בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

S60 שנת 2011
10/05/14 13:27
56צפיות
מנוע 20.T
203 כוחות סוס
גיר דו מצמדי , ופה השאלה,
האם יש למישהו בפורום נסיון ?
אני חושש מהגיר!! אני מתלבט אם לרכוש כזאת כיד 2 ,ומפחד מהגיר ,האם הוא אמין? והאם הוא נעים?
אני יודע שהוא זהה למונדאו .. אשמח לעזרה מנסיון ולא מקריאה במבחני דרכים , תודה!
התיבה הזו מוצלחת למדי, קצת איטית בהילוכים
10/05/14 20:16
40צפיות
הנמוכים, אבל לא מאוד קריטי בנסיעה רגילה. לפעמים, בזחילות פקקים או תמרוני חניה, הגיר לא הכי חלק - אבל שוב, לא מדובר במשהו נורא או בלתי נסבל.
מבחינת אמינות ועמידות - לא שמעתי על בעיות, וזו תיבה נפוצה למדי, כך שכנראה היא אמינה ועמידה.
º
תודה רבה enigo
11/05/14 07:23
6צפיות
חוסר תיאום בין הסמרטפון למערכת ברכב.
10/05/14 13:06
72צפיות
כשאני מפעיל את הWAZE בסמרטפון והכבל USB מחובר לרכב אז אני מקבל טעינה תוך כדי הפעלת הWAZE. אם אני מוסיף גם כבל AUX אז אני שומע הוראות נסיעה תוך כדי האזנה למוסיקה שהורדתי לסמרטפון [המוסיקה נעצרת בזמן ההוראות ואח"כ מתחדש מנקודת העצירה. מוסיקה מהסמרטפון אני שומע בלי צורך בכבל AUX אלא מספיק הUSB]. נשמע מצויין אבל הבעייה שלפעמים אני לא מצליח להכנס לWAZE או שהWAZE מתנתק פתאום באמצע עם הודאה בצג הסמרטפון שהוא לא מצליח להתחבר אל הSD CARD, ושאני צריך לנתק את כבל הUSB.
במצב של קבלת ההודאה הזו על צג הסמרטפון, הWAZE לפעמים נתקע ואינו עולה גם כאשר אני מנתק את כבל הUSB

1. מה הסיבה ומה אפשר לעשות כדי שהWAZE יעבוד מסונכרן טוב יותר עם המערכת ברכב [כי לנתק את הUSB משאיר אותי ללא טעינה לסמרטפון והWAZE אוכל את הסוללה מהר]?
2. למה להאזנה לWAZE דרך רמקולי הרכב אני חייב את כבל הAUX ולא מספיק הUSB?
אז ככה
10/05/14 18:45
53צפיות

כשאתה מתחבר בUSB הטלפון מחובר כמו דיסק און קי למערכת, מה שאומר שהיא יכולה לקרוא קבצי מוזיקה ממנו ולנגן אותם, אבל היא לא יכולה לקבל משם שמע בלייב (כמו של הוויז או שיחה למשל).
הבעיות שאתה חווה קשורות כנראה לאי יציבות של הדרייבר במערכת, לא יודע בוודאות.
לדעתי הפתרון הכי טוב שלך הוא כזה :

- להתקין מקלט/דיבורית בלוטות' קבוע שיתחבר לכניסת הAUX.
- להתקין מטען משקע מצת בלי קשר לUSB של המערכת.

במצב הזה כל השמע מהטלפון (שירים, שיחות, וויז וכו') יגיע למערכת, בלי חוטים, והטעינה מתבצעת בנפרד, וכנראה גם בזרם גבוה יותר ממה שמסופק ביציאת הUSB של המערכת.
זאת דיבורית שעובדת טוב אצל חבר שלי :

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-3-0-Music-Receiv...
אצלי יש דיבורית קבועה ברכב
11/05/14 10:09
33צפיות
דגם ספיריט ככה שכשאני ברכב, העניין שלי במכשיר הנייד זה רק לWAZE ולקבצי מוסיקה. לא נראה לי שאני זקוק לטכנולוגית הבלוטוס', אלא אסתפק בכבל AUX פשוט.
האם יש יתרון לכבל AUX עם 3 קוים או מספיק 2 קוים?

כשכתבת שהדרייבר לא יציב, האם התכוונת במכשיר הנייד [שנתקע ואי אפשר להעלות את הWAZE גם אחרי שאני מנתק את כבל הUSB מהרכב] או ברכב [כי המכשיר הנייד מתקשה לתקשר איתו ואז מופיע ההודעה שאין חיבור לSD CARD ושצריך לנתק את הUSB] או בשניהם?

כפי שרשמת, הטעינה מכבל הUSB כשאני על WAZE לא מספיק טובה ואני אעשה את מה שאתה ממליץ: אזמין מטען שמתחבר אל יציאת ה12V [יש אצלי 2 כאלה, אחת של המצית] לטעינת הסמרטפון שלי [מי שמתעניין זה עולה $1 באיביי]
אוקיי
11/05/14 10:38
27צפיות

אם אתה לא צריך דיבורית, אז אפשר להתקין מקלט בלוטות' ללא יכולת של דיבורית. זה פשוט נוח כדי לחסוך את הפעולה של חיבור וניתוק כבל בכל כניסה ויציאה מהרכב. בעיניי זה קריטי מאד.
תחשוב שכל פעם אתה צריך לשים את הטלפון בזרוע, לחבר כבל מתח ולחבר כבל AUX. אז לפחות את הפעולה של הכבל AUX אפשר למנוע בקלות.
מקלט בלוטות' פשוט עולה 4$ :
http://www.ebay.com/itm/USB-Bluetooth-3-5mm-Stereo...

אם אתה מתעקש על כבל AUX, כל כבל פשוט (סטריאו זה 3 מגעים) יעשה את העבודה.

לגבי הדרייבר אני מניח שיותר סביר שהבעיה היא במערכת, אבל אין לי ממש דרך לדעת. חפש ברשת עדויות נוספות מבעלי פיקנטו.
מערכת ניווט במזדה 3
10/05/14 11:50
47צפיות
מערכת הניווט דוברת באנגלית (זה היה ידוע בזמן הקניה) אבל בפועל גם כל הכיתוב בעברית הפוכה. בכל הדגמים האחרים של רכבים מיצרנים אחרים אין בעיה כזאת.
פניתי לשרות לקוחות ולא קיבלתי מענה. פניתי גם לקוברה  שהתקינה את המערכות והם אמרו שהתכנה היא של מזדה. הדבר מקשה על דוברי עברית בלבד להשתמש במערכת.
השאלה היא האם ניתן לגייר את התוכנה או להתקין עדכון  לתוכנה. אולי בטעות נציג של מזדה גולש פה ויוכל לתת מענה.כל התכנה מותקנת על כרטיס זיכרון נשלף.
שאלה שבטח קיבלתם מאות אם לא אלפים כמוה
10/05/14 11:14
58צפיות
אני וחברה שלי זוג סטודנטים עובירם לגור ביחד בשכירות. רוצים בחודשים הממש קרובים לקנות אוטו.
רק שאנחנו לא מבינים כלום במכוניות וצריכים עזרה של אנשים.
אנחנו רוצים אוטו זול אבל לא כזה שנצטרך ללכת למוסך כל שבוע שמשהו אחר יתקלקל ושנפשוט את הרגל בגלל החלפים היקרים שלו.
התקציב שלי אני מאמין שעם עזרה מסוימת יגיע ל-25,000.
אז אני צריך המלצות, או לפחות שתגידו לי איזה סוגי דגמים לחפש.
תודה רבה מראש לכולכם. תבורכו מראש :)
שכחתי לציין *נהיגה עירונית בלבד. גרים בהרצליה
10/05/14 11:19
28צפיות
.
נורת hold מהבהבת
10/05/14 09:03
52צפיות
יש לי מאזדה לנטיס 323 שנת 2001 ביום חמישי הנורה הבהבה עצרתי את האוטו הייתי בעיר שבה אני גר חבר עזר לי אמר תעשה סיבוב תראה אולי יסתדר עשיתי סיבוב הנורה עדיין דלקה ופתאום הרכב נכבה עצרתי בצד הבאתי גרר הרכב חזר להניע הכל בסדר אבל אני חושב שבגלל שלחצתי על הכפתור זה נדלק.

יכול להיות שאם לא אלחץ על הכפתור אז זה יהיה בסדר? ומה הפירוש של המנורה? למה היא גורמת?
בדרך כלל זה מצביע על תקלה חשמלית בגיר
10/05/14 11:01
39צפיות
אם זה חד פעמי וחולף, אל תתרגש. אם זה יחזור, לך למוסך שיאבחנו מה התקלה.
אם לוחצים על הכפתור הנורה דולקת רצוף ולא מהבהבת.
עכשיו עשיתי סיבוב והכל בסדר
10/05/14 11:14
32צפיות
לא דלקה מנורה ולא כלום.

אני רק מדגיש שלחצתי על הכפתור שנמצא בתיבת ההילוכים.אני הבנתי שזה לא משהו שצריך להיות בלחץ אבל בכל זאת תמיד טוב לשאול כי במוסך שלי אמרו שהכל בסדר והמוסך שלי אמין אבל אני חושב שאלך שוב לבדוק
אם כרגע הכל בסדר והנורית כבויה,
10/05/14 12:43
33צפיות
אז אין מה לבדוק. גם המוסך לא יוכל למצוא כלום. אל תתרגש אם זה קרה פעם אחת. אם זה יקרה שוב, עצור את הרכב, סגור את הסויצ' ופתח שוב. לפעמים זה מספיק כדי לאפס את זה. אם זה יתחיל להופיע לעתים קרובות, אז תיכנס למוסך.
שים לב שבדרך כלל כשזה קורה הגיר נתקע בהילוך שלישי או משהו כזה.
º
תודה רבה לך על התשובה
10/05/14 12:47
6צפיות
פורד קונקט 2005
09/05/14 20:07
26צפיות
יש לי ברכב תקלה שתוך כדי נסיעה מהבהבת לי נורה של סליל בצבע צהוב לאחר מספר שניות דוושת הגז מפסיקה להגיב
צריך לכבות את הרכב להניע שוב ואז זה מסתדר מה זה אומר?
טויוטה קורולה 2006 - החלפת פח אחורי
09/05/14 19:51
64צפיות

שלום לכולם,

החליפו לרכב פח אחורי (תא מטען נסגר בכוח) וחוץ מזה הפגיעה לא נראת רצינית. במסמכי התאונה עלות פח עצמו היה פחות מ-600 ₪.

השאלה היא:

האם בהכרח הפגיעה היא כזו שבעקבותיה השתנתה הגאומטריה של הקורות?

האם בהכרח יש מקום לירידה ולפגיעה בבטיחות המרכב?

האם בהכרח בעקבות פגיעה בפח עצמו גררה פגיעה בשלדה?

האם פגיעה בפח האחורי נחשב לפגיעה בעלת משמעות גבוהה? נמוכה?

הייתה ירידת ערך של 5%.

תודה לעוזרים ושבת שלום
אולי תספר את כל הסיפור?
10/05/14 11:09
46צפיות
איזו תאונה הרכב עבר? האם גם יישרו את הרצפה ובאיזה עומק?
הפח עצמו הוא בעל משמעות שולית. אבל אם גם רצפת תא המטען התעקמה, אז יכול להיות שיש גם פגיעה קלה בשלדה.
על פח אחורי בלבד לא נראה לי שהיית מקבל 5% ירידת ערך.
אני לא מכיר את כל סיפור, כי רכב לא שלי
10/05/14 17:50
34צפיות

התעניינתי ברכב וזה הסיפור שקיבלתי. במסמכים ראיתי ירידת ערך 5% על פח אחורי.

תודה בכל זאת.
אם ככה, קח בחשבון שהייתה פגיעה גם ברצפה
10/05/14 20:42
29צפיות
ונשארו סימנים של יישור. קשה לדעת באיזה חומרה, אז קח בחשבון שיש שם פגיעה בשלדה בעלת משמעות נמוכה או בינונית.
º
תודה
11/05/14 11:43
1צפיות
מיקום פילטר מזגן
09/05/14 12:58
122צפיות
שלום רב אני פונה פעם נוספת בעניין מיקומו של פילטר המזגן ( אני מתאר לעצמי שהוא קיים באיזה מקום ) ברכב סקודה רומסטר

אולי מישהו במקרה יודע , אשמח מאד לקבל תשובה , בכוחות עצמי לא הצלחתי למצוא במקום שמתקבל על הדעת , או אולי הוא לא קיים ברכב הנ"ל
תודה גדולה למי שיעזור
Skoda Roomster
09/05/14 15:15
60צפיות
Skoda Roomster
כתובות אינטרנט מצורפות:
מיקום מזגן
10/05/14 10:22
31צפיות
שלום רב אני רוצה להודות לך מקרב לב על השרטון שאני כל כך זקוק לו , ונהנה מכל רגע מהביצועים השונים שבו

חזא ואמץ
נצל"ש - יש לך מושג איפה הפילטר הנ"ל בקסארה
10/05/14 20:17
30צפיות
פיקסו? יש לי הרגשה שהוא כבר קצת סתום.
º
Xsara Picasso
11/05/14 19:47
18צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
אתה קורא לזה סרטון?!
11/05/14 19:53
27צפיות
אין מוזיקה, אוסף של תמונות סטילס...
אז נכון, הוא ברור ופשוט, ונראה לי שהבנתי מה צריך לעשות - אבל אוסקר על הצילום הוא לא יקבל!

תודה.
מחיר טיימינג סיריון
09/05/14 11:23
39צפיות
שלום חברים, מישהו יודע כמה יכול לעלות החלפת רצועת טיימינג  בדהייטסו סיריון שנת 2000 מנוע 1000?
מקום המתמחה במיזוג אויר לרכב
09/05/14 07:38
58צפיות
ברשותי יונדאי I-20 שנת 2009 שרכשתי לפני כחודשיים ובימים החמים המזגן פשוט לא מקרר.
אני לא מאמין שמדובר בבעיית גז כי הוא כן מקרר בימים רגילים, אבל מבחינתי זה בלתי נסבל ואני מחפש מקום שמתמחה במזגנים לרכב (לא מקום שסתם ימלא לי גז, אלא שמקום שאם צריך יגיד לי שזו עוצמת הקור שמוציא המזגן ואין לו דרך לקרר חזק יותר).

עברתי על השירשור המצורף, שם דנים במזגן של הרכב. אי אפשר להגיע למסקנה מהשירשור אם המזגן של הרכב דפוק או שפשוט צריך להחליף מסנן כדי שיקרר כמו שצריך.

לאן באיזור המרכז אוכל לקחת את הרכב לבדיקה מקצועית?

תודה מראש על העזרה!
כתובות אינטרנט מצורפות:
מסנן מזגן סתום יכול בהחלט לגרום לתופעה
09/05/14 10:42
39צפיות
מתי הוא הוחלף פעם אחרונה? אם יש לך ספק תחליף אותו ותחזור לעדכן (כמה עשרות שקלים לתחליפי, קצת יותר למקורי)
יש דבר כזה מבצעי סוף שנה ?
09/05/14 05:18
58צפיות
מתי זה מתחיל? כמה הוזלה זה יכול להגיע?
מבצעי רכב
09/05/14 10:04
56צפיות
לא תמיד יש דווקא בסוף השנה מבצעי מכירת רכב.
בפועל יש במשך כל השנה מבצעים שונים של מכירות רכב הן לפרטיים והן לחברי מועדונים כ"חבר" מועדון "שופרסל" ועוד.
לרוב המבצעים מתפרסמים הפורומי הרכב השונים באינטרנט וחלקם גם בעתונות הכתובה ולפעמים אפילו בטלביזיה.
בברכה  -  רפי לין
מה משמעות התמרור ?
08/05/14 23:18
302צפיות
מה משמעות התמרור ?
יש לי רכב השוקל פחות מ- 4 טון, אין לי תו חניה עירוני. הגעתי למקום ב - 11:00. האם מותר לי לחנות ?
לא, אסור לך לחנות
08/05/14 23:58
192צפיות
למי מותר ומתי:
לבעלי תו חניה - כל היום
בלי תו חניה - לבעלי רכב קל משמונה בערב עד שבע בבוקר
לבעלי רכב כבד (מעל 4 טון) אסור לחנות בכל שעות היממה.
מה שמוזר הוא, שבדרך כלל השעות הפוכות - מותר לחנות ביום, ואסור בלילה.
אבל רכבו פחות מ-4 טון...אז הוא לא עונה
09/05/14 00:08
120צפיות
על סעיף 2 שלך?
º
לא, 11:00 לא נמצא בין 20:00 ל-7:00
09/05/14 00:09
40צפיות
º
אתה צוחק עלי? כתוב במפורש מ-0700 עד 2000...
09/05/14 00:16
38צפיות
º
בתור שעות שאסור לחנות בהן עם רכב קל.
09/05/14 00:34
38צפיות
הפרשנות הנכונה
09/05/14 01:56
139צפיות
ראשית על התמרור למעלה "אין חניה", תוסיפו את המלל הזה כעת באופן רציף להמשך המלל כעת.
אין חניה, בתוקף מ 7:00 עד 20:00, פרט לתושבים בעלי תו חניה עירוני. נקודה.
המשך המלל הוא שהתמרור בתוקף בכל שעות היממה (אין חניה) לרכב שמשקלו הכולל מעל 4 טון.

כלומר, בכל שעות היממה, רכב כבד מעל 4 טון לא רשאי להחנות שם כלל גם אם יהיה לו תו.
בשעות 7:00 עד 20:00 לרכב שמשקלו עד 4 טון מותר להחנות רק אם הוא נושא תו.
משעה 20:00 עד 7:00 למחרת החניה מותרת לכל סוגי כל הרכב גם ללא תו שמשקלם עד 4 טון.

יחד עם זאת, חשוב לציין, שהניסוח של התמרור בעייתי ולטעמי לא עומד בהנחיות המחייבות, חובה לרשום מתי כן מותר להחנות בהמשך למתי שאסור, הניסוח פה בעייתי ויכול ליצור בלבול, וכבר קבעו שופטים לא אחת שאזרח איננו משפטן ולא אמור להיכנס לדקויות של ניסוח, ועל כן יש בהנחיות התמרור גם הנחיה לרשום באופן מפורש וברור בהסדרי אין חניה ועצירה עם מלל מתי כן מותר להחנות מתי שנקבע איסור עם מלל, בצורה מפורשת, כשלצד האיסור מתי אסור ירשם בהמשך "ביתר השעות החניה מותרת לכל.." וכדומה.
יחד עם זאת אם חנית ב 11 ואינך בעל תו קשה לי לראות במקרה שלך ספציפית איך אתה משכנע על בסיס זה כי דווקא במקרה כזה אין בלבול ניכר לעין.
תודה למשיבים
09/05/14 07:31
107צפיות
תסכימו איתי שהתמרור מנוסח בצורה גרועה. יש לנסח בצורה הבהירה ביותר.
ובכלל - כל נושא התמרורים והשילוט בארץ הוא על הפנים, אני מביא תמיד דוגמה מלונדון, מהרכבת התחתית, כמה הכל ברור וידידותי שם מבחינת השילוט. אדם צריך להיות מטומטם מוחלט כדי לא להתמצא שם.
אם רק היינו משאירים את המנדט
09/05/14 09:45
97צפיות
היה לנו סיכוי.
(למה תמיד לונדון? לונדון זו עיר, לא ארץ. יש אי שלם עם המון ערים אחרות שלא קוראים להם לונדון ועם שילוט טוב לא פחות.)
לונדון היא אב-טיפוס
09/05/14 10:08
83צפיות
ויש בה יותר תושבים מאשר במדינת ישראל.
האמן לי, זה מספיק כדי להדגים כמה ישראל חלשה בתחום זה.
פפפפ
09/05/14 10:36
77צפיות
נו שויין.
האמן לו...
09/05/14 12:17
62צפיות
º
אני מאמין.
09/05/14 12:28
15צפיות
º
MIND THE GAP
09/05/14 11:40
34צפיות
ברור ...
09/05/14 16:39
66צפיות
אני מניח שאתה מסכים אתי, לפחות בכל מה שקשור ל - TUBE.
הלוואי עלינו TUBES דומים
09/05/14 18:00
68צפיות
למרות הביקורת על הTUBES להם שהם עמוקים מדי וזה גוזל הרבה מדי זמן ואנרגיה. הלוואי עלינו.

וגם... הניסוח של הוראת התמרור מסורבל. אם תבחר להישפט אז תציג לשופט את הצילום של התמרור.
לדעתי לא תהיה ברירה אלא לזכות אותך
º
אתה אומר את זה כעו"ד או כשופט?
09/05/14 18:18
12צפיות
ממש לא ברור לי למה לדעתך הניסוח מסורבל ברמה
09/05/14 22:20
53צפיות
כזו שהשופט יזכה אותו. אין שם ניסוחים מבלבלים, אין סתירות, אין הגדרות חסרות.
אז אלא אם שופטים החליטו בזמן האחרון שהאדם הממוצע הוא בעל הבנת נקרא נמוכה במיוחד - אף אחד לא יזכה אותו.
תסתכל מתחילת השרשור
10/05/14 07:32
50צפיות
לא רק לפותח השרשור זה לא היה ברור.

אפשר להוסיף נקודה ברורה ובולטת בסוף שורה 3 מתוך 6 השורות, או לחלק ל2 שלטים שכל אחד מכיל 3 שורות בלבד [זה אפילו יהיה עוד יותר קל להבנה]
השופט יוכל להורות לשפר את השלט כי אני מניח שיש עוד שמתבלבלים כאשר מחנים וממהרים ולכן קוראים מהר...
פיזור האוכלוסין הנורמלי ממקם אצל חלק מבעלי רישיון הנהיגה גם בעלי יכולת הבנת נקרא נמוכה שזה לא שם נרדף לכאלה שמזלזלים בחוק. השופט לא רוצה להכשיל דווקא את אלו.
בינתיים, נראה שרק פותח השרשור לא הבין
10/05/14 17:32
39צפיות
כשלגבי הסבתא לא ברור לי אם היא קראה את השלט או את מה שאני כתבתי.
שלושה אחרים הבינו בלי בעיה.
אלא אם מדובר במשהו חריג, טיפשות/חוסר הבנת הנקרא/פיזור נפש הן לא טיעונים מזכים בבתי המשפט.
אני דוקא חושב שהתמרור חל רק על רכב כבד
10/05/14 11:39
78צפיות
כלומר, רכבים פרטיים (עד 4 טון) יכולים לחנות חופשי, בלי תו, כל שעות היממה.
נכון, המחוקק העירוני התכוון לייחד את החניה בשעות היום רק לבעלי תו - אבל יצא לו עקום, ובדין הפלילי הספק הוא תמיד לטובתו של הנאשם.

אני קורא שתי הגבלות, אשר סותרות את עצמן.
הראשונה: שמותר רק לבעלי תו, בשעות מסויימות.
השניה: שמותר רק לרכבים קלים.
מכיון שהניסוח אינו מחבר/מצרף בין שתי ההגבלות, אלא בפירוש מפריד ביניהן - הרי שמדובר בשני תנאים נפרדים, ומי שעונה על אחד מהם - יכול לחנות.
שוב, הכוונה ברורה - אבל הניסוח לא, ולכן זה לא יחזיק בבימ"ש (לדעתי, כמובן) והדוח יפול.

לפני כמה שבועות תימררו בכרמיאל את החניה סמוך לבית האבות בתמרור "אין חניה", ומתחתיו הוסיפו כיתוב "למבקרי בית האבות בלבד". צחקתי כל פעם שחלפתי ליד התמרור הזה...
(אני מודה שהתאפקתי שלא לחנות שם כדי לקבל דוח )
אחרי שבועיים, בערך, נפל שם למישהו האסימון והכיתוב הוחלף ל"פרט למבקרי בית האבות".
בכל מקרה, מי שלא יהיה הצודק כאן -
10/05/14 12:40
62צפיות
עצם העובדה שתמרור בן כמה מילים ספורות יכול להיות כל כך לא בהיר וחד משמעי - היא לכשעצמה כבר תעודת עניות למנסח, הבעייה היא שפקח לא אמור לרדת לדיקדוקי ניסוח, אומרים לו ברחוב זה וזה עליך לרשום דו"ח לכל מי ש .... וזהו. אני לא חושב שהוא יכול ושמותר לו להפעיל שיקול דעת.

הסיפור שלך על התמרור ליד בית אבות מזכיר לי סיפור שלי. פעם, לפני שנים רבות הייתה הכניסה לכביש 40 מכוון כביש 1 ירושלים מחייבת עצירה מוחלטת במקום השתלבות זהירה לכביש 40 עם תמרור משולש, אני שלא עצרתי עצירה מוחלטת למרות שהאטתי מאד חטפתי שם דו"ח משוטר שארב בעונג רב לעברייני תנועה, אבל עם תמרור עצור אין מה להתווכח ולכן לא עירערתי בפני בית משפט אבל לשוטר אמרתי שזה דיבילי לחלוטין.
שבוע לאחר מכן כבר לא היה שם התמרור "עצור" ....
לפעמים אפשר להתווכח עם תמרור
10/05/14 22:53
44צפיות
אמנם, לרוב הם מוצבים כחוק ואף בצורה הגיונית - אבל לפעמים לא. אם נדמה לך שיש סיכוי כזה, אפשר לבדוק ברשות המקומית את הליך אישור הצבת התמרור. אם יש בו פגמים ו/או דילגו על שלבים באישור התמרור - אז התמרור איננו חוקי, והדוח יתבטל.
מצד שני, כל זה בשביל 250 שח - רוב האנשים יעדיפו לשלם ולהמשיך הלאה.
לא מסכים איתך - זה שכתוב שהשלט בתוקף לבעלי
10/05/14 17:35
59צפיות
רכב כבד לא אומר שזה לא תקף לבעלי רכב קל. הרי לא כתוב "בתוקף רק לבעלי רכב כבד".
לדעתי אתה טועה
10/05/14 18:23
60צפיות

והכיתוב אמנם לא ברור לגמרי ממבט ראשון, אבל אם מנסים להבין זה די ברור, כמו שהוסבר קודם ע"י 'לברדור נאמן' :

ראשית על התמרור למעלה "אין חניה", תוסיפו את המלל הזה כעת באופן רציף להמשך המלל כעת.
אין חניה, בתוקף מ 7:00 עד 20:00, פרט לתושבים בעלי תו חניה עירוני. נקודה.
המשך המלל הוא שהתמרור בתוקף בכל שעות היממה (אין חניה) לרכב שמשקלו הכולל מעל 4 טון.
גם אני חושב
10/05/14 22:49
57צפיות
הכיתוב לא ברור גם במבט עשירי
(הכוונה - כן, הכיתוב לא)
מכיון שהגבלת השעות היא הראשונה, הענין נגמר עבור מי שאין לו תו: בשעות הנ"ל אין חניה.
זאת הפרשנות שלדעתי תתפוס משפטית.
יתר ההגבלות, אני מניח שממילא לא רלבנטיות מכיון שמי שיש לו תו כנראה שלא יקבל שם דוח.
אולי יש זוית לגבי מי שגם זכאי לתו וגם מחנה רכב מעל 4 טון (למשל, דודג' ראם?).
מה שאתה טוען זה כמו להגיד שאם על אותו עמוד יש
11/05/14 13:49
35צפיות
גם תמרור עקומה חדה ימינה וגם הגבלת מהירות אתה מתעלם מהגבלת המהירות כי ראית את התמרור הראשון ובמחינתך כאן זה נגמר.

אתה מחוייב לקרוא הכל ואז לפעול לפי הכתוב אבל כאן הכתוב הוא בעברית בלבד ואין חובת ידיעת קרו וכתוב בעברית בהוצאת רשיון נהיגה ומעניין מה תהיה ההחלטה אם יבוא אדם שלא קורא עברית.
º
כמה תמרורים שונים, זה לא כמו רשימת תניות
11/05/14 14:10
13צפיות
ידעתי שזה יקרה...
11/05/14 19:53
33צפיות
היית בחור נחמד ואינטיליגנטי - ועכשיו אתה עורך דין...
º
חחחחח touché
11/05/14 20:06
7צפיות
לדעתי הניסוח מאוד ברור
11/05/14 13:26
42צפיות
כתוב שהתמרור בתוקף משני צידי הרחוב בין 7 ל 20 פרט לבעלי תו חניה.

אחר כך כתוב בתוקף בכל שעות היממה לרכב מעל 4 טון.

מכאן ברור לחלוטין שבעלי תו חנייה מתעלמים מהתמרור, רכב פרטי מתעלם ממנו בין 20 ל 7 ורכב מעל 4 טון לא חונה שם בכלל.
º
אסור חבריקו.
11/05/14 23:24
8צפיות
יונדאי i10 דגם ישן 2014
08/05/14 18:37
84צפיות
דגם 1100 סמ"ק אוטומט 4 צילנדר

אבא שלי בגיל 85 ( בעבר הוא היה עם רשיון רב אומן רכב ) קנה כזה רכב חדש  והוא מתלונן שיש בעיה בגיר

כי הסל"ד כמעט כל הזמן על 3000 סל"ד

הוא פנה למוסך המרכזי בדקו את הרכב וטענו שהכל בסדר

הוא התאכזב שאין להם מכשיר לבדיקת גיר

אני גם נסעתי ברכב והרגשתי כאילו אין ניצול טוב של המנוע  

פעמיים עשיתי בדיקת צריכת דלק ויצא לי מספרים לא נורמלים 1 ל 5  
לא הבנתי
08/05/14 18:51
45צפיות
אם זה 2014 זה הדגם החדש...
הדגם החדש הוא 1000 סמ"ק
08/05/14 18:56
44צפיות
ו 3 צילנדר במקום 4

בקשר לצריכת דלק יכול להיות שאבא שלי שיחק בכפתור ואולי איפס את הק"מ
שוב לא מובן
08/05/14 19:03
59צפיות
שוב לא מובן
ב 2104 יצא דגם חדש לגמרי של יונדאי איי 10 שנראה כך. (1000\1200)
האם זה הדגם הזה או האיי 10 הקודם?
מה לא מובן? מדובר בדגם הקודם (לא זה
08/05/14 19:08
44צפיות
שמופיע בתמונה), שנת 2014.
ב 2014 נמכר גם הדגם הישן אולי רק אחד נמכר
08/05/14 19:11
44צפיות

אני לא בטוח שהבנתי.
08/05/14 18:55
40צפיות
בניוטרל זה 3000 סל"ד וב120 קמ"ש בהילוך שלישי גם?
בניוטרל הכל תקין עומד על 900-1000 סל"ד
08/05/14 18:59
34צפיות
בכל לחיצת גז הוא מיד מגיע ל 3000 סל"ד
בשיוט ב 100 קמ"ש הוא גם על 3000 סל"ד
לניוטרל זה גבוה מדי,
08/05/14 19:12
31צפיות
לשיוט סביר למדי וצריכת הדלק זה די תלוי בתנאי ואופי נהיגה.
90 אחוז מהנסיעות של אבא שלי הם בעיר
08/05/14 19:14
27צפיות
אבל כמו שרשמתי יכול להיות שאבא שלי שיחק עם הכפתור שמאפס
בעצם זאת לא טעות כי...
08/05/14 19:19
30צפיות
היום תדלקתי לו את הרכב ב 27 ליטר

על 120 ק"מ התצרוכת יצאה 1 ל 4.4

מקסימום ק"מ על הרכב עומד רק על 440 ק"מ

וזאת לא פעם ראשונה שתדלקתי לו את הרכב ז"א הצריכה הכי מינימלית שיכולה להיות היא אולי 1 ל 7
יש סיכוי שהוא נוהג כשהגיר לא בdrive?
08/05/14 19:36
34צפיות
כלומר אם כפתור הO/D לחוץ? או שמוט ההילוכים לא נמצא על D? (אין לי מושג איזה גיר יש בI10 ומה הדרך להוריד בו הילוך).
אם זה המצב, זה יכול להסביר את הסל"ד הגבוה ואת הצריכת דלק.
גם אני שאלתי אותו את זה
08/05/14 19:39
31צפיות
הוא תמיד ב D
האם צריך לשלם על נסיון תיקון כושל
08/05/14 14:49
136צפיות
יש לי בעיה ברכב (רנו לוגאן 2009) שבאופן לא סדיר נדלקות לי נורות הCHECK ENGINE ונורת בעיית חשמל ביחד ואז האוטו לא סוחב(אחרי שהן נדלקות).
עד עכשיו המוסך חיבר למחשב ולפי מה שיצא לו בהתחלה ניקה את בית המצערת. הפרוצדורה הזאת לא עבדה והוחלט להחליף את כל בית המצערת (1400 כולל בית מצערת משומש ועבודה).
המוסך אמר שלא יחייב אותי עד שנראה שהתיקון עזר ושאת החלק ניתן להחזיר - אחרי 20 דקות שיצאתי מהמוסך שוב התקלה חזרה.
עכשיו האוטו במוסך לנסיון תיקון נוסף.
רציתי לשאול שתי שאלות:
1. האם הגיוני שאני אשלם על זמן עבודה שבסופו של דבר לא הועילו כלום(ניקוי ת החלפה והחלפה חזרה)?
2. למישהו יש רעיון נוסף מה יכול לעזור?
איתור התקלה
08/05/14 15:14
102צפיות
מה זה נורת תקלת חשמל?.
האם במוסך התחברו עם מחשב/סורק איבחון תקלות אל מחשב ניהול המנוע כדי לראות אם רשומה בו תקלה?.
לפי תאורך, נראה לי סביר שהבעייה נובעת מסליל הצתה (קויל) שמפסיק מדי פעם לפעול כשורה (זה בכלל לא בטוח, כי קשה לאבחן תקלה כזאת דרך המסך והמקלדת).
נא עדכן ממצאים ותוצאות, לכשיהיו.
בברכה  -  רפי לין
הם זרקו משהו על זה
08/05/14 15:54
82צפיות
אבל אמרו שיש ברכב שלי 6 קוילים וזה עלול להיות משהו יקר ולכן מעדיפים לחפש חלופות.
מסתבר שהבעיה לא בקוילים
08/05/14 16:59
80צפיות
המוסך חושב שיכול להיות שהחלק שבית המצערת שהחליפו לי(משומש) היה תקול.
בכל מקרה שולחים אותי למוסך מורשה - שיתן דיאגנוזה ואולי איפוס.
אז הם הגונים אבל לא כל כך מקצועיים.
08/05/14 17:12
79צפיות
זו לא שיטה לאבחן תקלה. טוב שהם יודעים את גבולות הידע שלהם ושהעבירו אותך למוסך אחר. יפה מצידם שלא חייבו אותך על בית המצערת. יש מוסכים שהיו מחייבים אותך ברגע התיקון ואחר כך לך תריב איתם. הרווח הגדול שלהם הוא על החלקים ולא על העבודה.
מסתבר שהם בדקו את הקוילים
08/05/14 17:18
71צפיות
והכל בסדר שם.
כדאי לציין שקניתי את האוטו עם 30000 ק"מ אחרי כמעט 4 שנים על הכביש אז כנראה שעשו איתו בעיקר נסיעות קצרות בתוך העיר.
אם הם אמרו שיש לך 6 קוילים, אז או שאין להם
08/05/14 21:06
80צפיות
מושג מה זה כויל (סליל הצתה) או שהם מחרטטים, או שהם מדברים על משהו אחר.
סליל הצתה יש או אחד לכל המצתים, סליל אחד לכל שני מצתים או סליל לכל מצת. מכיוון שהרכב שלך עם מנוע בעל 4 בוכנות אז יש לך מקסימום 4 סלילים (אין לך מצת כפול).
יכול להיות שאמרו לי 4 - זה אני שלא מבין גדול
11/05/14 09:26
37צפיות
בכל מקרה החליפו לי מצתים במוסך המרכזי אבל בנסיעה הביתה הבעיה חזרה.
משום מה דווקא היום נסעתי לעבודה בלי שום בעיה - יכול להיות שהמחשב חוזר לאיפוס רק אחרי מרחק נסיעה מסוים למרות שכבר איפסו את התקלות?
או לחילופין יכול להיות שלוקח להחלפת פלאגים או למה שהם גורמים זמן להשפיע על הרכב?
עזרה בקנית רכב
08/05/14 12:55
46צפיות
ברוכים תהיו
אני מעוניין לקנות רכב, רק יש בעיה קטנטנה אני לא מבין בזה שום דבר ממש כלום. נקודת המוצא שלי היא שאני צריך רכב לאנשים גדולים, ממש גדולים והציעו לי סקודה אוקטביה רק לא ממש טרחו לציין כי במחירון שראיתי ברשת יש לו כ10 דגמים אוטומט שאין לי יכולת להבדיל ביניהם.
הקדמה ארוכה אני יודע, השאלה היא איך נכנסים לענין ומצליחים להשיג ידע בנושא כל כך נרחב, אין לי שאיפה להיות מומחה רק לנסות לדעת עם מה אני מתעסק.
הערות, הארות והמלצות על מכוניות, על אפשרויות קריאה יתקבלו בברכה.
תודה רבה מראש
תתחיל מלהגדיר תקציב ודרישות...
08/05/14 13:10
29צפיות
כמה גדולים האנשים?
כמה נוסעים יסעו ברכב?
אופי הנסיעות?
מטען?

תודה
08/05/14 13:27
25צפיות
אנשים גדולים מאוד.
יסעו לרוב לא יותר משלושה .
נסיעות לרוב עירוניות (פריפריה) עם יציאות מחוץ לעיר לעיתים.
מטען- אני לא בטוח שאני מבין את הכוונה במידה וכן אני רווק אז זה לא צורך עגלות.
תקציב- נקודת מוצא 60 אם כי עבור משהו טוב אני אהיה מוכן להעלות גם ל70.
תודה רבה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום