בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

עדכון לאחר נסיעה ב- 2008 ובסוזוקי רוסאובר
17/07/14 17:43
125צפיות
שלום לחברי הפורום הנכבדים,
לפני מספר ימים פתחתי כאן שרשור התייעצות בחיפוש אחר רכב שיאפשר ישיבה גבוהה בתקציב של עד 120,000 ש"ח, אוטומטי, עדיף כזה הכולל מצלמת רברס. בעקבות המלצות רבות ועזרה מפורטת (תודה לכולם, ובעיקר לאניגו שעזר לי רבות) התכווננתי לדגמים הבאים: אופל מריבה, קיה סול, סוזוקי קרוסאובר, פיג'ו 2008, וכן אולי שברולט טראקס ורנו קפצ'ור. הבטחתי בשרשור אחר לדווח על נסיעות המבחן אז אני חוזר לדווח כבר עתה כשהרשמים עדיין טריים.
ערכנו נסיעות מבחן בחלק מן הדגמים ולהלן התוצאות:
1. קיה סול - דיווחתי לפני מספר ימים במפורט. בתמצית הרכב נחמד מאוד, נוסע נחמד ותנוחת נסיעה טובה. יתרון נוסף - במחיר של 115,000 (ביום מכירה שהיה) כלולה בה גם מערכת מולטימדיה הכוללת מצלמת רברס.
2. סוזוקי קרוסאובר - הרשימה אותנו מאוד. תנוחת הנהיגה הייתה גבוהה ונוחה. הנסיעה הייתה נעימה, וכוח המנוע הורגש. הרכב לא היה מטוס, אבל אלהלא הדרישות שלנו. גם המזגן הרשים לטובה. חסרונות - בדגם המוצע ב-122,000 לא כלולה מצלמה אחורית שחשובה לנו, ועבור מצלמת רברס ודיבורית בלטוס שמשום מה מוכרים ביחד רצו עוד 5,700 ש"ח, כך שסך הכל כולל הגענו לאזור ה-129,000. הם ייתנו הנחה מסוימת ואז להערכתי הרכב יסתכם בכ-126,000.
אגב, ראינו שם גם סוזוקי SX4 שלא תכננו במקור לבחון אבל היא מוצעת במחיר מצוין שמגרד את ה-100,000 ש"ח ותנוחת הישיבה גם בה גבוהה. מישיבה בה בלבד, ללא נסיעת מבחן היא מרגישה נחותה מהקרוסאובר, אולם ייתכן שנעשה גם בה נסיעת מבחן לאור פעם המחיר ותנוחת הישיבה הגבוהה.
3. פיג'ו 2008 - אני חובב פיג'ו מושבע ולכן הגעתי מוטה לטובתה, ועל אף זאת הרכב לקה במספר דברים: תנוחת הנסיעה לא הייתה מספקת על אף נסיונות מרובים של כיוונון המושב וההגה. זה לא היה נורא אבל נחות לתחושתנו מן הסוזוקי בה הישיבה גבוהה יותר ומצאנו בקלות תנוחת ישיבה נוחה בנוסף, ההגה הקטן היה מוזר עבורנו. שום דבר מאלה לא היה נוראי אבל לתחושתנו הרכב פחות טוב לצרכינו מן הקרוסאובר. אציין עוד כי אני מחבב מאוד פיג'ו בין יתר בגלל הניהוג המוצלח ושם הוא לא היה מאוד מורגש, לפחות בנסיעה הקצרה שחווינו.
כעת נותר לבחון את השברולט טראקס ואת האופל מריבה. נראה כי לא נבחן את הרנו קפצ'ור לאור הצורך לתעדף.
שאלתי בפורום השבוע, ואולי מישהו מכם יידע לומר לי האם הסובאר XV אכן מאפשרת ישיבה גבוהה או שרק מרווח הגחון שלה גבוה.
מקווה שסייעתי לחברי הפורום עם המידע.
איתי

ב-XV הישיבה גבוהה למדי, אבל הוא עולה 136K
17/07/14 18:43
80צפיות
רחוק מהתקציב שלכם.
ה-SX4 הוא דגם ישן ומיושן. הבטיחות כבר נחשבת לבינונית, או פחות מזה, במונחים מודרניים. גם משאר הבחינות מדובר ברכב בסיסי למדי - ניהוג, איכות בניה וכדומה.
אבל המחיר בהחלט נמוך, ויש לו מוניטין אמינות מוכח וביצועים זריזים למדי יחד עם צריכת דלק טובה.
תודה רבה
18/07/14 19:43
39צפיות
חשבתי שהסובארו זולה יותר לפי המחירון של אתר יד 2, אבל בדקתי שוב באתר היבואן והיא אכן מחוץ לטווח המחירים המבוקש
תודה,
איתי
מעדכן לאחר נסיעת מבחן באופל מריבה
19/07/14 11:25
43צפיות
בהמשך להמלצתו של אניגו בשרשור הקודם שפתחתי לקחנו אתמול את האופל מריבה לנסיעת מבחן.
הדרישה הבסיסית שלנו הייתה כזכור תנוחת נסיעה גבוהה ומצאנו כזו בקלות. למעשה הרכב אפשר להרים את המושב עד לגובה רב מן הדרוש מבחינתנו. הניגה ברכב הייתה נעימה מאוד וכח המנוע הזמין הורגש היטב. סביבת הנהג הייתה נעימה, על אף שלתחושתנו נחותה במעט מן התחושה במתחרה העיקרי עבורנו - הסוזוקי קרוסאובר. משהו במרחב הנהג בסוזוקי היה נעים יותר עבורנו. הדלתות נפתחות רחב מאוד גם הקדמית וגם האחורית (האחוריות נפתחות על הציר האחורי, הפוך מבד"כ). המושבים האחוריים הצדדים נעים על מסילה קדימה ואחורה. יתרון נוסף הוא המחיר 112,000 שהוא נמוך מאוד ביחס למתחרים, לאחר הוספת מצלמת רברס וערכת מולטימדיה (הן הולכות ביחד) ועוד כמה תוספות בסיסיות הגענו לאזור ה-119 או 117, אינני זוכר בדיוק. מאידך מצלמת הרברס וערכת המולטימדיה לדגם זה טרם הגיעו לארץ/טרם אושרו על ידי היבואן, ולכן הם מציעים להתקין אותם בבית הלקוח בתוך כ-4 שבועות. לסיכום - מתחרה מעניין מאוד, זול יותר מהקרוסאובר, ומשתווה לו במרבית הדברים למעט סביבת הנהג. אנחנו עדיין חוששים מאמינות מנוע הטורבו, ולכן זו נקודה נוספת לחובת  האופל, כמו גם שמירת הערך העתידית שעלולה להיות נמוכה ביחס לסוזוקי.
איתי
סוזוקי קרוס אובר נותנת תמורה טובה יחסית למחי
18/07/14 13:53
58צפיות
למחיר..
התייעצות - התקנת מצלמת רברס לא מקורית בטראקס
18/07/14 19:48
56צפיות
שלום,
ראינו היום את השברולט טראקס וקבענו נסיעת מבחן לשבוע הבא.
הרכב עשה רושם נחמד מישיבה בו, והוא מוצע במבצע ב-120,000 ש"ח בדגם ה-1800 סמ"ק. החסרון הבולט שלו עבורנו הוא היעדרה של מצלמת רברס. היבואן גם לא מאפשר להוסיף כסף ולקבל אותה (כנראה כדי לבדל מן הדגם המשודרג). ככל שהרכב ימצא חן בעינינו בעת נסיעת המבחן, אני שוקל להתקין לעליה מצלמת רברס ומסך לא מקוריים. האם למישהו יש ניסיון בכך ויכול לומר האם זה אפשרי מבלי לסכן את אחריות היצרן (למשל באמצעות חיבור פשוט לשקע המצת במקום להתחבר לחשמל של הרכב)? אשמח לשמוע דעות באופן כללי לגבי כמה "פיראטי" זה נראה או שהתוצאה יכולה להראות סבירה.
תודה מראש,
איתי
אגב, עשינו היום נסיעת מבחן על אופל מריבה ואפרט לגביה יותר מאוחר.
אמור להיות מסך גם בגרסה הפשוטה, לא?
18/07/14 22:21
56צפיות
בכל מקרה, התקנת מצלמת רברס, במתקין מורשה של היבואן (נדמה לי שגיל קאר מתקינים ל-UMI, אבל אפשר לברר את זה בסוכנות) לא אמורה לפגוע באחריות.
להפתעתי בדגם הפשוט אין מסך
19/07/14 11:33
46צפיות
והם גם לא מסכימים להתקין אותו בתוספת מחיר, כנראה כדי לשמור על בידול ולמנוע קניבליזציה בין הדגם הפשוט ליקר. אבדוק מחר אצל גיל קאר, מן האתר שלהם לא ניתן ללמוד זאת. תודה רבה על המידע.
איתי
יש לי את הדגם הישן יותר של הסול 2012
22/07/14 17:26
9צפיות
מרוצה מהרכב מהרבה בחינות, קודם בהרגשת הגובה ובנסיעה על הכביש, תא הנוסעים מאחורה ממש מרווח. קראתי לא מעט כתבות שפרגנו לו על השדרוג. לדעתי נותן תמורה לגמרי הולמת למחיר
ניתוק כרית אויר
17/07/14 12:13
35צפיות
מישהו יודע האם ניתן לנתק את כרית האוויר של הנוסע במכוניות הבאות:
פורד פוקוס
יונדאי I30
º
איזה שנתון הפוקוס?
17/07/14 15:14
11צפיות
בין 2009 ל 2011
17/07/14 16:32
24צפיות
יש כמה מועמדות אבל עניין כרית האוויר חשוב לי
בשנים האלו זו היתה אופציה. יש בחלק מהמכוניות,
17/07/14 17:11
26צפיות
באחרות לא.
המפסק לא מותקן כסטנדרט.
17/07/14 17:28
25צפיות
אם אני זוכר נכון היבואן דורש 300 ש"ח בשביל מפסיק בכמה פאונדים בודדים ועשר דקות עבודה (פירוק תא כפפות, התקנת המפסק, חיבור לצמה והרכבה של תא הכפפות).
º
ובנוסף דורש חתימה על כתב ויתור תביעות
17/07/14 19:00
8צפיות
º
עדיף ללכת על רכב שיאכלס את 3 הילדים מאחור.
17/07/14 19:01
7צפיות
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:23
5צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
עזרה לגבי סופר מיני בתקציב של 30K
16/07/14 21:57
49צפיות
שלום לכולם,
אני מחפש רכב סופר מיני לבחור צעיר סטודנט שעושה פעם בשבוע נסיעה של חיפה- נתניה.
כמה נקודות חשובות שאני מחפש:
א. ידני(מטעמי תצרוכת דלק)
ב. חסכוני
ג. חלקים יחסית זולים.
ד. משנת 2007 ומעלה.

במסגרת התקציב קיבלתי המלצה על היונדי גטס והשברולט ספארק..אשמח להצעות נוספות
תודה!
רוב הגטס הידניות הן מגרסת ה-GLF, שעדיף להתרחק
16/07/14 23:53
55צפיות
ממנה - אבזור הבטיחות הוא מתחת לכל רמה. אין אפילו ABS!
הספארק היא מיני, לא סופרמיני, והמשמעות היא בעיקר נסיעה קצת פחות נוחה ושקטה באופן כללי, ובכביש הבין עירוני בפרט.
אבל לא ברור לי - האם הנסיעה השבועית הזו היא כל מה שהרכב יעשה? כי אם כן - אוטובוס יהיה הרבה יותר זול, ולא הרבה פחות נוח...
עוד דגמים ששווה לבדוק - קליאו ידנית (לא בטוח שנכנסת לתקציב, החלה להמכר ב-2011), איביזה ידנית ופיאט גרנדה פונטו ידנית.
הרכב הוא לנסיעה יום יומית
17/07/14 17:20
41צפיות
ברחבי העיר...ופעם בשבוע נסיעה בין עירונית.
אין לי בעיה גם עם מיני העיקר שיעמוד בנקודות שציינתי.
לגבי הדגמים שציינת מלבד הפיאט גרנדה כל שאר הרכבים רחוקים מהתקציב שלי. אשמח להצעות נוספות .
לגבי הסוזוקי אלטו מהי דעתך עליה?
אלטו לא כדאי, לא מוצלחת בכביש המהיר אפילו
17/07/14 17:29
47צפיות
ביחס למכונית מיני, ובנוסף עם ציון בטיחות נמוך יחסית.
יותר נעימה משמעותית תהיה הפנדה - אבל גם היא לא הכי בטוחה.
שברולט ספארק, שכבר הצעתי, נראית לי האופציה הכי טובה למטרה הזו מבין המיני.
האלטו זו אופציה טובה
17/07/14 18:14
36צפיות
או הסוזוקי או השברולט ספארק הם 2 אופציות זולות ואמינות מקבוצת המיני והן עונות על כל הדרישות שהעלית
קבוצת המיני היא הזולה ביותר, ויש בקבוצה זו כמובן גיר ידני וגם התחזוקה זולה.
הרפיוטיישן של סוזוקי נחשבים כרכבים אמינים, והאלטו אינו יוצא דופן.
השברולט ספארק גם הוא אמין וזול.
תתחיל לבדוק רכבים במודעות וכרגיל חפש השילוב המנצח קרי מעט ק"מ, נטול תאונות, ורקורד של טיפולים מתועדים...
תבדוק גם שהרכבים נוחים בעבורך ואינך מרגיש צפיפות...
מה הבדל
16/07/14 20:25
51צפיות
ערב טוב לכם
חוזי
בעוד כמה שבועות מסיים ביטחים חובה וצד ג'  

האם למישהו יש הסבר למה הפרשי מחירים בניהם בכמה אחוזים  טובים
מה הקשר?
16/07/14 21:02
38צפיות
אין שום קשר בין ביטוח חובה, שמפצה על נזקי גוף, ובין ביטוח צד ג', שמפצה על נזקי רכוש.

אילן.
עזרה עם שקעי מצת שלא עובדים - I30 CW
16/07/14 16:41
87צפיות
fuses
מנסה להבין למה שקעי המצת לא עובדים. יש שניים ב-I30 CW ואף אחד מהם לא מתפקד. אני חושד בפיוז אבל אין לי כ"כ מושג איפה להחליף אחד.
בדקתי בקופסת הנתיכים מתחת למכסה המנוע. היה שם פיוז אחד של 15A שנראה כאילו הוא נשרף באמת, על P/OUTLET. נשמע ממש קשור אבל זה לא פתר את הבעיה.
יש לציין שאם אני מחבר את הטלפון ב-USB לשקע ה-USB שיש באוטו הוא מראה כאילו הוא מקבל אנרגיה משם. אשתי מוכנה להישבע שגם זה לא עבד קודם .

מצרף את הדיאגרמה, אולי פספסתי משהו, או קופסת נתיכים אחרת?
שקעי מצת שלא עובדים
16/07/14 18:32
64צפיות
לשם מה לפתוח את תיבת הנתיכים אשר מתחת למכסה המנוע?
האם אין תיבת נתיכים בתא הנוסעים באיזור שבו יושב הנהג בדרך כלל?
רמז: התיבה אמורה להיות מכוסה בצורה נאה ביותר.
º
אני לא יודע, לכן אני שואל
16/07/14 19:00
20צפיות
שקעי מצת שלא עובדים
16/07/14 19:11
62צפיות
אז זהו. צריך לחפש בתא הנוסעים.
יש שם תיבת נתיכים, ואם לא יודעים איך לאתר אותה כדאי להעזר בספר הרכב.
כן, לא ידעתי
16/07/14 19:24
52צפיות
בדקתי בספר הרכב, אני אסתכל על הרכב של אשתי בהזדמנות הראשונה. תודה!
אוקיי, מצאתי והחלפתי
17/07/14 12:03
36צפיות
הכל עובד פיקס
עוד מאות מצלמות כי אנחנו לא מרוויחים מספיק
45תגובות
16/07/14 14:20
184צפיות
!@#$%$^&*^#$%!#!@~#!!@%#$&%*^%^$^@#$%!@#@#

עוד מצלמות על כביש 4 ועל איילון, בקטעים ישרים ובטוחים יחסית כי אין להם מספיק כסף
ואיזה זמן מוצלח זה להעביר...

(המשך...)
!@#$%$^&*^#$%!#!@~#!!@%#$&%*^%^$^@#$%!@#@#

עוד מצלמות על כביש 4 ועל איילון, בקטעים ישרים ובטוחים יחסית כי אין להם מספיק כסף
ואיזה זמן מוצלח זה להעביר את זה כשכולם עסוקים במצב הביטחוני...

כתובות אינטרנט מצורפות:
פורד פוקוס 2007 או יונדאי אקסנט 2009
16/07/14 10:26
58צפיות
מה עדיף לקנות פורד פוקוס 2007 מנוע 1600 עם 95000 ק"מ או יונדאי אקסנט 2009 מנוע 1400 עם 99,000 ק"מ?

חשוב לי מכונית שטובה גם לנסיעות ארוכות פעם בכמה זמן (לא לעיתים קרובות ולא בשוטף) והרבה נסיעות בתוך העיר, עם עלות אחזקה לא גבוהה מדי, אמינה (כמה שפחות מוסכים - מלבד כמובן הטיפולים הקבועים) ושהתיקונים שלה לא יקרים (וסביב ה- 30,000 ש"ח).

לא חשובה לי ירידת ערך כי אני מתכוונת לנסוע עם המכונית לפחות ב- 6 שנים הקרובות.
הרוב יגידו שהיונדאי תהיה אמינה יותר
16/07/14 11:11
53צפיות
לא יודע כמה אחיזה במציאות תהיה לזה
אבל אם זה הכי חושב לך אולי שווה ללכת על היונדאי בכל זאת
מצד שני היונדאי הזאת עגלה מתה (גם ביח לפוקוס)
16/07/14 14:34
48צפיות
בירידות לא צריך להוריד הילוך, מספיק להפעיל מזגן וזה כבר יבלום אותה.
º
גם הפוקוס מהשנים הללו עגלה...
16/07/14 16:53
21צפיות
º
ידוע, אבל האקסנט זכורה לי ממש לרעה.
16/07/14 17:38
22צפיות
º
בהחלט. זרזיר ועורב...
16/07/14 20:08
16צפיות
º
זכורה לרעה בכבדות או גם בדברים אחרים?
17/07/14 06:59
17צפיות
גם הנוחות לא משהו, והיא פחות מרווחת מהפוקוס
17/07/14 09:29
37צפיות
לדעתי היא דווקא תהיה זריזה יותר - אבל זה עדיין מרוץ שבלולים...
º
אה, אופס, עכשיו ראיתי שמדברים על ה-1400.
17/07/14 09:46
16צפיות
זה שהיא 1400 זה לרעתה...
17/07/14 13:28
30צפיות
או לטובתה של היונדאי מול הפורד?
º
לרעתה
17/07/14 13:47
11צפיות
º
אין חשיבות להפרשי הקילומטרז'?
17/07/14 07:01
16צפיות
לא - הפרש זניח לחלוטין. הרבה יותר חשוב איך
17/07/14 09:47
39צפיות
הרכב נסע את הקילומטרים האלו (בעיר או מחוץ לעיר, נסיעה עדינה או גז לרצפה) ואיך הוא טופל.
רכב שני בתקציב 35K
16/07/14 10:24
61צפיות
אנחנו מחפשים רכב נוסף (כיום יש פונטו 2005 מרוצים ממנה מאוד).
דרישות:
-ידני
-חסכוני
-תקציב עד 35K
-זול לאחזקה

ראינו שלתקציב הזה נכנסת יונדאי I10 ידנית שנת 2012.
מעוניינים לשמוע המלצות/ דיס המלצות?
בנוסף, שמענו דעות שונות לגבי צריכת הדלק (חלק אומרים 1:19 וחלק 1:13) נשמח לדעת אם יש ניסיונות מקור ראשון.

כמו כן, האם יש רעיונות לדגמים נוספים שמתאימים לנו?
תודה!!!
היונדאי לא תהיה הכי חסכונית בדלק ועדין
16/07/14 11:12
48צפיות
זה נשמע לי פתרון טוב
º
עדיפה קיה פיקנטו ידנית?
16/07/14 11:22
27צפיות
אני חושב שבזמנו הפיקטנטו היתה הכי טובה
16/07/14 14:06
46צפיות
בקטגוריה
º
שברולט ספארק 2011-12
16/07/14 14:40
36צפיות
יונדאי I10 אופציה לא טובה
20/07/14 20:08
9צפיות
יונדאי I10 נחשבת לא משהו בכלל, צריכת דלק גרועה ואיכות חומרים מינימליסטית. המיני קיה פינקטו שומרת על הערך שלה, וגם חסכונית בדלק לעומת המתחרות.
אישית אני גם אוהב איך שהיא מעוצבת.
נורת מצבר + צריכת דלק.
16/07/14 09:04
48צפיות
בוקר טוב,
יש לי פיג'ו 206 שנת 2001 כבר שנה כמעט.
לפני כמה חודשים הייתה לי בעיה בראש מנוע, השמן היה עובר למיכל של המים. הוחלף ראש מנוע.
הרכב היה במוסך לפני חודש וחצי בערך שוב, הכל היה תקין. עשו בדיקה כללית.
במשך משהו כמו חודשיים הייתה מהבהבת לי נורה בלוח המחוונים אבל זה היה כל כך מהיר שאף פעם לא הספקתי לראות איזו נורה.
לפני חודש פתאום היא התחילה להבהב אבל לקצת יותר זמן והצלחתי לראות שמדובר בנורה של המצבר.
שמתי לב שבבלימות (חזקות יחסית) היא נדלקת.
ובימים האחרונים הצריכת דלק שלי הייתה גבוהה מאוד ולא הגיונית. פי 2 כמעט.
האם יש קשר בין השניים?

ובלי קשר - יש לי רעש מוזר מהאוטו, אני לא בטוחה אם זה מגיע מהאזור של המנוע או לא, אבל זה נשמע כאילו משהו משוחרר.
כמו חתיכת ברזל שמהרוח מתנגשת במשהו.

לא יודע אם יש קשר, אבל צריך לבדוק תקינות
16/07/14 09:10
36צפיות
של מערכת ההזרקה וההצתה, ואם צריך אז לעשות טיפול תקופתי (מסננים ופלגים). כנראה שהנורה מהבהבת כי סיבובי המנוע יורדים יותר מדי, לדוגמה בבלימה, בעמידה, כשהמזגן נכנס לפעולה, וכדומה.
בקשר לרעש, תשמיעי אותו למכונאי שיבדוק מה זה.
אז ככה
16/07/14 17:15
18צפיות
קודם כל - אין קשר בין הדברים.

לגבי נורת המצבר- הידלקות שלה מעידה על בעייה במערכת הטעינה. צריך בדיקה אצל חשמלאי.
צריכת דלק - זה משתנה ותלוי באופי הנהיגה, בתוך העיר או בחוץ, עם מזגן או בלי ועוד. צריך להסתכל לאורך זמן.
יכול להיות שבעיה מכנית
16/07/14 17:43
21צפיות
באוטו גורמת לצריכת דלק מוגברת?
בעקרון ההבדל היחידי היה שאתמול נסעתי מהר (יחסית) לבדרך כלל לזמן ארוך.
אבל חשבתי שנסיעות בינערוניות בדרך כלל חסכוניות יותר בדלק.
הכל תלוי באיך נוהגים
16/07/14 18:11
19צפיות
נסיעה בינעירונית במהירות שיוט של 90 קמ"ש, בלי האצות ובערב (כאשר חם פחות ומדחס המזגן עובד פחות - חסכונית.
אותה נהיגה ב- 100 קמ"ש או 120, ב-12:00 בצהריים עם עקיפות רבות = כמו נהיגה בעיר.

זה מאד מאד משמעותי.
המלצות למשפחתית 35K-40K
15/07/14 20:00
78צפיות
מעונינים לרכוש רכב משפחתי עם מושב אחורי נוח ל3 מבוגרים .
חשוב לנו שהרכב יהיה בטיחותי , אמין , צריכת דלק ואחזקה סבירים . מידת השימוש ברכב היא בינונית ולא על בסיס יומיומי . בעיקר בעיר ומדי פעם מחוץ לעיר . ברשותינו כעת פוקוס 2000 ואנו מחפשים רכב דומה מבחינת האמינות והמרחב הפנימי .
לפי מה שבדקתי בלוח יד2 נראות לי האופציות הבאות : פוקוס 08 , קורולה 07-08 ( עדיף רובוטית או אוטומטית ? ), מאזדה 3 07-08 , לנסר 07 ( מספיק מרווחת מאחור ? ) וסיויק 06 ( אין מבחר גדול )  מגאן 08-9 .  
אשמח לשמוע המלצות - גם לגבי דגמים שלא ציינתי .
בשורות טובות לכולם
הקורולה 2007 לא תהיה רחבה מספיק, וה-2008
15/07/14 20:05
67צפיות
תהיה לא נוחה בעיר בגלל התיבה הרובוטית. מאזדה לא נוחה לשלושה מאחור בגלל מבנה המושב. לאנסר לדעתי תהיה צפופה - אבל שווה לבדוק. סיוויק היא אופציה טובה וכך גם הפוקוס. המגאן מרווחת וזולה, אבל מוניטין האמינות שלה לא מבריק.
º
ליאנה באה בחשבון ?
15/07/14 20:09
19צפיות
º
צרה יחסית
15/07/14 20:11
18צפיות
תודה . לגבי המאגן
15/07/14 20:14
55צפיות
אם המכונית מטופלת ויש היסטורית טיפולים - עדין יש בעיה של אמינות ?
אם יש היסטוריה בלי מחלות כרוניות סביר להניח
16/07/14 07:56
42צפיות
שהיא תהיה בסדר אבל עדיין הוצאות האחזקה שלה גבוהות יחסית (טיימינג יקר מאוד וכל דבר זה רק מורשה כי האוטו מלא מחשבים ואלקטרוניקה שקל להסתבך איתה).

שווה לשקול גם C4 שהיא זולה ואמינה הרבה מעבר לתדמית שלה. קח בחשבון שגם ב C4 וגם במגאן אתה תוכל להגיע בתקציב שלך לרכבים מודל 2010-2011 מיד פרטית.
הC4 מספיק מרווחת מאחור ?
16/07/14 16:39
29צפיות
ואיך היא באחזקת רכב ?
ממש לא יקרה
16/07/14 16:47
30צפיות
אני קניתי לאשתי אחת מודל 2008 לפני כשנה וחצי עם כ 130K ק"מ (לא זוכר במדוייק אבל זו היתה הסביבה).

בשבוע שעבר החלפתי אלטרנטור ומצבר (מצבר בן 4 ומשהו ואלטרנטור מקורי). פרט לזה טיפול גדול כולל טיימינג (יש עוד 20K עד הזמן הרשמי אבל בכל מקרה אעשה פעם אחת כשהרכב אצלי אז העדפתי להקדים ולהיות על הצד הבטוח) שעלה 2600 ש"ח בלא מורשה אבל עם סט טיימינג מקורי. אלה כל ההוצאות שהיו לי עליו ואשתי מאוד מרוצה ממנו.
מגאן 2 טובה מהשם שיצא לה
16/07/14 11:48
39צפיות
ומ2007 אחרי מתיחת הפנים, היא די יישרה קו בנושא תקלות עם רכבים אחרים בקטגוריה.
º
פז'ו 407.
16/07/14 14:07
17צפיות
º
אשמח לדעת מה השיקולים
16/07/14 16:41
17צפיות
מרווחת מאד, הרבה אוטו במעט כסף.
16/07/14 16:50
45צפיות
בגלל שרכבי המנהלים איבדו גובה בשל הנהירה לג'יפונים, מחירי המחירון שלהם נמוכים יחסית ולו הייתה צריכה לבחור מזדה 3 או 407, באותו מחיר - זה מה שהייתי בוחרת. החזקתי כזו 8 שנים עד לפני כשנה והייתי מאד מרוצה, מכל בחינה.  למרות שהמנוע גדול צריכת הדלק הייתה סביב ה-10-11 לא משמעותית יותר מהמזדה 3.
תודה. אם כך
15/07/14 19:33
80צפיות
איזו מכונית משפחתית אתם מכירים עם מושב אחורי רחב - שהיא לא רכב מנהלים ולא מיניואן?

אנו שוקלים לקנות מליסינג או לחלופין לקחת ליסינג פרטי.

אשמח להמלצות!

תודה רבה וערב שקט,

שלי
º
אולי רנו מגאן
16/07/14 11:17
11צפיות
º
לא מחזיק ממנה יותר מדי
17/07/14 11:54
8צפיות
זקוקה להמלצה על רכב שמתאים ל - 3 ילדים
15/07/14 16:17
125צפיות
שלום,

יש לי 3 ילדים קטנים, בני 5, 2 וחצי שנה.
כיום יש לי טויטה ורסו מהעבודה ובמושב האחורי נכנסים בוסטר, כסא תינוק וסלקל.

בחודש הבא אני מחזירה את הרכב מהעבודה
ומבדיקות שערכתי הן לגבי ליסינג פרטי והן לגבי קנייה -
עלות של מיניואן מאד גבוהה.
לכן, שוב בודקת האם בכל זאת יש רכב משפחתי - לא מיניואן,
שבו ניתן להכניס במושב האחורי את 3 הכסאות המדוברים.

אשמח להמלצות בנושא!

תודה,

שלי
משפחתית גדולה כמו פורד מונדיאו אמורה לעמוד
15/07/14 16:41
113צפיות
במשימה, וכך גם טנדרונים כגון הרנו קנגו. אך אם את מדברת על חדש, לא בטוח שהטנדרון יהיה זול משמעותית, אם בכלל, ממיניוואן.
את יכולה לבדוק אם לרנו נשארו גם עוד סניק בני יותר משנה במחסנים - הבנתי שאפשר לקבל אותם במחיר של משומש מאותו שנתון, עם אחריות והכל.
תודה על תשובתך
15/07/14 17:54
64צפיות
הבעיה היא שמשפחתית גדולה (קרי רכב מנהלים) יקרה כמו מיניואן.
אני מחפשת רכב משפחתי פחות יקר.
ראיתי המלצות בדיונים אחרים על יונדאי I30 סטיישן ופורד פוקוס סטיישן -
האם מישהו התנסה ברכבים אלו והצליח להכניס 3 כסאות ילדים מאחור?

אשמח לתגובות נוספות בנושא.

ושוב, תודה רבה,

שלי643
º
המונדאו לא יקרה יותר מלבד בדלק
15/07/14 18:00
40צפיות
º
הצריכה של האקובוסט אמורה להיות כמו משפחטומית.
15/07/14 21:19
24צפיות
º
התייחסתי לדגם עם מנוע רגיל 2300
15/07/14 21:53
18צפיות
גרסאת הסטישן לא יותר רחבה
15/07/14 19:25
62צפיות
ומה שקובע לצורך הכנסת 3 מושבי ילדים/תינוקות זה בעיקר רוחב המושב האחורי.
תודה על התגובה. אם כך
15/07/14 19:37
50צפיות
איזו מכונית משפחתית אתם מכירים עם מושב אחורי רחב - שהיא לא רכב מנהלים ולא מיניואן?

אנו שוקלים לקנות מליסינג או לחלופין לקחת ליסינג פרטי.

אשמח להמלצות!

תודה רבה וערב שקט,

שלי
אני לא בטוח שיש כזה דבר
15/07/14 19:40
60צפיות
הנה רשימה שרלונטית לשוק האמריקאי. לעומת הסדאנים שמופיעות בה, המונדאו היא מכונית קומפקטית.

http://blogs.cars.com/kickingtires/2013/10/which-c...
עדיין לא ברור - חדש או משומש?
15/07/14 20:02
56צפיות
אם רק חדש, בדקו את הסול של קיה, הוא רחב יחסית.
את לא אומרת מה התקציב והאם מדובר בחדש או יד2
16/07/14 10:53
40צפיות
זה מאוד יעזור לתת לך המלצות רלוונטיות
תקציב
16/07/14 12:05
69צפיות
הי,

מצטערת שלא התייחסתי - אני חדשה בכל תחום הרכבים (כאמור כיום יש לי רכב חברה, שבקרוב אני צריכה להחזיר עקב שינוי מקום עבודה).
התקציב שלנו לקניה הוא 80k (יד שניה כמובן)
או ליסינג - 2k לחודש

אני מאד חוששת לקנות רכב יד שניה, כי אני לא מבינה גדולה ברכבים ומפחדת מתקלות ומבעיות,
מצד שני כרגע יש לי הצעה על ליסינג לטויוטה ורסו עומדת על 2.5k לחודש, לא כולל מקדמה של 9k לא כולל תשלום אגרת רישוי ועוד הוצאות אלו ואחרות.
בקיצור - נראה שזה עסק יקר - אך מדובר ברכב חדש.

לכן מחפשת אפשרות של רכב משפחתי (לא מיניואן או רכב יקר אחר) שניתן להכניס 3 ילדים קטנים מאחורה ויהיה גם בגז גדול (לאור הציוד הרב).
אשמח להמלצות על סוג רכב, וכן על חברות ליסינג מומלצות - הן לקניית רכבים יד שניה והן לצורך ליסינג פרטי.

תודה רבה
ושיהיה המשך יום שקט לכולנו,

שלי
את רוצה רכב גדול אז תקני רכב גדול
16/07/14 15:06
63צפיות
הקטגוריה שנקראת בארץ "משפחתי" לא מתאימה לשימוש שאת מתארת (3 ילדים + ציוד רב).

את צריכה להסתכל על "משפחתיות גדולות" כלומר מכוניות "מנהלים" (פורד מונדאו לדוגמה).

ירידת הערך שלהן הרבה יותר תלולה מאשר של המשפחתיות ולכן ברכישה של משומשת את מקבלת עסקה טובה מאוד.
בדיקה מדגמית במחירון יד2 (שלא מייצג את השוק בדיוק אבל לצורך השוואה):
פורד מונדאו 2010: כ-63000 שקל.
מאזדה3 מאותו שנתון: 70000 שקל. (יקרה יותר ב11%)

למרות שהמסכן שהוציא את המונדאו מהניילונים שילם עליה פי 1.5 מאשר על המזדה.

החסרון של המכוניות האלו הוא בעיקר צריכת דלק גבוהה, במיוחד בעיר. 1:8 זו לא מילה גסה.
אבל זה המחיר של רכב מספיק גדול ל-3 ילדים+תא מטען ענק.

אפשרות אחרת במחירים עוד יותר נמוכים (בקניה לפחות) - אמריקאיות.
חבר שלי (גם עם 3 ילדים) מחזיק שברולט מאליבו וביואיק לקרוס.
אז כן, הוא משלם הרבה על דלק. וגם התחזוקה לא מאוד זולה.
אבל עלות הקניה (יד שניה) היתה סבירה לגמרי והמכוניות מרווחות ונכנסים 3 מושבי תינוק מאחורה.

אם עלות התחזוקה היא קריטית ומוכנים לעשות פשרות לטובת צמצומה - אז פתרון שלישי הוא טנדרון (ברלינגו, קנגו וכו'), רצוי ידני. המון המון תא מטען ורוחב שיאכלס 3 מושבי ילדים במושב האחורי בקלות.
אז אולי טנדרון?
16/07/14 16:01
52צפיות
תודה רבה על התגובה המפורטת -
מעולם לא חשבתי על הקטגוריה הזו - עכשיו הסתכלתי מעט על ברלינגו - והמחירים מעולים!
מישהו התנסה באחזקת רכב כזה באופן פרטי?
האם הרכבים אמינים?
אם אני קונה במחיר כה נמוך - מה הסיכוי שלי יהיה למכור את הרכב במחיר הגיוני? (כלומר כמה מערך הרכב אפסיד לדעתכם בקניה)?
ראיתי גם שיש חברות ליסינג שמוכרות אותו עם שנה אחריות - האם עדיף לקנות דרכן או פרטי?
אשמח לתגובות.
ושוב - תודה רבה רבה!

שלי
לא מנסיון אישי, אבל
16/07/14 22:50
58צפיות
לאחד החברים היא ברלינגו(או העתק של פז'ו לא זוכר בדיוק) ידני, והוא נסע עליו מעל 250 ק"מ ביום(גר במכרז ועבד בדרום) במשך שנה וקצת בלי בעיות באחזקה, רק פעם אחת הוא "נתקע" בגלל מנורה שנדלקה בלי צורך(מנורת אלטרנטור, למרות שהוא עבד רגיל).

התא מטען אכן אחד היתרונות הכי גדולים של הרכבים האלו, החיסרון זה מנוע יחסית חלש.
תודה רבה
16/07/14 23:11
51צפיות
אכן התחלתי להסתכל על "טנדרונים" ונראה לי שהם יכולים לתת לו פתרון אידיאלי במקרה הזה.
אשמח לשמוע חוות שעת נוספות על סיטרואן ברלינגו ורנו קנגו.
אם יש עוד טנדרון שמומלץ - אשמח לשמוע גם כן.

תודה רבה רבה - אתם ממש עוזרים לי!!!

יש עוד דגמים
17/07/14 01:05
42צפיות
כמו פיאט קובו ופורד קונקט.
יש גם פיאט דיאבלו(לא זוכר באיזה שנים נמכר בארץ).

הקונקט יחסית מרווח מאחור ודי בטוח שיכנסו שלוש כיסאות ילדים(לא בדקתי), ותא המטען פשוט ענק(3 עגלות ילדים יכנסו ועוד ישאר מקום).
יחסית נוח, אבל קצת רועש בנסיעה ב90+ קמ"ש.
הקונקט והדובלו יותר "מסחריים" באיכות החיים
17/07/14 09:27
35צפיות
שהם מציעים - נוחות, בידוד רעשים ואיכות תא נוסעים פחות טובה משני הצרפתים. הקובו קטן יותר משמעותית.
הבעיה עם הטנדרונים היא שהם משמשים בדרך כלל
17/07/14 03:35
53צפיות
לעבודה וככאלה, ביד שנייה הם בדרך כלל כבר שחוטים. אני הייתי מציעה לך לבדוק בכל זאת מיניואן כמו פיקסו 4 שיש בו מקום ל-3 ילדים [3 כסאות נפרדים בשורה השנייה] ובגאז' ענק כשהמושבים בשורה השלישית מקופלים.
לחילופין, רק רכב מנהלים מאותן הסיבות ש-wil ציין.
º
פג'ו פרטנר זהה לחלוטין לברלינגו עד רמת הבורג
17/07/14 19:02
21צפיות
לא נכון!
20/07/14 21:34
12צפיות
הסמל שונה, וגם השם מאחור!
וקצת יותר ברצינות - כמעט בכל רגע נתון היו הבדלי אבזור בין הדגמים. דלת צד אחת או שתיים, דלת אחורית שנפתחת למעלה במקום שתיים שנפתחות לצדדים, מגש מעל הראש וכן הלאה - אלא שזה כל הזמן השתנה, ולא חושב שיש מישהו שהצליח לעקוב אחרי כל השינויים. ומכיוון שהכל השתנה - אז אפשר למצוא ברלינגו 2010 שמאובזר בדיוק כמו פרטנר 2009, או להפך.
עדיף רכב משפחתי חדש וגדול
18/07/14 09:03
98צפיות
הטנדרונים דורשים הרבה טיפולים ותחזוקה שוטפת קפדנית, לא נראה לי שאת רוצה להיכנס לזה. לפי מה שתיארת אין סיבה שרכב משפחתי 1600 לא יספק אתכם (לילדים ולציוד). תעשו ליסינג על רכב חדש, שאתם יודעים בוודאות מה יש מתחת למכסה מנוע, ועם אחריות של החברה. אחותי קנתה באלבר פורד פוקוס טורר (רכב חדש וגדול) 8K מקדמה, תשלום חודשי 1.2K ל18 תשלומים.
עדיף לקנות רכב חדש מחברה אמינה
18/07/14 09:01
103צפיות
הטנדרונים דורשים הרבה טיפולים ותחזוקה שוטפת קפדנית, לא נראה לי שאת רוצה להיכנס לזה. לפי מה שתיארת אין סיבה שרכב משפחתי 1600 לא יספק אתכם (לילדים ולציוד). תעשו ליסינג על רכב חדש, שאתם יודעים בוודאות מה יש מתחת למכסה מנוע, ועם אחריות של החברה. אחותי קנתה באלבר פורד פוקוס טורר (רכב חדש וגדול) 8K מקדמה, תשלום חודשי 1.2K ל18 תשלומים.
º
מרתק. היא קנתה פוקוס חדש בפחות מ 30K?
18/07/14 09:48
27צפיות
בנוסף למחיר המוזר
18/07/14 10:25
65צפיות
ההתרשמות שלי היא שאלבר עוסקים בכל דבר חוץ מלמכור מכוניות. האנשים נדבנים, פשוט שונאים לקחת כסף. כל העניין הזה של הם מוכרים-מישהו קונה ומשלם על זה, לא ממש ברור להם עד הסוף.
זה ליסינג פרטי , לא קנייה
19/07/14 19:02
20צפיות
לאחר 18 חודשים היא מחזירה את הרכב .... או קונה בהנחה של 13-15% מהמחירון.
בכל אופן , פוקוס לא מתאים ל 3 נוסעים מאחור.
הפוקוס סטיישן גדול בהשוואה לפיקנטו.
21/07/14 10:39
7צפיות
אבל לא מספיק גדול ל3 מושבי בטיחות.
סוזוקי קרוסואובר או סיאט טולדו
17/07/14 10:38
70צפיות
מה עם שתי אלה? אין לי שום דעה אישית עליהן אבל ראיתי שלשתיהן יש תא מטען גדול וסלון משפחתי. לא קראתי את השרשור לעומק אז אני לא יודעת אם יש לך התנגדות לידני. שני הרכבים בגרסה ידנית עולים כ100 אלף שקל.
לכולם. הלכנו לבדוק אתמול את המכוניות
18/07/14 16:22
59צפיות
אז ככה...

הטנדרון הצטייר לנו כפתרון המושלם: מושב אחורי רחב, שיכול להכיל 3 כסאות ילדים, תא מטען גדול, חסכוני בדלק ומחיר מצוין. אבל... אז גילינו שמבחינה בטיחותית הוא רק 4 כוכבים ולא 5 - ובטיחות כמובן מעל הכל... חסרון ענק ועל כן נאלצים לוותר...

כל המכוניות המשפחתיות הרגילות נבחנו - גם לרחבות מביניהן (רנו פלואנס, וטיוטה קורולה) אין מספיק מקום ל-3 כסאות ילדים מאחור

חזרנו למיניואנים-טויטה ורסו (מה שיש לנו היום ואנחנו אוהבים) יקרה מאד, סיטרואן פיקאסו c4- מעט זולה יותר-אך הבנתי שלא כדאי לרכוש כי היא בעייתית וכן כי ערכה יורד פלאים בגלל שמדובר במכונית צרפתית.

חשבנו על דיזל - אולי פולסקסווגן-אמרו לנו להיזהר מטיפולים יקרים.  

נראה שאנחנו רק הולכים ומסתבכים ואוטוטו צריכים לקבל החלטה מה לקנות - ואין לנו מושג...
כאמור, אנחנו לא שוללים ליסינג - אבל עם החזר של עד 2000 ₪ בחודש- ומיניואן יקר יותר...

אז מה עושים?
אשמח לכל המלצה, הערה או הארה בנושא!

ושוב תודה ושבת שלום לכולם,

שלי
סתם לידיעה, ההבדל בין 4 כוכבים ל 5 כוכבים הוא
18/07/14 16:40
74צפיות
הגנה על הולכי רגל בתאונה.
מבחינת בטיחות הנוסעים אין הבדל.
סליחה שהיפרעתי למחול הכוכבים הטרנד וההיסטריה.
אתה אומר את זה כאמירה גורפת או ספציפית
18/07/14 22:23
39צפיות
לטנדרונים (כי לא ברור איזה טנדרון היא בדקה).
איך הבנת שהסיטרואן בעייתית? יש פה אנשים
19/07/14 00:41
45צפיות
שמחזיקים קסארה [הדור הקודם של הפיקאסו] ומאד מרוצים ממנה.
אשר לירידת הערך, זה לא מדויק לגבי מיניואנים. וגם אם כן, תרכשי יד שנייה בת שנה שנתיים והרווחת את ירידת הערך.
רק הערה לגבי ירידת ערך בפיקאסו
19/07/14 14:02
34צפיות
ירידת ערך תלולה זה עונש למי שקונה רכב חדש.

זה פרס (!) למי שקונה את הרכב משומש אחרי שכבר ספג היטב את רוב ירידת הערך.

ולגבי הכוכבים - על איזה דגם ספיציפי (ושנתון) את מדברת?
שנראה את המבחן ונבין אם באמת יש נחיתות בטיחותית מול המובילות בשנתון או לא.
גם הקנגו וגם הברלינגו נבחנו ב-2008 והציגו
20/07/14 09:18
21צפיות
הגנה לא מושלמת על הנהג והנוסע שלידו, גם במונחי המבחנים דאז.
הם לא נוראים, ולא סכנת חיים - אבל יש טובים יותר.
אני צריכה בבקשה חוות דעת /המלצות עבור קנייה
15/07/14 12:01
53צפיות
יש לי 3 אפשרויות בקניית רכב ואשמח אם תוכלו לייעץ לי איזה דגם הוא המומלץ ביותר:
1. יונדאי אקסנט שנת 2007
2. סיטרואן C4 שנת 2007
3. ניסאן איקרה שנת 2007

אני צריכה את הרכב בעיקר לנסיעות עירוניות , אבל יש לי גם תינוקת אז צריך רכב בטיחותי ככל הניתן שיש מספיק מקום בבגז' לעגלה.

בתודה מראש לכל העוזרים!
:)
º
מבחינת מרחב ובטיחות: C4 בלי להסס.
15/07/14 13:00
24צפיות
ומבחינת צריכת דלק ותיקונים? שמעתי שסיטרואן מב
15/07/14 13:03
32צפיות
מבלה הרבה במוסכים... האם יש אמת?
º
ה C4 דווקא נחשב בסדר בתחום האמינות
15/07/14 13:10
21צפיות
º
לגבי הרכבים האחרים? הערות/הארות/המלצות?? תודה
15/07/14 13:33
15צפיות
º
המיקרה קטנה צפופה והאקסנט די נוקשה (לא נוחה).
15/07/14 14:10
13צפיות
מחפש לקנות רכב רגיל עד מחיר 25000 ש"ח
15/07/14 10:04
95צפיות
איזה מכונית מומלץ לקנות?

תודה רבה מראש.
º
בניגוד למה - רכב חלל?
15/07/14 10:21
29צפיות
º
בלי ניגוד --רכב פשוט או משפחתי עם מזגו טוב.
15/07/14 10:29
27צפיות
פספסת את הנקודה - אין דבר כזה רכב "רגיל"
15/07/14 10:45
68צפיות
תגדיר מה הצרכים שלך, וננסה להתאים לך רכב.
º
רכב רגיל, 4 גלגלים, - זאת הדרישה
15/07/14 10:46
20צפיות
לא נוסע הרבה בכלל. נוסע כ-5000 קמ בשנה
15/07/14 10:54
60צפיות
הנסיעות הן קצרות בתוך העיר. רצוי נוחות מסויימת.

הנסיעות הן לקניות סידורים וכו..
º
כמה אנשים נוסעים ברכב?
15/07/14 11:03
25צפיות
º
בין 1 ל-3 אנשים
15/07/14 11:05
22צפיות
אז מספיק סופרמיני. בדוק כמה עולה קליאו דור 3
15/07/14 11:07
70צפיות
ממודל 2006 והלאה. נוחה, מרווחת למדי גם לשלושה, בטוחה ואמורה להיות די זולה - למרות אמינות טובה למדי.
º
תודה רבה.
15/07/14 11:17
19צפיות
האם יש מכונית אחרת כי המחירים של הקליאו
15/07/14 15:03
71צפיות
הם בערך 30,000 ש"ח.

תודה רבה מראש.
זה מחיר בלוחות או מחיר במחירון?
15/07/14 15:16
85צפיות
נשמע לי מוזר שזה יהיה המחיר לרנו בת תשע.
º
פיג'ו 206 משנתונים 2006-2007
15/07/14 22:29
26צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום