בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

קניית רכב מאלדן סיפור ומסקנות
05/03/14 11:33
98צפיות
לאור גדילת המשפחה החלטנו להחליף את הפורד פוקוס שנת 2005 (יד שניה מליסיניג של אלדן) לרכב גדול וחדש יותר

לאחר הרבה שיטוטים באינטרנט, בפורום, ובסוכניויות שונות הגענו בטעות לאלדן וגילינו שיש להם מיצובישי גרנדיס 2010 זמינה.

אני לא אלאה אותכם בסיפור ותיאור הטירטורים שעברנו עד שקיבלנו בסוף גרנדיס מתוקן,
אבל זה לקח חודש והחלפת רכב.

אבל בסוף באמת קיבלנו רכב שנראה כמו חדש עם היסטורית טיפולים אמינה.

לגבי קניה בהתחלה חשבנו על טרייד אין ובסוף מכרנו את הפורד באופן פרטי.
ההבדל בכסף כ3000 שקל לטובת מכירה פרטית
החיסרון היינו כמה ימים בלי רכב

מסקנות:
כנראה שהשירות והטיפול באלדן הוא תלוי סניף ולא אחיד
בפעם הבאה בהחלט טרייד אין ולא מכירה פרטית כי מפתח תמורת מפתח זה הרבה יותר נוח
לנסות להציב כמה תנאים מקדימים לאלדן כדי שהתהליך יהיה יותר ידידותי ונוח.
מאזדה 3 2010 מתיזי מים לשמשות
05/03/14 10:43
68צפיות
מתיזי המים  לשמשות  לא פועל  הווישרים  בסדר  גם  הפיוז  תקין    אולי  אפשר  לקבל  הכוונה למוסך  באזור  ת"א  המטפל  בעבודה  מסוג  זה  ובכלל  איזה  אפשרויות  יכולות  להיות  שמתיזי המים  לא פועל , אגב  טרם  התחלתי  לטפל  במוסך  כלשהו  ברכב המאזדה  מכיוון  שקניתי  עכשו  מליסינג
קודם כל תבדוק שלא נגמרו המים....
05/03/14 11:41
51צפיות
תנסה להפעיל במקום שקט כשהמנוע כבוי ותבדוק אם שומעים שהמשאבה עובדת. אם לא, זה יכול להיות בעיה של חיווט, מגעים או משאבה דפוקה.
אם שומעים את המשאבה אבל לא יוצאים מים, ייתכן סתימה כתוצאה מאבנית, צינור מנותק או צינור כפוף/תפוס/מעוך/סתום.
האם זה שייך לחשמלאות רכב??
05/03/14 13:02
41צפיות
אכן  יש  מים  במיכל,,לא שומעים  את המשאבה עובדת   ו-הוישר   תקין....האם  חשמלאי  רכב  יכול לתקן    או אולי  אוטו דיפו??
º
כן. זו עבודה לחשמלאי רכב.
05/03/14 14:13
19צפיות
לא חובה- במוסך הקבוע גם יסדרו לו את זה.
05/03/14 16:23
43צפיות
החלפתי את משאבת המים כבר פעמיים (לא באותו הרכב). את העבודה עשו במוסך הקבוע שלי , לא היה צורך לבקר חשמלאי חיצוני (כמו שיש צורך כזה עם בעיות מיזוג אוויר למשל).
וזה פשוט וזול (לא זוכרת בדיוק אבל פחות מ300 שח).
*משאבת המים=מי התזה על השמשה,כמובן.
05/03/14 16:47
30צפיות
וסליחה אם בלבלתי מישהו...
כי במוסך הקבוע שלך יש חשמלאי
05/03/14 17:49
41צפיות
ובדרך כלל הוא מטפל בדברים כאלה. אני לא אמרתי שחייבים חשמלאי חיצוני דווקא.
מצלמת רוורס ?!?
05/03/14 09:42
148צפיות
בשעה טובה התחדשנו במיצובישי גרנדיס שנת 2010 מאלדן
(על התלאות בקניית הרכב והמסקנות בפוסט נפרד)

אישתי רוצה להתקין ברכב מצלמת רוורס

אשמח להמלצות ממי שיש לו כמה זה שימושי
ולהמלצות בכלל על איפה כדאי להתקין וכמה צריך לעלות
(אנחנו גרים בפ"ת)

תודה
בעיני ממש לא שימושי. קיבלתי את הרכב
05/03/14 19:35
143צפיות
עם מצלמה ולא משתמשת בה, רק במראות הצד. משהו בפרופורציות של התמונה מבלבל.
º
שימושי בהיבט הבטיחותי.
05/03/14 20:38
55צפיות
º
איך?
06/03/14 03:35
26צפיות
מצטער אבל חולק עליך
06/03/14 07:53
106צפיות
לדעתי חיישנים מהסוג המצצף הרבה יותר נוחים כי מצלמה נותנת תמונה מאוד לא נוחה שדורשת התעמקות כדי להבחין בפרטים. בטיחותי זה לסובב את הראש ולראות את כל מה שקורה מאחור כולל מצידי האוטו ולהסתמך על הצפצןף רק לדברים שנמוכים מקו הראייה או לסנטימטרים האחרונים.
תשובה גם לרותרות
06/03/14 09:45
70צפיות
בחיי היום יום שלי הרכב חונה כשישבנו (המורם מלידה) מוגבה בשיפוע. היציאה מהחניה היא בנסיעה לאחור ויש לחצות במהלך משטח חניה מוקף חומה ומדרכה.
אלה משמשים הולכי רגל/חתולים/נמיות וחיות אחרות.

כל יצור בגובה של פחות מ-100-120 ס"מ עלול להעלם. המצלמה (מודה, לא הזמנתי אותה - פשוט היתה שם) עוזרת לראות שאין תנועה בכיוון.

מקווה שהייתי נהיר.

זה מצויין בכל נסיעה לאחרו כשאדם או ילד נמצאים בתנועה מאחורי הרכב.
אצלנו גם במאליבו וגם במשאית היו מצלמות רוורס
06/03/14 10:09
75צפיות
ואף פעם לא הצלחתי לראות בהן מישהו זז בצורה שאצליח להגיב. מעדיף את החיישנים המצפצפים שמתריעים מיד כשמישהו עובר מאחור גם אם הוא בגובה של חתול.
במיוחד(!) אם הוא בגובה של חתול
07/03/14 10:19
27צפיות
אנא הסבר
06/03/14 09:47
62צפיות
כאחד שנדרס ע"י רכב עם חישני רוורס, אני לא מקבל את ההיבט הבטיחותי של חישנים או מצלמה.

יש בזה נוחות מסויימת, אולי, אבל בטוח זה בטח לא!!!!!

הסברתי. בוודאות רואים תנועה מאחור
06/03/14 09:49
62צפיות
לגבי חניה ברוורס שבה אני מודה שאני פלאגמט לגמרי אין יתרון למצלמה על פני החיישנים.
בטח שיש יתרון - משפר את שדה הראיה שלך
07/03/14 00:55
49צפיות
חיישן לא יגיד לך כמה קרוב אתה למדרכה, למשל, בעוד מצלמה כן. מעבר לזה, חיישנים יכולים לשגע אותך בגלל עשבים - והמצלמה תדע להראות לך שזה כלום.
החסרונות של המצלמה - צריך לנקות אותה מדי פעם, והיא פועלת על חוש שכבר עסוק בלהביט במראות ולהביט אחורה מהחלון האחורי, בעוד החיישנים מנצלים חוש פנוי. כמובן שהכי טוב זה שילוב.
ולגבי האמירה של זה שלפניך שזה לא תורם לבטיחות - זה תורם לבטיחות, אין בכלל ספק. אלא שזה לא יכול להתגבר על נהג לא עירני.
º
תיאור מצויין ומדוייק
07/03/14 12:19
12צפיות
תראה כאחד שכמעט נדרס יותר מפעם אחת ע"י רכב
06/03/14 17:52
59צפיות
עם חיישני רברס, אין מה לעשות, זה תלוי אם האידיוט ליד ההגה בכלל ברכב כדי לשמוע אותם. אם רק גופו ברכב גם אלוהים לא יעזור לו לא לעלות על משהו כשהוא מסיע את הרכב רברס.
ראיתי סקירה בריטית של הקשקאי החדש.
06/03/14 18:02
284צפיות
חוץ ממצלמה קדמית (שעד עכשיו ראיתי רק ברכבים קצת יותר יקרים), למצלמה האחורית יש מערכת שמתיזה מים על העדשה ואח"כ משב אוויר לייבש אותה במקרה שהעדשה מלוכלכת!

יכול להיות שמישהו בניסאן קצת הגזים?
חרא של רעיון.
07/03/14 08:32
56צפיות
כך בדיוק עובד בידה.
רק חסר הגמד המובנה
07/03/14 09:53
52צפיות
שיעשה פוליש (על בסיס הגמד של השוקו השוויצרי
http://www.youtube.com/watch?v=YOuAjt2tXmo )
מעבר שמן לרדיאטור
05/03/14 00:18
26צפיות
יש לי דייהטסו שרייד 93 כל השמן עובר לרידאטור האם הסיבה אטם ראש בבדיקה של פקק מילוי שמן אין סימני למיים והחלק העליון של השסתומים נראה ללא סימני מיים רק סימני שמן סיכה רכב התחמם לפני 5 שנים
התלבטות, מאזדה 3 או פוקוס ? מחפש משפחתית +
04/03/14 22:29
108צפיות
שלום, אני אמור להחליף את האוטו שלי בעוד חודש, ואני מחפש רכב משפחתי שנותן קצת יותר...
ז"א מנוע קצת יותר חזק, קצת יותר אבזור וביצועים.
התקציב כ-140K, מאזדה נראת כבחירה נכונה והגיונית אבל אף פעם לא היה לי רכב יפני ואני קצת מפחד מאיכות החומרים,
בידוד רעשים וההרכבה. פוקוס מנגד (הדגם הספציפי מורכב בגרמניה),
רכב מצויין אבל מזדקן וכנראה שיוחלף בעוד כשנה וגם אין לו מערכת מולטימדה מקורית (מפחד מהתקנות מקומיות).
מבחינת ביצועים, הנתונים די זהים כשלפורד יש תיבה כפולת מצמדים ואני לא יודע איך היא תעבוד.
בשניהם מדובר בגרסה הבחירה, מאזדה 3 מנועה 2.0 האצ'בק ופוקוס 2.0 טיטאניום.

רק לידיעה, היום אני נוהג על פז'ו 207 1.6 מאוד מרוצה, לפני כן הייתה לי פז'ו 307 ולפני ב.מ.וו 316 קומפאקט.
הייתי הולך על פז'ו 308 החדשה אבל היא מגיעה רק בסוף השנה ואני רוצה ( וקצת צריך) להחליף עכשיו.

אשמח לשמוע המלצות,
תודה
ה-308 החדשה זכתה לתואר מכונית השנה באירופה
05/03/14 00:51
82צפיות
לשנת 2014. חבל שאתה לא יכול לחכות לה.
מכונית בינונית שלא ברור מדוע זכתה בתואר.
05/03/14 06:10
98צפיות
אין בה דבר שמצדיק את התואר הזה, בטח לא ביחס לחשמליות.

קראי מבחני דרכים עליה.  אכן היא טובה בהרבה מה 308 הקודמת (שזה לא חכמה גדולה).  אבל מזה להגיע ל"מכונית השנה" ?

אם מנועי הדיזל העתידיים של פיג'ו (יורו 6) כבר היו זמינים אז ייתכן ששההחלטה היתה צודקת יותר.  אבל בינתיים הם מנועי נייר בלבד.  מכיוון שמנועים אלה צפויים לעמוד היטב בתקנות הירוקות של ישראל, אני מקווה שכשיצאו לעולם הרחב - יגיעו גם לארץ ובמחיר הגיוני ואז אולי, כמכלול, המכונית תהיה ראויה.  אבל, בלעדיהם ? לא ברור לי מה ההצדקה "לחכות לה".
אין לי מקום בתא מטען...
05/03/14 10:32
77צפיות
נולדה לי בת ואין מקום ב-207 שלי מקום לעגלה (פשוט לא נכנסת), לכן אני צריך רכב משפחתי קצת יותר גדול,
אני ממש לא צריך משהו עם תא עצום כמו של אוקטביה (למרות שזה אוטו מצויין), רק שתכנס העגלה.
אנחנו הורים צעירים וילדה קטנה לכן אני מחפש משהו צעיר/דינמי שיתן גם מענה לצרכים בסיסיים.

האם יש לך נסיון עם פוקוס 2.0? כי אני באמת מפחד מהמאזדה... וגם קראתי פה לפני כמה ימים התרשמות של מישהו מנסיעת מבחן של מאזדה 3,
והוא הצביע בדיוק על המקומות שמהם חששתי (אלקטרוניקה לא במיטבה, בידוד רעשים לא טוב, מנועה לא חזק כמו שחושבים...).

תודה
כשמתרגלים לצרפתיות קשה לעבור ליפניות, מכל
05/03/14 12:07
80צפיות
בחינה. אין לי ניסיון עם פוקוס. לעומת זאת לחתני הייתה פלואנס דיזל והם היו מאד מרוצים.
אגב, עם תינוקת ומושב ילדים הכי נוח יהיה לכם עם רכב גבוה יותר. לא מכירה באופן אישי אבל אולי כדאי להציץ ברנו קפצ'ור או בסיטרואן פיקאסו C3.
יש מתמודדות חדשות.... בבקשה עזרה
07/03/14 21:19
76צפיות
אחרי קריאה של כל עיתון רכב (כמעט) בשנה האחרונה, נוספו לי כמה רכבים לרשימה, יחד עם זאת אני ממקוד ואשמח לשמוע ביקורות, עצות, הצעות.
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה התקציב הוא כ-140K לרכב משפחתי (זוג צעיר עם תינוקת), המתמודדות הן:
1. מאזדה 3 2.0 האצ'בק ספיריט
2. הונדה סיוויק האצ'בק ספורט
3. סקודה אוקטביה
4. גולף 1.2TSI כולל חבילת ENJOY

עד לפני כמה ימים הייתי בטוח שאני הולך על המאזדה, אבל אחרי שביקרתי בסוכנויות הבנתי שזה לא כזה פשוט:
1. מאזדה: יפהיפייה !!! מאובזרת וכו'... אבל האיכות עדיין יפנית, מרגישים את הפח הדקיק, בידוד לא הכי הכי.
2. הונדה: יפה, מאובזרת (פחות ממאזדה) אבל מזדקנת ולפי הביקורות הביצועים לא משהו
3. סקודה: אין מה לעשות... הכי טובה! אבל לא יפה וגם לא האצ'בק כמו כל השאר (מה שאני רוצה/צריך)
4. גולף: הכי איכותית, מרגישה פרימיום אמיתי אבל מאובזרת פחות מכולן.

בקיצור, אם למישהו יש את אחד הרכבים או נהג על אחת מהן, מאוד אשמח לשמוע התרשמויות וגם למי שאין ויודע זה מאוד יעזור.
140 אלף ש"ח זה המון כסף ולא בא לי לקחת החלטה לא נכונה.

תודה רבה
שני הסנט שלי
09/03/14 00:26
31צפיות
בחודשים האחרונים הייתי במקום שלך בדיוק. בדקתי פורומים, ביקורות ומה לא. נסעתי על פוקוס, מאזדה 3, סיוויק, אוריס וגולף. אתחיל בסוף – לפני יומיים קיבלתי גולף 1.4.שהיא אמנם קצת מעל התקציב. אנסה להסביר איך התגלגלתי לשם....
אחרי נסיעות המבחן היה לי ברור שמבחינת התחושה במהלך הנהיגה, אני מעדיף את האירופאיות. הן הרגישו לי מאסיביות יותר, נותנות תחושה יותר נעימה ומה לעשות גם יותר בטוחה כשאתה טורק את הדלת ונוסע על גבי מהמורה בכביש. לגמרי ענין של טעם ואני מבין שזה הפריע לך במאזדה.
הפורד היא עסקה מצויינת על הניר, חבילה טובה של ביצועים והתנהגות כביש (היו לי כבר שני פוקוסים ומאוד אהבתי את התחושה בהגה) ויש גם רשימה ארוכה של תוספות אבל כמות התלונות על הגיר הרובוטי הפך אותה להימור, בין היתר בפורום הזה הדעה המקובלת היתה שאו שלא תהיה בעיה או שתהיה אבל אם תהיה יכול להיות שאכלתי אותה עד העצם (בסבירות נמוכה יותר כמובן). סוכני המכירות אמרו כמובן שהבעיה נפתרה ונגעה רק למשלוחים הראשונים שהגיעו ובכל מקרה יודעים לפתור את זה היום. בחו"ל יש פורומים עם תלונות מכאן ועד להודעה חדשה וקשה מאוד לדעת איך להתייחס לזה. אני הקטן החלטתי שבשבילי זה מספיק כדי לוותר.
על היפניות כאמור אין לי יותר מדי מה לומר, לא כוס התה שלי. אם אתה חובב שלהן אז חד משמעית הייתי הולך על המאזדה 2 ליטר עם חבילת ביצועים, אבזור, עיצוב ואיכות מעולה שעולה בהרבה על הטויוטה וההונדה.  

בחרתי בגולף פשוט בגלל שהיא נותנת תחושה אחרת. איכות החומרים ובידוד הרעשים הם בליגה אחרת לגמרי והחיבור בין המנוע לגיר פשוט עובד מצויין וב 1.4 הזריזות והכוח מאוד מרשימים. נכון גם שיש פרמיה במחיר, של 6,000-8,000 שקל לעומת מאזדה או פורד מקבילות אבל בפועל זה פחות כי ניתן להתמקח בניגוד לפורד/מאזדה. נכון גם שיש הרבה פחות תוספות וגאדג'טים במחיר הבסיסי. לי פחות אכפת מצבע מטאלי, גלגלי סגסוגת, מצלמה או מערכת ניווט אבל לאחרים זה יהיה הרבה יותר חשוב ואז הפער במחיר נראה באמת יותר גדול. שאלה של טעם וסדרי עדיפויות. קשה גם להשוות את הגולף 1.2 למאזדה 2.0 שיש לה עדיפות מוחלטת בביצועים ובאבזור, ההשוואה האמיתית היא לגולף 1.4.          

לא התייחסתי בכלל לאמינות, עלות טיפולים וכו'. אני מכיר את הרקורד של צ'מפיון בענין הזה ויודע שיתכן ואשלם יותר מבעלי רכבים אחרים. אולי בגלל שאני אופטימי מטבעי אני לא מייחס לזה הרבה חשיבות...אולי זה בגלל שהם הוסיפו עכשיו שנת אחריות נוספת.    

בכל מקרה עצתי – לנסוע על כמה שיותר רכבים כדי להבין מה יותר חשוב לך, גם נסיעה שניה אם זה יעזור לך להתגבש ולהתמקד בעיקר ולא בטפל (העיקר זה התכונות שהחלטתי שהן חשובות יותר עבורי, כל השאר לא משנה) וכמובן לעמוד על המקח.....
לצערי שניכם צודקים... זאת הבעיה
09/03/14 18:11
22צפיות
קודם כל תודה על התגובה, עזרתם לי מאוד. לצערי אני לא יכול להרשות לעצמי את הגולף 1.4 (אני גם ככה בחריגה) והאוקטביה באמת משעממת, אני עוסק בעיצוב ולכן לא יכול להתעלם מהחלק הזה ברכב, למרות שאני מנסה לעבוד על עצמי אבל זה לא מצליח, ומעבר לעיצוב היא גם קצת גדולה מדי בשבילי כי אני רוב הזמן בתל אביב וזה יקשה אלי (שלא לדבר על אישתי) למצוא מקום חניה. אחרי שקראתי עוד קצת, אני חושב שאלך על המאזדה או על סיווק. אחליט ביום שלישי לאחר נסיעת מבחן על שתייהן. אבל שום דבר לא סופי... אולי בכל זאת גולף 1.2, רק לסגור את הדלת באוטו הזה שווה את המחיר.

מצטער אם זה נשמע קצת "צרות של עשירים" אבל זה באמת לא פשוט.

מה עם גולף 1.2?
10/03/14 21:08
11צפיות
האם יצא לך לנהוג על הגולף החלשה יותר? איך היית מגדיר אותה יחסית להונדה ומאזדה. יש לי נסיעת מבחן על שתי היפניות מחר ולגולף עוד לא קבעתי אז מעניין אותי מה אתה הרגשת.
האוקטביה פשוט ברמה אחרת. עזוב יופי.
09/03/14 12:39
21צפיות
שקר היופי והבל החן. אז תהיה לך מכונית שנראיית טוב מבחוץ ואתה יושב בפנים ומתבאס. מה זה יתן לך?! מילא אם אתה מחפש מכונית פוזה לך על פיזו RCZ או אודי TT אבל במשפחתית סטנדרטית שמיועדת להיות בעיקר שימושית ויעילה אפשר לוותר על אלמנט המראה ולהתרכז באמת בצרכים. האוקטביה פשוט ברמה אחת לפחות מעל כל המשפחתיות כיום
עזרה ברכישת רכב...
04/03/14 22:24
59צפיות
בשעה טובה מתאפשר לי להחזיר את הלסינג (הונדה ג'אז היברידית) ואני צריך לקנות רכב.

קשה לי להגדיר דרישות ולדרג אותן לפי סדרי עדיפויות אבל אנסה בכל זאת:
- הרכב חייב להיות ידני.
- עדיפות להתנהגות כביש מהנה והיגוי טוב.
- הגודל פחות קריטי (גם התא מטען), סופר מיני או משפחתית קומפקטית זה הכיוון.
- נוחות נסיעה לא קריטית.
- אשמח לרכב מאובזר (בקרת שיוט, bluetooth, שליטה ממהגה וכו'...) אבל שום דבר הוא לא בגדר דיל ברייקר.
- תקציב: עד 70, אבל אם אמצא משהו שאוהב בחצי מזה מה טוב.
- עלויות אחזקה וצריכת דלק סבירה, לא מחפש הרפתקאות מוגזמות.

לסיכום, מחפש רכב שיהיה לי כיף להכנס אליו ולנהוג בו.

אופ' שחשבתי בגזרת המשומשות:
- פיאט פונטו איוו 1.4 מוליאייר
- סוזוקי סוויפט 1.2
- סיאט לאון 1.2
- פולו יאנג (או דגם 5 דלתות) 1.4
- פיג'ו 206 (אם אמצא במצב סביר).
- פיג'ו 207, 1.6 ספורט (כמעט ואין כאלה...)
- פיאט בראבו 1.4 (גם כאלה כמעט ואין).
- רנו קליאו 3, 1.2 (נרתע קצת מהמנוע החלש).
- סיאט איביזה (פחות מתחבר לרכב).

מתחיל לפזול גם לרנו קליאו החדשה (בגרסת 1.2 או 0.9 טורבו), אבדוק גם מה המבצע התורן על האביזיה 1.4.

אשמח להמלצות ורעיונות שאולי פספסתי. תודה מראש.

אם חדשה, פז'ו 208 ידנית - 77000 ש"ח.
05/03/14 01:02
36צפיות
מאובזרת יפה. אולי גם תמצא אחת בת שנה ואז זה בכלל בתקציב.
שאלה על פלאגים ברנו קילאו (פלאגים)
04/03/14 21:46
48צפיות
לפני כחצי שנה, עשיתי טיפול ברכב קנו קליאו 2002 ידני 1400.
עשיתי טיפול 10.000 ׁ(המכונאי אמר שזה טיפול ישור קו מפני שלא הכיר את הרכב)
אתמול נסעתי ברכב ולפתע שבק חיים, לא ניתן להניע את הרכב בכלל.
היום הרכב נגרר למוסך והאבחנה הייתה שהלכו מובילי הצתה.
האם זה הגיוני משום שהמובילים הללו נסעו מעל 65.000 קילומטר ומעל 6 שש שנים.
המכונאי אמר שהחליף 4 מובלי הצתה וגם 4 פלאגים.

עכשיו הבעיה!!!
אותי חינכו שברנו אין פלאגים כי יש מוליכי הצתה.

לכן שאלותיי!
מה היה הסיפור של לפני חצי שנה מדוע לא הוחלפו הפלאגים והאם בכלל יש פלאגים ברנו?
פלאג זה דבר אחד וסלילי הצתה משהו אחר
04/03/14 22:18
33צפיות
מה שכן, אם הלכו כל  ה 4 במכה אז לך למלא לוטו.

המוסכניק שלך הלך על הפיתרון הקל אבל חשוב לבדוק שהוא שם פלאגים מתאימים כי אם לא אז גם ימי הסלילים החדשים ספורים.
קודם כל, במנוע בנזין תמיד יש פלאגים.
05/03/14 09:14
24צפיות
ולא ברור לי מה זה מובילי הצתה. האם הכוונה לחוטי הצתה? סלילי הצתה? בכל מקרה, לא סביר שהלכו כל הארבעה ברגע אחד. אבל יש רכבים שבהם יש מכלול אחד שכולל את כל סלילי ההצתה, ומחליפים אותו כיחידה אחת. אולי לזה הכוונה.
תראו איפה היו האמריקאים כבר בשנת 1936
04/03/14 21:37
69צפיות
מבחינה תעשייתית של יצור רכב (במקרה זה GM) מפעל של שברולט,
אנחנו מדברים פה על 3 שנים לפני שפרצה מלחמת העולם השניה.

http://www.youtube.com/watch?v=HPpTK2ezxL0

רנו מגאן אוטומט-שאלה בבקשה
04/03/14 19:55
42צפיות
כשאני מתחילה ליסוע ממש 20 ק"מש , במקום שבו כאילו המהלכים עוברים והאוטו מתחיל ליסוע מהר יותר, ישנה כזו קפיצה, כאילו משהו קופץ שם במהלכים. מקווה שהסברתי הכי מדוייק שיכול להיות. מה זה הקפיצה הזו? הקרטוע הזה??
º
זו כנראה נעילת ממיר המומנט.
04/03/14 20:08
18צפיות
º
מה זה אומר?
04/03/14 20:13
11צפיות
זה אומר שזו ההתנהגות הרגילה שלו
04/03/14 20:19
37צפיות
בגיר אוטומטי אין חיבור קשיח בין המנוע לגלגלים. מה שיש במקום קלאץ' בגיר רגיל זה ממיר מומנט שהוא מעין שתי דיסקיות בתוך בצק. הוא מעביר את הכוח אבל מאפשר תנועה יחסית בין הכניסה ליציאה.

ההתנהגות הז שלו מאפשרת מצד אחד העברת הילוכים חלקה וזינוק נוח אבל מצד שני הוא מבזבז אנרגיה.  ה שעשו בגיר הזה (וכמעט בכל גיר מודרני) זה להתקין נועל ממיר מומנט שפשוט מעל למהירות מסויימת נועל אותו ומונע את ה נועה היחסית.
טויוטה קורולה וסיפור ההאצה??
04/03/14 19:44
189צפיות
האם הבעיה אופיינית לשנתון מסוים יותר מאחרים?
האם היא בדגמים מסוימים ולא באחרים?

נכנסה בי דאגה לקנות קורולה משומשת לזוג פנסיונרים.

תודה
לא יודע אם מדובר ב"סיפור"
05/03/14 02:34
145צפיות
אבל לפחות בקורולה 2007 רבע מהלך דוושה פותח בערך חצי מצערת או במילים אחרות לא נעים למי שלא עדין על הגז. אם מדובר באנשים עם בעיית רגישות ברגל עושה רושם שהפוקוס תתאים להם יותר.
אם אתה לא יודע
05/03/14 06:45
138צפיות
כדאי שתקרא את הכתבה הזו.
שאר העולם כבר יודע שמדובר בסיפור ואפילו ענק.
לטויוטה זה עלה בהרבה מליארדי דולר.
אהבתי את הקישורים לפרסומות
05/03/14 09:25
94צפיות
שהאוטומט המטומטם של גוגל הדביק לכתבה
מילא הרובוט, אבל מה עם העורך שהדביק תמונה
05/03/14 09:53
98צפיות
של "דגם לקסוס של טויוטה" לכתבה?
ומשהו בסיפור של בני הזוג שעפו מהצוק נשמע מוזר - בכל מכונית שאני מכיר, הברקסים יותר חזקים מהמנוע. כך שבלי קשר ללמה הם ישבו להסתכל על הנוף כשהמכונית ב-D, איך יכול להיות שלחיצה על הבלמים לא עצרה את המכונית? ואיך קשורה לכל העניין העובדה שהבעל הוא "מהנדס בעברו"? (בלי לגעת בעובדה שהוא כנראה מהנדס גם כיום, לא שוללים את התואר עם היציאה לפנסיה).
º
כל זה בשוליים.
05/03/14 12:16
26צפיות
º
דווקא התמונה די באמצע...
05/03/14 12:20
25צפיות
אבל לקסוס זה טויוטה,מה הבעיה?
05/03/14 15:58
78צפיות
כמו שאינפיניטי זה ניסאן כך גם לקסוס זה טויוטה (רק עולה יותר כסף).
דווקא יצאה לאחרונה לקסוס זולה יחסית,
05/03/14 17:18
60צפיות
לא זוכר את שם הדגם ושאר הפרטים.
אתה כנראה מתכוון למשהו ב170K?
05/03/14 17:25
68צפיות
גם אני לא זוכרת מה היה הדגם ( לא מעניין אותי טויוטה בשום אדרת). ראיתי בחינמון היומי את הפרסומת....
אז 170 זה אולי זול יחסית ללקסוס אבל עדיין לא ברור לי למה לקנות טויוטה ב 170K.זה קצת פסיכי , לא?
כנראה שמדובר על הדבר הזה,
05/03/14 17:52
40צפיות
לא ממש התעמקתי.
כאן זה מוצג כבר כמה חודשים אבל גם כאן לא התעמקתי.

אני לא חושב שנכון להסתכל על לקסוס כטויוטה באדרת בדיוק כפי שלא נכון כיום להסתכל
על אלפא כפיאט באדרת ויש עוד הרבה דוגמאות באירופה.
רכב או כל דבר צריך לבחון כפי שהוא.
כשאני פוגש איראני או ניגרי וזה קורה לי לא מעט אני לא שופט אותו לפי המוצא ויש דמיון.

נתונים לגבי הלקסוס הנ"ל מול מכוניות באותו סגמנט יהיו או כבר יש, צריך לבחון כל דבר
לגופו.
זה פסיכי כמו לקנות
05/03/14 17:59
47צפיות
פולקסווגאן ב500K כי יש לזה סמל של אאודי מקדימה.
או לשלם מיליון ומשהו על פיאט עם סמל של פרארי (או מזראטי)...
את בטח גם תגידי לי שתוותרי על LFA אם יציעו לך כי זו טויוטה.

הבנת את האנלוגיה?!
אגב, יש טויוטות (עם סמל טויוטה מקדימה) שעולות
05/03/14 18:00
48צפיות
יותר מה170K אלו של הלקסוס הזאת.
הדגמים הזולים של לקסוס הם למעשה טויוטה
06/03/14 09:12
68צפיות
בחליפה מפוארת יותר.
ה-CT, זו שעולה 170K, היא מבחינה מכנית טויוטה אוריס היברידית.
ויש גם דגמי טויוטה יקרים יותר. קאמרי עולה מעל 200K והיא "סתם" טויוטה.
ולא שזה רע להיות טויוטה. בין לקסוס לבין במוו או מרצדס באותו מחיר, אני לא בטוח במה הייתי בוחר. נכון שלטויוטה/לקסוס אין את האצילות והמסורת המפוארת של האירופאיות, אבל עם מסורת לא קונים במכולת.
צר לי אבל אתה טועה לחלוטין.
06/03/14 09:22
56צפיות
יש מכולות חרדיות שבלי לבוש מסורתי="צנוע?" לא תוכל לקנות בהן.
º
אבל עם לבוש מסורתי ובלי כסף גם כן לא תוכל
06/03/14 10:26
17צפיות
כשיפנופיל מושבע אומר - זאת אמת!
06/03/14 19:54
43צפיות
נו, אניגו ושחף - מה אתם אומרים לחן?
זה בדיוק מה שאני חושבת (לא העליתי בדעתי שחן יכתוב את כל מה שלא כתבתי - שהלקסוס הזאת ב170 דומה לאוריס!).וכן - זה תאומים זהים.טויוטה היא גם באפריקה טויוטה, לא משנה מה תכתוב עליה ואיזה סמל תדביק לה.

חן, גם אני לא יודעת במה הייתי בוחרת באותו המחיר - בסדרה 1 או בA קלאס
היא אוריס כמו שאודי A3 היא סיאט לאון
07/03/14 00:04
35צפיות
בעצם, עוד פחות, כי ההבדלים שם משמעותיים יותר.
יחידת ההנעה זהה, זה נכון, אבל יש הבדלים בולטים יותר במידות (הבדל של 8 ס"מ באורך למשל), וגם הבדל בולט יותר בכיול המתלים (הלקסוס פחות נוחה, במפתיע - לפחות לפני מתיחת הפנים).
אז המכונית הבאה שלך היא מיני? הרי זו ב.מ.וו..
05/03/14 23:01
60צפיות
או לחלופין, את יכולה לקנות רובר מודל 99, גם היא ב.מ.וו בעצם (כי אז ב.מ.וו החזיקה בבעלות על רובר).
אני יודע שזה אחד הפזמונים האהובים על שוטמי היפניות בכלל וטויוטה בפרט, אבל זו עדיין טענה שגויה.
רובר זו בעלות על חברה קיימת ולא חברה שהוקמה
06/03/14 07:49
54צפיות
כחטיבת יוקרה על ידי היצרן שפיתח את הדגמים לבד מההתחלה עד הסוף.

לקסוס זו טויוטה לכל דבר אבל זה לא שלילי. מדובר במותג יוקרה של מומחה בתכנון רכבים עמידים וזה יתרון לא קטן.

בכל מקרה אלנה תקנה גם דאצ'יה דלתא אם ישימו לה את הסמל הנכון
º
עדיין מיני עונה בול על ההגדרה, לא?
06/03/14 18:43
22צפיות
אניגו,אתה צודק!
06/03/14 19:38
42צפיות
כן, מיני זה ב מ וו. פצפון ככל שיהיה ועם סמל אחר ,אבל ב מ וו - ולא סוזוקי סוויפט. וזה אומר הכל. אז יש כל מיני ב מ וו - גדולים וקטנים ,מאובזרים ומפנקים כמו טנק של החבר שלי או מינימליסטיים (שלא לומר ספרטניים) כמו העגלה הקודמת שלי.אבל כולם ב מ וו.

ומישהו אחר כבר אמר לך שוב במקומי - לקסוס זה טויוטה!

ול"מישהו" הזה - לא הסמל קובע. תאמין לי, שאני אמשש את האוטו עם עיניים סגורות ואדע להגיד לך האם זה היה ב מ וו או לא.
לא יצא לך לשבת מעולם במיני, נכון?
06/03/14 20:50
57צפיות
כי מול איכות החומרים במיני, גם קורולה מרגישה כמו לקסוס...
טוב לדעת
06/03/14 21:52
46צפיות
שאתה הולך במיני.
מזמן תהיתי מי הסקסי הזה עם הרגליים השעירות.
לשבת במיני, לשבת... אתה כבר לא מקדיש לי תשומת
07/03/14 00:05
39צפיות
לב כמו פעם...
ואם כבר, חשבתי שתקפוץ על האמירה שלי על "איכות החומרים" בתוך המיני.
מזל שלא סיפרתי מה דעתי על הארגונומיה...
כולי התנצלות.
07/03/14 08:37
27צפיות
לא חשבתי שאתה מחליף בגדים באוטו.
אניגו, זאת לא אשמתי ש...
07/03/14 12:38
30צפיות
אף פעם לא היו לי מחזרים שנוסעים במיני קופר. גם לפני עשרים שנה וגם היום זה איכשהו מגיע בעסקת חבילה - שעונים, סיגרים ורכב של מליון שח
וברצינות - אכן, לנסוע לא נסעתי. אבל בהחלט ראיתי מקרוב כמה מיני קופרים.  ולא שמתי לב לעליבות כלשהי בגימור פני הרכב. אולי כי זה לא רכב שגורם לי להתרגש ולא הסתכלתי בציציות כמו שאומרים....
פעם הבאה אל תסתפקי בהצצה, אלא געי בחלקי
07/03/14 12:49
23צפיות
מרכב שונים. החומרים לא "עלובים", אבל גם ממש לא ברמה של ב.מ.וו (או אודי או מרצדס).
את הכתבה קראתי
06/03/14 05:34
58צפיות
את המסמכים לא. כתבה על מסמכים זה עדיין מעט רחוק מהוכחה.
הוכחה למה אתה מחפש?
06/03/14 09:20
60צפיות
כתבת שאתה לא יודע אם זה סיפור, הראיתי לך שזה אכן סיפור. זה הכל.

אם אתה רותה לקרוא מסמכים הרי שכנראה חלקם פורסמו בעיתונות בארה"ב, בכתבה מופיע
באילו עיתונים. תטרח, חפש בעצמך ומצא. אתה לא באמת חושב שאני צריך לעשות את זה בשבילך.
או אולי אתה רוצה את המסמך המקורי עם אישור נוטריוני שזה המקור?
האמת שהמסמך המקורי יהיה סבבה. אתה שולח
06/03/14 18:45
42צפיות
לי אותו? בעצם זה "אותם" - לא צריך אישור נוטריוני, רק וודא שזה מגיע ברזולוציה טובה, שיהיה קל לקרוא, כן?
ודאי.
06/03/14 20:05
32צפיות
רק תן לי טיפה זמן לחפש במיי דוקומנטס.
º
אין בעיה, גם מחר בבוקר זה בסדר מבחינתי...
06/03/14 20:51
19צפיות
נסגור על מחרתיים בצהריים
06/03/14 21:50
35צפיות
אם זה לא יצא על חג או שבת מוסלמים, יהודיים נוצרים או בודהיסטים?
º
אתה לא רציני, אי אפשר לעבוד ככה!
07/03/14 00:06
17צפיות
מה נדרש לבדוק ואיכן לפני קניית רכב
04/03/14 18:57
29צפיות
מה נדרש לבדוק ואיכן לפני קניית רכב
ידית הילוכים תקועה בפורד פוקוס 2009
04/03/14 18:15
40צפיות
ידית הילוכים תקועה ממצב של נסיעה ואי אפשר להעביר ל-P ולשום הילוך אחר ולכן כיביתי את הרכב כי הוא לא נעצר.
לאחר מכן כמובן לא ניתן להניע כי הוא על D .
יש למישהו מושג מה הסיבה .אשמח לתשובה.תודה
להסיר
04/03/14 17:11
120צפיות
1
ערב טוב  לכם

האם מישהו יכול להגיד לי אך להסיר מדבקה כזאות

כמובן ללא נזק לשמשמה
º
עוד
04/03/14 17:13
57צפיות
2
מים רותחים ומגרד של צבע הזהירות, אם לא עובד
04/03/14 20:38
66צפיות
אז למרוח טוב טוב סבון כלים ועם אותו מגרד צבע
קישור לתמונה של הכלי http://www.wickes.co.uk/window-scraper/invt/154855...
רוצה להחליף את הרכב, ויש לי 70K
04/03/14 17:01
42צפיות
יש לי היום משהו ישן, אילנטרה 2005 ואני רוצה להחליף
מאחר והילדים גדלו ועזבו את הבית ולא צריך להסיע אותם יותר
חשבתי על משהו קטן, כמו הונדה גאז או דייהטסו כלשהו
או מזדה 2, או משהו ברמות האלו..

למה אני צריכה את הרכב?  לנסוע בעיר בעיקר, לעיתים מהמרכז לחיפה, ובערך פעמיים בשבוע לעלות למודיעין

יש המלצות?

תודה
התייעצות על משפחתית גדולה ל-5 אנשים וכלב
04/03/14 14:51
124צפיות
שלום לחברי הפורום הנכבדים,
אני מנסה לסייע לבני משפחה בבחירת רכב משפחתי אוטומטי שמיועד לשני מבוגרים, שתי ילדות בנות 4 ו-6, תינוק שיוולד בשבועות הקרובים בע"ה וכלבה. התקציב הינו 60-80 אלף ש"ח. הדרישות הן בסדר יורד : בטיחות, אמינות, נוחות וצריכת דלק. על הרכב לכלול בגאז' שיוכל להכיל עגלת תינוק וקצת מעבר. הקילוטראז' השנתי לא יעבור את ה-15,000 להערכתי, והם מעדיפים רכבים משנת 2008 ומעלה וכן ככל הניתן לא ארוכים מידי (הרכב הנוכחי שלהם הוא פורד פוקוס והם מקווים לא לעבור את אורכו בהרבה מטעמי חנייה).
לאור הדרישות מעלה חשבנו על רכבים של 6 מקומות או לחלופין 5 מקומות עם מקום סביר לכלבה (אני מבין שבמאזדה 5 יש רצפה שטוחה יחסית בין שורת המושבים הראשונה לשניה, שם תוכל לשבת הכלבה). הכלבה אגב איננה ענקית, היא בגודל של לברודר ממוצע, אם צריך להעריך את הגודל הדרוש לה.
אשמח מאוד לעזרתכם בייעוץ בנושא זה, חשבנו בינתיים על פג'ו 307SW, יונדאי I30 CW או סקודה רומסטר.
עצתכם הטובה תתקבל בברכה.
איתי
ה307 נשמעת פיתרון לא רעה.
04/03/14 16:51
65צפיות
מה לגבי פוקוס סטיישן? (ב80 אולי אפשר למצוא מהראשונות שהגיעו  בדור השלישי [הדגם הנוכחי])
מהתגובות פה עושה רושם שהרומסטר לא כזו מרווחת וצריכת הדלק ביונדאי די גבוהה.
אני הייתי ממשיך לחשוב בכיוון הסטיישנים (לא, הם לא הרבה יותר ארוכים מהפוקוס, אם בכלל).
לי יש 307SW, עם 6 מושבים, אחד בתא המטען,
04/03/14 22:43
78צפיות
חוקי כמובן, ברשיון הרכב. שנת 2006.
היא בסדר גמור לשני מבוגרים + 2 ילדים + תינוק במושב בטיחות + עגלת שכיבה ענקית בתא המטען - בתנאי שהמושב הששי מקופל. אני די בטוח שלא יכנס שם עוד כלב, אלא אם כן הוא בתוך העגלה...

בכל מקרה,קיבלנו אותה מבן משפחה שניסה למכור לפני כשנה וחצי כשהמחירון אמר 37, כמדומני. ההצעה הכי טובה שהוא קיבל היתה 20, מחיר אחרון, ולכן החליט שעדיף לו לתת אותה לנו במתנה במקום להיעלב. רוצה לומר - האוטו הזה נטול שוק לחלוטין, בתקציב שלהם בטח יוכלו למצוא משהו חדש למדי.

שי.
תודה רבה מאו על התשובה המפורטת
05/03/14 14:15
44צפיות
חשבתי ששורת המושבים האחורי מספיק גדולה גם לעגלה וגם לכלבה או אחד הילדים, ולכן התשובה שלך מעט מפתיעה אותי, אבל כנראה שנצטרך לנסוע עם העגלה שלהם והכלבה שלהם לבדיקה.
אגב, אתה יכול לספר לי משהו על ניסיונכם עם הרכב בתחום האמינות? מאיזו שנה האקזמפלר שאצלכם?
איתי
אין ממש "שורת מושבים שלישית"
05/03/14 15:04
36צפיות
יש חיבורים יעודיים בריצפת תא המטען ל - 2 מושבים שמתחברים ומתפרקים בקלות, וכן 2 חגורות בטיחות, אבל לנו יש רק מושב אחד, והרשיון תומך ב- 6 מקומות בלבד, לא ב- 7, למרות שטכנית כל הדרוש נמצא שם.
כשהמושב הששי מחובר חלל המטען מצטמצם משמעותית - נניח 2 מזוודות טרולי. זהו.

לגבי אמינות - הרכב נרכש חדש ב- 2006 ע"י בני משפחה, נסע כ- 160000 ק"מ עד היום, רוב ימיו אצל נהגת יחידה, עבר טיפולים כל 30000 לפי הספר (היתה לפז'ו איזו יציאה לא ברורה לגבי הגדלת מרווחי הטיפולים בדגם הזה) ולמיטב ידיעתי עד היום לא חווה שום סוג של טראומה, למעט מצברים שמתו כחוק. נמצא אצלי כבר שנתיים ו- 20000 ק"מ, שותה דלק (בלי עין הרע) וקילו שמן כל 5000 ק"מ בערך. זהו. דגם ה- 2000 סמ"ק בגימור הגבוה דאז, גג שקוף נפתח חשמלית, 4 חלונות חשמליים, מזגן בסדר, וחלל אחסון של דוקאטו כשמפרקים את כל המושבים (כל הכסאות ברכב, למעט השניים הקדמיים מתפרקים החוצה בקלות רבה). הילדים מתים עליו בגלל הגג השקוף, אשתי אוהבת לנהוג בו כי ההגה קל והוא יציב על הכביש (בהשוואה ליונדאי I25 ליסינג שהיתה לה קודם) ואני אוהב צרפתיות זקנות כי הן נוחות.....

עוד שאלות - אני פה.

שי.
תודה רבה על התשובה המפורטת מאוד
05/03/14 15:43
27צפיות
אעביר את המידע המעניין הזה לבני המשפחה שמחפשים ונראה לי שזה דגם שיעניין אותם מאוד.
שאלה לגבי פוקוס סטיישן ובכלל רכבים עם 5 מקומו
06/03/14 15:36
20צפיות
תודה על התשובה.
רבות מן ההמלצות כאן היו על רכבים בעלי 3 שורות מושבים (פיקאסו, 307, 5008 וכד'). רכבים אלה ארוכים יחסית ונעים באזור ה-4.52-4.59 מטר אורך (למשל בהשוואת הדגמים הבאה). לאור המלצך על הפוקוס שטיישן בחנתי ואני רואה שאורכה רק 4.34 מטר. האם לדעתך ברכב כזה יהיה מקום לכלבה במקום שאיננו הבגאז'?
תודה רבה
איתי
לא,אבל הבגאז' בסטיישנים לרוב מספיק גדול בשביל
06/03/14 17:38
21צפיות
הכלבה ובשביל מטען.

מה גם שבגלל שהוא "פתוח" לתא הנוסעים הוא בעצם חלל אחד עם תא הנוסעים, סביר שהכלבה תעדיף את תא המטען בסטיישן בו יהיה לה מקום לזוז בחופשיות מאשר להיות "תקועה" לרגלי הנוסעים.
אם חשבת על מזדה 5 חפש גם פיקאסו
04/03/14 17:43
59צפיות
לברדור זה לא כלב ענק זה כלב גדול והוא רוצה גם מרחב משלו
וכשהלברדור שלי נסע ברכב הוא הכמו מבוגר על הישבן עם יד על החלון והרוח על הפנים

תודה רבה, האם יש לך ניסיון עם הפיקאסו?
04/03/14 18:42
52צפיות
אשמח לשמוע עליה עוד כמה פרטים. בעניין הבטיחות אני יודע לבדוק לבד באתר של ה-NCAP, אבל אשמח לשמוע מנסיונך אודות האמינות הנוחות וצריכת הדלק של הפיקאסו.
איתי
לי אישית לא אבל משיחה עם בעל רכב כזה
04/03/14 20:13
55צפיות
שפגשנו במרכז שרות של סיטרואן,כשבאנו לבדיקת חורף בזמנו,שהעיד שהוא מאוד מרוצה מהרכב במיוחד מבחינת הנוחות.
º
נוח מאד ומרווח.
04/03/14 21:24
20צפיות
תודה רבה על ההמלצה
05/03/14 14:14
27צפיות
נלך לראות גם פיקאסו כמובן. מתמונות שלה ברשת אני מתרשם שהיא תתאים לשלושת הילדים במושב האחורי אולם אני לא בטוח שאכן יש מקום לכלבה לרגלי המושבים, האם לתחושתך היא מרווחת מספיק למטרה זו?
תודה,
איתי
הכלבה תוכל להתרווח בנוחות מאחור
05/03/14 14:32
35צפיות
כי המושבים האחוריים [המתקפלים בשורה השלישית] לא יהיו בשימוש. ל-3 ילדים בשורה השנייה זה מאד נוח כי הוא מחולק לשלושה מושבים נפרדים ולא ספסל אחד ארוך.
שכרתי רכב כזה מספר פעמים באירופה, כולל פעמיים עם הנכדות. כולנו נהנינו מאד. לגיר הרובוטי מתרגלים די בקלות אבל אם זה מפריע לך נדמה לי שאפשר להזמין גיר אוט' בהזמנה מיוחדת.
תנוחת הישיבה של הנהג ולידו - מעולה. ישיבה גבוהה, מושבים נוחים ושדה ראייה ענק. יש גם משענות יד מתקפלות.

פג'ו 5008 דומה מאוד לפיקאסו רק עם גיר אוטומטי
05/03/14 14:50
33צפיות
גיר יפני של AISIN כמדומני ועוד הבדלים קטנים באיבזור הפנימי .
אם הרובוטי הצרפתי של הפיקאסו מפריע \ מרתיע - הפג'ו יכולה להיות התשובה לכך.
º
תודה רבה
05/03/14 15:43
6צפיות
º
נכנס בתקציב?
8צפיות
º
גבולי- ראיתי בלוחות כמה שמפורסמות ב 81000
05/03/14 21:39
8צפיות
לא מאמינה שייכנס לתקציב כי היא רק כשנתיים
05/03/14 19:29
37צפיות
-שלוש בשוק.

אי אפשר לחשוד בי ב'זלזול' בפז'ו, אך במקרה זה - חוץ מעניין הגיר - הפיקאסו עדיפה, הן במרווח והן בנוחות.
ברור לך שזו כמעט אותה גברת בשינוי אדרת?!
06/03/14 17:35
22צפיות
כמו הC4 וה308, וה207 והC3, ה107 והC1 וכו'....
במקרה הזה ההבדל ניכר ולטובת הפיקאסו.
06/03/14 18:56
19צפיות
ה-5008 מזכירה יותר 3008 קצת יותר ארוכה. הרבה פחות נוח מהפיקאסו.
נראה לי ש"להזמין עם תיבה אוט'" כבר לא כ"כ
35צפיות
אקטואלי כי הדגם מתחלף ממש בקרוב (לא זוכר איזו תיבה יש בחדש).
מה גם, שלהזמין חדש זה מעבר לתקציב שהוא ציין.
º
צודק. אחרי שכתבתי ראיתי שיש לו תקציב למשומשת.
05/03/14 19:16
9צפיות
המאזדה 5 יכולה להתאים
05/03/14 17:43
35צפיות

המושב האמצעי בושרה השניה מתקפל לתוך אחד המושבים ומשאיר מספיק מקום לכלב. כך שאם אחד הילדים יושב במושב השישי (בשורה השלישית) והמושב השביעי סגור יש גם מקום לעגלה.
זה מספק לחצי השנה הראשונה ואחר כך עוברים לטיולון ואז בכלל אין בעיה
º
06/03/14 01:03
9צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום