לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

שתי שאלות בנוגע לקיה פיקנטו
17/09/14 11:04
98צפיות
יש לי קיה פיקנטו של אוקטובר 2013, הקילמטרז עומד על 2350, חחח כן אני בקושי נוסעת עליו,  האוטו עוד עם הניילונים מאחורה כי הוא משמש רק אותי.
1. אוטוטו עוברת שנה. האם עדיין הכרחי טיפול 15 אלף? או שאפשר למשוך את זה קצת?  כי זה או 15 אלף או שנה. והמצב שלי יחסית חריג.
2. האוטו שותה דלק ברמת מטורפת. כשאני בודקת ידנית יוצא לי בערך 8.5 לליטר. המחשב של האוטו אומר 10.5 לליטר. יכול להיות שהמנוע עוד לא "נפתח" ?

אודה לתשובות :)
בפורום כאן היו הרבה דיווחים על פיקנטו אוטומט שתיין דלק גדול
17/09/14 11:24
70צפיות
שלך זה אוטומט?
אבל את הראשונה שמדווחת על 8.5 גרוע עד כדי כך. האם את כל הזמן בפקקים בעליות תלולות? אני לא יודע אפילו אם זה מצדיק שתיינות כזאת. תבדקי את זה בטיפול הקרוב.

הטיפול זה 15 או שנה. [הקודם ביניהם!] כדאי לך לא לחרוג כי האחריות על המנוע והגיר האוטומט היא ל7 שנים רק למי שמטפל בזמן
קודם כל טיפול עושים כמו שהיצרן קבע
17/09/14 11:40
60צפיות
שמן מתפרק גם אם לא נסע מטר אחד. הוא מתחמצן וסופח לחות.

לגבי תצרוכת דלק, אם את לא עושה נסיעה אחת בחודש אז הרכב לא מגיע אפילו לטמפרטורת עבודה. בתנאים כאלה לא רק שתצרוכת הדלק גבוהה אלא גם הממיר לא מגיע לטמפרטורת עבודה והמנוע מפייח.
º
אז מה אתה ממליץ לה לגבי צריכת הדלק?
17/09/14 11:51
26צפיות
º
כלום - אם היא תסע יותר הצריכה לק"מ תקטן
17/09/14 12:43
17צפיות
מה אתה רוצה שאמליץ לה?
17/09/14 12:45
50צפיות
שתיסע פעם בשבוע לאילת ובחזרה למרוש שאין לה מה לעשות שם רק כדי לשפר את ממוצע צריכת הדלק?
º
18/09/14 12:51
3צפיות
בנסועה כל כך נמוכה, מה אכפת לך מצריכת הדלק
17/09/14 11:47
63צפיות
ההבדל בין 5 ל6 מיכלי דלק בשנה זה לא מה שישבור אותך.

כשרכב נוסע מעט צריכת הדלק לקמ גבוהה.
לגבי טיפול עושים פעם לשנה או לפי קמ, אין מה לחסוך פה.

לא נכנס לך לכיס, אבל תחשבי אם שווה לך להחזיק רכב בכלל, או לקחת מונית ספיישל בעת הצורך.
בקשר לטיפול, לפחות כדי לשמור על האחריות
17/09/14 18:43
52צפיות
את צריכה לעשות טיפולים בזמן. מה שכן, הטיפול צריך לעשות רק את המינימום - שמן, מסנן שמן ובדיקה כללית. שלא ימכרו לך שצריך בלמים, תוספים, וכדומה.
לגבי צריכת הדלק, את לא יכולה למדוד ככה. תעשי נסיעה אחת לחיפה וחזרה, לא בפקקים, ואז תבדקי. לפי הנסועה שלך את עושה בערך 10 ק"מ ביום, 5 בבוקר ו-5 בערב, ובטח בפקקים. אז לאיזו צריכת דלק את מצפה?
וייתכן גם שהמנוע עוד לא "נפתח". הנסועה שלך זה מנוע חדש מהחנות.
ועוד כמה עצות:
כדאי לך לעשות מפעם לפעם נסיעה ממושכת ומאומצת. למשל 100 ק"מ מחוץ לעיר. יעזור לחמם את השמן והמנוע וישרוף קצת את הפיח.
וכדאי לך להוריד את הניילונים. בשביל מי את שומרת את המושבים חדשים? בשביל הבעלים הבא?
17/09/14 19:39
44צפיות
אני עושה 6k בשנה ומקפידה לטפל פעם בשנה, גם אחרי שהאחריות פגה.עם רכב לא משחקים, זה כלי ששומר על בטיחותך.
אנא עזרתכם - אין לי אפילו מושג מאיפה להתחיל לחפש
17/09/14 10:52
94צפיות
אנחנו צריכים רכב נוסף - ואשתי מאוד רוצה ג'יפ. הצרכים התחבורתיים שלה מאוד מאוד צנועים.
הרכב עושה בממוצע כ- 100 - 200 קמ' לחודש (בחיי)

אבל - וכאן האבל הגדול מידי פעם - נניח פעם בחודש, אנחנו יורדים לשטח מה שאומר נסיעות על דרכי העפר של הנגב ומדבר יהודה - לרוב עד חניוני הלילה (מה שגם רכב "לבן" יכול לעשות") אבל נשמח להוסיף עבירות טובה יותר על מנת להגיע לקצה המסלולים.

כלאמר אנחנו צריכים רכב עם עבירות שטח בסיסית - יותר מרכב לבן אבל לא משהו קיצוני באופן דרסטי - אלמנט השופוני לא רלוונטי בכלל - ולכן גם אין בעיננו חשיבות לשנת המודל. יחד עם זאת נשמח לרכב אמין יחסית.

האם קיים משהו בסגנון במגבלות תקציב של 40 - 45 אלף ש"ח.

איזה גודל צריך? ואיזה גודל המשפחה?
17/09/14 13:26
40צפיות
אני מבין שביום יום היא תיסע לבד, אבל כמה אנשים יסעו בו בטיולים?
לכל היותר 4 + כלב
17/09/14 14:18
35צפיות
לרוב שני מבוגרים ושני ילדים
אם השנה לא חשובה, והק"מ בדרך כלל נמוך
17/09/14 15:29
51צפיות
אז אתה יכול להתפשר על השנה ולמצוא רכב עם יכולות שטח קצת יותר טובות. הבעיה בג'יפים בדרך כלל היא צריכת הדלק, וזה לא רלבנטי במקרה שלך.
אתה יכול למצוא משהו כמו סוזוקי גרנד ויטרה, סובארו פורסטר או קיה ספורטג' מהדגם הישן, שכולם עם יכולות שטח שעומדות בדרישות שלך, כולן בנות 8 עד 10 שנים. עוד אפשרות היא דיהטסו טריוס, אבל הוא יותר קטן.
תודה רבה + שאלה המשך
17/09/14 15:34
38צפיות
מה יודעים על הקאיה ספורטאז' ?

מה יודעים? שזה רכב נחמד. שהדגם הישן
17/09/14 15:58
37צפיות
היה עם יכולות שטח טובות יחסית (נדמה לי שזה היה עד 2003). החדש יותר דומה ליונדאי טוסון (שגם הוא אופציה), והוא מעין רכב פנאי/סטיישן עם יכולות שטח מסוימות, פחות טובות מהדגם הקודם, וחוץ מזה די מרווח ונוח למשפחה כמו שלך.
שאלה על פרסומת רכב
17/09/14 09:43
44צפיות
הי לכולם.
יש לי שאלה קצת מוזרה.

אני מחפש איזו פרסומת ששודרה בישראל לרכבים (של אחת מיצרניות הרכב הגדולות), והראו בה דגמי רכבים שלא הגיעו לארץ.
כלומר, דגמי מרוצים או קונספט שלא נמכרו לצרכן הישראלי, אבל בכל זאת שודרו כחלק מפרסומת בטלוויזיה אצלנו.

מישהו זוכר משהו כזה?

תודה!
רובן רצות ב-youtube
17/09/14 10:33
23צפיות
עשה חיפוש בגוגל לפי שם היצרן. אולי גם באתר האינטרנט של היבואן יש קישור. אתה יכול גם להתקשר אליהם ואולי תגיע למישהו שמכיר ומוכן לעזור. אתה צריך להגיע למטה החברה, לא לאולמות התצוגה. אם אתה מוכן לשלם על זה, יש חברות כמו יפעת ששומרות מידע שעלה לאוויר, כולל פרסומות. 
ערכה לתיקוני צבע
17/09/14 00:54
36צפיות
יכול להיות שאני מגזים, אשמח לדעת מה דעתכם, חברי ואני שוקלים לקנות ערכה 3M™ Denib System Kit לתיקוני צבע. 
מצאנו באי ביי שערכה כזוב עולה בערך 2500 ש"ח, לשנינו יש שני רכבים ושנינו מתכוונים למכור אותם בעתיד הקרוב.
לפי מה שאני רואה הערכה לתיקון שריטות היא מעולה, ולכן זה נשמע לי יותר זו מאשר לקחת את האוטו למוסך. 

אני מעריך שיש ערכות אחרת לתיקוני צבע אבל נראה לי שזו ערכה מקצועית. למה לא לעשות זאת בעצמי במקום
לשלם למוסך שאין לדעת כמה יחייב אותי על כך?
תודה
דעתי היא
17/09/14 02:41
29צפיות
שהאתר שאתה מנסה לפרסם לא עולה.
רעידות בהגה בזמן נסיעה
16/09/14 18:45
43צפיות
יש לי פולו 2010 שמלפני כמה חודשים אני מרגיש רעידות בהגה במהירות 80-90.
לפני חודש גיליתי שהפרונט היה לא ישר ותיקנתי אותו. החלפתי גלגלים לפני כחצי שנה והבחור מהפנצריה אמר לי שאני חייב להחליף את שני הגלגים הקידמיים מכיוון שהם שחוקים בטבעת הפנימית של הצמיג ושהרעידות לא יעלמו גם אחרי שאני יכוון את הפרונט ויעשה איזון כי השחיקה תמיד תעשה רעיות. האם זה נכון? האם האופציה היחידה שיעלמו הרעידות זה ע"י החלפה לגלגלי חדשים?
אני מבואס מזה כי רק לא מזמן החלפתי את כל 4 הגלגלים. 
אני חושב גם שאחרי כיוון הפרונט שטח המגע של הגלגל יהיה שונה מבמיקודם וזה א ידע באיזור השחוק יותר.
ועוד משהו, יכול בכלל להיות שהרעידות מגיעות מהגלגלים האחוריים שהם אולי לא מאוזנים?
לפי דבריך החלפת את ארבעת הצמיגים לפני שעשית כיוון פרונט
16/09/14 21:05
45צפיות
פרונט לא מכוון עלול לגרום לשחיקה לא סימטרית של הצמיגים הקדמיים. לפני שאתה מתחיל לשרוף כספים תנסה להחליף בין הצמיגים , שים את האחוריים קדימה ותעשה איזון צמיגים , רק תעשה לעצמך טובה ואל תעשה את ההחלפה אצל זה שייעץ לך לקנות שני צמיגים חדשים ,  ואתה יכול כמובן בלי בעיה להחליף לבד בין הקדמיים לאחוריים , זאת  מתוך הנחה שכשקנית את ארבעת הצמיגים אינת את הגלגלים באותה הזדמנות .
תנסה ותראה מה קורה .
התלבטות
16/09/14 18:40
153צפיות
אני מניח שהשאלה הזו נשאלה כבר מספר פעמים בפורום זה. אז אנא להתייחס בסלחנות.
ברשותי קיה  סיד 2010 קלמטורז נמוך יחסית - 48 . אפס בעיות עד היום.  אחריות על גיר ומנוע  ל  7  שנים עד 2017.
ההתלבטות - למכור או לא. האם יש "נוסחה"  מומלצת ?  בכוונתי לרכוש רכב חדש.

כלכלית עדיף להישאר עם הרכב כמה שיותר זמן.
16/09/14 19:26
113צפיות
האם כדאי לך לקנות רכב חדש למרות שזה לא כלכלי? כנראה שרק אתה יכול לענות על זה.
למה הכוונה
16/09/14 20:08
85צפיות
" כמה שיותר זמן" שהרי מגיל מסוים יהיה צורך ביותר תיקונים, האם יש איזושהיא נוסחה ל"כמה שיותר זמן" ?
צריך הרבה מאוד "יותר תיקונים"
16/09/14 20:55
88צפיות
כדי להגיע לירידת הערך של רכב חדש בשנה הראשונה אחרי שקונים אותו. משהו כמו גיר + מנוע שצריך להחליף בבת אחת. (מצד שני, לרכב חדש יש יתרונות אחרים, לא כלכליים). יש הררים של חישובים כלכליים שונים. זה שאני ראיתי אמר לקנות רכב בן 3-5 שנים (אחרי שספג את רוב ירידת הערך) ולהחזיק אותו כשלוש שנים. יש גם תחשיבים אחרים. המשותף לכולם הוא שמהאספקט הכלכלי נטו - קניית רכב חדש לא משתלמת.
לא זאת היתה השאלה
17/09/14 07:49
60צפיות
השאלה היא לאחר כמה זמן כדאי למכור רכב ( שנקנה חדש). האם יש חישוב / נוסחה לזה
שוב, כלכלית כדאי לך להישאר עם האוטו תקופה כמה שיותר ארוכה
17/09/14 09:09
58צפיות
אבל לא הכל בחיים שיקולים כלכליים, יש אלמנטים של איכות חיים ושקט נפשי, רק אתה יכול להגדיר כמה הם חשובים לך.
º
או שפשוט נמאס מהישן ורוצים אוטו חדש
17/09/14 10:40
16צפיות
אני מנחש שהשאלה שלך לאחר כמה זמן היא מההבט הכלכלי בלבד?
19/09/14 08:23
28צפיות
יש כמה אקסיומות שקשורות לתשובה בשבילך, אבל למשל 2 הסעיפים להלן שניהם קשורים לעניין אבל הקשר של האחד מעודד להחזיק שנים רבות ואילו הקשר של השני מעודד להחליף את הישן בחדש. זה סותר ולכן יש למצוא את שביל הזהב וזה סוביקטיבי מאד: גם הנהג וגם הרכב משפיעים על זה. אלה 2 האקסיומות:
1. רכב מאבד מערכו יותר ככל שהוא חדש.
2. רכב מאבד מערכו כאשר אינו תקין, כי גם התיקון / היישור קו עולים ממון שאתה יכול להוסיף לעלות הרכב

מכאן ואילך זה מאד מאד סובייקטיבי כלומר לפי סעיף 1 לבד עדיף לא להחליף כי כל החלפה עולה כסף אבל סעיף 2 סותר [לפחות למראית עין] כי ככל שהרכב חדש אז הוא יותר תקין ואין מה לתקן בו [ובתקופת האחריות חלק מהתיקון מוגדר באחריות ומבוצע ללא תשלום של הצרכן].
אבל וזה אבל גדול, יש כאן מרכיב מאד סובייקטיבי גם בהיבט הנהג ותרומתו הסובייקטיבית לסעיף 2 ובנוסף, כל רכב [יצרן ודגם] מתנהג אחרת ויהיה לו גרף שונה שבודק בלאי ותקלות ואת עלותם כפונקציה של ציר הזמן, וכמובן גם סעיף 1 שונה בין רכב א' לרכב ב'

הרכיב שקשור לנהג חשוב כאמור, וזה עד כמה הנהג מייצר בלאי, אם במודע ואם לא במודע:
אתן לך דוגמה תאורתית  :
בגיר רגיל: נהג שמשתמש הרבה בבלמים בירידות לעומת נהג שמוריד הילוך. שניהם ינהגו באותה המהירות בירידות אבל אחד יצבור בלאי מהיר יותר בבלמים
דוגמה אחרת: אזור יחסית דמויי סלאלום: נהג מהיר בסיבובים יצבור בלאי מהיר יותר בצמיגים בהשוואה לנהג שיבצע את כל המסלול הזה מלכתחילה לאט יותר.
יש רכבים ויש מוסכים שברקסים ו/או צמיגים הם עסק שמשפר במאד את הרווחים שלהם.

וזה עוד לפני שהגענו לבעיות בלאי קשות או נדירות יותר במנוע, גיר, קלאץ', מערכת קירור וכו' וכו'. 
אתה יכול אולי דרך ליסינג
18/09/14 10:34
36צפיות
או לעשות על הקיה טרייד אין ולקבל עליה מחירון , עושה רושם שהוא יהיה גבוה וטוב לאור הפרטים שציינת עליה.. אז לדעתי שלך 2 אופציות:
1] טרייד אין - למכור את הרכב במחיר מחירון ולקנות חדש.
2] למכור את הרכב אם תצליח ב"שוק"ולעשות ליסינג על רכב חדש עם תשלום קבוע בכל חודש
הכי כדאי לתזמן את ההחלפה לפי מבצעים
17/09/14 10:40
61צפיות
בהתחלה ירידת הערך מתבטאת בהכי הרבה כסף לכן מבחינה כלכלית בדרך כלל פחות כדאי לקנות אוטו חדש. מאידך, מבצע טוב ולא מבצע "בכאילו" על הדגם שאתה רוצה יכול לחסוך לך 10,000 ש"ח ולפעמים אף יותר. המבצעים באים או בצורה של הנחה, או בצורה של הטבות טרייד אין או מימון נוח או שילוב בין הנ"ל אבל בסופו של יום מדובר בחסכון כספי ניכר. 
º
מודה לכם על התשובות
17/09/14 12:20
15צפיות
º
מה הסיבה שנורה ראשית קדמית נשרפת
16/09/14 16:58
36צפיות
º
קורה, רנו מגאן? מזדה3?
16/09/14 17:51
11צפיות
צריכת דלק ביונדאי אקסנט ובניסן אלמרה
16/09/14 16:14
52צפיות
מי שמכיר את המכוניות הללו (או אחת מהן): מהיצריכת הדלק שלהן? (אני מחפשת סביב שנת 2001).
תודה.
º
כמה ק"מ בשנה הרכב יעשה?
16/09/14 17:52
13צפיות
º
כ-200 ק"מ בשבוע
16/09/14 19:28
12צפיות
אקסנט 99 ידנית
16/09/14 18:37
43צפיות
צריכה מעורבת עירונית+בינעירונית בתוואי הררי 1:13.
בינעירוני בלבד יכולה להגיע ל1:17 (קרה לי פעם אחת, יום שישי,נסיעה חלקה לבאר שבע וחזרה). אבל בד"כ זה יוצא בערך 1:15
תודה. הבנתי שאוטומט צורכת יותר
16/09/14 19:26
30צפיות
ואני רוצהאוטומטית.
עד כמה שאני מכיר את השילוב אוטומט ויונדאי ההפרש בין הידנית
17/09/14 07:55
36צפיות
לאוטומטית מגיע כמעט ל 50% בצריכת הדלק.
גטס אוטומטית עושה בנסיעה מעורבת 1:10 והידנית שהיתה לנו עשתה 1:14-15.
הידנית היתה עם המנוע היותר צמא (1350) סמ"ק והאוטומטית עם המנוע 1400 החדש יותר שהיה אמור לפתור את נושא תצרוכת הדלק.
º
מהו האורך והרוחב של מיציבושי L 300
16/09/14 12:22
17צפיות
מידות המיצובישי
16/09/14 13:28
43צפיות
חיפוש מהיר ב"גוגל" מעלה הרבה תוצאות ואחת מהן בקישור המצורף:
בברכה  -  רפי לין
התבלטות בין סוניק לקרוז
16/09/14 11:48
37צפיות
מעט רקע..

לאבי יש כיום סוניק סדאן 1.4 בת כ3 
הוא מאוד מרוצה ממנה (למעט הדלק).... כעת הוא רוצה להחליף לסוניק חדשה (מבצע 78..)
הוא עבר באלבר וקיבל הצעה על קרוז סטיישן טורבו, והוא דיי נהנה ממנה ומתלבט..
מהשוואות שערכתי ברשת ראיתי שצריכת הדלק שלהם כמעט זהה ותא המטען כמעט זהה (שני הנתונים מעט לטובת הסוניק)

ועכשיו לשאלה..

אני יודע מנסיון עבר שהקרוז היא עגלה שתיינית שלא זזה
והבנתי שהקרוז המדוברת שונה מהישנה,

השאלה שלי היא האם לגעת באוטו הזה בכלל? מבחינת אמינות ותקלות מוכרות,
ובכלל אם הוא דיי מרוצה מהסוניק, והסוסים בסוניק מספיקים לו (מבוגר..) 

מה דעתכם בענין ?
תודה

קידוד קודן 10 ספרות וכוכבית
16/09/14 10:00
23צפיות
אבד לאחר החלפת מצבר ללא גיבוי 12V
איך מקודדים קוד חדש??? הישן לא עובד.
כאילו מהתחלה כמו מתקין...
מהו קוד מאסטר?

איבוד קידוד אחרי החלפת מצבר
16/09/14 09:30
49צפיות
החלפתי בניסן אלמירה 98 מצבר והקודן איבד הקוד שלו (לא עשיתי גיבוי סוללה בזמן החלפה). כרגע טכנאי שגריר ביצע קצר עוקף. הקודן מסוג 10 ספרות כוכבית ונורה ומנתק מגע משאיבת דלק. איך מקודדים מחדש קודן כזה???
תבדוק עם חברת הביטוח האם חייב קודן לביטוח ?
16/09/14 09:37
29צפיות
להערכתי אינך חייב כבר ברכב כזה ישן קודן, אזי פשוט תעיף אותו לכל הרוחות ותרוויח מקור צרות אחד פחות.
לפעמים צריך קצת להיות אסרטיבי מול חברת הביטוח כדי לבטל את הקודן הזה.
זה עבד לפני פשוט נעלם בגלל ניתוק מתח ל2 דקות. לא בשביל הביטו
16/09/14 10:02
35צפיות
לא בשביל הביטוח, פשוט להגן על הרכב מגניבה
אתה מזכיר לי
17/09/14 02:55
37צפיות
שלא מזמן ראיתי איזה ניסאן עם חישוקי פלדה פשוטים שעליהם ברגי נעילה.
בוא אני ארגיע אותך, עם הקודן יקח לגנוב את הרכב 30 שניות
17/09/14 07:53
42צפיות
בלי הקודן יקח 15 שניות (לגנב לא מיומן). היתקעות בכביש נטוש בגלל שהקודן החליט לנתק לך את זרימת הדלק למנוע לוקחת 4 שעות עד שהגרר מגיע, ובחום של 34-40 מעלות בלי בקבוק מים (וגם איתו) זה לא נעים...
תעשה את החישוב לבד.
הקודן זה שגעון ישראלי
17/09/14 19:12
37צפיות
בארה״ב מעולם לא ראיתי רכב עם קודן וחברות הביטוח שם רחוקות מלפשוט רגל. מעניין לחשב כמה עולה השגעון הזה עולה למשק הישראלי בזמן מבובז, בתקלות ובמצברים שחייהם קוצרו.
התייעצות לגבי קניית רכב
16/09/14 09:11
121צפיות
לי ולאישתי יש כרגע יונדאי אקסנט 2002 שאנחנו מעוניינים להחליף.
כרגע התקציב שלנו הוא 50,000 ש"ח
יש לי קרוב משפחה שיש לו 2 רכבים שהוא יכול למכור לי.
1. פיג'ו 308 2012 מליסינג (החוזה מסתיים בקרוב) בעלות של 68,000 ש"ח
2. טויוטה קורולה 2006 אוט' GLI (בעלות פרטית, יד 1) - מחירון 40,000, אבל מאמין שנשלם פחות.
שני הרכבים היו רק בשימוש שלו ושל בני המשפחה. 
הטויוטה במצב מכני מצויין, והוא משלם עליה רק מה שהוא חייב (טיפול תקופתי, טסט ודלק).
גם בפיג'ו לא ידוע לי על בעיות או תיקונים שהיו באוטו בשנתיים וחצי שהוא אצלו.

השאלה שלי היא האם כדאי ללכת על הטויוטה (בגלל המחיר הנמוך והאמינות) או שעדיף להוסיף עוד כסף כדי לקבל רכב חדש יותר?
או שאולי בכלל לא כדאי לא את זה ולא את זה, אלא לבחור רכב אחר (סופר מיני או משפחתית) שנראה לכם עדיף.
מבחינת דרישות, חשוב לנו אמינות, חסכוני בדלק (כמה שיותר, יותר טוב) ושיהיה תא מטען סביר ומעלה.
יש כאן עניין אישי
16/09/14 12:22
78צפיות
אני מאמינה שאוטו קונים עם הכסף שיש (במקרה שלכם לא יותר מ-50,000) ולא בכסף שאין. כך שאני הייתי הולכת על הקורולה. יש אנשים שהיו מעדיפים לקחת הלוואה, כדי להתקדם בשנתונים של הרכב.

כמה המחירון של ה- 308?
17/09/14 10:27
51צפיות
אם יודעים מי נהגה בה ואיך היא טופלה זאת מכונית עדיפה בהרבה על הטויוטה בת ה-8. היתה לנו 308 במשפחה והינו מאד מרוצים ממנה. נוחה, נוסעת טוב ואמינה. למיטב ידעתי חותכים חזק מתחת למחיר המחירון בגלל החשש של הישראלים מפיג'ו שעל סמך הניסיון שלי עם 2 פיג'ו מדגמים ודורות שונים, לא מוצדק. לפי דעתי 308 בת 3 מליסינג צריכה לעלות פחות מ- 68K ש"ח. אולי זה המחיר לפני מיקוח וממנו תוכלו להוריד להערכתי 10-15% וגם לקבל את היתרה שחסרה לכם בתשלומים נוחים ללא ריבית.

זאת דעתי.
º
עם משפחה אוכלים חמין, לא עושים עסקים...
17/09/14 11:00
25צפיות
המצב קצת השתנה (דיי הרבה למען האמת)
18/09/14 00:19
53צפיות
הפיג'ו לא ממש רלוונטית בגלל המחיר (זה המחיר אחרי הנחה), והטויוטה כנראה לא למכירה.
אם אנחנו יכולים לקחת ניסן מיקרה או קיה פיקנטו או קיה פורטה באותו מחיר (לא משנה איך ולמה), מה עדיף?
את המיקרה אני מעדיף על הפיקנטו כי היא קצת יותר גדולה.
את הפורטה אני מעדיף פשוט כי היא טובה יותר.
מה שמפריע לי בפורטה זה הצריכת דלק (אם הסיד היתה אפשרות, לא הייתי מתלבט).
מה דעתכם?

אגב, עם המשפחה הזאת אני אוכל חמין, ואין שום בעיה לעשות איתם עסקים (אבל זה כבר לא קשור)
מחפש עסק אמין בחיפה של מצברים
16/09/14 08:46
63צפיות
בתכנית יצאת צדיק נמצאו רק 30% מהעסקים כאמינים מה שמכניס אותי לבעיה.
בבוקר הסוויץ' השתעל והתכרכש והתפרפר עד שנהיה צרוד. התנענתי עם כבלים.
השאלה האם הוא באמת מת או שזה משהו אחר.
יש עסק אמין באיזור חיפה והקריות ?
לא בטוח שהמצבר מת. הטען את המצבר בנסיעה ארוכה
16/09/14 09:08
47צפיות
או עם מטען מצברים, ורק אם התופעה חוזרת כדאי לחפש סיבות.
º
ואין עסק שיכול להגיד לי אם זו רק בעיית טעינה או שהמצבר מת ?
16/09/14 09:28
18צפיות
נתחיל בשאלה בן כמה המצבר
16/09/14 11:11
60צפיות
שנית לכל חשמלאי רכב יש בודק מצברים תחת עומס,
אם נגיד אחרי חצי שעה נסיעה הוא לא עובר את הבדיקה זה הזמן למצבר חדש

החשמלאי בתחנת הדלק מצה (ליד נו"ש)  בדק את המצבר והטעינה לפני ההחלפה והמחיר אצלו היה סביר

º
תודה
16/09/14 11:27
14צפיות
מד מתח יתן לך איבחון ראשוני. פחות מ 10V תא מת ויש להחליף. מה
16/09/14 11:21
52צפיות
גובה המים?
בטוח ?
16/09/14 11:28
44צפיות
כלומר בכל מקרה שבו המד יראה לי מתח נמוך זה אומר שהמצבר גמור ?
אז מה היה כל הקטע ב"יצאת צדיק" שהמד הראה מתח נמוך במצברים חדשים ? ...
אם אחרי הטענה המתח נמוך - המצבר מת
16/09/14 11:35
49צפיות
ועוד לא ענית בן כמה המצבר, אם יותר משנתיים כנראה זה הזמן לעשות סקר שוק
אין לי מושג
16/09/14 11:55
51צפיות
קניתי את האוטו לפני ½ שנה.
בעצם מה שאתה אומר זה אם אני נותן לו בכבלים, ונוסע עד לנקודת בדיקה ובאותו רגע נמסר לי שהמתח נמוך, כלומר המתח התפרק מהר מדי, אז המצבר מת, בלי שום קשר לבעיית נוזלים או בעיה אחרת...

מה זה יצאת "צ"? לא רואה את חיים הד... זה עם המדבקות שגורמות
16/09/14 12:06
46צפיות
לת"ד.
º
אבאלה ... שנתיים? אתה אופטימי משהוא... לי היה 7 (שנים)
16/09/14 12:08
26צפיות
16/09/14 15:44
32צפיות
עוד לא נתקלתי במצבר שהחזיק רק שנתיים.
תמיד היה אצלי 4 שנים או יותר [היה לי גם 5 או 6 שנים ברכב חדש]

להגיד שנתיים בלבד זה קצת כמו יצרני מזון שבלי קשר למה הם משווקים מזהירים משאריות גלוטן, בייצים, בוטנים, שקדים, ושאר חומרים גם אם משווקים עלי חסה... מה שנקרא לכסות עצמם לפנים ולאחור...
מצבר לרכב
16/09/14 12:27
62צפיות
אם בבוקר היתה התנעה קשה, ובסופו של דבר הרכב הותנע עם כבלים, אזי צריך להחליף מצבר.
כמו כן, אם מפלס המים המזוקקים נמוך הרי זהו מתכון מושלם לקיצור תוחלת חיי המצבר.
ממש לא!. אם יש לי מצבר בן שנתיים שהתרוקן כי השארתי אורות
16/09/14 12:51
59צפיות
והתנעתי עם כבלים. זה אומר שהמצבר גמור? ממש לא. הוא גמור עם יש תא מקוצר  שבד"כ נובע מחוסר מים רציני בתא אחד לפחות.
מצבר לרכב
16/09/14 13:17
61צפיות
אם יש כמות מספיקה של מים מזוקקים ותמהיל נכון של מים וחומצה, אז יכול להיות שנסיעה ארוכה מאוד בלי דימום מנוע תציל את חיי המצבר.
במחיר הנסיעה הזו ניתן לקנות מצבר עם בדיקה של חשמלאי מומחה.
16/09/14 13:28
51צפיות
מה עם לחבר מטען? בקיצור. מצבר זה לא מדע טילים בליסטיים. יש מה פרמטרים לבדוק, לנסות ותקן את שדרוש. לפעמים חיבור עייפון ומצלמה ואםפי מרוקנים את המצבר. ונסיעה עם המזגן ואורות וכו'....לנתק צרכנים כשחונים.
מצבר לרכב
16/09/14 13:40
41צפיות
"עייפון" IPHONE, "אמפי" MP3, ומצלמה אינם מרוקנים את המצבר.
מזגן עובד רק כשהמנוע עובד. ומה שיכול להחליש את המצבר זה אורות דלוקים כל הלילה.
בנוסף - יש רכבים רבים שבהם שקע המצת אינו מקבל חשמל כאשר המנוע מכובה.
נכון אבל כשכולם מחוברים, יש צריכה שהאלטרנטור
16/09/14 13:47
36צפיות
צריך להשלים. ויש היום שקע יעודי למכשירים. אני מניח שהוא מחובר קבוע. בקיצור יש לחשוב על כל הפרמטרים. מצבר חלש זה לפעמים סימפטום למחלה שלא קשורה למצבר. ולפעמים זה המצבר.
חשמל ברכב בשעת נסיעה
16/09/14 13:59
39צפיות
האלטרנטור מספק חשמל למערכת החשמל ומטעין את המצבר כל עוד שהרכב נמצא בתנועה.
טלפון סלולרי נטען עד לרמה של סוללה מלאה ואז מנתק את עצמו. וכל שאר מכשירי החשמל שלהם צריכת חשמל נמוכה, מקבלים את החשמל מהאלטרנטור כאשר הרכב נמצא בתנועה או בעצירה עם מנוע עובד.
נעבור לנגדים קבלים ושדה ההשראה הראשוני של האלטרנטור...
16/09/14 15:52
42צפיות
וכשהאלטרנטור לא יכול לספק את כולם, נוצר גרעון במצבר.
ומתי ראית אלטרנטור שהגיע למצב שהעומס ברכב רגיל
17/09/14 22:12
23צפיות
עבר את מה שהוא יכול לספק?

הסיכוי שהפיוז ישרף הרבה יותר גבוהה מאשר שהאלטרנטור לא יעמוד בעומס.

ואני לא מדבר על רכב שהותקנו בו מיליון צרכנים נוספים(כמו תאורת שטח, מקרר וכל שאר השטיות), אלא על רכב סטנדרטי עד MP3+IPHONE+מצלמה+רדיו+אורות דולקים.
בתקופת הדינוזאורים.... הבנתי שהמצבר התיבש.... אנחנו בתאו
17/09/14 22:28
31צפיות
בתאוריה. מעשי גם יכול להיות ואם האלטרנטור לא מספק כנדרש. בקיצור סיכמנו את הנושא. התעלומה נפתרה.
º
תשקול החלפת מצבר
18/09/14 10:28
6צפיות
במרכז הכרמל - מיכה
17/09/14 15:47
32צפיות
בעיר - חשמל עין דור (רח' עין דור בין המגינים ליפו).
יונאדי קופה 97
16/09/14 06:18
47צפיות
איך הרכב?? האם יש בו המון תקלות?? בולע הרבה דלק???
מבחינה חיצונית נראה מאוד טוב... האם מומלץ לקנות?
רכב נחמד מאוד. בעקרון הוא אמין אבל
16/09/14 09:08
37צפיות
אתה מדבר על רכב כמעט בן 20 אז מאוד תלוי איך טיפלו בו וכמה קרעו אותו. כשנוסעים רגוע צריכת הדלק צריכה להיות סבירה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום