לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

רכב חשמלי - חשוב לדעת
14/07/14 12:32
85צפיות
כל מה שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם קונים רכב חשמלי >> http://bit.ly/רכבחשמלי
זו הודעה מסובסדת רשמית, או סתם פרסומת
14/07/14 12:54
56צפיות
לא ממש סמויה?
º
אני אלך על תשובה ב'.
14/07/14 14:10
18צפיות
אני ממש מתפעל מכאלה
14/07/14 14:21
52צפיות
שחושבים שהם יודעים יותר טוב ממני מה אני צריך לשאול את עצמי.
במיוחד כשמדובר ב"כל".
חסכתי מעצמי את זה.
סקודה חדשה 1400 סמ"ק , 5 דלתות ,מה דעתכם ?
14/07/14 11:40
78צפיות
במסגרת תקציב  מצומצמת  שבני הצליח לחסוך לעצמו  הוא רוצה לרכוש את המכונית הראשונה שלו,(חדשה כאמור כ-70.000 ש"ח . )

אשמח לשמוע דעות .
תודה.

º
המכונית בקטגוריה מיני כמובן. תודה.
14/07/14 11:49
28צפיות
זו סופרמיני, לא מיני. אתה מדבר על הפאביה
14/07/14 12:04
80צפיות
הרכב נותן תמורה לא רעה לכסף, אבל קח בחשבון שהוא כבר מיושן - זה בא לידי ביטוי במנוע שהוא לא המילה האחרונה (שזה לא תמיד רע) ובכך שהרכב יוחלף בקרוב, מה שעשוי להשפיע על מחיר הרכב כמשומש.
בקטגוריה הזו שווה לשקול גם את הפיאסטה הידנית והסיאט איביזה הידנית.
נכון. מדובר בפאביה.
14/07/14 20:37
52צפיות
ואני מודה על התשובה המפורטת .
הבן החליט ללכת עליה  כי הגיעה למקום השני המכובד לדעתנו , במבחן הדרכים .
מקום שני זה נהדר - השאלה לפי איזה סט העדפות
15/07/14 00:26
50צפיות
וצרכים. אם מכונית מקבלת נקודות בונוס על ספסל אחורי מרווח, אבל הבן שלך נוסע רב הזמן לבד, אז יכול להיות שהשקלול הסופי היה ממקם את הרכב במקום השלישי ולא השני. לדוגמא.
קודם כל כמובן העלות של הרכב
15/07/14 10:41
38צפיות
כי הוא מוגבל . (חסכונות . לא ביקש מאיתנו אגורה) עוד שיקול , המכונית הייתה במבצע של "חבר" . ובמסגרת המבצעים היא הייתה הטובה ביותר וצריך היה לנצל את  ההטבות של  "חבר"  מכיוון שעוד מעט משתחרר..
וכמה עולה לו פיאסטה ידנית, למשל?
15/07/14 10:48
36צפיות
היתרונות שלה - נוחה יותר, מאובזרת טוב יותר עד כמה שאני זוכר, מתנהגת טוב יותר, בטוחה יותר.
חסרונות - קצת פחות מרווחת, המנוע דורש קצת יותר סל"ד כדי לנפק ביצועים דומים בסך הכל.
עוד 20.000 שקל. הוא בדק
15/07/14 11:51
32צפיות
סליחה על הבורות, אבל אני לא יודעת מה זה סל"ד  , בכל אופן אנחנו גרים בצפון והוא  זקוק למכונית לירושלים שזה עליות קשות .
ובכל מקרה  מקסימום כעבור שנתיים שלוש יחליף . הוא בחור חרוץ .  יש לו מקצוע מבוקש ואפילו עבודה מובטחת אחרי השחרור .  כך שהוא לא דואג.
תודה על ההתעניינות והעזרה.
דפדפנו כאן בהיסטוריה של הפורום  וראינו שבסה"כ אין אתה בעיות ספציפיות ובכל זאת מכונית ראשונה......   אף אחד לא יכול להגיע  בזכות עצמו בגיל כזה צעיר  במכונית הראשונה לחלום שלו. (אצלו החלום היא אאודי)  
לא סביר - מחיר המחירון של שתיהן זהה
15/07/14 11:58
33צפיות
אולי השוותם בטעות לאוטומטית? מבצעי חבר לא מגיעים אף פעם להבדל של 30% במחיר...
11.000 אלף ש"ח פחות מהמחירון(מבצע חבר)
15/07/14 12:16
33צפיות
נכון. מחיר המחירון של שתיהן זהה.  לא התבלבלנו בדקנו ידני בשתיהן..
º
בנוסף, לפייאסטה אין מבצע של חבר
15/07/14 12:23
13צפיות
דעתכם בנוגע למצב הצמיגים בעזרת התמונות המצ"ב
14/07/14 10:35
144צפיות
פיאט פונטו גרנדה 2008, צמיגי Even Green (לפני המלצת הפורומים בזמנו), מידת צמיג 175/65/15,
ארבעת הצמיגים נרכשו באוגוסט 2012, אינני מוצא את תאריך היצור, אבל אינני רוכש עם תאריך יצור יותר מחצי שנה לאחור,
כך שסביר להניח שהצמיגים הם בני שנתיים וחצי (מהם שנתיים על הכביש).

יחד עם זאת, אשמח לשמוע דעתכם בנוגע למצב הצמיגים, להלן מספר תמונות.
º
קדמי שמאל 1
14/07/14 10:36
92צפיות
קדמי שמאל 1
º
קדמי שמאל 2
14/07/14 10:36
60צפיות
קדמי שמאל 2
º
קדמי שמאלי 3
14/07/14 10:38
40צפיות
º
והתמונה:
14/07/14 10:41
24צפיות
º
תפוז, מה יהיה?
14/07/14 10:41
17צפיות
º
קדמי ימני 1
14/07/14 10:38
42צפיות
קדמי ימני 1
º
קדמי ימני 2
14/07/14 10:39
21צפיות
קדמי ימני 2
º
קדמי ימני 3
14/07/14 10:39
13צפיות
º
תפוז, תפוז...
14/07/14 10:42
6צפיות
º
אחורי שמאלי
14/07/14 10:40
26צפיות
אחורי שמאלי
º
אחורי ימני
14/07/14 10:40
27צפיות
אחורי ימני
בתמונות האלו אי אפשר לראות סדקים
14/07/14 10:53
81צפיות
כך שאתייחס רק לבלאי - ומהבחינה הזו הם בסדר גמור.
מנסיוני, צמיגים בני שנתיים וחצי עדיין במצב טוב מבחינת יובש - אבל אם הבנתי נכון, מדובר בצמיגים סיניים, אז כדאי לבדוק את העניין.
כמו כן, נסיעה עם לחץ נמוך יכולה לזרז את התייבשות הצמיג (זו לא באמת התייבשות, אבל זה השם המקובל), ולכן כדאי מדי פעם לבדוק את מצבם של הצמיגים באוטו, גם אם הם ממותג מוכר.
תודה, שאלה:
14/07/14 10:57
55צפיות
1. מה הבעיה עם צמיגים סיניים? כלומר, לא באופן כללי, אלא באופן ספציפי,
מדובר בצמיגים שהומלצו בפורום הזה וגם בשני הפורומים המקביליים.

2. מה זו התייבשות וכיצד מאבחנים אותה?
אין בעיה עם צמיגים סיניים- יש בעיה עם צמיגים
14/07/14 11:49
83צפיות
מיצרנים קטנים ועלומים, ולא משנה אם הם מסין, סלובקיה, הודו או קזחסטן עלית, שבדרך כלל אין להם את טכנולוגית היצור והחומרים ברמה הגבוהה ביותר. התוצאה עלולה להיות צמיגים שבהם הגומי מאבד מתכונותיו מהר יותר, ולכן נדרשת תשומת לב רבה יותר לעניין.
אני לא מכיר את הצמיגים האלו, ולא יודע מי המליץ עליהם ועל סמך איזה נסיון. יכול להיות שהם מעולים - אני עוד לא נתקלתי בצמיג מעולה מחברה עלומה. יש צמיגים סבירים, וכאלו עם תמורה טובה לכסף - אבל לא נתקלתי בצמיג שאפשר לכנות מעולה, או אפילו טוב מאוד.
גומי הוא חומר "פעיל" - יש בו חומרים נדיפים וחומרים שמתרכבים עם החמצן שבאוויר, ולכן החומר מאבד מתכונותיו עם הזמן. בדרך כלל אפשר להרגיש ביד שהגומי נעשה קשיח יותר ואפשר לראות סדקים קטנים בדופן הצמיג. כל זמן שזה רק נראה כמו קורי עכביש עדינים זה עוד בסדר. אם רואים ממש סדקים, כאלו שאפשר לדחוף קצה ציפורן או דף נייר לתוכם, אז זה כבר לא בסדר.
º
תודה על ההסבר, זו חברה עלומה?
14/07/14 12:03
26צפיות
אם זה שם החברה, ולא שם סדרת צמיגים - אז כן
14/07/14 12:04
53צפיות
וזה מתוך הנחה שאני מכיר את כל החברות מדרג ראשון, ואת רוב החברות מהדרג השני.
º
תודה. ואתה מכיר?
14/07/14 12:06
17צפיות
º
זו ההנחה, כאמור.
14/07/14 12:13
18צפיות
º
תודה
14/07/14 12:25
7צפיות
לפי התמונות שזה לא מדד מספיק, ניראה שהסוליה
14/07/14 11:29
56צפיות
מכילה מספיק בשר קרי עומק חריצים גדול מ 3 מילימטר, יש לבדוק עומק חריצים בשני צידי הצמיג וגם לבחון שהם שווים בערך, בקידמיים כיוון פרונט עשוי ליצור מצב של צד אחד שונה מהשני, באחוריים בד"כ ניזקי תאונה או עומס יתר להקבה ק"מ ייצרו תופעה כזו.
יש לבחון בעיית סדקים של יובש או אחרים בסוליה ובדופן הצמיג
יש לבחון היטב את דופן הצמיד לסדקים והיתנפחויות או כל שינוי צורתי אחר וכן מצב הדומי בדופן שאינו מראה סימי יובש\חום יתר בצורת סדקים קטנים ורבים לעומק.
כמובן עניין התיקונים - אסור תיקוני תקרים בדופן ועוד מיגבלות לגבי תיקונים בסוליה, אסור תיקונים מסוג תולעת (תיקון שנעשה ללא פתיחת הצמיג)
תודה, אוותר על הדוקטורט, אבל אשמח לדעת
14/07/14 11:34
34צפיות
מה פשר המשפט:
"אסור תיקוני תקרים בדופן ועוד מיגבלות לגבי תיקונים בסוליה, אסור תיקונים מסוג תולעת (תיקון שנעשה ללא פתיחת הצמיג)"
º
ניסיון נוסף: קדמי ימני 3
14/07/14 10:42
34צפיות
ניסיון נוסף: קדמי ימני 3
º
ניסיון נוסף, קדמי שמאלי 3
14/07/14 10:44
32צפיות
ניסיון נוסף, קדמי שמאלי 3
14 שורות בשביל 4 צמיגים???
14/07/14 10:54
62צפיות
לפי התמונות הצמיגים נראים בסדר גמור
º
תודה
14/07/14 10:56
13צפיות
מצאתי את תאריך הייצור!
14/07/14 11:35
78צפיות
בעצתכם חיפשתי את תאריך הייצור על החלק הפנימי של הצמיג,
מאתגר, אבל הצלחתי למצוא: 1412.

תודה לכולם.
בכל 4 הצמיגים אותו התאריך?
14/07/14 18:23
55צפיות
אז"כ אז מבחינת התאריך אתה עומד על גיל צמיג שהוא כשנתיים ו3 חודשים.
כלומר קרוב לוודאי שלא יבשים.
כלומר אפשר עוד לסחוב במידה ולא יצרת בלאי או נזק עקב נסיעה מרובה או תקלות כגון פנצ'רים אגרסיבים וכד'.
צלם הצמיגים הרבה יותר מקרוב כולל את הסולייה ונראה את קוביות השחיקה. או בעצם, אולי ידוע לך כמה ק"מ עשה הרכב בשנתיים הללו...

הערה אחרונה:
אצל מי התקנת 4 הצמיגים הללו. צריך אחד מוכשר שאת כל 4 הצמיגים יתקין ככה שהתאריך פונה פנימה...אשכרה מוכשר...
ויתרתי על המאמץ
14/07/14 22:53
55צפיות
כפי שציינתי, עוד לפני שמצאתי את תאריך היצור, הנחת העבודה היתה שהצמיגים בעלי שנתיים וחצי לכל היותר, בשל ההקפדה בזמן הרכישה.

כבונוס, מצאתי את התאריך על צמיג אחד, לא טרחתי להמשיך לחפש.

לפי התגובות, נראה לי שזה יותר מרק "עוד לסחוב", אבל תודה.
בהחלט...
15/07/14 07:47
28צפיות
שים לב שמתקיני צמיג נותנים אחריות למשך 4 שנים ע"י תעודה.
זו לא אחריות מפני פנצ'רים אלא מפני כשל צמיגים שקשור לפגמי ייצור, התעוותות הצמיגים וכו'
הצמיג בתנאי שימוש פשוטים אם אינך נוסע הרבה, ואינך נוהג ספורטיבית, והרכב חונה באזורים מוצלים, בתנאים כאלה עשוי להראות סביר גם עד 4 שנים!
אגב חשוב גם לחץ האויר שיהיה בתחום המומלץ. אם נמוך מדי אז תקבל סדקים בדופן הצמיג.
סקודה פאביה 2009
13/07/14 21:55
56צפיות
הי לכולם,
אשמח לשמוע המלצות.
יש לנו 2 ילדים קטנים ומחפשים אוטו עם בגז' גדול לכל הבימבות. ומקום ל2 כיסאות  בטיחותו ולי ( אני די קטנה), במושב האחורי .

האם פאביה יכולה להתאים? לפי מה שקראתי אין לה הרבה מקום מאחורה....
אשמח לחוות דעת....

תודה
פאביה היא סופרמיני, ותא המטען שלה יהיה בעייתי
13/07/14 22:03
56צפיות
לשימוש שציינת. מה שכן - יש לפאביה גרסת סטיישן, שבה תא המטען גדול משמעותית.
ועדיין, מדובר במכונית צרה יחסית, כך שלא יהיה הכי כיף לשבת מאחור בין שני מושבי ילדים, אפילו אם את הכפילה של אן מוס.
הצעה שלי - קנו משפחתית גדולה כגון מונדאו, מאזדה 6 וכדומה, שיתאימו למשימה הרבה יותר. צריכת הדלק אומנם תהיה גבוהה יותר, אבל אם אתם לא נוסעים המון, ההפרש לא יהיה גדול כמו שנוטים לחשוב.
תודה רבה
14/07/14 11:43
31צפיות
חוץ ממזדה 6, מה אתה ממליץ בתור סטיישן ?
אני מעדיפה יפני.

תודה
º
למה דווקא סטיישן? זה מגביל מאוד את המבחר
14/07/14 11:50
13צפיות
סובארו B4 סטיישן
14/07/14 14:51
35צפיות
לא ממש יודע איזה שנים נכנסות בתקציב שלכם, אבל ממה שראיתי המחירים שלהם נמוכים מאוד, תא המטען שלהם ענקי, ואני מעריך שהוצאות התחזוקה שלהן לא תהיינה בשמיים.
º
מסכים. אם יש צורף במקום אז הפאביה נופלת בנושא
14/07/14 16:02
9צפיות
אפילו באוקטביה יהיה קצת צפוף לבוגר ו2 כיסאות
14/07/14 11:41
31צפיות
בטיחות מאחור,
מושב בטיחות לקטנים הוא רחב למדי ואצלי 3 בני נוער מבוגרים מאחור צפוף.
הבגז כניראה יספיק.
לדעתי אם אינכם רוצים רכב ממש גדול ויקר הפיתרון שהמבוגר השני ישב מלפנים ו 2 הילדים מאחור זה יאפשר לכם כבר לשקול סופר מיני ומעלה בימקום מישפחתומטית גדולה. לפחות לתקופה הקרובה.
נוזל קירור שוב נעלם לאחר שיפוץ ראש מנוע
13/07/14 19:43
111צפיות
לום לכולם,

יש לי אופל קורסה שנת 2000 נפח מנוע 1400. מחירון 11,000 ש"ח.
לפני 3 חודשים ו-6 ימים ביצעו בראש מנוע של המכונית שלי שיפוץ, עקב העלמות נוזל קירור. (במוסך מורשה, לא מוסך של היבואן).
עלות השיפוץ עלתה 4200 ש"ח.
קיבלתי אחריות ל-3 חודשים.
עכשיו פתחתי את מכסה המנוע ונשאר לי סנטימטר נוזל קירור במיכל העיבוי. זאת בדיוק אותה הבעיה כמו לפני שיפוץ הראש.
ובסה"כ נסעתי עם האוטו 530 ק"מ מאז השיפוץ.
לא נסעתי כמעט באוטו מפני שרוב הנסיעות שלי מאוד ארוכות ופחדתי להיתקע איתו. ולכן נסעתי איתו רק מרחקים קצרצרים.
חשוב לציין, שהאוטו לא עבר שום אירוע התחממות מאז התיקון. אני כל הזמן עם העיניים על מד הטמפ'.
מה אעשה אם המוסך יגיד לי שהאחריות עברה בשבוע ואני שוב צריכה לשלם על שיפוץ או בכלל להחליף מנוע?
האם זכותו של בעל המוסך לחייב אותי שוב בתשלום עבור תיקון או עבור בדיקה?

תודה
את ברצינות מתכוונת לחזור לאותו המוסך?
13/07/14 20:23
88צפיות
גבו ממך סכום הזוי (כתבת שזה לא מרכזי - במוסך רגיל היו צריכים לקחת חצי מהסכום הנ"ל).
הבעיה לא נפתרה.
ואת רוצה ללכת לשם שוב שימציאו לך עוד תיקון כמו החלפת מנוע?
סדק בראש זה רק אחת הסיבות האפשריות להעלמות המים.אבל יש עוד כמה.
האם נבדקה מערכת הקירור?האם הוחלפו צנורות כלשהם או מחברים?
כנראה שהנוכלים במוסך הזה הלכו על האופציה הכי יקרה (הכי רווחית בשבילם) - "שפצו" לך את הראש סתם.
תודה על התגובה... ובהמשך להודעתך....
13/07/14 20:54
68צפיות
אני יודעת שהם לא תיקנו סתם את ראש המנוע כי כל השמן היה עם טחינה והפקק שדרכו ממלאים שמן היה עם קצף לבן ומהאגזוז נפלט עשן כבד בצבע לבן.
גם אני חשבתי שהמחיר בלתי סביר, אבל לא היתה לי ברירה. לא היה לי כח לקחת עוד גרר ולא ידעתי על איזה מוסך אפול שוב.
האמת הבעיה התחילה אחרי שמוסך אחר השאיר לי מסיבה לא ברורה את פקק מיכל העיבוי פתוח במשך דקות ארוכות בזמן שהמנוע עובד ואז נוזל הקירור (המון נוזל קירור) התפרץ החוצה ממיכל העיבוי, שהיה כאמור בלי פקק. כל הבעיה אז היתה פיוז שרוף והם ישר עלו על הבעיה, אז לא הבנתי למה השאירו את פקק מיכל העיבוי פתוח.
אחרי שבועיים הכנסתי את האוטו לתיקון מזגן ואז אחרי שתיקנו לי את המזגן גם אמרו לי שצריך להחליף מיכל עיבוי ואח"כ שגם צריך להחליף רדיאטור ואח"כ שצריך להחליף גם מותחני רצועות. ומאז ורק מאז החלה הבעיה של היעלמות נוזל קירור.
מאז נכנסתי אליהם 6 פעמים עם אותה הבעיה של העלמות נוזל קירור, והם התחמקו ממני ואמרו לי שאין שום בעיה במערכת הקירור ושכל פעם שנעלם נוזל קירור שאעצור בצד ואמלא מים, ומנהל המוסך צעק שאלך למוסך אחר. וכך המשכתי לנסוע, כל הזמן דאגתי למלא עוד ועוד ועוד נוזל קירור, עד שעלה מהאוטו עשן לבן והלכתי לבצע את שיפוץ הראש במוסך הנוכחי (המנוע לא התחמם).
אני לא חושבת שהמוסך הנוכחי ביצע בדיקה למערכת הקירור, אבל המוסך הקודם שגרם לנזק טען שכן. כל פעם שבאתי למוסך הקודם, הם חיברו לי את מיכל העיבוי למד לחץ ואמרו שאין נזילה, מילאו לי נוזל קירור ושלחו אותי הביתה.
בקיצור, בשנה אחת הוצאתי כ-10,000 ש"ח על אוטו שהמחירון שלו 11,000 ש"ח ועוד היד נטויה.
טוב,נתחיל מהסוף.
13/07/14 21:09
65צפיות
לרכב בגיל כזה כמובן שיהיו הוצאות על תיקוני בלאי טבעי - כמו החלפת רדיאטור או מכל עיבוי (אורך חיים שלהם מוגבל).
כנ"ל הצנרת - לפני כשנתיים החלפתי כמעט את כל הצנרת ,כמו אצלך היה אבדן מים ולא מצאו נזילה בבידקת לחץ.אבל עובדה - בסוף מצאו את הנזילות והוחלף כל מה שצריך.היום - חמסה חמסה - אין שום אבדן מים.הכל פיקס.
לפני שהופיעה "טחינה" - עשו לך טיפול לאוטו ? נגיד חודש/חודשיים לפני ? אסביר לך למה אני שואלת:
היה אצלי משהו דומה.ראיתי קצת טחינה.כמובן שנלחצתי (שיפוץ ראש ?). אבל לא היה אבדן מים, אפילו לא טיפה.אני תליתי את האשמה על החלפת גומיות שסתומים או על טיפול האחרון לפני התופעה  שעשיתי לא לבד אלא במוסך -חשבתי ששמו לי שמן ג'יפה שעושה טחינה.מאז הוחלף מוסך  ובחדש נאמר לי לא לעשות כלום אלא לחכות. בכל מקרה בקשתי הצעת מחיר לשיפוץ ראש ( קבלתי 2000 שח).אבל לא היה צורך בזה - התופעה נעלמה כמו שבאה אחרי שהחלפתי שמן מנוע לקסטרול אדג' סינטטי מלא לפי הספר.צירוף מקרים?אולי.העיקר שלא רצתי (או יותר נכון להגיד - לא דחפו אותי) לעשות שיפוץ ראש.
את סתם קופצת למסקנות בלי לדעת מה עשו ובלי
14/07/14 07:01
38צפיות
להבין מה בכלל עושים בשיפוץ ראש.

את לא יודעת אם רק החליפו אטם ראש (עבודה חאפרית שבאמת עולה חצי מהסכום שחייבו אותה), השחיזו ראש והחליפו את כל האטמים (עבודה מקצועית), החליפו גם שסתומים (אם היה צורך ולפעמים יש צורך), החליפו ראש בגלל שירד מהמידה או היה סדוק ומה בכלל עוד עשו אז לפני שאת קופצת וקובעת שהוא נוכל וגנב לפחות תחכי לסיום הטיפול.

אחרי טיפול כזה לאובדן נוזל קירור יכולים להיות הרבה סיבות החל מסתם באנד לא מהודק ועד למנוע. צריך לחזור למוסך ולתת לו את ההזדמנות לבדוק ולהגיב. אולי תופתעי לטובה?
את לא תסכימי לשלם לו עוד
13/07/14 20:42
71צפיות
אם בהגינותו [וכך אני מאמין שהוא יעשה כי נקווה שהוא הגון. הוא גבה סכום גבוה דיו] יתקן אז בסדר.
לבדוק אני בטוח שיבדוק ללא חיוב.

אם לא יסכים לבדוק אלא בתשלום אז ישר תברחי כי יש ישרים ממנו.

כמה ק"מ עבר האוטו עד לכשל שחייב שיפוץ כפי שתיארת?
האם בבדיקה לפני התיקון נמצאה "טחינה" בשמן?
13/07/14 20:59
51צפיות
אחד מהמאפיינים של כשל ראש מנוע הוא מעבר של נוזל הקירור לתוך שמן המנוע. סימן ברור לכך הוא הצטברות משחה לבנה/אפורה (כמו טחינה...) במדיד או בפקק השמן. ברוב המקרים כשל ראש מנוע נגרם כתוצאה של חום יתר (שכתוצאה ממנו ראש המנוע מתעוות) או איכול מעברים בראש המנוע עקב שימוש בנוזל קירור לא מתאים (או שימוש במיי ברז).

אם לא היה סימן כזה אז סביר להניח כי במוסך הזה הלכו על האופציה היקרה יותר ללא צורך אמיתי כפי שהלנה כתבה.
haimgds תודה על תגובתך...
13/07/14 21:04
43צפיות
כן... היתה טחינה בשמן. וגם יצא עשן לבן כבד מהאגזוז. אין לי ספק שאכן היתה בעיה בראש המנוע.
ב-5 השנים האחרונות האוטו לא התחמם לי. יכול להיות שהוא התחמם באירוע במוסך הקודם שבו כמעט כל נוזל הקירור עף החוצה כי השאירו את הפקק פתוח שהמנוע עובד.
ואז קראתי להם, הם כיבו את המנוע וישר על מנוע רותח הוסיפו נוזל קירור.
במי ברז מעולם לא השתמשתי. תמיד בנוזל קירור.
הקדמת אותי...
13/07/14 21:05
49צפיות
1. החליפי מוסך במיידי, לא הייתי נותן להם להחליף לי פיוז.
2. גשי למוסך ושוחחי _והקליטי_ אותם. אם תוכלי להוכיח כי נאמר לך "שכל פעם שנעלם נוזל קירור שאעצור בצד ואמלא מים" כדאיי שתפני לאיגוד המוסכים (שמשמש כבורר בהסכמה) ולביהמ"ש לתביעות קטנות.
חיים, היא החליפה מוסך
13/07/14 21:12
41צפיות
היא מבינה איך נוצר הנזק [במוסך אותו עזבה]
kia תודה על תגובתך... האוטו עבר עד לכשל...
13/07/14 21:00
48צפיות
האוטו עבר עד לכשל שחייב שיפוץ ראש מנוע -126,800 ק"מ.
אני כל-כך מקווה שהוא יסכים לבדוק ללא תשלום, למרות שאני לא מאמינה שזה יקרה.
הוא יבדוק וכנראה ימצא משהו, שקשור או לא קשור לבעיה, ואז אם לא ארצה לתקן הוא בטוח יגבה את עלות הבדיקה.

כך עשה לי מוסך קודם שבאתי אליו. תוך חצי דקה איתר את הבעיה, ואמר לי שאני צריכה להחליף מנוע (לא רק ראש מנוע ולא שיפוץ).
וברגע שסירבתי נאלצתי לשלם על בדיקה של חצי דקה 312 ש"ח (כולל מע"מ).
נשמע לי שאת מאד פסימית וחסרת אמון במוסך
13/07/14 21:16
39צפיות
האם אובדן האמון בו נבנה אצלך במהלך הטיפול היקר שביצע אצלך? האם הטיפול היה ארוך וממושך ונתגלו בעיות שייקרו את ההערכה הראשונית? טוזה לא נאמר לך בעבר?

ייתכנו סיבות פשוטות לאובדן נוזל הקירור למשל נזילה מאחד החיבורים.
טוב מאד שאת בודקת ונמנעת מליסוע כשאין מספיק נוזל קירור.

כשאת נטולת נוזל קירור יש מצבים שמד החום לא יראה בעייה למרות שיש בעייה קשה שהולכת ומתעצמת לכדי כשל גדול ויקר.
קודם כל צריך לאבחן למה יש איבוד נוזל קירור
13/07/14 21:59
47צפיות
ייתכן שזה לא קשור בכלל לשיפוץ המנוע. למה ישר לחשוד?
אני מבין שמאז השיפוץ לא הוספת נוזל. יכול להיות שבסך הכל היה קצת אוויר במערכת, ועכשיו הוא יצא. אז בתור התחלה תמלאי נוזל קירור עד אמצע מיכל העיבוי (כשהמנוע קר), ותבדקי אם יש איבוד נוזל. אם באמת יש איבוד, לכי למוסך שיבדוק מה הסיבה.
תודה רבה לכם על התגובות...
13/07/14 22:30
45צפיות
Haimgds - אני כבר לא בקשר עם המוסך הקודם. אבל יש לי הוכחות חד-משמעיות שזה מה שהם אמרו  - "כשהמנוע מתחמם יתר על המידה תעצרי בצד ותמלאי מים". ואם לא הייתי מתייעצת עם אנשים אחרים והייתי עושה את מה שמנהל המוסך הורה לי לעשות , כנראה גם הייתי חוטפת כוויות רציניות.

לאיגוד המוסכים פניתי. ממה שנאמר לי, הם ממנים בורר רק אם המוסך מסכים להיות צד שותף להליך. במידה ולא, האופציה היחידה שנותרה בפניי היא תביעה בבהמ"ש. ולמה שהמוסך יסכים להיות שותף להליך? רק אם אתבע בבית משפט יהיה למוסך אינטרס לעבור לבוררות מטעם איגוד המוסכים.

ראיות חד-משמעיות לכל הסיפור וליחס הרע יש לי (ולהרבה יותר ממה שסיפרתי כאן). גם העובדה שהעובד שעשה זאת זוכר את האירוע כל כך הרבה זמן אחרי לפרטי פרטים. הוא טען שעשה זאת כדי לבדוק אם יש אוויר במערכת. אבל אם זו באמת בדיקה כל-כך שגרתית, אז למה הוא זוכר אותה לפרטי פרטים כל-כך הרבה זמן לאחר האירוע? זה גם מעיד שזה היה אירוע חריג בעיניו. אבל למי יש זמן וכוח לתבוע בבהמ"ש, מה גם שאני צריכה להביא עד מומחה, שיעיד שמה שהם עשו גרם לנזק, מה שיעלה לי עוד כמה אלפי שקלים והרבה כאב ראש.
למרות שלבוא למוסך 6 פעמים עם אותה בעיה בלי לפתור אותה ולשלוח הביתה עם עצה מסכנת חיים, זה כבר מעיד על רשלנות.

מלכת אפריקה - הטחינה לא החלה לאחר טיפול. אני בטוחה שהיא נבעה מראש מנוע שנפרץ. גם פקק השמן היה עם קצף לבן. ובפעם האחרונה שהתנעתי לפני השיפוץ האגזוז פלט עשן לבן כבד. יכול להיות באמת שיש בעיה בצנרת שלא עולים עליה, אבל זה להשקיע עוד כמה אלפיות.

kia picanto – אובדן האמון נבנה כתוצאה מהמחיר, שכולם אומרים לי שהוא מאוד יקר. ומכך שבדיוק אחרי שנגמרת האחריות, הבעיה חוזרת על עצמה. תשלום של 4,200 ₪ (כולל מע"מ) על שיפוץ ראש מנוע היה צריך להבטיח שהבעיה לא תחזו על עצמה. זה המחיר הראשוני שהוא אמר לי (כמובן שהוא ציין את המחיר בלי מע"מ). אני מאוד מקווה שזה באמת נזילה מאחד החיבורים. אבל האם יכול להיות שאביא מכונית כל-כך הרבה פעמים למוסך עם אותה הבעיה והם לא ימצאו בעיה פשוטה כמו נזילה מאחד החיבורים?

חן – אני חושדת שזה כן קשור, כי זה בדיוק אותו הסימפטום שהיה לי לפני השיפוץ – נוזל הקירור על אותו מפלס כחודשיים עד 3 חודשים ופתאום נשאר רק ס"מ אחד במיכל העיבוי, ואז אני ממלאת וחודשיים עד שלושה חודשים על אותו המפלס ובאופן פתאומי נעלם ונשאר רק ס"מ אחד. וגם כי רק עברתי עם האוטו מאז השיפוץ 530 ק"מ, שזה כלום! נסעתי איתו רק נסיעות קצרצרות. מקסימום נסיעות של חצי שעה.

תודה
ערב טוב
את זה לא סיפרת?
14/07/14 06:55
44צפיות
כלומר עד כה לא רשמת במפורט ש..."אבל האם יכול להיות שאביא מכונית כל-כך הרבה פעמים למוסך עם אותה הבעיה והם לא ימצאו בעיה פשוטה כמו נזילה מאחד החיבורים?"

האם כוונתך שאחרי כל התיקונים של ראש המנוע והשיפוץ הנרחב בעלות 4200, שבמהלך ה530 ק"מ שנהגת ברכב מאז השיפוץ, שבתוך התקופה הזאת כל כך הרבה פעמים מצאת עצמך נטולת נוזל קירור?
אם זה באמת ככה אז זה כמובן צובע באור שונה את כל העניין. אם זה ככה אז אני מקבל את הגישה המאד פסימית שלך כי יש פער גדול בין המקצועיות של המוסך לבין המשימה שלקח על עצמו לבצע ובנוסף על רקע המחיר הלא זול.

אם זה לא ככה כלומר זו הפעם ראשונה שאחרי ה530 קמ את בודקת ומגלה שיש מעט נוזל קירור אז אני חוזר על מה שרשמתי לך במקום אחר בשרשור הזה.
התכוונתי למוסך שגרם לנזק ולא למוסך ששיפץ
14/07/14 17:38
22צפיות
מאז שהמוסך הקודם גרם לנזק ורק אז הופיעה טחינה בשמן וגם היה שמן במיכל העיבוי, ואני כל הזמן שאלתי אותם למה נוזל הקירור שלי הופך לעכור ומירוק הופך לכתמתם והם אמרו שזה טבעי למכוניות ישנות. אמרתי, אבל לפני האירוע שקרה אצלכם (שעף כמעט כל נוזל הקירור מהרדיאטור) נוזל הקירור היה ירוק לגמרי במשך שנים. אז הם אמרו, אוטו ישן מתקלקל כל הזמן ובפתאומיות. והייתי אצלם שוב ושוב כאשר יש שמן בתוך מיכל העיבוי ומים בתוך השמן (כמובן שלא ידעתי שזה שמן בנוזל קירור ומים בשמן), והם אמרו שהם לא מוצאים שום בעיה. למרות שהיה בסה"כ צריך להוציא את מד השמן כדי לראות טחינה, להסתכל במיכל העיבוי כדי לראות שמן ולפתוח את פקק המנוע כדי לראות קצף.
בגלל שהם גרמו לנזק היה להם אינטרס לא לומר זאת, כי הרי מנוע שלא עבר אירוע התחממות, אין סיבה שראש המנוע ייהרס סתם, והאירוע אצלם היה אירוע ההתחממות היחיד של המנוע.
מה שנקרא, רשלנות פושעת.
היום הייתי במוסך ששיפץ את ראש המנוע והוא אמר שאין קשר לשיפוץ. את זה אני לא יכולה לדעת, כי יש לו אינטרס לומר שאין קשר לשיפוץ. בקיצור, הוא אמר שהיה מאוד קל להבחין בנזילה משסתום החימום. אני מקווה שזו אכן התקלה ולא אצטרך עוד חודשיים-שלושה שוב לנסוע להחליף משהו. השסתום עצמו עלה 310 ש"ח + 118 ש"ח על עבודה.
סה"כ 428 ש"ח (כולל מע"מ). מקווה שזה יפתור את הבעיה.
איך הגעת אליו מלכתחילה?
14/07/14 18:11
26צפיות
הכוונה למוסך השני. אני מקבל רושם לא טוב ממנו.

אני מנחש ש"שסתום החימום" זה התרמוסטט
האם לקחת את השסתום הישן?
מעצבנת הגרידיות שלו... אחרי שגבה מעל ל4000 ש"ח השסתום היה לדעתי צריך להיות מכוסה כולל חיוך אדיב. זו דעתי. מה גם שההימור שלי שזה לא התרמוסטט אלא החיבור בינו לבין אחד מהצינורות המוליכים אליו.

אם זה ככה אז זה יוכיח את מה שאמרתי לך שמדובר קרוב לוודאי בנזילה מאיזה חיבור. יש הרבה פעמים בנדים [מעין קליפסים מתכת] שמקבלים קורוזיה שמפריעה לאטימה. האופטימלי זה לפרק ולנקות ואז אפשר להרכיב מחדש.
הבעייה עם חלק המוסכים שהרווח של החלקים קוסם להם ואינם מסתפקים בעבודה בלבד, גם באותם המקרים שעבודה נכונה וחכמה שהיא אוריינטד למהות הבעייה, יכולה לפתור מצויין את הבעייה...

בקיצור הרושם שלי שיש לו הרבה תאבון
את צריכה להתנהל קצת אחרת כי הרכב שלך ישן ואסף נזקים חלקם בעקבות הגיל של הרכב והשימוש בו וחלקם בעקבות תיקונים במוסכים, מתקנים את א' ומקלקלים את ב' ואת ג' [ממש כאילו לשמר את כמות האנטרופיה...]
יכולת למלא נוזל קירור וללכת למישהו אחר שיתקן לך. ברגע שביקש לבצע תמורת תשלום היית צריכה לעמוד על רגלייך האחוריות ו/או בדפלומטיות להסביר שתחזרי לתיקון עם הארנק...
אני לפחות מראש הזהרתי אותך שלא לשלם...שכבודו לא יתקן וחשבונו לא יזוכה עוד בכספך.
הכוונה בשסתום החימום היא לברז החימום
14/07/14 18:24
20צפיות
הכוונה בשסתום החימום היא לברז החימום (ולא לתרמוסטט).
לא לקחתי את שסתום החימום הישן למרות שלא היה נראה לי שהיה מתנגד שאקח אותו כי הוא הראה לי אותו. אבל לא לקחתי, כי אני ממילא לא יודעת לבדוק אם אכן היתה בו נזילה.
כאשר נכנסתי למוסך הבהרתי שמבחנתי האחריות על ראש המנוע עדיין בתוקף ושלא אשלם על מה שקשור בשיפוץ.
ואחרי שהוא בדק, הוא אמר שזאת בעיה חדשה שלא קשורה לשיפוץ, אז לא היתה ברירה אלא לשלם.
תיארת את זה מדויק ביותר - מתקנים את א' ומקלקלים את ב' ואת ג'.
OK, ברז החימום זה משהו אחר
14/07/14 18:43
26צפיות
ואין לזה כל קשר למלאכה הראשונית שלו.

ברז החימום זה כבר לא נשמע כמו השסתום ששייכתי לתרמוסטט. אני מנחש שהכוונה לכפתור שמסובבים בין חום לקור לצורך הפעלת חימום בתא הנוסעים, ע"י הפעלת הרדיאטור הפנימי, הלא הוא רדיאטור החימום

לפחות אני שמח שהתברר שאינו רמאי. לגבי עלות החלק, אין לי מושג, ובכל מקרה אחרי תקדים ה4000, אני מהמר שהמחיר לא זול.
לא זול אבל ישר, וגם זה משהו.
נכון, זה הכפתור שמסובבים בין חום לקור לחימום
14/07/14 19:00
15צפיות
בתא הנוסעים - זה בדיוק מה שהוא אמר לי.
אין ספק שהמחירים שלו לא זולים. למשל, היום גם החלפתי פקק לשמן, כי הוא לא נסגר טוב ופחדתי שיהיה לי בעיות אז ביקשתי שיחליף. עלות הפקק - 165.5 ש"ח.
כבר לא אכפת לי המחירים, העיקר שהבעיה תיפתר.
מה שקצת מפחיד אותי, שהוא הוסיף נוזל קירור הרבה מעבר לקו המקסימום. אני חוששת שהוא מניח שיש אפשרות ששוב נוזל הקירור יתאדה שוב ולכן הוא מילא הרבה מעל הצורך.
במוסך הקודם שגרם לנזק, כל הזמן מילאו לי נוזל קירור, אפילו עד לפקק, כדי שיתאדה מתחת לקו המינימום כמה שיותר לאט.
אני לא חושבת שהוא מנסה לרמות, אבל אני לא בטוחה שהוא בטוח ב-100% שנוזל הקירור לא יעלם יותר, ומזה אני חוששת.

תודה
וערב טוב
נראה לי שפשוט תעקבי אחרי רמת הנוזל
14/07/14 19:26
16צפיות
האם יש אצלך מיכל רזרבי של נוזל קירור?
זה שקוף ואפשר לראות את גובה הנוזל קירור. אם יורד מתחת לרמת המינימום אז יש להוסיף...וכמובן לעקוב אחרי הטמפרטורה בשעון...

זה באמת מוזר שהברז החל לנזול בקיץ שאינך נוגעת בו בכלל, אבל קשה לשפוט, ושוב, המבחן של המקצועיות שלו הוא מבחן התוצאה: האם הבעייה מאחורייך.
איך הנהיגות שלך? באזור מישורי, נינוחות או בעליות תלולות, עומס מלא של נוסעים ומטען? זה גם פרמטר שמשפיע על העומס כנגד מערכת הקירור המנוע.

לפחות מילה טובה מגיעה לך שאת מתעניינת ומבררת, ומגלה התמצאות במתרחש ברכבך. ההערה היחידה שאני יכול להעיר לך זה שבמקרים שאינם דחופים אפשר לבצע חקר שוק, אבל זה לא כל כך רלוונטי למה שעבר על הרכב בהתחלה עם הפריצה של ראש המנוע שחייב טיפול...
נכון, אתה צודק. אני רואה את כמות נוזל הקירור
14/07/14 20:05
12צפיות
באמצעות מיכל העיבוי שהוא שקוף. ולפי זה ראיתי שנעלם נוזל הקירור.  
אני גם עוקבת אחר הטמפרטורה. הטמפרטורה בזמן נסיעה היא 90 קמ"ש ובזמן עמידה במקום מגיעה גם ל-97, אבל אז הונטה נכנסת לפעולה ומורידה את הטמפרטורה.
מאז הנזק שנגרם לי במוסך הקודם אני נוסעת עם המכונית הזאת רק במישור, כי אני מעדיפה לא לקחת איתה סיכונים. אני בד"כ נוסעת יחידה או עם נוסע אחד נוסף. תא המטען בד"כ ריק לגמרי.
תודה רבה
וערב טוב
סוזוקי אלטון
13/07/14 15:37
81צפיות
שמעתי הרבה על כך שהן נחשבות פחות בטיחותיות. מה דעתכם?
וגם אשמח לשמוע באופן כללי מה דעתם על הרכב הזה עבור סטודנטית (נסיעות בתו העיר ופעם בשבועיים מחוץ עיר).

תודה!
º
אלטו*
13/07/14 15:42
21צפיות
דעתנו היא שרכב עם ציון נמוך יותר במבחני ריסוק
13/07/14 21:14
101צפיות
הוא בדרך כלל גם רכב פחות בטיחותי. כאן מצטרפת לבטיחות הפאסיבית (בריסוק) גם בטיחות דינאמית (הסיכוי לאבד שליטה על הרכב) לא מבריקה.
אבל לא מדובר בסכנת נפשות - רק פחות טוב מאחרים.
תודה, מעניין אותי
13/07/14 22:27
65צפיות
איזה רכב נחשב מומלץ עבור סטודנטית (נסיעות בתוך העיר בעיקר וגם מחוץ לעיר מדי פעם). בתקציב של עד 50,000.
תודה!
אם לא חייב אוטומט - הספארק ליטר תהיה אופציה
14/07/14 09:40
61צפיות
טובה, ואפשר לקנות אותה חדשה בתקציב הזה (ועוד טיפה).
חדש וידני
14/07/14 20:21
31צפיות
מה מחיר השברולט הידני ?
פיקנטו לדעתי
14/07/14 16:00
57צפיות
אם חשוב לך הנושא של הבטיחות, אז פיקנטו עם 5 כוכבי בטיחות. זה רכב נמכר בין היתר בגלל זה (למרות שמסכים עם ידידי, זה לא אומר חלילה ששאר הרכבים הם בגדר סכנת נפשות). כמובן קחי בחשבון שיש לך בפיקנטו מנוע טוב ויחסית למיני מדובר ברכב מרווח ונוח.
רק שהפיקנטו יקר יותר, ובהרבה, וחורג מהתקציב
15/07/14 00:32
39צפיות
בהרבה מאוד.
אז נכון שאתה אוהב מאוד את הפיקנטו, וממליץ עליה בכל הזדמנות (ועל הליסינג של אלבר) - אבל לכאן היא לא מתאימה.
יונדאי גטס, אקסנט, או אלנטרה? ב- 20-20K
13/07/14 14:56
30צפיות
שלום לכלום,

אני מחפש רכב שני למשפחה, שמיועד לנסיעות עירוניות קצרות- בד"כ בתוך השכונה או מהשכונה לתחנת הרכבת. הכי רחוק: פ"ת-ת"א.
לכן מה שחשוב לי שזה בעיקר עלות אחזקה נמוכה, שזה כולל אמינות, עלות טיפולים וביטוח נמוכה וצריכת דלק סבירה (בגלל הנסועה הנמוכה, לא מחפש את הרכב עם צריכת הדלק האופטימאלית).

קראתי קצת בפורום וחיפשתי בלוחות, ונראה שבתקציב שלי נכנסות מכוניות משנתונים 2005-2007 של יונדאי.
איזה דגם עדיף לצרכים שלי?

זה לא שאני נעול על יונדאי. ראיתי בלוחות גם מכוניות של יצרנים אחרים, כמו רנו מגאן II, פג'ו 206 או שברולט אבאו או אופטרה, אבל הבנתי שלצרכים שלי הן לא מומלצות.
כמה עולה סיריון מאותו שנתון? עדיפה על כל אלו
13/07/14 15:39
26צפיות
שכתבת.
º
זה מטפס לאזור ה- 30K, אפילו לדגם מ- 2005
13/07/14 16:32
16צפיות
המלצה לרכב חסכוני, אמין וקטן
13/07/14 14:47
91צפיות
היי,

התקציב - 35-40K.

אני מחפש המלצות לדגמים (עדיפות לשנת 2009 ומעלה) חסכוניים ואמינים [עדיפות ליפניות\ יונדאי].
אפשרות לידני ולרכב קטן (אין צורך במשפחתי), הרכב צריך להתמודד יפה עם העליות והירידות של חיפה, ופעם-פעמיים בשבוע נסיעות בין עירוניות (חיפה-תלאביב).

איזה דגמים רלוונטיים?
14/07/14 10:32
24צפיות
בדקי כמה עולה היום פאביה או איביזה ידנית
14/07/14 10:55
75צפיות
כנ"ל לגבי ספלאש ידנית. כולן עולות בערך 70K חדשות, ונמכרות בארץ בין שנתיים לשלוש שנים, כך שיש סיכוי שיכנסו לתקציב.
בקושי.
14/07/14 13:13
65צפיות
פאביה וספלאש - להצליח למצוא רכב עם ק"מ סביר ובעלות קודמת שאינה השכרה\ליסינג כמעט לא אפשרי.
בידניות? מוזר מאוד מה שאת אומרת
15/07/14 10:51
47צפיות
כי רוב חברות הליסינג וההשכרה לא אוהבות לקנות כלים ידניים, מסיבות שונות.
נמכרו כמה אלפי פאביות ידניות (וכמה מאוד ספלאש), כך שהן לא אמורות להיות מאוד נדירות.
º
אני אמשיך לחפש, תודה!
15/07/14 17:25
11צפיות
מזגניסט מומחה בירושלים
13/07/14 11:24
17צפיות
שלום

מחפש המלצה למומחה במיזוג בירושלים.
חישוקי סגסוגת - כן או לא?
13/07/14 10:06
113צפיות
הזמנו פולו ידנית ויש לנו אפשרות להוסיף חישוקי סגסוגת. המחיר הוא 3000 שקל. זה שווה את זה?
º
עניין של יופי נטו, כך שרק את יכולה להחליט
13/07/14 10:11
42צפיות
על יופי אני לא אבזבז סכום כזה
13/07/14 10:16
95צפיות
תודה!
º
באיזה סוכנות את מקבלת מחירים מוטרפים כאלה?
13/07/14 14:22
33צפיות
זה לא היה סכום מדויק
13/07/14 14:23
98צפיות
זה היה חלק מחבילה עם עוד כמה דברים. ויתרנו על זה.
זה לא משהו שמחליפים בארץ?
14/07/14 20:34
45צפיות
כלומר זה משהו שמגיע מקורית עם הרכב מגרמניה?
אם זה מגיע ככה לארץ אז זה לא פסול

ג'נטים כאלה חוסכים במשקל, מייתמים את הטסות ואולי יש עוד יתרון כמו למשל אסתטיקה [אבל זה עניין של טעם אישי]

אישית לא בטוח שהייתי בוחר. צריך לראות ולברר פרטים מה בדיוק היתרונות.
תזכירי לי: 3000 מתוך מה מחיר הרכב ללא זה? כלומר בכמה אחוזים של התייקרות מדובר?
בפולו עניין המשקל יהיה זניח (גם בפולו GTI)
14/07/14 21:21
35צפיות
ולא תמיד זה מגיע מהמפעל, יש לא מעט מקרים של תוספות בהתקנה מקומית גם בג'אנטים.
וכשזה בהתקנה מקומית זה לרוב זול, וזול זה לא בהכרח טוב.
הגזמתי עם ה-3000
14/07/14 22:04
45צפיות
זה בערך 2500 כי שלושת האלפים כללו גם מעמד לטלפון מעור. הרכב עולה 90 אלף. בכל מקרה כבר ויתרנו כי זה לא נראה לנו שווה את המחיר.
º
ומעמד לטלפון מעור זו לא הגזמה?
14/07/14 22:51
14צפיות
º
מעולם לא ראיתי טלפון מעור
15/07/14 06:15
10צפיות
מצבר
13/07/14 09:45
48צפיות
האם מכירים מישהו אמין בתל אביב שמגיע עד הבית להחליף מצבר.
מדובר ביונדאי גטס שנת 2008.
תודה מראש.
אני יכול להמליץ לך
13/07/14 16:07
35צפיות
אני יכול להמליץ על חברה מעולה שנמצאת בכפר סבא, אך עושה גם "שליחויות" בכל הנוגע למצברים.
קוראים לחברה "צמיג פלוס" - חברה ממש נחמדים ונותנים שירות איכותי וגם המחיר לא רע- ממליץ בחום.
www.tireplus.co.il
098800134
מחפש אוטו קטן חסכוני ואמין לנסיעות בעיר
13/07/14 06:58
73צפיות
תקציב 20,000. אפשר יד 3, 4

העיקר שלא נבלה אתו כל היום במוסך, מכירים?
º
קח עוד אטראז'.
13/07/14 10:00
24צפיות
º
היא לא אוהבת, מה אני אעשה
13/07/14 10:05
18צפיות
רכישת רכב בליסינג
12/07/14 12:53
102צפיות
היי,

בימים אלה אני מתעניין ברכישת אאוטלנדר חדשה דרך חברת ליסינג.
כחלק מההצעות שקיבלתי, פנתה אליי חברת  אמריקן ליס.
מחיפוש באינטרנט, רב הנסתר על הגלוי.

אשמח  לקבל חוות דעת על חברת הליסינג הזו.
אשמח לקבל חוות דעת מבעלי הרכב הזה עליו.

תודה מראש
כדאי להזהר מחברות מימון לא מוכרות
12/07/14 16:24
83צפיות
היו בשנים האחרונות כמה מקרים של חברות מימון שהוקמו אך ורק כדי לעקוץ לקוחות. הן פרסמו מחירים קוסמים, גבו את המקדמה ואז נעלמו.
עדיף להשאר עם חברות מוכרות וגדולות, שהסיכוי שיעלמו מחר, או סתם יקרסו, קטן יותר.
מחיר
12/07/14 19:31
67צפיות
הם דווקא לא תמחרו את זה במחיר אטרקטיבי אלא מחיר זהה למתחריו.
אצלהם הליסינג הוא דרך חברת איגוד ליסינג שהיא חברת בד של בנק איגוד ואת זה בדקתי וזה אכן נכון.
דווקא בקטע הזה, נראה בטוח יותר מאשר חברת ליסינג רגילה כי פה הפעילות היא מול בנק.

רציתי לקבל המלצות או לא מכאלו שכן מכירים.
אשמח גם לקבל חוות דעת על הרכב מיצובישי אאוטלנדר 7 מקומות 2*4.
תודה
אתה מתעקש?
13/07/14 07:17
58צפיות
מצטרף להצעה של enigo ללכת על החברות הגדולות והמוכרות לליסינג.
לי אישית יש את האטראג', גם של מיצובישי, שילמתי עליה פחות מ-8,000 שקל מקדמה לאלבר והתשלום חודשי הוא 875 שקלים ל-18 חודשים, שזה מעולה.
לגבי הקרוס-אובר שאתה מתעניין בו, מניסיוני האאוטלנדר מרעישה מאוד בהאצה, כשתיקח אותה לנסיעת מבחן תבין, אני לא אהבתי. אני לא הייתי הולך על זה.
סטרטר ביונדאי לנטרה 1999
12/07/14 09:53
43צפיות
שלום רב,

יש למישהו מושג איפה הוא נמצא ?
הרכב לא מתניע עם מצבר, לא עושה בכלל רעש של ניסיון להתניע, אורות פועלים.
לפי מה שקראתי גם כאן שווה לנסות לתת לו מכות (לסטרטר) אבל אני לא מצליח לאתר אותו,

אשמח לעזרתכם !
º
עם כבלים ניסית להניע וגם זה לא עבד
12/07/14 10:02
24צפיות
2 נסיונות עם 2 רכבים שונים וכבלים שונים
12/07/14 10:38
32צפיות
ללא הצלחה.
מיקום המתנע (סטרטר)
12/07/14 11:45
43צפיות
עקוב אחר כבל הפלוס היוצא מהמצבר ויורד עד למתנע ומתחבר בפועל לסולונואיד המתנע שנמצא עליו.
בהצלחה ובברכה  -  רפי לין
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה רבה, לצערי לא עזר.
13/07/14 11:08
8צפיות
איפה משיגים טסה משומשת לסוברו?
12/07/14 07:37
65צפיות
שלום לחברים,

גנבו לי טסה אחת ברכב,
מדובר בסוברו אימפרזה שנת 2008,

אני מעדיף כמובן טסה משומשת במחיר זול,
בדקתי ברחוב יפת ביפו בפנצ'רייה (אסד) אבל לא היה להם,
איפה עוד אפשר לחפש?
אני מעדיף כמובן לוודא שיש להם אחד כזה זמין ולא להתחיל להסתובב בין מקומות של פירוקים ופנצ'ריות...

אודה לעזרתכם.
יש לך טסות מיוחדות? כי טסות פשוטות
12/07/14 18:48
67צפיות
עולות בערך 100-150 שקל לרביעייה, ויש גם מבצעים בפחות.
אני מעוניין בטסה (משומשת) אבל עם הסמל סוברו
12/07/14 19:06
59צפיות
בעבר קניתי ביפו ברחוב יפת, לאחרונה עברתי שם פעמיים ולא היה להם ב"מלאי"...

אודה לעזרתכם.
איביי
13/07/14 13:36
36צפיות
והמשלוח עולה הרבה (אם יש בכלל)
13/07/14 13:54
32צפיות
בקישור אפילו הם לא שולחים לארץ...

יש מקומות של פירוקים/יד2 - רק צריך לדעת איפה ואם יש להם כזה זמין
האם הטסות מוברגות לגלגל
13/07/14 20:52
24צפיות
או שהן מולבשות ע"י קליפסים אל הגלגל שאחר שהוא מותקן ברכב?
מולבשות על הגלגל ללא הברגה
13/07/14 20:59
21צפיות
כך שאני סוגר רק בעזרת אזיקונים
(ומכאן הקלות בלגנוב...)
אז אל תרכוש את הדגם שהוצע לך במעלה השרשור
13/07/14 21:08
34צפיות
מהאיביי כי זה דגם שהאומים של הגלגל [5 בסכ"ה] מתחברים אליו מבחוץ.

מה שלהבדיל מולבש ללא הברגה, אז לא יהיו חורי האומי גלגל מחוץ לטסה.
º
ברור, יש לך רעיון איפה משיגים?
13/07/14 21:21
11צפיות
אין לי מושג. תבדוק באמת באי-ביי
13/07/14 21:32
21צפיות
אבל תחפש משלוחים מאסיה כי המשלוחה מאמריקה אינה זולה.מאסיה כלומר מסין זה כלול במחיר.
ממילא הטסות הללו מיוצרות בסין אז עדיף שתמצא ספק סיני של המוצר.

יש גם "איביי סיניים" למשל אלי אקספרס. תבדוק בכל מיני אתרים כאלה...
º
אין בארץ/בתל-אביב איפשהו?
13/07/14 21:56
7צפיות
º
ותל-אביב זה לא בארץ?
13/07/14 23:50
10צפיות
º
מה?!?!
14/07/14 10:31
7צפיות