בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

האם אפשר לתקן או חייבים לקנות חדש?
01/06/14 18:12
116צפיות
האם אפשר לתקן או חייבים לקנות חדש?
טויוטה בת שנה.
זכוכית הפנסים האדומים שבורה (מודבקת בניר דבק)
שני סדקים מסומנים בחיצים.

הייתי במוסך אחד ורוצים להחליף את המנורות ואת הפגוש האחורי.
האם יש דרך לתקן את הפגוש?  
ומה  עם הפנסים, האם אפשר להחליף רק את הזכוכית?

תודה, אריה
אולי מכאן תבוא הישועה...
01/06/14 17:59
229צפיות
אולי מכאן תבוא הישועה...
יש לי שישה rivnut (מסמרה חלולה עם הברגה פנימית) לנעוץ באוטו, בשביל זה צריך כלי ייעודי (או קצת אומץ ואילתור עם בורג וכמה אומים שיהיה במקרה ולא אמצע כלי בשום מקום) שאין לי שום כוונה לקנות בשביל ה6 מסמרות האלו.

למישהו יש במקרה אחד להשאיל?
כל העניין לא אמור לקחת יותר מחמש דקות.

תודה!

אל תשלחו אותי למוסך יבואן או משהו בסגנון, למרות שהחלק הוא אביזר מקורי של פורד הוא לא נמכר בארץ וממש אין לי סבלנות לכאב ראש של להסביר להם ושיקחו ממני כסף על החמש דקות האלה (+ לא בטוח שיהיה להם את הכלי המתאים).
º
לא הבנתי למה מפתח רגיל לא יעשה את העבודה
01/06/14 19:22
40צפיות
בעיקרון צריך כלי ייעודי כדי לקבע אותם
01/06/14 19:33
91צפיות
משהו כזה.
אני מעדיף להימנא מאילתורים כאלה (שכנראה אעשה בסוף כי לא אמצא כלי מתאים).
º
להימנע*
01/06/14 19:34
15צפיות
בעולם התעופה משתמשים בזה לכל מיני מטרות
02/06/14 12:49
87צפיות
שווה לשאול בפורום תעופה קלה, יש שם כמה וכמה בונים של מטוסי קיט, סיכוי סביר שלאחד מהם יהיה כלי כזה.
יש פורום כזה
02/06/14 17:03
75צפיות
למען האמת בעולם התעופה שאני מכיר היו רק אנקרנט אבל ידעתי שזה קיים שם.
אברר...

תודה
רכב למשפחה עם מרווח גחון מאפשר
01/06/14 17:12
132צפיות
אני מחפש רכב משפחתי סטיישן / טנדרון שיכול להכיל חמש נפשות + כלב אימתני + ציוד קמפינג ולחיות בשלום עם דרכי עפר.
עד כה נסענו בברלינגו דיזל HDI 2.0, היינו מאוד מרוצים מצריכת הדלק ומהמקום המרווח. אגן השמן היה פחות מרוצה. מחפש רכב קצת יותר גבוה, בלי להתפשר המון על המקום באותו (גם לנוסעים וגם לציוד) ועל צריכת הדלק.
רעיונות?
מה לגבי סקודה רומסטר?
המליצו לי על סובארו בהקשר של מרווח גחון - המלצות על מודל ספציפי שיתאים?

תודה תודה
אם כבר אז ייטי ולא רומסטר אבל גם הוא יהיה קטן
01/06/14 17:38
85צפיות
סובארו פורסטר/אאוטבק זו אופציה גם ניסאן קשקאי זו אפשרות.
(יש גם וולוו XC70, או XC90 [לא הגדרת תקציב ])
אז אני מגדיר:
01/06/14 17:50
77צפיות
אם היה לי תקציב ל-XC70 אז הייתי רוכש ג'יפ
התקציב סביב 60,000
º
סובארו אאוטבק או פורסטר יתאימו מאד
01/06/14 18:34
29צפיות
גם אאוטלנדר אופציה שפויה
01/06/14 20:15
61צפיות
מרווח גחון 21 אם אני זוכר נכון, בגאז ענק, אצלנו נכנסת לברדורית בקלות עם מקום לתיקים ושאר עניינים.
ממש לא חובה 4*4 לדעתי.
º
ב60K הוא ימצא רק אאוטלנדר דור ראשון.
01/06/14 20:35
27צפיות
לא בטוח, הדור השני כאן כבר די הרבה זמן
01/06/14 22:30
55צפיות
לדעתי מאזור 2007 או 2008, זה מספיק זמן כדי שהמחיר ירד לטווח המחירים הזה.
התשובה שלך היא פיאט דובלו מהדור הראשון
01/06/14 21:44
76צפיות
מרווח וצריכת דלק כמו בברלינגו - אבל עם מרווח גחון טוב בהרבה.
160 מ"מ לעומת 140 מ"מ זה טוב בהרבה. 2 ס"מ ? ;
02/06/14 13:38
44צפיות
לא עדיפה סקודה אוקטביה עם מיגון גחון (בערך 1500 ש"ח באתר של אספיר) ?
בדובלו לא צריך מיגון כח אגם השמן מוגן מספיק
02/06/14 14:08
50צפיות
בברלינגו הוא פשוט בולט כלפי מטה ונוטה להידפק בקלות (מניסיון עם שתיהן).
ברלינגו מתמודדת יופי עם שטח
02/06/14 15:11
62צפיות
הנה, תראה פה.
כמה פעמים צריך להגיד לך שמספרים יכולים לשקר?
02/06/14 19:20
57צפיות
השאלה היא מה נמצא בגובה 14 ס"מ, או 16 ס"מ, מהקרקע. בברלינגו זה אגן שמן מאלומיניום. בדובלו זה כנראה תחתית המתלה האחורי או משהו בסגנון, שהרבה יותר עמיד. בנוסף, הדובלו עם מתלים קשים יותר, ולכן מרווח הגחון הדינאמי (שלוקח בחשבון תנועת מתלים) טוב יותר בפער משמעותי.
בקיצור - נסעתי לא מעט בשטח עם ברלינגו (דור ראשון) ועם דובלו. הפער משמעותי מאוד (בדובלו גם בקרת המשיכה יעילה מאוד - ואפשר להגיע איתו רחוק בהרבה ממה שחושבים).
מכון בדיקה
01/06/14 15:19
34צפיות
שלום,
מישהו מכיר מכון בדיקה לרכב באזור תל אביב רמת גן, שניתן לסמוך עליו? אני מעוניין לקנות רכב מלסינג.
תודה רבה!!
קניית צמיגים
01/06/14 12:52
122צפיות
שלום, אני צריכה להחליף את הצמיגים בסוזוקי סוויפט 2011. לא מצאתי בספר רכב המלצה על צמיגים מסוג מסויים.
המלצות על סוגים? מחירים כדאיים? מקומות אמינים לקנייה באיזור המרכז?

תודה מראש !!
צמיגים - המלצות כלליות
01/06/14 13:58
130צפיות
1. אין דבר כזה צמיג שיותר "מתאים" לדגם מסויים.
יש מידה (מוטבעת על הצמיג ורשומה גם ברשיון הרכב) שמורכבת משלושה מספרים לדוגמה 195/50R15

2. צמיגים מחליפים לפחות בזוגות כדי לשמור על צמיגים בעלי מאפייני אחיזה זהים על כל סרן. לא מחליפים צמיג בודד.

3. על כל צמיג מוטבע תאריך ייצור בארבע ספרות. למשל 3711 זה שבוע 37, שנת 2011. רצוי לא לקנות צמיג בן יותר משנה.

4. יש מבחר רחב של צמיגים בכל מיני איכויות שונות.
עד כמה להשקיע זו שאלה של עד כמה את אוהבת את החיים שלך.
ברור שאין סיבה לקנות צמיגים סופר-ספורטיביים מקטגוריית אולטרה היי פרפורמנס בשביל סוזוקי סוויפט, אבל מצד שני אני ממליץ בחום להימנע באופן גורף מצמיגים סיניים ולהיצמד למותגים המוכרים בלבד (גודייר, מישליין, דנלופ, קומהו, פאלקן, יוקוהמה ובטח שכחתי שניים שלושה) - ככה נמנעים מאלו שהם זבל ממש.
חוץ מהמידה
01/06/14 17:39
104צפיות
יש דירוג מהירות ודירוג עומס ומאוד מומלץ שלא להשתמש בצמיגים עם ערכים נמוכים מהצמיגים המקוריים של הרכב.
לא רק שלא מומלץ - לא חוקי.
01/06/14 17:46
92צפיות
במכוניות החל משנה מסויימת (נדמה לי 2008?) מופיע דירוג המהירות והעומס ברשיון הרכב.
אם אכן מופיע (לאחר המידה. למשל 195/50R15 88V) אז חובה להרכיב צמיגים בדירוגים אלו או יותר גבוהים.
תודה!
02/06/14 12:49
75צפיות
עזרתם לי מאוד. אני מחר קונה את הצמיגים (ארבעה), החלטתי על קונטיננטל, זה הצמיג הנוכחי שיש לי (מידות 185/60 R15 84H).
אכן באנטון חנניה הציעו מחיר אטרקטיבי לדגם הזה: 395 כולל מעמ והרכבה. במקום אחר שביררתי הציעו 100 ש"ח יותר לצמיג!
קונטיננטל יצרן מוכר ומכובד. גם המחיר סביר
02/06/14 16:55
65צפיות
ביותר.
אין סיבה אגב להתעקש דווקא על קונטיננטל - כפי שכתבתי קודם כל היצרנים הידועים מייצרים רק צמיגים סבירים ומעלה.
מעבר למה שנאמר יכול להמליץ על מקום קניה
01/06/14 15:12
125צפיות
צמיגי אנטון יש להם שם טוב בתחום וגם מחירים טובים
שמעתי דברים טובים על אנטון
02/06/14 13:00
86צפיות
ממליץ גם על הפנצ'ריה בנחלים צמוד לתחנת הדלק  
כמה עולה להחליף מנוע ביונדאי שנת 2007
01/06/14 11:41
60צפיות
כמה עולה להחליף מנוע ביונדאי שנת 2007 מנוע 2000. להחליף מנוע  כולל העבודה.
º
נגיד מפרוק עם אצבע ברוח 8000
01/06/14 15:01
19צפיות
שמן בלמים
19צפיות
הי חברים..רציתי לשאול עד כמה חמור לא להחליף בזמן שמן בלמים?החלפתי לפני 3 שנים..האם זה מסוכן?תודה מראש
שמן בלמים
67צפיות
הי חברים..רציתי לשאול עד כמה חמור לא להחליף בזמן שמן בלמים?החלפתי לפני 3 שנים..האם זה מסוכן?תודה מראש
נוזל הבלמים סופח לחות ולכלוך עם הזמן
01/06/14 11:53
46צפיות
כך שהוא נהיה פחות עמיד לטמ' גבוהה. הסכנה היא שבמקרה של בלימה מאומצת, למשל ירידה מירושלים, נוזל הבלמים הישן ועתיר הלחות ירתח - ויכולת הבלימה תיפגע משמעותית.
אז כן, זה די חמור. ומכיוון שעלות ההחלפה לא גבוהה בדרך כלל, מומלץ להחליף.
נדמה לי ששלוש שנים זה בערך הזמן שצריך להחליף
01/06/14 12:17
45צפיות
אז אם הטיפול הבא קרוב, תעשה את זה בטיפול. זו מערכת בטיחותית כך שאם תמשוך את זה יותר מדי זמן, זה יכול להיות מסוכן.
ברנו ההמלצה היא כל 4 שנים.
01/06/14 14:00
39צפיות
ההחלפה לא יקרה וכל מוסך יבצע זאת בשמחה בטיפול הקרוב.
סדר גודל של עלויות הוא כמה עשרות שקלים הנוזל וכחצי שעה זמן עבודה.
º
תודה לכולם.הבצע זאת בהקדם
01/06/14 15:48
7צפיות
º
תודה לכולם.הבצע זאת בהקדם
01/06/14 15:48
3צפיות
בעיה מוזרה ברנו לוגאן
01/06/14 09:37
37צפיות
יש ברשותי רנו לוגן 2009 אוטומט עם בעיה ממש מעצבנת.
באופן לא סדיר נדלקת לי נורה של בעיית חשמל ובעקבותיה נורה של בעיית מנוע.
אחרי הידלקות הנורה השניה הרכב מוגבל ל3000 סל"ד ולא נותן להאיץ.
אחרי כיבוי והדלקה מחדש נשארת רק הנורה של המנוע אבל אחרי כמה קילומטרים שוב חוזרת בעיית החשמל והמחשב משבית לי את הסל"ד הגבוה.

חיברתי למחשב במוסך שלי ובמוסך הרשמי ובשניהם מופיעות  שתי תקלות - בית מצערת ומסלול פוטנציומטר.

עד עכשיו מה שעשו לי זה להחליף את בית המצערת(חשמלי) בחלק משומש ולא עזר(כנראה כי זאת לא הבעיה אבל תמיד יכול להיות שהחלק השני היה עם אותה תקלה).

המוסך המרכזי גם החליף פלאגים כדי לפסול בעיה שם - לא עזר.

מכיוון שהרכב מצויד במנוע ומחשב של רנו עשיתי חיפוש ומצאתי את השרשורים האלה:
http://www.rac.co.uk/forum/showthread.php?2625-Ren...
http://www.rac.co.uk/forum/showthread.php?1176-ren...
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=11...

בכולם מציינים שהחלפת בית המצערת לא עזרה והבעיה היא בצמה - המוסך שלי עבר על הצמה ולא מצע קרע אבל מצע מחבר אחד קצת רופף וחיזק אותו - לא עזר.

אשמח לדעתכם איך להתקדם הלאה - המוסך שלי לא מצליח למצוא צמה מפירוק ואני מפחד ללכת למוסך מרכזי לשלב כמה אלפים ולגלות שהבעיה לא נפתרה.
חיזוק מתלים יונדאי i30 cw שנת 2009
31/05/14 23:08
44צפיות
שלום רב,

ברכב הנ"ל יש רעש ממתלים אחוריים. חבר אמר לי שמספיק לחזק אותם וזה אמור לפתור את הבעיה. 2 שאלות:

1) האם זה נכון וכמה אמור לעלות (בערך) סוג תיקון זה ?

2) אם זה לא נכון,מה ניתן לעשות ותחום מחירים ( שלא יעבדו עלי במוסך)

תודה
מתוך וינט על מכוניות אוטונומיות
61תגובות
31/05/14 16:10
114צפיות
נראה לי חנחנו בדרך למפץ הגדול בנושא
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4525250,00.html

(המשך...)
נראה לי חנחנו בדרך למפץ הגדול בנושא
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4525250,00.html
כתובות אינטרנט מצורפות:
התייעצות לגביי קניית רכב (מתאים לפורום?) |יענ
31/05/14 14:05
140צפיות
שלום לכולם, מתאים שהשאלה מתאימה לפורום.
אנחנו זוג צעיר, מתחיל להתעניין בקניית רכב. מקווה מאוד שיוכלו לעזור לנו פה לענות לשאלות שלנו.
אנחנו מחפשים:
-רכב קטן (סטייל סיריון, i10, אלטו, סוויפט, וכו')
-לקנות יד שנייה או מחברה בתנאים טובים, או מסוכנויות ליסינג..

אנחנו רוצים תנאים לקנייה שנוכל לשלם סכום של משהו כמו 15 אלף להתחלה, ואת השאר בתשלומים.

תוכלו לייעץ לנו מה כדאי לנו לשאול כשאנחנו מגיעים לסוכנויות?
מי מציע הצעות מתאימות לזוג צעיר?
האם משתלם יותר לקנות ליסינד מסוכנות או מחברה?
נשמח לקבל עוד כל מידע רלוונטי.

תודה רבה!
נראה שיש לכם קצת בלבול במושגים
31/05/14 15:00
102צפיות
ליסינג זו חכירה, השכרה לטווח ארוך. מציעות את זה רק חברות ליסינג, כך שהשאלה אם עדיף "מסוכנות או מחברה" לא ממש ברורה.
אתם מדברים על תשלום ראשון קטן יחסית, בתוספת תשלומים. זה יכול לקרות בשני ערוצים -
1. הלוואה מהבנק. היתרון - אפשר לקנות רכב ממי שרוצים, גם מאדם פרטי.
2. הלוואה מסוכנות רכב משומש או חברת ליסינג. יתרון - קצת פחות בירוקרטיה. לפעמים תנאים טובים יותר מהבנק (אבל ממש לא תמיד! חייבים לבדוק בציציות של החוזה שמציעים לכם!).
אתם גם מדברים על מכוניות משתי קטגוריות שונות - מיני (אלטו, i10) וסופרמיני (סוויפט, סיריון), והמחירים בהתאם. אלטו ידנית מודל 2009 או 2010 כבר אפשר למצוא במחיר שלא גבוה בהרבה מהתקציב שלכם, אז אולי עם הלוואה מההורים תוכלו להסתדר גם בלי הלוואות ממקור חיצוני. בסוויפט או סריון, לעומת זאת, תצטרכו לחזור הרבה אחורה במודלים כדי להגיע למחיר של 20,000 שקל. אז אולי כדאי שתגדירו את הצרכים שלכם, ונראה אם בכלל אתם צריכים סופרמיני.
ואגב, אף אחד לא מציע הצעות שמתאימות לזוג צעיר - מציעים הצעות רכש שונות, בלי קשר לגיל הרוכשים.
תודה רבה על התגובה, הנה כמה הבהרות
01/06/14 08:59
61צפיות
אולי לא הסברנו נכון
אנחנו רוצים לקנות רכב, מסוכנות רכבים, אבל משומש. הבנו שסוכנויות עושות את זה.
יש לנו תקציב של 15,000-20,000 ש"ח לסכום הראשוני ואת השאר בתשלומים  אפשרי? מה ההמלצות?

תודה
הכל אפשרי, ונושא המימון התפתח מאוד בשנים
01/06/14 11:02
64צפיות
האחרונות. אפשר אפילו לקנות רכב חדש עם סכום התחלתי כזה (אבל עם תשלום חודשי גבוה או לחלופין תשלום גדול בסוף התקופה).
אם אתם זוג, בלי ילדים באופק, ועם נסיעות עירוניות-פרבריות בעיקר (לא רק, אבל בעיקר. לא ירושלים - חיפה על בסיס קבוע) אז מכונית מיני כמו האלטו או ה-107/C1 יכולה להתאים לכם. עכשיו רק נשאר להחליט על שיטת המימון.
בדקו אפשרות מימון דרך הבנק - בקשו גם מההורים לברר לגבי הלוואה (כלקוחות ותיקים, יכול להיות שהם יקבלו תנאים עדיפים. אם לאחד מהם יש קרן השתלמות - הרבה פעמים הן מציעות הלוואות בתנאים מעולים). עכשיו השוו את עלות המימון דרך הבנק (כמה לקחתם לעומת כמה החזרתם בסופו של דבר בתוספת עלויות בירוקרטיה - פתיחת תיק, סגירת תיק, קניית תיק לואי ויטון לאשתו של מנהל הבנק) לעלות המימון שמציעים לכם בסוכנות אליה פניתם (כמעט כולם מציעים מימון היום), ובחרו את מה שמתאים לכם יותר.
אני חושב שעם הסכום הזה יהיה לכם עדיף
01/06/14 15:39
65צפיות
לשים מקדמה לליסינג ולשם כל חודש סכום נמוך. זה לא יחנוק אתכם ותקבלו רכב חדש
º
ולשלם*
01/06/14 15:39
11צפיות
תודה על התגובה..אבל יש לי שאלה :)
01/06/14 16:17
54צפיות
ליסינג אתה מתכוון דרך סוכנות רכב, שמשלמים סכום התחלתי + סכום כל חודש למשך שלום שנים + סכום אופציה לרכישה בתום השלוש שנים?
סליחה על הבורות..
אשמח להסבר של המושגים!

תודה
להיזהר מה"אופציית רכישה" הזו.
01/06/14 17:00
63צפיות
זו הלוואת בלון לכמה שנים עד סוף התקופה.
בסוף התקופה תעמדו בפני 3 אפשרויות:
1. להחזיר להם את הרכב, לשלם להם כמה אלפים טובים על פגיעות ותאונות שהרכב עבר (אין רכב שלא קיבל מכה קלה ב3 שנים והחוזים הדרקוניים של השיטה הזו מכילים סעיף בו הם בוחרים את השמאי שיקבע כמה יגזלו מכם בסוף), ולהישאר בלי רכב ובלי המקדמה.
2. להביא מהבית סכום של כמה עשרות אלפי שקלים ולהישאר עם הרכב.
3. לפרוס מחדש את הסכום הנ"ל להלוואה חדשה, לשלם עוד פעם דמי פתיחת תיק דמי סגירת תיק עמלת מצליח ועמלת עמלה, ולחטוף ריבית גבוהה על ההלוואה החדשה כי ברור להם שאין לכם הרבה ברירה אם פניתם אליהם.

אני מציע לשקול אחד מהשניים:
1. לקנות בעסקת מימון רגילה (סכום ראשוני+X תשלומים חודשיים של Y שקלים ובסוף הרכב בבעלותכם ותודה להתראות)
או
2. לוותר לגמרי על המימון ולקנות רכב ישן יותר עם הכסף שיש ולא עם הכסף שאין.
º
תודה רבה!!
01/06/14 19:43
12צפיות
יש יתרונות לקניה בליסינג פרטי
08/06/14 10:16
10צפיות
ואגב לא בכל החברות מדובר על 30 חודשים. ידוע לי שבאלבר קיים מסלול קצר של 18 חודש.
רכב חדש מאבד בממוצע 15% מהערך שלו ככה שעדיף לעשות ליסינג פרטי מאשר לקנות דרך סוכנות.
אחרי שמשלמים מקדמה וסכום חודשי נמוך, בתום תקופת הליסינג עומדות כמה אופציות:
1. אפשר לרכוש את הרכב ב- 12% הנחה ממחיר המחירון של לוי יצחק.
2. אפשר להחליף לרכב חדש ולהתחיל שוב עיסקה חדשה.
3. אפשר להחזיר את הרכב ולסיים את העיסקה.

בכל מקרה לזוג צעיר וממה ראיתי שכתבת אני דווקא הייי בודק על הפיקנטו גיר ידני. חסכונית בדלק וסקרים מראים שזה אחד הרכבים היותר נכמרים בשנה החולפת.
כמה עולה לעשות טסט לרכב מיושן (יש 2 בשנה)?
30/05/14 20:27
74צפיות
מה העלות של אגרה לטסט לרכב מיושן (סובארו ג'אסטי, 92,מנוע 1000). הבנתי שצריך לעבור שני טסים בשנה, כמה עולה האגרה??
º
כל אחד חצי מהמחיר השנתי שהיה קודם
30/05/14 20:38
29צפיות
º
האגרה היא חצי, הטסט עולה אותו דבר.
31/05/14 15:01
13צפיות
בעיית חישן מרחק שנקרע??
30/05/14 20:00
62צפיות
לחבר נתלש חישן קדמי ואבד. ( כנראה מאחד הילדים שלא מודה באשמה..)
למעשה אין בחישנים הללו צורך מיוחד.
מה אפשר לעשות עצמאית ללא כניסה למוסך?
אפשר לקצר את החוטים שהוליכו אליו ושאר השלושה יעבדו?
אפשר לבטל את כל הקדמיים , ורק מאחור זה יעבוד?

היכן מותקן המח של זה?
תודה.

לי אין רכב ולחברי ידיים שמאליות

מחפש רכב לאדם גדול
30/05/14 10:51
99צפיות
שלום לכולם,

אשמח לקבל עיצה לגבי רכישת רכב לאדם גדול.  מדובר באדם שמרגיש למשל נוח בשברולט קפטיבה אבל לא מרגיש נוח בשברולט קרוז או סוניק.

טווח המחירים הרצוי הוא עד 150,000 ש"ח.  אם אפשר, רצוי שאורך הרכב לא יהיה יותר מ-4.40 ס"מ בגלל בעיות בחניה.

תודה רבה !

אליאור
בדקו את הקיה סול החדש, הוא מרגיש די רחב בפנים
31/05/14 15:02
63צפיות
כנ"ל לגבי רנו סניק (יש מציאות בתחום - היבואן תקוע עם כלים שנשארו לו במחסן, והבנתי שהוא מוכר אותם במחיר מחירון של משומש מאותו מודל - עם אחריות והכל!).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום