לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

רכב ראשון לזוג צעיר שאוטוטו + 1
08/09/14 20:34
99צפיות
אהלן לכולם.
אנחנו מחפשים רכב טוב, אמין לזוג צעיר בתחילת דרכו
קריטריונים:
תקציב 35000 +-
אוטומט
שנת 2007/8 ומעלה
אמין כדי שאשתי תיסע בלב שקט.
וכמובן כמה שיותר חסכוני בדלק אם אפשרי.
רעיונות לרכבים מומלצים בקרטריונים יתקבלו בשמחה.
º
דייהסטו סיריון (בהנחה שהבגאז' מספיק גדול לעגלה).
09/09/14 10:37
30צפיות
חשבנו בהתחלה רכב קטן אבל הגענו למסקנה שצריך קצת יותר.
10/09/14 23:44
50צפיות
לדוגמא סקודה פאביה
אולי בכלל ללכת לכיוון האקסנט..
יש המלצות בכיוון הגודל הזה?
פאביה וסיריון באותה קבוצה בדיוק
11/09/14 13:54
52צפיות
ששמה בניכר "סופרמיני" או קטגוריה B.
יש הבדל מסויים מהבחינה שבסיריון יש יותר מקום לנוסעים מאחורה ובפאביה יש יותר תא מטען.

אקסנט לא יותר גדולה מהן מבחינת תא נוסעים, אבל יש לה תא מטען יותר משמעותי בגלל התצורה השונה.
ראשית תודה לעונים
11/09/14 20:21
40צפיות
שנית, לפאביה יש מנוע חזק יותר מהסיריון. ונפח תא מטען קריטי לעגלה. לא?
איזה מנוע בפאביה?
12/09/14 22:04
22צפיות
ולגבי תא מטען - לסיריון אכן תא מטען קטן יחסית לקבוצה. אבל תא נוסעים גדול יחסית.

לגבי עגלה - מאוד תלוי גם בעגלה.
º
סוזוקי ליאנה או SX4, מה שנכנס בתקציב.
11/09/14 09:29
29צפיות
האמת שאני פשוט לא מתחבר לרכבים האלה.
11/09/14 20:22
52צפיות
הרבה הציעו לי אותן.
מה כל כך אטרקטיבי בהן?
הן פשוט עונות לכל הדרישות שלך
12/09/14 22:17
26צפיות
ביקשת רכב טוב, אמין, אוטומטי, וחסכוני. אין בהן שום דבר אטרקטיבי מעבר לזה. אם היית מחפש רכב ספורטיבי או גדול במיוחד, אז כנראה שהם לא היו מתאימים.

מיצובישי לנסר
15/09/14 01:41
5צפיות
אמין וזול לתחזוקה, חסכוני לא כל כך. אבל בכל זאת משפחתי ולא סופרמיני.
רק אני חושב שיש יותר רכבים על הכביש פתאום
08/09/14 18:16
114צפיות
כן, נגמר החופש וכולם חזרו לשגרה אבל יש הרגשה, לפחות לי, שהתווספו הרבה רכבים בחופש הזה לכביש ושהמצב קודם לא היה ככה
יש יותר מידי פעמים לאחרונה שאני אומר לעצמי "קיבינימט, מעולם לא היה פה עומס" בין אם זה על כבישים או על שעות.
זה רק אני או שגם אתם מרגישים שהעומס לאחורנה עלה בהרבה על הכבישים

לדעתי נדמה לך, פשוט בקיץ היה מאוד פנוי גם בגלל החופש
08/09/14 21:01
59צפיות
וגם בגלל שכולם היו בממ"ד.
º
בוקר טוב, החופש הגדול הסתיים (בדיוק לפני שבוע)...
08/09/14 21:06
19צפיות
המלחמה נגמרה
09/09/14 08:56
41צפיות
אפילו הפקק הקבוע (במונחים מקומיים. במונחים שלך זה כמו נתיבי איילון ב 3 לפנות בוקר) חזר.
לא לא, לא נדמה לי, הבוקר שוב "הוכחתי" את זה
09/09/14 11:19
62צפיות
אני נוסע את אותם נתיבים כבר שנים
נכון, בחופש הגדול היה ריק מתמיד בתוספת המלחמה
אבל היום למשל היו לי פקקים בנתיב שמעולם לא היו לי ואני עושה את הנתיב הזה כבר 3 שנים, זה בוקר, בכיוון בריחה מתל אביב כנגד הפקקים, מעולם לא עמדתי 2 רמזורים אדומים (של אותו רמזור) בנתיב הזה, היום בבוקר ביותר מרמזור אחד.
ולא, זה לא שהצד הנגדי היה נראה כאילו הוא פנוי יותר בשביל תזמון עדיף, פקוק מתמיד לכיוון תל אביב
כל המדדים האוביקטיבים שאני מצליח לחשוב עליהם מראים שיש יותר עומס מאשר לפני החופש
מעניין אם לוייז יש סטטיסטיקה להראות לנו

מזל טוב לילדת ה R750
הודעה זו מכילה תמונות
09/09/14 11:28
83צפיות
גדלה בשנה הילדה - מזל טוב, ותזכרי שאומנם התבגרת בשנה, אבל את גם שנה קרובה יותר לזה  |||
                                                                                                                                      |||
                                                                                                                                      |||
                                                                                                                                      |||
                                                                                                                                      / \

09/09/14 11:42
56צפיות
עוד 3 שנים יהי לי תירוץ למשבר רישמי. זה אין יקל במעט את השוק.

בינתיים אני עם
º
מזל טוב
09/09/14 16:44
7צפיות
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:52
3צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
מחליפה ראויה ללאון?
08/09/14 17:43
123צפיות
אז חשבתי להחליף את הלאון 20T ברכב נוח יותר למשפחה ולאור גילי המתקדם חשבתי על רכב גבוה שאפשר להתגלגל ממנו החוצה במקום לדחוף לעמידה.
נכנסתי לסוכנות VW לראות את הטיגואן ומצאתי את עצמי מזמינה נסיעת מבחן ב-GTI.
אח"כ נכנסתי לסוכנות סקודה לראות את היטי ומצאתי את עצמי חושבת באיזה צבע ה-VRS לא תראה כרכב מכוער (לא מצאתי כזה צבע).
שורה תחתונה, אם היו מביאים את היטי 1.8 או את הטיגואן 2 ליטר בידני, יש מצב שהייתי משתכנעת.

בחיפוש ברשת, לא מצאתי שום רכב מעניין מקטגורית הקרוסאוברים.
רעיונות אחרים יתקבלו בברכה, כולל משפטים כמו ה-GTI זה אחלה רכב משפחתי נוח! 
º
ה GTI חמש דלתות זה אחלה רכב משפחתי
08/09/14 18:10
36צפיות
השאלה היא אם זה שידרוג מספיק משמעותי בשביל המחיר?
09/09/14 08:09
47צפיות
כי בסופו של דבר, מה רע בלאון? (אניגו!!!!)
חוץ מהקוני הצהובים והרצון למות בכל שריטה בכביש....
לא, זה בוודאות לא שווה את המחיר
09/09/14 20:01
25צפיות
את בוודאות לא תקבלי תמורה ששווה תוספת של כמעט מאתיים אלף שקל (אם אני מעריך נכון את המחירון של רכבת העמק שלך). זה עדיין יעשה בדיוק את אותה משימה - לקחת אותך, ועוד ארבעה אנשים לכל היותר, ממקום אחד לשני. אפילו ההבדל בביצועים לא יהיה, כנראה, כזה גדול.
אבל הגולף כן תהיה נוחה יותר, בטוחה יותר, מאובזרת יותר ומרווחת יותר (וגם מתנהגת יותר, אבל ביקשת לא לדבר על זה. מובן - נקודה רגישה).
ואגב - הלאון FR זולה יותר מהגולף האמורה, והתמורה לא כזו שונה. השאלה אם מביאים אותה גם עם תיבה ידנית.
הVRS סטיישן בכחול כהה מיטלי יפיפה לטעמי. אני לא יודע
08/09/14 21:03
47צפיות
אם הוא מגיע בסגול... אבל יש קצת סגול בצבע
הסטיישן בהחלט הרבה יותר מוצלח מבחיה עיצובית אבל
09/09/14 08:13
32צפיות
לא מגיע לארץ ידני.
כולם מחפשים רכבים חסכוניים בדלק, זו בערך השאלה הראשונה של כל אדם שנכנס לסוכנות, אבל עדיין אין דרישה לרכבים ידניים. לא מבינה את זה.
יש מעט מאוד "ג'יפונים" שמוצעים עם תיבה ידנית
08/09/14 23:14
71צפיות
ובדרך כלל רק עם המנוע הבסיסי. אז אבוד לך.
מצד שני, הלאון 1.8 FR נראית ממש טוב - ובניגוד לאוטו שלך, לא דוגלת בגישת ה"תת היגוי בכל מצב"...
º
אתה שוב מתחיל איתי
09/09/14 08:07
13צפיות
º
את הרי תמיד היית אהבת חיי האמיתית והיחידה...
09/09/14 19:53
9צפיות
º
יש סובארו XV 2.0 ידנית
09/09/14 08:55
12צפיות
פורסטר טורבו
08/09/14 23:38
51צפיות
אם עדיין יש חיה כזו...
º
נדמה לי שיש רק אוטומטי
09/09/14 10:57
12צפיות
יש, אבל רק אוטומטית
09/09/14 20:02
29צפיות
ועוד רציפה...
מה עושים שאין את הפרטים של הבחור שפגע בי אלא רק מספר הרכב?
08/09/14 17:23
79צפיות
שלום לכולם,
היום ברמת גן  נכנס בי באיזור ביאליק נהג מונית בצד של הנהג, הוא עיקם לי כל הכנף וקצת את הדלת,
לא משהו רציני ונראה לי שזה יעלה לתקן את זה סביב ה-2000 ש"ח, כאשר ביקשתי את פרטיו הוא ביקש שנעמוד בצד על מנת לא לחסום את הכביש.
כאשר נעמדתי בצד הוא ברח, למזלי הצלחתי לצלם את לוחית הרשוי שלו מרחוק ואם עושים זום ניתן לקרוא את המספר.
הגשתי טופס במשטרה על התאונה, השאלה מה עושים עכשיו?
לפנות לחברת ביטוח? תביעות קטנות? לחכות למשטרה?

תודה מראש למסייעים!
עומרי
דווח על תאונת פגע וברח
08/09/14 17:39
65צפיות
תאונה שבא מסרב צד אחד למסור פרטים ונוטש את הזירה. זו הגדרתה.

הוא נסע עליך רוורס או שניסה להשתלב "בכל הכוח" כלומר ללא אורך רוח, או שאתה לא איפשרת את השתלבותו האגרסיבית...
º
גש למשטרה והגש תלונה
08/09/14 17:40
38צפיות
-נכון מאד! זה בדיוק מה שעשיתי....
08/09/14 18:09
78צפיות
כדי לקבל את הפרטים של הנהג הפוגע.
המשטרה נותנת את הפרטים בתמורה למילוי טופס תלונה (צריך לפרט במדויק מה מתי ואיפה בדיוק קרה, לסמן בציורים שונים איפה היה הרכב שלך ואיפה הפוגע וכו' - קצת כאב ראש אבל אין ברירה). מה שאתה תקבל זה שם, שם משפחתו ומספר זהות של הפוגע. עם זה כבר תסתדר לבד (או עם סוכן הביטוח שלך).
בהצלחה!
תודה רבה, זה מה שעשיתי, הם אמרו שישלחו לי SMS
08/09/14 20:06
65צפיות
מוזר שלא קיבלתי שום מסמך שמאשר שמילאתי את הטופס הזה.

אכן מוזר..... לי נתנו מספר פניה (תלונה) וגם ...
08/09/14 20:14
66צפיות
(אם זכרתי נכון ) - נייר כלשהו. וכמובן נתנו את פרטי הנהג הפוגע במקום - לא ב SMS.

איפא נימצא הממסר {ריליי
08/09/14 16:18
44צפיות
סזוקי ליאנה המגב האחורי לא עובד הידית ניבדקה תקין המנוע מגב אחורי תקין

בוצע מידית וישרים מעקף זה עובד היכן יש ממסר השהייה איפה נמצא?

המלצה לרכב משפחתי מרווח
08/09/14 13:05
57צפיות
מחפש המלצה לרכב משפחתי מרווח למשפחה עם 2 ילדים + תינוק. רכב שיהיה נוח למשפחה ליסוע לטייל, גם הספסל האחורי שיספיק ל3 ילדים וגם עם תא מטען גדול למקרה שרוצים לשים תיקים/מזוודות/עגלת תינוק וכו'. לגבי נוחות נסיעה לנהג וקפיצים ואביזרים וכל מיני קישקושים כאלה אנחנו לא בררנים, נוסעים כרגע בפורד פוקוס ומרוצים ממנה. הבטיחות בהחלט חשובה.
השאלה אם אפשר להסתפק במשפחתית יותר גדולה כמו למשל פוקוס סטיישן או שחובה לעבור למיני וואן כמו פורד אס מקס או דומה?
תודה!
פוקוס סטיישן לא יותר גדולה מפוקוס רגילה
08/09/14 13:19
54צפיות
כל ההבדל הוא בנפח ומבנה תא המטען.
לשלושה ילדים אני ממליץ לעבור למשפחתית גדולה. אומנם לא ציינתם אם אתם מעוניינים בחדש או ישן, אבל אם אתם מדברים על רכב משומש, הרי שתוכלו להנות מהעובדה ששוק המשומשות לא נחמד למשפחתיות גדולות, כך שלא פעם מחיר משפחתית גדולה זול יותר מאשר המשפחתית הרגילה של אותה חברה.
אם אתם לא נוסעים הרבה, פורד מונדיאו יכולה להיות אופציה טובה (היא מרווחת מאוד, אבל קצת חובבת דלק). אם אתם כן נוסעים הרבה, אז מאזדה6, טויוטה אוונסיס, יונדאי i40 וקיה אופטימה כולן יהיו אופציות טובות. אם תתנו תקציב מוערך נוכל לתת המלצות מדויקות יותר.
תודה רבה! תקציב בסביבות 40-50, לרכב מעולה מוכן להוסיף
08/09/14 13:28
41צפיות
עוד 10-20 אלף. מציין שוב שבטיחות חשובה מאוד. מחפשים יד שניה, רכב שעשה מספר שנים לא רב על הכביש, בשאיפה לא הגיע ל100 אלף ק"מ.
מה עם טנדרון?
08/09/14 14:54
34צפיות
מושב אחורי רחב, תא מטען ענק ורובן דיזל אז גם מאוד חסכוני.

המינוס זה ידני ושקשה מאוד למצוא אחד שמור.
º
שכחתי לציין בדרישות גיר אוטומאט... :)
08/09/14 15:02
11צפיות
|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/14 12:22
1צפיות
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
העברת בעלות לרכב עם ייפוי כח
08/09/14 11:06
45צפיות
האם אפשר לרשום רכב על שם מישהו בעזרת ייפוי כח?
אני רוצה לקנות רכב ולרשום אותו על שם קרוב משפחה שלי, אותו קרוב משפחה לא יוכל להגיע איתי לעשות העברת בעלות על שמו.
יש לי את התעודת זהות שלו. האם זה אפשרי? או שהייפוי כח פועל רק בכיוון ההפוך?
העברת בעלות לרכב עם ייפוי כח
08/09/14 11:17
47צפיות
ניתן להעביר בעלות על ידי אדם אחר באמצעות חתימה על טופס ייפוי כוח של אדם פרטי המצורף להודעה על חידוש רישיון הרכב או לגשת לסניף דואר. לצורך ההעברה יש להציג תעודות זהות מקוריות של מיופה הכוח, של הקונה ושל המוכר. לתאגיד או לחברה נדרש טופס ייפוי כוח מאושר בידי עורך דין.
וזה לא משנה
08/09/14 11:33
37צפיות
אם מיופה הכח הוא הקונה או המוכר?
לא משנה. עשיתי את זה לא מזמן.
08/09/14 20:22
27צפיות
כנס לאתר משרד התחבורה, כאן => http://media.mot.gov.il/PDF/RISHUI/YipuyKoahPrati....

תוריד את הטופס ותמלא אותו בהתאם ל'כיוון' הפעולה שאתה רוצה לעשות.

צריך כמובן את ת.ז. של הצדדים.
º
עשיתי את זה כבר ששני הצדדים היו מיופי כוח.
08/09/14 21:00
8צפיות
כח סוס במנוע רגיל לעומת מנוע מוגדש
08/09/14 07:29
80צפיות
בוקר טוב,
אתמול היה לי ויכוחון קטן עם מישהו בנוגע לכח סוס- הוא טען שהכוחות סוס במנוע אטמוספרי לא יהיו כמו הכוחות סוס במנוע מוגדש.
לי זה נשמע מוזר- כי נראה לי שהכוחות סוס משקפים ומשקללים את ההספק של המנוע אחרי האביזרים והתכנונים למיניהם.
אז מי צדק בעניין הזה?
ההספק הוא מה שהמנוע מוציא. כל הטכנולוגיה שגורמת
08/09/14 07:34
74צפיות
להוצאת ההספק הנתון לא מעניינת.
כוחות סוס זה כוחות סוס.
08/09/14 11:16
69צפיות
אבל יכולים להיות הבדלים אחרים בין המנועים. לדוגמה, נניח שיש לנו מנוע טורבו קטן, ואתמוספרי יותר גדול, עם אותו הספק מקסימלי, ההספק המקסימלי מופיע בסיבובי מנוע גבוהים. וייתכן שבסיבובים בינוניים למנוע הגדול יהיה מומנט גבוה יותר (זה היה בולט במנועים ישנים, והיום פחות), ומה שיותר בולט הוא שלמנוע הגדול תהיה בלימת מנוע חזקה יותר בירידות.
ההבדל יהיה במומנט.
08/09/14 11:22
56צפיות
מנוע מוגדש מפתח בדרך כלל את המומנט מוקדם יותר מאטמוספרי 
ברור שיהיו הבדלים אבל הבדלים יש גם בגלל תכנון שונה
08/09/14 12:21
48צפיות
של המנוע בלי קשר לטורבו או אטמוספרי.

בכל מקרה מנוע שמפיק X כ"ס מפיק את אותו ההספק בדיוק כמו כל מנוע אחר שמפיק X כ"ס בלי קשר לאם יש טורבו או אין.
מה יותר כבד
08/09/14 16:57
53צפיות
קילו ברזל או קילו נוצות?
אותו משקל, אבל אם תפיל אותם מקומה רביעית
08/09/14 17:06
56צפיות
הקילו ברזל יפול יותר מהר. כך גם לגבי ההספק. מנועים עם אותו הספק מתנהגים אחרת במצבים שונים.
גם זה לא בטוח
09/09/14 09:12
33צפיות
אם תעצב את הברזל לרדיד דק הוא עלול ליפול יותר לאט מהקילו נוצות שדחוס טוב.

לגבי התנהגות זה שוב תלוי בהרבה גורמים אבל כשאתה בודק את המנוע בהספק המקסימלי אז ההספק זהה לחלוטין.
כוח סוס הוא אכן כוח סוס, איך שלא מסתכלים על זה.
09/09/14 09:59
43צפיות
אבל מנוע טורבו מפיק יותר כוחות סוס ממנוע אטמוספרי בגלל טכנולוגיה שונה.
º
אתה מתכוון למנועים באותו הנפח כנראה
09/09/14 10:11
12צפיות
º
ברור.
09/09/14 10:13
9צפיות
ממנוע דיזל אטמוספירי ניתן להוציא יותר הספק אם תכניס יותר
09/09/14 11:13
35צפיות
אויר (חמצן) לתא הבעירה בתנאי שהמנוע מסוגל לעמוד בתוספת הלחצים וגם כיוון כמות הדלק בהזרקה יתאים לכמות האויר.
כדי להכניס יותר אויר ניתן להישתמש במגדש (טורבו) ואם רוצים לדחוף עוד יותר אויר אז מוסיפים גם מצנן אויר לאחר מגדש גבר שמאפשר להכניס עוד אויר לתא השריפה.
הספק של מנוע זה לא כל הסיפור ולא הגורם היחידי לעניין הסחיבה והתאוצה, לכך נידרש המומנט כאשר בכל סל"ד יש הספק שונה ומומנט שונה
על היתנהגות המנוע משפיעים הרבה גורמים בנוסף למומנט ולסל"ד,
מבקש חוות דעת בחירה בין מס' דגמי מכוניות
07/09/14 21:46
160צפיות
שלום לכולם,

מתלבט בין מספר דגמים, אשמח אם תוכלו לעזור (אם זה לא המקום לשאלות כאלה אשמח אם תפנו אותי), בכולן מדובר במכוניות חדשות מהיבואן:
1. סיאט איביזה 2014 1.2 tsi אוטומטית
2. סיאט איביזה 2014 flow (הגרסא הארוכה)
3. סקודה פאביה
4. סוזוקי סוויפט

אשמח גם אם תציעו דגמים נוספים בסגנון, היתרון הגדול של הסיאט - תמחור אגרסיבי, בעשרות אחוזים נמוך יותר משאר הדגמים.
קראתי הרבה תלונות על רעש בתא הנהג וצפיפות במושב האחורי של האיביזה. אשמח לחוות דעת ממי שמכיר לפחות חלק מהדגמים.

תודה.
º
רק תוספת קטנה - מדובר בכולן על גרסה אוטומטית
07/09/14 21:48
28צפיות
תתחיל מנסיעת מבחן בשלושתן ואז תחזור עם מה שאהבת ומה הפריע לך
08/09/14 07:52
47צפיות
היום אין מכוניות גרועות (פרט למקרים ממש יוצאי דופן) וההחלטה היא שאלה של העדפות אישיות וצרכים.
אני אתחיל בנסיעת מבחן השבוע רק יש לי חשש לגבי האיביזה
08/09/14 19:42
60צפיות
לא הבנתי מדוע הם היחידים שמתעקשים על שנתיים אחריות, האם יש פה משהו מסריח או שזה נטו קמצנות של היבואן.
והאם יש סיכוי להוציא שנה נוספת או שזה ברזל?

תודה.
º
הם לא היחידים, גם וולוו נותנים שנתיים.
08/09/14 22:32
30צפיות
וגם מרצדס אם כבר חיפשנו יבואנים חסכנים
10/09/14 10:44
31צפיות
צ'מפיון מאד ומתמיד היו חסכנים גדולים בתנאים ואיבזור - ולקחנים נאמנים של מחיר גבוה.
לטעמי יש להם מותגים מצויינים למזלם והצלחה כלכלית אדירה לנהנים המסתוריים בקונצרן אלייד (היבואן).
מנסיוני גם אחרי שנתיים יש להם מנהג של "רצון טוב" שעובד יפה ויעיל בתקלות של אחרי אחריות.
חשוב לטפח מוסך (מורשה או יבואן) כי טיפול במוסך רגיל שינו ברשת שלהם לא יקנה לך מחוות כאלו.
גם סקודה נותנים שנתיים אחריות
09/09/14 20:13
46צפיות
וזו לא קמצנות - זה תחשיב כלכלי. אתה חושב שהיבואנים האחרים נותנים לך עוד שנת אחריות מטוב ליבם? מתנה מהכיס הפרטי של הבעלים? ממש לא. עושים חישוב מה העלות של שנת אחריות נוספת לפי סטטיסטיקות שיש להם לגבי הסיכוי לתקלות ועלותן, ומוסיפים את זה לעלות הרכב. לא יותר - לא פחות.
אם כך זה אומר שהרכב לא אמין לא?
09/09/14 20:19
39צפיות
אם מתקמצנים על שנות האחריות מדובר ברכב עם תקלות, זו המסקנה העולה מדברייך.
אני עדיין מנסה לברר אם זה אכן נכון (אחוז גבוה של תקלות בקבוצת VW) אבל לא הצלחתי לקבל תשובה חד משמעית עד עכשיו...
לא, זה לא אומר. ממש לא קשור.
09/09/14 21:26
50צפיות
האם סובארו יותר אמינה היום (כשנותנים לה 5 שנות אחריות) מאשר לפני שנה ומשהו (כשהיו לה רק 3)? לא - אלא היבואן החליט שבמקום הנחות, הוא נותן עוד אחריות, כנראה מתוך אמונה שבטווח הרחוק זה יהיה מועיל יותר למכירות.
האם סיטרואן יותר אמינה היום (כשנותנים לה 5 שנות אחריות) מאשר לפני חצי שנה (כשהיו לה רק 3)? שוב - התשובה היא לא.
החוק מחייב שנתיים - ואת זה נותנים כולם. משם והלאה - החלטה עסקית בדיוק כמו ההחלטה לעשות מבצע מכירות עם 'חבר', לדוגמא.
º
איניגו אבל יש גם הבדל באחריות היצרן לא?
09/09/14 21:47
16צפיות
ברב המקרים - לא
09/09/14 22:13
34צפיות
היבואן יכול לקנות את זמן האחריות הנוסף מהיצרן או להחליט שהוא מהמר וסופג את העלויות במקרה וקורית תקלה. בכל מקרה, ברב המקרים האחריות היא בתנאים זהים גם אחרי השנתיים המוגדרות בחוק. יש כמובן חריגים - חלק מ-7 שנות האחריות בקיה, למשל (נדמה לי 4) הן על המנוע והגיר בלבד, למשל, ונדמה לי שגם לפיאט היה משהו בסגנון בשנות ה-90. היו גם מקרים של הארכת אחריות על ידי סוכנויות משנה (נתקלתי בזה בטויוטה) שאני מניח שהכילו אותיות קטנות ("בתנאי שתטפל רק במוסך שלנו" או משהו בסגנון, ואולי גם הגבלות אחריות כלשהן).
אתה מסתכל על זה ככה, אני רואה את זה בצורה אחרת
09/09/14 22:10
54צפיות
עניין של סטטיסטיקה.
אם היבואן (או היצרן, לא יודע מי מחליט על המינימום) יודע שאחוז הכשלים הוא גדול, הוא יעדיף לתת הנחה במחיר, ולא להסתכן בשיפוצי / החלפות מנוע חוזרים ונשנים. אני כמובן לא מתיימר להבין את השיקולים שלהם, סתם עוד נקודת מבט.
עדיין לא הצלחתי לקבל תשובה בנושא אמינות מנועי הקונצרן, ולא נתקלתי בחיפושים שלי ביצרן נוסף שיש לו ערפל כזה כבד על אמינות המנוע.
אם העניין הזה היה מתבהר לי הייתי הולך על האיביזה בוודאות (או על אחותה מבית סקודה).
באמת? לא נתקלת? אתה יכול לתת לי סטטיסטיקות מדויקות על הסיכוי
09/09/14 22:18
45צפיות
לכשל במנועי טויוטה בשנה השלישית לחיי הרכב? ומה לגבי סיטרואן? עזוב - באיזה מותג יש לך נתונים מדויקים? אני אשמח, ואני בטוח שגם שאר חברי הפורום ישמחו, להחשף למידע.
גם מצב שבו כל המנועים מתים בשנה השלישית לחייהם אפשר לכמת ולחשב אל תוך מחיר הרכב אם מחליטים לתת שנת אחריות שלישית (או רביעית, או חמישית, או שישית). למעשה, זה בדיוק מה שעשו השנה בצ'מפיון כשהחליטו להאריך את האחריות על מכוניות פולקסוואגן - עם אותם מנועים בדיוק - לשלוש שנים.
אז אתה יכול להסתכל על זה איך שבא לך - אבל באותה מידה אתה יכול להגד שמבחינתך השמש מסתובבת סביב כדור הארץ. בשני המקרים אתה מתעלם מעובדות על איך דברים עובדים לטובת אמונה טפלה.
לא הבנתי למה ההתלהמות...
09/09/14 23:20
42צפיות
בסך הכל ציינתי את העובדה הפשוטה שכל העסק קצת חשוד ומעורפל בעיניי, אפילו טרחתי לציין שזו דעתי האישית בלבד.
אני לא מבין למה אנשים מתאמצים להיעלב ועוד בשמה של חברה שאין להם קשר איתה (לי יש קשר עם VW דרך אגב, הקונצרן משלם  לי משכורת בצורה עקיפה...).
אני מנסה להבהיר לעצמי את המצב ולסדר לי את העובדות (או לפחות מה שנראה לי נכון) זה הכל, אין צורך לקחת ללב...
מבחינתי זה עניין פשוט - יצרן שמאמין במוצר שלו לא יפחד לאכוף על היבואנים כמה שיותר שנות אחריות, במידה והמנוע והגיר אמינים עד לאין סוף מה ימנע מהחבר'ה מוולפסבורג לתת לי אחריות לכל החיים על המנוע והגיר?
היצרן לא צריך לאכוף כלום. רק לשלם.
10/09/14 09:29
39צפיות
אחריות יצרן פירושה שהיצרן משלם עבור תיקונים בתקופת האחריות. כשהיצרן נותן אחריות, גם היבואן נותן. אין לו שום סיבה שלא. יש חריגים, אבל מעטים. לדוגמה, יבואני סובארו במשך שנים קנו את המכוניות בכלל בלי אחריות, והאחריות בארץ הייתה כולה על ידי היבואן ועל חשבונו.
אורך האחריות הוא תמיד פשרה בין הערך השיווקי של אחריות מוארכת, והפסד הרווח על מכירת חלפים. צריך לזכור שהרווח העיקרי של יצרני ויבואני רכב הוא ממכירת שירות וחלפים, לפעמים יותר מהרווח על מכירות המוצר עצמו. אז ככל שהיצרן או היבואן מאריכים את האחריות, הם צריכים לגלם את הפסד הרווח הזה במחיר הרכב עצמו. וכל אחד עושה את החשבון שלו.
היו תקופות שיבואנים מסוימים הציעו לקונים לרכוש אחריות נוספת בתשלום נוסף. לא יודע אם זה עדיין קיים.
אין לי שום עניין ב-VAG, ואני לא נעלב בשמם. אני מתעצבן מזה
10/09/14 14:34
30צפיות
שאתה מתעקש להתעלם מהעובדות ולהצהיר ש"נראה לך".
אחריות היא עניין כלכלי פשוט. אין שום בעיה לתת אחריות לעשר שנים - זה פשוט ישפיע על מחיר המוצר. עובדה שיבואנים האריכו אחריות בלי שקרה שום דבר דרסטי מבחינת איכות המוצר והסיכוי לתקלות. נתתי לך כבר את הדוגמאות.
ושום דבר לא מעורפל במיוחד בנוגע לסיכוי לתקלות במנוע האיביזה, כמו שאתה הצגת את זה. המידע הזה נשמר בסוד על ידי כל היצרנים, ואין שום מידע רשמי ואמין בנושא. כך שאותו "ערפול" בדיוק קיים בכל המותגים - בניגוד למה שכתבת ש"לא נתקלתי בחיפושים שלי ביצרן נוסף שיש לו ערפל כזה כבד על אמינות המנוע."
איך המכונית אופל אסטרה 2001 מנוע 1600? אני מעוניין
07/09/14 17:57
29צפיות
אולי לקנות אותה.
מה היתרונות והחסרונות.
תודה רבה מראש.

נעילה חשמלית לעומת נעילה מכנית. מה עדיף?
07/09/14 16:49
109צפיות
היתרונות של המכני הם גדולים: 1. בחשמלי כשאני יוצא מהרכב, אפשר לנעול רק ע"י סיבוב המפתח או לחיצה על השלט. ורק לאחר שכל הדלתות סגורות [למעט הבגאז']. 
במכני אפשר גם בלי המפתח או השלט, והדלתות לא צריכות להיות סגורות, גם במצב של דלת פתוחה לרווחה אפשר ללחוץ על נעילת הדלתות ואז לאחר מכן כשאסגור הדלת היא תהיה נעולה.

המשמעות היא שבחשמלי אי אפשר לנעול את המפתח בתוך הרכב, אבל במכני אפשר בהחלט.
בחשמלי אי אפשר לנעול את הרכב אם במקרה אחת הדלתות עדיין פתוחה, כי אחרת הרכב לא יהיה נעול באף אחת מדלתותיו.
בנוסף בחשמלי יש חיישן שנועל הדלתות אוטומטית עם התחלת נסיעה [מעל 20 קמ"ש]. במכני אפשר לנהוג כשהדלתות לא נעולות.

לסיכום:
לדידי, המכני עדיף על החשמלי .
מה דעתכם?
למי מכם יש נעילה חשמלית ברכב

º
יש היום רכבים ללא נעילה חשמלית?
07/09/14 16:59
34צפיות
º
אולי הוא מדבר על דיפרנציאל?
07/09/14 17:44
26צפיות
איך דיפרנציאל קשור לדלתות ? לפתיחה עם מפתח ? ותכל'ס
07/09/14 19:52
49צפיות
תכל'ס - אין שום יתרון בנעילה רגילה .
האפשרות לנעול כאשר דלת פתוחה ? מה זה נותן ? הרגשה שהכל נעול כשהוא לא?
נעילה אוטומטית בתחילת נסיעה - זה לשם הגנה. מה רע בזה ? אפשר לבטל את זה.

אפשר להישאר מאחור - לא צריך שהאיתות יפסיק כשמיישרים את ההגה, שהמזגן יקרר ושהחלונות יעלו לבד בזמן נעילה - וחשמלית !!
אבל מצד שני - אפשר ליהנות מהחידושים (וזה כבר 35 שנה לא חידוש) - וזה מה שמומלץ.

º
הוא לא, אבל גם אותו אפשר לנעול מכאנית או חשמלית...
07/09/14 19:52
16צפיות
º
אתה קורא רק כותרות ?
07/09/14 19:54
11צפיות
º
אני אוהב להשתעשע מדי פעם. אתה לא חייב לזרום...
08/09/14 12:05
10צפיות
º
זה מה שאתה אומר גם לבחורות?
09/09/14 11:15
10צפיות
º
נה... אותן אני פשוט מסמם. הרבה יותר פשוט
09/09/14 19:41
7צפיות
מסתבר...
07/09/14 20:00
108צפיות
מקרב 2 רכבי הקיה, המהדורה החדשה, אותם יצא לי להכיר, הפיקנטו גיר רגיל הוא נעילה מכנית, ואילו הריו 5 דלתות גיר ידני הוא נעילה חשמלית.
אני מעדיף את הנעילה המכנית.

האם יש עוד מכוניות מיני או סופר מיני חדשות שהנעילה מכנית?
KIA בצרות קשות בישראל אם אתה
07/09/14 20:30
110צפיות
המפרסם שלהם

KIA    זה רכב בכלל ?
KIA. רכב זה כן. בוודאי שכן, אבל וזה אבל גדול
07/09/14 21:05
98צפיות
על הפנים.
לדעתי רכיבה על אופניים מהנה יותר מנהיגה ברכב הזה! הרבה יותר.

אגב, חלק מהביקורת שלי עליהם נובעת גם מרמת המוסכים שלהם או ליתר דיוק, מהעדרה...

אז מה אתה אומר? מכני או חשמלטרוני. מה עדיף?
מכיר את האגדה על הנסיכה והאפונה
07/09/14 21:32
95צפיות
מתחת למזרן ?
אז נסעתי  כנוסע  ב KIA  (   דרך אגב  השם הוא KIA  ולא KAYA  )
ספורטאז   ,  עמוד תווך של KIA    צעצוע  בלי שום קשר לרכב  
כל גרגר אפונה בכביש מורגש   (  4 בוגרים ישבו  ברכב  , כך שאם אתה נוהג לבד המצב יותר גרוע ) .

לגבי דידי   אין רכב ידני בכלל   ,  ורכב בלי שלט  רחוק  לנעילה של הדלתות גם כן לא קיים בכלל
ואם היה כעת רכב עצמאי ללא נהג  ,  זה היה עוד יותר טוב  .  בלי להתעסק עם כל המופרעים על הכביש .
לפני כ שבוע  ,  אם התגובה שלי לא הייתה מהירה מאוד הייתי דורס  מטומטמת עם ילדה  שעברה את הכביש החשוך
עם ביגוד שחור משחור  ,  נסעתי רק 60 קמ"ש   .   

אני חושב שונה ממך
07/09/14 23:00
68צפיות
אני מעדיף גיר ידני. אני אוהב לנהוג. מנוע קטן ונסיעה באזור הררי מחייבת עבודת קלאץ וגיר. כל המרבה הרי זה משובח.

האם אתה מכיר רכב בלי שלט? אפילו פיקנטו שזה רכב מאד פשוט יש שלט שנועל דלתות וחלונות בדירוג, אבל אפשר גם בלי השלט. אחד היתרונות כשלא משתמשים בשלט זה משהו שאימצתי מהטקסנים: שניתן להשאיר 1ס"מ פתיחה בכל אחד מ4 החלונות בעת חנייה בשמש. זה מונע מפנים הרכב לרתוח והיתרון הנוסף זה שאיש מעוברי האורח לא שם לכך לב כי זה רק 1ס"מ.

לגבי הספורטאג'. אני לא מכיר את הרכב. אבל, אני מעדיף רכבים קטנים, גם בנפח וגם במידות.
מצד שני אני אוהב מרכב קשיח. כל המרבה הרי זה משובח. אני לא הנסיכה שלך מהאגדה אבל אני אוהב להרגיש "כל אפונה" וכמובן כל אבן או מהמורה על הכביש

תגובות מהירות הן יתרון. יש כיום מערכות שמתערבות במקרי חירום למשל בפרה-דריסה של הולך רגל אבל אין תחליף מלא [עדיין] לאחריות אישית ומיומנות של הנהג

הקיה ספורטז' אכן גורם מחלת ים לכל הנוסע בו,
09/09/14 10:02
38צפיות
פרט למי שקנה אותו וחושב שעשה את עסקת חייו.
בכל מקרה, המנע מהרווחים המוגזמים בכתיבה שלך. אין רווח לפני סימן פיסוק ויש רק רווח אחד בין מילה למילה.
לדעתי
10/09/14 14:02
18צפיות
רכיבה על אופניים מהנה יותר מנהיגה על כל רכב שהוא. מה ההשוואה בכלל ?  (-;
כמה הערות/הארות
08/09/14 07:40
57צפיות
1. גם בחשמלית ניתן לנעול ללא מפתח ואפילו עם אחת הדלתות פתוחה (לפחות בפלואנס).
2.את הנעילה האוטומטית מעל 20 קמ"ש (או בשילוב ל D בחלק מהרכבים) ניתן לבטל בקלות אם קוראים את ספר הרכב.

עכשיו אני לא מבין איך מערכת שמונעת ממך לנעות את המפתח בתוך האוטו ונועלת לך את הדלתות בנסיעה מהווה חיסרון לטעמך.
ביטול והפעלה של נעילה אוטומטית לא תמיד בקלות
08/09/14 10:33
38צפיות
לפעמים צריך לפשפש במחשב הרכב דרך מחשב במוסך.
לא נתקלתי אף פעם ברכב שמצריך מוסך בשביל זה
08/09/14 10:35
32צפיות
אבל מצד שני כל הרכבים שהיו לי עם נעילה אוטומטית היו או צרפתיים (רנו וסיטרואן) או אמריקאיים.
אתה מתעייף מהר או...
08/09/14 17:20
47צפיות
אתה קורא רק את החלקים בטקסט שנוח לך...
היכולת להשאיר חלונות פתוחים [חלקית].
מפתח קל ללא שלט כבד ומגושם, זה כיף בכיס.
איזזה פגם בנוחיות אני חווה אם תוך כדי פתיחת הדלת אני כבר לוחץ על כפתור הנעילה המכני חשמלי ואז אח"כ כשסוגר הדלת היא נעולה כדת וכדין.

ברכבים "החשמליים": השלט והמפתח הם גוף אחד, כבד ומסורבל. אי אפשר אחד בלי השני. המפתח נבלע בתוך גוף השלט וניתן "להקפיצו" בלחיצת כפתור.
המשך:
08/09/14 17:34
37צפיות
לימדתי עצמי "למשש המפתח" לפני סגירת דלת המכונית.

נעילה אוטומטית תוך כדי נהיגה? זה קורה אוטומטית רק במהירות 20 ומעלה.
אצלי אני יכול לנעול את עצמי ברכב עוד לפני שאני סוגר את הדלת כלומר כשהמהירות עדיין 0

בנוסף יש אספקטים של בטיחות:
השלט לא מצליח לנעול את הדלת עד שהיא לא סגורה כהלכה. אצלי גם אם סגורה חלקית יכולה להיות נעולה כלפי אדם זר.
אתה רציני?
09/09/14 09:09
40צפיות
בכל רכב נורמלי יש לחצן נעילה לדלתות (קיים כמעט מיום המצאת הנעיתה החשמלית) שמאפשר לנעול/לפתוח מתי שאתה רוצה. בכל רכב נורמלי אתה יכול נעול את הדלתות גם אם אחת מהן פתוחה (לרוב לחיצה ארוכה על לחצן הנעילה) ולא חסרים רכבים עם נעילה חשמלית מכאנית כפי שאתה מכנה אותה שלא יתנו לך לנעול כלום אם אחת הדלתות פתוחה.

הכפתור הפיזי לא משנה כלום לתוכנה של הנעילה המרכזית ולא משנה שום דבר להתנהגות שלה.

גם עניין ה"מפתח" הוא די שטותי כי מה זה משנה אם הוא עבה יותר או ארוך יותר?
למשעי
09/09/14 16:17
25צפיות
אבדוק את עניין הלחיצה הארוכה על הכפתור. אבל אני שומע שהרכב מנסה לנעול והיות שהדלת עדיין פתוחה הוא פותח מחדש כי הנעילה ניכשלת.

עניין המפתח?
המפתח/שלט זה משהו יחסית מאד גדול וכבד וגם עבה וגם די ארוך.
ראית את המפתח הצנום יחסית של הפיקנטו?
תזכור שמפתח יושב בכיס. כמה שקטן ו/או צנום זה עדיף.
אם היית רואה את הצרור שלי אז היית מבין כמה המפתח זניח
09/09/14 16:36
95צפיות
בפלואנס למשל לחיצה של חמש שניות על כפתור הנעילה כשהמפתח בחוץ ודלת אחת פתוחה נועלת את כולן. גם במגאן היה סידור דומה.
ואתה מקבל ברוב הרכבים גם מפתח לארנק
09/09/14 16:37
29צפיות
שהוא מפתח דק ללא שלט. באמריקאיות בנוסף אתה מקבל מפתח מוסך שלא פותח את תא הכפפות.
לא נעים
09/09/14 18:42
29צפיות
אני זוכר כילד בבי"ס את "אב הבית" ["המנקה"] עם צרורות ענק עם מספר אינסופי של מפתחות.
תאמין לי שזה די אומללות למרות שייתכן שאתה לא מכיר מציאות אחרת.
אני אצלם לך את הצרור שלי: צרור קטן "ומסכן": מפתח הרכב [צנום וקל משקל, את השלט ניתקתי ואני משאיר בבית. מי צריך את הקשקוש הזה?], מפתח הבית, ומטבע פלסטיק כחול שמקדד כניסה למכון הספורט. מה עוד צריך? קיבינימט.
ברכב אני מחזיק צרור נוסף, גם הוא קטן שמצטרף אלי לעבודה, בעיקר מפתחות לארונות אישיים ולחדר אישי...רוב דלתות ושערי העבודה העבודה נפתחים ע"י התג, שגם הוא נשאר באוטו כשאינני בעבודה. מפתחות זה כמעט פסה וכל הממעט הרי זה משובח.

אצלם לך גם איך נראה שלט בריו [וזה נראה כמעט זהה לשלטי הVW שהכרתי בעבר, כלומר מגושם וכבד יחסית]. לחיצה ארוכה על הכפתור השלישי  פותחת את הבגאז'. כאמור המפתח חבוי בתוך השלט וקופץ בלחיצה על כפתור.
גם אצלי הצרור מפוצל לשניים אבל מפתחות
10/09/14 08:32
20צפיות
של דלתות הכניסה לעבודה, לבית שלי ולבית של ההורים אני לא משאיר באוטו.

נכון שהשלטים יותר עבים אבל הרבה יותר קצרים ולכן פחות מפריעים. אין בעייה גם לקחת מפתח ללא שלט.
º
סתכל
הודעה זו מכילה תמונות
10/09/14 18:12
19צפיות
מה עדיף
10/09/14 21:18
11צפיות
מזגן באוטו אן מאוורר?

מרמה במוסך
07/09/14 15:30
117צפיות
שלום, הלכתי לפני כ3 חודשים למוסך הרגיל שלי ולאחר בדיקה הוא מאמר כי יש לי בעיה במסבים והחליף לי ב360 שח, לפני חודש הלכתי שוב הוא אמר לי על אותה בעיה ולקח ממני רק 200 על החלקים לל העבודה לכאורה, לפני שבועיים חזרתי אליו -אותה בעיה, עכשיו הוא גילה שיש איזה חלק פגום אחר ש"אוכל" את המסבים (נבה) ורוצה עוד 650 שח על מנת להחליף אותו, אבל הוא מושך אותי כבר שבועיים כי אין לו את החלק והוא צריך להזמין ועוד סיפורים...אמרתי לו שאיני רוצה להמשיך אצלו והוא הסכים בטלפון להחזיר לי את הכסף של הפעם האחרונה לפני שבועיים, אבל כאשר באתי אליו הוא סירב ואמר שיחליף לי את החלק החדש ואת המסבים ללא תשלום- איני מעוניינת להמשיך אצלו מפני שהוא לא מקצוען ועושה עבודה לא איכותית ולא בא לי עוד חודש למצוא את עצמי אצלו שוב. היות ולמוסך אחר אצטרך לשלם סכום מלא אני רוצה לקבל את הכסף של החשבונית האחרונה, האם יש חוק שמחייב אותו להחזיר לי את הכסף במקרה  כה חריג?? תודה רבה מראש. 
º
רק בית משפט. תאיימי בתביעה + תלונה לאיגוד המוסכים.
07/09/14 17:17
14צפיות
º
אם הוא מציע לתקן ללא תשלום, אין לך מה לתבוע. תתקני !!
07/09/14 19:47
17צפיות
יש כבר מחיר לאלפא מיטו תלתן ירוק?
07/09/14 10:33
39צפיות
ראיתי שעיתונאים ישראלים בחנו את הרכב באיטליה אבל השאלה היא כמה הוא יעלה כי זה לא צויין. למישהו יש הערכה?
התלבטות ברכישת רכב.
07/09/14 09:24
60צפיות
היי חבר'ה,

אישתי ואני מחפשים לה רכב חדש.
שוקלים את אחת משלוש האופציות:
סיאט לאון 1.2TSI
יונאי I30 פרמיום
מאזדה 3 1.5 האצ'באק.

אשמח לשמוע המלצות בעד או נגד. (רצוי מבעלי נסיון עם הרכבים הנ"ל)

תודות רבות מראש!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום