לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

מאזדה 6 חדשה - רעשי טקטוק עם עצירה
27/07/14 07:13
51צפיות
כאשר אני מכבה את הרכב אחרי נסיעות ארוכות בד"כ - אני שם לב לרעשי טקטוק (שנעלמים לאחר כמה דקות) מכיוון האגזוזים -
הרכב כבר כשנה על הכביש (מאזדה 6 מהדגם החדש) - התופעה לא הייתה קיימת בעבר ... רעיונות?
לא להתרגש, זה שום דבר.
27/07/14 09:07
77צפיות
כמעט כל המכוניות מתקתקות אחרי הכיבוי. זה קשור להפרשי טמפרטורה, התחממות והתקררות של חלקים.
שלום האם יש לסובארו xv גלגל רזרבי
26/07/14 21:40
61צפיות
מבקש תשובה מבעלי סובארו  xv 2014.
google is your friend
26/07/14 21:57
60צפיות
מבקש תשובה לשאלתי מבעל רכב
27/07/14 07:45
60צפיות
סובארו xv שנרכש לאחרונה האם יש  גלגל רזרבי ברכב.
º
טלפון לאולם התצוגה כבר היה פותר את השאלה לא?
27/07/14 11:47
13צפיות
קניית רכב מיני. התייעצות.
26/07/14 01:46
143צפיות
אני רוצה לקנות רכב מיני עד 80 אלף שקלים. התלבטתי בין הרכבים הבאים: מיצובישי space star . קיה פיקנטו. והיונדאי I10 אלו בעיקרון ההתלבטויות שלי.. אם יש לכם להציע אולי רכב שלא חשבתי עליו ואתם מכירים זה יהיה טוב. אני מחפש ברכב שאני רוצה לקנות בעיקרון שיהיה הכי חסכוני שאפשר כמובן שעם חווית נהיגה כמה שיותר ושהרכב לא ירעד לי ברמה מטורפת על 110 או 120 לא שזה המטרה אבל שלא ישתגע הרכב. כמה שיותר איבזור אבל בעיקרון הכי חשוב עניין הדלק.. תודה.
שום רכב לא ירעד בטירוף ב 120
26/07/14 10:20
100צפיות
גם החיפושית 73 שהיתה לי נסעה על 110 בלי לרעוד אפילו לא קצת
אני מניח שאתה מכוון לרכב אוטומט
º
כן אוטומט
26/07/14 14:19
22צפיות
הספייס סטאר יהיה הכי חסכוני - אבל הכי גרוע
26/07/14 10:54
103צפיות
מבחינת חווית נהיגה. רועד בסרק, מרעיש בכל מהירות, פלסטיקה זולה...
אלא אם אתה נוסע 40 אלף קילומטר בשנה - קנה את הפיקנטו או ה-i10. או שחכה קצת שיגיעו ה-איגו/107 החדשות, שלפי המבחנים מחו"ל עשו התקדמות גדולה בכל מה שנוגע לאיכות חיים, ונשארו עם אותה יחידת הנעה חסכונית.
יש עוד המלצות?
27/07/14 11:10
54צפיות
יש עוד המלצות?
בדוק גם את המיקרה. אל תתרגש ממחיר המחירון
27/07/14 14:13
68צפיות
הגבוה, במציאות היא נמכרת במחיר שדי דומה לשל האחרות שהזכרת, ועדיפה משמעותית על הספייס סטאר.
אלו הנבחרות כביכול של רכבי המיני אבל
27/07/14 17:34
58צפיות
מסכים עם הנאמר לגביי הספייס סטאר, מציע להתרחק. המנוע רועד ורועש וחווית הנהיגה לא נעימה. 
לגביי הפינקטו מדובר במנוע חזק וגם העיצוב מנצח את שתי המתחרות שיש לך כאן. מבחינת הדלק, הצריכה ממה שאני יודע היא סבירה לחלוטין אבל זה כמובן משתנה לפי איך שאתה נוהג. תיסע כמו מטורף, תשלם כמו מטורף (וזה נכון לגביי כל רכב). 
היונדאי חביבה ולא יותר (מבחינת עיצוב ובטיחות). 
רק הערה אחת - הספייס סטאר היא סופרמיני, לא
27/07/14 18:12
54צפיות
מיני. אומנם סופרמיני קטנה יחסית, אבל עדיין בקטגוריה הזו.
איך הספייס סטאר היא סופר מיני ואתם אומרים,
28/07/14 01:19
48צפיות
איך הספייס סטאר היא סופר מיני ואתם אומרים שהיא הכי פחות טובה אז אתם אומרים הכי פיקנטו לוקחת בהכל?
כי הספייס סטאר היא סופרמיני גרועה, והפיקנטו
28/07/14 09:33
42צפיות
היא מיני טובה. וכן, הבחירה צריכה להיות בין ה-i10 לפיקנטו. אבל קח בחשבון ששתיהן קצת פחות חסכוניות מהספייס סטאר.
קצת או הרבה? וגם הבנתי שלפיקנטו..
28/07/14 11:48
38צפיות
יש דגם ספורט? מה אתם אומרים עליו? יש לו אותו מקום כמו הפיקנטו הרגילה והוא פשוט ספורט בעיצוב? לא ממש הצלחתי להבין את זה..
תגדיר "קצת" ו"הרבה"...
28/07/14 12:00
31צפיות
בערך 10% לרעת שתי הקוריאניות לדעתי.
הקיה ספורט היא ידנית בלבד, ועם שלוש דלתות בלבד. היא קצת יותר מאובזרת מהדגם האוטומטי המקביל.
זהו שראיתי שיצא ספורט אוטומטית חדש ב2014
28/07/14 13:06
23צפיות
על זה השאלה..
אין עוד הצעות?
29/07/14 11:51
4צפיות
...??
היתרון היחיד של הספייס סטאר על הפיקנטו הוא צריכת הדלק
30/07/14 14:38
7צפיות
שם זה נגמר. הספייס סטאר רועד והמרחב הפנימי שלו דיי צפוף יחסית לגודל שלו. עדיף לרדת לקטגוריית המיני (או להשאר בקטגורית הסופר מיני ולחפש משהו אחר, תלוי בתקציב כמובן)  וללכת על הפיקנטו, הרכב חזק יותר ואין ספק שעדיף על הספייס סטאר משיקולים נוספים (עיצוב, נוחות נסיעה וכו')
דווקא מבחינת מרחב הוא סביר
30/07/14 15:00
7צפיות
אבל כאמור - מלבד צריכת דלק אין משהו שהוא טוב בו, וברוב הוא אפילו לא בינוני.
לפני כחודשיים התייעצתי איתכם לגבי רכישת רכב
25/07/14 17:13
132צפיות
לבסוף רכשתי מאזדה 2 ששרדה אצלי כחודש וחצי עד שנהרגה בנסיבות טרגיות....
הרכב נפגע מפגיעה ישירה של טיל בתחנת הדלק בעיר מגורי.....

אז כעת מחכה לכסף שיגיע ממס רכוש (התביעה בשלבי סיום) אז אני מתעניינת ברכבים מקווה לקנות רכב לא יותר משנתיים על הכביש...

אז שוב צריכה המלצות, רכב בסדר גודל של מאזדה 2
מה אתם אומרים על קאיה? סיד סדאן או ריו סדאן?
או ללכת לכיוון של יונדאי I25 או I35?
או בכלל ללכת על יותר גדולות כמו מאזדה 3 וכו'?

אשמח להמלצות... התקציב הוא כ70-80 אלף ש"ח
מה חשבת על המזדה
25/07/14 17:32
84צפיות
היו דברים שהפריעו לך
המאזדה 2 היתה"בסדר" המזגן היה חלש
26/07/14 21:05
75צפיות
אבל חוץ מזה היא היתה בסדר....
באמת
26/07/14 22:42
76צפיות
מספיק הודעות בפורום יראו שאני לא מחסידי המזגן של מזדה, במיוחד לא של ה 3
אבל המזגן של ה 2 מהנסיון שלי בסדר גמור
º
מספיק שהמסנן היה סתום
26/07/14 23:00
27צפיות
אין סיד סדאן, וגם הסיד וגם ה-i35 שייכות
25/07/14 17:44
84צפיות
לקטגורית המשפחתיות, לא הסופרמיני.
אם הגודל של המאזדה סיפק אותך, אז i20, סוזוקי סוויפט או יאריס יעשו עבודה טובה.
היתה לי מאזדה 2 סדאן.. לפי מה שראיתי
26/07/14 21:06
62צפיות
קאיה סיד היא באותו הגודל כמו המאזדה 2 סדאן
כשנקבל את הכסף נהיה יותר חכמים...
אולי את מתבלבלת בין הריו לסיד, הסיד היא
26/07/14 21:16
49צפיות
בקטיגוריה מעל המזדה 2, אין מצב שהן באותו גודל.
אני לא מתבלבלת, לחברה עבודה יש סיד
26/07/14 21:20
50צפיות
שמבחינה חיצונית דומה למאזדה 2 סדאן
הרכב מצא חן בעיני, אני יודעת שהוא רמה מעל מאזדה 2
אבל שוב כרגע אני בוחנת את האפשרויות, מחכה לכסף,
מקווה שעד סוף החודש הכס יכנס לחשבון, קשה בלי אוטו
º
אחד האצ'בק, השני סדאן. איך הם דומים חיצונית?!
26/07/14 22:57
13צפיות
º
מז'תומרת?! שניהם בצבע לבן!
27/07/14 14:27
8צפיות
ב 80 תקנה מאזדה 2 חדשה...
27/07/14 07:14
57צפיות
עם 0 קילומטר מיד 1 של שלמה סיקסט.. נראה לי הצעה לא רעה...
תודה לכולם, לגבי הקאיה והמאזדה, חיצונית למי
27/07/14 18:43
50צפיות
שלא מבין כמוני הם ניראות די דומות אבל אולי באמת מקנה מאזדה 2 חדשה  משלמה סיקסט... שוב, מחכה לכסף.... הכל הלך מאוד מהר רק של מס רכוש לוקח זמן לחתום ולהעביר את הכסף, והם מסרבים לומר כמה כסף הם מעבירים. הערכה שלי על הרכב ותכולתו כ80,000 ש"ח אנ מקווה שאני לא טועה
לאחד יש תחת בולט, ולשני לא. אין יותר שונה מזה
27/07/14 19:29
50צפיות
ולדעתי המאזדה2 שמוכרים בהנחה בשלמה (וחברות ליסינג אחרות) היא גרסת ההאצ'בק (בלי התחת). השאלה אם היא מתאימה לך (ההבדל היחיד - גודל תא המטען).
מצטרף להמלצות לקניית רכב 0 ק"מ מליסינג
28/07/14 21:26
10צפיות
יש לך כל מני אופציות של כל מני רכבים חדשים מהניילונים שעולים אלפי שקלים פחות מהיבואן- כך מאוד משתלם כלכלית.
יש הבדל בין התנאים של כל חברת ליסינג אז צריך לשים לב גם לזה (אצל חלק משתלם יותר, ואצל חלק פחות)

צר לי לשמוע על המקרה עם הטיל. הכל לטובה כמו שאומרים
משרד התחבורה: למכור רכבים כחדשים עד 13 ח'
29/07/14 13:48
5צפיות
תודה, ראיתי בקל אוטו ריו האצבק
30/07/14 07:50
5צפיות
שנת 2013 לא רשמו מחיר אבל לפי יד 2 מדובר בפחות מ70000 ש"ח ומאחר ואני קונה במזומן אז בטח תהיה הנחה (אני מקווה)
נכנסתי לאתר שלהם ושמתי מחיר חצוף... או שיקבלו או שלא... הבעיה שהם לא נותנים פרטים על הרכב למעט השנתון, (בגלל זה שמתי מחיר חצוף) אבל בלי שום קשר אני לא אסגור כלום בלי לראות את הרכב פזית ולקחת לבדיקה
אני משתגע!
24/07/14 22:05
147צפיות
שנת 2014- האם יתכן שעדיין אין פורום ראוי בו מחליפים דעות לגבי שירות שמקבלים במוסך? המלצות על מוסך כזה או אחר לפי איזור או רכב?

לעניינינו- מחפש להחליף רצועת טיימינג לפוקוס 2008.
ללכת למורשה זה פשיטת רגל.
יש למישהו המלצה באזור השפלה  (רחובות, נס ציונה, גדרה)?

מה עם מוסכי השלושה בת"א? יש להם אתר מבטיח, ו-50% על טיפולים כולל חלפים מקוריים מה שכמובן נשמע טוב מכדי להיות אמיתי. מישהי מכיר שמע יודע ?
אתה מוזמן לפתח אתר שידרג מוסכים
25/07/14 10:30
81צפיות
על פי חוות דעת של אנשים
יש גם פורום טכני בקארספורום
אולי שם תצליח לקבל המלצות
6 שנים
25/07/14 11:24
90צפיות
האם החלפת בעבר או שזו ההחלפה הראשונה?
המלצה לדגם של ברלינגו
24/07/14 20:01
37צפיות
שלום לכולם
אני מעוניין לקנות רכב סיטרואן ברלינגו לטובת עבודה ...כמובן שיהיה טורבו דיזל...

ראיתי שיש כל מיני דגמים של רכב זה...
אני מעוניין לקנות שנת 2013.
על איזה דגמים אתם ממליצים לי?
אז בשביל זה קונים רכב מיני?
24/07/14 19:38
237צפיות
http://cars.walla.co.il/?w=/4735/2768235
מה בדיוק חסכוני ב 1:16? כמו שאתם יודעים לא מזמן עשיתי את הדרך הנ"ל (מתל אביב דרך מצפה רמון  עד למעבר הגבול ליד אילת). וכמו שאתם זוכרים - עם טנק מלא אני יכולה לעשות הלוך חזור את הדרך הנ"ל .עם צריכה 1:15 ובלי לשרוף צמיגים בפניות יפות עוד יישאר לי הדלק....
בשביל מה היה לכתוב כל כך הרבה על I10? אפשר לסכם בשתי מילים - גרוטאה (נורות דולקות ברכב חדש???) בזבזנית ( בושה של צריכה לקטגוריה הזאת). לרדת  עם הדבר הזה לאילת? אל תעשו את זה בבית.
והתמונה של הרכב הזה ליד תמרור "סיבוב מסוכן" פשוט מגוחכת. כאילו הוא לקח את האוטו הזה להחלקה מטורפת .....
פחחחח.
לגבי הנורה, לא נורות, יש לך קריאה סלקטיבית...
24/07/14 22:20
132צפיות
לגבי הצריכת דלק - את לא באמת יכולה לדעת איך הם בחנו את הרכב לעומת הנסיעה שלך (כמות נוסעים בעיקר, הם ציינו שהם נהגו יחסית רגוע...), בקיצור, ההשוואה שלך לא רלוונטית.
ההשוואה זה עיניין שולי. מה שחשוב זה...
25/07/14 06:27
105צפיות
לגזור ולשמור כתבות כאלה לאנשים שהולכים לרכוש רכב מיני חדש בתקווה שיהיה חסכוני ( כי הוא לא יהיה).
מי שמקריב את הנוחות ואת הבטיחות למען החסכון בדלק ורוכש I10 מצפה לקבל איזה 1:20 אם לא יותר מזה בנסיעה רגועה. אבל כמו שרואים מהכתבה - "כגודל הציפיות ...."
מעניין
25/07/14 09:39
95צפיות
הם טוענים שצריכת הדלק הממוצעת העירונית בחודשים קודמים הייתה 1:10. הם לקחו את היונדאי למוסך חודש קודם גם בגלל פיוזים שרופים ורעשים מהחלק האחורי. לא מרשים.
לא עקבתי אחרי הכתב הזה ...
25/07/14 18:07
76צפיות
בכתבה שקישרתי אליה נתקלתי במקרה כשפתחתי את וואללה. תודה שספרת לי על עוד פאדיחה של הרכב שלו.
רכב מיני עם 1:10 בעיר? זה גם עונה לחלק מדבריו של המגיב למטה - לגבי השוואה בתוך העיר ( לדעתי האישית אין הרבה הבדל בין 1:9 ל 1:10 . זה גם ממש לא סיבה לקנות רכב מיני).
מילא דלק, מילא
25/07/14 20:21
76צפיות
נושא כאוב. אבל לקחת רכב למוסך פעמיים בתקופה של חודשיים כשהרכב חדש ?  גם אם היה יותר חסכוני בדלק, זה היה מתקזז עם המוסך.
קראת גם למה לקחו את הרכב למוסך, או שזה
25/07/14 22:10
63צפיות
לא משנה לדעתך?
כי תקלה שנגרמה מירידה לא זהירה ממדרכה היא לא בדיוק "בעית אמינות" ברכב.
חניתי די
25/07/14 22:22
56צפיות
קבוע על המדרכה (זו ההתוויה ברחוב שלי- מותר לחנות כשחצי מהרכב על המדרכה ויש את השלט המוזר הזה שמראה רכב עקום) עד שהפסקתי לפחד להכנס לחניה מתחת לבניין מבלי לשרוט את האוטו והמדרכה היא לא מהעדינות פה. לא ולא. גבוהה ואכזרית. שומעים את הבומס כשיוקדים ממנה. טרם קרה שנדפק לי רכב בגלל זה. אם כי עכשיו אני יותר מודעת.

אבל מה לגבי פיוז שרוף? באוטו בן שלושה חודשים עם 5400 ק"מ אני חושבת...? ומה לגבי קרקוש של מתלים בחלק האחורי? זה לפני שהמדרכה באילת התנקמה בהם.
לא עקבתי אחרי כל הכתבות, ופגיעה בגלל חניה
25/07/14 23:23
58צפיות
יכולה לא לקרות מאה פעם - ואז לקרות בפעם המאה ואחת. עניין של מזל, זווית גישה, גובה מדרכה ורכב וכן הלאה.
לגבי שאר הדברים - אין לי מושג. לא עוקב אחרי האתר הזה, אחרי שיותר מדי פעמים היו שם דברים מוזרים שמעידים לדעתי על חוסר רצינות. למשל גילוי של זיוף של 15% במדידת המרחק ברנו כלשהי, כבר לא זוכר איזו. דבר בלתי סביר בעליל - ש"נשאר באוויר" עד כמה שאני יודע, בלי שירדו לחקר העניין.
גם כאן, עם כל כמה שה-i10 היא כנראה לא אחת החסכוניות בקטגוריה, 13.5 ק"מ לליטר בנסיעה מאילת למרכז, אפילו אם לא נוהגים בצורה חסכונית, נשמע לי הזוי. זה נתון שמשיגים במכונית משפחתית בלי יותר מדי מאמץ.
תמיד כדאי לקחת ביקורות עם קמצוץ של מלח
25/07/14 23:31
43צפיות
קראתי קצת ביקורות על כל מיני רכבים ובחלק מן המקרים אני לא נתקלתי בחלק די גדול ממה שאנשים מספרים על רכב כזה או אחר.
ביקורות הן סוביקטיביות. אין ברירה אחרת כל עוד
25/07/14 23:46
39צפיות
בני אדם כותבים אותן.
אבל יש סוביקטיביות יותר ויש סוביקטיביות פחות. יש רציניות יותר ויש חפיפניקיות. יש כותבים שיודעים על מה הם מדברים, ויש כאלו שמבלבלים בין דברים בסיסיים.
אם אתה קורא מזדמן, שבמקרה מחפש מידע על רכב/מצלמה/מערכת סטריאו/לא משנה מה, אז אתה בבעיה, כי לפעמים קשה להבדיל. אבל כשאתה קורא שעוקב אחרי תחום מסויים ומתעניין בו, בדרך כלל אתה מבין אחרי כמה זמן את מי שווה לקרוא ואת מי לא.
כמה דברים, די הרבה:
25/07/14 11:43
114צפיות
רוב האנשים רוכשים רכב קטן לניידות בעיר/בפקקים/צפיפות חנייה
אני מניח שאם היית משווה נסיעה שהיא רק בעיר/בפקקים אז הפער בין הI10 לרכב שלך היה גדל.
כאשר ההשוואה כוללת נסיעה מחוץ לעיר אז הפער מצטמצם
ההשוואה צריכה להתבצע באחוזים כי אחרת עלולים לפספס התרשמות: למשל רכב א' מבצע 9קמ/לליטר בניגוד לרכב ב' שמבצע 14קמ/לליטר, הפער מעל 40%. האם זה שולי?

האם הוא רשם שם בכתבה על בעייה בחיבור של חיישן לאגזוז [שבדיעבד הוא חשב שקרה בעת שנחתו ממדרכה?]? אם זה ככה אז ייתכן שמדובר בחיישן של חמצן חם [HO2] ואם לא פעל, אז מעלה את צריכת הדלק כי פועל לפי הגדרות DEFAULT

רכב מיני בד"כ משמש לנהג בודד או לנהג+נוסע. בכתבה הזאת כמדומני הכותב דיווח על נסיעה בעומס שכלל נוסעים במושב האחורי. האם ייתכן שזאת תוספת מסה משמעותית ועומס שמשפיעים על הצריכה שלא לומר צריחה? ועובדה שגם הוא ציין שהצריכה גבוהה מהמצופה אבל עדיין כתב שזה מצויין ? האם הוא לא מבין? או שמנסיונו רכבים גדולים באותם תנאים זה היה צורך יותר?

ולבסוף: לרוכשי המיני יש אופציה טובה והיא גיר רגיל. זה כמובן חסכוני בהשוואה למיני אוטומט...
תוספת, להעמיד דברים על דיוקם:
25/07/14 11:58
64צפיות
1. פילטר המזגן היה סתום והעבידו המזגן על פול ללא תוצאות. גם זה צורך דלק
טוב, גיר רגיל זה אופציה טובה יותר לכל רכב....
25/07/14 18:22
73צפיות
לאוטומט יש יתרון אחד בלבד - הוא מתאים לעצלנים (כמוני) שבא להם רק גז /ברקס בפקקים.
עד כמה שידוע לי מי שמחפש חסכון בדלק יכול למצוא אופציות טובות יותר - כל דיזל ידני ייתן להם צריכה שהיא ברכה. וממש, אבל ממש אין צורך לקנות מיני - פלואנסים וברלינגוים חסכוניים מאד ושימושיים פי אלף וכמובן יותר נעימים לנסיעה ארוכה.
אני בספק שרכב שעשה 1:16 בבינעירוני יעשה 1:14 בעיר. כמו שכבר הזכירו כאן - בעיר הוא "הצטיין" עם 1:10.....

מהכתבה משתמע שזה דרעק של אוטו - החיישנים מתפגרים, הפילטרים נסתמים, המזגן חלשלוש וגם צריכה של רכב משפחתי בבינעירוני. אז מה נשאר לנו ? אההה, כן -  יותר קל למצוא חניה !
ביננו - גם זה מיתוס אורבני - כי אם יש חניה - אז יש חניה. ואם אין חניה - אז אין  .וזה כמעט ולא קורה שאין בכלל , רק באזורי גרירה אולי.בכל מקום אחר תמיד יש אלטרנטיבות .
אבל אין גיר רגיל בארץ לכל האופציות
26/07/14 12:13
39צפיות
למשל, אוטו כשלך, האם יכולת בארץ לרכוש את גירסת הגיר הרגיל?
שלי לא רלוונטי כאן...
28/07/14 19:23
5צפיות
זה רכב משנת 2002.
היום בהחלט יש אפשרות לקנות (להזמין) ידני.
ואפשר תמיד לעשות הסבה, אתה יודע...

כמה טוב שאת אובייקטיבית והוגנת
26/07/14 09:03
75צפיות
את משווה נסיעה לאילת שכל מטרתה היא לחסוך בדלק לנסיעה רגילה?

חוץ מזה קונים רכב מיני מכמה סיב6ת שרק אחת מהן היא דלק. קונים רכב כזה כי הוא יותר נוח לתמרון וחנייה בעיר וגםצורך חלקים מתבלים יותר זולים.
עם פנדה נסיעה לאילת
26/07/14 12:26
75צפיות
מירושלים וחזרה העמידה את הרכב על צריכה של 23:1.
WOW
26/07/14 13:23
59צפיות
זה נשמע פנטסטי. אפילו דמיוני. אני לא מתאפק מלשאול אותך האם אתה בטוח שחישבת נכון?
ספר איך נסעת? מהירות ממוצעת ומכסימלית? אופן ההאצה? ובכל זאת מדובר על נסיעה כולל עליות משמעותיות כי גם חזרת לירושלים מאילת.

הרכב שלי יחסית מאד מאד חסכוני, לדעתי אחד מהכי חסכוניים, אבל וזה אבל גדול, זה מחייב נהיגה "יורמית" או נהיגה חסכונית. כמובן שאם במקום לנהוג 90 מירושלים לת"א, אם אני למשל רואה 140 אז גם צריכת הדלק עולה.
זו אכן צריכה מצויינת, אבל .....
26/07/14 13:36
63צפיות
מ/אל אילת הצריכה טובה בכל רכב, ודווקא שם יתרונם של רכבי המיני מצטמצם.
רכבים ידניים רבים יגיעו בנסיעה מישורית מהירה לצריכת דלק של 1:16-17 וצפונה.

ברכבי המיני כל לחיצה קטנה מעל ה-90 האופטימלי מזניקה את צריכת הדלק, וכל גבעה קטנה דורשת לחיצה בריאה על הגז והורדת הילוך.
העליה מיממלח לירושלים אמנם שותה דלק, אבל קצרה יחסית לסה"כ הנסיעה - בערך 5% מהנסיעה כולה ומתקזזת עם הירידה.

עם מנוע 1800, 140 כ"ס, גיר אוטומטי, 4 נוסעים, קצת מטען, ומזגן עצבני
נסיך הכסף צרך כ-6 ליטר ל-100 קמ' בנסיעה הלוך-חזור לאילת.

היתרון הגדול של רכבי המיני הוא בתנועה עירונית צפופה בסגנון של בית-גן-בית ספר-עבודה.

לכן ההשוואה היא באותם התנאים:
26/07/14 17:09
37צפיות
אתה מדווח על כ6 ליטר ל100קמ בנסיעה לאילת. 6נקודה כמה? זה משמעותי. גם אם זה 6.0 אז זה סביב 18 קמ לליטר בניגוד לדיווח שלו 23קמ לליטר.
כלומר אצלו השיפור הוא 25-30% שזה לא מעט
כמובן שאם מדובר על 6.5 ולא 6.0 אצלך, אז ההפרש גדל משמעותית כי זה כבר סביב 15 קמ/ליטר כי זה פער של 50%
או לחילופין אתה יכול להמיר את ה23 שלו ל4.3ליטר/100קמ שבהשוואה ל6 שלך הפער נראה משמעותי.
שים לב שגם אתה וגם הוא נסעתם ירושלים-אילת הלוך וחזור. הפערים בצריכה קיימים למרות שמדובר בנסיעה בינעירונית. אתה צודק שעיקר הפערים הם בהשוואה עירונית וזה גם מה שאני רשמתי לנהגת הבמוו אבל במקרה של נהג הפנדה הפער פנטסטי בהשוואה בינעירונית וכפי שעולה מהדיווח שלך

רק לסבר האוזן: אני נוהג ברכב שהוא גם חסכוני וגם הגיר ידני אבל הנהיגה  שלי לא חסכונית. מצד שני, הנהיגה שלי היא רק בתוך העיר בפקקים ובעיר מלאה עליות וכו' אני מקבל צריכה של 6.1ליטר ל100קמ
הבנתי שגם אתה ירושלמי, איך הצריכה שלך בתוך העיר?
פיספסת את הנקודה
26/07/14 17:27
31צפיות
ברור שרכב מיני ידני יצרוך פחות דלק ממשפחוטומטית עם 140 כ"ס, גם מחוץ לעיר ובעיקר בעיר.
גם לי יש פונטו חסכונית שמשמשת את הג'מעה בעיקר בעיר למרות שמחוץ לעיר מגיע בקלות ל-1:18-19.
השאלה אם שווה לוותר על הפינוק (היחסי) של הנסיך ולנסוע למרחק גדול עם סופר מיני (במקרה שלי) ע"מ להרוויח כמה שקלים בנסיעה לאילת.
לי התשובה ברורה.
OK...
26/07/14 17:47
28צפיות
חשבתי שהדיון התחיל ונסב בעיקר על צריכת הדלק...
זה שהפער הוא מתבטא בשקלים בודדים לנסיעה הו"ח לאילת זה אולי נכון אבל רציתי להדגיש שמדובר  בשוני מהותי בכמות הדלק שדרושה לנסיעה.
את זה הוכחתי ע"י החישוב של השוני באחוזים.
ברור שלמזלנו הדלק לא עד כדי כך יקר והעלות של הפער אינה כזאת שתעדיף לקפח את ההבדל בנוחות. אבל זו סוגייה משנית.
היות ואין רכב שאינו צורך אנרגיה להנעתו, אז לצפות שרכב מיני יהיה חסכוני זה נכון, אבל חיסכון של 25-50% לפי התחשיב שביצעתי הוא יפה.

אני לא התייחסתי לאספקט של הפער בנוחות אלא רק לפער בתצרוכת הדלק.

בכל זאת אם לסטות מאספקט הדיון על צריכת הדלק, מה שאני אישית מתייחס אליו הוא ליתרון רכבי המיני במניפולציות עירוניות וגם בעת נסיעה ברוורס. ראות פנטסטית לאחור וזה גם יתרון שהוא משמעותי בעיניי. אני מוצא את הראות לאחור כפשוט תענוג ברכב שלי [כנראה כי החלון האחורי גדול יחסית וגם כי המרחק בין הנהג לחלון הוא יחסית קצר ומאפשר זוית ראייה רחבה משמעותית בהשוואה לרכבים גדולים יותר. סטיתי גם בעצמי מהדיון על החיסכון בדלק אבל נתתי את ה2 סנט שלי.
º
6 ל' ל-100 זה 2/3 16 ק"מ לליטר. לא סביב 18.
26/07/14 22:59
11צפיות
נכון
26/07/14 23:15
24צפיות
טעיתי בחישוב.
אתה למעשה מדרדר אותו מ18 ל17 ולכן מרחיק אותו עוד יותר מההישג של נהג הפנדה.
מסתבר שגם בכבישים בינעירוניים יש פער משמעותי בצריכה למרות שכולנו מסכימים שהפער גדול יותר בנהיגה בעיר הפקוקה.

ועדיין שאלתי את נהג הפנדה מהו הסוד שלו ?
הנסיעה לאילת זו לא הנקודה החזקה במכוניות
27/07/14 15:53
35צפיות
המיני.

אני רוצה לראות כמה ליטר דלק צורכת ה-ב.מ.וו של אלנה בחודש של נסיעות מראשל"צ להרצליה פיתוח וחזרה בשעות של הפקקים + איסוף ופיזור של ילדים מגנים (נסיעות קצרות בעיר, הרבה עבודה בסרק, רמזורים, מנוע קר) + קניות בסופר וכו'.

וכמה תצרוך ה-i10 באותם תנאים.

בתנאים האלו ה-i10 תצטיין.

וברור גם שבמשפחה שמחזיקה 2 מכוניות , את הנסיעות העירוניות/בפקקים עדיף לעשות ב-i10 ואת הנסיעה לאילת מן הסתם ב-ב.מ.וו.
דווקא החודש יש לי מה לענות לך -
28/07/14 19:37
10צפיות
החודש היו לי הרבה מאד נסעיות בדיוק כמו שתיארת-  לא ראשון הרצליה, אבל הרבה פקקים,רמזורים וחיפושי חניה .כן, גם אני לפני שאני חונה על "אופציות אחרות"  - גם אני קודם עושה סיבוב חיפושים.פ"ת , ר"ג, גבעתיים" ולב תל אביב (הקצה וצפוני של אבן גבירול  והקצה הדרומי שלו) - זה גהנום של פקקים ברוב שעות היום ו גם - תאמין או לא ,לפעמים נסעתי עם מזגן אפילו (בדרך כלל זה רק חלונות פתוחים). מה עם הצריכה? משהו רגיל סביב 1:9. בלי תנאי קשים זה יכול להיות 1:9.5
לדעתי לא רע. זה לא שהייתי מפסיקה לנסוע אם הצריכה הייתה 1:6,כן ? 1:9 זה רק סתם משהו קטן ונחמד....
מה שעצבן אותי בכתבה הזאת זה שמוכרים לאנשים רכבי מיני כרכב חסכוני ובפועל זה ממש ממש לא. הנה, קראתי עכשיו - בן אדם נסע עם הפנדה שלו ועם 1:23. זה חסכוני. הצריכה של I10 זה חרא של צריכה.זה בזבוז ועבודה בעיניים.
כמה עושה הI10 בעיר הפקוקה?
29/07/14 05:37
2צפיות
ת"א פ"ת ראשל"צ בפקקים. מזגן עובד על פול ופילטרים סתומים מהאבק והחול כי נסעו איתה בשפת הים למה זה אוטו מבחן, אוטו הדגמה....  נניח 1:15 האם זה נכון?
נניח נעגל אצלך ל1:10
הפער הוא 50%
האם 50% זה טוב? האם זה "בזבוז ועבודה בעיניים"
מעניין כמה צורך במוו חדש בתנאים דומים? לכמה הם שיפרו את ה1:10?
אולי, בין היתר, בגלל המחיר
26/07/14 20:56
51צפיות
כלומר, אם את טוענת שב.מ.וו יותר טוב מיונדאי I10, אני לא חושבת שאת מחדשת משהו. אבל זו לא חוכמה כשהמחיר הוא כמעט פי 4. אז את היונדאי את קונה מאוד מאוד בזול, ומקבלת כמובן תמורה בהתאם. פחות נוחות, פחות בטיחות, פחות גודל, אבל צריכת דלק טובה מאוד, חניה קלה, והרבה כסף שנשאר בבנק.
חוץ מזה את לא יכולה להשוות צריכת דלק בנסיעה אחת שלך, עם צריכת דלק בנסיעה אחת של כתבי רכב. כדי להשוות באמת צריך לבצע נסיעות עם פרופיל זהה בשתי המכוניות, כולל מספר הנוסעים, אופי הנהיגה, הפעלת מזגן וכדומה.
מחשבות לגבי צריכת הדלק
27/07/14 20:23
26צפיות
ראיתי שהם כותבים שם שהמזגן היה חלש בגלל שהפילטר היה סתום מאבק. האם יכול להיות שגם פילטר האוויר של המנוע היה סתום מאבק - עניין שבהחלט יכול להעלות את צריכת הדלק מנסיוני? מעניין שהמוסך לא חשב לבדוק את זה, כשהוא גילה שמסנן המזגן מאובק קשות.
זו אולי תעודת עניות לתפקוד
27/07/14 20:47
26צפיות
המוסך.
אין הגדלת ראש אפילו שהיא מאד טריוויאלית...
ללא ספק - בעיקר כשמדובר ברכב מבחן
27/07/14 21:03
28צפיות
אבל אולי גם מסביר את צריכת הדלק. השאלה מתי היתה הנסיעה המאובקת.
אני לא בטוח
27/07/14 21:48
27צפיות
ברכב עם הזרקה, המחשב מקבל פחות אויר דרך הפילטר הסתום ולכן מזריק פחות דלק.
לכן נסיעה ככה פוגעת בביצועים, כלומר במקום שיהיו 100כ"ס יהיו רק למשל 60

למיטב הידוע לי, לכן, זה לא מגביר צריכת דלק, אבל למרות זאת, המוסך היה צריך לבדוק הפילטר אויר כי מן הסתם הוא סתום והלקוח שבוחן את הרכב, יקבל רושם שהרכב חלש מכפי שהוא אמור להיות בהתאם לתכנון ובניית היצרן.
המחדשב מקבל אינפורמציה שפחות אויר זורם דרך
27/07/14 21:50
15צפיות
הפילטר...
כמובן לא המחשב מקבל זרימת אויר.
סמנטיקה.
מהנסיון שלי, פילטר אוויר סתום מעלה את צריכת
28/07/14 00:17
19צפיות
הדלק, גם במנועים מודרניים.
למה? שאלה טובה. אולי זרימת האוויר המופרעת פוגעת איכשהו ביעילות הבעירה. או שכדי לפצות על המומנט המופחת, המנוע נאלץ לעבוד בסל"ד גבוה יותר. ואולי זה בכלל המאמץ הגדול יותר שצריך להיות מושקע ביניקה שעולה למנוע בצריכת דלק נוספת.
לא יודע - יודע רק את השורה התחתונה. מסנן סתום = צריכת דלק גבוהה יותר.
מובילאי - הבדל בין התקנה מקורית לבין מאוחרת
24/07/14 11:40
65צפיות
שלום,
כפי שראיתם בשרשור קודם מאתמול קרוב משפחתי הזמין אתמול סוזוקי קרואסאובר. ברגע האחרון הציעו לנו להוסיף עוד שלושת אלפים ומשהו ש"ח עבור התקנת מובילאי (נדמה לי ש-3,600). השבנו בשלילה באותו שלב. קראתי קצת על המערכת היום בפורום ואני רואה דעות אוהדות יחסית. אני משער שננסה לקבל נסיעת מבחן עם המערכת אצל אחד המתקינים טרם החלטה, אבל תהיתי האם יש הבדל בין התקנה של המערכת לפני אספקת הרכב לבין התקנה מאוחרת שלה. באחד השרשורים בנושא כאן בפורום ראיתי את הדיעה שבהתקנה מקורית של המערכת היא מתפקדת טוב יותר (נכתב משהו על יכולת סינון התרעות מיותרות - אינני מדייק לחלוטין בציטוט). אני משער שהכוונה לרכבים בהם היצרן הטמיע את המערכת, ולא לרכבים בהם ממילא מדובר בהתקנה מקורית, ואז אין הבדל אם המערכת תותקן טרם שאקבל את הרכב או חודש לאחר מכן. למישהו יש input בעניין?
אגב, אני לא מת לפגוע פוטנציאלית באחריות על הרכב בגלל התקנות חשמל מקומיות, מישהו יודע האם מדובר פשוט על plug & play לשקע המצת או שמדובר על התקנה מורכבת יותר?
תודה,
איתי
כמו בכל ההתקנות, היתרון היחיד של לעשות את
24/07/14 11:45
82צפיות
ההתקנה אצל היבואן (ולא אצל אותו מתקין בדיוק אחרי קבלת הרכב) היא שיש לך "בית אחד". יש תקלה - אתה ניגש ליבואן וזהו, שהוא ישבור את הראש מול המתקין. בהתקנה שנעשתה אחרי המסירה יכולים לטרטר אותך "זה לא אני, זה ההתקנה שהוא עשה". ויש לזה מחיר, כמובן - גם היבואן גוזר קופון, והמוצר עולה לך יותר.
לא אמור להיות שום הבדל בין התקנה מקומית לפני המסירה לכזו שנעשית אחרי המסירה. זה אותו מוצר בדיוק, ואותה שיטת התקנה (שדורשת התחברות למחשב הרכב, ולא רק לחשמל). ההתקנה גם דורשת העברת חוטים ממקום למקום, כך שכמו ברוב ההתקנות - ישחקו גם קצת עם הפלסטיקים.
º
תודה רבה על התגובה (המהירה)
24/07/14 11:46
20צפיות
עוד משהו,
24/07/14 15:56
40צפיות
לפעמים התקנה לפני המסירה של הרכב, נותנת לאותו תוסף אורך אחריות גדול יותר מאשר התקנה אחרי המסירה(גם אם זה אותו מתקין בפועל).

אצלי ברכב, כל התוספים שמותקנים ע"י היבואן הם ב24 חודשי אחריות, וכל מה שמתוקן אחרי קבלת הרכב(גם אם היבואן מתקין) זה 12 חודשי אחריות.
נוזל בלמים
24/07/14 01:24
71צפיות
לאלמרה 2004, האם אפשר להוסיף dx3? הבת הודיעה לי עתה שמנורת הבלמים מהבהבת והיא חייבת לצאת מוקדם מאוד בבוקר לעבודה, יש לי נוזל כזה עד שנגיע למוסך, על האריזה כתוב נוזל לתיבת הילוכים, האם מתאים גם לבלמים?
בבדיקה התגלה מפלס נמוך.
תודה
º
שמן תיבת הילוכים הוא ל-א נוזל בלמים!
24/07/14 09:20
19צפיות
חס וחלילה
24/07/14 10:04
56צפיות
נוזל בלמים זה נוזל מיוחד רק לבלמים. הוא מסומן dot4 או dot3 ורק בזה מותר להשתמש. אם אין לך, או שתלכי לקנות, או שתגררי את הרכב למוסך. כל נוזל אחר יגרום נזק לכל מערכת הבלמים.
אגב, בדרך כלל כשחסר נוזל בלמים הסיבה היא שרפידות הבלמים נשחקו, כך שהפיתרון הוא לא להוסיף נוזל בלמים, אלא להגיע למוסך.
המלצה על דיבורית BT קבועה לרכב?
42תגובות
24/07/14 01:19
105צפיות
הדיבורית הניידת הנוכחית מעט צורמנית עבורי, ולא הכי ברורה.
נראה לי שהפיתרון הוא דיבורית יותר "רצינית", שמצוידת ברמקול נורמלי עם איכות סאונד יותר סבירה.
המלצות? סדר גודל של מחיר? ואם אני כבר בשוונג (כמו הכפתור איים פילינג לאקי) - המלצה על מתקין בנהריה?

(המשך...)
הדיבורית הניידת הנוכחית מעט צורמנית עבורי, ולא הכי ברורה.
נראה לי שהפיתרון הוא דיבורית יותר "רצינית", שמצוידת ברמקול נורמלי עם איכות סאונד יותר סבירה.
המלצות? סדר גודל של מחיר? ואם אני כבר בשוונג (כמו הכפתור איים פילינג לאקי) - המלצה על מתקין בנהריה?
המלצה על רכב בסביבות ה-20,000 ש"ח
24/07/14 00:57
64צפיות
שלום,

אשמח לקבל המלצות על רכב ראשון בסביבות ה-20,000 ש"ח (גג 25,000), ומשנות ה-2000...

עברתי הרבה על יד2 ויש האמת המון אופציות, מרכבים משנת 1995 ועד 2007 אפילו.

שאלה נוספת - מצאתי בטווח המחירים הזה כמה וכמה סיטרואן C4 מודל 2006-2007, ומעניין אותי לדעת מדוע רכב שהוא בגיל הזה עולה כמו טויוטה בת 12, האם זה מצביע על משהו לא טוב בסדרה הזו?

כמו כן, על מה יש לשים דגש בעת קניה מכונית בגיל/מחיר הזה?

תודה!
º
מעונין בטויוטה 2003 רנקס מצב מעולה מטופל
24/07/14 06:54
33צפיות
היי. קנינו שברולט ספארק חדשה של שנת 2014
23/07/14 20:34
97צפיות
האם באוטו כזה ישנה אפשרות לשמוע שירים דרך האייפון?

תודה
º
שבה יש גם USB וגם חיבור לBLUETOOTH
23/07/14 20:39
32צפיות
חיבור "שן כחולה"
23/07/14 20:54
70צפיות
אם ישנו חיבור שכזה, ברור שניתן להעביר נתונים לרבות מוזיקה בין הרדיו ברכב לבין מכשיר הטלפון.
שן כחולה יש
23/07/14 21:27
59צפיות
אבא שלי היום חיבר בין האייפון למכונית דרך השן , התקשר ושמע דרך הרמקולים של האוטו
שמיעת המוזיקה אמורה להיות באותה דרך?
חיבור "שן כחולה"
23/07/14 21:30
48צפיות
אכן כן, שמיעת המוזיקה אכן אמורה להיות באותה הדרך.
אני חושב שלא כל BT יכול להעביר מוזיקה
23/07/14 23:06
50צפיות
לא יודע ספציפית מה יש בספארק, אבל נתקלתי בחיבורי BT במכוניות שלא ידעו להעביר מוזיקה, אלא רק דיבורית.
º
אז אם לא?דרך הUSB אפשר?
24/07/14 00:25
17צפיות
הוא לא אמר ספציפית לגבי הרכב הזה
26/07/14 20:26
24צפיות
גם USB, זה תלוי.
עבד לי עם הUSB ממש בקלות
26/07/14 23:34
22צפיות
תודה
אכן כך
26/07/14 20:39
19צפיות
כדי להעביר העביר מוזיקה בסטריאו הדיבורית צריכה לתמוך בפרטוקול A2DP.
סוזוקי קרוסאובר - עדכון לאחר הקניה
23/07/14 19:04
175צפיות
בשבועות האחרוני פתחתי כאן שני שרשורים בנושא חיפוש רכב שיאפשר ישיבה גבוהה, אוטומטי עד 120,000.
בזכות עצותיכם הטובות הצלחנו להתמקד ברכבי םהרלוונטיים בלבד, ובהתאם עשינו נסיעות מבחן בקיה סול, אופל מריבה, פיג'ו 2008, וסוזוקי קרוסאובר. בנוסף ישבנו (ללא נסיעה) גם בשברולט טראקס. היום הזמנו את הסוזוקי קרוסאובר 2X4 אוטומטית.
את פרטי נסיעות המבחן כבר כלליתבהודעות הקודמות ומטרתה של הודעה זו רק לומר תודה לכל המייעצים, ובפרט לאניגו שסייע לנו מאוד בהתמקדות.
אם אני מתמצת את יתרונותיה של הסוזוקי בזכותם היא נבחרה אציין כי תנוחת הנהיגה בה הייתה הטובה ביותר (שילוב של גובה הנהג עם גובה הרכב), הבטיחות (מעבר ל-5 כוכבי בטיחות, היא גם נבחנה במבחן ייעודי מול רכב גבוה אחר, בשונה מהמתחרות או מחלקן) והאמינות הצפויה.
הוספנו לרכב מספר תוספות ובהן מצלמת רברס, וזכינו להנחה מסוימת במחירן, שאפשרה את הרכישה.
שוב תודה לכולם על הייעוץ. בהזדמנות ו אציין כי זה כבר הרכב השביעי במשפחתי שנרכש לאחר ייעוץ מהפורום (שלוש פיג'ו, שתי מאזדות ומיצובישי), כך שהתודה גדולה במיוחד
איתי
אגב, עכשיו אני עומד למכור את המיצובישי ספייסווגאן ששירתה את משפחתי בנאמנות 13 שנה, אז למי שמתעניין תוכלו לראות אותה כנראה החל מהערב ביד 2.
תתחדש - גם אני מתכנן עד סוף אוגוסט
23/07/14 20:40
120צפיות
לבצע הזמנה לסוזוקי קרוסאובר. אצלי ההתלבטות היא בין הסוזוקי לבין האוריס ההיברידית שכנראה לא כלכלית עבורי בנסיעה של 15000 קמ לשנה

אתה יכול בבקשה לפרט לגבי התוספות והעלויות, כרגע הפער בין הסוזוקי והטויוטה בהנחה שמתקין איבזור זהה בסוזוקי כ-10000 עד 12000 ש"ח ומכאן ההתלבטות שלי

תודה

ערן
התוספות הן
24/07/14 10:22
97צפיות
מרימי שמשות, כיבוי אורות בעת כיבוי הרכב (מכונה לעתים חיישן אורות), קיפול מראות חשמלי, מערכת מולטימדיה הכוללת מצלמה אחרוית ומסך קדמי וכן GPS (שהוא תוספת נפרדת ממערכת המולטימדיה). הכל ביחס הסתכם לכ-8,000 ש"ח שמתוכם מערכת המולטימדיה עלתה כ-5000 ש"ח, וקיבלנו הנחה של כ-4,000 ש"ח אולם חשוב לציין שזו כלל הנחה שקיבלנו על הרכב ועל התוספות.
איתי
תתחדש! רק תיקון קטן, כיבוי אורות בעת כיבוי
24/07/14 16:22
80צפיות
הרכב זה לא חיישן אורות.
בטח מי שנתן לזה את השם הזה הוא איש מכירות
24/07/14 16:35
74צפיות
של מותג שאין לו חיישן אורות, ומנסה לבלבל את הלקוחות.
º
(יש עוד כאלה?! זה כבר כמעט סטנדרט)
25/07/14 15:47
26צפיות
יש עוד הרבה מותגים שלא מציעים חיישן אורות
25/07/14 17:43
45צפיות
במפתיע, זה לא סטנדרט גם במכוניות יקרות למדי.
וואי, שיט... זה מה שבחרת בסוף? בעסה!
23/07/14 23:08
126צפיות
סתם
תהנו, בהחלט אוטו מוצלח, ואם הוא זה שהיה הכי נוח לכם, אז זו הבחירה הכי טובה בשבילכם!
º
תתחדשו
24/07/14 10:23
26צפיות
אימפרזה או אקסנט?
23/07/14 18:52
80צפיות

2008 נתונים דומים
מחיר דומה 26000 בערך...

המלצות?

סובארו מול יונדאי
אימפרזה. עדיפה בהכל לדעתי. אולי רק הביצועים
23/07/14 20:25
76צפיות
קצת פחות טובים. אבל נוחה יותר, עשויה טוב יותר, מתנהגת טוב יותר...
עוד אחת למשוואה: פורד פוקוס
24/07/14 09:07
63צפיות

מה התובנות?
º
יותר מרווח, קצת פחות חסכוני
24/07/14 09:37
26צפיות
רק סובארו
26/07/14 16:51
48צפיות
אמינה ללא פשרות 11 שנים היתה לי איפרזה בלי שום תקלה
רק ל-א אימפרזה
26/07/14 17:03
68צפיות
היתה לאחותי אחת בת 11 שנה וגנבו לה אותה
נו באמת, ואם היתה לך טויוטה והיא לא היתה מתקלקלת 11 שנה אז היית אומר "רק טוויטה"
יש אפילו יונדאי שלא מתקלקלות 11 שנה...
º
אפילו הגנבים יודעים להעריך רכב טוב
26/07/14 20:58
16צפיות
שאלה
23/07/14 17:46
43צפיות
ערב טוב לכם

האם למישהו יש המלצה. מנעולן לתיקון מנעול שך רכב

באזור השרון ומרכז
בחזרה לפורום