לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

פתרונות רדיו
02/10/14 08:48
138צפיות
שלום לכולם,
אז בשעה טובה התחדשתי בפיג'ו 308 2010, תודה על כל העצות המועילות בפורום
שחסכו לי לא מעט כסף.
ברדיו המקורי של הרכב אין aux, usb או בלוטות' (אשמח לגלות שאני טועה).
האם ניתן להחליף את הרדיו המקורי ? התצוגה שלו היא במערכת התצוגה של האוטו ולא על הרדיו עצמו, שלט בהגה וכו'
אם ניתן - האם זה יקר ומסובך?
במידה ואני לא מחליף - האם יש דרך אלגנטית לחבר את הטלפון או usb באיכות צליל טובה?
תודה
רדיו...
02/10/14 10:16
83צפיות
נסה כאן ... הם מובילים בתחום.

ב.
קשה לי להאמין שאין שקע USB ו-AUX
02/10/14 10:34
134צפיות
תבדוק בספר הנהג או תחפש באיזשהו מקום בדשבורד או בקונסולה. רוב הסיכויים שזה מכוסה באיזה כיסוי פלסטיק או נמצא בתוך תא אחסון, או משהו כזה.
אם אין לך ספר נהג, כדאי לך לפנות ליבואן ולבקש.
בטוח שגם AUX אין ? ב C3 פיקסו אין באמת USB, שן כחולה (אבל..
02/10/14 12:53
73צפיות
... יש AUX - בין המושבים הקדמיים).

מכיוון שהזמנתי גם דיבורית הכוללת USB - שני נושאים אלו נפתרו.  לצערי לובינסקי לא מביאים את מערכת המולטימדיה המקורית (שגם מותקנת במקום הנכון, בנגוד לזו המותקנת בארץ).
האם אתה זקוק לAUX
02/10/14 18:48
70צפיות
היות ויש לך USB...
º
לא. ואין לי. יהיה לי.
02/10/14 20:27
24צפיות
אמנם אני מדבר מנסיוני עם USB בקיה אבל בכל זאת
03/10/14 19:04
53צפיות
אולי יעניין אותך או מישהו כאן:
המערכות האלה לא מושלמות כי הUSB לא יודע לקרוא את כל קבצי הקול שאתה נזקק להן:
למשל ברכב ריו 1.2 יש USB והUSB שם יודע להטעין אייפון וגם להשמיע קבצי מוסיקה מהאייפון. לזה לא צריך את ה AUX. מתי בריו נזקקים לחיבור AUX שקיים גם כן לצידו של הUSB? כאשר אתה רוצה לשמוע ברמקולים של הרכב את הוראות הWAZE.

בפיקנטו כבל הUSB מאפשר רק לטעון את הסמרטפון. לשום דבר יותר מכך. כלומר בפיקנטו זה עוד פחות טוב מהריו. כדי לשמוע את קבצי המוסיקה מהסמרטפון או לשמוע את הוראות הWAZE דרך הרמקולים ברכב, אז חייבים לחבר את כבל הAUX.
מצד שני המערכת עובדת באופן מתואם כלומר אתה יכול לשמוע מקבצי מוסיקה וגם להפעיל את הWAZE, וזה עובד בתיאום, כלומר כבל הAUX מעביר את המוסיקה לרמקולים ברכב וכאשר יש הוראה ווקלית מהWAZE אז המוסיקה נעצרת לצורך ההוראות ואח"כ ממשיכה מהנקודה שבה עצרה.
מה שלקוי זה שאם אני שומע מוסיקה מהרדיו או מהCD אז המערכת לא מאפשרת לכניסת הוראות קול של הWAZE ולכן אז אני לא מחבר את הAUX.

כלומר במקרה של הפיקנטו המערכת היא הפחות מוצלחת והUSB זה רק להטענה.

למי שיש קיה ומתעניין, אז קיה כדי לפתור את הבעייה משווק כבל מיוחד שמתאים לרכבי קיה [ולאייפון] שיש לו [לכבל הייחודי] בצד של הרכב כניסה בפנל גם לUSB וגם לAUX אבל בצד של המכשיר אייפון הוא נכנס רק ל"פתח הטעינה". כלומר הפתח של האוזניות=AUX במכשיר הסמרטפון נותר מיותם. כלום לא נכנס לתוכו.
הכבל הזה מתאים לאייפון בלבד. לסמרטפונים האחרים דרוש מתאם.

לגבי בלו-טוס': אני מעדיף דיבורית קבועה ויש אצלי ספיריט שעובד מצויין [אם כי השמע אינו דרך הרמקולים של הרכב אלא הרמקול הבודד של הספיריט...אולד סקול...אבל, יש לכך גם יתרונות...

אני מניח שברכבים אחרים המערכת עובדת מוצלח בהרבה. ככה שלקיה יש הרבה הרבה מה לשפר.
תוספת לעניין הUSB ברכבי
03/10/14 21:09
35צפיות
בפיקנטו אפשר לחבר ליציאת הUSB ברכב, FLASH DRIVE ולשמוע קבצי מוזיקה שאני אוהב ושהטענתי בו מבעוד מועד.
לא בדקתי את השת"פ עם הWAZE, כלומר במידה ואחבר את הסמרטפון למערכת ע"י הAUX. האם מישהו מוכן להמר האם יעבוד בשת"פ, כלומר הוראות ווקליות מהWAZE לסירוגין עם המוסיקה מהFLASH DRIVE? אני נוטה להניח שיעבוד [ככה נראה לי הגיונית, אבל צריך לבדוק]
בלי קשר, כמובן שאז את הטעינה לסמרטפון אצטרך לארגן דרך יציאת ה12V או יציאת המצית [לשתיהן בד"כ אין אצלי כל שימוש]...
אין קשר בין הUSB לAUX, והם לא יעבדו "בסינכרון"
04/10/14 00:01
32צפיות
את ההוראות אתה יכול לשמוע מהטלפון עצמו או דרך AUX(או BT אם יש), רק כאשר המערכת ברכבת משדרת את ההתקן המחובר.

אם אתה שומע מוזיקה מהטלפון וגם משתמש בוויז בו זמנית אז ה"סינכרון" בינהם הוא בטלפון עצמו ולא במערכת של הרכב.
לכן אם תאזין לרדיו של הרכב ותחבר את הטלפון לAUX אתה לא תשמע את ה"וויז" דרך הרמקולים של הרכב(אם בכלל כי הטלפון "ישדר" החוצה רק שהמידע לא יתקבל בשום מקום).
04/10/14 07:03
15צפיות
עתה אני מבין שאם אני מחפש "סינכרוניזציה", זה לא יהיה באמצעות הFLASH DRIVE אלא רק בהורדת קבצי מוסיקה לסמרטפון.

שאלה נוספת לפורום:
האם לאור מה שתיארתי בשרשור זה לגבי הכבל הייחודי של קיה לאייפון/ או לסמרטפון ע"י מתאם, האם ניתן באמצעותו לשמוע הוראות הWAZE ברמקולי הרכב או שאין ברירה אלא להמשיך עם כבל AUX רגיל בשביל הוראות הWAZE ברמקולי הרכב?
05/10/14 10:17
19צפיות
האם מישהו יודע לנבא האם הWAZE ישמע דרך רמקולי הרכב אם אחבר את הכבל הייעודי של קיה לאייפון.
תיארתי את מבנה הכבל:
בצד של הרכב מתחבר לUSB וגם לAUX ואילו בצד של הסמרטפון מתחבר לפתח הטעינה של האייפון בלבד [פתח הAUX בצד זה נותר מיותם]
האם מישהו מבין מספיק או שאין ברירה אלא לנסות...

º
תפסיק לחפור ותעבור לאנדרואיד.
05/10/14 10:40
9צפיות
º
אני עם אנדרואיד! מה? לא הבנת מהשרשור עד כה?...
05/10/14 18:31
4צפיות
בפיקנטו נסיוני עם אנדרואיד. בריו נסיוני עם אפל...תקרא בתשומת
05/10/14 19:05
11צפיות
לב.

הכי קטע זה שהמערכת USB של קיה דפוקה שחבל על הזמן. ולכן כדי לפצות הם "נאלצים" למכור את הכבל שלהם...
בפיקנטו אם תחבר לUSB אייפון הוא לא ייטען ולא נעלים. כלום לא יעבוד. אבל משום מה הסמרטפון [אנדרואיד אחושילי] "מתקשר" עם המערכת והטעינה עם הUSB מצויינת. [לשמע מוסיקה ולWAZE חייב את הAUX !]
בפיקנטו הכבל של קיה מאפשר לשמוע מוסיקה מאייפון אבל לסמרטפונים אחרים צריך כנראה מתאם [האם יש כזה דבר?] אותי לא מעניין כי לי יש סמרטפון אנדרואידי.

בריו הכל הפוך: שם האייפון מתחבר עם הUSB וניתן לשמוע מוסיקה ללא צורך בAUX [שם זה עובד טוב עם האייפון, אבל עם סמרטפון אנדרואידי זה לא עובד בכלל.

הבנת מהנדס. המערכת בקיה דפוקה. כנראה עדיין בחיתוליה.
הוייז לא יעבוד דרך הUSB.
05/10/14 13:10
19צפיות
מגבלות של תוכנת הוייז.
כלומר בעבורי הכבל של קיה לא יסייע
05/10/14 18:45
10צפיות
אני משתמש בWAZE הרבה יחסית
תבדוק...
02/10/14 13:12
67צפיות
כאן ... עמוד 10 ... סעיף 10...

ב.
roadrover peugeot 308
02/10/14 21:27
69צפיות
מייצרים עבור פיג'ו סיטרואן.
מוציאים את כל הפאנל ומכניסים מולטימדיה שכולל או כוללת הכל.
אם אין לך usb המערכת כוללת כניסת כרטיס SD
בכוונה קניתי את עליזה בגירסת האקסלוסיב כי יש שם USB
אתה אמור לקבל גם כרטיס איגו 8 (ניווט)
את הכרטיס נכניס בכניסה המיועדת ושלום על ישראל. אליעזר מסניף חיפה עשה זאת בשתי שניות.
יראה בערך כך

בעליזה נותנים חינם בגירסת ה1600 אוטומטית.
מחשב הדרך עובר למולטימדיה. נראה לי שהוא טיפה מזייף בתצרוכת דלק וכאלה
רצוי לעשות סקר מחירים אחרי שאומרים לך את מספר הדגם בלובינסקי.
אצלם זה סביבות ה5000 ש"ח ראיתי ל301 למשל ב3499.
כמובן שיש בלוטוס-סינכרון מלא עם הפלאפון ואפילו מחשבון.
בתא הכפפות הם מכניסים את הכניסה לdvd לדיסקים ולשאר ירקות. זה תופס מקום נכבד.
המערכת תתחבר ישירות לשלט ההגה.
זה בעברית מלאה.מבחינת אמינות ועמידות,המוצר נראה לא רע בכלל אם כי עליזה אצלי יומיים בקושי.
גמח"ט לכל חברי הפורום!
הפתרון הכי זול
03/10/14 17:37
74צפיות

זה כבל AUX ייעודי. יש הכנה במערכת, רק צריך לקנות את המתאם ולחבר אותו לקונקטור בגב המערכת, מה שדורש פירוק של הקונסולה. לא מאד מסובך, אבל אולי תעדיף ללכת למתקין. בנוסף כנראה תצטרך ללכת למוסך ולבקש שיאפשרו את היציאה במחשב של הרכב (פעולה של כמה שניות, מתחברים למחשב ולוחצים על כפתור).

האפשרות הבאה יותר מתוחכמת, וקצת יותר יקרה, קופסה שמתחברת לאותו קונקטור, שזה בעצם חיבור לצ'יינג'ר, ומדמה פעולה של צ'יינג'ר. מה שאומר שהיא גם יודעת לקבל פקודות מהרכב, כמו העברת שירים, עצירה וכו'. מהצד השני היא נותנת לך כניסת USB, כניסת SD, וכניסת AUX. לחבר שלי יש את זה בפיז'ו והוא מאד מרוצה.

יש גם דגם יקר יותר עם מתאם בלוטות', כולל מיקרופון חוטי :

יש גם כל מיני טריקים
04/10/14 10:51
58צפיות
שמתחברים למצת של הרכב אליהם אפשר לחבר USB ואז הוא משדר את המוסיקה דרך תדר של רדיו
זה לא ממש מומלץ
04/10/14 11:05
54צפיות

אפשר לשקול את זה רק במקרה שאין שום ברירה אחרת, ובמקרה הזה כן יש ברירה, ולא יקרה בכלל.
השימוש בתדר FM ממש לא איכותי ולא אמין, באזורים עירוניים עם הרבה תחנות קשה למצוא תדר נקי וכל הזמן יש הפרעות.
האיכות פחות טובה גם כשיש תדר נקי.
עזרה בזיהוי בעיה בעת התנעת הרכב
02/10/14 08:00
21צפיות
בעת התנעה של הרכב לאחר שעות שהוא לא נסע הוא קופץ קלות שהוא בהילוך d  עד שהוא מתחמם ואז נגמרות הקפיצות.
הרכב הוא פורד פוקוס .2005
המלצה לרכב לסטודנט עד 20K
02/10/14 00:20
59צפיות
שלום,
לצערי הרב האופנוע שלי נגנב במהלך החג והנה אני כאן, מתכנן לקנות רכב לראשונה בחיי. אני אקדים ואומר שאני לא המבין הכי גדול ברכבים, וזאת בלשון המעטה.
הדרישות שלי הן הבאות:
* יעמוד בנסיעה שבועית (הלוך ושוב) חיפה-ת"א.
* יוכל "לסחוב" את העליות של חיפה.
* לא רכב גדול מדי בשביל חנייה במרכז ת"א.
* חסכוני בדלק עד כמה שניתן, בכל זאת סטודנט..
* טיפולים וחלפים זולים, שוב העניין הכלכלי.
* מודל 2004 לפחות- לא מעוניין ברכב שנמצא יותר מעשור על הכביש.
* מניח שלא מעבר ליד 3.
* אני נהג חדש (הוצאתי רישיון לרכב רק לפני שנה ולא נהגתי מאז) אז רכב "נוח" שקל להתרגל אליו.
קודם כל אשמח אם מישהו יוכל לעבור על הרשימת מכולת למעלה ולומר לי האם היא ריאלית במסגרת התקציב.
האם אחת מהדרישות סותרת את השנייה? והאם הייתם משנים משהו לאור הנתונים?
שנית, ובדיוק בשביל זה אני כאן- אשמח אם תוכלו להמליץ לי על רכב שיעמוד בדרישות הללו או ברובן.
משום מה פיג'ו 206 (מצאתי ביד2 מודל 2006 במסגרת התקציב עם קילומטרז' 180K~) קורצת לי למרות שהמון אמרו לי להתרחק מצרפתיות.
דבר אחרון, קראתי כמה הודעות כאן על "יישור קו"- כלומר האם עדיף לחפש רכב ב-15K ולהשקיע את ה-5K הנותרים על טיפול?
בברכה ותודה מראש,
אלון.
º
שכחתי לציין שאני מעוניין באוטומט.
02/10/14 10:50
16צפיות
אוטומט, בתקציב הזה, יהיה רכב עם סיכוי גבוה ל"סתירות" כואבות
02/10/14 13:29
57צפיות
למה שלא תוותר על העניין האוטומטי? זה משפר את המצאי, יאפשר לקנות רכב קצת חדש יותר - וגם מפחית את הסיכוי לתקלות גיר כואבות מאוד בכיס.
אולי ישמע מצחיק,אבל ממש לא
02/10/14 15:53
79צפיות
אם יש לך סבלנות לפעמיים טסט בשנה ,אופל וקטרה מ90 עד 93 ,אוטומט
ורצוי אם לא יותר מ150K קמ
רכב פשוט לתחזוקה מאוד חסכוני ושפע חלפים,גיר קוריאני אייסין-טויוטה
אם תמצא ידני,זכית בגדול
הכל כפוף לבדיקה עם ליווי מקצועי
איך ההצעה שלך עומדת בסעיפים הבאים:
02/10/14 15:57
58צפיות
* לא רכב גדול מדי בשביל חנייה במרכז ת"א.
* חסכוני בדלק עד כמה שניתן, בכל זאת סטודנט..
* טיפולים וחלפים זולים, שוב העניין הכלכלי.
* מודל 2004 לפחות- לא מעוניין ברכב שנמצא יותר מעשור על הכביש.
אתה מדבר על רכב בן עשרים ומשהו, שלא בטוח בכלל כמה קל יהיה למצוא לו פנס במקרה של תאונת חניה.
רכב גדול מאוד, שממש לא מתאים לדרישות החניה, וגם די רחוק מהדרישות בנושא דלק.
ואגב, אייסין היא יפנית, לא קוריאנית.
º
"ישמע מצחיק " כתוב כבר בכותרת
03/10/14 02:40
23צפיות
º
ואיפה תמצא רכב בן 22 שעשה רק 150 אלף ק"מ?
02/10/14 16:10
25צפיות
º
מגרש גרוטאות אחרי תאונה מצערת
02/10/14 16:26
17צפיות
º
יש,עם עוקבים היטב,גם עם פחות
03/10/14 02:43
14צפיות
º
אם אתה מאמין למוכר שלא שיחק עם הנתונים...
03/10/14 16:53
12צפיות
º
על גרר זה לא נחשב
03/10/14 17:15
7צפיות
פורד פוקוס 2014
01/10/14 22:40
62צפיות
היי,

אנחנו שוקלים לקנות פורד פוקוס 2014 וראינו ברשת אינספור התייחסות לבעיות בגיר הרובוטי.
אשמח לדעת האם בפוקוס 2014 הגיר הרובוטי הוא אותו גיר בעייתי מדגמי 2012/2013 והאם כאשר המפרט מציין גיר אוטומטי מדובר גם בגיר עם המצמד הכפול הבעייתי?

תודה רבה לעונים
º
כן, לכל השאלות.
02/10/14 00:23
15צפיות
צריכת דלק
01/10/14 22:38
110צפיות
אני מחזיק סוזוקי בלנו שנת 97 כמעט שנתיים (247 ק"מ) ובזמן האחרון אני מרגיש שהאוטו בולע לי דלק ברמות מטורפות. שמתי 70 שקל ונסעתי מעכו לקרית אתא הלוך וחזור ושוב האוטו צמא לדלק דבר שלא היה בחיים עם 70 שקל הייתי יכול לנסוע לתל אביב עם הרכב הזה חשוב להדגיש שהוא בכלל ולא בולע דלק ולא ידעתי ממנו בליעת דלק עד לפני כמה ימים שנגמר לי הדלק והרכב נכבה, מאותו יום תידלקתי וכל הזמן הרכב בולע, חשבוע לציין שנדלקת נורה כתומה בזמן הנסיעה "check engine" שאותה המכונאי רכב בדק עם מחשב ואמר שזה בעיות לא רציניות ואפשר לנסוע איתם.. יש מצב שיש חור בצינורית דלק?
חשוב לציין שלפעמים תוך כדי נסיעה אני מרגיש אותו עוצר קצת
01/10/14 22:40
61צפיות
ושאני נותן גז הוא כאילו נתקע ומשתחרר אחרי שניה. איזה סיבות יכול לגרום לבליעת דלק גבוהה ברכב?
אם נדלקת המנורה, יש לך תקלה במערכת ההזרקה או ההצתה
02/10/14 00:17
53צפיות
וייתכן שאותה תקלה גם גורמת לצריכת דלק גבוהה. איזה תקלות המכונאי מצא בבדיקה, ולמה הוא לא תיקן אותן?
º
לא זוכר ממש אבל אני אלך אליו היום תודה רבה על העזרה :)
02/10/14 08:41
18צפיות
איזה פתרונות אתה חושב שאפשר להציע במידה ואם יש תקלה במערכת
02/10/14 08:44
40צפיות
ההזרקה או ההצתה?
º
אי אפשר לענות על זה בלי לדעת מה התקלה.
02/10/14 09:01
22צפיות
סע למוסך
02/10/14 10:41
36צפיות
תחסוך עוד הרבה דלק אחרי שהם יזהו מה הבעיה
º
למה אני? אצלי באוטו הכל בסדר...
02/10/14 10:49
13צפיות
הייתי במוסך וגילו שהלך לי החיישן מהירות בגיר בגלל זה הרגשתי
02/10/14 21:31
45צפיות
שהרכב היה נתקע לי כזה באמצע נסיעה ואז ממשיך....
שאלה
01/10/14 21:34
116צפיות
אשמח לעצתכם.
הלכתי לחפש רכב באחד ממגרשי הטריידאין, והיה להם ניסאן מיקרה 2012
ידני עשה 70,000 קמ ורוצים עליה 47,000 שח.
האם המחיר סביר או גבוה? האם האוטו טוב? איך הטיפולים יקרים?
מה צריך לבדוק או לבקש , לאחר שאקח לבדיקה לפני קניה אז לדרוש שיתקנו
הכל על חשבונם ואז לקחת את האוטו?

אשמח להמלצות .
תודה מראש

מקובל שאת כל מה שמוצאים בבדיקה הם מתקנים
01/10/14 21:51
75צפיות
אבל המחיר לא כדאי. האוטו הזה עולה (במבצע שרץ כבר כמה זמן) 60K חדש מהסוכנות. לאוטו בן שנתיים ומשהו, שעבר כבר לא מעט קילומטרים, לא שווה לשלם רק 20% פחות מאשר על אוטו חדש. זו ירידת ערך קטנה מדי.
נסי לברר למשל בכמה אפשר לקנות היום ספארק חדשה - מישהו סיפר כאן שיש ספארק במבצע באחת מחברות הליסינג ב-48K חדש - אם זו גרסת ה-1.2 ל', הייתי מעדיף אותה בלי לחשוב פעמיים.
ואיך הספארק אוטו טוב?
01/10/14 23:23
65צפיות
ראיתי שמוכרים במוטודיל את הספארק 1 ליטר ידנית ב48000 שח
אם זה אוטו טוב אני אשקול את זה. ואם יוריד את המחיר של המיקרה אז כדאי
ללכת על זה? השאלה אם זה אוטו טוב. האם קראסו טרייד אין אמינים ואפשר לקנות שם?
חשבתי ללכת אולי
על סיריון . מה מבין כולם עדיף לנסיעות עירוניות בעיקר.
תודה שוב
קרסו טרייד אין בדרך כלל מוכרים במחיר גבוה יחסית, כי הם
02/10/14 00:01
75צפיות
מגלמים אל תוך המחיר אחריות יחסית נדיבה, תנאי רכישה נוחים וכל מיני הטבות שונות (מציעים לפעמים טיפולים חינם או ביטוח חינם וכדומה). יכול להיות שאלו הופכים את הקניה לכדאית, אבל לא פרטת אותם.
הספארק 1 ל' היא אוטו נחמד. קצת פחות מרווח מהמיקרה ויותר חלש מהמקרה, אבל אם הוא נמכר במחיר של מיקרה משומשת, ואין לך הרבה נסיעות בין עירוניות, זה יכול להיות דיל עדיף.
אוטו סביר
02/10/14 10:17
46צפיות
בכמה הם מציעים אותו?
לא הציעו לי כלום לא טיפולים ולא ביטוח
02/10/14 12:39
48צפיות
רק אמר את המחיר וביקש 1000 שח שישמור לי את האוטו,כמובן שלא נתתי.
כי לא החלטתי אם לקחת מהם. ואם יוריד במחיר ואבקש טיפול או משהו אחר
האם כדאי לקחת?
כי הספארק למרוק שהיא חדשה היא נראית לי חלשה מדי כמו האלטו.
תודה
השאלה כמה יוריד
02/10/14 13:26
41צפיות
רכב אמור לרדת לפחות 30% בשנתיים ומשהו על הכביש. חדש עולה 60, האוטו הזה גם עשה הרבה קילומטרים ביחס לקטגוריה, אז לא הייתי משלם יותר מ-42, וגם זה רק אם הוא במצב מעולה מכל שאר הבחינות.
הוא הסכים להוריד ל
02/10/14 16:10
49צפיות
43000 אלף . ולא פחות.
האם לנסות למתוח עוד קצת ? ואם לא יסכים אז ללכת על זה?
התלהבתי מהאוטו וחצונית נראה טוב, רק צריכה לקחת לבדיקה לפני.
הוא התעקש שאשאיר 1000 שח , האם כדאי?
תודה רבה

זה כבר יותר סביר.
02/10/14 16:20
43צפיות
האם זה הדיל הכי טוב שאפשר למצוא? אין לי מושג.
º
תודה רבה
02/10/14 18:11
12צפיות
מיקום מספר מנוע במנועי PACCAR MN 11
01/10/14 16:02
17צפיות
שלום לכולם.
אולי זה לא הפורום המתאים, אבל לא מצאתי מקום יותר טוב. מקווה שתתחשבו.
אולי מישהו יודע מהו המיקום של מספר המנוע במנועי DAF MX11? אודה לכם אם תוכלו לעזור.
תודה
מיקום מספר מנוע במנועי PACCAR MN 11
01/10/14 16:01
7צפיות
שלום לכולם.
אולי זה לא הפורום המתאים, אבל לא מצאתי מקום יותר טוב. מקווה שתתחשבו.
אולי מישהו יודע מהו המיקום של מספר המנוע במנועי DAF MX11? אודה לכם אם תוכלו לעזור.
תודה
º
האם ליונדאי CW I30 החדשה יש מערכת איזופיקס?
01/10/14 13:34
35צפיות
רוב הסיכויים שכן. לא זוכר רכב בלי איזופיקס שנמכר כרגע
01/10/14 20:03
27צפיות
אבל בדוק במפרט שמפרסם היבואן ברשת, יש להם אתר די מפורט, אני בטוח שזה מופיע שם.
º
ב-2011 יש, אין סיבה שזה יוצא.
02/10/14 10:12
12צפיות
למישהו כאן יש אולי מיפוי (מס' טלפון) של "חלקי חילוף" במסגר?
01/10/14 12:51
24צפיות
היי לכולם,

יש ברחוב המסגר בתל-אביב מס' מקומות אשר מחזיקים חלקי חילוף לרכב,
האם יש למישהו את מספרי הטלפון שלהם?
אני מעדיף לשאול שאלה בטלפון מאשר להגיע לשם במיוחד ולכתת רגליים...

תודה.
מחפשת המלצה לרכב....
01/10/14 11:46
76צפיות
הי,
לא לסוכנויות ....
מה דעתכם על טויטה קורולה 2011 או 2012 , או רכב דומה.
חובה אוטומט, רכב אמין.  
איך מיצובישי ? יש להם דגם דומה?
אין לי בעיית חניה . רוב הנסיעות שלי הן בין עירוניות .
לא חייב להיות רכב משפחתי אבל לא מיניאטורה.... יכול גם להיות משהוא באמצע, לא סטיישן.
אשמח להמלצות.
º
תקציב?
01/10/14 12:09
14צפיות
º
70-80 לכל היותר......
01/10/14 13:58
11צפיות
יש סיכוי למצוא ב-80K סופרמיני חדשות
01/10/14 14:29
60צפיות
הן קצת קטנות יותר מקורולה ושות', אבל לא קטנות ברמה של אלטו או 107. אם את נוסעת בדרך כלל לבד, יכול להיות שהן יתאימו.
שווה לברר בחברות הליסינג מה הן מציעות במבצעי "יד ראשונה 0 ק"מ" - רכב חדש, שנמכר דרכן בהנחה (כשהמינוס הוא שיש רישום "ליסינג" ברשיון).
המלצות ?
01/10/14 14:38
47צפיות
אני קצת חוששת מהמכוניות הללו בגלל שאני נוסעת בין עירוני , רכב מאוד קטן מלחיץ אותי .
לא עניין של מספר הנוסעים עניין של בטיחות הרכב, ושלא יהיה " עגלה " , שישייט טוב ב 110 לפחות בלי להתעייף ולהתאמץ.
היה לי פעם חלופי כזה קטן - לא מתקרבת לכאלה , כמו ריקשה .
היתה לי הונדה אקורד שכבר הגיעה זמנה, אני עד היום מתגעגעת אליה , מחפשת את הדבר הכי דומה בתקציב הזה .
עם רנו פלואנס כנראה שפרט לטרייד אין אין לי יותר מידי אפשרויות .
השאלה מה בכל זאת כדאי .
אני לא חושב שיש ממה לחשוש, אבל לא אנסה לשכנע אותך
01/10/14 14:42
54צפיות
מהפלואנס את מרוצה? מה אהבת בה יותר ומה פחות? כך נדע לכוון אותך טוב יותר.
אולי פלואנס דיזל? נכנסת בתקציב הזה, ואם את נוסעת הרבה, החסכון יהיה משמעותי.
הפלואנס מסורבלת
01/10/14 14:52
52צפיות
לא אוהבת אותה , אין לה את הקלות של ההונדה .
יותר מידי טכנולוגיה פחות מידי אוטו 
לא רוצה דיזל . ולא רוצה רנו . 
לא נוסעת הרבה אבל שנוסעת זה תמיד בין עירוני . יש לי שבועות שאני מזיזה את האוטו פעם בשבוע יש לי שבועות שאני כל יום באוטו מסיעה - מחזירה , זה תלוי , אבל אני לא בעיר .
לא בטוח שהבנתי, אבל אם לא רוצה אז לא רוצה
01/10/14 15:18
48צפיות
הקורולה קצת יקרה מדי לדעתי ביחס לתמורה. בדקי את הקיה פורטה, אוטו מרווח, חזק ונוח למדי בנסיעה בין עירונית - ובדרך כלל מכוניות קיה נמכרות בזול יחסית כמשומשות.
º
תודה, אבדוק !
01/10/14 19:32
14צפיות
לגבי רכבים עם 0 ק"מ מליסינג
02/10/14 10:40
32צפיות
אז כמו שכבר רשמתי היום אחי עשה עסקה כזאת על שברולט קרוז עם אלבר, "אם זיכרוני אינו מטעה אותי" (ויכול להיות שהוא כן), אני חושב שגם הקיה פורטה שenigo הציע, הייתה אופציה שהוא בדק שם באותה מסגרת עסקה.

º
אין סיכוי שמשפחתית חדשה תכנס לתקציב שלה, גם בעסקאות 0 ק"מ.
02/10/14 11:30
15צפיות
בעיה במטיז מים לוישרים .....
01/10/14 11:27
43צפיות
שלום יש לי יונדאי אקסנט 2004 , לאחרונה המתיז מים לוישרים לא עובד , בדקתי ואין סתימה לא בצנרת ולא במשפריצים , גם בניתוק הצנורות מהמשפריצים לא יוצא מים , מה יכולה להיות הבעיה ?
º
שומע את המשאבה?
01/10/14 11:43
16צפיות
כנראה שלא .....
01/10/14 12:00
35צפיות
ניסיתי לשמוע את המשאבה ולא הצלחתי , זה מה שחשבתי שזה כמעט בטוח שהלכה המשאבה הקטנה בתחתית המיכל , בדקתי גם פיוזים וכולם תקינים , יש לך מושג כמה עולה משאבה כזאת?
בדוק אולי סתם איזה מחבר חשמל השתחרר
01/10/14 12:03
32צפיות
אם תרצה להחליף משאבה - בדוק בפירוקיות. כדאי לסדר לפני החורף (הישראלי...) מגיע.
בכדי לבדוק ....
01/10/14 13:21
28צפיות
צודק , רק בכדי לבדוק אני צריך להגיע למאבה , צריך לפרק פלסטיקים מתחת לרכב או לכנף , כי הכל שם מכוסה .
º
למה פירוקיות?החדשה עלתה לי 250 שח.(כן,לבימר)
01/10/14 18:38
11צפיות
מיכל המים לשטיפת החלונות
01/10/14 13:37
25צפיות
ברכב מסוג שכזה מיכל המים נמצא אחרי הפגוש הקדמי ולכן זה בעיה לפרק אותו ממקומו.
האם מולאו מים במיכל? אולי זאת הסיבה?
זה לא אחרי הפגוש ........
01/10/14 15:02
24צפיות
המיכל מים נמצא במכסה מנוע מעל לכנף מימין לנהג , עשיתי כמעט את כל הבדיקות האפשריות אז ניראה לך שלא מילאתי מים ?
בוקר טוב שאלה לגבי I30
01/10/14 10:28
34צפיות
ברשותי I30 CW ידנית 1.4  ולאחרונה עברה טיפול ורצו על פילטר אוויר 300 שח אמרתי לו שישאיר בנתיים, הוא אמר לי שהוא יקר כי מחליפים מתי שצריך ולא כל טיפול. לא נשמע לי ככ הגיוני המחיר והתזמון החלפה- מכירים את העניין?
º
פילטר מזגן או מנוע?
01/10/14 11:08
10צפיות
º
מנוע
01/10/14 11:09
8צפיות
נתקלתי כבר בהוראות "החלפה לפי הצורך" לפילטר אוויר
01/10/14 11:10
19צפיות
אבל אני לא רואה את הקשר למחיר. בדוק בחנויות חלקי חילוף כמה עולה פילטר חליפי איכותי. שים לב רק שאם הרכב עדיין באחריות, סירוב להחליף פילטר אוויר עשוי לפגוע במימוש האחריות, אם וכאשר.
מגאן החדשה
60תגובות
01/10/14 09:45
137צפיות
איך המכלולים שלה ?
פשוט סקרנות

(המשך...)
איך המכלולים שלה ?
פשוט סקרנות
רכב לא מניע, מה יכולה להיות הבעיה
01/10/14 09:40
104צפיות
רכב לא מניע, אין סטרטר, אבל יש חשמל... אורות ורדיו...
מה יכולה להיות הבעיה?
תודה לעוזרים
שתי אפשרויות
01/10/14 10:14
110צפיות
1. המצבר חלש. יש מספיק חשמל לאורות ורדיו, אבל לא לסטרטר. במקרה כזה בדרך כלל ישמעו רעשים כלשהם בנסיון ההנעה, אבל האוטו לא יצליח להניע.
2. הסטרטר לא עובד מסיבה כזו או אחרת. לפעמים הוא סתם נתקע - נסה לאתר את הסטרטר ולתת עליו מכות עדינות עם פטיש (או עם מברג גדול, מפתח הגלגלים של הרכב וכו'), לפעמים זה עוזר.
במקרה הזה רצוי להזהיר את הפטיש...
01/10/14 15:28
72צפיות
סטרטרים מודרניים הסטטור שלהם עלול להשבר כמו בדולח עם נקישות פטיש
שלא לדבר על מכות
מה השתנה במבנה הסטרטרים בעשור או שניים האחרונים?
01/10/14 15:54
61צפיות
מודה שלא יצא לי לראות סטרטר מהשנים האחרונות מפורק, אבל לא שמעתי ששינו שם משהו.
תשובה
01/10/14 19:40
64צפיות
לחלק מהם יש בוסטר מכני-הגברה עם גיר בעיקר במסחריות
לחלק אין פחמים
לחלק יש סטטור מאוד פריך
ויש כמה מהם שעובדי כקלאצ' סטרטר
חלק מהם הוא פשוט הסליל ההיברידי של הגנרטור
הסטרטר המסובך ביותר שפגשתי מימי חיי הוא של המסרשמידט על שלושת הגלגלים ,מי יודע מדוע ?
היברידים לא רלבנטים, במילא לא תגיע ל"סטרטר"
01/10/14 19:57
59צפיות
באחרים אתה דופק על הקייס של המנוע של הסטרטר, כך שלא ממש משנה איך הוא משתלב (עבד לי גם באופנועים על קלאץ' סטרטר) או כמה פריך הסטטור.
אז אני מתריע שוב לכולם
02/10/14 01:28
57צפיות
באלו העשויים סטטור מגנטי ולא עם סלילים לא לדפוק עם פטיש
מתנעים ישנים אין בעיה וגם בעדינות כי הקייס עצמו עלול להתעוות ולהפוך אובלי ולגעת ברוטור
באופנועים אכן הדפיקות מזעזעות את הפחם הקצר ויוצרות מגע רגעי להנעה
ברכבים הדפיקה גם מקרבת מגעי האוטומט להידוק טוב ואז מניע,בכל מקרה האוטומט חייב לעבור תיקון או שימון גרוז

כנראה אנחנו מדברים על עוצמה שונה לגמרי
02/10/14 11:37
31צפיות
אני מדבר על מכות שאין שום סיכוי בעולם שיעקמו את הקייס של הסטרטר.
לא צריך להגזים. הכוונה לתת מכות קלות כדי לשחרר
02/10/14 12:13
33צפיות
את מה שתפוס. זה עובד יופי כשהבעיה היא שהמשלב של הסטרטר תפוס בשיניים של גלגל התנופה. אפשר להכות עם הידית של הפטיש, או כלי אחר. לא מכות של נפח עם פטיש, ולמרבה המזל אין שם מקום לעשות את זה.
טוב,מקוה שמי שהצטרף לדיון יפיק תועלת
02/10/14 12:36
31צפיות
לא תעדתי נזקים אבל אעשה זאת בהזדמנות ראשונה
האם כשאתה מנסה להתניע האורות והרדיו נחלשים או נכבים?
01/10/14 14:06
68צפיות
אם כן, המצבר חלש או התרוקן.
אם לא, יש תקלה בסטרטר או בסויצ' או בחיווט בדרך.
º
+1
01/10/14 14:41
16צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום