בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

שאלה בקשר לביטוח
31/12/13 13:21
68צפיות
אם ברכב נהג מישהו שלא חידש רישיון וקרתה תאונה ורושמים את הנוסע שהיה לידו ולא נהג. יש דרך לעלות על זה? אם מעורבות רק חברות הביטוח?
זה כמו שמישהו רוצח מישהו ומישהו אחר מודה
31/12/13 16:01
48צפיות
במקומו. יכול להיות שיקבלו את זה ויכול להיות שתהיה חקירה ויעלו עליכם.

יכול גם להיות שהצד הנפגע ישתוק, יקבל את הכסף מהביטוח ואחר כך ישטנקר או יסחט אתכם.

בקיצור, אוכליןם מה שמבשלים ועדיף להיות ישר ולשאת בתוצאות. אין כמו לישון רגוע בלילה בלי לפחד מאף אחד.
º
אפשר לחטוף על זה מאסר. שווה את הסיכון?
01/01/14 06:46
8צפיות
טרקס שברולט החדש
31/12/13 12:54
45צפיות
מתלבט איזה דגם 1.8 או 1.4 טורבו.
הטורבו עולה כ 7000 יותר.
º
יש הבדלי אבזור או זה מנוע נטו
31/12/13 14:06
11צפיות
º
רק מנוע
31/12/13 15:04
6צפיות
º
עשית כבר נסיעת מבחן עליהן?
31/12/13 18:25
10צפיות
מי קנה ספייס סטאר?
31/12/13 11:11
126צפיות
היי,
אשמח אם בעלים של מיצובישי ספייס סטאר יפנה אליי במסר אישי
תודה
º
כי, מה הבעיה אם אשפר לשאול
31/12/13 11:15
38צפיות
רציתי חווד אישית
31/12/13 11:22
116צפיות
מעוניין לקנות.יש מבצע אטרקטיבי של חבר (74K)
הייתי בסוכנות, עשיתי נסיעת מבחן.
הדבר היחיד שקצת מטריד אותי זה נוחות הנסיעה (אם כי אני מגיע מ 7 שנות נסיעה על פנדה אז לא חשתי שזה יותר גרוע)
הדבר השני מדברים על מנוע קצת "טרקטורי" ורועש\רועד בגלל שהוא 3 צילינדרים (לא שיש לי הבנה מי יודע מה בעניין)
מצד שני רשימת היתרונות גדולה...
בכל מקרה קבעתי עוד נסיעת מבחן יחד עם האישה השבוע ואז נחליט.
תודה
עשית נסיעת מבחן אני מבין
31/12/13 14:09
107צפיות
הפנדה לא נוחה?! הפנדה די נוחה לטעמי, הסיכאות שלה אולי יכולים להיות קצת יותר תומכים אבל המתלים דווקא עושים עבודה טובה על הכביש ומספקים נוחות לא רעה
אם עשית נסיעת מבחן והרגשת שזה נחמד לך לא רואה סיבה לא לקנות

דרור זי.
תודה
31/12/13 14:21
68צפיות
הכל יחסי בחיים....תודה
אני גם התלבטתי בזמנו אם לקנות את הספייס סטאר
02/01/14 18:47
74צפיות
בגדול די אהבתי את הרכב אבל ירדתי מזה כי הוא היה לי צפוף מדי וכי לא אהבתי את הגיר.. בסוף הלכתי על פיקנטו
דלת הרכב זזה מהצירים כתוצאה מנפילה עליה כשהיא
31/12/13 11:08
69צפיות
דלת הרכב שלי זזה אולי מהצירים זאת עקב כך שמעדתי וניתלתי עליה אני בן אדם כבד מאוד   
 הדלת זזה ולא נסגרה שכן משך אותה  כך שתיסגר  וכרגע היא לא ניסגרת טוב ומשמיעה חריקות   
 פחח אמר לי שיתכן ואני צריך להחליף את הדלת  נראה לי לא אמין  אלא אולי ציר עקום   אנא עזרתכם
כוון הדלת
31/12/13 13:57
59צפיות
כוון הדלת
נסה לעשות בעצמך את מה שפחחי רכב עושים ואני משער שהדלת קצת צנחה כלפי מטה (לכוון הכביש):
פתח את הדלת ושים מתחתיה מגבהה (ג'ק) רכב כשעליו חתיכת קרש והרם בזהירות ולאט המגבהה מתחת לדלת הפתוחה, כך שהקרש ילחץ את תחתית הדלת כלפי מעלה.
שחרר את המגבהה ובדוק את המצב ואולי תצטרך לחזור על זה כמה פעמים בתוספת עוד הגבהה קטנה עד להגעה לכוון הרצוי עם סגירת ופתיחת הדלת כראוי.
איני מאמין שצריך להחליף את הדלת ובכל זאת הייתי מעדיף, עבורך, שפחח רכב מקצועי יבצע זאת.
דרך אגב, באיזה מכונית ושנת ייצור מדובר?.
בברכה  -  רפי לין
שאלה לגבי שכירות
31/12/13 10:31
73צפיות
לא יודעת אם אני במקום הנכון...

מעוניינת לשכור רכב ל-4 ימים, שיכיל 3 מבוגרים וילד וככל הנראה עוד איזה 3 מזוודות (לפחות) לנסיעה בארץ.

מעולם לא שכרתי רכב. מה מומלץ? מאיפה שוכרים? על מה להקפיד? לאיזה אותיות קטנות צריך לשים לב?

תודההה לכל מי שיכול לעזור!
טיפ שלי משכירת רכב בחו"ל
31/12/13 10:57
52צפיות
כדאי להוסיף כמה שקלים ולקבל ביטוח שכולל ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזק לרכב.
קרה לי מקרה בבריטניה ולולי הסעיף הזה הייתי משלם המון כסף בגלל נזק קטן מאד.
מעבר לזה הייתי מציע לך לבדוק איזה סוג רכב את צריכה ,זה מחולק לסוגים לפי גודל הרכב (A,B,C וכדומה)  ולעשות סקר שוק קטן.
שלוש טרולי או שלוש מזוודות ענק?
31/12/13 11:02
50צפיות
הראשונות יכנסו גם בסופרמיני, בשביל השניות את צריכה וואן גדול...
הפתרון הקלאסי הוא משפחתית סטיישן, אם יש קטגוריה כזו בארץ, או מיניוואן חמישה מקומות (שלא נראה לי שיש).
אם התקציב מאוד לחוץ, והמזוודות לא גדולות, אפשר לברר לגבי מיקרוואן כגון C3 פיקסו או טויוטה ספייס ורסו או מכונית תת-משפחתית כמו פיז'ו 301 (אבל יכול להיות שבארץ חברות ההשכרה מגדירות אותה כ"משפחתית", למרות הפרשי המחיר).
שוכרים מחברת השכרה
31/12/13 14:10
38צפיות
נראה לי שעברתי את רוב החברות כבר, לא גיליתי יתרון של אחת על פני השניה.
הרץ ואוויס יקרות יחסית, הייתי מדלג עליהן.
לחיוב אני זוכר את קל-אוטו ובאדג'ט, תבדקי מחירים עדכניים, אני מעודכן ללפני
שנה וחצי.
לא לעשות את הטעות ולשכור רכב קטן  עם מנוע חלש, זה מבאס. משהו בסד"ג
של 120 כ"ס זה סביר. זו הדרגה השלישית אני חושב. תבדקי.
ביטול השתתפות עצמית מאוד חשוב. חוסך הרבה בלגאן בהחזרת הרכב ולא
ממש יקר.
בגדול נראה שמאזדה 3, קורולה או יונדאי 35 יתאימו.
הכי חשוב לבדוק טוב את הרכב בקבלה
31/12/13 14:23
40צפיות
ולהקפיד שיציינו כל שריטה או מכה כי זה עלול לעלות לא מעט בהחזרה.

כעיקרון כל החברות דומות אבל אני מעדיף את הגדולות עם פרוסת סניפים טובה כך שאם יש בעייה עם הרכב (לא מתאים/ לא תקין וכו') קל למצוא סניף להיכנס אליו ולהחליף במקום.
אני אדם של "רכב ל- 20 שנה"
53תגובות
31/12/13 10:05
681צפיות
אז א. האם תהיו מוכנים לדבר איתי? ב. אם כן, אנא ייעוץ איזה מבין הרכבים הבאים (חדש היום) יחזיק לי 20 שנים: פיאט 500; אלפא מיטו; סיאט ליאונה;  או משהו אחר לא יותר מ 115 אלף... חן חן לכם.

(המשך...)
אז א. האם תהיו מוכנים לדבר איתי? ב. אם כן, אנא ייעוץ איזה מבין הרכבים הבאים (חדש היום) יחזיק לי 20 שנים: פיאט 500; אלפא מיטו; סיאט ליאונה;  או משהו אחר לא יותר מ 115 אלף... חן חן לכם.
פוקוס החדשה - בעיות transmission failure
30/12/13 20:34
67צפיות
הי,

אשתי ואני על סף ייאוש. רכשנו לפני שנתיים פוקוס ספורט 1.6 חדשה במיטב כספנו. המכונית מעולה והיינו מאוד מרוצים מלבד בעיה קלה של רעידות בתחילת נסיעה (שהחמירו עם הזמן).
בעקבות ההחמרה ברעידות, פנינו לפני מספר שבועות למוסך (מוסמך ורשמי כמובן כי הרכב באחריות מלאה). שם עשו נסיעת מבחון והסכימו איתנו שמדובר בבעיה. תחילה שדרגו גרסאות תוכנה, אח"כ המליצו להחליף את מצמדים.

לאחר שהוחלפו המצמדים הופיעה פתאום בעיה הזויה: בחלק מהמקרים, כאשר העברנו לרוורס (מקפידים כמובן לעשות זאת רק בעצירה מוחלטת), קפצה ההודעה TRANSMISSION FAILURE במסך הראשי + צפצוף אזהרה מלחיץ. מאותו הרגע האוטו לא נסע רוורס רק קדימה - גילינו שכיבוי והדלקה של הרכב פותרים את הבעיה אבל... לך תעשה את כל הנוהל באמצע פניית פרסה בכביש ראשי...
חזרנו מיד למוסך, עדכנו שוב גרסות תוכנה ולא פתר את הבעיה. התייעצו עם המומחים של פורד בארץ ואמרו להם להחליף בין המצמדים (יש הרי שניים). בצעו את החילוף ושלושה שבועות היה לנו שקט. התחלנו להאמין שהכל הסתדר אבל היום זה חזר שוב... הפעם הרבה יותר גרוע; עכשיו גם כיבוי והדלקה לא עוזרים... אותה הודעה, נורת אזהרה אדומה בין השעונים ואין רוורס כמובן! במאמץ לא קטן הצלחנו לתמרן החוצה מהחנייה ונסענו למוסך... כל הדרך הרכב עושה רעשים והגיר לא מתפקד נורמאלי... כאילו נוסע / בולם... נוסע בולם... פשוט הזוי.

אנחנו מ י ו א ש י ם.... האם משהוא נתקל בבעיה כזו? אם כן, כיצד הסתדר?

תודה

הרכב עדין באחריות?
31/12/13 11:11
40צפיות
כמה ק"מ יש לרכב כבר?
טויוטה קורולה וגלקסי S3
30/12/13 17:16
152צפיות
סיפר לי האיש מכירות בטויטה שלטויוטה קורולה החדשה יש סנכרון עם ה גלקסי S3. כלומר- מה שעל הגלקסי מוקרן על מסך הטויוטה...
אבל לא הכל- WAYZ וסמסים ולא אמר מה עוד. סרטים ושירים ב YOUTUBE לא. אז מה כן ומה לא ?
והאם שווה לקחת את זה בחשבון כסיבה לקנות טויוטה קורולה \ גלקסי S3??
אם כבר בלבול - לא ברור האם זה S3 ומעלה או רק
30/12/13 17:45
120צפיות
S3. כל איש מכירות אומר משהו אחר...
הוא אמר S3 ושמישהו פרץ את ה S4
30/12/13 17:56
111צפיות
משהו כזה... בכל מקרה- מה זה? והאם זה שווה? האם זה הכוון של כל המכוניות בעתיד? סנכרון מלא בין המכונית לבין הנייד??
האם זה יתרון בכלל? אני רוצה מכונית שכשאני נכנסת בבוקר, היא מזהה את מצב הרוח שלי ומנגנת לי שירים בהתאם...
שאומרת לי ששתיתי יותר מדי וכדאי שאעצור בצד ושתסרב להמשיך לסוע אם היא מזהה ערפל כבד...
שכחת מכשיר נספרסו שאפשר להפעיל
30/12/13 17:59
83צפיות
דרך השלט כדי שעם הכניסה הקפה יהיה מוכן...
מכשיר קפה כבר יש, בפיאט 500L. השליטה מרחוק
30/12/13 18:10
79צפיות
היא כבר רק עניין של זמן.
לגבי השאלה של דף חדש - ללא ספק, זה הכיוון, וראיתי אזכור של תכונה כזו גם בלקסוס IS300 החדשה ובמכוניות של יצרן אחר. נדמה לי GM, אבל לא בטוח.
אני כן בטוח שבעתיד השיקוף לא יוגבל לדגם אחד, אלא לכל טלפון חכם.
לגבי שאר התכונות שהזכרת - וולוו כבר מציעה, בחו"ל, אופציה של משבת נשיפה (חייבים לנשוף לבדיקת אלכוהול לפני התנעה), ומערכות בטיחות אקטיביות יודעות היום לזהות נהג עייף, סטיה מהמסלול, התקרבות מסוכנת לרכב מלפנים ועוד ועוד, כך שדי בטוח שזיהוי ערפל נמצא בתוך טווח היכולות הסביר.
רק בישראל מדינת החאפרים
30/12/13 18:08
89צפיות
צריך "לפרוץ" את מערכת המולטימדיה כדי להשתמש באופציות שלה
זה לא רק אצל יבואן טויוטה גם אצל עוד יבואן נאמר לנו "עובדים על פריצה"

נראה שיש אפליקציה מובנית למכשירים של סמסונג בדומה לI MEDIASHARE שמקר ינים ישירות ממכשירי הסמסונג על מסך הטלויזיה
אף אחד לא פורץ את מערכת המולטימדיה
30/12/13 18:11
85צפיות
אם היצרן התאים אותה לדגם ספציפי - וזה בהחלט אפשרי, המיני, למשל, מדברת רק עם איפון - אז זה מה שיש, אלא אם פורצים...
פחחח סנכרון מלא בין המכונית לנייד
30/12/13 18:18
81צפיות
ומה יקרה כשאני אקנה מכונית בת 6?
היא תתמוך במכשיר שהיה הכי-הכי לפני 7 שנים?
שזה היה... בואו נראה...
האייפון המקורי הראשון (דור 2, זה שלא נמכר בארץ באופן רשמי)
או אולי מוטורולה E1000

היא תתמוך במכשירים חדשים אם תעדכן לה גירסה.
30/12/13 20:36
51צפיות
אבל אז היא גם תסחב יותר לאט ותהיה יותר עצלה...
º
30/12/13 23:00
15צפיות
התעלומה הזאת כבר נפתרה.
30/12/13 23:12
67צפיות
צריך להוריד אפליקציית SCREENMIRRORING PATCH של סמסונג שמתקנת את הבעיה של שיתוף מסך הנייד עם הדרעק של טויוטה.

עובד עם כל גירסת אנדרואיד וכל טלפון.
ולגבי מיזוג הרכב עם המכשיר הנייד
30/12/13 23:15
54צפיות
כדאי לראות את הסרטונים של פורד על האב טיפוס של ה SMAX החדשה.
יהיו אפילו חיישנים שימדדו דופק ולחץ דם כדי לזהות הרדמות/בעיות בריאות אחרות.
ועוד דבר שכדאי שיעבדו עליו
31/12/13 05:45
43צפיות
בקרת שיוט שמזהה משטרה מרחוק...
מעניין איך זה משתלב עם החוק
31/12/13 08:04
61צפיות
שאוסר על קריאת סמסים בנהיגה וכל תצוגה שאינה לניווט או תפעול הרכב....

"אבל השוטר, זה לא אני, האוטו רצה לראות את "טקסי 3" שוב"
הטקסי הראשון היה הרבה יותר טוב
31/12/13 16:04
35צפיות
מעולם לא רציתי כ"כ 406 כמו ברגע שראיתי את הסרט לראשונה.
שיתוף פעולה בין תפוז לביזפורטל|!|
30/12/13 16:33
11צפיות
אנו שמחים לבשר על שיתוף פעולה בין אתר תפוז לפורטל הכלכלה והעסקים - ביזפורטל.
במסגרת שיתוף הפעולה נאחד כוחות בתחום הפורומים של שוק ההון וניצור זירה מורחבת שתהנה מהמקצועיות של ביזפורטל ומהיכולות הטכנולוגיות והקהילתיות של אתר תפוז.
הפורומים המשותפים יקודמו בצורה נרחבת הן בביזפורטל והן בתפוז ויערכו בהם פעילויות ואירוחים מגוונים.

נשמח לקבל מכם המלצות לפורומים נוספים שאתם חושבים שיש להם פוטנציאל, שלא קיימים כרגע באתר. אם אתם רוצים להציע פורום נשמח שתפנו אלינו במסר אישי או במייל forums@tapuz.co.il

בהזדמנות זו, נמליץ לכם לבקר בפורומים המשותפים שלנו בתחומי שוק ההון:

בורסה ושוק ההון
http://tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?forum...

מניות ואופציות מעו"ף

שוק ההון הישראלי
http://tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forum...

שוק ההון האמריקאי

גבעות עולם

מסחר במט``ח ? Forex

מסחר והשקעות בוול-סטריט

הזדמנות ישראלית יה"ש

ישראמקו
http://tapuz.co.il/Communa/usercommuna.asp?Communa...

רציו

נדלן

ביומד

המשך גלישה נעימה|תפוז|
מחפש רנו 19 1.8 16S קבריולט לבנה מודל 95
30/12/13 11:18
72צפיות
שלום לכולם .
מדובר על רנו 19 1.8 16S קבריולט צבע לבן מודל 95 מספר רישוי 13-963-16.

קצת אחרי שהשתחררתי מהצבא קניתי את המכונית הנ"ל עם 25K על השעון (המכונית הראשונה שלי - כי מישהו במגזין "טורבו" בשנות ה 80 כתב פעם שהרכב הראשון צריך להיות מכונית ספורט..).
המכונית נשמרה בקנאות , ובשנת 99 מכרתי כי לא יכולתי להחזיק אותו .
המכונית נמכרה לבחור מאור יהודה (כמה שאני זוכר הוא ספר נשים) .
אני די מצטער שמכרתי אותה (למרות שעברו כבר 14 שנה) והחלטתי לנסות למצא אותה ואולי אפילו להחזיר אותו הביתה .

העדות האחרונה שמצאתי על הרנו היא שמישהו בפורום אחר  ראה אותה בשנת 2008 באחד המושבים במרכז - לא במצב נסיעה .
ציטוט:
"ידוע לי על עוד אחת לבנה שעומדת מושבתת (מכנית) כבר מס' שנים בחצר מושב אי שם במרכז הארץ."

לא הצלחתי ליצור קשר אם הבחור שכתב את הנ"ל בפורום.

אני יודע שהסיכוי למצא את המכונית נמוך - אבל בכל זאת , רק לפני 5 שנים ראו אותה - זה לא שעברו 20 שנה ...
תודה מראש לכל מי שיכול לעזור .

מגניב מקפיצה וממליצה -
30/12/13 21:19
56צפיות
שלח את זה בפייסבוק, מאוד רוחש וגועש שם.
סליחה על הבורות אבל..
30/12/13 23:53
42צפיות
התכוונת באופן כללי בפפיס , או שיש מקום ספציפי ?
תודה
מתלבט איזה פוקוס חדשה ?
30/12/13 16:02
93צפיות
שלום חברים, אשמח לפידבקים,

אני מתכוון לקנות פוקוס חדשה, 5 דלתות. מתלבט בין 1,6 ל 2,0,
בכל מקרה מדובר על אוטומטי (לצערי....) והגרסה המאובזרת - ספורט או טיטאניום.
עשיתי נסיעת מבחן על שתיהן, בהחלט הרגשתי את ההבדל, אבל גם את ההבדל בהגה (יתרון ל 1.6 עם הגה הידראולי).

השאלה היא עד כמה ההבדל בביצועים משמעותי ביום יום. יש גם הבדל באבזור אבל הוא לא נורא משמעותי.

הקילומטרג' שלי נמוך - גר ועובד בת"א, 11,000 ק"מ בשנה, פה ושם טיולים עם המשפחה אבל לא נוסע באופן קבוע רחוק   

אז מה אתם אומרים ?
הייתי לוקח את ה-2 ל', דווקא לא בגלל ההספק
30/12/13 16:39
117צפיות
אלא בגלל שהגיר ב-2 ל' קצת יותר חלק בתנועה עירונית.
אבל אולי שווה לך לחכות עוד קצת, ולעשות נסיעת מבחן על ה-3 2 ל' החדשה.
אשמח אם תפרט?
30/12/13 16:46
73צפיות
הרי זה אותו הגיר לא ?

בכל מקרה ה 3 לא אופציה מבחינתי. יסלחו לי היפנולוגים אבל אני מעדיף טאץ' אירופי בעיצוב ובהתנהגות
לא, לא אותו גיר ממה שאני יודע
30/12/13 16:55
83צפיות
אחד עם מצמדים רטובים, אחד עם יבשים.
ותציץ ב-3, לא חושב שיהיו לך תלונות לגבי העיצוב. ואז עשה סיבוב - לא חושב שיהיו לך תלונות לגבי ההתנהגות.
לא, שניהם יבשים
31/12/13 01:13
54צפיות

ב-SMAX יש מצמד רטוב.
ההבדל בין ה-1.6 וה-2.0 בפוקוס הוא רק ביחסי ההעברה.
º
וואלה? חשבתי שב-2 ל' יש את המצמד של המונדיאו
31/12/13 10:07
23צפיות
דעה מבעל ניסיון
31/12/13 01:19
86צפיות

יש לי את ה-2.0 טיטניום פלוס (בליסינג), ויוצא לי די הרבה לנהוג גם על ה-1.6.
ההגה ב-1.6 זוועה לדעתי, הרבה יותר מוצלח ב-2.0 דווקא (למרות שהוא חשמלי). ב-1.6 יש לו חוסר לינאריות מעצבנת סביב המרכז והוא מאד עצבני דווקא באזור הזה.
ההגה ב-2.0 מעולה, לינארי, עם משקל נכון והיזון חוזר מספק ביותר, בטח ביחס לחשמלי.
בגדול אני מאד נהנה מהרכב, השדרוג במנוע לעומת ה-1.6 מאד משמעותי. הגיר לא ממש משתף פעולה בנהיגה ספורטיבית, אבל מתפקד בסדר גמור 95% מהזמן (כשהוא תקין.. וזה לא תמיד המצב, עברתי כמה מדורי גיהנום איתו במשך ה-65K שיש לי אותו).

באופן כללי ממליץ לך לשקול שוב את כל נושא הפוקוס לאור הבעייתיות של הגיר הרובוטי. אפשר לחיות איתו ביום יום (אם לא נפלת על אחד לימון במיוחד), אבל כנראה שיהיו יותר בעיות מהממוצע לאורך זמן, ויהיה קשה למכור אותו בהמשך.

עד כמה זה משמעותי ?
31/12/13 12:44
63צפיות
יצאתי יותר מבולבל ממה שנכנסתי....לא כל כך הבנתי למה התכוונת בהגה יותר ליניארי ?

אבל עוד יותר מדאיג אותי ענין הגיר. זה לא משהו שהיה שייך לשנה הראשונה של השיווק ומאז היצרן פתר את זה והרכב "התבגר" ? ומה זה אומר לחיות איתו ביום יום ? זה מצב של בעיה קבועה שלא מצליחים לפתור אותה או אפילו לא בעיה אלא סתם משהו שמעצבן והמוסך לא יודע להגדיר ? אני יכול לחיות עם חוסר מזל ולקוות שלא יקרה לי, לא עם משהו רוחבי שכל רכב שני סובל ממנו ולא מצליחים לפתור אותו....

בעולם שלי או שיש תקלה או שאין, ואם יש אז מתקנים.....
אז ככה
31/12/13 19:29
56צפיות

הכוונה בהגה לינארי - בפשטות הכוונה היא שהגלגלים ייפנו בזוית שיחסית לכמה שסובבת את ההגה, והיחס הזה יישמר לאורך כל התנועה.
ב-1.6 היחס הזה לא נשמר קבוע וסביב המרכז (כלומר ממצב שההגה ישר), התגובה יותר עצבנית.

לגבי הגיר - יש אינספור דיווחים ברשת, תעשה חיפוש. יש כאלה שלא מתלוננים בכלל.
יש כאלה שהיו להם בעיות (רעידות בעמידה, העברות הילוכים אלימות, החלקה של הקלאץ' בנסיעה), והם נפתרו אחרי החלפה של מכלול הקלאצ'ים, שהיתה בו בעיה סדרתית של מחזיר שמן שנפרץ.
חלק מהבעיות השתפרו עם עדכוני תוכנה במשך הזמן.
ועדיין יש כאלה שמדווחים על בעיות שממשיכות גם אחרי החלפה של הקלאצ'ים, ולא מצליחים לקבל פתרון בכלל.

אני שייך לקבוצה של אלה שהיו להם בעיות והן נפתרו אחרי החלפת קלאצ'ים, וכרגע אני די מרוצה מההתנהגות של הגיר.

יחד עם זאת - כל הבלאגן הזה יצר (ובצדק) שם לא ממש טוב לגיר של הפוקוס, וכנראה שהשוק שלו במכירה יהיה בעייתי.

הרכב עצמו נהדר ואני מאד אוהב אותו באופן כללי. שיקול שלך אם אתה רוצה לקחת את הסיכון הזה.
אולי כדי להמנע מלקנות 'חתול בשק', שווה לך לחפש דווקא משומש, שספג את ירידת הערך, ואתה יכול לדעת בדיוק מה מצב הגיר שלו כרגע לפחות. יש די הרבה מציאות לדעתי (רכבים בני שנה כמו חדשים במחיר הרבה יותר משתלם). למשל פה רכב עם 17K, בן שנה, ב-95K ש"ח, כמו חדש :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=499...

אם אין לך שאיפות ספורטיביות ואתה נוסע בעיקר בעיר, הייתי ממליץ לך ללכת על ה-1.6 ספורט, ההבדלים באבזור לעומת הטיטניום זניחים.
לא כתבת איזה תצורה - אם יש לך צורך במקום למטען - לך על הטורר (סטיישן), אם לא - על ההצ'בק. הסדאן לא בשר ולא חלב לדעתי.

האם יש השפעה להתחלפות שנה על מחירון?
30/12/13 13:14
34צפיות
אני מחפש בסבלנות הרבה זמן רכב יד שניה. ככה כמה חודשים
כעת כל מיני אתרים בהם השארתי פרטים חוזרים אלי פתאום לקראת סוף השנה - מדוע? יש הסבר?
הם טוענים שיש להם מבצעים. האם התחלפות השנה ל-2014 משפיעה על המחירון משמעותית?
תודה!
התלבטות
30/12/13 12:09
74צפיות
ברשותי רכב יפני בן 13. בזמן האחרון יש בעיות. מבלי לפרט יותר מידי נראה שהמנוע לקראת סוף חייו כך שאם הוא נשאר אצלי בשנה הקרובה אצטרך להשקיע כמה אלפי שקלים.
אפשרות א - לרוץ מהר ולעשות עסקת טרייד אין במגרש הקרוב. להוציא כ20 אלף שקל(זה התקציב) בנוסף למה שיתנו לי על הגרוטאה ולקוות שאקבל רכב שיחזיק בלי הרבה ביקורים במוסך עוד כמה שנים.
אפשרות ב - להמשיך לנסוע בגרוטאה עד שתתפגר לגמרי (אולי בעוד חודש אולי בעוד שנה) ואז למכור את הגוויה לפירוק ולקנות רכב אחר.
אפשרות ג- להחליף מנוע ולהמשיך עם הרכב עוד כמה שנים.
יש לציין שהרכב משמש כרכב שני לנסיעות קצרות בתוך העיר.
אני נוטה לאפשרות ב עם אופציה לעבור לאפשרות ג כשהמצב יחמיר. זה נראה לי הכי נכון כלכלית אם כי אפשרות א כנראה תאפשר לי לבלות פחות בקרים בהזמנת גרר ובויכוחים עם מוסכניקים ,דבר שא"א להקל בו ראש.
למי שקרא עד כאן ועדיין מוכן לחלוק עימי את תובנותיו - אודה מקרב לב !
כמה שאלות
30/12/13 12:14
58צפיות
1. מה המחירון של האוטו? מה השווי הריאלי שלו כשהוא תקין?
2. למה אתה כ"כ בטוח שהרכב לפני החלפת מנוע?
3. למעט המנוע - הרכב תקין? גיר תקין? מצב פנימי משביע רצון?

לקנות איזו נבלה עלומה ממגרש עוד יותר עלום בנתניה/חולון אני לא מציע לך.
עוד תקבל רכב במצב דומה רק יותר חדש ויקר...
במגרשים המסודרים של חברות הליסינג הגדולות אני לא יודע אם יש מכוניות ב25-30K.
תשובות
30/12/13 13:08
42צפיות
1. בסביבות 18000
2. נניח שזה המצב.
3. גיר תקין וגם השאר בסה"כ במצב סביר
לטעמי לא נתת מספיק פרטים:
30/12/13 15:06
40צפיות
מה מצב המרכב והסלון הפנימי?

אם הרכב מאוד שמור חיצונית ופנימית, סביר שכדאי להשקיע.

אבל למה "מבלי לפרט יותר מדי"?  בסך הכל לא הגיוני שמנוע ייגמר אחרי 13 שנים, אלא אם עשה קילומטראז' גבוה במיוחד (300-400,000)... ותלוי גם מה מצב שאר מכלולי הרכב.
אגרת רישוי לרכב חדש
30/12/13 11:08
167צפיות
היבואן טוען שאין מסירת רכבים בתחילת ינואר בגלל משרד הרישוי שלא מאפשר לשלם אגרה לרכבים חדשים.
זה נכון?
זה קרה גם לפני שנה. משרד התחבורה
30/12/13 13:51
120צפיות
התעכב בקביעת טבלאות מחירי הרשוי לשנה החדשה. וכשאין עדיין מחיר אגרה - אי אפשר לשלם אותה. לפני שנה זה השתחרר בערך במחצית ינואר.
ממש חוסר יעילות
30/12/13 15:41
76צפיות
תודה על תגובתך
טמטום מוחלט - הרי ידעו שנה מראש
30/12/13 17:06
88צפיות
שהשנה מתחלפת ב-1 לינואר....לא שקרה משהו לא צפוי..
אבל זה גם סוג של זלזול בציבור הרחב. לפני שנה היו הדים רבים בנושא בעיתונות. חשבתי שהשנה הם כבר יתארגנו אחרת.
º
מדינה מפגרת. טוטאלית.
30/12/13 17:16
44צפיות
איפה אפשר לבדוק
01/01/14 20:29
49צפיות
אם עודכן כבר?
אין לי מושג. לפני שנה, כשהייתי באותו
01/01/14 22:02
45צפיות
מצב, הסוכנות הודיעה לי.
שאלה-מה המשמעות של החלפת בוכנות ותלתל ברכב בן
30/12/13 10:29
129צפיות
שנה
תודה
שפתחו מנוע והתעסקו איתו
30/12/13 10:45
91צפיות
למה את שואלת?
כי יש לי רכב בן שנה שמשמיע רעש ובמסגרת האחריו
30/12/13 10:52
101צפיות
אומרים כי צריך להחליף בוכנות ותלתל,
תודה על תתשובתכם
º
טלטל ב-ט'. מלשון טלטול.
30/12/13 11:35
35צפיות
נשמע לא הגיוני. איזה רכב זה ?
30/12/13 11:56
86צפיות
כמה ק"מ הספקת לנסוע איתו ?
º
טויוטה-כ-15 אלף ק"מ
30/12/13 12:01
45צפיות
º
30/12/13 12:20
24צפיות
º
30/12/13 12:30
16צפיות
לאור זה, אז : או שזה טפול 15,000 ברכב ...
30/12/13 14:38
70צפיות
... הזה או שהנהג צרפתי.
º
הסבר בבקשה
30/12/13 14:47
17צפיות
בעברית צחה...
30/12/13 12:25
114צפיות
המשמעות היא שהמנוע הלך.
מנוע בן שנה עם 15,000 ק"מ שצריך החלפת בוכנות וטלטל(ים) מספר סיפור עצוב מאד לגבי המנוע הזה שהלך לעולם שכולו טוב בדמי ימיו.
בהנחה שביצעת את כל הטיפולים כיאות, לפי הספר ובמוסך מורשה, הייתי מתעקש שהמנוע יוחלף לגמרי במנוע חדש!! ולא שיעבור שיפוץ אצל-לכי-דעי-מי.
בסה"כ הרכב עשה טיפול1 של שנה ראשונה לפני כחוד
30/12/13 12:39
82צפיות
כחודש במוסך מורשה, האם כדאי לקחת איזה מהנדס רכב יועץ
שייצג אותי במוסך, אני לא כל כך מבינה בזה.............
תודה
º
האם הרכב הרגיש שונה לאחרונה?
30/12/13 13:14
33צפיות
בהנעה של הבוקר בדרך כלל יש רעשים
30/12/13 13:40
77צפיות
היינו במוסך מורשה ואמרו לנו שצריך להחליף בוכנות וטלטל
תודה
º
תומך בתגובה זו
30/12/13 13:13
27צפיות
המשמעות מאוד פשוטה. הלך מנוע.
30/12/13 14:07
81צפיות
לדעת מה הסיבה די קשה ממה שכתבת.
טויוטה... כן...
30/12/13 15:03
78צפיות
ואח"כ אתם משמיצים את הרנו...

תראו לי רנו אחת שלמרות טיפולים נכונים הלך בה מנוע...
המנוע נפח את נשמתו בטרם עת. לא לוותר ליבואן
30/12/13 19:47
67צפיות
לא להחליף מנוע ולא לתקן אותו. תתעקשי על החלפה לחדש ותתפשרו על ההפרש. אם צריך תקחי עו"ד
º
תודה על התשובות, מכיר אולי עו"ד המטפל בעניין
31/12/13 10:38
10צפיות
המשמעות קצרת הטווח היא
30/12/13 23:31
58צפיות
שצריך לדפוק ליבואן על הראש עם פטיש ולדרוש החלפת מנוע קומפלט ולא לפרק אותו לגורמים ולהתעסק בו.
בשביל זה יש אחריות יצרן.

המשמעות ארוכת הטווח היא, שוב פעם טויוטה...
יש כנראה חופש בפין הבוכנה
30/12/13 23:43
50צפיות
וזה גורם לדפיקות כשהמנוע קר, לפני שמגיע שמן.
הפיתרון הוא אכן להחליף בוכנות וטלטל או טלטלים (יש 4 בוכנות ו-4 טלטלים.
אם עושים את זה טוב, וזה באחריות, לא צריכה להיות שום בעיה. את יכולה לדרוש שיאריכו לך את האחריות, לפחות על המנוע. זה אמור לתת לך ראש שקט.
תושבת מנוע למאזדה
30/12/13 09:34
34צפיות
רכשתי מאזדה 3 2009 1.6 (דגם ישן) ובמסגרת הרכישה הסכמנו לטיפולים עלי (אחרי שבררתי את ההיקף של המחיר)
לענייננו: תושבת של המנוע - ימין קידמי פגומה. מצד אחד לא מרגיש רעידות אבל גם בבדיקה שעשיתי לפני הקניה אמרו את זה וגם במוסך מורשה אמרו את אותו הדבר (אמרתי להם שיכול להיות בעיה...)
השאלה האם צריך להחליף מיד או שצריך לחכות שיהיה רעידות?

שאלה שניה: מה עדיף, תושבת מקורית (723 לפני מע"מ) / תושבת של NOK עם טיפול אצל "חפר" (400 ~) / או תושבת מקוריאה (200 ש"ח - שמעתי שאין איתם בעיות)
בנוסף יש לי אופציה להזמין מEbay :
http://www.ebay.com/itm/MAZDA-3-1-4-1-6-1-6-TD-200...

תודה מראש לכולם!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום