לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום מכוניות
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מכוניות

שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007
הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:
 *הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.
דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.
* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש
דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו
* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.
* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).
* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)
* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו
* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)
* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.
* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)
* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.
* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.
* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.
***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:
* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)
* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין
* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה
* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)
* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

אהלן, עזרה קטנה מאנשים שמבינים טיפה יותר בקניית רכב
14/06/2015 | 21:39
3
68
אהלן אז ככה: מתלבט בין כמה סוגי דגמים אשמח אם למישהו כאן יהיה משהו חכם להגיד,
מתלבט בין: i30 לקורולה או סוג של היברידית..
הדרישות שלי: ק''מ נמוך יחסית, אני הולך לנסוע נסיעות ארוכות אז רצוי שיהיה חסכוני (צפת-חיפה כמה פעמים בשבע) תקציב עד 60000 ש"ח. (אנחנו זוג צעיר שלא צריך רכב באמת גדול אבל צריך רכב חזק)
מה דעתכם ואם יש למישהו רעיון לדגם אחר?

עוד משהו, מה דתעכם על קניית רכב בתרייד מביל או משהו בסגנון או ליסינג פרטי?
תודה מראש לעונים!
.
14/06/2015 | 21:42
17
ידני בא בחשבון?
14/06/2015 | 21:51
1
17
לא אחי, מחפשים אוטומט
14/06/2015 | 21:54
17
שוב פונה לעזרת הפורום בשאלת פולו...
14/06/2015 | 19:59
2
57
עדיין לא מצאתי סופית, שתי בחירות לפני, שתיהן ידני:
1. פולו 1400 סמ"ק 75 כ"ס שנת 2005, פחות מ-100K ק"מ, יד שניה (חשבנו שראשונה, טעות...), מטופלת אצל נהגת יחידה ב-9 שנים האחרונות במוסך שאני סומך עליו, מחיר - סביב 19000.
2. פולו 1400 סמ"ק 80 כ"ס שנת 2008, פחות מ-100K ק"מ, יד שניה, הנהג לא מוכר לי, מחיר סביב 31000.
האם לדעתכם ההפרש בשנים מצדיק את התוספת?
תודה!
האם ההפרש/ מצדיק את התוספת?
15/06/2015 | 06:52
1
44
תבדוק המחירון...
סתכל על מה שרשמתי לך בשרשור הקודם שלך בנושא: בבחירת רכב משומש אני הייתי מביא כחלק משיקוליי נתונים על המוכר [לדעתי בתנאים מסויימים חשוב יותר מאשר בדיקת הרכב, כי במכונים שמכסתחים עצמם, בדיקת רכב ישן היא בעייתית].
לגבי הפולו מ2008, אתה לא יודע כלום על המוכר. זה עלול להיות בעייתי. השאלה אם אינך יכול לברר כמה שנות בעלות ליד האחרונה, היכן טיפל, תאונות וכד'...

הפער בין 75 ל80 כ"ס לא מצדיק הפער בעלות. השאלה מה עוד שונה בין הרכבים, איבזור מצב הרכב וכד'.
בהעדר אינפורמציה נוספת נטיית הלב שלי היא לפולו הישנה יותר בפרט אם טופלה כהלכה ואם לא עברה תאונה מורידת ערך וכד'...
תודה רבה, עזרת לי מאוד!
15/06/2015 | 08:15
11
בעיית חשמל למומחים
14/06/2015 | 13:41
21
103
שלום. ברשותי קנגו 2003. הרכב היה מצויין עש שלפני 9 חודשים ניסו לגנוב אותו- שברו את הסוויץ ולא הצליחו.
מאז התחילו הבעיות: לפחות 8 סטרטרים נשרפו - 4 אצל חשמלאי א' ו ארבעה אצל חשמלאי ב' הוחלף סוויץ, הותקן 
כפתור התנעה והבעיה חוזרת: שבוע עובד הסטרטר ולאחכ שובק. לאחר פתיחה הוא נמצא שרוף.  אני מורה לפיזיקה 
אולם אין לי מושג כיצד זה קורה כל פעם מחדש.
כרגע נותרו לדעתי האפשרויות הבאות : 1.הסטרטר מקבל זרם ממקום נוסף .
                                                          2. הזרם לא יציב ושורף את הסטרטר ( אולם לא שורף שום דבר אחר!).
                                                          3. סתם נפלתי על חשמלאים גרועים והסטרטר\ סוויץ לא מותקנים נכון .או לא מתאימים לרכב.
זקוק לכיוונים נוספים וחןוות דעתכם.
נואש... ראובן
מתנע (סטרטר) נשרף
14/06/2015 | 15:24
20
85
מה נשרף בכל המתנעים, הסולונואיד, העוגן, השדות?.
האם כשמותקן מתנע תקין הוא נשמע כשורה, בזמן התנעת המנוע?.
בברכה  -  רפי לין
הסולונואיד נשרף למיטב הבנתי. העוגן לא נשחק. ה"פחמים" שלמים.
14/06/2015 | 19:51
19
66
הסטרטר עובד מצויין עד אשר לקראת הסוף צריך להניעו כ 5 שניות. 
זה קורה לאחר כשבוע ואז הוא שובק חיים.
תודה על העניין.
ראובן
סולונואיד המתנע נשרף
14/06/2015 | 23:16
18
64
החשד הראשוני הוא שמתג ההתנעה (סוויץ') גם במצב מנוחה, מוציא מתח כלשהוא אל הסולונואיד מתנע, שצורך אז זרם עד שהוא נשרף.
נראה לי שצריך לגשת לחשמלאי רכב טוב שמסוגל לבדוק זאת כראוי.
בברכה  -  רפי לין
חשמלאי טוב אזור י-ם
16/06/2015 | 15:06
17
50
עד עתה הייתי משוכנע שאני בידיו של חשמלאי טוב.
הגון - בטוח . הוא החליף לי 5 סטרטרים ועדיין לא התייאש.
הנסיון האחרון היה לבודד את האגזוז שליד הסטרטר בהנחה שהחום
ממנו הוא זה ששורף את הסליל.
הפעם זה החזיק פחות מיום והסטרטר נשרף. הוא הניע במוסך פעמים רבות.
וזה מעלה את ההשערה שההצתה לבדה שורפת את הסליל . ( פעמים קודמות אני הנעתי 5-6 פעמים ביום בלבד) האם יש אפשרות שקיים שוני בסטרטר בין הדגמים השונים של הקנגו והוא פשוט לא שם לי סטרטר מתאים. מנוע ה1.9 מן הסתם צריך יותר זרם להתנעה. אולי  הוא שוב ושוב שם לי סטרטר של מנוע  1.5 שהוא חלש יותר...   
סתם משתף אותכם התיסכוליי.   בקיצור - אתם מכירים חשמלאי שיכול לפתור בעיות מסוג זה?  אשמח לקבל מס טל'.
תודה 
ראובן
... לו רק
16/06/2015 | 15:22
41
היה לי ליפט הייתי בודק אמפרז' בזמן ההתנעה ומשווה לנתוני הסטרטר...
סולונואיד המתנע שנשרף
16/06/2015 | 16:17
38
תבקש מהחשמלאי רכב שבזמן הפעלת המתנע, יבדוק את המתח בנקודת הכניסה לסולונואיד, אם אינו נמוך מדי.
בכל מקרה שיתקין ממסר פיקוד, בין מתג ההצתה לסולונואיד המתנע.
תקלה זאת היא מעניינת ונא עדכן ממצאים ותוצאות.
בברכה  -  רפי לין
אתה לא בכיוון. אתה אומר שמה שנשרף זה הסולנואיד
16/06/2015 | 16:37
14
46
וגם שזה התחיל אחרי תקלה במתג ההתנעה.
ולכן ההשערה של רפי נראית לי נכונה. שמגיע זרם ומפעיל אותו גם כשלא צריך. אני הייתי מנתק את חוט הפיקוד מהסולנואיד ומעביר חוט חדש נפרד מהסולנואיד ישר ללחצן התנעה שיימצא בתא הנהג.
לפני שחופרים ברכב ושמים לחצן התנעה שיראה כמו פרונקל על
16/06/2015 | 20:14
2
52
תחת של דוגמנית על, או נזם באף חזיר, הייתי שם את הממסר והלחצן בצורה זמנית ללא קיבועים למקומות בולטים כדי לראות שזו הבעיה. מעבר לזה אני לא בטוח שרכב עם אימובילייזר יאהב ששמים לו לחצן שלא קשור למפתח.
אתה צודק. זה לצורך בדיקה, מצד שני, זה לא ליום אחד, כי התופעה
16/06/2015 | 20:56
1
43
לא קורית מיד, אז זה צריך להיות נוח לשימוש.
לגבי האימובילייזר, אני לא חושב שזה ישנה לו כל זמן שהמפתח תקוע בסויצ'.
לפי מה שהוא רושם זה לא בדיוק ארוך טווח
16/06/2015 | 21:26
10
הטווח המקסימאלי הוא שבועיים!!
16/06/2015 | 22:09
10
42
כך שזה לא מעט זמן. בכל אופן מדובר ברכב שאין לו ביטוח מקיף, כמובן, אין לו גם 
ערך כספי משמעותי ( אולי 5k ) אולם משמש אותי בצורה מעולה כבר יותר מ 3 שנים
( תשאלו אולי למה מורה צריך מסחרי? - יש לי טלסקופ ענק שניתן לנייד רק עם מסחרי).
בכל אופן להשאיר אותו עם כפתור ללא אימובילייזר קצת מפחיד. במיוחד מכיוון שהכל התחיל בנסיון לגניבת הרכב.
אבל נראה לי שאציע לחשמלאי לנסות את זה.  אדווח לכם על התוצאות.
תודה 
ראובן
זה לא בלי אימובילייזר.
16/06/2015 | 23:11
9
37
עדיין תצטרך להכניס את המפתח ולסובב את הסויצ'. רק ההתנעה תהיה מהכפתור.
זה כבר נעשה
17/06/2015 | 06:49
8
38
הוא סידר לי כפתור התנעה. אני שם קוד מכניס מפתח מסובב ואז לוחץ.
אני עדיין סבור שקצב הריסת המתנע קשור למספר ההתנעות ביחס ישר:
אם מדובר בימים של הרבה התנעות המתנע שובק מהר יותר.
כך שנראה לי שרק בזמן הלחיצה המתנע מקבל זרם ולא תוך כדי נסיעה.
האם לא הייתי אמור לשמוע משהוא?  לא נראה לי שהמתנע מופעל בנסיעה ואני לא שם לב
אני מאוד קשוב לרכב הזה - אחרת מזמן הוא לא היה שורד...
ראובן
חשמלאי מומחה
17/06/2015 | 06:53
33
אני מצפה עדיין להמלצה על מומחה באזור י"ם.
כזה שיענה לאתגר ושמתעסק גם עם גרוטאות...
נכון. אבל אני חושד שאולי חיברו את הכפתור במקביל
17/06/2015 | 12:08
6
28
לחיווט הקיים ולכן אם מגיע זרם ממקום אחר זה לא פותר את זה. אני הצעתי לנתק את החיווט הקיים ולהעביר חוט חדש רק לכפתור שתתקין.
בכל אופן, אין לי הסבר אחר, אלא אם באמת כל המתנעים שהתקינו לך היו מסוג לא מתאים, וזה לא כל כך סביר.
מה לגבי חימום הסלונואיד מהממיר הקטליטי
17/06/2015 | 21:43
5
19
החשמלאי סיפר לי שהיתה לו בעיה דומה ברכב אחר והיא ניפתרה אחרי שתיפלו בממיר הקטליטי שהיה
ממוקם צמוד למתנע. בדקתי ואכן הסלונואיד ( החלק הקטן והחיצוני) אכן יושב צמוד לסעפת. אגב בין עשרת
המתנעים שהלכו היתה הפוגה של חמישה  חודשים - ונחשו מתי? בחורף...  - איך שהגיע האביב החל שוב התהליך
( 5 מתנעים עד כה). לא נראה לכם שקיים סיכוי קלוש שזאת הבעיה?    אגב מאז שהושם הבידוד על הממיר עברו 3 ימים המתנע עדיין עובד!!
מה שהתקלקל אתמול היה הלחצן. שכנראה נשרף כשהסלונואיד קיצר.  
תחזיקו לי אצבעות חברים.
ראובן

זו אפשרות כמובן, אבל אם ככה, למה זה התחיל
17/06/2015 | 21:45
2
14
רק אחרי הבעיה בסויצ'? הממיר היה חם גם קודם.
אכן
17/06/2015 | 22:08
1
15
יש חורים בתאוריה הזאת . אגב ההפוגה הראשונה התקבלה למעשה לאחר החלפת הסוויץ. ניסו תחילה לתקן לי את הסוויץ השבור.
אין ספק שאני נאחז פה בקש. אבל כרגע זה מה שיש לי.
ראובן
מה לגבי חשמלאי ירושלמי? יש למישהוא טלפון?
17/06/2015 | 22:09
10
סולונואיד במתנע קנגו
17/06/2015 | 23:06
1
22
הערה קטנה בנושא: בהחלט ייתכן שהסולונואידים התחליפיים שמרכיבים כאן בארץ שונים בגודלם מהסולונואיד המקורי של היצרן - ואם מה שמרכיבים כאן בארץ יותר גדול פיזית, זה מתחבר עם התאוריה שלך היטב: סולונואיד גדול יותר (בקוטר הכללי\בעובי הכללי) יהיה קרוב יותר לסעפת פליטה וגם יתחמם הרבה יותר (ואולי ישרף).
היתה לי קנגו כזו שמכרתי לפני חודש, לא זוכר אם היה בידוד מעל הסטרטר או לא - אך לא היו לי בעיות עימו בכלל (עם כי הוא הרגיש לי קצת חלש באופן אבסלוטי) ולפחות בתקופה שהיה אצלי (שנה וחצי) לא נגעתי בו (לדעתי זה החלק היחידי שלא נגעתי בו בשנה וחצי שהרכב היה אצלי ).
להערכתי זה לא היה הסטרטר המקורי של הרכב (בטח משופץ או משהו כזה).

איציק

אין ספק שהוא תחליפי
18/06/2015 | 05:37
15
לא מאמין שיחליפו לי 10 סטרטרים מקוריים אחד אחרי השני בכזאת נדיבות.
אגב, במוסך אמרו שכאשר הממיר סתום הסעפת ממש מאדימה מחום. 
ראובן
כמה יוסי
14/06/2015 | 09:59
47
97
המשך>>
דרוש המלצה- רכב למשפחה צעירה
14/06/2015 | 09:53
37
אהלן,

אנחנו זוג+2 בקרוב, אני מתלבט בין מיני למשפחתית.
אני רוצה רכב לזמן ארוך, מוכן להתפשר על נוחות נהיגה, אסתטיקה וכד',
חשוב לי:
* אמינות- שלא יראה הרבה מוסך.
* מקום למשפחה- גם כאשר יהיו 3 ילדים ומזוודה בתא המטען.
* שיהיה כלכלי- צריכת דלק טובה ומחיר ראשוני מוערך עד 30000 (אם תהייה המלצה גורפת- מוכן לעלות בזה).

1. מיני יכולה להתאים לי? חשבתי על I10.
2. באופציה של משפחתית חשבתי על יונדאי אלנטרה. מצאתי אחת ב-2005 עם 55K ק"מ ב-20000 ש"ח.

תודה רבה!

מחירון מכוניות
14/06/2015 | 08:26
1
66
איך אפשר לדעת כמה שווה האוטו האשי שלי והאוטו שאני קונה - מחיר מחירון - יש אתר חינם? 

פתוחה לעוד טיפים לדעת לפני שמוכרים.קונים רכב פרטי
מחירון לוי יצחק היחיד שמשנה במציאות
14/06/2015 | 10:03
73
יש אתר אינטרנט בשיחת טלפון.
התייעצות - מכירת קסארה
13/06/2015 | 23:51
2
66
שלום לכולם,
אחרי תשע שנים משמעותיות וטובות, אנחנו רוצים למכור את הקסארה שלנו. שנת 2002. 
לפי המחירון, הערך שלה הוא 8-10K (תלוי באיזה מחירון) אבל ההצעות שאנחנו מקבלים עומדות על 2,000 ש"ח ביום טוב.
האמנם?
הטסט שלה מתקרב ואנחנו מתלבטים אם להרים ידיים ולמכור בכזה מחיר מגוחך, או להשקיע בטסט, חידוש ביטוח, טיפול וכו', ולהמשיך לנסות לקבל מחיר גבוה יותר.
נשמח לתובנות.
וכמה יהיה מחיר גבוה יותר, 5000
14/06/2015 | 11:39
1
46
כמה תשקיעו כדי למכור ב 5000 נשמע לי שכמעט את ההפרש בין 2000 ל 5000 ...
צודק, תודה
14/06/2015 | 22:54
7
קניית רכב שני למשפחה
13/06/2015 | 21:29
16
132
שלום לכולם,
אנחנו מעוניינים לקנות רכב נוסף למשפחתינו, וצריכים קצת עזרה...
הרכב מיועד לנסיעות יום-יומיות רגילות, לא מרחקים גדולים מידי. אבל מידי פעם גם לנסיעות ארוכות.
הדרישות שלנו שהרכב יהיה חסכוני בדלק (עדיף), בטיחותי, מקום מאחורה ל-3 מושבי בטיחות לילדים, אמין ונוח.
בעלי מעדיף רק יפניות, אבל מוכן להתפשר :)
התקציב הוא בין 15-25 אלף מזומן, והשאר בהחזרים של 1000 לחודש בערך (בין 45-65 אלף ש"ח לרכב, פלוס מינוס).

נכנסנו למס' סוכנויות רכב (שלמה סיקס, אלדן וכו') והרכבים שהציעו לנו היו בעיקר משנת 2011-2012, והדגמים:
מאזדה 2
פורד פוקוס
הונדה אינסייט (הבנו שלא כדאי, כי אין לה שוק וכי היא מיועדת למי שנוסע הרבה בשנה- נכון?)

מה נראה לכם הכי יתאים לנו?
מה לגבי הונדה ג'אז?

והאם עדיף להינעל קודם על סוג הרכב ואח"כ לחפש ביד 2 או שעדיף להמשיך לחפש בסוכנויות רכב?

נשמח מאד לעזרתכם, כי אנחנו לא ממש מבינים בתחום..

האינסייט, הג'אז והמאזדה2 יהיו בעייתיים עד בלתי אפשריים
13/06/2015 | 21:49
11
136
מבחינת שלושה מושבי בטיחות במושב האחורי. אתם צריכים, לכל הפחות, משפחתית - ועדיף אחת רחבה יחסית. בהצלבה עם הדרישה ליפניות והתקציב זה לא משאיר לכם יותר מדי אופציות. שווה לבדוק i30 דור קודם - אמורה להכנס לתקציב, ואולי תתאים מבחינת המושבים (קחו את המושבים, ובלי להתבייש - בדקו בסוכנות שהם נכנסים בצורה סבירה, לא על העוקם או בצורה שהופכת את החגירה לסיוט).
אופציה טובה בתקציב הזה, אם מתעלמים מנושא החסכון בדלק והיפני, היא רנו פלואנס, שמציעה מושב אחורי מרווח מאוד. אבל צריכת הדלק שלה נמנית על הפחות טובות בקטגוריה (בערך כמו פוקוס או מאזדה3 דור קודם) - זה אומר בערך 1:10 מול בערך 1:12 בתנאים דומים של i30. עכשיו השאלה היא כמה אתם נוסעים בשנה, וכמה מהנסיעות זה עם שלושה ילדים מאחור (אגב, אם זה רכב שני - אולי אפשר למקם את אחד הילדים מלפנים?).
עוד מכונית ששווה לבדוק אם נכנסת לתקציב - קיה סול. רחבה יחסית, ולפחות כחדשה זולה יותר מרב המשפחתיות.
תודה על התשובה המהירה!
14/06/2015 | 07:47
10
58
לגבי מושבי הבטיחות- בהנחה שלא מדובר בכיסאות ממש אלא ב-2 בוסטרים וכיסא/סלקל- עדיין מה שכתבת רלוונטי?

מאד חשוב לנו הנושא של חיסכון בדלק, מה מבין ההמלצות שלך הכי חסכוני?
הפורד פוקוס לא חסכונית? אבל גם לא צורכת דלק באופן מוגזם מידי?
מה לגבי הונדה סיויק? איך היא מבחינת התקציב? ומבחינת חיסכון בדלק?

הנסיעות הן כמעט כל יום עם הילדים, היום יש 2 ילדים, אבל הרבה פעמים מסיעים גם חברים של הילדים, והרכב מתוכנן לשנים הקרובות אז עדיף שיהיה מקום ל-3 ילדים..

ואיפה יותר כדאי לחפש רכב- בסוכנויות רכב או מאנשים פרטיים?

עם שני בוסטרים כבר יש סיכוי, אבל עדיין - שווה לבדוק פרטנית
14/06/2015 | 13:54
9
61
סיוויק יהיה חסכוני יותר מפוקוס, אבל לא חסכוני כמו ג'אז או יאריס.
אבל קשה מאוד לענות לשאלות שלך בצורה טובה כי מונחים כמו "מוגזם מידי" הם בעייתיים כי הם סוביקטיביים.
לרכב שצריך להסיע 2 ילדים על בסיס קבוע ועוד ילד על בסיס מזדמן, הייתי קונה סופרמיני, ומקסימום מסיע ילד בבוסטר במושב הקדמי במקרה הצורך.
אם האינסייט זולה משמעותית מהג'אז - שווה לקנות אותה. אם לא - את הג'אז (מבין שתי אלו - לדעתי הג'אז מכונית יקרה מדי ביחס לתמורה).
אגב הדגש על חסכון בדלק - כמה את מתוכננת לנסוע בשנה?
בחישוב גס- אנחנו נוסעים 20 אלף ק"מ בשנה
15/06/2015 | 09:22
8
43
לגבי צריכת דלק- היום יש לנו הונדה סיויק (שנת 2005) שאנחנו מאד אוהבים ומרוצים ממנה,
אבל לאחרונה היא התחילה לעשות קצת בעיות עם צריכת הדלק.
בד"כ אנחנו ממלאים דלק פעמיים בחודש, כל פעם טנק מלא. לאחרונה התחלנו למלא כל שבוע וחצי..

אנחנו מעוניינים בחסכון בדלק בגלל שהוצ' הדלק בחודש גבוהה ולכן אנחנו מעדיפים משהו חסכוני,
אני לא מספיק מבינה בזה ולכן מתייעצת פה כי אולי בקילומטראז' שלנו זה לא רלוונטי?

למה הכוונה סופרמיני?

כרגע בעצם, הרכבים שבכיוון:
יונדאי i30
טויוטה יאריס
הונדה ג'אז
קיה סול
רנו פלואנס

מה לגבי פורד פיאסטה?

תודה רבה על כל העזרה, אני מנסה לעשות לי סדר ולהבין קצת יותר מה אנחנו מחפשים לפני שנתחיל בחיפוש אחר הרכב עצמו...

יאריס, ג'אז, פיאסטה - סופרמיני. זו קטגורית גודל
15/06/2015 | 22:02
7
40
יונדאי i30 ופלואנס - משפחתית (כמו הסיוויק שיש לכם היום, רק שעם השנים לקטגוריות יש נטיה לגדול).
סול - משהו בין מיניוואן לג'יפון.
הרשה לי להיות קרציה ולהגיד שהפלואנס/מזדה 3/סיויק
16/06/2015 | 20:08
4
35
וכל החברות בקטיגוריה רק בארץ נקראות משפחתיות, בכל העולם הסגמנט נקרא קומפקטיות, משפחתיות זו קטיגוריה מעל (קטיגוריה D) כגון פאסאט, אקורד, מזדה 6, פיג'ו 508 וכד'.
ואני אסביר למה אני מתקרצץ, אולי ברגע שאנשים יבינו שהם משלמים
16/06/2015 | 20:10
3
31
המון על "משפחתית" שהיא בעצם קומפקטית, אולי אז יקום גל מחאה מספיק גדול על המיסוי הלא נורמלי שיש במדינה הזו על כלי רכב ועל תחזוקתם. אבל כנראה זה כדי לשמור על היצרנים המקומיים, שאפילו לא יכולים למ כור את הסופה לשוק המקומי האזרחי כי היא תעלה יותר מהמתחרות המפוארות.
המיסוי על מכוניות הוא רובו ככולו מס קניה - שחל גם על יצור
16/06/2015 | 20:23
2
30
מקומי. זה די מוציא את האוויר מהתאוריה של הגנה על יצור מקומי.
לגבי הסיווגים לקטגוריות - אין דבר כזה "בכל העולם". בארה"ב "מיד-סייז" זה משהו קצת יותר גדול מפאסאט/508 ושות'. בברזיל פולו סדאן היא "משפחתית".
ארה"ב מפגרים, כל העולם = העולם הנאור, אירופה+קנדה
16/06/2015 | 20:35
1
28
לגבי המיסוי, ההגנה על ייצור מקומי היתה בדיחה, כמו הייצור המקומי עצמו (בדיחה עצובה, אבל בדיחה).
לגבי ברזיל לדעתי הם סובלים כמונו מבעיה של מחיר גבוה ביחס להכנסה.
קנדה היא כמו ארה"ב, אז רק אירופה, וגם שם אתה לא לגמרי מדייק
16/06/2015 | 22:57
22
כי מאזדה6 ושות' נקראות שם "משפחתיות גדולות" - בדיוק כמו בארץ...
גודל של הרכב או נפח מנוע?
17/06/2015 | 13:18
1
18
רואים שאני לא מבינה כלום?
אבל לאט לאט אני לומדת 

ואיך זה שכולם סביב אותו טווח מחירים אם חלקם קטנים וחלקם גדולים?

ומבין כל הרשימה שציינת- מה הכי יתאים לנו מבחינת צריכת הדלק והמושב האחורי? 

מחירי משומשות זה דבר מורכב מאוד, לא תמיד עם הגיון ברור
17/06/2015 | 15:20
16
בכל מקרה, כמו שכבר אמרתי במקום אחר כאן - לשלושה מושבי בטיחות מאחור, עדיף מכונית משפחתית. מצד שני, אם הבנתי נכון בדרך כלל יהיו רק שני ילדים, אז אפשר לבחור סופרמיני (שתהיה חסכונית יותר בדרך כלל) ולשים ילד מקדימה במקרה הצורך.
ממליצה על קיה סול
14/06/2015 | 17:54
3
78
כמו שאניגו כתב לפניי, הקיה נוחה מאד. היא רחבה והמחיר שלה טוב.
בן הזוג שלי קנה אחת לא מזמן (אני נוהגת בה רוב הזמן... מודה) והוא מסיע את האחיינים שלו באופן קבוע.
שלושה ילדים מאחור ולא מרגישים. מעבר לזה - היא בטיחותית וצריכת הדלק שלה לא מוגזמת.
סליחה - אני לא אמרתי שהיא נוחה מאוד
14/06/2015 | 20:43
1
76
נוחות ממוצעת למדי. אבל מתאימה למשימה.
איתך הסליחה
16/06/2015 | 19:12
31
לי היא נוחה מאד ובהחלט  מתאימה למשימה
תודה רבה על ההמלצה!
15/06/2015 | 09:44
13
עזרה בבחירת רכב ליסינג
13/06/2015 | 20:21
5
93
שלום רב ,
אני צריך לבחור מכונית מבין כמה , חשוב לי מאוד צריכת הדלק כי זה לא חופשי אצלי וגם שתהיה מרווחת ונוחה לנהיגה.
הרשימה כוללת את קורולה החדשה, יונדאי i30 , i30 cw , מזדה 3 , סקודה ראפיד , 
הכיוון שלי הולך על הקורולה , אבל אשמח לשמוע המלצות על כולן.

תודה לכל המשיבים.
מרווח רק מלפנים או גם מאחור?
13/06/2015 | 21:00
4
64
אם גם מאחור - תוריד את המאזדה מהרשימה, למרות שלדעתי היא נותנת את חווית הנהיגה הכי נעימה בחבורה הזו (אגב, איך אתה מגדיר "נוחה לנהיגה"?).
מבין השלוש האחרות, הסקודה תהיה הכי חסכונית אם אתה נוהג רגוע, אבל כל קשר בינה לבין נוחות מקרי בהחלט, אלא אם אתה מתייחס לנוחות הטענת תא המטען...
קורולה מול יונדאי - הקורולה מעט חסכונית יותר, אבל רכב רועש יותר ומרגיש פחות איכותי מבחינת הפלסטיקה בתא הנוסעים. אישית הייתי לוקח את ה-i30CW, אבל זה כמובן אישי.
המשך תגובה
13/06/2015 | 21:24
3
58
הנוחות חשובה גם במושב האחורי , כמובן עם כמה חברה שלי כבר אחרי צבא (מדי פעם גם נוסעים איתנו ולוקחים ממני את האוטו).
בכבישים רואים כ"כ הרבה קורולה שזה מדבק.
אז כאמור, בין היונדאי לקורולה.
13/06/2015 | 21:28
2
65
אצלי זה דווקא עובד הפוך - נרתע מדברים שכיחים מדי.
המשך
14/06/2015 | 18:41
1
42
הי ,

שכחתי גם קיה פורטה ברשימה .
אני אישית מעדיף את הפורטה על הקורולה. יש בה משהו נחמד
14/06/2015 | 20:42
40
ורגוע יותר בנהיגה. אבל זה ברמת ניואנסים של טעם אישי.
לקיחת רכב לבדיקה
13/06/2015 | 18:07
50
שלום לכולם,
אני לוקח מחר מכונית לבדיקה. למישהו יש המלצות על מכון בדיקה מומלץ ברעננה או לחילופין יכול להמליץ על 'דינמומטר' ברעננה?

הדבר המוזר הוא שהרכב נמצא ב'טרייד מוביל' פתח תקווה והם פשוט לא מוכנים לתת כמעט שום פרטים מהותיים על הרכבים, קשה לי להאמין שהם לא עושים להם בדיקה משלהם לראות מה המצב המכני. אני יודע שזה לא משנה ושגם אם הם יציגו לי טופס בדיקה ממכון בדיקה זה לא אומר כלום לחיוב או לשלילה והאחריות היא עליי לקחת אותו לבדיקה משל עצמי, זה פשוט מוזר לי.

ושאלה נוספת -  אם יש לי את תקציר היסטוריית הטיפולים של הרכב אני יכול להתקשר למוסך שבו הוא טופל ולבקש פרטים נוספים?
שאלה למביני הפחחות והצבע שבנינו
13/06/2015 | 12:52
4
73
אין ניתן להעלים סימני שפשפוף מעל גבי הדלת? תודה ושבת שלום :)
יש תמונה
13/06/2015 | 13:50
11
תלוי כמובן בעומק השפשוף
13/06/2015 | 19:34
2
40
לפעמים פוליש יעלים אותה (במקרה שהיא שטחית ולא עמוקה) אבל אם עברה את כל שכבות הצבע......
ווקס יעזור?
13/06/2015 | 20:25
1
15
במידה והשפשוף לא עבר את שכבות הצבע
13/06/2015 | 20:26
13
מבקש חוות דעת על רכב ספציפי
12/06/2015 | 21:10
11
198
היי לכולם
אני מעוניין לקבל חוו דעת על רכב אלפא רומיהו 156 תת קטגוריה Distinctive ידני 2.0 (155 כ''ס) שנת 2001 יד חמישית עשתה 216 אלף 
במצב שמור ומעולה  והבעלים אומר שלא עשתה שום טיפול של ראש מנוע רק טיפולים עונתיים קבועים
מעניין אותי בעיקר עלות תחזוקה של תיקונים גדולים וקטנים סדר גדול של החזקה(סתם לדוגמא ראש מנוע הולך)
וגם עלות דלק פחות או יותר 
וכל אינפורנציה ומידע אחר שלילי או חיובי על הרכב
תודה רבה!
האוטו הזה לא בשבילך.
12/06/2015 | 22:01
3
131
מי שקונה אלפא רומיאו לא שואל כמה זה עולה.

חוץ מזה מה היד החמישית יודע על העבר של האוטו.

מה מפריע לך שיפוץ ראש מנוע?
לא שאלתי אם הרכב הזה או בשבילי או לא
12/06/2015 | 23:02
2
104
להחלטה הזאת תן לי להגיע בבקשה לבד.
שאלתי על איכות הרכב ומזה המשפט הזה "מי שקונה אלפא רומיאו לא שואל כמה זה עולה"? זה שאלה לגיטימית וטבעית לגמרי לא זכור לי שאסור לשאול דברים מסוימים.
לא מפריע לי שיפוץ ראש מנוע אך יחד עם זאת אני כן ארצה לדעת כמה עלות של דבר כזה.

אשמח לדעה וחוות דעת מקצועית על הרכב היתרונות והחיסרונות שלו  וכל מה שנשאל בהודעה המקורית
תודה(:
הכוונה שלו היתה שעלות התחזוקה של אלפא יקרות ומי שמחפש
12/06/2015 | 23:23
1
115
כמה עולה לתחזק אלפא בד"כ לא מתאים לתחזק אחת כי מהר מאור הוא יפסיק לתחזק אותה כמו שצריך מה שיוביל להתדרדרות עוד יותר מהירה של הרכב או מכירה מאוד מהירה שתגרום להרבה הפסד..
אני עם KITT
14/06/2015 | 17:56
40
אלפא זה רכב למשקיעים.... עלות ההחזקה שלו בשמיים ואי אפשר לטפל בכל מקום אלא רק במקומות ספציפיים (במיוחד לדגמים הישנים)
קונה אלפא ושואל על עלות דלק?
13/06/2015 | 00:08
1
105
תקרא מה ש KITT ותפנים את זה טוב.

מעיון בויקיפדיה הדגם הזה מאיץ ל 100 קמ"ש ב 8.6 שניות, מהירות סופית 216 קמ"ש.

עלות מוסכים שנתית כ 7 עד 10 אש"ח ( עפ"י הערכות מאתר CARCOST )

( כשהייתי צעיר ורווק היה לי אלפא סוד TI, אוטו מהנה בצורה בלתי רגילה אבל יקר לתחזוקה. )
תיקון: תקרא מה ש KITT כתב ותפנים את זה טוב.
13/06/2015 | 00:17
26
אשמח אם מישהו יתן לי חוות דעת מקצועית...
13/06/2015 | 03:24
1
37
נתנו לך עצה טובה - תקשיב לה
13/06/2015 | 20:55
88
אלפא באופן כללי, בטח אחת ישנה ומשומשת היטב, היא פוטנציאל כמעט בטוח לרצף של ביקורים במוסך. נכנסים למיטה עם אלפא כזו רק אם באים מוכנים נפשית לעניין, ורק אם יש הכרות טובה עם אלפות ומוסכי אלפות.
האוטו מהנה מאוד לנהיגה, והוא בהחלט חוויה - אבל חוויה שדורשת השקעה גדולה, הן מבחינת זמן והן מבחינת כסף. אם אתה שואל מה צריכת הדלק - זה לא האוטו בשבילך.
בדיוק כמו שאם היית שואל מה נפח תא המטען של פרארי 458 - סימן שזה לא האוטו בשבילך.
בור ללא תחתית
14/06/2015 | 07:19
2
97
מהאיטלקיות של פעם - מהנה מאוד אבל דורשת הרבה טיפולים
בניגוד לאיטלקיות של היום
14/06/2015 | 13:55
1
76
שכבר לא מהנות
15/06/2015 | 07:55
10
שמאי עצמאי
12/06/2015 | 09:52
1
53
בוקר טוב
אני רוצה לדעת האם למישהו יש מכיר שמאי עצמי
או אך לחפש כמו באתרים?
קבל
12/06/2015 | 10:15
45
בעיה בסגירה אוטומטית של החלון|מחפש המלצות לאנשי מקצוע
11/06/2015 | 23:11
12
73
היי

החל מיום שלישי צצה לי בעיה בשליטה על הסגירה של החלון השמאלי שקרוב לנהג באמצעות הלחצן שעל הדלת.
אני לא מצליח לסגור את החלון אוטומטית כשאני לוחץ על הכפתור, החלון נסגר עד חצי ונפתח חזרה. ניסיתי לאפס דרך הסוויץ של הדלת וגם כן דרך לחיצה ארוכה על הכפתור

ביקרתי היום במוסך מורשה ורשמי של צ'מפיון ולא זכור לי איזה חלק הלך ונהרס(או פקד/בקר/מנוע חשמלי)
אבל השווי שלו זה2500 שקל ללא עבודה, האחריות של הרכב לרוע מזלי נגמרה לפני כשבועיים ובעקבות כך המוסך מבקש בקשה חריגה שלאחר מימוש האחריות, אם בכלל יאשרו

אשמח לקבל חוות דעת כללית בנושא וכן המלצות לאנשי מקצוע שמטפלים בתחום(חשמלאי רכב/זגג רכב וכו'...),אני גר בצפון
בכל מקרה חשבתי לנסות להשיג בדרך עקיפה חלק חילוף מקורי ואפילו משומש ובנוסף לקחת את הרכב לאיזה כפר ערבי/צ'רקסי/דרוזי לטפל שם
בדקת שאין גוף זר במסילת החלון?
11/06/2015 | 23:19
3
45
יש לחלונות הגנה מפני סגירה על חפצים/חלקי גוף.

לא מצאתי
12/06/2015 | 06:59
2
13
בכל זאת תעביר ניקוי לכל אורך המסילה משני הצדדים.
12/06/2015 | 09:16
1
15
איך לנקות?אפשר בבקשה שמישהוא בנוסף יתייחס למה שרשמתי בהודעה?
12/06/2015 | 18:43
12
אחים אזוגי. חטיבת גולני חיפה (צמוד למטה המשטרה)
14/06/2015 | 10:08
6
20
במה הם מתעסקים בדיוק?בכל מקרה לבסוף צ'מפיון דורשים ממני
14/06/2015 | 22:14
5
41
800 ד"ח בערך ללא עבודה, בסופו של דבר המנוע לחלון נדפק, אין לי שמץ של מושג אם חייב להחליף או אפשרי לנקות, לשפץ, לעשות משהוא כי זה רכב שני בבית ובכלל לא נוסעים עליו, עשה 20,000 ק"מ שנתיים שהוא על הכביש
תיקון חלונות חשמליים....
14/06/2015 | 22:33
4
20
ישלך במקרה כתובת וטלפון?
15/06/2015 | 07:34
3
13
יש לי חבר קוראים לו גוגל....
15/06/2015 | 08:20
2
10
ראיתי מספר כתובות לאותו עסק, לכן שואל אם יש מישהוא מקומי
15/06/2015 | 20:36
1
8
זה מה מצאתי
15/06/2015 | 22:06
13
לשלם 2500 אפשר תמיד
15/06/2015 | 21:59
25
אני הייתי מתחיל מהבסיס כלומר, כמו שאמרו מנקה הייטב את המסילות ובודק שאין משהו פיזי שמפריע. בנוסף, מפרק את יחדת הפיקוד של החלונות מהפלאגים שלה ומרסס את הכל הייטב עם ספריי מגעים איכותי.
לא עזר, אפשר לפרק בעדינות את יחידת הפיקוד לגורמים ולנקות אותה הייטב בעזרת נייר ליטוש עדין וספריי מגעים. 
אזעקה ברכב דייהו מאטיס 2001
11/06/2015 | 19:06
3
37
שלום לכולם. חיפשתי במכסה המנוע ברכב את המנעול שנועל את האזעקה ואיני מצליח לאתרו. המפתח הוא מפתח קטן עם פיה עגולה. אשמח לעזרה בנושא בתודה מראש :)
המנעול נמצא על הצופר של האזעקה.
11/06/2015 | 20:07
2
12
ואיפה הצופר של האזעקה?
12/06/2015 | 11:53
1
7
מתחת למנעול
12/06/2015 | 22:05
6
|*|פורומים מקצועיים חדשים|*|
11/06/2015 | 15:41
21
24
|שמש|הקיץ בפתח ואיתו הגיע הזמן להיכנס לכושר ולחטב את הגוף!
היכנסו עכשיו לפורום פילאטיס ותקבלו טיפים מעולים לחיטוב!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|מטוס|חולמים על חופשה חלומית בגרמניה? מתכננים את מסלול הטיול לברלין ויש לכם שאלות?
היכנסו עכשיו לפורום טיולים גרמניה ותארגנו לעצמכם את הטיול המושלם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|פרח|אם תמיד חלמתם על חופשה ברומניה ואתה מעוניינים לקבל מידע על היעד היפה בעולם,
פורום טיולים ברומניה הוא בדיוק המקום בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום טיולים ברומניה ותתכננו את הטיול שלכם!

|נשיקה|מתעניינים בהשתלות שיניים ובשיקום הפה? חולמים על שיניים לבנות?
היכנסו עכשיו לפורום השתלות שיניים ביום אחד ותקבלו את כל המידע הנחוץ!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|לב|האם אתם הורים אשר עוברים טיפולי פוריות? רוצים לשתף ולספר על הקשיים שאתם חווים?
פורום הורים בטיפולי פוריות עכשיו בהנהלה חדשה!

|ירח|יש לכם שאלות בתחום הרוחניות והמיסטיקה? רוצים לדעת מה צופן לכם העתיד?
פורום מיסטיקה עכשיו בהנהלה חדשה!
כמו חצמן במצב שלי רכב..
11/06/2015 | 16:18
2
102
יש ברשותי פורד פוקוס אוטומט 2000  1.6

עומד יותר משנה ללא שימוש
יש שני אגרות שחייב לרישוי 2300 שייח אם אני לא טועה

לא הניע ..והזנחתי..

מאז השתמשנו ברכב חדש שקנו לבת זוג עכשיו אנ י לבד  חייב חייב משהו שנוסע
מבקש לדעת על פי נתונים
גלגלים חייב להחליף.. 400 שקל משומשים
ברקסים כנראה גם 1200 שקל
הביע העיקרית שלא הניע אז.. כנראה פלגים לא יודע כמה זה יעלה
חייב כמובן טסט
אני ממש חייב רכב ללימודים ובכלל לשילוב עם עבודה

מניסיון שלכם תגידו מה הכי טוב לעשות במצב כזה  

לתקן, או להוריד מהכביש ולקלב את הצעה הכי טובה שיש או להמתין ל20 שנה שימלאו לו אבל אני חייב משהו שנוסע, מה עדיף עשות?

מה ההצעה הכי טובה שיש כמו שהוא
11/06/2015 | 16:20
26
מה פתאום...
12/06/2015 | 09:38
43
מה פתאום להחליף ברקסים? הרכב עמד וזה לא שוחק ברקסים.
מה פתאום להחליף אוטומטית צמיגים [תלוי מה מצבם] ...
מה'תה רוצה מהפלגים? אם לא נסעת אין צורך

חבל שלא הפקדת הרישיון רכב בשנה שלא השתמשת. [כי אז לא היית צריך עכשיו לשלם רטרואקטיבית עבור הטסט בשנה שלא השתמשת], אבל חלב שנשפך אתה לא יכול להחזיר...
כדי להניע, קרוב לוודאי שתזדקק לעזרה חיצונית למשל כבלים ואולי גם תזדקק להחליף המצבר אבל זה לא אוטומטית [תלוי מה מצב המצבר].
מעבר לזה הייתי מחליף שמן רק אם אתה מחליט לחזור ולהשתמש ברכב. את זה תידע אחרי שתניע ותיסע כמה ימים ובהתחשב במצב הרכב ובנסיעות שאתה צריך לבצע
חיסכון בדלק
14/06/2015 | 03:42
45
יש ל ניסן נוט 2007 1.6 נפח מחירון 40 ולאחר השקעה שנעשתה מקיפה באוטו אבקש 45

צריכת דלק בממוצע 13\1

יש טויטה יאריס הבריד או פג'ו 208

מה הכי טוב, למכור ולקנות מבעלות פרטית

באותו סכום ונגיד יגרד עוד מספר אלפים

או טרייד אין  באיזה מסגרת או שיש אפשרויות נוספות שלא ידעתי עליהם כלומר השיקול היותר משמעותי זה שאם הרוויח 45 או 40  לאחר מכירה, להשקיע כמה שפחות אבל אבל עדיין לנסות להגיע או לטויטה או לפג'ו כי למיטב הבנתי (לאחר מחקר רציני)
הם הכי חסכוניות בדלק

ותודההה

האם אחזקה של קרייזלר גרנד וויג'ר היא יקרה ?
13/06/2015 | 23:43
1
33
מבחינת טיפולים חלפים וחלקים  וכן היתי שמח לדעת על אמינתו של הרכב
תודה רבה
בהשוואה למה
14/06/2015 | 09:57
7
שמן חצי סינטטי מתאים למזדה310/40
13/06/2015 | 17:33
1
18
זה אומר שסינטטי מלא
14/06/2015 | 12:39
18
מתאים למזדה 20/155 או ל 80/620?
נכנס אוויר למערכת הדלק בסיטרואן ברלינגו 2011
13/06/2015 | 10:43
2
23
בנזין או דיזל
13/06/2015 | 11:49
1
14
אוויר! אומרים לך אוויר!
13/06/2015 | 21:07
9
לאיזה מכוניות יש את הירידת ערך הנמוכה?
14/06/2015 | 13:33
1
38
רכבים בני שנתיים עד חמש שנים.
אני מעוניין לקנות רכב שיש לו ירידת ערך נמוכה (משהו באיזור ה-10% לשנה).
ואם אפשר - ספציפית על פורד פוקוס וטויוטה קורולה.
לקורולה יש ירידת ערך נמוכה יותר
14/06/2015 | 13:48
36
אבל אם אתה קונה משומש, לא בטוח שזה פועל לטובתך.
חוות דעת על הרכב דאציה לודגי החדשה
14/06/2015 | 11:54
4
94
42
14/06/2015 | 11:59
2
23
ותודה על הדגים
14/06/2015 | 13:55
1
18
ולא לשכוח מגבת
14/06/2015 | 16:09
38
ואף פעם, אף פעם - לא לקרוא את ההוראות על קופסת קיסמי שיניים...
תשאל בגטו לודג'י.
14/06/2015 | 23:23
12
הלכתי לראות אוטו יד שניה
15/06/2015 | 11:10
2
50
והתברר שיש פער בין המחירון של יד 2 למחירון של לוי יצחק.

המחירון של לוי יצחק גבוה ב20% מהמחירון של יד 2.
מאיפה נובע פער כזה גדול?
ולפי מה נהוג לתמחר? לפי לוי יצחק או לפי מחירון יד 2?
כל שמאי וההערכה שלו, ולגבי מה משלמים, כל אחד ויכולת
15/06/2015 | 11:21
32
המשא ומתן שלו.
איזה רכב זה? כמה הוא נפוץ בלוחות?
15/06/2015 | 14:21
12
סקודה פאביה דגם 12/2008. האם יש רצועת טיימינג?
11/06/2015 | 15:10
2
48
לפני 3 שנים קניתי סקודה פאביה אלגאנס, אוטומטית, 1.6 ליטר נפח מנוע, יד שלישית, נסעה עד היום 43,000 ק"מ, בעיקר בתוך העיר (8,000 ק"מ מאז שקניתי אותה), תאריך יצור 12/2008.
1.האם יש לה רצועת טיימינג? או שרשרת טיימינג?
2. האם מחליפים שרשרת טיימינג או שעושים לה טיפול?
3. כל כמה זמן עושים את זה?
4. ומהי העלות?
5. צריכת הדלק שלה גבוהה - פחות מ- 10 ק"מ לליטר לנהיגה בתוך העיר (אוטומטית). מה יכולה להיות סיבה אפשרית לכך?

תודה

הסיבה היא נסיעה בתוך העיר...
11/06/2015 | 15:17
17
אין לך ספר רכב?
11/06/2015 | 15:47
31
ככל הידוע לי זו רצועה ולא שרשרת, וההחלפה בקילומטרז' נמוך היא מדי חמש שנים. המידע הזה אמור להיות בספר הרכב (יש גם באינטרנט, סתם לא הצלחתי להוריד כי זה מסמך כבד)
עלויות - תשאל במוסך. סדר גודל, כולל עבודה, הוא סכום ארבע-ספרתי.
סקודה ראפיד 2015 מה דעתכם?
11/06/2015 | 13:56
1
58
שלום אני רוצה לקנות סקודה חדשה ומישהו הפחיד אותי שיש לסקודות בעיות במנוע ובגיר  מעל 150,000 קילומטר, הבנתי שמנוע בסקודה אוקטביה מנוע  חליפי יכול להגיע ל 15000 ש"ח, וכן גם גיר. מה דעתכם, כאחד שנוסע 60,000 קילומטר בשנה כדאי לי להתעסק אם הרכב הזה?
בנסועה כזו - קנה דיזל
11/06/2015 | 14:21
45
פלואנס דיזל, לדוגמא. בתקציב נמוך יותר - C3 פיקסו דיזל (אבל עדיף ידנית).
מחירי הרכב ירדו בקרוב?
11/06/2015 | 12:52
3
54
רפורמה המבטיחה להביא לירידה של עשרות אחוזים במחירי מכוניות חדשות:  
ועדת שרים אמורה היתה להתכנס ביום א  7/6/2015
קישור לכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4664915,00...

איך זה מתיישב עם ההעלאה במחירי החלפים?
11/06/2015 | 13:02
33
אולי זה בסוף יתאזן. 
כן! רק מחכים שיגמרו עם התקנות החדשות לחד-קרן, וזה קורה...
11/06/2015 | 13:05
1
20
חחח
11/06/2015 | 18:51
10
7 מקומות משומש
11/06/2015 | 13:44
38
שלום פורום מכובד!
אשמח להמלצות לרכב משומש, מיניוואן 7 מקומות (לא משנה אוטומט או ידני) עד, נגיד, 40,000-50,000 ש"ח עם דגש על חסכוניות, בטיחות, נו אתם יודעים - רכב לאישה והילדים.
הרכב לא אמור לעבוד קשה מדי (חוגים, בתי ספר, קניות, טיולים מדי פעם)
תודה!
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום טיולים ברומניה
מתכננים לטוס לרומניה?
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
09:20 | 28.08.15 כי אני הבוס
07:59 | 28.08.15 אם הבנים נעה
21:32 | 27.08.15 vale4
18:27 | 27.08.15 איתן הפקות
16:53 | 27.08.15 satori79
15:47 | 27.08.15 אחרוןודי
14:44 | 27.08.15 אוהב להתווכח
09:36 | 27.08.15 yossik111
09:25 | 27.08.15 YDNL
20:47 | 26.08.15 מה החזאי מבין1
20:37 | 26.08.15 MAAM