לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
היום אנדרואיד היא מערכת פופולרית לטלפונים סלולרים חכמים מבית גוגל, כן אותה חברה שהפציעה עם מנוע חיפוש מהפכני שהפך את כולם לחכמים גדולים.

עכשיו גוגל החליטו שזה לא מספיק וכל השירותים שאנחנו רגילים לקבל מהם צריכים להיות איתנו בכל מקום שנלך, אז למה לא לשווק מערכת הפעלה סלולרית?

אז הנה אנדרואיד מבית גוגל מבוסס לינוקס מפתיעה מיום ליום.

כיום אנחנו עם ג'נג'רברד 2.3 וכבר יש מכשירים עם אייס קרים סדוויץ 4 שמלהיבה אף יותר, מכשירים שקורצים לנו במחירים שווים לכל נפש, והכי חשוב? אפשר לעשות הכל!

לא צריך מחשב, מספיק סלולרי עם מסך 5.3 אינץ' ואנחנו מחוברים לפייסבוק וג'ימייל מכל מקום שאפשר,

כמובן שזה לא נגמר בזה, למה רק סלולרי אם אפשר טאבלטים? אז קבלו אותם מחשבים קומפקטים עם מסך מגע ומערכת הפעלה מתקדמת אבל קלה מספיק בשביל לא לשגע אותנו עם דרישות משאבים גבוהות.

אז בואו לפורום ולמדו מהי אנדרואיד ואיך להשתמש בה, וכבן תתייעצו איזה מכשיר לרכוש, כי המבחר עצום!

רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים

* אסור בתכלית האיסור להציף את הפורום

* שרשרו הודעותיכם אחת לשניה... אם יש לכם הרבה מה להגיד אז או שאספו את כל הדברים להודעה אחת או שתשרשור הודעה אחת לשניה במקרה שהנושאים לא ממש קשורים אחד לשני הדבר יקל על הפורום וימנע משרשורים לא פחות חשובים לעזוב את העמוד הראשי של הפורום 

* נא לא לפרסם מודעות למכירה בהודעה חדשה אלא אם קיים שרשור בנושא. להודעות כאלו נטייה להימחק. לא קיים שרשור מכירות? מנהלי הפורום ישמחו לפתוח אחד כזה :-)

* אין להעביר קודים למכשירי סלולאר על גבי הפורום מכיוון שישנם קודים שאין בסמכותו של האדם "הרגיל" להשתמש בהם ויכולים להביא נזק בלתי הפיך למכשיר (השתמשו במסרים לצורך זה).

* נא לשרשר הודעות OFF להודעת הOFF שבפורום. הודעת OFF שלא תשורשר תמחק.

* רוב השאלות מקבלות תשובה ולכן נא לא להקפיץ כל 10 דק` אלא אם ההודעה כבר מתקרבת לעמוד הבא או לחילופין לא קיבלה תשובות יותר מיממה הודעה אשר יתווסף לה שירשור הקפצות, כאשר כל ההקפצות הן בנות 10 דקות תימחק לאלתר

* אם במקרה יש לכם מספר שאלות נא לכתוב את כולם בהודעה אחת ולא לפתוח לכל שאלה הודעה. (כנ"ל לגבי קישורים למידע על סלולארי נא לשרשרם אחד אחרי השני)

* נא לא לעקוץ\לרדת\להשמיץ חברות סלולאריות מתחרות, יצרניות מכשירים או כל דבר שקשור לסלולארי שלא תואם את דעותיכם דבר אשר יכול להביא לפגיעה בגורם נוסף ולריבים וסכסוכים מיותרים בפורום - הודעות מסוג זה ימחקו במידית ללא שום התראה

* בפורום יש סקרים, גלריות ועוד` אופציות אשר לא חייבות להיכלל כל פנייה בענייני סקרים, הצעות לגלריות וכו` תעשה בצורה מסודרת על גבי הפורום,

* אין לפרסם את הבלוג שלכם בפורום, יש לכם בלוג? הוספו את קישורו בחתימה שלכם, אם על כל שאלה שתענו עליהם בהפניה לבלוג שלכם, גם אם אכן בבלוג רשומה התשובה, התגובה שלכם תימחק, יש לכתוב תגובה מלאה בפורום, ולא לתת קישור, אפשר לתת קרדיט למקור.

* אין לתת קישורים בגוף ההודעה אשר אין להם הקשר לנושא השירשור או ההודעה ואין הזהרה מה יש בקישור, הודעה כזו תימחק מייד בלי הזהרה.

* אין לצעוק בפורום, לכתוב הודעות בסיגנון "עזרה!!!" "הצילו!!!!" וכו' הודעה מסוג זה תמחק.

* מסרים או כל אמצעי התקשרות אל המנהלים. רוצים ליצור קשר? במסרים הפרטיים, אין לדון על מדיניות ניהול הפורום על גבי הפורום, יש לכם הערה בנושא? פנו בפרטי למנהל או להנהלת תפוז או בפורום משוב, הודעות מסוג זה שיעלו בפורום ימחקו במיידית!.

* כאשר יש הודעות בנושאי מערכות הפעלה WM/WP7, פאלם או מכשירי iOS של אפל יש לפנות לפורום המתאים (קישורים בכותרת הפורום)

קראתם? הבנתם? יאללה למה אתם מחכים כנסו לפורום הרי כולם כבר כאן אז למה אתם לא

רונן.

שאלת SDS בגלקסי S3
17/10/14 18:26
43צפיות
שלום לכולם,
הטלפון של אמא שלי התקלקל רכיב הפלאש. מחיפוש קצר עולה שזאת תופעה די נפוצה ומעצבנת.
במעבדה ניסו לתקן לי את הרכיב, ללא הצלחה, ולא רצו/ידעו לספק יותר מדי מידע.
השאלות שלי:
1. האם יש סיכוי להציל את המידע שהיה במכשיר (היא לא גיבתה לגוגל)?  האם צריך להחליף את הרכיב בשביל זה?
2. אם היא מחליפה את הרכיב הבעיה תעבור, או היא פשוט מקבלת את אותו מכשיר דפוק שימשיך לעשות בעיות?
3. יש מעבדה מומלצת ואמינה באזור ת"א לתקן את המכשיר?
4. יש חנות מומלצת באזור ת"א לקנות בה מכשיר חדש?
5. גם לי יש גלקסי S3, בגירסה 4.3.  יש משהו לעשות כדי שזה לא יקרה גם לי?

תודה ושבת שלום

אפליקציית ניקיון. avg מבקש לנקות זיכרון מטמון
17/10/14 17:13
43צפיות
הוא עמוס אצלי. מה זה מטמון. הסיסמאות וכל זה? מה עוד?

תודה
אין בעייה לנקות מטמון
18/10/14 15:15
33צפיות
אין שם שום דבר חשוב.
אבל אפשר לעשות את זה לבד דרך ההגדרות - איחסון.
כשאתה נותן לתכנה לעשות את זה, אף פעם לא תדע איזה מזכרת היא עצמה תשאיר לך שם.
תודה
18/10/14 15:17
21צפיות
ה
שאלה בקשר לחיבור גלקסי 1 למחשב
17/10/14 16:51
30צפיות
שלום,
אני רוצה לחבר את הגאלקסי (1) למחשב ולהפעיל את המצלמה בגלקסי אבל לראות את התמונה על גבי המחשב. כלומר, במקום להסתכל על צג הפלפון אני רוצה להסתכל על צג המחשב.
האם זה אפשרי?
אני לא מתכוון לראות את התמונות והווידאו שכבר צולמו.
הצילו איך נכנסו לי החברים של הפייסבוק
17/10/14 10:04
86צפיות
לאנשי קשר?
קמתי הבוקר והם שם...
מה עושים כדי למחוק אותם משם?
כנראה ביקשת לסנכרן אותם
17/10/14 14:31
70צפיות
בדקי בהגדרות של אנשי הקשר (או בהגדרות במכשיר) אם האופציה של סנכרון אנשי קשר מהפייסבוק מופעלת- ובטלי אותה.
לא חושב כך
17/10/14 15:51
64צפיות
ובכלל מאד מוזר .
אצלי זה הפוך ,יש לי אנשי קשר ואני תמהה איך facebook יודע להציע לי חברים שהם אנשי הקשר שלי (אולי אתה מכיר?)?
מאיפה הוא יודע ? האם facebook יש לה גישה לאנשי הקשר בטלפון ? או מרגל שעובד ב google .

בטח שזה כך
17/10/14 16:40
51צפיות
צריך להיכנס להגדרות-חשבונות וסינכרון-פייסבוק ולבטל משם את האופציה של סינכרון אנשי קשר. 
ולגבי מה ששאלת, אם מותקנת אצלך האפליקציה של פייסבוק אז זה לא מוזר בכלל. יש לאפליקציה הרשאה לגשת לאנשי הקשר ששמורים על המכשיר וגם ליומן השיחות, כך שהיא יכולה להצליב מידע ולהציע לך הצעות מבוססות עליהם. תוכנת ריגול כבר אמרנו?
אני לא מצאתי הרשאה ל facebook
17/10/14 16:55
36צפיות
לקחת נתונים מאנשי קשר טלפון או GMAIL.
אם אתה יכול לכוון אותי יותר בפרוטרוט.

טוב ,מצאתי
17/10/14 17:13
45צפיות
בקיצור יש לו הרשאות לעשות מה שבא לו.
אבל לפי facebook זה לא אומר שהם אכן מנצלים את זה לרעה
כך למשלך יש אפשרות ליבא אנשי קשר ל facebook ,עדין אסור להם ליצור database של כל המשתמשים 
ולעשות בו שימוש .
כנראה אי אפשר לסמוך עליהם .
יותר מדי מקרים שהוא מציע לי חבר שהוא לא חבר של חבר של חבר ,ממש מנותק.

בדיוק רציתי לשלוח לך צילום מסך של ההרשאות
17/10/14 17:25
38צפיות
פייסבוק דיי התחרפנו מבחינת ההרשאות שלהם בשנה האחרונה ולכן הסרתי אותה. אני לא מרשה גם לילדים שלי להתקין אותה. אנחנו משתמשים בגירסת הדפדפן.
זו לחלוטין רוגלה
17/10/14 17:33
41צפיות
בהגדרות אנשי קשר אין כלום לגבי פייסבוק
17/10/14 17:42
29צפיות
אחפש הגדרות אחרות. אבל כשהתקנתי את האפליקציה של הפייסבוק (אני לא משתמשת בה, היא נוראית, משמשת רק בשביל להעלות תמונות וסרטונים) - דילגתי כשהוא שאל אותי משהו דומה.
אחפש, אני מקווה שאם אמצא זה גם ימחק אותם משם. 
זה לא שם
17/10/14 19:39
22צפיות
תיכנסי להגדרות-חשבונות לסינכרון
תבחרי את הפייסבוק ותראי את ההגדרות ששם.
אני מעלה תמונות מהדפדפן, טיפה פחות נוח אבל מתרגלים.
לא ראיתי שכתבת - בחשבונות לסנכרון
17/10/14 19:45
23צפיות
לא היה פייסבוק. 
אוקיי, מצאתי את זה ואני גם חושבת שאני יודעת
17/10/14 19:44
34צפיות
איך זה קרה:
זה היה ב-settings של האפליקציה, עמוק למטה (אחרון) וזה קרה היום (או שגיליתי את זה היום) כי אתמול בערב ירד עדכון של הפייסבוק. חוצפן צוקי...
זהו - טופל ונעלם.
חיבורים
17/10/14 09:30
48צפיות
אך מחבר טלפון גלאקסי למערכת מולטימיניה לרכב כדי לצפות בשרטים
צריכים מידע כמו סוג המערכת שיש ברכב וסוגי החיבורים שיש לה
17/10/14 10:00
38צפיות
ואיזה טלפון במדויק כי יש לפחות 30 דגמים בשם גלקסי ...

השאלה שלך שווה לשאלה "איך אני מכוון את השעון המובנה בסובארו"
º
אולי 200 דגמים בשם "גלאקסי"..
17/10/14 11:02
16צפיות
GSMArena טוען שיש 267
17/10/14 11:35
32צפיות
אבל לך תדע אם לא המציאו עוד אחד בזמן שכתבתי את התגובה .
º
רשמתי 30 כי לא רציתי להפחיד את הילד
17/10/14 22:14
7צפיות
צריךך לומר את האמת, אפל שברה את השוק עם האיפד אייר 2
17/10/14 00:03
77צפיות
64 GB ב599 דולר
והוא נראה טוב לפחות על הנייר, 

זה יום כזה, של הצהרות בומבסטיות?
17/10/14 02:42
58צפיות
המכשיר עוד לא ראה אור יום וכבר שבר שוק?
האייפדים תמיד הרשימו (לאחרונה אפילו יותר מהשקות האייפונים השונים), אפל תמיד הובילה במכירות (גם אם חלה שחיקה בנתח שלה)  וגם עכשיו זה לא שונה.
המחירים של הדור החדש דומים למחירים בהם הושק הדור שלפניו . 
המכשיר בהחלט נראה טוב וסביר להניח שיימכר טוב אבל לדעתי השוק ימשיך במגמה המתאזנת שלו בו הנתח של היצרניות האחרות יעלה ע"ח אפל וגם סמסונג.
צריך באמת לחכות
17/10/14 05:40
43צפיות
אבל אני המחיר הפעם קצת שונה מהעבר, כי 64 GB אפשר להשיג ב599 דולר
אבל צודק נחכה ונראה
הגבלת הרשאות ו/או זיוף הרשאות באנדרויד, האם ניתן?
16/10/14 21:38
91צפיות
שמתי לב כי לרוב תוכנות האנדרויד המותקנות אצלי דורשות לא מעט הרשאות ובצורה כללית מדי (למשל קריאה/כתיבה לזיכרון המכשיר ללא בחירה באיזורי הזיכרון).
האם ישנה תוכנה המגבילה/חוסמת הרשאות לתוכנות מותקנות?
האם ישנה תוכנה ה"מזייפת" משאבים? כלומר אם תוכנות מותקנות דורשות ומשתמשות במשאב מסוים (נאמר מיקום או רשימת אנשי קשר) אז כאשר הן יגשו אליו הן יועברו למשאב מזויף (מיקום אקראי או רשימת אנשי קשר ריקה)

יש, אבל...
17/10/14 00:39
72צפיות
יש משהו שנקרא XPrivacy, אבל זה מחייב שתהיה מותקנת אפליקציה בשם Xposed Framework, שמתערבת בתהליכים שונים של המערכת. ה-Xposed מחייב הרשאות רוט, ותלוי במכשיר (למשל נקסוסים), רוט כרוך באיפוס המכשיר.
תודה רבה, בדיוק מה שאני זקוק לו.
17/10/14 01:42
46צפיות
לא הבנתי את הכוונה ל"הרשאות רוט". ב NOOK שלי (שמריץ אנדרויד רגיל) מותקנת תוכנה בשם "SuperUser" שמאפשרת דברים המבוצעים רק במכשיר שעבר רוט, בדקתי עם com.island51.gotroot.apk ורשום שם כי ל NOOK יש רוט.
יש לי נקסוס 5 שהייתי מעונין להתקין בו את ה XPrivacy, האם הרצת תוכנת "SuperUser" תאפס אותו?

בנקסוס 5 כדי לעשות רוט צריך לפתוח את ה-Bootloader
17/10/14 08:08
40צפיות
וזה מה שגורם לאיפוס של המכשיר, לא ההתקנה של אפליקציית superuser.
איזה גיבוי לבצע לפני רוט?
17/10/14 15:59
23צפיות
אני משתמש ב"הליום" בטאבלט ומרוצה ממנו, האם יתאים לגיבוי (תוכנות ונתונים) לפני רוט?
יכול להיות שזה יספיק לאפליקציות ולנתונים שלהן
17/10/14 16:46
21צפיות
בנוסף תעתיק/תשמור בענן תמונות וקבצים אחרים ששמורים על המכשיר. אנשי הקשר ממילא שמורים על חשבון גוגל כך שאין בעיה.

הייתי מציע לפני פתיחת ה-Bootloader לגבות משהו ולוודא שהגיבוי היה תקין, כלומר לשחזר על מכשיר אחר.
לא מדויק, אפשר גם עם towelroot
19/10/14 18:47
20צפיות
ולחסוך את המחיקה שכרוכה בפתיחת ה-bootloader
º
צודק, שכחתי מזה
19/10/14 19:38
8צפיות
למה להסתבך?
17/10/14 18:30
49צפיות
Permission manager - לוקח "PACKAGE" קיימת ועורך אותה תוך כדי הסרת ההרשאות המיותרות. רץ על המכשיר עצמו ולא דורש ROOT.
º
כי בלי הרשאות מסוימות יש אפליקציות שקורסות
17/10/14 20:54
25צפיות
KitKat on Cynogenmod
19/10/14 23:25
17צפיות
יש בגירסא שלהם הגדרות פרטיות ושם אתה יכול להגדיר איזה הרשאות אתה מרשה או לא מרשה לכל אפליקציה. בסיסי ושימושי ביותר
2 שאלות מעניינות
16/10/14 20:32
152צפיות
האנטי וירוס שמתקינה פלאפון לאנדרואיד -לוקחים 20 שקל . אמת או חארטה? ונא לבסס את התשובה.
2- במחשב נייד מנקים אהרד דיסק עוגיות וכל זה. מה עם סמארטפון איך מנקים עוגיות שם? חוץ מהקלין מאסטר.
תודה רבה
חארטה. קודם כל כי רוב האנשים בכלל לא צריכים אנטיוירוס לטלפון
16/10/14 21:02
129צפיות
דבר שני, הם לא נותנים את ההגנה שהם טוענים שהם נותנים. דבר שלישי, יש אפליקציות כאלה בחינם.

לגבי עוגיות - מנקים מהדפדפן אם רוצים. אני אישית מעולם לא ניקיתי. את ה-cache (של האפליקציות) אפשר לנקות אם מתחיל להיות חסר מקום, ועד אינספור אפליקציות שעושות את זה.
לא הבנתי כלום!!!
16/10/14 21:10
102צפיות
1- תן לי אפליקציה אחת של אנטי וירוס לסמארט פון. אפשר??

2- לגבי עוגיות, מנקים מהדפדפן. איך מנקים אותו בסמארטפון לא הבנתי.
תודה
קבל!!
16/10/14 23:24
108צפיות

2. בסמארטפון גם מנקים מהדפדפן. כנס להגדרות של הדפדפן ומצא שם את האופציה לנקות.
לא הבנתי איזה אנטי וירוס זה?? מה השם?? AVG??
18/10/14 11:19
48צפיות
]
לחדד את תשובתו של בובו:
17/10/14 08:31
105צפיות
1. אנטי וירוס:
- אנטי וירוס לסמארטפון זו אגדה אורבנית - המזיקים מגיעים למכשיר דרך אפליקציות ואת זה אנטיוירוס לא יכול למנוע, רק גוגל.
- נסה לשאול את פלאפון איזה אנטיוירוס הם נותנים - התשובה שאני קיבלתי: אנטיוירוס שפותח ע"י פלאפון.
היית סומך על תשובה כזו ? היית סומך על אנטיוירוס כזה ?
הם לוקחים את אחד האנטיוירוסים החינמיים ועוטפים אותו עם הרבה חרטה שלהם ומוכרים אותו.

2. Clean Master:
האפליקציה (ודומות לה) מיותרות לגמרי באנדרואיד - אנדרואיד לא עובד כמו חלונות.
בחלונות תרצה שהזכרון יהיה פנוי ככל האפשר, באנדרואיד תרצה שהדברים יהיו בזכרון לשליפה מהירה.
כשאתה מתערב בניהול הזכרון של אנדרואיד אתה גורם למכשיר להיות איטי יותר, הוא עסוק בהחזרת דברים לזכרון.

3. עוגיות:
עוגיות זה רק לדפדפן - כמו שבמחשב מחיקת עוגיות נעשית בדפדפן עצמו, כך גם בסמארפון.
מצא בהגדרות הדפדפן שלך את אפשרות מחיקת העוגיות ו.........רגע, למה אתה רוצה למחוק אותן ?

יש הצדקה אחת ל clean master
17/10/14 14:42
91צפיות
 תוכניות שמסירים משאירות זבל אחריהם.
אם אינך בודק היא עושה זאת עבורך
פששש תשובה מושקעת. תודה. צלצלי לפלאפון
18/10/14 11:18
76צפיות
אנחנו מתקים אנטי וירוס. אני שואל איזה? אנטי וירוס ענתה הנציגה. ביטלתי. התקנתי את AVG   ואת הקלינר שלו. הבעייה שזה לא חינמי אלא נסיוני.

תשובה 2- על סמך מה אתה לא מאמין לקלין מאסטר? סהכ רוצה לנקות מידיי פעם כמו ניקוי הארד דיסק במחשב וכל זה

קבל
19/10/14 01:02
33צפיות

50 שקל = חודשיים וחצי של פלאפון.
בכל אופן זה מיותר בעיני
אם אתה מוריד אפליקציות מהחנות של גוגל אז אין בהן וירוסים
אמנם אין בהם וירוסים אך חלקן עדיין מקפיצות התראות של תוכנות
19/10/14 01:23
33צפיות
אנטיוירוס שונות.

כבר כתבתי כאן בעבר על אפליקצית TrueCaller, שהקפיצה לי התראת אבטחה של ESET המותקן אצלי על המכשיר בעת שהתקנתי אותה.
התוכנה אמנם אינה וירוס אך מכילה הרשאות חודרניות ומשהו בקוד שלה ככל הנראה מקפיץ את ההתראה של ESET (להבדיל מNOKNOK, אגב, כדוגמה).

מעבר לדבר הזה - אני לא מוצא באמת שום סיבה רלוונטית להחזיק תוכנת אנטיוירוס על המכשיר (הסיבה היחידה שאני מחזיק את הESET, היא כי קיבלתי אותה בחינם, לצורך התנסות מהעבודה לפני כמעט שנה, בקרוב יפוג תוקף הרישיון (לשנה), כשיקרה - תוסר)
זמן טעינה
16/10/14 18:13
65צפיות
גלקסי 3: טוען 40אחוז בשעה וחמישים דקות.זה זמן סביר? כי לאחרונה נראה לי שטוען לאט מידי.
נראה קצת לאט
16/10/14 20:57
38צפיות
תנסה להחליף מטען או להחליף כבל.
טעינה
16/10/14 21:22
40צפיות
כל כבל/מטען חדש? או שיש מותג מועדף.
תסתכל על המטען שלך, מה כתוב עליו באותיות הקטנות תחת הכותרת
16/10/14 22:45
41צפיות
output ?
שאלה
16/10/14 16:35
47צפיות
למה הטאבלטים למיניהם והאייפדים הסוללה שלהם גדולה כמו לבנה וחלשה באותה מידה כמו של הגלקסים והאייפונים?
הרי הטאבלטים גדולים וכבדים אז מה הבעיה לעשות בטרייה שמחזיקה ליומיים לפחות (בשימוש מאסיבי)
כל טאבלט שנתקלתי בו לא מחזיק יותר מכמה שעות בודדות בשימוש קבוע וחייב מטען.
מה הייתה הבעיה של היצרנים אם עשו מכשיר כ"כ גדול וכבד לדאוג שהבטרייה תחזיק יומיים ומעלה
בסמארטפונים הקטנים עוד אפשר להבין אבל למה גם בטאבלטים? בכוונה שנסבול?
תודה
למה לפטופים לא מחזיקים מעמד בלי טעינה יום שלם?
16/10/14 17:12
43צפיות
הרי הם הרבה יותר גדולים וכבדים מטאבלטים, ויש להם סוללות הרבה יותר גדולות או למה ג'יפ עם טנק דלק גדול עדיין צריך לתדלק כל כך הרבה?

ככל שהמכשיר הוא "יותר" (גדול, מהיר, עם מסך איכותי וכו') כך "עלות התיפעול" שלו מבחינת סוללה גבוהה יותר, כמו שרכב עם מנוע בנפח גדול יותר צורך יותר דלק. אצלי הנקסוס 7 2013 מחזיק מעמד בין 6-8 שעות מסך, והוא כמעט ולא מאבד כלום בזמן המתנה (אלא אם יש תקלה/בעיה/אפליקציה שלא נסגרה). למרות כל הפיתוחים סמארטפונים וטאבלטים בשנים האחרונות, חידושים משמעותיים בתחום הסוללות לא היו, ואלו שהיו לא הגיעו למכשירים האלה.
גיבוי ב - kies
16/10/14 10:46
26צפיות
שלום
הגלקסי S3 שלי התאבד....
כשרציתי לשחזר לטלפון החדש מתוך ה KIES, מצאתי שאין שם כלום
מה עושים?

תודה
ירון
הורדת אפליקציות - גישה למקומות שונים בטלפון- פרטיות
16/10/14 07:28
59צפיות
הרבה פעמים כשאני מוריד הפליקציה מגוגל פלאי, האפליקציה דורשת גישה לכל מיני דברים בטלפון.
מעניין אותי מה המשמעות של זה?
האם זה אומר שכשאני מאפשר גישה לקבצים, הם יכולים לפרוץ ולחטט שם?
או שהמשמעות היא רק שהם יכולים לאחסן שם דברים (רק לשים שם דברים ולא להוציא מידע)

תודה
זה בדיוק מה שזה אומר
16/10/14 07:53
56צפיות
אפליקציה שמבקשת הרשאה לקרוא את אנשי הקשר יכולה לקרוא את אנשי הקשר; הרשאה לקבל את המיקום מאפשרת לדעת איפה אתה נמצא; הרשאה לקרוא את האיחסון הפנימי אומרת שהאפליקציה יכולה לקרוא את כל הקבצים על המכשיר (החל מגירסא 4.4 הגישה לכרטיס זיכרון, אם יש, היא מוגבלת, אבל עדיין יש גישה מלאה לאיחסון הפנימי של המכשיר). זו הסיבה שכל כך חשוב לקרוא את רשימת ההרשאות לפני שמתקינים אפליקציה ולעצור לחשוב האם ההרשאות הגיוניות עבור האפליקציה או לא. למשל אפליקציה של פנס צריכה גישה למצלמה (כדי להפעיל את הפלאש) אבל לא צריכה לקרוא את אנשי הקשר שלך.
תודה
16/10/14 08:51
33צפיות
מוזר, הורדתי הרבה אפליקציות שלא מצאתי בהן שום הגיון להרשאות מסוימות.
הם קצת הגזימו עם החדירה לפרטיות ללא צורך.
º
אני פשוט לא מתקין אפליקציות עם הרשאות מוגזמות
16/10/14 09:50
18צפיות
הרציניים בינהם מסבירים את ההרשאות
16/10/14 13:22
32צפיות
הרבה תוכנות רציניות מסבירות מדוע הן צריכות את ההרשאות שהן מבקשות. ברוב המקרים זה אפילו מופיע בתוך ההסבר על האפליקציה בחנות. או, באתר שלהם.
הרבה פעמים הרשאה נראית לי מוגזמת , אבל אחרי ההסבר אני מבינה. 
הפנס, למשל הוא דוגמא.
אפיקצית עיתון הארץ, לדוגמא היא ממש מרגלת מסועפת ששוכנת אצלך בכיס. 
זו הסיבה שאני בודקת אם יש לאפליקציה אתר מותאם למובייל (להארץ, למשל, יש. גם לווינט) ואז אני נכנסת דרך קישור אינטרנטי בשולחן העבודה ולא מורידה אלי את האפליקציה עצמה.
º
הארץ דווקא? לא ראיתי שם יותר מדי בעיות
16/10/14 13:29
13צפיות
האמת היא שמזמן לא נכנסתי ובדקתי. אולי הסירו הרשאות
16/10/14 13:42
28צפיות
יש לי מנוי בעיתון ותענוג לקרוא אותו במלואו במחשב או בטלפון.
לכן, דווקא אצלם מאד התאכזבתי מריבוי ההרשאות שהיו לפחות אז בתוקף, כולל אתרים, אנשי קשר וכו.
עקרונית, הארץ סבבה. לא נשמיץ.
אני מאושר הנקסוס 7 דור2 שלי חזר לעבוד
16/10/14 04:05
94צפיות
לפני חצי שנה הנקסוס 7 שלי נתקע עלהלוגו ועשה רושם שאני חווה את "המוות הפתאומי" שחוויתי בגלקסי 3, שוב.
חיפשתי ברשת וגיליתי שזה קרה להרבה אנשים, ניסיתי לעשות בו רוט .. זה הוסיף לי סימן של מנעול פתוח על מסך ההדלקה 
אבל עדין תקוע על הלוגו.
מכיוון שזה מכשיר שנקנה בארה"ב לא בניתי על אחריות, ודי התייאשתי ממנו לא רציתי להוציא עוד 1000 שקל על תיקון (בערך מה שעלה התיקון של הגלקסי).
מידי פעם סתם הייתי מנסה להדליק לראות אם משהו השתנה.. וכלום. אז דחפתי אותו לארון הוא שכב שם כמה חודשים.

היום בגלל הכרזות על הנקסוסים החדשים עלה לי החשק שוב לטבלט נקסוס. אז הוצאתי את הנקסוס מהארון הטענתי אותו כמה דקות..
והוא עבד!!!!
איזה אושר. 
ומה הכיף פה? מיד התעדכן לגרסת אנדרואיד 4.4.4
ואני די בטוח שהלוליפופ יגיע גם אלי בקרוב.

יש עוד מקום בארון שלך למכשירים שלי ?זה יעבוד גם עם שעונים?
16/10/14 10:20
54צפיות
בכל אופן שמח בשבילך .

תודה
16/10/14 13:15
40צפיות
אולי זה בגלל שדיברו על אורי גלר בטלוויזיה? חח
האמת נראה לי שזה בזכות העדכון גרסא שהיתה
º
זה הפיה של הנקסוסים
16/10/14 11:58
20צפיות
º
יש מצב שאני "שוכח" את אשתי לחודשיים אצלך בארון ??
16/10/14 15:45
19צפיות
º
16/10/14 16:25
6צפיות
º
חחח ומה יהיה כשהיא תצא מהארון?
16/10/14 18:59
11צפיות
º
אשתי חולת סרטן ככה שעם מה שקרה לטאבלט שלך אולי היא תבריא
16/10/14 20:55
12צפיות
אוי .. מצטער לשמוע
16/10/14 20:59
34צפיות
מאחל רפואה שלימה 
יש לי סיפור מצחיק ואמיתי בשבילך שכולל יציאה מהארון ..
16/10/14 21:19
45צפיות
כשהייתי ילד קטן שיחקתי במחבואים בבית עם אחותי הקטנה ומשלא מצאתי מקום טוב להתחבא בו נכנסתי לארון הבגדים ..
ומאחר שאחותי לא הצליחה למצוא אותי נאלצתי לצאת מהארון ..
ועכשיו המבין יבין ...
º
:)
17/10/14 01:38
8צפיות
º
שלום. איך אני מברר איזו גירסת WAZE מותקנת אצלי?
15/10/14 17:57
20צפיות
גרסת וויז
15/10/14 18:32
44צפיות
1. כנס לתפריט - לחיצה על אייקון המכונית בפינה השמאלית התחתונה של המסך.
2. בתפריט בחר בהגדרות (אייקון גלגל השיניים, בפינה השמאלית התחתונה של החלון שנפתח)
3. בהגדרות גלול עד שתגיע לאפשרות "אודות ומידע נוסף". בחר אותה.
4. תגיע למסך עם המון מידע, הוא לא באמת מעניין אותך.  אבל מייד בהתחלה, בסוף הפיסקה הראשונה, לפני הקו המפריד הראשון מופיע מספר סידורי: Release x.x.x.x
זה המספר של גרסת וויז שלך.
הגרסה האחרונה, כפי שמופיעה אצלי: 3.9.0.0
º
תודה רבה! אגב, גם אצלי אותה גירסה
16/10/14 19:46
2צפיות
הילעמות אייקון SMS
15/10/14 17:39
53צפיות
במכשיר הגלקסי 2 שלי נעלם אייקון הודעות SMS של מערכת ההפעלה - מדובר באייקון הצהוב.
איני מצליח למצוא אותו במכשיר כדי להחזיר אותו.
גם כאשר אני בחור באייקון "צור הודעה", המכשיר מראה לי רק את האפליקציות האחרות כמו וואטסאפ, וייבר וכו'
לפני כחודש זה קרה שוב וטכנאי של סלקום במרכז השירות הצליח להחזיר את האייקון תוך שניות, אך איני יודע מה הוא עשה בדיוק.

אשמח לסיוע
º
גם במגירת האפליקציות הוא לא מופיע? או רק לא רואים אותו במסך?
15/10/14 18:36
23צפיות
היעלמות אייקון SMS
15/10/14 19:07
47צפיות
אני לא רואה אותו בשום מקום
"תרופת סבתא" אבל לעיתים קרובות עובדת
16/10/14 13:37
53צפיות
כיוון שאמרת שהטכנאי עשה משהו מהיר כדי לתקן, הייתי מציעה לנסות את הרענון של המכשיר: כבה את המכשיר. הוצא את הסוללה וגם את כרטיס הסים.
חכה כמה דקות הכנס בחזרה והדלק.
בהרבה תקלות מהסוג הזה שהיו לי, זה מה שהחזיר את המצב לקדמותו.
הסיכוי שיעבוד: 20%.
שווה, לא?

אפשרות שנייה - לנסות להתקין מערכת סמס חלופית. רובן חינמיות. האהובה עלי, והמצויינת: go sms pro. מעניין אם זה יעבוד. אם כן, לא צריך להיות אכפת לך איפה האייקון, הוא כנראה מתחבא באיזו שהיא מגירה.
אם גם היא לא תעבוד, סימן שהתוכנה הבסיסית באמת חסרה ואז צריך לחשוב שוב מה לעשות.

אגב, האם אתה מקבל סמסים? וכשאתה מקבל הם מגיעים לאפליקצית הסמס של המערכת? ואתה יכול משם גם לענות עליהם? סקרנות...
תן לחיצה רצופה בחלון הבית
16/10/14 14:50
48צפיות
עד שיופיע חלון חדש ,בחר הוספת יישום ,חפש את האייקון

תודה רבה חברים הבעיה נפתרה כך:
17/10/14 00:03
38צפיות
איכשהו האפליקצה חזרה להיות מוצגת במנהל היישומים כלא פעילה והפעלתי אותה מחדש
º
תודה על המשוב. מכל תקלה לומדים משהו
17/10/14 18:26
7צפיות