לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

מצבר לג׳יפ יונדאי טוסון
17/08/14 08:18
25צפיות
שלום,
מישהו יודע כמה אמור לעלות מצבר לג׳יפ טוסון של יונדאי?

תודה
אימפרזה 2005 - 82000 ק"מ, כדאי לי?
16/08/14 22:12
45צפיות
היי,
יש לי אפשרות לקנות אימפרזה 2005 מ__חבר שלי__, עברה 82000 ק"מ, תאונה אחת החלפת דלת. יד ראשונה. היסטוריה שקטה יחסית מתקלות, לפחות מה שהוא אומר.

מצבר הוחלף לפני שנתיים, צמיגים לא הוחלפו כמה שנים.
הוא רוצה עליה מחירון פחות 5%.

אני מחפש אוטו שיהיה זול להחזקה\אמין לנסיעות בתוך העיר ועד פעמיים בשבוע ת"א-רחובות.

הצרכים שלי : אוטו זול להחזקה, שיסחוב את הנסיעות שלי עם כמה שפחות מוסך. על אוטו כזה לא צריך מקיף עד כמה שאני מבין.
עוד יתרון פה זה לא להתעסק עם אנשי יד 2 החביבים.

ברור לי שאני הולך לקבל פה 1:10 בדלק ואולי יותר רע.

מה דעתכם?

כעקרון חיפשתי משהו באזור ה40 אלף כי אני חושש לקנות משהו ישן יותר ממשהו שאני לא מכיר. פה כביכול יש לי משהו אמין אז אני מרשה לעצמי "לחסוך" ולקחת אוטו זול יותר.
אם לא העיסקה הזאת, אז אני מחפש סיריון שנת 2008 באזור ה40.
º
נשמע סבבה
16/08/14 22:47
13צפיות
כמה שאלות
16/08/14 21:46
79צפיות
אני מחפש רכב אוטומט 5 דלתות משפחתי 40-50K? אזה המלצות

ואני רוצה לדעת האם יש התנהלות ברכישה כמו אלבר ועוד

ומול מגרשי מכוניות

תודה
לא מזמן הלכתי עם אחי לשם
17/08/14 12:01
61צפיות
הוא נכנס לאלבר כי שמע דרך חבר שהמליץ עליהם... הסתובבנו באיזה שישי אחד והוא קיבל שם הצעות טובות , לא זוכר מה היה המחיר המלא אבל למשל על קיה פורטה אמרו לו מקדמה של פחות מ 8,000 שקל וכל חודש תשלום קבוע ב 750 משהו כזה... מה שהיה טוב אצלם שזה רק לשנה וחצי ואם אחר כך אם תלא מרוצה אז כל הסיפור נסגר בלי חובות מסביב...

מחפש אוטו שני עד 40k ידני.
16/08/14 18:34
81צפיות
האוטו צפוי להחליף פונטו 2004.
חשוב צריכת דלק ואמינות, פחות חשוב התנהגות כביש, נוחות נסיעה וכו...

האוטו הוא אוטו שני אבל יסיע 2 ילדים קטנים לפעמים, בגודל של הפונטו פלוס מינוס.

תיבה ידנית.

תודה רבה ושבוע טוב!
º
פונטו חדשה יותר
17/08/14 11:38
26צפיות
האם אין היצע של מכוניות ידניות?
17/08/14 22:01
46צפיות
נראה כאילו הם לא קיימות בשנתונים הללו בכטווח מחירים הזה
כנראה שלא
17/08/14 22:21
39צפיות
אני בחיפושים כבר כמה חודשים, וכנראה שאני הולכת לאוטומטי, וזהו.
סקודה פאביה, פולקסווגן פולו....
18/08/14 03:21
33צפיות
אני נוהג על הראשונה, שנת 2007, ידנית ומחירה נמוך ממה שהגדרת..
שווה לחפש.

אלדד
הונדה עם ק"מ גבוה
16/08/14 18:17
57צפיות
אני חושב לקנות הונדה ג''אז שנת 2005 מנוע 1.4 שיש לרכב 310K ק"מ. 
1)רציתי לדעת כל כמה ק"מ הולך מנוע במנועי הג''אז??
2) כמה עולה לייבא מנוע של ג''אז?
3) ואם יש דברים ספציפים שעליי לבדוק ליפני שאני קונה את הרכב ??
אשמח לעזרתכם תודה !!
º
תיבות הילוכים מפחידות אותי יותר ממנוע
16/08/14 18:23
26צפיות
º
למה גיר? לדעתך המנוע חזק עדיין ?
16/08/14 19:19
16צפיות
פזו 301 זה דראק רציני
16/08/14 16:37
144צפיות
התגלגלה אלי אחת לסופש, 1600 אוטומט שעברה 50K ק"מ לא הכי קלים כנראה (רכב חליפי)
מה אני אגיד לכם, נכון שאומרים שאין היום מכוניות באמת גרועות, אבל ה 301 הזכירה לי שיש מכוניות פחות טובות ויש יותר, ה 301 הרבה פחות.
מה רע באוטו
הנדסת אנוש גרועה ביותר, כפתור כיוון המראות לא נגיש בישיבה רגילה, מצריך רכינה קדימה להגיע אליו ואז להשען אחורה לראות אם הכיוון היה מוצלח וחוזר חלילה, אני מצטער, אני אתאיסט, לא באתי לפה להתפלל
כפתורי החלונות במיקום אפילו פחות נגיש מכתפור המראות (במרכז למטה עמוק יותר ממסילת ההילוכים!)
מערכת מיזוג מכאנית, לא חזקה במיוחד, אבל הקטע המעצבן שלא משנה לאן מכוונים את האוויר הוא תמיד יוצא גם קצת מלמעלה, זה מרגיז בעיקר בלילה (יוצר לחות על החלון מבחוץ וחוסם שדה ראיה, ולא, להפעיל וישרים סתם מפזר את זה לכל החלון ומסתיר יותר) קשה לא להוציא אוויר מלמעלה כשאני לא רוצה?!
לא הבנתי גם למה יש רק 2 רמקולים מקדימה ולא 4, נשמע לי מאוד עלוב.
הרכב רועש מחוץ לעיר, כל כך רועש שבדקתי כמה פעמים אם אני באמת בתחום המהירות המותרת (ומסתבר שהיתי)
אבל השיא עוד לפנינו, המנוע לא כזה מרשים כמו שרומז דף הנתונים (מרגיש חלש) אבל השיא זו תיבה ההילוכים האוטומתית, היא מזנקת ממש בעצלנות מעמידה, לוקח לה נצח להוריד הילוכים וכל זה בלי להיות עדינה בכלל, חשבתי שאולי זה הרכב הספציפי אבל אחרי שקראתי פה (מבחן מאתר אוטו)
כנראה שהאשם הוא בפרוש היצרן ולא רכב ספציפי
ויש עוד דברים שבטח שכחתי או סתם לא הזכרתי (למשל לא דיברתי על ההגה שהוא סתם כבד בלי סיבה)
לדעתי המחיר של רכב זה הוא 111K ש"ח
אם תשאלו אותי, לא שווה בכלל, אולי אולי אם הייתם אומרים שהוא עולה בסביבות ה 85K היתי מוכן להגיד שמה שמשלמים זה מה שמקבלים אבל במחיר הזה
פחחחחחחחחחחחחחחחחח
הא כן, למה לעזזל החלונות לא עולים ויורדים בנגיעה?
16/08/14 18:22
88צפיות
כל סיבוב באוטו מזכיר לי עוד משהו
כל כך קשה לעשות הרמה והורדה מלאה בנגיעה?!
אפילו לא של הנהג כזה
º
ככה זה שמכוונים נמוך, רכב למדינות מתפתחות.
16/08/14 22:03
35צפיות
מחירון 111, מחיר מעשי - סביב 90-95.
17/08/14 12:07
82צפיות
יהיה מעניין לראות איך הם יגיבו (אם בכלל, בכל זאת לובינסקי) למחיר החדש של הסוניק - 79,000 שקל ל-1.4 ל' אוטומט בגרסת הסדאן.
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:46
8צפיות
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
האם קרעו אותי בחשבונית?
16/08/14 12:08
146צפיות
נכנסתי עם הרכב לטיפול תקופתי ועשינו:
החלפת טימינג+ משאבת מים- לפי הוראות יצרן. המוסכניק אמר שהמשאבה רופפת והתייעץ איתי אם להחליף, לא החלפנו בעבר. 
בלמים קדמיים
מתזים - הפסיקו לעבוד. הוא אמר שזה בעיה במנוע
נורות - לפי הריגקטים של הטסט
הוא העביר אותו טסט ובא לקחת את הרכב מהבית והחזיר אותו למחרת. 

מדובר ביונדאי אקסנט שנת 2004, 100,000 ק"מ. מטופלת אצלו כבר 4 שנים. שקנינו אותה (50,000 ק"מ) עשינו לה טימינג ראשון בלי להחליף משאבת מים. 

אשמח לשמוע אם החשבון שעשה לי הוגן- מצורף העתק חשבונית. 

º
זה המון עבודה על האוטו, נראה לגיטימי
16/08/14 15:54
30צפיות
לא. המחירים נראים סבירים.
17/08/14 01:19
62צפיות
פשוט הצטברו כמה תיקונים ביחד. טיפול צריך לעשות, טיימינג גם כן. משאבת מים טוב שהוא החליף וככה צריך לעשות. כל השאר זה שחיקה ותקלות שאולי יכולת לסחוב עוד קצת, אבל כנראה שהיה צריך לעשות.
º
תודה!
17/08/14 08:39
7צפיות
º
זה קצת מלחיץ נראה בהתחלה אבל שורה תחתונה זה בסדר.
17/08/14 12:03
8צפיות
עזרה בקניית רכב עד 50 אלף
16/08/14 00:43
63צפיות
אשמח לעזרה לרכב לסטודנט עד 50000 שקל שיעשה נסיעות עירונית ופעם בשבוע חיפה-נתניה חשוב לי כמה דברים:
א. סופר מיני (שלא יהיה גדול מדי )
ב.ידני
ג. חסכוני בדלק
ד. לפחות משנת 2007

כרגע אני מתלבט בין הסקודה פאביה לבין הסיאט איביזה..אם למישהו יש המלצות מעבר להם ואם לא אז מה עדיף מבין השניים..תודה!
º
למה סופר מיני? למה לא מיני?
16/08/14 09:26
24צפיות
מהסיבה למצוא אוטו מעט יותר חזק
16/08/14 10:17
46צפיות
האמת שבדקתי לגבי האלטו או הספארק והבנתי שלנסיעות מחוץ לעיר הם פחות מומלצות ופחות בטיחותיות ולכן העלתי את התקציב כדי למצוא אוטו שיספק את כל הצרכים שלי..
לא נסעתי מעולם במכונית מקבוצת המיני
16/08/14 10:34
42צפיות
אבל לדעתי נסיעה פעם בשבוע של חיפה-נתניה (40 דקות פלוס מינוס) לא תהיה בעיה באף אחת מרכבי המיני, ואם שאר הנסיעות הן בעיר, אני לא רואה בעיה עם אחת כזו - אבל אולי בגלל העליות של חיפה כדאי לקנות את המנועים הגדולים יותר. שווה לבדוק גם את הפיקנטו או את ה i10.

היתרון של מיני בעיני הוא שבתקציב נתון תוכל לקנות רכב חדש יותר - אבל תיכף יגיעו מומחי המיני (אניגו?) ויתנו חוות דעת נוספת.
הרכב לא מניע כאשר חם בחוץ ( 34 מעלות ), בלילה אין בעייה.
15/08/14 23:19
105צפיות
למישהו יש מושג למה?
קליאו 2002 1400 גיר ידני.
מעניין, האפשרות שנראית
16/08/14 14:33
101צפיות
לי הגיונית שבערב קר יותר ולכן בהתנעה קרה החלקים צמודים יותר והקומפרסיה גבוהה יותר.
מתי הוחלפו פלאגים ?
ניסיתי לברר את זה עם איש מקצוע?
17/08/14 12:07
62צפיות
עושה רושם שזה בעיה בפלאגים כמו שכפיר ציין
º
במוסך טוענים שזה חיישן הצתה + תושבת שלו.
17/08/14 13:55
20צפיות
תגדיר מה זה לא מניע?
17/08/14 12:14
54צפיות
בכלל לא? אחרי שני ניסיונות? הסטרטר טוב אבל לא מניע או שאין סטרטר? האם זה התחיל פתאום או היה ככה תמיד?
º
לא מניע כלל, יש סטרטר. התחיל פתאום.
17/08/14 13:52
22צפיות
והאם זה קשור גם לחום המנוע, או רק לחום בחוץ?
18/08/14 01:39
29צפיות
כלומר בלילה, אחרי נסיעה, כשמדוממים, איך ההתנעה?
ואיך אתה מתניע בסוף?
הייתי בודק את מערכת הדלק, וגם את כל החיישנים והחיבורים שלהם. ייתכן שיש איזה מגע רופף שמתנתק כשהסביבה חמה. קצת קשה לאבחן את זה. גם האבחון של המוסך זו אפשרות שלא צריך לפסול. השאלה לפי מה הוא קבע את זה.
º
הוחלף חיישן הצתה כולל צמה. נראה מה יהיה... בינתיים בסדר.
18/08/14 07:07
15צפיות
חיישן הצתה- חיישן קראנק?
18/08/14 20:02
22צפיות
האם ראית את החלק שהורידו?

אני שואל כי נתקלתי בכמה מקרים שמה שהלך זו צמת החוטים בדרך לחיישן ולא החיישן עצמו, כאשר הצמה פשוט מתבשלת מהחום של המנוע.

ואם זה המצב מדוע החליפו גם את החיישן עצמו, ולסיכום כמה עלה?

בקשת המלצה לסופר מיני אוטומטית
15/08/14 17:03
42צפיות
התקציב עד 80 אלף
רכב קודם שהיה זה אוואו ביג
ו לאחר מכן סוניק דור 1 4 דלתות (סדאן)
שאגב מאוד מאובזר לקטגוריה כולל בקרת שיוט

כעת רוצים להשתדרג או לסוניק חדשה במבצע של ה78900
או סופר מיני אחרת.

תמליצו לי בבקשה.
אבל בעיקר על רכבי סדאן ולא בסגנון ה i30

תודה מראש
תיקון
15/08/14 17:05
26צפיות
הכוונה לא רכבים כמו איי20
אלא סדאן או סטיישן
האם הגיוני שרכב משומש יעלה כלכך קצת ?
15/08/14 14:03
187צפיות
מצאתי הצעה מסוכנות ליסינג כלשהי, מעדיף לא להזכיר שמות ודגמים ספציפיים, אבל הבנתי שזאת חברה אמינה ומוכרת, לא חאפר קטן.
על רכב משנת 2012 עם 40000 ק"מ, חדש כזה עולה 120000, והוא רוצה רק 80000.
אומר שהאוטו שמור, בלי תאונות בלי שריטות וכו.
40 אלף פחות אחרי שנתיים ? הגיוני ?
º
רכב שהיה בליסינג פרטי*
15/08/14 15:39
41צפיות
º
אז בלי לדעת פרטים ספציפים - כן.
15/08/14 15:41
64צפיות
אין ממה לחשוש ?
15/08/14 15:50
87צפיות
כלומר לא יותר מהחשש הרגיל של קניית אוטו משומש...?
יש מכוניות שהערך שלהם נשמר ויש כאלה שנופל ?
מה למשל יכול להשפיע על ירידה גדולה כזאת ?
אתה באמת רוצה תשובה
15/08/14 16:36
101צפיות
בלי שאמרת איזה רכב זה בדיוק?!
חשבתי שאפשר לענות באופן כללי...
15/08/14 17:36
117צפיות
פיאט 500, זה מספיק ?
למה לא אמרת קודם? אם ככה המחיר אפילו גבוה מדי.
15/08/14 18:28
123צפיות
כחדש, הדגם היקר הוא רכב שלא ממש נותן תמורה ממשית למחיר שלו. אבל יש מספיק קונים שמתלהבים מהעיצוב הייחודי, השם, הקסם.... לא יודע.
כמשומש, למי שסופר את הכסף, היתרונות האלה נעלמים, ואתה נשאר למעשה עם פיאט פנדה מעוצבת. באותו מחיר רוב הקונים היו בוחרים בסוזוקי סוויפט או משהו כזה.
15/08/14 19:11
61צפיות
על זה נאמר "קצר וקולע"
נשמע לגיטימי
16/08/14 15:48
53צפיות
קח את הרכב למכון בדיקה שאתה משלם עליו ואם הכל תקין - תתחדש.
איפה יש מוסכים מורשים של קיה?
15/08/14 13:54
22צפיות
לצורך טיפול ראשוני (טיפול 20000) וכמה עולה טיפול כזה?
צביעה של הרכב
הודעה זו מכילה תמונות
15/08/14 13:27
46צפיות

הי קניתי מאזדה 3 שנת 2006, האוטו צבוע בצבע שחור מט נראה ממש כהה כזה.
רציתי לצבוע את האוטו או למרוח עליו לקה או משהו כזה כדי שהאוטו ייראה מבריק 
מה האופציות שלי?
בנוסף מה לגבי חלונות שחורים מאחורה כהה מקדימה קצת פחות. האם ניתן לרשום את החלונות השחורים ברשיון הרכב?
מצורפת תמונה
תודה מראש
התייעצות לגביי אוטומטי או ידני לשברולט אוואו
15/08/14 12:59
46צפיות
שלום וצהריים טובים
לאחר חודשים ארוכים של חיפושים והסתכלויות על מכוניות לצרכים שלי (שנה, גודל והכי חשוב מחיר)
החלטתי שאלך על השברולט אוואו (לאמא שלי יש כזאת ואני נוסעת עליה ומרוצה)
למרות השם הרע שלה..אז בבקשה אל תנסו לשכנע אותי כמו בפורומים אחרים.
אשמח לעזרה אם יש כאן בעלי שברולט אוואו ידני ואוטומט לדעת
כמה יוצא לכם בצריכת הדלק? האם יש הבדל ביניהם בצריכה?
המון תודה
מיכל
אוטומט או ידני, האם השאלה קיימת ?
15/08/14 19:20
42צפיות
בוודאי שהיא קיימת: חסרי הקואורדינציה חותכים. בעבורם, רק אוטומט.
אבל, האם השאלה קיימת בקרב בעלי הקואורדינציה?

נקודת המוצא צריכה להיות שידני לא פחות טוב וזה UNDERSTATEMENT.
יתרונות בתחזוקה, בשליטה ובנהיגה לכל אלה שמסתדרים קואורדינטיבית עם 3 הדוושות.

לאלה שהשימוש ב3 דוושות אינו נוח, כאן מתחיל הספק. צריך להבין ממה נובעת ההגדרה "לא נוח" ואולי לוותר.
מתאם AUX לרדיו מקורי של סדרה 3 E46 2005 וגם קליטת רדיו גרועה
14/08/14 22:34
110צפיות
שלום לכולם,
הרכב הנ"ל בבעלות אמי ואני משאיל אותו לשבוע הקרוב לשם נסיעה לאילת.
הקליטה ברדיו גרועה כשמתרחקים מאזור המרכז (אין תקלה. היא פשוט גרועה בכל העולם), וגם אין כניסת AUX.
משיטוט ברשת ראיתי שקיים מתאם AUX מקורי שמתחבר בגב המכשיר, אולם לא הצלחתי למצוא אף קישור למוצר הזה בחנויות ישראליות.
אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי למקום כזה בדחיפות, שכן הנסיעה בשבת בבוקר.

ובקשה לקליטה ברדיו - בפורומים בעולם טוענים שכך המצב בדגם הזה גם כשהרכב היה חדש (בעקבות השימוש במפשיר האדים האחורי כאנטנה).
השאלה היא מה ניתן לעשות ע"מ לשפר זאת.

מי בכלל שומע רדיו?
15/08/14 16:37
102צפיות
אתה הולך לעשות נסיעה כל כך כיפית ברכב שפשוט בנוי לנסיעות כאלה ומה שמטריד אותך זה קליטת רדיו?
נותנים לך בימר לשרוף צמיגים בירידות סדום - קח ותהנה.
ואם אתה לא נהנה מצליל המנוע - קח איתך כמה דיסקים עם מוזיקה שאתה אוהב ושים אותם בצ'נג'ר (רק תדע שהמערכת המקורית לא קוראת פורמט MP3 - אתה צריך להמיר לפרומט אחר).
אם לא היית כל כך לחוץ בזמן הייתי מפנה אותך לשאול את שאלתך במועדון הBMW של "אוטוספורט". אבל עד שבת בבוקר זה מעט מידי זמן וסיכוי קלוש שתספיק למצוא פתרון.

אין צ'יינג'ר וגם כמעט אין לי דיסקים שהם לא MP3
15/08/14 19:33
55צפיות
כל מה שכתבת נכון מלבד העובדה שאני נוסע דרך מצפה רמון וכביש 12
אגב, נוסע לבד והמשפחה מצטרפת בטיסה... דאבל פאן.
יהיה בסדר, אגרד דיסקים מהשכנים, ובינתיים הזמנתי את המתאם המיועד ב-10$ מאיביי, שיהיה לפעם הבאה.

תודה
הרבה מאוד אנשים מקשיבים לרדיו.
15/08/14 21:22
107צפיות
(ככה, כי נשאלה השאלה)
לגמרי
15/08/14 22:59
69צפיות
אצלי זה כמעט רק רדיו, אולי חוץ מדיסקים של הילדים.
כמעט לאורך כל שעות היום.
16/08/14 11:23
72צפיות
ובעיקר 88fm
בשבילי רדיו זה משהו שעולה לי יותר ממאה שח באגרת רשוי.
16/08/14 13:27
75צפיות
כסף שנזרק לפח. אין לי עיניין לשמוע רדיו. מעדיפה לשמוע מוזיקה שאני אוהבת ולא לחכות כמה שעות  עד שיעשו לי טובה ויזרקו עצם - שיר אחד שווה.
חדשות? אפשר לקרוא במכשיר הנייד.
לדעתי לשמוע רדיו לא יותר מהרגל , מסוג של "כי ככה זה". אין לרדיו כל יתרון לדעתי.
אם כבר אגרה אז דווקא ברדיו אני מרגיש שאני מקבל
16/08/14 17:31
52צפיות
את התמורה בעדה.
טוב שכתבת לדעתך
16/08/14 18:32
61צפיות
אני כמעט תמיד שומע רדיו בנסיעות אלא אם ממש אין שום דבר לשמ6ע.
כל אחד ומה שמתאים לו.
16/08/14 19:04
52צפיות
לי אישית טוב גם בלי רדיו וגם בלי טלויזיה. אני ממש לא בקטע לא של האח הגדול ( או כל פסולת ריאליטי אחרת), לא של YES בייבי  עם איזה  חלזון מסטול ולא של ערוצי בישול ( זה משמין  ).
חדשות? סרטים?סדרות? יש את הכללל באינטרנט.

להוסיף כל פעם "לדעתי" או שגם ככה מובן שאני לא מייצגת שום קבוצה אלא את עצמי  ואת דעתי בלבד ?

ההבדל בין לבחור לבד או בחירה של מישהו אחר.
16/08/14 20:19
44צפיות
ברכב שלי מותקן דאבל-דין של סימנס ואני משתמש ברדיו שלו רק לחדשות (אם בכלל). לדעתי, עם מגוון האופציות הקיים בו (MP3 הצרובים על DVD, כניסת USB) אין יותר צורך להאזין לרשימת השמעה שבחר מישהו בגלגל"צ.
ברכב של אישתי יש רק רדיו+CD (ה Audio20 המנווונת של מרצדס), המערכת אמנם מאוד איכותית בצליל (מותקנים 10 רמקולים של הרמן-קרדון והבידוד האקוסטי של הרכב מרשים) אבל מה זה שווה שהדבר היחידי בו ניתן לבחור הוא איזה תחנת רדיו פחות גרועה בזמן נתון....

מה הקשר בין האח הגדול לרדיו?!
16/08/14 21:55
36צפיות
אגב, אמרת על חדשות... בתחנה הקבועה שאני מאזין לה אין חדשות, וזה לא חסר לי.
אין חדשות, אבל טונה פרסומות...
18/08/14 16:12
13צפיות
הסיבה היחידה שאני שומר נאמנות לגלגל"צ (בטח לא בגלל איכות המוזיקה).
כל אחד ומה שמתאים לו, זו הצהרה יפה
17/08/14 17:21
25צפיות
העובדה שפותח השרשור שאל על רדיו כנראה מרמזת על העובדה שלו, אישית, רדיו מתאים.
אין מה לדאוג, עוד מעט השם ישתנה
16/08/14 20:19
47צפיות
וכול הסכום יעבור ישירות לרשות השידור החדשה.
ועד 2018 היא תעלה בכל שנה.
לזה אתה קורא "אין מה לדאוג"?
16/08/14 20:25
41צפיות
המחיר של מס שרירותי הזה יעלה,כבר קראתי על זה בגלבוס. ואני אשמח אם מישהו יסביר לי למה מגיע לי קנס הזה אם אני לא רואה טלויזיה ולא שומעת רדיו? מדוע אני חייבת לממן גוף פרזיטי חדש שקם במקום הישן?
כתבתי את זה בציניות שחכתי את המרכאות
16/08/14 21:09
37צפיות
התחזית של אבי וייס אפילו קודרת יותר
יש לי המון דעות לגבי זה שמקומם לא פה
16/08/14 22:00
33צפיות
בקצרה, הפרזיטיות של הגוף הזה מתחילה ונגמרת בטלוויזיה.
מבין קול ישראל והערוץ הראשון, קול ישראל הוא הרווחי יותר, האיכותי יותר ובעל אחוזי רייטינג הרבה יותר גבוהים (בקול ישראל כוונתי לכל תחנות הרדיו של רשות השידור).

אבל את בכל מקרה לא שומעת רדיו אז את לא יודעת, כמו אותו ציבור שמאזין לגלגלצ ולא שמע מעולם רשימת השמעה יותר מגוונת מאותם 20 שירים בחודש.

אבל שוב, זה לא פורום רדיו אז זה לא המקום
º
רק האומללים שאין להם בימר !
16/08/14 12:13
14צפיות
º
וואוו, צ'יינג'ר... זה ישן בערך כמו קלטות
16/08/14 12:17
25צפיות
נו מה אתה רוצה?ב 2005 היה לך מושג מה זה AUX?
16/08/14 13:22
49צפיות
זה מערכת מקורית עם טכנולוגיה מיושנת יחסית להיום. בוא נראה את האוטו שלך בעוד עשור ונראה כמה מתקדם הוא יהיה יחסית לימים של העתיד.
לי אישית לא אכפת איזה מערכת - יש מוזיקה? זה מספיק.
לענות ברצינות?! כן.
16/08/14 17:27
54צפיות
ב2005 נגני MP3 היו מספיק נפוצים כמו גם בלוטות' אם אני לא טועה בזמנו הייתי עם נוקיה 6280 שהחזיק את המוזיקה שלי.

אני מדבר על מערכות בתקופה שהדיסקמנים היו בשיא, כשדיסקים היו בשיא וקסטות עדיין לא נעלמו (בערך מה שקורה עכשיו עם הMP3 והדיסקים, פורמט אחד מוביל את השוק והשני עדיין מחזיק איכשהו).
נראה לי ש....
16/08/14 17:33
46צפיות
רק ב2007-2008 MP3 נהיה גאדג'ט לכל פועל. ב2005 עוד כולם צרבו לCD את המוזיקה שלהם.
תנסה למצוא משדר FM שמתחבר לAUX
15/08/14 21:25
50צפיות
יש הרבה משדרים קטנים שמתחברים בAUX לכל נגן מוזיקה(וחלק בחיבור USB)
שפועלים דרך השקע 12V(מצת) שמשדרים בתדר FM שאתה יכול לכוון ברדיו של הרכב.

במקרה כזה יש לך "תחנת רדיו" פרטית לרכב שלך שמשדרת את מה שיש לך בנגן שלך.
יש לי כזה
16/08/14 00:25
46צפיות
אחד שהזמנתי מאיביי לפני כמה שנים ושכב מאז בארון.
השמע לא משהו. לא ברור אם זה בגלל המכשיר הזול או הרדיו הלא משהו מלכתחילה.

אבל תודה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום