לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

שעון חום חשמלי חיצוני לרכב
הודעה זו מכילה תמונות
04/09/14 17:25
122צפיות
שלום, יש לי פיגו 205 ואני מעוניין להתקין לה שעון חום חשמלי שיתפקד בנוסף לנורה של הSTOP.
חיפשתי על הנושא הזה באנטרנט והבנתי פחות או יותר את התהליך. אני מתכוון להתקין את זה בעצמי ולא אצל איש מקצוע.
התחלתי לחפש באיביי ואתרים כאלה שעון חום חשמלי וכל מה שאני מוצא מגיע רק עם שני חוטים. (צירפתי תמונה)
השעון הסיני הזה מופץ באתרים האלו כשעון חשמלי, אך מגיע רק עם 2 חוטים. לפי מה שהבנתי שעון חום חשמלי אמור להגיע עם 5 חוטים. אני טועה?
או שיכול להיות שה3 ברגים מאחורה זה חיבור של ה3 חוטים החסרים?

תודה רבה
55
2 חוטים זה כל מה שצריך.
04/09/14 22:16
63צפיות
והשעון צריך להגיע עם יוניט מתאים. אם ליוניט יש שני פינים, אז כל חוט מתחבר לפין. אם פין אחד, אז האדום לפין והשחור לגוף.
תנסה לברר במחסן של פיג'ו, היה פעם יוניט חום שנכנס במקום היוניט של המנורה, ויכול להפעיל גם את המנורה וגם שעון חום. כמובן לא בטוח שהוא מכויל בדיוק לשעון שיש לך.
שאלתי את אותה השאלה בקארספורום ומישהו אמר לי
05/09/14 11:01
58צפיות
שהברגים הנוספים הם ה3 חוטים שכביכול חסרים לי. ושאפשר להשתמש בחיישן שמורכב כרגע ברכב..
הזמנתי את השעון הזה ונעשה עליו ניסויים עד שאבין איך הוא מתפקד..

תודה רבה בכל אופן
מתלבט בין סוזוקי אלטו חדשה ידנית לבין ניסן מיקרה חדשה ידנית
43תגובות
04/09/14 12:53
146צפיות
מחיר הראשונה כ-54000 ש"ח והשניה כ- 60,000 ש"ח.
מה יותר טוב?
תודה רבה מראש.

(המשך...)
מחיר הראשונה כ-54000 ש"ח והשניה כ- 60,000 ש"ח.
מה יותר טוב?
תודה רבה מראש.

עזרה בבחירת רכב מהעבודה
04/09/14 12:52
127צפיות
חדוות הנסיעה היא התכונה החשובה ביותר, אחריה נוחות ומרווח לנוסעים.
הרכבים לבחירה הם - מזדה 6, טויוטה אוונסיס 20s, סקודה אוקטביה, קאיה אופטימה,הונדה סיביק 1.8s.
תודה לעוזרים.
אפשר להוסיף גם
04/09/14 13:06
82צפיות
מערכת שמע משובחת.
º
מאזדה6, ללא ספק
04/09/14 16:31
41צפיות
סתם הצחיק אותי
04/09/14 17:30
88צפיות
חדוות נסיעה וטויוטה אוונסיס באותה הודעה. 
(לא הייתי לוקח גם אם הייתי מקבל בחינם )
(טוב נו, לא הייתי לוקח - אלא ישר מוכר)
הייתי באותה התלבטות ובחרתי בסוף במזדה 6
05/09/14 18:28
50צפיות
חלפו מס' חודשים + 10,000 ק"מ ואני יכול רק לשבח את עצמי על הבחירה , בעיקר כי אני נהנה ויצא לי לנהוג בחלק מהמתחרות.....
º
אני מודה לכל העונים, עזרתם לי.
05/09/14 18:49
21צפיות
מתלבט לגבי רכישת ג'יפ
04/09/14 11:31
106צפיות
אני הייתי רוצה לדעת לפי מה מודדים את רוחב המושב האחורי של הרכב , אני כרגע מתלבט לגבי שלושה גי'פים
1.Honda CR-V שנת 2011 2000 סמ"ק
2. i35 יונדאי שנת 2011 2000 סמ"ק
3.סובארו פוסטר שנת 2012 2000 סמ"ק

תוכלו לייעץ לגבי הנושא הזה ?

תודה רבה
אף אחד מהם לא ג'יפ
04/09/14 22:02
57צפיות
ולא כי חסר להם הסמל של ג'יפ, אלא כי פרט לפורסטר מדובר בסתם מכוניות מוגבהות. לפורסטר יש מעט יכולת שטח אבל מבחינת מבנה הוא יותר קרוב לסטיישן.אם מה שחשוב לך זה שינוע נוסעים (בספסל האחורי) ברוב המקרים כמעט כל מיניואן יהיה עדיף בהרבה על כל דמוי רכב שטח בקטגורית המחיר/מימדים שלו.ובמאמר מוסגר, היונדאי ix35 (אני מניח שהתכוונת לix35 ולא i35) זאת אחת המכוניות הכי מחורבנות שנסעתי בהן לאחרונה. כל משפחתית 1600 ממוצעת עדיפה.
קיבלתי דוח בפעם הראשונה בחיי
49תגובות
04/09/14 08:14
231צפיות
מה הדרך הטובה ביותר להמיר אותו לאזהרה?
אני עומדת בתנאים. יש לי 10 + שנים רשיון, אין דוחות ב-5 השנים האחרונות או בכלל לצורך העניין ולפי מה שהבנתי מקריאה קצרה באינטרנט, זו עבירה שאפשר לבצע המרה.
יש משהו ספציפי שאני יכולה לבקש/לציין שיסייע להמרה של הדו"ח באזהרה, או שאין כאן...

(המשך...)
מה הדרך הטובה ביותר להמיר אותו לאזהרה?
אני עומדת בתנאים. יש לי 10 + שנים רשיון, אין דוחות ב-5 השנים האחרונות או בכלל לצורך העניין ולפי מה שהבנתי מקריאה קצרה באינטרנט, זו עבירה שאפשר לבצע המרה.
יש משהו ספציפי שאני יכולה לבקש/לציין שיסייע להמרה של הדו"ח באזהרה, או שאין כאן עניין של שיקול דעת וע"פ התנאים היבשים ממירים את הדו"ח בלי הפעלה של שיקול דעת?
העבירה - אי עצירה בתמרור עצור.

תנחמו אותי
תרגום, טייק 3
03/09/14 23:23
85צפיות
היי לכם,
מקווה שיש לכם עוד סבלנות, זו נגלה לפני אחרונה והעזרה שלכם מצילה אותי!
התהיות השבוע:
1. Roller rocker - 
זרוע נדנד מבוססת מיסבים?
2. Drivetrain
יחידת הנעה?
3.   1973 cc two litre dual overhead cam 16 valve all alloy
לא הבנתי איך ייתכן שמופיעות 2 מידות לנפח המנוע...
וגם, ה-overhead מתייחס לשסתומים או לגל הזיזים? (אם האפשרות השנייה היא הנכונה, אשמח אם תעזרו לי בתרגום כיוון ובזה עוד לא נתקלתי)

תודה רבה,
איריס.
התייחסות ל3: מנוע 2 ליטר עשוי כולו מאלומיניום עם 16 שסתומים
04/09/14 00:27
72צפיות
בעל גל זיזים עליון כפול . פעם היו מנועים עם גל זיזים תחתון ומערכת מסובכת של נדנדים
שהעבירו את התנועה לשסתומים. למזלנו זה חלף מן העולם במנועים מודרנים.

להורדת משקל המנוע עברו מיציקות ברזל ליציקות אלומיניום הן לראש מנוע והן לבלוק מנוע. בבלוק מנוע מרכיבים שרוולים מפלדה
שבתוכם נעה הבוכנה.

1. Roller rocker -
זרוע נדנד מבוססת מיסבים? בהחלט. להורדת הפסדי חיכוך. החלק שדוחף את השסתום זהו מיסב הנע על ציר.

2. Drivetrain
יחידת הנעה? בערך. מכלול כל החלקים המעבירים את כח המנוע לעבר הגלגלים , תנסי אולי תמסורת כח ( אין לזה תרגום טוב לעברית)

מה שהעביר את התנועה מגל הזיזים התחתון אל השסתומים היו
04/09/14 16:37
39צפיות
מוטות דחיף, שהפעילו נדנדים. אבל נדנדים יש גם במנועים עם גל זיזים עילי.
אני גם לא ממש בטוח שהמערכת הזו מסובכת יותר מאשר עם גל זיזים עילי. איך משווים סיבוך של מוטות דחיף לסיבוך של שרשרת טיימינג, למשל?
בכל מקרה, מנועים שסתומים עיליים (כפי שנקראים בדרך כלל אלו עם גל הזיזים התחתון - להבדילם ממנועי שסתומים צידיים שהיו מקובלים ממש ממש מזמן) בדרך כלל קומפקטיים בהרבה ממנועי גל זיזים עליון ונחשבים זולים ופשוטים יותר.
לפי מה שהבנתי אותם מנועים היו מוגבלים בסל"ד מקסימלי.
04/09/14 17:59
25צפיות
תודה על התיקון, התכוונתי למוטות דחיף אבל יצא נדנדים ( כנראה בגלל השעה המאוחרת )
בהחלט אפשר למנות מגבלת סל"ד כאחד החסרונות של מערכת
04/09/14 20:14
25צפיות
מוטות דחיף על פני גל זיזים עילי (בגלל המשקל הגבוה יחסית של מוטות הדחיף), יחד עם תפעול פחות מדויק של השסתומים בסל"ד גבוה (בגלל הגמישות של המוטות). אבל אני לא בטוח עד כמה כל זה משמעותי בסל"דים שבהם עובד מנוע ממוצע של מכונית נוסעים.
1. נדנד בעל גליל/גלילון/גלגל
04/09/14 00:29
56צפיות
הכוונה לנדנד שבקצהו יש גליל סובב כדי שלא יהיה חיכוך.
2. מערכת העברת כוח
3. באמת משונה, אבל מכיוון שמנוע 2 ליטר הוא לא בדיוק 2000 סמ"ק אלא תמיד קצת פחות, אז אפשר לציין גם את הנפח המדויק. במקרה הזה, מנוע 2 ליטר, 1973 סמ"ק, גל זיזים עילי, 16 שסתומים, העשוי כולו נתך אלומיניום.
אלא אם נראה לך שהכוונה לרכב משנת 1973.
º
תודה.
04/09/14 22:34
10צפיות
עזרה בחישוב עלות רכב ליסינג מעבודה
03/09/14 17:23
52צפיות
שלום,
בבקשה תעזרו לעשות חישוב.
יש לנו טבלה עם רשמת דגמים של מכוניות וערכים שונים, נקח דוגמא רכב מסויים שאני מעוניין בו:

קבוצת רכב: רכב משפחתי קטן
עלות קבוצת הרכב (כפי שמשתקפת בחבילת השכר הכוללת- ₪) :   3,050
דגמי כלי רכב משומשים וחדשים : XXX (דגם שאני מעוניין)
סכום המרה משכר חודשי (לחישוב ויתור שכר ב ₪): 1343 - 1745
ערך שימוש ליניארי בשנת 2014 - לרכב שרישום עלייתו לכביש הנו 2014: 2,630

איך אני אמור לחשב את עלות?

תודה
º
הקפצה
05/09/14 15:29
6צפיות
ההתלבטות הייתה בין פאסאט סיסי לבין Q7
03/09/14 16:42
144צפיות
אחר כך הציע לי חבר ללכת על IX 35
חבר חבר אמר לי תילך על רנו החבר השלישי אמר ברנו שלו הלך גיר וברנו של גיסתו גם הלך גיר
אין לי בעיה של כסף צמיגים טסט טיפולים וכו'
אל תתייחסו שניה לכסף כי זה דבר שולי, אני יודע לעשות את החישובים שלי לא כל יום מחליפים צמיגים לא כל יום עושים טסט
אני משלם בשנה 800.000 ביטוחים אז אם אשלם עוד 9000 לא יקרה כלום
העיקר לא להתעייף על הכביש כמו כן אולי בעתיד ארצה להתקין וו גרירה זה חשוב להסתכל על הכל מכל הכיוונים עם מנוע דיזל של 1500 ברנו אני יכול לגרור רק את עצמי
בכל אופן אני ניראה לי מצאתי את הQ7 אצל סוחר עשיתי בדיקה היום ומחר נסגור סופית
הוא צריך להחליף לי שלושה צמיגים לעשות לי טסט לרכב להחליף צלחות בלם ורפידות
אני הולך עם הנציג מכירות למוסך של החברה ומבצע את התיקונים הנ"ל כמו כן הסוחר הזמין לי צמיגים של מישלין
ולדעתי התיקונים לא יעלו לו זול במוסך החברה אבל אני דרשתי כך, אני אוהב חלקים אורגנלים ואיכות עבודה

בתור התחלה
03/09/14 16:49
142צפיות
הייתי משקיעה כסף בלימודי ערב. סימני הפיסוק הם שלך ובשבילך!
את רעה היום...
03/09/14 16:52
96צפיות
מה קרה, שוקי חולה?
אני רעה
03/09/14 17:52
89צפיות
גם כששוקי בריא.
º
נשמע שהחלטת, אז מה אתה רוצה מאיתנו?!
03/09/14 19:39
30צפיות
מחר בבוקר סוגר את הפינה
03/09/14 20:02
83צפיות
הייתי שמח לשמוע עוד הלילה
אמינות של הרכב
בעיות במנוע עם יש?
אם רכבי הדיזל של אוודי ?
אשמח לדעת דברים כאלה ?

מה לעשות שבזמן שהיה לך זמן ללמוד לי לא היה זמן
03/09/14 20:04
104צפיות
פשוט אינטלגנטית את ברמות, מעירה ? אוהבת להעביר ביקורת
התנשאות וגאווה היא לסוסים כדאי שתרגעי ותפנימי זאת לא כולם מושלמים!

אין שום קשר לאינטיליגנציה
הודעה זו מכילה תמונות
04/09/14 12:25
90צפיות
ובמקום להעלב בכוח, תפנים שכשמנסים לעזור לך אבל הטקסט בלתי קריא לחלוטין - התוצאות לא לטובתך, בלשון המעטה.
ואולי באמת נדבקתי בגאווה יתרה. אני מאשימה אותו. כבר חודשיים בחצר האחורית עם מנצ'יס לגזר.
מה רע בחית מחמד קונבנציונאלית כמו כלב?
04/09/14 14:07
46צפיות
סוסים הם בעלי חיים חברתיים. לא קל להם לחיות לבד.

בהולנד הרבה חוואים מחזיקים לסוס להם סוס פוני כחיית מחמד אז תכיני מקום.
הסוס לא שלנו
04/09/14 14:36
55צפיות
ויש לו עוד (לפחות) 25 חברים בשדה ליד, אל דאגה :)
רכישה מסוחר...
03/09/14 21:06
102צפיות
האם ביצעת בדיקה מטעמך במקום אותו אתה בחרת?

פעם שמעתי טענה שסוחרים מחזיקים לפעמים רכבים שעברו תאונות קשות. האם וידאת שלא עבר תאונה?
האם וידאת את ההיסטוריה של הטיפולים במוסכי צ'מפיון?

בן כמה ה-Q7 שאתה מתעניין בו?
זו בטח חתיכת הוצאה ובעבור זה יחליף לך אפילו 5 צמיגי מישלין, וצלחות בילום ורפידות לפנים
אז ככה
04/09/14 00:33
78צפיות
האוטו הגיע למגרש לאחר השבחה.
ניגשתי לפחח שערך את ההשבחה והוא אמר לי במפרוש ידידי היקר, האוטו במצב חדש אני צבעתי לו רק את הפגושים ועשיתי לו פוליש ווקס כללי כדי שיהיה מנצנץ.
ידוע שסוחרים אוהבים שהכל יהיה מנצנץ העין קונה, ניגשתי למכון בדיקה מטעם הסוחר, לאחר בדיקה של הרכב, פסלו לרכב את הצמיגים 3 במספרם כמו שציינתי כאן, בהמשך היה צורך בהחלפת צלחות בלם וברקסים לאחר נסיעת המבחן של הבוחן, האוטו שנת 2009 נסע 235 אלף ק"מ, לאוטו יש כרטיס טיפולים מוסדר במוסך המורשה, ברכבים האלה אפשר רק לצבוע את הרכב ולהבחין בצביעה תוך כדי הבדיקה אולם תקלות במנוע קשה מאוד לתקן ללא המחשבים של חברת צמפיון שנמצאים במוסכים השונים.
מחר אני מתכוון לקחת לעוד בדיקה במכון נוסף ולראות מה יהיו התוצאות, הסוחר התקשר אלי היום בערב וסגרתי איתו שאני יכול לגשת לכל מכון עם הרכב עם הנציגים שלו, הוא הצהיר בפני שלאוטו אין תיקון צבע חוץ מהפגושים שעברו השבחה, האוטו עם הצורה החדשה, מטופל שמור, ללא תאונות, הוא הצהיר בפני כי לרכב במעמד המכירה ינתן 3 חודשים אחריות כללית על 10 מכלולים הכי חשובים באוטו שזה הרשים אותי בדרך כלל סוחרים נותנים רק שלושה חודשים על גיר מנוע שלדה ודרשתי הגדלת האחריות לחצי שנה.
סוחרים ברובים הבינו שהיום כדאי לתת שקיפות, אמינות ולהיות הכי הכי בסדר, בצעירותי עבדתי במגרש מכוניות גדול בצפון שמכר ים מכוניות, אנשים שהיו קונים רכבים היו באים אחרי שנה להחליף סוללות בשלט של הרכב והיינו צריכים לתת שירות אין ברירה, אני לא כזה אבל אני ידרוש כל עוד אני יכול לקבל את השירות הכי טוב.

טוב שאתה מתכוון לקחת למכון בדיקה שאתה תבחר
04/09/14 06:38
60צפיות
הייתה כאן מישהי שדיווחה שלקחה למכון בדיקה ושם אמרו לה שהחליפו לאוטו דלת [לפני זה הסוחר במקרה שלה הציג בפניה בדיקה ולא היה שום איזכור לזה]

הבדיקה מטעמך עשוייה לגלות לך דברים שאתה תרצה לדעת לפני שאתה משלם עבור הרכב.

2. האם האוטו דיזל? נסע כ 45K כל שנה. האם האוטו היה בליסינג?
הבדיקה השניה התבצעה
04/09/14 09:48
65צפיות
גילו שיש לאוטו כל מיני נזילות וגומיות, מזגן דורש טיפול
האוטו יהיה במוסך יומיים לאחר יומיים שיתקנו את זה אני יבוא לשלם ולקחת
האוטו פרטי יד ראשונה שמור מאוד מאוד
יחסית לרכב שנסעו כל כך הרבה בכל שנה כלום לא שבור והכל במקום תפור ושמור
אוטו שמור זה טוב מאד
04/09/14 10:31
69צפיות
האם לא עבר שום תאונה? אפילו לא קטנה?  זה נדיר!

שאלה: במה בא לידי ביטוי הקילומטראג' במחיר?
שמע אני שם אצלו רכב עם 450 אלף ק"מ שנת 2007 דפוק וגמור
04/09/14 10:39
82צפיות
אין ברירה
אתה נוסע המון. לפני יומיים היה לך פאסאט עם 390 אלף והיום
06/09/14 09:47
42צפיות
יש לו 450 אלף.
גם האוטו שאתה קונה עבר ממאה אלף ל מאתיים ומשהו.
יאללה -רד מהשטויות שאתה מאכיל פה את כולם.אם היו נכנסים
לפורום בניה היו מכירים אותך.
מה זה?
06/09/14 20:58
18צפיות
פורום בנייה. יש'ך קישור? אני צריך כמובן לא בגללו...
בבקשה
06/09/14 22:35
18צפיות
פונטו 2006 - הגה כח חשמלי מתקשה
03/09/14 15:13
57צפיות
היי חבר'ה,

כבר יותר משנה קורה לי שנדלקת לי נורית steering failure בלוח המכוונים. מעבר לזה מעולם לא הייתה תופעה  במוסך תמיד אמרו שאם ההגה לא מתקשה (כלומר המנוע של הגה הכח עובד) אז הכל טוב, וכך היה.
לאחרונה ההגה התחיל להתקשות, מדי פעם. התנעות חוזרות ונשנות היו מסדרות את המצב. כשהוא במצב קשה עדיין אפשר לנהוג כמובן פשוט אין הגה כח . בנוסף, ואני לא יודע אם זה קשור, נורית CITY נשארת דולקת במצב קבוע ואי אפשר לשנות בין המצבים, כאילו שכל המערכת לא מגיבה שם.

הייתי במוסך מורשה (גיסי עובד במרכזי) ואמרו שחובה להחליף עמוד הגה (חיבור לצב"ד שלהם..). מחיפושים באינטרנט מצאתי שיש כל מיני תקלות שקשורות להגה הכח החשמלי במכונית הזו ולא בהכרח חייבים להחליף עמוד.
גם מצאתי כל מיני סרטונים שמראים תיקונים מסויימים שאפשר לעשות לבד, לא שאני רוצה לעשות את זה בהכרח. הבנתי שיש מקומות אחרים שיכולים לתקן, כמו המעבדה של איל נוימן. בכל מקרה, במוסך אמרו שעלות החלק (עמוד הגה) היא 2750 ש"ח. דווקא הפתיע אותם כי אמרו שתמיד הוא עלה 5000 ש"ח או משהו כזה.

מחפש המלצות - למי כדאי ללכת לאיבחון נוסף או אם יש מקום שיכול לתקן בזול יותר. זה לא שאני אמות מהוצאה של 3K ומשהו אבל מעניין לדעת. אם המנוע של ההגה יכול לעבוד רוב הזמן אז זה דווקא נשמע יותר כמו איזו יח' בקרה או משהו שהתקלקל. לא נשמע לי הגיוני שדווקא העמוד. האם אני צודק או שאין קשר?
האם מסוכן לנקות גלגלי מגנזיום עם סבון כלים ?
03/09/14 12:52
93צפיות
היי, יש לרכב שלי גלגלי מגנזיום שכבר הפכו לשחורים לגמרי, מנסיון שעשיתי על איזור קטן ראיתי שסבון כלים עם קצת מים מנקה את הליכלוך מצויין. השאלה אם הסבון עלול להגיע בטעות לדיסקים של הברקסים ולגרום להם להחליק ?

האם יש איזה סיכוי שזה יגרום לאיבוד בלמים בזמן נסיעה ?

תודה מראש.
אין מה לפחד
03/09/14 14:15
70צפיות
גם אם יגיע הוא ייעלם אחרי הבלימה הראשונה.
יש על זה טרד ארוך בקארס פורום
03/09/14 16:33
88צפיות
אני עושה את זה שנים ואין לי תלונות ולא ראיתי פגיעה בציפוי
תנקה את הג'נטים עם מסיר שומנים של כיריים
06/09/14 16:49
11צפיות
עושה עבודה נפלאה - לא להשקות את הגלגלים בזה אלא להשפריץ ולשפשף מסיר את כל הפיח מהמגנזיום
מצבר?!
02/09/14 23:56
62צפיות
בס"ד
שלום לכולם.
במוצ"ש האחרון השארנו בטעות דלת אחת ברכב מעט פתוחה, מה שהשאיר את נורות פנים הרכב דולקות.
ביום שני, הרכב כמובן, לא הניע. כבלים לרכב אחר, מניע.
היום בבוקר, שוב, לא מניע. כבלים מניע. טלפון למוסכניק, טוען שצריך לנסות לנסוע נסיעה ארוכה כדי שהמצבר ייטען במלואו.
אחרי הצהריים, שוב לא מניע, כבלים, והפעם נסיעה של 45 דקות בדרך בין עירונית.
מנסה כעת להניע ושוב, לא מניע.

האם זהו אכן המצבר שסיים את חייו? המצבר של שנפ בן שנתיים בול!

במידה וכן, אודה לכם על המלצות למצברים טובים (שיכולים להחזיק מעמד לתקופה ארוכה קצת יותר) במחירים נוחים לכיס באזור חיפה...
כמעט שכחתי, הרכב, לנסר 2006.

תודה לכל העוזרים
ליאור
אם אתה יכול לשים יד על מטען מצברים, נסה לטעון אותו
03/09/14 09:43
39צפיות
עקרונית, וגם לפי הנסיון האישי שלי, התרוקנות לא מסיימת את חייו של מצבר.
ריקון מצבר בן שנתיים לא מוסיפה לו בריאות
03/09/14 10:11
43צפיות
תמצא מטען או חשמלאי שיטעין לך את המצבר בלילה. יכול להיות שתחזיר לו את נעוריו, אבל גם יכול מאוד להיות שלא.

גם החיים לא מוסיפים לנו בריאות
03/09/14 10:15
45צפיות
אבל מצברים בני שנתיים לא אמורים למות מהתייבשות אחת. כרגע מניע רכב אחד שלי מצבר בן שלוש שהתייבש לחלוטין לפחות פעמיים בשנה האחרונה. רכב אחר מונע על ידי מצבר בן שש לפחות (הגיע עם רכב מודל 2008) שהתייבש כמה פעמים ברצף, ועכשיו כבר לא מחזיק טעינה לאורך זמן (אם לא נוסעים ברכב שבוע - צריך כבלים). אבל זה גם בגלל שחסרים לו קצת מים באחד התאים (עוד לא הגעתי ללקנות מים מזוקקים ולהשלים).
בקיצור - מצברים הרבה יותר עמידים ממה שאנחנו נוטים לחשוב.
מצד שני, נורות פנים לא אמורות לייבש מצבר תוך יום-יומיים
03/09/14 10:17
37צפיות
אז כנראה שהוא לא היה להיט כבר לפני המקרה
נורות פנים יכולות בקלות להגיע ל-10W, משמע בערך אמפר אחד
03/09/14 10:40
40צפיות
תוך יום זה מרוקן 24AMH - מספיק כדי לגרום למצבר רכב ממוצע (55AMH) לא להיות מסוגל להתניע רכב. וזה מצבר חדש במצב מושלם.
תאורת פנים רוקנה לי פעם מצבר של לנד-רובר (משהו גדול - 70AMH או משהו בסגנון) לחלוטין תוך שלושה ימים, אז סביר שזה ירוקן גם מצבר קטן יותר.
התקנת פסי אורך על גג הרכב
02/09/14 21:12
99צפיות
האם ניתן להתקין פסי אורך על כל רכב 5 דלתות  ? 
אני מתכוון למשל למאזדה CX-5 או פורד אדג'  . 
מצאתי באיביי כמה מסילות גג אוניברסליות  , אבל לא צריך משהו ייחודי לכל רכב ? 
האם ניתן לבצע התקנה אצל מוסך  ? מה העלות של זה  ? 
תודה !
פסי אורך הם לפי דגם רכב, רק כאלה שיש להם הכנה ניתן להוסיף
03/09/14 08:15
49צפיות
להם פסי אורך. לדעתי אתה ראית פסי רוחב אוניברסליים, את אלה אפשר עם רגל מתאמת להוסיף לכל רכב.
יכול להיות שעם קדיחה של חורים ניתן להוסיף גם פסי אורך לרכב שאין לו הכנה, אל גג הרכב הוא לא מקום שהייתי שש לחורר אותו...
ואם אני קונה CX-5 חדשה , אפשר לבקש מהיבואן התקנה של מסילות
03/09/14 08:49
50צפיות
אורך  ?     כמובן , בתוספת תשלום .   או שהיבואן צריך לייבא מחו"ל דגם עם מסילות  ?
( אין לדגם הזה מסילות אורך בכל רמות הגימור )

תודה עלך התגובה
השאלה אם בחו"ל יש דגם עם מסילות אורך. לא כל דגם קיים
03/09/14 09:00
42צפיות
עם מסילות אורך. אם קיים בחו"ל יכול להיות שהיבואן יכול להתקין לך אותן או לייבא לך רכב עם כאלה (למרות שאיך שאני מכיר את דלק מוטורס הם בגישה של "זה מה יש, לא רוצה אל תקנה")
אוקיי , תודה .
03/09/14 09:21
32צפיות
הזמנת רכב עם המסילות  ( במידה וקיים דגם כזה בחו"ל )  תיקח המתנה במיקרה הטוב של מספר חודשים  , לא מתכוון לחכות  .
וחורים בגג שנעשים בארץ יטפטפו עליך כל החיים ויגרמו
03/09/14 20:42
39צפיות
לחלודה בגג.
ההתקנה בארץ תגרור נזק משמעותי לפח בגג
03/09/14 21:12
42צפיות
חבל.
גם אם לא תראה את הנזק מיידית. זה לוקח לו זמן לעתים להתפתח

למה שלא תזמין רכב עם מסילות גגון אורגינליות מהיצרן
מעוניין בג'יפון עירוני , חשבתי על ה-CX5 או פורד אדג'
03/09/14 22:02
50צפיות
לא נורא  , נוריד את הדגמים האלה מהאופציות  ,  יש מספיק אלטרנטיבות אחרות  .
תודה לך ול-kitt  
למה כ"כ חשובות המסילות שאתה מוותר על רכב בגללן?!
05/09/14 16:15
29צפיות
גגון איכותי ישב מצוין (ואפילו יותר טוב) גם בלי מסילות, אז למה?
זה הדבר היחיד שמעניין אותך ברכב?
תרשום האופציות / האלטרנטיבות האחרות
05/09/14 17:55
22צפיות
אולי יש כאן כמה שמכירים...

מה אתה מתעתד להעמיס? אם אתה מעדיף חיסיון אז תן מידות ו/או משקלים מועמסים...

לא קשור להעמסה , אני לא מתכוון לשים כלום על הגג
05/09/14 21:12
38צפיות
אני נכה והמסילות האלה עוזרות לי לצאת ולהיכנס לרכב   .  
וכן , אני אפסול דגם שאין לו מסילות  , אפילו אם מדובר ברכב מצויין  .

מחפש ג'יפון עירוני 2 ליטר  , אוטומטי בנזין  בתקציב של עד 250K ש"ח :  ( מעדיף יפני  )
האופציות מבחינתי הן ראב-4  , אאוטלנדר או CR-V .  מתלבט בין 3 האופציות הנ"ל  .
מחפש מבחן השוואתי בין הדגמים האלה ולא מוצא ..
צודק
06/09/14 08:31
22צפיות
נראה לי שהכיוון שלך נכון.
º
אדג', עירוני? אולי התכוונת שהוא בגודל של עיר...
05/09/14 21:25
14צפיות
מבחינת ממדיו , הוא הגדול שבחבורה ,
05/09/14 21:38
31צפיות
מבחינת המנוע , התכוונתי ל-2000 סמ"ק "הצנוע"    .
בכל מקרה אין לו מסילות , וגם קראתי עכשיו שהולכים להחליף אותו בעוד כחצי שנה  אז אני אוותר עליו  .
הוא גדול בהרבה מכל השאר, ובניגוד אליהם, הוא עם מנוע טורבו
05/09/14 21:39
27צפיות
בהספק של 240 כ"ס, לעומת בערך 165 בכל השאר. פי אחד וחצי...
וגם נראה הכי חסכוני על הנייר , מבחינת צריכת דלק
05/09/14 21:52
25צפיות
הוא עדין באותה הקטגוריה   , לא  ?
בכל מיקרה , הוא כבר לא רלוונטי .
נראה לי שזה רק על הנייר
05/09/14 21:57
21צפיות
אבל לא, הוא בקטגוריה גדולה יותר. רכבי פנאי גדולים לעומת רכבי פנאי קומפקטיים. הוא מקביל יותר לסנטה-פה, נגיד, למרות שאין לו אופציה לשבעה מקומות (אם כי תא המטען יכול בכיף להכיל עוד שני מושבים).
ראב 4/אאוטלנדר/CR-V מה הכי מומלץ ?
05/09/14 22:29
26צפיות
חשוב לי מרווח פנים וצריכת דלק  .
מבחינת אמינות , בטיחות  , גודל תא מטען ושמירת ערך ,הבנתי שהם פחות או יותר דומים .
הראב-4 מפחיד אותי מבחינת היבואן , יוניון מוטורס , הרבה פרסומים שליליים באינטרנט ...
אגב , את האאוטלנדר אני רואה בכמויות אדירות בשנה האחרונה   ( גם בליסינג הוא מככב  , יש מצב שהיבואן עושה דילים לחברות הליסינג...)  נראה לי שהאאוטלנדר הוא הדגם הנמכר ביותר מבין השלוש .

התלבטות קשה בהחלפת הרכב
02/09/14 18:54
113צפיות
שלום לכולם ברשותי פאסט דיזל משנת 2007 יד שניה צבע אפור יפהפיה נסעה 390000 ק"מ
האוטו מטופל בחברה במוסך המורשה מצב מכני מצויין הכל שמור וטוב, אוטו איכותי לנהגים שאוהבים מכוניות טובות, אני אישית אוהב את הנהיגה ברכב
החלטתי למכור את הרכב ולהחליף את הרכב לרכב מפנק יותר חדש יותר ואיכותי יותר שישמש אותי
א. אפשרות ראשונה להוסיף 60 אלף ולקחת רנו פלואנס מחברת ליסינג כלומר המחירון של הפאסט 56 הם משלמים לי 35 ונותנים לי אפשרות להוסיף 60 אלף וצאת עם אוטו שנת 2012 דיזל עם אחריות של שנה
ב. אופציה שניה להחליף את הרכב לאוודי Q7 שנת 2009 , עם 100 אלף ק"מ אוטו מפנק ניראה טוב במצב טוב עם אחריות לחצי שנה ממגרש אני גם יודע מי הבעל בית ביד הראשונה, הוא פשוט לקח שנת 2013 אותו רכב מהמגרש והשאיר אצל המגרש את הרכב הישן שבעצם קנה מהחברה
עלות הרכב הזה היא 230000 אלף ש"ח
ג. אופציה אחרונה היא לקנות IX 35 דיזל שנת 2014 חדש מהחברה עם החבילה הגדולה עלות 200 אלף
מ-90K אתה רץ ל-230K. ממשפחתית לרכב פנאי-פרמיום גדול...
02/09/14 19:29
78צפיות
אולי תחליט על תקציב לפני הכל? ואתה מודע לזה שיש הבדל לא קטן בעלויות התחזוקה בין פלואנס ל-Q7, כן?
רכב מנכ"ל
03/09/14 15:59
70צפיות
רכב מנכ"ל צריך לשדר עוצמה, עסקים ופגישות
רנו אוטו טוב אבל לרכב מנכ"ל הוא לא מתאים הוא מעייף מאוד לא נוח אז נכון יש לו 5 כוכבים בריסוק
לא הולך להתרסק וזה לא הכיוון שלי, כמו כן אני מאמין בבטיחות אבל לא בעיפות, אני נוסע בשעה 60 אלף על הכביש והבעיות ברנו עולות וצצות
ידוע לי שכל החברים שלי שעובדים כשכירים בחברות מקבלים רנו פלואנס ונהנים מהרכב, אבל בהתחשב שהם נוסעים בית עבודה ואולי קצת בסופו שבוע זה לא כמו להיות על ההגה כל יום כל היום
העבודה שלי היא על הדרכים ככה זה אין לי המון ברירות לנסוע ולחרוש את הארץ, להביא עבודה להיפגש עם אנשים וחברות, ולהציג את עצמי ואת השירותים שלי, סולר כי אני בעל עסק בתחום ההובלות
ויש לי הנחה על סולר, תחזוקה ידועה לפני הפאסט היה לי מרצדס ML ממש נהנתי ממנה אבל האוטו נשבר במחיר והפסדתי עליו המון כי זה היה מיבוא לכן אני עם מרצדס לא נוהג להתעסק לא אוהב לקנות אוטו איכותי מיצרן איכותי ואחרי כמה חודשים יורד בחצי למרות שגם קיבלתי הצעה איכותית למרצדס חדשה מהחברה, לא מתלהב אוטו עד 200 אש"ח
זה בגדול,
כמובן ששאלתי את עצמי האם שני הרכבים רנו ויודנאי יכולים להתמודד עם היכולות של אוודי ואני יודע שלא ואני מדבר על כל הקטגוריות, התנהגויות כביש, שטח קצת, בורות בכבישים מעמורות, אחיזת כביש כל מיני דברים
מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי
יש לך לא מעט טעויות
03/09/14 16:11
64צפיות
לרנו יש 4 כוכבים, כנראה, לא 5. מדובר באוטו נוח מאוד - בטוח יותר נוח מהיונדאי, וזה אחרי הרבה מאוד קילומטרים בו (בגרסת הבנזין, אבל אין הבדל). לרכב אין בעיות אמינות למיטב ידיעתי - וזה כולל אנשים שעשו עם הרכב כבר יותר מ-150K.
כל רכב פאר מאבד הרבה ערך ומהר - גם את ה-Q7 שאתה מתעניין בו קנו בבערך פי שלוש ממה שרוצים ממך כרגע. אבל אני מדבר על עלויות של צמיגים, בלמים ואפילו סתם טיפולים. לא פעם מדובר במחירים גבוהים בהרבה מאלו של מכונית עממית יותר.
לגבי היונדאי - אני כבר מעדיף את הקיה המקביל, הספורטאז'. יפה ומרשים יותר לדעתי, וגם קצת יותר נוח. אבל אף אחד מהם לא נוח במיוחד - המתלים די קשים בסך הכל. כמה עולה סופרב דיזל?
מעשה במצוף דלק פגום שהרס לי את כל היום ובכלל.. אנא דעתכם
02/09/14 17:15
92צפיות
אז כך:אני נוהג בסיריון 2007 שעד היום עבדה פיקס למעט החלפות מצברים תקופתיות.. בפסח האחרון נסעתי עם חצי מיכל מלא (4-5 פסים אם איני טועה) מחוץ לעיר ושמתי לב שאחרי כעשר דקות הקווים יורדים באופן רצחני עד לקו אחד כאילו היה גמד במיכל ששתה לי את הדלק... הגעתי ליעד המבוקש ומילאתי דלק וכמובן אחרי החג התייעצתי עם מוסך ליד מקום מגוריי שאמר שיכול להיות שהבעיה במצוף הדלק... מילאתי מאז עשרות פעמים דלק והיה סבבה...עד היום:(התנעתי בבוקר לכיוון העבודה (שני פסים במיכל הדלק) ואני נוסע במעלה הכביש והאוטו מתחיל להשתנק ונעצר באמצע הכביש באמצע החגיגה של כל התנועה מאחוריי וכמובן צפצופים ובטח הרבה סעמק מהנהגים הממהרים שלא יכולתי לשמוע כי התקשרתי לגרר ונכנסתי ללחץ אטומי כי זו פעם ראשונה שקרה לי חרא כזה.. קיצר הגרר הגיע והתניע לי ואמר לי סע לתחנת הדלק הקרובה ואני מאחוריך לראות שאתה מגיע ונסעתי (עדיין עם שני פסים במיכל) כשני ק״מ עד שהאוטו נעצר ומשם נסענו למוסך שהזכרתי קודם..ופה מתחילה הפרשייה שאני צריך את עצתכם... הפועל שלו פירק לי לא ממש בעדינות את שני המושבים האחוריים ע״מ להגיע להגיע למשאבה או לא יודע מה ואז הוא קרא לבוס שלו והוא היה סבבה ואמר לי שחבל סתם לשלם 1500 ש״ח על משאבה ומצוף ושאפשר לחיות עם זה רק למלא דלק לפי איך שמרגיש לי וזה נשמע לי פייר מצידו שהוא לא השחיל לי תיקון יקר...הפועל החזיר את הפלסטיקים השחורים למושב והחזיר הכל למקום כמובן שלא כמו שהיה לפני פתיחת המושבים כי הפתחים מתחתם נאטמו בצורה אופטימלית מן הסתם במפעל עד שפותחים אותם עם מברג מהצד.. בקיצר קניתי דלק ושעטתי לכיוון תחנת הדלק למלא כמו שצריך ושמעתי רעשים שלא היו קודם ושוב נלחצתי ושוב נסעתי למוסך והוא בדק ושם לי אזיקון מתחת לטמבון הקדמי כי היה שם חלק משוחרר לא יודע איך בדיוק ואז נסעתי לכיוון העבודה והרעש נעלם ...חוץ מזמזום שלא מוכר לי ושנשמע כמו זרם חשמלי נמוך מהכיוון האחורי..עכשיו תראו רצים לי אלף ואחד סרטים בראש... אולי הרעש הזה תמיד היה ולא שמתי לב עד היום.. אולי הפועל של המוסכניק לא הידק את כל החלקים בחזרה למצב המקורי... חבל לי על האוטו כי הוא בובה וחסכוני ועכשיו אני מסתכל עליו כפגום בגלל מה שעבר עליו היום ... התקשרתי למוסכניק הנחמד שהוא אמר לי שאין בעיה ושהוא יפתור כל רעש ולא לדאוג בלה בלה בלה... הוא דווקא היה סבבה אבל איך עלי להתנהג שאגיע אליו? האם לבוא בטענות שהוא קלקל לי את האוטו או מה? הוא סה״כ באמת עזר לי ולא השחיל לי תיקון מיותר...מצטער על החפירה אשמח לדעתכם הכנה והמקצועית
º
אין מצב לקרוא את זה בלי ריטלין, מצטער.
02/09/14 20:04
24צפיות
יש פתרון פשוט יותר
02/09/14 20:28
53צפיות
שפשף את המסך עם בגד עשוי צמר, ואז פזר לידו פלפל שחור גרוס - זה כבר יסדר לך פסיקים ונקודות שיהפכו את הטקסט לקריא...
לא פעם כשמפרקים דברים הם לא חוזרים להיות בדיוק אותו דבר
02/09/14 20:29
42צפיות
וצצים רעשים חדשים. לא פעם הרעשים (או דפיקות, או ריחות) היו שם תמיד, אבל הערנות המוגברת שלנו אחרי התיקון/תקלה גורמים לנו לשים אליהם לב פתאום.
לא נראה לי שיש לך יותר מדי מה לדאוג - עד כמה שאפשר לאבחן מעל גבי הרשת.
הביטוח דורש כספת למחשב רכב
02/09/14 16:30
113צפיות
אין לי מושג מזה הכספת הזו אבל הביטוח שמצאתי הכי זול דורש כספת ועלוקה
מישהו יכול להגיד לי מה הטווח מחירים של הכספת הזו ?
תודה
כספת מאלומיניום בין 450-500 שח
02/09/14 16:44
98צפיות
חרטא בונה של דרישה אבל אין מה לעשות.
ומזה עלוקה ?
02/09/14 18:00
88צפיות
כי גם עלוקה הם דורשים כמה חרא ברכב אחד
עלוקה זו קופסה שיושבת על משאבת הדלק או חלק אחר חשוב ומונעת
02/09/14 20:49
90צפיות
גישה אליו בנוסף לניתוק חשמלי שלו.
אני חושב שזה רק משבת נוסף חבוי
02/09/14 20:53
75צפיות
לא חושב שהוא כולל הגנה פיזית על חלק כלשהו.
באספאס זה היה משבת עם הגנה שעשה לי חיים קשים עד שהעפתי
02/09/14 20:55
76צפיות
אותו לקיבינימט וגישרתי על החוטים שלו.
הגנה על מה? רכיב של הרכב או על הניתוק עצמו?
02/09/14 21:03
58צפיות
ובכלל, למה היתה עלוקה על אספס? מי כבר ירצה לגנוב אותו?!
העלוקה היתה על משאבת הדלק (שהיתה חיצונית למיכל שם) והעלוקה
03/09/14 08:21
44צפיות
עטפה את המשאבה ואת המשבת שהיה למשאבה.
לגבי מי יגנוב רכב יחיד בארץ, אין לי מושג, זו היתה דרישה של הביטוח וכילד טוב ועם עיגולדים לא התווכחתי.
ואיפה האספאס היום?
03/09/14 09:19
54צפיות
זו היתה אספאס דור ראשון, נכון?
דור שני, אין לי מושג איפה היא, אני מכרתי אותה למישהו
03/09/14 20:45
46צפיות
ממולדת.
תן לי לנחש : חברת ביטוח הראל ...
02/09/14 21:06
72צפיות
גם ממני דרשו את זה  .
כפי שכבר ציינו  , זה עולה כ-400 ש"ח
º
לא רק הראל, יש גם אחרות שדורשות(תלוי בקבוצת הרישוי של הרכב)
03/09/14 03:41
24צפיות
לא יודע אם זו אגדה אורבנית אבל שמעתי שמונע קירור של המחשב
06/09/14 04:03
12צפיות
ולפחות בדגמים מסויימים המחשב מתחמם לכדי תקלות.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום