?

תודה!
אנו לא הכתובת למחירים
01/12/13 12:51
43צפיות
לנו עולה רק חומר הגלם
לבעלי מקצוע עלויות רבות שלנו כחובבים אין,כך שעלויות צריך לבדוק מול אנשי מקצוע,
זו השקעה של הרבה מאוד שעות עבודת
חשוב לדעת שאין הרבה רסטורטורים מקצועיים בארץ
אני מבין, בכל זאת
01/12/13 14:26
36צפיות
יהודה,
אני בטוח שעלויות אוכל לקבל מבעלי מקצוע. התחלתי לחפש ברשת ולא מצאתי בינתיים משהו שנראה לי מתאים. במיוחד לאור העובדה שאין הרבה רסטורטים מקצועיים בארץ, אני פונה לקהילה כאן אם מישהו מכיר אותם - אני כבר אפנה אליהם להמשך...

תודה!
החספוס נובע מכך שהשולחן נשחק
01/12/13 12:54
43צפיות
ליטוש קל וצביעה בלכה (מספר שכבות עם ליטושים בין שכבה לשכבה למעט השכבה האחרונה) יביאו למצב שהשולחן יהיה חלק למגע, לגבי הפיתוחים שעל הרגליים, יהיה קצת יותר קשה ללטש אבל אפשרי ידנית עם נייר.
כמו שיהודה הגיב כבר, אנחנו חובבים ועוסקים בעץ למען עצמנו. אין לנו כל קשר לבעלי מקצוע בתחום, וגם לא יכולת לבצע הערכות למחירים.
לעומת זאת, אני בטוח כי החברים בפורום יישמחו לייעץ לך ולהכווין אותך אם תחליט לעשות את זה לבד...
זה נראה יותר על פי
01/12/13 13:58
42צפיות
סגנון הרהיטים כפוליטורה,ולא לכה סטנדרטית
תודה. לבצע את זה לבד?
01/12/13 14:30
37צפיות
אני לא פוסל לגמרי את האפשרות לבצע זאת לבד, אבל לא הייתי רוצה לגרום נזק גדול יותר לשולחן.
הייתי שמח שמישהו שיותר מנוסה בתחום לפחות ילווה אותי וינחה אותי שלב שלב מה צריך לעשות. לדוגמא - עלו כאן שתי אפשרויות לגמר: לכה ופוליטורה. לא זו בלבד שאני לא יודע מה הם ומה ההבדל בינהם, איך אני יכול לקבל החלטה מה נכון לעשות ואיך עושים את זה?

גם אפשרות של עבודה משותפת עם חובב מנוסה עשויה להתאים - מחפש דרך כלכלית ונכונה לשחזר את השולחן :)
לקראת הדרכת סקצ'אפ
01/12/13 08:57
138צפיות
החברים שנרשמו להדרכת סקצ'אפ שתועבר על ידי ערן ב 27 לדמצבר
הנכם מתבקשים להוריד את התוכנה בהתאם להנחויות של ערן

http://www.sketchup.com/download
העדכון האחרון הוא  SketchUp Make's.
לשים לב לא להוריד את ה- PRO מכיוון שהיא עובדת רק ל 8 שעות בלבד ואח"כ יש לרכוש.
בהגדרות פרטים להורדה יש לסמן אפשרויות לימודיות.
למי שיש כבר מותקן על המחשב יש לוודא שמדובר בגרסה 8.

º
כיצד נרשמים כחברים בפורום ?
04/12/13 10:51
9צפיות
מבקש להירשם כחבר בפורום - כיצד ?
04/12/13 11:03
6צפיות
הכוונה לרישום לרשימה של החברים שמקבלים הודעות על ימי הדרכות מקצועיות, הנחות על כלים וציוד, ועוד.
תודה
פורום תפוז
04/12/13 13:27
6צפיות
על פי תקנון תפוז כל מי שפעיל  בפורום ,לאחר מספר הודעות המערכת של תפוז קולטת את שם המשתמש.
הקצעת עץ בניין
01/12/13 00:50
180צפיות
יש לי קצת עץ בניין שאספתי מאתרי בנייה וכד', חלקו שימש לטפסנות ואפילו יש עליו שאריות בטון, חלקו סתם גס מאד.
האם יש דרך להקציע עץ כזה לרמה שבה יהיה קצת נעים יותר למגע? ראיתי איפשהו תיבות נחמדות מ"עץ ממוחזר", קצת גס למראה אבל חלק למגע, ותהיתי אם אפשר להגיע לטקסטורה כזו באמצעים ביתיים (בעיקר מלטשת).
יש למישהו ניסיון עם העץ הזה?

אפשר, אבל לא כדאי
01/12/13 01:01
146צפיות
הבטון הזה מחרב את הכלים ומשמיד ניירות בקצב מוגבר.
עדיף להימנע מעץ ששימש לטפסנות/יציקות וכיו"ב,
יש מספיק מקורות אחרים.
אפשרי בהחלט
01/12/13 07:47
147צפיות
עשיתי זאת מספר פעמים עם משחזת זוית, הקצעה גסה של העץ, מנקה אותו ומאפשר לעבוד איתו בלי שום בעיה
אח"כ צריך להקציע באמצעים קונבנציונליים
אפשרי
01/12/13 08:27
132צפיות
כשם שנמרוד כותב,כולל הקצעה בסוף התהליך
התנסיתי קצת בעבר
עשיתי זאת בעבר  לכמות רצינית של עץ משטחים ארוך, ששימשה לבנית דק בגודל 5.5 \5.5 מטר,
עשתי זאת עם חתני, ליטשנו את המשטח לאחר בניה עם דיסק ליטוש רב שכבתי בעזרת משחזת זווית
אבל המשטח אינו מקבל גימור מוקצע . כמו עץ שהוקצע במקצוע, אך גימור רק במקצוע ישחק את הלהבים במהירות.
ניתן לשלב דיסק רב שכבתי להסרת הסיבים הגסים ולאחר מכן בליטוש, זה יהיה מתאים לבנית מוצרים קטנים.
במידה ותאמץ את השיטה עשה זאת בשלבים, תגמור להכין צד אחד של העץ כולל שוליים, תבנה כשהחלק שלא מעובד יהיה כלפי חוץ, לאחר ההרכבה, תעבד את הצד החיצוני, מהסיבה שליטוש בצורה זו אינו משאיר פני שטח ישרים, כך שלאחר החיבור ניתן להתקרב בעיבוד חיצוני לנסות ליישר לשטח מיושר פחות או יותר.
לטעמי חלק מהיופי של מוצרים מעץ משטחים הוא הגסות,
בניתי מספר דברים מעץ דומה [חלקו עבר שימון בשמן שרוף], והשארתי את פני השטח החיצוני גס יותר
דבר חשוב לא ממליץ להשתמש בעץ משטחים שנמצא זרות ברחוב, מאחר וקשה לדעת מה אופיו של העץ מהסיבה שלא פעם משתמשים במשטחים להובלת חומרים רעילים.
לעומת זאת עץ בניין משומש מתקיים מסחר סביבו בעולם על ידי יצרני רהוט מעץ ממוחזר,וארגונים ירוקים ממליצים למחזר את העץ הזה
דק מעץ משטחים!
02/12/13 09:45
78צפיות
נשמע רעיון מעולה. יש לי איזו פינה די קטנה שבא לי לבנות בה דק, וזה ממש יכול להתאים.
אבל - אין לי משחזת (ואני אפילו לא יודע מה זה דיסק רב שכבתי...). אם מדובר בעץ ללא שאריות בטון, אולי מלטשת סרט עם נייר גס יכולה להספיק?
ועוד שאלה - האם ההקצעה שמגיעים אליה עם העץ הזה מספיקה כדי שהילדים יוכלו ללכת על המשטח ברגליים יחפות בלי שייכנסו להם "קוצים"?
(אם יש לך תמונה של הדק הזה, זה בכלל יהיה משמח)
דק
02/12/13 14:37
95צפיות
דק
עץ המשטחים היה של משטחי קרמיקה הקורות באורך 2 מטר++
ניתן גם עם מלטשת סרט,קח בחשבון שזו עבודה סזיפית,כדאי לשקול שכירת מכונת פוליש עם דיסקיות נייר ליטוש מתאימות,
הק קיבל רמת גימור טובה לימים היתה על הדק בריכה עגולה בקוטר ארבע וחצי מטר ,ואז התחילו צרות בגלל משקל המים לאחר ריקון הבריכה חלק מהקורות קיבלו צורת קשת
נחמד!
02/12/13 15:17
39צפיות
רק שלא תבוא מלגזה ותרים אותו בטעות

גם הרעיון של מכונת הפוליש נשמע טוב.
תודה!
עוד כמה דברים, בנוסף למה שנאמר
01/12/13 19:54
94צפיות
עץ בניין הוא חומר גלם נהדר אבל ממש לא קל לשימוש ואפילו הייתי אומר בעייתי.

יש לו המון אופי כיוון שעבר הרבה התעללות, בייחוד אם שימש כתבניות ליציקות בטון. כמו כן, לא מעט מהקרשים הם עם חלק מהקליפה המקורית של העץ, אם אתה "עובד עם החומר" ומשתמש בזה בבניה שלך, אתה יכול לקבל תוצאות מאוד יפות.

ועכשיו לגבי ה"אבל",
כמו שנאמר למעלה, החומר הזה משחית מקצועות. הוא מלא במסמרים חלודים ובשאריות בטון שמשמידים להבים. במידה ותשתמש במלטשת תתכונן להתמלא באבק בטון, חובה לעבוד עם מסכה ! קח בחשבון גם שאין שם קרש אחד ישר, הם כולם עקומים.

שוב, עם הכל, בעבר עשיתי כמה פרוייקטים עם העץ הזה והתוצאות מאוד מיוחדות.
שולחן נגרות קלאסי Petite Roubo
70תגובות
30/11/13 23:34
1123צפיות
היי חברים,

לפני שנה בדיוק התחלתי לחרוט בעץ בעיקר כלי שחמט.. מפה לשם החלטתי ללמוד להכין גם לוחות שחמט וקופסאות מיוחדות לכלי שחמט... רק שאז גיליתי שאין לי שולחן ישר ושטוח, ובדיוק באותה תקופה עלו 2 פוסטים מצויינים של החברים פילון -  

(המשך...)
שולחן נגרות קלאסי  Petite Roubo
היי חברים,

לפני שנה בדיוק התחלתי לחרוט בעץ בעיקר כלי שחמט.. מפה לשם החלטתי ללמוד להכין גם לוחות שחמט וקופסאות מיוחדות לכלי שחמט... רק שאז גיליתי שאין לי שולחן ישר ושטוח, ובדיוק באותה תקופה עלו 2 פוסטים מצויינים של החברים פילון -  http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
ושלמה ירט   http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
והאמת ... שכשיש פירוט כל כך ברור של התהליכים אז זה לא נראה בלתי אפשרי, למרות שאני מחשיב עצמי לנגר גרוע.

אם כך, לפני כחודשיים יצאתי לדרך עם ערימת עצים שכבר הייתה לי ורכשתי ממחסן השלמות  - התוצאה לפניכם.. זה לי פרוייקט הנגרות הראשון - לא מושלם אבל אני יותר ממרוצה.

לחובבים חדשים ששוקלים לבנות שולחן אך לא מאמינים שזה אפשרי כי הם רק מתחילים - תלכו על זה!  ניתן ללמוד המון מהפורום.. מתיעוד הודעות נבחרות - http://www.tapuz.co.il/forums2008/Taglines/default...   וכמובן באינטרנט  - כאן ריכזנו עבורכם לינקים שימושיים במיוחד - http://www.tapuz.co.il//forums2008/viewmsg.aspx?fo...

תודה מיוחדת למתיו , שענה לי על כל שאלה ותהייה ספציפית, שיתף מהידע שלו ברוחב לב ובסבלנות.. היו חברים נוספים ששלחתי להם שאלות וענו אז תודה גם לכם :)

להלן תמונות מייצגות של תהליך הבנייה וכולי תקווה שזה יתרום מתישהו למישהו :)
אמבטיה מעץ
30/11/13 15:58
164צפיות
שלום לכולם,
לאחר הפסקה של מספר שנים מעיסוק בעץ,
החלטתי לחזור עם כוחות מחודשים והפעם על הפרק אני מעוניין להגשים פנטזיה ישנה - אמבטיה מעץ.
שמתי לב שישנן שתי גישות מרכזיות:
1. אמבט בסגנון היפני המסורתי אשר הגימור שלה הןא עם שמן בלבד בצד החיצוני, אבל למיטב הבנתי אמורים להכנס אליה לאחר מקלחת ולא להשתמש בסבון וכיוצ'. היינו רק אמבט מים ולא גם מקלחת.
2. אמבטיה שבה אוטמים את העץ כך ששלדעתי אין בעייה עם סבון וכדו'

אני מעוניין בטוב מכל העולמות. האמבט אמור לשמש גם כאמבט בעת הצורך אבל זוהי גם המקלחת שלי.
אני מעדיף שתחושת העץ תשמר ולא שאקבל אמבט שהוא נראה עץ אבל מרגיש כמו כל חומר אטום אחר..

אשמח לשמוע הערות/הארות אם למישהו יש בנושא
לכה שקופה על בסיס מים
30/11/13 18:27
108צפיות
יש מבחר לכות בשוק על בסיס מים בדומה ליאכט וארניש,לכה שקופה מט על בסיס מים תשמור על מראה טבעי של העץ
מעדיף שמן על פני לכה על אף..
01/12/13 00:14
70צפיות
שאני לא ממש מנוסה בשמן אבל כן בלכה, במיוחד על בסיס מים.
לשולחן האוכל שלי לכה כזו זה מצויין, אבל חושב על התחושה במגע עם האמבט ומרגיש לי שמגע ישירות עם העץ יהיה יותר נחמד..
כמו שאמרתי עדיין מהרהר אם שמן בלבד יהיה בסדר מספיק..
ברוכים החוזרים!
01/12/13 09:21
61צפיות
התובנות הפרטיות שלי כנראה לא ממש שונות משלך, אבל בכ"ז:
- כל חומר איטום שיוצר פילם על העץ, וזה כולל סילרים, לכה, ורניש, בסיס מים, פוליאוריתני, אקרילי, אפוקסי, שלאק - כולם יאטמו את העץ, אבל מעצם טבעם בכולם תאבד את תחושת העץ הטבעית הנעימה (תלוי בעץ, כמובן).
- שמנים המקובלים לקבלת איטום כלשהו של עץ ללחות/מים, הם אלה המתפלמרים ויוצרים שכבה קשיחה (+/-) ואטימה (שוב, +/-). למשפחה זו משתייכים שמן TUNG, שמן פשתן מבושל (זה השם הגנרי או ההיסטורי - כיום משתמשים במקשים ומייבשים כימיים להאצת הפלמור), שמן אגוזי מלך. השמנים נספגים לעומק העץ - כתלות בסוגו וצפיפותו וברמת הליטוש שעבר - וההתפלמרות הסופית מתקבלת לאחר ימים עד שבועות - תלוי במוצר, תנאי סביבה ושוב - העץ וגימורו. ומומלץ לחזור על התהליך, עד הרווית העץ. יתרון - מעמיק ומחמם את מראה העץ. חסרונות - האיטום איננו מוחלט, ברמה המתקבלת למשל אחרי שלוש שכבות של לכה.  וצריך לחזור על התהליך כל זמן מה (שוב, תלוי בשימוש, באיזה סבון משתמשים, חום המים וכיו"ב). והריח לא משהו, עד התפלמרות סופית.
- הייתי מציע להמנע משמנים לא מתפלמרים, לרבות שמן זית, ואחרים, כי במגע ראשון עם מים+סבון+חום הם יהפכו לתחליב. הרע במיעוטו הוא שמן מינרלי, שהוא חסר ריח, לא מתחמצן ומעפיש, זול, וקל ליישום, גם כל שבועיים, אם צריך (ואז זה כבר לא כ"כ זול).
- יכול להיות שהמפתח פה הוא בחירה נכונה של סוג העץ, צורת בנית האגן. מה לגבי עץ טבעי ללא גימור, וליטוש של חצי מ"מ פעם בחצי שנה-שנה? איך היפנים עושים זאת?
- זה נראה לי פרוייקט מרהיב, מרכב, מאתגר ומעניין לחקור. אשמח אם תעדכן בתובנות לפני, תוך כדי וכמובן אחרי הסיום. ואחרי הזובור (אמבטיה) הראשון....
יובל
ברוכים הנמצאים :)
01/12/13 11:01
39צפיות
סחתיין יובל על העצות. אני ללא הרבה נסיון עם עבודה עם שמנים וההשפעה שלהם, כך שהאינפורמציה הזו מאוד עוזרת.

סוגי העץ הנפוצים שפה בארץ עובדים איתם הם ארז וטיק.

אני לא בונה על הגימור שיהווה חלק באיטום, האיטום אני מקווה שהדבקה בדבק עמיד למים (ואולי אפוקסי) יאטמו  טוב מספיק.
ממה שהבנתי האמבטיו המסורתיות הם ללא ציפוי כלשהו מבפנים אלא רק שימון בדופן החיצונית. כמובן לטובת קבלת התחושה והריח של העץ וכיוצ'
אני בהתלבטות כמו שאמרתי בגלל שבאמבטיות המסורתיות הם בפירוש מציינים את העניין של מים בלבד וכניסה לאחר מקלחת. זה יפה וטוב אבל לי אין מקום לגם וגם, אז אני מתכנן על טוש/אמבט

חושב אולי להתחיל ניסוי עם כיור ;)

הנה לינק ליצרן של אמבטיות מסורתיות, עם פירוט על דרך העבודה שלו..עבודות נהדרות..
http://www.bartokdesign.com/japan/

רן
פרמטר חשוב בתכנון
01/12/13 12:13
67צפיות
תנאי האקלים בארץ,כל מה שכתוב באתרי חול מתאים לתנאי האקלים הרלבנטיים
עקרונית ניתן לאטום ללא חומרי גימור,במידה ויבוצע מעץ עמיד למים כתיק,חשוב מאוד הדבקה נאותה עם חומרים מתאימים.
ניתן למלא את האמבטיה בכמה מחזורי מים הספיגה אוטמת את העץ,במתכונת חביות יין
מהכרות עם גורם שבונה כיורים,הגימור במספר שכבות לכה,לפני שנים היה נגר שבנה כלים מעץ חלק מהבעיתיות החוזרת ותלונות לקוחות היה על דליפות חוזרות
בארץ אני מכיר אמבטיה אחת שיצר הפסל צחי קירשוזון ,מגוש אקליפטוס ללא הדבקות,העץ נאטם במספר סבבים של שמן דני
º
יש גם הכיורים הנפלאים של אשכנזי
01/12/13 13:13
48צפיות
º
יובל לג'וליאן ידידי התכוונתי
01/12/13 13:54
42צפיות
º
01/12/13 14:03
10צפיות
לא מומחה למים ועץ אבל לאחרונה התחלתי לברר
01/12/13 11:36
67צפיות

אני מעוניין בשולחן עבודה שיעמוד בגשם אז מה שהבנתי עד כה אולי מעט קשור.
אם מדובר במים \ גשם אז שימון הוא הטוב ביותר אבל באמבטיה יש סבון והוא ממיס\מפרק את השימון כך שנראה לי שכל הזמן תצטרך לייבש ולשמן כדי לשמר את העץ
לגבי חומרים האוטמים את העץ הם מצויינים עד שנוצר סדק או שריטה ואז הלחות חודרת ויוצרת איזור שסופג אבל לא מנדף ואז משחיר ומתעפש.

חומרים מתוחכמים שטוטמים נועדו לתת פתרונות שהבעייתיות שלהם היא בכמה מישורים. לכן אולי כמו ביאכטות שם אתה לא יכול להשתמש בעצים דחוסים וכבדים ולכן אתה צריך צבע שאוטם מהמים והמליחות.
אני סבור שהיפנים לא טועים, לפי בחירת האיטום הייתי מתחיל בסוג העץ שיהיה סופר עמיד למים באופן טבעי ואז באיטום חזק אבל שאינו מבריק \ חלק.

עוד בעיה שעולה, כאשר מדובר באמבטיה קונבנציונלית היא מתחברת לקירות וממשיכה את את החיפוי הקיים. החיבורים בד"כ בפס רובה או סיליקונים למינהם.

בעץ עולה בעיית ההתרחבות לרוחב הקורות ואז, מתעוררת השאלה איך אתה מתכוון להתחבר לסביבת האמבטיה ?
מהתובנות שלי
03/12/13 11:05
33צפיות
הבעיה המרכזית של המים והעץ היא החשש מהתייבשות העץ ויצירת סדקים שכאמור עלולים לקרום לדליפה ואפילו להבקעות של העץ.
נקודה חשובה פה היא לשמור על העץ ברטיבות מינימלית באופן שוטף
באתר היפני, הם ממליצים על לפחות פעמיים בשבוע של שימוש באמבט למניעת התייבשות העץ ולחילופין במידה ולא משתמשים להשאיר בו מינימום של מים (לי זה נשמע מוזר..)
לגבי, זה פחות רלוונטי היות ואני רוצה אמבט/טוש כך שהוא יהיה בשימוש על בסיס יומי וכך העץ תמיד מקבל מים ולא מתייבש/מתכווץ

לגבי מבנה האמבט. אמבטיה כזו היא תמיד, עצמאית.
עומדת על רגליים משלה ולא מחוברת לקירות וכמובן לא רלוונטי לחפות אותה.

השאלה שלא נשארה פתורה אצלי היא כיצד יגיב עץ טבעי ללא לכה שאוטמת באמבט/טוש שיכנסו אליו ילדים עם רגליים שחורות וסבון/מרכך וכו' וכו'
האם אקבל לאחר חצי שנה משהו הזוי..

כרגע החלטתי לעשות פיילוט על כיור מעץ משאריות מייפל שיש ברשותי.
כיור אמנם זה משהו אחר לגמרי, היות ואותו אני כן חושב לאטום בלכה וכמובן אין לו את הלחצים שמופעלים על אמבט..
דווקא כיור בעייתי יותר
03/12/13 20:04
13צפיות

כיור חי מעל ארון והאזור שלו צריך יותר אטימה, הגיינה ואסתטיקה

אמבטיה חיה על הרצפה
היא פחות מייצרת בעייתיות במישור האטימה
טיפות בודדות פה ושם יספגו בסביבתה
מה גם שאם סביבתה נבנתה בהתאם לתקן אז האיטום הוא מסיבי על משטח היציקה של הקומה בה נמצאת האמבטיה.

אמבטיה בגלל מידותיה תספוג יותר באזורים מסויימים מאחרים והיא תתחיל להתרחב באופן לא פרופורציונלי
לכן היא תתרחב יותר באזורים מסויימים מאחרים ולדעתי תתבקע כמעט בודאות אם תהיה רטובה או יבשה

אם הייתי מהנדס אמבטיות
הייתי מתכנן אמבטיית עץ בה הדפנות לא מחוברות בעץ אחת לשניה א לתחתית
כלומר הייתי מייצר צימוד המאפשר לכל מישור להתרחב מבלי לפגוע במבנה הכללי וכל מישור היה משתמש בקשירה פנימית למניעת התרחבותו.
הרעיון הוא לבנות אמבטיה הפועלת כמו חבית כלומר שהעץ והלחץ הנוצר מהרטבתו דווקא תורם לאטימה

דמיין לוח עץ לחיתוך בשר
הלוח מתרחב ומתכווץ כל פעם שמורטב ולבסוף מתפוצץ
עכשיו דמיין לוח כזה שמוטמעים בתוכו מאות מוטות הברגה דקים דקים מנירוסטה ובמאונך לסיבים
מוטות אלה מונעים את התרחבותו
הוא ינסה להתרחב ולא יצליח ואז ישאר ישר ולא יתבקע

אם תצליח ליישם כזה תהליך האמבטיה תצליח לשרוד גם ללא איטום - אני שותף!

אם נעשה אנלוגיה לחביות עץ אלון המשמשות
03/12/13 17:53
31צפיות
ליישון יין . האם יש חומר כלשהו על החלק הפנימי של החבית? ראיתי  חבית של דגים מלוחים והיא היית מצופה בשעווה/דונג
חביות נוזלים
03/12/13 18:24
23צפיות
כיין,ויסקי ליקרים,וכד' לא מצופים מבפנים ,מעצם תכולת הנוזלים העץ נאטם  שיטת הבניה בניה שלהם מונעת דליפות
ידוע שעץ ומים באופן רציף מסתדרים מצויין,לראיה ויה על מים הקלונסאות עמודי עץ שתקועים מספר מטרים מתחת למים.
בנושא האמבטיה התעלומה הגדולה והשאלה שנשאלה מה יקרה עם הדטרגנטים של חומרי הרחצה
חבית בנויה בלחץ והוספת הנוזל מגדילה את הלחץ
03/12/13 19:45
17צפיות

שני מרכיבים באטימת החבית,
המכסה בגלל מבנהו ומיקומו חייב לשמור על עיגול מושלם - לכן הוא נאטם כך שלא יתרחב. אם יתרחב יגרום לאיבוד אטימה.

לעומתו גוף החבית מורכב מעצים המיוצרים באופן המאפשר מגע מדוייק בינם לבין עצמם לכל אורכם.
המגע של עצים אלה בנוזל אותו מכילה החבית מרחיב את התאים וגורם לתהליך טבעי של התרחבות. אבלזה רק מייצר לחץ גובר והולך בגלל שהמבנה עצמו כלוא בין 4 טבעות ברזל ולכן נוצרת אטימה עוד טובה יותר.

סרטון מדהים של דיסקאברי

http://www.youtube.com/watch?v=6OJcLXfbKLw

האם הכוונה למשהו כזה ???
04/12/13 09:24
45צפיות
האם הכוונה למשהו כזה  ???
נילקח מדף הפייס הניפלא הזה ( שכבר הבאתי בעבר לכאן )

https://www.facebook.com/thewoodworkingtips

רוני
האם הכוונה למשהו כזה ???
04/12/13 09:26
31צפיות
האם הכוונה למשהו כזה  ???
נילקח מדף הפייס הניפלא הזה ( שכבר הבאתי בעבר לכאן )

https://www.facebook.com/thewoodworkingtips

רוני
º
ועוד אמבטיית עץ משם
04/12/13 09:27
40צפיות
ועוד אמבטיית עץ משם
º
ועוד אחת ......
04/12/13 09:30
24צפיות
ועוד אחת  ......
º
והנה עוד אחת .... ( זה נראה כמו אמבטיה )
04/12/13 09:32
24צפיות
והנה עוד אחת  ....  ( זה נראה כמו אמבטיה )
והנה חדר אמבטיה אותנטי ומפנק
04/12/13 10:56
25צפיות
והנה חדר אמבטיה אותנטי ומפנק
הכל מאותו האתר  .....
אולי פה ? משלנו....
04/12/13 18:01
17צפיות
אדניות שסיימתי לאחרונה
30/11/13 15:22
174צפיות
אדניות שסיימתי לאחרונה
שלום לכולם,

לאחרונה סיימתי לבנות תיבות עבור האדניות במרפסת ביתי.
את התהליך עצמו לא תיעדתי, כי בסה"כ מדובר בבניית תיבות, הגם שהרשת משופעת בסרטוני הדרכה בהם מודגמת הטכניקה.
ועכשיו השאלה
30/11/13 15:27
138צפיות
ועכשיו השאלה
את האדניות צבעתי בשתי שכבות של בונדקס.
כיצד עליי לתחזק את התיבות מנקודה זו? כל כמה זמן עליי לצבוע מחדש? האם ישנם טיפים נוספים לשימור האדניות?
º
אם צבעת בבונדקס..מניסיון יחזיק שנים
30/11/13 18:17
52צפיות
הצביעה תחזיק מספיק זמן
30/11/13 18:25
75צפיות
בתנאי שהשתמשת בצבע המיועד לתנאי חוץ
חזרה זמנית לאהבת החריטה
30/11/13 11:05
196צפיות
חזרה זמנית לאהבת החריטה
שלוש שנים אחרי החריטה האחרונה שלי,חזרתי אתמול לחרוט
לצורך 3  יצירות  שאני נמצא בעיצומן,הייתי צריך להעזר במחרטה
אתמול חזרתי למחרטה שהיתה פעם שלי והיום היא של משה אלמוג
לאחד הפרוייקטים הייתי צריך לחרוט קערה
הבאתי איתי חתיכת סיסאם יפה וגוש אורן שארית רגל פרגולה,התבררר שנתוני הסיסטת לא מתאימים לי
משה שלף מערמת העציםגדוש אבוקדו יבש באורך 30 סמ קוטר 19 סמ
לאחר הקילוף התגלו מספר סדקים,התלבטנו האם לחרוט או לא,החלטתי להתחיל לחרוט עד שיעלמו הסדקים במידה והמידות יתאימו אמשיך לחרוט
עיצוב ראשוני
30/11/13 11:08
142צפיות
עיצוב ראשוני
חרטתי עיצוב ראשוני והסדקים לא נעלמים,החלטתי להתחיל לחתוך את הגוש בהתאם לעומק הקערה המתוכננת לצורך בדיקת עומק הסדקים,התברר שהם עמוקים מדי,לצורך המשך החריטה
הסדקים
30/11/13 11:11
144צפיות
הסדקים
מתברר שעומק אחד הסדקים לאחר החריטה הראשוני כסנטימטר וחצי
עוברים לאופציה 2
30/11/13 11:15
138צפיות
עוברים לאופציה 2
האורן,משה עוזר ומנסר פינות במסור פנדל,אני הענתי מראש קדח עם פוסטנר לתפסנית
אוורן זה אחד העצים שלא אהבתי לחרוט,במצב זה התייחסתי אליו כבררת מחדל,מאחר ומשה הביא גוש חדש של סיסאם,ולא רציתי להתחיל בחריטת גוש גדול,כי ארוחת שישי המשפחתית מתקרבת
אורן
30/11/13 11:23
126צפיות
אורן
חרטתי חיצונית כולל ליטוש של האורן,הפכנו לצורך תחילת חריטת הריקון
רוקנתי יפה אך כניסה אגרסיבית טיפה והעובד נקרע ועף מהבלט שבתפסנית,לקראת סיום
במקרה זה הבלט חשוב לי כי הוא מתוכנן לשבת בתוך מגרעת של היצירה
עומד בפני שוקת שבורה
30/11/13 11:31
147צפיות
עומד בפני שוקת שבורה
מה עושים כבר שש ורבע בערב ,ועוד מעט תם זמני,משה במהירות מציע להדביק תותב,אני מסכים בתנאי שהו מכין את התותב,כי הרגשתי שחלק מהטעויות זו החלודה שהתפתחה אצלי בשלוש שנים שלא חרטתי
משה שולף חלק סיסאם שמשמש אות לתפיסה הפוכה,הזריזות קודח בקערה קדח 25 ממ ,בתותב הוא קודח בלט בקוטר 25 ממ תיתק תק סופר גלו וחזרה למחרטה,משה חורט את התותב המודבר,עד למצב שלי נותר רק להפריד את הקערה החרוטה
החום שבמרכז זה בלט התותב
בזמן שמשה התעסק עם התותב אני טיטאתי חלקית את הנסורת שהצטברה
משה לוקח מטאטא ואני מתלבט יש לי עוד משהו קטן ,האם לבוא עוד פעם ולנטרל את משה
השעה 18:45 בשעה 19:00 הנכדים מגיעים
ענקית למשה אלמוג
30/11/13 11:42
133צפיות
ענקית למשה אלמוג
העץ לעת עתה נשאר טבעי,כי כל היצירות תצבענה בלכה על בסיס מים מט שקופה
ליהודה
30/11/13 14:49
71צפיות
ברוכים החוזרים לחריטה
º
יצא יפה והאורן לא רע בחריטה.
30/11/13 18:03
36צפיות
למה חזרה זמנית אתה מוזמן להיות אורח קבוע
30/11/13 16:12
65צפיות
רואים בתמונות את הנאתך הרבה.
שווה הכל
זה זמני כי אין לי מקום למחרטה
30/11/13 18:19
78צפיות
הנאה
כל זמן וכל מה שאני יוצר בעץ אני נהנה,אבל כאן היו קצת חששות כי בכל אופן בשלוש שנים מאבדים את הרגישות,וההוכחה לכך אלו 2 ההעפות של העובד בגלל כניסה אגרסיבים עם המפסלת
º
מה שצד את עיני - זה החיוך וההנאה שלך בחריטה
01/12/13 09:09
25צפיות
01/12/13 09:16
25צפיות
יש הרבה הנאה
זה הכייף במחרטה גדולה
01/12/13 13:31
52צפיות
תתחדש
משה למזלי
01/12/13 14:00
50צפיות
זו היתה המחרטה שלי שנשארה קל"ב אצל משה אלמוג, כך שגם התחושה לחזור אליה היתה טובה
אני יודע שכרגע יש מצוקת מקום אבל לפי החיוך
01/12/13 18:17
42צפיות
מהר עוד השבוע מחרטה לסלון.
º
אין סיכוי
01/12/13 18:22
28צפיות
Never say Never
01/12/13 19:43
28צפיות
ברוכים השבים למלאכה
יהודה
01/12/13 20:47
31צפיות
ברוך שובך לעולם החריטה יצא מקסים - בפעם הבאה להתחיל מהבוקר ....
º
01/12/13 21:19
7צפיות
º
יהודה ,החיוך אומר הכל ...רואים שניהנית
04/12/13 15:05
4צפיות
סדנאות נגרות לחובבים
29/11/13 21:05
145צפיות
איפה אפשר ללמוד נגרות לחובבים באזור המרכז
תאמין לי שאפשר ללמוד מהפורום ויוטיוב...
30/11/13 23:14
78צפיות
אבל אין כמו ללמוד ממורה :)
אז בהצלחה..
"תולעים" בארון המטבח
29/11/13 10:15
99צפיות
הרכיבו לי מטבח לפני 3 שנים. הקפדתי על סנדביץ, ופורמיקה מכל הכיוונים. בית שאני לא גר בו. דיווחו לי שיש תולעים בכל אוכל יבש ששמים במגירות.
יתכן שהמטבח שבדיעבד עשוי מסנדביץ' ירוד מכיל מזיקים? כל המטבח למעשה בנוי מגירות.
הסנביץ' לא איכותי כי יש שקיעות שלו באיזור שיש פתח לכיריים. הוא כמו גמיש?!
אולי עוד מישהו נתקל בבעייה הזו? נרכש ממטבחי הדרום בנתיבות.
להזמין מדביר?
יש חומר שאני יכול לקנות ולפתור את בעיית המזיקים?
בדוק אם יש ריח חזק של עובש בתוך הארון בזמן
29/11/13 10:38
72צפיות
פתיחה של מגירות ודלתות אם כן יתכן שיש בעיית אינסטלציה כלשהיא בגב הארון
לפני שנה היתה נזילת מים חמורה בתוך הקיר
29/11/13 11:13
62צפיות
החיצוני שנבעה ממרזב פנימי שדלף ורוב מי הגשם מהגג נספגו בקיר האיטונג ולרוב חלקי הבית.
הנזילה הגיעה לכל הרצפה בבית ולכמה קירות פנימיים. הבעיה תוקנה.
והיה ריח עובש חזק בבית. מזל שלא במטבח.
אבל גם את זה אבדוק.
לאו דווקא בעיית נגרות
29/11/13 11:26
77צפיות
היו לנו מזיקים קטנים בארון המזווה, התופעה נעלמה לאחר שהקפדנו לסגור הכל בקופסאות פלסטיק. אורז, קמח וכו' שבשימוש שוטף מאוחסנים בקופסאות טובות עם מכסה פלסטי הרמטי, מזון יבש שמגיע בשקיות נייר (סוכר, קמח) נעטף בשקית ניילון ונשמר בתוך קופסאות ששימשו במקור לגלידה.
תולעים לבנות הגיעו אלינו פעם דרך פירות הדר ונעלמו לאחר שזרקנו את אותו משלוח.
ייתכן שיש מזיקים בסנדוויץ' או בסיבית עצמם, ראה האם יש על המדפים נסורת, נקודות שחורות קטנות או חורים קטנים עגולים במבנה הארון.
מקווה שעזרתי
º
לפי דיווח היו נקודות שחורות.
29/11/13 12:58
43צפיות
מחזק את יעקב, זאת לא בעיית נגרות
29/11/13 16:22
62צפיות
מספיק שיהיה שק קמח או שומשום או שיבולת שועל
או משהו אחר חביב במיוחד על עשים כדי שיתפזרו
בכל רחבי המטבח למשך כמה שבועות טובים.

יש לבדוק אחד אחד את כל האוכל היבש במטבח,
מקטניות ופירות יבשים ועד אבקת מרק, ולהיפטר מכל חומר חשוד -
אפילו אם יש רק קורים או שאריות הטלה
לאחר מכן ניקוי יסודי והבעייה נעלמת כלא הייתה.
יש שקיות שהעשים מצליחים לחדור דרכן,
שקיות כפולות עוזרות במידת מה וכלי פלסטיק עבים
עם מכסה אטום היטב די מונעים את הבעיה.

אין שום קשר בין עשים לעובש בעבר או בהווה.
º
בקפה אין . תודה
29/11/13 16:27
26צפיות
º
עוד לא נולד עש מספיק עמיד בפני קפה
29/11/13 17:03
32צפיות
תולעים
29/11/13 18:20
53צפיות
אם יש לך נסורת של ברוש טרי או כפיסי  ברוש טרי יש להם ריח  שדוחה  חרקים שונים אצלי בבית אני משאיר את קופסת הסוכר פתוחה ואיו שום נמלים או חרקים אחרים  נסה מה יכול להיות זה במילא לא עולה לך דבר בהצלחה
אבל אני אלרגי לברוש
29/11/13 18:59
44צפיות
בעצם רק לפריחה.
תודה על עצת הזהב.
הדבקה מחדש של פורמייקה
29/11/13 08:55
123צפיות
הדבקה מחדש של פורמייקה
חברים, שאלה לי אליכם.
משפץ כסא שהפורמייקה התחילה להתקלף ממנו
גב הכסא מחובר למשענת בחיבור סמוי (כנראה דיבלים), החיבור איתן ואינו נפתח בהפעלת לחץ מתון.
ניסיתי להדביק את הפורמייקה מחדש באחת הפינות - טפטפתי פנימה ומרחתי דבק מגע על שני הצדדים, המתנתי כמה דקות, הנחתי שני קרשים לפיזור הלחץ וכלבתי ב- 3 כליבות.
בבוקר פתחתי את הכליבות, ההדבקה נכשלה והפורמייקה נפתחה מחדש. רואים בפנים חוטי דבק המתוחים בין הפורמייקה לגב הדיקט.
מה עשיתי לא נכון? אבקש עצתכם איך להדביק. מעדיף ככל הניתן שלא לקלף לגמרי את כל הפורמייקה, בין היתר כדי לא לפרק את הגב מהמסגרת, מה שעלול להביא לנזק עקב הכוח הרב שיידרש.
תודה, יעקב
תדביק שוב משני הצדדים.
29/11/13 10:17
62צפיות
לחכות ולאוורר את הדבק לפחות רבע שעה לפני ההצמדה.
אין צורך לקלוב לאחר שימוש בדבק מגע
29/11/13 10:31
63צפיות
פתח בחזרה ובעדינות עם מפסלת תוך טפטוף טינר אך לא יותר מידיי. מרח שוב המתן רבע שעה - 20 דקות, הצמד ועבור על האיזור עפ חתיכת עץ שקצה אחד של מעוגל.
יש כן צורך בקליבה
29/11/13 10:33
62צפיות
בגלל שיש גמישות של 2 חלקי המושב שהם עם קשת.
לדעתי להמשיך בלחץ הקליבה אפילו יומיים.
אם הדבק כבר מוכן לשימוש ואיננו לח,אין צורך.
29/11/13 14:09
50צפיות
מצמידים היטב,עוברים עם מערוך עגול להידוק . סה-טו.
יעקב שלום
29/11/13 13:45
57צפיות
ניקית תחילה כמה שאפשר את המשטחים ?
כמה זמן חיכית ?
אנחנו בחורף צריך לפחות 20 דקות אם לא יותר ולחבר קליבות האזור אינו ישר ..
משטח של פורניר אלון מבוקע לאי למטבח
28/11/13 19:33
171צפיות
שלום, רכשנו מטבח לפני מס' חודשים בחברה גדולה, שכלל אי גדול (260 אורך ומטר ועשרים רוחב)
הבבסיס הוא מפורמייקה כשמשטח העליון והדפנות עשויים מעץ מצופה פורניר אלון מבוקע. במשטח העליון יש כתמים לבנים שאחד מנגרי החברה טען שמדובר בשאריות של דבק ש"עלו למעלה" ובמקביל תוך זמן קצר (5 חודשים) הבחנו כי הפורניר מתחיל להפרד מהמשטח עליו הוא מודבק בעיקר בדפנות. האחראי הבכיר בחברה טען כי הכתמים הלבנים הם חלק מהמרקם הקיים באלון מבוקע ולא שאריות דבק, ולכן החלפה שלו לא תשפר את המצב, ולגבי הדפנות הם מוכנים להכין מחדש אך הם מעריכים כי זה יקרה שוב כי העץ עובד...הם מוכנים להחליף משטח חדש באלון רגיל, שפחות לטעמנו. מה דעתכם? תודה מראש, רונית
º
תמונה שווה אלף מילים
28/11/13 22:03
54צפיות
התמונה חשובה להתייחסות מלאה אבל ...
29/11/13 08:16
64צפיות
אם משטח האי לא משמש כמוצג דקורטיבי אלא כשולחן עבודה החשוף ללחות ולחום ומכות קלות של כלי מטבח, אזי ברור שעץ מלא עמיד יותר מציפוי פורניר ולא ברור איזה עץ יש מתחתיו.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום