בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

ערב טוב לכולם אני מעוניין לקנות פורד מונדאו
22/04/14 20:10
110צפיות
שנת 2008
יש בעיות מיוחדות שצריך לבדוק לפני שקונים?
מחלות???

תודה לעונים

עידו
עזרה ????
22/04/14 21:27
45צפיות
מישהו???

תודה
º
לא ידוע לי על משהו מיוחד.
22/04/14 21:44
28צפיות
º
תודה רבה
22/04/14 22:05
7צפיות
º
מזגן חלש שבטח לא יגרום למחלה (צינון)
22/04/14 22:29
22צפיות
º
מזגן לא יעיל וצריכת דלק גבוהה
22/04/14 23:29
24צפיות
בעניין צריכת הדלק
24/04/14 19:18
62צפיות
יש ברשותי מאזדה  3 מנוע 1600
יש הבדל משמעותי המאזדה אוכלת משמעותית פחות דלק???
ומזגן????
זה עד כדי בלתי נסבל??

תודה

עידו
º
גם אני חושב שהמזגן לא מספק (לא אותי לפחות)
26/04/14 17:36
5צפיות
רכב משפחתי מרווח
22/04/14 19:03
33צפיות
היי,
אני מחפש רכב משפחתי מרווח, לא בהכרח של 7 מקומות, אבל שייכנסו בו 3 כיסאות לילדים.
חוץ מזה צריך שיהיה חסכוני ככל האפשר, אני מבצע הרבה נסיעות ברכב.
אשמח לעצות וטיפים.
מאיר.
º
תקציב?
22/04/14 22:12
4צפיות
רכב לא מניע לסירוגין- יש קולות של סטארטר
22/04/14 18:47
34צפיות
שלום
ברשותי רכב ישן (יונדאי אקסנט שנת 2000).
לאחרונה הרכב לא מניע לסירוגין- יש קולות של סטארטר אבל הרכב לא מניע. אני חושד באזעקה אבל באמת שאין לי כיוון.
כשהרכב מניע , הכל עובד בצורה תקינה.

אני מעלה את ההודעה ולא שש לרוץ למוסך כי אין לי שום אינדיקציה שהטיפול שלהם אכן הצליח (היות והבעיה מתרחשת לפעמים). מנסיוני פשוט מחליפים חלקים, מחייבים במאות אם לא אלפי שקלים .. ואז התקלה חוזרת.

יש רעיונות? עצות ? למי לפנות?

תודה!
בתור התחלה, לך למתקין אזעקות,
22/04/14 23:16
24צפיות
שיבטל או יעקוף את הניתוק של האזעקה. אם הבעיה תיעלם, אז החשד שלך מוצדק ואז תחליט מה לעשות. אם לא, אז תדע שזה לא האזעקה ומשם נמשיך.
פורום עד סוף העולם מגיע ל|תפוז|
22/04/14 18:33
5צפיות
|גלובוס| עד סוף העולם מחברת מחדש עשרה זוגות גרושים ולוקחת אותם להרפתקה באי אקזוטי בפיליפינים. כדי לסיים את ההרפתקה בהצלחה הם יצטרכו לשים את משקעי העבר מאחור, לשלב ידיים פעם נוספת, להתמודד עם השדים מעברם ולגעת מחדש במה שפעם חיבר אותם. הזוג שינצח יזכה במיליון שקלים שייסגרו בתכנית חיסכון עבור ילדיהם המשותפים.

אתם מוזמנים לדבר על התוכנית בפורום עד סוף העולם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
רכב חדש
22/04/14 17:59
76צפיות
שלום חברים
לאחר כמה שאלות כאן החלטנו לצמצם את הבחירה לרנו קליאו החדשה או לפורד פיאסטה.

דיברתי בעיקר עם בחור אחד כאן ורציתי לשמוע עוד דעות על הרכבים (אולי אפילו מבעלי אחד מהרכבים)
נושאים:
דלק וביצועים
טיפול וחלפים (אולי עדיף בכלל יונדאי i20)
נוחות

תודה לכולם
הקליאו החדשה ו"נוחות" נכנסים לאותו משפט רק
22/04/14 19:08
73צפיות
עם מילת שלילה באמצע...
º
בדקת את ה-208?
22/04/14 21:42
13צפיות
º
היתה בשיקולים וירדה מהפרק
22/04/14 22:42
11צפיות
שאלה כללית על צורת הרישום של ביטוח הרכב
22/04/14 13:16
48צפיות
האם אני(באופן מטפורי) יכול(מבחינה חוקית) לבטח רכב שלא רשום על שמי ושאין לי שום קשר אליו?
*ניקח צעד קדימה, אפילו רשיון נהיגה אין לי.

**השאלה מתיחסת למהות הרישום הפוליסה ולא לסוג הפוליסה(חובה,מקיף וכו).
לדעתי
22/04/14 16:43
38צפיות
אם אין לך רשיון נהיגה-הביטוח אינו תקף-לכן לא ניתן להוציא פוליסה שכזו
º
גם לדעתי
22/04/14 22:33
6צפיות
מה אמורה להיות העלות של החלפת מאדה בsx4?
22/04/14 10:50
54צפיות
הרכב הוא סוזוקי sx4.

יש דליפת גז, מולא גז עם זרחן, ובכל זאת לא אותרה הנזילה. לכן הוא אמר שהבעיה במאדה ויש להחליפו.(הוא קרא לזה ״יחידה פנימית״)
קיבלתי הצעה של 1600 שח + מעמ.
האם נשמע סביר?

תודה!
תלכי למקום שיש להם חיישן לזיהוי נזילת גז
22/04/14 12:59
39צפיות
זה מכשיר שנקרא "סניפר" ואפשר לזהות טוב יותר מהיכן הנזילה. לא כדאי להחליף סתם להחליף מאדה כי לא מצאו את הנזילה בצורה ויזואלית
º
לבדוק בעוד מוסך או שניים.
22/04/14 19:43
9צפיות
נזק לרכב
42תגובות
22/04/14 09:46
225צפיות
שלום

זרקו עלי ערבים אבנים על השמשה וסדקו אותה.

מה הפרוצדורה של התיקון לאחר הגשת תלונה במשטרה?

(המשך...)
שלום

זרקו עלי ערבים אבנים על השמשה וסדקו אותה.

מה הפרוצדורה של התיקון לאחר הגשת תלונה במשטרה?
אורות מרצדים
21/04/14 21:19
47צפיות
מה עושים כאשר האורות ברכב (פנים וחוץ) מרצדים כאשר הרכב מונע?
כשהמנוע כבוי והאורות דלוקים- אין ריצוד.
מתח על המצבר תקין בהנעה וגם כשדומם.
האם זה קורה רק בסרק? אם כן - יכול להיות שיש
21/04/14 21:32
40צפיות
לך בעיה בווסת המתח, או שהמצבר כבר חלש (אבל אז היית אמור להתקל בבעיות בהנעה).
אורות מרצדים
21/04/14 21:38
35צפיות
שמתי לב לזה שהייתי בנסיעה.
זה קורה כאשר האוטו מונע גם בעמידה וגם בנסיעה.
המצבר בן 20 חודש.
ואין בעיות בהנעה.
אז הייתי מהמר על מייצב מתח
21/04/14 21:49
30צפיות
לפעמים מדי מתח מכילים אלמנט מייצב כדי להקל על הקריאה, ולכן לא יראו תנודות כאלו במתח. העובדה שמדובר באורות פנימיים וחיצוניים, מורידה את האפשרות של מגע רופף או תושבת משוחררת. ואם המצבר מניע בלי בעיה, אז כנראה שהוא לא הסיבה.
ניחוש שלי- דיודה שרופה במיישר התלת פאזי
21/04/14 22:47
39צפיות
שבד"כ נמצא באלטרנטור
תוצאה תהיה דומה ויהיה ריצוד בסל"ד נמוך וגם מתח טעינה נמוך, בסל"ד דבוה המתח עולה והריצוד נעלם כי התדר עולה ולכן המצבר ניטען.
פעם הייתה נורת טעינה לאלטרנטור ואז היא הייתה נידלקת בסל"ד נמוך ודועכת עם עליית הסל"ד וזה היה סימן מובהק שאחת הדיודות במיישר לפחות שרופה
אם תניע ותן למנוע לעבוד בסרק ותדליק את כל העומסים החשמליים קרי אור גבוה ומזגן תראה מתח טעינה נמוך שהולך ועולה עם הסל"ד, סימן טוב לבעיה הזו.
באלטרנטורים לרוב מייצב המתח הינו חלק הנמצא בתוך האלטרנטור ומשנה את מתח הרוטור בהתאם למתח המוצא, כך מיתקבלת בקרת מתח פשוטה מאחר ומתח\זרם הרוטור משנה את מתח המוצא ( בסל"ד נתון, מאחר וגם הסל"ד משפיע) המופק מהסטוטרים התלת פאזיים ושם מחובר גשר דיודות ליישור לקבלת מתח\זרם ישר המחובר למצבר גם לטעינתו וגם כמסנן גליות תדר נמוך, לרוב מחובר היכן שהוא מסנן מתח תדר גבוה להקטנת רעשים.
הסבר מפושט להבנת המערכת אם כי לא מדוייק לחלוטין (בכמה דברים שוליים)
לצערך רוב החשמלאים יודעים במיקרה הטוב להחליף אלטרנטור (יקר גם משיפוץ) ומיעוטם ידע לפתוח מיכסה אחורי ולהחליף גשר קומפלט ועוד בודדים אולי יודעים לפרק את הגשר למצוא ולחליף רק את הדיודות השרופות.
תכין את הארנק
מוטודיל
21/04/14 13:26
146צפיות
למישהו כאן יש ניסיון או המלצות לגבי קניית רכב דרך אתר מוטודיל? יש סיכונים או בעיות?
23/04/14 14:04
21צפיות
º
בטוח שמוטודיל ולא אוטודיל?
23/04/14 14:14
20צפיות
כן
23/04/14 15:42
59צפיות
º
לא שמעתי עליהם מעולם, ולכן הייתי נזהר
23/04/14 16:12
21צפיות
התלבטות לגבי קניית רכב
66תגובות
21/04/14 12:58
248צפיות
אנחנו מעוניינים ברכב סופר-מיני ידני שיהיה מספיק חזק לעלות לירושלים.
אתמול עשינו נסיעות מבחן על הפיאסטה והקורסה. על פיאסטה אין מה לדבר, עגלה, אני לא מבינה איך מעזים למכור את המנוע הזה בירושלים. לעומת זאת הקורסה התמודדה בגבורה עם העליות אבל אני לא שלמה איתה כי הדגם הזה מיושן ונראה שעוד שנייה מחליפים...

(המשך...)
אנחנו מעוניינים ברכב סופר-מיני ידני שיהיה מספיק חזק לעלות לירושלים.
אתמול עשינו נסיעות מבחן על הפיאסטה והקורסה. על פיאסטה אין מה לדבר, עגלה, אני לא מבינה איך מעזים למכור את המנוע הזה בירושלים. לעומת זאת הקורסה התמודדה בגבורה עם העליות אבל אני לא שלמה איתה כי הדגם הזה מיושן ונראה שעוד שנייה מחליפים דגם ויש כמה חלקים שנראים לא איכותיים (כמו הפלסטיק המבריק בדלתות). ועוד משהו שאני יודעת שלא מהותי אבל מפריע לי בכל זאת, אין במלאי צבע אחד שאני רוצה... וגם לא יהיה כי כנראה כבר אוטוטו מחליפים דגם ובדגם הזה מוכרים את המלאי הקיים.
אין לנו בעיה גם עם רכב משומש אבל אנחנו לא סומכים על אנשים שלא ירמו אותנו במכירה וגם כן רוצים אחריות כי ביקרנו מספיק במוסך עם הגולף שלנו משנת 97.
דעות/עצות תתקבלנה בברכה. תודה!
שכפול מפתח
21/04/14 12:16
83צפיות
איפה בי.ם כדאי לעשות שכפול מפתח ל גטס. בזול.
השכפול הוא זול בכל מקום, הקידוד יקר
21/04/14 20:22
66צפיות
ואת הקידוד צריך לעשות בחברה.
בדרך כלל אפשר לקדד אצל המשכפל. משהו בגטס
21/04/14 20:42
64צפיות
שונה מבפוקוס, למשל?
לא נכון, אפשר להעתיק אימוביליזר עם מכשיר פשוט
22/04/14 09:49
48צפיות
מפתח שכזה צריך לעלות 250-300 שקל ולא צריך שום חברה.
º
טוב לדעת שטעיתי
22/04/14 11:19
18צפיות
כיול תחנות רדיו
21/04/14 09:31
87צפיות
שלום לכולם
ברשותי גיפ מרצדס ml350 שנת 2009 יבוא אישי ויש לי את המערכת של הארמן קרדון, אולי מישהו יודע איך משנים את התחנות רדיו ככה שיהיו לי גם תחנות זוגיות??
תודה
º
יש שיטה לוחצים על 1ו5 והדלקה כשהוא כבוי תנסה
21/04/14 19:00
22צפיות
כיול
22/04/14 19:26
35צפיות
בדקתי והשיטה הזאת לא עובדת אצלי... יש רעיון אחר??
רדיו
23/04/14 07:20
31צפיות
הרכב יובא מאמריקה?
אם כן תחנות הרדיו אינן מתאימות לתדרים בארץ.
צריך לפרק את הרדיו ולתת אותו לטכנאי שיחליף את הטיונר שמתאים לארץ.
יחסית לא מסובך ולא יקר.
צבע מתקלף
21/04/14 07:56
40צפיות
בהתקנת חיישני רוורס, המתקין הדביק איזולירבנד על פגוש שנצבע לפני כ 4 חודשים. כאשר הסיר אותו התקלף הצבע מתחת לאיזולירבנד מה הסיבה לכך? האם זו בעיה בצביעה ?  
צבע שהתקלף
21/04/14 10:11
41צפיות
כנראה שצבעו את הפגוש ישירות ללא הכנה מוקדמת שכוללת צביעתו בצבע יסוד מקשר ורק אח"כ צביעה בצבע בגוון הרכב.
בברכה  -  רפי לין
המלצה לפנצריה בי.ם
21/04/14 06:34
30צפיות
קראתי פה שקשה לאנשים למצוא פנצריה אמינה ולא יקרה בי.ם. אז מצאתי. (בניגוד לצומת אורנים שעבדו עליי.)
לבחור קוראים אורון והוא מאד אמין.
צמיגי דוידו. הסדנה 9 מעל משטרת מוריה.
וכבר כתבתי המלצה אבל הזדמנות טובה להזכיר המוסך של אדי צמוד לדינמומטר מאד אמין ושירותי.
פנצ'ריות מומלצות בירושלים לדעתי:
21/04/14 08:58
37צפיות
דודי נאסא בגבעת שאול, צמיגי זכי ברוממה וצמיגי תלפיות ב.....תלפיות.
שלושת אלו לא תמיד יהיו הזולים ביותר אבל לפחות הם ישרים ומקצועיים.

º
וגם צמיגי רונדו בפז גבעת שאול
22/04/14 10:43
6צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום