לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

מה זה החלק הזה?
27/06/14 06:44
69צפיות
מה זה החלק הזה?
רנו מגאן 2007, הגריל הימני חסר ואז אני רואה שהחלק עליו אני מצביע 'מדלדל'
מה זה?
כמה דחוף לפנות למוסך?
עוד טיפים?

תודה
מכוון אויר לכיון הרדיאטור
27/06/14 07:52
46צפיות
לדעתי זו סתם חתיכת פלאסטיק שתפקידה לכוון את האויר לראדיאטור - אם זה כך היא אמורה לשבת במעין חריץ יעודי, והיא כנראה יצאה ממנו.
התיעצות לגבי מכירת רכב - טויוטה יאריס
27/06/14 00:20
74צפיות
הי,

אני מחזיק בטויוטה יאריס שאני רוצה למכור. הרכב משנת 2003, ידני, קילומטארז של 70 אלף בסה"כ, אני יד 2 (01 ברישיון), בלי תאונות שילדה. הוחלף פגוש ושמשה קידמית. לאור זאת שתי שאלות:

1. כמה ניתן לבקש עבור רכב במצב כזה?

2. ברכב יש פגיעה קוסמטית מחנייה מפגרת שעשיתי. התיקון דורש החלפה של שלושה חלקים: דלת, פגוש והחלק התחתון שאין לי מושג איך קוראים לו. אם אני מחליף - לא ישימו מקורי וזה יתגלה כמובן בבדיקה לפני הקנייה. מה עדיף לעשות במצב הזה כדי לפגוע כמה שפחות במכירה?

תודה מראש
נשמע ששווה מעל המחירון
27/06/14 09:59
34צפיות
אלא אם כן אתה סופר לחוץ.

אני על הפונטו שלי שילמתי מעל המחירון למרות שריטות בצד שמאל וחיפוי מראה חסר בשל תאונת חניה.

בכדי להשאיר את האוטו ללא תיקוני צבע/ פח אני גם מוכר את האוטו עם השריטות הללו ומראה שהן רשומות בטופס הבדיקה כשרכשתי לפני שבע שנים.

אישית עם ק"מ גבוהה משלך פי שלוש (אם מתחשבים בגיל שני הרכבים) לא מתכוון לעשות שפגאט על המחיר אך כאמור זה עניין של כמה לחוצים למכור.

בהצלחה
אין היום מישהו שמוכן לשלם מעל מחירון
30/06/14 15:54
9צפיות
פעם ראשונה שאני שומע.. באמת! בגלל ההצפה המטורפת בשוק הרכב אנשים קונים ממחירון ומטה למרות הק"מ הנמוך.
בכל מקרה אני ממליץ לעשות טרייד אין במחיר מחירון לרכב. הכי פשוט והכי מהיר בלי כאבי ראש. מצרף לך כתבה מעניינת מישראל היום שמסבירה קצת יותר על הנושא.
לגבי השריטות- הייתי משאיר ככה ומוכר בפחות.. סתם הוצאה כלכלית מיותרת ואנשים יכולים להיות מאוד קטנוניים כשמגלים את זה בבדיקות, מניסיון.
שיהיה בהצלחה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
שניים הציעו לי על הפונטו שאני מפרסם הרבה מעל
01/07/14 01:48
8צפיות
המחירון של לוי יצחק (12,400) , קרוב יותר למחירון יד 2 (17,000) שניהם הציעו 15 ואני איחלתי להם בהצלחה.
ביצעתי עידכון גירסה בסמרטפון וגם
26/06/14 18:49
163צפיות
האנדרואידי שלי ולהפתעתי אפשר לחבר לשקע הUSB ברכב ולקבל טעינה סבירה וגם יחד עם זה הWAZE עובד ואני לא מקבל סמרטפון תקוע עם כיתב במסכו על כרטיס הSD

מה שמסקרן אותי כרגע זה:
1. הרושם שלי שהטעינה דרך הUSB פורט לא איטית בהשוואה לטעינה דרך יציאת ה12V. הייתכן?
2. עבודת הWAZE שופרה עם החיבור לUSB של הרכב אבל עדיין לא הצלחתי לזכות להאזין למוסיקה מקבצים בסמרטפון דרך החיבור למערכת ברכב דרך הUSBV. כלומר לפעמים זה עובד ולפעמים לא שומעים ברמקולי הרכב אלא מהמכשיר סמרטפון עצמו

3. עוד משהו שתזהרו ממנו, רכשתי בדולר כבל סטיריאו באי ביי משלוח נוח לבית תוך חודש אבל ממילא אין צורך דחוף. הכבל דפוק ומקצר, ועוד רכשתי כבל 3 פסים כי גם לאוזניית הסמרטפון יש 3 פסים...
תגובות
26/06/14 21:52
73צפיות
1. חיבור USB מטעין בזרם נמוך של 0.5A, לעומת מוענים שבד״כ מספקים 1-2A. כל שברור שהטעינה איטית יותר.

2. באנדרואיד כלל אי אפשר להעביר שמע דרך USB. מה שאפשר זה שהמערכת תקרא את הקבצים מהטלפון כאילו הטלפון היה דיסק און קי. בד״כ האפשרות הזו נתמכת רק לקבצים שח כרטיס זיכרון חיצוני.

3. כבל עם 3 טבעות נועד לחיבור אוזניות עם מיקרופון. כל מכשיר שמקבל כבל עם 3 טבעות יכול לקבל כבל עם 2 טבעות. בכניסת ה-AUX ברכב שלך אין, מן הסתם, חיבור מיקרופון ולכן הכבל מקצר.
דיון...
27/06/14 13:33
44צפיות
1. הנקודה שחיבור הUSB מצליח להטעין כרגע יפה. בעבר לפני עדכון הגרסה של הסמרטפון, הUSB לא היה מאפשר הפעלת הWAZE כלל ולכן הייתי מפעיל הWAZE ע"י חיבור לשקע ה12V או שללא טעינה והWAZE היה מכלה את בטריית הסמרטפון מהר מאד
הרושם שלי באופן מפתיע שהUSB טוען לא פחות טוב מה12V. אני מופתע.
ייתכן שהסיבה היא שרכשתי מתמר שמתאים ליציאת ה12V לצורך חיבור כבל USB. מתמר זה הוא סיני פשוט שכנראה מוליך בינוני [אבדוק בהזדמנות אם מתחמם כמדד כלשהו לתנגודת חשמלית...]
רציתי לרכוש מפצל שמתחבר מה12V ומעניק אופציה לחיבור ל4 USB-ים בו זמנית אבל אני חושש שהאיכות לא תהיה מספיק טובה והיצרן עוד טוען שאפשר לטעון גם איי-פד שדורש 2.1A

2. אתה יכול לפרט? לא כל כך הבנתי. האם אתה טוען שבאייפון בניגוד לאנדרואיד זה אפשרי להעביר ככה שמע ללא קריאה מקבצים בפלפון?
למשל אבדוק אם באייפון אפשר עם חיבור USB בלבד וללא הAUX לשמוע דרך הרמקולים ברכב את הוראות הWAZE.

3. הזמנתי את הכבל סטריאו הזה בגלל שיש בו 3 טבעות. בעבר ראיתי שקיה משווקים בעבור הפיקנטו בלבד [לדגם הריו למשל, זה לא נחוץ] כבל ייעודי לאייפון [שמתחבר ברכב גם לUSB וגם לAUX ומצליח גם לטעון וגם לשמוע קבצי מוזיקה...ושים לב שמה שמעניין זה שכבל USB רגיל לאייפון לא מצליח לחבר בין המערכת של הרכב לבין האייפון כלומר גם אין טעינה וגם אי אפשר לשמוע מוסיקה וכו'. מעניין שהבעייה הזו היא רק למוצרי אפל. לאנדרואיד אין בעייה להסתפק בכבל USB ולטעון וכד'] על כל פנים הם מוכרים הכבל הזה במחיר גבוה מדי לטעמי.
הזמנתי את כבל הסטריאו הזה כי גם בכבל הייעודי עבור הפיקנטו יש 3 טבעות וחשבתי שאני אפתור את בעיית השימוש באייפוד / אייפון
אתה בטוח שהכבל מקצר בגלל הטבעת השלישית המיותרת כשאין צורך בדיבורית? גם בכבל המקורי של קיה בעבור אייפוד/אייפון יש 3 טבעות ושם ראיתי שזה לא מקצר בעת שהודגם בפניי אותו כבל ייעודי של קיה בעבור הפיקנטו.
תגובה
27/06/14 15:06
29צפיות
1. אם המטען לא מקצר את הפינים של הנתונים, הטלפון בכל מקרה יגביל את עצמו ל-0.5A. הרבה מטענים פשוטים או כאלו שמיועדים לאיפון לא עושים את זה ולכן התוצאה. לאנקר יש מטען לרכב שמתאים את עצמו לאיפון או לאנדרואיד אוטומטית.

2. עקרונית אפשר להוציא שמע מאיפון דרך חיבור USB, כמובן שהמערכת ברכב צריכה לתמוך בכך. בד״כ זה נקרא מצב iPod. עם זאת לפי מה שציינת בסעיף 3 כנראה שהמערכת אצלך ברכב לא תומכת בכך.

3. הכבל המקורי כלל לא מתחבר לחיבור האוזניות. אני גם לא מבין מה הבעיה לקנות כבל AUX סטנדרטי (2 טבעות) בכל חנות אלקטרוניקה, זה יעלה פחות מ-20 ש״ח. בשביל מה להסתבך עם איביי ומשלוחים? בשביל לחסוך 15 ש״ח?

המשך
27/06/14 16:13
29צפיות
1. היות והרושם שלי שכרגע חיבור הUSB מטעין מצויין, מה הסיכוי ש0.5A מספיק לסמרטפון כולל שימוש בסמרטפון לWAZE וכד'. [למשל, אנסה גם לשמוע קבצי מוסיקה תוך כדי הפעלת WAZE]
כלומר אמקד את השאלה: האם 0.5A יספיק גם לטעינה [גם אם היא איטית] וגם לשימוש בפונקציות השונות?

לא מעוניין בכבלים שמתאימים לכל המכשירים.

2. נכון
אני מכיר גם קיה ריו ושם כבל USB פשוט מאפשר לשמוע קבצי מוסיקה ממכשיר אייפון
בפיקנטו יש בעייה ולכן משווקים כבל ייעודי לאייפון.

3. גם נכון.יש לי כבל AUX עם 2 טבעות. הזמנתי את ה3 טבעות כי חשבתי שיתן לי משהו נוסף.
מצד שני למה הזמנה בעלות של $1 זה נקרא להסתבך עם איביי? לא צריך להגזים
תשובות
27/06/14 19:41
20צפיות
1. אין סיכוי. בגלקסי נקסוס שלי טעינה ב-0.5A לא מספיקה תוך כדי ניווט והשמעת מוזיקה.

2. אז ברור לך שאין סיכוי שתשמע דרך USB ברכב שלך.

3. כבל 3 טבעות מיועד לחיבור אוזניות עם מיקרופון והוא לא מוסיף שום דבר לחיבור AUX. לא נורא, השיעור שצריך לברר לפני שקונים יצא די זול הפעם.
תשובות ושאלות
28/06/14 06:50
20צפיות
1. טוב לדעת. האם רק לניווט זה מספיק כלומר בלי השמעת קבצי מוסיקה ? אני אשתמש באופציית ניווט תוך חיבור ליציאת הUSB ואמדוד מה יהיה מצב הסוללה לפני ואחרי. האם זה תלוי במידת המעורבות של הWAZE? כלומר אם הכבישים פקוקים לעייפה והוא מחשב ומשנה מסלולים כל הזמן או שמדובר על ניווט במסלול פשוט "שהחיים של הנווט פשוטים"

אבדוק שוב אם יציאת ה12V תתן טעינה מהירה יותר. אבל ייתכן שאם לא, הסיבה היא שזה מוצר שעולה $1

2. נכון. עם אייפון לא אשמע. הסמרטפון שלי אינו תפוח.

3. האם הכבל הזה בשימוש בין הסמרטפון לרכב גם מקצר בוודאות מלאה?
על איזה מכשיר מדובר בכלל?
28/06/14 07:12
28צפיות
יש מיליון סוגים של סמארטפונים אנדרואידים.,
חלקם שותים סוללה לשוכרה, חלקם חסכוניים יחסית.
כמו רכבים כך גם שוק הסמארטפונים פרוע, ומה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר.
בגדול,  סמארטפונים חלשים יסתפקו ב-0.7Ah, בעוד מכשירי הדגל של השנה-שנתיים האחרונות ידרשו 1.2Ah וחלקם אף יותר.
גם לך וגם לELADTS
28/06/14 11:55
29צפיות
יצא לי לבדוק היום ולהלן המסקנות:
הטעינה כנראה מצויינת דרך הפורט של הUSB. אין לי צורך ביציאת ה12V. כלומר, חזרתי עם 100% טעינה [!] והפעלתי גם WAZE וגם קבצי מוסיקה מהסמרטפון.
יתרה מזה, רציתי שהWAZE "יעבוד קשה" וכל הזמן יחשב מחדש אז הוא כיוון אותי לשווא ליעד בכיוון ההפוך אליו נסעתי וככה הוא כל הזמן, בכל צומת, חישב מחדש איך לתקן את המסלול שלי...
כאמור, תוך כדי, שמעתי קצת מוסיקה שהורדתי, אלא שהיא נקטעה בכל צומת עם הוראות חדשות של הWAZE...חח

הערה מסויימת היא שלא מצאתי את כבל הAUX עם ה2 טבעות, ככה שאת המוסיקה ואת הוראות השמע שמעתי מהמכשיר הסמרטפון בעצמו ותוך כדי הכבל USB טען את המכשיר כהלכה. עם חזרתי בדקתי והטעינה 100%. אי אפשר לדרוש יותר. ייתכן שאינפורמצית השמע שתועבר בAUX למערכת באוטו, תגביר את צריכת הזרם של הסמרטפון ואז יתברר שהטעינה לא מספיקה [האם זה הגיוני?].
אבדוק גם את זה כשאמצא הכבל AUX

המסקנה עד כה היא בכל זאת שהפורט של הUSB עובד בפיקנטו מצויין, כנראה שזה כמו שאתה רשמת בצדק, תלוי איזה מכשיר. כנראה שהסמרטפון שלי אינו זללן בזרם. כאמור ולמניעת טעויות הפורט הזה עובד גרוע למוצרי אפל כגון אייפודים או אייפונים ושם צריך כבל ייעודי של קיה לפיקנטו לבעלי אייפוד/ן
אני מכיר את הכבל הייעודי הזה ולכן אתאר כאן לטובת מי שמתעניין:
מתחבר בצד אחד, הצד של הרכב בו זמנית, ל2 יציאות: גם לUSB וגם לAUX כאשר הכניסה של הAUX מכילה 3 טבעות, ובצד השני של הכבל הזה יש כניסה לאייפוד/ן [זהה לכניסה אליהם שמבצעים לצורך טעינה, כלומר לא נכנס כלום לפתח של כבל האוזיות]
וייז לא צורכת סוללה
28/06/14 12:18
47צפיות
זה שדרשת ממנה לחשב מסלול מחדש לא מעלה ולא מוריד את צריכת החשמל.
אפליקציות ניווט מקצרות את חיי הסוללה בגלל שהן עובדות עם מסך דלוק ברצף, גפס עסוק ברצף,  וטעינה במקביל.
ושוב, הכל זה אלקטרוניקה פשוטה:
יותר חשמל פחות עמל - טעינה דרך usb,  מטען חלש או סיני מצ'וקמק, ניווט, ומוזיקה,
הכל ביחד לא עושה טוב לא לזוללה, לא להטענה ולא למשתמש.
כלומר לחישוב מחדש אין משמעות
28/06/14 12:27
33צפיות
אני באמת שמתי לב ששימוש בWAZE ללא טעינה משאיר אותי מהר יחסית עם סמרטפון שסוללתו ריקה.
אני מבין ממך שחיבור למטען תוך כדי הפעלת WAZE מקצר חיי הסוללה של הסמרטפון. אז מה אתה ממליץ...
חחח, החיים זה פשרות.
28/06/14 15:13
34צפיות
אני דוגל בפילוסופיה שהמכשיר נועד לשרת אותי, לא אני אותו,
ולכן,  שתחנק הסוללה,  אם אני צריך ניווט - ניווט אני אקבל.
מה שבכל זאת אפשרי זה בכבות את אפליקציות הניווט בניווטים ארוכים, או לפחות את המסך,
או להחליף את המכשיר למכשיר שתואם את הדרישות.
דרך אגב, עוד לא אמרת על איזה מכשיר מדובר, יכול להיות שזה מכשיר שידוע כזולל סוללות.
הכל בנוי מפשרות
28/06/14 15:42
28צפיות
לפחות על הערכים צריך לשמור

בנוגע לסמרטפון. תעבור על השרשור. כבר רשמתי שאחרי עדכון הגרסה אני נהנה גם מWAZE, גם מקבצי המוסיקה ויש לי גם טעינה משובחת דרך יציאת הUSB [אין לי צורך ב12V]. הסוללה נותרה אצלי 100%
[עדכון הגרסה היה מאד משמעותי. לפני כן הWAZE בכלל לא עבד כשחיברתי ליציאת הUSB ברכב. הייתי מקבל רישום על הצג של הסמרטפון לגבי כרטיס SD...והWAZE היה נתקע...]

עדיין לא ברור לי אם צריכת הזרם עולה בסמרטפון אם אחבר גם כבל AUX כדי לשמוע הוראות דרך המערכת ברכב.
האם אתה יודע אם העברת האינפורמצית קול מהסמרטפון לרדיו ברכב צורכת עוד חשמל מהסמרטפון?
למה טעינה במקביל לצריכה מקצרת את חיי הסוללה?
29/06/14 10:49
25צפיות
לא זוכר שנתקלתי בטענה כזו לגבי סוללות בכלל, וליתיום יון בפרט.
בשימוש מאסיבי
29/06/14 18:03
22צפיות
הסוללה מתחממת והחום לא עושה לה טוב.
אבל היא מתחממם בשימוש מאסיבי בלי קשר לטעינה
29/06/14 19:45
18צפיות
במקביל. הטענה כאן היתה שהעבודה עם מטען מחובר מקצרת את חייה, וזה נשמע לי מוזר. הלא אם בקרת הכח בטלפון לא טיפשה לחלוטין, היא מפנה זרם מהמטען להפעלת המכשיר, ואת העודף לטעינה - ואז העומס על הסוללה בעצם יורד.
אבל גם המכשיר מתחמם כתוצאה מהשימוש
29/06/14 23:14
13צפיות
מה שסה״כ עלול להביא את הסוללה לרמה מסוכנת. בגלל זה לעיתים בשימוש כבד גם אם יש מטען שמסוגל לספק די והותר הטלפון לא טוען את הסוללה כי הוא חם מידי.
או.קי, אבל זה עדיין לא מסביר את הטענה שבשימוש
30/06/14 00:32
18צפיות
תוך כדי טעינה הנזק לסוללה רב יותר.
זה נובע
30/06/14 02:42
15צפיות
מהשילוב של ההתחממות כתוצאה מפעולת הטלפון המאומצת להתחממות כתוצאה מהטעינה, שיחד יוצרות טמפרטורה גבוהה יותר מכל אחת מהפעולות לחוד.
קראתי חלק מהשירשור ויש לי כמה נקודות לציין
01/07/14 21:02
8צפיות
אין הבדל חשמלי בין טעינה(ורק הטעינה) דרך חיבור USB או דרך חיבור של ה12V, שכן בשני המקרים המכשיר מקבל בדיוק אותו מתח וזרם שהוא צריך(הUSB מספר את המתח והזרם, ואילו ב12V יש ממיר שמוצא בסוף את אותם הערכים שמוציא הUSB).

אם אני לא טועה הטלפון עצמו לפעמים הוא הבעיה בהזרמה של מדיה ותיפעול WAZE בו זמנית דרך USB(בגלל שהWZAE עובד על יציאת אוזניות או רמקול הטלפון ואילו המוזיקה מועברת לUSB ופה הטלפון מתקשה לתפעל שתי שיטות עבודה שונות בו זמנית).

מאוורר של המזגן לא עובד
26/06/14 15:06
94צפיות
מאוורר של המזגן לא עובד
שלום.
יש ברשותי טויוטה קורולה 2004
והמאוורר של המזגן לא עובד, רציתי לדעת איך אפשר לדעת מה הפיוז של המאוורר כדי לבדוק אם הוא שרוף.
ואם אבדוק פיוז פיוז ע"י שהוציא אחד אחד.. זה יכול לגרום לבעיה כל שהיא?
º
מישהו יכול לעזור??
26/06/14 22:07
14צפיות
לא מבין כלום בחשמל או בחשמל רכב אך
27/06/14 10:03
44צפיות
יצא לי מס' פעמים להוציא ולבדוק פיוזים של רכבים ולא נגרם כל נזק.

בהצלחה
הצילו ג'וק!!!!!!!!!!!!!
26/06/14 12:03
240צפיות
מותר לרסס???????
הרכב שלי מה זה מטופח וגיליתי בתא מטען ג'וק!!!!!!!!!!
מותר לרסס זה לא חומרים דליקים?
בבקשה תשובה דחופהההההההה
זה עוד כלום
26/06/14 12:12
168צפיות
יש כאלה שכל הרכב שלהם הפך לג'וק ענק. קוראים לו ניסן
º
זה השיווק הכי מפגר שיכלו לעשות חחחח
26/06/14 12:37
70צפיות
תחשבי איזה מזל - אם ככה הרכב מוכר עם שיווק
26/06/14 14:47
121צפיות
מפגר, אז עם שיווק טוב הוא בכלל היה משתלט על השוק.
º
לגמרי
26/06/14 15:38
23צפיות
כיף למצוא מישהי שמרוצה ככה
27/06/14 17:59
37צפיות
מהקנייה שביצעה. זה אומר שידעת לברור מה באמת את מחפשת.

האם יש רנו כלשהו ששותף בכל המכלולים
27/06/14 14:18
50צפיות
החשובים כגון מנוע, שילדה וגיר עם הניסן ג'וק
כאשר ההבדל היחיד זה העיצוב האיבזור והשם
לא למיטב ידיעתי
27/06/14 16:20
38צפיות
או לפחות לא בארץ.
שאלתי כי
27/06/14 17:56
44צפיות
חשבתי שרנו וניסן זה שותפות עסקית כמו פזו סיטרואן ו/או יונדאי קיה ואולי עוד כמה ששותפים לעתים עד לרמת הבורג והאום...
º
וכמובן קונצרן VW על שלוחותיו
27/06/14 17:57
11צפיות
ועכשיו גם מיצובישי בעסק
27/06/14 19:49
29צפיות
הלאנסר והגלאנט הבאות הבאה יהיו מבוססות על הפלטפורמות של רנו-ניסאן.

http://www.autoblog.com/2013/11/05/mitsubishi-rena...

לא, בניגוד לפיז'ו, שקנתה את סיטרואן,
27/06/14 20:24
34צפיות
ברנו-ניסאן יש בעלות צולבת באחוזים קטנים, ואלו עדיין שתי חברות נפרדות לחלוטין.
אגב, גם ביונדאי וקיה הדברים לא בדיוק זהים עד רמת הבורג - יש הבדלים קלים בהספקים, בכיול מתלים, ולפעמים אפילו מכלולים שונים לחלוטין, כמו בעניין תיבת ההילוכים בסיד לעומת ה-i30.
אבל אתה כן יכול למצוא את המנוע ותיבת ההילוכים של הג'וק בפלואנס, למשל. והפלטפורמה שעליה מתבסס הג'וק היא אותה אחת שמשרתת את הקליאו, למיטב זכרוני.  
נראה לי עדיף לפזר חומר הדברה בגרגרים
26/06/14 12:13
97צפיות
שגם פחות מסריח. אני יודע שיש כזה לנמלים, בטח יש גם לג'וקים (ואם לא - החומר של הנמלים בטח הורג גם ג'וקים).
º
נשמע הגיוני לא חשבתי על זה ...הולכת לברר תודה
26/06/14 12:39
32צפיות
מותר לרסס, אבל תצטרכי לאוורר אחר כך את כל
26/06/14 12:56
81צפיות
האוטו כי הריח יחדור גם לתא הנוסעים.
עבדתי בהדברה שנתיים, הריח נעלם מיד בסוף כל
26/06/14 14:52
100צפיות
עונת ריסוס.

בהצלחה
לא בדיוק הבנתי מה רצית להגיד - כמה זמן זה
26/06/14 14:59
81צפיות
"עונת ריסוס"?
כשמרססים אצלי בבית, הריח חזק מאוד במשך היום יומיים שאחרי הריסוס, וגם אחרי זה עוד אפשר להריח את הריסוס. וזה בבית שמשאירים בו את כל החלונות פתוחים כדי לאוורר.
ברכב סגור ואטום, עם שטיחים ושאר חומרים סופגים, נראה לי שזה יהיה יותר חמור.
לפני פסח מתחילה העונה, ספטמבר נגמרת.
26/06/14 15:53
61צפיות
מספר ימים לאחר שהחזרתי את ערימות הציוד והבקבוקים הנוזלים לבעל העסק האוטו התנקה כך שאני אפילו לא זוכר שזה היה עניין.
חבר שעבד עם "המנהלים" המלוקלקת שלו באותה עבודה גם מדווח ששכח מזה די מהר.
לא הייתי מודאג אילו הייתי צריך לרסס את האוטו
אבל אתה לא ריססת את האוטו, רק הובלת בו
26/06/14 16:12
59צפיות
בקבוקים. לא נראה לי שזה אותו דבר.
אולי בגלל שאתה לא יודע איך זה לעבוד בריסוס
26/06/14 19:31
65צפיות
חודשים ארוכים ספוג כולך בסרטן הזה, עם מרסס מאחורה, 40 מיכלים מסוגים שונים ששניים מהם (שני סוגים של ריסוס) פתוחים ונוזלים כל הזמן,וכל כלי העבודה טובעיםבחומר ריסוס :)
כשמכרתי את האוטו הקונה לא הרגיש כלום.
אכן לא יודע, אבל עדיין - גם כמה ימים עם ריח
26/06/14 20:48
56צפיות
של ריסוס באוטו לא נראה לי כזה להיט.
מסכים איתך בעניין זה, הייתי מחכה במקום פותח
27/06/14 09:48
46צפיות
השרשור לראות אם הג'וק היה לבד או לא לפני הריסוס
אם גילית אותו אז תוציא אותו וגמרנו
26/06/14 15:43
72צפיות
עזוב לרסס.
זה היא לא הוא.
26/06/14 17:10
74צפיות
לא הג'וק, זו ששאלה.
אם באחריות - לפנות לקרסו
26/06/14 17:01
77צפיות
עזוב, עוד יתקינו לה ג'וק חדש ויתנו לה הוראות
26/06/14 19:04
63צפיות
טיפול בו.
לא הייתי מפזר חומרי הדברה בחלל קטן וסגור
26/06/14 21:17
75צפיות
הריח אולי נעלם אחרי יומיים, אבל הרעילות ממש לא.
תקווי שהג'וק איכשהו נכנס כשהדלת היתה פתוחה ולא שמת לב. האופציה האחרת היא שיש חור בתחתית הרכב (חלודה? מכה?) שדרכו הוא נכנס.
כך או אחרת, אני לא רוצה להלחיץ, אבל אם היתה לך הטלה באוטו - WELL, הנקודה הובהרה..
טוב, חשבתי גם על הטלה (שניה הולכת להקיא)
27/06/14 00:42
78צפיות
שלחתי את הבעלול לשטוף את הרכב עם שאיבה מטורפת וטיפ מופקע מיד בהתחלה קודם כל
משהו מדאיג:
הג'וק הזה היה קצת בהיר או מנוקד או משהו כזה, מהיר יחסית ודי קטן, כזה קצת מאורך, ולמה שמתי לב לזה?
כי פעם שעשיתי הדברה לבית המדביר היה מסביר פרטים יתר על המידה וסיפר לי על סוג הג'וק הזה שהוא בעייתי מאוד מבחינת הדברה, ויכול להיות במסננים של אלקטרה ותמי 4, ולמה? כי הוא מגיע מהמחסנים של מרכיבי המכשירים האלה בחול ואף אחד לא יודע שיש לו את זה בבית.... הוא לא נפוץ בארץ
ביקשתי ממנו לבדוק את המכשיר שלנו הוא הרים את המכסה/סנן לא יודעת מה עשה בקיצור אמר אין, והוסיף!!! הג'וקים האלה באים בעיקר בצמיגים חדשים!!!
עשיתי צמיגים לרכב לפני כמה זמן!!
אולי המדביר כאן יודע למה אני מתכוונת?
איזה הדברה עושים? אני מקווה שזה באמת ג'וק אחד בטעות, בעלי אחרי השטיפה פירק את כל האוטו שלי ולא מצא כלום
אולי באמת יש משהו בגרגירים?

הג'וקים האלה באים בעיקר בצמיגים חדשים!!!
27/06/14 08:26
60צפיות
גדול...
º
מה מידת הצמיגים של תמי 4?
27/06/14 09:16
27צפיות
אף פעם לא עשיתי סיפור גדול מהמצב כפי
27/06/14 09:54
61צפיות
שהוא אצל לקוח, זו דרכם של חאפרים מהסוג שגם חייבים לשפוט לחומרה את זה שהיה לפניהם.

יש ג'וקים אפורים שאנחנו קוראים להם דג זהב, גוקים, דגי זהב, נמלים וכל דבר אחר זו אותה התמודדות עם אותו החומר באותו אופן הריסוס.

אם לא הייתי מרגיש בהם יותר מידי לא הייתי עושה כלום, אם אכן היתה הטלה והם מטיילים על הילדים (לא נראה לי הגיוני כי בהמצאות כמות רגילה ולא חריגה שלהם ברגע שג'וקים חשים בנוכחות בני אדם הם נוטים להתחבא- שוב, כשהם בכמויות נסבלות לא איזו חירבה נטושה).

אגב אני לא במקצוע כבר שנים, אין מצב שריסוס יגיע לפונטו המטופחת שלי:)
טוב, יש מצב לשיווק של המדביר
27/06/14 10:38
59צפיות
בכל אופן, אני אשים בתא מטען מדבקה ענקית ונראה אם משהו נדבק שם
ברור שאין ג'וקים או סימנים או הטלות, אני יום יום עם הרכב הזה לוקחת את הילדות לכל מקום, הרכב שלי יותר מושקע משל בעלי!! ושלו 3 שנים על הכביש
בינתיים הרכב החמוד שלי יצטרך להסתדר בלעדי
אמרתי לבעלי שחייבים כבר להחליף אותו
כמה שווה טויוטה קורולה 99 GLX יד שניה 110 קילומטר מטופלת כנסיכה?
º
יש ג'ל שמדביר תיקנים לא רעיל לבני אדם....
28/06/14 10:30
8צפיות
עד כמה זה נורא
53תגובות
25/06/14 22:36
282צפיות
לקנות רכב שעשה כבר 100 אלף קילומטר?
נראה לי שכתבתי הודעה קצרה מידי, אבל אם אמשיך - רק אסתבך יותר. אז קצר ולעניין, לא צפויה לעשות נסיעות שיעברו את ה- 20 אלף קילומטר בשנה. אם כבר, פחות מזה, בעיקר נסיעות עירוניות קצרות. כמה זה אסון לקנות רכב טחון (זה נחשב טחון?) ומה הצפי הכללי מבחינת מוסך וטיפולים?...

(המשך...)
לקנות רכב שעשה כבר 100 אלף קילומטר?
נראה לי שכתבתי הודעה קצרה מידי, אבל אם אמשיך - רק אסתבך יותר. אז קצר ולעניין, לא צפויה לעשות נסיעות שיעברו את ה- 20 אלף קילומטר בשנה. אם כבר, פחות מזה, בעיקר נסיעות עירוניות קצרות. כמה זה אסון לקנות רכב טחון (זה נחשב טחון?) ומה הצפי הכללי מבחינת מוסך וטיפולים?  
תודה רבה מראש לכל מי שיענה לי
עזרה: ביטוח "נהג חדש" לחייל, מאזדה לאנטיס
25/06/14 21:46
74צפיות
היי

עברתי טסט בתחילת יוני. אני בן 19, חייל.
אני רוצה לעשות ביטוח "נהג חדש" ברכב מאזדה לאנטיס משנת 2001.
אני מתכוון לנהוג בעיקר בסופ"שים (שישי-שבת), אז אני לא רוצה לבזבז הון תועפות על העניין הזה.
לכן, אשמח לקבל את המלצתכם: איזה ביטוח כדאי לעשות?
ביטוח שנתי?
ביטוח חד-שנתי?
ביטוח ע"פ הודעות אס.אם.אס?
ביטוח ע"פ שעות?
איזו חברה הכי זולה?

תודה רבה!
תעשה ביטוח בו אתה לא מוגדר כ'נהג עיקרי',
25/06/14 23:36
76צפיות
זה יכול להוזיל משמעותית את הפרמיה. הרכב על שמך? אם כן זה עלול להיות בעייתי.
תתייעץ עם סוכן ביטוח, לא עם ה'ישיר' למיניהם.
לא, הרכב על שמי.
26/06/14 00:20
57צפיות
אין ביטוח ספציפי שאתה ממליץ עליו?
º
* הרכב לא על שמי
26/06/14 00:21
15צפיות
זו עצה מאוד מסוכנת
26/06/14 02:05
77צפיות
כי אם חברת הביטוח תוכל להראות שהונו אותה ונהג העיקרי הוא פותח השרשור, יש סיכוי גדול שבמקרה ויקרה משהו לא יהיה כיסוי ביטוחי.

http://www.ronkinlaw.co.il/%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%A...
הוא "מתכוון לנהוג בעיקר בסופ"שים"...
26/06/14 08:02
48צפיות
על רכב שאינו שייך לו, מכאן אני מסיק שהוא אינו הנהג העיקרי,
ובכל מקרה הצעתי לו להתייעץ עם סוכן ביטוח.
בדיוק כמו שמתייעצים עם רו"ח או עו"ד בתחומים אחרים.

סוכן מנוסה ידע לתפור פוליסה מתאימה וזולה יותר מאשר הטלפניות ב'ישיר' למיניהם,
ואני משער שיש לו גם אחריות מסויימת כלפי הלקוח וכלפי המוצר שהוא מוכר.
שינו את ההגדרה ל"נהג הצפוי לנהוג ברכב"
26/06/14 13:38
56צפיות
"לדוגמה, אם במשפחה, הבת צפויה להשתמש ברכב אחת לחודש, או אם הבן חוזר הביתה כל סוף שבוע וצפוי לנהוג ברכב בימי שישי בלבד, אלו "נהגים הצפויים לנהוג ברכב".
אדם המשתמש ברכב באופן חד פעמי במהלך תקופת הביטוח, אינו נחשב "נהג הצפוי לנהוג ברכב"
"
http://car.mof.gov.il/Parameters/Get?next_page=2&a...
זה בדיוק כדי למנוע
26/06/14 19:03
38צפיות
את התרגיל של להגדיר נהג עיקרי מבוגר בלי לציין כלל את הנהג הצעיר. עכשיו המצב הרבה יותר ברור ופשוט. יעשו ביטוח ולא יגדירו את הנהג הצעיר כנהג הצפוי להשתמש ברכב - לא יהיה לו כיסוי ביטוחי.
º
ומטומטמת במיוחד, שגובלת בהונאה.
26/06/14 21:20
15צפיות
רעידות ברכב
25/06/14 21:24
56צפיות
ברשותי רכב מסוג ינודאי אקסנט 1999.רכבשמור יחסית.
בשבוע האחרון החלו להופיע רעידות בעיקר כשאני משלב לדרייב ועומד ברמזור וגם בניוטראל ופארקינג אומנם בהילוכים אלו הרעידות חלשות יותר.כמו כן הרעידות והסחיבה בעליות ועם מזגן מתחזקות.הרכב גם כן סוחב "כבד" בעליות.השאלה לי אליכם היא האם יכול להיות שהבעיה היא בכבלי הצתה שאחד מהם נראה קצת בלוי או שזה משהו רציני יותר?
מישהו נוסף נתקל בבעיה מסוג זו?תודה רבה.
אצלי
25/06/14 21:35
37צפיות
(גם כן אקסנט) זה סימן של בעיה בפלאגים. אבל כמובן יכול להיות שזה משהו אחר. עד שלא תבדוק  - לא תדע.
ייעוץ ועזרה בתשלום לגבי קניית רכב
25/06/14 21:09
63צפיות
יש פונקציה כזו? ולא אנשי מכירות של חברות שדוחפים את המכוניות שלהם
אני נואשת
יש יעוץ בחינם - צלצלי *אוטו. לגבי עזרה, לא
25/06/14 21:38
58צפיות
ברור על מה את מדברת - ליווי לבדיקה? סיור משותף באולמות תצוגה?
º
מחפש מידע מנסיון אישי על סוזוקי קרוסאובר..
25/06/14 19:59
39צפיות
הגה נוטה ימינה
25/06/14 16:37
81צפיות
יש לי מיצובישי לנסר 2011 שנקנתה באוטוסנטר במהלך החודשים האחרונים
לקחתי את האוטו לקומפיוטסט שם אמרו שצריך לעשות כיוון פרונט
בוצע כיוון פרונט אך כעת ההגה נוטה ימינה במצב שהאוטו נוסע ישר
- מה צריך לעשות על מנת לפתור את הבעיה?
- ממה זה יכול להיגרם?
- למיטב הבנתי כיוון פרונט זה טיפול שגרתי שנהוג לעשות מפעם לפעם. כל כמה זמן נהוג לעשות? כלומר במידה ועשיתי כיוון ומאז לא החלפתי גלגלים וכו לכמה זמן הכיוון פרונט אמור להספיק בממוצע?
- החווית שירות כאשר פניתי אליהם היתה לא נעימה. האם מישהו נתקל במקרה דומה?
אתה צריך לחזור לזה שביצע את כיוון הפרונט
25/06/14 19:28
52צפיות
ולדרוש שיעשה עבודה נורמאלית - במסגרת כיוון הפרונט אמורים לוודא שההגה מאוזן, ועל זה הוא כנראה דילג.
º
ואולי האשם דווקא עכשיו בצמיגים
25/06/14 19:36
26צפיות
הכל יכול להיות, אבל קשה לי להאמין
26/06/14 01:50
47צפיות
זה נשמע לי מקרה קלאסי של מכון פרונט שלא דאג למרכז את ההגה - סתם אינטואיציה שלי.
השכרת רכב בחו"ל
25/06/14 12:50
45צפיות
מחפש השכרת רכב באנגליה. קיבלתי הצעה לסיטרואן פיקסו או אופל insignia. שניהם ידניים ,5 מקומות (למרות שבארץ אני מכיר פיקאסו 7 מקומות)  ובאותו מחיר.
מה הייתם בוחרים ?
המחיר הוא 97 פאונד לשלושה ימים.
אנו 2 מבוגרים + 3 ילדים (בוסטר וכסא בטיחות) .
תודה
פיקסו עדיף, מרווח ושימושי יותר
25/06/14 13:03
39צפיות
אבל קח בחשבון שבדרך כלל ההצעות הן לקטגוריה, לא לרכב ספציפי, כך שיכול להיות שתקבל סניק, לדוגמא.
כנראה שמדובר בפיקאסו 5 מושבים ולא ה"גרנד"
25/06/14 15:36
28צפיות
שנמכרת בארץ.
אבל אני לא חושב שזה משנה את ההמלצה שלך.
פחחות
25/06/14 10:33
51צפיות
מחפש פחח טוב ולא יקרן באיזור הקריות (או חיפה).
מישהו מכיר?
º
מוסך הפסגה. אזור הצ'ק פוסט.
26/06/14 12:03
7צפיות
º
תודה
03/07/14 12:34
6צפיות
להוריד או להשאיר?
24/06/14 18:15
204צפיות
להוריד או להשאיר?
היי,

רכשתי רכב יד שנייה (טויוטה אוריס 2011) וקיבלתי אותה עם התוספת הזו מעל החלון.

למה זה טוב? זה נגד סינוור?

בכל מקרה זה לא ממש מפריע לי (וגם לא נראה שזה ממש מועיל) - אבל יש מצב שזה פוגע בצריכת הדלק?

תודה
מועיל בחורף כשרוצים להשאיר חלון פתוח מבלי
24/06/14 21:55
132צפיות
שהגשם יכנס פנימה
ובכלל כשרוצים להשאיר חלון מעט פתוח מבלי שיהיה רעש רוח בנסיעה
וגם זה אביזר קישוט
תשאיר את זה
להפחתת רעש רוח
24/06/14 22:20
125צפיות
גם כשהחלונות סגורים.
תשאיר,
25/06/14 11:58
89צפיות
זה לא משהו שמציק בנסיעה בשום שלב
וואלה האמת שאם זה לא מכניס גשם פנימה
25/06/14 21:17
73צפיות
זה להיט מבחינתי. אני הייתי משאיר.
º
אל תתרח להוריד אותם מישהו כבר ידאג לזה בשבילך
25/06/14 23:32
31צפיות
אם אתה לא מעשן - תוריד
26/06/14 01:19
69צפיות
המטרה של זה לאפשר פתיחה קלה של החלון בלי שייכנס גשם או רוח.
טוב למעשנים. סתם מגביר רעשי רוח .
דרושה כתבת שטח לארמניה!
24/06/14 13:56
24צפיות
Magma Challenge הוא מסע שטח המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות.

המסע הקרוב יצא אל הנופים הנפלאים של ארמניה בין התאריכים 19-26/8/2014.

ספרי לנו בפורום שיחת נשים למה את צריכה להיות שם ואולי נשלח אותך למסע שטח נשי על חשבוננו.

הזוכה תצא בחינם למסע מאגמה צ'אלנג 2014 לארמניה ותכתוב בלוג על חוויותיה מהמסע!

|*| המסע הבא צפוי להתרחש בקוסטה ריקה. גולשות תפוז אשר ירשמו אליו יקבלו הטבה מיוחדת.
כדי להירשם למסע בקוסטה ריקה הקליקי כאן.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום