לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

בעקבות תקלה במזגן בעל מקצוע אמר לי להחליף טרמוסטט והכל יסתדר
13/08/14 22:04
49צפיות
אם אני אוציא את הטרמוסטט וישאר בלי יש מצב שיגרם נזק למנוע?
לא נזק מיידי, אבל צריכת דלק גבוהה מדי, עישון,
14/08/14 00:05
41צפיות
בלאי גבוה למנוע, וייתכן נזק לרכיבים.
º
האם יש הצדקה שמוסך יסע על רכב שנשאר לטיפול כ 40 ק"מ?
13/08/14 13:28
111צפיות
נסיעת עובדי מוסך ברכב
13/08/14 14:33
157צפיות
אם מטרת הנסיעה היא לאיתור תקלה ברכב אז מותר למוסך לנסוע ברכב.
שמתי את הרכב לטיפול
13/08/14 14:43
142צפיות
התקלה הייתה ידועה
הייתה לי נזילה במערכת הקירור של המנוע. לטענתו היה פלנג' פתוח, הוא חיזק אותו ושם חומר אוטם והחליף או הוסיף נוזל קירור.

אני יודע שלפעמים עושים סיבוב עם הרכב, אבל 36 ק"מ?!
מה גם שזה רכב ספורט ויש לי תחושה ש"חגגו" על הרכב.
קיבלתי את הרכב עם מיכל דלק ריק לגמרה, להערכתי הרכב צרך 10 ליטר במהלך הטיפול ומאחר וצריכת הדלק הנורמאלית שלו היא 1-9 בערך ולכן יש לי הרגשה שהנסיעה לא הייתה עדינה
טיפול ברכב
13/08/14 14:56
133צפיות
מה שמתואר פה הוא תקין.
על מנת להגיע לטמפ' עבודה ולחץ תקינים היה צורך לבצע נסיעה שכזו, בסל"ד גבוה מעט מהרגיל.
אבל 36 ק"מ?!
13/08/14 15:05
115צפיות
מנסיון שיש לי עם הרכב הוא שומר על טמפ' קבועה לא משנה מה המהירות, אם כבר בפקקים המחוג זז מעט יותר למעלה
שלא לדבר על זה שהרכב מגיע ל100 ב2000 סל"ד.. אין להם מכשיר שמעלה את הלחץ?!
לא ממש בטוח
13/08/14 15:06
126צפיות
גם בעמידה האוטו היה מתחמם, לא צריך לנסוע כל כך הרבה
יכול להיות דוקא שצריכת הדלק הגיע מזה שהאוטו דלק שעתיים רצוף בעמידה, זה דווקא שגרתי בטיפולים שבודקים תיקונים בנושא קירור

לדעתי אתה צודק.
13/08/14 17:36
115צפיות
אני מכירה את הקטע הזה של לנסוע ברכב של לקוחות. לדוגמא:
פעם צלצלתי למוסכניק שלי ותיארתי את הבעיה . הוא אמר "אנחנו באים"(מקום העודה שלי דאז היה במרחק של כ4 ק"מ מהמוסך אז הם באו לקחת את האוטו שלי לטיפול). ובאו. מה אתה חושב - באו במונית? לא ! בבימר של לקוח אחר. אחד נהג בבימר שלי למוסך והשני חזר למוסך בבימר של לקוח אחר (שכנראה לא היה לו מושג שהרכב שלו משמש כרכב עבודה של מוסכניקים).
כנראה שגם רכב הספורט שלך לא רק היה מונע לצורך ביצוע עבודה אלא גם היה "מונית" לקפיצה לאיזה סידורים מחוץ למוסך.
אני מבינה אותך ולא חושבת שזה קטנוני להסתכל כמה ק"מ נסעו וכמה דלק שרפו. זה עניין של עקרון - לא נוגעים בחפצים של מישהו אחר בלי רשות. נקודה! (בטח לא ברכב ספורט של מישהו אחר)

כמובן זה רק הניחוש (או יותר נכון להגיד - חשד שלי).אף אחד לא יכול לדעת מה באמת קרה עם האוטו שלך....
מזל שלא הרסו לך כלום....
בעניין הדוחות חשבתי להגיש תלונה במשטרה כדי לכסתח אותי
01/09/14 13:47
15צפיות
כשאני מחבר את צריכת הדלק של הרכב כפי שקיבלתי אותו, יוצא שהוא נסע לא ממש לאט
ואגב, יש לי איזו תקלה בוונטה של המיזוג ואין לי דרך בעולם לדעת למה זה קרה, רק יודע שלמוסך הזה אני לא אחזור
שמור את המסמכים מהמוסך עם שעת הכניסה והיציאה
13/08/14 18:21
105צפיות
אתה עלול עוד לקבל הפתעות בדואר מעיריות, מצלמות מהירות, כביש 6 וכו'
תתעודד, יכול להיות יותר גרוע
15/08/14 17:41
80צפיות
גולף חדשה 1.2
13/08/14 05:22
68צפיות
מומלץ או לא לגעת? רצינו רכב גבוה בהתחלה אבל לא מצאנו כזה שיהיה גם חסכוני ואמין ובטיחותירוב הנסיעות בין עירוניותעם הגולף היה לנו נסיון של שנים של אמינות קראנו שהדור הנוכחי של גולף מעולהנסיעת מבחן בעוד כמה ימים, הוצעה לנו הנחה יפה במסגרת מבצע כולל צבע מטלי שבדכ בתשלום נוסףנשמח לדעות תודה
אוטומט או ידני?
13/08/14 08:11
39צפיות
האם אוהבי קלאץ' אתם?
במקום רק לדרוש אינפורמציה, אולי תספקי גם קצת...

למשל, מה המחיר? קצת נתונים על הרכב, וכו' וכו' וכמובן תחזרי עוד כמה ימים לספר על נסיעת המבחן... שתהני...
לא הבנתי את שאלתך ??
13/08/14 17:27
39צפיות
יש לך נסיון חיובי של שנים אז מה הדילמה
לדעתי רכב מצויין ולי אישית אין נסיון רע (ההפך) עם הרכבים של הקונצרן האדיר הזה.
היבואן מאידך בעייתי משהו (בעדינות...) , חסכן ויקרן ביחד אבל ששורה עליו רוח המבצעים אישית אני ממליץ לחטוף.
אני מצטרף לפיקנטו בשאלת המידע על מחירים ורמת גימור= תמורה על הכסף
יש דברים שהייתי משדרג אם הם על המדף כיום.
אוטומט 1.2 רמת גימור טרנדליין
13/08/14 20:56
44צפיות
היה שם איזה אחת עשרה אלף הנחה .שמתי מקדמה לשמור את המבצע של יולי והנסיעה רק ביום שני. נחיה ונראה.
אני ממליץ בחום
13/08/14 23:40
41צפיות
לפני שנה קניתי את ה1.4 ונהנה מכל רגעמאמין שגם ה1.2  מעולה. עד כה לא היו בעיות אמינות...
פיג'ו 301 1.6 אוטומטי
12/08/14 22:55
39צפיות
בקרוב אני מחליף את הc3 פיקאסו.כך אני עושה כל שנתיים וכמה חודשים.
הפיקאסו למעט הגיר הרובוטי המעצבן,הייתה לא רעה בכלל.המנוע 1.6 120 כ"ס שלפי מה שהבנתי יוצר בשיתוף עם חברת bmw ,היה בסדר גמור (מנוע בנזין כמובן).
הפעם אני מחפש מכונית בגירסת סדאן עם תא מטען גדול.ציוד ההגברה נהיה קטן עם הזמן ואפשר לעבור למכונית משפחתית מוזלת(:
שכרתי מאלדן בסניף טבריה פיג'ו 301.המכונית אמנם פשוטה אבל לגובה שלי 1.85 וגם לרוחב (לא מגלה כמה...) הסתבר שמדובר במכונית נוחה וגדולה הרבה יותר מהפיקאסו.יש מקום לרגליים.המושב תומך ונעים-המכונית מרגישה הרבה יותר רכה ופחות קופצנית והנוחות מצויינת.כל הציוד נכנס בתא המטען.
שכרתי את המכונית ל4 ימים.עברתי מה301 לפיקאסו כמה פעמים כדי לחוש את ההבדלים.בסעיף הנוחות למרות שה301 יש לה מוזרויות כמו למשל מיקום כפתורי הרמת החלונות וכאלה,ה301 מנצחת (כמובן לעניות דעתי)
הגיר la4 מוכר לי משלוש מכוניות בעבר שהיו ברשותי בערך שנתיים וחצי פלוס.כמו בקנגו החדשה שהייתה לי, יש אפשרות טיפטרוניק להעברה ידנית והעסק בהחלט נסבל.
שאלת השאלות היא המנוע...לפי מה שקראתי,מדובר במנוע שהיה כבר ב307 ועבר שידרוג שבו נוספו לו 5 כ"ס נוספים. שוב..לפי מה שאני הרגשתי,אין הבדל כמעט מבחינת זמינות הכוח בין שני המנועים.המנוע ב301 רועש קצת יותר תחת עומס.אם אקבל עליו חוות דעת,אשמח לקרוא(:
המתחרות:סקודה ראפיד הרגישה לי נחותה מבחינת הנוחות כנ"ל שברולט סוניק סדאן.לא נהגתי בהן הרבה אבל התחושה הייתה נעימה הרבה פחות.
אשמח לעצות-רעיונות והרחבת המידע שלי.
תודה רבה(:
רכישת נורות ברשת
הודעה זו מכילה תמונות
12/08/14 17:42
81צפיות
שלום,
אמנם מדובר בחסכון של פרוטות בודדות, אבל בכל זאת - ביקשו ממני לברר.
מזדה 6, מודל 2005, האצ'בק.
החליפו לא מזמן את נורת הבלם השמאלי (מצורפת תמונה של הנוראה).
כמו-כן נורת פס הבלימה במרכז הרכב לא עובדת (לא שלחו לי תמונה, אמרו לי נורה זהה רק שכתוב עליה E2 ולא E4).
היכן, אם בכלל, אפשר לרכוש נורות באלו ברשת שיתאימו לרכב?
את הנורה שצירפתי תמונה שלה, מצאתי רק כנורת LET ולא חוט להט באיביי.
האם יש משמעות לעניין? איזה נורות לחפש?
מישהו יודע מה זו הנורה E2?
כמובן, הנורות הוחלפו, וידאתי עם בעלי הרכב שכיום הכל תקין.

לא רק שתי הנורות האלו, אלא גם "ערכת נורות" או משהו מעין זה לרכב. שיהיה תמיד בהישג יד.
תודה!
E4
רצועת טיימינג חדשה נקרעה
12/08/14 12:32
100צפיות
שלום, לפני חודש החלפתי רצועה ועכשיו היא נקרעה לי, אז שמו לי חדשה (הזאת שמחוברת לאלטרנטור והמצבר). מישהו יודע מה ההסבר לדבר? האם צפוי שייקרע שוב? 

בתודה
זו לא רצועת טיימינג.
12/08/14 12:40
88צפיות
יכולות להיות כמה סיבות. אולי הרצועה שהתקינו הייתה פגומה, אולי מתחו יותר מדי, ואולי יש איזו בעיה באלטרנטור או במזגן שגרמה לקריעת הרצועה.
º
איזה רכב?
13/08/14 08:21
21צפיות
º
סובארו B3
16/08/14 15:28
9צפיות
רצועת אביזרים ולא טיימינג
16/08/14 14:59
16צפיות
נקרעה כנראה מאיזו אבן או לכלוך קשיח אחר שעף מהכביש. 
לחץ אויר בצמיגים
12/08/14 11:49
97צפיות
החלפתי צמיגים בפלואנס. אמרתי לצמיגאי () שינפח לפי מה כתוב במדבקת הדלת, כמו שהייתי מנפח תמיד - רכב "עמוס" ולכן 35 מקדימה, 32 מאחורה...
יצאתי והבחור הראה לי שהטבלה מתייחסת לאופי נסועה - כביש מהיר/כביש עירוני ואין שום התייחסות לעומס....
ולכן, לאור הנסועה האופיינית של הרכב (עירוני, רוב הזמן) כדאי לנפח 32 מקדימה ו-30 מאחור. נסיעה בינעירונית מידי פעם על הלחצים האלה לא תהיה משמעותית.

מדובר ב- 205/65-16

מה דעתכם

My 5 cents...
12/08/14 16:33
66צפיות
בפלואנס שלי אני מנפח לפי נסיעה על כביש מהיר מאחר ורוב הנסיעות הן בינעירוניות.
ברכב "ריק" אני מנפח 35 קדימה ו-32 אחור.
ברכב "מלא" אני מנפח 35 קדימה ואחורה.

בדרך כלל אני מנפח PSI אחד/שניים נוספים לפצות על עליית טמפרטורה עד התחנה (עניין של כמה קילומטרים במהירות בינעירונית).
אז זהו, שכבר אין התייחסות ל"ריק/מלא"
12/08/14 16:38
71צפיות
וזה משהו שבעוונותי לא ידעתי. הפלואנס שלנו חיי רוב הזמן בסביבה עירונית.
אתה מדבר על אותם מידות צמיג? לא יודע אם בכל הדגמים יש צמיגים זהים. (אני מדבר על צמיג 16).

נראה לי זניח
16/08/14 15:04
8צפיות
אם הלחץ יהיה בין 30-35 ושווה בין הצמיגים זה מה שחשוב. אלא אם כן הרנו שלך מתמודדת בפורמולה 1 או מירוץ דומה אחר
שווה בין זוג, כן
16/08/14 20:45
5צפיות
כי קדימה שמים יותר ואחורה פחות לפי היצרן.
לגבי מירוץ - אשאל את אשתי שנוהגת באוטו....

נסיעה עם צילום של רישיון/ביטוח חובה - מותר או אסור?
12/08/14 11:04
124צפיות
אני יודע שחייבים להחזיק במסמכים המקוריים ושצילום לא תופס (תפס פעם לגבי ליסינג עם חתימה של קצין רכב), אולם בזמן האחרון שמעתי מיותר מדי אנשים שגם צילומים של המסמכים הם חוקיים וקבילים.

איפה מומחי החנ"א שיאירו את עיני עם הסעיף הרלוונטי?
הדבר היחיד שמצאתי בתקנות התעבורה
12/08/14 11:20
129צפיות
זה סעיף 9(א): לא ינהג אדם רכב אלא אם נמצאים אתו רשיון הרכב, רשיון הנהיגה, תעודת הביטוח או כל תעודה או רשימת תנאים שניתנה על פי דין לגבי נהיגתו של אותו אדם או לגבי הרכב האמור.

בשום מקום לא כתוב שצריך את התעודה המקורית ושצילום אינו מספק.
הפרקטיקה..
12/08/14 11:52
123צפיות
אכן, התקנות מחייבות החזקת מסמכים מקוריים ברכב.
בפועל. -ב-17 שנים שהייתי במתנ"א מעולם לא רשמתי דוח על אי החזקת מסמכים, ישנה הנחיה להעיר על כך לנהג, אולם לא אוכפים  - אתה חייב להחזיק עמך רשיון נהיגה מקורי או תעודת זהוי מקורית.
בכל מקרה, לכל שוטר תנועה כיום יש גישה למחשב המשטרתי והפרטים נבדקים מול המסוף. צריך רק לזהות את הנהג זהוי ודאי.
לגבי תעודות ביטוח- המשטרה כלל אינה בודקת קיומו של ביטוח חובה. אין כיום למשטרה קישור למחשבי חברות הביטוח (היה קיים עד 2003) ולכן בדיקת תקיפות ביטוח נעשית רק בחקירה (תאונה או חקירה פלילית)
אולם, אתה יכול ליפול על שוטר עקשן שיבקש להציג לו מסמכים מקוריים.
לפי ההנחיות, רק ציי רכב שיש להם קצין בטיחות בתעבורה רשאים להחזיק צילום מרשיון הרכב (בתנאי שהוא חתום בחותמת אדומה של קצין הבטיחות)
בינינו- אני לא רואה שום בעיה בהחזקת מסמכים מקוריים. גם במכולת אתה משלם בשטר אמיתי ולא בצילום של כסף...
אתה שומע מאנשים שניזונים מנסיון אישי של עצמם או של מכריהם
12/08/14 11:44
106צפיות
מבחינה חוקית - הצילומים לא קבילים.

בשטח - ברוב המקרים שוטר לא ירשום דו"ח לאדם שנוהג עם צילום של המסמכים.
זה גם מה שאני יודע, אבל...
12/08/14 11:52
87צפיות
בחנ"א מצאתי הפניה לסעיף 9(א), ובסעיף הזה, כמו שציטטתי קודם, לא כתוב בשום מקום שהמסמכים צריכים להיות מקוריים. זה שבשטח כנראה יוותרו אני יודע, אבל אני מחפש את לשון החוק.
תקרא את התקנה עד סופה..
12/08/14 13:12
95צפיות
חובת החזקת תעודות
תק' (מס' 3)
תש"ל-1970
תק' (מס' 5)
תשל"ח-1978

9.    (א)  לא ינהג אדם רכב אלא אם נמצאים אתו רשיון הרכב, רשיון הנהיגה, תעודת הביטוח או כל תעודה או רשימת תנאים שניתנה על פי דין לגבי נהיגתו של אותו אדם או לגבי הרכב האמור. רשות הרישוי רשאית לפטור נוהג רכב שבבעלותו של תאגיד המעסיק קצין בטיחות לפי חלק י' לתקנות אלה מן החובה להחזיק רשיון רכב או תעודת ביטוח בשעת נהיגה ברכב בתנאים אלה:
תק' (מס' 5)
תשנ"ו-1996

(1)   נוהג הרכב מחזיק צילום מרשיון הרכב ומכל תעודה המתייחסת לרכב, וצילום מרשיון להסעה מיוחדת ברכב או להסעת סיור ברכב, לפי הענין, שניתן לפי צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (הסעת סיור, הסעה מיוחדת והשכרת רכב), התשמ"ה–1985, ומתעודת ביטוח המראה על פניו שהם בני תוקף וחתומים בידי קצין הבטיחות ובחותמתו שצוין בה מספר כתב ההסמכה שלו;
(2)   הנוהג יציג לפי דרישתו של שוטר תוך הזמן שקבע  השוטר את רשיון הרכב ואת תעודת הביטוח המקוריים;
===================
בכל מקום בתקנות שרשום "תעודה" , "רשיון" , "היתר" וכו' הכוונה למסמך המקורי. -זה קיים בכל מקבץ החוקים והתקנות של מדינת ישראל,כשרוצים לציין "צילום" או העתק" מן התעודה המקורית - רושמים זאת בפירוש. ראה למשל סעיף קטן (1) לעיל. ובסעיף קטן (2) מודגש המקוריים.
אסור
12/08/14 19:39
73צפיות
חובה מסמכים מקוריים.
º
תעודה מזהה כלשהי. כל השאר חרטא.
12/08/14 23:40
41צפיות
º
לפני 10 שנים קיבלתי דוח על נסיעה ללא מסמכים מקוריים
13/08/14 14:46
38צפיות
º
בסיטרואן?
13/08/14 15:10
25צפיות
º
על מכונית מסחרית של העבודה
13/08/14 15:18
28צפיות
אני מראה לשוטרת רשיעונות,היא אומרת לי למה אתה בלי תעודה
13/08/14 15:49
81צפיות
עשית כמעט תאונה בלה בלה בלה
º
אז אני מראה לה תעודה, היא אומרת לי למה אתה בלי כובע...
13/08/14 16:31
29צפיות
הנחיות האכיפה השתנו מאז. כיום אוכפים זאת הרבה פחות
14/08/14 08:06
56צפיות
אם כי תמיד אפשר ליפול על שוטר שהחליט שזה תפקידו באותו רגע.
אצלנו, לפחות
14/08/14 09:11
57צפיות
זה מייד גורר שיחת נזיפה/הבהרה לגבי מדיניות האכיפה, ולמחרת גם טלפון עצבני מהרכז של השלוחה...

º
השאלה אם מבטלים את הדו"ח, כל השאר לא מעניין את הנהג
14/08/14 10:00
18צפיות
º
פחחח. מצחיק.
14/08/14 10:17
16צפיות
אם עו"ד אומר - אז כנראה זה המצב :)
13/08/14 17:43
75צפיות
האמת גם אני רציתי לשאול כמעט אותו השאלה - לגבי נסיעה ללא מסמכים.
כשאני הולכת לים בסופ"ש אני לא מתה על הרעיון הזה של לקחת איתי את המסמכים - אם להשאיר באוטו יש חשש ליפרצו לאוטו וייקחו או ייקחו יחד עם האוטו. ואם לקחת איתי לים - יש חשש שאיזה גנב מפגר עוד ייקח לי את התיק יחד עם המסמכים.
כבר פעמיים נסעתי ללא כל ניירת עליי. כן, קצת חששתי מפגישה עם שוטר (עם שוטר עוד אפשר לקוות שזה יעבור בשלום כי הוא יסתכל על הביקיני האדום , אבל שוטרת..... לא כדאי לפגוש!).
אם האוטו יגנב
14/08/14 09:10
59צפיות
מה אכפת לך שהגנב יקח גם את רשיון הרכב? מה, הוא ילך לעשות העברת בעלות?
רכישת רכב פרטי משפחתי חדש
12/08/14 10:03
119צפיות
שלום רב
אני עומד בפני רכישת רכב פרטי חדש והאופציות הן:
סיטרואן ברלינגו, סיטרואן ג'מפי, קאדי רגיל, קאדי מקסי, ניסאן NV200 ורנו טראפיק.
כמובן שמתם לב שכל האופציות שרשמתי הן מסחריות כאלו או אחרות, וזה לא בגלל שאני שיכור,
אלא בגלל שהאופציה היא רכישת רכב מבין אלו המפורטים מעלה בלבד...
אלמלא האילוצים לבחור רכב מאלו שפירטתי היינו קונים קרוב לוודאי משפחתית אוטומטית כמו
טויוטה קורולה ואחיותיה,,,
השאלה אלו מבין הרכבים לעיל הוא הכי קרוב למשפחתומטית השגרתית...
ובנוסף אם אפשר כמה מילות נימוק ונימוק למומלצים יותר.
למען הסר כל ספק הרכב ישמש למטרות משפחתיות שגרתיות של משפחה ממוצעת ולא מעבר לכך.
תודה מראש
רק שערבבת קטגוריות שונות
12/08/14 10:36
69צפיות
הטראפיק זה כבר ממש ואן גדול וזו חווית נהיגה של רכב מסחרי על כל המשתמע מכך (גובה ישיבה, תנוחת נהיגה, תמרון)
הברלינגו הרבה יותר קרוב לרכב פרטי עם באגז ענק
מה מהם יותר מדבר אליך?

לא ערבבתי אלא רשמתי את כל האופציות שקיימות עבורי טכנית
12/08/14 11:35
50צפיות
אני מבין שהטראפיק די נופל על הסף , כי כפי שציינתי אני מחפש וצריך רכב משפחתי
(אבל כאמור עדיין מוגבל לבחירה מדגמים אלו בלבד).
הברלינגו יהיה הכי קרוב לרכב משפחתי מכולם. מניסיון - ...
12/08/14 14:11
236צפיות
... הברלינגו רכב משפחתי מעולה.
ראשית תודה, גם לי יצא בעבר הרחוק
12/08/14 15:35
46צפיות
לטייל כמה ימים עם הברלינגו והיה אחלה, יש סיבה שאתה מעדיף אותו על הקאדי? לקאדי אין תיבת הילוכים עדיפה?
ועוד שאלה בבקשה, לברלינגו יש  בדומה לקאדי דגם ארוך/קצר?
מכיוון שלא נהגתי בקאדי, לא יכול להשוות ולא להעדיף. רק ...
12/08/14 17:09
44צפיות
.. יכול להתייחס לברלינגו.

דרך אגב, חסרון של ברלינגו/מסחרי על משפחתי זה בטיחות.  וספציפית מספר כריות האוויר.  בדוק איזה דגם תקבל ומספר כריות האוויר בו.
הקאדי קיים גם תיבת הילוכים אוטומטית (אני חושב שגם הברלינגו
13/08/14 10:52
28צפיות
היה אמור להיות משווק עם אחת, אבל אני לא יודע אם כבר מגיע עם כזו).
הברלינגו מגיע עם שני מנועים, דגם הנוסעים הוא בד"כ עם החזק יותר.
הקאדי מגיע גם עם מנוע בנזין.
בחירת רכב
12/08/14 08:17
73צפיות
כרגע יש לי מזדה דמיו 2002.אני מעוניינת להחליף לרכב בעלות של עד 50 אלף ש״חהרכב צריך להיות בגודל בינוני, אוטומטי, נוח לנהיגה (נוהגת בעיקר בעיר)מה דעתכם על יונדאי i20 או מזדה 2?ואשמח לעוד הצעות. תודה !!!
º
מזדה2 נשמע כמו המשך טבעי לדמיו
12/08/14 10:33
24צפיות
º
12/08/14 19:41
9צפיות
כיוון פרונט
11/08/14 23:56
43צפיות
החלפתי שני גלגלים קדמיים לפני כחודש מאז הבחנתי שהאוטו סוטה לימין ולכן הלכתי לעשות כיוון פרונט לאחר שהבחור סיים נסעתי והסטייה נשארה אותו הדבר האם זה קשור לכך שהצמיגים זקוקים לזמן על מנת להתרגל לזווית או שהמכונאי לא כיוון טוב ?

תודה על העזרה.
משיכת הגה
12/08/14 08:02
40צפיות
החלף בין שני הגלגלים הקדמיים ואם אז המשיכה תהיה לצד שמאל, אז האשמה היא בצמיגים. אם המשיכה תישאר לימין אז צריך יהיה לבצע כיוון פרונט במכון אחר מקצועי וטוב.
בברכה  -  רפי לין
תגדיר מה זה סוטה לימין
12/08/14 08:44
34צפיות
האם ממש בורח ימינה או שרק ההגה לא ישר? האם בכל הכבישים? האם בכל המהירויות?
בכל מקרה, צמיגים לא צריכים להתרגל. ייתכן שיש בעיה של חוסר אוויר באחד מהם, או פגם, אבל מכוון הפרונטים היה צריך לגלות את זה.
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:50
6צפיות
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:12
4צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מיזוג אוויר במכוניות
42תגובות
11/08/14 10:56
112צפיות
מכיוון שאנחנו חיים בארץ חמה דרוש מזגן המקרר היטב במכונית.
האם יש הגדרה מה כושר הקירור שחייב להיות מותקן במכונית פרטית?
איך יודעים מהו הספק הקרור של מזגן במכונית?

(המשך...)
מכיוון שאנחנו חיים בארץ חמה דרוש מזגן המקרר היטב במכונית.
האם יש הגדרה מה כושר הקירור שחייב להיות מותקן במכונית פרטית?
איך יודעים מהו הספק הקרור של מזגן במכונית?
קשקי
11/08/14 10:54
35צפיות
החליפו בלוק פרטים נוספים יתנו לי  המשך
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום