בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
היום אנדרואיד היא מערכת פופולרית לטלפונים סלולרים חכמים מבית גוגל, כן אותה חברה שהפציעה עם מנוע חיפוש מהפכני שהפך את כולם לחכמים גדולים.

עכשיו גוגל החליטו שזה לא מספיק וכל השירותים שאנחנו רגילים לקבל מהם צריכים להיות איתנו בכל מקום שנלך, אז למה לא לשווק מערכת הפעלה סלולרית?

אז הנה אנדרואיד מבית גוגל מבוסס לינוקס מפתיעה מיום ליום.

כיום אנחנו עם ג'נג'רברד 2.3 וכבר יש מכשירים עם אייס קרים סדוויץ 4 שמלהיבה אף יותר, מכשירים שקורצים לנו במחירים שווים לכל נפש, והכי חשוב? אפשר לעשות הכל!

לא צריך מחשב, מספיק סלולרי עם מסך 5.3 אינץ' ואנחנו מחוברים לפייסבוק וג'ימייל מכל מקום שאפשר,

כמובן שזה לא נגמר בזה, למה רק סלולרי אם אפשר טאבלטים? אז קבלו אותם מחשבים קומפקטים עם מסך מגע ומערכת הפעלה מתקדמת אבל קלה מספיק בשביל לא לשגע אותנו עם דרישות משאבים גבוהות.

אז בואו לפורום ולמדו מהי אנדרואיד ואיך להשתמש בה, וכבן תתייעצו איזה מכשיר לרכוש, כי המבחר עצום!

רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים

* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום

* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום 

* נא לא לפרסם מודעות למכירה בהודעה חדשה אלא אם קיים שרשור בנושא. להודעות כאלו נטייה להימחק. לא קיים שרשור מכירות? מנהלי הפורום ישמחו לפתוח אחד כזה :-)

* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).

* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.

* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר

* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)

* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה

* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,

* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.

* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.

* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.

* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)

קראתם? הבנתם? יאללה למה אתם מחכים כנסו לפורום הרי כולם כבר כאן אז למה אתם לא

רונן.

הודעה אוטומטית למי שמתקשר אלי מחסוי?
16/06/14 10:34
87צפיות

אני עם נקסוס 4, מחובר לסלקום.

אני מכיר הרבה דרכים להשתיק אוטומטית שיחות ממספר חסוי ודברים כאלו,
אבל אז המתקשר לא יודע למה אני לא עונה לו...

יש דרך, עם אפליקציה או דרך סלקום, להגדיר שכל מי שמתקשר אלי ממספר חסוי
ישמע הודעה אוטומטית שיש להתקשר אלי ממספר לא חסוי?

שמעתי שלאחר המפעילים החדשים יש כזה שירות, וזה נראה לי שימושי.
לא נכון
16/06/14 10:38
64צפיות
אם חסמת אפשרות קבלת שיחות לא מזוהות ,המצלצל יקבל הודעה מוקלטת בנוסח:
" המנוי חסם אפשרות קבלת שיחות ממקור לא מזוהה ,אנא היתקשר מטלפון מזוהה"
לא הבנתי איך אני עושה שהמצלצל יקבל את ההודעה?
16/06/14 13:57
43צפיות

מה שתארת זה בדיוק מה שאני רוצה - שהוא ידע שאני לא עונה לו כי הוא מחסוי,
ולכן הוא יתקשר ממספר גלוי.

איך אני עושה את זה?
º
לפי מה שאני יודע, יש את זה רק אצל גולן
16/06/14 10:43
28צפיות
מסתבר שיש לסלקום שירות כזה (בתשלום)
16/06/14 11:13
57צפיות
http://business.cellcom.co.il/shop/advanced_servic...

כאשר מתקשרים אליך ממספר חסום, יצטרכו להגיד את השם, אז הטלפון יצלצל אצלך ותוכל לאשר או לדחות את השיחה. האם זה שווה לך 7.80 ש"ח לחודש?
ודאי ששוה. תחשוב על הזמן שמתבזבז על שטויות
16/06/14 14:00
54צפיות

אלו שמתקשרים מחסוי זה בדרך כלל או סקרים או למכור לי משהו או ברכות מקבר רחל וכו'

גם אם אני אסרטיבי ואומר "לא תודה" ומנתק, הזמן שבזבזתי על שיחות כאלו בטח שווה לי 7.80 שקל בחודש.
איך אתה חושב שהשירות של סלקום מודיע לך?
16/06/14 14:04
55צפיות
סביר להניח שלא תקבל שיחה ממספר חסוי והדבר הראשון שתשמע זה "משה", אלא תקליט של סלקום המודיע לך באופן מאיר פנים ובקול חינני "מספר חסוי ביקש ליצור עימך קשר. המתקשר הזדהה כ- משה" (איזשהו תקליט, אין לי מושג מה יהיה בפועל, אם בכלל).
אז, הזמן בו אתה נאלץ מקשיב לתקליט = הזמן בו אתה נאלץ "שלום מדבר משה ממכון סקרים".
תעשה מה שאני עושה - לא עונה לחסוי (אא"כ אני מחכה לשיחה). אם מדובר בגוף שמחפש אותי, הוא כבר ימצא את הדרך להודיע לי את מה שהוא רוצה / צריך להודיע לי.
זה מה שעשיתי עד עכשיו, לצערי הבנק מחסוי
16/06/14 14:10
47צפיות

זה מה שעשיתי עד עכשיו - לא עניתי לשום שיחה חסויה

הבעיה שיש כמה שיחות חשובות שאני כן מפספס - מהבנק, ומאנשים שמתקשרים מהעבודה (כך שזה עובר דרך מרכזיה ומופיע כחסוי),
והם לא מבינים למה אני לא עונה,
ואני לא יודע שהם חיפשו אותי

לכן אני מחפש שיטה משוכללת יותר :)
16/06/14 14:12
29צפיות
אצלי רק המספר של אמא שלי בעבודה הוא מחסוי, אז כשאני רואה שיחה מחסוי אני חושב לעצמי "האם זה הגיוני שאמא שלי מתקשרת אלי עכשיו, והאם אני רוצה לענות לה" .
ומה לגבי "לא לענות"?
16/06/14 14:09
59צפיות
חוצמזה שאצלי קבר שקרכלשהו זה דווקא ממספרים כן מזוהים, שלאחר הזיהוי עוברים לרשימת המספרים החסומים.
º
אהבתי את הציניות :)
16/06/14 14:12
15צפיות
בגדול גמ'ני משתמש בחוק הלא עונה לחסוי
16/06/14 14:54
43צפיות
אבל לצערי לאחרונה נוצר מצב שאני מקבל שיחות חשובות מכמה משרדים ממשלתיים שלצערי מתשרים מחסוי ואנ'לא יכול לפספס את השיחות האל אז אני לצערי עונה ולרוב זה באמת סקר\קבר\רבי שקר כלשהו
סינדרום "מוות פתאומי" בגלקסי s5??????
16/06/14 10:12
154צפיות
קנינו גלקסי s5 מאורנג' באפריל. ביום ב' שעבר, המכשיר התחיל "לפרפר" למוות נכבה - נדלק, נכבה - נדלק ובסוף הוציא הודעה עם הרובוט הירוק, אח"כ חזר למסך ההתחלה של גלקסי ומאז הוא קפוא שם או שהמסך נכבה וזהו. רצנו איתו מייד לאורנג' (כי קנינו מאורנג' בגלל האחריות.....) ואחרי בדיקה במעבדה הארצית הודיעו שאין מה לעשות המכשיר הושבת עקב ניסיון להתקין rom (מה זה?) לא חוקי, כמובן שאחרי אבחנה זו אורנג' מסרבים להכיר באחריות ומבחינתם יש לי חתיכת ברזל שאני משלמת עליה לאורנג' (וזה בסדר גמור מבחינתם...) לא עזר שאמרנו שאנחנו לא יודעים להתקין rom או מה שזה לא יהיה...לא יודעת מה לעשות? קראתי שהייתה בעיה כזו בגלקסי s3 אך אני לא מוצאת שום תיעוד או סימוכין שיש אותה בעיה ב s5 רק פשוט מה שמתואר לגבי הבעיה שהייתה ב s3 זה ממש אותו דבר שקרה לנו עכשיו...אני אובדת עצות וקשה לי להאמין שמכשיר חדש שנקנה לפני פחות מ 3 חודשים הפך לגרוטאת ברזל שאני משלמת עליה הון יש מה לעשות? מישהו מבאי ומומחי הפורום מכיר את הבעיה ויכול לייעץ? אשמח לתגובותיכם.  

אני מאמין לאורנג'
16/06/14 10:32
103צפיות
זה לא מות פתאומי .
זה נסיון להתקין ROM חדש או ביצוע ROOT .
וצריך להשלים עם העובדה שלא תצמח שום ישועה מאורנג' (אפילו נניח שאתם צודקים) .
צריך להיכנס למעבדה פרטית ולבצע תיקון ,טרם התיקון בקשי דיאגנוזה והצעה לתיקון ואם זה מאשש את גירסתכם אז יש מקום לתביעה מול אורנג'
º
ואתה מניח אוטומטית שאני משקרת??? תודה באמת
16/06/14 11:15
43צפיות
לגשת לבית מישפט לתביעות קטנות
16/06/14 12:02
81צפיות
גם לי ניראה לתקן במעבדה פרטית, לקבל חוות דעת כתובה שהדבר לא נובע מהתקנת ROM כלשהוא, ואז לנסות ללכת לבית מישפט לתביעות קטנות.
למיטב ידיעתי הפרוצדורה בתביעות קטנות פשוטה והאגרה זולה יחסית
נסו לשכני בבית המישפט שאין סיכוי שתנסו להתקין רום מבחינת הידע והרקע שלכם, + חוות הדעת מהמעבדה
לא, הוא מניח שאת טועה...
16/06/14 12:05
103צפיות
...וכך גם אני.

מוות פתאומי זה בוודאי לא. גם לא כל סוג מוות אחר - מפני, כשמו כן הוא, במקרה הזה, או דומה לו, זה דביוק מה שהיה קורה למכשיר. הוא היה מת, במובן של נכבה ולא נדלק עוד.

הלאה.

אני מאמין לך שאין לך את הידע להתעסק במכשיר. לכן, הנה מה שאני סבור שהתרחש: קרתה תקלה, כנראה בעקבות שימוש שגוי שלך במכשיר, וזה לא משנה כרגע אם זה היה מכוון או לא. בהגיעו למעבדה, נבדקו סימפטומים ראשוניים בלבד, אשר הובילו למסקנה חפוזה שניסו לבצע במכשיר שינויים אלו או אחרים. אני לא חושב שהמסקנה שגויה בהכרח, אני חושב שהיא לא מלאה, ולמעבדה אין עניין מיוחד לחפור עמוק מדי על מנת להגיע לסיבה הוודאית. מבחינתם, זה מכשיר "שהתעסקו בו" על סמך סימפטום ראשי אחד או יותר, וזהו.

הלאה.

מבחינת אורנג' - הם לא עושים שום דבר לא תקין. יש בידם מסקנה ממעבדה אשר קובעת שהתעסקו במכשיר באופן לא כשיר וכזה שמוגדר כשובר אחריות מולם, ולכן, אינם מכבדים את האחריות. לכן, בוודאי שהתשלומים ממשיכים - זו לו בעיה שלהם שהתעסקו במכשיר, איבדו אותו או שברו אותו.

מסקנה:
לנסות להיזכר בדיוק מה קרה למכשיר. אולי איזה אחיין שיחק בו? אולי בכל זאת בוצע משהו שלא היה צריך להיות מבוצע? חוץ מזה, כדאי לגשת למעבדה עצמאית ובלתי תלויה ולא בשביל לקבל חוו"ד נוספת ובלתי תלויה. יכול להיות, שתתקבל חוו"ד כזו שתסתור את זו הרשמית מהמעבדה בה המכשיר ביקר מטעם אורנג', ואז יש היתכנות לקייס בהפעלת האחריות.

בהצלחה.
º
תשובה יפה
16/06/14 14:19
28צפיות
לא הבנתי למה קנית מאורנג'...
16/06/14 13:45
72צפיות
בכל מקרה, מה המצב שלו כרגע? הוא נדלק ומופיע הסמל הירוק על המסך?
רשום שם במקרה DOWNLOAD MODE?
או איזה כיתוב אחר?
כן, חול נטוש מופיע
16/06/14 15:33
102צפיות
download mode. לפעמים בניסיונות ההדלקה עולה מסך של אורנג' ואח"כ נכבה ועולה מסך שכתוב galaxy s5 android ואז נשאר קפוא, לפעמים המסך נשאר מושחר (מרגישים רטט כשהוא נדלק...). קנינו מאורנג' כי אנחנו לקוחות עסקיים שלהם הרבה שנים עם מס' קווים. בעבר קנינו מכשירים ממשווקים חיצוניים אבל השירות כשנזקקנו לאחריות (שקע טעינה התקלקל...) היה מסורבל ולא נגיש. חשבנו שעם הגלקסי s5 החדש (רכשנו איך שהתחיל השיווק שלו...) כדאי שיהיה שירות ואחריות מחברה גדולה עם גב וחשבנו שכלקוחות עסקיים יהיה לנו יותר קל לקבל שירות! טעינו בגדול כי אורנג' זרקו אותנו מכל המדרגות בהזדמנות הראשונה סליחה על הברברת...אני ממש בתסכול מהעניין הזה...
איך מוחקים תמונות ששותפו מהמחשב דרך G+ ?
16/06/14 08:37
25צפיות
שלום מומחים! אני מנסה למחוק תמונות מהגלריה של גלקסי.
תמונות שצלמתי בגלקסי שלי אני מוחק בקלות, משום שמופיע אייקון של פח-אשפה ואני לוחץ עליו לאחר סימון התמונה.
לעומת זאת, עבור תמונות שהגיעו לגלקסי דרך שיתוף עם תמונות מהמחשב , אייקון פח-אשפה אינו מופיע לאחר סימון התמונה.

איך מוחקים?

בתודה
תמונות שמגיעות ממקור אחר (למשל גוגל+)
16/06/14 08:53
30צפיות
צריך למחוק מהמקור האחר. תיכנס לאתר של גוגל+, לתמונות, ותמחק את התמונה.
º
תודה !
16/06/14 16:27
6צפיות
בעיית אייקון
15/06/14 23:09
30צפיות
אני מחבר את הגלקסי למחשב עם כבר USB אבל אני לא רואה את החיבור של המכשיר במחשב, הוא היה ונעלם לי פתאום
משמיע צליל חיבור?
16/06/14 18:53
13צפיות
איזה גלקסי ?
מחיקת רום- CyanogenMod
15/06/14 22:21
42צפיות
אני רוצה להחזיר את המכשיר למצבו המקורי.. נקסוס 4
אין לי מושג איך...
לא מוחקים את הרום, צורבים עליו את הרום סטוק
15/06/14 22:33
38צפיות
כמו שצרבת את ה-CM (ריקוברי, זיפ, גאפס וכו').
לא צרבתי.. זה רום
15/06/14 22:49
35צפיות
שמורידים ישירות למכשיר.. אני לא יודעת איך לעשות את מה שכתבת כרגע..:S
חיפוש אפליקציה ועוד כמה שאלות בפנים
15/06/14 22:18
53צפיות
שלום
יש לי הרבה תמונות וקיבצי וידיאו שצילמתי .
כאשר אני  מעוניינת להעבירם במייל/ווטסאפ  רושם לי שהקובץ גדול מידי .
האם קיימת אפליקציה להקטנת ?
יש לי מכשיר גלקסי 2 שנקנה לפני כ 3 שנים לא נעשה בו שום שינויי .  האם יש אפשרות לעשות גרסא למכשיר ?
ניסיתי דרך kiss  . נרשם שזאין גרסא חדשה .
תודה לכול  העונים .
את יכולה להתקין dropbox
15/06/14 23:13
50צפיות
או אפליקציית אכסון ענן אחרת על הטלפון (והמחשב במקרה של דרופבוקס, לא יודעת לגבי האחרות פרט לגוגל דרייב שלא צריך להתקין - זה כבר קיים בחשבון הג'ימייל), להעביר דרכה את כל התמונות למחשב ב-wifi ובמחשב לעשות עם התמונות/סרטונים מה שאת רוצה.

איזו גרסת מערכת הפעלה יש לך עכשיו על הטלפון? (זה יהיה ב-settings --> about device --> android version)
עדכון גירסא דרך Kies זה רק לגבי גרסאות מאוד ספציפיות של מערכת ההפעלה וייתכן שיש לך גירסא שלא מאפשרת עדכון דרך התוכנה.

אם המכשיר לא עודכן מאז שנקנה, אז יש עליו עדיין 2.3 פרה-היסטורי ואפשר לעדכן אם אני זוכרת נכון עד ג'לי בין (4.1.2).
העדכון יכול להיעשות ע"י כל חנות סלולר אמינה תמורת כ-150 ש"ח או אפ את מכירה מישהו שיודע איך ומוכן לעשות זאת - בחינם.
את יכולה לעדכן לגרסא מקורית של סמסונג או לרום "מקוסטם" שמישהו כתב.

קחי בחשבון שכל מה שעל המכשיר ימחק אז הכרחי לגבות מידע חשוב (הודעות, תמונות, אנשי קשר וכו') לפני שמעדכנים רום. את האפליקציות אפשר לשחזר מהגוגל פליי (אבל המידע שלהן ימחק).

º
גם ל-Copy ו-Box.net יש תוכנות למחשב
16/06/14 00:36
19צפיות
תודה ועוד שאלה בבקשה
16/06/14 22:03
16צפיות
האם יש אפשרות לעשות זאת דרך המכשיר . אני מחפשת אפליקציה  שתוכל לקווץ על מנת שיהיה אפשרי להעביר בווטס אפ?

הגרסא שיש לי על המכשיר 4.0.3  האם יהיה שינוי במכשיר  משמעותייהיה אם יעשה את הגרסא שהמלצת ?

היום הגיע לי הודע שניצלתי 94% מהחבילה . כאשר רשמתי זאת לנציגה 012 היא אמרה שהמכשיר עושה זאת מעצמו . ושאני אבטל את העידכונים אוטומטים.

רק אין לי מושג איך עושים זאת
מכשיר גלקסי S5 שקונים בארה"ב- יעבוד בארץ?
57תגובות
15/06/14 21:39
92צפיות
צריך לבדוק משהו מסוים בעת הקניה? דגם מסוים?
תודה

(המשך...)
צריך לבדוק משהו מסוים בעת הקניה? דגם מסוים?
תודה
אנשי קשר ואפליקציית טלפון באנדרואיד
15/06/14 21:12
88צפיות
אז שבועיים עם המכשיר ויש לי עוד שאלות שאנ אשמח לקבל עליהן תשובה.
* מכשיר Samsung Galaxy S4 active
* גירסת אנדרואיד 4.2.2

1 יש לי רשימה של אנשי קשר שהעברתי בזמנו מהאייפון בעזרת תוכנה ייעודית. אחרי שהעברתי את הרשימה למכשיר החדש. לאחר מכן ביצעתי סינכרון מול גוגל והמספרים נמחקו מהמכשיר שלי. ליד כל השמות יש סמל קטן של גוגל שמציין שהם נמצאים בחשבון gmail שלי.
אני רוצה בנוסף שיהיה גיבוי בחשבון Samsung שלי. אבל אני לא מצליח לסנכרן בין השניים. כאשר אני בוחר ב"אנשי קשר להצגה" את חשבון הסמסונג שלי אין שם שום איש קשר. אותו כנ"ל אם אני בוחר ב"התקן". איך אני מעביר את הנתונים גם לחשבון הזה?

2. באותו נושא, יש לי איש קשר אחד שיש ליד השם שלו, מלבד הלוגו של גוגל, גם את הסמל של whatsapp (ואכן אם בוחרים ב"אנשי קשר להצגה" את חשבון ה-whatsapp יש רק איש קשר אחד). אבל בפועל יש לי הרבה יותר אנשי קשר עם חשבון whatsapp פעיל. איך גורמים להם להסתנכרן? אותו כנ"ל עם סקייפ, שם יש שני אנשי קשר ובפועל ברשימת הסקייפ יש יותר.

3. אם אני מנסה לגבות מחדש את אנשי הקשר שלי באמצעות תוכנה צד ג', זה מגבה לי את כל אנשי הקשר של google, גם אלו שהם לא אנשי קשר (כאמור כל מי שאי פעם שלחתי לו אימייל בערך). במקום 288 אנשי קשר יש שם כ-1,000 אנשי קשר. לרובם יש רק כתובת מייל אפילו ללא שם איש קשר. זה לא באמת מפריע לי ביום יום (מוגדר לי להציג רק אנשי קשר עם טלפון, אם כי גם שביטלתי את האפשרות הזו לא ראיתי את אנשי הקשר הנוספים). יש איזושהי דרך להגדיר שה-288 אנשי קשר שלי יהיו על המכשיר, ובמקביל הם יגובו לחשבון הגימייל שלי ולחשבון הסמסונג שלי? בלי התוספות המיותרות?

4. כזכור, באייפון השתמשתי באפליקציית החייגן של iSmartDialer שהיתה מאוד חיונית עבורי. שמחתי לראות שבאנדרואיד האפשרויות שלה נמצאות כבר בחייגן המובנה. אבל... איפה הרווח? כלומר לצורך הדוגמא אני רוצה להתקשר ל"ישראל ישראלי". אני מקיש את המספרים 57735 ואז רואה את איזה חץ קטן למטה שיכול לפתוח לי את כל האפשרויות שיש לי "ישראל" בשם שלהם (או כל מילה אחרת בצירוף האותיות הללו, או מספרי טלפון רצף המספרים הללו). אבל יש לי בספר הטלפונים הרבה "ישראל". יש לי את ישראל ירושלמי, ישראל הפלישתי, ישראל הפלסטינאי, וכמובן גם את רכבת ישראל, כנסת ישראל וממשלת ישראל. אני רוצה לעשות "רווח" בשביל להמשיך להקיש את השם. אבל אני לא מצליח! חייב ללחוץ על החץ למטה ולגלול ברשימה ארוכה של שמות.

5. באותו נושא של החייגן, יש לי אנשי קשר שיש להם כמה מספרים. נייד, בבבית, בעבודה... אני רוצה להקיש את השם שלהם ולקבל אפשרות לחייג לכל המספרים שקשורים אליהם. אבל אני מקבל רק את המספר הראשון (לרוב המספר הנייד שלהם!). כלומר אם אני רוצה מספר אחר, אני לא יכול להשתמש באפשרות החיפוש המובנית בחייגן וצריך להיכנס לאנשי הקשר > ללחוץ על השם שלהם > ללחוץ על המספר האחר שלהם ולחייג אליו. זה ממש מעצבן! איך אפשר לשנות את זה?

תודה מראש,
ספוקי
קודם כל, למה חשבון סמסונג?
16/06/14 00:34
57צפיות
מה זה תורם לך?

דבר שני, ברגע שאנשי הקשר מגובים לחשבון גוגל, אתה יכול להיות די רגוע לגבי הגיבוי שלהם.

לגבי סינכרון של אנשי הקשר של וואטסאפ וסקייפ, תוודא שהסינכרון הראשי פעיל (תגלול את וילון ההתראות ושם יש אפשרות של סינכרון - שני חצים שמופנים אחד לשני בעיגול), ושהסינכרון של החשבונות הללו פעילים בהגדרות-חשבונות.

לגבי ה-1000, עקרונית כולם אנשי קשר ולכן כולם מגובים. פיתרון אפשרי ששמעתי (אולי ממישהו פה בפורום) זה להגדיר חשבון גוגל נפרד רק בשביל אנשי הקשר, ולבטל את הסינכרון של אנשי קשר בחשבונות גוגל אחרים.

לגבי 4+5, אני משתמש באפליקציית חייגן בשם exDialer, ושם אין את הבעיות הללו. אם תמשיך להקליד את שם המשפחה אז יוצג לך איש הקשר הרלוונטי (ולא צריך רווח), וגם מוצגים כל המספרים של אנשי הקשר הרלוונטיים.
לגבי השאלה הראשונה - אני לא מתכוון לתקוף
16/06/14 00:49
40צפיות
עכשיו שראיתי את זה אז זה נראה לי תוקפני מדי, וזו לא הכוונה שלי. אני פשוט מנסה להבין למה אתה צריך חשבון סמסונג.
תשובות:
16/06/14 08:36
31צפיות
1. כאשר הפעלתי לראשונה את המכשיר נפתח לי חשבון Samsung. אין לי מושג מה זה באמת נותן לי, אבל מהניסיון שלי למדתי שאין כזה דבר "יותר מידי גיבויים".

2. את הסקייפ הצלחתי איכשהו לפתור ידנית. נכנסתי לאנשי הקשר שמופיעים גם בסקייפ, לחצתי על "חיבורים" וקישרתי אותם גם לחשבון הסקייפ שלהם. אבל עם whatsapp זה לא עובד (מה גם שיש לי הרבה יותר אנשים ברשימה עם התוכנה הזו. כאשר אני נכנסתי להגדרות של whatsapp > אנשי קשר > יש "וי" ליד "הצג את כל אנשי הקשר". ניסיתי להוריד את הוי (המכשיר חשב די הרבה זמן) ואז להחזיר אותו. אולם זה לא פתר את השאלה שלי.  גם שאני נכנס להגדרות המכשיר > חשבונות > whatsapp רשום סינכרון אחרון עם התאריך. לוחץ על "סנכרן הכל" אבל שום דבר לא משתנה. אלא אם כן אני מחפש בהגדרות הלא נכונות...
ולגבי הסימון בוילון התראות של סינכרון - הוא עובד.

3. לפתוח חשבון גימייל חדש רק בשביל גיבוי של אנשי קשר, כלומר שיהיו לי במכשיר שני חשבונות גימייל: אחד לדוא"ל ושני לאנשי קשר... נשמע לי פיתרון קצת עקום. לא? ושוב, אין לי בעיה שאנשי הקשר ישבו מקומית על המכשיר, אבל שיהיו סינכרון וגיבוי מול שירותי ענן (גימייל, סמסונג וכד'...) ברקע.

4. אם אני מנסה להמשיך להקליד את השם משפחה של איש הקשר ללא רווח, הוא לא מוצא שום אפשרות וגם את האפשרויות שהיו קודם הוא מעלים. להשתמש בחייגן אחר... אמממ... זה לא מחייב אותי לעשות רוט למכשיר בשביל לקבוע את החייגן החדש בתור ברירת מחדל?

לגבי 4..
16/06/14 08:46
24צפיות
בחייגן המובנה של סמסונג אין אופציה לרווח (לפחות גם אני לא מצאתי).
וחייגן אחר לא צריך שום רוט. בסה"כ אפליקציה כמו כל אפליקציה.
תוכל גם להחליף את אפליקציית ההודעות, דפדפן גלריה ועוד.
אתה לא חייב לעשות רוט בשביל להשתמש בחייגן אחר
16/06/14 08:52
21צפיות
שים לב שרשמתי "להשתמש" ולא "להחליף", כי השיחות עצמן יתבצעו דרך האפליקציה המובנית של הטלפון (שכוללת מן הסתם גם את החייגן). הבעיה בשימוש בחייגן צד ג' בלי רוט היא של בהכרח כניסה אליו תבטל את הסימון של שיחות שלא נענו. אני חושב שיש ל-exDialer פתרון עוקף לזה, אבל אני עם רוט כבר די הרבה זמן יחסית אז אני לא בטוח.

באופן כללי, אם יש לך כמה אפליקציות שעושות "אותו דבר", כמו חייגן או דפדפן או נגן מוזיקה/וידאו, אז כאשר תבצע פעולה כלשהי ש"קוראת" להם (נניח לחיצה על מספר טלפון), כל האפליקציות הרלוונטיות יוצגו לך, ואתה יכול לבחור באיזו מהן להשתמש. אתה יכול גם להגדיר ברירת מחדל לפעולה מסוימת, אבל זו לא חובה. לגבי חייגן פשוט צריך לשים על מסך הבית את האפליקציה החלופית במקום האפליקציה המקורית, ואז אתה "תמיד" תפעיל אותה ולא את האפליקציה המובנית.

לגבי חשבון חדש - זרקתי הצעה. אני בכלל לא מסכנרן את אנשי הקשר שלי לגוגל (או לכל חשבון ענן שהוא, למעט שירותים שהם בהגדרה "בענן") אז זו גם לא הייתה המלצה, כי זה באמת עקום.

לגבי וואטסאפ אין לי רעיון. אולי תנסה להחליף את המספרים מ"ישראליים" (כלומר מתחילים ב-05) לבינלאומיים (מתחילים ב+9725), למרות שאצלי זה עובד גם עם מספרים ישראליים. מכיוון שאנשי הקשר מסונכרנים לחשבון הגוגל אז אתה יכול לעשות את זה מהמחשב, ולא להרוג את עצמך לעשות את זה מהטלפון. אבל לפני כן אולי תנסה את פתרון הקסם של מחשבים - להפעיל מחדש את המכשיר .
נכון. exDialer מצאו פתרון לעניין הזה
16/06/14 08:58
23צפיות
הם מקפיצים לשניה את החייגן המובנה שמיד נסגר ועוברים לחייגן שלהם - כך הסימן על שיחה שלא נענתה מתנקה.
לא מצליח להוריד whatsapp. לא מצליח לעדכן play
15/06/14 19:17
64צפיות
2 בעיות

לא מצליח להוריד whatsapp. לא מצליח לעדכן play store

גלקסי 2

גם לא ברשת נתונים, גם לא ב wifi

אפילו מחקתי את ה play החדש, והוא החזיר אותה ליצרן, משהו גירסא 3 כל שהיא, הכי ישנה שיש.
והוא לא מעדכן לי לחדשה.
גם כשנכנס להגדרות, יורד לגירסא, לוחץ, אין אופציה לעדכון.

נדפקתי עם play ישן?

ובקשר לוואטסאפ, לא נותן לי בכלל להוריד.
הוא נתקע על "פס טעינה" ולא נותן לי להוריד אותו כלל.

אשמח לפתרון לבעיה בבקשה.
אני לא מצליח לשמוע הנחיות קוליות של
15/06/14 16:23
72צפיות
וייז ברמקולים של מערכת המולטימדיה ברכב.

יש לי גלקסי S5.

אודה למי שיציע פתרון.
זו תקלה ידועה
15/06/14 16:42
60צפיות
https://www.waze.com/he/support/answer?q=14806185
"משתמשי אנדרואיד גרסא 4 ומעלה:

כרגע ישנה בעיה עם הנחיות הקוליות - אנחנו עובדים על תיקון, כרגע יש לפתוח את התפריט >> הגדרות >> שמע >> ולבטל את האפשרות השתמש תמיד ברמקול המכשיר"
מנוסח ההנחיה שלהם אפשר להבין שיש דווקא
15/06/14 17:13
46צפיות
בעיה בהנחיות קוליות ברמקולים של המכשיר הסלולרי.

לי אין בעיה עם הנחיות קוליות ברמקולים של המכשיר,
אלא בשמיעת הנחיות קוליות ברמקולים של מערכת המולטימדיה.
הם כתבו זאת גם תחת BT
15/06/14 18:46
31צפיות
חיבור לבלוטות' > השמעת הנחיה קולית בזמן הניווט > Android
דפדפן בגלקסי S3 נסדר מעצמו
15/06/14 16:00
36צפיות
שלום. יש לי מכשיר גלקסי S3 מזה שנתיים שעד עכשיו עבד מצוין.
בזמן האחרון הדפדפן נסגר מעצמו ושכאני פותחת את הדפדפן שוב, הוא לפעמים שוב ייסגר מעצמו ולפעמים לא.
מה ניתן לעשות?
האם זה קשור אולי לזיכרון של המכשיר (יש לי מלא תמונות על המכשיר, שיכולה לגבות ולמחוק), או שאולי כדאי להוריד דפדפן CHROME  או FIREFOX או משהו כזה?
תודה
מיכל סנונית מגיעה ל|תפוז| אנשים
15/06/14 12:17
11צפיות
|ספר| היום בין השעות 18:30-20:30, נארח בפורום ספרות לילדים ונוער את הסופרת הידועה מיכל סנונית.
מיכל סנונית פרסמה ספרי ילדים רבים, ביניהם ספרים שנחשבים לספרות "לכל גיל" הנקראים ונרכשים על-ידי מבוגרים וילדים כאחד.

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם :
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
רק הערב- באתר e_Vrit הספר "מצרפי המקרים" של
15/06/14 21:16
47צפיות
יואב בלום
לאייפדים ולטאבליטים המריצים אנדרואיד.
מחר בערב- יוצע ספר אחר.
הזדרזו.
ללא תשלום. והקישור
15/06/14 21:19
43צפיות
התחלתי לקרוא
16/06/14 18:52
33צפיות
נראה מעניין
º
16/06/14 22:17
4צפיות
והערב "נערה בחולצה כחולה
16/06/14 22:17
34צפיות
http://www.e-vrit.co.il/%D7%A0%D7%A2%D7%A8%D7%94_%...

מהרו כי לפחות אתמול , הספר החינמי כבר לא היה כחצות
יש לי גלקסי 5 ואני לא מצליחה לקבל אוטומטית
15/06/14 11:32
87צפיות
יש לי גלקסי 5 ואני לא מצליחה לקבל אוטומטית
הודעות של המייל כמו שהיה לי באייפון.. אני מנסה כל הזמן לשנות את ההגדרות.. רק שאני מעדכנת ידנית את המייל אני מקבלת את ההודעות. אציין שזה מעודכן על דחיפה אוטומטית. מצורף תמונות. אודה על עזרתכם!!!
º
עוד תמונה של ההגדרות
15/06/14 11:40
41צפיות
עוד תמונה של ההגדרות
עוד אחת..
15/06/14 11:41
45צפיות
עוד אחת..

º
כתוב לך שהסינכרון הראשי הושבת...
15/06/14 11:43
22צפיות
בדקת בהגדרות סנכרון שהוא מופעל אוטומטית?
15/06/14 11:42
37צפיות
(בהנחה שהכוונה לג'ימייל; לא מבינה באחרים).
º
אחרונה
15/06/14 11:43
40צפיות
אחרונה
אם אני מורידה את ה v זה רושם אותו דבר..
15/06/14 11:45
32צפיות
איך בודקים את הגימייל?  זה גימייל
נראה ש trilliane צודקת. כנראה הסנכרון כבוי
15/06/14 11:52
31צפיות
תכנסי להגדרות > שימוש בנתונים > אפשרויות > ולסמן בV את 'סנכרון נתונים אוטומטי'
אם זה ג'ימייל, אז למה את משתמשת באפליקציה
15/06/14 12:12
36צפיות
אחרת? לדעתי האפליקציה המובנית של ג'ימייל היא הרבה יותר טובה מכל אפליקציה צד ג' שהיא.
כך
15/06/14 14:57
29צפיות
בתפריט הגדרות > שימוש בנתונים <הגדרות > לסמן סינכרון אוטומטי של נתונים
מכשיר סיני ואבטחה - מושגים נרדפים?
15/06/14 11:18
61צפיות
הנה כתבה (תרגום של גוגל טרנסלייט מגרמנית לאנגלית) - http://bit.ly/1kVC1xu - על שיבוט סיני של גלאקסי S4, בו התגלה קוד זדוני (הפתעה?), אשר בין היתר, מאפשר למפעיליו להפעיל מיקרופון מרחוק (ובכך להפוך אותו למכשיר האזנה) ולהעתיק אינפורמציה פרטית. החוקרים שגילו את הקוד, סוברים שעלותו הנמוכה של המכשיר מסובסדת בחלקה ברווחי היצרנית ממכירה של מידע אישי של המשתמשים. מעניין, אם כי, לא מפתיע אותי במיוחד.

באותו נושא פחות או יותר:
זה לא לקח זמן רב מדי, ואכן, הנה מודול XPOSED אשר מרחיב ומפרט את חלונית ההרשאות בעת התקנה/עדכון אפליקציות. קישור ב XDA למודול - http://bit.ly/1kVCBvg. שימו לב לתמונות ה"לפני/אחרי". עוד מודול חובה בימינו...
באמת קיוויתי שיצא "תיקון" לגוגל פליי
15/06/14 12:08
37צפיות
הלינק שהבאת לגבי הטלפון הסיני הזכיר לי שקראתי פעם על טלפון סיני של יצרנית מוכרת (נדמה לי שהיה מדובר בלנובו או ZTE, אבל אני לא בטוח), שפשוט שלח מידע "הביתה" לאתרים סיניים, גם מבלי שתעשה כלום. מי שקנה את המכשיר עשה על ההתחלה רוט והתקין אפליקציית ניטור תעבורה, וגילה שהמכשיר פשוט שולח הרבה מידע לכתובות IP של היצרנית. אני לא הצלחתי למצוא את זה (וגם יש לי בעיות תקשורת), אבל אני אנסה אולי יותר מאוחר.
º
אגב, לא התכוונת לרשום "מושגים מנוגדים"?
15/06/14 12:08
14צפיות
º
כן, זה. עברית קשה שפה...
15/06/14 14:54
9צפיות
קורס לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד
15/06/14 10:53
32צפיות
מישהו עשה את הקורס של אקסטרא (להבנתי לימודי החוץ/ערב של אוניברסיטת ת"א) ויכול לחוות דיעה על הקורס?

גם אם לא את הקורס הזה ספציפית, אשמח לכל תובנה האם כדאי קורס בכלל ואיפה (אני עם רקע קל מאוד בתכנות ומעדיף לעשות קורס שמניח שאני נטול רקע).

תודה!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום