בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

צמיגים לרכב באילת
14/04/14 08:37
109צפיות
האם כדאי לחסוך מע"מ ולהחליף צמיגים kia rio בטיול לאילת ?
המלצה לחנות/פנצ'ריה טובה תתקבל בברכה.
רכישת צמיגים
14/04/14 11:43
136צפיות
זה לא כדאי בגלל שסביר מאוד שתמצא מחוץ לאילת מקומות שבהם מחירי הצמיגים יהיו אפילו זולים יותר (למרות שהם כוללים מע"מ).
כמו כן בחיי היום יום תהיה רחוק מהצמיגיה באילת, למקרה של תקלה או שרות לצמיגים במסגרת האחריות עבורם.
בברכת פסח שמח  -  רפי לין
º
"אחריות" לצמיג שווה את הנייר עליו היא מודפסת?
14/04/14 15:22
31צפיות
כן, במקרה שבאמת מדובר בתקלה ביצור
15/04/14 23:28
75צפיות
ולא בפנצ'ר או נזק כתוצאה מנסיעה עם לחץ אוויר נמוך.
יצא לי לראות לא מעט צמיגים שחזרו ליבואן בגלל בעית איזון שלא ניתן היה לפתור או עיוות מבני. שלא במפתיע, אגב, אחוז ההחזרות בצמיגים סיניים גבוה יותר משמעותית.
תיקון - צמיגים של חברות לא מוכרות, בלי קשר
15/04/14 23:28
65צפיות
לארץ המוצא.
אין מכללה בארץ שמלמד חשמל רכב?
14/04/14 00:42
60צפיות
שלום

לא מזמן פתחתי אשכול לגבי ביקוש של מקצוע חשצל רכב והאשכול אוטוטו מגיע לעמוד האחרון ונעלם ואני לא מצליח להקפיץ אותו.....
                           רציתי לשאול האם יש מכללה בארץ שמלמדת חשמל רכב סוג 1 2 3 ?
                                                 ראיתי שבמכללת עתיד ערכו תאתר ולא קיים דבר כזה
זה תחום שמתחיל להיות בעייתי.
14/04/14 07:05
89צפיות
לפני 10 שנים עוד הייתה חשמלאות רכב כללית, היום האבחון הוא ממוחשב ומשתנה מחברה לחברה.
אם המחשב יראה מס' תקלה 127 זה יהיה שונה לגמרי בין מזדה לקדילאק.
או שאתה רוצה להתעסק רק עם מכוניות ישנות?
º
התחום נעלם. מהיום אמור - אוטוטרוניקה
14/04/14 09:02
20צפיות
זה לא מדוייק
14/04/14 09:52
65צפיות
כי יש קודי תקלות שהם אוניברסליים (OBD2ׂ).
לגבי המערכות המתקדמות באמת לכל יצרן יש את הקודי תקלה שלו
ולכן יש לו את הסורק תקלות שלו שמתאים במיוחד לאותו הרכב, אבל ב-OBD2 זה אוניברסלי לכל הרכבים.
אוטוטרוניקה
14/04/14 09:50
74צפיות
בוקר טוב,
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, היום יש מקצוע שנקרא "אוטוטרוניקה"- המערכות המתקדמות ברכב.
אתה לומד במסגרת הלימודים סוג 1 (בסיס) של מכונאות, חשמל ומיזוג אוויר ואת המערכות המתקדמות ברכב.
אני חושב שאם אתה מתכוון להתעסק עם זה כדאי שתלך ללמוד את זה כי הם מלמדים בצורה מקיפה.

הדרך לעשות את זה היא לגשת ללשכת התעסוקה ולבקש הכשרה מקצועית. הם יפנו אותך למכללה שמלמדת את זה,
יש מבחן קבלה דיי בסיסי, וזהו בסך הכל.
איזה רכב הייתם בוחרים משתי האפשרויות
13/04/14 20:17
125צפיות
1. יונדאי סנטה פה בנזין 2014 5 מושבים
2. הונדה CRV 2014  

הדרישות שלי מהרכב:
נוחות לנהיגה בכביש עירוני ובין עירוני .(נוסע כ- 25000 ק"מ בשנה )
מרווח לארבעה נוסעים בוגרים +ילד .
אפשרות כניסה לטיולי שטח בשבילי ארץ ישראל  .(לא טיולי סלעים ובולדרים )
סחירות טובה בעוד 3-4 שנים למכירה .
תמורה למחיר .

נ.ב
אני מעוניין בהונדה .
אישתי ביונדאי .
היונדאי גדול יותר, ופחות חסכוני. הוא יהיה
13/04/14 20:20
59צפיות
יותר מרווח, ובעיקר עם תא מטען גדול יותר, אבל שניהם יספיקו בהחלט לדרישה.
ליונדאי עדיפות קלה בשטח. סחירות - שאל את האורקל...
הבעיה העיקרית של ההונדה, לדעתי, היא שהמחיר שלו פשוט לא קשור לקטגוריה שלו. מצד שני, זה נאמר על המחיר הרשמי - בשטח הרבה פעמים אפשר לקבל הנחות נאות מאוד.
º
יונדאי ללא ספק והייתי לוקח בחשבון את הסורנטו
13/04/14 22:43
23צפיות
התיעצות לגבי חופש הגה וטסט
13/04/14 11:22
89צפיות
הייתי לאחרונה במוסך להכנה לטסט ומוסכניק אמר שיש חופש הגה קל ואם אגש לטסט עצמאית - יחייבו אותי לטפל בבעיה ויצא יקר. לדעתו הבעיה ממש קלה ואין טעם לטפל עכשיו אלא להגיע למוסך והם יעבירו את הטסט. מה דעתכם? האם לעשות את הטסט ולטפל לפי הנחיות שאקבל בטוסט או לעשות "קיצור דרך" בעזרת המוסך? רכב משנת 2002, כלכלית לא אוהבים "לזרוק" כסף אבל בשימחה משלמים עבור בטיחות נסיעה. תודה
בדרך כלל לא הייתי ממליץ על זה,
13/04/14 11:52
65צפיות
אבל זה תלוי בעוד כמה גורמים. האם זה המוסך הקבוע שלך ועד כמה את סומכת עליו, וכמה ק"מ את נוסעת בשנה.
אם את סומכת על המוסך, אז אפשר להניח שבאמת יש חופש קל והוא רוצה לעזור לך. הבעיה היא שחופש בהגה נוטה להחמיר, ואז ייתכן שבעוד חצי שנה יהיה לך חופש מופרז בלי שום דרך לדעת את זה. אז זה אפשרי אם את עושה ק"מ ממש נמוך, או אם תיכנסי למוסך במהלך השנה לבדוק שהחופש לא החמיר יותר מדי.
תשאלי אותו באיזה מכון הקומבינות שלו ולכי לשם
13/04/14 12:54
64צפיות
לבד.

אם יעבור אז אין בעייה ואם לא אז תוכלי לבדוק במוסך אחר מה גודל הבעייה (בעיקר בטיחותית אבל גם כספית) ומשם להחליט אם ללכת אליו שיעביר ככה או לתקן.

הכי חשוב זה לא לשכוח שמדובר בדבר בטיחותי ושלא משחקים בזה. אם הסיפור גבולי ולא נוסעים הרבה אז אולי (עם דגש על אולי. אני בכל מקרה הייתי מתקן דבר כזה אבל אני הייתי מתקן גם אם בטסט היו אומרים לי שזה גבולי אבל עדיין עובר) אפשר למשוך עוד קצת. אל תשכחי שזה לא דבר שעובר לבד ובכל מקרה אם לא עכשיו אז עוד שנה לכל המאוחר תצטרכי לתקן (והסיכוי לתיקון נוסף זהה בחיי הרכב ממילא קלוש).
הצעת מחיר מוגזמת לטיפול 15000 ראשון?
13/04/14 09:15
113צפיות
בוקר טוב,
קיבלתי הצעת מחיר לטיפול עבור קיה ריו אוטומוטי 2012 - 725 ש"ח, שמורכב מחומרים 280 + עבודה 340 עבודה + מע"מ.
משיטוט באינטרנט אני רואה מחירים סביב ה-450-490 במוסכים אחרים (ת"א-מוסך השלושה, והרצליה במחיר מבצע).
מה דעתכם על המחיר? והאם אתם ממליצים על המוסך בהרצליה?

תודה!
º
אז ניסית לשאול בעוד מוסך להצעה נוספת?
13/04/14 09:24
28צפיות
אני מעדיפה רק מוסכים של החברה
13/04/14 09:28
66צפיות
בגלל האחריות ובעיר שלי יש רק מוסך אחד של קיה.
אבל כן התקשרתי למוסך בהרצליה לוודא שהמבצע אקטואלי. ומוסך השלושה בת"א הבנתי שחותכים מחיר בהכל, אבל רחוק לי...
מוסכי יבואן בדרך כלל גובים מחיר גבוה יחסית
13/04/14 09:48
66צפיות
היו כאן כבר סיפורים על מחירים גבוהים אפילו יותר לטיפולים שכוללים החלפת שמן בלבד...
º
וכנראה שגם המוסך של קיה יודע שהוא היחיד...
13/04/14 10:05
28צפיות
יש המלצה למכונית מיני 22000 שח ?
13/04/14 00:14
67צפיות
היי
מבקש המלצה למכונית מיני- כמו יונדאי גטס..
מעדיף גיר רגיל
מחיר - טווח בין 22 אלף ל 28 אלף

תודה
עמית
גטס היא סופרמיני, לא מיני
13/04/14 01:03
73צפיות
גטס ידנית יכולה להיות אופציה טובה, בתנאי שאתה מוצא אחת שהיא לא GLF (הבטיחות בה מתחת לכל ביקורת).
אופציות נוספות - פיאט פונטו ספייס או קליאו 1.4 ידנית (אבל יכול להיות שהן קיימות רק במודלים ישנים יותר, לא זוכר מתי הפסיקו את השיווק של הגרסה הידנית).
שווה לבדוק גם כמה עולה אלטו ידנית מהשנה הראשונה שבה שיווקו אותן כאן. בסיסית מאוד, אבל חסכונית ואמורה להיות זולה (כי היא זולה כחדשה).
אוקי. מה לבי שברולט אבאו ?
14/04/14 00:37
38צפיות
ולגבי הקלאו? לא יודע למה יש איזה דעות לא חיוביות על הצרפתיות. הקלאו אמינה ?

תודה

עמית
אביאו זה כמו גטס, רק פחות אמין ופחות בטוח...
15/04/14 22:08
35צפיות
הקליאו הידנית, מהנסיון המשפחתי, אמינה בהחלט.
פונטו ספייס, פיזו 206 או קליאו מ-2005-6
15/04/14 22:25
38צפיות
בני קנה את הפונטו (2002) - מאד מרווחת, חסכונית וזולה באחזקה.
מצד שני, אין את הנוחות של הפיזו והרנו.
הגטס שותה בנזין כאילו זה מים, ומחיר החלפים יקרים יחסית,
מצד שני אמורה להיות יותר אמינה מהארופיות.
קניית רכב חדש בטרייד אין
12/04/14 23:30
56צפיות
שלום , יש לי טיוטה יאריס רובוטית משנת 2009, מעוניינת להחליף לרכב שנת 2012 , שיהיה רכב חסכוני , חזק מבחינת כוח סוס ומנוע .ולא חובה מיני. וגבוה קצת מעל הכביש וסביר במחיר לעומת מתחרים אחרים באותה איכות. אשמח לקבל המלצות לגבי רכבים .
יש לנו 2 רעיונות בשבילך:
23/04/14 18:13
6צפיות
קודם כל - אני מזמינה אותך להתעניין באפשרויות הטרייד אין שלנו (באלדן)  >>http://bit.ly/1m5jDBU

חוצמזה, אם את מעוניינת ברכב חסכוני אולי כדאי לך לשקול מכונית חשמלית, כך תוכלי לחסוך עשרות אלפי שקלים בתוך שנים אחדות.
את יכולה להשאיר פרטים כאן אם תרצי לקבל פרטים נוספים >> http://bit.ly/1dZY53m

מקווה שעזרתי,
אשמח לענות על שאלות נוספות.
מיטל מאלדן.
איפה ניתן לקנות ?
12/04/14 23:24
202צפיות
גליל להכהיית חלונות ?

(אזור נתניה / חדרה)

תודה לכל הממליצים.
º
פעם היה באוטו דיפו ואייס
13/04/14 09:25
38צפיות
כן , מכיר , תודה
14/04/14 09:31
65צפיות
יש עוד המלצות ?
º
eBay
14/04/14 13:01
29צפיות
ומי ידביק לך אותם? נראה לי שזה החלק הקריטי
15/04/14 19:37
55צפיות
שלא יהיו בועות וכו׳
אני מדביק
16/04/14 11:51
34צפיות
אני יודע לעשות את זה.

פשוט אין לי את הגליל.

חיפשתי מקום שמוכר כאלה טובים.
תעודת הסמכה בפחחות רכב
12/04/14 22:28
172צפיות
יש לי תעודת הסמכה בפחחות רכב וגם תעודת הסמכה בצבעות רכב אני מוכן לעבוד אצלך בחצי משרה  אם את מעוניינת תפני אלי למיל ותשאירי פון ודרכי התקשרות
º
אחת המצוינות
13/04/14 23:05
50צפיות
תעודת הסמכה בפחחות רכב
14/04/14 05:13
135צפיות
נכון אתה צודק תעודה מצוינת איפה אני יכול לימצוא לפרסם עבודה בחצי משרה בפחחות רכב
º
בחצי מוסך כנראה.
14/04/14 06:57
30צפיות
אני מכירה כמה שיכולות לספק עבודה שוטפת
14/04/14 10:31
90צפיות
בכמעט חצי משרה לו היו מתקנות את כל הנזק שהן עושות (לא רק לעצמן)
למה לא פרסמת קצת קודם?
14/04/14 11:20
81צפיות
יכולת לעבוד אצל אשתי בניקיונות לפסח.
º
או בקיצור עיסוקך הוא מאפר מקצועי
14/04/14 16:12
19צפיות
שאלה לגבי ספריי סיליקון
12/04/14 21:25
80צפיות
אם ספריי סיליקון עמיד בחום או לא כי אני רוצה לשים בגומיות ברכב?
גומיות החלונות ברכב
12/04/14 21:40
67צפיות
אין שום צורך לרסס סיליקון על גומיות החלונות ברכב. במקרה של חדירת מים דרך החלון הקדמי או האחורי פונים לזגג רכב אשר יוציא את החלון ויחליף את אטם הגומי.
לא מדוייק.
12/04/14 23:22
55צפיות
השימוש בספריי/משחת סיליקון הוא בעיקר למניעת התיבשות הגומי, רצוי להשתמש בחומר יעודי לרכב ולא בסתם "ספריי סיליקון".
ספרי סיליקון יחסל את הגומיות.
13/04/14 00:34
70צפיות
כל כדורית מקרוסקופית של סיליקון הופכת לזכוכית מגדלת מה שהורס ומייבש את הגומיות והפלסטיקים.

אם את מחפשת משהו לניקוי ושמירה, יש ספריי בשם SON OF THE GUN שהוא נגד UV.
רק זה.
מכונית משפחתית
12/04/14 19:34
145צפיות
היי

אשמח לקבל המלצה על מכונית משפחתית קטנה עד 40 אלף ש"ח.
(אם בכלל יש דבר כזה בשוק)
לא מחייב שהבגאז יהיה גדול

תודה
ברור שיש, רק לא חדש כמובן
12/04/14 20:20
91צפיות
ומה אתה מגדיר כ"משפחתית קטנה"?
מכונית קטנה
13/04/14 07:57
75צפיות
היי

מכונית שמספיקה ל-4
2 הורים +2 ילדים קטנים.
מבחינתי מספיק שהבאגז יספיק לעגלה ורצוי שיהיה חיבור ל-ISOFIX.
בהתחלה חשבתי על גטס, אבל לאחר התנסות אישית הבנתי שלא מתאים.
אני לא ממש מכוון לדגם מסויים לכן פניתי לכאן.

תודה
בדוק את הקליאו. בטוחה, מרווחת מספיק לדרישות
13/04/14 08:30
63צפיות
שהגדרת ותא המטען שלה גדול יחסית לסופרמיני, ואמור להספיק לעגלה בגודל סביר.
אמינות
13/04/14 09:35
60צפיות
היי

אני מכיר שרכבים צרפתיים בכללי והרנו בפרט נחשבים לרכבים לא כ"כ אמינים.
משהו השתנה בשנים האחרונות?
º
הקליאו, לפי הדיווחים, לא סובלת מבעיות אמינות
13/04/14 09:46
22צפיות
אשתי נוהגת בקליאו 2011
13/04/14 16:19
53צפיות
נקנתה חדשה, עוד מעט סוגרת 3 שנים, 60,000 ק"מ ללא תקלות
יונדאי אקסנט 08-09
13/04/14 15:49
62צפיות
רכשתי אחת מהשכרה (2008) לפני כמעט שנה ואני מרוצה בסה"כ.לא חסכונית בדלק אך גם לא בזבזנית גדולה.תא מטען גדול,טיפולים וחלפים זולים-מכונית הכי עממית שיש לטוב ולרע.אם תבחר לקנות מליסינג תשאר עם לא מעט עודף ביד-רק לא לשכוח לקחת למכון בדיקה כמובן.
המחיר הנמוך בו הדגם הזה נמכר הוא בגלל השכיחות הגבוהה של הרכב הזה ולא בגלל שהרכב גרוע
בהצלחה :-)
המחיר הנמוך שהרכב הזה נמכר בו משקף את איכות
13/04/14 19:30
53צפיות
הרכב, שכוללת תכנון שמטרתו חסכון בכסף בעדיפות גבוהה מאוד - מרגישים את זה במכלולים הפשוטים, בחומרים הפשוטים ובהתפשרות באלמנטים של בידוד, למשל.
גם קורולה נפוצה מאוד, ועדיין לא זולה.
בתקציב שלו מדובר באוטו מעולה
13/04/14 21:35
42צפיות
לא ברור לאיזה איכות אתה מתכוון..מדובר ברכב אמין.
כמו שציינתי הוא עממי מאוד ולכן ברור שיש בו פשרות-מבחינת איכות חומרים בתא הנוסעים למשל.
ב40 אלף הוא לא יקבל הרבה יותר מזה,אם בכלל.
לא אמרתי שהרכב הזה הוא לא אופציה במקרה הזה
14/04/14 00:20
38צפיות
אלא שהאמירה שלך, שהאוטו הזה נמכר בזול רק כי הוא נפוץ, פשוט לא נכונה. זה אוטו זול, שנמכר בזול. לא יותר ולא פחות. לדעתי יש מכוניות טובות יותר במחיר הזה, אבל זה לפי סולם ההעדפות שלי, וזה משתנה מאדם לאדם.
התייעצות לגבי רכישת רכב 7 מקומות
12/04/14 17:54
104צפיות
שלום,
אני מתעניינת ברכישת רכב 7 מקומות. המצב כיום הוא שאנחנו 2 מבוגרים + 2 ילדים (9 ו-4) ואמורים להצטרף בעוד מספר שבועות תאומות. התקציב הוא לרכב חדש עד 160 אש"ח. בעלי רצה טויוטה ורסו אבל הזהירו אותנו שבשורה השניה לא ייכנסו 2 סלקלים ובוסטר. בדקתי בשילב והסלקלים שנרכוש הם ברוחב 45 ס"מ כל אחד ואני מאמינה שגם בוסטר הוא בערך 45 ס"מ. עוד אופציה שעלתה היא שברולט אורלנדו שהבנתי מאיש המכירות שרוחב השורה השניה היא 145 ס"מ.
האם יש עוד המלצות? התכנון הוא שבשורה השניה יהיו 2 סלקלים בצדדים ובוסטר באמצע והגדולה תשב בשורה השלישית כשנסע כולם ביחד ומושב אחד תמיד יהיה מקופל עבור עגלת התאומים.
חשוב לציין שאנחנו רוצים אוטו חדש ולא שנתון מיושן כיוון שהשיקול הוא רכישת רכב ל 6-8 שנים וחשובה לי האחריות. ולכן מכונית כמו שברולט קפטיבה או מיצובישי אאוטלנדר ירדו מהפרק (220 אש"ח ו-180 אש"ח בהתאמה).
אודה להמלצות לאוטו מתאים
אתם צריכים מיניוואן, לא ג'יפון עם שורה שלישית
12/04/14 20:28
79צפיות
בלי קשר למחיר.
אם אתם נוסעים הרבה, ההמלצה החד משמעית שלי היא רנו גרנד סניק דיזל. החסכון בדלק יהיה אדיר (ברמת 30%), והמיניוואן לא רע בכלל בפני עצמו.
מהטויוטה ורסו כדאי באמת לרדת - הוא אחד הצפופים בקטגוריה, וגם לילדה בת 9 יהיה שם צפוץ מאוד (מנסיון על ילדה באותו גיל, ולא גבוהה במיוחד, שבדרך כלל מאוד אוהבת לשבת בשורה שלישית).
אם בכל זאת יש קצת גמישות, שווה ללכת לבדוק את הסיטרואן גרנד-פיקסו החדש. הוא אומנם עולה 180, אבל גם הוא דיזל (מה שיקזז חלק מהעלויות בהמשך), מרווח יחסית ומאובזר מאוד. בדקו גם מתי מבצע חבר הקרוב בסיטרואן, יכול להיות שזה יקרב אתכם מאוד למחיר המטרה שלכם.
בנוסף, אם אתה קונים עם טרייד-אין או נדרשים להלוואה, שווה מאוד לבדוק מה בדיוק התנאים שמציעים לכם בכל אחת מהסוכנויות, לפעמים מדובר בהטבות ששוות 15 אלף שקל ויותר, וזה בהחלט יכול להכריע את ההחלטה.
אנחנו לא נוסעים כל כך הרבה..
12/04/14 21:43
77צפיות
היום אני עושה בערך 15000 ק"מ בשנה. לגבי התקציב 180 זה ממש יקר וגם אני לא ממש שמעתי דברים טובים על הסיטרואן.
היום יש לנו רכב אחד ואנחנו משאירים אותו, הוא ישמש את בעלי ביום יום (היום הוא נוסע באוטובוסים, אבל אחרי הלידה ארצה שיהיה זמין ויעזור יותר באיסופי חוגים וכד')
באלבר יש למשל מבצע על השברולט אורלנדו והציעו לנו אותו לרכישה מיידית ב-131 אש"ח כולל אגרת רישוי כיד שנייה 0 ק"מ. אין לנו בעיה לקנות מליסינג ולהירשם כיד שניה כי הרכב אמור לשמש אותנו שנים רבות ובגלל שלא מדובר בטרייד אין, כל מקום שביררתי בו אמרו שיבואו לקראתנו במחיר אם לא צריך מימון בנוסף.
האורלנדו הוא אופציה סבירה לגמרי, בטח במחיר
12/04/14 22:20
62צפיות
הזה.
אבל הייתי בודק בכמה מוכרים אותו אצל היבואן עצמו (הוא ידוע כגמיש יחסית במחיר).
אגב, אם תמצאו עסקה בסגנון על -S-MAX, הסתדרתם
12/04/14 22:41
74צפיות
הוא מרווח יותר, וכך לא תצטרכו לקפל מושב בשביל העגלה (לא הכי נוח לשבת ליד מטען). אותו הכנ"ל לגבי הגלקסי. שניהם של פורד, כמובן.
ואגב, אין סיכוי ששמעתם משהו לא טוב על הגרנד-פיקסו החדש, הוא משווק בארץ בערך שבועיים...
טעות לפסול את הפיקאסו בשל שמועות.
13/04/14 02:42
80צפיות
רכב מרווח ונוח, 3 מושבים נפרדים בשורה השנייה. לפחות, תפרגנו לעצמכם נהיגת מבחן לפני שתפסלו.
את נהגת כבר בחדש? כי אם לא, אז גם מה שאת
13/04/14 08:34
63צפיות
אומרת לא ממש מבוסס על כלום...
אני לא פוסלת את הפיקאסו
13/04/14 12:07
61צפיות
פשוט אמרו לי להתרחק מרנו וסיטרואן באופן כללי, בגלל שלאורך שנים הן עושות בעיות ואני מחפשת להחזיק את הרכב הרבה שנים..
הסתכלתי והרכב הזה עולה 180 אש"ח שזה מעל התקציב שלנו.
אמרתי מראש שהוא עולה 180, אבל גם אמרתי ששווה
13/04/14 12:19
49צפיות
לבדוק אילו מבצעים נמצאים מעבר לפינה - אצל היבואן של סיטרואן יש לא פעם מבצעים משמעותיים.
מה אני אמרתי? להימנע מהחלטה לפי שמועות
13/04/14 15:02
44צפיות
ולעשות נסיעת מבחן! נכון גם אם עוד לא נהגתי בו...תפסיק להיות סתם 'אובר חוכם'.
את גם כתבת שהוא נוח - עניין שאפשר לקבוע רק
13/04/14 16:23
40צפיות
אחרי נסיעת מבחן...
סליחה - פרטתי בדיוק במה התכוונתי לנוח:
13/04/14 18:55
38צפיות
3 מושבים נפרדים בשורה השנייה.
אז כתבת את זה בצורה מאוד מוזרה
13/04/14 19:28
41צפיות
מה שכתבת הוא שהרכב הוא:
א' - מרווח ונוח
ב' - יש לו שלושה מושבים נפרדים בשורה השניה.
כדי לכתוב מה שרצית, היית צריכה לכתוב "מרווח ונוח בזכות שלושה מושבים נפרדים בשורה השניה", למשל. אגב, גם בטוראן יש שלושה מושבים נפרדים, אם אני זוכר נכון - הייתי מגדירה אותו כנוח?
טוראן - אתה לא זוכר נכון והוא אכן ממש לא נוח.
13/04/14 19:37
38צפיות
לפחות הדגם אותו שכרתי לפני כ-5 שנים ומאז לא נגענו בו.
בארץ נדמה לי שיש לו שלושה. אבל אפשר לבחור
13/04/14 20:18
32צפיות
ברומסטר להוכחת אותה נקודה - שלושה מושבים נפרדים, ולא ממש עונה להגדרה "נוח".
מ.ש.ל
בידקו את קיא קארנס החדש
13/04/14 10:01
44צפיות

יש לי כזה מהעבודה כבר חצי שנה והרכב ממש מפתיע לטובה.
הוא נראה קטן אבל הוא רחב יותר ממה שנראה ואצלינו בשורה השנייה יושב בנוחות מבוגר בין שני בוסטרים.
דיברתם על אחריות? קיא מפרסמים אחריות לשבע שנים.

לא הייתה לי בחירה כשקיבלתי אבל עכשיו אני ממש מרוצה מהרכב.

הבדל בן דגמי יונדאי גטס
12/04/14 15:33
55צפיות
מה ההבדל בין יונדאי גטס GLI 2006  ל GLS 2006?
GLS זה הדגם עם רמת האבזור הכי נמוכה.
12/04/14 18:15
51צפיות
והכי נפוץ כי הוא היה בכמויות בחברות ליסינג והשכרה. יש לו חלונות חשמליים רק מקדימה, לא זוכר אם יש נעילה מרכזית, ומה שיותר חשוב - אין לו ABS ויש לו רק כרית אוויר אחת (לנהג). כלומר הוא גם פחות בטיחותי.
GLI ו-GLS אלה הדגמים היותר מאובזרים. הכי חשוב שיש להם שתי כריות אוויר ו-ABS, אבל יש גם הבדל בשאר האבזור.
ועוד משהו חשוב, במהלך 2006 השתנה המנוע מ-1350 ל-1400. המנוע החדש הרבה יותר מוצלח וכדאי להתאמץ לחפש אותו. יש גם 1600 מעטים, וזה אפילו יותר טוב.
יש לך טעות בכותרת - ה-GLF הוא הרמה הבסיסית
12/04/14 20:22
41צפיות
ועליה בכלל לא שאלו.
ה-GLI הוא רמה מעל, ואז ה-GLS (היה גם GLX איזו תקופה, לא זוכר אם מעל ה-S או מתחת). עד כמה שאני זוכר, היו להם יותר משתי כריות אויר, לפחות ל-GLS.
וואי, צריך להחליף משקפיים, או מוח...
12/04/14 20:30
52צפיות
צודק. זה היה GLF. היה לי כזה...
GLS ו-GLI הן רמות האבזור הגבוהות יותר. לא יודע מה ההבדל.
אם אני זוכר נכון, ה-GLI היא הרמה הבסיסית
12/04/14 20:59
38צפיות
ה"נורמאלית" - שתי כריות אוויר, ארבעה חלונות חשמל. ה-GLS כבר היה "מפואר". מה ההבדלים בדיוק גם אני לא זוכר.
מוסך פתוח בשבת + הרכבת מגן גלגל
12/04/14 13:57
90צפיות
היי לכם,

נפל לי מגן הגלגל - לא "טסה" אלא מעל הגלגל בין הגלגל לרכב.
אני צריכה לצאת מחר בערב לטיול ולכן אני מחפשת מוסך שיכול להרכיב לי אותו עוד היום.
מישהו מכיר מוסך כזה? אולי ביפו?

תודה
וחד שמח
אם זה נפל לגמרי, או שאפשר לתלוש אותו,
12/04/14 18:16
79צפיות
אז אין בעיה לנסוע בלעדיו.
º
תודה :)
13/04/14 16:50
5צפיות
שלום ערב טוב,ושבת שלום
11/04/14 19:32
119צפיות
אני קניתי מצלמה אחת קטנטנה וקומפקטית לרכב כמובן,בחנות ''הייטק סטוק'' ביהוד אצל בחור נחמד מאד בשם שלומי.
לאחר ימים אחדים פסקה מלפעול,הגינותו הרבה של שלומי הזה..שלח לי מצלמת רכב חדשה מגרסה אחרת הרבה יותר נוחה וטובה.
הכיוונים שלה הם הרזולוציה 1080P למרות שכרטיס הזכרון הוא רק 8 G וCLASS 6,כיוון זמן התצוגה הוא מכוון על 10 דקות.
על יתר הכיוונים עדיין לא עברתי.
אני מרוצה
º
הנה היא..
11/04/14 19:39
91צפיות
הנה היא..
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום